Loading Content...

پر شده با و

Loading...


Unique profiles
90
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Sari, Iran, Heyran, Gilan, Iran, Kavire Mesr
Average media age
778 days
to ratio
10.1
. شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین<span class="emoji emoji1f381"></span> <span class="emoji emoji1f389"></span>بسته دورهمی چونک ویژه یلدا مدل بهرامی<span class="emoji emoji1f389"></span> با ...
Media Removed
. شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین بسته دورهمی چونک ویژه یلدا مدل بهرامی با ۵۸ هزار تومان تخفیف🤩 این بسته جذاب و اقتصادی که توسط تیم چونک طراحی و اماده شده شامل: یک باکس زیبا 2 عدد کاسه سرامیکی مدل گرد طرح گل سرخی🥣 کیسه پارچه‌ای از جنس ترمه بافت یزد پر شده با با 100 ... .
شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین🎁
🎉بسته دورهمی چونک ویژه یلدا
مدل بهرامی🎉
با ۵۸ هزار تومان تخفیف😱🤩 این بسته جذاب و اقتصادی که توسط تیم چونک طراحی و اماده شده شامل:

یک باکس زیبا🎁
2 عدد کاسه سرامیکی مدل گرد طرح گل سرخی🥣
کیسه پارچه‌ای از جنس ترمه بافت یزد پر شده با با 100 گرم آجیل مرغوب🛍
به همراه یک هدیه خیلی ویژه یعنی بازی کارتی محبوب پایاپای (با طراحی صنایع‌دستی)🏺 پکیج‌های یلدایی چونک، بازی هیجان‌انگیز "پایاپای" را در کنار صنایع‌دستی ایرانی و تنقلات شب چله جای داده تا بساط یلدای شما
جور جور باشد.
🔹باضربه زدن روی تصویر، قیمت محصول را مشاهده نمایید و مستقیم وارد صفحه محصول در سایت چونک شوید.
‌‌ 🔸قیمت‌ها به تومان است و صفرهای بعد از اعشار خوانده نمی‌شود.
🛍برای مشاهده و خرید می‌تونید به استوری مراجعه کنید و صفحه رو بالا بکشید تا مستقیم وارد سایت چونک بشین

#چونک #چله_با_چونک #هدیه #جعبه_کادو #باکس #آجیل #بازی #یلدا #شب_یلدا #دورهمی
Read more
Loading...
 #اینستاگرام امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول ...
Media Removed
#اینستاگرام امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول این اپلیکیشن انجام میشود. در ابتدا اینستاگرام یک برنامه ی ساده جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم بود اما همانطور که میبینید اکنون مردم ایران با این برنامه فعالیت های دیگری دارند، به عنوان مثال با این ... #اینستاگرام
امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول این اپلیکیشن انجام میشود.
در ابتدا اینستاگرام یک برنامه ی ساده جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم بود اما همانطور که میبینید اکنون مردم ایران با این برنامه فعالیت های دیگری دارند، به عنوان مثال با این برنامه معروف میشوند، دعوا و قمه کشی میکنند، رژیم عوض میکنند، چس ناله میکنند، سکس چت میکنند، با تبلیغات و کسکشی پولدار میشوند، خلاف میکنند و تا اِوین هم میروند.
کاربران ایرانی اینستاگرام اکنون به چند دسته و فرقه ی مختلف تقسیم شده اند، عده ای با یه مشت ریش و پشم با بستن روسری و نازک کردن صدای خود، به کس کلک بازی مشغول شده اند و صفتِ " طنز پرداز " یا " کمدین " را یدک میکشند و فالوور های آن ها میلیونی است.
عده ای دیگر نه هنری دارند نه استعدادی، تنها با استفاده از چاک سینه ی خود میلیونی فالوور جمع کرده اند و جزِ سلبریتی های اینستاگرام هستند.
دسته ی دیگر اکانت های فیک هستند که با اسم های سحر جوجو و الناز خوشگله فعالیت میکنند و با به اشتراک گذاشتن عکس های دختران و زنان ملت، و یا عکس هایی با مضمونِ " اگه دوست داری فلان کار انجام بشه لایک و قلب بزار" " اگه این قرمساق خارکسه رو دوست داری ❤ بزار" فالوور جذب میکنند.
خواننده ها، بازیگران، مجری ها و آدم های معروف این مرز و بوم دسته ی دیگری را تشکیل داده اند که بیشتر به اشتراک گذاشتن عکس های خود مشغول هستند و هر از گاهی هم یک پستِ چُس اعتراضی را مابین پست های خود میگذارند تا ملت برایشان قش و ضعف کنند و بر فالوورهایشان افزوده شود.
دسته ی بعدی قشر کون بچه های مایه دار و بالا شهری هستند که با چس مثقال سن از ماشین ها و خانه های خود به همراه دوست دختر یا پسر های کون قیافه شان عکس میگیرند و در طول ۲۴ ساعت با کپشن های" من همه رو گاییدم" " کل ایران زیرمه" " شما همه جنده ی منید" پست میکنند، و دختران و پسران هول و کسخل هم با فالو کردن افراد این دسته به تعداد فالوور های آن ها اضافه میکنند.
دسته ی آخر از افراد عادی، کسلیس، خایه مال و تازه وارد تشکیل شده، که کار اصلی افراد این دسته فالو کردن و معروف کردن افراد دسته های بالا است، این افراد بیشتر از مشروب خوردن و قلیون کشیدن خود عکس هایی به اشتراک میگذارند و اکثرا تعداد لایک هایشان اندازه ی انگشتان پای پنگوئن است.
این، نیم نگاهی به اینستاگرام بود، برنامه ای پر از کثافت و لجن، که محبوب دل های مردم شده.
Read more
شدم آن پسر بچه‌ی بیست و چند ساله ای که در کوچه های تاریک شهر در میان هجوم مردم و سیل غریبه ها، مادرش که نه، ...
Media Removed
شدم آن پسر بچه‌ی بیست و چند ساله ای که در کوچه های تاریک شهر در میان هجوم مردم و سیل غریبه ها، مادرش که نه، خودش را گم کرده است و با نفس های سطحی که فقط زنده بماند با اضطراب اطراف را نگاه میکند و دنبال چیزی می‌گردد. گم شده است. از خواب بیدار میشوم چهار صبح است. خواب ترسناکی بود. من بودم و یک کوچه و آدم هایی که ... شدم آن پسر بچه‌ی بیست و چند ساله ای که در کوچه های تاریک شهر در میان هجوم مردم و سیل غریبه ها، مادرش که نه، خودش را گم کرده است و با نفس های سطحی که فقط زنده بماند با اضطراب اطراف را نگاه میکند و دنبال چیزی می‌گردد. گم شده است. از خواب بیدار میشوم چهار صبح است. خواب ترسناکی بود. من بودم و یک کوچه و آدم هایی که با صورت خونین از پشت به دنبال من میامدند. هر چه التماس میکردم نزدیک تر می‌شدند. شدت ترس را زمانی حس کردم که پس از بیدار شدن مچ های خود را از شدت کوبیدن به تخت، زخمی دیدم. چشمانم خیس. آیا مگر تنهایی انتخاب خودم نبود؟ من دیواری از ترس دور خودم کشیده بودم که حتی خودم نیز قادر به شکستن آن نبودم. (صدای چکه‌ی آب از سینک آشپزخانه) مدتی حس میکردم که اینها ساخته‌ی ذهن خودم است و من نیز می‌توانم این دیوار را کنار بگذارم و خُرد کنم. تنهایی مرا بس است. اما تاریکی چنان با روح من انس گرفته است که اگر بخواهد خارج شود جانم را نیز می‌بلعد. ۲ صبح است در خیابان به دنبال کدام قسمت از خودم میگردم؟ چرا وقتی با من راجع به چیزی صحبت می‌کنند و نظر میخواهند من موضوعی دیگر را پرسش میکنم؟ چرا نمیتوانم حواسم را جمع کنم؟ صدا در گوشم پیچید:
«مامان! تمام زندگی ام درد می کند
دارد چه کار با خودش این مرد می کند؟!
دارد مرا شبیه همان بچّه ی لجوج
که تا همیشه گریه نمی کرد می کند
این باد از کدام جهنّم رسیده است
که برگ، برگ، برگ مرا زرد می کند
هی می رسد به نقطه ی پایان، به خودکشی
یک لحظه مکث، بعد عقبگرد می کند»

برگ برگ من زرد شده است و من هنوز به پاییز نرسیده از سرمای زمستان یخ زده ام. لطفا مرا درک نکن. لطفا مرا در این شب بارانی با سیگارت دود کن و بگذار ورقه های سفید سیگارت از حس من گُر بگیرند و گلویت را بسوزانند. میبینی؟ حتی متنم نیز موضوع خاصی را دنبال نکرد! میبینی؟ حتی کلمه هایی که از ذهنم پرُ و به دستم شلیک و به ورق تزریق شده اند نیز هماهنگی ندارند. حال فهمیدی وقتی میگویم همانند بچه ای در خیابان گُم شده ام، از چه حرف میزنم؟
امیر آلفرد - ۱۵ شهریور ۹۷
Read more
‏JUL ET MAD PARIS ‏LES WHITE ‏Bella Donna بلا دونا (بانوی زیبا) پورتره ای پر از رمز و راز، جذابیت ...
Media Removed
‏JUL ET MAD PARIS ‏LES WHITE ‏Bella Donna بلا دونا (بانوی زیبا) پورتره ای پر از رمز و راز، جذابیت ترکیب منحصر به فرد رایحه ی این عطر منعکس کننده ی زیبایی مطلق بوده که الهام گرفته از تابلوی پورتره بسیار معروف لئوناردو داوینچی است. ‏La Belle Ferronnière این رایحه نماد انفجاری از احساسات با ... ‏JUL ET MAD PARIS
‏LES WHITE
‏Bella Donna
بلا دونا (بانوی زیبا)
پورتره ای پر از رمز و راز، جذابیت ترکیب منحصر به فرد رایحه ی این عطر منعکس کننده ی زیبایی مطلق بوده که الهام گرفته از تابلوی پورتره بسیار معروف لئوناردو داوینچی است.
‏La Belle Ferronnière
این رایحه نماد انفجاری از احساسات با سایه روشنی از چهره ای سرد اما در عین حال بسیار پر شور و عشق است.

تمام ظرافت این رایحه حول نت اصلی آن: گل مگنولیا آلبا می گردد که با دیگر نت های گلی نظیر رز، یاس، یلانگ یلانگ و زنبق در هم آمیخته می شود.
این رایحه ی جذاب با استفاده از نت های گرم و کلاسیک،زعفران، بنزوئین و صمغ لادن پایدار می شود.
گروه رایحه: گلی
رایحه ابتدایی: ترنج، زنجبیل تازه، شاتوت
رایحه میانی: مگنولیا آلبا، عصاره یاس، عصاره رز، زنبق، یلانگ یلانگ
رایحه پایانی: چوب صندل، زعفران، بنزوئین، مشک، صمغ لادن
رايحه عطر: گرم و شيرين
این عطر در بسته بندی بسیار شیک و خاص از جنس چوب خالص با ۵ لایه پولیش سفید که توسط هنرمندان این برند و بصورت دستی روی آن کشیده شده است و همچنین با شیشه ای پوشیده شده از طلا در سایز ۷+۵۰ میل پرفیوم اکسترکت و با قیمت ۲،٩٩٠،۰۰۰ تومان در تمامی شعب روژا موجود است.
📷:amin kia
خريد اينترنتى از: 👈www.rojashop.com
Read more
... با خنده کاشتی به دل خلق ، "کاش ها" با عشوه ریختی نمکی بر خراش ها هرجا که چشم های تو افتاد فتنه اش آن ...
Media Removed
... با خنده کاشتی به دل خلق ، "کاش ها" با عشوه ریختی نمکی بر خراش ها هرجا که چشم های تو افتاد فتنه اش آن بخش شهر پر شده از اغتشاشها گیسو به هم بریز و جهانی ز هم بپاش! معشوقه بودن است و «بریز و بپاش» ها ایزد که گفته بت نپرستید پس چرا؟ دنیا پر است این همه از خوش تراش ها؟! از بس به ماه چشم تو پر میکشم شبی آخر ... ...
با خنده کاشتی به دل خلق ، "کاش ها"
با عشوه ریختی نمکی بر خراش ها
هرجا که چشم های تو افتاد فتنه اش
آن بخش شهر پر شده از اغتشاشها
گیسو به هم بریز و جهانی ز هم بپاش!
معشوقه بودن است و «بریز و بپاش» ها
ایزد که گفته بت نپرستید پس چرا؟
دنیا پر است این همه از خوش تراش ها؟! از بس به ماه چشم تو پر میکشم شبی
آخر پلنگ می شوم از این تلاشها!

#حسین_زحمتکش
Read more
. شفر در نشست خبری: برای پیروزی بر السد همه باید بجنگیم| حضور هواداران ضروری است|در بازی برگشت کار ...
Media Removed
. شفر در نشست خبری: برای پیروزی بر السد همه باید بجنگیم| حضور هواداران ضروری است|در بازی برگشت کار بسیار سختی داریم|برای فردا کاملا اعتماد به نفس دارم . وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر السد حاضر شد و اظهار کرد : لیگ قهرمانان یک اتفاق بزرگ است. تیم ما چه ... .
شفر در نشست خبری: برای پیروزی بر السد همه باید بجنگیم| حضور هواداران ضروری است|در بازی برگشت کار بسیار سختی داریم|برای فردا کاملا اعتماد به نفس دارم .

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر السد حاضر شد و اظهار کرد : لیگ قهرمانان یک اتفاق بزرگ است. تیم ما چه بازیکنان و چه کادرفنی با احساس مثبتی به این بازی می‌آیند
.

شاید تعدادی در گذشته بودند که فکر می‌کردند ما اینجا بشینیم و درباره حضور استقلال در نیمه نهایی صحبت کنیم. این بخاطر کار تیمی ما است
.

وی ادامه داد: السد تیمی نیست که مقابل پرسپولیس بازی کرد. یک بازیکن از کره و بازیکنی از اتلتیکو مادرید گرفته و قوی‌تر شده است. ما اگر به این مرحله رسیدیم بخاطر ذهنیت و روحیه و کار تیمی بوده است. همینطور بخاطر هواداران استقلال که از ما حمایت می‌کنند
.

ما برای این بازی کاملا آماده‌ایم اما هنوز آمادگی‌مان صد درصد نشده زیرا پنج بازیکنمان جدا شده‌اند و پنج بازیکن جدید اضافه شده‌اند. نکته مهم این است که هواداران ورزشگاه را پر کنند. این بسیار خوب است که هواداران‌ مان مثل بازی با الریان ، العین و ذوب‌آهن ما را خوب حمایت کنند تا نتیجه‌ای که می‌خواهیم را کسب کنیم
.

تمامی اعضای کادرفنی و بازیکنان مان دقیقه به دقیقه خوشحال اند که فردا بازی دارند و مرتب تکرار می‌کنند فردا روز ماست. ما نیاز به کسب نتیجه خوبی داریم تا در بازی برگشت کارمان آسان‌تر باشد
.

تاریخ بازی ما در دیدار برگشت پس از ۳ روز فیفادی و ۴ روز قبل از بازی لیگ است و این قابل درک نیست. در حالی که السد بخاطر بازی با ما یک هفته در لیگ قطر بازی نداشت.
.

سرمربی استقلال اضافه کرد: امروز آخرین تمرین تیم ما است و همه بر روی بازی تمرکز دارند. از هوادارن می‌خواهم ضمن پر کردن ورزشگاه، بدون ترقه و لیزر به آزادی بیایند و تنها استقلال را تشویق کنند
.

برای کسب نتیجه خوب، همه باید باهم بجنگند و تلاش کنند. .
.
.
.
.
.
.
@betforward @betforward
⏩واریز جوایز در ۶ ساعت
⏩سود نمایندگی ۴۰‎٪
⏩بونوس های متنوع
⏩فروش شرط
⏩حداقل ثبت شرط ۱ هزار تومان
⏩حداقل مبلغ تسویه ۲۰ هزار تومان
⏩واریز و‌برداشت ساده توسط کارت شتاب
@betforward @betforward
Read more
Loading...
اسفند میتواند حائل خوبی باشد میان فرسودگی و جان گرفتن..! آخر میدانی؛اسفند ته تغاری همه ی ماه هاست،از ...
Media Removed
اسفند میتواند حائل خوبی باشد میان فرسودگی و جان گرفتن..! آخر میدانی؛اسفند ته تغاری همه ی ماه هاست،از زندگی سیر هم که باشی اسفند تو را به تکاپو می اندازد،زندگی ات را نونوار می کند،حال و هوای دلت را آب و جارو می کند و برای شروع قصه ای نو،آماده ترت میکند. از اسفند بیمی نداشته باش چون حداقل برای چند روزی ... اسفند میتواند حائل خوبی باشد میان فرسودگی و جان گرفتن..!
آخر میدانی؛اسفند ته تغاری همه ی ماه هاست،از زندگی سیر هم که باشی اسفند تو را به تکاپو می اندازد،زندگی ات را نونوار می کند،حال و هوای دلت را آب و جارو می کند و برای شروع قصه ای نو،آماده ترت میکند.
از اسفند بیمی نداشته باش چون حداقل برای چند روزی هم که شده تو را از بند روزمرگی ها،رهایت میکند.اسفند فرصت خوبیست برای خاطره بازی با کسانی که مدت هاست نیستند..
اسفند یک بهانه است،بهانه ای برای زندگی!
اسفند را بیشتر قدر بدان!

#علیرضا_دولتی
💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟
.
سلام به دوستان و همراهان عزیزم.خوبین،خوشین مهربونا.چه میکنید با اسفند عزیز😍میگم عزیز به معنای واقعی،با همه خستگی و بدو بدو،بشور و بساب پر از شور و هیجان و حال خوبه😊مثل وقتی که خونه آماده میکنی برای آمدن یه مهمون عزیز.خسته نباشید خانمای کدبانوی گل.الهی با تکوندن گرد و غبار از خونه هامون هر چی غم و غصه ست از دلتون و از دل تمام مردم ایران بره الهی سال نو سال خبرای خوب باشه اتفافای شیرین انقدر زیاد که از تعجب دهنمون باز بمونه و چشامون گرد😮
.
.

پ.ن:یادم رفت کینه هارو هم بریزین دور،انقدر دور که دیگه هیچوقت دستشون بهتون نرسه😎❤
.
.
#مرغ #مرغ_ناردونی #خوشمزه #لذیذ #آشپزی #گیلان #
Read more
سلام بچه ها خوبين؟ اونقدر توى دايركت و كامنتا اين سوال تكرار شده كه من تصميم گرفتم طي پست جدا در موردش ...
Media Removed
سلام بچه ها خوبين؟ اونقدر توى دايركت و كامنتا اين سوال تكرار شده كه من تصميم گرفتم طي پست جدا در موردش توضيح بدم. بيروت رو با تور بريم ؟ هتل كجا بگيريم؟ امنه؟ احسان قبلا با خانوادش سه بار لبنان رفته بود و يكى از هتل هايي كه توش اقامت داشت هتل؛ Regency palace (lebanon) بود. مخصوصا از صبحونش تعريف ... سلام بچه ها خوبين؟ اونقدر توى دايركت و كامنتا اين سوال تكرار شده كه من تصميم گرفتم طي پست جدا در موردش توضيح بدم.
بيروت رو با تور بريم ؟ هتل كجا بگيريم؟ امنه؟
احسان قبلا با خانوادش سه بار لبنان رفته بود و يكى از هتل هايي كه توش اقامت داشت هتل؛
Regency palace (lebanon)
بود. مخصوصا از صبحونش تعريف ميكرد. اين هتل درواقع دو تا ساختمونه كه هر دو هتل هاى ٥ ستاره هستن. ولي قديميه اتاقاش رو به درياست و جديده اتاقاي بزرگتر و بهترى داره و اين هتل چون در دامنه كوه واقع شده دسترسي به حمل و نقل عموميش سخته و فقط با تاكسي ميشه رفت و امد كرد. اما من هميشه خيابونيكه به هتلم منتهي ميشه رو مد نظر ميگيرم چون اهل شب گردي و گم شدن توى خيابونام. خيابون كَسليك توى جونيه جايي بود كه من تمايل داشتم توش هتل بگيرم.
قبلش توضيح بدم كه از بيروت تا جونيه حدودا ٣٠ دقيقه راهه و شما توى اين مسير ٧ تا شهر رو رد ميكنيد اما متوجه نخواهيد شد بسكه همه كوچولو هستند. جونيه قسمت مسيحى نشين جنوب بيروته و ساحليه.خيابون كسليك در شهر جونيه هم پر از رستوران و بار و خريد و اينجور چيزاست. اين خيابون از وسط شهر به ساحل وصل ميشه كه انتهاش هتل پورتِميليو (لوكيشن عكس) واقع شده. اقا ما بار اول از ايران تور گرفتيم كه اصلا يادم نيست مال كودوم شركت بود. زمانيكه رسيديم هتل، تصورى كه از اتاقم داشتم ويو دريا بود اما با اينكه اتاقم تراس خيلي بزرگى داشت، ولى درخت گردوى بزرگى، ويو به دريا رو كور كرده بود. به رسپشن مراجعه كردم و خواهش كردم اتاقمو عوض كنن، بهم گفت دوست دارى با من بياين اتاق مورد علاقمو نشونتون بدم؟ اينطورى شد كه رفتيم بالاترين طبقه ى هتل و اتاق شماره ى ١٦١٦ كه در نگاه اول دلمونو برد رو انتخاب كرديم. همين اتاقيكه اين دو عكس توش گرفته شده. يه اتاق ٥٠ مترى با ديد پانو به درياي مديترانه، حتى حمومش. و براى يك هفته فقط ٩٠ دلار اضافه پرداخت كردم كه اون موقع دلار ١٢٠٠ تومن بود.
اين هتل هم ويلا داره و هم ساحل اختصاصي. ژوزف راننده ى مخصوص هتل هم به شدت ادم منصف و مهربانيه كه با اينكه حتى انگليسي هم بلد نيست موبايل شخصيشو در اختيار من گذاشت تا هر زمان به مشكل برخوردم باهاش تماس بگيرم. ميدونين چرا؟
ديگه اينجا جا نميشه، توى پست بعدى براتون مفصل توضيح ميدم كه تور ليدرم چه كرد با ما🤦🏻‍♀️
عكس دوم هم خواهريه كه از ارتفاع نميترسه و روى لبه ى پنجره ى اخرين ط هتله، برخلاف من و املاكى كه پايين ميبينيد، ويلاها و استخرهاى همين هتله
Read more
Loading...
. با آغاز طرح پیش فروش سایپا برای محصولات ارزان قیمتش از صبح امروز، شاهد بودیم که تعدادی از مخاطبان عزیز ویدیوهایی را در مورد مشکلات دسترسی به صفحات فروش سایپا برایمان ارسال کردند. . . با توجه به اینکه سهمیه فروش خودروها در این نوبت ثبت نام کمتر از 50 هزار دستگاه بوده و بیش از 800 هزار متقاضی نیز ... .
با آغاز طرح پیش فروش سایپا برای محصولات ارزان قیمتش از صبح امروز، شاهد بودیم که تعدادی از مخاطبان عزیز ویدیوهایی را در مورد مشکلات دسترسی به صفحات فروش سایپا برایمان ارسال کردند. .
.
با توجه به اینکه سهمیه فروش خودروها در این نوبت ثبت نام کمتر از 50 هزار دستگاه بوده و بیش از 800 هزار متقاضی نیز وجود داشته است، بدیهی است که جامعه آماری کثیری امکان ثبت نام نداشته اند و همین مسئله باعث شده تا نسبت به عملکرد سایپا مانند گذشته همیشه انتقاد داشته باشند. با اینکه نمی شود هر بار مقصر اصلی نرسیدن به خودرو را در پیش فروش های اینترنی، شرکت های عرضه کننده دانست؛ اما با این وجود برخی از ویدیوها حاکی از ایجاد خطای سیستمی در سامانه پیش فروش سایپا است. در این ویدیو می بینیم که قبل از فرار رسیدن زمان مقرر برای آغاز ورود کاربران به صفحه تکمیل اطلاعات، سایت سایپا اعلام می کند که ظرفیت این بازه زمانی پر شده و در زمان مقرر بعدی می توانند کاربران به صفحه مراجعه کنند. این اتفاق بارها در زمان های مختلف برای کاربران رخ داده و هر بار پیش از رسیدن به زمان مقرر، سهمیه آن چند دقیقه قبل پر شده است. .
.
حال سایپا می گوید که زمان بندی ثبت نام خود را بر مبنا یکی از معتبرترین وبسایت ها درگاه های اعلام زمان تنظیم کرده است. اما برخی ویدیوها خبر از این می دهند که گویا این اتفاق به درستی انجام نشده و در برخی مواقع وبسایت اعلام زمان دقیق هم از دسترس خارج شده است.
.
.
نظر شما در مورد این اتفاق ها چیست؟ اگر شما جز افرادی هستید که توانسته اید امروز از سایپا خودرو پیش خرید کنید، حتما در نظرات این پست اسب بخار شرکت کنید و تجربه خود را اعلام نمایید.
Read more
‌ . با یه تغییر کوچیک میشه تنوع به غذاها داد ، قبلا کباب دورنگ رو توی پیج گذاشته بودم و خیلی از شما دوستان ...
Media Removed
‌ . با یه تغییر کوچیک میشه تنوع به غذاها داد ، قبلا کباب دورنگ رو توی پیج گذاشته بودم و خیلی از شما دوستان برام عکس فرستادین اینبار این کباب دیگی که زبرا شده با یه سس مخصوص که طعمش دو چندان بهتر میشه . از مراحش براتون عکس انداختم . دستورش هم اضافه میشه . یعنی بزارم ؟؟🤔 . . . #طرز_تهیه_کباب . #کته #کباب گوشت ...
.
با یه تغییر کوچیک میشه تنوع به غذاها داد ، قبلا کباب دورنگ رو توی پیج گذاشته بودم و خیلی از شما دوستان برام عکس فرستادین اینبار این کباب دیگی که زبرا شده با یه سس مخصوص که طعمش دو چندان بهتر میشه .
از مراحش براتون عکس انداختم .
دستورش هم اضافه میشه . یعنی بزارم ؟؟🤔😉
.
. . #طرز_تهیه_کباب
. #کته #کباب
✔گوشت چرخکرده ( بهتره برای کباب از مخلوط گوسفندی وگوساله باشه) دویست گرم.
✔سینه ی مرغ چرخ کرده دویست گرم .✔ پیاز رنده شده و اب گرفته چهار عدد متوسط کوچیک .نمک و فلفل
✔ کره ده گرم ( یا یک قاشق خامه  چون  کباب مرغ کمی سفت میشه اگر چرب نباشه ). .
✔گوشت چرخکرده را با دو عدد پیاز رنده شده که خوب آبش رو گرفتیم و نمک و فلفل و کمی سماق ورز میدیم.
✔سینه ی مرغ را هم چرخ کنید یا اینکه توی غذاساز میریزیم بادو عدد پیاز رنده شده و آب گرفته  و نمک و فلفل و پودر سیر و یک قاشق کره  خیلی خوب ورز میدیم.
یکساعت میزاریم توی یخچال که استراحت کنه
.
.✔برای کباب تابه ای دورنگ گلوله هایی از گوشت برداشته ولوله میکنیم کف تابه میزاریم و بعد  بصورت افقی با انگشت صاف می کنیم .
. ✔برای کباب مرغ هم به همین روش عمل میکنیم  در کنار هم میزاریم و خوب با انگشت صاف میکنی . در نهایت که همه ی تابه پر شد دستتون رو کمی خیس کنید و خوب روی گوشت بکشید که دو لایه به هم خوب بچسبه و صاف و صوفش میکنیم . ✔و بعد روی حرارت متوسط  میزاریم ( اولش حرارت خیلی کم نباشه کمی که خودش رو گرفت حرارت کم میکنیم) و یه قاشق آب جوش و کمی روغن میریزیم و یه کمی که خودش رو گرفت با کاردک یا چاقو برشهای عمودی میزنیم و روی کباب هم فلفل دلمه ای بزارین خوش طعمش میکنه
توی تابه کمی روغن و دو قاشق آب جوش میریزیم و اول با حرارت متوسط باشه تا خودش رو بگیره وسفت بشه و بعد با حرارت کم و در بسته میزاریم بپزه و چند بار هم زیر و رو میکنیم که نسوزه.
برای سس هم یه دونه پیاز نگینی خرد کرده و با زردچوبه تفت داده حدود پنج تا گوجه فرنگی پوره کنید ( بارنده یا غذاساز) بهش اصافه کرده کمی پودر سیر و نمک و فلفل هم زدم . وقتی آبش تبخیر شد و به روغن افتاد دوباره کمی آب میریزیم تا بپزه و درنهایت روی کبابها میریزیم و سریع خاموش میکنیم
به کباب مرغ دو ق جعفری خرد شده و یه ق فلفل دلمه هم زدم .
#کباب #بزن_چاق_شی
Read more
بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین ...
Media Removed
بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین که آن‌روز‌ها زمان عصر‌گاهی‌مان را پر می‌کرد، به پرواز در‌بیایم. . یا روز اولی که رفتم مدرسه دلم می‌خواست روزی حروف الفبای فارسی را بدون وقفه و به‌درستی ادا کنم. علی رغم تلاش بسیار، این مهم حاصل ... بچگیام آرزوی مزخرف کم نداشتم. مثلاً همیشه آرزو داشتم که ساقه‌ی بریده شده‌ی قاصدکی را بگیرم و مثل پِرین که آن‌روز‌ها زمان عصر‌گاهی‌مان را پر می‌کرد، به پرواز در‌بیایم. . یا روز اولی که رفتم مدرسه دلم می‌خواست روزی حروف الفبای فارسی را بدون وقفه و به‌درستی ادا کنم. علی رغم تلاش بسیار، این مهم حاصل نشد و مانند 20هزار آرزوی کودکی دیگر با من ماند. روزی که پا به وادی تحصیل در مکانی وسیع‌تر چون دانشگاه نهادم، فکرش را که نمی‌کردم هیچ، در خواب هم نمی‌دیدم سر‌و‌کارم دوباره با حروف الفبا آن‌هم به‌صورت اجباری و با‌قوتِ بی‌سابقه‌ای افتد. آن‌روزها هنوز روزنامه از رونق نیوفتاده بود و یکی از سرگرمی‌های هر جوان جویای نامی مرور تیتر روزنامه‌های چیده شده بر پیش‌خوان دکه ها بود. آن‌جا که اولین بار «ش.ج» به چشمم خورد.
در کشوری زندگی می‌کنم که حروف الفبا نه فقط در کتاب آموزشی سال اول مدارسش، بلکه در متن زندگی نقشی پررنگ دارد.و از قضا این حروف چیده شده با یک نقطه درمیان،با اعداد و ارقامی در‌ارتباطند که نه تنها در هیچ کتاب ریاضی‌ای، بلکه در هیچ‌کدام از محاسبات جان‌فرسای شیمی کنکور هم آن‌ها را ندیده‌ام. این روز‌ها عادت صبحگاهی‌ام شده آشنایی و یادداشت یک جفت حرف جدید با یک رقم نجومی بغل دستش.

از مقوله ی این حروف و دزدی‌های نجومی کنارشان که بگذریم، همانند کاری که از پيش یاد‌گرفته‌ایم، نوع واکنش ما نسبت به این اخبار جالب‌انگیز است.در بدو شنیدن خبر یک شور همگانی مارا فرا می‌گیرد که باید جلوی دزدی بایستیم و چه کنیم و چه نکنیم. اما درست پس از گذشتن اندک زمانی، رو به چشم انداز طنز می‌آوریم و با داشته و نداشته و جان و مال و ناموسمان سر شوخی را باز می‌کنیم و در پایان معتقدیم که این خنده ‌ی تلخ ما از گریه غم‌انگیز‌ترست. شوخی و طنز نوعی واکنش تدافعی به رخ‌داد های تلخ جاری در جامعه است قبول، ولی جامعه ای که مطالباتی را در کفه ای از ترازو خواسته باشد و نه ما.مانند آن لحظه ی رهایی خنده که درست در وسط تراژدی، ساخته و پرداخته می شود. نه آن‌که به گوشه ای بنشینیم و به لودگی فقط پست‌هایی را به اشتراک می‌گذاریم که نه جنبه‌ای اعتراضی دارند و نه پایه‌ای از طنز ساختارشکنانه.و همین میشود که ما میشویم مردمی که به مرگ رسیده‌اند تا به تب راضی شوند ولی رضایتی نیست.فقط نتیجه آن می‌شود که در واکنش به انتشار خبر اختلاص «م.م» در‌پی برنامه‌ای در تلویزیون، نهایت واکنشمان می‌شود باز هم خوب که به مقدار کمی از سرمایه‌ی ما راضی شده و کلاهمان را بالا می‌اندازیم و با رضایتی وصف نا‌شدنی به ساختن جوک‌هایمان ادامه میدهیم
Read more
 #کیک_سورپرایز #کیک_سورپرایز_قلبی #کیک_سورپرایز_رنگین_کمان #البوم_کیک_زری #کیک_ولنتاین #کیک #ولنتاین #کیک_عاشقانه از ...
Media Removed
#کیک_سورپرایز #کیک_سورپرایز_قلبی #کیک_سورپرایز_رنگین_کمان #البوم_کیک_زری #کیک_ولنتاین #کیک #ولنتاین #کیک_عاشقانه از @zary.dehlary سلام دوستای عزیزم یه کیک سورپرایز زیبا و چشم نواز اوردم براتون ایده این کیک از یه پیج خارجی هست رسپی خارجی این کیک مقدار خیلی زیادی کره داشت من کلا ... #کیک_سورپرایز #کیک_سورپرایز_قلبی #کیک_سورپرایز_رنگین_کمان #البوم_کیک_زری #کیک_ولنتاین #کیک #ولنتاین #کیک_عاشقانه
از
@zary.dehlary
سلام دوستای عزیزم یه کیک سورپرایز زیبا و چشم نواز اوردم براتون ایده این کیک از یه پیج خارجی هست رسپی خارجی این کیک مقدار خیلی زیادی کره داشت من کلا عوضش کردم و ورژن خودم رو درست کردم
یه کیک ساده نیاز داری
تخم مرغ ۵عدد 
شکر ۲ پیمانه 
روغن مایع ۱و ۳/۴پیمانه 
کره ۸۵ گرم اب شده 
ماست ۱و۳/۴ پیمانه 
آرد ۲۵۰گرم 
بیکینگ پودر ۱قاشق غ سر خالی
وانیل ۱/۴قاشق چ
رنگهای ژله ای خوراکی دلخواه

شکر روغن و کره را ۵دقیقه با همزن بزنید تا رنگش روشن شه تخم مرغها را یکی یکی به مواد اضافه کنید بعد ماست را اضافه کنید آرد و bp را با قاشق به بقیه مواد اضافه کنید یا با همزن دور کند کمی بزنید
مواد را به شش قسمت کنید و به هر قسمت چند قطره رنگ خوراکی بزنید خوب هم بزنید
مواد را داخل قیف یکبار مصرف ریخته
داخل قالب ۲۵ در ۴۰را کاغذروغنی انداخته و از هر رنگ یکبار بصورت نواری داخل قالب بریزید به استوری توجه کنید
اینکار رو در دو لایه انجام بدهید
تا مواد کیک تمام شوند قالب کیک را دو بار به سطح کار بکوبید سپس در فر از پیش گرم شدهبا دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد بمدت ۵۵ الی یکساعت قرار دهی
پس از پخت کیک کاغذ روغنی را جدا کنید اجازه دهیدکه کیک کاملا سرد شود سپس کیک را داخل فریزر قرار دهید
کیک شکلاتی را تهیه کنی
آرد ۲۵۰ گرم
شير ۱پيمانه
تخم مرغ ۵ عدد
روغن مايع ۱و۳/۴ پيمانه
شكر۱و ۳/۴ پيمانه
بيكينگ پودر 1 ق مرباخوری سر پر
کاکائو سه ق غ
شکلات اب شده ۴ق سوپخوری

تخم مرغها را همراه شكر با هم زن خوب مي زنيم بعد به ترتيب روغن بعد شير و شکلات اب شده بعد مخلوط آردو کاکائو و bp كه با هم ۲بار الك كرديم رااضافه میکنیم و کمی هم میزنیم .پنج قاشق از موادرا در قالب بریزید در طبقه وسط فري كه از قبل گرم شده با دماي 175 درجه سانتي گراد به مدت ۱۵ دقيقه
در این فاصله کیک رنگی رو از فریزر خارج کنید و با کاتر دلخواهتون کاتر بزنید اندازه کاتر رو نسبت به قالب کیک شکلاتی انتخاب کنید که زیاد کوچک یا بزرگ نباشه
وقتی کیک شکلاتی را از فر خارج کردید حدود یک تا دو قاشق از موادشکلاتی را روی لایه پخته شده بریزید و قلبهای کاتر خورده رو داخل قالب بچینید طبق استوری
بقیه مواد کیک شکلاتی رو اطراف و روی قلبهای رنگی بریزید سپس کیک شکلاتی رو بمدت ۵۵ دقیقه در فر از پیش گرم شده با دمای ۱۷۵ درجه بپزید بعد از پخت کیک را روی توری سیمی خنک کنید بعد برش بزنید و از زیباییش لذت ببرید
Read more
Loading...
‌ ‌<span class="emoji emoji2705"></span>7 مورد از مزایای اهدای خون<span class="emoji emoji1f447"></span> ‌‌ 1-اهدای خون برای سلامتی شما مفید است چرا که باعث کاهش میزان آهن ...
Media Removed
‌ ‌7 مورد از مزایای اهدای خون ‌‌ 1-اهدای خون برای سلامتی شما مفید است چرا که باعث کاهش میزان آهن بدن و نیز خطر #بیماری های #قلبی می شود. بر اساس مطالعات منتشر شده در مجله ی آمریکایی "بیماری های مسری"، #اهدا-کنندگان #خون 88% کمتر از دیگران در معرض #سکته_قلبی قرار دارند. دلیل کامل روشن است؛ با ...
‌✅7 مورد از مزایای اهدای خون👇
‌‌
1-اهدای خون برای سلامتی شما مفید است چرا که باعث کاهش میزان آهن بدن و نیز خطر #بیماری های #قلبی می شود. بر اساس مطالعات منتشر شده در مجله ی آمریکایی "بیماری های مسری"، #اهدا-کنندگان #خون 88% کمتر از دیگران در معرض #سکته_قلبی قرار دارند. دلیل کامل روشن است؛ با این کار آهن از سیستم بدن خارج شده و #خطر حمله قلبی تا حد قابل توجهی #کاهش می یابد.

