پا را که عضلات

Loading...


Unique profiles
32
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Los Angeles, California, Ferdows Boulevard, Atiran Spa, Sports & Health Complex
Average media age
967.2 days
to ratio
1.1
. هاگ پا با دستگاه . اطلاعات این تمرین : نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات) نوع تمرین : قدرتی عضلات اصلی : چهارسر ران عضلات دیگر : - تجهیزات : دستگاه سطح تمرین : مبتدی .سایر روش ها برای اجرای این حرکت: هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار ... .
هاگ پا با دستگاه
.
اطلاعات این تمرین :
نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات)
نوع تمرین : قدرتی
عضلات اصلی : چهارسر ران
عضلات دیگر : -
تجهیزات : دستگاه
سطح تمرین : مبتدی
.سایر روش ها برای اجرای این حرکت:

هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار را روی قسمتی خاص از عضلات چهارسر ران متمرکز می کند.

اگر در باشگاهتان دستگاه هاگ پا وجود ندارد می توانید از هالتر برای اجرای این تمرین استفاده کنید.
مزایای تمرین هاگ پا:

به دلیل این که هنگام اجرای حرکت هاگ پا بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد، در صورت ضعیف بودن این بخش می توان روی عضلات ران تمرکز کرد و تمرین را به شکل صحیح انجام داد.به علاوه می توانید وزنه های بیشتری را با دستگاه هاگ پا بزنید، علت آن هم مشخص است، بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد و وزنه ها توسط دستگاه پشتیبانی می شوند.به وسیله این دستگاه می توانید هر پا را به صورت جدا تمرین داده و مشکلات مربوط به عدم هماهنگی رشد عضلات را برطرف کنید.می توانید جای پای خود را روی پلتفرم دستگاه بالا و پایین کنید تا تمرکز فشار را روی عضلات مختلف تغییر دهید. هر چه پاها بالاتر قرار بگیرند فشار بیشتری به عضلات باسن وارد می شود و هر چه پایین تر باشد تمرکز فشار روی عضلات چهاسر ران خواهد بود.به دلیل پشتیبانی که دستگاه انجام می دهد، در صورت بروز آسیب و شروع مجدد تمرین می توانید از این حرکت برای تقویت عضلات پا استفاده کنید.

معایب دستگاه هاگ پا:

شما مجبورید که فقط در یک زاویه خاص حرکت داشته باشید، که معمولا هیچ ورزشی اینگونه نیست.به دلیل محدود شدن شما توسط دستگاه، عضلات تثبیت کننده مفاصل درگیر نمی شوند.هنگام اجرای تمرین اسکات معمولی هسته بدن شما کار زیادی برای کنترل تعادل و ثابت نگه داشتن وزنه ها انجام می دهد. این ویژگی مهم و کاربردی در هاگ پا با دستگاه وجود ندارد.امکان بروز مشکلات مربوط به زانو در اجرای این تمرین، در صورت استفاده از وزنه های سنگین وجود دارد.
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
Loading...
. آیا کشش استاتیک و غیر فعال عضلات انسان نیز می‌تواند رشد آنها را بیشتر کند؟ در مطالعه‌ای که در Strength ...
Media Removed
. آیا کشش استاتیک و غیر فعال عضلات انسان نیز می‌تواند رشد آنها را بیشتر کند؟ در مطالعه‌ای که در Strength and Conditioning Research منتشر شد محققان از افراد شرکت کننده خواستند در برنامه‌ی کشش یک پا شرکت کنند. این افراد از دستگا پرس پا (یک پا) با مقاومت ۲۰ درصد از ماکسیمم انقباض ایزومتریک استفاده ... .
آیا کشش استاتیک و غیر فعال عضلات انسان نیز می‌تواند رشد آنها را بیشتر کند؟ در مطالعه‌ای که در Strength and Conditioning Research منتشر شد محققان از افراد شرکت کننده خواستند در برنامه‌ی کشش یک پا شرکت کنند. این افراد از دستگا پرس پا (یک پا) با مقاومت ۲۰ درصد از ماکسیمم انقباض ایزومتریک استفاده کردند.

طی این دوره‌ی ۶ هفته‌ای، وزنه‌ها هر هفته ۵ درصد افزایش یافتند. فلکسورهای پلانتار نیز بعد از اینکه افراد یک دوز پروتئین وی مصرف کردند تا آمینواسیدهای لازم برای رشد عضلات تامین شوند، به مدت ۳ دقیقه با حرکت دورسی فلکشن (فشردن پاشنه پا به زمین و بالا بردن انگشتان پا) تا حد ممکن کشیده شدند. و اما نتیجه:

طول فاسیکل‌ها در واکنش به کشش با وزنه در عضلات گاستریک میانی و جانبی هر دو افزایش یافته بود. بیشترین افزایش طول در اتصال عضله و تاندون روی داده بود. افزایش قطر عضله نیز در این آزمایش گزارش شد اما افزایش نیروی ماکسیمم تغییری نکرده بود.
.
منبع
https://cathe.com/does-stretching-boost-muscle-hypertrophy/
Read more
. #زیربغل_هالتر_خم . بررسی حرکت و اطلاعات آن عضله اصلی درگیر : عضله پشت میانی عضلات فرعی درگیر : عضلات دوسر ، عضلات دوسر بزرگ نوع حرکت : کششی توصیه های مهم از حرکات انفجاری و از چزخش دادن به مفاصل خود در حین اجرای این حرکت اکیدا خود داری فرماییدبالا تنه را سفت و محکم نگه داشته . قوس کمر را همان ... .
#زیربغل_هالتر_خم
.
بررسی حرکت و اطلاعات آن

عضله اصلی درگیر : عضله پشت میانی
عضلات فرعی درگیر : عضلات دوسر ، عضلات دوسر بزرگ
نوع حرکت : کششی
توصیه های مهم

از حرکات انفجاری و از چزخش دادن به مفاصل خود در حین اجرای این حرکت اکیدا خود داری فرماییدبالا تنه را سفت و محکم نگه داشته . قوس کمر را همان گونه که در تصویر حفظ کنیدسر و گردن را در وضعیت مناسب نگه دشته و نگاه خود را نیز به نقطه ای جلوتر از پا های خود متمرکز نید.زانو باید در طول تمرین همواره خم بوده و قوس طبیعی کمر نیز در تمامی طول اجرا این حرکت با ید رعایت شود.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. حرکات تخصصی بدنسازی فوتبال . . ( تمرین شماره یک ) . این حرکت براحتی با استفاده از یک جفت دمبل و یک جفت استپ قابل اجراست . . . اجرای منظم این حرکات ، عضلات راست رانی . Rectus femoris muscles . عضلات راست شکمی در ناحیه تحتانی . Lower abs muscles و عضلات ناحیه ساق پا بویژه ماهیچه های ... .
حرکات تخصصی بدنسازی فوتبال
.
.
( تمرین شماره یک )
.
این حرکت براحتی با استفاده از یک جفت دمبل
و
یک جفت استپ قابل اجراست .
.
.
اجرای منظم این حرکات ، عضلات راست رانی
.
Rectus femoris muscles .

عضلات راست شکمی در ناحیه تحتانی
.
Lower abs muscles
و
عضلات ناحیه ساق پا بویژه ماهیچه های دوقلو
.
Gasterocnemius muscles .
.
و هم درقسمت عضلات نعلی شکل‌ ساق

.
Soleus muscles .
در حد معقول تقویت خواهد نمود. .
.
اشتباه نکنید ، تقویت همیشه با افزایش حجم ( هایپرتروفی )
همراه نیست.
.
.
بطور کلی تمرینات ترکیبی که با شدت کم تا متوسط
و
با مدت تمرینی بالایی اجرا میشوند ( مثل این حرکت بالا )
افزایش حجم عضلانی ( هایپرتروفی ) زیادی را برای ما بوجود نمی آورند.
هدف مربیان محترم شما از طراحی و تجویز
این حرکات سرعتی استقامتی ، ( که حداقل
من شخصا بیش از پانصد مدل آنها را می شناسم )

خصوصا در تمرینات با سیستم

دایره ای ( ایستگاهی ) ،
.

افزایش چالاکی ،
افزایش سطح توان انفجاری
و
بالا بردن توان قلبی عروقی
و
همچنین
افزایش استقامت عضلانی را هدف قرار خواهند داد.
.
.
.
من انجام این حرکت را برای فوتبالبست های محترم
هم در جلسات تمرینات بدنسازی
و
هم در باشگاه فوتبال
حداقل در سه سری پنجاه تکراری تجویز می نمایم. .
.
.
امروزه خیلی از مراجعین من ورزشکارانی هستند که
فقط
بخاطر دستیابی به سطح آمادگی جسمانی بالاتری
به من مراجعه می نمایند
که
با طراحی این حرکات مناسب آنها اقدام به تصویر سازی از رشته ی تخصصی آنها
و
سپس اقدام تقویت عضلات فعال آنها خواهم نمود.
.
‌.

.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام #بدنسازی_فوتبال #ecco_gym
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
فقط با تلگرام به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
.
Read more
عضلات درگیر در حرکت زیربغل سیم کش دست صاف حرکت زیربغل سیم کش، کشش از روبه رو با دست صاف قسمت بالای کمر به خصوص عضله لاستیموس دورسی (لت) را مورد هدف قرار می‌دهد. به علاوه گروه دیگری از عضلات که شامل عضله دلتوئید، عضلات شکم، عضلات چهارسر ران و باسن می‌شود در این حرکت نقش تثبیت‌کنندگی و استحکام بدن را ... عضلات درگیر در حرکت زیربغل سیم کش دست صاف

حرکت زیربغل سیم کش، کشش از روبه رو با دست صاف قسمت بالای کمر به خصوص عضله لاستیموس دورسی (لت) را مورد هدف قرار می‌دهد. به علاوه گروه دیگری از عضلات که شامل عضله دلتوئید، عضلات شکم، عضلات چهارسر ران و باسن می‌شود در این حرکت نقش تثبیت‌کنندگی و استحکام بدن را بر عهده دارند.

زیر بغل سیم کش، تقویت عضله کمر، زیربغل سیم کش کشش از روبه رو با دست صاف

روش انجام حرکت بدنسازی زیربغل سیم کش از جلو

جلوی دستگاه لت بایستید و بازوها را کاملا به سمت بالا کشیده، میله دستگاه را با هر دو دست بگیرید. به آرامی میله را به سمت پایین بکشید و سعی کنید آن را هرچه بیشتر به ران خود نزدیک کنید. در طول تمرین تنها از قدرت عضلات کمر استفاده کنید و از هرگونه نوسان و حرکت‌دادن بالاتنه برای کشیدن وزنه به سمت پایین خودداری نمایید. دوباره به حالت اول بازگردید و به همین ترتیب حرکت را تکرار کنید.
اهمیت تمرین بدنسازی زیربغل سیم کش

عضلات کمر بخش بزرگی از بدن را تشکیل می‌دهند و نادیده گرفتن آن‌ها در تمرینات ورزشی منجر به عدم تناسب و تقارن در ظاهر فرد می‌شود. داشتن عضلات قوی و برجستگی قسمت V شکل کمر، شما را کمرباریک‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر جنبه ظاهری، تقویت عضلات کمر حالت نشستن و ایستادن شما را نیز بهبود می‌بخشد و مسلما وقتی درست بنشینید و بدون قوزکردن راه بروید از کمر درد هم خبری نخواهد بود. داشتن عضلات پشت قوی یعنی داشتن میان تنه قوی و مستحکم و در نهایت یعنی داشتن تعادل و تقارن در ظاهر.

نکات مهم در حرکت بدنسازی زیربغل سیم کش

اگر هرگونه درد و ناراحتی در قسمت شانه‌ها دارید حرکت زیربغل سیم‌کش را انجام ندهید. قبل از شروع تمرین وزنه مناسب خود (نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین) را انتخاب کنید تا هم از تمرین نتیجه مطلوبی بگیرید و هم دچار آسیب‌دیدگی نشوید.

استایل صحیح و فرم درست حرکت را رعایت کنید: برای کاهش فشار بر مفاصل زانو، آن‌ها را کمی خم کنید و بازوها را نیز کاملا صاف و کشیده نگه دارید. سر را بالا بگیرید و برای حفظ تمرکز به یک نقطه ثابت در روبرو زل بزنید. فاصله پاها به اندازه عرض شانه‌ها و فاصله دست‌ها باید کمی بیشتر از عرض شانه‌ها باشند. در طول تمرین کمر را صاف و عضلات پا و باسن را منقبض نگه دارید.
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
#fitnessgirl #fitgirls #fitness #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes
Read more
۰ صد متر کرال پشت. دویست متر سینه. قرار ما چیز دیگری بود. ما بارها تمرین کرده بودیم، رکورد زده بودیم. ...
Media Removed
۰ صد متر کرال پشت. دویست متر سینه. قرار ما چیز دیگری بود. ما بارها تمرین کرده بودیم، رکورد زده بودیم. قرار بود صد متر قورباغه و صد متر پروانه بروم. الا دیوانه شده بود. درست روز مسابقه، روی صندلی آن مینی بوس لعنتی صاف نشسته بود و از لای آن دفتر لعنتی‌ترش گفته بود ارنج‌ها عوض شده. یک ابرویش هم بالا بود. ... ۰
صد متر کرال پشت. دویست متر سینه. قرار ما چیز دیگری بود. ما بارها تمرین کرده بودیم، رکورد زده بودیم. قرار بود صد متر قورباغه و صد متر پروانه بروم. الا دیوانه شده بود. درست روز مسابقه، روی صندلی آن مینی بوس لعنتی صاف نشسته بود و از لای آن دفتر لعنتی‌ترش گفته بود ارنج‌ها عوض شده. یک ابرویش هم بالا بود. عقل من یکی که قد نمیداد. مگر روز مسابقه ارنج عوض میشود؟ مگر با شناگرت دشمنی داری الا؟ استرس خودم که هیچ حالا باید برای چیزی که تمرین اصلی من نبود میجنگیدم. ارنج بقیه هم دست کمی نداشت. الا چپ کرده بود. مربی تیم ما با بچه‌هایش چپ کرده بود. آن هم کجا! جایی که غول‌های شنای استان خط وسط را میگرفتند و پا میزدند و ما موج دیواره میخوردیم و عقب میماندیم و ارنجمان تغییر میکرد و مربی‌مان عوض تشویق ما، کل مسابقه به بچه‌های تیم استان که زمانی خودش داخلشان بود میچسبید و انگار ما به هیچش هم نبودیم. نتیجه چیزی جز تجمع اسید لاکتیک در عضلات و کدورت سنگین در دل و روحمان نبود. روز مسابقه تازه فهمیدیم ما برای هیچ میجنگیدیم. یتیم بودیم. جنگ زده. صدای جیغ‌هامان هم لا به لای صدای دست و هورای بچه‌های استان لول میخورد و نهایتا به گوش بغل دستی‌مان میرسید. کسی که در آب بود هیچ نداشت. نه مربی، نه امید و نه روحیه. آن روز فکر میکردم لابد دیگر تمام شده. الا ما را دور زده و دیگر لازم نیست ظهرها دمپایی بخورد توی سرمان و شب‌ها از خستگی مچاله شویم لای پتو، زیر کولر گازی. آن روز الا با دست زدن و جیغ کشیدنش برای تیم استان من را از خودش نا امید کرده بود. از شنا هم. از تلاش هم. و از صداقت.
۰
ادامه دارد...
Read more
Loading...
در شماره فروردین ماه مجله رزم آور بخوانید: پرسش و پاسخ با دکتر پیتر لوئیس که به تعدادی از سوالات رایجی ...
Media Removed
در شماره فروردین ماه مجله رزم آور بخوانید: پرسش و پاسخ با دکتر پیتر لوئیس که به تعدادی از سوالات رایجی که مبارزان با آن روبرو شده اند پاسخ می دهد: ............. افراد تازه کار زیادی شروع به تمرین می کنند اما بعد از آسیب دیدن نمی دانند که باید از یخ (سرمادرمانی) یا گرما در موضع آسیب دیده استفاده کنند؟ ... در شماره فروردین ماه مجله رزم آور بخوانید: پرسش و پاسخ با دکتر پیتر لوئیس که به تعدادی از سوالات
رایجی که مبارزان با آن روبرو شده اند پاسخ می دهد:
.............
افراد تازه کار زیادی شروع به تمرین می کنند اما بعد از آسیب دیدن نمی دانند که باید از یخ (سرمادرمانی) یا گرما در موضع آسیب دیده استفاده کنند؟ به نظر شما چه زمانی باید از هرکدام استفاده کرد؟
اول از همه باید بگویم چیزی که به طور رایج برای چند دهه است آموزش داده می شود استفاده از یخ برای 2 روز اول آسیب و سپس استفاده از گرماست. در ادامه به شما توضیح خواهم داد که پیشرفت های اخیر علم پزشکی هیچ گونه شکی بر روی این مسائل ندارند.
در کیک بوکسینگ و مبارزات رزمی آسیب های تروماتیک زیادی بوجود می آیند که در مرحله اول شروع به خونریزی می کنند. برای مثال ضربه یا کشیدگی ران، کبودی ساق پا، شکستگی بینی، ‌کبودی مچ پا و ورم آرنج و...
.
خونریزی سبب ورم می شود که درد را به همراه دارد. در هنگام فعالیت گلبول های سفید خون و پلاکت ها در محل آسیب دیده التهاب ایجاد می کنند. از طریق قرار دادن یخ بر روی محل آسیب دیده می توانیم درد و ورم را کاهش دهیم و سرعت خونریزی را کمتر کنیم.
.
می دانیم که کاهش ورم و خونریزی بهبود آسیب را سرعت می بخشد، در حقیقت چند روز پیش به یک کیک بوکسور حرفه ای برخوردم که از درد زیادی رنج می برد زیرا به طور مکرر در مبارزه در ناحیه ران ضربه خورده بود. نه تنها دچار کبودی ران شده بود بلکه زانویش نیز درد می کرد،‌زیرا خون و مایعات به قسمت زانو حرکت کرده بودند. من می توانستم از طریق خشک کردن 15ml از مایعات و خون در قسمت مفصل زانو درد را کاهش دهم.
یخ موجب انقابض عروق خونی می شود،‌در نتیجه سرعت خونریزی را کمتر می کند و همچنین به سرعت درد مفصل زانو را کاهش می دهد. خوب است در این زمان دیگر اقدامات ضروری درمانی مانند استراحت کردن، فشار دادن محل خونریزی و عدم حرکت عضو آسیب دیده را انجام دهیم. به نظر من چیزی که بسیار مهم است یک بانداژ فشاری کشسانی است.
گرما را می توان چند روز بعد از توقف خونریزی استفاده کرد. این کار می تواند درد حاصل از اسپاسم عضلانی را از طریق کمک به ریلکس کردن عضلات خارج کرد. گرما همچنین جریان خون را افزایش میدهد بنابراین اکسیژن به ناحیه آسیب دیده می رسد. بدانید که درد می تواند نشانه خوبی باشد و اگر از یخ استفاده کنیم و سپس دوباره ورزش کنیم ممکن است بیشتر به خودمان آسیب برسانیم. مشکل دیگر این است که شاید یخ خونریزی و مرحله التهاب را به تاخیر بیاندازد اما...
.
ادامه در نسخه چاپی بخوانید🙏
#رزم_آورفروردین
Read more
پشت پا روسی با دستگاه یا پشت پا تکیه گاه پشت پا روسی . این تمرین برای عضلات همسترینگ بسیار مفید میباشد و شاهد پیشرفت این عضلات خواهید بود . یک حرکت بسار دشوار که برای مبتدی ها ممنوع میباشد و کسانی که سابقه تمرینی زیادی دارند هم بسیار با احتیاط این تمرین را انجام میدهند هشدار در صورت نداشتن هماهنگی ... پشت پا روسی با دستگاه یا پشت پا تکیه گاه
پشت پا روسی . این تمرین برای عضلات همسترینگ بسیار مفید میباشد و شاهد پیشرفت این عضلات خواهید بود . یک حرکت بسار دشوار که برای مبتدی ها ممنوع میباشد و کسانی که سابقه تمرینی زیادی دارند هم بسیار با احتیاط این تمرین را انجام میدهند
هشدار

