Loading Content...

پا را به ها

Loading...


Unique profiles
84
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tanzania, العتبة العسكرية المقدسة / سامراء, Shiraz, Iran
Average media age
755.6 days
to ratio
4
. هاگ پا با دستگاه . اطلاعات این تمرین : نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات) نوع تمرین : قدرتی عضلات اصلی : چهارسر ران عضلات دیگر : - تجهیزات : دستگاه سطح تمرین : مبتدی .سایر روش ها برای اجرای این حرکت: هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار ... .
هاگ پا با دستگاه
.
اطلاعات این تمرین :
نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات)
نوع تمرین : قدرتی
عضلات اصلی : چهارسر ران
عضلات دیگر : -
تجهیزات : دستگاه
سطح تمرین : مبتدی
.سایر روش ها برای اجرای این حرکت:

هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار را روی قسمتی خاص از عضلات چهارسر ران متمرکز می کند.

اگر در باشگاهتان دستگاه هاگ پا وجود ندارد می توانید از هالتر برای اجرای این تمرین استفاده کنید.
مزایای تمرین هاگ پا:

به دلیل این که هنگام اجرای حرکت هاگ پا بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد، در صورت ضعیف بودن این بخش می توان روی عضلات ران تمرکز کرد و تمرین را به شکل صحیح انجام داد.به علاوه می توانید وزنه های بیشتری را با دستگاه هاگ پا بزنید، علت آن هم مشخص است، بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد و وزنه ها توسط دستگاه پشتیبانی می شوند.به وسیله این دستگاه می توانید هر پا را به صورت جدا تمرین داده و مشکلات مربوط به عدم هماهنگی رشد عضلات را برطرف کنید.می توانید جای پای خود را روی پلتفرم دستگاه بالا و پایین کنید تا تمرکز فشار را روی عضلات مختلف تغییر دهید. هر چه پاها بالاتر قرار بگیرند فشار بیشتری به عضلات باسن وارد می شود و هر چه پایین تر باشد تمرکز فشار روی عضلات چهاسر ران خواهد بود.به دلیل پشتیبانی که دستگاه انجام می دهد، در صورت بروز آسیب و شروع مجدد تمرین می توانید از این حرکت برای تقویت عضلات پا استفاده کنید.

معایب دستگاه هاگ پا:

شما مجبورید که فقط در یک زاویه خاص حرکت داشته باشید، که معمولا هیچ ورزشی اینگونه نیست.به دلیل محدود شدن شما توسط دستگاه، عضلات تثبیت کننده مفاصل درگیر نمی شوند.هنگام اجرای تمرین اسکات معمولی هسته بدن شما کار زیادی برای کنترل تعادل و ثابت نگه داشتن وزنه ها انجام می دهد. این ویژگی مهم و کاربردی در هاگ پا با دستگاه وجود ندارد.امکان بروز مشکلات مربوط به زانو در اجرای این تمرین، در صورت استفاده از وزنه های سنگین وجود دارد.
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
Loading...
‌ نگاهی به 3 فیلم محبوب حمید نعمت‌الله از نظر کاربران سلام سینما: . اختصاصی #سلام_سینما - ویژگی ...
Media Removed
‌ نگاهی به 3 فیلم محبوب حمید نعمت‌الله از نظر کاربران سلام سینما: . اختصاصی #سلام_سینما - ویژگی بارز او وسواس، دقت و حساسیت بالایش در ساخت فیلم و شباهت‌های سبک داستان‌گوییش به فیلم‌های آمریکایی است؛ نه از جنس هالیوود نخ نما و تبلیغاتی، که از جنس داستانسرایی‌ها و فانتزی‌های اصیل سینمای آمریکا ...
نگاهی به 3 فیلم محبوب حمید نعمت‌الله از نظر کاربران سلام سینما:
.
اختصاصی #سلام_سینما - ویژگی بارز او وسواس، دقت و حساسیت بالایش در ساخت فیلم و شباهت‌های سبک داستان‌گوییش به فیلم‌های آمریکایی است؛ نه از جنس هالیوود نخ نما و تبلیغاتی، که از جنس داستانسرایی‌ها و فانتزی‌های اصیل سینمای آمریکا که خاستگاهشان سینمای کلاسیک و آثار بزرگانی چون ارنست لوبیچ، بیلی وایدلر و هاوارد هاکس است.
در اینجا نگاهی انداخته‌ایم به سه فیلم از نعمت‌الله که بیشترین ستاره را از تماشاگران دریافت کرده‌اند
.
۱-«رگ خواب»/ ۷.۲ ستاره
« #رگ_خواب» را می‌توان تلخ‌ترین فیلم #حمید_نعمت_الله دانست و آن‌را شروع دوره جدیدی از فیلمسازی او که در «شعله‌ور» ادامه پیدا می‌کند. نعمت‌اللهی که حالا در اوج بلوغ فیلمسازی خود، تلخ‌ترین تراژدی‌ها را بیان شیرینش تاثیرگذار و عمیق می‌کند.
نیمه اول «رگ خواب» یک رومانس تمام عیار است که نعمت‌الله در جایگاه کارگردان آن‌را منحصر به‌فرد و خلاقانه به تصویر می‌کشد.
.
۲- «بی‌پولی»/ ۶.۹ ستاره
فیلم دوم نعمت‌الله یعنی « #بی_‌پولی» اولین گام او در تغییر فاز فیلمسازیش است. جایی که آن سیاه نمایی و واقعگرایی رئالیستی و اجتماعی جای خودش را به طنازی و شوخ‌طبعی لوبیچ‌گونه‌ای می‌دهد.
«بی‌پولی» پر است از صحنه‌های ملودراماتیکی که تماشاگر نمی‌داند دقیقا باید به آن‌ها بخندد یا برایشان گریه کند.
ستاره «بی‌پولی» چه در اجرا و چه در شخصیت‌پردازی حمید نعمت‌الله، کاراکتر #لیلاحاتمی است. زنی که در میان مدرنتیته و سنت دست و پا می‌زند. هم می‌خواهد به‌روز و مستقل باشد و هم به سنت ذهنی و فضای مردسالارانه‌ای که در آن رشد کرده وابسته است و در نهایت هم طعمه مردان هوسباز یا بی‌مسئولیت می‌شود.
.
۳- «بوتیک»/ ۶.۷ ستاره
« #بوتیک» اولین ساخته حمید نعمت الله و البته تحویل‌گرفته شده‌ترین فیلم او در خوانش رسمی از سینمای ایران است. فیلمی تلخ که داستان آشنایی اتی( #گلشیفته_فراهانی )، دختری سرگردان در شهر، در مدرنیته ایرانی نوظهور، و پسری عاشق پیشه( #رضاگلزار) را تعریف می‌کند که سعی دارد به او کمک کند.
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> روحانی بازی خورد رفراندوم، تله ترامپ بود . . ✍ آقای روحانی معمولا خود را خیلی دنیادیده و زیرک ...
Media Removed
روحانی بازی خورد رفراندوم، تله ترامپ بود . . ✍ آقای روحانی معمولا خود را خیلی دنیادیده و زیرک معرفی کرده است. او اما برخی اوقات به سادگی، پا را روی پوست موزی می گذارد که زیرپایش نهاده اند. یک نمونه، همین زمزمه رفراندوم که یک هفته قبل از وی، از زبان دو نماینده عضو فراکسیون امید ( پارسایی و میرزایی ... ✅ روحانی بازی خورد
رفراندوم، تله ترامپ بود
.
.
✍ آقای روحانی معمولا خود را خیلی دنیادیده و زیرک معرفی کرده است. او اما برخی اوقات به سادگی، پا را روی پوست موزی می گذارد که زیرپایش نهاده اند. یک نمونه، همین زمزمه رفراندوم که یک هفته قبل از وی، از زبان دو نماینده عضو فراکسیون امید ( پارسایی و میرزایی نکو) درباره مذاکره با ترامپ مطرح شد.
.
.
🔹برخی نمایندگان شبه اصلاح طلب در مجلس همواره از بیرون مجلس خط گرفته و مانند نشتی بشکه عمل کرده اند. آنها در مجلس ششم نامه تسلیم طلبانه موسوم به جام زهر را در مقابل تهدید ها و زیاده طلبی های دولت بوش امضا کردند و نمایش هایی نظیر استعفا و تحصن را ترتیب دادند. برخی از همان ها از کشور گریختند و در اروپا و آمریکا پناهندگی گرفتند.
.
.
♦️چرا می گوییم زیرپای روحانی، پوست موز یا اصطلاحا پوست خربزه گذاشتند؟ دولت در ماجرای نقض عهد برجام ،باید از دولت آمریکا طلبکار باشد. اما وقتی موضوع رفراندوم درباره مذاکره با ترامپ عهدنشناس و بی اعتقاد نسبت به تعهدات پیش کشیده می شود، پالس تسلیم طلبی و انفعال مطلق را با وجود پیمان شکنی آمریکا ارسال می کند.
.
.
🔸تیم ترامپ بدین ترتیب برای اقدام نامشروع خود، مشروعیت دست و پا کرد؛ مفهوم مطالبه رفراندوم برای مذاکره، این است که آمریکا مسیر درستی را طی کرده و گرنه ارسال چنان پالسی، تدارک مقدمات ریشخند نسبت به خویش است. معنای این سیگنال پر خسارت، این است که؛ ما بی صفتی شما را به رسمیت می شناسیم، شما کار درستی کردید که تعهدات خود را زیر پا گذاشتید و با ادامه فشار و بدعهدی می توانید امتیازات بیشتری را بستانید!
.
.
🔹این دقیقا نیاز دیکته شده آمریکا بود که توسط نفوذی ها به فضای رسانه ای پمپاژ شد. متاسفانه آقای روحانی در وضعیت سوء مدیریت اقتصادی دولت و به خیال مشغول سازی منتقدانی که هر روز بیشتر می شوند، در تله "جریان نفوذ و دستکاری" پا گذاشت.
.
.
♦️او حتی اگر کمترین سودی در مسکوت گذاشتن نقض مطلق برجام و مذاکره مجدد در بازی مار و پله یکطرفه آمریکایی ها تصور می کرد، پیشاپیش، خود را بازنده و مغلوب کرد. وقتی اجازه دهید تا به دروغ و خیانت، چنین القا شود که مردم خواستار مذاکره و قول و قرار مجدد و واگذاری امتیازات جدید با دولتی ذاتا عهد نشناس هستند، در واقع معنایش بستن دست دولت خود مقابل دشمن است.
.
.
🔸چنین موجود دست بسته ای، فقط مناسب قربانی کردن است و هیچ دلیلی نداردکه پای میز مذاکره با .
ادامه در کامنت ها
Read more
 #Dunkirk #نقد دانکرک : آرزوی بازگشت به خانه ساحلی خشک و سرد، سربازانی درهم شکسته و ناامید، حمله ...
Media Removed
#Dunkirk #نقد دانکرک : آرزوی بازگشت به خانه ساحلی خشک و سرد، سربازانی درهم شکسته و ناامید، حمله های پی در پی دشمن و امواج بی رحم و خروشان دریا... به برزخ دانکرک خوش آمدید. احتمالاً برای خیلی ها اتفاق افتاده باشد که در مواجهه نخست با دانکرک کمی جا بخورند و احساس کنند فیلم در کارنامه نولان به کلی ... #Dunkirk
#نقد
دانکرک : آرزوی بازگشت به خانه
ساحلی خشک و سرد، سربازانی درهم شکسته و ناامید، حمله های پی در پی دشمن و امواج بی رحم و خروشان دریا... به برزخ دانکرک خوش آمدید.
احتمالاً برای خیلی ها اتفاق افتاده باشد که در مواجهه نخست با دانکرک کمی جا بخورند و احساس کنند فیلم در کارنامه نولان به کلی مسیر دیگری را می پیماید و به اصطلاح چندان نولانی نیست. اما به عقیده من با کمی تأمل می توان دریافت که این فیلم نه تنها در ادامه مسیر فکری نولان است بلکه نشان از بلوغ فکری و جسارت او در انجام تجربه های جدید در دهه چهارم زندگی اش دارد.
کارنامه نولان پر از قهرمان های چندلایه ای و ماندگار است. شخصیت هایی انسانی با انتخاب های اخلاقی سخت و سرنوشت ساز. در حالی که در دانکرک دیگر خبری از قهرمان های بزرگ مانند بتمن، دام کاب یا کوپر که دنیا را نجات می دهند، نیست. در این فیلم انسان ها معمولی و بی نام و نشانند، همان طور که خیلی از ما در زندگی هستیم. انسان هایی عادی که تصمیمات کوچک می گیرند و اکثرا نگران بقای خودشان هستند تا انجام اعمال قهرمانانه ی بزرگ. نولان بر خلاف سنت هالیوود در طول فیلم بر چهره معروف ترین بازیگرش (تام هاردی) نقاب می گذارد تا نشان دهد در دانکرک قهرمان بزرگی نداریم. در فیلم، خلبان جنگی با بازی تام هاردی هم که به نوعی عملی قهرمانانه انجام می دهد چندان بزرگ نیست و فقط چند جنگنده را از پا می اندازد و در آخر حتی اسمی از او در تاریخ نمی ماند. اما نولان به ما نشان می دهد که آدم های عادی وقتی کنار هم قرار می گیرند و از فرد تبدیل به جمع می شوند، کارهای بزرگی را انجام می دهند.
نولان در سفر تاریخی خود ما را به یکی از خرده روایت های شکست خورده تاریخ می برد تا جنگ جهانی را از منظری نو ببینیم و بتوانیم انسان امروز را کامل تر بشناسیم. دانکرک نمایشی تلخ از برزخ انسان معاصر است. ساحل دانکرک به طور تمثیل وار نماد جهان مدرن است. مکانی سرد که در آن امیدی به بهبود شرایط نیست، انسان در پی گریز از آن است و رویای رفتن به خانه را دارد. خانه ای که ریشه در گذشته دارد و در آن آرامش از دست رفته اش را جستجو می کند...
(به دلیل محدودیت اینستاگرام میتونین متن کامل رو در پیج نویسنده این نقد مطالعه کنید)
@mahdihajihosseini
#FionnWhitehead #DamienBonnard #AneurinBarnard #LeeArmstrong #JamesBloor #BarryKeoghan #MarkRylance #TomHardy #JackLowden #TomGlynnCarney #ChristopherNolan #Nolan #Movie #دانکرک #فیلم #نولان
Read more
تراشه A11 Bionic که سال گذشته توسط اپل تولید شده بود باعث شد تا آیفون ایکس عرضه شده در سال 2017 قدرت بیشتری ...
Media Removed
تراشه A11 Bionic که سال گذشته توسط اپل تولید شده بود باعث شد تا آیفون ایکس عرضه شده در سال 2017 قدرت بیشتری نسبت به گلکسی نوت 9 یعنی پرچم‌دار 2018 سامسونگ داشته باشد. اما حالا اپل تصمیم دارد تا با تولید پردازنده A12 قدرت بسیار بیشتری را به آیفون‌های 2018 بیاورد. . بر اساس اطلاعات منتشر شده از کارخانه ... تراشه A11 Bionic که سال گذشته توسط اپل تولید شده بود باعث شد تا آیفون ایکس عرضه شده در سال 2017 قدرت بیشتری نسبت به گلکسی نوت 9 یعنی پرچم‌دار 2018 سامسونگ داشته باشد. اما حالا اپل تصمیم دارد تا با تولید پردازنده A12 قدرت بسیار بیشتری را به آیفون‌های 2018 بیاورد.
.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از کارخانه TSMC که وظیفه تولید انبوه پردازنده‌های آیفون را بر عهده دارد، اپل در طراحی A12 تلاش کرده تا بازدهی و مصرف باتری را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. منابع آگاه در TSMC اعلام کرده‌اند که A12 تا 20 درصد بازدهی بیشتری نسبت به A11 Bionic دارد و در عین حال اپل تا 40 درصد مصرف باتری را در این پردازنده کاهش داده است.
.
اطلاعات مربوط به پردازنده A12 هنوز به صورت دقیق منتشر نشده است، با این حال بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که سرعت پاسخگویی آیفون‌های مبتنی بر آن تا 70 درصد بهتر از مدل‌های سال 2017 خواهد بود. اپل هر ساله با تولید تراشه‌های نسل جدید سری A بازدهی و سرعت پردازش دستگاه‌ها را تا 40 درصد افزایش می‌دهد و حالا شایعات بر این مسئله تأکید دارند که اپل امسال پا را فراتر از این مقدار گذاشته و قدرت پردازش A12 را تا 70 درصد بیشتر از A11 Bionic می‌کند.
.
در صورت حقیقت داشتن این شایعات، آیفون‌های 2018 که با نام‌های احتمالی آیفون 9 و آیفون ایکس آی معرفی می‌شوند، در حقیقت یک کامپیوتر قدرتمند جیبی به حساب خواهند آمد که رقبای اندرویدی به هیچ وجه توان رقابت با آن‌ها را نخواهند داشت.
.
تمام این مسائل، با توجه به شایعات مربوط به استفاده از 4 گیگابایت رم در نسخه‌های پرچم‌دار آیفون 2018 که با سایز 5.8 و 6.5 تولید و عرضه می‌شوند، می‌توان به این نتیجه رسید که رقبایی همچون سامسونگ تا دو سال دیگر نیز نمی‌توانند این قدرت پردازشی را در دستگاه‌های همراه خود تعبیه کنند. .
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #a12
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور
Read more
 #رفیق های_درجه_یکتون_روتگ_کنید<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f451"></span>👭👬<span class="emoji emoji1f46b"></span> بیا برویم به سرزمین بیخیالی و ساعت های زندگیمان را به ...
Media Removed
#رفیق های_درجه_یکتون_روتگ_کنید👭👬 بیا برویم به سرزمین بیخیالی و ساعت های زندگیمان را به وقت بی تفاوتی بگذرانیم ؛ بیا با ضرب آغوشمان نقض کنیم حقیقت اینکه "انسان همیشه تنهاست "؛ بیا پشت به غم ها بایستیم وسرزده به دنیای خنده ها سرک بکشیم؛ باچشمک ستاره ها برقصیم وناخن هایمان را با حنای زندگی ... #رفیق های_درجه_یکتون_روتگ_کنید😍❤👑👭👬👫
بیا برویم
به سرزمین بیخیالی و ساعت های زندگیمان را به وقت بی تفاوتی بگذرانیم ؛
بیا با ضرب آغوشمان نقض کنیم حقیقت اینکه "انسان همیشه تنهاست "؛
بیا پشت به غم ها بایستیم وسرزده به دنیای خنده ها سرک بکشیم؛
باچشمک ستاره ها برقصیم وناخن هایمان را با حنای زندگی رنگ کنیم ؛
پشت پا بزنیم به هرچه ضدحال وبدبیاری ست وبا لباس های بچگانه ی پشت ویترین مغازه ها رویا ببافیم ؛
پیراشکی های تپل را بالذت گاز بزنیم وگوش خیابان را با قهقه هایمان کر کنیم ؛
بیا دستم را بگیر ؛رفیق! تا به زندگی برگردیم !
باورکن زندگی بپای ما نمیماند ؛
بیا همپای آن باشیم 😍💕💗❤😍👭👬🙈
.
.
.
👑 #میکائیل💕
.
.
#بهترینهای_آدمهای_زندگیت_رو_تگ_کن👭👬👫 .
.
📱@mikilove351 📷
.
.
📬 #نظرشمادرباره_این_تصویرومتن_بگید؟😍💕
Read more
Loading...
 #alisorena #sorena #teryagh #7khat #kavir #negar #rap <span class="emoji emoji1f538"></span>تحلیل و بررسی آلبوم #کویر از علی #سورنا ...
Media Removed
#alisorena #sorena #teryagh #7khat #kavir #negar #rap تحلیل و بررسی آلبوم #کویر از علی #سورنا (قسمت دوم - تفسیر و بررسی ترک تریاق/پارت اول) علی در این ترک، احساس فردی درد کشیده را داشت که میخوان مبارزه کند. علاوه بر برخی از جملات غیر قابل تفسیر، شاهد برخی تیکه به برخی از رپر ها بودیم که در ادامه ... #alisorena #sorena #teryagh #7khat #kavir #negar #rap 🔸تحلیل و بررسی آلبوم #کویر از علی #سورنا (قسمت دوم - تفسیر و بررسی ترک تریاق/پارت اول) 🔹علی در این ترک، احساس فردی درد کشیده را داشت که میخوان مبارزه کند.
علاوه بر برخی از جملات غیر قابل تفسیر، شاهد برخی تیکه به برخی از رپر ها بودیم که در ادامه روشن سازی خواهیم کرد... 🔸«تو روزگار من که نفس زندانیه / لعنت به من اگه نجنگم یه ثانیه» 🔹دارای ایهام است: 1.مجوز نداشتن رپ و زندگی سخت آنها
2. درد کشیدن او و زندگی سخت او
که منظور او احتمالا معنای دوم است ( با توجه به شخصیت او پشت ترک)
منظور او این است که : «من که نفس کشیدنم هم بسیار سخت بود و باید با اجازه کسی نفس میکشیدم، لعنت به من اگه از پا بشینم و مبارزه نکنم»(به صورت مختصر و کوتاه) 🔸«امروز همینه، زندگیم رو آبه تمرین غرق شدن میکنم مادر» 🔹اینجا آرایه ی« تناسب» دارد،: زندگی رو آبه بودن یعنی سست بودن زندگی.
اما سورنا اینجا زندگی اش را به دریایی تفسیر کرده که برای بهتر کردن وضعیت زندگی اش، تلاش میکند غرق شود در آن.
چیز متضاد این بیت این است که شخصی که غرق میشود در دریا، بعد از مدتی دریا او را پس میزند و به ساحل میاورد در حالی که شخص مرده است. اما سورنا خود خواستار این غرق شدن است, یعنی: سورنا از مرگ هراسی ندارد‼️
Read more
.<span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f3c3"></span>🏋️‍♀️ حرکات ورزشی با دستگاه Crossover پایه حرکات بدنسازی است و باعث ایجاد کشش ثابت در تمام دامنه ...
Media Removed
.🏋️‍♀️ حرکات ورزشی با دستگاه Crossover پایه حرکات بدنسازی است و باعث ایجاد کشش ثابت در تمام دامنه حرکات می شود. تمرین با این دستگاه تکنیک اجرایی خاصی دارد : 1. هرکدام از کابل ها را از قسمت جاي دست به گونه اي بگيريد که کف دست ها رو به داخل باشند و با يک حرکت قوسي شکل، کابل ها را به طرف پايين حرکت داده ... .💪🏃🏋️‍♀️
حرکات ورزشی با دستگاه Crossover پایه حرکات بدنسازی است و باعث ایجاد کشش ثابت در تمام دامنه حرکات می شود.

تمرین با این دستگاه تکنیک اجرایی خاصی دارد :
1. هرکدام از کابل ها را از قسمت جاي دست به گونه اي بگيريد که کف دست ها رو به داخل باشند و با يک حرکت قوسي شکل، کابل ها را به طرف پايين حرکت داده تا دستانتان به هم برخورد کنند.
2. درست در وسط دستگاه به گونه اي بايستيد که يک پا کمي جلوتر از پاي ديگر قرار گيرد.
3. پشتتان را صاف نگه داشته و آرنج ها را نيز کمي خم کنيد.
4. وقتي که کابل ها در حال برگشت به وضعيت شروع مي باشند، اندکي مقاومت کنيد تا سرعت حرکت کاهش يابد.
یکی از نکات مهم در ورزش، انجام حرکتهای تمرینی به صورت صحیح است که این مهم، همراه با مربیان با تجربه امکان پذیر است.
.
.
#حركات #ورزش #بدنسازي #تكنيك #بازو #باشگاه #crossover
@tehrangym
Read more
Loading...
. سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت سرها در گریبان است کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را نگه ...
Media Removed
. سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت سرها در گریبان است کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را نگه جز پیش پا را دید، نتواند که ره تاریک و لغزان است وگر دست محبت سوی کس یازی به اکراه آورد دست از بغل بیرون که سرما سخت سوزان است سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت هوا دلگیر، درها بسته، سرها در گریبان، ... .
سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت
سرها در گریبان است
کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را
نگه جز پیش پا را دید، نتواند
که ره تاریک و لغزان است
وگر دست محبت سوی کس یازی
به اکراه آورد دست از بغل بیرون
که سرما سخت سوزان است
سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت
هوا دلگیر، درها بسته، سرها در گریبان، دستها پنهان
نفسها ابر، دلها خسته و غمگین
درختان اسکلتهای بلور آجین
زمین دلمرده، سقف آسمان کوتاه
غبار آلوده مهر و ماه
زمستان است
.
مهدی اخوان ثالث (۱۰ اسفند ۱۳۰۷ - ۴ شهریور ۱۳۶۹)، شاعر پرآوازه و موسیقی‌پژوه ایرانی است. او در اشعارش از تخلص «م. امید» استفاده می‌کرد.
اخوان ثالث از شعر کلاسیک فارسی به شعر نو گرایید. از وی آثاری در هر دو سبک باقی مانده است. او در نوازندگی تار نیز دستی داشت. او در شعرهایش زندگی و رویدادهای روزمره‌ را به تصویر می‌کشید. لحن حماسی و باصلابت آثارش همراه با ترکیبات تازه‌ای که در آن‌ها به کار می‌برد، اشعار او را جاودانی بخشیده است. او با درهم آمیختن شعر کهن و سبک نیمایی، به بیان سوگ گذشته می‌پرداخت. وی از نام‌ها و نشانه‌های بومی و ملی بسیار در شعر خویش بهره گرفته است. اخوان در دهه‌های 1330 و 1340 خورشیدی با اشعارش روزنه‌هایی را به سوی نگرش‌های تازه‌ای در میان جوان‌ها ایجاد کرد و بدین شکل بر تحولات فکری و اجتماعی زمانش اثر گذار شد. او بر شاعران هم نسل خویش نیز تاثیرگذاشت.
کتاب شعر «زمستان» از مشهورترین آثار او و یکی از شاخص‌ترین کتاب‌های شعر نو نیمائی در دهه 1330 به شمار می‌رود. این کتاب موجب شناساندن اخوان ثالث شد. شعر زمستان در این مجموعه با توجه به کودتای 28 مرداد نوشته شده است.
.
www.30book.com
.

#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس: طرح الحاق اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی تقدیم مجلس می‌شود نصر: ...
Media Removed
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس: طرح الحاق اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی تقدیم مجلس می‌شود نصر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: طرح الحاق شهرستان های اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی با امضای ۵۶ نماینده مجلس به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود. به گزارش نصر ، بیت الله عبدالهی ظهر ... نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:
طرح الحاق اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی تقدیم مجلس می‌شود

نصر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: طرح الحاق شهرستان های اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی با امضای ۵۶ نماینده مجلس به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

به گزارش نصر ، بیت الله عبدالهی ظهر امروز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح دو فوریتی الحاق اهر و هریس به منطقه ویژه اقتصادی دستور دادند تا دولت لایحه به مجلس بیاورد.

عبدالهی بابیان اینکه از خیلی وقت ها پیش پیگیر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی در اهر بودیم، گفت: حذف نام اهر و هریس از لیست شهرستان های حائز شرایط مناطق ویژه اقتصادی نتیجه زد و بند نمایندگان بود و در این میان طرح جدیدی با امضاء نزدیک به ۵۶ نماینده به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کردیم و آقای لاریجانی طرح را به کمیسیون اقتصادی مجلس جهت بررسی ارجاع داد.

وی تصریح کرد: از اینکه نتوانستم با مافیا ارتباط برقرار کرده و نام اهر و هریس را به لیست مناطق ویژه اقتصادی مجدداً بازگردانم شرمنده هستم و برای جبران آن با ارائه لایحه ای از سوی دولت یا با تقدیم طرح دو فوریتی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم می شود.

عبدالهی در ادامه سخنان خود بر دفاع تمام قد از تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظر مضحکی می گوید آماده مذاکره مجدد با ایران است، همه می دانند مردان دیپلماسی ایران دو سال پای میز مذاکره نشستند و به نتیجه رسیدند ولی ترامپ در کمال بی شرمی از برجام خارج و به تعهدات بین المللی پشت پا زد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی ها در داخل کشور در خصوص مذاکرات هسته ای با آمریکایی ها همصدا شدند شاید نفهمیده باشند ولی ناخودآگاه در زمین دشمن بازی کردند، افزود: وقتی آمریکا متوجه شد که منافع ایران در برجام تامین می شود آن را قراردادی بَد خواند و خارج شد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: ایران در مذاکرات هسته ای به دنبال سلاح کشتار جمعی نبود بلکه حق قانونی خود را مطالبه می کرد اما تا به حال فکر کرده ایم اگر در برجام منافع ایران تامین نمی شد آمریکا باز از توافق بین المللی خارج می شد؟ در حالی که در بحث برجام بدعهدی آمریکایی ها مشخص و حقانیت جمهوری اسلامی بر همگان آشکار شد.

عبدالهی در ادامه با اشاره به اینکه دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور کمر همت بسته است، گفت: مجلس شورای ا
Read more
بيست و دو سه ساله بودم كه خدا توفيق داد تا به عنوان #خادم به #حج #تمتع مشرف شدم بعد از ايام خوشى كه در #مدينه ...
Media Removed
بيست و دو سه ساله بودم كه خدا توفيق داد تا به عنوان #خادم به #حج #تمتع مشرف شدم بعد از ايام خوشى كه در #مدينه داشتيم به قصد انجام اعمال حج در #مسجد_شجره #احرام بستيم و راهى #مكه مكرّمه شديم از حال و هواى خوش زيارت #رسول_الله و #بقيع بهتر است چيزى نگويم چون در قالب كلمات آن حال #روحانى و سبكبالى معنوى ... بيست و دو سه ساله بودم كه خدا توفيق داد تا به عنوان #خادم به #حج #تمتع مشرف شدم
بعد از ايام خوشى كه در #مدينه داشتيم به قصد انجام اعمال حج در #مسجد_شجره #احرام بستيم و راهى #مكه مكرّمه شديم
از حال و هواى خوش زيارت #رسول_الله و #بقيع بهتر است چيزى نگويم چون در قالب كلمات آن حال #روحانى و سبكبالى معنوى قابل وصف نيست و گفتن همانا و جفا در حق خاطراتم همان
اما بعد از مُحرم شدن و گذشت چند ساعت در اتوبوس وقتى به #مسجد_الحرام رسيديم دوست هم سفرم خواهش كرد چشمانت را ببند و دست من را بگير و تا نگفته ام باز نكن.
خودش #جانباز بود،يك چشم و يك پا را از زير زانو نداشت
مثل نابينا ها مرا لنگ لنگان به دنبال خودش ده ها متر كشيد،تا جايى كه ديگر ايستاد و گفت،حالا ببين
چشم كه باز كردم،پشت #مقام_ابراهيم عليه السلام نگاهم به #كعبه گره خورد و از بهت و حيرت شوكه شدم
با صداى هق هق گريه دوستم به خودم آمدم و به سجده افتادم
نميدانم چند دقيقه در آن حال خوش غوطه ور بودم اما در تمام عمرم هرگز آنطور خودم را در آغوش خدا احساس نكرده بودم
وقتى سر از زمين برداشتم،دوباره عاشقانه چشم به آن سياه پوش جان نواز دوختم
از تماشاى اين تصوير كه در تمام عمر آرزويش را داشتم سير نميشدم و هنوز هم هرگز نشده ام
شهد شيرين وصال مثل آب گوارايى تشنگى جانم را فرو مينشاند و نسيم فرح بخش و بهشتى مسجد الحرام همراه با زمزمه ها و نجواى دعا و مناجات حجاج صحنه هايى را در ذهنم حك كرد كه تا امروز هم طعم نوشين آن كام خاطرم را شيرين ميكند
مثل خلسه و رؤيايى زيبا دلم ميخواست در همان حال،جان بدهم و ديگر بعد از ديدن خانه ى خدا چيزى نبينم
.
ان شاالله در پست بعد در مورد ادامه اين مطلب و ماجراى محبت و دوستى با يك عبد صالح خدا صحبت خواهم كرد
Read more
. رقص لری « #تَنیا_باز » تنیاباز به معنی «تنهاباز» و «بازنه»ی فردی است یا رقص و نمایش تک‌نفره. این‌گونه از رقص و بازی، ویژة پایان مراسم شادیانه همچون عروسی است. آیین یا مراسم پایان یافته است،‌ بازنه‌ها، در روند رقص، یک‌به‌یک خسته شده و از دور رقص کناره گرفته‌اند (در تمامی رقص‌های لُری،‌ هرکه ... .
✴ رقص لری « #تَنیا_باز »

تنیاباز به معنی «تنهاباز» و «بازنه»ی فردی است یا رقص و نمایش تک‌نفره. این‌گونه از رقص و بازی، ویژة پایان مراسم شادیانه همچون عروسی است. آیین یا مراسم پایان یافته است،‌ بازنه‌ها، در روند رقص، یک‌به‌یک خسته شده و از دور رقص کناره گرفته‌اند (در تمامی رقص‌های لُری،‌ هرکه خسته شود، اجازة خروج از «چوپی» ـ رقص ـ را دارد) و به تماشای رقص دیگران ایستاده‌اند
.
دیگر بازنه‌ای نیست و اکنون نوبت می‌رسد به عضوی از گروه نوازندگان که با تفنگی در دست، که با آن حرکات نمایشی هماهنگ با ضرب رقص «دو پا» که رقصی سریع و دشوار است انجام دهد. حرکات او درحالی‌که بر ضرب دو پا استوارند، ابداعی و خلاقه هستند و هنجار معین‌شده از پیش، همچون دیگر چوپی‌ها، ندارد
.
اما انطباق حرکات پاها با ضرب رقص دو پا الزامی است. رقص تنیاباز، سقف زمانی مشخص هم ندارد و نوعی آزمایش نَفَس و آمادگی جسمانی است. حرکات، در مواردی وجه کُمیک نیز به خود می‌گیرند. کِل‌های زنان،‌ تشویق‌های مردان، همراهی هر دو با این رقص با دست زدن و آواها و اصوات‌ شوری می‌انگیزد و رقص و بازی تا آن‌گاه که رقصنده بتواند توجه جمع را به خود جلب کند یا دیگر از پای درافتد، ادامه دارد. شکلی دیگر از تنیابازی هم توسط آخرین رقصندة گروه رقص‌ انجام می‌گیرد که ممکن است همراه تفنگ‌ یا شال و دستمال باشد
.
لینک کانال در بیو قرار دارد
.
.........................................
#لر #لرستان #لری #موسیقی_ما
#دختر_لر #گلونی #رقص #بازنه
#موسیقی #موسیقی_محلی
#موسیقی_لرستان #موسیقی_ایرانی
#lor #lori #lorestan #lorestanihaofficial
Read more
Loading...
. للحق پست نوشت:. دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:. دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران و جز آن 450 نفر کودک و نوجوانی بود که آقا مصطفی برای حمایتشان پشت پا زد به تمام خوشی و راحتی و آسایشی که در قلب آمریکا داشت. . هیام از عنفوان جوانی و زیر دست کسی تربیت شد که هرگز کسی عظمت روحش را نشناخت ... .
للحق پست نوشت:.
دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران و جز آن 450 نفر کودک و نوجوانی بود که آقا مصطفی برای حمایتشان پشت پا زد به تمام خوشی و راحتی و آسایشی که در قلب آمریکا داشت.
.
هیام از عنفوان جوانی و زیر دست کسی تربیت شد که هرگز کسی عظمت روحش را نشناخت و آنچنان هنوز عاشقانه از استادش نام میبرد که گویی هنوز او را حاضر و ناظر میبیند.
.
هیام حرفهایی زد که برای هر قلب آزاده و نه فقط مسلمان ,دردآور بود.از مظلومیت و در عین حال اقتدار #حزب_الله گفت و ناسپاسی ما ایرانی ها. از اینکه ما آنقدر نمک نشناش شده ایم که به او توصیه کرده اند وقتی که در ایران هست عربی حرف نزند.
.
خیلی حرفها زد و وقتی به #یمن رسید و روایت مظلومیت این ملت مقاوم و مستضعف را گفت که تصور می کنند قلب ملت ایران برایشان می تپد , آتش بر دل می زد.
.
خدا راشکر گویی آنجا هم سکوت رسانه ای برقرار است که خبر بی مهریها را به گوششان نرسانده است.
.
خدا را شکر که نمی دانند ملت ایران مغزشان پر شده با هجویات bbc و voa و آمدنیوز و من و تو و سرشان گرم دلقک بازی اعتدالیون و اصلاحات و بهاری هاست.
.
خدا را شکر که هنوز خبر کرختی رگ غیرت ایرانی ها به گوششان نرسیده که خبر عروسی فلان هنرپیشه با بهمان بازیگر برایشان داغتر است از داغ مردم یمن.
.
خدا راشکر که یمن گوشش به بعضی واقعیات هنوز بدهکار نشده, خدارا شکر.
.
و اینجا است که ذهن گریز می زند به حرفهای سید مرتضی :" وجود و بقای انقلاب به دین و دینداری مردم رجوع دارد؛ پس هر چه بتواند انسان را به غفلت بکشاند می تواند اسباب یک مبارزه سیاسی با انقلاب اسلامی واقع شود: از عکس های فوتبالیست های حرفه ای در آدامس های بادکنکی گرفته تا دانستنی های علمی، دیدنی های توریستی... رمان های عشقی و پلیسی و ایدئولوژی های سیاسی، یعنی هر چه بتواند بنیان دینداری را سُست کند، فی نفسه می تواند در خدمت مبارزه با انقلاب اسلامی که بر اصل « عینیتِ دیانت و سیاست » استوار است واقع شود. بنابراین، غرب برای مبارزه با انقلاب لازم نیست که حتماً روی به مقابله سیاسی و نظامی بیاورد؛ همه چیز، مشروط بر آنکه بتواند مردمان را از دین غافل کند، یک سلاح سیاسی است. "
.
و امروز این غفلت محقق شده است.
.
#یمن
#مقاومت
#حزب_الله
#انقلاب
#ما_بدهکاریم
Read more
. شنبه پیراهن گوچیِ‌ های‌کپیِ فیکم را به تن کردم و شلوار لی‌وایزِ های‌کپیِ فیکم را پوشیدم و ساعت ...
Media Removed
. شنبه پیراهن گوچیِ‌ های‌کپیِ فیکم را به تن کردم و شلوار لی‌وایزِ های‌کپیِ فیکم را پوشیدم و ساعت رولکسِ ‌های‌کپیِ فیکم را به دست کردم و کفش دلچه اند گابانایِ‌ های‌کپیِ فیکم را به پا. دم در یادم آدم که هوا گرم است و ممکن است عرق کنم، این شد که عطر هرمسِ های‌کپیِ فیکم را روی خودم خالی کردم. سوار مازراتیِ ... .
شنبه

پیراهن گوچیِ‌ های‌کپیِ فیکم را به تن کردم و شلوار لی‌وایزِ های‌کپیِ فیکم را پوشیدم و ساعت رولکسِ ‌های‌کپیِ فیکم را به دست کردم و کفش دلچه اند گابانایِ‌ های‌کپیِ فیکم را به پا. دم در یادم آدم که هوا گرم است و ممکن است عرق کنم، این شد که عطر هرمسِ های‌کپیِ فیکم را روی خودم خالی کردم. سوار مازراتیِ های‌کپیِ فیکم شدم و رفتم به دنبال یک لقمه نان حلال. با گوشی آیفونِ های‌کپیِ فیکم از خودم عکسی گذاشتم توی اینستاگرام و کپشن زدم: «واقعا دیگر حالم دارد از این دنیای های‌کپی فیک به هم می‌خورد. همه‌چیز تقلبی و پوشالی. تا کی باید در این دنیای دروغین و فیک دست و پا بزنم؟ چرا من نمی‌توانم مثل باقی مردم یک دست لباس برند اصل داشته باشم؟ چرا نمی‌توانم یک ماشین خوب سوار شوم؟ چون آقازاده‌ام؟» .