2. اهدای خون، به خصوص به صورت مداوم، خطر ابتلا به انواع #سرطان را کم می کند. آیا حاضر نیستید از این فرصت استفاده کرده و در برابر #سرطان_ریه، کبد، #روده ، #معده و #حنجره مقاومت خود را افزایش دهید؟

3. فرد اهدا کننده از #چکاپ #رایگان نیز بهره مند می شود. اما چه نوع چکاپی؟ این افراد برگه ای را دریافت می کنند که حاوی اطلاعاتی در مورد سطح فشار خون و کلسترول است؛ دو عامل مهم در حفظ #سلامتی .اگر #تکنیسین مربوطه متوجه فشار خون بالای شما شود، مطمئناً به شما پیشنهاد می کند که به پزشک مراجعه کنید. افرادی که این دو عامل را مرتباَ اندازه گیری می کنند زودتر از دیگران از مشکلات سلامتی خود مطلع شده و در جهت رفع آنها اقدام می کنند.

4. جدا از مسأله ی سلامتی که در بالا اشاره کردیم، موارد دیگر نیز برای شما رایگان خواهد بود. انجام آنالیز ترکیبات خون و حتی تعیین #گروه_خونی به صورت جدا و با مراجعه به #پزشک معالج مجانی نخواهد بود اما ارائه ی این خدمات به اهدا کنندگان کاملاً رایگان خواهد بود. خون فرد اهداکننده به منظور تشخیص عواملی نظیر ویروس HIV، #هپاتیت و سفلیس آنالیز شده و مشاهده ی هرگونه مشکل به وی اعلام خواهد شد.

5. فرایند خون سازی مجدد برای شما مفید است و اهدای خون این مزیت را نیز به همراه خواهد داشت. این فرایند بدن شما را #سالم تر، پر #انرژی تر و کارآمدتر خواهد کرد.
‌‌
6. اگر اضافه #وزن دارید و کاهش گِرم به گِرم برای شما اهمیت دارد، اهدای خون سریعترین راه موجود برای کم کردن نیم کیلوگرم می باشد.

7. شاید این مورد #مزیت مهمی به شمار نیاید اما در هنگام اهدای خون، شما حدود یک ساعت یا بیشتر زمان دارید تا روی صندلی نشسته، لم داده و استراحت کنید. برای افراد پر #مشغله این مدت هم زمان زیادی است.

✅ #پیکسل برای #کمپین اهدای خون
Read more
: هر آدمی یه جوری با عشقش حرف میزنه گاهی برای حرف زدن پی بهونه‌ای میگرده روز تولد ، عید ، روز عشق ، روز ...
Media Removed
: هر آدمی یه جوری با عشقش حرف میزنه گاهی برای حرف زدن پی بهونه‌ای میگرده روز تولد ، عید ، روز عشق ، روز دختر... و در زندگی هر‌ مردی رویای یک دختری هست که میتونه آشکار و واقعی باشه و یا پنهانی و حتا خیالی... هر مردی با دختر رویاهاش به شکلی زندگی میکنه. یکی با دختر رویاهاش محاوره حرف میزنه در خیالش ، یکی ... :
هر آدمی یه جوری با عشقش حرف میزنه
گاهی برای حرف زدن پی بهونه‌ای میگرده
روز تولد ، عید ، روز عشق ، روز دختر...
و در زندگی هر‌ مردی رویای یک دختری هست که میتونه آشکار و واقعی باشه و یا پنهانی و حتا خیالی...
هر مردی با دختر رویاهاش به شکلی زندگی میکنه. یکی با دختر رویاهاش محاوره حرف میزنه در خیالش ، یکی براش نقاشی میکشه ، یکی گلایه‌ها و ستایشهاشو مینویسه ، یکی ساز میزنه اواز میخونه... در این روزگار بی عشقی شاید عاشقی از رونق افتاده باشه اما همچنان زیباترین احساس دنیاست که گرچه دست نیافتنی شده. از این رو خوندن شعرها و قصه‌ها جذاب‌تر‌ میشن برای از یاد نبردن پاک‌ترین واژه‌های رو به انقراض... واژه‌هایی مثل گذشت ، ایثار ، فداکاری ، قناعت ، شکیبایی ، صداقت ، راستگویی و... در جهانی که پر شده از فجایع و نابرابری‌ها فقط عشقه که نجات‌بخش و امید آفرینه و اگر روزگار بی احساسی و بی‌تفاوتیه و اگه حرف عشق گوش شنوا نداره برای من مرگه اگر همراه جاده‌ی گمراهی باشم... معتقدم هنوز پاکی وجود داره و تا نفس هست ، امیدواری زنده‌ست...
این عاشقانه رو به بهانه "روز دختر" نوشتم و ساختم و ضبط کردم و خوشحالم که دوست داشتید.گرچه انتقاداتی هم بود که خوندم و امیدوارم بتونم در کارهای بعدی دل دوستان منتقد رو هم به دست بیارم. گرچه این بضاعت من‌ نیست ، این ادامه‌ی عاشقانه‌های منه که شاید شبیه موسیقی و ترانه‌ی روز نیست چون نباید هم باشه ، چون حرف منه ، قصه‌ی منه و در هیچ قالب پر توجه یا بازار هنری قرار نمیگیره.
این عاشقانه از سایت یا رسانه‌ای پخش نشده و فقط در کانال تلگرامم در دسترس شماست. بهترین راه پخش یک عاشقانه شمایید که اگر دوست داشتید میتونید با دوستان خودتون قسمت کنید وگرنه همین که بشنوید و به دلهاتون بشینه برای من کافیه...
ممنونم که همراه من و عاشقانه‌های من هستید ، بی توقع و بی منت دوستون دارم ، پیامها و کامنتها رو با شوق میخونم و مثل همیشه حواسم به شما هست
حواستون به منم باشه...
.
.
.
با تشکر فراوان و فراوان از @mohsenyahaghi.music نه تنها برای تهیه و ارسال این ویدیو بلکه برای انتشار حرفها و عاشقانه‌های من با پوسترها و ویدیوهایی جذاب و متفاوت. .
.
.
. #دختر_قصه‌_های_من #محسن_یاحقی
#mohsenyahaghi
Read more
متعجب و دلگیری، از حسادت ها، از دورویی ها...<span class="emoji emoji1f612"></span> اما یک کم فکر کن🙄اینقدر زندگیت خوب هست که شاهد چنین رفتارهایی ...
Media Removed
متعجب و دلگیری، از حسادت ها، از دورویی ها... اما یک کم فکر کن🙄اینقدر زندگیت خوب هست که شاهد چنین رفتارهایی باشی پس لبخند بزن و خدا را شکر کن🏻 یادتون باشه 🏻🏻هر چیزی جنبه مثبت هم داره ایشالا اطراف همتون پر باشه از این حسودا🤗️ . . رولت گوشت و بادمجان مواد لازم: گوشت چرخکرده پانصد گرم، ... متعجب و دلگیری، از حسادت ها، از دورویی ها...😒
اما یک کم فکر کن🙄اینقدر زندگیت خوب هست که شاهد چنین رفتارهایی باشی😁
پس لبخند بزن و خدا را شکر کن😆🙏🏻
یادتون باشه 👈🏻👈🏻هر چیزی جنبه مثبت هم داره😉
ایشالا اطراف همتون پر باشه از این حسودا😂🤗❤️
.
.
رولت گوشت و بادمجان
مواد لازم: گوشت چرخکرده پانصد گرم، ادویه شامل نمک، فلفل سیاه، دارچین، زردچوبه، زیره سیاه، آویشن، کره پانزده گرم، سیر دو حبه، بادمجان کبابی سه عدد کوچک، پنیر چدار و موتزارلا به میزان دلخواه، رب گوجه دو قاشق غذاخوری، آبجوش یک لیوان.
گوشت چرخکرده را با سیر ریز رنده شده و زردچوبه، نمک، فلفل، زیره سیاه و دارچین مخلوط می کنیم.
روی تخته بیست در سی سانت، سلفون کشیده و گوشت را روی سلفون یکنواخت، مستطیل شکل پخش و صاف می کنیم.
بادمجانها را وسط گوشت قرار داده و داخل بادمجان را با پنیر پر می کنیم، در صورت تمایل جعفری خرد شده نیز اضافه می کنیم. به کمک سلفون دو سمت گوشت را متصل کرده. ابتدا و انتهای رولت را با کمک سلفون می بندیم، رولت را کمی غلتانده و برای یک ساعت در یخچال قرار می دهیم.
سپس سلفون را باز کرده، رولت را در سینی فر که کاغذ روغنی انداخته و چرب کرده ایم قرار داده، برای چهل دقیقه در فر که از قبل گرم شده با دمای صد و هشتاد درجه طبخ می کنیم، اواسط پخت کره را روی رولت پخش می کنیم.
برای سس، رب گوجه را همراه کمی فلفل سیاه و آویشن تفت داده، آبجوش و نمک را اضافه کرده، با شعله خیلی کم وقتی سس به قوام رسید، به رولت اضافه می کنیم. در صورت تمایل پیاز داغ به سس اضافه می کنیم. نوش جان.
.
#banafshehakbari
Read more
Loading...
نماز و روزه همگی شما قبول این جمعه شاید ماه رمضان نباشدولی من پیشاپیش عیدفطر را به شما عزیزان تبریک ...
Media Removed
نماز و روزه همگی شما قبول این جمعه شاید ماه رمضان نباشدولی من پیشاپیش عیدفطر را به شما عزیزان تبریک میگویم, چندتامتن برای آخرین روزه ماه, امام زمان عج و عیدفطر تقدیم شما, باروزه و بانماز نشناختمت, با این همه رمز و راز نشناختمت, خدایا یک ماه گرچه مهمانت بودم, بگذشت ولی باز نشناختمت, ماه رمضان ... نماز و روزه همگی شما قبول این جمعه شاید ماه رمضان نباشدولی من پیشاپیش عیدفطر را به شما عزیزان تبریک میگویم, چندتامتن برای آخرین روزه ماه, امام زمان عج و عیدفطر تقدیم شما,

باروزه و بانماز نشناختمت, با این همه رمز و راز نشناختمت, خدایا یک ماه گرچه مهمانت بودم, بگذشت ولی باز نشناختمت,
ماه رمضان رفت ولی کاش صفایش نرود, سحر و جوشن و قرآن و دعایش نرود, کاشکی پر شد باشد دلم از نور سحر, همراه روزه و افطار, نوایش نرود,
الوداع ای یاعلی و عظیم, الوداع ای یاغفور و یارحیم, الوداع ای سفره های پیغمبری الوداع ای اشکهای حیدری, الوداع ای ماه راز و نیاز ای هردمت دلنواز ای ازتو دل منجلی ای گریه های علی الهی گناهان مارا سراسر ببخش به احمدو به زهرا وبه حیدر ببخش.

جمعه آخر ماه رمضان

به سینه بیتاب شده تاب نیامد ظلمت همه جا پر شده مهتاب نیامد خواهم ز خدا مهدی موعود بیاید, جمعه آخر ماه شدو آقا نیامد,حال بیائیم در این پایان ماه خدا همه برای عید فطر ظهور فرج مهدی زهرا دعاکنیم

عیدفطر,
گذشت ماه رمضان و در انتظارم ای خدا, ای کاش بیاید عیدفطر به مهدی زهرا اقتدا کنیم, گل خنده شوال به ناهید بر شما مبارک, ابروی خوش ماه به خورشید برشما مبارک,
یاعلی یازهرا یامهدی
Read more
‌‌‌ولنتاین<span class="emoji emoji2764"></span>️ فقط براے عاشقان نیستـ گاهي براے دوستاني استـ ڪه ارزششان بالاتر از عشق استـ ولنتاین ...
Media Removed
‌‌‌ولنتاین️ فقط براے عاشقان نیستـ گاهي براے دوستاني استـ ڪه ارزششان بالاتر از عشق استـ ولنتاین مبارڪ ...️ ‌‌‎‎‌‌‌‎‌‌‌‎‎‌‌‌‎‌‌‎‎‌‌‌‎‌‌‌‎‎️ خیابونا وگلخونه ها پر از گلای رنگارنگ شده و نوید بخش بهاره ماهم بااین گلای خوشگل خونمونو به حال وهوای بهار نزدیکتر میکنم کم کم امیدوارم حال دلتون ... ‌‌‌ولنتاین❤️ فقط براے عاشقان نیستـ
گاهي براے دوستاني استـ
ڪه ارزششان بالاتر از عشق استـ ولنتاین مبارڪ ...❤️
‌‌‎‎‌‌‌‎‌‌‌‎‎‌‌‌‎‌‌‎‎‌‌‌‎‌‌‌‎‎❤️ خیابونا وگلخونه ها پر از گلای رنگارنگ شده و نوید بخش بهاره ماهم بااین گلای خوشگل خونمونو به حال وهوای بهار نزدیکتر میکنم کم کم امیدوارم حال دلتون بهاری و خوب باشه دوستای گلم کیک یک تخمـ مرغی امروزمون معرف
حضور دستورشم تایپ میکنن براتون

کیک یک تخم مرغی

اول ی دونه تخم مرغ رو با ی لیوان شکر و کمی وانیل خوب هم زدم بعدش ی لیوان شیر ونصف لیوان روغن اضافه کردم مخلوط که شد دولیوان ارد و ی ق غ ب پ رو اضافه کردم و مخلوط کردم و نصف مواد رو رنگ خوراکی ریختم ومثل کیک زبرا در قالب چرب شده ریختم و در فر از قبل گرمـ شده با درجه حرارت ۱۸۰بمدت ۴۰دقیقه قراردادم و نوش جان

#کیک_یک_تخم_مرغی #زبرا #خونگی #خوشمزه #زمستان_96
Read more
@fateme_1008 تو مهمونی ها عاشق زمانی ام که قابلمه ها به صف میشن برای سرو غذا <span class="emoji emoji1f60b"></span> همین که عطر غذا خونه ...
Media Removed
@fateme_1008 تو مهمونی ها عاشق زمانی ام که قابلمه ها به صف میشن برای سرو غذا همین که عطر غذا خونه رو پر میکنه ان شاالله سفرهای همه پر برکت باشه و هیچ پدری شرمنده خانواده اش نباشه . . مهمونی برای چندوقت پیشه ، خونه مامانی ... . غذا ها هم قیمه بادمجون ( اون کاسه روغن بالای قیمه اس که جدا کردیم روی ... @fateme_1008
تو مهمونی ها عاشق زمانی ام که قابلمه ها به صف میشن برای سرو غذا 😋
همین که عطر غذا خونه رو پر میکنه ان شاالله سفرهای همه پر برکت باشه و هیچ پدری شرمنده خانواده اش نباشه 🙏💙 .
.

مهمونی برای چندوقت پیشه ، خونه مامانی ... .

غذا ها هم قیمه بادمجون ( اون کاسه روغن بالای قیمه اس که جدا کردیم روی هر کاسه برن موقع سرو ) . ماهی سرخ شده با حشو و بلالیت که شبیه شکر پلو هستش
باقالی پلو و پلو ساده پلو زعفرونی .

دستور هر کدومو میخواد بگید بزارم براتون
خدا همه مادرها رو حفظ کنه 🙏🌹
.
.
.
. ✅ بَلالیت : ما جنوبی ها کنار ماهی سرو میکنیم ، همون ورمیشل هست ، که خوب باید از نوع خارجیش استفاده کنید که خیلی ظریف و نازکه عین شکر پلو تهیه میشه و عطر خوشش از هل و گلاب و زعفران هست 😍
اب رو بذارید جوش بیاد ورمیشل رو اضافه کنید و زود ابکش کنید روغن بریزید کف قابلمه یک لایه ورمیشل بریزید یک لایه شکر و زعفرون و گلاب و هل همینطور تا اخر بذارید بعد هم بذارید دم بکشه موقع سرو به خوبی مخلوطش کنید و کمی روغن بدید و سرو کنیدش
طعم شور ماهی و بلالیت شیرین کنار هم 👌
.
اقا این یه ته دیگ کاراملی داره بیا و ببین عین کادایف
راستش من خودم بیشتر ته دیگشو دوست دارم
.
.
✅حشو : پیاز داغ درست کنید و دو حبه سیر له شده و کمی نمک و زردچوبه و فلفل قرمز اضافه کنید در حد کوچولو تفت بدید و سبزی گشنیز بهش اضافه کنید و تفت بدید کمی شوید هم اضافه کنید و کمی تفت بدید (حواستون باشه شوید زود تلخ میشه پس اواخر اضافه اش کنید و کم تفت بدید ) دو ق غ خوری هم تمر اب شده بهش اضافه کنید و بذارید با حرارت کم ابش کشیده بشه کاملا
و اخر کار کشمش شسته شده و کمی شنبلیه خشک شده اضافه کنید (من بعضی مواقع بهش تمر اضافه میکنم اعتراف میکنم با تمرش خیلی خوشمزه تره
Read more
Loading...
. @bread.page . از پیج @foodaneh . . . سلام عزیزای دلم <span class="emoji emoji2764"></span> روزتون بخیر باشه . با یه آموزش یک غذای ...
Media Removed
. @bread.page . از پیج @foodaneh . . . سلام عزیزای دلم روزتون بخیر باشه . با یه آموزش یک غذای خوشمزه ی دیگه اومدم . . میتونید ورق بزنید و مراحلش رو ببینید . . پای پاستا قالبی (ریگاتونی) . . . برای درست کردن این پاستا فقط کافیه که مواد گوشتیمون رو طبق ذائقه مون درست کنیم . فقط توجه ... .
@bread.page
.
از پیج
@foodaneh
.
. .
سلام عزیزای دلم ❤ روزتون بخیر باشه .
با یه آموزش یک غذای خوشمزه ی دیگه اومدم 😍
.
. 👈👈میتونید ورق بزنید و مراحلش رو ببینید . .

پای پاستا قالبی (ریگاتونی)
.
.
.
برای درست کردن این پاستا فقط کافیه که مواد گوشتیمون رو طبق ذائقه مون درست کنیم . فقط توجه داشته باشید که سس گوشتیمون باید کمی آب دار باشه . مثلا من پیاز رو تفت دادم و سپس گوشت و سیر رنده شده رو بهش اضافه کردم و فلفل دلمه ای نگینی ریز خرد شده رو اضافه کردم و کمی که تفت خورد ادویه هایی مثل پودر تخم گشنیز ، زنجبیل ، جوز هندی رو بهش اضافه کردم و یک قاشق رب رو توی روغن این مواد تفت دادم برای یکی دو دقیقه و سپس با مواد مخلوط کردم . دو عدد گوجه فرنگی رنده شده هم بهش اضافه کردم به همراه آب سه عدد لیمو ترش تازه به همراه کمی رنده ی پوست لیمو . نمک و فلفلش رو اندازه کردم و در قابلمه رو گذاشتم تا موادمون بپزه . در آخر آویشن رو اضافه کردم تا عطرش محفوظ بمونه.
خود پاستا رو هم بعد از هفت هشت دقیقه جوشیدن آبکش کردم و قالب کمربندی رو چرب کردم پاستا هارو به صورت ایستاده چیدم توی قالب . از دور شروع میکنیم و به مرکز قالب میرسیم ( عکس دوم 📸) . ( میتونید کمی از سس رو کف قالب بریزید و سپس پاستاهارو روش بچینید ‌.
سپس‌ مواد گوشتی رو داخل قیف ریختم و تمامی پاستاهارو باهاش پر کردم . (صفحه سوم 📸) (میتونید با قاشق هم پر کنید .)
.
.
با یک قاشق آرد و کمی کره و یک لیوان شیر و فلفل سیاه هم سس بشامل درست کردم برای روی پاستا و سپس پنیر موزرلا رنده شده و روش رو فویل کشیدم و برای پانزده دقیقه داخل فر قرار دادم . به مدت دو دقیقه هم‌ گریل رو روشن کردم (صفحه پنجم 📸) و بعد برای سرو آماده ست 😘😍
کپی بدون ذکر پیچ ممنوع 📛 . .
#پاستا_قالبی_آشپزی_شما
#پاستا_آشپزی_شما . .
.لینک کانال تلگرام👇👇👇👇👇👇
https://t.me/joinchat/AAAAAEDStHv6b1WSuJs0ow
.
👇👇👇👇
@bread.page
@ashpazi_shoma


Tag photo: #ashpazi_shoma

#insiran #persianfood #persiandessert #persian_foods #persianshot #persianstyle #persiancuisine #persiagram #instapic #insta_persia #insiranian #food
Read more
. نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر فقط به تربت اعلات سجده خواهم کرد که ...
Media Removed
. نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر فقط به تربت اعلات سجده خواهم کرد که بندۀ‌ تو نخواهد گذاشت هرجا سر قسم به معنی «لا یمکن الفرار از عشق» که پر شده است جهان از حسین سرتاسر نگاه کن به زمین! ما رایت الا تن به آسمان بنگر! ما رایت الا سر سری که گفت من از اشتیاق لبریزم به ... .
نوشتم اول خط بسمه‌ تعالی سر

بلندمرتبه پیکر، بلندبالا سر
فقط به تربت اعلات سجده خواهم کرد

که بندۀ‌ تو نخواهد گذاشت هرجا سر
قسم به معنی «لا یمکن الفرار از عشق»

که پر شده است جهان از حسین سرتاسر
نگاه کن به زمین! ما رایت الا تن

به آسمان بنگر! ما رایت الا سر
سری که گفت من از اشتیاق لبریزم

به سرسرای خداوند می‌روم با سر
هرآنچه رنگ تعلق، مباد بر بدنم

مباد جامه، مبادا کفن، مبادا سر
همان سری که یَُحّب الجمال محوش بود

جمیل بود جمیلا بدن جمیلا سر
سری که با خودش آورد بهترین‌ها را

که یک به یک همه بودند سروران را سر
زهیر گفت حسینا! بخواه از ما جان

حبیب گفت حبیبا! بگیر از ما سر
سپس به معرکه عبّاس «اجننی» گویان

درید پیرهن از شوق و زد به صحرا سر
بنازم ام وهب را به پارۀ تن گفت:

برو به معرکه با سر ولی میا با سر
خوشا به حال غلامش، به آرزوش رسید

گذاشت لحظۀ آخر به پای مولا سر
در این قصیده ولی آنکه حسن مطلع شد

همان سری است که برده برای لیلا سر
سری  که احمد و محمود بود سر تا پا

همان سری که خداوند بود پا تا سر
پسر به کوری چشمان فتنه کاری کرد

پر از علی شود آغوش دشت، سرتاسر
امام غرق به خون بود و زیر لب می‌گفت:

به پیشگاه تو آورده‌ام خدایا سر
میان خاک کلام خدا مقطعه شد

میان خاک الف لام میم طاها سر
حروف اطهر قرآن و نعل تازۀ اسب

چه خوب شد که نبوده است بر بدن‌ها سر
تنش به معرکه سرگرم فضل و بخشش بود

به هر که هرچه دلش خواست داد، حتی سر
نبرد تن به تن آفتاب و پیکر او

ادامه داشت ادامه سه روز ...اما سر -
جدا شده است و سر از نیزه‌ها درآورده است

جدا شده است و نیفتاده است از پا سر
صدای آیۀ کهف الرقیم می‌آید

بخوان! بخوان و مرا زنده کن مسیحا سر
بسوزد آن همه مسجد، بمیرد آن اسلام

که آفتاب درآورد از کلیسا سر
چه قدر زخم که با یک نسیم وا می‌شد

نسیم آمد و بر نیزه شد شکوفا سر
عقیله غصه و درد و گلایه را به که گفت

به چوب، چوب‌ محمل؛ نه با زبان، با سر
دلم هوای حرم کرده است می‌دانی

دلم هوای دو رکعت نماز بالا سر
#حمیدرضا_برقعی
#محرم96 #محرم
Read more
تمام کنگره‌های دندان‌پزشکی را آنلاین ثبت‌نام کنید مدیرمسئول ماهنامه نگین دندان‌پزشکی از راه‌اندازی ...
Media Removed
تمام کنگره‌های دندان‌پزشکی را آنلاین ثبت‌نام کنید مدیرمسئول ماهنامه نگین دندان‌پزشکی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام کنگره‌های دندان‌پزشکی در سایت این مجموعه (نگین آنلاین) خبر داد. دکتر سیامک شایان گفت: سایت نگین‌آنلاین، با فراهم آوردن امکان ثبت‌نام اینترنتی، از یک سو سعی در ساده کردن ... تمام کنگره‌های دندان‌پزشکی را آنلاین ثبت‌نام کنید

مدیرمسئول ماهنامه نگین دندان‌پزشکی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام کنگره‌های دندان‌پزشکی در سایت این مجموعه (نگین آنلاین) خبر داد.
دکتر سیامک شایان گفت: سایت نگین‌آنلاین، با فراهم آوردن امکان ثبت‌نام اینترنتی، از یک سو سعی در ساده کردن امکان ثبت‌نام دندان‌پزشکان در کنگره‌ها دارد و از سوی دیگر تلاش دارد مشقات اطلاع‌رسانی برای برگزارکنندگان کنگره‌ها را کاهش دهد. چرا که در حال حاضر، سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ کنگره دندان‌پزشکی در کشور برگزار می‌شود و این تعدد، سبب سردرگمی متقاضیان و همچنین صرف هزینه و وقت فراوان برگزارکنندگان برای جذب مخاطب و اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی افزود: پایگاه خبری دندانه و ماهنامه نگین‌دندان‌پزشکی، با تکیه بر حضور پررنگ در تمام شبکه‌های اجتماعی و ضریب نفوذ بالا در میان جامعه دندان‌پزشکی، از مردادماه سال جاری، اقدام به طراحی سامانه ثبت‌نام اینترنتی کنگره‌های دندان‌پزشکی کرده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آدرس negin.online، اطلاعات کامل کنگره‌های دندان‌پزشکی، نظیر امتیاز بازآموزی، هزینه ثبت نام و اطلاعات تکمیلی مانند محور و لیست پانل‌ها و کارگاه‌ها و اطلاعات هیات علمی و اجرایی کنگره را مشاهده و با چند کلیک، کنگره مد نظر خود را به سادگی ثبت‌نام کنند.
تخفیف حداکثری کنگره‌ها
مدیرمسئول ماهنامه نگین‌دندان‌پزشکی و پایگاه خبری دندانه، در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما توانسته‌ایم با رایزنی‌هایی با برگزارکنندگان کنگره‌ها، حداکثر تخفیف در ثبت‌نام را برای دندان‌پزشکان اخذ کنیم؛ به شکلی که ثبت‌نام یک کنگره در سامانه نگین آنلاین ارزان‌تر و ساده‌تر از ثبت‌نام همان کنگره در سایت انجمن مربوطه است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دندان‌پزشکان هم از این طرح به‌شدت استقبال کرده‌اند، به‌طوری که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد ثبت‌نام کنگره‌های پاییز از طریق سایت نگین‌آنلاین انجام شده است و این نشان می‌دهد که آنان ثبت‌نام و پرداخت آنلاین را به روش‌های قدیمی مانند مراجعه حضوری به انجمن‌ها و بانک ترجیح می‌دهند و نگین آن‌لاین، توانسته است خلاء بزرگی را در زمینه ثبت‌نام کنگره‌ها پر کند.

#دندانه #بهداشت و #سلامت #دهان و #دندان #دندانپزشک #دندانپزشکى #نگين_آنلاين #نگين_دندانپزشکى #کنگره
#tooth #dental #dentist #dentistry
Read more
کنار دریا کلی خوش گذشته بود و داشتیم از جاده‌ی چالوس برمی گشتیم تهرون. دخترها عقب نشسته بودن و با صدای ...
Media Removed
کنار دریا کلی خوش گذشته بود و داشتیم از جاده‌ی چالوس برمی گشتیم تهرون. دخترها عقب نشسته بودن و با صدای برادر شماعی زاده می رقصیدن تا رسیدیم به این شاهکار: ((عکس گل امیدم افتاده بود رو برکه قهرت پرپرش کرد حالا یک یک تو برکه)) یکی از دخترها جیغ کشید: اینو عوضش نکن! می خوام تا خود تهرون فقط همینو گوش کنم! ... کنار دریا کلی خوش گذشته بود و داشتیم از جاده‌ی چالوس برمی گشتیم تهرون. دخترها عقب نشسته بودن و با صدای برادر شماعی زاده می رقصیدن تا رسیدیم به این شاهکار: ((عکس گل امیدم افتاده بود رو برکه
قهرت پرپرش کرد حالا یک یک تو برکه)) یکی از دخترها جیغ کشید: اینو عوضش نکن! می خوام تا خود تهرون فقط همینو گوش کنم! دوس پسرش که پشت فرمون بود گفت: اون برکه ی عشقی که می گه توش پر از قورباغه و مار و سوسکه، جرات داری بری توش؟ دختر گفت: اگه حسن جون بگه می پرم توش.
تا خود پل فردیس فقط همین ترانه رو پلی کردیم و دور از چشم مامورین محترم اون سال ها که هنوز حساسیت خیلی بالایی داشتن حرکات موزون ریزی هم کردیم و به این بیت شاهکار ترانه خندیدم که می گه: ((وقتی قهری با من، من با کی بگردی؟)) می گفتیم یارو چقدر پر رو بوده و همه ی درد عشقش اینه که وقتی طرف قهر کرده کیو پیدا کنه باهاش بره بگرده یه وقت حوصله اش سر نره... ولی اون سال های نمی دونستیم واقعیت پنهان شده در ترانه‌ی شماعی زاده از یه قهوه تلخ روشنفکرانه هم تلخ تره. که اگه می دونستیم حتما کنار جاده می ایستادیم و توی یکی از جیگرکی های کنار جاده چند سیخ دل سوخته می زدیم و به حال خودمون تعمق می‌کردیم. اگه می فهمیدم در پشت ظاهر فداکارانه ی عشق چه خودخواهی عظیمی پنهان شده. این که وقتی کسی بهت می گه دوستت داره چقدر به تنهایی و رنج خودش فکر می کنه و وقتی می گه من بدون تو می میرم دروغ نمی گه، اما درواقع داره به مرگ خودش فکر می کنه نه تو!
برادر شماعی زاده توی این ترانه‌ی جانسوز و عمیق خیلی خوب معجزه ی عشق رو نشون می ده وقتی می‌فرماد: ((تو اگه قهری من که آشتیم)) این قانون نانوشته و گفتمان درونی بیشتر عشق ها ست که وقتی کسی رو خیلی دوس داریم و عمر و علاقه‌مون رو به پاش می ریزیم انگار طرف رو مدیون خودمون کردیم. انگار یه جورایی می‌خوایم به طرف بگیم: خجالت بکش ببین من چه قدر دوستت دارم، ببین من چقدر بدون تو زجر می‌کشم، ببین چقدر تنها هستم... انگار تنهایی و زجر کشیدن ما الزاما تعهدی برای طرف مقابل ایجاد می کنه که اگه بهش عمل نکرد و تسلیم عشق ما نشه باید اسمش رو توی دسته ی آدم بدها بنویسیم و اخلاقا تنبیه اش کنیم. عشق ایثارگرانه ظاهر خیلی زیبا و معصومانه و مظلومانه‌ای داره اما اگه با دقت بهش نگاه کنی می‌بینی پشت این نوع از عشق یه جور خودخواهی سازمان یافته پنهان شده. انگار وقتی با از خود گذشتگی کسی رو دوس داشته باشیم همیشه حق با ما ست و برادر شماعی زاده چه خوب این مفهوم رو بیان می کنه وقتی می فرماد
ادامه در كامنت
Read more
. سلام عزیزای دلم <span class="emoji emoji2764"></span> روزتون بخیر باشه . با یه آموزش یک غذای خوشمزه ی دیگه اومدم <span class="emoji emoji1f60d"></span> . . <span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span>میتونید ورق ...
Media Removed
. سلام عزیزای دلم روزتون بخیر باشه . با یه آموزش یک غذای خوشمزه ی دیگه اومدم . . میتونید ورق بزنید و مراحلش رو ببینید . . پای پاستا قالبی (ریگاتونی) . . . برای درست کردن این پاستا فقط کافیه که مواد گوشتیمون رو طبق ذائقه مون درست کنیم . فقط توجه داشته باشید که سس گوشتیمون باید کمی آب دار باشه ... .
سلام عزیزای دلم ❤ روزتون بخیر باشه .
با یه آموزش یک غذای خوشمزه ی دیگه اومدم 😍
.
. 👈👈میتونید ورق بزنید و مراحلش رو ببینید . .