در صورت نداشتن هماهنگی دقیق بین عصب و عضله باعث پارگی عضله همسترینگ شده و در صورت قرار گرفتن زانو روی میز (زانو باید خارج از لبه میز باشد) باعث آسیب دیدگی و ساییدگی زانو خواهد شد . در حین اجرای این حرکت حرفه ای . عضله همسترینگ .Hamstring muscle . . که شامل عضله نیم غشایی(semitendinosus) . عضله نیمه وتری (semimembranosus) . عضله دوسر رانی (biceps brachii) . می باشد به عنوان عضلات هدف درگیر می شوند و در درجات بعدی نیز . عضله راست کننده ستون مهره ها Erector spinae muscle . و . . همچنین عضله سرینی بزرگ Gluteus maximus muscle . به عنوان عضلات یاری کننده تحت فشار قرار می گیرند .
......
The seat of a lat pulldown allows you to simulate a glute-ham raise—a popular exercise among athletes and powerlifters and arguably the single best hamstring exercise ever invented. Glute-ham raises Opens a New Window. work the hamstrings’ two functions: bending your knees and extending your hips, at the same time activating the maximum amount of lower-body muscle mass. Glute-ham raises boost your poundage on the squat and deadlift and help to improve speed and explosivity for sports. The problem is, most gyms don’t have glute-ham-raise benches, and you can bet they’re popular in gyms that do. Making a lat-pulldown station stand in for one is the next best thing. ———————
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkout
Read more
Loading...
افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید ...
Media Removed
افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید چه بوده؟ چیزهایی که وقتی به گذشته نگاه می‌کنید با تعجب به خودتان بگویید چه فکری می‌کردم که چنان کاری انجام دادم!؟» ویکتور مارتینز: اسکوات 20 ستی افراطی ترین جلسه تمرینم بر می‌گردد به سال‌ها پیش، ... افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید چه بوده؟ چیزهایی که وقتی به گذشته نگاه می‌کنید با تعجب به خودتان بگویید چه فکری می‌کردم که چنان کاری انجام دادم!؟» ویکتور مارتینز: اسکوات 20 ستی
افراطی ترین جلسه تمرینم بر می‌گردد به سال‌ها پیش، 1993 در باشگاه المو. دستگاه پرس پا خراب شده بود و سیم دستگاه جلوپا هم پاره بود. بنابراین برای پا، تعدادی از ما برای یک ساعت تنها کنار پایه اسکوات بودیم، گاهی هم تا دو ساعت و شاید در مجموع حدود 20 ست اسکوات انجام می‌دادیم. هیچ کدام از ما پس از آن نمی‌توانست از باشگاه خارج شود، ولی مزد خوبی داشت. همه ما سایز خوبی بر عضلات چهارسر رانمان افزوده شد در نتیجه آن جلساتی که تنها شامل اسکوات بود.
یکی دیگر از کارهایی که به چند سال پس از آن برمی‌گردد، زمانی بود که برای اولین بار با ویکتور مونز تمرین کردم. فکر می‌کردم می‌دانم باید چطور تمرین کنم و فکر می‌کردم می‌دانم چطور باید خودم را به سطح بالاتری سوق دهم. او مرا تحت جلسه تمرین پایی قرار داد که شدیدتر از هر تمرینی بود که تا آن زمان انجام داده بودم. پس از آن وقتی به خانه‌ام برگشتم و از پله‌ها بالا رفتم، از پا افتادم و حتی نمی‌توانستم خودم را روی پاهایم حفظ کنم. دو نفر پشت من بودند (در مسیر راه پله) و چنان وانمود کردم که نشسته‌ام تا بند کفشم را ببندم! ولی واقعیت این بود که پاهای من توان حرکت دادنم را نداشت.
Read more
Goblet Squat یکی از حرکاتی که علاوه بر تقویت عضلات پا و لگن، با هدف آموزش فرم صحیح اسکوات انجام می شود، حرکت گابلت اسکوات می باشد. انجام حرکت اسکوات با هالتر برای بسیاری از افراد، دشوار می باشد. بخشی از این دشواری بدلیل ناتوانی در ایجاد هماهنگی بین عضلات ثبات دهنده، و عضلات درگیر در حرکت است. ... Goblet Squat

یکی از حرکاتی که علاوه بر تقویت عضلات پا و لگن، با هدف آموزش فرم صحیح اسکوات انجام می شود، حرکت گابلت اسکوات می باشد.

انجام حرکت اسکوات با هالتر برای بسیاری از افراد، دشوار می باشد. بخشی از این دشواری بدلیل ناتوانی در ایجاد هماهنگی بین عضلات ثبات دهنده، و عضلات درگیر در حرکت است. حرکت گابلت اسکوات، برای اکثر افراد به راحتی قابل یادگیری بوده، و نتایج حاصل از آن به خوبی به حرکت اسکوات با هالتر منتقل می شود.

FITNESS TIP:

اکثر متخصصین بر این عقیده هستند که در چند سال آینده، شاهد بروز موارد بالایی از مرگ و میر ناشی از مصرف استروئیدها خواهیم بود. زیرا که نسل اول مصرف کنندگان این داروها به سنین میانسالی خواهند رسید، و عوارض اصلی مصرف، در این سنین بروز خواهد نمود.

با اینحال هنوز افراد فراوانی هستند که از این داروها استفاده می کنند، و این سلسله مطالب برای آشنایی با عوارض مصرف و به حداقل رساندن آنها ارائه می شود. توجه نمائید که این مطالب صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و عواقب استفاده یا سوء استفاده از آنها بر عهده خواننده است.

عوارض کبدی:

بطور کلی استروئیدها اگر بصورت خوراکی مصرف شوند، وارد کبد شده و طی یک فرایند آنزیمی، تجزیه شده و بی اثر می گردند.

جهت مقاوم ساختن استروئیدهای خوراکی به آنزیم کبدی، ترکیب آنها طی پروسه ای به نام آلکیلاسیون تغییر داده می شود. استروئید جدید، در برابر تجزیه شدن کبدی مقاومت می کند و لذا بصورت دست نخورده وارد جریان خون می شود و تاثیر خود را اعمال می نماید.
اما از طرف دیگر، هرچه استروئیدی در مقابل اثر سم زدایی کبد مقاوم تر باشد، فشار بیشتری را بر کبد وارد می کند. در نتیجه، سمیت کبدی بطور عمده با استروئیدهای خوراکی رخ می دهد. گرچه تعداد معدودی از استروئیدهای تزریقی نیز بعلت پروسه آلکیلاسیون توانایی ایجاد آسیب کبدی را دارند.

ادامه دارد... آخرین قسمت روغن های سرخ کردنی را در کانال تلگرام بخوانید (لینک در پروفایل)

#goblet_squat
Read more
<span class="emoji emoji1f48e"></span>@skoromnyy . <span class="emoji emoji1f534"></span>همباشگاهیتو تگ کن<span class="emoji emoji1f534"></span> . <span class="emoji emoji267b"></span>️ تمرینات عالی جهت سفت شدن ران و باسن . . <span class="emoji emoji2649"></span>️ اگر از انجام تمرین‌های ...
Media Removed
@skoromnyy . همباشگاهیتو تگ کن . ️ تمرینات عالی جهت سفت شدن ران و باسن . . ️ اگر از انجام تمرین‌های تکراری باسن خسته شده‌اید و می‌خواهید تمرینی جدید را امتحان کنید، سه تمرین زیر بهترین روش برای تنوع بخشیدن به به برنامه تمرینی شماست. . از اسکات سنگین نترسید: اکثر خانم‌ها از اسکات دوری ... 💎@skoromnyy .
🔴همباشگاهیتو تگ کن🔴
. ♻️ تمرینات عالی جهت سفت شدن ران و باسن .
.
♉️ اگر از انجام تمرین‌های تکراری باسن خسته شده‌اید و می‌خواهید تمرینی جدید را امتحان کنید، سه تمرین زیر بهترین روش برای تنوع بخشیدن به به برنامه تمرینی شماست. .
🔷 از اسکات سنگین نترسید:

اکثر خانم‌ها از اسکات دوری می‌کنند زیرا فکر می‌کنند اسکات زدن به داشتن پاهایی عضلانی و بزرگ ختم می‌شود. با این حال، اگر می‌خواهید تغییری در پاها و عضلات باسن خود ببینید باید فشاری بیشتر از حد معمول به این عضلات وارد آورید. اسکات سنگین و یا پرس پا بهترین راه برای وارد آوردن این فشار است. . .
🔷 بالا رفتن:

هرگاه در پارک در حال دویدن هستید، می‌توانید از لبه جدول‌ها، نیمکت‌‌های دو سطحی، پل‌های کوچک و یا پله‌ها برای انجام تمرین بالا رفتن استفاده کنید. هر سطح استواری برای انجام این تمرین باسن مفید است. در طول دویدن چندین بار توقف کرده و این تمرین را انجام دهید. . .
.
🔷 دویدن در سربالایی:

یکی از بهترین راه‌های سفت کردن عضلات باسن و کلا عضلات پایین تنه دویدن در سربالایی است. شیب سربالایی مقاومت چشمگیری با نیروی وارد آمده از سوی بدن شما داشته و بدن شما در زاویه‌ای قرار می‌گیرد که فشار زیادی به عضلات ران و باسن وارد می‌شود. این تمرین یک چربی سوز فوق العاده است. . .
♉️ در کنار این تمرینات داشتن یک رژیم غذایی مناسب را فراموش نکنید. همچنین تمرینات هوازی نیز به منظور چربی سوزی لازم هستند زیرا عضلات شما زمانی جلوه خواهند کرد که بدن چربی اضافی نداشته باشد
Read more
. گودمورنینگ یا سلام ژاپنی با هالتر . ۱- راست بایستید و یک هالتر را روی شانه ها بگذارید ۲- ستون مهره ها و زانوها را صاف نگه داشته (زانو ها می توانند کمی خمیده باشند) از کمر به جلو خم شده تا بالا تنه موازی با سطح زمین قرار گیرد ۳- بالاتنه را به عقب برگردانید تا به حالت ایستاده درآیید عضلات درگیر در ... .
گودمورنینگ یا سلام ژاپنی با هالتر
.
۱- راست بایستید و یک هالتر را روی شانه ها بگذارید
۲- ستون مهره ها و زانوها را صاف نگه داشته (زانو ها می توانند کمی خمیده باشند) از کمر به جلو خم شده تا بالا تنه موازی با سطح زمین قرار گیرد
۳- بالاتنه را به عقب برگردانید تا به حالت ایستاده درآیید

عضلات درگیر در حرکت حرکت سلام ژاپنی
عضلات اصلی : راست کننده ستون مهره ها
عضلات کمکی: پشتی بزرگ ,سرینی, پشت ران

این حرکت، تمرین ترکیبی بسیار مفیدی برای عضلات پشت پا، پشت پایینی و باسن به عنوان عضله دوم است.
هالتر را بر روی شانه قرار دهید، نه روی گردن.
صاف بایستید و به روبرو نگاه کنید، به آرامی به جلو خم شوید و به روبرو نگاه کنید.
تا موازات کف زمین خم شوید و بلافاصله به آرامی به موقعیت شروع برگردید.
تکرارهای مورد نظر را انجام دهید.
تذکر: پشت خود را صاف نگه دارید، فرم صحیح حرکت بسیار مهم است.

نکات آناتومیکی
نوع گرفتن : دست ها را در حالی که چرخش داخلی دارند کمی بیش از عرض شانه باز کنید برای اطمینان و ایمنی بیشتر میله هالتر را کاملا روی شانه قرار دهید
مسیر حرکت : برای کمک به اجرای حرکت زانو ها کمی خم می شوند
دامنه حرکتی : بالاتنه در قوسی حدود نود درجه به بالا و پایین حرکت کند ستون مهره ها کاملا راست و کشیده و سر بالا باشد نگذارید بالاتنه زیر وزنه خم شود در طی این حرکت عضلات راست کننده ستون مهره ها برای صاف و ثابت نگه داشتن کمر و عضلات باسن و پشت ران برای باز کردن مفصل ران در تلاش اند.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
Loading...
قهرمانان از چه دارویی استفاده می کنند من بارها و بارها این سوال را در کامنت ها مشاهده می کنم و دایرکت های زیادی هم دریافت می کنم که قهرمانان از چه دارویی استفاده می کنند ؟ این یک سوال اشتباه است ورزش قهرمانی و پا نهادن در آن یک شرایط خاص دارد ، یک ورزشکار که پا در ورزش قهرمانی می گذارد تمام زندگی خود را ... قهرمانان از چه دارویی استفاده می کنند
من بارها و بارها این سوال را در کامنت ها مشاهده می کنم و دایرکت های زیادی هم دریافت می کنم که قهرمانان از چه دارویی استفاده می کنند ؟
این یک سوال اشتباه است
ورزش قهرمانی و پا نهادن در آن یک شرایط خاص دارد ، یک ورزشکار که پا در ورزش قهرمانی می گذارد تمام زندگی خود را صرف آن می کند و یک فرد عادی نمی تواند خود را با او مقایسه کند. استفاده از استروئیدهای آنابولیک شرایط خاص خود را طلب می کند . شما قبل از این سوال باید از خود بپرسید :
قهرمانان روزی ۶ تا ۹ وعده غذا می خورند ، من چند وعده می خورم ؟
قهرمانان روزی ۲ نوبت تمرین وزنه دارند ، من در هفته چند جلسه تمرین می کنم ؟
قهرمانان در یک جلسه تمرینی از ۸۰% توان خود برای جا به جایی وزنه ها استفاده می کنند ، من چه درصدی از بدن و عضلات خود کار می کشم ؟
قهرمانان استراحت کافی برای رکاوری عضلات خود دارند و این شغل آنهاست ، من چند ساعت استراحت در روز دارم ؟
هر وقت به جوابی منطقی برای این سوالات دست پیدا کردید سراغ برنامه دارویی قهرمانان بروید
محسن رمضانی
@mohammadkashanaki_ifbbpro
@ramezani.2018
Read more
با این تمرین که هیچ نیازی به وزنه و یا وسیله خاصی نیست میتوانید به راحتی عضلات پشت ران و باسن را حجم دار ...
Media Removed
با این تمرین که هیچ نیازی به وزنه و یا وسیله خاصی نیست میتوانید به راحتی عضلات پشت ران و باسن را حجم دار کنید . جهت انجام این ورزش ابتدا به صورت چهاردست و پا روی زمین خوابید و به آرامی پای خود را به صورت متداول به سمت شکم و سپس به سمت بیرون بالای دیوار تا با این تمرین که هیچ نیازی به وزنه و یا وسیله خاصی نیست میتوانید به راحتی عضلات پشت ران و باسن را حجم دار کنید . جهت انجام این ورزش ابتدا به صورت چهاردست و پا روی زمین خوابید و به آرامی پای خود را به صورت متداول به سمت شکم و سپس به سمت بیرون بالای دیوار تا
 #ریسه رفتن چیست؟ ریسه رفتن حالتی است طبیعی که معمولا در شیرخواران از سنین شش ماهگی به بعد دیده می‌شود ...
Media Removed
#ریسه رفتن چیست؟ ریسه رفتن حالتی است طبیعی که معمولا در شیرخواران از سنین شش ماهگی به بعد دیده می‌شود که نگرانی چندانی را به همراه ندارد. در دو نوع دیده می‌شود: در یک نوع آن کودک به هنگام حمله ریسه؛ سیاه (سیانوره و کبود) می‌شود و در نوع دوم چنین حالتی دیده نمی‌شود. کودک به دنبال یک گریه شدید دچار ... #ریسه رفتن چیست؟
ریسه رفتن حالتی است طبیعی که معمولا در شیرخواران از سنین شش ماهگی به بعد دیده می‌شود که نگرانی چندانی را به همراه ندارد.

در دو نوع دیده می‌شود: در یک نوع آن کودک به هنگام حمله ریسه؛ سیاه (سیانوره و کبود) می‌شود و در نوع دوم چنین حالتی دیده نمی‌شود.

کودک به دنبال یک گریه شدید دچار وقفه تنفسی بسیار کوتاهی شده و همان‌طور که گفته شد می‌تواند با سیاه شدن لب‌ها همراه باشد. چشم‌ها بالا رفته و ممکن است لرزشی خفیف در عضلات صورت مشاهده شود که همه این علائم گذرا هستند.
علت ریسه رفتن چیست؟
علت واقعی آن به طور دقیق مشخص نشده است، اما ممکن است به دلیل مسائل روحی روانی و یا عادتی باشد. آنچه که در این رابطه مهم است عدم وجود ضایعه و اختلال عصبی در مغز است و می‌توان آن را یک مساله طبیعی تلقی نمود که در برخی از کودکان وجود دارد .  آیا در موقع ریسه رفتن ممکن است قسمتی از بدن کودک دچار لرز و انقباضات مکرر ( همانند تشنج ) شود؟

بله. درحدود یک سوم موارد چند انقباض و لرز خفیف در دست، پا یا عضلات صورت (نظیر فک یا لب‌ها) رخ می‌دهد و به سرعت نیز برطرف می‌شود و هیچ مساله‌ای را به وجود نمی‌آورد، اما در صورت وجود چنین حالتی برای اطمینان خاطر از عدم وجود صرع، بهتر است به پزشک مراجعه شود. گاهی نیز کودک برای مدت کمتر از یک دقیقه بی‌حال و گیج و منگ می‌شود.
در ایجاد این حالت آیا ارث دخالت دارد؟
بله. دیده شده است که در حدود ۲۳% موارد سابقه چنین حالتی در افراد خانواده کودک مبتلا وجود دارد .  ریسه رفتن چه ویژگی‌هایی دارد؟
– خصوصیات و ویژگی‌های ریسه رفتن عبارت‌اند از: – این حالت در حدود ۴% کودکان در سنین کمتر از ۸-۶ ماهگی اتفاق می‌افتد (۷۵% موارد) و بندرت ممکن است قبل از شش ماهگی یا پس از شش سالگی اتفاق بیفتد. – همیشه در موقع بیداری اتفاق می‌افتد. – به طور تقریبی همیشه کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد و خود به خود بدون هیچ اقدامی بر طرف می‌شود. – ممکن است روزی یکبار تا ماهی یکباراتفاق افتد.
آیا ریسه رفتن باعث صدمات و اختلالات عصبی می‌شود؟
– خیر. تقریبا هیچ‌گاه در اثر ریسه رفتن صدمه‌ای به مغز نمی‌رسد و در آینده نیز هیچ مشکل جسمی یا روحی برجای نمی‌گذارد .
ریسه رفتن تا چند سالگی باقی می‌ماند؟
در بیشتر موارد پس از سن سه سالگی از بین می رود و در حدود ۹۰% بیماران تا سن ۶-۵ سالگی به طور کامل بهبود یافته و دیگر دچار حملات نمی‌شوند و سایر کودکان نیز به مرور زمان بهبود می‌یابند.
آیا ریسه رفتن نیاز به درمان خاصی دارد؟
در بیشتر موارد خیر.
Read more
Loading...
اگر وقت ندارید... بدن افرادی که دائما پشت میز می نشینند، پس از مدتی سست و ماهیچه های آنها سفت می شود. حرکات لانگز یکی از ورزش های مفید برای این دسته از افراد محسوب می شود، چرا که نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و عضلات ساق پا، ران ها، همسترینگ و عضلات چهار سر را به کار می اندازد. حرکات لانگز برای زانوها مفید ... اگر وقت ندارید...
بدن افرادی که دائما پشت میز می نشینند، پس از مدتی سست و ماهیچه های آنها سفت می شود. حرکات لانگز یکی از ورزش های مفید برای این دسته از افراد محسوب می شود، چرا که نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و عضلات ساق پا، ران ها، همسترینگ و عضلات چهار سر را به کار می اندازد. حرکات لانگز برای زانوها مفید است، انرژی شما را افزایش می دهد، درد زانوهایتان را بهبود می بخشد و آنها را در محل کار نیز می توانید انجام دهید.
بدن افرادی که دائما پشت میز می نشینند، پس از مدتی سست و ماهیچه های آنها سفت می شود. این افراد برای جلوگیری از سفت شدن ماهیچه ها، باید حرکات بیشتری در طول روز انجام دهند. حرکات لانگز یکی از ورزش های مفید برای این دسته افراد محسوب می شود، چرا که نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و برای به کار انداختن ساق پا، ران ها، همسترینگ و عضلات چهار سر بسیار مفید است. به علاوه، موجب تعادل و تقویت هسته ی بدن شده و یکی از حرکات پایه ای برای بسیاری از ورزش ها محسوب می شود.

