پسر و دو خنده

Unique profiles
35
Most used tags
Total likes
0
Top locations
McLean, Virginia, Moscow, Russia, Richmond, London
Average media age
982.9 days
to ratio
11.5
. الان که ماجرای «فرزندت کجاست» داغ شده، لازم دیدم خودافشاگری مختصری انجام بدهم. من یک پسر و دو دختر ...
Media Removed
. الان که ماجرای «فرزندت کجاست» داغ شده، لازم دیدم خودافشاگری مختصری انجام بدهم. من یک پسر و دو دختر دارم که ور دل مادرشان هستند و نمی‌دانم مادرشان در حال حاضر به کدام خری دل بسته و روی چه کسی کراش دارد، ولی هنوز من را ملاقات نکرده. در نتیجه مجبورم به جای پاسخ سوال «فرزندت کجاست»، به این مساله جواب بدهم ... .
الان که ماجرای «فرزندت کجاست» داغ شده، لازم دیدم خودافشاگری مختصری انجام بدهم. من یک پسر و دو دختر دارم که ور دل مادرشان هستند و نمی‌دانم مادرشان در حال حاضر به کدام خری دل بسته و روی چه کسی کراش دارد، ولی هنوز من را ملاقات نکرده. در نتیجه مجبورم به جای پاسخ سوال «فرزندت کجاست»، به این مساله جواب بدهم که «فرزند هستم، کجام».
.
من در خانواده‌ای مرتضوی دیده به جهان گشودم. بر خلاف بسیاری از مرتضوی‌ها، از همان عنفوان نوزادی به رانتخواری علاقه داشتم، به طوری که در سن هفت ماهگی با دیدن شیشه شیر صدایی شبیه «یایت» در می‌آوردم که شباهت عجیبی به کلمه رانت داشت.

چند سال بعد، اولین رانت تحصیلی من در همان کلاس اول ابتدایی شکل گرفت. به این شکل که زنگ می‌زدم به منزل آن یکی همکلاسی‌ام که بر حسب اتفاق فامیلی‌اش مرتضوی بود و می‌گفتم: «منزل مرتضوی؟ مرتضوی هست؟... مرتضوی هستم» و اسباب خنده مخاطب را بدون نیاز به اینکه قصد شوخی داشته باشم فراهم می‌کردم و شخصیتی نمک‌پاش در ذهن دیگران خلق می‌کردم.

همان‌طور که می‌دانید، همه ایران دارای مرتضوی است، همه هم به جز ما یک کاره‌ای هستند. به همین منظور، هر بار که سفر می‌رویم، دیگر نیازی به هتل نیست. مثلا می‌رویم مشهد، زنگ خانه شهردار سابق را می‌زنیم، می‌گوییم «سلام آقای مرتضوی، مرتضوی هستیم.» و می‌رویم بالا و چندروزی مزاحم می‌شویم تا بالاخره متوجه شوند ما جزو مرتضوی‌های اصولگرا نیستیم و بریزندمان توی کوچه؛ یا می‌رویم یزد، خودمان را مرتضوی معرفی می‌کنیم و به این شکل می‌توانیم بدون صف، از آثار تاریخی دیدن کنیم، چون بلافاصله صف خالی می‌شود.

در جامعه هنری هم همین‌طوری راهم را باز کردم. اولین بار که می‌خواستم با عرض معذرت به کلاس موسیقی بروم، وارد یک آموزشگاه شلوغ و پرطرفدار شدم و گفتم: «سلام. مرتضوی هستم، فامیل آقا بیژن.» کلی تحویلم گرفتند و من را گذاشتند در اولویت ثبت نام. البته یکی از عزیزان وسط شیرینی آوردنش پرسید «کدوم آقا بیژن؟» که زیر لب جواب دادم «بنفشه‌خواه» ولی خوشبختانه نشنید.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. J تتلیتیا کپی واجب خیلی آدم باید پست و احمق،باشه که واسه دو کلمه انتقاد از نداشته هاش و داشته هاش ...
Media Removed
. J تتلیتیا کپی واجب خیلی آدم باید پست و احمق،باشه که واسه دو کلمه انتقاد از نداشته هاش و داشته هاش مایه بذاره تو فحاشی هاش!!! نمیفهمم تویی که حرف ضعیفیِ و چرت بودنِ موسیقی هایِ،تتلو میزنی خودت کدوم کنسرت هارو برگذار کردی؟کدوم سازهارو از بری،کی،استادت تو سولفِژ بود که راجع به خوب و بده،صداش حرف ... .
J تتلیتیا کپی واجب

خیلی آدم باید پست و احمق،باشه که واسه دو کلمه انتقاد از نداشته هاش و داشته هاش مایه بذاره تو فحاشی هاش!!! نمیفهمم تویی که حرف ضعیفیِ و چرت بودنِ موسیقی هایِ،تتلو میزنی خودت کدوم کنسرت هارو برگذار کردی؟کدوم سازهارو از بری،کی،استادت تو سولفِژ بود که راجع به خوب و بده،صداش حرف میزنی؟چندتا روپایی زدی تو عمرت که حرف از ضعیف بودن و هیچی نشدنش تو فوتبال میزنی!؟آدم ! باز این از صبح تا شبش تو تمرین و ورزشِ نه تویی که از کلِ فوتبال برنامه نود رو میشناسیُ چندبار تو عمرت استادیوم رفتی! به چیِ زندگیت مینازی؟کَسی ندونه فکر میکنه ماها هممون کار و زندگیِ عالی داریم.بهترین شغل و کسب و کار و بیزینسِ دنیا رو داریم. چرا فقط حرف میزنی؟آاااادم! بفهم با چارتا فحش به هیچی نمیرسی.اینهمه فحش دادی،دستت به خودش و خواهر و مادرش رسیده مگه؟ هرچی مُخ هامون پوچ تر و پوک ترِ دهن هامون گشادتر.اییییین واسه هواداراش میاد اینستا آره بیکارِ! تو چی که از صب تا شب تو پیچشی؟اوونقدری درگیرش هستی که میشینی کامنتِ فحش مینویسی.به چیِ فحش دادن دلت خوشِ؟دیگه یه آدمِ بی سرُ پایِ یه وری هم تو فحش دادن استادِ.واقعاً افتخار داره برات!؟اصلاً دلیلی نداره وقتی ازش بدت میاد کارهاش رو دنبال کنی! پست هاش رو دنبال کنی! چیه نکنه واسه خندیدن میای تو پیجش؟ یه نگاه به زندگیِ خودت بنداز.از همه خنده دار تره...بابا جمع کن این جانمازیُ که پهن کردی! رنگ به روش نموند بس که آب کشیدی براش.همچین از خالکوبی هاش ایراد میگیریُ حرف از خدا و پیغمبر براش میزنیم یکی ندونه فک میکنه خودمون بیسچار ساعتِ تو مسجد و رو به قبله ایم واسه استغفار! بدَنِ خودشِ! دوست داره و هرکاری بخواد باهاش میکنه!تویِ پسر! هرکاری بخوای با تنت میکنی کَسی هست تو زندگیت فضولی کنه؟تویِ دختر هرطوری که بخوای لباس میپوشی کسی هس بهت بگه چرا؟ایشون هر حرفی میزنه از پوشش و فرهنگ سازی ها و شوخی ها فقط و فقط برایِ هواداراشه.دلیلی نداره تو یا هرکَسِ دیگه باهاش مشکل داره حتیٰ پُست هاش رو بخونِ.قبلِ اینکه بهش بگی شیطان پرست اول فکر کن به کدوم قرآن و نمازت مینازی.والا بلاه خدایِ من و تو این چیزارو تو تو قرآن و تورات و انجیل این هارو به ما یاد نداده.که مسلمون تویی که دلِ کَسیُ میشکنی و امیدی رو نا امید میکنی.هرچیزیم که میگی،هر فحشیم که میدی هییییچ اثری رو هییییچ آدمی نداره. دیواره ی
@amirtatalooi ذهن
.
.
.
😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠
.
.
Read more
آدم چهل و هشتم | سيما زن پرده را پس زد و به آسمان ترك خورده ى سرمازده ى غربت نگاه انداخت ، زمان برايش مى ...
Media Removed
آدم چهل و هشتم | سيما زن پرده را پس زد و به آسمان ترك خورده ى سرمازده ى غربت نگاه انداخت ، زمان برايش مى چرخيد ، ديروز بود كه مادرش از ايران زنگ زده بود و خبر مرگ پسر همسايه روبروى شان كه او هم همزمان با او ترك ماترك بَلَد وطن و خانه كرده را داد، گفت كه آورده اندش ، فقط همين ، روبروى سيما چهره اسماعيل آمد با آن ... آدم چهل و هشتم | سيما
زن پرده را پس زد و به آسمان ترك خورده ى سرمازده ى غربت نگاه انداخت ، زمان برايش مى چرخيد ، ديروز بود كه مادرش از ايران زنگ زده بود و خبر مرگ پسر همسايه روبروى شان كه او هم همزمان با او ترك ماترك بَلَد وطن و خانه كرده را داد، گفت كه آورده اندش ، فقط همين ، روبروى سيما چهره اسماعيل آمد با آن عينك گردش ، عينكى كه گفته بود با تصور جهان گرد ، گِردش را گرفته ، ياد عشق سرخوش نوجوانيش افتاد با اسماعيل ، خنكاى حيات ظهر تابستان ! بعد از سالها هر كدام رفته بودند سى خودشان ، اسماعيل درس خواندنش در پلى تكنيك رها كرده بود اما سيما چسبيده به درسش چون مادرش گفته بود ! و از آن موقع ها همچنان او گفته بود و مادر اجرا كرده بود و او گفته بود و مادر اطاعت محض ! شنيده بود اسماعيل در ميان كتابهايش است و او فقط در بطن وزن كتابها، يادش آمد يك روز سرد زمستانى توى كوچه تاريكشان اسماعيل را ديده بود و اسماعيل به او گفته بود ميرود اولين اكران جدايى فرهادى را ببيند و او را به هم زور برده بود از سينما كه بيرون آمده بودند اسماعيل دخانش را چاق كرده بين چهار انگشت دست چپش و گفته بود اين فيلم اسكار مى گيرد ، سيما به او خنديده بود بلند بلند در كوچه پشتى شلوغ سينما فلسطين و مسخره اش كرده بود ، اسماعيل آن سوى جهان و سيما حالا اين سوى جهان ، او را آورده اند و سيما در ميان استدلال هاى مادرش در سرماى غريب كُش و آغوش يك فرارى از وطن ، يك ايرانى سواركار !! سيما پرده را دوباره كشيد ، چه فايده اى دارد آسمان وقتى آفتاب ندارد مثل آغوش بادرد و بى درمان مى ماند ، آدم است ديگر به بهاى آرامش مى پراكند آزاديش را ، عشقش را ، عمرش را ، گوشى سيما زنگ خورد ، ايران ، مادرش بود لابد مگر كسى ديگر سراغى از او مى گيرد غير از دلال دلايل زندگيش مادرش ، خيره شد جواب نداد ، بغضش مى خواست دوباره دو تكه نكند روانش را ، ميس كال ، دوباره روشن شد صفحه ، برو مراسم اسكارو ببين دخترم ، فرهادى دوباره اسكار گرفت ، پى ام خاموش شد ، سيما دوباره خنديد مثل خنده هاى كوچه پشتى سينما فلسطين ، خنديد ، خنديد ، پرده را كنار زد پنجره را باز كرد ، سوز پيچيد به تنش ،خنده اش به زار تبديل شد ، زار زد ، زار زد
پ . ن : آى آدم ها
Read more
. زندگی‌نامه نابغه‌ی موسیقی بتهوون مردی بهره‌مند از اراده نیرومند است که رویای دستیابی به قدرت،شهرت ...
Media Removed
. زندگی‌نامه نابغه‌ی موسیقی بتهوون مردی بهره‌مند از اراده نیرومند است که رویای دستیابی به قدرت،شهرت و پیروزی او را آسوده نمی‌گذارد : عزمی چندان راسخ که در مرزهای این جهان نمی‌گنجد و جهانی دیگر،آزاد و عظیم در موسیقی برپا می‌دارد. خواندن زندگی‌نامه های نوابغ برای ما منبع الهام خواهد بود . _________________________________ بتهوون ... .
زندگی‌نامه نابغه‌ی موسیقی
بتهوون مردی بهره‌مند از اراده نیرومند است که رویای دستیابی به قدرت،شهرت و پیروزی او را آسوده نمی‌گذارد : عزمی چندان راسخ که در مرزهای این جهان نمی‌گنجد و جهانی دیگر،آزاد و عظیم در موسیقی برپا می‌دارد.
خواندن زندگی‌نامه های نوابغ برای ما منبع الهام خواهد بود .
_________________________________
📚بتهوون خردسال پیرامون خود به هر جا که نگاه می‌کرد،جلال و شکوه و ریخت‌و‌پاش و اسراف می‌دید.بدون آنکه کسی مانعش شود یا اورا زیر نظر بگیرد،می‌توانست هرچقدر که دلش می‌خواهد غذا بخورد.وقتی سیر می‌شد، احساس می‌کرد که از آن جمع نفرت دارد.از خنده‌هایشان از زر و زیورشان، از زندگی همراه با تجملشان و از لباس‌های پر زرق و برقشان بیزار بود ؛ زیرا آن وضع را از زندگی خانه و خانواده خودش بسی متفاوت می‌یافت .
وقتی پس از فراغت از وظایف دربار،به خانه بازمی‌گشت ، رنج و فقر و بدبختی بر او سلام می‌کرد.پدرش که به علت می‌خوارگی صدای خوشش را از دست داده بود،حقوق ناچیزی دریافت می‌کرد.برادر دو ساله‌اش به تازگی از دست رفته بود .مادرش که پیوسته آبستن بود ، در همان اوان ، دختری زاییده بود که به سبب لاغری زیاد و نداشتن توان کافی ، نمی‌شد به زنده بودنش امید بست.مادرش هر روز نحیف تر و رنگ پریده‌تر می‌شد و به نظر میرسید که هر لحظه ممکن بود سختی‌های زندگی او را از پای درآورد.وقتی پدرش پاسی از نیمه‌شب گذشته، به انفاق فایفر، دوست خواننده‌اش،به خانه می‌آمد و در حال مستی پسر خردسالش را وامی‌داشت که در آن وقت نامناسب ویولون بنوازد،همسایگان که از سر و صدا بیدار و بی‌خواب می‌شدند،به پلیس شکایت می‌کردند؛ولی در ساعات روز،وقتی مستی شبانه از سر پدر به‌در می‌رفت و همراه پسرش به نوازندگی فلوت یا ابوآ سرگرم می‌شد،نغمه سرایی پدر و پسر چندان دل‌نشین و گوش‌نواز بود که رهگذران بی‌اختیار درنگ می‌کردند تا به آن نغمات خوش که از پنجره خانه به بیرون می‌تراوید‌،گوش فرادهند و بهره ببرند.وقتی فایفر نیز هوشیار و سرحال بود،در فن کمپوزیسیون به بتهوون خردسال تعلیم می‌داد.در سال های بعد ، بتهوون به پاس آموزش‌های ارزشمند این شخص، از وین برای او پول می‌فرستاد. 📚شما هر کجای ایران که هستید می‌توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید📚
#کتاب #کتابیسم #سرگذشت_نامه #زندگینامه #زندگی_نامه #موسیقی #موسیقیدان #نابغه #بتهوون #نشر_علمی_فرهنگی
Read more
. باسمه تعالی سال 1395 یک روز خردادی.. چهارراه فلان . -شیرینی برای چی؟ - داریم میریم خونه جدیدشون ...
Media Removed
. باسمه تعالی سال 1395 یک روز خردادی.. چهارراه فلان . -شیرینی برای چی؟ - داریم میریم خونه جدیدشون یه شیرینی بخر. - حاج خانم! نمی خواد. این رسم و رسومای چرت از کجا میاره؟! - زشته حاج آقا؛ دست خالی نمیرند که. اینا ها!! شیرینی فروشی؛ وایستا یه جعبه بگیر دیگه!!! - بس کن دیگه؛ تو میری پول درمیاری؟! ... .
باسمه تعالی