پای پاستا قالبی (ریگاتونی)
.
.
.
برای درست کردن این پاستا فقط کافیه که مواد گوشتیمون رو طبق ذائقه مون درست کنیم . فقط توجه داشته باشید که سس گوشتیمون باید کمی آب دار باشه . مثلا من پیاز رو تفت دادم و سپس گوشت و سیر رنده شده رو بهش اضافه کردم و فلفل دلمه ای نگینی ریز خرد شده رو اضافه کردم و کمی که تفت خورد ادویه هایی مثل پودر تخم گشنیز ، زنجبیل ، جوز هندی رو بهش اضافه کردم و یک قاشق رب رو توی روغن این مواد تفت دادم برای یکی دو دقیقه و سپس با مواد مخلوط کردم . دو عدد گوجه فرنگی رنده شده هم بهش اضافه کردم به همراه آب سه عدد لیمو ترش تازه به همراه کمی رنده ی پوست لیمو . نمک و فلفلش رو اندازه کردم و در قابلمه رو گذاشتم تا موادمون بپزه . در آخر آویشن رو اضافه کردم تا عطرش محفوظ بمونه.
خود پاستا رو هم بعد از هفت هشت دقیقه جوشیدن آبکش کردم و قالب کمربندی رو چرب کردم پاستا هارو به صورت ایستاده چیدم توی قالب . از دور شروع میکنیم و به مرکز قالب میرسیم ( عکس دوم 📸) . ( میتونید کمی از سس رو کف قالب بریزید و سپس پاستاهارو روش بچینید ‌.
سپس‌ مواد گوشتی رو داخل قیف ریختم و تمامی پاستاهارو باهاش پر کردم . (صفحه سوم 📸) (میتونید با قاشق هم پر کنید .)
.
.
با یک قاشق آرد و کمی کره و یک لیوان شیر و فلفل سیاه هم سس بشامل درست کردم برای روی پاستا و سپس پنیر موزرلا رنده شده و روش رو فویل کشیدم و برای پانزده دقیقه داخل فر قرار دادم . به مدت دو دقیقه هم‌ گریل رو روشن کردم (صفحه پنجم 📸) و بعد برای سرو آماده ست 😘😍
Read more
خب ما با اصل موضوع برگشتيم! اونهمه هيجان واسه چى بود؟ داشتيم مقدمات يه رويداد به اسم "نيلزتاك" ، كه ...
Media Removed
خب ما با اصل موضوع برگشتيم! اونهمه هيجان واسه چى بود؟ داشتيم مقدمات يه رويداد به اسم "نيلزتاك" ، كه فقط واسه حقوقياس ، رو آماده ميكرديم. حالا ديگه آماده ايم! امشب يه كم از رويدادمون براتون تعريف مى كنيم ، از فردا هم جزئيات بيشترى رو براتون ميگيم. . 🏼 #نیلزتاک چیست؟ نیلزتاک، رویدادی سالانه است ... خب ما با اصل موضوع برگشتيم! اونهمه هيجان واسه چى بود؟ داشتيم مقدمات يه رويداد به اسم "نيلزتاك" ، كه فقط واسه حقوقياس ، رو آماده ميكرديم. حالا ديگه آماده ايم! امشب يه كم از رويدادمون براتون تعريف مى كنيم ، از فردا هم جزئيات بيشترى رو براتون ميگيم.
.
👈🏼 #نیلزتاک چیست؟
🔺نیلزتاک، رویدادی سالانه است که توسط شبکه بین‌المللی دانشجویان #حقوق (نیلز)، شعبه ایران، برگزار می‌شود. در این رویداد از اشخاصی که در مورد مسائلی مرتبط با دانش حقوق، نحوه‌ی فعالیت دانشگاهی یا حرفه‌ای در این رشته و مسائل مرتبط به آن منحصر به فرد هستند و #ایده، سخنان یا نحوه‌ی نگرش متفاوتی دارند، به عنوان سخنران دعوت می‌شود.
🔺ما در نیلز معتقدیم که برای پیشرفت جامعه‌ی حقوقی در جنبه‌های مختلف، بایستی فرصتی فراهم شود تا این ایده‌های جدید به بهترین شکل توسط سخنران‌ها ارائه شده، به گوش مخاطب برسد و در آن‌ها انگیزه‌ای ایجاد نماید تا در نهایت شاهد (و صاحب) جامعه ی حقوقی پویاتری باشیم.
🔹 #سخنرانان از بین اساتید حقوق، وکلا، دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان حقوق و یا حتی افرادی که فاقد تحصیلات حقوقی بوده، اما در ارتقای علم حقوق در جامعه نقش‌آفرینی داشته اند، انتخاب می‌شوند. در فرآیند انتخاب سخنران، حوزه‌ی خاص يا متمایزی از حقوق مدنظر قرار نمی‌گيرد و مبنای اصلی انتخاب، سخنان و ایده‌هایی است که برای تمام جامعه‌ی حقوقی ارزش شنیده شدن را داشته باشد.
🔹 #مخاطبین این رویداد کسانی هستند که مشتاق شنیدن ایده‌ها، سخنان و نگرش‌های جدید هستند تا از این ایده‌ها در آینده آکادمیک یا حرفه ای خود بهره‌مند گردند. ایده ی شکل‌گیری این رویداد را از رویداد جهانی تدتاک برگرفته‌ایم، اما برآنیم تا در جزئیات، اجرا و ایده‌ها، با توجه به بنیان حقوقی نیلز، مستقل از تدتاک عمل نماییم. به گونه‌ای که تمام سخنرانی‌ها به نحوی سازمان‌دهی می‌شوند که مخاطب اصلی این رویداد جامعه حقوقی باشد.
.
🔔 از امروز تا روز رويداد همراهمون باشيد تا از اخبار و جريانات خبردار بشيد. هنوزم زمان هست تا فرم اطلاع از ثبت نام رو پر كنيد كه با توجه به ظرفيت واقعاً محدود رويداد ، بتونيد حتماً كنارمون باشيد.
.
فرم اطلاع از ثبت نام نیلزتاک در بیو پیج قرار داده شده. (با پر کردن این فرم، لینک ثبت نام زودتر از موعد برای شما ارسال میشه)
@nilsiran
#NILSTALK
.
#نیلزتاک
Read more
هنوزم که هنوز و با اینکه 14شد با به یاد آوردن خاطرات تولدت پر از هیجان میشم قلبم مالامال از عشقت میشه..به ...
Media Removed
هنوزم که هنوز و با اینکه 14شد با به یاد آوردن خاطرات تولدت پر از هیجان میشم قلبم مالامال از عشقت میشه..به قول دکترت جزء بچه های مینیاتوری بودی.ریزه میزه و دوست داشتنی تو دلبرو خوشکل.انقد ریز بودی که توی قنداق فرنگی لیز می خوردی و میرفته ته قنداق.ریزه میزه مامان حالا برای خودش مردی شده قد و بالای کشیده ... هنوزم که هنوز و با اینکه 14شد با به یاد آوردن خاطرات تولدت پر از هیجان میشم قلبم مالامال از عشقت میشه..به قول دکترت جزء بچه های مینیاتوری بودی.ریزه میزه و دوست داشتنی تو دلبرو خوشکل.انقد ریز بودی که توی قنداق فرنگی لیز می خوردی و میرفته ته قنداق.ریزه میزه مامان حالا برای خودش مردی شده قد و بالای کشیده با قلبی مهربون ... .
.
عمادم قلبم عشقم نفسم مِرد من برات از خدا بهترین بهترین ها رو می خوام.و میدونم که مایه ی سرافرازی و افتخارم میشی.
فدای چشمای زیبا و لبخندت بشم عمر مادر. .
.
💓 تولددت مبااااااااااااررررررررکککککک 💓 . .
.
فررررررفرررررریی مووی توووورا به همه دنیاااااا نددددهههههممم😍😍😍😍
. .
پ.ن..بابت نداشتن کیفیت عکس معذرت می خوام.کیفیت اصلی عشق منه با صورت ماهش و موهای فرفریش😍😍😍😘😘😘😘
Read more
كيك هويج و نارگيل سلام دوستان خوبيد؟طاعات و عباداتتون قبول.راستش من نميخواستم اين كيك رو پست كنم ...
Media Removed
كيك هويج و نارگيل سلام دوستان خوبيد؟طاعات و عباداتتون قبول.راستش من نميخواستم اين كيك رو پست كنم ولي اينقدر دايركت براي رسپيش زياد بود كه مجبور شدم يه عكس هول هولي بگيرم و رسپيش رو بذارم ،رسپي اين كيك مال خودمه يعني من يه كيك پايه دارم كه كه با اندكي تغيير كه تو دستور اصليش بوجود اوردم كيك خيلي عالي ... كيك هويج و نارگيل
سلام دوستان خوبيد؟طاعات و عباداتتون قبول.راستش من نميخواستم اين كيك رو پست كنم ولي اينقدر دايركت براي رسپيش زياد بود كه مجبور شدم يه عكس هول هولي بگيرم و رسپيش رو بذارم ،رسپي اين كيك مال خودمه يعني من يه كيك پايه دارم كه كه با اندكي تغيير كه تو دستور اصليش بوجود اوردم كيك خيلي عالي اي ميشه و با دستور همين كيك همه نوع كيكي درست ميكنم كه هميشه بهتر از كيك هاي مشابهش ميشه و تا حالا به چندتا كافي شاپ هم دستورش رو دادم همگي راضي بودن🙈🙈🙈🙈🙈 اميدوارم شما هم درست كنيد و خوب دربياد و شرمنده تون نشم.
تخم مرغ ٤ عدد (به دماي محيط رسيده)
آرد ٢ليوان دسته دار فرانسوي (٣بار الك شده)
وانيل نصف قاشق چايخوري (اگر وانيلتون عطر و طعم قوي اي داره براي جلوگيري از تلخ شدن كيك١/٣قاشق چايخوري بريزيد )
شير ١/٣ليوان كه به همون شير ٤تا ٥ قاشق غذاخوري گلاب اضافه كنيد و به دماي محيط رسيده باشه يا اينكه ١٥تا ٢٠ ثانيه داخل مكروفر بذاريد
شكر ١و ١/٣ ليوان
روغن مايع ٢/٣ليوان
پودر نارگيل ٣ تا ٤ قاشق غذا خوري
بكينگ پودر ١قاشق مرباخوري سر پر
هويج رنده ريز ٢ عدد متوسط برابر با ١كاسه ماست خوري
ابتدا تخم مرغ ،شكر و وانيل رو با همزن ميزنيم تا كرم رنگ و كشدار بشه و روي مايه حباب بزنه بعد روغن رو اضافه كرده ٣٠ ثانيه ميزنيم سپس شير و گلاب و با ٣٠ ثانيه ديگه ،حالا بكينگ پودر،پودر نارگيل و هويج رنده شده رو اضافه ميكنم ١٠ تا ١٥ ثانيه ميزنيم و در آخر آرد رو در سه مرحله اضافه كرده و با دور كند همزن در حد مخلوط و يكدست شدن ميزنيم مايه كيكمون آماده س ،قالبتون رو چرب و آرد پاشي كنيد و آرد اضافشو بگيريد يا از اسپري جدا كننده استفاده كنيد مايه كيك رو در قالب ريخته تا ٢/٣قالب پر بشه بعد در فر از قبل گرم شده با دماي ١٧٥ درجه سانتي گراد به مدت ١ ساعت بپزيد.
زمان پخت به فر شما بستگي داره ،بعد از پخت كيك ١٠دقيقه اجازه بديد تا كيكتون همون توي فر بمونه بعد از بيرون اوردن هم حداقل نيم ساعت اجازه بديد داخل قالب باشه بعد از قالب خارج كنيد
من وقتي نصف مايه رو داخل قالب ريختم با نمك بپاش يه كوچولو روش دارچين زدم بعد نصف ديگه مواد رو ريختم(دارچين به مقدار خيلي خيلي كم چون نميخوايم كيكمون طعم دارچين بگيره و طعم كيك هويج و گردو رو پيدا كنه و هم اينكه رنگش تيره شه)من چون اينكار رو كرده بودم نوشتم كه تمام جزئيات رو گفته باشم ولي شما اگه دستتون به كم نميره نزنيد.
من تا اونجايي كه تو ذهنم بود همه موارد رو نوشتم اميدوارم چيزي از قلم نيفتاده باشه.
#كيك #كيك_هويج_و_نارگيل #كيك اركيده _صورتي #خوشمزه
Read more
. گریه کردیم... دو تا شعله ی خاموش شده گریه کردیم... دو آهنگ فراموش شده پر کشیدیدم، بدون پرِ زخمی ...
Media Removed
. گریه کردیم... دو تا شعله ی خاموش شده گریه کردیم... دو آهنگ فراموش شده پر کشیدیدم، بدون پرِ زخمی با هم عشق بازیِ دوتا کفتر زخمی با هم مرگ پشت سرمان بود، نمی دانستیم بوسه ی آخرمان بود، نمی دانستیم زندگی حسرت یک شادی معمولی بود زندگی چرخش تنهایی و بی پولی بود زخم، سهم تنمان بود، نمی ترسیدیم زندگی ... .
گریه کردیم... دو تا شعله ی خاموش شده

گریه کردیم... دو آهنگ فراموش شده
پر کشیدیدم، بدون پرِ زخمی با هم

عشق بازیِ دوتا کفتر زخمی با هم
مرگ پشت سرمان بود، نمی دانستیم

بوسه ی آخرمان بود، نمی دانستیم
زندگی حسرت یک شادی معمولی بود

زندگی چرخش تنهایی و بی پولی بود
زخم، سهم تنمان بود، نمی ترسیدیم

زندگی دشمنمان بود، نمی ترسیدیم
شعر من مزه ی خاکستر و الکل می داد

شعر، من را وسط زندگی ات هل می داد
شعر من بین تن زخمی مان پل می شد

بیت اول گره روسری ات شل می شد
بیت تا بیت فقط فاصله کم می کردی

شعر می خواندم و محکم بغلم می کردی
پیِ تاراندن غم های جدیدم بودی

نگران من و موهای سپیدم بودی
نگران بودی، یک مصرع غمگین بشوم

زندگی لج کند و پیرتر از این بشوم
نگران بودی اندوه تو خاکم بکند

نگران بودی سیگار هلاکم بکند
نگران بودی این فرصت ِ کم را بُکُشم

نگران بودی یک روز خودم را بُکُشم
آه... بدرود گل یخ زده ی بی کس من

آه بدرود زن کوچک دلواپــس من... بغلم کن غمِ در زخم، شناور شده ام

بغلم کن گل بی طاقت پرپر شده ام
بغلم کن که جهان کوچک و غمگین نشود

بغلم کن که خدا دورتر از این نشود
مرگ را آخر هر قافیه تمرین نکنم

مردم شهر تو را، بعد ِتو نفرین نکنم
کاش این نعش به تقدیر خودش تن بدهد

کاش این شعر به من جرات مردن بدهد... #حامد_ابراهیم_پور
Read more
 #پله_داستان_پندآموز #خود_را_به_حسودان_وکینه_توزان_مشغول_مکن _ _ روزهای بسیار دور ...
Media Removed
#پله_داستان_پندآموز #خود_را_به_حسودان_وکینه_توزان_مشغول_مکن _ _ روزهای بسیار دور ؛ پیرزنی بود که ؛ هر روز با قطار از روستا برای خرید مایحتاج خود به شهر می آمد ... کنار پنجره می نشست ؛ وبیرون را تماشا می نمود.. گاهی؛ چیزهائی از کیف خود در می آورد و از پنجره قطار به بیرون پرتاب می نمود _ یکی ... #پله_داستان_پندآموز

#خود_را_به_حسودان_وکینه_توزان_مشغول_مکن
_
_

روزهای بسیار دور ؛ پیرزنی بود که ؛ هر روز با قطار از روستا برای خرید مایحتاج خود به شهر می آمد ...
کنار پنجره می نشست ؛ وبیرون را تماشا می نمود..
گاهی؛ چیزهائی از کیف خود در می آورد
و از پنجره قطار به بیرون پرتاب می نمود

_

یکی از مسئولین قطار کنار ایشان آمد و با تحکم پرسید که: پیرزن چکار میکنی؟!
پیرزن؛ نگاهی به ایشان انداخت و لبخندی مهربان گفت : من بذر گل در مسیر می افشانم
آن مرد با تمسخر و استهزا ، گفت : درست شنیدم ؛ تخم گل در مسیر می افشانی؟! پیرزن جواب داد ؛ بله تخم گل ... _
_

مرد خنده ای کرد و گفت : اینرا که باد می برد ؛ بنده خدا ؟
پیرزن جواب داد ؛ من هم می دانم که باد می برد... ولی مقداری از این تخمها به زمین می رسند و خاک آنها را می پوشاند
مرد که خیال میکرد پیرزن خرفت شده است
گفت: با این فرض هم آب می خواهند ؟
پیرزن گفت : افشاندن دانه با من .. آبیاری با خدا... _

روزی خواهد رسید که گل و گیاه تمام مسیر را پر خواهد کرد؛ و رنگ راه تغییر خواهد نمود و بوی گلها مشام تمام ساکنین و مسافرین نوازش خواهد داد و من و تو و دیگران از رنگی شدن مسیر لذت خواهیم برد ...
مرد از صحبت خود با پیرزن جواب نگرفت
و با تمسخر و خندیدن به عقل آن پیرزن،
سرجای خود برگشت ... _
_

مدتها گذشته بود که ؛ آن مرد دوباره سوار قطار شد و کنار پنجره نشسته و بیرون را نگاه می کرد،

که یک دفعه متوجه بوی خاصی شد.. کنجکاو که شد؛ دیدکه رنگ مسیر هم عوض شده است
و از کنار رنگها و رایحه های نشاط آور رد می شدند
و مسافرین با شوق و ذوق گلها را به همدیگر نشان می دادند
آن مرد ؛ نگاهی به صندلی همیشگی پیرزن انداخت ؛ ولی..... جایش خالی بود
سراغش را از دیگران گرفت ؛ گفتند : چند ماه است که ؛ از دنیا رفته است، اشک از دیدگان آن مرد سرازیر شد
و به نشانه احترام به آن همه احساس بلند شد و کلاه از روی سر برداشت و تعظیم نمود

_
_

#ادامه_در_کامنت 👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
. کوکو‌ شکم پر یا میانپر ، پوتِیتو چاپ شیرازی . از پیج دوست عزیز : @fatemeh.hoshangi32 . . کوکو میانپر یا شکم پر با مرغ و قارچ : مواد لازم : سه عدد سیب زمینی آپزشده و چرخ شده و یک عدد پیاز رنده شده و آب گرفته شده و سه قاشق آرد گندم که کمی تفت خورد و نمک وفلفل و ادویه و زرد چوبه همه را خوب مخلوط می کنیم و ... .
کوکو‌ شکم پر یا میانپر ، پوتِیتو چاپ شیرازی
.
از پیج دوست عزیز :
@fatemeh.hoshangi32 .
.
کوکو میانپر یا شکم پر با مرغ و قارچ
:
مواد لازم : سه عدد سیب زمینی آپزشده و چرخ شده و یک عدد پیاز رنده شده و آب گرفته شده و سه قاشق آرد گندم که کمی تفت خورد و نمک وفلفل و ادویه و زرد چوبه همه را خوب مخلوط می کنیم و یک ساعت می گذاریم تو یخچال تا خوب سرد شود ..بعد نصف سینه مرغ را با یک عدد پیاز خرد شده با کمی روغن تفت می دهیم بعد ادویه های طعم دار روی مرغ می ریزیم و کمی هم می زنیم و بعد کمی آب می ریزیم روی مرغ و می گذاریم تا خوب پخته شود ....دریک تابه پیاز را ریز می کنیم و با کمی روغن زیتون او را سرخ می کنیم و از ادویه طعم دار هم کمی روی پیازمی ریزیم و کمی که تفت خورد قارچ خرد شد اضافه می کنیم و هم می زنیم بعد مرغ پخته شده را خرد می کنیم و روی مواد پیاز می ریزیم و خوب همه را تفت می دهیم بعد می گذاریم تا سرد شود بعد از مواد سیب زمینی به انداز یک نارنگی بر می داریم و کمی او را باز می کنیم و از مواد مرغ هم یک قاشق وسط سیب زمینی می گذاریم بعد او را مانید کتلت درست می کنیم و بعددر آرد سوخاری می زنیم و داخل روغن که خوب داغ شده سرخ می کنیم و با هرسبزیجاتی که دوست دارید نوش جان می کنید .
.
نکته : وسط سیب زمیتی می توانید به جای مرغ از هر موادی که دوست دارید بگذارید. .پ.ن : میتونید با گوشت چرخکرده و قارچ مایه ماکارونی درست کنید و کاملا آبشو بکشه و داخل کوکو بذارید . .
.
#رمزورازکوکو #خوراک_سفره_خونه #کوکو #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
. اینستاگرام تبدیل شده به یک #هزارتو. درحالیکه داری به جواب پُست نظرسنجی فکر میکنی، چشمت میخوره ...
Media Removed
. اینستاگرام تبدیل شده به یک #هزارتو. درحالیکه داری به جواب پُست نظرسنجی فکر میکنی، چشمت میخوره به پست یه سلبریتی. در حالیکه داری به تناقض حرفای پارسال و امسال اون سلبریتی فکر میکنی، با پست شخصی و درد دل یکی از دوستات مواجه میشی. در حالیکه داری زیر لب براش دعا میکنی، نگاهت میفته به یه تحلیل سیاسی. ... .
اینستاگرام تبدیل شده به یک #هزارتو. درحالیکه داری به جواب پُست نظرسنجی فکر میکنی، چشمت میخوره به پست یه سلبریتی. در حالیکه داری به تناقض حرفای پارسال و امسال اون سلبریتی فکر میکنی، با پست شخصی و درد دل یکی از دوستات مواجه میشی. در حالیکه داری زیر لب براش دعا میکنی، نگاهت میفته به یه تحلیل سیاسی. در حالیکه داری به این فکر میکنی که به تعداد آدمای ‌روی زمین میشه تحلیل سیاسی نوشت، با عکس یه شهید مواجه میشی. در حالیکه آهی میکشی و غبطه میخوری به حال اون شهید، با تصاویری از کتک خوردن یه زن فلسطینی و یه دختربچه بی‌جونِ یمنی روبرو میشی. در حالیکه دوست داری از کامنتای قشر مستضعف فکریِ ملتت کله‌تو بکوبی تو دیوار، با پستی در حمایت از مردم خوزستان مواجه میشی. در حالیکه به بی‌کفایتی مسئولین که دیگه خیلی وقته عادی شده فکر میکنی، به مهمان ویژه خندوانه میرسی. در حالیکه داری اسم فیلمایی که بازی کرده بود رو به یاد میاری، به کلیپِ رئیس جمهور و حمایت حاج قاسم سلیمانی برمیخوری. در حالیکه داری به این فکر میکنی که قطعا الان یعده هم هستن که بگن چرا سردار همچین واکنشی نشون داد و اعتراض کنن، دلارِ نمیدونم چندتومنی جلوت قد علم میکنه. در حالیکه موندی واقعا ته این بازی های اقتصادی و سیاسی چی میشه، به پست عاشقانه و زندگی بی‌نقصِ یه پیج با ۱۰۰ هزار فالور میرسی. در حالیکه داری خودتو سرزنش میکنی که اون فقط‌ بخش‌ خوب زندگیشو به نمایش ‌گذاشته و لزوما از تو خوشبخت تر نیست، به نتانیاهو و یاوه گویاش‌برمیخوری. در حالیکه داری حساب میکنی چندسال از اون ۲۵ سال مونده، یه حدیث میاد جلوی چشمت. در حالیکه انقد مغزت پر شده از فکر و خیال که اصلا نفهمیدی اون حدیث چه معنی‌ای میده، به اخبار جام جهانی میرسی. در حالیکه تصویر توپِ گل‌نشده‌ی طارمی تو ذهنت تکرار میشه، با پست بازیگری مبنی بر اعتراض به فیلتر شدن اینستاگرام برمیخوری.
و.... این قصه ادامه دارد!!!
.
#تو_خود_حدیث_مفصل_بخوان_از_این_مجمل
#پایان_باز :))))
#اینستاگرام
Read more
. سنگر سرخ ساعت دو نیمه شب. سرباز با کبریت چراغ نفتی آویزان به سقف سنگر را روشن میکند.نور ظاهر آشفته ...
Media Removed
. سنگر سرخ ساعت دو نیمه شب. سرباز با کبریت چراغ نفتی آویزان به سقف سنگر را روشن میکند.نور ظاهر آشفته و رد اشکی که سیاهی و گرد و غبار روی صورتش را خط انداخته را نمایان میسازد.با دستانی سیاه و و خون آلود دست در جیبش میکند و عکس مچاله شده ی دختر کوچکی را بیرون می آورد و با نگاهی پر از بغض به آن نگاه میکند.با ... .
سنگر سرخ ساعت دو نیمه شب.
سرباز با کبریت چراغ نفتی آویزان به سقف سنگر را روشن میکند.نور ظاهر آشفته و رد اشکی که سیاهی و گرد و غبار روی صورتش را خط انداخته را نمایان میسازد.با دستانی سیاه و و خون آلود دست در جیبش میکند و عکس مچاله شده ی دختر کوچکی را بیرون می آورد و با نگاهی پر از بغض به آن نگاه میکند.با صدایی لرزان به همسنگرش که گوشه ی سنگر دراز کشیده میگوید:(این عکس دخترم است)و دستش را دراز میکند تا عکس را به همسنگرش نشان بدهد،ولی او با نگاهی بی روشنایی به سقف خیره شده است و توجهی به عکس نمیکند.سرباز بغضش میترکد و با گریه میپرسد:(تو هم دختر داری؟)پلک هایش را روی هم فشار میدهد و با صدایی توام با ناله میگوید:(پسر چی؟با من حرف بزن)چراغ نفتی را بر میدارد و با پای تیر خورده خودش را به او میرساند.سرش را روی سینه ی همسنگرش میگذارد و گریه میکند.از بیرون صدای نزدیک شدن سرباز هایی که قصد جانش را داشتند میشنود.گریه اش را نگه میدارد.آب دهنش را قورت میدهد.با چهره ای مصمم اسلحه ی کمری را در می آورد و در درون دهنش میگذارد و به عکس دخترش نگاه میکند.چراغ نفتی آهسته آهسته خاموش میشود...
.
#نیمانفری
عکاس:@sajjaddehghan65
#داستان #داستان_کوتاه #جنگ
Read more
سلام ... . اول از همه ممنون بابت این همه اطلاعات خوبی که زیر پست قبلی نوشتید یه دایرة المعارف کامل از ...
Media Removed
سلام ... . اول از همه ممنون بابت این همه اطلاعات خوبی که زیر پست قبلی نوشتید یه دایرة المعارف کامل از اسامی سبزیهای باغی و خودرو ... . دوم این که امروز ما بچه ها همگی به صرف دلمه دعوت بودیم خونه ی پدر شوهر ... و آخرین ناهار و اونجا خوردیم ... . این رسم خوردن دلمه ی دور همی هر سال همین موقع ها خونه ی پدر همسرم ... سلام ... .
اول از همه ممنون بابت این همه اطلاعات خوبی که زیر پست قبلی نوشتید یه دایرة المعارف کامل از اسامی سبزیهای باغی و خودرو ... .
دوم این که امروز ما بچه ها همگی به صرف دلمه دعوت بودیم خونه ی پدر شوهر ... و آخرین ناهار و اونجا خوردیم ... .
این رسم خوردن دلمه ی دور همی هر سال همین موقع ها خونه ی پدر همسرم برقراره و بچه ها همه دور هم جمع میشن ...
.
میخواستم بیشتر بنویسم اما موقع گذاشتن پست مامان جان اومد کنارم نشست و می خواست باهام صحبت کنه دیگه نمیشد گوشی رو خیلی تو دستم نگه دارم ... .
روزگارتون به خیر و ماه رمضان هم مبارک به مبارکی لبخند و عطر و نور و کمک به همنوع گرسنه و احترام به همدیگه چه روزه دار و چه روزه ندار .... 😊
Read more
در حالي که ديدگانشان [از شدت ترس] فرو افتاده، هم چون ملخ هاي پراکنده از گورها بيرون آيند شتابان به ...
Media Removed
در حالي که ديدگانشان [از شدت ترس] فرو افتاده، هم چون ملخ هاي پراکنده از گورها بيرون آيند شتابان به سوي آن دعوت کننده مي روند و کافران مي گويند: امروز روز بسيار سختي است. پيش از آنان قوم نوح [پيامبران] را تکذيب کردند، پس بنده ما [نوح] را هم تکذيب کردند و گفتند: ديوانه است، و جن زده اي است [که آثاري از ... در حالي که ديدگانشان [از شدت ترس] فرو افتاده، هم چون ملخ هاي پراکنده از گورها بيرون آيند

شتابان به سوي آن دعوت کننده مي روند و کافران مي گويند: امروز روز بسيار سختي است.
پيش از آنان قوم نوح [پيامبران] را تکذيب کردند، پس بنده ما [نوح] را هم تکذيب کردند و گفتند: ديوانه است، و جن زده اي است [که آثاري از گزند جن در او مي باشد]. پس پروردگارش را خواند که من مغلوب شده ام [و از ستم و زورگويي آنان دلتنگم] بنابراين انتقام [مرا از اينان] بگير. پس [در پاسـخ درخواستش] درهاي آسمان را به آبي بسيار فراوان و ريزان گشوديم، و زمين را به [جوشيدن] چشمه هايي [پر آب] شکافتيم؛ پس آبِ آسمان و زمين براي کاري که مقدّر شده بود به هم پيوستند، و او را بر کشتي که داراي تخته ها و ميخ ها بود سوار کرديم، که زير نظر ما روان بود. [و اين] پاداشي بود براي کسي که مورد تکذيب قرار گرفته بود. و بي ترديد آن سرگذشت را [براي آيندگان] مايه پند و عبرت باقي گذاشتيم، پس آيا پند گيرنده اي هست؟ پس عذاب و هشدارهايم چگونه بود؟ و يقيناً ما قرآن را براي پند گرفتن آسان کرديم، پس آيا پند گيرنده اي هست؟ قوم عاد [پيامبرشان را] تکذيب کردند، پس عذاب و هشدارهايم چگونه بود؟ ما بر آنان در روزي شوم که شومي اش استمرار داشت، تندبادي سخت و بسيار سرد [به عنوان عذاب] فرستاديم، که مردم را [از زمين] برمي کند [و بعد از آن عذاب،] گويي تنه هاي نخلي بودند که ريشه کن شده اند. پس عذاب و هشدارهايم چگونه بود؟ و يقيناً ما قرآن را براي پند گرفتن آسان کرديم، پس آيا پند گيرنده اي هست؟
قوم ثمود بيم دهندگان را تکذيب کردند. پس گفتند: آيا ما بشري از جنس خود را که [تک و] تنهاست [و جمعيت و نيرويي با خود ندارد] پيروي کنيم؟! در اين صورت در گمراهي و ديوانگي خواهيم بود. آيا از ميان ما فقط بر او وحي نازل شده است؟! [نه، چنين نيست] بلکه او بسيار دروغگو و پر افاده و متکبر است [که مي خواهد بر ما بزرگي کند]. در فرداي نزديک خواهند دانست که بسيار دروغگو و پرافاده و متکبر کيست؟ [به صالح گفتيم:] ما براي آزمايش آنان يقيناً آن ماده شتر [درخواست شده] را خواهيم فرستاد؛ پس در انتظار سرانجام آنان باش و شکيبايي پيشه کن
Read more
ماهی شکم پر بدون استفاده از فر وای هیچ توضیحی ندارم بگم عکسو نگاه کن مواد لازم: برای 2 نفر آبلیمو ...
Media Removed
ماهی شکم پر بدون استفاده از فر وای هیچ توضیحی ندارم بگم عکسو نگاه کن مواد لازم: برای 2 نفر آبلیمو به میزان لازم سیر سیر 1تا2حبه انار 3قاشق غذاخوری (جنگلی و ساییده شده (از رب انار هم میتوان استفاده كرد)) كنجد 2قاشق غذاخوری گردو 2قاشق غذاخوری (آسیاب شده) ماهی 1عدد (سفید) ادویه به میزان ... ماهی شکم پر بدون استفاده از فر وای هیچ توضیحی ندارم بگم عکسو نگاه کن
مواد لازم:

برای 2 نفر
آبلیمو به میزان لازم
سیر سیر 1تا2حبه
انار 3قاشق غذاخوری (جنگلی و ساییده شده (از رب انار هم میتوان استفاده كرد))
كنجد 2قاشق غذاخوری
گردو 2قاشق غذاخوری (آسیاب شده)
ماهی 1عدد (سفید)
ادویه به میزان لازم (مخصوص ماهی یا گرام ماسالا)
سبزی 100گرم (نارلنگ یا معطر)
اشپیل 1عدد (اشپیل همان تخم ماهی است)
ماهی شكم پر بدون فر

طرز تهیه:

1. ابتدا ماهی سفید تازه را پس از تمیز كردن كاملاً شستشو دهید و خشك كنید و شكم آن را برشی طولی دهید و با دقت تمام محتویات شكمش را خالی كنید،حال داخل شكم را كاملا بشویید و كمی نمك و آبلیمو بزنید و كنار بگذارید. حال باید اشپیل ها را تمیز كنید.سطح تخم‌ها را غشایی گرفته و رگه‌هایی دارد كه در حین پاك كردن ماهی بایستی كاملاً گرفته شود.  2. در این فاصله، سبزی‌ها را خرد كرده و به همراه نمك، فلفل، ادویه، كنجد و گردوی ساییده شده و یا ریز خرد شده و انار جنگلی ساییده شده (پودر) یا رب انار و سیر رنده شده به تخم ماهی‌ها اضافه كنید و مواد را خوب با هم مخلوط كنید. حالا با یك قاشق درون ماهی را پر كنید و لبه‌هایش را مرتب بدوزید.شما الان دو راه برای پخت ماهی دارید.

3. در یك تابه مناسب به مقدار كافی روغن سرخ كردنی بریزید و درون آن ماهی را با حرارت كم طبخ كنید و همان طور سرو كنید.

4. درون قابلمه ای (گمج)مقداری كره بریزید و مقداری از مواد داخل شكم را در آن تفت داده و ماهی را هم جداگانه كمی تفت بدهید و بعد ماهی را روی مواد قرار داده و یك استكان آب داغ مخلوط شده با رب انار روی آن بریزید و اجازه دهید كمی بپزد و بعد سرو كنید.

نكات:

1. میزان موادی كه در بالا گفته شده است متناسب با اندازه ماهی تغییر می‌كند.

2. داخل شكم ماهی را خیلی پر نكنید چون دوخته نمی‌شود.

3. سبزی‌های نارلنگ و انار، ویژه مازندران می‌باشد در صورتی كه در دسترس نبود از سبزیهای معطر و رب انار ترش استفاده كنید.

