Loading Content...

وداع و شهر

Loading...


Unique profiles
52
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Shiraz University, جنة الله في الأرض كربلاء المقدسة, الهفوف
Average media age
953.2 days
to ratio
4.3
وداع با شیراز زیبا و اهالی مهمان نوازش، با تفالی بر حضرت حافظ،بعد از آخرین اجرای نمایش خاطره انگیز ...
Media Removed
وداع با شیراز زیبا و اهالی مهمان نوازش، با تفالی بر حضرت حافظ،بعد از آخرین اجرای نمایش خاطره انگیز لیلا و چند مسافر در آخرین شب سفر شیراز اهالی عزیز و محترم شهر مشهد،از بیست وسوم تا بیست وهفتم مرداد با اجرای همین نمایش مهمان و همراه شما و شهر عزیزتون خواهیم بود عکس اول از محمد شاکری عکس دوم از محمود ... وداع با شیراز زیبا و اهالی مهمان نوازش، با تفالی بر حضرت حافظ،بعد از آخرین اجرای نمایش خاطره انگیز لیلا و چند مسافر در آخرین شب سفر شیراز

اهالی عزیز و محترم شهر مشهد،از بیست وسوم تا بیست وهفتم مرداد با اجرای همین نمایش مهمان و همراه شما و شهر عزیزتون خواهیم بود

عکس اول از محمد شاکری
عکس دوم از محمود زهره وند
Read more
Loading...
باید رفت! این لغت رفتن چقدر سخت است. یکی از بزرگان گفته: «آهنگ سفر یکجور مردن است.» وقتیکه انسان شهری را وداع میکند مقداری از یادگار، احساسات و کمی از هستی خودش را در آنجا میگذارد و مقداری از یادبود ها و تاثیر آن شهر را با خودش میبرد. حالا که میخواهم برگردم مثل این است که چیزی را گم کرده باشم یا از من کاسته ... باید رفت! این لغت رفتن چقدر سخت است. یکی از بزرگان گفته: «آهنگ سفر یکجور مردن است.» وقتیکه انسان شهری را وداع میکند مقداری از یادگار، احساسات و کمی از هستی خودش را در آنجا میگذارد و مقداری از یادبود ها و تاثیر آن شهر را با خودش میبرد. حالا که میخواهم برگردم مثل این است که چیزی را گم کرده باشم یا از من کاسته شده باشد و آن چیز نمیدانم چیست
◾️
صادق هدایت – اصفهان نصف جهان
Read more
. تنگ رغز، داراب، فارس، ایران. (عکسهای بیشتر در کانال تلگرام) تنگ رغز داراب نام تنگه یا دره‌ای ...
Media Removed
. تنگ رغز، داراب، فارس، ایران. (عکسهای بیشتر در کانال تلگرام) تنگ رغز داراب نام تنگه یا دره‌ای است در بخش فسارود، در 25 کیلومتری شمال غربی شهر داراب در منطقه ای بنام حسن آباد، در جنوب شرقی استان فارس که از شمال به شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان، از غرب به شهرستان فسا، از جنوب به شهرستان لار و زرین ... .
تنگ رغز، داراب، فارس، ایران.
(عکسهای بیشتر در کانال تلگرام)
تنگ رغز داراب نام تنگه یا دره‌ای است در بخش فسارود، در 25 کیلومتری شمال غربی شهر داراب در منطقه ای بنام حسن آباد، در جنوب شرقی استان فارس که از شمال به شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان، از غرب به شهرستان فسا، از جنوب به شهرستان لار و زرین دشت و از شرق به استان هرمزگان محدود می شود.

رغز به معنای راه بکر و لغزنده است. دره رغز به طول تقریبی 4 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب از سرچشمه رغز تا دره جنوب ، 64 آبشار و یکصدحوضچه طبیعی را در خود جای داده است که تنها 14 آبشار و آبگیر دره جنوبی مورد توجه عموم مردم و کوهنوردان بوده است و با رسیدن به آخرین آبشار دره جنوبی به ارتفاع 35 متر دره جنوبی به بن بست می رسد. منطقه سرچشمه رغز نیز که از مسیر دیگری پیمایش می‌گردد، جنگلی زیباست که محل آغاز آب رغز است.

در حد واسط منطقه سرچشمه و دره جنوبی رغز ده ها آبشار و آبگیرهای زیبا و طبیعت بكر تنها با استفاده از وسایل فنی امكان پیمایش می یابد. از منطقه سرچشمه نیز بدون وسایل فنی امکان بازدید از چندین حوضچه و آبشار مسیر است و نهایتاً با رسیدن به آبشار بلندی به طول 23 متر کوهپیمایان متوقف می شوند.

بهترین زمان فرود از این دره آخر اردیبهشت ماه تا آخر مهرماه می باشد. بلندترین آبشار این دره، آبشار آذرخش به ارتفاع 65 متر و آخرین آبشار، آبشار وداع با ارتفاع 46 متر است.

همه ی آبشارها احتیاج به کارگاه زدن ندارد و با توجه به شفافیت آب، عمیق بودن حوضچه ی زیر آبشار معلوم است که در این صورت می توان در آب پرید که هم لذت بخش است، هم وقت کمتری را می گیرد.

برای رسیدن به منطقه سرچشمه رغز 2 مسیر پیمایش وجود دارد. یکی با حدود 4 ساعت کوهپیمایی و مسیر دیگری که حدود 2ساعت با خودرو و حدود 2 ساعت کوهپیمایی دارد.

آب رغز كه از همین سرچشمه آغاز می گردد پس از طی مسیری 4 کیلومتری و با ایجاد حوضچه ها و آبشارهای طبیعی و خلق هزاران صحنه طبیعی بی نظیر و دل انگیز تا دره جنوبی امتداد و نهایتاً در آبگیرهای انتهایی به زمین باز می گردد .
#irantravels
#mustseeiran
#iraneziba
Read more
دوستت دارم خدا<span class="emoji emoji2764"></span>️ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> بيانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌السلام با ماه رمضان‌‌....‌ <span class="emoji emoji1f339"></span>«السلام ...
Media Removed
دوستت دارم خدا بيانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌السلام با ماه رمضان‌‌....‌ «السلام علیک یا شهرالله الاکبر» بدرود اى بزرگترین ماه خدا، و اى جشن اولیاء خدا.‌‌‌ «السلام علیک یا اکرم مصحوب من الاوقات.» بدرود ای عزیزترین مصاحب، از وقتها و زمانها. و اى بهترین ماه از لحاظ ... دوستت دارم خدا❤️
📝 بيانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌السلام با ماه رمضان‌‌....‌
🌹«السلام علیک یا شهرالله الاکبر» بدرود اى بزرگترین ماه خدا، و اى جشن اولیاء خدا.‌‌‌ 🌺«السلام علیک یا اکرم مصحوب من الاوقات.» بدرود ای عزیزترین مصاحب، از وقتها و زمانها. و اى بهترین ماه از لحاظ روزها و ساعتها.‌‌‌
🌙«السّلام علیک من شهرٍ قربت فیه آلامال» بدرود اى ماهى که آرزوها در آن به ما نزدیک شد یعنى ما با تلاش خودمان، تلاش مضاعفان به آمال و آرزوهاى حقیقى و انسانى خودمان نزدیک شدیم، و به همین ترتیب با این جملات و کلمات این ماه مبارک را بدرود مى‌گوید امام سجاد و از لیلةالقدر و از دعا و از قرآن و از مغفرت در این ماه به گرمى و مشتاقانه حرف مى‌زند و بعد از خداى متعال درخواست مى‌کند؛ که خدایا آنچه را که در این ماه به ما رسیده این را براى ما نگه دار، و آنچه را که از این ماه ما به‌دست نیاوردیم این محرومیت ما را به عنوان یک نقص، به عنوان یک ضعف، مورد ترحم خودت قرار بده و براى ما جبران کن. و بعد هم آرزو مى‌کند امام سجاد که یکبار دیگر این ماه برگردد
#خامنه_ای_دات_آی_آر
#رهبری
#ماه_رمضان
#نماز
#الصوم
#دعاء
#روزه
#ماه_مبارک_رمضان
#نماز_جماعت
#پند_سحر_ماه_رمضان
#تقوا
Read more
: نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا ...
Media Removed
: نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین سالهای زندگیم بود. به این باشگاه و هوادارانش درود می فرستم. فقط می توانم از تمامی کسانی که به من عشق ورزیدند تشکر کنم. به هر حال فکر می کنم حالا زمان بازشدن یک دوره جدید در زندگیم رسیده است ... :
نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید
این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین سالهای زندگیم بود.

به این باشگاه و هوادارانش درود می فرستم. فقط می توانم از تمامی کسانی که به من عشق ورزیدند تشکر کنم.

به هر حال فکر می کنم حالا زمان بازشدن یک دوره جدید در زندگیم رسیده است و به همین خاطر از باشگاه خواستم انتقال مرا قبول کند. فکر می کنم این راهش باشد و از همه و مخصوصا از هواداران خواهش می کنم که مرا درک کنند.

این 9 سال واقعا فوق العاده بود. 9 سال خاص. زمان شگفت انگیزی برایم بود و البته سخت چون در رئال مادرید انتظارات همیشه خیلی بالا است. هیچوقت فراموش نمی کنم که چقدر در اینجا از فوتبال لذت بردم.
هم تیمی های شگفت انگیزی در زمین و رختکن در این تیم داشتم. گرمای بی نظیری از هواداران دریافت کردم و باهم 3 قهرمانی پیاپی اروپا و 4 قهرمانی در 5 سال کسب کردیم و در کنار آنها به 4 توپ طلا و 3 کفش طلا رسیدم. همه دوران حضورم در این باشگاه فوق العاده بود.

رئال مادرید قلب مرا تسخیر کرد و همچنین قلب خانواده ام را. برای همین بیشتر از همیشه می گویم : از این باشگاه، از رئیس، از مدیران، هم تیمی ها، مربیان، پزشکان و تمام کسانی که در باشگاه کار می کنند تشکر می کنم.

بی نهایت از هواداران تشکر می کنم و همچنین از فوتبال اسپانیا. در این 9 سال عالی بازیکنان بزرگی در مقابل من بودند. به همه آنها احترام می گذارم و درود می فرستم.

خیلی فکر کردم و حالا زمان شروع یک دوره جدید است. هرجا که باشم حس می کنم این پیراهن و سانتیاگو برنابئو بخشی از من است.
از همه ممنونم. مثل اولین باری که 9 سال پیش در استادیوم گفتم : زنده باد رئال مادرید.
Read more
. شهید مطهری: چرا حضرت زهرا (س) دستور داد شبانه دفنش کنند؟ چرا فرمود نمی‏ خواهم کسی از کسانی که به ...
Media Removed
. شهید مطهری: چرا حضرت زهرا (س) دستور داد شبانه دفنش کنند؟ چرا فرمود نمی‏ خواهم کسی از کسانی که به من ظلم کرده‏ اند در تشییع جنازه‏ ام شرکت کنند؟ برای این که می‏ خواست این ظلم در جهان لوث نشود، زیرا لوث شدن ظلم گناه است. می‏ خواست تا بعد از چهارده قرن هم بیایند و بگویند: فَلِأَی الْامورِ تُدْفَنُ ... .
شهید مطهری:
چرا حضرت زهرا (س) دستور داد شبانه دفنش کنند؟ چرا فرمود نمی‏ خواهم کسی از کسانی که به من ظلم کرده‏ اند در تشییع جنازه‏ ام شرکت کنند؟ برای این که می‏ خواست این ظلم در جهان لوث نشود، زیرا لوث شدن ظلم گناه است. می‏ خواست تا بعد از چهارده قرن هم بیایند و بگویند:

فَلِأَی الْامورِ تُدْفَنُ لَیلا
بَضْعَةُ الْمُصْطَفی‏ وَ تُعْفی‏ ثَریها
.
🔸چرا پاره جگر پیغمبر شبانه باید دفن شود؟ چرا باید محل قبرش مخفی بماند؟ می‏ خواستند این علامت سؤال همیشه باقی بماند، می‏ خواستند این ظلم و این مظلومیت فراموش نشود...
.
🔹علی (ع) وقتی که جنازه زهرا (س) را در اتاق برد، خودش به تنهایی زهرا را کفن کرد. بعد از کفن، فریاد علی بلند شد، اطفال کوچک زهرا از هشت ساله تا سه چهار ساله و فضّه را صدا زد: یا حسن! یا حسین! یا زینب! یا امّ کلثوم! یافضّه! هَلُمّوا تَزَوَّدوا مِنْ امِّکمْ.‏ بیایید با مادر خودتان وداع کنید.
.
📘 استاد مطهری، آینده انقلاب اسلامی ایران، ص200-199
#
تنها در شهر هدایت را گشودی
در جاهلیت هادی این قوم بودی

اسلام می سازد ابوسفیان پس از تو
تنها شوند این عترت و قرآن پس از تو

هرکس تو را با نام تو دلگیر می کرد
شیخ یهودی آیه ای تفسیر می کرد

هرکس که آمد از زبانت حرف می زد
با خیزرانی با لبانت حرف می زد

بعد از تو سلمان و ابوذر ماند تنها
یک امت تنها و حیدر ماند تنها

رفتی و زهرا ماند و غوغای مدینه
آغاز شد امروز غم های مدینه

از خانه زهرا پر است از رد پایت
دارد در و دیوار میگرید برایت

#

صوت اذان تا از زبان کوچه می رفت
با چادر خاکی میان کوچه می رفت

از خانه تا مسجد پر از گل بود دیوار
مسجد پر از بوی محمد می شد انگار

مسجد سراپا گریه بود از خطبه او
می دید زینب خطبه خواندن های بانو

می رفت بالا تا صدای تازیانه
آغاز می شد گریه های تازیانه

با یا علی هایش جسارت بیشتر بود
حالا دعاهای شهادت بیشتر بود

در نیمه های شب علی تابوت می ساخت
با گریه ی زینب علی تابوت می ساخت

دیوار های خانه زهرا سیاهست
انگار دیگر ناله ها همراز چاهست

#

می آورند از راه یاران حرم را
هر روز تابوت #شهیدان_حرم را

هر جای دنیا حرف از #پیر_خمین است
فرزند زهرا وارث راه #حسین ست

عباس نعمتی

#یا_زهرا
Read more
Loading...
. #بازنشر شهید مطهری: چرا حضرت زهرا (س) دستور داد شبانه دفنش کنند؟ چرا فرمود نمی‏ خواهم کسی از کسانی ...
Media Removed
. #بازنشر شهید مطهری: چرا حضرت زهرا (س) دستور داد شبانه دفنش کنند؟ چرا فرمود نمی‏ خواهم کسی از کسانی که به من ظلم کرده‏ اند در تشییع جنازه‏ ام شرکت کنند؟ برای این که می‏ خواست این ظلم در جهان لوث نشود، زیرا لوث شدن ظلم گناه است. می‏ خواست تا بعد از چهارده قرن هم بیایند و بگویند: فَلِأَی الْامورِ ... .
#بازنشر
شهید مطهری:
چرا حضرت زهرا (س) دستور داد شبانه دفنش کنند؟ چرا فرمود نمی‏ خواهم کسی از کسانی که به من ظلم کرده‏ اند در تشییع جنازه‏ ام شرکت کنند؟ برای این که می‏ خواست این ظلم در جهان لوث نشود، زیرا لوث شدن ظلم گناه است. می‏ خواست تا بعد از چهارده قرن هم بیایند و بگویند:

