Loading Content...

و ارتش عراق محمد

Loading...


Unique profiles
8
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bastak
Average media age
792.2 days
to ratio
3
دفاع تا آخرین فشنگ ، سقوط خرمشهر ، تکاوران فراموش شده...‌ ‌ ‌در 4 آبان 1359، سرفرماندهی یگان تفنگ ...
Media Removed
دفاع تا آخرین فشنگ ، سقوط خرمشهر ، تکاوران فراموش شده...‌ ‌ ‌در 4 آبان 1359، سرفرماندهی یگان تفنگ داران دریایی ارتش بطور شفاهی فرمان عقب نشینی از خرمشهر را داد و آخرین یگان از کماندونهای گردان منجیل با قایق از رود کارون حرکت و شهر را ترک کردند.با این اقدام خرمشهر سقوط کرد و شهر به طور کامل به دست نیروهای ... دفاع تا آخرین فشنگ ، سقوط خرمشهر ، تکاوران فراموش شده...‌

‌در 4 آبان 1359، سرفرماندهی یگان تفنگ داران دریایی ارتش بطور شفاهی فرمان عقب نشینی از خرمشهر را داد و آخرین یگان از کماندونهای گردان منجیل با قایق از رود کارون حرکت و شهر را ترک کردند.با این اقدام خرمشهر سقوط کرد و شهر به طور کامل به دست نیروهای عراقی افتاد.فرماندهی جنگ خرمشهر را محمد جهان‌آرا و حبیب‌الله سیاری( فرمانده فعلی نیروی دریایی ارتش ) و هوشنگ صمدی به عهده داشتند. گرچه صدام وعده فتح یک روزه خرمشهر و سه روزه خوزستان را داده بود اما مقاومت 34 روزه جلوی همه اهدافش را گرفت.
قبل از عقب نشینی ساکنان شهر در طول روزهای قبلی از شهر خارج شده بودند و نیروهای بسیج مردمی ، عشایر و سپاه نیز تقریبا تا همان ساعت خروج کماندونها در حال دفاع بودند. دفاع 34 روزه مدافعان خرمشهر مقابل لشگرهای زرهی و پیاده ارتش بعث از نبردهای مثال زدنی است.گردان تکاوران دریایی بوشهر با حدود 600 نفر نیرو، در روز 31 شهریور 1259 وارد خرمشهر شدند.قسمت اصلی نیروهای دفاع شهری این افراد بودند که البته نام چندانی از آنها شنیده نشد. خرمشهر نهایتا در روز 4 آبان و پس از 34 روز مقاومت و جنگ خیابانی در برابر ارتش عراق، اشغال شد. تکاوران دریایی آخرین نفراتی بودند که با لنج و قایق از شهر خارج شدند.
در نبرد دفاع از خرمشهر، 300 نفر آن‌ها زخمی و 76 نفر کشته ‌شدند.
البته این اشغال زیاد به درازا کشیده نشد و خرمشهر بعد از دو سال آزاد شد.
#تاریخ #تاریخی #جنگ #ایران #عراق
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>شادروان عبدالله خوری نژاد معروف به "حاجی عبدالله محمد عابدین" پدر آقای نورالدین خوری نژاد متولد ...
Media Removed
. شادروان عبدالله خوری نژاد معروف به "حاجی عبدالله محمد عابدین" پدر آقای نورالدین خوری نژاد متولد ١٣٠٠خورشیدی. او از نوجوانی به بحرین مهاجرت کرد و پس از چند سال کار و اقامت در بحرین عازم کشور کویت گردید و سالها در کویت ماندگار شد، تا اینکه در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۶۹ ارتش عراق به رهبری صدام حسین به کویت ... .
🔻شادروان عبدالله خوری نژاد معروف به "حاجی عبدالله محمد عابدین" پدر آقای نورالدین خوری نژاد متولد ١٣٠٠خورشیدی. او از نوجوانی به بحرین مهاجرت کرد و پس از چند سال کار و اقامت در بحرین عازم کشور کویت گردید و سالها در کویت ماندگار شد، تا اینکه در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۶۹ ارتش عراق به رهبری صدام حسین به کویت حمله کرد و این کشور را اشغال نمود. در آن زمان بود که او نیز مانند خیلی از شهروندان کویتی مجبور به ترک کویت شد. و از آن پس در بستک مشغول کسب و کار گردید. در بازار شیخ محمد نور خان مدنی حجره ای که قبلاً مرحوم حاجی عبدالله بهزاد در آن کاسبی داشت کرایه نمود و تا آخر عمر در آن محل به داد و ستد پرداخت. با مشتریان و مردم مهربان بود و همه همسایگان در محله خوری به نیکی از او یاد می کنند.
وفات ایشان در سال ١٣٨٢ خورشیدی در بستک اتفاق افتاد.
💮روانش شاد و یادش گرامی باد💮