4. در صورت تمایل اشپیل را حذف كرده و به جای آن گردو و سبزی بیشتری بریزید.
Read more
امروز صبح كه از خواب بيدار شدم مادرم زنگ زد كه برم خونه ش،با دختر عموى عزيزم مشغول دوخت و دوز بودن و من ...
Media Removed
امروز صبح كه از خواب بيدار شدم مادرم زنگ زد كه برم خونه ش،با دختر عموى عزيزم مشغول دوخت و دوز بودن و من عاشق وقتايى هستم كه دور هم بشينيم و يه چيزى بدوزيم يا ببافيم يا بپزيم و از خاطره هاى دور بگيم ،جلوى در خونه ى مامان يه هو يه نسيم خنك خورد تو صورتم ،بوى پاييز ميداد،حيفم اومد بيخيال بگذرم از كنارش،رفتم ... امروز صبح كه از خواب بيدار شدم مادرم زنگ زد كه برم خونه ش،با دختر عموى عزيزم مشغول دوخت و دوز بودن و من عاشق وقتايى هستم كه دور هم بشينيم و يه چيزى بدوزيم يا ببافيم يا بپزيم و از خاطره هاى دور بگيم ،جلوى در خونه ى مامان يه هو يه نسيم خنك خورد تو صورتم ،بوى پاييز ميداد،حيفم اومد بيخيال بگذرم از كنارش،رفتم از آب ميوه فروشى نزديك خونه ى مامان يه ليوان آب طالبى سرد خريدم و يه كم جلوتر تو يه گوشه ى خلوت رو يه سكو نشستم و با آفتاب و نسيم پاييزى و عطر تابستونى طالبى غرق بازى فصل ها شدم ،بعدش رفتم خونه ى مامان ،در رو با لبخند پر از عشق و بغل گرمش باز كرد ،عطر ترش تره ى عالى و كولى سرخ شده تو خونه پخش شده بود،عطر خونه اى كه مامان داره با همه ى خونه ها فرق داره ،عطر أمنيته،عطر عشقه،عطر خود زندگيه ...
.
اينم يه قاب از يه بعد از ظهر ملس تابستونى با نورهاى كم جونيه كه كم و كم بوى پاييز ميگيرن،دور همى لذت بخش كتابخونى به همت نسيم عزيزم ...
زندگى همه جا در جريانه،تو عطر غذاى مادر ،تو نگاه ساده ى اونايى كه دوسشون داريم ،تو يه ليوان آب طالبى ساده ،تو گفتگوى طولانى با يه دوست ،تو كتاب خونى و نشستن زير آفتابى كه پهن شده روى دمنوش بهار نارنجت،بايد رد نور رو بگيرى و زير درخشش طلاييش عشق رو زندگى كنى ،زندگى رو زندگى كنى ،قبل از اينكه دير بشه ...
Read more
بورك قارچ و گوشت اين بورك خيلى راحت و مقرون به صرفه است، تو دستوراى قبليم از كره استفاده شده ولى اين ...
Media Removed
بورك قارچ و گوشت اين بورك خيلى راحت و مقرون به صرفه است، تو دستوراى قبليم از كره استفاده شده ولى اين مدل كره نداره، و مقدار قارچ يا گوشتش هم دست خودتونه، من اول يك پياز بزرگ رو سرخ كردم همينكه طلايى شد ٢٥٠ گرم گوشت چرخكرده اضافه كرده و به همراه پياز تفت دادم همزمان يه فلفل دلمه اى رو خرد كرده اضافه كردم ... بورك قارچ و گوشت
اين بورك خيلى راحت و مقرون به صرفه است، تو دستوراى قبليم از كره استفاده شده ولى اين مدل كره نداره، و مقدار قارچ يا گوشتش هم دست خودتونه، من اول يك پياز بزرگ رو سرخ كردم همينكه طلايى شد ٢٥٠ گرم گوشت چرخكرده اضافه كرده و به همراه پياز تفت دادم همزمان يه فلفل دلمه اى رو خرد كرده اضافه كردم آب گوشت كه كشيده شد نمك و فلفل و آويشن اضافه كردم، حالا نوبت قارچهاى اسلايس شده است و من ٢٥٠ گرم قارچ خرد شده به دستور اضافه و تفت دادم تا آبش تموم بشه،
مواد گوشتى رو كنار گذاشتم تو اين مواد مقدارى جعفرى ساطورى هم ميتونيد اضافه كنيد،
يه دونه تخم مرغ روزخيلى خوب زدم و يك سوم ليوان شير و هشت ق غ روغن مايع كم كم بهش اضافه كرده و مخلوطشون كردم، و كنار دستم گذاشتم، خمير رو با اين مخلوط با برس رومال كرده و يك طرفش رو دو ق غ مواد گوشتى و كمى پنير پيتزا ريخته و ورق رو به آرومى لوله كردم و بعد بشكل گل در آوردم و داخل سينى گذاشتم
وقتى موادم تموم شد بقيه مخلوط رومال رو روى بوركها زدم و روشون كنجد و سياهدونه ريختم و توى فر ١٨٠ درجه بمدت ٣٠ الى ٤٥ دقيقه اجازه پخت دادم وقتى روى بوركها سرخ شد از فر درآوردم، اگه بعد از اين مدت ديدين روى بوركها سرخ نشده يك دقيقه گريل رو بزنيد، اين بوركهارو توى ماهيتابه دوطرفه هم با مقدار كمى روغن هم ميشه درست كرد براى رومال از مخلوط زرده تخم مرغ هم ميتونيد استفاده كنيد ، حتما به تاريخ روى خمير توجه كنيد تا كهنه و شكننده نباشه، اگه خميرتون سفت بودميتونيد كمى آب روى خمير اسپرى كنيد، استوريهارو ببينيد طرز پيچيدنش رو استورى كردم خيلى راحت و خوشمزه است و ميتونيد از مهمونهاتون هم با اين بورك پذيرايى كنيد
پى نوشت:
امروز رفتم سر يخچال و ديدم كلى قارچ مونده كه اگه به دادش نرسم حيف ميشه، اين بود كه نهار امروزمون شد بورك قارچ و گوشت با كلى پنير كه طعمشو دو چندان خوشمزه كرد،
براى سالادم فقط كلم سفيد و هويج داريم ديگه بايد برم خريد،
يعنى يه يخچال تكونى كردم شد نهار امروزمون، مراحل درست كردنش رو اگر خواستيد استورى ميكنم ،
من برم به ادامه نهارم برسم تا بورك ها سرد نشدن
روزتون پر از خبراى خوب
يادتون نره منتظر هرچى كه باشيم چه خوب و چه بد، همونى كه فكرش رو كرديم نصيبمون ميشه،
فكراى خوب كنيد خوشگلاى من،
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Read more
. عکسی زیبا و پر از خاطره از یک فالوده بندی در شیراز سال ۱۳۴۶ یاد مغازه‌های کوچک که با سرامیک‌های سفید ...
Media Removed
. عکسی زیبا و پر از خاطره از یک فالوده بندی در شیراز سال ۱۳۴۶ یاد مغازه‌های کوچک که با سرامیک‌های سفید مربعی، تا ارتفاع یک متری کاشی شده بود و پنکه سقفی، فضایی مطبوع به آن بخشیده بود. خاطره نشستن روی صندلی‌های لهستانی و پشت میزهای فلزی که تعادلش به سختی حفظ می‌شد و البته یاد فالوده‌بندها با پیشبندهای ... .
عکسی زیبا و پر از خاطره از یک فالوده بندی در شیراز سال ۱۳۴۶
یاد مغازه‌های کوچک که با سرامیک‌های سفید مربعی، تا ارتفاع یک متری
کاشی شده بود و پنکه سقفی، فضایی مطبوع به آن بخشیده بود.
خاطره نشستن روی صندلی‌های لهستانی و پشت میزهای فلزی
که تعادلش به سختی حفظ می‌شد و البته
یاد فالوده‌بندها با پیشبندهای سفید و آستین‌های تا آرنج بالا زده شده با
آن بیلچه کوچک با انتهای خمیده و کاسه‌های ملامین پر از فالوده شیرازی...
هنوز هم سرای مشیر، زیر سایه درختان همیشه سبز نارنج، یا پشت ارگ کریمخانی و حتی کوچه پس کوچه‌های محله‌ سنگ سیاه و گذر سید تاج‌الدین غریب، یک ظرف فالوده در گرماگرم ظهر این روزها، لذت‌بخش‌ترین طعم‌ها را برای هر رهگذری، ثبت می‌کند.
عکس از: مهدی محبوبیان
✔ شما چی ازون فالوده بندی ها تو ذهنتون مونده؟
✔✔ فالوده های کجا هنوز اون عطر و طعم رو داره؟؟؟
.
برگرفته از صفحه شیرازفکت
Read more
بچه که بودم، عصرهای جمعه اگر مادربزرگ موهایش را حنا گذاشته بود و قلیانش را کشیده بود و سر ذوق بود، می ...
Media Removed
بچه که بودم، عصرهای جمعه اگر مادربزرگ موهایش را حنا گذاشته بود و قلیانش را کشیده بود و سر ذوق بود، می گذاشت در اتاقش بازی کنم، و آن وقت دنیا بهشت بود. یک جزیره اختصاصی داشتم. با چهار پشتی بزرگ که با کمک مادربزرگ به هم تکیه می دادم و شمد سفید خوشبویی که رویش می انداختم تا سقف جزیره ام شود، جهانی امن نصیبم ... بچه که بودم، عصرهای جمعه اگر مادربزرگ موهایش را حنا گذاشته بود و قلیانش را کشیده بود و سر ذوق بود، می گذاشت در اتاقش بازی کنم، و آن وقت دنیا بهشت بود. یک جزیره اختصاصی داشتم. با چهار پشتی بزرگ که با کمک مادربزرگ به هم تکیه می دادم و شمد سفید خوشبویی که رویش می انداختم تا سقف جزیره ام شود، جهانی امن نصیبم می شد، بی مزاحم. می چپیدم داخل جزیره، وانمود می کردم رابینسون کروزوئه ام که آن وقتها تازه اسدآقا کارگر بابا مرا برده بود به سینما اروپا تا فیلمش را دوبار با یک بلیت ببینیم، و هربار خودش خوابش برده بود و دهانش باز مانده بود و من خنده ام گرفته بود.
برای خودم رابینسون کوچک بی باکی بودم. تنهای تنها، در جزیره ای که هیچکس مزاحمم نبود. معمولا هم همانجا خوابم می برد و مادربزرگ وقت عصرانه بیدارم می کرد و نوازشم می کرد و طوری مرا از جزیره به جهان بر می گرداند که دلم نلرزد.
حالا دوست دارم به یک خط آن دنیا که اشغال نباشد و اپراتورش خواب نباشد زنگ بزنم و بخواهم به مادربزرگ وصل کنند. بعد که آمد پشت خط، همین که گفت سلام پسته خندون، بغض کنم. بعد بگویم دلم جزیره ام را می خواهد مادر. چقدر مزخرف است که تو مرده ای، و هیچکس نیست پشتی های طرح ترکمن خانه منیریه را به هم بچسباند، و طوری آهسته از لای درزهای جزیره بشقاب میوه را بدهد تو که من نفهمم و بتوانم وانمود کنم گنج پیدا کرده ام. کجایی؟ جهانم پر شده از آدمهایی که بودنشان فقط تنهاترم می کند.
آخ مادر، مادر، مادر. دلم برای باهارهای پیراهن گلدارت که بوی تنباکوی خوانسار و پماد ویکس و مهربانی می داد تنگ است. کاش یک روز جمعه از خدا مرخصی بگیری، بیایی برایم جزیره درست کنی، و دوباره بروی. می آیی؟ لطفا....
#حمیدسلیمی
#تابستان #ایرانگرد #ایرانگردی #ig_color #ig_captures #ig_shotz #ig_flowers #flowers #flowerlover #flowerstagram #lunareclipse #flowerporn #instapic #instasize #akasi #akasbashi #aks_ir #aksine #akas_khone #akas_khooneh
Read more
 #کیک #ساده #وانیلی #مواد لازم تخم مرغ 4 عدد شیر 1 پیمانه شکر کمی از نصف پیمانه بیشتر آرد 2 پیمانه ...
Media Removed
#کیک #ساده #وانیلی #مواد لازم تخم مرغ 4 عدد شیر 1 پیمانه شکر کمی از نصف پیمانه بیشتر آرد 2 پیمانه +2 قاشق غذاخوری سرپر روغن نصف پیمانه وانیل کمی بکینگ پودر 1قاشق غذاخوری سر پر شکلات تخته ای برای تزیین #طرز تهیه تخم مرغ به دمای محیط رسیده رو با شکر و وانیل 7 دقیقه با دور تند همزن میزنیم بعد ... #کیک #ساده #وانیلی

#مواد لازم
تخم مرغ 4 عدد
شیر 1 پیمانه
شکر کمی از نصف پیمانه بیشتر
آرد 2 پیمانه +2 قاشق غذاخوری سرپر
روغن نصف پیمانه
وانیل کمی
بکینگ پودر 1قاشق غذاخوری سر پر
شکلات تخته ای برای تزیین

#طرز تهیه
تخم مرغ به دمای محیط رسیده رو با شکر و وانیل 7 دقیقه با دور تند همزن میزنیم بعد شیر و روغن رو اضافه میکنیم و آرد 3بار الک شده رو کم کم با بکینگ پودر به مواد اضافه میکنیم و با دور کند همزن میزنیم حالا مواد رو داخل قالب چرب شده میریزیم و تو فر از قبل گرم شده طبقه وسط با دمای 160 درجه به مدت 40 دقیقه قرار میدیم.حتما بعد از نیم ساعت کیک رو با خلال دندون چک کنید و ببینید پخته است یا نه .چون دمای فرها باهم فرق داره.
من کمی هل هم داخل کیک ریختم.
بعد از پخته شدن وقتی خنک شد از قالب در میاریم و روی کیک شکلات آب شده میریزیم.
#کیک #وانیلی #خوشمزه #آسان 🌹🌹🌹🌹🌹
Read more
#گریزهای_ناگزیر [صدای خارج از کادر/قاب] این‌ را که می‌نوشتیم اول هر شرح صحنه،حس می‌کردیم سینما توی مشتمان است.بعد چشمانمان را می‌بستیم و به صدایی گوش‌ می‌دادیم که قرار بود خارج از کادر به گوش برسد؛صدای خروش امواج دریا روی قاب عکسی از کویر مرنجاب که تمام کادر را پرکرده بود یا صدای ویولن‌سل زن ... #گریزهای_ناگزیر
[صدای خارج از کادر/قاب]
این‌ را که می‌نوشتیم اول هر شرح صحنه،حس می‌کردیم سینما توی مشتمان است.بعد چشمانمان را می‌بستیم و به صدایی گوش‌ می‌دادیم که قرار بود خارج از کادر به گوش برسد؛صدای خروش امواج دریا روی قاب عکسی از کویر مرنجاب که تمام کادر را پرکرده بود یا صدای ویولن‌سل زن تنها و احتمالا زیبای همسایه روی تصویر چهره مردی با موهای جوگندمی و چشمانی بی‌تاب،گوش‌ایستاده دم پنجره‌ای میان شهر.حالا هرچقدر کشت‌یارمان می‌شدند که سناریست نباید دکوپاژ بنویسد،میزانسن بچیند،ولی ما،ماها که ارباب کلمات بودیم و شبان جملات،می‌نشستیم روی صندلی تاشوی خودمان،از همان‌ها که پشتش می‌نویسند کارگردان،کجا؟گوشه اتاقمان،ته خودکارمان را می‌جویدیم و به‌نخ می‌کردیم سکانس‌ها را؛ماها که پیش و بیش از هر فیلمساز و تدوینگری،روی ریل‌های ذهنمان با بازیگرها تراولینگ می‌رفتیم و دور قهرمان قصه‌مان پَن می‌کردیم و می‌نوشتیم محکم:
[در نمای اکستریم لانگ شات]مردی ایستاده در برابر صفوف دشمن؛سوار بر اسبش.
تا تنهایی‌ش را حتی روی کاغذ فریاد زده باشیم.
*
برای من،شما آقای همهٔ[صداهای خارج از کادر]هستید.چه وقتی بخواهم عاشورا را بنویسم به روایت سجاد،چه عرش را به روایت خدا.
که اگر روزی بخواهم همهٔ روز دهم را،از زاویه‌دید شما بنویسم،چه می‌ماند برایم جز نوشتنی چنین:
[صداهای خارج از کادر]:شیهه اسب‌ها،ضجه زنان اهل حرم،«هل من ناصرِ»مردی که صدایش از فرط استغاثه گرفته،صدای دخترکانی هراسان،کودکی نامفهوم می‌گوید تشنه‌ام،فریاد مردانی خشمگین و مهاجم،صدای فروریختن عمود خیمه‌ها،صدای شعله‌ها..
و در تمام مدت،قاب،پر شده از تصویر شما،بیمار،ناتوان،رنجور،گریان،که گاه بر شمشیری تکیه می‌زنید تا برخیزید اما رمق به تن ندارید و می‌افتید بر بستری میان خیمه‌‌ای که گاه مهین‌بانویی موقر با چادری خاکی هراسان می‌آید داخل تا مطمئن شود در میان شعله‌های آتش،که نورش صحنه را روشن کرده،نخواهید سوخت.
وچه وقتی بخواهیم روزمرگی‌های عرش را بنویسیم؛وقتی تمام قاب پر شده باشد از واجب‌الوجود و می‌نویسیم:
[صدایی خارج از کادر]:
از زمین صدای محزونی به گوش می‌رسد.فرشته‌ها دوان‌دوان خودشان را می‌رسانند لب عرش، دست‌زیرچانه،دامن گسترده،می‌نشینند به گوش‌دادن.صدا واضح و واضح‌تر می‌شود؛مردی از دوردست می‌خواند:
وَ اسْمَعْ دُعَائِي إِذَا دَعَوْتُكَ وَ اسْمَعْ نِدَائِي إِذَا نَادَيْتُكَ وَ أَقْبِلْ عَلَيَّ إِذَا نَاجَيْتُكَ فَقَدْ هَرَبْتُ إلَيْكَ وَ..
اشکی از عرش می‌چکد.
*
تولدتان مبارک آقای سجاده‌نشین‌ها،بزرگِ خاندان شب‌زنده‌دارها،چکاوک عرش خدا
Read more
چند شب پیش با کاوه حرف می‌زدم. سه روز پیش اتفاقی افتاد که عجیب بود و دوستان فهیم خاموش بودند. سه روز پیش ...
Media Removed
چند شب پیش با کاوه حرف می‌زدم. سه روز پیش اتفاقی افتاد که عجیب بود و دوستان فهیم خاموش بودند. سه روز پیش دختری به نام «نسیم_اقدم یا #نسیم_نجفی_اقدم» وارد ساختمان #یوتیوب شد و ملت را به رگبار بست و سر آخر خودش را با گلوله‌ای کشت. او کسی بود که در همین #اینستاگرام خودمان چند ده هزار فالوئر داشت و هدف از ... چند شب پیش با کاوه حرف می‌زدم. سه روز پیش اتفاقی افتاد که عجیب بود و دوستان فهیم خاموش بودند. سه روز پیش دختری به نام «نسیم_اقدم یا #نسیم_نجفی_اقدم» وارد ساختمان #یوتیوب شد و ملت را به رگبار بست و سر آخر خودش را با گلوله‌ای کشت. او کسی بود که در همین #اینستاگرام خودمان چند ده هزار فالوئر داشت و هدف از حرکت خودش را مبارزه با سانسور و تبعیض دانست. اما من می‌گویم که دروغ می‌گفت! کسی برای مبارزه با تبعیض همچین کاری نمی‌کند. او با درست کردن ویدئوهایی برای خودش لشگری جمع کرد و معروف شد... خبر حرکت و کشتن شدن او مرا اذیت کرد. از جامعه‌ام بدم آمد. ما آدم‌های بی‌خودی را گنده کرده‌ایم. ما آن‌ها را انتخاب کرده‌ایم برای دیده شدن... سلیقه ما با انتخاب آن‌ها نابود شده است. بعضی‌ها بدون هیچ دست‌آوردی، خلقی، نتیجه‌ای در یک شب شدند اینستاگرامر، اینفلوئنسر... بیایید بپذیریم که هیچ بعید نیست فردا روزی یکی دیگر از آن‌ها دست به خودنمایی و کشتار بزند. تبلیغات لباس زیر و لوازم آرایشی و خانگی را می‌توانستم تحمل کنم اما اینکه کسی را به کشتن دهیم را... واقعا نمی‌توانم!

از خودم شروع می‌کنم. از محمدامین چیت‌گران! چون نگرانم. نگران جامعه‌ای که پر شده است از آدم‌های دوزاری و فیک... پر شده است از آدم‌هایی که می‌خواهند بگویند که خیلی می‌فهمند اما قربان گاو بروم که بیشتر از آن‌ها می‌فهمد. پر شده است از الگوهایی برای بچه‌هایمان! می‌فهمی؟ بچه‌های ما! اسمش را می‌گذارم #پاکسازی_اینستاگرام... برای شعور و محیط اطرافم احترام قائل می‌شوم. تا ۲۴ ساعت آینده به نوبه‌ی خودم فرصت می‌دهم و از دوستانی که مرا دنبال می‌کنند و یا بالعکس می‌خواهم این دوستان را آنفالو کنند و پیگیری نکنند:
#وحید_خزایی #دنیا_جهانبخت #آقای_هزینه #ندا_یاسی #ممد_لمینیت #امیر_تتلو
بعد از ۲۴ ساعت، با نهایت احترامی که برای همه قائلم به هر دوست مشترکی که بربخورم، او را دیگر دنبال نخواهم کرد. من عصبانی و نگرانم... نگران جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنم. می‌خواهید حرف‌هایم را جدی بگیرید یا نگیرید اما ای کاش خودتان، دلتان به حال نگاه و انتخابتان بسوزد. کاش بسوزد...

‌پی‌نوشت:
بعد از ۲۴ ساعت، یک سری آدم دیگر را معرفی خواهم کرد. من با #کاوه_صفرنژاد و طرح #پاکسازی_اینستاگرام نه تنها که موافقم، بلکه همه آنچه را که دارم برای اصلاح جامعه‌ام خواهم گذاشت. از همین حالا شروع کنید!

#نفر_بعدی_نوبت_توست! | #جمع_کنیم_این_بساط_را | #میام_بالاسرت
Read more
__________ #دریغ بر ملتی که لباسی را بر تن می کند که خود نمی بافد،نانی را می خورد که خود درو نمی کند #دریغ ...
Media Removed
__________ #دریغ بر ملتی که لباسی را بر تن می کند که خود نمی بافد،نانی را می خورد که خود درو نمی کند #دریغ بر ملتی که در رویای خویش خواهشی را خوار می شمارد، اما در بیداری تسلیمش می شود. . #دریغ بر ملتی که زورمدار را همچون قهرمان تشویق می کند و سلطه جوی پر ابهت را عطابخش می انگارد. #دریغ بر ملتی که ... __________

#دریغ بر ملتی که لباسی را بر تن می کند که خود نمی بافد،نانی را می خورد که خود درو نمی کند
#دریغ بر ملتی که در رویای خویش خواهشی را خوار می شمارد، اما در بیداری تسلیمش می شود.
.
#دریغ بر ملتی که زورمدار را همچون قهرمان تشویق می کند و سلطه جوی پر ابهت را عطابخش می انگارد.

#دریغ بر ملتی که دم بر نمی آورد، مگر هنگامی که در تشییع جنازه گام بر می دارد،خود را نمی ستاید مگر در ویرانه هایش،و عصیان نمی کند مگر هنگامی که گردنش در میان تبر و کنده قرار دارد.

#دریغ بر ملتی که سیاستمدارش روباه است،فیلسوفش شعبده باز،و هنرش هنر وصله کاری و تقلید.
#دریغ بر ملتی که با شیپور به استقبال حاکم تازه اش می رود،و با هو کردن بدرقه اش می کند،تنها به خاطر اینکه با شیپور به استقبال دیگری برود.
#دریغ بر ملتی که فرزانگانش در اثر پیری گنگند و مردان شجاعش هنوز در گهواره.
دریغ بر ملتی که پاره پاره شده است،و هر پاره ای خود را ملتی می داند.

#جبران_خلیل_جبران
__________________
Read more
Stunning | <span class="emoji emojia9"></span> Peter Zelei چقدر برای عکس ها مینویسید؟ صحنه ای شاهکار از یک خواب عمیق ! وقتی سالها در ...
Media Removed
Stunning | Peter Zelei چقدر برای عکس ها مینویسید؟ صحنه ای شاهکار از یک خواب عمیق ! وقتی سالها در یک خواب حبس میشویم چقدر میتوان در یک عکس صدها قدم جلو بود! از ان عکس هاییست که بیش از چندین دقیقه گرفتارتان میکند بیایید تشریحش کنیم با این عکس میشود بسیار گفتگو کرد معجزه اش این است که خالیست ولی ... Stunning | © Peter Zelei
چقدر برای عکس ها مینویسید؟
صحنه ای شاهکار از یک خواب عمیق ! وقتی سالها در یک خواب حبس میشویم
چقدر میتوان در یک عکس صدها قدم جلو بود!
از ان عکس هاییست که بیش از چندین دقیقه گرفتارتان میکند
بیایید تشریحش کنیم با این عکس میشود بسیار گفتگو کرد
معجزه اش این است که خالیست ولی شما تا چند دقیقه به دنبال جزییات بیشتر خواهید گشت , برای یک عکس سوریال، معجزه ارزشمندیست
و اری این عکس ارزش جستجو را دارد ،خواهشا با یک لایک فقط تمامش نکنید
جا به جایی تصویر از یک قاب خالی به دختری در یک قاب طبیعی (در باز ) و حتا درهایی تو در تو که حس دو اینه روبروی هم را میدهد
فضای مثبت در همان نقطه یک سوم کلاسیک چپ با دخترمان پر شده - بهترین جا برای قرار گیری مدل ،و سه رنگ تکمیل کننده اصلی
و در اخری که نیمه باز و بسته باقی مانده و یک صندلی ناظر غایب
کادری افقی و نگاه انسانی، فضای منفیه بسیار پربار و سکون
سکوت سنگین و نوری که از راست کامل به چپ تابیده
حال ایا مهم است که ان کلاغ طبیعیست یا بعدا اضافه شده ؟
برای یک عکاس سوریال و فاین ارت کاری که با تصاویر دیجیتال نیز کمی سبک خود را پیش میبرد شاید زیاد عیب نباشد !
بازهم بگویم ؟
یک عکس سوریال و کلاسیک!
اری فرا واقعیت ،واقعیتی که شاید وجود داشته باشد !
واقعیتی که شاید در نقطه ای دور به وقوع بپیوندد
در ناخود اگاه ما
و نقطه اوج اثر را فهمیدید ؟
موهای هویجی مدل
این موها راز داستان مارا با ان کلاغ سیاه خواهد ساخت
ایا این یک صحنه ارام و صرفا فاین ارت است ؟
یا ارامش قبل از یک اتفاق مرموز؟
اری شبیه یک کابوس پیجیده است
ارام و ارام قبل از ثبت عکس با چشمان بسته ،سرنوشت مدل را پیش بینی کنید ،او چرا انجاست
با یک عکس خوب و شاید تکراری ولی بسیار زیبا طرف هستیم یا نتوانستید اصلا با او ارتباط برقرار کنید
راستی شما که متن مرا تا انتها خواندید اسیر فضای عکس نشدید ؟
کسی چه میداند شاید امشب خواب این تصویر را دیدیم
چیزی بیش از یک ظهر ترسناک
تنها امید ما رنگی بودنش است؟
تصور سیاه و سفیدش شاید نوید یک برزخ طولانیست
جیزی شبیه به بازی سایلنت هیل
دوباره ببینید ،عمیق تر ،برای همین اینجا جمع شده ایم

اینکه عکاسی نیاز به نوشتن ندارد بحثیست جدا، ما میخواهیم ازتاثیر عکس ها صحبت کنیم

سکوت مخصوصا علاقه مندان حرفه ای من، جایز نیست
لطفا برای عکاسی بنویسید

درود بر دنیای مرموزش

متن از امیر شمس
@amirshamsofficial

#Peterzelei
#Fineartphg
#Color #Nikon #Photography #Photograph
#Girl #Gallery #Fineartphotography
#Amirshams
Read more
پیام های کیری بازرگانی تبلیغات تلویزیونی صدا و سیما، به خودیِ خود یک استند آپ کمدی است، این تبالیغ ...
Media Removed
پیام های کیری بازرگانی تبلیغات تلویزیونی صدا و سیما، به خودیِ خود یک استند آپ کمدی است، این تبالیغ هیچ خلاقیتی ندارند و بدنه ی آن ها اینگونه است که یک خانواده ی خوشبخت و خوشحالِ تهرانی در آپارتمان کوچک و شیک خود در حال انجام کارِ خود هستند، که ناگهان یکی از افراد خانواده به همراه آن محصولی که تبلیغ ... پیام های کیری بازرگانی

تبلیغات تلویزیونی صدا و سیما، به خودیِ خود یک استند آپ کمدی است، این تبالیغ هیچ خلاقیتی ندارند و بدنه ی آن ها اینگونه است که یک خانواده ی خوشبخت و خوشحالِ تهرانی در آپارتمان کوچک و شیک خود در حال انجام کارِ خود هستند، که ناگهان یکی از افراد خانواده به همراه آن محصولی که تبلیغ میشود وارد صحنه شده و خوشحالی آن ها را چند برابر میکند.
در اکثر این تبالیغ زنِ خانواده زیرِ ۴۰ لایه مانتو و روسری داخل آشپزخانه کنار اجاق گاز یا سینک ظرف شویی با لبخند تخمی خود در حال آشپزی یا ظرف شستن است.
پدر خانواده هم همیشه یا روی کاناپه جلوی تلویزیون با پیرهنِ و یک شلوار راحتی در حال تماشای فوتبال است یا خسته با در دست داشتن کیف سامسونت از سر کار برمیگردد.
بچه های خانواده هم همیشه با لبخند کیری تر از لبخند مادرشان در حال بازی کردن با اسباب بازی هایشان هستند.
مدل دیگری از این تبلیغ ها به این گونه است که یک خانواده ی بزرگ داخل حیاط پر از چمن و زیبای خود دور میز نهار خوری که زن های خانواده مثل همیشه زیر ۴۰ لایه مانتو و روسری هستند، نشسته اند و به اندازه ی یک مراسم عروسی کامل روی میز آن ها برنج و خورشت چیده شده است، که ناگهان پدر خانواده با در دست داشتن یک تنِ ماهی تخمی به سر میز می آید و آن ها خر کیف میشوند.
همه ی تبلیغ ها به گونه ای ساخته شده اند که گویا آن افراد در سوئیس زندگی میکنند نه ایران، چون گمان نمیکنم با وجود این که اکنون دلار ۱۴ تومن است یک خانواده ی ایرانی با لبخند و شادی دور میز غذا خوری هفت رنگ بنشینند و تنها دغدغه ی آن ها نبودِ یک تنِ ماهی تخمی باشد.
کلمه ی کسشر، درون تبلیغ های صدا و سیما خلاصه میشود.
Read more
. در ادامه پست قبل منابع غذایی خوب امگا ۳ چه می‌باشد؟ ماهی‌‌های آبهای آزاد نظیر ماهی‌ سالمون آبهای ...
Media Removed
. در ادامه پست قبل منابع غذایی خوب امگا ۳ چه می‌باشد؟ ماهی‌‌های آبهای آزاد نظیر ماهی‌ سالمون آبهای آتلانتیک، ماهی‌ خال مخالی، تن، شاه ماهی‌ و ساردین همگی‌ منابع بسیار خوب از امگا ۳ میباشند. از آنجایی که امگا ۳ یک چربی‌ محسوب میشود پس هرچه از ماهی‌‌های پر چرب تر نظیر سالمون استفاده کنید مقادیر ... .
در ادامه پست قبل
منابع غذایی خوب امگا ۳ چه می‌باشد؟
ماهی‌‌های آبهای آزاد نظیر ماهی‌ سالمون آبهای آتلانتیک، ماهی‌ خال مخالی، تن، شاه ماهی‌ و ساردین همگی‌ منابع بسیار خوب از امگا ۳ میباشند. از آنجایی که امگا ۳ یک چربی‌ محسوب میشود پس هرچه از ماهی‌‌های پر چرب تر نظیر سالمون استفاده کنید مقادیر بیشتری امگا ۳ نیز دریافت می‌کنید. در مورد افزایش میزان کالری حاصل از مصرف ماهی‌‌های چرب نگران نباشید. بدن شما برای حفظ سلامت خود نیازمند چربی‌ می‌باشد و حتی میتواند باعث تامین انرژی لازم برای انجام تمرینات شود. امگا ۳ یکی‌ از بهترین انواع چربی‌‌ها می‌باشد پس بنابراین آنرا یک منبع غذایی سالم در نظر بگیرید. بسیار بعید است که با مصرف مقادیر زیاد ماهی‌ رژیمتان از کنترل خارج شود.

گوشت گاو تغذیه شده با گیاهان نیز همچنین یک منبع خوب از اسید‌های چرب امگا ۳ می‌باشد. اما گوشت گاو تغذیه شده با غلات دارای مقادیر کمتری امگا ۳ می‌باشد و بیشتر حاوی امگا ۶ می‌باشد که اکثر ما مقادیر زیاد آن را از قبل دریافت کردیم. غذا‌های حیوانی نظیر ماهی‌ و گوشت گاو تغذیه شده با گیاه دارای مقادیر زیاد (EPA) و (DHA) می‌باشد که بدن میتواند به راحت‌ترین روش ممکن از آنها استفاده کند. اسید‌های چرب امگا ۳ گیاهی نظیر تخم شربتی، گردو و سبزیجات برگدار می‌باشد. اگر می‌خواهید اسید‌های چرب امگا ۳ خود را از منابع گیاهی تامین کنید پس باید به یاد داشته باشید که فرم اسید‌های چرب موجود در گیاهان آلفا لینولییک اسید (ALA) می‌باشد. به منظور ساخت مقادیر بالای (EPA) و (DHA) بدن به مقادیر بسیار فراوان (ALA) نیاز دارد، پس باید از این گیاهان در مقادیر فراوان استفاده کنید.

میزان دوز مصرفی توصیه شده برای امگا ۳ چه میزان می‌باشد؟
شما با مصرف ۱۲ انس از ماهی‌‌های چرب ۲ بار در هفته میتوانید امگا ۳ مورد نیاز خود را تامین کنید. اگر از این میزان ماهی‌ استفاده نمی‌کنید پس مصرف مکمل آن میتواند مقادیر لازم از این اسید‌های چرب را برای شما تامین کند. به منظور مزایای سلامتی‌ بدن، میزان دوز مناسب و ایمن امگا ۳ مصرف ۳ گرم در روز می‌باشد. اکثر کپسول‌های روغن ماهی‌ حاوی حدود ۱ گرم (حدود ۱۸۰ میلی‌گرم EPA و ۱۲۰ میلی‌گرم DHA) می‌باشد بنابراین میتوانید در روز ۳ عدد کپسول مصرف کنید. اگر ورزشکار می‌باشید و می‌خواهید از امگا ۳ برای مقابله با خستگی‌ عضلات استفاده کنید پس میتوانید در روز ۶ گرم مصرف کنید.
.
منبع:

https://www.bodybuilding.com
Read more
*** همه چیز از روزی شروع شد که خسته و بی‌حوصله از کارِ زیاد، پوشۀ قرمز را دست گرفتم و شروع کردم به خواندن. ...
Media Removed
*** همه چیز از روزی شروع شد که خسته و بی‌حوصله از کارِ زیاد، پوشۀ قرمز را دست گرفتم و شروع کردم به خواندن. یک آن، زمان را گم کردم، مکان را هم. پشتِ میزِ کارم توی دفتر مجله نشسته بودم و گریه می‌کردم. می‌خواندم و گریه می‌کردم. و آنقدر خواندم و گریه کردم که تمام شد؛ همۀ 230 صفحۀ پوشۀ قرمز را خواندم، پوشه را ... ***
همه چیز از روزی شروع شد که خسته و بی‌حوصله از کارِ زیاد، پوشۀ قرمز را دست گرفتم و شروع کردم به خواندن. یک آن، زمان را گم کردم، مکان را هم. پشتِ میزِ کارم توی دفتر مجله نشسته بودم و گریه می‌کردم. می‌خواندم و گریه می‌کردم. و آنقدر خواندم و گریه کردم که تمام شد؛ همۀ 230 صفحۀ پوشۀ قرمز را خواندم، پوشه را کنار گذاشتم، یک دلِ سیر گریه کردم و بعد برای مرضیه نوشتم: تمام شد! یک نفس خواندم و گریه کردم برای مادرت، و برای تو و برای بزرگیِ برادرهایت... این پوشۀ قرمز سرگذشتِ زندگی مرضیه است؛ یکی از ما آدم‌ها. یکی که هر روز توی خیابان شانه‌به‌شانه‌اش می‌شویم یا توی اتوبوس و مترو کنارش می‌نشینیم بی‌آنکه نگاهی به هم بکنیم و دریغ از لبخندی برای هم حتی.
پوشۀ قرمز سه هفتۀ تمام جلوی چشمم بود، روی میز کارم. مرضیه خواسته بود که بخوانم. (همین‌جا توی اینستاگرام برایم دایرکت زد و گفتم نوشته‌ات را بیار. آن لحظه که برایش می‌نوشتم بیار تا بخوانم، فکرش را هم نمی‌کردم که اسیرِ این نوشته شوم.) در این فاصله هرکسی را که دیدم، بی‌ربط یا با‌ربط، از داستانِ زندگی مرضیه برایش گفتم؛ از رنج و حزنِ سال‌های سالِ مادر مرضیه که نه دردِ جسم، که دردِ بی‌فرهنگی امانش را برید. امروز که مرضیه برای بردنِ پوشۀ قرمز آمد، دعوتش کردم به استکانی چای و چند دقیقه‌ای گپ. حرف زدیم. بیشتر مرضیه حرف زد؛ پر از حرف است این دختر، پر از حرف‌ و پر از روایتِ صبوری.
حالا که مرضیه پوشۀ قرمز را برده انگار چیزی از من کم شده، انگار گم‌شده‌ای دارم. رویِ میزم جایِ پوشۀ قرمز خالی است؛ راستش دلم می‌خواهد با همۀ توان و امکانم کمک کنم که پوشۀ قرمزِ مرضیه تبدیل به کتاب شود و بماند.
Read more
Stuffed tomato, capsicum & cabbage _______________________________________ دلمه گوجه ...
Media Removed
Stuffed tomato, capsicum & cabbage _______________________________________ دلمه گوجه فرنگی، فلفل و برگ کلم مامان پز گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز داغ تفت می دهیم تا حدی که آب گوشت جمع شود. سپس یک لیوان آب، به همراه نمک و فلفل به همراه نصف قاشق رب گوجه به آن اضافه می کنیم. حرارت را ملایم کرده ... Stuffed tomato, capsicum & cabbage
_______________________________________

دلمه گوجه فرنگی، فلفل و برگ کلم
مامان پز
گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز داغ تفت می دهیم تا حدی که آب گوشت جمع شود. سپس یک لیوان آب، به همراه نمک و فلفل به همراه نصف قاشق رب گوجه به آن اضافه می کنیم. حرارت را ملایم کرده تا آب آن تمام شود
سبزی دلمه را (تره، جعفری،گشنیز، نعناع، ترخان، مرزه و پیازچه) پس از شستن، ریز خرد می کنیم سپس گوشت را به سبزی اضافه می کنیم

برنج را در مقداری آب و کمی نمک داخل یک قابلمه ریخته و آن را روی حرارت می گذاریم تا یکی دو جوش زده و کمی نرم شود. سپس آن را آبکش می کنیم و به مخلوط سبزی و گوشت اضافه می کنیم

سر فلفل ها را به شکل دایره برمی داریم و دانه های داخل آن را خالی می کنیم. فلفل ها را با کمی نمک و آب داخل یک قابلمه می ریزیم و آن ها را چند جوش می دهیم تا کمی نرم شوند. برگ کلم رو هم درسته و به صورت برعکس در قابلمه ای که از آب جوش پر کردین مدتی قرار می دین وقتی نرم شد به کمک چاقو و آهسته ورق ورق می کنیم و از مواد دلمه پر می کنیم و به صورت بقجه پیچیده و در قابلمه ای جدا می چینیم

فلفل ها را با مایه دلمه پر می کنیم. در آن ها را می گذاریم و کمی فشار می دهیم تا نیفتد.گوجه فرنگی های درشت را با ابزار سبزی آرایی یا نوک چاقو خالی می کنیم مواظب باشید خیلی خالی نکنید، آنها را از مواد پر کرده در آنرا بگذارید

دلمه های آماده شده را داخل یک قابلمه بزرگ و مناسب می چینیم و مقدار کمی آب و رب گوجه تفت داده با نمک، فلفل و ادویه روی آن ها می ریزیم؛ ظرف را روی حرارت ملایم می گذاریم تا به آرامی بجوشد ولی دلمه ها له نشود. پس از این که دلمه ها کامل پخت و آب آن جمع شد، آن ها را از قابلمه خارج کرده و داخل ظرف مناسب می چینیم سرو می کنیم. برای دلمه کلم مقدار آب بیشتری و مدت زمان پخت بیشتری لازم هست

سلام دوستان عزیز، شبتون بخیر 🙋😍 خوبین؟تعطیلات بهتون خوش گذشته؟ امیدوارم سیزده بدر خیلی خوبی رو به همراه عزیزانتون بگذرونید و البته در کنارش مواظب بهار و زیبایی هاش هم باشیم. 🍃🌷🍃🌸🍃🌹
Read more
اين عكس مربوط ميشه به تعطيلات نوروزي ٩٥ ( چه زود گذشت🤭) تعطيلات شيريني كه با بچه هاي انجمني كه عضوش بودم ...
Media Removed
اين عكس مربوط ميشه به تعطيلات نوروزي ٩٥ ( چه زود گذشت🤭) تعطيلات شيريني كه با بچه هاي انجمني كه عضوش بودم خانه تاريخي دهدشتي رو آب و جارو كرديم واسه بازديد مهموناي نوروزي، و اينجا كه مطبخ خانه بود و يه جورايي شده بود انباري و پر از تير و تخته، تبديل كرديم به يك شربت خانه و من هم شدم شربت دار باشي، اون دو هفته ... اين عكس مربوط ميشه به تعطيلات نوروزي ٩٥ ( چه زود گذشت🤭) تعطيلات شيريني كه با بچه هاي انجمني كه عضوش بودم خانه تاريخي دهدشتي رو آب و جارو كرديم واسه بازديد مهموناي نوروزي، و اينجا كه مطبخ خانه بود و يه جورايي شده بود انباري و پر از تير و تخته، تبديل كرديم به يك شربت خانه و من هم شدم شربت دار باشي😅، اون دو هفته كار كردن تو اون شربت خونه شد بهترين تجربه زندگي كاري من، اون مطبخ تبديل شد به گرمترين و صميمي ترين جاي اون خونه كه با مهمونا دور هم مينشستيم و فضا اونقدر دلنشين بود و صحبتا گل مينداخت كه بعضا يادشون ميرفت بقيه خونه رو ببينند،شغل اصلي من الان بيشتر به گنجشك خان ديلمي نزديكه😂كاتبم و تاريخ رو مينويسم، خب كارم رو خيلي دوست دارم ولي خاطره اون شربت خونه هميشه با من هست و ميدونم بالاخره كاتبي شربت دارباشي ميشم😄 من بالاخره يك روز شربت خونه خودمو ميزنم.