یک‌شنبه

صبح با پدر های‌کپی فیکم جر و بحث شدیدی داشتم. می‌گوید الان تمام مردم عصبانی هستند و زوم کرده‌اند روی خانواده‌ ما و به خاطر این شرایط بحرانی تو هم باید از خیر سفرت به مارماریس بگذری. هر چه گفتم پدر من! من بلیت رزرو کرده‌ام، هتل گرفته‌ام، به خرجش نرفت که نرفت. اهرم فشارش هم این بود که گفتم از آن محل فلان و بهمان ارزی برایم ارز دولتی بگیرد. داشت می‌گرفت که یهو یکي از همکاراش زنگ زد و گفت فلانی حواست جمع باشد که یه کمپینی درست شده به اسم «فرزندت کجاست». تا این را شنید خلقش عوض شد و گفت ارز بی ارز. حالا مجبورم بروم از آن حساب بانکی های‌کپی فیکم برداشت کنم و دلار آزاد بخرم. من که عمرا سفرم را کنسل کنم، به خاطر این مسخره‌بازی‌ها. از آقازادگی چه‌چیزش به من رسیده؟ هیچی. مثلا می‌خواهد چه کند بابا؟ روزی دو میلیون توجیبی‌ام را قطع کند؟ خب قطع کند... من که همیشه روی پای خودم ایستاده‌ام. اصلا نیازی به او ندارم. .

بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
• گربه‌ها مجبورمان می‌کنند که نگاهی متفاوت به زندگی پیدا کنیم. شاید به همین دلیل بوده است که مصریان ...
Media Removed
• گربه‌ها مجبورمان می‌کنند که نگاهی متفاوت به زندگی پیدا کنیم. شاید به همین دلیل بوده است که مصریان گربه‌ها را می‌پرستیده‌اند: گربه‌ها مظهر چیزی‌اند که ما را گیج و سر درگم می‌کند. گفته شده که گربه‌ها حیواناتی فیلسوف‌مآب‌اند و دست کم ذهن یک فیلسوف را به خود معطوف کرده‌اند: میشل دو‌مونتنی. این ...
گربه‌ها مجبورمان می‌کنند که نگاهی متفاوت به زندگی پیدا کنیم. شاید به همین دلیل بوده است که مصریان گربه‌ها را می‌پرستیده‌اند: گربه‌ها مظهر چیزی‌اند که ما را گیج و سر درگم می‌کند. گفته شده که گربه‌ها حیواناتی فیلسوف‌مآب‌اند و دست کم ذهن یک فیلسوف را به خود معطوف کرده‌اند: میشل دو‌مونتنی. این مقاله‌نویس عصر رنسانس پرسش معروفی را در مورد گربه‌اش مطرح کرده‌‌است: این که آیا بیشتر گربه‌اش با او بازی می‌کند یا او با گربه‌اش؟ او می‌نویسد: ما با حقه‌هایی متقابل یکدیگر را سرگرم می‌کنیم. اگر من قلق‌های خاص خودم را دارم او هم قلق‌های خودش را دارد. ما درکی متوسط از قصد و نیت آنها در زندگی داریم و آنها نیز همین درجه شناخت را در مورد ما دارند. آنها چاپلوسی مان را می‌کنند، تهدیدمان می‌کنند و التماسمان، ما هم همین‌ کارها را در مورد آنها می‌کنیم.
.
.
.

از کتابِ «زندگی خوب ۳۰ گام فلسفی برای کمال بخشیدن به هنر زیستن»

از پیج هاجر رزم‌پا نازنین @_hajaram_
Read more
Loading...
‌ <span class="emoji emoji1f539"></span> #تهمینه_میلانی که به خاطر نگاه‌های فمینیستی در سینما همواره حاشیه‌ساز بوده است، این بار در نمایشگاه ...
Media Removed
#تهمینه_میلانی که به خاطر نگاه‌های فمینیستی در سینما همواره حاشیه‌ساز بوده است، این بار در نمایشگاه نقاشی‌هایش با عنوان «فیلم‌هایی که نساختم» جنجال به پا کرد و کار به تعطیلی نمایشگاه کشید. ‌ این نمایشگاه پیش از افتتاحیه با هشتگ «گالری جای شما نیست» مورد اعتراض نقاشان و هنرمندان جوان ...
🔹 #تهمینه_میلانی که به خاطر نگاه‌های فمینیستی در سینما همواره حاشیه‌ساز بوده است، این بار در نمایشگاه نقاشی‌هایش با عنوان «فیلم‌هایی که نساختم» جنجال به پا کرد و کار به تعطیلی نمایشگاه کشید.

🔹این نمایشگاه پیش از افتتاحیه با هشتگ «گالری جای شما نیست» مورد اعتراض نقاشان و هنرمندان جوان واقع شد، چرا که معتقد بودند شهرت سلبریتی‌ها باعث می‌شود در هر رشته‌ای گام بگذارند و بدون اینکه صلاحیت لازم را داشته باشند، آثار خود در آن رشته را در معرض دید عموم قرار دهند. دامنه اعتراض‌ها به روز افتتاحیه کشیده شد و چند هنرمند جوان مقابل ورودی گالری ایستاده بودند و نمونه‌هایی از آثار هنری اساتید شاخص تجسمی را در دست داشتند تا بدین صورت هنر واقعی را به مردم نشان دهند.

🔹اعتراض‌ها در فضای مجازی ادامه یافت و برخی کاربران دست به افشاگری زده و میلانی را به کپی‌‌کاری محکوم کردند، از جمله کپی از خانم جنی میلیهوف (Jenny Meilihove) هنرمند روسی ساکن سرزمین‌های اشغالی.

🔹همچنین کپی از سمانه علیجانی: (البته این اثر در نمایشگاه ارائه نشد، چون به گفته میلانی وی این اثر را تحت تأثیر فیلم «مَلی و راه‌های نرفته‌اش» کشیده و چون فیلمش را ساخته است، در نمایشگاه «فیلم‌هایی که نساختم» جایی ندارد)

🔸میلانی در واکنش به این اتهامات مدعی شد: «منکر تأثیر ناخودآگاه نقاشان سراسر جهان در کار خودم و دیگر هنرمندان این رشته نیستم، و بارها آنها را مطالعه و از عقاید و‌ آثارشان تاثیر گرفته‌ام، اما برای اولین بار با اسم خانم Jenny Meilihove آشنا شدم.»

🔸جالب اینکه «جنی میلیهوف» در استوری اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: یک فرد مشهور تصویر مرا کپی کرده و فروخته است. و در استوری‌های بعدی از کنسل‌شدن نمایشگاه خبر داده و از بانیان تعطیلی آن قدردانی کرده است./ورق بزنید...


#خبرگزاری_فارس 🇮🇷
Read more
. . مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. ...
Media Removed
. . مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. همیشه چیزی هست که بیش از هر چیز رنجش می‌دهد و همیشه حرف زدن از این چیز با دیگرانْ بی‌فایده‌‌ترین کار ممکن است. استاکر، در فیلمِ آندری تارکوفسکی، لحظه‌ای که همراهِ نویسنده و استاد روبه‌روی آن اتاق ... .
.
مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. همیشه چیزی هست که بیش از هر چیز رنجش می‌دهد و همیشه حرف زدن از این چیز با دیگرانْ بی‌فایده‌‌ترین کار ممکن است. استاکر، در فیلمِ آندری تارکوفسکی، لحظه‌ای که همراهِ نویسنده و استاد روبه‌روی آن اتاق ایستاده بعدِ گفتن این چیزها اضافه می‌کند «وقتی کسی زندگی گذشته‌اش را پنهانی مرور می‌کند مهربان‌تر می‌شود.» اما همه‌چیز ظاهراً به این سادگی نیست. به‌خصوص اگر از دنیای خیالی/ آخرالزمانی تارکوفسکی بیرون بزنیم و یک‌راست پا به دنیای واقعی و معاصرِ پاتریک ملروزی بگذاریم که زندگی‌اش را در فاصله‌ی دو مرگ مرور می‌کند. مرور پنهانیِ زندگی برای پاتریک کار آسانی نیست و سخت‌تر از آن کنار هم نشاندن قطعه‌های گوناگونی است که پازل زندگی را کامل می‌کنند و دست‌آخر او را به این نتیجه می‌رسانند که یادِ گذشته هیچ فضیلتی ندارد و هر چه دارد مصیبت و سختی‌های مکرری‌ست که سال‌های زندگی را به رنجی تمام‌وکمال بدل کرده است.
چیزی قطعی‌تر از مرگ نیست و همین قطعیت است که ترسِ از دست دادنِ زندگی را به جان آدم‌ها می‌اندازد. لحظه‌ای که پاتریکِ درب‌وداغان گوشیِ تلفن را برمی‌دارد و خبر مرگ پدرش را با آب‌وتاب می‌شنود هنوز نمی‌دانیم داستان پدران و پسران چه گذشته‌ای دارد. رفتار پاتریک ظاهراً مثل هر آدمی‌ست که بزرگ‌ترش را از دست می‌دهد؛ ترکیب گیجی و افسردگیِ ناگهانی. خالی شدن زمین زیر پا و تماشای دود شدن هر آن‌چه سخت و استوار به نظر می‌رسیده است. سر درآوردن از این گذشته به کمک خودِ پاتریک ممکن می‌شود؛ آن هم به کمک همان «مرور پنهانی»‌ای که استاکر به استاد و نویسنده توصیه می‌کرد. به یاد آوردن پدری که هر ظلم و جنایتی را در حق پسرش روا داشت و او را بدل کرد به آدمی شکننده؛ آدمی ضربه‌پذیر؛ آدمی که هر لحظه ممکن است سقوط کند و به چاهی بیفتد که رهایی از آن ممکن نیست. نتیجه‌ی چنین یادآوری و مروری قطعاً آن مهربانی‌ای نیست که استاکر از آن دَم می‌زد. [برشی از یادداشتی درباره‌ی مجموعه‌ی «پاتریک ملروز»؛ ماه‌نامه‌ی ۲۴؛ شماره‌ی ۱۰۱] #پاتریک_ملروز #بندیکت_کامبربچ #ماهنامه_۲۴ #patrickmelrose #benedictcumberbatch
Read more
بسکتبال خواستار حرکت و عکس العمل سریع از بازیکن است. دویدن ها، پرش ها و توقف های ناگهانی فشارهایی بر ...
Media Removed
بسکتبال خواستار حرکت و عکس العمل سریع از بازیکن است. دویدن ها، پرش ها و توقف های ناگهانی فشارهایی بر روی پاها، زانوها و مچ ها وارد می کند. یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از آسیب دیدگی در زمان بازی بسکتبال، خرید کفش با کیفیت بسکتبال است. یک کفش مناسب می تواند عملکرد ورزشکار را بهبود بخشد. و با استفاده ... بسکتبال خواستار حرکت و عکس العمل سریع از بازیکن است. دویدن ها، پرش ها و توقف های ناگهانی فشارهایی بر روی پاها، زانوها و مچ ها وارد می کند. یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از آسیب دیدگی در زمان بازی بسکتبال، خرید کفش با کیفیت بسکتبال است. یک کفش مناسب می تواند عملکرد ورزشکار را بهبود بخشد. و با استفاده از سبک های متنوع موجود می تواند در داخل و خارج زمین زیبا به نظر برسد. برای مد و شیک بودن و داشتن بهترین عملکرد در زمین با توجه به سبک بازی خود کفش مناسب را انتخاب کنید.
معرفی کفش های بسکتبال

کفش های بسکتبال از زمان استفاده از کفش های کانورس چاک تیلور در دهۀ 1920 تا دهۀ 1960 تا به حال تغییرات چشمگیری داشته است. تولید کنندگان از مواد و طرح های جدید برای بهبود عملکرد، راحتی و حفاظت از ورزشکاران استفاده می کنند. در دهۀ 1970 بازیکنان ستارۀ بسکتبال شروع به تأیید برخی برندها و قراردادن امضای خود بر بعضی مدل ها کردند. برخی کفش ها مانند کفش ایر جردن، دارای شهرت بالایی شدند. کفش های بسکتبال در خارج از زمین نیز دارای محبوبیت بالایی هستند و در رنگ ها و سبک های متنوعی تولید می شوند.

انتخاب کفش بسکتبال

در حالی که یک جفت کفش بسکتبال جدید می تواند عملکرد را بهبود بخشد، به نظر عالی برسد و از آسیب زدن پیشگیری کند، کفش های نامناسب می توانند برای بازیکن خطر آفرین باشند. آن ها حتی ممکن است احتمال پیچیدگی مچ پا و یا دیگر آسیب دیدگی ها را را افزایش دهند. هنگام خرید یک جفت کفش بسکتبال، ملاحظات اولیه زیر را در نظر بگیرید:
راحتی

اگرچه ظاهر کفش ممکن است توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب کند، اما در هنگام خرید راحتی باید مهمترین فاکتوری باشد که در نظر گرفته می شود. برخی کفش ها احساس طبیعی در پا به وجود می آورند و این یک شاخص قوی برای نشان دادن عملکرد کفش ها هنگام استفاده است. اگر یک کفش ناراحت کننده است، آن را کنار بگذارید و کفش دیگری را انتخاب نمایید.
تناسب با پا

این فاکتور در ارتباط نزدیکی با راحتی است. هرچند ممکن است کفشی راحت باشد اما به اندازۀ کافی با پا برای استفاده در مسابقات تناسب نداشته باشد. تناسب عالی فضای کافی بین انتهای پنجه و نوک کفش ایجاد می کند. این فضا باید در حدود عرض انگشت شصت باشد.
ادامه مقاله را در سایت مطالعه کنید.
Read more
Loading...
5 ورزش مفید برای درد زانو ویژه والیبالیست ها! 1- پا را از یک طرف بلند کردن پشت یک صندلی را برای حفظ تعادل ...
Media Removed
5 ورزش مفید برای درد زانو ویژه والیبالیست ها! 1- پا را از یک طرف بلند کردن پشت یک صندلی را برای حفظ تعادل بگیرید. وزن بدن را روی پای چپ بیندازید. پای راست را بلند کنید و از پای چپ دور کنید. پای راست باید صاف باشد و عضلات پا باید کشیده باشند. خم نشوید. پای خود را پایین بیاورید و استراحت کنید. این ... 5 ورزش مفید برای درد زانو ویژه والیبالیست ها!
1- پا را از یک طرف بلند کردن
پشت یک صندلی را برای حفظ تعادل بگیرید.
وزن بدن را روی پای چپ بیندازید.
پای راست را بلند کنید و از پای چپ دور کنید.
پای راست باید صاف باشد و عضلات پا باید کشیده باشند.
خم نشوید.
پای خود را پایین بیاورید و استراحت کنید.
این حرکت را 10 بار انجام دهید، استراحت کنید و 10 بار دیگر هم انجام دهید.

2- نشستن و بلند شدن
دو بالش بر روی صندلی بگذارید و صاف بنشینید.
کف پاها باید روی زمین باشد.
به آرامی بلند شوید.
سپس، به آرامی بنشینید.
3- تعادل بر یک پا
4- بالا رفتن از پله
10 بار این حرکت را تکرار کنید و استراحت کنید و سپس 10 بار دیگر انجام دهید.
5- پیاده روی
پیاده روی یک ورزش خوب برای درد زانو می باشد.
پیاده روی باعث کاهش درد مفاصل و تقویت عضلات پا می شود و انعطاف پذیری بدن را بهبود می بخشد و برای قلب نیز بسیار خوب است.
________________________________________________________

تلفن شعبه مطهری: 1-02188898440
مشاوره تلفنی: 09128444990
مشاوره رایگان (از ساعت 13 الی 15) : 09107803155

آدرس کلینیک دیباجی: تهران، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: تهران - خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک ۳۴، طبقه همکف

www.omidrehab.com
www.lumbar.ir
www.zanoodard.ir
www.footmed.ir
www.orped.ir

#متخصص_کمر_درد #متخصص_دیسک_کمر #متخصص_طب_فیزیکی #توانبخشی #فیزیوتراپی #کمر_درد #دیسک_کمر_بسته
Read more
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم ...
Media Removed
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ... ....
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!
رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.
بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند...
فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.
من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.
اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی...
#عرفان_نظرآهاری
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
Repost @ehsanmohammadi94 . <span class="emoji emoji1f530"></span> فروغ فرخ زاد و زن جذامی! . ✍️ #احسان_محمدی . 📽 فروغ فرخزاد در کارنامه ...
Media Removed
Repost @ehsanmohammadi94 . فروغ فرخ زاد و زن جذامی! . ✍️ #احسان_محمدی . 📽 فروغ فرخزاد در کارنامه هنری اش مستندی دارد به نام «خانه سیاه است» که با کمک #ابراهیم_گلستان سال 1342 در آسایشگاه جذامیان بابا باغی تبریز ساخت. . 📽 آن روزگار جذام بیماری خطرناکی بود. صورت فرد، دست و پا و اعصاب و حتی ... Repost @ehsanmohammadi94
.
🔰 فروغ فرخ زاد و زن جذامی!
.
✍️ #احسان_محمدی
.
📽 فروغ فرخزاد در کارنامه هنری اش مستندی دارد به نام «خانه سیاه است» که با کمک #ابراهیم_گلستان سال 1342 در آسایشگاه جذامیان بابا باغی تبریز ساخت.
.
📽 آن روزگار جذام بیماری خطرناکی بود. صورت فرد، دست و پا و اعصاب و حتی سیستم تنفسی اش تخریب می شد. مردم از جذامی ها وحشت داشتند، کسی با آنها غذا نمی خورد، عفونت چنان صورت شان را می بلعید که به نماد وحشت تبدیل می شدند و آنها را به جذام خانه می فرستادند.
.
📽 فروغ توانست با جلب اعتماد جذامی ها در طول 12 روز به آنها نزدیک شود و از لحظه های عادی و روزمره تا لحظات استثنایی زندگی آنها مثل عروسی، آرایش کردن، شیر دادن بچه، نماز خواندن و دعا کردن شان فیلم بسازد.
.
📽 خودش جایی می گوید یک روز زنی جذامی را دیدم که تقریباً چیزی به اسم صورت نداشت. تنها دهانش مثل حفره ای خالی باقی مانده بود. در گوشه ای آینه ای دستش گرفته بود و تلاش می کرد به همان حفره رژ بمالد و خودش را زیباتر کند. (نقل به مضمون)
.
✅ هر وقت مثل این روزها وسط #تابستان هم احساس می کنم «زمستان است و سرها در گریبان است»، امیدم به تاراج رفته و آدم ها مدام می گویند: «ما مُرده ایم»، «دیگه امیدی نیست»، « ما بدبخت ترین مردم جهانیم»، «همه چیز داره نابود میشه و تلاش کردن بیخوده» و ... ذهنم می رود می نشیند کنار آن زن جذامی، زُل می زند به آینه و تلاشش را برای زیباتر شدن نگاه می کند...
.
✅ آن زن با آن رُژ لب که لابد لای انگشت های فروریخته اش گرفته، برایم نماد امید است. نماد زندگی. اینکه «همیشه امیدی هست»، اینکه حتی تا آخرین نفس باز هم آدمی امیدوار است به رخ دادن یک اتفاق خوب، اینکه حتی در واژه #ناامیدی هم یک #امید زنده است!
.
✅ با همه اتفاقات تلخ پیرامون مان، بیشتر ما دروغ می گوییم اگر ادعا کنیم از آن زن جذامی روزگار با ما نامهربان تر بوده. به جای تکثیر ناامیدی، به هم امید بدهیم.
.
✅ ابراهیم گلستان در آن فیلم یک تک گویی فوق العاده دارد. می گوید: دنیا زشتی کم ندارد، زشتی‌های دنیا بیش تر بود، اگر آدمی بر آن‌ها دیده بسته بود. امّا آدمی چاره ساز است.
.
👊 آدمی چاره ساز است، آدمی چاره ساز است... تن ندهیم به جُذام ناامیدی، به جُذام سیاهی، به جُذام یاس... به جای تزریق زهر ناامیدی به روح و جان هم، به فکر چاره باشیم... که آدمی چاره ساز است.
Read more
. ازم نپرس خونم کجاست : درود جاهای همه خالی. . : : . خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ... .
ازم نپرس خونم کجاست
:

درود
جاهای همه خالی. . :
:
.
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!

رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند؛ همان طور که ایران را ایرانی ها، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد. اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
. . . 📌 North of Iran, Golestan, Derazno Kordkoy Road
. : 📸 @marcomirzaei . :

#دهگردی # #گلستان #گرگان #کتول #افرود #کمپ #ایر
Read more
شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. ...
Media Removed
شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند. به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان ... شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند.

به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان امشاسپندان یا ملائک و ایزدان شش‌گانه از لحاظ مرتبت و مقام دومین است. نخست بهمن و دوم شهریور. این نام در اوستا خشتر وئیریه آمده که جزء اول به معنی کشور و پادشاهی و جزء دوم به معنی آرزو شده می‌باشد پس رویهم به معنی پادشاهی یا کشور آرزو شده و مجازاً به مفهوم عام از آن بهشت نیز اراده شده‌است.
چنان‌که همهٔ امشاسپندان دارای دو وجه مینوی و زمینی هستند این امشاسپند در جهان مینوی نمایندهٔ قدرت و شهریاری مطلقهٔ اهورامزدا و در زمین نگاهبانی و سرپرست فلزات و جنگ ابزارها و سلاح‌ها بدو محول است. ما نمی‌دانیم چرا شهریورگان از شمار جشنهای آتش به‌شمار می‌رفته‌است.
این جشن آتش‌های خانگی محسوب می‌شد. مردم در خانه‌ها آتش می‌افروختند و ستایش خداوند و شکر نعمت‌های او می‌گزاردند. در خانه‌ها اغلب میهمانی برپا کرده و خوراک‌های متنوع و ویژه تدارک می‌بینند و به مناسبت تغییر هوا شب هنگام در بام‌ها نیز آتش می‌افروزند اما متأسفانه بقایای این جشن نیز میان زرتشتیان فراموش شده و فقط برخی از خانواده‌های قدیم در کرمان به گونهٔ محدودی این جشن را برگزار می‌نمایند.

در دوران اخیر زرتشتیان جشن شهریورگان را به عنوان روز پدر انتخاب کرده‌اند چرا که شهریور از امشاسپندان مردگونه؛ و به معنای شهریاری بر اراده و نفس است.
.
.
. 🔹🔶زهي مايه خرسندي است كه در اين روز ميمون و فرح زا چشم به جهاني گشودم كه بزرگ مرد تاريخ ايران #كورورش_بزرگ در آن پا به گستره زمين نهاد و آرزويش شهر آرماني بود و نام ماناي شهرياريش با رفتار انسان مدارانه بر پيشاني تاريخ نقش بسته است . شهرياري كه نخستين_منشور_حقوق_بشر را بر استوانه اي گلين براي جهانيان به ارث .گذاشت
.
🔹🔸خرسندم كه در اين روز. همزاد عزيز و بي مثالي. چون #دكتر_مرتضي_شهبازي_نيا دوست و استاد عزيز را دارم. و در همينجا زاد روز آن عزيز فرزانه را شاد باش خدمتشان عرض مي كنم.
.
.
🔹🔶🔹همچنين زاد روز شاعر ناني زمستان مهدي اخوان ثالث خجسته باد .

ب.ن: تولد من و دكتر شهبازي نيا هر دو در ٤شهريور٤٨ است👍🌹
.
. #شهريورگان_خجسته_باد
#شهريورروز #جشن_شهريورگان #جشن_شهريور #روز_پدر #روز_پدر_بر_تمام_پدران_سرزمینم_مبارک_باد
#روز_پدران_آسمانی_مبارک
#وكيل_پايه_يك_دادگستري
#گفتمان_وكيل_گفتمان_ارزش_هاست
Read more
من یقین دارم اولین مردی که عقل زن ها را معیوب و خواب آنان را چپ خوانده و در نهایت زن ها را ضعیفه خطاب کرده ...
Media Removed
من یقین دارم اولین مردی که عقل زن ها را معیوب و خواب آنان را چپ خوانده و در نهایت زن ها را ضعیفه خطاب کرده است، بر قدرت و توان زنان آگاه بوده و از اندیشیدن و موفقیت زنان و برابری حقوق مرد و زن، هراسی بس عظیم در دل داشته است. لذا برای سرکوب پیشرفت و تمسخر زنان، آنان را ناقص العقل نامیده است. به راستی تصور دنیایی ... من یقین دارم اولین مردی که عقل زن ها را معیوب و خواب آنان را چپ خوانده و در نهایت زن ها را ضعیفه خطاب کرده است، بر قدرت و توان زنان آگاه بوده و از اندیشیدن و موفقیت زنان و برابری حقوق مرد و زن، هراسی بس عظیم در دل داشته است. لذا برای سرکوب پیشرفت و تمسخر زنان، آنان را ناقص العقل نامیده است.
به راستی تصور دنیایی بدون زن، چقدر قبیح و ناممکن است، دنیایی ست فارغ از بقا و عشق و مهر و محبت. هر زن عاشق در وجودش کمی مهر مادرانه دارد و با از خود گذشتگی تمام، همان می شود که معشوقه اش انتظار دارد. زنان در پی تکیه گاه وارد دنیای مردان شده و خود پشتیبانی برای کسب آرامش و موفقیت می شوند. جلال بدون سیمین، ره به جایی نمی برد و همچنین احمد بدون آیدا.
از دیگر خصوصیات زنان این است که با کوچک ترین نگاه و کوچک ترین لبخند، مردان را به بزرگ ترین عمل ممکن وا می دارند، از کندن کوه تا گدایی کوی و برزن دوست. شیخ صنعان هم که باشی با غمزه ای از سوی یار، دین و دنیا را در راه رسیدن به دوست رها خواهی کرد.
زنان بسان زمین حاصلخیزی هستند که با توجه و رسیدگی بیش تر، ثمره افزون تر می گردد. زن ها را باید شناخت و باور کرد. چشیدن طعم عشق و خوشبختی مستلزم آن است که غرور مردانه را کمی زیر پا بگذاری و "دوستت دارم" را مدام بگویی و به جان دوستش بداری، آنگاه عشق را دو چندان و خود را خوشبخت ترين مرد خواهی یافت.
🌹🙆🏻‍♀️
| #شهیاد_اقبالی
Read more
. در تقاطع انقلاب مرد سالاری قدیم ، عشق ورزیدن «او» به پسر همسایه شان گناه کبیره ای بود که از جانب خدا ...
Media Removed
. در تقاطع انقلاب مرد سالاری قدیم ، عشق ورزیدن «او» به پسر همسایه شان گناه کبیره ای بود که از جانب خدا شاید ! اما از جانب آقاجانش نابخشودنی بود . و «او» می دوید جلوی در و برادرهای کوچکترش را جمع و جور می کرد ؛ می دوید سمت خرمن و پا به پای پاییز و دست در دست باد خوشه های خشکیده را در آغوش قاصدک ها به سوی پسرکی می ... . در تقاطع انقلاب مرد سالاری قدیم ، عشق ورزیدن «او» به پسر همسایه شان گناه کبیره ای بود که از جانب خدا شاید ! اما از جانب آقاجانش نابخشودنی بود .
و «او» می دوید جلوی در و برادرهای کوچکترش را جمع و جور می کرد ؛ می دوید سمت خرمن و پا به پای پاییز و دست در دست باد خوشه های خشکیده را در آغوش قاصدک ها به سوی پسرکی می فرستاد که سوار بر الاغ لنگانش ، بار گردو و بادام های مزرعه ی پشتی شان را می آورد .
جز من و خدا ، هیچکس نمی دانست دخترک ، همان «او» ،با نگاهش زمین خشکیده را پر از غنچه های نوشکفته می دید که زیر پای پسرک ژولیده و خسته و دردمند کشاورز می شکفتند . «او» در دل می اندیشید که به راستی تا کنون ، هیچ الاغی اینقدر به اسب شبیه نبوده است ... «او» چهارده سال بیشتر نداشت ؛ پدرش «آقا جانش» دخترش را به پسرک یتیم مانده ی کشاورز نمی داد ! و «او»  هر روز عصر به فکر زلف های پریشان و گستاخ کشاورز، که روی پیشانی خیس از عرق و زحمت کشیده اش می جهیدند ، بود .
مشکل فقط این نبود ، چندی بود که «او» با نبوغ حساب و کتاب کردنش در ده شناخته شده بود ؛ خیلی زشت میشد اگر مردم می فهمیدند دختری در ده ، مکتب رفته و سواد خواندن و نوشتن که هیچ ! سواد حساب و کتاب کردن دارد !
همان شد که «او» را  شوهر دادند و قضیه را ختم به خیر کردند تا مبادا اسم دخترشان در دهان مردم بچرخد .
امپراتوری مرد سالاری هنوز هم در «ده » پا برجاست ... دخترک با استعدادی هم که دردانه شاهدخت امپراتوری مرد سالارانه ی «آقا جانش »بود ؛ حالا پیر زن مظلوم و آرامی شده که در کنار من نشسته و سر از تبلت و هندزفری و اینترنت در نمی آورد !! .
#دخترخوب
#دلنوشته_دخترخوب
۸_شهریور_۹۷
Read more
. @ehsankhajeamiri <span class="emoji emoji2764"></span>️ پاييز كه شد ، شروع كردم به جمع كردن برگ ها <span class="emoji emoji1f341"></span> هرروزم به سان رنگهاي هم طيفشان ...
Media Removed
. @ehsankhajeamiri ️ پاييز كه شد ، شروع كردم به جمع كردن برگ ها هرروزم به سان رنگهاي هم طيفشان ، مقداري حرارت داشت و به مانند جنسشان ، كمي برودت .. ميرفتم تا برگ سي و هفتم را بجويم آن روز انگار جهانم فقط حرارت ميخواست ! آن روز ديدم كه سي و هفتمين روز پاييز ، برگ هايش نه ترك دارند و نه حتي به اشتباه ... .
@ehsankhajeamiri ❤️
پاييز كه شد ،
شروع كردم به جمع كردن برگ ها 🍁
هرروزم به سان رنگهاي هم طيفشان ، مقداري حرارت داشت و به مانند جنسشان ، كمي برودت ..
ميرفتم تا برگ سي و هفتم را بجويم
آن روز انگار جهانم فقط حرارت ميخواست !💛🍁
آن روز ديدم كه سي و هفتمين روز پاييز ، برگ هايش نه ترك دارند
و نه حتي به اشتباه زير پا افتاده اند ...
انگار در سي و هفتمين روز ،
آسمان حول حالنا ميخوانْد
و برف خودش را به سرمازدگي زده بود تا آن روز بر سر هيچ درختي نبارد ! 💚💛
آن روز ديدم كه چگونه برگ سبز در دستانم ،
مانند آوازي كه از تمام طيف هاي دستگاهي اصيل گذشته
بر روح و روانم جاري شد🍂💛
و پاي لنگ گوش بي حواسم را كوك كرد..🎼💛
دريافتم
كه تو درست به قطره آبي مي ماني ، در چله ي خشكسالي شهري نفرين شده ..💛
و اشتياق برايت مانند كسيست كه نيمه شب از تب بي حس شده و تمام توانش مي رود براي ليواني كه نيمه پر آن بيشتر از نيمه خالي اش است ..💛
تو روزي گذشته اي ؛
از تار و پود تمام زيبايي هايي كه حتي تعريف نشده ! 💞💛
و سازهايت را در كنج به كنج آسمان هاي انسان نديده نيز جا گذاشتي !
اينگونه بود كه صدايشان از عدم ابدي شده در گوش جهان !🎧💛
به سان چكاوكي تنها بر سر شاخه اي آن سوي مرز جنگ ها مي ماني💚💛
و آوازت مانند پاييزي زرد
به صورت غم انگيزي زيباست!🍂💛
حالا نيز
چه خوش نشسته اي در خزان💛
فصلي كه قرارش
دلگيريست
اما تو با آمدنت ،
پاييز را بدقول كرده اي..💛
اي بهانه ي خوش يمن گردش سال ها..
به كهنه شرابي مي ماني
كه نه كسي شجاعت مزه كردنش را دارد
نه دلي تاب نخواستنش را
و نه گوشي توان بستن خود براي نشنيدن واج به واج نداي مستانه اش.
تو مرا ياد همان شرابي مي اندازي
كه يادگار تمام جواني پدربزرگ است ❣💛
و صدايت تنها شعري ست
كه هيچ قالبي ، اندازه تن وسيعش نيست🎧💛
تو را كه يافتم ،
تمام برگ هاي قبل ،
به آغوش تقويم پيوستند
و الفباي پيشواز تو را
به تقليد از نيم بندي از صدايت سرودند ..💞💛
چه فصل دلرباييست
فصل خزان
كه مردي از جنس عاشقانه هاي تمام ادوار را به دنيا ارزاني داده..💛❤️💛
حالا
همان فصل است
حالا پاييز است
و آباني كه به نام توست💛
اما تن گرمازده ي صدايت عجيب بوي مهر ميدهد ...💚💛
آرزو ميكنم امسال ،
اگر در روزهايت پاييزي هم وزيد ،
با معجزه ي بودنت
به رنگ خزان ميلادت شود ..
گرم و ماندگار 🙏🏻💚💛
اي جوانه ي سبز پاييز ،
سالروز آغازت مبارك دنيا باد ..💞💛
#مرد_پاييزي
#مهرِ_آبان_دامن_پاييزمان_را_گرفت🍂
# زادروزت مبارك❤️
#٧_آبان_٦٣
.
# 📝 text : @ehsankhajeamiri63_hadis .
Read more
. برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا ۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید. تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید ... .
برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا

۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید.
تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید در هر ست تا ناتوانی عضلات پیش بروید.
۲- تمرینات خود را تغییر دهید.
تغییراتی که در تمرین می‌دهید، هرگز به عضلات اجازه نمی‌دهد به تمرین عادت کنند. بسیاری از قهرمانان  حرفه‌ای‌ عقیده دارند تغییر تمرینات برای تداوم روند رشد عضلات و افزایش حجم ضروری است.
۳- روی حرکت اسکوات مانور بدهید.
هنگام انجام حرکت اسکوات، موضع پاها را برای ایجاد فشار بیشتر روی قسمت‌های مختلف عضلات ران تغییر دهید. نزدیک کردن پاها برای فشار بیشتر روی قسمت خارجی و دور کردن پاها از هم برای ایجاد فشار روی قسمت های داخلی عضلات ران ؟؟؟؟
۴- اسکوات و کشش پا را در برنامه‌ی تمرین داشته باشید.
اسکوات را جدی گرفته و برای افزایش حجم پا از آن استفاده کنید. حرکت کششی باید در برنامه‌ی تمرینات شما روی عضلات پا وجود داشته باشد.
۵- در انتخاب وزنه دقت کنید؛ خود را فریب ندهید.
ست‌های طولانی نداشته باشید. با ۱۲ تکرار شروع کنید و به‌تدریج وزنه‌ها را سنگین‌تر کنید، به‌طوری‌که در ست آخر نتوانید حرکت را بیشتر از ۵ یا ۶ بار تکرار کنید. چنانچه در ست آخر می‌توانید تکرارهای بیشتری داشته باشید بدانید که از وزنه‌های مناسب برای تمرین استفاده نکرده‌اید و وزنه‌های شما به حد کافی سنگین نبوده است.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. نه میخواهم از نمادها سخنی بگويم و نه به دنبال تفسیر عقلانی هنر هستم. میخواهم درباره ی خواننده ای بنویسم که هنرش زجر شیرینی است. هنری دقیقا مشابه زجر مردمان ایران . آلبوم ابراهیم پس از چندین دهه فعالیت موسیقی پاپ در ایران جایگاهی تاریخی برای خود دست و پا خواهد کرد. ابراهیم جایگاهی همانند وحدت و ... .
نه میخواهم از نمادها سخنی بگويم و نه به دنبال تفسیر عقلانی هنر هستم. میخواهم درباره ی خواننده ای بنویسم که هنرش زجر شیرینی است. هنری دقیقا مشابه زجر مردمان ایران . آلبوم ابراهیم پس از چندین دهه فعالیت موسیقی پاپ در ایران جایگاهی تاریخی برای خود دست و پا خواهد کرد. ابراهیم جایگاهی همانند وحدت و یا خواب در بیداری فرهاد دارد.آلبومی هماهنگ و دارای یک روح کلی و هویت مشخص.ابراهیم آلبومی زجر آور است اما زجری شیرین که تو را به خلسه و معنایی عمیق می برد و مگر رسالت هنر راستین غیر از همانندی با قلب و روح و خیال یک ملت رنج دیده است؟ .
.
*قطعه ببر به نام خداوندت: اسماعیل هایت را قربانی کن،نه از روی اختیار که به جبر گویا باید همه اسماعیل ها را قربانی کرد، اما قربانی کردن در اسارت فایده ای ندارد و سرانجام ابراهیم و اسماعیل ها چه خواهد شد؟
-
*قطعه در آستانه پیری:تو برگزیده نبودی، قبول کن که نبودی، مردمي بدون هویت و شناسنامه، ملتی بدون قهرمان هم چون رسول بدون معجزه، بلند مسئله اما بدون کتاب
-
*قطعه تو در مسافت بارانی: من و تو آخورمان مرگ است، قطعه ای عاشقانه، عاشقانه ای ناب و انسانی و اخلاقی به قانون عشق
-
*قطعه همراه خاک ارّه :از نردبان بودن بسيار غمگینم، گلایه مصلحان و پیامبرانی که قرار بود چیزی بسازند اما حالا تف می کنند بیداری را.
-
*قطعه لطفا به بند اول سبابه ات بگو : هر نطفه ای که دوست ندارد پسر شود، امید یا ناامیدی، سختی یا آسانی، عاقل بودن یا مجنون شدن؟عیسی مسیحا نفس کجاست؟
*قطعه ای ماه مهر: ماه مهر زهر هلاهل، لعنت به سیستم آموزشی
*قطعه جهان فاسد مردم: همرنگ جماعت نشو، زیبایی را روی این مرداب بساز، تو بلند شو، تو بساز، تو یا حق و یا هو کن.
.
*قطعه ما بزرگ و نادانيم:روبه روی آینه یقه خودمان را بگیریم، در اوج تنهایی چون زنان هرجایی هستیم، ما در خواب هستیم...
.
.
text : @mohsen_koughan
Read more
. سالهای کودکی عید غدیر برام مثل روز اول عید نوروز بود شب زود میخوابیدم صبح زود پا میشدم و پیراهن ...
Media Removed
. سالهای کودکی عید غدیر برام مثل روز اول عید نوروز بود شب زود میخوابیدم صبح زود پا میشدم و پیراهن مورد علاقه ام رو تنم میکردم منتظر این پا اون پا میکردم تا بالاخره نزدیک های ظهر بریم برای ناهار عید خونه پدربزرگ ... باباحاج آقا عزیزم به بهونه "سید" بودن و عیدی دادن همه بچه ها و نوه هاش رو دور هم جمع ... .
سالهای کودکی
عید غدیر برام مثل روز اول عید نوروز بود
شب زود میخوابیدم
صبح زود پا میشدم و پیراهن مورد علاقه ام رو تنم میکردم
منتظر این پا اون پا میکردم تا بالاخره نزدیک های ظهر بریم برای ناهار عید خونه پدربزرگ ...
باباحاج آقا عزیزم به بهونه "سید" بودن
و عیدی دادن همه بچه ها و نوه هاش رو دور هم جمع میکرد
دلم تنگ میشه برا خنده ها و صدای همهمه دورهمی های اون روزها..
از‌ وقتی پر کشید خاطره اون روزا هنوز عید غدیر رو برام به اندازه همون روزا شیرین میکنه ...
هنوز تو قلبم هرسال مهمون لبخند هاش میشم
موقع ناهار هرسال چشمام رو میبندم بهش نگاه میکنم بالای سفره نشسته زیر همون طاقچه قدیمی خونه اش که عکس بابا روش سالها جا خوش کرده بود
من به هردوشون لبخند میزنم
و همچنان خودم رو مهمون سفره پدربزرگ تصور میکنم ...
عیدتون مبارک
.
.
.
پ ن : خط توی دستم در تصویر ، به قلم دوست هنرمند‌ ام ، که پروانه وار من را به دور نام پدر خطاطی کرده و برای من هدیه ای با ارزش به یادگار گذاشتن .
.
#عیدغدیر
Read more
@pranayoga <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آموزش_آسانا_یوگا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آسانای_شماره_سی ...
Media Removed
@pranayoga ️ #آموزش_آسانا_یوگا ️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا ️ #آسانای_شماره_سی ️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ... @pranayoga
✳️ #آموزش_آسانا_یوگا
✳️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا
✳️ #آسانای_شماره_سی ❇️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ✳️تکنیک

1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را رو به جلو باز کنید. (شکل35)

2. پای چپ را از زانو خم کنید و آن را روی ران راست قرار دهید. پاشنه پای چپ باید روی ناف فشار آورد و انگشتان پا باید کشیده و صاف باشند. این حالت، وضعیت نیمه نیلوفری است.