فَلِأَی الْامورِ تُدْفَنُ لَیلا
بَضْعَةُ الْمُصْطَفی‏ وَ تُعْفی‏ ثَریها
.
🔸چرا پاره جگر پیغمبر شبانه باید دفن شود؟ چرا باید محل قبرش مخفی بماند؟ می‏ خواستند این علامت سؤال همیشه باقی بماند، می‏ خواستند این ظلم و این مظلومیت فراموش نشود...
.
🔹علی (ع) وقتی که جنازه زهرا (س) را در اتاق برد، خودش به تنهایی زهرا را کفن کرد. بعد از کفن، فریاد علی بلند شد، اطفال کوچک زهرا از هشت ساله تا سه چهار ساله و فضّه را صدا زد: یا حسن! یا حسین! یا زینب! یا امّ کلثوم! یافضّه! هَلُمّوا تَزَوَّدوا مِنْ امِّکمْ.‏ بیایید با مادر خودتان وداع کنید.
.
📘 استاد مطهری، آینده انقلاب اسلامی ایران، ص200-199
#
تنها در شهر هدایت را گشودی
در جاهلیت هادی این قوم بودی

اسلام می سازد ابوسفیان پس از تو
تنها شوند این عترت و قرآن پس از تو

هرکس تو را با نام تو دلگیر می کرد
شیخ یهودی آیه ای تفسیر می کرد

هرکس که آمد از زبانت حرف می زد
با خیزرانی با لبانت حرف می زد

بعد از تو سلمان و ابوذر ماند تنها
یک امت تنها و حیدر ماند تنها

رفتی و زهرا ماند و غوغای مدینه
آغاز شد امروز غم های مدینه

از خانه زهرا پر است از رد پایت
دارد در و دیوار میگرید برایت

#

صوت اذان تا از زبان کوچه می رفت
با چادر خاکی میان کوچه می رفت

از خانه تا مسجد پر از گل بود دیوار
مسجد پر از بوی محمد می شد انگار

مسجد سراپا گریه بود از خطبه او
می دید زینب خطبه خواندن های بانو

می رفت بالا تا صدای تازیانه
آغاز می شد گریه های تازیانه

با یا علی هایش جسارت بیشتر بود
حالا دعاهای شهادت بیشتر بود

در نیمه های شب علی تابوت می ساخت
با گریه ی زینب علی تابوت می ساخت

دیوار های خانه زهرا سیاهست
انگار دیگر ناله ها همراز چاهست

#

می آورند از راه یاران حرم را
هر روز تابوت #شهیدان_حرم را

هر جای دنیا حرف از #پیر_خمین است
فرزند زهرا وارث راه #حسین ست

عباس نعمتی
التماس دعا

#یا_زهرا (س)
Read more
وداع النبي صلى الله عليه وسلم لشهر رمضان عَنْ جَابِرِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْأَنْصَارِيِّ رَضيَ ...
Media Removed
وداع النبي صلى الله عليه وسلم لشهر رمضان عَنْ جَابِرِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْأَنْصَارِيِّ رَضيَ اللهُ عنهُ قَالَ: دَخَلْتُ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ ( صلَّى الله عليه و آله و سلم ) فِي آخِرِ جُمُعَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ، فَلَمَّا بَصُرَ بِي قَالَ لِي: "يَا جَابِرُ، هَذَا آخِرُ جُمُعَةٍ مِنْ ... وداع النبي صلى الله عليه وسلم لشهر رمضان
عَنْ جَابِرِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْأَنْصَارِيِّ رَضيَ اللهُ عنهُ قَالَ: دَخَلْتُ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ ( صلَّى الله عليه و آله و سلم ) فِي آخِرِ جُمُعَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ، فَلَمَّا بَصُرَ بِي قَالَ لِي: "يَا جَابِرُ، هَذَا آخِرُ جُمُعَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ فَوَدِّعْهُ وَقُلِ:
" اللَّهُمَّ لَا تَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنْ صِيَامِنَا إِيَّاهُ، فَإِنْ جَعَلْتَهُ فَاجْعَلْنِي‏ مَرْحُوماً وَ لَا تَجْعَلْنِي مَحْرُوماً ".
فَإِنَّهُ مَنْ قَالَ ذَلِكَ ظَفِرَ بِإِحْدَى الْحُسْنَيَيْنِ، إِمَّا بِبُلُوغِ شَهْرِ رَمَضَانَ، وَ إِمَّا بِغُفْرَانِ اللَّهِ وَ رَحْمَتِهِ".🤲🏻
اللهم إنك عفو تحب العفو فاعفوا عني
جمعه مباركه
#مكه_مكرمه #eb_jewelry #الحرم_المكي #جمعه_مباركه #رمضان #المسجد_الحرام #ليله_القدر_خير_من_الف_شهر #🕋
Read more
Loading...
بعد يومين الساعه 4:00 عصر طلع مثل روتينه اللي استمر شهر كامل بدون انقطاع او حتى ملل بالعكس في الفتره الاخيره بدا يحس بمتعه اكثر وخاصه بعد ما عزم على الزواج منها واستحسن الفكره والفضول و الشوق يدفعه لها اكثر وصل للفندق ودخل اللوبي واتصل على رقم غرفتها رن خط حتى انقطع بدون ما يكون فيه رد كرر ... بعد يومين
الساعه 4:00 عصر
طلع مثل روتينه اللي استمر شهر كامل بدون انقطاع او حتى ملل
بالعكس في الفتره الاخيره بدا يحس بمتعه اكثر
وخاصه بعد ما عزم على الزواج منها واستحسن الفكره
والفضول و الشوق يدفعه لها اكثر

وصل للفندق ودخل اللوبي
واتصل على رقم غرفتها
رن خط حتى انقطع بدون ما يكون فيه رد
كرر المحاوله مرتين
ثم رفع معصمه يشوف ساعته /معقوله نايمه الحين
انتبه احد موظفين الفندق يمشي بتجهه/سيد مصعب الـ عازم
مصعب بانتباه/ايه
الموظف/ السيده اللي كانت بتقيم عندنا تحت اسمك حضرتك إلغت الحجز وغادرت الفندق البارح
مصعب وقف بعدم فهم وعصبيه/كيف إلغت الحجز؟
الموظف مد يده بورقة صفرا صغيره مطويه من نصفها/هذا لك منها بلغتني اوصلها لحضرتك
مصعب سحب الورقه منه بجلفه وصد عنه وهو يفتحها بتوتر
وتعانق عينيه حروف خطها الصغير
“ سلام عليكم
لم تكن لي النيه ان اكتب لك هذي الرساله
كنت انوي الرحيل بصمت
ولكن خشيت ان تعتبر مغادرتي هروب منك
ونكث للوعد الذي بيننا
انا سأغادر مع والدي لليمن
اخبرته بما حدث تفهم موقفي وهنا الان اكتب
لك وهو بجواري
كنت ملجئي في وطئت الحرب وطلقات الرصاص
شكراً للحظات الامان التي حظيت بها لديك
شكراً على عرضك الزواج بي مع علمك بأن هذا مخالفه
لقوانين عملك كـ جندي على عتقة حماية الوطن
واخيراً
وداعـاًً
شد الورقه بين اصااابعه
حتى تكرمشت ورجع خطوه وراء
جلس على الكنبه هو يفرق بصبعه ما بين حواجبه
بذرة حب لم يكتمل نموها
تجتذ من جذورها بكلمة وداعاً
فهل يكون الوداع الاخير ؟
تحرك من مكانه يركض لسيارته
بيروح للمستشفى بيتفاهم معها ومع ابوها
ويعرف اللي صار بالضبط
لأن رسالتها اللي خطتها بأحرف فصحى قصيره
خاليه من الشرح لا ترضي فضوله
ولا تخلي مسؤوليته
وصل للمستشفى
وسال الرسبشن عن المريض علي بن سعد
الموظف/خرج من امس العصر مع بنته
مصعب/ماله مواعيد مع الدكتور
الموظف /لا خروجه نهائي على حسب ما سمعت بكمل علاجة ب اليمن
مصعب ضرب الطاوله بقهر

وطلع من عنده
ركب سيارته وشبك اصابع يده ببعض فوق الدركسون
ما يدري وش الدبره
تقتحمه فجأه وتغادره فجأه
بحديث نفس/يارجل علامك متضايق البنت وراحت في حال سبيلها
مع ابوها وانت ما قصرت معها
مفروض تنبسط ي مصعب
هيه مفروض انبسط هذا المفروض
بس علامي متضايق وصاكه فيني الوسيعه
كاني فاقدن حدن من اهلي؟

البارت من تصميم
@wio.22
Read more
عید است تمام شهر شادند ولی نوکر نگران سفر ارباب است بیست و هشتم رجب روز حرکت کاروان امام حسین علیه السلام ...
Media Removed
عید است تمام شهر شادند ولی نوکر نگران سفر ارباب است بیست و هشتم رجب روز حرکت کاروان امام حسین علیه السلام از مدینه به سمت مکه کاروان‌ کربلا پس‌ از وداع‌ با پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) و حضرت‌ زهرا (سلام الله علیها‌) و امام‌ مجتبی ‌(علیه السلام) شب یکشنبه‌ بیست‌ و هشتم‌ رجب‌ سال‌ شصت‌ هجری‌ مدینه‌ ... عید است تمام شهر شادند ولی
نوکر نگران سفر ارباب است بیست و هشتم رجب روز حرکت کاروان امام حسین علیه السلام از مدینه به سمت مکه
کاروان‌ کربلا پس‌ از وداع‌ با پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) و حضرت‌ زهرا (سلام الله علیها‌) و امام‌ مجتبی ‌(علیه السلام) شب یکشنبه‌ بیست‌ و هشتم‌ رجب‌ سال‌ شصت‌ هجری‌ مدینه‌ را به‌سوی‌ مکه‌ ترک‌ نمودند.امام‌ حسین‌(علیه السلام) از بیعت‌ با یزید خودداری‌ کرده‌ و شبانه‌ همراه‌ خانواده‌ خویش‌ از مدینه‌ به مکه‌ حرکت‌ نمود.
Read more
هیهات! کزین دیار رفتم ناکرده وداع یار رفتم چه سود قرار وصل جانان؟ اکنون که من از قرار رفتم چون خاک ...
Media Removed
هیهات! کزین دیار رفتم ناکرده وداع یار رفتم چه سود قرار وصل جانان؟ اکنون که من از قرار رفتم چون خاک در تو بوسه دادم با دیدهٔ اشکبار رفتم بگذاشتم، ای عزیز چون جان، دل نزد تو یادگار رفتم زنهار! دل مرا نگه‌دار چون من ز میان کار رفتم بردند به اضطرارم، ای دوست، زین جا نه به اختیار رفتم غم خواره ... هیهات! کزین دیار رفتم
ناکرده وداع یار رفتم
چه سود قرار وصل جانان؟
اکنون که من از قرار رفتم
چون خاک در تو بوسه دادم
با دیدهٔ اشکبار رفتم
بگذاشتم، ای عزیز چون جان،
دل نزد تو یادگار رفتم
زنهار! دل مرا نگه‌دار
چون من ز میان کار رفتم
بردند به اضطرارم، ای دوست،
زین جا نه به اختیار رفتم
غم خواره و مونسم تو بودی
بی‌مونس و غمگسار رفتم
از خلق کریم تو ندیدم
یک عهد چو استوار، رفتم
چون از لب تو نیافتم کام
ناکام به هر دیار رفتم
نایافته مرهمی ز لطفت
دل خسته و جان فگار رفتم
شکرانه بده، که از در تو
چون محنت روزگار رفتم
تو خرم و شاد و کامران باش
کز شهر تو سوکوار رفتم
در قصهٔ درد من نگه کن
بنگر که چگونه زار رفتم
Read more
- 30 | شعبان ! مضت بنا الأيام وتعاقبت الأسابيع وتوالت الشهور ، واقترب قدوم ذاك الضيف ، رمضان يارائحة ...
Media Removed
- 30 | شعبان ! مضت بنا الأيام وتعاقبت الأسابيع وتوالت الشهور ، واقترب قدوم ذاك الضيف ، رمضان يارائحة الجنة ، يا شهرًا مليء بالرحمة والغفران ، تتصادح فيك المآذن حاملة صوت التكبير ، ويعلو نداء المؤمنين ودعاؤهم : اللهم باركَ لنا فيهٌ و اعنا على صيامهٌ و قيامهٌ و ارحم من لم يٌدرك معنا صومهٌ و اجعل ... - 30 | شعبان !

