پا از این به

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Niavaran, Tehran, Iran, Sharif University of Technology, Esfahan, Iran
Average media age
665.5 days
to ratio
6.1
چه قدر #اروم میشم با خنده هات میام این راه و تا تهش پا به پات تو همه جونمی #جونم به فدات الهی قربون حرف ...
Media Removed
چه قدر #اروم میشم با خنده هات میام این راه و تا تهش پا به پات تو همه جونمی #جونم به فدات الهی قربون حرف زدن هات مگه میشه تورو دوست نداشت مگه میشه تورو #تنها گذاشت نفس هام به چشات بسته شده ببین #عشقت ازم #دیوونه ساخت تو یه دنیایی #ساختی واسه من که تو خوابم نمیدیدم اصلا چه قدر این لحظه ها رو #دوس ... چه قدر #اروم میشم با خنده هات
میام این راه و تا تهش پا به پات
تو همه جونمی #جونم به فدات
الهی قربون حرف زدن هات
مگه میشه تورو دوست نداشت
مگه میشه تورو #تنها گذاشت
نفس هام به چشات بسته شده
ببین #عشقت ازم #دیوونه ساخت
تو یه دنیایی #ساختی واسه من
که تو خوابم نمیدیدم اصلا
چه قدر این لحظه ها رو #دوس دارم
از این به بعد بگو مجنون به من
نمیذارم تورو از دست بدم
واسه تو قید #دوستام و زدم
دیگه چی بهتر از این اتفاق
که من به #دنیای تو اومدم
نگو بس کن برم میشه باشیم باهم
این حال #خوش و مدیونم به تو
با تو اروم میشم بزار اروم باشم
تویی ارامشم #مجنونم به تو

#[email protected] #mehdi_jahani #madyoonam_be_to
Read more
Loading...
‌ ‌ پرسپولیس بعد از مدتها قهرمان شد، مقتدرانه و بدون اما و اگر. مبارک همه پرسپولیسی‌ها. همه اهالی ...
Media Removed
‌ ‌ پرسپولیس بعد از مدتها قهرمان شد، مقتدرانه و بدون اما و اگر. مبارک همه پرسپولیسی‌ها. همه اهالی فوتبال ایران. هر کس که فوتبال ایران را در اوج می‌خواهد باید از قهرمانی پرسپولیس خوشحال شود، مثل قهرمانی استقلال و البته تراکتورسازی. حالا وقت آن است که مجموعه تصمیم گیرندگان در پرسپولیس به این پرسش ...
‌ پرسپولیس بعد از مدتها قهرمان شد، مقتدرانه و بدون اما و اگر. مبارک همه پرسپولیسی‌ها. همه اهالی فوتبال ایران. هر کس که فوتبال ایران را در اوج می‌خواهد باید از قهرمانی پرسپولیس خوشحال شود، مثل قهرمانی استقلال و البته تراکتورسازی.
حالا وقت آن است که مجموعه تصمیم گیرندگان در پرسپولیس به این پرسش جواب دهند که بعد از امروز و بعد از کسب این قهرمانی چه می‌خواهند؟
اگر «فقط» می‌خواهند به تکرار این قهرمانی در سال آینده چشم داشته باشند و به فکر تکرار قهرمانی لیگ‌برتر باشند که راه معلوم است؛
حفظ این بازیکنان و کمی تقویت نیروی انسانی و برنامه ریزی برای تدارکات قبل از شروع فصل جدید.
اما آیا این همه هدف پرسپولیس برای «آینده» است؟
به گمانم پرسپولیس اینک فرصتی طلایی دارد تا اهداف بزرگی را نشانه رود، مثلا قهرمانی در آسیا. برای این هدف باید جور دیگری برنامه ریزی کنند. از همین فردا که خیالی راحت از شانزدهمین دوره لیگ‌برتر یافته‌اند.
پرسپولیس برای قهرمانی در آسیا در گام نخست نیازمند یک انقلاب در ذهنیت حاکم بر باشگاه است. همه باید حرفه‌ای تر از قبل شوند، از مدیران گرفته تا مربیان و بازیکنان. آنها باید خود را ارتقا دهند. باید بزرگتر شوند. باید حرفه‌ای تر شوند. این گام نخست است، و البته مهمترین قدم. هر کس که توانست پا به پای بقیه خود را بالا بکشد، در «پرسپولیس آینده» جایگاهی مهم دارد. اما کسانیکه نمی‌توانند بزرگ شوند قادر نیستند در این پروژه پرسپولیس را همراهی کنند. بدیهی است که بعد از این گام نخست، قدمهای بسیاری برای برداشتن وجود دارد، که باید درباره آنها بحث کرد و تصمیم گرفت. اما فعلا پرسپولیس در مرحله «گام اول» است.
کاش پرسپولیس یک هیات مدیره قوی داشت که صاحب نگاهی راهبردی و کلان بودند.
در فوتبال طراز اول جهان این هیات مدیره است که استراتژی آینده را طراحی می‌کند و سایر ارکان باشگاه مثل مدیرعامل و سرمربی مجری این طراحی و برنامه ریزی هستند. آیا هیات مدیره پرسپولیس دارای چنین نگاهی است؟ یا آنها «فعلا» ترجیح می‌دهند برای قهرمانی در لیگ‌برتر فقط به شادی بپردازند؟
هیات مدیره پرسپولیس کاش درک می‌کرد چه جایگاهی دارد و چقدر می‌تواند موثر باشد. کاش آنها میدانستند وظیفه‌شان محدود به چند ساعت شرکت در جلسات هیات مدیره و صرف چای و شیرینی و میوه و «گل گفتن و گل شنفتن» نیست. آنها اینک می‌توانند فردایی را برای پرسپولیس نقش بزنند که امروز در دسترس نیست.

#فوتبال #پرسپولیس #برانکو #برانکوایوانکوویچ #طاهری #قهرمان #لیگ_برتر #پرسپولیس_فردا #هیات_مدیره #آینده
Read more
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد #جاکارتا #واترپلو در ...
Media Removed
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد #جاکارتا #واترپلو در آن سال ها تیم واترپلوی ایران، از تیم های مطرح آسیا بود، و چند سال قبل تر قهرمان آسیا شده بود و ​​​​​​​​​​​به یکباره در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی، تیم واترپلو از کاروان ورزشی کشورمان کنار گذاشته ... .
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
.
ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد
#جاکارتا
#واترپلو
در آن سال ها تیم واترپلوی ایران، از تیم های مطرح آسیا بود، و چند سال قبل تر قهرمان آسیا شده بود و ​​​​​​​​​​​به یکباره در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی، تیم واترپلو از کاروان ورزشی کشورمان کنار گذاشته شد ، خبر لغو اعزام که به اردو رسید، تعدادی از بچه‌ها به خاطر چند ماه تمرینات سخت و بی ثمر، از شدت ناراحتی گریه می‌کردند.
#دهلی_۱۹۸۲
#شهید_حسن_نوفلاح
مجله دنیای ورزش آن زمان نوشت حسن نوفلاح ۲۱ ساله لبخند تلخی زد و سرش را تکان داد. شهید نوفلاح کاپیتان تیم ملی کشورمان با این موقعیت ممتاز در حالی که می توانست مهاجرت کند و به بهترین تیم های اروپایی برود، ولی پشت پا به شهرت و موقعیتش زد و داوطلبانه به جای دهلی راهی جبهه شد و در عملیات والفجر مقدماتی فکه به شهادت رسید.
روز گذشته تیم واترپلوی کشورمان با اقتدار پس از ۳۶ سال مدال شهید نوفلاح را پس گرفتند .

بخشی از وصیتنامه شهید که حدود یک هفته قبل از شهادتش نوشته است:
.
« ای امت مسلمان ایران به درگاه احدیت دست بلند کرده و از خدا بخواهید که از عمر ما کم کرده و به لحظه لحظه های عمر این خورشید تابان و این پیر جماران و رهبر عزیزمان امام خمینی بیفزاید
.
از خدا بخواهید که زیان را از دین ما رفع کند و بر دنیای ما مقرر گرداند که زیان دنیا از بین رفتنی است و چندان مهم نیست زیرا زیان آخرت طولانی و باقی است و از خدا بخواهید که ضرر اُخروی بر شما وارد نیاورد هر چند به دنیایتان ضرر و زیان فاحشی رسد
.
شما منافقین کور دل که دل امیر مؤمنان علی (ع) را شکستید و یاران امام خمینی را از ما گرفتید؛ شما از این بار سفر چیزی جز خفت و خواری با خود حمل نمی کنید و بدانید که دل رنج کشیده مادران شهید داده و خواهران برادر از دست داده همیشه بر شما لعنت و نفرین خواهد فرستاد
.
ای سالار شهیدان، حسین بن علی (ع)
خیلی دوست داشتم که به زیارت قبر شش گوشه ات می آمدم و خاک کربلا را مرهم دردهایم می کردم ولی پروردگار مرا به پیش خود فراخوانده و امیدوارم که زیارت دیدن خودت در آن دنیا نصیبم گردد
.
مهدی جان (عج)
چقدر دعا کردم که آن روی ماهت را ببینم و امیدوارم که آخرین لحظات عمرم آن رویت که نمی شود آن را به چیزی تشبیه کرد ببینم
آقا جان شفیع و واسطه باش میان ما و خدا »
.
مزار شهید حسن نوفلاح
در گلزار شهدای بهشت زهرای (س) تهران
قطعه ۲۸، ردیف ۸۵، شماره ۲
Read more
تراشه A11 Bionic که سال گذشته توسط اپل تولید شده بود باعث شد تا آیفون ایکس عرضه شده در سال 2017 قدرت بیشتری ...
Media Removed
تراشه A11 Bionic که سال گذشته توسط اپل تولید شده بود باعث شد تا آیفون ایکس عرضه شده در سال 2017 قدرت بیشتری نسبت به گلکسی نوت 9 یعنی پرچم‌دار 2018 سامسونگ داشته باشد. اما حالا اپل تصمیم دارد تا با تولید پردازنده A12 قدرت بسیار بیشتری را به آیفون‌های 2018 بیاورد. . بر اساس اطلاعات منتشر شده از کارخانه ... تراشه A11 Bionic که سال گذشته توسط اپل تولید شده بود باعث شد تا آیفون ایکس عرضه شده در سال 2017 قدرت بیشتری نسبت به گلکسی نوت 9 یعنی پرچم‌دار 2018 سامسونگ داشته باشد. اما حالا اپل تصمیم دارد تا با تولید پردازنده A12 قدرت بسیار بیشتری را به آیفون‌های 2018 بیاورد.
.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از کارخانه TSMC که وظیفه تولید انبوه پردازنده‌های آیفون را بر عهده دارد، اپل در طراحی A12 تلاش کرده تا بازدهی و مصرف باتری را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. منابع آگاه در TSMC اعلام کرده‌اند که A12 تا 20 درصد بازدهی بیشتری نسبت به A11 Bionic دارد و در عین حال اپل تا 40 درصد مصرف باتری را در این پردازنده کاهش داده است.
.
اطلاعات مربوط به پردازنده A12 هنوز به صورت دقیق منتشر نشده است، با این حال بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که سرعت پاسخگویی آیفون‌های مبتنی بر آن تا 70 درصد بهتر از مدل‌های سال 2017 خواهد بود. اپل هر ساله با تولید تراشه‌های نسل جدید سری A بازدهی و سرعت پردازش دستگاه‌ها را تا 40 درصد افزایش می‌دهد و حالا شایعات بر این مسئله تأکید دارند که اپل امسال پا را فراتر از این مقدار گذاشته و قدرت پردازش A12 را تا 70 درصد بیشتر از A11 Bionic می‌کند.
.
در صورت حقیقت داشتن این شایعات، آیفون‌های 2018 که با نام‌های احتمالی آیفون 9 و آیفون ایکس آی معرفی می‌شوند، در حقیقت یک کامپیوتر قدرتمند جیبی به حساب خواهند آمد که رقبای اندرویدی به هیچ وجه توان رقابت با آن‌ها را نخواهند داشت.
.
تمام این مسائل، با توجه به شایعات مربوط به استفاده از 4 گیگابایت رم در نسخه‌های پرچم‌دار آیفون 2018 که با سایز 5.8 و 6.5 تولید و عرضه می‌شوند، می‌توان به این نتیجه رسید که رقبایی همچون سامسونگ تا دو سال دیگر نیز نمی‌توانند این قدرت پردازشی را در دستگاه‌های همراه خود تعبیه کنند. .
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #a12
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور
Read more
نمیبینم زیبایی های دنیا را آنگاه که تویی زیبایی های دنیایم! نمیشنوم صدایی را آنگاه که صدای مهربانت ...
Media Removed
نمیبینم زیبایی های دنیا را آنگاه که تویی زیبایی های دنیایم! نمیشنوم صدایی را آنگاه که صدای مهربانت در گوشم زمزمه میشود و مرا آرام میکند! آن عشقی که میگویند تو نیستی ، تو معنایی بالاتر از عشق داری و برای من تنها یک عشقی! ... از نگاه تو رسیدم به آسمانها ، آن برق چشمانت ستاره ای بود که هر شب به آن خیره ... نمیبینم زیبایی های دنیا را آنگاه که تویی زیبایی های دنیایم!
نمیشنوم صدایی را آنگاه که صدای مهربانت در گوشم زمزمه میشود و مرا آرام میکند!
آن عشقی که میگویند تو نیستی ، تو معنایی بالاتر از عشق داری و برای من تنها یک عشقی!
... از نگاه تو رسیدم به آسمانها ، آن برق چشمانت ستاره ای بود که هر شب به آن خیره میشدم!
باارزش تر از تو ، تو هستی که عشقت در قلبم غوغا به پا کرده !
قدم به قدم با تو ، لحظه به لحظه در فکر تو ، عطر داشتنت ، ماندن خاطره هایی که مرور کردن به آن در آینده ای نزدیک دلها را شاد میکند!
و رسیده ام به تویی که آمدنت رویایی بوده در گذشته هایم ، و رسیده ام به تویی که در کنار تو بودن عاشقانه ترین لحظه ی زندگی ام است
پایانی ندارد زندگی ام با تو ، آغاز دوباره ایست فردا در کنار تو ، فردایی که در آن دیروز را فراموش نمیکنم ، آنگاه که با توام هیچ روزی را فراموش نمیکنم ، که همه آنها یکی از زیباترین روزهاست و شیرین ترین خاطره ها ، و گرم ترین لحظه ها !
سر میگذارم بر روی شانه های تو ، آرامش میگیرم از صدای تپشهای قلب تو ، دلم پرواز میکند در آسمان قلبت ، میشنوم صدای تپشهای قلبت ، اوج میگیرم تا محو شوم در آغوشت !
تا خودم را از خودت بدانم ، تا همیشه برایت بمانم ،چه لذتی دارد تا صبح در آغوش تو بخوابم!
تا ببینم زیباترین رویاها ، فردا که بیدار میشوم حقیقت میشود همه ی رویاها !
و اینجاست که عاشق خیالات با تو بودن میشوم ، و به عشق این خیالات دیوانه میشوم !
حالا من مجنونم و تو لیلای من ، همیشه میمانیم برای هم ، و میسازیم یک قصه ی عاشقانه دیگر با هم !
بر میگردیم به دیروزی که گذشت ، خاطره ی شیرین فردا بدجور به دل نشست !
و میدانیم زندگی مان عاشقانه خواهد گذشت ، هم دیروز و امروز و هم فرداهایی که خواهد رسید!
Read more
* باور شما این است که مشکلات آمده‌اند تا شما را در هم بشکنند یا اینکه آمده‌اند تا توانایی شما را به چالش بکشند؟! اگر دیدگاهی منفی نسبت به مشکلات داشته باشید می‌خواهید با احساسات ناراحت کننده خود مبارزه کنید و یا مشکلات خود را انکار یا از آنها فرار کنید. نکته اول اینکه اگر قبل از هر چیزی این تصور قدرتمندانه ... *
باور شما این است که مشکلات آمده‌اند تا شما را در هم بشکنند یا اینکه آمده‌اند تا توانایی شما را به چالش بکشند؟! اگر دیدگاهی منفی نسبت به مشکلات داشته باشید می‌خواهید با احساسات ناراحت کننده خود مبارزه کنید و یا مشکلات خود را انکار یا از آنها فرار کنید. نکته اول اینکه اگر قبل از هر چیزی این تصور قدرتمندانه در شما وجود داشته باشد که می‌توانید با مشکلات به تنهایی روبرو شوید؛ انگیزه‌ و انرژی بیشتری برای مقابله با آنها در شما به وجود می‌آید و نکته دیگر، تفسیر شما از مشکلات است. لازم است مشکلات را شخصی تفسیر نکنید که فقط در زندگی برای شما آفریده شده‌ یا دنیا و خداوند فقط برای شما مشکل ایجاد کرده‌اند و یا اینکه چرا اصلا من باید مشکل داشته باشم!؟ بپذیرید که همه در زندگی خود با مشکلاتی روبرو هستند و نمی‌توان از این واقعیت گریخت.

مشکلات ممکن است ناراحت کننده باشند اما اگر آنها را فاجعه آمیز و زیانبار نیز تفسیر کنید دچار ترس یا اجتناب بیشتری از روبرو شدن با آنها می‌شوید. پس ممکن است کارها را همیشه به تاخیر بیندازید یا افکاری منفی را در خود تکرار کنید یا به مصرف الکل، سیگار یا مواد مخدر پناه ببرید تا با اضطراب خود مبارزه یا واقعیت را انکار کنید! اما اگر مشکلات را سودمند یا به عنوان یک چالش فرض کنید می‌خواهید از دل مشکلات به فرصت برسند. پس نحوه نگرش شما نسبت به مشکلات، پاسخ شما را نسبت به آنها نشان می‌دهد.

نباید نسبت به مشکلات خود تنها تماشاچی باشید بلکه باید فعالانه وارد میدان عمل شوید و تلاش کنید آنها را حل کنید. با نشستن در خانه و غصه خوردن، کسی عزت نفس پیدا نمی‌کند بلکه باید به دل مشکلات بروید و خود را با اعتماد بنفس تصور کنید. مشکلات زمانی شما را از پا در خواهند آورد که شما خود را در برابر آنها ضعیف بدانید و از میدان عمل بیرون بروید. در دفتری به این سئوالات پاسخ دهید:
آیا مشکل شما فرصتی برای بروز مهارتهای جدید در شما ایجاد می‌کند؟ آیا تاثیری بر بهبود شخصیت و اصلاح نقاط ضعف شما دارد؟ آیا باعث اصلاح یا تقویت روابط شما می‌شود؟ چگونه می‌توانید از این مشکل برای بهبود سلامتی و مراقبت بیشتر از خود استفاده کنید؟ چگونه می‌توانید به کمک آن تغییری در اولویت‌ها و ارزشهای خود بدهید تا شادتر و سالم‌تر زندگی کنید؟ چگونه از این مشکل می‌توانید برای رشد شخصی یا معنوی خود استفاده کنید؟
.
‌@arzhang_amirfazli
.
Read more
Loading...
. امروز سالروز در گذشت ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی موسیقی پاپ /راک ایران زنده یاد استاد فرهاد مهراد است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد بیست‌و نهم دی‌ماه سال ۱۳۲۲ در خانه‌ی مردی که کاردار ِ وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای عربی بود پسری به دنیا آمد که نامش را فرهاد گذاشتند. او کوچک‌ترین ... .
امروز سالروز در گذشت ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی موسیقی پاپ /راک ایران
زنده یاد استاد فرهاد مهراد است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
بیست‌و نهم دی‌ماه سال ۱۳۲۲ در خانه‌ی مردی که کاردار ِ وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای عربی بود پسری به دنیا آمد که نامش را فرهاد گذاشتند. او کوچک‌ترین عضو خانواده بود. هر چند او کوچک‌ترین بود اما رفتار و منشش چنان بود که هم‌واره از سوی اطرافیانش متهم می‌شد که قصد دارد رفتار بزرگ‌ترها را تقلید کند و مانند آن‌ها باشد. سه‌سال داشت که پشت اتاق برادرش می‌نشست تا به تمرین ویلون او و دوستانش گوش کند. برادر بزرگ متوجه‌ی علاقه‌ی فرهاد به موسیقی می‌شود و از خانواده‌اش می‌خواهد که برای او سازی تهیه کنند و با اصرار ِ برادر برای او یک ویلون سل تهیه می‌کنند و این‌گونه می‌شود که فرهاد پا به عالم موسیقی می‌گذارد. فرهاد از سال ۱۳۴۵ هم‌کاری‌اش را با گروه «بلک‌کتس» آغاز می‌کند و در کلاب کوچینی برنامه اجرا می‌کند. فرهاد در سال ۱۳۵۰ ترانه‌ی «جمعه»با ترانه‌ای از شهیار قنبری و موسیقی منفردزاده را برای فیلم «خداحافظ رفیق» به کارگردانی امیر نادری می‌خواند که بار دیگر فرهاد را در کانون توجه‌ها قرار می‌دهد. فرهاد در اواخر دهه‌ی ۵۰ با پوران گلفام ازدواج می‌کند و تا پایان عمر این زندگی تداوم می‌یابد. فرهاد تا سال ۵۷ کنسرت‌هایی را در داخل و خارج کشور اجرا می‌کند. پس از انقلاب اسلامی فرهاد در ایران می‌ماند اما اجازه‌ی کار پیدا نمی‌کند. یک روز پس از انقلاب اسلامی و در جو آن زمان فرهاد ترانه‌ی «وحدت» را با شعری از سیاوش کسرایی به اسفندیار منفردزاده می‌سپارد که در همان روز صدای فرهاد در تلویزیون ملی به گوش‌ها می‌رسد. هر چند فرهاد اولین خواننده‌ای بود که صدایش از رسانه‌ی برآمده از دل انقلاب پخش می‌شود اما او تا سال‌ها دیگر مجوز خواندن و کار هنری نمی‌گیرد. او تا سال ۱۳۷۳ اجازه‌ی کار ندارد و در این سال آلبوم «خواب در بیداری» از او منتشر می‌شود گه چند ترانه‌ی فارسی و انگلیسی می‌خواند. در این آلبوم تنها یک پیانو نواخته می‌شود که خود نوازنده‌ی آن است. فرهاد در سال ۱۳۷۴ اولین کنسرت پس از انقلاب خود را در کلن آلمان اجرا می‌کند. پس از این فرهاد آلبومی به نام «برف» منتشر می‌کند. پس از این آلبوم فرهاد قصد داشت که آلبومی به نام «آمین» منتشر کند که مجموعه‌ای از ترانه‌هایی از کشورهای مختلف با زبان‌های مختلف بود
#فرهاد_مهراد
#موسیقی #جمعه #ایران
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span>الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> ...
Media Removed
الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام حاضران به غائبان برسانند... یعنی غدیر در رگهای زمان جریان دارد، و به تمام تاریخ خواهد رسید حتی به امروز...به تو و تنهایی ات ! و زمین عجیب عطر تورا کم دارد... میزبان غدیر! دلمان ... 🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام
🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺 حاضران به غائبان برسانند... یعنی غدیر در رگهای زمان جریان دارد،
و به تمام تاریخ خواهد رسید حتی به امروز...به تو و تنهایی ات !
و زمین
عجیب عطر تورا کم دارد... میزبان غدیر! دلمان برایت تنگ است❤

عیدتون مبارک😘😘😘 یعنی یکی از بهترین جشن هاست. 😍الهی که همیشه دلتون شاد و لبتون خندون و تنتون سالم باشه🙏🙏🙏..... به همه آرزو های خوبتون برسید. تو ایام من رو از دعاتون فراموش نکنید.
....................................
خوب طبق هر سال باز با اومدن بوی عید غدیر تو فکر عیدی می افتم😍
کی عیدی دوست داره؟ دستا بالا ... خوب امسال هم طبق سال‌های قبل به جای پول هدیه میدم. این جوری هم یادگاری هم عیدی.... راستش من این جوری بیشتر دوست دارم. البته امسال هم اسکناس نو گرفتم شاید یک جایی لازم شد🤔. در هر حال این عیدی های خوشگل و ملوس رو آماده کردم برای مهمونای عزیز...... تو هر کدوم از این بسته ها یک دستبند خوشگل دست ساز که زحمتش رو یک دوست عزیز برام کشیده که ازش ممنونم....😘 خداییش از عکسش خوشگلتره ها باور کنید....
مدیونید برام عیدی بیارید من خودم عیدی بده هستم.......... حالا شما خیلی جد ی نگیرید عیدی خواستید بیارید باور کنید میگیرم..یادم چند سال پیش دوستی که البته سید هم نبود اما خوب تو این روز مبارک به جمع آشنا و دوستان عیدی میداد.. خلاصه ما در جمعی حاضر بودیم و فهمیدم این به همه عیدی داده جز من 😔😎خلاصه عیدی نداد بهم. ما هم اصلا به روی مبارک نیاوردیم. شاید با ما حال نمی‌کرد ( تصور اون وقت من این بود) بعد چند ماه از اون قضیه اومد پیشم که یک چیز بگم ناراحت نمیشی؟ عصبانی نمیشی؟ بهت بر نمی خوره؟ منو بگو هاج و واج نگاهش کردم😳 و بین خودمون باشه کمی ترسیدم که چی میخواد بگه. با یکم تردید گفتم خوب بگو نه.😕... دیدم که یک هدیه از کیفش درآورد گفت دلم نیومد عیدی رو بهت ندم مال عید غدیر. ‌خواست به منم عیدی بده روش نشد که نکنه من ناراحت بشم چون خودم عیدی میدم.... اون لحظه خیلی دلم میخواست جفت پا برم😡😡 اما ادب حکم می‌کرد که تشکر کنم روی ماهش رو هم ببوسم.. خلاصه بعد اون سال من اول همه عیدی ام رو ازش میگیرم. خلاصه اینکه اینو تعریف کردم که از این تصورات نکنید. بیارید عیدی ها رو که من با آغوش باز پذیرا هستم. 😂
Read more
Loading...
‌‌ بارد چه؟ خون که؟ دیده چسان؟ روز و شب چرا؟ از غم کدام غم؟ غم سلطان اولیاء ‌ نامش که بُد؟ حسین ...
Media Removed
‌‌ بارد چه؟ خون که؟ دیده چسان؟ روز و شب چرا؟ از غم کدام غم؟ غم سلطان اولیاء ‌ نامش که بُد؟ حسین ز نژاد که‌؟ از علی مامش که بود؟ ‌فاطمه‌ جدش که‌؟ مصطفی ‌ چون شد؟ شهید شد به کجا؟ ‌دشت ماریه کی‌؟ عاشر محرم پنهان‌؟ نه برملا ‌ شب کشته شد؟ ‌نه ‌روز چه هنگام‌؟ ‌وقت ظهر شد از گلو بریده سرش؟ ... ‌‌
بارد چه؟ خون
که؟ دیده
چسان؟ روز و شب
چرا؟ از غم
کدام غم؟ غم سلطان اولیاء


نامش که بُد؟ حسین
ز نژاد که‌؟ از علی
مامش که بود؟ ‌فاطمه‌
جدش که‌؟ مصطفی


چون شد؟ شهید شد
به کجا؟ ‌دشت ماریه
کی‌؟ عاشر محرم
پنهان‌؟ نه برملا


شب کشته شد؟ ‌نه ‌روز
چه هنگام‌؟ ‌وقت ظهر
شد از گلو بریده سرش؟ نی نی از قفا


سیراب کشته شد؟ ‌نه!
کس آبش ‌نداد؟ داد
که؟ شمر
از چه چشمه‌؟ ز سرچشمهٔ فنا


مظلوم شد شهید؟ بلی
جرم داشت؟ نه
کارش چه بد؟هدایت‌
یارش‌ که بد؟ خدا


این ظلم را که کرد؟ یزید
این یزید کیست‌؟زاولاد هند از چه کس‌؟ از نطفهٔ زنا
خود کرد این عمل‌؟ نه! فرستاد نامه‌ای
نزد که‌؟ نزد زادهٔ مرجانهٔ دغا


ابن زیاد زادهٔ مرجانه بد؟ نعم
از گفتهٔ یزید تخلف نکرد؟ لا
این نابکار کشت حسین را به دست خویش‌؟
نه او روانه کرد سپه سوی کربلا


میر سپه که بد؟عمرسعد!
او بریدحلق عزیز فاطمه؟ نه شمر بی‌حیا
خنجر برید حنجر او را نکرد شرم؟
کرد
از چه پس برید؟ نپذرفت ازو قضا


بهر چه‌؟ بهر آن که شود خلق را شفیع
شرط شفاعتش چه بود؟ نوحه و بکاء
کس کشته شد هم از پسرانش‌؟ بلی دو تن
دیگر که؟ نه برادر، دیگر که؟ اقربا


دیگر پسر نداشت‌؟ چرا داشت
آن که بود؟سجاد چون بد او به غم و رنج مبتلا
ماند او به کربلای پدر؟ نی !به شام رفت
با عز و احتشام‌؟ نه ! با ذلت و عنا


تنها؟ نه ! با زنان حرم؛
نامشان چه بود؟زینب سکینه فاطمه کلثوم بینوا
بر تن لباس داشت‌؟ بلی! گرد رهگذار
بر سر عمامه داشت‌؟ بلی !چوب اشقیا


بیمار بد؟ بلی
چه دوا داشت‌؟ اشک چشم
بعد از دوا غذاش چه بد؟ خون دل غذا
کس بود همرهش‌؟ بلی اطفال بی‌پدر
دیگر که بود؟ تب !که نمی گشت ازو جدا


از زینب و زنان چه به جا مانده بد؟ دو چیز:طوق ستم به گردن و خلخال غم به پا
گبر این ستم کند؟ نه!
یهود و مجوس؟ نه!
هندو؟ نه!
بت‌پرست؟ نه!
فریاد ازین جفا


قاآنی است قایل این شعرها؟ بلی
خواهد چه؟ رحمت! ‌ازکه‌؟ ز حق!
کی؟ صف جزا

‌ ‌
#شعر از #قاآنی است ‌


#عاشورا #حسین #اباعبدالله #سیدالشهدا #مظلوم #محرم #نوحه #مرثیه
Read more
پاسخ تابش به بیانیه تراکتورسازی مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در مصاحبه ای به بیانیه باشگاه ...
Media Removed
پاسخ تابش به بیانیه تراکتورسازی مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در مصاحبه ای به بیانیه باشگاه تراکتورسازی و انتقادات آنها از این باشگاه پاسخ داده است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از"ورزش سه"، روز گذشته احسان حاج صفی به صورت رسمی به تیم فوتبال تراکتورسازی پیوست تا تلاش باشگاه ... پاسخ تابش به بیانیه تراکتورسازی

مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در مصاحبه ای به بیانیه باشگاه تراکتورسازی و انتقادات آنها از این باشگاه پاسخ داده است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از"ورزش سه"، روز گذشته احسان حاج صفی به صورت رسمی به تیم فوتبال تراکتورسازی پیوست تا تلاش باشگاه سپاهان برای جذب این بازیکن خاتمه پیدا کند.
پس از این انتقال و در شرایطی که مسئولان باشگاه سپاهان با انتشار نامه باشگاه المپیاکوس اعلام کردند که این باشگاه یونانی برای صادر کردن رضایت نامه حاج صفی مبلغ 500 هزار یورو درخواست کرده، صبح امروز باشگاه تراکتورسازی با انتشار بیانیه ای بیان کرد حتی یک ریال هم برای گرفتن رضایت نامه حاج صفی به المپیاکوس پرداخت نکرده و همچنین باشگاه سپاهان را به بی اخلاقی در این پرونده محکوم کرد.
در همین رابطه مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص بیانیه باشگاه تراکتورسازی و محکوم کردن سپاهانی ها به برقراری ارتباط با باشگاه یونانی، گفت: واقعا متاسفم برای باشگاه تراکتورسازی که برای جذب یک بازیکن اخلاقیات را هم زیر پا می گذارد. ما تیمی با هویت و اخلاق مدار هستیم و اینقدر گنجینه های پر از افتخارات داریم که نیازی نیست، با تیم هایی که افتخاری ندارند خود را درگیر کنیم.
تابش در ادامه توضیح داد: اما در مورد حاج صفی اینکه، ما از روز اولی که المپیاکوس ایشان را در لیست مازاد خود قرار داد، مذاکرات را برای جذب ایشان آغاز کردیم. خود آقای حاج صفی به ما گفت که تیم المپیاکوس مافیایی ترین تیم دنیاست و آمدنم به این تیم اشتباهی بزرگ بود. شما مستقیم با باشگاه مذاکره نکنید، چون بعید است که با سپاهان راه بیایند و شما بهتر است از طریق مدیر برنامه هایم مذاکره را ادامه دهید.
مدیرعامل باشگاه سپاهان با اشاره به روند مذاکره با حاج صفی، تاکید کرد: بنده و آقای فتاحی بارها با مدیربرنامه های حاج صفی صحبت کردیم و حتی یک بار هم درخواست کردیم که آقای قلعه نویی که اصلا در مورد مسائل بازیکن ورود نمی کند با مدیربرنامه و خود احسان صحبت کند، اما بعد از چند روز متوجه شدیم که انگار هیچ اتفاقی نمی افتد و همه آدرس هایی که به ما می دادند غلط بود. پس از این اتفاقات مستقیما به باشگاه المپیاکوس نامه رسمی زدیم؛ که همه مردم هم آن نامه و هم جواب باشگاه یونانی را دیدند که درخواست 500 هزار یورو برای صادر کردن رضایت نامه کرده بودند و نامه درخواست جذب قرضی ما را هم بی جواب گذاشتند.
ادامه در کامنت
Read more
. ١٠ ميليونومين فورد ماستنگ توليد شده! در آگوست سال ٢٠١٨! اولين فورد ماستنگ يا بقول عوام موستانگ ...
Media Removed
. ١٠ ميليونومين فورد ماستنگ توليد شده! در آگوست سال ٢٠١٨! اولين فورد ماستنگ يا بقول عوام موستانگ در ١٧ آوريل سال ١٩٦٤ يعني ٥٤ سال قبل توليد شد و پا به خيابونا گذاشت. در سال ١٩٦٦ توليد اين خودرو به ١٠٠٠،٠٠٠ دستگاه رسيد كه در همون زمان براي فروش بالاش جشن گرفتن و تا به امروز يعني سال ٢٠١٨ ١٠،٠٠٠،٠٠٠ ... .
١٠ ميليونومين فورد ماستنگ توليد شده! در آگوست سال ٢٠١٨!
اولين فورد ماستنگ يا بقول عوام موستانگ در ١٧ آوريل سال ١٩٦٤ يعني ٥٤ سال قبل توليد شد و پا به خيابونا گذاشت.
در سال ١٩٦٦ توليد اين خودرو به ١٠٠٠،٠٠٠ دستگاه رسيد كه در همون زمان براي فروش بالاش جشن گرفتن و تا به امروز يعني سال ٢٠١٨ ١٠،٠٠٠،٠٠٠ ماستنگ توليد شده و به فروش رسيده كه بعد از اينهمه سال نشان از محبوبيت بالاي اين ماشين بين مردم دنيا داره.
اين خودروی اسپرت محبوب آمریکایی و پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا به‌ تازگی جشن مهمی رو برگزار کرده. این جشن به مناسبت ساخت 10 میلیونمین ماستنگ برگزار شده. این خودرو که در کارخانهٔ فورد در میشیگان تولید شده، یک ماستنگ GT کابریولت به رنگ سفیده که ظاهر ساده‌ای داره.به گفتهٔ فورد، به دلیل اینکه اولین ماستنگ کابریولت به رنگ سفید بوده است، برای 10 میلیونمین ماستننگ هم همین رنگ انتخاب شده است.
از زمانی که ماستنگ برای اولین بار در سال 1964 معرفی شد تاکنون، فورد راهی طولانی را طی کرده و این اسب اصیل آمریکایی در طول بیش از نیم‌قرن تقریباً همواره محبوبیت خود را حفظ کرده است به‌گونه‌ای که طی پنج دهه، پرفروش‌ترین خودروی اسپرت آمریکا بوده است. علاوه بر این، طی سه سال گذشته، موستانگ عنوان پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا را هم کسب کرده است؛ اما ماستنگ صرفاً در بازار و نزد خریداران محبوب نیست بلکه این ماشین در فیلم‌ها هم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و یک ستارهٔ سینما محسوب می‌شود. به گفتهٔ فورد، ماستنگ بیش از هر خودروی دیگری در فیلم‌ها موردتوجه قرار گرفته است.
اما در جشن ساخت 10 میلیونمین ماستنگ، فورد در مقر خود در دیربورن میشیگان رویداد‌هایی را برگزار نمود. ازجملهٔ تعدادی از این رویدادها می‌توان به نمایش نمونه‌هایی از تمامی نسل‌های ماستنگ که طی پنج دهه ساخته شده‌اند اشاره کرد. علاوه بر این، در این جشن، ماستنگ‌هایی از نسل‌های مختلف، عدد 10,000,000 را روی زمین نقش بستند؛ و نهایتاً نقطهٔ عطف این جشن نیز پرواز نمایشی سه فروند هواپیمای جنگندهٔ P51 ماستنگ متعلق به دوران جنگ جهانی دوم بود. .

