Loading Content...

پدر عشق پسر احساس

Loading...


Unique profiles
9
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Richmond, London
Average media age
1175 days
to ratio
@cheketabi «تمام آنچه پسر کوچولویم باید درباره دنیا بداند» فردریک بکمن چاپ چهارم فرنازتیمورازف نشر ...
Media Removed
@cheketabi «تمام آنچه پسر کوچولویم باید درباره دنیا بداند» فردریک بکمن چاپ چهارم فرنازتیمورازف نشر نون، ۱۳۹۶ اثر دیگری از نویسنده کتابهای تحسین شده "مردی به نام اوه" و "مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است" این کتاب با طنزی جذاب، نگرانی‌ها و سختی‌های پدر بودن در عصر جدید را بیان می‌کند. ... @cheketabi «تمام آنچه پسر کوچولویم باید درباره دنیا بداند»
فردریک بکمن
چاپ چهارم
فرنازتیمورازف
نشر نون، ۱۳۹۶

اثر دیگری از نویسنده کتابهای تحسین شده "مردی به نام اوه" و "مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است"
این کتاب با طنزی جذاب، نگرانی‌ها و سختی‌های پدر بودن در عصر جدید را بیان می‌کند. نویسنده که خود به تازگی پدر شده است؛ درباره ابهام‌ها و استرس‌هایش به عنوان یک پدر برای پسر خردسالش می‌نویسد. اینکه باید چقدر اطلاعات داشته باشد و هیچ وقت نمی‌تواند مانند نسل قبل، اشتباه‌ها و ندانستن‌هایش را با یک جمله "ما که نمی‌دونستیم" رفع و رجوع کند.
او به عنوان یک پدر، یک نویسنده، کسی که خودش را پر از ایراد و نادانی می‌بیند؛ وظیفه سخت پدر نمونه بودن و فشاری که امروزه بر والدین جوان می‌آید تا در همه چیز بهترین باشند؛ را به خوبی تشریح می‌کند.
از عشق و دوست داشتن و تضادهایش با همسر ایرانیش، عشقشان با وجود همه این تفاوت‌ها می‌گوید.
او نگران است که پسرش چگونه فردی خواهد بود. نه می خواهد بدی کند و نه پذیرای منفعل بدجنسی دیگران باشد. از گیجی و سرگردانیش بین قفسه‌های بیشمار فروشگاه‌ها برای انتخاب بهترین پوشک و لباس و خوراکی و مواد غذایی می‌گوید و شاکی است که چرا هیچ کس و هیچ کجا قبل از پدر شدن به او نگفته بودند باید این همه چیز بداند و یاد بگیرد. به عنوان یک پدر، بارها احساس دست و پا چلفتی بودن می‌کند و شاید بهترین کاری که از او بر می‌آید این است که تا نیمه شب با پسرک بازی کند تا مادر استراحت کند؛ تا هر روز صبح برای دو مرد زندگیش مثل صبح روز تعطیل باشد.
این کتاب شیرین، در ۱۹۶ صفحه به شما نشان می‌دهد؛ در همه جای دنیا، با هر سطحی از درآمد یا حمایت اجتماعی؛ امروزه پدر و مادر شدن و احساس رضایت از انجام این نقش سخت و پیچیده، یک نگرانی جهان‌شمول و همه گیر است.

متن؛ @ninisitecom #تمام_آنچه_پسر_کوچولویم_باید_درباره_دنیا_بداند #فردریک_بکمن #نشرنون #نشر_نون
Read more
Loading...
در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به ...
Media Removed
در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به فرزندان عوافب جبران ناپذیری داشته باشد. #نتایج_بی_توجهی_به_فرزندان . غفلت از کودک به چه معناست؟ غفلت از کودک در واقع به مفهوم شکست مداوم در ایجاد بستر مناسب برای مراقبت از او و توجه به نیازهای ... در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به فرزندان عوافب جبران ناپذیری داشته باشد.

#نتایج_بی_توجهی_به_فرزندان .

غفلت از کودک به چه معناست؟ غفلت از کودک در واقع به مفهوم شکست مداوم در ایجاد بستر مناسب برای مراقبت از او و توجه به نیازهای کودک است. این نیازها شامل غذا، یک محیط سالم یا نیازهای عاطفی کودک است، مثل احساس امنیت و عشق به دیگران.
فقدان این توجهات می تواند منجر به ایجاد صدمات جدی در سلامت و رشد کودک شود. اما چگونه این نوع کودکان به چشم می آیند.