#عبدالله_خوری_نژاد #بستک #بازار_بستک #بستکی #عکسهای_قدیمی_بستک #بستک_قدیم #هرمزگان #ایران #بحرین #کویت
#bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran #old_iran #history
.
👈برای دیدن تصاویر قدیمی و مطالب خاطره انگیز از بستک با ما همراه شوید:
.............................................كانال تلگرام👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
.
................................................اینستاگرام👇
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
...............................................فیس بوک 👇
Bahram Didehjahan
Read more
. . #وَلا_تَقفُ_ما_لَيسَ_لَكَ_بِهِ_عِلمٌ_إِنَّ_السَّمعَ_وَالبَصَرَ_وَالفُؤادَ_كُلُّ_أُولٰئِكَ_كانَ_عَنهُ_مَسئولًا . للحق پست نوشت:نسل امروز شاید چیز زیادی از سپاه بدر نشنیده و خبر دلاوریهای رزمندگان عراقی در دفاع از خاک و ناموس این مرز و بوم به گوشش نرسیده باشد, امروز که ... .
.
#وَلا_تَقفُ_ما_لَيسَ_لَكَ_بِهِ_عِلمٌ_إِنَّ_السَّمعَ_وَالبَصَرَ_وَالفُؤادَ_كُلُّ_أُولٰئِكَ_كانَ_عَنهُ_مَسئولًا
.
للحق پست نوشت:نسل امروز شاید چیز زیادی از سپاه بدر نشنیده و خبر دلاوریهای رزمندگان عراقی در دفاع از خاک و ناموس این مرز و بوم به گوشش نرسیده باشد, امروز که دستهای خبیث با تفکر "تفرقه بیانداز و حکومت کن" در چرکنامه ها مشغول تیتر زدن هستند و در آستانه محرم و اربعین حسینی به دنبال کشت بذر کینه در قلوب شیعیان ایران و عراقند بد نیست کمی از نهالی بشنویم که سردار شهید اسماعیل دقایقی آن را به واسطه سازماندهی مجاهدین و احرار عراقی در دوران جنگ تحمیلی غرس کرد، نهالی که اکنون به درخت تنومند سازمان بدر بدل گردیده است:
.
"سپاه بدر" شاخه ای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۶۱توسط آیت الله هاشمی شاهرودی تشکیل و پس از ۳۰ ماه رهبری آن به آیت الله سید محمد باقر حکیم منتقل شد. این سپاه از مجاهدین عراقی تشکیل میشد که یاران آیت الله سید محمدباقر حکیم و آیت الله شهید سیدمحمد باقر صدر بودند و خود را از فدائیان امام راحل(ره) و نظام اسلامی ایران و مبارزه با رژیم بعث عراق را جهاد فی سبیل الله میدانستند.
.
سال ۱۳۶۲ بود که شهید اسماعیل دقایقی دست به یک اقدامی ماندگار یعنی فرماندهی تیپ بدر زد و از سال ۱۳۶۴ این تیپ به صورت سازمان یافته و منظم وارد فاز نظامی شد و از آن سال بود که گسترش یافت.
.
تیپ بدر در آن مقطع زمانی متشکل از دو گروه احرار و بعد‌ها مجاهدین می‌شد که احرار متشکل از اسیران عراقی بودند و مجاهدین همانها بودند که به جرم برنتافتن ظلم بعثیان سینه به مبارزه با آن رژیم سفاک سپر کرده و اکثر آن‌ها توسط عوامل رژیم بعث زندانی و بعد از شکنجه‌ وحشتناک و سهمگین به اعدام محکوم می‌شدند. .