خدا نصيب هركي علاقمنده بكنه!🐎💚
.
🏎ورق بزنيد لذت ببريد😉 .
#ford #ecoboost #mustang #roush #roushmustang #rasht #rasht_mashin_club #northiran #mustangroush #roushperformance #silvermustang #rashtax #mustangs550 #rasht_mashin #rashtfamily #autumn #rasht_mashin_team #luxurycars #guilan #mustangempire
Read more
. . توی ذهنم پر از پا و پااِ . پای خسته ، پای بریده ، پای نصفه ، پای خال خالی ، پای مصنوعی ، پای تیکه تیکه ...
Media Removed
. . توی ذهنم پر از پا و پااِ . پای خسته ، پای بریده ، پای نصفه ، پای خال خالی ، پای مصنوعی ، پای تیکه تیکه شده ، پای بابا ،پای....... . توی نقاشی هام پر از پا و پاا‌ِ به جایی می رسه که این علاقه به حدی روو می شه که شاگرد جانمان یه ماگ این جوری می دن به من . اون بنفشِ منم ممنون خانووم آنیت فیلابیِ ... .
.

توی ذهنم پر از پا و پااِ .
پای خسته ، پای بریده ، پای نصفه ، پای خال خالی ، پای مصنوعی ، پای تیکه تیکه شده ، پای بابا ،پای.......
.
توی نقاشی هام پر از پا و پاا‌ِ
به جایی می رسه که این علاقه به حدی روو می شه که شاگرد جانمان یه ماگ این جوری می دن به من 😁🔮🌟
.
اون بنفشِ منم 💜💟🔮
ممنون خانووم آنیت فیلابیِ آبی @anitafilabi
Read more
Loading...
(جنون قسمت هفتم) چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای ...
Media Removed
(جنون قسمت هفتم) چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای اون دخترم زیر سر ایناس,باید زودتر می فهمیدم.به طرف مجتبی رفتم و گفتم:خجالت نمی کشین.چرا دیگه خونوادمو نگران می کنید؟هرچی داد و بیداد می کردم کسی جوابم و نمیداد.مجتبی که اشک تو چشاش میدرخشید سرشو ... (جنون قسمت هفتم)

چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای اون دخترم زیر سر ایناس,باید زودتر می فهمیدم.به طرف مجتبی رفتم و گفتم:خجالت نمی کشین.چرا دیگه خونوادمو نگران می کنید؟هرچی داد و بیداد می کردم کسی جوابم و نمیداد.مجتبی که اشک تو چشاش میدرخشید سرشو میون دستاش گرفت-سعید آروم پرسید:چی شد؟مجتبی آه سردی کشید و گفت:دارن میان تهران-مثل جرقه رو آتیش پریدم وسط و داد زدم دیوونه ها چکار می کنید؟محمد اشکهاشو پاک کرد و در حالی که پا میشدگفت:من میرم بیمارستان‌.مجتبی دستشو گرفت و گفت:صبر کن همگی با هم میریم.-خدایا اینا چی می گن؟زانوهام قدرت نگه داشتن وزنم و نداشتن,دلم بد جوری شور میزد.داد زدم چرا یکی به من نمیگه چی شده؟فقط من غریبه ام؟سعید صورتش و توی دستاش پنهون کرد و گفت:باورم نمیشه...کاش حالش خوب بشه...علی حیفه.از ترس به دیوار تکیه دادم.مگه میشه من؟من که اینجام.حول برم داشت نکنه من مُردم.از ترس زبونم بند اومده بود و عین بید میلرزیدم.پس دختره چی؟اونکه منو می‌دید.قوت قلبی گرفتم-حتما دارن باهام از این شوخیای بی مزه که مد شده می‌کنن.آره تلفنی که زدن هم الکی بوده.برای اینکه تلافی کنم خیز برداشتم و یه سیلی محکم زدم تو صورت سعید اما انگار نه انگار.بیشتر لجم گرفت و ایندفه محکمتر زدم اما اصلا هیچ عکس‌العملی نشون نداد.ترس همه وجودم و در بر گرفت.با لکنت گفتم:بچه ها شوخی خوبی نیستا!لطفا تمومش کنید بعد با قهر از خونه زدم بیرون و رفتم سمت خونه دختره.در باز بود.رفتم داخل...همه جا تاریک بود.از راه آسفالته گذشتم,از دیدن نوری که از شیشه های کوچیک و مربعی به بیرون می تابیداخمم باز شد و از پله ها بالا رفتم و چندتا تقه به در زدم... ادامه دارد
باسپاس بیکران از همراهی شما دوستان گلم(مهرا)
Read more
<span class="emoji emoji1f625"></span><span class="emoji emoji1f622"></span> . بیماری قانقاریا قانقاریا به معنی بافت مرده است. قانقاریا وقتی ایجاد می شود که زخم عفونت پیدا ...
Media Removed
. بیماری قانقاریا قانقاریا به معنی بافت مرده است. قانقاریا وقتی ایجاد می شود که زخم عفونت پیدا کند یا بافت در اثر وارد آمدن آسیب دچار تخریب شود.این بیماری در اثر عفونت با باکتری کلوستریدیوم پرفرنژنس که حتی در زباله های خانگی هم یافت می شود ایجاد می شود. . . هنگامی که بافت بخشی از بدن به خاطر ... 😥😢
.
بیماری قانقاریا

قانقاریا به معنی بافت مرده است. قانقاریا وقتی ایجاد می شود که زخم عفونت پیدا کند یا بافت در اثر وارد آمدن آسیب دچار تخریب شود.این بیماری در اثر عفونت با باکتری کلوستریدیوم پرفرنژنس که حتی در زباله های خانگی هم یافت می شود ایجاد می شود.
.
.

هنگامی که بافت بخشی از بدن به خاطر فقدان خون رسانی بمیرد قانقاریا رخ می دهد. مرض قند یا سختی رگ (تصلب شرایین) نیز می تواند باعث سیاه مردگی شود.
.
.

قانقاریا می تواند در هر نقطه ای از بدن رخ دهد، اما شایع ترین جاهایی که قانقاریا ممکن است رخ دهد عبارتند از پا، انگشتان پا و ساق پا، انگشتان دست، دست، و ساعد. خطرناک ترین جایی که ممکن است دچار قانقاریا شود احشای شکمی است.
.
.

هنگام بافت آسیب دیده در حال بهبود و ترمیم است، باید رژیم پرپروتئین و پرکالری داشت. باید مکمل ویتامینی و معدنی ، از جمله روی ، دریافت شود. مایعات به مقدار کافی نوشیده شود بطور مثال (حداقل 8-6 لیوان در روز )

درمان این بیماری به فراخور شدت آسیبی که بافت دیده از تجویز آنتی بیوتیک تا قطع بخش مبتلای بدن متفاوت است.
در صورت تشخیص به موقع، درمان با آنتی بیوتیک بسیار قوی و در صورت عدم بهبود نیز جراحی و قطع عضو مبتلا صورت می گیرد.
.

تا زمانی که پیشرفت قانقاریا متوقف و بهبود آن آغاز نشده باشد، بیمار باید در رختخواب استراحت کند. سپس می تواند به تدریج فعالیت هایش را از سر بگیرد.
در صورتی که قطع عضو ضرورت یافته باشد، فیزیوتراپی نیز لازم است.
بدون درمان ، قانقاریا می تواند منجر به عفونت مرگبار شود..
.
.
@Pezeshk_javan
Read more
Iranian "Nazir" and "keyhan" OTH radars . . تصویر احتمالی از رادار نذیر . . در یک برنامه تلویزیونی ...
Media Removed
Iranian "Nazir" and "keyhan" OTH radars . . تصویر احتمالی از رادار نذیر . . در یک برنامه تلویزیونی که به مناسبت روز پدافند هوایی پخش شد، تصویر جدیدی از یک سایت راداری متعلق به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش منتشر شد که به احتمال زیاد این سایت مربوط به #رادار_نذیر میباشد. خبر ساخت ... Iranian "Nazir" and "keyhan" OTH radars
.
.
تصویر احتمالی از رادار نذیر
.
.
در یک برنامه تلویزیونی که به مناسبت روز پدافند هوایی پخش شد، تصویر جدیدی از یک سایت راداری متعلق به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش منتشر شد که به احتمال زیاد این سایت مربوط به #رادار_نذیر میباشد.
خبر ساخت رادار نذیر نخستین بار در شهریور سال 94 اعلام و در شهریور سال 95 خبر عملیاتی شدن این رادار با استقرار در ارتفاع 3000 متری اعلام شد ولی تصویری از رادار منتشر نشد. برد رادار نذیر 800 کیلومتر و ارتفاع عملیاتی آن بیش از 100 هزار پا اعلام شده بود. در مراسم آغاز بهره برداری عملیاتی از رادار نذیر اعلام شد که رادار با کشف یک پهپاد آمریکایی که در افعانستان در حال پرواز بود، کار خود را رسما آغاز کرد.

تصویر منتشر شده از سایت راداری در برنامه تلویزیونی اشاره شده، به احتمال زیاد همان رادار نذیر هست چون همانطور که مشخص هست این سایت راداری در ارتفاع بالا مستقر شده است.

البته چند سال پیش تصویر دیگری از این رادار بصورت ناقص مشاهده شده بود که در تصویر دوم مشاهده میکنید. این رادار قبلا و در هشتگ #رادار_ناشناس_فرا_افق_نگر معرفی شده بود (به هشتگ مراجعه کنید). دلیل اینکه این رادار از نوع فراافق نگر گمانه‌زنی شده این است که آنتنهای بکار رفته در آن از الگوی مشابهی با آنتنهای بکار رفته در #رادار_کیهان استفاده شده (تصویر آخر) و رادار کیهان از نوع فراافق نگر هست که اصطلاحا به آن رادار کیهانی نیز گفته می‌شود. در رادارهای فراافق نگر باند کاری HF میباشد. امواج راداری بعد از تابیدن به لایه یونسفر بازتاب شده و سپس از بالا به روی هدف تابیده می‌شود و به همین دلیل برای کشف اهداف ارتفاع پست در برد بالا کاربرد دارند. نقش اصلی اینگونه رادارها به عنوان رادار اخطار زودهنگام میباشد.
.
.
#arteshban #ارتشبان
.
.
Read more
Loading...
شرکت اسلحه سازی تالس فرانسه بخشی از این شرکت فرانسوی تحت مالکیت دولت فرانسه می باشد و در سال 2000 تاسیس ...
Media Removed
شرکت اسلحه سازی تالس فرانسه بخشی از این شرکت فرانسوی تحت مالکیت دولت فرانسه می باشد و در سال 2000 تاسیس شده است.این شرکت در زمینه ساخت موشک های ستاره ای که به عنوان سریع ترین موشک های کوتاه برد ضد هوایی جهان نیز مشهور هستند.تالس، تامین کننده تجهیزات فوق قدرتمند جنگی برای نیروی دریایی سلطنتی انگلستان ... شرکت اسلحه سازی تالس فرانسه
بخشی از این شرکت فرانسوی تحت مالکیت دولت فرانسه می باشد و در سال 2000 تاسیس شده است.این شرکت در زمینه ساخت موشک های ستاره ای که به عنوان سریع ترین موشک های کوتاه برد ضد هوایی جهان نیز مشهور هستند.تالس، تامین کننده تجهیزات فوق قدرتمند جنگی برای نیروی دریایی سلطنتی انگلستان نیز است. یکی دیگر از مسئولیت های این شرکت این است که همواره کلیه دپارتمان های نیروی دریایی فرانسه را به روز نگه دارند.
در سال 2014، سود خالص این شرکت حدود 10.37 میلیارد دلار آمریکا اعلام شد. این شرکت، تنها 16 سال پس از تاسیسش توانسته نام مهمی در صنعت جنگ افزار سازی جهان برای خود دست و پا کند.
#جنگاوران
Read more
. بعضی روزا انگار زمان متوقفه. درد و رنج‌ها و غصه‌های روزهای عادی رو حس نمی‌کنی. مگه چند روز از این مدلیا پیش میاد؟ مگه چقدر می‌شه آدم برای یه روز همه دغدغه‌هاش رو بذاره پشت در؟ . شاید ده روز هم از اون پست زندگی موازی و عکس خونه‌های ایده آلمون نگذشته؛ من پا گذاشتم تو خونه‌ای که خیلی نزدیک بود بهش.. ... .
بعضی روزا انگار زمان متوقفه. درد و رنج‌ها و غصه‌های روزهای عادی رو حس نمی‌کنی. مگه چند روز از این مدلیا پیش میاد؟ مگه چقدر می‌شه آدم برای یه روز همه دغدغه‌هاش رو بذاره پشت در؟
.
شاید ده روز هم از اون پست زندگی موازی و عکس خونه‌های ایده آلمون نگذشته؛ من پا گذاشتم تو خونه‌ای که خیلی نزدیک بود بهش.. من به نشونه‌ها خیلی اعتقاد دارم.
من به نظریه‌ی "شش درجه‌ی جدایی" هم خیلیییییی اعتقاد دارم. (همون نظریه که می‌گه بین شما و هرررر آدمی که تو ذهنتون میاد، تنها شش نفر فاصله‌ست و یا در طول عمرتون به اون شش نفر برمی‌خورین و به اون آدم تو ذهنتون می‌رسین، یا ممکنه تا الآن فقط یکی دوتاش رو دیده باشین و هنوز راه باشه..)
#6degreesofseperation
.
دیروز انقدر بورژوآ بود که اصن نگم!
یه طرف نیما از اورجین‌های مختلف دنیا قهوه دم می‌کرد، یه طرف سارا از جمع الهام می‌گرفت و قطعه موسیقی می‌ساخت، یه طرف راجع به انواع کاج در دنیا مطالعه می‌کردن.
و من احساس می‌کردم باید با تمام حواسم، گوش و چشم و لامسه و .. حتی دوربین همه چیز رو جذب کنم. چون یه روز خاصه که از زندگی عادی دوره. من پامو که بذارم بیرون، دیگه دنیا انقدر پرفکت نیست.
("این واژه به دستهٔ بالاتر یا مرفه وسرمایه دار در جامعه اطلاق می‌شود. این دسته قدرت خود را از استخدام، آموزش و ثروت به دست می‌آورند و نه لزوماً ازاشراف‌زادگی."
به این دلیل گفتم بورژوآ که یکی از معانی این کلمه به قدرتی که از علم و آموزش میاد تعلق داره و واقعا همه در مورد مسائلی حرف می‌زدیم که توش علم داشتیم. و منظور من تنها همین بخش بود و قشنگ می‌شه که به منظور من اهمیت بدین نه تصورات خودتون.)
.
تو راه برگشت با نیما حرف می‌زدیم که، ما چیزی که تقریبا خیلی به دنیای ایده‌آل تو ذهنمونه رو دیدیم و لمس کردیم و زندگی کردیم. حالآ می‌دونیم چقدر باید کار کنیم تا بهش برسیم. حالآ تکلیفمون با خودمون مشخص‌تره..
و از این لذت می‌بریم که زندگیمون هر روز داره شکل بیشتری می‌گیره و یه آینده‌ی نامعلوم که عین پازل می‌مونه، چجوری قطعه قطعه‌هاش رو باهم پیدا می‌کنیم.
.
من پونصد میلیون عکس گرفتم از این خونه تا بعدا یادم بمونه حرفش رو زدم و به چشم دیدم و چقدر بعدها برای رسیدن بهش تلاش می‌کنم.
(البته که برای عکس گرفتن اجازه هم گرفتم.)
و شاید فک کنین هر پونصد میلیونش رو شیر نمی‌کنم و چشماتون خون نمیاد، که باید بگم #هارهورهیر!
.
دلم برای اون سگ گنده‌های دلبر تنگ شده.
ببینین کی بی‌جنبه‌ترین دختر عالم هستیه؟
Read more
قسمت دوم در سالهایی که مارول چپ و راست فیلمهای پرفروش و دیدنی وارد بازار میکرد DC صرفا داشت خود را تحلیل ...
Media Removed
قسمت دوم در سالهایی که مارول چپ و راست فیلمهای پرفروش و دیدنی وارد بازار میکرد DC صرفا داشت خود را تحلیل میداد. با اوج گرفتن مارول و رفتن نولان حالا DC هر لحظه احساس شکست خوردن درش عمیقتر میشد. در این زمان DC با آوردن زک اسنایدر و فشار بیش از حد به او فقط میخواست فاصله اش را با مارول کمتر کند اما نمیتوانست. ... قسمت دوم
در سالهایی که مارول چپ و راست فیلمهای پرفروش و دیدنی وارد بازار میکرد DC صرفا داشت خود را تحلیل میداد. با اوج گرفتن مارول و رفتن نولان حالا DC هر لحظه احساس شکست خوردن درش عمیقتر میشد. در این زمان DC با آوردن زک اسنایدر و فشار بیش از حد به او فقط میخواست فاصله اش را با مارول کمتر کند اما نمیتوانست. شاید زک اسنایدر در آن اندازه که میگویند بد نباشد، من به شخصه تیتراژ اوایل دو فیلم آخرش را دوست داشتم، و احتمالا فقط با فشارهای بیش از اندازه DC به این اوضاع دچار شده بود. با اکران فاجعه ای به نام BVS کمپانی DC به پایانش در سینما نزدیکتر میشد.
با اکران Wonder Woman کمپانی DC به خودش سرو سامانی داد اما طولی نکشید که با اکران Justice League همه را از خودش راند آنهم در حالی که مارول در اوج سینمای هالیوود بود و در اوج نگاه تماشاگران جهانی.
مارول بعد از گذشت ده سال نگاه خیلی از منتقدان را به فیلمهایش جلب کرد اما هنوز تعدادی از منتقدان ضد این نوع سینما هستن و پای حرف خود ایستاده اند و حتی تعدادی از مردم هم تیپ روشنفکر سینما برداشته اند و این سینمای ابرقهرمانانه را برای خود فیلتر کرده اند و در گوش دیگران داد میزنند تا آنها هم به سمت خود بکشانند. اما همه ما میدانیم که تعداد زیادی از این منتقدان و مردم داخل خلوت خودشان ذوق زده میشوند از دیدن این فیلمها و سر از پا نمیشناسن و البته که تعداد کمی هم واقعا بدشان می آید، که با تمام وجودم برایشان غصه میخورم و دلم برایشان میسوزد که یاد نگرفته اند لذت ببرند.
با تمام اینها در این ماه فیلم فوق العاده عجیب Avengers: infinity war اکران شد و همه را سورپرایز کرد و این هم از فاز سوم مارول که تمام شد و DC که در حال سقوط، بالا رفتن بزرگترین رقیب خود را تماشا میکند. صعود مارول دیدنی و چشم نواز است.
مارول تا قبل از فیلم Avengers: infinity war برای مردم دنیا ابر قهرمان میسازد و کاری میکند که هرکس پوستر آنان را به دیوار بچسباند و با دیدنش غرق در تخیل و آرزو شوند و در فیلم Avengers: infinity war ابرقهرمانان را تبدیل به اسطوره میکند. اساطیری که برای همیشه در قلب مردم جهان الهام انگیزاند.
(برای 10 سالگی پرشکوه مارول)

#Marvel #DC @marvel
Read more
Loading...
حیواناتی که در خواب هم نمیبینند انقدر ثروتمند باشند. روز جهانی حیوانات بی پناه! خبر به همین اندازه تلخ، کوتاه و دردناک است. حیوانات بی پناه! اما داستان به اینجا ختم نمیشود و شما این تلخی را زمانی دوصدچندان میفهمید که بدانید این بی پناهان در دستان عده ای سواستفاده گر، این دست و آن دست میشوند، برخی ... حیواناتی که در خواب هم نمیبینند انقدر ثروتمند باشند.

روز جهانی حیوانات بی پناه! خبر به همین اندازه تلخ، کوتاه و دردناک است. حیوانات بی پناه! اما داستان به اینجا ختم نمیشود و شما این تلخی را زمانی دوصدچندان میفهمید که بدانید این بی پناهان در دستان عده ای سواستفاده گر، این دست و آن دست میشوند، برخی گفتند اگر از اینجای ماجرا سکوت کنی خائنی! از چه میگویم؟ از چه بگویم؟
کمی بر میگردیم به قبل؛ اونروزها مردم روبان های بنفش دست گرفته بودند و برای پیروزی درانتخاباتِ ریاست جمهوری و برای رییس جمهور وقت هل هله میکردند، کف میزدند و به امید تصویب قانون حمایت از حیوانات طرفداران خود را برای تنها یک رای ساده ذبح میکردند، با علم یا بی علم بقای خود را در بقای مردِ بنفش رویاهایشان میدانستند و با ظرفیت حامیان حیوانات طومار امضاها را این شهر و آن شهر میبردند، کاری عبث برای چند روز بیشتر زنده ماندن و دست و پا زدن. اما این اشتباه به اینجا ختم نشد و این قوم از بین نرفت و تنها از حالتی به حالتی دیگر تغییر شکل داد تا رسید به یک طرح تجاری به نام پتچی! دوباره دستها و جیغها و هوراها عده ای را دنباله رو کرد و چند روزی رو مقداری غذا بردن و رساندند به دست حیوانات بی پناه! تا حداقل در کارنامه خود چند فیلم برای برابری ثبت با سند داشته باشند. تجارتی که بیشتر از حمایت از حیوانات صنعت پت و خرید و فروش و پانسیون حیوانات خانگی را هدف قرار داده و میدهد. صنعتی سرشار از منفعت مالی! آخر مگر گربه برای رضای خدا موش میگیره؟ نه. این شد که صفحات اینستاگرام و فیس بوک و تلگرام پُر شد؛ از اینکه هر که عکس و فیلمش بیشتر جیبش پُرپول تر! خبر رسید که فلان صفحه با اِند فالورز که فقط عکس حیوانات بی پناه! را منتشر میکند و یک شماره کارت دارد یکصد میلیون موجودی دارد، یکصد میلیون؟؟؟ حساب شماره کارت موجود در صفحه اینستاگرام مالک فلان پناهگاه و نقاهتگاه سیصد میلیون موجودی و حتی رقم ها رسید به بزرگترین آنها نزدیک به یک میلیارد و دویست هزار تومان، اصلا تعجب نکنید!!! این رقم ها برای حیوانات بی پناه است. فقط حیوانات بی پناه! باور نمیکنید نگاه بندازید که
#با_حیوانات_مهربان_باشیم
#مهربانی_با_حیوانات
#animalrights
#iranian_animal_rights
#reacuedog
#animalcruelty
#internationalhomelessanimalsday
#سگ #گربه #پت #حیوانات #حمایت_از_حیوانات #حیوان_آزاری #واگذاری #باغ_وحش #حامی_حیوانات #سگ_کشی #حامیان_حیوانات #دامپزشک #دامپزشکی ️ #حیات_وحش #محیط_زیست #اسب #شورای_شهر #سامان_گلناری #حقوق_حیوانات #شکار #طبیعت
Read more
مينى پديكور: بانوان زیبارو و آقایان خوش‌سلیقه‌ای که به ناخن‌های پا اهمیت ویژه‌ای می‌دهند، به خوبی با اهمیت پدیکور ناخن آشنا هستند. در این بین، روش‌های پدیکور مختلفی برای از بین بردن آلودگی‌ها و رسیدگی به ناخن پا وجود دارند که مینی پدیکور یکی از این روش‌هاست. به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم ... مينى پديكور:
بانوان زیبارو و آقایان خوش‌سلیقه‌ای که به ناخن‌های پا اهمیت ویژه‌ای می‌دهند، به خوبی با اهمیت پدیکور ناخن آشنا هستند. در این بین، روش‌های پدیکور مختلفی برای از بین بردن آلودگی‌ها و رسیدگی به ناخن پا وجود دارند که مینی پدیکور یکی از این روش‌هاست. به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم شما را با مینی پدیکور بیشتر آشنا کنیم.
اصطلاحا به کوتاه و مرتب کردن، رسیدگی به کوتیکول‌های ناخن‌های پا (و لاک زدن) پدیکور ناخن می‌‌گویند.‌ این فرآیند در مجموع حدود ۲ ساعت زمان می‌برد؛ اما مینی پدیکور در عرض نیم ساعت انجام می‌شود. در مینی‌ پدیکور بیشترِ کارهایی که در پدیکور ناخن پا انجام می‌شود را شاهد هستیم و بنابراین افراد زیادی مینی پدیکور را با توجه به زمان کمتری که نیاز دارد، ترجیح می‌دهند.
تفاوت پدیکور کامل و مینی پدیکور
در پدیکور کامل ناخن، لایه‌برداری پوست به همراه برداشتن پینه‌های پا انجام می‌شود که این موارد در مینی پدیکور صورت نمی‌گیرد. البته بسته به نوع سالنی که برای پدیکور ناخن به آن مراجعه می‌کنید، ممکن است حدود نیم ساعت هم ماساژ پا به این فرآیند اضافه شود.

بعضی از سالن‌های آرایش حرفه‌ اى کف پا را برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست می‌تراشند. فرو کردن پا در پارافین و سپس قرار دادن آن در بسته‌های پلاستیکی برای نرم‌ شدن بیشتر پا یا همان پارافین درمانی نیز یکی دیگر از مواری است که در پدیکور انجام می‌شود.
اِعمال فشار بر روی قسمت‌های حساس پا که گفته می‌شود با اعضای مختلف بدن در ارتباط هستند نیز یکی دیگر از کارهایی است که در بعضی از سالن‌های آرایش به همراه پدیکور صورت می‌گیرد.
به این ترتیب می‌توان گفت پدیکور نه تنها در افزایش زیبایی پا تاثیر دارد، بلکه به التیام دردهای پا ناشی از پیاده‌روی، ایستادن طولانی مدت و پوشیدن کفش‌های نامناسب هم موثر است. جالب این‌جاست که پدیکور تنها برای بانوان استفاده نمی‌شود و با توجه به اثرات التیام‌بخشی که دارد، آقایان هم می‌توانند از این قسمت‌های پدیکور بهره بگیرند.
Read more
چرا مسلمانان دیگه به سمت بیت المقدس نماز نمیخوانند!!؟؟ برای اینکه دلیل این امر را بدانیم باید بریم ...
Media Removed
چرا مسلمانان دیگه به سمت بیت المقدس نماز نمیخوانند!!؟؟ برای اینکه دلیل این امر را بدانیم باید بریم به سراغ اندیشه ها و افکار محمد بن عدالله، پیامبر مسلمانان. محمد در ابتدای طرح و پایه ریزی دین جدید خودش فکر میکرد یهودیان نسبت به او با ملاطفت رفتار خواهند کرد و براحتی دینش را خواند پذیرفت به همین دلیل ... چرا مسلمانان دیگه به سمت بیت المقدس نماز نمیخوانند!!؟؟ برای اینکه دلیل این امر را بدانیم باید بریم به سراغ اندیشه ها و افکار محمد بن عدالله، پیامبر مسلمانان. محمد در ابتدای طرح و پایه ریزی دین جدید خودش فکر میکرد یهودیان نسبت به او با ملاطفت رفتار خواهند کرد و براحتی دینش را خواند پذیرفت به همین دلیل تصمیم گرفت که با نزدیک کردن بنیادهاي دین خود به دیگر دین هاي سامی و پذیرش پیامبران یهودي به عنوان پیامبران الهی و پذیرش خرافه هاي یهودي به عنوان داستان هاي مسلم الله حمایت یهودیان و مسیحیان را به خود جلب کند. به همین دلیل هم هست می بینیم اکثر اباطیلی را که در تورات و انجیل و چند کتاب دیگر مربوط به یهودیها و مسیحیها نوشته شده بطور کامل و یا دست و پا شکسته در قران اورده شده است.
باری، یکی از مهمترین و بزرگترین اقداماتی که محمد در راستای اعتماد سازی و جلب حمایت یهودیان کرده است پذیرفتن قبله یهودیان(بیت المقدس = یکی از مکان هاي مقدس مذهبی یهودیان است. این مکان جزو مکان هاي مقدس دین مسیحی که شاخه اي از دین یهودي است نیز قرار دارد) به عنوان قبله اول مسلمانان بوده است و این در حالی بود که محمد هنوز در مکه اقامت داشت. اما بر خلاف انتظار محمد نه تنها یهودیان و مسیحیان از دین جدیدش حمایت نکردن بلکه همواره او را مورد تمسخر و نکوهش قرار می دادند. محمد تقریبا یک و سال و نیم پس از فرارش از مکه به مدینه به این نتیجه رسید که یهودیان و مسیحیان به این سادگی گول حرفهایش را نمیخورند و حتی پنهانی با قریش بر ضد او پیمان می بندند به همین خاطر تصمیم خود را عوض کرده و از انجاییکه در مدینه از طریق کاروان دزدی به قدرتی رسیده بود دیگر از در مماشات با یهودیان و مسحسیان وارد نشده و همانطور که از ایات قران نیز پیداست انها را به باد توهین گرفته و دستور کشتن انها را میدهد. از همین رو اولین اقدامش برای مقابله با یهودیان تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدس به خانعه کعبه ( که در ان زمان هنوز به عنوان بت خانه اعراب به حساب می امد و داخلش بیش از 300 بت وجود داشت) بوده است. در نتیجه با سرودن ایات 142 و143 سوره بقره مهر تاییدی بر این کار خود زده و به ان جلوه ی اللهی می بخشد :
ایات 142 و 143 سوره بقره :
به زودى مردم كم خرد خواهند گفت چه چيز آنان را از قبلهاى كه بر آن بودند رويگردان كرد بگو مشرق و مغرب از آن خداست هر كه را خواهد به راه راست هدايت مىكند (۱۴۲)
ادامه متن در كامنت اول
هركى مخالفه صفحه رو ترك كنه

#دين #اسلام #محمد #پيامبر #آخوند_فاسد #محرم #مكه #بيت_المقدس #براندازم #فرقه تبهكار
Read more
... گفت و گوی #عقیق با وحید توکلی ؛ زائری که هر سال از عید قربان تا عید غدیر با دوچرخه راهی مشهدالرضا ...
Media Removed
... گفت و گوی #عقیق با وحید توکلی ؛ زائری که هر سال از عید قربان تا عید غدیر با دوچرخه راهی مشهدالرضا می شود • از امام رضا(ع) جواز کربلا می خواهم • * اولین سفرتان حدود ۱۳ سال پیش بوده و بعد از ۱۰ سال وقفه، سفرهای مداوم خود به مشهد را شروع کرده اید؟ این وقفه علت خاصی داشت؟ باتوجه به سن و سالم در آن دوران، ... ...
گفت و گوی #عقیق با وحید توکلی ؛ زائری که هر سال از عید قربان تا عید غدیر با دوچرخه راهی مشهدالرضا می شود

🔹از امام رضا(ع) جواز کربلا می خواهم

* اولین سفرتان حدود ۱۳ سال پیش بوده و بعد از ۱۰ سال وقفه، سفرهای مداوم خود به مشهد را شروع کرده اید؟ این وقفه علت خاصی داشت؟

باتوجه به سن و سالم در آن دوران، باید سرو سامانی به وضعیت شغلی خود می دادم و برای خودم زندگی دست و پا می کردم که به همین سبب به شدت درگیر کار شدم و همین موضوع مرا ده سالی از سفر بازداشت اما سه سال پیش وقتی احساس کردم اوضاع کار و زندگیم روبه راه شده، تصمیم گرفتم سفر به حرم امام رضا را از سربگیرم. البته با توجه به اینکه بعد از اولین سفرم به مشهد، دوچرخه ام را از منزلمان دزدیدند، باید دوچرخه جدیدی می خریدم که این کار را کردم و با دوچرخه جدید عازم مشهد شدم.

*پس طی سه سال گذشته با همین دوچرخه به پابوس آقا رفته اید.

نه متاسفانه. سال گذشته درست چند روز مانده تا عید قربان، بار دیگر دوچرخه ام را دزدیدند. اصلا دلم نمی خواست سفرم لغو شود اما پولی هم برای خرید دوچرخه دیگری نداشتم که به همین خاطر مجبور شدم برای خرید دوچرخه جدید، چک و ضمانت بدهم. گرچه با چنین شرایطی راهی سفر شدم اما خود امام رضا بعد از این سفر، چیزهای بیشتر و بهتری به من دادند و دستم را گرفتند. •
*طی سال های گذشته همیشه تنها سفر کرده اید، اگر با دیگر زائران دوچرخه سوار آشنا شوید، دوست دارید بصورت گروهی سفر کنید؟

تنها سفر کردن در این مسیر را دوست دارم و هیچ وقت به صورت گروهی سفر نخواهم کرد، زیرا تنهایی در این راه، چیزهایی به من می دهد که در هیچ شرایط دیگری بدست نمی آید و برایم بسیار ارزشمند است.

*چه چیزهایی؟

یک سفر چند روزه در جاده و بیابان، انسان را به فکر وا می دارد. این تنهایی، فرصتی برای خلوت کردن با خدا و خود امام رضا است. من در این سفرها بیشتر از همیشه با آقا حرف می زنم و دردل می کنم. گاهی آنقدر این حس عمیق می شود که مرا منقلب می کند و می توانم به راحتی گریه کنم. همچنین در طول مسیر تا جایی که درتوانم باشد، روضه امام حسین(ع) می خوانم و از ایشان طلب مدد می کنم؛ بنابراین هیچ وقت دلم نمی خواهد با سفر گروهی، این احساسات خوب و این ارتباط عمیق را از دست بدهم. •
*معمولا چند روز در مشهد می مانید؟

من برای تفریح به مشهد نمی روم. مثلا پیش آمده که فقط یکساعت در مشهد بوده و بلافاصله بعد از زیارت برگشته ام. امسال هم احتمالا یک روز بعد از رسیدن به مشهد و زیارت آقا، سوار اتوبوس یا قطار شده و به خانه برمی گردم.

مشروح گفت و گو در aghigh.ir
Read more
روزای سخت میگذرن... شاید گذشتن از روزای سخت ما رو خسته کنه، از زندگی دلسرد کنه ولی همین که بدونیم این ...
Media Removed
روزای سخت میگذرن... شاید گذشتن از روزای سخت ما رو خسته کنه، از زندگی دلسرد کنه ولی همین که بدونیم این روزا میگذرن باعث میشه راحتتر تحملشون کنیم... باور کنیم میگذرن... ایمان داشته باشیم که تهش به خوشی میرسیم، به آرامش، به روتین خوش زندگی... اشک های پنهان شده ی پشت پلکامون ی روز از بین میره،بغض خفه ... روزای سخت میگذرن... شاید گذشتن از روزای سخت ما رو خسته کنه، از زندگی دلسرد کنه ولی همین که بدونیم این روزا میگذرن باعث میشه راحتتر تحملشون کنیم... باور کنیم میگذرن... ایمان داشته باشیم که تهش به خوشی میرسیم، به آرامش، به روتین خوش زندگی...
اشک های پنهان شده ی پشت پلکامون ی روز از بین میره،بغض خفه شده ی تو گلومون یک روز نابود میشه، امید به زندگی برمیگرده... کافیه ایمان داشته باشیم،کافیه شکرگزار باشیم، خسته نشیم، از پا نیفتیم
گر بدانی دنبال چه هستی ،حتما انرا‌ بدست میاوری .
کاش ایمان داشته باشیم، شکرگزار باشیم، از پا نیفتیم تقدیم به دبیرستان زمین پیما بلغان ❤️❤️❤️ #پتینه #هنر #رنگ #اکرولیک #هنردست #شهین_بانو
#vitrayarts ‏ #colorcompanion #colortheology #josielewis #watercolors #aquarelle #makersgonnamake #geometry #abmlifeiscolorful #watercolorpainting #rainbow #pretty #watercolorart #watercolour‏geometry #turquoise #watercolorpainting #watercolors #winsorandnewton ‏ #schmincke #gold #paint #painter #traditionalart #gouache
Read more
سرمربی تیم ملی، گفت: یک دیدار تدارکاتی با تیم ازبکستان برای کسب آمادگی بیشتر داریم و تمام تمرکزمان ...
Media Removed
سرمربی تیم ملی، گفت: یک دیدار تدارکاتی با تیم ازبکستان برای کسب آمادگی بیشتر داریم و تمام تمرکزمان را برای آن مسابقه می‌گذاریم. کارلوس کی روش افزود: بیشتر بازیکنان در حاضر اردو هستند و ما با ۲۵ نفر به ازبکستان می‌رویم تا یک دیدار دوستانه داشته باشیم. اسکلت اصلی تیم حفظ شده و از نفرات جدید هم استفاده ... سرمربی تیم ملی، گفت: یک دیدار تدارکاتی با تیم ازبکستان برای کسب آمادگی بیشتر داریم و تمام تمرکزمان را برای آن مسابقه می‌گذاریم.
کارلوس کی روش افزود: بیشتر بازیکنان در حاضر اردو هستند و ما با ۲۵ نفر به ازبکستان می‌رویم تا یک دیدار دوستانه داشته باشیم. اسکلت اصلی تیم حفظ شده و از نفرات جدید هم استفاده می‌کنیم. همانطور که گفتم پشتیبانی از تیم صورت می‌گیرد و کم‌کم هرچه به جلو برویم وضعیت بهتر می‌شود. 
وی در مورد اینکه برخی از منتقدین مدعی هستند صحبت‌های او قانع‌کننده نبوده است و در مورد دعوت از سردار آزمون انتقادهایی مطرح شده است، گفت: چه کسی قانع نشده است؟ همانطور که گفتم کارم را می‌کنم و نگران نیستم البته وضعیت من هنوز قطعیت پیدا نکرده (در مورد قراردادش)، سردار آزمون هم یکی از بازیکنان خوب تیم ما است.
سرمربی تیم ملی در مورد مطرح شدن پیشنهاد بازی دوستانه از سوی آرژانتین و کلمبیا گفت: من از این موضوع اطلاع ندارم اگر چنین چیزی باشد برایم مثل معجزه است. اگر این موضوع درست باشد استقبال می کنیم. بعد از این همه سال که برای بازی آماده‌سازی و دوستانه مشکلات داشتیم اگر چنین چیزی درست باشد خیلی خوب است.
کی‌روش درباره بازی با آرژانتین و کلمبیا که گفته می‌شود درآمد ۶۰۰ هزار دلاری برای فدراسیون فوتبال ایران دارد، گفت: چه کسی این را گفته است؟ شما نامه‌ای دارید که به فدراسیون فوتبال فرستاده شده است؟ من حتی از این موضوع اطلاع ندارم و اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد، یک معجزه است. واقعا اگر چنین پیشنهادی درست باشد، حاضرم با زانو تا دوبی پیاده بروم! بعد از این همه سال و مشکلاتی که داشتیم، جای تعجب است که چنین پیشنهادی داریم

کی‌روش در مورد اینکه مشکل ارز دولتی ایجاد شده و مهدی تاج پیگیر حل این مسئله است، گفت: مشکلات هست، همه می‌دانیم که این مشکلات وجود دارد اما باید با دید مثبت نگاه کنیم تا مشکلات را از پیش پا برداریم تا در جام ملت‌ها نتایج خوبی کسب کنیم.
سرمربی تیم ملی در مورد علت غیبت آزمون در تمرینات گفت: همانطور که قبلا نیز اعلام کردم ما این مسئله را به خوبی حل می‌کنیم. مسئله خیلی جدی است تا موقعی که من هستم فرقی نمی‌کند بازیکن از شمال، جنوب، مرکز یا غرب و شرق کشور باشد بازیکن خوب در تیم ملی باید حضور پیدا کند.