نکته اینجاست، قبل از اینکه نشانه های روانشناختی و عاطفی این غفلت ها و بی توجهی ها فرصت بروز پیدا کنند، معمولا ما شاهد آثار فیزیکی بدیهی و آشکار آنها هستیم. برخی از این نشانه ها که به آنها اشاره می شود ممکن است تنها به غفلت از کودک مربوط نباشند و در واقع نشانه های فقر و محرومیت محسوب می شوند. * احساس گرسنگی مکرر * رفتن به مدرسه با لباس های کثیف * عدم مراجعه به دکتر در زمان بیماری * توجه مداوم به خود در تنهایی و در کنج خانه، به دور از ارتباط با دیگران تا سن ۱۶ سالگی * رها شده وبه نوعی فراموش شده * زندگی در شرایط خطرناک در کنار دارو و الکل و خشونت * فقدان انعطاف لازم برای هماهنگی با مدرسه * کودکانی اغلب عصبانی، پرخاشگر و صدمه زننده به خود

و بلاخره کودکانی که برای ایجاد ارتباط اجتماعی با سایر کودکان دچار مشکلات جدی هستند.
چرا و چگونه شرایط غفلت از کودکان شکل می گیرد؟ معمولا ارائه دقیق یک دلیل مهم برای اینکه چرا غفلت از کودکان اتفاق می افتد، کار آسانی نیست. در موارد بسیاری والدین تنها یک الگو از پدر و مادرهایشان برای رفتار با کودکان شان آموخته اند. به همین دلیل است که کمک به این نوع بچه ها و مراقبت کنندگان از آنها برای ایجاد تغییر شرایطی که خود را در آن پیدا می کنند، مسیری طولانی و زمان بر است.
شماری از تحقیقات نشان می دهند که مشکلات مشترکی بین مراقبت کنندگان بزرگسال در ارتباط با غفلت از کودکان وجود دارند. این مشکلات مشابه شامل این موارد است:
.
* مشکلات سلامت روانی والدین مانند افسردگی
.
* خشونت خانگی
.
* بیکاری
.
* فقر
.
* مصرف مواد مخدر و الکل
.
* تسلسل رفتار آموخته شده نادرست .

#kerman #family #kermoon
Admin : @amir_foroozandeh
.