احرار که بعد از اسارت پی به طینت خبیث رژیم بعث وصدام برده بودند که آن‌ها را به زور و با فریب به جبهه کشیده است ,داوطلبانه و با علاقه و اشتیاق خط عوض کردند و جبهه حق را در خاکریزهای ایران یافتند و با ارتش کشور خودشان وارد جنگ شدند تا جاییکه در بسیاری از عملیات‌ها توانستند ضربات سنگین و سهمناکی را بر پیکره رژیم بعث وارد کنند و بسیاری نیز در این نبرد شربت شهادت نوشیدند.
.
بدریون عراق اکنون نیز با هدایت هادی العامری لبیک گوی امام خامنه ای و همسنگر با #سردار_سلیمانی "الی بیت المقدس" را در سر می پرورانند.
.

#عراق
#ایران
#اتحاد
#سپاه_بدر
Read more
صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان ایرانی در تلوزیون عراق گفت: به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره ...
Media Removed
صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان ایرانی در تلوزیون عراق گفت: به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره نزدیک شود- حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را جایزه خواهم داد و 150 دقیقه بعد از مصاحبه صدام- عباس دوران و حیدریان و علیرضا یاسینی- نیروگاه بصره را بمباران کردند. با این عملیات جواب ... صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان
ایرانی در تلوزیون عراق گفت:
به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره نزدیک شود- حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را جایزه خواهم داد
و 150 دقیقه
بعد از مصاحبه صدام-
عباس دوران و حیدریان و علیرضا یاسینی-
نیروگاه بصره را بمباران کردند.
با این عملیات جواب گستاخی صدام داده شد و در حقیقت خود
صدام تحقیر شد .
غروب همان روز خبرنگار رادیو بی بی سی اعلام کرد:

