Loading Content...

هیچ از را به

Unique profiles
95
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kurdistan Province, Choman, Arbil, Iraq, Rey, Tehran, Iran
Average media age
750.1 days
to ratio
24
<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span> هیچ کس انتخاب نکرده با چه قیافه‌ای، در چه خانواده‌ای و با چه شرایطی به دنیا بیاد. هیچ کس را به خاطر ...
Media Removed
هیچ کس انتخاب نکرده با چه قیافه‌ای، در چه خانواده‌ای و با چه شرایطی به دنیا بیاد. هیچ کس را به خاطر هیچ چیزش مسخره نکنیم... درباره دیگران قضاوت نکنیم... همان اندازه که به یک مدیر، مهندس با دکتر احترام می‌گذاریم، به همان اندازه به یک کارگر، رفتگر و مستخدم هم احترام بگذاریم... خودمان را از ... 🌷🌷🌷
هیچ کس انتخاب نکرده با چه قیافه‌ای، در چه خانواده‌ای و با چه شرایطی به دنیا بیاد.
هیچ کس را به خاطر هیچ چیزش مسخره نکنیم...
درباره دیگران قضاوت نکنیم... همان اندازه که به یک مدیر، مهندس با دکتر احترام می‌گذاریم،
به همان اندازه به یک کارگر، رفتگر و مستخدم هم احترام بگذاریم... خودمان را از هیچ کس برتر نبینیم،
ما وجودمان از گِل ساخته شده،
پس همیشه خاکی باشیم، تا بوی ناب آدمیزاد بدهیم...
🌷🌷🌷 .
آدینتووون استثنایی ❤ 🌞 🌳 🌲 ☁ 🌈 🌞
#mazandaran #motelghoo #chaloos #chaloos_road #shomal #namakabroud #kelarabad #shahsavar #chalous #چالوس #کلارآباد #نمک_آبرود #تلکابین #تله_کابین #شمال #مازندران #ایران
Read more
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده ...
Media Removed
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه: 1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود. 2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین ... سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه:

1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود.

2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است.

3. هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می‌کند.

4. جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.

5. هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.

6. هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها دسته‌ بندی می‌شود.

7. هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌کند.

8. آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش شدت آسم کمک می‌کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

9. هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلفی محافظت می‌کنند.

10. هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظ خوبی محسوب می‌شود.

وقتی گرمای تابستان ما را به تشنگی می‌‌اندازد، خوردن هندوانه یک راه بسیار سالم و مطمئن برای جایگزین شدن نوشابه‌های انرژی‌زاست. ازآنجا که مقدار آب زیادی دارد، آب موردنیاز بدن ما را تامین می‌کند و هیچ چیز در یک روز گرم تابستانی بهتر از خوردن یک تکه هندوانه دلچسب و آب‌دار نیست!
Read more
 #ارث <span class="emoji emoji2705"></span>زن چه اموالی را به ارث می برد زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است. حال ...
Media Removed
#ارث زن چه اموالی را به ارث می برد زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است. حال این که چه مالی را می تواند به ارث ببرد بسیار مهم است، زیرا که در مقدار سهم زن موثر است. ️زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج،یک هشتم از عین اموال منقول(مثل ماشین، موتور و...) و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول(مثل ... #ارث ✅زن چه اموالی را به ارث می برد

زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است.
حال این که چه مالی را می تواند به ارث ببرد بسیار مهم است، زیرا که در مقدار سهم زن موثر است. ✏️زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج،یک هشتم از عین اموال منقول(مثل ماشین، موتور و...) و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول(مثل خانه، باغ، مغازه و ...)اعم از عرصه(زمین) و اعیان(ساختمان) ارث می برد.
در صورتی که زوج هیچ فرزندی نداشته باشد سهم زن یک چهارم از کلیه اموال است.
پس لازم است بعد از مرگ شوهر،علاوه بر اموال منقول که تقسیم می شود،اموال غیر منقول قیمت گذاری شده و یک چهارم یا یک هشتم از این قیمت به زن داده شود.
در مواقعی امکان دارد که ورثه دیگر متوفی از قیمت گذاری مال غیر منقول امتناع بکنند. ✏️ ماده 948 قانون مدنی این امکان را به زن داده است که حق خود را از عین اموال استیفا کند، پس وی می تواند در مرحله اول، ورثه را از طریق دادگاه اجبار به قیمت گذاری و دریافت سهم خود کرده،در غیر این صورت و ادامه امتناع ورثه،براساس رویه قضایی موجود،زن می تواند سهم مشاع خود را از عین یعنی خود زمین و خانه تملک کند. ✏️ازدواج موقت بدون هیچ ارثی:
همان طور که بیان شد شرط اصلی برای ارث بردن زن از همسرش وجود زوجیت دائمی بین آنها است.
- از مفهوم ماده 940 قانون مدنی که قید زوجیت دائمی را ذکر کرده می توان چنین فهمید که در نکاح منقطع (متعه یا صیغه) هیچ ارثی برای زن راه ندارد.
حتی زن مثل مورد نفقه که می توانست آن را در عقد شرط کند،دیگر نمی تواند شرط توارث را در نکاح منقطع (موقت) بگنجاند و اگر چنین شود شرط باطل است. ✏️ارث بردن زن حتی در طلاق:
اگر شوهر،زن خود را به صورت رجعی مطلقه کرده و در زمان عده فوت کند،زن از اموال شوهر ارث می برد.
ولی اگر فوت شوهر بعد از انقضای مدت عده بوده یا طلاق بائن باشد(طلاقی که قبل از نزدیکی بوده یا طلاق زن یائسه،طلاق خلع و مبارات)دیگر زن از مرد در صورت فوت،هیچ ارثی نمی برد.
ماده 943 قانون مدنی این امر را ابراز داشته است.
البته در ماده 944 همین قانون آمده که اگر شوهر در حالی که به مرضی مبتلا است زن را طلاق دهد و در ظرف یک سال از تاریخ طلاق به علت همان مریضی بمیرد،زن از او ارث می برد حتی اگر طلاق به صورت بائن باشد به شرط آنکه زن در طول این یک سال ازدواج نکرده باشد.
.
.

#ارثيه #زن #زوجه #وكيل_پايه_يك_دادگستري #گفتمان_وكيل
#حقوق_خانواده #مشاوره_رایگان #زن_و_شوهر
#تلفن_وكيل_٠٩٣٦٤٩٥٠٠١٧
#مشاور_خانواده #وكيل_دادگستري
Read more
. ثبتی عزتمندانه از فخر عکاسی ایران مطمئن باشید که اگر کسی جلوی دوربین استاد فخرالدین فخرالدینی ...
Media Removed
. ثبتی عزتمندانه از فخر عکاسی ایران مطمئن باشید که اگر کسی جلوی دوربین استاد فخرالدین فخرالدینی قرار گرفت به این معناست که در خاطره‌ی جمعی ایران جاودانه شده است. . داستان این پرتره‌ی بی‌نظیر را بخوانید تا ببینید تصاویری که ما ثبت میکنیم چیزی جز چکاندن بی‌هوای شاتر نیست!خود را عکاس ندانیم....به ... . ثبتی عزتمندانه از فخر عکاسی ایران

مطمئن باشید که اگر کسی جلوی دوربین استاد فخرالدین فخرالدینی قرار گرفت به این معناست که در خاطره‌ی جمعی ایران جاودانه شده است.
.
داستان این پرتره‌ی بی‌نظیر را بخوانید تا ببینید تصاویری که ما ثبت میکنیم چیزی جز چکاندن بی‌هوای شاتر نیست!خود را عکاس ندانیم....به هیچ وجه
._______________________________

با تمام علاقه و ارادتی که به این هنرمند داشتم، هیچ گاه او را از نزدیک ندیده بودم تا این که سال 1382 در سومین همایش تجلیل از چهره‌های ماندگار با هم آشنا شدیم و همان شب قرار حضور او را در آتلیه‌ام با هم گذاشتیم.
یک روز صبح انتظامی را از خانه سینما، واقع در باغ فردوس سوار ماشین کردم و به آتلیه خود در خیابان طالقانی آوردم. پس از 2ساعت که تنها به صحبت گذشت، از وی خواستم شخصیتی تئاتری یا سینمایی را مقابل دوربین من بازی کند.
او نمایشنامه ای از شکسپیر را برگزید و با حرارت ، بیش از نیم ساعت به نقش آفرینی پرداخت. چهره گرد و توپر انتظامی ، کمی کار نورپردازی را سخت کرده بود؛ اما با حوصله توانستم به گونه ای صورت او را روشن کنم که هم با نشان دادن برجستگی‌های چهره، به آن بعد ببخشم و هم به بافتی دراماتیک دست یابم.
از طرف دیگر، برای دیده شدن حس بازی، کادر بازتری را انتخاب کردم و فضای بیشتری را به سیاهی اختصاص دادم. این کار، به نوعی حضور بر صحنه تئاتر را نیز تداعی می‌کرد.  در این عکس، حرکت دستها و باز بودن لب‌ها در حین ادای دیالوگ ، اوج حس بازی این هنرمند بزرگ را نشان می‌دهد. تمام آن نیم ساعتی که انتظامی بی وقفه مقابل دوربین عکاسی بازی می‌کرد، من هم به فکر نورپردازی و انتخاب کادر مناسب بودم و هم در دلم هنرنمایی او را تحسین می‌کردم.
عکاسی از چهره این بازیگر پیشکسوت، با توجه به انرژی مثبتی که او به آتلیه من بخشیده بود، لذتی مضاعف به کار من بخشید که فکر می‌کنم در عکس هم اثر آن حس می‌شود.
عزت الله انتظامی، علاوه بر هنرمند بودن، آدم وارسته‌ای نیز هست. او هیچ گاه حاضر نشده نقشی را تنها برای دستمزدش قبول کند و برای همین کارنامه‌ای موفق را برای خود رقم زده است که هیچ نمره پایینی در آن دیده نمی‌شود. 
منبع : خبرآنلاین
.
.
.
#فخرالدین_فخرالدینی
#عزت_الله_انتظامی
#پرتره
Read more
 #رفقای‌عزیزم‌لطفاکامل‌وبادقت‌بخونید بخدا اگر بودی از هیچکدام #دست_بوسی_نمیکردی حتی یک خیابون ...
Media Removed
#رفقای‌عزیزم‌لطفاکامل‌وبادقت‌بخونید بخدا اگر بودی از هیچکدام #دست_بوسی_نمیکردی حتی یک خیابون فرعی یا کوچه به نامت نزدن ️حق می‌دهم به این که جماعت، هیچ تلاشی برای آزادی‌ات نمی‌کنند! دیروز نکردند و امروز هم نمی‌کنند! وزارت خارجه، #سپاه ، شمخانی، ولایتی، #ظریف ، هیچ کس . آزادیِ تو، ... #رفقای‌عزیزم‌لطفاکامل‌وبادقت‌بخونید
بخدا اگر بودی از هیچکدام #دست_بوسی_نمیکردی حتی یک خیابون فرعی یا کوچه به نامت نزدن 😔
⚠️حق می‌دهم به این که جماعت، هیچ تلاشی برای آزادی‌ات نمی‌کنند! دیروز نکردند و امروز هم نمی‌کنند! وزارت خارجه، #سپاه ، شمخانی، ولایتی، #ظریف ، هیچ کس
.
❌آزادیِ تو، حاشیه‌ی امنیت خیلی‌ها را به خطر می‌اندازد! و البته که ما هم ترجیح می‌دهیم تو همان در بند #اسرائیل باشی تا کنج #اوین !! نه در یک جوی نمی‌رفت آبِ تو، با این #روحانی !! هیچ رقمه! و در هیچ موقعیتی! این را همه می‌دانند
.
🔴نمی‌بینی که حتی یک #خیابان درست‌حسابی هم در #پایتخت #جمهوری_اسلامی به نامت نیست؟! نمی‌بینی در فیلمت، هیچ اشاره‌ای نشد به بغضت علیه #بنی_صدر
و بگذار فاش بگویم که هنوز هم در #سپاه، از همه جا مظلوم‌تری! مثل همان روزگار جنگ! آری! مثل همان روزگار جنگ که سرداران شهرستانی، هیچ با تو حال نمی‌کردند! این درست که ناظر بر «زندگی» امکانات #تهران را هیچ کجا ندارد اما ناظر بر «جنگ» قصه فرق می‌کرد! آن‌قدر که حتی تو هم، چوب تهرانی بودن را مکرر خوردی! و هنوز هم داری می‌خوری!
.
بزرگ‌راه وصل‌کننده‌ی شرق و غرب تهران به هم، اگر از شرق تا #مشهد برود و از غرب تا #تبریز، باز هم در هیچ حدفاصلی، نام تو را نمی‌گذارند! و این مهم، #قالیباف و نجفی ندارد
.
🔻🔻اجازه دارم دعا کنم که هیچ وقت آزاد نشوی؟! اجازه دارم هوای اعصابت را داشته باشم؟! اجازه دارم دوست نداشته باشم که مثل روزگار جنگ، مجبور باشی یک روز هم‌لباسی‌هایت را بزنی و دگر روز ملبسین به لباس روحانیت را؟! اجازه دارم تنها و تنها خدایی را بپرستم که شیر را در زنجیر دشمن، بیش‌تر می‌پسندد تا اسارت دوست؟!
.
🚫⚠️ پس همان به متوسل بمانم به سرداری که نیست؛ سرداری در «انتهای افق» که #هرگز_دست_عوضی‌ها_را_نبوسید !!
.
عمدا این متن را جوری نوشتم که جز مادرت، به همه بربخورد! به قول حضرت پرزیدنت که «مرگ بر اسرائیل» روی موشک‌های تولیدی «دولت با تفنگ» را مانع لغو تحریم‌ها خوانده بود، «به جهنم»
.
⛔ سردار! قریب چهل سال است این‌جا نیستی! خیلی چیزها تغییر کرده! بعید می‌دانم سکه‌ات خریدار داشته باشد! دیگر بنی‌صدرها، بنی‌صدرهای چهل سال پیش نیستند! #فرار نمی‌کنند؛ فراری‌ات می‌دهند
.
چقدر #دروغ! چقدر #نفاق! چقدر وعده! چقدر #مصلحت! هر جا هستی، سنگرت را خوب حفظ کن سردار! این‌جا خبری نیست، جز حباب! بیست تومانی‌های آبی جهاد سازندگی را یادت هست؟! کشاورزانش له شدند زیر لاستیکBMWنوادگان امام!
حالا ما اسیرتریم یا تو؟! #حسین_قدیانی
#حاج_احمد_متوسلیان
Read more
. عماد که به دنیا آمد،جلد آخر این کتاب نخوانده ماند؛بعد از حدود دو سال جلد پنجم را از کتابخانه قرض گرفتم ...
Media Removed
. عماد که به دنیا آمد،جلد آخر این کتاب نخوانده ماند؛بعد از حدود دو سال جلد پنجم را از کتابخانه قرض گرفتم ... در سراسر این داستان،انگار نمی کردم داستان تاریخی میخوانم؛ هربار بازش میکردم ، "نادر" مثل پدربزرگی که روایت حماسی بلد باشد، شروع میکرد به صحبت از این در و آن در تاریخ این خاک در دوره ی کریمخان ... .
عماد که به دنیا آمد،جلد آخر این کتاب نخوانده ماند؛بعد از حدود دو سال جلد پنجم را از کتابخانه قرض گرفتم ...
در سراسر این داستان،انگار نمی کردم داستان تاریخی میخوانم؛
هربار بازش میکردم ، "نادر" مثل پدربزرگی که روایت حماسی بلد باشد، شروع میکرد به صحبت از این در و آن در تاریخ این خاک در دوره ی کریمخان زند؛
#میرمهنا شخصیت اول این داستان، اسطوره ی تاریخی، نامی بود که قبل از این قصه هیچ وقت در تاریخ ایران به گوشم نخورده بود و بعد از خواندن این پنج جلد، از گمنامی این شخصیت متعجبم؛
این داستان شاید وطن پرستانه ترین کتابِ نادر بود که بخش هایی از ان حتی خون بی رگ ترین آدمها نسبت به وطن را به جوش می اورد؛
تابه حال از خواندن #تاریخ انقدر محظوظ نشده بودم؛
یک گوشه ی قصه نویسنده میگفت روند داستان بسیار اهسته پیش میرود و گاهی بیمناک میشود که عمرش مجال به پایان رساندنش را به او ندهد...
#بر_جاده_های_آبی_سرخ یک کتاب ناتمام است😢
.
پ.ن:وقتهایی هست که با خودم خلوت میکنم و به "وجود" بعضی آدمها در زندگیم و تاثیرشان بر مسیر افکارم فکر میکنم...
گاهی خدا را شکر میکنم برای پیدا شدن سروکله ی بعضی از این آدمها در زندگی م؛
نویسنده ها هم، آدم هایی هستند که به لطف افکار مکتوبشان،در زمانهای دیگر امکان حضور دارند؛
گاهی که کتابی به دست میگیرم و مرا شدیدا تحت تاثیر قرار میدهد ،حتما یادم میماند برای پیدا شدن سر و کله ی آن نویسنده در زندگیم خدا را شکر کنم؛
.
پ.ن۲:کتابهای نادر ابراهیمی تقریبا در همه ی کتابخانه های کشور پیدا میشوند...لطفا #نادر_ابراهیمی را فقط با #یک_عاشقانه_آرام ش قضاوت نکنید که برای شروع مطالعه از این نویسنده اصلا گزینه ی خوبی نیست.
#مردی_در_تبعید_ابدی :زندگی ملاصدرا
#ابن_مشغله و #ابوالمشاغل :زندگینامه ی خود نویسنده
#آتش_بدون_دود:داستان تاریخی و حماسی از ترکمن صحرا
#معرفی_کتاب #کتاب_برتر #کتاب_بخوانیم
Read more
☘سید ابوالحسن اصفهانی در زمان سید ابوالحسن اصفهانی پیرمردی بود اهل قم که هیچ سواد نداشت، او گفت: ...
Media Removed
☘سید ابوالحسن اصفهانی در زمان سید ابوالحسن اصفهانی پیرمردی بود اهل قم که هیچ سواد نداشت، او گفت: من وقتی که به مکه مشرف شده بودم یک روز که طوافم تمام شد دیدم عده ای نشسته اند و چند نفر از شرطه ها بعنوان محافظ دور آنها را گرفته اند. مرا صدا زدند و یک مترجم فارسی زبان هم داشتند گفتند بیا این آقایان سوالاتی ... ☘سید ابوالحسن اصفهانی
در زمان سید ابوالحسن اصفهانی پیرمردی بود اهل قم که هیچ سواد نداشت، او گفت: من وقتی که به مکه مشرف شده بودم یک روز که طوافم تمام شد دیدم عده ای نشسته اند و چند نفر از شرطه ها بعنوان محافظ دور آنها را گرفته اند. مرا صدا زدند و یک مترجم فارسی زبان هم داشتند گفتند بیا این آقایان سوالاتی دارند جواب بده! (این پیرمرد قیافه ای نداشت که به دانشمندان بخورد، بلکه کاملا مشخص بوده که بی سواد است و لذا آنها او را انتخاب کرده بودند تا چیزی بلد نباشد و در مباحثه محکوم شود.) ایشان می گفت: من آمدم بگویم من سواد ندارم ولی یک صدا_که وقتی بعدها تلفن را دیدم مثل صدای تلفن بود_قبل از اینکه حرف بزنم، در گوشم گفت: برو سؤالاتشان را جواب بده ما کمکت می کنیم. برگشتم ببینم صدا از کجا بود، کسی نبود! و فقط صدای مخصوصی در گوشم این جمله را گفته بود. ⚡️⚡️⚡️
پس از آن من دیگر مثل اینکه اختیاری نداشتم، رفتم نشستم و خیلی هم آرام بودم. آنها گفتند: شما چرا بعضیها را لعن می کنید؟ صدا در گوشم گفت: بگو کتاب صحیح بخاری را بیاورید تا اثبات کنم. منهم با آنکه نمی دانستم کتاب صحیح بخاری چیست، همان جمله را گفتم. (کتاب صحیح بخاری صحیح ترین کتاب نزد اهل سنت بعد از قرآن است.)
کتاب را آوردند. دیدم صدا گفت: بگو فلان صفحه را بیاورند، آنها هم همان صفحه را آوردند مطلبی که صدا گفته بود همان را خواندند و مطلب این بود که...
⚡️⚡️⚡️ پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرموده بود: «فاطمة بضعة منی» فاطمه پاره تن من است «من اغضبها فقد اغضبنی» کسی که او را به غضب بیاورد مرا به غضب آورده است. «و من آذاها فقد آذانی و من آذانی فقد آذی الله» کسی که او را اذيت کند مرا اذیت کرده و کسی که مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است.
آنها خواندند و تایید هم کردند. باز صدا گفت: بگو فلان صفحه را بیاورند که خودم هم نفهمیدم چه می گویم، صدا می گفت بگو این صفحه را بخوانند که روایت شده بود: حضرت فاطمه زهراعلیهاالسلام خطاب به همان افرادی که مورد نفرین حضرت واقع شده بودند، فرمود: شما مرا به غضب آوردید و مرا آزار کردید و مگر شما نشنیدید که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: هرکس فاطمه را اذیت کند مرا اذیت کرده است، آنها گفتند آری شنیدیم و سپس آن حضرت فرمود: شما مرا اذیت کردید. ⚡️⚡️⚡️
این مطلب را هم دیدند و از آن طرف آیه شریفه هم در قرآن می فرماید: «ان الذین یؤذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و الآخره» آنان که خدا و رسولش را اذیت می کنند، خدا در دنیا و آخرت آنها را لعنت می کند... ادامه در کامنت.....
Read more
. فردا نمی خواهید در چشم بازیکن ها نگاه کنید؟ فیروز کریمی: نصیرزاده کار مادرناصرالدین شاه را کرد! نصر: ...
Media Removed
. فردا نمی خواهید در چشم بازیکن ها نگاه کنید؟ فیروز کریمی: نصیرزاده کار مادرناصرالدین شاه را کرد! نصر: سرمربی سابق گسترش فولاد(ماشین‌سازی) توضیح کاملی راجع به اظهارات مدیر عامل این باشگاه و نحوه برکناری‌اش داشته است. به گزارش نصر به نقل از ورزش سه، فیروز کریمی از هفته نهم فصل گذشته و در ... .
فردا نمی خواهید در چشم بازیکن ها نگاه کنید؟
فیروز کریمی: نصیرزاده کار مادرناصرالدین شاه را کرد!

نصر: سرمربی سابق گسترش فولاد(ماشین‌سازی) توضیح کاملی راجع به اظهارات مدیر عامل این باشگاه و نحوه برکناری‌اش داشته است.

به گزارش نصر به نقل از ورزش سه، فیروز کریمی از هفته نهم فصل گذشته و در حالی که گسترش فولاد تبریز تنها ۶ امتیاز داشت و قعرنشین بود، سرمربیگری این تیم را برعهده گرفت و توانست علاوه بر حفظ آن در لیگ، رتبه نهم را در پایان فصل کسب کند ولی از ابتدا هم مشخص بود کار او و هوشنگ نصیرزاده به نتیجه نخواهد رسید .
نحوه برکناری فیروز کریمی از ماشین‌سازی بعد از شکست این تیم مقابل ذوب آهن و اظهاراتی که هوشنگ نصیرزاده پس از پایان همکاری، درباره کریمی به زبان آورده موجب شد تا گفت‌وگویی با این سرمربی داشته باشیم که مشروح آن را در زیر می‌خوانید: * یک بار جواب نصیرزاده را می‌دهم و تمام

هیچ وقت بعد از جدا شدنم از یک تیم، نه جواب دادم، نه کسی در مورد جدایی‌ام صحبت کرده و نه سوالی صورت گرفته و نه جوابی داده‌ام؛ اصلا این موضوعات را گفتن، به دور از روح ورزشی است که آدم بخواهد پس از جدا شدن، راجع به مجموعه قبلی صحبت کند ولی چون آقای نصیرزاده راجع به بنده صحبت کرده بود، یک بار بر مبنای پاسخگویی به ایشان، جواب خواهم داد؛ الان هم که پاسخ آقای نصیرزاده را می‌دهم، امیدوار هستم توجیه شود و دیگر پاسخ ندهد چون اگر باز هم مصاحبه‌ای داشته باشد، دیگر هیچ حریمی را نگه نمی‌دارم. * همان اول گفتم مدیریتت را قبول ندارم

خود ایشان(نصیرزاده) و همه کسانی که در جریان فوتبال هستند، بهتر از همه می‌دانند که چه زمانی تمرینات پیش فصل را شروع کردیم؛ اگر مشکلی داشته باشم، شما خبرنگاران می‌دانید که آدم سریع السانی هستم ولی هیچ‌وقت پشت سر کسی حرفی نمی‌زنم؛ اگر حرفی را بخواهم بزنم، مقابل خود آن فرد می‌گویم و ابتدای فصل هم به خود ایشان گفتم که او نیز از همه بهتر می‌داند که صادقانه می‌گویم یا نه؛ چهار نفر نیز شاهد در آنجا بودند که در اتاق خدمت آقای نصیرزاده رسیدم و گفتم نه از خودت خوشم می‌آید و نه مدیریتت را قبول دارم، اما به هر حال ما با توجه به حکمی که بود، در کنار یکدیگر قرار گرفتیم ولی بنده تا زمانی که در تیم حضور داشتم، موظف بودم که یک سری مسائل و موارد را نسبت به مدیرم رعایت کنم که این کار را انجام دادم و به غیر از آقای نصیرزاده، تاکنون با هیچ مدیری به مشکل نخوردم.
Read more
رئیس جمهور در حرم مطهر امام راحل ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا در آغاز هفته دولت با بیان اینکه ...
Media Removed
رئیس جمهور در حرم مطهر امام راحل ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا در آغاز هفته دولت با بیان اینکه ما به درد و رنج مردم واقف هستیم، گفت: همه تلاش ما این است که در برطرف کردن درد و رنج مردم گام های رو به جلویی برداریم و هیچ تردیدی در پیروزی نهایی این ملت نداریم. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ... رئیس جمهور در حرم مطهر امام راحل ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا در آغاز هفته دولت با بیان اینکه ما به درد و رنج مردم واقف هستیم، گفت: همه تلاش ما این است که در برطرف کردن درد و رنج مردم گام های رو به جلویی برداریم و هیچ تردیدی در پیروزی نهایی این ملت نداریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان ، حجت الاسلام حسن روحانی افزود: خوشحالیم که امسال هفته دولت بین دو عید بزرگ قربان و غدیر واقع شده است؛ یکی عید ایثار، فداکاری، از خودگذشتن و از جان عزیزتر گذشتن و دیگری، عید ولایت، ولایتی که مولا امیرالمومنین(ع) هیچ‌گاه پیشوایی خلق را بدون خواست مردم و اصرار مردم آغاز نکرد و هیچ گاه از راه حق و ثواب منحرف نشد.
روحانی تاکید کرد: در بین این دو عید بزرگ، دومین سال دولت دوازدهم را آغاز می کنیم و امیدواریم بتوانیم رهرو مسیر امام عزیز و بزگوار باشیم.
وی ادامه داد: در شرایط زندگی کشور و منطقه و جهان ضروری است که بار دیگر کلام، راه و سیره امام را بازخوانی کنیم. امام عزیز و بزرگوار، راه و مسیر امید را به همه ما آموخت؛ او سراسر وجود و کلامش، امید به آینده بود و اگر این روحیه امیدوارنه وجود نداشت، نمی توانست با یاران اندکش نهضت عظیم و بزرگی را پیش ببرد.
روحانی ادامه داد: اگر او امیدورا نبود نمی توانست ۱۰ ماه حبس و حصر را با کمال نشاط و سرزندگی طی کند، اگر او امیدوار نبود نمی توانست ۱۴ سال تبعید را تحمل کند. اگر او امیدورا نبود، نمی توانست انقلاب را از معبر های بسیار خطرناک بویژه در سال های اولیه عبور دهد وتجاوز متجاوزین را از سرزمین ما دفع کند و بتواند هماهنگونه که انقلاب را رهبری کرد، برای نظام هم معماری بزرگ باشد.

رئیس جمهور گفت: او در سایه حسن ظن به مردم و خداوند توانست امیدوارانه حرکت کند، حسن ظن به رحمت خداوند و به اینکه هیچ گاه نباید از رحمت او مایوس بود.

وی اضافه کرد: ایمان قوی امام به خداوند، مایه امیدواری در مسیر و راهش بود؛ از طرف دیگر، امام به قدرت مردم و توانمندی ملت بزرگ ایران ایمان و باور داشت. امام در همه مشکلات و سختی ها بعد از خداوند، دستش به سوی ملت خودش دراز بود و از مردم استمداد می خواست.

رئیس جمهور تاکید کرد: امام از مردم می خواست تا بار سنگین ادامه راه انقلاب را بر دوش بِکشند. او می‌دانست که ملت بزرگ ایران با فرهنگ کهن و با ایمان به خداوند و روحیه ایثار به خوبی از همه مشکلات عبور خواهد کرد.

روحانی ادامه داد: او هیچ‌گاه نگفت همه با من بلکه او همیشه می گفت همه با هم.
ادامه سخنان رییس جمهور روحانی را در سایت astaan.ir بخوانید.
Read more
We must save #nature , we must live sustainable. This isn't a choice for us. ما انسان‌ها به طور عام، ...
Media Removed
We must save #nature , we must live sustainable. This isn't a choice for us. ما انسان‌ها به طور عام، جاه‌طلبیم. در ایران، جاه‌طلب‌تر. برای نهایتا دو روز در هفته یعنی نهایتا سی درصد از یک سال، ولو تمام هفته ها را به طور مرتب در رفت و آمد باشیم، ویلا می‌سازیم. در بیشترین حالت سی درصد از عمرمان را در ... We must save #nature , we must live sustainable. This isn't a choice for us.
ما انسان‌ها به طور عام، جاه‌طلبیم.
در ایران، جاه‌طلب‌تر.
برای نهایتا دو روز در هفته یعنی نهایتا سی درصد از یک سال، ولو تمام هفته ها را به طور مرتب در رفت و آمد باشیم، ویلا می‌سازیم. در بیشترین حالت سی درصد از عمرمان را در ویلاهای خودساخته مان سپری خواهیم کرد در حالی که واقع بینانه این مقدار به کمتر از بیست درصد می‌رسد. به همین منظور اما، حاضریم، کوه‌ها را بتراشیم، درخت‌ها را از جا برکنیم، جاده‌ها را در میان جنگل‌ها و کوه‌ها بکشیم.
ما طبیعت را در ایران کُشته‌ایم و بر سر جنازه‌های آن آواز سرخوشانه سر داده‌ایم. غافل از آنکه، ریشه‌های خود را تیشه زده‌ایم.
ویلاسازی در طبیعت بکر، بلای طبیعی و خشکسالی نیست که طبیعت برای ما به ارمغان بیاورد. ویلاسازی حاصل حرص و طمع ماست. ویلاسازی حاصل و نتیجه ماست. تخریب طبیعت به دست خود ما. رفتن در سراشیبی سقوط، به دست خودمان.

اگر از بودن در طبیعت لذت می‌برید، میخواهید زمانی را در طبیعت بگذرانید، لطفاً به طبیعت احترام بگذارید. با چادر مسافرتی بروید، اتراق کنید و بی‌هیچ اثری از خود، بازگردید. طبیعت را به حال خویش رها کنید. بگذارید طبیعت بماند برای همه. برای خودش.

رفتن به طبیعت برایم تلخی می‌آفریند. فرزند آدم چگونه به این نقطه رسیده است؟😓
Read more
... برای آنکه آنکه نورش را فرافکند و شما خاکسترش را لگدمال کردید. (برای جسد سلاخی شده یک شهید) آنکه ...
Media Removed
... برای آنکه آنکه نورش را فرافکند و شما خاکسترش را لگدمال کردید. (برای جسد سلاخی شده یک شهید) آنکه سخنانش را به گوش ها رساند و شما تن اش را بند کردید. (برای محبوسی ابدی ) آنکه سرودش را خواند و شما سازش را خاموش کردید. (برای شرف های کبیر ) آنکه راه را ساخت و شما پاهایش را قلم کردید. (برای اندیشمند ... ...
برای آنکه آنکه نورش را فرافکند و شما خاکسترش را لگدمال کردید. (برای جسد سلاخی شده یک شهید)
آنکه سخنانش را به گوش ها رساند و شما تن اش را بند کردید.
(برای محبوسی ابدی )
آنکه سرودش را خواند و شما سازش را خاموش کردید.
(برای شرف های کبیر )
آنکه راه را ساخت و شما پاهایش را قلم کردید.
(برای اندیشمند مُرده)
آنکه همه را خنداند و شما او را مسخره خواندید.
( برای دلقک تنها )
برای آنکه با او از درد هایتان گفتید و شما ندانستید درد او چیست (برای خدای تنها )
برای آنکه از او انتظار دارید و از شما انتظاری ندارد.
(برای ناجی آخرزمان )
برای آنکه دوست شما است و از میان شما دوستی ندارد
( برای فیلسوف تنها )
برای آنکه می اندوزد تا شما دزدها به پا و امیدوار باشید
(برای یک عیار بیابان)
برای آنکه زیبا می ماند و مملو از عشوه تا شما پر از هوس بمانید.
( برای یک فاحشه مهربان)
برای آنکه با خون خود نوشت تا شما با آب دهان خود بخوانید.
(برای یک نویسنده فقیر)
برای آنکه با مرگ سرفراز زیست تا شما با زندگی خفت وار نمانید.
( برای یک آزادی خواه )
برای آنکه خود را پوشاند از معشوق و هجر را استعاریید تا شما در آغوش برهنه یکی آوازش کنید.
( برای یک شاعر میکده)
برای آنکه به شما چاه را نشان داد و شما از او مقصد را خواستید.
(برای یک کتاب کهنه)
برای آنکه از شکوه زمین می دانست و شما از آسمان پرسیدید.
(برای یک پیامبر ناشناخته)
برای آنکه رقصیدن می دانست و شما از او بت بودن می خواستید.
(برای یک گردباد کور)
برای آنکه در مرداب دست سوی شما گرفت و شمای آرمیده در گرمای مرداب دستش را سرد خواندید.
(برای یک کودک خرامان )
برای آنکه تنهایی گزیده بود و شما بی کس اش خواندید
(برای کوهستانی بلند)
برای آنکه تلخ بود و شما بیماران پر از شیرینی چرک.
(برای یک داروی کمیاب)
برای آنکه چیزی از شما نمی خواست و شما رایگان و بی ارزش اش خواندید
برای آنکه دشمن ها را شناخت تا هیچ جنگجویی با مرگ به صلح نیاید
برای آنکه دروغ هایی زیبا آفرید تا خدا نمیرد.
(سر تعظیم )
...
اما برای شما دوستان من
برای شما
...
چه کسی از گدا انتظاری دارد؟ جز گدا
#فلسفه
#گزینگویه
#زانیار_هوزان
Read more
 #peru🇵🇪 #machupicchu #inkaempire گزارش سفر به ماچوپیچو 2 ماچوپیچو اسرارآمیزترین شهر باستانی ...
Media Removed
#peru🇵🇪 #machupicchu #inkaempire گزارش سفر به ماچوپیچو 2 ماچوپیچو اسرارآمیزترین شهر باستانی جهان ؛ اینکاها ساختن این شهر را از ابتدای قرن ۱۵ میلادی شروع کردند و در حوالی سال۱۴۵۰ میلادی در اوج قدرت امپراطوریشان ساخت آن را به پایان بردند . بر اساس شواهد باستان‌شناسی، ماچوپیچو شهری معمولی ... #peru🇵🇪
#machupicchu
#inkaempire

گزارش سفر به ماچوپیچو 2
ماچوپیچو اسرارآمیزترین شهر باستانی جهان ؛
اینکاها ساختن این شهر را از ابتدای قرن ۱۵ میلادی شروع کردند و در حوالی سال۱۴۵۰ میلادی در اوج قدرت امپراطوریشان ساخت آن را به پایان بردند .
بر اساس شواهد باستان‌شناسی، ماچوپیچو شهری معمولی نبوده و از آن به عنوان خلوت‌گاهی برای گذران اوقات فراغت بزرگان اینکا استفاده می‌شده است. این محوطه باستانی از یک قصر بزرگ، چندین معبد که در اطراف حیاط قصر برای خدایان اینکا ساخته شده و حدود ۱۵۰ خانه برای خدمت‌گذاران،تشکیل شده است.