وی با اشاره به انتخاب مدیر رسانه جدید تیم ملی گفت: امیرحسین حسینی که در گذشته هم با ما بوده مسئول رسانه‌ای تیم ملی شد و محسن معتمدکیا هم به دلیل شخصی از ما جدا شد که او هم خسته نباشید می گویم.
Read more
در هر رابطه ای ابتدا جذابیت هایی وجود دارد که اکثرأ افراد به آن اشاره می کنند ؛ ابتدا همه چیز خوب بود ! ...
Media Removed
در هر رابطه ای ابتدا جذابیت هایی وجود دارد که اکثرأ افراد به آن اشاره می کنند ؛ ابتدا همه چیز خوب بود ! دوران نامزدی بهترین دوران رابطه مان بود ! اوایل رابطه خیلی خوب رفتار می کرد و یکی از بهترین هایی بود که در زندگی با او هم صحبت شده بودم ! اما این جذابیت ها در اکثر موارد کوتاه مدت است و رفته رفته پایان می یابد ... در هر رابطه ای ابتدا جذابیت هایی وجود دارد که اکثرأ افراد به آن اشاره می کنند ؛ ابتدا همه چیز خوب بود ! دوران نامزدی بهترین دوران رابطه مان بود ! اوایل رابطه خیلی خوب رفتار می کرد و یکی از بهترین هایی بود که در زندگی با او هم صحبت شده بودم ! اما این جذابیت ها در اکثر موارد کوتاه مدت است و رفته رفته پایان می یابد !کشف کردن و شناخت بهترین و لذت بخش ترین نقاط قوت در مخاطب همیشه هیجان انگیز است و بی شک افراد با فیلتر کردن ، سعی بر نمایش بهترین تصویر از خودشان را دارند ؛ اما رفته رفته کشفیات و جستجو پایان می یابد ؛ در این حالت آن دسته‌ از افراد که رابطه و زبان رابطه را می فهمند با کشفیاتشان‌ تصمیم می گیرند آیا می توان خوب بود و خوب ماند و یک رابطه خوب ساخت ؟ اما اکثرأ در همین مرحله برچسب یکنواختی رابطه ، تکراری شدن و روزمره گی را به دست دارند و می چسبانند سر‌ در رابطه و به قول معروف تو را بخیر و ما را به سلامت ! ⭐️هر انسانی حق انتخاب دارد ، حق دارد تصمیم بگیرد که با این شناختی که حاصل شد من این فرد را مناسب می بینم یا خیر ! مشکل اینجا نیست که کسی را در زندگی خود نگه داریم یا نه ! مشکل اصلی ،بستن انتهای رابطه است ! ⭐️رابطه چه خوب ، چه بد ، حتی با تجربه کردن بد ترین اتفاقات باید درست و صحیح پرونده اش بسته شود ! می‌خواهد یک هفته آشنایی باشد ، یا یک عمر زندگی زیر یک سقف ! حرف های ناگفته باید در زمان خودش باز گو شود ! حرف های کهنه و کپک زده در آینده ی دور دیگر به درد نمی خورد ! بستن انتهای رابطه باید درست و صحیح شکل گیرد ! بعضأ شنیده ام یکی به تماس های دیگری پاسخ نمی دهد یا تماس نمی گیرد ، سرد پاسخ سوالات را می دهد ! بی دلیل گم و گور می شود چون قدرت خداحافظی صحیح و منطقی را ندارد و یا سواد رابطه و اصول پایان دادن به ارتباط را نیاموخته است ! بستن رابطه به طور منطقی ، هر اندازه سخت ، از کینه و خشم مخاطب کم می کند و آن شخص بهتر می تواند با حساب و کتاب به خودش کمک کند تا از این ارتباط خداحافظی کند ! با خداحافظی اصولی در پایان رابطه طرف مقابل را به «پذیرش »حقیقت دعوت می کنیم ! تا زمانیکه از سوی شخصی که رابطه را به اتمام رسانده این دعوت صورت نگیرد ، همچنان آن سوی رابطه شخصی در مرحله ی انکار دست و پا میزند ! اگر دوست داشتن و عاشقی را حق خود می دانیم ، فرهنگ بستن یک رابطه ی اشتباه را نیز بیاموزیم ! ما نسبت به هر انسانی که به خود وابسته کردیم« به خواست خود» ، مسءولیم و رها کردن آن فرد به حال خود قطعأ آسیب هایی در بر دارد که گاهأ جبران نا پذیر است ! #متین_فرحبخش.
Read more
این منم دوچرخه سوار <span class="emoji emoji270b"></span>🚴 پا در رکاب... جاده در پیش... آرام و بی شتاب،پیش میروم... تو از کنارم میگذری،تند ...
Media Removed
این منم دوچرخه سوار 🚴 پا در رکاب... جاده در پیش... آرام و بی شتاب،پیش میروم... تو از کنارم میگذری،تند و پرشتاب،دستت را روی بوق میفشاری و زیر لب چیزی میگویی! نمیشنوم،نمیدانم! نمیدانم تفاوت میان من و تو چیست؟ تو کار مهمی داری و من ندارم؟ تو آدم مهمی هستی و من نیستم؟ تو آدم جدی هستی و من برای ... این منم دوچرخه سوار ✋🚴
پا در رکاب...
جاده در پیش...
آرام و بی شتاب،پیش میروم...
تو از کنارم میگذری،تند و پرشتاب،دستت را روی بوق میفشاری و زیر لب چیزی میگویی!
نمیشنوم،نمیدانم!
نمیدانم تفاوت میان من و تو چیست؟
تو کار مهمی داری و من ندارم؟
تو آدم مهمی هستی و من نیستم؟
تو آدم جدی هستی و من برای سرگرمی رکاب میزنم؟ 🚴‍♀ به خودت نگاه کن! تو یک انسان هستی،من هم!
تو سرمایه مردم این سرزمین را به دود تبدیل میکنی تا نفس انسانها را مسموم کنی!
این بهای رسیدن تو به مقصد است...
من رکاب کشان راهی هستم،نه زمین را آلوده میکنم نه آسمان را،
هیچکس برای رسیدن من به مقصد بهایی نمیپردازد!
چربی خون،چاقی،استرس... درکمین توست!
شادابی،سلامت،آرامش،... همیشه با من است!
توبا سرانگشت پا، پدال گاز را میفشاری،درچند ثانیه به سرعت صد کیلومتر رسیده ای!
من پا در رکاب ،انرژی زیادی به کار میبرم تا به سرعت سی کیلومتر برسم!
تو سهم زیادی از خیابان را پر کرده ای!
همه ی سهم من از خیابان به طول قد من است؛
تو گمان میکنی که پهنای همه ی خیابان از آن توست!
من به پهنای یک وجب در خیابان راضی ام!
تو برای رهگذاران شلوغ و پرسروصدا،
ومن برای رهگذران یادآور شادی و شادابی زندگی!
تو برای کودکانی که میگذرند، بوق گوشخراش خود را به صدا در میآوری
ومن برای کودکان رهگذر لبخند میزنم!

تفاوت من و تو چیست؟ 🤔

اگر سرعت من کم است،
بوق های ممتد تو آنرا زیاد نخواهد کرد!
اگر ماشینی با ماشین تو تصادف کند ،
آهن است و آهن!
اگر ماشین تو با دوچرخه من تصادف کند،
آهن است و گوشت و پوست و استخوان!

من دوچرخه سوارم! 🚴
دوستدار طبیعت،دوستدار آفرینش!
دوستدار تو !
جانم در دست توست!
بی احتیاطی تو جانم را بر باد خواهد داد!
پس مراقب من باش!
رانندگی یک رفتار نیست،
رانندگی یک فرهنگ است!
رانندگی یک ادب است!
به فرهنگ رانندگی، به ادب رانندگی پایبند باشین ... 🚴
Read more
 #قطره_باران_دریا ‌ از درخت شاخه در آفاق ابر، برگ های ترد باران ریخته! بوی لطف بیشه زاران بهشت، با ...
Media Removed
#قطره_باران_دریا ‌ از درخت شاخه در آفاق ابر، برگ های ترد باران ریخته! بوی لطف بیشه زاران بهشت، با هوای صبحدم آمیخته! ‌ نرم و چابك، روح آب، می كند پرواز همراه نسیم. نغمه پردازان باران می زنند، گرم و شیرین هر زمان چنگی به سیم! ‌ سیم هر ساز از ثریا تا زمین. خیزد از هر پرده آوازی حزین. هر كه ... #قطره_باران_دریا

از درخت شاخه در آفاق ابر،
برگ های ترد باران ریخته!
بوی لطف بیشه زاران بهشت،
با هوای صبحدم آمیخته!

نرم و چابك، روح آب،
می كند پرواز همراه نسیم.
نغمه پردازان باران می زنند،
گرم و شیرین هر زمان چنگی به سیم!

سیم هر ساز از ثریا تا زمین.
خیزد از هر پرده آوازی حزین.
هر كه با آواز این ساز آشنا،
می كند در جویبار جان شنا!
*
دلربای آب، شاد و شرمناک،
عشقبازی می كند با جان خاک!
خاك ِ خشك ِ تشنه ی دریا پرست،
زیر بازی های باران مست ِ مست!
این رَوَد از هوش و آن آید به هوش،
شاخه دست افشان و ریشه باده نوش!
*
می شكافد دانه، می بالد درخت،
می درخشد غنچه همچون روی بخت!
باغ ها سرشار از لبخندشان،
دشت ها سرسبز از پیوندشان،
چشمه و باغ و چمن فرزندشان!
*
با تب تنهائی جانكاه خویش،
زیر باران می سپارم راه خویش.
شرمسار ازمهربانی های او،
می روم همراه باران كو به كو.
*
چیست این باران كه دلخواه من است؟
زیر چتر او روانم روشن است.
چشم دل وا می كنم
قصه ی یك قطره باران را تماشا می كنم:

در فضا،
همچو من در چاه تنهایی رها،
می زند در موج حیرت دست و پا،
خود نمی داند كه می افتد كجا!

در زمین،
همزبانانی ظریف و نازنین،
می دهند از مهربانی جا به هم،
تا بپیوندند چون دریا به هم!
*
قطره ها چشم انتظاران هم اند،
چون به هم پیوست جان ها، بی غم اند.
هر حبابی، دیده‌ای در جستجوست،
چون رسد هر قطره، گوید:
- « دوست! دوست...!»
می كنند از عشق هم قالب تهی
ای خوشا با مهرورزان همرهی!
*
با تب تنهایی جانكاه خویش،
زیر باران می سپارم راه خویش.
سیل غم در سینه غوغا می كند،
قطره ی دل میل دریا می كند،
قطره ی تنها كجا، دریا كجا،
دور ماندن از رفیقان تا كجا!

همدلی كو؟ تا شوم همراه او،
سر نهم هر جاكه خاطرخواه او!

شاید از این تیرگی ها بگذریم .
ره به سوی روشنائی ها بریم .
می روم، شاید كسی پیدا شود،
بی تو، كی این قطره دل، دریا شود؟

- #فریدون_مشیری
از دفتر: " #مروارید_مهر "
‌‌
🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽
در تلگرام نیز همراه شما هستیم:
( لینک در قسمت بیو به رنگ آبی)
🚩 fereydoonmoshiri
🔼🔼🔼🔼🔼🔼🔼🔼🔼
_

#فریدون_مشیری #فريدون_مشيري #فریدون #مشیری #شعر_فارسی #شعر #شاعران_معاصر #ادبیات
#fereydoon_moshiri #fereydoonmoshiri #fereydoon #moshiri #fereydoun_moshiri #fereydounmoshiri #persianpoem #persian #poem #poetry #iranianpoems #iranianpoet
Read more
. ​​​​​​​​​​​شاه سکانس برنابئو؛ بی ادعا بهترین باش! درست در 27 آگوست 2012، یکی بهترین تئاتر گردان ...
Media Removed
. ​​​​​​​​​​​شاه سکانس برنابئو؛ بی ادعا بهترین باش! درست در 27 آگوست 2012، یکی بهترین تئاتر گردان های مستطیل سبز، به جمع سربازان سپید ملحق شد. نشریه ی آفتاب پرست اسپانیایی با افکار پاستوریزه ی مخاطبانش مودریچ را به عنوان بدترین خرید مورینیو معرفی کردند. مودریچ در ادامه با شوت های کشنده و از ... .
​​​​​​​​​​​شاه سکانس برنابئو؛ بی ادعا بهترین باش!

درست در 27 آگوست 2012، یکی بهترین تئاتر گردان های مستطیل سبز، به جمع سربازان سپید ملحق شد. نشریه ی آفتاب پرست اسپانیایی با افکار پاستوریزه ی مخاطبانش مودریچ را به عنوان بدترین خرید مورینیو معرفی کردند. مودریچ در ادامه با شوت های کشنده و از راه دورش کمی از این مخمصه آشوب بار خودش دور کرد اما گرفتار باتلاقی شد که مورینیو با افکار بچه گانه اش آن را درست کرده بود. رئال پرونده ی فصلش را بدون هیچ عنوانی بست. اما این باعث شد مودریچ دوباره در کانون توجه قرار بگیرد گرفتار گزافه گویی های رسانه های اسپانیایی شود.

اما آن کابوس دیگر تمام شده و مودریچ بعد از 6 سال حضور در سرزمین ابدی فوتبال، حالا بهترین بازیکن قاره ی سبز شده است. حالا مودریچ برای مادرید حکم یک هوای تازه در فضای آلوده و سرطانی دارد. آن کوبندگی ها به او جذابیت قوی تری داد. حالا دیگر یادگرفتیم، مودریچ همیشه ممکن است آنچیز که به نظر می رسد نباشد و یک غافلگیری در آستین داشته باشد. می دانیم که جادوگر حال حاضر کهکشان سپیدمان نمایش هایش را با تمام پیچیدگی به تصویر می کشد و تا میاییم به خودمان بجنبیم، مودریچ یقه مان را می گیرد و به طرز غافلگیر کننده ای متوجه می شویم که چشمانمان از بخش اعظمی از حرکات مبهوت کننده اش جا مانده است. لوکیتای دوست داشتنی عادت کرده که در هر کدام از تئاتر هایش هواداران را میخکوب خودش کند و تماشاگران پر و پا قرصش را در دام حرکات خیره کننده اش بیندازد.

بادبادک با باد مخالف بالا می رود و هرچه این سرعت و قدرت این باد بیشتر باشد،بالاتر می رود و این داستان در مورد لوکیتا نیز صدق می کند. هرچه فشار ها و انتقاد های ریز و درشت افزایش یافت، لوکیتا کم کسری هایش را رفع کرد و بهتر و بهتر شد. ستاره ی کروات مادرید نقش همان زیدانی را در تیم داشت که 12 سال پیش با آن خداحافظی کرده بودیم. لوکا برای مادرید همانند یک فیلسوف عمل کرده و در نقش همان زیدانی ظاهر شده است که به راحتی در هزارتوی نمایش خارق العاده ی آن گم می شدیم. تئاترگردان اصلی برنابئو ثابت کرد گذشته حکم یک انسان مرده را برایش دارد. او می خواهد در همین لحظه و در همین ثانیه بهترین باشد. مودریچ دوست دارد بعد از پیروزی هر دو مشت گرده کرده اش را بالا می ببرد. او می خواهد مرد خاص تیمش باشد. جادوگر می خواهد بی ادعا بهترین باشد.
.
. ✍ محمد علی صادقی
(Mikesadeqi)
.
.
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid
Read more
از این عکسا که دستشو گرفته و پا به پا می‌بردش! مثلن با بک گراند‌های مختلف پاریس و لندن و تبت و کوه‌های ...
Media Removed
از این عکسا که دستشو گرفته و پا به پا می‌بردش! مثلن با بک گراند‌های مختلف پاریس و لندن و تبت و کوه‌های فلویِن! گفتیم وسط هفته بریم که شلوغ نباشه! مثل این‌ که ترس از قحطی تو جونمون افتاده باشه، شلوغ بود! تو صف صندوق هم همه داشتن از نگرونیاشون می‌گفتن. من این جو رو به یاد ندارم، من این‌حالی که در خودم ... از این عکسا که دستشو گرفته و پا به پا می‌بردش! مثلن با بک گراند‌های مختلف پاریس و لندن و تبت و کوه‌های فلویِن!

گفتیم وسط هفته بریم که شلوغ نباشه! مثل این‌ که ترس از قحطی تو جونمون افتاده باشه، شلوغ بود! تو صف صندوق هم همه داشتن از نگرونیاشون می‌گفتن.
من این جو رو به یاد ندارم، من این‌حالی که در خودم دارم رو هم به یاد ندارم...
جو منظورم صحنه‌ی فروشگاه نیست‌ها، حالمونه! حالی شبیه به وقتی می‌رفتیم پارک ارم و سوار دستگاه ناامن می‌شدیم و تا راه بیفته سکوت می‌کردیم و استرس می‌گرفتیم که: الان سقوط می‌کنه...الان سقوط می‌کنه...
Read more
فواید آبغوره به گزارش سایت الودکتر، آبغوره با افزایش اسیدیته معده می‌تواند در هضم غذاهای چرب و سنگین ...
Media Removed
فواید آبغوره به گزارش سایت الودکتر، آبغوره با افزایش اسیدیته معده می‌تواند در هضم غذاهای چرب و سنگین مفید باشد. هم‌چنین افراد مسن که به دلیل کاهش اسید معده به خوبی غذا را هضم نمی‌کنند، می‌توانند از این چاشنی برای تسهیل هضم غذا کمک بگیرند، ولی نباید در این مورد زیاده‌روی کنند. از آنجایی که آبغوره ... فواید آبغوره
به گزارش سایت الودکتر، آبغوره با افزایش اسیدیته معده می‌تواند در هضم غذاهای چرب و سنگین مفید باشد. هم‌چنین افراد مسن که به دلیل کاهش اسید معده به خوبی غذا را هضم نمی‌کنند، می‌توانند از این چاشنی برای تسهیل هضم غذا کمک بگیرند، ولی نباید در این مورد زیاده‌روی کنند.

از آنجایی که آبغوره محتوی ویتامینC است، می‌تواند التهاب مخاط دهان و خونریزی لثه‌ها که ناشی از کمبود این ویتامین باشد را کاهش دهد. به علاوه به دلیل ترکیبات ضد عفونی‌کننده، پاک‌کننده معده و روده است و دردفع کرم روده نیز موثراست.

آبغوره صفرابر است و کمک به دفع زردی می کند و هم چنین می تواند باعث تقویت کبد شود. از طرفی به دلیل داشتن اسیدهای آلی پتاسیم دار برای درمان پا درد و کمر درد، درد سیاتیک و روماتیسم مفید است.

از طرفی محرک اشتها بوده و افزودن کمی از آن به غذا می تواند باعث طعم مطلوب آن شده و به افزایش جذب املاح معدنی به ویژه آهن مواد غذایی غیرحیوانی مانند حبوبات کمک کند. مصرف آبغوره در خانم ها می تواند در باز شدن قاعدگی موثر باشد. به علاوه این چاشنی در درمان اسهال ساده نیز نقش دارد. #غوره #ابغوره #اسهال #قاعدگی #دکتر_سلام
Read more
. ورق بزنید<span class="emoji emoji1f449"></span><span class="emoji emoji1f50a"></span>🔉🔈 من و دریا یه شب قسم خوردیم که تو آغوش هم به خواب بریم هر چی هم شد، شبو ادامه بدیم با ...
Media Removed
. ورق بزنید🔉🔈 من و دریا یه شب قسم خوردیم که تو آغوش هم به خواب بریم هر چی هم شد، شبو ادامه بدیم با تنِ غرقِ التهاب بریم گم بشیم تو سیاهی موجا توی خاموشیِ شبِ دریا تا نیفتیم به تورِ صیادا تا از این خونه ی خراب بریم روی دستای سرد موجا، درد تن تبدارمو نوازش کرد دهنم باز شد، صدا می خواست تا با ... .
ورق بزنید👉🔊🔉🔈
من و دریا یه شب قسم خوردیم
که تو آغوش هم به خواب بریم
هر چی هم شد، شبو ادامه بدیم
با تنِ غرقِ التهاب بریم

گم بشیم تو سیاهی موجا
توی خاموشیِ شبِ دریا
تا نیفتیم به تورِ صیادا
تا از این خونه ی خراب بریم

روی دستای سرد موجا، درد
تن تبدارمو نوازش کرد
دهنم باز شد، صدا می خواست
تا با فریاد زیر آب بریم

من و دریا به هم بدهکاریم
حالا که آخرامونه، باید
هرچی که بینمونه برداریم
شرط کردیم که بی حساب بریم!

حتی این زندگی اگه قدِّ
لب ساحل نشستن ای باشه،
اگه این قدر خواستنی باشه، 
زیر قولم نمی زنم، شاید 
مثه بغضِ گلوی صیادا 
دلِ دریا شکستنی باشه!

تو سرم صدتا خواهشه اما
من و دریا قرارمون این بود
که نپرسیم، بی جواب بریم
تو بگو بعدِ اینهمه کابوس
با چه دلگرمی ای به خواب بریم؟

با چه دل گرمی ای به خواب بریم
تو شبِ ازدحامِ صیادا
شبِ خودسوزیِ  من و دریا
تا کجا می شه دست و پا بزنیم؟ 
تا کجا توی منجلاب بریم ؟
با کدوم اختیار برگردیم؟
با کدوم حق انتخاب بریم؟

تیتر روزنامه های فردا صبح
یه زنه با لباسِ تورِ سفید
نوعروسی که دل به دریا بست
که با رفتن به هیچ جا نرسید!

تیتر روزنامه های فردا صبح
خبرِ مرگِ آخرین دریاست 
مرگِ یه زن که هرچی دریا رو،
تا ابد واسه ی خودش می خواست!
📎📎📎📎
🎼موسیقی متن: شب کنار دریا/امیرهنرمندزاده
#شمیم_زمانی
#دریا
#شعر_غزل
#شعر_ناب
#شعر_عاشقانه
#شعرمحاوره
#تهران
#دریای_خزر
Read more
اسپری تونر ، میست گلاب الیزه توسط ربیع به تازگی تولید و به بازار مصرفی محصولات مراقبت پوستی عرضه و ارائه ...
Media Removed
اسپری تونر ، میست گلاب الیزه توسط ربیع به تازگی تولید و به بازار مصرفی محصولات مراقبت پوستی عرضه و ارائه شده . این محصول حاوی گلاب خالص طبیعی و ارگانیک تولید شده از تقطیر گلها محمدی گلستانهای قمصر میباشد . این محصول در دو نوع تولید وبه بازار عرضه شده است اسپری تونر گلاب همراه با تراشه های طلا وهمینطور ... اسپری تونر ، میست گلاب الیزه توسط ربیع به تازگی تولید و به بازار مصرفی محصولات مراقبت پوستی عرضه و ارائه شده .
این محصول حاوی گلاب خالص طبیعی و ارگانیک تولید شده از تقطیر گلها محمدی گلستانهای قمصر میباشد .
این محصول در دو نوع تولید وبه بازار عرضه شده است اسپری تونر گلاب همراه با تراشه های طلا وهمینطور ساده ( بدون طلا )
.
بسته یندی محصول بسیار لوکس با طراحی زیبا که تمامی مراحل آن در خارج از ایران تهیه شده و از ویژگیهای این نوع بسته بندی شکیل بودن ( ظاهر لاکچری ) ، استفاده آسان در هر زمان و مکان به دلیل اینکه سایز این اسپری 120 میلی گرم است و حاوی صددرصد گلاب خالص ارگانیک میباشد
.
خاصیت و مزایای استفاده از این محصول :
رطوبت و ابرسانی به پوست ، تغذیه رسانی و جوان سازی پوست
تنظیم چربی پوست و ترمیم کننده منافذ باز پوست
افزایش انعطاف پذیری پوست
پا ک کنندگی آلودگی روی پوست
حفظ شادابی و جوانی پوست
.
نحوه و زمان مصرف :
قبل و بعد از آرایش
در طول روز برای پاک کردن آلودگی روی پوست
بعد از استحمام و استخر
در روزهای گرم تابستان برای جلوگیری از تعریق پوست صورت و گر گرفتگی
بعد از حمام آفتاب جهت کاهش آثار قرمزی و افتاب سوختگی بر روی پوست
بعد از اصلاح صورت و وکس بدن ، کمک به کاهش التهاب پوستی
.
🔺با ضربه زدن روي تصوير قيمت محصول را مشاهده نماييد و مستقيم وارد صفحه خريد محصول شويد.
.
🔺قیمت کالاها به تومان میباشد. صفرهای بعد از اعشار خوانده نمیشود.
#safirstores #safir #safirismyshop
سفیر_زیبایی #سفیر_سلامتی #درخشندگی #شفاف #ربیع
Read more
 #صیغه_مشهد میگه : شنیدی #عرب ها و #عراقی ها میان #مشهد ، میرن توی هتل ها ، البوم عکس میبینن و انتخاب ...
Media Removed
#صیغه_مشهد میگه : شنیدی #عرب ها و #عراقی ها میان #مشهد ، میرن توی هتل ها ، البوم عکس میبینن و انتخاب میکنند و دختر صیغه میکنند میگم اره شنیدم میگه پس خیلی بی غیرتی که شنیدی و ساکتی میگم شنیدی همین حرفهارو توی #عراق هم میزنند و به اونها هم میگن چه نشستید که دخترهای عراقی توی نجف و کربلا صیغه ایرانی ... #صیغه_مشهد

میگه : شنیدی #عرب ها و #عراقی ها میان #مشهد ، میرن توی هتل ها ، البوم عکس میبینن و انتخاب میکنند و دختر صیغه میکنند
میگم اره شنیدم
میگه پس خیلی بی غیرتی که شنیدی و ساکتی
میگم شنیدی همین حرفهارو توی #عراق هم میزنند و به اونها هم میگن چه نشستید که دخترهای عراقی توی نجف و کربلا صیغه ایرانی ها میشن برا یک شب رابطه
میگه نه نشنیدم ، همش شایعست
میگم پس خیلی احمقی که اینور هر چیزی بگن باور میکنی ولی اونور اگر چیزی بگن میگی #شایعه
میگه اخه ما که ندیدیم
میگم مگه البوم عکس دختر ایرانی توی هتل های مشهد رو دیدی ؟
میگه نه اونم ندیدم ولی همه دارن میگن
میگم همه مثل تو یک چیزی شنیدن دو تا هم میگذارن روش میگن
یک سری از مشهد و علمای مشهد کینه به دل دارن ، یکی سری فراتر از این حرفها چشم دیدن اینهمه سفر توریستی به مشهدالرضا رو ندارند ، یکی سری فراتر از این صحبتها طاقت وحدت شیعیان ایران و عراق رو ندارند ، یک جماعتی هم جدا از تمام اینها صبح تا شب ، شب تا صبح انرژی و هزینه و فکر بکار میگیرند برای تفرقه افکنی و نارضایتی تراشی
میگه اخه تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
میگم مامان تو هم اره
میگه خجالت بکش با چه مدرکی میگی
میگم با مدرک تا نباشد چیزکی
میگه این مدرک به درد عمت میخوره
میگم دیدی حرف مفت زدن کنتور نمیندازه
اصلا گیریم چیزکی هم بوده
یک مورد دو مورد ده مورد
برید بگردید ببینید کدوم بی ناموس چنین کاری کرده ، یقه اش رو بگیرید به ما هم نشون بدید ما هم تف و نفرینش کنیم
ولی اگر چیزی پیدا نکردید چی
میگه فلان مسئول خودش گفته
میگم فلان مسئول که تکذیب کرد و گفت فقط گفتم ما نظارتی بر سوئیتهای شخصی که اجاره داده میشند نداریم
گفت پس حتما یک چیزی بوده
میگم پس بازم مامان تو هم اره ؟
میگه تو نمیفهمی نباید به مادر من توهین کنی
میگم بخدا میفهمم ، این تویی که نمیفهمی داری به غیرت مردای یک شهر و ناموس و غیرت زنان و مردان یک کشور اهانت میکنی
طرف از عراق پا شه بیاد مشهد برا صیغه ؟
عراق دختر نداره ؟ ارمنستان و ترکیه نداره ؟
زبانم لال اینهمه شهر مرزی ایران نزدیک عراق ، چرا مشهد ؟
اکثریت قاطع مسافران عرب مشهد با خانواده هستند
طرف با خانواده بیاد برای صیغه ؟
بفهمیم چی میگیم
به اسم مخالفت با #جمهوری_اسلامی یا ادعای غیرت هر حرفی رو نشر ندیم
اگر هم روزی این قضیه ثابت شد اون زمان بزنید پدر طرف رو در بیارید
مادر باعث و بانیشان را هم

پ ن
چند وقت دیگه #اربعین
یکی دیگه از برکات خودش رو نشون میده
شستن تمام فتنه های این چند ماه گذشته
یکی دیگه از برکات این روز بزرگ خواهد بود
#ان_شاالله
Read more
. . مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد ...
Media Removed
. . مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد که فکر می‌کرد می‌تواند تماشاگران را به فکر کردن وادارد؛ چیزی که البته در داستان «آشغالدونی» ساعدی هم هست، اما باتوجه به روحیه‌ و علاقه‌ی ساعدی همیشه قضاوتی هم در کار هست؛ قضاوتی که دست‌‌آخر خوب و بد ... .
.
مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد که فکر می‌کرد می‌تواند تماشاگران را به فکر کردن وادارد؛ چیزی که البته در داستان «آشغالدونی» ساعدی هم هست، اما باتوجه به روحیه‌ و علاقه‌ی ساعدی همیشه قضاوتی هم در کار هست؛ قضاوتی که دست‌‌آخر خوب و بد را باید روبه‌روی هم بنشاند. بااین‌همه فیلم مهرجویی بیش‌تر درباره‌ی لغزش آدم‌هایی‌ست که فکر می‌کنیم بعید است پا به بازی‌ای بگذارند که می‌دانند عاقبت خوبی ندارد. رگه‌های تباهی در وجود همه‌ی انسان‌ها هست؛ کافی‌ست فرصتی پیدا کنند تا این تباهی را آشکارا به تماشا بگذارند. زمینه‌ی تباهی اگر فراهم باشد احتمالاً آدم‌های زیادی راه را عوض می‌کنند و به بی‌راهه می‌روند. علیِ «دایره‌ی مینا» هم چنین آدمی‌ست؛ نه ظاهرش به این می‌خورَد که نشانی از تباهی در وجودش باشد و نه روحیه‌اش ظاهراً به سامری شباهت دارد. اما همیشه چیزی هست که آدم‌ها را به‌هم وصل می‌کند. یکی می‌شود راه‌بلد و راه را نشان می‌دهد و نفر بعد، آن‌که پشت سر ایستاده، ممکن است لحظه‌ای بایستد و مکث کند اما برداشتن اولین قدم کافی‌ست تا همه‌ی آن‌چه را که پشت‌سر گذاشته به دست فراموشی بسپارد و بدل شود به آدمی تازه. علیِ «دایره‌ی مینا» آدم مستقلی نیست؛ هیچ‌وقت هم نبوده و حالا فرصتی پیدا کرده برای این‌که پله‌های ترقی را بالا برود. رفتنِ راهِ سامری و خون خریدن از معتادان بخت‌برگشته است که علی را به یک سامری جوان بدل می‌کند؛ سامری‌ای که اتفاقاً ظاهری انسانی‌تر دارد؛ ظاهری معصوم و باطنی که روز به روز خبیث‌تر می‌شود. هیچ‌چیز احتمالاً تلخ‌تر از این است که آدم‌ها در دنیای اطراف‌شان غرق شوند، ولی شاید اسمش غرق شدن هم نیست؛ بهتر است اسمش را بگذاریم حل شدن. علی آن‌قدر با محیط اطرافش، با کسی که راه را نشانش می‌دهد یکی می‌شود که دیگر تشخیصش سخت است و ظاهراً همین حل شدن است که آدم‌ها را به درجه‌ای می‌رساند که جان دیگران برای‌شان مهم نباشد. چه اهمیتی دارد که خون معتاد بخت‌برگشته‌ای را قرار است بفروشند؟ مهم این است که می‌شود با پولی اندک خون را خرید و در ازای پولی کلان آن را فروخت. نام این کار را چه می‌گذارند؟ به کسی که چنین می‌کند چه می‌گویند؟ علیِ «دایره‌ی مینا» مثل همه‌ی ساکنان شهر کوچک نمایش‌نامه‌ی اوژن یونسکو به کرگدن بدل می‌شود؛ یکی مثل همه. • [بُرشی از یادداشتی در بازبینی «دایره‌ی مینا» ساخته‌ی داریوش مهرجویی، سازندگیِ آدینه] #دایره_مینا #داریوش_مهرجویی #غلامحسین_ساعدی #سعید_کنگرانی #فروزان #تاریخ_سینمای_ایران
Read more
این‌ یک‌ حرکت سیاسی نیست ! این ها قشر تحصیل کرده ایران هستند و فکر نمی کنم هیچکدوم بخوان خون به پا کنن آتیش بزنن یا هرچی من هم‌از سیاست تنفر دارم هم از خون ریزی و هرج و مرج و به نظرم هر موقعی‌برای‌تغییر خونی بریزه زمین اون تغییر مثبت نیست چون راه سازندگی از این مسیر نمی گذره من هم‌ با این آهنگ مثل این دانشجو ... این‌ یک‌ حرکت سیاسی نیست !
این ها قشر تحصیل کرده ایران هستند و فکر نمی کنم هیچکدوم بخوان خون به پا کنن آتیش بزنن یا هرچی
من هم‌از سیاست تنفر دارم هم از خون ریزی و هرج و مرج و به نظرم هر موقعی‌برای‌تغییر خونی بریزه زمین اون تغییر مثبت نیست چون راه سازندگی از این مسیر نمی گذره
من هم‌ با این آهنگ مثل این دانشجو ها فقط مطالبه حق کردم جاسوس آمریکا و اسرائیل و ال و بل هم نیستم معتقدم هرکی مردم رو تحریک کنه که به جون هم بیوفتن در حق‌ کشور ‌و مردمش خیانت کرده ، من به عنوان یه هنرمند که‌ سال ها سختی کشیده بدون جواز و پارتی حمایت سرمایه یه تنه کار کرده ، خواستم از قلمم استفاده کنم و حرفمو به طرفدارام بزنم ، اعتراض در موسیقی رپ و فرهنگ هیپ هاپ چیز‌ جا افتاده ای هست و از اصلی ترین شاخه های این موسیقی هست ، و حتی‌یه جورایی آبروی این سبک هست و‌ نقطه ی تمایزش با سبک های دیگه‌
این ویدیو قدیمی هست و به اعتراضات اخیر مربوط نیست
به امید پایندگی ایران ✌🏻
Read more
قسمت اول DC 1-4 Marvel شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست ...
Media Removed
قسمت اول DC 1-4 Marvel شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست سنگین که حالا حالا ها نمیتواند جبرانش کند. سال 2005 وقتی DC با کارگردان آینده دار، پروژه یک بتمن رئالیسم (واقعی گرایانه) را شروع کرد حتی فکرش را هم نمیکرد مارول روزی برایش ذره ای دردسر درست کند. اما ... قسمت اول
DC 1-4 Marvel
شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست سنگین که حالا حالا ها نمیتواند جبرانش کند.
سال 2005 وقتی DC با کارگردان آینده دار، پروژه یک بتمن رئالیسم (واقعی گرایانه) را شروع کرد حتی فکرش را هم نمیکرد مارول روزی برایش ذره ای دردسر درست کند. اما در همان سال احتمالا رقیب دیرینه DC داشت چنان برنامه عظیمی را تدارک میدید که DC دیگر برایش صرفا یک رقیب کوچک و خرد محسوب میشد و نگاهش را به سوی هالیوود متمرکز کرده بود. در سال 2005 با اکران Batman begins و با واکنش اعجاب برنگیز منتقدان نسبت به یک فیلم ابرقهرمانانه و با بازخورد فراوان و مثبت مردم، DC دیگر سر از پا نمی شناخت و حتی دیگر مارول را به یاد نمیاورد. DC چیزی را شروع کرد که باعث شکستش شد. DC بتمن را آنقدر واقعی کرد که دیگر نمیشد کاریش کرد. اما احتمالا فکر اینجا را نکرده بود که تنها قهرمان نزدیک به واقعیتش بتمن است و دیگر قهرمانانش را حتی نمیتوان ذره ای به واقعیت نزدیکشان کرد. کمپانی DC سریعا در پی ساختن قسمت بعدی بتمن بود و فشار بیشتر چاقو در شکم خودش.
در سال 2008 اتفاقی افتاد که DC هیچوقت فکرش را میکرد یا شاید برایش مهم نبود. اولین فیلم مارول برای شروع تصاحب سینما در آوریل در سینماهای جهان اکران شد و در می در سینماهای آمریکا. شاید در این دو ماه DC کمی بر خودش لرزید اما در اوایل ژوئن با اکران بهترین قسمت از مجموعه بتمن نولان (The dark knight ) DC نه تنها نمیترسید بلکه دلش برای رقیبش میسوخت، اما نمی دانست این تنها آرامش قبل از طوفان است. در همان روزهای اول اکران فیلم The dark knight فیلم دوم مارول، The incredible hulk، هم اکران شد. اما در زیر سایه بتمن،هالک تنها عروسک سبز کوچکی بیش نبود.
زمانی که DC به دنبال محکم کردن جای خود ، با اکران قسمت سوم بتمن، بود. زمان خوبی برای اوج گیری مارول فراهم شد و چقدر هم خوب از این فرصت استفاده کرد. در این فاصله مارول 4 فیلم اکران کرد. درست است که مارول در حال اوج گیری بود اما هنوز منتقدان به هیچکدامشان به اندازه بتمن نولان روی خوش نشان نداده بودند. ولی با این حال این فاز اول مارول بود که کارش را درست انجام داد و تعدادی از مردم را با خودش همراه کرد. حالا زمان خیز برداشتن دوباره DC بود با فیلم The dark knight rises. به راستی که چه اسم شایسته ای. حالا دوباره DC نقل محافل شده بود اما اینبار به همراه Avengers. بتمن و آلفرد و کت وومن حالا در برابر Avengers قرار گرفته بودند. اما با کنار رفتن نولان و تیمش DC یک بازنده تمام قد شد.
Read more
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات ...
Media Removed
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد ... دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد می کرد به آن دو اعتماد کردم .
گربه نره و روباه مکار از پینوکیو خواستند که ساعت را به روباه مکار بدهد تا آن را به خانه ببرد و نشان پدرش دهد تا همانند این ساعت را برایش بخرد. پینوکیو که حسابی توسط آن دو خام شده بود بی درنگ ساعت را از دستش باز کرد و کف دست گربه نره گذاشت و گربه نره با مهربانی گفت: امروز که پنج شنبه است ، شنبه صبح ساعت را برایت می آوریم.
آن روز با دستانی تهی از ساعت به خانه برگشتم خوبیش این بود که دیگر مجبور نبودم برای نمایش دادن ساعت مثل چوب خشک و با غرور راه بروم، تا خانه را شلنگ تخته انداختم و مثل همیشه شاد و شنگول به خانه رسیدم و تا صبح شنبه اسمی از ساعت نبردم تا اهل منزل پا پیچم نشوند.
شنبه صبح به عشق ساعت به مدرسه رفتم و سر صف ایستادم تا دختر که مسئول صف بود با همراه دوستش با لبخند به من نزدیک شدند ‌. خوب که جلو آمد نگاهی لطیف به چشمانم انداخت و گفت: می شود ساعتی که پنج شنبه انداخته بودی به من بدهی تا به پدرم نشان دهم که همانند او را برایم بخرد....‌
من که مثل ماست کم چرب وا رفته بودم گفتم: ولی من ساعت را به تو داده بودم . دختر به سرعت دوستش را پیش کشید و گفت: این هم شاهد است که ساعت را به من ندادی......
خلاصه از من گفتن و از آن ها انکار کردن .
این شد که هرگز رنگ آن ساعت را ندیدم .
البته درس هم نگرفتم و همچنان پینوکیو هستم که حواسش به گربه نرها و روباه مکارها نیست.
Read more
. در دیاری که در او نیست کسی یار کسی کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی هر کس آزارِ منِ زار پسندید ولی نپسندید ...
Media Removed
. در دیاری که در او نیست کسی یار کسی کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی هر کس آزارِ منِ زار پسندید ولی نپسندید دلِ زار من آزارِ کسی آخرش محنت جانکاه به چاه اندازد هر که چون ماه برافروخت شبِ تار کسی سودش این بس که به هیچش بفروشند چو من هر که با قیمتِ جان بود خریدارِ کسی سودِ بازارِ محبت همه آه سرد است تا ... .
در دیاری که در او نیست کسی یار کسی
کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی
هر کس آزارِ منِ زار پسندید ولی
نپسندید دلِ زار من آزارِ کسی
آخرش محنت جانکاه به چاه اندازد
هر که چون ماه برافروخت شبِ تار کسی
سودش این بس که به هیچش بفروشند چو من
هر که با قیمتِ جان بود خریدارِ کسی
سودِ بازارِ محبت همه آه سرد است
تا نکوشید پی گرمیِ بازار کسی
من به بیداری از این خواب چه سنجم که بود
بخت خوابیدهٔ کس دولت بیدار کسی
غیر آزار ندیدم چو گرفتارم دید
کس مبادا چو منِ زار، گرفتار کسی
تا شدم خوارِ تو، رشگم به عزیزان آید
بارالها که عزیزی نشود خوار کسی
آن که خاطر، هوسِ عشق و وفا دارد از او
به هوس، هر دو سه روزیست هوادارِ کسی
لطف حق، یار کسی باد که در دورهٔ ما
نشود یار کسی تا نشود بار کسی
گر کسی را نفکندیم به سر سایه چو گل
شکرِ ایزد که نبودیم به پا خار کسی
شهریارا سرِ من زیر پی کاخ ستم
به که بر سر فتدم سایه دیوار کسی
.
#استاد_شهریار #شهریار #شعر #غزل #فارسی #شعر_فارسی #بخت #یار #وفا #shahriyar #poem #shahriar #literature
Read more
‌ آقای ایرج ملکی چند سال پیش با انتشار ویدیو هایی با مضامین اجتماعی در فضای مجازی شناخته شد. ویدیوهای ...
Media Removed
‌ آقای ایرج ملکی چند سال پیش با انتشار ویدیو هایی با مضامین اجتماعی در فضای مجازی شناخته شد. ویدیوهای اقای ملکی، که به طرز باور نکردنی ابتدایی و سطحی است از همین جهت در شبکه های اجتماعی پخش شد و ایشان #شهرت پیدا کردند. شبکه ۳ صدا و سیما در برنامه #ایرانیوم از وی دعوت نموده و با طرح سوالاتی به نوعی ...
آقای ایرج ملکی چند سال پیش با انتشار ویدیو هایی با مضامین اجتماعی در فضای مجازی شناخته شد. ویدیوهای اقای ملکی، که به طرز باور نکردنی ابتدایی و سطحی است از همین جهت در شبکه های اجتماعی پخش شد و ایشان #شهرت پیدا کردند.
👓
شبکه ۳ صدا و سیما در برنامه #ایرانیوم از وی دعوت نموده و با طرح سوالاتی به نوعی با دست انداختنِ وی مخاطب را سرگرم نموده است (البته این استنباط شخصی من هست)
👓
به هر حال ایرج ملکی با سطح توانمندی های، استعداد، آگاهی هایش محتوایی تولید نموده که بسیار ابتدایی و سطحی است. جامعه نیز با دستمایه طنز قرار دادن این محتواهای پیش پا افتاده، وی را معروف نموده.
🗯
اما اول این که آیا کارِ این برنامه #تلویزیون #اخلاقی است؟
و دوم این که چرا آقای ملکی، و خانم ملکی که در این برنامه حضور دارند، متوجه هویتی که در جامعه به آن شناخته می شوند نیستند؟ و سوالاتِ مجری را دقیقا به نحوی پاسخ میدهند که دستمایه #دابسمش ها و طنزهای بعدی شوند؟ آیا این مدل شهرت برای آنها منفعتی هم دارد؟