#کرمان #خانواده #توجه #فرهنگ #تربیت #کودکان #عشق #پسر #دختر #علمی #دانستنیهای_جالب #مواد_مخدر #قاچاق #تعقیب_و_گریز #ماهان #خانواده
Read more
" تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"<span class="emoji emoji2764"></span>️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک ...
Media Removed
" تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک کردم، تا ساعت پایان طرح ترافیک آغاز شود و بتوانم وارد منطقه طرح شوم. در این مواقع به جای فرو کردن سر در گوشی، علاقمندم تا بیشتر، آدم ها، تعاملاتشان و آنچه در محیط می گذرد را ببینم و، واکاوی کنم. کودکی ... " تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"❤️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک کردم، تا ساعت پایان طرح ترافیک آغاز شود و بتوانم وارد منطقه طرح شوم. در این مواقع به جای فرو کردن سر در گوشی، علاقمندم تا بیشتر، آدم ها، تعاملاتشان و آنچه در محیط می گذرد را ببینم و، واکاوی کنم. کودکی حدودا 9 ساله را دیدم که با شتاب، کوله اش را جلوی در خانه ای انداخت و پشت سر خانم سالمندی که در دستانش چند پلاستیک از مایحتاج خریداری شده اش بود، دوید و گفت خانم، خانم، اجازه بدهید کمکتون کنم. به یک باره انبوهی از پرسش ها، همراه با حالی شگفت زده و متعجب، ذهنم را در بر گرفت. این پسر بچه که گرچه به نظر بسیار باهوش، زیرک، و پر اعتماد به نظر می رسید، چگونه هم از خود مراقبت می کند، و هم به دیگران اعتماد؟ در شرایطی که بچه های این سنین، یا وابسته به والدین هستند، یا سر در بازی های کامپیوتری دارند، یا مشغول بازی با همسالان در کوچه ها هستند، و یا مثل شاهزاده ها، در خانه با مربی خصوصی کار می کنند، چگونه نیاز یک سالمند را "می بیند" و به او کمک می کند؟ چه کسی به او آموزش داده است؟ چگونه این احساس امنیت و اعتماد را به دست آورده است؟
تا جایی که حافظه من یاری می کرد، این دست از کودکان با ویژگی های مستقل بودن و حمایت گر را در دهه شصت و هفتاد و بیشتر در مناطق شهرستانی و بومی که همه برای یکدیگر آشنا بودند، دیدم، نه سال نود و هفت که بزرگتر ها در اندیشه جوشش دیگ خویش هستند، و کودکان در بند لذت های خود.
در همین حال و افکارم سیر می کردم، که دیدم همان پسر بچه با یک شاخه گل در دست، مسیر رفته را بر می گردد. پیاده شدم، و گفتم می دانم عجله داری، عذر خواهی می کنم وقتت را می گیرم. یک سوال داشتم. این کمک به دیگران را در کتابها خواندی یا در مدرسه به تو آموزش دادند و یا پدر و مادرت به تو یاد دادند.
همینطور که نفس نفس می زد و صورتش از گرما گل انداخته بود، گفت:
هر زمانی تکالیفم را انجام نمی دهم، یا کار بدی کرده باشم، پدر و مادرم از من می خواهند که حتما یک کاری که کمک به دیگران هست را انجام دهم. امروز استاد موسیقیم از تمرینم راضی نبود، مادر گفت برو ببین چیکار میخوای بکنی؟ گفتم یعنی والدینت تعیین می کنند با چه روشی باید کمک بکنی، یا خودت انتخاب می کنی؟ آنها فقط می گویند، ببین میخوای چیکار کنی؟
با خود فکر کردم عجب پدر و مادر فیلسوفی دارد این پسر. " به یاد دانشمندان علم روانشناسی افتادم که سالها پیش، در دل آزمایشگاههای روانشناسی، و از طریق آزمایش بر روی
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی ...
Media Removed
تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی... اما سعی کن بفهمی دختر یعنی: حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"... و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف نمیگیری! و ... تو پسر:
اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی،
مشکل از ذات تو نیست!
از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی...
اما سعی کن بفهمی دختر یعنی:
حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"...
و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف نمیگیری!
و تو دختر:
اگه برای خودت جا انداختی که پسر یعنی قد، ته ریش،هیکل، قیافه، پول،ماشین،شهرت!
تقصیر تو نیست...
از عقده ی نداشتن چیزهایی است که سال هاگوشه دلت مانده و روزگارت را سخت گذرانده!
اما درک کن؛پسر یعنی تکیه گاه، سایه سر، پناه، امنیت،"مرد"پدر"...و رابطه ی دونفره یعنی اعتماد، وفا، درک...
و ای کاش خراب شود این دیوارهای بی اعتمادی......
تن هاحراج..پرده هاپاره...خواسته هاشهوت آلود...نگاه هاپرازهوس...عشق درپول...عشق درصدای فنرتخت...عشق درماشینها...عشق درتعدادعمل ها...هه
چه تلخ...
من عاشقم...توعاشقی...
لیلی ومجنون درهمان افسانه هاست...
هیی! لیلی...همان جابمان...!
اینجا، نسل مریم رابه کثافت کشیدن...
هی!مجنون هرگزازافسانه هایت بیرون نیا...
اینجاخواهروما
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved فاصله این دو تا عکس دقیقا ...
Media Removed
There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved فاصله این دو تا عکس دقیقا ده ساله. یک مکان مشخص، دو نفر که همون قبلی ها هستند، ولی جز دوست داشتن همدیگه، هزار ها تغییر تو فکر و رفتار و حتی شاید ظاهرشون اتفاق افتاده. بچه ها هم قدیمی ها، هم دوست های جدید! چند تا چیز بگم که هم شما ... 🍃
There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved
فاصله این دو تا عکس دقیقا ده ساله. یک مکان مشخص، دو نفر که همون قبلی ها هستند، ولی جز دوست داشتن همدیگه، هزار ها تغییر تو فکر و رفتار و حتی شاید ظاهرشون اتفاق افتاده.
بچه ها
هم قدیمی ها، هم دوست های جدید!
چند تا چیز بگم که هم شما هم من یادمون نره من چقدر معمولیم!
بچه ها من انتخاب کردم پیجم باز باشه، انتخاب کردم بعضی از قسمت های زندگیم رو با دوست های مجازیم شر کنم. انتخاب کردم آزاد زندگی کنم.
خودم نمیدونم چه حسی درونم هست که همچین تصمیم هایی میگیره. ولی خوبیش اینه که انتخاب های خودمه.
یه نصفه شب هایی هم خیلی هراسون از خواب میپرم، پست آخر اون لحظه ام رو پاک میکنم و چند ساعتی در پیجم رو میبندم تا سنگینی احساس بدی که یه دفه اومده سراغم رو فعلا سبک کنم و صبح بشه و بتونم بهتر فکر کنم.
درست وقت هایی که یه سوال هایی ازم میشه که انگار تصوری بالاتر از یه آدم خیلی معمولی، بعضی ها از من برای خودشون ساختند. این دقیقا همون چیزیه که من رو میترسونه. منم درست مثل اکثر آدم ها تو یکی دو تا چیز بیشتر خوب نیستم و دقیقا در مورد همون ها اینجا نمینویسم. (مثل شغلم). چون هیچی جز معمولی و واقعی بودن به من حس خوب نمیده.
من رو معمولی ترین آدم برونگرا بدونید که دوست داره خنده ها و اطلاعاتی که داره و فکر میکنه به درد بقیه هم ممکنه بخوره رو باهاشون شریک شه.
🍃
‎یه آدم معمولی برون گرا که همینجوری که تک تک به جمع فالورهاش اضافه میشه قند تو دلش آب میشه. و از اینکه بر اساس بالا رفتن تعداد دوست هاش حس دانایی بیشتر و عقل کلی کنه متنفره.
جدا از اون شما همراه های غم های منم هستید.
#مرسی
یه توضیح دیگه هم دارم.🤦🏻‍♀️
‎چون پیج بازه احساس کردم بهتره بنویسم.
در مورد ماجرای دوستی من و علیه. پدر و مامان من و فامیل من که مثل اکثر خانواده های ایرانی دوستی دختر و پسر اون زمان تو سن ما تو کتشون هم نمیرفته اینجا رو میخونند.
‎من هیچ قصد بی احترامی به هیچ کسی ندارم، ولی باید بگم کسایی که فکر میکنند دختر و پسر هجده نوزده ساله غریزه دوست داشتن و دوست داشته شدن رو ندارند اینجا جای خوبی براشون نیست. کسایی که برای انتخاب انسان عاقل و بالغ احترام قائل نیستند، فکرشون با من فرسنگ ها فاصله داره.
من عاشق شدم و پای عشقم واستادم.
سختی و راحتیش
و احساس نمیکنم برای احترام به محدودیت ها ، باید این بخش جذاب زندگیم رو سانسور کنم. ‎آرزوی من برای دنیای این روزها ارزش عشق رو دونستنه. نه سرکوبش
ارزش انسان بودن رو دونستنه، نه تازوندن
❤️❤️❤️
‎مرسی که هستید.
Read more
: تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی ...
Media Removed
: تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی... اما سعی کن بفهمی دختر یعنی: حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"... و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف ... :
تو پسر:
اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی،
مشکل از ذات تو نیست!
از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی...
اما سعی کن بفهمی دختر یعنی:
حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"...
و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف نمیگیری!
و تو دختر:
اگه برای خودت جا انداختی که پسر یعنی قد، ته ریش،هیکل، قیافه، پول،ماشین،شهرت!
تقصیر تو نیست...
از عقده ی نداشتن چیزهایی است که سال هاگوشه دلت مانده و روزگارت را سخت گذرانده!
اما درک کن؛پسر یعنی تکیه گاه، سایه سر، پناه، امنیت،"مرد"پدر"...و رابطه ی دونفره یعنی اعتماد، وفا، درک...
و ای کاش خراب شود این دیوارهای بی اعتمادی
تمام....
.
.
.
.
.
.
اگر لایک تگ بالا بره کلی پست آماده کردم امروز میذارم
پلیز تگ
لایک~~>افزایش انرژی