پ.ن عكسهاي ديگه از شربت خونه رو تو استوري هايلايت ميكنم.
Photo by:@maryamsiaki
Read more
. به به چه کردن کدبانو<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> . سلام عزیزان.خوبید؟ . . . #ماهی #فیتیره #زرشک_پلو #میرزاقاسمی #سبزی_پلو . ...
Media Removed
. به به چه کردن کدبانو . سلام عزیزان.خوبید؟ . . . #ماهی #فیتیره #زرشک_پلو #میرزاقاسمی #سبزی_پلو . اما طرز تهیه سالاد و کال کباب که میتونه بسیار مناسب برای مهمونیاتون باشه رو براتون مینوبسم . . . سالاد کلم و گردو : . نصف یک عدد کلم برگ سفید و نصف کلم بنفش 8 عدد خیار شور دو عدد ... .
به به چه کردن کدبانو😍😍😍
.
سلام عزیزان.خوبید؟
.
. .
#ماهی
#فیتیره
#زرشک_پلو
#میرزاقاسمی
#سبزی_پلو
.
اما طرز تهیه سالاد و کال کباب که میتونه بسیار مناسب برای مهمونیاتون باشه رو براتون مینوبسم .
.
.
👈سالاد کلم و گردو : .

نصف یک عدد کلم برگ سفید و نصف کلم بنفش
8 عدد خیار شور
دو عدد هویج
یک مشت گردو نگینی خرد شده
ذرت پخته شده یا کنسروی نصف لیوان
نصف لیوان ماست چکیده
دو قاشق سس مایونز و یا هزار جزیره
یک بسته پنیر خامه ای من از ویلی استفاده کردم.
دو قاشق آبلیمو
یک قاشق پر نعناع خشک
.
.

تمام مواد اولیه رو داخل خرد کن بریزید و ریز خرد کنید حتی خیار شور رو بعد ماست و سس و پنیر گردوی خرد شده رو و ذرت رو اضافه کنید و ابلیموی تازه و نعناع خشک رو اضافه کنید و خوب هم بزنید.
داخل یک قالب کیسه فریزر بزارید تا لبه رو بپوشونه .
مواد رو داخلش بریزید و با پشت ملاقه خوب فشار بدید تا کاملا همه جا پر بشه لبه کیسه رو روی هم بیارید و چند ساعت داخل یخچال بزارید تا مزه ها به خورد هم بره بعد چند دقیقه قبل از سرو برگردونید و تزیین کنید.این سالاد رو میتونید یک روز جلوتر هم آماده کنید .
میتونید به صورت تک نفره هم برای مهموناتون سروش کنید .
.
.
👈و اما کال کباب : .
.
نوعی ساید کنار غذای ما گیلانی هاست در کنار ماهی و مرغ و قیمه معمولا استفاده میشه . .
تشکیل شده از :
یک کیلو بادمجون کباب شده
سه چهار حبه سیر رنده شده دو عدد گوجه کباب شده و له شده (بعضی ها گوجه کبابی نمیزنن ولی پیشنهاد میکنم بزنین چون بینظیرش میکنه.)
نصف لیوان گردوی آسیاب شده.
آب انار یک لیوان (و یا ترکیب آب انار وکمی رب انار.)
نمک و فلفل وگلپر و کمی نعناع خشک و یا ترکیب نعناع و کمی ریحون خرد شده طعم فوق العاده ای بهش میده تمام مواد رو مخلوط کنید و با دونه انار تزیین کنید.
.

وقتی بادمجونو گوجه رو کباب کردید و پوستشو گرفتید ساطوری کنید و کاملا باید له بشه من داخل بلندر دو پالس زدم تا کاملا له بشه بعد کل مواد رو بهش اضافه کردم. 👆
.
.
.
از وقتی اومدیم این خونه مهمونیامون اینجوریه که بزرگترا دور میز میشینن و بقیه جوونا که جا نمیشن سلف سرویس برای خودشون غذارو میکشن و هرکس میره یه گوشه ای میخوره 🙈
.
.
هنر بانو جان
@foodaneh
Read more
📽 Lady Bird ( 2017 _ 7.6 imdb ) . مادر: من میخوام که تو بهترین کسی که میتونی باشی لیدی برد: اگه بهترین ...
Media Removed
📽 Lady Bird ( 2017 _ 7.6 imdb ) . مادر: من میخوام که تو بهترین کسی که میتونی باشی لیدی برد: اگه بهترین همین باشه چی؟ . "لیدی برد" اولین فیلم "گرتا گرویگ" کارگردان زن ۳۴ ساله ست که تونست با ساختنش پنجمین زنی باشه که نامزد بهترین کارگردانی اسکار شده یک فیلم ساده و باورپذیره که درگیری های زندگی یک ... 📽 Lady Bird ( 2017 _ 7.6 imdb )
.
مادر: من میخوام که تو بهترین کسی که میتونی باشی
لیدی برد: اگه بهترین همین باشه چی؟
.
🔍"لیدی برد" اولین فیلم "گرتا گرویگ" کارگردان زن ۳۴ ساله ست که تونست با ساختنش پنجمین زنی باشه که نامزد بهترین کارگردانی اسکار شده
یک فیلم ساده و باورپذیره که درگیری های زندگی یک دختر تینیجر رو نشون میده که سعی میکنه جایگاه و مسیرش رو در زندگی پیدا کنه ، از رابطه ی پر از قهر و اشتی با مادرش گرفته تا اهدافش برای اینده در زندگی
فیلمی پر از شادی ، غم ، امید و ارزو که در اون اتفاق خاصی نمیوفته اما هر لحظه ش همون لحظه های زندگیه و به نظر من هر بیننده ای حتی اگر هیچ چیز مشترکی هم با شخصیت اصلی فیلم نداشته باشه احتمالا بازم میتونه با خیلی از لحظه هاش همذات پنداری کنه
.
⁉️نظر شما در مورد این فیلم چیه؟
.
#GretaGerwig #SaoirseRonan #LucasHedges
#negar
Read more
. شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین<span class="emoji emoji1f381"></span> <span class="emoji emoji1f389"></span>بسته دورهمی چونک ویژه یلدا مدل آفرینش<span class="emoji emoji1f389"></span> با ...
Media Removed
. شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین بسته دورهمی چونک ویژه یلدا مدل آفرینش با ۷۵ هزار تومان تخفیف🤩 این بسته جذاب و اقتصادی که توسط تیم چونک طراحی و اماده شده شامل: یک باکس زیبا کاسه سفالی در دار برند آفرینش طرح هندوانه کیسه پارچه‌ای از جنس ترمه بافت یزد پر شده با با ... .
شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین🎁
🎉بسته دورهمی چونک ویژه یلدا
مدل آفرینش🎉
با ۷۵ هزار تومان تخفیف😱🤩 این بسته جذاب و اقتصادی که توسط تیم چونک طراحی و اماده شده شامل:

یک باکس زیبا🎁
کاسه سفالی در دار برند آفرینش طرح هندوانه
کیسه پارچه‌ای از جنس ترمه بافت یزد پر شده با با 100 گرم آجیل مرغوب🛍
به همراه یک هدیه خیلی ویژه یعنی بازی کارتی محبوب پایاپای (با طراحی صنایع‌دستی)🏺 پکیج‌های یلدایی چونک، بازی هیجان‌انگیز "پایاپای" را در کنار صنایع‌دستی ایرانی و تنقلات شب چله جای داده تا بساط یلدای شما
جور جور باشد.
🔹باضربه زدن روی تصویر، قیمت محصول را مشاهده نمایید و مستقیم وارد صفحه محصول در سایت چونک شوید.
‌‌ 🔸قیمت‌ها به تومان است و صفرهای بعد از اعشار خوانده نمی‌شود.
🛍برای مشاهده و خرید می‌تونید به استوری مراجعه کنید و صفحه رو بالا بکشید تا مستقیم وارد سایت چونک بشین

#چونک #چله_با_چونک #هدیه #جعبه_کادو #باکس #آجیل #بازی #یلدا #شب_یلدا #دورهمی
Read more
. 3 - روزانه 5 وعده میوه و سبزی بخورید از رژیم غذایی غنی از مواد گیاهی استفاده کنید، گیاهان دارای ...
Media Removed
. 3 - روزانه 5 وعده میوه و سبزی بخورید از رژیم غذایی غنی از مواد گیاهی استفاده کنید، گیاهان دارای فیبر بیشتر و مواد مغذی ضد سرطان هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان کمک می کنند. بشقاب غذایی که حداقل دو سوم آن از منابع گیاهی نظیر غلات سبوس دار، سبزیجات و میوه پر شده باشد و حداکثر ... .
3 - روزانه 5 وعده میوه و سبزی بخورید

از رژیم غذایی غنی از مواد گیاهی استفاده کنید، گیاهان دارای فیبر بیشتر و مواد مغذی ضد سرطان هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان کمک می کنند.

بشقاب غذایی که حداقل دو سوم آن از منابع گیاهی نظیر غلات سبوس دار، سبزیجات و میوه پر شده باشد و حداکثر یک سوم آن از منابع غذایی حیوانی نظیر فرآورده های لبنی، ماهی و یا گوشت باشد، بشقاب غذای سالم است.

روزانه پنج بار یا بیشتر سبزیجات و میوه های متنوع مصرف کنید.

مصرف سبزیجات سرخ شده را محدود کنید و از آب میوه و سبزیجات خالص استفاده کنید، در هنگام پخت سبزیجات از مقدار کمی آب استفاده کنید ،پخت بیش ار حد سبزی باعث از بین رفتن بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن می شود.

میوه ها و سبزیجات رنگارنگ غنی از مواد شیمیایی گیاهی هستند، هر چه تنوع رنگی آنها بیشتر باشد، مواد مفید بیشتری به بدن خواهد رسید.

مصرف بیشتر میوه و سبزی ها باعث کاهش خطر سرطان ریه ،دهان، مری، معده و روده می شود.

سبزیجات خانواده کلم ،رشد سلول های سرطانی پستان، رحم،ریه، کبد و راست روده را متوقف می کند و خطر ابتلا به سرطان پروستات و مثانه را کاهش می دهند.مقدار ماده شیمیایی گیاهی موثر در کلم بروکلی بیشتر از بقیه کلم هاست.

سبزیجات پهن برگ نظیر اسفناج، کلم برگی، کاهو از رشد سلول های سرطانی مربوط به پوست ،معده و ریه جلوگیری می کنند و باعث کاهش احتمال بروز سرطان پستان در زنان و سرطان ریه در افراد سیگاری می شوند.

مصرف گوجه فرنگی با کاهش خطر چند نوع سرطان از جمله سرطان پروستات، پستان، رحم و ریه ارتباط دارد.
میوه های خانواده توت نظیر توت فرنگی، تمشک و شاتوت خواص ضد سرطان پوست ، مثانه ، ریه ، مری و پستان دارند. در این میان تاثیر ذغال اخته، تمشک سیاه و شاتوت در تقویت سیستم دفاعی در برابر سرطان بیش از بقیه است.
.
***اگر به سلامت دوستانتان حساسید. سفیر ما باشید***‌
.با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی از مطالب معتبر و تایید شده در مورد سرطان آگاهی یابید.
#saratan #puyeshsaratan #cancer
#سبزیجات #میوه #سبزی #ویتامین #سرطان #بیمار #سلامتی #پویش #مرکز_جامع_سرطان #پویش_ملی_مبارزه_با_سرطان #پیشگیری

سرطان قابل درمان است ، با خود مراقبتی و امید .
*مطالب ببشتر و به هنگام درتلگرام مرکز جامع سرطان - لینک در بیو *
*ان شأالله هر روز مطلبی از این پویش در پیج اینستاگرام و کانال قرار خواهد گرفت*
***دوستانتان را تگ کنید***. مطالب تکمیلی در :
www.ncii.ir
Read more
#جاده_بهشت . . سلاااااااااام روز زیبای بهاری همگی بخیر . . دو روز مانده به پایان جهان، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود. پریشان شد و آشفته و عصبانی. نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد. داد زد و بد و بیراه گفت،خدا سكوت كرد. آسمان و زمین ... #جاده_بهشت
.
.
سلاااااااااام روز زیبای بهاری همگی بخیر . .
دو روز مانده به پایان جهان، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود. پریشان شد و آشفته و عصبانی. نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد.
داد زد و بد و بیراه گفت،خدا سكوت كرد.
آسمان و زمین را به هم ریخت، خدا سكوت كرد.
جار و جنجال راه انداخت،خدا سكوت كرد.
كفر گفت و سجاده دور انداخت، خدا سكوت كرد.
دلش گرفت و گریست خدا سكوتش را شكست و گفت :
عزیزم اما یك روز دیگر هم رفت.
تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست دادی.
تنها یك روز دیگر باقیست.
بیا و لااقل این یك روز را زندگی كن.
لابه لای هق هقش گفت: اما با یك روز... با یك روز چه كار می توان كرد.

خدا گفت:آن كس كه لذت یك روز زیستن را تجربه كند ، گویی كه هزارسال زیسته است و آنكه امروزش را درنمی یابد، هزار سال هم به كارش نمی آید. و آن گاه سهم یك روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: حالا برو و زندگی كن. او مات و مبهوت به زندگی نگاه كرد كه در گودی دستانش می درخشید.
اما می ترسید حركت كند، می ترسید راه برود، می ترسید زندگی از لای انگشتانش بریزد. قدری ایستاد. بعد با خودش گفت: وقتی فردایی ندارم، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد، بگذار این یك مشت زندگی را مصرف كنم. آن وقت شروع به دویدن كرد. زندگی را به سر و رویش پاشید، زندگی را نوشید و زندگی را بویید و چنان به وجد آمد كه دید می تواند تا ته دنیا بدود، می تواند بال بزند، می تواند پا روی خورشید بگذارد.

او در آن یك روز آسمان خراشی بنا نكرد، زمینی را مالك نشد، مقامی را به دست نیاورد اما... اما در همان یك روز دست بر پوست درخت كشید.
روی چمن خوابید. كفش دوزكی را تماشا كرد.
سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی كه نمی شناختندش سلام كرد برای آنها كه دوستش نداشتند از ته دل دعا كرد.
او در همان یك روز آشتی كرد و خندید و سبك شد، لذت برد و سرشار شد و بخشید، عاشق شد و عبور كرد و تمام شد.

او همان یك روز زندگی كرد
اما در تقویم خدا نوشتند، امروز او در گذشت
كسی كه هزار سال زیسته بود

امیدوارم شما هم زندگی کنید به معنی واقعی و انقد . . . .
.
.
Location :Iran🇮, mazandaran
.
.
Video by @sajjadsaffari 📸

#spring #Iran #Mazandaran #Sari #lake #waterlily #by #gopro #hero4 #goprooftheday #goprohero5 #selfie #goprohero #irantravel #goproiran #beautiful #nature #amazing #blue #sky #flowers #autumn #fall #goprophotography_ #goprophotography #goprouniverse #irantravel #tourism_iran
Read more
عکس ارسالی مشتری عزیز و خوش سلیقه ام از شیراز<span class="emoji emoji1f60d"></span>انشاالله که مبارکشون ممنونم بابت ارسال عکس<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> کوسن ...
Media Removed
عکس ارسالی مشتری عزیز و خوش سلیقه ام از شیرازانشاالله که مبارکشون ممنونم بابت ارسال عکس کوسن ها با الیاف ضد حساسیت پر شده اند و کاملا قابل شستشو هستند.با خرید چنتا کوسن میتونین مبلمان خودتون رو متحول کنین. کوسن مدل ۵ پر کد رنگ ۱۴ ابعاد ۵۰ در ۵۰ در ۱۲ سانتیمتر قیمت ۷۰ هزار تومان و هزینه ارسال ... عکس ارسالی مشتری عزیز و خوش سلیقه ام از شیراز😍انشاالله که مبارکشون ممنونم بابت ارسال عکس😍😘😍
کوسن ها با الیاف ضد حساسیت پر شده اند و کاملا قابل شستشو هستند.با خرید چنتا کوسن میتونین مبلمان خودتون رو متحول کنین.
کوسن مدل ۵ پر
کد رنگ ۱۴
ابعاد ۵۰ در ۵۰ در ۱۲ سانتیمتر
قیمت ۷۰ هزار تومان و هزینه ارسال با مشتری عزیزم
#کوسن #کوسن_شیک #کوسن_فانتزی #کوسن_خاص #کوسن_زیبا #کوسن_دست_دوز #کوسن_مدرن #کوسن_گره_ای #کوسن_دکوراتیو #کوسن_تزیینی #بالشت_دکوری #دکوراسیون #دستساز #زیبا #هنر #فروش #شیراز #ایران #دوخت #دکوری #دکوراسیون_داخلی #دکوراسیون_مدرن #اتاق_کودک #مبلمان #مبلمان_کودک #مبل #جدید #فروش_اینترنتی #decorative_pillow #cushion
Read more
متعهد بودن؛ چیزی نیست که همزمان با اسمی که توی شناسنامه ات میرود در درونت هم جا بگیرد... متعهد ...
Media Removed
متعهد بودن؛ چیزی نیست که همزمان با اسمی که توی شناسنامه ات میرود در درونت هم جا بگیرد... متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛ که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که جایِ کس دیگری را ندارد و پر شده با مناسب ترین گزینه... که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش قلبت یادآوری کند که فقط ... متعهد بودن؛
چیزی نیست که همزمان
با اسمی که توی شناسنامه ات میرود
در درونت هم جا بگیرد...
متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛
که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که
جایِ کس دیگری را ندارد و
پر شده با مناسب ترین گزینه...
که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش قلبت یادآوری کند که
فقط یک جا آرامی و کنار اوست...
متعهد بودن؛
انداختن یک حلقه توی دست نیست،
به تنها نبودن و بودنِ کسی کنارت
هم ربطی ندارد...
متعهد بودن یعنی
یکی را داشته باشی
چه در واقعیت چه در رویا
یکی که با تمام کم و کاستی هایش
دلت را بدجور صاحب شده...
Read more
▼ یکی از واجبات زندگی من دیدن پیرزن ها و پیرمردهای محله و منطقه مون هست. اگرچه به همشون وقت نمیکنم سر بزنم و گاهی هم شرایط نیست ولی تا جایی که ممکنه این کارو انجام میدم. معمولا همه شون این جمله رو برای من تکرار می کنند که "وقتی مردم باید مراسم ختم منو تو منبر بری" عجیبه! درست در سالی که تقریبا بلیط رفتنم ...
یکی از واجبات زندگی من دیدن پیرزن ها و پیرمردهای محله و منطقه مون هست. اگرچه به همشون وقت نمیکنم سر بزنم و گاهی هم شرایط نیست ولی تا جایی که ممکنه این کارو انجام میدم.

معمولا همه شون این جمله رو برای من تکرار می کنند که "وقتی مردم باید مراسم ختم منو تو منبر بری"
عجیبه! درست در سالی که تقریبا بلیط رفتنم صادر شده بود و احتمالا حضرت عزارئیل سهمش اون شب پر شده بود و منو پس داد، این جمله برام معنی عجیبی پیدا کرده.
با اینکه عجیب از دنیا #خسته شدم ولی تداوم و تلاش زندگی این پیرهای خوشگل و ناز و گوگولی، داره به من انرژی و امید میده.

زندگی تون پر از امید/یاعلی
Read more
. کهکشان مارپیچی NGC 6744 . کهکشان مارپیچی زیبای NGC 6744 تقریبا ۱۷۵ هزار سال نوری وسعت دارد و بزرگتر ...
Media Removed
. کهکشان مارپیچی NGC 6744 . کهکشان مارپیچی زیبای NGC 6744 تقریبا ۱۷۵ هزار سال نوری وسعت دارد و بزرگتر از کهکشان راه شیری ما است. این کهکشان در فاصلۀ تقریبی ۳۰ میلیون سال نوری از زمین به سمت صورت فلکی جنوبی طاوس واقع شده و در تلسکوپ‌های کوچک فقط بصورت یک شی کم نور و گسترده دیده می شود. در این تصویر دیسک ... .
کهکشان مارپیچی NGC 6744
.
کهکشان مارپیچی زیبای NGC 6744 تقریبا ۱۷۵ هزار سال نوری وسعت دارد و بزرگتر از کهکشان راه شیری ما است. این کهکشان در فاصلۀ تقریبی ۳۰ میلیون سال نوری از زمین به سمت صورت فلکی جنوبی طاوس واقع شده و در تلسکوپ‌های کوچک فقط بصورت یک شی کم نور و گسترده دیده می شود. در این تصویر دیسک جهان جزیره‌ای را مشاهده می کنیم که در جهت خط دید ما منحرف شده است. .
این نمای دقیق از کهکشان ناحیه‌ای به اندازۀ ماه کامل را پوشش می دهد. در این عکس، هسته زرد رنگ طویل شدۀ این کهکشان غول‌پیکر با نور ستارگان سرد قدیمی احاطه شده است. در اطراف هسته، بازوهای مارپیچی بزرگ با خوشه‌های ستاره‌ای آبی رنگ جوان پر شده‌اند و مملو از مناطق تشکیل ستارۀ صورتی رنگ هستند. یک بازوی کشیده شده نیز از کنار یک کهکشان ماهواره‌ای کوچکتر در بالا سمت چپ عبور کرده است، این دوست کهکشانی NGC 6744 یادآور ابر ماژلانی بزرگ کهکشان ماهواره‌ای راه شیری است.
.
مطالب علمی- نجومی:
bigbangpage.com
.
🆔 @big.bangpage
Read more
Reebok ZQUICK soul Men فناوری محصول: رویه بدون دوخت در برگرفتگی را افزایش میدهد، شیار های زیره ...
Media Removed
Reebok ZQUICK soul Men فناوری محصول: رویه بدون دوخت در برگرفتگی را افزایش میدهد، شیار های زیره باعث میشود قسمت میانی انعطاف پذیر و منبسط شود کفش با کاربرد بالا مدل ZRATED الهام گرفته از کفش مدل ZQUICK با زیره جدید "فوم پر شده با کربن" برای پیمایش های واکنشی و حتی کنترل بیشتر در حین چرخش که سریعتر ... Reebok ZQUICK soul
Men

فناوری محصول:
رویه بدون دوخت در برگرفتگی را افزایش میدهد،
شیار های زیره باعث میشود قسمت میانی انعطاف پذیر و منبسط شود
کفش با کاربرد بالا مدل ZRATED الهام گرفته از کفش مدل ZQUICK با زیره جدید "فوم پر شده با کربن" برای پیمایش های واکنشی و حتی کنترل بیشتر در حین چرخش که سریعتر عمل میکند.
@mashhadreebok
#اصل_بپوشیم
#mashhadreebok
#reebok
Read more
 #apricotjam سلام مهربونا<span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span> طبق قولی که داده بودم امروز دستور مربای زردآلو به روش فرنگی رو براتون ...
Media Removed
#apricotjam سلام مهربونا طبق قولی که داده بودم امروز دستور مربای زردآلو به روش فرنگی رو براتون میذارم . . . #مربای_زردآلو_معجزه_چاشنی مواد لازم: زردآلوی بدون هسته نیم کیلو شکر ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم( بسته به شیرینی زردآلو) آب لیمو ترش تازه ۲ قاشق سوپ خوری طرز تهیه: زردآلوها را به قطعات ... #apricotjam
سلام مهربونا😘😘😘 طبق قولی که داده بودم امروز دستور مربای زردآلو به روش فرنگی رو براتون میذارم .
.
.
#مربای_زردآلو_معجزه_چاشنی

مواد لازم:
زردآلوی بدون هسته نیم کیلو
شکر ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم( بسته به شیرینی زردآلو)
آب لیمو ترش تازه ۲ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه:
زردآلوها را به قطعات کوچک خرد کنید (قبل از خرد کردن و جدا کردن هسته ها اگر خال زدگی روی پوست مربا بود حتما بگیرید بعد خردش کنید) در قابلمه ای بریزید و شکر را اضافه کنید.قابلمه را روی حرارت بگذارید و شعله را خیلی کم کنید تا زردآلو به آرامی شروع به پخت کرده و آب بیاندازد، هم زمان مواد را هم بزنید تا شکر و زردآلو مخلوط شوند. حدود ۲۰ دقیقه زمان میبرد تا شکر آب شده و مربا جوش بخورد سپس آب لیموترش تازه را اضافه کرده و حرارت را کمی بیشتر کنید و مربا را حدود یک ربع تا ۲۰ دقیقه دیگر بپزید تا قوام آید(اگر دماسنج دیجیتالی یا همون ترمومتر دارید با دماسنج اندازه بزنید باید به دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد برسد) برای اینکه متوجه قوام آمدن مربا بشید باید یک قاشق چای خوری از مربا را در بشقاب کوچکی ریخته و برای ۲ دقیقه در فریزر قرار بدید اگر بشقاب را کج کنید نباید شهد روان و شل باشد و مربا باید به سختی حرکت کرده واگر انگشت خود را به مربا بزنید چروک خورده و غلیظ باشد. یا انگشت خود را وسط مربا بکشید باید یک راه تمیز باز شود و به همان شکل باقی بماند. مربا که قوام آمد حرارت را خاموش کنید و در شیشه تمیزی که از قبل آماده کرده اید بریزید دورتادور لبه شیشه مربا را حتما تمیز کنید سپس در ظرف را ببندید و زیاد هم سفت و محکمش نکنید، مجددا شیشه های پر شده با مربا را در آب جوش چیده و با در بسته ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید، ۵ دقیقه در آب جوش بماند سپس به کانتر آشپزخانه منتقل کنید و اجازه دهید هم دمای محیط شوند. روی شیشه ها حتما برچسب تاریخ پخت مربا رو بزنید و شیشه مربا را به یخچال یا فریزر انتقال بدید و بعد هم نوش جان کنید.
.
.
.
نکته:اگر زردآلو خوشرنگ و نارنجی باشه مرباتون خوشرنگ میشه ولی اگر خیلی کم رنگ و سفید بود میتونید کمی زعفران دم کرده غلیظ به مربا اضافه کنید.
.
.
. 🔴تذکر مهم: مارمالاد فقط به مرباهایی گفته میشه که با انواع مرکبات یا پوست آن ها تهیه میشود. در ایران به اشتباه به هر مدل مربای پوره شده ای برچسب مارمالاد میزنیم، من برای ایجاد تمایز بین این دو سبک مربا اصطلاح مربای فرنگی و مربای ایرانی را استفاده کردم. .
.
نکات کلی در مورد پخت مربا رو در یک پست جداگانه توضیح میدم
.
.
.
#مربای_زردآلو #مربای_فرنگی #مربا_معجزه_چاشنی
Read more
دموکراسی تو روز روشن : به یک کارگر ساده نیازمندیم یا دلال ها به بهشت می روند مسوولان دقیقا از چه ...
Media Removed
دموکراسی تو روز روشن : به یک کارگر ساده نیازمندیم یا دلال ها به بهشت می روند مسوولان دقیقا از چه چیز واهمه دارید؟ به خوبی قابل درک است در مقام خودخواهی و بیسوادی و استبداد از تربیت انسان های متخصص و متعهد که هیچ از فردی که لااقل متوجه میزان بی کفایتی شما ست بترسید... انصافا حق دارید که خواهان کوچک ... دموکراسی تو روز روشن :
به یک کارگر ساده نیازمندیم
یا
دلال ها به بهشت می روند

مسوولان دقیقا از چه چیز واهمه دارید؟
به خوبی قابل درک است در مقام خودخواهی و بیسوادی و استبداد از تربیت انسان های متخصص و متعهد که هیچ از فردی که لااقل متوجه میزان بی کفایتی شما ست بترسید... انصافا حق دارید که خواهان کوچک و کوچک تر شدن دانشگاه ها باشید. بعد در شوهای تلویزیونی و همایشی خود بنشینید و دستاوردهای دانشگاه هاروارد و استنفورد را برای دانشگاه های خودی بربشمرید و به ریش تحصیلکرده هایی که جایشان نشسته اید بخندید. عزیزان نگاهی به فهرست رشته ها، تعداد کرسی ها و اساتید دانشگاه های ایده آل تان بکنید و بعد قانون و آیینه نامه برای دانشگاه های خودی ابلاغ بفرمایید.
آنچنان این روزها از کارگران دانشگاه نرفته برای تحصیلکرده هایتان میگویید که گویی آمارهای شاخص فقر با جمعیت تجار و مدیران و مسوولان پر شده است و جمعیت شریف و زحمتکش جامعه که اتفاقا یک دو درصد بیشتر نیستند در راس هرم ثروت جا "خوش" کرده اند.
تشویق های پی در پی رسانه ای تان برای عدم ادامه تحصیل و قوانین رسمی تان در کنار تبلیغات گسترده این دوره مبنی بر رساندن تحصیلات کاندید ریاست جمهوری به دکترا و قوانین مشابه برای مجلس و معاون و غیره و از طرفی آماری که خود به افتخار از تحصیلات عالی فرزندان و خاندانتان در کشور های البته نه چندان دوست ارایه میدهید نمیدانم دقیقا چه معنایی میدهد غیر از آنکه آنچه ارث پدری تان تصور کرده اید مدعی پیدا کند خدای ناکرده! شما با آن دست که مدام حرکت میکند با آمارهای اشتغال و بیکاری بازی کنید من ولی مخاطب تحصیلکرده ی بیکاری هستم که دست دیگر تو را خواهم دید که بازی اصلی را به آرامی ادامه میدهد من میدانم این بازی برای فرزندان دهه های آینده چه سرنوشتی خواهد داشت من برای تو خطرناک شده ام از بد روزگار!برای بچه های دهه های اخیر و بعد نگرانم که خطرناک هم حتی نمیشوند که کمی تن عده ای را لرزانده باشند.
پ.ن
چرا مساله انحصاری شدن علم و آموزش در آموزش و پرورش و رویکردهای عدم یکپارچگی مواد آموزشی با تاسیس مدارس ویژه و خاص برای دارندگان و برازندگان مسکوت مانده است در حالی که مدارس استعداد درخشان به بهانه یکپارچه سازی تعطیل میشوند؟آیا دلال ها به اهمیت تحصیل پی برده اند و انحصار درونی آغاز شده است؟ من از آینده میترسم . خداوندا عمر کوتاه نعمت بزرگی ست در این روزها بمانیم چه چیز را ببینیم
Read more
. هفته ي پيش كلاس "كاربرد فن آوري اطلاعات در گردشگري" رو در موسسه ارسباران براي فراگيران دوره راهنمايان ...
Media Removed
. هفته ي پيش كلاس "كاربرد فن آوري اطلاعات در گردشگري" رو در موسسه ارسباران براي فراگيران دوره راهنمايان طبيعت گردي اجرا كردم. اول اينكه از اين همه ابراز لطف و انرژي مثبت دوستان شگفت زده شدم جوري كه جلسه ي دوم به قدري استقبال زياد بود كه تعدادي صندلي اضافه شد و كلاس پر شده بود و واقعا ديگه جا نبود! دوم ... .
هفته ي پيش كلاس "كاربرد فن آوري اطلاعات در گردشگري" رو در موسسه ارسباران براي فراگيران دوره راهنمايان طبيعت گردي اجرا كردم.

اول اينكه از اين همه ابراز لطف و انرژي مثبت دوستان شگفت زده شدم جوري كه جلسه ي دوم به قدري استقبال زياد بود كه تعدادي صندلي اضافه شد و كلاس پر شده بود و واقعا ديگه جا نبود!