مضت بنا الأيام وتعاقبت الأسابيع وتوالت الشهور ، واقترب قدوم ذاك الضيف ،
رمضان يارائحة الجنة ، يا شهرًا مليء بالرحمة والغفران ، تتصادح فيك المآذن حاملة صوت التكبير ، ويعلو نداء المؤمنين ودعاؤهم :
اللهم باركَ لنا فيهٌ و اعنا على صيامهٌ و قيامهٌ و ارحم من لم يٌدرك معنا صومهٌ و اجعل رمضانهمٌ في الجنة اجمل ي اللہْ '❤️❤️❤️.
.
.
.
.
.
#السعوديه #الامارات #الكويت #اشعار #حايل #حب #الهلال #خواطر #عدستي #عتاب #عشق #فراق #صداقه #متابعين #مشاعر #بوح #شمر #شعر #وداع #رومانسيه #صباح #الخير #مساء #الخير # #متابعات
#تصميمي #تصاميم
#طنايا
Read more
Loading...
. خانه های آن کسانی می خورد در بیشتر که به سائل می دهند از هرچه بهتر بیشتر عرض حاجت می کنم آنجا که صاحب ...
Media Removed
. خانه های آن کسانی می خورد در بیشتر که به سائل می دهند از هرچه بهتر بیشتر عرض حاجت می کنم آنجا که صاحب خانه اش پاسخ یک می دهد با ده برابر بیشتر گاه گاهی که به درگاه کریمی می روم راه می پویم نه با پا؛ بلکه با سر بیشتر زیر دِین چهارده معصومم اما گردنم زیر دِین حضرت موسی بن جعفر بیشتر گردنم در زیر ... .
خانه های آن کسانی می خورد در بیشتر
که به سائل می دهند از هرچه بهتر بیشتر

عرض حاجت می کنم آنجا که صاحب خانه اش
پاسخ یک می دهد با ده برابر بیشتر

گاه گاهی که به درگاه کریمی می روم
راه می پویم نه با پا؛ بلکه با سر بیشتر

زیر دِین چهارده معصومم اما گردنم
زیر دِین حضرت موسی بن جعفر بیشتر

گردنم در زیر دینِ آن امامی هست که
داده در ایران ما طوبای او بر، بیشتر

آن امامی که فداکِ گفتنش رو به قم است
با سلامش می کند قم را معطر، بیشتر

قم، همان شهری که هم یک ماه دارد بر زمین
همچنین از آسمان دارد چِل اختر بیشتر

قصد این بارِ قصیده از برادر گفتن است
ورنه می گفتم از این معصومه خواهر بیشتر

من برایش مصرعی می گویم و رد می شوم
لطف باباهاست معمولاً به دختر بیشتر

عازم مشهد شدم تا با تو درد دل کنم
بودنم را می کنم این گونه باور بیشتر
گنبدت ضرب المثل های مرا تغییر داد
هرکه بامش بیش برفش، نه! کبوتر بیشتر

چار فصل مشهد از عطر گلاب آکنده است
این چنین یعنی سه فصل از شهر قمصر بیشتر

پیش تو شاه و گدا یکسان ترند از هرکجا
این حرم دیگر ندارد حرفِ کمتر، بیشتر

از غلامان شما هم می شود دنیا گرفت
من نیازت دارم آقا، روز محشر بیشتر

ای که راه انداختی امروز و فردای مرا
چشم در راه تو هستم روز آخر بیشتر

بر تمام اهل بیت خویش حساسی ولی
جان زهرا، چون شنیدم که به مادر بیشتر

دوستت دارم نمی دانم که باور می کنی
راست می گویم به والله از ابوذر بیشتر
#کنج_دنج_بهشت
#وداع
Read more
پارت آخر فرزندم، بر تمامی مصایب و مشکلات صبر کن؛ تا آن که خدای تعالی وسایل دولت تو را مهیا کند و پرچمهای ...
Media Removed
پارت آخر فرزندم، بر تمامی مصایب و مشکلات صبر کن؛ تا آن که خدای تعالی وسایل دولت تو را مهیا کند و پرچمهای زرد و سفید را بین حطیم و زمزم بر سرت به اهتزار درآورد و فوج فوج از اهل اخلاص و تقوی نزد حجرالاسود به سوی تو آیند و بیعت نمایند. ایشان کسانی هستند که پاک طینتند و به همین جهت قلبهای مستعدی برای قبول دین ... پارت آخر

فرزندم، بر تمامی مصایب و مشکلات صبر کن؛ تا آن که خدای تعالی وسایل دولت تو را مهیا کند و پرچمهای زرد و سفید را بین حطیم و زمزم بر سرت به اهتزار درآورد و فوج فوج از اهل اخلاص و تقوی نزد حجرالاسود به سوی تو آیند و بیعت نمایند. ایشان کسانی هستند که پاک طینتند و به همین جهت قلبهای مستعدی برای قبول دین دارند و برای رفع فتنه های گمراهان بازوان قوی دارند.
آن زمان است که درختان ملت و دین بارور گردد و صبح حق درخشان شود. خداوند به وسیله تو ظلم و طغیان را از روی زمین برمی اندازد و امن و امان را در سراسر جهان ظاهر می نماید. احکام دین در جای خود پیاده می شوند و باران فتح و ظفر زمینهای ملت را سبز و خرم می سازد.
بعد فرمودند: آنچه را در این مجلس دیدی باید پنهان کنی و به غیر اهل صدق و وفا و امانت اظهار نداری. »

ابن مهزیار می گوید: چند روزی در خدمت آن بزرگوار ماندم و مسائل و مشکلات خود را سؤال نمودم. آنگاه مرخص شدم تا به سوی اهل و خانواده خود برگردم.
در وقت وداع، بیش از پنجاه هزار درهمی که با خود داشتم، به عنوان هدیه خدمت حضرت تقدیم نموده و اصرار کردم که ایشان قبول نمایند.
مولای مهربان تبسم نموده و فرمودند: این مبلغ را که مربوط به ما است در مسیر برگشت استفاده کن و به طرف اهل و عیال خود برگرد؛ چون راه دوری در پیش داری.

بعد هم آن حضرت برای من دعای بسیاری فرمودند. پس از آن خداحافظی کردم و به طرف شهر و دیار خود بازگشتم. »
Read more
. من گم شده ام هرچه بگردی خبری نیست جز این دو سه تا شعر که گفتم اثری نیست یک بار نشستم به تو چیزی بنویسم دیدم ...
Media Removed
. من گم شده ام هرچه بگردی خبری نیست جز این دو سه تا شعر که گفتم اثری نیست یک بار نشستم به تو چیزی بنویسم دیدم به عزیزان گله کردن هنری نیست دلگیرم از این شهر پس از من که هوایش آن گونه که در شأن تو باشد بپری نیست ای کاش کسی باشد و کابوس که دیدی در گوش تو آرام بگوید: خبری نیست هر جا نکنی باز سر درد دلت ... .
من گم شده ام هرچه بگردی خبری نیست
جز این دو سه تا شعر که گفتم اثری نیست

یک بار نشستم به تو چیزی بنویسم
دیدم به عزیزان گله کردن هنری نیست

دلگیرم از این شهر پس از من که هوایش
آن گونه که در شأن تو باشد بپری نیست

ای کاش کسی باشد و کابوس که دیدی
در گوش تو آرام بگوید: خبری نیست

هر جا نکنی باز سر درد دلت را
چون دامن تر هست ولی چشم تری نیست

ای کاش که می گفت نگاه تو؛ بمانم
این لحظه که حرفت سند معتبری نیست

دل خوش نکنم پشت وداع تو سلامی ست
یا پشت خداحافظی من سفری نیست؟

من چند قدم رفتم و برگشتم و دیدم
در بسته شد آن گونه که انگار دری نیست
.
#مهدى_فرجى
Read more
Loading...
((شهید برکت جوذری)) و هنوز هم پیدا میشوند انسان هایی که فداکاری را با نثار جان خویش برای بخشیدن زندگی ...
Media Removed
((شهید برکت جوذری)) و هنوز هم پیدا میشوند انسان هایی که فداکاری را با نثار جان خویش برای بخشیدن زندگی به همنوعانشان به نهایت برسانند. در دومین آتش سوزی ظرف کمتر از 24 ساعت در شهر بندرعباس پس از مجتمع ستاره جنوب، مجتمع بزرگ هتل هرمز یکی از زیبا ترین هتل های کشور دچار حادثه حریق شد که خوشبختانه 40 گردگشگر ... ((شهید برکت جوذری))
و هنوز هم پیدا میشوند انسان هایی که فداکاری را با نثار جان خویش برای بخشیدن زندگی به همنوعانشان به نهایت برسانند.
در دومین آتش سوزی ظرف کمتر از 24 ساعت در شهر بندرعباس پس از مجتمع ستاره جنوب، مجتمع بزرگ هتل هرمز یکی از زیبا ترین هتل های کشور دچار حادثه حریق شد که خوشبختانه 40 گردگشگر خارجی و 18 هموطن از حادثه نجات یافتند،
برکت جوذری آتش نشان قهرمان که با دادن ماسک خود به حادثه دیدگان ،جان دوباره ای به آنها بخشید ، پس از انتقال به بیمارستان ، دار فانی را با ماندگار شدن نامش وداع گفت. روحش قرین آمرزش ابدی
Read more
* . . ويبقى آثرگ في نفوسنا حتّى تعودنا عاما تلوى الآخر♡ اللهم أعد علينا رمضان أعواماَ عديدة ّوأزمنة مديدة و تقبل منا يٓاارحم آلراحمين. #رمضان #رمضان_كريم #رمضان_شهر_القرآن #رمضان_الخير #وداع_رمضان #رحل_رمضان #رحيل_رمضان #الهلال #هلال_رمضان #تصويري #قمر *
.
.
ويبقى آثرگ في نفوسنا حتّى تعودنا عاما تلوى الآخر♡
اللهم أعد علينا رمضان أعواماَ عديدة ّوأزمنة مديدة و تقبل منا يٓاارحم آلراحمين.
#رمضان #رمضان_كريم #رمضان_شهر_القرآن
#رمضان_الخير #وداع_رمضان #رحل_رمضان
#رحيل_رمضان #الهلال #هلال_رمضان
#تصويري #قمر
أيام معدوده وتنقطع التراويح ونفارق شهر العبادة.. فَـ أحسنوا وداع رمضَان و اجتهدوا بالطاعات ♡
Media Removed
أيام معدوده وتنقطع التراويح ونفارق شهر العبادة.. فَـ أحسنوا وداع رمضَان و اجتهدوا بالطاعات ♡ أيام معدوده وتنقطع التراويح ونفارق شهر العبادة..
فَـ أحسنوا وداع رمضَان و اجتهدوا بالطاعات ♡
Loading...
 #تصويري #تصوير #من_تصويري #تصميمي #تصميم #تصاميم #رمزيات #رمزياتي #رايكم #صور #صورة #رمزيات_كتابيه ...
Media Removed
#تصويري #تصوير #من_تصويري #تصميمي #تصميم #تصاميم #رمزيات #رمزياتي #رايكم #صور #صورة #رمزيات_كتابيه #لايكات #لايك #منشن #تمبلر #تمبلرات #هاشتاق #انستقرام #اكسبلور #مساء #مسائي #بوح #وداعا #وداع #رمضان #رمضاني . . . . قد بدأ شهر رمضان بالرحيل اللهم اكتبنا من عتقائه من النار و اعده ... #تصويري #تصوير #من_تصويري #تصميمي #تصميم #تصاميم #رمزيات #رمزياتي #رايكم #صور #صورة #رمزيات_كتابيه #لايكات #لايك #منشن #تمبلر #تمبلرات #هاشتاق #انستقرام #اكسبلور #مساء #مسائي #بوح #وداعا #وداع #رمضان #رمضاني .
.
.
.
قد بدأ شهر رمضان بالرحيل اللهم اكتبنا من عتقائه من النار و اعده علينا اعوام مديده ونحن في اتم الصحه والعافيه ، اللهم أحسن خاتمتنا واغفر لنا وأعتق رقابنا واشف مرضانا وارحم موتانا ،اللهم لا تخرجنا من رمضان إلا وقد أصلحت حالنا وتقبلت طاعتنا واستجبت دعاءنا وأصلحت بلاد المسلمين ياالله 🌸
#اللهم_امين ❤️
Read more
... شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا من چنان گریه میکنم که خدا بغل کند مگر مرا عمر همه لحظه ی ...
Media Removed
... شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا من چنان گریه میکنم که خدا بغل کند مگر مرا عمر همه لحظه ی وداع است و صدای پایت آخرین صداست ای گریه های بعد از این خاطرم نمانده شهر من کجاست پ.ن : لطفا روشنایی گوشیتون رو بالا ببرید ...
شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا
من چنان گریه میکنم که خدا بغل کند مگر مرا
عمر همه لحظه ی وداع است و صدای پایت آخرین صداست
ای گریه های بعد از این خاطرم نمانده شهر من کجاست
🌌🌊🌌🌊
پ.ن : لطفا روشنایی گوشیتون رو بالا ببرید 😄
. #سفر نمیروم دگر تورا ندارم آنقدر ز ما فقط رهیست که مانده پشت سر ببر مرا ز خاطرت نرفت اگر  ای از ...
Media Removed
. #سفر نمیروم دگر تورا ندارم آنقدر ز ما فقط رهیست که مانده پشت سر ببر مرا ز خاطرت نرفت اگر  ای از من بی خبر … #شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا من چنان #گریه میکنم که #خدا #بغل کند مگر #مرا #عمر همه لحظه ی #وداع‌ست و صدای پایت آخرین صداست ای گریه های بعد از این خاطرم نمانده #شهر من کجاست... . #مونا_برزویی ... .
#سفر نمیروم دگر تورا
ندارم آنقدر ز ما
فقط رهیست
که مانده پشت سر ببر
مرا ز خاطرت نرفت
اگر  ای از من بی خبر …

#شب چرا میکشد مرا
تو نشسته ای کجای ماجرا
من چنان #گریه میکنم
که #خدا #بغل کند مگر #مرا
#عمر همه لحظه ی #وداع‌ست
و صدای پایت آخرین صداست
ای گریه های بعد از این
خاطرم نمانده #شهر من کجاست...
.
#مونا_برزویی #آرمان_گرشاسبی #چارتار
Read more
Shab _ Arman Garshasbi شب چرا مي كشد مرا تو نشسته اي كجاي ماجرا من چنان گريه ميكنم كه خدا بغل كند مگر مرا عمر همه لحظه ي وداع ست و صداي پايت آخرين صداست اي گريه هاي بعد از اين! خاطرم نمانده شهر من كجاست Shab _ Arman Garshasbi
شب چرا مي كشد مرا
تو نشسته اي كجاي ماجرا
من چنان گريه ميكنم
كه خدا بغل كند مگر مرا
عمر همه لحظه ي وداع ست
و صداي پايت آخرين صداست
اي گريه هاي بعد از اين!
خاطرم نمانده شهر من كجاست
پروفسور علی‌اصغر خدادوست در سال ۱۳۱۴ در شیراز زاده شد. دکتر خدادوست استاد چشم پزشک دانشگاه‌های آمریکا ...
Media Removed
پروفسور علی‌اصغر خدادوست در سال ۱۳۱۴ در شیراز زاده شد. دکتر خدادوست استاد چشم پزشک دانشگاه‌های آمریکا بود.[۱][۲] وی از چشم‌پزشکان ایرانی معروف در عرصه بین‌المللی بود که در چندین بیمارستان معروف به عمل و پژوهش در مورد مشکلات قرنیه چشم می‌پرداخت. پروفسور خدادوست ساعت ۱:۴۸ بامداد روز ۱۹ اسفند ... پروفسور علی‌اصغر خدادوست در سال ۱۳۱۴ در شیراز زاده شد. دکتر خدادوست استاد چشم پزشک دانشگاه‌های آمریکا بود.[۱][۲] وی از چشم‌پزشکان ایرانی معروف در عرصه بین‌المللی بود که در چندین بیمارستان معروف به عمل و پژوهش در مورد مشکلات قرنیه چشم می‌پرداخت. پروفسور خدادوست ساعت ۱:۴۸ بامداد روز ۱۹ اسفند سال ۱۳۹۶ (ساعت ۱۶:۱۸ روز ۹ مارس ۲۰۱۸ به وقت محلی) بر اثر عارضه‌ی قلبی در سن ۸۲ سالگی در بیمارستان پریسپترین واقع در شهر نیویورک کشور ایالات متحده آمریکا دار فانی را وداع گفت[۳]
Read more
‌شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا من چنان گریه میکنم که خدا بغل کند مگر مرا عمر همه لحظه ی ...
Media Removed
‌شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا من چنان گریه میکنم که خدا بغل کند مگر مرا عمر همه لحظه ی وداع است و صدای پایت آخرین صداست ای گریه های بعد از این خاطرم نمانده شهر من کجاست #چارتار ‌ #longexposure_shots #caspiansea #iran #anzali #gilan #light #water #colorful #iransafe #iranemoon ... ‌شب چرا میکشد مرا
تو نشسته ای کجای ماجرا
من چنان گریه میکنم
که خدا بغل کند مگر مرا