تخمین زده می‌شود که حداکثر ۷۵۰ نفر قادر به سکونت هم‌زمان در این شهر که در حدود ۵ کیلومتر مربع وسعت دارد، بوده‌اند و به احتمال زیاد در فصل‌های بارانی که سفرهای بزرگان اینکا به ماچوپیچو قطع می‌شده است،جمعیت شهر بسیار کمتر از این تعداد می‌شده است.
اینکاها این محوطه را به خاطر موقعیت جغرافیایی و زمین‌شناختی استثنایی‌اش برای ساخت ماچوپیچو انتخاب کرده‌اند. بر اساس اعتقاد اینکاها، شبح سلسله جبالی که در پشت ماچوپیچو به چشم می‌خورد، نمایانگر چهره اینکا است که سر به آسمان برداشته است. اینکاها اعتقاد داشتند که سنگ‌ها و صخره‌های استوار زمین نباید از سرجای‌شان خارج یا قطعه‌قطعه شوند و به همین خاطر کل بناهای ماچوپیچو را با قطعه سنگ‌هایی ساختند که به صورت منفرد در کوهستان پیدا می‌کردند .

در ساخت بسیاری از عمارت‌های ماچوپیچو از هیچ نوع ملاطی استفاده نشده است و معماران اینکا با محاسبات دقیق و برش ظریف سنگ‌ها، موفق به ساخت دیوارهای عظیمی شده‌اند که درز میان سنگ‌هایش کمتر از یک میلی‌متر است. دیگر ویژگی منحصر به فرد معماری ماچوپیچو، یکپارچگی و ترکیب عناصر معماری با ویژگی‌های محیطی است، چنان که معماران اینکا از بسیاری از دیواره‌ها و تخته‌سنگ‌های موجود در محوطه برای ساخت قسمت‌های مختلف ماچوپیچو استفاده کرده‌اند.

بخش های مختلف ماچوپیچو ؛
مجموعه ماچوپیچو را می‌توان به سه بخش کشاورزی، مسکونی و مذهبی تقسیم کرد.
ورودی اصلی این قلعه در قسمت جنوب غربی آن و در انتهای جاده‌ای موسوم به «مسیر اینکا» قرار داشته است. اما ورودی فعلی که در جنوب شرقی این محوطه قرار دارد، به محوطه‌های کشاورزی ماچوپیچو منتهی می‌شود. در بخش‌های کشاورزی ماچوپیچو که از مزارع پلکانی و کانال‌های آبیاری تشکیل شده است، اینکاها محصولاتی چون سیب‌زمینی و ذرت می‌کاشته‌اند که با توجه به دورافتادگی این قلعه از دیگر نقاط امپراطوری اینکا، نقش مهمی در تأمین آذوقه ساکنانش داشته است.
Read more
• کاغذ بالایی را موازیِ کاغذ پایینی که روی میز پهن‌ شده بود، گرفت و گفت: فرض کن جهان لایه لایه باشد... بعد ...
Media Removed
• کاغذ بالایی را موازیِ کاغذ پایینی که روی میز پهن‌ شده بود، گرفت و گفت: فرض کن جهان لایه لایه باشد... بعد دو گوشه مخالف کاغذ بالایی را به هم نزدیک کرد و گفت: فرض کن یکی از لایه‌ها بشکند. میدانی چه می‌شود؟ گفتم: نه! گفت: سیاه چاله. سیاه‌چاله که نیروی گرانشش، آنقدر نیرومند است که هیچ چیز، حتی ...
کاغذ بالایی را موازیِ کاغذ پایینی که روی میز پهن‌ شده بود، گرفت و گفت:
فرض کن جهان لایه لایه باشد...
بعد دو گوشه مخالف کاغذ بالایی را به هم نزدیک کرد و گفت:
فرض کن یکی از لایه‌ها بشکند. میدانی چه می‌شود؟
گفتم: نه!
گفت: سیاه چاله.
سیاه‌چاله که نیروی گرانشش، آنقدر نیرومند است که هیچ چیز، حتی نور، نمی‌تواند از میدان گرانش آن بگریزد. سیاه چاله را از هیچی نبودنش می‌شناسند. یک اتفاق به این مهمی را از نبود چیزی می‌شناسند. وقتی جایی سیاهی مطلق باشد و چیزی نباشد حدس میزنند که سیاه چاله است. وقتی هنوز داخلش نرفتند و می‌دانند که هیچ است و چیزی توان بودن داخل سیاه چاله را ندارد پس موجود نیست اما هست.
تا حالا شده از هیچی به باور برسی؟ مثلا به همین «لا اله الی الله» دقت کن. اثبات وجود از نفی و نبود چیزی...
.
دروغ چرا؟ حرف‌هایش برایم سنگین بود. برای درک هر جمله‌اش باید آخر جمله‌ها ۳۰ ثانیه‌ای به من فرصت می‌داد تا هضم کنم. ولی اعتراف می‌کنم که خوب تک تک سلول‌های مغزم را درگیر حرف‌هایش کرده بود.
دیروز به همه چیز فکر کردم. به فروید، به افلاطون، به سقراط، به محمد، به علی، به خدا، به سیاه چاله‌های سیاه، به کاغذ‌های موازی، به تناسخ... به همه چیز.
به کوچک بودن ما، دنیا...
.
شب موقع برگشت به خانه، پشت چراغ قرمز همیشگی عباس آباد وقتی دقیقا مثل هر شب با دست، به همان پسرکی که همیشه می‌آید سراغ شیشه جلوی ماشین من، اشاره کردم که برود. و ناخودآگاه طبق قرار نانوشته با خودم، مثل هر شب، قبل از رفتن به خانه، یک دور به طواف محله‌ غربیِ محله‌مان رفتم.
عجیب بود...
در یک لحظه همه آن جمله‌ها را درک کردم. بودن چیزی از نبودنش...
کجا بودم؟ نمی‌دانم. چرا اینجا هستم؟ نمی‌دانم! هر شب دنبال چه چیزی در پرسه زدنِ این کوچه پس کوچه‌ها هستم را هم نمی‌دانم. هیچ جوابی برای بودن این حس ندارم. برای بودنم این‌جا، این وقت شب... من به همین سادگی تمام حرف‌هایی که صبح سعی می‌کرد به زبان ساده برایم بگوید را فهمیدم.
کافی بود که بگوید «عشق»
عشق را ببین. چیست؟
هیچ!
وجود دارد؟
نمی‌دانم...
می‌بینیش؟
نه
می‌دانی که چه می‌خواهی؟
نه
نمی‌دانی این سیاه چاله درون قلبت که توان گریز از آن را نداری چیست؟
نه.
ولی هست...
هست؟
اگر نیست تو، این وقت شب، این‌جا چه کار می‌کنی؟
.
#جای_خالی_اش
Read more
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 تمام فعالیت‌ها و منابع سازمان بهزیستی برای شفافیت بیشتر باید به اتاق شیشه‌ای ...
Media Removed
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 تمام فعالیت‌ها و منابع سازمان بهزیستی برای شفافیت بیشتر باید به اتاق شیشه‌ای انتقال پیدا کند، #بهزیستی باید مترادف با رفاه و زندگی سازگار با جامعه برای معلولان و تمام اقشار ضعیف جامعه باشد. محمد شریعتمداری در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه در دولت ... ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
تمام فعالیت‌ها و منابع سازمان بهزیستی برای شفافیت بیشتر باید به اتاق شیشه‌ای انتقال پیدا کند، #بهزیستی باید مترادف با رفاه و زندگی سازگار با جامعه برای معلولان و تمام اقشار ضعیف جامعه باشد.

محمد شریعتمداری در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد کارنامه درخشانی از دولت در سازمان بهزیستی بودیم، افزود: .
- قبادی دانا فردی دانشگاهی و فرهیخته و از چهره‌های #جوان هستند. از بین ۱۵ نفری که از داخل و خارج سازمان برای این سمت مورد بررسی قرار گرفتند وجود وی را برای بهزیستی نافع تشخیص دادم.
- به ایشان گفتم که من کلید #بهشت را به شما تقدیم کردم و باید از فرصت حضور در این سازمان برای رستگاری استفاده کنیم. حضور در سازمان بهزیستی راه میان بر به بهشت است.
- مددجویان سازمان بهزیستی نیازمند نگاه ترحم آمیز نیستند ، آنها گاهی توانمندی‌های زیادی دارند.
- باید بتوانیم مشاوره قبل از ازدواج و پس از ازدواج برای جلوگیری از #طلاق را دائما اجرایی کنیم و برای اینکه #تصادفات منجر به #معلولیت نشود نکات ایمنی را رعایت کنیم و با کمک دستگاه های حمایتی با آسیب شناسی ریشه ای مشکلات را حل کنیم.
- قانون جامع حمایت از حقوق #معلولان برای اجرایی شدن به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد در حالی که از هزار میلیارد پیشنهادی در سال جاری صفر ریال تخصیص داده اند.
- بهزیستی باید مردم محور باشد و از مشارکت مردم و #خیرین به صورت جدی استفاده کنیم. باید در خصوص اعطای مجوزها تسهیل و زمینه مشارکت شرکای #اجتماعی راحت تر از قبل فراهم کنیم.
- فعالیت های مان را باید به اتاق شیشه ای منتقل کنیم. هیچ بهانه‌ای برای عدم #شفافیت در #وزارت_رفاه پذیرفته نیست و این مسئله شامل حال بهزیستی نیز می‌شود.
- کار برای خدا، باندی، گروهی، حزبی و فرقه ای نیست.
- باید بومی گزینی کنیم و نگاه قومیتی نداشته باشیم و همچنین با #شایسته_سالاری #جوانگرایی کنیم.
- اگر چه عزیزان #بازنشسته بر سر ما جای دارند اما باید از تجربیات آنها برای پیشبرد امور استفاده کنیم. جوانگرایی باید توسعه پیدا کند. با این کار امید به جامعه بر می‌گردد و حتی با منابع محدود کار جلو می‌رود.
- در حال حاضر ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جامعه هدف بهزیستی است که یک میلیون و ۶۰۰ نفر آنها را معلولان تشکیل می دهند.
- ۶۰۰ هزار #سالمند تحت پوشش هستند تاکید کرد: یک میلیون مستمری بگیر، ۱۹۰ هزار زن سرپرست خانوار، ۱۱۷۳ مرکز توانبخشی روزانه تحت پوشش هستند. .
.
--
@m.shariatmadari
پايگاه اطلاع رساني #محمد_شریعتمداری
Read more
. خیلی از افرادی که در #عکس می بینید، زمان همین #استارتاپ_ویکند با هم آشنا شدند و شاید پیشتر حتی اسم ...
Media Removed
. خیلی از افرادی که در #عکس می بینید، زمان همین #استارتاپ_ویکند با هم آشنا شدند و شاید پیشتر حتی اسم همدیگر را هم نشنیده بودند... دراین رویداد چون قرار بود به تیم های #استارتاپ مشاوره و راهکار ارائه دهیم ( #منتور رویداد بودیم) نیاز بود خود نیز نشاط و انگیزه می داشتیم، از این رو سعی کردیم از روز اول ... .
خیلی از افرادی که در #عکس می بینید، زمان همین #استارتاپ_ویکند با هم آشنا شدند و شاید پیشتر حتی اسم همدیگر را هم نشنیده بودند...
دراین رویداد چون قرار بود به تیم های #استارتاپ مشاوره و راهکار ارائه دهیم ( #منتور رویداد بودیم) نیاز بود خود نیز نشاط و انگیزه می داشتیم،
از این رو سعی کردیم از روز اول از همدیگر یاد بگیریم و همراهی لازم را با هم داشته باشیم...
شاید دروغ نباشد اگر بگویم با جنبه ترین تیم کاری که تا به امروز دیدم همین تیمی بود که با آن ها در #زنجان همراه بودم...
خیلی راحت همدیگر را نقد می کریم، خیلی راحت کارهای بهتری که می شد انجام داد را به یکدیگر نشان می دادیم و
از همه اینها جالب تر خیلی راحت با اتفاق های کاری شوخی می کردیم و از رفتار های عجیب اتفاق افتاده طنز می ساختیم و با هم دیگر به اتفاقات می خندیدیم... ((فقط خدا و بچه هایی که با ما بودند می دانند ما آن شب (شب دوم که عکس نیز مرتبط با آن است) ؛ چقدر خندیدیم و خوشحال بودیم...)) همین اتفاق ها باعث شد ما بنیانگذار #تئاتر در ارائه های تیم های استارتاپ شویم و باب جالبی را در این گونه #رویداد ها باز کنیم...
در علم #مدیریت ثابت شده همین نشاط، شور و انرژی باعث افزایش بهره وری پرسنل می شود، #وفاداری آنها را به مجموعه بیشتر می کند و به پیشرفت آنها سرعت بیشتری می دهد....
.
.
همه ما تقریبا مطمئن بودیم که شاید دیگر، زمانی پیش نیاید که در کنار هم باشیم؛ این گذرا و کوتاه بودن عمر #سفر و #همکاری باعث نشد
که برای یکدیگر مهم نباشیم و از همین زمان اندک کنار هم بودن #لذت نبریم...
تجربه زندگی و کار به من ثابت کرده باید قدر لحظه ها را دانست، لحظه هایی که شاید هیچ زمان دیگری تکرار نشوند
یا ما فرصت نداشته باشیم مشابه این لحظه را دوباره تجربه کنیم...
.
.
پ.ن : تشکر از #آرش_سروری عزیز که این فرصت را به من داد تا این چنین تجربه گرانی را بدست آورم
@arashsoruri . .
.
و تشکر همه بزرگوارانی که در این رویداد افتخار همراهیشون را به من دادند.....
Read more
. #آخرین_گلادیاتور وقتی کولوسئوم را می‌ساختند قرار بود انسانها با شمشیر آخته به جان یکدیگر بیفتند و هشتاد هزار نفر از نزدیک مرگ و زندگی را ببینند، هورا بکشند و قهرمانهای سر تا پا خون نظاره کنند وقتی شمشیر خسته و پیروز درون نیام آرام می‌گرفت. تاریخ دو هزار و پانصد سال زمان احتیاج داشت تا کولوسئوم ... .
#آخرین_گلادیاتور
وقتی کولوسئوم را می‌ساختند قرار بود انسانها با شمشیر آخته به جان یکدیگر بیفتند و هشتاد هزار نفر از نزدیک مرگ و زندگی را ببینند، هورا بکشند و قهرمانهای سر تا پا خون نظاره کنند وقتی شمشیر خسته و پیروز درون نیام آرام می‌گرفت.
تاریخ دو هزار و پانصد سال زمان احتیاج داشت تا کولوسئوم های تازه را در ورزشگاه های فوتبال ببیند و اینبار گلادیاتور هایی که به جای شمشیر چیزهای دیگری برای کشتن و افتخار یک قوم داشتند.
#تکنیک
#هوش
#سرعت
#شهامت
#خلاقیت
#قدرت رهبری
و خیلی چیزهای دیگر
بله صحبت از دیوگو آرماندو مارادوناست
روایت یک انسان برای شکوه از دست رفته یک ملت
آنچه میتوان از فیلمها دید برشی از یک بازیکن بزرگ فوتبال است که به افتخارات بزرگی رسیده است، درون زندگی تا مرز مرگ رفته است مثل نیمه نهایی نود #ایتالیا و دوباره برگشته مثل فینال مکزیک.
مارادونا انسان- قهرمانی است که شبیه هیچ کدام از افسانه ها نیست، واقعی مثل آسایشگاه کوبا و افسانه مثل گلی که با دست به خاطر #انتقام جنگ #فالکلند از بریتانیای کبیر می‌گرفت
این آخرین #گلادیاتور تاریخ بود که می‌توانست #ناپولی را قهرمان #کالچو کند و #میلان بزرگ آن سالها را با مثلث هلندی اش ببرد
به تمامی تیمهای بزرگ که کوچکترین شایعه ایی با امپریالیسم داشتند را تحریم کند و در فوتبال بماند
بزرگ شده محله های فقیر نشین حتی می‌توانست با سران #مافیا #ناپل ارتباط داشته باشد و گلهای عجیب و غریبی بزند
می‌توانست در اردوهای #جام_جهانی شب نشینی کند و کوکائین بکشد و با دختران زیبای کلابها شوخی کند و فردایش بلژیکی ها را به خاک و خون بکشد
او حتی می‌توانست سران فیفا را متهم به فساد کند و باز هم گل بزند.
او آخرین بازیکنی است که حرفه ایی بودن بذای او معنا نداشت
یک بار در بازی با برزیل با اخراجش این را ثابت کرد.
او تنها کسی است با یک ارتش نصف و نیمه بر بلندای جام جهانی ایستاد
تنها #آلمان و داوری که کور بود می‌توانست او را متوقف کنند.
نود و چهار #آمریکا که تمام شد پنالتی #باجو و #بارزی و مرگ اسکوبار و #دوپینگ او شوک فوتبال جهان بود
پایان دراماتیک #زندگی_فوتبالی و آغاز تراژیک زندگی واقعی
ولی او برگشت مثل تمام نود دقیقه های فوتبالی اش
او آخرین گلادیاتور بود که پس از سالها در آلبی سلسته متولد شده بود و تقدیر او را به رم باستان کشانده بود تا مرگهای بی شمیشیرش را دوباره ببینند
میلادت مبارک آخرین گلادیاتور هرچند زمان انتظار مأیوسانه ایی میکشد تا گلادیاتوری دوباره ببیند
تولدت مبارک #دن_دیوگو

#دیگو #دیگومارادونا #دیگو_آرماندو_مارادونا #مارادونا .
.
.
#sig4r🚬
Read more
آ من هرگز شب از روی پل نمی‌گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را ...
Media Removed
آ من هرگز شب از روی پل نمی‌گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را در آب بیندازد. آن وقت از دو حال خارج نیست: یا شما برای نجاتش خود را در آب می‌افکنید و در فصل سرما به عواقب بسیار سخت دچار می‌شوید! یا او را به حال خود وامی گذارید. شیرجه‌های نرفته گاهی کوفتگی های عجیبی ... آ
من هرگز شب از روی پل نمی‌گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را در آب بیندازد. آن وقت از دو حال خارج نیست:
یا شما برای نجاتش خود را در آب می‌افکنید و در فصل سرما به عواقب بسیار سخت دچار می‌شوید!
یا او را به حال خود وامی گذارید.
شیرجه‌های نرفته گاهی کوفتگی های عجیبی به جا می‌گذارد....
#سقوط
#آلبر_کامو
.
شروع عهدی تازه و قدم در راهی نو و بستن بندهای کفش و کوله و شیرجه های تازه به دور از کوفتگی و پر از حس ناب و سرشار ، باشد که همچون کوه سرفراز و مستحکم و با صلابت و چون سیمرغ افسانه ای و پرشکوه ...
.
به هیچ جا نرسیدم به جز در ِ زندان
کجاست آخر ِ این راه های پیچاپیچ

رسیدم آخر قصّه به قلّه ی «قاف»ات
سر ِ بریده ی سیمرغ بود و دیگر هیچ...
.
الهی به امید خودت
.
خویش را دیدند سیمرغ تمام
بود خود سیمرغ سی مرغ تمام
چون سوی سیمرغ کردندی نگاه
بودی آن سیمرغ این کآن جایگاه
.
بیست و هفتم مهرماه یکهزار و سیصد و نود و هفت
Read more
هم از خودی ها می خوریم هم از ناخودی ها هم از بی خودی ها در این شرایط شلم شوربا،که قورباغه ها هفت تیر ...
Media Removed
هم از خودی ها می خوریم هم از ناخودی ها هم از بی خودی ها در این شرایط شلم شوربا،که قورباغه ها هفت تیر کش شده اند و داروغه ها دارند کثافت های توی سوراخ نافشون رو با ناخون های سیاهشون تمیز می‌کنند. بیچاره هنر،بیچاره مردم توی این اوضاع بد بد،تنها هنر می تواند تسلی بدهد و تجلی بخش باشد اما افسوس که نون ... هم از خودی ها می خوریم
هم از ناخودی ها
هم از بی خودی ها
در این شرایط شلم شوربا،که قورباغه ها هفت تیر کش شده اند و داروغه ها دارند کثافت های توی سوراخ نافشون رو با ناخون های سیاهشون تمیز می‌کنند.
بیچاره هنر،بیچاره مردم
توی این اوضاع بد بد،تنها هنر می تواند تسلی بدهد و تجلی بخش باشد
اما افسوس که نون به نرخ روز خورها و ماهیگیران آبهای گل آلود،در این دوران بد بد،دست از سر مان که بر نمی دارند هیچ،خفه مان هم می‌کنند.
بیچاره مردم،بیچاره هنر
آنان که روزی متولیان هنر و حقیقت بوده اند حالا در مقابل مان می ایستند و با عوام فریبی خودشان را پشت ملت جا میزنند.
آخ از آن روز که هنرمند به موازات صف سیاست مداران قدم بردارد و شعار ( ما پشت شما هستیم) را سر بدهد.
بیچاره هنر،بیچاره مردم
در آخر
بیچاره ما نخودی ها که هم از خودی می خوریم هم از نا خودی
نه به جایی می رسیم،نه می گذارند جایی به ما برسد
و تسبیح وار ،دور باطل رسیدن به مفهوم هنر و حقیقت را صلوات می فرستیم.
و این چنین در مسیر رستگاری تا ابد یک لنگه پا می ایستیم.
ساده بگویم صحبت از بد و بدتر است.
لطفا هیچ کدام را انتخاب نکنید.
.
#تئاتر #هنر
Read more
روزی که بزرگمرد آذربایجان ترور شد‌ ‌ ‌ترور احمد کسروی در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ در اتاق بازپرسی ...
Media Removed
روزی که بزرگمرد آذربایجان ترور شد‌ ‌ ‌ترور احمد کسروی در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ در اتاق بازپرسی ساختمان کاخ دادگستری تهران به ضرب «گلوله و ۲۷ ضربه چاقو» که توسط گروه اسلام‌گرای «فدائیان اسلام» انجام شد، حمایت مراجع بزرگ شیعه از قاتلان و کُنش دولت، سکوت جامعه روشن‌فکری ایران و درپی آن آزاد ... روزی که بزرگمرد آذربایجان ترور شد‌

‌ترور احمد کسروی در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ در اتاق بازپرسی ساختمان کاخ دادگستری تهران به ضرب «گلوله و ۲۷ ضربه چاقو» که توسط گروه اسلام‌گرای «فدائیان اسلام» انجام شد، حمایت مراجع بزرگ شیعه از قاتلان و کُنش دولت، سکوت جامعه روشن‌فکری ایران و درپی آن آزاد شدن قاتلان احمد کسروی و منشی‌اش حدادپور، درپی حکم یک دادگاه نمایشی، یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران است.
ضاربان، کسروی و حدادپور (منشی کسروی) را در طی جلسه دادگاه در کاخ دادگستری در ساعت‌های اولیه روز ۱۱ مارس ۱۹۴۶ (۲۰ اسفند ۱۳۲۴)، به دستور نواب صفوی با استفاده از چاقو و اسلحه وحشیانه کشتند.
برخی از ضاربان هرگز متهم نشدند، آنهایی که دستگیر شدند - از جمله برادران امامی - به دروغ ادعا نمودند که عمل دفاع از خود را انجام داده‌اند و کسروی را متهم کردند که اول دست به اسلحه شده و درگیری را شروع نمود.
ضاربان تحت فشار علما و رهبران مذهبی و بازاریان با نفوذ، بعد از محاکمه کوتاهی، آزاد شدند.
این سازمان در سال ۱۹۴۶ توسط طلبهٔ ۲۲ ساله‌ای در تهران، سید مجتبی میرلوحی که نام نواب صفوی را به یاد بنیادگذاران دولت شیعی در ایران بر خود گذاشته بود، ایجاد شد. فدائیان اسلام برای مبارزه با «هر نوع لامذهبی»، در نخستین اقدام خود، کسروی نویسندهٔ نامدار غیرمذهبی و مورخ #پاکدینی را ترور کرد. قاتلان در دادگاه نظامی تبرئه شدند، زیرا از سویی رهبران دینی به نفع آنان پادرمیانی کردند و از طرفی مقامات حکومتی امیدوار بودند که از آنان بر ضد حزب توده استفاده کنند. اما فدائیان اسلام به جای همکاری با مقامات با کاشانی همکاری کردند و در راه انداختن اعتصاب در بازار بر ضد قوام، میتینگهای عمومی در طرفداری از اعراب فلسطین، و تظاهرات خشونت‌آمیز در ۱۹۴۸ بر ضد هژیر نخست وزیر، یاریش رساندند.
به جز کمی مقاله در روزنامه‌های چپ‌گرا، قتل کسروی با سکوت رسانه‌ها و سکولارهای روشنفکر مواجه شد؛ ولی گروه‌های مذهبی و علما در واکنش به این حرکت به وجد آمده بودند. نواب صفوی و گروه فدائیان اسلامش به عنوان قهرمان اسلام و شریعت مطرح شده بودند.
آیت‌الله قمی گفت که هیچ فتوایی لازم نیست و کار فدائیان اسلام برابر بااعمال ضروری دین (فروع دین) همچون نماز و روزه‌است.
جسد قربانیان، که پوشیده از زخم ‌های عمیقی بوده‌ است، بدون کالبدشکافی در غروب همان روز ترور، توسط بستگان کسروی به گورستان ظهیرالدوله در شمیران منتقل شد.
#ahmad_kasravi #history #historyinthemaking #kasravi #tabriz #rasht
#احمد_كسروي #تبريز #رشت #تاريخ #ترور #اسفند
Read more
 #قرارداد_کرسنت چیست؟ ماجرای #کرسنت به صورت خلاصه اینگونه است که در زمان وزارت آقای #بیژن_زنگنه ...
Media Removed
#قرارداد_کرسنت چیست؟ ماجرای #کرسنت به صورت خلاصه اینگونه است که در زمان وزارت آقای #بیژن_زنگنه در دولت #سیدمحمد_خاتمی، #قراردادی با کشور #امارات بسته می شود که به مدت بیست و پنج سال، #گاز ترش ایران جهت تصفیه به قیمتی (به ادعای نماینده های مجلس بعد) پایین به امارات فروخته شود در آن سالها، افراد ... #قرارداد_کرسنت چیست؟
ماجرای #کرسنت به صورت خلاصه اینگونه است که در زمان وزارت آقای #بیژن_زنگنه در دولت #سیدمحمد_خاتمی، #قراردادی با کشور #امارات بسته می شود که به مدت بیست و پنج سال، #گاز ترش ایران جهت تصفیه به قیمتی (به ادعای نماینده های مجلس بعد) پایین به امارات فروخته شود
در آن سالها، افراد مختلفی از جمله #حسن_روحانی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی، این قرارداد را مخالف #منافع_ملی دانستند و خواستار لغو آن شدند.
با روی کار آمدن #دولت_نهم، #وزارت_نفت از انجام تعهدات این قرارداد خودداری کرد و پس از شکایت امارات به دادگاه #لاهه، وزارت نفت اسنادی مبنی بر دریافت #رشوه توسط #مهدی_هاشمی از شرکت کرسنت برای عقد این قرارداد با وزارت نفت ایران را به دادگاه ارائه داد. با ارائه این اسناد در مراحل اولیه دادگاه، رأی به نفع ایران صادر شده بود و در صورتی که رأی نهایی نیز به نفع ایران صادر می شد، می رفت که قرارداد کأن لم یکن تلقی شود.لکن شخصی که مهدی هاشمی رفسنجانی بنام وی حساب سازی کرده بود و به انگلیس پناهنده شده بود، قبل از شهادت در دادگاه مبنی بر رشوه دادن شرکت کرسنت مفقود می شود و تا به امروز نیز نشانی از وی در رسترس نیست.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، حسن روحانی که خود روزی از مدعیان بروز فساد در این پرونده بود، در اقدامی عجیب بیژن زنگنه را برای وزارت نفت معرفی کرد و به همین جهت دولت ناچار به #عدم_پیگیری پرونده #فساد کرسنت شد، چرا که در صورت اثبات این فساد، متهم شماره یک آن وزیر نفت دولت روحانی بود
دادگاه لاهه آنگونه که وزیر صنعت معدن و تجارت گفته بود، ایران را به پرداخت حداقل #۱۸_میلیارد_دلار (معادل ۵۴ هزار میلیارد تومان) جریمه بعلاوه انجام مفاد قرارداد ( #فروش گاز به قیمتی بسیار پایین به شرکت کرسنت) کرد.
⛔چند روز قبل نیز #وزیر_ارشاد اعلام کرده بود بنا به مسایل مرتبط با امنیت هیچ رسانه ای نباید این موضوع را به اطلاع مردم برساند (که به همین علت از مجلس #کارت_زرد دریافت کرد). مبادا که بر عملکرد و فساد مسؤولین وقت مطلع شده و به اختلاس ها و دزدیها و فساد هایشان اعتراض نمایند.
و این فسادیست که در نتیجه آن و با رأی دادگاه لاهه، علاوه بر ۲۵ سال #تاراج گاز ایران توسط امارات، باید حدود ۵ الی ۱۵ برابر پولی را که در #قرارداد_ژنو با #تعطیلی تقریبا کل فعالیت های هسته ای کشورمان دریافت کردیم به عنوان جریمه بپردازیم
Read more
چرا ایران را دوست دارم؟ از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی ...
Media Removed
چرا ایران را دوست دارم؟ از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی بی‌بی‌سی با بهنود فیت بدهی و چرا هیچ‌وقت غر نمی‌زنی و چرا از هیچی نمی‌نالی و آیا تحت فشار نیستی یا شاید هم با «بالا» بستی و از خودشانی و توپ تکانت نمی‌دهد. جواب ما اما این است: دلیل اقتصادی - ما تنها ... چرا ایران را دوست دارم؟
از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی بی‌بی‌سی با بهنود فیت بدهی و چرا هیچ‌وقت غر نمی‌زنی و چرا از هیچی نمی‌نالی و آیا تحت فشار نیستی یا شاید هم با «بالا» بستی و از خودشانی و توپ تکانت نمی‌دهد.
جواب ما اما این است:
دلیل اقتصادی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که دلار از ۴ تومان می‌شود ۱۵ تومان و ما هنوز حقوق‌مان مال ده سال پیش است و میانیگین درآمد یک میلیون و پانصد هزار تومان است و خط فقر رسما اعلام شده ۶ – ۵ میلیون تومان است و اجاره توی تهران شده ماهی ۵ میلیون تومان (همین الان ضربان قلب‌تان می‌رود بالا) و پول موبایل می‌آید ۲۰۰ هزار تومان و پول آب و برق و گاز می‌شود ۳۰۰ هزار تومان و نان سنگک شده دانه‌ای ۳ هزار تومان و قدش هم شده قدر کف دست و تاکسی دربست شده ۳۰ هزار تومان و جاپارک دوساعت ازت می‌گیرند ۵ هزار تومان و شلوار شده یک میلیون تومان و کتانی شده یک میلیون و هفتصد و موبایل شده ۴ میلیون تومان و موبایل آخرین مدل شده ۲۰ میلیون تومان و لپ‌تاپ شده ۷ میلیون تومان و بلیط هواپیما تا مشهد شده ششصد هزار تومان و خانه شده متری ۱۵ میلیون تومان (یک متر در یک متر مربع نه بیشتر) و ماشین شاسی فلان شده یک میلیارد تومان و پراید (اگر داخل ماشین حسابش کنیم) شده ۴۰ میلیون تومان و چی و چی، میانیگن حقوق هم که هنوز هست یک میلیون و پانصد هزار تومان، اما ما هنوز نسل‌مان منقرض نشده و خم به ابرو نیاورده‌ایم و هنوز پول داریم بدهیم تئاتر صد هزار تومانی و کنسرت صد و بیست هزار تومانی و کباب ۴۰ هزار تومانی. کجای دنیا چنین چیزی امکان دارد؟
دلیل ریاضی دولتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که وقتی از کشور خارج می‌شویم ۳۰۰ هزار تومان می‌دهیم به دولت. بعد دولت ۱۰۰۰ دلار (دلاری ۳ هزار تومان زیر قیمت بازار) می‌دهد به شما به عنوان ارز مسافرتی که می‌شود ۳۰۰ هزار تومان سود. واقعا چرا؟
دلیل اعتراضی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که مهم‌ترین اعتراض‌ها و انتقادهای‌مان را از حاکمیت با فرستادن عدد ۲ به برنامه ورزشی ۹۰ اعلام می‌کنیم. مثلا ۱۰ میلیون نفر عدد ۲ را می‌فرستند به عادل فردوسی‌پور که اعتراض شدیدشان را به وضعیت موجود اعلام کنند. مخابرات که دست بر قضا برای دولت است بابت هر اس‌ام‌اس ۸۰ تومان با مردم حساب می‌کند که می‌شود ۸۰۰ میلیون تومان! برنامه ۹۰ هم چون ۱۰ میلیون بازدیدکننده دارد قیمت آگهی‌ش می‌شود ثانیه‌ای ۴۰ – ۳۰ میلیون تومان! نتیجه؟ 👇👇👇
ادامه در کامنت شونزدهم
👇👇👇
#چراایران_رادوستدارم ؟
❤️❤️❤️
روزنامه شرق
#پوریا_عالمی
Read more
. آن روح را که عشق حقیقی شعار نیست نابوده به که بودن او غیر عار نیست در عشق باش که مست عشقست هر چه هست بی ...
Media Removed
. آن روح را که عشق حقیقی شعار نیست نابوده به که بودن او غیر عار نیست در عشق باش که مست عشقست هر چه هست بی کار و بار عشق بر دوست بار نیست گویند عشق چیست بگو ترک اختیار هر کو ز اختیار نرست اختیار نیست عاشق شهنشهیست دو عالم بر او نثار هیچ التفات شاه به سوی نثار نیست عشقست و عاشقست که باقیست تا ابد دل ... .
آن روح را که عشق حقیقی شعار نیست
نابوده به که بودن او غیر عار نیست

در عشق باش که مست عشقست هر چه هست
بی کار و بار عشق بر دوست بار نیست

گویند عشق چیست بگو ترک اختیار
هر کو ز اختیار نرست اختیار نیست

عاشق شهنشهیست دو عالم بر او نثار
هیچ التفات شاه به سوی نثار نیست

عشقست و عاشقست که باقیست تا ابد
دل بر جز این منه که به جز مستعار نیست

تا کی کنار گیری معشوق مرده را
جان را کنار گیر که او را کنار نیست

آن کز بهار زاد بمیرد گه خزان
گلزار عشق را مدد از نوبهار نیست

آن گل که از بهار بود خار یار اوست
وان می که از عصیر بود بی‌خمار نیست

نظاره گو مباش در این راه و منتظر
والله که هیچ مرگ بتر ز انتظار نیست

بر نقد قلب زن تو اگر قلب نیستی
این نکته گوش کن اگرت گوشوار نیست

بر اسب تن ملرز سبکتر پیاده شو
پرش دهد خدای که بر تن سوار نیست

اندیشه را رها کن و دل ساده شو تمام
چون روی آینه که به نقش و نگار نیست

چون ساده شد ز نقش همه نقش‌ها در اوست
آن ساده رو ز روی کسی شرمسار نیست

از عیب ساده خواهی خود را در او نگر
کو را ز راست گویی شرم و حذار نیست

چون روی آهنین ز صفا این هنر بیافت
تا روی دل چه یابد کو را غبار نیست

گویم چه یابد او نه نگویم خمش به است
تا دلستان نگوید کو رازدار نیست

#مولوی

#فردوسی #خیام #نظامی #مولوی #سعدی #حافظ #عراقی #بیدل_دهلوی #صائب_تبریزی #خواجو_کرمانی #وحشی_بافقی #سنایی #جامی #رودکی #منوچهری #خاقانی #نیما #فروغ #اخوان_ثالث #شاملو
Read more
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 باید صدای بلند نواهای ضعیف در جامعه باشیم شناخت دقیقی از زندگی بازنشستگان دارم شریعتمداری ...
Media Removed
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 باید صدای بلند نواهای ضعیف در جامعه باشیم شناخت دقیقی از زندگی بازنشستگان دارم شریعتمداری در نشست گفت و شنود با کانون بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور : بازنشستگان از یک طبقه مهم و قشری فرهیخته،دانشمند و ارزشمند و از فرهنگیان هستند که همواره در طول تاریخ زمینه ساز ... ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
باید صدای بلند نواهای ضعیف در جامعه باشیم

شناخت دقیقی از زندگی بازنشستگان دارم

شریعتمداری در نشست گفت و شنود با کانون بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور :

بازنشستگان از یک طبقه مهم و قشری فرهیخته،دانشمند و ارزشمند و از فرهنگیان هستند که همواره در طول تاریخ زمینه ساز اتفاق های خوب در کشور بوده اند و حضورشان در پایگاه و جایگاه تعلیم و تعلم در کشور مغتنم است.
اگر در سال هایی نرخ تورم بالاتر از افزایش حقوق بود اما اکنون افتخار داریم بگوییم در دولت تدبیر و امید حقوق را متناسب با نرخ تورم افزایش دادیم تا فاصله ناچیزی را جبران کنیم و هنوز می‌دانیم وضعیت مطلوب نیست.
فعالیت شرکت های زیان ده یعنی از جیب بازنشسته ها هزینه ناکارآمدی شرکت های تحمیل شده را بپردازیم. شرکت های دارای بازدهی پایین را ظرف زمان بندی معینی از صندوق خارج خواهیم کرد.
شفافیت در بخش های اقتصادی، انضباط مالی، پیشگیری از فساد در دستورکار ماست و عهد اخوتی با هیچ کس نبستیم و اگر کسی تخلف کند دستش را کوتاه می کنیم. اموال بازنشسته ها را امانتداری می‌کنیم.
در سالی که گذشت خدماتی نسبی ارائه کردیم اما باز هم شرمنده ایم. 832هزار و 336 نفر از یک میلیون و 400 هزار بازنشسته ما از خانواده آموزش و پرورش هستند و بیش از 60 درصد بازنشستگان را شامل می‌شوند.
تا کنون بیش از یک میلیون بازنشسته از صندوق وام گرفته اند که البته رقم بسیار پایینی است. 828 هزار نفر از بازنشستگان نیز از تورهای سیاحتی و زیارتی بهره مند شده اند و رئیس صندوق بازنشستگی قول داد تعداد سفرها را به 200 هزار مورد برساند و 50 هزار مورد دیگر هم به آنها در سال جاری اضافه کند.
قرار شد 30 درصد سهم صندوق در حق بیمه های تکمیلی افزایش یابد و شرایط مطلوب تری را دنبال کنیم .
شریعتمداری با بیان اینکه مقرر شده طی شش ماهه دوم 98،وام پنج میلیونی به 200 هزار نفر اعطا شود به ایجاد تعاونی های چندمنظوره نیز اشاره کرد و گفت: نتایج عملیاتی این نشست تا دو هفته دیگر به بازنشستگان اعلام می شود.
هزینه کردن اموال شما بازنشستگان در صندوق، بیت‌المال نیست،ما وکیل شما در اداره این منابع هستیم،اگر از این اموال حتی چای اضافه می‌ خوریم،نباید خوابمان ببرد چه برسد به دادن حقوق‌های میلیاردی و پاداش‌های غیرقابل قبول؛پنهان‌کاری هم نداریم، اگر پاداش آخر سال به مدیری لایق داده می‌شود ایرادی ندارد،اما اگر مدیر لایق نیست،جلویش را می‌گیریم.
لينك مطلب:
‏mohammadshariatmadari.ir/node/92014945
--
‏@m.shariatmadari
پايگاه اطلاع رساني #محمد_شریعتمداری
Read more
 #سبکهای_یوگا #وینی_یوگا قسمت اول یوگا درکل جهان جاری است ، زیرا همه چیز در این دنیا به هم وصل و مرتبط ...
Media Removed
#سبکهای_یوگا #وینی_یوگا قسمت اول یوگا درکل جهان جاری است ، زیرا همه چیز در این دنیا به هم وصل و مرتبط است . هدف یوگا صلح است نه قدرت ؛ صلح با قدرت به دست نمی آید بلکه قدرت با صلح محقق میگردد . ( دسیکاچار ، قلب یوگا) وینی یوگا یک سیستم کامل یوگا بر اساس یوگا سوترا پاتانجلی است که هر هشت اصل یوگا را در بر می ... #سبکهای_یوگا
#وینی_یوگا
قسمت اول یوگا درکل جهان جاری است ، زیرا همه چیز در این دنیا به هم وصل و مرتبط است . هدف یوگا صلح است نه قدرت ؛ صلح با قدرت به دست نمی آید بلکه قدرت با صلح محقق میگردد . ( دسیکاچار ، قلب یوگا)
وینی یوگا یک سیستم کامل یوگا بر اساس یوگا سوترا پاتانجلی است که هر هشت اصل یوگا را در بر می گیرد و به تمام این اصول به یک اندازه توجه شده است ، مانند هشت پای اختپوس که هیچ بخشی مهم تر از دیگری نیست . در گذشته یوگا به صورت انفرادی تمرین می شده نه گروهی و هر شخص برنامه ای مطابق با نیازهای خودش دریافت می کرده است . وینی یوگا نیز به این شیوه کار می کند ؛ شخصی و بروز که قدرت درمانی عمیقی دارد . این سبک برای کسانی که طیف وسیعی از تمرینات شامل مدیتیشن را خواستار اند نیز مفید است .
ت.ک.و. دسیکاچار
ت.ک.و. دسیکاچار ، پسر استاد ت .کریشنام آچاریا است ، که از سال 1960 به مدت سی سال همه روزه از تعلیمات مستقیم پدرش بهره برده است . او یک مهندس موفق بود که در غرب و شرق با قدرت یکسانی ظاهر شد و عمق وشکوه هند را به کمک سیستم آموزش غرب نمایان کرد . هنگامی که معلمی به نام واندا اسکاردیل از او سوال کرد که چه چیزی بیش از همه او را درکارش یاری داد ؛ پاسخ داد: مطالعات مهندسیم. دسیکاچار شگفت زده از اثرات درمانی تعلیمات پدرش ، علی رقم نگرانی های خانواده ، حرفه ی مهندسی را رها کرد تا یک معلم یوگا شود. او آموزش در اروپا را در دهه 1960 آغاز کرد و کارش را در سرتاسر دنیا ادامه داد .