@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej .
👧👨دوستاتونو تگ کنید 💪❤
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree
Read more
. نکات مهم برای ریکاوری عضله ساعد و مچ دست اگر عضله ساعد را به کار گرفته باشید متوجه شده‌اید که خیلی زود درد عضلانی شروع می‌شود. برای اینکه بتوانید بعد از پایان جلسه تمرینی یک ریکاوریخوب داشته باشید چند نکته به نظرم می‌رسد که باید به آنها اشاره کنم: بعد از تمرین، دست‌های خود را درون یک سطح ... .
نکات مهم برای ریکاوری عضله ساعد و مچ دست

اگر عضله ساعد را به کار گرفته باشید متوجه شده‌اید که خیلی زود درد عضلانی شروع می‌شود. برای اینکه بتوانید بعد از پایان جلسه تمرینی یک ریکاوریخوب داشته باشید چند نکته به نظرم می‌رسد که باید به آنها اشاره کنم:

بعد از تمرین، دست‌های خود را درون یک سطح آب و یخ قرار بدهید. چند ثانیه مکث کنید و بعد شاهد نتیجه معجزه‌آسای این عمل باشید.حواس‌تان به پینه دست‌ها باشد. اگر کف دست شما پینه گرفته توصیه می‌کنم برای رفع آن اقدام کنید. اجازه ندهید پینه بزرگ شود چرا که موقع اجرای حرکت باعث ایجاد درد می‌شود. برای رفع پینه دست می‌توانید از سنگ پا و یا کرم‌هایی که در داروخانه برای این امر موجود هستند بهره ببرید.ریکاوری فعال داشته باشید. عروسک‌های شنی که درون یک لایه پلاستیک ضخیم قرار گرفته بودند را به یاد دارید؟! وقتی تمرین ندارید می‌توانید از این وسیله استفاده کنید تا عضلات ساعد شما آرامش پیدا کنند.

نتیجه‌گیری

می‌گویند که می‌شود از نحوه دست دادن، شخصیت افراد را تشخیص داد.
این را هم باید اضافه کنم که با نگاهی به ساعد و مچ دست شما می‌توان فهمید که با چه نوع بدنسازی سر و کار داریم؟! تقریباً هر کاری که در باشگاه و بیرون از باشگاه انجام می‌دهیم مستقیماً از طریق دست‌های ما صورت می‌گیرد بنابراین خیلی مهم است که بتوانیم آنها را به درستی تمرین بدهیم.

هر چقدر دست‌های قوی‌تری داشته باشید وزنه بیشتری می‌توانید جابه‌جا کنید و در نتیجه عضله بیشتری هم خواهید ساخت.
اجازه بدهید یادآور شوم که برای به دست آوردن قدرت ۳ راه بیشتر در پیش روی شما نیست:

وزنه‌های بسیار سنگین را جابه‌جا کنید (۹۵-۱۰۰ درصد تکرار بیشینه) (متد بیشترین تلاش)وزنه‌های تقریباً سنگین را به صورت انفجاری جابه‌جا کنید (۵۵-۶۵ درصد تکرار بیشینه) (مدت تلاش دینامیک)وزنه‌های تقریباً سنگین را تا خستگی کامل جابه‌جا کنید (۷۵-۸۵ درصد تکرار بیشینه) (متد تلاش تکراری)

بنابراین اگر می‌خواهید مچ دست و ساعد خود را تقویت کنید باید از هر سه متد استفاده کنید. (هر متد را یک هفته استفاده کنید) در ضمن اگر قرار باشد همیشه با تکرارهای بالا ساعد را تمرین بدهید، فقط بخشی از فیبرهای عضلانی را تحت فشار قرار میدهید.
Read more
شیوه اجرا حرکت فیله کمر ۱ – به سینه دراز بکشید به نحوی که ناحیه لگن روی نیمکت قرار داشته باشد و مچ پا زیر تکیه گاه محکم شود . ۲ – بالا تنه را از ناحیه کمر حدود نود درجه خم کنید و به حالت آویزان درآیید . ۳ – بالا تنه را به بالا بلند کنید تا به موازات سطح زمین قرار گیرد . فیله کمر فیله کمر عضلات درگیر در حرکت ... شیوه اجرا حرکت فیله کمر
۱ – به سینه دراز بکشید به نحوی که ناحیه لگن روی نیمکت قرار داشته باشد و مچ پا زیر تکیه گاه محکم شود .
۲ – بالا تنه را از ناحیه کمر حدود نود درجه خم کنید و به حالت آویزان درآیید .
۳ – بالا تنه را به بالا بلند کنید تا به موازات سطح زمین قرار گیرد .
فیله کمر
فیله کمر
عضلات درگیر در حرکت فیله کمر
عضلات اصلی : راست کننده های ستون مهره ها .
عضلات کمکی : پشتی بزرگ ، سرینی (باسن) ، پشت ران .

نکات آناتومیکی در حرکت فیله کمر<
وضعیت دست ها در حرکت فیله کمر :
دست ها می تواند پشت کمر قلاب شوند و یا روی سینه جمع شوند .
مقاومت در حرکت فیله کمر :
برای افزایش مقاومت می توان یک صفحه وزنه را روی سینه نگه داشت .
مسیر حرکت فیله کمر :
می توانید حرکت را روی نیمکت شیب دار اجرا کنید.
دامنه حرکتی فیله کمر :
بالا تنه باید در یک مسیر قوسی حدود نود درجه به بالا و پایین حرکت کند . از بالا بردن بیش از حد بالاتنه اجتناب کنید .

عضلات راست کننده کننده ستون مهره ها برای ثبات و صاف نگه داشتن ستون مهره ها به کار گرفته می شوند ، در حالیکه عضلات سرینی و پشت ران موجب باز شدن مفصل ران در طی این حرکت می شوند .

@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej .
👧👨دوستاتونو تگ کنید 💪❤
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree
Read more
Loading...
مجموعه ای از حرکات است که باعث تقویت وبهبود کل بدن میشود . در حرکت اول رساندن کف دو دست به زمین ... بهبود #انعطاف ستون فقرات وتقویت #عضلات #شکم است وکنترل بسیار روی اندام.. . حرکت دوم .. تقویت عضلات سه #سربازویی ودر حالت خط کش یک پا تقویت عضلات کل #بدن است وبهبود #تمرکز وکنترل روی اندام . در حرکت ... مجموعه ای از حرکات است که باعث تقویت وبهبود کل بدن میشود .
در حرکت اول رساندن کف دو دست به زمین ...
بهبود #انعطاف ستون فقرات وتقویت #عضلات #شکم است وکنترل بسیار روی اندام..
.
حرکت دوم ..
تقویت عضلات سه #سربازویی ودر حالت خط کش یک پا تقویت عضلات کل #بدن است وبهبود #تمرکز وکنترل روی اندام .
در حرکت #پلانک پهلو تقویت عضلات کل بدن وشانه ها وکنترل اندام وبهبود #تعادل
.
.

نکات وتوصیه ها...
در حرکات پلانک پهلو اگر به گردن وشانه ها ویا کمر فشار زیاد وارد شد
لگن‌را زمین بگذارید ..
در حرکت خط کش هم میتوانید زانوها را زمین بگذارید
ودر نهایت با #مربی خود مشورت کنید:::
باتشکر از:
✅استاد #شکوه_میرافضل 📌سوابق #مربی: بیست وسه سال سابقه ی ورزشی در زمینه ی #اروبیک و #استپ و #مربی درجه ی یک
ده سال سابقه ی #پیلاتس
گذراندن #مدرسی امادگی جسمانی
وداشتن پنج مدرک اروبیک شاد(زومبا)
.
❌توجه:هرگونه بی احترامی بدون تذکر= بلاک .
جهت اطلاع از آدرس #باشگاهها لطفا به سایت
#پیلاتس_ایرانیان مراجعه نماید||قسمت معرفی باشگاهها
www.pilates.ir .
#لطفا_دوستانتان_را_تگ_کنید🙏 .
#ورزش #پیلاتس #مربی_پیلاتس
#Pilates
#pilatesinstructor
#pilatesmat
#pilateslovers
Read more
دانشنامه فرزند . رقص در دوران بارداری در روزگار قدیم تا متوجه بارداری زن می شدند از او می خواستند ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . رقص در دوران بارداری در روزگار قدیم تا متوجه بارداری زن می شدند از او می خواستند فعالیتی نداشته باشد، اما امروزه حتی پزشکان نیز توصیه می کنند خانم ها در دوران بارداری باید فعالیت بدنی کافی داشته باشند تا زمان زایمان را آسان تر بگذرانند. پیاده روی و انجام یوگا فعالیت هایی هستند ... دانشنامه فرزند
.
رقص در دوران بارداری
در روزگار قدیم تا متوجه بارداری زن می شدند از او می خواستند فعالیتی نداشته باشد، اما امروزه حتی پزشکان نیز توصیه می کنند خانم ها در دوران بارداری باید فعالیت بدنی کافی داشته باشند تا زمان زایمان را آسان تر بگذرانند.
پیاده روی و انجام یوگا فعالیت هایی هستند که برای دوران بارداری بسیار مناسبند. یکی دیگر از فعالیت هایی که کاملا در این دوران امن است رقص می باشد. از مزایای رقصیدن در دوران بارداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• رقص یک راه عالی برای از بین بردن استرس، بهبود خلق و خوی و افزایش انرژی و شادابی در شماست. موسیقی شاد می تواند روح شما را جلا بدهد.
• انعطاف پذیری بدن را بالا می برد و باعث می گردد سطح آمادگی جسمانی خود را حفظ کنید.
• از اضافه وزن بیش از حد جلوگیری کرده و در نتیجه خطر عوارضی مانند دیابت بارداری و پره اکلامپسی را کاهش می دهد.
• بیماری صبحگاهی، خستگی و درد کمر همگی می توانند بهانه ای برای نرفتن به باشگاه باشند اما رقصیدن یک تمرین آسان و در دسترس است.
از هر گونه رقص به شکل شدید اجتناب ورزید. تمرین هایی که شما را خسته می کنند و باعث گرم شدن بیش از حد بدن تان می شوند مناسب نمی باشند. هر زمان بدن شما احساس خستگی کرد بلافاصله رقص را متوقف کنید و به ندای درون خود گوش دهید. زمانی که شکم شما بزرگ می شود مرکز ثقل بدن تان تغییر می کند و این موضوع باعث به هم خوردن تعادل شما می شود، بنابراین در اواخر بارداری هنگام رقصیدن باید مراقب حفظ تعادل خود باشید. قبل از شروع رقص بهتر است با تمرینات مختصری بدن خود را گرم و آماده سازید.
قبل از انجام هر گونه تمرینات ورزشی در دوران بارداری باید با پزشک خود مشورت کنید، در صورت مشاهده هر کدام از علائم زیر رقص را متوقف کنید:
• احساس درد در لگن
• احساس درد شدید در شکم
• احساس درد یا گرفتگی عضلات پا • تنگی نفس
• تاری دید
• لکه بینی یا خونریزی واژینال
• نشت مایعات از واژن
#دانشنامه_فرزند #بارداری #ورزش #فرزند #نوزاد #جنین #حاملگی #سلامت #سلامتی #رقص #آموزش_رقص #تمرین_ورزشی #فعالیت #شادی #موسیقی #موسیقی_شاد #رقصیدن #پیاده_روی #بهداشت #تندرستی #اضافه_وزن #خستگی #افسردگی #باشگاه_ورزشی
Read more
چالش هشتم با هشت لول به آرم بالانسها امدیم. این حرکت که #dandasana یا #Lsit نام داره، در نحوه ی اجرا و موقعیت بدن با بیشتر آرم بالانس ها متفاوت هست و میشه عضله ی اصلی این حرکت را عضلات خم کننده پا و چهارسر رانی نام برد. . . #yogapose English : Staff pose Sanskrit : Dandasana . @imannish @nazanin.k.o.r.d #challengemylimitseveryday . #dandasana ... چالش هشتم با هشت لول به آرم بالانسها امدیم.
این حرکت که #dandasana یا #Lsit نام داره، در نحوه ی اجرا و موقعیت بدن با بیشتر آرم بالانس ها متفاوت هست و میشه عضله ی اصلی این حرکت را عضلات خم کننده پا و چهارسر رانی نام برد.
.
.
#yogapose
English : Staff pose
Sanskrit : Dandasana
.
@imannish
@nazanin.k.o.r.d
#challengemylimitseveryday
.
#dandasana
#yogachallenge
#lsit
#yogainspiration
#fitness
#fitnessmotivation
#calisthenics
Read more
دانشنامه فرزند . استوک بچه گانه لوپیلو @lupilu.stock @lupilu.stock عرضه پوشاک اورجینال ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . استوک بچه گانه لوپیلو @lupilu.stock @lupilu.stock عرضه پوشاک اورجینال اروپایی . تمرینات ورزشی مناسب برای دوران بارداری . به مدت نه ماه بدن شما مسئول رشد، پرورش و مراقبت از فرزندتان است. تنها چیزی که ذهن شما را در این زمان درگیر می کند سلامت جنین و یک زایمان راحت و موفق ... دانشنامه فرزند
.
استوک بچه گانه لوپیلو
@lupilu.stock
@lupilu.stock
عرضه پوشاک اورجینال اروپایی
.
تمرینات ورزشی مناسب برای دوران بارداری
.
به مدت نه ماه بدن شما مسئول رشد، پرورش و مراقبت از فرزندتان است. تنها چیزی که ذهن شما را در این زمان درگیر می کند سلامت جنین و یک زایمان راحت و موفق می باشد. برخی ورزش ها و تمرینات به شما کمک می کنند دوران بارداری راحت تری داشته باشید و درد زایمان شما کاهش یابد.
تمرین کگل:
این تمرین ورزشی، بهترین تمرین برای افرادی است که زایمان طبیعی دارند. این تمرین باید روی یک بالش، توپ یا صندلی انجام شود. پاهای خود را با فاصله از هم روی زمین ثابت نگه دارید، پشت خود را صاف کنید. باسن و پاهای شما باید بی حرکت باشد. در این حالت سعی کنید عضلات لگن خود را منبسط و منقبض کنید. این حرکت را حداقل 20 بار تکرار کنید.
حرکت گربه:
این حرکت باعث کاهش درد هنگام زایمان می شود. چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید کمرتان کشیده و صاف باشد. آهسته شکم را به سمت پایین و سر و گردن را به سمت بالا ببرید، سپس به حالت اول برگردید. حرکت بعد نقطه مقابل حرکت اول است به این صورت کمر را به سمت بالا و سر و گردن را به سمت پایین می برید. این حرکت را روزانه 4 الی 5 بار تکرار کنید.
شنا:
شنا باعث تنظیم ضربان قلب شما می شود. عضله های بدن شما را تقویت می کند و از گرفتگی جلوگیری می کند. از رفتن به آب با دمای بالا و سونا خودداری کنید.
پیاده روی:
قدم زدن در خانه و یا در پارک باعث می شود بدن شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. پیاده روی از مشکلاتی نظیر یبوست، فشار خون، اضافه وزن و ... جلوگیری می کند. روزانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی آرام داشته باشید.
یوگا:
یوگا یکی از ورزش های باستانی است که بسیار مناسب دوران بارداری می باشد. این ورزش انعطاف پذیری و استقامت بدن را تقویت می کند.
.
استوک بچه گانه لوپیلو
@lupilu.stock
@lupilu.stock
عرضه پوشاک از بهترین برندهای اروپایی
ارسال به تمام نقاط کشور
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #ورزش #نرمش #تمرینات_ورزشی #پیاده_روی #شنا #یوگا #کگل #ورزش_در_بارداری #بارداری #باردار #حاملگی #باشگاه #یوگا_در_بارداری #استخر #شنا_در_بارداری #سیسمونی #لباس_بچگانه
Read more
. دوایر نردبانی lerado قیمت : 1,850,000 تومان دوایر نردبانی پلی اتیلنی کودک یک بازی تعادلی است که شامل 4 ربع دایره می باشد که جمعآ یک دایره کامل را تشکیل می دهد. دوایر نردبانی پلی اتیلینی کودک را می توان به چند حالت بازی کرد: 1- نیم دایره به شکل U که به صورت الاکلنگ در میآید و بچه ها درون آن الاکلنگ ... .
دوایر نردبانی lerado
قیمت : 1,850,000 تومان
دوایر نردبانی پلی اتیلنی کودک یک بازی تعادلی است که شامل 4 ربع دایره می باشد که جمعآ یک دایره کامل را تشکیل می دهد.
دوایر نردبانی پلی اتیلینی کودک را می توان به چند حالت بازی کرد:
1- نیم دایره به شکل U که به صورت الاکلنگ در میآید و بچه ها درون آن الاکلنگ بازی می کنند
2- نیم دایره ای که ایستاده بر روی زمین است و کودک مانند پلی از آن بالا می رود و به تقویت عضلات دست و پا کمک می کنند
3- می توان کل دایره را روی زمین قرار داد و بچه ها روی لبه ی آن برای حفظ تعادل و تمرکز راه بروند.
علاوه بر این دوایر نردبانی به چهار قسمت تقسیم می شود که می توان از هر کدام از قسمت ها 4 کودک به صورت جداگانه بازی کنند.
اندازه ی آن به ترتیب طول , عرض و ارتفاع آن 45*133*133 سانتی متر است
تلفیقی از چهار رنگ آبی, سبز , زرد و نارنجی است.
لینک خرید
https://piccotoys.com/product/doair-nrdbani-lerado 🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 16.30 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #lerado #throwback #preschool #boygirltwins #lerado #children #boy #girl
#پیکوتویز #اسباب_بازی #اسباببازی #مهد_کودک #خانه_بازی #هدیه #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #مادروكودك #قصر_کودک #اسباب_بازی #لرادو #دوایر #نردبانی #دوایر_نردبانی_لرادو
Read more
انواع ماساژ و فواید آن برای بدن ماساژهای ملایم #اِسالِن . این نوع ماساژ ماهیچه ها را منبسط کرده ...
Media Removed
انواع ماساژ و فواید آن برای بدن ماساژهای ملایم #اِسالِن . این نوع ماساژ ماهیچه ها را منبسط کرده و گردش خون را به وسیله مالش های طولانی مدت و ملایم تنظیم می نماید. با این کار هشیاری بدن شما بالا رفته و قدرت تفکر شما را به طرز شگفت انگیزی ارتقا می دهد. . #حس_درمانی . نقاطی که در دست ها و پاها از خود ... انواع ماساژ و فواید آن برای بدن
ماساژهای ملایم