#labkhande_masnooie
Admin~~> #saba @saba_ebn
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f48f"></span> . روز‌مرد و پدر مبارک‌‌<span class="emoji emoji1f496"></span> . #love #eshq #eshgh #me #you #baghal #boos #much #lovely #kiss #baghal #asheghoone #asheghane #cafe #khas ...
Media Removed
. روز‌مرد و پدر مبارک‌‌ . #love #eshq #eshgh #me #you #baghal #boos #much #lovely #kiss #baghal #asheghoone #asheghane #cafe #khas #کافه #عشق #عشقولانه #لاو #عاشقانه #عاشق #عاشقی #عاشقونه #عشق #عاشقتم #دختر #پسر #بغل #متن #احساس 💏
.
روز‌مرد و پدر مبارک‌‌💖
.
#love #eshq #eshgh #me #you #baghal #boos #much #lovely #kiss #baghal #asheghoone #asheghane #cafe #khas
#کافه #عشق #عشقولانه #لاو #عاشقانه #عاشق #عاشقی #عاشقونه #عشق #عاشقتم #دختر #پسر #بغل #متن #احساس
آیا تا به حال به ایی فکر توکردی که یه سری به #پیرمردو و پیر زنو بزنی؟؟؟؟ نه اصلن کسای دگه ول بکنی ، بگی ...
Media Removed
آیا تا به حال به ایی فکر توکردی که یه سری به #پیرمردو و پیر زنو بزنی؟؟؟؟ نه اصلن کسای دگه ول بکنی ، بگی آخرین باری که به دیدن #بپ گپو و بی بی خو رفتی کی بودی؟ شما #فکر ناکنی که وظیفه ی خومون که حتمن یه سری به اوشو بزنیم . ادونی چکده دلشو خوش ابو اگه بریم دیدن ایشو ؟ اوشو دگه دست وپای درستی شونین که ... آیا تا به حال به ایی فکر توکردی که یه سری