ترجمه : زینب مسعودیان
ویراست:محمد مسعودیان
منبع : کتاب
Yoga The Complete Manual

نویسنده: Aaron Asadi
✳️✳️✳️✳️✳️✳️✳️✳️
@pranayoga
Read more
 #castration #عقیم_سازی_گربه مزایای عقیم کردن گربه ها: عقیم کردن گربه ها مزایای زیادی هم برای ...
Media Removed
#castration #عقیم_سازی_گربه مزایای عقیم کردن گربه ها: عقیم کردن گربه ها مزایای زیادی هم برای صاحب حیوان و هم خود حیوان خواهد داشت ، از جمله: 1 - اگرچه ممکن است پذیرفتن این نکته برای بعضی از حامیان حیوانات سخت باشد ولی در حال حاضر برای جمعیت فعلی گربه ها به اندازه کافی زیستگاه امن و محل زندگی ... #castration
#عقیم_سازی_گربه
مزایای عقیم کردن گربه ها:

عقیم کردن گربه ها مزایای زیادی هم برای صاحب حیوان و هم خود حیوان خواهد داشت ، از جمله:

1 - اگرچه ممکن است پذیرفتن این نکته برای بعضی از حامیان حیوانات سخت باشد ولی در حال حاضر برای جمعیت فعلی گربه ها به اندازه کافی زیستگاه امن و محل زندگی مناسب در سطح شهر وجود ندارد و می توان با عقیم کردن گربه های خیابانی از رشد بی رویه جمعیت آنها جلوگیری کرد ، ضمنا با این کار می توان به حیوان کمک کرد تا زندگی طولانی تر و سالمتری داشته باشد.بر اساس اعلام انجمن حمایت از حیوانات آمریکا سالیانه 3.4 میلیون گربه بی سرپرست به پناهگاهها منتقل می شوند.

2 – پیشگیری از بیماری ها : عقیم کردن گربه ماده قبل از اولین دوره فحلی به مقدار قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان های گردن رحم و تخمدان را کاهش می دهد ، از آنجا که بیرون آوردن تخمدان ها باعث کاهش سطح هورمون هایی است که رشد تومورهای سرطانی را افزایش می دهند و بدین ترتیب عقیم سازی گربه ماده شانس ابتلا به سرطاه پستان را در گربه ها بشدت کاهش می دهد. همچنین در نظر داشته باشید در فصل جفت گیری گربه ها ، قابلیت انتشار بیماری های غیر قابل درمان واگیر بین گربه ها بیشتر می شود.

3 - اکثر نزاع های خیابانی بین گربه های نرعقیم نشده که احتیاج به قلمرو دارند صورت می گیرد. گربه های نر عقیم نشده بواسطه ترشح هورمون های جنسی بدنبال ایجاد قلمرو و دفاع از آن در برابر رقبای خود هستند ، بویژه اگر در نزدیکی این قلمرو گربه ماده عقیم نشده ای وجود داشته باشد. بدین ترتیب با عقیم کردن گربه ها از نزاع های بین گربه ها هم جلوگیری خواهید کرد.

4 – کاهش فریادهای فحلی گربه : گربه های ماده در زمان فحلی بواسطه وجود ترشحات هورمونی و غریزه جنسی با ایجاد فریادهای خاصی به دنبال گربه های نر جهت جفت گیری می گردند و در چنین شرایطی گربه های نر و ماده به دنبال فرار از خانه هستند و با باز شدن درب خروج و یا پیدا کردن روزنه ای از منزل فرار می کنند و متاسفانه در این مواقع شاهد تصادفات با خودروهای عبوری و جراحت های ناشی از آن هستیم. با عقیم کردن گربه ها احتمال فرار گربه ها از منزل و وقوع حوادث کاهش می یابد.

5 – پاکیزه ماندن خانه : گربه های نر عقیم نشده جهت تعیین قلمرو خود ادرار خود را به ستون ها و دیوار های منزل اسپری می کنند که با بوی بسیار تند و زننده ای همراه است و به این ترتیب قصد دارند به سایر گربه های نر اخطار دهند که در این قلمرو گربه نری زندگی می کند که حاضر به مشارکت با هیچ گربه نر دیگری بر سر این منطقه نیست.
Read more
<span class="emoji emoji1f448"></span> غواصان نگران شدند و آمدند...(این متن زیبا را حتما shareکنید) بسیار جای دلسوزی دارد اما بیش از ...
Media Removed
غواصان نگران شدند و آمدند...(این متن زیبا را حتما shareکنید) بسیار جای دلسوزی دارد اما بیش از اینکه دل ما بر مظلومیت آنان بسوزد دل آنها نگران ماست.شهدا رفت و آمدشان هم ،بی حساب و کتاب نیست؛ هم رفتنشان پیام دارد و هم آمدنشان. شهدا هیچ گاه حزبی و جناحی نبودند اما تک تک وصیت نامه هایشان را که ورق ... 👈 غواصان نگران شدند و آمدند...(این متن زیبا را حتما shareکنید)

بسیار جای دلسوزی دارد اما بیش از اینکه دل ما بر مظلومیت آنان بسوزد دل آنها نگران ماست.شهدا رفت و آمدشان هم ،بی حساب و کتاب نیست؛ هم رفتنشان پیام دارد و هم آمدنشان.

شهدا هیچ گاه حزبی و جناحی نبودند اما تک تک وصیت نامه هایشان را که ورق بزنیم خواهیم دید که بر پیروی محض از دستورات ولی فقیه تاکید داشته اند و امروز آمده اند تا دوباره پشتیبان ولایت فقیه باشند. آمده اند تا سندی باشند بر سخنان ولی فقیه زمان.

آمده اند تا به ما بگویند: اگر امروز حضرت سید علی می فرماید اجازه بازرسی از مراکز نظامی و دانشمندان ایرانی را نمی دهم ؛ نگران تکرار سرنوشتی است که جاسوسی های آمریکا بر سر غواصان شهید آورد.

آمده اند تا به ما بگویند: آهای مردمی که وقتی شنیدید حدود سی سال پیش 175 غواص با دستان بسته توسط بعثی ها زنده در خاک شده اند دلتان آتش گرفت و بر مظلومیت آنها اشک ریختید، مراقب باشید بلایی که بعثی ها با اطلاعات جاسوسی آمریکا بر سر غواصان آوردند دوباره تکرار نشود!

آمده اند تا به ما بگویند: اگر دیروز آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اش عملیات کربلای 4 را لو داد و غواصان را دست بسته در چنگال بعثی ها انداخت ، امروز نگذارید بازرسی ها و نظارت های جاسوسان آمریکا، جان فرزندان برجسته این سرزمین را به خطر اندازد و آنان را در تیررس حملات تروریستی اسرائیل قرار دهد.

آمده اند تا به ما بگویند: گمان نکنید با بازرسی های مشروط و مدیریت شده می توانید جلوی جاسوسی دشمن را بگیرید. هوشیار باشید و بدانید دشمن، خیلی خوب بلد است مدیریت شده هم جاسوسی کند. به خون غلطیدن شهدای هسته ای گواه این مدعاست.

175 غواصی که مظلومانه با دستان بسته زنده در خاک شدند؛ امروز آمده اند تا جلوی بسته شدن دستان نخبگان هسته ای و دفاعی کشور را بگیرند. آنان مستقیم پای حرف های شهدای هسته ای نشسته اند و از خون دل خوردن هایشان خبر دارند.

آمده اند تا به ما بگویند:
آمریکا دیروز ما را تحریم کرد و امروز شما را.
دیروز از عملیات های ما جاسوسی می کرد و امروز از پیشرفت های هسته ای و دفاعی شما جاسوسی می کند.

دیروز صدام را تجهیز کرد و به جان ما انداخت و امروز داعش و تفاله های بعثی را پرورش داده و برای امنیت شما خط و نشان می کشد و جاسوسانش را در قالب بازرسان آژانس به ایران می فرستد.  175 غواص با دستان بسته ، زنده زیر خاک رفتند اما زیر بار حرف زور نرفتند.

پی نوشت:تیم مذاکره کننده ایران می گوید بازرسی از مراکز نظامی مدیریت شده است.
اما بازرسی مدیریت شده از مراکز نظامی یعنی چه؟
Read more
اى ثروتمندان، اي مشاهير، اي مقام داران، اي سردمداران، هنگامي كه موهبت خداوند برايتان نازل ...
Media Removed
اى ثروتمندان، اي مشاهير، اي مقام داران، اي سردمداران، هنگامي كه موهبت خداوند برايتان نازل شده است، بنگريد كه با اين نعمت ها كه داده شده ايد، با خود و با خلق خداوند چه ميكنيد ... دنيا دو روز است، سرمست ثروت و جاه و مقام و نامتان نشويد با جان و مال و ناموس و اعتقادات مردمان بازي نكنيد ... و ... اى ثروتمندان،
اي مشاهير،
اي مقام داران،
اي سردمداران،
هنگامي كه موهبت خداوند
برايتان نازل شده است،
بنگريد كه با اين نعمت ها
كه داده شده ايد،
با خود و با خلق خداوند چه ميكنيد
...
دنيا دو روز است،
سرمست ثروت و جاه و مقام و نامتان نشويد
با جان و مال و ناموس و اعتقادات مردمان بازي نكنيد
...
و اي بيچارگان،
وقتي صاحب نعمت شديد،
به جاي ايمان به خدا و شكرگزاري،
شروع به فساد در زمين نكنيد
...
همانا قارون یکی از (ثروتمندان) قوم موسی بود که بر آنها طریق ظلم و طغیان پیش گرفت و ما آن قدر گنج و مال به او دادیم که بر دوش بردن کلید آن گنجها صاحبان قوّت را خسته کردی، هنگامی که قومش به او گفتند: آن قدر مغرور و شادمان (به ثروت خود) مباش که خدا هرگز مردم پر غرور و سرمست را دوست نمی‌دارد
...
و به هر چیزی که خدا به تو عطا کرده بکوش تا (ثواب و سعادت) دار آخرت تحصیل کنی و لیکن بهره‌ات را هم از (لذّات و نعم حلال) دنیا فراموش مکن و (تا توانی به خلق) نیکی کن چنانکه خدا به تو نیکویی و احسان کرده و هرگز در روی زمین فتنه و فساد برمینگیز، که خدا مفسدان را ابدا دوست نمی‌دارد.
...
قارون گفت: این مال و ثروت فراوان به علم و تدبیر خودم به من داده شد! آیا ندانست که خدا پیش از او چه بسیار امم و طوایفی را که از او قوت و ثروت و جمعیتشان بیشتر بود هلاک کرد؟ و هیچ از گناه بدکاران سؤال نخواهد شد (بلکه یکسر به دوزخ روند).
...
آن‌گاه قارون (روزی) با زیور و تجمل بسیار بر قومش در آمد، مردم دنیا طلب (که او را دیدند) گفتند: ای کاش همان قدر که به قارون از مال دنیا دادند به ما هم عطا می‌شد که او بهره بزرگ و حظّ وافری را داراست
...
و اما صاحبان مقام علم و معرفت (به آن دنیا پرستان) گفتند: وای بر شما (و همت پست شما) ثواب خدا برای آن کس که به خدا ایمان آورده و نیکوکار گردیده بسی بهتر (و بالاتر از این دارایی دو روزه قارون) است، ولی هیچ کس جز آنان که صبر پیشه کنند بدان ثواب و مقام نخواهد رسید.
...
پس (از اندک زمانی) ما هم او را با خانه (و گنج و دارایی) اش به زمین فرو بردیم و هیچ حزب و جمعیتی نداشت که او را در برابر خدا یاری کنند و خود هم نتوانست خویش را یاری دهد.
...
صبحگاه هم آنان که روز گذشته (ثروت و) مقام او را آرزو می‌کردند با خود می‌گفتند: ای وای (بر ما و آرزوهای ما) گویی خداست که هر که از بندگان خود را خواهد روزی فراوان دهد و (هر که را خواهد) تنگ روزی کند، اگر نه این بود که خدا بر ما منّت گذاشت (و غرور و ثروت قارون نداد) ما را هم (مثل او) در زمین فرو بردی! ای وای که گویا کافران را هرگز فلاح و رستگاری نیست!
Read more
. فال متولدین فروردین : به حرفتان عمل کنید . در ملاقاتی که پیش خواهد آمد مخاطبتان را به هیچ وجه دست ...
Media Removed
. فال متولدین فروردین : به حرفتان عمل کنید . در ملاقاتی که پیش خواهد آمد مخاطبتان را به هیچ وجه دست کم نگیرید وگرنه خودتان را سبک می کنید. با آگاهی کامل به جلسه بروید. در مقابل دیگران خبری به گوش شما می رسد،مراقب واکنش تان نسبت به این خبر باشید. اگر حرفی می زنید بهتر است به آن عمل کنید وگرنه اعتماد اطرافیان ... .
فال متولدین فروردین : به حرفتان عمل کنید
.
در ملاقاتی که پیش خواهد آمد مخاطبتان را به هیچ وجه دست کم نگیرید وگرنه خودتان را سبک می کنید. با آگاهی کامل به جلسه بروید. در مقابل دیگران خبری به گوش شما می رسد،مراقب واکنش تان نسبت به این خبر باشید. اگر حرفی می زنید بهتر است به آن عمل کنید وگرنه اعتماد اطرافیان را برای همیشه از دست می دهید.
.
فال متولدین اردیبهشت: به خودتان استراحت بدهید
.
با وجود آنکه ممکن است شیوه قدیمی تان هنوز هم راهگشا باشد اما می توانبد با اندکی تغییر به بهبود هرچه بیشتر روند زندگیتان کمک بکنید. وقت آن رسیده به خودتان کمی استراحت بدهید. با ذهن و جسم خسته به جایی نمی رسید. در حال حاضر تصور هرگونه دگرگونی از نظرتان ترسناک است. به سرنوشت اعتماد کنید.
.
فال متولدین خرداد : به تصمیمتان اطمینان کنید
.
در مورد یک مسئله مالی بهتر است به انتخابتان اطمینان کنید که مرتکب خطا نشده اید. یک خبر را از زبان دو نفر و به دو شکل متفاوت خواهید شنید.تا به صحت اتفاق مطمئن نشده اید، هیچ عکس العملی نشان ندهید. بهتر است فعلاً خوددار باشید.مهمانی عزیز و ناخوانده از راه دور خواهید داشت. او با خودش شادی را به خانه تان می آورد.
.
فال متولدین تیر : برای کار مالی و قرارداد محتاط باشید
.
فردی وارد زندگیتان خواهد شد آن هم وقتی که هیچ انتظار ندارید، او محاسبان شما را به سادگی برهم خواهد زد.این اتفاق در نهایت به نفع شماست و باعث خوشحالی تان می شود.برای یک کار مالی یا امضای قراردادی مهم محتاط باشید و جوانب امر را با دقت سبک و سنگین بکنید،نکته ای در متن باید تغییر کند.
.
فال متولدین مرداد : دلتان بیهوده شور می زند
.
آنچه که دلتان برایش شور می زند،فقط و فقط در مغز شما اتفاق می افتد.این همه بیهوده برای خودتان فکر نسازید.وقت ان رسییده برای اقلاً یک هفته همه چیز را رها کنید. خواهید دید آب از آب تکان نمی خورد.آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.وقتی شما صمیمانه و با صداقت حرف می زنید او هم صمیمانه به سخنان تان گوش می کند.
.
فال متولدین شهریور : با غضه خوردن چیزی درست نمی شود

بیهوده خودتان را به آب و آتش می زنید، اتفاق ناراحت کننده ای افتاده و تمام شده ، با غضه خوردن و مرور کردن این اتفاق چیزی به سر جای اولش بر نمی گردد.بهتر است بگذارید و بگذرید وگرنه فرادیتان را هم از دست می دهید. با شما تماسی گرفته خواهد شد، بی تفاوت از کنارش نگذرید و جواب را به تاخیر نیاندازید.
.
ادامه در پست بعدی👈👈👈
دوستانتون رو تگ کنید🙏
Read more
‍ مقاله ای تکان دهنده از ولفگانگ پاولی برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش ...
Media Removed
‍ مقاله ای تکان دهنده از ولفگانگ پاولی برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش به نام اصل انحصاری پاولی که مورد تشویق آلبرت انیشتین هم قرار گرفت , معروف است. پاولی می گوید: هر چیزی در جهان , ارتعاش مخصوص به خودش را دارد. همه الکترون ها دارای سه ویژگی هستند ؛ به نام های: سطح انرژی چرخش مدار که ... ‍ مقاله ای تکان دهنده از ولفگانگ پاولی
برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش به نام اصل انحصاری پاولی که مورد تشویق آلبرت انیشتین هم قرار گرفت , معروف است.
پاولی می گوید: هر چیزی در جهان , ارتعاش مخصوص به خودش را دارد. همه الکترون ها دارای سه ویژگی هستند ؛ به نام های:
سطح انرژی
چرخش
مدار
که فیزیک دان ها بر اساس این سه ویژگی , عدد کوانتوامی هر الکترون را محاسبه می کنند و به دست می آورند.
پاولی می گوید: هیچ دو الکترونی در جهان هستی دارای عدد کوانتوامی یکسانی نیست
پاولی مثالی می زند و می گوید
سیبی را بر می داریم و از میان میلیارد ها الکترونی که درون آن است، فقط یکی را انتخاب می کنیم
فرض کنید نام آن الکترون را بگذار "اریک"....
عدد کوانتوامی اریک عددی بسیار بسیار طولانی است، اما برای این که کارمان را اینجا ساده کنیم، فرض کنید آن عدد بزرگ 23 باشد.
پاولی ثابت کرد در هیچ کجای جهان هستی , حتی در ستاره ای در کهکشان , نه تنها هیچ سیب دیگری , بلکه هیچ شیئی دیگر پیدا نمی کنید که الکترونش عدد کوانتوامی آن 23 باشد.
حال اگر دستمالی برداریم و سیب را برق بیندازم , از اصطکاک ایجاد شده , انرژی حاصل می شود و این انرژی عدد کوانتوامی اریک را ارتقا داده و به مثلا 26 می رساند.و درست در همان لحظه تنها الکترونی که در جهان هستی با عدد کوانتوامی 26 بوده , دستخوش تغییر می شود.
✅جهان ما برای حفظ توازن خود , لحظه به لحظه آرایش خود را تغییر می دهد.پاولی با اثبات این موضوع جایزه نوبل فیزیک گرفت و گفت:
اگر هر الکترونی دارای ارتعاش منحصر به فرد خود باشد, پس هر شیئی در جهان واجد ارتعاش مخصوص به خود است.
و اما نتیجه گیری :
وقتی یک سیب با یک اصطکاک کوچک , تغییر پیدا می کند , بنابراین وقتی که من فرزندم را در آغوش می گیرم و می بوسم , و یا وقتی که همسرم را می بخشم...
و یا وقتی که به همسایه ام ناسزا می گویم و یا وقتی که دست خودم را خارش می دهم...در واقع دارم دستور زنجیره ای از تغییرات را به جهان هستی می دهم.
هر اندیشه ای که از ذهن ما می گذرد , الکترون هایی را در گستره جهان هستی به ارتعاش در می آورد و دستخوش تغییر می کند.اندیشه فقط بر ماده تاثیر نمی گذارد، بلکه اندیشه خود ماده است.غم و غصه مرا غمگین می کند و این بزرگ ترین اشتباهی است که در من اتفاق می افتد.غم و اندوه باید مرا هشیارتر کند؛ چون وقتی زخمی می شویم، آگاه تر می شویم.✅اندوه نباید بیچارگی را بیشتر کند.بنابراین رنج را تحمل نکنید، بلکه آن را دریابید...چون رنج کشیدن فرصتی است برای هوشیارتر شدن اگر به جای محبتی
ادامه در كامنت.
Read more
هیچ وقت امتحانش کرده اید که برای مادرتان کتاب بخوانید. بگذارید سرش را بگذارد روی پاهای شما و احساس ...
Media Removed
هیچ وقت امتحانش کرده اید که برای مادرتان کتاب بخوانید. بگذارید سرش را بگذارد روی پاهای شما و احساس آرامش کند. برایش ترجیحا یک رمان کلاسیک عاشقانه بخوانید، ربه کا، غرور و تعصب، دزیره، اوژنی گرانده، جین ایر و... ببریدش به گذشته های دور، به زمانی که دختری خوش اندام و زیبا رو بود با گیسوان بلند مشکی، ... هیچ وقت امتحانش کرده اید که برای مادرتان کتاب بخوانید. بگذارید سرش را بگذارد روی پاهای شما و احساس آرامش کند. برایش ترجیحا یک رمان کلاسیک عاشقانه بخوانید، ربه کا، غرور و تعصب، دزیره، اوژنی گرانده، جین ایر و... ببریدش به گذشته های دور، به زمانی که دختری خوش اندام و زیبا رو بود با گیسوان بلند مشکی، به آن هنگامی که عاشق شد، دل باخت یا دل برد. سرنوشت آن عشق دیگر مهم نیست. مهم این است که مادران را فراموش نکنیم بگذاریم هنگامی که سرشان را گذاشته اند روی پایمان از عشق های دوره جوانی شان بگویند، بگذاریم کتاب زندگی شان را ورق بزنند و ما را به تجربیات خود مهمان کنند، گاهی همین روایت های به ظاهر ساده ، تجربه ای گرانقدر برای ماست. اینکه عشق را ساده نگیریم، آسان از کف ندهیم و به حراج نگذاریم. #مصطفی_قاجار
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
سلام دوستان گل و گلابم🌹خوبین خوشین
چه می کنید با پاییز برگ ریز زیبا🍁😍
ترشی و شوری های خوشمزتون درست کردین فریزری هاتون فریز کردین😎و..............خدا قوت دست گلتون درد نکنه کدبانوهای با سلیقه،مامانای گل❤دخترای هنرمند❤

پ.ن:وقتی دبستان میرفتم خوشمزه ترین چاشتی که دوست داشتم ساندویچ نون و پنیر و خیارشوری بود که مامان گلم درست کرده بود و من عاشق عطر و بوش بودم البته تا قسمت نون و پنیر با مامان جانم بود خیارشور خودم اضافه میکردم😊😁وای از طعم مربای به که من با ماست مخلوط میکردم میخوردم😎امان از طعم شیر و نونی که تو به لیوان بزرگ مخلوط میکردم میخوردم🙈خوب مگه چیه بچگی و عالم خودش.

پ.ن.ن:خوب حالا شما اعتراف کنید تو بچگی چه چیزایی دوست داشتبن و ترکیب میکردین میخوردین؟؟😆
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁 #چلو_دیزی_کاشانی #خوشمزه #لذیذ #آشپزی_ایرانی #ترشی #سالاد_ترشی #
.
.

#چلو_دیزی_کاشانی
دو تا پیاز متوسط خورد میکنیم و سرخ میکنیم بعد دویست گرم گوشت خورد شده بهش اضافه میکنیم و با هم تفت میدیم و زردچوبه و فلفل اضافه میکنیم و بعد آب و میزاریم بپزه لوبیا چشم بلبلی هم جداگانه میپزیم وقتی گوشت پخت بهش نمک و دو پیمونه برنجی که از قبل خیس کردیم اضافه میکنیم و بعد لوبیا که پخته شده و میزاریم تا آب غذا تموم بشه و دمش میکنیم
نکته:یک،آب لوبیا پخته شده تو غذا نمیریزیم
دو:آب گوشت پخته شده به حدی باشه که برنج شفته نشه
سه،میزان لوبیا به اندازه دلخواه
#ebadiant
Read more
نمیبینم زیبایی های دنیا را آنگاه که تویی زیبایی های دنیایم! نمیشنوم صدایی را آنگاه که صدای مهربانت ...
Media Removed
نمیبینم زیبایی های دنیا را آنگاه که تویی زیبایی های دنیایم! نمیشنوم صدایی را آنگاه که صدای مهربانت در گوشم زمزمه میشود و مرا آرام میکند! آن عشقی که میگویند تو نیستی ، تو معنایی بالاتر از عشق داری و برای من تنها یک عشقی! ... از نگاه تو رسیدم به آسمانها ، آن برق چشمانت ستاره ای بود که هر شب به آن خیره ... نمیبینم زیبایی های دنیا را آنگاه که تویی زیبایی های دنیایم!
نمیشنوم صدایی را آنگاه که صدای مهربانت در گوشم زمزمه میشود و مرا آرام میکند!
آن عشقی که میگویند تو نیستی ، تو معنایی بالاتر از عشق داری و برای من تنها یک عشقی!
... از نگاه تو رسیدم به آسمانها ، آن برق چشمانت ستاره ای بود که هر شب به آن خیره میشدم!
باارزش تر از تو ، تو هستی که عشقت در قلبم غوغا به پا کرده !
قدم به قدم با تو ، لحظه به لحظه در فکر تو ، عطر داشتنت ، ماندن خاطره هایی که مرور کردن به آن در آینده ای نزدیک دلها را شاد میکند!
و رسیده ام به تویی که آمدنت رویایی بوده در گذشته هایم ، و رسیده ام به تویی که در کنار تو بودن عاشقانه ترین لحظه ی زندگی ام است
پایانی ندارد زندگی ام با تو ، آغاز دوباره ایست فردا در کنار تو ، فردایی که در آن دیروز را فراموش نمیکنم ، آنگاه که با توام هیچ روزی را فراموش نمیکنم ، که همه آنها یکی از زیباترین روزهاست و شیرین ترین خاطره ها ، و گرم ترین لحظه ها !
سر میگذارم بر روی شانه های تو ، آرامش میگیرم از صدای تپشهای قلب تو ، دلم پرواز میکند در آسمان قلبت ، میشنوم صدای تپشهای قلبت ، اوج میگیرم تا محو شوم در آغوشت !
تا خودم را از خودت بدانم ، تا همیشه برایت بمانم ،چه لذتی دارد تا صبح در آغوش تو بخوابم!
تا ببینم زیباترین رویاها ، فردا که بیدار میشوم حقیقت میشود همه ی رویاها !
و اینجاست که عاشق خیالات با تو بودن میشوم ، و به عشق این خیالات دیوانه میشوم !
حالا من مجنونم و تو لیلای من ، همیشه میمانیم برای هم ، و میسازیم یک قصه ی عاشقانه دیگر با هم !
بر میگردیم به دیروزی که گذشت ، خاطره ی شیرین فردا بدجور به دل نشست !
و میدانیم زندگی مان عاشقانه خواهد گذشت ، هم دیروز و امروز و هم فرداهایی که خواهد رسید!
Read more
. فرزندِ هنوز به دنیا نیامده‌ام سلام. امروز در روزنامه خبر جالبی خواندم. ماجرا از این قرار بود که ...
Media Removed
. فرزندِ هنوز به دنیا نیامده‌ام سلام. امروز در روزنامه خبر جالبی خواندم. ماجرا از این قرار بود که دزدی با تعداد زیادی کبوتر دستگیر می‌شود. ماموران کلانتری برای پیگیری پرونده نیاز به شاکی داشتند اما کسی از صاحب کبوتران اطلاعی نداشت؛ لذا تصمیم می‌گیرند به پای یکی از کبوترهای جَلد، کاغذی ببندند ... .
فرزندِ هنوز به دنیا نیامده‌ام سلام. امروز در روزنامه خبر جالبی خواندم. ماجرا از این قرار بود که دزدی با تعداد زیادی کبوتر دستگیر می‌شود. ماموران کلانتری برای پیگیری پرونده نیاز به شاکی داشتند اما کسی از صاحب کبوتران اطلاعی نداشت؛ لذا تصمیم می‌گیرند به پای یکی از کبوترهای جَلد، کاغذی ببندند با این نوشته که «به فلان کلانتری مراجعه کنید» و سپس رهایش کنند تا صاحبش را پیدا کند. این خبر بدجوری ذهنم را به خود مشغول کرد. واقعا چه چیزهایی از من دزدیده شده و یا گم کرده‌ام؟ نهایتا به یک کلمه رسیدم: «خوشبختی». غرق در رویاپردازی شده بودم و به ابعاد مختلف خوشبختی فکر می‌کردم: مثلا من و برادر بیلزریان کنار هم، کشتی تفریحی و سایر امکانات رنگارنگ رفاهی، پول، آرامش، امنیت، شغل پردرآمد، تیروئید پرکار (شرمنده‌ام، خوشبختی خیلی ابعاد گسترده‌ای در ذهنم ندارد) و غیره. در همین افکار بودم که پرنده بزرگی پشت پنجره اتاقم نشست. مقداری نان خشک پشت پنجره قرار دادم تا بخورد اما بدون واکنش خاصی فقط نگاهم کرد. پرسیدم: جان؟ گفت: «نون خشک جلوی من میذاری؟ من اندازه هیکلت ...». کلامش را قطع کردم و گفتم: «چته؟ توقع نداری شیشلیک جلوت بذارم که!» گفت: «شیشلیک؟ من اندازه هیکلت... «دوباره صحبتش را قطع کردم و گفتم: «تو دیگه چه پرنده‌ای هستی؟ چرا بی‌اعصابی انقدر؟» گفت: «هما». گفتم: واقعا؟ گفت: «آره». در حالی‌که درِ اتاقم را آهسته می‌بستم به او اشاره کردم که بیاید داخل. با عصبانیت گفت: «همای سعادت ابله!» خودم را جمع و جور کردم و گفتم: «خب پس کلا اشتباه اومدی عزیزم، زنگ بالاییا رو بزن». گفت: «هیچ وقت حافظه درستی نداشتی. تو صاحب منی. من رو ازت دزدیدن. کلانتری دزد رو دستگیر کرده. حالا هم من رو فرستادن که تو رو به عنوان شاکی ببرم». گفتم: “یعنی تو مال منی؟” گفت: «آره». گفتم: «یعنی خوشبختی تو دستامه؟» گفت «آره دیگه». گفتم: «عااااشقتم هماجون، توام منو دوست داری؟»گفت: «آره عزیزم». گفتم: «چقدر؟» گفت: «اندازه هیکلت ...». منقارش را گرفتم و گفتم: «نمی‌خواد ابراز علاقه کنی؛ زودتر بریم!».
.
روبروی ريیس کلانتری نشسته بودم. با عصبانیت نگاهم می‌کرد. گفتم: «چیزی شده؟ هماجان کاری کرده؟ رو سیم برقی نشسته که زیرش ماشین پارک بوده؟» باز هم چیزی نگفت. فقط احساس می‌کردم هرلحظه عصبانی‌تر می‌شود‌. ادامه دادم: «رو سیم برقی نشسته که زیرش آدم بوده؟ آخه نه که یه کم جثه‌اش بزرگه،...» ريیس گفت: «بسه دیگه تمومش کن». گفتم: «قربان شما خودتون گفتید بیام اینجا واسه شکایت از کسی که همای سعادتم رو دزدیده». گفت
.
بقیه در کامنت اول 👇👇
Read more
( بادام تلخ ) بسته ی آجیل و که باز کردم بدون اینکه نگاهی بندازم و چشمم و از مانیتور سیستم بردارم اولین ...
Media Removed
( بادام تلخ ) بسته ی آجیل و که باز کردم بدون اینکه نگاهی بندازم و چشمم و از مانیتور سیستم بردارم اولین انتخابم پسته بود ... هنوز کامل نجویده بودم که دومین انتخابم بادام شد ... یک انتخاب اشتباه .... به قدری تلخ بود که طعم پسته ی اولی را هم تلخ کرد و هر آنچه بعد آن بادم خوردم مزه ی تلخیش هنوز با روانم بازی ... ( بادام تلخ )

بسته ی آجیل و که باز کردم بدون اینکه نگاهی بندازم و چشمم و از مانیتور سیستم بردارم اولین انتخابم پسته بود ... هنوز کامل نجویده بودم که دومین انتخابم بادام شد ... یک انتخاب اشتباه .... به قدری تلخ بود که طعم پسته ی اولی را هم تلخ کرد و هر آنچه بعد آن بادم خوردم مزه ی تلخیش هنوز با روانم بازی میکرد .. هیچ بادام شیرینی نتونست طعم تلخ آن بادامو بشوره و ببره ...انگار زود انتخابش کرده بودم ...باید زمان بگذره تا طعم تلخی آن از بین بره ...بعد از آن هر بادامی که بر میداشتم ابتدا تیکه ای از آن را تست میکردم ، امتحان میکردم که تلخ نباشد ... گویا مارگزیده ی زمان بودم ...بادمهای زیادی بود ولی اینبار در انتخاب بادام محتاط تر شده بودم ...
چقدر زندگی ما شبیه این بادم هاست ...هر رفیق هر انسان هر دوست یک بادام است ...بعضی ها تلخ ، بعضی ها شیرین ... کافیت اشتباه انتخاب کنی کافیست زود اعتماد کنی ...کافیست همه ی وجودشو بپذیری و بدون امتحان طعم صداقتش در خودت حل کنی .... تمام طعم خاطرات تو را تلخ خواهد کرد ... آنقدر تلخ که هیچ رفیقی قادر به از بین بردن آن تلخی نخواهد بود ... و این باعث میشود بعد از آن همیشه در انتخاب آدمها محتاط تر باشی ...یاد گرفتم به یک شبه و یکباره همه ی رفاقتمو خرج آدمها نکنم ...
بادام که برمیداریم ...ذره ای از آن را بچشیم، اگر صداقت شیرینی داشت ، آنوقت رفاقت خرجش کنید .