سال 1395 یک روز خردادی..
چهارراه فلان
.
-شیرینی برای چی؟
- داریم میریم خونه جدیدشون یه شیرینی بخر.
- حاج خانم! نمی خواد. این رسم و رسومای چرت از کجا میاره؟!
- زشته حاج آقا؛ دست خالی نمیرند که. اینا ها!! شیرینی فروشی؛ وایستا یه جعبه بگیر دیگه!!!
- بس کن دیگه؛ تو میری پول درمیاری؟! که حالا امر و نهی می کنی؟؟!
- ...
- ...
پشت چراغ قرمز هردو سکوت کردند.
مرد دستی می کشد به محاسن سفیدش که تارهای سیاه میانش خودنمایی میکند.. زن با دیدن #جوان 18-19 ساله دهن ماسیده اش را بازمی کند: نگاه کن موهاش رو چه ریختی کرده!! جوون بدبخت. آخه پسر مگه ابرو بر میداره.

هردو نیش خندی میزنند.. __________________________________

#مشکل از موهای جوان نبود
$مشکل از ریخت جوان هم نبود

___________________________________

سال 1385 هنگام نماز مغرب
مسجد فلان

پسرکی 8-9 ساله درحالی که چشمانش دنبال کسی می گردد داخل مسجد می شود.
صف های نماز بسته شده؛ دوستش را در صف دوم پیدا می کند و کنارش جاگیر می شود.

وسط نماز سکی به دوستش میزند.. و او هم جواب می دهد.. خنده شان می گیرد..
.
مردی میان سال در حالی که دستی می کشد به ریش های سیاهش که تار های سفید بین آنها خودنمایی میکند، زیر چشمی حواسش به شیطانی بچه هاست.
چنان الله اکبر پیش از رکوعش را با غیظ می گوید که دو کودک آرام بگیرند.

صدای "السلام علیکم.." مکبر که می آید،
دهان مرد به کار می افتد:
《بچه چرا شیطونی میکنی؟! مگه مسجد جای مسخره بازیه؟! آروم باش!! از هم جدا بشینید ببینم. با نمازم شوخی می کنند!》
.
اما پسر به جای اینکه صفش را عوض کند،
از مسجد خارج می شود... __________________________________

#مشکل از موهای جوان نبود
#مشکل از ریخت او هم نبود
#مشکل از شیطنتش در کودکی هم نبود..
.
#مشکل از بد خلقی مردی بود که مرد نبود..
#مشکل از آدم خوبه ای بود که خوب نبود..
__________________________________

#حکمت_نوشت
#بد ها خوب می شوند
اگر..
#خوب ها خوب بشوند.

__________________________________

قَالَ لِي أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع كُونُوا دُعَاةَ النَّاسِ‏ بِغَيْرِ أَلْسِنَتِكُمْ لِيَرَوْا مِنْكُمُ الِاجْتِهَادَ وَ الصِّدْقَ وَ الْوَرَع‏. امام صادق عليه السّلام به من فرمود: مردم را به غير از زبانتان دعوت به دين كنيد، تا سعى و كوشش و درستى و پرهيزگارى و خويشتن دارى را از شما مشاهده كنند.
.
*مشكاة الأنوار في غرر الأخبار، على بن حسن طبرسى‏، ص ۴۶؛ بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج ‏۶۷، ص ۳۰۹

#دعوت

#تو_راه_را_درست_رفته_ای؟!
#که_دیگران_راه_تو_را_بروند؟!
Read more
نترس #خدا #عرب نیست! تا حالا به این فکر کردید چرا باید بین #زندگی دو نفر در دو گوشه ی دنیا اینقدر تفاوت ...
Media Removed
نترس #خدا #عرب نیست! تا حالا به این فکر کردید چرا باید بین #زندگی دو نفر در دو گوشه ی دنیا اینقدر تفاوت باشد! ما در #مدرسه هایمان هیچوقت #کلاس #رقص و #باله نداشته ایم. هیچوقت کارگاه نجاری نداشته ایم. ما هیچوقت کلاسی با تمامی آلات #موسیقی نداشته ایم. ما هیچوقت در سلف مدرسه نچرخیده ایم تا در ظرفهایمان ... نترس #خدا #عرب نیست!

تا حالا به این فکر کردید چرا باید بین #زندگی دو نفر در دو گوشه ی دنیا اینقدر تفاوت باشد!
ما در #مدرسه هایمان هیچوقت #کلاس #رقص و #باله نداشته ایم.
هیچوقت کارگاه نجاری نداشته ایم.
ما هیچوقت کلاسی با تمامی آلات #موسیقی نداشته ایم.
ما هیچوقت در سلف مدرسه نچرخیده ایم تا در ظرفهایمان #خوراکی های خوش آب و رنگ بریزند تا با اکیپمان سر میزی بخنديم و شاد باشیم و از #پسر خوش قیافه ی تازه وارد یا درمورد #دختر مشهور و باهوش مدرسه صحبت کنیم
ما هیچوقت #پارتی آخر سال نداشته ایم.
ما هیچوقت روز اخر مدرسه #کلاه هایمان را به هوا نینداخته ایم.

ما همیشه بازخواست شده ایم!
برای #ناخن هایمان
برای موهایمان
برای خنده هایمان
و...... ما هرگز نفهمیدیم تمیز بودن صورت چه منافاتی با شخصیت #آدم دارد!؟
ما پدرمان در آمد بس که موهایمان را ازته تراشیدیم و اوج گرما #لباس های سرتاپا تیره پوشیدیم و دختران مان زیر مقنعه عرق ریختند...
ما هرگز نفهمیدیم جنس مخالف #شاخ و دم ندارد و مثل ما آدم است و میتوان با او بدون فکرها و نیت های شوم دوست شد، و به او اعتماد کرد.
راستش جنس مخالف هم هرگز این را نفهمید.

ما شیرین ترین روزهای #نوجوانی مان با کابوس کنکور هدر رفت...
بهترین روزهای جوانیمان با #سربازی ...
ولی کسی به ما نگفت تو دیگر ۱۷ ساله نمیشوی.
ما قربانی خواسته هایی شدیم که #پدر و مادرمان هرگز به آن نرسیدند!
بله ما همه قربانی خواسته های حاکمان جاه طلبی شدیم که بزعم خود #بهشتی بودند و با این توهم ،برای اصلاح دنیا، تمام #هستی ما را برباد دادند.

هیچکس به ما نگفت جامعه #هنرمند بیشتر میخواهد تا #مهندس ...
هیچکس نفهمید شب ها با رویای ساز یا بوم #نقاشی به خواب میرویم.
هیچکس به ما نگفـت موفقیت #پزشکی و مهندسی و وکالت نیست...
و هیچوقت نفهمیدیم انسان بودن ربطی به با کدام پا وارد دستشویی شدن ندارد.
و... هیچکس به ما یاد نداد عاشق شدن را... این روزها سرزمینمان #تشنه ی فهم است!
ببار ای آگاهی... ظهور باید در جمجمه ها رخ دهد.

نه در #جمعه ها...............!!!
تو انسان باش
نمیخواهد #مسلمان باشی!

باخدایت هر روز حرف بزن
شکرگزارش باش با زبان خودت خدا میفهمد حرفهایت را,
نترس خدا عرب نیست!

توحق کسی را نخور
دلی را نشکن
غمگیني را شاد کن
مریض را مداوا

تو به اندازه ی توانت خوب باش
و خوبی کن!
بخدا خدا همینجاست
در دل تو در افکارت!

