پا باز من که

Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Esenyurt, İstanbul, Mashhad, Iran
Average media age
639.5 days
to ratio
6.1
. هوا مه آلوده ، رد بخارِ نفسام تو هوا ملوم نیس ، تنها نشونم از راه،جدول کنار خیابونیه که پا به پای تنهاییم ...
Media Removed
. هوا مه آلوده ، رد بخارِ نفسام تو هوا ملوم نیس ، تنها نشونم از راه،جدول کنار خیابونیه که پا به پای تنهاییم میاد..نه راه پیداس نه حتی بی راهه ای،نه عزیزمی،نه سلامی و نه حتی صدایی..توهم که نیمدی .. این منم ، پسری ایستاده تو امتداد خیابونِ یه زمستون ، از فصلا لبریز ، از فاصله ها سرشار..اونور دلواپسیا..اونور ... .
هوا مه آلوده ، رد بخارِ نفسام تو هوا ملوم نیس ، تنها نشونم از راه،جدول کنار خیابونیه که پا به پای تنهاییم میاد..نه راه پیداس نه حتی بی راهه ای،نه عزیزمی،نه سلامی و نه حتی صدایی..توهم که نیمدی ..
این منم ، پسری ایستاده تو امتداد خیابونِ یه زمستون ، از فصلا لبریز ، از فاصله ها سرشار..اونور دلواپسیا..اونور تنهایی..دارم جاده ی مه گرفته ی بی انتهایی رو بی تو پیاده را میرم..پاهام رو آسفالت سرد جاده ، من وسط حجم لطیفِ ابرا..توهم که نیستی ..
طوری نیس ، من که عادت دارم..تو که میدونی زمستون که میاد من فقد یکم تنهاترم ..
چارده زمستون عه که با یه دسته گل تو دستم به نیمکتای دو نفره خالی سلام میدم..چارده زمستون عه که به احترام درخت، یه خیابون سکوت میکنم..چارده زمستونه که نمیای و چارده زمستونه که دلتنگِ اومدنتم .. بگو از من تا چشمات چن تا زمستون دیگه فاصله مونده؟..چقد عشق صبوری میخواد..چقد فاصله پیداست..چقد عشق اینجاست.. غمت نباشه فاصله ها حریفمون نیستن ..
بارون میاد ، نمناکی آسفالتِ بارون خورده٬بوی چشمامو میده..بارون میباره..ته سیگارِ گوشه پیاده رو تو جوب آب میرقصه.. باید دیماه باشه ..
بیا..بیا باهم خدارو به تماشای عشق بنشونیم..بیا واسم حرف بزن،تو امتداد خیابونی بی انتها تا آخر زمستون،تا آخر دنیا بات قدم میزنم..باهم به نیمکتای دونفرهِ شهر سلام میکنیم..اصلا به هرکی تنها بود سلام میدیم..بیا و تو فقد حرف بزن.گوش میدم،یاد میگیرم ..
بخند ، هِی بخند ..تو که یبار بخندی ، لبخندای نزده ی بیست و یه تحویل سالِ من یجا تلافی میشه..عیدم وختی میاد که تو خندیده باشی ..
تو که تعبیر پاییزای رفته ای..تو که بهار نیمده ای..دارم اینجا پا به پای درختای مرده نیمدنتو نگا میکنم..من منتظرتم،حالا تو بازم نیا..من دوباره منتظرت میمونم.شاهدمونم همین درختای مرده ..
تو هی نیا..من باز زیر بارون با چشای خیس آسمونو نگا میکنم..دلگیر نباش..بارون که بیاد کسی اشکامو نمیبینه..فقد تو دعای بارونو یادت نره ..
یه شب زمستونیِ سرد بیخبر بیا..از بارون و پرنده ی خیس و از نیمکتای دونفرهِ خالی٬ سراغ پسریو بگیر که سالها قبل از اینکه بشناسیش..قبل اینکه بدونی..دختر متناش شدی ..
#عـلـیـرضـا
Read more
- PERS <span class="emoji emoji2b50"></span>️ POLIS - دوسش داشم، دلم نمیخواست جاش رو با یکی یا چیز دیگه‌ای پر کنم... هر بار به دست بهترینا ...
Media Removed
- PERS ️ POLIS - دوسش داشم، دلم نمیخواست جاش رو با یکی یا چیز دیگه‌ای پر کنم... هر بار به دست بهترینا میدادنش تا درستش کنن، هر چند مثل اولش نمیشد اما دلخوش بودم که یه صدایی یه شوقی ازش درمیاد... تعویض و تعویض و تعویض! تبدیل شدن به یک قول بزرگ از غم و ناراحتی... هی تکونش میدادم تا شاید صدایی ازش در ... - PERS ⭐️ POLIS -
دوسش داشم، دلم نمیخواست جاش رو با یکی یا چیز دیگه‌ای پر کنم...
هر بار به دست بهترینا میدادنش تا درستش کنن،
هر چند مثل اولش نمیشد اما دلخوش بودم که یه صدایی یه شوقی ازش درمیاد...
تعویض و تعویض و تعویض!
تبدیل شدن به یک قول بزرگ از غم و ناراحتی...
هی تکونش میدادم تا شاید صدایی ازش در بیاد..!
اما افتاده بود و همه چیزش پخش زمین شده بود...
اما پاش نشستم...
نشستم تکه‌هاش رو جمع کردم...
دلم قرص این بود که باز هم مثل همیشه درست میشه...
نا امید نشدم...
مثل همیشه ایستادم و درستش کردم...
حالا اینبار من میگم که اون بشنوه؛
#پرسپولیسم
دوست دارم؛
تو را به اندازه خودت‌، اندازه اون رنگ سرخت دوست دارم...
قشنگ‌ترین چیزای دنیارو نمیتونی ببینی یا حتی لمس کنی، اونا رو فقط باید با قلبت حس کنی..!
دنیای خالی از توعه معنی نداره!
مُهر دوست داشتنت تو تمام صفحات تقویم‌مون
حک شده است..!
تو دنیایی که ما زندگی میکنیم
تمام روزها متعلق به توست...
بودنِ يه دلگرمی‌های خاص تو حياط خلوت دل ♥️
چی قشنگ‌تر از این که حال تو و عشقت خوب باشه
چی ازین قشنگ‌تر واقعا؟
دوست دارم پرسپولیسم ❤
پ‌ن؛ ‏مشغله کاری چیز پیش پا افتاده‌ای بود.!
به خود خدا قسم مرگ هم نمیتونست باعث بشه به جایی برسم که حتی دوشنبه باز رو نبینم.!
از اون بازی نشده لحظه‌ای لعنت نفرسم به چیزای پیش پا افتاده😔😑
#پرسپولیسیم✌
#perspolis
Read more
گفت #آزادش کنید این بنده را خانه آبادش کنید این بنده را این که اینجا اینچنین تنها شده کام او با تربت من وا شده مادرش او را به عشقم زاده است گریه کرده بعد شیرش داده است بارها بر من محبت کرده است سینه اش را وقف #هیئت کرده است این که می بینید در شور است و شین ذکر لالایی او بوده #حسین دیگران غرق خوشی ... گفت #آزادش کنید این بنده را
خانه آبادش کنید این بنده را
این که اینجا اینچنین تنها شده
کام او با تربت من وا شده
مادرش او را به عشقم زاده است
گریه کرده بعد شیرش داده است
بارها بر من محبت کرده است
سینه اش را وقف #هیئت کرده است
این که می بینید در شور است و شین
ذکر لالایی او بوده #حسین
دیگران غرق خوشی و هلهله
دیده ام او را میان هروله
با ادب در مجلس ما می نشست
او به عشق ما سر خود را شکست
سینه چاک آل زهرا بوده است
چای ریز مجلس ما بوده است
اسم من راز و نیازش بوده است
خاک من مهر نمازش بوده است
پرچم من را به دوشش می کشید
پا برهنه در عذایم می دوید
اقتدا بر خواهرم #زینب نمود
گاه می شد صورتش بهرم کبود
بارها لعن امیه کرده است
خویش را نذر #رقیه کرده است
تا که دنیا بوده از من دم زده
او غذای روضه ام را هم زده
اینکه در پیش شما گردیده بد
چشم و جانش بوی #روضه می دهد
حرمت من را به دنیا پاس داشت
ارتباطی تنگ با #عباس داشت
نذر عباسم به تن کرده کفن
روز #تاسوعا شده سقای من
گریه کرده چون برای اکبرم
با خود او را نزد #زهرا می برم
هر چه باشد او برایم بنده است
او بسوزد صاحبش شرمنده است
در قیامت عطر و بویش می دهم
پیش مردم آبرویش می دهم
باز بالاتر بروز سر نوشت
می شود همسایه من در بهشت
آری آری هر که شد پابست من
نامه اعمال او در دست من است
@azad59
@yahosein_133
Read more
بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین ...
Media Removed
بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین که آن‌روز‌ها زمان عصر‌گاهی‌مان را پر می‌کرد، به پرواز در‌بیایم. . یا روز اولی که رفتم مدرسه دلم می‌خواست روزی حروف الفبای فارسی را بدون وقفه و به‌درستی ادا کنم. علی رغم تلاش بسیار، این مهم حاصل ... بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین که آن‌روز‌ها زمان عصر‌گاهی‌مان را پر می‌کرد، به پرواز در‌بیایم. . یا روز اولی که رفتم مدرسه دلم می‌خواست روزی حروف الفبای فارسی را بدون وقفه و به‌درستی ادا کنم. علی رغم تلاش بسیار، این مهم حاصل نشد و مانند 20هزار آرزوی کودکی دیگر با من ماند. روزی که پا به وادی تحصیل در مکانی وسیع‌تر چون دانشگاه نهادم، فکرش را که نمی‌کردم هیچ، در خواب هم نمی‌دیدم سر‌و‌کارم دوباره با حروف الفبا آن‌هم به‌صورت اجباری و با‌قوتِ بی‌سابقه‌ای افتد. آن‌روزها هنوز روزنامه از رونق نیوفتاده بود و یکی از سرگرمی‌های هر جوان جویای نامی مرور تیتر روزنامه‌های چیده شده بر پیش‌خوان دکه ها بود. آن‌جا که اولین بار «ش.ج» به چشمم خورد.
در کشوری زندگی می‌کنم که حروف الفبا نه فقط در کتاب آموزشی سال اول مدارسش، بلکه در متن زندگی نقشی پررنگ دارد.و از قضا این حروف چیده شده با یک نقطه درمیان،با اعداد و ارقامی در‌ارتباطند که نه تنها در هیچ کتاب ریاضی‌ای، بلکه در هیچ‌کدام از محاسبات جان‌فرسای شیمی کنکور هم آن‌ها را ندیده‌ام. این روز‌ها عادت صبحگاهی‌ام شده آشنایی و یادداشت یک جفت حرف جدید با یک رقم نجومی بغل دستش.

از مقوله ی این حروف و دزدی‌های نجومی کنارشان که بگذریم، همانند کاری که از پيش یاد‌گرفته‌ایم، نوع واکنش ما نسبت به این اخبار جالب‌انگیز است.در بدو شنیدن خبر یک شور همگانی مارا فرا می‌گیرد که باید جلوی دزدی بایستیم و چه کنیم و چه نکنیم. اما درست پس از گذشتن اندک زمانی، رو به چشم انداز طنز می‌آوریم و با داشته و نداشته و جان و مال و ناموسمان سر شوخی را باز می‌کنیم و در پایان معتقدیم که این خنده ‌ی تلخ ما از گریه غم‌انگیز‌ترست. شوخی و طنز نوعی واکنش تدافعی به رخ‌داد های تلخ جاری در جامعه است قبول، ولی جامعه ای که مطالباتی را در کفه ای از ترازو خواسته باشد و نه ما.مانند آن لحظه ی رهایی خنده که درست در وسط تراژدی، ساخته و پرداخته می شود. نه آن‌که به گوشه ای بنشینیم و به لودگی فقط پست‌هایی را به اشتراک می‌گذاریم که نه جنبه‌ای اعتراضی دارند و نه پایه‌ای از طنز ساختارشکنانه.و همین میشود که ما میشویم مردمی که به مرگ رسیده‌اند تا به تب راضی شوند ولی رضایتی نیست.فقط نتیجه آن می‌شود که در واکنش به انتشار خبر اختلاص «م.م» در‌پی برنامه‌ای در تلویزیون، نهایت واکنشمان می‌شود باز هم خوب که به مقدار کمی از سرمایه‌ی ما راضی شده و کلاهمان را بالا می‌اندازیم و با رضایتی وصف نا‌شدنی به ساختن جوک‌هایمان ادامه میدهیم
Read more
. بعضی وقتا با خودم میگم من جای اشتباهی به دنیا اومدم... من باید یه دختر کُرد یا یه دختر شمالی اصیل ...
Media Removed
. بعضی وقتا با خودم میگم من جای اشتباهی به دنیا اومدم... من باید یه دختر کُرد یا یه دختر شمالی اصیل میشدم ... یه دختر کُرد با صلابت که هر صبح با عشق لباسو بپوشه و با اسبش بره تو دل کوه.... یا هر وقت که دلش گرفت بره بالای تپه بشینه و باد بره لای موهاش... یا یه دختر گیلکی رنگی رنگی زحمت کش که از صبح که پا میشد ... .
بعضی وقتا با خودم میگم من جای اشتباهی به دنیا اومدم...
من باید یه دختر کُرد یا یه دختر شمالی اصیل میشدم ...
یه دختر کُرد با صلابت که هر صبح با عشق لباسو بپوشه و با اسبش بره تو دل کوه.... یا هر وقت که دلش گرفت بره بالای تپه بشینه و باد بره لای موهاش...
یا یه دختر گیلکی رنگی رنگی زحمت کش که از صبح که پا میشد دامن پُر چینشو بپوشه و بزنه تو دل مزرعه و هی با اون دامن خفنش بچرخه تو جنگلا و بعدش بیاد با یه سیرو بادمجون یه غذای درست کنه که بو تمام محلو بگیره....😁 خلاصه که قسمت شد ما یه جای زندگی کنیم که هرچی لوکستر زندگی کنی به نظر بقیه قشنگتره....
ولی من اصلا نمیتونم و نمیخوام 😅
من نمیتونم هیچوقت با کلاس باشم
یه نمونش اینکه من کلا نمیتونم قهوه بخورم😁
هر وقت قهوه خوردم ترش کردم😅
یا تو رستورانای شیک نمیتونم راحت غذا بخورم😄
. و خیلی حرکات باکلاس دیگه😄
(جنبه مزاح داشت البته😅وگرنه باکلاس بودن خیلیم باحاله😅)
با خودم عهد کردم که یه روز برم...
ولی تا اون روز هر وقت فرصت کنم میرم تو روستاهای سر سبز و آسمون آبی خوشگلش عشق میکنم زندگی واقعی.... آروم میگیرم...
وقتی برمیگردم تو این شهر آهنی تو دلم ذوق دارم که باز وقت رفتنم بشه😌
امیدوارم اون روز زود برسه💙💚 .
.
من چقدر ذوق میکنم اینستاگرام دارم...
والا بخدا خیلی حال میده برات مینویسم توام گوش میدی بهم💖💜😉
Read more
. ولی عجیب ترین مورد زندگی های ما چیه؟ روتین های یکسان هر روزه ی ما بهتره که بهش چیزی تحت عنوان "آرامش" ...
Media Removed
. ولی عجیب ترین مورد زندگی های ما چیه؟ روتین های یکسان هر روزه ی ما بهتره که بهش چیزی تحت عنوان "آرامش" میده؟ یا وقت هایی که با "هر چی پیش آید، خوش آید." میریم جلو و هر کاری که دلمون واقعا میخواد توی اون لحظه، انجام میدیم؟ کدوم مهمترینه واقعا؟ آرامش داشتن، به این معنا که روی یه یکنواختی خاص بیوفته ... .
ولی عجیب ترین مورد زندگی های ما چیه؟
روتین های یکسان هر روزه ی ما بهتره که بهش چیزی تحت عنوان "آرامش" میده؟
یا وقت هایی که با "هر چی پیش آید، خوش آید." میریم جلو و هر کاری که دلمون واقعا میخواد توی اون لحظه، انجام میدیم؟
کدوم مهمترینه واقعا؟ آرامش داشتن، به این معنا که روی یه یکنواختی خاص بیوفته زندگی؛ یا شور و هیجان زندگی، مدلی که باعث میشه هر شب، قبل از خواب، با چشم های باز خیره بشیم بالای سرمون و فکر کنیم به اتفاقاتی که در طی روز افتاد؛ ولی فردا صبحش به یاد نیاریم که کِی خوابمون برده؟
.
پی نوشت یک: پا شی و تهران رو مرتب کنی.. پی نوشت دو: نه.. یکی مثل من، هم کلی استوری #بارون میبینه، هم کلی #برف!
پی نوشت سه: دیروز روز #رشت بود.. تا حد ممکن استوری ندیدم که کمتر عکس از شهرداری ببینم. #دلتنگی
Read more
. یک روز خیلی اتفاقی درِ اتاق برادرم رو باز کردم و دیدم زیر پتو وول می‌خوره. با حالت معذب و مهیجی پتو ...
Media Removed
. یک روز خیلی اتفاقی درِ اتاق برادرم رو باز کردم و دیدم زیر پتو وول می‌خوره. با حالت معذب و مهیجی پتو رو کنار زدم و دیدم اول صبحی اصرار داره با کارد کره‌خوری رگش رو بزنه. برای رهاییش از دام خودکشی، بهش گفتم: . + بحران مالِ آدم‌های مهمه. یکیش همین توماس. . - توماس؟ کدوم توماس؟ . + مگه تو چندتا توماس ... .
یک روز خیلی اتفاقی درِ اتاق برادرم رو باز کردم و دیدم زیر پتو وول می‌خوره. با حالت معذب و مهیجی پتو رو کنار زدم و دیدم اول صبحی اصرار داره با کارد کره‌خوری رگش رو بزنه. برای رهاییش از دام خودکشی، بهش گفتم:
.
+ بحران مالِ آدم‌های مهمه. یکیش همین توماس.
.
- توماس؟ کدوم توماس؟
.
+ مگه تو چندتا توماس می‌شناسی؟
.
- توماس مولر؟
.
+ نه بابا من منظورم ادیسونه. خب حالا. ولش کن. ادیسون گفته: «من نمی‌گویم هزاران بار شکست خوردم، بلکه می‌گویم من کشف کردم که هزار راه برای شکست خوردن وجود دارد.» خدا می‌دونه این ادیسون چقدر به فنا رفته که دیگه جلو در و همساده مجبور شده این حرف رو بزنه. ولی کلاس خودش رو پایین نیاورده و تازه این هم پای کشفیات خودش گذاشته. پا شد بره خودکشی کنه؟
.
یا بتهوون؛ میگه: «بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم.»
.
تو فقط حساب کن این زندگی واقعیش دیگه چی بوده! ولی یه‌کم خوابیده، حالش خوب شده، بعد باز پا شده نشسته پای پیانو و کاراش. والا، خودشو کشت؟
.
همین هاروکی موراکامی، که هی کتاباش رو کادو می‌کنی با روبان صورتی میدی به دوستات! میگه: «تا وقتی به جایی که داری می‌روی نرسیده‌ای، هرگز به پشت سرت نگاه نکن.»
.
این هم معلومه دلش از دست فک و فامیل و حرف و حدیثا خون بوده. با خودش گفته میرم و پشت سرم هم نگاه نمی‌کنم ولی بعد که به یه جایی رسید، راه به راه شوآفِ موفقیتاش رو کرد.

اون چاقوی کره‌خوری هم بده به من. اگه حرفام نتیجه نداد فردا صبح با شیر فاسد خودکشی کن.

برادرم رو به من کرد و گفت: آره حق با توئه؛ چون حتی چرچیل هم گفته: «بزرگ‌ترین درس زندگی این است که گاهی احمق‌ها هم درست می‌گویند.»
Read more
_ به امید آغازی بی پایان در #فصل_نرگس _ #غروب_جمعه یک فنجان چای همان جای همیشگی وعده های دلتنگی و باز #انتظار تا کی میشمارم روزها را تا برسد جمعه بعد نمی دانی، نمی دانند نه، هرگز کسی نخواهد دانست که بهار هم رنگ #پاییز میگیرد اگر تو نباشی ( #سام_تهامی ) _ انتظار نوشت:امام منتظرکه ... _
به امید آغازی بی پایان در #فصل_نرگس
_
#غروب_جمعه
یک فنجان چای
همان جای همیشگی
وعده های دلتنگی
و باز #انتظار تا کی
میشمارم روزها را
تا برسد جمعه بعد
نمی دانی، نمی دانند
نه، هرگز کسی
نخواهد دانست
که بهار هم
رنگ #پاییز میگیرد
اگر تو نباشی
( #سام_تهامی )
_
👈انتظار نوشت:امام منتظرکه می آید مانند جد بزرگوارش می آید، می آید تا تشنه کامان را سیراب کند بشرکه به عمرخود جنگ کم نداشته.اوبرای جنگ نمیاید فتح اوشیرین ولطیف است.فتح او سرچشمه رحمت خداست.امتی خواهدساخت همچون جدش.او دلها رااسیرخودخواهدکرد(غیبت نعمانی)
👈عاشقانه نوشت:این دنیا جنگ و نفرت به خود کم ندیده،انسان برای جنگ و نفرت آفریده نشده، چه بسا کسانی که برای افکار پوچشان، برای فروش اسلحه، برای جاه طلبیشان و برای دیکتاتوریهایشان، چه جنگها که به پا نکرده اند. شما از جنگ چه میدانید؟ چه میدانید حال یک همسر را در آخرین دوستت دارمهای مردش؟ چه میدانید حال مادری را که سالها در انتظار خبری از فرزندش نشسته؟ چه میدانید از حال دختری که چشمانش به راه لبخند پدرش است؟ چه چیزها دیده ام که اگر آنها میدیدند هرگز دشمنی نمیکردند دست به جنگ نمیزدند. انسان برای کشتن و کشته شدن آفریده نشده، برای هیچ کس آرزوی مرگ و کشته شدن نکنید، حتی دشمن خود. مهربورزید و عاشق باشید وگرنه روزی فرا خواهد رسید که پشیمان خواهید شد
👈توضیح نوشت: صاحب زمان(روحی و ارواحناله الفدا) حکومتی خواهد ساخت جهانی، فلسفه ایشان عشق است، وی برای جنگ و خون ریزی نمی آید،بلکه خواهد آمد تا هرگونه ظلم و بی عدالتی را ریشه کن کند، ایشان دارای جناح و دسته ای نیست جهان ایده آل از نگاه مبارکشان تنها حکومت عشق است جایی که نه جنگیست، نه خون ریزی و نه کودکی گرسنه، مادری نگران و پدری کشته، حکومتی که کوچک و بزرگ بدور از رنگ و نژاد قلبشان به تسخیر عشق درآمده و چیزی جز عشق وجود نخواهد داشت و قبل از تشکیل حکومت بزرگ بذر آن را در دل انسانهای وفادار خواهد کاشت
👈وصال نوشت:
يا مَنْ لاتَنْتَهى مُدَّةُ مُلْكِه
اى آن كه دوران فرمانروائيت را نهايت نيست
👈اعتقاد نوشت:
من به #معجزه کلام و #تسبیح مادر(س) ایمان دارم
👈رهانوشت:
عشق تو عشقیست لایزالی و آن را پایانی نیست
_
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #انتظار #ظهور #جمعه #یمن #صاحب_زمان #یا_صاحب_الزمان_ادرکنی #فرج #لحظه_موعود #وعده_دیدار #نرگس #گل_نرگس #یا_فاطمه_الزهرا #السلام_علیک_یا_فاطمه_الزهرا #المطر #الخریف #ربیع #ربیع_الاول #مدیریت_خانواده #علم_نوین_مدیریت_اسلامی #ایدئولوژی_اسلامی #ام_ابیها #ام_البنین
Read more
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم ...
Media Removed
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ... ....
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!
رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.
بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند...
فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.
من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.
اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی...
#عرفان_نظرآهاری
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
. ازم نپرس خونم کجاست : درود جاهای همه خالی. . : : . خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ... .
ازم نپرس خونم کجاست
:

درود
جاهای همه خالی. . :
:
.
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!

رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند؛ همان طور که ایران را ایرانی ها، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد. اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
. . . 📌 North of Iran, Golestan, Derazno Kordkoy Road
. : 📸 @marcomirzaei . :

#دهگردی # #گلستان #گرگان #کتول #افرود #کمپ #ایر
Read more
‍ حضرت استاد روحانی فرموده اند که فرماندهان نظامی باید به رأی مردم گذاشته شوند! البته این حرفها بیشتر دست و پا زدن برای و فریب افکار عمومی که سرقفلی همیشگی دولت غربگرا ست برای فرار از باتلاق ناکارآمدی و بی لیاقتی دولت سوپر میلیاردر ها و شاید پاسخی سخيف و پیش پا افتاده به سخنان حکیمانه رهبری در منع ... ‍ حضرت استاد روحانی فرموده اند که فرماندهان نظامی باید به رأی مردم گذاشته شوند!
البته این حرفها بیشتر دست و پا زدن برای و فریب افکار عمومی که سرقفلی همیشگی دولت غربگرا ست برای فرار از باتلاق ناکارآمدی و بی لیاقتی دولت سوپر میلیاردر ها و شاید پاسخی سخيف و پیش پا افتاده به سخنان حکیمانه رهبری در منع مذاکره باشد!
اما بیایید کمی سخنان اندیشمند فرهیخته،دکترای حقوق از انگلیس برگشته،خالق برجام و دلار 11000 و مبتکر شعار چرا روی موشک ها شعار نوشتید را بررسی کنیم!
اگر قرار باشد برای انتخاب فرماندهان نظامی انتخابات برگزار شود چه میشود؟
لازمه یک انتخابات،کاندیداتوری افراد از حزب های سیاسی متفاوت تبلیغات فراوان و در پی آن تخریب ها و تهمت های گوناگون، بمباران خبری افکار رسانه زده، مناظرات دادن وعده و وعید و فریب و لابد هم کاندیدای پوششی و قس علی هاذا!
کاندید نظامی ایی(ناخودآگاه خنده ام میگیرد)اگر بخواهد در شرایط فعلی نظر اکثریت مردم را جلب کند و فرمانده شود (خخخخخ) آیا با دادن وعده های اقتدار آفرین و شعار های دشمن شکن و افزایش بودجه نظامی مثل تمام ابرقدرت ها کشاندن جنگ به خارج از مرز های جغرافیایی و نزدیک ترین فاصله به مرزهای اسرائیل، توسعه و گسترش ناوگان پهپادی ناوشکن ها،جنگنده های بومی،بالا بردن توان موشکی برای ایجاد عامل بازدارنده در مقابل تهاجم دشمن و تربیت ارتشی از محسن حججی ها که از دشمن نمیترسند،و دادن این اطمینان که برای رفع سایه جنگ مجبور نیستید قطعه ای از مملکت و آینده کشور را بفروشید!
یا نظامی تربیت شده در غربی که بیاید و بگوید که تا کی جنگ؟تا کی خشونت؟چرا مثل آلمان و ژاپن بودجه نظامی را صرف کتابخوانی نمیکنید چرا جای قربانی کردن درخت نمیکارید؟
من هزینه تانک ها پادگان ها هواپیما ها و هلیکوپتر و توپخانه ها را صرف ساخت پارک،کتابخانه و آمفی‌تئاتر و کافه میکنم، من جای هر برجک دیده بانی یک درخت و به دست هر سرباز جای تفنگ یک گل میدهم!
و دستگاه رسانه ای عنکبوتی آنها شروع کنند به تخریب که مثلاً این سردار #سپاه همانی بود که داعشی های بیگناه را گازانبری لوله کرد و قصد دارد همین کار را با بقیه دشمنان بکند و اگر او بیاید دلار 5000 میشود و باز قس علی هاذا
بینی و بین الله کدام رأی میآورد؟
فردای خلع سلاح شدنمان، چه چیزی باید مانع این شود که عربستان مثل صدام هوس فتح سه روزه نکند؟
آیا مطالبه اصلی مردم، بهبود وضعیت معیشت یا اقتصاد است یا انتخاب فرمانده هان نظامی که تا الان به بهترین نحو وظیفه خود را انجام دادند؟
دیگر شیخ با چه زبانی بگوید؟
که چه در سر دارد؟ ‏
Read more
آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید یکنفردر آب دارد می سپارد جان یک نفر دارد که دست و پای دائم‌ ...
Media Removed
آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید یکنفردر آب دارد می سپارد جان یک نفر دارد که دست و پای دائم‌ میزند روی این دریای تند و تیره و سنگین که می‌دانید آن زمان که مست هستید از خیال دست یابیدن به دشمن آن زمان که پیش خود بیهوده پندارید که گرفتستید دست ناتوانی را تا توانایی بهتر را پدید آرید آن ... آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید

یکنفردر آب دارد می سپارد جان

یک نفر دارد که دست و پای دائم‌ میزند

روی این دریای تند و تیره و سنگین که می‌دانید

آن زمان که مست هستید از خیال دست یابیدن به دشمن

آن زمان که پیش خود بیهوده پندارید

که گرفتستید دست ناتوانی را

تا توانایی بهتر را پدید آرید

آن زمان که تنگ میبندید

برکمرهاتان کمربند

چه هنگامی بگویم من؟

یک نفر در آب دارد می‌کند بیهود جان قربان

آی آدمها که بر ساحل بساط دلگشا دارید

نان به سفره،جامه تان بر تن؛

یک نفر در آب می‌خواند شما را

موج سنگین را به دست خسته می‌کوبد

باز می‌دارد دهان با چشم از وحشت دریده

سایه‌هاتان را ز راه دور دیده

آب را بلعیده درگود کبود و هر زمان بیتابش افزون

می‌کند زین آبها بیرون

گاه سر، گه پا

آی آدمها

او ز راه دور این کهنه جهان را باز می‌پاید

می زند فریاد و امید کمک دارد

آی آدمها که روی ساحل آرام در کار تماشایید

موج می‌کوبد به روی ساحل خاموش

پخش می‌گردد چنان مستی به جای افتاده بس مدهوش

می رود نعره زنان، وین بانگ باز از دور می‌آید ” آی آدمها “… و صدای باد هر دم دلگزاتر؛

در صدای باد بانگ او رها تر

از میان آبهای دور و نزدیک

باز در گوش این نداها، آی آدمها (به یاد دوستی که دوستش دارم و نگرانشم) برای همه آدم‌ها آرزوی سلامتی و روزهای خوب دارم و برای آدم های تنها ، آرزوی روزهای خوب‌تر و بهتر همراه با عشق و آرامش 🙏
#شهره_سلطانی
#نیمایوشیج
#دوست #دوستی #رفاقت #تنهایی #افسردگی #روزهای_خوب #آرامش
Read more
زن خردمندی در کوهستان سفر می کرد که سنگ گرانقیمتی را در جوى آبى پیدا کرد. روز بعد به مسافرى رسید که گرسنه ...
Media Removed
زن خردمندی در کوهستان سفر می کرد که سنگ گرانقیمتی را در جوى آبى پیدا کرد. روز بعد به مسافرى رسید که گرسنه بود. بانوى خردمند کیفش را باز کرد تا در غذایش با مسافر شریک شود. مسافر گرسنه، سنگ قیمتى را در کیف بانوى خردمند دید، از آن خوشش آمد و از او خواست که آن سنگ را به او بدهد. زن خردمند هم بى درنگ، سنگ را به او ... زن خردمندی در کوهستان سفر می کرد که سنگ گرانقیمتی را در جوى آبى پیدا کرد.
روز بعد به مسافرى رسید که گرسنه بود. بانوى خردمند کیفش را باز کرد تا در غذایش با مسافر شریک شود. مسافر گرسنه، سنگ قیمتى را در کیف بانوى خردمند دید، از آن خوشش آمد و از او خواست که آن سنگ را به او بدهد. زن خردمند هم بى درنگ، سنگ را به او داد.
مسافر بسیار شادمان شد و از این که شانس به او روى کرده بود، از خوشحالى سراز پا نمى شناخت. او مى دانست که جواهر به قدرى با ارزش است که تا آخرعمر، مى تواند راحت زندگى کند، ولى
چند روز بعد، مرد مسافر به راه افتاد تاهرچه زودتر، بانوى خردمند را پیدا کند بالاخره هنگامى که او را یافت، سنگ را پس داد و گفت:«خیلى فکر کردم. مى دانم این سنگ چقدر با ارزش است، اما آن را به تو پس مى دهم با این امید که چیزى ارزشمندتر از آن به من بدهى. اگر مى توانى، آن محبتى را به من بده که به تو قدرت داد این سنگ را به من ببخشى.