#اِسالِن
.
این نوع ماساژ ماهیچه ها را منبسط کرده و گردش خون را به وسیله مالش های طولانی مدت و ملایم تنظیم می نماید. با این کار هشیاری بدن شما بالا رفته و قدرت تفکر شما را به طرز شگفت انگیزی ارتقا می دهد.
.
#حس_درمانی
.
نقاطی که در دست ها و پاها از خود نسبت به یک محرک بیرونی عکس العمل نشان می دهند، به تمام نقاط بدن می رسند و از این طریق از فشار وارد بر این قسمتها را کاهش می دهند. این ماساژ گردش خون، و عملکرد ذهن و بدن را بهبود می بخشد.
.
#ماساژ_تایلندی
.
این نوع ماساژ به "یوگا برای افراد تنبل" تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید.
.
#وَتسو
.
در این نوع ماساژ فرد مورد نظر در داخل آب گرم دراز می کشد و سپس قسمت های مشخصی از بدن او مورد ماساژ قرار می گیرد. به دلیل اینکه جاذبه در آب تا حدی کمتر می شود ماساژ دهنده از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.
.
#ماساژ_استخوانی
.
بر اساس درمان از طریق مالش ماهیچه ها و استخوان ها این نوع ماساژ شما را از شر فشار و استرس ذهنی و ماهیچه ای خلاص می کند. بدن را متعادل می کند، درد و استرس را از شما دور نگه می دارد.
.
.
.
.
.
.
.
#ماساژ #ریلکس #ریلکسیشن #ورزش #بدنسازی #بدن #پا #سینه #سیکسپک #چالش_لاغری_تا_سفر_به_ايران #چالش_سی_روز_دیسیپلین #رژیم #باسن #چالش_سي_روز_ديسيپلين #چالش_مادام_العمر_ديسيپلين #عکس #اینستامثبت #لایف_استایل #دختر #پسر #قفسه_سینه #جیم #سیکسپک #شکم #جلو_بازو #بازو
Read more
. كاليپر <span class="emoji emoji2714"></span>️چگونگی اندازه گیری چربی زیر پوست و محاسبه در صد چربی بدن برای اندازه گیری درصد چربی بدن ...
Media Removed
. كاليپر ️چگونگی اندازه گیری چربی زیر پوست و محاسبه در صد چربی بدن برای اندازه گیری درصد چربی بدن روش های مختلفی شامل قوطه وری در آب ،استفاده از دستگاه الکترونیکی و استفاده از کالیپر چربی سنج وجود دارد . در روش استفاده از کالیپر چربی سنج که راحت ترین روش است می بایست در ابتدا ضخامت پوست در نقاطی ... .
كاليپر
✔️چگونگی اندازه گیری چربی زیر پوست و محاسبه در صد چربی بدن
برای اندازه گیری درصد چربی بدن روش های مختلفی شامل قوطه وری در آب ،استفاده از دستگاه الکترونیکی و استفاده از کالیپر چربی سنج وجود دارد .
در روش استفاده از کالیپر چربی سنج که راحت ترین روش است می بایست در ابتدا ضخامت پوست در نقاطی که توضیح آن داده می شود را با چربی سنج
(caliper با)
نقاطی که باید اندازه گیری کنید
برای اندازه گیری دقیق باید ضخامت پوست خود را در ۷ نقطه از بدن را اندازه بگیرید
البته با دقت قابل قبولی می توانید به سه نقطه (آقایان: قفسه سینه،شکم و ران – خانم ها : عضله سه سر بازو،پهلو بالای کفل و ران )هم اکتفا کنید .
🔴 امروزه با آمدن دستگاهاي بادي كامپوزيشن ، inbody اين كار خيلي سريعتر ، دقيق ترشده و شما علاوه بر چربي مقدار اب املاح معدني ، مينرال ها، مقدار عضلات ، چربي احشايي رو ميتونيد اندازگيري كنيد و جالب اينكه تمام ابن مقدارها براي هر دست و پا سينه ،...و سمت راست و چپ بدن در فرم ارزيابي توسط دستگاه قابل مشاهده است
Read more
... آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟ <span class="emoji emoji274c"></span> خیر <span class="emoji emoji1f448"></span>بر اساس یافته های علمی دانشمندان، ...
Media Removed
... آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟ خیر بر اساس یافته های علمی دانشمندان، رشد قد یک عامل ژنتیکی است و عوامل محیطی تاثیری زیادی در رشد آن ندارد. قد وقتی رشد کند دیگر کوتاه نمی شود مگر در سنین بالا با بیماری پوکی استخوان . قد انسان در خواب رشد می کند در هنگام انجام حرکات بدنسازی، ... ...
آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟ ❌ خیر 👈بر اساس یافته های علمی دانشمندان، رشد قد یک عامل ژنتیکی است و عوامل محیطی تاثیری زیادی در رشد آن ندارد. قد وقتی رشد کند دیگر کوتاه نمی شود مگر در سنین بالا با بیماری پوکی استخوان . قد انسان در خواب رشد می کند در هنگام انجام حرکات بدنسازی، بخصوص حرکات پا بر اساس آخرین تحقیقات باعث ترشح هورمون تستسترون می شود که این خود عامل رشد استخوان ها و عضلات در نوجوانان می باشد. 👈 ولی نوجوانان زیر ۱۸ سال بهتر است تعداد جلسات تمرین بدنسازی کمتری داشته باشند تا انرژی بیشتری برای رشد طبیعی بدن داشته باشند به عنوان مثال ۳ جلسه در هفته هر جلسه ۴۵ دقیقه بدنسازی برای افراد ۱۴ سال ورزش مناسبی نیست. 👌 بهتره که در هر سطحی از مهارت قرار دارید تحت نظر مربی با تجربه و کار بلد ورزش را دنبال کنید.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#ورزش #ورزشى #ايران #تهران #رژيم #مربى #قهرمان #باشگاه #تمرين #فيت #كارديو #كراسفيت #ستاره_شو #cardio #crossfit #sport #nike #calisthenics #gym #diet #underarmour #sport #trainer #fitness #body #sportphoto #sportphotography
#sport #motivation #fit #exercise #eatclean
Photo by : @lionstehran
Read more
حرکت اول لانچ معکوس _ حرکت دوم پرس پا خوابیده_ حرکت سوم اسکات هالتر ______________________ بدون شک جی کاتلر یکی از بهترین عضلات ساق تاریخ مسترالمپیا را داشت. توصیه های کاتلر در زمان قهرمانی : تمرین دادن ساق فقط به وزنه بستگی ندارد. مهم این است که دامنه‌ی حرکتی را به طور کامل طی کنید. استراحت ... حرکت اول لانچ معکوس _ حرکت دوم پرس پا خوابیده_ حرکت سوم اسکات هالتر

______________________ 🌟بدون شک جی کاتلر یکی از بهترین عضلات ساق تاریخ مسترالمپیا را داشت. توصیه های کاتلر در زمان قهرمانی :

1⃣تمرین دادن ساق فقط به وزنه بستگی ندارد. ✨مهم این است که دامنه‌ی حرکتی را به طور کامل طی کنید.

2⃣استراحت ها را برای ساق کم کنید. 💥من اصولا تا ناتوانی ساق ها را تمرین می دهم، اندکی مکث می‌کنم و دوباره این روند را ادامه می ‌دهم.

3⃣برای ساق ها تمرینات گسترده‌ای وجود ندارد. 👈تمرینات پایه‌ای را به خوبی اجرا کنید و تمرکزتان بر روی دامنه‌ی کامل حرکت باشد.

4⃣گاهی اوقات اگر باشگاه دستگاه های خوبی داشته باشد پرس ساق را با آن انجام می‌دهم و ترتیب حرکات برای ساق را جا به جا می‌کنم.

5⃣هیچ وقت برای ساق تکرار های بسیار زیاد اجرا نمی‌کنم. ✨ به نظرم 10 الی 12 تکرار عالی است اما گاهی 15 تا 20 تکرار هم اجرا می‌کنم. ولی بیشتر تمایلم به 🌸محدوده‌ی تکرارهای متعادل است.

_________________________________________
#فیتنس #فیت #فیتنسی #بدنساز #بدنسازی #کاردیو #چربیسوزی #چربی_سوز #لاغر #لاغری #چاق #رژیم #برنامه #دختر
#fit #fitness #fit_body #girl #boy #bodybolding #body_building #body #hip
#sexy #body_painting #hot #hot_body
Read more
... آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟ <span class="emoji emoji274c"></span> خیر بر اساس یافته های علمی دانشمندان، ...
Media Removed
... آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟ خیر بر اساس یافته های علمی دانشمندان، رشد قد یک عامل ژنتیکی است و عوامل محیطی تاثیری زیادی در رشد آن ندارد. قد وقتی رشد کند دیگر کوتاه نمی شود مگر در سنین بالا با بیماری پوکی استخوان. قد انسان در خواب رشد می کند . انجام حرکات بدنسازی، ... ...
آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟ ❌ خیر

بر اساس یافته های علمی دانشمندان، رشد قد یک عامل ژنتیکی است و عوامل محیطی تاثیری زیادی در رشد آن ندارد. قد وقتی رشد کند دیگر کوتاه نمی شود مگر در سنین بالا با بیماری پوکی استخوان. قد انسان در خواب رشد می کند . انجام حرکات بدنسازی، بخصوص حرکات پا بر اساس آخرین تحقیقات باعث ترشح هورمون تستسترون می شود که این خود عامل رشد استخوان ها و عضلات در نوجوانان می باشد.
👈 ولی نوجوانان زیر ۱۸ سال بهتر است تعداد جلسات تمرین بدنسازی کمتری داشته باشند تا انرژی بیشتری برای رشد طبیعی بدن داشته باشند به عنوان مثال ۳ جلسه در هفته هر جلسه ۴۵ دقیقه بدنسازی برای افراد ۱۴ سال مناسب نیست.
👌 بهتر است که در هر سطحی از مهارت قرار دارید تحت نظر مربی با تجربه و کار بلد ورزش را دنبال کنید.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#ورزش #ورزشى #ايران #تهران #رژيم #مربى #قهرمان #باشگاه #تمرين #فيت #كارديو #كراسفيت #ستاره_شو #cardio #crossfit #sport #nike #calisthenics #gym #diet #underarmour #sport #trainer #fitness #body #sportphoto #sportphotography
#sport #motivation #fit #exercise #eatclean
Photo by : @lionstehran
Read more
@dr.moravej شیوه اجرا حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان ۱ – از یک میله بارفیکس آویزان شوید و یا آرنج ها را در یک جفت تسمه شکم قلاب کنید ( این تسمه ها متصل به میله بوده و وزن بدن را تحمل می کنند ) . پاها به حالت آویزان پایین باشند . ۲ – زانوها در حالی که کمی خمیده اند ، با هم بلند کرده ، ... @dr.moravej
شیوه اجرا حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان
۱ – از یک میله بارفیکس آویزان شوید و یا آرنج ها را در یک جفت تسمه شکم قلاب کنید ( این تسمه ها متصل به میله بوده و وزن بدن را تحمل می کنند ) . پاها به حالت آویزان پایین باشند .

۲ – زانوها در حالی که کمی خمیده اند ، با هم بلند کرده ، به طرف سینه بالا بیاورید .

۳ – به آرامی ، بدون اینکه بدن تاب بخورد ، به حالت شروع بازگردید .
بالا آوردن پاها به حالت آویزان
بالا آوردن پاها به حالت آویزان
عضلات درگیر در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان
عضلات اصلی : راست شکمی .
عضلات کمکی : مایل های شکمی ، خم کننده های ران ( سوئز خاصره ای ، راست رانی )
نکات آناتومیکی در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان

وضعیت دست ها در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
در حالیکه دست ها به اندازه عرض شانه باز و راست و کشیده اند ، میله بارفیکس را در بالای سر بگیرید .

همچنین می توانید از یک جفت تسمه بازو برای حمایت بازوان ( مثل تسمه شکم ) استفاده کنید .
وضعیت پاها در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
زانوها کمی خمیده و پاها نزدیک هم اند .
وضعیت بدن در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
بالاتنه باید به حالت عمودی ، قائم بر زمین باشد .
دامنه حرکتی زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
برای ایجاد حداکثر تلاش عضلانی ، تا جایی که ممکن است زانو ها را بالا بیاورید . زمانی که پاها پایین اند ، برای حفظ تنش روی عضلات شکم ، زانوها را کمی خمیده نگه دارید .
مسیر حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
در حالی که پاها را بالا می آورید ، برای اینکه انقباض عضلانی در بخش پایینی شکم به حداکثر برسد ، مفصل لگن را بالا بیاورید .
مقاومت در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
برای سخت تر شدن این تمرین ، سعی کنید زانوها راست و کشیده باشند . هر چه زانوها را بیشتر خم کنید ، حرکت آسانتر می شود .
اشکال گوناگون تمرین بالا آوردن پاها به حالت آویزان
زیر شکم یا بالا آوردن پا به حالت عمودی
در این دستگاه کمر به پشتی وسیله تکیه داده می شود ، آرنج ها نیز روی بالشتک قرار می گیرند . این نوع تمرین مانع تاب خوردن بالاتنه و پاها می شود . 👆🏻👆🏻👆🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻dr.moravej #drmoravej #navidmoravej
#fitnessgirl #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #sixpack
Read more
برای پای پرانتزی علل زیادی وجود دارد که میتوان از انها شکستی.انحنای مادرزادی.ضعف رباط ها. پارگی ...
Media Removed
برای پای پرانتزی علل زیادی وجود دارد که میتوان از انها شکستی.انحنای مادرزادی.ضعف رباط ها. پارگی رباط ها ضعف عضلات کف پا. کوتاهی عضلات همسترینگ, ایلیاک, عضلات سه سر ران, عضلات قدامی ساق و خلفی ساق پا.نوع راه رفتن.پاشنه بلند.و موارد بسیار دیگر نام برد.علم حرکات اصلاحی در اصل برای ساختار عضله ایی ... برای پای پرانتزی علل زیادی وجود دارد که میتوان از انها شکستی.انحنای مادرزادی.ضعف رباط ها. پارگی رباط ها ضعف عضلات کف پا. کوتاهی عضلات همسترینگ, ایلیاک, عضلات سه سر ران, عضلات قدامی ساق و خلفی ساق پا.نوع راه رفتن.پاشنه بلند.و موارد بسیار دیگر نام برد.علم حرکات اصلاحی در اصل برای ساختار عضله ایی و غضروفیه بدن گرد اوری شده است یعنی عزیزانی که بر اثر شکستگی یا عوامل مادرزادی پای پرانتزی دارند با حرکات اصلاحی تغییر چندانی را مشاهده نمیکنند گروه سمیکالن زیر نظر متخصص حرکات اصلاحی ابوالفضل عادلی فقط عزیزانی را مورد مطالعه و درمان خود قرار میدهد که مشکل عضله ایی یا مفصلی یا غضروفی داشته باشند و تمام مواردی که به صورت قبل و بعد در پیج گذاشته میشود این مشکل ها را دارند.

منبع:متخصص حرکات اصلاحی ابوالفضل عادلی

برای سفارش

Be linke telegram dar bio payam dahid
Read more
عضلات درگیر در حرکت پشت ران خوابیده دمبل و دستگاه عضلات اصلی : همسترینگ . عضلات کمکی : سرینی ، ساق پا . نکات آناتومیکی در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده : اگر نوک انگشتان پا راست و کشیده باشند ، هر سه عضله همسترینگ هدف تمرین قرار می گیرد . در صورتی که ... عضلات درگیر در حرکت پشت ران خوابیده دمبل و دستگاه
عضلات اصلی : همسترینگ .
عضلات کمکی : سرینی ، ساق پا .
نکات آناتومیکی در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده
وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده :
اگر نوک انگشتان پا راست و کشیده باشند ، هر سه عضله همسترینگ هدف تمرین قرار می گیرد .

در صورتی که نوک انگشتان پا رو به داخل باشد تأکید تمرین بر عضلات داخلی همسترینگ ( نیمه وتری و نیمه غشایی ) خواهد بود .

در حالی که اگر نوک انگشتان پا به طرف خارج باشدتمرکز حرکت بر عضلات خارجی همسترینگ ( دو سر رانی ) می باشد . مچ پا را با زاویه نود درجه به حالت خمیده نگهداری ( دورسی فلکشن ) ، در این وضعیت عضلات ساق پا حداقل درگیری را خواهند داشت و تفکیک عضلات همسترینگ بهتر انجام می شود .

اگر نوک انگشتان رو به بالا باشد ، عضلات ساق پا نیز در حرکت مشارکت بیشتری می یابند .
وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده
وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده
فاصله پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده :
فاصله پاها به اندازه عرض لگن حالت استاندارد است .

اگر فاصله پاها بیشتر باشد ، بخش داخلی عضلات همسترینگ ( نیمه وتری و نیمه غشایی ) هدف تمرین خواهد بود .