نه در دینت
نه در مذهبت.........
Read more
چشمانم ضعیف شده بودند و دیگر یاریم نمی کردند قطرات آبی که از چشمانم چکیده بود را با انگشتان لرزان و ...
Media Removed
چشمانم ضعیف شده بودند و دیگر یاریم نمی کردند قطرات آبی که از چشمانم چکیده بود را با انگشتان لرزان و ضمختم پاک کردم. نگاهم را از دعوای زن و مردی ک روی نیمکت پارک نشسته بودند برداشتم و باز هم به آن دو نگاه کردم. دخترک موهای طلایی و رنگ شده اش را رو صورتش ریخته بود و جوانک به گونه ای کنارش نشسته بود که گویا نمیخواهد ... چشمانم ضعیف شده بودند و دیگر یاریم نمی کردند
قطرات آبی که از چشمانم چکیده بود را با انگشتان لرزان و ضمختم پاک کردم. نگاهم را از دعوای زن و مردی ک روی نیمکت پارک نشسته بودند برداشتم و باز هم به آن دو نگاه کردم. دخترک موهای طلایی و رنگ شده اش را رو صورتش ریخته بود و جوانک به گونه ای کنارش نشسته بود که گویا نمیخواهد از او دل بکند. او را بیاد آوردم. دختر ۱۶ ساله ای که با موهای خرمایی و گیس شده اش در حیاط مشغول نقاشی بود. خاطرم نیست که او را یک دست و تمیز دیده باشم. همیشه چهره سفید و همچون ماهش پر بود از رد رنگهای روغنی. انگار که او بوم بود و آن رنگها اثری هنری. آستن هایش را تا آرنج بالا میزد تا لباس های گل گلی و زیبایش که مادرش می دوخت رنگی نشوند. اما دستان بلورین و سفیدش غرق در رنگهای متفاوت می شد. پدر من هم نقاش بود. او هم همیشه نقاشی می کرد. ولی هیچ وقت یادم نمی آید که رنگی شده باشد. نهایتش یکی دوتا نقطه کوچک از دستانش. ولی او... خودش را، نقاشیش را، من را ... همه را غوطه ور در رنگها می کرد. از تمام طیف های رنگی که وجود داشت. فکر کنم من تنها پسر دنیا می بودم که فرق بین صورتی کمرنگ و صورتی چرک و گلبهی را می فهمید. اما میان این همه رنگ، یک رنگ بود که همیشه مرا مجذوب خود می کرد. آنقدر مجذوب که مانند دیوانه ها هر روز باید تماشایش می کردم. مانند معتادها هر روز باید به آن رنگ خیره می شدم و نئشه. قهوه ایه موهای او خودش یک رنگ جدا بود. یک رنگ که هیچ نمونه دیگری از آن وجود نداشت. خدا فقط این رنگ را مخصوص او آفریده بود. یا شاید هم مخصوص من که اینگونه دیوانه اش شدم.
صدای خنده دختر بچه ای از خاطرات شیرین خارجم کرد. به او که با موهای فر و قهوه ای می دوید خیره شدم. واقعا زیبا بود. ولی هنوز به موهای او نمی رسید. باز هم چشمم خیس شده بود. اما این بار نه از پیری و ضعف جسمانی. بلکه از یاد و فراغ او...
چقدر خوب بود پیری و سوغاتش. #آب_مروارید را می گویم. می گذارد راحت گریه کنی بدون آنکه کسی بپرسد چه شده...
به کمک عصای چوبیم بلند شدم و راه رفتم. بوی نم خاک و سبزه در بینی ام می پیچید. دخترک هنوز میخندید و در پارک می دوید. آن زن و شوهر هم هنوز دعوا می کردند و آن دو جوان هنوز در گوش هم نجواهای عاشقانه می خواندند. و من هم هنوز به او فکر می کردم. به اینکه هیچ وقت نداشتمش... ❤سیده زهرا موسوی❤
۱۱ مرداد ۱۳۹۶
ساعت ۲:۴۲ بامداد
#به_وقتِ_بی _وقتی نظرتون ؟!😀
Read more
Part.akhar _به نظرت اين مراسمو کى ميبره؟ _معلومه ديگه منو تامى ملکه و پا..د..شاه. _هى دختر...دارى...به...واى ...
Media Removed
Part.akhar _به نظرت اين مراسمو کى ميبره؟ _معلومه ديگه منو تامى ملکه و پا..د..شاه. _هى دختر...دارى...به...واى اينا کين ديگه. _اووووه بيزل و دوس دختر مدلش ديگه.. اميدى به برنده شدن ندارم...اهههه ... صندلى رو برام کشيد تا بشينم عرق کرده بودم و استرس داشتم. _جاستين اين همه تشريفات لازم ... Part.akhar
_به نظرت اين مراسمو کى ميبره؟
_معلومه ديگه منو تامى ملکه و پا..د..شاه.
_هى دختر...دارى...به...واى اينا کين ديگه.
_اووووه بيزل و دوس دختر مدلش ديگه.. اميدى به برنده شدن ندارم...اهههه ...
صندلى رو برام کشيد تا بشينم عرق کرده بودم و استرس داشتم.
_جاستين اين همه تشريفات لازم بود؟
_اره...براى برنده شدن اره عزيزم..ما رقيب هاى زيادى داريم.
_پس برنده ميشم اره..؟
_صد در صد...
پسر طلايى..بيزل..پادشاه..تمامى چشم ها بهشه. ولى اون با منه.
واااااااى کارا. با اون لباس تنگ دويدم سمتش و بغلش کردم.
جس: کارااااا واى خدا دلم برات تنگ شده بود..
کارا: باربى؟ خوبى؟ دختر...واى واى بزار ببينمت.
بعد منو از خودش جدا کرد.
_هنوزم خوشگلى.
_اوووه مرسى بيا بريم بشينيم.
کارا: هى..جاسو ديدم چقد خوشگل شده بود.
بهش لبخند زدم. بعد دور تا دور سالن دنبال آشنا گشتم تنها کسى ک پيدا کردم سلنا بود مممم بد نشده بود چرا چاق شده انقد ؟؟
⏩فلش بک⏩
دو ماه از دوستيمون ميگذره حالا سرم حسابى گرم کار شده از اين مدشو ب اون مدشو جاستين که همش درگير آلبومشه البته من چينم و اون کاليفرنيا..حق داره بى توجه باشه ارى هم که مشفول کنسرتاشه منم که همش غر ميزنم مث الان اهههه غررررر 😣
⏪زمان حال⏪
سالن پر از همهمه ى ادماى معروف و چيک چيک فلش دوربينا و خبر نگارا بود.. يه دفعه جيغ جمعيت بلند شد همه به سمت در ورودى خيره شدن.
_ليديز اند جنتلمننن واااااانننن....دايرکشننننننن.
من حسابى ذوق کردم جيغ کشيدم و دويدم سمتشون کارا هم اومد دنبالم.
کارا : لياااااااام.
همه پسرا به ما خيره شدن جز ليام کره اين بشر.
جسيکا: هرى..لويى..زين..نايلللل. واى خدا چقد از ديدنتون خوشحالم.
بلخره ( خخخ) مراسم شروع شد حتى اوباما هم بوود وقتى اوباما رو صدا کردن تا ملکه و پادشاه سال رو معرفى کنه دل تو دل من نبود جاستين که کااملا ريلکس بود ولى من نه
اوباما: حرف زدن کافيه ميرسيم به معرفى ملکه و پادشاه...کسى نيستن جززززز.....خب بزارين که يکم اذيت کنم ملکه يک مدله.
با اين حرفش جاستين بهم چشمک زد.
_جاااااااستين بيبررررررر و جسيکا پالووووووين.
همه جيغ ميکشيدن و دست ميزدن خبرنگارا دويدن سمت ما و تند تند عکس ميگزرفتن.
_جاستينننننن...تبريک ميگم..دو دقيقه بيشتر وقت ندارى.
همه سالن دست ميزدن و تقريبا يک دقيقه وقتش رفت.
جاس: خيله خب خيله خب خفه شين وقت ندارم.. همههه سالن ترکيد از خنده و بعد سکوت.
بعد از کلى حرف زدنش گفت
_ما هيچوقت از هم جدا نميشيم. دوست دارم جسى. دوست دارم...
Read more
غرق در افکار و نا آرامی هایی ذهنم بودم که این دو پسر بچه را دیدم؛ صدای خنده و شادمانی بی دلیل و بی بهانه شان من را یاد شازده کوچولو انداخت " وقتی به آدم بزرگ هابگویید «دليل وجودِ شازده کوچولو اين که تودل‌برو بود و می‌خنديد و دلش يک بره می‌خواست و بره خواستن، خودش بهترين دليل وجود داشتن هر کسی است» شانه بالا ... غرق در افکار و نا آرامی هایی ذهنم بودم که این دو پسر بچه را دیدم؛ صدای خنده و شادمانی بی دلیل و بی بهانه شان من را یاد شازده کوچولو انداخت " وقتی به آدم بزرگ هابگویید «دليل وجودِ شازده کوچولو اين که تودل‌برو بود و می‌خنديد و دلش يک بره می‌خواست و بره خواستن، خودش بهترين دليل وجود داشتن هر کسی است» شانه بالا می‌اندازند و باتان مثل بچه ها رفتار می‌کنند! اما اگر به‌شان بگوييد : سياره‌ای که ازش آمده‌بود اخترک ب۶۱۲ است. بی‌معطلی قبول می‌کنند و ديگر هزار جور چيز ازتان نمی‌پرسند. اين جوری‌اند ديگر. نبايد ازشان دل‌خور شد. بچه‌ها بايد نسبت به آدم بزرگ‌ها گذشت داشته باشند."
جدا که آدم بزرگ ها عجیبند
Read more
هیچوقت به درستی نمی توانی بفهمی پشت خنده های کسی چقدر بغض جمع شده پشت بیخیال گفتنش چقدر حرف نگفته پشت ...
Media Removed
هیچوقت به درستی نمی توانی بفهمی پشت خنده های کسی چقدر بغض جمع شده پشت بیخیال گفتنش چقدر حرف نگفته پشت بی تفاوتی هایش چقدر دلتنگی... پشت آرایش غلیظ یک زن چقدر عشق، دلشوره، اشک، شک پشت سکوت سنگین یک مرد چقدر غرور، ترس، درد... تو هیچوقت نمی توانی بفهمی پشت دستهای گره خورده یک زن و مرد چقدر فاصله خوابیده پشت ... هیچوقت به درستی نمی توانی بفهمی پشت خنده های کسی چقدر بغض جمع شده
پشت بیخیال گفتنش چقدر حرف نگفته
پشت بی تفاوتی هایش چقدر دلتنگی...
پشت آرایش غلیظ یک زن چقدر عشق، دلشوره، اشک، شک
پشت سکوت سنگین یک مرد چقدر غرور، ترس، درد...
تو هیچوقت نمی توانی بفهمی پشت دستهای گره خورده یک زن و مرد چقدر فاصله خوابیده
پشت تعهد شناسنامه ای شان چقدر هوس...
پشت قیافه منطقی یک آدم چقدر جنون
پشت عصبیت یک آدم چقدر مهربانی...
پشت سر شلوغی های کسی چقدر تنهایی
پشت انزوای کسی چقدر دلیل...
تو هیچوقت یک خود فروش را در تنهایی اش ندیده ای
همونطور که یک معتقدِ دو آتشه را در خلوتش...
تو از خاطرات کودکی یک قاتل زنجیره ای، یک دزد حرفه ای، یک معتاد الکلی چیزی نمی دانی...
تو از آرزوهای آدم ها، عشق هاشان، نفرت هاشان، اجبارهاشان، مصلحت هاشان و فریاد فروخورده در گلوشان هیچ چیز نمی دانی
تو شاید ندانی مقیاسی که با آن اندازه میگیری چقدر می تواند درصد خطا داشته باشد
و اعتقاداتی که به سخره میگیری چگونه می تواند دلیل ادامه راه باشد
تو خیلی وقتها، خیلی جاها، در خیلی شرایط نبودی اما راجبش گفتی
قضاوت کردی
رای دادی
محکوم کردی
تو خدا نبودی اما خدایی کردی...
#زیبا #عشق #آرایش #عاشق #شعر #هنرمندان #ایران #بازیگر #ظروف #ولنتاین #تولد #تهران #سینما #ایرانی #هنر #زن #زنانه #دختر #دخترانه #پسر #پسرانه #خانم #عروس #رستوران #جهیزیه #خنده #رقص #آشپزی #سفر
Read more
پنجشنبه كه از تهران حركت كردم، هيچ تصورى از اين نداشتم كه اولين سفر تنهايى چطور قراره رقم بخوره؟ تمام ...
Media Removed
پنجشنبه كه از تهران حركت كردم، هيچ تصورى از اين نداشتم كه اولين سفر تنهايى چطور قراره رقم بخوره؟ تمام پيشنهاداتم به آدمايى كه حوصله سفر باهاشون داشتم و مجرد بودن به در بسته خورد. يوسف زد زيرش، محمودرضا طبق معمول نيومد و رضا عابدينى از صداى سرماخورده اش معلوم بود نمياد. بابك و اتابك هم كه مجرد نبودن ... پنجشنبه كه از تهران حركت كردم، هيچ تصورى از اين نداشتم كه اولين سفر تنهايى چطور قراره رقم بخوره؟ تمام پيشنهاداتم به آدمايى كه حوصله سفر باهاشون داشتم و مجرد بودن به در بسته خورد. يوسف زد زيرش، محمودرضا طبق معمول نيومد و رضا عابدينى از صداى سرماخورده اش معلوم بود نمياد. بابك و اتابك هم كه مجرد نبودن و ميدونستم اصلا راه نداره باهام بيان. دلم تنها به پسر عموم على خوش بود كه ارزوروم زندگى مى كنه. امتحان زبان داشتم در هفدهم مارچ در دانشگاه ارزوروم و بين دو دلى برو امتحان بده و راحت شو و ولش كن بابا كى حوصله اين همه راه رو داره، سفر و رفتن برنده شد. كشف شهر و آدماش و لهجه نيمه آذرى نيمه تركى شون و گرمى مردمان شون و صد البته لذيذ بودن گوشت شون حرف نداشت. سه روز در شهرى كه تصورم ازش كاملا خاكسترى بود، رنگى از آب در اومد. الان كه دارم تركش مى كنم در ساعت يك بامداد به سمت درياى سياه، مطمئنم كه دلم تنگ خواهد شد. هم براى على كه از بچگى هم مدرسه و هم سن و هم بازى و دوست بوديم و هم براى شهرى كه براى چشمانم كم نذاشت و يقينن هر كسى كه نيومد، كلاه سرش رفت. تنها غصه و آهى كه كشيدم، به پناهنده هاى افغانى و سورى بود كه از دستان جنگ در رفته و از ترس پليس تركيه در ترمينال ها به وضعيت اسفناك و در كمترين ميزان امكانات روى پتوهايى كثيف به خواب اميدوارى 'يك روز اروپا خواهيم بود' رفته اند. عيدشان را اينگونه جشن خواهند گرفت؟ بى سرزمين.. اما خب، شايد فردايى بهتر خواهند داشت. و اما سال نو.. صلح و صلح و صلح! در تمام دلها و چشم ها و دست ها صلح اولين امكان هر آدمى بايد باشد. يك سال عجيب سپرى شد. با تمام پستى و بلندى ها و اتفاقات عجيب و غريب. جمال ثريا ميگه: زندگى خوب ميخواهيد، انسان هاى خوب اطراف تان جمع كنيد. خدارو شكر با دل و وجدانى راحت مثل تمام اين سالها وارد سال جديد ميشم كه ذره اى بدى و نامردى به آدما نكردم و هركى هم كرده، حلال كنم. همين كه ديگه نيستن، كافيه. سالى آرام، سالى پر از خنده و لذت و دوستى و پر مهر باشه برامون و ياد بگيريم فراموش كنيم، ياد بگيريم سبز بشيم، ياد بگيريم سرد نشيم، ياد بگيريم دست هايى را بايد بگيريم و دست هاى از قبل گرفته را سفت تر بگيريم. و مهمترين آرزوى سال، سلامتى خواهد بود. اميدوارم مريض هاى خونه هاتون زودتر حال شون بهتر بشه و راه تون به دكتر و بيمارستان نيوفته ( سلام دكتر رضا). لپ عزيزان تون رو بكشيد و بقل كنيد. اميدوارم هيچ كودكى در سال جديد گرسنه و بى سرزمين نخوابه / عيدتون مبارك - ورق بزنيد
Read more
. طبق تحقيقات موجود خاص مورد نظر جانداری است كه دو سوم حجم بدن وی به جای آب چای نبات است. اين موجود طرفدار ...
Media Removed
. طبق تحقيقات موجود خاص مورد نظر جانداری است كه دو سوم حجم بدن وی به جای آب چای نبات است. اين موجود طرفدار گياه‌خواري و رژيم سالم است ولي اگر از وي شباهت سيب و پرتقال را بپرسيد، جواب مي‌دهد كه هر دوي آنها طعم توتون هستند. شايد آي‌دي تلگرامش گادفادر باشد ولي قطعا عكس پروفايلش نقي معمولي است. اين موجود ... .
طبق تحقيقات موجود خاص مورد نظر جانداری است كه دو سوم حجم بدن وی به جای آب چای نبات است. اين موجود طرفدار گياه‌خواري و رژيم سالم است ولي اگر از وي شباهت سيب و پرتقال را بپرسيد، جواب مي‌دهد كه هر دوي آنها طعم توتون هستند. شايد آي‌دي تلگرامش گادفادر باشد ولي قطعا عكس پروفايلش نقي معمولي است. اين موجود روز تولد فرويد با پست‌هاي خود، پدر آن بزرگوار را از كرده‌اش پشيمان مي‌كند ولي فرق بين روانپزشك و روانشناس را نمي‌داند. اين دوست‌دار ادب زادروز كوروش كبير را با عكس سهراب و نوشته‌اي از گاندي تبريك مي‌گويد. وي تنها كسي است كه پيج پي‌ويِ اينستاگرامش از ايستگاه دروازه دولت شلوغ‌تَر است. هموطن غيور پس از خواندن خبر كمبود آب در حالي كه سرش را به نشانه تاسف تكان مي‌دهد، شيلنگ آب را براي بار چهارم نشانه مي‌رود. اين جانداران فارغ از هر ريخت و ظاهري، چهره زيباي فرزند آينده خود را با گذاشتن عكسي و نوشتن پسر مامان، دختر بابا، تعيين مي‌كنند؛ مخصوصا اونايي كه اصلا ازدواج نكردند.
مشاهده شده است كه وي مهران مديري را بي‌مزه و لوس خطاب مي‌كند ولي با هر بار گفتنِ ناهار نَخِردمه از شدت خنده دچار احتقان روده مي‌شود. اين موجود در حالي كه در لايو اينستاگرام صبحي سرشار از آرامش و حال خوب را آرزو مي‌كند، با بوق‌هاي ممتد و آهنگين پرده‌هاي آرامش و گوش افراد را توامان و تك به تك مي‌دَرد. او با داشتن كارنامه‌اي حاوي ٣ تابلو كوبلن‌دوزي و يك بار بازديد از موزه لوور، بيوي پيچ خود را به آرت تغيير مي‌دهد. آخرين باري كه او را با كتابي ديده‌اند در حال استفاده از كتاب بي‌شعوري به عنوان زيرانداز در چمن خيس بوده است، ولي معتقد است نصف بدبختي ما از كتاب نخواندن است. اين‌ها همه چشمه‌اي از اين درياي پيچيدگي و خاص بودن است كه علم جانورشناسي در پي كشف آن است. با توجه به فراگيري و سختي اين پروژه اگر مشاهده و كشفي از اين موجودات داشتيد ما رو هم در جريان بذاريد و ادامه‌دهنده اين راه باشيد.
Read more
. یک طرفه<span class="emoji emoji1f614"></span> . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی ...
Media Removed
. یک طرفه . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye . به ... .
یک طرفه😔
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
سلام🖐‍ <span class="emoji emoji2764"></span>سلامی به گرمای خورشید بر آن صبح سیمای تابنده‌ات الهی چنان شاد باشی ز دل که تا شب بماند ...
Media Removed
سلام🖐‍ سلامی به گرمای خورشید بر آن صبح سیمای تابنده‌ات الهی چنان شاد باشی ز دل که تا شب بماند به لب خنده‌ات امروزتون پر از اتفاقات خوب بعضی وقتا بعضی از سفارشا رو بیشتر از بقیه دوست دارم.کیک های پر از جزییات رو(هر چند که وقت و انرژی بیشتری میبره)😀اون ماشینای کوچولو و دلبر رو که دقیق چهار ... سلام🖐‍ ❤سلامی به گرمای خورشید
بر آن صبح سیمای تابنده‌ات