#بندرعباس
#گوین
#کافی_شاپ_گوین
#میکس_موز_آناناس
Read more
گفته بودم بی تو می میرم ، ولی این بار نه گفته بودی عاشقم هستی ، ولی انگار نه هرچه گویی دوستت دارم ، به ...
Media Removed
گفته بودم بی تو می میرم ، ولی این بار نه گفته بودی عاشقم هستی ، ولی انگار نه هرچه گویی دوستت دارم ، به جز تکرار نیست خو نمی گیرم به این ، تکرارِ طوطی وار نه تا که پا بندت شوم از خویش می رانی مـــرا دوست دارم همدمت باشم ، ولی ســــربار نه دل فروشی می کنی ، گویا گمان کردی که باز با غرورم می خرم آن را ، در این ... گفته بودم بی تو می میرم ، ولی این بار نه
گفته بودی عاشقم هستی ، ولی انگار نه
هرچه گویی دوستت دارم ، به جز تکرار نیست
خو نمی گیرم به این ، تکرارِ طوطی وار نه
تا که پا بندت شوم از خویش می رانی مـــرا
دوست دارم همدمت باشم ، ولی ســــربار نه
دل فروشی می کنی ، گویا گمان کردی که باز
با غرورم می خرم آن را ، در این بازار نه
قصد رفتن کرده ای ، تا باز هـم گویم بمان
بار دیگر می کنم خواهش ، ولی اصرار نه
گه مـرا پس می زنی ، گه باز پیشم می کشی
آنچه دستت داده ام نامش دل است ، افسار نه

ميروى اما خودت هم خوب ميدانى عزيز
ميکنى گاهى فراموشم ، ولى انکار نه

سخت ميگيرى به من ، با اينهمه از دست تو
ميشوم دلگير شايد نازنين ، بيزار نه
Read more
. ‎میخوام یه کمی راز دل بگم...یه کمی از نگفته‌ها که ممکنه زیادی طولانی شه اما ارزش داره در نظرم که گفته ...
Media Removed
. ‎میخوام یه کمی راز دل بگم...یه کمی از نگفته‌ها که ممکنه زیادی طولانی شه اما ارزش داره در نظرم که گفته بشه شاید تلنگری شد...همیشه به سید بودنم اونم طباطبایی هم از سمت پدر و هم مادر ته دلم مینازیدم و حس میکردم خدا باید تافته جدا بافته گونه باهام مهربونی کنه و به دادم برسه ، فکر میکردم خیلی اوقات بدی‌ها ... .
‎میخوام یه کمی راز دل بگم...یه کمی از نگفته‌ها که ممکنه زیادی طولانی شه اما ارزش داره در نظرم که گفته بشه شاید تلنگری شد...همیشه به سید بودنم اونم طباطبایی هم از سمت پدر و هم مادر ته دلم مینازیدم و حس میکردم خدا باید تافته جدا بافته گونه باهام مهربونی کنه و به دادم برسه ، فکر میکردم خیلی اوقات بدی‌ها مال همسایه‌اس نه من ! شاید در عمل بروزش نمیدادم اما ته دلم و زمانی که خام بودم این باور برام بود و گاهی توی ناکامی‌ها بیشتر از حالت عادی غر به خدا میزدم...مشکلات ریز و درشت رو مثل هر آدمی همیشه داشتم اما یک سال و چند ماه پیش که دومینو‌ ناکامی‌های من استارت خورد بارهای اول توی دردام خیلی بلند و طلبکار داد میزدم خدا خدا چرا ولی به مرور روز و زمان از شدت صدام کم شد...وقتی تاوان لجبازی که با خودم کردم و انتخاب غلطم مثل یه سیلی محکم از خواب خرگوشی بیدارم کرد ، وقتی در شرف این بودم که بازنده‌ی کلمه‌ی مهم سلامتی باشم و دچار سخت‌ترین بیماری بشم و از این دکتر به اون دکتر تنهایی کوبیدم و رفتم و اومدم و دردم فقط از اعصاب بود و استرس بی‌امان و نمیخواستمم اذیت مضاعفی بشم برای خانواده و بار و دردش رو تنهایی به دوش کشیدم تا کم کم رفع شد و حالا باید کلی برسم به خودم بشم همون شاداب و خوش قبلی...وقتی باز تو یه اتفاق دیگه قدره یه ترمز با پایین رفتن از گاردریل فاصله داشتم و ماه‌هاست کشمکش اداری و شدن و نشدن پیش‌روم هست ، وقتی خیلی از هدفها و کارام دور شد ازم بخاطر شرایط فعلی وقتی بخاطر ظاهر رنگی زندگیم بارها قضاوت شدم و بی دلیل محکوم اما از ته دل نیاز داشتم به حامی و مرهم و نبود هیچ ناجی واقعی ، وقتی خیلی قصه‌های تلخ پیش اومد که بیشتر بسط نمیدم بهشون که نشه مرثیه‌خوانی روز عیدی ، یه چیزی رو خوب فهمیدم خدا فرقی بین بنده‌هاش نمیذاره من باید اینو یاد میگرفتم : ) خدا همیشه با هممون هست پا به پامون تو دردا میاد صبوری میکنه تا پخته بشیم تا یاد بگیریم فردیت رو ، تا بفهمیم هممون مثل همیم و هرکدوم تو زندگی باید سخت و آسون رو به جون بخریم و بلدش بشیم، پشت در مطب دکتر و پشت در اتاق شورا و تو تعمیرگاه و تو دل این شهر همه منتظریم و در تلاش برای رفع دغدغه‌هامون ، خدا برای هممون هست و وقت میذاره بی‌فرق، این ما ادمهاییم با طاقتهای متفاوت ، که اگه فقط داد بزنیم و بلد بازی نشیم اگه پخته نشیم و بینا نشیم روی حکمتش یه جور دیگه یه جا دیگه باز تکرارش میکنه اینقدر تا بفهمیم و یاد بگیریم...
(ادامه در کامنت اول)
Read more
.<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> خب من عشق را جور دیگری می‌دیدم... از اولش هم همینطور بودم... این ک مثل دکمه ی شل به پیراهن کسی ...
Media Removed
. خب من عشق را جور دیگری می‌دیدم... از اولش هم همینطور بودم... این ک مثل دکمه ی شل به پیراهن کسی آویزان باشم را دوست نداشتم ... این ک مثل تابلوی راهنما مدام یادآور باید و نبایدی باشم را، دوست نداشتم... این که من میخواستم باهم عبور کنیم... گاهی حتی پسو پیش... اما در حرکت... من ایستادن را ... .❤❤❤
خب من عشق را جور دیگری می‌دیدم...
از اولش هم همینطور بودم...
این ک مثل دکمه ی شل به پیراهن کسی آویزان باشم را دوست نداشتم ...
این ک مثل تابلوی راهنما مدام یادآور باید و نبایدی باشم را، دوست نداشتم...
این که من میخواستم باهم عبور کنیم...
گاهی حتی پسو پیش...
اما در حرکت...
من ایستادن را قبول ندارم...
من درجا زدن را دوست ندارم...
من از هر آنچه که او را از رفتن باز می‌دارد، بیزارم...
میخواستم قایق نجات باشم...
بال پرواز باشم...
چراغ روشنی که از هر جای تاریکی نگاه ‌کند می‌بیند‌ اش...
میخواستم هرجا که ایستاد و خسته شد، نوک قله را نشانش بدم و پا به پایش بدوم...
هیچوقت تصاحب کردن را یاد نگرفتم!
این ک بروی و با چنگو دندان یک کسی را مال خودت کنی...
یک چیز را ب خودت ببندی...
دست کسی را تنها برای آن بگیری که فرار نکند...
مگر نه اینکه هرکس تنها ب خویشتنش تعلق دارد،؟
پس جنگ برای چه؟
آدمیزاد بخواهد،
دلش به ماندن باشد...
هزار فرسخ هم دور شود،باز هم مانده است...
باید از خودت بدانی اش...
“آدمیزاد مگر برای داشتن خودش میجنگد؟
Read more
گرامی باد یاد و نام " مهدی اخوان ثالث " شاعر، نویسنده و یکی از شناخته شده ترین چهره های شعر معاصر فارسی که در چهارم شهریور کوچ کرد و گذاشت و رفت ..‌. او با اشعارش نقش بسزایی در جان گرفتن شعر نیمایی و بسط و گسترش آن داشت. کیارستمی نیز خاطره بسیار جالبی از مسافرت و دیدار اتفاقی وی در فرودگاه مهرآباد تهران ...
گرامی باد یاد و نام " مهدی اخوان ثالث " شاعر، نویسنده و یکی از شناخته شده ترین چهره های شعر معاصر فارسی که در چهارم شهریور کوچ کرد و گذاشت و رفت ..‌.
او با اشعارش نقش بسزایی در جان گرفتن شعر نیمایی و بسط و گسترش آن داشت.
کیارستمی نیز خاطره بسیار جالبی از مسافرت و دیدار اتفاقی وی در فرودگاه مهرآباد تهران دارد:
در فرودگاه مهر آباد، اخوان ثالث شبیه هر مسافر تازه کار و بی تجربه گویا اشکالاتی در باب اسباب و اثاثیه ی سفر داشت. قصد سفر به لندن داشت.
به مسوول گمرک گفتم "این آقا مهدی اخوان ثالث است. مواظبش باش. خیلی عزیز است." مسوول گمرک از من پرسید: "کی؟ همین آدم؟" گفتم "بله. همین آدم." به او نگاهی کرد ولی انگار او را به جا نیاورد. به دادش رسیدم و گفتم او شاعر است. اما باز هم افاقه نکرد. از پهلوی او که رد شدم به او سلام کردم. با خضوع و تواضع روستایی جواب سلام مرا داد. ظاهرا انتظار نداشت که کسی در چنین صحرای محشری او را بشناسد. توی هواپیما یک بار دیگر از کنارم رد شد. به مسافری که پهلویم نشسته بود گفتم "این آقا مهدی اخوان ثالث است." پرسید کیه؟ گفتم شاعر است. سری تکان داد و تظاهر کرد که او را می شناسد. ولی نشناخته بود. چون پرسید "در تلویزیون کار می کند؟" به نظرم آمد اگر بخواهی جزو مشاهیر باشی باید صورتی آشنا داشته باشی نه نامی آشنا.
در فرودگاه لندن، من و اخوان هر دو پیاده شدیم. هر کدام می خواستیم به جایی دیگر برویم. لازم بود در سالن ترانزیت مدتی منتظر پرواز بعدی مان باشیم. اخوان منتظر بود. توی یک صندلی فرو رفته بود. نگاهش می کردم. اصلا به کسی نمی مانست که اولین بار است به خارج سفر می کند.
چهار ساعت انتظار را نمی شد نشست و دیدنی های " دیوتی فری شاپ" فرودگاه را ندید. مدل های جدید دوربین عکاسی و ساعت های مدرن و... چون باز آمدم، شاعر پیر را آسوده دیدم. هنوز همچنان ساکت. تکان نخورده بود. چه آرامشی داشت. چقدر چشم و دل سیر بود. چه تفاوت غریبی. دیدم هنوز مشغول همان "سیر بی دست و پا" است. با خودش است. در خودش است. غرق است. آرامش اخوان مرا به یاد دوستی انداخت که چندی پیش به لندن رفته بود و فروشگاه "هرودز" را از بالا تا پایین با دقت دیده بود و وقتی از فروشگاه بیرون آمده بود گفته بود خیلی قشنگ بود. همه ی چیزهایی که اینجا دیدم قشنگ بود ولی من چه خوشبختم که به هیچکدام شان احتیاجی ندارم. اینجا اخوان مثل اینکه ندیده می دانست به چیزی احتیاج ندارد و بی نیاز است. یادم آمد که او گفته است «باغ بی برگی که می‌گوید که زیبا نیست؟»
شعری که اگر او همین یک شعر را گفته بود بازهم شاعر بزرگی بود.
Read more
 #یارب امروز عالی بود عالی وقتی صبح چشم هاتو باز میکنی میبینی داره برف میاد، نمیدونم شما هم اینطورید ...
Media Removed
#یارب امروز عالی بود عالی وقتی صبح چشم هاتو باز میکنی میبینی داره برف میاد، نمیدونم شما هم اینطورید یانه ولی من وقتی بارون یا برف میباره فوق‌العاده شاد میشم. پاییز و زمستون رو بارون و برف خیلی دلنشین میکنه. انقدر خوشحال بودم که گفتم میرم بیرون اما کجا؟ جایی غیر حرم نیست که هر وقت اراده کنی درش ... #یارب
امروز عالی بود عالی
وقتی صبح چشم هاتو باز میکنی میبینی داره برف میاد، نمیدونم شما هم اینطورید یانه ولی من وقتی بارون یا برف میباره فوق‌العاده شاد میشم. پاییز و زمستون رو بارون و برف خیلی دلنشین میکنه.
انقدر خوشحال بودم که گفتم میرم بیرون اما کجا؟
جایی غیر حرم نیست که هر وقت اراده کنی درش باز باشه و چی بهتر از این واقعا؟
اما وقتی رسیدم با صحنه‌ای روبرو شدم که بارها دیده بودمش،
اولین برف مشهد بود، تو اینجا رسم اینه که وقتی یکی فوت میکنه میارن حرم و براش نماز میخونن، بعد میرن. نمیدونم تو عکس پیداست یا نه ولی یکی فوت کرده بود آورده بودن اینجا، با خودم گفتم اولین برف امسال و ندیده رفت. معلوم نیست ما چند تا برف دیگه رو ببینیم! اینها رو نگفتم ناراحت شید خواستم بگم از بودنمون شاد باشیم و برای لحظه لحظه ش شکرگزار و سعی کنیم مفید باشیم و در حق کسی بدی نکنیم، الکی الکی خودمونو مدیون این و اون نکنیم. با خودمون فکر کردیم که روز تا وقتی شب میشه حق چند نفر و میذاریم زیر پا؟ زباله از ماشین میندازیم بیرون! حق تقدمو رعایت نمیکنیم! پارتی بازی میکنیم و خیلی چیزهای دیگه. لطفا سعی کنیم بهتر باشیم مهربون تر باشیم یکم به اون اشرف مخلوقاته نزدیک تر بشیم. حداقل تلاشمونو بکنیم.
#حرم_امام_رضا_علیه_السلام #برف #شادی #زندگی_جریان_داره
Read more
. توپ پلاستیکی دولایه همیشه فکر میکنم چند نفر مثل #علی_کریمی بوده اند که در کوچه های خاکی و تازه آسفالت شده این کشور، با آن توپ های دولایه پلاستیکی،با آن حرکات عجیب و غریب و یک پا ها دو پاها، چه نمایش #نوستالژیک از #فوتبال پایه در آن نسل برگزار می کرده اند. آنها حتی اگر به تیم های بزرگ شهرشان می‌پیوستند ... .
توپ پلاستیکی دولایه
همیشه فکر میکنم چند نفر مثل #علی_کریمی بوده اند که در کوچه های خاکی و تازه آسفالت شده این کشور، با آن توپ های دولایه پلاستیکی،با آن حرکات عجیب و غریب و یک پا ها دو پاها، چه نمایش #نوستالژیک از #فوتبال پایه در آن نسل برگزار می کرده اند.
آنها حتی اگر به تیم های بزرگ شهرشان می‌پیوستند باز هم #گل_کوچک بازی میکردند
وفادار به سنت های کودکی
چه #نابغه هایی بودند که هیچ کس آنها را نشناخت
آنها تناقض های آشکار علم و آموزش هستند
این کوچه ها مثل ساحل ریو و محله های فقیرنشین #بوینس_آیرس  برای نقض قوانین و لذت بردن از فوتبال ساخته شده بود.
کسی به آنها نگفته بود حرفه ای باشند و شب ها زود بخوابند و سخت تمرین کنند
آنها فقط #رقص با توپ را بلد بودند.

بر خلاف باقی روایت ها من #تولد جناب #کریمی را پیشاپیش تبریک می‌گویم.
آخرین گل کوچک باز فوتبال بین المللی که آنقدر دریبل زد تا ورلدساکر نوشت: او با #هیپنوتیزم دریبل میزند.
این #نابغه_ایرانی محصول هیچ آکادمی فوتبالی نیست
او محصول همان فوتبال های شش نفره محله های ایرانی است
بدون مربی پایه و بدون مشاور تا فتح تهران او را به عنوان #سرباز بپذیرد و تا #جام_رمضان های آن سال بزرگان فوتبال ایران را درو کند.
این #تکنیکی ذاتاً #پرسپولیسی برای اولین بار توسط #منصورخان_پورحیدری به تیم ملی دعوت شد
ولی همه می دانند شاید او #محبوب ترین پرسپولیسی برای #استقلالی های ایران باشد
او هم با راز توپ آشنا بود
بدن گذاشتن های بی نقص او در فوتبال و ویران کردن هر خط دفاعی شاید امروز جز #خاطرات باشد ولی ان روزها کابوس مدافعان بود.
آن #داربی معروف #تهران و دریبل های ویرانگرش گواه این مدعاست که شاید در روزهای خوبش حتی #بالاک و دفاع های آلمانی هم جلودارش نبودند.
همه میدانند چرا یک سال از فوتبال محروم شد و چرا در برهه های خاصی به تیم ملی دعوت نمیشد و چرا از #پرسپولیس رفت و چرا با #دایی مشکل داشت.
همه می‌دانند چه گلهایی و چه دریبلهایی زده و چه آماری دارد.
حتی همه می‌دانند او آنقدر به دایی لایی انداخت که ریشه یک اختلاف دیرینه شد.
این را هم میدانند که او در ایران و امارات شاید و باید تمرین نمیکرد و #آقای_گل و بهترین بازیکن هفته میشد.
ولی هیچ کس نمیداند چرا پیشنهاد #اتلتیکو را رد کرد چرا بهترین #استعداد #آسیا در امارات بازی میکرد و چرا #مونیخ و ماگات و سرمای سخت مونیخ...
هیچ.کس نمیداند چرا برای چشمه جوشان استعداد ایرانی، این حسرت همسایگان ما هیچ برنامه ریزی نشده بود و چرا هیچ کس به او نگفته بود که فوتبال اسپانیا برای تو مناسب ترین فوتبال است
.

ادامه در کامنت👇
.
. #sig4r🚬
Read more
خوب گیرم اندوه تو خواب است و نگاه تو خیال پس دلم منتظر کیست ، عزیز این همه سال..؟ پس دلم منتظر کیست ...
Media Removed
خوب گیرم اندوه تو خواب است و نگاه تو خیال پس دلم منتظر کیست ، عزیز این همه سال..؟ پس دلم منتظر کیست که من بی خبرم..؟ که من از آتش اندوه خودم ، شعله ورم..!! ماه..یک پنجره وا شد...به خیالم که تویی... همه جا شور به پا شد...به خیالم که تویی..... باز هم دختر همسایه..همانی که تو نیست! باز هم چشم من و ... خوب
گیرم اندوه تو خواب است و نگاه تو خیال
پس دلم منتظر کیست ، عزیز این همه سال..؟
پس دلم منتظر کیست که من بی خبرم..؟
که من از آتش اندوه خودم ، شعله ورم..!!
ماه..یک پنجره وا شد...به خیالم که تویی...
همه جا شور به پا شد...به خیالم که تویی.....
باز هم دختر همسایه..همانی که تو نیست!
باز هم چشم من و او...که نمیدانم کیست؟!
این چه رازیست...که در چشم تو باید گم شد..؟
باید انگشت نمای تو.....و این مردم شد..!!
به گمانم....دل من ؛ باز شقایق شده ای...
کار از کار گذشته است....تو عاشق شده ای...
در دلم این عطش کیست...خدا میداند..
عاشقم دست خودم نیست...خدا میداند....!!
عاشق چشم تو هستیم و ز ما بی خبری...
خوش بحالت که هنوز.... از همه جا بی خبری.....♥
Read more
My name is Nounou what's your name ?! <span class="emoji emoji1f431"></span> از خیلی قبل عاشق گربه ها بودم‌ ، حتی بچه‌ که بودم یه گربه از توی ...
Media Removed
My name is Nounou what's your name ?! از خیلی قبل عاشق گربه ها بودم‌ ، حتی بچه‌ که بودم یه گربه از توی جوب در حال مرگ با برادرام پیدا کردیم و به فرزند خوندگی قبولش کردیم ، اسمش سیسیل بود و سر تا پا سیاه ، سیسیل شد تمام زندگیمون ، صبحا به عشق اون بیدارو شبا با اون می خوابیدیم خواهر برادری ، تا اینکه یه روز مامانم ... My name is Nounou what's your name ?! 🐱
از خیلی قبل عاشق گربه ها بودم‌ ، حتی بچه‌ که بودم یه گربه از توی جوب در حال مرگ با برادرام پیدا کردیم و به فرزند خوندگی قبولش کردیم ، اسمش سیسیل بود و سر تا پا سیاه ، سیسیل شد تمام زندگیمون ، صبحا به عشق اون بیدارو شبا با اون می خوابیدیم خواهر برادری ، تا اینکه یه روز مامانم وقتی دید خیلی بهش عادت کردیم از ترس مریضی و این داستانا که هر روز بعضی از خانومای بی اطلاع فامیل تو گوش مامانم می خوندن سیسیل رو از ما جدا کرد ، همون روز که نزدیک خونه مامان بزرگم ، سیسیل توسط مامان بزرگ ول شد تو کوچه ، بچه های همسایه دارِش زدن و سیسیل و کشتن چرا ؟! به کدوم گناه نمی دونم.... سال ها گذشت و من همچنان عاشق گربه اما بدون اجازه ی داشتنش .... تا که یه روز وقتی در بالکن و باز کردم دیدم یه مهمون دارم ، حالا این مهمون شده صاحب خونه و قلب ما رو دزدیده ، شاید روح سیسیل تو یه بدن دیگه اومده پیش مامانش که هنوز بعد از این همه سال فراموشش نکرده 🤭 البته این رو هم بگم که اندازه یک سال یه گربه باعث شد یه کم من از گربه ها دور شم و کمتر دوسشون داشته باشم تا اینکه نونو پیداش شد . این هم بگم من همیشه مخالف پرداخت مبلغ های زیاد برای خریدن گربه و سگ با نژاد های گرون قیمت و کمیاب هستم ، چون احساس می کنم اون فرشته ها هم که تو خیابون هستن حق زندگی و مراقبت دارن نظر شما چیه ؟! شما گربه دوست دارین ؟! حیوون خونگی دارین ؟! سگ یا گربه ؟! #cat #catlovers #mygirl #nounou #mylittlecat
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span>الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> ...
Media Removed
الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام حاضران به غائبان برسانند... یعنی غدیر در رگهای زمان جریان دارد، و به تمام تاریخ خواهد رسید حتی به امروز...به تو و تنهایی ات ! و زمین عجیب عطر تورا کم دارد... میزبان غدیر! دلمان ... 🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام
🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺 حاضران به غائبان برسانند... یعنی غدیر در رگهای زمان جریان دارد،
و به تمام تاریخ خواهد رسید حتی به امروز...به تو و تنهایی ات !
و زمین
عجیب عطر تورا کم دارد... میزبان غدیر! دلمان برایت تنگ است❤

عیدتون مبارک😘😘😘 یعنی یکی از بهترین جشن هاست. 😍الهی که همیشه دلتون شاد و لبتون خندون و تنتون سالم باشه🙏🙏🙏..... به همه آرزو های خوبتون برسید. تو ایام من رو از دعاتون فراموش نکنید.
....................................
خوب طبق هر سال باز با اومدن بوی عید غدیر تو فکر عیدی می افتم😍
کی عیدی دوست داره؟ دستا بالا ... خوب امسال هم طبق سال‌های قبل به جای پول هدیه میدم. این جوری هم یادگاری هم عیدی.... راستش من این جوری بیشتر دوست دارم. البته امسال هم اسکناس نو گرفتم شاید یک جایی لازم شد🤔. در هر حال این عیدی های خوشگل و ملوس رو آماده کردم برای مهمونای عزیز...... تو هر کدوم از این بسته ها یک دستبند خوشگل دست ساز که زحمتش رو یک دوست عزیز برام کشیده که ازش ممنونم....😘 خداییش از عکسش خوشگلتره ها باور کنید....
مدیونید برام عیدی بیارید من خودم عیدی بده هستم.......... حالا شما خیلی جد ی نگیرید عیدی خواستید بیارید باور کنید میگیرم..یادم چند سال پیش دوستی که البته سید هم نبود اما خوب تو این روز مبارک به جمع آشنا و دوستان عیدی میداد.. خلاصه ما در جمعی حاضر بودیم و فهمیدم این به همه عیدی داده جز من 😔😎خلاصه عیدی نداد بهم. ما هم اصلا به روی مبارک نیاوردیم. شاید با ما حال نمی‌کرد ( تصور اون وقت من این بود) بعد چند ماه از اون قضیه اومد پیشم که یک چیز بگم ناراحت نمیشی؟ عصبانی نمیشی؟ بهت بر نمی خوره؟ منو بگو هاج و واج نگاهش کردم😳 و بین خودمون باشه کمی ترسیدم که چی میخواد بگه. با یکم تردید گفتم خوب بگو نه.😕... دیدم که یک هدیه از کیفش درآورد گفت دلم نیومد عیدی رو بهت ندم مال عید غدیر. ‌خواست به منم عیدی بده روش نشد که نکنه من ناراحت بشم چون خودم عیدی میدم.... اون لحظه خیلی دلم میخواست جفت پا برم😡😡 اما ادب حکم می‌کرد که تشکر کنم روی ماهش رو هم ببوسم.. خلاصه بعد اون سال من اول همه عیدی ام رو ازش میگیرم. خلاصه اینکه اینو تعریف کردم که از این تصورات نکنید. بیارید عیدی ها رو که من با آغوش باز پذیرا هستم. 😂
Read more
. ورق بزنید<span class="emoji emoji1f449"></span><span class="emoji emoji1f50a"></span>🔉🔈 من و دریا یه شب قسم خوردیم که تو آغوش هم به خواب بریم هر چی هم شد، شبو ادامه بدیم با ...
Media Removed
. ورق بزنید🔉🔈 من و دریا یه شب قسم خوردیم که تو آغوش هم به خواب بریم هر چی هم شد، شبو ادامه بدیم با تنِ غرقِ التهاب بریم گم بشیم تو سیاهی موجا توی خاموشیِ شبِ دریا تا نیفتیم به تورِ صیادا تا از این خونه ی خراب بریم روی دستای سرد موجا، درد تن تبدارمو نوازش کرد دهنم باز شد، صدا می خواست تا با ... .
ورق بزنید👉🔊🔉🔈
من و دریا یه شب قسم خوردیم
که تو آغوش هم به خواب بریم
هر چی هم شد، شبو ادامه بدیم
با تنِ غرقِ التهاب بریم

گم بشیم تو سیاهی موجا
توی خاموشیِ شبِ دریا
تا نیفتیم به تورِ صیادا
تا از این خونه ی خراب بریم

روی دستای سرد موجا، درد
تن تبدارمو نوازش کرد
دهنم باز شد، صدا می خواست
تا با فریاد زیر آب بریم

من و دریا به هم بدهکاریم
حالا که آخرامونه، باید
هرچی که بینمونه برداریم
شرط کردیم که بی حساب بریم!

حتی این زندگی اگه قدِّ
لب ساحل نشستن ای باشه،
اگه این قدر خواستنی باشه، 
زیر قولم نمی زنم، شاید 
مثه بغضِ گلوی صیادا 
دلِ دریا شکستنی باشه!

تو سرم صدتا خواهشه اما
من و دریا قرارمون این بود
که نپرسیم، بی جواب بریم
تو بگو بعدِ اینهمه کابوس
با چه دلگرمی ای به خواب بریم؟

با چه دل گرمی ای به خواب بریم
تو شبِ ازدحامِ صیادا
شبِ خودسوزیِ  من و دریا
تا کجا می شه دست و پا بزنیم؟ 
تا کجا توی منجلاب بریم ؟
با کدوم اختیار برگردیم؟
با کدوم حق انتخاب بریم؟

تیتر روزنامه های فردا صبح
یه زنه با لباسِ تورِ سفید
نوعروسی که دل به دریا بست
که با رفتن به هیچ جا نرسید!

تیتر روزنامه های فردا صبح
خبرِ مرگِ آخرین دریاست 
مرگِ یه زن که هرچی دریا رو،
تا ابد واسه ی خودش می خواست!
📎📎📎📎
🎼موسیقی متن: شب کنار دریا/امیرهنرمندزاده
#شمیم_زمانی
#دریا
#شعر_غزل
#شعر_ناب
#شعر_عاشقانه
#شعرمحاوره
#تهران
#دریای_خزر
Read more
و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ...
Media Removed
و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر. بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد. تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش ... و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
Read more
اولین جایی که اعتدال رو یاد گرفتم اول سال میلادی بود پاپانوئل تو تلویزیون می‌اومد و برای بچه‌های خارجی ...
Media Removed
اولین جایی که اعتدال رو یاد گرفتم اول سال میلادی بود پاپانوئل تو تلویزیون می‌اومد و برای بچه‌های خارجی کلی کادو مادو میاورد، نمی‌کرد تا خونه‌ی ما هم بیاد خب. من هی صبح پا می‌شدم زیر بالشم رو نگاه می‌کردم اما نخیر. خبری نبود. باز می‌رفتم سر میز آرایش مامان و تلافی پاپانوئل رو سر وسایل آرایشی مامان ... اولین جایی که اعتدال رو یاد گرفتم اول سال میلادی بود پاپانوئل تو تلویزیون می‌اومد و برای بچه‌های خارجی کلی کادو مادو میاورد، نمی‌کرد تا خونه‌ی ما هم بیاد خب. من هی صبح پا می‌شدم زیر بالشم رو نگاه می‌کردم اما نخیر. خبری نبود. باز می‌رفتم سر میز آرایش مامان و تلافی پاپانوئل رو سر وسایل آرایشی مامان درمی‌آوردم. تاوان کم‌کاری پاپانوئل رو میز آرایش مامان من می‌داد حالا که خودم دختر دار شدم،انگار دارم خودمٌ میبینم 😋

Makeup by #samirasaboori
Hair by @selmasabourihair
Photo by fred

#makeupforever #makeuptalant #samirasaboori #samirasaboorimakeup #bridalmakeup #bridalmakeup #bridalhair #bridal #wedingorganizer #ᴍᴀᴋᴇᴜᴘ #feelsogood #nazaninfara #fentybeauty #benefitcosmetics #benefitbrowbar #میکاپ_صورت #میکاپ_عروس
Read more
Walking toward a clear destiny. اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج . ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی ...
Media Removed
Walking toward a clear destiny. اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج . ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی کمتر کسی می گذرد. سر لجبازی حنیف با مدیر گروه -که ما شاخیم‌‌ و می خواهیم شب هم به راه رفتن ادامه دهیم - در سوز سرمای عراقی با دو خروار چمدان جریمه حیران مانده ایم که چه کنیم. موکب ها پرشده اند و جایی برای ... Walking toward a clear destiny.
اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج .
ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی کمتر کسی می گذرد. سر لجبازی حنیف با مدیر گروه -که ما شاخیم‌‌ و می خواهیم شب هم به راه رفتن ادامه دهیم - در سوز سرمای عراقی با دو خروار چمدان جریمه حیران مانده ایم که چه کنیم. موکب ها پرشده اند و جایی برای خوابیدن نیست و ماشینی هم که رد نمی شود. پاها هم عمراً نای رفتن ندارند.
دلم نیامده بود حنیف را تنها بگذارم . کمی هم ماجراجویی درونم زنده شده بود و حالا فقط به خودم فحش می دادم.
"گشنمه.چه کنیم به نظرت؟ "این را حنیف در حالی می پرسد که برای مقابله با سرما ، پالتوی زنانه ای را هم از بین چمدان ها پیدا کرده و پوشیده. به جای "نمی دانم" می گویم "چه می دانم " و حنیف را که مثل پنگوئن با پالتوی زنانه ی بلند تا زانویش به سمت موکب روشنی در دوردست می رود تماشا می کنم. من هم پا می شوم به سمت آتشی می روم که آنسوتر برپاست و چندنفری دورش نشسته اند. یکی شان پوست ش تیره می زند که احتمالا باید هندی باشد . هللو می کنم و از کجایی و تو یکی چرا این موقع شب اینجایی . آن یکی عراقی ست و از اطراف است .صحبت که گرم می شود کاروانی از کانادایی ها هم سر می رسند. شب برایشان راحت تر است تا روز که همه ش سوژه شوند. به یکی شان که ریش بلند طلایی دارد می گویم.سلام. از کجایی؟ مونترآل؟ من مونترآل دوست زیاد دارم.
اسمش جرمی است.(بعدها در توئیتر پیدایش کردم. عجب مبلّغ فعالی ست. آی دی اش : T_I_Perspective)
سر صحبت از مشخصات راه باقیمانده باز می شود. پسرهندی هم وارد دیالوگ می شود و جوان عراقی هم کلیاتی را می فهمد. جرمی از اوضاع کار و دانشگاهش می گوید و اینکه تا‌کی اینجایند.
پسران گرم صحبت‌اند. نور آتش روی صورت های خسته از راهشان افتاده و تفاوت رنگ ها کمتر حس می شود.

حرارت صاحب مسیر ، ما را خوشرنگ کرده بود.انگار حسین، داستان زندگی ما را برای هم خواندنی کرده بود.

کمی بعد جابجا می شویم که حنیف هم بیاید بنشیند ، با چند تکه نان گرم در دستش. @hanif1373

#گره_پنجم : گره کمربند رزم ، وقتی برای شیرین ترین خدمت به کمر غلام سیاه محکم می شد.
دقایقی پیش گفته بودند تو آزادی که بروی.
اما گفته بود:خب قبول که من نسبم ضعیف است و رنگم سیاه است و بوی خوبی ندارم ؛اما مولای رو سپیدکننده ام را که تنها نمی گذارم!
طوری سخن کرده بود که دم آخری خیلی دعای امام بدرقه اش شود.

نقل است آن جنازه ها که کس و کاری داشتند زودتر دفن شدند.
اما تا چندروز بگذرد و کسی بیاید غلام عاشق را هم دفن کند ، بوی خوش بدنش کل صحرا را گرفته بود.
#جناب_جون
Read more
بنویس! بنویس! بنویس! اسطورة پایداری تاریخ، ای فصل روشن! زین روزگارانِ تاری بنویس: ایثار جان بود، غوغای پیر و جوان بود فرزند و زن، خانمان بود، از بیش و کم، هرچه داری بنویس: پرتاب سنگی، حتی ز طفلی به بازی بنویس: زخم کلنگی، حتی ز پیری به یاری بنویس: قنداق نوزاد، بر ریسمان تاب می‌خورد با ... بنویس! بنویس! بنویس! اسطورة پایداری

تاریخ، ای فصل روشن! زین روزگارانِ تاری

بنویس: ایثار جان بود، غوغای پیر و جوان بود

فرزند و زن، خانمان بود، از بیش و کم، هرچه داری

بنویس: پرتاب سنگی، حتی ز طفلی به بازی

بنویس: زخم کلنگی، حتی ز پیری به یاری

بنویس: قنداق نوزاد، بر ریسمان تاب می‌خورد

با روز، با هفته، با ماه، بر بام بی‌انتظاری

بنویس کز تن جدا بود، آن ترد، آن شاخة عاج‏

با دستبندش طلایی، با ناخنانش نگاری

بنویس کانجا عروسک، چون صاحبش غرق خون بود

این چشمهایش پر از خاک، آن شیشه‌هایش غباری

بنویس کانجا کبوتر، پرواز را خوش نمی‌داشت

از بس که در اوج می‌تاخت، روئینه‌باز شکاری

بنویس کان گربه در چشم، اندوه و وحشت به هم داشت

بیزار از جفت‌جویی، بی‌بهره از پخته‌خواری

نستوه، نستوه مردا! این شیردل، این تکاور

بشکوه، بشکوه مرگا! این از وطن پاسداری

بنویس از آنان که گفتند: یا مرگ یا سرفرازی

مردانه تا مرگ رفتند، بنویس بنویس، آری…‏ شلوار تاخورده دارد، مردی که یک پا ندارد

خشم است و آتش، نگاهش، یعنی تماشا ندارد

رخساره می‌تابم از او، اما به چشمم نشسته

بس نوجوان است و شاید از بیست بالا ندارد

بادا که چون من مبادا چل سال رنجش پس از این

خود گرچه رنج است، بودن، «بادا مبادا» ندارد

با پای چالاک‌پیما دیدی چه دشوار رفتم؟

تا چون روَد او که پایی چالاک‌پیما ندارد

تق‌تق کنان چوبدستش روی زمین می‌نهد مُهر

با آنکه ثبت حضورش حاجت به امضا ندارد

لبخند مِهرم به چشمش خاری شد و دشنه‌ای شد

این خویگر با درشتی، نرمی تمنّا ندارد

بر چهرة سرد و خشکش، پیدا خطوط ملال است

یعنی که با کاهش تن، جانی شکیبا ندارد

گویم که با مهربانی، خواهم شکیبایی از او

پندش دهم مادرانه، گیرم که پروا ندارد

رو می‌کنم سوی او باز، تا گفتگویی کنم ساز

رفته ست و خالی ست جایش، مردی که یک پا ندارد

#سيمين_بهبهانى
Read more
. بخشهایی از متنی که در ادامه می‌خوانید جواب من به یه دوستی که ابراز کرده بود به وقت فراغتش جبران میکنه ...
Media Removed
. بخشهایی از متنی که در ادامه می‌خوانید جواب من به یه دوستی که ابراز کرده بود به وقت فراغتش جبران میکنه دل‌سوزوندهای مارو با عکسهامون! که شبیه علامت تعجب شدم از این تفکر که چرا یکی باید من و شخصیتم رو به این شکل کم و حقیر بدونه که نیت من از به اشتراک ‌گذاشتن گوشه‌هایی از لحظه‌هام رو دل‌سوزوندن باقی بدونه ... .
بخشهایی از متنی که در ادامه می‌خوانید جواب من به یه دوستی که ابراز کرده بود به وقت فراغتش جبران میکنه دل‌سوزوندهای مارو با عکسهامون! که شبیه علامت تعجب شدم از این تفکر که چرا یکی باید من و شخصیتم رو به این شکل کم و حقیر بدونه که نیت من از به اشتراک ‌گذاشتن گوشه‌هایی از لحظه‌هام رو دل‌سوزوندن باقی بدونه ! که هرکسی رو با این نیت دیدین بدونین فقر زیادی توی بخشهای زندگیش و شخصیتش داره که شکرخدا من حقیقت وجودم این نیست. که ای داد پس کو‌ اصالت‌ و درستی که مدام فریادش میزنم و مهمترین هدف زندگیم حفظ آبرومندانه‌اشه ، واقعا حس میکردم عیان است و چه حاجت به بیان اما این چند خط رو لازم دونستم اصلا شما تلقی کن درد و دل...جدای این نگاه بد ، من تاحدی بدون اشتراک‌گذاری این دقایق هم یاد گرفتم قشنگ نگاه کردن به دنیام رو ، قبل این مدیا هم داشتم این قابهارو...این هیچ ، اصلا مگه میشه زندگی بی‌غم ؟ شما سراغ دارین ؟ اگه آره آدرس بدین ! چون من باور دارم محال ممکنه ، پس منم مستثنی نیستم ابدا ، که اگه غر هم بزنیم میشیم انرژی منفی و فلان و بیسار حق هم دارین یه کمی ، چرا باید گوش باشین به درد و سختی یه آدم دور ؛ که تمام سعیم نشون دادن قشنگی‌هاست پس. نه من نه هیچکدوم از دوستان قصد سوزوندن کسی و دلی رو نداریم شما کل قصه ارو متوجه نشدی ! نیت نشون دادن صرفا قشنگی نیست ، نیت اینه داریم میگیم با تموم سختیهای زندگی با تموم شلوغیش حالا کاری یا خانوادگی یا درس یا هر دغدغه‌ی دیگه باز میشه قشنگ زندگی کرد حتی یه جاهای زندگیمون مثل هر آدمی شکست خوردیم و باز سعی کردیم و پاشدیم ، که بگیم میشه برنامه‌ریزی داشت و بیشتر به ریز و درشت زندگی و کیف و کیفیت رسید ، میشه از زاویه خوش‌تری نگاه کرد ، یه نفر هم باورش پا بگیره خودش دنیاست ؛ هیچ جای اسمون سوراخ نشده ما افتاده باشیم بی غم و درد که همه یه جنسیم و تو همین دنیا با پایین بالاهای مخصوص به جاده‌های زندگیمون‌. که هممون از خدا میخوایم کیفیتهای بیشتر رو و چه خوب بود اگر بیشتر یاد بگیریم دعاگوی هم باشیم ، که یه وقتا بیشتر توی خلوتمون قبل از قاضی کردن کلاهمون فکر کنیم اگر بنده‌ای کیفیت بیشتری داره شاید نتیجه‌ی تلاش مضاعفش و بهش برچسب نزنیم و به فردیت خودمون بیشتر فکر کنیم برای ساختن آبادی سرزمین وجودمون.
اینقدر امن باشیم که پرنده جا بگیره توی دستهامون و قلبش تند نزنه از ناامنی ، امنیت تو کلام باید بیشتر باشه تا در رفتار که‌ مهمه بال و پر وجود هم رو زخمی نکنیم.
هوادار دل هم باشیم تا بتونیم راحت‌تر پرواز کنیم توی روزای زندگیمون.
#موبیلم_گرافی #گلنویس
۱۳۹۷/۰۲/۱۶
Read more
 #کمی_شعر : . . در سرم نیست دگر غیر تو رویای کسی قبلا هرگز نشدم این همه شیدای کسی . آنچنان در همه ...
Media Removed
#کمی_شعر : . . در سرم نیست دگر غیر تو رویای کسی قبلا هرگز نشدم این همه شیدای کسی . آنچنان در همه جای دل من جا شده ای که به غیر از تو نباشد دل من جای کسی . همه دنیای مرا برده نگاهت ؛ نکند بشوی خیره بلرزد دل و دنیای کسی . من تماشاگر تصویر توام ماه منیر این چنین هیچ نبودم به تماشای کسی . پای تو هستم ... #کمی_شعر : .
.
در سرم نیست دگر غیر تو رویای کسی
قبلا هرگز نشدم این همه شیدای کسی
.