3. دست چپ را از عقب بیاورید و انگشت شست پای چپ را با یک بازدم بگیرید. اگر به راحتی نمی‌توانید انگشت شست را بگیرید شانه چپ را به سمت عقب بچرخانید.

4. بعد از گرفتن شست چپ، زانوی خمیده چپ را به پای راست گشوده شده نزدیک کنید. دست راست را به طرف جلو دراز کنید و پای راست را بگیرید تا کف دست با کف پا تماس داشته باشد. (شکل64و65)

5. دم را فرو دهید؛ پشت خود را بکشید و بدون رها کردن انگشت شست پای چپ چند ثانیه رو به بالا خیره شوید.

6. دم را بیرون دهید و تنه را با خم کردن آرنج راست به بیرون، به سمت جلو حرکت دهید. ابتدا پیشانی بعد بینی، سپس لب‌ها و سرانجام چانه را روی زانوی راست قرار دهید. (شکل66)

7. در مراحل اولیه زانوی پای گشوده شده از زمین بلند می‌شود. عضلات ران را سفت کنید و پشت پای راست گشوده را روی زمین قرار دهید.

8. 30 تا 60 ثانیه با تنفس نرم در این وضعیت بمانید.

9. دم را فرو برید؛ سر و تنه را بلند کنید؛ دست‌ها را رها کنید؛ پای چپ را صاف کنید و به وضعیت یک باز گردید.

10. پای چپ را دراز کنید؛ زانوی راست را خم کنید؛ پای راست را روی ران چپ قرار دهید و وضعیت را در سمت دیگر تکرار کنید. مدت زمان حفظ وضعیت در دو سو یکسان است.

11. اگر نمی‌توانید انگشت شست پا را از عقب با دست بگیرید، پای گشوده شده را با دو دست بگیرید و فنون بالا را انجام دهید. (شکل67) ✳️تاثیرات

زانوها در حالت نیمه نیلوفری به قدری انعطاف‌پذیر می‌شوند که می‌توان حالت نیلوفری کامل را انجام داد. هنگام گذاشتن چانه بر روی زانوی پای گشوده شده زانوی خمیده به پای گشوده نزدیک می‌شود و بر اثر آن فشار کافی روی ناف و اندام‌های شکمی وارد می‌شود و خون در اطراف ناف و اندام‌های تناسلی جریان پیدا می‌کند. ناف یک مرکز عصبی است و سودایستانه چکره Svadhist hana chakra یکی از چرخ‌های والایشگر سیستم عصبی انسان، در آنجا قرار دارد. این چکره با شبکه تحتانی و میانی شکم مطابقت دارد. انجام دادن این حالت برای کسانی تو
Read more
. <span class="emoji emoji1f6a9"></span>گزارش ویژه #تسنیم| #ضد_انقلاب در شوک بزرگ اشراف اطلاعاتی #ایران/ کدام رهبران #تروریست‌ها در ...
Media Removed
. گزارش ویژه #تسنیم| #ضد_انقلاب در شوک بزرگ اشراف اطلاعاتی #ایران/ کدام رهبران #تروریست‌ها در حمله #موشکی #سپاه به هلاکت رسیدند . با افزایش تحرکات ضد #انقلاب در مرزهای غربی، سیاست خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان اینگونه برداشت می‌شد که کشور متاثر از سیاست‌های آمریکای ... .
🚩گزارش ویژه #تسنیم| #ضد_انقلاب در شوک بزرگ اشراف اطلاعاتی #ایران/ کدام رهبران #تروریست‌ها در حمله #موشکی #سپاه به هلاکت رسیدند
.
🔹با افزایش تحرکات ضد #انقلاب در مرزهای غربی، سیاست خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان اینگونه برداشت می‌شد که کشور متاثر از سیاست‌های آمریکای #ترامپ و تحریم‌های اعمالی و تلاش در جهت کاهش نفوذ منطقه‌ای #تهران، توان مقابله با چنین تحرکاتی را ندارد.
.
🔹تحلیل های برخی نویسندگان در رسانه‌های اقلیم کردستان با تزریق جو ناامیدی به مخاطبین کرد ایرانی به گونه‌ای پیش می‌رفت که قدرت جمهوری اسلامی ایران تضعیف شده و زمینه تبدیل مناطق کردنشین به میدان فعالیت احزاب کردی فراهم شده است
.
🔹حتی با تشکیل مرکزی به عنوان مرکز هماهنگی و فعالیت مشترک احزاب کردی در اقلیم کردستان پا را فراتر نهاده و ادعا می‌کردند در آینده‌ای نزدیک می‌توانند همچون مناطق کردنشین #سوریه اداره محلی مناطق کردنشین ایران را در دست گیرند.
.
🔹اما حمله #موشکی به مواضع دموکرات‌ها در شهر کویه، محاسبات و آینده نگری اشتباه ضد انقلاب و حامیان آنها را در اقلیم کردستان به هم ریخت.
.
🔹اشراف اطلاعاتی #ایران بر گروهک‌های ضد #انقلاب، به ویژه اطلاع از زمان و مکان دقیق نشست کمیته رهبری حزب #دموکرات #کردستان به علاوه توان #موشکی کشورمان، طرف‌های اقلیم را شگفت زده کرده است
.
#خبرگزاری_تسنیم
@tasnimnews_agency
Read more
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات ...
Media Removed
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد ... دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد می کرد به آن دو اعتماد کردم .
گربه نره و روباه مکار از پینوکیو خواستند که ساعت را به روباه مکار بدهد تا آن را به خانه ببرد و نشان پدرش دهد تا همانند این ساعت را برایش بخرد. پینوکیو که حسابی توسط آن دو خام شده بود بی درنگ ساعت را از دستش باز کرد و کف دست گربه نره گذاشت و گربه نره با مهربانی گفت: امروز که پنج شنبه است ، شنبه صبح ساعت را برایت می آوریم.
آن روز با دستانی تهی از ساعت به خانه برگشتم خوبیش این بود که دیگر مجبور نبودم برای نمایش دادن ساعت مثل چوب خشک و با غرور راه بروم، تا خانه را شلنگ تخته انداختم و مثل همیشه شاد و شنگول به خانه رسیدم و تا صبح شنبه اسمی از ساعت نبردم تا اهل منزل پا پیچم نشوند.
شنبه صبح به عشق ساعت به مدرسه رفتم و سر صف ایستادم تا دختر که مسئول صف بود با همراه دوستش با لبخند به من نزدیک شدند ‌. خوب که جلو آمد نگاهی لطیف به چشمانم انداخت و گفت: می شود ساعتی که پنج شنبه انداخته بودی به من بدهی تا به پدرم نشان دهم که همانند او را برایم بخرد....‌
من که مثل ماست کم چرب وا رفته بودم گفتم: ولی من ساعت را به تو داده بودم . دختر به سرعت دوستش را پیش کشید و گفت: این هم شاهد است که ساعت را به من ندادی......
خلاصه از من گفتن و از آن ها انکار کردن .
این شد که هرگز رنگ آن ساعت را ندیدم .
البته درس هم نگرفتم و همچنان پینوکیو هستم که حواسش به گربه نرها و روباه مکارها نیست.
Read more
در هر رابطه ای ابتدا جذابیت هایی وجود دارد که اکثرأ افراد به آن اشاره می کنند ؛ ابتدا همه چیز خوب بود ! ...
Media Removed
در هر رابطه ای ابتدا جذابیت هایی وجود دارد که اکثرأ افراد به آن اشاره می کنند ؛ ابتدا همه چیز خوب بود ! دوران نامزدی بهترین دوران رابطه مان بود ! اوایل رابطه خیلی خوب رفتار می کرد و یکی از بهترین هایی بود که در زندگی با او هم صحبت شده بودم ! اما این جذابیت ها در اکثر موارد کوتاه مدت است و رفته رفته پایان می یابد ... در هر رابطه ای ابتدا جذابیت هایی وجود دارد که اکثرأ افراد به آن اشاره می کنند ؛ ابتدا همه چیز خوب بود ! دوران نامزدی بهترین دوران رابطه مان بود ! اوایل رابطه خیلی خوب رفتار می کرد و یکی از بهترین هایی بود که در زندگی با او هم صحبت شده بودم ! اما این جذابیت ها در اکثر موارد کوتاه مدت است و رفته رفته پایان می یابد !کشف کردن و شناخت بهترین و لذت بخش ترین نقاط قوت در مخاطب همیشه هیجان انگیز است و بی شک افراد با فیلتر کردن ، سعی بر نمایش بهترین تصویر از خودشان را دارند ؛ اما رفته رفته کشفیات و جستجو پایان می یابد ؛ در این حالت آن دسته‌ از افراد که رابطه و زبان رابطه را می فهمند با کشفیاتشان‌ تصمیم می گیرند آیا می توان خوب بود و خوب ماند و یک رابطه خوب ساخت ؟ اما اکثرأ در همین مرحله برچسب یکنواختی رابطه ، تکراری شدن و روزمره گی را به دست دارند و می چسبانند سر‌ در رابطه و به قول معروف تو را بخیر و ما را به سلامت ! ⭐️هر انسانی حق انتخاب دارد ، حق دارد تصمیم بگیرد که با این شناختی که حاصل شد من این فرد را مناسب می بینم یا خیر ! مشکل اینجا نیست که کسی را در زندگی خود نگه داریم یا نه ! مشکل اصلی ،بستن انتهای رابطه است ! ⭐️رابطه چه خوب ، چه بد ، حتی با تجربه کردن بد ترین اتفاقات باید درست و صحیح پرونده اش بسته شود ! می‌خواهد یک هفته آشنایی باشد ، یا یک عمر زندگی زیر یک سقف ! حرف های ناگفته باید در زمان خودش باز گو شود ! حرف های کهنه و کپک زده در آینده ی دور دیگر به درد نمی خورد ! بستن انتهای رابطه باید درست و صحیح شکل گیرد ! بعضأ شنیده ام یکی به تماس های دیگری پاسخ نمی دهد یا تماس نمی گیرد ، سرد پاسخ سوالات را می دهد ! بی دلیل گم و گور می شود چون قدرت خداحافظی صحیح و منطقی را ندارد و یا سواد رابطه و اصول پایان دادن به ارتباط را نیاموخته است ! بستن رابطه به طور منطقی ، هر اندازه سخت ، از کینه و خشم مخاطب کم می کند و آن شخص بهتر می تواند با حساب و کتاب به خودش کمک کند تا از این ارتباط خداحافظی کند ! با خداحافظی اصولی در پایان رابطه طرف مقابل را به «پذیرش »حقیقت دعوت می کنیم ! تا زمانیکه از سوی شخصی که رابطه را به اتمام رسانده این دعوت صورت نگیرد ، همچنان آن سوی رابطه شخصی در مرحله ی انکار دست و پا میزند ! اگر دوست داشتن و عاشقی را حق خود می دانیم ، فرهنگ بستن یک رابطه ی اشتباه را نیز بیاموزیم ! ما نسبت به هر انسانی که به خود وابسته کردیم« به خواست خود» ، مسءولیم و رها کردن آن فرد به حال خود قطعأ آسیب هایی در بر دارد که گاهأ جبران نا پذیر است ! #متین_فرحبخش.
Read more
چرا مسلمانان دیگه به سمت بیت المقدس نماز نمیخوانند!!؟؟ برای اینکه دلیل این امر را بدانیم باید بریم ...
Media Removed
چرا مسلمانان دیگه به سمت بیت المقدس نماز نمیخوانند!!؟؟ برای اینکه دلیل این امر را بدانیم باید بریم به سراغ اندیشه ها و افکار محمد بن عدالله، پیامبر مسلمانان. محمد در ابتدای طرح و پایه ریزی دین جدید خودش فکر میکرد یهودیان نسبت به او با ملاطفت رفتار خواهند کرد و براحتی دینش را خواند پذیرفت به همین دلیل ... چرا مسلمانان دیگه به سمت بیت المقدس نماز نمیخوانند!!؟؟ برای اینکه دلیل این امر را بدانیم باید بریم به سراغ اندیشه ها و افکار محمد بن عدالله، پیامبر مسلمانان. محمد در ابتدای طرح و پایه ریزی دین جدید خودش فکر میکرد یهودیان نسبت به او با ملاطفت رفتار خواهند کرد و براحتی دینش را خواند پذیرفت به همین دلیل تصمیم گرفت که با نزدیک کردن بنیادهاي دین خود به دیگر دین هاي سامی و پذیرش پیامبران یهودي به عنوان پیامبران الهی و پذیرش خرافه هاي یهودي به عنوان داستان هاي مسلم الله حمایت یهودیان و مسیحیان را به خود جلب کند. به همین دلیل هم هست می بینیم اکثر اباطیلی را که در تورات و انجیل و چند کتاب دیگر مربوط به یهودیها و مسیحیها نوشته شده بطور کامل و یا دست و پا شکسته در قران اورده شده است.
باری، یکی از مهمترین و بزرگترین اقداماتی که محمد در راستای اعتماد سازی و جلب حمایت یهودیان کرده است پذیرفتن قبله یهودیان(بیت المقدس = یکی از مکان هاي مقدس مذهبی یهودیان است. این مکان جزو مکان هاي مقدس دین مسیحی که شاخه اي از دین یهودي است نیز قرار دارد) به عنوان قبله اول مسلمانان بوده است و این در حالی بود که محمد هنوز در مکه اقامت داشت. اما بر خلاف انتظار محمد نه تنها یهودیان و مسیحیان از دین جدیدش حمایت نکردن بلکه همواره او را مورد تمسخر و نکوهش قرار می دادند. محمد تقریبا یک و سال و نیم پس از فرارش از مکه به مدینه به این نتیجه رسید که یهودیان و مسیحیان به این سادگی گول حرفهایش را نمیخورند و حتی پنهانی با قریش بر ضد او پیمان می بندند به همین خاطر تصمیم خود را عوض کرده و از انجاییکه در مدینه از طریق کاروان دزدی به قدرتی رسیده بود دیگر از در مماشات با یهودیان و مسحسیان وارد نشده و همانطور که از ایات قران نیز پیداست انها را به باد توهین گرفته و دستور کشتن انها را میدهد. از همین رو اولین اقدامش برای مقابله با یهودیان تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدس به خانعه کعبه ( که در ان زمان هنوز به عنوان بت خانه اعراب به حساب می امد و داخلش بیش از 300 بت وجود داشت) بوده است. در نتیجه با سرودن ایات 142 و143 سوره بقره مهر تاییدی بر این کار خود زده و به ان جلوه ی اللهی می بخشد :
ایات 142 و 143 سوره بقره :
به زودى مردم كم خرد خواهند گفت چه چيز آنان را از قبلهاى كه بر آن بودند رويگردان كرد بگو مشرق و مغرب از آن خداست هر كه را خواهد به راه راست هدايت مىكند (۱۴۲)
ادامه متن در كامنت اول
هركى مخالفه صفحه رو ترك كنه

#دين #اسلام #محمد #پيامبر #آخوند_فاسد #محرم #مكه #بيت_المقدس #براندازم #فرقه تبهكار
Read more
بسم الله النور ... بلایی که قرار بود بر سر شیعیان فرود آید، امام کاظم(ع) پذیرفتند که خودشان به‌تنهایی ...
Media Removed
بسم الله النور ... بلایی که قرار بود بر سر شیعیان فرود آید، امام کاظم(ع) پذیرفتند که خودشان به‌تنهایی به دوش بکشند. استاد سید محمّدمهدی میرباقری: «حضرت امام کاظم(ع) فرمودند: شیعیان ما يک غفلت‌هايی و گناه‌هايی کردند؛ برای اينکه اين غفلت از آن‌ها برداشته شود خدای متعال من را مخير کردند که: يا ... بسم الله النور ... بلایی که قرار بود بر سر شیعیان فرود آید، امام کاظم(ع) پذیرفتند که خودشان به‌تنهایی به دوش بکشند.

استاد سید محمّدمهدی میرباقری: «حضرت امام کاظم(ع) فرمودند: شیعیان ما يک غفلت‌هايی و گناه‌هايی کردند؛ برای اينکه اين غفلت از آن‌ها برداشته شود خدای متعال من را مخير کردند که: يا شيعيان بايد عذاب بشوند یا من تحمل کنم. و من بار بلا را به دوش کشيدم. (إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ غَضِبَ عَلَى الشِّيعَةِ فَخَيَّرَنِي نَفْسِي أَوْ هُمْ فَوَقَيْتُهُمْ وَ اللَّهِ بِنَفْسِي») وجود مقدس موسی‌بن‌جعفر(ع) بلای سنگينی را تحمل کردند؛ حداقل چهارده سال از عمر شريفشان در زندان سپری شد؛ آن هم زندان‌های سختی که زندان‌های نمور و نمناک زيرزمينی و حفره‌های زيرزمينی بوده، به‌طوری‌که شب و روز در آنجا تشخيص داده نمی‌شد. تعبيری که در زيارت جامعة ائمة آمده، اين است: «وَ مُكَبَّلٍ فِي السِّجْنِ قَدْ رُضَّتْ بِالْحَدِيدِ أَعْضَاؤُه». تعبير نيست که فقط ساق پا، بلکه عضو عضو حضرت نرم شده بود.» 🌺 ولادت امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

@Afsaran_ir
Read more
<span class="emoji emoji1f4fa"></span> #شان_پن در مریخ دیده شد . نخستین هنرنمایی جدی در یک سریال . با انتشار نخستین تریلر از مجموعه ...
Media Removed
#شان_پن در مریخ دیده شد . نخستین هنرنمایی جدی در یک سریال . با انتشار نخستین تریلر از مجموعه تلویزیونی «اولین‌ها»، شان پن در مریخ دیده شد. . به گزارش "خبرنگار هنر" به نقل از #هالیوود_ریپورتر، شان پن برنده دو جایزه اسکار به عنوان بازیگر اصلی یک سریال تلویزیونی راهی مریخ شد. در این درام ... 📺
#شان_پن در مریخ دیده شد
.
نخستین هنرنمایی جدی در یک سریال
.
با انتشار نخستین تریلر از مجموعه تلویزیونی «اولین‌ها»، شان پن در مریخ دیده شد.
.
به گزارش "خبرنگار هنر" به نقل از #هالیوود_ریپورتر، شان پن برنده دو جایزه اسکار به عنوان بازیگر اصلی یک سریال تلویزیونی راهی مریخ شد. در این درام که داستانش در آینده‌ای نزدیک می‌گذرد گروهی از فضانوردان تلاش دارند به عنوان نخستین انسان‌ها پا روی کره مریخ بگذارند.
در این #کلیپ که دیروز منتشر شد، تام هگرتی شخصیتی که پن نقش او را ایفا می‌کند، تلاش دارد ماموریتش را به درستی انجام دهد.
.
این #سریال نخستین نقش‌آفرینی جدی پن در سریالی تلویزیونی را رقم زده است. وی پیشتر به عنوان بازیگر مهمان نقشی کوتاه در سریال‌هایی چون «دوستان»، «دو نفر و نصفی»، «الن» و... داشت.
.
خالق این سریال که برای پخش از هولو ساخته می‌شود، بیو ویلیمان خالق سریال «خانه پوشالی» است.
.
این سریال درام که از ۱۴ سپتامبر دیده می‌شود، محصولی آمریکایی-بریتانیایی از هولو و چنل ۴ است و ناتاشا مک الون به عنوان دیگر بازیگر اصلی در آن حضور دارد.
در این درام نه تنها زندگی فضانوردان و تلاش‌ها و چالش‌هایشان برای قدم گذاشتن بر مریخ تصویر شده بلکه زندگی خانواده‌های آنها روی زمین نیز دنبال می‌شود.
.
شان پن که ۵ بار نامزدی #اسکار بهترین بازیگری شده سال  ۲۰۰۳ برای «رودخانه مرموز» و سال ۲۰۰۹ برای فیلم «میلک» این جایزه را دریافت کرده، قرار است بازیگر و تهیه کننده ویژه مینی سریال «شیر آمریکایی» ساخته اندرو جکسون برای شبکه اچی‌بی‌او نیز باشد.
.
#خبرنگار_هنر
#seanpenn #thefirst #tvseries #artreporter #art_reporter
Read more
دنیای ما را دوست نداشته باشی که بمانی؛ #ماجرای_رابین_ایرانیان_حامی_حیوانات دیشب رابین را از ...
Media Removed
دنیای ما را دوست نداشته باشی که بمانی؛ #ماجرای_رابین_ایرانیان_حامی_حیوانات دیشب رابین را از دست دادیم! خبر به همین اندازه شاید کوتاه و گذرا باشد. (تمام گزارشات پیوست تصاویر است ورق بزنید) مابقی آنچه در ادامه است فقط درد یک که نَه هزاران دل است. حنا ثنایی در گروه نوشت: کاش از ویروس از لارو ... دنیای ما را دوست نداشته باشی که بمانی؛ #ماجرای_رابین_ایرانیان_حامی_حیوانات
دیشب رابین را از دست دادیم! خبر به همین اندازه شاید کوتاه و گذرا باشد. (تمام گزارشات پیوست تصاویر است ورق بزنید) مابقی آنچه در ادامه است فقط درد یک که نَه هزاران دل است.
حنا ثنایی در گروه نوشت:
کاش از ویروس
از لارو مگس
از حمله یه حیوون دیگه
از گرسنگی
یا به هر دلیل دیگه‌ای از بین رفته بود
کاش اون ساچمه های سربی کثیف منِ انسان توی تنش نبود
کاش من بدن زیباش رو نشونه نگرفته بودم
روبی ها و رابین ها رفتن و میرن
ساچمه‌ها می‌مونن
ساچمه‌ها ساخته میشن
ساچمه‌ها پرتاب میشن
تا زمانی که میلیاردها میلیارد از گونه‌ای خلاق، هوشمند، بی‌شرم، بی‌رحم و زیاده‌خواه با عمری طولانی روی زمین هست.
گونه‌ای به نام انسان.

و در پایان با گزیده شعری از حسین پناهی، از رابین میخوایم که سلام این جمع را به گُلِ سرخِ سیاره ش برساند و ما را ببخشد؛

نه ! انسان هیچگاه برای خود مامن خوبی نبوده است.
پا می چرخانم !
و روح روباهی در من حلول می کند !
به یاد می آورم در شبی از شب های سرد مراویا ،.درکلبه وحشی خود کنار اجاق سگ آبستنی را پناه دادم که پشمش کفاف پوشش همه ی زمستان مرا می داد ! تا سپیده دمید مسحور چشمانش بودم . آن سان که پیامبران بی کتاب ، مسحور ملکوت می شوند ! در چشم چپش مردی سوار بر اسب مرده بود و در چشم راستش زنی گلو و گلو بندش را راستش زنی چشم بر کلون در ، به خواب رفته بود ! آن روزها من ـ در حسرتی مجهول ـ سهم گندم خود را به بلدرچین های گرسنه می بخشیدم ! می خواندم ، وقتی جغدها می خوانندند و به یاد دارم که به جای کشتن مارها ازپاهایم مواظبت می کردم ! پا می چرخانم ! پا می چرخانم و گوش می سپارم ، به صدای خش خش شاخه ی گردوی وجودم در باد !

#خیریه_حیوانات
Read more
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد #جاکارتا #واترپلو در ...
Media Removed
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد #جاکارتا #واترپلو در آن سال ها تیم واترپلوی ایران، از تیم های مطرح آسیا بود، و چند سال قبل تر قهرمان آسیا شده بود و ​​​​​​​​​​​به یکباره در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی، تیم واترپلو از کاروان ورزشی کشورمان کنار گذاشته ... .
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
.
ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد
#جاکارتا
#واترپلو
در آن سال ها تیم واترپلوی ایران، از تیم های مطرح آسیا بود، و چند سال قبل تر قهرمان آسیا شده بود و ​​​​​​​​​​​به یکباره در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی، تیم واترپلو از کاروان ورزشی کشورمان کنار گذاشته شد ، خبر لغو اعزام که به اردو رسید، تعدادی از بچه‌ها به خاطر چند ماه تمرینات سخت و بی ثمر، از شدت ناراحتی گریه می‌کردند.
#دهلی_۱۹۸۲
#شهید_حسن_نوفلاح
مجله دنیای ورزش آن زمان نوشت حسن نوفلاح ۲۱ ساله لبخند تلخی زد و سرش را تکان داد. شهید نوفلاح کاپیتان تیم ملی کشورمان با این موقعیت ممتاز در حالی که می توانست مهاجرت کند و به بهترین تیم های اروپایی برود، ولی پشت پا به شهرت و موقعیتش زد و داوطلبانه به جای دهلی راهی جبهه شد و در عملیات والفجر مقدماتی فکه به شهادت رسید.
روز گذشته تیم واترپلوی کشورمان با اقتدار پس از ۳۶ سال مدال شهید نوفلاح را پس گرفتند .

بخشی از وصیتنامه شهید که حدود یک هفته قبل از شهادتش نوشته است:
.
« ای امت مسلمان ایران به درگاه احدیت دست بلند کرده و از خدا بخواهید که از عمر ما کم کرده و به لحظه لحظه های عمر این خورشید تابان و این پیر جماران و رهبر عزیزمان امام خمینی بیفزاید
.
از خدا بخواهید که زیان را از دین ما رفع کند و بر دنیای ما مقرر گرداند که زیان دنیا از بین رفتنی است و چندان مهم نیست زیرا زیان آخرت طولانی و باقی است و از خدا بخواهید که ضرر اُخروی بر شما وارد نیاورد هر چند به دنیایتان ضرر و زیان فاحشی رسد
.
شما منافقین کور دل که دل امیر مؤمنان علی (ع) را شکستید و یاران امام خمینی را از ما گرفتید؛ شما از این بار سفر چیزی جز خفت و خواری با خود حمل نمی کنید و بدانید که دل رنج کشیده مادران شهید داده و خواهران برادر از دست داده همیشه بر شما لعنت و نفرین خواهد فرستاد
.
ای سالار شهیدان، حسین بن علی (ع)
خیلی دوست داشتم که به زیارت قبر شش گوشه ات می آمدم و خاک کربلا را مرهم دردهایم می کردم ولی پروردگار مرا به پیش خود فراخوانده و امیدوارم که زیارت دیدن خودت در آن دنیا نصیبم گردد
.
مهدی جان (عج)
چقدر دعا کردم که آن روی ماهت را ببینم و امیدوارم که آخرین لحظات عمرم آن رویت که نمی شود آن را به چیزی تشبیه کرد ببینم
آقا جان شفیع و واسطه باش میان ما و خدا »
.
مزار شهید حسن نوفلاح
در گلزار شهدای بهشت زهرای (س) تهران
قطعه ۲۸، ردیف ۸۵، شماره ۲
Read more
 #artamag ----------------------- مجموعه بهار/تابستان2017، هفته مد نیویورک #Marc_Jacobs ----------------- بخشی ...
Media Removed
#artamag ----------------------- مجموعه بهار/تابستان2017، هفته مد نیویورک #Marc_Jacobs ----------------- بخشی از یادداشت منتقد مجله Vogue بر مجموعه بهار/تابستان 2017 #Marc_Jacobs : شوی مارک جیکوبز پایان‌بندی پر زرق و برقی برای هفته مد نیویورک رقم زده است. همه چیز بی‌نهایت ... #artamag
-----------------------
مجموعه بهار/تابستان2017، هفته مد نیویورک
#Marc_Jacobs
-----------------
بخشی از یادداشت منتقد مجله Vogue بر مجموعه بهار/تابستان 2017 #Marc_Jacobs :

شوی مارک جیکوبز پایان‌بندی پر زرق و برقی برای هفته مد نیویورک رقم زده است. همه چیز بی‌نهایت برق می‌زند. صحنه‌ی آبی سالنِ باله‌ی هَمِرشتاین، با لامپ‌های آویزان و سطح براق سن، مدل‌های استخوانی با بافت موی رنگارنگ و کفش‌های لژدار، که سر تا پا شاید به بیش از دو و نیم متر قد رسیده اند. مارک جیکوبز به نحوی افراطی از رنگ‌ها و نقش‌ها بهره می‌برد. چیزی که شاید ما را به یاد استایل دهه 90 بیندازد. طرح‌های رنگین کمانی، رنگ‌های پاستل در بافت مو به سبک کولی‌های نوازنده، تکه‌دوزی‌های ظریف در سرتاسر کت‌ها و اکسسوری‌ها. جولی ورهووِن همان کسی است که در مجموعه بهاره لوییس ویتان 2002 شاهد همکاری وی با جیکوبز بودیم. حالا او تصویرسازی‌هایش را بر لباس‌ها و کیف‌های این مجموعه تزریق کرده است. همه چیز مهیا شده است تا آخرین شوی هفته مد نیویورک 2016، شما را به واقع سر حال بیاورد.
Read more
کاترینا (کترینا) اینگلمن سوندبرگ (سوندبری) نویسندهٔ سوئدی متولد سال ۱۹۴۸ یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ...
Media Removed
کاترینا (کترینا) اینگلمن سوندبرگ (سوندبری) نویسندهٔ سوئدی متولد سال ۱۹۴۸ یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ که هجده اثر داستانی را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است، تحصیل‌کردهٔ رشتهٔ تاریخ هنر است و بیشتر عمر خود را صرف باستان‌شناسی دریایی و موزه ... کاترینا (کترینا) اینگلمن سوندبرگ (سوندبری) نویسندهٔ سوئدی متولد سال ۱۹۴۸ یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ که هجده اثر داستانی را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است، تحصیل‌کردهٔ رشتهٔ تاریخ هنر است و بیشتر عمر خود را صرف باستان‌شناسی دریایی و موزه کرده است. سوندبرگ داستان‌های خود را با محوریت زندگی و تاریخ وایکینگ‌ها نوشته است. از جمله مشهورترین آثار او نقرهٔ وایکینگ‌ها ( ۱۹۹۷) و طلای وایکینگ‌ها (۱۹۹۹ ) است که در مجموع تاکنون نود هزار جلد فروش داشته‌اند. فعالیت در این ژانر سبب شد تا سوندبرگ در سال ۱۹۹۹ جایزهٔ ادبی وایدینگ را به‌خاطر نگارش رمان‌های تاریخی عامه‌پسند به دست آورد. اما مشهورترین اثر او پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسدکه این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.

#ليلا_برخورداري
#معرفي_كتاب_هفته
#همه_با_هم_كتاب_بخوانيم
#كتاب_و_كتابخواني
#نشر_آموت

#leilabarkhordari #iranianactress
Read more
@ghaembook‌‌ ‌‌ کتاب آرزوهای بر باد رفته از معروف‌ترین آثار انوره دوبالزاک و یکی از جالب‌ترین ...
Media Removed
@ghaembook‌‌ ‌‌ کتاب آرزوهای بر باد رفته از معروف‌ترین آثار انوره دوبالزاک و یکی از جالب‌ترین نمونه‌های روش او در داستان‌نویسی است اثری که در آن مادر، زن، جنسیت، هوس، عشق و جامعه، جلوه‌ها و ابعادی درشت و برجسته دارند. . آرزوهای بر باد رفته حماسه‌ی تراژیک-کمیک سلطه‌ی سرمایه بر ذهن و آفریده‌های ... @ghaembook‌‌
‌‌
کتاب آرزوهای بر باد رفته از معروف‌ترین آثار انوره دوبالزاک و یکی از جالب‌ترین نمونه‌های روش او در داستان‌نویسی است اثری که در آن مادر، زن، جنسیت، هوس، عشق و جامعه، جلوه‌ها و ابعادی درشت و برجسته دارند. .
آرزوهای بر باد رفته حماسه‌ی تراژیک-کمیک سلطه‌ی سرمایه بر ذهن و آفریده‌های معنوی بشر است. تبدیل ادبیات به کالا، درونمایه‌ی این رمان است و تحقق بسیار گسترده‌ی این روند، تراژدی عام نسل پس از ناپلئون را درون چارچوبی اجتماعی جای می‌دهد.
بالزاک این فرایند تبدیل ادبیات به کالا را با تمامی ابعاد و جوانبش ترسیم می‌کند: از تولید کاغذ گرفته تا باورها، اندیشه‌ها و احساسات نویسندگان، همه و همه به کالا تبدیل می‌شوند و بالزاک نیز به ذکر کلی پیامدهای فکری و نظری این سلطه‌ی سرمایه‌داری بسنده نمی‌کند بلکه در تمامی عرصه‌ها فرایند واقعی سرمایه‌داری‌شدن را در تمام مراحل و با همه‌ی خصوصیات و تعین‌هایش آشکار می‌سازد.
بالزاک یکی از هوشمندترین نویسندگانی است که جهان تاکنون به خود دیده است اما هوشمندی او به عبارت پردازی های درخشان و گزنده محدود نمی شود بلکه در آشکار سازی چشمگیر امر اساسی و در تنش بی نهایت عناصر متضاد این امر اساسی جلوه گر می شود.