در صورتی که فاصله پاها نزدیک هم باشد ، تمرکز تمرین روی بخش خارجی این عضله ( دو سر رانی ) می باشد . اندازه بالشتک لوله ای شکل دستگاه ، فاصله پاها را محدود می کند .
وضعیت بدن در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده :
سطح نیمکت اکثر دستگاه ها در ناحیه لگن شیب دار است ، که موجب می شود بالا تنه کمی به جلو متمایل شود . این حالت خمیدگی سبب کشیدگی عضلات همسترینگ و لگن شده ، بنابراین به تفکیک عضلانی کمک می کند . دقت کنید ستون فقرات را صاف و کشیده نگه دارید و سینه را بالا نیاورید .
دامنه حرکتی پشت ران با دستگاه خوابیده :
زانو را در مرحله بالا آوردن پا تا جایی که ممکن است خم کنید . و برای اینکه تنش روی عضلات همسترینگ حفظ شود و احتمال آسیب مفصل زانو به حداقل برسد ، کمی پیش از راست کردن کامل زانو حرکت را متوقف کنید .
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes
Read more
اهداف حرکتی : #تقویت #عضلات_بزرگ_پشتی، #سرینی،تقویت عضلات پشت پا تقویت کشش #عضلات_شکم تقویت #دستها، #کشش عضلات سینه ای تقویت تعادل وکنترل #کل_بدن #هشدار:افراد مبتدی وعزیزانی که مشکل گردن وستون مهره دارند با احتیاط کامل وتحت نظر مربی، وحاشیه امنیتی لازم اجرا کنند . باتشکر از: استاد ... اهداف حرکتی : #تقویت #عضلات_بزرگ_پشتی، #سرینی،تقویت عضلات پشت پا
تقویت کشش #عضلات_شکم
تقویت #دستها، #کشش عضلات سینه ای
تقویت تعادل وکنترل #کل_بدن
#هشدار:افراد مبتدی وعزیزانی که مشکل گردن وستون مهره دارند با احتیاط کامل وتحت نظر مربی، وحاشیه امنیتی لازم اجرا کنند 🙏
.
باتشکر از:
✅استاد #ناهید_مداحی
سوابق #مربی: ده سال سابقه #مربیگری_پیلاتس
.
❌توجه:هرگونه بی احترامی بدون تذکر= بلاک .
جهت اطلاع از آدرس #باشگاهها لطفا به سایت
#پیلاتس_ایرانیان مراجعه نماید||قسمت معرفی باشگاهها
www.pilates.ir .
#لطفا_دوستانتان_را_تگ_کنید🙏 .
#ورزش #پیلاتس #مربی_پیلاتس
#Pilates
#pilatesinstructor
#pilatesmat
#pilateslovers
Read more
[email protected]_goudarzi5 @ali_goudarzi5 . [email protected] @iranladyfit . .ویدئو:تفاوت ددلیفت و ددلیفت رومانیایی.به تغییر زاویه کمر و زانو تو حرکات توجه کنین لطفا . .اما اینکه چه تمریناتی را باید برای کوچک کردن رانها انجام داد.  این سوال بسیار متداولی است. اما متاسفانه باید بگویم که اگر ران ... [email protected]_goudarzi5 @ali_goudarzi5
.
[email protected] @iranladyfit .
.ویدئو:تفاوت ددلیفت و ددلیفت رومانیایی.به تغییر زاویه کمر و زانو تو حرکات توجه کنین لطفا👌
.
.اما اینکه چه تمریناتی را باید برای کوچک کردن رانها انجام داد.  این سوال بسیار متداولی است. اما متاسفانه باید بگویم که اگر ران های بزرگی دارید، تقصیر اصلی بر گردن استخوان بندی و ژنتیک شماست مانکن شدن را از ذهن خود دور کنید و به دنبال تناسب با توجه به واقعیت ژنتیک خود باشید و بدانید که در حال حاضر راهی برای دستکاری در ژنهای شما وجود ندارد پس واقع بین باشید. بدانید که لگن شما هرچه بزرگتر باشد، ران هایتان نیز بزرگتر خواهند بود. اما خبر خوبی که می توانم بدهم این است که بدنتان به جای اینکه سیبی-شکل شود، گلابی شکل خواهد شد. این یعنی بدنتان به جای اینکه چربی را در نواحی شکم ذخیره کند، در قسمت ران ها ذخیره می کند. و گرچه رانهای ضخیمی دارید، اما در عوض خطر ابتلا به بیماری های قلبی در شما کمتر است.

از آنجا که لاغری موضعی وجود ندارد، باید یک برنامه ورزشی جامع و کامل برای پایین آوردن چربی کل بدن و افزودن به ماهیچه ها از سر گیرید. 3 تا 5 مرتبه در هفته به مدت 30 تا 45 دقیقه تمرینات ایروبیک را انجام دهید. این تمرینات هرچه طولانی تر شوند، میزان کالری بیشتری می سوزانید، پس در همان اوایل مدت زمانتان، همه ی انرژیتان را تمام نکنید تا بتوانید مدت زمان بیشتری ورزش کنید. دوچرخه سواری نیز برای آب کردن چربی های قسمت ران بسیار خوب است.

ورزش های زمینی مخصوص پا، انقدر بر عضلات رانهایتان کار نمی کند که چربی سوزی کرده یا عضلاتتان را تقویت کند. برای محکم کردن قسمت پایین تنه، حرکات اسکوات و لانژ بسیار عالی است.
.
.
.
.
.
#بدنسازی #بدنساز #تناسب_اندام #زيبايي_اندام #فيتنس #ورزش #ورزشی #قدرتی #کاهش_وزن #افزایش_وزن
.
ممنونم از کامنتهای پر مهرتون.
مرسی که کسی رو مخاطب قرار نمیدین.و به همدیگه احترام‌میذارین.
ممنونم که راهکار اشتباه به همدیگه‌ نمیدین.

مطالب کاملتر و ویدیو های بیشتر رو در کانال ما دنبال کنید
لینک کانال در bio هست.
برای عضویت در بزرگترین سوپر گروه های ورزشی مختص بانوان ، تلگرام پیام بدید💪 .
راه های ارتباطی:
لینک کانال:@routineexercise
آی دی تلگرام: @aligoudarzi1010
شماره تلگرام :09353715807
Read more
. تمرینات پا . 4نکته مهم در تمرینات عضلات پا عضلات پا یکی از عمده عضلات بزرگ بدن محسوب می شوند و تمرین دادن آنها فواید زیادی برای هر شخصی دارد. در این بین نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آنها به رشد عضلات کمک شایانی میکند : ۱ - همیشه در روزی که میخواهید عضلات پا را تمرین دهید به قدر کافی کربوهیدرات ... .
تمرینات پا
.

4نکته مهم در تمرینات عضلات پا

عضلات پا یکی از عمده عضلات بزرگ بدن محسوب می شوند و تمرین دادن آنها فواید زیادی برای هر شخصی دارد. در این بین نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آنها به رشد عضلات کمک شایانی میکند :
۱ - همیشه در روزی که میخواهید عضلات پا را تمرین دهید به قدر کافی کربوهیدرات مصرف کنید تا دچار کمبود انرژی نشوید
۲ - برای رشد عضلات پا و افزایش حجم آنها همیشه از تکرار های پایین و وزنه های سنگین استفاده کنید
۳ - برای سهولت و افزایش کارایی میتوانید عضلات پا را به دو بخش تقسیم کنید به این صورت که در یک جلسه عضلات چهار سر ران و ساق را تمرین دهید و در یک جلسه عضلات پشت پا و همسترینگ.
۴ - از ساق ها غافل نشوید، عدم تمرین روی ساق پا باعث بر هم خوردن تقارن پاها می شود و همچنین احتمال آسیب دیدگی را به علت ضعیف بودن افزایش میدهد
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا ۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید. تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید ... .
برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا

۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید.
تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید در هر ست تا ناتوانی عضلات پیش بروید.
۲- تمرینات خود را تغییر دهید.
تغییراتی که در تمرین می‌دهید، هرگز به عضلات اجازه نمی‌دهد به تمرین عادت کنند. بسیاری از قهرمانان  حرفه‌ای‌ عقیده دارند تغییر تمرینات برای تداوم روند رشد عضلات و افزایش حجم ضروری است.
۳- روی حرکت اسکوات مانور بدهید.
هنگام انجام حرکت اسکوات، موضع پاها را برای ایجاد فشار بیشتر روی قسمت‌های مختلف عضلات ران تغییر دهید. نزدیک کردن پاها برای فشار بیشتر روی قسمت خارجی و دور کردن پاها از هم برای ایجاد فشار روی قسمت های داخلی عضلات ران ؟؟؟؟
۴- اسکوات و کشش پا را در برنامه‌ی تمرین داشته باشید.
اسکوات را جدی گرفته و برای افزایش حجم پا از آن استفاده کنید. حرکت کششی باید در برنامه‌ی تمرینات شما روی عضلات پا وجود داشته باشد.
۵- در انتخاب وزنه دقت کنید؛ خود را فریب ندهید.
ست‌های طولانی نداشته باشید. با ۱۲ تکرار شروع کنید و به‌تدریج وزنه‌ها را سنگین‌تر کنید، به‌طوری‌که در ست آخر نتوانید حرکت را بیشتر از ۵ یا ۶ بار تکرار کنید. چنانچه در ست آخر می‌توانید تکرارهای بیشتری داشته باشید بدانید که از وزنه‌های مناسب برای تمرین استفاده نکرده‌اید و وزنه‌های شما به حد کافی سنگین نبوده است.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
بهترین های تمرین پا از نگاه بیت اله . بیت اله عباسپور اگرچه بدن کاملی داشت اما عضلات پای او کم نظیر ...
Media Removed
بهترین های تمرین پا از نگاه بیت اله . بیت اله عباسپور اگرچه بدن کاملی داشت اما عضلات پای او کم نظیر بود، بخصوص در ناحیه همسترینگ . در این پست مروری داریم بر مصاحبه مرداد سال ۹۲ با بیت اله که به عضله پا اختصاص داشت . هفته ای چند جلسه تمرین پا را پیشنهاد می کنی؟ بیت اله: چون در تمرین عضلات پا انرژی ... بهترین های تمرین پا از نگاه بیت اله
.

بیت اله عباسپور اگرچه بدن کاملی داشت اما عضلات پای او کم نظیر بود، بخصوص در ناحیه همسترینگ
.
در این پست مروری داریم بر مصاحبه مرداد سال ۹۲ با بیت اله که به عضله پا اختصاص داشت
.
هفته ای چند جلسه تمرین پا را پیشنهاد می کنی؟
بیت اله: چون در تمرین عضلات پا انرژی زیادی نیاز داریم و بدنبال آن ریکاوری بیشتر؛ هفته ای یک جلسه تمرین پرفشار حداقل یک ساعته را توصیه می کنم
.
در تمرین پا تمرکزت را روی دستگاه قرار می دهی یا وزنه آزاد؟
بیت اله: به هدف تان بستگی دارد. در دوران حجم و افزایش سایز از وزنه های آزاد استفاده شود، بهتر است
.
حجم سازترین حرکت برای عضله پا کدام است؟
بیت اله: اسکوات و هاگ‌ با ماشین
.
سیستم سوپرست و تری ست برای عضله پا مفید است؟
بیت اله: بله خیلی مفید است، مخصوصا برای کات کردن و در یک مقطع زمانی مشخص مثلا سه هفته تا یک ماه مانده به مسابقات
.
روحش شاد و یادش گرامی
Read more
این حرکت روی عضلات کنار باسن تأثیر دارد و باعث می شود کنار باسن خالی به نظر نرسد چرا که عضلات کناری را تقویت کرده و باعث رشد آن می شود. گذشته از اینکه روی عضلات باسن نقش دارد در تقویت عضلات ران نیز مؤثر است. این حرکت را می توانید مانند پست بالا انجام دهید، یا کش ورزشی را دور هر دو پا حلقه کرده و با ایجاد مقاومت ... این حرکت روی عضلات کنار باسن تأثیر دارد و باعث می شود کنار باسن خالی به نظر نرسد چرا که عضلات کناری را تقویت کرده و باعث رشد آن می شود. گذشته از اینکه روی عضلات باسن نقش دارد در تقویت عضلات ران نیز مؤثر است. این حرکت را می توانید مانند پست بالا انجام دهید، یا کش ورزشی را دور هر دو پا حلقه کرده و با ایجاد مقاومت برای نتیجه بهتر انجام دهد همچنین می توانید وزنه های مخصوصی که دور پا بسته می شود را به کار ببرد. این حرکت در باشگاه نیز به وسیله دستگاه سیم کش به صورت ایستاده انجام می شود.

مانند حرکت به پهلو به دراز بکشید و پاها را روی هم قرار دهید، با دم ( نفس کشیدن) پا را بالا ببرید و به آرامی با بازدم ( بیرون دادن نفس) پا را به موقعیت اول برگردانید. این حرکت را در ۳ ست و باحداقل ۱۵ تکرار برای هر پا انجام دهید.

جهت فرم دهی قسمت خارجی باسن و تا حدودی مبارزه با سلولیت های روی قسمت باسن این حرکات رو تا ۳-۴ بار در هفته میتونید انجام بدید.
🔥😰🔥😰✌🏻🤣✌🏻💪🏻⛔️👆🏻
. 👌🏻👌🏻💪🏻💪🏻💪🏻 @dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkout
Read more
‍ <span class="emoji emoji2705"></span>گرفتگی یا اسپاسم عضله چیست<span class="emoji emoji2049"></span>️ <span class="emoji emoji1f468"></span>‍⚕گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند ...
Media Removed
گرفتگی یا اسپاسم عضله چیست‍⚕گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند در واقع انقباض شدید و غیر ارادی یک عضله است. این گرفتگی همراه با درد شدیدی است که در محل عضله احساس میشود. انقباض دردناک عضله ممکن است چند ثانیه طول کشیده و مرتفع شود و یا ممکن است حتی 15 دقیقه هم طول بکشد. ... ‍ ✅گرفتگی یا اسپاسم عضله چیست⁉️ 👨‍⚕گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند در واقع انقباض شدید و غیر ارادی یک عضله است. این گرفتگی همراه با درد شدیدی است که در محل عضله احساس میشود. 🔺انقباض دردناک عضله ممکن است چند ثانیه طول کشیده و مرتفع شود و یا ممکن است حتی 15 دقیقه هم طول بکشد. انقباض و حرکات غیر ارادی عضله در بسیاری اوقات در زیر پوست قابل مشاهده هستند. گرفتگی در هر عضله ای بخصوص عضلاتی که در طول مسیرشان از روی دو مفصل عبور میکنند میتواند اتفاق بیفتد. میتواند در قسمتی از یک عضله، در همه عضله یا در دسته ای از عضلات ایجاد شود. بیشترین محل های گرفتگی یا اسپاسم عضله در عضلات پشت ساق، عضلات پشت ران و عضلات جلوی ران است. اسپاسم عضله در کف پا، کف دست، بازو، شکم و حتی جدار قفسه سینه هم 📎چه کسانی دچار گرفتگی عضله میشوند❓ 👨‍⚕تقریباٌ هر کسی در طول عمرش دچار گرفتگی عضله میشود. این وضعیت در بعضی افراد بخصوص در حین ورزش بیشتر دیده میشود.
نوجوانان، افراد با با سن بالاتر از 65 سال، افراد بیمار، چاق، کسانی که فعالیت بدنی شدیدی داشته اند و کسانی که از بعضی داروهای خاص استفاده میکنند بیشتر در معرض گرفتگی عضله هستند.کسانی که عضلات بدنشان تحمل فشارشدیدی را که به آن میاید ندارد دچار گرفتگی عضله میشوند. 📝علت گرفتگی عضله 👨‍⚕علت عمده گرفتگی و اسپاسم عضله خستگی آن است. وقتی کاری که از یک عضله کشیده میشود بیش از توانایی آن باشد بر اثر فعال شدن رفلکس های غیر ارادی که از نخاع سرچشمه میگیرند عضله بی اختیار منقبض میشود. 🔺ورزش در هوای بسیار گرم، تعریق فراوان و در نتیجه از دست دادن املاح بدن هم میتوانند زمینه ساز گرفتگی عضله باشند. اسپاسم و گرفتگی عضله گرچه اکثراٌ خودبخود خوب میشوند ولی اگر شدید باشند یا بطور مکرر ایجاد شوند ممکن است نشانه ای از یک بیماری باشند. بیماری های زیادی مانند بیماری های نخاع، تحریک ریشه های عصبی در کمر، تصلب شرائین، تنگی کانال نخاعی، بیماری های تیروئید، عفونت های مزمن و یا بیماری های کبدی میتوانند زمینه ساز گرفتگی عضله باشند. پس هر گاه اسپاسم، شدید شد یا بطور مکرر اتفاق افتاد باید حتماٌ به پزشک مراجعه کنید.
💊💉🌡درمان گرفتگی یا اسپاسم عضله

فعالیت بدنی که موجب اسپاسم شده را قطع کرده و اندام را در وضعیتی قرار دهید که عضله کشیده شود و این وضعیت را آنقدر نگه دارید تا انقباض عضله رفع شود. سرمای موضعی برای رفع درد کمک کن
Read more
طناب زدن عضلات بدن را درگیر می‌کند. برخلاف آنچه که افراد اغلب فکر می‌کنند، طناب زدن کار آسانی نیست، باید برای انجام آن اصول را رعایت کرد تا ریتم بهتر و طناب زدن طولانی‌تری را انجام دهیم، اولین تمرین این است که با یک پا بپرید و سعی کنید پایتان به طناب برخورد نکند این تمرین باعث ایجاد تعادل و مقاومت ... طناب زدن عضلات بدن را درگیر می‌کند.

برخلاف آنچه که افراد اغلب فکر می‌کنند، طناب زدن کار آسانی نیست، باید برای انجام آن اصول را رعایت کرد تا ریتم بهتر و طناب زدن طولانی‌تری را انجام دهیم، اولین تمرین این است که با یک پا بپرید و سعی کنید پایتان به طناب برخورد نکند این تمرین باعث ایجاد تعادل و مقاومت بیشتر می‌شود. هنگامی که ریتم خوبی پیدا کردید، بدن شما از فواید این فعالیت مفید بهره‌مند خواهد شد.

طناب زدن باعث تحریک گردش خون می‌شود، درحقیقت، این ورزش برروی ماهیچه‌های پا کار می‌کند و رگ‌های پا را ماساژ می‌دهد. این ماساژ باعث گردش خون می‌شود و دیگر خون در رگ‌ها تجمع نمی‌کند، این روش از واریس جلوگیری می‌کند و ریتم ضربان قلب را منظم می‌کند. همچنین طناب زدن باعث جلوگیری از افزایش وزن نیز می‌شود.
به کمک طناب زدن مداوم، می‌توان در هر ساعت ۸۰۰ کالری سوزاند، این میزان کالری سوزانده شده سبب کاهش توده چربی در بدن میشود. با طناب زدن تقریبا می‌توان به وزن ایده‌آل رسید، برای این منظور باید به مدت زمان طناب‌زدن توجه کرد و سریع از آن دست نکشید. البته تغذیه مناسب شرط مهمی است که باید رعایت شود.