به #پیرمردو و پیر زنو بزنی؟؟؟؟ نه اصلن کسای دگه ول بکنی ، بگی آخرین

باری که به دیدن #بپ گپو و بی بی خو رفتی

کی بودی؟ شما #فکر ناکنی که وظیفه ی خومون

که حتمن یه سری به اوشو بزنیم . ادونی چکده

دلشو خوش ابو اگه بریم دیدن ایشو ؟

اوشو دگه دست وپای درستی شونین که بگردن .ولی به جاش خومو بایه برنگ عیادتشو

مایی که جوونیم بایه خدارو شکر بکنیم

که دست وپای راه رفتن موهستی واتونیم

هرجا که دلمو شوا بریم و یه تا از راههای

شکر گذاری همین که بریم به عیادت گپ ترو .و #مریضو و خوشحالشو بکنیم

بایه بریم پهلوشو بنیهیم و #گپ بزنیم تا احساس . #تنهایی نکنن که همی تنها بودن بدترین دردن

اگه کاری شوهه یا چیزی لازمشون براشو بووریم

و اگه فرمونی به خومو شودا بایه حتمن انجام

هادیم چون که واقعن خوشحال ابن و شاید بهترین

خوشی ایشو زمونی بووت که خومو در کنار ایشو

بوویم نه که اگه بپو تو ایگو بره فلان کار بکو از بغلش

بی تفاوت رد بووی ومحلش ننسی که ایی بدترین توهین

به اون شخص کهنسالن و مطمئن بووی اگه خومو ایی

عمل در برابر ایشو انجام هادیم در آینده همی بلا سر خومو .در اتات و خومو همیطو گرفتار ابیم

بایه همیشه به دیدار ایشو بریم و از تجربیات ایی

افراد در تمام زمینه ها استفاده بکنیم که ایشو .بهترین معلم برای زندگی خومون و از گپوشو درس بگریم

بره پهلوشو بنی که یه داهولی اکنن که آدم کیف اکنت .و یه لحظه دگه دلت اینوا به اوشو ول بکنی

ما هم یه روزی پیر و مریض و از کار افتاده ابیم و .توقع موهستی که دیگران بیام به دیدن خومو

اگه یه لحظه به خو جای ایی افراد قرار هادیم

افهمیم که چکده تنهایی سختن ،اونوقت شاید .شکرگذارنعمتوی خدا بوویم

پس بیایم تا جوونیم و سالم ، از ایی نعمتهای

خدادادی استفاده بکنیم و خدارو شکر بکنیم

که در زمون پیری ومریضی دگه آه وافسوس .فایده ای اینین « جوونی ام بهاری بود و بگذشت »
======================================
#love #beautiful #follow #smile #followme #photo #life #baby #عشق #من #زیبا #فشن #خنده #دوست #عکس #دختر #پسر #minab #bandarabas #میناب #بندرعباس #پدربزرگ #پدر #dad
Read more
Loading...
رهام مزارئه پسر داداش رضای مهربون به دنیای ما خوش اومدی عزیزم یه حس غریب فوق العاده نزدیک به حس پدر ...
Media Removed
رهام مزارئه پسر داداش رضای مهربون به دنیای ما خوش اومدی عزیزم یه حس غریب فوق العاده نزدیک به حس پدر شدن پخته تر از احساس قدیمی تولد امیر محمد و امیر حسین چیزی به نام عشق رهام مزارئه پسر داداش رضای مهربون
به دنیای ما خوش اومدی عزیزم
یه حس غریب فوق العاده نزدیک به حس پدر شدن
پخته تر از احساس قدیمی تولد امیر محمد و امیر حسین
چیزی به نام عشق
Loading...