#آرزوهای_بر باد_رفته 📚
نویسنده: #انوره_دو_بالزاک 📝
مترجم: #محمد_جعفر_پوینده
موضوع: ادبيات جهان
تعداد صفحات : ٨٦٠
(قيمت ٧٠٠٠٠ تومان)
#نشر_نى

#كتابسراى_قائم📚🎼📽
(شيراز-ميدان دانشجو)
☎️36263595👈 #كتاب_راستين_همان_است_كه_پا_به_تنهايى_ما_ميگذارد
#ما_را_به_دوستان_خود_معرفی_کنید⭐️
#نه_به_كيسه_پلاستيكى🍃
#زندگى_سالم 🍀
Read more
. کاش منم موقع زمین خوردن آقا می‌آمد سرم را به زانو می‌گرفت! . این لحظه‌هایی که شما پای سخنرانی می‌نشینید حالا منِ درب‌داغون را تحمل می‌کنی یا یک آدم‌حسابی برایتان حرف بزند، #دلتان_را_رها_کنید یک‌دفعه‌ دیدی دل یک‌دفعه‌ آه می‌کِشد می‌گوید آخ! چقدر از دست دادم. یا دل آه می‌کِشد می‌گوید ... .
کاش منم موقع زمین خوردن آقا می‌آمد سرم را به زانو می‌گرفت!
.
این لحظه‌هایی که شما پای سخنرانی می‌نشینید حالا منِ درب‌داغون را تحمل می‌کنی یا یک آدم‌حسابی برایتان حرف بزند،
#دلتان_را_رها_کنید
یک‌دفعه‌ دیدی دل یک‌دفعه‌ آه می‌کِشد
می‌گوید آخ! چقدر از دست دادم.
یا دل آه می‌کِشد می‌گوید چقدر دوست دارم به اینجا برسم!
تمام زندگیت مرهون این لحظه‌هاست!
نگو رفتم پای سخنرانی یک لحظه داغ شدم آمدم بیرون دوباره سرد شدم،
خدا این لحظه‌ات را فراموش نمی‌کند،
خدا حاضر است هزاران گناه تو را فراموش بکند،
هزاران آرزوی غلط تو را فراموش بکند،
هزاران شهوت و شهوت‌رانی تو را فراموش بکند،
اما خدا مهربان است،
می‌گوید یک‌بار آمد
گفت آه! کاش من خدا را اینقدر دوست داشتم
ملائکه تنظیم کنید روی همین یک‌دانه آه
اصلاً بروید خودتان را بیچاره کنید برسانید به یک مجلسی که یک آه در شما برانگیزد، همین
بگو آخی رفتم یک آه کِشیدم، #سوختم، #حسرت گذشته خوردم، #آرزوی_خوبیا کردم
خدا شاهده یک آه بکِشی در تو تجلی پیدا نکند بعدش انقدر وضعت خراب بشود ها!
در نسل و دودمانت اثر می‌گذارد!
خدا شاهد است یک #آه_خوب گاهی روی اطرافیانت اثر می‌گذارد.
خدا تا آخر عمر هی می‌خواهی بروی،
هی می‌گوید: نه تو یادت است
آن شب یادت است #یک_آه_کشیدی؟
مگر من می‌گذارم تو بروی!
می‌گویی بابا خدا ولمون کن حالا ما آنجا داغ شدیم یک آه کشیدیم
می‌فرماید نه! همان قشنگ است برای من،
من آن را یادم نمی‌روم
اینکه پیغمبر اکرم فرمود:
«ارتعوا فِى ریاض اَلْجَنَّة»
بروید در باغ‌های بهشت خوشه‌چینی کنید، بهره‌برداری بکنید
گفتند #باغهای_بهشت کجاست؟
فرمود: مجالس ذکر! #مجلس_ذکر
تو را یاد خوبی‌ها می‌اندازد
یک‌دفعه‌ای عمیقاً می‌گویی #کاش من این‌جوری بودم!
#رفقا_شهدا_همینجوری_شهید_میشدند
من با چشم خودم می‌دیدم
در یک جلسه یک هوس می‌کرد، هوای دلش آن‌طرفی می‌شد.
خدا می‌فرمود #ملائکه_پا_داد،
گفت بد نیستا!
روش کار کنید.
بعد دیگر هی خودش می‌گفت
نه حالا ما نمی‌خواهیمم شهید بشویما
دیگر می‌پیچاندش زندگی‌اش را خدا
هی می‌بُرد، هی می‌بُرد
#عاشقتر و #عاشقترش می‌کرد
زار می‌زد خدایا پس کِی من را می‌بری؟
تو می‌دانی کِی خراب کردی کار خودت را؟
لو دادی
بند را به آب دادی
یادته در آن جلسه گفتی
کاش منم موقع زمین خوردن آقا می‌آمد سرم را به زانو می‌گرفت!
تمام شد دیگر!
یک #نور در تو هست!
در روایت می‌فرماید: خدا بخواهد یک بنده‌اش را آباد کند
از #نقطه_کوچولوی_نورانی شروع می‌کند
.
#ارزش_آه
#دلم_هوای_تو_کرده_بگو_چه_چاره_کنم
#مهدی_جان_بیا
#فیلم #استاد_پناهیان #استاد #پناهیان #پناهیانی
.
Read more
. اصلاً بروید خودتان را بیچاره کنید برسانید به یک مجلسی که یک #آه در شما برانگیزد،همین . این لحظه‌هایی که شما پای سخنرانی می‌نشینید حالا منِ درب‌داغون را تحمل می‌کنی یا یک آدم‌حسابی برایتان حرف بزند، #دلتان_را_رها_کنید یک‌دفعه‌ دیدی دل یک‌دفعه‌ آه می‌کِشد می‌گوید آخ! چقدر از دست دادم. یا ... .
اصلاً بروید خودتان را بیچاره کنید برسانید به یک مجلسی که یک #آه در شما برانگیزد،همین
.
این لحظه‌هایی که شما پای سخنرانی می‌نشینید حالا منِ درب‌داغون را تحمل می‌کنی یا یک آدم‌حسابی برایتان حرف بزند،
#دلتان_را_رها_کنید
یک‌دفعه‌ دیدی دل یک‌دفعه‌ آه می‌کِشد
می‌گوید آخ! چقدر از دست دادم.
یا دل آه می‌کِشد می‌گوید چقدر دوست دارم به اینجا برسم!
تمام زندگیت مرهون این لحظه‌هاست!
نگو رفتم پای سخنرانی یک لحظه داغ شدم آمدم بیرون دوباره سرد شدم،
خدا این لحظه‌ات را فراموش نمی‌کند،
خدا حاضر است هزاران گناه تو را فراموش بکند،
هزاران آرزوی غلط تو را فراموش بکند،
هزاران شهوت و شهوت‌رانی تو را فراموش بکند،
اما خدا مهربان است،
می‌گوید یک‌بار آمد
گفت آه! کاش من خدا را اینقدر دوست داشتم
ملائکه تنظیم کنید روی همین یک‌دانه آه
اصلاً بروید خودتان را بیچاره کنید برسانید به یک مجلسی که یک آه در شما برانگیزد، همین
بگو آخی رفتم یک آه کِشیدم، #سوختم، #حسرت گذشته خوردم، #آرزوی_خوبیا کردم
خدا شاهده یک آه بکِشی در تو تجلی پیدا نکند بعدش انقدر وضعت خراب بشود ها!
در نسل و دودمانت اثر می‌گذارد!
خدا شاهد است یک #آه_خوب گاهی روی اطرافیانت اثر می‌گذارد.
خدا تا آخر عمر هی می‌خواهی بروی،
هی می‌گوید: نه تو یادت است
آن شب یادت است #یک_آه_کشیدی؟
مگر من می‌گذارم تو بروی!
می‌گویی بابا خدا ولمون کن حالا ما آنجا داغ شدیم یک آه کشیدیم
می‌فرماید نه! همان قشنگ است برای من،
من آن را یادم نمی‌روم
اینکه پیغمبر اکرم فرمود:
«ارتعوا فِى ریاض اَلْجَنَّة»
بروید در باغ‌های بهشت خوشه‌چینی کنید، بهره‌برداری بکنید
گفتند #باغهای_بهشت کجاست؟
فرمود: مجالس ذکر! #مجلس_ذکر
تو را یاد خوبی‌ها می‌اندازد
یک‌دفعه‌ای عمیقاً می‌گویی #کاش من این‌جوری بودم!
#رفقا_شهدا_همینجوری_شهید_میشدند
من با چشم خودم می‌دیدم
در یک جلسه یک هوس می‌کرد، هوای دلش آن‌طرفی می‌شد.
خدا می‌فرمود #ملائکه_پا_داد،
گفت بد نیستا!
روش کار کنید.
بعد دیگر هی خودش می‌گفت
نه حالا ما نمی‌خواهیمم شهید بشویما
دیگر می‌پیچاندش زندگی‌اش را خدا
هی می‌بُرد، هی می‌بُرد
#عاشقتر و #عاشقترش می‌کرد
زار می‌زد خدایا پس کِی من را می‌بری؟
تو می‌دانی کِی خراب کردی کار خودت را؟
لو دادی
بند را به آب دادی
یادته در آن جلسه گفتی
کاش منم موقع زمین خوردن آقا می‌آمد سرم را به زانو می‌گرفت!
تمام شد دیگر!
یک #نور در تو هست!
در روایت می‌فرماید: خدا بخواهد یک بنده‌اش را آباد کند
از #نقطه_کوچولوی_نورانی شروع می‌کند
.
#ارزش_آه
#فیلم #استاد_پناهیان #استاد #پناهیان #پناهیانی
.
Read more
. « هیچ چیز مثل خود استبداد، استبداد را رسوا نمی‌کند. » مقابله ی اخیر وزارت به « اصطلاح! » فرهنگ و ارشاد ...
Media Removed
. « هیچ چیز مثل خود استبداد، استبداد را رسوا نمی‌کند. » مقابله ی اخیر وزارت به « اصطلاح! » فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندی مانند محسن چاوشی باعث می‌شود یک‌بار دیگر به این جمله ی نادر ابراهیمی فقید بیاندیشیم. به خصوص وقتی که می‌بینیم آن‌چه در این‌باره بیش از همه در بین کاربران فضای مجازی و دوستداران ... .
« هیچ چیز مثل خود استبداد، استبداد را رسوا نمی‌کند. »
مقابله ی اخیر وزارت به « اصطلاح! » فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندی مانند محسن چاوشی باعث می‌شود یک‌بار دیگر به این جمله ی نادر ابراهیمی فقید بیاندیشیم. به خصوص وقتی که می‌بینیم آن‌چه در این‌باره بیش از همه در بین کاربران فضای مجازی و دوستداران او تکرار و شنیده می‌شود این است که این سنگ‌اندازی‌ها تنها بهای راهی‌ست که چاوشی در پیش گرفته و آن مسیری نیست به جز مردمی بودن!
وقتی در کنار مردم بودن مفهوم ایستادن در برابر مستبد را به خود می‌گیرد باید پرسید جز عاملین استبداد چه کسی در شکل‌گیری چنین ذهنیتی مقصر است؟
بدیهی‌ست كه مجوز نگرفتن آلبوم ابراهيم نه به علت عدم اعمال اصلاحيه‌ها بلکه ناشی از دید انتقادی چاوشى ست که از جمله عوامل محبوبيت بى حد و حصر او در اين روزهاست. و همین است که به مزاجِ خودكارْ قرمزْ به دست‌ها خوش نيامده، زيرا اشعار پيشتر نيز مجوز چاپ از ارشاد گرفته اند.
روزهای پیش رو، روزهاى حساسى براى وزارت ارشاد و محسن چاوشى تلقى مى شود چرا كه عدم صدور مجوز در نهايت باعث زير سوال رفتن وزارت‌خانه‌ای‌ست که مهر تأییدش برای « حالای باحال نصفه‌کاره! » است و اصلاحیه‌أش برای غزل‌های صفا!
چاوشى اما دیگر براى فرمان نا اهلان سر خم نمى كند بلكه این‌بار رفتارى را نشان مى دهد كه روح آزادى خواه و عاصى اش طلب مى كند. صدور مجوز به معناى كوتاه آمدن ارشاد براى اولين بار در مقابل يك هنرمند است كه ادعا كرده بودند ٩٠ ماه هم بگذرد مجوز نخواهند داد.
مردادماه هزار و سيصد و نود و هفت را بايد عصر جديدى براى محسن چاوشى محسوب كرد، زيرا او ديگر يك خواننده محبوب نيست بلكه نماد مقابله با ظلم و استبداد است كه اجازه نداد بى تدبيرى و زور (در دولت تدبير و اميد!) بار ديگر براى سليقه و انتخاب مردم تصميم بگيرد.
لازم به ذكر است آلبوم ابراهيم تا اواخر مرداد ماه منتشر خواهد شد و تا آن روز لحظه اى دست از حمايت مان بر نخواهيم داشت همان گونه كه چاوشى براى رسيدن موسيقى ناب و بدون مميزى به گوش مخاطبينش لحظه اى پا پس نكشيد.
.
#ابراهيم_با_مجوز_مردم
#آلبوم_ابراهیم
#وزارت_ارشاد
#Abraham
@mohsenchavoshi
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span> "هیولای ایرانی" به دنبال درخشش بیشتر/ حضور سه ایرانی تبار در رویداد HEX Fight Series 14 . <span class="emoji emoji1f534"></span> ...
Media Removed
. "هیولای ایرانی" به دنبال درخشش بیشتر/ حضور سه ایرانی تبار در رویداد HEX Fight Series 14 . در روز نهم تیر ماه و در رویداد HEX Fight Series 14 شاهد مبارزه‌ی سه ایرانی در کشور استرالیا خواهیم بود‌. به گزارش رزم‌آنلاین، در تاریخ ۹ تیرماه ۹۷، سه مبارز ایرانی در سری مبارزات HEX FS به مبارزه ... .
🔶 "هیولای ایرانی" به دنبال درخشش بیشتر/ حضور سه ایرانی تبار در رویداد
HEX Fight Series 14
.
🔴 در روز نهم تیر ماه و در رویداد
HEX Fight Series 14
شاهد مبارزه‌ی سه ایرانی در کشور استرالیا خواهیم بود‌.
به گزارش رزم‌آنلاین، در تاریخ ۹ تیرماه ۹۷، سه مبارز ایرانی در سری مبارزات HEX FS به مبارزه خواهند پرداخت که می‌توان شاخص‌ترین آن‌ها را، سعید فتاحی‌فر، مبارز ایرانی مقیم استرالیا دانست که در دسته‌ی فوق سبک‌وزن به مبارزه می‌پردازد و لقب
"THE PHANTOM"
یا همان «شبح» را با خود به یدک می‌کشد.

در مقابل فتاحی‌فر، حریفی به نام «کیت کمپل» مبارزه خواهد کرد.
.
🔹فتاحی‌فر که از سال ۲۰۱۴ میلادی پا به عرصه‌ی رقابت های حرفه‌ای ام‌ام‌ای گذاشته است، ۶ پیروزی و ۳ باخت را در کارنامه‌ی خود دارد که آخرین پیروزی وی نیز به چهار ماه قبل باز می‌گردد و از سال ۲۰۱۶ میلادی در تمامی مبارزات خود پیروز از قفس خارج شده است.
.
🔺 در سویی دیگر این رقابت‌ها، دو مبارز ایرانی‌الاصل نیز به مبارزه خواهند پرداخت.
سعید کارساز مبارز دسته‌ی فوق سبک‌وزن در مقابل «هوشی فردریش» قرار خواهد گرفت و محمد علوی نیز در دسته‌ی پروزن در مقابل «سای لیفا» مبارزه خواهد کرد.
.
🔸اخیرا مبارزین بسیاری از این سازمان معتبر در استرالیا، به سازمان های بزرگی چون UFC جذب شده‌اند و حضور ناظران سازمان‌های بزرگ در این رقابت ها، حساسیت مبارزات را به سطح بسیار بالایی رسانده است.

در مورد تصویر این پست
.
➖بالا: سعید فتاحی‌فر
.
➖پایین سمت راست: محمد علوی
.
➖پایین چپ سعید کارساز
.
#رزم_آنلاین #رزمی #ام_ام_ای #یو_اف_سی #سعید_فتاحی #سعید_فتاحی_فر #محمدعلوی #محمد_علوی #سعیدکارساز #سعید_کارساز
Read more
. ​​​​​​​​​​​شاه سکانس برنابئو؛ بی ادعا بهترین باش! درست در 27 آگوست 2012، یکی بهترین تئاتر گردان ...
Media Removed
. ​​​​​​​​​​​شاه سکانس برنابئو؛ بی ادعا بهترین باش! درست در 27 آگوست 2012، یکی بهترین تئاتر گردان های مستطیل سبز، به جمع سربازان سپید ملحق شد. نشریه ی آفتاب پرست اسپانیایی با افکار پاستوریزه ی مخاطبانش مودریچ را به عنوان بدترین خرید مورینیو معرفی کردند. مودریچ در ادامه با شوت های کشنده و از ... .
​​​​​​​​​​​شاه سکانس برنابئو؛ بی ادعا بهترین باش!

درست در 27 آگوست 2012، یکی بهترین تئاتر گردان های مستطیل سبز، به جمع سربازان سپید ملحق شد. نشریه ی آفتاب پرست اسپانیایی با افکار پاستوریزه ی مخاطبانش مودریچ را به عنوان بدترین خرید مورینیو معرفی کردند. مودریچ در ادامه با شوت های کشنده و از راه دورش کمی از این مخمصه آشوب بار خودش دور کرد اما گرفتار باتلاقی شد که مورینیو با افکار بچه گانه اش آن را درست کرده بود. رئال پرونده ی فصلش را بدون هیچ عنوانی بست. اما این باعث شد مودریچ دوباره در کانون توجه قرار بگیرد گرفتار گزافه گویی های رسانه های اسپانیایی شود.

اما آن کابوس دیگر تمام شده و مودریچ بعد از 6 سال حضور در سرزمین ابدی فوتبال، حالا بهترین بازیکن قاره ی سبز شده است. حالا مودریچ برای مادرید حکم یک هوای تازه در فضای آلوده و سرطانی دارد. آن کوبندگی ها به او جذابیت قوی تری داد. حالا دیگر یادگرفتیم، مودریچ همیشه ممکن است آنچیز که به نظر می رسد نباشد و یک غافلگیری در آستین داشته باشد. می دانیم که جادوگر حال حاضر کهکشان سپیدمان نمایش هایش را با تمام پیچیدگی به تصویر می کشد و تا میاییم به خودمان بجنبیم، مودریچ یقه مان را می گیرد و به طرز غافلگیر کننده ای متوجه می شویم که چشمانمان از بخش اعظمی از حرکات مبهوت کننده اش جا مانده است. لوکیتای دوست داشتنی عادت کرده که در هر کدام از تئاتر هایش هواداران را میخکوب خودش کند و تماشاگران پر و پا قرصش را در دام حرکات خیره کننده اش بیندازد.

بادبادک با باد مخالف بالا می رود و هرچه این سرعت و قدرت این باد بیشتر باشد،بالاتر می رود و این داستان در مورد لوکیتا نیز صدق می کند. هرچه فشار ها و انتقاد های ریز و درشت افزایش یافت، لوکیتا کم کسری هایش را رفع کرد و بهتر و بهتر شد. ستاره ی کروات مادرید نقش همان زیدانی را در تیم داشت که 12 سال پیش با آن خداحافظی کرده بودیم. لوکا برای مادرید همانند یک فیلسوف عمل کرده و در نقش همان زیدانی ظاهر شده است که به راحتی در هزارتوی نمایش خارق العاده ی آن گم می شدیم. تئاترگردان اصلی برنابئو ثابت کرد گذشته حکم یک انسان مرده را برایش دارد. او می خواهد در همین لحظه و در همین ثانیه بهترین باشد. مودریچ دوست دارد بعد از پیروزی هر دو مشت گرده کرده اش را بالا می ببرد. او می خواهد مرد خاص تیمش باشد. جادوگر می خواهد بی ادعا بهترین باشد.
.
. ✍ محمد علی صادقی
(Mikesadeqi)
.
.
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid
Read more
. می بینی همیشه همه چیز و همه ی اتفاقات سر نوبت خودشان سر و کله شان توی زندگی آدم پیدا نمی شود! گاهی نظم ...
Media Removed
. می بینی همیشه همه چیز و همه ی اتفاقات سر نوبت خودشان سر و کله شان توی زندگی آدم پیدا نمی شود! گاهی نظم برنامه ریزی ها و پیش بینی ها ی از پیش تعیین شده به هم می خورد! مثلا همین "برف" ، همین سرما مگر قرار نبود چند وقتی "باران" ببارد!؟ پاییز و سرمایش را با پوست تنمان لمس کنیم!؟ کم کم خودمان را به این هوا ... .
می بینی همیشه همه چیز و همه ی اتفاقات سر نوبت خودشان سر و کله شان توی زندگی آدم پیدا نمی شود!
گاهی نظم برنامه ریزی ها و پیش بینی ها ی از پیش تعیین شده به هم می خورد!
مثلا همین "برف" ، همین سرما
مگر قرار نبود چند وقتی "باران" ببارد!؟
پاییز و سرمایش را با پوست تنمان لمس کنیم!؟
کم کم خودمان را به این هوا عادت دهیم!؟ بعد برف بیاید!؟
اما همه دیدیم که "برف" یکهو سر و کله اش پیدا شد!
قبل از آن که فرصت کنیم روی "سیب زمینی" داخل انباری را بپوشانیم!
شب خوابیدیم صبح پا شدیم
 ناغافل دیدیم همه شان یخ زده بودند!
بیرونش سالم بود ها، اما از درون یخ زده بود!
بعضی اتفاقات توی زندگی آنقدر بدون پیش بینی و یهویی و بدون آمادگی می آیند
که تا بخواهی خودت را جمع و جور کنی
تا از خواب غفلت خودت را بیدار کنی
ای داد بیداد ...
ظاهرت عادی جلوه می کند ها 
اما از درون یخ زده ای!
یخ می کنی
 خودت
قلبت
زندگی ات
آدمت!
سیب زمینی یخ می زند شیرین تر می شود
اما سرمای یهویی
من و تو  را تلخ می کند!
زندگی را زهر مار می کند!
حالا بیا و با سیب زمینی سرما زده "کتلت" درست کن
خوشمزه نمی شود دیگر!
مزه ی کتلت به همان تند و شور بودن اش است!
سرخش کن ترد نمی شود!
باید بلا استفاده ته انباری بماند
 سال بعد کاشته شود! 
جوانه بزند
دوباره از اول شروع کند 
آدمی
 اما
زندگی اش
 هوای رابطه اش 
دلش 
که بی هوا سرد شد 
دیگر به درد نمی خوررد! 
آدمی که یهویی سردش شده باشد
چاییده باشد
 دیگر "آدم" نمی شود!
#فاطمه_نعمتی
#عشق #زندگی
#instalove #instalife #instagood
Read more
... درست در روزی که بعضی از آدمها ملی شدن سینما را به هم تبریک می گویند، تو برهنه پا زمین خاکی را به گونه ...
Media Removed
... درست در روزی که بعضی از آدمها ملی شدن سینما را به هم تبریک می گویند، تو برهنه پا زمین خاکی را به گونه ای لگد می کنی با دویدنت که چشمانم می خواهد از حدقه در بیاید، تو اهل همین دیاری محمدرضا، کمی دورتر، جایی که شاید هیچ کس از وجودش با خبر نباشد، شاید هم همه اسمش را شنیده باشند، فقط اسمش را، مثلا در برنامه ... ...
درست در روزی که بعضی از آدمها ملی شدن سینما را به هم تبریک می گویند، تو برهنه پا زمین خاکی را به گونه ای لگد می کنی با دویدنت که چشمانم می خواهد از حدقه در بیاید، تو اهل همین دیاری محمدرضا، کمی دورتر، جایی که شاید هیچ کس از وجودش با خبر نباشد، شاید هم همه اسمش را شنیده باشند، فقط اسمش را، مثلا در برنامه ای تلویزیونی که زرق و برق دکورش می توانست پول کتابخانه ای باشد برای شهر تو، ما همینیم محمدرضا، ما فقط حرف می زنیم، تو سوژه ی دوربین های عکاسی ما می شوی تا به به و چه چه اش مال ما باشد، راستی چرا همه همیشه به عکاس آفرین می گویند؟ تو یک سوژه ی نابی، بکر، دست نخورده باورهایت، همین است که این گرمای طاقت فرسا نمی تواند باعث آزارت شود و خنده ات را بگیرد، می خندی، آنقدر عمیق که انگار سوار بر ابرها داری ستاره ها را می شماری،لذت می برم از حسادتی که دارم به تو می کنم، حسودی ام می شود به طاقت تو وقتی داغیِ زمین را جدی نمی گیری و سختیه سنگ هایش را، چگونه می توانی اینقدر رها باشی؟ چگونه می توانی این همه صبور حتی به ذهنت هم نرسد در جای دیگری از همین دیار آدمهایی هستند که حتی یک لحظه هم نمی توانند جای تو باشند، آدمهایی که تو برایشان جذابی و جالب، آنقدر که جلوی دوربینشان می روی و ذوق تو فیلمی می شود جهانی، فیلمی که صدایش در دنیا می پیچد و هزاران جایزه می گیرد، راستی تو می دانی جایزه چیست محمدرضا؟ جایزه چیزی ست که شوق آدم را زیاد می کند برای انجام هر کاری و زندگی تو جایزه هایی می آفریند و انگیزه هایی می دهد به آنها که حتی یک لحظه هم نمی توانند جای تو باشند، بی آنکه حتی روح تو هم خبر داشته باشد، بی آنکه حتی به فکر آنها که از پای برهنه ات بر خاک پلان های بی نظیر می گیرند برسد که بخش خیلی کوچکی از تمام آن جایزه ها می تواند کفشی باشد برای تو بدون اینکه ضرری به کسی برسد.
امروز روز سینماست، روز سینما بر تو و امثال تو که این سینما را جهانی کرده اید مبارک.
ای کاش ما بفهمیم که تو و زندگی ات فقط به درد جهانی کردن سینما نمی خورید، ای کاش ما بفهمیم که تو فقط فیلم نیستی، تو واقعی هستی محمدرضا.
(سین.شین)
#سین_شین #سمیراشکوری #سمیرا_شکوری
عکس بالا از: @mozhgan_bigdeloo
Read more
... ۲۰ عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد قسمت اول ادامه ى متن در پست بعدی... ۱. نقشه‌هایی ...
Media Removed
... ۲۰ عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد قسمت اول ادامه ى متن در پست بعدی... ۱. نقشه‌هایی را که برای رابطه کشیده‌اید دور بریزید: به بیان بهتر، برای رابطه برنامه‌ریزی نکنید. اگر این کار را بکنید، احتمال اینکه چیزها آن‌طور که انتظارش را داشتید پیش نرود زیاد است بگذارید عشق، خودش ... ...
۲۰ عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد قسمت اول ادامه ى متن در پست بعدی...
۱. نقشه‌هایی را که برای رابطه کشیده‌اید دور بریزید:
به بیان بهتر، برای رابطه برنامه‌ریزی نکنید. اگر این کار را بکنید، احتمال اینکه چیزها آن‌طور که انتظارش را داشتید پیش نرود زیاد است
بگذارید عشق، خودش درِ خانه‌ی شما را بزند.
۲. گذشت داشته باشید:
کینه و کدورت‌ها را فراموش کنید و این افکار سمی را دور بریزید.
۳. پا به پای هم پیش بروید:
تداوم رابطه‌ی عاشقانه، یک کار تیمی است.
۴. اوقات زیادی را باهم سپری کنید:
پیش از ازدواج و برای شناخت یکدیگر وقت زیادی را باهم بگذرانید. این‌گونه است که خواهید فهمید که طرف مقابل برای شما مناسب است یا نه.
۵. خود را با طرف مقابل وفق بدهید:
نباید انتظار داشته باشید طرف مقابل در تمام ایده‌ها، عقاید و سلایق به شما شبیه باشد مگر اینکه اختلافات فرهنگی و مذهبی قابل حل کردن نباشند.
۶. علایق خود را دنبال کنید:
البته وجود شباهت‌ها در دو طرف به غنای زندگی و لذت بردن بیشتر از آن کمک می‌کند.
۷. باهم مسابقه نگذارید:
زندگی زناشویی عرصه‌ی رقابت نیست. به همین دلیل لزومی به امتیاز گرفتن از طرف مقابل هم نیست.
۸. خودآگاهی را تمرین کنید:
وقتی وارد رابطه‌ می‌شوید، معمولا سعی می‌کنید هر آنچه از دست‌تان برمی‌آید، برای شادی طرف مقابل انجام دهید. مگر نه؟ جان کلام اینجاست، تا زمانی‌که ندانید خودتان از چه چیز خوشحال می‌شوید، نمی‌توانید طرف مقابل را شاد کنید.
۹. شخصیت بهتری پیدا کنید:
روی آن‌ دسته از نقاط قوت شخصیتی خود کار کنید که شما را به فرد بهتری تبدیل می‌کنند. انجام این کار در یک رابطه آسان است، چراکه رابطه همیشه فرصت‌هایی برای تمرین نقاط قوت شخصیتی مثل وفاداری، مهربانی و اعتماد فراهم می‌آورد.
۱۰. مشوق همدیگر باشید:
مطمئنا شما نمی‌خواهید کسی دست‌و‌بال‌تان را ببندد و از انجام بعضی از امور و رسیدن به رؤیاها منع‌تان کند. نه شما این را می‌خواهید و نه همسرتان. پس حتما همدیگر را در رسیدن به اهداف‌تان تشویق کنید.
ادامه دارد...‌
Read more
___________ در محرم اهل ری خود را دگرگون می‌کنند از زمین آه و فغان را زیب گردون می کنند گاه عریان ...
Media Removed
___________ در محرم اهل ری خود را دگرگون می‌کنند از زمین آه و فغان را زیب گردون می کنند گاه عریان کشته با زنجیر می‌کوبند پشت گه کفن پوشیده فرق خویش پر خون می‌کنند گه به یاد تشنه کامان زمین کربلا جویبار دیده را از گریه جیحون می کنند وز دروغ گندهٔ «‌یا لیتنا کنا معک‌» شاه دین را کوک و زینب را جگرخون ... ___________

در محرم اهل ری خود را دگرگون می‌کنند
از زمین آه و فغان را زیب گردون می کنند
گاه عریان کشته با زنجیر می‌کوبند پشت
گه کفن پوشیده فرق خویش پر خون می‌کنند

گه به یاد تشنه کامان زمین کربلا
جویبار دیده را از گریه جیحون می کنند
وز دروغ گندهٔ «‌یا لیتنا کنا معک‌»
شاه دین را کوک و زینب را جگرخون می کنند

خادم شمر کنونی گشته وانگه ناله‌ها
با دوصد لعنت‌، ز دست شمر ملعون می کنند
بر یزید زنده می‌‎گویند، هردم صد مجیز
بس شماتت بر یزید مردهٔ دون می کنند
پیش ایشان صد عبیدالله سرپا، وین گروه
ناله از دست عبیدالله مدفون می کنند
حق گواه است ار محمد زنده گردد ور علی
هر دو را تسلیم نواب همایون می کنند
آید از دروازهٔ شمران اگر روزی حسین
شامش از دروازهٔ دولاب بیرون می کنند
......
......
گر یزید مقتدر پا بر سر ایشان نهد
خاک پایش را به آب دیده معجون می کنند
......
جمله مجنونند و لیلای وطن در دست غیر
هی لمیده صحبت از لیلی و مجنون می کنند
......
خود اسیرانند در بند جفای ظالمان
بر اسیران عرب‌این نوحه‌ها چون می کنند؟
تا خرند این قوم‌، رندان خرسواری می کنند
وین خران در زیر ایشان آه و زاری می کنند
#ملک #الشعرا #بهار
Read more
عامل اصلی بوی بد پا باکتری ها می باشند. لذا برای جلوگیری و از بین بردن بوی بد پاها و کفش ها، باید جلوی رشد ...
Media Removed
عامل اصلی بوی بد پا باکتری ها می باشند. لذا برای جلوگیری و از بین بردن بوی بد پاها و کفش ها، باید جلوی رشد و تکثیر این باکتری ها را بگیرید 1- بیرون و داخل کفش تان را با مواد شوینده، بشویید. 2- شب قبل، داخل کفش تان کمی جوش شیرین بریزید. فردا قبل از پوشیدن کفش، آن را بتکانید تا پودرها بریزند. سپس کفش تان را ... عامل اصلی بوی بد پا باکتری ها می باشند. لذا برای جلوگیری و از بین بردن بوی بد پاها و کفش ها، باید جلوی رشد و تکثیر این باکتری ها را بگیرید
1- بیرون و داخل کفش تان را با مواد شوینده، بشویید.
2- شب قبل، داخل کفش تان کمی جوش شیرین بریزید. فردا قبل از پوشیدن کفش، آن را بتکانید تا پودرها بریزند. سپس کفش تان را بپوشید.
3- داخل کفش، کمی جوش شیرین بریزید. سپس کفش را داخل یک کیسه نایلونی بگذارید و داخل فریزر قرار دهید. جوش شیرین، بوی بد کفش را از بین می برد و سرما باکتری های مولد بو را می کشد.
4- داخل دو جوراب کهنه، جوش شیرین پُر کنید و سر آنها را گره بزنید. داخل هر کفش یکی از این جوراب ها را قرار دهید تا بو را از بین ببرد. این کار نسبت به پاشیدن جوش شیرین در داخل کف، کثیف کاری کمتری دارد و برای مدت طولانی تری بوی کفش را از بین می برد.
5- هر روز داخل کفش تان مواد ضدعفونی کننده یا بو زدا بپاشید، مخصوصا از آنهایی که مخصوص بوی بد پا هستند.
6- کمی الکل ضد عفونی کننده داخل یک شیشه ی عطر خالی بریزید و به سطح داخلی کفش بودار بپاشید. سپس کفش را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. کمی هم جوش شیرین داخل کفش بریزید تا هر نوع بوی باقیمانده را از بین ببرد.
7- از پودرهای مخصوص رفع کننده بوی بد پا که در داروخانه ها می فروشند، برای پاها و کفش هایتان استفاده کنید.
8- از کفی های از بین برنده بو در کفش تان استفاده کنید. این کفی ها، پاهای شما را خشک نگه می دارند و جلوی رشد باکتری های مولد بو را می گیرند.
9- پاهای تان را با صابون بشویید. هنگام شستن دقت کنید تا لای انگشتان پاهای تان نیز به خوبی تمیز شوند. بعدا پاها را کاملا با پارچه یا حوله خشک کنید
10- اگر پاهای تان خیلی عرق می کنند، برای کاهش رطوبت پاهای تان از ضد تعریق ها استفاده کنید. سعی کنید از ضد تعریق های مخصوص پا استفاده کنید تا از ضد تعریق های مخصوص زیر بغل
11- هر وقت کفش می پوشید، حتما جوراب هم بپوشید. جورابی بپوشید که عرق پا را جذب کند مثل جوراب نخی #جوراب پلاستیکی یا نایلونی نپوشید، زیرا عرق پا را به خوبی نمی گیرد. اگر پاهای تان خیلی #عرق می کنند، یک یا دو بار در روز جوراب هایتان را عوض کنید.
12- کفشی بپوشید که امکان تبادل هوا داشته باشد؛ مثل صندل یا کفش های پارچه ای و سوراخ دار. برای کاهش باکتری های مولد بوی بد، باید پاهایتان را از کفش در آورید تا هوای آزاد به آنها بخورد.
13- دو روز پشت سر هم یک کفش را نپوشید تا حداقل 24 ساعت هوا بخورد.
14- اگر پاهای تان خیلی عرق کردند، کفی کفش تان را در آورید تا کفی خشک شود.
15- #کفش خیس نپوشید
Read more
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی ...
Media Removed
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند ... نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند اما در این فصل زور ابرها باید به خورشید بچربد و گرنه چه تفاوتی دارد با تابستان جز اینکه درخت ها لُخت و عریان شوند و از اینکه توان سایه گستردن هم ندارند شرمنده باشند. باران که می زد هرگز چتر همراه نداشت اصلا تا کنون چتر نخریده بود . فلسفه ی باران به خیس کردن است ، چقدر هم صورتش با طراوت می شد وقتی قطره قطره های باران از پوست صورتش رقص کنان پیچ و تاب می خورد و در نقطه ای نامعلوم محو می شد . ولی این پاییز جور دیگری بود هر چند آسمان دل به دلش داده بود و همراهی اش می کرد ولی این پژمردگی مثل این بود که در نیم روز مرداد ماه وسط کویر گم شده باشی و آنقدر بی رمق باشی که حتی به دوردست ها هم نگاه نکنی شاید سراب ببینی بالاخره یه دل خوشکُنکُی نصیب می شود ولی اینکه به یک نقطه خیره شوی به جایی بر روی زمین به فاصله ی دو سانت از انگشت های پا . خیره شدن به نزدیک ترین فاصله ی ممکن بیرون از خودت . این یعنی هیچ افقی را نمی بینی انگار گذشته مچاله ات کرده است و پرتاب شده ای در زمان حال و در این نقطه منجمد شده ای . حالت خراب است و قدرت نداری نگاهت را به دور دست ها بیندازی حتی به هوای دیدن سراب. این یعنی فرو رفتن به اعماق خود نه برای کشف و شهود درونی و شناخت خویشتن که برای پناه آوردن به خود انگار که بخواهی گذشته و حال را در هم بپیچی و در بی زمانی و بی وزنی در نقطه ای محو شوی ولی مگر زندگی می گذارد در این وقت ها جاذبه با تمام توان بر زمین میخکوبت می کند و تمام سنگینی خودش را بر پاهایت منتقل می کند هر چه باشد زمین مادر است نمی گذارد به این راحتی شانه خالی کنی .

