هنر این ایران موسیقی

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Iran, Planet Earth
Average media age
668.3 days
to ratio
2
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس ...
Media Removed
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت سازِ ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد. این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی ... .
کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت سازِ ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.
این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود. نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ «زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب» به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود. «همایون شجریان» -خواننده‌ی کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد . «سهراب پورناظری» نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛ همچنین در بخش‌هایی از این اثر موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود. پروژه‌ی چند رسانه‌ای «سی» را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران دانست، که می‌توان آن را آغازگر رویکردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
مراحل پیش تولیدِ این اثر از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و تا چند روز آینده قراردادهای مربوط به مکان و عوامل اجرا نهایی و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد. شركت های دل آواز و بارانا برگزار ی اين برنامه را برعهده دارند.
Read more
Loading...
. هنر نمایی افتخار ایران زمین #احسان_عبدی_پور سُرنا نواز لرستان . عبدی پور : بزرگان #موسیقی_نواحی ما وقتی به #فرانسه می‌روند و اجرا می‌کنند؛ جهان از وجود چنین میراث عظیمی حیران می‌ماند و القابی مانند مروارید اقیانوس را به امثال #شاهمیرزا_مرادی می‌دهند آن‌وقت پربیننده‌ترین برنامه‌های ... .
هنر نمایی افتخار ایران زمین
#احسان_عبدی_پور سُرنا نواز لرستان
.
عبدی پور : بزرگان #موسیقی_نواحی ما وقتی به #فرانسه می‌روند و اجرا می‌کنند؛ جهان از وجود چنین میراث عظیمی حیران می‌ماند و القابی مانند مروارید اقیانوس را به امثال #شاهمیرزا_مرادی می‌دهند آن‌وقت پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون ما در اختیار خواننده‌ای است که کمتر از یک سال سابقه دارد
.
طی این سال‌ها موفق شده‌ام با کمک دوستان ساز سرنا را در ژانرهای مختلف #موسیقی بگنجانیم و اجرا کنم. این ساز مشکل کوک کردن داشت که خدا را شکر توانستیم این مشکل را نیز رفع کنیم تا در زمینه کوک نیز در کنار سایر سازهای اینچنینی قرار بگیرد. در واقع ما مانند #ساز_نی با استفاده از شابلن‌های مختلف، سرناهایی را با کوک‌های مختلف ساخته‌ایم
.
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد .
@ehsan.abdipour
...........................................................
#موسیقی_ما #موسیقی_محلی
#لری #سرنا #لرستانیها #موسیقی
#موسیقی_سنتی #نواحی #لرستان
#لرستان_را_باید_دید‌
#lorestanihaofficial #lori #muzic
Read more
 #Hami منتشر شد “MASLAK,مسلک” HAMI & BABAK AMINI Lyrics: Saeid Amiraslani از کانال تلگرام ...
Media Removed
#Hami منتشر شد “MASLAK,مسلک” HAMI & BABAK AMINI Lyrics: Saeid Amiraslani از کانال تلگرام زیر و سایتهای معتبر بشنوید: https://t.me/hami_music سال ۱۳۸۳ بابک امینی بعد از اولین تور کنسرت های گوگوش به ایران برگشت ، سفری که اگرچه برای دیدار پدر و مادر صورت گرفت اما خالی از موسیقی و آفرینش ... #Hami
منتشر شد
“MASLAK,مسلک”
HAMI & BABAK AMINI
Lyrics: Saeid Amiraslani

از کانال تلگرام زیر و سایتهای معتبر بشنوید:
https://t.me/hami_music

سال ۱۳۸۳ بابک امینی بعد از اولین تور کنسرت های گوگوش به ایران برگشت ، سفری که اگرچه برای دیدار پدر و مادر صورت گرفت اما خالی از موسیقی و آفرینش نبود.
در ایام اقامت بابک در تهران، سعید امیراصلانی ترانه مسلک را به بابک داد و با اینکه بابک امینی در این سفر قرار کار و آفرینش نداشت اما کلام و ترانه، جانِ سراسر هنر و موسیقی بابک را دوباره شعله ور کرد و « مَسلک» ساخته شد و چه صدایی پُر آواز تر از صدای حامی.
کار با گیتار تنهای بابک و صدای حامی اتود شد. طرحی که هر چه می گذشت خودش را به همه ما به شکلی مطلقن غیر قابل تغییر تحمیل کرد، تا جایی که بابک به این نتیجه رسید که؛ خالص ترین و بی پیرایه ترین شکل کار همین فرم مینیمال است.
کلام، گیتار، صدا و دیگر هیچ.
و اکنون شما شنونده اثری هستید که بعد از گذشت ۱۵ سال حالا دیگر زمان شنیدنش است.
مسلک طرحی ساده از عشقی عمیق و ممنوع است، با موسیقی همیشه شنیدنی بابک امینی صدای پُر از پرواز حامی و ترانه تو در توی سعید امیراصلانی.
نوشتان باد.
@hamioriginal @hamipassion @hamirhythm @saeedamiraslani @babakaminiofficial
#حامی #بابک_امینی #سعیدامیراصلانی #گیتار #موزیک #شعر #ترانه #هنر #ناب #مسلک
Read more
۳۱ اردیبهشت زادروز همایون شجریان ( زاده ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ تهران ) خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه همایون شجریان در خانواده‌ای سرشار از موسیقی به دنیا آمد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به ... ۳۱ اردیبهشت زادروز همایون شجریان ( زاده ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ تهران ) خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه
همایون شجریان در خانواده‌ای سرشار از موسیقی به دنیا آمد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد. از ده‌ سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به‌صورت فشرده فراگرفت. در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور به صورت گوشی پرداخت.
او از سال ۱۳۷۰ به‌همراه محمدرضا شجریان در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) وی را همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به ‌بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها به هم‌خوانی با پدرش پرداخت. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر تنبک نوازی را بر عهده داشته است. نامبرده کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشرساخته ‌است که می‌توان به آلبوم کنسرت‌های «بی تو بسر نمی‌شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.
اولین آلبوم همایون شجریان که به تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت «نسیم وصل» نام دارد که آهنگ‌ساز آن محمدجواد ضرابیان است و در سال ۱۳۸۲ منتشر شد. این سرآغازی بود بر اجرای کنسرت‌ها و آلبوم‌های مستقل او. وی پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد و در سال ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگ‌سازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد. پس از آن در مهرماه ۱۳۸۵ آلبوم با ستاره‌ها که حاصل همکاری او با محمدجواد ضرابیان است را به بازار عرضه کرد. در سال ۱۳۸۷ دو آلبوم قیژک کولی و خورشید آرزو را با همکاری گروه دستان انتشار داد. او آب، نان، آواز را به آهنگسازی علی قمصری در سال ۱۳۸۸ و آلبوم شب جدایی را در سال ۱۳۸۹ انتشار داد. در سال ۱۳۹۰ آلبوم شوق نامه و ای جان جان بی‌من مرو را عرضه کرد. آلبوم شوق نامه به نوعی بازیابی تصانیف منسوب به عبدالقادر مراغه‌ای است که حاصل ۴ سال تلاش گروهی به سرپرستی محمدرضا درویشی است.
البته همایون شجریان تا سال ۱۳۸۸ پدرش را در اجراها همراهی می‌کرد. #همایون_شجریان #هنر #موسیقی #اجرا #مسعود_فیروزی
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span>هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود! <span class="emoji emoji1f33a"></span>میزبان این صحنه خبرگزاری مهر است، در چند نشست جمعی از هنرمندان ...
Media Removed
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود! میزبان این صحنه خبرگزاری مهر است، در چند نشست جمعی از هنرمندان برجسته این سرزمین در اعتلای هنر ایران سخن می گویند، بنده هم با عنوان مسئولیت موسیقی و سرود صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران( از اوایل نیمه دوم هشتاد و چهار تا اواخر نیمه اول هشتاد و هفت) در آن نشست ها ... 🌷هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود!
🌺میزبان این صحنه خبرگزاری مهر است، در چند نشست جمعی از هنرمندان برجسته این سرزمین در اعتلای هنر ایران سخن می گویند، بنده هم با عنوان مسئولیت موسیقی و سرود صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران( از اوایل نیمه دوم هشتاد و چهار تا اواخر نیمه اول هشتاد و هفت) در آن نشست ها مشارکت داشتم، آن هم صحنه ی پر خاطره‌ای بود!
🌺صحنه ای بود، ما سخن خود گفتیم و برخی از ما به انحای متفاوت دیگر از آن صحنه رفته ایم البته صحنه بجاست!
🌺در دو سوی بنده_که دارم دیدگاهم را مطرح می کنم_مرحومین اساتید تراز اول موسیقی کشور مصطفی کمال پور تراب و حسین یوسف زمانی هستند و پشت سر مرحوم افشین یدالهی.
🌺ظاهرا در آن لحظه خطاب و توجه مطلب به استاد منظمی لرستانی است که بسیار مایلم دیداری با این استاد برجسته ی هم استانی تازه کنم.
🌺زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.
✒ با تقدیم احترام به هنرمندان این سرزمین
ارادتمند کرم رضا پیریایی
Read more
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم ...
Media Removed
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ... ....
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!
رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.
بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند...
فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.
من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.
اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی...
#عرفان_نظرآهاری
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
Loading...
. - اول تیرماه و تولد مرد بی تکرار سینمای ایران و فیلم‌سازی تأثیرگذار در سینمای جهان خالق «زیر درختان ...
Media Removed
. - اول تیرماه و تولد مرد بی تکرار سینمای ایران و فیلم‌سازی تأثیرگذار در سینمای جهان خالق «زیر درختان زیتون»، «طعم گیلاس»، «خانه دوست کجاست؟». کیارستمی علاوه بر سینما در کارهای دیگر هنری از جمله شعر، عکاسی، چیدمان، موسیقی، طراحی گرافیک، طراحی و نقاشی نیز فعال بود. جالبه بدانید یکی از عکس‌های ... .
- اول تیرماه و تولد مرد بی تکرار سینمای ایران و فیلم‌سازی تأثیرگذار در سینمای جهان خالق «زیر درختان زیتون»، «طعم گیلاس»، «خانه دوست کجاست؟». کیارستمی علاوه بر سینما در کارهای دیگر هنری از جمله شعر، عکاسی، چیدمان، موسیقی، طراحی گرافیک، طراحی و نقاشی نیز فعال بود. جالبه بدانید یکی از عکس‌های کلکسیونش در حراج کریستی سال ۲۰۰۸ میلادی حدود ۱۳۰ هزار دلار فروخته شد
.
- او را باید در زمرهٔ سینماگران موسوم به موج نوی سینما در ایران و همتای سهراب شهیدثالث و پرویز کیمیاوی به‌شمار آورد. سادگی، استفاده از کودکان به عنوان نقش اول و قهرمان داستان، سبک مستندگونه، بهره‌گیری از فضاهای روستایی، حذف کارگردان، شاعرانگی و نیز مکالمهٔ شخصیت‌ها در سواری برخی از ویژگی‌های فیلم‌های کیارستمی است
.
- فیلم «طعم گیلاس» که برنده نخل طلایی جشنواره کن سال ۱۹۹۷ میلادی شد و همچنین «خانه دوست کجاست» که موفق به دریافت پلنگ برنزجشنواره لوکارنو شده است، « باد ما را خواهد برد» برنده جایزه هیات ویژه داوران جشنواره ونیز در سال ۱۹۹۹ و.. از جمله فیلم‌های موفق این کارگردان در جشنواره‌های بین المللی است. کیارستمی داور جشنواره‌های بسیاری از جمله کن، جشنواره فیلم ونیز، لوکارنو، سن‌سباستین، فیلم سائو پائولو، کاپالبیو، کوستندورف صربستان و.. بوده است
.
- جهان هنر نزدیک به دو سال را بدون عباس کیارستمی سپری کرد. دو سالی که او نبود ولی جهان پربود از او. در گوشه گوشه جهان هرجای که محفلی به نام سینما بود او آنجا بود. با شال و با کلاه و با اقیانوسی از چشم و نگاه. دو سالی که گذشت جهان سینما و دنیای هنربه یاد او و به احترامش بارها وبارها تمام قد ایستاد و یک عمر کوشش را ستود
.
- کیارستمی یعنی، رویش، یعنی جوانه. کیارستمی یعنی هنر. یعنی تجربه. کیارستمی یعنی هنرو تجربه. او پر بود ازامید برای فردای سینمای ایران. مردی که همه دیده بود و چشم. مردی از جنس نو وروشنایی. کیارستمی آینه ای شد پاک، بی زنگار و زیبا از انسانیتِ انسان. و انسان سرگشته این روزگارِ پر آشوب، مجال یافت تا بیبند خویشتن خویش را در این آینه تمام قد و بی غبار. مردی که هر روز زاد روز اوست
.
- عباس کیارستمی ۷۸ سال پیش در چنین روزی چشم به جهان گشود 🎂❤
.
🗯 بهترین اثر عباس کیارستمی از نظر شما کدام بوده؟ سینمای کیارستمی از نظر شما؟
===============
#AbbasKiarostami #HBD #78th
#CinemaNewss_HBD
Read more
... این مرد، شاه بیت رمان های ادبیات ایران است، شانه به شانه با چراغ موسیقی جنوب <span class="emoji emoji2600"></span>️ . . . محمود ...
Media Removed
... این مرد، شاه بیت رمان های ادبیات ایران است، شانه به شانه با چراغ موسیقی جنوب ️ . . . محمود دولت‌آبادی، میهمان ویژه کنسرت لیان زادهٔ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ دولت‌آباد سبزوار، نویسنده، نمایش‌نامه نویس و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی رمان بلندِ (ده جلدی) کلیدر، مشهورترین اثر دولت‌آبادی است. ‎آثار ... ...
این مرد، شاه بیت رمان های ادبیات ایران است، شانه به شانه با چراغ موسیقی جنوب
☀️
.
.
.

محمود دولت‌آبادی، میهمان ویژه کنسرت لیان 🌿
زادهٔ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ دولت‌آباد سبزوار، نویسنده، نمایش‌نامه نویس و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی رمان بلندِ (ده جلدی) کلیدر، مشهورترین اثر دولت‌آبادی است. ‎آثار دولت‌آبادی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، نروژی، سوئدی، چینی، کردی، عربی، هلندی، عبری و آلمانی ترجمه شده‌اند. دولت‌آبادی در سال ۲۰۱۳ برگزیده جایزهٔ ادبی یان میخالسکی سوییس شد. در سال ۲۰۱۴ جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه توسط سفیر دولت فرانسه در تهران به محمود دولت‌آبادی اهدا شد و بیشمار افتخار آفرینی در حوزه ادبیات و هنر و سینما
🌿
🌿
🌿
ایران ما خالی از اندیشمندان و بزرگان مباد
.
.
.
عکس از صمد امامی
@samademami
#ادبیات #موسیقی #هنر #محمود_دولت_آبادی #محسن_شریفیان
Read more
Loading...
. ازم نپرس خونم کجاست : درود جاهای همه خالی. . : : . خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ... .
ازم نپرس خونم کجاست
:

درود
جاهای همه خالی. . :
:
.
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!

رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند؛ همان طور که ایران را ایرانی ها، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد. اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
. . . 📌 North of Iran, Golestan, Derazno Kordkoy Road
. : 📸 @marcomirzaei . :

#دهگردی # #گلستان #گرگان #کتول #افرود #کمپ #ایر
Read more
و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ...
Media Removed
و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر. بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد. تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش ... و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
Read more
 #ربنای_استاد گفت خیلی احمقی گفتم چه شده گفت کم عقل متحجر کم سواد عقب افتاده برو به جهنم گفتم ای ...
Media Removed
#ربنای_استاد گفت خیلی احمقی گفتم چه شده گفت کم عقل متحجر کم سواد عقب افتاده برو به جهنم گفتم ای بابا چرا ادای جناب #روحانی را در می آوری، خب بگو چه شده گفت آدم حتما باید یک مشکلی داشته باشه که پیگیر شنیدن صدای #ربنای_شجریان نباشه گفتم آها، خب از اول بگو بله درست گفتی، ما مشکل داریم، ولی با ... #ربنای_استاد

گفت خیلی احمقی
گفتم چه شده
گفت کم عقل متحجر کم سواد عقب افتاده برو به جهنم
گفتم ای بابا چرا ادای جناب #روحانی را در می آوری، خب بگو چه شده

گفت آدم حتما باید یک مشکلی داشته باشه که پیگیر شنیدن صدای #ربنای_شجریان نباشه

گفتم آها، خب از اول بگو
بله درست گفتی، ما مشکل داریم، ولی با عملکرد خود جناب شجریان، نه صدا و آواز ایشان
در ثانی اینقدر مسائل مهم در کشور هست که دیگر فرصت پیگیری پخش ربنا باقی نماند
گفت از بس بی سلیقه هستید، لیاقت شما همون تتلو و ساسی مانکن و هیراد میراده
گفتم نپرسیدی مشکل ما با شجریان چیه
گفت خب چیه؟
گفتم کمی فرصت بده من حرفم را بزنم بعد هر چه خواستی بگو
گفتم از لحاظ #آواز و صدا جناب #شجریان از مفاخر موسیقی سنتی ما هستند
همه ما لااقل یکی دو قطعه ماندگار از ایشان را شنیدیم و در زمان خودش لذتش را بردیم
#ربنا هم که سالها مناجات گوشنواز لحظات افطارمان بوده
اما مشکل خود جناب شجریان است
اینکه در هیاهوی سال هشتاد و هشت و با ورود به مباحث سیاسی، یکباره شد مهمان بی بی سی و صدای آمریکا
یکباره شد همنشین صادق صبا و شد اپوزیسیون برای #جمهوری_اسلامی
چه کسی در ایران است که نداند #آمریکا دشمن ایران است

گفت صبر کن صبر کن ، اینور بهش تریبون ندادند رفت اونور حرفش رو زد ، بعدشم آمریکا دشمنه حکومته ایرانه نه مردم ایران

گفتم اتفاقا #امریکا با هرکس منافعش را تامین نکند دشمن است
خواه یک حکومت باشد یا یک ملت و یا حتی یک شخص
اما در مورد جناب شجریان
تا قبل از سال هشتاد و هشت هر کس اهل موسیقی بود و از تار و سه تار و تنبک و ساز و نی چیزی میدانست طرفدار #استاد_شجریان بود
اما با وقوع #فتنه در آن سال یکباره جماعتی که اصلا نمیدانستند #محمدرضا_شجریان کیست طرفدارش شدند
این جوزدگی افزایش طرفدار و آن ماهی گرفتن از آب گل آلود توسط دشمنان ، حاصلش شد این

وگرنه او تا قبل از هشتادوهشت هم کنسرت داخلی داشت و هم خارجی
همینکه نشست در صدای آمریکا و از مشکل هزار و چهارصد سالهء اسلام با #هنر گفت ، همین که در خیابانهای تهران همصدا با #فتنه_گران مرگ بر این و مرگ بر آن گفت یعنی خطا
کدام #حکومت می آید به کسی که با مدعیان براندازی حکومتش بشین و برخاست میکند تریبون دهد
از طرفی خود شجریان خواستار پخش نشدن ربنا در #صداوسیما بود

فلانی اصلا خسته شدم از اینهمه بحث
تو که اهل ساز و آوازی یک چیزی بخوان حالمان عوض شود
گفت باشه ، تتلو بخونم یا ساسی مانکن ؟

گفتم یعنی چیز دیگری بلد نیستی ؟
گفت چرا یک چیزی هست تازه یاد گرفتم
و شروع کرد به خواندن
#شوخیه_مگه بذاری بری نمونی ...
.
#میثم_ایرانی
Read more
چه كسايي فيلم تمارض رو ديدن؟ آلبوم موسیقی فیلم «تمارض» منتشر شد قطعات موسیقی فیلم سینمایی «تمارض» به کارگردانی عبد آبست با آهنگسازی بامداد افشار و تهیه کنندگی شرکت «هیچ فیلم» منتشر شد. افشار برای این فیلم 12 قطعه موسیقی در ژانر موسیقی الکترونیک ساخته است که این قطعات در اکران عمومی فیلم «تمارض» ... چه كسايي فيلم تمارض رو ديدن؟
آلبوم موسیقی فیلم «تمارض» منتشر شد
قطعات موسیقی فیلم سینمایی «تمارض» به کارگردانی عبد آبست با آهنگسازی بامداد افشار و تهیه کنندگی شرکت «هیچ فیلم» منتشر شد.
افشار برای این فیلم 12 قطعه موسیقی در ژانر موسیقی الکترونیک ساخته است که این قطعات در اکران عمومی فیلم «تمارض» مورد توجه تماشاگران و منتقدان قرار گرفتند.
.
فرآواز، خوانندگی یکی از ترانه های این آلبوم به اسم «امشب» را برعهده دارد. محسن کامران جم (گیتار الکترونیک)، افشین اسفندیاری (پیانو)، کاوه ستاری (سازهای الکترونیک)، امید سعیدی(سازهای کوبه‌ای) نوازندگان این قطعات هستند.
گیتا یاسری سرپرستی گروه کر، میرو نظریان، درو نظریان، النی آراکلیان، برندا بگینیان، وانه بابومی و آلین پازک اعضای گروه کر را تشکیل می‌دهند.
.
«تمارض» محصول «هیچ‌فیلم» تنها نماینده سینمای ایران در شصت و هفتمین دوره فستیوال فیلم برلین بود که اکران آن به عنوان یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های گروه هنر و تجربه همچنان ادامه دارد.
هم اکنون می توانید آلبوم موسیقی متن فیلم «تمارض» را از طریق آدرسهای زیر دانلود کنید:
۱-
https://beeptunes.com/album/511604614
۲-
‏https://t.me/soundroom
۳-
‏https://soundcloud.com/bamdad-afshar
موسيقي كامل رو ميتونين هم اكنون از كانال تلگرامم بشنويد و نظرتون رو زير همين پست برامون بنويسين
خيلي مخلصيم
@abed.abest
@bamdad_afshar
Read more
Loading...
 #Vocapella #Concert گروه آوازی تهران در چهارمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، به سرپرستی میلاد ...
Media Removed
#Vocapella #Concert گروه آوازی تهران در چهارمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، به سرپرستی میلاد عمرانلو، شامگاه شنبه ۲۳ دی‌ماه در تالار رودکی به صحنه رفت. به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گر‌وه آ‌وازی تهران که از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده، سبک آوازی برگرفته از گرو‌ه ... #Vocapella #Concert
گروه آوازی تهران در چهارمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، به سرپرستی میلاد عمرانلو، شامگاه شنبه ۲۳ دی‌ماه در تالار رودکی به صحنه رفت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گر‌وه آ‌وازی تهران که از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده، سبک آوازی برگرفته از گرو‌ه موسیقی آکاپلای غربی را اجرا می‌کند که در آن از هیچ سازی استفاده نمی‌شود و تنها اصوات حنجره هستند که ساختار موسیقی چندصدایی را شکل می‌دهد.

در این کنسرت قطعاتی از موزیسین‌ها و گروه‌های بین‌المللی چون موتزارت، خاچاطوریان، باخ، ممدوف، ولاسکوز، بلتران روز، آبز، بلیستاین، کاف من، مک کارتی و آبا اجرا شد.

در ادامه گروه آوازی تهران به اجرای قطعاتی از هنرمندان مطرح ایرانی چون: شهرام توکلی، حسین علیزاده، بهزاد عبدی و پرویز مشکاتیان پرداخت.

قطعات “شهید”، “در محاصره” و “رزم مشترک” از دیگر آثاری بودند که این گروه به خوانندگی #سلمان_تقدیسی اجرا کرد..
سپاس از همراهی همیشگی شما و به امید دیدار دوباره 🙏🌷♥
.
#میلاد_عمرانلو #کنسرت #گروه_آوازی_تهران #وکاپلا #تالار_رودکی
#هنر #موسیقی #آکاپلا #آواز #وکال #موسیقی #ترانه #ایران
#سلمان_تقدیسی
#Concert #FajrMusicFestival #TehranVocalEnsemble #Vocapella #Music #singer #vocalist #Acapella #MiladOmranloo #IRAN #Tehran
@miladomranloo
@salman_taghdisi
@farzad.omidi
@kiarokni
@navid_yazdanian
@mehdi.abtahi59
@navid_nasehii
@pegah_einakchi
@sadafbjavidi
@mahgolsafdari
@nooriyalda
@solmazjavan
Read more
«سرآشپز...» با بازیگران جدید به صحنه می‌رود بازیگران نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به کارگردانی ...
Media Removed
«سرآشپز...» با بازیگران جدید به صحنه می‌رود بازیگران نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند»، این اثر به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور در دور جدید اجراهای عمومی خود با حضور شهرام قائدی، رامین ناصرنصیر، ... «سرآشپز...» با بازیگران جدید به صحنه می‌رود
بازیگران نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند»، این اثر به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور در دور جدید اجراهای عمومی خود با حضور شهرام قائدی، رامین ناصرنصیر، آرش فلاحت‌پیشه و مهدی فریضه در ایوان شمس به صحنه می‌رود.
ایرج رحمانی تهیه کننده این نمایش است.
مجری طرح:ایده سینما
طراح حرکت:بهزاد جاودان فرد
طراح صحنه:ارکیده هاشمی
طراح لباس:پریدخت عابدین نژاد
طراح موسیقی:آرش عزیزی
طراح گریم:احمد نگهبان
طراح نور: رضا خضرایی طراح پوستر و بروشور:کیاوش چالیان مدیر هنری :کمال کچوییان عکاس : مهدی آشنا مدیر تولید:نیما انهاری مدیر اجرایی :سپیده هاشمی محتشم
دستیارکارگردان وبرنامه‌ریز:پوریا دادخواه،مدیران صحنه:امیر حسین بلوری، احسان امامی
دستیار تولید:مریم افشاری موحد
نوازندگان: امیر صدیقیان حمیدرضا کیانی، کیمیا نیک پور، احسان سامانی منش
مجریان گریم: امین میری،مژده زادمهر مشاور رسانه:فریبرز دارایی
مدیر روابط عمومی:مهرانگیز قهرمانی
دیگر عوامل این نمایش می باشند
همچنین محمد امیر یاراحمدی بازنویسی و دراماتورژی این نمایش را بر عهده دارد؛ نمایشی کمدی موزیکال که براساس داستان‌های زیبای شاهنامه فردوسی، با بهره بردن از شیوه‌های مدرن و نمایش‌های آئینی سنتی اجرا می‌شود.
"سرآشپز پیشنهاد می‌کند" نمایش تحسین شده پانزدهمین جشنواره بین‌المللی آئینی سنتی، نمایش برگزیده دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهیان ایران و نمایش برگزیده اولین دوره جشنواره ملی جوان ایرانی و نمایش تحسین‌شده سی و ششم جشنواره تئاتر فجر است که پیش از این اجراهای متعددی در بسیاری از استان‌های کشور داشته و با استقبال بسیاری از سوی مخاطبان روبه‌رو شده است.
.
خريد بلیت در
‏www.tik8.com
‏www.adparking.ir
تلفن های هماهنگی و رزرو :
88888808 - 09392161144 – 42091000
‏@adparking ‏@Shahab.hosseinpour
‏@bazigari_avin
‏@raminnasernasir
‏ @shahramghaedi
‏@mehdifarize
‏@arashfalahatpisheh
از ٢٨ فروردين ماه
تالار :ايوان شمس
ساعت: ٢١:٣٠
تقاطع اتوبان كردستان و جلال آل احمد - ايوان شمس
.
#سرآشپز_پيشنهاد_ميكند #شهاب_الدين_حسين_پور #برگزيده #جشنواره #بين_المللي #كمدي #كمدي_موزيكال #فجر #هنر #تئاتر #ايوان_شمس
#آکادمی_بازیگری_آوین
Read more
. آنسامبل زهی پژواک در آذرماه ۹۶ به همت جمعی از مدرسین و هنرجویان به سرپرستی نوید شعبانزاده فعالیت ...
Media Removed
. آنسامبل زهی پژواک در آذرماه ۹۶ به همت جمعی از مدرسین و هنرجویان به سرپرستی نوید شعبانزاده فعالیت خود را آغاز نمود. این آنسامبل با اجرای رپرتوار مختلف از آهنگسازان ایران و جهان با هدف ترویج و ارتقاء موسیقی ارکسترال،امید بر این دارد بتواند در این حوزه موثر واقع شود. آموزشگاه موسیقی پژواک ... .
آنسامبل زهی پژواک
در آذرماه ۹۶ به همت جمعی از مدرسین و هنرجویان به سرپرستی نوید شعبانزاده فعالیت خود را آغاز نمود.
این آنسامبل با اجرای رپرتوار مختلف از آهنگسازان ایران و جهان با هدف ترویج و ارتقاء موسیقی ارکسترال،امید بر این دارد بتواند در این حوزه موثر واقع شود.