برای طناب زدن مداوم باید وسایل موردنیاز را تهیه کرد. باید یک طنابی بخرید که اندازه شما باشد اندازه طناب به تجربه و توانایی در طناب‌زدن نیز بستگی دارد. یک مبتدی باید طنابی سبک خریداری کند که وقتی پای خود را روی میانه این طناب می‌گذارد و آن را به سمت بالا می‌کشد، دسته‌های آن به شانه‌ها برسند. کسی که تجربه بیشتری دارد می‌تواند از طناب سنگین‌تر و کوتاه‌تر استفاده کند. برای خانم‌ها توصیه می‌شود که از لباس زیر و یا گن های ورزشی به هنگام طناب‌زدن استفاده کنند.
کفش در طناب‌زدن نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا باعث ثبات و تعادل بهتر می‌شود واز سختی تمرین می‌کاهد.
...
نکته نکته
بشتابیییییید ✋✋✋✋✋✋✋
در تعطیلات وعده های غذایی بسیار نامنظم داشتم و چربی و شیرینی به کرات مصرف کردم که هرچقدر هم هوازی انجام بدید از بین نمیرود. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید.
تنها راه تصحیح وعده های غذایی است.
در ویدیوی فوق طناب من ۵۰۰ گرم هست.
و برنامه امروزم
۵ست
۱۰۰تا طناب سوپر دیپ پارالل
#skippingrope #rope #jumppingrope #fitness #ft #jump #crossfit #hiit
Read more
عضلات پا از جمله بزرگترین عضلات بدن می باشند و در نتیجه در اثر فعالیت مقدار زیادی انرژی را مصرف می کنند ...
Media Removed
عضلات پا از جمله بزرگترین عضلات بدن می باشند و در نتیجه در اثر فعالیت مقدار زیادی انرژی را مصرف می کنند که در کاهش وزن اهمیت فوق العاده ای دارد؛ علاوه بر این، تحت تاثیر قرار گرفتن این عضلات به وسیله تمرینی چند مفصلی و مادر مانند اسکات، می تواند ترشح هورمون تستسترون را به مقدار زیادی افزایش دهد و حتی بروی ... عضلات پا از جمله بزرگترین عضلات بدن می باشند و در نتیجه در اثر فعالیت مقدار زیادی انرژی را مصرف می کنند که در کاهش وزن اهمیت فوق العاده ای دارد؛ علاوه بر این، تحت تاثیر قرار گرفتن این عضلات به وسیله تمرینی چند مفصلی و مادر مانند اسکات، می تواند ترشح هورمون تستسترون را به مقدار زیادی افزایش دهد و حتی بروی عضله سازی بالاتنه نیز تاثیر مثبت داشته باشد، بجای مصرف هورمون هایی که عوارض زیادی را موجب خواهند شد، بهتر است تمرینات پا را بهتر انجام دهید. #legworkout #coach #bodyclassic #bodybuilding #physiqueclassic #physique
Read more
آسیب زانو(ساییدگی کشکک زانو) اگر ورزشکاری در طول ورزش خود از زانوها بسیار کار بکشد، مثل: دوچرخه ...
Media Removed
آسیب زانو(ساییدگی کشکک زانو) اگر ورزشکاری در طول ورزش خود از زانوها بسیار کار بکشد، مثل: دوچرخه سواری، عضله 4 ‌سر زانو ی او ضعیف شده و این عضله قدرت نگه‌داشتن کشکک زانو را ندارد، که این عمل باعث شده تا کشکک خود را بر روی غضروف انداخته و موجب خراشیدگی آن ‌شود، یا کشکک از جای اصلی خود تغییر مکان دهد. اگر ... آسیب زانو(ساییدگی کشکک زانو)

اگر ورزشکاری در طول ورزش خود از زانوها بسیار کار بکشد، مثل: دوچرخه سواری، عضله 4 ‌سر زانو ی او ضعیف شده و این عضله قدرت نگه‌داشتن کشکک زانو را ندارد، که این عمل باعث شده تا کشکک خود را بر روی غضروف انداخته و موجب خراشیدگی آن ‌شود، یا کشکک از جای اصلی خود تغییر مکان دهد.
اگر ورزشکاری در طول ورزش خود از زانوها بسیار کار بکشد، مثل: دوچرخه سواری، عضله 4 ‌سر زانو ی او ضعیف شده و این عضله قدرت نگه‌داشتن کشکک زانو را ندارد، که این عمل باعث شده تا کشکک خود را بر روی غضروف انداخته و موجب خراشیدگی آن ‌شود، یا کشکک از جای اصلی خود تغییر مکان دهد.
 این عارضه در زنان بیشتر است بطوریکه شیوع آن در زنان دو برابر مردان است. در نوجوانان نیز  در سنین رشد بیشتر است و در ورزش هایی مثل دویدن، دوچرخه سواری، فوتبال، تنیس و اسکی بیشتر دیده میشود بخصوص اگر فرد ورزش را تازه شروع کرده باشد یا شدت انجام آنرا به ناگهان زیاد کند. به نظر میرسد در کسانی که صافی کف پا دارند یا زانوهای پرانتزی دارند این بیماری بیشتر دیده میشود.  انجام اقدامات زیر در پیشگیری از کندرومالاسی کشکک مفید و موثر است:

باید سعی کرد جلوی افزایش وزن گرفته شود.قبل از هر فعالیت ورزشی باید حدود پنج دقیقه بدن را به اصطلاح گرم کرده و سپس نرمش های کششی را انجام داد.هر ورزشی را که انجام میدهیم باید شدت و مدت آن را بتدریج افزایش داده و از تغییر ناگهانی شدت و مدت ورزش باید اجتناب کرد.برای دویدن باید از کفش هایی استفاده کرد که کفی آن توانایی جذب ضربات و شوک های وارده را داشته باشد.عضلات چهارسر ران خود را قوی نگه دارید.سعی کنید کمتر دوزانو و چهارزانو بنشینید و در صورت امکان کمتر از توالت های سنتی استفاده کنید.بهترین عمل آب درمانی است؛ به این صورت که در قسمت کم‌عمق آب استخر راه رفته، به شرطی که زانوها در آب نشکند که به توصیه تمام پزشکان بهترین راه درمان و پیشگیری  از کندرومالاسی است.
....
بهترین درمان برای این آسیب از نظر خود من به ترتیب اولویت:
جلو پا ماشین سبک تعداد بالا
پیاده روی در آب
شوت کردن توپ به دیوار
بدترین ورزش:
دکتر ها میگن پاتون رو مستقیم نگه دارین و رونتون رو سفت کنید ده ثانیه نگه دارید.
این کار نتنها موثر نیست بلکه درد رو دو چندان میکنه.
#زانو #آسیب #کندرومالاسی #ساییدگی #کشکک #بدنسازی #ورزش #فیزیوتراپی #ارتوپدی
Read more
@pranayoga <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آموزش_آسانا_یوگا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آسانای_شماره_سی ...
Media Removed
@pranayoga ️ #آموزش_آسانا_یوگا ️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا ️ #آسانای_شماره_سی ️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ... @pranayoga
✳️ #آموزش_آسانا_یوگا
✳️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا
✳️ #آسانای_شماره_سی ❇️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ✳️تکنیک

1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را رو به جلو باز کنید. (شکل35)

2. پای چپ را از زانو خم کنید و آن را روی ران راست قرار دهید. پاشنه پای چپ باید روی ناف فشار آورد و انگشتان پا باید کشیده و صاف باشند. این حالت، وضعیت نیمه نیلوفری است.

3. دست چپ را از عقب بیاورید و انگشت شست پای چپ را با یک بازدم بگیرید. اگر به راحتی نمی‌توانید انگشت شست را بگیرید شانه چپ را به سمت عقب بچرخانید.

4. بعد از گرفتن شست چپ، زانوی خمیده چپ را به پای راست گشوده شده نزدیک کنید. دست راست را به طرف جلو دراز کنید و پای راست را بگیرید تا کف دست با کف پا تماس داشته باشد. (شکل64و65)

5. دم را فرو دهید؛ پشت خود را بکشید و بدون رها کردن انگشت شست پای چپ چند ثانیه رو به بالا خیره شوید.

6. دم را بیرون دهید و تنه را با خم کردن آرنج راست به بیرون، به سمت جلو حرکت دهید. ابتدا پیشانی بعد بینی، سپس لب‌ها و سرانجام چانه را روی زانوی راست قرار دهید. (شکل66)

7. در مراحل اولیه زانوی پای گشوده شده از زمین بلند می‌شود. عضلات ران را سفت کنید و پشت پای راست گشوده را روی زمین قرار دهید.

8. 30 تا 60 ثانیه با تنفس نرم در این وضعیت بمانید.

9. دم را فرو برید؛ سر و تنه را بلند کنید؛ دست‌ها را رها کنید؛ پای چپ را صاف کنید و به وضعیت یک باز گردید.

10. پای چپ را دراز کنید؛ زانوی راست را خم کنید؛ پای راست را روی ران چپ قرار دهید و وضعیت را در سمت دیگر تکرار کنید. مدت زمان حفظ وضعیت در دو سو یکسان است.

11. اگر نمی‌توانید انگشت شست پا را از عقب با دست بگیرید، پای گشوده شده را با دو دست بگیرید و فنون بالا را انجام دهید. (شکل67) ✳️تاثیرات

زانوها در حالت نیمه نیلوفری به قدری انعطاف‌پذیر می‌شوند که می‌توان حالت نیلوفری کامل را انجام داد. هنگام گذاشتن چانه بر روی زانوی پای گشوده شده زانوی خمیده به پای گشوده نزدیک می‌شود و بر اثر آن فشار کافی روی ناف و اندام‌های شکمی وارد می‌شود و خون در اطراف ناف و اندام‌های تناسلی جریان پیدا می‌کند. ناف یک مرکز عصبی است و سودایستانه چکره Svadhist hana chakra یکی از چرخ‌های والایشگر سیستم عصبی انسان، در آنجا قرار دارد. این چکره با شبکه تحتانی و میانی شکم مطابقت دارد. انجام دادن این حالت برای کسانی تو
Read more
‌ ‍‍‌دستگاه Motion lab ‌ ‌تجربه ای جدید از کمپانی تخصصی LPG که با کمک شبیه ساز ورزشی و تمرینات سه بعدی ...
Media Removed
‌ ‍‍‌دستگاه Motion lab ‌ ‌تجربه ای جدید از کمپانی تخصصی LPG که با کمک شبیه ساز ورزشی و تمرینات سه بعدی منحصر بفرد و لذت بخش در زمینه لاغری و زیبایی اندام، سلامتی و اصلاح وضعیت قامتی ( قوس کمر، قوز و انحراف ستون فقرات ) در مجموعه ورزشی و تندرستی آتیران ارائه می گردد. ‌ ‌ با ارزیابی تخصصی شما برنامه ای ...
‍‍‌دستگاه Motion lab ‌
‌تجربه ای جدید از کمپانی تخصصی LPG که با کمک شبیه ساز ورزشی و تمرینات سه بعدی منحصر بفرد و لذت بخش در زمینه لاغری و زیبایی اندام، سلامتی و اصلاح وضعیت قامتی ( قوس کمر، قوز و انحراف ستون فقرات ) در مجموعه ورزشی و تندرستی آتیران ارائه می گردد. ‌
‌ با ارزیابی تخصصی شما برنامه ای متناسب با نیازتان توسط کارشناسان علوم ورزشی آتیران ارائه می گردد. ‌
‍‌ برنامه های این دستگاه باعث ترمیم عضلات بدن، کمر، بازوها، پا ها می شود. کلیه عضلات بدن به صورت زنجیر وار واکنش نشان داده، باعث تصحیح حرکات در کل عضلات و طرز ایستادن را بهبود بخشیده و کل بدن را به حالت ایده آل می رساند. ‌
‌هماهنگی عصب و عضله و چذبی سوزی از دیگر کارایی های این دستگاه می باشد. ‌
‌این دستگاه بدن شمارا با بدنه متحرک و دستگیره های لرزاننده وادار به حرکت می کند. شما باید حالت مورد نظر را که در صفحه نمایش دیده میشود را اجرا کرده و حرکات دستگاه مانند یک بازی از پیش طراحی شده، عضلات شما را به حرکت در میاورد تا فرم دلخواه را به آن بدهد. ‌
‌ تلفن : 22343201 ‌
‌💪 آتیران؛ آکادمی تندرستی 🇮🇷 ایران

‌ #آتیران #کلینیک_پزشکی_آتیران #کلینیک_ورزشی_آتیران #کلینیک #بازتوانی #هوبر #موشن_لب #شبیه_ساز_حرکتی #huber #motionlab
Read more
. اسكوات تعادلي با كتل بل در بدن‌سازی و تناسب اندام، اسکوات یا اسکات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهارسر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را هم درگیر می‌کند. اسکوات یکی از حرکت‌های اصلی ورزش وزنه‌برداری قدرتی است و دو ... .
اسكوات تعادلي با كتل بل
در بدن‌سازی و تناسب اندام، اسکوات یا اسکات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهارسر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را هم درگیر می‌کند. اسکوات یکی از حرکت‌های اصلی ورزش وزنه‌برداری قدرتی است و دو حرکت دیگر پرس سینه و ددلیفت هستند.

ماهیچه‌های درگیر
ماهیچه‌های اصلی
ماهیچه سرینی بزرگ، ماهیچه چهارسر رانی، ماهیچه‌های همسترینگ

ماهیچه‌های فرعی
عضله عرضی شکمی، ماهیچه سرینی متوسط/کوچک، عضله گاستروکنمیوس

هدف استفاده از بوسوبال
حفظ تعادل ، درگيري بيشتر عضلات و فشار عمقي تر
استفاده از كتل بل در اين حركت
افزايش استقامت و وزن اضافي روي بدن
حتما قبل از انجام حركت بدن را به خوبي گرم كنيد
تنفس در اين حركت در موقع پايين امدم دم و بالا رفتن بازدم
نكته
هرچه باد بوسوبالتون بيشتر باشه انجام حركت سخت خواهد بود
.
#squats #bosuballworkout #bosuballsquats #Kettlebell
Read more
 #پیلاتس نحوه ی اجرای تمرین #پرس #سینه با #دمبل<span class="emoji emoji1f447"></span> . <span class="emoji emoji1f4a0"></span>فواید و روش اجرای درست حرکت پرس سینه با دمبل بر ...
Media Removed
#پیلاتس نحوه ی اجرای تمرین #پرس #سینه با #دمبل . فواید و روش اجرای درست حرکت پرس سینه با دمبل بر روی #زمین: . روش اجرای #صحیح حرکت : . به پشت خوابیده و کف پا ها را روی زمین قرار میدهیم. عضلات شکم را منقبض کرده و لگن و باسن را محکم و ثابت بر روی زمین نگه دارید. سپس دمبل ها را در دست گرفته و دست ها را ... #پیلاتس
نحوه ی اجرای تمرین #پرس #سینه با #دمبل👇
.
💠فواید و روش اجرای درست حرکت پرس سینه با دمبل بر روی #زمین:
.
🔰روش اجرای #صحیح حرکت : .
به پشت خوابیده و کف پا ها را روی زمین قرار میدهیم.
عضلات شکم را منقبض کرده و لگن و باسن را محکم و ثابت بر روی زمین نگه دارید.
سپس دمبل ها را در دست گرفته و دست ها را مقابل سینه به اندازه عرض شانه ها باز نگه دارید.
.
سپس با عمل دم آرنج های خود را خم کرده و بازو ها را به زمین برسانید دقت کنید که آرنج ها باید به صورت عمودی زیر #مچ قرار بگیرد تا یک زاویه 90 درجه با میان ساعد و بازو ایجاد شود.
سپس با عمل بازدم #آرنج ها را مقابل سینه صاف کرده و حرکت را ادامه دهید.(مطابق تصویر بالا)
.
✅ #فواید حرکت پرس سینه:
.
پرس سینه عضلات #سینه #سرشانه ، پشت بازو و حتی جلو بازو را که به عنوان تثبیت کننده عمل می کند درگیر می کند.
این حرکت بسیار آسان اما #سودمند است
.
دقت کنید وزن دمبل ها باید در حد توان و تعداد حرکت طبق نظر مربیان آموزش دیده اجرا شود تا از هر گونه #آسیب احتمالی جلوگیری شود.
Read more
. ساق پا نشسته با دستگاه . Seated calf raises . . یک حرکت ساده که پشت پای شما را از مچ پا تا بالاترین نقطه ی ساق در پس زانو تغییرشکلی اساسی خواهد داد. . این تمرین بشکلی ویژه موجبات تقویت عضلات نعلی شکل ساق پا . Soleus muscles . . را فراهم خواهد نمود . . تفاوت این حرکت با حرکت ساق پا ایستاده ... .
ساق پا نشسته با دستگاه .
Seated calf raises .
.
یک حرکت ساده که پشت پای شما را
از مچ پا تا بالاترین نقطه ی ساق در پس زانو تغییرشکلی اساسی خواهد داد.
.
این تمرین بشکلی ویژه موجبات
تقویت
عضلات نعلی شکل ساق پا
.
Soleus muscles .
.
را فراهم خواهد نمود . .
تفاوت این حرکت با حرکت ساق پا ایستاده در بکارگیری بشتر عضلات نعلی شکل در این حرکت نسبت به ساق پا ایستاده‌
و
همچنین فشار کمتر بر روی زانوها و ستون فقرات در این حرکت می باشد.
.
.
عزیزانیکه
تصور و دلِ خوشی از پهن شدن مچ پا تا نیمه ی ساق را ندارند،
بهتر است فقط ساق پا ایستاده را انتخاب کنند.
.
‌.
فوت کوزه گری 🌬 :
.
مربیان گرامی از آنجاییکه نوع غالب تارهای عضلات ساق
پا از نوع
کند انقباض ( ۹۰%کند و۱۰تند انقباض) هستند ، پس برای
بهبود تقویت آنها در این تمرین بهتر است ، تکرارهای بالا بکارگیری فرمایید.
.
.
.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
با تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
Read more
<span class="emoji emoji1f38b"></span>نام حرکت : . دایره ی تک پا . <span class="emoji emoji1f530"></span>نحوه ی اجرا: . در وضعیت میز قرار گرفته ، کف دست ها روی زمین بطوریکه هر ...
Media Removed
نام حرکت : . دایره ی تک پا . نحوه ی اجرا: . در وضعیت میز قرار گرفته ، کف دست ها روی زمین بطوریکه هر دست زیر کتف خود باشد و ساق پاها را کاملا روی #زمین قرار دهید. . سپس پای راست را با مچ پوینت از پشت بدن صاف کرده و در امتداد لگن نگه داشته و سپس پا را در جهت عقربه های ساعت به صورت دایره وار حرکت دهید و سپس جهت ... 🎋نام حرکت :
.
دایره ی تک پا .
🔰نحوه ی اجرا: .
در وضعیت میز قرار گرفته ، کف دست ها روی زمین بطوریکه هر دست زیر کتف خود باشد و ساق پاها را کاملا روی #زمین قرار دهید.
.
سپس پای راست را با مچ پوینت از پشت بدن صاف کرده و در امتداد لگن نگه داشته و سپس پا را در جهت عقربه های ساعت به صورت دایره وار حرکت دهید و سپس جهت دایره های پا را بالعکس اجرا کنید.
.
🔰نکته :
سعی کنید دایره ها یی که با پای خود بطور فرضی رسم می کنید به یک اندازه و در تمام جهت باشد . .
زانو خم نشود #شکم و باسن منقبض باشد .
.
دقت کنید لگن خود را ثابت نگه دارید و به طرفین خم نشوید.
.
🔰هدف: .
#تقویت و خوش فرم شدن #عضلات #باسن و پا .
ثابت نگه داشتن. #لگن و تقسیم کردن صحیح وزن بر روی کل بدن .
#پیلاتس
#لطفا_دوستانتان_را_تگ_کنید🙏
Read more
درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است. اما اینجا ما در مورد اقداماتی ... درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است.

اما اینجا ما در مورد اقداماتی که در باشگاه باید انجام ندهید، صحبت خواهیم کرد:

۱. تمرینات کم فشار
کرانچ
شکم هم مانند سایر عضلات شما هستند، پس چرا آنها را مثل هم تمرین نمی دهید؟

اینکه ست های پر تکرار از کرانچ را انجام بدهیم، همان قدر در ایجاد یک شکم شش تکه کمک می کند که اگر با انجام تکرار های زیاد از شنا، به سینه های آرنولد برسیم. از اینکه از تمرینات با وزنه برای شکم استفاده کنید، پرهیز نکنید!