ادامه دارد
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام ...
Media Removed
. عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) مراحل انجام حرکت: 1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد. 2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید. 3- به ... .
✔ عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن)
✔ عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ)
✔ مراحل انجام حرکت:
1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد.
2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید.
3- به آرامی باسن خود را از روی زمین جدا کنید و تا قرار گرفتنِ ران ها در راستای تنه آن را بالا ببرید.
4- با کنترل به نقطه شروع بازگردید.
✔ دم: پایین آوردن لگن.
✔ بازدم: بالا بردن لگن.
✔ نکات مهم:
📍 این حرکت از جمله حرکاتِ مفیدی است که برای تقویت عضلاتِ ناحیه کمری و باسن، بدون نیاز به هیچ وسیله ای می توان به راحتی در منزل انجام داد. لازم به ذکر است، قدرت و استقامت پایین عضلات ناحیه کمر از علل عمده بسیاری از کمر دردهای مزمن است، و در صورت عدم تقویت آنها به میزان بهینه، احتمال آسیب ها و مشکلات جدی تر در ناحیه کمر افزایش می یابد.
📍 به منظور افزایش سختی و دامنه حرکتی، می توانید پاهای خود را به جای زمین، روی یک نیمکت یا تخت بگذارید. انجام این حرکت با گذاشتنِ وزنه روی ناحیه لگن، و یا با بالا نگاه داشتنِ یک پا (با زمین در تماس نباشد)، از دیگر راه های افزایش سختی این تمرین هستند.
📍 افرادی که دچار آسیب های مختلف در ناحیه کمر هستند و یا ضعف عضلانی شدید در آن نواحی دارند، مطابق با تجویز متخصصین مربوطه می توانند این حرکت را به شکل "ایزومتریک" انجام دهند. در این حالت فرد بدون انجام تکرارهای پویا (پایین و بالا بردنِ لگن)، در یک نقطه ی خاص (مثلا بالاترین نقطه حرکت) وضعیت بدنِ خود را برای چند ثانیه (مثلا 15 ثانیه) حفظ کرده و بدین شکل یک ست را اجرا می کند. برای تقویت عضله در زوایای مختلف می توان نقطه ی نگاه داشتنِ وضعیت بدن را تغییر داد و برای نمونه در میانه دامنه حرکتی موقعیت بدنی را برای مدت زمانِ مشخص حفظ کرد.
📍 هرچه فاصله پاها از باسن دورتر شود، بر نقشِ عضلاتِ پشت پا در اجرای حرکت افزوده خواهد شد.
📍 اگر حفظ تنش عضلانی در طول انجام ست ها برای سیستم تمرینی تان مهم است، در پایین ترین نقطه حرکت اجازه ندهید باسن با زمین برخورد داشته باشد.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
🔥 کانال تلگرام (مطالب متفاوت) را نیز دنبال کنید 👈 لینک در بالای صفحه
Read more
[email protected]_goudarzi5 @iranladyfit . . . .ویدئو:پشت پا روسی. .کی میتونه این حرکتو انجام بده؟تگش کنین . . . چگونه با وجود یک متابولیسم کند وزن کم کنیم؟! .ادامه از پست قبل. . (قسمت دوم) از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنید آیا می‌دانستید که غذاهای ارگانیک در واقع می‌توانند به ... [email protected]_goudarzi5 @iranladyfit .
.
.
.ویدئو:پشت پا روسی.
.کی میتونه این حرکتو انجام بده؟تگش کنین
.
.
.
👈چگونه با وجود یک متابولیسم کند وزن کم کنیم؟!👇👇👇👇👇 .ادامه از پست قبل.
.
(قسمت دوم) 👌👈از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنید👇👇👇 👈آیا می‌دانستید که غذاهای ارگانیک در واقع می‌توانند به شما کمک کنند که چربی بسوزانید و سوخت و سازتان را به حالت نرمال برگردانید؟ نوع غذایی که می‌خورید می‌تواند بر سلامت کلی و وزن شما تأثیر بگذارد. از آن‌جا که مواد غذایی ارگانیک، بدون استفاده از مواد شیمیایی مانند آفت‌ کش‌ها یا حشره کش‌ها پرورش داده می‌شوند، به راحتی توسط بدن تجزیه شده و به عنوان سوخت سوزانده می‌شوند. از سویی دیگر، غذاهای فرآوری شده معمولا سرشار از مواد شیمیایی هستند و به عنوان چربی، توسط بدن ذخیره می‌شوند. 👌👈ادویه‌ی بیشتری اضافه کنید👇👇👇 👈ادویه‌ها نه تنها طعم غذاهای موردعلاقه‌تان را بهتر می‌کنند بلکه بعضی از آن‌ها در واقع می‌توانند به شما کمک کنند که در جنگ علیه چاقی برنده شوید. فلفل هندی، جالاپنو، زنجبیل و دارچین، ادویه‌های معروفی هستند که سرعت سوخت و ساز شما را افزایش می‌دهند. خردل،کاری و زردچوبه، سایر ادویه‌های محبوبی هستند که می‌توانند سوخت وساز کند را افزایش دهند. با اضافه کردن ادویه‌ها به وعده‌های غذایی هر روزتان (مانند اضافه کردن پودر زردچوبه به برنج یا پاشیدن دارچین روی قهوه صبح‌تان)، شما به آرامی به افزایش سرعت متابولیسم‌ کمک می‌کنید که این امر منجر به کاهش وزن سریع‌تر می‌شود. 👈منتظر قسمت سوم مقاله باشید
Read more
 # نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی ...
Media Removed
# نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند. از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این ... # نویسنده_ناشناس
از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند.
از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این دو نفر کم کم با وضیعت زندگی آنها آشنا شدم. یک خانواده روستائی ساده بودند با دو بچه. دختری که سال گذشته وارد دانشگاه شده و یک پسر که در دبیرستان درس می‌خواند و تمام ثروتشان یک مزرعه کوچک، شش گوسفند و یک گاو است.
در راهروی بیمارستان یک تلفن همگانی بود و هر شب مرد از این تلفن به خانه‌شان زنگ می زد. صدای مرد خیلی بلند بود و با آن که در اتاق بیماران بسته بود، اما صدایش به وضوح شنیده می‌شد. موضوع همیشگی مکالمه تلفنی مرد با پسرش هیچ فرقی نمی‌کرد: «گاو و گوسفند ها را برای چرا بردید؟ وقتی بیرون می‌روید، یادتان نرود در خانه را ببندید. درس‌ها چطور است؟ نگران ما نباشید. حال مادر دارد بهتر می‌شود. به زودی برمی‌گردیم...»
چند روز بعد، پزشکها اتاق عمل را برای انجام عمل جراحی زن آماده کردند. زن پیش از آنکه وارد اتاق عمل شود ناگهان دست مرد را گرفت و درحالی که گریه می‌کرد گفت: «اگر برنگشتم، مواظب خودت و بچه‌ها باش.» مرد با لحنی مطمئن و دلداری دهنده حرفش را قطع کرد و گفت: «این قدر پرچانگی نکن.» اما من احساس کردم که چهره اش کمی درهم رفت. بعد از گذشت ده ساعت، پرستاران زن بی حس و حرکت را به اتاق رساندند.
عمل جراحی با موفقیت انجام شده بود. مرد از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و وقتی همه چیز رو به راه شد، بیرون رفت و شب دیروقت به بیمارستان برگشت. مرد آن شب مثل شب‌های گذشته به خانه زنگ نزد. فقط در کنار تخت همسرش نشست و غرق تماشای او شد که هنوز بی‌هوش بود. صبح روز بعد زن به هوش آمد. با آن که هنوز نمی‌توانست حرف بزند، اما وضعیتش خوب بود.
از اولین روزی که ماسک اکسیژنش را برداشتند، دوباره جر و بحث زن و شوهر شروع شد. زن می‌خواست از بیمارستان مرخص بشود و مرد می‌خواست او همان جا بماند. همه چیز مثل گذشته ادامه پیدا کرد. هر شب، مرد به خانه زنگ می‌زد. همان صدای بلند و همان حرف هایی که تکرار می‌شد.
روزی در راهرو قدم می‌زدم. وقتی از کنار مرد می‌گذشتم، داشت می‌گفت: «گاو و گوسفندها چطورند؟ یادتان نرود به آنها برسید. حال مادر به زودی خوب می‌شود و ما برمی‌گردیم.» نگاهم به او افتاد و ناگهان با تعجب دیدم که اصلا کارتی در داخل تلفن همگانی نیست. همچنان با تعجب به مرد روستایی نگاه می کردم که متوجه من شد،....
Read more
 #چرا_باید_جمهوری_اسلامی_را_سرنگون_کرد؟ #رضا_پرچی_زاده #انقلاب #قیام #براندازی #دیکتاتوری ...
Media Removed
#چرا_باید_جمهوری_اسلامی_را_سرنگون_کرد؟ #رضا_پرچی_زاده #انقلاب #قیام #براندازی #دیکتاتوری #استبداد نزدیک به سی و هشت سال ، که درازای عمر یک نسل است ، از انقلاب ۱۳۵۷ بر ضد رژیم شاهنشاهی و در پی آن استقرار رژیم جمهوري اسلامی در ایران می گذرد. این رژیم از همان اوانِ استقرار غیرِ رسمی اش در ... #چرا_باید_جمهوری_اسلامی_را_سرنگون_کرد؟
#رضا_پرچی_زاده
#انقلاب #قیام #براندازی #دیکتاتوری #استبداد
نزدیک به سی و هشت سال ، که درازای عمر یک نسل است ، از انقلاب ۱۳۵۷ بر ضد رژیم شاهنشاهی و در پی آن استقرار رژیم جمهوري اسلامی در ایران می گذرد. این رژیم از همان اوانِ استقرار غیرِ رسمی اش در ۲۲ بهمن ۵۷ ، علیرغم عمده انتظارات آزاديخواهانه قبلی در نزد مردم که به شوریدن شان بر ضد حکومت پهلوي انجامیده بود ، بی مهابا به نقض گسترده حقوق بشر و حرکت بر خلاف مسیر دموکراسی پرداخت :
اعدام وابستگان حکومت قبلی بدون محاکمه یا در پی محاکمه های فرمایشیِ سرپایی ؛ سرکوب نحله های مختلف سیاسی / فرهنگی / اجتماعی ؛ بر پا کردن نهادهای سخت گیر و بعضا تحقیر انگیز کنترل رفتار اجتماعی به طور عام و اجباری کردن حجاب اسلامی برای زنان به طور خاص ؛ آزار و اذیت و تحت پیگرد قرار دادن اقلیت های قومی ، مذهبی ، و جنسی ؛ به قتل رساندن روشنفکران و دگراندیشان و مخالفان سیاسی در داخل و خارج از کشور ؛ انباشتن زندان ها از محکومان سیاسی و شکنجه و اعدام گسترده و بی رویه آنها ؛ سرکوب جنبش ها و خیزش های آزادی خواهانه دانشجویی و مردمی ؛ دخالت سیاسی / نظامی در امور کشورهای همسایه ، به راه انداختن تروریسم و کشتار در آن کشورها ، و شبه مستعمره سازی از آنها ؛ و از همه مهم تر بر پا کردن قانون اساسی بر بستر دین و با محوریت ولایت فقیه تنها انگشت شمار نمونه هایی از رفتارهای ضد بشری و ضد دموکراتیک جمهوری اسلامی بوده که «شر» را به قول هانا آرِنت نه تنها در ایران که در بیشتر جاهای خاورمیانه «روزمره» کرده است.
در این مدت البته همیشه صداهای فراوان و البته مختلفی در اعتراض به رژیمِ اخیر بلند بوده که به دلایل متفاوت خواستار براندازی آن و جايگزین کردن آن با یک حکومت دموکراتیک و مطابق با موازین حقوق بشری بوده اند.
با این وجود ، گرچه صدای اعتراض به جمهوری اسلامی چه در داخل و چه در خارج هرگز خاموش نشده ، این اعتراضات تا به امروز راه به ایجاد تغییرات بنیادین در سیستم حکومتی حاضر در ایران نبرده اند.
نگارنده معتقد است که در کنار بسیاری بغرنج های دیگر ، از دلایل اصلی ناکام ماندن اعتراض ها و جنبش های اعتراضی به جمهوری اسلامی ، یکی عدم شناخت نظری عمیقِ عمومی از زیربنای رژیم و ساز و کارهای آن ، دیگری فقدان یک گفتمان براندازانه مستحکم ، و دیگری عدم وجود یک گفتمان جامع دموکراتیک براي جايگزینیِ آن است.
Read more
. توپ پلاستیکی دولایه همیشه فکر میکنم چند نفر مثل #علی_کریمی بوده اند که در کوچه های خاکی و تازه آسفالت شده این کشور، با آن توپ های دولایه پلاستیکی،با آن حرکات عجیب و غریب و یک پا ها دو پاها، چه نمایش #نوستالژیک از #فوتبال پایه در آن نسل برگزار می کرده اند. آنها حتی اگر به تیم های بزرگ شهرشان می‌پیوستند ... .
توپ پلاستیکی دولایه
همیشه فکر میکنم چند نفر مثل #علی_کریمی بوده اند که در کوچه های خاکی و تازه آسفالت شده این کشور، با آن توپ های دولایه پلاستیکی،با آن حرکات عجیب و غریب و یک پا ها دو پاها، چه نمایش #نوستالژیک از #فوتبال پایه در آن نسل برگزار می کرده اند.
آنها حتی اگر به تیم های بزرگ شهرشان می‌پیوستند باز هم #گل_کوچک بازی میکردند
وفادار به سنت های کودکی
چه #نابغه هایی بودند که هیچ کس آنها را نشناخت
آنها تناقض های آشکار علم و آموزش هستند
این کوچه ها مثل ساحل ریو و محله های فقیرنشین #بوینس_آیرس  برای نقض قوانین و لذت بردن از فوتبال ساخته شده بود.
کسی به آنها نگفته بود حرفه ای باشند و شب ها زود بخوابند و سخت تمرین کنند
آنها فقط #رقص با توپ را بلد بودند.

بر خلاف باقی روایت ها من #تولد جناب #کریمی را پیشاپیش تبریک می‌گویم.
آخرین گل کوچک باز فوتبال بین المللی که آنقدر دریبل زد تا ورلدساکر نوشت: او با #هیپنوتیزم دریبل میزند.
این #نابغه_ایرانی محصول هیچ آکادمی فوتبالی نیست
او محصول همان فوتبال های شش نفره محله های ایرانی است
بدون مربی پایه و بدون مشاور تا فتح تهران او را به عنوان #سرباز بپذیرد و تا #جام_رمضان های آن سال بزرگان فوتبال ایران را درو کند.
این #تکنیکی ذاتاً #پرسپولیسی برای اولین بار توسط #منصورخان_پورحیدری به تیم ملی دعوت شد
ولی همه می دانند شاید او #محبوب ترین پرسپولیسی برای #استقلالی های ایران باشد
او هم با راز توپ آشنا بود
بدن گذاشتن های بی نقص او در فوتبال و ویران کردن هر خط دفاعی شاید امروز جز #خاطرات باشد ولی ان روزها کابوس مدافعان بود.
آن #داربی معروف #تهران و دریبل های ویرانگرش گواه این مدعاست که شاید در روزهای خوبش حتی #بالاک و دفاع های آلمانی هم جلودارش نبودند.
همه میدانند چرا یک سال از فوتبال محروم شد و چرا در برهه های خاصی به تیم ملی دعوت نمیشد و چرا از #پرسپولیس رفت و چرا با #دایی مشکل داشت.
همه می‌دانند چه گلهایی و چه دریبلهایی زده و چه آماری دارد.
حتی همه می‌دانند او آنقدر به دایی لایی انداخت که ریشه یک اختلاف دیرینه شد.
این را هم میدانند که او در ایران و امارات شاید و باید تمرین نمیکرد و #آقای_گل و بهترین بازیکن هفته میشد.
ولی هیچ کس نمیداند چرا پیشنهاد #اتلتیکو را رد کرد چرا بهترین #استعداد #آسیا در امارات بازی میکرد و چرا #مونیخ و ماگات و سرمای سخت مونیخ...
هیچ.کس نمیداند چرا برای چشمه جوشان استعداد ایرانی، این حسرت همسایگان ما هیچ برنامه ریزی نشده بود و چرا هیچ کس به او نگفته بود که فوتبال اسپانیا برای تو مناسب ترین فوتبال است
.

ادامه در کامنت👇
.
. #sig4r🚬
Read more
به نام او ... . . . اگر تمامیِ آنچه را که همه ی آدم ها در طول تاریخ به دست آورده اند و اگر تمامی ثروت و ...
Media Removed
به نام او ... . . . اگر تمامیِ آنچه را که همه ی آدم ها در طول تاریخ به دست آورده اند و اگر تمامی ثروت و قدرت و رفاه و لذتِ تمامی آن ها را تو به تنهایی صاحب شوی، بِدان این همه از تو کوچک تر و بی ارزش تر است، که تو یک لحظه ات را برای آن فدا کنی این ها همه، برای تو و بخاطرِ تو بوده اند و سزاوار نیست که تو عمرِ خودت و وجودِ ... به نام او ...
.
.
.
اگر تمامیِ آنچه را که همه ی آدم ها در طول تاریخ به دست آورده اند و اگر تمامی ثروت و قدرت و رفاه و لذتِ تمامی آن ها را تو به تنهایی صاحب شوی، بِدان این همه از تو کوچک تر و بی ارزش تر است، که تو یک لحظه ات را برای آن فدا کنی این ها همه، برای تو و بخاطرِ تو بوده اند و سزاوار نیست که تو عمرِ خودت و وجودِ خودت را برایِ آن ها بگذاری؛ که امام اولیاء علی علیه السلام می فرمود و با تعبیرهای گوناگون می فرمود به خدا، دنیایِ شما در نظر من ، از آبِ بینیِ بز ، از استخوانِ لیسیده در دستِ جذامی، از یک لنگ کفش پاره، بی ارزش تر است الا ان اقیم حقا او ادفع باطلا مگر این که حقی را به پا و یا باطلی را سرنگون سازم تمامیِ هستی به تو مُنتهی می شود و تو باید به خدایِ هستی منتهی شوی ان الی ربک المنتهی که این آیه در خور تامل بسیار است ...
_______________________
استاد مهربان و خوش قلبم...
استادی که راه زندگی منو تغییر داد..
امیدوارم که لحظه لحظه عمربی ارزش من کم بشه و به عمر شما اضافه بشه...
استادی که خستگی را خسته کرده..
_________________________
دوستان عزیز پیج استاد مارو فالو کنید و لطفا معرفی کنید ....
#سید محمد انجوی نژاد #سیدمحمد #
#انجوی نژاد #رهپویان _وصال #
#رفیق #شهدا #دوست #شیراز #
Read more
 #سقوط_ریال در مورد نظرسنجی امروز استوری لطفا این متن رو بخونید : ‏چرا برای گرانتر شدن دلار صف می ...
Media Removed
#سقوط_ریال در مورد نظرسنجی امروز استوری لطفا این متن رو بخونید : ‏چرا برای گرانتر شدن دلار صف می کشیم ‏محمد فاضلی – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ‏سال‌های وحشت جنگ و حمله هوایی عراق بود و وسط حیاط مدرسه ما یک پناهگاه ساخته بودند.آژیر قرمز که به صدا در می‌آمد، ۴۰۰،۵۰۰ دانش‌آموز دوره راهنمایی، ... #سقوط_ریال
در مورد نظرسنجی امروز استوری لطفا این متن رو بخونید :
‏چرا برای گرانتر شدن دلار صف می کشیم
‏محمد فاضلی – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
‏سال‌های وحشت جنگ و حمله هوایی عراق بود و وسط حیاط مدرسه ما یک پناهگاه ساخته بودند.آژیر قرمز که به صدا در می‌آمد، ۴۰۰،۵۰۰ دانش‌آموز دوره راهنمایی، وحشت‌زده به سمت دو در ورودی پناهگاه حمله می‌بردیم.
‏پناهگاهی تاریک که کودکانه تصور می‌کردیم اگر بمب بر سر آن بریزد در امان خواهیم بود؛چه تصوری خامی. بمبی اگر به آن پناهگاه می‌خورد، گور دسته‌جمعی ما می‌شد.بمب هیچ وقت به مدرسه ما نخورد اما هر بار شلوغی و حمله به در پناهگاه، چند آسیب‌دیده و دست و پا شکسته به جا گذاشت.
‏ ‏ازدحام این روزها برای خرید ارز جلوی صرافی‌ها هم چیزی شبیه حمله ما به پناهگاه مدرسه ماست.همه کاستی‌ها،ناتوانی‌ها و بی‌کفایتی‌ها درست،اماچرا کم و زیاد پول‌مان را به دست گرفته‌ایم و جلوی صرافی‌ها صف کشیده‌ایم؟چرا باید با دامن زدن به یک «وحشت عمومی» خودمان را زیر دست و پا له کنیم؟
‏ترامپ آژیر می‌کشد، کشورهایی در منطقه هم صدای این آژیر را تقویت می‌کنند، و شاید کسانی هم در داخل عمداً یا از سر نادانی بر وحشت آژیرها می‌افزایند. آیا این ما هستیم که از ترس آژیر خود را برای رساندن به پناهگاهی که جز ابهام و تاریکی در آن نیست، زیر دست و پای یکدیگر له خواهیم کرد؟
‏می‌ترسیم ارزش پول ملی سقوط کند و دارایی‌ها ما کاهش یابد؟هر قدر بیشتر جلوی صرافی‌ها صف بکشیم،قیمت بالاتر می‌رود و این سقوط بیشتر می‌شود، بدون آن‌که چیزی گیر اکثریت بیاید.صف کشیدن برای خرید دلار، می‌تواند پیش از آن‌که بمبی از راه برسد، ما را زیر دست و پای خودمان له کند.
‏آژیرها را همه به صدا درمی‌آورند، عکس‌هایی از بی‌ارزش شدن پول فلان کشورها پخش می‌کنند؛ و همه برای آن است که من و شما بترسیم و خرده‌پول‌های‌مان را به میدان بیاوریم، وحشت بیافرینیم و در میانه تاریکی یکدیگر را زیر دست و پا له کنیم.
Read more
۰ Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari. October, 2018. . آدم‌ها اولین ...
Media Removed
۰ Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari. October, 2018. . آدم‌ها اولین دقایق روز خلق و خوی‌شان عجیب است. بعضی‌ها از خود درآمده! برجِ زهرمار! انگار گناه ماست که صبح شده. بعضی هنوز هاج و واج! تفاوتش با خواب چشمان بازشان است. اندک آدم‌هایی هستند، که خورشید از چشمانشان طلوع ... ۰
Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari.
October, 2018.
.
آدم‌ها اولین دقایق روز خلق و خوی‌شان عجیب است. بعضی‌ها از خود درآمده! برجِ زهرمار! انگار گناه ماست که صبح شده. بعضی هنوز هاج و واج! تفاوتش با خواب چشمان بازشان است. اندک آدم‌هایی هستند، که خورشید از چشمانشان طلوع می‌کند و لب‌هایشان مثل قاچ هندوانه به لبخند باز می‌شود.
کار ما، در شیفت هفت تا یازده صبح، در رواق امام هادی حرمین عسکریین، مواجهه با آن روی دم صبحی آدم‌ها بود.
.
زائری خسته و دور از وطن که شبی کنار امامانش صبح کرده را، باید بیدار میکردیم تا برود و  پتوی امانتی‌اش را تحویل دهد، یا از کاروانش جا نماند و ما هم  در این خلوت ترین ساعت‌هایش در ایام اربعین به نظافت رواق بپردازیم .
.
من غالبا با عنوان سرشیفت، دو شیفت انتهایی شب یکی هفت تا یازده شب و یازده تا سه صبح را تجربه کرده بودم. و آن صبح، اولین شیفتی که موظف بودم، زائر های خسته ای که غالبا تا صبح چشم برهم نگذاشته بودند را بیدار کنم، کاری از آن سخت‌تر در نظرم نبود. اکثر زائرها رفته بودند. اما بیدار کردن همان اندک آدمهایی که انجا بودند، کار راحتی نبود.
.
گروهی تا صدایشان میکردی، انگار در بازی کودکانه‌ای خوابیده باشند کار به نوازش کردن و تکان دادنشان نمی‌رسید، سریع چشم بازمی‌کردند و در جایشان مینشستند. عذرخواهی میکردیم بابت اینکه بیدارشان میکنیم اما توضیح می‌دادیم اگر پولی که امانت داده ‌اید را می‌خواهید باید بروید و پتو را تحویل بدهید. گروه دوم آینه مجسم خودم بودند و وقت بیدار کردنشان دلم برای مامان و بابایم به خاطر تمام سال‌هایی که از خواب بیدارم کردند کباب شد. چند بار اول که اصلا انگار نه انگار صدایشان کرده ای. بعد مینشستم و همانطور که نرمی سر انگشتانم را بر روی گونه‌شان می‌کشیدم و اگر سنشان بیشتر بود میگفتم مامان‌جان -این را از فائزه یاد گرفته بودم، از حاج‌خانومی که من می‌گفتم محبت‌آمیزتر بود- و اگر جوان بود میگفتم «عزیزم باید بیدار شید پتو رو تحویل بدید.» آن‌وقت کم کم چشم باز میکرد توضیح می‌دادم که قضیه چیست، باشه ای میگفت و الان بلند می‌شوم و بعد که دوباره بهش سر میزدم مطمئن بودم آن حرف ها را در خواب زده. و گروه سومی که میانه‌ی خوبی نداشتند با اینکه کسی از خواب بیدارشان کند.
.
کاش امروز مبارک ترین میلاد شما بر ما باشد. شما بیایی، بیدارمان کنی، همه بدخلقی‌های اول بیداری و غرغرهایمان را به لبخندی بخری، دستمان را بگیری، پا به پایمان بری تا زینتت باشیم ما شیعه‌های دور مانده از اصل و امام خویش، دور مانده از تنها امام حی خویش!
Read more
سلام عزيزاى دلم<span class="emoji emoji1f339"></span> داشتن پوست پای زیبا نیاز به مراقبت روزانه داره و من مى خوام راهاى آسونى بهتون بگم<span class="emoji emoji1f60d"></span> <span class="emoji emoji2714"></span>️پاهاتون ...
Media Removed
سلام عزيزاى دلم داشتن پوست پای زیبا نیاز به مراقبت روزانه داره و من مى خوام راهاى آسونى بهتون بگم ️پاهاتون رو خشک نگه دارین️ رطوبت محیط مناسبی برای رشد قارچ ها ایجاد میکنه. برای خشک نگه داشتن پاها این کارها رو انجام بدين: کفش هایی که انتخاب می کنین از مواد طبیعی باشن چون باعث میشن پاها نفس بکشن. از ... سلام عزيزاى دلم🌹
داشتن پوست پای زیبا نیاز به مراقبت روزانه داره و من مى خوام راهاى آسونى بهتون بگم😍
✔️پاهاتون رو خشک نگه دارین❗️ رطوبت محیط مناسبی برای رشد قارچ ها ایجاد میکنه. برای خشک نگه داشتن پاها این کارها رو انجام بدين:
کفش هایی که انتخاب می کنین از مواد طبیعی باشن چون باعث میشن پاها نفس بکشن.
از پوشیدن یک جفت کفش به طور مداوم جلوگیری کنین.
بعد از دوش گرفتن پاها رو خشک کنین.
✔️ناخن شست را درست بگیرید❗️ اگر ناخن شست رو درست نگیرید داخل پوست رشد میکنه و پوست رو زخم میکنه.
ناخن شست رو صاف بگیرید گوشه های ناخن گرد نباشه. ✔️با انجام این کارها درد ناخن های داخل پوستی رو کمتر می کنین❗️
1 قاشق غذاخوری نمک رو تو یک لیتر آب حل کنین و 15 الی 20 دقیقه پاهاتون رو داخل آن قرار بدین. نخ دندان رو زیر لبه ناخن ها قرار بدین و کمی به سمت بالا بکشین. بعد روی ناخن محلول ضدعفونی کننده بزنین و با باند ببیندین. این کار را هر روز انجام بدین تا عفونت پا کاملا از بین بره.
هفته اى دو بار ناخن هاى پاهاتون با برس هاى مخصوص ناخن تميز كنيد.
✔️پاها رو تو آب گرم قرار بدين❗️ برای این که پاها همیشه تمیز و زیبا باشه و پاشنه پا مثل پای بچه نرم و لطیف بمونه باید هفته ای یک بار پاها رو به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل آب گرم قرار بدین. البته می تونین به آب گرم یکسری مواد مثل روغن ضروری و نمک دريا و یا جوش شیرین هم استفاده کنین و بعد به پاها اسکراب بزنین تا سلول های مرده پوست از بین برن.
✔️به پاها مرطوب کننده بزنید❗️ از کرم های حاوی مرطوب کننده مثل وازلین، لانولین و دایمتیکون استفاده کنین. فقط مراقب باشید که بین انگشت ها رو مرطوب نکنین چون باعث ایجاد قارچ میشه.
✔️پاها رو ماساژ بدهید❗️ ماساژ پا بهترین درمان برای رفع خستگی، تقویت گردش خون، سالم نگه داشتن پاهاست. هم می تونین ماساژور مخصوص پا استفاده کنین و هم یه توپ گرد رو زیر پا قرار بدین و اون رو از پاشنه تا انگشت ها به عقب و جلو بچرخونین.
✔️هفته‌ای دو بار از سنگ پا استفاده کنین❗️
درست مثل شست ‌و شوى مرتب پاها، استفاده منظم از سنگ پا برای سایش پاشنه‌ ى پا بسیار مهم و ضروری است. برای داشتن کف پاهای نرم و صاف، برداشتن پوست‌ مرده کف پا با استفاده از سنگ پا بسیار می‌ تونه موثر باشه. علاوه بر این لایه‌ برداری منظم با استفاده از سنگ پا، خطر ابتلا به میخچه و پینه کف پا را کاهش میده.
فقط توجه کنید قبل از لایه ‌برداری با استفاده از سنگ پا حداقل به مدت ۱۰ دقیقه پاهاتون رو تو آب ولرم نگه‌ داریدن.
اينم چندتا راه آسون مراقبت از پا با رسم شكل😍😂
Read more
در شب يلدا، افتخاريست كنارتان باشيم! #يلدا : آواز بيات #اصفهان #تنبك : #فربد يداللهي #سه_تار : #ابوسعيد_مرضايي (همه عزيزان مي توانند اين اثر را به اشتراك بگذارند و نيازي به كسب اجازه نيست) حالا انگار سنت شده برايم، هر آنچه كه دارم از ذوق و احساس را هر سال با همراهي و همدلي استاد بزرگ جناب يداللهي ... در شب يلدا، افتخاريست كنارتان باشيم!
#يلدا : آواز بيات #اصفهان
#تنبك : #فربد يداللهي
#سه_تار : #ابوسعيد_مرضايي
(همه عزيزان مي توانند اين اثر را به اشتراك بگذارند و نيازي به كسب اجازه نيست)
حالا انگار سنت شده برايم، هر آنچه كه دارم از ذوق و احساس را هر سال با همراهي و همدلي استاد بزرگ جناب يداللهي در شب يلدا برايتان به ارمغان بگذارم.
چون تيرِ مهري كه در تركش كمان سه تار مي اندازم به اين اميد كه بر قلب تان نشيند! شايد افتخار دهيد يك آن كنارتان باشيم در شب يلدا!
يلدا جشن مهرباني هاست،درست آنگاه كه ، خورشيد گرماي مهرش را كمتر از همه روزها بر زمين مي تابد!
اين معني ايران است، گاهي كه خورشيدِمهر را دريغ مي كنند، ايران مهرباني هديه مي دهد.
بدي ببيند، ايرانيان اصيل جشن تمام عياري به پاس داشت خوبي و نيكي بر پا مي كنند!
ما مهرباني را جشن مي گيريم ، ما خوبي را جشن مي گيريم! كه جز نيكي و مهرباني و پاكي، جشن بزرگي براي انسان نيست!
آنجا كه سفره هاشان خاليست جشن ها رنگين تر است به لطف گرمي يِ فزون مهرباني ها!
چرا كه مي دانند يلدا اميد پيروزي است بر تاريكي ها
پس اميد را جشن مي گيرند!
تنها حرف سفره هاي رنگين و لب هاي خندانِ پسته و انار نزنيم ! بگوييم در جاي جاي ايران، از لب هاي مهربانِ مادر ها و پدرهايي ، كه با وجود گردِ رنج دوران، خنده يلدايي شان را گرم تر مي كنند تا جاي هر چه كم بود، پر كنند و خانه را زيباتر!
آنجا كه دلت آرام و شاد است و رام، در بهشت جاوداني!
يلدا تلنگريست!
هان به يادآر! ....
سه تار از ساخته آقاي سامان كشاورز است، سپاس بسيار از ايشان كه اين ساز شايسته را برايم به ارمغان آوردند. @samankeshavarz110
#سهتار #ابوسعيدمرضايي #يلدا٩٧ #جشن #تمبك #موسيقي_سنتي #موسيقي_ايراني #ايران #شب_يلدا
#setar #setaar #abousaeidmarzaei #farbodyadollahi #yalda #musicfestival #worldmusic #iran #iranianmusic
Read more
حليمه ياد آن روز مي افتد... هر كار مي كند كه به آن روز، به آن سفيدپوشانِ روي تپه فكر نكند، نمي تواند. آن ...
Media Removed
حليمه ياد آن روز مي افتد... هر كار مي كند كه به آن روز، به آن سفيدپوشانِ روي تپه فكر نكند، نمي تواند. آن روز، تنها عبداله همراه بچه بوده. چندين بار از عبداله پرسيده آن ها كه برادرت را بردند بالاي تپه كه بودند و هربارعبداله همان را مي گويد. مي گويد سه نفر بودند. سه مرد؟ نه. سه زن؟ نه. مي گويد نمي دانم، سه ... حليمه ياد آن روز مي افتد...
هر كار مي كند كه به آن روز، به آن سفيدپوشانِ روي تپه فكر نكند، نمي تواند.
آن روز، تنها عبداله همراه بچه بوده. چندين بار از عبداله پرسيده آن ها كه برادرت را بردند بالاي تپه كه بودند و هربارعبداله همان را مي گويد. مي گويد سه نفر بودند. سه مرد؟ نه. سه زن؟ نه. مي گويد نمي دانم، سه نفر، سفيدپوش. با تشتي به رنگ خورشيد و كوزه هاي آب. كوزه هاي شفاف. بچه را سردست بلند كرده با خود برده اند بالاي تپه. لباسش را از تن درآورده و شروع كرده اند به شستن سر و روي او. عبداله همين را ديده. از ترسِ سفيدپوشان پا گذاشته به فرار، آمده سمت خيمه ها تا قبيله را خبر كند. مردان وقتي مي رسند به بالاي تپه، بچه را ساق و سلامت مي بينند كه با سر و روي شسته، نشسته به تماشاي صحرا و كنار پاهاش بوته هاي تازه روييده. گل هاي خوش عطر وحشي با برگ هايي تُرد و نازك. صحرا از وجودشان معطر شده بود. انگار بر خاك خشك نمي بارانِ مُشك باريده بود.
حليمه وقتي رسيد بالاسر بچه كه تنها روي خاك نشسته بود. "كجا را نگاه ميكني عزيزكم؟" بچه با دست كوچيكش دوردست را نشان داد. "آهو"
حليمه ديد گله اي آهوي سپيد دارند پايين تپه مي چرند.
حارث گفت:"چه مي گويد؟"
"آهو"
"كدام آهو؟"
"گله را نمي بيني پسرِ سعدي؟"
حارث نگاه كرد. صحرا خالي بود. پرنده پر نمي زد. حارث با تعجب نگاه به حليمه و بچه كرد."چه مي گوييد؟"
هرجا مي رفتند گله اي آهوي سپيد همراه آنها، يعني همراه طفل، مي آمدند. از كجا او را پيدا مي كردند، نمي دانست. شايد از بويش. بوي خوش از كدامشان بود؟ آهوان يا بچه؟ نمي دانست.
#سه_كاهن
#مجيدقيصري
پ. ن: ميلادتون مباركمان باد پيامبر مهرباني ها🌸
#حضرت_محمد #حضرت_محمد_صلی_الله_علیه_واله_وسلم
#prophetmuhammad #islam #love #iloveprophetmuhammad
Read more
‌‌ ‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم. عده ای در ...
Media Removed
‌‌ ‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم. عده ای در 1400 سال پیش زندگی میکنیم و عده ای پا را فراتر گذاشته و در 2500 سال پیش زندگی میکنیم ، و جالب اینجاست این دو گروه دائم با هم سر ستیز داریم. دائمأ در حال مسخره کردن عرب ها هستیم و آنان را تنبل خطاب میکنیم ، ... ‌‌
‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم.
عده ای در 1400 سال پیش زندگی میکنیم و عده ای پا را فراتر گذاشته و در 2500 سال پیش زندگی میکنیم ، و جالب اینجاست این دو گروه دائم با هم سر ستیز داریم.
دائمأ در حال مسخره کردن عرب ها هستیم و آنان را تنبل خطاب میکنیم ، بدون اینکه پیشرفت های آنها را ببینیم. به راستی به معماری مدرن و زیبای شهرهایشان دقت کرده ایم؟
دائم در مجامع بین المللی در مقابل لابی های قدرتمند اعراب شکست میخوریم و از مدیریت جهانی صحبت میکنیم.
امارات کوچک بخاطر داشتن سیستم حمل و نقل مناسب ، هتل های مجهز ، ورزشگاه های پیشرفته ، در رقابت با ما میزبانی جام ملتها را میگیرد و ما دائم از سازندگی ، پیشرفت و بالندگی صحبت میکنیم.
قطر را نمیگویم که بزرگترین رویداد جهان را میزبانی خواهد کرد.
اعراب بزرگترین شرکت های هواپیمایی جهان را دارند و ما دائمأ در سوگ از دست دادن هموطنانمان بخاطر استفاده از هواپیماهای 50 سال پیش هستیم.
اغلب با نام های عربی خوانده میشویم ، و هنوز هم برای فرزندانمان نام های عربی انتخاب میکنیم ولی از اینکه کسی خلیج فارس را خلیج عرب بخواند برافروخته میشویم ، این نهایت میهن پرستی ماست. و البته فقط برافروخته میشویم وکار خاصی هم نمیکنیم.
اعراب را بخاطر بادیه نشین بودن در قرن ها پیش مسخره میکنیم در حالی که همین امروز در قرن 21 ملیونها نفر از هموطنمان چادر نشین هستند ، و ما فقط دل آنها را با یک سخن خوش میکنیم که آنها ذخایر مملکت اند و کاری برای اسکانشان نمیکنیم.
آری اعراب به سرعت در حال پیشرفت و آبادانی هستند و ما پز نیاکانمان را میدهیم ، ای هواااااااار که ما 2500 سال پیش از شما بهتر بوده ایم.
اعراب با سرمایه گذاری خوب در قلب دنیا نفوذ میکنندو با درآمدهای میلیاردی آسایش را برای مردمشان هدیه میدهند و ما وعده بهشت به مردممان میدهیم. و به آنها میخندیم که دلارهای نفتیشان را هدر میدهند ، به راستی ما با دلارهای نفتیمان چه میکنیم ؟؟؟؟ آیا وقت آن نرسیده که ما هم به این نکته پی ببریم که زمان جنگیدن با شمشیر و کلاشینکف تمام شده است ، و برای پیروزی بر دشمنان باید در قلب ها نفوذ کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
Read more
. . توصیه میکنم این متن رو با وجود حجیم بودن بخونید . #ای_کشتیِ_نجاتِ_بشر . #چهارده_قرن است ...
Media Removed
. . توصیه میکنم این متن رو با وجود حجیم بودن بخونید . #ای_کشتیِ_نجاتِ_بشر . #چهارده_قرن است که در دل ها انقلاب کرده ای ، تجلی صفت مُقَلِبَ اَلقُلوب هستی همه ی جلوه ی #آزادگی و #ایستادگی را نمایان کرده ای #بندگی را به منتهی رسانده ای و لقب پدر بندگی(اَباعَبدِاللّه) را مختص شده ای همه ی هستی ... .
.
توصیه میکنم این متن رو با وجود حجیم بودن بخونید
.
#ای_کشتیِ_نجاتِ_بشر
.
#چهارده_قرن است که در دل ها انقلاب کرده ای ، تجلی صفت مُقَلِبَ اَلقُلوب هستی
همه ی جلوه ی #آزادگی و #ایستادگی را نمایان کرده ای
#بندگی را به منتهی رسانده ای و لقب پدر بندگی(اَباعَبدِاللّه) را مختص شده ای
همه ی هستی ات را برای خداوند عرضه داشته ای و تا ابد کسی #همانندت_نخواهد_بود
برادر و پسر و دختر و خواهرت #بهترین_بنده_های_خدا بودند که در راهت و پای مکتبت جاودانه شدند و ‌صد ها سال است دل برده اند و حاجت داده اند
از همه ی جای دنیا با هر نژاد و تیره ای #دلداده و #دلباخته داری و روز به روز اقیانوس دوستدارانت عظیم تر میشود
در #اربعین شهادتت میلیون ها زائر با پای پیاده داری
قبرت را به آب بستند ، شخم زدند ، بهای زیارت دست و پا و جان افراد شد ولی #هرگز از دلها بیرون نرفته ای
#عبیدالله ها ، #متوکل ها و #صدام ها در طول تاریخ قصد تعرض و تحقیر شما و محبان و #روضه ها و عزادارانت را داشتند ولی جز تباهی و ننگ برای خودشان بجا نگذاشتند
اولین عزادارتان خدا ، اولین روضه خوانتان خدا ، سیاه پوشت خاتم الانبیاء(ص) و همه ی مرسلین
بانی اصلی عزایتان مادرتان است و هر که برای عزایت قدمی بردارد با رضایت اوست
کسانی که شما را با همه ی وجود نخواهند عاقبت بخیری را نخواهند دید
#ارمنی )_ها و #مسیحی ]_ها برایت ندبه میکنند ولی نماز شب خوان هایی که دستگاه شما را #تمسخر میکنند

#بی_فکر هایی که خودشان را روشنفکر بیان میکنند #شعائر شما را مورد شبهه قرار میدهند و بی خرد تر از آنان مطابعشان میشوند ولی بیچاره ها نمیدانند عزت شما و عزاداری هایتان را ذات مقدس احدیت داده است
در #عظمت_مصیبت شما همین بس که کودکان قد و نیم قد تا پیرمردان ناتوان در برپایی خیمه های عزایت مفتخرند....
در عظمتت #حزن و #گریه بر شما همین بس که حجت خدا حضرت صاحب الزمان(عج) هر صبح و شام گریان شماست
بعد میگویند گریه غم می آورد
گریه ی با معرفت رشد میدهد
بهجت میدهد
#بالندگی میدهد
#عقل را زیاد میکند
ایمان را مستحکم میکند
یقین را مضاعف میکند
افسوس که نشناختیمت ای جلوه ی آقایی و مردانگی
ای جلوه ی همه ی خوبی ها
.