آنچنان در همه جای دل من جا شده ای
که به غیر از تو نباشد دل من جای کسی .

همه دنیای مرا برده نگاهت ؛ نکند
بشوی خیره بلرزد دل و دنیای کسی
.

من تماشاگر تصویر توام ماه منیر
این چنین هیچ نبودم به تماشای کسی
.

پای تو هستم و پا پس نکشم از دل تو
نگذارم به دلت باز شود پای کسی
.

تو تمنای من و جان من و یار منی
پس بمان تا که نمانم به تمنای کسی .

من بهشتم همه در دیدن خندیدن توست
تا تو باشی نشوم خیره به لبهای کسی .

من سراپا همه یک جلوه ای از عشق توام
عشق را جز تو ندیدم به سراپای کسی !
ـ
.
.
.

شاعر : #مجید_احمدی .
.
.
شروع ایــام فاطمیـــه تسلیــــت 🏴🏴🏴🏴🏴🏴
.
ممنونم ک هنوز باهامین 💚
Read more
. باز هم دربدر شب شدم ای نور سلام باز هم زائرتان نیستم از دور سلام با زبانی که به ذکرت شده مأمور سلام به ...
Media Removed
. باز هم دربدر شب شدم ای نور سلام باز هم زائرتان نیستم از دور سلام با زبانی که به ذکرت شده مأمور سلام به سلیمان برسد از طرف مور سلام کاش سمت حرمت باز شود پنجره ها باز از دوریت افتاده به کارم گره ها ننوشته ست گنهکار نیاید به حرم پس بیایید اگر خوب و اگر بد به حرم برسد خواهش این ناله ی ممتد به ... .
باز هم دربدر شب شدم ای نور سلام

باز هم زائرتان نیستم از دور سلام

با زبانی که به ذکرت شده مأمور سلام

به سلیمان برسد از طرف مور سلام

کاش سمت حرمت باز شود پنجره ها

باز از دوریت افتاده به کارم گره ها

ننوشته ست گنهکار نیاید به حرم

پس بیایید اگر خوب و اگر بد به حرم

برسد خواهش این ناله ی ممتد به حرم

زود ما را برسانید به مشهد ، به حرم

مست از آنیم که از باده به خم آمده ایم

ما سفارش شده ایم ، از ره قم آمده ایم

یاد دادید به ما رنج کشیدن زیباست

پس از این فاصله تا طوس دویدن زیباست

پا برهنه شدن و جامه دریدن زیباست

بعد هم پای ضریح تو رسیدن زیباست

پیچش قافله ی ما که به سوی نور است

رگه ای در دل فیروزه ی نیشابور است

چه خبر در حرم ضامن آهو شده است؟

صحن ها بیشتر از پیش چه خوش بو شده است

طرف پنجره فولاد هیاهو شده است

باز یک چشمه از آن لطف و کرم رو شده است

مادری گریه کنان ذکر رضا می گیرد

دست و پای فلجی باز شفا می گیرد

با شفا از تو ، چه زیبا شده بیمار شدن

به تو وابسته شدن با تو گرفتار شدن

کار من هست فقط گرمی بازار شدن

گر چه در باور من نیست خریدار شدن- -یوسفم باش، بدون تو کجا برگردم؟

من برایت دو سه تا بیت کلاف آوردم

تو خودت خواسته ای دار و ندارم باشی

کاش لطفی کنی و آخر کارم باشی

مرد سلمانی تو باشم و یارم باشی

لحظه ی مرگ بیایی و کنارم باشی

قول دادی به همه پس به خدا می آیی

هر که یک بار بیاید تو سه جا می آیی
.
#مرتضی #شاه #سلطان #علی_بن_موسی_الرضا #امام_رضا #امام_رئوف #عشق #مشهد #حرم #پرچم
Read more
جوان تر که بودم،واسه خرج و مخارج تحصیلم مجبور شدم توی یه رستوران کار کنم،من اون جا گارسون بودم،رستوران ...
Media Removed
جوان تر که بودم،واسه خرج و مخارج تحصیلم مجبور شدم توی یه رستوران کار کنم،من اون جا گارسون بودم،رستوران ما به مرغ سوخاری هاش معروف بود،البته نمی شد از سیب زمینی سرخ کرده هاش هم گذشت،خلاصه اینکه پاتوق دختر پسرهای جوان بود. صاحب رستوران مرد با انصافی بود،از اون سبیلوهای باحال،خیلی هوای زیردست هاش ... جوان تر که بودم،واسه خرج و مخارج تحصیلم مجبور شدم توی یه رستوران کار کنم،من اون جا گارسون بودم،رستوران ما به مرغ سوخاری هاش معروف بود،البته نمی شد از سیب زمینی سرخ کرده هاش هم گذشت،خلاصه اینکه پاتوق دختر پسرهای جوان بود. صاحب رستوران مرد با انصافی بود،از اون سبیلوهای باحال،خیلی هوای زیردست هاش رو داشت،ما بهش می گفتیم رئیس.
یه روز که می خواستم غذای مشتری ها رو ببرم،رئیس من رو کشید کنار و گفت:میز شماره دو،اون دختر مو بورِ،بدجور دیوونش شدم،هرکاری بخواد واسش می کنم.
گفتم:ببین رئیس،خیلی خوبه ها،ولی فکر نکنم پا بده!
رئیس گفت:اون هر روز با دوست هاش می آد اینجا،می دونی که من خجالتیم،آمارش رو بگیر،جبران می کنم.
چند دقیقه بعد وقتی که غذای اون دخترها رو روی میزشون میذاشتم،شنیدم که داشتن در مورد این حرف میزدن که سبیل چه چیز مزخرفیه،بعد من رو کردم به دختر مو بورِ و گفتم:غذای شما با طراحی مخصوص آقای رئیس سرو شده.
دخترِ هم یه نگاه به رئیس انداخت که دست هاش رو زیر چونه اش زده بود و اون رو دید میزد.
به رئیس گفتم که طرف انگار با سبیل حال نمی کنه،رئیس رو میگی،رفت تو دستشویی و بدون اون سبیل های فابریکش برگشت.
فردای اون روز وقتی باز داشتم غذای دخترها رو روی میز میذاشتم بو بردم که اون ها دانشجوی زبان فرانسه هستن.
رئیس هم بلافاصله دوره فشرده زبان فرانسه ثبت نام کرد و بعدش هم ما منوی رستوران رو فرانسوی کردیم!
اما داستان به همین جا ختم نشد،چون وقتی یه روز رئیس نقاشی 'جیغ' اثر معروف 'ادوارد مونچ' رو تو دست دختر مو بورِ دید،به سرش زد که دیوارهای رستوران رو پر از نقاشی های 'ادوارد مونچ' کنه،رئیس ما از یه سبیلو که فقط بلد بود مرغ سرخ کنه،تبدیل شد به یه دلباخته نقاشی که یه سیگار برگ همیشه گوشه لبش بود.
تا اینکه یه روز من پا پیش گذاشتم و به دخترِ گفتم که مادمازل،رئیس ما بدجور خاطر شما رو می خواد!
دخترِ فقط نگاه کرد و هیچ جوابی نداد.
از اون روز دیگه دختر مو بورِ با دوست هاش به رستوران نیومد و وقتی قضیه رو از دوست هاش جویا شدم،گفتن که اون رژیم گرفته،من هم که فهمیدم جریان از چه قراره،واسه اینکه حال رئیس گرفته نشه،بهش گفتم طرف رژیم گرفته.
رئیس هم منوی رستوران رو عوض کرد و از اون به بعد فقط غذای رژیمی سرو میشد .اوضاع همینطوری ادامه داشت،اما من دیگه درسم تموم شد و از اون شهر رفتم.
وقتی بعد از چند سال به اونجا برگشتم دیدم که جای اون رستوران یه گالری نقاشی دایر کردن و بالاش به فرانسوی نوشتن:
êtes-vous toujours sur l'alimentation?
یعنی، هنوزم رژیم داری؟

#روزبه_معين 📚
.
.
.
#StoryLife #BookLife #Cafe
Read more
در سریال کیف انگلیسی ، صحنه ای بود که من و علی مصفا دیالوگ مشترک داشتیم در پایان سکانس ترانه ای برای من خوانده میشد که از ترانه های نامی تهران قدیم شمرده میشد و می باشد و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها این ترانه را خوب به یاد دارند جالب است بدانید پس از بحث های بسیار و امتناع ایشان خواننده این ترانه محمدرضا ... در سریال کیف انگلیسی ، صحنه ای بود که من و علی مصفا دیالوگ مشترک داشتیم
در پایان سکانس ترانه ای برای من خوانده میشد که از ترانه های نامی تهران قدیم شمرده میشد و می باشد
و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها این ترانه را خوب به یاد دارند
جالب است بدانید پس از بحث های بسیار و امتناع ایشان خواننده این ترانه محمدرضا شریفی نیا شد
ولی تا مدت ها به کسی گفته نشده بود
این سکانس را تقدیم میکنم به استاد سید ضیاالدین دری که تولد ۶۵ سالگی ایشان هم چندی پیش بود و از خداوند منان می خواهم ایشان هرچه سریع تر سلامتی خود را باز یابند و به صحنه بازگردند
بچه چاقوکشم ، گردنم کلفته ، هرکجا پا میذارم خون راه میافته
#اعدام‌اختلاسگران
پ.ن : شاید هرکدام از ما مردم ایران در جایی بخندیم یا گریه کنیم و یا مشغول کاری باشیم اما هیچگاه نباید از یاد ببریم اختلاسگران و آقازاده هایی که خون ملت ایران را در شیشه کردند باید اعدام شوند .
و این شعار من است تا آن روز
#کیف_انگلیسی #سید‌ضیاالدین‌دری #سیدحسام‌نواب‌صفوی #تهران‌قدیم #محمدرضا‌شریفی‌نیا #کوچه‌بازار #ترانه
Read more
. مرجان تنها دختر بن‌بست امیرافشار بود تا ما یعنی من، سعید و مجید که دوقلو بودند، مهدی که فوتبالش خوب ...
Media Removed
. مرجان تنها دختر بن‌بست امیرافشار بود تا ما یعنی من، سعید و مجید که دوقلو بودند، مهدی که فوتبالش خوب بود و شوت‌های کات‌دار جالبی می‌زد تا مهدی کاتول صدایش کنیم یا مهدی اِدر وقتی شبیه بازیکن معروف تیم ملی فوتبال برزیل بود، فرید و مصطفی که برادر بودند ولی فرید خیلی قدبلند و لاغر بود تا نردبون صدایش ... .
مرجان تنها دختر بن‌بست امیرافشار بود تا ما یعنی من، سعید و مجید که دوقلو بودند، مهدی که فوتبالش خوب بود و شوت‌های کات‌دار جالبی می‌زد تا مهدی کاتول صدایش کنیم یا مهدی اِدر وقتی شبیه بازیکن معروف تیم ملی فوتبال برزیل بود، فرید و مصطفی که برادر بودند ولی فرید خیلی قدبلند و لاغر بود تا نردبون صدایش کنیم و محمود که پدرش معلم دینی بود در رقابت با هم باشیم تا به قول جوان‌های امروز، مخش را بزنیم.

تلاش‌های ما خیلی موفقیت‌آمیز نبود و نگران این بودیم مبادا مرجان در مسیر خانه تا مدرسه یا مدرسه تا خانه و موسسه زبان از دست برود و به زودی تبدیل به ما هیچ ما نگاه شویم، بی‌آنکه بدانیم به زودی این اتفاق گریبانگیر بسیاری از مردم مملکت خواهد شد.

اینکه گاهی مرجان به هرکدام‌مان لبخندی می‌زد و بهانه‌ای پیدا می‌کرد برای معاشرت و بعد هم مثل توپ عمل می‌کرد و می‌زد همه چیزها را خراب می‌کرد و باز هم دوباره تکرار ماجرایی دیگر باعث شده بود تا امیدمان را از دست ندهیم؛

به فرید که خوش‌خط بود می‌گفت اسمش را روی کتاب‌هایش بنویسد، به مصطفی می‌گفت برایش ویترای درست کند، به مجید می‌گفت به برادر کوچک‌ترش روپایی زدن یاد بدهد و... اما هیچ‌کدام از این بده و بستان‌ها منجر به اتفاقی که باید نمی‌شد تا اینکه یک روز پنج‌شنبه، یک خانواده جدید به طبقه دوم خانه آقای ریاست که ته بن بست امیرافشار بود آمدند.

خانواده آقای ادیب که از اقوام آقای ریاست بودند و پسری به نام سورنا داشتند. اگر همه ما پسرهای بن بست امیرافشار کنتراست رنگ صورت از سبزه تا سیاه داشتیم، سورنا به شدت سفید بود با موهایی طلایی و چشم‌های آبی. اگر تا قبل از آن چشم‌های رنگی من افق‌هایی در آینده را برایم روشن می‌کردند با دیدن رنگ چشم‌های سورنا دیگر جایی برای اعتنا وجود نداشت. - عین آلمانی‌هاست.

این جمله را مهدی که حسابی سبزه بود گفت تا بعدش سعید بگوید: عاشقش میشه.

مرجان را می‌گفت و همین‌طور هم شد.

به زودی دیگر مرجان به هیچ‌کدام‌مان هیچ کاری نمی‌گفت تا در عوض همه کارهایش از خوشنویسی تا نقاشی را سورنا انجام بدهد که با هیچ‌کدام‌مان هم رفیق نشده بود.

بیش از همه محمود از این ماجرا عصبانی بود و به نوعی غیرتی شده بود تا بگوید شما هیچ‌کدوم غیرت ندارید. بعد هم گفته بود یه اجنبی پا شده اومده داره تو مملکت ما برای خودش جولون میده.

وقتی دید ما متوجه هیچ‌کدام از این حرف‌هایش نشدیم و فقط دهان‌مان را باز کرده‌ایم، از جایش بلند شد و گفت: «میدونم با این چي كار کنم». وقتی دور شد مهدی گفت هفت سنگ بزنیم و بعد پا شدیم برای هفت سنگ. .
بقیه در کامنت اول 👇
Read more
گرمی رو روی گردنم حس کردم ، گرمی لبای اسد که حرارتش هر لحظه بیشتر میشد ! اسد زمزمه کرد : صنم من نمیتونم ...
Media Removed
گرمی رو روی گردنم حس کردم ، گرمی لبای اسد که حرارتش هر لحظه بیشتر میشد ! اسد زمزمه کرد : صنم من نمیتونم اینکارو بکنم -چرا اسد ؟؟؟ -صنم من تو رو خیلی اذیت کردم من تو رو زدم نمیخوام با نزدیک شدن بهت بیشتر آزارت بدم -اسد این حرفو نزن . من دوست دارم من بهت اجازه اینکارو میدم ! رومو که برگردوندم دیدم اسد نیست ... گرمی رو روی گردنم حس کردم ، گرمی لبای اسد که حرارتش هر لحظه بیشتر میشد ! اسد زمزمه کرد : صنم من نمیتونم اینکارو بکنم
-چرا اسد ؟؟؟
-صنم من تو رو خیلی اذیت کردم من تو رو زدم نمیخوام با نزدیک شدن بهت بیشتر آزارت بدم
-اسد این حرفو نزن . من دوست دارم من بهت اجازه اینکارو میدم !
رومو که برگردوندم دیدم اسد نیست ..رفت ؟ .. دوباره حس پوچ بودن .... تنهایی متلق ....
دوباره صدای زنگ در اومد درو باز کردم اسد بود درو محکم روش بستم و داد زدم : اینکه بهت اجازه همچین کاریو دادم تمام باورا و حیثیتمو زیر پا گزاشتم اما تو بیتوجه به من رفتی ینی اذیت کردن نه اون سیلی که بهم زدی.
دوباره در زد .. از پشت هم در زدنش کلافه شده بودم درو باز کردمو خواستم چیزی بگم اما گرمی لباش بهم فرصت حرف زدن نداد .. میخواستم خودمو از بغلش بیرون بکشم اما نمیزاشت .. صنم : اسد نکن . ولم کن -نمیتونم خانومم نمیتونم .. تو مال منی -من نمیخوامت ولم کن -یا منو میخوای یا مجبوری بخوای -ولمممممم کن اصلا من عاشق آهیلم برو از پیشم
انداختم روی تخت و قشنگ روم دراز کشید .. گفت : با غیرت من بازی نکن صنم تو مال منی .. شروع کرد بوسیدنم .. خیلی از دستش عصبانی بودم .. از زیرش بلند شدمو فرار کردم اما دستمو گرفتو کشید سمت خودش جوری که افتادم رو پاهاش بلندم کردو بلند شد ، لباشو رو لبام گزاشت و بوسید و بعد گفت : صنم منو ببخش ، این مرد عاشق و عاجز که از عشق تو دیوونه شده رو ببخش .. لطفا ببخشش اون بهت نیاز داره .. اون دوست داره ..
تمام عصبانیتم فروکش کرد . پشتمو بهش کردم اونم بند پشتمو باز کرد آروم لباسمو دراورد و بهم اشاره کرد که روی تخت بخوابم ، منم خوابیدم بلوزشو دراورد و افتاد روم ! به تمام بدنم بوسه میزد .. از روی شکم تا بالای سینه هامو میبوسید
Read more
وقتیکه تو بد میشی باز می بینم دنیا رو سرم خرابه می بینم که باز دارم دق میکنم همه چیم نقش بر آبه اما تامیخوام برم گریه کنون سر به دیوارا بکوبم باز به دادم میرسی به من میگی عشقمی تو خوب خوبم باز میگم عزیز من پا رو قلبم نمیذاره مهربونه با منو اشکمو در نمیاره #هایده #هایده_بانوی_آواز_ایران #هایده_ ... وقتیکه تو بد میشی باز می بینم دنیا رو سرم خرابه

می بینم که باز دارم دق میکنم همه چیم نقش بر آبه

اما تامیخوام برم گریه کنون سر به دیوارا بکوبم

باز به دادم میرسی به من میگی عشقمی تو خوب خوبم

باز میگم عزیز من پا رو قلبم نمیذاره مهربونه با منو اشکمو در نمیاره

#هایده #هایده_بانوی_آواز_ایران #هایده_ #خواننده #خواننده_پاپ #خواننده_زن #خاطره_بازی #خاطرات #سلطان_احساس #سلطان_صدا #روحش_شاد
Read more
..... خسته ، ساکت نازگل در دل دار آرام و شکیبا پُر ز پُر لبریز ، تنها ... ، وصف خود می داد ، مرداب ...
Media Removed
..... خسته ، ساکت نازگل در دل دار آرام و شکیبا پُر ز پُر لبریز ، تنها ... ، وصف خود می داد ، مرداب . . .در جا . و رود ، رفت پرصدا ، بی جواب باخروش اش گویی ،سایه ای روشن ز فهم ِ مردگی از نا تکانی ، سایش هر ایستایی ، پا به گِل مانی، بر سر ِ هر اآنچه که مرداب ،از خود، داشت باور، گسترانید . کر شد از هرست ... .....
خسته ،
ساکت
نازگل در دل دار
آرام و شکیبا
پُر ز پُر
لبریز ،
تنها ... ،
وصف خود می داد ، مرداب . . .در جا .
و
رود ،
رفت
پرصدا ، بی جواب
باخروش اش گویی ،سایه ای روشن ز فهم ِ مردگی از نا تکانی ، سایش هر ایستایی ،
پا به گِل مانی،
بر سر ِ هر اآنچه که مرداب ،از خود، داشت باور،
گسترانید .
کر شد از هرست این ویرانگی .مات شد مردآب.
ماتِ وصفی نو.
مات فصلی ارشد ،
مات رنگ زردِ ، دم آخر.

مُرده آب،

با حکم ِاعدام باز ،مرد دیگر بار.

از گناهی نا عمد، ناخود خواست،
ضعف مادر زاد شاید،انگار
جهش بی جای یک ژن ،
یا به قول ِ عامّه ، داده ی پروردگار .
جرم نا کرده و دار؟
گفت مرداب
که "من اینجا هستم ....اینچنین ، اینگونه
نه گمان بری بر آورده شده ؛ خواسته ام از عالم ،
نه ، ولی، این شدنم را می پذیرم ، کامل .
نشدم گرچه منی که بود در رویایم
لاکن
نقش در جازدگی را هر که بر من داده
به یقین
او همان است که به تو ،
دوپای رفتن داده...
این تمامِ ناتمام خلق ماست ای دوست، رود
تو مرا می پندار ،
آبِ لش
مرداب .
تو مرا را میگویی
ناتوان و
مرده
کور دل باشم مگر من ،آن روز
که تورا صدا زنم
هرزه
چون که هر لحظه به یک جایی ،
آب ِ هر جا رفته
ای که بی رحمی تو با شاخه
هوار ی تو همش به سر سنگ ب خواب رفته
و رود
رفت
بود باز، ولی،هنوز ،
پهلو به پهلو داده ی مرداب
مرداب خواند
آواز ؛
خسته ام
از ماندن ، خسته ی در جایی
تو اگر رد میشوی از من . گذر کن، گو،
گوشهایم با تو اند
هر چه میخواهی بزن فریاد بر سنگ بر من
هر چه میخواهی ،به جز حرفی از این
بی پایی من ،
من خودم مغموم از آنم . اگه از این ضعف مادر زادیم
و رود
رفت ،
دور ، دور. دورِ دور
رفت رود و ماند مرداب باز ، هنوز، هنوز.هنوزِ هنوز
Read more
. #عاشقانه #دلبرانه #امام_رضایی . <span class="emoji emoji1f339"></span>شهادت غریبانه پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام ...
Media Removed
. #عاشقانه #دلبرانه #امام_رضایی . شهادت غریبانه پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)تسلیت باد . . . #باز_هم_دربدر_شب_شدم_ای_نور_سلام #باز_هم_زائرتان_نیستم_از_دور_سلام #با_زبانی_که_به_ذکرت_شده_مامور_سلام #به_سلیمان_برسد_از_طرف_مور_سلام . . . باز ... .
#عاشقانه
#دلبرانه
#امام_رضایی
.
🌹شهادت غریبانه پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)تسلیت باد🌹
.
.
.
#باز_هم_دربدر_شب_شدم_ای_نور_سلام
#باز_هم_زائرتان_نیستم_از_دور_سلام
#با_زبانی_که_به_ذکرت_شده_مامور_سلام
#به_سلیمان_برسد_از_طرف_مور_سلام
.
.
.
باز هم دربدر شب شدم ای نور سلام
باز هم زائرتان نیستم از دور سلام
🌲🌲🌲
با زبانی که به ذکرت شده مامور سلام
به سلیمان برسد از طرف مور سلام
🌲🌲🌲
کاش سمت حرمت باز شود پنجره ها
باز از دوریت افتاده به کارم گره ها
🌲🌲🌲
ننوشته ست گنهکار نیاید به حرم
پس بیایید اگر خوب و اگر بد به حرم
🌲🌲🌲
برسد خواهش این ناله ی ممتد به حرم
زود ما را برسانید به مشهد به حرم
🌲🌲🌲
مست از آنیم که از باده به خم آمده ایم
ما سفارش شده ایم، از ره قم آمده ایم
🌲🌲🌲
یاد دادید به ما رنج کشیدن زیباست
پس از این فاصله تا طوس دویدن زیباست
🌲🌲🌲
پا برهنه شدن و جامه دریدن زیباست
بعد هم پای ضریح تو رسیدن زیباست
🌲🌲🌲
پیچش قافله ی ما که به سوی نور است
رگه ای در دل فیروزه ی نیشابور است
🌲🌲🌲
چه خبر در حرم ضامن آهو شده است؟
صحن ها بیشتر از پیش چه خوش بو شده است
🌲🌲🌲
طرف پنجره فولاد هیاهو شده است
باز یک چشمه از آن لطف و کرم رو شده است
🌲🌲🌲
مادری گریه کنان ذکر رضا می گیرد
دست و پای فلجی باز شفا می گیرد
🌲🌲🌲
با شفا از تو، چه زیبا شده بیمار شدن
به تو وابسته شدن با تو گرفتار شدن
🌲🌲🌲
کار من هست فقط گرمی بازار شدن
گر چه در باور من نیست خریدار شدن...
🌲🌲🌲
یوسفم باش، بدون تو کجا برگردم؟
من برایت دو سه تا بیت کلاف آوردم
🌲🌲🌲
تو خودت خواسته ای دار و ندارم باشی
کاش لطفی کنی و آخر کارم باشی
🌲🌲🌲
مرد سلمانی تو باشم و یارم باشی
لحظه ی مرگ بیایی و کنارم باشی
🌲🌲🌲
قول دادی به همه پس به خدا می آیی
هر که یک بار بیاید تو سه جا می آیی
🌲🌲🌲
#مجید_تال
.
@cafechenar
#شعر_آئینی #ادبیات #عشق #حرم #امام_رضا #مشهد #غریب #کربلا #صحن_رضوی #سقاخونه #کبوتر #ایوون_طلا #قم #زیارت #هنر #نقاره #نقاره_خونه
Read more
.................. چه خطرناکی تو ،جداً ها !!! خندید باز ... 'دوری' تو چه خوبی. کمکی من را ، باش ...
Media Removed
.................. چه خطرناکی تو ،جداً ها !!! خندید باز ... 'دوری' تو چه خوبی. کمکی من را ، باش گه گاه، باش. باز که خندیدی ، خطرناک . من ندانستم سرآخر، که چطور ؟ نه با کلام . نه با ادا. نه با مدد، از دیدار ،دیدار، برای اولین بار ، ای وای . تو ، شعبده باز بر هر چه منم‌. پوست ، جان ،روح، روانم اینچنین ... ..................
چه خطرناکی تو ،جداً ها !!! خندید باز ...
'دوری' تو چه خوبی.
کمکی من را ، باش گه گاه، باش.
باز که خندیدی ،
خطرناک .
من ندانستم سرآخر، که چطور ؟
نه با کلام .
نه با ادا.
نه با مدد، از دیدار ،دیدار، برای اولین بار ،
ای وای .
تو ، شعبده باز
بر هر چه منم‌. پوست ، جان ،روح، روانم
اینچنین سایه ی بی ته را ، گستراندی و منم ،
نه دگر آبیِ ماهی دیدم‌ ، نه دگر سرخی خورشیدی را ، روزمرگی ام مُرد انگار .
گم شدم من زیر این چتر ،
جز تو من را نیست ،چشم انداز .
چای سرد،
نوشابه ی داغ
شوکران نامش دهم این یا که نه ، سکنجبین‌؟
لذتی با دلهره
طعم گس کن کام ، اما خوش مزه
دوستی ،راهزن
ای دای این غریبی ترس دارد ، پس به تو میگویم هر بار ای خطرناک
خنده دارد این حرف ها ولله؟
عیبی نیست بر تو بخند .
راستی ای سردار ، داد از آن وقت قرار ، در اولین دیدار.
خون به دستِ دست هم دادن
یا که نجوایی به دست گوش هم دادن
، یا که شعری با نگاه در دست ِ چشم یکدگر دادن
یا که اصلا
غول آخر
داغی لبهایمان بر دست لب ها دادن
جداً ها !! پس چرا ماتی بخند ؟ ترس سراغ ات امد؟
من نمیدانم ، تورا
اما خودم اینگونه است احوالم
دست، بالا ،
بر غرورم ،پا
میزنم فریاد را داد ،
نه ولی با حلق، دندان و دهان، اینبار
در نگاهی مات ،
این را " که تو،
ای تردست
ای شعبدا باز
ای خطرناک‌ ، خطرناکان عالم
گرچه ترسیدم
ولی هستم باز ، می مانم .
تا که روزی تو چو من ، دل ات بریزد از ترس "
هان ! نمی خندی چرا !
دستهایت چرا می لرزد ؟ آرام باش.
هردو باهم ، من ، تو ، ما
دلهامان
گر بلرزد باهم !!! ترس و آشوب و خطر معنای خود میبازد . نابود است
عشق در میگشاید اینبار ... عشق رازش این است
و تو اما 'دوری ' چه بدی ، بیکاری ... به سلامت ، دور شو . پیش ما دیگر نیا
حتی گه یا گاهی
😊 .. Avid
Read more
. پادشاه فصلها پاییز... <span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f342"></span> پ.ن۱: میدانید چه شده ؟؟؟؟ امروز ۴ سالگی پیج‌ کوچک من است!! <span class="emoji emoji1f382"></span> ۴ سال ...
Media Removed
. پادشاه فصلها پاییز... پ.ن۱: میدانید چه شده ؟؟؟؟ امروز ۴ سالگی پیج‌ کوچک من است!! ۴ سال پیش در یک روز پاییزی به دلیلی پا در این دنیای مجازی گذشتم و لحظه به لحظه بیشتر دوستش داشتم ۴ سال است گاه و بی گاه اینجا حس و حال و تجربه ای را با شما شریک می شوم... ظاهرا با ۱۰۰۰ و خورده ای نفر که در اصل ۲۰۰ ... .
پادشاه فصلها پاییز... 🍁🍂🍁🍂🍁🍂
پ.ن۱: میدانید چه شده ؟؟؟؟ امروز ۴ سالگی پیج‌ کوچک من است!! 🎂
۴ سال پیش در یک روز پاییزی به دلیلی پا در این دنیای مجازی گذشتم و لحظه به لحظه بیشتر دوستش داشتم 😃
۴ سال است گاه و بی گاه اینجا حس و حال و تجربه ای را با شما شریک می شوم...
ظاهرا با ۱۰۰۰ و خورده ای نفر که در اصل ۲۰۰ نفر از شما میبینندو میخوانند !🙃
حس خوب یا بدی به شما دادم ولی در عوضش همه اش حس خوب گرفته ام پس برای همه چیز ممنونم...🙏🏻
ممنونم که ناراحتی و غر زدن هایم را هم در کنار انرژی روز های شاد تحمل کردید و نمی توان انکار کرد لایک یا کامنت کوچکی از هریک شما چقدر انرژی زاست 🌸🌸
پ.ن۲: باشد که باز هم در کنار هم باشیم
پ.ن۳: هیچ فصلی قشنگ تر از پاییز نیست برام و برخلاف همه فکر میکنم پاییز فصل رفتن و جدایی نیست فصل امدن و لذت بردن از خش خش برگهاست و فصل نارنگی و انار 😍 چی بهتر از این اخه 🤷🏻‍♀️
#نقطه_ویرگول ِپاییزی 😊
Read more
. چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد ...
Media Removed
. چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد چی شد. بعد یکهو زد رو پیشونیش و گفت: من خودم باید می‌رفتم عاقد رو می‌آوردم. حالا هم تیرانداز کشورمون کلی تمرین کرده، از اینجا پا شده رفته جاکارتا، بعد ميگن یادش رفته بره مسابقه بده و از دور مسابقات حذف ... .
چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد چی شد. بعد یکهو زد رو پیشونیش و گفت: من خودم باید می‌رفتم عاقد رو می‌آوردم. حالا هم تیرانداز کشورمون کلی تمرین کرده، از اینجا پا شده رفته جاکارتا، بعد ميگن یادش رفته بره مسابقه بده و از دور مسابقات حذف شده. يعني الان از اين ماجرا دو روايت هست. یک روایت میگه به زهرا نعمتی گفتن پاشو برو نهار بازیت ساعت دوئه و خانم نعمتی که رفته یکهو فهمیدن همین الان مسابقه است و دیر رسیده. حالا مشخص نیست مسئول تیم که این اشتباه رو کرده مشکلش چی بوده؟ ساعتش هنوز به وقت ایران بوده و روي جاکارتا تنظیمش نکرده بوده؟ اینترنت موبایلش به شبکه ایران وصل بوده، سایت مسابقات فیلتر بوده، نتونسته برنامه مسابقات رو دانلود کنه؟ یا شاید فکر کرده اندونزی بغل پاتایاست رفته بوده ترمینال ببینه بلیت دارند یا نه؟ شايد هم اینستاگرامش رو باز کرده و انقدر عکس سمانه پاکدل و هادی کاظمی دیده ، همه جا باباشاه رو می‌دیده.