بیشتر از ۱۲-۱۵ تکرار را انجام ندهید، البته اگر می خواهید شکم شش تکه بسازید؟! ۲. تمرین بدون شدت
شکم خلبانی
خیلی از دوستان تصور می کنند تنها کاری که برای بدست آوردن شکم شش تکه باید بکنند، این است که در آخر تمرینات شان چند تا ست کرانچ و دراز و نشست بروند، همین و بس!! اما همان طور که قبلاً تاکید کردم، شکم هم مثل سایر عضلات یک عضله است، و باید آنها را با همان شدتی که باقی بدنتان را فشار می دهید، بر شکم هم باید فشار بیاورید. نترسید بگذارید کمی دل درد بگیرید!! ۳. تکرار های کم یا خیلی کوتاه
کرانچ از بغل
اگر فقط یک عضله باشد که باید آن را خیلی آهسته تمرین داد، آن عضله، عضلات شکمی است. در انجام هر حرکت سعی کنید تمام دامنه حرکتی را رعایت کنید و انجام دهید. تکرار های سریع نتیجه ای به جز صدمات فیزیکی برای شما نخواهد داشت.

۴. حرکت های غلط
شکم شش تیکه
درست همانند عضلات شانه یا سینه که با استفاده از حرکات گوناگون و متنوع سعی در این داریم که عضله را تحت فشار قرار دهیم برای عضلات شکم هم باید از تنوع حرکتی بهره ببریم. یک نکته مهم در طراحی برنامه تمرینی برای عضلات شکم این است که سعی کنید تاکید بیشتری را روی قسمت پایینی شکم داشته باشید.

البته حرکت پیچشی نیز برای فشار آوردن روی عضلات کناری شکم بسیار مناسب هستند.

۵. لنگر کردن پا ها
دراز و نشست
موقعی که دارید حرکتی مثل دراز و نشت یا خلبانی را می زنید، سعی کنید پا های خود را در جایی قلاب نکنید! وقتی شما پا های خود را در جایی لنگر می کنید فشاری که باید به شکم خود وارد کنید به عضلات باسن شما منتقل می شود و این می تواند منجر به درد های عضلانی در قسمت پشت بشود.
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding
Read more
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش ...
Media Removed
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه ... حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه نيست كما اين كه بدون آن نيز مي توان با گذاشتن كف دست ها به روي زمين شناهاي چهار گانه را انجام داد.
شناهاي چهار گانه عبارتند از:
شناي كرسي
شناي دست و پا مقابل
شناي دوشلاقه
شناي پيچ
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.

حرکت مهم نیست که کجا هستید و از همه مهمتر ورزشی کاملا رایگان بدون تجهیزات گران قیمت ویا هزینه باشگاه , اگر به دنبال بدست آوردن و توسعه سینه و قفسه سینه بزرگ و سرشانه های حجیم هستید می توانید به منظور استحکام و آمادگی جسمانی و برای استقامت و قدرت عضلات تان ,فقط حدود 30 دقیقه از وقت تان را در هفته صرف انجام برنامه شنا سوئدی کنید ,به شما قول می دهم که با اعتماد به نفس بیشتری فقط بعد از اتمام تمرین کوتاه , احساس ارامش و راحتی بکنید.

این حرکت نیر یک حرکت عمومی به حساب می آید که به تقویت عضلات پشت بازو، سینه، سر شانه منجر می شود. ولی از این حرکت بیشتر در جهت رشد عضلات سینه بهره می گیرند. به یاد داشته باشید که هنگام اجرای این حرکت می بایست کف دست ها را در اطراف بدن و مقابل شانه ها روی زمین قرار دهید. و پاها از قسمت پاشنه به یکدیگر بچسبند.چانه را کمی به سمت سینه ها متمایل کنید تا پیشانی روبه روی زمین قرار گیرد. شکم را سفت کنید. بدن کشیده آرنج ها را خم کرده و بدن یک تکه به طرف پایین حرکت کند آنقدر پایین نیایید که سینه ها به زمین برخورد کند، تا جایی بدنتان را پایین بیاورید که بازوها به موازات زمین گیرند و با همان صورت به حالت اولیه برگردد و آرنج ها را قفل نکنید.
تذکر: هنگام پایین آمدن، بدن را رها نکنید، بلکه با کنترل و تمرکز این حالت را انجام دهید. این تمربن را هر روز صبح 3 ست بروید .
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام ...
Media Removed
. عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) مراحل انجام حرکت: 1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد. 2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید. 3- به ... .
✔ عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن)
✔ عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ)
✔ مراحل انجام حرکت:
1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد.
2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید.
3- به آرامی باسن خود را از روی زمین جدا کنید و تا قرار گرفتنِ ران ها در راستای تنه آن را بالا ببرید.
4- با کنترل به نقطه شروع بازگردید.
✔ دم: پایین آوردن لگن.
✔ بازدم: بالا بردن لگن.
✔ نکات مهم:
📍 این حرکت از جمله حرکاتِ مفیدی است که برای تقویت عضلاتِ ناحیه کمری و باسن، بدون نیاز به هیچ وسیله ای می توان به راحتی در منزل انجام داد. لازم به ذکر است، قدرت و استقامت پایین عضلات ناحیه کمر از علل عمده بسیاری از کمر دردهای مزمن است، و در صورت عدم تقویت آنها به میزان بهینه، احتمال آسیب ها و مشکلات جدی تر در ناحیه کمر افزایش می یابد.
📍 به منظور افزایش سختی و دامنه حرکتی، می توانید پاهای خود را به جای زمین، روی یک نیمکت یا تخت بگذارید. انجام این حرکت با گذاشتنِ وزنه روی ناحیه لگن، و یا با بالا نگاه داشتنِ یک پا (با زمین در تماس نباشد)، از دیگر راه های افزایش سختی این تمرین هستند.
📍 افرادی که دچار آسیب های مختلف در ناحیه کمر هستند و یا ضعف عضلانی شدید در آن نواحی دارند، مطابق با تجویز متخصصین مربوطه می توانند این حرکت را به شکل "ایزومتریک" انجام دهند. در این حالت فرد بدون انجام تکرارهای پویا (پایین و بالا بردنِ لگن)، در یک نقطه ی خاص (مثلا بالاترین نقطه حرکت) وضعیت بدنِ خود را برای چند ثانیه (مثلا 15 ثانیه) حفظ کرده و بدین شکل یک ست را اجرا می کند. برای تقویت عضله در زوایای مختلف می توان نقطه ی نگاه داشتنِ وضعیت بدن را تغییر داد و برای نمونه در میانه دامنه حرکتی موقعیت بدنی را برای مدت زمانِ مشخص حفظ کرد.
📍 هرچه فاصله پاها از باسن دورتر شود، بر نقشِ عضلاتِ پشت پا در اجرای حرکت افزوده خواهد شد.
📍 اگر حفظ تنش عضلانی در طول انجام ست ها برای سیستم تمرینی تان مهم است، در پایین ترین نقطه حرکت اجازه ندهید باسن با زمین برخورد داشته باشد.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
🔥 کانال تلگرام (مطالب متفاوت) را نیز دنبال کنید 👈 لینک در بالای صفحه
Read more
حرکات Swing با کتل بل حرکات محدودی برای عضله سازی و افزایش توان و قدرت در عضلات زنجیره پشت وجود دارد. زنجیره پشت متشکل از نشیمنگاه، پشت پا و کمر می شود و کمتر حرکتی داریم که مثل Swing با کتل بل بتواند این عضلات را تقویت کند. ارتکاب هر یک از اشتباهاتی که در ادامه اشاره شده، باعث بازدهی کمتر این حرکت می ... حرکات Swing با کتل بل
حرکات محدودی برای عضله سازی و افزایش توان و قدرت در عضلات زنجیره پشت وجود دارد. زنجیره پشت متشکل از نشیمنگاه، پشت پا و کمر می شود و کمتر حرکتی داریم که مثل Swing با کتل بل بتواند این عضلات را تقویت کند. ارتکاب هر یک از اشتباهاتی که در ادامه اشاره شده، باعث بازدهی کمتر این حرکت می شود و یا حتی شاید در نهایت به آسیب هم منجر شود.

۵ خطای رایج در حرکت
۱) حرکت باید به صورت ددلیفت اجرا شود که در آن عضلات لگن حرکت را انجام می دهند. وقتی که زانوها را خم می کنید عضلات چهار سر ران فشار اصلی را می گیرند و این باعث حذف فواید اصلی swing می شود. اندکی اسکوات هم در حرکت وجود دارد، اما در اصل swing از لگن اجرا می شود.

۲) نباید کتل بل را بر دارید و شروع به تاب دادن کنید! اگر حرکت از مکث کامل شروع شود فواید بسیاری به همراه خواهد داشت. اگر قبل از تاب دادن وزنه، اقدام به بلند کردن کنید میزان نیروی لازم را کاهش می دهید. برای آماده شدن باید کتل حدود یک پا جلوتر از بدن باشد، آن را دست بگیرید و سپس بازوها را سمت عقب پرتاب کنید درست انگار که می خواهید توپ را از بین پاها به عقب پاس دهید.

۳) اگر وزنه به حد کافی سنگین نباشد، اشتباه است. استفاده از وزنه سبک باعث می شود که پرتاب به بالای سر هم برسد. در این فرم عضلات اشتباهی وارد عمل می شود و در واقع اتلاف انرژی به حساب می آید و نشان می دهد که باید وزنه را سنگین تر کنید.

اگر بخواهید وزنه را بالای سر ببرید حرکاتی مثل لیفت یک ضرب یا پرس وجود دارند و نیازی به swing ندارید.

۴) خم کردن بازوها خطا است. اگر بخواهید بازوها را نزدیک بدن نگه دارید میزان نیرویی که از بدن باید صرف شود کاهش پیدا می کند و حرکت خیلی نرم اجرا می شود. بازوها باید کامل صاف حفظ شود (بویژه در بخش بالایی حرکت) و ارتفاع مناسب برای بالا بردن وزنه روبروی چشم ها است.

۵) اگر نمی توانید حرکت plank (تست قدرت عضلات میانی بدن) را نگه دارید یا نمی توانید ددلیفت با کتل بل اجرا کنید (که تست توانایی حرکت لولایی لگن است) نشان می دهد که نباید حرکت swing را اجرا کنید و هنور به لحاظ قدرت صلاحیت و آمادگی انجام را ندارید. هنوز در بدن کسری هایی وجود دارد که اجازه نمی دهد حرکت تاب دادن کتل بل را به صورت بی خطر اجرا کنید. در عوض باید تلاش کنید اول حرکات plank و ددلیفت با کتل بل را یاد گرفته و اجرا کنید.
#نویدمروج #دکترمروج #navidmoravej # #fitgirls #fitness #fitnessgirl #gym #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #woman #body #fit #hot #sixpack #legs #glutes
Read more
برای رسیدن به بهترین نتیجه در انجام تمرینات با وزنه نکاتی در ادامه عنوان شده که با پیروی از آنها بعد ...
Media Removed
برای رسیدن به بهترین نتیجه در انجام تمرینات با وزنه نکاتی در ادامه عنوان شده که با پیروی از آنها بعد از گذشت چند هفته تغییرات را در بدن خود حس خواهید کرد. پرس سینه با هالتر این حرکت در طول زمان ببشترین تاثیر را در رشد عضلات سینه خواهد داشت. با مقدار کمی کمک گرفتن از عضلات دلتوئید و پشت بازو میتوانید ... برای رسیدن به بهترین نتیجه در انجام تمرینات با وزنه نکاتی در ادامه عنوان شده که با پیروی از آنها بعد از گذشت چند هفته تغییرات را در بدن خود حس خواهید کرد.

پرس سینه با هالتر

این حرکت در طول زمان ببشترین تاثیر را در رشد عضلات سینه خواهد داشت. با مقدار کمی کمک گرفتن از عضلات دلتوئید و پشت بازو میتوانید وزنه های بیشتری را در این حرکت جابجا کنید.که باعث تحریک تعداد بیشتری از فیبر های سینه نسبت به هر حرکت دیگری میشود. پرس سینه با وزنه های سنگین را باید بطور معمول در ابتدای برنامه سینه قرار دهید.

جلو بازو با هالتر

هر چند استفاده از دمبل در حرکات جلو بازو مزایای زیادی به دنبال دارد ولی هیچ حرکتی به اندازه جلو بازو با هالتر ایستاده وقتی که به صورت صحیح اجرا شود نمیتواند باعث افزایش ضخامت و پیک جلو بازو شود..یکی از اشتباهات رایج در اجرای این حرکت تاب دادن وزنه برای جابجا کردن آن است که علت آن استفاده از وزنه های بیش از توان است .
زیر بغل هالتر خم

زیر بغل هالتر خم حرکتی بی رقیب در افزایش ضخامت بخش میانی و پایینی عضلات پشت است بدنسازان در این حرکت میتوانند با تغییر فاصله دستها و زاویه اجرای حرکت مقدار فشار بر روی بخشهای مختلف پشت را به دلخواه تنظیم کنند فاصله کمترمیان دستها باعث فشار بیشتر بر بخش پائینی پشت میشود، در حالی که فاصله بیشتر باعث فشار بیشتر بر بخش بالایی و میانی پشت خواهد شد کشیدن میله به سمت بالای شکم باعث فشار بر بخش بالایی و به سمت پایین شکم باعث تاثیر بر بخش پایینی پشت خواهد شد
مچ با هالتر در حالت نشسته

برای بهره برداری کامل از این حرکت اجازه دهید تا میله تا حد ممکن به سمت پایین حرکت کند و پنجه ها تا حد ممکن باز شوند قبل از اینکه وزنه را مجددا به سمت بالا حرکت دهید. برای دستیابی به دامنه کامل حرکتی و در گیری تعدا بیشتری از فیبرهای عضلات ساعد انگشت شست را در زیر میله قرار دهید.

پرس پا

در حالی که اسکوات پدر تمام حرکات است. تقریبا تمام گروهای اصلی عضلانی در بدن برای اجرای صحیح آن به فعالیت وا داشته میشوند ولی پرس پا تنها روی پا فشار اعمال میکند. بنا بر این از نظر اعمال فشار بر چهار سر هیچ حرکتی بهتر از پرس پا نیست
پرس سر شانه هالتر

تمرکز اعمال فشار بر سر شانه ها تا حدودی مشکل است به دلیل پیچیدگی وظرافت این مفاصل.
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر<span class="emoji emoji2757"></span>️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی ...
Media Removed
نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌شده مستقیماً ... ✅نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر❗️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌شده مستقیماً به پاهایتان برود. برای پرحجم‌تر کردن پاها، تمرینات بدنسازی و قدرتی می‌تواند با تمرکز بر عضلات پایین‌تنه به بالا بردن حجم آن کمک کند. در زیر به تمریناتی برای این منظور اشاره می‌کنیم.
⭕️قدم اول:
در برنامه ورزشی بدنسازی‌تان حتماً حداقل یک ست ۱۲ تکراره حرکت اسکات (squat) بگنجانید. این حرکت روی کل عضلات پایین‌تنه شما کار کرده و تمام عضلات آن را در یک زمان درگیر می‌کند. ⭕️قدم دوم:
در برنامه تمرینتان از حرکت پرس پا استفاده کنید. میزان وزنه دلخواهتان را روی دستگاه‌ گذاشته، روی صندلی آن بنشینید، طوریکه لگن، زانوها و پاها در یک راستا باشند. به آرامی صفحه دستگاه را پرس کنید اما دقت کنید که با باز شدن پاها، زانوها در حالت قفل قرار نگیرند. به آرامی صفحه دستگاه را به محل اولیه خود برگردانید. در هر جلسه تمرین حداقل ۱۲ تکرار از این حرکت انجام دهید.
⭕️قدم سوم:
پله‌نوردی کنید. بالا و پایین رفتن از پله (استپ) روی کل پایین‌تنه کار کرده و به بالا بردن حجم عضلانی این ناحیه کمک می‌کند. ⭕️قدم چهارم:
در هر جلسه از تمرین حداقل ۱۲ تکرار حرکت ساق انجام دهید. این حرکت ورزشی به شما کمک می‌کند به خوبی روی عضلات ساقتان کار کرده و آنها را حجیم‌تر کنید.
⭕️قدم پنجم:
بین تمرینات پا حداقل یک روز استراحت کنید. ممکن است تصور کنید که هرچه تمرینات پایین‌تنه را بیشتر انجام دهید بهتر خواهد بود اما اگر به عضلاتتان اجازه استراحت بدهید، به بازسازی و ریکاوری آن‌ها کمک کرده‌اید و این به عضلات شما فرصت حجیم‌تر شدن را می‌دهد.
⭕️قدم ششم:
بیشتر پروتئین بخورید. این ماده‌غذایی سوخت تمریناتتان را فراهم می‌کند. علاوه بر این، به عملکرد عضلات، ریکاوری و افزایش حجم عضلات نیز کمک می‌کند. سعی کنید پروتئین مصرفی خود را در طول روز پخش کنید تا اینکه همه آن را در یک وعده سنگین مصرف کنید زیرا اینکار فرصت کافی برای جذب را به بدنتان خواهد داد. گوشت خالص، سینه مرغ، ماهی، حبوبات و لبنیات ازجمله منابع خوب پروتئین هستند.
Read more
‌ ‌کلاسهای اسپینینگ بانوان ‌ ‌مربی: رعنا کرمی(رئیس کمیته دوچرخه سالنی) ‌ ‌روزهای زوج از ساعت ...
Media Removed
‌ ‌کلاسهای اسپینینگ بانوان ‌ ‌مربی: رعنا کرمی(رئیس کمیته دوچرخه سالنی) ‌ ‌روزهای زوج از ساعت 18:00 الی 19:00 ‌ ‌ درباره اسپینیگ ‌ ‌تمرینات ورزشی اسپینینگ یک راه بسیار مفید برای سوزاندن کالری های مضر بدن و از بین بردن استرس شایع ذهنی است. ‌ ‌یک جلسه تمرین اسپینینگ با استفاده از یک دوچرخه ...
‌کلاسهای اسپینینگ بانوان ‌
‌مربی: رعنا کرمی(رئیس کمیته دوچرخه سالنی) ‌
‌روزهای زوج از ساعت 18:00 الی 19:00 ‌
‌ درباره اسپینیگ

‌تمرینات ورزشی اسپینینگ یک راه بسیار مفید برای سوزاندن کالری های مضر بدن و از بین بردن استرس شایع ذهنی است. ‌
‌یک جلسه تمرین اسپینینگ با استفاده از یک دوچرخه ثابت که دارای سطوح چالش برانگیز متنوعی است، انجام می شود. ‌
‌این دوچرخه ثابت براحتی می تواند میزان پیشرفت شما را در یک بازه زمانی معین تعیین کند، بنابراین انگیزه شما برای ادامه دادن ورزش و رسیدن به اهداف تناسب اندام افزایش پیدا می کند.

‌ مزیت های زیادی در انجام تمرینات اسپینینگ وجود دارد.