عمر همه لحظه ی وداع است
و صدای پایت آخرین صداست
ای گریه های بعد از این
خاطرم نمانده شهر من کجاست

#چارتار🎧

#longexposure_shots
#caspiansea #iran #anzali #gilan #light #water #colorful #iransafe
#iranemoon #mustseeiran #travelmagazine #ig_color #ir_photographer #akasbashi #worldview #beautifulplace #night #longexpouserphotography #nightphotography #nightshot
Read more
انا لله و انا اليه راجعون روز دوشنبه ١٤٣٩/١١/٣ هجری قمری، حضرت آیة الله دونغ قوان عبدالله یکی علمای بزرگ شیعه در شهر شیننغ در شمال چین، دار فانی را وداع گفت. روح بزرگ آن عالم جلیل القدر، امشب در اعلی علیین، میهمان سفره سیدالشهداست. یا لیتنی کنت معه... #اسلام #مسلمین #شیعه #تشیع #چین #شیعه_در_چین #قدرت_شیعه #انقلاب #انقلاب_اسلامی #ایران #تهران #قم #امام_خمینی #امام_خامنه_اي #امام_خامنه_ای #خامنه_ای #خامنه_اي #khamenei #khamenei_ir #iran #tehran #china انا لله و انا اليه راجعون
روز دوشنبه ١٤٣٩/١١/٣ هجری قمری، حضرت آیة الله دونغ قوان عبدالله یکی علمای بزرگ شیعه در شهر شیننغ در شمال چین، دار فانی را وداع گفت. روح بزرگ آن عالم جلیل القدر، امشب در اعلی علیین، میهمان سفره سیدالشهداست. یا لیتنی کنت معه...
#اسلام
#مسلمین
#شیعه
#تشیع
#چین
#شیعه_در_چین
#قدرت_شیعه
#انقلاب
#انقلاب_اسلامی
#ایران
#تهران
#قم
#امام_خمینی
#امام_خامنه_اي
#امام_خامنه_ای
#خامنه_ای
#خامنه_اي
#khamenei
#khamenei_ir
#iran
#tehran
#china
<span class="emoji emoji26ab"></span>️پیرمرد عاشق نساجی دار فانی را وداع گفت. <span class="emoji emoji2b1b"></span>️آقای کشاورز هوادار ۸۰ ساله نساجی مازندران که روز گذشته ...
Media Removed
️پیرمرد عاشق نساجی دار فانی را وداع گفت. ️آقای کشاورز هوادار ۸۰ ساله نساجی مازندران که روز گذشته خبر پیگیری ایشان از روند آماده سازی ورزشگاه وطنی را درج کرده بودیم متاسفانه امروز دار فانی را وداع گفته، خداوند به خانواده ایشان صبر و شکیبایی دهد. ️مراسم خاکسپاری این مرحوم از ساعت ۱۷ امروز در روستای ... ⚫️پیرمرد عاشق نساجی دار فانی را وداع گفت. ⬛️آقای کشاورز هوادار ۸۰ ساله نساجی مازندران که روز گذشته خبر پیگیری ایشان از روند آماده سازی ورزشگاه وطنی را درج کرده بودیم متاسفانه امروز دار فانی را وداع گفته، خداوند به خانواده ایشان صبر و شکیبایی دهد. ◾️مراسم خاکسپاری این مرحوم از ساعت ۱۷ امروز در روستای دیوکلا قائم شهر در حال برگزاری است.
روحش شاد و یادش گرامی 🖤
Read more
. برخی آدمها عاشق میشوند و شاعری پیشه میکنند برخی اما شاعر به دنیا میآیند، شاعرانه میزیند و عاشقانه ...
Media Removed
. برخی آدمها عاشق میشوند و شاعری پیشه میکنند برخی اما شاعر به دنیا میآیند، شاعرانه میزیند و عاشقانه غزل خداحافظی میخوانند. شعر و شاعری، ذاتیِ این دسته از آدمهاست بلکه فراتر از شعر و غزلند؛ «من از غزل فراترم به نوش و گوش و هوش محورم هنر نفس کشیدن است/ بیا تو را به اوج میبرم بیا زمان انفجار شعر در رسیده ... .
برخی آدمها عاشق میشوند و شاعری پیشه میکنند برخی اما شاعر به دنیا میآیند، شاعرانه میزیند و عاشقانه غزل خداحافظی میخوانند. شعر و شاعری، ذاتیِ این دسته از آدمهاست بلکه فراتر از شعر و غزلند؛ «من از غزل فراترم به نوش و گوش و هوش محورم هنر نفس کشیدن است/ بیا تو را به اوج میبرم بیا زمان انفجار شعر در رسیده است»
#سیدحسن_اجتهادی از این جنس بود.

سید حسن اجتهادی در سوم دی ماه سال 1325 که مشهور به سال نهضتی یا جنگ نهضت است در شهر #کازرون متولد شد. وی در خودزندگینوشتش گفته است: «سال های دبستان را در کازرون و دبیرستان را در شیراز سپری کردم؛ تحصیلات عالی را در رشته زبان و ادبیات فارسی در تهران به پایان رساندم (و پیشه ی معلمی در پیش گرفتم). از کلاس دوم ابتدایی شعر میگفتم و در کلاس چهارم بود که اولین کارم که یک دوبیتی بود در مجله اطلاعات بانوان به چاپ رسید.

اوصاف اخلاقی و روحی و نجابت این بزرگمرد، شهره عام و خاص بود چنانکه زنده یاد منوچهر آتشی در دست نوشته ای که به مناسبت بزرگداشت اجتهادی در سال 1383 برای ویژه نامه رستاخیز کلمات مرقوم نمودند، کازرون را به یُمن حضور ایشان قونیه ای کوچک نامیدند.

از زنده‌یاد استاد حسن اجتهادی تا به حال یک دفتر غزلهاي جنوبي در سال 1381، روانه‌ی بازار طبع شده است و بیش از ده دفتر در انتظار گزینش و چاپ به شرح ذیل از وی باقی مانده است: 1. مجموعه اشکال و تصاویر(شامل ابداعات و فرارَویهای فرمی و زبانی در شعر و غزل قُدمایی) 2. بیانیه‌های غزل‌ مدرن معاصر(مجموعه غزل) 3. دفتر قصیده ها و مثنویها 4. ترانه‌های شبنم و گلبرگ (دوبیتی‌ها و رباعی‌ها) 5. دفتر پنجره های گشوده بر گلوی جهان(شعر سپید- 202 بند/ 1371 و 1372- کازرون و شیراز) 6. نامه‌های سرگشاده‌ی یاغی هزاره‌ی آخر(شعر سپید- 130 بند/ 1374 – کازرون و شیراز) 7. دفتر فرستنده های تلوزیونی من(شعر سپید- 107 کانال/ 1379 و 1380- شیراز) 8. دفتر با آنچه در زمینه و صحنه است(یک منظومه سپید بلند- 1368- کازرون) 9. طرح‌های کهکشانی(منظومه سپید- 257 بند/ 1369 و 1370- کازرون و شیراز) 10. در رستاخیز کلام(شعر سپید- یک منظومه بلند) و چند نمایشنامه و فیلمنامه و مقاله و اشعار متعدد متفرقه کلاسیک و آزاد و نیمایی

سید حسن اجتهادی در صبحگاه سه شنبه هشتم خردادماه 1397 دار فانی را وداع گفت؛ روحش شاد و یاد و خاطرش گرامی. امید که دفتر سالها عاشقی و شاعرانگی استاد، هر چه زودتر به زیور طبع آراسته شود.

متن، گزیده ای بود از یادداشت دوست شاعر همشهری ام:
دکتر #حسین_رضوی_فرد
@hosein_razavifard
.
.
Read more
<span class="emoji emoji2666"></span>️من از مردم ایران می ترسم ! <span class="emoji emoji1f539"></span>چند سال پیش که استان گیلان و شهر رشت برف سنگینی بارید و شهر چند روزی دچار ...
Media Removed
️من از مردم ایران می ترسم ! چند سال پیش که استان گیلان و شهر رشت برف سنگینی بارید و شهر چند روزی دچار بحران شده بود، از دوستی شنیدم که نان لواش هر بسته تا بیست هزارتومان فروخته شد. قبل از زلزله کرمانشاه، قیمت کانکس حدود یک و نیم تا دو میلیون بود و پس از زلزله قیمت کانکس به حدود هفت میلیون رسید. با یک برف ... ♦️من از مردم ایران می ترسم ! 🔹چند سال پیش که استان گیلان و شهر رشت برف سنگینی بارید و شهر چند روزی دچار بحران شده بود، از دوستی شنیدم که نان لواش هر بسته تا بیست هزارتومان فروخته شد. 🔹قبل از زلزله کرمانشاه، قیمت کانکس حدود یک و نیم تا دو میلیون بود و پس از زلزله قیمت کانکس به حدود هفت میلیون رسید. 🔹با یک برف که شهر تهران به بحران رسید، قیمت کرایه تاکسی از فرودگاه امام تا شهر تهران به یک میلیون رسیده است . 🔹اینکه مسٸولین مدیریت بحران بلد نیستند، عجیب نیست، چون مدیریت یک تخصص آموختنی است که این عزیزان
اصلآ نیاموخته اند وبا آن بیگانه اند.. 🔹اما چه بلایی بر سر انسانیت آمده است. خیلی دوست دارم کسانی که نان لواش را بسته ای بیست هزارتومان به مردم فروخته اند از نزدیک ببینم، برایم جالب است فروشنده کانکس هفت میلیونی خانواده دارد یا نه؟ راننده ای
که در بارش برف اخیر، از فرودگاه تا تهران
کرایه یک میلیونی از مسافرش طلب میکند، به کدام خدا اعتقاد دارد؟ 🔹احتمالا فیلم دوربین مخفی ایرانی که اخیرا منتشر شد را دیده اید که مردم عادی کوچه و خیابان چگونه پولهای یک نابینا را با وقاحت تمام می دزدند !!!
چه شد که ما به اینچنین مردمی تبدیل
شدیم، چه شد که ما اینچنین با انسانیت
وداع کرده ایم، و دیگر کمک به همنوع
برایمان رنگ باخته است.. ♦️من از مردم ایران می ترسم ! 🔹در تربیت این نسل مسٸولیت داشته ایم و درست تربیت نکرده ایم، معلمان مدرسه، روحانیون و وعاظ، صدا و سیما، آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد و... همه کسانی که به هر نحو سهمی در فرهنگ سازی داشته ایم باید واقعآ خجالت بکشیم. 🔹وقتی شنیدم در بحران هسته ای
و سونامی شهر فوکوشیما، پنجاه نفر داوطلب شدند برای خنک نگهداشتن رآکتور هسته ای (مرگ) تا مردم شهر فرصت پیدا کنند از شهر خارج شوند، درجه شرمساری ام بیشتر می شود. 🔹وقتی شنیدم در زمان تخریب برج های دوقلو در یازده سپتامبر تاکسی های شهر نیویورک مردم را رایگان جابجا می کردند، از شدت خجالت آب می شوم. ♦️من از مردم ایران می ترسم !!
#مردم #ایران #انسانیت #بحران #نان #برف #کانکس #کرمانشاه #مسئول #صداوسیما #آموزش_پرورش #فرهنگ #تمدن #وزارت_فرهنگ #شما #من #ما #تلنگر
Read more
نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین ...
Media Removed
نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین سالهای زندگیم بود. به این باشگاه و هوادارانش درود می فرستم. فقط می توانم از تمامی کسانی که به من عشق ورزیدند تشکر کنم. به هر حال فکر می کنم حالا زمان بازشدن یک دوره جدید در زندگیم رسیده است و به ... نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید
این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین سالهای زندگیم بود.

به این باشگاه و هوادارانش درود می فرستم. فقط می توانم از تمامی کسانی که به من عشق ورزیدند تشکر کنم.

به هر حال فکر می کنم حالا زمان بازشدن یک دوره جدید در زندگیم رسیده است و به همین خاطر از باشگاه خواستم انتقال مرا قبول کند. فکر می کنم این راهش باشد و از همه و مخصوصا از هواداران خواهش می کنم که مرا درک کنند.

این 9 سال واقعا فوق العاده بود. 9 سال خاص. زمان شگفت انگیزی برایم بود و البته سخت چون در رئال مادرید انتظارات همیشه خیلی بالا است. هیچوقت فراموش نمی کنم که چقدر در اینجا از فوتبال لذت بردم.
هم تیمی های شگفت انگیزی در زمین و رختکن در این تیم داشتم. گرمای بی نظیری از هواداران دریافت کردم و باهم 3 قهرمانی پیاپی اروپا و 4 قهرمانی در 5 سال کسب کردیم و در کنار آنها به 4 توپ طلا و 3 کفش طلا رسیدم. همه دوران حضورم در این باشگاه فوق العاده بود.

رئال مادرید قلب مرا تسخیر کرد و همچنین قلب خانواده ام را. برای همین بیشتر از همیشه می گویم : از این باشگاه، از رئیس، از مدیران، هم تیمی ها، مربیان، پزشکان و تمام کسانی که در باشگاه کار می کنند تشکر می کنم.

بی نهایت از هواداران تشکر می کنم و همچنین از فوتبال اسپانیا. در این 9 سال عالی بازیکنان بزرگی در مقابل من بودند. به همه آنها احترام می گذارم و درود می فرستم.

خیلی فکر کردم و حالا زمان شروع یک دوره جدید است. هرجا که باشم حس می کنم این پیراهن و سانتیاگو برنابئو بخشی از من است.
از همه ممنونم. مثل اولین باری که 9 سال پیش در استادیوم گفتم : زنده باد رئال مادرید.