‌🔴 در این پست دو ویدیو هست. اولی مربوط به بخشی از این برنامه تلویزیونی است که جناب ملکی، خود را با #همایون_شجریان در محبوبیت و شهرت قیاس میکند و سپس #لطیفه میگوید. و بعدی مربوط به ویدیویی است که ایشان با افتخار از ویدیوی قبلی خود یاد میکند و خبر از ساخت قسمت دومش میدهد.

#مرجع_مدیریت #مرجع_بازاریابی #ایرج_ملکی #طنز #برند #برندشخصی #ویدیو
Read more
. پادشاه فصلها پاییز... <span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f342"></span> پ.ن۱: میدانید چه شده ؟؟؟؟ امروز ۴ سالگی پیج‌ کوچک من است!! <span class="emoji emoji1f382"></span> ۴ سال ...
Media Removed
. پادشاه فصلها پاییز... پ.ن۱: میدانید چه شده ؟؟؟؟ امروز ۴ سالگی پیج‌ کوچک من است!! ۴ سال پیش در یک روز پاییزی به دلیلی پا در این دنیای مجازی گذشتم و لحظه به لحظه بیشتر دوستش داشتم ۴ سال است گاه و بی گاه اینجا حس و حال و تجربه ای را با شما شریک می شوم... ظاهرا با ۱۰۰۰ و خورده ای نفر که در اصل ۲۰۰ ... .
پادشاه فصلها پاییز... 🍁🍂🍁🍂🍁🍂
پ.ن۱: میدانید چه شده ؟؟؟؟ امروز ۴ سالگی پیج‌ کوچک من است!! 🎂
۴ سال پیش در یک روز پاییزی به دلیلی پا در این دنیای مجازی گذشتم و لحظه به لحظه بیشتر دوستش داشتم 😃
۴ سال است گاه و بی گاه اینجا حس و حال و تجربه ای را با شما شریک می شوم...
ظاهرا با ۱۰۰۰ و خورده ای نفر که در اصل ۲۰۰ نفر از شما میبینندو میخوانند !🙃
حس خوب یا بدی به شما دادم ولی در عوضش همه اش حس خوب گرفته ام پس برای همه چیز ممنونم...🙏🏻
ممنونم که ناراحتی و غر زدن هایم را هم در کنار انرژی روز های شاد تحمل کردید و نمی توان انکار کرد لایک یا کامنت کوچکی از هریک شما چقدر انرژی زاست 🌸🌸
پ.ن۲: باشد که باز هم در کنار هم باشیم
پ.ن۳: هیچ فصلی قشنگ تر از پاییز نیست برام و برخلاف همه فکر میکنم پاییز فصل رفتن و جدایی نیست فصل امدن و لذت بردن از خش خش برگهاست و فصل نارنگی و انار 😍 چی بهتر از این اخه 🤷🏻‍♀️
#نقطه_ویرگول ِپاییزی 😊
Read more
پشت پرده حاشیه‌های جنجالی برنامه ۹۰ ؛ حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر به ...
Media Removed
پشت پرده حاشیه‌های جنجالی برنامه ۹۰ ؛ حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر به گزارش خبرنگار #ایمنا پایان غیرمنتظره برنامه ۹۰ در هفته گذشته و اشاره عادل فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برای پخش یک آیتم تاثیرگذار در حوزه فساد در فوتبال باعث شد تا نگاه‌ رسانه‌ها به این سمت برود ... پشت پرده حاشیه‌های جنجالی برنامه ۹۰ ؛

حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر

به گزارش خبرنگار #ایمنا پایان غیرمنتظره برنامه ۹۰ در هفته گذشته و اشاره عادل فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برای پخش یک آیتم تاثیرگذار در حوزه فساد در فوتبال باعث شد تا نگاه‌ رسانه‌ها به این سمت برود و آنطور که به نظر می‌رسد دلیل اصلی نپرداختن به اتفاقات مشکوک فوتبال و پرونده مشکوک به تبانی در لیگ فشار جدی برخی مسؤولین دولت برای نپرداختن به این موضوع در سطوح مختلف سازمان است.

اما پیگیری‌های خبرنگار ایمنا سرنخ ماجرا را از تیم فوتبال نساجی مازندران به تیم امیدهای فوتبال سپاهان می‌رساند که در این راه قربانی مصلحت اندیشی مدیران فدراسیون شده‌اند و حق فوتبال اصفهان خورده شده است.

نساجی مازندران به عنوان یک تیم باریشه و قدیمی که هواداران بسیار پرشوری هم دارد در شرایطی راهی لیگ برتر شد که اعتراض باشگاه خونه به خونه بابل، تیم هم استانی نساجی نسبت به اتفاقات بازی‌های هفته پایانی لیگ یک در فصل قبل سروصدای زیادی به پا کرد ولی مدیران فدراسیون هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند.

اما با مستنداتی که در اختیار خبرگزاری ایمنا قرار گرفته پرونده جدیدی در مورد تخلف تیم نساجی در فصل گذشته فوتبال ایران رو شده که نشان می‌دهد آنها از یک بازیکن غیرمجاز در ترکیب خودشان استفاده کرده‌اند که اگر قرار به صدور حکمی عادلانه باشد باید هم باشگاه و هم این بازیکن جریمه شوند که نتیجه آن عدم صعود نساجی به لیگ برتر بوده است.

در فصل گذشته رقابتهای لیگ دسته اول امید که با نایب قهرمانی امیدهای نساجی و صعود این تیم به لیگ برتر امید همراه شد، در ترکیب این تیم بازیکنی بنام سید امیر حسینی به میدان رفته که بازیکنی اصلی در خط دفاعی این تیم بوده و ۱۴ مسابقه برای امیدهای نساجی انجام داده است. پیگیری‌های بعدی نشان می‌دهد که نام اصلی این بازیکن سید حسین حسینی بوده، متولد سال ۱۳۷۱ است و در این فصل ۲۶ ساله دارد اما در ترکیب تیم زیر۲۳ سال نساجی به میدان رفته است. شناسنامه‌ای که این بازیکن به مسئولان ارائه کرده به نام سید امیر حسینی متولد سال ۱۳۷۹ بوده و از این طریق کارت حضور در مسابقات امید را دریافت کرده است. مدارک و مستندات موجود در ثبت احوال و حتی حضور این بازیکن در سال ۹۳ برای تیم امید داماش که با شناسنامه اصلی خودش بازی کرده به خوبی نشان می‌دهد که بازیکن صغر سن دارد و تخلف کرده است.

ادامه در کامنت
#سپاهان #اصفهان #نساجی #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #فوتبال_پایه #آکادمی_سپاهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
<span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>ترجمه خطبه گران سنگ غدیر<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji3420e3"></span> بخش چهارم #خطبه_غدیر <span class="emoji emoji1f4a0"></span>فرمان الهی برای مطلبی مهم<span class="emoji emoji1f4a0"></span> و ...
Media Removed
ترجمه خطبه گران سنگ غدیر بخش چهارم #خطبه_غدیر فرمان الهی برای مطلبی مهم و اکنون به عبودیت خویش و پروردگاری او گواهی می دهم. و وظیفه خود را در آن چه وحی شده انجام می دهم مباد که از سوی او عذابی فرود آید که کسی یاری دورساختن آن از من نباشد. هر چندتوانش بسیار و دوستی اش (با من) ... 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
🍃💐 💐 💠ترجمه خطبه گران سنگ غدیر💠

4⃣ بخش چهارم

#خطبه_غدیر 💠فرمان الهی برای مطلبی مهم💠
و اکنون به عبودیت خویش و پروردگاری او گواهی می دهم. و وظیفه خود را در آن چه وحی شده انجام می دهم مباد که از سوی او عذابی فرود آید که کسی یاری دورساختن آن از من نباشد. هر چندتوانش بسیار و دوستی اش (با من) خالص باشد. معبودی جز او نیست - چرا که اعلام فرموده که اگر آن چه (درباره ی علی) نازل کرده به مردم نرسانم، وظیفه رسالتش را انجام نداده ام؛ و خداوند تبارک و تعالی امنیت از [آزار] مردم را برایم تضمین کرده و البته که او بسنده و بخشنده است. پس آنگاه خداوند چنین وحی ام فرستاد: «به نام خداوند همه مهرِ مهرورز. ای فرستادی ما! آن چه از سوی پروردگارت درباری علی و خلافت او بر تو فرود آمده بر مردم ابلاغ کن، وگرنه رسالت خداوندی را به انجام نرسانده ای؛ و او تو را از آسیب مردمان نگاه می دارد.»
.
هان مردمان! آنچه بر من فرود آمده، در تبلیغ آن کوتاهی نکرده ام و حال برایتان سبب نزول آیه را بیان می کنم: همانا جبرئیل سه مرتبه بر من فرود آمد از سوی سلام، پروردگارم - که تنها او سلام است.
.
فرمانی آورد که در این مکان به پا خیزم و به هر سفید و سیاهی اعلام کنم که علی بن ابی طالب برادر، وصی و جانشین من در میان امّت و امام پس از من بوده. جایگاه او نسبت به من به سان هارون نسبت به موسی است، لیکن پیامبری پس از من نخواهد بود او (علی)، صاحب اختیارتان پس از خدا و رسول است؛
.
و پروردگارم آیه ای بر من نازل فرموده که: «همانا ولی، صاحب اختیار و سرپرست شما، خداوپیامبراووایمانیانی هستند که نماز به پا می دارند و در حال رکوع زکات می پردازند.» و هر آینه علی بن ابی طالب نماز به پا داشته و در رکوع زکات پرداخته و پیوسته خداخواه است.
◀️ ادامه دارد...... #خطبه_غدیر 💐
🍃💐 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
Read more
"سالگرد همچراغی.چهار سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای ...
Media Removed
"سالگرد همچراغی.چهار سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای عروس و دامادی مرسوم - زیر سایش کله قندها به عاقد می خندیدیم. از یکی شدن دستهامان که همچنان به دهان نمی رسند اما یکدیگر را گرفته اند چرا که می دانند عشق همیشه حرف آخر را می زند. چهار سال است که پا به پای ... "سالگرد همچراغی.چهار سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای عروس و دامادی مرسوم - زیر سایش کله قندها به عاقد می خندیدیم. از یکی شدن دستهامان که همچنان به دهان نمی رسند اما یکدیگر را گرفته اند چرا که می دانند عشق همیشه حرف آخر را می زند. چهار سال است که پا به پای منی و چراغ راهم. همدست من شدی، همراه و همدغدغه ام، ... شریک تلخ و شیرینی این چهارسال بودی و . ممنون برای تک تک دقایق این سالها که در آسان و سختهایش کنار من بودی. ممنون برای عشقت، مهرت، صبوری ات، برای تیمار این ابر آسیمه سر که جز باریدن نمی داند. تنها نوازشهای تو این گرگ سرگردان را از زوزه هایش نجات می دهد، تنها عطر تو نمی گذارد راه بازگشت از این جنگل تو در تو را گم کنم. مرا ببخش به خاطر همه ی نداشته هایم، به خاطر بلاتکلیفی و ممنوع الهمه چیزی دیر سالم، به خاطر فقر و دردی که با خود دارم. به خاطر این دستهای خالی که دامنت را رها نمی کند. تو تعبیر تمام خواب های من بودی و بدون شناختنت این زندگی ارزش تجربه کردن نداشت. مغرورم به دستهای تو در دستم. دوستت می دارم
#zihamid
Read more
قسمت سوم مطلب)‏‎‏) ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 <span class="emoji emoji1f539"></span>تشریح بسته حمایت از تولید از سوی شریعتمداری . . <span class="emoji emoji1f539"></span>نامه سه ...
Media Removed
قسمت سوم مطلب)‏‎‏) ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 تشریح بسته حمایت از تولید از سوی شریعتمداری . . نامه سه وزیر به رییس جمهور برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی . . به گفته وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، درابتدا تصمیم اولیه بسته ارزی تصمیم اولیه تصمیم کاملی نبود و باید تحولی در آن اتفاق می افتاد و این ... قسمت سوم مطلب)‏‎‏)
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
🔹تشریح بسته حمایت از تولید از سوی شریعتمداری .
.
🔹نامه سه وزیر به رییس جمهور برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
.
.
به گفته وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، درابتدا تصمیم اولیه بسته ارزی تصمیم اولیه تصمیم کاملی نبود و باید تحولی در آن اتفاق می افتاد و این درحالی است که تعدد بخشنامه ها حتما برای فعالان اقتصادی مشکل ساز است اما ماندن واحدهای تولیدی و تجاری و اقتصادی در مشکل و عدم رسیدگی به آن از ترس عدم صدوربخشنامه جدید خود معضل بدتری است . .
.
.
وی ادامه داد : فرضا دولت براین تصمیم که به همه کالاها ارز 4200 تومانی داده پا فشاری می کرد و بازار ثانویه را تاسیس نمی کرد و این خود بخشنامه جدید با رویکرد جدید بود و همه راضی نبودند و مصر بودند که تصمیم جدید تری صورت بگیرد یا وقتی بسته ارزی که ابلاغ شد و ماده 5 آن که دریافت مابه التفاوت از همه کالاها بود، به همین سبک باقی می ماند و مواد اولیه قطعات یدکی و منفصله ، ماشین آلات و .. را مستثنی نمی کرد این گرفتاری را برای واحدهای تولیدی که کالایشان در گمرک بود به وجود می اورد اما با هر سختی تصمیم جدید که بخش خصوصی مطرح کرد ما هم به دولت ارایه دادیم از آن هم دفاع کردیم تا تحقق یافت و قدمی به جلو بود .. پس باید از بخشنامه های جدید در تسهیل امور استفاده کنیم و از بخشنامه های مخل بگذریم . .
.
.
شریعتمداری اظهار کرد : هر چند یک کار جامع و کامل در شرایط عادی کشور ایجاب می کند که دولت درقالب یک بسته روشن یک بار برای یک دوره معین بدون تغییر سیاستهایی را اعلام کند اما در شرایط فعلی کشور به دلیل مسایل اقتصادی و سیاست خارجی درهمی که با عوامل برون زا به وجود آمده ما را از این موضوع دور کرده و ما ناچاریم به دلیل اتفاقات حوزه خارج از اختیار خود تصممیاتی بگیریم که با اصل کلی ثبات مقررات و سیاستها در تناقض و تباین است و تایید می کنم که باید به این سمت و سو حرکت کنیم ..
.
.
ادامه مطلب در پست بعدی و مطلب کامل در لینک زیر:

لینک مطلب:
‏http://mohammadshariatmadari.ir/node/92014885
---
‏@M.Shariatmadari
‏‎ پايگاه اطلاع رساني #خرد
#محمدشريعتمداري ‏@mimtgov @pad_dolat
Read more
. ‎میخوام یه کمی راز دل بگم...یه کمی از نگفته‌ها که ممکنه زیادی طولانی شه اما ارزش داره در نظرم که گفته ...
Media Removed
. ‎میخوام یه کمی راز دل بگم...یه کمی از نگفته‌ها که ممکنه زیادی طولانی شه اما ارزش داره در نظرم که گفته بشه شاید تلنگری شد...همیشه به سید بودنم اونم طباطبایی هم از سمت پدر و هم مادر ته دلم مینازیدم و حس میکردم خدا باید تافته جدا بافته گونه باهام مهربونی کنه و به دادم برسه ، فکر میکردم خیلی اوقات بدی‌ها ... .
‎میخوام یه کمی راز دل بگم...یه کمی از نگفته‌ها که ممکنه زیادی طولانی شه اما ارزش داره در نظرم که گفته بشه شاید تلنگری شد...همیشه به سید بودنم اونم طباطبایی هم از سمت پدر و هم مادر ته دلم مینازیدم و حس میکردم خدا باید تافته جدا بافته گونه باهام مهربونی کنه و به دادم برسه ، فکر میکردم خیلی اوقات بدی‌ها مال همسایه‌اس نه من ! شاید در عمل بروزش نمیدادم اما ته دلم و زمانی که خام بودم این باور برام بود و گاهی توی ناکامی‌ها بیشتر از حالت عادی غر به خدا میزدم...مشکلات ریز و درشت رو مثل هر آدمی همیشه داشتم اما یک سال و چند ماه پیش که دومینو‌ ناکامی‌های من استارت خورد بارهای اول توی دردام خیلی بلند و طلبکار داد میزدم خدا خدا چرا ولی به مرور روز و زمان از شدت صدام کم شد...وقتی تاوان لجبازی که با خودم کردم و انتخاب غلطم مثل یه سیلی محکم از خواب خرگوشی بیدارم کرد ، وقتی در شرف این بودم که بازنده‌ی کلمه‌ی مهم سلامتی باشم و دچار سخت‌ترین بیماری بشم و از این دکتر به اون دکتر تنهایی کوبیدم و رفتم و اومدم و دردم فقط از اعصاب بود و استرس بی‌امان و نمیخواستمم اذیت مضاعفی بشم برای خانواده و بار و دردش رو تنهایی به دوش کشیدم تا کم کم رفع شد و حالا باید کلی برسم به خودم بشم همون شاداب و خوش قبلی...وقتی باز تو یه اتفاق دیگه قدره یه ترمز با پایین رفتن از گاردریل فاصله داشتم و ماه‌هاست کشمکش اداری و شدن و نشدن پیش‌روم هست ، وقتی خیلی از هدفها و کارام دور شد ازم بخاطر شرایط فعلی وقتی بخاطر ظاهر رنگی زندگیم بارها قضاوت شدم و بی دلیل محکوم اما از ته دل نیاز داشتم به حامی و مرهم و نبود هیچ ناجی واقعی ، وقتی خیلی قصه‌های تلخ پیش اومد که بیشتر بسط نمیدم بهشون که نشه مرثیه‌خوانی روز عیدی ، یه چیزی رو خوب فهمیدم خدا فرقی بین بنده‌هاش نمیذاره من باید اینو یاد میگرفتم : ) خدا همیشه با هممون هست پا به پامون تو دردا میاد صبوری میکنه تا پخته بشیم تا یاد بگیریم فردیت رو ، تا بفهمیم هممون مثل همیم و هرکدوم تو زندگی باید سخت و آسون رو به جون بخریم و بلدش بشیم، پشت در مطب دکتر و پشت در اتاق شورا و تو تعمیرگاه و تو دل این شهر همه منتظریم و در تلاش برای رفع دغدغه‌هامون ، خدا برای هممون هست و وقت میذاره بی‌فرق، این ما ادمهاییم با طاقتهای متفاوت ، که اگه فقط داد بزنیم و بلد بازی نشیم اگه پخته نشیم و بینا نشیم روی حکمتش یه جور دیگه یه جا دیگه باز تکرارش میکنه اینقدر تا بفهمیم و یاد بگیریم...
(ادامه در کامنت اول)
Read more
. چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد ...
Media Removed
. چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد چی شد. بعد یکهو زد رو پیشونیش و گفت: من خودم باید می‌رفتم عاقد رو می‌آوردم. حالا هم تیرانداز کشورمون کلی تمرین کرده، از اینجا پا شده رفته جاکارتا، بعد ميگن یادش رفته بره مسابقه بده و از دور مسابقات حذف ... .
چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد چی شد. بعد یکهو زد رو پیشونیش و گفت: من خودم باید می‌رفتم عاقد رو می‌آوردم. حالا هم تیرانداز کشورمون کلی تمرین کرده، از اینجا پا شده رفته جاکارتا، بعد ميگن یادش رفته بره مسابقه بده و از دور مسابقات حذف شده. يعني الان از اين ماجرا دو روايت هست. یک روایت میگه به زهرا نعمتی گفتن پاشو برو نهار بازیت ساعت دوئه و خانم نعمتی که رفته یکهو فهمیدن همین الان مسابقه است و دیر رسیده. حالا مشخص نیست مسئول تیم که این اشتباه رو کرده مشکلش چی بوده؟ ساعتش هنوز به وقت ایران بوده و روي جاکارتا تنظیمش نکرده بوده؟ اینترنت موبایلش به شبکه ایران وصل بوده، سایت مسابقات فیلتر بوده، نتونسته برنامه مسابقات رو دانلود کنه؟ یا شاید فکر کرده اندونزی بغل پاتایاست رفته بوده ترمینال ببینه بلیت دارند یا نه؟ شايد هم اینستاگرامش رو باز کرده و انقدر عکس سمانه پاکدل و هادی کاظمی دیده ، همه جا باباشاه رو می‌دیده.

روایت دیگه‌ اين حادثه هم میگه خود ورزشکار حواسش نبوده و رفته سرویس بهداشتی و 30 ثانیه دیر به خط شروع رسیده و مسابقه رو از دست داده. پژمان منتظری هم توی جام جهانی رفته بود سرویس بهداشتی و سیدمجید حسینی به جاش وارد زمین شد و منتظری سر همون دستشویی رفتن، بازی کردن تو جام جهانی رو از دست داد. در اینجا جا داره چند تا روانشناس استخدام بشن و به جای اینکه به بازیکنا بگن استرس نداشته باشید، بگن یک ذره استرس داشته باشید. گاهی با خودتون بگید من الان کجام؟ اینها رو کی کرده مسئول ما؟ به مسئولتون بگید من الان آن نیستم شما آنی؟ حواست هست ساعت چند مسابقه داریم؟ یا مادر چند تا از ورزشکارها رو بفرستید همراه کاروان. هم از ساعت هشت شب انقدر میگن بگیر بخواب فردا مسابقه داری که هم مشکل قلیون کشیدن ساعت دوی شب تو لابی هتل تیم‌ها حل میشه، هم انقدر میگن ساعت فلان یادت نره تو ورزشگاه فلانجا باشی که بازیکن از پنج صبح رو تشک بازی کله پاچه رو با نون بربری ترید می‌کنه.

مشکلاتی از این دست در حالی پیش میاد که توی بعضی از فدراسیون‌ها فقط پسرخاله نگهبان جلو در فدراسیون الان تهران مونده و همراه کاروان نرفته جاکارتا. مازیار ناظمی هم گفته ما یک‌سری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خارجی رو گشتیم ولی هیچ جا این خبر رو کار نکرده بودند و چرا خبرگزاری‌های داخلی روش کار کردند. در همین زمینه باید بگیم یک مقدار برنامه‌های طنز و استنداپ کمدی‌های خارجی رو نگاه کنید چنین اخباری معمولا توی این جور برنامه‌ها کار میشه.
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> با حذف فرشته نگهبان از تالار وحدت یادمان آتشنشانان فداکار به پالیز آمد تندیس #فرشته_نگهبان ...
Media Removed
با حذف فرشته نگهبان از تالار وحدت یادمان آتشنشانان فداکار به پالیز آمد تندیس #فرشته_نگهبان یادمان آتشنشانان فداکار و حماسه قهرمانان پلاسکو در سالن تاتر پالیز به نمایش گذاشته شد. این یادمان پیش از این در مجموعه پردیس چارسو با حضور جمعی از آتشنشانان و شهروندان و هنرمندان رونمایی شده ... 🌸🌸🌸
با حذف فرشته نگهبان از تالار وحدت
یادمان آتشنشانان فداکار
به پالیز آمد
تندیس #فرشته_نگهبان یادمان آتشنشانان فداکار و حماسه قهرمانان پلاسکو در سالن تاتر پالیز به نمایش گذاشته شد.
این یادمان پیش از این در مجموعه پردیس چارسو با حضور جمعی از آتشنشانان و شهروندان و هنرمندان رونمایی شده بود و پس از آن نیز مدتی در مجموعه تاتر شهر و تالار وحدت در معرض عموم قرار داشت.
#فرشته_نگهبان روی نقشه تهران و اطرف پلاسکو در محل های عمومی فرهنگی و تجاری در معرض دید قرار می گیرد.
این یادمان قرار بود تا پایان مردادماه در تالار وحدت حضور داشته باشد که مدیر عامل بنیاد رودکی با زیر پا گذاشتن توافق های انجام گرفته از ادامه حضور این یادمان در تالار وحدت جلوگیری کرد
یادمان "فرشته نگهبان" اثری است که ارتفاع آن سه متر و با طراحی مریم کی‌بخت و اجرای هما ساداتیان و به صورت مستقل و بدون هیچ گونه حمایتی، توسط گروه تصویرگران هنر موگه ساخته شده است. هدف از ساخت و نصب این تندیس یادآوری حماسه آتشنشانان و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری و ادای احترام به قهرمانان کشور است.
لازم به یادآوری است که گروه تصویرگران هنر موگه، از 1393 با حمایت از امید عباسی آتشنشان فداکار اقدام به راه‌اندازی کمپینی جهانی کرد که طی آن آتشنشانان 16 کشور جهان از این آتشنشان و فرشته نگهبان حمایت کردند. همچنین این گروه نمایشگاهی با حضور آثاری از هنرمندان داخلی و خارجی با نام امید و موضوع جانفشانی آتشنشانان فداکار را همراه با فرشته نگهبان برگزار کرده است.

@mehranjalilvand
@homasa_homasa
@leilaebrahimi56
@mahmood_nouraie
#mogeart
#گروه_تصویرگران_هنر_موگه #سالن_پالیز
Read more
. یکی از عادت‌های عجیب ما این است که تا یک نفر وارد سیاست می‌شود، حتما باید برای او یک لقب پیدا کنیم. ...
Media Removed
. یکی از عادت‌های عجیب ما این است که تا یک نفر وارد سیاست می‌شود، حتما باید برای او یک لقب پیدا کنیم. یعنی انگار‌ یک نفر دست چپ‌مان را توی دستش گرفته و فشار‌ می‌دهد که حتما باید شخصیت سیاسی را با یک نفر مقایسه کنیم. . یک مقطعی لقب همه امیرکبیر و مصدق زمان بود. یعنی یک شخصیت سیاسی بعد از اینکه کاملا بی‌دلیل ... .
یکی از عادت‌های عجیب ما این است که تا یک نفر وارد سیاست می‌شود، حتما باید برای او یک لقب پیدا کنیم. یعنی انگار‌ یک نفر دست چپ‌مان را توی دستش گرفته و فشار‌ می‌دهد که حتما باید شخصیت سیاسی را با یک نفر مقایسه کنیم.
.
یک مقطعی لقب همه امیرکبیر و مصدق زمان بود. یعنی یک شخصیت سیاسی بعد از اینکه کاملا بی‌دلیل و بی‌مناسبت یک مصاحبه علیه بی‌بند و باری در اروگوئه می‌کرد، در یک روستای دورافتاده که اتفاقا سه سالی هم هست خالی از سکنه شده، یک کتابخانه در ابعاد یک متر در نیم متر‌ زده و داخل آن را با کتاب‌های خودش که توسط انتشارات «اين كمره يا فنره» با مدیرمسئولی پسر خاله‌اش چاپ شده پر‌ می‌کند و بدین‌سان به او لقب امیرکبیر زمان می‌دهیم. چون امیرکبیر دارالفنون را تاسیس کرد، احتمالا مسئول موردنظر هم با این کتابخانه، کارالجنون را دایر کرده است.

در روزی که روزنامه کیهان از عبرت‌های ۲۸ مرداد می‌نویسد و با انتشار عکسی از دکتر‌ مصدق او را سقوط کرده از پل آمریکا معرفی می‌کند متاسفانه کسی حاضر نیست زیر بار گرفتن این لقب برود و «مصدق زمان» رسما روی زمین مانده است. عده‌ای از سیاست‌مداران که همین‌طوری بدون لقب پا در هوا مانده‌اند، از این سیاست‌مدار وابسته که با ملی کردن صنعت نفت و کوتاه کردن دست انگلیسی‌ها از نفت ایران، عملا و علنا وابسته بودن به غربی‌ها را ثابت کرده، اعلام برائت کردند.
.
طبق آخرین تحقیق‌های به عمل آمده برخی حتی به فتحعلی‌شاه قاجار هم ابراز علاقه کرده‌اند‌. یکی از مسئولان که خیلی عجله داشت حتما روز ۲۸ مرداد مصاحبه‌ای در راستای تسریع فروپاشی آمریکا و غرب انجام دهد، ضمن ابراز نگرانی از افزایش قیمت دلار و مشکلات بانک جهت انتقال پول برای فرزندان خود، از فتحعلی شاه تشکر کرد و گفت ما هر چه داریم از فتحعلی شاه داریم و اگر امروز چیزی به اسم وام ازدواج وجود دارد، میراث به جای مانده از این سیاست‌مدار باهوش و با درایت است. فتحعلی شاه با گرفتن وام از کشورهای اروپایی، تجدید فراش می‌کرد و چون زندگی خرج داشت و توانایی پس دادن قسط‌ها را نداشت، یک تکه زمین می‌فروخت و به جای مبلغ اقساط باقی مانده به کشورهای اروپایی می‌داد.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. یکی از جمعه های همین آخرای مرداد پارسال حدودای عصر این متن یه جرقه بود برای اینکه امسال بتونم بگم ...
Media Removed
. یکی از جمعه های همین آخرای مرداد پارسال حدودای عصر این متن یه جرقه بود برای اینکه امسال بتونم بگم با اون ادم پارسال خیلی فرق دارم باشه اینجا که یادم بمونه، . تنهایی دو گونه است، یکی از این است که در تعامل ثمربخش با دیگران ناکام بمانی و قادر نباشی یک عضو پذیرفته شده از اجتماع باشی و دیگری به این ... .
یکی از جمعه های همین آخرای مرداد پارسال حدودای عصر
این متن یه جرقه بود برای اینکه امسال بتونم بگم با اون ادم پارسال خیلی فرق دارم
باشه اینجا که یادم بمونه،
.