روایت دیگه‌ اين حادثه هم میگه خود ورزشکار حواسش نبوده و رفته سرویس بهداشتی و 30 ثانیه دیر به خط شروع رسیده و مسابقه رو از دست داده. پژمان منتظری هم توی جام جهانی رفته بود سرویس بهداشتی و سیدمجید حسینی به جاش وارد زمین شد و منتظری سر همون دستشویی رفتن، بازی کردن تو جام جهانی رو از دست داد. در اینجا جا داره چند تا روانشناس استخدام بشن و به جای اینکه به بازیکنا بگن استرس نداشته باشید، بگن یک ذره استرس داشته باشید. گاهی با خودتون بگید من الان کجام؟ اینها رو کی کرده مسئول ما؟ به مسئولتون بگید من الان آن نیستم شما آنی؟ حواست هست ساعت چند مسابقه داریم؟ یا مادر چند تا از ورزشکارها رو بفرستید همراه کاروان. هم از ساعت هشت شب انقدر میگن بگیر بخواب فردا مسابقه داری که هم مشکل قلیون کشیدن ساعت دوی شب تو لابی هتل تیم‌ها حل میشه، هم انقدر میگن ساعت فلان یادت نره تو ورزشگاه فلانجا باشی که بازیکن از پنج صبح رو تشک بازی کله پاچه رو با نون بربری ترید می‌کنه.

مشکلاتی از این دست در حالی پیش میاد که توی بعضی از فدراسیون‌ها فقط پسرخاله نگهبان جلو در فدراسیون الان تهران مونده و همراه کاروان نرفته جاکارتا. مازیار ناظمی هم گفته ما یک‌سری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خارجی رو گشتیم ولی هیچ جا این خبر رو کار نکرده بودند و چرا خبرگزاری‌های داخلی روش کار کردند. در همین زمینه باید بگیم یک مقدار برنامه‌های طنز و استنداپ کمدی‌های خارجی رو نگاه کنید چنین اخباری معمولا توی این جور برنامه‌ها کار میشه.
Read more
. بعد از گذشت تقریبا یک ماه... هنوزم روی تکرار پخش میشه تو مغزم... #شایع_از_اول . از اول ، از زیرِ ...
Media Removed
. بعد از گذشت تقریبا یک ماه... هنوزم روی تکرار پخش میشه تو مغزم... #شایع_از_اول . از اول ، از زیرِ صفر دوباره میریمش نیستم اهلِ موندنی که بو خدافظی میده تا یه تکونی ندی دعا نمیگیره یه نَمه سنگین بریز دیگه دوتا ببینیمت من زدم بیرون أ خونه أ هر چی بود اولش پاهام میرفتن اما دلم عقب میموند دیوونه ... .
بعد از گذشت تقریبا یک ماه...
هنوزم روی تکرار پخش میشه تو مغزم...
#شایع_از_اول
.
از اول ، از زیرِ صفر دوباره میریمش
نیستم اهلِ موندنی که بو خدافظی میده

تا یه تکونی ندی دعا نمیگیره
یه نَمه سنگین بریز دیگه دوتا ببینیمت

من زدم بیرون أ خونه أ هر چی بود
اولش پاهام میرفتن اما دلم عقب میموند

دیوونه خونه یه چی دیگست تا نرفتی تووش
هر چی فوت کردیم خنک شه باز دهن میسوخت

أ بوقِ سگ تا سوت و کورِ شبو دیدم من
تنهایی توو جمعِ دورِ همو دیدم من

دیدم سرِگذاب سر همو میزنن
گذاشتموشون یه طرف و خودمو یه طرف بعد

دیدم اینا کجان و ما کجا ، ما صافیم و اینا صاف نمیشن با اتو بخار
پشت قدیمی شده دیگه همه توو روت دوتان

نفهمی ضربه فنیت میکنن توو مشت و مال
اگه کَلَت تووش خرابه رَد کن یه نفری

وایسا پا خودت تا کَف بُر شه بغلیت
حرفِ مُفتو بزار مردم بزنن

تو خودتو بِکِش جلو هرطور که بلدی
سینتو صاف کن سرتو بالا بگیر

نشون بده برا هر عملی آماده ای
فقط جای آدما آماده رو کاناپه نی

اگه مسیرت سمتِ رفتنِ بیا با ما بریم

قبلِ اینکه بری ببین برا چی میری
به چی قراره برسی که پاش همه چی میدی

نمیخوام ببینم رفتی و تهش پیچیدی
یه روز بالاخره اوضاعِ خوبو همه میبینیمـــ

پا همش وایسادم برا داستان نویسا هم داستان دارم
توو راه همه دسته گُلا رو آب دادم
حالا بگو تو هم هستی بام یا نه

خدا رو شکر هنو رویِ خاک ــَم نه زیرش
هر روز که پا میشم میگم روزِ آخر همینه

کسی معنیِ زندگیو أ توو کتاب نفهمیده
چِته شاید خبرِ خوب توو سکانس بعدیه

تا حالا چند دفعه با سر رفتی توو دَر

چقد یادت دادن اونا که کمتر میدونن

ببین چیزایی که نداریم هم دستمونن
هستن که یه دلیل برا رفتنمون شَن

حالا پایه ای یه بار دیگه بریم از اولش
حاضری دیگه نپُرسی کی بهتر أ مَنه

بچه راه رفتنو نمیفهمه تا بیست قدم نره
اون ترسِ لامصبو بگیر سر أ تنش تا

اونجا که قرار داریم راهی نی مَرد
اونکه فکرِ بُرد بود بُرد یا اونکه بازی میکرد
بابا مُشتایِ تو خودشون شاه کلیدن
پایِ پیچ هم حتی بهتر از صد تا واسطه میپیچن

هر کی هر چی گفت شب جاش دَمِ درِ
بزار فِک کنن که کم داشتی یه نَمه

اینو گیر باشی فرداش میرسن
اصلِ اینه که همشو برداشتی یه تَنه

کامِ خوب بگیر بده توو
جوری که بعدش بگی آخ حاجی ترکوند

خودتو بزن به فازِ خودت گِره کور
أ پات بکَن به کوه برسون آآه
از اول

قبلِ اینکه بری ببین برا چی میری
به چی قراره برسی که پاش همه چی میدی
نمیخوام ببینم رفتی و تهش پیچیدی
یه روز بالاخره اوضاعِ خوبو همه میبینیمـــ
پا همش وایسادم برا داستان نویسا هم داستان دارم
#شایع
#از_اول
Read more
ساعت هفت صبحِ هَر روز فراريم زود پا نشدم هنوز نخوابيدم يكى ام كنارم سردتر از خودم اينجا رسم عشقُ ...
Media Removed
ساعت هفت صبحِ هَر روز فراريم زود پا نشدم هنوز نخوابيدم يكى ام كنارم سردتر از خودم اينجا رسم عشقُ رو انگار بد بلد شدم توام مثه منى نيست شده آنى دنيات مثه اون پاكت وينستون آبى رو میز شده خالى چشايى كه خيس و بعدم ريز شد حسابى برات ريسك شده عادى قلم تو دست سلاحِ سرد اين فرشته ها كه ميميرن كنار ... ساعت هفت صبحِ
هَر روز فراريم
زود پا نشدم
هنوز نخوابيدم
يكى ام كنارم
سردتر از خودم
اينجا رسم عشقُ رو انگار بد بلد شدم
توام مثه منى نيست شده آنى
دنيات مثه اون پاكت وينستون آبى
رو میز شده خالى
چشايى كه خيس و بعدم ريز شد حسابى
برات ريسك شده عادى
قلم تو دست
سلاحِ سرد
اين فرشته ها كه ميميرن كنار من
سه كامِ حبس
سكانس بعد
زندگى كه ميره تند و من نظاره گر
ميخوام دعا كنم
نمى دونم ولى
كه چى مى خوام ازت
تو پس بگو كه بى دليل
آسمونت را ندادم پاى اين زمين
سركشيم رو پس بزار به پاى بى كَسيم
غُنچه هاى سبز روى برگه هاى اسكناس
رد پاى عشق ما رو پرده هاى اجتمعاس
نوشته هام كه مثه يه طِلسم بام
يه حس که باز بهم ميگه كه
مَشتى كُل راهت اشتباس
اين طرف ها جاى ما نى اصلاً
من ميرم خوبيام باشه يادگارى اَزم
من ميرم
بد درگيرم
تو اين جنگل با آدما سر سنگينم
#js
🌹
Read more
: خیلی تلخه ولی اگه اینستا فیلتر بشه تعجب نمی کنم. دلایل زیادی برای اینکار برای مراجع مسئول وجود داره. ...
Media Removed
: خیلی تلخه ولی اگه اینستا فیلتر بشه تعجب نمی کنم. دلایل زیادی برای اینکار برای مراجع مسئول وجود داره. با بخش سیاسی اش کار ندارم فقط به بخش فرهنگی اش فکر کنیم. یه سر به بخش ذره بین بزنین کلی پست در مورد چیزهایی که نمیشه نام برد حتی. کلی لایک و کامنت و... کلی شاخ و کلی شاخ باز! کلی سلبریتی بی سواد که نظرات ... :
خیلی تلخه ولی اگه اینستا فیلتر بشه تعجب نمی کنم. دلایل زیادی برای اینکار برای مراجع مسئول وجود داره. با بخش سیاسی اش کار ندارم فقط به بخش فرهنگی اش فکر کنیم. یه سر به بخش ذره بین بزنین کلی پست در مورد چیزهایی که نمیشه نام برد حتی. کلی لایک و کامنت و... کلی شاخ و کلی شاخ باز! کلی سلبریتی بی سواد که نظرات صد من یه غازشون به خاطر چند تا لایک و کامنت بیشتر تو صفحات بازتاب گسترده پیدا می کنه. کلی بچه زیر 18 سال که تو پست هایی که کلا بهشون مربوط نیست مشغول ان و بعضی والدین حتی نمی دونن فرق نت و اینترنت چیه! کلی آدم که برای چند لایک بیشتر حاضرن خیلی کارا بکنن. بخش ویدئو های طولانی که جدیدا به اینستاگرام اضافه شد تا رقیبی برای یوتیوب باشه به علاوه دسته بندی مطالب در بخش اکسپلورر و اعمال نظر یک طرفه اینستاگرام در بعضی موارد و.... هم مزید بر علت شده تا این فکر در ذهن بعضی ها شکل بگیره که اااا چرا اینستا فیلتر نیست هنوز؟
امیدوارم هیچ وقت این اتفاق نیافته ولی اگه بیافته علاوه بر مسئولان ما که پاک کردن صورت مسئله رو راحت ترین کار می دونن، همون شاخ بازها و طرفداران پرو پا قرص بعضی صفحات مستهجن و... هم شریک این اتفاق هستن به‌نظر من. اونها حق ندارن فریاد وامصیبتا سر بدن که هزاران شغل از بین رفت و کلی جوون که صفحات مناسب و قانونی دارن بیکار شدن و... اونها سهم بزرگی تو این اتفاق دارن با بی قانونی و دادن بهانه برای فیلترینگ. به جای انداختن گناه گردن این مسئول و اون قاضی و این ارگان و اون کشور که اونها حتما سهم مهمی از مشکلات دارن ، یه بارم قبول کنیم از ماست که بر ماست.
.
.
.
.
#فیلتر #اینستاگرام #فیلترینگ
Read more
و اما کنکور! یه مشت پیرو پاتال الان نشستید دارید می‌گید آخ آخ آخ ولی این مطلب هیچ ربطی به شما نداره! ...
Media Removed
و اما کنکور! یه مشت پیرو پاتال الان نشستید دارید می‌گید آخ آخ آخ ولی این مطلب هیچ ربطی به شما نداره! چون کنکور الان هیچ ربطی به کنکور اون موقع نداره! راستش اون وقتا کنکور مثل جام جهانی بود! یعنی باید خودت رو از وسط نصف می‌کردی تا تازه برسی به جام جهانی! بعد صعود از مرحله گروهی یعنی قبولی در کنکور! ... و اما کنکور!

یه مشت پیرو پاتال الان نشستید دارید می‌گید آخ آخ آخ ولی این مطلب هیچ ربطی به شما نداره! چون کنکور الان هیچ ربطی به کنکور اون موقع نداره!

راستش اون وقتا کنکور مثل جام جهانی بود! یعنی باید خودت رو از وسط نصف می‌کردی تا تازه برسی به جام جهانی! بعد صعود از مرحله گروهی یعنی قبولی در کنکور! بعد کسی تو جام جهانی قهرمان می‌شد که سراسری تهران قبول بشه!

الان ولی فرق داره!

الان کنکور مثل جام جهانیه! یعنی بدون باخت و گل خورده می‌رسی به جام جهانی! اونم به عنوان اولین تیم! بعد دیگه مث قبل نیست که! ژاپن و کلمبیا هم از مرحله گروهی صعود می‌کنن! مگه اینکه مث ایران بخوای پزشکی بخونی که تو گروه مرگ شانس کمتری داری!

خلاصه که هرکی کارت ورود به جلسه بگیره از الان قبوله! خیلی به خودتون فشار نیارید! حالا پزشکی تهران و مهندسی شریف قبول نشدید هم نشدید! بیکار بیکاره دیگه! چه فرقی می‌کنه از کجا مدرک گرفته!

ولی قدیما خیلی استرس داشت و من از چند شب مونده به امتحان استرس می‌گرفتم! یه اخلاق عجیبی هم که داشتم استرس می‌گرفتم غذا زیاد می‌خوردم!

الان یه عده نشستن عین مونگلا نیششون رو باز می‌کنن می‌گن منم استرس می‌گیرم همینجوری‌ام! شما هیچکدوم‌تون به جز حسین کریمی اینجوری نیستین! شما حجم میان‌وعده رو ببین در تصویر آخه!

خلاصه که چند سال بعد نزدیک ایام کنکور که می‌شد اون استرس میاد سراغم! بعدش هر وقت اسمش می‌اومد، بعد هر وقت آموزشگاه می‌دیدم! بعد دیگه کم کم کارت دانشجویی و کتاب و جزوه سیمی هم استرس می‌داد! حتی یه بار مداد دیدم اینجوری شدم.

خواستم بگم نگران نباشید نوگلای باغ علم! برید کنکور بدید گند بزنید تو برگه‌ها و هار هار به زندگی بخندید! بالاخره باغ علم هم نیاز به کود داره!

ترانه مربوطه
اگه چشمات منو می‌خواست توی خونتون می‌موندم
اگه کنکور داده بودم صنعتی شریف می‌خوندم

پ‌ن یک
کنکوری‌ها خسته نباشید

پ‌ن دو
پدرا، مادرا، بخدا اگه می‌بینید ام‌اس زیاد شده علتش استرسه! دکتر نشد هم نشد! نکنه پشیمون بشین. آدم موفق اونه که خوب زندگی کنه و هیچ چیزی تو دنیا ارزش اینهمه استرس نداره

پ‌ن سه
اگه درخواست زیاد بود خاطره کنکورم رو می‌نویسم

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #کنکور #دانشگاه #شریف #قیف #امتحان #سختگیری #مدرسان_شریف #گاج #قلمچی #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_کنکور_ریاضی_رتبه_اول_بشم #خرخون #خرنزن #تست #کلید_سوالات #تقلب #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_می_آید_پسرش_است_که_با_لیسانس_الکی_دوسال_پا_کوبیده_الانم_بهش_کار_نمیدن #امید_به_خدا #ومن_الله_التوفیق
Read more
 #شب_سوم_محرم #شب_عاشورای_خیلیا #اصلا_رقیه_طفل_سه_ساله_نبوده_است #یا_صورتش_پر_از_گل_لاله_نبوده_است #اصلا_تمام_روضه_الشام_هم_دروغ #اما_عزیز_فاطمه_دختر_که_بوده_است #دختر_دلش_برای_پدر_تنگ_میشود . . #سوزناک‌حتمااا‌بخوانید<span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f494"></span> #شب‌سوم‌محرم #حضرت‌رقیه‌سلام‌الله‌علیها #٣١٥ـ قافله ...
Media Removed
#شب_سوم_محرم #شب_عاشورای_خیلیا #اصلا_رقیه_طفل_سه_ساله_نبوده_است #یا_صورتش_پر_از_گل_لاله_نبوده_است #اصلا_تمام_روضه_الشام_هم_دروغ #اما_عزیز_فاطمه_دختر_که_بوده_است #دختر_دلش_برای_پدر_تنگ_میشود . . #سوزناک‌حتمااا‌بخوانید #شب‌سوم‌محرم #حضرت‌رقیه‌سلام‌الله‌علیها #٣١٥ـ قافله ... #شب_سوم_محرم
#شب_عاشورای_خیلیا
#اصلا_رقیه_طفل_سه_ساله_نبوده_است
#یا_صورتش_پر_از_گل_لاله_نبوده_است
#اصلا_تمام_روضه_الشام_هم_دروغ
#اما_عزیز_فاطمه_دختر_که_بوده_است
#دختر_دلش_برای_پدر_تنگ_میشود
.
.
#سوزناک‌حتمااا‌بخوانید😔💔
#شب‌سوم‌محرم
#حضرت‌رقیه‌سلام‌الله‌علیها
#٣١٥ـ

قافله رفته بود و من بيهوش
روي شن زارهاي تفتيده
ماه با هر ستاره اي مي گفت:
بي صدا باش! تازه خوابيده

قافله رفته بود و در خوابم
عطر شهر مدينه پيچيده
خواب ديدم پدر ز باغ فدك
سيب سرخي براي من چيده

قافله رفته بود و من بي جان
پشت يك بوته خار خشكيده
بر وجودم سياهي صحرا
بذر ترس و هراس پاشيده

قافله رفته بود و من تنها
مضطرب، ناتوان ز فريادي
ماه گفت اي رقيه چيزي نيست
خواب بودي ز ناقه افتادي

قافله رفته بود و دلتنگي
قلب من را دوباره رنجانده
باد در گوش ماه ديدم گفت:
طفلكي باز هم كه جامانده

قافله رفته بود و تاول ها
مانعي در دويدنم بودند
خستگي،تشنگي،تب بالا
سد راه رسيدنم بودند

قافله رفته بود و مي ديدم
مي رسد يك غريبه از آن دور
ديدمش-سايه اي هلالي شكل-
چهره اش محو هاله ای از نور

ازنفس هاي تند و بي وقفه
وحشت و اضطراب حاكي بود
ديدم او را زني كه تنها بود
چادرش مثل عمه خاكي بود

بغض راه گلوي من را بست
گفتمش من يتيم و تنهايم
بغض زن زودتر شكست و گفت:
دخترم ، مادر تو زهرايم

ز بس که طعنه از هرکس شنیدم
که از این زندگی کردن بریدم
لباسم پاره بود و بین کوچه
ز دختر ها خجالت میکشیدم

من غرورم جریحه دار شده
شاکی از دست ساربان هستم
کعب نی ها مدام میگویند
دست و پا گیر کاروان هستم

دختر حرمله چه مغرور است
به من از بام دست تکان میداد
او خبر دار شده یتیم شده ام
پدرش را به من نشان میداد ▪️شاعر: #وحید_قاسمی .
.
#امام_حسنی_ها .

در شب سوم محرم در کربلای معلی دعاگوییم
Read more
. همه در جاي خودشان آماده بودند. چند دقيقه‌اي بيشتر تا آغاز مسابقه باقي نمانده بود. صدای تپش قلبم ...
Media Removed
. همه در جاي خودشان آماده بودند. چند دقيقه‌اي بيشتر تا آغاز مسابقه باقي نمانده بود. صدای تپش قلبم را می‌شنیدم. هنوز هیچ کاری نکرده بودم ولی تمام بدنم خیس از عرق بود. سعي كردم تمرکزم را حفظ کنم و يك بار ديگر تمام چيزهايي كه آموخته و در چند ماه اخير تمرين كرده بودم را به ياد بیاورم. . دقت و سرعت، رمز پيروزي ... .
همه در جاي خودشان آماده بودند. چند دقيقه‌اي بيشتر تا آغاز مسابقه باقي نمانده بود. صدای تپش قلبم را می‌شنیدم. هنوز هیچ کاری نکرده بودم ولی تمام بدنم خیس از عرق بود. سعي كردم تمرکزم را حفظ کنم و يك بار ديگر تمام چيزهايي كه آموخته و در چند ماه اخير تمرين كرده بودم را به ياد بیاورم.
.
دقت و سرعت، رمز پيروزي بود. اين ها را پدرم مي‌‎گفت. به هر حال او عمرش را روي اين مسابقه گذاشته بود. نمي‌خواستم مثل چند دفعه قبل که بازنده از زمین بیرون آمدم، این بار هم شکست بخورم. تصاویر تمرينات شبانه‌روزی و طاقت‌فرسایی که انجام داده بودم، مثل يك فيلم ضبط شده از جلوي صورتم مي‌گذشت. دويدن‌ها، عرق ريختن‌ها، تمرين‌هايي كه براي افزايش تمرکز و مدیریت ذهنی انجام داده بودم، رژيم‌ها و شب بيداري‌ها، همه و همه از جلوي چشمم رد مي‌شد و ترس عجيبي تمام وجودم را فرا گرفته بود. اگر اين بار هم موفق نشوم چه كار كنم؟ چه طور تا خانه بروم؟ و چطور توي صورت پدرم نگاه كنم؟ او كه با تمام وجود كمكم كرد. او که مربی مهربان من بود. او كه شب‌ها با من بيدار می‌ماند. تعليمم می‌داد. نكات و ظرايف مسابقه را برايم شرح می‌داد و پا به پاي من تمرين می‌كرد و آبرويش را روي نتيجه اين مسابقه شرط بندي كرده بود. نه... من بايد موفق شوم. براي پدرم هم كه شده بايد از اين مسابقه پيروز بيرون بيايم.
.
سعي كردم به سر و صدا و هياهوي سالن توجهي نكنم. چند تا درجا زدم و نفس عمیق کشیدم. همه چیز برای یک شروع طوفانی آماده بود. فقط به شرطی که می‌توانستم استرسم را کنترل کنم. پشت خط قرمز ايستادم و بند كفشم را محكم كردم بعد به قدر نياز خم شدم تا استارت قوي‌تري داشته باشم. مي شود؛ اين طور گفت كه نتيجه مسابقه به همين استارت و شروع اوليه وابسته بود، چون همه چيز آن قدر سريع اتفاق مي‌افتاد كه براي چند ثانيه قدرت فكر كردن را از تو مي‌گرفت و وقتي به خودت مي‌آمدي كه همه چيز تمام شده بود. اين بار ولي اجازه نمي‌دادم كه كسي بخواهد جلوي موفقيتم را بگيرد. من براي پيروزي در اين مسابقه تلاش كرده بودم و بايد نتيجه تلاش‌هايم را مي‌ديدم. .

صداي بلندگو بلند شد: «دوستان لطفا پشت خط قرمز قرار بگيرند.» همه روي پاهاي‌شان خم شدند. چند ثانيه بيشتر تا شروع مسابقه باقي نمانده بود. فقط به پيروزي فكر مي‌كردم. پیروزی، پیروزی، پیروزی. چند ثانيه‌اي در استرس و سكوت گذشت... بالاخره قطار مترو ایستاد و درهاي واگن باز شد. نعره زدم و دویدم:
.
اين بار اگه صندلي گيرم نياد ديگه سوار مترو نميشم...
Read more
<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> خوشم میاد از اونایی که تو هر زمینه ای احساس وظیفه میکنن تا نظر کارشناسانه بدن . ازش می پرسی آخرین ...
Media Removed
خوشم میاد از اونایی که تو هر زمینه ای احساس وظیفه میکنن تا نظر کارشناسانه بدن . ازش می پرسی آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟! میگه وقت نمیکنم... نیست که همش در حال اکتشاف و اختراع و ورزش و تجارت و عبادته... از اون لحاظ!!! صفر تا صد فعالیت فرهنگیش گشت زنی تو #اینستاگرام و غیره و غیره است(به دلیل ... 😂😂😂
خوشم میاد از اونایی که تو هر زمینه ای احساس وظیفه میکنن تا نظر کارشناسانه بدن
.
ازش می پرسی آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟!
میگه وقت نمیکنم...
نیست که همش در حال اکتشاف و اختراع و ورزش و تجارت و عبادته... از اون لحاظ!!!
صفر تا صد فعالیت فرهنگیش گشت زنی تو #اینستاگرام و غیره و غیره است(به دلیل فیلترینگ از بردن نام شبکه اجتماعی خودداری شد)
بعد میری می بینی خب... حالا چیارو نگاه میکنی می بینی میره زیر پست یه دختر شونزده ساله که واسه جلب توجه داره زیر بغل شِیو نکرده شو نشون میده و می پرسه #اُجِلَم؟؟؟ می نویسه
بانو شما عُسوه ی پاکی و نجابتی!
بعد بقیه کامنتا رو میخونی می بینی بقیه هم نوشتن #پَلَشت ، #بابا_حالمون_به_هم_خورد ، #سلام ، و شونصدتا فحش از طرف دخترای شونزده تا سی و چند ساله دیگه
که باز این شریف مجددا اومده به اونا تذکر داده
#ما_ایرانیها_کی_دست_از_قضاوت_برمیداریم؟؟؟
.
.
.
خو سلول جهش یافته!!!! تو واسه عادی سازی یه مورد کاملا زشت و غیراخلاقی این همه داری وقت صرف میکنی
دو دقیقه وقت بذار واسه بالا بردن #شعور خودت!!!
یکم بفهم...
ما واسه رشد عرضی پا روی این کره خاکی نذاشتیم
قراره رشد طولی بکنیم...
نترس
من بهت قول میدم،
اگر بی اعتنا از زیر بغل اون بدبخت بگذری طوری نمیشه!!!
اما اگر بی اعتنا از کنار فرصتهای مهم زندگیت بگذری
پیر میشی بدون اینکه بزرگ بشی!
#باشد_که_رستگار_شويم
#مرجان_خاتون
#منم_ابابیل .
.
پ-نون و ازین دست حروف:
آقاااا باز یکی بیاد بگه قضاوت نکن و تند حرف نزن و چی و چی
میزنم ریپورتش میکنم به مولا😒😒😒😒😒
یکم به فکر باشیم
گند خورده به همه چی...
Read more
. خودت بگو حضرتِ دلبر! آخر پناهگاه هم انقدر دور؟! میخواهم به قاعده همان سوالی که از جوادِ امام ...
Media Removed
. خودت بگو حضرتِ دلبر! آخر پناهگاه هم انقدر دور؟! میخواهم به قاعده همان سوالی که از جوادِ امام رضاجانمان پرسیدند، از شما سوالی کنم... - بگو چه کنیم آقا در این بلادی که نفس‌هایمان بالا نمی‌آید؟!! گناه بیخ گلویمان نشسته! دست انداخته به یقه‌ی نفْسمان و رها نمی‌کند! یک بند پیله می‌کند و ... .
خودت بگو حضرتِ دلبر!
آخر پناهگاه هم انقدر دور؟!
میخواهم به قاعده همان سوالی که
از جوادِ امام رضاجانمان پرسیدند،
از شما سوالی کنم...
- بگو چه کنیم آقا
در این بلادی که نفس‌هایمان بالا نمی‌آید؟!!
گناه بیخ گلویمان نشسته!
دست انداخته به یقه‌ی نفْسمان و رها نمی‌کند!
یک بند پیله می‌کند و پا می‌کوبد.
گاه پیراهنِ نفس را می‌دریم تا مگر جرعه‌ای نفس بکشیم اما...
نفس کشیدن در هوای گناه همانا و
خس خس گلوهای دریده‌یمان همان... .
به زبانِ ساده‌ی کودکی‌هایمان بگویم؟ » خسته شدیم! «
ما دلبستگانِ گناهکار...
.
بارها خوانده‌ام و شنیده‌ام جواب این همه پریشانی را...
همان که می‌گویند امام جواد(ع) چنین پاسخش داد:
« فَرّوا الی الحسین »
به سمت حسین فرار کنید...
.
.
راستی نگفتی حضرتِ حسین!
پناهگاه هم انقدرررر دور؟!
می‌دانی به قاعده‌ی قوانینِ زمینی‌
چند بند را باید پاره کنم
تا به بارگاهت برسم؟
نگو دلم آنجاست!
که نیست!
که کاش بود...
که اگر بود این همه خستگی چرا؟
نگو کافیست صدایت کنم...
من دلم را عادت دادم به سیری ناپذیری...
سیر نمی‌شود با صدا کردنت!
می‌خواهد تمام هوایی که روزی تو در
آن تنفس کردی را یکجا به سینه کِشَد!
می‌خواهد یکبار دیگر از پسِ شلوغیِ
دستهایی که به سمتت دراز شده،
یک دست به سر بگذارد و یک دست به دهان!
تا مبادا فریاد بزند...
مبادا خلوت عاشقیِ دل‌های بیتاب را برهم زند...
که آرام آرام این کوه درد را بر زمین بگذارد...
که گوشه‌ای از صحنت زانو بغل گیرَد...
که وسط بین‌الحرمین متحیر شود...
که به تل زینبیه زل بزند و مدام فاصله‌ی زینب و گودال را در ذهن محاسبه کند...
که دردهای خودش را پیش دردهای زینب (س) به باد فراموشی بسپرد....
.
.
پسرِ زهرا...
این همه نوشتم که بگویم
زمزمه‌هایی می‌آید...
از ته دلم...
از همین دودوتاچارتای زمینی
که بند بند وجودم را می‌لرزاند!
می‌گوید امسال چشمم به گنبد و بارگاهت نمی‌خورد!
می‌گوید امسال و با این شرایط؟!
محال است...
می‌گوید نمی‌طلبی حسین...
من اما باور نمی‌کنم..
میدانم که یا به کربلایم می‌بری
یا اگر نخواستی، کربلا را به دلم می‌آوری!
اما چطور و به واسطه باز کردن گره از کدام حاجتم، نمیدانم...
تو اربابی و نوکر برای اربابش تعیین تکلیف نمی‌کند....
میدانی؟ این را از عباس یاد گرفته‌ام...
.
.
.
+ موقع نوشتن ، " آمدم ای شاه پناهم بده " رو پِلِی کردم و هی از اول گذاشتم .. اگه دوست داشتید شما هم پلی کنید و یکبار دیگه بخونید...
» چه امام رضا باشه چه امام حسین فرقی ندارن .. کلهم نورٌ واحد .. همشون پادشاهِ قلب شیعیانن 💔 «
.
#سلیس_و_ساده_بگویم_دلم_گرفته_برایت !
.
Read more
تو مرا به باد داده ایی باد مرا با خودش برد فرسنگ ها دورتر در آنسوی دره ها بالا ی کوه هادر میان برفها ...
Media Removed
تو مرا به باد داده ایی باد مرا با خودش برد فرسنگ ها دورتر در آنسوی دره ها بالا ی کوه هادر میان برفها مرا رها کرد من سردم بود شب در مه ای غلیظ مهتاب را پنهان کرده بود گرگ ها،زوزه هایشان را گم کرده بودند صبح با تلالو خورشید با برف ها آب شدم از کوه سرازیر شدم به دریا ریختم در دریا غوطه ور بودم خورشید ... تو مرا به باد داده ایی
باد مرا با خودش برد
فرسنگ ها دورتر
در آنسوی دره ها بالا ی کوه هادر میان برفها مرا رها کرد
من سردم بود
شب در مه ای غلیظ
مهتاب را پنهان کرده بود
گرگ ها،زوزه هایشان را گم کرده بودند
صبح با تلالو خورشید
با برف ها آب شدم
از کوه سرازیر شدم به دریا ریختم
در دریا غوطه ور بودم
خورشید درست در وسط آسمان بود
که به میانه ی اقیانوس رسیدم
من خورشید را دیدم که آرام آرام در اقیانوس خودش را غرق میکرد
و آنگاه طوفان شد
اقیانوس مرا به درون خودش کشید
من در. اعماق آب دیدم
خورشید را که اشک می ریزد
و مسیری را نگاه می کرد
که هروز از کنار مهتاب میگذرد
بی انکه بتواند او را ببوسد

صبح که چشم باز کردم برفراز جنگل ها
قطره ی بخار شده ایی بودم
درآسمان بیهوده می چرخیدم
جایی ناگهان دوباره سردم شد
باریدم
باریدم
بر درختان جنگل
آنقدر باریدم
که سیل آمد
من جنگل را شستم
استخوانهای زیر خاک را شستم
من رد پا ها را شستم
امروز مردابی بزرگ
در دره ایی دور افتاده
که هرروز. از میان گل وخون و استخوان هایم،
گل می روید
.
تو مرا به باد داده ایی
و باد امروز
بوی تعفن ام را
با خودش می برد
اما عطر گل هارا نه
.
#پوریاقاسمی_پور .
#شعر #هایی #برای #دیوار
Read more
(جنون قسمت چهارم) دقیقاً غرورم را نشانه گرفته بود و نبایدکم می آوردم.با لکنت گفتم:من بخاطر خودتون ...
Media Removed
(جنون قسمت چهارم) دقیقاً غرورم را نشانه گرفته بود و نبایدکم می آوردم.با لکنت گفتم:من بخاطر خودتون میگم,اگه کسی بیاد...نذاشت حرفم تموم بشه,به سمتم اومد و گوشه یقه پیرهنمو گرفت و همونطور که با خودش می کشید و میبرد گفت:خیالت راحت,هیشکی نمیاد.در و محکم بهم کوبید و توی جاده آسفالته ای که به امارت ... (جنون قسمت چهارم)

دقیقاً غرورم را نشانه گرفته بود و نبایدکم می آوردم.با لکنت گفتم:من بخاطر خودتون میگم,اگه کسی بیاد...نذاشت حرفم تموم بشه,به سمتم اومد و گوشه یقه پیرهنمو گرفت و همونطور که با خودش می کشید و میبرد گفت:خیالت راحت,هیشکی نمیاد.در و محکم بهم کوبید و توی جاده آسفالته ای که به امارت زیبایی ته باغ میرسید براه افتادیم.خونه بسیارزیبا و بزرگی بود با دیوارهای بلند و درختان سر به فلک کشیده.دو طرف راه آسفالته پر بود از درختچه ها و گلهای زینتی زیبا و استخر بزرگی که دقیقا روبروی پله های پهن امارت بود.جلو امارت چهار ستون بلند با گچبریهای زیبا قرار داشت که آدمو یاد کاخهای سلطنتی مینداخت.جلو پله ها ایستاد و بطرف من چرخید و گفت:به دنیای من خوش اومدی بعد بدون اینکه اجازه حرف زدن به من بده با دست اشاره کرد تا همراهیش کنم.در دلم به خودم فحش میدادم که چرا نشناخته با این دختر عجیب پا توی این خونه گذاشتم.با صدای بشکنی که جلو صورتم زده شد بخود اومدم.تازه فهمیدم مثل مجسمه جلو در خشکم زده.وارد سالن بزرگ خونه شدم و از دیدن اونهمه تجملات دهنم باز موند.پرده ها,قابها و مبلمان که با رنگهای قرمز و طلایی که هماهنگی بسیار زیبایی با هم داشتند و کف سرامیکی سفید که مثل برف میدرخشید.جلوم ایستاد و دستشو بطرفم دارز کرد_اسمم پروانس و تو میتونی پری صدام کنی.مردد نگاش کردم و با اکراه باهاش دست دادم.کاری که تاحالا نکرده بودم.گرمی دستش تا مغز استخوانم نفوذ کرد.انگار همه دنیا رو بمن دادن.با لکنت گفتم:علی هستم.با کلمه خوشبختم دستشو از دستم بیرون کشید و تعارف کرد که بشینم.روی کاناپه ای که بالای سالن بود نشستم.با کلمه الان میام از پلکان کنار سالن بالا رفت.انگار بخود اومده باشم.ذهنم پر از سوال شد.احساس گناه وجدانمو راحت نمیذاشت.با خودم گفتم:دِ پسر تو چت شده؟پسر حاجی رستگار اینجا چکار میکنه؟بی اختیار بیاد جمله آقا جونم افتادم که میگفت:جوون باید از سایه خودشم بترسه,چون شیطان به همه شکلی ظاهر میشه.از یاد آوری اون جمله موهای بدنم سیخ شدن و بدنم شروع کرد به لرزیدن.دستم رفت سمت جیب پیرهنم. همیشه یه قرآن کوچیک تو جیبم میذاشتم.اما نبود... ادامه دارد با سپاس بیکران(مهرا)
Read more
(جنون قسمت هفتم) چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای ...
Media Removed
(جنون قسمت هفتم) چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای اون دخترم زیر سر ایناس,باید زودتر می فهمیدم.به طرف مجتبی رفتم و گفتم:خجالت نمی کشین.چرا دیگه خونوادمو نگران می کنید؟هرچی داد و بیداد می کردم کسی جوابم و نمیداد.مجتبی که اشک تو چشاش میدرخشید سرشو ... (جنون قسمت هفتم)

چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای اون دخترم زیر سر ایناس,باید زودتر می فهمیدم.به طرف مجتبی رفتم و گفتم:خجالت نمی کشین.چرا دیگه خونوادمو نگران می کنید؟هرچی داد و بیداد می کردم کسی جوابم و نمیداد.مجتبی که اشک تو چشاش میدرخشید سرشو میون دستاش گرفت-سعید آروم پرسید:چی شد؟مجتبی آه سردی کشید و گفت:دارن میان تهران-مثل جرقه رو آتیش پریدم وسط و داد زدم دیوونه ها چکار می کنید؟محمد اشکهاشو پاک کرد و در حالی که پا میشدگفت:من میرم بیمارستان‌.مجتبی دستشو گرفت و گفت:صبر کن همگی با هم میریم.-خدایا اینا چی می گن؟زانوهام قدرت نگه داشتن وزنم و نداشتن,دلم بد جوری شور میزد.داد زدم چرا یکی به من نمیگه چی شده؟فقط من غریبه ام؟سعید صورتش و توی دستاش پنهون کرد و گفت:باورم نمیشه...کاش حالش خوب بشه...علی حیفه.از ترس به دیوار تکیه دادم.مگه میشه من؟من که اینجام.حول برم داشت نکنه من مُردم.از ترس زبونم بند اومده بود و عین بید میلرزیدم.پس دختره چی؟اونکه منو می‌دید.قوت قلبی گرفتم-حتما دارن باهام از این شوخیای بی مزه که مد شده می‌کنن.آره تلفنی که زدن هم الکی بوده.برای اینکه تلافی کنم خیز برداشتم و یه سیلی محکم زدم تو صورت سعید اما انگار نه انگار.بیشتر لجم گرفت و ایندفه محکمتر زدم اما اصلا هیچ عکس‌العملی نشون نداد.ترس همه وجودم و در بر گرفت.با لکنت گفتم:بچه ها شوخی خوبی نیستا!لطفا تمومش کنید بعد با قهر از خونه زدم بیرون و رفتم سمت خونه دختره.در باز بود.رفتم داخل...همه جا تاریک بود.از راه آسفالته گذشتم,از دیدن نوری که از شیشه های کوچیک و مربعی به بیرون می تابیداخمم باز شد و از پله ها بالا رفتم و چندتا تقه به در زدم... ادامه دارد
باسپاس بیکران از همراهی شما دوستان گلم(مهرا)
Read more
روزی که داشتی تند تند خاطره های خنده دار و گریه دارمونو میچپوندی توو اون چمدونی که از قضا زوار در رفته ...
Media Removed
روزی که داشتی تند تند خاطره های خنده دار و گریه دارمونو میچپوندی توو اون چمدونی که از قضا زوار در رفته بود و زیپشم خراب خواستم بهت بگم : خاطره هارو از خونه جمع میکنی میبَری ، باشه ، قبول ؛ مگه میتونی مغز منم از توو سرم دربیاری با خودت ببری؟! خواستم بگم امّا همین که زُل زدم توو چشمات هوش از سرم پرید ؛ یادم ... روزی که داشتی تند تند خاطره های خنده دار و گریه دارمونو میچپوندی توو اون چمدونی که از قضا زوار در رفته بود و زیپشم خراب
خواستم بهت بگم : خاطره هارو از خونه جمع میکنی میبَری ، باشه ، قبول ؛ مگه میتونی مغز منم از توو سرم دربیاری با خودت ببری؟!
خواستم بگم امّا همین که زُل زدم توو چشمات هوش از سرم پرید ؛ یادم رفت بگم ... مثه خیلی وقتای دیگه ...
حواس نمیذاره واسه آدم آخه اون چشمات ...
اونجا که دسته ی چمدونِ داغونِ زوار در رفته ی خاطراتتو محکم گرفتی توو دستت و راه افتادی
که بری
که دور شی ازم
که جا بذاری منو
من دیدم زیپ چمدون باز بود
دیدم خاطراتمون پشتِ هم از توو چمدون میفتن رو زمین و تو حواست نیست که داری جاشون میذاری و من حالا باید جورِ اونا رو هم بکشم
خواستم بگم : دیوونه حواست کجاست؟!
بیا خاطراتی که جمع کرده بودی بردار ببر با خودت ، من از پس همین مخِ خودم بربیام بسه ...
خواستم بگم امّا همین که زُل زدم به قد و بالات و برانداز کردم کشیدیِ اندامتو از زاویه ی پشتِ سرت
همه تن چشم شدم و حرفم یادم رفت ...
به جای تمامِ چیزایی که توو مغزم واست ردیف کرده بودم زیر لبی گفتم : فَتَبارَک الله اَحسَن الخالِقین ...
اون لحظه که دستت نشست رو دستگیره ی در و در با یه صدای جیر جیرِ ناله مانندِ ناراحت باز شد
خواستم بگم : دو تا چیکه روغن بزن به این لولا های بدبخت که انقدر سر و صدا به پا نکنن ...
خواستم بگم امّا دیدم جدی جدی فاصله داره زیاد میشه
زیر لبی گفتم : دیگه صدای در و دیوارم از دستِ این دیوونه بازیای ما دراومده ...
کجا رو داری بری آخه؟!
چقدر میخوای دور بشی از من؟!
من که هرجا بری بیخِ ریشتم ...
درِ خونه عربده کشید
خودشو کوبید به چارچوب
محکم ...
انقدر که دلِ شیشه های پنجره لرزید ...
رفتی دیگه
درم کوبیدی پشتِ سرت
از این عادتا نداشتی که ...
رفتی و من نشستم کف خونه بغل کردم خاطره های جا مونده ازت رو ...
چیدمشون سرِ جاهاشون
حرمت داره خاطره ...
حرمت داره عشق ...
حرمت داره حس ...
حرمت داره ...
حرمت شکن نبودی تو!
بی حواس بودی یه کم ...
فقط اینکه حواست پیِ کی بود رو نمیدونم ...
خلاصه که خواستم بگم : رفتی ولی هستی ...
تو ، توو عمیق ترین نقطه ی قلبِ منی ...
میگیری چی میگم؟!
Read more
از متن کتاب* خانه‌ی من در خیابان فردا. نمی‌دانم در چند وقت پیش. پله‌های چاهار طبقه‌ی ساختمان را مثل ...
Media Removed
از متن کتاب* خانه‌ی من در خیابان فردا. نمی‌دانم در چند وقت پیش. پله‌های چاهار طبقه‌ی ساختمان را مثل همیشه هول‌زده پیموده‌ای. با قلبی که از شوق و ترس، رسا و آزاد می‌کوبد، پشت در به آغوش من می‌افتی. دیگر اختیار وزن استخوانی‌ی تن‌ات با تو نیست. تمام این وزن ظریف و بی‌آزار حالا به من آویخته است. نمی‌دانم ... از متن کتاب*
خانه‌ی من در خیابان فردا. نمی‌دانم در چند وقت پیش. پله‌های چاهار طبقه‌ی ساختمان را مثل همیشه هول‌زده پیموده‌ای. با قلبی که از شوق و ترس، رسا و آزاد می‌کوبد، پشت در به آغوش من می‌افتی. دیگر اختیار وزن استخوانی‌ی تن‌ات با تو نیست. تمام این وزن ظریف و بی‌آزار حالا به من آویخته است. نمی‌دانم چه مدت، همان‌جا پشت در، در هم آمیخته بر جا مانده‌ایم. چرا باید بتوانیم زمان را حساب کنیم؟ چرا باید حساب دانست؟ زمان در ماست. ما در زمان هستیم. این شکوه را نباید با محاسبه آلود. در این سکونِ بی‌زمان، از دو تنِ بر پا مانده، من صدای کوبیدن یک قلب و وزش یک سینه را می‌شنوم. و سکون فقط با امواج بی‌صدای بوسه‌ها و بوسه‌ها و بوسه‌هاست که می‌شکند. در اتاق خواب من. اتاقی به شکل مثلث، با وتری منحنی. دیوار منحنی‌ی اتاق سراسر یک پنجره است. و حالا پرده باز است. و اتاق پر از آفتاب. و تخت پر از آفتاب. و من و تو برهنه در بستر. باز هم صورت تو فاصله‌ی شانه و گردن مرا پر کرده است.

نام کتاب: شب یک شب دو
نویسنده: بهمن فرسی
ناشر: پنجاه‌ویک
پ‌ن: کامنت نخست
پ‌ن۲: دومین اثری‌ست که از این نویسنده در صفحه معرفی می‌شود

#کتاب #بهمن_فرسی
#رقص_با_بهمن_فرسی
Read more
آیدای خودم؛ آیدای احمد! <span class="emoji emoji2b50"></span> . ... چشم هایت با همه ی مهربانی های عالم به من نگاه می کنند؛ لب هایت با عطش همه ...
Media Removed
آیدای خودم؛ آیدای احمد! . ... چشم هایت با همه ی مهربانی های عالم به من نگاه می کنند؛ لب هایت با عطش همه ی عالم مرا می بوسند؛ دست هایت با همه ی نوازش ها به سرم کشیده می شود؛_لب های مرا می گذاری که تو ار به دلخواه ببوسند؛ اطلسی های مرا به نوازش دستانم رها می کنی؛ حتی تن گرمت را به گشاده دستی به من تفویض می کنی؛ ... آیدای خودم؛ آیدای احمد! ⭐
. ... چشم هایت با همه ی مهربانی های عالم به من نگاه می کنند؛ لب هایت با عطش همه ی عالم مرا می بوسند؛ دست هایت با همه ی نوازش ها به سرم کشیده می شود؛_لب های مرا می گذاری که تو ار به دلخواه ببوسند؛ اطلسی های مرا به نوازش دستانم رها می کنی؛ حتی تن گرمت را به گشاده دستی به من تفویض می کنی؛ به تن من که، می کوشد با پرستش آن، دست کم ذره ای از این عطش سوزنده را تسکین بخشد ... تن گرمت را با گشاده دستی و اطمینان به تن من می سپاری، گو اینکه این دیگری با همه ی گرسنگی و عطش نسبت به هرآنچه تویی یا از آن توست، تا بدان حد خوددار و متقی هست که این لذیذترین مائده ی عشق را، چون امانتی مقدس، دست ناخورده به خود تو بازگرداند... اما با همه ی این ها با همه ی خاطره هایی که هر بار پس از رفتنت در ذهن من باقی می ماند؛ با همه این خاطره هایی که هر بار از هنگام رفتنت تا بار دیگر که بازآیی در ذهن من تکرار می شود، و با همه ی عطر جنون انگیزی که پس از رفتنت تا ساعات دراز، خاطره ی تو را در این کلبه ی درویشانه زنده نگه می دارد،_ باز، همین که پا از کنار من کنار گذاشتی، آن ناباوری عظیم همیشگی چون کوهی بر سرم فرود می آید و وادارم می کند که باها و بارها، با تعجب از خودم بپرسم: «_آیدا؟ آیدای من؟ این جا بود؟ کنار من بود؟ این طعم دبش که روی لب های خودم احساس می کنم طعم آخرین بوسه ی اوست؟ این لالایی سکرآوری که مرا این طور مرا به خواب فرو برد، نفس او بود؟ زانوی او بود که گذاشت سرم را بر آن بگذارم؟ باور نمی کنم. آخر این خوشبختی خیلی بزرگ است؛ این یک رویاست! ... از نامه های "احمد شاملو" به آیدا
#شاملو #نامه_های_شاملو_به_آیدا #شهر_كتاب_بوستان #شهرکتاب #نشر_چشمه
Read more
مقايسه ي عمودي یعنی مثلا من با دورِ شکم 50 بیایم خودم را با علی داییِ ده سال قبل مقایسه کنم که چرا او ...
Media Removed
مقايسه ي عمودي یعنی مثلا من با دورِ شکم 50 بیایم خودم را با علی داییِ ده سال قبل مقایسه کنم که چرا او هِی فرت و فرت گل می‌زد و با هر گل کرور کرور اسکناس پارو می‌کرد و به متراژ املاک می افزود، و من همچنان همان آقایی که بودم هستم. خب این خیلی کارِ احمقانه ای است. حالا جدای از بی‌عدالتی ها و شکافهای ... مقايسه ي عمودي
یعنی مثلا من با دورِ شکم 50
بیایم خودم را با علی داییِ ده سال قبل مقایسه کنم
که چرا او هِی فرت و فرت گل می‌زد
و با هر گل کرور کرور اسکناس پارو می‌کرد
و به متراژ املاک می افزود،
و من همچنان همان آقایی که بودم هستم.
خب این خیلی کارِ احمقانه ای است.
حالا جدای از بی‌عدالتی ها
و شکافهای طبقاتی وحشتناک
و رانتهای خفن در جامعه‌ی ما،
من که نهایت فعالیت بدنی‌ام
باز کردن درب یخچال است
نباید خودم را با علی دایی و قابلیتها
و تلاش‌هایش مقایسه کنم.
تازه از این هم بگذریم
که در ممالکِ توسعه نیافته بعضی چیزها
ارزش خیلی بیشتری از فکر کردن دارد.
یا مثلا بیایم خودم را با فروید و یونگ مقایسه کنم.
که ای وای چرا من فروید نمی‌شوم.
یا با یک آقازاده‌ی به اوج رسیده مقایسه کنم
که چرا پدرِ من عرضه نداشته آقا شود
و من را با ژن خوب و مرغوب بزایاند.
یا ننه‌ام مثلا چرا مثل فلان خانم بازیگر نشده
که هم از قیافه ی گوگوشی‌اش در سینما نان دربیاورد
و هم از توبره‌ی عروس سیاست شدن.
این مقایسه‌های عمودی چیزی جز رنج و درد ندارد.
آخرش هم آدم را به جایی نمی‌رساند.
هم درون را داغان می‌کند
و هم فرصت‌های خودت را می‌سوزاند
به جای آن باید مقایسه‌ی افقی کرد.
یعنی خودت را فقط با خودت مقایسه کنی.
اینکه خودت چه استعدادها و قابلیتها
و ظرفیتها و فرصتهایی داری؛
و مقایسه کنی ببینی چقدر آنها را به فعلیت رسانده‌ای.
چقدر می‌توانی خودت را بازبینی کنی.
یعنی بِشَوی، آنچه می‌توانی بشوی.
خودت و خانواده ات را
با هیچ ننه قمرِ دیگری مقایسه نکن.
فایده ندارد.
هیچ حقیقتی را نمی‌توانی در هستی تغییر دهی.
همین‌که هستی را بپذیر. باور کن
همین‌که هستی بینهایت است؛
معرکه است.
فقط بشناسش و با یک هدف
و برنامه‌ی خوب شکوفایش کن.
هیچ بهانه‌ای هم نداری؛
حتی اگر هر دو پایت هم فلج باشد
و قهرمان دو المپیک نشوی
مشکل از خود تو و اراده‌ات است
و نه از پاهایت
دست از مقایسه‌ی عمودی خودت با دیگران بردار.
مقایسه‌ی عمودی
تهش یا آتشِ حسادت و نفرت است
که هیزم وجودت را می‌سوزاند
و یا آتشی است که فرصت‌های زندگی
و رُشدت را در تماشای بازیِ زندگی دیگران هدر می‌دهد.
خودت پا به توپ شو عزیزجون.
تا کی می‌خوای فقط تماشاچی،
یا نهایتش توپ جمع کنِ زندگی دیگران باشی.
خودت باش.
1. کسی که بیماریِ روانی شدید دارد
(فردِ سایکوتیک)، می‌گوید: «من اينشتين هستم».
2. کسی که بیماریِ روانی خفیف دارد
(فردِ نوروتیک)، می‌گوید: «ای کاش من اينشتين بودم».
3. و انسان سالم می‌گوید: «من، منم؛ و اينشتين، اينشتين»
Read more
Its called passion. ——————- میبینی کدوم دستم‌رو بالا‌ گرفتم دستی که پرچم روشه و همیشه وقتی قراره ...
Media Removed
Its called passion. ——————- میبینی کدوم دستم‌رو بالا‌ گرفتم دستی که پرچم روشه و همیشه وقتی قراره کار مهمی انجام بدم با منه، من برا اومدن اینجا و بالا نگهداشتن پرچم کشورم و حفظ نام بدلکاری کشورم نه تنها از کسی پولی نمیگیرم بلکه از جونم مایه میگذارم ، میدونی چرا؟ چون تو این راه وقتی با #پیمان_ابدی ... Its called passion.
——————-
میبینی کدوم دستم‌رو بالا‌ گرفتم دستی که پرچم روشه و همیشه وقتی قراره کار مهمی انجام بدم با منه،
من برا اومدن اینجا و بالا نگهداشتن پرچم کشورم و حفظ نام بدلکاری کشورم نه تنها از کسی پولی نمیگیرم بلکه از جونم مایه میگذارم ، میدونی چرا؟
چون تو این راه وقتی با #پیمان_ابدی عهد کردم گفتم تا تهش هستم. وسط راه ول نمیکنم برم خارج از ایران و زندگی خودم رو تکی بسازم.
تو دلم گفتم پس وایسادم.
وایسادم پا همه نامردی ها....
همه اونا که اومدن تو تیم من و به من بدترین نامردی ها رو کردن، که کم هم نیستن،
اما چه‌خوب چون هرچی به من بیشتر نامردی کردن و میکنن من قوی تر میشم.
وایسادم پای سینمای نامرد ایران که تا زنده هستی اهمیت نداری و تا مُردی عزیز میشی.
پای سینمای ایرانی‌ وایسادم که هم حق مالیت رو میخوره هم معنوی، خنده داره ما هنوز سر اینکه اسممون تو تیتراژ باشه داستان داریم😄.
هنوز عزیز کرده های سینما و به گفته خودشون کله گنده ها پول ما رو میخورن.
اما آخرش باز من خوشحالم، حرف‌نیست ادعا نیست ببین.
لبخند از ته دل من رو ببین اینجا که پولی نبود.
تمام وجودم پر از خوشحالی بود این دل نوشته شکایت نیست چون اونا که به من نامردی میکنن هیچ وقت اینقدر عمیق‌خوشحال نبودن و نیستن.
من حال خوش اون لحظه خودم رو حاضرم ۱۰۰ ملیارد دلار بخرم.
من دستم رو بالا میگیرم چون اینجا جایی بود که بالاترین مدرک اکادمی بدلکاری رو تو تحریم گرفتم تو شرایطی که باشگاه نداریم تو ایران تو وضعیت خراب مالی تو موقعیتی ناسازگار زندگی شخصی،
تو خبر های بدی که از ایران بهم میرسید،
موج انرژی های منفی و تهدید
اما من سرم رو برای پرچم کشورم تا جایی که بدنم اجازه میده پایین میارم و تعظیم میکنم به پرچمم به مردم کشورم.
به تماشا چی هایی که با خوشحالی من به وجد اومدن و فریاد میزدن ایران. 🇮🇷 و اسم کشور من رو جایی برای کسی صدا میزدن که یادش بمونه هنوز خیلی راه مونده که باید بره.
اره من هنوز خیلی راه مونده که برم، او جایی رو که من دارم بهش نگاه میکنم خیلی دور تر از افق دید اقایون کله گندس.
من تو این ۱۳ سال با #نیکلاس_کیج #جکی_چان #دنیل_کریگ و خیلی های دیگه کار کردم...
تو رشته خودم بالاترین سطح مدرک رو کسب کردم که ایران بمونم. پشیمون نیستم چون میخوام یه سری رو پشیمون کنم، 🐉
من تا زندم این روش رو پیش میگیرم.
و من خوشحال میشم پشیمون شدن اون ها رو ببینم و‌ ببخشم هرچی با من کردن.
از نظر من راه واقعی بدلکاری اینه،
و هرکی که میخواد اسم بدلکار رو با خودش یدک بکشه باید اینجوری باشه.
من #ارشا_اقدسی هستم #بدلکار
Read more
 #bighanoon #alirezamoslehi در هفته گذشته دو خبر مهم داشتیم که قصد داریم در اینجا تحت کالبدشکافی ...
Media Removed
#bighanoon #alirezamoslehi در هفته گذشته دو خبر مهم داشتیم که قصد داریم در اینجا تحت کالبدشکافی تخصصی و فنی قرارشان بدهیم. خبر اول این بود که سال گذشته ایران ۶۳ تُن سنگ‌پا به جهان صادر کرد و همین سال ۱۷ تُن سنگ‌پا از چین وارد کردیم. الان شاید با خودتان بگویید: «آفرین به این همه درایت. سنگ‌پای ... #bighanoon #alirezamoslehi
در هفته گذشته دو خبر مهم داشتیم که قصد داریم در اینجا تحت کالبدشکافی تخصصی و فنی قرارشان بدهیم.

خبر اول این بود که سال گذشته ایران ۶۳ تُن سنگ‌پا به جهان صادر کرد و همین سال ۱۷ تُن سنگ‌پا از چین وارد کردیم. الان شاید با خودتان بگویید: «آفرین به این همه درایت. سنگ‌پای چینیِ ارزان خریده‌ایم و سنگ‌پای ایرانی را با قیمتی بیشتر فروخته‌ایم. آفرین به این هوش اقتصادی. آدام اسمیت آسوده بخواب که ما بیداریم».
.
اما باید بدانید که نبوغ مسئولان ما همیشه فراتر از آن است که ما مغز فندقی‌ها بتوانیم به راحتی تحلیل کنیم و نظر بدهیم. ادامه خبر را بخوانید:
.
ارزش ۶۳ تُن سنگ‌پایی که صادر کردیم، ۴۴هزار دلار ذکر شده اما ۱۷ تُن سنگ‌پای چینی ۳۴هزار دلار ارزش‌گذاری شده است. یعنی قیمت هرکیلو سنگ‌پای وارداتی چینی سه‌برابر سنگ‌پای ایرانی است.

به نظر من بهتر است در مورد این خبر دیگر هیچ حرفی نزنیم. بگذارید فقط به حال خودش رهایش کنیم. هر جمله‌ای بگویم به طنز ماجرا ضربه می‌زند.

خبر دوم این بود که وزیر ارتباطات که قرار بود انگشتش روی دکمه فیلترینگ نرود، هفته گذشته گفت: «کاربران ایرانی در مقابل فیلترینگ مقاومت کردند. فراگیر شدن فیلترشکن‌ها تبعات زیادی دارد و به همین دلیل کارِ بستن آن‌ها را باید شروع کنیم».
.
یک زمانی قرار بود انگشت‌ها روی دکمه فیلترینگ تلگرام نرود. حالا نه تنها انگشت روی دکمه فیلترینگ تلگرام رفته، روزانه هزاران آی‌‌پی آدرس جدید هم توسط فیلترشکن‌ها باز می‌شود که نیاز به انگشت دارند.
.
پس با یک حساب و کتاب ساده متوجه می‌شویم که در کنار واردات سنگ‌پا، نیاز هست که به صورت جدی اقدام به واردات انگشت کنیم. اگر نیک بنگریم، متوجه می‌شویم که به راستی در حال حاضر مشکل اصلی کشور، کمبود شدید انگشت است و باید هرچه سریع‌تر مقداری انگشت چینی وارد بازار شود تا جوابگوی تقاضای موجود باشد.
.
اگر خدایي نکرده این انگشت‌ها به موقع نرسند و اتفاقاتی بیفتد که تلگرام به هر نحوی به کارش ادامه دهد، ممکن است وزیر ارتباطات با همین فرمانی که دارد پیش می‌رود وارد فاز بعدی شود. مثلا احتمال می‌رود جناب وزیر در برنامه بدون تعارفِ خبر ۲۰:۳۰ ظاهر شود و در حالی که به تخم چشم بینندگان زل زده، خیلی بی‌تعارف بگوید: «نمیدونم کی هستی و کجا هستی ولی بدون یه روز پیدات می‌کنم و پیام‌رسان داخلی رو گوشیت نصب می‌کنم!».
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇👇
Read more
حال ِ این روزهایم شبیه یکی از داستان های کوتاهِ مگان برگمن است؛ راوی داستانی که به باغ وحش می رود و دنبال ...
Media Removed
حال ِ این روزهایم شبیه یکی از داستان های کوتاهِ مگان برگمن است؛ راوی داستانی که به باغ وحش می رود و دنبال صدای مادرش توی حنجره ی پرنده می گردد. راوی بر می گردد به خانه ی قدیمی و پا روی موکت ِ مرطوب می گذارد، بوی غار می شنود و در عین حال بوی خانه. روی روکش کاغذ دیواری ها دست می کشد، لکه های سقف نم داده را و دیوار ... حال ِ این روزهایم شبیه یکی از داستان های کوتاهِ مگان برگمن است؛ راوی داستانی که به باغ وحش می رود و دنبال صدای مادرش توی حنجره ی پرنده می گردد. راوی بر می گردد به خانه ی قدیمی و پا روی موکت ِ مرطوب می گذارد، بوی غار می شنود و در عین حال بوی خانه. روی روکش کاغذ دیواری ها دست می کشد، لکه های سقف نم داده را و دیوار صورتی کمرنگ دلگیر راهرو را می بیند و به حاشیه ی گچی میان سقف و دیوار خیره می شود.
مادر من هم مثل مادرِ راوی داستان در شکل گرفتن حس ما از مکان نقش ظریفی داشت؛ دقت، جدیت و وسواسش در چیدمان که آن را به من و فروغ هم از جایی گرم در درونش منتقل کرد؛ جایی نزدیک ِ قلبش.
اینجا، همین نقطه حس مکانی امن را برای همیشه در من زنده می کرد، آن آبیِ کوچکِ بالشت و تمام ِ کتاب های پشت سرش و کتاب هایی که در قاب جا نشد. من در این نقطه ی روشن با کارور به آمریکا سفر کردم، با پیرمرد و دریای همینگوی به کوبا رفتم، نامه های چخوف به اولگا و نامه های ساعدی به طاهره پنجره ای از عشق را رو به من باز کرد که شبیهش را هیچ وقت ندیده بودم. همینجا دیدم شان، مریم را در کنیزوی منیرو روانی پور که به شهر بندری مهاجرت می کند، سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم را در سووشون تماشا کردم و بو کردم، به مادام بواری حسرت خوردم، دره ی خاکستر را به وضوح در گتسبی بزرگ دیدم، طبقه‌ای که تنها نصیبشان از رؤیای آمریکایی گرد و غبار و خاکستر بوده است. و سفر کردم با کوچه ابرهای گمشده، با باغ ملی، با نیمه ی تاریک ِ ماه و سگ ِ ولگرد و دیگر چقدر اسم بگویم؟ همین تکه ای که آفتاب است، که می دانم هیچ وقت رو به خاموشی نمی رود دری را به رویم باز کرد شبیه باغی که مسکوب آن را توصیف می کند: آدم نهالی بیرون از فصل و بی‌هنگام است، در زمان خودش نیست، خزان است در میانه بهار یا برعکس.
و این تکه با اینکه حالا خالی می شود، خاطره هايش شبیه ستاره های کوچکی در شب می شوند و هر ورق شان، یادگار کتابی ست که در پس حافظه ی من برق می زند.
Read more
گفتگوی ابر با آدمک مزرعه (ابر) آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟ پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ...
Media Removed
گفتگوی ابر با آدمک مزرعه (ابر) آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟ پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ؟ دلت از غصه سياه است چرا سوخته اي؟ تو که تصويرگر قصه ي فردا بودي ، تو که آبي تر از آن آبي دريا بودي، آدمک رنگ خودت را به کجا باخته اي؟ کاخ اميد خودت را تو کجا ساخته اي؟ آخرين ... گفتگوی ابر با آدمک مزرعه (ابر)

آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟
پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟
آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ؟
دلت از غصه سياه است چرا سوخته اي؟
تو که تصويرگر قصه ي فردا بودي ،
تو که آبي تر از آن آبي دريا بودي،
آدمک رنگ خودت را به کجا باخته اي؟
کاخ اميد خودت را تو کجا ساخته اي؟
آخرين بار که بر مزرعه من باريدم،
روي دستان تو من شاپرکي را ديدم ،
تو چرا خشک شدي،
او چرا تنها رفت؟
من که يک سال نبودم چه کسي از ما رفت؟
اين سکوتت که مرا کشت صدايي ترکن،
اين منم آبي باران تو مرا باور کن. (آدمک)

باور از خويش ندارم که چنين مي بارم ،
بگذر از اين تن فرسوده کز آن بيزارم،
نه دگر بارش تو قلب مرا سودي هست،
نه براي تب من فرصت بهبودي هست.
آنکه پروانه شدن را ز من آموخته بود،
دلش انگار به حال دل من سوخته بود،
شاپرک رفت، دلي مرد، عزا بر پا شد،
رفت و انگار دلم مثل خدا تنها شد،
آري اين بود تمام من و اين بيداري،
جان باران چه شده از چه پريشان حالي؟
برو که آدمکي منتظر باران است،
او که با شاپرک قصه ي ما خندان است،
منو اين مزرعه هم باز خدايي داريم،
منو این مزرعه هم،
باز خدایی داریم ...
Read more
اسد : به لبای صنم چشم دوخته بودم ، نمیدونستم جوابش چیه !! لباشو از هم باز کرد و شروع کرد : عشق زندگی من اسده ...
Media Removed
اسد : به لبای صنم چشم دوخته بودم ، نمیدونستم جوابش چیه !! لباشو از هم باز کرد و شروع کرد : عشق زندگی من اسده اسد احمد خان کسی که بخاطرش غرورمم زیر پا گزاشتم کسی که هر کاریم باهام کرد نادیده گرفتم چون عاشقش بودمو البته هستم و خواهم بود !! اونم منو خیلی دوس اسد : به لبای صنم چشم دوخته بودم ، نمیدونستم جوابش چیه !! لباشو از هم باز کرد و شروع کرد : عشق زندگی من اسده اسد احمد خان کسی که بخاطرش غرورمم زیر پا گزاشتم کسی که هر کاریم باهام کرد نادیده گرفتم چون عاشقش بودمو البته هستم و خواهم بود !! اونم منو خیلی دوس
<span class="emoji emoji1f49c"></span> "جنگل لولمان" از جاذبه‌های گردشگری اشکورات گیلان . من که میگویم وقتی عاشق شدی باید روزی هزار ...
Media Removed
"جنگل لولمان" از جاذبه‌های گردشگری اشکورات گیلان . من که میگویم وقتی عاشق شدی باید روزی هزار وعده دوستش بداری هزار وعده قربان صدقه اش بروی صدایت کرد، با تمام وجود و جانت بگویی جان دلم همیشه آغوشت را برای دلتنگی هایش باز کنی مبادا شوی کوله بارش باید شوی آرام جانش مبادا از قصد برنجانی باید ... 💜
"جنگل لولمان" از جاذبه‌های گردشگری اشکورات گیلان
.
من که میگویم
وقتی عاشق شدی
باید روزی هزار وعده دوستش بداری
هزار وعده قربان صدقه اش بروی
صدایت کرد، با تمام وجود و جانت بگویی جان دلم
همیشه آغوشت را برای دلتنگی هایش باز کنی
مبادا شوی کوله بارش
باید شوی آرام جانش
مبادا از قصد برنجانی
باید دلیل خندیدنش باشی
باید طوری باشی که وقتی
از خستگی های زمانه به آغوشت پناه آورد
یک دفعه و یکجا،
در آغوشت همه را فراموش کند
پا به پای هم پیش بروید
تازه آنوقت است که قشنگی های زندگی را میفهمید
چه دنیای زیبایی داریم و
خیلی هایمان خودمان را از آن محروم کردیم...!! 🔱 .. 💎 . .