از پیج @realmadridcfnews
Read more
<span class="emoji emoji1f64f"></span>عزاداری دو ماهتون قبول درگاه حق تعالی ان شاء الله <span class="emoji emoji1f64f"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> به بهانه وداع با ماه صفر، و حال و هوای زوار ...
Media Removed
عزاداری دو ماهتون قبول درگاه حق تعالی ان شاء الله به بهانه وداع با ماه صفر، و حال و هوای زوار امام رضا ع... ثوابش هدیه به روح مادرم ️ میرسد زمزمه سوزِ مناجات و دعا از حیاط و حرم و شهر و خراسان رضا همه دلداده دلداگی شاه رئوف آنکه شُهره شده هرجا به معین الضعفا همه ... 🙏عزاداری دو ماهتون قبول درگاه حق تعالی ان شاء الله 🙏
👇👇👇
به بهانه وداع با ماه صفر، و حال و هوای زوار امام رضا ع... ثوابش هدیه به روح مادرم 🙏
▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️ میرسد زمزمه سوزِ مناجات و دعا
از حیاط و حرم و شهر و خراسان رضا
همه دلداده دلداگی شاه رئوف
آنکه شُهره شده هرجا به معین الضعفا

همه از هر طرفی آمده با امیدی..
از زمین ٬آدمیان... خیل ملائک، ز سما

نرم و آهسته قدم نِه به حریمش..زائر!
چون که از بال ملائک شده مفروش اینجا... زائران حرمت حال خوشی دارند از
ذکر یا ضامن آهو و غریب الغربا... در میان همه زوار یکی میگوید... ...نوکری کردن ما را بپذیر..ای آقا!

و منی که شده ام مات به مثل هربار
شده جاری به لبم شعر چرا جای دعا..؟ و غزل مثل کبوتر ز لبم پر زد و رفت
گندمی تا که عنایت شود از دست شما... چون کمال تو اثر کرد بر این گوشه نشین
مس قلبم شده انگار که ایوانِ طلا... می نشینم جلوی پنجره فولاد تو باز
شاید امضا بکنی حکم رهایی مرا... برسانیم به آنجا که دلم پر زده است
کربلا..خانه ی ارباب..به امید خدا... روز آخر همه دامان تو را میگیرند... میدهی مزد عزاداری ما... کرببلا ؟

که ندارد دل من غیر تو امیدی ای... حرمت عرش معلای همه نوکر ها
بوالعجب زین همه زوار به گرد حرمت!!! این همه عاشق و آنوقت غریب الغربا!!! گفتم از غربت و نام "حسن" آمد یادم... قبر خاکی ،،، نه چراغی،،، و نه زائر حتی... روز تشییع تو زنها همه گل آوردند
مِهر خود داده و گفتند غریب است رضا... خصم او کینه خود را علنی کرد و،،، امان... روز تشییع حسن؛ تیر فقط... یا زهرا...! 94/8/21
#ا_علی_علیخانی
@mohebanzeynabb
@chakame_sarayan
Read more
‏اللهم أعد علينا رمضان أعواما عديده وازمنة مديده ونحن بصحة وعافية و أمن و أمان .. ‏اللهم تقبل منا الصيام والقيام وصالح الاعمال.. ‏ #شهر_رمضان ‏⁧‫ #وداع_رمضان‬⁩ #شهر_الخير ‏اللهم أعد علينا رمضان أعواما عديده وازمنة مديده ونحن بصحة وعافية و أمن و أمان ..
‏اللهم تقبل منا الصيام والقيام وصالح الاعمال..
‏ #شهر_رمضان ‏⁧‫ #وداع_رمضان‬⁩ #شهر_الخير
باز بوی سیب پیچید لا به لای کوچه پس کوچه های شهر سنگی مان... اینبار دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس میزبان ...
Media Removed
باز بوی سیب پیچید لا به لای کوچه پس کوچه های شهر سنگی مان... اینبار دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس میزبان دو لاله ی آشنا، دو یاس سپید، دو قاصد ملکوت ، دو شبنم غلطان در هوای عاشقی خواهد بود... امشب (یعنی سه شنبه شب) در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس مراسم وداع با دو شهید گمنام بود( البته خوش ندارم بگویم ... باز بوی سیب پیچید لا به لای کوچه پس کوچه های شهر سنگی مان...
اینبار دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس میزبان دو لاله ی آشنا، دو یاس سپید، دو قاصد ملکوت ، دو شبنم غلطان در هوای عاشقی خواهد بود...
امشب (یعنی سه شنبه شب) در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس مراسم وداع با دو شهید گمنام بود( البته خوش ندارم بگویم وداع که بهتر است بگویم مراسم تودیع غربت و معارفه ی دو امامزاده ی عشق از تبار غیرت و وفا و جوانمردی، از سلاله ی عشق)
فردا عصر یعنی روز چهارشنبه 6 آبان ساعت 15 بعدازظهر مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس در همین دانشگاه برگزار میگردد...
منتظر تمام عاشقان هستیم...
یاعلی
Read more
يك- خداحافظى را هنوز كسى يادمان نداده بود كه ما مدام داشتيم دست هاى وداع را مى فشرديم. خداحافظى با شهر، ...
Media Removed
يك- خداحافظى را هنوز كسى يادمان نداده بود كه ما مدام داشتيم دست هاى وداع را مى فشرديم. خداحافظى با شهر، با آسمان هاى پشت پنجره، با انسانى كه در دورترين فاصله از شهر ايستاده بود. در دورترين مسافت از مايى كه ساخته بوديم. ما را به بغض هاى قورت داده شده مجبور كردند ابراهيم! دو- مثل روحى سرگردان در خانه ... يك- خداحافظى را هنوز كسى يادمان نداده بود كه ما مدام داشتيم دست هاى وداع را مى فشرديم. خداحافظى با شهر، با آسمان هاى پشت پنجره، با انسانى كه در دورترين فاصله از شهر ايستاده بود. در دورترين مسافت از مايى كه ساخته بوديم. ما را به بغض هاى قورت داده شده مجبور كردند ابراهيم!
دو- مثل روحى سرگردان در خانه اى كه غبار غم همه چيز را فراگرفته، مى چرخم. يوسف در اتاق خودش،من در تاريكى مطلق از تمام چيزهايى كه ساخته بودم، با چنگ و دندان،و همه چيز مثل فرصت هايى كه از دست هر آدمى مى رود،لغزيد و رفت. ما را به از دست دادن مجبور كردند ابراهيم!
سه- روزى كه برگشتم، همه چيز را رويايى ميديدم. مثل همه ى انسان هاى اميدوار، با مهرى نيمه جان در آستانه ى قلبى كه هنوز مثل ساعت كار ميكرد، با روياى چشم هايى كه در ما قرار نبود تمام شود، تمام شديم. ما را به تنهايى مجبور كردند ابراهيم!
چهار- دست هايش را ميگرفتم هر پاييز كه برميگشت. به ما، به شهر، به روياى يك نفره اى كه ساخته بودم. سرما و زمستان، آسان ترين بهانه ى نزديكى آدم ها ست. ما را به زمستانى كه از هم دور شديم مجبور كردند ابراهيم!
پنج- تهران را دوست داشتم. اما چطور! من مومن او بودم و كافه هايى كه يواشكى دور از همه در آنها دسرهاى بدمزه و چاى هاى تى بگ تحويل مان ميدادند. اما او طعم دار ترين لحظه هاى تهران بود. ما را به دلتنگى مجبور كردند ابراهيم!
شش- به دست هاى هميشه در هم قفل، به بوى خوب گردن آدمى، به مجالى كه دست ادامه را نگرفت، به جمال آباد، به ترافيك مزخرف تهران، به عطش هاى رسيدن، به اتاقى كه از آنجا، هم برف، هم باران و هم آفتاب را تماشا ميكرديم، سلام من را برسانيد.ما را به نداشتن مجبور كردند ابراهيم!
هفت- تا امروز مقاومت ميكردم.هر كسى كه به بازديد خانه مى آمد را طورى پشيمان مى كردم تا جاى خاطراتم را به تخت دو نفره ى جهاز تازه عروسى عوض نكنم. امروز تمام شد.خاطرات را بايد كارتن كارتن جمع كنيم و ببريم دورترين جاى ممكن.ما را به نماندن مجبور كردند ابراهيم!
هشت- اتابك كه رفت، كمر تنهايى ام شكست. چند كوچه بالاتر، براى اينكه سكوت هامو پيش اش ببرم كافى بود.و او كه با ته ديگ هاى سيب زمينى عجيب و خورشت هايى معجزه وار، پناهم ميداد و همه چيز را براى ساعت هايى از يادم ميبرد.اعتراف ميكنم كه دلم براى تمام عزيزانى كه در اين شهر داشتم، تنگ خواهد شد.ما را به عادت مجبور كردند ابراهيم!
نه- يك روز كه برگردم،دلتنگى هايم را قاب كرده و به تابلوهاى كنار اتوبان ها خواهم چسباند تا هيچ كس را اميدوار به شادمانى هاى تهران نكنم.ما را به خداحافظى ها مجبور كردند ابراهيم!
Read more
اول ماه رجب چهاردهمین سالگرد مرحوم حضرت آیت الله حاج سید اسماعیل مرعشی ( قدس سره)فرزند مرحوم آیت ...
Media Removed
اول ماه رجب چهاردهمین سالگرد مرحوم حضرت آیت الله حاج سید اسماعیل مرعشی ( قدس سره)فرزند مرحوم آیت اله سید احمد مرعشی ، ایشان در ششم آبانماه 1299شمسی در شهر سامراء عراق بدنیا آمد ' پدرش از طرف مرحوم آیت الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی ریاست حوزه علمیه سامراء را بعهده گرفت و مادرشان مرحومه علویه ... اول ماه رجب چهاردهمین سالگرد
مرحوم حضرت آیت الله حاج سید اسماعیل مرعشی ( قدس سره)فرزند مرحوم آیت اله سید احمد مرعشی ، ایشان در ششم آبانماه 1299شمسی در شهر سامراء عراق بدنیا آمد '
پدرش از طرف مرحوم آیت الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی ریاست حوزه علمیه سامراء را
بعهده گرفت و مادرشان مرحومه علویه عقیلی نوری صبیه آیت اله العظمی عقیلی نوری صاحب کتاب " کفایه الموحدین در اصول عقاید"
و " شرح بر نجاه العباد در فقه "
بودند "" مغفور له دروس مقدمات و سطوح پایه و سطوح عالی را در شهر مقدس سامراء نزد مرحوم گلستانه و مرحوم سید محمد رضا شوشتری و دیگران فرا گرفت و سپس مقداری از دروس خارج فقه و اصول و مقداری از فلسفه را نیز از محضر آیت اله العظمی شریف شیرازی و دیگر اساتذه کسب فیض نموده ، آنگاه به نجف رحل اقامت نمود و از محضر درس استاد فقه و اصول آیت اله العظمی خویی وآیت الله شاهرودی و آیت اله العظمی حکیم کسب فیض نمود و از آنها اجازه اجتهاد و اجازه روایت گرفت"
معظم له اجازه اجتهاد و اجازه روایت از مرحوم آیت اله العظمی شیخ محمد حسین کاشف الغطاء و آیت اله آشیخ آقابزرگ طهرانی و آیت اله سید شهاب الدین مرعشی نجفی اخذ نمود و سپس " سال 1333 شمسی به شهر اهواز آمدند و مدتی نیز از محضر آیت اله العظمی سید علی بهبهانی حظ وافر برد و در مدت 28سال در اهواز در مسجد آیت اله مرعشی
اقامه جماعت و نماز جمعه نمودند ' آنمرحوم قایل به وجوب صلاه جمعه در زمان غیبت امام معصوم بود ' در اهواز منشا اثراتی بودند '
ساخت مدرسه علمیه برای طلاب "بنام دارالعلم آیه اله مرعشی" و "کتابخانه عمومی حضرت ولی عصرعج" وساخت چندین مسجد در اهواز و شهرهای اطراف اهواز به همت ایشان ساخته شد و ضمنا یک بیمارستان مجهز بهمت ایشان تاسیس گردید" نامبرده (ره) بسال 1362 کاملا به تهران منتقل شدند و در مسجدی در غرب تهران اقامه جماعت نمودند و در تهران برای ایمه جماعت درسی را شروع نمودند "" از آن مغفور له کتب زیادی به زیور طبع آراسته شده است " از جمله کتاب نفیس " اجماعیات فقه شیعه " که بزبان عربی و بعنوان فقه جعفری مدتها دربعضی از دانشگاهای بلاد عربی و اسلامی مانند مسقط عمان و.... تدریس میشد -
و کتاب نفیس ایشان " عنوان الطاعه فی اقامه الجمعه و الجماعه در وجوب نماز جمعه در زمان غیبت " می باشد
و کتب دیگر مانند از مبدا تا معاد در سه جلد مبحث عقاید " و همچنین تفسیر سوره حمد بچاپ رسیده است.ودر 28مرداد سال1383 شمسی برابر اول ماه رجب 1425هجری قمری دار فانی را وداع گفت. روحش شان شاد و یادشان گرامی باد...
Read more
. #تقویم_شهرکتاب یکم شهریور زادروز مترجم و نویسنده توانای ایران #نجف_دریابندری گرامی باد. «نجف ...
Media Removed
. #تقویم_شهرکتاب یکم شهریور زادروز مترجم و نویسنده توانای ایران #نجف_دریابندری گرامی باد. «نجف دریابندری» در یکم شهریور سال ۱۳۰۸ در شهر آبادان متولد شد. او دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذرانده و وارد دبیرستان رازی آبادان شد. او در سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرده و به دنبال کار رفته است. حضور ... .
#تقویم_شهرکتاب
یکم شهریور زادروز مترجم و نویسنده توانای ایران #نجف_دریابندری گرامی باد.
«نجف دریابندری» در یکم شهریور سال ۱۳۰۸ در شهر آبادان متولد شد. او دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذرانده و وارد دبیرستان رازی آبادان شد. او در سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرده و به دنبال کار رفته است.
حضور انگلیسی‌ها در تأسیسات نفتی شهر آبادان و تردد آنان در سطح شهر و کاربرد آن زبان، وی را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند ساخت و به طور خودآموز به فراگیری این زبان پرداخت. در سال ۱۳۳۲ اولین اثر خود را که ترجمهٔ کتاب معروف «وداع با اسلحه»، نوشتهٔ ارنست همینگوی بود، برای چاپ به تهران فرستاد. همزمان با چاپ این کتاب در سال ۱۳۳۳، به دلیل فعالیت‌های سیاسی در آبادان به زندان افتاد و بعد از یک سال به زندان تهران منتقل شد.
در زندان به مسائل فلسفی علاقه‌مند شد و در مدت حبس، کتاب «تاریخ فلسفه غرب» اثر «برتراند راسل» را ترجمه کرد که بعدها توسط انتشارات سخن به چاپ رسید. وی پس از تحمل چهار سال حبس، در سال ۱۳۳۷ از زندان آزاد شد و به کارهای مختلفی روی آورد. در نهایت به عنوان سردبیر در انتشارات فرانکلین مشغول به کار شد. در آنجا به ترجمه آثار ادبی رمان‌نویسان و نمایشنامه‌نویسان معروف آمریکایی پرداخت و کتاب‌هایی همچون «پیرمرد و دریا» اثر ارنست همینگوی و «هاکلبری فین» اثر مارک توین را ترجمه کرد.
دریابندری مدت ۱۷ سال با مؤسسهٔ فرانکلین همکاری کرد و در حدود سال ۱۳۵۴ همکاری خود را با این مؤسسه قطع کرد. پس از آن برای ترجمه متون فیلم‌های خارجی با سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران قرارداد بست. پس از انقلاب ۱۳۵۷ از این کار نیز کناره گرفت و به طور جدی به ترجمه و تألیف پرداخت. از جمله آثار وی می‌توان به ترجمه کتاب‌های «یک گل سرخ برای امیلی» و «گور به گور» نوشته ویلیام فاکنر، «رگتایم» و «بیلی باتگیت» اثر دکتروف، «معنی هنر» از هربرت رید و «پیامبر و دیوانه» نوشته جبران خلیل جبران اشاره کرد.