آموزشگاه موسیقی پژواک
لاهیجان ،خیابان شهید بهشتی،کوچه سوم،پلاک ۲۴۴
مدیر مسئول :نوید شعبانزاده ☎️013_42212919
📱09374853497

#آموزشگاه #موسیقی #هنر #آنسامبل #زهی #آهنگساز #رپرتوار #ارکستر #ارکسترال #ایران #جهان #ساز #ویلن #ویلنسل #ویولا
#لاهیجان #لنگرود #سیاهکل #آستانه #رودسر
@pejvak_music_academy
@navidshabanzadeh
@sajed.rezaei
@amirshiroodi
@mehdi_neshat
@leilajafariian
@mehrdad_tarashandeh
@niki_sey
@reza.maghsoudi1978
@alireza_rafipour
@moein_monajjemi
@eftekhariart
@bahar.khoshsima
@mahsa.ab.di
@melina_violin
@mohammad_k.o
Read more
Loading...
. نه میخواهم از نمادها سخنی بگويم و نه به دنبال تفسیر عقلانی هنر هستم. میخواهم درباره ی خواننده ای بنویسم که هنرش زجر شیرینی است. هنری دقیقا مشابه زجر مردمان ایران . آلبوم ابراهیم پس از چندین دهه فعالیت موسیقی پاپ در ایران جایگاهی تاریخی برای خود دست و پا خواهد کرد. ابراهیم جایگاهی همانند وحدت و ... .
نه میخواهم از نمادها سخنی بگويم و نه به دنبال تفسیر عقلانی هنر هستم. میخواهم درباره ی خواننده ای بنویسم که هنرش زجر شیرینی است. هنری دقیقا مشابه زجر مردمان ایران . آلبوم ابراهیم پس از چندین دهه فعالیت موسیقی پاپ در ایران جایگاهی تاریخی برای خود دست و پا خواهد کرد. ابراهیم جایگاهی همانند وحدت و یا خواب در بیداری فرهاد دارد.آلبومی هماهنگ و دارای یک روح کلی و هویت مشخص.ابراهیم آلبومی زجر آور است اما زجری شیرین که تو را به خلسه و معنایی عمیق می برد و مگر رسالت هنر راستین غیر از همانندی با قلب و روح و خیال یک ملت رنج دیده است؟ .
.
*قطعه ببر به نام خداوندت: اسماعیل هایت را قربانی کن،نه از روی اختیار که به جبر گویا باید همه اسماعیل ها را قربانی کرد، اما قربانی کردن در اسارت فایده ای ندارد و سرانجام ابراهیم و اسماعیل ها چه خواهد شد؟
-
*قطعه در آستانه پیری:تو برگزیده نبودی، قبول کن که نبودی، مردمي بدون هویت و شناسنامه، ملتی بدون قهرمان هم چون رسول بدون معجزه، بلند مسئله اما بدون کتاب
-
*قطعه تو در مسافت بارانی: من و تو آخورمان مرگ است، قطعه ای عاشقانه، عاشقانه ای ناب و انسانی و اخلاقی به قانون عشق
-
*قطعه همراه خاک ارّه :از نردبان بودن بسيار غمگینم، گلایه مصلحان و پیامبرانی که قرار بود چیزی بسازند اما حالا تف می کنند بیداری را.
-
*قطعه لطفا به بند اول سبابه ات بگو : هر نطفه ای که دوست ندارد پسر شود، امید یا ناامیدی، سختی یا آسانی، عاقل بودن یا مجنون شدن؟عیسی مسیحا نفس کجاست؟
*قطعه ای ماه مهر: ماه مهر زهر هلاهل، لعنت به سیستم آموزشی
*قطعه جهان فاسد مردم: همرنگ جماعت نشو، زیبایی را روی این مرداب بساز، تو بلند شو، تو بساز، تو یا حق و یا هو کن.
.
*قطعه ما بزرگ و نادانيم:روبه روی آینه یقه خودمان را بگیریم، در اوج تنهایی چون زنان هرجایی هستیم، ما در خواب هستیم...
.
.
text : @mohsen_koughan
Read more
Amir Shams سلام، امشب چهارمین سالگرد فاین ارت فتوگرافی بود 4 سال از تاسیس پیج شخصی، هنری، دغدغه ...
Media Removed
Amir Shams سلام، امشب چهارمین سالگرد فاین ارت فتوگرافی بود 4 سال از تاسیس پیج شخصی، هنری، دغدغه ای، فانتزی، رویایی، تنهایی من گذشت 4 سال با تمام فراز و فرودش با تمام شوق ها و شورها و اخیرا با تمام ریپورت ها و نامردمی ها! این روزها حتا هشتگ های پیج من نیز حذف شده اند! هشتگ هایی که به معرفی ارتیست ... Amir Shams
سلام، امشب چهارمین سالگرد فاین ارت فتوگرافی بود
4 سال از تاسیس پیج شخصی، هنری، دغدغه ای، فانتزی، رویایی، تنهایی من گذشت
4 سال با تمام فراز و فرودش
با تمام شوق ها و شورها
و اخیرا با تمام ریپورت ها و نامردمی ها!
این روزها حتا هشتگ های پیج من نیز حذف شده اند!
هشتگ هایی که به معرفی ارتیست ها فیلم ها و موسیقی ها میپرداخت!
#Fineartphgmusic
#Fineartphgmovie
میبینید 😊این گویا حاصل کار فرهنگی در ایران است!
بگذریم

سوال مهمی از شما عزیزان دارم
یک سوال بسیار مهم
سوالی که میخواهم حتما جواب بدهید؟
حتا اگر تا به حال اهل کامنت گذاشتن نبودید
شما چرا عضو پیج من هستید؟
چرا امیر شمس و فاین ارت فتوگرافی اش را دنبال میکنید؟
چرا او را تشویق میکنید
چون عکاس هستم؟ چون برای عکس ها مینویسم؟
چون اجتماع را خارج از ارت ندیدم؟
چون برای ناگفته ها میرنجم؟ چون معلم هستم؟
چون استاد دانشگاه بوده ام؟
چون شاید از تجربیات و اطلاعات شخصیم نوشتم
چون فکر کردید بیکارم؟
چون توانستید اینجا حرف بزنید؟ چون جرات نوشتن دارم
چون میتوانم بر خلاف جهت شنا کنم؟
چون از قصاوت ها نمیترسم؟
چون عاشق هم نوعان هنر دوستم هستم؟
چون یک دیوانه هستم
دلایل دیگری دارید؟
شاید بدون دلیل هستید، شاید هم از من خوشتان نیاید، طبیعیست، همه نباید از شخصیت یا بیان هنرمندی خشنود باشند، ولی هنوز اینجا هستید؟
من خواننده یا هنر پیشه یا چهره تلوزیونی نیستم
من به دنبال تبلیغات و معروفیت چیپ نیستم و نبودم
فقط عکاسی کرده ام و از علایقم نوشتم
نه! به دنبال تعریف و تمجید نیستم، شما ماه هاست به من لطف داشته اید
فقط
میخواهم بدانم دلایل اصلی شما چیست!
بعد از 4 سال با بیش از 200 هزار همراه و طرفدار و هنر دوست، میخواهم از شما بشنوم
به عنوان یک عکاس، و عکس باز، مشتاق خواندن کامنت های شما هستم
امشب و با تمام ذهن مشغولم، میخواهم تمام کامنت ها و حتا دایرکت های شمارا کامل بخوانم، تا جایی که بتوانم
امشب ادمین پیجم نیست و من هستم و شما
روزها دیر میشوند
لطفا بنویسید، گاهی باید بیشتر فکر کرد، شاید در میان این کامنت ها و دایرکت ها، جواب سوال هایم را یافتم
راستی سهم یک هنرمند در زندگی چیست
ما و شما ارتیست هایی که اینجا هستیم کجای داستان این جنگل بزرگیم؟
ما که با چند خط کتاب و یک موسیقی راضی هستیم
پس چرا ازار میبنییم؟

اری، گاهی ناگفته ها گفته نمیشود و گاهی همه اش نوشته میشود

هر چه پیش رود و هر جا باشم
عاشق خواهم ماند

از فردا تا یک هفته فقط از اثار عکاسی خودم برای شما منتشر میکنم
درود

امیر شمس
عکاس
23 تیر 97
@amirshamsofficial
Read more
. افرادی در کشور هستند که با انتشار ویدیوهایی از کودکان در صفحات مجازی آن ها را معروف می کنند که از این میان می توان سجادهای رضایی،کچلیک ها و...را نام برد.در مقابل،افراد دیگری در این سرزمین زندگی می کنند که برای علائق خود سختی هایی را متحمل می شوند اما تضمینی برای معروفیت آنها وجود ندارد زیرا یک قانونی ... .
افرادی در کشور هستند که با انتشار ویدیوهایی از کودکان در صفحات مجازی آن ها را معروف می کنند که از این میان می توان سجادهای رضایی،کچلیک ها و...را نام برد.در مقابل،افراد دیگری در این سرزمین زندگی می کنند که برای علائق خود سختی هایی را متحمل می شوند اما تضمینی برای معروفیت آنها وجود ندارد زیرا یک قانونی در ایران است که در اغلب موارد،نخبگان هر عرصه ای با هر سنی در سکوت خبری می آیند و می روند بدون آنکه نخبه پروری صورت گیرد و از آنها دعوت شود.
دیده نمی شوند ویا بسیار کم دیده می شوند و در خیابان ها کسی آنها را نمی شناسد
.
🌿کارن احمدی؛نخبه ای از جنس موسیقی🌿
.
کارن احمدی یکی از نخبه های موسیقی ایرانی ست که با وجود سن کمش توانست رتبه برتر جشنواره ی جوان سی و سومین جشنواره ی موسیقی سال ۹۶شود.او در میان تعداد زیادی از اهالی موسیقی و به داوری بزرگان موسیقی این مقام ارزنده را کسب کرد و نام خود را در دل بسیاری از هنرمندان ثبت کرد.

کارن اهل سنندج است و بسیاری از بزرگان موسیقی،او را بسیار بااستعداد و حرفه ای و جزء نوابغ این هنر دانسته اند و آینده ی بسیار درخشانی برای او پیش بینی کرده اند به گونه ای که برخی عنوان کرده اند " پرویز مشکاتیان "دیگری قدم در این حرفه خواهد گذاشت.
.
“اى كاش ارزش ها و غيرارزش ها را تشخيص دهيم”
.
به اميد روزهاى پر از موفقيت براى كارنِ عزيز❤️🌸💐
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f3bb"></span><span class="emoji emoji1f3bc"></span><span class="emoji emoji26bd"></span>️ سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران با حضور بازیکنان تیم ملی و اهالی موسیقی و هنر در تالار وحدت رونمایی ...
Media Removed
️ سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران با حضور بازیکنان تیم ملی و اهالی موسیقی و هنر در تالار وحدت رونمایی شد . سورپرایز ویژه ارکسترهای ایرانی برای «کارلوس کی‌روش» . در ابتدای این مراسم که بنیاد رودکی با همکاری فدراسیون فوتبال برگزارکننده آن بودند، تصاویری از مراحل آماده شدن سرود رسمی تیم ملی ... 🎻🎼⚽️
سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران با حضور بازیکنان تیم ملی و اهالی موسیقی و هنر در تالار وحدت رونمایی شد
.
سورپرایز ویژه ارکسترهای ایرانی برای «کارلوس کی‌روش»
.
در ابتدای این مراسم که بنیاد رودکی با همکاری فدراسیون فوتبال برگزارکننده آن بودند، تصاویری از مراحل آماده شدن سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران، تصاویری از بازیهای مقدماتی تیم ملی فوتبال ایران پخش شد و در ادامه برخی مدیران و دست اندرکاران فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی پشت تریبون قرار گرفتند و سخنانی کوتاه را در حضور بازیکنان تیم ملی عنوان کردند
.
بدرقه‌ای متفاوت
.
اواخر برنامه که اجرای آنرا محمدحسین میثاقی و عباس سجادی بر عهده داشتند، اعضا و بازیکنان تیم ملی برای مراسم بدرقه روی صحنه آمدند و به شکلی ویژه مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفتند. قدردانی فدراسیون از علی اکبر صفی‌پور، سالار عقیلی، فریدون شهبازیان و شهرداد روحانی بخش دیگری از این مراسم بود. از طرف فدراسیون فوتبال به هر کدام از این تقدیرشدگان، پیراهن شماره 12 تیم ملی به عنوان یار دوازدهم تقدیم شد.

در پایان این مراسم اعضای تیم ملی توسط خادمان حرم امام رضا علیه سلام از زیر قرآن رد شدند و با ذکر صلوات خاصه امام رضا علیه سلام به سوی جام جهانی بدزقه شدند.

عنایت الله بخشی، علی دایی، علی کفاشیان، محمد حسین ایمانی خوش خو، اصغر همت، شکرخدا گودرزی، کامران ملکی، عبدالجبار کاکایی، محمدرضا عیوضی، شاهین آرین، سیدجواد هاشمی، جلیل فرجاد، علی اکبر شیرخدا، رویا بختیاری، سعید امیرسلیمانی، اسماعیل خلج، امین زندگانی، پویا امینی، احمدرضا عابدزاده، هاکوپیان، فرامرز ظلی، مهدی تاج، سیدرضا صالحی امیری، سیدمحمد مجتبی حسینی، علی اکبر صفی پور، وینفرد شفر، غلامحسین زمان آبادی، محمود فکری، علی ترابی، مهدی افضلی، بهرام قاسمی ، نعمت الله پایان، نصرالله عبداللهی و... از جمله مهمانانی هستند که در مراسم حضور داشتند
.
@mahshad_raghebi
.
#خبرنگار_هنر #ارکستر #جام_جهانی_فوتبال
#art_reporter #artreporter
Read more
 #Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost ・・・ شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند ...
Media Removed
#Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost ・・・ شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند 1396) با موضوعات متنوع مشروح زیر به سردبیری سروش ریاضی منتشر شد. در این شماره می‌خوانیم: سرمقاله/هنرمندان خودمان و خودی را دریابیم!/سروش ریاضی آسیب شناسی/مستی هم درد منو دیگه دوا نمی‌کنه! ... #Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost
・・・
شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند 1396) با موضوعات متنوع مشروح زیر به سردبیری سروش ریاضی منتشر شد.
در این شماره می‌خوانیم:
سرمقاله/هنرمندان خودمان و خودی را دریابیم!/سروش ریاضی
آسیب شناسی/مستی هم درد منو دیگه دوا نمی‌کنه! ؛ آسیب‌شناسی آنچه طی این چند دهه‌ی بعداز انقلاب بر موسیقی گذشته است.../سروش ریاضی
یادمان/به مناسبت نودمین سال تولد هوشنگ استوار؛ بابا کَرَم در سوئیت ایرانی/محمود خوشنام
پرونده نوازندگی کلاسیک/ در پی آرزوها؛ مروری بر فعالیت هنری ماهان اصفهانی، نوازنده برجسته هارپسیکورد
گفت و گو با ماهان اصفهانی؛ حس کردم داشتم با آرزوهای دیگران زندگی می کردم /مهرداد غلامی
چهره/گفت و گو با مصطفی آخوندی؛ استاد باید پُلی باشد برای عبور دانشجو.../سروش ریاضی
ویترین/تازه های موسیقی
نقد و بررسی/نگاهی به آلبوم خط خنده‌ش؛ اثری از نوید اربابیان/محمد بیگی
نقد و بررسی/نگاهی به آلبوم گمانه؛ اثری از سهیل پیغمبری/علیرضا مهراد
نقد و بررسی/در وهله ی نخست اجرای منسجم و متناسب؛ مروری بر فعالیت های اخیر همایون شجریان/فرزاد میرحمیدی
نقد و بررسی/درباره آلبوم «از او»؛ گفت وگو با رضا کهریزی، آهنگساز کوارتت های 1 و 2
نقد و بررسی/هنر یا هنرکالا، مسئله این است/محمد بیگی
ملل/ گروه های خارجی حاضر در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر/گردآوری و ترجمه: سونا بشیری
چهره/سایه رخنه گر موسیقی دانان رنسانس در آثار بنت سورنسِن؛ آهنگساز معاصر/ترجمه: سارا شادبخش
پژوهش/پژوهشی در مورد موسیقی کشور تونس؛ قسمت دوم/پژوهشگر: محمود مشهودی
مقاله/موسیقی شناسی جدید و قدیم؛ قسمت پایانی/نوشته: پی.جِی. اِستاک/ ترجمه: حامد قنواتی
تحلیل/ردپای «مقام امیری» در ردیف موسیقی دستگاهی ایران/احسان پژوهنده
پژوهش/موسیقی سکانس افتتاحیه؛ قسمت دوم/هانی صباحی
👇👇👇👇👇👇👇
شماره 97 گزارش موسیقی در 56 صفحه و قیمت 10هزار تومان در نمایندگی های فروش، و همچنین اپلیکیشن های طاقچه، کتابراه، و پیشخوان قابل تهیه می باشد.

@IranianComposers #mahanesfahani #harpsichord
Read more
شهرام #ناظری در حمایت از #شجریان رد شکایت و اعلام این نکته که پخش آثار «محمدرضا شجریان» در صدا و سیما، ...
Media Removed
شهرام #ناظری در حمایت از #شجریان رد شکایت و اعلام این نکته که پخش آثار «محمدرضا شجریان» در صدا و سیما، موجب شهرت وی شده و به زیان او نبوده است زخمی کهنه را باز کرد: « استفاده ی رادیو و تلویزیون از هنرمندان و پخش گسترده ی آثارشان بی آنکه حق وحقوقی به آنان داده شود.» البته که اینجا سرزمین عجایب است. اکنون ... شهرام #ناظری در حمایت از #شجریان

رد شکایت و اعلام این نکته که پخش آثار «محمدرضا شجریان» در صدا و سیما، موجب شهرت وی شده و به زیان او نبوده است زخمی کهنه را باز کرد: « استفاده ی رادیو و تلویزیون از هنرمندان و پخش گسترده ی آثارشان بی آنکه حق وحقوقی به آنان داده شود.» البته که اینجا سرزمین عجایب است. اکنون «شهرام ناظری» به این مساله واکنش نشان داده و اعتراض خود را بیان کرده است: «چهل سال است که آثار مرا پخش می کنند و هیچ حق و حقوقی به من نداده اند. هیچ قراردادی نبسته و هیچ اجازه ای هم نگرفته اند. غیر ازاین هم انتظاری نمی رود یعنی اگر بخواهند نگاهی صحیح، قانونمند و عادلانه داشته باشند، باعث تعجب است. »
ناظری با یادآوری اینکه :« من کارمند رسمی رادیو و تلویزیون ملی بودم ،یعنی یکسال قبل از انقلاب به خاطر اینکه در رشته آواز شاگرد اول کنکور موسیقی شدم فورا رادیو و تلویزیون ایران استخدام رسمی ام کرد اما انقلاب که شد آمدم بیرون». می گوید:«چهل سال است که هیچ حق و حقوقی از صدا وسیما نگرفته ام و تمام پنجاه اثری که به وجود آورده ام تماما با سختی و خون دل بدون هیچ حمایتی در منزل شخصی به وجود آورده ام و در واقع صداوسیمای من خانه خودم
بوده ام است و این گونه است که فکر می کنم اجحاف بزرگی در حق مان شده است! چهل سال شوخی نیست. یک بار دیگر هم گفته بودم شما ببینید مدیران اگر چهل ماه حقوق نگیرند چه نظراتی نسبت به سیستم پیدا می کنند؟ و حال گمان کنید این چهل ماه تبدیل به چهل سال شود!». او می گوید که خودش هم جزو شاکیان است اگر چه هنوز این شکایت را به صورت رسمی ثبت نکرده است؛ دلیلش را هم این گونه بیان می کند: «بابت این همه اجحاف و این همه استفاده های مربوط و مخصوصا نامربوط که از آثارم شده است آن هم بدون اجازه من، هم از نظر حیثیتی، هم معنوی و هم مادی متضررم کرده اند».
سما بابایی
خبرنگار گروه ادب و هنر روزنامه سازندگی
Read more
@serenademusic شماره چهارم مجله سرناد منتشر شد. در این شماره علاوه بر بخش‌های ثابت شماره‌های ...
Media Removed
@serenademusic شماره چهارم مجله سرناد منتشر شد. در این شماره علاوه بر بخش‌های ثابت شماره‌های پیشین، همچون معرفی هنرمندان و آلبوم‌های موسیقی ارزشمند، شاهد مطالب متنوع و ویژه و اختصاصی سرناد خواهید بود. مطالبی نظیر: * موسیقی الکترونیک زیر ذره‌بین؛ بررسی موسیقی آینده * اخبار و حواشی دنیای ... @serenademusic
شماره چهارم مجله سرناد منتشر شد.
در این شماره علاوه بر بخش‌های ثابت شماره‌های پیشین، همچون معرفی هنرمندان و آلبوم‌های موسیقی ارزشمند، شاهد مطالب متنوع و ویژه و اختصاصی سرناد خواهید بود. مطالبی نظیر:
* موسیقی الکترونیک زیر ذره‌بین؛ بررسی موسیقی آینده
* اخبار و حواشی دنیای موسیقی الکترونیک
* نقد و بررسی آثار منتخب سال 2015
* و بالاخره برای اولین بار در ایران؛ مصاحبه‌ی اختصاصی سرناد با استاد "عطا ابتکار" (صوت)
پیشنهاد می‌کنیم که این شماره را به هیچ وجه از دست ندهید.

#سرناد #مجله #موسیقی #الکترونیک #موسیقی_الکترونیک #ایران #اختصاصی #مصاحبه #صوت #عطا_ابتکار #آهنگساز #موسیقیدان #هنر #نویز #تکنو #تجربی
#Serenade #Iran #ElectronicMusic #music #Ata_Ebtekar #Sote #Noise #Techno #Persian #Magazine
@serenademusic
Read more
. خیلی خوشحالم که #تیتراژ_برنامه_زابیواکا برای خود #امید_حاجیلی هم انقد جذاب و دوست داشتنیه. این چندمین ترانه ای هست که #تهیه_کننده اش بودم. بعد از #زیر_سر_شهر که برای ویژه برنامه مترو با همین اسم بود و انتخابم #رضا_یزدانی بود و #علی_اوجی کارهای قراردادش رو انجام داد، تا ترانه #ایران که ... .
خیلی خوشحالم که #تیتراژ_برنامه_زابیواکا برای خود #امید_حاجیلی هم انقد جذاب و دوست داشتنیه.
این چندمین ترانه ای هست که #تهیه_کننده اش بودم. بعد از #زیر_سر_شهر که برای ویژه برنامه مترو با همین اسم بود و انتخابم #رضا_یزدانی بود و #علی_اوجی کارهای قراردادش رو انجام داد، تا ترانه #ایران که تیتراژ #خیابان_ایران بود و طرح ترانه رو دادم به #علی_زندوکیلی نازنین که کار بسیار خاص و جذابی بود و چندین تیتراژ دیگه که برای تلویزیون تهیه کردم و به موقع خواهم شمرد.
خوشحالم که این کار اخیر هم انقد شنیده شد و دوسش داشتین که قطعن هنر #امید خان #حاجیلی هم در شنیده شدنش خیلی موثره، فقط کاش امید حاجیلی نازنین هم برای استفاده ی این اثر در کنسرت ها و احیانن آلبومش، مثل باقی رفقا، از #صاحب_اثر اقلن شفاهی اجازه میگرفت تا تمام شئون حرفه ای رعایت بشه.
من‌معمولن دست خواننده ها رو برای استفاده باز میذارم، ولی رفتار حرفه ای رو هم‌توقع دارم.

پ.ن: فیلم از صفحه شخصی امید حاجیلی
#زابیواکا
#تیتراژ
#تیتراژ_زابیواکا
#امید_حاجیلی
#حمیدرضا_منبتی
#موسیقی_ما
#رفتار_حرفه_ای
#حامد_جوادزاده
#تهیه_کننده و #کارگردان
#صاحب_اثر
#آیو
#آیواسپرت
#سیدمهدی_سعیدی
#ریحانه_سعیدیان

@musicema
@omidhajili
@smehdisaeedi
@alizandevakili
@rezayazdanioriginal
@reyhansaedeyan
Read more
<span class="emoji emoji1f3bc"></span> کنسرت راوی موسیقی شمال خراسان، استاد علیرضا سلیمانی . <span class="emoji emoji1f539"></span> آغاز خرید بلیت از فردا شنبه ۱۳ مرداد ساعت ...
Media Removed
کنسرت راوی موسیقی شمال خراسان، استاد علیرضا سلیمانی . آغاز خرید بلیت از فردا شنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۱: https://tiw.al/n7B . دوتار، آواز و روایت: استاد علیرضا سلیمانی دوتار، آواز: بابک راحتی . استاد علیرضا سلیمانی امروز در آستانهٔ هفتادودوسالگی، به‌حق از انگشت‌شمار بخشی‌های موسیقی ... 🎼
کنسرت راوی موسیقی شمال خراسان، استاد علیرضا سلیمانی
.
🔹 آغاز خرید بلیت از فردا شنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۱:
🔗 https://tiw.al/n7B
.
دوتار، آواز و روایت: استاد علیرضا سلیمانی
دوتار، آواز: بابک راحتی
.
استاد علیرضا سلیمانی امروز در آستانهٔ هفتادودوسالگی، به‌حق از انگشت‌شمار بخشی‌های موسیقی شمال خراسان است که ضمن اشراف کامل بر فرهنگ قدیم بخشیگری در شمال خراسان، در اجرا و ارائهٔ این فرهنگ نیز توانا و منحصربه‌فرد است. برنامهٔ پیش رو با مغتنم شمردن این فرصت، معطوف به اجراى موسیقى در دو بخش است: در بخش نخست، مقام‌هایی از موسیقی شمال خراسان توسط استاد سلیمانی و بابک راحتی اجرا خواهد شد و در بخش دیگر روایت داستان‌ به همراه دوتار و آواز را که در اصل کامل‌ترین مجموعه از هنر هر بخشی ا‌ست به سبک‌ و‌ سیاق بخشی‌های قدیم شاهد خواهیم بود. گفتنی‌ است در خلال این برنامه که با مساعدت و همکاری انجمن موسیقی ایران برگزار می‌شود، نشان درجه یک هنری که چندی پیش به ایشان تعلق گرفت با‌ حضور تنی چند از استادان و مسئولان به ایشان اعطا خواهد شد.
.
📍 تالار رودکی
📅 شنبه ۰۳ شهریور | ⏰ساعت ۲۱:۰۰
.
@zicwall
Read more
. دیشب اکران خصوصی فیلم«شعله‌ور» ساخته حمید نعمت الله عزیز بود شعله‌ور برایم فرصت مغتنمى بود که در عالم موسیقی سیستان و بلوچستانِ کهن سیری داشته باشم. موسيقى اين فيلم به آنچه در نظر داشتيم بسيار نزديك شد بدين سبب جزو كاراهايی است كه در خاطرم خواهد ماند. تيتراژ پايانى اين فيلم هم آميزه ايست ... .
دیشب اکران خصوصی فیلم«شعله‌ور» ساخته حمید نعمت الله عزیز بود
شعله‌ور برایم فرصت مغتنمى بود که در عالم موسیقی سیستان و بلوچستانِ کهن سیری داشته باشم.
موسيقى اين فيلم به آنچه در نظر داشتيم بسيار نزديك شد بدين سبب جزو كاراهايی است كه در خاطرم خواهد ماند.
تيتراژ پايانى اين فيلم هم آميزه ايست نوين از موسیقی قوالی،آواز ردیف دستگاهی و ساز‌های الکترونیک كه با صدا و بر روى اثرى از «استاد نصرت فتح على‌خان» و فرازهایی از آواز ایرانی با اجرای شاخص «همایون شجریان عزیز» به اجرا درآمده نکته قابل تامل این است که هر دو خواننده پرچمدار آواز سرزمینشان در دوران خود بوده و هستند .
و در آخر شعله ور سینمای خاص حمید نعمت الله است که عشق‌اش به هنر و فرهنگ«ایران» در کنار نگاه منحصر به فردش به سینما جلوه می‌کند امیدوارم مورد قبول مردم فهیم سرزمینم نیز قرار بگیرد
ارادتمند
سهراب پورناظری
.
.
#شعله_ور
#حمیدنعمت_الله
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#hamidnematollah
#homayounshajarian
#sohrabpournazeri
Read more
. تارنوازی بسیار شنیدنی و گوشنواز از استاد فرهنگ شریف . فرهنگ شریف (1 فروردین۱۳۱۰ - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵) ...
Media Removed
. تارنوازی بسیار شنیدنی و گوشنواز از استاد فرهنگ شریف . فرهنگ شریف (1 فروردین۱۳۱۰ - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵) نوازنده‌ی صاحب سبک تار اهل ایران بود. او از کودکی به نواختن تار پرداخت. موسیقیدانان بسیاری به منزل آنان رفت و آمد داشتند و فرهنگ تحت تاثیر این افراد قرار می‌گرفت. او از آموزش‌های استادان بزرگ ... .
تارنوازی بسیار شنیدنی و گوشنواز از استاد فرهنگ شریف
.
فرهنگ شریف (1 فروردین۱۳۱۰ - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵) نوازنده‌ی صاحب سبک تار اهل ایران بود. او از کودکی به نواختن تار پرداخت. موسیقیدانان بسیاری به منزل آنان رفت و آمد داشتند و فرهنگ تحت تاثیر این افراد قرار می‌گرفت. او از آموزش‌های استادان بزرگ موسیقی از جمله مرتضی نی‌داوود بهره گرفت. در دوازده سالگی نخستین تک‌نوازی‌اش بطور زنده از رادیو پخش شد. این اجرا موفقیت آمیز بود و به دنبال آن در اغلب برنامه‌های گل‌ها، خوانندگان را با آوای تارش همراهی می‌کرد. .
فرهنگ شریف یکی از مهم‌ترین و دلنشین‌ترین سبک‌های نوازندگی را داشت. او در نحوه‌ی انگشت‌گذاری و مضراب‌زنی ابداعاتی انجام داد که باعث دلنشین‌تر شدن صدای این ساز شد. .
استاد فرهنگ شریف دارای نشان درجه یک هنر بود و با بنام‌ترین خوانندگان کشور از جمله حسین قوامی، گلپا، ایرج، بنان و محمدرضا شجریان همکاری نمود. او با اجراهای بی‌نظیر در خارج از کشور سهم بسزایی در شناساندن ساز تار به جهانیان ایفا نمود. او همچنین چند سالی را در آمریکا به آموزش موسیقی گذراند.
.
www.30book.com
.
#فرهنگ_شریف #کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سیبوک #خریدکتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهادکتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهادمطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. . . قسمت هایی از فیلم آمین خواهیم گفت هم اکنون در شبکه نمایش خانگی معرفی فیلم نام فیلم آمین ...
Media Removed
. . . قسمت هایی از فیلم آمین خواهیم گفت هم اکنون در شبکه نمایش خانگی معرفی فیلم نام فیلم آمین خواهیم گفت سال ساخت 1389 کارگردان سامان سالور تهیه‌کننده ساسان سالور سید امیر سیدزاده نویسنده سامان سالور بازیگران علیرضا مهران آزاده زارعی محمود نظرعلیان میسا مولوی ساناز اسدی حمید ... .
.
.
قسمت هایی از فیلم آمین خواهیم گفت
هم اکنون در شبکه نمایش خانگی
معرفی فیلم
نام فیلم
آمین خواهیم گفت
سال ساخت 1389
کارگردان
سامان سالور
تهیه‌کننده
ساسان سالور
سید امیر سیدزاده
نویسنده
سامان سالور
بازیگران
علیرضا مهران
آزاده زارعی
محمود نظرعلیان
میسا مولوی
ساناز اسدی
حمید حبیبی‌فر
محمد فصیحی
فرزاد حسنی
موسیقی
بهزاد عبدی
فیلم‌برداری
مسعود سلامی
تدوین
سامان سالور 
اکبر توکلی
توزیع‌کننده
هنر و تجربه
مدت زمان
۸۵ دقیقه
این فیلم در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ در سینماهای ایران اکران شد
داستان فیلم
پس از خرابی و تعمیر نشدن پل ایستگاه هفت،حسن که مسئول وسیله ابتدایی است که می تواند مسافران و کالاها را از روی رودخانه عبور دهدو گرگر نام دارد،قدرت پیدا می کند. انتقال افراد مختلفی که قصد عبور از رودخانه را دارند در زندگی معمولی و تکراری حسن باعث بروز مسائلی می شود.
Read more
سال ٩٧ با هترا حمزه یگانه/مدرس پيانو/ •آهنگساز ، تنظیم کننده و پیانیست ،آغاز نواختن پیانو بصورت ...
Media Removed
سال ٩٧ با هترا حمزه یگانه/مدرس پيانو/ •آهنگساز ، تنظیم کننده و پیانیست ،آغاز نواختن پیانو بصورت حرفه‌ای از ۱۷ سالگی نزد وحید یگانه - در این راه از نوازندگانی مانند گاگیک بابایان ، رافائل میناسکانیان و واهاگ هایراپتیان بهره برده. ضمن تحصیل در رشتهٔ موسیقی‌، آهنگسازی و پیانو جز را بصورت خود آموز ... سال ٩٧ با هترا
حمزه یگانه/مدرس پيانو/
•آهنگساز ، تنظیم کننده و پیانیست ،آغاز نواختن پیانو بصورت حرفه‌ای از ۱۷ سالگی نزد وحید یگانه - در این راه از نوازندگانی مانند گاگیک بابایان ، رافائل میناسکانیان و واهاگ هایراپتیان بهره برده. ضمن تحصیل در رشتهٔ موسیقی‌، آهنگسازی و پیانو جز را بصورت خود آموز فرا گرفته و پس از اتمام تحصیلات در رشتهٔ کارشناسی ارشد •آهنگسازی از سال ۸۶ به مدت ۳ سال در دانشگاه هنر به تدریس پرداخت. حمزه یگانه تا کنون ۵ آلبوم با نامهای آواره ،قالی ایرانی، دوران،ساحل تهران وکاهگل را منتشر کرده که آلبوم کاهگل برنده جایزه باربد بهترین آلبوم تلفیقی شده . در کنار کار تنظیم و آهنگسازی کنسرت‌های مختلفی‌ در ایران و خارج از کشور به همراه گروه‌های مختلفی‌ مثل داماهی، نایما و انسمبل پتر سلیمانی پور برگذار کرده. از جمله فعالیت‌های دیگر وی می‌توان به نوشتن و تنظیم چند مجموعه آموزشی برای پیانو و ساخت موسیقی‌ برای فیلم اشاره کرد.
Read more
موسیقی بیان کننده حالات و احساس درونی ادمهاست هنر اینه درون نمای هنرمند خویش است و قیاس در هنر بی معناست قطعه زیر هر چند تمام زوایای هنری اواز این استاد بزرگ را بخوبی نشان داده نشده چون کوتاه و....است #ادیب #خوانساری همراه #تار #موسی #معروفی #بیات #اصفهان قطعه ای دلنشین و فاخر که امید است لذت ... موسیقی بیان کننده حالات و احساس درونی ادمهاست
هنر اینه درون نمای هنرمند خویش است و قیاس در هنر بی معناست
قطعه زیر هر چند تمام زوایای هنری اواز این استاد بزرگ را بخوبی نشان داده نشده چون کوتاه و....است
#ادیب #خوانساری همراه #تار #موسی #معروفی #بیات #اصفهان
قطعه ای دلنشین و فاخر که امید است لذت فراوان ببرید
توصیه میکنیم مستندی از #مسعود #بهنود #در زمینه هنرمندان ایران است دیده شود کاریست بس زیبا
Read more
... ..... پیشنهاد یک بانوی عراقی به نخست‌وزیر عراق: بیایید چهار سال مجلس را تعطیل کنید، و حقوق نمایندگان را به خرید گاو شیرده اختصاص بدهید. ۳۷۵ نماینده داریم که حقوق هرکدام ده‌میلیون دینار است. نرخ هر گاو شیری معمولی یک میلیون دیناره. یعنی با حقوق ماهیانه‌ی یک نماینده می‌توان ده گاو ... ...
.....
پیشنهاد یک بانوی عراقی به نخست‌وزیر عراق:

بیایید چهار سال مجلس را تعطیل کنید،
و حقوق نمایندگان را به خرید گاو شیرده اختصاص بدهید.