هر آدمی باید یکی رو داشته باشه که به جای دوست دارم مثل داریوش بهش بگه: ببین! تمام من شدی :) 💌
. .
💎شبتوووووووون بهشـــــت
.
#MustSeeIran #تهران #eshkevar #بهار #kelachay #ra6t #de_chereh #eshkevarat #اشکور
#rasht_official #ir_shomal #shomal_photo #aksiine #akas_khoone
#RashtGasht #gilDoost #beautiful_iran #طبیعت #shomal_photo
#رودسر #gilantoor #iyalat_gilan #tourismgilan #gile_zan
Read more
. اميدوارم عاقبت همه مون همينجورى بشه كه تو اين شعر اومده <span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #شب_اول_قبر خواب بودم، خواب ...
Media Removed
. اميدوارم عاقبت همه مون همينجورى بشه كه تو اين شعر اومده ️ #شب_اول_قبر خواب بودم، خواب دیدم مرده ام/ بی نهایت خسته و افسرده ام/ هر که آمد پیش، حرفی راند و رفت/ سوره ی حمدی برایم خواند و رفت/ خسته بودم هیچ کس یارم نشد/ زان میان یک تن خریدارم نشد/ نه رفیقی، نه شفیقی، نه کسی/ ترس بود و ... .
اميدوارم عاقبت همه مون همينجورى بشه كه تو اين شعر اومده 🙏❤️❤️❤️❤️❤️ #شب_اول_قبر خواب بودم، خواب دیدم مرده ام/ بی نهایت خسته و افسرده ام/
هر که آمد پیش، حرفی راند و رفت/
سوره ی حمدی برایم خواند و رفت/
خسته بودم هیچ کس یارم نشد/
زان میان یک تن خریدارم نشد/
نه رفیقی، نه شفیقی، نه کسی/
ترس بود و وحشت و دلواپسی/
آمدند از راه نزدم دو ملک/
تیره شد در پیش چشمانم فلک/
حرف آخر را چنین با من زدند: عمر خود را ای جوان کردی تباه/
نامه اعمال تو باشد سیاه/
ما که ماموران حق داوریم/
پس تو را سوی جهنم می بریم/
دیگر آنجا عذر خواهی دیر بود/
دست و پایم بسته در زنجیر بود/
ناگهان الطاف حق آغاز شد/
از جنان درهای رحمت باز شد/
دو ملک سر را به زیر انداختند/
بال خود را فرش راهش ساختند/
غرق حیرت داشتند این زمزمه/
آمده اینجا حسین فاطمه؟! صاحب روز قیامت آمده/ گوئیا بهر شفاعت آمده/
سوی من آمد مرا شرمنده کرد/
مهربانانه به رویم خنده کرد/
گشتم از خود بی خود از بوی حسین (ع)/ من کجا و دیدن روی حسین (ع)/ گفت: آزادش کنید این بنده را/
خانه آبادش کنید این بنده را/
اینکه این جا این چنین تنها شده/
کام او با تربت من وا شده/
هرچه باشد او برایم بنده است/
او بسوزد، صاحبش شرمنده است/
در مرامم نیست او تنها شود/
باعث خوشحالی اعدا شود/
آری آری، هرکه پا بست من است/
نامه ی اعمال او دست من است/
دلتون شكست مارم دعا كنيد
ايشالاااااا همه مريضا شفا پيدا كنند ♥️
Read more
آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟ پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ...
Media Removed
آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟ پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ؟ دلت از غصه سياه است چرا سوخته اي ؟ تو که تصوير گر قصه ي فردا بودي ، تو که آبي تر از آن آبي دريا بودي ، آدمک رنگ خودت را به کجا باخته اي ؟ کاخ اميد خودت را تو کجا ساخته اي ؟ آخرين بار که بر مزرعه من باريدم، ... آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟
پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟
آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ؟
دلت از غصه سياه است چرا سوخته اي ؟
تو که تصوير گر قصه ي فردا بودي ،
تو که آبي تر از آن آبي دريا بودي ،
آدمک رنگ خودت را به کجا باخته اي ؟
کاخ اميد خودت را تو کجا ساخته اي ؟
آخرين بار که بر مزرعه من باريدم،
روي دستان تو من شاپرکي را ديدم ،
تو چرا خشک شدي، او چرا تنها رفت ؟
من که يک سال نبودم چه کسي از ما رفت ؟
اين سکوتت که مرا کشت صدايي تر کن ،
اين منم آبي باران تو مرا باور کن ،
باور از خويش ندارم که چنين مي بارم ،
بگذر از اين تن فرسوده کز آن بيزارم ،
نه دگر بارش تو قلب مرا سودي هست ,
نه براي تب من فرصت بهبودي هست ،
آنکه پروانه شدن را ز من آموخته بود،
دلش انگار به حال دل من سوخته بود،
شاپرک رفت،دلي مرد،عزا بر پا شد ،
رفت و انگار دلم مثل خدا تنها شد ،
آري اين بود تمام من و اين بيداري ،
جان باران چه شده از چه پريشان حالي؟
برو که آدمکي منتظر باران است ،
او که با شاپرک قصه ي ما خندان است،
من و اين مزرعه هم باز خدايي داريم ...
Read more
#Review Music video #labkhand @sijalofficial @khodekhalse @alexasli Arrangement @alirezajjofficial #2016 درختام وقتی پاییز میشه و دیگه آخراشه همون برگای زردشو با رقصه که شروع میکنن به افتادن میدونی ماهم جز طبیعتیم ماهم هرچی که بشه لبخندو نگه میداریم با رقص به زندگیمون ادامه ... #Review Music video #labkhand @sijalofficial @khodekhalse @alexasli
Arrangement @alirezajjofficial
#2016
درختام وقتی پاییز میشه و دیگه آخراشه
همون برگای زردشو
با رقصه که شروع میکنن به افتادن
میدونی ماهم جز طبیعتیم
ماهم هرچی که بشه لبخندو نگه میداریم
با رقص به زندگیمون ادامه میدیم

ولی دیگه مهم نی اصاً مهم نی
دیگه هیچی برام فقط برقص برقص
بخند به من که بچه ـَم
هیچی مهم نی اصاً مهم نی

چشماتو ببند و یه جا برقص و نکن نگاه به نقص
که همه چی کامله وقتی اراده هست
زندگی آزاده یه کامِ حبس
مثِ پَری که پرت شده یا برگی که زرد شده و آروم می‌چرخه
بهم نشون بده بدنی که برام با نور می‌رقصه
دلم باهاش در اومد أ قرنطینه
بیدار شدم بعد کابوس یه لحظه
دیدم قلبِ تو فانوس به دسته
جادمون جلو خوده چالوس چه سبزه
مثِ ساقی حافظ و مِی
زندگی که می‌کنه راهشو طی
ماهم رازشو پیدا می‌کنیم
الانم ببریم حالشو کیف
پس بیا آزادونه به این مرغای عشق بدیم باز ما دونه

ولی دیگه مهم نی اصاً مهم نی
دیگه هیچی الان، فقط برقص برقص
بخند به من که بچه ـَم
چیزی مهم نی اصاً مهم نی

ماهی آزادیشو مدیون دریاست
پاییز زیباییشو مدیون برگاست
منم شعرامو مدیون دردام
پا رو آسفالت و سر روی ابرا
مث اون روز که دیدمت تو بارون
موها چتری و حال من چه داغون
پا رو قانونِ جاذبه نذار
تویِ دامِ تو میفتم چه آسون
خنده هات چه گرون تموم میشن
خُب هر چیزیم یه قیمتی داره
میدونستم یه روز همون میشم
که ازش میتونی بگذری آره
روزا رقصیدن رفتن از یاد
تو رو پس گرفت دستم از باد
اینم با زمان حل میشه میگن
تصویرات أ جلوم رد میشن میرن هی

هر برگی که زرد شد
بزار پای من ، بزار پای من
هر طعمی که تلخ شد
بزار پای من ، بزار پای من

ولی دیگه مهم نی اصاً مهم نی
دیگه هیچی برام فقط برقص برقص
بخند به من که بچه ـَم
دیگه چیزی مهم نی اصاً مهم نی

راستشو بخوای تو هر وقت باهامی
تو هر وقت شادی تو هر وقت شادی
ما دور از هم باشیم زود عصبانی
ما دست برداریم از هر دعوایی
#director #emadkhiabanian
#lable #radiojavan
@rjtv.official @radiojavan
Read more
. گفت: خیلی خسته م پسر! گفتم: آخ آخ گفتی خستگی! من که انگار کوه دماوند رو دوشمه! گفت: ولی من خیلی تنهام! گفتم: ...
Media Removed
. گفت: خیلی خسته م پسر! گفتم: آخ آخ گفتی خستگی! من که انگار کوه دماوند رو دوشمه! گفت: ولی من خیلی تنهام! گفتم: نگو من که اگه هزار نفر توو دنیا باشه یکی نیست از تنهایی جواب سلاممو بده! گفت: آخه من خیلی غم دارم! گفتم: وای که نمی دونی توو دهخدا بزنی معنی واژه “غم” میاد “احمد” یعنی من خود غمم! گفت: چجوری ... .
گفت: خیلی خسته م پسر!
گفتم: آخ آخ گفتی خستگی! من که انگار کوه دماوند رو دوشمه!
گفت: ولی من خیلی تنهام!
گفتم: نگو من که اگه هزار نفر توو دنیا باشه یکی نیست از تنهایی جواب سلاممو بده!
گفت: آخه من خیلی غم دارم!
گفتم: وای که نمی دونی توو دهخدا بزنی معنی واژه “غم” میاد “احمد” یعنی من خود غمم!
گفت: چجوری بگم بهت، خیلی نامردی دیدم!
گفتم: اصلا هیچ جوری نگو که هرچی بگی بازم به نامردیای دور من نمی رسه!
گفت: بابا من داغونم!
گفتم: داغون یعنی من فک یه جوری م که انگار یه قطار زده به یه مورچه اینطور داغونم!
گفت: میشه دو دقیقه ایرانی بازی در نیاری هرچی من میگم دوتا روش نذاری که ثابت کنی تو از من بدبخت تری؟!
گفتم: نکشیمون اینترنشنال! باز من چارتا جا اینور و اونور رفتم دیدم، تو چی بیس ساله اینجا نشستی؟ زخم نشدی؟!!!
گفت: اخه من اگه نشستم واسه اینه که خیلی خسته م!
گفتم: اخ اخ گفتی خستگی! من که انگار کوه دماوند رو دوشمه!
پا شد رفت! به جان خودم توو عکس نیست ولی پا شد رفت چارتا صندلی اونورتر نشست! والا مردم اعصاب ندارنا، دو دقیقه پای حرف و درد دل آدم نمی شینن! اخ اخ گفتم درد دل، من دردم و دلم یکی شده اصن نمیدونم کدوم به کدومه... 😐😜
.
#تهران #ایران #حسن_آباد
Read more
اسب‏ها، این اسب‏ها یالشان آشفته است در نگاه سرخشان پرسشی ناگفته است بر زمین، سم می‏زنند خشمگین، ...
Media Removed
اسب‏ها، این اسب‏ها یالشان آشفته است در نگاه سرخشان پرسشی ناگفته است بر زمین، سم می‏زنند خشمگین، شیهه‏ کشان گویی آتش می‏جهد از تن چالاکشان اسب‏ها زندانی ‏اند آه زیر سقف‏ها اسب‏ها کی می‏شوند باز آزاد و رها؟ اسب‏ها یک روز باز روی پا می‏ایستند آخر آنها اهل خواب اهل ... اسب‏ها، این اسب‏ها

یالشان آشفته است

در نگاه سرخشان

پرسشی ناگفته است

بر زمین، سم می‏زنند

خشمگین، شیهه‏ کشان

گویی آتش می‏جهد

از تن چالاکشان

اسب‏ها زندانی ‏اند

آه زیر سقف‏ها

اسب‏ها کی می‏شوند

باز آزاد و رها؟

اسب‏ها یک روز باز

روی پا می‏ایستند

آخر آنها اهل خواب

اهل آخور نیستند

یک شبی گم می‏شوند

اسب‏ها در بهت دشت

اسب من که رفت و رفت

سوی آخور برنگشت
Read more
داروَگ خشک آمد کشتگاه ِ من در جوار ِ کشت ِ همسايه . گرچه می‌گويند : « می‌گريند روی ِ ساحل ِ نزديک سوگواران ...
Media Removed
داروَگ خشک آمد کشتگاه ِ من در جوار ِ کشت ِ همسايه . گرچه می‌گويند : « می‌گريند روی ِ ساحل ِ نزديک سوگواران در ميان ِ سوگواران . » قاصد ِ روزان ِ ابری ،داروگ ! کی می‌رسد باران ؟ بر بساطی که بساطی نيست ، در درون ِ کومه‌ی ِ تاريک ِ من که ذرّه‌ای با آن نشاطی نيست و جدار ِ دنده‌های ِ نی به ديوار ِ اتاقم دارد ... داروَگ

خشک آمد کشتگاه ِ من
در جوار ِ کشت ِ همسايه .
گرچه می‌گويند : « می‌گريند روی ِ ساحل ِ نزديک
سوگواران در ميان ِ سوگواران . »
قاصد ِ روزان ِ ابری ،داروگ ! کی می‌رسد باران ؟
بر بساطی که بساطی نيست ،
در درون ِ کومه‌ی ِ تاريک ِ من که ذرّه‌ای با آن نشاطی نيست
و جدار ِ دنده‌های ِ نی به ديوار ِ اتاقم دارد از خشکيش می‌ترکد
- چون دل ِ ياران که در هجران ِ ياران –
قاصد ِ روزان ِ ابری ، داروگ ! کی می‌رسد باران ؟

پ.ن:داروگ:(نوعى قورباغه كه بر درخت زندگى مى كند و نشانه ى باران است.)
___________

آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید!
يك نفر در آب دارد می سپارد جان.
یک نفر دارد که دست و پای دائم‌ میزند
روی این دریای تند و تیره و سنگین که می‌دانید.
آن زمان که مست هستید از خیال دست یابیدن به دشمن،
آن زمان که پیش خود بیهوده پندارید
که گرفتستید دست ناتوانی را
تا توانایی بهتر را پدید آرید،
آن زمان که تنگ میبندید
برکمرهاتان کمربند،
در چه هنگامی بگویم من؟
یک نفر در آب دارد می‌کند بیهوده جان قربان!
آی آدمها که بر ساحل بساط دلگشا دارید!
نان به سفره،جامه تان بر تن؛
یک نفر در آب می‌خواند شما را.
موج سنگین را به دست خسته می‌کوبد
باز می‌دارد دهان با چشم از وحشت دریده
سایه‌هاتان را ز راه دور دیده
آب را بلعیده درگود کبود و هر زمان بیتابش افزون
می‌کند زین آبها بیرون
گاه سر، گه پا.
آی آدمها!
او ز راه دور این کهنه جهان را باز می‌پاید،
می زند فریاد و امید کمک دارد
آی آدمها که روی ساحل آرام در کار تماشایید!
موج می‌کوبد به روی ساحل خاموش
پخش می‌گردد چنان مستی به جای افتاده بس مدهوش
می رود نعره زنان، وین بانگ باز از دور می‌آید: ” آی
آدمها"...
_____________

مي تراود مهتاب 
مي درخشد شب تاب 
نيست يك دم شكندخواب به چشم كس وليك 
غم اين خفته چند 
خواب در چشم ترم مي شكند 
نگران با من ايستاده سحر 
صبح مي خواهد از من 
كز مبارك دم او آورم اين قوم به جان باخته را بلكه خبر 
در جگر ليكن خاري 
از ره اين سفرم مي شكند 
نازك آراي تن ساق گلي 
كه به جانش كشتم 
و به جان دادمش آب 
اي دريغا به برم مي شكند 
دستهاي سايم 
تا دري بگشايم 
بر عبث مي پايم 
كه به در كس آيد 
در و ديوار به هم ريخته شان 
بر سرم مي شكند 
مي تراود مهتاب 
مي درخشد شبتاب 
مانده پاي ابله از راه دور 
بر دم دهكده مردي تنها 
كوله بارش بر دوش 
دست او بر در مي گويد با خود 
غم اين خفته چند 
خواب در چشم ترم مى شكند
.
.
.
🍀🌹زاد روز پدر شعر نو فارسى(نيما يوشيج)گرامى باد...🌹🍀
Read more
لیام پسری که در مدرسه زیاد محبوب نبوده و خیلی اذیتش میکردن و همه بهش میگن بی دست و پا چلفتی. پسری که یک ...
Media Removed
لیام پسری که در مدرسه زیاد محبوب نبوده و خیلی اذیتش میکردن و همه بهش میگن بی دست و پا چلفتی. پسری که یک بار شکست خورد ولی امیدش رو از دست نداد و میخواست استعدادش رو به همه نشون بده.:-) ولی اون الان موفق شده داره اجرا میکنه سراسر دنیا ;-) ولی باز هم کمترین تشویق رو میشنوه خیلی توی فن فیکشن ها جا نداره ولی ... لیام پسری که در مدرسه زیاد محبوب نبوده و خیلی اذیتش میکردن و همه بهش میگن بی دست و پا چلفتی.
پسری که یک بار شکست خورد ولی امیدش رو از دست نداد و میخواست استعدادش رو به همه نشون بده.:-)
ولی اون الان موفق شده داره اجرا
میکنه سراسر دنیا ;-)
ولی باز هم کمترین تشویق رو میشنوه
خیلی توی فن فیکشن ها جا نداره
ولی اون باباس.بهش میگن ددی.
اون برای لویی صبوری میکنه،برای زین یه داداشه،برای نایل یه همدمه،موهای هری رو درست میکنه.لیام دخترکش نیس.
زیاد طرفدار نداره ولی بازم لبخند میزنه.
اون لیام پینه.کسی که زیاد طرفدار نداره ولی برای من یه ددیه خاصه : )))
Read more
. میگه: کی‌ تو رو پلنگت کرده اینقده جفنگت کرده؟ میگم: جفتک‌پرانی در خصوصیاتت نداشتی که به لطف ذات ...
Media Removed
. میگه: کی‌ تو رو پلنگت کرده اینقده جفنگت کرده؟ میگم: جفتک‌پرانی در خصوصیاتت نداشتی که به لطف ذات پلشتی‌پذیر خانواده‌تون اونم میسر شد. این بادمجون چی بود خواربرادری کاشتین پا چشم ما؟ من به کجام بخندم که یه بار دیگه لای در باز بمونه حشراتی مثل شما وارد اموراتم بشن. میگه: اولا تو که عاشق بادمجون بودی ... .
میگه: کی‌ تو رو پلنگت کرده اینقده جفنگت کرده؟ میگم: جفتک‌پرانی در خصوصیاتت نداشتی که به لطف ذات پلشتی‌پذیر خانواده‌تون اونم میسر شد. این بادمجون چی بود خواربرادری کاشتین پا چشم ما؟ من به کجام بخندم که یه بار دیگه لای در باز بمونه حشراتی مثل شما وارد اموراتم بشن. میگه: اولا تو که عاشق بادمجون بودی دوم که از اولم گفته بودم سری که درد نمی‌کنه رو دستمال نمی‌بندن. میگم: الان چه ربطی به موقعیت داشت؟ میگه: از صبح تو فکر بودم یه جا از این علیه‌ات استفاده کنم. پا نمی‌داد. بس که این جمله‌ها بی‌رمق شدن. میگم: رُسمون رو کشیدی با این لغات بی‌رمق بی‌ربطت. برو یخ بیار بذارم رو جای مشت آباجیت بلکه کبودیش نمونه. یه چشم و چال کبود نداشتیم که افزوده شد بهم. میگه: آخه این چه معاشرتی بود که از خودت بروز دادی؟ میگم: من اصن با اون غول تشن معاشرتی دارم مگه؟ خودش رو به زور وارد معاشرت می‌کنه خب. وگرنه من چکارش دارم. آقا شما قرار بود برین تعطیلات و اینا تیفانی. چرا موندین اینجا ور دل من. میگه: مث که تو سرت تو امورات اخبارات نیست. از وقتی قرار شد پای ما به سفر باز شه تخم کار رو ملخ خورد و از وقتی اسم تیفانی رو آوردیم دلار نردبون سواریش گرفته. میگم: اصلا نحسی شما بود خر اقتصاد رو جویید. میگه: البته بی‌ربطم به شانس تو نیست. یکم دست و پات جمع شد از تو پله‌ها و معاشرت‌های شلخته. معلوم نبود به چه درد و مرضی بمیری بدنامیش فقط بمونه گَل ما. الان برات یه عاقبت به خیری داره لااقل. میگم: کل روزگارم رو به شر کشیدی کار من به عاقبت نمی‌رسه اینجور. همین وسطا یه جور تلف می‌شم از هر تقدیری پام بیرون می‌مونه. میگه: مگه تشکه پات بیرون بمونه. یه جور جا می‌کنیم توش. نگران عاقبتت نباش. اون با ما. میگم: همین حضور شما من رو از عاقبت می‌ترسونه. میگه: دلتم بخواد. یه جور برخورد نکن آدم باورش شه چیزی هم ته فالت بوده قبلا. دیگه هر کی ندونه من که از وضع فلجت آگاهم. میگم: جون سبحان بیا با هم یه قراری بذاریم. میگه: آدم با شیطان هم دست شه با تو هم قسم نشه. تو چی هستی که آدم باهات وارد قرار مدار هم بشه. میگم: ناز نکن. وقت قراره. بگذره ناچار میشم از راه دیگه وارد شم. میگه: برو از راه دیگه وارد شو. این گذر مسدوده. میگم: توش برات منافع تدارک دیدما. میگه: تو خودت تو ضرری گلم. برو برای یکی منافع بچین که دخل و خرجت رو ندونه در چه وضعه. میگم: واقعا نادونی. فرصت رو سوزوندی. یه کار می‌کنی برم با این پیرمرده طبقه پایین هم‌داستان شم. میگه: برو. میگم: الاغ به یه زبونی سر به راه شو. میگه: راهم نمیاد.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇
Read more
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات ...
Media Removed
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد ... دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد می کرد به آن دو اعتماد کردم .
گربه نره و روباه مکار از پینوکیو خواستند که ساعت را به روباه مکار بدهد تا آن را به خانه ببرد و نشان پدرش دهد تا همانند این ساعت را برایش بخرد. پینوکیو که حسابی توسط آن دو خام شده بود بی درنگ ساعت را از دستش باز کرد و کف دست گربه نره گذاشت و گربه نره با مهربانی گفت: امروز که پنج شنبه است ، شنبه صبح ساعت را برایت می آوریم.
آن روز با دستانی تهی از ساعت به خانه برگشتم خوبیش این بود که دیگر مجبور نبودم برای نمایش دادن ساعت مثل چوب خشک و با غرور راه بروم، تا خانه را شلنگ تخته انداختم و مثل همیشه شاد و شنگول به خانه رسیدم و تا صبح شنبه اسمی از ساعت نبردم تا اهل منزل پا پیچم نشوند.
شنبه صبح به عشق ساعت به مدرسه رفتم و سر صف ایستادم تا دختر که مسئول صف بود با همراه دوستش با لبخند به من نزدیک شدند ‌. خوب که جلو آمد نگاهی لطیف به چشمانم انداخت و گفت: می شود ساعتی که پنج شنبه انداخته بودی به من بدهی تا به پدرم نشان دهم که همانند او را برایم بخرد....‌
من که مثل ماست کم چرب وا رفته بودم گفتم: ولی من ساعت را به تو داده بودم . دختر به سرعت دوستش را پیش کشید و گفت: این هم شاهد است که ساعت را به من ندادی......
خلاصه از من گفتن و از آن ها انکار کردن .
این شد که هرگز رنگ آن ساعت را ندیدم .
البته درس هم نگرفتم و همچنان پینوکیو هستم که حواسش به گربه نرها و روباه مکارها نیست.
Read more
با صدای تق تق آرومی از خواب بیدار شدم... کنار گلدون لب پنجره،پشت شیشه گنجشک کوچیکی با نوک کوچیکش به ...
Media Removed
با صدای تق تق آرومی از خواب بیدار شدم... کنار گلدون لب پنجره،پشت شیشه گنجشک کوچیکی با نوک کوچیکش به شیشه میزد! پنجره رو باز کردم، سلام کرد و با صدای حزین و آروم و دلنشینی رو به من گفت : میتونم یه خواهشی ازت کنم؟ گفتم: بله...حتما... گفت : روی درخت توی حیاط با تعدادی از گنجشکای محل یه مجلس روضه گرفتیم...! ... با صدای تق تق آرومی از خواب بیدار شدم... کنار گلدون لب پنجره،پشت شیشه گنجشک کوچیکی با نوک کوچیکش به شیشه میزد!
پنجره رو باز کردم، سلام کرد و با صدای حزین و آروم و دلنشینی رو به من گفت :
میتونم یه خواهشی ازت کنم؟
گفتم:
بله...حتما...
گفت : روی درخت توی حیاط با تعدادی از گنجشکای محل یه مجلس روضه گرفتیم...! میشه بیای برای ما روضه بخونی؟
گنجشکا هرکدومشون یه مشتی گندم نذری هم آوردن...!
گفتم : من که روضه خونی بلد نیستم، اصلا صدای خوبی هم ندارم...!!
دوباره و سه باره خواهش کرد...
قبول کردم!
رفتم توی حیاط...همشون ساکت شدن!
همون گنجشک اومد در گوشم گفت : میشه روضه حضرت علی اصغر بخونی؟
گفتم : باشه چشم...
گفت: یه خواهشی دارم
باصدایی لرزون و گرفته و آرووم گفت:
میشه نگی که به علی اصغر آب ندادن؟!!
بگو آب دادن ولی خیلی کم آب دادن...!!!
گفتم : خب آب ندادن...!
خواهش کرد...مونده بودم چی بگم!!
روضه رو شروع کردم و در تکاپوی گفتن و نگفتن
وقتی لبان کوچک تو بی جواب شد

مادر به جای آب ، ز شرم تو آب شد

بیهوده پا به سینه ی من میزنی مکوش

پیش لبان خشک تو دریا سراب شد

مثل همیشه بوسه زدم روی گونه ات

اما لبم ز تاول رویت کباب شد

وقتی عمود خیمه ی عباس را کشید

گفتم رباب : خیمه عمرت خراب شد

از چشمهای حرمله پیداست فکر چیست

مادر دعا نکرده ای و مستجاب شد... سرم رو ک بلند کردم دیدم تمام گنجشکا جون دادن و پای درخت افتادن... شنیده بودم مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد اما...
و چه زیبا غرق در روضه شدند...! محرم که بشی، دلت رو که براش صفا بدی، خونه ی دلت رو که از هرچی غیر حسین باشه خالی کنی اونوقت با چشمت میبینی،قبل از اینکه با گوش بشنوی...!
Read more
... #این_یک_داستان_است #ماهی . قسمت اول . از تاکسی پیاده می شوم و طبق معمول همین طور که عرض خیابان ...
Media Removed
... #این_یک_داستان_است #ماهی . قسمت اول . از تاکسی پیاده می شوم و طبق معمول همین طور که عرض خیابان را طی می کنم ریموت را می زنم،کرکره ی کافه آرام آرام بالا می رود، تا من این حوض کوچک جلوی کافه را که فقط صبح ها فواره اش را روشن می کنند، رد کنم، کرکره هم تا ته بالا رفته است، همیشه سعی می کنم آب فواره به ... ...
#این_یک_داستان_است
#ماهی
.
قسمت اول
.
از تاکسی پیاده می شوم و طبق معمول همین طور که عرض خیابان را طی می کنم ریموت را می زنم،کرکره ی کافه آرام آرام بالا می رود، تا من این حوض کوچک جلوی کافه را که فقط صبح ها فواره اش را روشن می کنند، رد کنم، کرکره هم تا ته بالا رفته است، همیشه سعی می کنم آب فواره به من نپاشد، اما واقعیتش دوست دارم چند قطره ای از آن روی صورت و لباسم بریزد.
کرکره بالا رفته است، می خواهم در را باز کنم که می بینم قفل است، وقتی در قفل است یعنی احسان نیست، احسان دو هفته ای می شود که آمده است، آمده است کمک، همه کاری می کند طفلکی، ظرف می شوید، سفارش های سرد را می زند، خرید می کند، از وقتی آمده کمتر خسته می شوم، احسان شب ها هم در کافه می ماند، در طبقه پایین که آشپزخانه است و جز خود بچه های کافه هیچکس نمی رود داخلش، برای خودش یک جای خوابی هم دست و پا کرده است، وقتی در قفل است یعنی شب قبل احسان در کافه نمانده و رفته مرخصی، منزل دوستی، آشنایی، عمه ای، خاله ای ،غمم می گیرد وقتی احسان نیست، جابجایی این گلدان های سنگین اعصابم را به هم می ریزد، هزار بار بهشان گفته ام شب ها که دارید کافه را می بیندید، این گلدان های جلوی در را که می برید داخل، روی میز بگذارید، کمرم داغان می‌شود وقتی مجبورم خم شوم و از زمین بلندشان کنم و ببرم‌بیرون و جلوی در بگذارم برای قشنگی و سرسبزی و حس خوب ؛ از وقتی احسان آمده، این کارها را احسان می کند، ولی وقتی ره مرخصی می رود یعنی این کارها را من باید بکنم، بیچاره احسان، مرخصی اش این شکلی است که شب در کافه نماند، دلم می خواهد لفتش بدهم تا احسان برسد و گلدان ها را ببرد بیرون...
.
ادامه دارد...
.
#سین_شین #سمیراشکوری #سمیرا_شکوری
#داستان #داستان_دنباله_دار
Read more
پست تکمیلی متن تکراری توضیحی برای پست قبل #دولت و جناب #روحانی چند سال از #قدرت و توان و انرژی و اعصاب و طاقت و تحمل و ظرفیت کشور رو گذاشت برای #توافق_با_شیطان و بستن با #کدخدا گفت دارم با #جواد_ظریف یک کاری میکنم که همه بگید آخ جون #برجام رفت و اومد نشست و پاشد هی گفت از فواید و عواید و برکات برجام #ظریف ... پست تکمیلی
متن تکراری
توضیحی برای پست قبل

#دولت و جناب #روحانی چند سال از #قدرت و توان و انرژی و اعصاب و طاقت و تحمل و ظرفیت کشور رو گذاشت برای #توافق_با_شیطان و بستن با #کدخدا
گفت دارم با #جواد_ظریف یک کاری میکنم که همه بگید آخ جون #برجام

رفت و اومد نشست و پاشد هی گفت از فواید و عواید و برکات برجام

#ظریف میخندید و میگفت داریم نزدیک میشیم به برجام
#عراقچی هم میگفت یک متنی نوشتیم که عمرا نقض نشه برجام

#رهبر میگفت بابا طرف دشمن ماست ، من خوشبین نیستم به برجام
#هاشمی میگفت عیب نداره امضای کری تضمینه برای برجام

همش گفتند اگر #توافق نشه کلی ضرر میکنیم درجا
طوری که تمام مسائل کشور رفت تحت الشعاع برجام

#جهانگیری نشست توی مناظرات #انتخابات
گفت من آنم که ، ملت ایران مگه یادتان نیست #حسن_روحانی کرده برجام

بجای دوا و درمون یک قرص خواب آور دادند به اقتصاد بیمار کشور
گفتن فعلا بخواب بعد پا میشی قوی میشی معجزه میشه با برجام

تمام تصمیمات و خدمات #وزیر_راه ختم شد به برجام
قطار و ناوگان حمل و نقل عمومی و اوضاع #کامیون_داران و باربری ها و قیمت بلیط ها و اوضاع #مسکن_مهر و مسکن اجتماعی و همه و همه موند روی زمین واسه خاطر برجام
استیضاح کله پا شد فقط به دلخوشی و هوای رسیدن هواپیما های حاصل برجام

قبل اینکه ترامپ بیاد یک جفتک بزنه زیر برجام
تمام قراردادهای وزیر نفت جایی بسته نشد جز زیر چادر برجام
توتال نامرد عهد شکن دوباره شد ناجی نفت ما توی #پسابرجام
باز دوباره با اولین اخم #امریکا گذاشت و در رفت ، گفت انگار هنوز معلوم نشده تکلیف برجام

تمام تصمیمات وزیر اقتصاد و بانک مرکزی شد تحت تاثیر #دلار های آزاد نشده و #تحریم های رفع نشده و سوئیفت های باز نشده ، که حاج #حسن_روحانی گفته بودند یکجا و در همان روز نخست درست میشه بعد برجام

اولش میگفتند همه مسئولیتش با ماست برجام
حالا میگن به ما چه برید سراغ اونی که گفت باشه قبول برید واسه برجام
اصلا هم انگار نه انگار طرف شرط گذاشته بود برای پذیرش برجام

خلاصه که زندگی و #معیشت مردم شد برجام
عاقبت و سرنوشت یک ملت رو گره زدند به برجام
اینم سرانجام و فرجام برجام