#نجف_دریابندری

لینک آثار:
https://goo.gl/ckhAQU

@shahreketabonline
Read more
 #روز_وداع_یاران #شاعر_که_می‌میرد #زود_بود_رفیق و از این هشتگ‌ها نمی‌توان راه برد به اندوهی ...
Media Removed
#روز_وداع_یاران #شاعر_که_می‌میرد #زود_بود_رفیق و از این هشتگ‌ها نمی‌توان راه برد به اندوهی که من و دیگر دوستانت داریم، از این که می‌روی و نمی‌بینی چه بر سر مردمی که برایشان زار زدی، می‌آید؛ خوشحالیم، اما آن پسر و دختری که داری.، این رفتن زود را باور ندارند. برای آن همه شور و شوق و خنده‌ای که ... #روز_وداع_یاران
#شاعر_که_می‌میرد
#زود_بود_رفیق
و از این هشتگ‌ها نمی‌توان راه برد به اندوهی که من و دیگر دوستانت داریم، از این که می‌روی و نمی‌بینی چه بر سر مردمی که برایشان زار زدی، می‌آید؛ خوشحالیم، اما آن پسر و دختری که داری.، این رفتن زود را باور ندارند.
برای آن همه شور و شوق و خنده‌ای که از لبت جدا نمی‌شد، دلمان تنگ می‌شود.
دل‌مان‌ برای حرارت شعرخواندنت تنگ می‌شود.

گفتم: امیری چرا این‌قدر سیاه می‌نویسی؟
گفتی: تو مگه جز سیاهی چیزی می‌بینی؟
گفتم چرا عاشقانه نمی‌نویسی؟
گفتی: مگه شعری که از درد مردم و درد وطن گفته‌ بشه، عشق به ایران نیست؟

و تو هرگز دست از اعتراض نکشیدی، غرا شعر خوندی و بارها تاوانش رو هم پرداختی، بخواب کرامت خان! وطن پرنده‌ی کُلا خون شده، وطن پر است از درد مردم، تو طاقت نداشتی ببینی

رفیق‌جان، به آخرین سیگاری که با هم کشیدیم، سلام ما رو به یاران رفته‌مان برسان.
شعر شهر ما حتمن سال‌های سال عزادار تو خواهد بود.
#روحت_شاد
#کرامت_امیری
Read more
سلِّموا عليهِ قبلَ رحيلِهِ شهر الرحمة والإيمان سلموا عليه كما سلَّمَ إمامنا زين العابدين (عليه ...
Media Removed
سلِّموا عليهِ قبلَ رحيلِهِ شهر الرحمة والإيمان سلموا عليه كما سلَّمَ إمامنا زين العابدين (عليه السلام ) في وداعِ شهرِ رمضان ..السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا شَهْرَ اللهِ الأكْبَرَ ، وَيَا عِيْدَ أَوْلِيَائِهِ ..السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَـا أكْرَمَ مَصْحُـوبٍ مِنَ الأوْقَات ِ، وَيَا خَيْرَ ... سلِّموا عليهِ قبلَ رحيلِهِ
شهر الرحمة والإيمان سلموا عليه كما سلَّمَ إمامنا زين العابدين
(عليه السلام )
في وداعِ شهرِ رمضان ..السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا شَهْرَ اللهِ الأكْبَرَ ، وَيَا عِيْدَ أَوْلِيَائِهِ
..السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَـا أكْرَمَ مَصْحُـوبٍ مِنَ الأوْقَات ِ، وَيَا خَيْرَ شَهْرٍ فِي الأيَّامِ وَالسَّاعَاتِ
..السَّلاَمُ عَلَيْكَ مِنْ شَهْرٍ قَرُبَتْ فِيهِ الآمالُ ، وَنُشِرَتْ فِيهِ الأعمَالُ
..السَّلاَمُ عَلَيْكَ مِنْ قَرِينٍ جَلَّ قَدرُهُ مَوْجُوداً ، وَأَفْجَعَ فَقْدُهُ مَفْقُوداً ، وَمَرْجُوٍّ آلَمَ فِرَاقُهُ
..السَّلاَمُ عَلَيْكَ مِنْ نَاصِرٍ أَعَانَ عَلَىٰ الشَّيْطَانِ ، وَصَاحِبٍ سَهَّلَ سُبُلَ الإحسَانِ
..السَّلاَمُ عَلَيْكَ مَا أكْثَرَ عُتَقَاءَ اللهِ فِيكَ ،
وَمَاأَسْعَدَ مَنْ رَعَىٰ حُرمَتَكَ بكَ ..السَّلاَمُ عَلَيْكَ مَا كَانَ ،
"أَمْحَاكَ لِلذُّنُوبِ " ، وَأَسْتَرَكَ لِأَنْوَاعِ الْعُيُوب ِ
..السَّلاَمُ عَلَيْكَ كَمَا وَفَدْتَ "عَلَيْنَا بِالْبَرَكَات" ِ، وَغَسَلْتَ عَنَّا دَنَسَ الْخَطِيئاتِ
..السَّلاَمُ عَلَيْـكَ وَعَلَىٰ لَيْلَةِ الْقَدْرِ الَّتِي هِيَ خَيْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْر
..اَلسَّلاَمُ عَلَيْكَ ما كَانَ أَحرَصَنَا بِالأمْسِ عَلَيْكَ ، وَأَشَدَّ شَوْقَنَا غَدَاً إلَيْكَ
..السَلاَمُ عَلَيْكَ وَعَلَىٰ فَضْلِكَ الَّذِي حُرِمْنَاهُ ، وَعَلَىٰ مَاضٍ مِنْ بَرَكَاتِكَ سُلِبْنَاهُ 📚الصحيفة السجادية للإمام زين العابدين (عليه السلام) 🙏🏻دعاء/ 45📖🙌🏻 اللهم صلِّ علىٰ مُحمّدٍ وآلِ مُحمّدٍ🙌🏻🙌🏻🙏🏻🙌🏻🙏🏻🙌🏻🙏🏻🙌🏻🙏🏻
Read more
سياه جامه بپوشيد و آذينِ سياه ببنديد بر گوشه و كنار تمام اين شهر كه هر جايش بوى بودنت را دارد ، واى بر من ...
Media Removed
سياه جامه بپوشيد و آذينِ سياه ببنديد بر گوشه و كنار تمام اين شهر كه هر جايش بوى بودنت را دارد ، واى بر من كه فقط بوى پيراهنت برايم به يادگار مانده است ... سينه ام دشتيست خالى از تو ، ذهنم خيابانيست خالى از قدم هايت ، چشمانم جويباريست روان از فراقت ، لب هايم فرياديست بدون شنواييت ، من پاره پاره ام ، من فقط تكه ... سياه جامه بپوشيد و آذينِ سياه ببنديد بر گوشه و كنار تمام اين شهر كه هر جايش بوى بودنت را دارد ، واى بر من كه فقط بوى پيراهنت برايم به يادگار مانده است ... سينه ام دشتيست خالى از تو ، ذهنم خيابانيست خالى از قدم هايت ، چشمانم جويباريست روان از فراقت ، لب هايم فرياديست بدون شنواييت ، من پاره پاره ام ، من فقط تكه تكه هاى خاطرات مشتركمانم كه راه ميروم و حرف ميزنم ، من پوستى هستم و استخوانه سوخته اى كه نامت حك شده بر تك تك سلول هايش .
من تا چند سياه پوشه تو باشم كه آتش قلبم به خاكستر بنشيند ؟
من تا چند صبوري كنم تا داغ فراقت همچون گردباد وجودم را احاطه نكند ؟
آخر بي وفا تا چند تاب بياورم كه ترنم صدايت توهم لحظه هايم نباشد ؟
واى بر منى كه از تو به جا مانده ، واى بر تنى كه دور از آغوشت براى ابد مانده ، واى بر گوش هايم واى بر لب هايم كه صدا و اسم تو را چگونه از ياد ببرند ؟
واى بر زنى كه ديگر شب هايش عطر خوشِ مردش را ندارد
اين حجم وسيع غم براى اندام نحيفم منصفانه بود؟
نميدانم ديگر هيچ نميدانم ، من از تمام دانستن ها تهى شده ام
خواب قصه ى شيرينيست كه از چشمانم انگار براي هميشه وداع كرده
دوستت دارم حتي با همان جسم بي جانت
دوستت دارم حتى با همان نفسي كه ديگر نداري
دوستت دارم حتي با تمام تنهايي هايي كه مهمان قلبم كردي
دوستت دارم چون هر كسي قلبش را دوست دارد ..... نوشته از طرف دوست خوبم مهسا براي مهشيد عزيز
خدا به تو و خانواده همسرت صبر بده عزیزم 😔
Read more
<span class="emoji emoji270b"></span>🏼<span class="emoji emoji1f319"></span> الي عنده بكرة عيد يفطر عليه بالعافية و الي ما عنده عيد يصوم و الله يعودنا وياكم جميعاً أحبتنا في ...
Media Removed
🏼 الي عنده بكرة عيد يفطر عليه بالعافية و الي ما عنده عيد يصوم و الله يعودنا وياكم جميعاً أحبتنا في خير و صحة و سلامة 🏼 . 🏼أسحب يمين لتكملة المقطع 🏼 . . 🏼..اَلسَّلاَمُ عَلَيْكَ ما كَانَ أَحرَصَنَا بِالأمْسِ عَلَيْكَ ، وَأَشَدَّ شَوْقَنَا غَدَاً إلَيْكَ 🏼..السَلاَمُ عَلَيْكَ ... ✋🏼🌙 الي عنده بكرة عيد يفطر عليه بالعافية و الي ما عنده عيد يصوم و الله يعودنا وياكم جميعاً أحبتنا في خير و صحة و سلامة 🙌🏼 ❤️🌹💐
.
👉🏼أسحب يمين لتكملة المقطع 👉🏼
. .
👋🏼..اَلسَّلاَمُ عَلَيْكَ ما كَانَ أَحرَصَنَا بِالأمْسِ عَلَيْكَ ، وَأَشَدَّ شَوْقَنَا غَدَاً إلَيْكَ
👋🏼..السَلاَمُ عَلَيْكَ وَعَلَىٰ فَضْلِكَ الَّذِي حُرِمْنَاهُ ، وَعَلَىٰ مَاضٍ مِنْ بَرَكَاتِكَ سُلِبْنَاهُ . *📚الصحيفة السجادية للإمام زين العابدين (عليه السلام) جزء من دعاء وداع شهر رمضان/ 45* .
.
‎🎥أنتاج
مجموعة سند للإنتاج الفني
@sanadact
@sanadact
. 📌 الحساب برعاية .
.
🏊‍♀️ 🏓 بركة و أستراحة فاران🏊🏼‍♀️🎱⚽️ @faranpool
@faranpool
@faranpool
@faranpool