الهی چنان شاد باشی ز دل

که تا شب بماند به لب خنده‌ات

امروزتون پر از اتفاقات خوب❤

بعضی وقتا بعضی از سفارشا رو بیشتر از بقیه دوست دارم.کیک های پر از جزییات رو(هر چند که وقت و انرژی بیشتری میبره)😀اون ماشینای کوچولو و دلبر رو که دقیق چهار ساعت وقت گرفت تا درستشون کردم، اطراف کیک کلا ماشین و درخت بود(شاید برای بیننده فقط یه ماشین ساده کوچولو باشه ولی همه این تاپرها رو من با دست دراوردم بدون استفاده از مولد یا کاتر).یا اون پسر کوچولوی بالای کیک رو من از دو روز قبلش درست کردم که خشک بشه ،خود کیک فوندانت که هر چقدر هم ساده باشه وقتگیره ولی نتیجه اش رو دوست دارم.کیکیه که به نظرم برای بچه ها خیلی بهتره چون هرچقدر دلشون بخواد میتونن اونو ناز کنن و دست بزنن و لذت ببرن چون دیگه کسی نگران خراب شدن کاور کیک نیست(مخصوصا مامانا😄).خلاصه این کیک پر از جزییات رو با همه خستگی هاش خیلی خیلی دوست داشتم.🚐🚓🚌🚒🚑🚔🚗🚕🚚 پ ن؛تولد اقا امیر حسین رو تبریک میگم و براش ارزوی سلامتی میکنم.🌹🌹🌹(از مامان گلش هم عذر میخوام که اسمش رو اشتباهی نوشته بودم🙈😥)
#کیک_فوندانت_ماشین_ترافیک_سمیه بانو
۹۷/۲/۱۳
Read more
_ خلق خدا هجوم آوردند به پیج نماینده #ولی_فقیه رشت و پسرش که شما ها #دزد و مفسد هستید و از #بیت_المال برداشتید! @reza_ramezani_gilani @ahmadramezani_h ولو اینکه هدف مبارزه با #اشرافی گری ست مردم برداشت #فساد و رانت می کنند. . اولا اینکه این دو عکس یکی نیست! روی #ساعت اصلی عدد ۱۲ و ۲ و ۱۰ حک ... _
خلق خدا هجوم آوردند به پیج نماینده #ولی_فقیه رشت و پسرش که شما ها #دزد و مفسد هستید و از #بیت_المال برداشتید!
@reza_ramezani_gilani
@ahmadramezani_h
ولو اینکه هدف مبارزه با #اشرافی گری ست مردم برداشت #فساد و رانت می کنند.
.
اولا اینکه این دو عکس یکی نیست!
روی #ساعت اصلی عدد ۱۲ و ۲ و ۱۰ حک شده اما روی ساعت این پسر عددی نوشته نشده.
دوما از کجا معلوم که آیا #فیک باشه یا خیر؟ آیا این #قیمت خنده دار نیست؟
سوما از کجا معلوم #هدیه پدر همسرش نباشه که مجبور به پوشیدن باشه!
چهارم چرا اول به خودش پیام ندادید تا بعد از اطمینان آبروش رو ببرید! .
شما زمان #انتخابات کجا بودید که دختر آموزش و پرورش با #رانت لباس قاچاقی وارد کرد اما شما نگران بودید در مقابل #سلبریتی های طرفدار #روحانی ایستادگی کنید، حالا به #آقازاده های دست بیستم بدون علم اتهام می زنید.
Read more
بی همگان به سر شود ، بی تو بسر نمیشود این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده ...
Media Removed
بی همگان به سر شود ، بی تو بسر نمیشود این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، درس به سر نمیشود استرس است و امتحان ، پیر شده ست این جوان دوره آخر الزمان ، درس ثمر نمیشود مثل زمان مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه به زور جبر و هندسه ، گاو بشر نمیشود مهلت ترمیم گذشت ، کشتی ... بی همگان به سر شود ، بی تو بسر نمیشود این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، درس به سر نمیشود استرس است و امتحان ، پیر شده ست این جوان دوره آخر الزمان ، درس ثمر نمیشود مثل زمان مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه به زور جبر و هندسه ، گاو بشر نمیشود مهلت ترمیم گذشت ، کشتی ما به گل نشست خواستمش حذف کنم ، وای دگر نمیشود هرچه بگی برای او ، خشم و غصب سزای او چونکه به محضر پدر ، عذر پسر نمیشود رفته ز بنده آبرو ، لیک ندانم از چه رو این شب امتحان من ، دست به سر نمیشود ؟ توپ شدم شوت شدم ، شاعر مشروط شدم خنده کنی یا نکنی ، باز سحر نمیشود !
Read more
این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، درس به سر نمیشود خر ...
Media Removed
این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، درس به سر نمیشود خر به افراط زدم ، گیج شدم قاط زدم قلدر الوات زدم ، باز سحر نمیشود استرس است و امتحان ، پیر شده ست این جوان دوره آخر الزمان ، درس ثمر نمیشود مثل زمان مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه به زور جبر و هندسه ، ... این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟
مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده
گفت که با یکی دو شب ، درس به سر نمیشود
خر به افراط زدم ، گیج شدم قاط زدم
قلدر الوات زدم ، باز سحر نمیشود
استرس است و امتحان ، پیر شده ست این جوان
دوره آخر الزمان ، درس ثمر نمیشود
مثل زمان مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه
به زور جبر و هندسه ، گاو بشر نمیشود
مهلت ترمیم گذشت ، کشتی ما به گل نشست
خواستمش حذف کنم ، وای دگر نمیشود
هر چه بگی برای او ، خشم و غصب سزای او
چونکه به محضر پدر ، عذر پسر نمیشود
رفته ز بنده آبرو ، لیک ندانم از چه رو
این شب امتحان من ،دست بسر نمیشود
توپ شدم شوت شدم ، شاعر مشروط شدم
خنده کنی یا نکنی ، باز سحر نمیشود
Read more
 #فروغ_فرخزاد #کامیارشاپور دیو شب لای لای ، ای پسر کوچک من دیده بربند ، که شب آمده است دیده بر ...
Media Removed
#فروغ_فرخزاد #کامیارشاپور دیو شب لای لای ، ای پسر کوچک من دیده بربند ، که شب آمده است دیده بر بند ، که این دیو سیاه خون به کف ، خنده به لب آمده است سر به دامان من خسته گذار گوش کن بانگ قدمهایش را کمر ناروَن پیر شکست تا که بگذاشت بر آن پایش را آه ، بگذار که بر پنجره ها پرده ها را بکشم سرتاسر با ... #فروغ_فرخزاد #کامیارشاپور
دیو شب
لای لای ، ای پسر کوچک من

دیده بربند ، که شب آمده است

دیده بر بند ، که این دیو سیاه

خون به کف ، خنده به لب آمده است

سر به دامان من خسته گذار

گوش کن بانگ قدمهایش را

کمر ناروَن پیر شکست

تا که بگذاشت بر آن پایش را

آه ، بگذار که بر پنجره ها

پرده ها را بکشم سرتاسر

با دو صد چشم پر از آتش و خون

می کشد دم به دم از پنجره سر

از شرار نفسش بود که سوخت

مرد چوپان به دل دشت خموش

وای ، آرام که این زنگی مست

پشت در داده به آوای تو گوش

یادم آید که چو طفلی شیطان

مادر خستهٔ خود را آزرد

دیو شب از دل تاریکی ها

بی خبر آمد و طفلک را برد

شیشهٔ پنجره ها می لرزد

تا که او نعره زنان می آید

بانگ سر داده که کو آن کودک

گوش کن ، پنجه به در می ساید

نه ،برو ، دور شو ای بد سیرت

دور شو از رخ تو بیزارم

کی توانی برباییش از من

تا که من در بر ِاو بیدارم

ناگهان خامُشی خانه شکست

دیو شب بانگ بر آورد که آه

بس کن ای زن که نترسم از تو

دامنت رنگ گناهست ، گناه

دیوم اما تو زمن دیوتری

مادر و دامن ننگ آلوده !

