Loading Content...

پسر بچه عشق

Loading...


Unique profiles
72
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Mahshahr, انسان, Istanbul, Turkey
Average media age
1123.5 days
to ratio
13.3
" تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"<span class="emoji emoji2764"></span>️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک ...
Media Removed
" تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک کردم، تا ساعت پایان طرح ترافیک آغاز شود و بتوانم وارد منطقه طرح شوم. در این مواقع به جای فرو کردن سر در گوشی، علاقمندم تا بیشتر، آدم ها، تعاملاتشان و آنچه در محیط می گذرد را ببینم و، واکاوی کنم. کودکی ... " تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"❤️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک کردم، تا ساعت پایان طرح ترافیک آغاز شود و بتوانم وارد منطقه طرح شوم. در این مواقع به جای فرو کردن سر در گوشی، علاقمندم تا بیشتر، آدم ها، تعاملاتشان و آنچه در محیط می گذرد را ببینم و، واکاوی کنم. کودکی حدودا 9 ساله را دیدم که با شتاب، کوله اش را جلوی در خانه ای انداخت و پشت سر خانم سالمندی که در دستانش چند پلاستیک از مایحتاج خریداری شده اش بود، دوید و گفت خانم، خانم، اجازه بدهید کمکتون کنم. به یک باره انبوهی از پرسش ها، همراه با حالی شگفت زده و متعجب، ذهنم را در بر گرفت. این پسر بچه که گرچه به نظر بسیار باهوش، زیرک، و پر اعتماد به نظر می رسید، چگونه هم از خود مراقبت می کند، و هم به دیگران اعتماد؟ در شرایطی که بچه های این سنین، یا وابسته به والدین هستند، یا سر در بازی های کامپیوتری دارند، یا مشغول بازی با همسالان در کوچه ها هستند، و یا مثل شاهزاده ها، در خانه با مربی خصوصی کار می کنند، چگونه نیاز یک سالمند را "می بیند" و به او کمک می کند؟ چه کسی به او آموزش داده است؟ چگونه این احساس امنیت و اعتماد را به دست آورده است؟
تا جایی که حافظه من یاری می کرد، این دست از کودکان با ویژگی های مستقل بودن و حمایت گر را در دهه شصت و هفتاد و بیشتر در مناطق شهرستانی و بومی که همه برای یکدیگر آشنا بودند، دیدم، نه سال نود و هفت که بزرگتر ها در اندیشه جوشش دیگ خویش هستند، و کودکان در بند لذت های خود.
در همین حال و افکارم سیر می کردم، که دیدم همان پسر بچه با یک شاخه گل در دست، مسیر رفته را بر می گردد. پیاده شدم، و گفتم می دانم عجله داری، عذر خواهی می کنم وقتت را می گیرم. یک سوال داشتم. این کمک به دیگران را در کتابها خواندی یا در مدرسه به تو آموزش دادند و یا پدر و مادرت به تو یاد دادند.
همینطور که نفس نفس می زد و صورتش از گرما گل انداخته بود، گفت:
هر زمانی تکالیفم را انجام نمی دهم، یا کار بدی کرده باشم، پدر و مادرم از من می خواهند که حتما یک کاری که کمک به دیگران هست را انجام دهم. امروز استاد موسیقیم از تمرینم راضی نبود، مادر گفت برو ببین چیکار میخوای بکنی؟ گفتم یعنی والدینت تعیین می کنند با چه روشی باید کمک بکنی، یا خودت انتخاب می کنی؟ آنها فقط می گویند، ببین میخوای چیکار کنی؟
با خود فکر کردم عجب پدر و مادر فیلسوفی دارد این پسر. " به یاد دانشمندان علم روانشناسی افتادم که سالها پیش، در دل آزمایشگاههای روانشناسی، و از طریق آزمایش بر روی
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
Loading...
خدا رحمت کند آقای ابوترابی را... سال 79 برای خواندن دعای عرفه با جمع کثیری از مردم اندیمشک به مرز خسروی ...
Media Removed
خدا رحمت کند آقای ابوترابی را... سال 79 برای خواندن دعای عرفه با جمع کثیری از مردم اندیمشک به مرز خسروی رفتیم تا به کربلا نزدیکتر باشیم به قصر شیرین که رسیدیم ،در ترافیک سنگین گرفتار شدیم. توی این شلوغی و ترافیک اتوبوس ها ناگهان هم همه شد و عده از اتوبوس پایین رفتند وقتی از پنجده بیرون رو نگاه کردم ... خدا رحمت کند آقای ابوترابی را... سال 79 برای خواندن دعای عرفه با جمع کثیری از مردم اندیمشک به مرز خسروی رفتیم تا به کربلا نزدیکتر باشیم
به قصر شیرین که رسیدیم ،در ترافیک سنگین گرفتار شدیم. توی این شلوغی و ترافیک اتوبوس ها ناگهان هم همه شد و عده از اتوبوس پایین رفتند وقتی از پنجده بیرون رو نگاه کردم دیدم عموی مادرم که آزاده بودند به همراه دایی حمید به سمت سیدی دویدند و او را در آغوش کشیدند. موجی از جمعیت راه افتاد.
تا خواستم ببینم چه خبر شده سیدی را دیدم که وارد اتوبوس شد و گفت دوستان من ادامه مسیر را با بچه های اندیمشک می آیم و بعد نگاهی به داخل اتوبوس انداخت که کجا بنشیند.
نوجوانی 14 ساله را دید که سر بند یازهرا بسته و در حالی که تصویر امام و رهبری را بر سینه دارد به او خیره شده است.به طرف او رفت و در حالی که نوجوان در فکر با خود میپرسید این سید کیست؟! این همه دوست و عاشق که دنبالش بودند از او چه میخواستند؟ نکند مقام مهمی است؟ و ... بود که سید به او سلام کرد و با او دست داد.به محض اینکه سید دست پسر راگرفت او را کشید و دستانش را بوسید.
پسر گیج و سر درگم...
فقط توانست در جواب سید را در آغوش کشد و شانه هایش را ببوسد.
مسیر کوتاه بود اما دو ساعتی طول کشید...
دو ساعت درس ایثار
دو ساعت درس عشق.
دو ساعت با ابوترابی....
روزی تکرار نشدنی در زندگیم که هنوز حسرت لحظه به لحظه آن را میخورم.
Read more
--- . تونی ماگلیاریزی ( اولین مربی امره ) : هنوز درموردش فکر میکنم و چشمام پر از اشک میشه. پس از اینکه ...
Media Removed
--- . تونی ماگلیاریزی ( اولین مربی امره ) : هنوز درموردش فکر میکنم و چشمام پر از اشک میشه. پس از اینکه امره با یووه قرارداد امضا کرد با من‌ تماس گرفت و گفت " من‌ اینجا هستم یعنی اینکه تو موفق شدی ؛ رویاهامون به حقیقت پیوست! " . او همیشه اسطوره های یوونتوس بخصوص دلپیرو را الگوی خودش میدانست ؛ به او ... ---
.
تونی ماگلیاریزی ( اولین مربی امره ) :

هنوز درموردش فکر میکنم و چشمام پر از اشک میشه. پس از اینکه امره با یووه قرارداد امضا کرد با من‌ تماس گرفت و گفت " من‌ اینجا هستم یعنی اینکه تو موفق شدی ؛ رویاهامون به حقیقت پیوست! "
.
او همیشه اسطوره های یوونتوس بخصوص دلپیرو را الگوی خودش میدانست ؛ به او میگفتم‌ " نگاه کن امره ، باید یاد بگیری مثل الکس ضربه بزنی " او همیشه در خانه من با جایگاهی مواجه میشد که به بانوی پیر ( لقب یووه ) اختصاص داده شده بود و او همیشه مجذوب آن میشد ؛ یوونتوس برای ما ایتالیایی ها یعنی بروز احساسات و عواطف.
.
من هم مانند خانواده جان ، یک‌ مهاجر هستم و بخوبی میدانم که به چشم غریبه نگاه کردن و محروم شدن از برخی امکانات کشور چه حسی دارد. امره همان پسر مودب و باشخصیت است و هیچ تغییری نکرده.
.
پدر و مادر او بسیار قابل احترام و سختکوش هستند ؛ تا دیروقت کار میکردند برای همین همیشه امره را تا خانه اش میرساندم ؛ باید در اواخر شب او را مقابل خانه تنها میذاشتم و میرفتم ، از این کار متنفر بودم ؛ برای همین با اجازه از پدر و مادرش ، او را تا آخر هفته ها به خانه خودم میبردم.
.
فصل قبل با من‌ تماس گرفت و از من مشورت گرفت که به یوونتوس بروم یا نه ؟ به او گفتم تو الان آماده بازی در یووه نیستی ؛ اما حالا میگویم او ۱۱۰ درصد آماده است.
.
۱۸ سال پیش زمانی که او بچه بود و داشتیم از تمرین بازمیگشتیم ، یک کابریوله مقابل ما بود ، رو کرد به من و گفت " ببین عجب ماشینیه ، خیلی خوشگله ؛ وقتی پولدار و بزرگ شدم ، یدونه از اینا واست میخرم " ۱۸ سال گذشت و یک روز امره با یک دست کلید به خونه من‌ اومد و گفت " قولی که داده بودم را انجام دادم " ؛ امره به من یک کابریوله ( یک مدل مرسدس ) هدیه داد ؛ هیچ وقت از او پولی نخواستم و همیشه دوست داشتم که او عاشقم باشد و در قلب او باشم با این حال او اینگونه از من تشکر کرد.
.
او میدانست و به او گفته بودم اگر به یوونتوس بروی من‌خوشحالترین مرد روی زمین خواهم بود ؛ یکی از آرزوهای من را برآورده کرده است ، حالا باید چمپینز لیگ را برای من و یووه کسب کند ، خیلی هم زود باید چنین کاری کند چراکه من فرصت چندانی ندارم.
.
و البته ، همیشه به او گفتم بهترین تصمیم را برای فوتبالت بگیر ... این یعنی هرگز به اینتر نرو!
.
یکی از زیباترین و احساسی ترین مصاحبه های بود که خوندم و ترجمه کردم ؛ بخصوص زمانی که از عشق و علاقش به یووه میگه و وقتی گفت " به اینتر نرو " و " با یووه چمپینز لیگ " را فتح کن. مرسی تونی ، مرسی برای این همه عشق و تعصبت 😍❤️
.
.
#AhmAd
_______
Read more
... #دل‌گرفته‌تورومی‌خواد ! آهنگِ ✓ پُک مُنتشر شُد. عشق‌های دهه‌ی ۵۰ و ۶۰ ! دلهُره‌های خیابان‌گردی! شمارشِ معکوسِ پایانِ تلفن‌های بدون کالرآیدی! زنگ‌زدن‌های دلشوره‌دار! نامه! نقاشیِ یک قلب با خودکار! ترسیدن از قدم‌های دو نفره! و کیوسک‌های تلفنِ زرد رنگِ با سکّه و ضربه‌ی مُشت! و بالاخره ... 🎧 ...
#دل‌گرفته‌تورومی‌خواد !
آهنگِ ✓ پُک مُنتشر شُد.

عشق‌های دهه‌ی ۵۰ و ۶۰ ! دلهُره‌های خیابان‌گردی! شمارشِ معکوسِ پایانِ تلفن‌های بدون کالرآیدی! زنگ‌زدن‌های دلشوره‌دار! نامه! نقاشیِ یک قلب با خودکار! ترسیدن از قدم‌های دو نفره! و کیوسک‌های تلفنِ زرد رنگِ با سکّه و ضربه‌ی مُشت! و بالاخره اولین نخِ سیگارِ پنهانیِ کِنتِ قرمز!
ترانه‌ی پُک جزو قدیمی‌ترین تصویر از عاشقانه‌هایم هست ( و شاید امروزه روز مضحک به نظر بیاید امّا ... ) عشقی چند روزه که ترانه شُد و خاک خورد! یک عشقِ بچه‌گانه!
امّا پُک نه یک‌عاشقانه‌ی محض که آمیخته با دردهای آن روزها که ترانه را بی‌صدا می‌کُشتند و ذرّه‌ذرّه تمامَت می‌کردند این مافیای هنر در سرزمینِ پیشانی‌های با ردّ مُهر و ریش‌دارهای بی‌ریشه.
امروز با این ترانه سفر کنیم به عاشقی‌های متفاوتِ غریبه شده با این‌روزها.

موجود در کانالِ تلگرامم.

خواننده و آهنگساز : #بهرام_قشونی
ترانه : #آتراعظیمی
#Singer & #Melodi : #BahramGhoshouni
#Lyrics : #Atra_azimi
.
.
.
#ترانه #آهنگ #دختر #پسر #دهه_شصت #سیگار #عاشقی #مافیا #هنر
#atraazimi #call er #id #sigaretta
Read more
عشق یعنی تو را ندارم ولی # هرشب،خیالِ آغوشت مرا خواب میکند!! #شوخي #جوك #خنده #فان #باحال #سرگرمي ...
Media Removed
عشق یعنی تو را ندارم ولی # هرشب،خیالِ آغوشت مرا خواب میکند!! #شوخي #جوك #خنده #فان #باحال #سرگرمي #دختر #پسر #تهران #ايران #بچه #كودك #عشق #عاشق #پول عشق یعنی تو را ندارم ولی #
هرشب،خیالِ آغوشت
مرا خواب میکند!! #شوخي #جوك #خنده #فان #باحال #سرگرمي #دختر #پسر #تهران #ايران #بچه #كودك #عشق #عاشق #پول
همه زندگی و خوشی و عشق و حال یه بابا توی دیدن یه همچین لحظه ای خلاصه میشه برای تولدش پست نذاشتم، یعنی ...
Media Removed
همه زندگی و خوشی و عشق و حال یه بابا توی دیدن یه همچین لحظه ای خلاصه میشه برای تولدش پست نذاشتم، یعنی نشد که بذارم، الان دو سال و بیست و دو روزه که تازه میفهمم چرا میگفتن تا پدر نشی نمیفهمی پدر و مادر چه فرشته هایی هستن، البته من که وقتی خودمو با پدر و مادرم مقایسه میکنم هیچ حرفی برای گفتن ندارم خدا عزیزانمون ... همه زندگی و خوشی و عشق و حال یه بابا توی دیدن یه همچین لحظه ای خلاصه میشه

برای تولدش پست نذاشتم، یعنی نشد که بذارم، الان دو سال و بیست و دو روزه که تازه میفهمم چرا میگفتن تا پدر نشی نمیفهمی پدر و مادر چه فرشته هایی هستن، البته من که وقتی خودمو با پدر و مادرم مقایسه میکنم هیچ حرفی برای گفتن ندارم
خدا عزیزانمون رو برامون حفظ کنه
پ ن: اینجا هم مثلا داره با انگشتاش نشون میده که دو سالش شده و چون نمیتونه خندش گرفته
پ ن: خداروشکر گچ دستش هم باز کردیم و شکستگیش خوب شده بود و الحمدلله مشکلی پیدا نکرده

#علی_اصغر #عشق #بابا
#آقا #پسر #عزیز #گلم
#بچه #ناز #خوشگل
#ووروجک #دوست_داشتنی
#خانواده
#تولد #دو_سالگی
#شکستگی #گچ_گرفتن
#بیمارستان #دست_شکسته
#ماشاالله
#لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم
Read more
Loading...
این پسر دُرّ من و لعل بدخشان من است جوهر جان من است و جان جانان من است قامتش را باغزل عمریست تزیین میکنم ...
Media Removed
این پسر دُرّ من و لعل بدخشان من است جوهر جان من است و جان جانان من است قامتش را باغزل عمریست تزیین میکنم دفتر عشق من و اوراق دیوان منست بهمنی است و گِل اش آغشته با شیرو عسل سفره عشق است و هم نان و نمکدان منست سنتّی خوانی برایم لذّتی دارد ولی برخلاف ذوق وشوقم, جاز و رپ خوان منست می پسندد از نیاز اصفهانی ... این پسر دُرّ من و لعل بدخشان من است جوهر جان من است و جان جانان من است
قامتش را باغزل عمریست تزیین میکنم
دفتر عشق من و اوراق دیوان منست
بهمنی است و گِل اش آغشته با شیرو عسل
سفره عشق است و هم نان و نمکدان منست
سنتّی خوانی برایم لذّتی دارد ولی
برخلاف ذوق وشوقم, جاز و رپ خوان منست
می پسندد از نیاز اصفهانی بیت ناب ذیل را
او نمیداند غزال دشت و بستان منست "شانه کمتر زن که ترسم تار زلفت بشکند"
"تار زلف تست اما رشته جان من است "
شوق دل افزون شود تکرار مطلع کرده ام
این پسردُرّ من و لعل بدخشان منست

بابام واسه تولدم شعر گفته 😍😍😍
بچه هام که واسم سنگ تموم گذاشتن همتونو دوست دارم عاشقتونم😍😍
تولد گرفتیم تو..
@funtime_complex
Read more
امشب تو راه برگشت از کار، منتظر پر شدن تاکسی بودم. یه پسر نوجوون، جلو نشسته بود. تو تاریکی نمیشد سنش ...
Media Removed
امشب تو راه برگشت از کار، منتظر پر شدن تاکسی بودم. یه پسر نوجوون، جلو نشسته بود. تو تاریکی نمیشد سنش رو تشخیص داد، نهایت چهارده پونزده. • چون میخواستم زودتر پیاده شم جلوی در عقب ایستادم تا پر بشه نزدیک در بشینم بقیه اذیت نشن • دو تا آقا اومدن و سوار شدن، اومدم بشینم که دیدم پسرک پیاده شد‌ خیلی مودبانه ... امشب تو راه برگشت از کار، منتظر پر شدن تاکسی بودم. یه پسر نوجوون، جلو نشسته بود. تو تاریکی نمیشد سنش رو تشخیص داد، نهایت چهارده پونزده.

چون میخواستم زودتر پیاده شم جلوی در عقب ایستادم تا پر بشه نزدیک در بشینم بقیه اذیت نشن 😊

دو تا آقا اومدن و سوار شدن، اومدم بشینم که دیدم پسرک پیاده شد‌ خیلی مودبانه و مهربون گفت "بفرمایید شما جلو بنشینید"

تمام طول مسیر فکرم مشغول شده بود.شاید این رفتار برای منِ همیشه بیزار از تبعیض های جنسیتی، منِ زن‌ و‌‌‌ مرد جدا نکن، کمی غریب‌ و گنگ بود چاشنی سکسیسم .اما اون فقط یه نوجوون بود....

یه لبخند بهش زدم و رفتم جلو نشستم. توی افکارم غرق بودم. توی لحنش، نه ترحم بود، نه غیرت؛ فقط میخواست راحت باشم. شاید اگر جای من یک مردپاشکسته، یک پیرزن‌ و یا یک پدر‌پریشان بچه به بغل هم بود همین رفتار رو از خودش نشون میداد. یک لحنِ مهربونِ بزرگ‌منشانه داشت، با همه کوچکی قد و قواره اش. پسرک نبود، بیشتر شبیه جنتل‌من های توی کتاب ها ....

باهم‌پیاده شدیم. مقصدمون یکی بود اما باقی مسیر نه.‌ لبخندم رو توی تاریکی ندید و رفت به سمت چپ توی پیاده رو و تو تاریکی محو شد. راهم رو کشیدم و مستقیم رفتم.

توی لبخندم هزار حرف بود که گفتم اینجا بگم شاید دید و شنید. به خودش به پدر و مادرش. به خودم. به شما

به این فکر میکردم که چقدر خوبه بچه هامون رو اینطوری تربیت کنیم. اینطور که " فکر‌کنن" دغدغه دیگران، هرچند کوچیک، براشون بی اهمیت نباشه. "احترام بذارن" فارغ از هر حاشیه ای "محبت کنن" . توی جامعه با "عشق و دوستی" زندگی کنن نه با عوا و جنگ و پرخاشگری و کلاه گذاشتن سر هم. ما با همین انرژی های مثبت کوچیک شاد میشیم.

توی‌ همین فکرا بودم که با شَکِّرلت بازیِ چند نوجوان همسن و‌ سالش تمرکزم بهم خورد. برعکسشم هست. زیاد هست. مراقب خودمون و دنیامون باشیم....

درنهایت #کاپ_قهرمانیِ_وچون رو میدم به این مقبولک 🏆🏆 شما هم اگر دوست دارید کاپ قهرمانی رو به کسی تقدیم کنم برام‌ بنویسید 🍃🌸💜
Read more
Loading...
⚜️هفت راز موفقیت بیژن⚜️ . راز ششم : ایجاد #فرهنگ #ثروتمند شدن در محیط خانواده . من یک تاجرزاده‌ام ...
Media Removed
⚜️هفت راز موفقیت بیژن⚜️ . راز ششم : ایجاد #فرهنگ #ثروتمند شدن در محیط خانواده . من یک تاجرزاده‌ام و درخانواده‌ای بزرگ شدم که فرهنگ #پول‌سازی و پول‌آفرینی درآن غالب بود. الآن که به گذشته نگاه می‌کنم می‌بینم بیشتر از #ثروت پدر ؛ #خلاقیت ، #نوآوری و #خوداتکایی مرا در این جایگاه قرار داده ... ⚜️هفت راز موفقیت بیژن⚜️
.
راز ششم : ایجاد #فرهنگ #ثروتمند شدن در محیط خانواده
.
من یک تاجرزاده‌ام و درخانواده‌ای بزرگ شدم که
فرهنگ #پول‌سازی و پول‌آفرینی درآن غالب بود.
الآن که به گذشته نگاه می‌کنم
می‌بینم بیشتر از #ثروت پدر ؛
#خلاقیت ، #نوآوری و #خوداتکایی
مرا در این جایگاه قرار داده است.
به هر حال ثروت پاکزادی‌ها را
خیلی‌های دیگر هم داشتند ،
اما پسر هیچ‌کدام از آنها بیژن نشد!

بچه‌های شما آن چیزی نمی‌شوند که شما می‌خواهید.
بچه‌های شما آن‌چیزی می‌شوند که شما هستید!
پس اگر می‌خواهید #خانواده و نسلی ثروتمند داشته باشید،
فضای خانواده را سرشار از اتفاقاتی کنید که
در آن عاشقانه کار می‌کنید و پول می‌سازید.