#من_چه_بگویم
کمترین ذره ی این آستانم که فقط شمیم محبت و مصیبتت این چنین مستم کرده
با همه ی آلودگی و ناپاکی ام
با همه ی نا مروتی هایم
خالصانه میگویم
#دوستت_دارم
و این #محبت را با عالمی عوض نمیکنم
دست من و همه ی دلباختگان کویت را از ریز و درشت و صغیر و کیبرمان را تا ابد در دستانت نگهدار تا از شرور و آفات دنیا در امان باشیم و برای نصرت منتقمت پرورش پیدا کنیم.
Read more
مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده ...
Media Removed
مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده بود . بسیار جدی و مستبد بود ، کمتر پیش می آمد کسی را دوست داشته باشد ولی معدود افرادی که دوست داشت صمیمانه در حقشان جان فشانی می کرد‌ . از نوه ها مامان من را دوست داشت و از نتیجه ها ، شکر خدا ما شانس این را داشتیم ... مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده بود . بسیار جدی و مستبد بود ، کمتر پیش می آمد کسی را دوست داشته باشد ولی معدود افرادی که دوست داشت صمیمانه در حقشان جان فشانی می کرد‌ . از نوه ها مامان من را دوست داشت و از نتیجه ها ، شکر خدا ما شانس این را داشتیم که نور دیدگانش محسوب شویم. پیرزن خمیده شده بود ، چین و چروک های صورتش از حد گذشته بود . دست ها و انگشتانش را هرگز فراموش نمی کنم با آنکه بسیار فرتوت بودند اما زیبایی خود را حفظ کرده بودند . انگشتان بلند با ناخن های برجسته . و اما آن عینک گربه یی عنابی که به چشم می زد و با کش شلوار دور سرش محکم می کرد. هنوز که به او فکر می کنم بوی حلوا در مشام می پیچد . هر هفته پنج شنبه حلوا می پخت و تا وقتی که کاملا از دست و پا نیفتاد این کار را ادامه داد . امکان نداشت فراموش کند. بیشتر مردهای زندگی اش را در اوج جوانی از دست داده بود. برادر هایش، همسرش ،پسر جوانش . خدا خودش را رحمت کند امروز از کله ی سحر از نظرم دور نمی شود ولی قطعا بوی حلوا از این خانه بیرون نخواهد رفت. ما زنده ها را هم فراموش می کنیم چه رسد به اموات .
یادم می آید مامانم وقتی کار داشت من و برادرم را نزد او می گذاشت . یکی از کارهایی که می کرد این بود که پسته ها را می شکست و در دهانش می گذاشت ، خوب می جوید تا نرم شود ، سپس از دهانش خارج می کرد و ترکیبی از بزاق دهان و پسته را در دهان ما می گذاشت تا احتیاجی به جویدن نباشد و ما فقط زحمت بلعیدن را به خود بدهیم. با اینکه جلال و جبروت داشت ولی ما را تا این حد دوست داشت و ما شانس این را داشتیم که مورد عنایت ایشان قرار بگیریم. در ضمن بعد از خوردن بزاق و پسته گوش و جان می سپردیم به قصه ی نمکی. یادش گرامی ،همیشه می خواند : هفت در و بستی نمکی، یه در و نبستی نمکی.
Read more
دکتر حمید جمعه پور زندگي به افراد شجاع تعلق دارد زندگي به افراد شجاع تعلق داردبزدلان، زندگي گياهي ...
Media Removed
دکتر حمید جمعه پور زندگي به افراد شجاع تعلق دارد زندگي به افراد شجاع تعلق داردبزدلان، زندگي گياهي دارند.آدم هاي ترسو آن قدر اين پا و آن پا مي كنند كه زمان براي زيستن از دست مي رود.آدم هاي ترسو به زندگي فكر مي كنند،اما از زندگي كردن عاجز هستند.آن ها به عشق فكر مي كنند، اما از عشق ورزيدن عاجز هستند.دنيا ... دکتر حمید جمعه پور
زندگي به افراد شجاع تعلق دارد

زندگي به افراد شجاع تعلق داردبزدلان، زندگي گياهي دارند.آدم هاي ترسو آن قدر اين پا و آن پا مي كنند كه زمان براي زيستن از دست مي رود.آدم هاي ترسو به زندگي فكر مي كنند،اما از زندگي كردن عاجز هستند.آن ها به عشق فكر مي كنند، اما از عشق ورزيدن عاجز هستند.دنيا پر از آدم هاي ترسوست.آدم هاي بزدل از يك چيز خيلي مي ترسند: چيزهاي ناشناخته.آن ها خود را در حصار شناخته ها و امور مأنوس، محبوس مي كنند و هر چیز جدید یا ناشناخته حتی انسانهای جدید و غریبه آنها را دچار اضطراب و وحشت می کند.شجاعت زماني تحقق پيدا مي كند،كه تو از مرز شناخته ها و امور مأنوس مي گذري.اين كار مخاطره آميز است اما همزمان تو را به چالش می کشد و زنده نگه می دارد.اما هر چه بيشتر ريسك كني، بيشتر وجود و حضور خواهي داشت.هر چه بيشتر چالش با نا شناخته ها را استقبال مي كني،‌منسجم تر مي شوي.در مخاطرات است كه روح، زاده مي شود.اگر چالش و مخاطره نباشد،‌آدمي سراپا جسم مي شود ... #موفقیت #جذب #انگیزشی #
Read more
. یکی هم باید باشد که بگوید روشنفکری و آزاداندیشی چیزی غیر از این است که امروز باب شده و خیلی ها عَلَمَش را به دوش می کشند. یکی باید بگوید که هر وقت پذیرفتید که آدم هایی هستند که مثل شما فکر نمی کنند منورالفکرید. یکی که بگوید ممکن است شما با حرف های مثلاً روشنفکرانه تان جفت پا بروید توی اعتقاد آدم ها و ... .
یکی هم باید باشد که بگوید روشنفکری و آزاداندیشی چیزی غیر از این است که امروز باب شده و خیلی ها عَلَمَش را به دوش می کشند.
یکی باید بگوید که هر وقت پذیرفتید که آدم هایی هستند که مثل شما فکر نمی کنند منورالفکرید. یکی که بگوید ممکن است شما با حرف های مثلاً روشنفکرانه تان جفت پا بروید توی اعتقاد آدم ها و این با ادعای روشنفکری شما جور در نمی آید.
اینکه حکومت با زور و اجبار این وضعیت اسفناک را به وجود آورده، درد بی درمان است. اما مگر نه اینکه شما مخالف این روش هستید؟ پُتک هایتان را زمین بگذارید و مهلت بدهید تا محترمانه کنار هم زندگی کنیم، یا شاید بتوانیم وانمود کنیم که توانسته ایم با هم کنار بیاییم بدون هیچ رفتار دیکتاتور مآبانه ای.
امام حسین از خطای ما مُبراست، پُتکتان را روی فرهنگی بکوبید که در جای جای زندگیِ ما عیان است، چه با دین و چه بی دین. توقعتان را پایین بیاورید این آدم هایی که توی خیابان شربت می خورند و لیوان را توی جوب می اندازند همان هایی هستند که توی مسافرتشان به شمال، قدر تمام ملت روسیه زباله به خزر اهدا می کنند. این آدم های حوس...ییین حوس...ییین کن همان هایی هستند که دوپس دوپس ماشینشان توی ترافیک باقی آدم ها را کَر می کند.
این ها که روی کله شان با تیغ می نویسند یا حسین، همان ها هستند که توی چهارشنبه سوری بمب می اندازند توی حیاط همسایه.
سر جدتان یک بار فرهنگ را نقد کنید و قبول کنید که باگ های این آدم ها ربطی به دم و دستگاه غیر حکومتی امام حسین ندارد.
یک لحظه فکر کنید امام حسین یک شخصیت بود توی یک رمان فرانسوی و شما بادی به غبغب می انداختید و برای اینکه سواد خارجکی تان را توی چشم ما عقب مانده ها بکنید، هی رفرنس می دادید بهش.
یک لحظه فکر کنید ما که داریم پست های شما را می خوانیم قلبمان فشرده می شود. اگر دیگران با شما چنین کردند متحجر بودند و شما به تحجرشان ایمان دارید، جا پایشان نگذارید، آنجا که به اشتباهشان یقین دارید.
۷۲ #_کبوتر_سهواً_سوختند
#دموکراسی_آرزویی_که_به_گور_می بریم
Read more
❆﷽❆ . . برای همسر #شهید_حججی <span class="emoji emoji2935"></span> #خودت_را_به_کاروان_برسان خواهرم: این روزها همه جا حرف از ...
Media Removed
❆﷽❆ . . برای همسر #شهید_حججی #خودت_را_به_کاروان_برسان خواهرم: این روزها همه جا حرف از شما و شهید شماست.. . آنگونه که در خاطرات شما و همرزمان شهیدتان شنیده ایم، ایشان دوست داشتند که نحوه ی شهادتشان چون مادر سادات "حضرت زهرا" و "سید الشهدا (ع)" باشد؛ و چه اجابت شیرینی که خود میدانید ... ❆﷽❆
.
.
برای همسر #شهید_حججی ⤵

#خودت_را_به_کاروان_برسان

خواهرم:
این روزها همه جا حرف از شما و شهید شماست..
.
آنگونه که در خاطرات شما و همرزمان شهیدتان شنیده ایم،
ایشان دوست داشتند که نحوه ی شهادتشان چون مادر سادات "حضرت زهرا" و "سید الشهدا (ع)" باشد؛
و چه اجابت شیرینی که خود میدانید و ما هم میدانیم،
که شهادتشان روایتی دیگر از عاشورا بود و روضه ی پهلوی شکسته..
🔼تاریخ به یاد دارد که با دخت پیامبر چه کردند!
🔼تاریخ به یاد دارد که با پسر پیامبر چه کردند!
🔼اما دردی که اهل بیت را از واقعه ی عاشورا بیشتر میسوزاند،
اسارت عمه ی سادات ،
هتک حرمت ها به اهل بیت حضرت ،
زخم زبان ها ،
زخم زبان ها
وامان از زخم زبان ها..
خواهرم...
در جایی از زبان خود شما شنیدم که با صلابت و اقتدار گفتید که :
"(محسن سرش رفت که روسری نرود..)"
ولی امان از زخم زبان ها...
همانکه با پول دولتها و حمایت رسانه های غربی،
کمپین #چهارشنبه_های_سفیدش ،
جشن و شادی بزرگی برای مردان و پسرانی است که چاشنی خستگی ناشی از ترافیک تهران،
میتواند نگاه به راست و چپی باشد که بانوانی دست به دست هم داده اند،
تا خود را بزک کرده و یک نمایشگاهی برای رفع خستگی و لذت آقایان در روزهای چهارشنبه بسازد؛
که ای کاش برای دفاع از حقوق واقعی بانوان عفیف و نجیب ولیکن کم حجابی که رهبری دغدغه ی آنها را سالهاست بیان میکند به پا میخواست

که اینچنین زخم زبان میزند بر دل شما...
که همان جمله ی حضرت زینب در دربار یزید برای آنان بس که فرمودند:
یزید!
هر کید و مکر که داری بکن،
هر کوشش که خواهی بنمای،
هر جهد که داری به کار گیر،
به خدا سوگند هرگز نتوانی نام و یاد ما را محو کنی،
وحی ما را نتوانی از بین ببری
به نهایت ما نتوانی رسید
هرگز ننگ این ستم را از خود نتوانی زدود،
رای توست و روزهای قدرت تو اندک و جمعیت تو رو به پراکندگی است،
‌در روزی که منادی حق ندا کند که لعنت خدا بر ستمکاران باد.1
.
.
↩و اما چه تسلای خاطری بود دل نوشته همسر #شهید_بلباسی خطاب به شما:
"خوب گوش کن
بین هیاهوی شهر
هنوز جرس شتران به گوش می آید.
بانگ الرحیل کاروان را میشنوی؟
راس حسین بروی نیزه جلودار شده و زینب و اهل حرم به دنبالش
خودت را به کاروان برسان
به زنان و اطفال حرم...
به آنها که زیر سایه ی سر حسین و زلف پریشانش گام برمیدارند
عقیله ی بنی هاشم برایت آغوش گشوده.
بین آن چادر سوخته،
دل داغدارت را رها کن...
الرحیل
الرحیل "
.
✔مارا دعا کن بحق شهیدتان که دعایش اجابت شد
.
🔺پ.ن :منبع 1 : ابومخنف،مقتل الحسین.اولین مقتل سالار شهیدان.مترجم سید علی محمد موسوی.ص393

#آتش_به_اختیار
Read more
<span class="emoji emoji2733"></span> #آموزش_آسانا_یوگا <span class="emoji emoji2733"></span>️آسانای سی و چهارم <span class="emoji emoji2747"></span>️مریچی آسانا (یک) <span class="emoji emoji2747"></span>️Marichyasana l <span class="emoji emoji2747"></span>️نام گذاری این ...
Media Removed
#آموزش_آسانا_یوگا ️آسانای سی و چهارم ️مریچی آسانا (یک) ️Marichyasana l ️نام گذاری این اسانا به مریچی Marichi فرزانه، پسر برهمای آفریدگار، و پدربزرگ سوریا Surya (خدای خورشید) پیشکش شده است. ️تکنیک 1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را به جلو باز کنید. (شکل35) 2. زانوی چپ را خم ... ✳ #آموزش_آسانا_یوگا
✳️آسانای سی و چهارم
❇️مریچی آسانا (یک)
❇️Marichyasana l
❇️نام گذاری
این اسانا به مریچی Marichi فرزانه، پسر برهمای آفریدگار، و پدربزرگ سوریا Surya (خدای خورشید) پیشکش شده است. ❇️تکنیک

1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را به جلو باز کنید. (شکل35)

2. زانوی چپ را خم کنید و کف پاشنه پای چپ را صاف روی زمین قرار دهید. استخوان ساق پای چپ عمود بر زمین است و عضله ساق پا با ران تماس پیدا می‌کند. پاشنه چپ را نزدیک میاندوراه قرار بدهید. کناره داخلی پای چپ با کناره داخلی ران راست که در حالت کشیده قرار دارد تماس پیدا می‌کند.

3. شانه سمت چپ را به سمت جلو بکشید تا زیر بغل چپ با استخوان ساق پای چپ که عمود بر زمین است تماس پیدا کند. دست چپ را پیرامون استخوان ساق پا و ران چپ بچرخانید؛ آرنج چپ را خم کنید و ساعد دست چپ را در سطح کمر به طرف پشت بپرید. سپس دست راست را به طرف پشت ببرید و مچ دست چپ (یا دست راست) را بگیرید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید کف یا انگشتان دست را بگیرید. (شکل70)

4. حالا ستون فقرات را به چپ بچرخانید و پای راست گشوده شده را صاف نگه دارید. با خیره نگریستن به انگشت شست پای راست گشوده شده در این وضعیت بمانید و چندبار نفس عمیق بکشید.

5. دم را بیرون دهید و به جلو خم شوید. به ترتیب پیشانی، بینی، لب‌ها و سرانجام چانه را روی زانوی راست قرار دهید. (شکل71) در این وضعیت شانه‌ها را به موازات زمین نگه دارید و به صورت طبیعی تنفس کنید. در حدود 30 ثانیه در این وضعیت بمانید و دقت کنید تا سرتاسر پشت پای گشوده شده روی زمین قرار گیرد.

6. دم را فرو دهید؛ سر را از زانوی راست بلند کنید (شکل70)؛ دست‌ها را رها کنید؛ پای چپ را صاف کنید و به وضعیت 1 بازگردید.

7. این حالت را به همان مدت در سمت دیگر تکرار کنید. ❇️تاثیرات

با تمرین این آسانا انگشتان دست نیرومند می‌شوند. در آسانا‌های قبلی یعنی، جانوشیرش اسانا (شکل63)، اردا بادا پادما پاسچی موتان آسانا (شکل66) و تری انگا موکا اکا پادا پاسچی موتان اسانا (شکل69) اندام‌های شکمی بر اثر گرفتن پا با دست‌ها منقبض می‌شوند اما در این حالت پاها با دست‌ها گرفته نمی‌شوند. اندام‌های شکمی با خم شدن و قرار دادن چانه روی زانوی پای گشوده شده به صورت شدید منقبض می‌شوند. با این کار خون به خوبی پیرامون اندام‌های شکمی جریان می‌یابد و آنها را سالم نگه می‌دارد. در ابتدا بعد از اینکه دست‌ها را در پشت سر گرفتید به سختی می‌توانید رو به جلو خم شوید اما بر اثر تمرین می‌توانید آن را انجام دهید. همچنین در این وضعیت قسمت عقبی ستون فقرات ورزید
Read more
اول ماه سپردم گره ها را به حسین نفس سینه زن کرب و بلا را به حسین دستم از گریه ی ماه رمضان کوتاه است برسانید منِ بی سر و پا را به حسین جور عشاق کشیدن هنر معشوق است درد دادن به ماها، دوا را به حسین پنج تن موقع حاجات دو عالم فورا می کشانند سرانجام دعا را به حسین آدم از خیر بهشتی که در آن بود گذشت خوش به حالش ... اول ماه سپردم گره ها را به حسین
نفس سینه زن کرب و بلا را به حسین
دستم از گریه ی ماه رمضان کوتاه است
برسانید منِ بی سر و پا را به حسین
جور عشاق کشیدن هنر معشوق است
درد دادن به ماها، دوا را به حسین
پنج تن موقع حاجات دو عالم فورا
می کشانند سرانجام دعا را به حسین
آدم از خیر بهشتی که در آن بود گذشت
خوش به حالش که قسم داده خدا را به حسین
من گدای سگ کهفش شدم و میدانم
می رساند سگ خانه گدا را به حسین
حقم است از همه جا رانده شوم غیر حرم
قسم من فقط این است شما را به حسین
ای نسیم سحری وقت گذر حوصله کن
برسان حاجت زوار رضا را به حسین
سفره را فاطمه انداخته و مطمعناً
می سپارد محرم دل ما را به حسین
مادر آب بخوان نوحه کمی پیش فرات
تا بمـیـرن همه پای قتیل الـعـبـرات
نــوكـــر نـوشـــت:
#حـسیـن_جان
شش گوشه اوج لذت یڪ خواب نوڪرست
وقتی ڪسی شبیه تو ارباب نوڪرست
صبح علی الطلوع سلام علی الحسین
تسبیح صـبـحـگاهــیِ آداب نوڪرست
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... روزتون معطر بنام اباعبدالله
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_اسماعیل_زاهد_پور
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#یارقیه
#یاحسین
#لبیک_یا_حسین
#امام_حسین
#قم #کربلا #بین_الحرمین #نجف
#بیچاره_اون_که_حرم_رو_ندیده
#بیچاره_تر_اون_که_دید_کربلاتو
#عطش
#حب_الحسین_اجننی
Read more
 مشاعره (مشاجره) جالب و خواندنی چند شاعر: حافظ شیرازی: اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را به خال ...
Media Removed
 مشاعره (مشاجره) جالب و خواندنی چند شاعر: حافظ شیرازی: اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را به خال هندویش بخشم ، سمرقند و بخارا را صائب تبریزی: اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را به خال هندویش بخشم ، سر و دست و تن و پا را هر آنکس چیز می بخشد ، ز مال خویش می بخشد نه چون حافظ که می بخشد ، سمرقند و بخارا ...  مشاعره (مشاجره) جالب و خواندنی چند شاعر: حافظ شیرازی:
اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را
به خال هندویش بخشم ، سمرقند و بخارا را صائب تبریزی:
اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را
به خال هندویش بخشم ، سر و دست و تن و پا را
هر آنکس چیز می بخشد ، ز مال خویش می بخشد
نه چون حافظ که می بخشد ، سمرقند و بخارا را شهریار:
اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را
به خال هندویش بخشم ، تمام روح اجزا را
هر آنکس چیز می بخشد ، بسان مرد می بخشد
نه چون صائب که می بخشد، سر و دست وتن وپا را

سر و دست و تن و پا را ، به خاک گور می بخشند
نه بر آن ترک شیرازی ، که برده جمله دلها را خانم دریایی:
اگر آن ترک شیرازی ، بدست آرد دل ما را
خوشا بر حال خوشبختش ، بدست آورده دنیا را
نه جان و روح می بخشم ، نه املاک بخارا را
مگر بنگاه املاکم؟ چه معنی دارد این کارا؟
و خال هندویش دیگر ، ندارد ارزشی اصلا
که با جراحی صورت ، عمل کردند خال ها را
نه حافظ داد املاکی ، نه صائب دست و پاها را
فقط می خواستند اینها ، بگیرند وقت ماها را...
Read more
. تمرینات پا . 4نکته مهم در تمرینات عضلات پا عضلات پا یکی از عمده عضلات بزرگ بدن محسوب می شوند و تمرین دادن آنها فواید زیادی برای هر شخصی دارد. در این بین نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آنها به رشد عضلات کمک شایانی میکند : ۱ - همیشه در روزی که میخواهید عضلات پا را تمرین دهید به قدر کافی کربوهیدرات ... .
تمرینات پا
.

4نکته مهم در تمرینات عضلات پا

عضلات پا یکی از عمده عضلات بزرگ بدن محسوب می شوند و تمرین دادن آنها فواید زیادی برای هر شخصی دارد. در این بین نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آنها به رشد عضلات کمک شایانی میکند :
۱ - همیشه در روزی که میخواهید عضلات پا را تمرین دهید به قدر کافی کربوهیدرات مصرف کنید تا دچار کمبود انرژی نشوید
۲ - برای رشد عضلات پا و افزایش حجم آنها همیشه از تکرار های پایین و وزنه های سنگین استفاده کنید
۳ - برای سهولت و افزایش کارایی میتوانید عضلات پا را به دو بخش تقسیم کنید به این صورت که در یک جلسه عضلات چهار سر ران و ساق را تمرین دهید و در یک جلسه عضلات پشت پا و همسترینگ.
۴ - از ساق ها غافل نشوید، عدم تمرین روی ساق پا باعث بر هم خوردن تقارن پاها می شود و همچنین احتمال آسیب دیدگی را به علت ضعیف بودن افزایش میدهد
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی ...
Media Removed
توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی دکتر ظریف تشکر ویژه کردن و این کار رو حاصلا تلاش بی وقفه و شبانه روزی این تیمی که حتی به عربستان اجازه ی ورود هم پیدا نکردن دونست... ترجیح میدم متن زیر از خبرگزاری نسیم رو بخونید تا ادبیات دست و پا شکسته ... توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی دکتر ظریف تشکر ویژه کردن و این کار رو حاصلا تلاش بی وقفه و شبانه روزی این تیمی که حتی به عربستان اجازه ی ورود هم پیدا نکردن دونست...
ترجیح میدم متن زیر از خبرگزاری نسیم رو بخونید تا ادبیات دست و پا شکسته ی خودم... ممنون
کوشکی: آیا زانو زدن مقابل امیر کویت پیکر حاجیان را بازگرداند؟
1 روز پیش / مهران / فتن » سیاسی

به گزارش فتن، استاد دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم» با اشاره به فاجعه منا و سخنرانی صبح امروز رئیس جمهور در فرودگاه مهرآباد درباره فرآیند بازگشت پیکرهای مطهر حاجیان قربانی شده در این واقعه اظهار داشت: رئیس جمهور نکته ای را صبح امروز در فرودگاه مطرح کردند و گفتند که با سعی و تلاش وزارت خارجه بود که پیکر حاجیان به کشور بازگشتند. رئیس جمهور در این سخنان هم ابتدا از وزیر خارجه تشکر کردند.

وی ادامه داد: این سخنان برای بنده بسیار عجیب بود و متاسفانه برخلاف واقعیتی که همه مردم ایران و همه جهان شاهد بودند، رئیس جمهور بحث بازگشت پیکرهای حجاج را محصول تلاش های وزیر امور خارجه و دولت دانستند و برخلاف عرف، اخلاق و رویه موجود از وزیر خارجه تشکر کردند. سوال این است که تلاش های وزارت خارجه به غیر از چند درخواست از وزیر خارجه سعودی برای ملاقات بود که همه آنها پاسخ منفی دریافت کرد؟ آیا درخواست های مکرر آقای ظریف و پاسخ های منفی عادل الجبیر باعث بازگشت پیکر حجاج ایرانی شد؟

این استاد دانشگاه تهران همچنین بیان کرد: وقتی که وزرای دولت دو روز در فرودگاه باقی می مانند و حتی اجازه ورود به عربستان را پیدا نمی کنند، باید پرسید که آیا این تلاش ها نتیجه داد و پیکر های حجاج بازگشت و بایستی از این تلاش ها قدردانی کرد؟ آیا دولت آقای روحانی اصلا اعتباری در سطح منطقه و جهان داشت که با آن بتواند پیکرهای حجاج را برگردانند؟
: با کمال تاسف باید گفت که دولت آقای روحانی مصداق جدی دولت راستگویان شدند، چنانکه باید عنوان کرد تمام جهان شاهد این بودند که مسئولان دولت آقای روحانی حتی اجازه ورود به سعودی یا حتی اجازه  دیدار اتفاقی  با وزیر خارجه این کشور را نیافتتند، چه برسد به اینکه بتوانند مذاکره کنند و پیکرها را به تهران بازگردانند.

کوشکی در پایان تاکید کرد: آقای روحانی با چه حقی نتیجه ای که فقط و فقط به برکت موضع گیری قاطعانه رهبری معظم انقلاب به دست آمد را به وزیر خارجه و دولت خود منتصب می کنند و برخلاف ادب و اخلاق ابتدا از وزیر خارجه و دولت خودشان تشکر می کنند؟؟
Read more
چه کسی میتواند انکارکند که تمام جمعیت جهان از رحم زنها آفریده نشده است با صدای قلبهای آنها خوابشان نبرده است از جان آنها جان نگرفته اند و از خون آنها زندگی چه کسی می تواند انکار کند که تمام این هشت میلیارد نفر از رحم زنها زاده نشده اند این آلاهه گان زیبایی این خدایان زمینی چه کسی می تواند انکار ... چه کسی میتواند انکارکند
که تمام جمعیت جهان
از رحم زنها آفریده نشده است
با صدای قلبهای آنها خوابشان نبرده است از جان آنها جان نگرفته اند
و از خون آنها زندگی
چه کسی می تواند انکار کند
که تمام این هشت میلیارد نفر
از رحم زنها زاده نشده اند
این آلاهه گان زیبایی
این خدایان زمینی
چه کسی می تواند انکار کند
قصه ی مریم مقدس را
چه آنانی که آن را معجزه الهی می دانند
چه آنانی که افسانه
یا یک دروغ بزرگ
هرچه که هست
همه ی آنها باور داشته اند
چه خداوند،چه نویسنده،چه دروغ گوی. بزرگ
که زنها به تنهایی می توانند
بار هستی را به دوش بکشند
می خواهید باور کنید یا نه
جهان بدون زن
عشق را کم دارد
و جهان بدون عشق
اتاق کوچکی است
به اندازه ی تن مچاله ات
.
.
.
شوالیه هایی که چیزی را
برای از دست دادن ندارند
خطرناک اند
قبول دارم
آنان هر نبرد را آخرین نبرد میبینند
پس سهمگین تر ضربه میزنند
اما باور کنید
مردهای جنگجوی عاشق
خطرناک ترند
چون می دانند
با مرگشان
هم جانشان را ازدست می دهند
هم یک زن را
پس در هر نبرد
جز پیروزی
چیزی نمی خواهند
و ضربه ی نهایی را دهشتناک و سهمگین
اما با شکوه میزنند
.
زنها چه دارند
که جهان مبهوت آنان است
دیروز مادری را دیدم
با نوزادی در آغوشش
نگران از حرف دکتر
که گفته بود بچه اش تپل شده است
باید غذایش را کنترل کند
او نگران بود
و این عاشقانه ترین احساسات انسانی ست
احمق ترین انسانها
این را کوچک می شمارند و پیش پا افتاده
اما باور کنید
همیت چیزهای کوچک و پیش پا افتاده
آنهارا نگران میکند
مضطرب میکند
حتی به گریه می اندازد
زنها از فریاد می ترسند
از تندخویی می ترسند
از جنگ می ترسند
آنها طالب صلح اند
اما بزرگ ترین جنگجوها از شکم آنها زاده شده اند
.
.
زن ها اگر غمگین شوند
سکوت می کنند
و. اگر سکوتشان طولانی شود
میمیرند
و اگر زنی بمیرد
تعادل هستی بهم میریزد
باور کنید
.
.
ای کاش وقتی میمردیم
دوباره مارا به رحم های مادرانمان
بر میگرداندن
که آرام ترین آرامگاه هاست
...
#پوریا_قاسمی_پور
Read more
. تـــــــــــــانزانـــــــيا ، افـــــــريفا . رقص و اواز . .هر مراسمی در قبیله ماسایی همراه با رقص و آواز است. . جوانان به خط می ایستند در لباس محلی سرخ رنگ، عصا به دست و در قامت یک جنگاور. . . زنان نیز، با فاصله و روبروی آن قرار گرفته اند، بهترین جامه ها را به تن کرده و سر و سینه هایشان را ... .
تـــــــــــــانزانـــــــيا ، افـــــــريفا
.
رقص و اواز .
.هر مراسمی در قبیله ماسایی همراه با رقص و آواز است.
.
جوانان به خط می ایستند در لباس محلی سرخ رنگ، عصا به دست و در قامت یک جنگاور.
.
.
زنان نیز، با فاصله و روبروی آن قرار گرفته اند، بهترین جامه ها را به تن کرده و سر و سینه هایشان را با سنگین ترین زیورآلاتشان پوشانده اند.
.
.موسیقی سنتی آن ها از آواز خوش صدا ترین جوان قبیله و خواندن دسته جمعی بقیه رقصندگان شکل می گیرد.
.

تک خوان آواز سر می دهد، کلمه به کلمه و با وقفه می خواند، گروه کر نیز به دنبالش، کلمه به کلمه و با وقفه
ریتمی سراسر شور پا می گیرد ...
.
دایره هایی از جنگجویان شکل می گیرد، که تک تک یا دو نفری به میان آن می آیند و بلند ترین پرش خود را انجام می دهند.
.
می پرند با پاها و بالا تنه ای صاف.
.
این بالا و پایین پریدن های پی در پی و آوازی که تک خوان و کر با هم می خوانند، شوری که از بلند ترین پرش، تن صدای خوانندگان را تغییر می دهد، نشانت می دهد که این جا زندگی به ساز این مردم می رقصد نه آن ها به ساز زندگی .

هر بار که کلمات را ادا می کنند سر را به جلو خم می کنند و می خوانند " Ooooh … Yah "، هر بار که دمی عمیق می کشند سر و بالا تنه را با ریتم عقب می برند.
.
.
زنان نیز رقص سنتی را با نهایت متانت و در عین حال شیطنتی پنهان اجرا می کنند و پاسخ مردان را با " Oiiiyo … yo " می دهند.
هیچ تماس بدنی بین آن ها صورت نمی گیرد هر چند که رقص تا نزدیک ترین فاصله ی ممکن ادامه پیدا می کند.
.
.
در همین میانه است که جوانان، یار خود را از لا به لای رقص و آواز، انتخاب می کنند.
.
#sernapolo #sernapolo #natgeoiran #goproafrica #كوله_پشتى #كوله_گردي #tanzania🇹🇿 #africa #ig_africa #natgeotravel @tajrobesafar @hamgardi #serengetinationalpark
Read more
. از صفحه‌ی @poetry.book . سیمون دوبووار در "مرگی بسیار آرام" روزگار مادرش را در هفته‌های پایانی ...
Media Removed
. از صفحه‌ی @poetry.book . سیمون دوبووار در "مرگی بسیار آرام" روزگار مادرش را در هفته‌های پایانی زندگی‌اش روایت می‌کند. _ آیا باید او از آنچه درون بدن خودش می‌گذشت مطلعش می‌کردند؟ آگاهی از بیماریِ خود حق طبیعی بیمار نیست؟ دوبووار با دیدن آلام و فریادهایی که مادرش از درد می‌کشید، بارها ... .
از صفحه‌ی @poetry.book
.
سیمون دوبووار در "مرگی بسیار آرام" روزگار مادرش را در هفته‌های پایانی زندگی‌اش روایت می‌کند.
_

آیا باید او از آنچه درون بدن خودش می‌گذشت مطلعش می‌کردند؟ آگاهی از بیماریِ خود حق طبیعی بیمار نیست؟ دوبووار با دیدن آلام و فریادهایی که مادرش از درد می‌کشید، بارها این سوال را از خودش می‌پرسد که آیا بهتر نیست به شیوه‌ای او را از درد کشیدن نجات داد و "راحت کرد"؟ این دو پرسش اخلاقی - شیوه‌ی اطلاع رسانی به بیمار و #اتانازی - انسان را در موقعیتی #پارادوکسیکال و بحرانی قرار می‌دهد. بخصوص برای #روشنفکری چون دوبووار
_

به چند دلیل این را #کتاب شاهکاری در نوع خود می‌دانم. نخست آنکه یک کتاب جیبی صد صفحه - بسته به تجربه‌های شخصی خواننده - می‌تواند چالشی عمیق در او ایجاد کند. دوم آنکه نباید کتاب را به یک روایت صرف از روزهای آخر بیمار تقلیل داد، اصلا چنین نیست. این تنها یک وجه از کتاب است. در وجهی دیگر، به رابطه‌ی پر فراز و نشیب مادر و فرزند پرداخته می‌شود، رابطه‌ای که از نوجوانی فرزند به علت رفتار تندخو و مذهبی مادر دچار نقصان شده و حالا بواسطه بیماری دوباره پا گرفته است. با این وجود او در روزهای پایانی یک‌بار هم دعا نکرد، هیچ کشیشی را برای اعتراف نپذیرفت و از دوستان مذهبی‌ش کناره‌گیری کرد!!!!
_

واکنش منتقدانِ مذهبیِ #دوبووار به بیماری مادرش و کنایه‌های آن‌ها وقیحانه است. آن‌ها علت پریشانی خانواده دوبووار را در مواجهه با بیماری مادر، لامذهب بودن می‌دانند. دوبووار در این کتاب، پاسخی کوتاه اما تکان‌دهنده به آن‌ها می‌دهد.
_
. "مامان زندگی را همان‌قدر دوست داشت که من دوست دارم. در روزهای احتضارش ، نامه‌های زیادی به دستم می‌رسید که آخرین کتابم را نقد و بررسی کرده‌ بودند. مقدس‌مآبان با دلسوزی کنایه‌آمیزی نوشته بودند: "اگر ایمان خود را از دست نداده بودید، مرگ چنین هراسانتان نمی‌کرد." و پیش خودم به آن‌ها جواب دادم همه‌تان سخت در اشتباهید. مذهب، چه برای مادرم و چه برای من چیزی نبود جز امید به کامیابی پس از مرگ. ابدیت نمی‌تواند تسلی‌بخش انسانی باشد که زندگی را دوست دارد، اما مرگ را پیش روی خود می‌بیند"
_

پی.ن۱ : عنوان _کتاب ایهامی جالب و دردناک دارد. از سویی مفهوم زمان را در خود دارد، تحلیل رفتن تدریجی مادر دوبووار را در پیشرفت بیماری تداعی می‌کند و از سویی دیگر کنایه‌ای است از سخن پزشکان که گفته بودند او مرگی آرام و بدون درد خواهد داشت، در صورتی که آنچه اتفاق می‌افتد به‌صورت دیگری‌ست.
_

پی.ن۲: به نظرم خواندن این کتاب برای همه الزامیست.
.
www.nashremahi.com
Read more
 #doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #پوست ...
Media Removed
#doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #پوست #زیبایی #سولار #آفتاب #بدن #کرم #برنزه در اینجا روشهای صحیح آفتاب گرفتن را باهم میخوانیم ،در حدی که فقط برنزه شوید ،نه سیاه سوخته!! 1-در جلسه اول توصیه می شود حداکثر 30دقیقه زیر آفتاب بخوابید. ... #doctor_118
#دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #پوست #زیبایی #سولار #آفتاب #بدن #کرم #برنزه
در اینجا روشهای صحیح آفتاب گرفتن را باهم میخوانیم ،در حدی که فقط برنزه شوید ،نه سیاه سوخته!!
1-در جلسه اول توصیه می شود حداکثر 30دقیقه زیر آفتاب بخوابید. بین هر جلسه آفتاب گرفتن باید یک روز به پوست تان استراحت بدهید. در جلسه دوم 45 دقیقه و جلسه سوم یک ساعت زیر آفتاب بخوابید؛ یک ربع به جلو، یک ربع به پشت، یک ربع به پهلوی راست و یک ربع به پهلوی چپ. امن ترین راه برای برنزه شدن زیر آفتاب استفاده از روغن های مخصوص کارخانه ای است. بعد از زدن روغن هر 5 دقیقه یک بار با آبپاش سراسر بدن تان را مرطوب کنید. نوشیدن آب و خوردن میوه های تابستانی را هم فراموش نکنید! هر زمان احساس کردید ضربان قلب تان بالا رفته یا سردرد گرفته اید از زیر آفتاب بلند شوید، دوش بگیرید و چند دقیقه ای در سایه قدم بزنید.
2-با رعایت چند نکته می توان در عین برنزه شدن تا حدودی از عوارض آفتاب سوختگی جلوگیری کرد. در فصل تابستان بین 9 تا 11 صبح و 3تا 5 بعد از ظهر مناسب ترین زمان برای برنزه شدن است. برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن بهتر است در هفته 2 تا 3 آفتاب نگیرید. قبل و بعد از آفتاب حتما دوش بگیرید. برای قسمت های حساس پوست از جمله صورت، سرشانه و سایر قسمت هایی که بیشتر در معرض نور خورشید هستند از ضدآفتاب هایی با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و قسمت هایی که پوست تیره تری دارند مثل سر زانوها و آرنج و قوزک پا را با لایه غلیظی از ضد آفتاب بپوشانید تا خیلی تیره نشوند. حتما از عینک آفتابی مناسب برای چشم ها استفاده کنید و موهای تان را با روسری یا کلاه بپوشانید تا دچار موخوره و خشکی نشود و رنگش تغییر نکند.
3-با اتمام زمان آفتاب گرفتن حتما با آب ولرم یا نسبتا خنک دوش بگیرید و روغن های اضافی را خوب بشویید. سپس با برداشتن و گذاشتن حوله روی پوست، رطوبت آن را بگیرید. از کشیدن حوله روی پوست خودداری کنید. بعد از آن حتما از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. البته لوسیون ها و ژل های مخصوص بعد از آفتاب هم هستند که پوست را خنک و ترمیم و رنگ برنزه پوست را تثبیت می کنند. برای پوست صورت تان باید از کرم های مخصوص صورت استفاده کنید. در ادامه روز نیز هر زمان احساس کردید پوست تان خشک شده دوباره به آن لوسیون بزنید. آفتاب باعث می شود بیش از پیش به این مرطوب کننده ها احتیاج پیدا کنید. برای تهیه تمامی این روغن ها و لوسیون ها می توانید به فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی یا داروخانه ها مراجعه کنید.
Read more
بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین ...
Media Removed
بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین که آن‌روز‌ها زمان عصر‌گاهی‌مان را پر می‌کرد، به پرواز در‌بیایم. . یا روز اولی که رفتم مدرسه دلم می‌خواست روزی حروف الفبای فارسی را بدون وقفه و به‌درستی ادا کنم. علی رغم تلاش بسیار، این مهم حاصل ... بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین که آن‌روز‌ها زمان عصر‌گاهی‌مان را پر می‌کرد، به پرواز در‌بیایم. . یا روز اولی که رفتم مدرسه دلم می‌خواست روزی حروف الفبای فارسی را بدون وقفه و به‌درستی ادا کنم. علی رغم تلاش بسیار، این مهم حاصل نشد و مانند 20هزار آرزوی کودکی دیگر با من ماند. روزی که پا به وادی تحصیل در مکانی وسیع‌تر چون دانشگاه نهادم، فکرش را که نمی‌کردم هیچ، در خواب هم نمی‌دیدم سر‌و‌کارم دوباره با حروف الفبا آن‌هم به‌صورت اجباری و با‌قوتِ بی‌سابقه‌ای افتد. آن‌روزها هنوز روزنامه از رونق نیوفتاده بود و یکی از سرگرمی‌های هر جوان جویای نامی مرور تیتر روزنامه‌های چیده شده بر پیش‌خوان دکه ها بود. آن‌جا که اولین بار «ش.ج» به چشمم خورد.
در کشوری زندگی می‌کنم که حروف الفبا نه فقط در کتاب آموزشی سال اول مدارسش، بلکه در متن زندگی نقشی پررنگ دارد.و از قضا این حروف چیده شده با یک نقطه درمیان،با اعداد و ارقامی در‌ارتباطند که نه تنها در هیچ کتاب ریاضی‌ای، بلکه در هیچ‌کدام از محاسبات جان‌فرسای شیمی کنکور هم آن‌ها را ندیده‌ام. این روز‌ها عادت صبحگاهی‌ام شده آشنایی و یادداشت یک جفت حرف جدید با یک رقم نجومی بغل دستش.