تنهایی دو گونه است، یکی از این است که در تعامل ثمربخش با دیگران ناکام بمانی و قادر نباشی یک عضو پذیرفته شده از اجتماع باشی و دیگری به این سبب است که در مسیر اجتماعی شدن زبانی را آموخته‌ای که قراردادی‌ست و تنها به کار اشاره کردن به موضوعات مشخص شده از سوی فرهنگی که تو را پذیرفته است می‌خورد و قواعد و قوانین از پیش تعیین‌شده را بر می‌تابد؛ در چنین شرایطی قادر نخواهی بود آن‌چه دربارۀ تو منحصربه فرد و یگانه است را بیان کنی. چیزی از تو در جامعه جذب و حل نمی‌شود، چیزی از تو پشت #پرسونا (نقاب‌هایت) باقی می‌ماند که دیده و شنیده نمی‌شود و این تو را از درون می‌فشارد.
.
میانسالی زمان احساس کردن هرچه بیشتر تنهایی دوم است. در نوجوانی تنهایی نوع اول مهم می‌شود و فرد انگیزه می‌یابد تا بر این دلواپسی غلبه کند، او هویتی را طلب می‌کند تا به واسطه‌ی آن جامعه به رسمیت بشناسدش و این‌گونه از تنهایی در امان باشد. بسیاری ممکن است در این مرحله ناکام باشند، شاید سال‌ها گمگشتگی نقش داشته باشند و از این شغل به آن شغل و از این رابطه به آن رابطه سرک بکشند. شاید اجتماع‌گریز شوند یا حتی اجتماع‌ستیز. اما اگر فرد موفق شود نوازش‌هایی که نیاز دارد را از جامعه دریافت کند و برای خود اعتباری دست و پا کند، آنگاه در میانسالی ناگهان آن بخش‌هایی از او که با جامعه و فرهنگی که با آن هم‌هویت‌انگاری کرده است جور نشده خود را نشان می‌دهند. احساس پوچی و ملال نشانه‌های اصلی این تنهایی نوع دوم یا #تنهایی_وجودی (اگزیستانسیالیستی) هستند. .
آدم‌های شجاع کمی هستند -یا اگر به زبان اسطوره بخواهیم بیانش کنیم قهرمان‌های کمی هستند- که به دل این دلواپسی می‌روند تا پاسخی برای وضعیت وجودی خود در جهان هستی بیابند. بیشتر آدم‌ها به کار بیشتر یا لذت بردن افراطی پناه می‌برند و یا با یک گروه و فرهنگ جدید هم‌هویت می‌شوند تا از این پوچی بگریزند، جای دیگری استخدام می‌شوند، بنگاه جدیدی تاسیس می‌کنند، شعبۀ دیگری افتتاح می‌کنند، همسر، معشوق یا معشوقه‌ی تازه‌ای می‌گیرند، در خوراک یا الکل خود را غرق می‌کنند. اما این‌ها همه در راستای انکار تنهایی‌ست و هیچ کدام پاسخی به آن نمی‌دهد.
.
قهرمان به دل جنگل تاریک سفر می‌کند که به شکلی نمادین رفتن به ژرفای ناشناخته‌ی درون خود است.
ادامه در کامنت
Read more
یلدا به معنی زایش یا زادروز و تولد است شب یلدا یکی از شب های مقدس در ایران باستان از سال ۵۰۲ قبل از میلاد ...
Media Removed
یلدا به معنی زایش یا زادروز و تولد است شب یلدا یکی از شب های مقدس در ایران باستان از سال ۵۰۲ قبل از میلاد به تقویم رسمی ایران راه یافت . مردم گذشته که زندگی شان بر اساس کشاورزی بنیان نهاده شده بود ملاحظه می کردند در بعضی ایام و فضول روزها بسیار بلند تر می شود در نتیجه در آن روزها از روشنی و نور خورشید بیشتر ... یلدا به معنی زایش یا زادروز و تولد است
شب یلدا یکی از شب های مقدس در ایران باستان از سال ۵۰۲ قبل از میلاد به تقویم رسمی ایران راه یافت .

مردم گذشته که زندگی شان بر اساس کشاورزی بنیان نهاده شده بود ملاحظه می کردند در بعضی ایام و فضول روزها بسیار بلند تر می شود در نتیجه در آن روزها از روشنی و نور خورشید بیشتر می توانستند استفاده کنند .

سپس این اعتقاد یه وجود آمد چه نور و روشنایی و تابش خورشید نماد نیک و موافق بوده و تاریکی و ظلمت شب در نبرد و کشمکش است .
ایرانیان باستان بر این باورند فردای شب یلدا با دمیدن خورشید روزها بلند تر می شوند و تابش نور ایزدی افزونی می یابد . بنابراین آخرین شب پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می خواندند و برای آن جشن بزرگی بر پا می کردند و از این رو به دهمین ماه سال دی به معنای روز می گفتند که ماه تولد خورشید است
Read more
فال متولدین مهر : در مورد پیشنهادی که به شما شده دوباره فکر بکنید . مراقب باشید حضور شخصی شما را از مسیر اصلی تان دور نکند. هرکسی یک ظرفیتی دارد اجازه ندهید بیش از این به شما فشار وارد شود. در مورد پیشنهادی که به شما شده دوباره فکر بکنید و نکات مثبت و منفی اش را بررسی کنید، نکته مهمی است که درنظر نگرفته ... فال متولدین مهر : در مورد پیشنهادی که به شما شده دوباره فکر بکنید
.
مراقب باشید حضور شخصی شما را از مسیر اصلی تان دور نکند. هرکسی یک ظرفیتی دارد اجازه ندهید بیش از این به شما فشار وارد شود. در مورد پیشنهادی که به شما شده دوباره فکر بکنید و نکات مثبت و منفی اش را بررسی کنید، نکته مهمی است که درنظر نگرفته اید. برای روبرویی با شخصی خودتان را آماده بکنید.
.
فال متولدین آبان : به وظایف همسری تان متعهد باشید
.
این روزها از دست کسی در رنج و عذاب هستید. زندگی منزلگاه صد دام و حادثه است. اعصاب و انرژی تان را حفظ کنید. خبری که منتظرش هستید این هفته خواهید شنید. یک خرید کوچک خوشحالتان می کند و ضمنا خاطره خوبی را به یادتان می آورد. به وظایف همسری تان متعهد باشید و با جان و دل در کنار خانواده تان باشید.
.
فال متولدین آذر : در محیط خانواده از عصبانیت و پرخاشگری بپرهیزید
.
نادیده گرفتن مسایل کوچک می تواند مشکلات مهمی برایتان ایجاد کند. در محیط کاری حواستان را جمع کنید و به جزئیات توجه کنید. می توانید با تیزبینی و درایت کافی از وقوع یک ضرر جلوگیری کنید. برای گرفتن یک وام اقدام خواهید کرد. در محیط خانواده تا جایی که می شود از عصبانیت و پرخاشگری بپرهیزید.
.
فال متولدین دى : نگرانی را از خود دور کنید
.
قراری را فراموش خواهید کرد که برایتان مشکل آفرین خواهد شد. خریدی قسطی انجام می دهید و کارتان راه خواهد افتاد. یک تصویر شما را یاد خاطراتی در گذشته های دور خواهد انداخت و تا مدتها فکرتان درگیر آن خواهد شد. برای انجام یک کار مهم به اداره ای مراجعه خواهید کرد. کارها همانطور که می خواهید پیش خواهد رفت. نگرانی را از خود دور کنید.
.
فال متولدین بهمن : به دنبال هدفتان باشید و اشتباه نکنید
.
نوزادی پا به خانواده تان خواهد گذاشت. که با خودش برکت فراوان به همراه می آورد. خوابهایتان را برای دیگران تعریف نکنید. این روزها نگران وقوع اتفاقی هستید. بنا نیست به محض آنکه با یک مشکل حتی ساده و پیش پا افتاده مواجه می شوید، دست و پای خود را گم کنید و به چه کنم چه کنم بیفتید. به دنبال هدفتان باشید و اشتباه نکنید.
.
فال متولدین اسفند : با گامهایی محکم و استوار به راه خود ادامه دهید
.
در کاری که شروع کرده اید یا سرمایه گذاری ای که کرده اید گرهی افتاده، بهتر است بدون اینکه ضعفی از خود نشان دهید با گامهایی محکم و استوار، طبق تصمیمی که از قبل گرفته اید به راه خود ادامه دهید. شکست نیز سرآغاز و مقدمه پیروزی های بعدیتان است. خیالیتان آسوده، این سختی و مشکل می تواند ختم به شیرینی در آینده باشد.
Read more
اين تابو يكبار براي هميشه بايد شكسته شود بسم الله .........<span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span> <span class="emoji emoji26bd"></span>️ ...
Media Removed
اين تابو يكبار براي هميشه بايد شكسته شود بسم الله ......... ️ فرهیختگان پا به توپ شد از این به بعد اخبار ورزشی را پربارتر در #فرهیختگان_ورزشی بخوانید. شماره دوم @FarhikhteganDaily اين تابو يكبار براي هميشه بايد شكسته شود بسم الله .........💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪👊👊👊👊👊👊👊👊 ⚽️ فرهیختگان پا به توپ شد

از این به بعد اخبار ورزشی را پربارتر در #فرهیختگان_ورزشی بخوانید.

شماره دوم
@FarhikhteganDaily
. هاگ پا با دستگاه . اطلاعات این تمرین : نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات) نوع تمرین : قدرتی عضلات اصلی : چهارسر ران عضلات دیگر : - تجهیزات : دستگاه سطح تمرین : مبتدی .سایر روش ها برای اجرای این حرکت: هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار ... .
هاگ پا با دستگاه
.
اطلاعات این تمرین :
نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات)
نوع تمرین : قدرتی
عضلات اصلی : چهارسر ران
عضلات دیگر : -
تجهیزات : دستگاه
سطح تمرین : مبتدی
.سایر روش ها برای اجرای این حرکت:

هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار را روی قسمتی خاص از عضلات چهارسر ران متمرکز می کند.

اگر در باشگاهتان دستگاه هاگ پا وجود ندارد می توانید از هالتر برای اجرای این تمرین استفاده کنید.
مزایای تمرین هاگ پا:

به دلیل این که هنگام اجرای حرکت هاگ پا بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد، در صورت ضعیف بودن این بخش می توان روی عضلات ران تمرکز کرد و تمرین را به شکل صحیح انجام داد.به علاوه می توانید وزنه های بیشتری را با دستگاه هاگ پا بزنید، علت آن هم مشخص است، بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد و وزنه ها توسط دستگاه پشتیبانی می شوند.به وسیله این دستگاه می توانید هر پا را به صورت جدا تمرین داده و مشکلات مربوط به عدم هماهنگی رشد عضلات را برطرف کنید.می توانید جای پای خود را روی پلتفرم دستگاه بالا و پایین کنید تا تمرکز فشار را روی عضلات مختلف تغییر دهید. هر چه پاها بالاتر قرار بگیرند فشار بیشتری به عضلات باسن وارد می شود و هر چه پایین تر باشد تمرکز فشار روی عضلات چهاسر ران خواهد بود.به دلیل پشتیبانی که دستگاه انجام می دهد، در صورت بروز آسیب و شروع مجدد تمرین می توانید از این حرکت برای تقویت عضلات پا استفاده کنید.

معایب دستگاه هاگ پا:

شما مجبورید که فقط در یک زاویه خاص حرکت داشته باشید، که معمولا هیچ ورزشی اینگونه نیست.به دلیل محدود شدن شما توسط دستگاه، عضلات تثبیت کننده مفاصل درگیر نمی شوند.هنگام اجرای تمرین اسکات معمولی هسته بدن شما کار زیادی برای کنترل تعادل و ثابت نگه داشتن وزنه ها انجام می دهد. این ویژگی مهم و کاربردی در هاگ پا با دستگاه وجود ندارد.امکان بروز مشکلات مربوط به زانو در اجرای این تمرین، در صورت استفاده از وزنه های سنگین وجود دارد.
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. نشسته بودیم به تماشای تعزیه .... از همان اول که اسرای سیه پوش پا در میدان گذاشتند دیدم که بازیگر ...
Media Removed
. نشسته بودیم به تماشای تعزیه .... از همان اول که اسرای سیه پوش پا در میدان گذاشتند دیدم که بازیگر نقش شمر چشمان خیسش را پاک میکرد گناهی ندارد بنده خدا که بعد از این همه تمرین نمیتواند جلوی خودش را بگیرد شاید لحظه ای در ذهنش قیاس کرد این اسرا را با زن و فرزندان خودش فقط قیاس کرد که به این حال افتاد جمعیت ... .
نشسته بودیم به تماشای تعزیه ....
از همان اول که اسرای سیه پوش پا در میدان گذاشتند
دیدم که بازیگر نقش شمر چشمان خیسش را پاک میکرد
گناهی ندارد بنده خدا که بعد از این همه تمرین نمیتواند جلوی خودش را بگیرد
شاید لحظه ای در ذهنش قیاس کرد این اسرا را با زن و فرزندان خودش
فقط قیاس کرد که به این حال افتاد
جمعیت اشک میریختند و حال عجیبی داشتند...
نوبت طفل شش ماهه رسیدتعذیه خوان طفلی را در آغوش کشید
صدای گریه جمعیت بالا گرفت، طفل سوزناک گریه میکرد
گویی واقعا تشنه بود و دلتنگ آغوش مادر دستور شکافتن گلوی طفل به حرمله داده شد!
بازیگر نقش حرمله تیر را در کمان آماده میکرد
به یکباره جوانی با هیبت نیرومندی از میان جمعیت برخواست و فریاد کشید تیروکمانت را زمین بگذار ملعون مادرم از حال رفت!
جوان گریه کنان و هق هق زنان با صدای بلندی فریاد میکشید جمعیت سکوت اختیار کرد
بازیگر نقش حرمله با آن هیکل و هیبت رنگ از رخساره اش پرید و
روی زمین نشست و رو به بازیگر نقش شمر کرد و زجه میزد و میگفت نمیتوانم،
کار من نیست
مادرش فقط با دیدن صحنه ای ساختگی از حال رفته بود
و من به رباب فکر میکردم که کودکش را در این حال دیده بود
مادرش از حال رفت و با آب قندی دوباره حالش خوب شد
و من به زینب کبری فکر میکردم که با لبهای خشکیده در تل زینبه
زیر آفتاب سوزان گلوی برادر زاده اش را نظاره میکرد
مادرش از حال رفت که اینگونه پسر جوان رگ غیرتش ورم کرد و طاقت نیاورد
ومن به حسین فکر میکردم به ابوالفضل العباس به علی اکبر که با آن
همه غیرت باید خواهر و مادر و دخترانشان را تنها میگذاشتند...
مادرش فقط صحنه ای ساختگی را دید و از حال رفت ...
جوان شیعه علی ست و حق داشت فریاد بکشد ، شیعه علی روی مادر حساس است
قلم میگوید این متن را همینجا رهایش کن
که اگر ادامه دهی میرسی به در و دیوار و پهلوی شکسته ...
رهایش کن که میرسی به مولایت علی
رهایش کن که قلم تو بیچاره است برای نوشتن از علی و مصیبت هایش
رهایش کن که قلم تو بیچاره است برای نوشتن از این همه عشق بی کران.....
رهایش کن که اینجا برای نوشتن از علی و آل علی هوا کم است...
علی_سلطانی
Read more
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش ...
Media Removed
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه ... حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه نيست كما اين كه بدون آن نيز مي توان با گذاشتن كف دست ها به روي زمين شناهاي چهار گانه را انجام داد.
شناهاي چهار گانه عبارتند از:
شناي كرسي
شناي دست و پا مقابل
شناي دوشلاقه
شناي پيچ
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.

حرکت مهم نیست که کجا هستید و از همه مهمتر ورزشی کاملا رایگان بدون تجهیزات گران قیمت ویا هزینه باشگاه , اگر به دنبال بدست آوردن و توسعه سینه و قفسه سینه بزرگ و سرشانه های حجیم هستید می توانید به منظور استحکام و آمادگی جسمانی و برای استقامت و قدرت عضلات تان ,فقط حدود 30 دقیقه از وقت تان را در هفته صرف انجام برنامه شنا سوئدی کنید ,به شما قول می دهم که با اعتماد به نفس بیشتری فقط بعد از اتمام تمرین کوتاه , احساس ارامش و راحتی بکنید.

این حرکت نیر یک حرکت عمومی به حساب می آید که به تقویت عضلات پشت بازو، سینه، سر شانه منجر می شود. ولی از این حرکت بیشتر در جهت رشد عضلات سینه بهره می گیرند. به یاد داشته باشید که هنگام اجرای این حرکت می بایست کف دست ها را در اطراف بدن و مقابل شانه ها روی زمین قرار دهید. و پاها از قسمت پاشنه به یکدیگر بچسبند.چانه را کمی به سمت سینه ها متمایل کنید تا پیشانی روبه روی زمین قرار گیرد. شکم را سفت کنید. بدن کشیده آرنج ها را خم کرده و بدن یک تکه به طرف پایین حرکت کند آنقدر پایین نیایید که سینه ها به زمین برخورد کند، تا جایی بدنتان را پایین بیاورید که بازوها به موازات زمین گیرند و با همان صورت به حالت اولیه برگردد و آرنج ها را قفل نکنید.
تذکر: هنگام پایین آمدن، بدن را رها نکنید، بلکه با کنترل و تمرکز این حالت را انجام دهید. این تمربن را هر روز صبح 3 ست بروید .
Read more
... من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی ...
Media Removed
... من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی از شخصیت ایشان به دستم رسیده،عده ای او را ستایش می کنند و عده ای هم در ذم ایشان سخن می گویند،خبر را حتما شنیده اید؛ آقای دکتر را به دانشگاه راه نداده اند و از او کارت خواستند و الخ .اگر چه این ماجرا بسیار ... ...
من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی از شخصیت ایشان به دستم رسیده،عده ای او را ستایش می کنند و عده ای هم در ذم ایشان سخن می گویند،خبر را حتما شنیده اید؛ آقای دکتر را به دانشگاه راه نداده اند و از او کارت خواستند و الخ .اگر چه این ماجرا بسیار مرموز است اما چنین رفتاری از آن سوی ماجرا یعنی مسئولین حراست دانشگاه دور از انتظار نیست. من در طول زندگی همواره معتقد بودم که یکی از کثیف ترین شغل های دنیا همین کار حراست است ،حراستی که سر و کارش با پوشش و ظاهر دیگران (دانشجویان)باشد. همیشه از این جماعت متنفر بودم ، همیشه هم از غضب شان در امان نبودم .از دوران دبیرستان ،زمانی که من هیچ وقت نتوانستم درک کنم که چرا ناظم مدرسه جلوی در می ایستاد تا ما را که ژل و تافت به موهای خود می زدیم راه ندهد . تا گاهی دست کند لای تارهای موی ما که به خیال خودش حالتش را به هم بریزد ،تا آن جا که خطرناک شود و به طرف موزر هم برود.تا دوران دانشجویی که از نظر این جماعت یا پوشش و ظاهر من در شان محیط دانشگاه نبود یا فاصله شرعی را با جنس مخالف رعایت نکرده بودم . من هنوز هم موفق نشدم حضور چنین افرادی را در جامعه درک کنم ؟؟؟کسانی که حاضرند اخلاق را زیر پا بگذارند و به عنوان مثال در خصوصی ترین بخش های اندام یک دختر کنکاش کنند تا به یک نتیجه کاملا احمقانه دست پیدا کنند.من هنوز هم درک نمی کنم که چگونه قشر مثلا فرهیخته دانشجو در این سال ها به خود اجازه داده تا به شعورش توهین کنند و با حضور این افراد کنار بیاید؟؟؟ این میزان از نفرت به دوران نوجوانی من برمی گردد، که البته تا به امروز هم چنان به قوت خودش باقی است.من همواره با کسی که به خودش چنین جراتی را بدهد تا در نوع ظاهر و پوششم دخالت کند به بدترین شکل ممکن رفتار کرده ام ،اصلا اهمیتی ندارد این فرد چه کسی باشد، پدرم باشد ؟مادرم؟آقا یا خانم ... #دکتر_شفیعی_کدکنی
#استاد_دانشگاه
#دانشجوی_معترض
#دانشجویی
#دانشگاه_تهران
#حراست
#حراست_دانشگاه😈😱 #زندگی_خصوصی
#منکرات_اخلاقی
#مالکیت
Read more
سلام به کنکوری های پرتلاش تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم<span class="emoji emoji2744"></span>️<span class="emoji emoji26c4"></span>️ اگه پاییز خوب مطالعه ...
Media Removed
سلام به کنکوری های پرتلاش تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم️ اگه پاییز خوب مطالعه نداشتی و با این امید که از زمستان شروع طوفانی داشته باشی خودتو آروم کردی ولی حجم عظیم مطالب عقب مونده ات این انگیزه رو ازت میگیره! اگه حس میکنی از رقبا عقب افتادی اگه هدفت برات دست نیافتنی شده🙄 ... سلام به کنکوری های پرتلاش

تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم❄️⛄️ اگه پاییز خوب مطالعه نداشتی و با این امید که از زمستان شروع طوفانی داشته باشی خودتو آروم کردی ولی حجم عظیم مطالب عقب مونده ات این انگیزه رو ازت میگیره!
اگه حس میکنی از رقبا عقب افتادی 😒

اگه هدفت برات دست نیافتنی شده🙄
اگه برنامه میچینی ولی درست عملی نمیشه😣
بیشتر از این وقتتو⏰ از دست نده
تا کنکور تقریبا 28 هفته باقیمانده 😩
این 28 هفته هم مثل همین فرصتی که گذشت عین چشم به هم زدن میگذره😱

ولی هنوز امیدی هست 🌈... ما برای شما برنامه 4 ماهه داریم
از ویژگیهای خوب این برنامه چیه؟😇 1️⃣ طی چهار ماه میتونی سه دور !! بله سه دور👌💪💪 کل دروس رو مطالعه داشته باشی و مرور کنی👊
2️⃣ این برنامه مستقل از آزمونهای آزمایشی هستش و میتونه یه وقفه باشه تا این چهارماه مطالبو عالی مطالعه کنی و برای آزمونهای بعد از عید موسسات آماده باشی🤓
3️⃣ از همه مهمتر دپارتمان دکتر رونقی هر دو هفته بطور منظم از تمام دانش آموزا آزمون آنلاین بعمل میاره و شما میتونید هر مبحثی که طبق برنامه مطالعه کردید بصورت آنلاین در سایت ما آزمون بدید و خودتونو با سوالات استاندارد با جامعه آماری بالا و رعایت زمانبندی بسنجید و کمتر از ۱۲ساعت کارنامه منسجم دریافت کنید.
4️⃣ یک دانشجوی پزشکی 👨‍⚕️👩‍⚕️و رتبه برتر کنکور تا انتهای این برنامه همراه شماست و هرشب شما رو پیگیری میکنه و تجربیاتشو در اختیارتون میذاره و با شما مشاوره تلفنی هم خواهد داشت
5️⃣ این برنامه برای افراد فارغ التحصیل یا عزیزانی که از درس دور بودن هم بسیار مفید خواهد بود
6️⃣ برنامه چهارماهه ما کاملا شخصی سازی شده هستش 😎متناسب با توان مطالعاتی شما، نقاط قوت و ضعف شما،برنامه امتحانی و کلاسهای تقویتی شما نوشته میشه و مباحثی که تمایل ندارید مطالعه کنید در برنامه لحاظ نخواهد شد ✅برنامه چهارماهه دپارتمان دکتر رونقی امتحانشو پس داده و هرساله دانش آموزان زیادی با این متد به نتیجه رسیدن
به آیدی زیر تلگرام بده تا کمکت کنیم از فرصت باقیمانده به بهترین نحو ممکن استفاده کنی
@DrRonaghy

برای رسیدن به هدفت باید پا 👣جای پای کسانی بذاری که این مسیرو رفتنو موفق شدن🏅🏆 💡💡شما هم میتونید با یک برنامه درست عقب موندگی هاتون رو جبران کنید
پس فرصت رو از دست ندید و همین حالا برای تهیه این برنامه شگفت انگیز از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید👇👇 شماره دفتر ☎️02128424465
♦️آیدی تلگرام @DrRonaghy
♦️واتساپ 09120190548

#دکتررونقی #برنامه_چهارماهه
Read more
توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی ...
Media Removed
توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی دکتر ظریف تشکر ویژه کردن و این کار رو حاصلا تلاش بی وقفه و شبانه روزی این تیمی که حتی به عربستان اجازه ی ورود هم پیدا نکردن دونست... ترجیح میدم متن زیر از خبرگزاری نسیم رو بخونید تا ادبیات دست و پا شکسته ... توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی دکتر ظریف تشکر ویژه کردن و این کار رو حاصلا تلاش بی وقفه و شبانه روزی این تیمی که حتی به عربستان اجازه ی ورود هم پیدا نکردن دونست...
ترجیح میدم متن زیر از خبرگزاری نسیم رو بخونید تا ادبیات دست و پا شکسته ی خودم... ممنون
کوشکی: آیا زانو زدن مقابل امیر کویت پیکر حاجیان را بازگرداند؟
1 روز پیش / مهران / فتن » سیاسی

به گزارش فتن، استاد دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم» با اشاره به فاجعه منا و سخنرانی صبح امروز رئیس جمهور در فرودگاه مهرآباد درباره فرآیند بازگشت پیکرهای مطهر حاجیان قربانی شده در این واقعه اظهار داشت: رئیس جمهور نکته ای را صبح امروز در فرودگاه مطرح کردند و گفتند که با سعی و تلاش وزارت خارجه بود که پیکر حاجیان به کشور بازگشتند. رئیس جمهور در این سخنان هم ابتدا از وزیر خارجه تشکر کردند.

وی ادامه داد: این سخنان برای بنده بسیار عجیب بود و متاسفانه برخلاف واقعیتی که همه مردم ایران و همه جهان شاهد بودند، رئیس جمهور بحث بازگشت پیکرهای حجاج را محصول تلاش های وزیر امور خارجه و دولت دانستند و برخلاف عرف، اخلاق و رویه موجود از وزیر خارجه تشکر کردند. سوال این است که تلاش های وزارت خارجه به غیر از چند درخواست از وزیر خارجه سعودی برای ملاقات بود که همه آنها پاسخ منفی دریافت کرد؟ آیا درخواست های مکرر آقای ظریف و پاسخ های منفی عادل الجبیر باعث بازگشت پیکر حجاج ایرانی شد؟

این استاد دانشگاه تهران همچنین بیان کرد: وقتی که وزرای دولت دو روز در فرودگاه باقی می مانند و حتی اجازه ورود به عربستان را پیدا نمی کنند، باید پرسید که آیا این تلاش ها نتیجه داد و پیکر های حجاج بازگشت و بایستی از این تلاش ها قدردانی کرد؟ آیا دولت آقای روحانی اصلا اعتباری در سطح منطقه و جهان داشت که با آن بتواند پیکرهای حجاج را برگردانند؟
: با کمال تاسف باید گفت که دولت آقای روحانی مصداق جدی دولت راستگویان شدند، چنانکه باید عنوان کرد تمام جهان شاهد این بودند که مسئولان دولت آقای روحانی حتی اجازه ورود به سعودی یا حتی اجازه  دیدار اتفاقی  با وزیر خارجه این کشور را نیافتتند، چه برسد به اینکه بتوانند مذاکره کنند و پیکرها را به تهران بازگردانند.

کوشکی در پایان تاکید کرد: آقای روحانی با چه حقی نتیجه ای که فقط و فقط به برکت موضع گیری قاطعانه رهبری معظم انقلاب به دست آمد را به وزیر خارجه و دولت خود منتصب می کنند و برخلاف ادب و اخلاق ابتدا از وزیر خارجه و دولت خودشان تشکر می کنند؟؟
Read more
شعر نام فیلمی است که لی چانگ‌دونگ در سال ۲۰۱۰ ساخته و تا قبل از فیلم جدیدش، سوزاندن که در سال ۲۰۱۸ نمایش ...
Media Removed
شعر نام فیلمی است که لی چانگ‌دونگ در سال ۲۰۱۰ ساخته و تا قبل از فیلم جدیدش، سوزاندن که در سال ۲۰۱۸ نمایش داده شد، آخرین فیلمی بود که نوشته و کارگردانی کرده. این فیلم، نام ساده و عجیبی دارد: ‌شعر. تا وقتی فیلم را ندیده‌اید، بعید است این اسم توجه‌تان را جلب کند و احتمالاً تصور می‌کنید اسمی است بیش از حد ... شعر نام فیلمی است که لی چانگ‌دونگ در سال ۲۰۱۰ ساخته و تا قبل از فیلم جدیدش، سوزاندن که در سال ۲۰۱۸ نمایش داده شد، آخرین فیلمی بود که نوشته و کارگردانی کرده. این فیلم، نام ساده و عجیبی دارد: ‌شعر. تا وقتی فیلم را ندیده‌اید، بعید است این اسم توجه‌تان را جلب کند و احتمالاً تصور می‌کنید اسمی است بیش از حد عام برای یک فیلم سینمایی. اما بعد از تماشای فیلم حیرت خواهید کرد از این‌که کسی توانسته واقعاً فیلمی بسازد برای کند و کاو در ماهیت شعر. نه، قضیه این نیست که این فیلم درباره‌ی ارزیابی شعر به‌مثابه‌ی نوعی فعالیت هنری/ ادبی است، یا این که رویکردی فلسفی در پیش گرفته تا یک قالب بیانی به نام شعر را بازشناسی کند. فیلم درباره‌ی تضاد نگاه شاعرانه به هستی با خشونت و بیهودگی جاری در زندگی است. فیلم‌ساز بدون این که مستقیم به این ایده‌ی مرکزی اشاره کند، شخصیت اصلی‌اش را در موقعیت پیچیده‌ای قرار می‌دهد: او زنی است در ابتدای دوره‌ی کهنسالی که علاقه دارد زندگی ساده و صلح‌جویانه‌ای را در کنار نوه‌اش بگذراند. خواسته‌های زیادی ندارد، فقط می‌خواهد همه چیز زندگی معمولی‌اش آرام و پایدار باقی بماند. با این‌که فقیر است و وضعیت مالی‌اش اجازه نمی‌دهد، تمام وجودش را وقف «زیبایی» می‌کند؛ از ظاهر خودش که همیشه بسیار آراسته است تا ذهنش که فقط معطوف زیبایی‌های دنیاست. اما ناگهان میفهمد در زندگی‌اش حادثه‌ی هولناکی رخ داده. در مجاورت او و بسیار نزدیک به او. جنایتی که او توانایی مواجهه با آن را ندارد و هربار که درباره‌اش صحبت میشود خاموش و درمانده نگاه میکند و بعد، به‌سرعت از موقعیت دور می‌شود. اما پیچیدگی ماجرا در این است که این اتفاق شنیع به زندگی‌اش گره خورده و نمیتواند بی‌اعتنا باشد. در عین حال تاب مواجه شدن با آن را ندارد. از گوشه‌ی چشم به موضوع نگاه میکند. رویش را برمی‌گرداند اما ذهنش درگیر میماند. برای التیام ذهنش به شعر پناه میبرد. این زن، دنیای شعر را انتخاب نمیکند تا مشغولیتی ادبی دست و پا کند یا به شهرتی بین اهل فن برسد، بلکه می‌خواهد به دنیای شعر پناه ببرد تا بتواند «جور دیگر» ببیند. چون چاره‌ای جز این ندارد. تنها راه مقابله‌اش با دنیای تیره‌ای که همسایه‌اش شده، این است که در دنیای شعر زندگی کند و زاویه‌ی دید تازه‌ای پیدا کند برای پس زدن مشکلش. فرم روایی و بصری فیلم در خدمت شکل دادن به همین زاویه‌ی دید تازه است که در سکانس پایانی به نتیجه می‌‌رسد.
#حسین_معززی_نیا
@hossein_moazezinia
پ‌ن : باید همه ی آن اتفاق های خوب و بد می افتاد تا جور دیگر ببینم .بعد از این بیشتر خواهم نوشت
#رویا
Read more
سلام عزيزاى دلم<span class="emoji emoji1f339"></span> داشتن پوست پای زیبا نیاز به مراقبت روزانه داره و من مى خوام راهاى آسونى بهتون بگم<span class="emoji emoji1f60d"></span> <span class="emoji emoji2714"></span>️پاهاتون ...
Media Removed
سلام عزيزاى دلم داشتن پوست پای زیبا نیاز به مراقبت روزانه داره و من مى خوام راهاى آسونى بهتون بگم ️پاهاتون رو خشک نگه دارین️ رطوبت محیط مناسبی برای رشد قارچ ها ایجاد میکنه. برای خشک نگه داشتن پاها این کارها رو انجام بدين: کفش هایی که انتخاب می کنین از مواد طبیعی باشن چون باعث میشن پاها نفس بکشن. از ... سلام عزيزاى دلم🌹
داشتن پوست پای زیبا نیاز به مراقبت روزانه داره و من مى خوام راهاى آسونى بهتون بگم😍
✔️پاهاتون رو خشک نگه دارین❗️ رطوبت محیط مناسبی برای رشد قارچ ها ایجاد میکنه. برای خشک نگه داشتن پاها این کارها رو انجام بدين:
کفش هایی که انتخاب می کنین از مواد طبیعی باشن چون باعث میشن پاها نفس بکشن.
از پوشیدن یک جفت کفش به طور مداوم جلوگیری کنین.
بعد از دوش گرفتن پاها رو خشک کنین.
✔️ناخن شست را درست بگیرید❗️ اگر ناخن شست رو درست نگیرید داخل پوست رشد میکنه و پوست رو زخم میکنه.
ناخن شست رو صاف بگیرید گوشه های ناخن گرد نباشه. ✔️با انجام این کارها درد ناخن های داخل پوستی رو کمتر می کنین❗️
1 قاشق غذاخوری نمک رو تو یک لیتر آب حل کنین و 15 الی 20 دقیقه پاهاتون رو داخل آن قرار بدین. نخ دندان رو زیر لبه ناخن ها قرار بدین و کمی به سمت بالا بکشین. بعد روی ناخن محلول ضدعفونی کننده بزنین و با باند ببیندین. این کار را هر روز انجام بدین تا عفونت پا کاملا از بین بره.
هفته اى دو بار ناخن هاى پاهاتون با برس هاى مخصوص ناخن تميز كنيد.
✔️پاها رو تو آب گرم قرار بدين❗️ برای این که پاها همیشه تمیز و زیبا باشه و پاشنه پا مثل پای بچه نرم و لطیف بمونه باید هفته ای یک بار پاها رو به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل آب گرم قرار بدین. البته می تونین به آب گرم یکسری مواد مثل روغن ضروری و نمک دريا و یا جوش شیرین هم استفاده کنین و بعد به پاها اسکراب بزنین تا سلول های مرده پوست از بین برن.
✔️به پاها مرطوب کننده بزنید❗️ از کرم های حاوی مرطوب کننده مثل وازلین، لانولین و دایمتیکون استفاده کنین. فقط مراقب باشید که بین انگشت ها رو مرطوب نکنین چون باعث ایجاد قارچ میشه.
✔️پاها رو ماساژ بدهید❗️ ماساژ پا بهترین درمان برای رفع خستگی، تقویت گردش خون، سالم نگه داشتن پاهاست. هم می تونین ماساژور مخصوص پا استفاده کنین و هم یه توپ گرد رو زیر پا قرار بدین و اون رو از پاشنه تا انگشت ها به عقب و جلو بچرخونین.
✔️هفته‌ای دو بار از سنگ پا استفاده کنین❗️
درست مثل شست ‌و شوى مرتب پاها، استفاده منظم از سنگ پا برای سایش پاشنه‌ ى پا بسیار مهم و ضروری است. برای داشتن کف پاهای نرم و صاف، برداشتن پوست‌ مرده کف پا با استفاده از سنگ پا بسیار می‌ تونه موثر باشه. علاوه بر این لایه‌ برداری منظم با استفاده از سنگ پا، خطر ابتلا به میخچه و پینه کف پا را کاهش میده.
فقط توجه کنید قبل از لایه ‌برداری با استفاده از سنگ پا حداقل به مدت ۱۰ دقیقه پاهاتون رو تو آب ولرم نگه‌ داریدن.
اينم چندتا راه آسون مراقبت از پا با رسم شكل😍😂
Read more
بچه که بودم همیشه کابوس می دیدم. البته خواب پرواز کردن و راه رفتن بر روی آب را هم می دیدم. لذتی داشت وصف ...
Media Removed
بچه که بودم همیشه کابوس می دیدم. البته خواب پرواز کردن و راه رفتن بر روی آب را هم می دیدم. لذتی داشت وصف ناشدنی، همچنان که کابوس هایم عذابی بود ناگفتنی . ولی یک کابوسی داشتم که بارها و بارها تکرار می شد و این اواخر هم بار دیگر به سراغم آمد. آنچه در خواب می دیدم ، پیرزنی بود بدجنس و گوژپشت با موهای سپید و ژولیده ... بچه که بودم همیشه کابوس می دیدم. البته خواب پرواز کردن و راه رفتن بر روی آب را هم می دیدم. لذتی داشت وصف ناشدنی، همچنان که کابوس هایم عذابی بود ناگفتنی . ولی یک کابوسی داشتم که بارها و بارها تکرار می شد و این اواخر هم بار دیگر به سراغم آمد. آنچه در خواب می دیدم ، پیرزنی بود بدجنس و گوژپشت با موهای سپید و ژولیده ، صورتی داشت چروکیده با خال های سیاه گوشتی که موهای زبر و ضخیم از آنها بیرون زده بود . پیرزن به جای دهان پوزه داشت. همیشه یک چاقو در دست راستش می دیدم. پیرزن بسیار چابک بود. نمی دانم چرا همیشه مرا دنبال می کرد و هرچه می دوید از نفس نمی افتاد . من با تمام توان پا به فرار می گذاشتم و همیشه فکر می کردم اگر کفش هایم را از پا بِکَنم سرعتم بیشتر می شود. با پاهای برهنه می دویدم از شهر می گذشتم و به کوه پناه می بردم ولی پیرزن دست بردار نبود من داخل یک غار مخفی می شدم و پیرزن سر می رسید با لبخندی سرشار از شرارت به من نزدیک می شد و من تسلیم می شدم . وقتی چاقویی که در دست راستش بود را بالا می برد من از خواب می پریدم.
سال ها گذشت من خیلی بزرگ شدم و پیرزن کابوس هایم را از یاد بردم ولی او هنوز مرا فراموش نکرده بود. چندی پیش دوباره به سراغم آمد . من هنوز بچه بودم ، باز هم کفش هایم را هنگام دویدن از پا در آوردم و به همان غار در کوهستان پناه بردم و باز هم پیرزن مرا پیدا کرد و با چاقویی که در دست راستش بود مرا تهدید کرد ولی این بار من مقاومت کردم از زیر دستان پیرزن گریختم او دوباره مرا به چنگ آورد و با چاقویی که همیشه همراهش بود گوشت مرا درید ولی من باز هم فرار کردم اینبار از لبخند پیرزن خبری نبود او سرشار از خشم شده بود و فریاد می زد : ((چه غلط ها)) ، ولی من می خندیدم و با پاهای برهنه از غار بیرون زدم . ماه با تمام توان می درخشید و من سرشار از غرور می دویدم . پیرزن در غار جا ماند ، شاید هم از پی من می دوید ولی من نمی خواستم به پشت سرم نگاه کنم.
Read more
. قدیم‌ترها فکر می‌کردم "قلبم درد می‌کند" یک عبارت استعاری‌ست که برای بیان اوج ناراحتی و شکست به ...
Media Removed
. قدیم‌ترها فکر می‌کردم "قلبم درد می‌کند" یک عبارت استعاری‌ست که برای بیان اوج ناراحتی و شکست به زبان می‌آوریم. حالا می‌فهمم که آن‌وقت‌ها نه ناراحتی را چشیده بودم و نه فرق استعاره و حقیقت را می‌دانستم. . "قلبم درد می‌کند" یعنی آن‌قدر درد در تنت انباشته شده باشد که بی هیچ استعاره‌ای، هر بار که ... .
قدیم‌ترها فکر می‌کردم "قلبم درد می‌کند" یک عبارت استعاری‌ست که برای بیان اوج ناراحتی و شکست به زبان می‌آوریم. حالا می‌فهمم که آن‌وقت‌ها نه ناراحتی را چشیده بودم و نه فرق استعاره و حقیقت را می‌دانستم.
.
"قلبم درد می‌کند" یعنی آن‌قدر درد در تنت انباشته شده باشد که بی هیچ استعاره‌ای، هر بار که نفس بکشی قفسه سینه‌ات تیر بکشد.
.
این روزها اگر کسی صدایم بزند و بگوید قلبم تیر می‌کشد آماده‌ام پا به پایش بمانم ... چرا که حالا می‌دانم این جمله ساده دقیقا چه معنایی دارد.
.
آدم‌ها تا بعضی چیزها را شخصا تجربه نکنند نمی‌فهمند چقدر پیش از این به ادا و اطوارهای بیهوده مشغول بوده‌‌اند و هیچ نفهمیده‌اند زندگی واقعی یعنی چه. .
.
به باور من زندگی واقعی به هیچ‌وجه یک استعاره نیست...
.
#نیکو_بهجتی
Read more
#روز_رسوایی #شرم_بر_بی‌شرفی #خدایا_ظهور_کن این بخش از صحبت‌های رد و بدل شده در مجلس استیضاح علی ربیعی رو حتما و حتما بارها و بارها شبکه‌های آن‌طرفی بهش استناد خواهند کرد، فساد و رانت‌خواری گسترده‌ای که از عراقچی‌های مورد اعتماد نظام تا محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان که بسیار قیافه‌ی ... #روز_رسوایی
#شرم_بر_بی‌شرفی
#خدایا_ظهور_کن

این بخش از صحبت‌های رد و بدل شده در مجلس استیضاح علی ربیعی رو حتما و حتما بارها و بارها شبکه‌های آن‌طرفی بهش استناد خواهند کرد، فساد و رانت‌خواری گسترده‌ای که از عراقچی‌های مورد اعتماد نظام تا محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان که بسیار قیافه‌ی حق به جانب در سخنرانی دیروز داشت، همه و همه رو گرفته، بعید می‌دونم در طول تاریخ مجلسیون ما سابقه داشته باشه.
من به سبب علاقمندی و به سبب پروژه‌ای که چند سال قبل برای مرکز پژوهش‌های مجلس انجام دادم، متن نطق‌ها، استیضاح‌ها، لوایح و طرح‌های جنجالی چندین دوره مجلس شورای ملی رو بررسی کردم و خوندم، از «دارالظفر» که مظفرالدین شاه قاجار برای مجلس نامیده بود تا اولین و رسمی‌ترین مجلسی که ۱۱۰ سال پیش، رییسش مرتضی‌قلی‌خان هدایت، عموی همین صادق هدایت مشهور بود تا مجلسی که ایت‌الله کاشانی رییس بود، تا مجلسی که در انقلاب سفید شاه و ملت به ریاست مهندس رضا حکمت برپا می‌شد و پر از بحث‌های ناسیونالیستی بود و تا آخرین مجلسی که به ریاست دکتر عبداله ریاضی در پنجاه و هفت به انقلاب اسلامی منجر شد.
سخنرانی‌های غرا و کوبنده و وطن‌پرستانه‌ی زیادی ثبت شده اما دو استیضاح، یکی استیضاح دکتر مهاجرانی، آن دانشمند و ادیب و انسان شریف که *اتفاقا همین دیروز هرگونه دست داشتن پسرش در ماجرای گم‌شدن دکل‌های نفتی منتفی اعلام شد* و دیگری استیضاح علی ربیعی قطعا برگ ماندگاری از خدمت و خیانت طرفین به ایران در تاریخ خواهد ماند.