من نیز به کارکردن هفت روز هفته نیاز ندارم،
اما این کار را انجام می‌دهم ،
چون به کارم #عشق می‌ورزم.
.
⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
ادامه رازهای موفقیت بیژن پاکزاد در پستهای بعدی
Read more
<span class="emoji emoji1f340"></span> #عروسِ_آباجان . بچه بود که مرد شد! پشت لبش سبز نشده بود که،مرد شد! وقت ش شده بود که آبا آستینی ...
Media Removed
#عروسِ_آباجان . بچه بود که مرد شد! پشت لبش سبز نشده بود که،مرد شد! وقت ش شده بود که آبا آستینی بالا بزنه برا مرد خونه ش! . زهرا مامانم آقاجونش تو بازار تبریز بزازی داشته. بزاز بوده و وضع زندگی شون هم ای..همچین بفهمی نفهمی خوب بوده ولی آقاجون زهرا مامان هیچ وقت نمیخواسته ازبقیه سرترباشه، زندگی ... 🍀
#عروسِ_آباجان
.
بچه بود که مرد شد!
پشت لبش سبز نشده بود که،مرد شد!
وقت ش شده بود که آبا آستینی بالا بزنه
برا مرد خونه ش!
.
زهرا مامانم آقاجونش تو بازار تبریز بزازی داشته.
بزاز بوده و وضع زندگی شون هم ای..همچین بفهمی نفهمی خوب بوده ولی آقاجون زهرا مامان هیچ وقت نمیخواسته ازبقیه سرترباشه،
زندگی ش خار توچشم باشه،
آقاجون زهرامامان،
خدابیامرز مردی بوده...!
.
زمان بگیر وببند بود سرِ حجاب تو مدرسه ها،
سن مدرسه رفتن زهرامامانم.
خونواده آقا مرتضی بزاز معتمد بازار کجا و مدرسه رفتن و حجاب ازسربرداشتن کجا
استغفراالهی بگو ودهنت وآب بکش!
.
آقا مرتضی سه تادختراش ومی شوند پای درس وقرآن خوندن یادشون میداد توخونه.
واسه همین هم هس که زهرامامانم سواد قرآنی داره ولی نوشتن بلد نیس!
.
زهرامامان بچه دوم آقامرتضی بود
یه دختر که تعریف بر و روش وچشم وابروی سرمه کشیده ش سرزبون ها افتاده بود و
پسرعمه ی تازه ازفرنگ برگشته ش
هم خاطر خواهش..!
.
زهرامامانم از همون دوران بچگی باظرافت دست های مهربونش کوک میزد وخیاطی می کرد جون میداد به تاروپود این زندگی!
یه همچین دختری رو باید دستاش وطلامیگرفتن!
.
همه میدونستن آقا مرتضی
دختر آفتاب ماهتاب ندیده ش و
به هرکسی نمیده حتی اگه این هرکسی خواهرزاده ش باشه!
.
آبا خدابیامرز میدونست که پسر باغیرتش باکسی ازدواج می کنه که سربه زیر باشه وباحیا وچادر چاق چور کرده باشه و حتی نگاه ماه بهش نیافتاده باشه.مونده بود مستاصل که حل شد این گره بادیدن زهرا مامانم.😍
سرگرفت این وصلت مبارک ومیمون!
هجده سالش بود که عروس شد
عروس آبا جان!
#عروسِ_آباجان
#آهو_نوشت
#آقاجانم
#زهرامامان
#حبیبی_حسین
🍀
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پ.ن:دلم نیومد استوری باشه وثبت نشه تو صفحه م
عشقم عشق های قدیم!
Read more
بعداز دو روز بالاخره تبش اومد پایین خدا هیچ پدر و مادری رو گرفتار مریضی بچش نکنه، به قول معروف خدا نصیب ...
Media Removed
بعداز دو روز بالاخره تبش اومد پایین خدا هیچ پدر و مادری رو گرفتار مریضی بچش نکنه، به قول معروف خدا نصیب گرگ بیابون نکنه ان‌شاءالله به میمنت این روزهای شادی اهل بیت ع خدا همه بچه هایی که گرفتار بیمارستان و دوا دکتر هستن رو شفا بده بعد از دو شب اگه خدا بخواد بالاخره امشب راحت میخوابیم خداروشکر پ ن: ... بعداز دو روز بالاخره تبش اومد پایین
خدا هیچ پدر و مادری رو گرفتار مریضی بچش نکنه، به قول معروف خدا نصیب گرگ بیابون نکنه
ان‌شاءالله به میمنت این روزهای شادی اهل بیت ع خدا همه بچه هایی که گرفتار بیمارستان و دوا دکتر هستن رو شفا بده
بعد از دو شب اگه خدا بخواد بالاخره امشب راحت میخوابیم
خداروشکر
پ ن: البته هنوز کاملاً خوب نشده و هنوز نیم درجه ای تب داره
پ ن: ان‌شاءالله دیگه تبش بالا نره، تا ۳۹ و ۲ رفته بود

#یا_من_اسمه_دوا_و_ذکره_شفا
#امن_یجیب_المضطر_اذا_دعاه_و_یکشف_السوء

#علی_اصغر #عشق #بابا
#آقا #پسر #عزیز #گلم
#بچه #ناز #خوشگل
#ووروجک #دوست_داشتنی
#بیمارستان #آب_بازی
#تب_خیلی_بده
#ماشاالله
#لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم
Read more
_چقدر کم حرف شدی . +حوصله ندارم . _شایدم حرفاتو جای دیگه زدی،واسه یکی دیگه . +بعد از این همه مدت ...
Media Removed
_چقدر کم حرف شدی . +حوصله ندارم . _شایدم حرفاتو جای دیگه زدی،واسه یکی دیگه . +بعد از این همه مدت همدیگه روندیدیم که این حرفارو بزنیم . _واسه تو بعد ازاین همه مدته،منِ احمق هر روز وایمیسم کنج دیوارو رفت وآمدتو نگاه میکنم . +اصلا عوض نشدی..هنوز همون پسر بی منطقِ ترمِ یکی! . _آره خب عوض شدن ... _چقدر کم حرف شدی
.
+حوصله ندارم
.
_شایدم حرفاتو جای دیگه زدی،واسه یکی دیگه
.
+بعد از این همه مدت همدیگه روندیدیم که این حرفارو بزنیم
.
_واسه تو بعد ازاین همه مدته،منِ احمق هر روز وایمیسم کنج دیوارو رفت وآمدتو نگاه میکنم
.
+اصلا عوض نشدی..هنوز همون پسر بی منطقِ ترمِ یکی!
.
_آره خب عوض شدن تخصص تو بود...یدفه عوض شدن،اونم با منطق با دلیل باحرف...با دروغ
.
_مشکلت اینه نمیخوای فراموش کنی
.
+نه...مشکلم اینه باور کردم...حرفاتو...خودتو...چشماتو
حالا نه اینکه نخوام...نمیتونم فراموش کنم اون روزارو
.
_پس بزار یه چیزی بهت بگم...راستش همون روزام توی خلوت خودم نمیتونستم دوسِت داشته باشم...اما تو همه چیزو جدی گرفته بودی .
.
این جمله را که گفت از صحنه ی نمایش زدم بیرون، هیچ کدام ازآن دیالوگ ها برای نمایش نامه نبود...زدم بیرون و با همان گریم وسرو وضع رفتم گوشه ای از دانشگاه که پاتوق بعداز کلاس هایمان بود نشستم به سیگار .
نگاهی به نیمکت خالی کناری ام انداختم و چشمانم را بستم.. .
چند سال قبل...یکی از همین بعداز ظهرهای سرد آذر، باد شدیدی میوزید..یک مسیرچند متری را هی میرفتم و می آمدم ودستانم را ها میکردم...نه از سرما،،قرار بود ببینمش وفشارم افتاده بود!
دیدمش از دور...مثل دختر بچه ای که محصور جنگل شده،چشم دوخته بود به آسمان و می آمد...باد موهایش را پخش کرده بود روی صورت و لبش...بدون پلک زدن خیره شدم به چشمانش...نزدیکم شده بود اما من در چشمانش سِیر میکردم
در جغرافیایی که نمی دانم چه ازجانم میخواست.. .
سردش بود..قدم زدیم..او حرف میزد و من دل دل میکردم دستانش را بگیرم.
رسیدیم به کافه ی دانشگاه...نشستیم کنار پنجره و جزوه ای که خواسته بود را روی میز گذاشتم...جزوه راورق زدو چشمش خوردبه برگه ی کوچکی که تمامِ دوست داشتنم رادرچند جمله برایش نوشته بودم .
خواند و چند لحظه ای نگاهم کرد و بلند شد و رفت!
فردا سر کلاس چشم دوخته بودم به درب که وارد شد...آمد و بی حرف کنارم نشست...صدای ضربان قلبم کلاس را برداشته بود.
موقع رفتن برگه ی کوچکی را روی میزم گذاشت.. .
پشت همان برگه نوشته بود
"پاییز که تمام است...میخواهم زمستان را آرامِ جان باشی"
با آتش سیگارم که به فیلتر رسیده بود به خودم آمدم.. .
نیمکت کناری ام را نگاه کردم
پسر جوانی را دیدم که شاخه گلی را بو میکشید.
که دل در دلش نبود .
که عشق را باور کرده بود.. .
یاد آخرین حرفش سرِ صحنه ی تئاتر افتادم... .
سردم شد
من آن روزها را باور کرده بودم
یاد حرف های آخرش افتادم
بازوهایم را سفت چسبیدم
گریم چهره ام به هم ریخت...
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji21aa"></span>به پست های قبل هم سر بزنید . . <span class="emoji emoji25c0"></span> لایک<span class="emoji emoji1f44d"></span> و تگ و کامنت<span class="emoji emoji1f4ac"></span> ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته ...
Media Removed
. به پست های قبل هم سر بزنید . . لایک و تگ و کامنت ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام #cute #cuty #beautiful #nice #baby #food . .
↪به پست های قبل هم سر بزنید
.
.
◀ لایک👍 و تگ و کامنت💬 ~> انرژی + پست بیشتر
.
#عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام
#cute #cuty #beautiful #nice #baby #food
.
..... سلام،شبتون بخیر این همون آهنگیه که چند روز پیش ازش پست گذاشتم _ آهنگ "نه این نیست" از گروه ...
Media Removed
..... سلام،شبتون بخیر این همون آهنگیه که چند روز پیش ازش پست گذاشتم _ آهنگ "نه این نیست" از گروه باروک خواننده : سعید راد می تونین همین الان از سایت های معتبر موسیقی دانلود کنید. امیدوارم بشنوید و لذت ببرید و لطفاً برای حمایت از بچه هایِ گروه به اشتراک بذاریدش. و اینکه خواننده این آهنگ پسر ... .....
سلام،شبتون بخیر این همون آهنگیه که چند روز پیش ازش پست گذاشتم
_

آهنگ "نه این نیست" از گروه باروک
خواننده : سعید راد
می تونین همین الان از سایت های معتبر موسیقی دانلود کنید.
امیدوارم بشنوید و لذت ببرید و لطفاً برای حمایت از بچه هایِ گروه به اشتراک بذاریدش.
و اینکه خواننده این آهنگ پسر عمه عزیزم هستش،سعید جان برای تو و گروهِ خوبتون آرزوی موفقیت می کنم،با استعداد و خوش صدایی و حقته که شنیده و دیده بشی.
.
.

پ.ن : بله،بله می دونم،می دونم خونواده هنرمندی دارم😀😁😅🙏👏👏
.
@saeed.raad.pv

@saeedraadmusic

@baroque_band
#آهنگ_جدید #موزیک #زیبا #موزیک_جدید #بند #باروک_بند #ترانه #موسیقی_پاپ #هنر #خواننده #شعر #شاعر #عاشقانه #عشق
Read more
چند عدد فنچک<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #نینی #نوزاد #کودک #عشق #بچه #جوجه #لنز #چشم_رنگی #پسر #دختر #پدر #مادر #خانواده #مامان
Media Removed
چند عدد فنچک #نینی #نوزاد #کودک #عشق #بچه #جوجه #لنز #چشم_رنگی #پسر #دختر #پدر #مادر #خانواده #مامان چند عدد فنچک😍😍😍 #نینی #نوزاد #کودک #عشق #بچه #جوجه #لنز #چشم_رنگی #پسر #دختر #پدر #مادر #خانواده #مامان
Loading...
 #نینیهای_خوردنی_من #مادر #کودک #فرزند #نینی #عشق #بچه #کودک #نوزاد #دختر #پسر #لاکچری #پدر
Media Removed
#نینیهای_خوردنی_من #مادر #کودک #فرزند #نینی #عشق #بچه #کودک #نوزاد #دختر #پسر #لاکچری #پدر #نینیهای_خوردنی_من

#مادر #کودک #فرزند #نینی #عشق #بچه #کودک #نوزاد #دختر #پسر #لاکچری #پدر
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر  #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر 
Loading...
جوون جوون<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #بچه #نینی #نوزاد #عشق #کودک #چشم_رنگی #فندق #پسته #دختر #پسر #
Media Removed
جوون جوون #بچه #نینی #نوزاد #عشق #کودک #چشم_رنگی #فندق #پسته #دختر #پسر # جوون جوون😍😍😍😍 #بچه #نینی #نوزاد #عشق #کودک #چشم_رنگی #فندق #پسته #دختر #پسر #
. یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال . سال ...
Media Removed
. یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال . سال ١٣٩٧ . فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است. آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. در سال نو، ۳۶۵ روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی و عشق ... .
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی
احسن الحال
.
سال ١٣٩٧
.
فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است.
آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.
در سال نو، ۳۶۵ روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی و عشق را برای شما آرزومندم.
و یادم باشد که زیبایی های کوچک را دوست بدارم
حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند
یادم باشد که دیگران را دوست بدارم
آن گونه که هستند ، نه آن گونه که می خواهم باشند
یادم باشد که هرگز خود را از دریچه نگاه دیگران ننگرم
که من اگر خود با خویشتن آشتی نکنم
هیچ شخصی نمی تواند مرا با خود آشتی دهد
یادم باشد که خودم با خودم مهربان باشم
چرا که شخصی که با خود مهربان نیست
نمی تواند با دیگران مهربان باشد.
.
اميدوارم در سال جديد به تك تك آرزوهاتون برسيد
و هميشه تنتون سالم و سلامت باشه.
امسال يكسري از نمونه كارهاي "كارگرداني من "رو در ساخت تيزر و موزيك ويدئو ها مشاهده كردين و اميدوارم لذت برده باشيد
در سال جديد منتظر اتفاق هاي بزرگ تر
در ساخت تيزر و موزيك ويدئو با "كارگرداني من "باشيد.
.
و اينجا جا داره تشكر كنم از تيمه خوبم
كه هميشه پر انرژي بودن تا كار بخوبي پيش بره
از پويان دوستدار اديتور خوب و كاربلدم پسر خوش ذوق و با حوصله ،
از سينا قائمي زاده تصويربردار خوب و كاربلد كه هميشه در كارش درست عمل كرده و هميشه با خستگي زياد خنده رو لبش بوده ،
از بهرنگ دوستدار مدير برنامه تيمم كه هميشه پر انرژي و خوش ذوق و بسيار در كارش استاد و جدي 😊هست.
واقعا از تك تكتون ممنونم بچه ها ❤️
كه هميشه كنارم بوديد و هستيد ❤️
.
درضمن در سال جديد منتظر گالري عكس هاي متفاوت از من باشيد
كه به غير از تيزر و موزيك ويدئو در صفحم حتما ارائه خواهم داد.
.
دوستتون دارم زياد
كوچيك تك تك همه شما
ميثم حاجي عباسي
.
@meysamhajiabbasi
@negari_music1
@mojtaba.hajiabbasi
@sina_ghaemizadeh
@pouyan_doustdar
@behrangdoostdar
.
.
#photographer #graphic #canon #nikon #instagram #ir_image #modeling #lenz #art #makeup #photoshop #artwork #artworld #camera #cameraman #music #video #girl #designer #beutiful #directed #pmc #gallery #manoto #singer #ifilm #musicvideo #musician #edit
Read more
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي
سلام 🇮🇷<span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏽...يه تشكر حسابي از همه همسفراي گلم...آقاي رنجكشان نازنين مالك محترم دلتابان و پسر كاربلدشون ...
Media Removed
سلام 🇮🇷🏽...يه تشكر حسابي از همه همسفراي گلم...آقاي رنجكشان نازنين مالك محترم دلتابان و پسر كاربلدشون بهادر عزيز، حامد لشگري با معرفت...ليدراهاي باشخصيت و بچه هاي با عشق دفتر تهران دلتابان كه كلي زحمت داديم به تك تكشون...يه سري رفيق نيمه راه و باحال هم داشتيم كه بازي آخرو پيچوندن اميرعلي و سعيد ... سلام 🇮🇷💪🏽...يه تشكر حسابي از همه همسفراي گلم...آقاي رنجكشان نازنين مالك محترم دلتابان و پسر كاربلدشون بهادر عزيز، حامد لشگري با معرفت...ليدراهاي باشخصيت و بچه هاي با عشق دفتر تهران دلتابان كه كلي زحمت داديم به تك تكشون...يه سري رفيق نيمه راه و باحال هم داشتيم كه بازي آخرو پيچوندن اميرعلي و سعيد و پدرام كه رسيديم دارم براشون👊🏾
Read more
. <span class="emoji emoji21aa"></span>به پست های قبل هم سر بزنید . . <span class="emoji emoji25c0"></span> لایک<span class="emoji emoji1f44d"></span> و تگ و کامنت<span class="emoji emoji1f4ac"></span> ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته ...
Media Removed
. به پست های قبل هم سر بزنید . . لایک و تگ و کامنت ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام #cute #cuty #beautiful #nice #baby #food . .
↪به پست های قبل هم سر بزنید
.
.
◀ لایک👍 و تگ و کامنت💬 ~> انرژی + پست بیشتر
.
#عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام
#cute #cuty #beautiful #nice #baby #food
.
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر
. اگه بد شد من از اینجا میرم اگه بد شد میرم تا بمیرم(ولی عکسا بد نشد<span class="emoji emoji263a"></span><span class="emoji emoji1f609"></span>) باید اییییین عشق دنیارو بگیره هوات ...
Media Removed
. اگه بد شد من از اینجا میرم اگه بد شد میرم تا بمیرم(ولی عکسا بد نشد) باید اییییین عشق دنیارو بگیره هوات اصصصصصلا از سرم نمییییییره ژست عکس آخر مربوط میشه به نشون دادن عدد 6 بخاطر تیم مورد علاقش پرسپولیس. خود جوش تو بعضی عکسا عدد 6 رو نشون میده #مهدی_یغمایی #بهار_97 #فروردین۹۷ #کرج #پارک_چمران ... .
اگه بد شد من از اینجا میرم
اگه بد شد میرم تا بمیرم(ولی عکسا بد نشد☺😉)
باید اییییین عشق دنیارو بگیره
هوات اصصصصصلا از سرم نمییییییره

ژست عکس آخر مربوط میشه به نشون دادن عدد 6 بخاطر تیم مورد علاقش پرسپولیس. خود جوش تو بعضی عکسا عدد 6 رو نشون میده
#مهدی_یغمایی
#بهار_97 #فروردین۹۷ #کرج #پارک_چمران #پارک_چمران_کرج #باغ_گلها #محمد #بچه #کودک #فسقلی #پسر #پسربچه #وروجک #عینک #ریبن #عینک_ریبن #گل #باغ #آلبر_توساروس #دایناسور
Read more
آقا آرسام، عشق عمو <span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f609"></span><span class="emoji emoji1f483"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f49d"></span>🤓🤓 #amirhossein_zakariayi #amirhosseinzakariayi #amirhossein_zakariayi_iranian_actor ...
Media Removed
آقا آرسام، عشق عمو 🤓🤓 #amirhossein_zakariayi #amirhosseinzakariayi #amirhossein_zakariayi_iranian_actor #arsamzakariayi #arsam_zakariayi #actor #iranianactor #cinema #tv #life #love #baby #babyboy #nephew #nephewlove #loveuncle #uncle #arsam #mr #thanksgod ... آقا آرسام، عشق عمو 💐😘👏😉💃🙏💝🤓🤓
#amirhossein_zakariayi #amirhosseinzakariayi #amirhossein_zakariayi_iranian_actor #arsamzakariayi #arsam_zakariayi #actor #iranianactor #cinema #tv #life #love #baby #babyboy #nephew #nephewlove #loveuncle #uncle #arsam #mr #thanksgod #🤓 #👦 #امیرحسین_ذکريايي #آرسام_ذکریایی #بازیگر #سینما #زندگی #دوست_داشتن #بچه #پسر
Read more
امروز نیکانم رو بردم پارک! قبلا وقتی میدیدم یه پدر مادری بچه شون رو اوردن پارک و یه ساعته دارن بازیش ...
Media Removed
امروز نیکانم رو بردم پارک! قبلا وقتی میدیدم یه پدر مادری بچه شون رو اوردن پارک و یه ساعته دارن بازیش میدن میگفتم وای چه حوصله ای دارن. امروز خودم تو همون جایگاه بودم. وقتی مادر باشی دلت میخواد تمام لحظه هاتو بدی تا عشق کوچولوت خوشحال باشه. به من و پسرم خیلی خوش گذشت. نیکان پسر گلی بوده امروز. کلی ... امروز نیکانم رو بردم پارک!
قبلا وقتی میدیدم یه پدر مادری بچه شون رو اوردن پارک و یه ساعته دارن بازیش میدن میگفتم وای چه حوصله ای دارن. امروز خودم تو همون جایگاه بودم. وقتی مادر باشی دلت میخواد تمام لحظه هاتو بدی تا عشق کوچولوت خوشحال باشه.
به من و پسرم خیلی خوش گذشت.
نیکان پسر گلی بوده امروز. کلی دالی موشه بازی کردیم فدای قهقهه های از ته دلش بشم
الان هم روی پام لالا کرده منتظریم بابایی از سر کار بیاد
Read more
سفر یک روزه به بافق و بازدید از یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن ایران به اسم چغارت کلا بافق جای جالبیه، ...
Media Removed
سفر یک روزه به بافق و بازدید از یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن ایران به اسم چغارت کلا بافق جای جالبیه، یه جزیره وسط کویر، چند سالی که اونجا درس میخوندم اینقدر که الان دوسش دارم نداشتم، ولی مردمان به شدت بامعرفت و اکثرا خوبی داره اگر تونستید البته توی فروردین که هوا خنک باشه حتما یه سر به این جزیره! بزنید برای ... سفر یک روزه به بافق و بازدید از یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن ایران به اسم چغارت
کلا بافق جای جالبیه، یه جزیره وسط کویر، چند سالی که اونجا درس میخوندم اینقدر که الان دوسش دارم نداشتم، ولی مردمان به شدت بامعرفت و اکثرا خوبی داره
اگر تونستید البته توی فروردین که هوا خنک باشه حتما یه سر به این جزیره! بزنید
برای ۲ روز گشت و گذار جای مناسبیه و یه جورایی نمونه نداره

#علی_اصغر #عشق #بابا
#آقا #پسر #عزیز #گلم
#بچه #ناز #خوشگل
#ووروجک #دوست_داشتنی
#خانواده
#عید #نوروز #عیددیدنی
#مادربزرگ #مسافرت
#کمک #اثاث_کشی
#بافق #کویر #معدن #چغارت #آهن_شهر #روستا #شنهای_روان
#ماشاالله
#لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم
Read more
داره برای اثاث کشی خونه مادربزرگ باباش کمک میکنه البته کمک که چه عرض کنم! #علی_اصغر #عشق #بابا #آقا ...
Media Removed
داره برای اثاث کشی خونه مادربزرگ باباش کمک میکنه البته کمک که چه عرض کنم! #علی_اصغر #عشق #بابا #آقا #پسر #عزیز #گلم #بچه #ناز #خوشگل #ووروجک #دوست_داشتنی #خانواده #عید #نوروز #عیددیدنی #مادربزرگ #مسافرت #کمک #اثاث_کشی #ماشاالله #لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم داره برای اثاث کشی خونه مادربزرگ باباش کمک میکنه
البته کمک که چه عرض کنم!

#علی_اصغر #عشق #بابا
#آقا #پسر #عزیز #گلم
#بچه #ناز #خوشگل
#ووروجک #دوست_داشتنی
#خانواده
#عید #نوروز #عیددیدنی
#مادربزرگ #مسافرت
#کمک #اثاث_کشی
#ماشاالله
#لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم
اللهم اشف کل مریض #کمک #کمک_به_بیماران_سرطانی #کار_خوب #کار_خیر #کمک_کنیم #علی_اصغر #عشق ...
Media Removed
اللهم اشف کل مریض #کمک #کمک_به_بیماران_سرطانی #کار_خوب #کار_خیر #کمک_کنیم #علی_اصغر #عشق #بابا #آقا #پسر #عزیز #گلم #بچه #ناز #خوشگل #ووروجک #دوست_داشتنی #ماشاالله #لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم اللهم اشف کل مریض

#کمک #کمک_به_بیماران_سرطانی
#کار_خوب #کار_خیر #کمک_کنیم
#علی_اصغر #عشق #بابا
#آقا #پسر #عزیز #گلم
#بچه #ناز #خوشگل
#ووروجک #دوست_داشتنی
#ماشاالله
#لاحول_و_لاقوت_الابالله_العلی_العظیم
نگاه كه كم الكي نيست. ابهتي دارد براي خودش. آن هم نگاهي كه ذره اي از احترام و عشق و خاطره و درد ، همه ...
Media Removed
نگاه كه كم الكي نيست. ابهتي دارد براي خودش. آن هم نگاهي كه ذره اي از احترام و عشق و خاطره و درد ، همه را در خودش دارد. پسر چه نگاهي مي شود اين نگاهي كه در هوا سرگردان است. بايد مثل بچه هايي كه با تور دنبال پروانه ها مي دوند بدوي و نگاه را توي تور بندازي. آن وقت نگاه اهلي تر مي شود و فقط براي تو بال و پر وا مي ... نگاه كه كم الكي نيست.
ابهتي دارد براي خودش.
آن هم نگاهي كه ذره اي از احترام و عشق و خاطره و درد ،
همه را در خودش دارد.
پسر چه نگاهي مي شود اين نگاهي كه در هوا سرگردان است.
بايد مثل بچه هايي كه با تور دنبال پروانه ها مي دوند بدوي و نگاه را توي تور بندازي.
آن وقت نگاه اهلي تر مي شود و فقط براي تو بال و پر وا مي كند... يوسف آباد خيابان سي و سوم
#سينادادخواه
.
کاری از :
@daricheh_graphic
@payman.parsamanesh
.
#پرتره #عکاسی #عکاسان_ایرانی #سریر #کودک
.
#photographyislifee #photography #portrait #⃣portraitpage #portraitpage #aksiine #thestreetlife #bleachfilm #irphotography #istgahe_honar #akas_khoone #ir_ig #ig_ir #ir_photographer #xtasy #akkasan #iranshots #kid #portrait
Read more
<span class="emoji emoji1f34e"></span> سروده ی بچه ی آفریقایی که جایزه ی بهترین شعر سال را گرفت. . <span class="emoji emoji1f34e"></span> وقتی بزرگ میشم، سیاهم. وقتی میرم ...
Media Removed
سروده ی بچه ی آفریقایی که جایزه ی بهترین شعر سال را گرفت. . وقتی بزرگ میشم، سیاهم. وقتی میرم زیر آفتاب، سیاهم. . وقتی می ترسم، سیاهم. وقتی مریض میشم، سیاهم. . وقتی می میرم، هنوزم سیاهم ... . و تو، آدم سفید. وقتی به دنیا میای، صورتی ای. . وقتی بزرگ میشی، سفیدی. وقتی میری زیر ... 🍎 سروده ی بچه ی آفریقایی
که جایزه ی بهترین شعر سال را گرفت.
. 🍎
وقتی بزرگ میشم، سیاهم.
وقتی میرم زیر آفتاب، سیاهم.
.
وقتی می ترسم، سیاهم.
وقتی مریض میشم، سیاهم.
.
وقتی می میرم، هنوزم سیاهم ...
.
و تو، آدم سفید.
وقتی به دنیا میای، صورتی ای.
.
وقتی بزرگ میشی، سفیدی.
وقتی میری زیر آفتاب، قرمزی.
.
وقتی سردت میشه، آبی ای.
وقتی می ترسی، زردی.
.
وقتی مریض میشی، سبزی.
و وقتی می میری، خاکستری ای...
.
و تو به من میگی رنگین پوست؟؟؟.
.
#love #me #cute #TagsUpLikes #girl #guy #beautiful #fashion #follow #smile #followme #friends #tagsuplikes #photo #life #funny #hot #baby #girls #eshgh #aks @TagsUpLikes #عشق #من #زیبا #فشن #خنده #دوست #عکس #دختر #پسر
Read more
همه به چالش دعوتن...<span class="emoji emoji1f606"></span> اسم:milad<span class="emoji emoji1f64f"></span> رنگ مو: bore moham<span class="emoji emoji1f48e"></span> رنگ چشم:ghahvei رنگ موردعلاقه:meshki ...
Media Removed
همه به چالش دعوتن... اسم:milad رنگ مو: bore moham رنگ چشم:ghahvei رنگ موردعلاقه:meshki ..ghermez..tosi ماه تولد:khordad قد:179 وزن:75 كفش :42 مدل گوشی :s4 samsong اخلاق :aksar oghat nadaram سن:21 قليون: واسه گنده گوزاست سيگار :کمبود دارم مگه اخه كتك كاري با دختر : na ... همه به چالش دعوتن...😆 اسم:milad🙏
رنگ مو: bore moham💎
رنگ چشم:ghahvei
رنگ موردعلاقه:meshki ..ghermez..tosi
ماه تولد:khordad
قد:179
وزن:75
كفش :42
مدل گوشی :s4 samsong
اخلاق :aksar oghat nadaram
سن:21
قليون: واسه گنده گوزاست
سيگار :کمبود دارم مگه اخه
كتك كاري با دختر : na ✌🎧🎶
كتك كاري با پسر:اندازه تعداد موهای سرت
رفيق فاب :refigh fab chiye dadashaman..milada..saeed..sadegh
خوبي كرردی: are💞💞💞💖💓
خيانت ديدي :اره
رشته : انسانی بودم..چهارساله ترک تحصیل کردم
بچه چندمی : اول
تكه كلام : خیلی بد دهنم...فاک یو مادر...اره ارواح کیر اقات😂😂
فرار از مدرسه:خیلی تقریبا هرروز
عشق دارى:نه ولی قصد دارم متاهل بشم به زودی..دنبال مورد متناسبم
غذا مورد علاقه :makarani
نوع طبع :bastegi be tarafam dare.
تيم مورد علاقه:پرسپولیس..رئال مادرید
ماشين مورد علاقه:206😂 محل زندگی:teh
خواننده مورد علاقه : ،امیر...حصین...علی سورنا..کلا رپرا
ورزش مورد علاقه:فیتنس کارم و حرفه ای دارم دنبال میکنم
ارزو : سلامتی فقط✋✌
Read more
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر
. <span class="emoji emoji21aa"></span>به پست های قبل هم سر بزنید . . <span class="emoji emoji25c0"></span> لایک<span class="emoji emoji1f44d"></span> و تگ و کامنت<span class="emoji emoji1f4ac"></span> ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته ...
Media Removed
. به پست های قبل هم سر بزنید . . لایک و تگ و کامنت ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام #cute #cuty #beautiful #nice #baby #food . .
↪به پست های قبل هم سر بزنید
.
.
◀ لایک👍 و تگ و کامنت💬 ~> انرژی + پست بیشتر
.
#عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام
#cute #cuty #beautiful #nice #baby #food
.
فقط براي اومدن خنده رولباي شما عزيزان . . . دوستان لطفا دعام كنين. #god #girl #goraan #pesar ...
Media Removed
فقط براي اومدن خنده رولباي شما عزيزان . . . دوستان لطفا دعام كنين. #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر فقط براي اومدن خنده رولباي شما عزيزان
.
.
.
دوستان لطفا دعام كنين.