#امجد_حلبی_نژاد
Read more
... #پست_موقت ساعاتی پیش مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد.در بخش ...
Media Removed
... #پست_موقت ساعاتی پیش مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد.در بخش رمان رضا امیر خانی با کتاب "ر ه ش" از نشر افق برگزیده شد و در بخش داستان کوتاه نیز صمد طاهری با مجموعه "زخم شیر "از نشر نیماژ شایسته تقدیر شد.امسال یک بخش دیگر هم به جوایز اضافه شده بود با نام:آتیه داستان ... ...
#پست_موقت
ساعاتی پیش مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد.در بخش رمان رضا امیر خانی با کتاب "ر ه ش" از نشر افق برگزیده شد و در بخش داستان کوتاه نیز صمد طاهری با مجموعه "زخم شیر "از نشر نیماژ شایسته تقدیر شد.امسال یک بخش دیگر هم به جوایز اضافه شده بود با نام:آتیه داستان ایرانی؛بدین صورت که نزدیک به صد نفر در بنیاد ادبیات داستانی طی صد ساعت کار بیست نفر رابه عنوان نامزد این بخش معرفی کرده بودند و من و شما با مراجعه به یک لینک اینترنتی می توانستیم به آن ها رای بدهیم.سرانجام چهار نفر از میان بیست نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند .
در مورد جوایز، چه ادبی چه ... اصولا دو وضعیت پیش روی شما قرار دارد ؛ یک : شما اعتقادی به جایزه ادبی دارید . دو : شما اعتقادی به جایزه ادبی ندارید ؛ که در هر دو وضعیت تکلیف شما کاملا روشن است.جایزه جلال معمولا از آن دسته جوایزی است که هر ساله با چون و چراهای بسیاری برگزار می شود.مثلا در بخش رمان با انتخاب رضا امیر خانی مواجه ایم، انتخابی که پیش بینی آن چندان کار دشواری به نظر نمی رسید،البته آقای امیر خانی طبق عادت همیشگی خود از قبول بخش مادی این جایزه نیز صرف نظر کرد.(معادل صد میلیون تومان) که رمزگشایی از این کار وقت زیادی از شما نمی گیرد.در بخش داستان کوتاه انتظار می رفت اثر دیگری برگزیده شود ولی به هر حال به صمد طاهری نیز تبریک می گویم.در بخش آتیه داستان ایرانی که لازم می دانم ارجاع بدهم شما را به سایت این جایزه تا اسامی بیست نفر را بخوانید . اگر با خواندن اسم این دوستان لبخندی بر روی لبان تان نشست هیچ نباید تعجب کنید.نقل قول مستقیم می کنم از سایت : "روشن است برخی نام ها در این سیاهه نیامده اند ، آن نام های دیگر یا در آستانه نوشتن هستند یا این که به جایگاهی دست یافته اند که از آستانه تحول مورد نظر گذر کرده اند ." تحلیل و بررسی این نقل قول را به خودتان واگذار می کنم اما نکته مضحک آن جاست که کسی مثل آقای آرش صادق بیگی که در نهمین دوره همین جایزه در زمره برندگان قرار گرفته بود نیز اکنون در بخش آتیه داستان ایرانی قرار گرفته است و علامت سوال آن جایی قرار می گیرد که دو نفر از برگزیدگان این بخش به نام های محمد رضا شرفی خبوشان و سید میثم موسویان به ترتیب جزو داوران بخش رمان و نامزد بخش داستان کوتاه هستند.
در کل و با همه این پرسش ها برای برگزیدگان این دوره آرزوی موفقیت و کامیابی دارم .
مرسی .
#جایزه_ادبی
#جایزه_جلال
#یازدهمین_دوره_جایزه_ادبی_جلال
Read more
از صفحه‌ی @nazanin.ketabkhaneh . او بیست‌سال پیش در فرانسه و بلژیک جنگیده بود می‌کوشید به آنچه ...
Media Removed
از صفحه‌ی @nazanin.ketabkhaneh . او بیست‌سال پیش در فرانسه و بلژیک جنگیده بود می‌کوشید به آنچه می‌دانست فکر نکند. می‌دانست که جنگ یعنی خیانت، نفرت، خرابکاری‌های فرماندهان ِ نالایق، شکنجه، کشتار، بیماری و خستگی، و جز این نیست تا سرانجام به پایان برسد. تازه بعد هم هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند مگر ... از صفحه‌ی @nazanin.ketabkhaneh
.
او بیست‌سال پیش در فرانسه و بلژیک جنگیده بود می‌کوشید به آنچه می‌دانست فکر نکند. می‌دانست که جنگ یعنی خیانت، نفرت، خرابکاری‌های فرماندهان ِ نالایق، شکنجه، کشتار، بیماری و خستگی، و جز این نیست تا سرانجام به پایان برسد. تازه بعد هم هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند مگر نفرت‌ها و خستگی‌های تازه که جایگزین ِ همتایان کهنه‌اشان می‌شوند.
.
پ‌ن۱: باز هم ادبیات ِ جنگ، باز هم ابراز ِ حس ِ انزجار از این سه حرفی ِ کثیف، "ج ن گ".
عاشقانه ادبیات ِ جنگ را دوست دارم. دو حس ِ متضاد، همزمان من را درگیر می‌کند. عشق و نفرت، بیزار از جنگ ولی عاشق ِ خواندن از جنگ.
"ماه پنهان است" یکی از نمادهای مقاومت به شمار می‌آید که در بحبوحه‌ی جنگ ِ جهانی ِ دوم نوشته شده است.
شهری کوچک در زمان ِ جنگ به اشغال ِ نیروهای آلمانی(که در آن زمان فاشیسم قدرت ِ برتر را داشت) در می‌آید و ساکنان ِ آن روستا طعم ِ "اسارت" را می‌چشند و برای رهایی از چنگال ِ اشغال، دست به هر کاری می‌زنند.
همانطور که اشاره کردم این کتاب یکی از نمادهای مقاومت به شمار می‌آید، مقاومتی که ساکنان ِ شهر ِ اشغال‌شده در برابر ِ دشمن می‌کنند.
هیچ‌کسی اسارت و در بند بودن را دوست ندارد، آن هم در اسارت ِ دشمن، ساکنان ِ شهر ِ کوچک ِ "ماه پنهان است" نشان می‌دهند نمی‌توانند این بند را تحمل کنند و در فکر ِ آزادی دست به مقاومت می‌‌زنند...
.
پ‌ن۲: اسارت معناهای مختلفی دارد و نگاه ِ هرکس به آن از جایی مشخص سرچشمه می‌گیرد. این تفاوت ِ نگاه‌هاست که معنای این کلمه را وسعت می‌بخشد.
هیچ‌وقت هیچ‌وقت نگاه ِ "شهید محّمدجواد ِ تندگویان" را به واژه‌ی اسارت از یاد نمی‌برم. این بزرگوار فرمودند:
"من تو اسارت آزاد شدم، اگه آزاد بودم اسیر می‌شدم، اسیر همه‌چیز..."
...و چقدر خوب است اگر وسعت ِ نگاهمان به "اسارت" این اندازه زیاد باشد.
#نازنین_فروغی
.
ماه پنهان است، جان اشتاین بک، شهرزاد بیات موحد، ویرایش مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور، ۱۶۰ صفحه جیبی، ۱۰۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
@mahipub
www.nashremahi.com
Read more
‎۱۰ کاری که آدم‌های شاد هرگز انجام نمی‌دهند ‎اکثر ما از خودمان می پرسیم که برا خوشحال بودن چه کارهایی ...
Media Removed
‎۱۰ کاری که آدم‌های شاد هرگز انجام نمی‌دهند ‎اکثر ما از خودمان می پرسیم که برا خوشحال بودن چه کارهایی می توانیم انجام دهیم، اما بیایید یک بار هم به این فکر کنیم که برای خوشحال بودن چه کارهایی را نباید انجام دهیم! : ‎۱.نگران طرز فکر بقیه راجع به خودشان نیستند ‎اگر همیشه به دنبال تایید و رضایت دیگران ... ‎۱۰ کاری که آدم‌های شاد هرگز انجام نمی‌دهند
‎اکثر ما از خودمان می پرسیم که برا خوشحال بودن چه کارهایی می توانیم انجام دهیم، اما بیایید یک بار هم به این فکر کنیم که برای خوشحال بودن چه کارهایی را نباید انجام دهیم! :
‎۱.نگران طرز فکر بقیه راجع به خودشان نیستند
‎اگر همیشه به دنبال تایید و رضایت دیگران باشید، از خودتان و شرایط تان رضایت کمتری خواهید داشت. با اینکه تائید شدن توسط دیگران و تائید کردن دیگران خوب است، اما درنهایت رضایت و تایید از درون خودمان سرچشمه می گیرد. وقتی خودتان را از انتظارات دیگران رها کنید، در نهایت می توانید با خودتان صادق باشید.
‎این را بخاطر داشته باشید که افرادی که واقعا شما را دوست دارند، شما را همانطور که هستید می پذیرند و این افراد، خانواده و دوستان واقعی شما خواهند هستند. هیچ وقت ارزش ندارد که عشق و انرژی تان را صرف کسی کنید که این عشق و انرژی را به شما برنمی گرداند.
‎و این را به یاد داشته باشید که تازمانیکه خودتان، خودتان را تایید نکرده و نپذیرفته اید، هیچ وقت نمی توانید واقعا خودتان را دوست بدارید.
‎۲. در گذشته زندگی نمی کنند
‎با اینکه گاهی فکر کردن به گذشته اشکالی ندارد، اما برگرداندن زمانی که گذشته امکان پذیرنیست. باید روی چیزهای خوبی که در گذشته داشته اید تمرکز کنید و خیلی خودتان رادرگیر پشیمانی ها و چیزهایی که در گذشته از دست داده اید نکنید. ما راهمان را در آینده با استفاده از تجربیات گذشته باز می کنیم اما شما نباید در گذشته زندگی کنید و خاطرات بد را مدام برای خودتان احیا کنید. انسان های شاد هرگز این کار را نمی کنند. آنها در لحظه ی حال زندگی می کنند و وقتی حال آزاردهنده باشد به آینده ی روشن فکر می کنند..
‎۳. به نکات منفی مردم کاری ندارند
‎این یک حقیقت مسلم است که هیچکس کامل نیست و به همین دلیل باید حتی در بهترین آدم ها هم خوب و بد را باهم بپذیرید. انسان های شاد بر خوبی ها و نقاط قوت مردم تمرکز می کنند نه بر بدی ها و نقاط ضعف آنها.
‎۴. به کار دیگران کاری ندارند
‎آیا مدام همسایه ها و مردم داخل خیابان را از پنجره می پایید؟ یا جاسوسی دوست قبلی تان را در اینترنت می کنید و یا نگران اید که الان رقیب کاری تان چه کار میکند؟
‎اگر اینطور هستید، پس باید گفت که خیلی خودتان را درگیر زندگی دیگران کرده اید. وقتی تا این حد به کار دیگران کار دارید، زندگی تان را پر از افکار و اتفاقات منفی ای می کنید که درواقع به شما هیچ ربطی ندارند! اما اگر به جای این کار متمرکز بر زندگی خودتان باشید، زندگی شادتر و مثبت تری خواهید داشت.
Read more
. فارست: نمی دونم حق با مامان بود یا ستوان دن. من نمی دونم که هر کدوم ما سرنوشتی داریم یا بطور تصادفی روی ...
Media Removed
. فارست: نمی دونم حق با مامان بود یا ستوان دن. من نمی دونم که هر کدوم ما سرنوشتی داریم یا بطور تصادفی روی یک نسیم شناوریم. ولی به نظر من هر دوتا درستن. شاید هر دو تا همزمان دارن اتفاق می افتن. Forrest Gump| فارست گامپ 1994| . به بیست سال پیش فکر میکنم و سالهای سختی که از همان سن شروع شد. از همان حدود نه ... . فارست: نمی دونم حق با مامان بود یا ستوان دن. من نمی دونم که هر کدوم ما سرنوشتی داریم یا بطور تصادفی روی یک نسیم شناوریم. ولی به نظر من هر دوتا درستن. شاید هر دو تا همزمان دارن اتفاق می افتن.

Forrest Gump| فارست گامپ 1994| .

به بیست سال پیش فکر میکنم و سالهای سختی که از همان سن شروع شد. از همان حدود نه سالگی.
سالهای سخِت اضطراب و انتظار. سالهای سختِ درد و اندوه. به تمام مسیری که آمده‌ام نگاه میکنم، تمام مسیر تا به امروز، به عبورم نگاه میکنم. عبور از دردها و اضطراب‌ها. چه عبور پرماجرایی. چقدر تقلا کردم تغییر دهم و دردها را قبول نکنم. و بعد جایی تصمیم گرفتم اعتماد کنم به زندگی و اجازه دهم کارش را انجام دهد و بیشتر نگاهش کنم و ببینم هر اتفاق برای من چه کشفی دارد. از جایی در مسیر زندگی‌ام تصمیم گرفتم تمام اتفاق ها را فرصتی برای پیدا کردنِ بخش‌های گمشده‌ی درونم بدانم. از همان روز آدمها همه آیینه‌هایی برای دیدنِ ضعف‌هایم شدند نه دشمنانی به قصد تخریب. از همان زمان رابطه‌ها و از دست دادن‌ها و پذیرشِ دردها همچون فانوس‌هایی کوچک شدند که مسیرِ پیدا کردنِ درونم را روشن تر کردند.
این یک تصمیم شخصی بود و البته یک دیدگاه شخصی نسبت به دنیا و اتفاقات و دردهایش.
زندگی هیچگاه آسان بر من نگذشت. و همچنان هم آسان نمیگذرد و من فکر میکنم زندگی بر هیچ‌کس آسان نمیگیرد. در نهایت هر شخص با دردهایی مواجه میشود که برای خودش بسیار عمیق اند. و من تصمیم گرفتم خودم معنای دردهایم را بیابم! در زندگیِ من، دردها، روشن کننده‌ی راهی شدند که منتهی شد به پیدا کردنِ درونم! دردها، آموزگارانی شدند که صبر و پذیرشِ ناپایداری را به من آموختند. دردها به من یاد دادند که چطور تنها باشم و بزرگ شوم. انقدر بزرگ که بتوانم دوام بیاورم که آدمها را مقصر ندانم. غر نزنم و درمانده نشوم و مسئولیت خودم را قبول کنم و در هر شرایطی رشد و کشف و جلو رفتن را متوقف نکنم.
سالها بعد از نه سالگی، دیگر خبری از آن کسی که مدام دعا میکرد نجات دهنده‌ای از راه برسد و اتفاق ها را تغییر دهد، نبود! سالها بعد من درد داشتم، درست شبیه به کودکی‌ام، اما دیگر منتظر و درمانده نبودم.
دردها کم نشد اما آگاهی به آن معنا داد و تحملش را آسان‌تر کرد.
روزها و سالها گذشت.
هیچ تحویلِ سالی گذشته را تغییر نداد. هیچ سالِ نویی، اندوه را کم نکرد اما اتفاق دیگری افتاد. با هر تحویل سال بیشتر به زندگی اعتماد کردم و هر سال بیشتر سکوت کردم و بیشتر درونم را پیدا کردم. هر سالِ نو بیشتر مسیرم را فهمیدم و بیشتر به ناپایداریِ دنیا دل دادم.
Read more
نشانه های قحطی در ایران !!! اوایل دهه شصت کودکی بیش نبودم، اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها ...
Media Removed
نشانه های قحطی در ایران !!! اوایل دهه شصت کودکی بیش نبودم، اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها شامپوی موجود، شامپوی خمره ای زرد رنگ داروگر بود. تازه آن را هم باید از مسجد محل تهیه می كردیم و اگر شانس یارمان بود و از همان شامپوها یك عدد صورتی رنگش كه رایحه سیب داشت گیرمان می آمد حسابی كیف می كردیم. سس ... نشانه های قحطی در ایران !!!
اوایل دهه شصت کودکی بیش نبودم،
اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها شامپوی موجود، شامپوی خمره ای زرد رنگ داروگر بود.
تازه آن را هم باید از مسجد محل تهیه می كردیم و اگر شانس یارمان بود
و از همان شامپوها یك عدد صورتی رنگش كه رایحه سیب داشت گیرمان می آمد حسابی كیف می كردیم.
سس مایونز كالایی لوكس به حساب می آمد و پفک نمکی و ویفر شكلاتی یام یام تنها دلخوشی كودكی بود.
صف های طولانی در نیمه شب سرد زمستان برای 20 لیتر نفت!!!!!
بگو مگو ها سر كپسول گاز كه با كامیون در محله ها توزیع می شد،
خالی كردن گازوئیل با ترس و لرز در نیمه های شب.
جیره بندی روغن، برنج و پودر لباسشویی.
نبود پتو در بازار ، تازه عروسان را برای تهیه جهیزیه به دردسر می انداخت و پوشیدن كفش آدیداس یك رویا بود.
همه اینها بود، بمب هم بود و موشك و شهید و ...
اما كسی از قحطی صحبت نمی كرد
یادم هست با تمام فشارها وقتی وانت ارتشی برای جمع آوری كمك های مردمی وارد كوچه می شد بسته های مواد غذایی، لباس و پتو از تمام خانه ها سرازیر بود.
همسایه ها از حال هم با خبر بودند، لبخند بود، مهربانی بود، خب درد هم بود...
و اما امروز
امروز فروشگاه های مملو از اجناس لوكس خارجی در هر محله و گوشه كناری به چشم می خورند و هرچه بخواهید و نخواهید در آنها هست.
از انواع شكلات و تنقلات گرفته تا صابون و شامپوی خارجی، لباس و لوازم آرایش تا
موبایل و تبلت و ...
داروهای لاغری تا صندلی های ماساژور، نوشابه انرژی زا تا بستنی با روكش طلا!!!
رینگ اسپرت تا...
و حال ، این تن های فربه، تكیه زده بر صندلی های نرم اتومبیل های گران قیمت از شنیدن کلمه قحطی به لرزه افتاده بسوی بازارها هجوم میبریم.
مبادا تی شرت بنتون گیرمان نیاید!
مبادا زیتون مدیترانه ای نایاب شود!
متاسفانه اشتهایمان برای مصرف، تجمل، فخر فروشی و له كردن دیگران سیری ناپذیر شده است ...!!
ورشكسته شدن انتشارت !!
بی سوادی دانشجوها !!
بی سوادی مدرسین !!
عقب افتادگی در علم و فرهنگ و هنر !!
تعطیلی مراكز ادبی فرهنگی و هنری و ...برایمان مهم نیست، ولی از گران شدن ادكلن مورد علاقه مان سخت نگرانیم!!!!
می شود كتابها نوشت...
خلاصه اینكه این روزها لبخند جایش را به پرخاش داده و مهربانی به خشم!!!!
فقط كافیست یك ذرّه احساس كنیم كه یكى مخالف نظر ماست اونوقت چنان نابودش می كنیم كه انگار هیچ خدایی رو بنده نیستیم
هركس تنها به فكر خویش است، به فكر تن خویش!
قحطی امروز که ما ایرانیان در این روزگاران آن را به وضوح لمس می کنیم :
قحطى اخلاق است!
قحطی همدلیست!
قحطي رفاقت است!
قحطی عشق است!
Read more
<span class="emoji emoji274c"></span>تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه #هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی ...
Media Removed
تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه #هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی و #گرفتاری های روزمره نوعی #خواب تلقی می شود. پس برای ایجاد آن حالت در خود بهتر است #آرامش_باطنی را در خود به وجود آورید، تا نه مثل #خواب_زدگان بلکه مانند کسانی که در #عالم_خواب به دنبال #رفع_مشکلات ... ❌تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه
#هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی و #گرفتاری های روزمره نوعی #خواب تلقی می شود. 🔵پس برای ایجاد آن حالت در خود بهتر است #آرامش_باطنی را در خود به وجود آورید، تا نه مثل #خواب_زدگان بلکه مانند کسانی که در #عالم_خواب به دنبال #رفع_مشکلات خود هستند ضمیر ناخودآگاه را به یاری بخواهید. 🔺 #بی_خوابی انسان را دچار #آشفتگی، #عصبانیت و #اختلال_رفتار و #گفتار می کند. 🔱 #دکتر_جورج_استیونسون استاد برجسته سازمان ملی بهداشت روانی آمریکا درباره این موضوع این گونه اظهار کرده است: «من تصور می کنم که هرکسی حداقل به #شش_ساعت #خواب و یا بیشتر در شبانه روز احتیاج دارد، تا بتواند #تنی_سالم داشته باشد. 🔺آن هایی که به کمتر از این قانع هستند سخت در اشتباهند». 🔵دانشمندانی که درباره این خصیصه مطالعه کرده اند به این باور رسیده اند که #بیخوابی_مداوم سبب اختلالاتی در زمینه های #روانی می شود. 🔱از یاد نبرید که انسان به هنگام خواب است که از جهت روحی #شارژ می شود و نشاط و شادی زندگی بعد از استراحتی ممتد و منظم در ما به وجود می آید. 🔱اکنون محرز شده که #مغز_خسته چنان حریصانه خواهان خواب می شود که حتی حاضر است برای دست یافتن به آن از هیچ فداکاری دریغ نورزد. 🔵از نتایج آزمایش ها این گونه معلوم می شود که تنها بعد از سه چهار ساعت بی خوابی است که #چرت های کوتاه شروع می شود و درست مانند مواقع خواب، پلک ها سنگین و ضربان قلب کندتر می شود. 🔵هر #چرت بیش تر از #ثانیه ای طول نمی کشد. این لحظات کوتاه #دوران_ناآگاهی نام گرفتند و سرشار از رویاها و تصاویر گشتند و هر اندازه بر مدت بی خوابی اضافه شود، بر تعداد چرت ها هم اضافه می شود و مدت آن بیشتر می شود و به دو یا سه ثانیه هم می رسد. این اتفاق ممکن است برای هر انسانی اتفاق بیفتد، مخصوصا برای #رانندگانی که ساعت های طولانی متمادی پشت فرمان می نشینند 🔱 #تکرار_کن :

جسم من به سرعت #بهبود می یابد.. من #احساس بسیار خوبی دارم و سلامتی خود را به ديگران منعکس می کنم.. "خداوندا" سپاسگـــــــذارم 🙏💎💙
Read more
با درود خدمت دوستان مهربانم.اکثریت شما به شکل های مختلف ، یا از نزدیک یا از طریق کار و یا از طریق فضای ...
Media Removed
با درود خدمت دوستان مهربانم.اکثریت شما به شکل های مختلف ، یا از نزدیک یا از طریق کار و یا از طریق فضای مجازی با روحیه ی من آشنا هستید و میدانید که همیشه سعی کرده ام ،افکارو نظریات و گفته هایم با عقل و منطقی درست ، همراه باشد . در مطلب قبلی ، از" تعدادی" از دوستان و همکاران هنرمندم گله مند بودم . چون راهی که ... با درود خدمت دوستان مهربانم.اکثریت شما به شکل های مختلف ، یا از نزدیک یا از طریق کار و یا از طریق فضای مجازی با روحیه ی من آشنا هستید و میدانید که همیشه سعی کرده ام ،افکارو نظریات و گفته هایم با عقل و منطقی درست ، همراه باشد . در مطلب قبلی ، از" تعدادی" از دوستان و همکاران هنرمندم گله مند بودم . چون راهی که "عده ای از آن ها " می روند به ترکستان ختم می شود . چند روز پیش ویدئویی از همکارانم دیدم که باز هم مرا دل چرکین و ناراحت کرد . من همیشه برای عقاید دیگران احترام قائل بوده و هستم . اما عقایدی که واقعی و همراه با عقل و منطق باشد . در سال هشتاد و هشت عده ای به سمت و سوی جنبش سبز کشیده شدند،گفتم اشتباه میکنید،گوش نکرده وبا من بحث میکردند.دوره ی انتخابات،دوباره به شکلی دیگر،جناب روحانی به میدان آمد و با صدها وعده و وعید ،مردم را به پای صندوق های رای کشاند.باز گفتم وباز هم هیچ گوش شنوایی نبود؛که نتیجه اش هم معلوم شد . برای کار نکردن با صدا و سیما گفتم؛ باز هیچکس برای حرف هایم ارزشی قائل نشد . تا این اواخر که تمام مسائل پشت پرده و بدحسابی ها برای همه علنی شد ‌ و حالا تب تندوجوگیری برای حمایت از سردار قاسم سلیمانی است.برای چی؟برای اینکه ایشان از خاکش دفاع کرده ومانع ورودداعش شده!او را به فرشته ای تبدیل کرده اند که روی زمین نیست و در هواست . ما مردم کی میخواهیم دست از تملق و چاپلوسی برداریم ؟ نمیدانم! چرا از امثال ایشان قِدیس می سازیم؟! همکاران من،ای کاش،حالاکه این قدرنسبت به ایشان اظهارتشکروعلاقه کرده و به دست بوسیِشان می روید ؛موقعی که پول های مملکت ازطریق سپاه به سوی سوریه و لبنان و فلسطین و...سرازیر می شد ، حداقل یک انتقاد و اشاره ی کوچک به ایشان و همکارانشان داشتید و میپرسیدیدچرا؟!! چرا هم وطنان خود رانادیده گرفته و به جای این که به مردم خود رسیدگی کنید ، پول ها را برای همسایگان میفرستید ؟!بار ها گفتم وباز هم میگم که وظیفه ی یک هنرمند فقط نقش بازی کردن مقابل دوربین فیلمبرداری و ثبت آثار هنری و عکس و امضا نیست . وظیفه ی یک هنرمند اول انسانیت و ملی بودن و به فکر همنوع خود بودن است . شما هم از همین مردم هستید . آیا حاضرید دست به دست هم داده و از معلمان ، دانشجویان و داشن آموزان،کارگران هفت تپه و فولاد و ..‌ حمایت کنیم؟فقط یادتان نرود هنگام تکمیل سپاسگزاری های خود از ایشان حتماً بابت مناطق مختلف کشور که به اجانب سپرده اند ، هم تشکر ویژه داشته باشید . بابت رسیدگی و آبادانی خوزستان و سیستان و بلوچستان...
(ادامه متن در کامنت.....)
Read more
🛑مرگ نظم نوین جهانی ✍امیرعلی ابوالفتح بزرگ خاندان #بوش ، رییس جمهوری چهل و یکم ، فردی که او را "بوش ...
Media Removed
🛑مرگ نظم نوین جهانی ✍امیرعلی ابوالفتح بزرگ خاندان #بوش ، رییس جمهوری چهل و یکم ، فردی که او را "بوش پدر " یا " چهل و یکم " خطاب می کردند ، در سن 94 سالگی درگذشت . خبر مرگ رییس جمهوری چهل و یکم را رییس جمهوری چهل و سوم ، جورج دبلیو بوش ، " بوش پسر " اعلام کرد . بوش پدر گرچه فقط یک دوره رییس جمهور بود و در سال 1992 ... 🛑مرگ نظم نوین جهانی
✍امیرعلی ابوالفتح
بزرگ خاندان #بوش ، رییس جمهوری چهل و یکم ، فردی که او را "بوش پدر " یا " چهل و یکم " خطاب می کردند ، در سن 94 سالگی درگذشت . خبر مرگ رییس جمهوری چهل و یکم را رییس جمهوری چهل و سوم ، جورج دبلیو بوش ، " بوش پسر " اعلام کرد .
بوش پدر گرچه فقط یک دوره رییس جمهور بود و در سال 1992 به بیل کلینتون ، فرماندار دموکرات جوان آرکانزاس باخت و کاخ سفید را واگذار کرد ، با این حال ، یکی از تاثیرگذارترین سیاستمداران نیم قرن اخیر تاریخ امریکا شناخته می شود . وی برای هشت سال معاون رییس جمهور ، برای چهار رییس جمهور و برای هشت سال دیگر پدر رییس جمهور امریکا بود . به جز جان آدامز ، رییس جمهوری دوم امریکا ، هیچ رییس جمهوری در تاریخ این کشور موفق نشده بود پسرش را برکرسی بنشاند که خود چهار سال بر آن تکیه زده بود .
بوش پدر بیش از هر رییس جمهوری دیگر در 70 سال اخیر امریکا ، بر صحنه روابط بین الملل تاثیرگذاشته است. اتحاد شوروی به عنوان کانون بلوک شرق در دوره ریاست جمهوری بوش پدر فروریخت . پیش از آن نیز دیوار برلین به عنوان سمبل جدایی جهان غرب و جهان شرق فروریخته بود . بوش پدر همچنین با لشگر کشی به خاورمیانه برای عقب راندن عراق صدام از کویت ، آشوبی را در حساس ترین منطقه جهان به راه انداخت که هنوز بعد از قریب به سه دهه فروکش نکرده است . برنامه سلطه امریکا بر عراق که در زمان بوش پدر ناتمام ماند ، 12 سال بعد توسط فرزند ارشد وی ، با سرنگونی صدام و اشغال خاک عراق تکمیل شد .
بوش پدر همچنین با عبارت پرطمطراق " نظم نوین جهانی " شناخته می شود ، نظمی که قرار بود بعد از پایان جنگ سرد و پیروزی لیبرال دموکراسی بر کمونیسم ، برای جهان ، صلح ، امنیت و رونق به همراه آورد . با این حال ، 30 سال بعد از آن روزها ، اکنون جهان به مراتب بیشتر در جنگ ، ناامنی و فقر فرورفته است . " نظم نوین جهانی " سال ها پیش از این که جورج هربرت واکر بوش برای همیشه چشم بر جهان ببندد ، مرده بود .
#آمریکا
#نظم نوین جهانی
#خاورمیانه
Read more
 #انشاء يك #نوجوان ساكن در همين نزديكيها: بيائيد یک لحظه فکر کنیم که ما گاویم، ببینیم چقدر گاو ...
Media Removed
#انشاء يك #نوجوان ساكن در همين نزديكيها: بيائيد یک لحظه فکر کنیم که ما گاویم، ببینیم چقدر گاو بودن فایده دارد، مثلا در مورد همین #ازدواج، وقتی گاوی که #پـدر خانواده است می‌خواهد دخترش را شوهر دهد، نگران جهیزیه‌اش نیست.. نگران نیست که بین فامیل و همسایه آبرو دارند.. مجبور نیست، به خاطر ... #انشاء يك #نوجوان ساكن در همين نزديكيها:

بيائيد یک لحظه فکر کنیم که ما گاویم،

ببینیم چقدر گاو بودن فایده دارد،

مثلا در مورد همین #ازدواج،

وقتی گاوی که #پـدر خانواده است می‌خواهد دخترش را شوهر دهد،
نگران جهیزیه‌اش نیست.. نگران نیست که بین فامیل و همسایه آبرو دارند.. مجبور نیست،
به خاطر این که پول جهاز دخترش را
تهیه نماید،
برای صاحبش زمین اضافه شخم بزند،
یا بدتر از آن پاچه خواری کند.
هیچ گاوی نگران کرایه خانه‌اش نیست.. گاوها آنقدر عاقلند که می‌دانند بهترین سال‌های عمرشان را
نباید پشت کنکور بگذرانند.
گاوها حیوانات مفیدی هستند و
انگل جامعه نیستند... شما تاکنون یک گاو معتاد دیده‌اید؟

گاوی دیده‌اید که سر کوچه بایستد و
مزاحم ناموس مردم شود؟

آخر گاوها خودشان خواهر و مادر دارند
تا کنون شما گاو بیکار دیده‌اید؟

آیا دیده‌اید گاوی زیر آب گاو دیگری را
پیش صاحبش بزند؟

تاکنون دیده‌اید گاوی
#غیبت گاو دیگری را بکند؟

آیا تا کنون دیده اید گاوی زنش را کتک بزند؟

یا گاو ماده‌ای شوهر خواهرش را
به رخ شوهرش بکشد؟

و مثلا بگوید از آقای فلانی یاد بگیر...آخر تو هم گاوی؟! هیچ گاوی غمباد نمی‌گیرد.
هیچ گاوی رشوه نمی‌گیرد.
هیچ گاوی اختلاس نمی‌کند.
هیچ گاوی آبروی دیگری را نمی‌ریزد.
هیچ گاوی خیانت نمی‌کند.
هیچ گاوی دل گاو دیگر را نمی‌شکند.
هیچ گاوی دروغ نمی‌گوید.
هیچ گاوی آنقدر علف نمی‌خورد که
از فرط پُرخوری تا صبح خوابش نبرد،
در حالی که گاو طویله کناریشان
از گرسنگی شیر نداشته باشد
تا به گوساله‌اش شیر بدهد.
هیچ گاوی گاو دیگر را نمی‌کُشد،

هیچ گاوی... گاو خیلی فایده‌ها دارد.. پوشاک‌ما از گاو است...خوراک‌مان از گاو،
شیر و پنیر و کره و خامه ... ولی با همه‌ی منافع ياد شده
هیچ گاوی نگفت :
من ...
بلکه گفت:
مـــــــــاااااااااااااا

اگر بخواهم هنوز هم و
در مورد فواید گاو بودن بگویم،
دیگر زنگ انشا می‌خورد و
نوبت بقیه نمی‌شود که
انشایشان را بخوانند ،،، امّـا
به نظر من
مهمترین فایده گاو بودن
این است که
دیگر #آدم نيست.
👇👇👇
حداقل آدمى كه پروردگار و خالق عالم ، #اشرف_مخلوقات ناميدش ، اينگونه كه امروزه هست ، نبايد باشد و ديگر هيچ
Read more
بیشتر وقت‌ها ارتباط نادرست باعث وخیم‌تر شدن مشاجرات می‌شود.وقتی زوج‌ها شروع به دعوا کردن می‌کنند، ...
Media Removed
بیشتر وقت‌ها ارتباط نادرست باعث وخیم‌تر شدن مشاجرات می‌شود.وقتی زوج‌ها شروع به دعوا کردن می‌کنند، معمولاً تمرکزشان بر برنده شدن در آن است، نه حل کردن مشکل... هیچ چیز مثل یک دعوای شدید در زندگی زناشویی نمی‌تواند موجب درد و رنج احساسی شود. کسی که شریک زندگیتان است، کسی که به او اعتماد دارید و نسبت ... بیشتر وقت‌ها ارتباط نادرست باعث وخیم‌تر شدن مشاجرات می‌شود.وقتی زوج‌ها شروع به دعوا کردن می‌کنند، معمولاً تمرکزشان بر برنده شدن در آن است، نه حل کردن مشکل... هیچ چیز مثل یک دعوای شدید در زندگی زناشویی نمی‌تواند موجب درد و رنج احساسی شود.
کسی که شریک زندگیتان است، کسی که به او اعتماد دارید و نسبت به او آسیب‌ پذیرتر هستید، غیرمنطقی و تهاجمی شده است. حرف زدن به نظر بیهوده می‌رسد.
دعوا کردن هم هیچ دردی را دوا نمی‌کند. به نظر می‌رسد که به هیچ طریقی نمی‌توان مشکل اصلی یا مشکلاتی که توسط آن دعوا ایجاد شده است را برطرف کرد.