آه بردار سرش از دامن

طفلک پاک کجا آسوده ؟

بانگ می میرد و در آتش درد

می گدازد دل چون آهن من

می کنم ناله که کامی ، کامی

وای ، بردار سر از دامن من
بدرود کامی...
بدرود
Read more
بی همگان به سر شود ، بی تو بسر نمیشود این #شب #امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ #مولوی او که سر زده، دوش به #خوابم ...
Media Removed
بی همگان به سر شود ، بی تو بسر نمیشود این #شب #امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ #مولوی او که سر زده، دوش به #خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، #درس به سر نمیشود #استرس است و امتحان ، #پیر شده ست این #جوان دوره آخر الزمان ، #درس ثمر نمیشود مثل زمان #مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه به زور جبر و هندسه ، #گاو #بشر نمیشود #مهلت #ترمیم ... بی همگان به سر شود ، بی تو بسر نمیشود این #شب #امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ #مولوی او که سر زده، دوش به #خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، #درس به سر نمیشود #استرس است و امتحان ، #پیر شده ست این #جوان دوره آخر الزمان ، #درس ثمر نمیشود مثل زمان #مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه به زور جبر و هندسه ، #گاو #بشر نمیشود #مهلت #ترمیم گذشت ، #کشتی ما به گل نشست خواستمش #حذف کنم ، وای دگر نمیشود هرچه بگی برای او ، #خشم و #غصب #سزای او چونکه به محضر #پدر ، عذر #پسر نمیشود رفته ز #بنده #آبرو ، لیک ندانم از چه رو این شب امتحان من ، #دست به سر نمیشود ؟ #توپ شدم #شوت شدم ، #شاعر #مشروط شدم #خنده کنی یا نکنی ، باز #سحر نمیشود !  اینم کتب آماده امتحان...😕😕😕
Read more
 #شعرفارسی #غزل #عاشقانه #غم #خنده #تنهایی #غربت #باران #شعر #عشق #دختر #پسر #پاییز #پنجره #پارک #الفبا #نیمکت #تصادف ...
Media Removed
#شعرفارسی #غزل #عاشقانه #غم #خنده #تنهایی #غربت #باران #شعر #عشق #دختر #پسر #پاییز #پنجره #پارک #الفبا #نیمکت #تصادف #سرعت #باران #رفتن #خاطره #بیمار #عشق #ماشین #لب . آه دکتر! سرِ من درد بزرگی شده است بره‌ی لعنتی‌ام عاشق گرگی شده است سرد شد از تن من دل به خیابان زد و رفت گرگِ من بره نچنگیده ... #شعرفارسی #غزل #عاشقانه #غم #خنده #تنهایی #غربت #باران #شعر #عشق #دختر #پسر #پاییز #پنجره #پارک #الفبا #نیمکت #تصادف #سرعت #باران #رفتن #خاطره
#بیمار #عشق #ماشین #لب
.
آه دکتر! سرِ من درد بزرگی شده است
بره‌ی لعنتی‌ام عاشق گرگی شده است

سرد شد از تن من دل به خیابان زد و رفت
گرگِ من بره نچنگیده به باران زد و رفت

آه دکتر! لب او «صبر و ثباتم» می‌داد
بوش «وقت سحر از غصه نجاتم» می‌داد

آه دکتر! نفست گم شده باشد سخت است
نفست همدم مردم شده باشد، سخت است

آه دکتر! سرِ من درد بزرگی دارد
بره‌ام میل به بوسیدن گرگی دارد

دکتر این بار برایم نمِ باران بنویس
دو سه شب پرسه زدن توی خیابان بنویس .....
.
.
.
.
.
.
.
.
 Tag your best firend
بهترین دوستتان را تگ کنید
Read more
#اختصاصی . وداع جانسوز خانواده شهید مدافع حرم #مهدی_قره_محمدی در معراج شهدا . شهیدمحمدی دارای دو دختر ده و پنج ساله به نام های فاطمه و زهرا ویک پسر یک ساله میباشد . آه از آن شبها که در آغوش تو خنده ام می برد عقل و هوش تو..... . . . . #دختر_شهید #همسر_شهید #چشم_انتظار #لحظه_وداع #تموم_عالم_میدونن_که_دخترا_بابایین #اصحاب_آخرالزمانی #معراج_شهدا #شهید_مدافع_حرم #مدافع_حرم #فدایی_حضرت_زینب_سلام_الله_علیها #شهید_مهدی_قره_محمدی #شهادت_را_به_بها_دهند_نه_به_بهانه #حال_دلمان_خوب_نیست #شهدا_گاهی_نگاهی #نیم_نگاهی #اختصاصی
.
وداع جانسوز خانواده شهید مدافع حرم #مهدی_قره_محمدی در معراج شهدا
.
شهیدمحمدی دارای دو دختر ده و پنج ساله به نام های فاطمه و زهرا
ویک پسر یک ساله میباشد
.
آه از آن شبها که در آغوش تو
خنده ام می برد عقل و هوش تو..... .
.
.
.
#دختر_شهید
#همسر_شهید
#چشم_انتظار
#لحظه_وداع
#تموم_عالم_میدونن_که_دخترا_بابایین
#اصحاب_آخرالزمانی
#معراج_شهدا
#شهید_مدافع_حرم
#مدافع_حرم
#فدایی_حضرت_زینب_سلام_الله_علیها
#شهید_مهدی_قره_محمدی
#شهادت_را_به_بها_دهند_نه_به_بهانه
#حال_دلمان_خوب_نیست
#شهدا_گاهی_نگاهی
#نیم_نگاهی
اینم از کلاس خصوصی امروزمون.با کلی خنده و شوخی دو ساعت پر انرژی رو گذروندیم و کلی لغت جدید یادگرفتیم ...
Media Removed
اینم از کلاس خصوصی امروزمون.با کلی خنده و شوخی دو ساعت پر انرژی رو گذروندیم و کلی لغت جدید یادگرفتیم و مکالمه کردیم. با سالار عزیز ، نابغه است این پسر با قدرت جلو میریم #najaflou22 #sachli_Emami #آیلتس_تافل_امامی #تافل_آیلتس_امامی #بهترین_مدرس_زبان #دهکده_الفبا_زبان #ترکی_استانبولی اینم از کلاس خصوصی امروزمون.با کلی خنده و شوخی دو ساعت پر انرژی رو گذروندیم و کلی لغت جدید یادگرفتیم و مکالمه کردیم.
با سالار عزیز ، نابغه است این پسر ❤ با قدرت جلو میریم💪
#najaflou22 #sachli_Emami #آیلتس_تافل_امامی #تافل_آیلتس_امامی #بهترین_مدرس_زبان #دهکده_الفبا_زبان #ترکی_استانبولی
شبکه دو سریال نشون داده پسره دانشجو برای نجات از گناه و فرار ار دست دخترا خودشو از پنجره پرت میکنه پایین، دست حضرت یوسف و از پشت بسته پ.ن: البته بماند خودکشی خودش گناه کبیره است عجب تلویزونی داریم ما #bartareenha #برترینها #فیلم #طنز #سینما #هنر #سریال #پسر #دختر #زن #مرد #گناه #تکست #متن #حاشیه #سلربریتی ... شبکه دو سریال نشون داده پسره دانشجو برای نجات از گناه و فرار ار دست دخترا خودشو از پنجره پرت میکنه پایین، دست حضرت یوسف و از پشت بسته
😂😂😂😁
پ.ن: البته بماند خودکشی خودش گناه کبیره است عجب تلویزونی داریم ما
😊
#bartareenha
#برترینها #فیلم #طنز #سینما #هنر #سریال #پسر #دختر #زن #مرد #گناه #تکست #متن #حاشیه #سلربریتی #خنده
Read more
. مگه داریم کیک به این خوشمزه ای؟؟؟ Photo by: @begoo_in_kiye @coffeenarmak . یه پیج دخترونه ...
Media Removed
. مگه داریم کیک به این خوشمزه ای؟؟؟ Photo by: @begoo_in_kiye @coffeenarmak . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه #کیک . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ ... .
مگه داریم کیک به این خوشمزه ای؟؟؟
Photo by: @begoo_in_kiye
@coffeenarmak
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه #کیک
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
Vaaaaaaaaay<span class="emoji emoji1f628"></span><span class="emoji emoji1f628"></span><span class="emoji emoji1f628"></span><span class="emoji emoji1f631"></span><span class="emoji emoji1f631"></span><span class="emoji emoji1f631"></span><span class="emoji emoji1f631"></span><span class="emoji emoji1f632"></span><span class="emoji emoji1f632"></span><span class="emoji emoji1f632"></span><span class="emoji emoji1f632"></span> . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه ...
Media Removed
Vaaaaaaaaay . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye . به ... Vaaaaaaaaay😨😨😨😱😱😱😱😲😲😲😲
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
 #عیدنوروز97 روزی روزگاری خاله و شوهر خاله ما که دو تا گل پسر داشتن و اصلا به فکر بچه سوم نبودن با وسوسه ...
Media Removed
#عیدنوروز97 روزی روزگاری خاله و شوهر خاله ما که دو تا گل پسر داشتن و اصلا به فکر بچه سوم نبودن با وسوسه اطرافیان که میگفتن خدارو چه دیدی شاید بچه سوم دختر بشه،تصمیم گرفتن مجدد بچه دار بشن.اونموقع ها هم دستگاه سونو گرافی که جنسیت بچه رو معلوم کنه نبود.خلاصه بعد نه ماه چشم انتظاری خاله جان بیمارستان ... #عیدنوروز97
روزی روزگاری خاله و شوهر خاله ما که دو تا گل پسر داشتن و اصلا به فکر بچه سوم نبودن با وسوسه اطرافیان که میگفتن خدارو چه دیدی شاید بچه سوم دختر بشه،تصمیم گرفتن مجدد بچه دار بشن.اونموقع ها هم دستگاه سونو گرافی که جنسیت بچه رو معلوم کنه نبود.خلاصه بعد نه ماه چشم انتظاری خاله جان بیمارستان رامسر با امضای پدر من بستری شد چون شوهر خاله عزیز که بدلیل شرایط کاری که در شهر دیگری بود نمیتونست بیاد.به گفته مامان که رفتم بچه رو تحویل بگیرم وقتی گفتن بچه پسره 😳😣😕 مامان گفت بازم پسر؟پرستار اونجا گفت مگه بچه چندمه؟گفت دو تا بچه دیگه بدنیا اومدن هردو بچه اول هستن و دختر.میخوای جابجا شون کنم؟هنوز خونواده هاشون خبر ندارن😲
مادرجان بنده حس خاله بودنش گل کرد و گفت نه نه اصلا حرفشم نزن😍🙅.رفت در جا بچه رو بغل کرد و ما رو یه عمر اسیر و گرفتار کرد😕اونم چه اسیر و گرفتاری.
ما هم همچنان خونه منتظر یه خبر از جنسیت بچه😶😩.خلاصه وقتی خبر به ما رسید همه با قیافه غمگین و ناراحت گفتیم بازم پسر؟😳😣😩بدون شک نود و نه درصد آدمها بعد از شنیدن جنسیت بچه همین دو کلمه رو تکرار کردن.یک ماه هم این گل پسر با مامانش و داداشاش خونه ما موندن.یه بچه که مدام گریه میکرد.خدا میدونه چقدر بغلش کردیم و لالایی خوندیم براش .
الان #صابرقصه ما مرد شده دانشگاه رفت سربازی رو تموم کرد.
یادتونه بالا نوشتم مامان یه عمر با عوض نکردنش مارو اسیر و گرفتار کرد.آره خداییش، اسیر و گرفتار خنده هاش کرد.خاطرات تعریف کردنش و روده بر شدن ماها به حدی که اشک از چشامون سرازیر میشه.این تعطیلات شبها تا دو،سه نصفه شب مینشستیم و برامون از خاطرات سربازی میگفت و میخندیدیم.مگه داریم آدم به این طنازی؟یه خاطره رو برای بار پنجم هم تعریف کنه باز خنده دار هست.
پ.ن :یه وقتهایی از خدا چیزی یا کسی رو میخوایم که قسمت ما نمیشه و برعکسش نصیبمون میشه ولی بعد از سالها نتیجه اونو میبینیم.صابر از اونهاست که همه از تولدش ناراحت شدیم و الان شده قلب ما.نبودنش توی جمع مون هیچ صفایی نداره و بودنش یه دنیا شادی رو به ارمغان میاره.
چه خوب شد که بدنیا اومدی عزیز دل آبجی #صابر.صابر اینستا نداره برای دل خودم نوشتم
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved فاصله این دو تا عکس دقیقا ...
Media Removed
There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved فاصله این دو تا عکس دقیقا ده ساله. یک مکان مشخص، دو نفر که همون قبلی ها هستند، ولی جز دوست داشتن همدیگه، هزار ها تغییر تو فکر و رفتار و حتی شاید ظاهرشون اتفاق افتاده. بچه ها هم قدیمی ها، هم دوست های جدید! چند تا چیز بگم که هم شما ... 🍃
There is only one state of #happiness in this life. To love and be loved
فاصله این دو تا عکس دقیقا ده ساله. یک مکان مشخص، دو نفر که همون قبلی ها هستند، ولی جز دوست داشتن همدیگه، هزار ها تغییر تو فکر و رفتار و حتی شاید ظاهرشون اتفاق افتاده.
بچه ها
هم قدیمی ها، هم دوست های جدید!
چند تا چیز بگم که هم شما هم من یادمون نره من چقدر معمولیم!
بچه ها من انتخاب کردم پیجم باز باشه، انتخاب کردم بعضی از قسمت های زندگیم رو با دوست های مجازیم شر کنم. انتخاب کردم آزاد زندگی کنم.
خودم نمیدونم چه حسی درونم هست که همچین تصمیم هایی میگیره. ولی خوبیش اینه که انتخاب های خودمه.
یه نصفه شب هایی هم خیلی هراسون از خواب میپرم، پست آخر اون لحظه ام رو پاک میکنم و چند ساعتی در پیجم رو میبندم تا سنگینی احساس بدی که یه دفه اومده سراغم رو فعلا سبک کنم و صبح بشه و بتونم بهتر فکر کنم.
درست وقت هایی که یه سوال هایی ازم میشه که انگار تصوری بالاتر از یه آدم خیلی معمولی، بعضی ها از من برای خودشون ساختند. این دقیقا همون چیزیه که من رو میترسونه. منم درست مثل اکثر آدم ها تو یکی دو تا چیز بیشتر خوب نیستم و دقیقا در مورد همون ها اینجا نمینویسم. (مثل شغلم). چون هیچی جز معمولی و واقعی بودن به من حس خوب نمیده.
من رو معمولی ترین آدم برونگرا بدونید که دوست داره خنده ها و اطلاعاتی که داره و فکر میکنه به درد بقیه هم ممکنه بخوره رو باهاشون شریک شه.
🍃
‎یه آدم معمولی برون گرا که همینجوری که تک تک به جمع فالورهاش اضافه میشه قند تو دلش آب میشه. و از اینکه بر اساس بالا رفتن تعداد دوست هاش حس دانایی بیشتر و عقل کلی کنه متنفره.
جدا از اون شما همراه های غم های منم هستید.
#مرسی
یه توضیح دیگه هم دارم.🤦🏻‍♀️
‎چون پیج بازه احساس کردم بهتره بنویسم.
در مورد ماجرای دوستی من و علیه. پدر و مامان من و فامیل من که مثل اکثر خانواده های ایرانی دوستی دختر و پسر اون زمان تو سن ما تو کتشون هم نمیرفته اینجا رو میخونند.
‎من هیچ قصد بی احترامی به هیچ کسی ندارم، ولی باید بگم کسایی که فکر میکنند دختر و پسر هجده نوزده ساله غریزه دوست داشتن و دوست داشته شدن رو ندارند اینجا جای خوبی براشون نیست. کسایی که برای انتخاب انسان عاقل و بالغ احترام قائل نیستند، فکرشون با من فرسنگ ها فاصله داره.
من عاشق شدم و پای عشقم واستادم.
سختی و راحتیش
و احساس نمیکنم برای احترام به محدودیت ها ، باید این بخش جذاب زندگیم رو سانسور کنم. ‎آرزوی من برای دنیای این روزها ارزش عشق رو دونستنه. نه سرکوبش
ارزش انسان بودن رو دونستنه، نه تازوندن
❤️❤️❤️
‎مرسی که هستید.
Read more
 #bighanoon #shahinghadiani فصل جدید خندوانه شروع شد و در نهایت مذاکرات با سازنده جناب‌خان که از ...
Media Removed
#bighanoon #shahinghadiani فصل جدید خندوانه شروع شد و در نهایت مذاکرات با سازنده جناب‌خان که از مذاکرات کیم جونگ اون و ترامپ سخت‌تر شده بود، به نتیجه رسید و شاهد موضوعاتی مانند لوگوی رم و بخش لولوبرده آن در تلویزیون هستیم. در همین خصوص پیشنهادهايی در جهت بهبود برنامه ارائه می‌گردد. . در برخی ... #bighanoon #shahinghadiani
فصل جدید خندوانه شروع شد و در نهایت مذاکرات با سازنده جناب‌خان که از مذاکرات کیم جونگ اون و ترامپ سخت‌تر شده بود، به نتیجه رسید و شاهد موضوعاتی مانند لوگوی رم و بخش لولوبرده آن در تلویزیون هستیم. در همین خصوص پیشنهادهايی در جهت بهبود برنامه ارائه می‌گردد.
.
در برخی از برنامه‌ها مشاهده شده که ميهمان برنامه گویا مستقیم از دادگاه خانواده در برنامه حاضر شده یا مثلا می‌خواسته به خارج برود و دلار گیر نیاورده است. یعنی طرف جوری به دوربین نگاه می‌کند که بچه از ترس پشت مبل قایم می‌شود و نیاز به تعویض پوشک پیدا می‌کنند. در برخی برنامه‌ها هم آن‌قدر بحث تخصصی می‌شود که لاوازیه و اينشتین هم اگر در قید حیات بودند، نکته‌برداری می‌کردند.