۳۷۵ نماینده داریم که حقوق هرکدام ده‌میلیون دینار است.
نرخ هر گاو شیری معمولی یک میلیون دیناره.
یعنی با حقوق ماهیانه‌ی یک نماینده می‌توان ده گاو خرید.
یعنی در یک ماه ۳۷۵۰ گاو شیرده.
که در سال این عدد به ۴۵۰۰۰ گاو با تولید یک میلیون لیتر شیر می‌رسد.
که این عدد در چهار سال میشود ۱۸۰۰۰ گاو و یک میلیارد لیتر شیر!
که برابر است با کل تولید شیر دانمارک.
که کشورشان را با این مقدار تولید اداره می‌کنند.

برای تامین علوفه گاوها می‌توان از هزینه‌ی تغذیه و سفرهای نمایندگان استفاده کرد که زیادی هم می‌آید! 🌿 @rayakazemi
...
@rayakazemi ...
....
....
....
#کتاب #شعر #هنر #ادبیات #داستان #فلسفه #عکس #عکاسی #موسیقی #سینما #دیالوگ_ماندگار #شعر_نو #ایران #ورزش #تغذیه #باشگاه #طنز #book #art #artist #poem #fitness #iran #movie #music #fitnessmodel #bodybuilding #gym #dance
Read more
#غزل_شاکری #لالایی . . . . . . . . آگهی نامه ویژه «عروس و زیبایی» تفکرخلاق تنها آگهی نامه اختصاصی ویژه عروس در استان قم می باشد که با کیفیت و رویکردی جدید و متفاوت با سایر محصولات موجود در بازار عرضه میگردد. این محصول در کنار تبلیغات سنتی موجود در مجلات و آگهی نامه های دیگر، شامل مطالب ... #غزل_شاکری #لالایی
.
.
.
.
.
.
.
.

آگهی نامه ویژه «عروس و زیبایی» تفکرخلاق
تنها آگهی نامه اختصاصی ویژه عروس در استان قم
می باشد که با کیفیت و رویکردی جدید و متفاوت با سایر محصولات موجود در بازار عرضه میگردد.
این محصول در کنار تبلیغات سنتی موجود در مجلات و آگهی نامه های دیگر، شامل مطالب کاربردی ویژه زوج های جوان و نیز رپرتاژ آگهی جهت معرفی کامل و دقیق و اطلاع رسانی بیشتر و شفاف تر مشاغل مختلف می باشد.
این آگهی نامه در قطع استاندارد A4 تولید و به صورت هدفمند  در آزمایشگاه های پیش از ازدواج و تعدادی از دکه های پرفروش نشریات سطح شهر قم توزیع  و به دست
زوج های جوان و بانوان میرسد.تیراژ این آگهی نامه 5/000 جلد می باشد.

۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰
۰

#سالن_زیبایی
#آرایشگاه
#آرایش
#گرافیک
#عروس
#music
#آتلیه
#موسیقی
#تبلیغات
#advertising
#هنر
#graphic
#زیبایی
#پوست
#زن
#nadali_mh
#رایگان
#ایران
#قم
#عاشقانه
#iran
#دختر
#آگهی
#شهرزاد
#telegram
#instagram
#art
Read more
. همنشینی تار ایرانی و آذربایجانی چهارشنبه این هفته، نوازنده سرشناسِ تار جمهوری آذربایجان، #شهریار_ایمانف به همراه #سالار_زمانیان و کوارتت زهی و پیانو در تالار وحدت به روی صحنه خواهند رفت و رپرتواری از آثارشان را اجرا خواهند کرد. ساز تار که ساخته و پرداخته هنر ایرانی است، قرن نوزدهم توسط ... .
همنشینی تار ایرانی و آذربایجانی
چهارشنبه این هفته، نوازنده سرشناسِ تار جمهوری آذربایجان، #شهریار_ایمانف به همراه #سالار_زمانیان و کوارتت زهی و پیانو در تالار وحدت به روی صحنه خواهند رفت و رپرتواری از آثارشان را اجرا خواهند کرد.
ساز تار که ساخته و پرداخته هنر ایرانی است، قرن نوزدهم توسط میرزا صادق به خارج از ایران برده و با اعمال تغییراتی وارد موسیقی کشورهای منطقه قفقاز شد. تغییراتی مثل اضافه شدن سیم بمی در کنار ساز و دو سیم واخوان و کوچک‌تر شدن کاسه و نوع نوازندگی این ساز که در آغوش نوازنده و روی سینه‌ی او قرار می‌گیرد.
شهریار ایمانف نوازنده تار، در نواختنِ این ساز سبکی جدید و پیچیده برای خودش ابداع کرده است. در کارنامه ایمانف اجرا در آکروپولیس یونان و همکاری با ارکسترهای بزرگ دنیا به چشم می‌خورد. سالار زمانیان هم جزو نوازنده‌های ارکستر ملی وزیری به سرپرستی کیوان ساکت است و اجراهای مختلفی همراه با این ارکستر یا به‌صورت فردی داشته است.
تهیه بلیت iranconcert.com
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> نمایش «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» در مونیخ . فیلم مستند «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» ...
Media Removed
نمایش «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» در مونیخ . فیلم مستند «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در پنجمین جشنواره فیلم های ایرانی مونیخ به روی پرده خواهد رفت . این جشنواره از ۲۰ تا ۲۴ تیر/۱۱ تا ۱۵ جولای با مدیریت منتقد آلمانی ... 🎬
نمایش «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» در مونیخ
.
فیلم مستند «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در پنجمین جشنواره فیلم های ایرانی مونیخ به روی پرده خواهد رفت
.
این جشنواره از ۲۰ تا ۲۴ تیر/۱۱ تا ۱۵ جولای با مدیریت منتقد آلمانی خانم سیلویا بائر در کشور آلمان برگزار خواهد شد. در این جشنواره علاوه بر فیلم "دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری"  فیلم های «خوک» ساخته مانی حقیقی، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «طبل» ساخته کیوان کریمی، «مو» و «شماره ۱۷ سهیلا» هر دو ساخته محمود غفاری، «لرد» ساخته محمد رسول اف و «قبل از انقلاب» ساخته دن شادوی و «وقتی که خداوند به خواب می رود» ساخته تیل شاودر و محصول آمریکا و آلمان به نمایش در می آیند
.
برنامه های جنبی جشنواره نیز شامل نمایشگاه عکس سینمای ایران، کتاب خوانی امیر  حسن چهل تن، سخنرانی دکتر مریم پالیزبان و یک کنسرت موسیقی خواهد بود
.
«دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» پیش از این موفق به دریافت تندیس بهترین فیلم از جشنواره سینما حقیقت(هنر و تجربه)، تندیس بهترین فیلم مستند از جشن سینمایی حافظ، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم پراگ و مستند منتخب جشنواره فیلم گوتنبرگ سوئد شده است
.
این فیلم همچنان و پس از دو سال جهت انتشار در نسخه نمایش خانگی و اکران اینترنتی در انتظار پروانه نمایش به سر میبرد.
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
. شعر مرهم نیست .زخم است زخم ِ ادم زخمی نه کسی که خود را زخمی می کند برای اینکه بگوید :"بسیار دردمند و خسته و مایوس است" . این شعر را نمی دانم به مردم کدام آبادی تقدیم کنم.مردم نیازهای به تعویق افتاده ای دارند که شعر اخرین آنها هم نیست. بگذریم،بخوانید: گرد سوار هست و نشان سوار نیست آیینه اییم و شاهد ... .
شعر مرهم نیست .زخم است زخم ِ ادم زخمی نه کسی که خود را زخمی می کند برای اینکه بگوید :"بسیار دردمند و خسته و مایوس است" . این شعر را نمی دانم به مردم کدام آبادی تقدیم کنم.مردم نیازهای به تعویق افتاده ای دارند که شعر اخرین آنها هم نیست. بگذریم،بخوانید:

گرد سوار هست و نشان سوار نیست
آیینه اییم و شاهد ما جز غبار نیست

ما ماهیان تور و شما راهیان گور
از ما کدام یک به تقلا دچار نیست!

در شیشه احتکار نکن خون خلق را
این قلب سرخ ماست برادر، انار نیست!

در تنگنای قافیه ماندید و کارتان
غیر از ردیف کردن مشتی شعار نیست

ای شیخ بی کلید در این شهر بی چراغ
دیگر به وعده های تو هم اعتبار نیست

آغاز راه ماست ولی قول می دهم
هرگز برای قوم تو پایان کار نیست

غیر از هنر که تاج سر آفرینش است
دوران هیچ سلطنتی ماندگار‌ نیست

#احسان_افشاری
#شعر
#ایران

پ.بیت پایانی -با قید تردید- منتسب به سعدی . تنها تصرف من در قافیه است و جایگزین کردن ماندگار با جاودانه . اگر اطلاع موثق از صحت انتساب به شاعر دیگری دارید حتما با ذکر منبع مطلعم کنید.

موسیقی متن فیلم بابل اثر گوستاوو سانتائولایا

این غزل را در کانال تلگرام هم در دسترس قرار می دهم.
Read more
سال ۶۴ پوتین آمد جلوی صورت و سازشان، و آن‌ها دیگر باهم ننواختند • و بی‌اغراق بسیاری از لحظات فیلم بغض گلویم را گرفت و اشک جاری شد • دیدن این فیلم به علاقمندان تاریخ معاصر ایران و تاریخ موسیقی و علاقمندان آثار یگانه‌ی گروه یگانه‌ی چاووش به شدت پیشنهاد می‌شود. • اکران #مستند #چاووش_از_درآمد_تا_فرود، #فیلم ... سال ۶۴ پوتین آمد جلوی صورت و سازشان، و آن‌ها دیگر باهم ننواختند • و بی‌اغراق بسیاری از لحظات فیلم بغض گلویم را گرفت و اشک جاری شد

دیدن این فیلم به علاقمندان تاریخ معاصر ایران و تاریخ موسیقی و علاقمندان آثار یگانه‌ی گروه یگانه‌ی چاووش به شدت پیشنهاد می‌شود.

🎵
اکران #مستند #چاووش_از_درآمد_تا_فرود،
#فیلم مشترک #آرش_رئیسیان و #هانا_کامکار،
.
.
برای تهیەی بلیت #مستند_چاووش_از_درآمد_تا_فرود
به سایت #سینماتیکت در سینماهای گروه #هنر_و_تجربه، مراجعه فرمایید.
www.cinematicket.org
.
@chavoshdoc.film
@hanakamkar
@arash_raissian
@honarotajrobe
Read more
((به تازگی میل به نوشتن در شما بیش از عکس گرفتن شده است. )) نقد یکی از دوستان همیشه همراه بود به من. خیلی ...
Media Removed
((به تازگی میل به نوشتن در شما بیش از عکس گرفتن شده است. )) نقد یکی از دوستان همیشه همراه بود به من. خیلی هم نقد به جایی بود . یکی از روشن ترین دلایلی که می توانم بیان کنم دگرگونی های مداوم روانی در من است. من یک شکل و با یک شیوه ی تفکر یکسان نمی توانم ادامه ی حیات دهم و دلیل دیگر بالا رفتن سن و سال است گویا انسان ... ((به تازگی میل به نوشتن در شما بیش از عکس گرفتن شده است. ))
نقد یکی از دوستان همیشه همراه بود به من. خیلی هم نقد به جایی بود . یکی از روشن ترین دلایلی که می توانم بیان کنم دگرگونی های مداوم روانی در من است. من یک شکل و با یک شیوه ی تفکر یکسان نمی توانم ادامه ی حیات دهم و دلیل دیگر بالا رفتن سن و سال است گویا انسان با نوشتن رد پایی از خود بر جای می گذارد و گذر عمر را ثبت می کند.

ولی آنچه امروز می خواهم از آن بنویسم پدیده ای است بنام روز معلم که در کنار روزهای دیگر این مملکت مانند روز مادر و روز پدر و روز دختر و روز دانش آموز و ... جای خوش کرده و بیش از اینکه فرهنگی باشد سیاسی و عقیدتی است. و خلق خدا هم بی هیچ اندیشه ای این روزها را گرامی داشته و هر روز به جای اینکه به سمت سادگی و بی آلایشی پیش برود تا بلکه روند قدر دانی از اشخاص با فلاکت و بدبختی همراه نشود روزبه روز تجملی تر شده و هرکه گران تر برگزار کند احتمالا ارج و قرب بیشتری هم خواهد داشت. من ولی در راستای خانه تکانی فرهنگی و دور ریختن زواید مخ پوک کن مسیر خود را از جماعت جدا خواهم کرد و بر اساس خرد و درایت و احساس خود رفتار خواهم کرد .
ما روز معلم را که با کشته شدن آقای مطهری همراه است را جشن می گیریم . پول جمع می کنیم و برای معلم ها سکه می خریم . چرا که ارزش ریالی مهم است تا به انسان ها بفهمانیم که برای ما ارزشمند هستند. حتما باید ارزش ریالی داشته باشد مثلا قدر دانی نمی تواند با یک کارت پستال و چیزهای مشابه همراه باشد. و در این روز از همه معلم ها از معلم رقص گرفته تا معلم نقاشی و موسیقی و خیاطی و ... قدر دانی می کنیم . یعنی اندکی فکر نمی کنیم که مطهری چه ربطی به معلم قر کمر دارد یا چه ربطی به معلم سلفژ دارد. من حتی دیدم دوستان هم رنگ جماعت به آقای سروش هم تبریک گفته بودند این روز را.
اصلا من نمی فهمم چرا بزرگداشت ایشان را با حوزه پیوند نزدند مثلا روز مدرس حوزه ی علمیه با مرگ یا تولد ایشان همراه می شد‌. و برای بزرگداشت آموزگاران مدرسه از کسانی چون حسن رشدیه که بنیانگذار فرهنگ نوین ایران و ایجاد مدارس مدرن بود یا خانم توران میرهادی یا خیلی اشخاص دیگر که در این راستا خدمت کردند و جان فشانی نمودند بهره می بردیم. یا تولد پیکاسو یا سالوادور دالی و ... می شد روز معلم هنر. روز مرگ مایکل جکسون می شد روز معلم رقص . روز مرگ من می شد روز غر زدن😋
Read more
. فروشگاه هوم به تمامی اصول و قواعد کیفیت متعهد است، چه از منظر ساختار سازمانی و چه از نظر طراحی و ارائه؛ ...
Media Removed
. فروشگاه هوم به تمامی اصول و قواعد کیفیت متعهد است، چه از منظر ساختار سازمانی و چه از نظر طراحی و ارائه؛ همان گونه که در پیمان‌نامه‌ی مدیران و همکاران فروشگاه بر آنها تأکید شده است: • توجه به قوانین بین المللی (copyright) / ارائه‌ی محصولات اصل( original ) و آثار اصیل(authentic) / پایبندی به قوانین ... .
فروشگاه هوم به تمامی اصول و قواعد کیفیت متعهد است، چه از منظر ساختار سازمانی و چه از نظر طراحی و ارائه؛ همان گونه که در پیمان‌نامه‌ی مدیران و همکاران فروشگاه بر آنها تأکید شده است:
• توجه به قوانین بین المللی (copyright) / ارائه‌ی محصولات اصل( original ) و آثار اصیل(authentic) / پایبندی به قوانین مدنی ملی / حرمت نهادن به ارزشهای اخلاقی و انسانی در ارتباط با هنرمندان، مولفین و همچنین مخاطبان عمومی.
قصد ما این است که این مرکز کارکرد گنجینه و یا موزه هاي پویا را داشته باشد و محلی باشد برای: • دسترسی به منابع مهم لاتین(در عرصه‌ی فرهنگ و هنر) / ارائه‌ی مهمترین دستاوردهای اعصار دیرین تا روزگار نو(در عرصه‌ی موسیقی و مستندهای تصویری) / آرشیوی منتخب و کارا(از مطبوعات،نشریات و مجلات ایران) / و ارائه‌ی برترین آثار فارسی(با سرفصلهای متنوع)

گرافیک: استودیو کارگاه_ پیمان پورحسین

@hoomcenter
@hoomcentershop
@salam_artgallery
@studiokargah
@ppourhosein

#hoom_center #art #art_work #salamartgallery #copyright #original #authentic #hoomcentershop #sam_center @samcenter_official
_
#تیر #ایران #سام‌سنتر #تهران #تابستان #samcenter #tehran #spring #کتاب #کتابخانه #کتاب_بخوانیم
Read more
. #مشاهیر_مازندران مازیار مازیار در تاریخ ۱ تیر ۱۳۳۱ با نام اصلی «عبدالرضا کیانی‌نژاد» در بابل زاده شد. مازیار در نوجوانی استعداد شگرف خود در خوانندگی را نشان داد و در اردوهای دانش‌آموزی رامسر،به نوعی استعدادش در سطحی گسترده به نمایش گذاشته شد. همسر مازیار افسانه سهایی است که در سال ... .
#مشاهیر_مازندران 👤

مازیار

مازیار در تاریخ ۱ تیر ۱۳۳۱ با نام اصلی «عبدالرضا کیانی‌نژاد» در بابل زاده شد.
مازیار در نوجوانی استعداد شگرف خود در خوانندگی را نشان داد و در اردوهای دانش‌آموزی رامسر،به نوعی استعدادش در سطحی گسترده به نمایش گذاشته شد.
همسر مازیار افسانه سهایی است که در سال ۱۳۵۷ با مازیار آشنا شده بود مازیار شناختی از افسانه نداشت اما افسانه از طریق رادیو و تلویزیون آثار او را شنیده و دیده بود و مازیار خوانندهٔ مورد علاقه اش بود.
دختر بزرگ مازیار با نام غزل کیانی نژاد که آهنگساز،ترانه سرا و خواننده است.وی چند کنسرت برای بانوان اجرا نموده است و به‌ همراه مادر،خواهرش ترانه که او هم اهل موسیقی است و سعید عزیزی همسر غزل که آهنگساز است،شرکت پژواک هنر شرق را می‌گردانند.
نخستین آهنگ مازیار با نام «آرزوهای فردا» در سال ۱۳۵۲ منتشر شد؛ آخرین آهنگ او پیش از انقلاب «ایران ایران» بود که در سال ۱۳۵۷ منتشر شد.
در نیمهٔ دوم دهه ۱۳۴۰ مازیار یک دانش آموز دبیرستانی بود که به دوستانش گفته بود: شک نکنید من یک روز خواننده معروفی خواهم شد.
و بعدها وی در یکی از مسابقات هنری دانش‌آموزان که به داوری محمد نوری برگزار شده بود توانسته بود رتبهٔ اول را در بین دانش‌آموزان سراسر ایران کسب کند.
وی برای ادامهٔ فعالیت در سن شانزده سالگی به تهران رفت تا بتواند کار در فضاهای حرفه‌ای را تجربه کند.
جهانبخش پازوکی که تصادفاً در یکی از اجراهای او حضور داشت و با شنیدن صدای مازیار به وی پیشنهاد همکاری داد؛ اسم هنری مازیار را نیز همین آهنگساز برای او انتخاب کرده‌است؛حاصل این همکاری ترانه‌هایی مثل «ماهیگیر» و «کبوتر» بود که این ترانه‌ها از محبوبیت برخوردار بودند. بدین ترتیب برای وی زمینهٔ همکاری با استادان آهنگساز آن دوران همچون بابک بیات،محمد شمس،عماد رام،ناصر چشم آذر،تورج شعبانخانی،آرش سزاوار،عباس تجویدی و سایرین فراهم گردید.
مازیار در سال‌های پایانی عمر خود چهار آهنگ را به‌طور آزمایشی ضبط کرده بود؛این آهنگ‌ها با آهنگسازی عباس تجویدی بود و در استودیوی شخصی ضبط شده بود که بعدها با کمک تجویدی و خانواده وی توسط ناشرین داخلی به بازار آمد؛مازیار در سحرگاه ۱۶ فروردین سال ۱۳۷۶ در اوایل میان‌سالی زمانی که دو ماه و نیم مانده بود تا ۴۵ ساله شود،بر اثر سکتهٔ قلبی و مغزی در گذشت.
آلبوم های مازیار شامل:
آرزوی فردا/خسته/ماهیگیر/حرف بزن/تنهایی/کودک قرن/گل گندم
@af_soha
دوستان خودتون رو تگ کنید ❤
#بزرگان_مازندران #مازیار #عبدالرضا_کیانی_نژاد #مازندران #شمال #ایران #اینجامازندران
#injamazandaran #mazaniha
Read more
به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست... غول چراغ جادو اجرایی کارگاهی از گروه هنری فرهنگ بندرانزلی با ...
Media Removed
به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست... غول چراغ جادو اجرایی کارگاهی از گروه هنری فرهنگ بندرانزلی با استقبال و حضور بی نظیر مردم عزیز که با لطف فراوان در این سه شب مارو همراهی کردند . #بندرانزلی #انزلی #غازیان #هنر #تئاتر #تیاتر #ایران #هنر موسیقی @aabboolleexx @_navid_nazarmohammadi ... به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست...
غول چراغ جادو
اجرایی کارگاهی از گروه هنری فرهنگ بندرانزلی
با استقبال و حضور بی نظیر مردم عزیز که با لطف فراوان در این سه شب مارو همراهی کردند .
#بندرانزلی #انزلی #غازیان #هنر #تئاتر #تیاتر #ایران #هنر موسیقی
@aabboolleexx
@_navid_nazarmohammadi
@hossein.ghanee
@sdfi.az
@sarvenaz_soltanii
@sami___pv
@nima.mirzazad
@nima.mirzazad_44
@nima_golriz
Read more
@little_sasha666 萨沙喝多了是这样. رفیقای چپ کنتو تگ @ کن ساشا شمال چین بزرگ شده ، موقعی که مست میکنه لهجه میگیره . عشق دعوا هم هست باید داستان و لهجه رو بدونید تا براتون خنده دار باشه . ولی روی صحبتم با پدر و مادر ها و معلمین نازنین هست که اینجا هستن : من کوچولو بودم ده بار منو بخاطر اینکه ادای معلمامو در ... @little_sasha666 萨沙喝多了是这样😂.
رفیقای چپ کنتو تگ @ کن 😂ساشا شمال چین بزرگ شده ، موقعی که مست میکنه لهجه میگیره . عشق دعوا هم هست 😂باید داستان و لهجه رو بدونید تا براتون خنده دار باشه . ولی روی صحبتم با پدر و مادر ها و معلمین نازنین هست که اینجا هستن : من کوچولو بودم ده بار منو بخاطر اینکه ادای معلمامو در میاوردم داشتن اخراج میکردن . کلا ادای همه فک و فامیلم رو در میاوردم .
اومدم چین فهمیدن استعداد خوب بازیگری دارم منو بعنوان نیروی خودشون جذب کردن .
تقلید ؛ چیزی که برای ایران نقطه ضعف و بی کفایتی من محسوب می‌شد برای چین نقطه عطف و هنر بود .
من برای ایران تهدید بودم میخواستن اخراجم کنن ولی برعکس برای چین تایید ! استخدامم کردن . (بقول شاعر : نکند فهم هر مستمعی این اسرار)
بچه هاتون اگر بدون بی احترامی و تحقیر ادای کسی رو درمیارن یا به موسیقی علاقه دارن ، شاید ریاضی دان خوبی نشن ولی شاید هنرمند خوبی بشه و نیروی بالقوه داشته باشه . از مدرسه نندازینش بیرون ! نگید «موسیقی هم شد کار ؟ و زندگی ؟»ببیند تو چی استعداد داره ، همونو پرورش بدید و بزرگش کنید . ( البته بازیگوشی با بی احترامی و بی ادبی به بزرگ‌تر خیلی فرق داره)

دل نوشت : همه نابغه هستند.
اما اگر يك ماهى را براساس تواناييش دربالا رفتن از درخت قضاوت كنيد،
كل زندگيش را با اين باور می گذراند كه خنگ است. #دکتر_آرشی #آرش_استیلاف #مجری #بازیگر
#arashestilaf #华波波 #drarashi
Read more
هنر مرز نمیشناسد انجا که زبان از سخن باز میماند موسیقی اغاز میشود اولین کنسرت مشترک ایران و هند به بهترین شکل برگزار شد ممنون از زحمات همه و ارکستر ایران که عالی بودن🏻 ممنون از مردم نازنینی که با حضورشون عشق و انرژی دادن️ و ممنون از اقای چاهل که قدمی مهم برای فرهنگ و موسیقی دو ملت ایجاد ... هنر مرز نمیشناسد
انجا که زبان از سخن باز میماند
موسیقی اغاز میشود🎼🎸🎺🎷🎹
اولین کنسرت مشترک ایران و هند به بهترین شکل برگزار شد
ممنون از زحمات همه
و ارکستر ایران که عالی بودن💪🏻
ممنون
از مردم نازنینی که با حضورشون عشق و انرژی دادن❤️
و ممنون از
اقای چاهل که قدمی مهم برای فرهنگ و موسیقی دو ملت
ایجاد کرد
به امید تکرار موفقیت ها💪🏻🌹
@bchaihel
@dil.shaads
برای من روی صحنه این کنسرت تجربه شیرینی بود☺️😌❤️
Read more
. به مناسبت سالگرد شهادت شهید #محسن_حججی #ایران_سربلند خواننده: #سالار_عقیلی شاعر: #عباس_محمدی آهنگساز: ...
Media Removed
. به مناسبت سالگرد شهادت شهید #محسن_حججی #ایران_سربلند خواننده: #سالار_عقیلی شاعر: #عباس_محمدی آهنگساز: پیمان خازنی تنظیم: احمد مقدسی میکس و مسترینگ: پیام سوری تهیه شده در #مرکز_موسیقی_حوزه_هنری @hozeh_honari دانلود این موسیقی به صورت کامل در کانال‌های ایتا، سروش، ... .
به مناسبت سالگرد شهادت شهید #محسن_حججی

#ایران_سربلند

خواننده: #سالار_عقیلی
شاعر: #عباس_محمدی
آهنگساز: پیمان خازنی
تنظیم: احمد مقدسی
میکس و مسترینگ: پیام سوری