دوم اينكه ديدن يه سري از دوستان و پيشكوستان حرفه اي سر كلاس هم باعث تعجبم شد و هم باعث خوشحاليم كه باعث قدرت گرفتن بدنه ي راهنمايان آينده و حرفه اي تر شدن اجراي تورها خواهد شد

سوم هم اينكه يه تشكر ويژه دارم از دوست قديمي و خوبم علي شادلو عزيز كه علي رغم تمام سختيها و مشكلاتي كه من در جريانش هستم با مديريت خوبش و دلسوزي بينظيرش در كنار تيم عالي و پرتلاش ارسباران، با مديريت و سختكوشي شبانه روزي داره هر روز گامهاي بلندتري در جهت پيشرفت كمي و كيفي صنعت مظلوم گردشگري برميداره... 🌸😊🙏🏻 👈🏻👈🏻👈🏻كلام پاياني اينكه: دم همتون گرم و سر همتون خوش

@arasbaran_org
@ali_shadloo
@hamed.partovi
@Siamakderafshi
@sinadotnet
@bayadventurous
@mosynorozi
@babak.masoumi.2018
@qarezade_elahe
@hamid.oroji
@Hosein.sabokruh
@setarehsh1986
@RezaAskari_com
@somayemehri
@azin_Jx
@simi_nur
@ehsanmazlomian
@ms.homayouni
@shayanpoursiamak
@sima.s.faghihi
@elnaz.esmailzadeh
@Kamranininsta
@heryas.ir
@alirezazareei64
@eghlim4om
@mkr1rkm59
@danialshadloo
@mr.parsy
@ms.homayouni
Read more
------ سال ها پیش بود که یه دیوار دور خودم کشیدم تا به دور از همه کس توی تنهایی خودم باشم. گهگاهی که از ...
Media Removed
------ سال ها پیش بود که یه دیوار دور خودم کشیدم تا به دور از همه کس توی تنهایی خودم باشم. گهگاهی که از خودم خسته میشدم از بالای دیوار می پریدم اونور و دنبال آدمهای مثل خودم میگشتم. میدونستم یه روز اونا هم از خودشون خسته میشن و از دیوارشون می پرن اونور. حس میکردم توی اون لحظه باید اونجا باشم تا بگم "هی ... ------
سال ها پیش بود که یه دیوار دور خودم کشیدم تا به دور از همه کس توی تنهایی خودم باشم. گهگاهی که از خودم خسته میشدم از بالای دیوار می پریدم اونور و دنبال آدمهای مثل خودم میگشتم. میدونستم یه روز اونا هم از خودشون خسته میشن و از دیوارشون می پرن اونور. حس میکردم توی اون لحظه باید اونجا باشم تا بگم "هی نگران نباش، میدونی؟ منم مثل تو شدم." تا با یه لبخند برگرده به تنهاییش. تا با یه لبخند برگردم به تنهاییم. یک بار اتفاق افتاد که، نه؛ یعنی چند باری شد که مدام به یک نفر سر میزدم. نمیدونم چرا حس میکردم تنهاییش خیلی به تنهایی من نزدیکه. این اتفاق اونقدر تکرار شد تا تصمیم گرفتیم یه پل بین دژهای تنهاییمون بکشیم. جالب بود که از اون به بعد دیگه از خودمون خسته نمیشدیم. یجورایی ناخواسته از تنهاییمون در اومده بودیم. بیداریمون با حرف ها و درد دل پر شده بود و خوابمون با فکر به هم. خلاصه خیلی رفیق شده بودیم تا حدی که رو خیلی چیزا پا گذاشتیم که رفاقت سر جاش بمونه. به خیالمون همون آدمی بودیم که تو زندگیمون کم داشتیم. سالها گذشت و گذشت تا به جایی رسید که دیگه خیلی راحت تنهاییمون رو پشت هرچیزی قايم میکردیم. سر و کله ی خیلی ها تو زندگی جفتمون پیدا شده بود که باعث میشد کمتر به هم فکر کنیم. حتی یادمه گاهی به یک ماه هم می رسید که از اون پل عبور نمی کردیم. گاهی خیلی سعی میکردم که اون رفاقت ناب رو برگردونم اما اون اصلا حواسش نبود. خب گاهی هم برعکسش اتفاق می افتاد. روز به روز زندگی رنگی، مارو از هم دورتر میکرد. گاهی وقتا دلم خیلی واسه اون رفاقت و حرف زدنامون تنگ میشه اما انگار هردومون میترسیم که اون روزارو برگردونیم. انگار هردومون چیزای جدیدی از زندگی میخوایم. انگار اون روزا چند برگ از دفتر زندگی ما بود که ورقش زدیم و به فصل جدید رسیدیم. راستش نمیدونم اون پل هنوز هم بین دژهای تنهاییمون هستش یا شکسته و خراب شده. اما احتمالا اونقدری فرسوده شده که جرأت نکنیم روش پا بذاریم.
میدونی رفیق؟ من هنوز هم دیوار تنهاییم رو دارم. من هنوز هم اون شبهای فکر به تو رو دارم. فقط قایمشون کردم. پشت هرچیزی که تونستم...
| #احمد_هاديان |
-----
#نوشته_های_بی_مخاطب #دلنوشته #عکس #عکس_نوشته #ضدنور #کویر
#blackandyellow #silouette #aksiine #pasandha #akkasan #akkas_bashy #Irpics #alone #man #dark #ax_matn #harfeaks #axdastan #ax_baran #ig_iran #iranpix #sky #instapersian #instalike #instagood #photooftheday #photography #ahmad_hadian
Read more
Happy vegan dinner<span class="emoji emoji1f60d"></span> شام خوشمزه وگان بادمجون شکم پر(شکمش با سبزی مخصوص شکم پر و گردو پر شده)، قارچ ...
Media Removed
Happy vegan dinner شام خوشمزه وگان بادمجون شکم پر(شکمش با سبزی مخصوص شکم پر و گردو پر شده)، قارچ و گوجه بهمراه پیاز کاراملی، برنج قهوه‌ای و وحشی بهمراه یار همیشگی سالاد جان #غذای_سالم #گیاهی #وگان #ساده #متنوع #بادمجون_شکم_پر #قارچ #خوشمزه #تغییرسبک_زندگی #veganfood #veganfoodshare ... Happy vegan dinner😍
شام خوشمزه وگان
بادمجون شکم پر(شکمش با سبزی مخصوص شکم پر و گردو پر شده)، قارچ و گوجه بهمراه پیاز کاراملی، برنج قهوه‌ای و وحشی بهمراه یار همیشگی سالاد جان 💚🌱 #غذای_سالم #گیاهی #وگان #ساده #متنوع #بادمجون_شکم_پر #قارچ #خوشمزه #تغییرسبک_زندگی
#veganfood #veganfoodshare #mtlmoments #mtlvegan
Read more
Victoriya Armani - Vanity ادوپرفیوم مردانه ونیتی از جدیدترین محصولات برند محبوب ویکتوریا ...
Media Removed
Victoriya Armani - Vanity ادوپرفیوم مردانه ونیتی از جدیدترین محصولات برند محبوب ویکتوریا آرمانی است. این عطر دوست‌داشتنی در یک بطری مکعبی از جنس شیشه ارائه می‌شود که داخل آن با مایعی آبی رنگ پر شده است و در قسمت پایین بطری نام عطر ونیتی به چشم می‌خورد. عطر ونیتی ویکتوریا آرمانی که در گروه ... Victoriya Armani - Vanity

ادوپرفیوم مردانه ونیتی از جدیدترین محصولات برند محبوب ویکتوریا آرمانی است. این عطر دوست‌داشتنی در یک بطری مکعبی از جنس شیشه ارائه می‌شود که داخل آن با مایعی آبی رنگ پر شده است و در قسمت پایین بطری نام عطر ونیتی به چشم می‌خورد. عطر ونیتی ویکتوریا آرمانی که در گروه عطرهای میوه ای و گلی قرار می‌گیرد رایحه‌ای شیرین، ادویه ای و نسبتاً خنک دارد.
این عطر در هر چهار فصل سال قابل استفاده است و شما را برای تجربه‌ی لحظه‌هایی سراسر آرامش یاری می‌کند. نت‌های تشکیل دهنده‌ی ساختار عطر خوشبوی ونیتی  ویکتوریا آرمانی عبارتند از:
- نت‌های اولیه: هلو و انگور سیاه
- نت‌های میانی: گل رز معمولی و گل رز ترکی، زنبق
- نت‌های پایانی: سدر، ریشه زنبق، فلفل، برگ بنفشه و مشک سفید
میزان پخش بو و ماندگاری عطر ونیتی ویکتوریا ارمانی خوب تا عالی و رضایت‌بخش گزارش شده است.

#عطر_اصلي #عطر_اصلی #عطر_اصل #عطر_اورجینال #عطر_آنلاین #عطر #پرفیوم #ونیتی #عطر_ونیتی #کیش #کلبه_عطر_کیش #کلبه_عطر
@kolbehatr
Read more
. فست فود بابک رو از خیلی سال پیش میشناسم. از وقتی که ساندویچی بود‌‌. تقریبا سال ۱۳۷۰ و این حدودا. از ...
Media Removed
. فست فود بابک رو از خیلی سال پیش میشناسم. از وقتی که ساندویچی بود‌‌. تقریبا سال ۱۳۷۰ و این حدودا. از قبلش هم اون‌ مغازه با یه اسم دیگه ساندویچی بود. آخر شب بود و اون سمت بودم، گفتم یه سر بهش بزنم. لیست بلندبالای منو بیشتر فست‌فودی شده بود. از آخرهای لیست ساندویچ بندری رو انتخاب کردم با قیمت ۶۰۰۰ تومان. ... .
فست فود بابک رو از خیلی سال پیش میشناسم. از وقتی که ساندویچی بود‌‌. تقریبا سال ۱۳۷۰ و این حدودا. از قبلش هم اون‌ مغازه با یه اسم دیگه ساندویچی بود.
آخر شب بود و اون سمت بودم، گفتم یه سر بهش بزنم. لیست بلندبالای منو بیشتر فست‌فودی شده بود. از آخرهای لیست ساندویچ بندری رو انتخاب کردم با قیمت ۶۰۰۰ تومان.
طول نون همون طور که میبینید بلند و حدود ۴۰ سانتی متر بود (کم کم این واحدهای طولی داره به بحث غذا وارد میشه😉). داخل نون هم با کاهو، گوجه، خیارشور و بندری پر شده بود و ساندویچ پر حجمی بود.
طعم بندری تند و خوشمزه و فقط یکم ترشیش زیاد بود.
در کل حالی بردم و با یه بلیط خوشمزه شیش تومنی رفتم به قدیمها.
عکس آخر رو هم ببینید جالبه.

آدرس: بلوار مدرس، فضل آباد، بین کوچه ۱ و ۳ .
.
#شیراز #ساندویچ #نوستالژی #بزن #بندری #تند #shiraz #shirazfood #foodies #foodpic #instafood
Read more
#گردنه_حیران . کیا اینجا رفتن؟!؟!؟ . . . سلاااااااااام روز زیبای شهریور همگی بخیر دو روز مانده به پایان جهان، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود. پریشان شد و آشفته و عصبانی. نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد. داد زد و بد و بیراه گفت،خدا ... #گردنه_حیران
.
کیا اینجا رفتن؟!؟!؟
. .
.
سلاااااااااام روز زیبای شهریور همگی بخیر
دو روز مانده به پایان جهان، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود. پریشان شد و آشفته و عصبانی. نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد.
داد زد و بد و بیراه گفت،خدا سكوت كرد.
آسمان و زمین را به هم ریخت، خدا سكوت كرد.
جار و جنجال راه انداخت،خدا سكوت كرد.
كفر گفت و سجاده دور انداخت، خدا سكوت كرد.
دلش گرفت و گریست خدا سكوتش را شكست و گفت :
عزیزم اما یك روز دیگر هم رفت.
تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست دادی.
تنها یك روز دیگر باقیست.
بیا و لااقل این یك روز را زندگی كن.
لابه لای هق هقش گفت: اما با یك روز... با یك روز چه كار می توان كرد.

خدا گفت:آن كس كه لذت یك روز زیستن را تجربه كند ، گویی كه هزارسال زیسته است و آنكه امروزش را درنمی یابد، هزار سال هم به كارش نمی آید. و آن گاه سهم یك روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: حالا برو و زندگی كن. او مات و مبهوت به زندگی نگاه كرد كه در گودی دستانش می درخشید.
اما می ترسید حركت كند، می ترسید راه برود، می ترسید زندگی از لای انگشتانش بریزد. قدری ایستاد. بعد با خودش گفت: وقتی فردایی ندارم، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد، بگذار این یك مشت زندگی را مصرف كنم. آن وقت شروع به دویدن كرد. زندگی را به سر و رویش پاشید، زندگی را نوشید و زندگی را بویید و چنان به وجد آمد كه دید می تواند تا ته دنیا بدود، می تواند بال بزند، می تواند پا روی خورشید بگذارد.

او در آن یك روز آسمان خراشی بنا نكرد، زمینی را مالك نشد، مقامی را به دست نیاورد اما... اما در همان یك روز دست بر پوست درخت كشید.
روی چمن خوابید. كفش دوزكی را تماشا كرد.
سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی كه نمی شناختندش سلام كرد برای آنها كه دوستش نداشتند از ته دل دعا كرد.
او در همان یك روز آشتی كرد و خندید و سبك شد، لذت برد و سرشار شد و بخشید، عاشق شد و عبور كرد و تمام شد.

او همان یك روز زندگی كرد
اما در تقویم خدا نوشتند، امروز او در گذشت
كسی كه هزار سال زیسته بود

امیدوارم شما هم زندگی کنید به معنی واقعی و انقد . . . .
.
.
Location :Iran🇮, heyran .
. 📸 #Iran #Mazandaran #Sari #lake #waterlily #by #gopro #hero4 #goprooftheday #goprohero5 #selfie #goprohero #irantravel #goproiran #beautiful #nature #amazing #blue #sky #flowers #autumn #fall #goprophotography_ #goprophotography #goprouniverse #irantravel #tourism_iran
Read more
<span class="emoji emoji1f341"></span> تو تمام سال های رفاقتمون هیچوقت انقدر خسته ندیده بودمش... کسی که صدای خنده هاش همیشه تو ذهنم بود ...
Media Removed
تو تمام سال های رفاقتمون هیچوقت انقدر خسته ندیده بودمش... کسی که صدای خنده هاش همیشه تو ذهنم بود ، حالا بی حوصله تر از این بود که حتی با کسی حرف بزنه... از پیله ی تنهایی آوردمش بیرون... قرار گذاشتم جایی که می دونستم اونجا لال هم باشی خاطرات به حرفت میاره... به حرفش آورد... گفت خسته ام... انگار هزار ... 🍁
تو تمام سال های رفاقتمون هیچوقت انقدر خسته ندیده بودمش... کسی که صدای خنده هاش همیشه تو ذهنم بود ،
حالا بی حوصله تر از این بود که حتی با کسی حرف بزنه... از پیله ی تنهایی آوردمش بیرون... قرار گذاشتم جایی که می دونستم اونجا لال هم باشی خاطرات به حرفت میاره... به حرفش آورد... گفت خسته ام... انگار هزار سال زندگی کردم...
می دونستم دردش چیه... می دونستم ظرفیتش پر شده... بهش گفتم ظرفیتت پر شده... گفتم و با چشماش پرسید یعنی چی؟! گفتم : می دونی رفیق ما آدما واسه هر چیزی یه ظرفیتی داریم... ظرفیت تنهایی... ظرفیت دلتنگی ... ظرفیت عشق... ظرفیت صبوری... از وقتی که می فهمیم تو دنیا چی به چیه این ظرفیت ها شروع میشه به پر شدن... نمی فهمیم چجوری پر میشه ولی پر میشه... اونوقت تازه می فهمیم چه بلایی سر زندگیمون اومده... مثل بیماری که دردش رو فهمیده باشه دنبال دارو بود... نگام کرد
و گفت :دیگه به هیچی حس ندارم ... پر شدم از همه ی حس های دنیا... بهش گفتم ظرفت رو خالی کن رفیق... زیر خاک چال کن هر چی بوده و نبوده... تو دریا غرق کن هر چی که باید می شده و نشده... آدما هم بعضی وقتا باید برگردن به تنظیمات کارخونه!!! فراموش کنن هر چی بوده... دوباره عاشق بشن... دوباره دلتنگ بشن... دوباره صبور بشن... دوباره تنها بشن... همه ی زندگی همینه... یک چرخه ی تکراری ...
Read more
#ممنون #رفیق #بابت #کلیپ متعهد بودن؛ چیزی نیست که همزمان با اسمی که توی شناسنامه ات میرود در درونت هم جا بگیرد... متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛ که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که جایِ کس دیگری را ندارد و پر شده با مناسب ترین گزینه... که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش ... #ممنون #رفیق #بابت #کلیپ
متعهد بودن؛
چیزی نیست که همزمان
با اسمی که توی شناسنامه ات میرود
در درونت هم جا بگیرد...
متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛
که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که
جایِ کس دیگری را ندارد و
پر شده با مناسب ترین گزینه...
که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش قلبت یادآوری کند که
فقط یک جا آرامی و کنار اوست...
متعهد بودن؛
انداختن یک حلقه توی دست نیست،
به تنها نبودن و بودنِ کسی کنارت
هم ربطی ندارد...
متعهد بودن یعنی
یکی را داشته باشی
چه در واقعیت چه در رویا
یکی که با تمام کم و کاستی هایش
دلت را بدجور صاحب شده...
Read more
خینگالی بخار پز و پر شده با گوشت گوسفندی یکی از غذاهای بسیار لذیز و پر طرفدار ومعروف کشور گرجستان که ...
Media Removed
خینگالی بخار پز و پر شده با گوشت گوسفندی یکی از غذاهای بسیار لذیز و پر طرفدار ومعروف کشور گرجستان که در رستورانهای گرجی سرو میشه @restaurant_candoo #chef #meechef #michelinstar #michelin #resturant #chefsofinstagram #chefsofiran #chefartist #chefakademi #cookbook #cooking #indinadessert ... خینگالی بخار پز و پر شده با گوشت گوسفندی یکی از غذاهای بسیار لذیز و پر طرفدار ومعروف کشور گرجستان که در رستورانهای گرجی سرو میشه
@restaurant_candoo
#chef #meechef #michelinstar #michelin #resturant #chefsofinstagram #chefsofiran #chefartist #chefakademi #cookbook #cooking #indinadessert #frenchfood #frenchchef #garnish #foodgraphy #instafood #foodinstagram #worldchef #worldfood #chefmagazine #tehranrestaurant #pate #facebookpage #chefmagazine #luxeryfood #steak #foodmagazine #bestchef #chefwork #fish
Read more
غذای سنتی روسیه ------------------------------------------------------ گولوبتسی در حقیقت ...
Media Removed
غذای سنتی روسیه ------------------------------------------------------ گولوبتسی در حقیقت رول‌های کلمی هستند که با گوشت پر شده‌اند و باید بدانید که در بسیاری از نقاط و فرهنگ‌های مختلف دنیا همانند این غذا پیدا می‌شود. از ایران گرفته تا لهستان چنین دستور پختی با همین مواد اولیه موجود است. ... غذای سنتی روسیه
------------------------------------------------------
گولوبتسی در حقیقت رول‌های کلمی هستند که با گوشت پر شده‌اند و باید بدانید که در بسیاری از نقاط و فرهنگ‌های مختلف دنیا همانند این غذا پیدا می‌شود. از ایران گرفته تا لهستان چنین دستور پختی با همین مواد اولیه موجود است. اما با این حال این غذا در روسیه به شدت محبوب است. در این کشور این غذا از برگ‌های کلم که با گوشت و برنج پر شده‌اند درست می‌شود و به صورت سنتی در کنار مقداری خامه ترش سرو می‌شود. اگر به کلم علاقه ندارید می‌توانید به رستوران‌های ازبکستانی موجود در روسیه بروید و گولوبتسی‌های مختلف را امتحان کنید.
-----------------------------------------------
با تور های مسکو سن پترزبورگ بالون همراه باشید.
#تور #توریست #توریستی #جهانگردی #روسیه #مسکو-سن پترزبورگ #تور_روسیه #بالون_سیر
Read more
. للحق پست نوشت:. دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:. دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران و جز آن 450 نفر کودک و نوجوانی بود که آقا مصطفی برای حمایتشان پشت پا زد به تمام خوشی و راحتی و آسایشی که در قلب آمریکا داشت. . هیام از عنفوان جوانی و زیر دست کسی تربیت شد که هرگز کسی عظمت روحش را نشناخت ... .
للحق پست نوشت:.
دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران و جز آن 450 نفر کودک و نوجوانی بود که آقا مصطفی برای حمایتشان پشت پا زد به تمام خوشی و راحتی و آسایشی که در قلب آمریکا داشت.
.
هیام از عنفوان جوانی و زیر دست کسی تربیت شد که هرگز کسی عظمت روحش را نشناخت و آنچنان هنوز عاشقانه از استادش نام میبرد که گویی هنوز او را حاضر و ناظر میبیند.
.
هیام حرفهایی زد که برای هر قلب آزاده و نه فقط مسلمان ,دردآور بود.از مظلومیت و در عین حال اقتدار #حزب_الله گفت و ناسپاسی ما ایرانی ها. از اینکه ما آنقدر نمک نشناش شده ایم که به او توصیه کرده اند وقتی که در ایران هست عربی حرف نزند.
.
خیلی حرفها زد و وقتی به #یمن رسید و روایت مظلومیت این ملت مقاوم و مستضعف را گفت که تصور می کنند قلب ملت ایران برایشان می تپد , آتش بر دل می زد.
.
خدا راشکر گویی آنجا هم سکوت رسانه ای برقرار است که خبر بی مهریها را به گوششان نرسانده است.
.
خدا را شکر که نمی دانند ملت ایران مغزشان پر شده با هجویات bbc و voa و آمدنیوز و من و تو و سرشان گرم دلقک بازی اعتدالیون و اصلاحات و بهاری هاست.
.
خدا را شکر که هنوز خبر کرختی رگ غیرت ایرانی ها به گوششان نرسیده که خبر عروسی فلان هنرپیشه با بهمان بازیگر برایشان داغتر است از داغ مردم یمن.
.
خدا راشکر که یمن گوشش به بعضی واقعیات هنوز بدهکار نشده, خدارا شکر.
.
و اینجا است که ذهن گریز می زند به حرفهای سید مرتضی :" وجود و بقای انقلاب به دین و دینداری مردم رجوع دارد؛ پس هر چه بتواند انسان را به غفلت بکشاند می تواند اسباب یک مبارزه سیاسی با انقلاب اسلامی واقع شود: از عکس های فوتبالیست های حرفه ای در آدامس های بادکنکی گرفته تا دانستنی های علمی، دیدنی های توریستی... رمان های عشقی و پلیسی و ایدئولوژی های سیاسی، یعنی هر چه بتواند بنیان دینداری را سُست کند، فی نفسه می تواند در خدمت مبارزه با انقلاب اسلامی که بر اصل « عینیتِ دیانت و سیاست » استوار است واقع شود. بنابراین، غرب برای مبارزه با انقلاب لازم نیست که حتماً روی به مقابله سیاسی و نظامی بیاورد؛ همه چیز، مشروط بر آنکه بتواند مردمان را از دین غافل کند، یک سلاح سیاسی است. "
.
و امروز این غفلت محقق شده است.
.
#یمن
#مقاومت
#حزب_الله
#انقلاب
#ما_بدهکاریم
Read more
🌨🌨 <span class="emoji emoji2614"></span>️ متعهد بودن؛ چیزی نیست که همزمان با اسمی که توی شناسنامه ات میرود در درونت هم جا بگیرد... متعهد ...
Media Removed
🌨🌨 ️ متعهد بودن؛ چیزی نیست که همزمان با اسمی که توی شناسنامه ات میرود در درونت هم جا بگیرد... متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛ که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که جایِ کس دیگری را ندارد و پر شده با مناسب ترین گزینه... که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش قلبت یادآوری کند ... 🌨🌨 ☔️
متعهد بودن؛
چیزی نیست که همزمان
با اسمی که توی شناسنامه ات میرود
در درونت هم جا بگیرد...
متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛
که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که
جایِ کس دیگری را ندارد و
پر شده با مناسب ترین گزینه...
که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش قلبت یادآوری کند که
فقط یک جا آرامی و کنار اوست...
متعهد بودن؛
انداختن یک حلقه توی دست نیست،
به تنها نبودن و بودنِ کسی کنارت
هم ربطی ندارد...
متعهد بودن یعنی
یکی را داشته باشی
چه در واقعیت چه در رویا
یکی که با تمام کم و کاستی هایش
دلت را بدجور صاحب شده... #فاطمه_جوادی
🌨
Read more
. شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین<span class="emoji emoji1f381"></span> <span class="emoji emoji1f389"></span>بسته دورهمی چونک ویژه یلدا مدل انارمسی ...
Media Removed
. شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین بسته دورهمی چونک ویژه یلدا مدل انارمسی سایز کوچک با ۸۰ هزار تومان تخفیف🤩 این بسته جذاب و اقتصادی که توسط تیم چونک طراحی و اماده شده شامل: یک باکس زیبا ۱ عدد شکلات خوری مسی مدل انار کیسه پارچه‌ای از جنس ترمه بافت یزد پر شده با با 100 ... .
شب چلتون رو با چونک ماندگار کنید و ی هدیه جذاب کادو بدین🎁
🎉بسته دورهمی چونک ویژه یلدا
مدل انارمسی سایز کوچک🎉
با ۸۰ هزار تومان تخفیف😱🤩 این بسته جذاب و اقتصادی که توسط تیم چونک طراحی و اماده شده شامل:

یک باکس زیبا🎁
۱ عدد شکلات خوری مسی مدل انار
کیسه پارچه‌ای از جنس ترمه بافت یزد پر شده با با 100 گرم آجیل مرغوب🛍
به همراه یک هدیه خیلی ویژه یعنی بازی کارتی محبوب پایاپای (با طراحی صنایع‌دستی)🏺 پکیج‌های یلدایی چونک، بازی هیجان‌انگیز "پایاپای" را در کنار صنایع‌دستی ایرانی و تنقلات شب چله جای داده تا بساط یلدای شما
جور جور باشد.
🔹باضربه زدن روی تصویر، قیمت محصول را مشاهده نمایید و مستقیم وارد صفحه محصول در سایت چونک شوید.
‌‌ 🔸قیمت‌ها به تومان است و صفرهای بعد از اعشار خوانده نمی‌شود.
🛍برای مشاهده و خرید می‌تونید به استوری مراجعه کنید و صفحه رو بالا بکشید تا مستقیم وارد سایت چونک بشین

#چونک #چله_با_چونک #هدیه #جعبه_کادو #باکس #آجیل #بازی #یلدا #شب_یلدا #دورهمی
Read more
. بركه نيلوفر ابي ، ساري <span class="emoji emoji1f33e"></span><span class="emoji emoji1f33e"></span><span class="emoji emoji1f33e"></span>🚣🚣🚣<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> . . سلاااااااااام عصر زیبای بهاری همگی بخیر . . دو روز مانده به ...
Media Removed
. بركه نيلوفر ابي ، ساري 🚣🚣🚣 . . سلاااااااااام عصر زیبای بهاری همگی بخیر . . دو روز مانده به پایان جهان، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود. پریشان شد و آشفته و عصبانی. نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد. داد زد و بد و بیراه گفت،خدا سكوت ... . بركه نيلوفر ابي ، ساري 🌾🌾🌾🚣🚣🚣🌸🌸
. .
سلاااااااااام عصر زیبای بهاری همگی بخیر . .
دو روز مانده به پایان جهان، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود. پریشان شد و آشفته و عصبانی. نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد.
داد زد و بد و بیراه گفت،خدا سكوت كرد.
آسمان و زمین را به هم ریخت، خدا سكوت كرد.
جار و جنجال راه انداخت،خدا سكوت كرد.
كفر گفت و سجاده دور انداخت، خدا سكوت كرد.
دلش گرفت و گریست خدا سكوتش را شكست و گفت :
عزیزم اما یك روز دیگر هم رفت.
تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست دادی.
تنها یك روز دیگر باقیست.
بیا و لااقل این یك روز را زندگی كن.
لابه لای هق هقش گفت: اما با یك روز... با یك روز چه كار می توان كرد.

خدا گفت:آن كس كه لذت یك روز زیستن را تجربه كند ، گویی كه هزارسال زیسته است و آنكه امروزش را درنمی یابد، هزار سال هم به كارش نمی آید. و آن گاه سهم یك روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: حالا برو و زندگی كن. او مات و مبهوت به زندگی نگاه كرد كه در گودی دستانش می درخشید.
اما می ترسید حركت كند، می ترسید راه برود، می ترسید زندگی از لای انگشتانش بریزد. قدری ایستاد. بعد با خودش گفت: وقتی فردایی ندارم، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد، بگذار این یك مشت زندگی را مصرف كنم. آن وقت شروع به دویدن كرد. زندگی را به سر و رویش پاشید، زندگی را نوشید و زندگی را بویید و چنان به وجد آمد كه دید می تواند تا ته دنیا بدود، می تواند بال بزند، می تواند پا روی خورشید بگذارد.

او در آن یك روز آسمان خراشی بنا نكرد، زمینی را مالك نشد، مقامی را به دست نیاورد اما... اما در همان یك روز دست بر پوست درخت كشید.
روی چمن خوابید. كفش دوزكی را تماشا كرد.
سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی كه نمی شناختندش سلام كرد برای آنها كه دوستش نداشتند از ته دل دعا كرد.
او در همان یك روز آشتی كرد و خندید و سبك شد، لذت برد و سرشار شد و بخشید، عاشق شد و عبور كرد و تمام شد.

او همان یك روز زندگی كرد
اما در تقویم خدا نوشتند، امروز او در گذشت
كسی كه هزار سال زیسته بود

امیدوارم شما هم زندگی کنید به معنی واقعی و انقد . . . .
.
@motelghoo
.

#summer #Iran #Mazandaran #Sari #lake #waterlily #by #gopro #hero4 #goprooftheday #goprohero5 #selfie #goprohero #irantravel #goproiran #beautiful #nature #amazing #blue #sky #flowers #autumn #fall #goprophotography_ #goprophotography #goprouniverse #irantravel #tourism_iran
Read more
پسره 10 ساله ای وارد یک کافیشاپ شد و پشت میز نشت. خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت.پسر پرسید:بستنی ...
Media Removed
پسره 10 ساله ای وارد یک کافیشاپ شد و پشت میز نشت. خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت.پسر پرسید:بستنی شکلاتی چند است؟خدمتکار گفت 50 سنت.پسرک پول خوردهایش را شمرد بعد پرسید بستنی معمولی چند است؟خدمتکار با توجه به اینکه تمامه میزها پر شده بود و عده ای نیز بیرونه کافیشاپ منتظر بودن با بی حوصلگی ... پسره 10 ساله ای وارد یک کافیشاپ شد و پشت میز نشت.
خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت.پسر پرسید:بستنی شکلاتی چند است؟خدمتکار گفت 50 سنت.پسرک پول خوردهایش را شمرد بعد پرسید بستنی معمولی چند است؟خدمتکار با توجه به اینکه تمامه میزها پر شده بود و عده ای نیز بیرونه کافیشاپ منتظر بودن با بی حوصلگی گفت 35 سنت.
پسر گفت برای من بستنی معمولی بیاورید.
خدمتکار یک بستنی آورد و صورتحساب را به پسرک داد و رفت.
پسر بستنی را تمام کرد صورتحساب را برداشت و پولش را به صندوق پرداخت و رفت...
هنگامی که خدمتکار برای تمیزکردن میز رفت گریه اش گرفت،پسر بچه روی میز در کنار بشقاب خالی 15 سنت انعام گذاشته بود در صورتی که میتوانست بستنی شکلاتی بخرد..شکسپیر میگوید: بعضی بزرگ زاده میشوند،برخی بزرگی را بدست می آورند و بعضی بزرگی را بدونه اینکه بخواهند با خود دارند....بگذارید همیشه بخشش گر باشید..
Read more
چيدمان شما اينجا هستيد نوشته عليرضا تغابنى پروژه ی منیر زرنگار سعی میکند بین چند موضوع شهری ارتباط ...
Media Removed
چيدمان شما اينجا هستيد نوشته عليرضا تغابنى پروژه ی منیر زرنگار سعی میکند بین چند موضوع شهری ارتباط برقرار کند. کل جسم پروژه شامل سیصد و شصت و پنج قطعه مکعب پانزده سانتیمتری بتنی است که عکس قلبهای گرافیتی بر روی آن چاپ شده است؛ به همراه سیصد و شصت وپنج عکس در قطع کارت پستال از محل قرارگیری واقعی این ... چيدمان شما اينجا هستيد نوشته عليرضا تغابنى
پروژه ی منیر زرنگار سعی میکند بین چند موضوع شهری ارتباط برقرار کند. کل جسم پروژه شامل سیصد و شصت و پنج قطعه مکعب پانزده سانتیمتری بتنی است که عکس قلبهای گرافیتی بر روی آن چاپ شده است؛ به همراه سیصد و شصت وپنج عکس در قطع کارت پستال از محل قرارگیری واقعی این قطعات و نمودار راهنما. هنرمند تلاش میکند با حرکت بین موضوعات مورد نظر خود و بازتعریف آنها به صورت یک بازی، تعاملی با مخاطب ایجاد کند و دنیایی پر از شعف و سرخوشی بیافریند که در آن به دنبال قلِب خود میگردی و درخلال این بازی، شاید به کشف و فهمی مبهم از شهر مربوط به آن قلب و رویاهایش دست یابی. ثبت تصاویر قلبهای نقاشی شده روی دیوارهای شهری مختلف، حاصل یک چر خ زنی و پرسه زنی بی سرانجام و بدون نقشه درون شهر است؛ آنجا که پرسه زن به درون بافتهای نظارت گر یز شهر نفوذ کرده و انگار از لایه های رسمی آن عبور میکند تا قسمتهای عمیقتر و غیر رسمی تر را بیابد. این مفهوم از شهریت که داخل پروژه مستقر است، معطوف به قسمتهایی است که شاید بتوان آن را ناخودآگاه شهر قلمداد کرد. اگر رویاها و خوابهای انسان، تصاویری باشدکه ناخودآگاه ما آنها را به یاد ما می آورد تا از تابوها، سرکوبها، ترسها و حسهای ممنوعه ی ما صحبت کند، گرافیتیها را هم شاید بتوان همتراز آن رویاها دانست؛ چیزى که از ناخودآگاِه شهر بیرون میآید تا با تخریب یک چیز، ازچیزی دیگر صحبت کند؛ از نظم و قاعده میگریزد و چیزهایی میگوید و میخواهد که با نظم نمادین جامعه همسو نیست. کندوکاو کردن این ناخودآگاه و در کوچه پس کوچه های شهرهای مختلف به عنوان نمودهای این لایه های پنهان گشتن، شاید تعبیر معاصرتری از«فلانور» باشد؛ جایی که پرسه زن فقط به قصد لذت در شهر عبور نمیکند؛ بلکه مثل روانکاو به دنبال ناقص الخلقگی ها، اعوجاجها و کجی های بیرون زده از سطح شهر است و با رصدکردن و مشاهده ی آنها، چیزی را ثبت میکند و به مکان بعدی میرود. اینجا هنرمند عامترین و ُپر بسامدترین موضوع یعنی «قلب» را انتخاب کرده است؛ مفهومی که با لایک اینستاگرام و فیسبوک هم مشترک شده است؛ پیش پا افتاده ترین بازنمایی از عمیقترین حسهای انسانی. او به ریسک بزرگی دست زده است و خطر کلیشه شدن و صعوبِت فرار از آن را در فرم و محتوا پذیرفته است. شکل قلب از طرف دیگر میل به یادگاری نوشتن را هم به یاد میآورد؛ میل به ثبت کردن و اشتیاق برای اینکه شخصی بگوید در جایی حضور داشته است؛ انگار که با کندن یا کشیدن شکل یا حروفی روی درخت یا دیوار ، لحظه هایی گذرا و سیال به ابدیت پیوند ميخورد؛
Read more
. ترشی بادنجان شکم پر یا گارنی یاریق تورشوسی . . این #ترشی بادنجان های کوچک قلمی تهیه میشه .اول باید بادنجان ها رو با آب و سرکه و نمک جوشاند تا نرم شوند . بعد چاک داد و داخل چاک را با دست کمی فشار داد تا جا برای پرکردن مواد باز یشه . . ترشی شکم پاره بادنجان یا گارنی یاریق . مواد لازم : بادنجان کوچک چند ... .
ترشی بادنجان شکم پر یا گارنی یاریق تورشوسی .
.
این #ترشی بادنجان های کوچک قلمی تهیه میشه .اول باید بادنجان ها رو با آب و سرکه و نمک جوشاند تا نرم شوند . بعد چاک داد و داخل چاک را با دست کمی فشار داد تا جا برای پرکردن مواد باز یشه .
.
ترشی شکم پاره بادنجان یا گارنی یاریق .
مواد لازم :
بادنجان کوچک چند عدد
سیر خرد شده چند حبه
هویج نگینی اختیاریه
برگ کلم اختیاریه.
1 عدد پیاز خرد شده
نعنا خشک دو قاشق غ 
سبزی معطر خرد شده :
نعنا و جعفری و شوید و گشنیز و ترخون مرزه
فلفل های خرد شده رنگی
ادویه ترشی بعلاوه پودر آویشن و گل سرخ 
سرکه سفید یا قرمز و نمک
.
طرز تهیه : بادنجان های کوچیک رو انتخاب کنین و بشورین و سر کلاهکش رو بردارین و بدنه اش رو چاک بدین و با کمی سرکه و نمک حدود 10 الی 15 دقیقه بپزین و بعد بذارین سرد بشه .البته بعد از پختن هم میشه چاک داد .
میتونید از بادنجان کبابی هم استفاده کنید.
.
سبزی رو بشورین و به اندازه دلخواه خرد کنین و با سیر و پیاز خرد شده و فلفل رنگی و پودر سبزی های خشک و ادویه مخلوط کنین .داخل شکم بادنجان ها را با این مواد پر کنین حالا بادنجان ها رو توی ظرف مناسب بچینین و روش سرکه ( از همون سرکه ای که بادنجان ها رو توش پختین و جوشیده هم میتونین استفاده کنین ) بریزین و یک روز جای گرم و بعد در جای خنک و یا یخچال نگهداری کنین .
نکات :
تو کلیپ بادنجان ها رو بعد از پرکردن با برگ تره میبندند و موقع خوردن باز نمیکنند و میشه باهمون برش زد. من نخ پیچ نمیکنم . وقتی این بادنجونا رو توی شیشه کیپ هم بذارید باز نمیشن و نیازی به نخ پیچ نیست .
اگه ترخون و مرزه تازه ندارین میتونین از خشک اون مصرف کنین . هنگام مصرف میتونین بادنجان ها رو به شکل حلقه ای برش بزنین .
.
گارنی یاریق یا قارنی یاریق تورشوسو اسمش روشه . ترشی شکم پاره .که البته شمالی های عزیز بهش #ذالک میگن . سبزیجات معطر دلخواه تون رو استفاده کنید . آب و نمک با سرکه می جوشه و مشکلی ایجاد نمیکنه و ترشی کپک نمیزنه .
.
.
Cr. To : @cahide_sultan
#ترشی_گارنی_یاریق
#ترشی_بادنجان_شکم_پر_
#ترشی_سفره_خونه #سفره_خونه
Read more
 #نقد_نادیده #ما_می_توانیم دو مبحثی که پس از #ادبیات و #سینما تنهایی مرا پرمی‌کند، #جغرافیا ...
Media Removed
#نقد_نادیده #ما_می_توانیم دو مبحثی که پس از #ادبیات و #سینما تنهایی مرا پرمی‌کند، #جغرافیا و #تاریخ است، البته تاریخ معاصر ایران. اما تاریخ معاصر؛ عباس میلانی کتاب ارزشمندی دارد با عنوان «رجال عصر پهلوی» این کتاب٬ به مسما، زندگی سرمایه‌داران، وزرا و وکلا، اربابان جراید و احزاب، افراد ... #نقد_نادیده
#ما_می_توانیم

دو مبحثی که پس از #ادبیات و #سینما تنهایی مرا پرمی‌کند، #جغرافیا و #تاریخ است، البته تاریخ معاصر ایران.