#روحانی_مچکریم
#رکود #اعتراض #اعتصاب #نارضایتی
Read more
آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟ پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ...
Media Removed
آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟ پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ؟ دلت از غصه سياه است چرا سوخته اي ؟ تو که تصوير گر قصه ي فردا بودي.. تو که آبي تر از آن آبي دريا بودي.. آدمک رنگ خودت را به کجا باخته اي ؟ کاخ اميد خودت را تو کجا ساخته اي ؟ آخرين بار که بر مزرعه من باريدم.. ... آدمک خسته شدي از چه پريشان حالي؟
پاسي از شب که گذشته است چرا بيداري ؟
آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته اي ؟
دلت از غصه سياه است چرا سوخته اي ؟
تو که تصوير گر قصه ي فردا بودي.. تو که آبي تر از آن آبي دريا بودي.. آدمک رنگ خودت را به کجا باخته اي ؟
کاخ اميد خودت را تو کجا ساخته اي ؟
آخرين بار که بر مزرعه من باريدم.. روي دستان تو من شاپرکي را ديدم.. تو چرا خشک شدي، او چرا تنها رفت ؟
من که يک سال نبودم چه کسي از ما رفت ؟
اين سکوتت که مرا کشت صدايي تر کن.. اين منم آبي باران تو مرا باور کن.. باور از خويش ندارم که چنين مي بارم......... بگذر از اين تن فرسوده،کز آن بيزارم.. نه دگر بارش تو قلب مرا سودي هست...نه براي تب من فرصت بهبودي هست ..آنکه پروانه شدن را ز من آموخته بود.. دلش انگار به حال دل من سوخته بود..شاپرک رفت..دلي مرد..عزا بر پا شد...رفت و انگار دلم مثل خدا تنها شد.. آري اين بود تمام من و اين بيداري......
جان باران چه شده از چه پريشان حالي ؟
برو که آدمکي منتظر باران است.. او که با شاپرک قصه ي ما خندان است..من و اين مزرعه هم باز خدايي داريم ...
Read more
<span class="emoji emoji1f6ab"></span>خسته‌این میدونم ولی بخونین🛇 همش از یک سیب شروع شد، اومدن انسان از بهشت به زمین رو میگم! اینکه خلق ...
Media Removed
خسته‌این میدونم ولی بخونین🛇 همش از یک سیب شروع شد، اومدن انسان از بهشت به زمین رو میگم! اینکه خلق شد و بزرگ شد نسل اندر نسل زاد و ولد کرد کشت، خورد، مرد، زنده شد... تا اینکه رسیدیم به الان... اگر‌میبینید خاطره‌ای ایجاد نمیشه و امسال هم‌مثل سال قبلیا تکراری و کلیشه‌ایه، خب خاطره رو خودتون بسازین! ... 🚫خسته‌این میدونم ولی بخونین🛇
همش از یک سیب شروع شد، اومدن انسان از بهشت به زمین رو میگم! اینکه خلق شد و بزرگ شد نسل اندر نسل زاد و ولد کرد کشت، خورد، مرد، زنده شد... تا اینکه رسیدیم به الان...
اگر‌میبینید خاطره‌ای ایجاد نمیشه و امسال هم‌مثل سال قبلیا تکراری و کلیشه‌ایه، خب خاطره رو خودتون بسازین! ولی خب هر کسی برای ایجاد یک خاطره‌ی خاصی ظرفیت داره...
مثلا من برای پیاده‌روی😎
از استوری ها متوجه بدشانسی ها و حرص خوردنای من بودید...این پست رو گذاشتم تا این خاطره‌ام رو کامل و جامع تر توصیف کنم...
با بدمینتون دوازده هزار تومنی کنار جاده‌ای که خریده بودیم( که الان دیگر در قید حیات نیست!) جلوی در باغ که صاحبش نیامده بود در حال ایجاد دلخوشی و خوش گذروندن الکی با این قیافه‌ی حرص آلود من بودیم... هیچ وقت با مهران به گردش نرید! چون من غررر میزنم همیشه حق با من بوده چون(انصافا)...
در رو به روش تیپیک دزد مآبانه باز کردیم خداروشکر کسی جایش نشکست...بعد رفتیم تو... سعی میکردم خودم رو مثبت با انرژی و خوشحال نشون بدم، گفتم خوب حداقل دستشویی دارن خداروشکر!
بعد از اینکه از خودمون عکس‌های مختلف فوق جذاب گرفتیم... مغز ایده تولید کنه من که خدا بگم چیکارش کنه..ایده تولید کرد و به خواهر بنده این ایده رو ابلاغ کرد که با نگاهی به گوگول مپ برای تخمین مقدار مسافت.. گفتم عع چیزی نیست که ده مایل زده پاشو بریم..تخمه به دست و پفک به دست راه افتادیم...هر ازگاهی کنار جاده میدوییدیم مردم فکر میکردن ورزشکاری چیزی هستیم بوق میزدن( احتمال زیاد بوق میزدن که عین غیر انسان کنار جادو ندویین ان شالله که اونجوری نبوده!)
بعد بیست کیلومتر راه رفتن😑 و غرر زدن و سوختن و له له زدن(چون یه کیلو تخمه با پفک خورده بودیم کاش ساقی طلایی هم داشتیم ...) دیدیم نمیشه حتی تبریز رو هم‌نمیبینیم😑تا اینکه دعا کردم و مستجاب شد(کاش یه چیز دیگه‌ای دعا میکردم شت!) ماشینی بوق و چراق زنان و با شوخی دو چندان و با لب‌های خندان به کنار جاده‌ای که ما برای در کردن خستگی نشسته بودیم به طرف ما با سرعت می‌آمد، پدر بود! دعا مستجاب شده بود ولی کم مونده بود خبر اول روزنامه ها بشیم، "پدری سر از شوخی پسر و دختر ورزشکارش را له کرد خداروشکر به سیبیل‌های این پسر آسیبی نرسیده‌..."
بعد اینکه سوار شدیم و در حالی که موها پریشان لب خشک پا درد،جاهای دیگه تحت فشار بود!
رفتیم...جالبه که پدر هوس کوه کرد😑😑 سرش هم رفتیم آقا...سر کوه...
خاطره رو اینجوری میسازن با ناخن بااا چنگگگ باااا درددد...
#کوه #باغ #پیاده‌_روی #سیزده_بدر #تشنه
Read more
گفتم مار از پونه بدش نمیاد گیتی خانوم. مار فقط زبون پونه رو بلد نیست واسه همین از هم میترسن. نگاهم کرد ...
Media Removed
گفتم مار از پونه بدش نمیاد گیتی خانوم. مار فقط زبون پونه رو بلد نیست واسه همین از هم میترسن. نگاهم کرد از بالای عینکش گفت چی میگی؟ گفتم هیچی. گفت دور ماندن چی میشه؟ چهار حرفی؟ گفتم فراق. گفت چی؟ گفتم فراق ف ر الف قاف. گفت آهان. نوشت تو جدولش. باز نگام کرد گفت چه قاف غلیظی هم گفتی. گفتم قافش غلیظه دوری، گیتی ... گفتم مار از پونه بدش نمیاد گیتی خانوم. مار فقط زبون پونه رو بلد نیست واسه همین از هم میترسن. نگاهم کرد از بالای عینکش گفت چی میگی؟ گفتم هیچی. گفت دور ماندن چی میشه؟ چهار حرفی؟ گفتم فراق. گفت چی؟ گفتم فراق ف ر الف قاف. گفت آهان. نوشت تو جدولش. باز نگام کرد گفت چه قاف غلیظی هم گفتی. گفتم قافش غلیظه دوری، گیتی خانوم جون. گفت از کی دوری حالا؟ گفتم از خودم دیگه. غش غش خندید. گفت تو یه جور خوبی خل و چلی. گفتم من کلا عاشق ماشقتم.
بعد پا شدم با ویلچرش بردمش تو حیاط. برف می اومد. وایسادیم به تماشا. خانوم پتو رو پیچید دور خودش گفت حالا رو نبین بچه، من یه وقتی مدل بودم. گفتم هنوزم مدلی. گفت مادام ژانت خیاط بود تو لاله زار لباسا رو می داد من بپوشم تو مزون راه برم که مشتریا ببینن خوششون بیاد. گفتم خوششون میومد؟ خندید گفت نه بابا زن ها از همدیگه خوششون نمیاد یه عیبی میذارن روی هم. گفتم ای بی تربیت. گفت زهرمار. بعد یه پکی زد به خودکارش که از بعد عمل ریه جای سیگار تو دستش بود، گفت خوششون نمیومد از من، زیادی لاغر بودم. آخرش هم مادام ورشکسته شد من هم دیگه شوهر کردم. بعد چاق شدم، شوهرم هم دوستم نداشت، می گفت چاقی. خندید. گذاشتم خنده هاش بشینه رو برفها که زودتر آب بشن. آخه چی میشه بگی به زنی که وقتی به دوست داشته شدن فکر میکنه غصه دار میشه صدای خندیدنش؟
نیم ساعت بعد همونجور که داروی عصرش داره اثر می کنه و خوابش می بره، جدول حل می کنه. می پرسه پایتخت اتریش چی میشه واو داره؟ میگم وین. میگه نوه من وین درس میخوند. بعد از بالای عینک نگام میکنه میپرسه بهادر زنگ نزد؟ میگم نه، گرفتاره، زنگ میزنه گیتی خانوم. خوابش برد، دعا کردم خواب ببینه بهادر و بقیه نوه هاش اومدن دیدنش، باهار شده، برفها آب شدن، بار دیگر روزگار چون شکر آمده. اقلا تو خواب.
بعد بقیه بدنم رو برمی دارم و از آسایشگاه مجلل خصوصی که بیشتر شبیه سالن انتظار مردن واسه اونایی طراحی شده که فقط پولشون براشون مونده، پیاده میرم تا وسطای شهر. تو راه، گیتی خانوم یه بند تو سرم جدول حل میکنه. پنج حرفی چی میشه؟ از مردن بدتر؟ ب داره.
بی کسی گیتی خانوم. بی کسی.
Read more
من که در تنگ برای تو تماشا دارم با چه رویی بنویسم غم دریا دارم ؟ دل پر از شوق رهاییست ، ولی ممکن نیست به ...
Media Removed
من که در تنگ برای تو تماشا دارم با چه رویی بنویسم غم دریا دارم ؟ دل پر از شوق رهاییست ، ولی ممکن نیست به زبان آورم آن را که تمنا دارم چیستم ؟! خاطره ی زخم فراموش شده  لب اگر باز کنم با تو سخن ها دارم  با دلت حسرت هم صحبتی ام هست ، ولی سنگ را با چه زبانی به سخن وادارم ؟  چیزی از عمر نمانده ست ، ولی می خواهم خانه ... من که در تنگ برای تو تماشا دارم
با چه رویی بنویسم غم دریا دارم ؟
دل پر از شوق رهاییست ، ولی ممکن نیست
به زبان آورم آن را که تمنا دارم
چیستم ؟! خاطره ی زخم فراموش شده 
لب اگر باز کنم با تو سخن ها دارم 
با دلت حسرت هم صحبتی ام هست ، ولی
سنگ را با چه زبانی به سخن وادارم ؟ 
چیزی از عمر نمانده ست ، ولی می خواهم
خانه ای را که فروریخته بر پا دارم
#فاضل_نظری
#خوب #باحال #جالب #زیبا #ناز #ماهی #جذاب #قشنگ #گل #تنگ #خاص #ماهی_قرمز
Read more
ورق بزنید<span class="emoji emoji1f449"></span> این دفعه دیگه دکلمه کردم براتون<span class="emoji emoji1f60d"></span> <span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span> رفتم منو ببخش این خنجرو بگیر! رو شونه هات یه زخم ...
Media Removed
ورق بزنید این دفعه دیگه دکلمه کردم براتون رفتم منو ببخش این خنجرو بگیر! رو شونه هات یه زخم سر باز کرده و چیزی نمونده که از پا در آردت اشکاتو پاک کن این خنجر منه من می سپرم بهش تنها نذاردت رفتم منو ببخش رفتم که شهر تو این خاطرات رو تو دود حل کنه رفتم که مرگ هم بعد از بلوغ تو منو بغل ... ورق بزنید👉 این دفعه دیگه دکلمه کردم براتون😍
📎📎📎📎
رفتم منو ببخش
این خنجرو بگیر!
رو شونه هات یه زخم
سر باز کرده و
چیزی نمونده که
از پا در آردت
اشکاتو پاک کن
این خنجر منه
من می سپرم بهش
تنها نذاردت

رفتم منو ببخش
رفتم که شهر تو
این خاطرات رو
تو دود حل کنه
رفتم که مرگ هم
بعد از بلوغ تو
منو بغل کنه

رفتم منو ببخش
من خسته بودم از
پرنده مردگی
از این که زندگی
به میل من نبود
که هیچ ستاره ای
سهیل من نبود

من خسته بودم از
به هر دری زدن
تو جنگ تن به تن
محکوم تر شدن

درد تو کم نشد
زخمت هنوز هم
سر بازمی کنه
پرنده میشه و
از بین شونه هات
پرواز میکنه
میشینه رو دلت
تا دوست داشتنو
حالی کن بهت

رفتم که غرق شم
دریا منو نخواست
دریای دور من
سنگ صبور من
دستای تو کجاست؟

دستای تو کجاست؟
بازم منو بزن
بازم بکِش منو
هرشب به باد فحش
بازم بگو بَدَم
بازم بگو کمم
من این دقایقو
از یاد می برم!
📎📎📎📎
#شمیم_زمانی
#شعر
#شعر_امروز
#ترانه
#ترانه_سرا
#تهران
#شیراز
#شیرازیها
#عاشقانه
#شعرعاشقانه
Read more
نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد. علیرضا ...
Media Removed
نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد. علیرضا واحدی نیکبخت ملی پوش سایق استقلال که با انتقال جنجالی خود از استقلال به پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد و البته که از آن مقطع به بعد سیر نزولی را پیش گرفت و دیگر هیچ وقت نتوانست به دوران اوج خود ... نیکبخت واحدی نسبت رفتار متفاوت کارلوس کیروش در قبال مهدی رحمتی و سردار آزمون ابراز تاسف کرد.

علیرضا واحدی نیکبخت ملی پوش سایق استقلال که با انتقال جنجالی خود از استقلال به پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد و البته که از آن مقطع به بعد سیر نزولی را پیش گرفت و دیگر هیچ وقت نتوانست به دوران اوج خود برگردد در مورد تصمیمات کارلوس کیروش در مورد دعوت مجدد او از سردار آزمون اظهار داشت :
واقعا دلیل رفتارهای دو گانه کیروش را درک نمی کنم. معتقدم سید مهدی رحمتی، قربانی خصومت شخصی کارلوس کیروش با او شد و این مربی دنبال بهانه ای برای اخراج سید مهدی رحمتی ازتیم ملی ایران می گشت. دلیل این ادعا را الان در لیست جدید تیم ملی می توان پیدا کرد. جایی که سردار آزمون در حالی که دو بار از تیم می خداحافظی کرد اما باز مجددا کیروش او را به تیم ملی دعوت کرد در صورتی که وقتی این اتفاق برای رحمتی افتاد ایشان مدعی بود که هرگز چهارچوب و خط قرمز کاری خود را زیر پا نمیگذارد اما اکنون واکنش دوگانه کیروش در این مورد را می توان دید. در سال 85 در آخین روز نقل و انتقالات به من گفتند تو را نمی خواهیم و همین سناریو برای من هم صورت گرفت اما بازیکن خوب هیچ وقت روی زمین نمی ماند.
نیکبخت واحدی
معتقدم قداست پیراهن تیم ملی باید حفظ شود و سرمربی تیم باید معیار دعوت از  بازیکنان را عملکرد آنها قرار بدهد.
#استقلال
#استقلال_تهران #علیرضا_نیکبخت_واحدی #فرهادمجیدی #esteghlal #esteghlaltehran #ناصر_حجازی #منصور_پورحیدری #مهدی_رحمتی #سردارآزمون
Read more
- @leyla_mirghafari اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به ... - @leyla_mirghafari
اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به عنوان یک فعال حوزه زنان و یکی از دختران جنبش خیابان انقلاب پاسخ میدهم که انکار شما کاملا با اهداف سیاسی میباشد چرا که من خودم بارها مورد شکنجه قرار گرفته ام که به دومورد ان اشاره میکنم از چندین تجربه تلخ شکنجه شدنم زمانی که پای من در حمایت از جنبش دختران خیابان انقلاب شکست ان هم در یک اعتراض مسالمت امیز مدنی بی صدا و جنجال و خشونت زمانی که نیروهای امنیتی منو با پای شکسته از بیمارستان به بازداشتگاه منتقل کردن با پای گچ گرفته به من عصا برانکار و ویلچر ندادن و منو مجبور کردن تمام مسیر پیاده شدن از ماشین تا بازداشتگاه و نزدیک به بیست پله را بدون کمک و با یک پا به حالت لی لی و پرش برم که هر پریدن چقدر درد در پاها و جانم ایجاد میکرد وقتی با نفسی بریده به پایین پله ها ی بازداشتگاه وزرا رسیدم مرا مجبور کردن لخت مادر زاد بشوم وحتی لباس های زیرم را در اورم و خصوصی ترین جاهای بدنم بازرسی شد من گریه میکردم که اینکار نکنید درست نیست نگاه نکنید ایا این شکنجه نیست ایا زمانی که من در دادگاه ویژه روحانیت در خیابان زعفرانیه تهران باضرب شتم و خشونت توسط حفاظت ان دادگاه باز داشت شدم از شدت ضرب شتم و اسیب بدنم کبود و لباسم خونی نشد که خود ماموران نواحی اسیب دیده را دیدنت و گزارش نوشتن و ایا بعد از ان بی جرم گناه تقصیر به بیمارستان روانی روزبه منتقل شدم و یک ماه سه روز انجا حبس شدم جناب اقای منتظری عالیجناب عبا پوش بفرمایید ایا این بازداشت های همراه با خشونت شکنجه نیست طبق اصل سی و نه قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر و بازداشت شده زندانی یا تبعید ممنوع و موجب مجازات است .بفرمایید من برای خشنوندی کدام یک از عالیجنابان نظام ولایی و اسلامی ازار شکنجه شدم و برای کدام اهداف سیاسی من باید چنین تجربیات سخت و تلخی به عنوان یک زن جوان داشته باشم .
#لیلا_میرغفاری
#من_هم_شکنجه_شدم
#نه_به_خشونت_علیه_زنان - #regrann
Read more
۰ Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari. October, 2018. . آدم‌ها اولین ...
Media Removed
۰ Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari. October, 2018. . آدم‌ها اولین دقایق روز خلق و خوی‌شان عجیب است. بعضی‌ها از خود درآمده! برجِ زهرمار! انگار گناه ماست که صبح شده. بعضی هنوز هاج و واج! تفاوتش با خواب چشمان بازشان است. اندک آدم‌هایی هستند، که خورشید از چشمانشان طلوع ... ۰
Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari.
October, 2018.
.
آدم‌ها اولین دقایق روز خلق و خوی‌شان عجیب است. بعضی‌ها از خود درآمده! برجِ زهرمار! انگار گناه ماست که صبح شده. بعضی هنوز هاج و واج! تفاوتش با خواب چشمان بازشان است. اندک آدم‌هایی هستند، که خورشید از چشمانشان طلوع می‌کند و لب‌هایشان مثل قاچ هندوانه به لبخند باز می‌شود.
کار ما، در شیفت هفت تا یازده صبح، در رواق امام هادی حرمین عسکریین، مواجهه با آن روی دم صبحی آدم‌ها بود.
.
زائری خسته و دور از وطن که شبی کنار امامانش صبح کرده را، باید بیدار میکردیم تا برود و  پتوی امانتی‌اش را تحویل دهد، یا از کاروانش جا نماند و ما هم  در این خلوت ترین ساعت‌هایش در ایام اربعین به نظافت رواق بپردازیم .
.
من غالبا با عنوان سرشیفت، دو شیفت انتهایی شب یکی هفت تا یازده شب و یازده تا سه صبح را تجربه کرده بودم. و آن صبح، اولین شیفتی که موظف بودم، زائر های خسته ای که غالبا تا صبح چشم برهم نگذاشته بودند را بیدار کنم، کاری از آن سخت‌تر در نظرم نبود. اکثر زائرها رفته بودند. اما بیدار کردن همان اندک آدمهایی که انجا بودند، کار راحتی نبود.
.
گروهی تا صدایشان میکردی، انگار در بازی کودکانه‌ای خوابیده باشند کار به نوازش کردن و تکان دادنشان نمی‌رسید، سریع چشم بازمی‌کردند و در جایشان مینشستند. عذرخواهی میکردیم بابت اینکه بیدارشان میکنیم اما توضیح می‌دادیم اگر پولی که امانت داده ‌اید را می‌خواهید باید بروید و پتو را تحویل بدهید. گروه دوم آینه مجسم خودم بودند و وقت بیدار کردنشان دلم برای مامان و بابایم به خاطر تمام سال‌هایی که از خواب بیدارم کردند کباب شد. چند بار اول که اصلا انگار نه انگار صدایشان کرده ای. بعد مینشستم و همانطور که نرمی سر انگشتانم را بر روی گونه‌شان می‌کشیدم و اگر سنشان بیشتر بود میگفتم مامان‌جان -این را از فائزه یاد گرفته بودم، از حاج‌خانومی که من می‌گفتم محبت‌آمیزتر بود- و اگر جوان بود میگفتم «عزیزم باید بیدار شید پتو رو تحویل بدید.» آن‌وقت کم کم چشم باز میکرد توضیح می‌دادم که قضیه چیست، باشه ای میگفت و الان بلند می‌شوم و بعد که دوباره بهش سر میزدم مطمئن بودم آن حرف ها را در خواب زده. و گروه سومی که میانه‌ی خوبی نداشتند با اینکه کسی از خواب بیدارشان کند.
.
کاش امروز مبارک ترین میلاد شما بر ما باشد. شما بیایی، بیدارمان کنی، همه بدخلقی‌های اول بیداری و غرغرهایمان را به لبخندی بخری، دستمان را بگیری، پا به پایمان بری تا زینتت باشیم ما شیعه‌های دور مانده از اصل و امام خویش، دور مانده از تنها امام حی خویش!
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... پست مخصوص شکمو ها <span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> عکس اول و دوم ماهی های کوچولو کوچولو بود که سرخ میکردن ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... پست مخصوص شکمو ها عکس اول و دوم ماهی های کوچولو کوچولو بود که سرخ میکردن و مثل چیپس گاز میزدی، این عکس مال شهر #آماسیه و #آماسیا_گردی ماست اما همه شهر هایی که نزدیک دریا بودن این مدل ماهی را داشتند. ماهی اولی با سالاد پیاز و یک ظرف گوجه له شده تو سرکه خیلی تند و خوشمزه بود ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
پست مخصوص شکمو ها 😋😋😋
عکس اول و دوم ماهی های کوچولو کوچولو بود که سرخ میکردن و مثل چیپس گاز میزدی، این عکس مال شهر #آماسیه و #آماسیا_گردی ماست اما همه شهر هایی که نزدیک دریا بودن این مدل ماهی را داشتند.
ماهی اولی با سالاد پیاز و یک ظرف گوجه له شده تو سرکه خیلی تند و خوشمزه بود بیست لیر و عکس دوم با همون مخلفات پانزده لیر.
عکس سوم مربوط به شهر #مرسین در کنار #بندر_مرسین بود روی کشتی که با موج تکان می خورد و بادوآفتاب شدید؛ غذامون ماهی محلی منطقه که بیست و چهار لیر و #کالاماری (یک مدل هشت پا تقریبن) که بود پنج لیر و سالاد و مخلفات.
عکس چهارم #اسکندر_کباب است که اونقدرها مورد علاقه من نبود و خیلی گرون بود، گوشت؛ بلغور پخته ماست و نون با سالاد و گوجه له شده که حدود سی و هفت لیر بود. #آماسیا
عکس پنجم #دونر پرسی که من خیلی دوست دارم کلن من #کباب_ترکی خیلی دوست دارم چه پرسی چه تو نون لواش چه مثل ایران. قیمتش هم دوازده لیر بود. #آنکارا
عکس ششم هم #پیده_پنیره . من تقریبن تو سفر قبلی ام به #استامبول همه جور #پیده خوردم و فقط پیده پنیر محبوبمه، اینجا رستورانش کمی لوکس بود پیده پانزده لیر بود اما اصولن نصف این قیمته.
عکس هفتم کباب کوبیده .
عکس هشتم سوپ عزیز من و #پالو و سه تکه گوشت استیک به اضافه مخلفات و یه ماست شاهکار. غذامون تو #قونیه.
عکس نهم #چوربا جان من، جالبه اینجا حتی سوپ را هم با سالاد سرو میکنند.
#عکس آخر هم سه مدل دسره که جون اسمشون را یادم میرفت ازشون عکس گرفتم.
اون سفیده که روش شیره است دقیقن همون #شیربرنج خودمونه که روش شهد میریزن، خودش را زیاد شیرین نمیکنند، من شیر برنج های مامانم را بیشتر دوست دارم اینجا چون میمونه سرد میشه.
بالاییش میشه اک مک کادایفی یه شیرینی کمی داره و خوشمزه است. بین خمیر بادام زمینی و گردو میزارن یه شربت روش میریزن زیرش هم بستنی یا راحت حلقوم است. من مدل راحت حلقوم را خوردم و خیلی دوست داشتم چون شیرینی اش خیلی لایت بود.
بعدش میشه #کنافه که من باز دوست داشتم.در کنافه یک لایه پنیر بین لایه‌های #سمولینا (نوعی آرد سبوس‌دار) یا رشته خردشده قرار داده می‌شه در آن به جای پنیر از مخلوطی از آجیل، جوز هندی و دارچین استفاده می‌کنند.
توی شهرهای شرقی #ترکیه که #عرب زبان زیاد است اصولن زیاد #باقلوا یا به قول خودشون #باخلوا دوست ندارن و #کونوفه خیلی بیشتر طرف دارداره.
اما من باقلوا بیشتر دوست دارم.
دسر آخر هم #بورما_کادایفی است که خیلی شبیه #اک_مک_کادایفی است اما به جای خمیر از رشته استفاده میکنند خوشمزه است من دوست داشتم
Read more
تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد و اشک من ترا بدرود خواهد گفت. نگاهت تلخ و افسرده است. دلت ...
Media Removed
تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد و اشک من ترا بدرود خواهد گفت. نگاهت تلخ و افسرده است. دلت را خار خار نا امیدی سخت آزرده است. غم این نابسامانی همه توش وتوانت را زتن برده است. تو با خون و عرق این جنگل پژمرده را رنگ و رمق دادی. تو با دست تهی با آن همه طوفان بنیان کن در افتادی. تو ... تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد

و اشک من ترا بدرود خواهد گفت.

نگاهت تلخ و افسرده است.

دلت را خار خار نا امیدی سخت آزرده است.

غم این نابسامانی همه توش وتوانت را زتن برده است.
تو با خون و عرق این جنگل پژمرده را رنگ و رمق دادی.

تو با دست تهی با آن همه طوفان بنیان کن در افتادی.

تو را کوچیدن از این خاک ،دل بر کندن از جان است. 
تو را با برگ برگ این چمن پیوند پنهان است.

تو را این ابر ظلمت گستر بی رحم بی باران

تو را این خشکسالی های پی در پی

تو را از نیمه ره بر گشتن یاران

تو را تزویر غمخواران ز پا افکند

تو را هنگامه شوم شغالان

بانگ بی تعطیل زاغان

در ستوه آورد.
تو با پیشانی پاک نجیب خویش

که از آن سوی گندمزار

طلوع با شکوهش خوشتر از صد تاج خورشید است

تو با آن گونه های سوخته از آفتاب دشت

تو با آن چهره افروخته از آتش غیرت

که در چشمان من والاتر از صد جام جمشید است

تو با چشمان غمباری

که روزی چشمه جوشان شادی بود

و اینک حسرت و افسوس بر آن سایه افکنده ست
خواهی رفت.

و اشک من ترا بدروردخواهد گفت
من اینجا ریشه در خاکم

من اینجا عاشق این خاک اگر آلوده یا پاکم

من اینجا تا نفس باقیست می مانم

من از اینجا چه می خواهم،نمی دانم؟! امید روشنائی گر چه در این تیره گیهانیست

من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم

من اینجا روزی آخر از دل این خاک با دست تهی

گل بر می افشانم

من اینجا روزی آخر از ستیغ کوه چون خورشید

سرود فتح می خوانم

و می دانم

تو روزی باز خواهی گشت

#فریدون_مشیری...ریشه در خاک
Read more
<span class="emoji emoji2708"></span>️ چند ساله که به مهاجرت «فکر» می‌کنم و فقط «فکر» و کمی تحقیق چند سال پیش...تا جایی که با صحبت با چند ...
Media Removed
️ چند ساله که به مهاجرت «فکر» می‌کنم و فقط «فکر» و کمی تحقیق چند سال پیش...تا جایی که با صحبت با چند تا دانشجوی دانشگاه آلبرتا و پی بردن به اینکه فاند گرفتن برای من دور از ذهن نیست و می‌شه که برم، پا پس کشیدم و ترسیدم...از اون استقلال یهویی که قرار بود برای من احساسی پیش بیاد...کندنِ هر بندی که اینجا ... ✈️
چند ساله که به مهاجرت «فکر» می‌کنم و فقط «فکر» و کمی تحقیق چند سال پیش...تا جایی که با صحبت با چند تا دانشجوی دانشگاه آلبرتا و پی بردن به اینکه فاند گرفتن برای من دور از ذهن نیست و می‌شه که برم، پا پس کشیدم و ترسیدم...از اون استقلال یهویی که قرار بود برای من احساسی پیش بیاد...کندنِ هر بندی که اینجا داشتم...دل کندن از دوستام و رهایی از وابستگی عاطفی که به خانواده‌ام داشتم...اینکه تا به حال اون‌قدر تنها نشده بودم...فکر کردن مدام به غم غربت و دلتنگی! قیدشو زدم...رویام بود! هدفم بود! ولی بیخیالش شدم...چون ترسیدم! چون در خودم نمی‌دیدم که بتونم...که برم! که بِکَنم...
.
گذشت...حس کردم تغییر کردم...حس کردم شجاعتم بیشتر شده...شاید نشه گفت شجاعت! نمی‌دونم...ولی حس کردم جسارت این رو پیدا کردم که بتونم خودم رو در لحظاتی قرار بدم که از دست بدم! قید دوستی‌های تاریخ‌مصرف‌دار و خراب شده رو بزنم و بتونم راحت‌تر رها کنم و بگذرم! بدونم باید خیلی جاها قید احساس رو بزنم و منطقم رو روشن کنم...بدونم که سخت هست، ولی گاهی «باید» کنار بیام! چه بخوام، چه نه...گاهی، انتخابی ندارم! که اجباره!
.
رؤیای دیگهٔ من، گشتن بود! دور دنیا رو گشتن؛ که باز هم برای رسیدن به این رؤیا، باید تا حدودی با ترس‌هام مواجه می‌شدم و غلبه می‌کردم به اون حس وابستگی...غلبه می‌کردم به خیلی چیزها...و امسال، اول سال، نوشتم که تصمیم دارم بیشتر سفر کنم...و همین هم شد! تونستم تا حدودی، تا جایی که می‌شد، این خواسته رو محقق کنم و دو روز مونده به شروع سال جدید، اولین تجربهٔ تنها سفر کردن رو داشتم! بدون تور و لیدر و ... فقط با همراهی دوستم که اونم اولین تجربهٔ سفر تنهاییش بود...باز هم رفتم سفر، توی عید و تعطیلاتی که پیش می‌اومد از فرصت استفاده می‌کردم! اما سفر امشب، دومین تجربهٔ جدیِ تنها سفر کردنه...اونم به این شکل(با همون همسفر جان، که باز می‌شه اسمشو گذاشت سفر تنهایی، چون هیچ‌کدوممون خبره نیستیم😁 و جفتمون اولین تجربهٔ مسافرت این شکلیمون، و بدون خانواده و دوستای دیگه‌س)
.
خلاصه که، ترس‌هارو بذارید کنار و پاتون رو فراتر از مرزها بذارید...درنوردید مرزهارو🤪😎ـ
Read more
... ده سال پیش، تو یه همچین روزی، پا گذاشتی به زمین... اواخر تیر بود و هوای گرم یزد! هیچ وقت یادم نمیره ...
Media Removed
... ده سال پیش، تو یه همچین روزی، پا گذاشتی به زمین... اواخر تیر بود و هوای گرم یزد! هیچ وقت یادم نمیره که نذاشتن بیام تو بیمارستان ببینمت! فقط به خاطر اینکه سه ماه مونده بود تا دوازده سالم تموم بشه! :))) همه اومدن دیدنت ولی من کنف شدم و موندم تو لابی -_- هیچ وقت یادم نمیرم، اون ماموری که نذاشت بیام پیشت ... ...
ده سال پیش، تو یه همچین روزی، پا گذاشتی به زمین... اواخر تیر بود و هوای گرم یزد!
هیچ وقت یادم نمیره که نذاشتن بیام تو بیمارستان ببینمت! فقط به خاطر اینکه سه ماه مونده بود تا دوازده سالم تموم بشه! :))) همه اومدن دیدنت ولی من کنف شدم و موندم تو لابی -_- هیچ وقت یادم نمیرم، اون ماموری که نذاشت بیام پیشت رو لعنتش کردم و با بغض بهش گفتم تا آخر عمر نمیبخشمش! :))))
.
یادم نمیره... روزایی که بابا نبود پیشمون و فقط من بودم و تو بودی و مامان! و تو تازه دو ماهت شده بود، ولی نمیتونستی درست تغذیه بشی! ضعیف شده بودی، خیلی! خیلی خیلی! ... یادمه با دوچرخه،تو هوای گرم قم، چند کیلومتر رکاب میزدم تا برسم به جایی که بتونم شیرخشک خوب گیر بیارم! یادمه شب تا صبح گریه میکردی و یا تو بغل من بودی یا بغل مامان!
یا موقعی که عادت غذاییت خوب شده بود و داشتی دوباره وزن اضافه میکردی و لپات داشت گل مینداخت! 😍
بریم جلوتر...
موقعی که واکسن دوسالگیت رو تو انیستوپاستور زدی! هیچ وقت یادم نمیره! دو روز پا به پات اشک ریختم! الانشم که الانه وقتی صدای ناله ت تو ذهنم میاد ، بغض گلومو میگیره...
.
وقتی زبون باز کردی! =))) "س" رو "ث" میگفتی و "ز" رو "ذ" :))) ثر ذبونی حرف میذدی! :)))) و من جنق میرفت دلم! =)) ثلام #غش
.
بزرگ شدی... و بزرگ میشی...
مدرسه رفتی! دوست پیدا کردی! کم کم با چالش های دوران بچگیت روبه رو شدی! با دوستات قهر کردی! دوباره دوست شدی! و همه اینا رو هر روز برای داداش محمد تعریف کردی و میکنی! =)) :)))
.
از همون موقعی که تونستی درست و حسابی راه بری، یکی از بازیامون شد تو سرو کله هم زدن! :)))) و همچنان..... :)))
.
نمیخوام خیلی طولانیش کنم...
.
فقط باید بگم : دوستت دارم...
همینقدر ساده؛ولی خیلی عمیق
بلدنیستم قشنگتر ازاین بنویسم:))) .
هنوز اول راهی و خیلی داستان ها رو قراره بگذرونی،قراره نوجون بشی،جوون بشی... روز به روز بالا بری و من بالا رفتنت رو نگاه کنم
.
فقط ازت میخوام قوی باشی
قوی بمونی و مبارزه کنی! با توکل به خدا! که اگه اون رو نداشته باشی هیچی نداری!
متفکر باشی و با فکرت بالا بری!
ازت میخوام کم نیاری!
عزیز دلم! دنیا کارگزار همین امتحانای بزرگ و کوچیکه، و عیار اون کسی بالاتره، که کم نیاره! ناامید نشه! کاری که درسته رو انجام بده و به هیچ چیزی جز خدا توجه نکنه!
شاید این حرفا برات زود باشه! ولی بد نیست گفتنش
.
میخوام بدونی که من همیشه هستم
اگه بخوای در کنارت میایستم و قدم برمیدارم و اگه بخوای پشتت میایستم تا تکیه کنی و بالا بری...
.
همین...
بتاریخ ۲۳ تیر ۹۷
#دوستدارهمیشگیت
#برادرت
Read more
. نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ...
Media Removed
. نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ها رو نظم میدم و برای یه روز از خونه ی تمیز لذت میبرم. لیانا با لگو مشغوله ، میگه آبرنگ میخواد ازش میخوام لگو رو جمع کنه ببره تو اتاق تا آبرنگ و دفتر رو میارم و یاد حرفهای دیشب لیلی میفتم که به پدرش میگفت ... .
نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ها رو نظم میدم و برای یه روز از خونه ی تمیز لذت میبرم.
لیانا با لگو مشغوله ، میگه آبرنگ میخواد ازش میخوام لگو رو جمع کنه ببره تو اتاق تا آبرنگ و دفتر رو میارم و یاد حرفهای دیشب لیلی میفتم که به پدرش میگفت ، این مامان میخواد من خدمتکارش بشم میگه وسایلت جمع کن وسایلت جمع کن ! .
میدونم لیانا تو سنی هست که براش مهمه من راضی باشم برعکس لیلی میخواد به من و خودش ثابت کنه مجبور نیست به حرف من گوش بده، میدونم نظم و بی نظمی هم مثل خیلی خصوصیات دیگه تا حدی شخصیتی هست ، همینطور تیزهوشی و کم هوشی ، پر جنب و جوش و اجتماعی بودن یا درون گرا و کم حرف بودن ، هیچ کدوم نه نشونه ی لیاقت مادره و نه کم کاریش.
.
اما باز خندم میگیره ، دو تا خواهرن تو یه خونه با یه رویکرد و تربیت بزرگ میشن و احتمالا اگر فقط لیانا رو داشتم الان براتون کپشن مینوشتم چنان و چنین که چطور با تدبیر و درایت و راهکارهای هوشمندانم اینطور گل دختری دارم و شما هم جا پای من بذارید و چه
معنی داره بچه گوش به فرمان ما نباشه
.
این سوتفاهم های مادرانه برا هیچ کدوم ما بیگانه نیست و نتیجش بادی که به اشتباه تو غبغب میفته! و نگاهی از بالا به مادرهای با شرایط متفاوت . تو نوزادی دخترا به غایت دیدم که کولیک و ناراحتی پزشکی بچه رو چطور ابعاد روانشناختی میدادن متخصصان امر و حتی پا فراتر میرفت و آرامش دوران بارداری زیر سوال میرفت! چیزی که دیده نمیشد تفاوت بچه ها بود که الزاما هیچ ارتباطی به رفتار و راهکار والدین نداره . و مطمئنا هر مادری خوشبخت ترینه اگه نوزادش خوب بخوابه و خوب شیر بخوره و به وقتش عاقان اوقون کنه ! .
مخصوصا الان که اون دوران سپری شده میفهمم هیچ فرمول پیچیده ای نداره و فقط بچه هان که تعیین کننده هستن و دلم میخواد جلوی زهرای اون روزا رو بگیرم تا به اون حجم فشار، خود سرزنشی رو اضافه
نکنه
.
ما مادرهای این نسل که چهارتا کتاب خوندیم و دوتا کلاس رفتیم ، جسته گریخته دنبال جوابای سوالامون میریم و سراغ مشاور رو میگیریم تا حدی آگاه هستیم ، پس اگر بچه هامون مثل هم نیستن و جواب متفاوتی میگیریم دلیلش اینه که از اول قرار نبوده همه ما یه جور
باشیم ، یه نقاط قوت و یه مدل گیر و گرفت داشته باشیم
.
حالا که دخترا بزرگ تر شدن فک میکنم وظیفه ی من فقط اینه که نقاط قوتشون پیدا کنم و راه رو برا پیشرفتش باز کنم و فردا تو موفقیتشون بازم افتخار برا من نیست چون از جوهر درون خودشون بوده و فقط شکرگزاری و غرق لذت شدنش سهم منه✨
Read more
بچه که بودم همیشه کابوس می دیدم. البته خواب پرواز کردن و راه رفتن بر روی آب را هم می دیدم. لذتی داشت وصف ...
Media Removed
بچه که بودم همیشه کابوس می دیدم. البته خواب پرواز کردن و راه رفتن بر روی آب را هم می دیدم. لذتی داشت وصف ناشدنی، همچنان که کابوس هایم عذابی بود ناگفتنی . ولی یک کابوسی داشتم که بارها و بارها تکرار می شد و این اواخر هم بار دیگر به سراغم آمد. آنچه در خواب می دیدم ، پیرزنی بود بدجنس و گوژپشت با موهای سپید و ژولیده ... بچه که بودم همیشه کابوس می دیدم. البته خواب پرواز کردن و راه رفتن بر روی آب را هم می دیدم. لذتی داشت وصف ناشدنی، همچنان که کابوس هایم عذابی بود ناگفتنی . ولی یک کابوسی داشتم که بارها و بارها تکرار می شد و این اواخر هم بار دیگر به سراغم آمد. آنچه در خواب می دیدم ، پیرزنی بود بدجنس و گوژپشت با موهای سپید و ژولیده ، صورتی داشت چروکیده با خال های سیاه گوشتی که موهای زبر و ضخیم از آنها بیرون زده بود . پیرزن به جای دهان پوزه داشت. همیشه یک چاقو در دست راستش می دیدم. پیرزن بسیار چابک بود. نمی دانم چرا همیشه مرا دنبال می کرد و هرچه می دوید از نفس نمی افتاد . من با تمام توان پا به فرار می گذاشتم و همیشه فکر می کردم اگر کفش هایم را از پا بِکَنم سرعتم بیشتر می شود. با پاهای برهنه می دویدم از شهر می گذشتم و به کوه پناه می بردم ولی پیرزن دست بردار نبود من داخل یک غار مخفی می شدم و پیرزن سر می رسید با لبخندی سرشار از شرارت به من نزدیک می شد و من تسلیم می شدم . وقتی چاقویی که در دست راستش بود را بالا می برد من از خواب می پریدم.
سال ها گذشت من خیلی بزرگ شدم و پیرزن کابوس هایم را از یاد بردم ولی او هنوز مرا فراموش نکرده بود. چندی پیش دوباره به سراغم آمد . من هنوز بچه بودم ، باز هم کفش هایم را هنگام دویدن از پا در آوردم و به همان غار در کوهستان پناه بردم و باز هم پیرزن مرا پیدا کرد و با چاقویی که در دست راستش بود مرا تهدید کرد ولی این بار من مقاومت کردم از زیر دستان پیرزن گریختم او دوباره مرا به چنگ آورد و با چاقویی که همیشه همراهش بود گوشت مرا درید ولی من باز هم فرار کردم اینبار از لبخند پیرزن خبری نبود او سرشار از خشم شده بود و فریاد می زد : ((چه غلط ها)) ، ولی من می خندیدم و با پاهای برهنه از غار بیرون زدم . ماه با تمام توان می درخشید و من سرشار از غرور می دویدم . پیرزن در غار جا ماند ، شاید هم از پی من می دوید ولی من نمی خواستم به پشت سرم نگاه کنم.
Read more
. من که در تنگ برای تو تماشا دارم با چه رویی بنویسم غم دریا دارم ؟ دل پر از شوق رهاییست ، ولی ممکن نیست به ...
Media Removed
. من که در تنگ برای تو تماشا دارم با چه رویی بنویسم غم دریا دارم ؟ دل پر از شوق رهاییست ، ولی ممکن نیست به زبان آورم آن را که تمنا دارم چیستم ؟! خاطره ی زخم فراموش شده لب اگر باز کنم با تو سخن ها دارم با دلت حسرت هم صحبتی ام هست ، ولی سنگ را با چه زبانی به سخن وادارم ؟ چیزی از عمر نمانده ست ، ولی می خواهم خانه ... .
من که در تنگ برای تو تماشا دارم
با چه رویی بنویسم غم دریا دارم ؟
دل پر از شوق رهاییست ، ولی ممکن نیست
به زبان آورم آن را که تمنا دارم
چیستم ؟! خاطره ی زخم فراموش شده
لب اگر باز کنم با تو سخن ها دارم
با دلت حسرت هم صحبتی ام هست ، ولی
سنگ را با چه زبانی به سخن وادارم ؟
چیزی از عمر نمانده ست ، ولی می خواهم
خانه ای را که فروریخته بر پا دارم
#فاضل_نظری
Read more
. هرچه کنم نمی شـود...، تا بروی تو از دلم از تو فرار می کنم ...، باز تویی مقابلم پای کشیده ام ز تو...، ...
Media Removed
. هرچه کنم نمی شـود...، تا بروی تو از دلم از تو فرار می کنم ...، باز تویی مقابلم پای کشیده ام ز تو...، تا بروی ز خاطرم باز به کوچه باغ غم، دستِ تو شد حمایلم آبِ رُخم تو بُرده ای،خواب و خورم گرفته ای نی تو مرا رها کنی...، نی به تو باز مایلم آب شوم، تو جوی من،جـوی شوم، تو آبِ من حل کنم اَر مسـایلی...، ... .
هرچه کنم نمی شـود...، تا بروی تو از دلم
از تو فرار می کنم ...، باز تویی مقابلم