برای تخفیف دادن به آن درد و رنج ممکن است شما هم در جواب تهاجمی عمل کنید یا برای خلاص شدن از شر آن مشاجره ممکن است آن مکان را ترک کنید که هر دوی اینها نمادهایی از واکنش دعوا یا فرار نسبت به خطر هستند. اما هیچکدام از این راه‌ حل‌ها مفید نخواهد بود زیرا که این مشاجره یا درد واقعاً از بین نمی‌رود. درواقع، همسرتان خسته‌ تر و عصبانی‌ تر خواهد شد و به همین دلیل مشاجره بیشتر اوج خواهد گرفت.

دعواهایی که حل نشوند می‌توانند زندگی زناشویی را دچار تخریب اساسی کنند. بعضی ‌وقت‌ها ازدواج‌ها به دلیل همین دعواها برهم می‌خورد. گاهی زوج‌ها با وانمود کردن به اینکه مشکلی که موجب دعوایشان شده از بین رفته است، کنار هم می ‌مانند. در این مواقع، این درد و رنج ممکن است سالها باقی بماند و به طرق مختلف به ازدواج صدمه بزند. زن و شوهر به‌ خاطر همین درد و خشم ادامه دار از هم دور خواهند شد. معمولاً زوج‌ها در هر دعوایی مسائل قبلی را به میان می‌کشند.
گذاشتن دعواهای قدیمی روی دعواهای جدید پیچیدگی زیادی ایجاد می‌کند طوریکه دیگر هیچ راهی برای حل مشکل اصلی باقی نمی‌ ماند.

همه زوج‌ها گه گاه دچار اختلاف می‌شوند و در هر ازدواجی هم مشکلاتی وجود دارد اما آنهایی که ازدواج ‌هایی بادوام دارند می دانند که چطور خیلی سریع یک مشاجره را حل‌ و‌ فصل کرده و زخم‌ها را در حداقل مقدار آن نگه دارند. خوشبختانه یاد گرفتن این مهارت ها مقدور است و می‌توانید با آن زندگی توام با درد و خشمتان را به زندگی شاد و خوشبخت تبدیل کنید. معمولاً با استفاده از این مهارت‌ها حل مشکلات کار چندان دشواری نیست، البته به شرط آنکه مشکلات آنقدر پیچیده نشده باشد و زوج‌ مرتب از این مهارت‌ها استفاده کنند. وقتی مشکلات پیچیده شوند، مهارت‌های زناشویی درکنار کمی تلاش بیشتر می‌تواند به برداشتن سد رابطه کمک کرده و زندگی زناشویی را بهتر کند. .
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #مشاجره #رابطه
#تحقیر #تهدید #سرزنش #تمسخر
Read more
__________________ گفتند توی استوری ریز و دوخطه افتاده پستش کردم. اما قبلش حتما باید چیزی بگم. ...
Media Removed
__________________ گفتند توی استوری ریز و دوخطه افتاده پستش کردم. اما قبلش حتما باید چیزی بگم. یک عده به بعضی شاعران که سکوت کردند خرده میگرفتند، میگفتند ترسویید و خودتان را قایم کردید. ادعایتان میشود وقت عمل هیچ. من فکر میکنم میتوانم درکشان کنم. اعتراضی که رهبر مشخصی ندارد و همه گیج اند...... ... __________________

گفتند توی استوری ریز و دوخطه افتاده پستش کردم.
اما قبلش حتما باید چیزی بگم. یک عده به بعضی شاعران که سکوت کردند خرده میگرفتند، میگفتند ترسویید و خودتان را قایم کردید. ادعایتان میشود وقت عمل هیچ.
من فکر میکنم میتوانم درکشان کنم. اعتراضی که رهبر مشخصی ندارد و همه گیج اند...... به قول فردین نگران کننده است.
____________

اعتراضات، رهبری هیچ احدی و هدایت هیچ گروهی را نمیپذیرد. نه اصلاح طلبان، نه اصولگرایان، نه شاهنشاهی، نه مجاهدین، نه بسیج و سپاه، نه خط و مشی که مسیح علی نژاد خارج از گود مشخص کند، نه دستوری که مذهبیون صادر کنند.
این یک جوشش فردیست که در تک تک افراد بالاتفاق نمود پیدا کرده است.
هرکسی با درد به خصوص خودش در کنار دیگری ایستاده است و این موج اعتراضی کشوری را تشکیل داده است.
اسلحه در کار معترصان نیست، خرابکاری اموال عمومی به چه درد کسی که آمده نانش را پس بگیرد میخورد؟ غیر از اینست که میخواهد با اتوبوسی که آتش گرفته به خانه برگردد؟
پرونده ی این خرابکاری ها را خواهران و برادران من هشت سال پیش، تشکیل دادند و یافتند و بستند. حالا حواسشان جمع است. خرابکاران معترض نیستند، مزدور اند. همه میگوییم مزدور اند. مزدور کسانی که دنبال غیر قانونی شمردن این اعتراضات اند.
تنها نگرانی من یک چیز است: "آرمانهایِ متفاوتِ اعتراضی واحد" "ز.ح.م.ک"
#ز_ح_م_کریمی
Read more
امروز رونمایی کتاب "تکه هایی از یک کل منسجم" نوشته پونه مقیمی و روز مهمی برای شخص من و کسانی است که پونه ...
Media Removed
امروز رونمایی کتاب "تکه هایی از یک کل منسجم" نوشته پونه مقیمی و روز مهمی برای شخص من و کسانی است که پونه عزیز رو به واسطه نوشته ها و توانش در درک روابط انسانی می شناسند، متن زیر از ایشون است. من در زندگی‌ آدمهای زیادی را از دست دادم. رابطه‌های تلخی را تجربه کردم. آدمهایی که باید می‌ماندند، نماندند. و ... امروز رونمایی کتاب "تکه هایی از یک کل منسجم" نوشته پونه مقیمی و روز مهمی برای شخص من و کسانی است که پونه عزیز رو به واسطه نوشته ها و توانش در درک روابط انسانی می شناسند، متن زیر از ایشون است.

من در زندگی‌ آدمهای زیادی را از دست دادم. رابطه‌های تلخی را تجربه کردم. آدمهایی که باید می‌ماندند، نماندند.
و آدمهایی که باید حمایت میکردند، نکردند.
اما هیچ‌گاه، در هیچ شرایطی نپرسیدم چرا؟
برای من در زندگی‌ام چرایی وجود ندارد.
اتفاقات رخ میدهند، چون باید رخ بدهند.
و آرام آرام
در طول سالها
متوجه شدم
در هر از دست دادنی، پیدا کردنی دوباره وجود دارد.
در هر از دست دادنی، تسلیم بودم و هستم و زندگی مرا با آدمهای حمایت‌گر و مهربانی اشنا کرد.
آدمهایی که دردها را مرهم شدند و دلگرمیِ تمام مسیرِ سخت زندگی‌ام شدند.
پنجشنبه‌ی همین هفته به همراه سه یاورِ حمایت‌گر، که زندگی آنها را سر راهم قرار داد تا دوباره قدرتش را به من یادآوری کند، میزبان شما هستیم.
خانم هنگامه قاضیانی
خانم مهسا ملک مرزبان
و خانم فرشته نوبخت
روشنی بخش تولدِ کودکم " تکه‌هایی از یک کل منسجم"
هستند.
از شوق سرشارم.
تا دیدار پنجشنبه‌مان.
متن #پونه_مقیمی
@_poune_
@mahsa_malek_marzban
@hengamehghaziani
@fereshtehnobakht
Read more
Today is the anniversary of the entrance of Cyrus the great, King Of Persia (600 or 576- 530 BC) in ...
Media Removed
Today is the anniversary of the entrance of Cyrus the great, King Of Persia (600 or 576- 530 BC) in to Babylon. His empire was quite unique because it was built on a model of tolerance and respect for other cultures and religions. So much so that the Old Testament regards Cyrus as the savior of ... Today is the anniversary of the entrance of Cyrus the great, King Of Persia (600 or 576- 530 BC) in to Babylon. His empire was quite unique because it was built on a model of tolerance and respect for other cultures and religions💗. So much so that the Old Testament regards Cyrus as the savior of the Jews from Babylonian captivity. In 539 BC he allowed more than 40,000 Jews to leave Babylon and return to their land. Because of his policies in Babylonia, he is referred to by the Jewish Bible as messiah and is the only non-Jewish figure in the Bible to be called so.Cyrus the Great is also well recognized for his achievements in human rights, politics, and military strategy, as well as his influence on both Eastern and Western civilizations.
دوست های خوبم، این نقاشی رو از بین مینیاتور هایی که تا حالا کشیدم، خیلی دوست دارم 💗 امروز سالگرد ورود کورش بزرگ به سرزمین بابل هست; چه چیز باعث شد تا فرمان کوروش بزرگ به این پایه از شهرت در جهان برسه؟
برای پاسخ فرمان کوروش بزرگ را با نوشته های دیگر فرمانروایان همزمان خود می‌تونیم مقایسه کنیم. در کتیبه ی سناخریب پادشاه آشور(۶۸۹. پ.م) چنین نوشته شده: ...وقتی که شهر بابل را تصرف کردم، تمام مردم شهر را به اسارت بردم. خانه هایشان را چنان ویران کردم که بصورت تلی از خاک درآمد. همه ی شهر را چنان آتش زدم که روزهای بسیار دود از آن به آسمان می رفت. رود فرات را به روی شهر جاری کردم تا آب حتی ویرانه ها را نیز با خود ببرد... در حالی که در استوانه ی کوروش بزرگ می خوانیم:
ارتش بزرگ من به صلح و آرامی وارد بابِل شد. نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید. از بند رهایشان کردم و به بدبختی‌های آنان پایان بخشیدم. فرمان دادم که همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و آنان را نیازارند. فرمان دادم که هیچ‌کس اهالی شهر را از هستی ساقط نکند.
#cyrusthegreat #kingcyrus #persian #persia #پارس #پاسارگاد #هفت_آبان #کوروش_بزرگ # کوروش # سلبریتی #فان #دهه_هشتادی #producers #producerlife #sylenth #voicetags #voiceovers #beats #beatmakers #beattags #instrumental #808 #beats4sale #production #rap #hiphop #trap #edm #flstudio #kontakt
Read more
. مهندس #مشایی طی نامه‌ای از زندان اعلام کرد: . دادگاه را فرمایشی دانسته و صلاحیت آن را نخواهم پذیرفت . مهندس ...
Media Removed
. مهندس #مشایی طی نامه‌ای از زندان اعلام کرد: . دادگاه را فرمایشی دانسته و صلاحیت آن را نخواهم پذیرفت . مهندس اسفندیار رحیم مشایی در یک نامه بسیار مهم از داخل زندان ؛ به تشریح ریشه ها و عوامل پرونده سازی، روند دادگاه فرمایشی، نحوه اجبار به حضور در جلسه دادگاه، شرایط جسمی خود و تخلفات دستگاه قضایی ... .
مهندس #مشایی طی نامه‌ای از زندان اعلام کرد:
.
دادگاه را فرمایشی دانسته و صلاحیت آن را نخواهم پذیرفت
.
مهندس اسفندیار رحیم مشایی در یک نامه بسیار مهم از داخل زندان ؛ به تشریح ریشه ها و عوامل پرونده سازی، روند دادگاه فرمایشی، نحوه اجبار به حضور در جلسه دادگاه، شرایط جسمی خود و تخلفات دستگاه قضایی از قانون پرداخت.
.
متن کامل این نامه به شرح زیر می باشد:
.
بسمه تعالی
.
اینجانب پیش از تشکیل جلسه دادگاه اعلام کردم که در دادگاهی که دفاعیات اینجانب مستقیماً به استحضار ملت نرسد شرکت نخواهم کرد. و بر همین اساس از روز شنبه ۹۷/۶/۳ به مسئولین بازداشتگاه هم اعلام کردم که شرکت نمی کنم. لکن اینجانب را به زور و کشان کشان و با دستبند و با زیر پیراهنی داخل ماشین انداخته و بالاجبار وارد اطاق جلسه دادگاه کردند. .
آنها قصد داشتند از خبر حضور من استفاده تبلیغاتی بکنند و دادگاه فرمایشی خود را جا بیاندازند، چنانکه صدا و سیما هم اعلام کرد که دادگاه با حضور متهم برگزار شد. در حالی که اینجانب از ابتدا تا انتهای جلسه دقیقه ای دادگاه را به رسمیت نشناخته و فریاد تظلم خواهی خود را بلند کردم. حضور اینجانب و وکلایم بر اساس قانون در این جلسه هیچ ضرورتی نداشت و غیبت ما مانع از برگزاری دادگاه و صدور رأی نبوده است.
.
لکن تلاش آنها برای ظاهر سازی و عوام فریبی بوده است. برای جلسه یکشنبه نیز قاضی حضور اینجانب را اجباری می داند ؛ در حالی که هیچ الزامی بر آن نیست. اگر اعمال زور نکنند در جلسه حضور نخواهم داشت، ولی اگر با زور اجبار مرا به جلسه دادگاه ببرند، همه بدانند که این حضور تلقی نمی شود و معنای تمکین از سوی اینجانب و رضایت و پذیرش صلاحیت دادگاه و قاضی از سوی اینجانب نخواهد بود.
.
دادگاه را برگزار کردند در حالی که اینجانب کیفرخواست را ندیده و از محتوای آن اطلاع نداشتم و امکان مشاوره حقوقی با هیچ یک از دو وکیلم نیز برایم فراهم نشد.
از طرف دیگر هیچ فرصتی به من داده نشد که با آزادی برای جمع آوری مستندات اقدام نمایم. .
درخواست بنده برای انتشار کامل محتوای دادگاه، قانونی است و قاضی این اختیار را دارد و منعی برای پخش مستقیم آن نیز وجود ندارد. این ظرفیت قانونی است.
.
قاضی محترم نیز در موارد متعدد نظر مخالف خود با اینجانب را مطرح کرده و پیش از برگزاری دادگاه و استماع دفاعیات، ذهنیت خود مبنی بر محکومیت اینجانب را اظهار کرده است. .
در هر حال دادگاه مذکور را فرمایشی دانسته و صلاحیت آن را هرگز نپذیرفته و نخواهم پذیرفت و چنانچه که اجباری نباشد در جلسه شرکت نخواهم کرد.
.
🔻مشاهده متن کامل نامه در کانال تلگرام
Read more
‍ <span class="emoji emoji2705"></span>خواص #انار <span class="emoji emoji1f388"></span> انار قلب <span class="emoji emoji2764"></span>️را سالم نگهداشته و درصد ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را در کا..<span class="emoji emoji1f4c9"></span>..هش می دهد ...
Media Removed
خواص #انار انار قلب ️را سالم نگهداشته و درصد ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را در کا....هش می دهد .این خاصیت به این دلیل است که انار عروق و شریان های خونی را انعطاف پذیر نگه داشته و از سفت شدن آن جلوگیری کرده و بدین ترتیب گردش خون به راحتی صورت می گیرد. انار دارای ۱۵ اسید آمینه است که ۶ نوع ازاین اسیدها ... ‍ ✅خواص #انار 🎈 انار قلب ❤️را سالم نگهداشته و درصد ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را در کا..📉..هش می دهد .این خاصیت به این دلیل است که انار عروق و شریان های خونی را انعطاف پذیر نگه داشته و از سفت شدن آن جلوگیری کرده و بدین ترتیب گردش خون به راحتی صورت می گیرد. 🎈انار دارای ۱۵ اسید آمینه است که ۶ نوع ازاین اسیدها در هیچ میوه دیگری به جز انار یافت نمی شود. این خاصیت برای گیاه خوران بسیار مناسب است زیرا آن ۶ اسید آمینه غیر از انار فقط در گوشت وجود دارند . 🎈انار میوه مناسب برای رژیم غذایی و کا..📉..هش وزن است. کم کالری است و بسیاری از ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین و آن را سالم نگه می دارد. این میوه غنی از ویتامین A، B و C است که به سوخت و ساز بدن کمک فراوانی می کند. 🎈انار می تواند شب کوری را درمان کند. انار باعث تحریک و تولید ارغوان بینایی در چشم شده و دید را بهبود می بخشد. 🎈این میوه حتی از چای سبز ☕️نیز بیشتر آنتی اکسیدان دارد و برای پیشگیری از سرطان بسیار موثر است. در واقع، آب انار حاوی سه برابر بیشتر آنتی اکسیدان های موجود در همان مقدار چای سبز است. 🎈انار همچنین در جلوگیری از سرطان پستان و ریه مفید است. تحقیقات نشان داده است که آب این میوه قادر به کشتن سلول های سرطانی و بهبود سلامت سلول های طبیعی در سینه و ریه ها می شود. 🎈انار باعث سم زدایی در بدن نیز می شود. آب انار تازه به تمیز کردن خون از سموم کمک می کند. همچنین هضم غذا را بهبود می بخشد.
Read more
اگر یک‌ ماه هر روز ناشتا یک لیوان آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟ در ادامه جست‌وجوهایم مطلع شدم ...
Media Removed
اگر یک‌ ماه هر روز ناشتا یک لیوان آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟ در ادامه جست‌وجوهایم مطلع شدم تحقیقات علمی گسترده‌ای در این باره صورت گرفته و همین کار به‌ظاهر ساده اثرات مثبت فراوانی روی سلامت جسم و روح انسان دارد. ۱- احساس شادابی بیشتر و خستگی کمتر چند روز پس از نوشیدن یک لیوان آب احساس شادابی ... اگر یک‌ ماه هر روز ناشتا یک لیوان آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟
در ادامه جست‌وجوهایم مطلع شدم تحقیقات علمی گسترده‌ای در این باره صورت گرفته و همین کار به‌ظاهر ساده اثرات مثبت فراوانی روی سلامت جسم و روح انسان دارد.
۱- احساس شادابی بیشتر و خستگی کمتر
چند روز پس از نوشیدن یک لیوان آب احساس شادابی بیشتری خواهید داشت و به‌خوبی حس می‌کنید که بدنتان سبک شده و همه گرفتگی‌ها از بین می‌روند. بدن چندین روز پس از آغاز این روند شروع به سم‌زدایی می‌کند.
۲- بهبود سوخت‌و‌ساز بدن
وقتی هر روز صبح ناشتا آب بنوشید، کمتر احساس گرسنگی خواهید داشت. به این ترتیب ریزه‌خواری‌ها از بین می‌روند و دیگر همچون قبل غذاهای ناسالم یا میان‌وعده نمی‌خورید و در نتیجه گوارش بهتر و راحت‌تری هم خواهید داشت.
۳- کاهش وزن
در راستای کمتر گرسنه شدن و بهبود روند گوارش بدن، پس از صرف هر وعده غذا فرد برای مدت طولانی‌تری احساس سیری خواهد داشت و در نتیجه کمتر چاق خواهد شد.
۴- از بین رفتن رفلاکس معده
کسانی که مشکل ترش کردن یا رفلاکس معده دارند اگر هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب بنوشند می‌توانند این مشکل را برطرف کنند.
۵- شفاف شدن پوست
وقتی هر روز صبح پس از بیدار شدن یک لیوان آب بنوشید و در این کار ممارست به خرج دهید، به مرور چروک‌های صورتتان برطرف خواهد شد و متوجه شفاف و صاف شدن پوست خود می‌شوید. این یک ادعای توخالی نیست و فقط کافیست یک ماه این کار بسیار ساده را امتحان کنید تا نتایج مثبت آن را به چشم خود ببینید.
۶- تقویت موها
آب نوشیدن به طور کلی در بهبود رشد و سلامت موها موثر است. آبی که صبح ناشتا می‌نوشید علیرغم آب‌رسانی به ساقه موها، سبب رشد زیاد آنها و شفافیت موها نیز می‌شود.
۷- پیشگیری از عفونت
آب به تنهایی می‌تواند جایگزین آنتی‌بیوتیک شود. فقط کافیست هر روز صبح یک لیوان آب ولرم را با مقداری آب لیموی تازه بنوشید تا از اثرات معجزه آسای آن مطلع شوید.
۸- تقویت سیستم ایمنی بدن
همین عمل در ظاهر ساده سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شما می‌شود. نوشیدن آب با معده خالی باعث از بین رفتن میکروب‌ها می‌شود و نیاز به مصرف دارو را تا حد زیادی از بین می‌برد.
چگونه می‌توان از آب نوشیدن ناشتا در ابتدای صبح بیشترین بهره را برد؟
بلافاصله پس از بیدار شدن، ۴ لیوان آب پشت‌سر هم بنوشید. اگر این امر برایتان سخت است. در ابتدا با یک لیوان آب شروع کنید و به تدریج آن را به چهار لیوان با معده خالی در ابتدای صبح افزایش دهید.
تا ۴۵ دقیقه هیچ غذایی میل نکنید.
#آب #بدن #سلامتی #آبميوه #juice #coffeeshop #coffee #نوشيدني #خواص
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> فوری/ فرمانده نیروی زمینی سپاه:مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم 12 نیروی زمینی سپاه فردا در منطقه ...
Media Removed
. فوری/ فرمانده نیروی زمینی سپاه:مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم 12 نیروی زمینی سپاه فردا در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار میشود. . در این رزمایش برای نخستین بار از عملیات تهاجمی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی رونمایی می شود . . . سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه : این رزمایش یک رزمایش ... .
🔴🔴 فوری/ فرمانده نیروی زمینی سپاه:مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم 12 نیروی زمینی سپاه فردا در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار میشود.
.
در این رزمایش برای نخستین بار از عملیات تهاجمی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی رونمایی می شود
.
.
.
سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه : این رزمایش یک رزمایش دفاعی است و اصل راهبرد ما هم یک راهبرد دفاعی است.
.
.
اما راهبرد ما در سطوح عملیاتی ‌و تاکتیکی‌ هجومی است. ما در ابتدا قصد حمله به هیچ کشوری را نداریم اما اگر کشوری قصد حمله به ما را داشته باشد سراسر هجوم و‌ حمله می شویم.
.
دشمنان بدانند که راهبرد ما ترکیبی از آفند و پدافند است.
.
ما تهدیدی برای هیچ‌کشوری نیستیم اما اینطور نیست که ما پشت خاکریز بایستیم تا آنها به ما حمله کنند.
.
در رزمایش پیامبر اعظم 12 نیروها و یگان‌های ویژه ما قابلیت‌های خود در نفوذ به اعماق جبهه دشمن را تمرین می‌کنند.
.
امر‌ز توپخانه نیروی زمینی به گلوله‌های توپ و راکت‌های هوشمند تجهیز شده است. تجربیات نیروی زمینی سپاه در مبارزه با تروریسم چه در فرای مرزها چه داخل کشور بسیار ارزشمند است و ما در این رزمایش این توانمندی را به نمایش می‌گذاریم.
.
وقتی توان بازدارندگی ما بالا باشد دشمن دیگر توان تهدید را ندارد. پیام ما برای کشورهای همسایه همیشه صلح و دوستی است.
.
در شرق کشور تروریست‌های تکفیری با استفاده از خلاهای مرزی به ما ضربه می زنند اما ما خویشتنداری می‌کنیم و از کشورهای همسایه می‌خواهیم این خلاها را بر طرف کنند.
.
وقتی دشمن در محاسباتش اشتباه کرده و در حین عمل به مشکل می‌خورد در راهبرد خود بازنگری‌می‌کند. و‌ بر‌ همین اساس آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که نه تنها در عراق وسوریه بلکه در کل منطقه نمی‌توانند اعمال قدرت کنند. @artesh_sepah_iran
#Defenders_Iran
#سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی_ایران #سپاه #رزمایش #رزمایش_پیامبر_اعظم_12
Read more
همه چیز از هیچ شروع شد..! من به هیچ شعری ایمان نداشتم.... تو به هیچ خدایی.... نگاه کن، خنده دار نیست یک ...
Media Removed
همه چیز از هیچ شروع شد..! من به هیچ شعری ایمان نداشتم.... تو به هیچ خدایی.... نگاه کن، خنده دار نیست یک هیچ، ما را به کجا رسانده است..! من شاعری می کنم تو خدایی . #khoda همه چیز از هیچ شروع شد..!
من به هیچ شعری ایمان نداشتم....
تو به هیچ خدایی....
نگاه کن، خنده دار نیست
یک هیچ، ما را به کجا رسانده است..!
من شاعری می کنم
تو خدایی
.
#khoda
£ . تو را بیرون کسی از چهره ی درهم نیاورده ست و چشمان من از اخمت به ابرو خم نیاورده ست تو غمگینی و از ...
Media Removed
£ . تو را بیرون کسی از چهره ی درهم نیاورده ست و چشمان من از اخمت به ابرو خم نیاورده ست تو غمگینی و از لبخندهای زورکی پیداست که خوشبختی هنوز از غصه هایت کم نیاورده ست چه زجری می کشم این روزها وقتی كسى حتی برایم هیچ چیزی را به غیر از غم نیاورده ست تو را بی هیچ استدلال عقلی دوست میدارم کسی جز من دلیلی ... £
.
تو را بیرون کسی از چهره ی درهم نیاورده ست
و چشمان من از اخمت به ابرو خم نیاورده ست

تو غمگینی و از لبخندهای زورکی پیداست
که خوشبختی هنوز از غصه هایت کم نیاورده ست

چه زجری می کشم این روزها وقتی كسى حتی
برایم هیچ چیزی را به غیر از غم نیاورده ست

تو را بی هیچ استدلال عقلی دوست میدارم
کسی جز من دلیلی این چنین محکم نیاورده ست

ترنج افتاده و انگشت هایم زخمی اند اما
برای این زلیخا یوسفی مرهم نیاورده ست

کنارم گرچه می آید کسی با شاخه‌گل هایش
ولی آن دست هایی را که می خواهم نیاورده ست

#آرزو_سبزوار_قهفرخی

#یادم #شعر #شعر_خوب #شعر_فارسی #غزل #غزل_فارسی #شاه_بیت #تک_بیت #تک_بیت_های_ناب
#sher #Qazal #Farsi #Iran #Persian #poem #poetry #Love #yadameh
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span>معنی نام هیرما : کامل / کُل / جهانی . <span class="emoji emoji1f539"></span>ریشه : آلمانی <span class="emoji emoji1f539"></span>جنسیت : دخترانه <span class="emoji emoji1f539"></span>رنگ اسم : بنفش . <span class="emoji emoji1f448"></span>خصوصیات ...
Media Removed
. معنی نام هیرما : کامل / کُل / جهانی . ریشه : آلمانی جنسیت : دخترانه رنگ اسم : بنفش . خصوصیات رنگ بنفش : عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده است و شاید هم به همین دلیل ، عشق به علوم ماوراءالطّبیعه در او به حدّ کافی رشد کرده است . این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورد . هیچ اتفاقی را به راحتی ... .
🔶معنی نام هیرما : کامل / کُل / جهانی
.
🔹ریشه : آلمانی
🔹جنسیت : دخترانه
🔹رنگ اسم : بنفش
.
👈خصوصیات رنگ بنفش : عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده است و شاید هم به همین دلیل ، عشق به علوم ماوراءالطّبیعه در او به حدّ کافی رشد کرده است . این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورد . هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی کند مگر آنکه خودش شخصا آن را تجربه کرده باشد . برای حلّ مشکلات نیز راه حل را در درون خود می جوید . عاشق تنهایی است و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایش مشکل است .
#Hirma #هیرما #Persiannameshirma
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_ه
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_ه_دختر
.
.
.
.
🔍 طراحی اسمِ خود را از طریقِ جستجو کردنِ هشتگِ زیر پیدا کنید :
#Persiannamesyourname
🌸 با تَگ کردنِ عزیزانِ خود ، زیر تصویرِ اسمشان ، نشان دهید که به یادشان هستید @ 🌸
.
.
.
.

#نام_فارسی #اسم_فارسی #اسم_ایرانی #نام_ایرانی
#اسم #نام #دختر #پسر #دخترونه #پسرونه #عکسنوشته #ایرانی #طراحی_اسم #دخترانه #پسرانه #نام_زیبا #اسم_زیبا
🌟 #persiannames 🌟
Read more
دلم عجیب گرفته است ! خیال خواب ندارم؛ هنوز در سفرم خیال می کنم؛ در آب های جهان قایقی است ! کجاست ...
Media Removed
دلم عجیب گرفته است ! خیال خواب ندارم؛ هنوز در سفرم خیال می کنم؛ در آب های جهان قایقی است ! کجاست سمت حیات ؟ چه چیز پلک ترا می فشرد، چه وزن گرم دل انگیزی ؟ شتاب باید کرد: من از سیاحت در یک، حماسه می آیم و مثل آب؛ تمام قصه سهراب و نوشدارو را روانم ! سفر مرا به باغ در چند سالگی ام برد و ایستادم تا دلم ... دلم عجیب گرفته است !
خیال خواب ندارم؛
هنوز در سفرم
خیال می کنم؛
در آب های جهان قایقی است !
کجاست سمت حیات ؟
چه چیز پلک ترا می فشرد،
چه وزن گرم دل انگیزی ؟
شتاب باید کرد:
من از سیاحت در یک،
حماسه می آیم
و مثل آب؛
تمام قصه سهراب و نوشدارو را
روانم !
سفر مرا به باغ در چند سالگی ام برد
و ایستادم تا
دلم قرار بگیرد
عبور باید کرد !
صدای باد می آید،
عبور باید کرد.
و من مسافرم ،
ای بادهای همواره!
مرا به وسعت تشکیل برگ ها ببرید.
مرا به خلوت ابعاد زندگی ببرید؛
حضور هیچ ملایم را
به من نشان بدهید !

#سهراب_سپهری
از هشت کتاب منظومه مسافر

ميكآپ آرتيست :كيميا رضايي
عكس از ياسمن عليزاده
Read more
برگ های پاییزی چونان پرندگان فسرده به شاخسار درختی عریان پرندگانی سر به گریبان و بی حنجره نگاه ...
Media Removed
برگ های پاییزی چونان پرندگان فسرده به شاخسار درختی عریان پرندگانی سر به گریبان و بی حنجره نگاه از هم ربوده و "هیچ" دوردست را به نظاره نشسته بال و پرشان را به رقص در آسمان بسته اند و با هر باد چون مردگانی آویخته به این سو و آن سو میروند هوا سرد است... با هر وزش...تیری از نیام سپاهیان سیاه پوش در هم ... برگ های پاییزی
چونان پرندگان فسرده به شاخسار درختی عریان
پرندگانی سر به گریبان و بی حنجره
نگاه از هم ربوده و "هیچ" دوردست را به نظاره نشسته
بال و پرشان را به رقص در آسمان بسته اند و با هر باد چون مردگانی آویخته به این سو و آن سو میروند
هوا سرد است...
با هر وزش...تیری از نیام سپاهیان سیاه پوش در هم تنیده آسمان رها شده
و برگها
این قربانیان روزهای سرد
یک به یک بر زمین می افتند
برگ های زرد پاییزی...
ای خفتگان مأیوس
ای رها شدگان
ای شمع های در باد
باشد که روزی به شوکران آذر ایمان آورید...
زمستان در راه است... #پاییز #برگریزان #برگ #آسمان_دلگیر #روزها
Read more
" میم" مثلِ "مادر" مادری که همیشه روسری بر سر دارد ... آرایش نمی کند... ساده تر از آب و آینه است ...
Media Removed
" میم" مثلِ "مادر" مادری که همیشه روسری بر سر دارد ... آرایش نمی کند... ساده تر از آب و آینه است ... و در عجبم که چرا هرگز هیچ زنی را به زیبائیِ مادرم ندیده ام...! و هرگز دلم برای هیچ زنی در جهان ، به اندازه ی مادرم تنگ نبوده است...! و هیچکدام از همجنس های خودم را ، اینگونه عاشقانه دوست نداشته ام...! " میم"
مثلِ "مادر"

مادری که همیشه روسری بر سر دارد ...
آرایش نمی کند...
ساده تر از آب و آینه است ... و در عجبم که چرا هرگز هیچ زنی را به زیبائیِ مادرم ندیده ام...! و هرگز دلم برای هیچ زنی در جهان ،
به اندازه ی مادرم تنگ نبوده است...! و هیچکدام از همجنس های خودم را ، اینگونه عاشقانه دوست نداشته ام...!
<span class="emoji emoji2705"></span>رئیس باشگاه ترابزون اسپور: با امیری به توافق نهایی رسیدیم|فقط تست پزشکی باقی مانده است <span class="emoji emoji1f538"></span>ما پس از ...
Media Removed
رئیس باشگاه ترابزون اسپور: با امیری به توافق نهایی رسیدیم|فقط تست پزشکی باقی مانده است ما پس از تست های پزشکی آخرین جلسه مان را با امیری برگزار خواهیم کرد. تیم در تاریخ 24 جولای(2 مرداد) به ترکیه برمی گردد و امیری از این تاریخ با تیم کارش را آغاز خواهد کرد. برای جذب او هیچ مبلغی را به باشگاه ایرانی ... ✅رئیس باشگاه ترابزون اسپور: با امیری به توافق نهایی رسیدیم|فقط تست پزشکی باقی مانده است 🔸ما پس از تست های پزشکی آخرین جلسه مان را با امیری برگزار خواهیم کرد. تیم در تاریخ 24 جولای(2 مرداد) به ترکیه برمی گردد و امیری از این تاریخ با تیم کارش را آغاز خواهد کرد.
🔸برای جذب او هیچ مبلغی را به باشگاه ایرانی پرداخت نکردیم و او به عنوان بازیکن آزاد به ما ملحق می شود.