اما تاریخ معاصر؛
عباس میلانی کتاب ارزشمندی دارد با عنوان «رجال عصر پهلوی» این کتاب٬ به مسما، زندگی سرمایه‌داران، وزرا و وکلا، اربابان جراید و احزاب، افراد نامی در ارتش و دانشگاه‌ها و طب و ادبیات، شخصیت‌های ورزشی، جاهلان شهره و خدم و حشم دربار را با قلمی دلنشین٬ به توضیح و تفسیر پرداخته. جالب آن‌که برخی از افرادی که در این کتاب چند جلدی نامشان ذکر شده، هنوزا در گوشه‌ای از گیتی زنده‌اند. «سن‌خوزه» پایتخت «کاستاریکا»ست، شهری پر از جرم و جنایت و بسیار بسیار خطرناک برای توریست‌ها، در کشور کاستاریکا قوانین به گونه‌ای‌ست که چنان‌چه شخصی تحت تعقیب پلیس بین‌الملل باشد، دولت وی را محافظت می‌کند و از تحویل او اجتناب می‌کند، همین قانون باعث شده، ایرانیان زیادی که در ابتدای انقلاب، بیم بازگرداندن به میهن را داشتند، در این کشور سُکنا گزینند، این ایرانی‌ها اغلب سرمایه‌های فراوانی دارند و در تجارت کاستاریکا بازیگرانی قابل احترام‌اند، یکی از این افراد، «مرحوم هژبر یزدانی»ست، که بانک‌های زیادی را قبل از انقلاب در ایران پی‌ریخته بود، او سال‌ها تجارت قهوه می‌کرد و بانک بزرگ «پارس سنتر» دومین بانک کاستاریکا متعلق به او بود که اکنون فرزندش نادر آن را مدیریت می‌کند. نیز از آن‌ها که در کاستاریکا رحل اقامت افکنده‌اند؛ مهندس علیرضایی‌ست، علیرضایی پیش از انقلاب دو کار بزرگ کرد، یکی مس سرچشمه را احداث کرد که محمدرضا شاه، صنعت مس را پس از کینه‌ای که با او داشت، ملی اعلام کرد و در حالی که تصور می‌شد علیرضایی ورشکسته شود و کمر راست نکند به سرعت کارخانه نورد لوله یا همان فولاد خوزستان را بنا نهاد.
این دو را مثال آوردم بر نکته‌ی زیر؛

فرض کنید، ایرانی‌های سرمایه‌داری که در بسیاری نقاط جهان _جاهایی که بعضا اسمش را هم نشنیده‌ایم_ هستند، بیایند و اقتصاد فلج ایران‌مان را در دست بگیرند «آیا از ایران، مملکت بهتری در جهان خواهد بود؟» دریغا که هی، هیچی بابا، ماییم و خیالات واهی.
حالم از دلار و نرخ و قیمت و سیف و کرباسیان و هرچی مرض اقتصادی، به هم می‌خوره٬ پولی که روزگاری امضای مرحوم « #محسن_نوربخش » و پیش از پنجاه و هفت « #حسنعلی_مهران » رو بر چهره داشت، حیفه بخدا که امضای سیف و کرباسیان روش باشه.
فقط و فقط و فقط در این اوضاع، روز و شب می‌گم؛ «خدایا! خودت به دادمون برس»
و
#یه_روز_خوب_میاد

#ایران
#کاستاریکا
#بانک_مرکزی
#دلار
#اقتصاد_مقاومتی
#تحریم_نامرد_است
#پوتین_خر
Read more
پوپوليسم و عوام فريبى در جوامعى كه خوبى بر درستى ارجحيت داره، خيلى راحت يار كشى مى كنه...بابت بى متر ...
Media Removed
پوپوليسم و عوام فريبى در جوامعى كه خوبى بر درستى ارجحيت داره، خيلى راحت يار كشى مى كنه...بابت بى متر و معيار بودنش...و جامعه ى بى متر و معيار، يعنى به صورت مداوم و بى وقفه، درگير تكرار اشتباهات شدن...چون حتى ذهن عادت نكرده اشتباهات رو در متر و معيارى تعريف كنه تا مانع از تكرارش بشه پى نوشت: هيچ وقت از ... پوپوليسم و عوام فريبى در جوامعى كه خوبى بر درستى ارجحيت داره، خيلى راحت يار كشى مى كنه...بابت بى متر و معيار بودنش...و جامعه ى بى متر و معيار، يعنى به صورت مداوم و بى وقفه، درگير تكرار اشتباهات شدن...چون حتى ذهن عادت نكرده اشتباهات رو در متر و معيارى تعريف كنه تا مانع از تكرارش بشه پى نوشت: هيچ وقت از غريبه ها كه منبع عاطفى زندگى شما نيستند، انتظار خوبى نداشته باشيد، انتظار درستى داشته باشيد، تا حق شما رو به شما بده و نه بيشتر از حق شما بهتون بده...كه اينطورى نه سرخوردگى هست و نه تحت فشار قرار گرفتن يك غريبه براى گذشتن از حق خودش...و در اين فرهنگ و ديدگاه هست كه حالا حق انتخاب به وجود مياد براي خوبي كردن يا نكردن و چنانچه انتخاب خوبي كردن باشه، اين انتخاب دروني و عميق هست و اگر خوبي نكردن هم باشه، مشمول هيچ ناله و نفريني نميشه، چون قبل از هر كاري، كار درست انجام شده و حقوق شخص در نظر گرفته شده و بعد از اون هر چه هست انتخاب و آزادي عمل شخص هست براي دادن بيشتر و يا كمتر و يا اصلا ندادن پى نوشت: منابع عاطفي ما در درجه ي اول پدر و مادر و بعد بقيه اعضاي خانواده مثل مادر بزرگ ها و پدر بزرگ ها و خواهر ها و برادرها هستند و نهايتا دوستان نزديك كه با هم تبادل انرژى داريم و در بزرگسالى براي اكثر افراد همسر هم اضافه ميشه...در فرهنگ ما كودك به دنيا مياد كه منبع عاطفيِ فرداى پدر و مادر باشه و نه برعكس...كه البته دقيقا برعكسش درسته...چون پدر و مادر قبلا بايد از لحاظ عاطفي از پدر و مادر خودشون سيراب شده باشند...و وقتي كه نشدن، بچه درست مي كنند تا اون بچه سيرشون كنه،..و اين خلا بزرگ، در جهت برعكس به جاي پر شدن، به سمت بزرگ شدن پيش ميره...وقتي اين خلا به صورت فرهنگي و گسترده پر نشه، و پر نشدنش مثل جامعه ي ما يك اصل در نظر گرفته بشه، جامعه اي به وجود مياد شبيه اونچه هستيم، مهر طلبي كه نهايتا به دليل صدها سال پس خوردگى، از روش جايگزين خودشيفتگى استفاده كرده براي زنده موندن...زنده موندن با خودشيفتگي خيلي فرقي نداره با مردن...پى نوشت:كارِ درست يعنى كاري كه در اون با در نظر گرفتن حقوق خودت، به حقوق ديگران و ديگر موجودات هم آسيبي وارد نكني...و فاصله ها و حريم ها حفظ بشه...مثل رانندگي كردن در بين خطوط...كه البته اين حريم ها و خطوط رو قوانين بايد با جزييات توضيح بدن و نظر شخصي نيست
Read more
. اگر فقط کسی می‌گفت که می‌توانی فردا صبح،در این هوا خیابان‌های شهر را از بالا تا پایین قدم بزنی و قول ...
Media Removed
. اگر فقط کسی می‌گفت که می‌توانی فردا صبح،در این هوا خیابان‌های شهر را از بالا تا پایین قدم بزنی و قول می‌دهم که حالت بهتر می‌شود... از شریعتی می‌گذری و باران می‌گیرد آن‌قدر تند که از لباس‌هایت آب می‌چکد روی زمین و موهایت که حالا پر از شبنم شده‌اند می‌درخشند زیر نور آفتابی که معلوم نیست از کجا سرزده ... .
اگر فقط کسی می‌گفت که می‌توانی فردا صبح،در این هوا خیابان‌های شهر را از بالا تا پایین قدم بزنی و قول می‌دهم که حالت بهتر می‌شود...
از شریعتی می‌گذری و باران می‌گیرد
آن‌قدر تند که از لباس‌هایت آب می‌چکد روی زمین و موهایت که حالا پر از شبنم شده‌اند می‌درخشند زیر نور آفتابی که معلوم نیست از کجا سرزده است وسط این هیاهو و دارد می‌تابد به درخت بلندی که صاعقه آن را هل داده است وسط پیاده‌روی دلبر خاطره‌انگیزترین روزهای زندگی ات.
کسی چه می‌داند چقدر فیلم تماشا کرده‌ای در سینمای آن طرف خیابان،چقدر سرک کشیده‌ای به آن‌طرف دیوار‌های سفارت،چقدر در تاریکی‌ها و روشنی‌هایش با ترس،اشک‌های ریخته یا نریخته،خنده‌های از ته دل و یا یک دوست رد شده‌ای،و چقدر بلند و همیشگی‌ست انگار صدای خاطره‌هایت در حافظه‌ی درخت‌های این خیابان که هر وقت از کنارشان می‌گذری دارند قصه‌هایی که در آن‌ها بودی را برایت تعریف می‌کنند.
یک چای باید بخری و دست‌هایت یخ زده اند
که حتی جیب‌های خیست فایده‌ای ندارند دیگر... و اگر هنوز آن عینک گرد روی چشم‌هایت بود حتما پر از قطره‌های آب شده بود و تو شیشه‌های باران‌خورده را دوست داری...تو شیشه‌های باران خورده ، قطره‌های باران، باران را دوست داری... حتی اگر به قیمت ندیدن پیش رویت تمام شوند،دلت نمی‌خواهد که باران را از شیشه‌ها کنار بزنی.
تو از دنیا آن خیابان و درخت‌ها و هوای بارانی‌اش را می‌خواهی و یک تفنگ که در مغز عابرانش رنگین کمان شلیک کنی...و همه چیز این روزها “دور” و دورتر به نظر می‌رسد.
[لعنتی دورافتاده! حتی عکسش رو هم پیدا نمی‌کنم...]
Read more
. . سلام عزیزان.خوبید؟ . . ببخشید چند روزی بود فرصت نکردم براتون پست بزارم. <span class="emoji emoji1f648"></span> ناهار دیروز با ...
Media Removed
. . سلام عزیزان.خوبید؟ . . ببخشید چند روزی بود فرصت نکردم براتون پست بزارم. ناهار دیروز با خانواده خاله م دور هم بودیم . . گفتم طرز تهیه این غذاها رو باهاتون به اشتراک بزارم. البته هشتگ طرز تهیه ماهی ، فیتیره، میرزاقاسمی ، زرشک پلو با مرغ و میزارم . . #ماهی_فودانه #فیتیره_فودانه #زرشک_پلو_فودانه ... .
.
سلام عزیزان.خوبید؟
.
.
ببخشید چند روزی بود فرصت نکردم براتون پست بزارم. 🙈
ناهار دیروز با خانواده خاله م دور هم بودیم ❤
.
.
👈گفتم طرز تهیه این غذاها رو باهاتون به اشتراک بزارم.
البته هشتگ طرز تهیه ماهی ، فیتیره، میرزاقاسمی ، زرشک پلو با مرغ و میزارم 👇
.
.
#ماهی_فودانه
#فیتیره_فودانه
#زرشک_پلو_فودانه
#میرزاقاسمی_فودانه
#سبزی_پلو_فودانه
.
اما طرز تهیه سالاد و کال کباب که میتونه بسیار مناسب برای مهمونیاتون باشه رو براتون مینوبسم .
.
.
👈سالاد کلم و گردو : .

نصف یک عدد کلم برگ سفید و نصف کلم بنفش
8 عدد خیار شور
دو عدد هویج
یک مشت گردو نگینی خرد شده
ذرت پخته شده یا کنسروی نصف لیوان
نصف لیوان ماست چکیده
دو قاشق سس مایونز و یا هزار جزیره
یک بسته پنیر خامه ای من از ویلی استفاده کردم.
دو قاشق آبلیمو
یک قاشق پر نعناع خشک
.
.

تمام مواد اولیه رو داخل خرد کن بریزید و ریز خرد کنید حتی خیار شور رو بعد ماست و سس و پنیر گردوی خرد شده رو و ذرت رو اضافه کنید و ابلیموی تازه و نعناع خشک رو اضافه کنید و خوب هم بزنید.
داخل یک قالب کیسه فریزر بزارید تا لبه رو بپوشونه .
مواد رو داخلش بریزید و با پشت ملاقه خوب فشار بدید تا کاملا همه جا پر بشه لبه کیسه رو روی هم بیارید و چند ساعت داخل یخچال بزارید تا مزه ها به خورد هم بره بعد چند دقیقه قبل از سرو برگردونید و تزیین کنید.این سالاد رو میتونید یک روز جلوتر هم آماده کنید .
میتونید به صورت تک نفره هم برای مهموناتون سروش کنید .
.
.
👈و اما کال کباب : .
.
نوعی ساید کنار غذای ما گیلانی هاست در کنار ماهی و مرغ و قیمه معمولا استفاده میشه . .
تشکیل شده از :
یک کیلو بادمجون کباب شده
سه چهار حبه سیر رنده شده دو عدد گوجه کباب شده و له شده (بعضی ها گوجه کبابی نمیزنن ولی پیشنهاد میکنم بزنین چون بینظیرش میکنه.)
نصف لیوان گردوی آسیاب شده.
آب انار یک لیوان (و یا ترکیب آب انار وکمی رب انار.)
نمک و فلفل وگلپر و کمی نعناع خشک و یا ترکیب نعناع و کمی ریحون خرد شده طعم فوق العاده ای بهش میده تمام مواد رو مخلوط کنید و با دونه انار تزیین کنید.
.

وقتی بادمجونو گوجه رو کباب کردید و پوستشو گرفتید ساطوری کنید و کاملا باید له بشه من داخل بلندر دو پالس زدم تا کاملا له بشه بعد کل مواد رو بهش اضافه کردم. 👆
.
.
.
از وقتی اومدیم این خونه مهمونیامون اینجوریه که بزرگترا دور میز میشینن و بقیه جوونا که جا نمیشن سلف سرویس برای خودشون غذارو میکشن و هرکس میره یه گوشه ای میخوره 🙈
Read more
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f53a"></span> #محجبه_غافل . <span class="emoji emoji21a9"></span>باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز ...
Media Removed
❆﷽❆ . . #محجبه_غافل . باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز معنا پیدا نکرده بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک و جالبتر اینکه عده اے عکسشون ... ❆﷽❆
.
.
🔺 #محجبه_غافل
.
↩باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد...
مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها
هنوز معنا پیدا نکرده
❌بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن
با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و
به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک
و جالبتر اینکه عده اے عکسشون رو با روبند به اشتراک میگذارند
یعنی من حـجــابـم خاص تر است
یعنی من جداے از این قافله ام
غافل از اینکہ قصه همان است، همان...
❌دایرکت ها پر از درخواست دوستے و ازدواج
❌زیر کامنت ها پر از احسنت و بہ بہ چہ چہ نامحرمان
تاسف بار است که نتیجه کارش را میبیند
↩اما توجهی نمیکند و ادامہ میدهد...
.
✔قبل از اینکه چادر بہ سر کنید
آداب و معرفت پوشش حجــ♥ــاب رو حتما مطالعہ کنیم
✔پوششی ڪہ توام با حیـــا و عفت سرلوحہ شده
.
✔حجـــــ♥ــاب یک تفکر عمیق قلبے باید باشہ
ورنہ ڪہ محجبہ عالم هم باشے و تفکرت درست نباشہ
همان آش و همان کاسہ است
اشتراک گذاشتن عکس یعنی...↓
←-من را ببینید...!
←-بہ من نگاه کنید...!
←-بہ من توجہ کنید و نظر دهید...!
←-یعنی عشوه
←-یعنی تبرج
و این یعنی نقطہ مقابل با اصل موضوع حجـــ♥ــاب و حیـا فاطمے
.
❎منطقشون هم در مقابل منتقدین جز بی احترامی و توهین چیز دیگه ای نیست
.
#به_خودآ .
+به خاطر حضرت زهرا رعایت کنیم که اگر امروز بود چنین کارهایی رو انجام نمیداد...
.
.
🔼پی نوشت:
محفوظ بودن زن، برای سلامتی اش مفید تر است و زیبایی او را با دوام تر میکند
. .
تصنیف غررالـحکم ودررالـحکم صفحه۴۵۰، حدیث۹۲۸۶
.
.
.
.
@jehdhdjsjs
. 💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
<span class="emoji emoji27bf"></span> ما آخرین نسل بازی های کوچه ایم نخستین نسلی که موسیقی را از رادیو ضبط کردیم فیلم را با ویدئو دیدیم و ...
Media Removed
ما آخرین نسل بازی های کوچه ایم نخستین نسلی که موسیقی را از رادیو ضبط کردیم فیلم را با ویدئو دیدیم و با دسته های آتاری ساعت ها پای بازی های نه چندان پیچیده ی شاد بودیم ما آخرین نسلی هستیم که بدون موبایل و لپتاب و فیس بوک و وایبر کودکی مان را گذراندیم اما زندگی کردیم چای را با نگاهمان از کتری تا ...
ما آخرین نسل بازی های کوچه ایم
نخستین نسلی که موسیقی را از رادیو ضبط کردیم
فیلم را با ویدئو دیدیم
و با دسته های آتاری ساعت ها
پای بازی های نه چندان پیچیده ی شاد بودیم
ما آخرین نسلی هستیم
که بدون موبایل و لپتاب و فیس بوک و وایبر کودکی مان را گذراندیم
اما زندگی کردیم
چای را با نگاهمان از کتری تا فنجان دنبال کرده ایم.
ما آخرین نسل قصه های پای کرسی هستیم
آخرین گروه شب نشینی های پر از شادی
دورهم هایی با یک دنیا تجربه
آخرین نسل شب نشینی های گفتن از جن وغول
پیاده رفتنهای تا مدرسه با مقنعه هایی که چانه اش کج شده بود و کفش های خاکی
کیوسک تلفن عمومی سکه ای
پشت وانت نشستن تاشهر.مخفی کردن ویدئو داخل گونی.
دوربین عکاسی با فیلم ۳۶ تایی
ما تنها نسلی هستیم
که مثل پاییز بین تابستان و زمستان
دو فصل متفاوت را تجربه کردیم
فصلی با عشق
فصلی بدون تکنولوژی
ما متولدین دهه های۴۰ و ۵۰ و ۶۰ هستیم
نسلی که دیگر شبيهي نخواهد داشت
نسلی پر از خاطرات ساده
⚎⚎⚎⚎⚎⚎⚎⚎⚎⚎
📷photo by : @itsmotherland
⚍⚍⚍⚍⚍⚍⚍⚍⚍⚍
☜برای دیدنِ پست های بیشتر در کانالمون عضو شوید
☜لینکِ کانال در بیو
🌺 نظرات خود را در مورد عکس و متن بنویسید 🌺
☜برای اشتراک‌گذاری عکس‌هاتون در پیجِ ما میتونید از تگ یا هشتگِ پیج استفاده کنید...
#istgahe_honar
#istgahe_honar_video
Read more
راستش تو که غریبه نیستی و منم اونقدر بلدم خودم باشم که نیازی نداشته باشی حدسم بزنی و بپرسی چرا .... تقریبا ...
Media Removed
راستش تو که غریبه نیستی و منم اونقدر بلدم خودم باشم که نیازی نداشته باشی حدسم بزنی و بپرسی چرا .... تقریبا یکسالی هست که خیلی کم می نویسم ، خیلی روزها کلمه ها روی مغزم رژه میرن و میخوان بیان رو کاغذ ، خیلی روزها از خودم میپرسم امروز باید از کدوم درد جامعه م بنویسم که شاید یه روزی یه جایی دل کسی رو بلرزونه ... راستش تو که غریبه نیستی و منم اونقدر بلدم خودم باشم که نیازی نداشته باشی حدسم بزنی و بپرسی چرا .... تقریبا یکسالی هست که خیلی کم می نویسم ، خیلی روزها کلمه ها روی مغزم رژه میرن و میخوان بیان رو کاغذ ، خیلی روزها از خودم میپرسم امروز باید از کدوم درد جامعه م بنویسم که شاید یه روزی یه جایی دل کسی رو بلرزونه و یه تاثیر کوچولو روی تصمیم و رفتارش بذاره ولی از تو چه پنهون هر چی زمان میگذره بیشتر متوجه میشم که این نوشتن ها این شاعرانگی ها قرار نیست حتی یه پر کاه رو جا به جا کنه چه برسه به لرزوندن دل یه آدم ، به خراش دادن یه فرهنگ پر عظمت ..... پارسال همین موقع ها بود که خبر تجاوز و قتل یه دختر هفت ساله به نام اتنا منتشر شد همین موقع ها بود که مردم عکس دخترهاشون رو گرفته بودند آورده بودند و تو اینیستاگرام نمایش می دادند . اره همین موقع ها بود که من بیمار شده بودم و ازت خواستم حالا که از هم دوریم از دستات برام عکس بگیری که تصور کنم کنارمی.... حالا یکسال از اون موقع گذشته ، نه شعر اتنا که قرار بود خونده بشه به هزار و یک دلیل و مانع تراشی اجرا شد و نه تو حتی به قدر عکسی که از دستات دارم کنارم موندی و نه تجاوز و قتل به بچه ها متوقف شد و نه من دیگه اون‌ همه جنون و دیونه گی رو توی قلبم دارم و نه ..بیخیال شعر بخون *

آتنا خنده هاتو سانسور کن
بعد مشقت یه وقت نری بازی
آتنا موی بازِتو بپوشون
تا کسی رو گناه نندازی
آتنا آسه تر برو و بیا
آدما شاخ می زنن ، مامان !
قد یه فیل بالغن ، اما
پی سوراخ سوزنن مامان !
بغضتو توی حنجره ت خفه کن
تا کسی نشنوه صدای تو رو
زیر بارون نرو که بو نکشن
عطر پیچیده تو هوای تو رو
خدا اون روز رو نیاره ازت
قطره ای خون بخواد چیکه کنه
مگه میشه کسی زبونم لال
دستو پاهاتو، تیکه تیکه کنه ؟
آخ مامان ! چطور میشه خدا ؟
رو شکوفه اسید خالی کرد
نه محاله ، نمیشه ، ممکن نیس
تن یه ماهو دست مالی کرد
آتنا هفت ساله ی پر پر !
مگه میشه به گل تجاوز کرد
بعد تو سر به کوه میذارن
همه مردای شهرمون از درد
یکی اومد فرشته مو دزید
یه فرشته تو پیرهن گلدار
ربنا ! آتنامو برگردون
بسه مونه چقد عذاب النار ؟
یکی بال فرشته تو دزدید
مگه میشه بهشتو پنهون کرد
داغت اونقد بزرگه که میگن
سرگذشتت خدا رو داغون کرد
واسه تنهایی هات بعد از این
پاشو ، بابا عروسک اورده
واسه ی سنگ قبر کوچولوت
گل ارکید و میخک اورده
تو فقط هفت سالته اما
از غمت هفت آسمون لرزید
برو مامان ، تو آسمون میشه
با صدای بلند هم خندید
برو مامان ، تو آسمون میشه
با صدای بلند هم خندید
#رویا_ابراهیمی
Read more
. بلو-ری پلیر 4K جدید سونی از استاندارد دالبی ویژن HDR پشتیبانی می‌ کند در کنار شرکت چینی Oppo، ...
Media Removed
. بلو-ری پلیر 4K جدید سونی از استاندارد دالبی ویژن HDR پشتیبانی می‌ کند در کنار شرکت چینی Oppo، سونی یکی از معدود شرکت‌هایی است که همچنان به تولید بلو-ری پلیرهای 4K با کیفیت ادامه می‌دهد. طبق رویه مرسوم، شرکت ژاپنی در نمایشگاه CES امسال هم با دست پر ظاهر شده و بلو-ری پلیر جدید X800M2 را معرفی کرده ... .
بلو-ری پلیر 4K جدید سونی از استاندارد دالبی ویژن HDR پشتیبانی می‌ کند

در کنار شرکت چینی Oppo، سونی یکی از معدود شرکت‌هایی است که همچنان به تولید بلو-ری پلیرهای 4K با کیفیت ادامه می‌دهد. طبق رویه مرسوم، شرکت ژاپنی در نمایشگاه CES امسال هم با دست پر ظاهر شده و بلو-ری پلیر جدید X800M2 را معرفی کرده که قابلیتی فراموش شده در مدل قبلی یعنی X800 را ارائه می‌کند: پشتیبانی از دالبی ویژن.

جالب است بدانید که بلو-ری پلیر X800 در حالی از تکنولوژی دالبی ویژن محروم مانده که یک مدل ارزان‌تر به نام X700 از آن بهره می‌برد. بنابراین عدم پشتیبانی بلو-ری پلیر X800 از این تکنولوژی تصویری جدید اندکی عجیب به نظر می‌رسد.

دالبی ویژن یکی از استانداردهای مهم ویدیوهای HDR محسوب می‌شود که می‌تواند کیفیت تصاویر در حال پخش را با ارتقای کنتراست و رنگ‌ در ویدیوهای 4K بهبود ببخشد. بنابراین با وجود این ویژگی در پلیر X800M2 باید انتظار پخش تصاویر بسیار باکیفیتی را داشته باشید.

پلیر جدید سونی از پخش 4K اولترا اچ دی، دالبی ویژن و تکنولوژی (Hybrid Log Gamma (HLG پشتیبانی به عمل می‌آورد و می‌تواند ویدیوها را حین پخش به کیفیت 4K آپ اسکیل کند. همچنین پشتیبانی از صدای Hi-Res و DSD از دیگر خصوصیات آن به شمار می‌آیند.

در نهایت لازم به ذکر است که بلو-ری پلیر جدید سونی با سرویس‌های استریمینگ 4K مثل یوتیوب و نت‌فلیکس نیز سازگاری کامل دارد. شاید به همین دلیل بوده که تمام خروجی‌های این دستگاه دیجیتالی در نظر گرفته شده‌اند و خبری از خروجی آنالوگ در پشت بدنه آن نیست.

به نقل از :digiato.com
PuyA
.
#sony
Read more
. پست امشب رو خیلی خودمونی برگزار کردم براتون با تابه و بدون دورچین <span class="emoji emoji1f609"></span> شما هم دیگه از خودمونید <span class="emoji emoji1f648"></span> . . برای ...
Media Removed
. پست امشب رو خیلی خودمونی برگزار کردم براتون با تابه و بدون دورچین شما هم دیگه از خودمونید . . برای امشب بادمجان شکم پر درنظر گرفتم. بادمجان شکم پر انواع مختلف داره با گردو و رب انار و یا سبزیجات و یا گوشتی و با غوره و .... . . بادمجان ده عدد گوشت چرخ شده 300 گرم پیاز 3 عدد رب گوجه دو قاشق یه ... .
پست امشب رو خیلی خودمونی برگزار کردم براتون با تابه و بدون دورچین 😉 شما هم دیگه از خودمونید 🙈
.
.

برای امشب بادمجان شکم پر درنظر گرفتم. بادمجان شکم پر انواع مختلف داره با گردو و رب انار و یا سبزیجات و یا گوشتی و با غوره و ....
.
.

بادمجان ده عدد
گوشت چرخ شده 300 گرم
پیاز 3 عدد
رب گوجه دو قاشق
یه مشت غوره و یا دو قاشق رب غوره
نمک و فلفل و زردچوبه مقداری
.
.
ابتدا بادمجان ها رو پوست بگیرید یک طرفش رو شکاف بدید برای پر کردن. کمی نمک بزنید تا تلخیش گرفته بشه اگه تو آفتاب بزارید زودتر عرق میکنه و آب میندازه بعد بشورید و کمی با دست فشار بدید و داخل روغن سرخ کنید.
پیاز رو خلالی و یا هر مدل دوست دارید با کمی روغن تفت بدید تا طلایی بشه کمی زردچوبه بزنید تا خوشرنگ بشه. گوشت رو اضافه کنید کمی تفت بدید بهش فلفل و کمی نمک و زردچوبه بزنید دو قاشق رب گوجه اضافه کنید و هم بزنید تا کمی تفت بخوره و رنگش باز بشه یه مشت غوره ویا رب غوره بهش بزنید در ظرف رو بزارید و شعله رو کم کم کنید تا کمی بپزه. بعد داخل شکم بادمجون بریزید.داخل تابه دو قاشق روغن بریزید ویک حبه سیر داخلش رنده کنید و فقط کمی تفت بدید همینکه بوی سیر به مشام خورد دو عدد گوجه رنده کنید.
اگه از طعم سیر خوشتون نمیاد یک قاشق پیاز سرخ شده بریزید بعد بادمجان ها پر شده رو روی گوجه ها بچینید تا با خود گوجه پخته بشه در ظرف رو بزارید و شعله رو کم کنید.من وقتی گوجه رنده کردم نصف قاشق رب غوره هم بهش زدم تا مزه دار بشه
.شما هر چاشنی که دوست دارید بریزید.
این غذا هم با نون وهم با برنج خیلی عالیه.نوش جونتون.

ببخشید از اینکه دورچین نزاشتم با سبزی خوردن و ماست و سیر خیلی میچسبه.👌
Read more
. من دهه پنجاهی هستم نعش مرا به خاک نسپارید ! نعشِ من مسموم است : . من پیتِ حلبی هم قد و قواره خودم ...
Media Removed
. من دهه پنجاهی هستم نعش مرا به خاک نسپارید ! نعشِ من مسموم است : . من پیتِ حلبی هم قد و قواره خودم را روی یخها به سوی شعبه نفت هُل داده ام ! من «صف» شش صبح برای شیر شیشه ای و صف ارزاق کوپنی را دیده ام! من از صدای ضد هوایی ها نترسیده ام به وجد آمده ام و بیخیال روی پشتِ بام، آبشاری از گلوله های نورانی را ... .
من دهه پنجاهی هستم
نعش مرا به خاک نسپارید !
نعشِ من مسموم است : .

من پیتِ حلبی هم قد و قواره خودم را روی یخها به سوی شعبه نفت هُل داده ام !

من «صف» شش صبح برای شیر شیشه ای و صف ارزاق کوپنی را دیده ام!

من از صدای ضد هوایی ها نترسیده ام به وجد آمده ام و بیخیال روی پشتِ بام، آبشاری از گلوله های نورانی را در آسمان تماشا کرده ام !

من مدادِ سیاهِ "سوسمار"نشانم را آنقدر تراشیده ام که توی مُشتِ کوچکم جا شده و باز هم دست از سرش بر نداشته ام !

من توی دفترِ کاهی مشق نوشته ام !

من شبهایِ "وفات"ِ زیادی به عکسِ سیاه و سفیدِ آن منارهِ مسجد (توی تلویزیون) زُل زده ام و ناله تکرار شونده نِیِ عزا را تا آخرِ شب گوش داده ام !

من خیلی از شبها که برق رفته است شمع روشن کرده ام! و دزدکی اشکِ شمع را توی پیاله آب چکانده ام تا "بِمیرَد " !

من پاترولِ «کمیته»، بنز سیاه «گشت ضربت» و وَن سبز «گشت ارشاد» را دیده ام !

من رنگ زدنِ دستها را دیده ام به جُرمِ پوشیدنِ پیراهنِ آستین کوتاه!

من قیچی کردن موی بلند و کراوات مردان و پونز بر پیشانی دخترانی که چند مویشان بیرون بود دیده ام!

من هم مدرسه ای ام را توی یک جعبه نئوپانی "تشییع " کرده ام ! هر دوشنبه , هر پنجشنبه !
بوی جنازه آدمیزاد را که گلاب هم پنهانش نمیکرد بارها استشمام کرده ام !

من بارها "گیرِ" گشت های لباس سبز افتاده ام که پرسیده اند :اینجا چه کار میکنی؟! .
آنجا که خیابان بود و من مجبور بوده ام از آن بگذرم!

من ویدئو را "قایمکی" دیده ام !

من نوارِ کاست را جاسازی کرده ام !
نواری که صدایِ"معین" رویَش ضبط شده بود ,با کلی خش خش و تق و توق !

من بوکس و شطرنج (حــرام) بازی کرده ام!

مدام من کارتونِ سانسور شده دیده ام بارها و بارها !

من دزدها را در خانه ها دیده ام و پلیس ها را بر پشت بام خانه‌ها که آمده بودند دیش‌های ماهواره را جمع کنند!

من مدتها فکر کرده ام آن جوانِ عینکی با سِبیل کوچک (صادق هدایت),خودِ شیطان است که همه از کتابهایی که عکسِ او روی جلدش باشد میترسند !

من خیلی شبها جلویِ تلویزیون خوابم برده در انتظارِ تمام شدن سخنرانیهاِی پر از جمله هایِ بی سر و ته عربی , تا فیلمِ سینمایی ببینم !

من با جنگ , ترس, تحریم , غم , شعار , سخنرانی , کمبود , عقده زور , ریا, بلندگو , کوپن , دروغ و حسرت بزرگ شده ام و دارم پیر میشوم !