در بخش خنده ميهمان هم دقیقا مشخص نیست هدف چیست؟ یعنی به ميهمان می‌گویند 30 ثانیه بخند. در پنج ثانیه اول به خنده نگاه می‌کنی. پنج ثانیه بعدی سقف را نگاه می‌کنی که تمام شود‌. از یک جایی به بعد مثل خواستگاری‌های دهه 60 که دختر و پسر در اتاق تنها می‌شدند و فقط همدیگر را با خجالت نگاه می‌کردند و نمی‌دانستند چه بگویند شما هم هی ميهمان را نگاه می‌کنی و خجالتمی‌کشی.
.
در بخش نشاط و سرگرمی هم می‌شود از روش‌های وزین‌تری برای شاد کردن مردم استفاده کرد؛ یعنی تصور اینکه یک مرد 60 ساله با سبیل جلوی تلویزیون در خانه دست بزند و دو و دو و دو و بخواند، یک ذره یک جوری است و اساسا اگر راه شادی این است تک تک اردک، اردک تک تک چه کم از دو و دو و دارد.

البته مجری برنامه هم با اندکی دست زدن و راه رفتن جوری به نفس نفس می‌افتد که آدم هر لحظه احتمال می‌دهد فرامرز خودنگاه وارد استودیو شود و در حالی که ساعت را نگه می‌دارد، بگوید این آیتم از آیتم‌های مشکل برنامه است که نیاز به قدرت بدنی و استقامت زیاد دارد.

به طور کلی نیم ساعت اول برنامه هم که کلا یک فرآیند تکراری قرعه‌کشی و ستاره مربع عدد فلان و این داستان‌هاست و مثل قدیم که شیرکاکائو روی شیر سوبسیددار اجباری بود، باید به زور آن قسمت‌ها را بگذرانی تا به قسمت‌های خوب برنامه برسی.
.
یعنی وقتی در اوایل برنامه قصد داری کانال را عوض کنی، احساس می‌کنی رامبد جوان روی صفحه حاضر می‌شود و می‌گوید: «وایسین یه ذره آخرش رو؛ زود اومدی نخواه زود برو. شما همین الان این کانال رو زدی شاید برای همینه فکر می‌کنی برنامه قشنگ نیست. چرا نرسیده از راه کانال‌رو عوض می‌کنی».
Read more
 #ezhumaninframe . وقتی میشه یه صبح رو قشنگ شروع کرد، چرا نکنیم!؟ . امروز تو رادیو ساعت ۶.۵ صبح ...
Media Removed
#ezhumaninframe . وقتی میشه یه صبح رو قشنگ شروع کرد، چرا نکنیم!؟ . امروز تو رادیو ساعت ۶.۵ صبح داشت این جمله هارو تفت میداد، با همون انرژی و شور و نشاط ساختگی همیشگی که آدمو یاد کتاب ۱۹۸۴ میندازه، این صدا برای راننده تاکسی که از خرج و مخارج زندگی و ماشینش بریده بود، پخش میشد، برای پسر جوونی که با ... #ezhumaninframe
.
وقتی میشه یه صبح رو قشنگ شروع کرد، چرا نکنیم!؟
.
امروز تو رادیو ساعت ۶.۵ صبح داشت این جمله هارو تفت میداد، با همون انرژی و شور و نشاط ساختگی همیشگی که آدمو یاد کتاب ۱۹۸۴ میندازه،
این صدا برای راننده تاکسی که از خرج و مخارج زندگی و ماشینش بریده بود، پخش میشد، برای پسر جوونی که با مدرک فوق لیسانسش و لباس مامور راهنمایی و رانندگی تو ماشین بود هم پخش میشد، برای کارمندایی هم که یروز دیگه از زندگی خسته کننده و یکنواختشون رو شروع میکردن و مجبور بودن بخاطر تغییر ساعت ادارات، از بوق سگ بیرون بزنن پخش میشد، برای منی بخش میشد که دیشبم اونقدر سخت گذشت که نفهمیدم کی صبح شد! خلاصه همه و همه شنیدن و فهمیدن که نباید روزی که میشه خوب شروع کرد و بد شروع کنی! و اینگونه شد که راننده تاکسی دیگه به هزینه تعویض لنتش فکر نکرد که دو برابر شده و جوون فوق لیسانسی به خودش فحش نداد که چرا دفترچه سربازی رو فرستاده و خودشو تو این اسارت گیر انداخته و کارمنده دیگه فکرش درگیر نشد که چرا با این همه انرژی و نیروگاه هسته ای که بخاطرش این وضع افتادیم، ما هنوز قطعی برق داریم و باید ۶ صبح بریم سر کار و تا ۸ چرت بزنیم بلکه اتفاقی بیفته و از اون طرف اون بنده خدایی که وقت سفارت گرفته بود دیگه به این فکر نکرد که چرا دارم فرار میکنم و حتی اون جوونی که تازه کنکور داده بود دیگه اصلا حتی یادش رفت که اصلا چرا باید کنکور بده و چرا باید آینده و سرنوشت و زندگیشو با ۴تا تست مسخره و ۴ ساعت زمان و شرایطی خنده دار که بالاپایین شدنش به یه باد شکم بنده گره بزنه و چرا علاقش تو ۱۸ سالگیش باید بمیره، حتی منم دیگه فکر نکردم که دیشب چی بهم گذشت!صدای رادیو رو زیاد کردم و به بقیه چرندیاتی که با مصنوعی ترین حالت ازش پخش میشد، گوش دادم!
Read more
(روزت مبارک معلم عزیزم) سال ۱۳۷۰ در یک ‌روز صبح زمستانی ، در یک کلاسی گرم از حضور همکلاسی ها ، آن روز ...
Media Removed
(روزت مبارک معلم عزیزم) سال ۱۳۷۰ در یک ‌روز صبح زمستانی ، در یک کلاسی گرم از حضور همکلاسی ها ، آن روز .نوبت‌ من بود تخته سیاه را پاک‌ کنم ، معلم بر صندلی همیشگی خود نشسته بود و طبق معمول حضور بچه ها را رقم میزد . قمقمه ی آبی داشتم که ‌ همراهم بود بطور ناخواسته و ندانسته روی میز معلم گذاشتم و غافل از پاکت کِرم ... (روزت مبارک معلم عزیزم)