______

#fcperspolis
#fcpersepolis_champion
#fcpersepoliis
#fcpersepolis
#perspolis_champion
#perspolis_iran
#perspolis_tehran
#afc
#fifa
#پرسپولیس
#پرسپولیس_قهرمان
#پرسپولیس_تهران
#پرسپولیس_ایران
#شیشتایی_چهارتایی
#دسته_سه
#ده_دقیقه_ده_نفره
#دکتر_طاهری
#برانکو_ایوانکویچ
#هرچی_برانکو_بگه
#تیم_و_ببین_یاعلی

#پرسپولیس
#پرسپولیس_قهرمان
#پرسپولیس_تهران
#پرسپولیس_ایران
#شیشتایی_چهارتایی
#دسته_سه
#ده_دقیقه_ده_نفره
#دکتر_طاهری
#برانکو_ایوانکویچ
#هرچی_برانکو_بگه
#تیم_و_ببین_یاعلی
#تیم_ملی_پرسپولیس
#کانون_هواداران_باشگاه_پرسپولیس
#کمیته_مجازی_کانون_هواداران_پرسپولیس
#پرسپولیس_کبیر
#پرسپولیسی_به_رنگ_خون
#طوفان_سرخ_آسیا
#مکتب_شاهین
Read more
.. قافلـه ســــالار مـــا فخـر جهــان مصطفـاســــت . <span class="emoji emoji1f33c"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33c"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33c"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> . <span class="emoji emoji1f4cc"></span>مبعث، روز #اخلاق ...
Media Removed
.. قافلـه ســــالار مـــا فخـر جهــان مصطفـاســــت . . مبعث، روز #اخلاق است یا #سیاست؟! . شاید هزار و چهارصد سال است که برخی سعی کرده‌اند طوری از دین و رسول خدا(ص) برای ما حرف زده شود که وقتی نام پیامبر(ص) را می‌شنویم فقط به یاد مهربانی‌های او بیفتیم نه به یاد قدرتمندی ... ..
قافلـه ســــالار مـــا
فخـر جهــان مصطفـاســــت
.
🌼🍃🌺🍃🌸🍃🌼🍃🌺🍃🌸🍃🌼🍃🌺
.
📌مبعث، روز #اخلاق است یا #سیاست؟!
.
🔷شاید هزار و چهارصد سال است که برخی سعی کرده‌اند طوری از دین و رسول خدا(ص) برای ما حرف زده شود که وقتی نام پیامبر(ص) را می‌شنویم فقط به یاد مهربانی‌های او بیفتیم نه به یاد قدرتمندی او..
به یاد اخلاق فردی او بیفتیم نه به یاد #حاکمیت سیاسی ‌ای که او دنبال می‌کرد.
قرآن صریحاً می‌گوید علت #بعثت انبیاء «درگیری_با_طاغوت» است(نحل/36)، اما بین ما مشهور شده که #اخلاق است!!!
.
🔷چرا حدیث شریف «بُعِثتُ لِاُتَمّمَ مَکارِمَ الاخلاق» مشهور شده؟!!
با اینکه سند محکمی ندارد و از نظر سند دچار خدشۀ اساسی است، ولی بسیاری از آیات محوری قرآن و روایات با اسناد بسیار روشن و قاطع، بین ما از شهرت کافی برخوردار نیستند!
.
🔷تمام درگیری‌های انبیاء الهی بر سرِ مسائل سیاسی و به‌خاطر درگیر شدن با قدرت‌طلبان بوده، و الا هیچ پیغمبری را به‌خاطر اینکه درس اخلاق بدهد، کسی نمی‌کُشد!
.
🔷دلیل این‌همه اذیت پیامبر(ص) این بود که دنبال قدرت بود..
رسول خدا(ص) یک سیاستمدار بزرگ بود که به‌دنبال قدرت بود، چون نجات بشر بدون قدرت امکان ندارد!
تا وقتی قدرت در جامعه اصلاح نشود، جامعه اصلاح نخواهد شد..
.
🔷رسول خدا(ص) یک سیاستمدار بزرگ بود؛ و ما باید برای کتاب‌های درسی و تبلیغات دینی در جامعۀ خودمان #متأسف باشیم که تصویر دقیق و صحیحی از رسول خدا(ص) به جامعه ارائه نداده‌اند..
.
💡علیرضا_پناهیان
.
إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِيما..
اللّهم صَل علی محمَّد و آل محمَّد و عَجِّل فَرَجهُم 🌹🌹🌹
.
#لا_اله_الا_الله
#محمد_رسول_الله
#علی_ولی_الله
#رحمة_للعالمين
#عید #مبعث #مبروک
#اسلام #شیعه #سنی
#muhammad #prophet #islam #christ #jew #allah #shia #sunnah #picoftheday #instagood #happy #asian
Read more
. در گیر و دارِ همین بی هوده گی هاست که گاهی خیلی ها را به جایِ تو اشتباه می گیرم. با این حال در نومیدیِ ...
Media Removed
. در گیر و دارِ همین بی هوده گی هاست که گاهی خیلی ها را به جایِ تو اشتباه می گیرم. با این حال در نومیدیِ مطلقِ مردم من قولِ هیچ توفانی را به این دریا نداده ام. شما نیز مثلِ من باید به یاد آورید: عشق... نور است، و نور آخرالاَمْر از پیِ تاریکی طلوع خواهد کرد. سیدعلی صالحی @seyedalisalehi #سیدعلی_صالحی #سید_علی_صالحی #علی_صالحی #seyedalisalehi #alisalehi #seyydalisalehi .
در گیر و دارِ همین بی هوده گی هاست
که گاهی
خیلی ها را به جایِ تو اشتباه می گیرم.
با این حال
در نومیدیِ مطلقِ مردم
من قولِ هیچ توفانی را به این دریا نداده ام.
شما نیز مثلِ من
باید به یاد آورید:
عشق... نور است،
و نور
آخرالاَمْر از پیِ تاریکی
طلوع خواهد کرد.
سیدعلی صالحی
@seyedalisalehi
#سیدعلی_صالحی
#سید_علی_صالحی
#علی_صالحی
#seyedalisalehi
#alisalehi
#seyydalisalehi
. ممکن است جهان در هیچ شیپوری برای او ندمد و هیچ زنگی را به افتخار او به صدا در نیاورد اما کتاب زندگی ...
Media Removed
. ممکن است جهان در هیچ شیپوری برای او ندمد و هیچ زنگی را به افتخار او به صدا در نیاورد اما کتاب زندگی از سابقه درخشان او سخن خواهد گفت. . همه کارهایش از کوچک و بزرگ، همچون پارچه ایست بافته شده از نخ های ناگسسته که از هر رشته آن نشان شکوه و شرافت هویداست. . ظاهر و پوشش و طرز فکر و اندیشه او با انقلاب، منقلب ... .
ممکن است جهان در هیچ شیپوری برای او ندمد و هیچ زنگی را به افتخار او به صدا در نیاورد
اما کتاب زندگی از سابقه درخشان او سخن خواهد گفت.
.
همه کارهایش از کوچک و بزرگ، همچون پارچه ایست بافته شده از نخ های ناگسسته که از هر رشته آن نشان شکوه و شرافت هویداست.
.
ظاهر و پوشش و طرز فکر و اندیشه او با انقلاب، منقلب نشد!
جان کلام اینکه: «او مسلمانِ قبل انقلاب است»
این یگانه دوران نه تنها از سفره انقلاب چیزی طلب نکرد بلکه پایِ خود را نیز خالصانه هدیه داد؛ آنهم در شرایطی که ساکن طبقه سوم از آپارتمانی بدون آسانسور بود!
.
پهلوان مراد علی شیرانی؛ بزرگمرد جبهه و جنگ
نفر سوم مسابقات جهانی کشتی فرنگی در گوتنبرگ سوئد
.
ای کاش می توانستیم متن سکوتِ چندین ساله پهلوان شیرانی را کتاب کنیم تا بلاغتِ غمش برای همگان منتشر شود!
Read more
. . از یک جایی به بعد 
دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی
نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری
کیفت ...
Media Removed
. . از یک جایی به بعد 
دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی
نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری
کیفت را برداری و به دورترین جایی که
می شناسی بروی
چای بنوشی
و به هیچ چیز فکر نکنی
از یک جایی به بعد 
دلت میخواهد خودت باشی 
تنها خودت
و حافظه ای که هیچ کس را 
به خاطر نمی آورد …! __________________ .
.
از یک جایی به بعد 
دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی
نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری
کیفت را برداری و به دورترین جایی که
می شناسی بروی
چای بنوشی
و به هیچ چیز فکر نکنی
از یک جایی به بعد 
دلت میخواهد خودت باشی 
تنها خودت
و حافظه ای که هیچ کس را 
به خاطر نمی آورد …! __________________
با مادرت تماس بگير و بهش بگو دوستش دارى.. فراموش نكن، تو تنها كسى هستى كه صداى قلب مادرت را از درون ...
Media Removed
با مادرت تماس بگير و بهش بگو دوستش دارى.. فراموش نكن، تو تنها كسى هستى كه صداى قلب مادرت را از درون شنيده اى..️ " میم " مثل ماه مثل مهرِ بی نظیر مثل مریم مقدّس مثل مرواریدِ جواهرنشان مثل مونسِ بی همتا مثل موجِ آرامِ دریا مثلِ مُدارای بی منّت مثل محبّتِ بی کران مثلِ موسیقیِ کائنات مثلِ ... با مادرت تماس بگير
و بهش بگو دوستش دارى.. فراموش نكن،
تو تنها كسى هستى كه
صداى قلب مادرت را
از درون شنيده اى..❤️ " میم " مثل ماه
مثل مهرِ بی نظیر
مثل مریم مقدّس
مثل مرواریدِ جواهرنشان
مثل مونسِ بی همتا
مثل موجِ آرامِ دریا
مثلِ مُدارای بی منّت
مثل محبّتِ بی کران
مثلِ موسیقیِ کائنات
مثلِ مدالِ افتخار
مثلِ ماهیِ حوضِ کاشی
مثلِ مَلِکِ بی بال و پر
مثلِ مهتابِ شبهای کویر
مثلِ میراثِ به جا مانده از نسلِ عاشقانِ بی تکرار
مثلِ مردادماهِ پُر از نوبرانه " میم"
مثلِ "مادر"

مادری که همیشه روسری بر سر دارد ...
آرایش نمی کند...
ساده تر از آب و آینه است ... و در عجبم که چرا هرگز هیچ زنی را به زیبائیِ مادرم ندیده ام...! و هرگز دلم برای هیچ زنی در جهان ،
به اندازه ی مادرم تنگ نبوده است...! و هیچکدام از همجنس های خودم را ، اینگونه عاشقانه دوست نداشته ام...!
Read more
هیچ وقت یکی را باهمه وجودت دوست نداشته باش یک تکه از خودت را نگه دار برای روزهایی که هیچ کس را به جز خودت ...
Media Removed
هیچ وقت یکی را باهمه وجودت دوست نداشته باش یک تکه از خودت را نگه دار برای روزهایی که هیچ کس را به جز خودت نداری...! هیچ وقت یکی را باهمه وجودت دوست نداشته باش یک تکه از خودت را نگه دار برای روزهایی که هیچ کس را به جز خودت نداری...!
. از دشت های روبرو ... منتظر آمدن کسی هستم ، که قناری ها ، در چشمه ی صدایش پر می شویند . کسی که با آمدنش ...
Media Removed
. از دشت های روبرو ... منتظر آمدن کسی هستم ، که قناری ها ، در چشمه ی صدایش پر می شویند . کسی که با آمدنش پنجره هایم را ، _ حتی در این کویر _ به سمت دریا باز می کند . ای دشت های روبه رو دیر است ! هیچ خنجری را ، به تیزی انتظار ندیده ام . تمام جاده ها را ، در سراشیبِ شوق خود انداخته ام . اکنون تمام جاده ها ... .
از دشت های روبرو ...
منتظر آمدن کسی هستم ،
که قناری ها ،
در چشمه ی صدایش پر می شویند .
کسی که با آمدنش پنجره هایم را ،
_ حتی در این کویر _
به سمت دریا باز می کند .
ای دشت های روبه رو دیر است !
هیچ خنجری را ،
به تیزی انتظار ندیده ام .
تمام جاده ها را ،
در سراشیبِ شوق خود انداخته ام .
اکنون تمام جاده ها ،
به درگاه من ختم می شوند .
اما هنوز کسی را در انتظارم ،
که هیچ از انتظار نمی داند ...
با دیوارهای از پا نشسته ی غمگین ،
با قاب های همیشه خاک آلود ،
از تو چه پنهان ،
مسافر خانه ای ویرانه ام !
تمام عمر منتظر آمدن کسی بوده ام ،
که هنوز نرفته است ...
.
#علیرضا_طالبی_پور
Read more
" میم " مثل ماه مثل مهرِ بی نظیر مثل مریم مقدّس مثل مرواریدِ جواهرنشان مثل مونسِ بی همتا مثل موجِ ...
Media Removed
" میم " مثل ماه مثل مهرِ بی نظیر مثل مریم مقدّس مثل مرواریدِ جواهرنشان مثل مونسِ بی همتا مثل موجِ آرامِ دریا مثلِ مُدارای بی منّت مثل محبّتِ بی کران مثلِ موسیقیِ کائنات مثلِ مدالِ افتخار مثلِ ماهیِ حوضِ کاشی مثلِ مَلِکِ بی بال و پر مثلِ مهتابِ شبهای کویر مثلِ میراثِ به جا مانده از نسلِ ... " میم " مثل ماه
مثل مهرِ بی نظیر
مثل مریم مقدّس
مثل مرواریدِ جواهرنشان
مثل مونسِ بی همتا
مثل موجِ آرامِ دریا
مثلِ مُدارای بی منّت
مثل محبّتِ بی کران
مثلِ موسیقیِ کائنات
مثلِ مدالِ افتخار
مثلِ ماهیِ حوضِ کاشی
مثلِ مَلِکِ بی بال و پر
مثلِ مهتابِ شبهای کویر
مثلِ میراثِ به جا مانده از نسلِ عاشقانِ بی تکرار
مثلِ مردادماهِ پُر از نوبرانه " میم"
مثلِ "مادر"

مادری که همیشه روسری بر سر دارد ...
آرایش نمی کند...
ساده تر از آب و آینه است ... و در عجبم که چرا هرگز هیچ زنی را به زیبائیِ مادرم ندیده ام...! و هرگز دلم برای هیچ زنی در جهان ،
به اندازه ی مادرم تنگ نبوده است...! و هیچکدام از همجنس های خودم را ، اینگونه عاشقانه دوست نداشته ام...!
روز زن و روز مادر را به همه بانوان سرزمینم ومادری که ندارمش تبریک‌ عرض میکنم❤❤❤❤❤❤
Read more
. شکارچی جدید سیارات آغاز به کار کرد . <span class="emoji emoji1f538"></span>در ۲۵ جولای ۲۰۱۸، ماهواره بررسی سیارات فراخورشیدی عبوری(TESS)، ...
Media Removed
. شکارچی جدید سیارات آغاز به کار کرد . در ۲۵ جولای ۲۰۱۸، ماهواره بررسی سیارات فراخورشیدی عبوری(TESS)، در آغاز بررسی دو ساله خود به منظور یافتن سیارات فراخورشیدی، با بررسی نزدیکترین و درخشان‌ترین ستارگان موجود در اطراف کره زمین و کشف نشانه‌هایی از تغییر در میزان روشنایی آنها، متوجه شد که ... .
شکارچی جدید سیارات آغاز به کار کرد
.
🔸در ۲۵ جولای ۲۰۱۸، ماهواره بررسی سیارات فراخورشیدی عبوری(TESS)، در آغاز بررسی دو ساله خود به منظور یافتن سیارات فراخورشیدی، با بررسی نزدیکترین و درخشان‌ترین ستارگان موجود در اطراف کره زمین و کشف نشانه‌هایی از تغییر در میزان روشنایی آنها، متوجه شد که یک سیارۀ در حال چرخش از مقابل این ستارگان عبور کرد.
.
🔹از آنجا که تلسکوپ فضایی کپلر به پایان عمر مفید خود نزدیک شده و به خواب زمستانی می‌رود، TESS مجهز به اینترنت هرگز به فرصتی بهتر از این دست نخواهد یافت تا بتواند خودی نشان دهد. این ماهواره که در روز ۱۸ آوریل سال جاری از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال و توسط راکت فالکون ۹ اسپیس ایکس به فضا پرتاب شد، نه تنها جانشین کپلر شده، بلکه نسبت به آن پیشرفت‌هایی نیز داشته است. در حالی که کپلر تنها سیارات موجود در عرصه محدودی از آسمان در فاصله ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ سال نوری را جست و جو می‌کرد، تس تعداد ۲۰۰ هزار از درخشان‌ترین ستارگان موجود در کهکشان ما که بین ۳۰ تا ۳۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارند را بررسی خواهد کرد که منطقه‌ای ۴۰۰ برابر بزرگتر از عرصۀ دید کپلر را پوشش می دهد.
.
🔸این کاوشگر از چهار دوربین پیشرفته بهره می برد. هر کدام از این دوربین‌ها مجهز به یک حسگر ۱۶٫۸ مگاپیکسلی هستند. اگرچه TESS شروع به جمع‌آوری داده‌های علمی خود کرده، اما هنوز هیچ چیزی را به زمین مخابره ننموده است. چرا که فضاپیما در حال حاضر در مداری بیضوی به دور ماه با وسعتی در حدود ۱۰۸۰۰۰ تا ۳۷۵۰۰۰ کیلومتر قرار گرفته و مدار فضاپیمای زمین را تنها در هر ۱۳٫۷ روز با شیب ۳۷ درجه نسبت به مدار ماه مشاهده می‌کند...
.
ادامه و بیشتر:
bigbangpage.com/?p=77864
.
ترجمه: سهیلا دوست پژوه/ سایت بیگ بنگ
Read more
آدمیان را اگر بد تربیتشان کنند، بی ادب می شوند: بنابراین با هیچ کس نباید بیش از اندازه گذشت یا محبت داشت! ...
Media Removed
آدمیان را اگر بد تربیتشان کنند، بی ادب می شوند: بنابراین با هیچ کس نباید بیش از اندازه گذشت یا محبت داشت! همانطور که دوستانمان را نه به علت رد کرد تقاضای قرضی که از ما خواسته اند، بلکه به علت اینکه به آنان قرض داده ایم از دست می دهیم، هیچ کس را به علت رفتار غرورآمیز و بی اعتنایی اندک از دست نمی دهیم، بلکه ... آدمیان را اگر بد تربیتشان کنند، بی ادب می شوند: بنابراین با هیچ کس نباید بیش از اندازه گذشت یا محبت داشت! همانطور که دوستانمان را نه به علت رد کرد تقاضای قرضی که از ما خواسته اند، بلکه به علت اینکه به آنان قرض داده ایم از دست می دهیم، هیچ کس را به علت رفتار غرورآمیز و بی اعتنایی اندک از دست نمی دهیم، بلکه به این علت از دست می دهیم که رفتاری بیش از اندازه دوستانه و فروتنانه از ما دیده است....
آرتور شوپنهاور
Read more
باید از ته دل لبخند زد و هیچ‌چیز را به‌خود نگرفت وقتی سپاس‌گزار آن‌چه داری هستی، وقتی‌که برای شاد ...
Media Removed
باید از ته دل لبخند زد و هیچ‌چیز را به‌خود نگرفت وقتی سپاس‌گزار آن‌چه داری هستی، وقتی‌که برای شاد بودن، نیاز به بهانه نباشد "آن زمان است" که: واقعا زندگی می‌کنی! بازی زندگی، بازی زیبا، با بومرنگ‌هاست... "اندیشه‌هایتان را، زیبا کنید" باید از ته دل لبخند زد و هیچ‌چیز را به‌خود نگرفت
وقتی سپاس‌گزار آن‌چه داری هستی، وقتی‌که
برای شاد بودن، نیاز به بهانه نباشد "آن زمان است"
که: واقعا زندگی می‌کنی! بازی زندگی، بازی زیبا، با
بومرنگ‌هاست... "اندیشه‌هایتان را، زیبا کنید"
 #والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟ <span class="emoji emoji1f530"></span>والدین هلی‌كوپتری در اصل به پدرها و مادرانی گفته می‌شود كه به‌شدت ...
Media Removed
#والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟ والدین هلی‌كوپتری در اصل به پدرها و مادرانی گفته می‌شود كه به‌شدت خود را درگیر زندگی كودكان خود می‌كنند و اجازه انجام هیچ كاری را به آنها نمی‌دهند. در واقع این والدین درست مانند یك هلی‌كوپتر اطراف فرزند خود پرواز می‌كنند، همواره او را زیر نظر دارند و با بروز ... #والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟ 🔰والدین هلی‌كوپتری در اصل به پدرها و مادرانی گفته می‌شود كه به‌شدت خود را درگیر زندگی كودكان خود می‌كنند و اجازه انجام هیچ كاری را به آنها نمی‌دهند.
🔰در واقع این والدین درست مانند یك هلی‌كوپتر اطراف فرزند خود پرواز می‌كنند، همواره او را زیر نظر دارند و با بروز هر مشكلی سریعا خودشان را به محل حادثه می‌رسانند. كودكان این والدین چه در حال تماشای تلویزیون باشند یا در حال بازی كردن با دوستان یا انجام تكالیف مدرسه، سایه پدر و مادر خود را بالای سرشان می‌بینند. 🔰از آنجایی كه این بچه‌ها در دوران كودكی اجازه امتحان كردن بسیاری از بازی‌ها و سرگرمی‌ها را نداشته اند، با رسیدن به دوره نوجوانی و جوانی شخصیتی عقده‌ای و افراطی از خود نشان می‌دهند. مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد، دانشجویانی كه در دوران كودكی به‌شدت زیر نظر والدین‌شان بوده‌اند هنگام یادگیری یك ساز موسیقی یا ورزش كردن رفتاری بسیار غیرطبیعی از خود بروز می‌دهند و در انجام بسیاری از كارها زیاده‌روی می‌كنند. نشان دادن رفتارهای پرخطر در رانندگی و زیر پا گذاشتن قانون از دیگر ویژگی‌های بارز این افراد برای خالی كردن عقده‌های دوران كودكی به شمار می‌آید. 🔰این افراد فرصت لذت بردن از دوران كودكی خود را نداشتند و مرتب باید در كلاس‌هایی كه والدین‌شان برای آنها ثبت‌نام كرده بودند، شركت می‌كردند اما اكنون كه آنها استقلال بیشتری دارند دیگر توانایی كنترل خود را ندارند و ممكن است دست به انجام هر كار خطرناكی بزنند تا كمبودهای چند سال پیش را جبران كنند.

به‌طور متوسط 10 درصد از كودكان دارای والدین هلی‌كوپتری هستند كه البته تعداد دختران بیشتر از پسران است. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، نزدیك به 13 درصد از والدین دختران و 5 درصد از والدین پسران به‌شدت كودكان خود را زیر نظر دارند و در همه امور مربوط به آنها دخالت می‌كنند.
#روانشناسان متوجه شدند توجه بیش از اندازه والدین به دانش‌آموزان باعث ناامیدی، احساس ترس و عصبی شدن آنها می‌شود و حس مسئولیت‌پذیری آنها را نابود می‌كند.
در عوض این نتایج در كودكانی كه آزادی و استقلال بیشتری در خانه داشتند، كاملا برعكس بود و آنها امید بیشتری به زندگی آینده خود داشتند و از حس استقلال‌طلبی خود لذت می‌بردند.
#روانشناسی #‌روانشناس #تربیت #‌والدین
Read more
. ... از یک جایی به بعد دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری... و ...
Media Removed
. ... از یک جایی به بعد دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری... و به هیچ چیز فکر نکنی... از یک جایی به بعد دلت می‌خواهد خودت باشی تنها خودت و حافظه‌ای که هیچ کس را به خاطر نمی آورد...! . #فرشته_رضایی ___________________________ .
...
از یک جایی به بعد
دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی
نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری...
و به هیچ چیز فکر نکنی...
از یک جایی به بعد
دلت می‌خواهد خودت باشی
تنها خودت
و حافظه‌ای
که هیچ کس را
به خاطر نمی آورد...! .
#فرشته_رضایی
___________________________
. #دختری_که_از_اول_انار_بود (رمانی در دست چاپ) می رسم بیمارستان . می روم توی اتاقش . دارد کم کم ...
Media Removed
. #دختری_که_از_اول_انار_بود (رمانی در دست چاپ) می رسم بیمارستان . می روم توی اتاقش . دارد کم کم از جا پا می شود که چادرش را سر کند . نفس نفس می زند . رنگ و لعابش هنوز زرد است . یک غمی زیر پوستم می دود از جنس آن غم هایی که می دانی داری یک نفر را از دست می دهی . چادرش را پشت و رو سر کرده . حواسش جمع نیست . دستش را ... .
#دختری_که_از_اول_انار_بود (رمانی در دست چاپ)

می رسم بیمارستان . می روم توی اتاقش . دارد کم کم از جا پا می شود که چادرش را سر کند . نفس نفس می زند . رنگ و لعابش هنوز زرد است . یک غمی زیر پوستم می دود از جنس آن غم هایی که می دانی داری یک نفر را از دست می دهی .
چادرش را پشت و رو سر کرده . حواسش جمع نیست . دستش را می گیرم . دستی که دارد واقعا می لرزد . قبل سکته نمی لرزید . دو هفته ی پیش اینطوری نبود . و صورتش این همه غمگین نبود .
می گوید : رفتی سراغ خونه م ؟
می گویم : آره انسی جون . رفتم . تا فردا برات تخت و وسایل می برم .
یک کم لبخند می زند . یک کم بهتر به نظر می رسد . می گوید : عطا خواهرم رو دیدی ؟
چه باید بگویم ؟ بگویم نه ، دخترش را دیدم . مهلا را . بگویم هنوز زیبا بود ؟ بگویم هنوز وقتی رنگش می پرد ، هول می کند یاد زعفران نذری شله زرد می افتم ؟
می گویم : نه . ندیدمش . بریم مادر .
پرستار برایش گرفته ام . خودش اما نمی داند . بفهمد پس می افتد . می گوید لابد : روت نمی شه مادر لا جونت رو بشوری ؟
عنق تر شده اما انسی انسی است . به شدت زیر اخم های تندش قلبش برای دور و بری هایش می تپد . همه را دوست دارد اما نمی گوید . و هیچ وقت هیچ چیزی را به رویمان نیاورد .
هیچ وقت به رویت نیاورد که پشه بند پشت پنجره ی آشپزخانه مان را سوراخ کرده بودی و از آنجا بهم سهم خوراکی می دادی و می گفتی بگیر باج گیر . می گفتی : عطا تو دختر نیستی واقعا ؟ پسر مگه ذغال اخته و تمبر هندی و آلوچه می خوره ؟
نه . نمی مردم برای این ها . فقط برای تو می مردم . می خواستم حال ات را خیلی دقیق بدانم . بدانم ترشی که می خوری چطوری لب هایت را غنچه می کنی و کمی اشک توی چشم هایت جمع می شود . می خواستم بدانم وقتی لاک می زنی به انگشت های پایت چطوری یک جا ثابت می نشینی . می خواستم بدانم توی سرت توی دلت چه می گذرد .
همین سهمیه ای که می گفتی باج است از چیزهایی بود که برایت می خریدم و می انداختم توی بالکن خانه تان و با مشت می زدم به دیوار بین مان و صدا می زدم : آهای دختر همسایه ! جایزه ت آماده س .
انسی به پرستار توی راهرو نگاه می کند و خشک اش می زند . بو برده . می داند چه دارد به سرش می آید. جواب سلام زن را نمی دهد و می گوید : من رو ببر خطا !
هر وقت خیلی از دستم ناراحت بود صدایم می زد خطا . می گفت خطا کردم تو را دنیا آوردم عطا .... #دختری_که_از_اول_انار_بود
#مهلا
#عطا
مرتضی عبدی
Read more
مصاحبه امروز مسعود تابش درباره وضعیت تیم در ادامه لیگ، فصل آینده و ادعای سرپرست پرسپولیس ؛ از ابتدا ...
Media Removed
مصاحبه امروز مسعود تابش درباره وضعیت تیم در ادامه لیگ، فصل آینده و ادعای سرپرست پرسپولیس ؛ از ابتدا هم انتظار نداشتیم که ابراهیم‌زاده در تیم معجزه کند و بیشتر از بازیکنان انتظار داریم که با توجه به توانایی بالای‌شان نتایج بهتری کسب کنیم. کاملاً از عملکرد تیم ناراضی هستیم، اما امیدواریم بازیکنان ... مصاحبه امروز مسعود تابش درباره وضعیت تیم در ادامه لیگ، فصل آینده و ادعای سرپرست پرسپولیس ؛

از ابتدا هم انتظار نداشتیم که ابراهیم‌زاده در تیم معجزه کند و بیشتر از بازیکنان انتظار داریم که با توجه به توانایی بالای‌شان نتایج بهتری کسب کنیم. کاملاً از عملکرد تیم ناراضی هستیم، اما امیدواریم بازیکنان در سه بازی آینده جبران مافات کنند چرا که در هر سه بازی می‌توانیم برنده باشیم .

هدف‌مان برای فصل آینده قهرمانی در لیگ برتر و برای سه فصل آینده‌ قهرمانی در آسیاست. باشگاه سپاهان دارای یک برنامه هفت ساله است و در هدف نخست می‌خواهیم با سازوکار و تلاش و کمک خداوند فصل آینده به قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کنیم .

تابش درباره مصاحبه سرپرست پرسپولیس گفت :

زمانی که شش ماه تا پایان قرارداد یک بازیکن مانده باشد، هم بازیکن و هم باشگاه‌ها می‌توانند مذاکره را شروع کنند و این یک قانون است. طبیعی است که به دنبال ترمیم و تقویت تیم برای فصل آینده هستیم، اما هیچ مذاکره مستقیمی با هیچ‌ بازیکنی نداشته‌ایم.‌ ایشان (گرشاسبی) گفته‌ که سپاهان به مسلمان رقم نجومی پیشنهاد داده اما ما هیچ چیزی را به هیچ‌کس اعلام نکرده‌ایم. فصل پیش که خلیل‌زاده تحت قرارداد سپاهان بود با پرسپولیس قرارداد بست و حتی برای او خانه هم گرفته بودند! خلیل‌زاده از ابتدای فصل هفته‌ای یک‌بار به من می‌گفت که می‌خواهم بروم پرسپولیس، آن هم بازیکنی که یک فصل تمام با ما قرارداد داشت. یعنی پرسپولیس از ابتدای فصل با این بازیکن مذاکره کرده بود. چون این بحث را آقای گرشاسبی مطرح کرده من مجبور شدم این‌ را بگویم. باشگاه پرسپولیس برای خلیل‌زاده خانه هم گرفته بود و ما حتی محلش را هم می‌دانستیم .

تاکنون مدیربرنامه‌های ۲۰ بازیکن لیگ برتری و لیگ یکی با من تماس گرفته‌اند و بازیکن معرفی کرده‌اند، سپاهان باشگاه کوچکی نیست و اگر این افراد با باشگاه تماس می‌گیرند تا بازیکن به تیم معرفی کنند دلیل نمی‌شود که ما برای جذب بازیکن مذاکره داشته‌ایم .

آقای گرشاسبی ابتدا به سوابق باشگاه پرسپولیس دقت کند. البته زمانی که خلیل‌زاده با پرسپولیس وارد مذاکره شده بود گرشاسبی در این باشگاه حضور نداشت اما الان هم ما هیچ مذاکره مستقیمی با مسلمان نداشته‌ایم و حالا اگر این مذاکره از طریق مدیربرنامه‌‌ها یا واسطه بوده این دیگر به ما مربوط نمی‌شود. برای ایشان به‌عنوان یک مدیر باشگاه احترام زیادی قائلم اما به نظر می‌رسد اطلاعات غلط به ایشان داده‌اند .

#سپاهان #اصفهان #پرسپولیس #تهران #لیگ_برتر #فوتبال #ایران
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
از یک جایی به بعد دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری... کیفت ...
Media Removed
از یک جایی به بعد دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری... کیفت را برداری و به دورترین جایی که...می‌شناسی بروی و به هیچ چیز فک نکنی از یک جایی به بعد دلت میخواهد خودت باشی تنها خودت و حافظه ای که هیچ کس را به خاطر نمی آورد از یک جایی به بعد
دلت میخواهد همه چیز را واگذار کنی
نامه استعفایت را روی میز دنیا بگذاری...
کیفت را برداری و به دورترین جایی که...می‌شناسی بروی
و به هیچ چیز فک نکنی
از یک جایی به بعد
دلت میخواهد خودت باشی
تنها خودت و حافظه ای که هیچ کس را به خاطر نمی آورد
 #تکراری چرا حجاب؟ عده ای حجاب دارند چون معتقدند آفریدگارشان چنین میپسندد، یعنی تحمل سختی برای رضایت ...
Media Removed
#تکراری چرا حجاب؟ عده ای حجاب دارند چون معتقدند آفریدگارشان چنین میپسندد، یعنی تحمل سختی برای رضایت حضرت او، چه با شُکوه اند اینان و بلندمرتبه ، اما از زاویه دیگر شاید هنگامی که زنان مهربانتر میشوند خود را در حجاب میبرند حجاب برای آنان یعنی من قصد ندارم جلب توجه کنم، یعنی من نمیخواهم آرامش روانی ... #تکراری
چرا حجاب؟ عده ای حجاب دارند چون معتقدند آفریدگارشان چنین میپسندد، یعنی تحمل سختی برای رضایت حضرت او، چه با شُکوه اند اینان و بلندمرتبه ، اما از زاویه دیگر شاید هنگامی که زنان مهربانتر میشوند خود را در حجاب میبرند حجاب برای آنان یعنی من قصد ندارم جلب توجه کنم، یعنی من نمیخواهم آرامش روانی جوان و نوجوانی را برهم بزنم، یعنی من سعی میکنم هیچ زنی را به رقابت با خود نکشانم، یعنی من میخواهم به انسانهاي ضعیف اطرافم در حفظ سلامتشان کمک کنم و برای این مهربانیها تحمل سختی میکنم، چه عزیز و مهربانند اینان که اینگونه خود را در حجاب میکنند
_
#حجاب
#من_حجاب_را_دوست_دارم
@manhejabradoostdaram
پ. ن: ماشاء الله 😊
Read more
عبور باید کرد صدای باد می آید، عبور باید کرد و من مسافرم ، ای بادهای همواره! مرا به وسعت تشکیل برگ ...
Media Removed
عبور باید کرد صدای باد می آید، عبور باید کرد و من مسافرم ، ای بادهای همواره! مرا به وسعت تشکیل برگ ها ببرید مرا به کودکی شور آب ها برسانید و کفش های مرا تا تکامل تن انگور پر از تحرک زیبایی خضوع کنید دقیقه های مرا تا کبوتران مکرر در آسمان سپید غریزه اوج دهید و اتفاق وجود مرا کنار درخت بدل کنید به ... عبور باید کرد
صدای باد می آید، عبور باید کرد
و من مسافرم ، ای بادهای همواره!
مرا به وسعت تشکیل برگ ها ببرید
مرا به کودکی شور آب ها برسانید
و کفش های مرا تا تکامل تن انگور
پر از تحرک زیبایی خضوع کنید
دقیقه های مرا تا کبوتران مکرر
در آسمان سپید غریزه اوج دهید
و اتفاق وجود مرا کنار درخت
بدل کنید به یک ارتباط گمشده پاک
و در تنفس تنهایی
دریچه های شعور مرا بهم بزنید
روان کنیدم دنبال بادبادک آن روز
مرا به خلوت ابعاد زندگی ببرید
حضور "هیچ" ملایم را
به من نشان بدهید.
....
#سهراب_سپهری
#everydayiran
#everydaytehran
#photopainting
#poet
#theweekoninstagram
#عبور
#سی_تیر
Read more
 # نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی ...
Media Removed
# نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند. از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این ... # نویسنده_ناشناس
از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند.
از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این دو نفر کم کم با وضیعت زندگی آنها آشنا شدم. یک خانواده روستائی ساده بودند با دو بچه. دختری که سال گذشته وارد دانشگاه شده و یک پسر که در دبیرستان درس می‌خواند و تمام ثروتشان یک مزرعه کوچک، شش گوسفند و یک گاو است.
در راهروی بیمارستان یک تلفن همگانی بود و هر شب مرد از این تلفن به خانه‌شان زنگ می زد. صدای مرد خیلی بلند بود و با آن که در اتاق بیماران بسته بود، اما صدایش به وضوح شنیده می‌شد. موضوع همیشگی مکالمه تلفنی مرد با پسرش هیچ فرقی نمی‌کرد: «گاو و گوسفند ها را برای چرا بردید؟ وقتی بیرون می‌روید، یادتان نرود در خانه را ببندید. درس‌ها چطور است؟ نگران ما نباشید. حال مادر دارد بهتر می‌شود. به زودی برمی‌گردیم...»
چند روز بعد، پزشکها اتاق عمل را برای انجام عمل جراحی زن آماده کردند. زن پیش از آنکه وارد اتاق عمل شود ناگهان دست مرد را گرفت و درحالی که گریه می‌کرد گفت: «اگر برنگشتم، مواظب خودت و بچه‌ها باش.» مرد با لحنی مطمئن و دلداری دهنده حرفش را قطع کرد و گفت: «این قدر پرچانگی نکن.» اما من احساس کردم که چهره اش کمی درهم رفت. بعد از گذشت ده ساعت، پرستاران زن بی حس و حرکت را به اتاق رساندند.
عمل جراحی با موفقیت انجام شده بود. مرد از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و وقتی همه چیز رو به راه شد، بیرون رفت و شب دیروقت به بیمارستان برگشت. مرد آن شب مثل شب‌های گذشته به خانه زنگ نزد. فقط در کنار تخت همسرش نشست و غرق تماشای او شد که هنوز بی‌هوش بود. صبح روز بعد زن به هوش آمد. با آن که هنوز نمی‌توانست حرف بزند، اما وضعیتش خوب بود.
از اولین روزی که ماسک اکسیژنش را برداشتند، دوباره جر و بحث زن و شوهر شروع شد. زن می‌خواست از بیمارستان مرخص بشود و مرد می‌خواست او همان جا بماند. همه چیز مثل گذشته ادامه پیدا کرد. هر شب، مرد به خانه زنگ می‌زد. همان صدای بلند و همان حرف هایی که تکرار می‌شد.
روزی در راهرو قدم می‌زدم. وقتی از کنار مرد می‌گذشتم، داشت می‌گفت: «گاو و گوسفندها چطورند؟ یادتان نرود به آنها برسید. حال مادر به زودی خوب می‌شود و ما برمی‌گردیم.» نگاهم به او افتاد و ناگهان با تعجب دیدم که اصلا کارتی در داخل تلفن همگانی نیست. همچنان با تعجب به مرد روستایی نگاه می کردم که متوجه من شد،....
Read more
اعتماد به خدا........!!!!!آیا ما هم اینگونه ایم!؟ کوهنوردی می‌‌خواست به قله‌ای بلندی صعود کند. ...
Media Removed
اعتماد به خدا........!!!!!آیا ما هم اینگونه ایم!؟ کوهنوردی می‌‌خواست به قله‌ای بلندی صعود کند. پس از سال‌ها تمرین و آمادگی، سفرش را آغاز کرد. به صعودش ادامه داد تا این که هوا کاملا تاریک شد. به جز تاریکی هیچ چیز دیده نمی‌شد. سیاهی شب همه جا را پوشانده بود و مرد نمی‌توانست چیزی ببیند حتی ماه و ستاره‌ها ... اعتماد به خدا........!!!!!آیا ما هم اینگونه ایم!؟ کوهنوردی می‌‌خواست به قله‌ای بلندی صعود کند. پس از سال‌ها تمرین و آمادگی، سفرش را آغاز کرد. به صعودش ادامه داد تا این که هوا کاملا تاریک شد. به جز تاریکی هیچ چیز دیده نمی‌شد. سیاهی شب همه جا را پوشانده بود و مرد نمی‌توانست چیزی ببیند حتی ماه و ستاره‌ها پشت انبوهی از ابر پنهان شده بودند.  کوهنورد همان‌طور که داشت بالا می‌رفت، در حالی که چیزی به فتح قله نمانده بود، پایش لیز خورد و با سرعت هر چه تمام‌تر سقوط کرد. سقوط همچنان ادامه داشت و او در آن لحظات سرشار از هراس، تمامی خاطرات خوب و بد زندگی‌اش را به یاد می‌آورد. داشت فکر می‌‌کرد چقدر به مرگ نزدیک شدهست که ناگهان دنباله طنابی که به دور کمرش حلقه خورده بود بین شاخه های درختی در شیب کوه گیر کرد و مانع از سقوط کاملش شد. در آن لحظات سنگین سکوت، که هیچ امیدی نداشت از ته دل فریاد زد: خدایا کمکم کن