#صدق_چدب #منشنهم #البحرين #عيد_سعيد #عيد_الفطر #عيدكم_مبارك
#حرام #شهر_رمضان #سند_أكت #رمضان_كريم #sanadact
Read more
. . آخه یه چهره چقدر میتونه جذاب، تکیده، سنگین، خوش خنده، شاداب و کیپ شده از انرژی باشه!از اولین باری ...
Media Removed
. . آخه یه چهره چقدر میتونه جذاب، تکیده، سنگین، خوش خنده، شاداب و کیپ شده از انرژی باشه!از اولین باری که دیدمش واسه قبل از فال فروشیش تو ذهنم به "نیوفولدر" تازه باز شده اون کلی رنگ و نقش زدم ، چهره اش تداعی گر پیرمردِ نقال و راوی "خوان هشتم" اخوان بود همون که "صدایش گرم، نایش گرم، آن سکوتش ساکت و گیرا ... .
.
آخه یه چهره چقدر میتونه جذاب، تکیده، سنگین، خوش خنده، شاداب و کیپ شده از انرژی باشه!از اولین باری که دیدمش واسه قبل از فال فروشیش تو ذهنم به "نیوفولدر" تازه باز شده اون کلی رنگ و نقش زدم ، چهره اش تداعی گر پیرمردِ نقال و راوی "خوان هشتم" اخوان بود همون که "صدایش گرم، نایش گرم، آن سکوتش ساکت و گیرا و دَمش، چونان حدیث آشنایش گرم"، یه جورایی هم پیرمردِ نیزه بدستِ مایوس شده از یافتن "نیزه ماهی "، در دریاهای "همینگوی" که تازگی ها با دریای آرزوهاش وداع کرده و فال فروشی رو در گذرگاه ترجیح داده باشه ، البته یه شباهت هایی به پدر ژپتوی معروف قصه ها داره که از پینوکیوی مصنوعی زندگیش دل کنده و دست و دل از خلق کردن برداشته و به شهر گل اومده و مهمون بلبل های واقعی شده، شاید هم زئوسِ(خدای یونان باستان) خسته شده از جور مردمه که زندگی بین مردم رو انتخاب کرده. داستان جوانی های این مرد هر چی باشه، نقطه اشتراک تمام روزهای غرق در درس و مشق من(در ظاهر البته) بوده و هست . از خوب های باقیمونده در این روز و شب های روزگاره، نرخ فالش تغییر نمی کنه، لبخنداش محو نمیشه، عزیزم گفتن هاش ته نمیکشه، بی دلیل مهربونه و بی نهایت شیرینه! چقدر قدر مهربون های زندگی لبریز از روزمرگی رو می دونیم!؟ اصلا واسه بودن و ادامه دادنشون ازشون قدردانی کردیم!؟ فکر کوچش از این خیابون به خیابون های دیگه بودیم؟! فکر صبح های بدون انرژی و بدون ایشون چی؟! پیرمردِ نقاشِ روزهای بی رنگ ، بی احساس و ماشینیمون رو یادمون نره . اگر دوست دارید واسش( به کمک همدیگه) کاری کنیم، شرکت توی نظرسنجی قرار گرفته در استوری فراموش نشه :)
.
.
#پنجشنبه_دانشجویی
Read more
والیبال ایران یکی از شاخص ترین و زحمتکش ترین چهره های خودرا از دست داد. استاد علی پروین پیشکسوت والیبال ...
Media Removed
والیبال ایران یکی از شاخص ترین و زحمتکش ترین چهره های خودرا از دست داد. استاد علی پروین پیشکسوت والیبال دار فانی را وداع گفت تا والیبال ایران یکی از چهره های ماندگار و تاثیرگذار خود را از دست دهد. علی پروین که والیبال خوزستان را تحت تاثیر دلسوزی های خود قرار داده بود خدمات بسیاری برای این استان داشت. بازیکنان ... والیبال ایران یکی از شاخص ترین و زحمتکش ترین چهره های خودرا از دست داد.
استاد علی پروین پیشکسوت والیبال دار فانی را وداع گفت تا والیبال ایران یکی از چهره های ماندگار و تاثیرگذار خود را از دست دهد. علی پروین که والیبال خوزستان را تحت تاثیر دلسوزی های خود قرار داده بود خدمات بسیاری برای این استان داشت.
بازیکنان بسیار زیادی چون محمد موسوی، مصطفی شریفات، مسلم محمدزاده و … حاصل تلاش های او در عرصه بازیکن سازی بودند. در کنار بازیکن سازی استاد علی پروین قدم های بزرگی در زمینه تیم داری و حضور نماینده های خوزستان در لیگ والیبال برداشت. او همواره در تلاش بود تا خوزستان نماینده ای در خور نام این استان در لیگ والیبال داشته باشد تا جوانان این شهر بتوانند استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.
استاد علی پروین از داوران بین المللی والیبال ایران نیز بودند. او با قضاوت در رقابت های داخلی و بین المللی یکی از داوران برجسته والیبال ایران نیز محسوب می شد.
در گذشت این مرد بزرگ و زحمتکش را به خانواده بزرگ والیبال تسلیت گفته و برای بازماندگان آرزوی صبر جمیل دارد.
Read more
# ١٧ شهریور؛ سالروز تولد رسول ملاقلی‌پور . بمناسبت زادروز رسول ملاقلی پور کارگردان ، تهیه کننده و فیلمنامه نویس سينما؛ سكانسى ماندگار از فيلم «ميم؛ مثل مادر» با بازى گلشيفته فراهانى، حسين يارى، سحر دولتشاهى و على شادمان . وی در روزهای آغازین انقلاب عکاسی را به‌طور آماتور آغاز کرد و با شروع ... #🎥
١٧ شهریور؛ سالروز تولد رسول ملاقلی‌پور
.
بمناسبت زادروز رسول ملاقلی پور کارگردان ، تهیه کننده و فیلمنامه نویس سينما؛ سكانسى ماندگار از فيلم «ميم؛ مثل مادر» با بازى گلشيفته فراهانى، حسين يارى، سحر دولتشاهى و على شادمان
.
وی در روزهای آغازین انقلاب عکاسی را به‌طور آماتور آغاز کرد و با شروع جنگ ایران و عراق، به صورت حرفه‌ای به ادامه آن پرداخت و پس از آن به ساخت فیلم مستند از عملیات مختلف جنگ پرداخت و فیلم کوتاه شاه کوچک را با دوربین ۱۶ میلی‌متری ساخت که جایزه بهترین فیلمِ جشنواره وحدت را گرفت
.
او نخستین فیلم بلندش را در سال ۱۳۶۳ با نام نینوا با دوربین ۱۶ میلی‌متری ساخت و به این ترتیب به سینمای حرفه‌ای راه یافت. با ساخت پرواز در شب (۱۳۶۵) جایزه بهترین فیلم را از جشنواره پنجم فیلم فجر به دست آورد. با افق قدرت کارگردانی خود را به رخ همگان کشید و با ساخت مجنون و خسوف همگام با شرایط روز حرکت کرد. اما با فیلم پناهنده نزد فیلم‌شناسان به محبوبیت رسید و در سال ۱۳۷۴ اثر مهمّش را که سفر به چزابه باشد ساخت
.
وى برای اثبات توانایی‌هایش یک سال بعد هیوا را ساخت که در جشنواره هفدهم فیلم فجر جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را علاوه بر جوایز دیگر بُرد. در سال ۱۳۷۸ ملاقلی‌پور فیلم سه اپیزودی نسل سوخته را ساخت. قارچ سمی که در سال ۱۳۸۰ ساخته شد، تمام ضعف‌های کمکم کن و تمام قوت‌های نسل سوخته را یکجا با خود داشت - یک فیلم خوش‌ساخت با شخصیت‌ها و نگاهی آشفته و روان‌پریش. میم مثل مادر ملاقلی‌پور که اقبال یافته بود یکی از واپسین فیلم‌های او بود
.
رسول ملاقلی پور ١٧ شهریور ١٣٣٤ در اردبیل دیده به جهان گشود و در ١٦ اسفند ١٣٨٥ در شهر نوشهر دار فانی را وداع گفت
.
@golfarahani
@alishadman
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
بسم رب الحسين عليه السلام. هنوز تو كربلام و دلم برا حرم تنگ شده ! حس عجيبيه اصلاً قابل بيان نيست جمع ...
Media Removed
بسم رب الحسين عليه السلام. هنوز تو كربلام و دلم برا حرم تنگ شده ! حس عجيبيه اصلاً قابل بيان نيست جمع شدن سفره ى عجيب ترين مهمونيه خلقت و وداع با بزرگترين سفره دار عالم . ادم نميتونه تعريفي از اين همه كرامته ارباب داشته باشه سفره ى كرمي كه در اون شاه و گدا فقير و غني عرب و عجم و ترك و لر و ... هم شأن هستن نميدونم ... بسم رب الحسين عليه السلام.
هنوز تو كربلام و دلم برا حرم تنگ شده !
حس عجيبيه اصلاً قابل بيان نيست جمع شدن سفره ى عجيب ترين مهمونيه خلقت و وداع با بزرگترين سفره دار عالم .
ادم نميتونه تعريفي از اين همه كرامته ارباب داشته باشه سفره ى كرمي كه در اون شاه و گدا فقير و غني عرب و عجم و ترك و لر و ... هم شأن هستن نميدونم شايد فقط سكوت حق اين عظمت رو ادا كنه ... الان كه ديگه كم كم به وقت وداع نزديك ميشم دارم بهتر حال جا مونده هارو درك ميكنم ...
جا مونده ها، خيليا مثل منِ كمترين به نيابتتون تو حرم ارباب زيارت اربعين خوندن خيلي جاتون خالي بود هميشه هرجا مينشستيم حرف شما بود خلاصه بگم ارباب اسمتونو كرد نقل محافل چون دلتون اينجا بود.
برا همه دعا كردم همه اونايي كه بودن و نبودن برا همه اونايي كه بهشون بد كردم بهم بد كردن همه و همه ...
اقا خودش شاهده خودم ميرم دلم اينجاست ...
من در پي تو هستم و مردم پي بهشت
ايمان شهر كفر مرا در مي اورد ...
#اربعين #كربلاء #كاظمين #سامرا #نجف #مشايه #هو #اباعبدالله #ارباب #وداع
Read more
♡ °° ° السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا شَهْرَ اللهِ الأكْبَرَ ، وَيَا عِيْدَ أَوْلِيَائِه . السَّلاَمُ ...
Media Removed
♡ °° ° السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا شَهْرَ اللهِ الأكْبَرَ ، وَيَا عِيْدَ أَوْلِيَائِه . السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَـا أكْرَمَ مَصْحُـوب مِنَ الأوْقَاتِ ، وَيَا خَيْرَ شَهْر فِي الأيَّامِ وَالسَّاعَات . السَّلاَمُ عَلَيْكَ مِنْ شَهْر قَرُبَتْ فِيهِ الآمالُ وَنُشِرَتْ فِيهِ الأَعْمَالُ . ...
°°
°
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا شَهْرَ اللهِ الأكْبَرَ ، وَيَا عِيْدَ أَوْلِيَائِه
.
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَـا أكْرَمَ مَصْحُـوب مِنَ الأوْقَاتِ ، وَيَا خَيْرَ شَهْر فِي الأيَّامِ وَالسَّاعَات
.
السَّلاَمُ عَلَيْكَ مِنْ شَهْر قَرُبَتْ فِيهِ الآمالُ وَنُشِرَتْ فِيهِ الأَعْمَالُ
.
📚 من دعاء الإمام السجاد عليه السلام
في وداع شهر رمضان
.
ودعوا يا كرام شهر الصيام
.
الوداع .. الوداع .. يا شهر الصيام
.
اللهم آخر أيام من شهر رمضان
.
لا تجعله يمشي كالريح
.
طهرني و غيرني لﻷفضل
.
واجعلني ربيعاً أخضر
.
نسألكم الدعاء .
°°
#نور_الزهراء . #أستغفر_الله . #عباده .
#سبحان_الله . #الحمدالله . #الصلاة .
#لا_الا_اله_الله . #الله_اكبر . #المصحف .
#يارب . #رمضان . #قرآن_كريم .
#أهل_البيت . #اللهم_عجل_لوليك_الفرج .
#اللهم_صل_على_محمد_وال_محمد .
#وعجل_فرجهم . #نسألكم_الدعاء . 🌙🕌✨
Read more
اليوم بالألوان وقريباً بالأبيض والأسود #قريباً_جداً سنستقبل #شهر_رمضان_المبارك وإن شاء #الله ...
Media Removed
اليوم بالألوان وقريباً بالأبيض والأسود #قريباً_جداً سنستقبل #شهر_رمضان_المبارك وإن شاء #الله لا فاقدين ولا مفقودين .. هذا العمل من أرشيفي القديم قبل سنتين لأحد #العادات #القديمة في #دول #الخليج_العربي وهي المسحراتي وكذلك #وداعية #شهر_رمضان . حيث يتجول #ابوطبيلة #بوطبيلة في أحياء ... اليوم بالألوان وقريباً بالأبيض والأسود
#قريباً_جداً سنستقبل #شهر_رمضان_المبارك وإن شاء #الله لا فاقدين ولا مفقودين .. هذا العمل من أرشيفي القديم قبل سنتين لأحد #العادات #القديمة في #دول #الخليج_العربي وهي المسحراتي وكذلك #وداعية #شهر_رمضان .
حيث يتجول #ابوطبيلة #بوطبيلة في أحياء #المدينه أو #القرية ويشاركه بعض أبناء الحي ويقوم بترديد بعض الأناشيد.
#تصويري #محبكم #حسين_القويضي
في حي #الفريج_الشمالي بمدينة #الهفوف.
٠
٠
قصيدة وداع شهر رمضان

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

أحمد الله في ابتداء الكلام وأصلى على شفيع الأنام
أسال الله عفوه بالدوام وكذا عفوه وحسن الختام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

فضل شهر الصيام ليس يعد قد تدانى رحيله فاستعدوا
ليلة القدر فضلها لا يعد ودعوا الشهر بالدعا والقيام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

ليلة القدر خير من ألف شهر فاطلبوها فهى آخر شهر
واغنموا فضلها بمطلع الفجر فهى ربح ومغنم للانام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

وصلاة الاله طول الدوام وسلامي على شفيع الانام
وكذا آله الهداة الكرام ماشذا المسك في ختام الكلام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

لهف نفسي على ليالي الصيام ليته الدهر كله بالدوام
كل يوم وليلة بدوام*** وبدى النجم في ليالي الظلام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

ايها الصائمون انتم عبيدي أنا مولاكم وخير شهيد
فاعرفو الحق قبل الوعيد فعسى تفرحون يوم الخصام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

يا آله النبي أنت الكفيل انت ربي واني عبد ذليل
فاعف عنا ذنوبنا ياجليل وامح عنا شر الذنوب العظام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

أيها الغافل المفرط فيه*** تب الى الله عاجلا وارتضيه
قبل تدنو لك المنية فيه واسكب الدمع مثل فيض الغمام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

قف على الباب خاضعا في الدياجى***واطلب الفوز و الرضا بالتناجي
بانكسار وذلة واحتياج** فعسى ان تفوز يوم القيام

ودّعوا يا كرام شهر الصيام .. الوداع الوداع يا شهر رمضان
وعليك السلام يا شهر الصيام

إلى آخر القصيدة
Read more
. روایت یک #نماینده_مجلس از وسط معرکه #شکست_حصر_پاوه<span class="emoji emoji1f447"></span> . . از 60 پاسدار غیر محلی، فقط 16 نفر باقی ...
Media Removed
. روایت یک #نماینده_مجلس از وسط معرکه #شکست_حصر_پاوه . . از 60 پاسدار غیر محلی، فقط 16 نفر باقی مانده بودند و آن هم 6 یا 7 نفر مجروح که قادر به جنگ نبودند و بقیه نیز خسته و کوفته و دل شکسته و گرسنه که به مدت یک هفته، تحت محاصره در سخت ترین شرایط، با مرگ دست و پنجه نرم می کردند و اکثر دوستان خود را از دست ... .
روایت یک #نماینده_مجلس از وسط معرکه #شکست_حصر_پاوه👇
.
.