من امروز با آقای صدام حسین رئیس جمهور عراق، مصاحبه داشتم و ایشان با اطمینان خاطر
از دفاع قدرتمند هوایی خود در راه محافظت از نیروگاه ها، تاسیسات و دیگر منابع اقتصادی عراق در برابر حملات و تهاجم خلبانان ایرانی سخن می گفت. ولی من هنوز  مصاحبه او را تنظیم نکرده بودم که نیروی هوایی ایران نیروگاه بصره را منهدم کرد.
اینک جنوب عراق در خاموشی فرو رفته و چراغ قوه در بازارهای عراق بسیارنایاب و گران شده است چون با توجه به خسارات وارد به نیروگاه، تا چند روز آینده برق وصل نخواهد
شد.
سپس این خبرنگار با لبخندی تمسخر آمیز گفت:
- البته هنوز فرصتیپیش نیامده که من از صدام حسین سوال کنم چگونه جایزه خلبانان ایرانی را تحویلخواهندداد.
عباس فرزند محمد ابراهیم، در30/7/1329درشیراز به دنیا آمد.، مادر با شوق فراوان به تربیت او همت گماشت و عباس در شهر زیبای شیراز دوران شیرین کودکی را پشت سر نهاد.
پس از طی دوران طفولیت به مدرسه رفت وپس از اخذ دیپلم متوسطه درآزمون ورودی دانشكده خلبانی شركت نمودوپس ازقبولی در رشته خلبانی به تحصیل  اشتغال یافت.
سال 1351 بعد از اتمام تحصیلات به دانشگاه خلبانی نیروی هوایی ارتش رفت، با اتمام دوره مقدماتی جهت ادامه تحصیل به امریکا اعزام شد و با اخذ نشان وگواهی‌نامه خلبانی به ایران بازگشت.
تا از خاک پاک کشور خود محافظت نماید.با آغاز جنگ تحـمیلی خدمت خود را در پست افسر خلبـان شـکـاری و معاونت عملیات فرماندهی پایگاه سوم شکاری نفتی شهید نوژه ادامه داد ودر طول سالهای دفاع مقدس بیش از یک
صدسورتی پرواز جنگ انجام داد.
دوران در تاریخ 7/9/1359 اسكله «الامیه» و«البکر» را غرق کرد و در عملیات فتح‌المبین حماسه آفرید.در تاریخ 21/4/1361 عاشقانه برای انجام مأموریت حاضر شد هدف موردنظر او بغداد بود .او قصد داشت، با ناامن کردن شهر از انجام کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد در این شهر جلوگیری نماید و مـانع رسیدن صدام به اهـداف شومـش شود .به همین علت صاعقه‌وار از سد دفاع هوایی پایتخت عراق گذشت و شهر را بمباران نمود. 
اما اصابت موشک عراقی باعـث شد، هواپیما آتش بگیرد
#شهدای_قهرمان
🔴کانال تلگرامی مارو دنبال کنید
Read more
. پایگاه هوایی وب تگزاس 1354 ایالات متحده آمریکا . عکس دیدنی وتاثیر گذاری است ‌..آنچه که معلومه ...
Media Removed
. پایگاه هوایی وب تگزاس 1354 ایالات متحده آمریکا . عکس دیدنی وتاثیر گذاری است ‌..آنچه که معلومه حداقل هشت نفر از این دلاورمردان در راه پاسداری از وطن عزیزمان ایران از ارزشمندترین سرمایه شان که جانشان بود گذشتند .برتک تک ماست که همواره یاد ونام این قهرمانان شجاع را زنده وجاوید نگه داریم . 1- حجت ... .
پایگاه هوایی وب تگزاس 1354 ایالات متحده آمریکا .
عکس دیدنی وتاثیر گذاری است ‌..آنچه که معلومه حداقل هشت نفر از این دلاورمردان در راه پاسداری از وطن عزیزمان ایران از ارزشمندترین سرمایه شان که جانشان بود گذشتند .برتک تک ماست که همواره یاد ونام این قهرمانان شجاع را زنده وجاوید نگه داریم .
1- حجت الله شریف نیا 2- ابراهیم پوردان 3- بهروز نقدی بیک 4- شهید والامقام کریم ارزاقی 5- شهید والامقام صمد اکبرپور 6- شهید والامقام امیر زنجانی 7- محمد اندرزی پور 8- علی کدخدایی 9- ؟؟؟ 10- محمد اسماعیل پیروان 11- شهید والامقام مصطفی صغیری 12- شهید والامقام محمد شریف اولیایی 13- تقی فاضلی 14- فراهانی 15- شهید والامقام باقر گردان 16- احمد امینی (واخورد) 17- محمد مصلایی 18- سعید باباخانی 19- جمشید فرقدان 20- مسعود صانع (واخورد) 21- شهید والامقام احمد نادی 22- میرزایی 23- شهید والامقام محمد فراهانی کازرانی 24- مهدی صبحانلو 25- حسین عبدالکریمی حجت الله شریف نیا و ابراهیم پوردان ستوان و بقیه دانشجو
دوستانتان را تگ کنید
#ایران #ارتش #قهرمان #شهید #دزفول #خوزستان #استاد #مشهد #ترکمنستان #روسیه #اصفهان #دانشجو #خلبان #آمریکا #تهران #عراقي #عراق #مصر #مشهد #شهید #شیراز #پدافند #بوشهر #کرمانشاه #زلزله #تسلیت #خلیج_فارس
#delavaran #namdaran #mustseeiran
Read more
فقط چشم های کور ندیدند که غرب همه تلاشش کرد تا سوریه رو بده به احرار الشام،عراق رو به داعش و افغانستان ...
Media Removed
فقط چشم های کور ندیدند که غرب همه تلاشش کرد تا سوریه رو بده به احرار الشام،عراق رو به داعش و افغانستان رو به طالبان تا این نیروهای افراطی هزینه جنگ مستقیم با ایران به گردن بگیرند ولی به برکت خون شهدا موفق نشدند. وقتی #بشاراسد بخواد از کشور خودش دفاع کنه در مقابل تروریست ها میشه جانی،و مدافعین حرم که ... فقط چشم های کور ندیدند که غرب همه تلاشش کرد تا سوریه رو بده به احرار الشام،عراق رو به داعش و افغانستان رو به طالبان تا این نیروهای افراطی هزینه جنگ مستقیم با ایران به گردن بگیرند ولی به برکت خون شهدا موفق نشدند.
وقتی #بشاراسد بخواد از کشور خودش دفاع کنه در مقابل تروریست ها میشه جانی،و مدافعین حرم که بهترین جوانان زمان خودشان هستند ،میشن مدافعین اسد.
اما وقتی دیکتاتور ابله بن سلمان سه سال از زمین و هوا مردم فقیر و تحت محاصره #یمن شب و روز بمب باران میکنه این میشه دفاع از حقوق بشر غربی.و برای روشن فکران وطنی مسئله فرا ملیتی.