ندایی از دل آسمان پاسخ داد از من چه می‌خواهی؟- نجاتم بده خدای من!- آیا به من ایمان داری؟- آری. همیشه به تو ایمان داشته‌ام- پس آن طناب دور کمرت را پاره کن!کوهنورد وحشت کرد. پاره شدن طناب یعنی سقوط بی‌تردید از فراز کیلومترها ارتفاع. گفت: خدایا نمی‌توانم.خدا گفت: آیا به گفته من ایمان نداری؟کوهنورد گفت: خدایا نمی توانم. نمی‌توانم.روز بعد، گروه نجات گزارش داد که جسد منجمد شده یک کوهنورد در حالی پیدا شده که طنابی به دور کمرش حلقه شده بود که فقط دو متر از زمین فاصله داشت!!! امیدوارم ما فقط با زبان به خداوند إعتماد نداشته باشیم!
************************
Read more
✍️ بسم الله الرحمن الرحیم <span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f342"></span> شب سردی بود... زن، بیرون میوه‌فروشی زل زده بود به مردمی که میوه می‌خریدند. ...
Media Removed
✍️ بسم الله الرحمن الرحیم شب سردی بود... زن، بیرون میوه‌فروشی زل زده بود به مردمی که میوه می‌خریدند. شاگرد مغازه، تند تند پاکت‌های میوه را داخل ماشین مشتری‌ها می‌گذاشت و انعام می‌گرفت. زن با خودش فکر می‌کرد، چه می‌شد او هم می‌توانست میوه بخرد و ببرد خانه... رفت نزدیک‌تر، چشمش افتاد به جعبه‌ی ... ✍️ بسم الله الرحمن الرحیم 🌷🍂 شب سردی بود... زن، بیرون میوه‌فروشی زل زده بود به مردمی که میوه می‌خریدند. شاگرد مغازه، تند تند پاکت‌های میوه را داخل ماشین مشتری‌ها می‌گذاشت و انعام می‌گرفت. زن با خودش فکر می‌کرد، چه می‌شد او هم می‌توانست میوه بخرد و ببرد خانه... 🌸🍂 رفت نزدیک‌تر، چشمش افتاد به جعبه‌ی چوبی بیرون مغازه که میوه‌های خراب و گندیده داخلش بود. با خودش گفت: چه خوبه سالم‌ترهاش رو ببرم خونه. می‌توانست قسمت‌های خرابِ میوه‌ها را جدا کند و بقیه را به بچه‌هایش بدهد؛ هم اسراف نمی‌شد و هم بچه‌هایش شاد می‌شدند. 🌺🍂 برق خوشحالی در چشمانش دوید، دیگر سردش نبود. زن رفت جلو، نشست پای جعبه‌ی میوه؛ تا دستش را برد داخل جعبه، شاگرد میوه‌فروش گفت: دست نزن ننه! بلند شو و برو دنبال کارت! زن زود بلند شد، خجالت کشید، چند تا از مشتری‌ها نگاهش کردند، صورتش را قرص گرفت، دوباره سردش شد... 🌼🍂 راهش را کشید و رفت. چند قدم بیشتر نرفته بود که خانمی صدایش زد: مادر جان، مادر جان! زن ایستاد، برگشت و به آن زن نگاه کرد. زن، لبخندی زد و به او گفت: اینهارو برای شما گرفتم. سه تا پلاستیک دستش بود، پر از میوه، موز، پرتقال و انار. زن گفت: دستت درد نکند، من مستحق نیستم. 🌹🍂 زن گفت: اما من مستحق هستم، مادر! من مستحقِ داشتنِ شعور انسان بودن و به همنوع توجه کردن و دوست داشتن همه‌ی انسانها و احترام گذاشتن به همه‌ی آنها بی‌هیچ توقعی هستم؛ اگر اینها رو نگیری، دلمو شکستی، جون بچه‌هایت بگیر... 🍀🍂 زن منتظر جواب نماند، میوه‌ها را گذاشت و دور شد. زن ایستاده بود و نگاهش می‌کرد، دوباره گرمش شده بود، با صدای لرزان گفت: پیر شی، خیر ببینی... ✨🍂 حواسمان باشد، این روزها خیلی از همنوعانمان سردشان است، چه می‌شود گرمایی به جان و زندگیشان تقدیم کنیم! 💫🍂 بدانید، هیچ ورزشی برای قلب، بهتر از خم شدن و گرفتن دست افتادگان نیست .
🌹 موفق باشید .
Read more
• کتاب «سرمه در چشم غزل» اثر استاد غلام رضا شکوهی ست که به بیان مدح و مرثیه اهل بیت علیم السلام پرداخته ...
Media Removed
• کتاب «سرمه در چشم غزل» اثر استاد غلام رضا شکوهی ست که به بیان مدح و مرثیه اهل بیت علیم السلام پرداخته است. هر فصل از این کتاب به یکی از معصومین اختصاص یافته در این کتاب با تنوع قالب های شعر مواجه هستیم قالب غزل بیشترین اشعار این کتاب را در بر گرفته در حالی که قالب های ترکیب بند و ترجیع بند و رباعی را ...
کتاب «سرمه در چشم غزل» اثر استاد غلام رضا شکوهی ست که به بیان مدح و مرثیه اهل بیت علیم السلام پرداخته است.
هر فصل از این کتاب به یکی از معصومین اختصاص یافته
در این کتاب با تنوع قالب های شعر مواجه هستیم
قالب غزل بیشترین اشعار این کتاب را در بر گرفته
در حالی که قالب های ترکیب بند و ترجیع بند و رباعی را نیز در این مجموعه می خوانیم.

استاد مرتضی امیری اسفندقه در سطر هایی از مقدمه کتاب می نویسد:
«مگر چند شاعر انگشت شمار که شکوهی یکی از آن هاست یکی از آنهایی که حسین منزوی نیز یکی از آن هاست در غزل های نیک و نورانی اش که هیچ کم از غزل های عاشقانه ی او ندارد. می توانم بگویم این مجموعه، در ساحت شعر آیینی معاصر، تا هم اکنون بی سابقه است و هیچ کس نتوانسته همچون شکوهی خراسانی در فضای شعر آیینی تا این اندازه، قدم و قلم زده باشد»

«من کوه صبرم؛ سر به دامانت نهاده!
تو دشت و در بارانی از تیر، ایستاده!

چون آبشار غصه حجم درد خود را
بر صخره می بارم ز داغت، بی اراده!

می میرد آن شبنم ز حسرت روی گلبرگ
وقتی که اشک از گونه هایت اوفتاده!

گل های باغت را به طوفان می سپارند
ای هستی ات چون خلقت گل صاف و ساده!

مهتاب هم در کوچه های دشت خورشید
از ماتمت کوچید، با پای پیاده!

گفتی: به گوش زندگانی « لا اری الموت»
اما به گوش عشق خود «الا سعاده»

در کام تو مرگ است یا شهد شهادت؟
ای آن که چون تو، مادر گیتی نزاده»

(سرمه در چشم غزل ص 203 و 204)

#سرمه_در_چشم_غزل
#استاد_غلامرضا_شکوهی

#احسان_معبودی
Read more
... من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی ...
Media Removed
... من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی از شخصیت ایشان به دستم رسیده،عده ای او را ستایش می کنند و عده ای هم در ذم ایشان سخن می گویند،خبر را حتما شنیده اید؛ آقای دکتر را به دانشگاه راه نداده اند و از او کارت خواستند و الخ .اگر چه این ماجرا بسیار ... ...
من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی از شخصیت ایشان به دستم رسیده،عده ای او را ستایش می کنند و عده ای هم در ذم ایشان سخن می گویند،خبر را حتما شنیده اید؛ آقای دکتر را به دانشگاه راه نداده اند و از او کارت خواستند و الخ .اگر چه این ماجرا بسیار مرموز است اما چنین رفتاری از آن سوی ماجرا یعنی مسئولین حراست دانشگاه دور از انتظار نیست. من در طول زندگی همواره معتقد بودم که یکی از کثیف ترین شغل های دنیا همین کار حراست است ،حراستی که سر و کارش با پوشش و ظاهر دیگران (دانشجویان)باشد. همیشه از این جماعت متنفر بودم ، همیشه هم از غضب شان در امان نبودم .از دوران دبیرستان ،زمانی که من هیچ وقت نتوانستم درک کنم که چرا ناظم مدرسه جلوی در می ایستاد تا ما را که ژل و تافت به موهای خود می زدیم راه ندهد . تا گاهی دست کند لای تارهای موی ما که به خیال خودش حالتش را به هم بریزد ،تا آن جا که خطرناک شود و به طرف موزر هم برود.تا دوران دانشجویی که از نظر این جماعت یا پوشش و ظاهر من در شان محیط دانشگاه نبود یا فاصله شرعی را با جنس مخالف رعایت نکرده بودم . من هنوز هم موفق نشدم حضور چنین افرادی را در جامعه درک کنم ؟؟؟کسانی که حاضرند اخلاق را زیر پا بگذارند و به عنوان مثال در خصوصی ترین بخش های اندام یک دختر کنکاش کنند تا به یک نتیجه کاملا احمقانه دست پیدا کنند.من هنوز هم درک نمی کنم که چگونه قشر مثلا فرهیخته دانشجو در این سال ها به خود اجازه داده تا به شعورش توهین کنند و با حضور این افراد کنار بیاید؟؟؟ این میزان از نفرت به دوران نوجوانی من برمی گردد، که البته تا به امروز هم چنان به قوت خودش باقی است.من همواره با کسی که به خودش چنین جراتی را بدهد تا در نوع ظاهر و پوششم دخالت کند به بدترین شکل ممکن رفتار کرده ام ،اصلا اهمیتی ندارد این فرد چه کسی باشد، پدرم باشد ؟مادرم؟آقا یا خانم ... #دکتر_شفیعی_کدکنی
#استاد_دانشگاه
#دانشجوی_معترض
#دانشجویی
#دانشگاه_تهران
#حراست
#حراست_دانشگاه😈😱 #زندگی_خصوصی
#منکرات_اخلاقی
#مالکیت
Read more
نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد. علیرضا ...
Media Removed
نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد. علیرضا واحدی نیکبخت ملی پوش سایق استقلال که با انتقال جنجالی خود از استقلال به پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد و البته که از آن مقطع به بعد سیر نزولی را پیش گرفت و دیگر هیچ وقت نتوانست به دوران اوج خود ... نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد.

علیرضا واحدی نیکبخت ملی پوش سایق استقلال که با انتقال جنجالی خود از استقلال به پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد و البته که از آن مقطع به بعد سیر نزولی را پیش گرفت و دیگر هیچ وقت نتوانست به دوران اوج خود برگردد در مورد تصمیمات کارلوس کیروش در مورد دعوت مجدد او از سردار آزمون اظهار داشت :
واقعا دلیل رفتارهای دو گانه کیروش را درک نمی کنم. معتقدم سید مهدی رحمتی، قربانی خصومت شخصی کارلوس کیروش با او شد و این مربی دنبال بهانه ای برای اخراج سید مهدی رحمتی ازتیم ملی ایران می گشت. دلیل این ادعا را الان در لیست جدید تیم ملی می توان پیدا کرد. جایی که سردار آزمون در حالی که دو بار از تیم می خداحافظی کرد اما باز مجددا کیروش او را به تیم ملی دعوت کرد در صورتی که وقتی این اتفاق برای رحمتی افتاد ایشان مدعی بود که هرگز چهارچوب و خط قرمز کاری خود را زیر پا نمیگذارد اما اکنون واکنش دوگانه کیروش در این مورد را می توان دید. در سال 85 در آخین روز نقل و انتقالات به من گفتند تو را نمی خواهیم و همین سناریو برای من هم صورت گرفت اما بازیکن خوب هیچ وقت روی زمین نمی ماند.
نیکبخت واحدی
معتقدم قداست پیراهن تیم ملی باید حفظ شود و سرمربی تیم باید معیار دعوت از  بازیکنان را عملکرد آنها قرار بدهد.
#استقلال
#استقلال_تهران #علیرضا_نیکبخت_واحدی #فرهادمجیدی #esteghlal #esteghlaltehran #ناصر_حجازی #منصور_پورحیدری #مهدی_رحمتی #سردارآزمون
Read more
" بنابه گواه تاریخ، یهودیان پس از رهایی از اسارت بابلیان، به تقویم خود نظمی نوین بخشیدند و موضوعاتی همچون جشن نوروز را از ایرانیان اقتباس نمودند که آنرا عید #پوریم نامیدند اما در حواشی این جشن، افسانه ای تخیلی و قدیمی بنام ملکه استر نگاشته شده که برپایی جشن پوریم را به حوادثی غیر واقعی نسبت میدهد در ... "
بنابه گواه تاریخ، یهودیان پس از رهایی از اسارت بابلیان، به تقویم خود نظمی نوین بخشیدند و موضوعاتی همچون جشن نوروز را از ایرانیان اقتباس نمودند که آنرا عید #پوریم نامیدند

اما در حواشی این جشن، افسانه ای تخیلی و قدیمی بنام ملکه استر نگاشته شده که برپایی جشن پوریم را به حوادثی غیر واقعی نسبت میدهد

در این داستان ، استر نام دخترکی یهودی است، که در دوران سلطنت خشایارشا، بواسطه ی - مردخای - عموی خویش به دربار راه می یابد و بعنوان شهبانوی دربار از سوی شاه برگزیده میشود

مطابق داستان، استر پس از چندی با استفاده از نفوذ خویش بر شاه، موفق میگردد یهودیان را از خطر توطئه ای که از سوی هامان وزیر ایرانی صورت گرفته نجات دهد و موجبات انتقام و کشتار هفتاد و هفت هزار ایرانی بدخواه را نیز توسط یهودیان در این ماجرا فراهم آورد که به شکرانه این پیروزی، جشنی بنام پوریم را برپا کردند

اگر چه این کتاب قدیمی است، اما به سبب تناقضات آشکار در آن، از سوی مورخان و پژوهشگران برجسته ی جهان در ژانر رمان ها ی تخیلی قلمداد گردیده است

چرا که در هیچ یک از کتیبه ها و آثار تاریخی مکتوب ایران و جهان نه اثری از چنین رویدادی هست و نه خبری از نام چنین افرادی در دربار ایران.
مطابق منابع تاریخ، نام همسر خشایارشا ، آمیستریس و از خاندانی ایرانی ثیت گردیده، ضمن آنکه پادشاهان هخامنش طبق قانون، همواره ملزم به وصلت با دختری از یکی از هفت خاندان بزرگ ایرانی بوده اند

با توجه به تناقضات بسیار، بنظر میرسد نگارنده ی این داستان از اقلیتهای بومی ساکن ایران در آن دوران بوده و اطلاعات دقیقی نیز از وضعیت موجود دربار شاهان آن دوران و حتا اورشلیم نیز نداشته است

در این افسانه، بجز نام خشایار، سایر نامها، غیریهودی و برگرفته از نام خدایان اساطیری بابلی همچون ایشتر و مردوک و یا نام هومای خدایی ایلامی است که تحت نام #استر، #مردوک و #هامان شخصیت پردازی شده اند. این موضوع، ریشه و اصالت داستان را به قصه های اساطیری بابل مرتبط میکند

سینا ورمزیار

پ.ن:
کتاب استر در آن دوران، با انگیزه های خاصی برای مخاطبین خود نگاشته شده است، اما ظاهرا چندی است که مخاطبینی در برخی محافل داخلی! یافته است

مخاطبین این داستان با واقعی جلوه دادن افسانه ی استر و قتل عام ایرانیان در روز سیزده به در، میکوشند تا اعتبار نوروز را خدشه دار ساخته و با القای شکست، روحیه ی شادمانی را از مردم سلب و تاریخ #هخامنشی را نیز جلوه ی غیرایرانی بخشند

ـ انتساب آرامگاهی قدیمی در همدان به استر و مردخای با واقعیت تاریخی منطبق نیست و برگرفته از این افسانه است
Read more
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی ...
Media Removed
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند ... نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند اما در این فصل زور ابرها باید به خورشید بچربد و گرنه چه تفاوتی دارد با تابستان جز اینکه درخت ها لُخت و عریان شوند و از اینکه توان سایه گستردن هم ندارند شرمنده باشند. باران که می زد هرگز چتر همراه نداشت اصلا تا کنون چتر نخریده بود . فلسفه ی باران به خیس کردن است ، چقدر هم صورتش با طراوت می شد وقتی قطره قطره های باران از پوست صورتش رقص کنان پیچ و تاب می خورد و در نقطه ای نامعلوم محو می شد . ولی این پاییز جور دیگری بود هر چند آسمان دل به دلش داده بود و همراهی اش می کرد ولی این پژمردگی مثل این بود که در نیم روز مرداد ماه وسط کویر گم شده باشی و آنقدر بی رمق باشی که حتی به دوردست ها هم نگاه نکنی شاید سراب ببینی بالاخره یه دل خوشکُنکُی نصیب می شود ولی اینکه به یک نقطه خیره شوی به جایی بر روی زمین به فاصله ی دو سانت از انگشت های پا . خیره شدن به نزدیک ترین فاصله ی ممکن بیرون از خودت . این یعنی هیچ افقی را نمی بینی انگار گذشته مچاله ات کرده است و پرتاب شده ای در زمان حال و در این نقطه منجمد شده ای . حالت خراب است و قدرت نداری نگاهت را به دور دست ها بیندازی حتی به هوای دیدن سراب. این یعنی فرو رفتن به اعماق خود نه برای کشف و شهود درونی و شناخت خویشتن که برای پناه آوردن به خود انگار که بخواهی گذشته و حال را در هم بپیچی و در بی زمانی و بی وزنی در نقطه ای محو شوی ولی مگر زندگی می گذارد در این وقت ها جاذبه با تمام توان بر زمین میخکوبت می کند و تمام سنگینی خودش را بر پاهایت منتقل می کند هر چه باشد زمین مادر است نمی گذارد به این راحتی شانه خالی کنی .

ادامه دارد
Read more
<span class="emoji emoji1f535"></span> اگه نخونی 4 ساعت کلاس اقتصاد رو از دست میدی!!!! <span class="emoji emoji1f53a"></span>روزی روزگاری در روستایی در هند ارباب پولداری به روستایی ...
Media Removed
اگه نخونی 4 ساعت کلاس اقتصاد رو از دست میدی!!!! روزی روزگاری در روستایی در هند ارباب پولداری به روستایی ها اعلام کرد که به ازای هر میمون۲۰ دلار به آنها پول خواهد داد. روستایی ها هم که دیدند اطرافشان پر است از میمون، به جنگل رفتند و شروع به گرفتن میمونها کردند. ارباب هم هزارها میمون به قیمت ۲۰ ... 🔵 اگه نخونی 4 ساعت کلاس اقتصاد رو از دست میدی!!!! 🔺روزی روزگاری در روستایی در هند ارباب پولداری به روستایی ها اعلام کرد که
به ازای هر میمون۲۰ دلار به آنها پول خواهد داد.
روستایی ها هم که دیدند اطرافشان پر است از میمون، به جنگل رفتند و شروع به
گرفتن میمونها کردند.
ارباب هم هزارها میمون به قیمت ۲۰ دلار از آنها خرید، ولی با کم شدن تعداد
میمونها روستاییها دست از تلاش کشیدند..
به همین خاطر ارباب زرنگ این بار پیشنهاد داد برای هر میمون به آنها ۴۰ دلار
خواهد پرداخت. با این شرایط روستایی ها فعالیتشان را از سر گرفتند.
پس از مدتی موجودی ها هم کمتر و کمتر شد، تا سرانجام روستاییان دست از کار
کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزار های خود رفتند...
این بار پیشنهاد به ۴۵ دلار رسید و… در نتیجه تعداد میمونها آنقدر کم شد که به
سختی می شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد.
این بار ارباب ادعا کرد که به ازای خرید هر میمون 70 دلار خواهد داد، ولی
چون برای کاری باید به شهر می رفت، کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او
میمون ها را بخرد. در نبود ارباب شاگرد به روستایی ها گفت: این همه میمون در
قفس وجود دارد! من آنها را به 60 دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت ارباب آنها را به 70 دلار به او بفروشید.. روستایی ها که وسوسه شده
بودندپولهایشان را روی هم گذاشتند و تمام میمونها را خریدند.
البته از آن به بعد دیگر کسی نه ارباب را دید و نه شاگردش را.. و تنها
روستایی ها ماندند و یک دنیا میمون ... _____
البته این داستان هیچ ربطی به داستان بانک مرکزی برای پیش فروش سکه طلا و دلار و این
جور چیزها ندارد!!😐
Read more
شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این ...
Media Removed
شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این به بعد سعی نکنند از نظر علمی آن را توجیه کنند. شواهد پزشکی و علمی چه می گویند؟ هیچ مقدار از مصرف الکل بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بحث سرطان باز می شود. مصرف الکل را متوقف کنید، چیزی به نام مصرف مسئولانه وجود ... شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این به بعد سعی نکنند از نظر علمی آن را توجیه کنند. شواهد پزشکی و علمی چه می گویند؟ هیچ مقدار از مصرف الکل بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بحث سرطان باز می شود. مصرف الکل را متوقف کنید، چیزی به نام مصرف مسئولانه وجود ندارد! ✍

مگر نمی گفتند شراب قرمز برای قلب خوب است؟ ✍

حدود دو دهه قبل مطالعه ای در فرانسه ادعا کرد که مصرف الکل باعث کاهش بروز بیماری های قلبی و دیابت میشود. این مسئله سر و صدای رسانه ای زیادی داشت. اما دو نکته مهم وجود دارد که کمتر به آن پرداخته شده است:

اول اینکه تنها در صورتی این اثر مثبت محافظتی بر قلب ایجاد میشود که مقادیر کم الکل به صورت روزانه مصرف شود. در صورتی که اکثر افراد الکلی متناوبا اتفاق می افتد که زیاده روی می کنند. این آمار روشن کننده است: در غرب سوء مصرف الکل در بین افراد15-59 سال ریسک فاکتور شماره 1 برای مرگ زودرس است.
نکته مهم تر اینکه الکل حتی در مقادیر کم نیز سرطان زاست. رابطه علت معلولی الکل حداقل با هفت نوع سرطان به اثبات رسیده است. ✍

بر این اساس هیچ منطق علمی مصرف الکل را توصیه نمیکند. 👆

الکل عامل اثبات شده 7 نوع سرطان است 👉

رابطه علیتی قوی بین مصرف الکل و سرطان های حلق و دهان، مری، حنجره، روده بزرگ، رکتوم، کبد و سرطان سینه اثبات شده است. و هرمقدار مصرف آن سرطانزاست. ✍

ثابت شده که الکل باعث سرطان سینه می شود 👉

رابطه الکل با سرطانها به اینجا ختم نمی شود. سرطان های دیگری هستند که ارتباطشان با الکل نشان داده شده است اما رابطه علیتی لااقل هنوز به اثبات نرسیده است. اینها شامل سرطان لوزالمعده، سرطانهای خون و سرطان پوست و سرطان ناحیه تناسلی در زنان می شود. ✍

و اما سخن پایانی ✍

مصرف الکل یک عامل خطر قطعی برای سلامتی است. گروه های مختلف در جهان درصدد هستند که هشدار های سلامتی را برای الکل به مانند سیگار گسترش دهند. البته مقابله با کارخانجات و صنعتی که تنها در آمریکا درآمد 350 میلیار دلاری دارد آسان نخواهد بود. و نهایتا اینکه به کسانی که الکل مصرف میکنند بگویید که حتی مقادیر کم و متناوب آن سرطان زاست. و اینکه اگر هم می خواهند مصرف آن را ادامه بدهند لا اقل دیگر از این به بعد از شواهد پزشکی مایه نگذارند!
منبع:
goo.gl/6wtw8p

@zendegism @zendegism.ir #الکل #سرطان
Read more
تفاوت خواب مامان وبابا : مامان و بابا داشتند تلویزیون تماشا می کردند که مامان گفت:”من خسته ام و ...
Media Removed
تفاوت خواب مامان وبابا : مامان و بابا داشتند تلویزیون تماشا می کردند که مامان گفت:”من خسته ام و دیگه دیروقته ، میرم که بخوابم ” مامان بلند شد ، به آشپزخانه رفت و مشغول تهیه ساندویچ های ناهار فردا شد ، سپس ظرف ها را شست ، برای شام فردا از فریزر گوشت بیرون آورد ، قفسه ها رامرتب کرد ، شکرپاش را پرکرد ، ظرف ... تفاوت خواب مامان وبابا :

مامان و بابا داشتند تلویزیون تماشا می کردند
که مامان گفت:”من خسته ام و دیگه دیروقته ، میرم که بخوابم ”
مامان بلند شد ، به آشپزخانه رفت و مشغول تهیه ساندویچ های ناهار فردا شد ، سپس ظرف ها را شست ، برای شام فردا از فریزر گوشت بیرون آورد ، قفسه ها رامرتب کرد ، شکرپاش را پرکرد ، ظرف ها را خشک کرد و در کابینت قرار داد و کتری را برای صبحانه فردا از آب پرکرد .
بعد همه لباس های کثیف را در ماشین لباسشویی ریخت ، پیراهنی را اتو کرد و دکمه لباسی را دوخت .
اسباب بازی های روی زمین را جمع کرد و دفترچه تلفن را سرجایش در کشوی میز برگرداند.
گلدان ها را آب داد ، سطل آشغال اتاق را خالی کرد و حوله خیسی را روی بند انداخت .
بعد ایستاد و خمیازه ای کشید . کش و قوسی به بدنش داد و به طرف اتاق خواب به حرکت درآمد ، کنار میز ایستاد و یادداشتی برای معلم نوشت ، مقداری پول را برای سفر شمرد و کنارگذاشت و کتابی را که زیر صندلی افتاده بود برداشت .
بعد کارت تبریکی را برای تولد یکی از دوستان امضا کرد و در پاکتی گذاشت ،
آدرس را روی آن نوشت و تمبرچسباند ؛ مایحتاج را نیز روی کاغذ نوشت
و هردو را درنزدیکی کیف خودقرارداد. سپس دندان هایش رامسواک زد.
باباگفت: “فکرکردم ، گفتی داری می ری بخوابی ” و مامان گفت:” درست شنیدی دارم میرم.” سپس چراغ حیاط راروشن کرد و درها را بست.
پس ازآن به تک تک بچه ها سرزد ، چراغ ها راخاموش کرد ،
لباس های به هم ریخته را به چوب رختی آویخت ، جوراب های کثیف را درسبد انداخت ،
با یکی از بچه ها که هنوز بیداربود و تکالیفش را انجام می داد گپی زد ،
ساعت را برای صبح کوک کرد ، لباس های شسته را پهن کرد ، جاکفشی را مرتب کرد و شش چیز دیگر را به فهرست کارهای مهمی که باید فردا انجام دهد ، اضافه کرد . سپس به دعا و نیایش نشست.
درهمان موقع بابا تلویزیون راخاموش کرد و بدون اینکه شخص خاصی مورد نظرش باشد ، گفت: ” من میرم بخوابم” و بدون توجه به هیچ چیز دیگری ، دقیقاً همین کار را انجام داد
واين است تفاوت خواب مادرو پدر
بهشت زبر پاي مادران نيست بلكه بهشت خانه ايست كه مادرم در ان است
مادری رو به فرزندش کرد و او را نصیحت کرد:😣😣📝
فرزندم:
روزی از روزها مرا پیر و فرتوت خواهی دید...ودر کارها یم غیر منطقی!!
در آن وقت لطفا به من کمی وقت بده و صبر کن تا مرا بفهمی.😭😖
هنگامی که دستم می لرزد و غذایم بر روی لباسم می ریزد؛
هنگامی که از پوشیدن لباسم ناتوانم؛
پس صبر کن و سالهایی را به یاد آور که کارهایی که امروز نمیتوانم انجام دهم، به تو یاد میدادم.😓😓
سلامتی مادر
Read more
... نزدیک به یک فصل از آخرین جلسه ایستگاه داستان می گذرد،چند ماه از سرم گذشته،اما بیشتر دوستانم را ...
Media Removed
... نزدیک به یک فصل از آخرین جلسه ایستگاه داستان می گذرد،چند ماه از سرم گذشته،اما بیشتر دوستانم را ندیده ام. خیلی وقت است که در هیچ جلسه و مهمانی و دورهمی شرکت نکرده ام.نیازی به فکر کردن نیست، بیشتر از شش ماه است که آخرین رابطه کثافتم را تمام کرده ام. هنوز هم همان طوری ام.اخلاقم هیچ تکانی نخورده.گیتار ... ...
نزدیک به یک فصل از آخرین جلسه ایستگاه داستان می گذرد،چند ماه از سرم گذشته،اما بیشتر دوستانم را ندیده ام. خیلی وقت است که در هیچ جلسه و مهمانی و دورهمی شرکت نکرده ام.نیازی به فکر کردن نیست، بیشتر از شش ماه است که آخرین رابطه کثافتم را تمام کرده ام. هنوز هم همان طوری ام.اخلاقم هیچ تکانی نخورده.گیتار را کاور کردم که مبادا گردی بنشیند.خدای من! فقط چند واحد تا تمام شدن دوره کارشناسی ارشد فاصله داشتم.من با جدیت انصراف دادم ! این روزها بیشتر وقتم در یوتوب هزینه میشود.شب ها، بیشتر آنجام.هنوز خیال ندارم دست از سر کتاب های خوب بردارم.داستانی در سر دارم. خوب به عیشم میرسم، مثلا قمارسنگین میکنم.چاره چیست؟ باشد قبول!آگهی های استخدام را زیر و رو می کنم تا شاید فرجی شود، تا کار مناسبی پیدا کنم؟؟لعنتی! استاد ساز و آواز حرف درست را می گفت : اگر شکمت سیر نباشد نمیتوانی ساز بزنی!نمیتوانی بنویسی!نمی توانی کون به کون سیگار دود کنی و به عشق بازی ات برسی!این روزها همه دغدغه معاش دارند؛دایم دست و پا می زنند.چه دریای پر تلاطمی!ابایی ندارند از هر گونه تنازع برای بقا.استاد رزم هم بیراه نمی گفت؛آن روز همه مان را به خط کردو چند نفر را از باشگاه انداخت بیرون.گفتیم : استاد! شما بزرگی کن.شما ببخش!گفت: خفه!در این دنیا اگر بی رحم نباشی دوام نمی آوری! و حالا من مانده ام و این زرت و پرت به ظاهر اگزوتیک استاد که قرن هاست به شکل ویروسی که اتفاقا عمر زیادی هم می کند همه گیر شده ... #fucking_life

#این_روزهای_من
#این_روزهای_لعنتی
#پست_موقت
Read more
... «بجوی و بپوی و گرداگرد زندگانی خویش بگرد، آن‌چنان‌که سگی شکار صاحبش را دنبال می‌کند. آن کار را ...
Media Removed
... «بجوی و بپوی و گرداگرد زندگانی خویش بگرد، آن‌چنان‌که سگی شکار صاحبش را دنبال می‌کند. آن کار را که عاشق آنی انجام بده. استخوان خویش را بشناس. آن را به دندان بگیر. در خاک کن. آن را بیرون بیاور و باز آن را به دندان بگیر. زیاده پیرو اخلاق مباش، مبادا خویش را بفریبی و از بسیاری از نعمت‌های زندگی محروم ... ...
«بجوی و بپوی و گرداگرد زندگانی خویش بگرد، آن‌چنان‌که سگی شکار صاحبش را دنبال می‌کند. آن کار را که عاشق آنی انجام بده. استخوان خویش را بشناس. آن را به دندان بگیر. در خاک کن. آن را بیرون بیاور و باز آن را به دندان بگیر. زیاده پیرو اخلاق مباش، مبادا خویش را بفریبی و از بسیاری از نعمت‌های زندگی محروم کنی. هدفی بالاتر از اخلاق را نشانه بگیر. فقط خوب مباش؛ برای هدفی خوب باش. تمام حکایت‌ها پندهای اخلاقی خود را دارند، ولی بی‌گناهانند که از داستان لذت می‌برند. مگذار هیچ چیز در میان تو و نور بایستد. چون به اقلیم آسمان‌ها سفر کنی با خود هیچ معرفی‌نامه‌ای مبر. وقتی در می‌زنی بخواه تا خدا را ببینی — نه هیچ یک از خدمت‌کاران او را. در آن امور که مربوط به تو می‌شود بیندیش که همراهی نداری و بدان که در این جهان تنهایی.» هنری دیوید تارو (ترجمه‌ی علی‌رضا طاق‌دره)
Read more
, مقاله ای تکان دهنده از ولفگانگ پاولی... برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش ...
Media Removed
, مقاله ای تکان دهنده از ولفگانگ پاولی... برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش به نام: اصل انحصاری پاولی که مورد تشویق آلبرت انیشتین هم قرار گرفت , معروف است. پاولی می گوید: هر چیزی در جهان , ارتعاش مخصوص به خودش را دارد. همه الکترون ها دارای سه ویژگی هستند ؛ به نام های: سطح ... , مقاله ای تکان دهنده از ولفگانگ پاولی... برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش به نام:

اصل انحصاری پاولی که مورد تشویق آلبرت انیشتین هم قرار گرفت , معروف است.

پاولی می گوید: هر چیزی در جهان , ارتعاش مخصوص به خودش را دارد. همه الکترون ها دارای سه ویژگی هستند ؛ به نام های:

سطح انرژی
چرخش
مدار

که فیزیک دان ها بر اساس این سه ویژگی , عدد کوانتوامی هر الکترون را محاسبه می کنند و به دست می آورند.

پاولی می گوید: هیچ دو الکترونی در جهان هستی دارای عدد کوانتوامی یکسانی نیست.

پاولی مثالی می زند و می گوید :

سیبی را بر می داریم و از میان میلیارد ها الکترونی که درون آن است، فقط یکی را انتخاب می کنیم.
فرض کنید نام آن الکترون را بگذاریم "اریک".... عدد کوانتوامی اریک عددی بسیار بسیار طولانی است، اما برای این که کارمان را اینجا ساده کنیم، فرض کنید آن عدد بزرگ 23 باشد.
پاولی ثابت کرد در هیچ کجای جهان هستی , حتی در ستاره ای در کهکشان , نه تنها هیچ سیب دیگری , بلکه هیچ شیئی دیگر پیدا نمی کنید که الکترونش عدد کوانتوامی آن 23 باشد.

حال اگر دستمالی برداریم و سیب را برق بیندازم , از اصطکاک ایجاد شده , انرژی حاصل می شود و این انرژی عدد کوانتوامی اریک را ارتقا داده و به مثلا 26 می رساند.و درست در همان لحظه تنها الکترونی که در جهان هستی با عدد کوانتوامی 26 بوده , دستخوش تغییر می شود.

جهان ما برای حفظ توازن خود , لحظه به لحظه آرایش خود را تغییر می دهد.پاولی با اثبات این موضوع جایزه نوبل فیزیک گرفت و گفت:

اگر هر الکترونی دارای ارتعاش منحصر به فرد خود باشد, پس هر شیئی در جهان واجد ارتعاش مخصوص به خود است.

و اما نتیجه گیری :

وقتی یک سیب با یک اصطکاک کوچک , تغییر پیدا می کند، بنابراین وقتی که من فرزندم را در آغوش می گیرم و می بوسم , و یا وقتی که همسرم را می بخشم... و یا وقتی که به همسایه ام ناسزا می گویم و یا وقتی که دست خودم را خارش می دهم....
در واقع دارم دستور زنجیره ای از تغییرات را به جهان هستی می دهم.
هر اندیشه ای که از ذهن ما می گذرد , الکترون هایی را در گستره جهان هستی به ارتعاش در می آورد و دستخوش تغییر می کند.