در اولی خیانت اهالی مجلس، نادانی و ناجوانمردی آنان در حالی رخ می‌داد که عموم هنرمندان و هنر این سرزمین در بهترین روزهایش بود و این استیضاح که از روی بغض اصول‌گرایان نشات می‌گرفت، ضربه مهلکی به پویایی روزنامه‌نگاری، تولید آثار هنری و نشر کتاب‌های ارزشمند زد. چنان‌که مسجدجامعی که در شرافتش شکی نیست، هم نتوانست پا جای پای سلفش بگذارد و به ترسی نهادینه جلوی خلاقیت هنری گرفته شد.
اما این یکی نشان از خیانت نمایندگانی داشت که پشت الفاظ با نقاب *من عقل کلم* و با ادعای *من پاک‌ترینم* سال‌هاست به مردم ما فخر می‌فروشند و شکرا که افتادن تشت رسوایی‌شان از بام، به بلندی صدا داشت و سال‌ها بعد قدر این وزیر پرکار را می‌دانیم.
چه من به سبب دوستی با مدیر روابط عمومی وزارت کار، کاملا از شب‌بیداری‌ها و سه روز به خانه‌نرفتن‌های آقای وزیر آگاهم و می‌دانم غم‌ از دست دادن زن و فرزند که ربیعی را چنین شکسته کرده قطعا در مقایسه با زخم حرف‌های خالی از حقیقت و انصاف برخی وکلا ناچیز است.... #استیضاح_ربیعی
Read more
. اردبیل - سرعین - پیست اسکی الوارس سوره معارج - از قرآن کریم - بسیار زیبا - " بنام خدا " <span class="emoji emoji1f341"></span> <span class="emoji emoji1f33f"></span> <span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji1f340"></span> <span class="emoji emoji1f340"></span> <span class="emoji emoji1f340"></span> <span class="emoji emoji1f340"></span> به ...
Media Removed
. اردبیل - سرعین - پیست اسکی الوارس سوره معارج - از قرآن کریم - بسیار زیبا - " بنام خدا " به راستی که انسان سخت آزمند و بی تاب خلق شده است . چون صدمه ای به او رسد عجز و ناله میکند . وچون خیری به او رسد ، خساست می ورزد . غیر از نمازگزاران : همان کسانی که بر نمازشان پایداری می کنند . و همانان که در ... .
اردبیل - سرعین - پیست اسکی الوارس

سوره معارج - از قرآن کریم - بسیار زیبا - " بنام خدا " 🍁 🌿 🍃 🍀 🍀 🍀 🍀 به راستی که انسان سخت آزمند و بی تاب خلق شده است .
چون صدمه ای به او رسد عجز و ناله میکند .
وچون خیری به او رسد ، خساست می ورزد .
غیر از نمازگزاران :
همان کسانی که بر نمازشان پایداری می کنند .
و همانان که در اموالشان حقی معلوم است ،
برای درخواست کننده و محروم .
و کسانی که روز جزا - قیامت را باور دارند .
و آنان که از عذاب پروردگارشان می ترسند .
چرا که از عذاب پروردگارشان ایمن نمی توانند بود .
و کسانی که پاک دامن میمانند .
مگر بر همسران خود یا کنیزانشان که مورد نکوهش نیستند .
و هر کس پا از این ، فراتر نهد ؛ آنان همان از حد درگذرندگانند .

و کسانی که امانتها و پیمان خود را مراعات می کنند .
وآنان که بر شهادتهای خود ایستاده اند .
و کسانی که بر نمازشان مداومت می ورزند .
آنها هستند که در باغهایی از بهشت گرامی خواهند بود .

صدق الله العلی العظیم " قرآن کریم "- سوره معارج - از آیه های "19 - 35 "

ضمنا عکس بدون ادیت و تنظیم نور
Read more
شروع میشود این روضه ابتدا با در چه تلخ کرده تمامی ماجرا را در بهشت بود شب و روز و مرتضی تا در چهل نفر ...
Media Removed
شروع میشود این روضه ابتدا با در چه تلخ کرده تمامی ماجرا را در بهشت بود شب و روز و مرتضی تا در چهل نفر طرفی و به پشت در ما در چهل نفر حرامی ملعون چهل حرامی پست فشار بر در و دیوار بار شیشه شکست به ضرب زور و لگد در شکسته شد با میخ و سینه ای که سپر شد گسسته شد با میخ شلوغ بود و نفسهاش بسته شد با میخ شبیه لاله ... شروع میشود این روضه ابتدا با در
چه تلخ کرده تمامی ماجرا را در
بهشت بود شب و روز و مرتضی تا در
چهل نفر طرفی و به پشت در ما در

چهل نفر حرامی ملعون چهل حرامی پست
فشار بر در و دیوار بار شیشه شکست

به ضرب زور و لگد در شکسته شد با میخ
و سینه ای که سپر شد گسسته شد با میخ
شلوغ بود و نفسهاش بسته شد با میخ
شبیه لاله ی در خون نشسته شد با میخ

صدای ناله ی مادر به عرش اعلا رفت
بیا که فضه عزیز علی و زهرا رفت همین که شعله ی آتش به درب خانه رسید
زمان حمله و پیکار وحشیانه رسید
صدای مرد حرامی در این میانه رسید
هوار زد که بیایید تازیانه رسید

نفس کشیدن او زیر دست و پا سخت است
از این به بعد کمی شرح ماجرا سخت است چهل نفر چقدر با شتاب امده اند
چه بی هوا و بدون حساب امده اند
مسلحند و همه با طناب امده اند
برای بردن عالیجناب امده اند

درون خانه رسیدند و من زبانم لال
چه دادها که کشیدند و من زبانم لال

در این میانه وسط امدست پای غلاف
صدای مرد حرامی رسد صدای غلاف
بگو دگر بزنم ضربه با کجای غلاف
و پر ز لکه ی خون است جای جای غلاف

به دست قنفذ ملعون شکست بال و پری
کشیده شد وسط خاک کوچه ها پدری

التماس دعا
#امیر_علوی
#پلک_تر
#بیت_الحسن_ع
#هیئت_دیوانگان_امام_حسن_مظلوم_علیه_السلام
#بر_قاتلین_و_ضاربین_حضرت_زهرا_لعنت
#بر_قاتلین_مادرمون_حضرت_زهرا_تا_صبح_قیامت_لعنت
#اللهم_لعن_الجبت_و_الطاغوت
#اللهم_لعن_قاتلیک_فاطمه_الزهرا_س
Read more
و در تاریکی خواب و بیداری، تا چشم کار میکند کویر است و آسمان آبی. بیخوابی، بی آبی، خستگی و زخمهای عمیق ...
Media Removed
و در تاریکی خواب و بیداری، تا چشم کار میکند کویر است و آسمان آبی. بیخوابی، بی آبی، خستگی و زخمهای عمیق تقریبا از پا درش آورده است. آواز رویایی ققنوس به گوش میرسد. آوازی متفاوت از تمامی آوازهایی که پیش از این به گوشش آشنا آمده. ققنوس نجیبانه سر فرود می آورد، شعله ور میشود و همواره میخواند. زیبایی محض ... و در تاریکی خواب و بیداری، تا چشم کار میکند کویر است و آسمان آبی. بیخوابی، بی آبی، خستگی و زخمهای عمیق تقریبا از پا درش آورده است. آواز رویایی ققنوس به گوش میرسد. آوازی متفاوت از تمامی آوازهایی که پیش از این به گوشش آشنا آمده. ققنوس نجیبانه سر فرود می آورد، شعله ور میشود و همواره میخواند. زیبایی محض مرگ و تولد ققنوس نفس آدم را بند میاورد و اما این بار، ندای آواز ققنوس را درون خود میشنود. در واقع این دردهای خودش بود که به طرز شگرفی به موسیقی تبدیل شده بودند. آتش خاموش شده و چیزی جز خاکستر به چشم نمیخورد. وقت آن رسیده که دوباره ققنوس متولد شود.
زیباتر، تنومندتر
پ.ن: از دردهای خود ققنوس بسازید 🌿🌹. ورق بزنید.
#آیدین_اشکانی
Read more
@ باز هم تسلیت تسلیت تسلیت سقوط هواپیمای ATR تهران یاسوج با ۶۶ سرنشین هواپیمایی که مدتها پارکینگ ...
Media Removed
@ باز هم تسلیت تسلیت تسلیت سقوط هواپیمای ATR تهران یاسوج با ۶۶ سرنشین هواپیمایی که مدتها پارکینگ نشین بوده و اوضاش در حد تولید پراید... اتفاقی عادی در ایران هواپیمایی دیگر احتمالا استانداردهای (ایران)و مثل شرکت بنز نداشته از زمین با اتوبوسا و زلزله ها و دریا و کشتیا و آسمونو هواپیما ... @
باز هم تسلیت
تسلیت
تسلیت
سقوط هواپیمای ATR تهران یاسوج با ۶۶ سرنشین
هواپیمایی که مدتها پارکینگ نشین بوده و اوضاش در حد تولید پراید...
اتفاقی عادی در ایران
هواپیمایی دیگر
احتمالا استانداردهای (ایران)و مثل شرکت بنز نداشته
از زمین با اتوبوسا و زلزله ها و دریا و کشتیا و آسمونو هواپیما و،،،!!!
اگه از حوادث عادی ایران بخوایم بنویسیم فضای مجازی جا برای جا دادن کلمات کم میاره
هر روز صبح خبرنگارا و مردم (ایران) منتظرن که عِزرائیل کانکت بشه ببینن پست جدیدی برای (ایران) گذاشته؟
عوضش واردات خرما وسعت میگیره،آخه(جنوب ایران هوا نداره)رطب نداره...
بعد از این هواپیمای ملخی ATR که توان پیشروی حتی تا ۲۰۰۰۰ پارو نداره و بهتر بگم چند وجب دست که به یه قدم پا نمیرسه و میلیمتری کوه ها حرکت میکنه فاجعه بعدی چیه!!!؟؟؟
شاید از این به بعد قرعه کشی بذارن که به نظر شما حادثه بعدی چیست؟ جایزشم سفر دریایی در سیلاب کرمانشاه یا یه کانکس رنگی به صلیقه خودتون یا سلفی با سانچی یا ی مشت خاک پلاسکو یادگاری یا راهنمایی در مورد اینکه کدوم بانک پولمونو نریزیم که بدبخت نشیم یا رفاقت با حاتمی کیا بابت مجوز فیلم یا...
برای شرکت در این قرعه کشی فقط لازم عدد فلانو به شماره فلان بفرستید تا هزینه حادثه بعدیو جور کنیم!!!
Read more
میخواهم حواسم را جمع کنم به از این به بعدِ زندگی ام که لابه لای سر مشغولی ها کمی فقط کمی به عشق فکر کنم... چونان ...
Media Removed
میخواهم حواسم را جمع کنم به از این به بعدِ زندگی ام که لابه لای سر مشغولی ها کمی فقط کمی به عشق فکر کنم... چونان مارگزیده ای که از هر ریسمان سیاه و سفیدی بترسد. نه که تقصیر ریسمان باشد نه تقصیر دلِ من است که هر بار دوست داشته تمام وسعت خود را زیسته. شاملو می گوید " برای زیستن دو قلب لازم است قلبی ... میخواهم حواسم را جمع کنم
به از این به بعدِ زندگی ام
که لابه لای سر مشغولی ها
کمی فقط کمی به عشق فکر کنم...
چونان مارگزیده ای
که از هر ریسمان سیاه و سفیدی بترسد.
نه که تقصیر ریسمان باشد نه
تقصیر دلِ من است
که هر بار دوست داشته تمام وسعت خود را زیسته.
شاملو می گوید " برای زیستن دو قلب لازم است
قلبی که دوست بدارد قلبی که دوستش بدارند "
و من همیشه به جای هر دو قلب دوست داشته ام.
باید حواسم را جمع کنم
به از این به بعدِ دوست داشتنم
که زیاد دوست داشته شوم
و به اندازه دوست بدارم.
باید خودم را سفت بچسبم
و انقدر به خویشتن عشق بورزم
که تعادلی پایدار در جسم و روحم جریان یابد
و این جریانِ متعادلِ عشق
بتواند آنگونه به دیگری انتشار یابد که ساده، پیش پا افتاده و بی مرز و حریم فرض نشوم.
و اگر صلاح دیدم
و اگر غرور و تعالی ام را رو به زوال دیدم
این من باشم که بروم
حتی اگر بی وفایی سنگدل قلمداد شوم...
گاهی لازم است جای شخصیت های داستان های عاشقانه عوض شود

#پریسا_زابلی_پور

@parisa_zabolipour
Read more
. فدای اسم روشنِ پر از نور فدای خشم و غیرت و صفاتون وضو گرفتم از شما بخونم منم... غبار گوشه عباتون . دل ...
Media Removed
. فدای اسم روشنِ پر از نور فدای خشم و غیرت و صفاتون وضو گرفتم از شما بخونم منم... غبار گوشه عباتون . دل پر شوقه پر التهابه شب یه شب مبهمه بی نظیره فرشته ها کِل میکشن تو ابرا تقویم شیعه ها میگه: غدیره . بچه بودم... وقتی زمین میخوردم در اوج معصومی و نازک دلی خدابیامرزه آقاجون میگفت: میخای ... .
فدای اسم روشنِ پر از نور
فدای خشم و غیرت و صفاتون
وضو گرفتم از شما بخونم
منم... غبار گوشه عباتون
.

دل پر شوقه پر التهابه
شب یه شب مبهمه بی نظیره
فرشته ها کِل میکشن تو ابرا
تقویم شیعه ها میگه: غدیره
.

بچه بودم... وقتی زمین میخوردم
در اوج معصومی و نازک دلی
خدابیامرزه آقاجون میگفت:
میخای بلند بشی بگو: يا علی
.

چه کیفی میده وقتی با عشقتون
شبای بی قراری رو صب کنیم
بندگی رو از شما یاد بگیریم
از رو کمیل تون تقلب کنیم
.

آخ یعنی میشه شما رو ببینم؟
تو اوج دلربایی و دلبری
بپرسی اسممو بگم: قنبرم
بپرسی شغلمو بگم: نوکری .

حالا که بحث عبد و مولا شده
وقتی همه مست خم غدیرن
کوتاه یه چیزایی میگم رد میشم
اونا که باید بگیرن میگیرن....
.

حضرت مصطفی یه دینی آورد
یه دین محکم و نجیب و کامل
حضرت مصطفی شدش: موسس
حضرت مرتضی: مدیر عامل .

اول قصه مون یه عده بودن
که بعدآ مایه ی تاسف شدن
رکب زدن به دینشون و رفتن
مثل برادرای یوسف شدن. .

ما بچه شیعه‌ها یه رسمی داریم
همیشه چشممون به دست مولاست
تو نهروان شمشیرا بیرون اومد
توی جمل مراممون مداراست
.
.

تو بحث قرآنای روی نیزه
تو التهاب جنگ و نفرت و خشم
ابوموسی از رو هوس میگه: نه
مالک اشتر واسه دین میگه: چشم .
.

اینجوری نیس که فک کنن ضعیفیم
خورشیدو رو صورت شب میکشیم
پاش بیفته خیبرو می‌کَنیم
یه وقتا واسه دین عقب میکشیم .

دنیا هزارتا راه و بی راه داره
یه راه فقط مسیر آسمونه
پشت سر مولا یه جور میریم که
یه رد پا از ما به جا بمونه .

وظیفه ما پیروی کردن و
لطف شما هم ناخدا بودنه
اذان توی گوشمون فلسفه‌ش
گوش به فرمان شما بودنه . .

هرجای این دنیا که خونی ریخته
هرجای عالم که یه جنگی باشه
دعوا سر آزادی بشر نیس
دعوا سر علی و بچه هاشه .

جماعتی که عاشق تو نیستن
میگن " ولی " دارن ولی ندارن
سنگینه بارشون.... زمین میخورن
جماعتی که " یاعلی" ندارن .

یه روز میاد سوار جاده ها و
با ذوالفقارش می‌شینه رو تختش
خرده حسابی هم که شیعه داره
نگه میداره واسه وقت وقتش
.
#غدیری_ام
#غدیرراباید‌جارزد
#عیدتون_مبارک
Read more
توهین و تمسخر قوم بزرگ و اصیل لر توسط هنرمند نماها متأسفانه توهین و تمسخر قوم بزرگ و اصیل لر به رویه‌ای ...
Media Removed
توهین و تمسخر قوم بزرگ و اصیل لر توسط هنرمند نماها متأسفانه توهین و تمسخر قوم بزرگ و اصیل لر به رویه‌ای عادی توسط برخی هنرمند نماها و مجریان مبدل شده است. در آخرین اقدام شهریاری از مجریان صدا و سیمای در جمعی با تعریف کردن لطیفه‌ای قوم لر را به تمسخر گرفت. کسی که پیش از این به‌واسطه ابتذال و بی‌فرهنگی ... توهین و تمسخر قوم بزرگ و اصیل لر توسط هنرمند نماها

متأسفانه توهین و تمسخر قوم بزرگ و اصیل لر به رویه‌ای عادی توسط برخی هنرمند نماها و مجریان مبدل شده است.
در آخرین اقدام شهریاری از مجریان صدا و سیمای در جمعی با تعریف کردن لطیفه‌ای قوم لر را به تمسخر گرفت.
کسی که پیش از این به‌واسطه ابتذال و بی‌فرهنگی ممنوع‌التصویر شده اما به نظر می‌رسد به‌واسطه پادرمیانی‌های ناصواب به صحنه آمده و امروز با تمسخر اقوام پا را از خطوط قرمز فراتر نهاده است.
هنرمند نماهایی که بدون آگاهی از اصالت و هویت اقوام در قالب طنز و لودگی آن‌ها را به تمسخر می‌گیرند و پس از اعتراضات با یک عذرخواهی ماجرا خاتمه می‌یابد و بازهم روز از نو و لودگی و تمسخر از نو ...
به‌راستی چرا؟! آیا این مجریان لوده و #هتاک نمی‌دانند که اصالت و هویت ایرانی قوم بزرگ لر چنان ریشه‌ای عمیق در این خاک دارد که با گفته‌های سخیف آن‌ها ذره‌ای دچار خدشه نمی‌شود و یا واقعاً می‌دانند و برای اثبات خود با نگاهی آلوده به بغض و حسادت به بخش اعظمی از ساکنان این سرزمین توهین می‌کنند؟!
امروزه یکی از ترفندهای دشمنان این آب‌وخاک ایجاد اختلاف بین اقوام است و متأسفانه برخی تریبون داران با سخنان نسنجیده خود و البته ناآگاهانه پیاده‌نظام بی‌مزد و مواجب آن‌ها شده‌اند.

منبع: پایگاه خبری یافته

لازم است مسئولان استان حتما این موضوع را پیگیری کنند و با هر دو مجری #برخورد_شدید و قانونی شود

#ايران #خرم‌آباد
#Iran #Khorramabad

#لر
#قوم_بزرگ_لر #اقوام_اصيل_ايرانى
#توهین_به_قومیت_ها_ممنوع
Read more
. خبر تلخ و سنگین بود: احمد جنتی از اقامه نماز جمعه تهران کناره‌گیری کرد. . در این باب و از آنجا که ...
Media Removed
. خبر تلخ و سنگین بود: احمد جنتی از اقامه نماز جمعه تهران کناره‌گیری کرد. . در این باب و از آنجا که در طول عمر جمهوری اسلامی، جنتی اولین آخوندی است که از یک چیزی دست برمی‌دارد، نظریات متعددی مطرح است: . نظریه متعدد اول: مرتیکه زن ذلیل! برخی‌ها ازدواج بجا و ناگهانی و مجدد جنتی را عامل این کناره‌گیری ... .
خبر تلخ و سنگین بود: احمد جنتی از اقامه نماز جمعه تهران کناره‌گیری کرد.
.
در این باب و از آنجا که در طول عمر جمهوری اسلامی، جنتی اولین آخوندی است که از یک چیزی دست برمی‌دارد، نظریات متعددی مطرح است:
.
نظریه متعدد اول: مرتیکه زن ذلیل!
برخی‌ها ازدواج بجا و ناگهانی و مجدد جنتی را عامل این کناره‌گیری می‌دانند. این افراد معتقدند از آنجا که مردهای ایرانی عموماً عادت دارند بعد از ازدواج تبدیل به یک گهی بشوند که حتی باعث طلاق همان ازدواج هم بشود و اولین کاری که بعد از ازدواج انجام نمی‌دهد تمام کارهائی است که قبل از ازدواج انجام می‌دادند و نهایتاً هم می‌بندند به ناف زن‌شان که «خودت اینطوری گفتی» لذا پیدا کنید مرتیکه زن ذلیل پرتقال فروش را.
.
نظریه متعدد دوم: پایه میکروفون
متأسفانه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب، احمد جنتی بسکه از طریق زنده ماندن خود برای نظام زحمت کشید، هر سال ده سانت قدش کوتاهتر شد تا جائیکه در آخرین مورد وقتی وارد جائی شد عکاسان مجبور شدند به حالت سینه‌خیز از وی عکاسی بکنند و این موضوع در مواردی هم حتی باعث گم شدن جنتی زیر دست و پا شد و ستاد اقامه نماز را با این بحران مواجه کرد که در صورت ادامه اقامه نماز توسط ایشان، بجای تریبون باید از موکت و بجای پایه میکروفون از پونز استفاده کرد که فعلاً برای ستاد اقامه نماز مقدور نیست.
.
نظریه متعدد سوم: جنس بنجل
افراد دیگری معتقدند گِل جنتی را از چین وارد کرده‌اند زیرا وی با هر بار شستشو، از همه طرف نیم متر آب می‌رفت و از آنجا که وی طی سال‌های پس از انقلاب پنج دفعه حمام رفته این خطر وجود داشت که بار ششم کلاً یک مشت پرز از حمام بیرون بیاورند و از آنجا که ایشان در خطبه‌های نماز جمعه زور وحشتناکی برای حرف زدن می‌زد تا جائی‌که گاهی از شدت تلاش برای حرف زدن جنوب می‌شد و غسل بر وی واجب و خطر اصابت آب به وی هر لحظه بیشتر می‌شد لذا با کناره‌گیری از نماز جمعه تهران خطر تبدیل خودش به یک مشت پرز را در نطفه خفه کرد.
.
با تغییرات جدید متأسفانه مجبوریم از این به بعد اول به خطبه‌های نماز جمعه گوش کنیم بعد بخندیم. در زمان حیات جنتی همین که حرف می‌زد از صدایش خنده آمد خلق را.
Read more
... ریشه در باد دهه هفتاد وقتی خشایار اعتمادی "من بهارم تو زمین" را خواند و شادمهر عقیلی با « معبود ...
Media Removed
... ریشه در باد دهه هفتاد وقتی خشایار اعتمادی "من بهارم تو زمین" را خواند و شادمهر عقیلی با « معبود » دل از ما ربوده بود، قاسم افشار هم از راه رسید. یک جورهایی ابی مناطق محروم بود. این ترانه اش را تلویزیون چند میلیون بار پخش کرد: چرا باید بمیرن از تشنگی/ماهیهای کوچیک سرخ و آبی! هفته نامه ای از او پرسیده ... ...
ریشه در باد
دهه هفتاد وقتی خشایار اعتمادی "من بهارم تو زمین" را خواند و شادمهر عقیلی با « معبود » دل از ما ربوده بود، قاسم افشار هم از راه رسید. یک جورهایی ابی مناطق محروم بود.
این ترانه اش را تلویزیون چند میلیون بار پخش کرد: چرا باید بمیرن از تشنگی/ماهیهای کوچیک سرخ و آبی!
هفته نامه ای از او پرسیده بود هر کس از خانه پدرش قهر می کند می رود خواننده می شود و موسیقی پاپ خراب شده. نظر شما چیه؟ جواب افشار خوب یادم مانده است:
_  وقتی یک شیر آب را بعد از مدتها باز می کنید اولش آب، زرد و جِرم گرفته است. طول می کشد تا صاف و زلال بشود.
آن روزها ما موجودات ناسپاسی بودیم و با خوش باوری فکر می کردیم بالاخره یه روز خوب میاد و دنیا قرار نیست به مسخره بازی هایش ادامه بدهد اما ادامه داد!
این روزها اینستاگرام برای من دانشگاه جامعه شناسی است. شاید این حرف اغراق آمیز به نظر برسد اما هر روز از این کهکشان چیزهای تازه ای یاد می گیرم. هر روز مثل آن مرد از اصحاب کهف که با سکه های سیصد سال پیش تر آمده بود شهر نان بخرد، شگفت زده می شوم و هی به خودم می گویم بالاخره این آبِ زرد رنگ و جِرم گرفته باید زلال شود و... نمی شود!
انتظار ندارم همه در اینستاگرام از هگل و نیچه بنویسند اما وقتی می بینم کسی صفحه ای ساخته و سه، چهار عکس از پای زنی گذاشته و چندصدهزارنفر آن را فالو کرده اند و صدها نفر کامنت گذاشته اند حیرت می کنم!
آدمها البته آزاد هستند که عکس های شست پا، ابروهای کُتلتی و لب های اُردکی و دماغ خوکی یا سایر برجستگی های مجاز و غیرمجاز را دنبال کنند یا ویدئو منتشر کنند "از این به بعد همه هزینه ها برای تو میشه!..جووون!" اما وقتی سطح دغدغه تا سرحد مارک شورت بیرون زده پسرها و سیکس پک و "سلام به همه تودلیا! پروتزیا! عسیسم دندوناشو لمینت کرده" سقوط می کند،می شود پرسید: ما داریم به کجا می ریم؟
شبی که ترامپ نگفت خلیج فارس، جمعی از مردان هموطن با تمام خاندان مونث زنده و مُرده او وصلت کردند(با ذکر جزییات محل!). به پیج چند نفر از آنها سر زدم، فوق العاده بود. هم عکس عزاداری محرم داشتند، هم فحاشی به عرب سوسمارخور که به ایران آریایی حمله کرد، هم فحش به ایرانِ "خراب شده"، هم پرچم شیر و خورشید و عکس شاه، هم هشتگ سپاهی هستم!
لامصب ها روحی با این درجه از کشسانی را از کجا خریده اید؟
این آزادی اندیشه نیست، آشفتگی اندیشه است. جوگیری فصلی است. اعتقاد نداشتن به هیچ چیز و همه چیز رقصیدن با هر بادی که می وزد. آدم بی تعلق، آدم معلق است ،بی ریشه، خطرناک، یک جا لنگر بیندازیم.
#احسان_محمدی
Read more
. سورنا در آهنگ تولد نگار را همانند باد دانست ولی خود نگار از "آتش" وجودش سخن میگوید. اینجاست که نگار ...
Media Removed
. سورنا در آهنگ تولد نگار را همانند باد دانست ولی خود نگار از "آتش" وجودش سخن میگوید. اینجاست که نگار کم کم پا میگیرد و از شکل اولیه خودش دور می شود. کشیدی کشیدن دادی یادم حالا خودم می کشم تو نمی تونی کشیدی چشمو من مژمو روش لبو کشیدی من روژمو روش فردا رو می کشم خودمو توش تو نقاش .. نمی مونی من یه ... .
سورنا در آهنگ تولد نگار را همانند باد دانست ولی خود نگار از "آتش" وجودش سخن میگوید. اینجاست که نگار کم کم پا میگیرد و از شکل اولیه خودش دور می شود.

کشیدی کشیدن دادی یادم
حالا خودم می کشم تو نمی تونی
کشیدی چشمو من مژمو روش
لبو کشیدی من روژمو روش
فردا رو می کشم خودمو توش
تو نقاش .. نمی مونی
من یه جنگل از درخت
اره ها رو توم نمی رونی
حالا قلمتو بردار تو بنویس یا من کدوم ؟؟
بگو می نویسم برو
یا که من می نویسم تو رو…
من تخم جنگم رنگ خنده هامو نمی دونی
من استاد رقصم می خوای چین دامنمو بپوشونی
وقتی می چرخم زمین می زنه تگری ماه
.میزنه از الکل من مست می شه می شه سیاه
.
سورنا در قطعه ی "تولد" نگار را در بند قلم خود می دانست و طوری که میخواست او را نقاشی می کرد و می نوشت ولی نگار خالق خودش را در کنترلش عاجز می داند.حال این خود نگار است که بزرگ شده و آینده اش در دستان خودش می باشد.نگار از این به بعد نیازی به سورنا ندارد و می تواند خود به راهش ادامه بدهد.  حالا سوال ای است که سورنا نگار را به تصویر می کشد یا نگاری که از بند قلم آزاد شده به سورنا جهت می دهد؟
.
از این به بعد سورنا نمی تواند نگار درونش را پنهان کند و به "زنجیر" بکشد و حالا نگار است که فرمان می دهد بدون اینکه فرمان بگیرد . *شاید این تصورات نگار، دلیل نگرانی های سورنا در قطعه ی "کشتی" می باشد.

از این به بعد ایستادنم تو منو نمی شونی
پیچوندم یه دنیا رو تو نمی تونی منو بپیچونی
وسط گورستون می کوبم پا جای پاشنه هام

می مونه روی قبرا می رقصم با مرده ها

و در آخر اتمام حجت نگار با سورنا و اعلام آزاد بودنش .نگار برخلاف سورنا(در آهنگ نگار) خودش را علت پیچیدگی های ذاتیش می داند.او دیگر نیازی به سکوت وآهسته راه رفتن میان "مژده گونی بگیرهای خفته" ندارد.او فریاد می زند و پای می کوبد تا همین خفته ها را بیدار کند.
.
مروری اجمالی بر ترک " #کشتی" و " #جاری"
.
بعد از گذشت از چهار ترک از نگار به این نتیجه خواهیم رسید که با دو شخصیت کاملا متفاوت رو به رو هستی یکی نگارِ مخلوق و تازه متولد شده و دومی سورنای خالق که مردی تنهاست و آواری از کلمات را ساخت او هفت خطی پیر است که روزگار او را ناچار به ساختن نگاری میکند که جوان است و جویای نام! انسجام چهار ترک اول بقدری شدید است که ما را با روایتی پیچیده با کارکترهای متضاد رو به رو میکند . در کشتی علی سورنای هفت خط صحبت میکند ، او که #پیر و هدایت گر کشتیی که اکنون سوار است و (ادامه در کامنت 👇)
Read more
نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد. علیرضا ...
Media Removed
نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد. علیرضا واحدی نیکبخت ملی پوش سایق استقلال که با انتقال جنجالی خود از استقلال به پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد و البته که از آن مقطع به بعد سیر نزولی را پیش گرفت و دیگر هیچ وقت نتوانست به دوران اوج خود ... نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد.