#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر
دوستان لطفا دعام كنين. #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar ...
Media Removed
دوستان لطفا دعام كنين. #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر دوستان لطفا دعام كنين.

#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر
دوستان لطفا دعام كنين. #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar ...
Media Removed
دوستان لطفا دعام كنين. #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر نمیدانم، تو را به اندازه ی نفسـم دوسـت دارم یا نفسـم را ب اندازه ... دوستان لطفا دعام كنين.

#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر

نمیدانم،

تو را به اندازه ی نفسـم دوسـت دارم

یا نفسـم را ب اندازه ی تـو !؟ نمیـدانم

چـون تورا دوست دارم نفــس میکشـم

یا نفس میکشم که تو را دوست بدارم؟

تنهـا میدانـم

ک دوسـت داشتنت

لحظه لحـظه

زندگیـم را میسازد،

وعشقـت

ذره ذره
وجودم‌ را.... بعد از خدا ؛ تو تنها دلیل طپش این قلب عاشق پیشه ای
Read more
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #تهران #تبريز #ايران #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #عيد_الفطر #عيدفطر
<span class="emoji emoji1f4d2"></span>دیکته سال 1394 سر سطر بنویس. <span class="emoji emoji270f"></span>بنویس بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد. بابا سهمیه ای برای ...
Media Removed
دیکته سال 1394 سر سطر بنویس. بنویس بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد. بابا سهمیه ای برای استخدام ندارد. بنویس . آن بچه سرطان دارد. هزینه هر آمپولش بیشتر از 1 میلیون تومان است . خانه آنها پایین شهر است . اشک چشمهای مادرش مروارید دارد . بنویس. تلاش بی ثمر. صاحب خانه بابا را جواب کرد. حاج ... 📒دیکته سال 1394
سر سطر بنویس. ✏بنویس
بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد.
بابا سهمیه ای برای استخدام ندارد. ✏بنویس .
آن بچه سرطان دارد. هزینه هر آمپولش بیشتر از 1 میلیون تومان است . خانه آنها پایین شهر است . اشک چشمهای مادرش مروارید دارد . ✏بنویس.
تلاش بی ثمر.
صاحب خانه بابا را جواب کرد.
حاج رحیم برای چندمین بار به حج میرود.
بابا پول قبض آب ندارد. ✏بنویس.
نماز قضا دارد اما سفره ما غذا ندارد. ✏بنویس.
اهل محل برای ساختن مسجد پول جمع میکنند اما سقف خانه ما چکه میکند. ✏بنویس.
پسر همسایه ما از گرسنگی مرد اما در مجلس ختمش گوسفند سر بریدند. ✏بنویس.
عشق و محبت بی معنی ترین کلمه ها هستند چون آدمها انقدر مغرور و خودخواهند که اگر کسی رو به مرگ باشد و فقط ذره ای محبت بخواهد تا در آرامش باشد ،به راحتی از او دریغ می کنند..بنویس.. در سرزمین من همه
یا سنگ میفروشند ...
یا سنگ میزنند ....
یا سنگ می اندازند ...
یا سنگ دل اند ...
یا نگاهشان سنگین است ... ✏بنویس.
زندگیمان سخت آسان میگذرد.

✏بنویس....👌
Read more
سر سطر بنویس. پسران کراک... دختران حامله مادران دق مرگ . پدران سگ دو برای نان. بنویس بابا نای ...
Media Removed
سر سطر بنویس. پسران کراک... دختران حامله مادران دق مرگ . پدران سگ دو برای نان. بنویس بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد. بابا سهمیه ای برای استخدام ندارد. بنویس . آن بچه سرطان دارد. هزینه هر آمپولش بیشتر از يك میلیون تومان است . خانه آنها پایین شهر است . اشک چشمهای مادرش مروارید ... سر سطر بنویس.
پسران کراک...
دختران حامله
مادران دق مرگ .
پدران سگ دو برای نان.

بنویس
بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد.
بابا سهمیه ای برای استخدام ندارد.

بنویس .
آن بچه سرطان دارد.
هزینه هر آمپولش بیشتر از يك میلیون تومان است . خانه آنها پایین شهر است . اشک چشمهای مادرش مروارید دارد .

بنویس.
تلاش بی ثمر.صاحب خانه بابا را جواب کرد.حاج رحیم برای چندمین بار به حج میرود.بابا پول قبض آب ندارد.

بنویس.
نماز قضا دارد اما سفره ما نان ندارد

بنویس.
اهل محل برای ساختن مسجد پول جمع میکنند اما سقف خانه ما چکه میکند.

بنویس.
پسر همسایه ما از گرسنگی مرد اما در مجلس ختمش گوسفند سر بریدند.

بنویس.
عشق و محبت بی معنی ترین کلمه ها هستند چون آدمها انقدر مغرور و خودخواهند که اگر کسی رو به مرگ باشد و فقط ذره ای محبت بخواهد تا در آرامش باشد ،به راحتی از او دریغ می کنند.

بنویس.
در سرزمین من همه
یا سنگ میفروشند ...
یا سنگ میزنند ....
یا سنگ می اندازند ...
یا سنگ دل اند ...
یا نگاهشان سنگین است ... بنویس.
زندگیمان سخت آسان میگذرد...... برگه ها بالا……
Read more
. <span class="emoji emoji21aa"></span>به پست های قبل هم سر بزنید . . <span class="emoji emoji25c0"></span> لایک<span class="emoji emoji1f44d"></span> و تگ و کامنت<span class="emoji emoji1f4ac"></span> ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته ...
Media Removed
. به پست های قبل هم سر بزنید . . لایک و تگ و کامنت ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام #cute #cuty #beautiful #nice #baby #food . .
↪به پست های قبل هم سر بزنید
.
.
◀ لایک👍 و تگ و کامنت💬 ~> انرژی + پست بیشتر
.
#عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام
#cute #cuty #beautiful #nice #baby #food
.
. <span class="emoji emoji21aa"></span>به پست های قبل هم سر بزنید . . <span class="emoji emoji25c0"></span> لایک<span class="emoji emoji1f44d"></span> و تگ و کامنت<span class="emoji emoji1f4ac"></span> ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته ...
Media Removed
. به پست های قبل هم سر بزنید . . لایک و تگ و کامنت ~> انرژی + پست بیشتر . #عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام #cute #cuty #beautiful #nice #baby #food . .
↪به پست های قبل هم سر بزنید
.
.
◀ لایک👍 و تگ و کامنت💬 ~> انرژی + پست بیشتر
.
#عکس #عکاسی #متن #عکسنوشته #عشق #عاشق #عاشقانه #زیبا #بچه #بامزه #خوشمزه #خوشگل #زیبا #دختر #پسر #ایرانی #ایرانی #فارسی #پارسی #اینستا #اینستاگرام
#cute #cuty #beautiful #nice #baby #food
.
دیکته سال ۱۳۹۴ سر سطر بنویس. پسران کراک... دختران حامله مادران دق مرگ . پدران سگ دو برای نان. بنویس بابا ...
Media Removed
دیکته سال ۱۳۹۴ سر سطر بنویس. پسران کراک... دختران حامله مادران دق مرگ . پدران سگ دو برای نان. بنویس بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد. بابا سهمیه ای برای استخدام ندارد. بنویس . آن بچه سرطان دارد. هزینه هر آمپولش بیشتر از 1 میلیون تومان است . خانه آنها پایین شهر است . اشک ... دیکته سال ۱۳۹۴

سر سطر بنویس.

پسران کراک...
دختران حامله
مادران دق مرگ .
پدران سگ دو برای نان.

بنویس

بابا نای نان دادن ندارد، بابا کار ندارد.
بابا سهمیه ای برای استخدام ندارد.

بنویس .

آن بچه سرطان دارد.
هزینه هر آمپولش بیشتر از 1 میلیون تومان است .
خانه آنها پایین شهر است .
اشک چشمهای مادرش مروارید دارد .

بنویس.

تلاش بی ثمر.
صاحب خانه بابا را جواب کرد.
حاج رحیم برای چندمین بار به حج میرود.
بابا پول قبض آب ندارد.

بنویس.

نماز قضا دارد اما سفره ما غذا ندارد.

بنویس.

اهل محل برای ساختن مسجد پول جمع میکنند اما سقف خانه ما چکه میکند.

بنویس.

پسر همسایه ما از گرسنگی مرد اما در مجلس ختمش گوسفند سر بریدند.(شریعتی)

بنویس.

عشق و محبت بی معنی ترین کلمه ها هستند چون آدمها انقدر مغرور و خودخواهند که اگر کسی رو به مرگ باشد و فقط ذره ای محبت بخواهد تا در آرامش باشد ،به راحتی از او دریغ می کنند.

بنویس.

در سرزمین من همه
یا سنگ میفروشند ...
یا سنگ میزنند ....
یا سنگ می اندازند ...
یا سنگ دل اند ...
یا نگاهشان سنگین است ... بنویس.

زندگیمان سخت آسان میگذرد...... برگه ها بالا……
Read more
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر
. وقتي به #عاشق شدنت تو #بچگي هات فكر ميكني هم #ميخندي هم #غصه ميخوري. ميخندي به خودت.. كه حتي #پول ...
Media Removed
. وقتي به #عاشق شدنت تو #بچگي هات فكر ميكني هم #ميخندي هم #غصه ميخوري. ميخندي به خودت.. كه حتي #پول تو جيبيت رو از بابات ميگرفتي اما بهش قول ميدادي همه زندگيتو براش بذاري.. همه زندگيت! تو جز "جونت" چيزي كف دستت نبود.. تو يك پسر بچه بودي كه تو خيالاتش #بهترين عاشق دنيا بود اما معناي سختي هاي زندگي رو ... .
وقتي به #عاشق شدنت تو #بچگي هات فكر ميكني هم #ميخندي هم #غصه ميخوري. ميخندي به خودت.. كه حتي #پول تو جيبيت رو از بابات ميگرفتي اما بهش قول ميدادي همه زندگيتو براش بذاري.. همه زندگيت!
تو جز "جونت" چيزي كف دستت نبود.. تو يك پسر بچه بودي كه تو خيالاتش #بهترين عاشق دنيا بود اما معناي سختي هاي زندگي رو هيچوقت نميفهميد. نميدونستي دو سال ديگه كجايي قراره چيكاره بشي اما هي از اون #قول هاي هميشگيت ميدادي. "تا هميشه باهاتم.
تا #هميشه باهاتم.
تا هميشه باهاتم.
احمقي اگه باور نكني.."
انقدر اينها رو ميگفتي تا #گريه كنه و بشي زندگيش.. غصه ميخوري به اون وقت هات وقتي نگاه ميكني، كه چقدر عشق ات خالص بود، هيچ فكر بدي تو سرت نداشتي. اون براي تو شده بود همه چيز.
اما امروز من خيلي فرق كردم. عشق برام معناي واقعي تري داره. چون رو پاي خودمم.. ميدونم چي دوست داري براي تولدت، من تمام روزهاي ماه رو براش كار ميكنم.
ميبرمت رستوران نميذارم مراعات كني، هرچي بخواي بايد سفارش بدي حتي از گروناي پايين ليست.. من غذا خوردنت رو خيلي دوست دارم عشقم.. وقتي نون زحمتاي منو ميخوري.. من خنده هاتو دوست دارم، غصه هاتو دوست دارم.. من.. عاشق دستاتم اينو ميدونستي..؟ ميدوني كسي كه امروز دوستت داره ديگه اون پسر بچهه نيست..؟ ميدونى #مرد بودن چقدر سخته؟ ميدوني وقتي قول هام واقعي ميشه چقدر فرق ميكنه همه چيز، ميدوني وقتي امروز بهت ميگم تا هميشه باهاتم نميتونم بيشتر از يه بار بگم بهت..؟ امروز برام قول دادن خيلي سخت شده، چون اگه اون سالها #تنها ميشدم احساسم مثل يه حباب بود چون اگه تو امروز تنهام بذاري، يه كوه خسته رو ويرون كردي.
Read more
اسفند خواهش پسر بچه ای ست وسط پیاده رو که: "ماهی قرمز می خواهم!" شوق زوجی ست که در شلوغ ترین عصر شهر ...
Media Removed
اسفند خواهش پسر بچه ای ست وسط پیاده رو که: "ماهی قرمز می خواهم!" شوق زوجی ست که در شلوغ ترین عصر شهر به دنبال لباس نامزدی، مغازه ها را می گردند. حال خوشِ دستفروشی ست که می تواند چند روزی بی دغدغه ي مامورین بساط کند. قول پدری ست به دخترش که: "بازار شب عید خوب است؛ لباس عیدت جور است!" امید یک بیمار سرطانی ... اسفند
خواهش پسر بچه ای ست وسط پیاده رو که: "ماهی قرمز می خواهم!"
شوق زوجی ست که در شلوغ ترین عصر شهر به دنبال لباس نامزدی، مغازه ها را می گردند.
حال خوشِ دستفروشی ست که می تواند چند روزی بی دغدغه ي مامورین بساط کند.
قول پدری ست به دخترش که: "بازار شب عید خوب است؛ لباس عیدت جور است!"
امید یک بیمار سرطانی ست به بهار؛ به رویشِ دوباره موهایش.
غرغر دخترکی ست که به اجبار مادر باید دستی به سر و روی اتاقش بکشد!
شک و تردید پیچاندن کلاس ها: "از بیستم یا بیست و پنجم؟"
اسفند
حس هم آغوشی گربه های روی بام و عطر گندم هایی که کم کم باید سبز شوند...
عطر خوشی است!
بوی عیدی بوی کاغذ رنگی... #کمیل_پورقربان
#باناشر
#کتاب_مردی_به_نام_اوه
#خلوت
#تنهایی
#عشق
#لحظه_های_ناب
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم حتما این روزا زیاد این پیام های درد ناک رو همتون میبینید که بجای اینکه فلان ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم حتما این روزا زیاد این پیام های درد ناک رو همتون میبینید که بجای اینکه فلان مقدار هزینه هیئت کنید برید چهارتا فقیر رو اطعام کنید بجای اینکه بشینید گریه کنید برید چهارتا بچه یتیم رو بخندونید هممونم میدونیم خودشونم میدونن ک سفره اهل بیت تنها سفره ای که تمام سال فقرا ... بسم الله الرحمن الرحیم
حتما این روزا زیاد این پیام های درد ناک رو همتون میبینید
که بجای اینکه فلان مقدار هزینه هیئت کنید
برید چهارتا فقیر رو اطعام کنید
بجای اینکه بشینید گریه کنید
برید چهارتا بچه یتیم رو بخندونید
هممونم میدونیم
خودشونم میدونن
ک سفره اهل بیت تنها سفره ای که تمام سال فقرا بهش چشم دارن
مخصوصا محرم
بالاخره چند شب راحت غذا میخورن
با شکم سیر میخوابن
اما دلیل این پیاما چیه ؟
اونا میدونن که میشه نسلهای بعد رو با اینجور حرفهای الان مقابل علی و آل علی قرار بدن
هممونم میدونیم
ک وهابیا
برای اینکه دشمنان قسم خورده از کودکی نسبت به علی بسازن
از همون بچگی روشون کار میکنن
حالا یه فرصت به خواست مادرمون بی بی زهرا
برای ما پیش اومده
ما ک نه ارگانی هستیم
نه ب جایی دولتی و غیر دولتی وصلیم
فقط اتصال ما دلهامون به همه
دلهایی ک عشق پسر بزرگ امیر المومنین توش موج میزنه
ی روزایی تو مدینه وقتی رد میشد اقامون
بهش با طعنه میگفتن
مذل المومنین
اقامون غریب بوده و هست
واقعیت اینکه اگر امروز ما نجنبیم و دوای درد این بچه ها نشیم
هستن کساییکه
همین بچه ها رو سالهای بعد ضد اقامون قرار بدن
هممون اوضاع مالی مناسبی نداریم
هممون گرفتاریم
خیلیا برای عید غدیر
نذری دادید
خیلیاتون برای محرم قراره بدید
برای همین این سری سهم بندی نکردیم
گفتیم حتی هزار تومن
اینا روهم جمع میشه
گره از کار این بچه ها برداشته میشه
خجالت زده نمیرن سر کلاساشون
خیلیاشون اصلا ممکن روشون نشه برن سر کلاس اگر الان ما کاری نکنیم
ولی اگر کمک کنیم به خودمون
این بسته ها ب اسم امام حسن میرسه دستشون
چه ذهنیت پیدا میکنن ؟
تا اخر عمرشون اسم امام حسن بشنونن یاد کرامت اقامون می افتن
نشه جوری ک تمام عمرمون از حسن بگیم
ولی اخرش ببینیم نشد پا کارش باشیم
قرارمون این بوده و هست
همه اهل جهان را حسنی خواهم کرد
بسم الله
ما ب خودمون کمک میکنیم فقط
سرمونو بالا میگیریم تو شبای محرم جلو مادرشون
میگیم خودمون دستمون خالی بود
ولی پاکار پسرت حسن موندیم
هم گریه از صورت چند یتیم پاک کردیم
هم راحت حسین میگیم و گریه میکنیم
چند شب به شب اول نمونده ها
شاید ب دعای این بچه یتیما
اقامون حسن پا در میونی بکنه
امسال محرم درهم
خوب و بدمونو باهم خریدن یکجا
اقای ما همون اقایی که سر سفره با جذامیا نشست نون خشک زد تو و آب و نوش جان کرد
از خودمون دریغ نکنیم
فقط همین
حسنی هستم و بر منصب خود میبالم
.
.
تمرکز این طرح بیشتر رو شهرهای مرزی هست
.
بسم الله کنید و از قافله عقب نمونید
.

#آتش_به_اختیار
#تو_فضایی_که_همه_دارن_موج_ناامیدی_میدن
#ما_امید_رو_تو_دل_ها_بکاریم
Read more
🤒 بچه هم بچه های قدیم . . . . . . . @meysamtaeb #موتور #موتورسوار #موتورسواری #موتورسواران #موتورسیکلت #موتورسنگین #موتور_سنگین #سرعت #هیجان #یاماها #هوندا #عشق #عشق_موتور #تکچرخ #سوزوکی #موتوری #کارامین #کودک #بچه #پسربچه #پسر #تربیت_کودک #بچه_ها #motor #motorcycle ... 😨😵🤒😥😉
بچه هم بچه های قدیم
.
.
.
.
.
.
.
@meysamtaeb
#موتور #موتورسوار #موتورسواری #موتورسواران #موتورسیکلت #موتورسنگین #موتور_سنگین #سرعت #هیجان #یاماها #هوندا #عشق #عشق_موتور #تکچرخ #سوزوکی #موتوری #کارامین #کودک #بچه #پسربچه #پسر #تربیت_کودک #بچه_ها
#motor #motorcycle #motocross #motor_iran #Iran #motorbike #motorsport
Read more
. . بِسْمِ رَبِّ العِشق . نمیخواستم این پُستو مجدد بزارم ولی دِلی گذاشتم که یکم باهاتون حرف بزنم ‌ . . ‌. . من به شخصه همیشه یعنی اکثرا هرکی ازم پرسیده میلاد عاشقی ؟ گفتم نه ، من ؟ چی میگی ؟ من دنبال آینده موزیکمم یه جوری بحثو عوض کردم‌ خلاصه . بچه ها عِشق فقط ۱ باره بقیش عِشق نیست عِشق ۱ بار فقط ... . .
🌹 بِسْمِ رَبِّ العِشق 🌹
.
نمیخواستم این پُستو مجدد بزارم ولی دِلی گذاشتم که یکم باهاتون حرف بزنم ‌ . . ‌. .
من به شخصه همیشه یعنی اکثرا هرکی ازم پرسیده میلاد عاشقی ؟ گفتم نه ، من ؟ چی میگی ؟ من دنبال آینده موزیکمم
یه جوری بحثو عوض کردم‌ خلاصه
.
بچه ها عِشق فقط ۱ باره بقیش عِشق نیست
عِشق ۱ بار فقط میاد دم خونت در میزنه
بقیش کشکه
.
شاید واستون پیش اومده باشه که مثلا یه جایی یه زمانی یه لحظه تو یه نگاه با یکی که اصلا تا حالا ندیدینش یه آن چِشم تو چِشم بشین و همون موقع دلتون بلرزه ، بلرزه هاااااااااا ، یه جوری که زمان و مکانو گم کنی ، نه از روی هوس نه از روی شهوت ، دِلی دِلت بلرزه
واقعا دلت بلررزهاا اون لحظه ، خودتم ندونی چته فقط جوری میشی که نمیخوای ازش چشم برداری حتی یه لحظه ، حواست به هیچی دیگه ام نیست جز اون . . . .
حالا اون لحظه ممکنه تو خیابون باشی ببینیش پشت چراغ قرمز باشی تو یه مهمونی باشی تو دانشگا یا هرچی هرچی هرچی اصلا هر کجا
ولی یه لحظه قشنگ یه آن که نگات کرد دلت بلرزه ، با همووون یه نگاه دلت بلرزه یه حس عجیبیه قابل وصف نیست . . . .
یه نصیحتی بهتون میکنم جای برادر کوچیک همتون گوش کنین لطفا
.
دختری یا پسر فرق نداره
اون لحظه رو از دستش نده
چون ممکنه هیچوقت دیگه تکرار نشه هیییییچوقت
هییییچوقت دیگه نبینیش هیچ جا
.
شاید حرفام یه جاهایی عقلانی نباشه
ولی ببین آقا پسر دختر خانوم ، پسر و دختر نداره ، از چیزی نترس از هیچ چیز و هیچ احدی ، همون لحظه برو جلو ، آره برو جلو و از ته قلبت صداش کن ، صداش کن بگو خانوم آقا نگهش دار و هرچی که از همون یه نگاهی که دلتو لرزوند و بهش بگو
.
نترس هیچی نمیشه حرفتو بزن رودر رو چشم تو چشم از چیزی نترس
حس قلبتو همون موقع با تموم وجودت بهش بگو آره بگو نترس نهایت میخواد ضایت کنه دیگه ولی صداش کن نگهش دار حرفتو بزن ، لاقل نشدم رو دلت نمیمونه میگی حرفمو زدم دمم گرم
ولی مطمئن باش اگه قلبت پاک باشه خالصانه بری جلو جواب رد نمیشنوی
.
من به عشق تو ی نگاه شدیدا اعتقاد دارم
همون نگاه اولی که بهت میکنه دقیقا وسط قلبتو نشونه میگیره دقیقا وسط قلبتوووو باور کن راست میگم
.
عِشق یه بار در خونتو میزنه
از دستش نده
از هیچیم نترس
آقا پسر دختر خانوم این حرف منو یه جایی از مغزت سیو کن مطمئن باش یه روزی به دردت میخوره . . .
.
بازم تکرار میکنم رفیق گوش کن
.
من خودم شخصا به عشق تو ی نگاه شدیدا اعتقاد دارم
همون نگاه اولی که بهت میکنه دقیقا وسط قلبتو نشونه میگیره باور کن راست میگم
.
عِشق یه بار در خونتو میزنه
از دستش نده
.
دِل نوشته های #میلاد_میرشاهرضا
.
Read more
Marda inaaaaan پس از کلی دردسر با پسر مورد علاقه ام ازدواج کردم... ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم. سالای ...
Media Removed
Marda inaaaaan پس از کلی دردسر با پسر مورد علاقه ام ازدواج کردم... ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم. سالای اول زندگیمون خیلی خوب بود. اما چند سال که گذشت کمبود بچه رو به وضوح حس می کردیم. می دونستیم بچه دار نمی شیم. ولی نمی دونستیم که مشکل از کدوم یکی از ماست اولاش نمی خواستیم بدونیم با خودمون ... Marda inaaaaan
پس از کلی دردسر با پسر مورد علاقه ام ازدواج کردم...
ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم.
سالای اول زندگیمون خیلی خوب بود.
اما چند سال که گذشت کمبود بچه رو به وضوح حس می کردیم.
می دونستیم بچه دار نمی شیم.
ولی نمی دونستیم که مشکل از کدوم یکی از ماست
اولاش نمی خواستیم بدونیم
با خودمون می گفتیم
عشقمون واسه یه زندگی رویایی کافیه
بچه می خوایم چی کار؟
در واقع خودمونو گول می زدیم