تهیه شده در #مرکز_موسیقی_حوزه_هنری

@hozeh_honari

دانلود این موسیقی به صورت کامل در کانال‌های ایتا، سروش، بله و IGTV حوزه هنری
.
.
#حوزه_هنری
#هنر_متعهد
#هنر_انقلابی
#جبهه_فرهنگی_انقلاب
#حوزه_هنری_انقلاب_اسلامی
.
.
.
.
.
Read more
لطفا کامل بخوانید،با درود ،این چهره ها را به خاطر بسپارید، اینها ملیجکهایی هستند که از خون میلیون‌ها ...
Media Removed
لطفا کامل بخوانید،با درود ،این چهره ها را به خاطر بسپارید، اینها ملیجکهایی هستند که از خون میلیون‌ها سوری و ایرانی ارتزاق می‌کنند.به یاد بیاورید اعتراض مسالمت‌آمیز مردم سوریه را که شیطانی چون بشار اسد به خاک و خون و خشونت کشید،مبارزان را مجبور به مسلح شدن برای دفاع از خود کرد،آن زمان داعشی نبود، ... لطفا کامل بخوانید،با درود ،این چهره ها را به خاطر بسپارید، اینها ملیجکهایی هستند که از خون میلیون‌ها سوری و ایرانی ارتزاق می‌کنند.به یاد بیاورید اعتراض مسالمت‌آمیز مردم سوریه را که شیطانی چون بشار اسد به خاک و خون و خشونت کشید،مبارزان را مجبور به مسلح شدن برای دفاع از خود کرد،آن زمان داعشی نبود، اما با حس کردن خطر سقوط حکومت اسد ،گروهی به اسم داعش پیدا شد، اسد با حکومت آخوندی و البته روسیه از خون مخالفان اسد رود راه انداختند و میلیونها سوری را آواره کردند و داعش شد بهترین بهانه، از طرفی ملت ایران ،به یاد بیاورید چگونه حکومت آخوندی به امثال ترانه موسوی ها تجاوز کرد و زنده زنده سوزاند،ندا،سهراب، تجاوز و قتل در کهریزک،محسن روح الامینی، محمد کامرانی، به یاد بیاورید خونی که از کفنه ستار بهشتی به گفته مادرش هنگام تحویل جسده شکنجه شده اش بیرون زد.به یاد بیاورید کشته شدن بیش از سی ایرانی در اعتراضات نود و شش و زندانها،به یادآورید جنایات دهه ی شصت و هفتاد و تا اکنون کشتن و تجاوز به بیش از چهار هزار زندانی سیاسی، به یاد بیاورید اسید پاشی روی صورت دختران این سرزمین را ،به یاد بیاورید سرکوب هنر و موسیقی و شادی را،بیاد بیاورید تا با بی شرفی احمق فرضتان نکنند و بدانند که میدانید داعش جز حکومت آخوندی و رفتارش نیست، تا بخواهند به چپاول و جنایت و حبس و اعدام آزادی خواهان و ملت ایران راحت دست بزنند.و در آخر مثلا هنرمندان نان خوردن به چه قیمتی ؟خون؟دروغ؟عوام_فریبی؟ #خداپرستان #آزادی #ایران #سریال_پایتخت #محسن_تنابنده #سیروس_مقدم #سریال #صدا_سیما #رسانه #رذالت #دروغ #آگاهی #زندانی_سیاسی #خط_فقر #تورم #بیکاری #افسردگی #محیط_زیست #آخوندیسم #خیزش #همبستگی #تظاهرات_سراسری #اعتراضات_سراسری #قیام_تا_آزادی #نافرمانی_مدنی #رفراندوم #rezapahlavi #ابراهیم_خسروی
Read more
‎چقدر تلخ بود رفتن استاد ناصر چشم آذر آن هم در یک روز بهاری... چقدر تلخ که دیگر خالق باران عشق در کنارمان نیست... چقدر تلخ بود این خبر... دوستی میگفت ( ما هنوز داغ هستیم، بعد ها متوجه میشویم چه کسی را از دست دادیم...) من هیچوقت لایق این نبودم که ناصر چشم آذر را از نزدیک ببینم. اما حس میکردم غم و اندوهی سال ... ‎چقدر تلخ بود رفتن استاد ناصر چشم آذر آن هم در یک روز بهاری... چقدر تلخ که دیگر خالق باران عشق در کنارمان نیست... چقدر تلخ بود این خبر... دوستی میگفت ( ما هنوز داغ هستیم، بعد ها متوجه میشویم چه کسی را از دست دادیم...) من هیچوقت لایق این نبودم که ناصر چشم آذر را از نزدیک ببینم. اما حس میکردم غم و اندوهی سال هاست در قلبش نهفته است... او میتوانست مثل خیلی ها از ایران برود اما نرفت و ذره ذره همچون شمع سوخت... او در چه احوالاتی بود وقتی باران عشق را ساخت؟! در یک آشوب روحی بود... ''چشم انتظار...آزادی... شور عشق... باران عشق... ملاقات و...'' همه آثاری بودند ماندگار و افسونگر که یادگار این هنرمند هستند... آثاری که اگر خارج از ایران منتشر میشد از او یک بت میساختند اما افسوس که او و دیگر هنرمندان سال هاست در این مملکت سوختند و میسوزند...
‎حالا آسوده بخواب ناصر چشم آذر عزیز... شاید اکنون در دنیای دیگر به چیزی که ''چشم انتظار'' آن بودی رسیدی... شاید او را ''ملاقات'' کردی... و شاید اکنون در دشتی سبز و بی انتها لمس ''باران عشق'' را بر گونه هایت حس میکنی... 💧💧
‎برای ناصر چشم آذر عزیز💔
#hadihadiyan50📝
#nasercheshmazar #awaiting #piano #pianist #musician #rain #rainoflove #nassercheshmazar
‎ #ناصر_چشم_آذر #پیانو #ویولن #پیانیست #هنر #هنرمند #آرامش #موسیقیدان #relaxing #موسیقی #آهنگساز #ویولونیست #آهنگساز #ماورا #artist #اجرای_زنده #موسیقیدان_بزرگ #استاد #کنسرت #شاهکار #انتظار #باران_
Read more
. این کتاب ها نقش پررنگی در شکل دادن ساختمان فکری و هنری من داشته اند.در کارگاه های شعر و ادبیات بارها ...
Media Removed
. این کتاب ها نقش پررنگی در شکل دادن ساختمان فکری و هنری من داشته اند.در کارگاه های شعر و ادبیات بارها به این کتاب ها ارجاع داده ام و درباره ی اهمیت آن ها به کرات صحبت کرده ام .متاسفانه از کتابخانه ام دورم اما حتما در نوبت های دیگر این وظیفه ی به تعویق افتاده (معرفی کتاب) را جبران می کنم و کتاب های سودمند ... .
این کتاب ها نقش پررنگی در شکل دادن ساختمان فکری و هنری من داشته اند.در کارگاه های شعر و ادبیات بارها به این کتاب ها ارجاع داده ام و درباره ی اهمیت آن ها به کرات صحبت کرده ام .متاسفانه از کتابخانه ام دورم اما حتما در نوبت های دیگر این وظیفه ی به تعویق افتاده (معرفی کتاب) را جبران می کنم و کتاب های سودمند و الهام بخش بیشتری را معرفی می کنم.من با پوست و استخوانم درک کرده ام که گرفتاری یک شاعر از جایی آغاز می شود که شعاع دید و میدان تفکرش در حوزه ی شعر -خصوصا لوازم جانبی اش از جمله حقد و حرص و حسد - محدود می‌شود.
در صورتی که ما‌ نه تنها برای نوشتن که برای راه رفتن هم نیاز به آدرس درست داریم.و کسی که راه را از چاه بازشناخت شعر را در دنیایش خلاصه خواهد کرد نه دنیایش را در شعر.
.این اشارات ناقابل را در کمال فروتنی نوشتم امیدوارم به درد اهلش بخورد.

پ.بعضی کتاب ها ممکن است در بازار کتاب نباشد اما جوینده یابنده است
قصد داشتم توضیح مختصری درباره ی هر کتاب بنویسم‌ دیدم به هیچ وجه شدنی نیست فقط بسنده کردم‌به یک پرانتز و یک عبارت درباره ی هر کتاب

تاریخ علوم در اسلام سید حسن تقی زاده نشر فردوسی(مباحث درسی علامه تقی زاده)

بیست مقاله قزوینی تصحیح عباس اقبال و پوردادوود(مقالات ادبی علامه قزوینی)نشر دنیای کتاب

درباره هنر و ادبیات (گفتگوی ناصر حریری با شانزده شاعر معاصر از جمله اخوان و نصرت و شاملو... که در هر نسخه با چند شاعر گفتگوهایی موثر و جذاب ترتیب داده)نشر کتابسرای بابل

نظریه تاریخ ادبیات دکتر محمود فتوحی (نگاهی منتقدانه و نوآورانه در حوزه ی تاریخ ادبیات نگاری در ایران)انتشارات ناژ

موسیقی شعر دکتر شفیعی کدکنی(جامع ترین تحقیق در حوزه ی چگونگی عملکرد موسیقی در شعر)چاپ قدیم نشر آگاه

با آخرین نفس هایم بونوئل(خاطرات لوئیز بونوئل کارگردانی که از سرآمدان پایه ریزی سورئالیزم در‌ سینماست)نسخه ی زیراکسی

گفتگوی شاعران ترجمه و ویرایش مرتضی کاخی(در دو نوبت چهره های روی جلد بغیر از نیما با هم به گفتگو درباره ی شعر می پردازند)نشر زمستان

فرانتس کافکا از نوشتن ترجمه ی ناصر غیاثی(نامه ها و گفتارهای کافکا که دریچه ای تازه ای است برای شناخت تفکرات و روحیات او)نشر ثالث

#معرفی_کتاب
#احسان_افشاری
Read more
#گوزل اذربایجانی رقص برای یادگیری این رقص زیبای آذربایحانی بر روی لینک در بیو کلیک کنید. #تورک #ترک #یاشاسین_آذربایجان #رقص_ترکی #آزربایجان #ایران #ایران_متحد #موسیقی_آذری #موسیقی_تورکی #تورکمن #موسیقی #هنر #رقص #تبریز2018 #آموزش_حرفه_ای_رقص_آذربایجانی #ساری_گلین #سوین_دنس #گوزل اذربایجانی رقص 😍

برای یادگیری این رقص زیبای آذربایحانی بر روی لینک در بیو کلیک کنید. 🌹🌹
#تورک #ترک #یاشاسین_آذربایجان #رقص_ترکی #آزربایجان #ایران #ایران_متحد #موسیقی_آذری #موسیقی_تورکی #تورکمن #موسیقی #هنر #رقص
#تبریز2018
#آموزش_حرفه_ای_رقص_آذربایجانی
#ساری_گلین
#سوین_دنس
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> رونمایی از گریم #محمدرضا_شریفی_نیا در نقش داعشی فیلم «دختر شیطان» . آخرین ساخته سینمایی قربان ...
Media Removed
رونمایی از گریم #محمدرضا_شریفی_نیا در نقش داعشی فیلم «دختر شیطان» . آخرین ساخته سینمایی قربان محمدپور با نام #دختر_شیطان این روزها در مراحل پایانی فنی قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد. در حال حاضر تدوین توسط حسین زندباف مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد و هادی اسلامی نیز مشغول ساخت ... 🎬
رونمایی از گریم #محمدرضا_شریفی_نیا در نقش داعشی فیلم «دختر شیطان»
.
آخرین ساخته سینمایی قربان محمدپور با نام #دختر_شیطان این روزها در مراحل پایانی فنی قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد. در حال حاضر تدوین توسط حسین زندباف مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد و هادی اسلامی نیز مشغول ساخت جلوه های ویژه فیلم است.
.
به گفته محمدپور، براساس برنامه ریزی ها «دختر شیطان» بعد از ماه صفر در سینماهای سراسر کشور به نمایش درمی آید. پخش این فیلم برعهده فیلمیران است.
.
همزمان با روزهای پایانی مراحل فنی سازندگان از گریم متفاوت محمدرضا شریفی نیا در این فیلم رونمایی کرده اند. شریفی نیا در این فیلم به صورت افتخاری و در دو سکانس و‌‌ در دو نقش و با دو گریم متفاوت به ایفای نقش پرداخته است. این بازیگر در یکی از سکانس ها هندی و در سکانسی دیگر انگلیسی صحبت می کند.
.
این فیلم همچنین پنج کلیپ موسیقی دارد که هم اکنون توسط حمید شفیع زاده در حال تدوین است. بنا به اعلام محمدپور، قرار است جکی شروف ستاره اکشن سینمای هند برای شرکت در مراسم افتتاحیه «دختر شیطان» به ایران بیاید.
.
ایشا روات، حمید فرخ نژاد، جکی شروف، گلشن گروور، سیمران میشکروتی، محمدرضا شریفی‌نیا و فردین حفیظی بازیگران اصلی این فیلم بوده اند.
.
«دختر شیطان» بعد از «سلام بمبئی» دومین محصول مشترک ایران ‌و هند است. فیلم «سلام بمبئی» سال ۹۵ به فروش بیش از ۱۴ میلیارد تومان دست یافت.
.
@mahshad_raghebi
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
بخشي از يادداشت انتقادي مجیدرضا مصطفوی تهيه كننده و كارگردان سينما در خبرگزاري ايسنا از وضعیت نگهداری ...
Media Removed
بخشي از يادداشت انتقادي مجیدرضا مصطفوی تهيه كننده و كارگردان سينما در خبرگزاري ايسنا از وضعیت نگهداری آرشیو شخصی زاون قوکاسیان منتقد و پژوهشگر فقيد سينما: «اصفهان،شهری که اکثر فعالیت‌های فرهنگی و هنری سه دهه اخیر در آن، از برگزاری جشنواره‌های فیلم، تئاتر و ادبیات تا سمپوزیوم‌های تجسمی و تاسیس ... بخشي از يادداشت انتقادي مجیدرضا مصطفوی تهيه كننده و كارگردان سينما در خبرگزاري ايسنا از وضعیت نگهداری آرشیو شخصی زاون قوکاسیان منتقد و پژوهشگر فقيد سينما: «اصفهان،شهری که اکثر فعالیت‌های فرهنگی و هنری سه دهه اخیر در آن، از برگزاری جشنواره‌های فیلم، تئاتر و ادبیات تا سمپوزیوم‌های تجسمی و تاسیس دانشگاه‌های هنر و مدارس فیلم‎سازی به همت و یاری قوکاسیان فقید شکل گرفته‌است، اکنون از تخصیص یک اتاق برای نگهداری و استفاده جوانان از کتاب‌ها، آرشیو بی‌بدیل فیلم و موسیقی، دست‌نوشته‌ها، مقالات و پژوهش‌های متعدد او (از جمله درباره هنرهای عاشورایی)، نوارهای صوتی گفت‌وگوی او با هنرمندانی که بعضا در قید حیات نیستند و سال‌ها برای جمع‌آوری آن‎ها تلاش کرده بود (پروژه تاریخ شفاهی سینمای ایران)، تابلوها و هدایای داخلی و بین‌المللی و یادگاری‌های شخصی زاون دریغ می‌کند.شاید در اینجا باید به مدیران فرهنگی یادآوری کرد که تاسیس بنیاد فرهنگي زاون قوكاسيان، حفظ میراث مهم فرهنگی و هنری فردی است که با مردم و در کنار مردم زیسته و تاثیر مهمی بر شکل‌گیری نگاه عمیق‌تر به سینما در بین جوانان و نوجوانان گذاشته است. زاون سال‌ها صادقانه در شهر اصفهان بدون کوچک‌ترین چشم‌داشتی فعالیت کرد و دغدغه‌ای بالاتر از سینما و تربیت و پیشرفت نسل نو حتی تا همین اواخر با تنی دردمند نداشت. ارمغان او همیشه برای اطرافیان و دانشجویانش آگاهی و دانش بود و تمام زندگی و عمر خود را صرف پژوهش‌هایی زمان‌بر و طاقت‌فرسا کرد و آثاری جمع‌آوری کرده و به رشته تحریر درآورده‎است که در عرصه فرهنگ و هنر ایران جریان‎ساز بوده‌اند. او در طول عمر خود از سینما هیچ طرفی نبست و پدرانه و با از خودگذشتگی هر آنچه از نظر مادی و معنوی در توان داشت نسبت به شاگردان و اطرافیانش دریغ نمی‌کرد. اگر باوری وجود دارد که آثار خلق‌شده توسط هنرمندان به‌خصوص در حوزه پژوهشی و نوشتاری (که متاسفانه از مظلوم‌ترین قشر جامعه هنری هستند) فقط به پدیدآورنده و اطرافیانش تعلق ندارد و می‌تواند سال‌ها منبع استفاده گروه کثیری از دانشجویان و علاقه‌مندان قرار گیرد، تا فرصت باقی است و این آثار پراکنده نشده و از بین نرفته‌اند، جزم‌اندیشی را که در هنگام حیات زاون نیز برای فعالیت‌های او وجود داشت کنار بگذارند و به این حرکت ماندگار فرهنگی که در شان یک «معلم و انسان شریف» است،یاری رسانند.»
Read more
آیین «شعله ور» برای مردم سیستان / واکنش هنرمندان به مشکلات مردم سیستان و بلوچستان . حمید نعمت الله کارگردان فیلم «شعله ور» نمایش فیلم را با گرامیداشت هنر و فرهنگ خطه سیستان و بلوچستان در هم آمیخت . بسیاری ازستارگان سینمای ایران در این مراسم شرکت کردند و اجرای موسیقی زنده سیستان و بلوچستان ... 🎥
آیین «شعله ور» برای مردم سیستان / واکنش هنرمندان به مشکلات مردم سیستان و بلوچستان
.
حمید نعمت الله کارگردان فیلم «شعله ور» نمایش فیلم را با گرامیداشت هنر و فرهنگ خطه سیستان و بلوچستان در هم آمیخت
.
بسیاری ازستارگان سینمای ایران در این مراسم شرکت کردند و اجرای موسیقی زنده سیستان و بلوچستان و نمایش هنر های محلی این اقلیم و نمایش سازه های تجسمی از بخش های این برنامه بود
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
؛ ﷽ . سلام و عرض ادب خدمت تمامی هنر دوستان و هنرمندان سرزمینم ایران. باعث افتخار ماست در زمانه ای که ...
Media Removed
؛ ﷽ . سلام و عرض ادب خدمت تمامی هنر دوستان و هنرمندان سرزمینم ایران. باعث افتخار ماست در زمانه ای که هنر و هنرمند در این فضای کنونی مورد کم لطفی و بی مهری قرار گرفته است مجموعه ای را راه اندازی کردیم که در اکثر رشته های هنری حرفی برای گفتن دارد و با توکل به خداوند منان و اساتید مجرب میتوانیم در خدمت شما ... ؛ ﷽ .
سلام و عرض ادب خدمت تمامی هنر دوستان و هنرمندان سرزمینم ایران.
باعث افتخار ماست در زمانه ای که هنر و هنرمند در این فضای کنونی مورد کم لطفی و بی مهری قرار گرفته است مجموعه ای را راه اندازی کردیم که در اکثر رشته های هنری حرفی برای گفتن دارد و با توکل به خداوند منان و اساتید مجرب میتوانیم در خدمت شما عزیزان و هنرجویان و هنرپژوهان ایران عزیزمان باشیم.
#موسسه_سیمرغ در راستای اعتلای فرهنگ و هنر ایران زمین اقدام به برگزاری کلاسهایی از قبیل: شعر و ترانه، موسیقی( در تمام رشته ها) ، بازیگری (در رشته های مختلف)، فن بیان، عکاسی، خطاطی، تدوین (سینمایی، مستند، فیلم) و برگزاری ورک شاپ های مختلف با استفاده از بهترین اساتید داخلی و خارجی نموده است.
به زودی معرفی اساتید و نحوه ثبت نام و شروع کلاسها به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.
ضمنا یادآور میشویم که پروژه هایی در دست تولید در #موسسه_سیمرغ میباشد که تماماً از طریق این صفحه به اطلاع شما بزرگواران خواهد رسید.
به امید موفقیت ایران عزیز و درخشش شما عزیزان در این موسسه
با ما همراه باشید
#سیمرغ
#موسسه_سیمرغ
#در_پناه_پر_سیمرغ
@simorgh.company
Read more
# امروز زاد روز ستاره بی بدیل موسیقی سنتی ایران زنده یاد استاد جلیل شهناز (۱ خرداد ۱۳۰۰ اصفهان - یکی از سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر در ایران می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماند گار تار جلیل شهناز به‌همراه تمبک محمد اسماعیلی(مایه حجاز ابوعطا) جلیل شهناز، در سال ... #
امروز زاد روز ستاره بی بدیل موسیقی سنتی ایران زنده یاد استاد جلیل شهناز (۱ خرداد ۱۳۰۰ اصفهان - یکی از سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر در ایران می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماند گار تار جلیل شهناز به‌همراه تمبک محمد اسماعیلی(مایه حجاز ابوعطا) جلیل شهناز، در سال ۱۳۰۰ در اصفهان به دنیا آمد. تقریباً همه اعضای خانواده وی با موسیقی آشنایی داشتند و در رشته‌های مختلف هنر از جمله تار، سه‌تار، سنتور و کمانچه به مقام استادی رسیدند. پدرش «شعبان‌خان» علاقه وافری به موسیقی اصیل ایرانی داشت و علاوه بر تار که ساز اختصاصی او بود، سه‌تار و سنتور هم می‌نواخت. عموی او غلامرضا سارنگ (سارنج) هم از نوازندگان کمانچه بود. جلیل شهناز، از کودکی به موسیقی علاقه‌مند شد و نواختن تار را در نزد عبدالحسین شهنازی و برادر بزرگ خود حسین شهناز که به خوبی ساز می‌نواخت، آغاز کرد. پشتکار زیاد و استعداد شگرف جلیل به حدی بود که در سنین جوانی از نوازندگان خوب اصفهان شد. در کتاب «موسیقی‌دانان ایرانی» نوشته پژمان اکبرزاده آمده است: «شهناز نوازندگی در رادیو اصفهان را از سال ۱۳۲۸ آغاز کرد و در سال ۱۳۳۶ به دعوت سازمان رادیو به تهران آمد و در برنامه‌های گوناگونی مانند برنامه گلها، ارکستر حسین یاحقی و... به عنوان تکنواز و همنواز به فعالیت پرداخت. وی همچنین در گروه «یاران ثلاث» (همراه با تاج اصفهانی و حسن کسایی) و گروه اساتید موسیقی ایران کنسرت‌های بسیاری را در داخل و حارج از ایران اجرا نمود. شهناز در برنامه‌های جشن هنر شیراز نیز حضوری فعال داشت.» این نوازنده تار در طول زندگی هنری خود با هنرمندان والای کشور از جمله فرامرز پایور، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی، همایون خرم، علی تجویدی، منصور صارمی، رضا ورزنده، امیر ناصر افتتاح، جهانگیر ملک، اسدالله ملک، حسن کسائی، محمد موسوی، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری، محمودی خوانساری، عبدالوهاب شهیدی، اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، محمد رضا شجریان، حسن زیرک(خواننده بزرگ کرد)، علی‌اصغر شاه‌زیدی، طباطبائی و محمد اصفهانی همکاری داشته‌است. وی در دههٔ ۱۳۶۰ همراه با فرامرز پایور (سنتور)، علی اصغر بهاری (کمانچه)، محمد اسماعیلی (تنبک) و محمد موسوی(نی) «گروه اساتید موسیقی ایران» را تشکیل داد وی در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار هنر و موسیقی برگزیده شد.همچنین در ۲۷ تیر سال ۱۳۸۳، مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) برای تجلیل از یک عمر فعالیت
#جلیل_شهناز #ایران #موسیقی_ایرانی
Read more
. به دعوت میلاد بدیعی عزیزم . @milad_badiee . این پست رو‌به اشتراک میذارم و امیدوارم روزی ریشه ...
Media Removed
. به دعوت میلاد بدیعی عزیزم . @milad_badiee . این پست رو‌به اشتراک میذارم و امیدوارم روزی ریشه ترس حداقل از اینستاگرام ایرانی ها قطع شه ... . . فکر کنم عکس به اندازه کافی گویا هست ... بهتره قبل از اینکه این عزیزان رو‌( خدای نکرده ) از دست بدیم تمام تلاشمون رو‌برای برگردوندنشون انجام بدیم ... خداوکیلی ... .
به دعوت میلاد بدیعی عزیزم
. @milad_badiee
. این پست رو‌به اشتراک میذارم و امیدوارم روزی ریشه ترس حداقل از اینستاگرام ایرانی ها قطع شه ... .
.
فکر کنم عکس به اندازه کافی گویا هست ... بهتره قبل از اینکه این عزیزان رو‌( خدای نکرده ) از دست بدیم تمام تلاشمون رو‌برای برگردوندنشون انجام بدیم ...
خداوکیلی حمایت کنید ... اشتراک گذاشتن یک پست حمایتی از هنرمند محبوبت برای اینکه از کمترین حقش برخوردار باشه واقعا ترس نداره
حبیب اگه حمایت میشد از سمت مردم دق نمی کرد !!!
قبول کنید که هیچکس حمایتش نکرد .
.

هشتگ پیشنهادی من واسه این اعتراض
👇🏻
#نه_به_تبعید
#هنرمندمجرم_نیست
#تاهنوزدیرنشده
.
.
.
‎ #چهل_سال_تبعید #هنرمند #هنر #اسطوره #ایران #خواننده #بازیگر #فیلم #سینما #ابی #داریوش #فرامرز_اصلانی #معین #گوگوش #ستار #عارف #سیاوش_قمیشی #حمایت #جنبش_حمایت_از_هنرمندان_تبعیدی #ناصرچشم_آذر #ناصرملک_مطیعی #بهروزوثوقی #پرویزپرستویی #من_و_تو #موسیقی #نوستالژی #شادمهر
Read more
در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی @ashkoosha @moltaf علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD ... در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی
@ashkoosha @moltaf
علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ از طریق ناشر پیشگام OESB منتشر کرد که مورد استقبال گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت و یک سال بعد آلبوم‌ I AKA I را از طریق ناشر مشهور Ninja Tune به هواداران موسیقی الکترونیک و تجربی ارائه داد. Aktual سومین آلبوم بلند در کارنامه‌ی درخشان این هنرمند ساختارشکن است. تجربه‌ای جدید و شنیدنی در استفاده از صداهای ضبط‌‌شده از محیط و ترکیب آن‌ها با سازبندی‌های کلاسیک. Ash Koosha با تلفیق صداهای الکترونیک و کلاسیک، فضایی احساسی را بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند که در موسیقی دنیا کم‌نظیر است. رسانه‌ی معتبر Pitchfork در بررسی اخیر خود نوشت: «Aktual صدایی باستانی و در عین حال فرازمینی را به گوش می‌رساند که نهایتاً لذت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد». همچنین در این مجموعه برای اولین بار Ash Koosha به جز آهنگساز، به عنوان خواننده نیز ایفای نقش کرده است. او با استفاده از زبان جدیدی که ابداع کرده است سعی در ارجحیت دادنِ ملودی و هارمونی بر معنای لغات و زبان دارد. ویدیوی آهنگ Aroha به زیبایی این نکته را به تصویر می‌کشد. Aktual پله‌ی دیگری در مسیر تجربیات این هنرمند و همچنین موسیقی ایران در عرصه‌ی حرفه‌ای جهانی‌ست. شما می‌توانید با حمایت خود، همسفر و قوت قلب هنرمند در مسیر پیشرفت هنر ایران شوید.
آدرس خرید:
idpay.ir/aktual/file/12679

خریداران Aktual می‌توانند در صورت بروز مشکل با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

با سپاس فراوان
Read more
در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی @ashkoosha علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ ... در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی
@ashkoosha
علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ از طریق ناشر پیشگام OESB منتشر کرد که مورد استقبال گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت و یک سال بعد آلبوم‌ I AKA I را از طریق ناشر مشهور Ninja Tune به هواداران موسیقی الکترونیک و تجربی ارائه داد. Aktual سومین آلبوم بلند در کارنامه‌ی درخشان این هنرمند ساختارشکن است. تجربه‌ای جدید و شنیدنی در استفاده از صداهای ضبط‌‌شده از محیط و ترکیب آن‌ها با سازبندی‌های کلاسیک. Ash Koosha با تلفیق صداهای الکترونیک و کلاسیک، فضایی احساسی را بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند که در موسیقی دنیا کم‌نظیر است. رسانه‌ی معتبر Pitchfork در بررسی اخیر خود نوشت: «Aktual صدایی باستانی و در عین حال فرازمینی را به گوش می‌رساند که نهایتاً لذت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد». همچنین در این مجموعه برای اولین بار Ash Koosha به جز آهنگساز، به عنوان خواننده نیز ایفای نقش کرده است. او با استفاده از زبان جدیدی که ابداع کرده است سعی در ارجحیت دادنِ ملودی و هارمونی بر معنای لغات و زبان دارد. ویدیوی آهنگ Aroha به زیبایی این نکته را به تصویر می‌کشد. Aktual پله‌ی دیگری در مسیر تجربیات این هنرمند و همچنین موسیقی ایران در عرصه‌ی حرفه‌ای جهانی‌ست. شما می‌توانید با حمایت خود، همسفر و قوت قلب هنرمند در مسیر پیشرفت هنر ایران شوید.
آدرس خرید:
https://idpay.ir/aktual/file/12679

خریداران Aktual می‌توانند در صورت بروز مشکل با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

با سپاس فراوان
Read more
در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی @ashkoosha علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ ... در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی
@ashkoosha
علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ از طریق ناشر پیشگام OESB منتشر کرد که مورد استقبال گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت و یک سال بعد آلبوم‌ I AKA I را از طریق ناشر مشهور Ninja Tune به هواداران موسیقی الکترونیک و تجربی ارائه داد. Aktual سومین آلبوم بلند در کارنامه‌ی درخشان این هنرمند ساختارشکن است. تجربه‌ای جدید و شنیدنی در استفاده از صداهای ضبط‌‌شده از محیط و ترکیب آن‌ها با سازبندی‌های کلاسیک. Ash Koosha با تلفیق صداهای الکترونیک و کلاسیک، فضایی احساسی را بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند که در موسیقی دنیا کم‌نظیر است. رسانه‌ی معتبر Pitchfork در بررسی اخیر خود نوشت: «Aktual صدایی باستانی و در عین حال فرازمینی را به گوش می‌رساند که نهایتاً لذت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد». همچنین در این مجموعه برای اولین بار Ash Koosha به جز آهنگساز، به عنوان خواننده نیز ایفای نقش کرده است. او با استفاده از زبان جدیدی که ابداع کرده است سعی در ارجحیت دادنِ ملودی و هارمونی بر معنای لغات و زبان دارد. ویدیوی آهنگ Aroha به زیبایی این نکته را به تصویر می‌کشد. Aktual پله‌ی دیگری در مسیر تجربیات این هنرمند و همچنین موسیقی ایران در عرصه‌ی حرفه‌ای جهانی‌ست. شما می‌توانید با حمایت خود، همسفر و قوت قلب هنرمند در مسیر پیشرفت هنر ایران شوید.
آدرس خرید:
https://idpay.ir/aktual/file/12679

خریداران Aktual می‌توانند در صورت بروز مشکل با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

با سپاس فراوان
Read more
کوچۀ عاشقی؛ از بوشهر تا بمبئی سودابه زیارتی: «در من کوچه ایست که باتو در آن نگشته ام/ سفریست که باتو هنوز ...
Media Removed
کوچۀ عاشقی؛ از بوشهر تا بمبئی سودابه زیارتی: «در من کوچه ایست که باتو در آن نگشته ام/ سفریست که باتو هنوز نرفته ام/ عاشقانه هاییست که باتو هنوز نگفته ام...» همین نیم سال پیش بود که اهالی کوچه گرد هم آمدند و میزبان راویان موسیقی از شمالی ترین تا جنوبی‌ترین نقطه ایران شدند. همان موقع بود که آرزو کردند، ... کوچۀ عاشقی؛ از بوشهر تا بمبئی
سودابه زیارتی: «در من کوچه ایست که باتو در آن نگشته ام/ سفریست که باتو
هنوز نرفته ام/ عاشقانه هاییست که باتو هنوز نگفته ام...» همین نیم سال پیش بود که اهالی کوچه گرد هم آمدند و میزبان راویان موسیقی از شمالی ترین تا جنوبی‌ترین نقطه ایران شدند. همان موقع بود که آرزو کردند، کوچه را تا آن سوی مرزها نیز امتداد دهند تا در تقاطع آن، سینه به سینه فرهنگ و هنر دیارشان را با مردمان کوچه ای در جغرافیای دیگر قسمت کنند. کوچه ها قلب تپنده فرهنگند و فرهنگ مهمترین ابزار گفتگو. و این را اهالی کوچه خوب تر دریافتند و بمبئی را ایستگاه دوم خود قرار دادند؛ پایتخت ایالت «ماهاراشترا» که بر ساحل غربی کشور هفتاد و دو ملت لمیده و شاهراه ارتباطی هند با ایران است. شاهراهی که نه تنها اقتصاد بلکه فرهنگ و هنر را در مسیر خود، میان هر دو جغرافیای بمبئی و بوشهر جاری ساخته است.
آنچه در این شماره می خوانید جزئیاتی از «کوچه کالچر» بوشهر است که اهالی این کوچه در بمبئی برگزار می کنند.
👇👇👇
لیان در هندوستان 🕌☀
.
ما برای اجرا در فستیوال کوچه، امسال از روز ۱۶ تا ۱۸ شهریور، سازها را با سیتار کوک می کنیم و نی انبان را همنوا با بانسوری!😎🙏 در سالی که گذشت، فستیوال موسیقی کوچه را با حضور استان های مختلف و با هدف حفظ و پاسداشت موسیقی نواحی و فرهنگ ایرانی در بندر بوشهر برگزار کرديم.
با توجه به شباهت های بسیار در حوزه های اجتماعی و فرهنگی بین هند و بوشهر، امسال كوچه فستيوال را در بمبئی برگزار خواهيم كرد.
.
اجرای موسیقی، پخش فیلم، نمایشگاه عکس، غذا و صنایع دستی از جمله برنامه های فرهنگی بوشهر در بمبئی است.