علیرضا واحدی نیکبخت ملی پوش سایق استقلال که با انتقال جنجالی خود از استقلال به پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد و البته که از آن مقطع به بعد سیر نزولی را پیش گرفت و دیگر هیچ وقت نتوانست به دوران اوج خود برگردد در مورد تصمیمات کارلوس کیروش در مورد دعوت مجدد او از سردار آزمون اظهار داشت :
واقعا دلیل رفتارهای دو گانه کیروش را درک نمی کنم. معتقدم سید مهدی رحمتی، قربانی خصومت شخصی کارلوس کیروش با او شد و این مربی دنبال بهانه ای برای اخراج سید مهدی رحمتی ازتیم ملی ایران می گشت. دلیل این ادعا را الان در لیست جدید تیم ملی می توان پیدا کرد. جایی که سردار آزمون در حالی که دو بار از تیم می خداحافظی کرد اما باز مجددا کیروش او را به تیم ملی دعوت کرد در صورتی که وقتی این اتفاق برای رحمتی افتاد ایشان مدعی بود که هرگز چهارچوب و خط قرمز کاری خود را زیر پا نمیگذارد اما اکنون واکنش دوگانه کیروش در این مورد را می توان دید. در سال 85 در آخین روز نقل و انتقالات به من گفتند تو را نمی خواهیم و همین سناریو برای من هم صورت گرفت اما بازیکن خوب هیچ وقت روی زمین نمی ماند.
نیکبخت واحدی
معتقدم قداست پیراهن تیم ملی باید حفظ شود و سرمربی تیم باید معیار دعوت از  بازیکنان را عملکرد آنها قرار بدهد.
#استقلال
#استقلال_تهران #علیرضا_نیکبخت_واحدی #فرهادمجیدی #esteghlal #esteghlaltehran #ناصر_حجازی #منصور_پورحیدری #مهدی_رحمتی #سردارآزمون
Read more
می‌خریم تا کمیاب و گران شود! دیگر کشورها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گران شود. کار به جایی رسیده که دیگر خشم و نهیب راه به جایی نمی‌برد و هیچ کس به هیچ کس رحم نمی‌کند. مردم در شهرهای مختلف مغازه به مغازه هجوم می‌برند و خرید می‌کنند تا از قحطی نیامده فرار کنند. یک روز به برنج فروشی‌ها ... می‌خریم تا کمیاب و گران شود! 🔹دیگر کشورها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گران شود. 🔹کار به جایی رسیده که دیگر خشم و نهیب راه به جایی نمی‌برد و هیچ کس به هیچ کس رحم نمی‌کند. 🔹مردم در شهرهای مختلف مغازه به مغازه هجوم می‌برند و خرید می‌کنند تا از قحطی نیامده فرار کنند. 🔹یک روز به برنج فروشی‌ها هجوم می‌برند و برنج‌ها را گونی، گونی در خانه‌ها احتکار می‌کنند و یک روز روغن، یک روز نوار بهداشتی و دستمال کاغذی و روز دیگر گوجه فرنگی. 🔹مشخص نیست که قرار است چه اتفاقی در این کشور رخ دهد؟ گویا دیگر بنی‌آدم اعضای یکدیگر نیستند و اگر دردی به فردی وارد شود دیگران می‌گویند : چه خوب که ما نبودیم! 🔹ما با دیگر کشورها خیلی خیلی متفاوتیم. آنها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گرانتر شود. 🔹می‌گویند 23 سال پیش اولین تحریم گرانفروشی توسط مردم آلمان انجام شد. 🔹مردم آلمان به شدت مصرف شیر و لبنیات را برای سلامتی خود ضروری می‌دانند و حتماً در روز دو تا سه لیوان شیر مصرف می‌کنند اما پس از اینکه صنایع خصوصی و دولتی لبنیات کشور آلمان تصمیم به افزایش قیمت گرفتند مردم آلمان به طور کاملاً خودجوش و مردمی به مدت 14 ماه لبنیات و مخصوصاً شیر را از سفره‌های خود حذف کردند تا اینکه صنایع لبنیاتی با برگشت قیمت شیر به 14 ماه پیش از آن موافقت کردند.

این مسئله در دیگر کشورهای دنیا هم شکل گرفت: 🔹آمریکایی‌ها تنها سه ماه تلفن همراه موتورولا را نخریدند تا قیمت به عقب بازگشت. 🔹گرانفروشی بلیت فوتبال در اسپانیا و تحریم فوتبال توسط مردم تنها دو ماه رخ داد و پس از آن قیمت‌ها برگشت. 🔹گرانفروشی شیر در برزیل تنها 9 ماه به طول انجامید و پس از آن قیمت‌ها شکست. 🔹اما در کشور ما در یک دقیقه، شش میلیون نفر خواهان خرید از شرکت سایپا بودند. اگر هر نفر 25 میلیون تومان بخواهد در این شرکت هزینه کند، می‌شود 150000 میلیارد تومان. 🔹با این مبلغ می‌شد در یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور سهام بسیاری از شرکت های بزرگ جهان را خرید.

به راستی ایراد از اقتصاد به تنهایی است یا فرهنگمان هم ایراد دارد. 🔹وقتی در زمان جنگ در جبهه‌ها جوانان داوطلبانه بر روی میدان مین پا می‌گذاشتند و گروهان دسته می‌شد تا معبری باز شود در تهران و دیگر شهرها در زمان بمباران می‌گفتند: خدا را شکر که موشک بر روی خانه ما فرود نیامد و این تفکر کماکان وجود دارد. مردم می‌گویند اصل این است که ما زنده باشیم؛ همسایه کارگرمان به ما چه؟ 👤محمد جلالی
Read more
فصل نهم واکینگ دد کمی بازگشت سریال محبوب واکینگ دد از محبوب ترین سریالهایی بود که فصول اولیه ی آن ...
Media Removed
فصل نهم واکینگ دد کمی بازگشت سریال محبوب واکینگ دد از محبوب ترین سریالهایی بود که فصول اولیه ی آن با استقبال چشمگیری روبرو شد و خیلی زود در صدر سریال های پرطرفدار قرار گرفت. اما این روند خوب فقط تا 3 فصل ادامه پیدا کرد و از فصل 4 رفته رفته شاهد شروع یک افول بودیم که در فصل های بعدی شدیدتر شد تا جایی که ... فصل نهم واکینگ دد
کمی بازگشت

سریال محبوب واکینگ دد از محبوب ترین سریالهایی بود که فصول اولیه ی آن با استقبال چشمگیری روبرو شد و خیلی زود در صدر سریال های پرطرفدار قرار گرفت. اما این روند خوب فقط تا 3 فصل ادامه پیدا کرد و از فصل 4 رفته رفته شاهد شروع یک افول بودیم که در فصل های بعدی شدیدتر شد تا جایی که فصل 8 را می توان بدترین و ناامیدکننده ترین فصل سریال دانست. شاید بتوان گفت خیلی از تماشاگران پر و پا قرص واکینگ دد از این فصل دیگر عطای آن را به لقایش بخشیدن و از دیدن ادامه ی آن انصراف دادند.

اما از فصل 9 این روند دوباره تغییر کرد و سریال دوباره به محوریت زامبی ها بازگشت و از تمرکز بر انسان های سلطه طلب و ددمنشانه روی بازگرداند. امید می رود که در ادامه ی فصل و در نیم فصل دوم داستان قوی تر شود و با تزریق ایده های نو، شاهد همان واکینگ دد محبوب و پرکشش باشیم. هرچند شاید بازگشت به آن اوج فصل های اولیه دیگر امکان پذیر نباشد اما تا یک حدی هم قابل قبول است و از ریزش طرفداران سریال جلوگیری خواهد کرد.

#walkingdead
#واکینگ_دد #نقد #سریال
Read more
- @leyla_mirghafari اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به ... - @leyla_mirghafari
اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به عنوان یک فعال حوزه زنان و یکی از دختران جنبش خیابان انقلاب پاسخ میدهم که انکار شما کاملا با اهداف سیاسی میباشد چرا که من خودم بارها مورد شکنجه قرار گرفته ام که به دومورد ان اشاره میکنم از چندین تجربه تلخ شکنجه شدنم زمانی که پای من در حمایت از جنبش دختران خیابان انقلاب شکست ان هم در یک اعتراض مسالمت امیز مدنی بی صدا و جنجال و خشونت زمانی که نیروهای امنیتی منو با پای شکسته از بیمارستان به بازداشتگاه منتقل کردن با پای گچ گرفته به من عصا برانکار و ویلچر ندادن و منو مجبور کردن تمام مسیر پیاده شدن از ماشین تا بازداشتگاه و نزدیک به بیست پله را بدون کمک و با یک پا به حالت لی لی و پرش برم که هر پریدن چقدر درد در پاها و جانم ایجاد میکرد وقتی با نفسی بریده به پایین پله ها ی بازداشتگاه وزرا رسیدم مرا مجبور کردن لخت مادر زاد بشوم وحتی لباس های زیرم را در اورم و خصوصی ترین جاهای بدنم بازرسی شد من گریه میکردم که اینکار نکنید درست نیست نگاه نکنید ایا این شکنجه نیست ایا زمانی که من در دادگاه ویژه روحانیت در خیابان زعفرانیه تهران باضرب شتم و خشونت توسط حفاظت ان دادگاه باز داشت شدم از شدت ضرب شتم و اسیب بدنم کبود و لباسم خونی نشد که خود ماموران نواحی اسیب دیده را دیدنت و گزارش نوشتن و ایا بعد از ان بی جرم گناه تقصیر به بیمارستان روانی روزبه منتقل شدم و یک ماه سه روز انجا حبس شدم جناب اقای منتظری عالیجناب عبا پوش بفرمایید ایا این بازداشت های همراه با خشونت شکنجه نیست طبق اصل سی و نه قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر و بازداشت شده زندانی یا تبعید ممنوع و موجب مجازات است .بفرمایید من برای خشنوندی کدام یک از عالیجنابان نظام ولایی و اسلامی ازار شکنجه شدم و برای کدام اهداف سیاسی من باید چنین تجربیات سخت و تلخی به عنوان یک زن جوان داشته باشم .
#لیلا_میرغفاری
#من_هم_شکنجه_شدم
#نه_به_خشونت_علیه_زنان - #regrann
Read more
(جنون قسمت چهارم) دقیقاً غرورم را نشانه گرفته بود و نبایدکم می آوردم.با لکنت گفتم:من بخاطر خودتون ...
Media Removed
(جنون قسمت چهارم) دقیقاً غرورم را نشانه گرفته بود و نبایدکم می آوردم.با لکنت گفتم:من بخاطر خودتون میگم,اگه کسی بیاد...نذاشت حرفم تموم بشه,به سمتم اومد و گوشه یقه پیرهنمو گرفت و همونطور که با خودش می کشید و میبرد گفت:خیالت راحت,هیشکی نمیاد.در و محکم بهم کوبید و توی جاده آسفالته ای که به امارت ... (جنون قسمت چهارم)

دقیقاً غرورم را نشانه گرفته بود و نبایدکم می آوردم.با لکنت گفتم:من بخاطر خودتون میگم,اگه کسی بیاد...نذاشت حرفم تموم بشه,به سمتم اومد و گوشه یقه پیرهنمو گرفت و همونطور که با خودش می کشید و میبرد گفت:خیالت راحت,هیشکی نمیاد.در و محکم بهم کوبید و توی جاده آسفالته ای که به امارت زیبایی ته باغ میرسید براه افتادیم.خونه بسیارزیبا و بزرگی بود با دیوارهای بلند و درختان سر به فلک کشیده.دو طرف راه آسفالته پر بود از درختچه ها و گلهای زینتی زیبا و استخر بزرگی که دقیقا روبروی پله های پهن امارت بود.جلو امارت چهار ستون بلند با گچبریهای زیبا قرار داشت که آدمو یاد کاخهای سلطنتی مینداخت.جلو پله ها ایستاد و بطرف من چرخید و گفت:به دنیای من خوش اومدی بعد بدون اینکه اجازه حرف زدن به من بده با دست اشاره کرد تا همراهیش کنم.در دلم به خودم فحش میدادم که چرا نشناخته با این دختر عجیب پا توی این خونه گذاشتم.با صدای بشکنی که جلو صورتم زده شد بخود اومدم.تازه فهمیدم مثل مجسمه جلو در خشکم زده.وارد سالن بزرگ خونه شدم و از دیدن اونهمه تجملات دهنم باز موند.پرده ها,قابها و مبلمان که با رنگهای قرمز و طلایی که هماهنگی بسیار زیبایی با هم داشتند و کف سرامیکی سفید که مثل برف میدرخشید.جلوم ایستاد و دستشو بطرفم دارز کرد_اسمم پروانس و تو میتونی پری صدام کنی.مردد نگاش کردم و با اکراه باهاش دست دادم.کاری که تاحالا نکرده بودم.گرمی دستش تا مغز استخوانم نفوذ کرد.انگار همه دنیا رو بمن دادن.با لکنت گفتم:علی هستم.با کلمه خوشبختم دستشو از دستم بیرون کشید و تعارف کرد که بشینم.روی کاناپه ای که بالای سالن بود نشستم.با کلمه الان میام از پلکان کنار سالن بالا رفت.انگار بخود اومده باشم.ذهنم پر از سوال شد.احساس گناه وجدانمو راحت نمیذاشت.با خودم گفتم:دِ پسر تو چت شده؟پسر حاجی رستگار اینجا چکار میکنه؟بی اختیار بیاد جمله آقا جونم افتادم که میگفت:جوون باید از سایه خودشم بترسه,چون شیطان به همه شکلی ظاهر میشه.از یاد آوری اون جمله موهای بدنم سیخ شدن و بدنم شروع کرد به لرزیدن.دستم رفت سمت جیب پیرهنم. همیشه یه قرآن کوچیک تو جیبم میذاشتم.اما نبود... ادامه دارد با سپاس بیکران(مهرا)
Read more
 #desert #house #iran #shotonnote8 از این سفر برای دیدن بارش شهابی و اقامت در کاروانسرا، عکس‌های ...
Media Removed
#desert #house #iran #shotonnote8 از این سفر برای دیدن بارش شهابی و اقامت در کاروانسرا، عکس‌های زیادی دارم. عکس‌های با بک‌گراند تمیز، نور بهتر و چیدمان مرتب‌ترو مینیمال‌تر. اما بذارین این عکس واقعی از خواب بعدازظهرِ جلو کولر، اینجا بمونه تا از خستگی و سختی یه سفر کوتاه دو روزه بگم و از همسفرها. ... #desert #house #iran #shotonnote8
از این سفر برای دیدن بارش شهابی و اقامت در کاروانسرا، عکس‌های زیادی دارم. عکس‌های با بک‌گراند تمیز، نور بهتر و چیدمان مرتب‌ترو مینیمال‌تر. اما بذارین این عکس واقعی از خواب بعدازظهرِ جلو کولر، اینجا بمونه تا از خستگی و سختی یه سفر کوتاه دو روزه بگم و از همسفرها.
سفر دو روزه‌ی چهارده دختر و پسر، از چند گروه دوستی مختلف، که با چند ماشین راهی سفری شدیم که فکرش رو هم نمیکردیم به بی‌خوابی، گرما، گزیدگی حشره و بی غذایی برسه. این سفرکوتاه هم با سختی‌هاش تموم شد و احتمالا خاطرات خوبش یادمون می‌مونه.
اما باید بگم که هیچ گروه همسفری بزرگی وجود نداره که از اول اسمشون باشه اکیپ. گروهی که همه جوره باهم کنار بیان و هیچکسی و هیچی تو سفر اذیتشون نکنه. اصلا ماهیت سفر به سختی‌ها و تغییر فضاییه که معمولا باعث اذیت میشه. آدم‌ها از دایره و فضای امن روزمره‌شون خارج شدن و قراره وقت و فضاشون رو باهم شریک شن و همه به این تقسیم و به این تغییر از اول عادت ندارن. همین میشه که آدم‌ها تو سفر از هم دلگیر میشن و خیلی راحت میشه از یک جمع شاد، با اتفاق کوچیک پیش‌پا افتاده‌ای فضای ملتهب ساخت.
من فکر میکنم هیچ گروه بزرگ و جمعیتی از اول و اون هم به شکل اتفاقی باهم راهی نمیشن که تا همیشه بدون مشکل و دغدغه باهم سفر کنن، بلکه تو سفر آدم‌ها یاد میگیرن از درصد خودخواهی و راحتیشون کم کنن و برای بالا بردن حال خوب جمعی، که خودشون جزئشونن تلاش کنن و گاهی سختی بکشن. یاد میگیرن همکاری کنن، از چیزهای پیش پا افتاده بگذرن، گاهی سکوت کنن و گاهی رای‌شون رو قاطع اعلام کنن. همسفری یعنی تعامل و یادگیری این مسیرِ رسیدن به تعامل.
درست مثل خواب یه گروه بزرگ ِ نه خیلی آشنا، برای تقسیم باد کولر ِ بی جونی در یک بعداز ظهر گرم کویری کنار هم!
Read more
در آستانه ی پیری گلایه از شب دنیا بد است مرد حسابی به احترام دیازپام بدون قصه و بوسه تلاش کن که بخوابی تو ...
Media Removed
در آستانه ی پیری گلایه از شب دنیا بد است مرد حسابی به احترام دیازپام بدون قصه و بوسه تلاش کن که بخوابی تو مثل پرده ی خانه وبال گردن روزی کسی نگفت نباید که از نهاد بسوزی تو آفتاب نبودی که بی دریغ بتابی چه از پا که در اومد به احتزاز در آمد به شیهه عمر گلویت کشان کشان سر آمد تو را که بست به گاری که روز مزد عذابی لگد ... در آستانه ی پیری گلایه از شب دنیا بد است مرد حسابی
به احترام دیازپام بدون قصه و بوسه تلاش کن که بخوابی
تو مثل پرده ی خانه وبال گردن روزی کسی نگفت نباید که از نهاد بسوزی
تو آفتاب نبودی که بی دریغ بتابی
چه از پا که در اومد به احتزاز در آمد به شیهه عمر گلویت
کشان کشان سر آمد تو را که بست به گاری
که روز مزد عذابی
لگد زدند به شیری که صبر غرش او بود شکست یوزپلنگی
که رام و خو بود و از فراز دهانی سقوط کرد عقابی
به خون زدی که نبینی به هرزه پا ندواندی
از این دوندگی آخر چه میرسد به جماعت
جز آخوری وطنابی
شناس عالمی اما شناسنامه نداری
و دائم الغمی اما خودت
ادامه نداری
#درآستانه_پیری #حسین_صفا
Read more
در آستانه ی پیری گلایه از شب دنیا بد است مرد حسابی به احترام دیازپام بدون قصه و بوسه تلاش کن که بخوابی تو ...
Media Removed
در آستانه ی پیری گلایه از شب دنیا بد است مرد حسابی به احترام دیازپام بدون قصه و بوسه تلاش کن که بخوابی تو مثل پرده ی خانه وبال گردن روزی کسی نگفت نباید که از نهاد بسوزی تو آفتاب نبودی که بی دریغ بتابی چه از پا که در اومد به احتزاز در آمد به شیهه عمر گلویت کشان کشان سر آمد تو را که بست به گاری که روز مزد عذابی لگد ... در آستانه ی پیری گلایه از شب دنیا بد است مرد حسابی
به احترام دیازپام بدون قصه و بوسه تلاش کن که بخوابی
تو مثل پرده ی خانه وبال گردن روزی کسی نگفت نباید که از نهاد بسوزی
تو آفتاب نبودی که بی دریغ بتابی
چه از پا که در اومد به احتزاز در آمد به شیهه عمر گلویت
کشان کشان سر آمد تو را که بست به گاری
که روز مزد عذابی
لگد زدند به شیری که صبر غرش او بود شکست یوزپلنگی
که رام و خو بود و از فراز دهانی سقوط کرد عقابی
به خون زدی که نبینی به هرزه پا ندواندی
از این دوندگی آخر چه میرسد به جماعت
جز آخوری وطنابی
شناس عالمی اما شناسنامه نداری
و دائم الغمی اما خودت
ادامه نداری
#درآستانه_پیری #حسین_صفا
Read more
Walking toward a clear destiny. اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج . ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی ...
Media Removed
Walking toward a clear destiny. اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج . ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی کمتر کسی می گذرد. سر لجبازی حنیف با مدیر گروه -که ما شاخیم‌‌ و می خواهیم شب هم به راه رفتن ادامه دهیم - در سوز سرمای عراقی با دو خروار چمدان جریمه حیران مانده ایم که چه کنیم. موکب ها پرشده اند و جایی برای ... Walking toward a clear destiny.
اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج .
ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی کمتر کسی می گذرد. سر لجبازی حنیف با مدیر گروه -که ما شاخیم‌‌ و می خواهیم شب هم به راه رفتن ادامه دهیم - در سوز سرمای عراقی با دو خروار چمدان جریمه حیران مانده ایم که چه کنیم. موکب ها پرشده اند و جایی برای خوابیدن نیست و ماشینی هم که رد نمی شود. پاها هم عمراً نای رفتن ندارند.
دلم نیامده بود حنیف را تنها بگذارم . کمی هم ماجراجویی درونم زنده شده بود و حالا فقط به خودم فحش می دادم.
"گشنمه.چه کنیم به نظرت؟ "این را حنیف در حالی می پرسد که برای مقابله با سرما ، پالتوی زنانه ای را هم از بین چمدان ها پیدا کرده و پوشیده. به جای "نمی دانم" می گویم "چه می دانم " و حنیف را که مثل پنگوئن با پالتوی زنانه ی بلند تا زانویش به سمت موکب روشنی در دوردست می رود تماشا می کنم. من هم پا می شوم به سمت آتشی می روم که آنسوتر برپاست و چندنفری دورش نشسته اند. یکی شان پوست ش تیره می زند که احتمالا باید هندی باشد . هللو می کنم و از کجایی و تو یکی چرا این موقع شب اینجایی . آن یکی عراقی ست و از اطراف است .صحبت که گرم می شود کاروانی از کانادایی ها هم سر می رسند. شب برایشان راحت تر است تا روز که همه ش سوژه شوند. به یکی شان که ریش بلند طلایی دارد می گویم.سلام. از کجایی؟ مونترآل؟ من مونترآل دوست زیاد دارم.
اسمش جرمی است.(بعدها در توئیتر پیدایش کردم. عجب مبلّغ فعالی ست. آی دی اش : T_I_Perspective)
سر صحبت از مشخصات راه باقیمانده باز می شود. پسرهندی هم وارد دیالوگ می شود و جوان عراقی هم کلیاتی را می فهمد. جرمی از اوضاع کار و دانشگاهش می گوید و اینکه تا‌کی اینجایند.
پسران گرم صحبت‌اند. نور آتش روی صورت های خسته از راهشان افتاده و تفاوت رنگ ها کمتر حس می شود.

حرارت صاحب مسیر ، ما را خوشرنگ کرده بود.انگار حسین، داستان زندگی ما را برای هم خواندنی کرده بود.

کمی بعد جابجا می شویم که حنیف هم بیاید بنشیند ، با چند تکه نان گرم در دستش. @hanif1373

#گره_پنجم : گره کمربند رزم ، وقتی برای شیرین ترین خدمت به کمر غلام سیاه محکم می شد.
دقایقی پیش گفته بودند تو آزادی که بروی.
اما گفته بود:خب قبول که من نسبم ضعیف است و رنگم سیاه است و بوی خوبی ندارم ؛اما مولای رو سپیدکننده ام را که تنها نمی گذارم!
طوری سخن کرده بود که دم آخری خیلی دعای امام بدرقه اش شود.

نقل است آن جنازه ها که کس و کاری داشتند زودتر دفن شدند.
اما تا چندروز بگذرد و کسی بیاید غلام عاشق را هم دفن کند ، بوی خوش بدنش کل صحرا را گرفته بود.
#جناب_جون
Read more
. شنبه پیراهن گوچیِ‌ های‌کپیِ فیکم را به تن کردم و شلوار لی‌وایزِ های‌کپیِ فیکم را پوشیدم و ساعت ...
Media Removed
. شنبه پیراهن گوچیِ‌ های‌کپیِ فیکم را به تن کردم و شلوار لی‌وایزِ های‌کپیِ فیکم را پوشیدم و ساعت رولکسِ ‌های‌کپیِ فیکم را به دست کردم و کفش دلچه اند گابانایِ‌ های‌کپیِ فیکم را به پا. دم در یادم آدم که هوا گرم است و ممکن است عرق کنم، این شد که عطر هرمسِ های‌کپیِ فیکم را روی خودم خالی کردم. سوار مازراتیِ ... .
شنبه

پیراهن گوچیِ‌ های‌کپیِ فیکم را به تن کردم و شلوار لی‌وایزِ های‌کپیِ فیکم را پوشیدم و ساعت رولکسِ ‌های‌کپیِ فیکم را به دست کردم و کفش دلچه اند گابانایِ‌ های‌کپیِ فیکم را به پا. دم در یادم آدم که هوا گرم است و ممکن است عرق کنم، این شد که عطر هرمسِ های‌کپیِ فیکم را روی خودم خالی کردم. سوار مازراتیِ های‌کپیِ فیکم شدم و رفتم به دنبال یک لقمه نان حلال. با گوشی آیفونِ های‌کپیِ فیکم از خودم عکسی گذاشتم توی اینستاگرام و کپشن زدم: «واقعا دیگر حالم دارد از این دنیای های‌کپی فیک به هم می‌خورد. همه‌چیز تقلبی و پوشالی. تا کی باید در این دنیای دروغین و فیک دست و پا بزنم؟ چرا من نمی‌توانم مثل باقی مردم یک دست لباس برند اصل داشته باشم؟ چرا نمی‌توانم یک ماشین خوب سوار شوم؟ چون آقازاده‌ام؟» .

یک‌شنبه

صبح با پدر های‌کپی فیکم جر و بحث شدیدی داشتم. می‌گوید الان تمام مردم عصبانی هستند و زوم کرده‌اند روی خانواده‌ ما و به خاطر این شرایط بحرانی تو هم باید از خیر سفرت به مارماریس بگذری. هر چه گفتم پدر من! من بلیت رزرو کرده‌ام، هتل گرفته‌ام، به خرجش نرفت که نرفت. اهرم فشارش هم این بود که گفتم از آن محل فلان و بهمان ارزی برایم ارز دولتی بگیرد. داشت می‌گرفت که یهو یکي از همکاراش زنگ زد و گفت فلانی حواست جمع باشد که یه کمپینی درست شده به اسم «فرزندت کجاست». تا این را شنید خلقش عوض شد و گفت ارز بی ارز. حالا مجبورم بروم از آن حساب بانکی های‌کپی فیکم برداشت کنم و دلار آزاد بخرم. من که عمرا سفرم را کنسل کنم، به خاطر این مسخره‌بازی‌ها. از آقازادگی چه‌چیزش به من رسیده؟ هیچی. مثلا می‌خواهد چه کند بابا؟ روزی دو میلیون توجیبی‌ام را قطع کند؟ خب قطع کند... من که همیشه روی پای خودم ایستاده‌ام. اصلا نیازی به او ندارم. .

بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. . مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. ...
Media Removed
. . مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. همیشه چیزی هست که بیش از هر چیز رنجش می‌دهد و همیشه حرف زدن از این چیز با دیگرانْ بی‌فایده‌‌ترین کار ممکن است. استاکر، در فیلمِ آندری تارکوفسکی، لحظه‌ای که همراهِ نویسنده و استاد روبه‌روی آن اتاق ... .
.
مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. همیشه چیزی هست که بیش از هر چیز رنجش می‌دهد و همیشه حرف زدن از این چیز با دیگرانْ بی‌فایده‌‌ترین کار ممکن است. استاکر، در فیلمِ آندری تارکوفسکی، لحظه‌ای که همراهِ نویسنده و استاد روبه‌روی آن اتاق ایستاده بعدِ گفتن این چیزها اضافه می‌کند «وقتی کسی زندگی گذشته‌اش را پنهانی مرور می‌کند مهربان‌تر می‌شود.» اما همه‌چیز ظاهراً به این سادگی نیست. به‌خصوص اگر از دنیای خیالی/ آخرالزمانی تارکوفسکی بیرون بزنیم و یک‌راست پا به دنیای واقعی و معاصرِ پاتریک ملروزی بگذاریم که زندگی‌اش را در فاصله‌ی دو مرگ مرور می‌کند. مرور پنهانیِ زندگی برای پاتریک کار آسانی نیست و سخت‌تر از آن کنار هم نشاندن قطعه‌های گوناگونی است که پازل زندگی را کامل می‌کنند و دست‌آخر او را به این نتیجه می‌رسانند که یادِ گذشته هیچ فضیلتی ندارد و هر چه دارد مصیبت و سختی‌های مکرری‌ست که سال‌های زندگی را به رنجی تمام‌وکمال بدل کرده است.
چیزی قطعی‌تر از مرگ نیست و همین قطعیت است که ترسِ از دست دادنِ زندگی را به جان آدم‌ها می‌اندازد. لحظه‌ای که پاتریکِ درب‌وداغان گوشیِ تلفن را برمی‌دارد و خبر مرگ پدرش را با آب‌وتاب می‌شنود هنوز نمی‌دانیم داستان پدران و پسران چه گذشته‌ای دارد. رفتار پاتریک ظاهراً مثل هر آدمی‌ست که بزرگ‌ترش را از دست می‌دهد؛ ترکیب گیجی و افسردگیِ ناگهانی. خالی شدن زمین زیر پا و تماشای دود شدن هر آن‌چه سخت و استوار به نظر می‌رسیده است. سر درآوردن از این گذشته به کمک خودِ پاتریک ممکن می‌شود؛ آن هم به کمک همان «مرور پنهانی»‌ای که استاکر به استاد و نویسنده توصیه می‌کرد. به یاد آوردن پدری که هر ظلم و جنایتی را در حق پسرش روا داشت و او را بدل کرد به آدمی شکننده؛ آدمی ضربه‌پذیر؛ آدمی که هر لحظه ممکن است سقوط کند و به چاهی بیفتد که رهایی از آن ممکن نیست. نتیجه‌ی چنین یادآوری و مروری قطعاً آن مهربانی‌ای نیست که استاکر از آن دَم می‌زد. [برشی از یادداشتی درباره‌ی مجموعه‌ی «پاتریک ملروز»؛ ماه‌نامه‌ی ۲۴؛ شماره‌ی ۱۰۱] #پاتریک_ملروز #بندیکت_کامبربچ #ماهنامه_۲۴ #patrickmelrose #benedictcumberbatch
Read more
. نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ...
Media Removed
. نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ها رو نظم میدم و برای یه روز از خونه ی تمیز لذت میبرم. لیانا با لگو مشغوله ، میگه آبرنگ میخواد ازش میخوام لگو رو جمع کنه ببره تو اتاق تا آبرنگ و دفتر رو میارم و یاد حرفهای دیشب لیلی میفتم که به پدرش میگفت ... .
نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ها رو نظم میدم و برای یه روز از خونه ی تمیز لذت میبرم.
لیانا با لگو مشغوله ، میگه آبرنگ میخواد ازش میخوام لگو رو جمع کنه ببره تو اتاق تا آبرنگ و دفتر رو میارم و یاد حرفهای دیشب لیلی میفتم که به پدرش میگفت ، این مامان میخواد من خدمتکارش بشم میگه وسایلت جمع کن وسایلت جمع کن ! .
میدونم لیانا تو سنی هست که براش مهمه من راضی باشم برعکس لیلی میخواد به من و خودش ثابت کنه مجبور نیست به حرف من گوش بده، میدونم نظم و بی نظمی هم مثل خیلی خصوصیات دیگه تا حدی شخصیتی هست ، همینطور تیزهوشی و کم هوشی ، پر جنب و جوش و اجتماعی بودن یا درون گرا و کم حرف بودن ، هیچ کدوم نه نشونه ی لیاقت مادره و نه کم کاریش.
.
اما باز خندم میگیره ، دو تا خواهرن تو یه خونه با یه رویکرد و تربیت بزرگ میشن و احتمالا اگر فقط لیانا رو داشتم الان براتون کپشن مینوشتم چنان و چنین که چطور با تدبیر و درایت و راهکارهای هوشمندانم اینطور گل دختری دارم و شما هم جا پای من بذارید و چه
معنی داره بچه گوش به فرمان ما نباشه
.
این سوتفاهم های مادرانه برا هیچ کدوم ما بیگانه نیست و نتیجش بادی که به اشتباه تو غبغب میفته! و نگاهی از بالا به مادرهای با شرایط متفاوت . تو نوزادی دخترا به غایت دیدم که کولیک و ناراحتی پزشکی بچه رو چطور ابعاد روانشناختی میدادن متخصصان امر و حتی پا فراتر میرفت و آرامش دوران بارداری زیر سوال میرفت! چیزی که دیده نمیشد تفاوت بچه ها بود که الزاما هیچ ارتباطی به رفتار و راهکار والدین نداره . و مطمئنا هر مادری خوشبخت ترینه اگه نوزادش خوب بخوابه و خوب شیر بخوره و به وقتش عاقان اوقون کنه ! .
مخصوصا الان که اون دوران سپری شده میفهمم هیچ فرمول پیچیده ای نداره و فقط بچه هان که تعیین کننده هستن و دلم میخواد جلوی زهرای اون روزا رو بگیرم تا به اون حجم فشار، خود سرزنشی رو اضافه
نکنه
.
ما مادرهای این نسل که چهارتا کتاب خوندیم و دوتا کلاس رفتیم ، جسته گریخته دنبال جوابای سوالامون میریم و سراغ مشاور رو میگیریم تا حدی آگاه هستیم ، پس اگر بچه هامون مثل هم نیستن و جواب متفاوتی میگیریم دلیلش اینه که از اول قرار نبوده همه ما یه جور
باشیم ، یه نقاط قوت و یه مدل گیر و گرفت داشته باشیم
.
حالا که دخترا بزرگ تر شدن فک میکنم وظیفه ی من فقط اینه که نقاط قوتشون پیدا کنم و راه رو برا پیشرفتش باز کنم و فردا تو موفقیتشون بازم افتخار برا من نیست چون از جوهر درون خودشون بوده و فقط شکرگزاری و غرق لذت شدنش سهم منه✨
Read more
⚜️<span class="emoji emoji1f446"></span>🏻لطفا "و حتما" تصوير را ورق بزنيد <span class="emoji emoji1f449"></span>🏻🎞<span class="emoji emoji1f4f2"></span> عزیزم سلام من در چهل و یک سالگی به بسیاری از آن چیزهایی ...
Media Removed
⚜️🏻لطفا "و حتما" تصوير را ورق بزنيد 🏻🎞 عزیزم سلام من در چهل و یک سالگی به بسیاری از آن چیزهایی که امروز آرزوی جوانان و دانشجویان است رسیده ام!! پزشک ، جراح ، فوق تخصص ، استاد و حتی رییس ! اما امروز بعد از این راهِ دراز و پر مشقّت ، یک آرزو بیشتر ندارم “ همه این ها را که برشمردم را پس بدهم . در عوض ... ⚜️👆🏻لطفا "و حتما" تصوير را ورق بزنيد 👉🏻🎞📲
عزیزم سلام

من در چهل و یک سالگی به بسیاری از آن چیزهایی که امروز آرزوی جوانان و دانشجویان است رسیده ام!!
پزشک ، جراح ، فوق تخصص ، استاد و حتی رییس !
اما امروز بعد از این راهِ دراز و پر مشقّت ،
یک آرزو بیشتر ندارم “
همه این ها را که برشمردم را پس بدهم .
در عوض لحظه ای کنارِ تو بنشینم ، در چشمانت نگاه کنم و فنجان چایی با هم بنوشیم و این بار قول میدهم که چای را
نه یکباره و داغ که با آرامش و پا به پای تو بنوشم.....‎
مریم عزیزم ؛
این روزها جوانترها آنچنان برای پیشرفت ، عجله دارند ....
که نگاهِ مادر ؛ نفسِ پدر و عشقِ همسر را نمی بینند
و برای رسیدنِ هر چه سریعتر به قله ، بسیاری را در دامنه جای میگذارند ! ‎مریم عزیزم ،
من پشیمانم از تمامِ شبهایی که صحبتِ تو را نمی شنیدم و به فکرِ تشویقِ حاضرینِ در سخنرانیِ فردایم بودم’ من پشیمانم. ‎مریم جان ....بگذار جوانترها را نصیحتی کنم "‎
در بالای قلّه ها... و آن سوی ابرها... خبری نیست ،
هر چه هست در دامنه زندگی شماست.... 🍂☕️
متن برگرفته از پيج 👇🏻
@saratan.ir
#بردلنشسته ي زیبا از دکتر سعید مهرپور فوق تخصص جراحي ستون فقرات ورئیس بیمارستان دکتر شریعتی خطاب به همسر تازه ازدست رفتشون دكتر مریم غریب دوست
#روح_همه_رفتگانمان_غرق_در_نور_آرامش_ابدي 🥀🙏🏻
@mehrpour_saeed