سال ۱۳۷۰ در یک ‌روز صبح زمستانی ، در یک کلاسی گرم از حضور همکلاسی ها ، آن روز .نوبت‌ من بود تخته سیاه را پاک‌ کنم ، معلم بر صندلی همیشگی خود نشسته بود و طبق معمول حضور بچه ها را رقم میزد . قمقمه ی آبی داشتم که ‌ همراهم بود بطور ناخواسته و ندانسته روی میز معلم گذاشتم و غافل از پاکت کِرم رنگی که بر میز معلم بود ، قمقمه دقیقا روی پاکت عکس قرار گرفت بی آنکه هر دو متوجه این فاجعه باشیم....و شروع به پاک کردن‌ نوشته های روز قبل بر تخته سیاه شدم ، قبل اینکه بشینم ... دو دقیقه بعد با صدای معلمم به خودم اومدم .. امجد !!! دیگه هیچ جایی غیر اینجا نبود قمقمتو بزاری پسر خوب؟
نگاه کردم و به عمق فاجعه خیره ماندم ، توان هیچ پاسخی از من نبود و فقط شرمندگی از نگاهم نثار نگاه معلمم شد . کلی خجالت کشیدم .پاکت با ته قمقمه خیس شده بود و خیسی آن و به عکس رسیده بود .... یک عکس آتلیه ای قدیمی بدون روتوش ...معلم هیچ نگفت ولی نگاهش به عمق عکس تا اتمام کلاس بر نمیداشت ، عکس رسما خراب شده‌ بود و تا پایان کلاس تقلای معلم و میدیدم برای بازسازی دوباره ی عکس ، اما به اون شکل نشد که نشد .
سالها گذشت و گذشت تا چهار سال پیش که دخترشون هنرجوی من شدن ... بعد از چند جلسه ، سر کلاس به عنوان یک خاطره برای ایشون و دیگر هنرجویان آن خاطره ی تلخ که هیچوقت از ذهنم پاک نشد و تعریف کردم... دخترشون با هیجان و خنده گفت :
اتفاقا استاد اون عکسی که بهش اشاره کردید هنوز داریم و عجیب پدرم عاشق اون عکسه با اینکه صدمه دیده است ، چون عکس و تهران گرفته بود و هیچوقت فرصت چاپ مجدد آن را نداشت .
گفتم : میتونید این عکس و بدون اینکه پدر شما متوجه شوند بیاورید؟
قبول کردن .
جلسه ی بعد با آوردن آن عکس من و به دوران گذشته ای دور بردند ، حتی بوی کلاس و انگار میشد حس کرد . عکس و امانت گرفتم و دو هفته ی بعد یک اثر سیاه قلم از آن ثبت کردم و دادم به دختر معلم سابق خود که امروزه عمر خود را در بازنشستگی بسر میبرند،
جلسه ی بعد معلم دوران ابتدایی همراه دخترشان به آموزشگاه من آمدند ... مردی با موهای کاملا سفید و صورتی رنج دیده از زمانه ، آنچنان شگفت زده شده بودند که زبانشان بند آمده بود و قادر به تکلم و تشکر نبودند ، فقط با چشمانی سرخ و دستانی لرزان ، به چشمهایم‌ خیره و دستهای مرا فشار می داد و متحیر از این اتفاق بود .
و من نگاهم به نگاهش دوخته بود و شرمنده ی تمام سالها بودم که نگاهش به عکس خیره بود و نمی توانست به دیوار اتاقش جای دهد.
Read more
 #<span class="emoji emoji1f53b"></span> ‌ <span class="emoji emoji1f539"></span>نقل به مضمون هایی از منبر برادر ارزشی حاج اُلیورالدین استون در تکیۀ فلسطین<span class="emoji emoji1f539"></span> . یکی از میزبانان ...
Media Removed
#نقل به مضمون هایی از منبر برادر ارزشی حاج اُلیورالدین استون در تکیۀ فلسطین . یکی از میزبانان جوگندمی روی سن سالن اصلی سینما فلسطین خطاب به جمعیتی که بیش از نصف صندلی ها را پر کرده بود گفت آقای استون در ترافیک گیر کرده اند و به زودی می رسند و تا اضافه کرد که ایشان موزه عبرت بوده اند؛ اکثر جمعیت ... #🔻

🔹نقل به مضمون هایی از منبر برادر ارزشی حاج اُلیورالدین استون در تکیۀ فلسطین🔹
.
یکی از میزبانان جوگندمی روی سن سالن اصلی سینما فلسطین خطاب به جمعیتی که بیش از نصف صندلی ها را پر کرده بود گفت آقای استون در ترافیک گیر کرده اند و به زودی می رسند و تا اضافه کرد که ایشان موزه عبرت بوده اند؛ اکثر جمعیت زدند زیر خنده. این جو سیاسی حاکم بر سالن بود!
استاد استون آمد. از خونگرمی، شادی و بشاشیت ایرانی ها تمجید کرد و گفت آدم های خوب بسیاری در کشور شما دیدم و همین مرا نگران می کند چون تهدیدهای زیادی از غرب و شرق علیه شما و کشورتان وجود دارد.
از مشاهداتش در سیاه چال مخوف پهلوی ها اعلام انزجار نمود و از آنچه درباره "حجم" جنایت شیمایی صدام با حمایت غرب و بخصوص آمریکا و شخص ریگان بر ضد ایران در موزه صلح دیده و شنیده بود ابراز شگفتی کرد و از جمع خواست اگر کسی آمار دقیقی از کمیت و کیفیت این جنایت عظیم دارد بعد از نشست در اختیار وی قرار دهد. حاضران در سکوت به او می نگریستند.
گفت خاطرات مهمند. نسل قبل در حال پیر شدنند. از آن ها فیلم بسازید و انقلابتان را به شکل جذاب در فیلم هایتان معرفی کنید. حاضران در سکوت به یکدیگر می نگریستند.
استاد گفت یک فیلم مستند درباره شاه ایران دیدم که به قول مترجم افتضاح بود! با خودم فکر کردم حتماً می خواهد ایراد فنی یا هنری بگیرد اما دلیل چیز دیگری بود! استاد شاکی بود چرا "ارثیه پدری" اینقدر ناچیز و گذرا به نقش دولت آمریکا در سیاست های ضد ملی شاه و بخصوص کودتای سال سی و دو اشاره کرده و خیلی نرم با این موضوع مواجه شده است و تلویحاً اضافه کرد آمریکای جهان خوار شانس آورده که این فیلم را خودِ استاد با تکیه به آرشیو شبکه های تلویزیونی آمریکا نساخته! ظاهراً استاد نمی دانست فضای غرب زدۀ سینمای ایران همین مقدار از رُک گویی سیاسی را نیز برنمی تابد و آن را ایدئولوژی زدگی می داند و تازه مهدی نقویان از منظر این جماعت یکی از تندروهای بی هنر است!
به فیلم دبلیو که خودش درباره جورج بوش پسر ساخته بود نیز اشاره کرد و گفت صحنه ای در آن طراحی کرده که بر اساس مستندات موجود، غرب به سرکردگی آمریکا نقشۀ جامعی برای سرنگونی و تعویض رژیم در هفت کشور داشته که با افغانستان و عراق و سوریه و لیبی و ... شروع شده و به قول خودشان جایزه بزرگش، کشور هفتم بوده یعنی ایران! ‌
🔴 ادامه‌اش رو حتما توی کامنت اول بخونید 👇🔴
Read more
. . <span class="emoji emoji2714"></span> نقل به مضمون هایی از منبر برادر ارزشی حاج اُلیورالدین استون در تکیۀ فلسطین . یکی از میزبانان ...
Media Removed
. . نقل به مضمون هایی از منبر برادر ارزشی حاج اُلیورالدین استون در تکیۀ فلسطین . یکی از میزبانان جوگندمی روی سن سالن اصلی سینما فلسطین خطاب به جمعیتی که بیش از نصف صندلی ها را پر کرده بود گفت آقای استون در ترافیک گیر کرده اند و به زودی می رسند و تا اضافه کرد که ایشان موزه عبرت بوده اند؛ اکثر جمعیت زدند ... .
.
✔ نقل به مضمون هایی از منبر برادر ارزشی حاج اُلیورالدین استون در تکیۀ فلسطین
.
یکی از میزبانان جوگندمی روی سن سالن اصلی سینما فلسطین خطاب به جمعیتی که بیش از نصف صندلی ها را پر کرده بود گفت آقای استون در ترافیک گیر کرده اند و به زودی می رسند و تا اضافه کرد که ایشان موزه عبرت بوده اند؛ اکثر جمعیت زدند زیر خنده. این جو سیاسی حاکم بر سالن بود!
استاد استون آمد. از خونگرمی، شادی و بشاشیت ایرانی ها تمجید کرد و گفت آدم های خوب بسیاری در کشور شما دیدم و همین مرا نگران می کند چون تهدیدهای زیادی از غرب و شرق علیه شما و کشورتان وجود دارد.
از مشاهداتش در سیاه چال مخوف پهلوی ها اعلام انزجار نمود و از آنچه درباره حجم جنایت شیمایی صدام با حمایت غرب و بخصوص آمریکا و شخص ریگان بر ضد ایران در موزه صلح دیده و شنیده بود ابراز شگفتی کرد و از جمع خواست اگر کسی آمار دقیقی از کمیت و کیفیت این جنایت عظیم دارد بعد از نشست در اختیار وی قرار دهد. حاضران در سکوت به او می نگریستند.
گفت خاطرات مهمند. نسل قبل در حال پیر شدنند. از آن ها فیلم بسازید و انقلابتان را به شکل جذاب در فیلم هایتان معرفی کنید. حاضران در سکوت به یکدیگر می نگریستند.
استاد گفت یک فیلم مستند درباره شاه ایران دیدم که به قول مترجم افتضاح بود! با خودم فکر کردم حتماً می خواهد ایراد فنی یا هنری بگیرد اما دلیل چیز دیگری بود! استاد شاکی بود چرا #ارثیه_پدری اینقدر گذرا و گوگولی به نقش دولت آمریکا در سیاست های ضد ملی شاه و بخصوص کودتای سال سی و دو اشاره کرده و خیلی نرم با این موضوع مواجه شده است و تلویحاً اضافه کرد آمریکای جهان خوار شانس آورده که این فیلم را خودِ استاد با تکیه به آرشیو شبکه های تلویزیونی آمریکا نساخته! ظاهراً استاد نمی دانست فضای غرب زدۀ سینمای ایران همین مقدار از رُک گوییِ سیاسی را نیز برنمی تابد و آن را ایدئولوژی زدگی و سفارشی سازی می داند و تازه #مهدی_نقویان از منظر این جماعت یکی از تندروهای بی هنر است!
به فیلم دبلیو که خودش درباره جورج بوش پسر ساخته بود نیز اشاره کرد و گفت صحنه ای در آن طراحی کرده که بر اساس مستندات موجود، غرب به سرکردگی آمریکا نقشۀ جامعی برای سرنگونی و تعویض رژیم در هفت کشور داشته که با افغانستان و عراق و سوریه و لیبی و ... شروع شده و به قول خودشان جایزه بزرگش، کشور هفتم بوده یعنی ایران! حاضران دیگر سکوت را جایز ندانسته و یکی به زبان انگلیسی فصیح! از او خواست سیاست را وا نهد و از سینما حرف بزند و ...
.
ادامه در کامنت اول 👇👇👇
@mofidikia.mb
Read more
اسمش سورنا ست بهش گفتم وایستا ازت عکس بگیرم گفت باشه یه گلدون گل دادم دستش گفت بزار از بابا اجازه بگیرم ...
Media Removed
اسمش سورنا ست بهش گفتم وایستا ازت عکس بگیرم گفت باشه یه گلدون گل دادم دستش گفت بزار از بابا اجازه بگیرم ؛ بابا بابا عمه جون میخواد ازم عکس بگیره اجازه میدی یه گلدونو بگیرم ، بابا گفت بله فقط مواظب باش ، روشو سمتم کرد و با ذوق گفت میخوام گلدونو با یه دست داشته باشم من خیلی قوی ام گفتم میدونم تو خیلی قوی هستی ... اسمش سورنا ست بهش گفتم وایستا ازت عکس بگیرم گفت باشه یه گلدون گل دادم دستش گفت بزار از بابا اجازه بگیرم ؛ بابا بابا عمه جون میخواد ازم عکس بگیره اجازه میدی یه گلدونو بگیرم ، بابا گفت بله فقط مواظب باش ، روشو سمتم کرد و با ذوق گفت میخوام گلدونو با یه دست داشته باشم من خیلی قوی ام گفتم میدونم تو خیلی قوی هستی اما اگه گل بیفته جواب باباتو خودت باید بدی خندید و دو دستی گلدونو چسبید زل زد به دوربین گفتم سورنا بخند یه لبخند کمرنگ تصنعی رو صورتش نشست گفتم خوب بخند پسر ، دیدم نمیتونه گفتم سورنا یه وقت این گل رو جای بستنی گاز نزنی ؛ زد زیر خنده 🤗 🌵🌿🌵☘🌵🍀🌵🍃🌵🌱 #سورنا
#کاکتوسکده_ویکتوریا
Read more
 #withgalaxy #moscow #russia یکی از جذاب‌ترین اتفاقات سفر برام وقتیه که میخوام یه کار غیر روتین ...
Media Removed
#withgalaxy #moscow #russia یکی از جذاب‌ترین اتفاقات سفر برام وقتیه که میخوام یه کار غیر روتین سفری انجام بدم. مثلا تو بولیوی فیلم بولیویایی در سینما دیدن با اینکه هیچی از زبون نفهمیدم و بعد فیلم فهمیدم کارگردان جلوم نشسته بوده، یا به جشن تولد یه آدم غریبه رفتن تو کلمبیا که کیک کوک و چای میخوردن ... #withgalaxy #moscow #russia
یکی از جذاب‌ترین اتفاقات سفر برام وقتیه که میخوام یه کار غیر روتین سفری انجام بدم. مثلا تو بولیوی فیلم بولیویایی در سینما دیدن با اینکه هیچی از زبون نفهمیدم و بعد فیلم فهمیدم کارگردان جلوم نشسته بوده، یا به جشن تولد یه آدم غریبه رفتن تو کلمبیا که کیک کوک و چای میخوردن و منو مجبور کردن به فارسی شعر بخونم!
روسیه اما دلیلش جام‌جهانی بود و من هم همراه بازی‌ها و شادی‌ها.. تا اینکه بالاخره در مسکو گفتم برم و کمی از فضای تور و پرچم و توپ و توریست‌های فوتبالی دور شم و در روسیه تجریه آرایشگاه رفتن داشته باشم. همین بود که آدرسی از دوست مسکوییم گرفتم که برم پیش اولگا نامی که یه آرایشگاه در جنوب مسکو داشت. با مترو و اتوبوس خودم رو رسوندم و دیدم خانوم اولگا گویا در سالن رو بسته و رفته سفر. موهام وضعیتی بود و ذهنم آماده کوتاهی و همین شد که رفتم خودم یجا پیدا کنم و تو یه مال دربه‌در دنبال آرایشگاه بودم و داشتم از فروشنده‌ای میپرسیدم که کسی از پشت زد روی شونم. دیدم پسر جوون روسی با لهجه روسی و به انگلیسی گفت: من میتونم موهاتو کوتاه کنم. زدم زیر خنده و اونم خندید گفت: نه نه دیوونه نیستم. من آرایشگرم. و یه کانال یوتوب دارم که ویدیوهای کوتاه کردن و استایل دادن‌هام هست. خیلی دوست داشتم ویدیو از یه خارجی بگیرم و الان که حرفاتونو شنیدم گفتم شانسم رو امتحان کنم! میشه من موهاتو کوتاه کنم، فیلم بگیرم و تو مدلم باشی؟!
-