تروریست های وابسته به ترکیه که به کمک ارتش ترکیه سر پا مانده اند اجازه خروج مردم عادی را نمیدهند تا جنگنده ها و توپخانه های مدافعان سوری توان بمب باران مناطق فعالیت این تروریستها را نداشته باشند.تروریست های اجاره ای غربی که با حمایت مستقیم #ترکیه بجان مردم افتاده اند از سکنه شهر به عنوان سپر انسانی در مقابل مدافعان سوری استفاده میکنند.
Turkey, which has only moved six kilometers after weeks, has faced kurds help request from Bashar al-Assad to confront Turkey.the mad Erdogan has come to bombardment and demolition Afrin and Ghouta ,and his rental terrorists have entrenched in the houses of the people in Ghouta to use Syrian people as human shield. Suffering doesn’t have any ending point for the Syrians with the power madness of neighbors such as Israel and Turkey.

#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #امن_یجیب_المضطر_اذا_دعاه_و_یکشف_السوء

تا وقتی که جنگ یک صنعت برای افزایش ثروت در کشورهای غربی ست ،پروژه جنگ افروزی هیچوقت پایانی نخواهد داشت.
#No_child_in_war
#damn_with_war #Save_Syria
  #cnn #abc #cbs #nbc #foxnews #bbc #un #unicef
#PALESTINE #lebanon #iraq #yemen #pakistan #india #Ghouta
#Saveghouta
#Aleppo
Read more
Loading...
 #لبیک_یا_مهدی منم؛ متولد هزار و سیصد و جنگ… ما زاده‌ی جنگیم و زادگان جنگ را چه هراس از جنگ! سخت ...
Media Removed
#لبیک_یا_مهدی منم؛ متولد هزار و سیصد و جنگ… ما زاده‌ی جنگیم و زادگان جنگ را چه هراس از جنگ! سخت یا نرم؛ کم‌شدت یا پرشدت ما مرد جنگیم... #یا_الله_من_لی_غیرک #یا_قائم_آل_محمد #اللهم_بحق_زینب_الکبری_عجل_لولیک_الفرج #خامنه_ای_دات_آی_آر #آقا #آماده_ایم #سپاه #ارتش #بسیج #یا_اباعبدالله ... #لبیک_یا_مهدی
منم؛
متولد هزار و سیصد و جنگ…
ما زاده‌ی جنگیم و زادگان جنگ را چه هراس از جنگ!
سخت یا نرم؛ کم‌شدت یا پرشدت
ما مرد جنگیم...
#یا_الله_من_لی_غیرک
#یا_قائم_آل_محمد
#اللهم_بحق_زینب_الکبری_عجل_لولیک_الفرج #خامنه_ای_دات_آی_آر #آقا #آماده_ایم #سپاه #ارتش #بسیج #یا_اباعبدالله #لبنان #سوریه #عراق #یمن #بحرین #مستضعفین_فی_الارض #نجعلهم_الوارثين
Read more
سوم خرداد روز ملی مقاومت شهید محمد جهان آرا : شهر اگر سقوط کرد نگران نباشید مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند . مزار : تهران _ بهشت زهرا(س) قطعه۲۴ ردیف۹۸ شماره۴۴ سوم خرداد روز آزاد سازی شهر خرمشهر از لوث ارتش بعث عراق و منافقین سفاک گرامیباد در عملیات الی بیت المقدس با رمز یا علی بن ابیطالب(ع) یاد ... سوم خرداد روز ملی مقاومت
🔴 شهید محمد جهان آرا :
شهر اگر سقوط کرد نگران نباشید مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند .
مزار : تهران _ بهشت زهرا(س) قطعه۲۴ ردیف۹۸ شماره۴۴
🔷سوم خرداد روز آزاد سازی شهر خرمشهر از لوث ارتش بعث عراق و منافقین سفاک گرامیباد
در عملیات الی بیت المقدس با رمز یا علی بن ابیطالب(ع)
🌷یاد همه شهدا بخیر
🔸یاد امام و شهدا صلوات
#خرمشهر_را_خدا_آزاد_کرد
#یادمان_یاران_دوکوهه
#یک_میدان_مسابقه_بهشت
#نقطه_رهایی
#اگر_از_کربلا_دوریم_هوا_اینجا_سرشار_از_عطر_شهداست
#حرم_مطهر_شهدای_گمنام
#منطقه۱۸_منطقه_شهدای_گمنام
#آتش_به_اختیار
#آری_باز_هم_یا_زهرا_رمز_پیروزی_است
#زیارت_شهدا_دعوت_به_یک_میهمانی_است
#التماس_دعا
#با_آرزوی_شهادت_برای_مردان_خدا
#yaranedokoohe #iran #tehran #martyrs
Read more
Loading...
Loading...