هم من هم اون…هر دومون عاشق بچه بودیم
تا اینکه یه روز علی نشست رو به رومو گفت
اگه مشکل از من باشه
تو چی کار می کنی؟
فکر نکردم تا شک کنه که دوسش ندارم
خیلی سریع بهش گفتم…من حاضرم به خاطر تو رو همه چی خط سیاه بکشم
علی که انگار خیالش راحت شده بود یه نفس راحت کشید و از سر میز بلند شد و راه افتاد
گفتم:تو چی؟ گفت:من؟
گفتم:آره… اگه مشکل از من باشه… تو چی کار می کنی؟
برگشت…زل زد به چشام…گفت: تو به عشق من شک داری؟
فرصت جواب نداد و گفت: من وجود تو رو با هیچی عوض نمی کنم

با لبخندی که رو صورتم نمایان شد
خیالش راحت شد که من مطمئن شدم اون هنوزم منو دوس داره
گفتم:پس فردا می ریم آزمایشگاه
گفت:موافقم…فردا می ریم
و رفتیم… نمی دونم چرا اما دلم مثل سیر و سرکه می جوشید
اگه واقعا عیب از من بود چی؟
سر خودمو با کار گرم کردم تا دیگه فرصت فکر کردن به این حرفارو به خودم ندم
طبق قرارمون صبح رفتیم آزمایشگاه
هم من هم اون…هر دو آزمایش دادیم
بهمون گفتن جواب تا یک هفته دیگه حاضره
یه هفته واسمون قد صد سال طول کشید
اضطرابو می شد خیلی اسون تو چهره هردومون دید

با این حال به همدیگه اطمینان می دادیم که جواب ازمایش واسه هیچ کدوممون مهم نیست
بالاخره اون روز رسید
علی مثل همیشه رفت سر کار و من خودم باید جواب ازمایشو می گرفتم
دستام مثل بید می لرزید
داخل ازمایشگاه شدم
علی که اومد خسته بود
اما کنجکاو…ازم پرسید جوابو گرفتی؟
منم زدم زیر گریه…فهمید که مشکل از منه
اما نمی دونم که تغییر چهره اش از ناراحتی بود

یا از خوشحالی
روزا می گذشتن و علی روز به روز نسبت به من سردتر و سردتر می شد

تا اینکه یه روز که دیگه صبرم از این رفتاراش طاق شده بود
بهش گفتم:علی… تو چته؟ چرا این جوری می کنی…؟
اونم عقده شو خالی کرد گفت: من بچه دوس دارم مهناز…مگه گناهم چیه؟
من نمی تونم یه عمر بی بچه تو یه خونه سر کنم
دهنم خشک شده بود… چشام پراشک… گفتم اما تو خودت گفتی همه جوره منو دوس داری
گفتی حاضری بخاطرم قید بچه رو بزنی… پس چی شد؟
گفت:آره گفتم… اما اشتباه کردم… الان می بینم نمی تونم… نمی کشم
نخواستم بحثو ادامه بدم… پی یه جای خلوت می گشتم تا یه دل سیر گ
Read more
کجای میری اینجا مگه خونه نیست !؟ داری خونه تو قرض میدی به کی ؟ ببین صد هزار آرزو ابر شد که بارون بگیره ...
Media Removed
کجای میری اینجا مگه خونه نیست !؟ داری خونه تو قرض میدی به کی ؟ ببین صد هزار آرزو ابر شد که بارون بگیره رو اشک یکی نبینن غریبی شو نامحرما نفهمه کسی بغض مردونه شو یه عاشق مث تو ، تو این حال و روز چجوری رها میکنه خونه شو یکی که حضورش مث مرهمه یکی که شبیه‌رقیباش نیست یه ملت هوادار احساسشن کسی فکر ... کجای میری اینجا مگه خونه نیست !؟
داری خونه تو قرض میدی به کی ؟
ببین صد هزار آرزو ابر شد
که بارون بگیره رو اشک یکی

نبینن غریبی شو نامحرما
نفهمه کسی بغض مردونه شو
یه عاشق مث تو ، تو این حال و روز
چجوری رها میکنه خونه شو

یکی که حضورش مث مرهمه
یکی که شبیه‌رقیباش نیست
یه ملت هوادار احساسشن
کسی فکر جادوی پاهاش نیست

داری میری دنیاتو پیدا کنی ؟
یه دنیا رو اینجا کشوندی خودت
به عشق تو از هرکجا اومدن
نذار باخبر شن نموندی خودت

به حال پسر بچه ای فکر کن
که اسطوره ی داستانش تویی
چجوری خداحافظی میکنی
با میدونی که قهرمانش تویی
:
۲۹ تیر ماه روز #مرگ_فوتبال
:
#پست_غير_سياسي
@aliiiiiiiikarimi8
@aliiiiiiiikarimi8
Read more
<span class="emoji emoji1f530"></span>اپیزوداول ،مکان:(داخلی)اتاق نشیمن زمان : نامشخص : <span class="emoji emoji1f534"></span>دوربین عموجان : <span class="emoji emoji1f53b"></span>اولین بار که دیدمش خیلی برايم ...
Media Removed
اپیزوداول ،مکان:(داخلی)اتاق نشیمن زمان : نامشخص : دوربین عموجان : اولین بار که دیدمش خیلی برايم عجیب بود درش ازبالا باز میشد بعد بایدگردنت را خم میکردی و توی لنزش آدمایی که با ولع داشتن به دوریبن زل می زدن را پیدا می کردی و بعدش تنظیم وترق عکس میگرفتی. وقتی عمو جان ما این دوربين را كه برابرى مى ... 🔰اپیزوداول ،مکان:(داخلی)اتاق نشیمن زمان : نامشخص : 🔴دوربین عموجان : 🔻اولین بار که دیدمش خیلی برايم عجیب بود درش ازبالا باز میشد بعد بایدگردنت را خم میکردی و توی لنزش آدمایی که با ولع داشتن به دوریبن زل می زدن را پیدا می کردی و بعدش تنظیم وترق عکس میگرفتی. 🔻 وقتی عمو جان ما این دوربين را كه برابرى مى كرد با آيفون اين روز ها ،بر گردنش مى انداخت ،كلى خاطر خواه پیدا می کرد . 🔻القصه منم از بچگی طبق معمول تمام پسر بچه ها علاوه بر بالا رفتن از دیوار صاف گزینه های دیگه ای هم برای شیطنت درنظرداشتم که یكى از آنهاکنجکاوی درمورد ابزار وآلات جدید بود به همين خاطر ،بدجوری عاشق این دوربین شده بودم. 🔻 اولین بار فکر مى كنم ،پنج ياشش سالم بود كه دل به دريا زدم و نوميدانه از عموجان خواستم كه اجازه دهددوربينش راببينم.منى كه دست كم منتظر يك پس گردنى بودم وقتى ديدم كه عمو جان با مهربانى تمام بند دوربين را ازگردنش باز كرد وبه گردن من آويزانش كرد از تعجب هاج واج مانده بودم. 🔻هنوز بعد از گذشت آن همه سال ،از به يادآوردن پسركى كه با دوربين هم قد خودش آن طرف و اين طرف مى رفت خنده ام مى گيرد.
🔻 اين داستان ادامه پیداکرد هروقت که از عمو جان تقاضاى دوربين میکردم نه نمیگفت و من هم روز به روز بیشترعاشق دوربین ودنیای زیبایی که از دريچه لنزش مى شد ديد ،مى شدم واین عشق ادامه پیداکردتا اینکه سالها بعداولین دوربین خودم را خریدم . 🔰اپیزود دوم:(داخلی)اتاق کار،زمان : صبح : 🔴عموجان رفت 🔻صبح سركار بودم که گوشیم زنگ خورد .به قول حامدبرادرم همیشه ازتلفنهای بی موقع تنم میلرزد ،ازميان هق هق گریه های خواهربزرگم فقط اين را فهميدم که عمورفت خیلی ناگهانی هم رفت ومن را وبا داستان دوربین خاطره انگیرش تنها گذاشت . 🔰اپیزود سوم : (خارجی) مکان:آرامگاه عموجان،زمان :ظهر 🔴عطر بهارنارنج : 🔻همه جا را عطر بهارنارنج پرکرده بود عمو را كه به خاك سپرديم باز هم عطر بهار نارنج همه جا را پرکرده بود. 🔻عموجان بود و يك دوربین زیبا كه يك جهان زيبايى را ثبت مى كرد وحالا عمو جان نبود و به جايش يك بغل عطر بهار نارنج بود كه لابد مى خواست عمو را با عطرش ماندگار كند.
🔻بر حسب غريزه دلم مى خواست آن لحظه ها را ثبت كنم ،اما راستش از نگاه آدمهامیترسيدم نگاههايى كه شايد عموجان براى فرار از سنگينى اشان ،به دريچه و دنياى ديگر پناه برده بوددريچه اى كه جهان را زيباترمى ديداگر چه از آن روز عكسى ثبت نكردم اما بعد از اين عطربهارنارنج ،براى من نشان از مردى خواهد بودكه در جانم ماندگار است .

به قلم : #شهرام_ترابی
Read more
ای جان موهاشو ببیین . ایم بچتونو چی میخاین بزارین؟<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f62d"></span><span class="emoji emoji1f62d"></span><span class="emoji emoji1f62d"></span><span class="emoji emoji1f62d"></span><span class="emoji emoji1f62d"></span><span class="emoji emoji1f62d"></span><span class="emoji emoji1f61d"></span><span class="emoji emoji1f61d"></span><span class="emoji emoji1f61d"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #بچه #پسر #دختر ...
Media Removed
ای جان موهاشو ببیین . ایم بچتونو چی میخاین بزارین؟ #بچه #پسر #دختر #عشق #برادر #خواهر ای جان موهاشو ببیین . ایم بچتونو چی میخاین بزارین؟😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😭😭😭😭😭😭😝😝😝😘😘😍😘😍😘😍😘😍 #بچه
#پسر
#دختر
#عشق
#برادر
#خواهر
 #lenzak نیما زادشیر: «من هیچ وقت توجه زیادی به دست های یک پیرزن نکرده بودم تا اینکه دست های مادربزرگم ...
Media Removed
#lenzak نیما زادشیر: «من هیچ وقت توجه زیادی به دست های یک پیرزن نکرده بودم تا اینکه دست های مادربزرگم توجه ام را جلب کرد، دستهای پوشیده از چروک. بعد پشیمان شدم که چرا این چروک های سرشار از خاطره را تا کنون به تصویر نکشیده ام. جالبه که چطور یک چیز معمولی که هر روز به سادگی از کنارش رد می شویم، اگر درست ... #lenzak

نیما زادشیر: «من هیچ وقت توجه زیادی به دست های یک پیرزن نکرده بودم تا اینکه دست های مادربزرگم توجه ام را جلب کرد، دستهای پوشیده از چروک. بعد پشیمان شدم که چرا این چروک های سرشار از خاطره را تا کنون به تصویر نکشیده ام. جالبه که چطور یک چیز معمولی که هر روز به سادگی از کنارش رد می شویم، اگر درست نگاهش کنیم، می تواند یکباره برایمان مقدس شود». کنارش نشسته بودم، مثل همیشه با دو تا دستش دستم را گرفته بود و قربون صدقه ام می رفت. یک لحظه به دستانش خیره شدم. هنوز همان دست های ۲۷ سال پیش بود. بخاطر همین هروقت دست هایم را می گرفت فکر می کردم یک پسر بچه ۵ ساله لوسم. بیشتر دقت کردم، چندتا خط اضافه شده بود. نمی دانم کی این اتفاق افتاده بود و آن لحظات ما کجا بودیم. شاید خواب بودیم، شایدم کور. حالا دیگه اون مرد ۳۲ ساله ام با دوربینی که این دستارو ثبت می کنه. دستایی پر از فریاد، پر از درد، پر از سکوت و پر از عشق.
مشخصات عکس
دوربین: d750
لنز: ۸۵ f:1.4
دیافراگم: f/2.5
سرعت شاتر: ۱/۶۰sec
حساسیت سنسور: ISO 100

عکاس: نیما زادشیر (@nima.zadshir)
Read more
<span class="emoji emoji1f31f"></span>معرفی و پیشنهاد فیلم<span class="emoji emoji1f31f"></span> دنیای انیمیشن‌ها سال‌ها است که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده‌ترین و ...
Media Removed
معرفی و پیشنهاد فیلم دنیای انیمیشن‌ها سال‌ها است که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده‌ترین و زیباترین شکل به تصویر کشیده؛ عشق، انسانیت و زندگی در این آثار به ظاهر کودکانه بیش از هر تولید سینمایی دیگری به چشم می‌آید. ⠀ آخرین ساخته «لی آنکریچ» (Lee Unkrich) نیز مثل دیگر آثار فاخر این هنرمند، ... 🌟معرفی و پیشنهاد فیلم🌟
دنیای انیمیشن‌ها سال‌ها است که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده‌ترین و زیباترین شکل به تصویر کشیده؛ عشق، انسانیت و زندگی در این آثار به ظاهر کودکانه بیش از هر تولید سینمایی دیگری به چشم می‌آید.

آخرین ساخته «لی آنکریچ» (Lee Unkrich) نیز مثل دیگر آثار فاخر این هنرمند، اثری ستودنی و مملو از مفاهیم انسانی است. او که آثاری مانند «کمپانی هیولاها» و «داستان اسباب‌بازی‌» را در کارنامه خود دارد، این بار نیز با هنرمندی تمام اثری ساخته است تا به همه انسان‌ها یادآور شود، همدیگر را دوست داشته و عجولانه قضاوت نکنند، هیچ‌گاه مردگان خود را با دست فراموشی نسپارند و بدانند که هیچ چیزی در زندگی آن‌ها مهم‌تر از خانواده نیست.
.
انیمیشن کوکو داستان پسر بچه 12 ساله ای به نام Miguel که خانواده اش مخالف جاز و موسیقی هستند و او را از پرداختن به آن منع کرده اند. ولی او آرزو دارد روزی تبدیل به یک نوازنده حرفه ای همچون الگوی خود ارنستو د لا کروز شود. بالاخره تصمیم میگیرد دل به دریا بزند و و راهی سرزمین مردگان شود تا حقیقت پنهان شده پشت داستان زندگی خانواده اش را کشف کند. در این راه با هکتور که فردی حقه باز است آشنا میشود و داستان فیلم رقم میخورد…
.
هر لحظه از این انیمیشن پر از خلاقیت و جذابیت است. فیلمسازان و نویسندگان این پروژه یعنی ادرین مولینا و متیو الدریچ به‌خوبی توانستند یک داستان زیبا و بسیار غنی را تبدیل به یک فیلمنامه خیلی خوب بکنند؛ دارای کاراکترهای تمام و کمال، سرگرم‌کننده، زنده و می‌توان گفت که این انیمیشن از نظر بصری بسیار زیبا است.
.
انیمیشن Coco در نودمین دوره جوایز اسکار در دو رشته بهترین انیمیشن و بهترین ترانه نامزد دریافت جایزه اسکار بود که موفق شد هر دو جایزه را به خود اختصاص دهد💫
.
انیمیشن كوكو که آخرین ساخته لی آنکریچ است، با موسیقی بی‌نظیر جاکینو و جلوه‌های بصری فوق‌العاده معجونی است که طعم آن هرگز فراموش نخواهد شد. یک اثر فاخر که در عین سادگی نه تنها مفاهیم اصولی و بنیادی زندگی را به کودکان آموزش می‌دهد. به کودکان و بزرگ‌ترها یاد می‌دهد همدیگر را دوست بدارند و هیچ چیز را بر خانواده خود ترجیح ندهند. به آن‌ها گوشزد می‌کند که همدیگر را زود قضاوت نکرده و یکدیگر را ببخشند.
.
فیلم Coco یک انیمیشن عالی در بالاترین حد کیفی ممکن است که داستانی زیبا را روایت می‌کند. تماشای این اثر فاخر سینمایی را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم و مطمئن باشید که بعد از یک بار دیدن باز هم به سراغ آن و موسیقی‌های زیبایش خواهید رفت.
Coco - 2017
💫Won 2 Oscars💫
Read more
تولدت مبارک عشق من <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span> تولدت مبارک پسر بچه ی دابل اس <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span> تولدت مبارک مرد سی ساله 😀<span class="emoji emoji1f49a"></span> تولدت مبارک جری جون ...
Media Removed
تولدت مبارک عشق من تولدت مبارک پسر بچه ی دابل اس تولدت مبارک مرد سی ساله 😀 تولدت مبارک جری جون تولدت مبارک جی جونی تولدت مبارک دوست همیشگی جونگمین تولدت مبارک بیبی تولدت مبارک هیونگ جون تولدت مبارک ایشالا صد ساله شی نع صدوبیست ساله شی نع صدوبیست سال کمه 501 ساله شی ... تولدت مبارک عشق من 😍💚
تولدت مبارک پسر بچه ی دابل اس 😍💚
تولدت مبارک مرد سی ساله 😀💚
تولدت مبارک جری جون 😂💚
تولدت مبارک جی جونی 😂💚
تولدت مبارک دوست همیشگی جونگمین 😍💚
تولدت مبارک بیبی 😃💚
تولدت مبارک هیونگ جون 😄💚
تولدت مبارک 🎂🎉🎁
ایشالا صد ساله شی نع صدوبیست ساله شی نع صدوبیست سال کمه 501 ساله شی 😍💚 #hbdhyungjun
#happyhyungjunday
#생일_축하_Baby_KHJ
#HBD_KHJ_501_301
#HBD_Pretty_Boy
#HBD_JJUN_Iranian_TS
#happy30thhyungjunday
Read more
روزمرگی من با انفولانزا<span class="emoji emoji1f44a"></span>ورق بزنید❣❣ سلام به تمام بزرگواران ... الان ۳هفته ای میشه درگیر آنفولانزا ...
Media Removed
روزمرگی من با انفولانزاورق بزنید❣❣ سلام به تمام بزرگواران ... الان ۳هفته ای میشه درگیر آنفولانزا هستیم نمیدونم چی بگم از بعضی مادرهای بیفکر بابا خوب بچه ات مریضه اول سلامتیش مهمه بعد درسش تازه فکر کنم همچین مادرایی فکر درسشونم نیستن والا...پسرم تو مدرسه مریض شد با تب ۳۹و نیم رسوندنش خونه ... روزمرگی من با انفولانزا👊ورق بزنید❣❣
سلام به تمام بزرگواران ...
الان ۳هفته ای میشه درگیر آنفولانزا هستیم😷 نمیدونم چی بگم از بعضی مادرهای بیفکر بابا خوب بچه ات مریضه اول سلامتیش مهمه بعد درسش✏ تازه فکر کنم همچین مادرایی فکر درسشونم نیستن والا...پسرم تو مدرسه مریض شد با تب ۳۹و نیم 😓رسوندنش خونه و تا به الان درگیر این ۳تا بودمو هی بهم دادن و خودمم گرفتم اما چاره ای نداشتم جز تحمل بعد این مدت دلشون یه قرمه سبزی خواست که تو عکسها قبل و بعدش هست مثل جراحی بینی😄
و این مدت تا تونستم اب هویج و سیب و سوپ و شلغم به خوردشون دادم🍜.
ولی خدایی کمی به عواقب کارمو فکر کنیم من اگه بچه مریض بفرستم مدرسه ممکنه کسی پدرش قلبشو عمل کرده باشه و انفولانزا براش سم باشه یکی مثل من چند تا بچه داشته باشه و یا هر اتفاق دیگه ای در ضمن بچه شما باید خوب باشه تا درس رو بفهمه الانم معلم کلاسشون مریض شده😔😔
چقدر نطق کردم ...
مرسی از تمام دوست جونی های خووووودم❤💜 که این مدت بفکرم و بیادم بودن و دستورهای درمانی فوق العاده ای دادن دوستون دارم هوارتا❤❤❤
#قرمه_سبزی #آنفولانزا #پسر #عشق #مادر #خانه #دوستی #پدر #غذا #مریضی
Read more
 #birthday #boy #cute #nice #love #lovely #tagsuplikes #happy #پسر #تولد #عشق #مادر #مهدکودک #نوجوان # زمان ...
Media Removed
#birthday #boy #cute #nice #love #lovely #tagsuplikes #happy #پسر #تولد #عشق #مادر #مهدکودک #نوجوان # زمان چقدر زود میگذره... انگار همین دیروز بود دستتو گرفتم و بردم مهد کودک. تو محکم انگشتای منو گرفته بودی که ازت دور نشم. چه روزهایی باتو گذشت شب نخوابیدنها, گریه ها, شادیها, تلخیها, شیرین ... #birthday #boy #cute #nice #love #lovely #tagsuplikes #happy #پسر #تولد #عشق #مادر #مهدکودک #نوجوان #

زمان چقدر زود میگذره... انگار همین دیروز بود دستتو گرفتم و بردم مهد کودک. تو محکم انگشتای منو گرفته بودی که ازت دور نشم. چه روزهایی باتو گذشت شب نخوابیدنها, گریه ها, شادیها, تلخیها, شیرین زبونیها,بداخلاقیها, بیمارستان, ... همه و همه گذشت بعضی روزا خیلی سخت گذشت همش با خودم فکر میکردم میشه تو هم بزرگ بشی, اقا بشی, من نگرانیهام کم بشه, البته که بزرگ شدی امروز تولدته سیزده سالت شده, مردی شدی واسه ى خودت, اما مگه نگرانیهای یه مادر تمومی داره؟ ارزوی من برای تو شادی و سلامتی و خوشبختیه نه فقط واسه تو بلکه برای همه بچه های دنیا...
تولدت مبارک عزیزم.

My lovely son, happy birthday to you...😘😘😘
Read more
«پسربچه ای که تو رو دوست داشت» خواننده و آهنگساز: مسعود امامی تنظیم کننده: حامد حسینی میکس و مستر: رضا پوررضوی ترانه و دکلمه: یغما گلرویی تو از کوچه‌ رد می‌شدی، یادمه!  با یه پیرهن ساده ی صورتی یه جایی حوالیِ دَه سالگیم،  همون سالای روشن و قیمتی دوتا جوجه‌رنگی توی پیرهنم،  یه برگِ ... «پسربچه ای که تو رو دوست داشت»

خواننده و آهنگساز: مسعود امامی
تنظیم کننده: حامد حسینی
میکس و مستر: رضا پوررضوی
ترانه و دکلمه: یغما گلرویی

تو از کوچه‌ رد می‌شدی، یادمه! 
با یه پیرهن ساده ی صورتی
یه جایی حوالیِ دَه سالگیم، 
همون سالای روشن و قیمتی

دوتا جوجه‌رنگی توی پیرهنم، 
یه برگِ لواشک تو دستام بود
وطن واسه من خونه‌مون بود و بس، 
همون کوچه معنای دنیام بود.

تو مثلِ یه قو رد شدی، یادمه! 
رو دریاچه‌ای که منو غرق کرد
گذشتی و بعد از عبورت جهان 
دیگه پیش چشمای من فرق کرد.

می‌خواستم همه چیزو قسمت کنم، 
با اون چشمای روشن خواستنی
یه جوجه، یه تیکه لواشک، یه تاس، 
چهار پنج تا تیله، یه لیس بستنی

ولی تو گذشتی و با تو گذشت، 
همه آب‌های جهان از سرم
حالا با همین موی جوگندمی
از اون کوچه با فکرِ تو می‌گذرم.