اندیشه فقط بر ماده تاثیر نمی گذارد، بلکه اندیشه خود ماده است.

غم و غصه مرا غمگین می کند و این بزرگ ترین اشتباهی است که در من اتفاق می افتد.

بقیه ی متن در کامنت 👇👇👇
Read more
می‌خریم تا کمیاب و گران شود! دیگر کشورها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گران شود. کار به جایی رسیده که دیگر خشم و نهیب راه به جایی نمی‌برد و هیچ کس به هیچ کس رحم نمی‌کند. مردم در شهرهای مختلف مغازه به مغازه هجوم می‌برند و خرید می‌کنند تا از قحطی نیامده فرار کنند. یک روز به برنج فروشی‌ها ... می‌خریم تا کمیاب و گران شود! 🔹دیگر کشورها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گران شود. 🔹کار به جایی رسیده که دیگر خشم و نهیب راه به جایی نمی‌برد و هیچ کس به هیچ کس رحم نمی‌کند. 🔹مردم در شهرهای مختلف مغازه به مغازه هجوم می‌برند و خرید می‌کنند تا از قحطی نیامده فرار کنند. 🔹یک روز به برنج فروشی‌ها هجوم می‌برند و برنج‌ها را گونی، گونی در خانه‌ها احتکار می‌کنند و یک روز روغن، یک روز نوار بهداشتی و دستمال کاغذی و روز دیگر گوجه فرنگی. 🔹مشخص نیست که قرار است چه اتفاقی در این کشور رخ دهد؟ گویا دیگر بنی‌آدم اعضای یکدیگر نیستند و اگر دردی به فردی وارد شود دیگران می‌گویند : چه خوب که ما نبودیم! 🔹ما با دیگر کشورها خیلی خیلی متفاوتیم. آنها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گرانتر شود. 🔹می‌گویند 23 سال پیش اولین تحریم گرانفروشی توسط مردم آلمان انجام شد. 🔹مردم آلمان به شدت مصرف شیر و لبنیات را برای سلامتی خود ضروری می‌دانند و حتماً در روز دو تا سه لیوان شیر مصرف می‌کنند اما پس از اینکه صنایع خصوصی و دولتی لبنیات کشور آلمان تصمیم به افزایش قیمت گرفتند مردم آلمان به طور کاملاً خودجوش و مردمی به مدت 14 ماه لبنیات و مخصوصاً شیر را از سفره‌های خود حذف کردند تا اینکه صنایع لبنیاتی با برگشت قیمت شیر به 14 ماه پیش از آن موافقت کردند.

این مسئله در دیگر کشورهای دنیا هم شکل گرفت: 🔹آمریکایی‌ها تنها سه ماه تلفن همراه موتورولا را نخریدند تا قیمت به عقب بازگشت. 🔹گرانفروشی بلیت فوتبال در اسپانیا و تحریم فوتبال توسط مردم تنها دو ماه رخ داد و پس از آن قیمت‌ها برگشت. 🔹گرانفروشی شیر در برزیل تنها 9 ماه به طول انجامید و پس از آن قیمت‌ها شکست. 🔹اما در کشور ما در یک دقیقه، شش میلیون نفر خواهان خرید از شرکت سایپا بودند. اگر هر نفر 25 میلیون تومان بخواهد در این شرکت هزینه کند، می‌شود 150000 میلیارد تومان. 🔹با این مبلغ می‌شد در یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور سهام بسیاری از شرکت های بزرگ جهان را خرید.

به راستی ایراد از اقتصاد به تنهایی است یا فرهنگمان هم ایراد دارد. 🔹وقتی در زمان جنگ در جبهه‌ها جوانان داوطلبانه بر روی میدان مین پا می‌گذاشتند و گروهان دسته می‌شد تا معبری باز شود در تهران و دیگر شهرها در زمان بمباران می‌گفتند: خدا را شکر که موشک بر روی خانه ما فرود نیامد و این تفکر کماکان وجود دارد. مردم می‌گویند اصل این است که ما زنده باشیم؛ همسایه کارگرمان به ما چه؟ 👤محمد جلالی
Read more
زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران ...
Media Removed
زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نميباشد • زنان ایرانی بالاخره دیشب به #استادیوم_آزادی راه یافتند تا تماشاچی بازی ایران-اسپانیا از روی سکوهای ورزشگاه باشند.حضوری که با کش و قوس های فراوانی در تمام عصر دیروز ... زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران
دكتر مهران صولتی
جامعه شناس سياسي
انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نميباشد

زنان ایرانی بالاخره دیشب به #استادیوم_آزادی راه یافتند تا تماشاچی بازی ایران-اسپانیا از روی سکوهای ورزشگاه باشند.حضوری که با کش و قوس های فراوانی در تمام عصر دیروز همراه بود! از موافقت اولیه تا ممنوعیت بعدی و نهایتا دستور وزیر کشور که برخی آنرا متاثر از ورود #حسن_روحانی به عرصه این کشاکش می دانند! به نظرم می توان تحول دیشب را نوعی بازنمایی #بحران در حکمرانی کشور قلمداد کرد که خود را به تناسب خود را در عرصه ها نیز بازتاب می دهد. بنابراین از شواهدی مانند رویداد دیشب می توان به نتایجی در مورد ویژگی ها و نارسایی های نظام حکمرانی ایران در هزاره سوم دست یافت:
هیچ تصمیمی قطعی و مداوم نیست!در لحظه می اندیشیم و تصمیم میگیریم!نظام تصمیم گیری معیوب، پرچالش و سرشار از تناقض است
به دلیل ناهماهنگی بسیار در سطوح حکمرانی، شجاعتی برای تحول و اتخاذ تصمیم های بزرگ وجود ندارد!مدیری که خلاف عادت اقدامی کند باخطر حذف مواجه است.بنابراین چیزی به نام ریسک پذیری وجود ندارد!
بین اختیارات و مسئولیت ها شکافی ژرف وجود دارد! لایه های انتخابی و انتصابی به تناسب موقعیت در نقش #اپوزیسیون یکدیگر ظاهر می شوند!هیچ هماهنگی استراتژیکی برای اتخاذ تصمیم های بزرگ شکل نگرفته است!
چون از ابتدا تمهیدی برای نهادینه کردن مشارکت مردم در فرآیند تصمیم گیری ها اندیشیده نشده است اجتماعات مردمی همواره به چشم یک تهدید امنیتی و غیرقابل پیش بینی نگریسته میشوند،حتی یک حضور ساده در استادیوم های ورزشی!
به دلیل فقدان یک اجماع راهبردی برای خروج از بحران های موجود همچنان مسائل حاشیه ای اهمیتی بیشتر از مسائل اصلی دارند!تصمیم های بزرگ ابتدا در سخنرانی ها اعلام می شوند و سپس در فرایندهای چانه زنی تعدیل میشوند!
به دلیل فقدان گفتگو میان نمایندگان سنت و مدنیته مانند حوزه ها و دانشگاه ها،فضایی سرشاراز سوء تفاهم بر روابط حاکم است!
شلختگی موجود در نظام تصمیم گیری موجب #آزادی اظهار نظر درهمه عرصه هاشده است! هرکسی خود را مکلف می داند که در هر زمینه ای و از هر تریبونی نظرات خود را بیان کند!بحران حکمرانی ایران از فقدان تمایز میان نهادها آغاز می شود!
شوربختانه باید گفت که بافراگیری چنین بحران در نظام حکمرانی کشور نه تنها به توسعه نخواهیم رسید بلکه همچنان درجاخواهیم زد!آنچه البته نصیبمان می شود استهلاک عمیق سرمایه های اجتماعی،انسانی و فیزیکی در این مسیر است! برای اصلاح این سیکل معیوب ازکجا آغاز کنیم؟
#انديشكده_سياسي
👇
Read more
. عزیزترینم,فرزندم من مادرت هستم... من با عشق, با اختیار, با اگاهی تمام پذیرفته ام که مادرت باشم ...
Media Removed
. عزیزترینم,فرزندم من مادرت هستم... من با عشق, با اختیار, با اگاهی تمام پذیرفته ام که مادرت باشم تا بدانم خالقم چگونه مخلوقش را دوست میدارد هدایت میکند و در برابر خواسته های تمام نشدنی اش لبخند میزند و در اغوشش میگیرد, من یک مادرم هیچ کس مرا مجبور به مادری نکرد... من به اختیار مادر شدم تا بدانم ... .
عزیزترینم,فرزندم
من مادرت هستم... من با عشق, با اختیار, با اگاهی تمام پذیرفته ام که مادرت باشم
تا بدانم خالقم چگونه مخلوقش را دوست میدارد هدایت میکند و در برابر خواسته های تمام نشدنی اش لبخند میزند و در اغوشش میگیرد,

من یک مادرم هیچ کس مرا مجبور به مادری نکرد... من به اختیار مادر شدم تا بدانم معنی بی خوابی های شبانه را تا بیاموزم پنهان کردن درد را پشت همه حجم سکوتی,که گاه از خودگذشتگی نامیده میشود... تا بدانم حجم یک لبخند کودکانه ات می تواند معجزه زندگی دوباره ام باشد... من نه بهشت می خواهم نه اسمان و نه زمین ... بهشت من زمین من و زندگیم نفس های آرام کودکی توست که در اغوشم رویای پروانه آرزوهایت را میبینی... من مادرم ,همانی که خالقم ذره ای از عظمتش را به من بخشید تا تجربه کنم حس بزرگی و لامتناهی شدنش را.

من هیچ نمی خواهم هیچ ... هیچ روزی به من تعلق ندارد, همه روزها ساعت ها و ثانیه های من تویی ومن دست کودکیت را میگیرم تا به فردای انسانیت برسانم که این رسالت من است بر تو وهیچ منتی از من بر تو وارد نیست که من  با اختیار به عشق
تو را به این دنیای پر اشوب  خوانده ام...
Read more
. امروز لیوان قهوه‌ام شکست. یک لیوان دوجداره شیشه‌ای که وقتی از کنار نگاهش می‌کردم ، یاد مرحوم خیرآبادی ...
Media Removed
. امروز لیوان قهوه‌ام شکست. یک لیوان دوجداره شیشه‌ای که وقتی از کنار نگاهش می‌کردم ، یاد مرحوم خیرآبادی می‌افتادم. بهش دلبسته بودم( به لیوان و نه آن مرحوم ). صبح آمدم از روی میز بلندش کنم تا قهوه بریزم و بخورم. دستم که رفت سمتش ، افتادم به شک. بین این‌که باید خوردن قهوه و شکر را کمتر کنم یا گور بابای ... .
امروز لیوان قهوه‌ام شکست. یک لیوان دوجداره شیشه‌ای که وقتی از کنار نگاهش می‌کردم ، یاد مرحوم خیرآبادی می‌افتادم. بهش دلبسته بودم( به لیوان و نه آن مرحوم ). صبح آمدم از روی میز بلندش کنم تا قهوه بریزم و بخورم. دستم که رفت سمتش ، افتادم به شک. بین این‌که باید خوردن قهوه و شکر را کمتر کنم یا گور بابای دنیا و هیچ لذتی بهتر از قهوه‌ی صبح نیست. همین شک و دودلی کار دستم داد و لیوان سُر خورد و افتاد زمین و مثل دل عاشق مهجور ، هزار تکه شد. به همین راحتی. درست مثل همان راننده‌ی ماشینی که چند هفته‌ی پیش سر پیچیدن و نپیچیدن دو دلی کرد و همین دودلی‌اش باعث شد تا تصادف کند. یا مثل آن باری که رفته بودیم یاسوج کنار چشمه‌میشی. از یک سنگ بدقواره کشیدم بالا تا بعدش از روی آن بپرم پائین. موقع پریدن شک افتاد به جانم. بابت همین شک ، پایم سر خورد و با صورت آمدم روی خاک و شن و گل.
اصولا فکر کنم شک ، قبل از انجام هر عملی ، خوب است. اما شکِ موقع عمل خیلی خطرناک است. مثل این‌که ضامن نارنجک را بکشی اما شک کنی که پرتش کنی یا نکنی. می‌پکی. بابت همین است که کیشلوفسکی می‌گوید قبل از این‌که خودتان را دار بزنید ، خوب فکر کنید و شک کنید. اما وقتی دیگر دارید طناب را می‌اندازید دور گردن‌تان ، شک را بگذارید کنار. لابد منظورش این بوده که اگر موقع طناب انداختن شک کنید ، گره را درست نمی‌بندید و موقع حلق‌آویز شدن ، نمی‌میرید بلکه قطع نخاع می‌شوید. هزار درجه بدتر از مردن و زنده ماندن است.
شکِ موقع عمل ، برزخ است.
به هر حال هر کسی سطح انرژی محدود و مشخصی دارد. شک موقع عمل باعث می‌شود که همین انرژی محدود تقسیم بشود بین دو تا فعل و زورش به هیچ کدام آن دو تا نرسد. درست مثل امروز صبح. شک باعث شد که حتی نتوانم لیوانم را درست از روی میز بردارم. دودلی ، لیوانم را به فنا داد. حمیده جان من را.
.
#فهیم_عطار
.
.
.
پ.ن : نوشته های ایشون بسی خفنه به نظرم 👌🏻🌱
@fahim.attar
Read more
۳۷/۶۰ هیچ‌کس نمی‌توانست به عمق چشم‌هاش پی ببرد. و من این را از همان اول دریافتم. آن شب که به زندگی ما ...
Media Removed
۳۷/۶۰ هیچ‌کس نمی‌توانست به عمق چشم‌هاش پی ببرد. و من این را از همان اول دریافتم. آن شب که به زندگی ما وارد شد، شولاپوشی تبر بر دوش بود که قدم‌های بلند برمی‌داشت، به یک ضربت کنده‌ی درخت را به دو نیم می‌کرد و همراه با ضربه می‌نالید: "هه." اما جوری تربیت شده بود که رفتارش با دیگران تفاوت داشت. دنیا را جدی‌تر ... ۳۷/۶۰
هیچ‌کس نمی‌توانست به عمق چشم‌هاش پی ببرد. و من این را از همان اول دریافتم. آن شب که به زندگی ما وارد شد، شولاپوشی تبر بر دوش بود که قدم‌های بلند برمی‌داشت، به یک ضربت کنده‌ی درخت را به دو نیم می‌کرد و همراه با ضربه می‌نالید: "هه." اما جوری تربیت شده بود که رفتارش با دیگران تفاوت داشت. دنیا را جدی‌تر از آن می‌دانست که دیگران خیال می‌کنند. آن شب فکر کردم از ترس دچار این حالت شده، اما بعدها به اشتباه خود پی بردم، و دانستم که درک او آسان‌تر از بوییدن یک گل است، کافی بود کسی او را ببیند. و من نمی‌دانم آیا مادرش هم او را به اندازه من دوست داشت؟ آیا کسی می‌توانست بفهمد که دوست داشتن او چه لذتی دارد، و آدم را به چه ابدیتی نزدیک می‌کند؟ آدم پر می‌شود. جوری که نخواهد به چیزی دیگر فکر کند. نخواهد دلش برای آدم دیگری بلرزد، و هیچ‌گاه دچار تردید نشود. نه. او با همان پالتو بلند و بلوز دستباف زبر و پاپاخ کهنه تنها ظاهر را نداشت. این پوشش‌ها را که از تنش برمی‌داشتی، آفتابت طلوع می‌کرد.
‌‌
#سمفونی_مردگان
#عباس_معروفی
#نشر_ققنوس
‌‌‌ ‌‌
چه می‌کنی با ما آقای معروفی؟ چه می‌کنی؟
مگه میشه تلخی رو، جنون رو، عشق رو، سرما رو، درد رو انقدر زیبا نوشت؟
در مورد این کتاب بسیار نوشته شده و کمابیش همتون یا خوندینش یا لااقل اسمشو شنیدین، موضوعش یک‌جورهایی تقابل نسل سنتی با نسل مدرن هست، تقابل پدر و پسر و اختلافات خانوادگی... داستان از چهار موومان تشکیل شده و چهار راوی داره، اورهان، آیدین، سورمه و دانای کل. جهش‌های زمانی و تغییر راوی از مهم‌ترین دلایل جذابیت کتاب هستند. فضای کتاب سرد و تلخ و گزنده‌اس، به نظرم بعد خوندن این کتاب حتا اگه داستان رو هم فراموش کنید، فضا و شخصیت‌هاش رو نمی‌تونید فراموش کنید...
اگر کتابخون و کتاب‌دوست هستید و هنوز سمفونی مردگان رو نخوندین به نظرم ظلم بزرگی به خودتون کردین، بخونین و پابه‌پای آیدین و آیدا و سورمه اشک بریزین.
نمیدونم چندتا کتاب دیگه تو دنیا هست که قادر باشه بعد از چندین بار خوندن، مثل بار اول تازگی داشته باشه و منو دنبال خودش بکشونه.

راستی کلاغ‌های سمفونی مردگان مدام میگن "برف برف". فکر کردین چرا؟ داستان در اردبیل اتفاق میفته و برف در زبان ترکی میشه "قار". کلاغ‌هایی که فریاد می‌زنند قار قار، به گوش یک ترک‌زبان دارند خبر از برف می‌دهند.
‌‌
امتیازم: بدون شک ۵ از ۵
Read more
. دیگر هیچ چیز مهم نیست... آدم ها بزرگ می شوند، رشد می کنند، عاشق می شوند، خوشحال می شوند، ناراحت می ...
Media Removed
. دیگر هیچ چیز مهم نیست... آدم ها بزرگ می شوند، رشد می کنند، عاشق می شوند، خوشحال می شوند، ناراحت می شوند، غم از دست دادن را تجربه می کنند و تنها ماندگی و تنها رها شدن. ولی در زندگی هرکس لحظه و گاهی وجود دارد که تغییری عمیق و ناگهانی می کند، لحظه ای که بنا به شرایط خوب و بد رخ می دهد. لحظه ای که اعتمادش را ... .
دیگر هیچ چیز مهم نیست...
آدم ها بزرگ می شوند، رشد می کنند، عاشق می شوند، خوشحال می شوند، ناراحت می شوند، غم از دست دادن را تجربه می کنند و تنها ماندگی و تنها رها شدن.
ولی در زندگی هرکس لحظه و گاهی وجود دارد که تغییری عمیق و ناگهانی می کند، لحظه ای که بنا به شرایط خوب و بد رخ می دهد. لحظه ای که اعتمادش را از دست می دهد، لحظه ای که دیگر هیچ‌چیز و هیچ کسی را باور نمی کند، لحظه ای که تمام زندگی ای که توی ذهنش ساخته است به یکباره فرو می ریزد، لحظه ای که دیگر عاشق نیست، لحظه ای که دیگر نمی بخشد...
و بعد از آن لحظه و گاه، او‌ دیگر او نیست، تبدیل به کسی می شود که هرگز نمی خواست، کسی که دیگر خیلی از احساسات را ندارد، برایش هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد و خشمی عمیق رو با خود حمل می کند.
و از آن لحظه به بعد او هر چیزی که بوده را فراموش می کند، هرکسی که داشته را از یاد می برد و فقط حس نفرت می ماند و خشم و غمی عمیق.
و از آن به بعد دیگر هیچ چیز مهم نیست.
Read more
... هنر، بالذات مفتون می سازد و اغواگری می کند.این خاصیت هنر است که تو را از نقطه انفعال به نقطه اوج ...
Media Removed
... هنر، بالذات مفتون می سازد و اغواگری می کند.این خاصیت هنر است که تو را از نقطه انفعال به نقطه اوج برساند . هنر،به منزله ی دریچه ای زیبا و شگرف قادر است استعدادهای بالقوه انسانی را به فعل برساند.پرسش اساسی همین جاست؟آیا شرط موفقیت لزوما داشتن استعداد و انگیزه است؟ از سویی صورت هنر بی شباهت به کره ... ...
هنر، بالذات مفتون می سازد و اغواگری می کند.این خاصیت هنر است که تو را از نقطه انفعال به نقطه اوج برساند . هنر،به منزله ی دریچه ای زیبا و شگرف قادر است استعدادهای بالقوه انسانی را به فعل برساند.پرسش اساسی همین جاست؟آیا شرط موفقیت لزوما داشتن استعداد و انگیزه است؟ از سویی صورت هنر بی شباهت به کره خاکی ما نیست ، پر است از پرتگاه ها و مخاطراتی که قادر است هر لحظه شما را از مسیر پس بزند.به زبانی ساده تر، هنر یک چهره عاری از ترحم و توام با قساوت نیز با خود به همراه دارد.به عنوان مثال، وقتی شما با آرزوهای خوش و شیرین در سر وارد ادبیات داستانی می شوید و به ناگاه با وضعیت پیچیده و در هم تنیده ای مواجه اید؟؟؟گره های کوری که گاه شما را زخمی و عاصی می کنند. مگر نه این که بسیارند دوستانی که به من و شما مراجعه می کنند؟ توپ شان بد طوری پر است ، می گویند : ما هیچ فکر نمیکردیم این طور باشد؟؟با این وضع نمی توانیم ،واقعا نمیشود،درست استدلال می کنند و تصمیم به کناره گیری و انزوا میگیرند. اما من و بسیاری از شما دوستان هیچ گاه جز دسته ای نشدیم که بر زخم یاس و نومیدی شان نمک بیشتری بپاشیم . همواره گفتیم :این جا ایران است،کشوری که اگر تو انصراف دادی و به کنار رفتی دیگران در دلشان می گویند : آخیش!! به درک!!این جا هیچ کس برای نبودنت دسته عزاداری به راه نمی اندازد.فکر نکن اگر به گوشه ای نشستی، حرفت می شود نقل مجالس!حافظه افکار عمومی بد لنگ می زند و تو زودتر از آنی که فکرش را می کنی فراموش خواهی شد.پس بمان!روحیه ات را تغییر بده.اندکی مدارا کن!اشتباه نکن! سر سپرده نشو!زیر بلیت کسی نرو که به مفت هم نمی ارزد! تلاش کن و عرق بریز! می دانیم باز عده ای هستند که سانسورت کنند که به کوری و کری بزنند خودشان را ولی تو بمان و ادامه بده، همین بس که خاری شوی در چشمان شان ... #نویسنده
#هنرمند_جوان
#نویسنده_تازه_کار
#هنر_معاصر
#هنر_و_زندگی
#هنروخلاقیت
#ادبیات_داستانی
#باند_بازی
#مشکلات_کشور
#آسیب_شناسی_تشکیلات
Read more
. توپ پلاستیکی دولایه همیشه فکر میکنم چند نفر مثل #علی_کریمی بوده اند که در کوچه های خاکی و تازه آسفالت شده این کشور، با آن توپ های دولایه پلاستیکی،با آن حرکات عجیب و غریب و یک پا ها دو پاها، چه نمایش #نوستالژیک از #فوتبال پایه در آن نسل برگزار می کرده اند. آنها حتی اگر به تیم های بزرگ شهرشان می‌پیوستند ... .
توپ پلاستیکی دولایه
همیشه فکر میکنم چند نفر مثل #علی_کریمی بوده اند که در کوچه های خاکی و تازه آسفالت شده این کشور، با آن توپ های دولایه پلاستیکی،با آن حرکات عجیب و غریب و یک پا ها دو پاها، چه نمایش #نوستالژیک از #فوتبال پایه در آن نسل برگزار می کرده اند.
آنها حتی اگر به تیم های بزرگ شهرشان می‌پیوستند باز هم #گل_کوچک بازی میکردند
وفادار به سنت های کودکی
چه #نابغه هایی بودند که هیچ کس آنها را نشناخت
آنها تناقض های آشکار علم و آموزش هستند
این کوچه ها مثل ساحل ریو و محله های فقیرنشین #بوینس_آیرس  برای نقض قوانین و لذت بردن از فوتبال ساخته شده بود.
کسی به آنها نگفته بود حرفه ای باشند و شب ها زود بخوابند و سخت تمرین کنند
آنها فقط #رقص با توپ را بلد بودند.

بر خلاف باقی روایت ها من #تولد جناب #کریمی را پیشاپیش تبریک می‌گویم.
آخرین گل کوچک باز فوتبال بین المللی که آنقدر دریبل زد تا ورلدساکر نوشت: او با #هیپنوتیزم دریبل میزند.
این #نابغه_ایرانی محصول هیچ آکادمی فوتبالی نیست
او محصول همان فوتبال های شش نفره محله های ایرانی است
بدون مربی پایه و بدون مشاور تا فتح تهران او را به عنوان #سرباز بپذیرد و تا #جام_رمضان های آن سال بزرگان فوتبال ایران را درو کند.
این #تکنیکی ذاتاً #پرسپولیسی برای اولین بار توسط #منصورخان_پورحیدری به تیم ملی دعوت شد
ولی همه می دانند شاید او #محبوب ترین پرسپولیسی برای #استقلالی های ایران باشد
او هم با راز توپ آشنا بود
بدن گذاشتن های بی نقص او در فوتبال و ویران کردن هر خط دفاعی شاید امروز جز #خاطرات باشد ولی ان روزها کابوس مدافعان بود.
آن #داربی معروف #تهران و دریبل های ویرانگرش گواه این مدعاست که شاید در روزهای خوبش حتی #بالاک و دفاع های آلمانی هم جلودارش نبودند.
همه میدانند چرا یک سال از فوتبال محروم شد و چرا در برهه های خاصی به تیم ملی دعوت نمیشد و چرا از #پرسپولیس رفت و چرا با #دایی مشکل داشت.
همه می‌دانند چه گلهایی و چه دریبلهایی زده و چه آماری دارد.
حتی همه می‌دانند او آنقدر به دایی لایی انداخت که ریشه یک اختلاف دیرینه شد.
این را هم میدانند که او در ایران و امارات شاید و باید تمرین نمیکرد و #آقای_گل و بهترین بازیکن هفته میشد.
ولی هیچ کس نمیداند چرا پیشنهاد #اتلتیکو را رد کرد چرا بهترین #استعداد #آسیا در امارات بازی میکرد و چرا #مونیخ و ماگات و سرمای سخت مونیخ...
هیچ.کس نمیداند چرا برای چشمه جوشان استعداد ایرانی، این حسرت همسایگان ما هیچ برنامه ریزی نشده بود و چرا هیچ کس به او نگفته بود که فوتبال اسپانیا برای تو مناسب ترین فوتبال است
.

ادامه در کامنت👇
.
. #sig4r🚬
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> متنی با عنوان این که والیبالست های آمریکایی به احترام ماه مبارک رمضان آب نخوردند دارد منتشر میشود ...
Media Removed
متنی با عنوان این که والیبالست های آمریکایی به احترام ماه مبارک رمضان آب نخوردند دارد منتشر میشود و چهره آمریکای کودک کش را تطهیر می کند و اما...! آب نخوردن بازیکنان آمریکا قبل از اذان کار بسیار زیبایی بود که خود نشانه احترام آنها به ایرانیان بود اما ناگفته نماند که در بازی قبل هم بازیکنان ایرانی ... 📝 متنی با عنوان این که والیبالست های آمریکایی به احترام ماه مبارک رمضان آب نخوردند دارد منتشر میشود و چهره آمریکای کودک کش را تطهیر می کند📝 و اما...!👇 1⃣ آب نخوردن بازیکنان آمریکا قبل از اذان کار بسیار زیبایی بود که خود نشانه احترام آنها به ایرانیان بود اما ناگفته نماند که در بازی قبل هم بازیکنان ایرانی به آمریکایی ها دسته گل اهداء کردند، از آنها پذیرایی کردند و آنها را مورد احترام قرار دادند.

2⃣ کار این بازیکنان قابل تحسین است و ما هیچگاه از بازیکنان ورزشی آمریکا نفرت نداشته ایم و رفتار والیبالیست های آمریکا هیچ ربطی به دولتمردان ظالم آنها ندارد.

3⃣ نفرت ما از دولتمردان آمریکاست که صدها هزار نفر را آواره کرده اند.
صدهاهزار کودک را بی سرپرست کرده اند.
صدهاهزار زن را بی همسر کرده اند.
صدهاهزار خانه را ویران کرده اند.
برای چه؟
برای آسان شدن حمله خود به ایران و نابودی ما.
4⃣اکثر مردم آمریکا با دولتمردان کشورشان مخالف می باشند.

5⃣ بسیار احمقانه است که با این کار بازیکنان، ما نیز از دولتمردان این کشور حمایت کنیم.

6⃣ شعار مرگ بر آمریکا هیچ وقت مربوط به مردم آمریکا نمی شود و فقط مربوط به دولتمردان کودک کش و ظالم هست.

7⃣ما هیچ وقت دشمنی های آشکار آمریکا در مقابل ملت ایران را نادیده نخواهیم گرفت.

8⃣ ما هیچ وقت آدم کشی، خصوصا مسلمان کشی شیطان بزرگ را فراموش نخواهیم کرد.
9⃣ امام خمینی(ره): حتی اگر در تمام امریکا مسجد بسازند و بالای گلدسته ها شعار الله اکبر قرار بدهند هیچ وقت شعار مرگ بر امریکا را فراموش نکنید چون امریکا شیطان بزرگ است. 🌹 هوشیار باشیم🌹 🔸مبادا با چنین پیامهایی شیطان بزرگ آمریکا را دوست خود پنداریم🇺🇸👹 💖 ما اهل کوفه نیستیم💖
💖علی تنها بماند💖
Read more
. آدم گاهی دلش نه عشق می خواهد ، نه دوست داشتن های آتشین و رنگارنگى که ، هر کسی آرزوی تجربه کردنش را ...
Media Removed
. آدم گاهی دلش نه عشق می خواهد ، نه دوست داشتن های آتشین و رنگارنگى که ، هر کسی آرزوی تجربه کردنش را دارد.. دلش نمی خواهد کسى برایش مهربان باشد ، و صبح به صبح با پیام ها و تماس های محبت آمیز بیدارش کند.. دلش نمی خواهد مدام نگران باشد ، و برای آینده ی نامعلومِ این دوست داشتن ها غصه بخورد.. از دنیای ... .
آدم گاهی دلش نه عشق می خواهد ،
نه دوست داشتن های آتشین و رنگارنگى که ،
هر کسی آرزوی تجربه کردنش را دارد..
دلش نمی خواهد کسى برایش مهربان باشد ،
و صبح به صبح با پیام ها و تماس های محبت آمیز بیدارش کند..
دلش نمی خواهد مدام نگران باشد ،
و برای آینده ی نامعلومِ این دوست داشتن ها غصه بخورد..
از دنیای شیرینِ تنهایی اش فاصله بگیرد ،
و خوشی های دوستانه اش را با یک آدمِ دیگر تقسیم کند..
آدم گاهی دلش فقط تنهایی می خواهد ،
و یک جای دنج که بتواند ،
به وسعتِ تمام غصه هایی که از تنها نبودن به دلش نشسته است ،
گریه کند و بعد از آن برای خودش باشد ،
بدون حس های مزاحم و ناامید کننده..
دوست داشتنش را به اطرافیانش هدیه کند ،
با دوستانش و خانواده اش وقت بگذراند ،
و خودش را بیرون بکشد ،
از مردابِ دوست داشتن های عجیب و غریب این روز ها ،
که همیشه یک جایش مثل درِ خانه ای قدیمی می لنگد ،
و هیچ کاری هم نمی شود برایشان کرد..
اصلا همه ی آدم ها یک جایی بعد از مدت ها تنها نبودن ،
نیاز دارند به آغوشِ تنهايى شان برگردند ،
و خیلی چیز ها را دوباره بسازند ،
روحِ خسته و احساسات ویران شده شان را ، عقایدشان را ،
اعتمادشان را..
نیاز دارند توی خیابان های شلوغ شهر تنها قدم بزنند ،
تنها خرید کنند ،
تنها توی کافه ای بنشینند ،
و به حالِ خوبشان بخندند..
از شنیدن هیچ تجربه ی عاشقانه ای حسرت نخورند ،
و قلبشان به تپش نیوفتد..
گوشه ای از پارک بایستند و به بازی بچه ها خیره شوند ،
دنبال اهدافشان باشند و برای به تحقق پیوستنشان بجنگند ،
هر وقت دلشان خواست گوشی را خاموش کنند ،
و بدون هیچ استرسی دل به زندگیِ واقعی بسپارند ،
شیطنت هایشان را بگذارند توی کیفشان ،
و با خود به همه جا ببرند..
برای خودِ خودشان نفس بکشند ،
و شاد بودن را با تمام وجود حس کنند..
تمام آدم ها یک جایی از زندگی شان ،
باید به تنهایی هایشان برگردند ،
و برای خودشان باشند..
اگر به اینجای زندگی برسید ،
تنها بودن اصلا وضعیت خوفناکی نیست..
هر وقت لازم دانستید ،
به تنهایی هایتان برگردید..
خیلی وقت ها ،
تنها نبودن ،
به غم و غصه هایش نمی ارزد..
Read more
... گفت و گوی #عقیق با وحید توکلی ؛ زائری که هر سال از عید قربان تا عید غدیر با دوچرخه راهی مشهدالرضا ...
Media Removed
... گفت و گوی #عقیق با وحید توکلی ؛ زائری که هر سال از عید قربان تا عید غدیر با دوچرخه راهی مشهدالرضا می شود • از امام رضا(ع) جواز کربلا می خواهم • * اولین سفرتان حدود ۱۳ سال پیش بوده و بعد از ۱۰ سال وقفه، سفرهای مداوم خود به مشهد را شروع کرده اید؟ این وقفه علت خاصی داشت؟ باتوجه به سن و سالم در آن دوران، ... ...
گفت و گوی #عقیق با وحید توکلی ؛ زائری که هر سال از عید قربان تا عید غدیر با دوچرخه راهی مشهدالرضا می شود

🔹از امام رضا(ع) جواز کربلا می خواهم

* اولین سفرتان حدود ۱۳ سال پیش بوده و بعد از ۱۰ سال وقفه، سفرهای مداوم خود به مشهد را شروع کرده اید؟ این وقفه علت خاصی داشت؟

باتوجه به سن و سالم در آن دوران، باید سرو سامانی به وضعیت شغلی خود می دادم و برای خودم زندگی دست و پا می کردم که به همین سبب به شدت درگیر کار شدم و همین موضوع مرا ده سالی از سفر بازداشت اما سه سال پیش وقتی احساس کردم اوضاع کار و زندگیم روبه راه شده، تصمیم گرفتم سفر به حرم امام رضا را از سربگیرم. البته با توجه به اینکه بعد از اولین سفرم به مشهد، دوچرخه ام را از منزلمان دزدیدند، باید دوچرخه جدیدی می خریدم که این کار را کردم و با دوچرخه جدید عازم مشهد شدم.

*پس طی سه سال گذشته با همین دوچرخه به پابوس آقا رفته اید.

نه متاسفانه. سال گذشته درست چند روز مانده تا عید قربان، بار دیگر دوچرخه ام را دزدیدند. اصلا دلم نمی خواست سفرم لغو شود اما پولی هم برای خرید دوچرخه دیگری نداشتم که به همین خاطر مجبور شدم برای خرید دوچرخه جدید، چک و ضمانت بدهم. گرچه با چنین شرایطی راهی سفر شدم اما خود امام رضا بعد از این سفر، چیزهای بیشتر و بهتری به من دادند و دستم را گرفتند. •
*طی سال های گذشته همیشه تنها سفر کرده اید، اگر با دیگر زائران دوچرخه سوار آشنا شوید، دوست دارید بصورت گروهی سفر کنید؟

تنها سفر کردن در این مسیر را دوست دارم و هیچ وقت به صورت گروهی سفر نخواهم کرد، زیرا تنهایی در این راه، چیزهایی به من می دهد که در هیچ شرایط دیگری بدست نمی آید و برایم بسیار ارزشمند است.

*چه چیزهایی؟

یک سفر چند روزه در جاده و بیابان، انسان را به فکر وا می دارد. این تنهایی، فرصتی برای خلوت کردن با خدا و خود امام رضا است. من در این سفرها بیشتر از همیشه با آقا حرف می زنم و دردل می کنم. گاهی آنقدر این حس عمیق می شود که مرا منقلب می کند و می توانم به راحتی گریه کنم. همچنین در طول مسیر تا جایی که درتوانم باشد، روضه امام حسین(ع) می خوانم و از ایشان طلب مدد می کنم؛ بنابراین هیچ وقت دلم نمی خواهد با سفر گروهی، این احساسات خوب و این ارتباط عمیق را از دست بدهم. •
*معمولا چند روز در مشهد می مانید؟

من برای تفریح به مشهد نمی روم. مثلا پیش آمده که فقط یکساعت در مشهد بوده و بلافاصله بعد از زیارت برگشته ام. امسال هم احتمالا یک روز بعد از رسیدن به مشهد و زیارت آقا، سوار اتوبوس یا قطار شده و به خانه برمی گردم.

مشروح گفت و گو در aghigh.ir
Read more
Loading...
Load More