از 60 پاسدار غیر محلی، فقط 16 نفر باقی مانده بودند و آن هم 6 یا 7 نفر مجروح که قادر به جنگ نبودند و بقیه نیز خسته و کوفته و دل شکسته و گرسنه که به مدت یک هفته، تحت محاصره در سخت ترین شرایط، با مرگ دست و پنجه نرم می کردند و اکثر دوستان خود را از دست داده بودند و هیچ امیدی به زندگی نداشتند. آب بر آنها قطع شده بود؛ زیرا تلمبه موتور آب را که خارج از شهر قرار داشت، آتش زده بودند. نان و آذوقه نداشتند؛ مهمات آنها به پایان رسیده بود؛ همه مرتفعات شهر به دست دشمن سقوط کرده بود؛ بیمارستان معروف پاوه، به دست آنها افتاده بود و همه 25 پاسدارش، به شهادت رسیده بودند.
.
.
در مقابل آنها، نیرویی بین 2000 تا 8000 نفر از همه گروه های چپی و راستی، با اسلحه سبک و سنگین، همه منطقه را زیر سیطره خود گرفته بودند.
.
.
در این شب مخوف، فقط تعداد کمی پاسدار مجروح و دل شکسته، در میان محاصره هزاران مسلح ضد انقلاب، در میان گردابی از بلا و مصیبت، غوطه می خوردند و فقط راه پرافتخار شهادت باقی مانده بود.
.
.
چه شبی بود؛ این شب قدر؛ این شب مقاومت؛ این شب تعیین کننده سرنوشت!
.
.
من هیچ امیدی به صبح نداشتم؛ دل به شهادت بسته بودم؛ با زمین و آسمان، وداع کرده بودم و فقط تصمیم داشتم که در آخرین معرکه زندگی، آن چنان ضرب شستی به دشمن نشان دهم که هر وقت اصحاب کفر و نفاق، آن را به یاد بیاورند، بر خود بلرزند.
.
#شهید_دکتر_مصطفی_چمران .
.
#26مرداد_سالروز_آزادسازی_پاوه
.
.
پ ن: شهید مصطفی چمران بر مزار شهدای پاوه
Read more
' أَنْتَ الَّذِيْ فَتَحْتَ لِعِبَادِكَ بَاباً إلَى عَفْوِكَ  وَسَمَّيْتَهُ التَّوْبَـةَ وَجَعَلْتَ عَلَى ذلِكَ البَابِ دَلِيلاً مِنْ وَحْيِكَ لِئَلاَّ يَضِلُّوا عَنْهُ . . . من #دعاء_وداع_شهر_رمضان #السيد_مصطفى_الموسوي الليلة الثانية من #شهر_رمضان المبارك . . #هيئة_علي_الأكبر ... '
أَنْتَ الَّذِيْ فَتَحْتَ لِعِبَادِكَ بَاباً إلَى عَفْوِكَ
 وَسَمَّيْتَهُ التَّوْبَـةَ وَجَعَلْتَ عَلَى ذلِكَ البَابِ
دَلِيلاً مِنْ وَحْيِكَ لِئَلاَّ يَضِلُّوا عَنْهُ .
.
.
من #دعاء_وداع_شهر_رمضان
#السيد_مصطفى_الموسوي
الليلة الثانية من #شهر_رمضان المبارك
.
.
#هيئة_علي_الأكبر (ع) #البحرين
#شهر_رمضان #رفاقت_با_خدا
#وسقاهم_ربهم_شرابا_طهورا
Read more
 #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #پیکرهای مطهر شهدای حمله هوایی #رژیم_صهیونیستی ...
Media Removed
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #پیکرهای مطهر شهدای حمله هوایی #رژیم_صهیونیستی به پایگاه هوایی تیفور سوریه وارد #معراج_شهدا شدند #اسامی این شهدا به شرح زیر است : #شهید حامد رضایی از شهر تهران #شهید اکبر زوار جنتی از شهر تبریز #شهید مهدی لطفی نیاسر از شهر قم #شهید سید ... #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#پیکرهای مطهر شهدای حمله هوایی #رژیم_صهیونیستی به پایگاه هوایی تیفور سوریه وارد #معراج_شهدا شدند

#اسامی این شهدا به شرح زیر است :

#شهید حامد رضایی از شهر تهران
#شهید اکبر زوار جنتی از شهر تبریز
#شهید مهدی لطفی نیاسر از شهر قم
#شهید سید عمار موسوی از شهر اهواز
#شهید مرتضی بصیری پور از شهر بیرجند
#شهید مهدی دهقان از شهر کاشان
#شهید حجت الله نو چمنی
#مراسم وداع با شهیدان
#مهدی_لطفی نیاسر
#حامد_رضایی
#امروز (سه شنبه 21 فروردین)
#ساعت 16 در ستاد معراج شهدا برگزار خواهد شد.
#نتانیاهو در پی حمله به فرودگاه تیفور #سوریه : 🔹باید قبل از اینکه هدف قرار بگیری، حمله کنی!
🔹در انجام حمله نظامی علیه کسانی که امنیت‌مان را تهدید کنند، تردید نمی‌کنیم
#مدافعان_حرم #شهید #اسراییل #برجام #روسیه #ایران
Read more
چاشنی: روانکاوی و روان درمانگری . کتاب توتم و تابو (چاپ 1913) نمونه ای بارز از نبوغ جنجال برانگیز ...
Media Removed
چاشنی: روانکاوی و روان درمانگری . کتاب توتم و تابو (چاپ 1913) نمونه ای بارز از نبوغ جنجال برانگیز زیموند فروید به شمار می آید. این اثر که با ظرافت خاص، استدلالی مجاب کننده و نبوغی فصیح نگاشته شده،اثری هنری و درعین حال تلاشی در جهت توسعه گستره روان شناسی در قلمرو علوم اجتماعی است.توتم و تابو همچنان ... چاشنی: روانکاوی و روان درمانگری
.
کتاب توتم و تابو (چاپ 1913) نمونه ای بارز از نبوغ جنجال برانگیز زیموند فروید به شمار می آید. این اثر که با ظرافت خاص، استدلالی مجاب کننده و نبوغی فصیح نگاشته شده،اثری هنری و درعین حال تلاشی در جهت توسعه گستره روان شناسی در قلمرو علوم اجتماعی است.توتم و تابو همچنان به عنوان اثری بنیانی در رشته انسان شناسی روانکاوانه محسوب ی شود. زیگموند فروید زیگموند فروید در سال1856در خانواده ای یهودی در ناحیه شرقی مرز امپراتوری اتریش با مجارستان-که بعدها جزو چکسلواکی شد-در شهر فریبرگ چشم به جهان گشود و در کودکی به همراه والدین خود به شهر وین نقل مکان کرد.فروید به مطالعه و درمان بیماران مبتلا به اختلالات عصبی و روانی پرداخت و طی آن نظریه و فن روانکاوی را پی ریزی نمود.به دیگر آثار برجسته ی او می توان به تعبیر خواب، سه گفتار در باب نظریه تمایلات جنسی، شوخی و ارتباط آن با ضمیر ناآگاه اشاره کرد. در سال 1930موفق به دریافت جایزه گوته شد.سرانجام، پس از تسخیر اتریش از سوی آلمان در سال1938، فروید که در آن زمان سالخورده و بیمار بود (در16 سال پایان زندگی اش به دلیل سرطان دهان،بیش از 33 بار روی فک و صورتش جراحی شد)،برای فرار از هجمه یهود ستیزانه نازی هافبه لندن مهاجرت کرد.یک سال بعد با شهرتی جهانی به عنوان پایه گذار نهضت بین المللی روانکاوی،دار فانی را وداع گفت.مرگ اش نیز به اختیار بود!در اوج شکنجه های بیماری،پزشک معتمد(با مشورت دخترش و خواسته قبلی خودش)با تزریق مرفین کار را یکسره کرد و او به آرامش ابدی رسید. .
قیمت اصلی: 250,000 ریال
مقدار تخفیف: 50,000 ریال
قیمت نهایی خرید شما: 200,000 ریال
.
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین سالهای زندگیم بود. به این باشگاه و هوادارانش درود می فرستم. فقط می توانم از تمامی کسانی که به من عشق ورزیدند تشکر کنم. به هر حال فکر می کنم حالا زمان بازشدن یک دوره جدید در زندگیم رسیده است و به ... نامه وداع کریستیانو رونالدو با رئال مادرید
این سالهای حضور در رئال مادرید و در این شهر احتمالا بهترین سالهای زندگیم بود.

به این باشگاه و هوادارانش درود می فرستم. فقط می توانم از تمامی کسانی که به من عشق ورزیدند تشکر کنم.

به هر حال فکر می کنم حالا زمان بازشدن یک دوره جدید در زندگیم رسیده است و به همین خاطر از باشگاه خواستم انتقال مرا قبول کند. فکر می کنم این راهش باشد و از همه و مخصوصا از هواداران خواهش می کنم که مرا درک کنند.

این 9 سال واقعا فوق العاده بود. 9 سال خاص. زمان شگفت انگیزی برایم بود و البته سخت چون در رئال مادرید انتظارات همیشه خیلی بالا است. هیچوقت فراموش نمی کنم که چقدر در اینجا از فوتبال لذت بردم.
هم تیمی های شگفت انگیزی در زمین و رختکن در این تیم داشتم. گرمای بی نظیری از هواداران دریافت کردم و باهم 3 قهرمانی پیاپی اروپا و 4 قهرمانی در 5 سال کسب کردیم و در کنار آنها به 4 توپ طلا و 3 کفش طلا رسیدم. همه دوران حضورم در این باشگاه فوق العاده بود.

رئال مادرید قلب مرا تسخیر کرد و همچنین قلب خانواده ام را. برای همین بیشتر از همیشه می گویم : از این باشگاه، از رئیس، از مدیران، هم تیمی ها، مربیان، پزشکان و تمام کسانی که در باشگاه کار می کنند تشکر می کنم.

بی نهایت از هواداران تشکر می کنم و همچنین از فوتبال اسپانیا. در این 9 سال عالی بازیکنان بزرگی در مقابل من بودند. به همه آنها احترام می گذارم و درود می فرستم.

خیلی فکر کردم و حالا زمان شروع یک دوره جدید است. هرجا که باشم حس می کنم این پیراهن و سانتیاگو برنابئو بخشی از من است.
از همه ممنونم. مثل اولین باری که 9 سال پیش در استادیوم گفتم : زنده باد رئال مادرید.
به پایان آمد این داستان😔💔
@cristiano
Read more
نجف دریابندری در ۱ شهریور ۱۳۰۸ در آبادان متولد شد. دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذراند و وارد دبیرستان ...
Media Removed
نجف دریابندری در ۱ شهریور ۱۳۰۸ در آبادان متولد شد. دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذراند و وارد دبیرستان رازی شد. وی حدود سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرد و به دنبال کار رفت حضور انگلیسی‌ها در تأسیسات نفتی شهر آبادان و تردد آنان در سطح شهر و کاربرد آن زبان وی را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند ساخت ... نجف دریابندری در ۱ شهریور ۱۳۰۸ در آبادان متولد شد. دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذراند و وارد دبیرستان رازی شد. وی حدود سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرد و به دنبال کار رفت
حضور انگلیسی‌ها در تأسیسات نفتی شهر آبادان و تردد آنان در سطح شهر و کاربرد آن زبان وی را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند ساخت و به طور خودآموز به فراگیری این زبان پرداخت. در سال ۱۳۳۲ اولین اثر خود را که ترجمهٔ کتاب معروف وداع با اسلحه، نوشتهٔ ارنست همینگوی بود، برای چاپ به تهران فرستاد. همزمان با چاپ این کتاب در سال ۱۳۳۳، به دلیل فعالیت‌های سیاسی در آبادان به زندان افتاد و بعد از یک سال به زندان تهران منتقل شد
در زندان به مسائل فلسفه علاقه مند شد و در مدت حبس، کتاب تاریخ فلسفه غرب اثر برتراند راسل را ترجمه کرد که بعدها توسط انتشارات سخن به چاپ رسید. وی بعد از تحمل چهار سال حبس، در سال ۱۳۳۷ از زندان آزاد شد و به کارهای مختلفی روی آورد. در نهایت به عنوان سردبیر (ادیتور) در انتشارات فرانکلین مشغول به کار شد. .
Photo by hamid janipour
Read more
Death به روز مرگ چو تابوت من روان باشد/گمان مبر که مرا درد این جهان باشد/برای من مگری و مگو دریغ دریغ/ به ...
Media Removed
Death به روز مرگ چو تابوت من روان باشد/گمان مبر که مرا درد این جهان باشد/برای من مگری و مگو دریغ دریغ/ به دوغ دیو درافتی دریغ آن باشد/جنازه‌ام چو ببینی مگو فراق فراق/ مرا وصال و ملاقات آن زمان باشد/مرا به گور سپاری مگو وداع وداع/ که گور پرده جمعیت جنان باشد/فروشدن چو بدیدی برآمدن بنگر/ غروب ... Death

به روز مرگ چو تابوت من روان باشد/گمان مبر که مرا درد این جهان باشد/برای من مگری و مگو دریغ دریغ/ به دوغ دیو درافتی دریغ آن باشد/جنازه‌ام چو ببینی مگو فراق فراق/ مرا وصال و ملاقات آن زمان باشد/مرا به گور سپاری مگو وداع وداع/ که گور پرده جمعیت جنان باشد/فروشدن چو بدیدی برآمدن بنگر/ غروب شمس و قمر را چرا زبان باشد/تو را غروب نماید ولی شروق بود/ لحد چو حبس نماید خلاص جان باشد/کدام دانه فرورفت در زمین که نرست/ چرا به دانه انسانت این گمان باشد/کدام دلو فرورفت و پر برون نامد/ز چاه یوسف جان را چرا فغان باشد/دهان چو بستی از این سوی آن طرف بگشا/که های هوی تو در جو لامکان باشد

Nokia5-aLReZaKaRiMiPoToGrApHs©®
F/2. 1/14 3.57mm ISO1000
#nokia #nokia5 #metro #mobilephotography #ir_aks_mobile #insta #psychology #psychoanalysis #g_collage #tehran #alone #shadow #guise
#سایه #شهر #ایران_عکس #موبایلی #اینستا #تهران #عکس_موبایلی #روانکاوی #تنها #انتظار #روانشناسی #مترو #مردم #مرد #شعر #مولانا
Read more
. . مرا ز خاطرت نرفت اگر  ای از من بی خبر … شب چرا میکشد مرا تو نشسته ای کجای ماجرا من چنان گریه میکنم که خدا بغل کند مگر مرا عمر همه لحظه ی وداع است و صدای پایت آخرین صداست ای گریه های بعد از این خاطرم نمانده شهر من کجاست... . #متن_آهنگ_شب_از_آرمان_گرشاسبی #دکلمه_از_خویش . __________________ .
.
مرا ز خاطرت نرفت اگر 
ای از من بی خبر …

شب چرا میکشد مرا
تو نشسته ای کجای ماجرا

من چنان گریه میکنم که
خدا بغل کند مگر مرا

عمر همه لحظه ی وداع است و صدای پایت
آخرین صداست

ای گریه های بعد از این
خاطرم نمانده
شهر من کجاست...
.
#متن_آهنگ_شب_از_آرمان_گرشاسبی
#دکلمه_از_خویش
.
__________________
Loading...