سالن هاى محل اجرا:
IEFS Hall in bandra
IIT at powai
Phoenix Mills
#کوچه_۲۰۱۸ #کوچه_فستیوال #لیان #بوشهر #ایران #بمبئی #هند #موسیقی
#فرهنگ #کوچه_فستیوال #بانسوری
#موسیقی_نواحی #کنسرت #نی_انبان #محسن_شریفیان
#boushehr #festival #india #koocheh2018 #mohsen_sharifian
#mumbai #KMF2018 #mohsen_sharifian
#music #movies, #photography #food #crafts
عكس: محسن پيامى(نشست خبری)
Read more
‌ ‌ ‌‌‌ "شاعر تنبک" آلبوم تکنوازی "شاعر تنبک" شامل تکنوازی‌ و دونوازی‌های زنده‌یاد استاد 'ناصر فرهنگ‌فر' که از اجراهای خصوصی ایشان جمع‌آوری شده، توسط موسسه فرهنگی هنری "سازآواز" بازنشر شده است. • قسمتی از این آلبوم، دونوازی سنتور و تنبک، با اجرای سنتور ‌روانشاد 'استاد پرویز مشکاتیان' ... ‌ ‌ ‌‌‌
"شاعر تنبک"
آلبوم تکنوازی "شاعر تنبک" شامل تکنوازی‌ و دونوازی‌های زنده‌یاد استاد 'ناصر فرهنگ‌فر' که از اجراهای خصوصی ایشان جمع‌آوری شده، توسط موسسه فرهنگی هنری "سازآواز" بازنشر شده است.

قسمتی از این آلبوم، دونوازی سنتور و تنبک، با اجرای سنتور ‌روانشاد 'استاد پرویز مشکاتیان' می‌باشد و در این مجموعه که با یادداشت‌هایی از اساتید "حسین علیزاده" و "پرویز مشکاتیان" در رثای زنده‌یاد 'ناصر فرهنگ‌فر' مزین شده است به شرح حال و زندگی و شخصیت این استاد بزرگ موسیقی ایران پرداخته شده است.

در یادداشتی که در این آلبوم از طرف ناشر نگاشته شده، آمده است :
[سایه ی استاد فرهنگ فر در عرصه تنبک نوازی معاصر، سایه ای است بلند که مدت هاست بر سر اهل هنر به خصوص نوازندگان و هنرجویان تنبک گسترده است.
او از یگانگان بود و متفاوت، خودش بود و نه دیگر. مدتها بود که جای کارهای تکنوازی و ضربی خوانی های ایشان که اکثرا در مجامع خصوصی نواخته و ضبط شده اند، در عرصه ی موسیقی خالی بود تا هم یادی از شیوه ی منحصر به فرد او در نوازندگی شود و هم راه گشای هنرجویان این رشته که بیشتر کارهای گروهی را با ساز این بزرگوار شنیده اند باشد. این هم نیز با کمک برخی از دوستان و همت پسر ایشان آرش فرهنگ فر میسر شد تا کار حاضر گردآوری و به دوستداران موسیقی پویای این سرزمین هدیه شود...
و اما نکاتی که باید گفته شوند:
قطعات گرد آوری شده از میان حدود ۲ ساعت نوارهای موجود انتخاب شده که بیشتر براساس کیفیت ضبط آن بوده، چه همگی آنان از نظر نوازندگی قابل اتکا و گویای تسلط و شیوایی استاد در اجرای آنها بوده اند.
دیگر این که با در نظر گرفتن کیفیت فقیر ضبطهای خصوصی که محتویات این اثر نیز از آن جملهاند سعی شده تا با روشهای معمول تا حدی به بهبود کیفیت صدا کمک شود اما بدون صدمه زدن به جنس و رنگ نمونهی اولیه، طبعا نوسانات ناشی از گذشت زمان و ضبط نه چندان خوب در شیارهای گوناگون اثر که هر کدام نیز جداگانه و در مکان و زمان و با امکانات صوتی متفاوت انجام شده اند، آشکار و از یکپارچگی صدا نیز کاسته است.
هر چند که فضای ضبط که به عمد حفظ شده، خود شنونده را به حال و هوای آن زمان راه گشا میشود که خالی از لطف نیست...
به هر رو امیدواریم که به کاستیهایی از این دست که به بهای آن دسترسی همگان به این آثار جاودانه میسر میشود، به دیدهی اغماض و بخشش بنگرید.]

ناشر:موسسه فرهنگی هنری "سازآواز @sazavaz
موشن گرافیک:
@a4designhouse
قابل تهیه در کلیه مراکز عرضه محصولات فرهنگی
Read more
FIRST IRANIAN VIOLIN CEREMONY (memorial of maestro abolhasan saba) در ادامه پست قبل... دوستان ...
Media Removed
FIRST IRANIAN VIOLIN CEREMONY (memorial of maestro abolhasan saba) در ادامه پست قبل... دوستان و هنرمندان عزیزی که به ترتیب در اولین جشن ویولن ایران ( به همراه دوستان عزیزمان و هنرمندان درجه یک در قالب گروه های متفاوت که نامشان در پست قبلی ذکر شده است ) به اجرای برنامه پرداختند و صمیمانه بنده ... FIRST IRANIAN VIOLIN CEREMONY
(memorial of maestro abolhasan saba)

در ادامه پست قبل...
دوستان و هنرمندان عزیزی که به ترتیب در اولین جشن ویولن ایران ( به همراه دوستان عزیزمان و هنرمندان درجه یک در قالب گروه های متفاوت که نامشان در پست قبلی ذکر شده است ) به اجرای برنامه پرداختند و صمیمانه بنده را در برگزاری این جشن در آکادمی موسیقی " نَم " www.namm.ir یاری رساندند تا با تلاش، محبت و انگیزه غیر قابل توصیفشان برای نخستین بار در ایران این اتفاق با تکیه بر همت شخصی این مجموعه گرانقدر و بدون داشتن هیچ پشتوانه مادی و معنوی جز حمایت شما هنردوستان و حامیان همیشگیِ هنر و مراجع ذیربط در اخذ مجوزهای لازم رقم بخورد. 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 " جشن ویولن ایران " میرود تا در سالهای آینده عنوان بهترین و معتبرترین جشنواره موسیقی کشور را به خود اختصاص دهد... و سپاس از دوستان، سروران و همراهان گرامی:
جناب آقای حسین شارقی مدیریت محترم شرکت سرزمین من
دوست و یاور همیشگی روزهای سخت جناب آقای علی پورمقدم
دوست و همراه قدیمی جناب آقای محمد مظفرذوق
جناب آقای مهدی نیکخواه
شرکت دکوتین ( decoteen ) به مدیریت دوست عزیز و مهربان جناب آقای نیما کریمی که از هیچ کمکی در برگزاری این جشن دریغ نکردند
دوست و هنرمند گرانقدر سرکار خانم نیلوفر محبی
دوستان و هنرمندان عزیز و مهربان ارکستر فیلارمونیک کردستان به رهبری و سرپرستی جناب آقای مهدی احمدی و خانواده محترم سلیمی
دوست و هندمند گرانقدر جناب آقای رهام شناسا
گروه فیلمبرداری و تدوین جشن به مدیریت دوست عزیز جناب آقای رضا طاهایی
جناب آقای محسن ارقند در پشتیبانی فنی
دوست عزیز و هنرمند جناب آقای مازیار مرتاضیه
جناب آقای مهدی جوادی نسب مدیریت خانه طراحی آچهار
جناب آقای مهران رمضانی در فروشگاه نوا
جناب آقای بهزاد آقاپور
شرکت یاماها و تاشار قشم و دوستان عزیز آقای آرش عادل پور و فرشاد فرهنگی
جناب آقای هدایتی و سرکار خانم سیما گودرزی و دوست عزیز جناب آقای فراز تاجیک و هنرمند عزیز و مهربان جناب آقای میثم نیکنام و تمامی دوستان و هنرمندان بزرگواری که بی منت ما را یاری کردند.

@alipourmoghadam
@mohamad.mozafarzogh
@rohamshenassa
@mohsenarghand
@maziarmortazieh
@a4designhouse
@faraztajik
#violin #violin_feast #violin_day #first_iranian_violin_ceremony #meysammarvasti
Read more
" اولين جشن ویولن ايران " " یادواره استاد ابوالحسن صبا " به مناسبت روز جهانی ویولن بليط فروشى براى ...
Media Removed
" اولين جشن ویولن ايران " " یادواره استاد ابوالحسن صبا " به مناسبت روز جهانی ویولن بليط فروشى براى حضور در سالن آغاز شد. ميتوانيد با مراجعه به سايت namm.ir و يا tik8.com در كنسرت "اولين جشن ويولن ايران" حضور به هم رسانيد و به جامعه ويولن ايران در حمايت از كودكان زلزله زده غرب كشور بپيونديد. براى ... " اولين جشن ویولن ايران " " یادواره استاد ابوالحسن صبا " به مناسبت روز جهانی ویولن
بليط فروشى براى حضور در سالن آغاز شد.
ميتوانيد با مراجعه به سايت namm.ir و يا tik8.com در كنسرت "اولين جشن ويولن ايران" حضور به هم رسانيد و به جامعه ويولن ايران در حمايت از كودكان زلزله زده غرب كشور بپيونديد.

براى مشاهده آنلاين نيز ميتوانيد از طريق تهيه بليط در سايت namm.ir اين كنسرت را مشاهده فرماييد.

لازم به ذکر است که تمام درآمد حاصل از فروش بلیط پخش آنلاینِ جشن ویولن به مناسبت روز جهانی ویولن از سوی جامعه موسیقی و ویولن ایران، با همکاری هنرمند گرامی آقاى اشکان خطیبی؛ مجری و سخنگوی برنامه؛ به حمایت از کودکان زلزله زده غرب کشور تعلق خواهد گرفت.

آکادمی موسیقی نَم با همكارى شركت فرهنگى و هنرى آهنگ پارسيان سال گذشته فراخوانی را تحت عنوان " من یک نوازنده ویولن هستم" به مناسبت روز جهانی ویولن، به صورت اینترنتی اعلام کرد که طی آن بیش از سی هزار نفر از نوازندگان و علاقه مندان ویولن در سراسر ایران با ارسال عکس و الصاق طرح کمپين روز جهانی ویولن، به این فراخوان پیوستند.
امسال مجموعه آکادمی موسیقی نَم با همکاری دو شرکت آهنگ پارسیان و آوای هنر در نظر دارد برای اولين بار اقدام به برگزاری نخستین جشن ویولن نماید. این کنسرت - همایش که در تاریخ يكم دى ماه نود و شش، در سالن برج آزادی تهران به روی صحنه خواهد رفت، در اولین سال برگزاری عنوان " یادواره استاد ابوالحسن صبا " را به خود اختصاص داده است .
این رویکرد، گرامیداشت و ادای دینی است از سوی جامعه ویولن ایران به خدمات ارزنده و بی بدیل استاد ابوالحسن صبا
که میتوان وی را به جرأت پدر نوازندگی نوین ویولن در ایران نامید .
کنسرت- همایش "جشن ویولن" با اجرای بیش از ده گروه و تكنواز از بهترین نوازندگان ویولن و ويولنسل در سبک ها ، ژانرها و دوره های متفاوت و باحضور بیش از صد نفر از اساتید، پیشکسوتان و نوازندگان سازهای زهی ( ویولن ، ویولا ، ویولنسل و کنترباس ) اجرا خواهد شد.
شایان گفت است که در این برنامه استاد فرهاد فخرالدینی به مناسبت روز جهانی ویولن و نخستین سال برگزاری جشن
ویولن، ارکستر فیلارمونیک کردستان را با همكارى نوازندگان سرشناس كشور به طور افتخاری رهبری خواهد کرد.
@a4designhouse
@mehdijavadinasab

#violin_feast #violin #viola #cello #contrabass
#جشن_ویولن #روز_جهانى_ویولن #ویولن #میثم _مروستى
Read more
سلام لایک عکس هام مهم نیست و اصلا نمیخوام همین کہ وجودتون باعث آرامشہ همینکه استفاده میکنین از نِعمت ...
Media Removed
سلام لایک عکس هام مهم نیست و اصلا نمیخوام همین کہ وجودتون باعث آرامشہ همینکه استفاده میکنین از نِعمت بزرگ خندیدن کہ این نعمت رو هیچ موجودی نداره و فقط شامل انسان میشہ دلم رو گرم میکنید/فقط همینو بگم کہ طول عُمر فقط با تفریح و فراموش کردن منفے ها و خَلق کردم مثبت ها میره بالا پر انرژی باشین ﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌ #ماشین #اسپورت ... سلام لایک عکس هام مهم نیست و اصلا نمیخوام همین کہ وجودتون باعث آرامشہ همینکه استفاده میکنین از نِعمت بزرگ خندیدن کہ این نعمت رو هیچ موجودی نداره و فقط شامل انسان میشہ دلم رو گرم میکنید/فقط همینو بگم کہ طول عُمر فقط با تفریح و فراموش کردن منفے ها و خَلق کردم مثبت ها میره بالا 💪پر انرژی باشین 💪
﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌
#ماشین #اسپورت #استاتیک #نمایشگاه #انرژی #زرد_یواش #پدرام_ملكوتى #پیام_ملکوتی #ایران #موسیقی #استیج #هنر #کاورموزیک #Sport #music ﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌﹌
Read more
خیلی هامون با این اهنگ خاطره داریم . دو روز اینده در اولین کنسرت مشترک ایران و‌هندوستان میبینمتون ️ @bchaihel @dil.shaads @tajmahal_hotel #هنر #هند #موسيقى #موسیقی_زنده #ایران #مشترك #پیوند #ملل #شادی #ارامش #زندگی #عشق #بازیگر #هنرمندان #️ #نفیسه_روشن #نفیسه_روشن #nafiseh_roshan ... خیلی هامون با این اهنگ خاطره داریم . دو روز اینده در اولین کنسرت مشترک ایران و‌هندوستان میبینمتون
❤️❤️❤️❤️ @bchaihel @dil.shaads
@tajmahal_hotel
#هنر #هند #موسيقى #موسیقی_زنده #ایران #مشترك #پیوند #ملل #شادی #ارامش #زندگی #عشق #بازیگر #هنرمندان #❤️ #نفیسه_روشن #نفیسه_روشن🌸🌸 #nafiseh_roshan #nafisehroshan
Read more
. ۳۱تیرماه / کنسرت رفیق با مرام و خوش حس "رستاک حلاج" @rastaak <span class="emoji emoji2764"></span> عکس : سعیده توکلیان ......... ممنونم ...
Media Removed
. ۳۱تیرماه / کنسرت رفیق با مرام و خوش حس "رستاک حلاج" @rastaak عکس : سعیده توکلیان ......... ممنونم از همه ی کسانی که کامنت گذاشتن برای "اشارات نظر"(۲پست قبلی) یا اشتراک گذاشتن با بقیه دوستاشون. ممنونم که انرژی های مثبتتون پابرجاس و بدرقه ی راه منِ حقیر حتی تو این شرایط سخت و بهم ریخته. خیلی ... .
۳۱تیرماه / کنسرت رفیق با مرام و خوش حس "رستاک حلاج"
@rastaak ❤
عکس : سعیده توکلیان
.........
ممنونم از همه ی کسانی که کامنت گذاشتن برای "اشارات نظر"(۲پست قبلی) یا اشتراک گذاشتن با بقیه دوستاشون. ممنونم که انرژی های مثبتتون پابرجاس و بدرقه ی راه منِ حقیر حتی تو این شرایط سخت و بهم ریخته.
خیلی زود با ویدئو های جدید و انرژی بیشتربرمیگردم 😊✋❤
.........
@khbmusicalinstruments
Godin Bass Guitars
.........
#majidparvarian #rastaak #bassist #iranianbassist #کنسرت #نوازنده #گیتار_بیس #تهران #ایران #موسیقی #هنر
Read more
. یادبود #شهید_حججی در تالار وحدت برگزار می‌شود . در نخستین سالگرد شهادت #محسن_حججی گردهمایی ...
Media Removed
. یادبود #شهید_حججی در تالار وحدت برگزار می‌شود . در نخستین سالگرد شهادت #محسن_حججی گردهمایی هنرمندان ایران با عنوان #سربداران دوازدهم شهریور ماه در تالار وحدت اجرا می‌شود. . موسسه فرهنگی و هنری کساء با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی «کنگره سربداران» را با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ ... .
یادبود #شهید_حججی در تالار وحدت برگزار می‌شود
.
در نخستین سالگرد شهادت #محسن_حججی گردهمایی هنرمندان ایران با عنوان #سربداران دوازدهم شهریور ماه در تالار وحدت اجرا می‌شود.
.
موسسه فرهنگی و هنری کساء با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی «کنگره سربداران» را با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر ایران اسلامی در نخستین سالگرد شهادت محسن حججی در تالار وحدت برگزار می‌کند.
.
این برنامه تبلور قدرشناسی هنرمندان و اهالی فرهنگ ایران است در پاسداشت خون شهدای مدافع حرم و اینبار هنرمندان میزبان خانواده‌های این شهدا خواهند بود. در این مراسم بزرگان هنر ایران اجرای برنامه خواهند داشت و آثاری از هنرمندان شناخته شده سینما و تلویزیون، موسیقی، هنرهای تجسمی، شعر و ادبیات با موضوع شهید حججی و شهدای مدافع حرم رونمایی خواهد شد.
.
برنامه های این مراسم با شکوه در روزهای آتی به اطلاع هنرمندان و علاقه مندان خواهد رسید.
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
. اشکهای استاد ناصرخان ملک مطیعی نازنین هنگام اجرای قطعه کلنل سالار عقیلی عزیز . باید قدر اسطوره ...
Media Removed
. اشکهای استاد ناصرخان ملک مطیعی نازنین هنگام اجرای قطعه کلنل سالار عقیلی عزیز . باید قدر اسطوره ها و بزرگان هنر ایران را دانست. کسانی که برای هنر این مملکت زحمت کشیده اند و قلب بزرگی دارند...قلب ایران و ایرانی همیشه به عشق ناصرخان میتپد ... استاد ناصر ملک مطیعی عزیز همیشه سلامت باشید و شاد. چه ... .
اشکهای استاد ناصرخان ملک مطیعی نازنین
هنگام اجرای قطعه کلنل سالار عقیلی عزیز .

باید قدر اسطوره ها و بزرگان هنر ایران را دانست.
کسانی که برای هنر این مملکت زحمت کشیده اند و قلب بزرگی دارند...قلب ایران و ایرانی همیشه به عشق ناصرخان میتپد ... استاد ناصر ملک مطیعی عزیز همیشه سلامت باشید و شاد.

چه میکشم از دوره ای که باورم سرکوب شد
تا بدتری آمد به چشم بد لاجرم محبوب شد
من مشت در گل مانده ام با ساقه دستان تو
شاید زمین آماده یک اتفاق خوب شد
من عاشق چشم تو و خواب نگاه توشدم...
.
#ناصرخان_ملک_مطیعی
#اسطوره_سینما
#سالار_عقیلی
#موسیقی_سنتی_پاپ
#اسطوره_ها_نمیمیرند
@salaraghili15
@nassermalekmotiei
@vossoughi_behrouz
@shahramnaseri
@mirami_mirzai
@deghbali
Read more
باید با عشق حرکت کرد و با تمام وجود به هدف فکر کرد من با حمایت همیشگی همه شما عزیزان فقط به انتقال هنر فکر ...
Media Removed
باید با عشق حرکت کرد و با تمام وجود به هدف فکر کرد من با حمایت همیشگی همه شما عزیزان فقط به انتقال هنر فکر میکنم و تلاش خواهم کرد و تا زمانی که برایم مقدور باشه و عمری باشه به تلاش خود ادامه خواهم داد و البته تا کنون موفق بودم و هنرمندان زیادی تحویل جامعه هنر دادم و این بزرگترین خوشبختی من هست #بوشهر #آموزش #نی #انبان #عشق #محبت #مهربانی #ایران #موسیقی #میخوام ... باید با عشق حرکت کرد و با تمام وجود به هدف فکر کرد من با حمایت همیشگی همه شما عزیزان فقط به انتقال هنر فکر میکنم و تلاش خواهم کرد و تا زمانی که برایم مقدور باشه و عمری باشه به تلاش خود ادامه خواهم داد و البته تا کنون موفق بودم و هنرمندان زیادی تحویل جامعه هنر دادم و این بزرگترین خوشبختی من هست 💓💓🙏 #بوشهر #آموزش #نی #انبان #عشق #محبت #مهربانی #ایران #موسیقی #میخوام که در این کار فرهنگی نقشی داشته باشم همینطور که افراد خیلی قدیمی این نقش رو داشتند
Read more
. ‍ برای استاد ناصر چشم آذر : # بارانِ عشقت نرم و بی وقفه بر این کویر تشنه می بارد ' . قلبِ هنر از تاب ...
Media Removed
. ‍ برای استاد ناصر چشم آذر : # بارانِ عشقت نرم و بی وقفه بر این کویر تشنه می بارد ' . قلبِ هنر از تاب و تب افتاد وقتی تو را ؛ حس کرد کم دارد . مهتا پناه # تسلیت به جامعه ی هنر و موسیقی برای از دست دادن این بزرگِ تکرار نشدنی که آثار درخشانی چون "باران عشق " او همواره ماندگار خواهد ماند ... . یاد ... .
‍ برای استاد ناصر چشم آذر :
#
بارانِ عشقت نرم و بی وقفه
بر این کویر تشنه می بارد '
.
قلبِ هنر از تاب و تب افتاد
وقتی تو را ؛ حس کرد کم دارد .

مهتا پناه
#
تسلیت به جامعه ی هنر و موسیقی
برای از دست دادن این بزرگِ تکرار نشدنی
که آثار درخشانی چون "باران عشق " او
همواره ماندگار خواهد ماند ...
.
یاد و نامش گرامی باد ⚘
#
#مهتا_پناه #مهتاپناه
#شعر #شاعر #شاعر_معاصر #شعر_معاصر
#شعروموسیقی #آهنگساز #پیانیست
#باران #باران_عشق #عشق #هنرمند
#موسیقی #نوازندگی #هنر #استاد
#پدیده_موسیقی_ایران #قلب #قلب_هنر
#ناصر_چشم_آذر #استاد_ناصر_چشم_آذر
#کوچ #سفر #درگذشت #تسلیت
Read more
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس ...
Media Removed
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت ساز ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد. این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی ... .
کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت ساز ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.
این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود. نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ «زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب» به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود. «همایون شجریان» -خواننده‌ی کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد . «سهراب پورناظری» نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛ همچنین در بخش‌هایی از این اثر موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود. پروژه‌ی چند رسانه‌ای «سی» را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران دانست، که می‌توان آن را آغازگر رویکردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
مراحل پیش تولیدِ این اثر از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و تا چند روز آینده قراردادهای مربوط به مکان و عوامل اجرا نهایی و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد. شركت های دل آواز و بارانا برگزار ی اين برنامه را برعهده دارند.
.
.
.
#سى
#همايون_شجريان
#تهمورس_پورناظری
#سهراب_پورناظری
#cproject
#homayounshajarian
#tahmourespournazeri
#sohrabpournazeri
Read more
به از این چه شادمانی... ⚘⚘⚘⚘ "همایون شجریان " و " سهراب پورناظری " باردیگر "کنسرت سی" را با "داستان سیاوش" از نیمه ی دوم تیرماه برگزار می کنند . کنسرت-نمایش " سی " به تهیه کنندگی "همایون شجریان" و " سهراب پورناظری" و مدیریتِ پروژه‌‌ی " تهمورس پورناظری " قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستان‌های ... 🎵🎶
به از این چه شادمانی...
⚘⚘⚘⚘
"همایون شجریان "
و " سهراب پورناظری "
باردیگر "کنسرت سی" را با "داستان سیاوش" از نیمه ی دوم تیرماه برگزار می کنند .

کنسرت-نمایش " سی " به تهیه کنندگی "همایون شجریان" و " سهراب پورناظری"
و مدیریتِ پروژه‌‌ی " تهمورس پورناظری " قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستان‌های هویت سازِ ملی از نیمه‌ی تیرماه،
اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.
این‌بار " سی "، داستانِ " سیاوش " را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود.

نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ "زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب" به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود.
"همایون شجریان "
خواننده‌ی کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش " سیمرغ " به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد
" سهراب پورناظری " نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین ، از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛
همچنین در بخش‌هایی از این اثر، موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود.
پروژه‌ی چند رسانه‌ای " سی " را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران و آغازگر رویکردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
مراحل پیش تولیدِ این اثر از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و تا چند روز آینده قراردادهای مربوط به مکان و عوامل اجرا نهایی و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.
شركت های دل آواز و بارانا برگزار ی اين برنامه را برعهده دارند.

#همایون
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#تهمورث_پورناظری
#کنسرت_نمایش_سی
#homayounshajarian
#sohrabpournazeri
#tamourespournazeri
@homayounshajarian
@sohrabpournazeri
@tahmourespournazerifans
Read more
درگذشت #استاد #ناصر_چشم_آذر رو خدمت جامعه هنری و تمام هنر دوستان ایران عزیز، تسلیت عرض می کنم، روحش شاد و یادش گرامی پ. ن: فقدان استاد ناصر چشم آذر خلاء بزرگی در موسیقی بی کلام، و موسیقی متن فیلم ایجاد می کنه،از آهنگسازان برجسته و خصوصا ملودی ساز ناب بسیاری از آهنگ ها و ترانه ها بودن و شخصا یاد زمانی ... درگذشت #استاد #ناصر_چشم_آذر رو خدمت جامعه هنری و تمام هنر دوستان ایران عزیز، تسلیت عرض می کنم،
روحش شاد و یادش گرامی

پ. ن: فقدان استاد ناصر چشم آذر خلاء بزرگی در موسیقی بی کلام، و موسیقی متن فیلم ایجاد می کنه،از آهنگسازان برجسته و خصوصا ملودی ساز ناب بسیاری از آهنگ ها و ترانه ها بودن و شخصا یاد زمانی افتادم که مرحوم استاد #بابک_بیات از دنیا رفتن و کسی جایگیزین این عزیزان هرگز نشد و نخواهد شد؛
موسیقی پس زمینه آهنگ #باران_عشق از #آلبوم باران عشق هست که سال هفتاد و سه در ایران منتشر شد که از شاهکار های موسیقی بی کلام استاد هست... .
.