پسربچه‌ای که تو رو دوست داشت،
به عشقِ تو تبعید شد از بهشت
سرِ زنگ انشا توی دفترش 
برات اولین نامه‌هاشو نوشت.

قایم کردشون تو کیفِ مدرسه‌ش
کنارِ کتاب و تراش و مداد
بغل دستِ پرگار و نون و پنیر
ولی هرگز اونا رو دستت نداد.

پسر بچه‌ای که تو رو دوست داشت، 
هنوزم به یادت نفس می‌کشه
هنوزم تو خواباش قدم می‌زنی
نمی‌تونه بعد از تو عاشق بشه.

هنوزم تو از کوچه‌مون می‌گذری
یکی این‌جا مثلِ قدیم مستته
می خواد نامه هاشو به دستت بده
ولی دستِ بچه‌ت توی دستته.

@masoudemami1

#مسعود_امامی
#یغما_گلرویی
#یغماگلرویی
#yaghma_golrouee
#yaghmagolrouee
Read more
در وجود من زنی است که در تمام خیانت هایی که دیده هنوز هم دنبال عشق حقیقی میگردد.. در وجود من مردی است ...
Media Removed
در وجود من زنی است که در تمام خیانت هایی که دیده هنوز هم دنبال عشق حقیقی میگردد.. در وجود من مردی است که بغض هایش را با قدم زدن روی جدول زیر تیر های برق شهر میشکند.. در وجود من پیر زنیست که هنوز هم دغدغه اش شالگردن زمستانی است که مبادا در مقابل سرمای هوا یخ بزند.. در وجود من پیر مردیست که هنگام عصبانیت ... در وجود من زنی است
که در تمام خیانت هایی که دیده
هنوز هم دنبال عشق حقیقی میگردد..
در وجود من مردی است
که بغض هایش را با قدم زدن روی جدول زیر تیر های برق شهر میشکند..
در وجود من پیر زنیست
که هنوز هم دغدغه اش شالگردن زمستانی است
که مبادا در مقابل سرمای هوا یخ بزند..
در وجود من پیر مردیست
که هنگام عصبانیت به کور ترین نقطه خیره میشود
و خودش را به نشنیدن میزند..
در وجود من دختر بچه ایست
که هنوز هم هر چیز رنگی در اوج ناراحتی دیوانه اش میکند..
در وجود من پسر بچه ایست
که هنگامی مهر بیخیالی بر گردنش میزنند پشت میکند
و در خلوتش به خیال تمام بیخیالی های دنیا اشک میریزد..
در وجود من لشکری آدم در تمام سن و سال جمع شده اند
تا مبادا کم بیاورم،
تا نکند خدای نکرده بشکنم،
تا نکند..
.
.

سلام سلام خوبین بعدازظهر تیری ماهتون قشنگ
چندتا بادمجون کدو که دیگه رده فسیل شدن رو تو یخچال گذرونده بودن همش رو مخم رژه میرفتن که تصمیم گرفتم یه غذا رژیمی درست کنم تو رده های همین یتیمچه خودمونه با اسمی قرتی واربه نام #رتاتوی
اما ازاونجا که من اصلا این وجترینهارو(گیاه خوارها) درک نمیکنم وتجربه قبلی نشون داده بود بدون گوشت مزه خاصی نداره لابه لای سبزیجات کوفته قل قلی گذاشتم باسیر فراوان این غذا اینش خوبه یخچال تکونی باحالی داره هرچی سبزی داشتید روبه فسیلیته بزنید پیازو هویج و...هم میشه زد
این غذا فرانسویه ولی گوشت نمیزارن اونا
با اضافه شدن گوشت بازم دخملک نخورد وگفت خواهشا گول قرتی واراین غذاهارو نخور غذای چرب چیلیه ایرانی بپز اما منوهمسری دوست داشتیم نسبت به غذاهای بیمزه رژیمی این عالی بود رسپی رو کامنتا میزارم مراحلم که استوری هایلاتم میکنم
#راتاتوی #راتاتوی_گوشت_سبزیجات #خوراک_گوشت_سبزیجات_شبنم #راتوتی_شبنم
Read more
Dust - Alex klexber با ديدن انيميشن Dust داستان‌ها، فيلم‌ها و شخصيت‌هاى بسيارى در ذهن و خاطر سينما دوستان مرور خواهد شد؛ - "آليوشا" پسر بچه‌اى كه در فضاى خانوادگى روسيه‌ی سرد و بى‌روحى كه در فيلم loveless نمايش داده ميشود، گم شد يا بهتر بگوييم، خودش را گم كرد! در چنين فضاى "بى عشق"ى، چه راهى براى ... Dust - Alex klexber
با ديدن انيميشن Dust داستان‌ها، فيلم‌ها و شخصيت‌هاى بسيارى در ذهن و خاطر سينما دوستان مرور خواهد شد؛
- "آليوشا" پسر بچه‌اى كه در فضاى خانوادگى روسيه‌ی سرد و بى‌روحى كه در فيلم loveless نمايش داده ميشود، گم شد يا بهتر بگوييم، خودش را گم كرد! در چنين فضاى "بى عشق"ى، چه راهى براى كودكى كه تمام زندگى او والدينش هستند جز ناپديد شدن در "گرد و خاك Dust" باقى خواهد ماند؟
- شايد عمل غير اخلاقى "قصاب"، كاراكتر اصلى فيلم I stand alone(ضربه زدن به شكم زن باردارش كه عاشقش نبود به قصد سقط كردن بچه) عملى اخلاقى محسوب شود!
قصاب: [هيچ هم پشيمون نيستم ، همون بهتر كه نوزاده مُرد، تا به دنيا مى‌اومد و با اون دو تا منگل زندگى ميكرد]

پ.ن: Loveless به كارگردانى آندره زویاگینتسف و I stand alone به كاگردانى گاسپر نوئه
#چهارشنبه #فیلم_کوتاه | @akbarsaki
Read more
مرد ها و تمام بغض هاي فرو خورده شان تمام رنج هاي نگفته شان تمام سنگيني دنيا به روي شانه هايي كه روزي ...
Media Removed
مرد ها و تمام بغض هاي فرو خورده شان تمام رنج هاي نگفته شان تمام سنگيني دنيا به روي شانه هايي كه روزي از آن پسر بچه اي بوده به يكباره مرد ميشوند و تمام دنياي زني قهرمان بدون رقيب دختر بچه اي پدر ميشوند، تمام قلب خانواده اي... فرشته هاي بدون بال! بهشت آنها در ذره ذره روح زنان زندگيشان است بهشت زير ... مرد ها و تمام بغض هاي فرو خورده شان
تمام رنج هاي نگفته شان
تمام سنگيني دنيا به روي شانه هايي كه روزي از آن پسر بچه اي بوده
به يكباره مرد ميشوند و تمام دنياي زني
قهرمان بدون رقيب دختر بچه اي
پدر ميشوند،
تمام قلب خانواده اي...
فرشته هاي بدون بال!
بهشت آنها در ذره ذره روح زنان زندگيشان است
بهشت زير پايشان نيست
بهشت را ساخته اند با تمام مردانگي شان
روزت مبارك عشق من
💕💕💕💕💕
روز مرد و بخصوص پدر رو به همه اقايون تبريك ميگم، خدا براي خانواده هاتون نگهتون داره پسران، پدران و همسران عزيز☺️🙏🏻💗
Read more
BLESS YOU! - He remembers my childhood when i was dominated in aviation word and I wished I was a pilot. ...
Media Removed
BLESS YOU! - He remembers my childhood when i was dominated in aviation word and I wished I was a pilot. All my school paints was about airplane, all my toys was airplane and the car but i loved airplanes much more than cars! - I hope i can do a real landing by a real airplane a day... i hope so.... ... BLESS YOU! -
He remembers my childhood when i was dominated in aviation word and I wished I was a pilot. All my school paints was about airplane, all my toys was airplane and the car but i loved airplanes much more than cars! -
I hope i can do a real landing by a real airplane a day... i hope so.... -
این پسر بچه من و‌ یاد بچه گیه خودم‌می ندازه، زمانی که تو دنیای هوانوردی غرق شده بودم و آرزو داشتم یک روز خلبان بشم. من و برادرم با تمام هم دوره ای های خودمون فرق داشتیم و همیشه علایقمون متفاوت بود... تمام نقاشی های دوران کودکی و‌مدرسه من و تمام اسباب بازی های من یا هواپیما بود یا تک و توک ماشین که البته هواپیما عشق اولم بود... یه ارگ کاسبو اس آ ۲۱ داشتم که من و موزیسین کرد :)) ولی تا جایی که یادمه همیشه یا فیلم پرواز می دیدم یا کتابها و‌مجله ها ی هوانوردی و‌می خوندم و‌کیف می کردم. هر سال نمایشگاه هوایی می رفتم و هواپیما های عبوری رو‌تا جایی که چشم کار می کرد دنبال می کردم! همین موضوع باعث‌شد من تو ۹ سالگی یکی از شوک آور ترین اتفاقات ممکن رو تجربه کنم. سال ۷۱ دقیقا بالای سر من وقتی تو‌حیاط مدرسه بودم دوتا هواپیما با هم تصادف کردن و‌هر دوشون سقوط کردن و من تمام دقایق اون حادثه تلخ رو با تمام جزییات به یاد دارم. چون من تنها کسی بودم که اینجوری پیگیر هواپیما بودم و اون اتفاق یکی از بدترین روزهای من رو رقم زد... -
خلاصه اینکه بچه ها هم ممکنه عاشق شن! علایقشون رو‌حدی بگیرین! این ها همش نشونس...
Read more
معلم ... استاد ... واژه های کمی‌نیستن ...📸 من خواسته‌ و ناخواسته همیشه تو‌ زندگیم از سنم جلوتر حرکت ...
Media Removed
معلم ... استاد ... واژه های کمی‌نیستن ...📸 من خواسته‌ و ناخواسته همیشه تو‌ زندگیم از سنم جلوتر حرکت کردم و بلند پرواز بودم ... فکر های بزرگ می‌کردم و‌می‌‌کنم ... دست خودم نیست ، این ذات منه ... همیشه رفیق هام‌از خودم‌ بزرگتر بودن .... گاهی اوقات به زور ترمز خودم‌ و می کشم و می‌گم آروم بگیر پسر ... من ... معلم ... استاد ... واژه های کمی‌نیستن ...📸
من خواسته‌ و ناخواسته همیشه تو‌ زندگیم از سنم جلوتر حرکت کردم و بلند پرواز بودم ... فکر های بزرگ می‌کردم و‌می‌‌کنم ... دست خودم نیست ، این ذات منه ... همیشه رفیق هام‌از خودم‌ بزرگتر بودن .... گاهی اوقات به زور ترمز خودم‌ و می کشم و می‌گم آروم بگیر پسر ... من تند راه می‌رم ... از سکون متنفرم و نمی تونم‌ زیاد بشینم و‌تماشا کنم ... من حتی حوصله تئاتر های طولانی رو‌ ندارم چون آروم و قرار ندارم ... تو‌ همین جنب و جوش هر روزم یک‌ روزی به پیشنهاد یک‌دوست شروع کردم به تدریس ... چیزی بیشتر‌شبیه شوخی ... برای پسر بچه شیطون و شر‌ مدرسه و دانشگاه که تو هر ۱۲ سال تحصیل اش از مدرسه اخراج شده بود ...
چیزی فراتر از رویا ... که فقط با گذشت زمان و تجربیاتی که کنار بچه ها رقم‌خورد شکل گرفت و روز به روز بزرگتر شد ... چیزی که حالا بخش مهمی‌ از زندگی‌ منه و یکی از دغدغه های من ... و هیچ چیز نمی‌تونست من رو‌ مصمم تر بکنه جز پیشرفت و پیام ها و انرژی مثبت شاگردان عزیزم ... که شاید توی ۲۴ ساعت گذشته بخشی رو‌ توی استوری ها دیده باشین ...
من هنرجویانی داشتم که تو‌ گوشه و کنار این شهر دارن تدریس می‌کنن‌و‌به دیگران‌ یاد می دن‌ عکاسی رو‌ درست زندگی‌کنن ...
خوشحالم ... خوشحال از این‌همه محبت و لطف‌که امیدوارم‌لایق اش باشم ...
و‌ اما این عکس‌... به یادگار‌ از‌ سورپرایز شدن‌توسط‌ همراهان‌عزیز من در یکی از کلاس ها ... به مناسبت روز ‌معلم ... دست همگی درد نکنه و سپاس از پیام‌های پر‌مهرتون که تا جایی که شد سعی‌ کردم به نوعی پاسخگو باشم و یا اون ها رو‌ به اشتراک‌بگذارم ...
شاد باشید و‌موفق و با عشق و‌ لبخند زندگی‌کنین ...🌹🌹🌹
#بزرگترين_تيم_عكاسى_ايران
Read more
#Repost @yaghma_golrouee ️ . . «پسربچه ای که تو رو دوست داشت» خواننده و آهنگساز: مسعود امامی تنظیم کننده: حامد حسینی میکس و مستر: رضا پوررضوی ترانه و دکلمه: یغما گلرویی تو از کوچه‌ رد می‌شدی، یادمه!  با یه پیرهن ساده ی صورتی یه جایی حوالیِ دَه سالگیم،  همون سالای روشن و قیمتی دوتا ... #Repost @yaghma_golrouee ❤️ .
.
«پسربچه ای که تو رو دوست داشت»

خواننده و آهنگساز: مسعود امامی
تنظیم کننده: حامد حسینی
میکس و مستر: رضا پوررضوی
ترانه و دکلمه: یغما گلرویی

تو از کوچه‌ رد می‌شدی، یادمه! 
با یه پیرهن ساده ی صورتی
یه جایی حوالیِ دَه سالگیم، 
همون سالای روشن و قیمتی

دوتا جوجه‌رنگی توی پیرهنم، 
یه برگِ لواشک تو دستام بود
وطن واسه من خونه‌مون بود و بس، 
همون کوچه معنای دنیام بود.

تو مثلِ یه قو رد شدی، یادمه! 
رو دریاچه‌ای که منو غرق کرد
گذشتی و بعد از عبورت جهان 
دیگه پیش چشمای من فرق کرد.

می‌خواستم همه چیزو قسمت کنم، 
با اون چشمای روشن خواستنی
یه جوجه، یه تیکه لواشک، یه تاس، 
چهار پنج تا تیله، یه لیس بستنی

ولی تو گذشتی و با تو گذشت، 
همه آب‌های جهان از سرم
حالا با همین موی جوگندمی
از اون کوچه با فکرِ تو می‌گذرم.

پسربچه‌ای که تو رو دوست داشت،
به عشقِ تو تبعید شد از بهشت
سرِ زنگ انشا توی دفترش 
برات اولین نامه‌هاشو نوشت.

قایم کردشون تو کیفِ مدرسه‌ش
کنارِ کتاب و تراش و مداد
بغل دستِ پرگار و نون و پنیر
ولی هرگز اونا رو دستت نداد.

پسر بچه‌ای که تو رو دوست داشت، 
هنوزم به یادت نفس می‌کشه
هنوزم تو خواباش قدم می‌زنی
نمی‌تونه بعد از تو عاشق بشه.

هنوزم تو از کوچه‌مون می‌گذری
یکی این‌جا مثلِ قدیم مستته
می خواد نامه هاشو به دستت بده
ولی دستِ بچه‌ت توی دستته

@masoudemami1 ❤️ .
.
#مسعود_امامی
#یغما_گلرویی
#یغماگلرویی
#yaghma_golrouee
#yaghmagolrouee
#masoudemami
#موزیک #ترانه #صدا
Read more
پسر، دخترائیو می بینم هر لحظه سرگردونو بی مقصد آواره توو کوچه ها یا سوار به ماشین ها چشم هایی از ...
Media Removed
پسر، دخترائیو می بینم هر لحظه سرگردونو بی مقصد آواره توو کوچه ها یا سوار به ماشین ها چشم هایی از هوس متلاشی و افکاری پوچ و هیچ اما خوبه بدونی ... نه موهایی به هم ریخته ... و نه قدی بلند ... ونه لباس های برند ... تو رو با معرفت نمی کنه !!! اونچه تو رو با معرفت می کنه... به حق حرف زدنه توست.... پس ... پسر، دخترائیو می بینم هر لحظه
سرگردونو بی مقصد
آواره توو کوچه ها
یا سوار به ماشین ها
چشم هایی از هوس متلاشی
و افکاری پوچ و هیچ
اما خوبه بدونی ...
نه موهایی به هم ریخته ...
و نه قدی بلند ...
ونه لباس های برند ...
تو رو با معرفت نمی کنه !!!
اونچه تو رو با معرفت می کنه...
به حق حرف زدنه توست....
پس انسانیتتو از سر راه نیوردی
که به هوس ها دل ببندی
تو از معرفت چی می فهمی؟!؟
صفتی خوش آب و رنگ
برای چند صباحی بازی؟!؟
دهنت همیشه بازه
هرچی می خوای از اون بیرون می ندازی
حرف های درشت، حرف های زشت
تو از مردونگی چی می دونی؟!؟
همین الان، انسانهائیو می شناسم
که کنارشون آروم می شم
انسانهائیکه تورو برحسب موقعیتت، جاهت، مقامت نمی سنجن
حالا چه زن باشه یا مرد
قلبتو پیدا می کنن و با صداشون خوشبختیو البته معنیه اصلیشو بهت یاد می دن
ته ریش کمی دارن یا اصلا ریش ندارن اماچشم هاشون روشنه
زمزمه هاشون کمک یا یاری به انسانه، حتی اگه غریبه باشه.
همینا با عشق، زندگیو به من یاد می دن
با قلب هیچ کس بازی نمی کنن
خودشونن و خودشون
می دونم که یک نفر هست
زیره این گنبده سنگی
که می آد توو آسمونم می کشه یه قوسه رنگی،
اون آدم
صد البته
از جنس من نیست
اما روحش به وسعت منه
خدارو شکر زمین گرده
اینقدر دوره زمین گشتم
که همین جنسو پیدا کنم
پیدا شد
اما به تعداده، یک بند از انگشتم
من اینطوری زندگی کردم
نه برای دیدن بی معرفت های خیابون
که
تا به نفش نبود
اشتباهی که خودش کردو انداخت
گردنه یکی دیگه
آره
خواست از رو شونش باره سنگینیو که حقه خودش بود، بندازه به یه نفره دیگه .
من به این برابری رسیدم که
زن و مرد برآبر هستن !!!
اما توو این برابری
معرفت کجاس ؟!؟
همیشه اینطور بوده که احساس زن ، سروری می کنه
و
در استقامته مرد، پادشاهی
البته
به شرطیکه
مرد، مرد و زن، زن باشه !!!
مردونگی
اونجاست …جاییکه پسر بچه ای توو اوجه بازی برای اینکه دوست فقیرش خوراکی هاشو بخوره ، نقش فروشندرو بازی کرد !!!
امیدوارم
شاد و موفق باشید
دوستون دارم
علیرضا رحمانی 🍂
Read more
پسر بچه ايي به سراغ مادرش رفت كه در آشپزخانه مشغول درست كردن شام بود و يادداشتي به او داد كه خودش نوشته ...
Media Removed
پسر بچه ايي به سراغ مادرش رفت كه در آشپزخانه مشغول درست كردن شام بود و يادداشتي به او داد كه خودش نوشته بود. پس از آنكه مادر كارش تمام شد، دستانش‎ را شست و بعد شروع به خواندن يادداشت پسرش كرد كه بدين مضمون بود: بابت هرس كردن علف‎هاي باغچه‎: پنج دلار بابت نظافت اتاقم در هفته‎: يك دلار بابت نگه داري و مراقبت ... پسر بچه ايي به سراغ مادرش رفت كه در آشپزخانه مشغول درست كردن شام بود و يادداشتي به او داد كه خودش نوشته بود. پس از آنكه مادر كارش تمام شد، دستانش‎ را شست و بعد شروع به خواندن يادداشت پسرش كرد كه بدين مضمون بود: بابت هرس كردن علف‎هاي باغچه‎: پنج دلار بابت نظافت اتاقم در هفته‎: يك دلار بابت نگه داري و مراقبت از برادر كوچكم در زماني كه شما به خريد رفته بوديد: بيست و پنج سنت بابت خريد از فروشگاه‎: پنجاه سنت بابت بردن آشغال‎ها به كوچه‎: يك دلار بابت گرفتن نمره بيست و كارت صد آفرين‎: پنج دلار بابت نظافت و شست و شوي حياط‎: دو دلار جمع كل‎: 75/14 دلار مادر پس از ديدن يادداشت پسرش‎، نگاهي به او انداخت و پسرك به خوبي‎ احساس كرد كه خاطرات دور به ذهن مادرش هجوم آورده‎اند. مادر قلم را برداشت‎ و پشت كاغذ پسرش چيزهايي يادداشت كرد و آن را به دست پسرش داد. يادداشت‎ مادر بدين مضمون بود: بابت نه ماهي كه داخل شكمم رشد مي‎كردي و حملت مي‎كردم‎: رايگان بابت تمام شب‎هايي كه در كنار بسترت بي‎خوابي كشيدم‎، از تو پرستاري كردم و براي سلامتي‎ات دعا كردم‎: رايگان بابت همه سختي هايي كه بابت تو متحمل شدم و تمام اشك‎هايي كه طي اين همه‎ سال به خاطر تو ريخته‎ام‎: رايگان بابت تمام شب‎هايي كه به خاطر نگراني‎ها و مشكلات تو تا صبح پلك بر هم نزدم‎: رايگان بابت تمام لباس‎ها، غذاها و اسباب بازي‎هايي كه برايت خريده‎ام و حتي پاك كردن‎ بيني‎ات‎: رايگان پسرم‎، وقتي همه اين مخارج را با هم جمع كني‎، قيمت و جمع كل عشق من نسبت‎ به تو مشخص مي‎شود: رايگان وقتي پسر خواندن يادداشت مادرش را به پايان رساند اشك در چشمانش حلقه زده‎ بود. مستقيم به چشمان مادرش خيره شد و گفت‎: «مامان خيلي دوستت دارم‎». و بعد قلم را برداشت و با حروف درشت زير يادداشتش نوشت‎: «كامل پرداخت‎ شد
Read more
سی و چند سال پیش بود که شاه گریه کرد و رفت…! مردم ریختن تو خیابون و شادمانه شیرینی و شکلات پخش میکردن... چند ...
Media Removed
سی و چند سال پیش بود که شاه گریه کرد و رفت…! مردم ریختن تو خیابون و شادمانه شیرینی و شکلات پخش میکردن... چند تا بچه داد میزدن شاه فراری شده سوار گاری شده…! یه شیرین عقل دیگه‌ای هم داد میزد مَمَد دِماغ دَر رَفت…! مردم جلوی ماشین‌ها رو میگرفتن و تا راننده رو پیاده نمیکردن که برقصه نمیذاشتن بره…! عکس ... سی و چند سال پیش بود که شاه گریه کرد و رفت…!
مردم ریختن تو خیابون و شادمانه شیرینی و شکلات پخش میکردن...
چند تا بچه داد میزدن شاه فراری شده سوار گاری شده…!
یه شیرین عقل دیگه‌ای هم داد میزد مَمَد دِماغ دَر رَفت…!
مردم جلوی ماشین‌ها رو میگرفتن و تا راننده رو پیاده نمیکردن که برقصه نمیذاشتن بره…!
عکس شاه رو از روی اسکناس‌ها رو درآورده بودن و با خوشحالی بههم نشون میدادن و نمیدونستن عکس شاه اعتبار اون کاغذ‌ها بود…!
تا اون روز هر دلار هفت تا یک تومانی بود …!
تا اون روز هر تومان کلی ریال با ارزش…!
تا اون روز ایران ما قدرت پنجم نظامی جهان بود
تا اون روزحجاب ازاد و حق مادرامون با ما یکی بود
تا اون روز سپاه دانش بود
تا اون روز پیش آهنگی داشتیم
تا اون روز تغذیه رایگان بود !
تا اون روز برای ادامه تحصیل بورسیه از طرف دولت بهت داده میشد!
تا اون روز ورود ما به همه جای کره خاکی ازاد و بدون دردسر بود!
تا اون روز مسلمان در مسجد و عرق خور در میخانه بود!
تا اون روز مادری در انتظار بازگشت فرزندش از جنگ نبود!
تا اون روز پدری بر سر مزار پسر شهیدش نبود
تا اون روز خیابانها رنگی بود !
تا اون روز خواهرامون تو خیابانها امنیت داشتند!
تا اون روز ورزشکارامون مجبور نبودن آبمیوه بفروشن!
تا اون روز روی کسی اسید نپاشیده بودن
تا اون روز به دختری قبل از اعدام تجاوز نکرده بودن!
تا اون روز بچه ۱۷ ساله اعدام نکرده بودن!
تا اون روز پول نفت خرج لبنان و فلسطین و سوریه و عراق نکرده بودن!
تا اون روز ایرانی اعتبار و احترام و اقتدار داشت!