از مقوله ی این حروف و دزدی‌های نجومی کنارشان که بگذریم، همانند کاری که از پيش یاد‌گرفته‌ایم، نوع واکنش ما نسبت به این اخبار جالب‌انگیز است.در بدو شنیدن خبر یک شور همگانی مارا فرا می‌گیرد که باید جلوی دزدی بایستیم و چه کنیم و چه نکنیم. اما درست پس از گذشتن اندک زمانی، رو به چشم انداز طنز می‌آوریم و با داشته و نداشته و جان و مال و ناموسمان سر شوخی را باز می‌کنیم و در پایان معتقدیم که این خنده ‌ی تلخ ما از گریه غم‌انگیز‌ترست. شوخی و طنز نوعی واکنش تدافعی به رخ‌داد های تلخ جاری در جامعه است قبول، ولی جامعه ای که مطالباتی را در کفه ای از ترازو خواسته باشد و نه ما.مانند آن لحظه ی رهایی خنده که درست در وسط تراژدی، ساخته و پرداخته می شود. نه آن‌که به گوشه ای بنشینیم و به لودگی فقط پست‌هایی را به اشتراک می‌گذاریم که نه جنبه‌ای اعتراضی دارند و نه پایه‌ای از طنز ساختارشکنانه.و همین میشود که ما میشویم مردمی که به مرگ رسیده‌اند تا به تب راضی شوند ولی رضایتی نیست.فقط نتیجه آن می‌شود که در واکنش به انتشار خبر اختلاص «م.م» در‌پی برنامه‌ای در تلویزیون، نهایت واکنشمان می‌شود باز هم خوب که به مقدار کمی از سرمایه‌ی ما راضی شده و کلاهمان را بالا می‌اندازیم و با رضایتی وصف نا‌شدنی به ساختن جوک‌هایمان ادامه میدهیم
Read more
ای شالیکار گیلانی بر دستانت پینه بسته‌ات بوسه می‌زنم، تو که با مهرخود، برنج را در دامان پرمهرت پرورش می‌دهی و این یکی از نشانه‌هایی است که دیار من گیلان را به سرزمین سبز معروف کرده است. یکی از همین روزهای بهاری که مسافر جاده‌های دیارم بودم و همزمان نوای خوش «گل پامچال، گل پامچال، بیرون بیا- فصل ... 🌾
ای شالیکار گیلانی بر دستانت پینه بسته‌ات بوسه می‌زنم، تو که با مهرخود، برنج را در دامان پرمهرت پرورش می‌دهی و این یکی از نشانه‌هایی است که دیار من گیلان را به سرزمین سبز معروف کرده است.

یکی از همین روزهای بهاری که مسافر جاده‌های دیارم بودم و همزمان نوای خوش «گل پامچال، گل پامچال، بیرون بیا- فصل بهاره، عزیز موقع کاره، شکوفاهان، غنچه وا کنید، غنچه وا کنید- بلبل سر داره؛ بلبل سر داره- بیا دل بیقراره، بیا فصل بهاره و ...» در حال پخش بود و به حق، جنب‌وجوش زنان شالیکار گیلانی را به سینمایی زنده تبدیل کرده بود، لذا مصمم می‌شوم تا راویگر این قصه شوم ... کلاه حصیری‌ات را بالاتر می‌دهی، با دست‌های گِل آلودت عرق پیشانی‌ات را پاک می‌کنی و خطی از گِل جایش می‌نشانی. با لبخند می‌گویی: «دست‌های تو این کاره نیست. برای نوشتن خوب است. حالا که دیدی، هنوز که عرق بدنت و گٍل دست و پایت خشک نشده، برو و قصه‌ات را بنویس.» قلم به دست می‌گیرم و می‌نویسم تا بگویم، از رنج‌هایت بی‌خبر نیستم. از گالش‌های زنانه‌ات که هربار قدم‌هایت را تا دل آب و گِل بدرقه می‌کند و کنار مزرعه می‌ماند. از روزهایی که می‌روی تا با آب، زمین، باد و آفتاب یکی شوی و حاصل این کیمیاگریت با رنج، «برنج» در بشقاب‌های ما می‌شود.
زن مهربان روستا، من می‌شناسمت. آنگاه که چادرت را محکم به کمر می‌بندی و مؤمنانه به دشت رنج و زحمت، پا می‌گذاری. می‌روی و قامتت را می‌شکنی و نمازهایت را در آب می‌خوانی و حرف‌ها می‌زنی با دانه‌هایی که قرار است زمین خالی را سبزه‌زار کنند. بانوی شالیزارهای شمال، از رنج‌ها و مهربانی‌هایت باخبرم. از دستانت که در جوانی پیر شده‌اند و از رؤیاهایت که سال‌هاست چشم به آمدن تابستان دوخته‌اند. من، تو را می‌شناسم و از زمزمه‌های شیرینت با لاک‌پشت‌ها، مورچه‌ها، زالوها و قورباغه‌ها باخبرم.......
یادداشت از: #محدثه_مهدوی #خبرنگار #ایسنا #منطقه #گیلان
.
.
📽: @maryam.blush .
.
#گیلان #لنگرود
Read more
. مصاحبه با بهروز عطایی در حالی که باید خود برای شروع تمرینات آماده کنیم به من امروز اعلام شد بودجه ...
Media Removed
. مصاحبه با بهروز عطایی در حالی که باید خود برای شروع تمرینات آماده کنیم به من امروز اعلام شد بودجه باشگاه دوباره کاهش یافته است، ترکیب تیم را تغییر دهم. چند مدت قبل هم بحث کاهش سی درصدی بودجه باشگاه مطرح شد که علی رغم میل باطنی تصمیم گرفتم برای تبعیت از تصمیات اتخاذ شده شهرداری، چند بازیکن بومی ... .
مصاحبه با بهروز عطایی

در حالی که باید خود برای شروع تمرینات آماده کنیم به من امروز اعلام شد بودجه باشگاه دوباره کاهش یافته است، ترکیب تیم را تغییر دهم.

چند مدت قبل هم بحث کاهش سی درصدی بودجه باشگاه مطرح شد که علی رغم میل باطنی تصمیم گرفتم برای تبعیت از تصمیات اتخاذ شده شهرداری، چند بازیکن بومی در حد و اندازه قهرمانی برای کاهش هزینه ها جذب کنیم.

من وابستگی به موسوی و محمودی ندارم ولی نمی توان برای آنها در کشور جایگزینی پیدا کرد مگر اینکه بازیکن خارجی جذب کنیم که گویا باشگاه شهرداری نمیتواند بازیکن خارجی جذب نماید.

وی ادامه با این صحبت ها، هدف باشگاه مشخص نیست و به من هم چیزی اعلام نشد برای چه به پا به رقابت های لیگ‌ برتر خواهیم گذاشت.

وی افزود : مشخص نیست وقتی از کاهش بودجه صحبت می شود چرا اورمیه میخواهد با دو نماینده در لیگ حضور پیدا کند؟

مقام دوم و مقام های دیگر را مربیان بومی اورمیه نیز می توانند بدست آورند پس حضور من در اورمیه برای کسب این مقام ها نیاز نیست.

با توجه به شرایط تیم ها و کوچ بازیکنان مطرح والیبال کشور به لیگ های خارجی امسال میتوانستیم با بودجه متوسط، شهرداری اورمیه و عاشقان این شهر را به قهرمانی برسانیم که متاسفانه مسئولین این شانس مسلم را هم از مردم و هواداران ارومیه ای گرفتند.

بازیکنان جذب شده پیگیر شروع تمرینات هستند و فصل نقل و انتقالات به صورت قانونی به اتمام رسیده است که این تصمیم گیری ها اتفاق می افتد. ️تیم را برای قهرمانی بسته بودیم اما نبود ثبات مدیریتی، من را بر آن داشت که قید همکاری با شهرداری اورمیه را بزنم.

تنش موجود در این هفته های گذشته در مورد انحلال یا عدم انحلال باشگاه شهرداری اورمیه و سوالات متعدد بازیکنان جذب شده را مدیریت کردم ولی امروز دیگر  نمیدانم به بازیکنان چه جوابی بدهم.
Read more
اسم من فِرد است.بعضي ها توني صدايم مي زنند،گاهي هم مكس.يك زماني باربارا بودم و حتا كسي در خاطرم مانده است كه به من بُلوندي ميگفت.اسمها را به خاطر نمي آورم؛هميشه اينطوري بودهَ م-درگيرِ يك كلنجارِ بي دست و پا با اسمها.همانطور كه دختربچه ها با پيراهن ها و روبان هاي صورتي شان رويِ اعصابم ميروند،با نگاه ... اسم من فِرد است.بعضي ها توني صدايم مي زنند،گاهي هم مكس.يك زماني باربارا بودم و حتا كسي در خاطرم مانده است كه به من بُلوندي ميگفت.اسمها را به خاطر نمي آورم؛هميشه اينطوري بودهَ م-درگيرِ يك كلنجارِ بي دست و پا با اسمها.همانطور كه دختربچه ها با پيراهن ها و روبان هاي صورتي شان رويِ اعصابم ميروند،با نگاه هاي پُر نخوتي كه هر عابري گويي مجبور است بر زيبايي شان صحه بگذارد.برعكس چنان مجذوبِ پسربچه هاي بازيگوش و تُپُلي ميشوم كه از ماندنِ ردِ شكلات رويِ لُپهايشان هيچ ترسي ندارند.چهل و چهار سالم است و چهل و چهار سال است كه از صبح تا ساعت چهار عصر ميدوم تا خودم را به ايستگاه قطار برسانم-قطاري كه قرار است راس ساعت چهار برسد و چهل و چهار سال است كه نرسيده است.چهل و چهار سال است كه ميدوم و هيچ چيز نتوانسته مرا از آمدنِ قطار نااميد كند، حتا نبودن ايستگاه قطار در شهر.ولي بايد اعتراف كنم همه چيز با آمدنِ رُزماري تغيير كرده است و ديگر نميتوانم به اميد ديدنِ قطار به خيابان ايستگاه قطار بروم.تابستانِ شرجي بي رحمي است؛جيرجيركها با بال زدنهاي مداوم كه انگار زني بي وقفه جيغ ميكشد جفتهايشان را صدا ميزنند.مارمولكها رويِ هُرمِ گرما با دُمهاي بلندشان ميرقصند و قورباغه ها تا جان دارند قورقور ميكنند؛درست مثلِ رُزماري كه با هق هق اشكهايش جفتَ ش را صدا ميزند.كنار رُزماري كه در اين گرما خود را زيرِ ملحفه ها پنهان كرده است دراز كشيدهَ م و به خودم نگاه ميكنم؛به انگشتهاي نداشتهَ م به خط عميقِ بريدگي رويِ تيغِ پايِ راستم،به دل و رودهَ م كه در بدشكلترين حالت بريده و دوخته شدهَ ند و تكه اي از قلبم كه از جايِ اصليَ ش كنده شده و به طرز احمقانه ايي در سمت ديگر قفسه ي سينهَ م دارد ميگندد كه باعث ميشود سينهَ م خس خس كند.ميدانم وقتي جفتي تركمان ميكند،عضوي از بدنمان قطع ميشود.اين را به رُزماري نميگويم،ميگذارم همچنان جفتَ ش را صدا كند.دير يا زود عضوي از وجودش قطع مي شود و او شانس اين را نخواهد داشت تا مثلِ مارمولكها دُم جديدي داشته باشد.

قطعِ عضو | #نارنج
٠ 🎶Memories.April.Hospital-Derstrafe
٠
#derstrafe #summer #callmebyyourname
پ.ن: به موزيك گوش بدهيد (صداي هق هق)
Read more
. تمام نوشته، برداشت شخصی‌ست وهیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . جهان فاسد مردم را بریز دور و ...
Media Removed
. تمام نوشته، برداشت شخصی‌ست وهیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . جهان فاسد مردم را بریز دور و در این دوری به عطر نافه یِ خود خو کن . کمین بگیر جهانت را سپس شکارچیانت را به تیرِ معجزه آهو کن . از واژه «نافه» میشه فهمید که مخاطب این قسمت شعر یک «آهو» هست. . «آهو، نمادی است از مجنون و نشانه مظلومیت، ... .
تمام نوشته، برداشت شخصی‌ست وهیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست
.
جهان فاسد مردم را
بریز دور و در این دوری
به عطر نافه یِ خود خو کن
.
کمین بگیر جهانت را
سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
.
از واژه «نافه» میشه فهمید که مخاطب این قسمت شعر یک «آهو» هست.
.
«آهو، نمادی است از مجنون و نشانه مظلومیت، بی گناهی و عشق معنوی است. به روایت دیگر، آهو تمثیل انسانی است که از عشق مجازی به عشق حقیقی و خدایی رسیده است»
.
شاعر خطاب به این آهو (انسان مظلوم) میگه که از جهان فاسد شکارچی ها (انسان های ظالم) فاصله بگیر و تو این تنهایی و انزوا فقط به خوبی ها (عطر نافه) عادت کن!
.
کمین کردن یک فعل لازم هست و نیازی به مفعول نداره ولی اینجا حسین صفا ازش به عنوان فعل متعدی استفاده کرده. البته میشه اون «را»ی انتها رو به معنای «برای» در نظر گرفت (یعنی برای جهانت کمین بگیر)
در کل احتمالا منظور شاعر این بوده که حواست به جهانت باشه و غریبه ای رو بهش راه نده. زمانی که به کمال رسیدی، معجزه کن و شکارچیات رو (آدم های ظالم یا کسایی که عاشق مجازی هستن رو) تبدیل به آهو (ادم های کمال گرا) کن. اگر شکارچی از تیر آهنی برای شکار استفاده میکنه، تیر تو معجزه توئه! یعنی معجزه به یک تیر (وسیله شکار) تشبیه شده ولی وسیله شکاری که نه تنها طعمه رو از پا در نمیاره بلکه اونو تبدیل به موجود بهتری میکنه !
.
مفصل‌اند زمستان‌ها
.
و برف نسخه‌ی خوبی نیست
برای سرفه‌ی گلدان‌ها
.
گلی نمانده خودت گُل باش
تو را بکار و شکوفا شو
تو را بچین و تو را بو کن
.
این بند هم مثل بند پیش مقایسه دو شرایط متضاد با همدیگست. بند پیش آهو و شکارچی بودن و این بند زمستون و بهار!
هممون میدونیم که زمستون فصل انفعاله. درختا بی برگ و بر میشن و به خواب میرن. شاعر میگه چیزی که زیاده انفعال و خواب و بی تحرکیه! و تداوم این انفعال حال بد ما رو خوب نمیکنه. یعنی تداوم برف باعث شکفتن گلها نمیشه و حال بد گلدونا (سرفه کردنشون) رو درمان نمیکنه.
.
حالا میون این همه گل خشکیده و خو کرده به زمستون، تو باز هم مثل اون آهو، تنهایی ! و باز هم تنها دوای دردت خودتی. باید خودت بهار رو به ارمغان بیاری و باعث شکوفا شدن خودت بشی. و با ارمغان اوردن بهار، باقی گلها هم شکوفا میشن. به قول معروف باید همه چیز رو از خودت شروع کنی و اگر کسی همراهت نیست باید تو انزوا و به تنهایی به کمال برسی. بعد که به ثمر رسیدی میتونی از ثمره این گل (که خودت باشی) بهره ببری (خودت رو بچینی و بو کنی). .
«بوی خوب گل» و «عطر خوب نافه» نشون میده هدف اصلی این دو بند یک چیزه
.
ادامه در کامنت
Read more
درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است. اما اینجا ما در مورد اقداماتی ... درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است.

اما اینجا ما در مورد اقداماتی که در باشگاه باید انجام ندهید، صحبت خواهیم کرد:

۱. تمرینات کم فشار
کرانچ
شکم هم مانند سایر عضلات شما هستند، پس چرا آنها را مثل هم تمرین نمی دهید؟

اینکه ست های پر تکرار از کرانچ را انجام بدهیم، همان قدر در ایجاد یک شکم شش تکه کمک می کند که اگر با انجام تکرار های زیاد از شنا، به سینه های آرنولد برسیم. از اینکه از تمرینات با وزنه برای شکم استفاده کنید، پرهیز نکنید!

بیشتر از ۱۲-۱۵ تکرار را انجام ندهید، البته اگر می خواهید شکم شش تکه بسازید؟! ۲. تمرین بدون شدت
شکم خلبانی
خیلی از دوستان تصور می کنند تنها کاری که برای بدست آوردن شکم شش تکه باید بکنند، این است که در آخر تمرینات شان چند تا ست کرانچ و دراز و نشست بروند، همین و بس!! اما همان طور که قبلاً تاکید کردم، شکم هم مثل سایر عضلات یک عضله است، و باید آنها را با همان شدتی که باقی بدنتان را فشار می دهید، بر شکم هم باید فشار بیاورید. نترسید بگذارید کمی دل درد بگیرید!! ۳. تکرار های کم یا خیلی کوتاه
کرانچ از بغل
اگر فقط یک عضله باشد که باید آن را خیلی آهسته تمرین داد، آن عضله، عضلات شکمی است. در انجام هر حرکت سعی کنید تمام دامنه حرکتی را رعایت کنید و انجام دهید. تکرار های سریع نتیجه ای به جز صدمات فیزیکی برای شما نخواهد داشت.

۴. حرکت های غلط
شکم شش تیکه
درست همانند عضلات شانه یا سینه که با استفاده از حرکات گوناگون و متنوع سعی در این داریم که عضله را تحت فشار قرار دهیم برای عضلات شکم هم باید از تنوع حرکتی بهره ببریم. یک نکته مهم در طراحی برنامه تمرینی برای عضلات شکم این است که سعی کنید تاکید بیشتری را روی قسمت پایینی شکم داشته باشید.

البته حرکت پیچشی نیز برای فشار آوردن روی عضلات کناری شکم بسیار مناسب هستند.

۵. لنگر کردن پا ها
دراز و نشست
موقعی که دارید حرکتی مثل دراز و نشت یا خلبانی را می زنید، سعی کنید پا های خود را در جایی قلاب نکنید! وقتی شما پا های خود را در جایی لنگر می کنید فشاری که باید به شکم خود وارد کنید به عضلات باسن شما منتقل می شود و این می تواند منجر به درد های عضلانی در قسمت پشت بشود.
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding
Read more
. زخم شب می شد کبود در بیابانی که من بودم نه پر مرغی هوای صاف را می سود نه صدای پای من همچون دگر شب ...
Media Removed
. زخم شب می شد کبود در بیابانی که من بودم نه پر مرغی هوای صاف را می سود نه صدای پای من همچون دگر شب ها ضربه ای بر ضربه می افزود تا بسازم گرد خود دیواره ای سرسخت و پا برجای با خود آوردم ز راهی دور سنگهای سخت و سنگین را برهنه پای ساختم دیوار سنگین بلندی تا بپوشاند از نگاهم هر چه می آید به چشمان ... .
زخم شب می شد کبود
در بیابانی که من بودم

نه پر مرغی هوای صاف را می سود

نه صدای پای من همچون دگر شب ها

ضربه ای بر ضربه می افزود

تا بسازم گرد خود

دیواره ای سرسخت و پا برجای

با خود آوردم ز راهی دور

سنگهای سخت و سنگین را برهنه پای

ساختم دیوار سنگین بلندی تا بپوشاند

از نگاهم هر چه می آید به چشمان پست

و ببندد راه را بر حمله غولان
که خیالم رنگ هستی را به پیکرهایشان می بست
روز و شب ها رفت
من به جا ماندم دراین سو شسته دیگر دست از کارم
نه مرا حسرت به رگها می دوانید آرزوی خوش
نه خیال رفته ها می داد آزارم
لیک پندارم پس دیوار
نقشهای تیره می انگیخت
و به رنگ دود
طرح ها از اهرمن می ریخت
تا شبی مانند شبهای دگر خاموش
بی صدا از پا درآمد
پیکر دیوار
حسرتی با حیرتی آمیخت
#سهراب_سپهری
#survival_ادمین
Read more
... نزدیک به یک فصل از آخرین جلسه ایستگاه داستان می گذرد،چند ماه از سرم گذشته،اما بیشتر دوستانم را ...
Media Removed
... نزدیک به یک فصل از آخرین جلسه ایستگاه داستان می گذرد،چند ماه از سرم گذشته،اما بیشتر دوستانم را ندیده ام. خیلی وقت است که در هیچ جلسه و مهمانی و دورهمی شرکت نکرده ام.نیازی به فکر کردن نیست، بیشتر از شش ماه است که آخرین رابطه کثافتم را تمام کرده ام. هنوز هم همان طوری ام.اخلاقم هیچ تکانی نخورده.گیتار ... ...
نزدیک به یک فصل از آخرین جلسه ایستگاه داستان می گذرد،چند ماه از سرم گذشته،اما بیشتر دوستانم را ندیده ام. خیلی وقت است که در هیچ جلسه و مهمانی و دورهمی شرکت نکرده ام.نیازی به فکر کردن نیست، بیشتر از شش ماه است که آخرین رابطه کثافتم را تمام کرده ام. هنوز هم همان طوری ام.اخلاقم هیچ تکانی نخورده.گیتار را کاور کردم که مبادا گردی بنشیند.خدای من! فقط چند واحد تا تمام شدن دوره کارشناسی ارشد فاصله داشتم.من با جدیت انصراف دادم ! این روزها بیشتر وقتم در یوتوب هزینه میشود.شب ها، بیشتر آنجام.هنوز خیال ندارم دست از سر کتاب های خوب بردارم.داستانی در سر دارم. خوب به عیشم میرسم، مثلا قمارسنگین میکنم.چاره چیست؟ باشد قبول!آگهی های استخدام را زیر و رو می کنم تا شاید فرجی شود، تا کار مناسبی پیدا کنم؟؟لعنتی! استاد ساز و آواز حرف درست را می گفت : اگر شکمت سیر نباشد نمیتوانی ساز بزنی!نمیتوانی بنویسی!نمی توانی کون به کون سیگار دود کنی و به عشق بازی ات برسی!این روزها همه دغدغه معاش دارند؛دایم دست و پا می زنند.چه دریای پر تلاطمی!ابایی ندارند از هر گونه تنازع برای بقا.استاد رزم هم بیراه نمی گفت؛آن روز همه مان را به خط کردو چند نفر را از باشگاه انداخت بیرون.گفتیم : استاد! شما بزرگی کن.شما ببخش!گفت: خفه!در این دنیا اگر بی رحم نباشی دوام نمی آوری! و حالا من مانده ام و این زرت و پرت به ظاهر اگزوتیک استاد که قرن هاست به شکل ویروسی که اتفاقا عمر زیادی هم می کند همه گیر شده ... #fucking_life

#این_روزهای_من
#این_روزهای_لعنتی
#پست_موقت
Read more
. رُقی خانم ، طبق معمول هر صبح پنجشنبه اش، یک دسته سبزی می گرفت . یک زیر سفره ی صورتی چهارخانه مینداخت ...
Media Removed
. رُقی خانم ، طبق معمول هر صبح پنجشنبه اش، یک دسته سبزی می گرفت . یک زیر سفره ی صورتی چهارخانه مینداخت کف حیاط کوچک خانه اش و همسایه هایش را برای سبزی پاک کردن دعوت می کرد . مراسم سبزی پاک کنی رقی خانم ، از جمله مراسم های مهم محل بود و کمتر زنی از همسایه ها پیدا می شد که در آن شرکت نکند . وقت هایی که سبزی کوکو ... .
رُقی خانم ، طبق معمول هر صبح پنجشنبه اش، یک دسته سبزی می گرفت . یک زیر سفره ی صورتی چهارخانه مینداخت کف حیاط کوچک خانه اش و همسایه هایش را برای سبزی پاک کردن دعوت می کرد .
مراسم سبزی پاک کنی رقی خانم ، از جمله مراسم های مهم محل بود و کمتر زنی از همسایه ها پیدا می شد که در آن شرکت نکند . وقت هایی که سبزی کوکو و قرمه تمیز می کردند حسابی شلوغ میشد ، دیگر چه برسد به وقت هایی که رقی خانم نذر آش رشته داشت !! شوهر رقی خانم هم آدم بسازی بود . با اینکه خود رقیه خانم آدم پر جنب و جوشی بود ، شوهرش یک راننده ساکت و آرام بود و به کسی کاری نداشت . شش روز هفته کار می کرد و فقط پنجشنبه ها خانه می ماند؛ احتمالا هر مرد دیگری بود بنای شکایت و اعتراض می گذاشت «که زن ! بگذار یک روز هم در آسایش باشیم!» اما او ، به گوشه ای دور از غوغای زنان محل می خزید و سیگارش را آتش میزد .
این هفته هم خانه ی رقی خانم آشوبی به پا بود . قرار بود پسر بزرگش را راهی خدمت سربازی کند. زنان محل از هفت صبح نخود و لوبیا و عدس پاک می کردند و دیگ ها را توی حیاط جا به جا می کردند . هرچند که نمی توان از حرف های خاله زنکی زنان بیکار محل چشم پوشی کرد ، اما اینکار به افتخار و احترام رقی خانم که حالا سنی از او گذشته بود ، دست از غیبت کردن کشیدند و از خاطرات بچگی پسرش گفتند . مثلا زری خانم می گفت پسرت چهار بار شیشه ی ما را شکسته و شما هم هیچ وقت پولش را ندادید!
اعظم خانم هم می گفت پسرم و پسرت زنگ خانه ی همسایه ها می زدند و در می رفتند .  خلاصه همه ،چیزی می گفتند و می خندیدند . دست آخر ؛ بعد از پخش کردن آش رشته در محل ، نوبت بدرقه ی سعید «پسر رقی خانم » شد .
پدرش با همان طمانینه ی خاص و همیشگی ، پسرش را در آغوش کشید و چیزی زیر گوشش گفت . بعد هم اشاره کرد که «تو ماشین منتظرم » و رفت .
سعید ماند و مادرش !! آنقدر یکدیگر را تنگ در آغوش کشیدند و گریه کردند که حد نداشت . رقی خانم از وسایل توی ساک پسرش می گفت ؛ از جای لباس هایش، از جای خوراکی ها ...
حول و حوش ساعت سه بعد از ظهر بود که سعید و پدرش رفتند .
ما هم به خانه هایمان برگشتیم و رقی خانم ماند تنها ... فردای آن روز خبر رسید که رقی خانم در خانه اش سکته کرده و عمرش را داده به ما . خاطرات پس از آن روز را به درستی به یاد ندارم ؛ یادم هست  آنقدر جا خوردم که تصمیم گرفتم خاطرات خوب آش پختن های رقی خانم را به خاطر بسپارم و شاید باورتان نشود که حالا پس از گذشت بیست سال ، هیچ چیز از مراسم خاکسپاری همسایه قدیمی مان به خاطر ندارم ...
.
#دخترخوب
#دلنوشته_دخترخوب
۹.۶.۹۷
Read more
* ۱- خود را بپذیرید و به خودتان افتخار کنید: همین الان در گوگل این جمله را جستجو کنید: چرا من اینقدر!؟ ...
Media Removed
* ۱- خود را بپذیرید و به خودتان افتخار کنید: همین الان در گوگل این جمله را جستجو کنید: چرا من اینقدر!؟ معمولا این پاسخ‌ها در بالای فهرست می‌آید: من چرا این همه زشتم!؟ چرا این همه بدبختم!؟ چرا بدشانسم!؟ چرا من اینقدر بی‌عرضه ام!؟ من چرا..؟! ارزشمندترین چیزی که دارید خودتان هستید اما اگر به خودتان ... *
۱- خود را بپذیرید و به خودتان افتخار کنید: همین الان در گوگل این جمله را جستجو کنید: چرا من اینقدر!؟ معمولا این پاسخ‌ها در بالای فهرست می‌آید: من چرا این همه زشتم!؟ چرا این همه بدبختم!؟ چرا بدشانسم!؟ چرا من اینقدر بی‌عرضه ام!؟ من چرا..؟! ارزشمندترین چیزی که دارید خودتان هستید اما اگر به خودتان افتخار نکنید و آنچه هستید را نپذیرید نمی‌توانید خود را بهتر کنید. شما هر که باشید؛ بد، ناپسند و نالایق نیستید بلکه خوب هستید و بهتر هم خواهید شد. اگر خودتان را قبول ندارید هیچ‌کس نمی‌تواند این باور را به شما بقبولاند که خوب هستید. پس وابسته به تعریف و تحسین دیگران نباشید

۲- بهانه‌ها را کنار بگذارید و دنبال مقصر نباشید: اینکه چه شکستهایی داشته اید و چه کسانی و چگونه شما را زمین زده‌اند، نباید شما را برای همیشه در وضعیتی که حالا دارید متوقف کند. لیستی از بهانه ها و موانع ذهنی که باعث شده امروز زندگی‌اتان را رها کنید و برای موفقیت خود تلاشی نکنید، بنویسید. حالا آنها را با سئوالات منطقی و روشن زیر سئوال ببرید. چرا من اینطور فکر می‌کنم؟ چه دلایلی باورهای من را ثابت می‌کند؟ فکر کنم وقت آن شده است بهانه ها را رها کنید و مسئولیت خود را بپذیرید.

۳- ظاهر خود را آراسته و مرتب نگه بدارید: وقتی به خودتان می‌رسید احساس بهتری دارید زیرا ما معمولا از چیزی که برایمان اهمیت داشته باشد بیشتر مراقبت می کنیم. طرز راه رفتن، لحن حرف زدن و پوشش شما روی اعتماد بنفس شما اثر مثبت خواهد داشت. البته برای اینکه عزت نفس پیدا کنید ظاهرتان را هر روز دستکاری نکنید چون بی‌نتیجه است! و نشان می‌دهد خودتان را نپذیرفته و ناپسند می‌دانید. آدمهایی هستند که واقعا نقص خاصی در بدنشان ندارند اما تصورشان از خود یک آدم زشت است. آنها با دستکاری ظاهری نمی‌توانند تصورات باطنی خود را قشنگ کنند.

۴- امیدوار باشید و مثبت فکر کنید: وقتی منتظر چیز خوشایندی هستید سر از پا نمی‌شناسید! تمام لحظه ها انگار آن چیز را می‌بینید و حس می‌کنید! امیدواری، داشتن چیزهای خوشایند نیست چون به هر چیز خوشایندی ممکن است عادت کنید و چیزهای دیگری بخواهید که به شما شوق ببخشند. امیدواری می‌تواند انتظار رسیدن چیزهای خوب و خوشایند باشد. این انتظار خوشایند باعث می‌شود اتفاقات زندگی و نتایج آن را مثبت، پیش‌بینی و قضاوت کنید. وقتی همیشه نگران هستید و تصورات منفی در مورد آینده دارید؛ تمام تلاشهای شما نیز با تردید و شکست همراه خواهد شد! سخنان خود را روزانه بررسی کنید. چه جملاتی را بیشتر تکرار می کنید و توجه‌کنید چه احساساتی را در شما بوجود می‌آورند؟
.
.
Read more
. #آخرین_گلادیاتور وقتی کولوسئوم را می‌ساختند قرار بود انسانها با شمشیر آخته به جان یکدیگر بیفتند و هشتاد هزار نفر از نزدیک مرگ و زندگی را ببینند، هورا بکشند و قهرمانهای سر تا پا خون نظاره کنند وقتی شمشیر خسته و پیروز درون نیام آرام می‌گرفت. تاریخ دو هزار و پانصد سال زمان احتیاج داشت تا کولوسئوم ... .
#آخرین_گلادیاتور
وقتی کولوسئوم را می‌ساختند قرار بود انسانها با شمشیر آخته به جان یکدیگر بیفتند و هشتاد هزار نفر از نزدیک مرگ و زندگی را ببینند، هورا بکشند و قهرمانهای سر تا پا خون نظاره کنند وقتی شمشیر خسته و پیروز درون نیام آرام می‌گرفت.
تاریخ دو هزار و پانصد سال زمان احتیاج داشت تا کولوسئوم های تازه را در ورزشگاه های فوتبال ببیند و اینبار گلادیاتور هایی که به جای شمشیر چیزهای دیگری برای کشتن و افتخار یک قوم داشتند.
#تکنیک
#هوش
#سرعت
#شهامت
#خلاقیت
#قدرت رهبری
و خیلی چیزهای دیگر
بله صحبت از دیوگو آرماندو مارادوناست
روایت یک انسان برای شکوه از دست رفته یک ملت
آنچه میتوان از فیلمها دید برشی از یک بازیکن بزرگ فوتبال است که به افتخارات بزرگی رسیده است، درون زندگی تا مرز مرگ رفته است مثل نیمه نهایی نود #ایتالیا و دوباره برگشته مثل فینال مکزیک.
مارادونا انسان- قهرمانی است که شبیه هیچ کدام از افسانه ها نیست، واقعی مثل آسایشگاه کوبا و افسانه مثل گلی که با دست به خاطر #انتقام جنگ #فالکلند از بریتانیای کبیر می‌گرفت
این آخرین #گلادیاتور تاریخ بود که می‌توانست #ناپولی را قهرمان #کالچو کند و #میلان بزرگ آن سالها را با مثلث هلندی اش ببرد
به تمامی تیمهای بزرگ که کوچکترین شایعه ایی با امپریالیسم داشتند را تحریم کند و در فوتبال بماند
بزرگ شده محله های فقیر نشین حتی می‌توانست با سران #مافیا #ناپل ارتباط داشته باشد و گلهای عجیب و غریبی بزند
می‌توانست در اردوهای #جام_جهانی شب نشینی کند و کوکائین بکشد و با دختران زیبای کلابها شوخی کند و فردایش بلژیکی ها را به خاک و خون بکشد
او حتی می‌توانست سران فیفا را متهم به فساد کند و باز هم گل بزند.
او آخرین بازیکنی است که حرفه ایی بودن بذای او معنا نداشت
یک بار در بازی با برزیل با اخراجش این را ثابت کرد.
او تنها کسی است با یک ارتش نصف و نیمه بر بلندای جام جهانی ایستاد
تنها #آلمان و داوری که کور بود می‌توانست او را متوقف کنند.
نود و چهار #آمریکا که تمام شد پنالتی #باجو و #بارزی و مرگ اسکوبار و #دوپینگ او شوک فوتبال جهان بود
پایان دراماتیک #زندگی_فوتبالی و آغاز تراژیک زندگی واقعی
ولی او برگشت مثل تمام نود دقیقه های فوتبالی اش
او آخرین گلادیاتور بود که پس از سالها در آلبی سلسته متولد شده بود و تقدیر او را به رم باستان کشانده بود تا مرگهای بی شمیشیرش را دوباره ببینند
میلادت مبارک آخرین گلادیاتور هرچند زمان انتظار مأیوسانه ایی میکشد تا گلادیاتوری دوباره ببیند
تولدت مبارک #دن_دیوگو

#دیگو #دیگومارادونا #دیگو_آرماندو_مارادونا #مارادونا .
.
.
#sig4r🚬
Read more
. همه در جاي خودشان آماده بودند. چند دقيقه‌اي بيشتر تا آغاز مسابقه باقي نمانده بود. صدای تپش قلبم ...
Media Removed
. همه در جاي خودشان آماده بودند. چند دقيقه‌اي بيشتر تا آغاز مسابقه باقي نمانده بود. صدای تپش قلبم را می‌شنیدم. هنوز هیچ کاری نکرده بودم ولی تمام بدنم خیس از عرق بود. سعي كردم تمرکزم را حفظ کنم و يك بار ديگر تمام چيزهايي كه آموخته و در چند ماه اخير تمرين كرده بودم را به ياد بیاورم. . دقت و سرعت، رمز پيروزي ... .
همه در جاي خودشان آماده بودند. چند دقيقه‌اي بيشتر تا آغاز مسابقه باقي نمانده بود. صدای تپش قلبم را می‌شنیدم. هنوز هیچ کاری نکرده بودم ولی تمام بدنم خیس از عرق بود. سعي كردم تمرکزم را حفظ کنم و يك بار ديگر تمام چيزهايي كه آموخته و در چند ماه اخير تمرين كرده بودم را به ياد بیاورم.
.
دقت و سرعت، رمز پيروزي بود. اين ها را پدرم مي‌‎گفت. به هر حال او عمرش را روي اين مسابقه گذاشته بود. نمي‌خواستم مثل چند دفعه قبل که بازنده از زمین بیرون آمدم، این بار هم شکست بخورم. تصاویر تمرينات شبانه‌روزی و طاقت‌فرسایی که انجام داده بودم، مثل يك فيلم ضبط شده از جلوي صورتم مي‌گذشت. دويدن‌ها، عرق ريختن‌ها، تمرين‌هايي كه براي افزايش تمرکز و مدیریت ذهنی انجام داده بودم، رژيم‌ها و شب بيداري‌ها، همه و همه از جلوي چشمم رد مي‌شد و ترس عجيبي تمام وجودم را فرا گرفته بود. اگر اين بار هم موفق نشوم چه كار كنم؟ چه طور تا خانه بروم؟ و چطور توي صورت پدرم نگاه كنم؟ او كه با تمام وجود كمكم كرد. او که مربی مهربان من بود. او كه شب‌ها با من بيدار می‌ماند. تعليمم می‌داد. نكات و ظرايف مسابقه را برايم شرح می‌داد و پا به پاي من تمرين می‌كرد و آبرويش را روي نتيجه اين مسابقه شرط بندي كرده بود. نه... من بايد موفق شوم. براي پدرم هم كه شده بايد از اين مسابقه پيروز بيرون بيايم.
.
سعي كردم به سر و صدا و هياهوي سالن توجهي نكنم. چند تا درجا زدم و نفس عمیق کشیدم. همه چیز برای یک شروع طوفانی آماده بود. فقط به شرطی که می‌توانستم استرسم را کنترل کنم. پشت خط قرمز ايستادم و بند كفشم را محكم كردم بعد به قدر نياز خم شدم تا استارت قوي‌تري داشته باشم. مي شود؛ اين طور گفت كه نتيجه مسابقه به همين استارت و شروع اوليه وابسته بود، چون همه چيز آن قدر سريع اتفاق مي‌افتاد كه براي چند ثانيه قدرت فكر كردن را از تو مي‌گرفت و وقتي به خودت مي‌آمدي كه همه چيز تمام شده بود. اين بار ولي اجازه نمي‌دادم كه كسي بخواهد جلوي موفقيتم را بگيرد. من براي پيروزي در اين مسابقه تلاش كرده بودم و بايد نتيجه تلاش‌هايم را مي‌ديدم. .