#ناصر_چشم_آذر
#موسیقی
#فیلم
#متن
#ترانه
#ملودی
#ایران
#سینما
#سریال
#آهنگساز
#هنر
#آهنگ
#ساز
Read more
کسانی رفتند که هنر این مملکت روی دوش آنها رشد کرد چه بخواهیم بپذیریم چه نخواهیم ..بخش مهمی ازهویت ...
Media Removed
کسانی رفتند که هنر این مملکت روی دوش آنها رشد کرد چه بخواهیم بپذیریم چه نخواهیم ..بخش مهمی ازهویت فرهنگی این سرزمین به دست اسطوره هایی از جنس هنر رقم خورد معرفت و جوانمردی ..اخلاق و منش مردانگی و تواضع، هدیه هنرمندیِ طلایه داران بزرگی بود که زیر ساختهای این سینما را ساختند و به یاد ماندنی ترین ... کسانی رفتند که هنر این مملکت روی دوش آنها رشد کرد
چه بخواهیم بپذیریم چه نخواهیم ..بخش مهمی ازهویت فرهنگی این سرزمین به دست اسطوره هایی از جنس هنر رقم خورد
معرفت و جوانمردی ..اخلاق و منش مردانگی و تواضع، هدیه هنرمندیِ طلایه داران بزرگی بود که زیر ساختهای این سینما را ساختند
و به یاد ماندنی ترین آوا ها و صداهای نسلهایمان
که جاودانه های موسیقی و صدای خاطرهایمان را ساختند
ممنوعیت چهل ساله بزرگانی مثل #ناصر_ملک_مطیعی از ماندگاریش روی پرده دل یک ملت کم نکرد
و هنوز شنیدن صدای بزرگانی مثل #بهروز_وثوقی طنینی از بزرگی و عشق برای دوستدارانش در این سرزمین تداعی میکند که همچون خودش مانندی ندارد ...و همچنان ترانه و صداهایی که با قلب ما میتپد و هویت عاشقانهایمان است
بزرگانی را از دست دادیم که اسطوره و تجلی بخش راه آیندگان هنر بودند و بزرگانی هستند که همچنان در آرزوی "وطنی" هستند که "حق" آنهاست
و نبودشان شاید نابودی بخشی از گذشته و حال و آینده هنر ایران است
گنج هایی از که پشتوانه تمدن و تاریخ هنر این کشورند .. "همه ما موظفیم برای بازگشت این بزرگان راهی در خور و مناسب بیابیم و با قامت استوارشان بایستیم"
بی فروغ روی یاران زندگی تابنده نیست
دولت بی دوست در جهان پاینده نیست

#بهروز_وثوقی

#داریوش_اقبالی
#ابی
#معین
و
#همه_هنرمندان_متعلق_به_ایران
Read more
 #ابراهیم_منصفی #رامی #ابرام #ابراهیم #منصفی #brahim_monsefi_rami #ebrahimmonsefi #rami #monsefi # 16آذر ...
Media Removed
#ابراهیم_منصفی #رامی #ابرام #ابراهیم #منصفی #brahim_monsefi_rami #ebrahimmonsefi #rami #monsefi # 16آذر سالروز متولد شدن نیمای جنوب،پدر شعر و ادبیات هرمزگان،روز میلاد رامی،اسطوره و خنیاگر جنوب.20 سال از فوت منصفی می گذرد اما یاد و خاطره اش همراه با میراث گرانقدر و ارزشمند رامی در بین ... #ابراهیم_منصفی #رامی #ابرام #ابراهیم #منصفی #brahim_monsefi_rami #ebrahimmonsefi #rami #monsefi #

16آذر سالروز متولد شدن نیمای جنوب،پدر شعر و ادبیات هرمزگان،روز میلاد رامی،اسطوره و خنیاگر جنوب.20 سال از فوت منصفی می گذرد اما یاد و خاطره اش همراه با میراث گرانقدر و ارزشمند رامی در بین مردمان این زمانه ارزش بسیاری دارد.ابراهیم منصفی(رامی)؛نامی آشنا و ماندگار در عرصه فرهنگ و هنر هرمزگان است.او مایه مباهت هنردوستان این دیار بود و خواهد بود.
اولین جرقه استعدادو هنردر سنین کودکی رامی؛با پذیرش نقش هایی در تعزیه با کمک پدربزرگ نوحه سرایش بظهور رسید.
در جوانی وارد کار تئاتر شد؛اما چون کار تئاتر تداوم و استمرار نداشت و روح تشنه وپر تلاطم اورا سیراب نمی نمود؛به وادی ترانه سرایی روی آورد.همزمان باایام پرشور جوانی و سرمستی و عاشقی؛و در زمانیکه اودر دبیرستان تحصیل میکرد،با چاپ دفترکوچکی از اولین ترانه های عاشقانه اش در هرمزگان:در میان اهل شعرو هنر،شهرت یافت و نامش برسر زبانها افتاد.از آغاز جوانی بخاطر عشق و علاقه به موسیقی ملت ها؛با موسیقی جهان آشنایی یافت و مطالعه آثار شعرای بزرگ و نوجوی معاصر ایران علاقه به شعر آزاد و نیمایی را در او بوجود آورد،و چون خود نیز عشق به شعرو ترانه را درجان داشت به این شیوه روی آورد.میتوان گفت:وی شعر نیمایی را به عرصه هنر این خطه وارد نمود؛تاجایی که درکار قصه و شعر جایگاه ویژه ای در میان بزرگان و نامداران هم عصرش،بدست آورد.آشنایی با موسیقی غرب؛به ویژه اسپانیا،خلا درونی او را پرساخت.گیتار برای او معشوقه ای بود که هیچگاه بی وفایی نکرد.همیشه در آغوشش بود و سرود غربت اورا با ترنم سیم ها و آکوردها خوش می نواخت.اگر امروزه در استان هرمزگان،گیتار در میان جوانان سازی متداول و رایج است،شاید به این سبب باشد که بذراین علاقه را رامی در دلها کاشت و با ترانه هایش آبیاری نمود.اکنون که رامی در بین مانیست، ما یادش را گرامی میداریم.گرچه هنوز هم نماد هنر،وفاق،همدلی،همزبانی مردم این دیار است.
یادش گرامی و راهش،همیشه معبر عاشقان باد.
Read more
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی ادبیات کشورم استاد احمد رضا احمدی است استاد زاد روزتان ...
Media Removed
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی ادبیات کشورم استاد احمد رضا احمدی است استاد زاد روزتان گرامی و همیشه در اوج بدرخشید نامیرا و سربلند و سر فراز باشید و سایتان بر سر هنر این مرز و بوم مستدام باد استاد احمدرضا احمدى متولد ۳۰ اردیبشهت ماه ۱۳۱۹ در کرمان است. پدر ایشان کارمند وزارت دارایی ... .
امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی ادبیات کشورم استاد احمد رضا احمدی است
استاد زاد روزتان گرامی و همیشه در اوج بدرخشید نامیرا و سربلند و سر فراز باشید
و سایتان بر سر هنر این مرز و بوم مستدام باد
استاد احمدرضا احمدى
متولد ۳۰ اردیبشهت ماه ۱۳۱۹ در کرمان است. پدر ایشان کارمند وزارت دارایی بود و ۵ فرزند داشت که احمدرضا کوچکترین آنها بود. جد پدری وی ثقه‌الاسلام کرمانی، و جد مادری‌اش آقا شیخ محمود کرمانی است. سال اول دبستان را در مدرسه کاویانی کرمان گذراند و در سال ۱۳۲۶ با خانواده به تهران کوچ کرد. در دبستان ادب و صفوی تهران دوران ابتدایی را به پایان برد و دورهٔ دبیرستان را در دارالفنون تهران به پایان رساند. در سال ۱۳۴۵ دورهٔ خدمت سربازی را به عنوان سپاهی دانش در روستای ماهونک کرمان آموزگاری کرد.

احمدی در سال ۱۳۴۳ به همراه نادر ابراهیمی، اسماعیل نوری علاء، مهرداد صمدی، محمدعلی سپانلو، بهرام بیضایی، اکبر رادی، جعفر کوش‌آبادی، مریم جزایری و جمیله دبیری گروه طرفه را با هدف دفاع از هنر موج نو تأسیس کرد. انتشار دو شماره از مجلهٔ طرفه و تعدادی کتاب در زمینهٔ شعر و داستان از فعالیت‌های این گروه‌است.احمدی در مهر ماه سال ۱۳۴۹ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول به کار شد. تا سال ۱۳۵۸ در سمت مدیر تولید موسیقی برای صفحه و نوار ماند و از سال ۱۳۵۸ تا زمان بازنشستگی یعنی سال ۱۳۷۳ در بخش انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ویراستاری مشغول بود. تدوین ردیف موسیقی ایرانی، آوازهای محمدرضا شجریان، شعرخوانی و ضبط صدای شاعران مهم (با آثاری از نیما یوشیج، احمد شاملو، نادر نادرپور، فروغ فرخزاد، یدالله رؤیایی، نصرت رحمانی و...)از جمله فعالیت‌های وی در کانون بوده‌است. برخی از آثار تولیدی تحت سرپرستی وی به شرح زیر می‌باشد:

مجموعه صدای شاعر که معرفی شعر معاصر و شعر کلاسیک فارسی بود

مجموعه زندگی و آثار موسیقیدانان ایران و جهان

مجموعه آوازهای فولکلور ایران

مجموعهٔ کل ردیف موسیقی ایران

مجموعهٔ بازسازی تصنیف‌های کلاسیک موسیقی ایران

مجموعهٔ قصه برای کودکان

آشنایی عمیق او با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیما دستمایه‌ای شد تا حرکتی کاملاً متفاوت را در شعر معاصر آغاز و پی‌ریزی کند. از بیست سالگی به طور جدی به سرودن شعر پرداخت. وی نخستین مجموعه شعرش را با عنوان طرح در سال ۱۳۴۰ منتشر کرد که توجه بسیاری از شاعران و منتقدان دهه ۴۰ را جلب کرد. وی همچنین آثاری در ادبیات کودک و نوجوان دارد. در سال ۱۳۷۸ سومین جایزه شعر
#احمد_رضا_احمدی
#شعر #فارسی #ایران #شاعر
@mahourahmadi
Read more
 #ابراهیم_منصفی #رامی #منصفی #خنیاگرجنوب #نیمای_جنوب #خنیاگر #شاعرجنوب #شاعر #ترانه_سرا #خواننده #نوازنده #ایران #هرمزگان #بندرعباس #بستک #ایلود # #ebrahimmonsefi #monsefi #rami #ebrahim_monsefi_rami #ebrahim_monsefi #khonyagar #bandarabbas # 96/4/1 ابراهیم ...
Media Removed
#ابراهیم_منصفی #رامی #منصفی #خنیاگرجنوب #نیمای_جنوب #خنیاگر #شاعرجنوب #شاعر #ترانه_سرا #خواننده #نوازنده #ایران #هرمزگان #بندرعباس #بستک #ایلود # #ebrahimmonsefi #monsefi #rami #ebrahim_monsefi_rami #ebrahim_monsefi #khonyagar #bandarabbas # 96/4/1 ابراهیم منصفی(رامی)؛نامی ... #ابراهیم_منصفی #رامی #منصفی #خنیاگرجنوب #نیمای_جنوب #خنیاگر #شاعرجنوب #شاعر #ترانه_سرا #خواننده #نوازنده #ایران #هرمزگان #بندرعباس #بستک #ایلود #
#ebrahimmonsefi #monsefi #rami #ebrahim_monsefi_rami #ebrahim_monsefi #khonyagar #bandarabbas #

96/4/1

ابراهیم منصفی(رامی)؛نامی آشنا و ماندگار در عرصه فرهنگ و هنر هرمزگان است.او مایه مباهت هنردوستان این دیار بود و خواهد بود.
اولین جرقه استعدادو هنردر سنین کودکی رامی؛با پذیرش نقش هایی در تعزیه با کمک پدربزرگ نوحه سرایش بظهور رسید.
در جوانی وارد کار تئاتر شد؛اما چون کار تئاتر تداوم و استمرار نداشت و روح تشنه وپر تلاطم اورا سیراب نمی نمود؛به وادی ترانه سرایی روی آورد.همزمان باایام پرشور جوانی و سرمستی و عاشقی؛و در زمانیکه اودر دبیرستان تحصیل میکرد،با چاپ دفترکوچکی از اولین ترانه های عاشقانه اش در هرمزگان:در میان اهل شعرو هنر،شهرت یافت و نامش برسر زبانها افتاد.
رامی از آغاز جوانی بخاطر عشق و علاقه به موسیقی ملت ها؛با موسیقی جهان آشنایی یافت و مطالعه آثار شعرای بزرگ و نوجوی معاصر ایران علاقه به شعر آزاد و نیمایی را در او بوجود آورد،و چون خود نیز عشق به شعرو ترانه را درجان داشت به این شیوه روی آورد.میتوان گفت:ابراهیم منصفی شعر نیمایی را به عرصه هنر این خطه وارد نمود؛تاجایی که درکار قصه و شعر جایگاه ویژه ای در میان بزرگان و نامداران هم عصرش،بدست آورد.
آشنایی با موسیقی غرب؛به ویژه اسپانیا،خلا درونی او را پرساخت.گیتار برای(رامی)معشوقه ای بود که هیچگاه بی وفایی نکرد.همیشه در آغوشش بود و سرود غربت اورا با ترنم سیم ها و آکوردها خوش می نواخت.اگر امروزه در استان هرمزگان،گیتار در میان جوانان سازی متداول و رایج است،شاید به این سبب باشد که بذراین علاقه را رامی در دلها کاشت و با ترانه هایش آبیاری نمود.(رامی)با زمزمه های عاشقانه ای که همراه ناله های گیتارمی سرود،روح جوانان را تسخیرنمود،او نماد شیدایی ودلدادگی است و آثارش تجلی سوزش درونی قلب شوریده ای ست که صلح،مهرو انسانیت راکیش خود ساخته بود.او از دردهای مردم جدا نبود،در بطن جامعه و همراه بامردم و همدل و همزبان با آنها،تنهایی و هجران و درد غربت را جانمایه ی کارهای خود کرد.اکنون که رامی در بین مانیست، ما یادش را گرامی میداریم.گرچه هنوز هم نماد هنر،وفاق،همدلی،همزبانی مردم این دیار است.
یادش گرامی و راهش،همیشه معبر عاشقان باد.
روحت شاد مرد بیدار...
برای شادی روح رامی فاتحه بخوانید🙏
Read more
. عزیزان از دیشب پیش فروش آلبوم «ایران‌من» توسط سامانه pishforoush.com آغاز شد این مهم برای اولین ...
Media Removed
. عزیزان از دیشب پیش فروش آلبوم «ایران‌من» توسط سامانه pishforoush.com آغاز شد این مهم برای اولین بار با همراهی شرکت پست و به منظور دسترسی آسان تر(ارسال رایگان) علاقه‌مندان و با بهایی ویژه و همینطور به همراه تمبر اختصاصی آلبوم «ایران‌من» انجام می پذیرد این روش نوین می‌تواند برای اولین بار ... .
عزیزان
از دیشب پیش فروش آلبوم «ایران‌من» توسط سامانه pishforoush.com آغاز شد
این مهم برای اولین بار با همراهی شرکت پست و به منظور دسترسی آسان تر(ارسال رایگان) علاقه‌مندان و با بهایی ویژه و همینطور به همراه تمبر اختصاصی آلبوم «ایران‌من» انجام می پذیرد
این روش نوین می‌تواند برای اولین بار تیراژ حقیقی آثار هنری و میزان حمایت مردم ایران از هنر موسیقی که در این سال ها با سودا گری سارقان محصولات هنری مخدوش مانده را نشان‌دهد
بنابر این با بهره‌مندی از تسهیلات این روش،از این فرصت کمال استفاده را در جهت رونق تولید آثار موسیقی برده و دست سوداگران این عرصه را کوتاه کنیم.
با سپاس
#ایران‌من‌اورجینال
.
.
.
#ایران‌من
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#homayounshajarian
#sohrabpournazeri
Read more
نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران: با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان ...
Media Removed
نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران: با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان و اساتید فن البته سخن گفتن در این باب، گزافه ای بیش نیست و بر هیچ کس پوشیده و مستور نیست که هنر حد و مرز نداشته و عرصه و میدانی وسیع دارد و همه شمول بوده، چنانچه از نمایش و موسیقی رو حوضی گرفته تا ... نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران:
با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان و اساتید فن
البته سخن گفتن در این باب، گزافه ای بیش نیست و بر هیچ کس پوشیده و مستور نیست که هنر حد و مرز نداشته و عرصه و میدانی وسیع دارد و همه شمول بوده، چنانچه از نمایش و موسیقی رو حوضی گرفته تا ارکستر سمفونیک را می توان بر روی صحنه های بزرگ برد،لذا حق مسلم هر هنرمندی است که شنیده و دیده شود و این شهرت و محبوبیت، ثروت و ارقام نجومی را به دنبال داشته و شخص را ستاره می کند لکن جسارتا اینجانب به عنوان خواننده ی همیشه هنرجوی آواز،مربی چندین هنرجو و چندی خواننده ی پاپ،عرضی داشتم در قالب انتقاد و یا پیشنهادی دوستانه.. افرادی که به دلایلی اعم از پول و پارتی و... آلبوم به بازار عرضه کرده،به اجرای کنسرت می پردازند،افرادی که شاید اگر در مسابقه ای جهانی و یا حتی در سطح خود ایران شرکت کنند،ممکن است قبول هم نشوند و به مرحله بعدی راه پیدا نکنند، چون مطابق با استانداردهای جهانی نمی خوانند،حتی مطابق با استانداردهای خود ایران!به نظر شما چطور می توان آنها را خواننده خطاب کرد؟گیریم که برروی استیج بالا و پایین می پرند و چرند و پرند می خوانند و چه چه می زنند،در عرصه هنر و موسیقی عرض اندام می کنند و تا عرش اعلا می روند!بماند که علاوه بر عوام، برخی خواص را هم تحت تاثیر قرار میدهند و زبانزد خاص و عام می شوند! و گاهی نه تنها مردم برایشان سر و دست می شکنند، بلکه مورد تشویق بعضی از موزیسین ها هم قرار می گیرند! اشکالی ندارد نمی شود گفت فلان آقا خواننده نیست، چون اصلا موسیقی ما به قدری بی در و پیکر هست که معیار درستی برای تشخیص خواننده از ناخواننده و تمییز سبک هنری از سبک خالتوری وجود ندارد،و سالن های اجرای موسیقی پاپ از تالارهای اجرای ارکستر سمفونیک جدا نمی باشد.. بگذریم که یک خواننده ی توانمند آواز ماه ها به دنبال مجوز می دود حال آنکه تور یک ساله ی خواننده ای تازه کار به آسانی آب خوردن بسته می شود... اما این سوال پیش میاید که؛ آیا بهتر نیست یک ژانر یا سبک مجزا به این قبیل خواننده ها اختصاص داد که هم مخاطب عام تکلیفش را با سبک کوچه و بازار بداند و هم شان و منزلت قشر هنرمند واقعی، بیشتر از این زیر سوال نرود؟!شاید کمترین کار این باشد،مادامی که شاهد هنرنمایی و شیرین کاری این افراد در صحنه های کنسرت هستیم،اقلا از نسبت دادن القاب افسانه ای و اسطوره ای به ایشان پرهیز کرد و بیشتر از این، اساتید فن را زیر سوال نبرد و جایگاه خسرو آوازی چون استاد مسلم آواز,شجریان بزرگ را گرامی داشت..
#آواز
Read more
. با یاد عزت سینمای ایران بیستمین جشن بزرگ. خانواده سینمای ایران ، شامگاه شنبه دیشب با حضور هنرمندان سینما در تالار وحدت برگزار شد. شبی پر از ستاره اسامی برگزیدگان این مراسم به این شرح است: بهترین فیلم:علی جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء» بهترین کارگردانی:حید جلیلوند/ «بدون تاریخ، ... .
با یاد عزت سینمای ایران
بیستمین جشن بزرگ. خانواده سینمای ایران ، شامگاه شنبه دیشب با حضور هنرمندان سینما در تالار وحدت برگزار شد.
شبی پر از ستاره
اسامی برگزیدگان این مراسم به این شرح است: بهترین فیلم:علی جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین کارگردانی:حید جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین فیلمنامه:علی زرنگار و وحید جلیلوند / «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین فیلمبرداری:مسعود سلامی/ « خفه گی»

بهترین تدوین:احمد مرادپور/ «سارا و آیدا»

بهترین بازیگر نقش اول زن:غزل شاکری / «سارا و آیدا»

بهترین بازیگر نقش اول مرد:حامد بهداد/ «سد معبر»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:زکیه بهبهانی/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:نوید محمد زاده / «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین موسیقی فیلم:پیمان یزدانیان/ «خوک»

بهترین طراحی صحنه:حجت اشتری/ «سد معبر»

بهترین طراحی لباس:نگار نعمتی/ «خوک»

بهترین صدابرداری:رشید دانشمند/ «پل خواب»

بهترین صداگذاری:علیرضا علویان/ «به وقت شام»

بهترین چهره پردازی:مهرداد میرکیانی/ «خوک»

بهترین جلوه های میدانی:محسن روزبهانی/ «به وقت شام»

بهترین جلوه‌های بصری:فرید ناظرفصیحی/ «چهار راه استانبول».
لینک عکسها انتشار یافته در بخش عکس. قسمت دریافتی خبر گزاری مهر به آدرس ذیل
https://www.mehrnews.com/photo/4391771
#جشن_خانه_سینما
#هنرپبشه #بازیگر #هنر #هنرمند #جشن #سینما # #ایران #سینما_ایران
Read more
هانای کامکار با هنر بی‌بدیل موسیقیایی‌اش همیشه مورداحترام من بوده اما اغراق نیست اگر بگویم شب گذشته ...
Media Removed
هانای کامکار با هنر بی‌بدیل موسیقیایی‌اش همیشه مورداحترام من بوده اما اغراق نیست اگر بگویم شب گذشته پس از دیدن مستند “چاووش” احترامم برایش صدچندان شد. دیدن این فیلم تجربه‌ای تکرار نشدنی از ناگفته‌های تاریخ ایران به زبان موسیقی و به روایت اساطیر موسیقی ایرانی بود. فرصت دیدن این فیلم، در سینماهای ... هانای کامکار با هنر بی‌بدیل موسیقیایی‌اش همیشه مورداحترام من بوده اما اغراق نیست اگر بگویم شب گذشته پس از دیدن مستند “چاووش” احترامم برایش صدچندان شد.
دیدن این فیلم تجربه‌ای تکرار نشدنی از ناگفته‌های تاریخ ایران به زبان موسیقی و به روایت اساطیر موسیقی ایرانی بود.
فرصت دیدن این فیلم، در سینماهای هنر و تجربه را مغتنم بشمارید به خصوص جوان‌ترها...شاید دهه‌ هفتادی‌ها که خاطره‌ای از جنگ و انقلاب ندارند.
دست مریزاد به هانای عزیز و به آرش رئیسیان و همچنین میلاد بهشتی، یاسمن ظهور طلب، سامان رحمت آبادی و سایر عکاسانی که خاطره خوش ما را ماندگار کردند. 🙏🏻🌷
Read more
مهستی نام اصلی خدیجه دده بالا (افتخار) تولد ۲۵ آبان ۱۳۲۵تهران، ایران درگذشت ۴ تیر ۱۳۸۶ سانتا ...
Media Removed
مهستی نام اصلی خدیجه دده بالا (افتخار) تولد ۲۵ آبان ۱۳۲۵تهران، ایران درگذشت ۴ تیر ۱۳۸۶ سانتا روزا، آمریکا سبک‌(ها) سنتی ایرانی، پاپ ایرانی سال‌های فعالیت از ۱۳۴۲ تا ۱۳۸۶ افتخار دده‌بالا با نام هنری مهستی خواننده ایرانی موسیقی سنتی و پاپ ایرانی بود. از او با نام‌هایی چون بانوی آواز ... مهستی
نام اصلی خدیجه دده بالا (افتخار)
تولد ۲۵ آبان ۱۳۲۵تهران، ایران
درگذشت ۴ تیر ۱۳۸۶ سانتا روزا، آمریکا
سبک‌(ها) سنتی ایرانی، پاپ ایرانی
سال‌های فعالیت از ۱۳۴۲ تا ۱۳۸۶

افتخار دده‌بالا با نام هنری مهستی خواننده ایرانی موسیقی سنتی و پاپ ایرانی بود. از او با نام‌هایی چون بانوی آواز گل‌ها و دل‌ها یاد می‌شود. وی کمی پیش از انقلاب از ایران خارج شد، ابتدا به بریتانیا و سپس برای همیشه به آمریکا رفت و تا زمان مرگ در آن کشور زندگی می‌کرد. مهستی خواهر هایده، خوانندهٔ ایرانی بود.

زندگی نامه
مهستی در ۲۵ آبان ۱۳۲۵ در تهران زاده شد. پرویز یاحقی استعداد خوانندگی او را در نوجوانی کشف کرد. خواهر او هایده نیز یکی از بزرگ‌ترین خوانندگان موسیقی پاپ ایران است. پرویز یاحقی صدای او را در یکی از مجلس‌ها به طور اتفاقی می‌شنود و بسیار به صدایش علاقه‌مند می‌شود و وی را به خوانندگی و موسیقی تشویق می‌کند. هایده از مهستی بزرگ‌تر بود اما مهستی زودتر از خواهر خود پا در وادی هنر گذاشت. وی نام هنری خود را از مهستی گنجه‌ای شاعر ایرانی برگرفت.

شروع کار مهستی در سن ۱۷ سالگی در برنامه گلها برنامه شماره ۴۲۰ و با خواندن ترانه‌ای به نام آن که دلم را برده خدایا ساختهٔ بیژن ترقی در سبک موسیقی کلاسیک ایرانی بود اما پس از طی زمان و همراه با گرایش عمومی برای موسیقی پاپ به خصوص در دوران پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران آهنگ‌هایی نیز در این سبک اجرا نمود.

در ابتدا خانواده وی نسبت به آواز خوانی او اظهار بی‌میلی می‌کردند چراکه در آن دوران خوانندگی برای یک زن مناسب تلقی نمی‌شد.

قبل از انقلاب همسر اول مهستی پس از مدتی زندگی با او عاشق فیروزه خواننده معروف آن زمان شد و از مهستی جدا و با فیروزه ازدواج کرد. مهستی علاقه زیادی به همسرش داشت و با این اتفاق بسیار غمگین شد ولی پس از مدتی با همسر دومش ازدواج کرد. مهستی دو بار ازدواج کرد و سرانجام هر دو ازدواج طلاق بود. از ازدواج اول با کورس ناظمیان صاحب دختری به نام سحر است. ازدواج دوم او با بهرام سنندجی صاحب کارخانهٔ کفش بود.مهستی از تنها دختر خود دو نوه به نام‌های ناتاشا و ناتالی دارد.

درگذشت
وی پس از چهار سال مبارزه با بیماری سرطان روده بزرگ در سنتا روزای کالیفرنیای شمالی در ساعت ۷:۵۲ صبح ۴ تیر ۱۳۸۶ خورشیدی در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

پیکر وی پس از انتقال از شمال کالیفرنیا، در ساعت ۱۲:۳۰ روز جمعه ۸ تیر ۱۳۸۶ خورشیدی در گورستان وست وود مورچری در لس آنجلس در کنار مزار خواهرش هایده و مادرشان به خاک سپرده شد
.
روحش شاد و یادش گرامی🌹
.
#تونلزمان #مهستی
Read more
غرض از ذکر این حکایت شنیدنی مولانای جان، آن بود که یادآور شوم این روزها که فضای فرهنگ و هنر ایران خواسته ...
Media Removed
غرض از ذکر این حکایت شنیدنی مولانای جان، آن بود که یادآور شوم این روزها که فضای فرهنگ و هنر ایران خواسته یا ناخواسته مملوء از تکرار است و دراین میان متاسفانه موسیقی سنتی ما هم در ورطه تکرار افتاده است،  راه سخت نوآوری و خلاقیت را کمتر هنرمندانی پیش میگیرند، سالیان پیش کسی اشعار مولانا را برنمیگزید، ... غرض از ذکر این حکایت شنیدنی مولانای جان، آن بود که یادآور شوم این روزها که فضای فرهنگ و هنر ایران خواسته یا ناخواسته مملوء از تکرار است و دراین میان متاسفانه موسیقی سنتی ما هم در ورطه تکرار افتاده است،  راه سخت نوآوری و خلاقیت را کمتر هنرمندانی پیش میگیرند، سالیان پیش کسی اشعار مولانا را برنمیگزید، ازین رو تنها تغزل بود و تصنیف که تنها نوآوریش صدایی گوش نواز تر بود که خواه ناخواه آن هم تبدیل به عادتی میشد برای شنونده شیفته و تشنه، ترکیب موسیقی شرق و غرب هم دنیایی ناشناخته بود که کسی به آن پا نمی نهاد، ورود به دستگاه ها و گوشه های مهجور مانده ایرانی، مقوله شعر نو و موسیقی سنتی هم از موضوعات مشابه بود، و شاهنامه و فردوسی خوانی هم که به قول یکی از اساتید بنام نقالی بود و صد البته نه در شان و مقام بزرگان ! حال اگر کمی دقت کنیم، رد پای استادی را همواره خواهیم یافت که در تمامی این مقولات مبتکر و نوآور بود و فارغ از ورطه تکرار پا به دنیای ناشناخته های آوازی می نهاد، اسطوره ای که برجسته ترین ویژگیش نوآوری و ابتکار به همراه صدایی آسمانیست، سایه اش مستدام، استاد شهرام ناظری! و چند صباحیست که پسرشان حافظ ناظری هم قدم در این راه نهاده، خلاقیت را سرلوحه کار قرار داده اند و آثاری بدیع و خلاقانه را اجرا نمودند، که دلیلی دیگر بر افتخار بیش از پیش ما کرمانشاهیان به آب و خاکمان است! وجودشان سبز و مانا.
 از قدیم گفته اند معما چو حل گشت آسان شود، اینکه امروز بسیاری از خوانندگان به سراغ مولانا و غزلیاتش می روند یا فردوسی و شاهنامه اش را به یاد می آورند و از روی غرور به تورقش میپردازند نه بداعت دارد و نه جذابیتی که باید!  صرفا همان تکرار است تکرار و تکرار، دور و تسلسلی باطل که قطعا دلیل پیدایشش هنر نبوده، زیرا که هنر با بداعت و ابتکارش زنده است.
#شاهنامه #شاهنامه_خوانی #شهرام_ناظری #خلاقیت #سی #شمس #شعر #شعر_ نو #فردوسی #آواز #آواز_سنتی #آواز_پارسی_اسطوره_و_عشق #حافظ_ناظری #مرداد #کنسرت #فردوسی_خوانی #
#shahramnazeri #hafeznazeri #ferdowsi #shahnameh #persianssoundofficial
Read more
هو الاول و الآخر نیمه ی سال نود و چهار بود که برای اولین بار، شاهد پخش برنامه ای در حوزه ی اطلاعات موسیقیایی ...
Media Removed
هو الاول و الآخر نیمه ی سال نود و چهار بود که برای اولین بار، شاهد پخش برنامه ای در حوزه ی اطلاعات موسیقیایی در صدا و سیما بودیم. با وجود محدودیت های موسیقی در کشورمان و محدودیت های بیشتر در شبکه های ملی؛ ساخت برنامه ای با محوریت موسیقی، سخت و شاید غیرممکن به نظر می رسید؛ اما تیم موفق شب کوک، با هنر شایسته ... هو الاول و الآخر

نیمه ی سال نود و چهار بود که برای اولین بار، شاهد پخش برنامه ای در حوزه ی اطلاعات موسیقیایی در صدا و سیما بودیم.
با وجود محدودیت های موسیقی در کشورمان و محدودیت های بیشتر در شبکه های ملی؛ ساخت برنامه ای با محوریت موسیقی، سخت و شاید غیرممکن به نظر می رسید؛ اما تیم موفق شب کوک، با هنر شایسته و همت ناتمام خود، آن طور که سزاوار مردم و خصوصا جوانان علاقمند به هنر بود؛ این برنامه را تدارک دیده و به فهم هنری جامعه افزودند.
تیم هنرمند و مجرب شب کوک با درک عمیق از ذهن، نیاز و سلیقه ی مخاطب، مدت زیادی در کنار لبخندی که بر لب تماشاگر نشاندند؛ خانواده ها و دوستان را به تماشا کشانده؛ ذوق و اطلاعات هنری را در ذهن ها جا دادند و باعث معرفی هنرمندان مستعد و تازه کار شدند.
و این اولین بار بود... شب کوک، راه را برای موسیقی ایران هموارتر کرد و از طرفی به تصور همگان از برنامه های طنز و سرگرمی جلوه ی تازه ای بخشید. تا جایی که برنامه های بسیاری با الهام گرفتن از آن ساخته شد. هنر و موسیقی کشورمان برای رشد و نمو، به این فرصت، به "شب کوک"، نیاز دارد.