من نسل بزرگ نشده ی این انقلابم
نعشِ مرا در خاک وطنم بخاک نسپارید که خاک از عقده های روییده در دلم مسموم میشود
مرا آتش بزنید و خاکسترم را به باد بسپارید!!!!
Read more
 #یک_شب_به_یاد_ماندنی 🕯<span class="emoji emoji2728"></span> برق که رفت پاشد، پنجره رو باز کرد و گفت ای بابا برق محله رفته صدای آکاردئون ...
Media Removed
#یک_شب_به_یاد_ماندنی 🕯 برق که رفت پاشد، پنجره رو باز کرد و گفت ای بابا برق محله رفته صدای آکاردئون زنی که توی کوچه سلطان قلبم رو میخوند، توی خونه پیچید منم دوتا کبریت آوردم یکیشو دادم بهش گفتم شمعهای اینور با تو و با صدای آکاردئون‌زن همراه شدیمو خوندیم یه دل میگه برم برم ... یه دلم میگه نرم ... #یک_شب_به_یاد_ماندنی 🕯✨
برق که رفت پاشد، پنجره رو باز کرد و گفت
ای بابا برق محله رفته
صدای آکاردئون زنی که توی کوچه سلطان قلبم رو میخوند، توی خونه پیچید
منم دوتا کبریت آوردم یکیشو دادم بهش گفتم شمعهای اینور با تو
و با صدای آکاردئون‌زن همراه شدیمو خوندیم
یه دل میگه برم برم ...
یه دلم میگه نرم نرم...
طاقت نداره دلم دلم...
بی‌تو چه کنم...
....
وقتی گوگردهای کبریت آتیش میگرفت
انگار یک جهان روشن میشد
شمع‌بازی شروع شده بود
شمعهایی که داخل سنگ نمکهای رنگی بود
شمعهایی که طرح گل و کیک تزیینی داشتند
شمعی که وقتی آب میشد اَکلیلِ رنگیش جامیموند
#شمع کوچولوهارو روی میز روشن کردم
بعد جاشمعی‌های "خدا بامن است" رو گذاشتم روی میز
هدیه‌ی زیبا و ارزشمندی که ازشقایق‌جانِ مهربانم گرفتم و هروقت جمله‌ش رو میخونم دلم گرم میشه
یادی کردمولبخندی روی لبهام نشست
دلی پر از عشق داره که همیشه پر از مهربونی و بخششه
دلهای پاکی که میتپند در این روزگار زیاد نیستن باید قدرشون رو بدونیم و منم ازصمیم قلبم دوستش دارم و سپاسگزارم که شریک معنوی حال و هوای این شبم شد❤️💋🙏🏻
@shaghayeghfarahani
شمعهاشو روشن کردم
نشستم روی صندلی
روی صندلی روبروی من نشست
نور شمعها توی چشمامون میرقصیدن
یه نگاهی به اطراف کردمو گفتم
انگار توی کهکشان پر از ستاره نشستیم
خندیدو گفت
ولی من یاد شام غریبان افتادم
خندیدیم😂
به نور شمع خیره شدم
رنگش
نورش
گرماش
اشکهاش
گفت یه پیشنهاد دارم
فکرمیکنم امشب یه فرقی با بقیه شبها داره
فکرکنم حسِ شام غریبان منو گرفته
دلم میخواد دعا کنم آرزوهامو از خدا بخوام😅
خندیدمو گفتم پایه‌ام 😍
نوبتی آرزوهامونو میگفتیمو از خدا میخواستیم تا کمکمون کنه بهشون برسیم
جالب اینکه وقتی رویاهامون رو بلند میگفتیم، گاهی عوضش میکردیم
میدونید چیه...
ما همیشه صدای درونمون رو میشنویم ولی وقتی همون موضوع رو بیان کنیم و از طریق گوشمون میشنویم به درک و فهمِ دیگه‌ای از موضوع میرسیم
برامون واضحتر میشه وشاید ملموس‌تر

آرزوهامون هنوز تموم نشده بود که برق اومد
یه نگاهی بهم انداختیم
بعد برای اینکه بتونیم بیشترین شمع رو فوت کنیم نفسهامون رو پر کردیم😉

پ.ن:گاهی زمان بذاریم رویاهامون رو بلند برای خودمون بگیم به امتجانش می‌ارزه 😉
حتما شما دوستان و عزیزانم که این مطلب رو خوندید، شریک اون حس و حال شدید و شماهم رویاهاتون رو توی ذهنتون آوردید، پس امیدوار باشیم که رویاهامون به واقعیت برسند.🙏🏻😍❤️
#دلنوشته 🖋ناهیدمحبی
#nahidmohebi
#دلنوشته_های_من #خدابامن_است
#شب_آرزوها #رویاهاتو_دنبال_کن
#حس_خوب #delneveshte #honar_cheshm
#حرف_دل
Read more
پسر بچه فقیری وارد کافی شاپ شد و پشت میز نشست، خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت ... پسر پرسید: بستنی ...
Media Removed
پسر بچه فقیری وارد کافی شاپ شد و پشت میز نشست، خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت ... پسر پرسید: بستنی شکلاتی چند است؟ خدمتکار گفت 50 سنت،پسرک پول خردهایش را شمرد بعد پرسید بستی معمولی چند است؟ خدمتکار با توجه به این که تمام میزها پر شده بود و عده ای هم نیز بیرون کافی شاپ منتظر بودن با بی حوصلگی ... پسر بچه فقیری وارد کافی شاپ شد و پشت میز نشست، خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت ...
پسر پرسید:
بستنی شکلاتی چند است؟
خدمتکار گفت 50 سنت،پسرک پول خردهایش را شمرد بعد پرسید بستی معمولی چند است؟
خدمتکار با توجه به این که تمام میزها پر شده بود و عده ای هم نیز بیرون کافی شاپ منتظر بودن با بی حوصلگی گفت:35 سنت...
پسر گفت برای من بستنی معمولی بیاورید!!!
خدمتکار یک بستنی آورد و صورت حساب را به پسرک دادو رفت،پسر بستنی را تمام کرد صورتحساب را برداشت و پولش را به صندوق پرداخت کرد و رفت..
هنگامی که خدمتکار برای تمیز کردن میز رفت گریه اش گرفت ،پسر بچه در روی میز در کنار بشقاب خالی 15سنت انعام گذاشته بود در صورتی که میتوانست بستنی شکلاتی بخرد...
آری شکسپیر زیبا میگوید:
بعضی بزرگ زاده می شوند،
برخی بزرگی را بدست می آورند،و بعضی بزرگی را بدون اینکه بخواهند با خود دارند...
Read more
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای ...
Media Removed
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. ... .
شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
یکی از این محصولات مسندها یا تشک‌های پنبه‌ای است. سالیان سال تشک‌ها و مسندهای پر شده از پنبه، اصلی‌ترین و فراگیرترین زیراندازها نزد همه اقوام ایرانی بود. ایرانیان پنبه‌های کشت شده در کشتزارهای طبیعی را برداشت می‌کردند و به دست هنرمندان خوش‌سلیقه‌ی پنبه‌زن آماده به‌کارگیری در هنر دستی لحاف‌دوزی و تشک‌دوزی می‌شد. هنوز هم در خانه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان تشک‌های پنبه‌ای به یادگار مانده از گذشته باقی مانده‌اند و خواب‌شان رونق دارد و یادآور خاطرات خوش گذشته است. اما سال‌هاست که این صنعت دستی خلاقانه رو به زوال رفته است. «زییین» بار دیگر این هنر دستی ارزشمند را احیا کرده و با بازطراحی و نوسازی دوباره آن را زنده کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل ما برای بازطراحی و نوسازی هنر تشک‌دوزی، نجات یک هنر خلاقانه و صنایع‌دستی ارزشمند از زوال و نابودی است. تشک‌دوزان سنتی سال‌هاست رونق کارشان کساد شده و به شکوفایی روزگاران گذشته نیست. با دمیدن روحی تازه در این هنر و طراحی تشک‌ها و مسندهایی باب طبع سلیقه و نگاه امروزی، تلاش می‌کنیم این هنر دستی را دوباره به چرخه تولید برگردانیم و هنرمندان این عرصه را به تداوم کارشان امیدوار کنیم. این امیدواری هم نانی بر سر سفره‌های این هنرمندان خواهد برد و هم فرزندان و شاگردانشان را ترغیب می‌کند که شغل پدران و استادان خود را دنبال کنند. اینگونه این هنر سنتی و همیشگیِ ایرانی، از دست زوال و فراموشی نجات پیدا خواهد کرد.
Read more
(جنون قسمت سوم) وقتی کاملا از دیدم پنهان شد،دست روی گونه ی تب دارم کشیدم و نوک انگشتام از رژلبی که ...
Media Removed
(جنون قسمت سوم) وقتی کاملا از دیدم پنهان شد،دست روی گونه ی تب دارم کشیدم و نوک انگشتام از رژلبی که زده بود سرخ شدن بی اختیار انگشتامو روی لبم گذاشتمو جایی را که رژی بود بوسیدم.نمی فهمیدم چه مرگمه.منکه همیشه ازین چیزا پرهیز میکردم.چرا خوشحال بودم؟چرا اینقدر تو دلم نشسته؟نکنه عاشق شدم؟اونم یهو.من ... (جنون قسمت سوم)

وقتی کاملا از دیدم پنهان شد،دست روی گونه ی تب دارم کشیدم و نوک انگشتام از رژلبی که زده بود سرخ شدن بی اختیار انگشتامو روی لبم گذاشتمو جایی را که رژی بود بوسیدم.نمی فهمیدم چه مرگمه.منکه همیشه ازین چیزا پرهیز میکردم.چرا خوشحال بودم؟چرا اینقدر تو دلم نشسته؟نکنه عاشق شدم؟اونم یهو.من که همیشه عاشقارو مسخره می کردم و عشق رو باور نداشتم حالا یه حسی به اون دختر غریبه داشتم که جز عشق اسم دیگه ای نمیشه روش گذاشت. نفسم که انگار در گلوم حبس شده بود بیرون دادم و با خنده به سمت کلاس به راه افتادم.*****چند روزی بود که خبری تز اون نبود و من عین مرغ پر کنده همش بالا و پایین دانشگاهو به دنبالش می گشتم.دیگه اصلا حواسم نه به درس بود و نه متوجه حرفای اطرافیان می شدم.فقط می خواستم دوباره ببینمش.همش به خودم نهیب میزدم که چرا حتی نتونستم کلمه ای باهاش حرف بزنم.چهره زیباش یک لحظه از نظرم دور نمی شد حتی سر نماز.اونقدر کلافه شده بودم و توی دلم به خودم بد و بیراه می گفتم که نگو.یه روز سر نماز از خدا خواستم بتونم یبار دیگه ببینمش.اونقدر گریه کردم که روی سجاده خوابم برد...روز چهارم بود که از غیبتش می گذشت.داشتم با یکی از دوستام از کلاس بیرون میومدم که در عین ناباوری چشمم بهش افتاد.به دیوار روبه رویی کلاس تکیه داده بود و نوک کفششو روی زمین می کوبید.چشام از دیدنش گرد شدن و ضربان قلبم بالا رفت.یه بهانه تراشیدمو از دوستم جدا شدم.به سمتش رفتمو در یک قدمیش ایستادم.احساس کردم قلبم داره توی گلوم میزنه.بدون هیچ حرفی با یه لبخند ملیح بهم اشاره کرد که دنبالش راه بیوفتم.سر از وا نمی شناختم بدون معطلی جوجه وار پشت سرش راه افتادم.وقتی از دانشگاه بیرون زدیم همه جسارتمو جمع کردم و رفتم کنارشو باهاش شونه به شونه شدم.می خواستم کلمه ای حرف بزنم اما انگار زبونم قفل شده بود.می تونستم نیمرخ چهرشو ببینم.بینی خوش تراش و مژه های بلندی که داشت ابهت عجیبی بهش داده بود.توی اولین کوچه نزدیک دانشگاه پیچید و تا آخر کوچه که یه بن بست پهن با خونه های قدیمی بود رفتیم و جلو آخرین خونه که دقیقا وسط بن بست و روبه روی خیابون اصلی بود ایستاد.کلید انداختو در بزرگو قهوه ای رنگ ویلا با صدای بلندی باز شد.ترس سراپای وجودمو در بر گرفت و یه قدم به عقب برداشتم.باتعجب نگاهی به چشام کرد و با صدایی نرم گفت:بیا تو!به تته پته افتادم و با صدای خفه ای گفتم:نه،نمی تونم.خنده ای کردو گفت:این فرصت دیگه برات پیش نمیاد.اگه تو هم مثل من عاشق بودی کمی خطر می کردی عشق مال ترسوها نیست... ادامه دارد
با سپاس بیکران (مهرا)
Read more
شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ...
Media Removed
شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. تلاش ... شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
یکی از این محصولات مسندها یا تشک‌های پنبه‌ای است. سالیان سال تشک‌ها و مسندهای پر شده از پنبه، اصلی‌ترین و فراگیرترین زیراندازها نزد همه اقوام ایرانی بود. ایرانیان پنبه‌های کشت شده در کشتزارهای طبیعی را برداشت می‌کردند و به دست هنرمندان خوش‌سلیقه‌ی پنبه‌زن آماده به‌کارگیری در هنر دستی لحاف‌دوزی و تشک‌دوزی می‌شد. هنوز هم در خانه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان تشک‌های پنبه‌ای به یادگار مانده از گذشته باقی مانده‌اند و خواب‌شان رونق دارد و یادآور خاطرات خوش گذشته است. اما سال‌هاست که این صنعت دستی خلاقانه رو به زوال رفته است.
«زییین» بار دیگر این هنر دستی ارزشمند را احیا کرده و با بازطراحی و نوسازی دوباره آن را زنده کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل ما برای بازطراحی و نوسازی هنر تشک‌دوزی، نجات یک هنر خلاقانه و صنایع‌دستی ارزشمند از زوال و نابودی است. تشک‌دوزان سنتی سال‌هاست رونق کارشان کساد شده و به شکوفایی روزگاران گذشته نیست. با دمیدن روحی تازه در این هنر و طراحی تشک‌ها و مسندهایی باب طبع سلیقه و نگاه امروزی، تلاش می‌کنیم این هنر دستی را دوباره به چرخه تولید برگردانیم و هنرمندان این عرصه را به تداوم کارشان امیدوار کنیم. این امیدواری هم نانی بر سر سفره‌های این هنرمندان خواهد برد و هم فرزندان و شاگردانشان را ترغیب می‌کند که شغل پدران و استادان خود را دنبال کنند. اینگونه این هنر سنتی و همیشگیِ ایرانی، از دست زوال و فراموشی نجات پیدا خواهد کرد. «زییین» این محصولات را با عنوان «پهل
Read more
. گنجشک پَر! تمام غزلواژه هام پر تختی سفید کنج اتاقی سفیدتر اشکِ سِرُم، لباسِ نخی، بوی مرگ و درد تق، ...
Media Removed
. گنجشک پَر! تمام غزلواژه هام پر تختی سفید کنج اتاقی سفیدتر اشکِ سِرُم، لباسِ نخی، بوی مرگ و درد تق، تق، عصایِ زنده ی هرروزِ پیرمرد یک پنجره به سمت افق های دوردست تا مرگ لحظه های تو چیزی نمانده است حالا به حال زار خودم گریه می کنم دارم سر مزار خودم گریه می کنم مردی سفیدپوش که شاید کفن شده، تنها ... .
گنجشک پَر! تمام غزلواژه هام پر
تختی سفید کنج اتاقی سفیدتر
اشکِ سِرُم، لباسِ نخی، بوی مرگ و درد
تق، تق، عصایِ زنده ی هرروزِ پیرمرد
یک پنجره به سمت افق های دوردست
تا مرگ لحظه های تو چیزی نمانده است
حالا به حال زار خودم گریه می کنم
دارم سر مزار خودم گریه می کنم
مردی سفیدپوش که شاید کفن شده،
تنها امید زنده ی هرروزِ من شده
.
با خنده پانسمانِ مرا باز می کند
کم حرفی اش زبانِ مرا باز می کند
توی همین اتاق مرا عقد می کنند
دستی شبانه موی مرا ناز می کند
لمس تنم برایش یک کشف تازه است
لمس تنش به حالِ من اعجاز می کند
از اولین نگاه ها هرگز نگفته بود
روزی میان بُهت ها پرواز می کند
.
گنجشک پر ندارد و هفت آسمان کبود
مردی سفیدپوش که جز تو کسی نبود!
کم کم به جزء جزءِ تنت گریه می کنم
حتی به حال پیرهنت گریه می کنم
دست کم از تو نیست همین گریه های من
باور نمی کنم که نماندی... خدای من!
کنج اتاق سرد خودم وول می خورم
درمانِ من تو هستی و کپسول می خورم!
یک لاشه ی بدون تو افتاده روی تخت
آنسوی پنجره: تبِ پاییزی درخت!
گنجشک پر، کلاغ نه! حتی درخت پر!
هرچیزِ پانسمان شده از روی تخت پر!
گنجشک پر، خیال نه! رویای مَرد پَر!
از پنجره-قدم قدم دیوانه شو! - بِپَر!
📌📌📌📌
پی نوشت:این دفتر قدیمی حسابی نظرمو جلب کرده. با این که میدونم بهش کلی ایراد وارده، فکر می کنم اونوقت ها احساس بیشتری خرج نوشته هام می کردم. نظر شما چیه‌؟
_________________________
#شمیم_زمانی
#شمیم_زمانی_90
#شعر
#شعر_معاصر
#شعر_فارسی
#غزل_مثنوی
Read more
سیب زمینی شکم پر مواد لازم سیب زمینی بزرگ ۶ عدد فیله مرغ ۳۰۰ گرم قارچ ۲۰۰ گرم فلفل دلمه نصف یک عدد پیاز ...
Media Removed
سیب زمینی شکم پر مواد لازم سیب زمینی بزرگ ۶ عدد فیله مرغ ۳۰۰ گرم قارچ ۲۰۰ گرم فلفل دلمه نصف یک عدد پیاز ۱ عدد پنیر پیتزا به میزان لازم نمک و فلفل و ادویه و روغن به میزان لازم طرز تهیه سیب زمینی ها رو خوب بشویید و در طبقه وسط فر از قبل گرم شده با دمای ۱۹۰ سانتی گراد به مدت ۱ تا ۱ و نیم ساعت بپزید. بعد ... سیب زمینی شکم پر

مواد لازم
سیب زمینی بزرگ ۶ عدد
فیله مرغ ۳۰۰ گرم
قارچ ۲۰۰ گرم
فلفل دلمه نصف یک عدد
پیاز ۱ عدد
پنیر پیتزا به میزان لازم
نمک و فلفل و ادویه و روغن به میزان لازم

طرز تهیه
سیب زمینی ها رو خوب بشویید و در طبقه وسط فر از قبل گرم شده با دمای ۱۹۰ سانتی گراد به مدت ۱ تا ۱ و نیم ساعت بپزید.
بعد از این مدت یک چنگال توی سیب زمینی فرو کنید و اگر به راحتی فرو رفت یعنی سیب زمینی پخته است.
در این فاصله پیاز رو خرد کنید و با کمی روغن تفت بدید.
وقتی پیاز نرم شد , فیله مرغ نگینی رو به اون اضافه کنید و تفت بدید. وقتی فیله مرغ تفت خورد, قارچ اسلایس شده و فلفل دلمه نگینی رو هم اضافه کنید و تفت بدید.
حالا نمک و فلفل و ادویه بزنید و حرارت رو خاموش کنید.
از روی سیب زمینی یک لایه با چاقوی تیز برش بدید.
حالا توی سیب زمینی رو با یک قاشق خالی کنید و سیب زمینی های خارج شده رو به موادتون اضافه کنید.
همه سیب زمینی ها رو به همین ترتیب خالی کنید و کل سیب زمینی های خارج شده رو با مواد میانی مخلوط کنید و هم بزنید.
کف سیب زمینی ها رو با یک لایه پنیر پیتزا پر کنید.
با قاشق از مواد توی سیب زمینی بریزید و فشرده کنید و دوباره روی اونا رو با پنیر پر کنید.
حالا سیب زمینی ها رو در طبقه وسط فر با دمای ۱۷۵ درجه بذارید تا روی اون طلایی بشه. ***نکات
*بهتره سیب زمینی های شما بزرگ و عریض باشن تا راحت تر بتونید شکم اونا رو پر کنید.
*مواد توی شکم سیب زمینی رو میتونید به دلخواه خودتون تغییر بدید.
*میتونید به مایه مواد میانی کمی رب انار یا شیره تمر هندی هم اضافه کنید.
*میتونید سس تند هم به مواد میانی اضافه کنید.
*این میزان برای ۳ نفر کافیه!

#سیب_زمینی #سیب_زمینی_تنوری #سیب_زمینی_شکم_پر #سیب_زمینی_شکمپر #سیب_زمینی_پنیری #سیبزمینی #سیبزمینی_پنیری #سیب_زمینی_شکم_پر_شف_گیلدا
#kumpir #kumpirbox #kumpirtime
Read more
. <span class="emoji emoji25c0"></span> یه داستان واقعی براتون تعریف کنم، بعد بریم سراغ این عکسها. حدود دوازده سال پیش، دیسک و سیاتیک مامانم ...
Media Removed
. یه داستان واقعی براتون تعریف کنم، بعد بریم سراغ این عکسها. حدود دوازده سال پیش، دیسک و سیاتیک مامانم مشکل پیدا کرد، در حدی که مجبور شدیم در حالت استراحت مطلق نگهش داریم. فقط تصور کنین مامانی که عین فرفره توی خونه میچرخید، حالا چشماش پر از درد و غصه شده و ماه‌هاست دیگه صدای خنده‌هاش خونه رو پُر نمیکنه. ... .
◀ یه داستان واقعی براتون تعریف کنم، بعد بریم سراغ این عکسها. حدود دوازده سال پیش، دیسک و سیاتیک مامانم مشکل پیدا کرد، در حدی که مجبور شدیم در حالت استراحت مطلق نگهش داریم. فقط تصور کنین مامانی که عین فرفره توی خونه میچرخید، حالا چشماش پر از درد و غصه شده و ماه‌هاست دیگه صدای خنده‌هاش خونه رو پُر نمیکنه. اونقدر نجیبه که حتی ناله هم نمیکنه. بدترش اینه که دکترا نه میتونستن عملش بکنن، نه میتونستن عملش نکنن. بدترین شرایط درد یه مادرو تصور کنین...
یکی از همین شبا که خیلی دلم به درد اومده بود، با گریه خوابیدم. خواب #حضرت_مریم رو دیدم. تمام خوابم پر از عشق و مهربونی شده بود. بهم گفت؛ یه شمع برای من توی کلیسا روشن کن، حال مامانت خوب میشه. 🕯
صبحش گیج و منگ بودم! این چه خوابی بود؟! با یه دنیا امید نذر شمعو از دلم رد کردم. از همون روز درد مامان کم‌کم آرومتر شد! ما که دیگه از مطب به مطب رفتن خسته شده بودیم، یهو به خودمون اومدیم دیدیم یه دکتر عالی انگار خودش پیدا شد و مامانو به حدی رسوند که بدون جراحی، بتونه از رختخواب بلند شه و زندگی عادیشو ادامه بده! و دیگه نگم که به سرعت چند روز چقدر زندگی غمگین ما از این رو به اون رو شد! ❤
◀ حالا نوبت من بود که به قولم عمل کنم! ولی نمیشد! یعنی هربار که رفتم کلیسا، یه داستانی پیش میومد که نمیتونستم نذرمو ادا کنم. یه بار تعمیرات داشتن، یه بار مراسم داشتن، یه بار شمع نداشتن و من کل مغازه‌های اون اطرافو گشتم ولی شمع پیدا نکردم، یه بار مریض شدم،... هر تعداد کلیسا که توی تهران و اصفهان میشد برم، رفتم، ولی نتونستم که نتونستم!
◀ دیگه کم‌کم دوستانم وارد ماجرا شدن، حتی با همراهی مامانم هم نتونستم! این کلیسا رفتن من داستان عجیبی شده بود برای خودش.
◀تا این که چند وقت پیش یه برنامه به سرپرستی @reza.hazraty عزیز رفتیم روستایی به اسم #چناقچی . من یه دفعه یه کلیسای نُقلی جلوی خودم دیدم، اونم توی روستایی که دیگه ساکنین مسیحی نداشت! در زدیم، باز نکردن! با خودم گفتم؛ بازم نشد. به شماره روی در زنگ زدیم، یه دختر کوچولو اومد، درو باز کرد، رفتم داخل، یه شمع برداشتم، روشنش کردم و تمام! 😍🕯 بعد از این همه سال، جایی که فکرش هم نمیکردم، به آسون‌ترین حالت ممکن نذرم به صاحبش ادا شد! ❤
◀اونجا بود که یاد این شعر #قیصر_امین_پور افتادم که میگه؛ گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود... انگار این همه سال جای شعله این شمع توی این کلیسای کوچیک توی یه روستای دورافتاده محفوظ بود تا یه روزی که من هیچ برنامه‌ای براش نداشتم، برم و روشنش کنم. ❤🕯😍
(ادامه دارد.)
Read more
(جنون قسمت یازدهم) دور و برش و نگاه کرد.خودم و کنار کشیدم.الهی بمیرم برا عزیزجون چشاش از گریه خیلی ...
Media Removed
(جنون قسمت یازدهم) دور و برش و نگاه کرد.خودم و کنار کشیدم.الهی بمیرم برا عزیزجون چشاش از گریه خیلی متورم و سرخ شده بود.چشاش رو صورتم قفل شدن.یه لحظه حس کردم داره منو می بینه,نفسم بند اومده بود.آروم و بریده بریده گفتم:عزیزجون...آهی کشید, چشاشو بست و دست به دعا بلند کرد.یه نفس راحت کشیدم.در همون ... (جنون قسمت یازدهم)

دور و برش و نگاه کرد.خودم و کنار کشیدم.الهی بمیرم برا عزیزجون چشاش از گریه خیلی متورم و سرخ شده بود.چشاش رو صورتم قفل شدن.یه لحظه حس کردم داره منو می بینه,نفسم بند اومده بود.آروم و بریده بریده گفتم:عزیزجون...آهی کشید, چشاشو بست و دست به دعا بلند کرد.یه نفس راحت کشیدم.در همون حین چندتا از دوستام سر رسیدن و توی راهرو مشغول احوالپرسی با آقاجون بودن.رو به پروانه که ساکت گوشه اتاق ایستاده بود گفتم:بسه دیگه بریم و راه افتادم که صدام کرد و گفت:کجا بریم؟گفتم:خونه شما دیگه...گفت:خوب چشاتو ببند و تصورش کن تا با هم بریم.خواستم چیزی بگم که با اشاره بهم فهموند که ساکت باشم.چشامو بستم و خونه پروانه توی ذهنم تجسم کردم.احساس می کردم بدنم مثل پر سبک شده.با صدای پروانه آروم چشم باز کردم و از خودم و همونجابی که تو ذهن داشتم دیدم.باورم نمیشد اون‌همه فاصله را چند ثانیه طی کردیم.خیلی هیجان انگیز بود.رو به پروانه گفتم:اینکه خیلی خوبه یعنی همه جا میشه رفت؟لبخندی زد و گفت:البته به شرطی که قبلا اون مکان را دیده باشی***پرسیدم:پروانه خانوم اصلا فرصت نشد در مورد خودت یعنی در مورد ماجرای مرگت برام حرف بزنی.چشاش پر اشک شد و به سمت باغ خیره شد.می خواست حرف بزنه که با شنیدن صدایی هر دو به سمت صدا برگشتیم.دختری با ظاهری پسرونه و لهجه جالب و با حالتی که مثلا کلاه از سر بر میداشت دو لا شد و گفت:سام عللللیک آبجی پری بعد یهو چشمش به من افتاد و لبی کج کرد و همونطور که با چشای دریدش بهم زل زده بود پرسید:آقا کی باشن؟با اشاره پروانه خودش و جمع و جور کرد.پروانه بینمون قرار گرفت و گفت:ایشون علی آقا یکی از دوستان جدیدم هستند و ایشون منیژه خانوم اولین دوستی که اینجا پیدا کردم و خیلی بهم محبت کرد.منیژه دستی تو موهای پسرونش کشید و دستشو برای دست دادن بطرفم دراز کرد و گفت:به جمع ارواح سرگردون خوش اومدی داش علی...اما با اشاره پروانه دستشو عقب کشید و گفت:خیلی خوب ما رفتیم دنبال نخود سیا...بعد دستشو تو جیب شلوار لی آبی روشنی که پوشیده بود کرد و توی تاریکی باغ ناپدید شد.چند دقیقه بعد پروانه آهی کشید و ادامه داد:وقتی که من بدنیا اومدم مادرم از دنیا رفت و زندگی من از همون روز اول با تلخی آغاز شد... ادامه دارد
از همراهی و حمایت شما دوستان گلم بسیار بسیار سپاسگزارم(مهرا)
Read more
نان سير ايتاليايي پر شده با سس پستو و پنير حتما امتحان كنيد.. لطفا دوستانتون رو تگ كنيد.. #نان_سير #مشهد #رستوران_ايتاليايي #پاي #وكيل_آباد #پيتزا #پاستا #لازانيا #خامه #ايران #ايتاليا #تولد #جشن #نان #سس #mashhad #italian_restaurant #pie #italy #iran #pizza #pasta #beef @italian_restaurant_pie ... نان سير ايتاليايي پر شده با سس پستو و پنير😋😋😋
حتما امتحان كنيد..
لطفا دوستانتون رو تگ كنيد..
#نان_سير #مشهد #رستوران_ايتاليايي #پاي #وكيل_آباد #پيتزا #پاستا #لازانيا #خامه
#ايران #ايتاليا #تولد #جشن #نان #سس
#mashhad #italian_restaurant #pie
#italy #iran #pizza #pasta #beef
@italian_restaurant_pie
@ehsan.mosavipie
@hamedraoufi
Read more
. <span class="emoji emoji1f525"></span>اینم از صبحونه کافه ژون <span class="emoji emoji2796"></span>نسبت به قیمتش عالی بود <span class="emoji emoji1f534"></span>قبل از اینا بگم که کافه ژون پنجشنبه ها برای خانوم ...
Media Removed
. اینم از صبحونه کافه ژون نسبت به قیمتش عالی بود قبل از اینا بگم که کافه ژون پنجشنبه ها برای خانوم ها 20% تخفیف داره(واسه فردا صبحونه از دست ندین🤣) خب بریم سراغ این میز خوشمزه ما اگ بندیکت(18)،پنکیک موز نوتلا(15)،املت ساده با سه تا تخم مرغ(8)،املت مخصوص که خیلی هم خومزه بود(12) اول از ... .
🔥اینم از صبحونه کافه ژون
➖نسبت به قیمتش عالی بود
🔴قبل از اینا بگم که کافه ژون پنجشنبه ها برای خانوم ها 20% تخفیف داره(واسه فردا صبحونه از دست ندین🤣)
خب بریم سراغ این میز خوشمزه
💲ما اگ بندیکت(18)،پنکیک موز نوتلا(15)،املت ساده با سه تا تخم مرغ(8)،املت مخصوص که خیلی هم خومزه بود(12)
◀اول از پنکیک شروع میکنم که واقعا عالی بود،اندازه هر کدومش خیلی بزرگ بود و داخلش هم از موز و نوتلا پر شده بود و واقعا خوشمزه بود
◀بعد از پنکیک من املت مخصوصشون و خیلی دوس داشتم،میکس مواد داخلش خیلی خوشمزه بود و قیمتشم خیلی خوب بود به نظرم
◀اگ بندیکت هم جدید بود و خیلی هم حجیم بود همونطور که داخل عکس میبینید،من طعمشو دوس داشتم
◀املت ساده هم که املت بود دیگه
🍹کنار همه صبحونه ها چای یا ابمیوه سرو میشه
♈عکس هارو ورق بزنید
♌ادرس:هاشمیه ۱۲ بعد از چهارراه اول
⏰ساعت کاری: 9:00 الی 23
Read more
پیچیدن بوی خوش نون توی خونه در شبی با صدای بارون و بوی اسفند، منو میبره به یه حس و حال بینظیر. حس خوب و آرامش ...
Media Removed
پیچیدن بوی خوش نون توی خونه در شبی با صدای بارون و بوی اسفند، منو میبره به یه حس و حال بینظیر. حس خوب و آرامش بخش. البته اگر این گلو درد سمج رو ازش فاکتور بگیرم. یه سری از نونها پر شده با نوتلا و یک سریشون هم پنیر و گردو رو توی دلشون جا دادن. جای همگی خالی پیچیدن بوی خوش نون توی خونه در شبی با صدای بارون و بوی اسفند، منو میبره به یه حس و حال بینظیر. حس خوب و آرامش بخش. البته اگر این گلو درد سمج رو ازش فاکتور بگیرم. یه سری از نونها پر شده با نوتلا و یک سریشون هم پنیر و گردو رو توی دلشون جا دادن. جای همگی خالی
؛ بسم الله و هوالمصور؛ هنوز صدای هلهله و قهقهه ی #کودکان_پاکستانی در گوشم است... ظهر امروز همراه ...
Media Removed
؛ بسم الله و هوالمصور؛ هنوز صدای هلهله و قهقهه ی #کودکان_پاکستانی در گوشم است... ظهر امروز همراه با یکی از گُل پسرهای روزگار راهی جنوب تهران شدیم تا درباره شنیده ها و تصاویر فضای مجازی از تخریب منازل و محل سکونت اتباع پاکستانی ساکن در مزارع و زمینهای حاشیه ای و محروم جنوب پایتخت پاسخی بیابیم! به ... ؛
بسم الله و هوالمصور؛
هنوز صدای هلهله و قهقهه ی #کودکان_پاکستانی در گوشم است...
ظهر امروز همراه با یکی از گُل پسرهای روزگار راهی جنوب تهران شدیم تا درباره شنیده ها و تصاویر فضای مجازی از تخریب منازل و محل سکونت اتباع پاکستانی ساکن در مزارع و زمینهای حاشیه ای و محروم جنوب پایتخت پاسخی بیابیم!
به چند نقطه سر زدیم، به پدری بر خوردیم که کودک سه چهار ساله اش را چند روزیست در همین ماجرای اخیر گم کرده بود و مات و مبهوت به فردای نامعلوم خود و سرنوشت کودک خردسالش می اندیشید...
گذشت تا جای دیگری را به ما معرفی کردند، جایی که در حین ورود برایم آشنا آمد! در و دیوار آشنا بودند، بکگراند مخارن پالایشگاه نفت تهران نیز گواهی میداد اینجا را دیده بودم اما اینطور با خاک یکسان شده نبود و تعدادی اتاق و چهاردیواری و ... بود که دیگر اثری از آنها دیده نمیشد جز تلی از آجر و خاک و خاکستر و سنگ! خوب که دقت کردم برایم آشناتر آمد و کنجکاوانه دنبال رد و نشانی بودم... چرخیدم و چرخیدم تا رنگ صورتی توجهم را جلب کرد، جلوتر رفتم... بدنم یخ کرد... خیس عرق شرم شدم... آری با صحنه آشنایی مواجه شده بودم، دو کیف کودکانه با رنگهای صورتی و آبی و یک عروسک و دفتر مشق و نقاشی، خوب یادم آمد، روزی از روزهای خدا در آذر ماه ٩۶ به اینجا آمده بودیم، بسته مواد غذایی و مقادیری لباس و لوازم درسی برای بچه ها برده بودیم. بچه ها با ذوق و شوق اطراف ماشینم حلقه زدند و با آن لهجه شیرین بلوچ و پاکستانی میگفتند عمو چی برام آوردی؟ دوچرخه میخری برام؟ میشه یه کاری کنی بتونم برم مدرسه؟!... که به او و خواهرش کیف مدرسه هدیه کردم... حالا وقتی این کیفها و عروسک و دفتر مشق و نقاشی را زمین افتاده و پر از خاک و زیر سنگها میدیدم، جز صدای هلهله و شادی وصف ناپذیر کودکان پاکستانی چیزی ولم نمیکرد... تصورش دردآور است آن شب و روزی که کودکان بی گناه با شکلی ناپسند در رعب و وحشت مورد هجوم و هجمه قرار گرفته و برخی دستگیر، برخی آواره در بین بوته ها و مزارع ذرت و بلال و برخی هم همراه مادران دلنگران ناپدید شدند!
دعا کنید #کودکان_مظلوم_پاکستانی پیدا شوند...
.
.
.
.
.
#عکاسان_مسلمان
#عکاس_مسلمان
#سید_شهاب_الدین_واجدی
Read more
Loading...
Load More
Loading...