‌ جلسات تمرین با دوچرخه اسپینینگ راه حل مناسبی برای تغییر شکل عضلات پا هستند، البته نه فقط عضلات پا. ‌
‌این ورزش بر روی عضلات مرکزی پا متمرکز است، اما در عین حال ماهیچه های مختلف ران و باسن را درگیر می کند. ‌
‌با نشستن بر روی دوچرخه براحتی می توانید سطح دشواری پدال زدن را تغییر دهید؛ ‌

‌درست همانند بالا یا پایین رفتن از سربالایی و یا سرازیری در حین پدال زدن بر روی دوچرخه های معمولی. هنگام پدال زدن، عضلات ران و عضله نرمه ساق پا خود را به کار می گیرید. اگر حالت صحیح بدن را بر روی دوچرخه اسپینینگ رعایت کنید، عضلات میانی بدن به خصوص عضلات شکم درگیر می شوند. زمانی که سریعتر پدال می زنید، بدن به سمت سوزاندن چربی تمایل پیدا می کند. ‌
‌بنابراین، اگر از ران های بزرگ خود خسته شده اید و به دنبال ساخت عضلات خالص و بدون چربی هستید، ورزش اسپینینگ گزینه بسیار خوبی است. ‌
‌ آتیران؛ آکادمی تندرستی 🇮🇷 ایران

‌ #آتیران #آتیران_گروهی #آتیران_اسپینینگ #باشگاه #ورزش #اسپینینگ #سایکلینگ


#atiran #atirangym #atiran_spinning #spinning #cycling #gym #sport
Read more
. ورزش TRX چیست؟ TRX مخفف کلمه ی . Total Body Resistance Exercise با هدف تقویت, استقامت, قدرت بدنی, تعادل, انعطاف پذیری, سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی طراحی شده است. وسیله اش عبارت است از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد و فرد ... .
ورزش TRX چیست؟

TRX مخفف کلمه ی
.
Total Body Resistance Exercise
با هدف تقویت,
استقامت,
قدرت بدنی,
تعادل,
انعطاف پذیری,
سرعت
و
چابکی در آمادگی جسمانی
طراحی شده است.

وسیله اش عبارت است از یک بند چتر بازی
و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته
و بسیار محکم و مقاوم می باشد
و فرد با آویزان شدن از آن
و با وزن بدن خود,
می تواند هرگونه حرکات و تمرینات کامل آمادگی جسمانی را بدون خطر
و با وزن بدن خود انجام دهد. .

به علت راحتی در قابل حمل بودن این بندها،
در هر مکانی که قابل نصب
و آویزان کردن باشد،
از جمله ستون ها،
تیر ها،
چهارچوب ها و
غیره می توان استفاده کرد.

تکنیک های تمرینات با TRX خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده است که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی
و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد
 و بعلت قرار گرفتن وضعیت بدن
و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل,
چه شما روی عضلات پا, دست , شکم و یا  کمر کار کنید و
حرکات اسکات, لانگز , پرس سینه,
و غیره را انجام دهید
در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند,
از این رو مقاومت بدن شما بسیاربالا خواهد بود. این ورزش نتیجه ی فوق العاده ای روی عضلات شکم می گذارد. .

برنامه ی تمرینات این ورزش را زیر نظر مربی می توان برای افراد مبتدی تا پیشرفته تنظیم کرد
بطوری که در تمام طول تمرینات,
بدون نیاز به سایر وسایل جهت انجام تمام مراحل آمادگی جسمانی از جمله گرم کردن,
حرکات مقاومتی
و در پایان نیز با حرکات کششی,
موجب سرد کردن بدن و انعطاف پذیری می گردد.

همچنین امروزه از TRX برای اکثر رشته های ورزشی از قبیل تنیس، فوتبال، بسکتبال، قایق رانی، ورزشهای  رزمی، شنا و غیره به طور تخصصی, طراحی و برنامه ریزی می شود، مثلا چنانچه می دانید تنیس بازان بعلت نوع ورزشی که دارند همیشه یک سمت بدنشان از طرف دیگر ضعیف تر می باشد ولی با انجام برنامه های تخصصی مربوط به تنیس بازان,
آنها این مشکل را به راحتی حل می نمایند. .

هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد، ولی بهتر است افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند در ابتدا وزن خود را کم کنند تا بهتر به نتیجه ی مطلوب در این زمینه برسند. .

این حرکت دارای9000حرکت ثبت شده است ک تعدادی از حرکات را در پست های بعدی خدمتتون عرض می کنم .
💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 #biceps #bodybuilding #fitness #arm #instafitness #varzesh3 #exercise #gymlife #physiology  #activity #pilates #anatomy  #muscle #iran #بادی_بیلدینگ #آمادگی_جسمانی #بدنساز #ایران #فیتنس #ایروبیک #عضله #فعالیت #جلوبازو #آموزش_بدنسازی
Read more
#لانچ #هالتر #اسمیت ️حرکت لانچ مستقیما روی عضلات چهارسر پا و گلوتز تاثیر می‌گذارد. همچنین عضلات نزدیک‌کننده و عضلات دورکننده که مسئول حرکت‌دادن ران‌ها به سمت داخل و خارج هستند نیز با این حرکت تحت فشار قرار می‌گیرند. وقتی همراه با هالتر به سمت پایین می‌روید به طور غیر مستقیم ماهیچه‌های ... #لانچ #هالتر #اسمیت ⬅️⬅️⬅️حرکت لانچ مستقیما روی عضلات چهارسر پا و گلوتز تاثیر می‌گذارد. همچنین عضلات نزدیک‌کننده و عضلات دورکننده که مسئول حرکت‌دادن ران‌ها به سمت داخل و خارج هستند نیز با این حرکت تحت فشار قرار می‌گیرند. وقتی همراه با هالتر به سمت پایین می‌روید به طور غیر مستقیم ماهیچه‌های اصلی بدن که مسئول حفظ ثبات قسمت بالاتنه هستند نیز درگیر می‌شوند.

____________________
↩↩حرکت لانچ هالتر قدرت پاها را افزایش داده و باعث ایجاد تعادل و انعطاف‌پذیری در ناحیه باسن می‌شود. این تمرین هرگونه ناهمانگی میان پاها که ممکن است بر اثر کارکشیدن بیش از حد از یکی از پاها ایجاد شود را اصلاح می‌کند.
________________
🚫موقع انجام تمرین لانچ هالتر باید حتما تعادل خود را حفظ کنید زیرا در غیر این صورت زمین می‌خورید و به پایین کمر و زانوها و حتی شانه‌ها آسیب جدی وارد خواهید کرد.🚫 _____________________________________
#فیتنس #فیت #بدنساز #بدنسازی #چربیسوزی #چربی_سوز #لاغر #لاغری #چاق #رژیم #برنامه #دختر
#fit #fitness #fit_body #girl #boy #body_building #body #hip
#sexy #body_painting #hot #hot_bod
Read more
حرفه‌ای ها از دیر رشدی عضلات می‌گویند وقتی یک جای ژن لنگ می‌زند یک حقیقت انکار ناپذیر درباره بدنسازی ...
Media Removed
حرفه‌ای ها از دیر رشدی عضلات می‌گویند وقتی یک جای ژن لنگ می‌زند یک حقیقت انکار ناپذیر درباره بدنسازی حرفه‌ای و به عبارتی در مورد ورزش حرفه‌ای وجود دارد به عنوان «نقش ژنتیک»!! افراد باتجربه و پرسابقه در هر ورزش به خوبی واقف هستند که صاحبان ژنتیک خوب و برتر همیشه با کمترین تلاش به بالاترین نتایج ... حرفه‌ای ها از دیر رشدی عضلات می‌گویند

وقتی یک جای ژن لنگ می‌زند

یک حقیقت انکار ناپذیر درباره بدنسازی حرفه‌ای و به عبارتی در مورد ورزش حرفه‌ای وجود دارد به عنوان «نقش ژنتیک»!!
افراد باتجربه و پرسابقه در هر ورزش به خوبی واقف هستند که صاحبان ژنتیک خوب و برتر همیشه با کمترین تلاش به بالاترین نتایج می‌رسند و این نکته شاید از نگاه عوام پنهان باشد. کسانی که قهرمان هستند و در بالاترین سطح رشد خود در جهان فعالیت می‌کنند به‌طور حتم عرق ریخته‌اند و ساعت‌ها تمرین کرده‌اند و روزهای سختی را به جان خریده‌اند، اما همیشه و همیشه افراد دیگری در کنار اینها هستند که شاید 2 برابر همین ستاره‌ها زحمت می‌کشند و علمی تمرین می‌کنند اما هیچ وقت ژنتیک‌شان اجازه نمی‌دهد به قله برسند.
با این مقدمه، مقاله‌ای که در آن 3 قهرمان حرفه‌ای بدنسازی از دیررشد‌ترین عضلات‌شان روایت می‌کنند را بخوانید
ابتدا با دنیس ولف شروع میکنیم و در روزهای آتی با دو قهرمان دیکر ادامه می دهیم

دنیس ولف؛ ساق هایم رشد نمی کرد
همه می‌دانند که ساق‌های من سخت‌رشدترین گروه عضلانی‌ام هستند. به لحاظ ژنتیک هرگز گروه عضلانی بزرگی مثل سرشانه یا چهار سر ران نبوده‌اند اما هرگز در مورد آنها تسلیم نشده‌ام.
طی این سال‌ها روش‌های بسیار مختلفی را آزمایش کرده‌ام و یکی از مواردی که کمک کرد تا اندکی رشد کنم این بود که ساق‌ها را مدتی هر روز تمرین دادم. هنوزم از توسعه ساق‌های خود راضی نیستم اما بهتر از قبل شده‌اند.
عضلات پشت و پشت پاهایم 2 بخشی بودند که در بدنم خیلی خوب نبودند و خیلی‌ها می‌گفتند که در این نواحی سال‌ها عقب هستم. می‌دانستم که لازم است هر دو بخش را توسعه دهم در غیر این صورت قهرمانی در مسابقات بزرگی مثل مسترالمپیا یا آرنولد کلاسیک غیرممکن می‌شد.
برای من مسأله با اضافه‌کردن حرکت تمرینی و بیشتر از آن، یادگیری چگونه حس کردن عضلات در حین تمرین حل شد.
این مسأله‌ای است که در سال‌های اول تمرینم رعایتش ممکن نبود. هر چه بیشتر توانستم انقباض عضلات پشت پا و زیربغل را حس کنم، هر دو عضله‌ام بهتر شدند. به این علت است که فقط بلندکردن وزنه کافی نیست مگر آن که عضلاتی داشته باشید که در هر حالتی رشد کنند.
واقعاً احتیاج است که یاد بگیرید چگونه عضله را منقبض و حس کنید، این روش برای عضلات سخت و دیررشد بسیار مهم و ضروری است
Read more
راه کار عضلات دیر رشد با ویکتور مارتینز ویکتور مارتینز: تا 50 تکرار رفتم خیلی خوشبخت بودم که همه ...
Media Removed
راه کار عضلات دیر رشد با ویکتور مارتینز ویکتور مارتینز: تا 50 تکرار رفتم خیلی خوشبخت بودم که همه عضلاتم یکسان نسبت به تمرین پاسخ داده‌اند اما عضلات ساق پا به طور مشخصی از بقیه آهسته‌تر بود. وقتی برای ساق‌ها ژن خوبی نداشته باشید خیلی آزاردهنده می‌شود چون افرادی را می‌بینید که ساق‌هایی عالی ... راه کار عضلات دیر رشد با ویکتور مارتینز
ویکتور مارتینز: تا 50 تکرار رفتم

خیلی خوشبخت بودم که همه عضلاتم یکسان نسبت به تمرین پاسخ داده‌اند اما عضلات ساق پا به طور مشخصی از بقیه آهسته‌تر بود.
وقتی برای ساق‌ها ژن خوبی نداشته باشید خیلی آزاردهنده می‌شود چون افرادی را می‌بینید که ساق‌هایی عالی دارند در حالی که هیچ تمرینی روی آن انجام نداده‌اند.
بدتر این است که بعضی از این افراد نمی دانند که به خاطر ژنتیک عالی ساق‌های بزرگی ساخته‌اند و در تمرینات فرم حرکتی‌شان بسیار ایراد دارد اما باز هم رشد می‌کنند.
بعضی از آنها تکرارهای دامنه کوتاه و حرفه‌ای انجام می‌دهند اما قطر ساق‌هایشان حدود 55 سانتی‌متر است.
اعتقاد دارم که تمرین بیشتر روی پاها باعث رشدشان می‌شود. اولین کاری که در مورد خودم انجام دادم اصلاح فرم حرکت بود. شروع کردم به آهسته‌کردن سرعت تکرارها و دامنه حرکت را کامل کردم و در هر تکرار انقباض و کشش کامل را رعایت کردم. مطمئن می‌شدم که وزنه را به آرامی پائین می‌برم و به کشش می‌رسم.
کم‌کم متوجه شدم که ساق‌هایم اندکی بهتر شده‌اند. پس از آن یک روز استراحت اضافی برای این عضله در نظر گرفتم و هر 3 روز یک بار روی آنها کار کردم که به طور میانگین می‌شد هفته‌ای 2 جلسه.
تکرارهای پائین هیچ کاری برای من انجام ندادند بنابراین شروع کردم به انجام ست‌هایی که حداقل 20 تایی بودند و اغلب به 50 هم می‌رسید تا جایی که سوزش بسیار افتضاح می‌شد و بنابراین نمی‌توانستم که روی پا بایستم.
اما این روش جواب داد. عضلات ساقم هیچ وقت بهترین ساق‌ها نبودند، اما حالا خیلی بهتر از سال‌های اولیه دوران حرفه‌ای‌ام شده‌اند.
Read more
. انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. تمرینات ...
Media Removed
. انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. تمرینات قدرتی یکی از مهمترین هورمون‌های بدن برای عضله‌سازی را تحریک می‌کنند. به‌طور عکس تمرینات استقامتی یا هوازی چرخه‌ی تستوسترون در بدن را تا حدی سرکوب می‌کنند که این هم کاهش رشد عضلات را در پی ... .
انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد.
تمرینات قدرتی یکی از مهمترین هورمون‌های بدن برای عضله‌سازی را تحریک می‌کنند. به‌طور عکس تمرینات استقامتی یا هوازی چرخه‌ی تستوسترون در بدن را تا حدی سرکوب می‌کنند که این هم کاهش رشد عضلات را در پی دارد. بدون توجه به این که کدام نوع تمرین را در ابتدا انجام دهیم ترکیب کردن تمرینات هوازی و قدرتی موجب کاهش سطوح تستوسترون در بدن می‌شود. البته این کاهش ناشی از تمرینات هوازی کوتاه مدت است و هنوز به مقدار زیادی می‌توان عضلات را تحریک به رشد کرد مخصوصاً اگر تمرینات هوازی قبل از تمرینات قدرتی اجرا شوند. این اثر بر مقدار هورمون تستوسترون در تحقیقی که بر دو گروه انجام شد بررسی شد.تمرینات هوازی
این دو گروه ترتیب تمرینات هوازی و قدرتی را متفاوت با یکدیگر قرار دادند تا تأثیر ترتیب تمرینات بر سطوح تستوسترون مشخص شود. نتایج نشان دادند گروهی که ابتدا تمرین هوازی را انجام داده بودند سطح تستوسترون کمتری نسبت به گروهی که آن را بعد از تمرین قدرتی انجام داده بودند، داشتند. البته این سطح کمتر تستوسترون با افزایش قدرت همبستگی نداشت. گروهی که تمرین هوازی را ابتدا انجام داده بودند شاهد افزایش ۱۷ درصدی مقدار وزنه در یک بیشینه تکرار حرکت پرس پا بودند. در واقع آن‌ها قدرت بیشتری کسب کردند زیرا گروه دیگر که ابتدا تمرینات با وزنه را انجام داده بودند تنها ۱۳ درصد مقدار وزنه‌شان در یک بیشینه تکرار پرس پا افزایش پیدا کرده بود.تمرینات هوازی
با کنار هم گذاشتن نتایج فوق، هر چند تمرینات هوازی موجب کاهش هورمون تستوسترون می‌شوند ولی آشکارا اجرای تمرینات هوازی قبل از تمرینات قدرتی بهترین روش برای عضله‌سازی و افزایش قدرت است.

مایکل رودلف بیشتر حرفه‌اش را در کنار دنیای تمرین به عنوان ورزشکار ( بازیکن فوتبال در سطح دانشگاه‌ها)، به عنوان مربی شخصی یا یک محقق ورزشی ( او مدرک کارشناسی علم تمرین را از دانشگاه Hoftsra و دکترای بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی را از دانشگاه Stony Brook اخذ کرده است.) پس از اخذ مدرک دکترا او به تحقیق در زمینه‌ی زیست مولکولی تمرین به مدت بیش از ۸ سال در دانشگاه‌ کلمبیا و مرکز پزشکی هاروارد مشغول شد. این تحقیق منجر به فهمیدن تأثیر عجیب و مهم سنسور انرژی AMPK شد و مقالات بسیار زیادی از آن در مجلات معتبر به چاپ رسید.
.
منبع: http://musculardevelopment.com
Read more
Nice nail <span class="emoji emoji1f496"></span> پارافین تراپى براى تسکین درد های دست ، پا و همچنین تسکین درد های مفاصل و عضلات است. این نوع ...
Media Removed
Nice nail پارافین تراپى براى تسکین درد های دست ، پا و همچنین تسکین درد های مفاصل و عضلات است. این نوع درمان همچنین سبب افزایش نرمی و لطافت پوست نیز می گردد این ماده مخلوطی نیمه جامد از هیدروکربن هایی با تعداد کربن بیش از ۲۵ است که از نفت خام تهیه میشود. این ماده خواص درمانی داشته و به عنوان یکی از داروهای ... Nice nail 💖
پارافین تراپى براى تسکین درد های دست ، پا و همچنین تسکین درد های مفاصل و عضلات است. این نوع درمان همچنین سبب افزایش نرمی و لطافت پوست نیز می گردد
این ماده مخلوطی نیمه جامد از هیدروکربن هایی با تعداد کربن بیش از ۲۵ است که از نفت خام تهیه میشود. این ماده خواص درمانی داشته و به عنوان یکی از داروهای قابل فروش بدون نسخه پزشک (OTC ) توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) تایید شده است. همچنین به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از محصولات آرایشی شناخته شده است
‎پارافین درمانی ، درد های مزمن مفصلی و عضلانی را بهبود می بخشد و موجب افزایش گردش خون در قسمت های اعمال شده می گردد. این نوع درمان سبب افزایش توان حرکتی در افراد مبتلا به آرتروز ، بورسیت و سایر درد های مزمن می شود
‎همچنین استفاده از این روش و پارافین باعث نرم شدن پوست های ترک خورده ، خشک و خشن شده و برای بهبود اختلالات پوستی نظیر اگزما مفید است
88315359 🌟 09333855509
‏www.nicenail.ir ‏
#nails #naillacquer #nailart #naildesigns #nailtech #manicure #fashionnails #nicenail #nailacademy #nailartaddicts #nailtutorial
#ناخن #طراحی #کاشت #پودر #آموزش_کاشت_ناخن #نایس_نیل #کاشت_پودر #کاشت_ژل #کاشت_میکس #لاک #طراحی_ناخن #فرنچ #دستگاه_طراحی_ناخن #ایربراش #ایربراش_ناخن #آموزشگاه_مراقبت_زیبایی
Read more
Loading...