#اولین_ها_همیشه_مظلومند
#شبکوک_را_برگردانید
Read more
 #poster #film #movie #cinema #hollywood #art #cinemaparsi # #iran #پوستر #فیلم #هنر #سینماپارسی ...
Media Removed
#poster #film #movie #cinema #hollywood #art #cinemaparsi # #iran #پوستر #فیلم #هنر #سینماپارسی #سینما #ایران #هالیوود #راجر_ایبرت #نقد_فیلم #نقد «نقد در سینماپارسی» / شماره ۵ / بخش ۱ از ۳ نقد فیلم «زندگی پی»(Life of Pi) منتقد: راجر ایبرت ★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★ «زندگی ... #poster #film #movie #cinema #hollywood #art #cinemaparsi # #iran
#پوستر #فیلم #هنر #سینماپارسی #سینما #ایران #هالیوود #راجر_ایبرت #نقد_فیلم #نقد
«نقد در سینماپارسی» / شماره ۵ / بخش ۱ از ۳
نقد فیلم «زندگی پی»(Life of Pi)
منتقد: راجر ایبرت
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
«زندگی پی»
تهیه کننده: انگ لی
کارگردان: انگ لی
نویسنده: دیوید مگی(برگرفته از رمانی به همین نام نوشته یان مارتل)
ژانر: Adventure, Drama, Fantasy
تاریخ نمایش: ۹ نوامبر ۲۰۱۲
فیلمبردار: کلودیو میراندا
موزیک: میخائل دانا
بودجه: ۱۲۰ میلیون دلار
فروش گیشه: ۶۰۹,۰۱۶,۵۶۵ دلار
کشور: آمریکا، تایوان و انگلستان
زمان فیلم: ۱۲۷ دقیقه
بازیگران: سوراج شارما، ایرفان خان، تابو، عادیل حسین، ژرار دوپاردیو
IMDB: 8.4
جوایز:
- ۴ جایزه اسکار از «هشتاد و پنجمین دوره این جوایز»: بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی متن اورجینال و بهترین جلوه های ویژه
- جایزه گلدن گلوب بهترین موسیقی اورجینال
- و همچنین ۷ نامزدی دیگر در جشنواره اسکار و ۲ جایزه گلدن گلوب دیگر و بسیاری جوایز و نامزدی های دیگر از جشنواره های مختلف
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
فیلم «زندگی پی»(Life of Pi) به کارگردانی «انگ لی» یک دستاورد معجزه آسا از داستان سرایی و نقطه عطفی از دقت نظر و نکته بینی است. از بهترین فروشنده جهانی (کتاب) الهام گرفته شده است که خیلی از خواننده ها باید در نظر گرفته باشند که قابل فیلمسازی (فیلمبرداری) نیست. این فیلم یک پیروزی در برابر مشکلات است‌، همچنین دستاورد فکری (معنوی) متحرک است. یک فیلم که می توانست اسم کوتاه تری مثل «Life» داشته باشد.
داستان شامل سفر ۲۲۷ روزه یک قهرمان نوجوان درون قایق نجاتی به همراه ببر بنگالش برای عبور از اقیانوس آرام است. آن ها خود را در همان قایق پس از یک شروع سرگرم کننده و رنگارنگ پیدا می کنند که باعث می شود این فیلم به یک فیلم هیجان انگیز و خانوادگی توسعه یابد، سپس آن را به نمونه ای از نجات یافتن، پذیرش و سازگاری گسترش می دهد. من تصور می کنم که حتی «Yann Martel» (نویسنده فرانسوی - کانادایی) باید از دیدن این نوع کارهای هالیوود، که پیشرفتی توسط Lee داشته است خوشحال باشد...
ادامه در پست بعدی
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
برای مشاهده مطالب و ویدئوهای کامل با کلیک بر روی لینک کانال تلگرام سینما پارسی(در صفحه اصلی اینستاگرام) عضو شوید...
Telegram.me/cinemaparsi
Read more
‌<span class="emoji emoji1f31f"></span> @mehdiyarrahi ‌ "صحنه پیوسته بجاست" ‌‌ وقتی مهدی یراحی در کنسرت گیتار به دست می‌گیرد حدس میزنیم ...
Media Removed
@mehdiyarrahi ‌ "صحنه پیوسته بجاست" ‌‌ وقتی مهدی یراحی در کنسرت گیتار به دست می‌گیرد حدس میزنیم قرار هست آهنگ "از خودت خبر بیار" را همخوانی کنیم. بعد از تمام شدن این قطعه در #کنسرت ۲۶ مرداد، هنوز گیتار به دست مهدی یراحی بود اما دیگر کسی حدس نمیزد قرار هست چه آهنگی اجرا شود. وقتی شروع به نواختن ... ‌🌟 @mehdiyarrahi ‌
"صحنه پیوسته بجاست"
‌‌
وقتی مهدی یراحی در کنسرت گیتار به دست می‌گیرد حدس میزنیم قرار هست آهنگ "از خودت خبر بیار" را همخوانی کنیم.
بعد از تمام شدن این قطعه در #کنسرت ۲۶ مرداد، هنوز گیتار به دست مهدی یراحی بود اما دیگر کسی حدس نمیزد قرار هست چه آهنگی اجرا شود.
وقتی شروع به نواختن گیتار کرد، ملودی آشنایی از دل خاطره‌ها بیرون کشیده شد...و ترانه آغاز شد.
《یکی بود یکی نبود
زیر گنبد کبود
لخت و عور تنگ غروب
سه تا پری نشسته بود》
میخکوب شدن حاضران در کنسرت از این سورپرایز زیاد طول نکشید و مردم با اجرای بی‌نظیر و پرانرژی مهدی یراحی از آهنگ پریا زنده‌یاد #حبیب_محبیان همراه شدند که به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کنسرت تبدیل شد.
همچنان که تصاویر حبیب عزیز بر نمایشگر انرژی می‌بخشید، دوست‌داران او آهنگ پریا را در کنسرت مهدی یراحی همخوانی می‌کردند. همخوانی‌ای که با حضور خودش بر روی صحنه در این خاک ممکن نشد...
پس از اجرا ویدئویی از پسر آقای حبیب، #محمد_محبیان، پخش شد که نتوانسته بود در کنسرت حضور داشته باشد و از طریق این ویدئو از این حرکت مهدی یراحی برای قدردانی از حبیب عزیز در کنسرت تشکر کرد.
مهدی یراحی بعد از اجرا از حبیب گفت؛ از حبیب که زلال بود و مظلومانه رفت، آن طرف که بود انگ‌هایی به او می‌زدند و این طرف هم مظلوم واقع شد اما در حافظه موسیقی ایران برای همیشه ماندگار ماند. او گفت در هیچ زمانی ایدئولوژی نمی تواند هنر را شکست دهد بلکه فقط می تواند از هنر بهره ببرد و گاهی نیز محدودش کند اما هرگز نمی تواند هنر را شکست دهد.
مهدی یراحی سپس از #شاملو یاد کرد که همیشه شیفته‌ی آثار و شخصیت او بوده و در آخر از جای خالی دوست عزیزمان، پریا جان، یاد کرد و اجرای آهنگ پریا را به او تقدیم کرد.⚘

چت‌هایمان را جستجو می‌کنم تا به روز فوت حبیب محبیان برسم و پیام‌هایمان را دوباره بخوانم. پریا نوشته بود "حبیب اینجا هم تو غربت بود"
حالا نه حبیب محبیان هست و نه پریا
ما مانده‌ایم و غربت
و موسیقی که تسکین دردهاست
و #مهدی_یراحی که هنر، انسانیت و معرفت را بر روی صحنه می‌برد. ❤

"خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد"
‌‌

[ ویدئوهای مختلف رو نگاه کردیم هیچکدوم به پای حس و حال زنده این اجرا نمیرسید. کیفیت و جذابیت اجرای زنده مهدی یراحی رو با ویدئوهای ضبط شده نمیشه انتقال داد. در نهایت فیلم ارسالی از آقای مجید دهقان رو انتخاب کردیم و در کانال هم به صورت کامل قرار میگیره و ازشون سپاسگزاریم]
🌹 @majiddehghan74
Read more
 #کتاب #فرازمند #رشت . درباره‌ی #سه‌_شنبه‌_های_گفت‌_و‌_گو : با توجه به این که این شکل از نشست ...
Media Removed
#کتاب #فرازمند #رشت . درباره‌ی #سه‌_شنبه‌_های_گفت‌_و‌_گو : با توجه به این که این شکل از نشست های هم اندیشی در ایران کمتر تجربه شده،بدیهی‌ست که برای شکل بخشیدن و تطابق یافتن با این شکل از جلسات که قرار نیست یک یا دو نفر سخنران باشند و باقی شنونده، کمی زمان و صبر و خویشتن داری لازم است. یاد خاطره ... #کتاب #فرازمند #رشت
.
درباره‌ی #سه‌_شنبه‌_های_گفت‌_و‌_گو :
با توجه به این که این شکل از نشست های هم اندیشی در ایران کمتر تجربه شده،بدیهی‌ست که برای شکل بخشیدن و تطابق یافتن با این شکل از جلسات که قرار نیست یک یا دو نفر سخنران باشند و باقی شنونده، کمی زمان و صبر و خویشتن داری لازم است.
یاد خاطره ای افتادم که بی مناسبت نیست بیان کردن اش .
اواسط دهه هفتاد بود که به یک مجلس عروسی دعوت شدم .
پس از انقلاب اولین بار بود که در آن منطقه یک گروه نوازنده قرار بود که بنوازند و مهمانان با #هنر_رقص همراهان خوبی برای #هنر_موسیقی‌‌ شان باشند.
اما هر چه قدر که نوازنده ها خوب می نواختند مهمانان بد و بدتر می رقصیدند.
رهبر گروه، موسیقی را قطع کرد و گفت :
از آنجایی که تعداد زیادی از مهمانان جوان تجربه ی رقصیدن با موسیقی زنده را ندارند و افراد مسن تر هم به دلیل فاصله ی چند ساله‌ی پیش آمده تطابق خود را نتوانستند به‌سان گذشته با موسیقی به دست بیاورند ،بنابراین موسیقی را با ضرب آرام تر از نو آغاز خواهیم نمود تا برای دقایقی درست تمرین کنیم و بعد...
.
#سه_شنبه_های_آبی ادامه خواهد داشت...
#سه_شنبه_های_گفتگو_در_کتاب_فرازمند_رشت فرصتی ست تا هریک از اهالی فرهنگ و دانش از آنچه آموخته اند در حوزه ی ادبیات و علوم انسانی که دامنه ای بسیار گسترده است با گفتگو کنندگان میزبان دکتر #علیرضا_نیکویی و دکتر #سینا_جهاندیده در این حوزه در جایگاه گفتگو کننده مهمان یا پرسشگر به گفتگو بپردازند و یا شنونده ای باشند جستجوگرِ پرسش‌هایی برای شکل بخشیدن و نظام‌مند کردن آن چه آموخته اند.
،
✔ #دومین_سه‌شنبه :
دوم مرداد ماه ساعت ۷ عصر
.
⚠لطفا جهت شرکت در این جلسات از طریق دایرکت ثبت نام بفرمایید
Read more
مرسی از بچه ها که همیشه لطف دارن به من و و‌یدیو هاشونو ‌برام میفرستن ️ من همیشه هدفم این بود که سالی چند کار بسازم و همین چند کار ماندگار بشه اما وقتی که وضعیت موزیسین در ایران این میشه که برای خرج و مخارجت هنرت رو بفروشی این کار خیلی دیگه سخت میشه و غیر ممکن چون حق ما رو خوردند به هر بهانه ای منت سرمون گذاشتن ... مرسی از بچه ها که همیشه لطف دارن به من و و‌یدیو هاشونو ‌برام میفرستن 🌹♥️ من همیشه هدفم این بود که سالی چند کار بسازم و همین چند کار ماندگار بشه اما وقتی که وضعیت موزیسین در ایران این میشه که برای خرج و مخارجت هنرت رو بفروشی این کار خیلی دیگه سخت میشه و غیر ممکن چون حق ما رو خوردند به هر بهانه ای منت سرمون گذاشتن ، همه راههای درآمد سالم ما رو بستند ، هنر رو‌ حوری بی ارزش کردن و قیمت مفت روش گذاشتن که دیگه نمیشه کار کرد و آرامش مالی داشت ، به ما تحمیل کردن که چه سبکی و‌ چه فرمی در بازار کار کنیم و ایده ها و‌نو آوری ها رو کشتن ! خواننده ها و هنرمندان بی خود رو ارزش گذاشتن و تبلیغ کردن و آخرش من دیگه خسته شدم ، خسته از این موسیقی مریض کشورم که دیگه نو آوری توش مرده مخصوصا برای کسایی مثل من ، یاد اون روزایی بخیر که خواننده حق نداشت تو کارم بگه چیکار کن و چی کار نکن و من خودم بودم واقعا یادش بخیر . . . الان بیسوادای تنظیم و موسیقی هم بهت میگه چی کار کن ! دم محسن یگانه گرم که گذاشت تو‌‌ تمام کاراش خودم باشم . دم سعید مدرس و روزبه نعمت اللهی ها گرم دم شادمهر عقیلی گرم که یک کلمه رو ‌کارم حرف نزد و منو استاد خطاب کرد در حالی که خودش استاده استادان بود 😊 اونا هم نتیجشو‌ گرفتن 👌🏻 . من دیگه هیچی از این مارکت نمیخوام. @dj_pooria @mohsen
Read more
... "ريحــــان" با صداى زنده ياد "منير وكيلى" بانـــوى اپراى ايران 🏽 وی در تبریز متولد شد و موسیقی را در تهران نزد لیلی بارا(خواننده سابق اپرای وین) فرا گرفت. منیر در پائیز سال ۱۳۲۸ به پاریس رفت تا درکنسرواتوار ملی موسیقی، به تحصیل موسیقی و آموختن آواز بخصوص ترانه‌های اپرا بپردازد. در ... 🍃🌹🎼🎶🎶🎶...
"ريحــــان"
با صداى زنده ياد "منير وكيلى"
بانـــوى اپراى ايران
👇🏽
وی در تبریز متولد شد و موسیقی را در تهران نزد لیلی بارا(خواننده سابق اپرای وین) فرا گرفت.

منیر در پائیز سال ۱۳۲۸ به پاریس رفت تا درکنسرواتوار ملی موسیقی، به تحصیل موسیقی و آموختن آواز بخصوص ترانه‌های اپرا بپردازد.

در مدت چهار سالی که منیر در پاریس بود، در برنامه‌های هنری شرکت می‌کرد و هنر آواز خود را عرضه می‌داشت و مورد تشویق و تحسین بسیار قرار می‌گرفت. از جمله در ماه اوت ۱۹۵۱ در یک مسابقه آوازهای فولکلور در برلن جایزه اول را دریافت کرد.

منیر در سال ۱۳۳۲ پس از دریافت دیپلم آواز از کنسرواتوار ملی پاریس به ایران بازگشت و فعالیتهای هنری گسترده ایرا آغاز نمود. در سال ۱۳۳۹ منیر به آمریکا عازم شد و در کنسرواتوار نیوانگلند بوستون به تکمیل دانش موسیقی و فراگیری آوازهای اپرا و نقش‌های اپرایی پرداخت.

در مدتی که منیر وکیلی در بستون بود دربسیاری از صحنه‌های اپرا که در نیوانگلند کنسرواتواری به نمایش گذاشته می‌شد به روی صحنه می‌آمد و بسیار مورد تحسین قرار می‌گرفت. بخصوص در دو اپرای «نی سحرآمیز» موتسارت و اپرای تک صحنه‌ای هانری پورسل بنام دیدو و آئناس نقش اول را بازی کرد.

وی در سال ۱۳۴۰ به ایران بازگشت. منیر مصمم بود که آرزوی دیرین خود را عملی سازد و این رؤیا را که روزی در ایران یک اپرای واقعی داشته باشیم و یک اپرای کامل را بتوانیم روی صحنه بیاوریم تحقق بخشید. او اولین صحنه‌های اپرایی در سالهای ۱۳۴۱ به بعد ابتدا درتلویزیون صحنه‌هایی از مادام باتر فلای پوچینی و تراویا تای جوزپه وردی، سپس در سالن وزارت فرهنگ و هنر اپرای اورفه و اوریدیس کریستف ویلیبالد گلوک و بعداً در سالن سعدی اپرای تک صحنه‌ای جمیله اثر ژرژ بیزه را بروی صحنه آورد.

با گشایش تالار رودکی در سال ۱۳۴۶ فعالیتهای وی نیز همانند همتایانش در قالب گروه اپرای تهران شکل حرفه‌ای‌تر به خود گرفت. وی در اپراهای متعدد ایفای نقش کرد از جمله: اورفه و اُریدیس، مادام باترفلای، لا بوهم، لا تراویاتا و توراندخت.

منیر وکیلی همچنین به موسیقی محلی نیز علاقه داشت و در همین راستا هشت ترانه محلی متعلق به نواحی مختلف ایران را در پاریس بر روی صفحه ضبط نمود (۱۳۳۶) که در قالب مجموعه «آوازهای جهان» منتشر شد و جایزه اول شارل کروس را دریافت نمود.
منیر وکیلی در سال ۱۳۵۹ به فرانسه مهاجرت نمود و مدتی بعد (۱۳۶۱) در سانحه رانندگی میان پاریس و لاهه درگذشت.
.
@parvazhomay
.
#يلداعباسي #يلداعباسى #يلدا_عباسى #منير_وكيلى #خواننده #خواننده_زن #اپرا #كلاسيك #فولكلور
Read more
داریوش_اقبالی بدون شک او پدیده ای درتاریخ موسیقی ایران است،ترانه های داریوش از خواسته ها و افکار ...
Media Removed
داریوش_اقبالی بدون شک او پدیده ای درتاریخ موسیقی ایران است،ترانه های داریوش از خواسته ها و افکار مردم ایران در سه دهه اخیر متاثر گشته.داریوش افسانه است.اویکی از هزاران خواننده ایست که در دوران معاصر چون ستاره میدرخشد.ترانه های او در ارتباطی نزدیک با رنج و خوشی زندگی متداول ایرانیان است،مردمانی ... داریوش_اقبالی

بدون شک او پدیده ای درتاریخ موسیقی ایران است،ترانه های داریوش از خواسته ها و افکار مردم ایران در سه دهه اخیر متاثر گشته.داریوش افسانه است.اویکی از هزاران خواننده ایست که در دوران معاصر چون ستاره میدرخشد.ترانه های او در ارتباطی نزدیک با رنج و خوشی زندگی متداول ایرانیان است،مردمانی سختی کشیده و دوستدار آزادی.او با بیانی ژرف و بدور از اغراق به بیان احساسات ایرانیان می پردازد. موسیقی او همانند شعراش دارای نظم است،احساسات ژرف و عمیق،از اینرو ترانه های داریوش درقلب مردم جای دارد.

داریوش هرگز با عقاید تحمیلی به اجتماع خود سازگار نبود،ترانه های او حاصل اشعار انسانهایی وارسته چون اردلان_سرفراز، ایرج_جنتی_عطایی،شهیارقنبری،احمدشاملو ، حافظ و مولانا است.این موضوع سبب گشت تا ترانه های او در رابطه با عشق،صلح،آزادی و عدالت سروده شوند.پس از انقلاب دیگر عرصه ای برای داریوش و هنرش نبود از اینرو وی از سرزمین مادری خود کوچ کرد.

داریوش در هنر عکاسی نیز صاحب سبک است،همچنین در دو فیلم سینمایی "یاران" و "فریاد زیرآب" نیز ایفای نقش نموده.ترانه ها و پیامهای داریوش بسیار جلوتر از تفکرات عصر اوست.
حتی جهان عرب نیز با سبک غنی داریوش آشناست و ترانه های او را پذیرفته است،در فستیوال موسیقی،فیلم ورسانه های تصویری که چندی پیش در بحرین برگذار شد داریوش بعنوان نماینده سبک معاصر و منحصر بفرد موسیقی ایران این سبک را به جهان معرفی کرد و برنده بالاترین نشان صلح گشت. وی در مراسم اختتامیه این جشنواره ندای آزادی را بخصوص برای سرزمین مادری خود ایران، سرداد.
Read more
پنج شنبه شب ۸ شهریور در جزیره ی زیبای کیش از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در جزیره کیش تابحال نمایش بانوان به اجرا نرفته ...
Media Removed
پنج شنبه شب ۸ شهریور در جزیره ی زیبای کیش از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در جزیره کیش تابحال نمایش بانوان به اجرا نرفته و‌چی بهتر از این که تعطیلات تابستون رو با اجرای مهرگان در نگین خلیج فارس سپری کنید. طراح و کارگردان : مهرنوش مهرین فر تهیه کننده : سونیا علی پور تهیه بلیط : وبسایت ایران کنسرت www.iranconcert.com برای ... پنج شنبه شب ۸ شهریور در جزیره ی زیبای کیش
از ساعت ۲۰ تا ۲۲
در جزیره کیش تابحال نمایش بانوان به اجرا نرفته و‌چی بهتر از این که تعطیلات تابستون رو با اجرای مهرگان در نگین خلیج فارس سپری کنید.

طراح و کارگردان : مهرنوش مهرین فر
تهیه کننده : سونیا علی پور
تهیه بلیط : وبسایت ایران کنسرت

www.iranconcert.com

برای اطلاعات بیشتر : 📱 +98 912 258 04 74

@mehregan_iranianfolkgroup

نقش آفرینان :

نازنین هندی
انوشه چگینی
شیدا زمانیان راد
زهرا جلیلی
آنیتا واهب
شکیبا مبصری
رها تقی نیا
بهاره پیا
و
مهرنوش مهرین فر

#اجرا #جزیره_کیش #حرکات_آیینی #فولکلوریک #کیش #کنسرت_بانوان #کنسرت #حرکت #رقص #موسیقی #ایران_کنسرت #ققنوس #گروه_هنر_مهرگان #گروه_هنر_فولک_مهرگان #آهنگ_محلی #موسیقی_سنتی #فرهنگ_ایرانی #سنت_ایرانی #خلیج_فارس #هنرمندان_ایرانی #تور_کیش #کیش_گردی #گردشگری #عید_غدیر #تعطیلات #ایرانگردی

#culture #persianfolk #kish #iran
Read more
پست سوم در ابتدا اینو بگم: باعث افتخار منه که خبرگزاری معلوم‌الحال «تسنیم» پشت سرم حرف بزنه، این ...
Media Removed
پست سوم در ابتدا اینو بگم: باعث افتخار منه که خبرگزاری معلوم‌الحال «تسنیم» پشت سرم حرف بزنه، این یعنی دارم تو مسیر درست حرکت می‌کنم 🏻 ——————— اگرچه هوشمندی خبرنگار فوق‌الذکر در گره زدن گزاره‌ی «اجرای پلی‌بک» -که این روزها در موسیقی پاپ ایران بحث داغی است و بسیاری آن را تقبیح کرده‌اند- به ... پست سوم

در ابتدا اینو بگم:
باعث افتخار منه که خبرگزاری معلوم‌الحال «تسنیم» پشت سرم حرف بزنه، این یعنی دارم تو مسیر درست حرکت می‌کنم ✌🏻
———————
اگرچه هوشمندی خبرنگار فوق‌الذکر در گره زدن گزاره‌ی «اجرای پلی‌بک» -که این روزها در موسیقی پاپ ایران بحث داغی است و بسیاری آن را تقبیح کرده‌اند- به من، می‌تواند قابل تحسین باشد، اما نیت تخریبی که پشت این سفسطه نهفته شده، رقت‌انگیز و باعث تأسف است. حتی اگر تا به حال در کنسرت من حضور نداشته‌اید، می‌توانید از هنرمندان و کارشناسان بسیاری که در این مدت، افتخار میزبانی‌شان را داشته‌ام، بپرسید که آیا زنده و درست می‌خوانم یا نه؛ به هر حال باید عرض کنم برای هر شخص اهل فهمی مشخص است که شما در جایگاهی نیستید که بخواهید و بتوانید سطح توانایی و ابعاد هنری هنرمندان را ارزیابی کنید، نه دانشش را دارید، و نه صلاحیتش را.
و چند نکته که دانستن آن‌ها برای دوست عزیز خبرنگار خالی از لطف نیست: - خدا رو شاکرم که پیش از آن‌که یک ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده باشم؛ تحصیلات عالیه را در رشته‌های موسیقی و ادبیات پشت سر گذاشتم.
- به خاطر چند موزیک-ویدئو انمیشنی، تأکید می‌کنم کاملا انیمیشنی، 7 سال از بهترین دوران حرفه‌ای‌ام را ممنوع الکار بودم؛ روزهای که می‌شد آرام، خوش و پر از نور و صدا طی شود، اما به خون دل و خسران گذشت.
- افتخار اجرای 100 کنسرت کاملاً زنده با حضور نوازندگان شاخص موسیقی این کشور را در کارنامه‌ام دارم. شما که اهل رسانه هستی احتمالا ارزش آمار را می‌دانی.
- برای شما و رسانه‌‌تان چندان مهم نبود که من و گروهم در مجتمع کوروش، و در مقابل چشمان صدها نفر از مخاطبان، موسیقی زنده اجرا کردیم و تمام عواید آن را خرج تهیه کانکس برای زلزله‌زدگان کردیم.
- ای کاش دلیل وجود این همه نفرت و خشونت در کلام‌ و قلم‌تان را می‌دانستیم. قلم در دستان شما چه‌ها که نمی‌کند.
- با این میزان توهین و تخریب موسیقی و موسیقیدان چرا توقع دارید که یک هنرمند علاقمند به حضور در رسانه شما باشد؟
- ای کاش روزی برای ما بگویید این همه خصومت و کینه با هنر و به خصوص موسیقی چه دلیلی دارد.
ای کاش منابع بیت‌المال به جای مصرف در مسیر نفرت‌پراکنی و تخریب اشخاص، در راستای آبادانی کشور و اعتلای فرهنگ ایران صرف می‌شد.
یه روز خوب میاد!
سیامک عباسی
15 مرداد 1397
.
.
.
#خبرگزاری_تسنیم
Read more
. فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است. هنر نیز مجموعه‌ای از آثار ...
Media Removed
. فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است. هنر نیز مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که  در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است. با مرور دو تعریف ... .
فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است.

هنر نیز مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که  در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است.

با مرور دو تعریف بالا طیف گسترده ای که فرهنگ و هنر در جامعه را در بر میگیرد و اهمیت این دو واژه را در می یابیم!
ولی همیشه فرهنگ و هنر در حد واژه و تعریف و کلمات باقی ماندند و کمتر افرادی بودند که کمر همت بسته و برای اعتلا و پیشرفت فرهنگ و هنر و هنرمندان هنر های شش گانه* قدم برداشته باشند آن هم در مشهد و خراسان که خاستگاه هنرمندان به نام ایرانی است.
اما حدود دو سال است ماهنامه ای با تیمی جوان و خوش فکر قدم در این راه دشوار گذاشته و برای اولین بار مجله ای وزین و تخصصی در حوزه فرهنگ و هنر، ادبیات و سینما و تئاتر و موسیقی را منتشر میکنند.
از جذابیتهای این مجله انتخاب تصاویر جلد آن میباشد که بر خلاف روال مجلات دیگر حوزه هنر عکسی از سلبریتی های تازه به دوران رسیده دیده نمیشود و سعی میکنند در هر شماره یکی از مفاخر خراسانی را به تصویر بکشند.

شماره چهاردهم این ماهنامه چند روزیست منتشر شده و پیشنهاد میکنم گرچه این روزها فضای مجازی مجالی برای مطالعه باقی نگذاشته ولی باز هم حس نوستالژی خواندن مجلات را از یاد نبریم و حمایت کنیم تا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی به خاطره سپرده نشود. * طبقه بندی هنرهای ما ایرانیها شش گانه هست دلیلش رو همه میدانیم 😉
این مجله در کیوسک های مطبوعات و کتابفروشی های خوب مشهد از جمله شهر کتاب و پردیس کتاب موجود می باشد.

@journal_barsava .
.
.
.
.
.
.
#mashhad
#mashad
#art
#iran
#مشهد
#ایران
#هنر
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span>ادامه مطلب در پست بعد چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی ...
Media Removed
. ادامه مطلب در پست بعد چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی دیروز ؛ ملکه بی رقیب صحنه های امروز. شهره عزیزمان تحصیلات هنری خودش را در هنرستان عالی موسیقی در #تهران شروع کرد . می‌توان گفت در آن سالها یکی از معدود خوانندگانی بود که در این رشته تحصیل کرده بود ... .
🔴ادامه مطلب در پست بعد
چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی دیروز ؛ ملکه بی رقیب صحنه های امروز.
شهره عزیزمان تحصیلات هنری خودش را در هنرستان عالی موسیقی در #تهران شروع کرد . می‌توان گفت در آن سالها یکی از معدود خوانندگانی بود که در این رشته تحصیل کرده بود و با نت و موسیقی بصورت علمی دانش داشت. ساز تخصصی او #فلوت است و با نواختن #پیانو نیز آشنا میباشد. او ابتدا در #گروه_کر ملی ایران به رهبری #آلفرد_ماردویان به اجرای اپرا می پرداخت، سپس در پانزده سالگی وارد دنیای هنر شد و خوانندگی را بطور حرفه ای آغاز کرد.
در سال‌های قبل از انقلاب یکی از جهره های نوجوانی بود که خیلی زود در میان مردم محبوب و شناخته شد. از حضور درخشانش بر روی صحنه و واريته های مختلف تلویزیونی تا #شوی_اختصاصی او به نام "ستاره باران" در #تلویزیون_ملی_ایران.
دو نوروز قبل از انقلاب از طرف #دولت_شاهنشاهی برای اجرای برنامه برای دانشجویان ایرانی خارج کشور، به اروپا و امریکا سفر کرد که متاسفانه نوروز ۱۳۵۷ آخرین برنامه نوروزی وزارت علوم با شرکت شهره عزیزمان و آقای ستار برای دانشجویان خارج کشور بود.
بعد از انقلاب کار هنری خود را در #آمریکا از همان ابتدا ادامه داد و برای حفظ فرهنگ ایرانی کوشا بود. بطور مثال در اولین #جشن_مهرگان در خارج که در مهرماه سال ۱۳۵۹ یعنی دوسال بعد از انقلاب که برگزار شد بصورت افتخاری در نیویورک شرکت کرد که این فعالیت را برای سالها بصورت افتخاری در مراسم و جشن‌های ایرانی در #نیویورک و #واشنگتن ادامه داد . اولین هنرمند تبعیدی بود که در آن زمان در جشن #سالگرد_مشروطیت در واشنگتن شرکت کرد و با #رادیو #صدای_امریکا که هنوز برنامه تلویزیونی نداشت در آن روز مصاحبه انجام داد و آرزوی آن روز او هم مانند امروز بازگشت به ایران و اجرای هنر برای مردم مانند گذشته در ایران بود.
در مدت فعالیتهایش در خارج از کشور همواره برای #حقوق #زن_ایران و به دفاع از زن ایرانی آثار جاودانه ای مانند: زن، عطر زن، آقا و احساس زن را به نام و یاد بانوی ایرانی و رنج زنان شرقی به زیبایی اجرا کرد .