و سالها گذشت از اون روز…

دیگه مردم از شاه بعنوان مَمَد دِماغ یاد نمیکنن
بلکه آه میکشن و میگن خدا بیامرزدش…!
نور به قبرش بباره ایشالله…!
دیگه جان بی‌ارزش شد!
پولها بی‌ارزش شد…!
دلار افسار بريد
برکت هم رفت…!
آب و برقی مجانی نشد!
معنویاتمان هم بر باد رفت…!
رقصیدن جُرم شد…!
زیبایی جُرم شد…!
گردش جُرم شد…!
تفریح جُرم شد…!
لباس جُرم شد…!
آرایش جُرم شد…!
مهمانی جُرم شد…!
خوردن جُرم شد…!
نوشیدن جُرم شد…!
نگاه کرد جُرم شد…!
عشق جُرم شد…!
اعتراض جُرم شد…!
ورزش جُرم شد…!
خنده جُرم شد…!
سر در گریبونیم ما خود کرده‌های بي تدبير.. 37 سال دستاورد انقلاب اسلامي :

۹٠٠٠ پزشك بيكار ،٧ ميليون جوان بيكار ، ۸ میلیون آواره دنیا
ازهر١٠ ازدواج ٦طلاق ،٦ ميليون معتاد. ٦٨% افسردگي ،رسيدن سن فحشا به ١۳ سالگي ، فروش سالانه ١٣ هزار كليه ،٤٢% زير خط فقر
و در اخر ارزش جان مادرمان هم شد نصف بیضه چپ یک آخوند!!
Read more
لطفا همه بخونید نخوندی لایک هم نزن... این خانمایی که شوهر دارن و در کنار شوهر یک یا چند تا دوست پسر دارن... اینایی ...
Media Removed
لطفا همه بخونید نخوندی لایک هم نزن... این خانمایی که شوهر دارن و در کنار شوهر یک یا چند تا دوست پسر دارن... اینایی که حاضر نیستن برای شوهر شون نیم ساعت وقت بزارن ولی آخر فداکاری برای دوست پسرشون هستن... اینایی که در کنار کانون خانواده یه کلبه ی عشق و حال جدا برای خودشون دارن... اینایی که به یمن و ... لطفا همه بخونید نخوندی لایک هم نزن... این خانمایی که شوهر دارن و در کنار شوهر یک یا چند تا دوست پسر دارن...
اینایی که حاضر نیستن برای شوهر شون نیم ساعت وقت بزارن
ولی آخر فداکاری برای دوست پسرشون هستن...
اینایی که در کنار کانون خانواده یه کلبه ی عشق و حال جدا برای خودشون دارن...
اینایی که به یمن و برکت انواع عمل زیبایی از سن مادر بزرگشون به سن 25 رسیدن و حکیم براشون جوجه خروس تجویز کرده... اینایی که برای توجیه کارشون انواع عیب و ایرادها رو به شوهر از همه جا بی خبرشون نسبت میدن ... اینایی که پول بی زبون شوهرشونو خرج دوست پسر مفت خورشون میکنن...
اینایی که بچه ی طفل معصومشونو به بهونه ی اینکه از همین الان باید اجتماعی باشه مهد کودک و کلاسای مختلف میزارن تا ساعتی با معشوق گرامشون خوش باشن ... اینایی که جلوی شوهر و خانواده نقش مریم مقدس رو بازی می کنن ولی تا چشم اونا رو دور میبینن شروع به ماهیگیری می کنن ... اینایی که توی بغل شوهر چشم و گوش بسته هستن ولی توی بغل دوست پسری که چند سال از خودشون کوچیکتره دست تمام هنر پیشه های پورن رو از پشت میبندن ... اینایی که انواع و اقسام راه های لوندی و دلبری رو بخاطر بوی فرند
گرامی یاد میگیرن ولی به خاطر حفظ موقعییت جلوی شوهر در نقش راهبه ظاهر میشن ... اینایی که به اسم مسافرت زنونه شوهر و بچه رو میپیچونن و دست توی دست اون شازده سر از نا کجا آباد در میارن... اینایی که پشتشون به مهریه ی پر ملاتشون گرمه و صدای شوهر بینوا رو با استفاده از حربه ی مهریه در نطفه خفه می کنن... به همه ی اینا باید گفت :
عزیزم یادت نره برای ازدواج با همین شوهری که الان دلتو زده و داری بهش خیانت میکنی چقدر متوسل به فال و سر کتاب و نذر و گره زدن درخت شدی اون فاحشه ی کنار خیابون به تو شرف داره چون علنی داره میگه شغلش چیه ، ولی تو چی ....؟!!!
از خودت خجالت نمیکشی؟!!! از اون طفل معصومی که بهت میگه مامان خجالت بکش تو مثلا الگوی اون بچه هستی
بترس از روزی که پرده ها کنار برن و باورهای اون بچه از تو خراب بشه اون زمان هیچی به جز کینه و انتقام از اون بچه نمیمونه...
تف ب شرف نداشتت ک حرمت زن و زنونگی رو تو و امثال تو ب گند کشیدید....
.
.
#دلنوشته لطفا دوستاتنو تگ کنید .
.
. #خیانت #زن #هرزه #نفرین #جداییمون #گمشو #از #نزندگیم #کثیف
Read more
<span class="emoji emoji2b1c"></span> متنی جالب ! دبیر ادبیاتی می گفت: این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام!! سالها ی پیش وقتی ...
Media Removed
متنی جالب ! دبیر ادبیاتی می گفت: این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام!! سالها ی پیش وقتی به درس لیلی و مجنون می رسیدم و با حسی شاعرانه داستان این دو دلداده را تعریف میکردم قطره اشکی از چشم دانش آموزی جاری میشد... یا به مرگ سهراب که میرسیدم همیشه اندوه وصف نشدنی را در چهره ی دانش آموزانم ...
متنی جالب !
دبیر ادبیاتی می گفت:
این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام!! سالها ی پیش وقتی به درس لیلی و مجنون می رسیدم و با حسی شاعرانه داستان این دو دلداده را تعریف میکردم قطره اشکی از چشم دانش آموزی جاری میشد... یا به مرگ سهراب که میرسیدم همیشه اندوه وصف نشدنی را در چهره ی دانش آموزانم میدیدم .

همیشه قبل از عید اگر برای فراش مدرسه از بچه ها عیدی طلب میکردم خیلی ها داوطلب بودند و خودشان پیش قدم.... و امسال وقتی عیدی برای پیرمرد خدمتگزار خواستم تازه بعد از یک سخنرانی جگر سوز و جگر دوز هیچ کس حتی دستی بلند نکرد... وقتی به مرگ سهراب رسیدم یکی از آخر کلاس فریاد زد چه احمقانه چرا رستم خودش را به سهراب معرفی نکرد که این اتفاق نیفتد و نه تنها بچه ها ناراحت نشدند که رستم بیچاره و سهراب به نادانی و حماقت هم نسبت داده شدند..... وقتی شعر لیلی و مجنون را با اشتیاق در کلاس خواندم و از جنون مجنون از فراق لیلی گفتم

یکی پرسید لیلی خیلی قشنگ بود؟
گفتم از دیده ی مجنون بله ولی دختری سیاه چهره بود و زیبایی نداشت.
این بار نه یک نفر که کل کلاس روان شناسانه به این نتیجه رسیدند که قیس بنی عامر از اول دیوانه بوده عقل درست حسابی نداشته که عاشق یک دختر زشت شده،
تازه به خاطر او سر به بیابان هم گذاشته..... خلاصه گیج و مات از کلاس درس بیرون آمدم و ماندم که باید به این نسل جدید چه درسی داد که به تمسخر نگیرند و بدون فکر قضاوت نکنند.... ماندم که این نسل کجا می خواهند صبوری و از خود گذشتگی را بیاموزند....
نسلی که از جان گذشتن در راه عشق برایشان نامفهوم،
کمک به همنوع برایشان بی اهمیت،
مرگ پسر به دست پدر از نوع حماقت است.... امروز به این نتیجه رسیدم که باید پدر مادر های جوان که بچه های کوچک دارند از همین الان جایی در خانه سالمندان برای خودشان رزرو کنند.
این نسل تنها آباد کننده خانه سالمندان خواهند بود... برای انهدام یک تمدن سه چیز را باید منهدم کرد
اول خانواده
دوم نظام آموزشی
و سوم الگوها
برای اولی منزلت زن را باید شکست.
برای دومی منزلت معلم.
و برای سومی منزلت بزرگان و اسطوره ها....
دبیر بازنشسته کیان صارمی
پ.ن:
کامنت دیگران رو بخوانید تا از نظرات اطرافیان - هرچند کم و قلیل- آگاه بشیم . به هرحال ، مشت نمونه خرواره!!!
Read more
,خوشـــے یعنی دوران دبیرستان..... جیغای زنگ تفریح و وسط کلاس...... خوشی یعنی دوستای باحال داشتن... ...
Media Removed
,خوشـــے یعنی دوران دبیرستان..... جیغای زنگ تفریح و وسط کلاس...... خوشی یعنی دوستای باحال داشتن... دوستایی که نه قیافه پسر کش دارن نه هیکل روفرم ولی مرام دارن خوشی یعنی لواشکاو الوچه های بوفه مدرسه... خوشی یعنی مسخره کردن پسرای دبیرستانی که تازه سبیل در اوردن.... خوشی یعنی ادای پسرای قلدرو ... ,خوشـــے یعنی دوران دبیرستان..... جیغای زنگ تفریح و وسط کلاس...... خوشی یعنی دوستای باحال داشتن... دوستایی که نه قیافه پسر کش دارن نه هیکل روفرم ولی مرام دارن خوشی یعنی لواشکاو الوچه های بوفه مدرسه... خوشی یعنی مسخره کردن پسرای دبیرستانی که تازه سبیل در اوردن.... خوشی یعنی ادای پسرای قلدرو در اوردنو قلدری راه رفتن.... خوشی یعنی بدویی یهو با مخ بخوری زمین رفیقی باشه که دستشو دراز کنه بگه احمق چلاغ پاشو ببینم.... خوشی یعنی روزایی که دبیر نداری.... خوشی یعنی داشتن بیکاری.... خوشی یعنی زنگ تفریح کلاسو بزاری رو سرت با بچه ها بزنیو برقصین.... خوشی یعنی ادای دبیرارو در اوردن و باهاشون بحث کردن
خوشی یعنی قهر کردنای چند ساعته بعد بگوبخند کردن باهم... خوشی یعنی خیس کردن بچه ها با اب.... خوشی یعنی تو دنیا دوستایی داشته باشی که وقت باهاشونی ایقد بخندی تا دل درد بگیری....!!! به سلامتى همممممه رفقا (:
#friend #friends #fun #TagsUpLikes #funny #love #friendship #party #happy @TagsUpLikes #bf #gf #eshgh #bestfriend #goodfriends #دوست #دوستان #دوستی #خنده #عشق #دوستانه #مهمانی #شادی #دختر #پسر #رفاقت #رفیق #خیانت .
Read more
معلم ادبیاتي میگفت: این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام. سالها ی پیش وقتی به درس لیلی ...
Media Removed
معلم ادبیاتي میگفت: این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام. سالها ی پیش وقتی به درس لیلی و مجنون می رسیدم و با حسی شاعرانه داستان این دو دلداده را تعریف میکردم قطره اشکی از چشم دانش آموزی جاری میشد یا به مرگ سهراب که میرسیدم همیشه اندوه وصف نشدنی را در چهره ی دانش آموزانم میدیدم . همیشه ... معلم ادبیاتي میگفت:
این روزها بد جوری از این
نسل جدید درمانده شده ام.

سالها ی پیش وقتی به درس لیلی و مجنون می رسیدم و با حسی شاعرانه داستان این دو دلداده را تعریف میکردم قطره اشکی از چشم دانش آموزی جاری میشد
یا به مرگ سهراب که میرسیدم همیشه اندوه وصف نشدنی را در چهره ی دانش آموزانم میدیدم .

همیشه قبل از عید اگر برای فراش مدرسه از بچه ها عیدی طلب میکردم خیلی ها داوطلب بودند و خودشان پیش قدم.... و امسال وقتی عیدی برای پیرمرد خدمتگزار خواستم تازه بعد از یک سخنرانی جگر سوز و جگر دوز هیچ کس حتی دستی بلند نکرد... وقتی به مرگ سهراب رسیدم یکی از آخر کلاس فریاد زد چه احمقانه چرا رستم خودش را به سهراب معرفی نکرد که این اتفاق نیفتد و نه تنها بچه ها ناراحت نشدند که رستم بیچاره و سهراب به نادانی و حماقت هم نسبت داده شدند..... وقتی شعر لیلی و مجنون را با اشتیاق در کلاس خواندم و از جنون مجنون از فراق لیلی گفتم
یکی پرسید لیلی خیلی قشنگ بود؟

گفتم از دیده ی مجنون بله ولی
دختری سیاه چهره بود و زیبایی نداشت.

این بار نه یک نفر که کل کلاس روان شناسانه به این نتیجه رسیدند که قیس بنی عامر از اول دیوانه بوده عقل درست حسابی نداشته که عاشق یک دختر زشت شده،

تازه به خاطر او سر به بیابان هم گذاشته..... خلاصه گیج و مات از کلاس درس بیرون آمدم و ماندم که باید به این نسل جدید چه درسی داد که به تمسخر نگیرند و بدون فکر قضاوت نکنند.... ماندم که این نسل کجا می خواهند صبوری و از خود گذشتگی را بیاموزند.... نسلی که از جان گذشتن در راه عشق برایشان نامفهوم،
کمک به همنوع برایشان بی اهمیت، 
مرگ پسر به دست پدر از نوع حماقت است.... امروز به این نتیجه رسیدم که باید پدر مادر های جوان که بچه های کوچک دارند از همین الان جایی در خانه سالمندان برای خودشان رزرو کنند.

این نسل تنها آباد کننده خانه
سالمندان خواهند بود و بس

#دلخوشی #عکاسی #عکس
Read more
 #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس ...
Media Removed
#god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي #god #girl #goraan #pesar #iran #tehran #tabriz #eshgh #ashegh #dokhtar #boy #car #خدا #قرآن #عكس #عاشق #عشق #عكسنوشته #فيلم #تهران #تبريز #ايران #انحراف ذهني #بچه #دختر #پسر #شبقدر #شب_قدر #علي
دبیر ادبیاتی می گفت: این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام! سالهای پیش وقتی به درس لیلی ...
Media Removed
دبیر ادبیاتی می گفت: این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام! سالهای پیش وقتی به درس لیلی و مجنون می رسیدم و با حسی شاعرانه داستان این دو دلداده را تعریف میکردم قطره اشکی از چشم دانش آموزی جاری میشد... یا به مرگ سهراب که میرسیدم همیشه اندوه وصف نشدنی را در چهره ی دانش آموزانم میدیدم . همیشه ... دبیر ادبیاتی می گفت:
این روزها بد جوری از این نسل جدید درمانده شده ام!

سالهای پیش وقتی به درس لیلی و مجنون می رسیدم و با حسی شاعرانه داستان این دو دلداده را تعریف میکردم قطره اشکی از چشم دانش آموزی جاری میشد... یا به مرگ سهراب که میرسیدم همیشه اندوه وصف نشدنی را در چهره ی دانش آموزانم میدیدم .

همیشه قبل از عید اگر برای فراش مدرسه از بچه ها عیدی طلب میکردم خیلی ها داوطلب بودند و خودشان پیش قدم.... و امسال وقتی عیدی برای پیرمرد خدمتگزار خواستم تازه بعد از یک سخنرانی جگر سوز و جگر دوز هیچ کس حتی دستی بلند نکرد... وقتی به مرگ سهراب رسیدم یکی از آخر کلاس فریاد زد چه احمقانه چرا رستم خودش را به سهراب معرفی نکرد که این اتفاق نیفتد و نه تنها بچه ها ناراحت نشدند که رستم بیچاره و سهراب به نادانی و حماقت هم نسبت داده شدند..... وقتی شعر لیلی و مجنون را با اشتیاق در کلاس خواندم و از جنون مجنون از فراق لیلی گفتم

یکی پرسید لیلی خیلی قشنگ بود؟
گفتم از دیده ی مجنون بله ولی دختری سیاه چهره بود و زیبایی نداشت.
این بار نه یک نفر که کل کلاس روان شناسانه به این نتیجه رسیدند که قیس بنی عامر از اول دیوانه بوده عقل درست حسابی نداشته که عاشق یک دختر زشت شده،
تازه به خاطر او سر به بیابان هم گذاشته..... خلاصه گیج و مات از کلاس درس بیرون آمدم و ماندم که باید به این نسل جدید چه درسی داد که به تمسخر نگیرند و بدون فکر قضاوت نکنند.... ماندم که این نسل کجا می خواهند صبوری و از خود گذشتگی را بیاموزند....
نسلی که از جان گذشتن در راه عشق برایشان نامفهوم،
کمک به همنوع برایشان بی اهمیت،
مرگ پسر به دست پدر از نوع حماقت است.... امروز به این نتیجه رسیدم که باید پدر مادر های جوان که بچه های کوچک دارند از همین الان جایی در خانه سالمندان برای خودشان رزرو کنند.
این نسل تنها آباد کننده خانه سالمندان خواهند بود... برای انهدام یک تمدن سه چیز را باید منهدم کرد
اول خانواده
دوم نظام آموزشی
و سوم الگوها
برای اولی منزلت زن را باید شکست.
برای دومی منزلت معلم.
و برای سومی منزلت بزرگان و اسطوره ها

#طبیعت #حرف_حق #حقیقت_تلخ #چین #تیانمن #کانال_تلگرام_قشنگستان
Read more
. . اگه بچه داشتم، پسر یا دختر، ازش نمیپرسیدم: مشقهاتو نوشتی یا نه؟ میگفتم: خوب عشق کردی؟ و اگه ...
Media Removed
. . اگه بچه داشتم، پسر یا دختر، ازش نمیپرسیدم: مشقهاتو نوشتی یا نه؟ میگفتم: خوب عشق کردی؟ و اگه احیاناً هنوز این کارو نکرده بود فحش بارونش میکردم! بهش میگفتم "پس منتظر چی هستی؟ منتظری همه ی دندونهات بریزه؟ ها؟ چی فکر کردی؟ فکر کردی عمر نوح داری؟ پس کی میخوای شروع کنی؟ کی؟ وقتی بازنشسته ... .
.

اگه بچه داشتم، پسر یا دختر، ازش نمیپرسیدم:
مشقهاتو نوشتی یا نه؟
میگفتم: خوب عشق کردی؟ و اگه احیاناً هنوز
این کارو نکرده بود فحش بارونش میکردم!
بهش میگفتم "پس منتظر چی هستی؟
منتظری همه ی دندونهات بریزه؟ ها؟ چی فکر کردی؟
فکر کردی عمر نوح داری؟ پس کی میخوای شروع کنی؟ کی؟
وقتی بازنشسته شدی؟ وقتی نصف عمرت هدر رفت؟
محض رضای خدا بجنب! برو جلو اگه دلت لرزید!
منتظر نشو! امروز که داری زندگی میکنی.
فردا شاید یه بمب یه راست بیفته رو کله ت...
.
وقت داره به سرعت میگذره ...
قبل از "بوم" آخر عجله کن.
نکنه بی عشق سقط شی! برو پی ِ عشق!
وقتی معلمت میخواد قلم پاهاتو بشکنه تا پی عشق نری،
جٌربٌزه داشته باش و تسلیم نشو!
آدمهایی که تو زندگی
درباره ت #قضاوت میکنن، #محرومن..
مثل اونها نباش و #زندگی کن! زندگی کن!
#حساب_کتاب_نکن...
.
.
.
#تصویر_از_امیر_جانم💙
برگرفته از نمایشنامه "کافه پولشِری"
#الن_وتز
.
.
___________________
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> سفره ش عشق داشت بیشتر از هرچی... بهار آخر عمرش بود گمونم! بچه بودم ودرست یادم نیست . عادت داشت ...
Media Removed
سفره ش عشق داشت بیشتر از هرچی... بهار آخر عمرش بود گمونم! بچه بودم ودرست یادم نیست . عادت داشت سفره هفتسین رو رو زمین پهن می کرد . یادمه اون سال با وجود مریض حالی هفتسین چیده بود رو زمین. با پسر عمه وحید که مونس تنهایی هاش بود. . سفره ش عشق داشت بیشتر از هرچی... *بیوک مامان نازنینم... *«مامان ... 🍃
سفره ش عشق داشت بیشتر از هرچی...
بهار آخر عمرش بود گمونم!
بچه بودم ودرست یادم نیست
.
عادت داشت سفره هفتسین رو
رو زمین پهن می کرد .
یادمه اون سال با وجود مریض حالی
هفتسین چیده بود رو زمین.
با پسر عمه وحید که مونس تنهایی هاش بود.
.
سفره ش عشق داشت بیشتر از هرچی...
*بیوک مامان نازنینم...
*«مامان بزرگ به زبان ترکی»
.
یادم هست،
سیر ترشی گذاشته بود
جای سیر و سرکه...((؛
ماهم کلی خندیدیم...
لبخندِ روی چهره پر نورش و هیچ وقت یادم نمیره...
ماهی گلی های سفره رو انداخته بود تو کاسه بلور...
اسکناس های تا نخورده لای قرآن...
یه ظرف چینی بزرگ،میوه...
عشق داشت بیشتر از هرچی سفره ش، خونه ش ،وجودش.
وجودش عشق داشت!
.
عاخ که چقدر دلم هوای اون روزا رو کرده...
هوای اون روزا باچهار ستون سالم بدن
بیوک مامان...
دلم هوای وجود پر عشقش و کرده
بیوک مامان نازنینم حاج فریده خانم!
#آهو_نوشت
#بیوک_مامان
#هفتسين
«اگه میشه یه صلوات بفرستید هدیه به روح مامان فریده جانم🙏»
🍃
ـــــــــــــــــــــــ
پ.ن:بغض داشتم موقع نوشتنش!
جای عزیزایی که در بین ما نیستند خالی و روح شون شاد.
Read more
رفت این عکس رو اورد و گفت؛ آقامون وقتی این شکلی بودم منو دید و عاشقم شد!<span class="emoji emoji1f60d"></span> ذوق از چشماش میبارید. عکسو گرفتم ...
Media Removed
رفت این عکس رو اورد و گفت؛ آقامون وقتی این شکلی بودم منو دید و عاشقم شد! ذوق از چشماش میبارید. عکسو گرفتم و گفتم چقدر خوشگل بودی! هنوزم هستی️ پرسیدم چند تا فرزند داری؟ گفت ۷ تا دختر دارم یه دونه پسر، سی تا نوه هم دارم! وقتی میان اینجا کل هفت تا اتاق اینجارو پر میکنن، فک نکن همیشه اینجا انقدر خلوته ها... ... رفت این عکس رو اورد و گفت؛ آقامون وقتی این شکلی بودم منو دید و عاشقم شد!😍 ذوق از چشماش میبارید. عکسو گرفتم و گفتم چقدر خوشگل بودی! هنوزم هستی❤️ پرسیدم چند تا فرزند داری؟ گفت ۷ تا دختر دارم یه دونه پسر، سی تا نوه هم دارم! وقتی میان اینجا کل هفت تا اتاق اینجارو پر میکنن، فک نکن همیشه اینجا انقدر خلوته ها... .
مریم خانوم وقتی دید داریم از در خونه‌ش عکس میگیریم دعوتمون کرد داخل خونه و ماهم از خدا خواسته رفتیم داخل. گفت برین بالا داخل خونه رو ببینین 😍 تا ما محو خوشگلی خونه شده بودیم رفت برامون چایی اورد و یه کاسه شیرینی هم از تو کمدش کشید بیرون و گفت ؛ بخورین، تبرکه! دو روزه از مشهد اومدم! 😍
از سلیقه و خوشگلی خونه‌ش که تعریف کردم دستمو گرفت برد تو یه اتاق کوچیک (عکس چهارم) گفت این رویی سماور و طاقچه‌ها همه واسه جهازمه هااا...😍
همه جای خونه‌ش بوی عشق میداد. عشق به شوهر مرحومش که ازش یه عکس سه در چهار قدیمی سیاه سفید داشت و گذاشته بود بک گراند صفحه گوشی نوکیای قدیمیش. عشق به بچه‌هاش، به پسرش که تو منطقه آزاد کار میکرد، به دختراش، به نوه‌ش که تهران دکتر بود و بخاطر اونا فارسی یاد گرفته بود.❤️
عشق به ما، که مسافر چند دقیقه‌ای خونه‌ش شدیم و وقتی دید انقدر اونجارو دوست داریم میخواست نگهمون داره.. ❤️
قصه‌ی این خونه، قصه‌ی عشقه...
.
.
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
.
The story of this house is love. the house owner ‘Maryam khanom’ when saw we loved her house, invited us into the house. there is full of love, full of positive energy... she loved her husband who died 4 years ago. she loved her children and grandchildren.. and she loved us..❤️at this picture you can see photo from many years ago, when she was young and pretty and his husband fell love with her!
.
.

#ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
. كودكانه ٩٢ . بعضى آدما تو زندگيت تكرار نشدنى هستن ، يه دوستن ، يه برادرن ، يه هم خونن ، يه رفيقن ، يكى ...
Media Removed
. كودكانه ٩٢ . بعضى آدما تو زندگيت تكرار نشدنى هستن ، يه دوستن ، يه برادرن ، يه هم خونن ، يه رفيقن ، يكى از اونا ميتونه پسر عمه اى باشه كه تمام خاطرات عيدها و تابستوناى بچگى ت باهاش گره خورده تا جوونى ت ، خاطراتى پر از شيطنت و كيف و عشق و حال ، حالا اين وسط ممكنه با باطرى هم زده باشى سرشو شكونده باشى مثلا بهرحال ... .
كودكانه ٩٢
.
بعضى آدما تو زندگيت تكرار نشدنى هستن ، يه دوستن ، يه برادرن ، يه هم خونن ، يه رفيقن ، يكى از اونا ميتونه پسر عمه اى باشه كه تمام خاطرات عيدها و تابستوناى بچگى ت باهاش گره خورده تا جوونى ت ، خاطراتى پر از شيطنت و كيف و عشق و حال ، حالا اين وسط ممكنه با باطرى هم زده باشى سرشو شكونده باشى مثلا 😂
بهرحال على آذر جزيى جدانشدنى از تمام خاطرات و روح منه ، حتى حالا كه ١٠ ساله دوره و نديدمش ، بهرحال اين پست بخاطر تولدشه ، به ياد همه روزا و شباى خوبى كه با هم گذرونديم ، پسر عمه جان تولدت مبارك ، اميدوارم امسال سر قولت وايستى و بياى ايران و بريم بازم دور ميدون تقى آباد مشهد يه شيرنارگيل و كيكى به ياد قديما بزنيم .
پسر دايى ت
رضا قاضيانى
١٩ فروردين ١٣٩٧
.
عكس فك كنم مال سال ١٣٥٩ باشه بهمراه عمه راضى كه خيلى برام عزيزه ، حياط خونه مادرجون ، مشهد ، خيابون ابوسعيد ابوالخير ، خونه اى كه شاهد خنده هاى ما بود و هميشه دلتنگ حياط و ايوونش هستم تا ابد -----------------------------------------------
‏‎‏ #child #chlidhood #memories #oldphoto #بچگى #insta #naughty #instagold #rezaghaziani #home #memo #بچه #بچگى #كودكى #كودكانه #قاضيانى #رضاقاضيانى #قاضيانى #هنگامه_قاضیانی #روزپدر #خانه_پدری #پدر
Read more
 #شعر_رو_بخونید_و_لذت_ببرید #جانم_حسن_آقای_کریمان_دو_دنیا #حسن_شدی_که_غریبی_همیشه_ناب_بماند . . تو ...
Media Removed
#شعر_رو_بخونید_و_لذت_ببرید #جانم_حسن_آقای_کریمان_دو_دنیا #حسن_شدی_که_غریبی_همیشه_ناب_بماند . . تو آمدی و شاخه ی طوبی ثمر گرفت آخر دعای سبز پیمبر اثر گرفت ای بانمک ترین پسر های فاطمه تو آمدی و بوسه ز رویت پدر گرفت ای قوت همیشه ی بازوی مرتضی فتح الفتوح کردی و لشگر جگر گرفت وقتی ... #شعر_رو_بخونید_و_لذت_ببرید
#جانم_حسن_آقای_کریمان_دو_دنیا
#حسن_شدی_که_غریبی_همیشه_ناب_بماند
.
.
تو آمدی و شاخه ی طوبی ثمر گرفت
آخر دعای سبز پیمبر اثر گرفت
ای بانمک ترین پسر های فاطمه
تو آمدی و بوسه ز رویت پدر گرفت
ای قوت همیشه ی بازوی مرتضی
فتح الفتوح کردی و لشگر جگر گرفت
وقتی که می زنی به دل لشگر جمل
دیگر نمی شود دم تیغت سپر گرفت
از دست نعره های بلندت به معرکه
دشمن فرار کرده و راه مفر گرفت

بالا بزن نقابت خودت را یل جمل
معنا بده به جمله احلی من العسل

روزه گرفته ایم که باران بیاورید
از سفره ی کریم کمی نان بیاورید
عمری است روزی ام ز سر سفره ی شماست
از این به بعد نان فراوان بیاورید
ما را غبار کوی شما زنده می کند
بر این دل سیاه کمی جان بیاورید
یا ایها الکریم، تصدّق... گدا رسید
بر این گدا رحمت و احسان بیاورید
زهرا به گریه بر حسنش شاد می شود
لطفی کنید دیده ی گریان بیاورید

ای بانی همیشه ی اشک و بکا حسن
ای روضه خوان اول کرببلا حسن

سر را بگیر و راه خدا را نشان بده
وقت نماز مغرب ما تو اذان بده
هرجا که سفره ی کرمی پهن می شود
از آن بساط روزی افطارمان بده
قرآن بخوان تا که مسلمان تو شویم
دل را شبیه مردک شامی تکان بده 
من گریه می کنم برای تو، پس تو هم
از کوری ام به روز قیامت امان بده
حالا که تو کریمی و آقای عالمی
ما را به کربلا ببر آنجا مکان بده

هر سفره ایی که سفره آقا نمی شود
هر بچه ایی که بچه ی مولا نمی شود

شان تو را خدای به موسی نداده است
از معجزات تو که به عیسی نداده است
شاهان روزگار گدای در تواند
رزق تو را به سفره ی آنها نداده است
صلحی که کرده ایی تو، کم از کربلا نداشت
دیگر به کس شبیه تو تقوا نداده است
باید عصای فاطمه باشی به کوچه ها
بی خود تو را خدای به زهرا نداده است

از اشک چشم توست اگر گریه می کنم
بر روضه های پاره جگر گریه می کنم
.
.
#امیر_حسین_محمود_پور
#همیشه_میکنم_با_این_سخن_عشق
#حسن_آقا_حسن_مولا_حسن_عشق
#امام_حسن_مجتبی_علیه_السلام
#امام_حسنی_ها
Read more
سلام صبح زیباتون بخیر <span class="emoji emoji2764"></span> امیدوارم تعطیلی خوبی در کنار خانواده داشته باشید <span class="emoji emoji1f447"></span>متن زیر عکس رو لطفا بخونید ...
Media Removed
سلام صبح زیباتون بخیر امیدوارم تعطیلی خوبی در کنار خانواده داشته باشید متن زیر عکس رو لطفا بخونید . . تظاهر به عشق پسرا / دخترا: بدترین چیزی میتونه ی ادم‌رو درگیر کنه عاشق کسی بشه تظاهر به عشق رو داره چیزی که عشق های امروز توش خیلی زیاده فقط تظاهر به عشق که بتونن به اون هدف خودشون برسن ... سلام صبح زیباتون بخیر ❤ امیدوارم تعطیلی خوبی در کنار خانواده داشته باشید 👇متن زیر عکس رو لطفا بخونید 👇👇👇👇👇
.
.

تظاهر به عشق پسرا / دخترا:
بدترین چیزی میتونه ی ادم‌رو درگیر کنه عاشق کسی بشه تظاهر به عشق رو داره
چیزی که عشق های امروز توش خیلی زیاده
فقط تظاهر به عشق که بتونن به اون هدف خودشون برسن
ی رابطه وقتی از جنس عشق باشه دو طرف بهونه برای باهم بودن پیدا میکنن نه‌بهونه‌پیچوندن
دو طرف از‌جون‌برای هم مایع میزارن که همو ببینن نه اینکه از دیدن هم خسته بشن
نگاه اولشون به داشتن پول و سیکس پک و نمیدونم هیکل انچانی نیست نگاه دو طرف به قلبشونه نه به هوسشون برای هدفشون
دارید میبینید توی همین فضای مجازی ی روز مینویسن عاشق همدیگه ان فرداش با کلی فحش از هم پذیرایی میکنن اخه معنی ی رابطه که این نیست
تظاهر به عشق نکنید شاید طرف مقابل شما عاشق شه ی ذره به اون طرف فکر کنید
ی بارم خودتونو بزارید جای اون طرفی که چندین ماه یا سال از جون و احساساتش برای شما مایع میزاره شما‌به هدف میرسی بهونه‌پیدا میکنی بری بهم خیانت‌میکنید اخه ینی چی ؟ مگه نمیگی عاشقشی پس چرا ولش میکنی ؟
یذره فکر کنید تظاهر کردن به هر چیزی اسونه
اگه تو جنسی هستی واقعی اونکارو‌کردی مطمن باش مردی
ی ذره فکر کنید قبل از هر چیزی به اون کار فکر کنید
تا قلب ها و احساساتمون پاک و‌سالم بمونه
حداقل برای اونی که اینده میاد توی زندگیتون‌شرمنده نشین بخواین اسم دوست پسر یا دوست دختراتونو بزارید روی بچه هاتون‌و‌با ی قلب نصف نیمه باهاش باشید
التماس کمی تفکر به کار هامون .
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved فاصله این دو تا عکس دقیقا ...
Media Removed
There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved فاصله این دو تا عکس دقیقا ده ساله. یک مکان مشخص، دو نفر که همون قبلی ها هستند، ولی جز دوست داشتن همدیگه، هزار ها تغییر تو فکر و رفتار و حتی شاید ظاهرشون اتفاق افتاده. بچه ها هم قدیمی ها، هم دوست های جدید! چند تا چیز بگم که هم شما ... 🍃
There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved
فاصله این دو تا عکس دقیقا ده ساله. یک مکان مشخص، دو نفر که همون قبلی ها هستند، ولی جز دوست داشتن همدیگه، هزار ها تغییر تو فکر و رفتار و حتی شاید ظاهرشون اتفاق افتاده.
بچه ها
هم قدیمی ها، هم دوست های جدید!
چند تا چیز بگم که هم شما هم من یادمون نره من چقدر معمولیم!
بچه ها من انتخاب کردم پیجم باز باشه، انتخاب کردم بعضی از قسمت های زندگیم رو با دوست های مجازیم شر کنم. انتخاب کردم آزاد زندگی کنم.
خودم نمیدونم چه حسی درونم هست که همچین تصمیم هایی میگیره. ولی خوبیش اینه که انتخاب های خودمه.
یه نصفه شب هایی هم خیلی هراسون از خواب میپرم، پست آخر اون لحظه ام رو پاک میکنم و چند ساعتی در پیجم رو میبندم تا سنگینی احساس بدی که یه دفه اومده سراغم رو فعلا سبک کنم و صبح بشه و بتونم بهتر فکر کنم.
درست وقت هایی که یه سوال هایی ازم میشه که انگار تصوری بالاتر از یه آدم خیلی معمولی، بعضی ها از من برای خودشون ساختند. این دقیقا همون چیزیه که من رو میترسونه. منم درست مثل اکثر آدم ها تو یکی دو تا چیز بیشتر خوب نیستم و دقیقا در مورد همون ها اینجا نمینویسم. (مثل شغلم). چون هیچی جز معمولی و واقعی بودن به من حس خوب نمیده.
من رو معمولی ترین آدم برونگرا بدونید که دوست داره خنده ها و اطلاعاتی که داره و فکر میکنه به درد بقیه هم ممکنه بخوره رو باهاشون شریک شه.
🍃
‎یه آدم معمولی برون گرا که همینجوری که تک تک به جمع فالورهاش اضافه میشه قند تو دلش آب میشه. و از اینکه بر اساس بالا رفتن تعداد دوست هاش حس دانایی بیشتر و عقل کلی کنه متنفره.
جدا از اون شما همراه های غم های منم هستید.
#مرسی
یه توضیح دیگه هم دارم.🤦🏻‍♀️
‎چون پیج بازه احساس کردم بهتره بنویسم.
در مورد ماجرای دوستی من و علیه. پدر و مامان من و فامیل من که مثل اکثر خانواده های ایرانی دوستی دختر و پسر اون زمان تو سن ما تو کتشون هم نمیرفته اینجا رو میخونند.
‎من هیچ قصد بی احترامی به هیچ کسی ندارم، ولی باید بگم کسایی که فکر میکنند دختر و پسر هجده نوزده ساله غریزه دوست داشتن و دوست داشته شدن رو ندارند اینجا جای خوبی براشون نیست. کسایی که برای انتخاب انسان عاقل و بالغ احترام قائل نیستند، فکرشون با من فرسنگ ها فاصله داره.
من عاشق شدم و پای عشقم واستادم.
سختی و راحتیش
و احساس نمیکنم برای احترام به محدودیت ها ، باید این بخش جذاب زندگیم رو سانسور کنم. ‎آرزوی من برای دنیای این روزها ارزش عشق رو دونستنه. نه سرکوبش
ارزش انسان بودن رو دونستنه، نه تازوندن
❤️❤️❤️
‎مرسی که هستید.
Read more
<span class="emoji emoji27bf"></span><span class="emoji emoji27bf"></span> پسرم، چقدر خوشحالم از اينكه دارم بزرگ شدنت رو ميبينم.. ياد مادرم ميفتم كه حتي مدرسه رفتن منو نديد ...
Media Removed
پسرم، چقدر خوشحالم از اينكه دارم بزرگ شدنت رو ميبينم.. ياد مادرم ميفتم كه حتي مدرسه رفتن منو نديد و تمام لحظه هاي مهم و سرنوشت ساز زندگيم در حسرت وجودش طي شد.. پسرم، سالهاست كه با اومدنت، به زندگي ما نور و عشق و بركت دادي و تربيت و محافظت و رفاقت در كنار مديريت درست تو، يكي از مهمترين وظايف و دغدغه هاي ... ➿➿
پسرم، چقدر خوشحالم از اينكه دارم بزرگ شدنت رو ميبينم.. ياد مادرم ميفتم كه حتي مدرسه رفتن منو نديد و تمام لحظه هاي مهم و سرنوشت ساز زندگيم در حسرت وجودش طي شد.. پسرم، سالهاست كه با اومدنت، به زندگي ما نور و عشق و بركت دادي و تربيت و محافظت و رفاقت در كنار مديريت درست تو، يكي از مهمترين وظايف و دغدغه هاي من شده.. پسرم، شايد كه خواهري نداشتي ولي تا جايي كه تونستم سعي كردم، دختر، رو بهت بشناسونم.. من و پدرت، در روزمره هامون، در رفتارهامون، در بودنهامون سعي كرديم بهت ياد بديم چه جوري بايد با يك خانوم رفتار كني.. پسرم، با دختري كه وارد زندگيت ميشه مثل يك پرنسس رفتار كن.. با رفتارت ثابت كن كه او براي تو با بقيه فرق ميكنه و عشق و احترام رو از توي چشمهات بخونه.. پسرم، وقتي مرد زندگي كسي ميشي، ديگه پسر كوچولوي من نيستي، تو مرد بزرگ و قوي يك زن ديگه اي و بايد يك قدم بزرگ به سمت استقلال، قدرت و عشق بي پايان به خونواده جديدت برداري.. پسرم، براي من فرقي نميكنه تو چند سالته، من همچنان نگران اينم كه آيا صبحانه ت رو خوردي، آيا شبها بعد از مسواك فلورايدت رو زدي و آيا تمرينت رو فراموش نكردي.. پسرم، من همچنان نياز دارم صداتو بشنوم، خنده هات تو گوشم بپيچه و دستهاتو دورم حلقه كني و بهم بگي؛ مامان ميخواي قلنجتو بشكونم و قبل از جواب من مثل يه پر كاه بلندم كني.. پسرم، اين چند روزه چقدر آلبومهاتو با پدرت نگاه كرديم و خنديديم و بغض كرديم.. چقدر زود بزرگ شدي.. چقدر زمان زود گذشت و از اون نطفه كوچولويي كه عكسش اولين عكس آلبوم زندگيت شده، يكروز در وجود من شكل گرفت چه شاخ شمشاد و عشقي قد كشيد (چشمم كف پات و خدا حافظت باشه).. با خودم فكر ميكنم روزي كه درست تموم شده، همسري اختيار كردي و خودت پدر شدي و من با همه مادرانه هام سعي ميكنم وارد حريم زندگيت نشم و هرگز كاري نكنم كه همسرت حس دخالت و معذب شدن بهش دست بده.. ميدوني كارهاي خدا همه ش قشنگه.. طفلي رو در وجود زن خلق ميكنه و بعد از نه ماه بند ناف رو پاره.. اين يعني اون طفل كوچولو ديگه خودش ميتونه نفس بكشه، شير بخوره و وابسته به اون بند ناف نباشه.. بچه ها بزرگ ميشن.. هم جسمي هم روحي.. بچه ها بند ناف وابستگيشون رو با پدر و مادر قيچي ميكنن، نه بخاطر اينكه ميخوان دور شن كه بخاطر اينكه ميخوان وارد مرحله جديدي از زندگيشون شن و نفس روحي و تغذيه فكريشون رو مستقل انجام بدن.. پسرم، دوستت دارم و هركسي رو كه تو داشته باشي دوست دارم.. پدرت با من مثل يك پرنسس رفتار كرد تو هم قدم جاي پاي پدرت بذار و مرد بزرگ و قوي پرنسس زندگيت شو و باعث افتخار ما باش..
Read more
برج ميلاد مجموعه اي براي كار كودكان به راه انداخته است ؛ بچه ها حالا اجازه تجربه واقعي از شغل دارند ؛ ...
Media Removed
برج ميلاد مجموعه اي براي كار كودكان به راه انداخته است ؛ بچه ها حالا اجازه تجربه واقعي از شغل دارند ؛ مي توانند خلبان شوند و پرواز كنند ، يا ساعاتي را در اتاق جراحي بگذرانند ، موسيقي بزنند ، سوپر ماركت اداره كنند و ماشين تعمير كنند ؛ شغل ها در اينجا شان مجزايي ندارند ، مكانيك شدن براي بچه ها از جراح شدن ممكن ... برج ميلاد مجموعه اي براي كار كودكان به راه انداخته است ؛ بچه ها حالا اجازه تجربه واقعي از شغل دارند ؛ مي توانند خلبان شوند و پرواز كنند ، يا ساعاتي را در اتاق جراحي بگذرانند ، موسيقي بزنند ، سوپر ماركت اداره كنند و ماشين تعمير كنند ؛ شغل ها در اينجا شان مجزايي ندارند ، مكانيك شدن براي بچه ها از جراح شدن ممكن است جذاب تر باشد و جهان كودكي ، شغل ها را بر اساس درامدشان ، طبقه بندي نمي كند ؛ اصلا بچه ها به جاي پول و درامد به علاقه و حس خوب فكر مي كنند ، درست مثل اينكه شهربازي بروند و دستگاه تفريح انتخاب كنند ؛ شغل در ايران مدتهاست معناي انگزشي و علاقه اي خود را از دست داده ؛ پدر به پسر منتقل نمي شود ، و اين يعني علاقه اي به جز درامد در سيستم اموزشي براي بچه ها ايجاد نمي شود ؛ ببينيد تمام صنايع خصوصي خوب جهان از كارخانه بنز يا شركت بوش و فيليپس و حتي سامسونگً ال جي ، چطور تجربه دراز پدر به فرزند را طي كرده اند و حالا صنعت تنومدي شدند ؛ انگار عشق به كار و مهارت درون خانواده و جامعه نهادينه شده و از نسلي به نسل ديگر منتقل شده ؛ بياييد دوباره عشق به خود كار ، علاقه و لذت بردن از ذات كار را دوباره زنده كنيم ؛ آن وقت راهي تا يك جامعه خوشبخت نيست . #سيدمجيدحسيني #كاش_رنجي_كم_كنيم #كار
Read more
<span class="emoji emoji1f495"></span> . چنددقیقه_احساس_لذتِ_رویانخونیدازدست_رفته هوالعشــــ<span class="emoji emoji2764"></span>ــق <span class="emoji emoji1f495"></span> اوایل ازدواجتونـــه یه ...
Media Removed
. چنددقیقه_احساس_لذتِ_رویانخونیدازدست_رفته هوالعشــــــق اوایل ازدواجتونـــه یه ناهار ساده درست ڪـردی و اومدید پیڪ نیڪ. زیرانداز پهن میڪنـےومیشینـےروش اونم درگیرروبه راه ڪردن ذغالابرای دَم ڪردن چای ذغالیـــه دیشبش بارون اومده و زمین یڪمےگِله..😶 _ سیــــــدجان❣ بیا ... 💕
.
چنددقیقه_احساس_لذتِ_رویانخونیدازدست_رفته

هوالعشــــ❤ــق
💕
اوایل ازدواجتونـــه
یه ناهار ساده درست ڪـردی و اومدید پیڪ نیڪ.
زیرانداز پهن میڪنـےومیشینـےروش
اونم درگیرروبه راه ڪردن ذغالابرای دَم ڪردن چای ذغالیـــه
دیشبش بارون اومده و زمین یڪمےگِله..😶

_ سیــــــدجان❣
بیا بشین فعلا، بعدا میری سراغ اون
_ نه باس درست شه
_ همه دستات سیاه شد .بیا دستتو بشور ،میوه پوست کندما... .
بلند میشه بیاد سمتت که سنگ کوچیک جلو پاشو نمیبینه ، پاش گیر میکنه و باصورت میره توگـِل

خیره و شوڪه بهش زل میزنی و یهو مثل بمب از خنده منفجر میشـے
باقیافه ڪج وڪوله پامیشه ..
_ اه اه اه....ببین چه گندی خوردم
عه نخنـــد❢ ....حرصمودرنیار بچه😐
_ وای
همین پیرهنت که تازه خریدیش
چقدم اتوش کردی و باذوق پوشیدی،
اول زندگیمون خوشتیپ باشـے...
_ باشه باشه خانوم بخند
بخند هی حرصمو درار...
شوهرت چِش خورده باید براش اسفند دود ڪنے.😵
💕
چادرتو جلوی صورتت نگه میداری و به خندیدن ادامه میدی
همینجور ڪه دکمه های پیرهنشوباز و غرغر میکنه...
_ یه جا دیدم آب هست
برم اونجا بشورم لباسمو...زشته باتی شرت نمیتونم برگردم...آستینش خیلی کوتاس
_ قبلش اون قیافتوبشور شبیه بستنی عروسڪــے شدی.❢
💕
مث بچه ها اخم میڪنه
_ سادات عزیزم اولاش خیلےخجالتےتربودیا....الان مسخرمون میڪنـے؟..
_ نه عاقااا من بیجا بڪنم
قربون قیافه ڪثیفت بشم
_ عه دس شمادردنڪنه
.
_ بیا یه عڪس سلفـےبندازیم
جون سادات
بیا یدونه بندازیم دوروز دیگه به بچه هامون نشون بدیم
یڪم میخندیم
_ همینم مونده دوروز دیگه با بچه هات بشینی بخندی
💕
بلند میشـےڪنارش میری وایمیسے
گوشیتو میگیری بالا...
_ بخند دیگه اخم نڪن ...
_ ازدست تودختر...هوووف مگ میشه بشمااخم ڪرد...
خاطره بستنـے عروسڪـے
_ بگو سیب...
_ سییییب...
چیــــــــــــڪ❣
. #عشق #عشق_مذهبی #عاشقانه #دختر #پسر #عاشقانه_مذهبی
Read more
در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به ...
Media Removed
در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به فرزندان عوافب جبران ناپذیری داشته باشد. #نتایج_بی_توجهی_به_فرزندان . غفلت از کودک به چه معناست؟ غفلت از کودک در واقع به مفهوم شکست مداوم در ایجاد بستر مناسب برای مراقبت از او و توجه به نیازهای ... در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به فرزندان عوافب جبران ناپذیری داشته باشد.

#نتایج_بی_توجهی_به_فرزندان .

غفلت از کودک به چه معناست؟ غفلت از کودک در واقع به مفهوم شکست مداوم در ایجاد بستر مناسب برای مراقبت از او و توجه به نیازهای کودک است. این نیازها شامل غذا، یک محیط سالم یا نیازهای عاطفی کودک است، مثل احساس امنیت و عشق به دیگران.
فقدان این توجهات می تواند منجر به ایجاد صدمات جدی در سلامت و رشد کودک شود. اما چگونه این نوع کودکان به چشم می آیند.

نکته اینجاست، قبل از اینکه نشانه های روانشناختی و عاطفی این غفلت ها و بی توجهی ها فرصت بروز پیدا کنند، معمولا ما شاهد آثار فیزیکی بدیهی و آشکار آنها هستیم. برخی از این نشانه ها که به آنها اشاره می شود ممکن است تنها به غفلت از کودک مربوط نباشند و در واقع نشانه های فقر و محرومیت محسوب می شوند. * احساس گرسنگی مکرر * رفتن به مدرسه با لباس های کثیف * عدم مراجعه به دکتر در زمان بیماری * توجه مداوم به خود در تنهایی و در کنج خانه، به دور از ارتباط با دیگران تا سن ۱۶ سالگی * رها شده وبه نوعی فراموش شده * زندگی در شرایط خطرناک در کنار دارو و الکل و خشونت * فقدان انعطاف لازم برای هماهنگی با مدرسه * کودکانی اغلب عصبانی، پرخاشگر و صدمه زننده به خود

و بلاخره کودکانی که برای ایجاد ارتباط اجتماعی با سایر کودکان دچار مشکلات جدی هستند.
چرا و چگونه شرایط غفلت از کودکان شکل می گیرد؟ معمولا ارائه دقیق یک دلیل مهم برای اینکه چرا غفلت از کودکان اتفاق می افتد، کار آسانی نیست. در موارد بسیاری والدین تنها یک الگو از پدر و مادرهایشان برای رفتار با کودکان شان آموخته اند. به همین دلیل است که کمک به این نوع بچه ها و مراقبت کنندگان از آنها برای ایجاد تغییر شرایطی که خود را در آن پیدا می کنند، مسیری طولانی و زمان بر است.
شماری از تحقیقات نشان می دهند که مشکلات مشترکی بین مراقبت کنندگان بزرگسال در ارتباط با غفلت از کودکان وجود دارند. این مشکلات مشابه شامل این موارد است:
.
* مشکلات سلامت روانی والدین مانند افسردگی
.
* خشونت خانگی
.
* بیکاری
.
* فقر
.
* مصرف مواد مخدر و الکل
.
* تسلسل رفتار آموخته شده نادرست .

#kerman #family #kermoon
Admin : @amir_foroozandeh
.