اين متن رو بارها خوندم و بارها....
#اندكي_تامل
#پاييز #غروب #زيبايي #عشق #هنر #دوست_داشتن
#روانشناسي #مهارتهاي_ارتباطي #سواد_عاطفي
#ناگهان_زود_دیر_میشود
شايد اين چند سحر فرصت آخر باشد ....
#photo 📲مطهره
#mustseeiran #love #sunset #autumn #photography ✅و بودن هامان را قدر بدانيم.... نبودن هامان همين نزديكيست #خوب_من
❤️☕️
Read more
. یکی هم باید باشد که بگوید روشنفکری و آزاداندیشی چیزی غیر از این است که امروز باب شده و خیلی ها عَلَمَش را به دوش می کشند. یکی باید بگوید که هر وقت پذیرفتید که آدم هایی هستند که مثل شما فکر نمی کنند منورالفکرید. یکی که بگوید ممکن است شما با حرف های مثلاً روشنفکرانه تان جفت پا بروید توی اعتقاد آدم ها و ... .
یکی هم باید باشد که بگوید روشنفکری و آزاداندیشی چیزی غیر از این است که امروز باب شده و خیلی ها عَلَمَش را به دوش می کشند.
یکی باید بگوید که هر وقت پذیرفتید که آدم هایی هستند که مثل شما فکر نمی کنند منورالفکرید. یکی که بگوید ممکن است شما با حرف های مثلاً روشنفکرانه تان جفت پا بروید توی اعتقاد آدم ها و این با ادعای روشنفکری شما جور در نمی آید.
اینکه حکومت با زور و اجبار این وضعیت اسفناک را به وجود آورده، درد بی درمان است. اما مگر نه اینکه شما مخالف این روش هستید؟ پُتک هایتان را زمین بگذارید و مهلت بدهید تا محترمانه کنار هم زندگی کنیم، یا شاید بتوانیم وانمود کنیم که توانسته ایم با هم کنار بیاییم بدون هیچ رفتار دیکتاتور مآبانه ای.
امام حسین از خطای ما مُبراست، پُتکتان را روی فرهنگی بکوبید که در جای جای زندگیِ ما عیان است، چه با دین و چه بی دین. توقعتان را پایین بیاورید این آدم هایی که توی خیابان شربت می خورند و لیوان را توی جوب می اندازند همان هایی هستند که توی مسافرتشان به شمال، قدر تمام ملت روسیه زباله به خزر اهدا می کنند. این آدم های حوس...ییین حوس...ییین کن همان هایی هستند که دوپس دوپس ماشینشان توی ترافیک باقی آدم ها را کَر می کند.
این ها که روی کله شان با تیغ می نویسند یا حسین، همان ها هستند که توی چهارشنبه سوری بمب می اندازند توی حیاط همسایه.
سر جدتان یک بار فرهنگ را نقد کنید و قبول کنید که باگ های این آدم ها ربطی به دم و دستگاه غیر حکومتی امام حسین ندارد.
یک لحظه فکر کنید امام حسین یک شخصیت بود توی یک رمان فرانسوی و شما بادی به غبغب می انداختید و برای اینکه سواد خارجکی تان را توی چشم ما عقب مانده ها بکنید، هی رفرنس می دادید بهش.
یک لحظه فکر کنید ما که داریم پست های شما را می خوانیم قلبمان فشرده می شود. اگر دیگران با شما چنین کردند متحجر بودند و شما به تحجرشان ایمان دارید، جا پایشان نگذارید، آنجا که به اشتباهشان یقین دارید.
۷۲ #_کبوتر_سهواً_سوختند
#دموکراسی_آرزویی_که_به_گور_می بریم
Read more
My name is Nounou what's your name ?! <span class="emoji emoji1f431"></span> از خیلی قبل عاشق گربه ها بودم‌ ، حتی بچه‌ که بودم یه گربه از توی ...
Media Removed
My name is Nounou what's your name ?! از خیلی قبل عاشق گربه ها بودم‌ ، حتی بچه‌ که بودم یه گربه از توی جوب در حال مرگ با برادرام پیدا کردیم و به فرزند خوندگی قبولش کردیم ، اسمش سیسیل بود و سر تا پا سیاه ، سیسیل شد تمام زندگیمون ، صبحا به عشق اون بیدارو شبا با اون می خوابیدیم خواهر برادری ، تا اینکه یه روز مامانم ... My name is Nounou what's your name ?! 🐱
از خیلی قبل عاشق گربه ها بودم‌ ، حتی بچه‌ که بودم یه گربه از توی جوب در حال مرگ با برادرام پیدا کردیم و به فرزند خوندگی قبولش کردیم ، اسمش سیسیل بود و سر تا پا سیاه ، سیسیل شد تمام زندگیمون ، صبحا به عشق اون بیدارو شبا با اون می خوابیدیم خواهر برادری ، تا اینکه یه روز مامانم وقتی دید خیلی بهش عادت کردیم از ترس مریضی و این داستانا که هر روز بعضی از خانومای بی اطلاع فامیل تو گوش مامانم می خوندن سیسیل رو از ما جدا کرد ، همون روز که نزدیک خونه مامان بزرگم ، سیسیل توسط مامان بزرگ ول شد تو کوچه ، بچه های همسایه دارِش زدن و سیسیل و کشتن چرا ؟! به کدوم گناه نمی دونم.... سال ها گذشت و من همچنان عاشق گربه اما بدون اجازه ی داشتنش .... تا که یه روز وقتی در بالکن و باز کردم دیدم یه مهمون دارم ، حالا این مهمون شده صاحب خونه و قلب ما رو دزدیده ، شاید روح سیسیل تو یه بدن دیگه اومده پیش مامانش که هنوز بعد از این همه سال فراموشش نکرده 🤭 البته این رو هم بگم که اندازه یک سال یه گربه باعث شد یه کم من از گربه ها دور شم و کمتر دوسشون داشته باشم تا اینکه نونو پیداش شد . این هم بگم من همیشه مخالف پرداخت مبلغ های زیاد برای خریدن گربه و سگ با نژاد های گرون قیمت و کمیاب هستم ، چون احساس می کنم اون فرشته ها هم که تو خیابون هستن حق زندگی و مراقبت دارن نظر شما چیه ؟! شما گربه دوست دارین ؟! حیوون خونگی دارین ؟! سگ یا گربه ؟! #cat #catlovers #mygirl #nounou #mylittlecat
Read more
مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده ...
Media Removed
مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده بود . بسیار جدی و مستبد بود ، کمتر پیش می آمد کسی را دوست داشته باشد ولی معدود افرادی که دوست داشت صمیمانه در حقشان جان فشانی می کرد‌ . از نوه ها مامان من را دوست داشت و از نتیجه ها ، شکر خدا ما شانس این را داشتیم ... مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده بود . بسیار جدی و مستبد بود ، کمتر پیش می آمد کسی را دوست داشته باشد ولی معدود افرادی که دوست داشت صمیمانه در حقشان جان فشانی می کرد‌ . از نوه ها مامان من را دوست داشت و از نتیجه ها ، شکر خدا ما شانس این را داشتیم که نور دیدگانش محسوب شویم. پیرزن خمیده شده بود ، چین و چروک های صورتش از حد گذشته بود . دست ها و انگشتانش را هرگز فراموش نمی کنم با آنکه بسیار فرتوت بودند اما زیبایی خود را حفظ کرده بودند . انگشتان بلند با ناخن های برجسته . و اما آن عینک گربه یی عنابی که به چشم می زد و با کش شلوار دور سرش محکم می کرد. هنوز که به او فکر می کنم بوی حلوا در مشام می پیچد . هر هفته پنج شنبه حلوا می پخت و تا وقتی که کاملا از دست و پا نیفتاد این کار را ادامه داد . امکان نداشت فراموش کند. بیشتر مردهای زندگی اش را در اوج جوانی از دست داده بود. برادر هایش، همسرش ،پسر جوانش . خدا خودش را رحمت کند امروز از کله ی سحر از نظرم دور نمی شود ولی قطعا بوی حلوا از این خانه بیرون نخواهد رفت. ما زنده ها را هم فراموش می کنیم چه رسد به اموات .
یادم می آید مامانم وقتی کار داشت من و برادرم را نزد او می گذاشت . یکی از کارهایی که می کرد این بود که پسته ها را می شکست و در دهانش می گذاشت ، خوب می جوید تا نرم شود ، سپس از دهانش خارج می کرد و ترکیبی از بزاق دهان و پسته را در دهان ما می گذاشت تا احتیاجی به جویدن نباشد و ما فقط زحمت بلعیدن را به خود بدهیم. با اینکه جلال و جبروت داشت ولی ما را تا این حد دوست داشت و ما شانس این را داشتیم که مورد عنایت ایشان قرار بگیریم. در ضمن بعد از خوردن بزاق و پسته گوش و جان می سپردیم به قصه ی نمکی. یادش گرامی ،همیشه می خواند : هفت در و بستی نمکی، یه در و نبستی نمکی.
Read more
با آلبوم «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام . محسن چاوشی درباره ایدئولوژی و نگاه شخصی‌اش به آلبوم ...
Media Removed
با آلبوم «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام . محسن چاوشی درباره ایدئولوژی و نگاه شخصی‌اش به آلبوم «ابراهیم» گفت: «من نباید درباره این آلبوم اظهار نظر کنم. همه ذهنیت و ایدئولوژی من و تیم مولفین آلبوم در آن اعمال شده و از اینجا به بعدش دیگر دست من نیست. برداشت از این مجموعه کاملا آزاد است. اصلا قرار ... با آلبوم «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام
.
محسن چاوشی درباره ایدئولوژی و نگاه شخصی‌اش به آلبوم «ابراهیم» گفت: «من نباید درباره این آلبوم اظهار نظر کنم. همه ذهنیت و ایدئولوژی من و تیم مولفین آلبوم در آن اعمال شده و از اینجا به بعدش دیگر دست من نیست. برداشت از این مجموعه کاملا آزاد است. اصلا قرار نیست من به برداشت‌ها و هر ذهنیتی از این آلبوم، سمت و سوئی بدهم. پس بگذارید کارها را مردم بشنوند و درباره آن قضاوت کنند. زمان می‌برد ولی قطعا منتظر نظرات مردم درباره این اثر هستم. رابطه من و اشعار حسین صفا در این آلبوم پیچیده است. کلمه به کلمه این اشعار را زندگی کرده‌ایم و حالا احساس می‌کنم فصل جدیدی از همکاری من و حسین صفا آغاز شده. هر واژه تکه‌ای از احساس ما را در سال‌های میانسالی شامل می‌شود. نه آنقدر غمگین و اندوه‌ناک و نه آنقدر پیچیده و غریب. «ابراهیم» روزنوشت‌های ما برای این برهه از زندگی‌مان است. سعی کرده‌ایم از زاویه‌ای دیگر به ماجراها نگاه کنیم و با انتشار آلبوم احساس می‌کنم بار بزرگی از دوش من برداشته شده است. اعتقاد دارم هر فردی وظایف و تعهداتی درباره مسائل اجتماعی خود داشته و دارد. من با «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام.انتشار آلبوم «ابراهیم» پیچیدگی‌های زیادی داشت. اتفاقات ریز و درشتی که رخ داد ولی امروز خوشحالم که بالاخره سرم را بالا میگیرم. به مردم و هنرمندانی که در این هفته‌های پرفشار کنارم بودند افتخار می‌کنم. هرگز هرگز هرگز خودم را از این #مردم جدا نمی‌دانم و تا ابد صدای دردهای آنها خواهم ماند.»
Read more
درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است. اما اینجا ما در مورد اقداماتی ... درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است.

اما اینجا ما در مورد اقداماتی که در باشگاه باید انجام ندهید، صحبت خواهیم کرد:

۱. تمرینات کم فشار
کرانچ
شکم هم مانند سایر عضلات شما هستند، پس چرا آنها را مثل هم تمرین نمی دهید؟

اینکه ست های پر تکرار از کرانچ را انجام بدهیم، همان قدر در ایجاد یک شکم شش تکه کمک می کند که اگر با انجام تکرار های زیاد از شنا، به سینه های آرنولد برسیم. از اینکه از تمرینات با وزنه برای شکم استفاده کنید، پرهیز نکنید!

بیشتر از ۱۲-۱۵ تکرار را انجام ندهید، البته اگر می خواهید شکم شش تکه بسازید؟! ۲. تمرین بدون شدت
شکم خلبانی
خیلی از دوستان تصور می کنند تنها کاری که برای بدست آوردن شکم شش تکه باید بکنند، این است که در آخر تمرینات شان چند تا ست کرانچ و دراز و نشست بروند، همین و بس!! اما همان طور که قبلاً تاکید کردم، شکم هم مثل سایر عضلات یک عضله است، و باید آنها را با همان شدتی که باقی بدنتان را فشار می دهید، بر شکم هم باید فشار بیاورید. نترسید بگذارید کمی دل درد بگیرید!! ۳. تکرار های کم یا خیلی کوتاه
کرانچ از بغل
اگر فقط یک عضله باشد که باید آن را خیلی آهسته تمرین داد، آن عضله، عضلات شکمی است. در انجام هر حرکت سعی کنید تمام دامنه حرکتی را رعایت کنید و انجام دهید. تکرار های سریع نتیجه ای به جز صدمات فیزیکی برای شما نخواهد داشت.

۴. حرکت های غلط
شکم شش تیکه
درست همانند عضلات شانه یا سینه که با استفاده از حرکات گوناگون و متنوع سعی در این داریم که عضله را تحت فشار قرار دهیم برای عضلات شکم هم باید از تنوع حرکتی بهره ببریم. یک نکته مهم در طراحی برنامه تمرینی برای عضلات شکم این است که سعی کنید تاکید بیشتری را روی قسمت پایینی شکم داشته باشید.

البته حرکت پیچشی نیز برای فشار آوردن روی عضلات کناری شکم بسیار مناسب هستند.

۵. لنگر کردن پا ها
دراز و نشست
موقعی که دارید حرکتی مثل دراز و نشت یا خلبانی را می زنید، سعی کنید پا های خود را در جایی قلاب نکنید! وقتی شما پا های خود را در جایی لنگر می کنید فشاری که باید به شکم خود وارد کنید به عضلات باسن شما منتقل می شود و این می تواند منجر به درد های عضلانی در قسمت پشت بشود.
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding
Read more
mojteba hajiani: . از خاکم و هم خاک من از جان و تنم نیست انگار که این قوم غضب هموطنم نیست اینجا قلم ...
Media Removed
mojteba hajiani: . از خاکم و هم خاک من از جان و تنم نیست انگار که این قوم غضب هموطنم نیست اینجا قلم و حرمت و قانون شکستند با پرچم بی رنگ بر این خانه نشستند پا از قدم مردم این شهر گرفتند رای و نفس و حق همه با قهر گرفتند شعری که سرودیم به صد حیله ستاندند با ساز دروغی همه جا بر همه خواندند با دست ... mojteba hajiani:
.
از خاکم و هم خاک من از جان و تنم نیست
انگار که این قوم غضب هموطنم نیست

اینجا قلم و حرمت و قانون شکستند
با پرچم بی رنگ بر این خانه نشستند

پا از قدم مردم این شهر گرفتند
رای و نفس و حق همه با قهر گرفتند

شعری که سرودیم به صد حیله ستاندند
با ساز دروغی همه جا بر همه خواندند

با دست تبر سینه‌ی این باغ دریدند
مرغان امید از سر هر شاخه پریدند

بردند از این خاک مصیبت زده نعمت
این خاک کهن بوم سراسر غم و محنت

از هیبت تاریخیش آوار به جا ماند
یک باغ پر از آفت و بیمار به جا ماند

از طایفه‌ی رستم و سهراب و سیاوش
هی هات که صد مرد عزادار به جا ماند

از مملکت فلسفه و شعر و شریعت
جهل و غضب و غفلت و انکار به جا ماند

دادیم شعار وطنی و نشنیدند
آواز هر آزاده که بر دار به جا ماند

دیروز تفنگی به هر آیینه سپردند
صدها گل نشکفته سر حادثه بردند

خمپاره و خون بود و شب و درد مداوم
با لاله و یاس و صنم و سرو مقاوم

آن دسته که ماندند از آن غافله‌ها دور
فرداش از این معرکه بردند غنایم

امروز تفنگ پدری را درِ خانه
بر سینه‌ی فرزند گرفتند نشانه

از خون جگر سرخ شد اینجا رخ مادر
تب کرد زمین از سر غیرت که سراسر

فرسود هوای وطن از بوی خیانت
از زهر دریغ و طمع و زور و اهانت

این قوم نکردند به ناموس برادر
امروز نگاهی که به چشمان امانت

غافل که تبر خانه‌ای جز بیشه ندارد
از جنس درخت است ولی ریشه ندارد

هرچند که باغ از غم پاییز تکیده
از خون جوانان وطن لاله دمیده

صد گل به چمن در قدم باد بهاران
میروید و صد بوسه دهد بر لب باران

ققنوس به پا خیزد و با جان هزاره
پر میکشد از این قفس خون و شراره

با برف زمین آب شود ظلم و قساوت
فرداش ببینند که سبز است دوباره

هیلا صدیقی
Read more
ورق بزنید<span class="emoji emoji1f449"></span> این دفعه دیگه دکلمه کردم براتون<span class="emoji emoji1f60d"></span> <span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span> رفتم منو ببخش این خنجرو بگیر! رو شونه هات یه زخم ...
Media Removed
ورق بزنید این دفعه دیگه دکلمه کردم براتون رفتم منو ببخش این خنجرو بگیر! رو شونه هات یه زخم سر باز کرده و چیزی نمونده که از پا در آردت اشکاتو پاک کن این خنجر منه من می سپرم بهش تنها نذاردت رفتم منو ببخش رفتم که شهر تو این خاطرات رو تو دود حل کنه رفتم که مرگ هم بعد از بلوغ تو منو بغل ... ورق بزنید👉 این دفعه دیگه دکلمه کردم براتون😍
📎📎📎📎
رفتم منو ببخش
این خنجرو بگیر!
رو شونه هات یه زخم
سر باز کرده و
چیزی نمونده که
از پا در آردت
اشکاتو پاک کن
این خنجر منه
من می سپرم بهش
تنها نذاردت

رفتم منو ببخش
رفتم که شهر تو
این خاطرات رو
تو دود حل کنه
رفتم که مرگ هم
بعد از بلوغ تو
منو بغل کنه

رفتم منو ببخش
من خسته بودم از
پرنده مردگی
از این که زندگی
به میل من نبود
که هیچ ستاره ای
سهیل من نبود

من خسته بودم از
به هر دری زدن
تو جنگ تن به تن
محکوم تر شدن

درد تو کم نشد
زخمت هنوز هم
سر بازمی کنه
پرنده میشه و
از بین شونه هات
پرواز میکنه
میشینه رو دلت
تا دوست داشتنو
حالی کن بهت

رفتم که غرق شم
دریا منو نخواست
دریای دور من
سنگ صبور من
دستای تو کجاست؟

دستای تو کجاست؟
بازم منو بزن
بازم بکِش منو
هرشب به باد فحش
بازم بگو بَدَم
بازم بگو کمم
من این دقایقو
از یاد می برم!
📎📎📎📎
#شمیم_زمانی
#شعر
#شعر_امروز
#ترانه
#ترانه_سرا
#تهران
#شیراز
#شیرازیها
#عاشقانه
#شعرعاشقانه
Read more
. با این که می دانم که هر کجا بروم چه چیزی انتظارم را می کشد با این حال نمی توانم جلوی میل شدیدم را بگیرم ...
Media Removed
. با این که می دانم که هر کجا بروم چه چیزی انتظارم را می کشد با این حال نمی توانم جلوی میل شدیدم را بگیرم به فرار از این جهنم و گم و گور کردن خودم در جنگلهای دست نخورده یا در میان وحشیهای آفریقائی یا حتی بهتر ،در یک اردوگاه محکومان به اعمال شاقه( این مطمئن تر است )به شرط اینکه این سوراخی را( با وجود ضعف من ... .
با این که می دانم که هر کجا بروم چه چیزی انتظارم را می کشد
با این حال نمی توانم جلوی میل شدیدم را بگیرم به فرار از این جهنم و گم و گور کردن خودم در جنگلهای دست نخورده یا در میان وحشیهای آفریقائی یا حتی بهتر ،در یک اردوگاه محکومان به اعمال شاقه( این مطمئن تر است )به شرط اینکه این سوراخی را( با وجود ضعف من برای همجنسگرائی )یکسره ترک کنم و این کابوس را برای همیشه فراموش کنم.
افسوس!
که نیرو و پول و بسیاری چیزها لازم است که من ندارم.
مسئله این نیست که زندگیم را دوباره بسازم. وقتی که آدم زندگی نکرده باشد و همیشه زندگی حیواناتی را کرده باشد که شکارچیان را در تعقیب خود دارند دوباره ساختن چی؟
نه ، به زحمتش نمی ارزد!
روزی که از در این دوزخ دانته ای پا به درون گذاشتم هر امیدی را از دست دادم( در این جا به هیچ نماد جنسی نظر ندارم )
تصمیم گرفته شده است :باید در این منجلاب گه دست و پا زد تا نفرت زندگی خفه مان کند .
در " بهشت گمشده " ، ملک جبرائیل به آدم می گوید
" Despair and die"
" نومید باش و بمیر " یا چیزی از همین دست.
با این وجود کمی قضا و قدری شده ام.
بیش از آن از همه چیز دلزده ام که کمترین کوششی بکنم ؛ باید گه گرفتگی را تا آخر کشید !
اما ، با وجود همه ی اینها ( و شما را از خطری خبردار می کنم) اگر فرصتی پیش آید و به یمن تشويقها و تلقینات شما از من برآید که همه چیز را ول کنم و در اوج هذیان ، خانه کن ، برای همیشه به پاریس بیایم.
البته فقط به خاطر عظمت و شهرت وطن عزیزم هست که یک چنین دیوانگی را مرتکب می شوم تا یک لب و زبان دیگر( که به درد همدگر لیسی هم نمی خورد) به لب و زبانهای نمایندگان نژادی خطه ی پر افتخار شاهنشاهی ما اضافه شود.

قطعا در جریان وقایع اخیر هستی
مثل همیشه گه و گند سرود پیروزی خود را سر داده است.
این هم یک فکری : اگر دانشمندی ، روانشناسی بخواهد درباره ی زشت ترین اشکال بیحیائی ، بلاهت ،حقارت ،هرزگی ،رذالت و خود گنده بینی مطالعه ای جدی بکند باید بیاید و در اینجا مستقر شود تا محیرالعقول ترین پدیده ها را ثبت کند.
خلاصه ،بازی بدی سر ما در آوردند.
حقمان هم همین بود : همه ی این جنبش های سوسیالیست -لیبرالیست - مارکسیست - افیونی - ابن الوقتی به شکل اسفناکی شکست خوردند و سکه ی قلب توده ایسم از طرف آقا و اربابش در بازار بین المللی سیاسی -اقتصادی -کاپیتالیستی - به من چه مسلکی ،موضوع بده بستانهای تجارتی قرار گرفت!
.
_گاوها ، خوک ها ، و جوجه ها خداحافظ!
چه بهتر!
لااقل دیگر توهمی نمانده!
همه چیز مثل روز روشن است : باید گه را مزه مزه کرد...
.
نامه ها 📝
#صادق_هدايت
Read more
. هست بعضی روزها که ازکله ی سحر بیرونی تا آخرین باریکه ی آفتاب؟ امروز هم از اون روزها بود. حالا نه ...
Media Removed
. هست بعضی روزها که ازکله ی سحر بیرونی تا آخرین باریکه ی آفتاب؟ امروز هم از اون روزها بود. حالا نه دقیقا همون روز ها؛ چون از طلوع #آفتاب شروع نشد و از ساعت یازده صبح شروع شد و چندین ساعت پس از ناپدید شدن #خورشید در افق تموم شد... ولی این چیزی از ارزشش کم نکرده! امروز از اون روزها بود که بعد از کلاس، حس ... .
هست بعضی روزها که ازکله ی سحر بیرونی تا آخرین باریکه ی آفتاب؟
امروز هم از اون روزها بود.
حالا نه دقیقا همون روز ها؛ چون از طلوع #آفتاب شروع نشد و از ساعت یازده صبح شروع شد و چندین ساعت پس از ناپدید شدن #خورشید در افق تموم شد... ولی این چیزی از ارزشش کم نکرده!
امروز از اون روزها بود که بعد از کلاس، حس دُور-دُور کردن بهت دست میده و پا میشین میرین #کتابفروشی مورد علاقه اتون ( با تمام احترامات و علاقه ای که نسبت به انتشاراتتون دارم، @jangalcom یه سوال واقعی داشتم... چرا توی مغازه هاتون هیچ خانمی کار نمیکنه؟ آیا این تبعیض جنسیتی نیست؟ یا دلیل خاصی داره این حرکت و سیاست؟) و یک ساعت و نیم میچرخید توش که وقتی میای ادای یکی از دوستانت رو دربیاری، فروشنده ببینتت و باهات چشم تو چشم بشه... این نکته رو هم بگم که تنها راه حل در این دقایق فقط اینکه به روی خودتون نیارید که اتفاقی افتاده و شما اون لحظه که دستهاتون توی هوا بوده، کسی شما رو دیده!
بعدش هم سوار اتوبوس میشی که ببینی توی #اصفهان خشک، #بارون حسابی داره میاد!
که حاصلش علاوه بر حاصل خیزی مراتع و مزارع، خرابی اتوبوس هم باشه! -چرا کسی که جزو اولین نفرهایی بود که سوار #اتوبوس میشه، جزو آخرین نفر ها باید باشه که پیاده میشه؟! -
و بعدش بری که یه نوع چایی امتحان کنی که هیچ وقت نخوردی، با فرض بر اینکه: یه فنجان چاییه دیگه! ولی اشتباه نکنید! چون یه پارچ #چایی برات میارن که با زور تموم میشه -چون، بیایم صادق باشیم... #خوشمزه بود. -
و بلاخره برمیگردی به آغوش گرم تختت که بنویسی که امروز چه گذشت. *وی صدای خود را پر از عشوه میکند*
تا درودی دیگر، بدرود! (اگه فکر میکنید که ماچ و بوس و از این چرت و پرت ها براتون میفرستم، صرفاً به دلیل اینکه تا ته خوندید، اشتباه میکنید!) (از من فاصله بگیرد! پوست من حساسه!!) (مرسی! اَه!) ( #سنجاب_حامله)
#خاطرات_یک_انسان_معمولی
Read more
 # نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی ...
Media Removed
# نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند. از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این ... # نویسنده_ناشناس
از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند.
از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این دو نفر کم کم با وضیعت زندگی آنها آشنا شدم. یک خانواده روستائی ساده بودند با دو بچه. دختری که سال گذشته وارد دانشگاه شده و یک پسر که در دبیرستان درس می‌خواند و تمام ثروتشان یک مزرعه کوچک، شش گوسفند و یک گاو است.
در راهروی بیمارستان یک تلفن همگانی بود و هر شب مرد از این تلفن به خانه‌شان زنگ می زد. صدای مرد خیلی بلند بود و با آن که در اتاق بیماران بسته بود، اما صدایش به وضوح شنیده می‌شد. موضوع همیشگی مکالمه تلفنی مرد با پسرش هیچ فرقی نمی‌کرد: «گاو و گوسفند ها را برای چرا بردید؟ وقتی بیرون می‌روید، یادتان نرود در خانه را ببندید. درس‌ها چطور است؟ نگران ما نباشید. حال مادر دارد بهتر می‌شود. به زودی برمی‌گردیم...»
چند روز بعد، پزشکها اتاق عمل را برای انجام عمل جراحی زن آماده کردند. زن پیش از آنکه وارد اتاق عمل شود ناگهان دست مرد را گرفت و درحالی که گریه می‌کرد گفت: «اگر برنگشتم، مواظب خودت و بچه‌ها باش.» مرد با لحنی مطمئن و دلداری دهنده حرفش را قطع کرد و گفت: «این قدر پرچانگی نکن.» اما من احساس کردم که چهره اش کمی درهم رفت. بعد از گذشت ده ساعت، پرستاران زن بی حس و حرکت را به اتاق رساندند.
عمل جراحی با موفقیت انجام شده بود. مرد از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و وقتی همه چیز رو به راه شد، بیرون رفت و شب دیروقت به بیمارستان برگشت. مرد آن شب مثل شب‌های گذشته به خانه زنگ نزد. فقط در کنار تخت همسرش نشست و غرق تماشای او شد که هنوز بی‌هوش بود. صبح روز بعد زن به هوش آمد. با آن که هنوز نمی‌توانست حرف بزند، اما وضعیتش خوب بود.
از اولین روزی که ماسک اکسیژنش را برداشتند، دوباره جر و بحث زن و شوهر شروع شد. زن می‌خواست از بیمارستان مرخص بشود و مرد می‌خواست او همان جا بماند. همه چیز مثل گذشته ادامه پیدا کرد. هر شب، مرد به خانه زنگ می‌زد. همان صدای بلند و همان حرف هایی که تکرار می‌شد.
روزی در راهرو قدم می‌زدم. وقتی از کنار مرد می‌گذشتم، داشت می‌گفت: «گاو و گوسفندها چطورند؟ یادتان نرود به آنها برسید. حال مادر به زودی خوب می‌شود و ما برمی‌گردیم.» نگاهم به او افتاد و ناگهان با تعجب دیدم که اصلا کارتی در داخل تلفن همگانی نیست. همچنان با تعجب به مرد روستایی نگاه می کردم که متوجه من شد،....
Read more
. پنج نکته طلایی برای تمرینات پا پاها قویترین عضلات بدن رو دارن و در عین حال زانوها از آسیب پذیرترین قسمت­های بدن هستن، بنابراین پیشنهاد میکنم پنج نکته طلایی رو که براتون مینویسم برای روزهای تمرین پا در نظر بگیرین: ۱- در روز تمرین پا زمان کافی برای گرم کردن پاها در نظر بگیرین، من به اکثر شاگردام ... .
پنج نکته طلایی برای تمرینات پا

پاها قویترین عضلات بدن رو دارن و در عین حال زانوها از آسیب پذیرترین قسمت­های بدن هستن، بنابراین پیشنهاد میکنم پنج نکته طلایی رو که براتون مینویسم برای روزهای تمرین پا در نظر بگیرین:

۱- در روز تمرین پا زمان کافی برای گرم کردن پاها در نظر بگیرین، من به اکثر شاگردام ده دقیقه دوچرخه برای گرم کردن و پنج دقیقه حرکات کششی رو پیشنهاد می­کنم، حتی میشه قبل از انجام تمرینات همون حرکات برنامه رو با وزنه سبک به دفعات بالا انجام داد

۲- در هیچ کدوم از تمرینای پا زانوها رو قفل نکنین، مثلاً اگر جلو پا با دستگاه میزنین وقتی اهرم به بالاترین نقطه رسید نذارین پا کاملاً صاف و زانو به اصطلاح قفل بشه چون قفل کردن زانو باعث میشه تمام فشار از عضله به زانو منتقل بشه.

۳- برای یادگیری تمرین پا بیشتر از هر حرکتی برای یادگرفتن نحوه صحیح حرکت اسکوات زمان بذارین و سعی کنین آموخته­هاتون رو با بدن خودتون تطبیق بدین تا در حین انجام این حرکت کنترل کامل روی کمر، باسن و زانوها داشته باشید و فشار رو بطور مساوی بین این قسمت­ها تقسیم کنید و به اصطلاحی که معمولاً خودم به کار میبرم؛ اجازه بدین فشار از بدنتون به سمت زمین رد بشه.

۴- سنگین­ترین وزنه­ هایی که در تمرین پا از پسش برمیاین بشناسین و تا قدرتتون رو افزایش ندادین وزنه­ای سنگینتر از اون بر ندارین برای این کار اگر دیدین با وزنه­ای که انتخاب کردین نمیتونین حرکت رو کامل انجام بدین و یا در حین انجام حرکت درد دارین پس اون وزنه مناسب شما نیست.

۵- اگر حتی به مقدار کمی احساس ناراحتی در ناحیه زانو دارین به جای هوازی با تردمیل، دستگاه الپتیکال رو انتخاب کنید تا ضربه کمی به زانوتون منتقل بشه.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #
Read more
 #همینجوری ۴۶ #حافظ اول نوشت: من از روییدن خار سر دیوار دانستم سر دیوار خانه خار می روید یه عده ...
Media Removed
#همینجوری ۴۶ #حافظ اول نوشت: من از روییدن خار سر دیوار دانستم سر دیوار خانه خار می روید یه عده هستن پولدارن،اشتباه نکنید،کارشون اینه که پولدارن.بله،اساسا یک سری پول هست که این ها دارن،چطور می دونستید که اگه پول شما از یه مقدار بیشتر بشه از اون به بعد خودش همینجوری بیشتر میشه،ینی اگر شما ... #همینجوری ۴۶

#حافظ

اول نوشت:
من از روییدن خار سر دیوار دانستم
سر دیوار خانه خار می روید
یه عده هستن پولدارن،اشتباه نکنید،کارشون اینه که پولدارن.بله،اساسا یک سری پول هست که این ها دارن،چطور
می دونستید که اگه پول شما از یه مقدار بیشتر بشه از اون به بعد خودش همینجوری بیشتر میشه،ینی اگر شما اون پول زیاد رو روی سنگ پا هم سرمایه گذاری کنی همینجوری بیشتر میشه،این پول همون پولیه که اگه رو میت بذاری پامیشه برات لامباده می رقصه
حالا یه سری هستن انقد پول دارن،کارشون چیه،اینه که این مقدار پول رو توی همین حجم مشخص نگه دارن و مانع از ازدیاد بی رویه ی اون بشن،ینی اینا از صبح تا شب فکر می کنن که چه جوری این پولای اضافه که هر لحظه در حال بیشتر شدنه رو خرج کنن،یک لحظه راحت نیستن این آدما

دوم نوشت:
۲ ۳ تا آیه توی قرآن هست راجع به ازدواج که میگه فرزندان و کنیزان خودتون رو که فقیرن شوهر و همسر بدین تا خدا از فضلش اونها رو بهره مند کنه یا اینکه از ترس فقر ازدواج رو به تاخیر نندازید،بنده مفسر نیستم ولی به نظرم اساسا این آیات خطاب به خانواده ی عروسه،بله،وگرنه ما که مشکلی نداریم،هرجا میریم میگیم پول نداریم اونا می گن نه،به خدا

سوم نوشت:
#آب_باید_اکسیژنه_باشد
#به_فرزندان_خود_کما_فی_السابق_مبارزه_با_آمریکا_بیاموزید
#آدم_حداقل_باید_یک_دوست_پولدار_داشته_باشد
#پسر_خوبیم_ولی_پول_ندارم_دخترتونه_میدید_قطعا_نه
#گوزهر_من_نیستم_مامانو_اذیت_نکنی_باباجان
#و_چه_می_گویم
Read more
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی ...
Media Removed
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند ... نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند اما در این فصل زور ابرها باید به خورشید بچربد و گرنه چه تفاوتی دارد با تابستان جز اینکه درخت ها لُخت و عریان شوند و از اینکه توان سایه گستردن هم ندارند شرمنده باشند. باران که می زد هرگز چتر همراه نداشت اصلا تا کنون چتر نخریده بود . فلسفه ی باران به خیس کردن است ، چقدر هم صورتش با طراوت می شد وقتی قطره قطره های باران از پوست صورتش رقص کنان پیچ و تاب می خورد و در نقطه ای نامعلوم محو می شد . ولی این پاییز جور دیگری بود هر چند آسمان دل به دلش داده بود و همراهی اش می کرد ولی این پژمردگی مثل این بود که در نیم روز مرداد ماه وسط کویر گم شده باشی و آنقدر بی رمق باشی که حتی به دوردست ها هم نگاه نکنی شاید سراب ببینی بالاخره یه دل خوشکُنکُی نصیب می شود ولی اینکه به یک نقطه خیره شوی به جایی بر روی زمین به فاصله ی دو سانت از انگشت های پا . خیره شدن به نزدیک ترین فاصله ی ممکن بیرون از خودت . این یعنی هیچ افقی را نمی بینی انگار گذشته مچاله ات کرده است و پرتاب شده ای در زمان حال و در این نقطه منجمد شده ای . حالت خراب است و قدرت نداری نگاهت را به دور دست ها بیندازی حتی به هوای دیدن سراب. این یعنی فرو رفتن به اعماق خود نه برای کشف و شهود درونی و شناخت خویشتن که برای پناه آوردن به خود انگار که بخواهی گذشته و حال را در هم بپیچی و در بی زمانی و بی وزنی در نقطه ای محو شوی ولی مگر زندگی می گذارد در این وقت ها جاذبه با تمام توان بر زمین میخکوبت می کند و تمام سنگینی خودش را بر پاهایت منتقل می کند هر چه باشد زمین مادر است نمی گذارد به این راحتی شانه خالی کنی .

ادامه دارد
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f537"></span>به نام خدا<span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f536"></span> دهم ذی الحجه (مصادف با چهارشنبه 31 مرداد) ؛عید سعید قربان مبارک باد <span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> . در ...
Media Removed
به نام خدا دهم ذی الحجه (مصادف با چهارشنبه 31 مرداد) ؛عید سعید قربان مبارک باد . در روایات مختلف دینی آمده است که حضرت #ابراهیم علیه السّلام در سن بالا و بعد از انتظار زیاد ، دارای فرزندی شد که او را اسماعیل نام نهاد و برایش بسیار عزیز و گرامی بود. اما مدتها بعد، ... 👇👇👇👇👇
🔶🔷به نام خدا🔷🔶
دهم ذی الحجه (مصادف با چهارشنبه 31 مرداد) ؛عید سعید قربان مبارک باد
🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹
.
در روایات مختلف دینی آمده است که حضرت #ابراهیم علیه السّلام در سن بالا و بعد از انتظار زیاد ، دارای فرزندی شد که او را اسماعیل نام نهاد و برایش بسیار عزیز و گرامی بود. اما مدتها بعد، هنگامی که حضرت اسماعیل به سنین نوجوانی رسیده بود، فرمان الهی چندین بار در خواب به #حضرت_ابراهیم نازل شد و بدون ذکر هیچ دلیلی به او دستور داده شد تا حضرت اسماعیل را قربانی کند.

او پس از کشمکشهای فراوان درونی، در نهایت با موافقت خالصانه فرزندش، به محل مورد نظر میروند و ابراهیم آماده سر بریدن فرزند محبوب خود می‌شود. اما به هنگام انجام قربانی اسماعیل خداوند که او را سربلند در امتحان می‌‌یابد، گوسفندی را برای انجام ذبح به نزد ابراهیم می‌‌فرستد.
این ایثار و عشق پیامبر به انجام فرمان خدا، فریضه‌ای برای حجاج می‌‌گردد تا در این روز قربانی کنند و از این طریق برای یتیمان و تهیدستان خوراکی فراهم سازند.
💥نکته:
از مهمترین عامل موفقیت حضرت ابراهیم علیه السّلام، زیر پا گذاشتن خواسته ی نفس بود که اگه این کار رو انجام نمیدادن، نه در امتحان الهی پیروز میشدن و نه الآن عید قربانی در کار بود.
_ما توی امتحانهای زندگی خودمون چه کار کردیم؟
_خواسته های خدا رو بر خواسته های خودمون ترجیح دادیم؟
#عیدتون_مبارک
#عیدقربان
.
.
💬 عکس و متن رو میتونید از کانال تلگرام و ایتا توبه کده دریافت کنید.
.
🔷پستهای قبلی توبه کده رو از دست ندین👈@towbekadeh
.
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_وعجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
.
.
《 مطالب رو منتشر کنید تا شریک ثواب باشید 》
.
.
{ سعی کنیم در پیشگاه خدا و #اهلبیت علیهم السّلام از #گناه دوری و به سمت #خدا #توبه کنیم.}
Read more
Loading...
Load More
Loading...