#Shohreh_solati #Shohreh #ShohrehSolati #Queen #bbcpersian #voafarsi #iranintltv #ایران #آزادی #شهره #شهره_صولتی
.
Read more
... پاره حرف نگاه بهناز جعفری در این عکس را بسیار دوست دارم. براستی او نماینده شایسته ای برای سینمای ...
Media Removed
... پاره حرف نگاه بهناز جعفری در این عکس را بسیار دوست دارم. براستی او نماینده شایسته ای برای سینمای ایران در جشنواره کن بود. او با نگاهش پیام مردم ایران را به جهانیان رساند.آنچه مشخص است ما مردمی مظلوم،سختکوش و البته با استعداد هستیم. ما تنها مردمی هستیم که خانوم هایمان را به استادیوم راه نمی ... ... پاره حرف

نگاه بهناز جعفری در این عکس را بسیار دوست دارم. براستی او نماینده شایسته ای برای سینمای ایران در جشنواره کن بود. او با نگاهش پیام مردم ایران را به جهانیان رساند.آنچه مشخص است ما مردمی مظلوم،سختکوش و البته با استعداد هستیم. ما تنها مردمی هستیم که خانوم هایمان را به استادیوم راه نمی دهند اما آنها قهرمان آسیا می شوند،ما تنها مردمی هستیم که فیلمسازمان را ممنوع الخروج می کنند اما فیلمش در یکی از بزرگترین جشنواره جهانی به روی پرده می‌رود. ما مردم کشوری هستیم که حکومتش مخالف سرسخت فرهنگ و هنر است اما در جشنواره معتبر کن نماینده های مختلفی در بخش های کارگردانی و بازیگری داریم. گلشیفته فراهانی، بهناز جعفری، اصغر فرهادی و جعفر پناهی طی چند روز اخیر بارها مورد تشویق اهالی سینما قرار گرفته و بازیگرانی چون خاویر باردم و پنه لوپه کروز از آنها تمجید کردند‌. حال آنکه در آن سر دنیا و درست در زمانی که حاکمان ایالات متحده آمریکا از برجام بیرون آمدند شاه ماهی موسیقی ایران در سالن هجده هزار نفری Hollywood bowl شهر لس آنجلس کنسرتی باشکوه برگزار کرد. کنسرتی که دوباره نام ایران را در موسیقی پاپ بر سر زبان ها انداخت. مثلث خاطره ها با جاودانه های تاریخ موسیقی در شهر لس آنجلس سنگ تمام گذاشت. گوگوش، حسن شماعی زاده، مارتیک و منوچهر چشم آذر به یاد ناصر چشم آذر چنان کردند که تا دنیا دنیاست از یاد نخواهد رفت. فرشته کریمی در شرایطی بهترین بازیکن آسیا می شود که اساسا زنان ایرانی هیچ سهمی در ورزش این سرزمین ندارند. سارا شیربیگی در شرایطی عنوان خانوم گلی آسیا را کسب می‌کند که زنان ایرانی برای خروج از کشور همچنان باید از همسران خود اجازه بگیرند. تیم ملی کاراته بانوان در کنار تیم ملی فوتسال قهرمان آسیا می شود.براستی آنها چگونه می توانند در این همه محدودیت و فضای نام امید کننده ای که برایشان به وجود می آورند افتخار آفرینی کنند؟!‌ آری، مردان و زنان ایرانی تحت هر شرایطی حتی اگر ساعت ها، روزها، ماه ها و حتی سال ها خلاف جهت آب حرکت کنند به هدف خود خواهند رسید. براستی تک تک این عزیزان نماینده های شایسته ای برای مردمان این سرزمین بودند. آنها طی هفته اخیر سنگ تمام گذاشته و در روزهای ناامید کننده موجود دوباره عنصر غرور را به ملت ایران باز گرداندند. آنها با تلاش خود علی رغم بازی های کثیف سیاسی چهره واقعی مردمان این سرزمین را به جهانیان نشان دادند. درود به شرف تک تک این عزیزان، زنده باد ایران و ایرانی

پ.ن بهناز جانم چه نماینده شایسته ای برای سینمای ایران و البته جعفر خان پناهی بودی
Read more
 #womad2018 فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک) به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر ...
Media Removed
#womad2018 فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک) به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان ششم مرداد با حضور در فستیوال ورلد میوزیک لندن به اجرای برنامه می پردازد. در این کنسرت محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه به معرفی سوژه های طنز در موسیقی جنوب ایران خواهد پرداخت. . دبیر ... #womad2018
فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک)
به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان ششم مرداد با حضور در فستیوال ورلد میوزیک لندن به اجرای برنامه می پردازد. در این کنسرت محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه به معرفی سوژه های طنز در موسیقی جنوب ایران خواهد پرداخت.
.
دبیر اصلی این فستیوال پیترگابریل، آهنگساز، خواننده و موسیقیدان انگلیسی است که پرداختن به موسیقی ملل و توزیع موسیقی به اشکال نوین از پروژه‌های جدی او است .

دبیرخانه فستیوال جهانی وومد درباره حضور محسن شریفیان نوشته است: «علاقه‌مندی به مطالعه و پژوهش در زمینه موسیقی منطقه‌اش او را به یکی از بهترین هنرمندان جهان مبدل کرده است. تعهد شریفیان به موسیقی منطقه‌اش و حمایت از مردم ایران تامل‌انگیز و الهام بخش است. گروه پر انرژی #لیان بوشهر یک چشم‌انداز جذاب برای این فستیوال است که با کاریزما و نوازندگی خیره‌کننده‌ شریفیان، گروه‌های موسیقی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از خصوصیات مهم این گروه، اجرای موسیقی سنتی منطقه #بوشهر واقع در جنوب غربی ایران، بداهه نوازی، سولوهای زیبا و اجرای شاد، موزون و هماهنگ است.» .

گروه «لیان» در تاریخ ۲۹ جولای (۷ مرداد) در لندن و در تاریخ ۳۱ جولای (۸ مرداد) در منچستر نیز روی صحنه خواهد رفت
.
در این اجرا اکلو فرامرزی و محمد بحرانی به عنوان خواننده، همایون نصیری و حمید اکبری به عنوان نوازنده‌های #پرکاشن و حسین تابان با نوازندگی #عود، #نی_انبان محسن شریفیان را همراهی خواهند کرد.
پ ن:
فستیوال ورلد میوزیک لندن که برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ با حضور ۲۷ کشور آغاز به کار کرد و تاکنون نیز ۲۵۰ دوره‌ آن برگزار شده، با هدفِ کشفِ جهان بدون مرز و معرفی فرهنگ، موسیقی و هنر در کشورهای مختلف دنیا علاوه بر لندن، در ۲۷ نقطه جهان از جمله ابوظبی، استرالیا، اتریش، کانادا امریکا، یونان، فرانسه کانادا برگزار شده است. این فستیوال از روز ۲۶ تا ۲۸ جولای مصادف با ششم تا هشتم مرداد در منطقه شارلتون پارک در نزدیکی مالزبری #لندن میزبان دوستداران #موسیقی است. در کنار این گردهمایی جهانی، نمایشگاهی برای معرفی غذاهای کشورهای مختلف به نام «طعم دنیا» نیز وجود دارد که برخی از هنرمندان، غذاهای سنتی کشورشان را در غرفه‌هایی ارائه کرده و به فروش می‌رسانند.
Read more
قسمتی از جشن #عروسی #احمد_آزاد با اجرای دوست هنرمندم #معین عزیز در سال 1992 . زمانی که من در مدرسه راهنمایی بودم آقای معین در #اصفهان بصورت حرفه ای در کاباره های آن زمان برنامه اجرا می کردنند ، وقتی من دیپلم گرفتم به #آمریکا امدم ، البته نا گفته نماند در دوران دبیرستان من با هم ولایتی های آقای معین ... قسمتی از جشن #عروسی #احمد_آزاد با اجرای دوست هنرمندم #معین عزیز در سال 1992
.
زمانی که من در مدرسه راهنمایی بودم آقای معین در #اصفهان بصورت حرفه ای در کاباره های آن زمان برنامه اجرا می کردنند ، وقتی من دیپلم گرفتم به #آمریکا امدم ، البته نا گفته نماند در دوران دبیرستان من با هم ولایتی های آقای معین همکلاس بودم و این موضوع باعث شد با معین هم معاشرت کنم ، از آمدن من به آمریکا چند سالی گذشت و من در رشته #مهندسی درس می خواندم و در عین حال نزد اساتید آن زمان که در اینجا بودنند و یا رفت آمد داشتند درس #موسیقی می خواندم که معین هم به لس آنجلس امد . از قرار معلوم دیگر در #ایران نمی توانست فعالیت موسیقی داشته باشد و این موضوع از طریق آقای #مهدی_تاکستانی هنرمند قدیمی که من بدلیل آموزش #دستگاههای_موسیقی با ایشان در ارتباط بودم به اطلاع من رسید و باعث شادی بسیار شد چون یکی از دوستان #قدیمی بنده به لس آنجلس آمده بود . به هر تقدیر معین با اجرای اهنگ #یکی_را_دوست_میدارم که در ایران خوانده بود به اینجا آمد و مدتی طول کشید تا آلبوم #میپرستم را تهیه و آماده کند و بعد از آن #آلبوم دو آلبوم دیگر هم به بازار داده بود که من اولین آهنگم را خواندم . اولین #آهنگ من #ساقی در سال ۱۹۸۵ به بازار آمد . و پس از موفقیت چشمگیر چند کار من شروع اجرا و کنسرت کردم و اولین کنسرت من با بانو #هایده بود و همکاری با ایشان و بعد ها با آقای معین در #آمریکا #انگلیس #سویس #فرانسه و.... #کنسرت مشترک داشتیم ، همچنین برنامه های #خصوصی بسیار .
البته در لس آنجلس هم مدت زیادی با معین عزیز #همخانه بودیم و موقع #ضبط چند آلبوم اولشان در #استودیو حضور داشتم .
دوستی و #صمیمیت بنده با آقای معین و احترام و محبتی که از دوران #نوجوانی به قدیمی ترین دوستم داشتم همچنان ماندگار و پا برجاست و بسیار خوشحالم که این #برادر عزیز من با استعداد و ذوق فوق العاده و صدای بینظیرش همچنان در آسمان #هنر سرزمینم می درخشد و عشق و شادی می بخشد .
برای ایشان عمر طولانی و موفقیت های بیشتر و سلامتی آرزو می کنم .
.
برگرفته از پیج آقای احمد آزاد @ahmadazadsinger
Read more
. متن تبریک جناب استاد سالار عقیلی به مناسبت انتخاب مجتمع تجاری پانوراما به عنوان بهترین مرکز تجاری ...
Media Removed
. متن تبریک جناب استاد سالار عقیلی به مناسبت انتخاب مجتمع تجاری پانوراما به عنوان بهترین مرکز تجاری ایران : " پانوراما بازهم برگزیده شد همه ساله ماهنامه تجارت طلایی جایزه ای با نام اسکار را به بهترین مرکز تجاری در ایران اهدا می کند. این جایزه در مراسمی با حضور تمامی برندهای بزرگ و شناخته شده ایران ... .
متن تبریک جناب استاد سالار عقیلی به مناسبت انتخاب مجتمع تجاری پانوراما به عنوان بهترین مرکز تجاری ایران : " پانوراما بازهم برگزیده شد
همه ساله ماهنامه تجارت طلایی جایزه ای با نام اسکار را به بهترین مرکز تجاری در ایران اهدا می کند. این جایزه در مراسمی با حضور تمامی برندهای بزرگ و شناخته شده ایران برگزار می شود. بر این اساس مرکز تجاری پانوراما دوباره به عنوان بهترین مرکز تجاری در کل ایران برگزیده شد و رستوران و روف گاردن رستیکا به عنوان بزرگ ترین و زیبا ترین روف گاردن ایران دست پیدا کرد. مرکز تجاری بین المللی و لوکس پانوراما در سال 95 هم به این عنوان دست یافته بود. نکته قابل توجه درباره این مرکز تجاری تلفیق صنعت، تجارت و هنر به دست آقای محسن منافی مالک این مرکز تجاری است که با نگاهی دقیق و هنرمندانه برندی را ساخته و مدیریت می کند که برای هر ایرانی مایه افتخار است. سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی هم به عنوان سفیر این برند انتخاب مجدد پانوراما به عنوان بهترین مرکز تجاری در ایران را به محسن منافی عزیز و مردم ایران تبریک می گوید." @salaraghili15
@panorama.center
@mohsenmanafiniazi
@goldenbusinessmagazine
@rustica_restaurants
#luxury
#lifestyle
Read more
عرض ارادتی به ساحت پاک موسیقی ایران زمین.. . خصوصا حقی که شیراز برگردنم نهاده... <span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f49f"></span>🏵🏵 . با اثار ...
Media Removed
عرض ارادتی به ساحت پاک موسیقی ایران زمین.. . خصوصا حقی که شیراز برگردنم نهاده... 🏵🏵 . با اثار نازنین استاد امیر نوژن... چند نمونه ویدیو به عنوان مصداق... ورق بزنید . اثارشان در پیج ایشان @amirnojan . بیوگرافی مختصری از این نازنین.. . امیر نوژن؛ موسیقیدان و نوازنده سه‌تار متولد ... عرض ارادتی به ساحت پاک موسیقی ایران زمین..
.
خصوصا حقی که شیراز برگردنم نهاده... ❤💟🏵🏵 .
با اثار نازنین استاد امیر نوژن...
چند نمونه ویدیو به عنوان مصداق...
ورق بزنید
.
اثارشان در پیج ایشان👇👇👇
@amirnojan .

بیوگرافی مختصری از این نازنین..
.
امیر نوژن؛ موسیقیدان و نوازنده سه‌تار متولد سال ۱۳۵۹ در شهر شیراز است. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته گرافیک گذرانده است. موسیقی را از سن ۱۲ سالگی و با ساز سه تار آغاز نمود.
نوژن اصول نوازندگی و موسیقی ایرانی را نزد استادان محمد رضا لطفی، داریوش طلایی، جلال ذوالفنون و هوشنگ ظریف آموخته است.
.
🏵🏵🏵
از مهم‌ترین فعالیتهای او میتوان از اجرا به همراهی عالم قاسمف خواننده مشهور کشور آذربایجان و استاد شهرام ناظری اشاره نمود.

امیر نوژن از سال ۱۳۸۹به امریکا مهاجرت نموده و هم اکنون ساکن شمال کالیفرنیا است. او مرکز فرهنگی شیراز را در شهر سن خوزه راه اندازی نموده است و در این مرکز مشغول تدریس علاقمندان میباشد.
نوژن در خارج از ایران با برگزاری کنسرت و جلسات پژوهشی در دانشگاهها مشغول شناساندن و معرفی موسیقی ایرانی به مشتاقان این هنر میباشد.
.
پ.ن..
ویدیوها..
یک..نوا
.
دو.شوشتری .همایون
.
سه...بداهه نوازی در اواز دشتی
.
چهار...افشاری... #عارف قزوینی
Read more
نمایشگاه "کوک عشق" افتتاح شد. بخشی از سخنرانی هنرمند طاهره الله داديان<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f448"></span> #نمایشگاه حاضر تلاشی ...
Media Removed
نمایشگاه "کوک عشق" افتتاح شد. بخشی از سخنرانی هنرمند طاهره الله داديان #نمایشگاه حاضر تلاشی است در #هنرهای_بینا_رشته_ای و تلفیق #هنر #موسیقی ایرانی با هنر #خط_نقاشی که خود ترکیب دو رشته مختلف در #هنر_تجسمی است. تاکنون نمایشگاه های تجسمی بسیاری با الهام از موسیقی ردیفی و قومی برگزار ... نمایشگاه "کوک عشق" افتتاح شد.
بخشی از سخنرانی هنرمند طاهره الله داديان👇👇👇
👈 #نمایشگاه حاضر تلاشی است در #هنرهای_بینا_رشته_ای و تلفیق #هنر #موسیقی ایرانی با هنر #خط_نقاشی که خود ترکیب دو رشته مختلف در #هنر_تجسمی است.
تاکنون نمایشگاه های تجسمی بسیاری با الهام از موسیقی ردیفی و قومی برگزار شده اند اما تفاوت نمايشگاه حاضر با دیگر تلاش هایی که در این باره شده است، ترکیب صورت سازهای ایرانی در تکنیک های مختلف با #خوشنویسی در تابلو و آثار پیش روست.
تفاوت دیگر این نمایشگاه ارتباط مستقیم #رنگ و #ترکیب اثر با مایه ها و گوشه های #موسیقی_ایرانی است و نیز صوت و صداي سازها که بر کشش و دوران قلم اثر گذار بوده است.
این مهم بدون فهم، درک و دريافت صحیح از موسیقی ایرانی نمیتواند صورت پذيرد و همچنین احساس قلبی و درونی را می طلبد که باید طی سال ها میان هنرمند و موسیقی برقرار شود.
تلاش من در این نمايشگاه نزدیک شدن به روح موسیقی ایرانی در مایه ها و نغمه های متفاوت آن از دریچه تصویر بوده است.
ناگفته نماند #گالری_هنری #شهر_آوا #موزه_موسیقی با تصميمي هدفمند از به نمایش گذاشتن آثار تجسمی مرتبط با موسیقی و سازهای ایرانی قدمی مهم و اثر گذار در این هنر بينا رشته ای برداشته است که امیدوارم با تلاش های مستمر مسئولین موزه و گالری و نیز هنرمندان این مسیر هر روز روشن تر و پربارتر گردد.
#همراه_شو_عزيز
#موزه_موسيقي
پ.ن:نمایشگاه کوک عشق از دوم تا نهم آذر ماه در گالری شهر آوا واقع در موزه موسیقی ایران دایر است.
Read more
. هنر جویانِ عزیز! با خریدنِ این کتاب‌ها پول و وقتِ خود را هدر ندهید! 🙂 بعد از سال‌ها تجربه‌ی تدریس، ...
Media Removed
. هنر جویانِ عزیز! با خریدنِ این کتاب‌ها پول و وقتِ خود را هدر ندهید! 🙂 بعد از سال‌ها تجربه‌ی تدریس، امروز قصد دارم نکاتی رو در اختیارتون بگذارم چرا که گفتن این مسائل رو وظیفه‌ی خودم می‌دونم. وقتی کسی در این شرایطِ نابسامانِ موسیقی دلسوز نیست، بهتره خودتون بیشتر تلاش کنید و به فکرِ خودتون باشید! اما ... .
هنر جویانِ عزیز! با خریدنِ این کتاب‌ها پول و وقتِ خود را هدر ندهید! 🙂
بعد از سال‌ها تجربه‌ی تدریس، امروز قصد دارم نکاتی رو در اختیارتون بگذارم چرا که گفتن این مسائل رو وظیفه‌ی خودم می‌دونم.
وقتی کسی در این شرایطِ نابسامانِ موسیقی دلسوز نیست، بهتره خودتون بیشتر تلاش کنید و به فکرِ خودتون باشید!😉
اما در موردِ کتاب‌ها و این که چرا این کتاب‌های سطحِ پایین و پُر از غلط با تنظیم‌های پیش پا افتاده و آکوردهای اشتباه هنوز در بازارِ ایران به فروش می‌رسه دلایلِ زیادی هست، از جمله این که اکثرِ معلم‌های پیانو از تدریسِ منابعِ جدید به شدت واهمه دارند و به دانشِ گذشته‌ی خودشون وابسته‌اند و تنبلی می‌کنند و حاضر نیستند خودشون تمرین کنند و علمشون رو به روز کنند😳 معلم‌های مسن رو که دیگه صحبتی راجع بهشون نمیکنم😉
کتابِ بِیِر که سالهاست در همه جای دنیا منسوخ شده و تقریبا همه‌ی هنرجوها ازش متنفرند ولی با این حال هنوز منبعِ اصلی تدریس بسیاری از معلمینِ عزیزه! 😛
چنتا کتابِ دیگه که در تصویر می‌بینید هم پُر از غلط و تنظیم‌های به شدت خسته کننده و همگیِ این عزیزانِ نگارنده هم انگار از روی دست هم کپی کردند کتاب‌هاشون رو😳😓
در موردِ کتابِ زرد هم توضیح این که تا کنون متد‌های بسیاری برای سازِ پیانو در اروپا و آمریکاارائه شده و نتایجِ درخشانی داشته‌اند اما این کتاب بدونِ هیچ پشتوانه و هیچ کارنامه‌ی قابلِ قبولی حتی از مرزهای تهران هم فراتر نرفته‌ است.
دوستانِ عزیزم توصیه‌ی من به شما اینه که تا حدِ امکان هیچ کتابِ نتی رو از انتشارات داخلی نخرید! چون اکثرا عینا کپی شده از نسخه‌های اصلی هست که بدونِ کپی رایت در اینترنت موجود هست فقط با کمی جستجو می‌تونید به راحتی دانلود و بعد هم پرینت کنید😉 🙂
#پیانو
#موسیقی
#آموزشگاه_موسیقی
#آموزش_موسیقی
#کتاب
#ساز
Read more
🌞🕉🏽 #siavyoga #رویش طولانی ترین روز ِسال { #تیرگان} و روز جهانی #یوگا مبارک. ‌ در ایرانِ باستان از قرن ها پیش این روز به عنوان سپاسی از حضور #اهورامزدا بر زمینِ زیبا جشن گرفته می‌شد. اما در طی تاریخ و اتفاقاتی که بر سر فرهنگ سرزمین ما افتاد، تیرگان 🌞🏻‍♂️(بلند ترین روز سال) به یلدا (بلند ... 🌞🕉🙏🏽 #siavyoga #رو🌱یش
طولانی ترین روز ِسال { #تیرگان} و روز جهانی #یوگا مبارک.🌱

در ایرانِ باستان از قرن ها پیش این روز به عنوان سپاسی از حضور #اهورامزدا بر زمینِ زیبا جشن گرفته می‌شد.🎉
اما در طی تاریخ و اتفاقاتی که بر سر فرهنگ سرزمین ما افتاد، تیرگان 🌞🙋🏻‍♂️(بلند ترین روز سال) به یلدا (بلند ترین شب سال) تبدیل شد 🌚🤦🏻‍♂️
و اما در هند نیز از دیرباز این روز جشن گرفته میشده که نهایتا در سال ٢٠١۴ به عنوان روز جهانی یوگا ثبت جهانی شد.🌍

بنظر من یوگا زبانی جهانی‌ست؛
مثل موسیقی، هنر، و رقص.
(به راستی که همه‌ی این‌ها در یوگا کاملا اتفاق می افته){🧘‍♂️🌀🤸‍♀️}ا
‌ و هنرِ زیستن در تعادل و آرامش با جسم و جان و با تمام جهان هست.

خوشحالم که هر سال شاهد اتفاقات زیبای بیشتری برای رسیدن به این #اتحاد و #تعادل و #صلح در سطح جهانی 🌍☮️🌈
و همچنین در ایرانِ عزیزمون شاهد افزایش سطحِ آگاهی عمومی در زمینه فرهنگ و هم‌زیستی مسالمت آمیز با دیگر انسان ها، حیوانات و تمامِ هستی هستیم. 🕊🇮🇷🌍

به امید روزی که تمام مردم جهان از برکت و نورِ یوگا ( #اتحاد) در زندگی بهره‌مند بشن و با خود و {طبیعت} پیرامونِ خود به صلح و یگانگی برسند.🌱🌞🙏🏽
.
.
پ.ن:🎬🔻فیلم مربوط به پارسال (تیرگان٩۶) و روزِ جهانی یوگاست که در #کاشان به همراه همسفر و استاد خوبم خانم ساناز مغفور با دوستان تهرانی و کاشانی در هتل‌سرای عامری‌ها گردهم‌آیی و تمرین گروهی یوگا داشتیم که رویدادی بسیار به یاد ماندنی و زیبا بود
@yoga_iran
🌻🌿🙏🏽🕉
با تشکر از تیم پرتلاش و زیبای @ramaspa.ir و هتل سرای عامری‌ها @sarayeameriha که این اتفاق زیبا رو میسر کردند.🌞🌈🙏🏽
به امید اینکه شاهد اتفاقات بیشتری از این دست در سرتاسر ایران و جهان باشیم.🌱
.
شب و روز بر شما مبارک 🌓🌈
در تعادل، آرامش،
پر مهر و پر توان باشید 🌞🙏🏽

#سیناسیاوشان 🌿
تیرگان ٩٧
_______________________________
🌍🧘‍♂️Happy #worldyogaday !!🌞🙏🏽
To me myself, everyday is yoga day. But today is beautiful as many people in the world are practicing yoga together and sending out peace and love to the whole world. 🌈☮️🌍🌱
The film is last year's meeting in @sarayeameriha hotel in #Kashan where @yoga_iran and I performed a group Yoga practice with people of Kahan to introduce the knowledge of yoga and spread the word 🕉🙏🏽🌀🌱
Hope these performances from all around the planet help more people connecting to their inner True Self and provide a more peaceful world. 🌈☮️🌍🙏🏽
📸:@a.razaghi99
Read more
. قلب مسعود والا، بنیانگذار بنیاد "ایرانیان در حرکت" از طپش بازایستاد . مسعود ۳۳ سال پیش ایران ...
Media Removed
. قلب مسعود والا، بنیانگذار بنیاد "ایرانیان در حرکت" از طپش بازایستاد . مسعود ۳۳ سال پیش ایران را ترک کرد و به هلند رفت و پناهنده شد. برای او ماندن در فضای سرکوب پس از انقلاب اسلامی، بسیار دشوار شده بود. در ایران در رشته مهندسی ساختمان تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده و چند سالی هم در این رشته کار ... .
قلب مسعود والا، بنیانگذار بنیاد "ایرانیان در حرکت" از طپش بازایستاد
.
مسعود ۳۳ سال پیش ایران را ترک کرد و به هلند رفت و پناهنده شد. برای او ماندن در فضای سرکوب پس از انقلاب اسلامی، بسیار دشوار شده بود.

در ایران در رشته مهندسی ساختمان تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده و چند سالی هم در این رشته کار کرده بود. در هلند هم به همین حرفه ادامه داده و در بنای سازه‌هایی در هلند، آلمان و همچنین فرودگاه سارایو مشارکت داشت. همچنین به تحصیل در دو رشته زبان انگلیسی و “نیو مدیا” یا «هنر چند‌رسانه‌ای» پرداخت.

مسعود درکنار حرفه مهندسی به کارهای فرهنگی و اجتماعی هم پرداخته و تلاش زیادی کرد تا فرهنگ و هنر ایرانی را زنده نگهدارد و به همین خاطر در پایه‌گذاری چندین انجمن فرهنگی شرکت داشت.

او بنیاد ایرانی «در حرکت» را بنا نهاد و می‌گفت این مجموعه بنیادی است غیر سود‌ده که در عرصه هنری و اجتماعی و برای برآورده شدن آرمان‌های والای انسانی تلاش می‌کند.
مسعود، بیش از یک سال هم مسئول نشریه چند زبانه «امید» بوده و حدود پنج سال هم مدیر آموزشگاه زبان فارسی در هلند.

مسعود از سال ۲۰۰۷ مدیریت باشگاه گلشن در شهر لاهه را برعهده داشت که آموزشگاهی است برای آموزش زبان و موسیقی. در این مرکز کلاس‌های آواز و دیگر برنامه های هنری و اجتماعی برگزار می‌شود.
او صفحه نیازمندی‌های ایرانیان هلند را در فیس‌بوک راه‌اندازی کرده بود که از دل آن اپلیکیشن «پیشرو» متولد شده است. فارسی‌زبانان با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی تلفن همراه‌شان، به راحتی می‌توانند نشانی و مشخصات محل مورد نظرشان در هلند را پیدا کنند.

حالا مسعود والا درگذشت و قلب مالامال از عشق به ایران و ایرانی‌اش از تپش باز ایستاد.
تلاش و اثربخشی فعالیت‌های او در کشور هلند، تعجب فعالان هنری و فرهنگی این کشور را برانگیخته بود.

یادش گرامی باد

مسعود والا پسر عمه من بود و متاسفانه ۳۳ سال از دیدار او محروم ماندم و این محرومیت حالا ابدی شد.
تمام خاطراتم در مورد مسعود به کودکی برمی‌گردد، دورانی که او جوانی پر شور، شوخ طبع و مهربان بود.
آرزو داشتم در دنیای آزاد او را ببینم...
او هم آرزوی ایرانی آزاد و آباد را داشت.
زندگی او تحت تاثیر پدیده‌ی انقلاب اسلامی قرار گرفت. خوشبختانه او با تلاش و پشتکار و خلاقیت خود زندگی سعادتمندانه و مفید و موثری داشت.

پس از یک نمایش در حال جمع آوری وسایل بودند و داشتند جعبه‌ها را داخل ماشین میگذاشتند به کمک چند تا دوست.
که یهو دیدند مسعود پیداش نیست و بعد دیدند گویا افتاده زمین و سرش خورده به جدول و خونریزی خیلی شدید....
#مسعود_والا
Read more
‎در دنیای ماشینی توام با استرس که تمام زندگی ما را در بر گرفته پر شده از مواد شیمیایی صنعتی که جای خودش ...
Media Removed
‎در دنیای ماشینی توام با استرس که تمام زندگی ما را در بر گرفته پر شده از مواد شیمیایی صنعتی که جای خودش رو در تمامی مایحتاج اولیه زندگی که اعم از خوراک ،پوشاک ،لوازم ارایشی و....باز کرده است .می خواهیم امروز محصولاتي را به شما معرفی کنیم که در تضاد با محصولات کارخانه ای صنعتی و شیمیایی سنت استفاده از ... ‎در دنیای ماشینی توام با استرس که تمام زندگی ما را در بر گرفته پر شده از مواد شیمیایی صنعتی که جای خودش رو در تمامی مایحتاج اولیه زندگی که اعم از خوراک ،پوشاک ،لوازم ارایشی و....باز کرده است .می خواهیم امروز محصولاتي را به شما معرفی کنیم که در تضاد با محصولات کارخانه ای صنعتی و شیمیایی سنت استفاده از محصولات طبیعی را دوباره احیا میکند.برند یاو موسیقی گیاهان( YAO PLANTS MUSIC) نگاه جدیدی را در ارتباط با تولید محصولات گیاهی به نمایش می گذارد.محصولاتی ساخته ی دست که از مرغوب ترین گیاهان را در اختیار دوست داران طبیعت قرار می دهد.همچنین تنوع در این محصولات الهام گرفته شده از هنر ایورودا(طب هندی) هنر کوراندیریزمو(طب امریکای جنوبى)و طب سنتی ایران است كه امکان توليد محصولات گیاهی را در همه ی زمینه هارا فراهم مي كند.
@yao_plants
@rebornfarm_yoga
#rebornfarm #bioproducts #organicskincare #organicproducts #skincare #biocream #dibrikamala #yaoplantsmusic #crossfitsaman
Read more
Loading...
Load More
Loading...