صداي بلندگو بلند شد: «دوستان لطفا پشت خط قرمز قرار بگيرند.» همه روي پاهاي‌شان خم شدند. چند ثانيه بيشتر تا شروع مسابقه باقي نمانده بود. فقط به پيروزي فكر مي‌كردم. پیروزی، پیروزی، پیروزی. چند ثانيه‌اي در استرس و سكوت گذشت... بالاخره قطار مترو ایستاد و درهاي واگن باز شد. نعره زدم و دویدم:
.
اين بار اگه صندلي گيرم نياد ديگه سوار مترو نميشم...
Read more
. . مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد ...
Media Removed
. . مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد که فکر می‌کرد می‌تواند تماشاگران را به فکر کردن وادارد؛ چیزی که البته در داستان «آشغالدونی» ساعدی هم هست، اما باتوجه به روحیه‌ و علاقه‌ی ساعدی همیشه قضاوتی هم در کار هست؛ قضاوتی که دست‌‌آخر خوب و بد ... .
.
مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد که فکر می‌کرد می‌تواند تماشاگران را به فکر کردن وادارد؛ چیزی که البته در داستان «آشغالدونی» ساعدی هم هست، اما باتوجه به روحیه‌ و علاقه‌ی ساعدی همیشه قضاوتی هم در کار هست؛ قضاوتی که دست‌‌آخر خوب و بد را باید روبه‌روی هم بنشاند. بااین‌همه فیلم مهرجویی بیش‌تر درباره‌ی لغزش آدم‌هایی‌ست که فکر می‌کنیم بعید است پا به بازی‌ای بگذارند که می‌دانند عاقبت خوبی ندارد. رگه‌های تباهی در وجود همه‌ی انسان‌ها هست؛ کافی‌ست فرصتی پیدا کنند تا این تباهی را آشکارا به تماشا بگذارند. زمینه‌ی تباهی اگر فراهم باشد احتمالاً آدم‌های زیادی راه را عوض می‌کنند و به بی‌راهه می‌روند. علیِ «دایره‌ی مینا» هم چنین آدمی‌ست؛ نه ظاهرش به این می‌خورَد که نشانی از تباهی در وجودش باشد و نه روحیه‌اش ظاهراً به سامری شباهت دارد. اما همیشه چیزی هست که آدم‌ها را به‌هم وصل می‌کند. یکی می‌شود راه‌بلد و راه را نشان می‌دهد و نفر بعد، آن‌که پشت سر ایستاده، ممکن است لحظه‌ای بایستد و مکث کند اما برداشتن اولین قدم کافی‌ست تا همه‌ی آن‌چه را که پشت‌سر گذاشته به دست فراموشی بسپارد و بدل شود به آدمی تازه. علیِ «دایره‌ی مینا» آدم مستقلی نیست؛ هیچ‌وقت هم نبوده و حالا فرصتی پیدا کرده برای این‌که پله‌های ترقی را بالا برود. رفتنِ راهِ سامری و خون خریدن از معتادان بخت‌برگشته است که علی را به یک سامری جوان بدل می‌کند؛ سامری‌ای که اتفاقاً ظاهری انسانی‌تر دارد؛ ظاهری معصوم و باطنی که روز به روز خبیث‌تر می‌شود. هیچ‌چیز احتمالاً تلخ‌تر از این است که آدم‌ها در دنیای اطراف‌شان غرق شوند، ولی شاید اسمش غرق شدن هم نیست؛ بهتر است اسمش را بگذاریم حل شدن. علی آن‌قدر با محیط اطرافش، با کسی که راه را نشانش می‌دهد یکی می‌شود که دیگر تشخیصش سخت است و ظاهراً همین حل شدن است که آدم‌ها را به درجه‌ای می‌رساند که جان دیگران برای‌شان مهم نباشد. چه اهمیتی دارد که خون معتاد بخت‌برگشته‌ای را قرار است بفروشند؟ مهم این است که می‌شود با پولی اندک خون را خرید و در ازای پولی کلان آن را فروخت. نام این کار را چه می‌گذارند؟ به کسی که چنین می‌کند چه می‌گویند؟ علیِ «دایره‌ی مینا» مثل همه‌ی ساکنان شهر کوچک نمایش‌نامه‌ی اوژن یونسکو به کرگدن بدل می‌شود؛ یکی مثل همه. • [بُرشی از یادداشتی در بازبینی «دایره‌ی مینا» ساخته‌ی داریوش مهرجویی، سازندگیِ آدینه] #دایره_مینا #داریوش_مهرجویی #غلامحسین_ساعدی #سعید_کنگرانی #فروزان #تاریخ_سینمای_ایران
Read more
... من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی ...
Media Removed
... من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی از شخصیت ایشان به دستم رسیده،عده ای او را ستایش می کنند و عده ای هم در ذم ایشان سخن می گویند،خبر را حتما شنیده اید؛ آقای دکتر را به دانشگاه راه نداده اند و از او کارت خواستند و الخ .اگر چه این ماجرا بسیار ... ...
من آقای دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی را تنها یک بار دیدم.برمیگردد به پنج سال گذشته.فکت های متفاوتی از شخصیت ایشان به دستم رسیده،عده ای او را ستایش می کنند و عده ای هم در ذم ایشان سخن می گویند،خبر را حتما شنیده اید؛ آقای دکتر را به دانشگاه راه نداده اند و از او کارت خواستند و الخ .اگر چه این ماجرا بسیار مرموز است اما چنین رفتاری از آن سوی ماجرا یعنی مسئولین حراست دانشگاه دور از انتظار نیست. من در طول زندگی همواره معتقد بودم که یکی از کثیف ترین شغل های دنیا همین کار حراست است ،حراستی که سر و کارش با پوشش و ظاهر دیگران (دانشجویان)باشد. همیشه از این جماعت متنفر بودم ، همیشه هم از غضب شان در امان نبودم .از دوران دبیرستان ،زمانی که من هیچ وقت نتوانستم درک کنم که چرا ناظم مدرسه جلوی در می ایستاد تا ما را که ژل و تافت به موهای خود می زدیم راه ندهد . تا گاهی دست کند لای تارهای موی ما که به خیال خودش حالتش را به هم بریزد ،تا آن جا که خطرناک شود و به طرف موزر هم برود.تا دوران دانشجویی که از نظر این جماعت یا پوشش و ظاهر من در شان محیط دانشگاه نبود یا فاصله شرعی را با جنس مخالف رعایت نکرده بودم . من هنوز هم موفق نشدم حضور چنین افرادی را در جامعه درک کنم ؟؟؟کسانی که حاضرند اخلاق را زیر پا بگذارند و به عنوان مثال در خصوصی ترین بخش های اندام یک دختر کنکاش کنند تا به یک نتیجه کاملا احمقانه دست پیدا کنند.من هنوز هم درک نمی کنم که چگونه قشر مثلا فرهیخته دانشجو در این سال ها به خود اجازه داده تا به شعورش توهین کنند و با حضور این افراد کنار بیاید؟؟؟ این میزان از نفرت به دوران نوجوانی من برمی گردد، که البته تا به امروز هم چنان به قوت خودش باقی است.من همواره با کسی که به خودش چنین جراتی را بدهد تا در نوع ظاهر و پوششم دخالت کند به بدترین شکل ممکن رفتار کرده ام ،اصلا اهمیتی ندارد این فرد چه کسی باشد، پدرم باشد ؟مادرم؟آقا یا خانم ... #دکتر_شفیعی_کدکنی
#استاد_دانشگاه
#دانشجوی_معترض
#دانشجویی
#دانشگاه_تهران
#حراست
#حراست_دانشگاه😈😱 #زندگی_خصوصی
#منکرات_اخلاقی
#مالکیت
Read more
. اگر ديديد بچه‌اى مدام بالا و پايين مى‌پرد و مى‌پرسد «اسمت چى چيه؟» مطمئن باشيد اسمتان برايش مهم ...
Media Removed
. اگر ديديد بچه‌اى مدام بالا و پايين مى‌پرد و مى‌پرسد «اسمت چى چيه؟» مطمئن باشيد اسمتان برايش مهم نيست. در صورت پيگير شدن به ريشه‌اى غالبا قطور به نام عمو اورگى بر مى‌خوريد: عمويى خجسته كه بچه‌ها از ديدنش ذوق مى‌كنند و هنوز كى‌بورد (اورگ دهه شصت) را از كيفش بيرون نياورده، نمى‌دانند كجا بريزند. پس ... .
اگر ديديد بچه‌اى مدام بالا و پايين مى‌پرد و مى‌پرسد «اسمت چى چيه؟» مطمئن باشيد اسمتان برايش مهم نيست. در صورت پيگير شدن به ريشه‌اى غالبا قطور به نام عمو اورگى بر مى‌خوريد: عمويى خجسته كه بچه‌ها از ديدنش ذوق مى‌كنند و هنوز كى‌بورد (اورگ دهه شصت) را از كيفش بيرون نياورده، نمى‌دانند كجا بريزند.

پس از بيرون آوردن اورگ از كيفش، آن را روى حالت اوتوپايلوت قرار مى‌دهد و فولدر «شاد جديد» را كه ديشب در عروسى پلِى كرده‌ بود انتخاب مى‌كند.

از نكات ظريف و مهم كار، زدن دكمه mute در نقاط اوج ترانه است، تا بچه‌ها ابيات كليدى را خودشان جيغ بزنند و ملكه ذهنشان شود.

براى مثال «جان پدر برقصا» (كه منظور رقص الهى است) از جملاتى است كه ساعت‌ها جاى كار و تكرار دارد تا احترام به والد در ناخودآگاه كودك نهادينه شود.

يا «بى پا و سر برقصا» كودك را به چالش مى‌اندازد كه چگونه بدون پا و سر برقصد؟ و توان حل مساله را در او رشد مى‌دهد، همچنين پس از يافتن جواب مساله (با دست رقصيدن) هماهنگى گوش و دستش تقويت مى‌شود.

از ديگر ابيات كليدى «دوستت دارم منِ بيچاره» است كه دوست داشتن را در ناخودآگاه كودك با بيچارگى پيوند مى‌دهد و عدم تعلق به اميال دنيوى را در اعماق وى نهادينه مى‌كند.

در مصرع «مِى مِى مِى مِى مِى بريز» نيز شديدا دور ريختن مِى و دورى از مِى‌گسارى به بچه‌ها القا مى‌شود تا نسل آينده پاك و سالم بار بيايد.

همان‌طور كه مى‌بينيد انتخاب جمله مناسب كار حساس و مهمى است و در توان و درك و تخصص هر كسي نيست.

بى شك با حضور و تكثير آن دسته از عمو اورگى‌هايى كه اين چنين مسئولانه موسيقى‌ها را انتخاب مى‌كنند، در آينده شاهد نسلى خواهيم بود كه سليقه موسيقايى والايى دارد، از ابتذال هنرى دور مانده ‌است و معنى عميق اين ترانه‌ها در تار و پودش نقش بسته.
Read more
داستان از حیاط با‌صفای خانه‌ی پدری، از میان برگ‌های درخت کنار و رنگارنگی‌ِ گلهای کاغذی، داستان آمیخته ...
Media Removed
داستان از حیاط با‌صفای خانه‌ی پدری، از میان برگ‌های درخت کنار و رنگارنگی‌ِ گلهای کاغذی، داستان آمیخته با عطرِ خاکِ آب‌پاشی شده‌ی باغچه شروع می‌شود...از جمعِ برادرانِ حلقه زده به دور مادر.داستان با زندگی آغاز می‌شود...و ناگهان جنگ از راه می‌رسد. روایت را نه از زبان بلکه از نگاهِ راوی‌ای می‌خوانی ... داستان از حیاط با‌صفای خانه‌ی پدری، از میان برگ‌های درخت کنار و رنگارنگی‌ِ گلهای کاغذی، داستان آمیخته با عطرِ خاکِ آب‌پاشی شده‌ی باغچه شروع می‌شود...از جمعِ برادرانِ حلقه زده به دور مادر.داستان با زندگی آغاز می‌شود...و ناگهان جنگ از راه می‌رسد.
روایت را نه از زبان بلکه از نگاهِ راوی‌ای می‌خوانی که گویا مأموریت دارد تا همه‌ی لحظات را مو به مو به خاطر بسپارد تا مبادا کراهت و زشتی چهره‌ی جنگ فراموش شود...نویسنده تو را در چشم‌خانه‌ی راوی می‌نشاند و قدم به قدم نشان‌ت می‌دهد که چگونه وقتی چنگال بی‌رحم جنگ و دستان کثیف خیانت به هم می‌رسند، غم‌بارترین تراژدی‌ها رقم می‌خورد.
خانه خرابی‌ها، آوارگی‌هاو بی‌خانمانی‌ها از یک‌سو و نقاب از چهره افتادن‌ها از سویی دیگر...گویا جنگ پنجه به درون آدم‌ها می‌اندازد و آن خودِ واقعی را بیرون می‌کشد و بی هیچ پرده و حجابی در معرض دید قرار می‌دهد...
دلیری‌ها و رشادت‌ها و از جان‌گذشتن‌های از سرِ غیرت، ایمان، اعتقاد و وطن‌پرستی بسیارند ولی فرصت‌طلبی‌ها، خودخواهی‌ها و بی‌رحمی‌ها هم کم نیست...همدلی‌ها و هم‌دردی‌ها و حتی پا گرفتن عشق‌های تازه، بسیارند ولی زخم‌زبان زدن‌ها و راندن‌ها و پناه‌ندادن‌ها هم کم نیست...و در این میان هم هستند روح‌هایی که از بی‌عدالتی‌ها به ستوه می‌آیند و طغیان می‌کنند و به بیراهه می‌روند و مجری عدالت می‌شوند و تو می‌مانی که این اقدام از سر خیرخواهی برای جامعه بود یا از سرِ باز شدن عقده‌های پیشین؟...
دیدن دربه‌دری صدها هزار انسان ، جانسوز است. دیدن به آغوش کشیده شدن جنازه‌ی خونین برادر، توسط برادر روح‌خراش است و دیدن به جنون رسیدن انسان‌ها دل‌گداز و احمد محمود چه استادانه این همه را به تصویر کشیده است تا مبادا روزگار گرد فراموشی بنشاند بر آنچه که این سرزمین از سر گذرانده است...
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
کاش آدم بداند گلوله لحظه‌ای که حرکتش را آغاز می‌کند چه شکل و شمایلی دارد.شکل و شمایلش که معلوم است.‌ پس چه؟...شکل و شمایل نه!...کاش آدم بداند جعبه‌ی محتوی گلوله چطور دست‌به‌دست می‌شود. هر لحظه در کجا و چه مسیری را طی می‌کند. سربازی که از انبار مهمات بیرونش می‌کشد چه ریختی دارد. قامتش چگونه است. سیاه است. سفید است. بلند قامت است. کوتاه است. زن دارد، ندارد و...چه فکر می‌کند...؟ آیا فکر می‌کند لحظه‌ای که یکی از گلوله‌های داخل جعبه پروازکنان جلو می‌رود چه فاجعه‌ای به بار می‌آورد؟...چه کسی را می‌کشد؟...دل کدام مادر را می‌لرزاند!...خندهء کدام طفل را تا آخرین لحظهء میرای زندگی بر لبانش می‌خشکاند؟...
Read more
. نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر فقط به تربت اعلات سجده خواهم کرد که ...
Media Removed
. نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر فقط به تربت اعلات سجده خواهم کرد که بندۀ‌ تو نخواهد گذاشت هرجا سر قسم به معنی «لا یمکن الفرار از عشق» که پر شده است جهان از حسین سرتاسر نگاه کن به زمین! ما رایت الا تن به آسمان بنگر! ما رایت الا سر سری که گفت من از اشتیاق لبریزم به ... .
نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر

بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر
فقط به تربت اعلات سجده خواهم کرد

که بندۀ‌ تو نخواهد گذاشت هرجا سر
قسم به معنی «لا یمکن الفرار از عشق»

که پر شده است جهان از حسین سرتاسر
نگاه کن به زمین! ما رایت الا تن

به آسمان بنگر! ما رایت الا سر
سری که گفت من از اشتیاق لبریزم

به سرسرای خداوند می‌روم با سر
هرآنچه رنگ تعلق، مباد بر بدنم

مباد جامه، مبادا کفن، مبادا سر
همان سری که یَُحّب الجمال محوش بود

جمیل بود جمیلا بدن جمیلا سر
سری که با خودش آورد بهترین‌ها را

که یک به یک همه بودند سروران را سر
زهیر گفت حسینا! بخواه از ما جان

حبیب گفت حبیبا! بگیر از ما سر
سپس به معرکه عبّاس «اجننی» گویان

درید پیرهن از شوق و زد به صحرا سر
بنازم ام وهب را به پارۀ تن گفت:

برو به معرکه با سر ولی میا با سر
خوشا به حال غلامش، به آرزوش رسید

گذاشت لحظۀ آخر به پای مولا سر
در این قصیده ولی آنکه حسن مطلع شد

همان سری است که برده برای لیلا سر
سری  که احمد و محمود بود سر تا پا

همان سری که خداوند بود پا تا سر
پسر به کوری چشمان فتنه کاری کرد

پر از علی شود آغوش دشت، سرتاسر
امام غرق به خون بود و زیر لب می‌گفت:

به پیشگاه تو آورده‌ام خدایا سر
میان خاک کلام خدا مقطعه شد

میان خاک الف لام میم طاها سر
حروف اطهر قرآن و نعل تازۀ اسب

چه خوب شد که نبوده است بر بدن‌ها سر
تنش به معرکه سرگرم فضل و بخشش بود

به هر که هرچه دلش خواست داد، حتی سر
نبرد تن به تن آفتاب و پیکر او

ادامه داشت ادامه سه روز ...اما سر -
جدا شده است و سر از نیزه‌ها درآورده است

جدا شده است و نیفتاده است از پا سر
صدای آیۀ کهف الرقیم می‌آید

بخوان! بخوان و مرا زنده کن مسیحا سر
بسوزد آن همه مسجد، بمیرد آن اسلام

که آفتاب درآورد از کلیسا سر
چه قدر زخم که با یک نسیم وا می‌شد

نسیم آمد و بر نیزه شد شکوفا سر
عقیله غصه و درد و گلایه را به که گفت

به چوب، چوب‌ محمل؛ نه با زبان، با سر
دلم هوای حرم کرده است می‌دانی

دلم هوای دو رکعت نماز بالا سر
#حمیدرضا_برقعی
#محرم96 #محرم
Read more
... #این_یک_داستان_است #ماهی . قسمت اول . از تاکسی پیاده می شوم و طبق معمول همین طور که عرض خیابان ...
Media Removed
... #این_یک_داستان_است #ماهی . قسمت اول . از تاکسی پیاده می شوم و طبق معمول همین طور که عرض خیابان را طی می کنم ریموت را می زنم،کرکره ی کافه آرام آرام بالا می رود، تا من این حوض کوچک جلوی کافه را که فقط صبح ها فواره اش را روشن می کنند، رد کنم، کرکره هم تا ته بالا رفته است، همیشه سعی می کنم آب فواره به ... ...
#این_یک_داستان_است
#ماهی
.
قسمت اول
.
از تاکسی پیاده می شوم و طبق معمول همین طور که عرض خیابان را طی می کنم ریموت را می زنم،کرکره ی کافه آرام آرام بالا می رود، تا من این حوض کوچک جلوی کافه را که فقط صبح ها فواره اش را روشن می کنند، رد کنم، کرکره هم تا ته بالا رفته است، همیشه سعی می کنم آب فواره به من نپاشد، اما واقعیتش دوست دارم چند قطره ای از آن روی صورت و لباسم بریزد.
کرکره بالا رفته است، می خواهم در را باز کنم که می بینم قفل است، وقتی در قفل است یعنی احسان نیست، احسان دو هفته ای می شود که آمده است، آمده است کمک، همه کاری می کند طفلکی، ظرف می شوید، سفارش های سرد را می زند، خرید می کند، از وقتی آمده کمتر خسته می شوم، احسان شب ها هم در کافه می ماند، در طبقه پایین که آشپزخانه است و جز خود بچه های کافه هیچکس نمی رود داخلش، برای خودش یک جای خوابی هم دست و پا کرده است، وقتی در قفل است یعنی شب قبل احسان در کافه نمانده و رفته مرخصی، منزل دوستی، آشنایی، عمه ای، خاله ای ،غمم می گیرد وقتی احسان نیست، جابجایی این گلدان های سنگین اعصابم را به هم می ریزد، هزار بار بهشان گفته ام شب ها که دارید کافه را می بیندید، این گلدان های جلوی در را که می برید داخل، روی میز بگذارید، کمرم داغان می‌شود وقتی مجبورم خم شوم و از زمین بلندشان کنم و ببرم‌بیرون و جلوی در بگذارم برای قشنگی و سرسبزی و حس خوب ؛ از وقتی احسان آمده، این کارها را احسان می کند، ولی وقتی ره مرخصی می رود یعنی این کارها را من باید بکنم، بیچاره احسان، مرخصی اش این شکلی است که شب در کافه نماند، دلم می خواهد لفتش بدهم تا احسان برسد و گلدان ها را ببرد بیرون...
.
ادامه دارد...
.
#سین_شین #سمیراشکوری #سمیرا_شکوری
#داستان #داستان_دنباله_دار
Read more
... برای آنکه آنکه نورش را فرافکند و شما خاکسترش را لگدمال کردید. (برای جسد سلاخی شده یک شهید) آنکه ...
Media Removed
... برای آنکه آنکه نورش را فرافکند و شما خاکسترش را لگدمال کردید. (برای جسد سلاخی شده یک شهید) آنکه سخنانش را به گوش ها رساند و شما تن اش را بند کردید. (برای محبوسی ابدی ) آنکه سرودش را خواند و شما سازش را خاموش کردید. (برای شرف های کبیر ) آنکه راه را ساخت و شما پاهایش را قلم کردید. (برای اندیشمند ... ...
برای آنکه آنکه نورش را فرافکند و شما خاکسترش را لگدمال کردید. (برای جسد سلاخی شده یک شهید)
آنکه سخنانش را به گوش ها رساند و شما تن اش را بند کردید.
(برای محبوسی ابدی )
آنکه سرودش را خواند و شما سازش را خاموش کردید.
(برای شرف های کبیر )
آنکه راه را ساخت و شما پاهایش را قلم کردید.
(برای اندیشمند مُرده)
آنکه همه را خنداند و شما او را مسخره خواندید.
( برای دلقک تنها )
برای آنکه با او از درد هایتان گفتید و شما ندانستید درد او چیست (برای خدای تنها )
برای آنکه از او انتظار دارید و از شما انتظاری ندارد.
(برای ناجی آخرزمان )
برای آنکه دوست شما است و از میان شما دوستی ندارد
( برای فیلسوف تنها )
برای آنکه می اندوزد تا شما دزدها به پا و امیدوار باشید
(برای یک عیار بیابان)
برای آنکه زیبا می ماند و مملو از عشوه تا شما پر از هوس بمانید.
( برای یک فاحشه مهربان)
برای آنکه با خون خود نوشت تا شما با آب دهان خود بخوانید.
(برای یک نویسنده فقیر)
برای آنکه با مرگ سرفراز زیست تا شما با زندگی خفت وار نمانید.
( برای یک آزادی خواه )
برای آنکه خود را پوشاند از معشوق و هجر را استعاریید تا شما در آغوش برهنه یکی آوازش کنید.
( برای یک شاعر میکده)
برای آنکه به شما چاه را نشان داد و شما از او مقصد را خواستید.
(برای یک کتاب کهنه)
برای آنکه از شکوه زمین می دانست و شما از آسمان پرسیدید.
(برای یک پیامبر ناشناخته)
برای آنکه رقصیدن می دانست و شما از او بت بودن می خواستید.
(برای یک گردباد کور)
برای آنکه در مرداب دست سوی شما گرفت و شمای آرمیده در گرمای مرداب دستش را سرد خواندید.
(برای یک کودک خرامان )
برای آنکه تنهایی گزیده بود و شما بی کس اش خواندید
(برای کوهستانی بلند)
برای آنکه تلخ بود و شما بیماران پر از شیرینی چرک.
(برای یک داروی کمیاب)
برای آنکه چیزی از شما نمی خواست و شما رایگان و بی ارزش اش خواندید
برای آنکه دشمن ها را شناخت تا هیچ جنگجویی با مرگ به صلح نیاید
برای آنکه دروغ هایی زیبا آفرید تا خدا نمیرد.
(سر تعظیم )
...
اما برای شما دوستان من
برای شما
...
چه کسی از گدا انتظاری دارد؟ جز گدا
#فلسفه
#گزینگویه
#زانیار_هوزان
Read more
‍ #آموزش_پادری_فانتزی:: . براي پادريها معمولا از نخهاي ضخيم كاموا،تريكو،قيطان،يا نخهاي پلاستيكي ...
Media Removed
‍ #آموزش_پادری_فانتزی:: . براي پادريها معمولا از نخهاي ضخيم كاموا،تريكو،قيطان،يا نخهاي پلاستيكي استفاده ميكنند براي اين گربه عاشق ما ٦رنگ نياز داريم . سر:براي سر ٢٠سانت زنجيره زده و به طريق قانون بيضي بافي شروع به بافت ميكنيم يك زنجيره براي قد پايه زده و روي تمام زنجيره ها يك پايه كوتاه ... ‍ #آموزش_پادری_فانتزی::
.

براي پادريها معمولا از نخهاي ضخيم كاموا،تريكو،قيطان،يا نخهاي پلاستيكي استفاده ميكنند براي اين گربه عاشق ما ٦رنگ نياز داريم .

سر:براي سر ٢٠سانت زنجيره زده و به طريق قانون بيضي بافي شروع به بافت ميكنيم يك زنجيره براي قد پايه زده و روي تمام زنجيره ها يك پايه كوتاه ميزنيم در دانه آخر ٣تازده ودور ميزنيم و روبروي پايه ها كو تاه زده باز به اول كار كه رسيديم دوتا پايه در دانه اول زده چون يك دانه موقع شروع حساب كرديم كه با اين دو تا ٣ تا ميشه رج بعد روي پايه كوتاه ها پايه زده فقط به اين ٣پايه كه رسيديم در هر كدام دوتا زده -رج بعد در همين نقطه ٢تاباهم ١ تكي زده-رج بعد ٢تاباهم ٢تكي زده و همين طور به پايه هاي تكي ما اضافه ميشود اندازه بيضي صورت بستگي به خودتان داره كه چه اندازه بخواهيد بزرگ باشه نقشه يك مدل بيضي را براتون ميزارم بعد كه بيضي بافته شد يك رج بافت نامريي زده دقت كنيد در دوطرف بيضي .دوسر قطر بزرگ ما نياز به پنج تا حلقه ي زنجيره اي داريم كه از٦الي٨زنجيره تشكيل شده.

براي قلب گربه به يك موتيف مربع نياز داريم در پايين چند نمونه آمده دراينجا از موتيف مربع با دسته هاي سه تايي استفاده كرده بعداز بافت موتيف به شكل لوزي قرار داده وروي دوضلع بالا دوتا نيم دايره بافته براي دور كار روي دسته هاي سه تايي به ترتيب ٦زنجيره زده دو رديف ١٢پايه زده رج آخرروي هر پايه يك پيكوت براي پاپيون يك مستطيل با پايه بلند زده يك گل با بافت فندقي درست كرده وسط مستطيل را جمع كرده وگل را روش ميزنيم.

براي دست و پاميتونيدازدايره يالوزي استفاده كنيد يك حلقه جادويي زده١٢پايه بلند زده رج بعد به ترتيب٢٤-٣٦پايه بلند زده رج اخر در يك سوم دايره ٤تادسته ٦تايي براي پنجه زده براي پا ٤تا دايره كوچك براي سر پنجه ها درست كرد حلقه جادويي ٦پايه داخلش و روي كار ثابت كرده براي كف پا يك لوزي يا دايره كوچك بافته بستگي داره كف پا را از كدوم مدل بافتيم براي تيزي بالاش يك دسته ٦تايي زده
براي چشمها يك اشك بزرگ سفيد و يك سبزكه الگوگذاشته ميشود ودودايره سياه و سفيد بافته روي هم گذاشته يا دوخته يا چسبانده براي بيني هم ميتونيد ازبيضي يا دايره استفاده كتيد براي گوشهاميتونيد از موتيف مثلث استفاده كنيد يا نيم دايره زده ودروسط پايه د وبل بافته تانوك گوش تيزشود.

دم:به اندازه اي كه ميخواهيم بلندي دم باشه زنجيره زده يك رديف پايه بلندزده رج بعد نصف را فندقي زده نصف راپايه كوتاه تاقوس بگيره ودررج اخر روي فندقيها دسته٨الي١٠بافته وزيركارنصب ميكنيد
@artakava.ir
Read more
‍ حضرت استاد روحانی فرموده اند که فرماندهان نظامی باید به رأی مردم گذاشته شوند! البته این حرفها بیشتر دست و پا زدن برای و فریب افکار عمومی که سرقفلی همیشگی دولت غربگرا ست برای فرار از باتلاق ناکارآمدی و بی لیاقتی دولت سوپر میلیاردر ها و شاید پاسخی سخيف و پیش پا افتاده به سخنان حکیمانه رهبری در منع ... ‍ حضرت استاد روحانی فرموده اند که فرماندهان نظامی باید به رأی مردم گذاشته شوند!
البته این حرفها بیشتر دست و پا زدن برای و فریب افکار عمومی که سرقفلی همیشگی دولت غربگرا ست برای فرار از باتلاق ناکارآمدی و بی لیاقتی دولت سوپر میلیاردر ها و شاید پاسخی سخيف و پیش پا افتاده به سخنان حکیمانه رهبری در منع مذاکره باشد!
اما بیایید کمی سخنان اندیشمند فرهیخته،دکترای حقوق از انگلیس برگشته،خالق برجام و دلار 11000 و مبتکر شعار چرا روی موشک ها شعار نوشتید را بررسی کنیم!
اگر قرار باشد برای انتخاب فرماندهان نظامی انتخابات برگزار شود چه میشود؟
لازمه یک انتخابات،کاندیداتوری افراد از حزب های سیاسی متفاوت تبلیغات فراوان و در پی آن تخریب ها و تهمت های گوناگون، بمباران خبری افکار رسانه زده، مناظرات دادن وعده و وعید و فریب و لابد هم کاندیدای پوششی و قس علی هاذا!
کاندید نظامی ایی(ناخودآگاه خنده ام میگیرد)اگر بخواهد در شرایط فعلی نظر اکثریت مردم را جلب کند و فرمانده شود (خخخخخ) آیا با دادن وعده های اقتدار آفرین و شعار های دشمن شکن و افزایش بودجه نظامی مثل تمام ابرقدرت ها کشاندن جنگ به خارج از مرز های جغرافیایی و نزدیک ترین فاصله به مرزهای اسرائیل، توسعه و گسترش ناوگان پهپادی ناوشکن ها،جنگنده های بومی،بالا بردن توان موشکی برای ایجاد عامل بازدارنده در مقابل تهاجم دشمن و تربیت ارتشی از محسن حججی ها که از دشمن نمیترسند،و دادن این اطمینان که برای رفع سایه جنگ مجبور نیستید قطعه ای از مملکت و آینده کشور را بفروشید!
یا نظامی تربیت شده در غربی که بیاید و بگوید که تا کی جنگ؟تا کی خشونت؟چرا مثل آلمان و ژاپن بودجه نظامی را صرف کتابخوانی نمیکنید چرا جای قربانی کردن درخت نمیکارید؟
من هزینه تانک ها پادگان ها هواپیما ها و هلیکوپتر و توپخانه ها را صرف ساخت پارک،کتابخانه و آمفی‌تئاتر و کافه میکنم، من جای هر برجک دیده بانی یک درخت و به دست هر سرباز جای تفنگ یک گل میدهم!
و دستگاه رسانه ای عنکبوتی آنها شروع کنند به تخریب که مثلاً این سردار #سپاه همانی بود که داعشی های بیگناه را گازانبری لوله کرد و قصد دارد همین کار را با بقیه دشمنان بکند و اگر او بیاید دلار 5000 میشود و باز قس علی هاذا
بینی و بین الله کدام رأی میآورد؟
فردای خلع سلاح شدنمان، چه چیزی باید مانع این شود که عربستان مثل صدام هوس فتح سه روزه نکند؟
آیا مطالبه اصلی مردم، بهبود وضعیت معیشت یا اقتصاد است یا انتخاب فرمانده هان نظامی که تا الان به بهترین نحو وظیفه خود را انجام دادند؟
دیگر شیخ با چه زبانی بگوید؟
که چه در سر دارد؟ ‏
Read more
از صفحه‌ی @mina.jafari.kmd . <span class="emoji emoji1f4da"></span> کتاب . #قول #فردریش_دورنمات #۱۰۰۰۰ تومان #جیبی #نشر_ماهی ...
Media Removed
از صفحه‌ی @mina.jafari.kmd . کتاب . #قول #فردریش_دورنمات #۱۰۰۰۰ تومان #جیبی #نشر_ماهی . ️امتیاز: ۴/۵ از ۵ . پیتر هانتکه می فرماید: " خواندن قول یک ضرورت است. " ما هم گفتیم چشم و خواندیم و دیدیم واقعا ضرورت است .تجربه بی نظیرِ خواندنِ رمان پلیسی 😎 ۰ قطعه ایی از متن کتاب: آگاه ... از صفحه‌ی @mina.jafari.kmd
.
📚 کتاب
.
#قول
#فردریش_دورنمات
#۱۰۰۰۰ تومان
#جیبی
#نشر_ماهی .
⭐️امتیاز: ۴/۵ از ۵
.

پیتر هانتکه می فرماید: " خواندن قول یک ضرورت است. "
ما هم گفتیم چشم و خواندیم و دیدیم واقعا ضرورت است 👍
.تجربه بی نظیرِ خواندنِ رمان پلیسی 😎
۰
قطعه ایی از متن کتاب:
آگاه باشیم که ما فقط در صورتی در برابر پوچی هایی که همیشه بالاجبار و هرچه بیشتر سر راه مان قرار می گیرند، از پا در نمی آییم، فقط در صورتی می توانیم در این دنیا تا حدی راحت زندگی کنیم، که در کمال فروتنی حساب این پوچی ها را هم در برنامه ریزی هایمان بکنیم. شعور مافقط به طور ناچیزی دنیای ما را روشن می کند. تمام آن ضد و نقیض ها هم جمع شده اند در گرگ و میش مرزهای شعور ما. باید مراقب خودمان باشیم تا این اشباح را « في نفسه » تلقی نکنیم. فکر نکنیم که آنها جایی خارج از شعور آدمی ساکن هستند، یا بدتر: این اشتباه را نکنیم که آنها را به عنوان خطایی گریزناپذیر تلقی کنیم؛ خطایی که می تواند ما را گمراه کند تا این دنیا را با معیار اخلاقیات سختگیرانه قضاوت کنیم. باید مراقب باشیم مبادا تصویری بی نقص از خود بسازیم، چون دقیقا همین کامل و بی نقص بودن آن دروغی مرگبار است و نشانه ی نابینایی هراسناک...
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
http://nashremahi.com
@mahipub
Read more
Loading...
Load More
Loading...