#کرمان #خانواده #توجه #فرهنگ #تربیت #کودکان #عشق #پسر #دختر #علمی #دانستنیهای_جالب #مواد_مخدر #قاچاق #تعقیب_و_گریز #ماهان #خانواده
Read more
پسر به این خوش تیپی کی دیده 😎😎😎😎 #روزعشق #زیبایی #عشق #کودکانه #کودکان #کودک #کودکی #بازی #بارداري ...
Media Removed
پسر به این خوش تیپی کی دیده 😎😎😎😎 #روزعشق #زیبایی #عشق #کودکانه #کودکان #کودک #کودکی #بازی #بارداري #عشق #فوتو #چایلد #بچه #دختر #پسرونه #دخترونه #آتلیه_نوزاد #آتلیه_تخصصی_کودک_و_نوزاد #ژینو #نوزادی #عاشقی #عاشقانه #بوشهري #بوشهر #بوشهریا #آتلیه_کودک #زمستان #زمستانه️ #نوروز #بهاری پسر به این خوش تیپی کی دیده 😎😎😎😎 #روزعشق #زیبایی #عشق #کودکانه #کودکان #کودک #کودکی #بازی #بارداري #عشق #فوتو #چایلد #بچه #دختر #پسرونه #دخترونه #آتلیه_نوزاد #آتلیه_تخصصی_کودک_و_نوزاد #ژینو #نوزادی #عاشقی #عاشقانه #بوشهري #بوشهر #بوشهریا #آتلیه_کودک #زمستان #زمستانه❄️ #نوروز #بهاری
. نمک‌پاشمون مال فست‌فودی سرکوچه بود. سه تا چنگال از پیتزایی جلوی دانشگاه بلند کردیم. لیوانای مراسم ...
Media Removed
. نمک‌پاشمون مال فست‌فودی سرکوچه بود. سه تا چنگال از پیتزایی جلوی دانشگاه بلند کردیم. لیوانای مراسم دفاع یه دانشجوی دکتری رو برداشتیم. اون روز هم که با بابای سارا رفتیم رستوران‌، نفری یه بشقاب گذاشتیم تو کیفامون. وقتی خوابگاهی بودیم، هرچیزی تو اون شهر غربت رو سهم خودمون می‌دونستیم. هروقت یه ... .
نمک‌پاشمون مال فست‌فودی سرکوچه بود. سه تا چنگال از پیتزایی جلوی دانشگاه بلند کردیم. لیوانای مراسم دفاع یه دانشجوی دکتری رو برداشتیم. اون روز هم که با بابای سارا رفتیم رستوران‌، نفری یه بشقاب گذاشتیم تو کیفامون. وقتی خوابگاهی بودیم، هرچیزی تو اون شهر غربت رو سهم خودمون می‌دونستیم. هروقت یه پیرزن بهمون بد و بیراه می‌گفت که محیط شهرمون رو خراب کردید یا یه پسر بهمون تیکه گریه‌دار مینداخت، اینجوری بهشون ضربه می‌زدیم.
.
مریم از همه‌مون پردل و جرات‌تر بود. همیشه با دست پر میومد تو اتاق یا سیب‌زمینی‌های سلف رو بار می‌زد یا شیرینیا و ساندیسای همایش‌های دانشگاه رو دودر می‌کرد یا اگه چیزی گیرش نمیومد، پرده کلاسشون رو باز می‌کرد می‌آورد تا تغییر دکوراسیون بدیم. یه روز که از خونه اومد دیدیم از تو ساکش صدای یه پرنده میاد. آوردش بیرون و گفت یه نوع مرغابیه که تو جنگل پیداش کرده و گرفتنش هم خیلی سخت بوده. بعد هم با بدبختی از خونه و اتوبوس و در ورودی ردش کرده تا تو خوابگاه کبابش کنیم و باهم بخوریم. ما با اینکه طرفدار حقوق حیوانات بودیم و مخالف این کار، ولی چون خیلی گوشت دوست داشتیم، قبول کردیم. مریم مثل یه قصاب حرفه‌ای چاقوش رو تیز کرد و پرنده بیچاره رو برد تو حیاط خوابگاه. هیچ کدوممون تحمل دیدن این صحنه‌ها رو نداشتیم و نرفتیم ببینیم. مریم برگشت با یه تیکه گوشت تمیز و آماده. شست و آماده کرد تا وقتی خودش و ما از سر جلسه امتحان اومدیم کباب کنه بخوریم. اون روز به عشق کباب مرغابی هیچ کدوم نفهمیدیم چه جوری امتحان دادیم. وقتی برگشتیم از اتاق بغلی سیخ و گوجه و نون قرض گرفتیم. حتی دستامون رو شستیم ولی وقتی در یخچال رو باز کردیم، دیدیم جا تره و بچه نیست. دیدیم بوی کباب از آشپزخونه میاد. سوسن از بچه‌های اتاق بغلی روی کابینت نشسته بود و با لذت رون مرغابی به نیش می‌کشید. وقتی ما رسیدیم دیگه داشت استخوناش رو پاک می‌کرد تا یه وقت چیزی به ما نرسه. خون جلوی چشم همه‌مون رو گرفته بود. یهو دیدیم ما پنج نفریم ولی اون یه نفره. پس دست و پاش رو ‌گرفتیم و بردیمش تو اتاق خودش. در رو هم بستیم که اگه هم‌اتاقیاش رسیدن کمکش نکنن. دست و پاش رو به تخت طناب‌پیچ کردیم و دهنش‌رو هم با چسب چسبوندیم که صدای جیغ و دادش کسی رو خبر نکنه. تو کمدش رو گشتیم چندتا لباس خوب و در حد نو داشت. مانتوش رو تازه اتو کرده بود که مریم پوشید. کیف لوازم آرایشش رو خالی کردیم و هر کس بنا به نیازش هرچی که تونست برداشت.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
. دستمون به اون اصل كاري‎ها كه نرسيد، سوال #فرزندت_كجاست؟ رو از فرعي‎ها پرسيديم: . كاپيتان هادوك: البته ...
Media Removed
. دستمون به اون اصل كاري‎ها كه نرسيد، سوال #فرزندت_كجاست؟ رو از فرعي‎ها پرسيديم: . كاپيتان هادوك: البته من فرزندي ندارم، يه فرزند خوانده دارم به نام تن‎تن كه غلام مردمه. از صبح تا شب دنبال رفع و رجوع مشكلات هم‎وطنانشه. حتي ديگه نميرسه فكل بالاي موهاشو درست كنه. هي صافشون ميكنه رو به پايين،‌ ... .
دستمون به اون اصل كاري‎ها كه نرسيد، سوال #فرزندت_كجاست؟ رو از فرعي‎ها پرسيديم:
.
كاپيتان هادوك: البته من فرزندي ندارم، يه فرزند خوانده دارم به نام تن‎تن كه غلام مردمه. از صبح تا شب دنبال رفع و رجوع مشكلات هم‎وطنانشه. حتي ديگه نميرسه فكل بالاي موهاشو درست كنه. هي صافشون ميكنه رو به پايين،‌ يقه‎اش رو هم تا دكمه آخر مي‌بنده،‌ ته‌ريش هم كه ميذاره خيلي جذاب ميشه. ميلو رو هم با سه تا كفتر چاهي طاق زد. اين شايعه وام بدون بهره از جواهرات كاستافيوره هم كار بدخواهانه. ‌يه ماشين 800 ميليوني و سه دهنه مغازه تو بورلي‎هيلزه ديگه،‌ يه جوري ميگن آقازاده كه يكي ندونه فكر ميكنه ماشين يك ميلياردي سواره و پنج دهنه مغازه تو اندرزگو داره، والا!
.
عموي سوباسا: فرزند من پيش مادرشه. بيشتر از اين نميتونم توضيح بدم، پاي آبروي دو تا كشور ژاپن و برزيل وسطه.

شريفي‎نيا: فرزندان من معلم هستن، ‌معلم صاف و ساده و بي‎ريا. مشغول آموزش زيرپوستي راه و رسم زندگي به مردم. حالا يه عده اصرار دارن اسمشو بذارن بازيگري، ‌ولي در اصل فرزندان من به عشق مردم و براي مردم دارن جلوي دوربين عرق ميريزن و خون دل ميخورن و سختي ميكشن. منم به عنوان پدرشون هيچ كاري براشون نكردم،‌ شرمنده‎ام بابايي –اشك مي‌ريزد-
.
مادر هاچ زنبور عسل: به جان خودم نميدونم،‌ من كلا چون پوشش مناسبي نداشتم قسمت آخر هيچ‌وقت پخش نشد و من هرگز نفهميدم فرزندم كجاست.

بابالنگ دراز: فرزند من تو آشپزخونه است داره شام درست ميكنه. يعني اول من باباش بودم ولي بعد شوهرش شدم. سوالتون رو بايد تغيير بديد به همسرت كجاست؟ جودي خانم با مدرك فارغ‌التحصيلي از دبيرستان شبانه‌روزي، به همراه جوليا پندلتون هيات علمي دانشگاه شده و همينك خاك پاي دانشجوهاي اين مرز و بومه. همه‌اش گچ تخته ميخوره و چون شمع مي‎سوزه تا جهان رو روشن كنه. حالا يه عده اصرار دارن كه جزو بورسيه‎هاي غيرقانوني بوده،‌ كه اونها خيلي غلط كردن.

شازده كوچولو: من بچه ندارم،‌ يه روباه اهلي داشتم كه جناب ربيعي فرستادش واسه رييس مجلس. الانم از خودشون بپرسيد كه كجاست،‌ مرسي، اَه!
.
خاوري: پسر من جزو اونايي نبود كه منفعل بشينه سر جاش بگه كار نيست،‌ خودش يه پارو گرفت دستش به همراه لباس پلوخوري‎اش شروع كرد به پارو كردن. اينقدر اين بچه به فكر مردمه كه همش هم از مردم پارو كرد. يه كم استراحت كن پسركم –بغض مي‌كند.

پدر ژپتو: فرزند من باغبونه و مشغول كاشت درخت‎هاي سكه طلا. حالا يه عده معلوم‎الحال بهش ميگن اختلاس، فرشته مهربون بزنه به كمرتون. اينا همش خدمت به محيط زيسته بي‎لياقتا.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇
Read more
. به نظرتون مشکلش چيه؟؟ شکست خورده؟ آيا ؟<span class="emoji emoji1f612"></span> . #شکست #بچه #پست #جدید #متن #نوشته #جمله #جوک #طنز ...
Media Removed
. به نظرتون مشکلش چيه؟؟ شکست خورده؟ آيا ؟ . #شکست #بچه #پست #جدید #متن #نوشته #جمله #جوک #طنز #روز #جوک #امروز #عکس #شادی #خنده #پسر #پسرونه #دختر #دخترونه #عشق #ايرانى #جورواجور #joorvajoor .
به نظرتون مشکلش چيه؟؟
شکست خورده؟ آيا ؟😒
.
#شکست #بچه #پست #جدید #متن #نوشته #جمله #جوک #طنز #روز #جوک #امروز #عکس #شادی #خنده #پسر #پسرونه #دختر #دخترونه #عشق #ايرانى #جورواجور #joorvajoor
. من از دو سالگى به بعد شايد هم حتى قبلترش بعضى خاطراتمو يادم مياد.. اميدوارم در علم روانشناسى اين ...
Media Removed
. من از دو سالگى به بعد شايد هم حتى قبلترش بعضى خاطراتمو يادم مياد.. اميدوارم در علم روانشناسى اين نشانه ى اختلال نباشه 🤯.. امروز كلى خنديدم به اينا ... عكس ١: اسم اين عروسكِ دست ساز ،قلى بود اون موقع كه هنوز مد نبود ملت عكسشونو روى ليوان و كوسن !!چاپ كنن ، قلى از خودش متكاشو داشت (مثل قلى نباشيم) 🤣 عكس ... .
من از دو سالگى به بعد شايد هم حتى قبلترش بعضى خاطراتمو يادم مياد.. اميدوارم در علم روانشناسى اين نشانه ى اختلال نباشه 🤯.. امروز كلى خنديدم به اينا ... عكس ١: اسم اين عروسكِ دست ساز ،قلى بود اون موقع كه هنوز مد نبود ملت عكسشونو روى ليوان و كوسن !!چاپ كنن ، قلى از خودش متكاشو داشت (مثل قلى نباشيم) 🤣😂 عكس ٢ : نه ! بايد با اين عكس مث همه اينجورى شروع ميكردم وى در خانواده اى مذهبى چشم به جهان گشود و قيافه اش شبيه علامت سوال بود. (اينجا از حموم اومدم البته) ولى ناگزيرى جبر در اين عكس هست 😂عكس٣: يه ولم كن تا ولت كنم خاصى تو چشمامه 🧐 (موها از آشيونه ى كلاغ فراتر رفته 🦅) عكس ٤: فكر كنم از اينجا تصميم گرفتم يه استايل خانمانه تر به خودم بدم 👧🏻عكس ٥: اين بابانوئل و با يه عروسك پارچه اى كه اسمش كوزت بود يه توپ و يه شكلاتهايى كه دقيق يادم نيست ولى انگار سيب هاى كوچيكى بودن كه دورشون رو با آبنبات پوشونده بودن دايى جون بهنام از سربازى برام اورده بود فكر ميكنم اون موقع سربازى يه سرزمين شبيه مغازه ى اسباب بازى فروشى بود در دايره ى لغات من !.. عكس ٦: اين اسمش ستاره بود .. اول بچه شو گم كرد بعدم كوكش خراب شد و ديگه موقع اهنگش تكون نميخورد بعدشم براى اينكه از دلش در بيارم رو صورت ستاره و خانم حنا با خودكار ستاره و ماه و يه سرى خط خطى كشيدم كه پاك نميشد ولى من براى مامانم توضيح دادم اونجورى خيلى قشنگتر شدن عكس٧: اين اگر خود استيصال نيست چيه؟ اين عكسا رو كه ميبينم ياد اهنگهاى اقاى ناظرى و بيشتر داريوش مى افتم كه بابام اون موقع گوش ميداد ! كفتر پر بسته پروندن نداره😅 .... مث همه ى بچه هاى ديگه منم با اهنگها يا لالايياى غمگين بغض ميكردم .. البته اينو يادم نيست مامانم تعريف ميكنه 😅 عكس ٨: با ديدنش دلم براى اين گيره سرها كه آويز قلبهاى رنگى داشت ، تنگ شد .. عكس ٩ : واقعا از اين مجسمه ميترسيدم حس ميكردم يه زن بدجنسيه كه ميخواد منم بغل كنه ببره اون بالا و منم مث اون پسر سنگ بشم! بعدها كه بزرگتر شدم و اصطلاح مادر فولاد زره رو شنيدم اين خاطره در ذهنم تداعى ميشد متاسفانه .. يادمه حتى دلم نميخواست كنارش عكس بگيرم .. طفلك مامانم چى ميكشيد از تخيلات من 😖 عكس ١٠ : سه چرخه م مجهز به بوق بوده :)) .
._________
البته توى اين عكسها بيشتر از خودم ، مامانمو اونور دوربين ميتونم تصور كنم كه تا چه اندازه با عشق اينا رو ثبت كرده ❤️☺️
.
.
.پ.ن: در جواب دوستانى كه پرسيدن ، من متولد ٦٣ هستم .
.
.
.
Read more
. . سوال : وقتی که آزادی ! چرا خودت رو باید مقید کنی و ازدواج کنی !!؟؟؟ وقتی می تونی در آن واحد با هزاران نفر حال کنی و هر کدوم رو نخواستی بگی خوش اومدی و سریع جاش رو با چن تا جدیدتر سرترش پر کنی ، اصلا چرا باید ازدواج کنی ؟؟؟؟ . . فقط پول داشته باش 110 سالت هم باشه مهم نیست 14 ساله ها منتت هم میکشن مگه احمقی ... .
.
سوال : وقتی که آزادی ! چرا خودت رو باید مقید کنی و ازدواج کنی !!؟؟؟
وقتی می تونی در آن واحد با هزاران نفر حال کنی و هر کدوم رو نخواستی بگی خوش اومدی و سریع جاش رو با چن تا جدیدتر سرترش پر کنی ، اصلا چرا باید ازدواج کنی ؟؟؟؟
.
.
فقط پول داشته باش 110 سالت هم باشه مهم نیست 14 ساله ها منتت هم میکشن مگه احمقی با یک پیرزن زندگی کنی 😂😐 یا نهایت 40 سال و 50 سالت شد خسته شدی دیگه از دختربازی یکی بگیر بگو زنمه ... بیرونم هست باز اگر حوصلت سر رفت ازش ... اون بشینه خونه بچه ات رو بزرگ کنه ...
.
.
. .
.
آزادی و نه به اجبار
البته قبول دارم #پول نداشته باشی تا جونی مشتری پیدا میشه
پس برید دنبال پول بعدم #عشق و حال کن
بعد بچه دلت خواست از هر کی عشقت کشید بچه بیار بده برات بزرگ کنن حالا هر وقت هم عشقت کشید برو بهش سر بزن حال بابا بودنم ببر ...
👈الگو غربی دقیق اینه
حرف زشته ولی میگم از قصد ک خیلی ها نمی دونن
تفریح پسرهای پولدار مست گاهی هم تحقیر پیرزن هاست و خوب 40 سال و 50 سال ک بشی دیگه مشخصه جلو 17 ساله ها هر چی هم باشی کم میاری ...
نوع تحقیر هایی ک میدونم خیلی زشته هر چی کردم دیدم نوشتنی نیست ! .
.
الگو غرب اینه
#خانم تاریخ مصرف داره
تاریخ مصرف منقضی شد ببخشید زباله دانی جاشونه ! هر کاری هم کنند فقط تحقیر بیشتر میشن !!!
اما مردها فقط پول داشته باشند همین ....
همینه نظام سرمایه داری ک الگو جهان شده . .
.
.
#خدا اگر به زن گفت حجاب رعایت کن و به مرد گفت نگاه رعایت کن به سود خود افراد و جامعه است ...
بالاخص ب نفع خود زن ها
زیباترین زن عالم هم باشی تا زمانی جذابی ! اما پا به سن ک بگذاری زیبایی هات از دست رفته اما نیازهای عاطفی و روحیت مگه کم شده !!؟؟؟ و کدوم شکنجه بدتر از طرد شدن ها و دیده نشده هاست ! و یک زن میانسال و سن بالا هر چ قدر هم خودش رو به تیغ جراحی و آرایشگرهای حرفه ای بسپره باز هم در مقابل جوانها خیلی کم میاره .... و .... .
.
.
.
#ازدواج #حجاب #خیانت #نه_به_حجاب_اجباری #حجاب_اجباری #محجبه #دوست_دختر #دوست_پسر #پسر #دختر #آزادی #زن .
.
.
.
👈👈👈👈امیدوارم حرف پست معلوم شه ک چی بود .......
.
.
حجاب به نفع هیچ کسی به اندازه خود خانمها نیست و عدم رعایتش ب ضرر هیچ قشری بیشتر از خانمها نیست
Read more
داشتن این دو تا عشق تو زندگی بزرگترین بهانه برای نفس کشیدنه. نفسم به نفسشون بنده. همیشه تو ذهنم بود ...
Media Removed
داشتن این دو تا عشق تو زندگی بزرگترین بهانه برای نفس کشیدنه. نفسم به نفسشون بنده. همیشه تو ذهنم بود بچه اولم دختره حتی توی سونوگرافی که اولین بار جنسیت رو گفت اصلا ناراحت نشدم ولی تا چند روز حس میکردم دخترمو از دست دادم. چون عاشق لحظات مادر دختریمون بودم. ولی حالا لحظات پدر پسری این دوتا عشق رو که میبینم ... داشتن این دو تا عشق تو زندگی بزرگترین بهانه برای نفس کشیدنه. نفسم به نفسشون بنده.
همیشه تو ذهنم بود بچه اولم دختره حتی توی سونوگرافی که اولین بار جنسیت رو گفت اصلا ناراحت نشدم ولی تا چند روز حس میکردم دخترمو از دست دادم. چون عاشق لحظات مادر دختریمون بودم. ولی حالا لحظات پدر پسری این دوتا عشق رو که میبینم لذت بخش ترین و بامزه ترین قسمتای پسردار بودنمه. تازه بنظرم لحظات مامان و پسری هم خیلی قشنگه والا. به هم میایم😄
این حرف کلیشه ایه ولی درسته. ایشالا خدا به هرکی فرزند میده سالمش رو بده چون هردوش خیلی شیرینه.
از همسر عزیزم,بابایی نیکان بابت تمام حمایتهاش چه توی دوران بارداری چه از تولد نیکان تا به امروز تشکر ویژه دارم. وقتی بابایی نی نی همکاری کنه بچه داری لذت بخش تر و راحتتر میشه
#پدر_پسری #عشق #عشق_های_من #نفس_بابا #نفس_مامان #نیکان #معنی_زندگی #پسر
#baby_boy #baby_son #baby_cute #cute #love
Read more
. ۱.«نمیدونم به شانس اعتقاد دارید یا نه، ولی من بدشانس‌ترین آدم دنیام. یادمه یه بار گفتین به فال و ...
Media Removed
. ۱.«نمیدونم به شانس اعتقاد دارید یا نه، ولی من بدشانس‌ترین آدم دنیام. یادمه یه بار گفتین به فال و بخت و چشم زخم اعتقاد ندارید، اما باور کنین بخت من رو بستن! ماجراهای پارسال رو که یادتونه؟ تو این شیش ماهی که پیشتون نیومدم دو تا رابطه دیگه هم شروع کردم و هر دو خراب شدن. فقط کسایی که سراغ سواستفاده هستن ... .
۱.«نمیدونم به شانس اعتقاد دارید یا نه، ولی من بدشانس‌ترین آدم دنیام. یادمه یه بار گفتین به فال و بخت و چشم زخم اعتقاد ندارید، اما باور کنین بخت من رو بستن! ماجراهای پارسال رو که یادتونه؟ تو این شیش ماهی که پیشتون نیومدم دو تا رابطه دیگه هم شروع کردم و هر دو خراب شدن. فقط کسایی که سراغ سواستفاده هستن سراغ من میان. هیشکی منو واسه یه رابطه جدی مث ازدواج نمیخاد! »
۲. حمیده مثل یک وظیفه از چهار سال پیش هر شش ماه یکبار به دیدنم می‌آید. داستان تکراری است. رابطه‌های مکرر که با عشقی آتشین و پیگیرانه از طرف پسرها شروع می‌شود و خیلی زود، بی‌سرانجام، پایان می‌یابد.
۳. داستان «بچه‌های کوه آلپ» را یادتان هست؟ پای دَنی در حادثه‌ای غیرعمد می‌شکند. آنِت خواهر بزرگتر دَنی، پسر همسایه یعنی لوسین را مقصر می‌داند. بی‌فکرانه و شاید ناخواسته دوستی دیرین را به تنفر و دشمنی تبدیل می‌کند و تلاشهای لوسین برای برگشت اوضاع به سابق چنان بی‌نتیجه می‌ماند که همه چیز را رها کرده و مریدِ پیرمردِ تنهایِ میانه‌ی جنگل می‌شود.
۴. هر روز در کارم آدمهای زیادی را ویزیت می‌کنم که مبتلا به سندرم آنت هستند و با رفتارشان نقش‌های دیگران را تغییر می‌دهند. دوستی‌ها را به دشمنی، عشق را به تنفر، ازدواج‌ها را به طلاق و دلسوزان را به بدخواهان تبدیل می‌کنند. دختران زیادی مانند حمیده را می‌بینم که توانایی خارق‌العاده‌ای در تبدیل موقعیت‌های ازدواج به رابطه دوست‌پسر- دوست‌دختری دارند. آنها نمی‌دانند که چگونه چنین اتفاقی می‌افتد و اینها را به شانس و تقدیر تعبیر می‌کنند. اما قصه(به قول س. ص.) این است که آنها سه ویژگی نهفته خویش را نمی‌شناسند:
الف. عزت نفس پایین
ب. طرحواره طرد
ج. دلبستگی ناایمن در کودکی
درمان سندرم آنت شامل تشخیص صحیح و رفع سه ویژگی آن توسط درمانگر است.
Read more
••• لطفاً ورق بزنيد<span class="emoji emoji1f64f"></span> بينا پسر، زودتر از آنچه كه فكر ميكردم بهمون وابسته و با بچه ها دوست شد. البته ...
Media Removed
••• لطفاً ورق بزنيد بينا پسر، زودتر از آنچه كه فكر ميكردم بهمون وابسته و با بچه ها دوست شد. البته به گمانم به بهبودش بعد از جراحي دوم هم مربوط ميشه. از خوشحاليت خوشحالم بيناترين بيناي دنيام. #blindcat . . . بي ترديد يكي از دلايلي كه خدا من رو آفريده عشق ورزي ام به حيواناته زيرا پروراندن رو دوست ... •••
لطفاً ورق بزنيد🙏
بينا پسر، زودتر از آنچه كه فكر ميكردم بهمون وابسته و با بچه ها دوست شد. البته به گمانم به بهبودش بعد از جراحي دوم هم مربوط ميشه.
از خوشحاليت خوشحالم بيناترين بيناي دنيام. #blindcat .
.
.
بي ترديد يكي از دلايلي كه خدا من رو آفريده عشق ورزي ام به حيواناته زيرا پروراندن رو دوست دارم؛ چه در قالب تدريس ادبيات، نوشتن در حوزه ي ادبيات و چه پروراندن حيواناتم.
خدايا سپاسگزارتم و دستت رو از روي شانه هام بر ندار 🙏🌹
Read more
Loading...
Load More
Loading...