پای کشیده ام ز تو...، تا بروی ز خاطرم
باز به کوچه باغ غم، دستِ تو شد حمایلم

آبِ رُخم تو بُرده ای،خواب و خورم گرفته ای
نی تو مرا رها کنی...، نی به تو باز مایلم

آب شوم، تو جوی من،جـوی شوم، تو آبِ من
حل کنم اَر مسـایلی...، باز تویی مسایلم

عقل به جنگ تن به تن، عشق،تمامِ حرفِ من
عقـل چه قائله به پا کرده به عشـق قایلم!! .
دل به جهان نبسته را، تاجِ شهان شکسـته را
از چه گدای خود کنی؟ رو زِ بَرم ،نه سـائلم

لحظه به لحظه سوختم،جان شده،لب بدوختم
کی غمِ دل فروختم...؟ این نشد از فضایلم؟

صورت من رصد مکن...،درد مرا به صد مکن
داسِ نگاه تو... عجب!!، کی برسد به حاصلم؟! .
نقصِ مرا نه یک، هزار...، دیده خدای مهربان
من که نگفته ام چنین:«مرد خدا و کاملم»
کودکی ام به عاشقی،طی شد و لطفِ ایزدم
عمر ، به خوانِ هفتم و... مثلِ همان اوایلم

بادِ خزان وزیده شد...، باز گرفته این دلم
کی تو بهار می رسی؟ حل شود آه... مشکلم
#طارق_خراسانی
Read more
. . #زنده به گور شدن میدونی یعنی چی؟؟؟ زنده باشی و تو رو بذارن تو یه #قبر بزرگ ... همراه بقیه دوستات... بعد ...
Media Removed
. . #زنده به گور شدن میدونی یعنی چی؟؟؟ زنده باشی و تو رو بذارن تو یه #قبر بزرگ ... همراه بقیه دوستات... بعد روت #خاک بریزن ... خاک ها بریزه تو چشم و دهنت و ... درنهایت راه تنفستو بگیره ... دستات هم بسته باشن نتونی خاک ها رو از صورتت کنار بزنی و بلند شی و بری دوستات رو نجات بدی... می‌فهمی یعنی چی ... .
.
#زنده به گور شدن میدونی یعنی چی؟؟؟
زنده باشی و تو رو بذارن تو یه #قبر بزرگ ...
همراه بقیه دوستات...
بعد روت #خاک بریزن ...
خاک ها بریزه تو چشم و دهنت و ...
درنهایت راه تنفستو بگیره ...
دستات هم بسته باشن نتونی خاک ها رو از صورتت کنار بزنی و بلند شی و بری دوستات رو نجات بدی...
می‌فهمی یعنی چی ؟؟؟؟
وقتی داری از پایین #قبر به بالا نگاه میکنی ...
چشمت اون بالا چندتا آدم پست و شیطانی رو ببینه و ذهنت کنار #رهبرت باشه که یه وقت کسی اون رو تنها نگذاره...
بعدش دلت یهویی هوای خانوادت رو بکنه... اینکه الان اونا دارن چیکار میکنن .... #ذهنت پی بچت باشه که چند وقت دیگه پا میذاره تو این دنیا....
خیییییلی درد داره .... خیلی غم داره اون لحظه....
. .
#وای_بر_من_که_با_دستان_باز_فقط_نظاره_گر_هستم
#کربلا_۴

#چادر #عشق #وطن #شهادت #عاشقانه #حکیمانه #خدا
Read more
و صلی الله علیک یا اباعبدلله... من، مرد های کوچک، و مسیر کربلا... کربلایی که شب های جمعه بیشتر ...
Media Removed
و صلی الله علیک یا اباعبدلله... من، مرد های کوچک، و مسیر کربلا... کربلایی که شب های جمعه بیشتر از همیشه دلتنگ حرمش میشم... حرم... حرمی که بعد از شنیدن روضه و مقتل علی اکبر،همیشه برام سوال بود از کجا شروع میشه... . پ.ن:دلتنگم...رفیقام رفتن،باز من‌موندم... میخانه دگر جای من بی سر و پا نیست... #وصلی_الله_علیک_یا_اباعبدلله #السلام ... و صلی الله علیک یا اباعبدلله...
من،
مرد های کوچک،
و مسیر کربلا...
کربلایی که شب های جمعه بیشتر از همیشه دلتنگ حرمش میشم...
حرم...
حرمی که بعد از شنیدن روضه و مقتل علی اکبر،همیشه برام سوال بود از کجا شروع میشه...
.
پ.ن:دلتنگم...رفیقام رفتن،باز من‌موندم...
میخانه دگر جای من بی سر و پا نیست...
#وصلی_الله_علیک_یا_اباعبدلله
#السلام علیک یا بنت الرسول الله
یا فاطمه المعصومه
یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه
میخانه دگر...
Read more
. افکار سنگی: بارها و بارها به من ثابت شده که تا سنگ ها رو از دست و پا باز نکنیم، حرکت دشواره و پرواز محال. خیلی ...
Media Removed
. افکار سنگی: بارها و بارها به من ثابت شده که تا سنگ ها رو از دست و پا باز نکنیم، حرکت دشواره و پرواز محال. خیلی از این سنگ ها، ساخته های ذهنی اند و فرضیات دست و پاگیر و باورهای مخرب؛ وظیفه شناسایی و مبارزه با افکار سنگی بر عهده خود شماست و نه هیچ کس دیگر. . #افکار #باورها #نگرش #فرضیات #افکار_سنگی ... .
افکار سنگی:
بارها و بارها به من ثابت شده که تا سنگ ها رو از دست و پا باز نکنیم، حرکت دشواره و پرواز محال.
خیلی از این سنگ ها، ساخته های ذهنی اند و فرضیات دست و پاگیر و باورهای مخرب؛
وظیفه شناسایی و مبارزه با افکار سنگی بر عهده خود شماست و نه هیچ کس دیگر.
.
#افکار #باورها #نگرش #فرضیات #افکار_سنگی #رشد #پرواز #جمال_قمری
Read more
فی مدح صاحب الزمان عج *غبار افراگک اعلینه تراکم* *فکم من قلب مهجور تری کم* *دنیایی که چون دارد تو را ...
Media Removed
فی مدح صاحب الزمان عج *غبار افراگک اعلینه تراکم* *فکم من قلب مهجور تری کم* *دنیایی که چون دارد تو را کم* *کون اتفلش افطار الثریه* ک.سید نبیل الموسوی شعر مناجات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف – فاضل نظری من که در تُنگ برای تو تماشا دارم با چه رویی بنویسم غم دریا دارم…؟ دل پر از شوق رهایی ... فی مدح صاحب الزمان عج
*غبار افراگک اعلینه تراکم* *فکم من قلب مهجور تری کم* *دنیایی که چون دارد تو را کم* *کون اتفلش افطار الثریه*

ک.سید نبیل الموسوی

شعر مناجات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف – فاضل نظری

من که در تُنگ برای تو تماشا دارم
با چه رویی بنویسم غم دریا دارم…؟ دل پر از شوق رهایی است، ولی ممکن نیست
به زبان آورم آن را که تمنا دارم…

چیستم؟! خاطره ی زخم فراموش شده
لب اگر باز کنم با تو سخن ها دارم…

با دلت حسرت هم صحبتی ام هست، ولی
سنگ را با چه زبانی به سخن وادارم؟

چیزی از عمر نمانده ست، ولی می خواهم
خانه ای را که فروریخته بر پا دارم
Read more
: آخرین معشوقه ایران درگذشت ثریا ابراهیمی(پری)معشوقه معروف استاد #شهریار امروز در آمریکا دارفانی را وداع گفته وبسوی حق شتافت. پری معروفترین وآخرین معشوقه ی نامدار ایران بلطف شاعرمعاصراستاد شهریار که بحق قسمتی از ادبیات ما مدیون ایشان است وگرنه شهریار بجای شاعر شدن، پزشک میشد و شاید دیگر ... : آخرین معشوقه ایران درگذشت
ثریا ابراهیمی(پری)معشوقه معروف استاد #شهریار امروز در آمریکا دارفانی را وداع گفته وبسوی حق شتافت.
پری معروفترین وآخرین معشوقه ی نامدار ایران بلطف شاعرمعاصراستاد شهریار که بحق قسمتی از ادبیات ما مدیون ایشان است وگرنه شهریار بجای شاعر شدن،
پزشک میشد
و شاید دیگر شاهدشاهکارهای نظیر:
"آمدی جانم به قربانت..."و امثال آن نبودیم.

استاد شهریار در پی یک شکست عشقی ترم آخر پزشکی دانشگاه را رها میکند و ترک تحصیل مینماید.
یعنی حدود 6 ماه قبل از اخذ مدرک دکتری از دانشگاه به دلیل شکست عشقی انصراف میدهد.
او که به خواستگاری دختری از آشنایان میرود چون وضع مالی مناسبی نداشته و در ابتدا مشهور هم نبوده جواب رد میشنود.
استاد ﺷﻬﺮﯾﺎﺭ ﺗﺎ 47 ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﺠﺮﺩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﯾﺎﺩ ﻋﺸﻖ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﺍﺵ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩ ...
ﺩﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎﺭﯼ ﻣﻌﺸﻮﻗﺶ ﺭﻓﺖ، به ﺍﻭ ﺟﻮﺍﺏ ﺭﺩ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﭼﻮﻥ ﺍﺯ ﻣﺎﻝ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﯽ ﺑﻬﺮﻩ بوﺩ!
ﻭﻟﯽ ﻭﻗﺘﯽ در ﯾﮏ ﺭﻭﺯ "ﺳﯿﺰﺩﻩ به ﺩﺭ" ﻣﻌﺸﻮﻗﻪ ﯼ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺟﻮﺍﻧﯿﺶ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﻭ بچه ﺑﻪ ﺑﻐﻞ ﺩﯾﺪ ، ﺍﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﺭﺍ ﺳﺮﻭﺩ :

ﺳَﺮ ﻭ ﻫﻤﺴﺮ ﻧﮕﺮﻓﺘﻢ ﮐﻪ ﮔِﺮﻭ ﺑﻮﺩ ﺳﺮﻡ
ﺗﻮ ﺷﺪﯼ ﻣﺎﺩﺭ ﻭ ﻣﻦ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﭘﯿﺮﯼ؛ ﭘﺴﺮﻡ

ﺗﻮ ﺟﮕﺮﮔﻮﺷﻪ ﻫﻢ ﺍﺯ ﺷﯿﺮ ﺑﺮﯾﺪﯼ ﻭ ﻫﻨﻮﺯ
ﻣﻦ ﺑﯿﭽﺎﺭﻩ ﻫﻤﺎﻥ ﻋﺎﺷﻖ ﺧﻮﻧﯿﻦ ﺟﮕﺮﻡ

ﻣﻦ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻋﺸﻖ ﻧﺮﺍﻧﺪﻡ ﺑﻪ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﻫﻮﺳﯽ
ﻫﻮﺱ ﻋﺸﻖ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﯿﺴﺖ ﺑﻪ ﭘﯿﺮﺍﻧﻪ ﺳﺮﻡ

ﭘﺪﺭﺕ ﮔﻮﻫﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺯﺭ ﻭ ﺳﯿﻢ ﻓﺮﻭﺧﺖ
ﭘﺪﺭ ﻋﺸﻖ ﺑﺴﻮﺯﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻣﺪ ﭘﺪﺭﻡ

ﻋﺸﻖ ﻭ ﺁﺯﺍﺩﮔﯽ ﻭ ﺣﺴﻦ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭ ﻫﻨﺮ
ﻋﺠﺒﺎ ﻫﯿﭻ ﻧﯿﺮﺯﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﯽ ﺳﯿﻢ ﻭ ﺯﺭﻡ

ﺳﯿﺰﺩﻩ ﺭﺍ ﻫﻤﻪ ﻋﺎﻟﻢ ﺑﻪ ﺩﺭ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ
ﻣﻦ ﺧﻮﺩ ﺁﻥ ﺳﯿﺰﺩﻫﻢ ﮐﺰ ﻫﻤﻪ ﻋﺎﻟﻢ ﺑﻪ ﺩﺭﻡ

ﺗﺎ ﺑﻪ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﻭ ﺩﺭﺵ ﺗﺎﺯﻩ ﮐﻨﻢ ﻋﻬﺪ ﻗﺪﯾﻢ
ﮔﺎﻫﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﭼﻪﯼ #ﻣﻌﺸﻮﻗﻪﯼ ﺧﻮﺩ ﻣﯽﮔﺬﺭﻡ.

استاد شهریار در اواخر عمر به دلیل بیماری در بیمارستان بستری میگردد و دکتر خانواده او را جواب میکند.دوستان و آشنایان شهریار برای بهبود روحیه او میروند و با اصرار آن خانم (عشق قدیمی شهریار) را راضی میکنند که به عیادت شهریار برود.عشق قدیمی شهریار که حالا یک پیرزن بود قبول میکند که به عیادت شهریار در بیمارستان برود.
وقتی عشق قدیمی شهریار به بیمارستان میرود شهریار روی تخت بیمارستان خواب بوده است اما صدای قدمها و گام عشق قدیمی خود را میشناسد و از خواب بیدار میشود.وقتی عشق او در اتاق را باز میکند شهریار این شعر مشهور که از مفاخر ادبیات فارسی هست را برای عشق قدیمیش میسراید:

آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا
بیوفا حالا که من افتاده ام از پا چرا

نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی
سنگدل این زودتر میخواستی حالا چرا

عمر ما را مهلت امروز و فردای تو نیست
من که یک امروز مهمان توام فردا چرا...
💔
Read more
❣ من که میگویم وقتی عاشق شدی باید روزی هزار وعده دوستش بداری هزار وعده قربان صدقه اش بروی صدایت کرد، با تمام وجود و جانت بگویی جان دلم همیشه آغوشت را برای دلتنگی هایش باز کنی مبادا شوی کوله بارش باید شوی آرام جانش مبادا از قصد برنجانی باید دلیل خندیدنش باشی باید طوری باشی که وقتی از خستگی ...
من که میگویم
وقتی عاشق شدی
باید روزی هزار وعده دوستش بداری
هزار وعده قربان صدقه اش بروی
صدایت کرد، با تمام وجود و جانت بگویی جان دلم
همیشه آغوشت را برای دلتنگی هایش باز کنی
مبادا شوی کوله بارش
باید شوی آرام جانش
مبادا از قصد برنجانی
باید دلیل خندیدنش باشی
باید طوری باشی که وقتی
از خستگی های زمانه به آغوشت پناه آورد
یک دفعه و یکجا،
در آغوشت همه را فراموش کند
پا به پای هم پیش بروید
تازه آنوقت است که قشنگی های زندگی را میفهمید
چه دنیای زیبایی داریم و
خیلی هایمان خودمان را از آن محروم کردیم...!! 🔱 .. 💎 . .

هر آدمی باید یکی رو داشته باشه که به جای دوست دارم مثل داریوش بهش بگه: ببین! تمام من شدی :) 💌
. .
💎شبتوووووووون بهشـــــت .
.
🌸 ۹٧مرداد
_________________________________________
📍Location : Iran , Mazandaran , Abbasabad kelardasht Road
.
:
. 📸 @sajjadsaffari
_________________________________________
Music by @deghbali . . .
#مرداد #تهران #شمال #مازندران #ایران #عباس_آباد #کلاردشت
#north #iran #mazandaran #kelardasht #motelghoo #mobilegraphy #instagram #traveling #shomal #natgeo #habib #sajjadsaffari  #mustseemazandaran #tourism_iran #beautif_iran #hamgardi  #shomaltravel #dariusheghbali
Read more
. . سیما سعیدی روزنامه‌نگار و صاحب کافه‌ گل و مرغ لواسان از تعطیلی این کافه خبر داده است. سعیدی ...
Media Removed
. . سیما سعیدی روزنامه‌نگار و صاحب کافه‌ گل و مرغ لواسان از تعطیلی این کافه خبر داده است. سعیدی در پستی اینستاگرامی این‌طور نوشته: امروز جمعه یکی از تصمیمات سخت زندگیم را گرفتم. به چیزها وابسته نیستم اما نسبت به انتخاب‌هایم دلبستگی دارم: آدم‌ها، کتاب‌ها، یک اثر هنری کم‌بها و خیابان و خانه‌‌هایی ... .
.
سیما سعیدی روزنامه‌نگار و صاحب کافه‌ گل و مرغ لواسان از تعطیلی این کافه خبر داده است.

سعیدی در پستی اینستاگرامی این‌طور نوشته:

امروز جمعه یکی از تصمیمات سخت زندگیم را گرفتم. به چیزها وابسته نیستم اما نسبت به انتخاب‌هایم دلبستگی دارم: آدم‌ها، کتاب‌ها، یک اثر هنری کم‌بها و خیابان و خانه‌‌هایی که در آنها خاطره خوب و زیبا داشته‌ام، سرزمینی که در آن به‌دنیا آمده‌ام و شهری که در آن زیسته‌ام و بزرگ شده‌ام (این دو تای آخر را خودم انتخاب نکرده‌ام) مجموعه چیزهای دلبندم هستند. کارم را تا آنجا که اجبار گذران روزمره نبوده، خودم خواسته‌ام و حتی آنجا که دلم را نبرده بود، وظیفه‌شناس بودم و همه آنچه را بلد بودم، به کار بستم تا بهترینِ خودم را به عنوان اثر وجودی‌ام به جای بگذارم. در مورد کار شاید تنها جایی بوده که دنبال جوری از جاودانگی بوده‌ام. این‌ها را نه برای خودشیرینی که برای بیان میزان اندوه‌ امروزم می‌نویسم. من این روزها خودم را همدرد تعداد زیادی از ایرانیانی می‌دانم که مثل من مجبور شدند برای عبور از این بحران گویا تمام‌نشدنی، دلبستگی‌ها و امیدهایشان را ترک کنند. امروز آخرین روزی است که کافه «گل ‌و مرغ» زیبایم کار می‌کند. یک ایده ساده بدون چشم‌داشت‌ها و برداشت‌های زیاد مالی ۴ سال پیش پا گرفت. روزگاری که آنقدر امید بود. نگار [اسکندرفر] پشت این ایده ایستاد و یاری کرد و ما میزبان شدیم مثل گل برای مرغ عشق. قصه کوتاه کنم که قصه کوتاه بود. عمر این امید سر آمد نه از آن نقطه که برمی‌گردد به زیاد خواستن ما، بلکه از آنجایی که انگار ما، مردم، با سرمایه‌های اندک‌مان باید بلعیده بشویم و زیربار تورم و گرانی و بی‌لیاقتی و بی‌رحمی سیاست و اقتصاد خم و خم و خم‌تر بشویم و پایداری‌مان غیرممکن شود. گرچه گل دیگر میزبان نیست اما خورشید همچنان از شرقی‌ترین نقطه تهران بزرگ (با کمی اغراق) طلوع می‌کند.
این‌که تنها نیستیم در این حجم از ناامیدی و ناکامی جای خوشحالی نیست برایم، اتفاقا غمگین‌تر می‌شوم، چه چیزی از این بدتر که ما انتخاب نمی‌کنیم ما مجبوریم. همه این اندوه را می‌خواهم تبدیل کنم به امید، به شکیبایی و نگاه خیره به افق‌هایی که شاید گشوده شود. درس بزرگ این روزها همین است. اگر دوباره از خاکسترمان برنخیزیم آتش کوچکی زیر این خاکستر باقی خواهد بود مثل یک عشقِ دور و دیر که به یک دیدار اتفاقی دوباره شعله می‌کشد و باز «خوشبینى بر ناامیدى» غالب مى‌شود.
Read more
. ماجرای ما از نگاه تو شروع می‌شود همانجا که به آسمان خیره می‌شوی و منتظر می‌مانی تا شاید... شاید ...
Media Removed
. ماجرای ما از نگاه تو شروع می‌شود همانجا که به آسمان خیره می‌شوی و منتظر می‌مانی تا شاید... شاید برف ببارد. 🌨 من نگاهت می‌کنم و سیر نمی‌شوم از این بلاتکلیفی که دچارش شده‌ای . تو باز هم مرددی و می‌ترسی که مبادا کسی راز ما را بفهمد. اما پا سست نمی‌کنی و می‌آیی. [به من که رسیدی بیشتر از همیشه مکث کن.] ... .
ماجرای ما از نگاه تو شروع می‌شود
همانجا که به آسمان خیره می‌شوی و منتظر می‌مانی تا شاید... شاید برف ببارد. 🌨
من نگاهت می‌کنم و سیر نمی‌شوم از این بلاتکلیفی که دچارش شده‌ای .
تو باز هم مرددی و می‌ترسی که مبادا کسی راز ما را بفهمد. اما پا سست نمی‌کنی و می‌آیی. [به من که رسیدی بیشتر از همیشه مکث کن.] وقتی برایت قصه می گویم سکوت کن. گوش کن و فقط دعا کن که برف ببارد. 🌨
اگر برف ببارد بهانه‌ای داریم برای قدم زدن روی اندوه سپیدی که مثل تو بی‌قرار است و دم نمیزند.
زیرِ بارش برف (اگر بارید) گاهی هم نگاهت را از من بگیر بگذار کشفت کنم.
کشف تو سرآغاز ماجرایی‌ست که از نگاهت آغاز می‌شود همانجا که به آسمان خیره می شوی و منتظر می‌مانی تا شاید... شاید برف ببارد. 🌨 .
🎧 Harold van lennep - Liberation 🎶
Read more
. راستی هر کسی از من کینه شخصی و قبلی و قدیمی هم داره<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> بیاد بحث کنه .... بالاخره باید خالی بشن یه عده ...
Media Removed
. راستی هر کسی از من کینه شخصی و قبلی و قدیمی هم داره بیاد بحث کنه .... بالاخره باید خالی بشن یه عده یک عمر سکوت کردن برخی هم ک کلا نگم .... بماند ..... مسایل ولی متاسفانه قاطی ک بشه هر کی ..... بماند حرفم .... من در حدی ک وقتم اجازه بده جواب کامنت ها رو میدم دایرکتم خیلی شلوغ شده وقتم کمه بابت تاخیر ... .
راستی هر کسی از من کینه شخصی و قبلی و قدیمی هم داره😂😂😂 بیاد بحث کنه .... بالاخره باید خالی بشن یه عده یک عمر سکوت کردن😂
برخی هم ک کلا نگم .... بماند .....
مسایل ولی متاسفانه قاطی ک بشه هر کی .....
بماند
حرفم .... من در حدی ک وقتم اجازه بده جواب کامنت ها رو میدم
دایرکتم خیلی شلوغ شده وقتم کمه بابت تاخیر پس معذور بدارید
در حدی ک نرسم هم ببخشید وقتم کمه نمیرسم
ته حرفم باشه همین رفقا
من اونچه به شعورم شرط بلاغت اومد گفتم
سود و زیانش هم دوستان عزیزم در ایران پا خودتونه
من در حد وظیفه خودم اونچه حس کنم درسته میگم اخلاقم اینه هر کسی هم خوشش میاد الحمدلله و نمیاد بازم الحمدلله
یک سری دوستانی هم با خوشحالی جو گرفته عقده های قدیمی خالی کنن و حمله به دایرکت و ... 😂😂😂
تو هم کارت رو کن خدا تو هم کمک کنه
یک سری دیگه هم ک نگم
اما من فقط همین برام بسه که در حد خودم تلاشم رو سعی میکنم با نیت درست بکنم و از اونچه درک میکنم درسته بگم
حالا نه من
نه حتی هیچ کسی
و نه حتی خود پیغمبرهای خدا هم که مطلق حق بودن نتونستن حرفشون رو کامل تفهمیم کنند و بسیاری به خودشون هم اهانت ها حتی شد
اینجا هم ک کلا محلیه که اختلاط کامل بین حق و باطله
و بس درهمه ! هر چی هم بیشتر همبخوره ..... !!! یه اصطلاح زشتی هست که نمیگم اما همونه ....
خدا عاقبت همه رو به خیر کنه
اسلام مظلوم هم با فرج آل محمد نجات بده که همه داعیه دارش شدن
هر کی هم هر چی جاهله اگر قابل هدایته هدایت کنه
خودتون میدونید رفقا ! همه در گروه اعمال خودمونیم ! من به تکلیفم در هر حدی ک درست بدونم عمل میکنم ! شما هم هر چ صلاح مملکت خودتون میدونید بکنید ...
دیگه بعد چهار روز برای هر کلمه باید جواب داد
و پناه بر خدا
سر همین من حلالیت جمعی میخوام حتی اگر ناخواسته خیال کسی رو مکدر کردم
اما بر این باور دارم بسیاری کارها
نه با شریعت محمدی منطبقه
نه به درد اقتصاد ایران میخوره
نه حتی به درد دین مردم میخوره
نه به درد آخرتشون میخوره
نه به درد دنیاشون میخوره
چرا به درد درگیری و به جون هم افتادن خوب میخوره
به درد دشمن شادی زیاد میخوره
به خیلی دردها بد میخوره
فقط از خدا میخوام به یک درد مثبت هم بخوره ک بد سرش مردد و مشکوکم !!!!
.
.
بماند
خلاصه خدا لعنت کنه شیطون رو
و پناه بر خودش
و اللهم عجل لولیک الفرج
ک این خانه از پای بست ویرانست ...
سعی میکنم دیگه تو این دام شیطون ک پهن کرده برای بسیاری سعی کنم وارد نشم
امیدوارم فقط دوباره حس تکلیف نکنم
خدا همه رو از شر نفس نجات بده
اولم منو
یاعلی😊
.
.
.
فاز عشقی شاید باز برم
.
. .
.
Read more
. از خدا که پنهان نیست پس چرا از شما پنهان باشه. از چند روز پیش مادرِ بچه‌ها پاش‌رو کرده تو یه لنگه کفش ...
Media Removed
. از خدا که پنهان نیست پس چرا از شما پنهان باشه. از چند روز پیش مادرِ بچه‌ها پاش‌رو کرده تو یه لنگه کفش که یالا حالا که رییس بانک مرکزی عوض شده همه چی ارزون میشه باید با هم بریم استانبول مگه ما از همسایه روبه‌رویی چیمون کمتره. میگم: زن شتر در خواب بیند نُقل ونبات. اولا یارو عوض شده که شده به تو چه. همسایه ... .
از خدا که پنهان نیست پس چرا از شما پنهان باشه. از چند روز پیش مادرِ بچه‌ها پاش‌رو کرده تو یه لنگه کفش که یالا حالا که رییس بانک مرکزی عوض شده همه چی ارزون میشه باید با هم بریم استانبول مگه ما از همسایه روبه‌رویی چیمون کمتره. میگم: زن شتر در خواب بیند نُقل ونبات. اولا یارو عوض شده که شده به تو چه. همسایه ما رفته خارج من‌رو سننه. اون دلاله و پول داره. مگه حالیت نیست که با 200 تومنی که به مواجب ما اضافه شده، مرگِ موش هم به ما نمیدن که لااقل فکرِ سفرِ آخرتمون باشیم. اوقاتِ تلخمون‌رو مثل همیشه تلخ‌تر کرد. گرونیِ سکه و ارز و کوفت و زهرمار رو انداخت گردنِ من که مثلا از جوونیم هم بی‌عرضه بودم و اگر معلم نشده بودم حالا پیشِ در همسایه آبرویی داشتیم. حرفِ حساب جواب نداشت. از خونه زدم بیرون. الان روی صندلی یک پارک نشستم دور برم جوون‌هایی هستند که با دیدنشون دلم میسوزه. همه مشغولند و دود و دمی راه انداخته‌اند. میخوام هوار بزنم. اما نمیتونم. دچار تیکِ عصبی میشم و یه چشمم می‌پَره. روبه‌رویم دختری نشسته در کنارِ یک مرد، هر دو رنجور و دردمند. نگاه‌مان باهم گره می‌خورد، دخترک با چشم‌های قشنگش چشمکی حواله‌ام می‌کند. یاللعجب اشتباه نمی‌کنم! سن وسالم یادم میره. میرم توی عالمِ هپروت، فکر می‌کنم یعنی هنوز خاطرخواه دارم؟ لبخند می‌زند، من هم شنگول میشم. کمی بعد کنارم می‌نشیند. می‌گوید: بابام جان، اهلی هستی؟ گیج و منگ گفتم: اهلی؟ باز می‌پرسد: اهلِ تَلخَکی هستی؟ خیالت تخت تنها چیزی که گرون نشده، همین متاع ماست. وقتی هاج واج، چهار دست و پا توی گِل وامونده شده بودم، تازه می‌فهمد که با چه هالویی طرف شده. اخم می‌کند و می‌گوید: تو که عرضه هیچی رو نداری پس چرا چشمک میزنی، فکر میکنی زنده‌ای؟ و رفت پیش پسره و من هم که برای بار دوم بی‌عرضه خطابم کرده بودند، رفتم توی دوره خوشِ جوونی که باشتاب گذشت. .

جوون بودم و مثل همه جوونای اون دوره شاد و سرخوش و بی‌خیالِ روزگار. یک روز وقتی از سرِ کار برمی‌گشتم، توی اتوبوسِ دو ریالی شرکتِ واحد چشمم افتاد به یک دختر خانمی که داشت نگاهم می‌کرد. سرخ شدم، داغ شدم و مغزم از کار افتاد. فهمید و با یه لبخند کوچولو، دیوانه‌ام کرد. می‌خواستم جوابش رو بدم، اما کو آن دلِ شیر. ترس امانم را بریده بود.
.
یادِ کرک‌های پشتِ لبم افتادم و فکر کردم مرد شدم. دلم قُرص شد، گرچه خجالت می‌کشدم اما یواشکی به خودم گفتم، بادا باد اگر جوابم‌رو داد باهاش ازدواج می‌کنم. بعد به سرعتِ برق یک چشمکِ جانانه بهش زدم و با لرزه‌ای که به جونم افتاده بود منتظرِ جوابش شدم.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇
Read more
. ●عضله هدف: -(بطور کلی عضلات قسمت داخلی پا) -Adductor longus, Adductor magnus, Adductor brevis . ●سایر ...
Media Removed
. ●عضله هدف: -(بطور کلی عضلات قسمت داخلی پا) -Adductor longus, Adductor magnus, Adductor brevis . ●سایر عضلات درگیر و تقویت شونده: -فیبر ها و قسمت تحتانی سرینی بزرگ . -Lower fibers of Gluteus maximus . ●●پیشنهاد من: این حرکت رو به عنوان یکی از تمرین های کمکی درخشان جهت توسعه بخش داخلی ... .
●عضله هدف:
-(بطور کلی عضلات قسمت داخلی پا)
-Adductor longus, Adductor magnus, Adductor brevis
.
●سایر عضلات درگیر و تقویت شونده:
-فیبر ها و قسمت تحتانی سرینی بزرگ
.
-Lower fibers of Gluteus maximus
.
●●پیشنهاد من:
این حرکت رو به عنوان یکی از تمرین های کمکی درخشان جهت توسعه بخش داخلی ران ها بهتون پیشنهاد میکنم؛
علاوه بر تقویت داخل پا، بطور قابل ملاحظه ای منجر به تقویت پائین تنه و در نتیجه حفظ پایداری بدن خواهد شد.
درضمن در بخش بانوان میتونیم به عنوان یک تمرین با تاثیرگذاری مناسب روی این حرکت حساب باز کنیم البته این که چه زمانی و در کدام بخش از جلسه تمرینی پائین تنه اجرا بشه از نکته های کلیدی هستش..
.
.
●●●توضیحات و نکات مهم:
1-ایستادن در زاویه و حالت عادی و تکیه دادن دست موافق به دستگاه.
2-در بخش مثبت، کشیدن کابل توسط پا به سمت داخل تا عبور از سطح پای مخالف و اوج انقباض ارادی در عضلات داخلی ران؛ و در بخش منفی بازگشت پا به سمت خارج و ایجاد کشش در عضلات فعال.
3-اجرای آرام و کنترل کامل در رفت و برگشت پا.
4-عمل "دم" در بخش مثبت حرکت، و عمل "بازدم" در بخش منفی حرکت.
.
https://weighttraining.guide/exercises/cable-hip-adduction/
Read more
Loading...
Load More