دو ساعت بعد و در ساعت نه شب، من با پسر روسی که رفته بود همکارش که مسئول فیلم گرفتن بود رو اورده بود، رفتیم طبقه سوم یه ساختمون قدیمی. ( راستش این تیکه بالا رفتن از پله‌ها یکم استرس گرفته بودم:)) و بعد با باز شدن در و دیدن استودیو و صندلی و آیینه ها بازی شروع شد.
پسر روسی بالای سر من مو کوتاه میکرد و به روسی به دوربین پسر دیگه توضیح میداد. -موهای خیلی کوتاه شده‌ی من، شام بعد از سلمونی مهمون آرایشگر و رسوندنم در هاستل, از اتفاقات شبی در مسکو بود که من از دو پسر روس داستان عاشقی، ازدواج، کار و کانال و هدف‌ها و آرزوهاشون رو شنیدم. حالا هم تجربه کوتاهی مو در شش کشور مختلف دنیا رو در پرونده دارم!
Read more
 #bighanoon #hessamheidary ماده یک – خندیدن، لبخند زدن، باز کردن نیش از دو طرف به مقدار لازم، نشان ...
Media Removed
#bighanoon #hessamheidary ماده یک – خندیدن، لبخند زدن، باز کردن نیش از دو طرف به مقدار لازم، نشان دادن دندان‌ها، خوش‌رو بودن، نیشخند، پوزخند، اخم‌خند، هّره کِره، خندیدن قارت قارت و دیگر انواع و اقسام شادی‌های بصری امری کاملا شخصی بوده اما مانند دیگر مسائل شخصی به همه مربوط می‌شود. ماده دو ... #bighanoon #hessamheidary
ماده یک – خندیدن، لبخند زدن، باز کردن نیش از دو طرف به مقدار لازم، نشان دادن دندان‌ها، خوش‌رو بودن، نیشخند، پوزخند، اخم‌خند، هّره کِره، خندیدن قارت قارت و دیگر انواع و اقسام شادی‌های بصری امری کاملا شخصی بوده اما مانند دیگر مسائل شخصی به همه مربوط می‌شود.

ماده دو - هر فرد مجاز است در طول روز و به میزان لزوم به یکی از چیزهای خنده‌دار ذیل بخندد. خندیدن به موارد دیگر غیرقانونی و فرد خندیده تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

چیزهای خنده‌دار ذیل:
.
الف) به کله کچل دوستش
ب) به گور پدرش
ج) به وضعیت اقتصادی خودش
د) به اقوام نزدیکش
ه) به بی‌قانون
.
تبصره: خندیدن به اقوام دور هم بلامانع است.
ماده سه – به فردی که می‌خندد، خندیده و به فردی که می‌خنداند، خندان‌ده گفته می‌شود.
حقوق خندیده به شرح ذیل است:
.
خندیده حق دارد به جوک‌های دیگران تا آخر گوش داده و در پایان بگوید: «هه هه هه تکراری بود، شنیده بودم» او همچنین مختار است در قبال بعضی حرف‌های خنده‌دار مقاومت کرده و از خندیدن سرباز زند یا از الفاظی مثل :«لوس»، «بیمزه» و «یخ کنی... یخچال» استفاده کند. اما خندیدن زورکی دارای اجر بسیار است و از ضایع شدن فردی که از خود بامزه بازی در می‌آورد، جلوگیری خواهد کرد.

ماده چهار – فرد خندیده همچنین مجاز است در صورت صلاحدید در هنگام خنده، ضرباتی را با مشت به پهلو و شکم اطرافیان خود وارد کرده و از این راه جگرش حال آمده و حال خوشی بر او مستولی شود.

تبصره: ضربه زدن به نقاط دیگر بدن در صورتی که باعث خطراتی برای نسل‌های بدی نشود بلامانع است.

ماده پنج – خندان‌ده، به عنوان کسی که جوک تعریف می‌کند یا بامزه‌بازی و شکلک در می‌آورد یا مطلب طنزی می‌نویسد؛ باید از همه امکانات و لوازم موجود در محل در جهت خنداندن حاضران استفاده کند. در صورتی که حاضران در جمع همه دختر و فرد بامزه پسر مجرد باشد، پسر مجرد می‌تواند تا پای جان از خود مایه گذاشته و از هیچ نوع ژانگولر بازی در جهت ایجاد بامزگی دریغ نکند.

اولین خنده همیشه به معنی باز شدن سر شوخی است. خندان‌‎ده می‌تواند بلافاصله نسبت به گسترش شوخی‌ها در جهات مختلف اقدام و شوخی دستی را نیز آغاز کند.

ماده شش - همه موظفند پس از مشاهده خنده اطرافیان خود، بلافاصله واکنش نشان داده و از او سوال کنند:
.
- میخندی؟
.
آن‌ها همچنین باید جملات زیر را با آهنگ خاصی خطاب به او ادا کنند: - باید پاپیون ببندی... باید دورم بگردی.
.
در صورتی که فرد خندیده نتواند جمله هم قافیه مناسبی پیدا کند باید کف دستش را رو به سوی دوستانش گرفته
.
بقیه در کامنت اول 👇👇
Read more
. وقتي به #عاشق شدنت تو #بچگي هات فكر ميكني هم #ميخندي هم #غصه ميخوري. ميخندي به خودت.. كه حتي #پول ...
Media Removed
. وقتي به #عاشق شدنت تو #بچگي هات فكر ميكني هم #ميخندي هم #غصه ميخوري. ميخندي به خودت.. كه حتي #پول تو جيبيت رو از بابات ميگرفتي اما بهش قول ميدادي همه زندگيتو براش بذاري.. همه زندگيت! تو جز "جونت" چيزي كف دستت نبود.. تو يك پسر بچه بودي كه تو خيالاتش #بهترين عاشق دنيا بود اما معناي سختي هاي زندگي رو ... .
وقتي به #عاشق شدنت تو #بچگي هات فكر ميكني هم #ميخندي هم #غصه ميخوري. ميخندي به خودت.. كه حتي #پول تو جيبيت رو از بابات ميگرفتي اما بهش قول ميدادي همه زندگيتو براش بذاري.. همه زندگيت!
تو جز "جونت" چيزي كف دستت نبود.. تو يك پسر بچه بودي كه تو خيالاتش #بهترين عاشق دنيا بود اما معناي سختي هاي زندگي رو هيچوقت نميفهميد. نميدونستي دو سال ديگه كجايي قراره چيكاره بشي اما هي از اون #قول هاي هميشگيت ميدادي. "تا هميشه باهاتم.
تا #هميشه باهاتم.
تا هميشه باهاتم.
احمقي اگه باور نكني.."
انقدر اينها رو ميگفتي تا #گريه كنه و بشي زندگيش.. غصه ميخوري به اون وقت هات وقتي نگاه ميكني، كه چقدر عشق ات خالص بود، هيچ فكر بدي تو سرت نداشتي. اون براي تو شده بود همه چيز.
اما امروز من خيلي فرق كردم. عشق برام معناي واقعي تري داره. چون رو پاي خودمم.. ميدونم چي دوست داري براي تولدت، من تمام روزهاي ماه رو براش كار ميكنم.
ميبرمت رستوران نميذارم مراعات كني، هرچي بخواي بايد سفارش بدي حتي از گروناي پايين ليست.. من غذا خوردنت رو خيلي دوست دارم عشقم.. وقتي نون زحمتاي منو ميخوري.. من خنده هاتو دوست دارم، غصه هاتو دوست دارم.. من.. عاشق دستاتم اينو ميدونستي..؟ ميدوني كسي كه امروز دوستت داره ديگه اون پسر بچهه نيست..؟ ميدونى #مرد بودن چقدر سخته؟ ميدوني وقتي قول هام واقعي ميشه چقدر فرق ميكنه همه چيز، ميدوني وقتي امروز بهت ميگم تا هميشه باهاتم نميتونم بيشتر از يه بار بگم بهت..؟ امروز برام قول دادن خيلي سخت شده، چون اگه اون سالها #تنها ميشدم احساسم مثل يه حباب بود چون اگه تو امروز تنهام بذاري، يه كوه خسته رو ويرون كردي.
Read more
. مرد بودن قـــانـــون دارد! الکے نیستـ ! بایـد محکمـ باشے ،متیـن باشے ، یکـ دل باشے و یکـ رنگـ ! بایـد ...
Media Removed
. مرد بودن قـــانـــون دارد! الکے نیستـ ! بایـد محکمـ باشے ،متیـن باشے ، یکـ دل باشے و یکـ رنگـ ! بایـد با تمامـ توانتـ تکیـﮧ گاهـ شوے ! بایـد درد دل بشنوے ! آرامش ببخشے ! بایـد بغـض هایتـ را بخورے ...بایـد سنگیـن باشے ! یاد بگیرے پـدرے کنے ! زمیـن بایـد لذتـ ببرد از اینکـﮧ گامهاے تــو را مے پذیرد ... .
مرد بودن قـــانـــون دارد! الکے نیستـ ! بایـد محکمـ باشے ،متیـن باشے ،
یکـ دل باشے و یکـ رنگـ ! بایـد با تمامـ توانتـ تکیـﮧ گاهـ شوے ! بایـد درد دل بشنوے ! آرامش ببخشے !
بایـد بغـض هایتـ را بخورے ...بایـد سنگیـن باشے ! یاد بگیرے پـدرے کنے !
زمیـن بایـد لذتـ ببرد از اینکـﮧ گامهاے تــو را مے پذیرد !
و پر رنگـ تر از همـﮧ ے ایـن ها، بایـد مـرد باشے ! .
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
قبل ترها تصميم بچه دار شدن نداشتم و دلم نميخواست يك موجود زنده رو بدون اجازه خودش وارد دنياى عجيب و غريب ...
Media Removed
قبل ترها تصميم بچه دار شدن نداشتم و دلم نميخواست يك موجود زنده رو بدون اجازه خودش وارد دنياى عجيب و غريب زندگى كنم. روزها گذشت و من تسليم شدم. تسليمِ قدرتمندى بود كه يك شكستِ زيبا و خوش طعم رو برام به ارمغان آورد. وقتى يك زن مادر ميشه بدون شك تلاش ميكنه بهترين باشه. گاهى وقتها عذاب وجدان ها كارو خراب ... قبل ترها تصميم بچه دار شدن نداشتم و دلم نميخواست يك موجود زنده رو بدون اجازه خودش وارد دنياى عجيب و غريب زندگى كنم. روزها گذشت و من تسليم شدم. تسليمِ قدرتمندى بود كه يك شكستِ زيبا و خوش طعم رو برام به ارمغان آورد.
وقتى يك زن مادر ميشه بدون شك تلاش ميكنه بهترين باشه.
گاهى وقتها عذاب وجدان ها كارو خراب ميكنه. فراموشى و ندادن داروها. بى حوصلگى براى درست كردن غذا. خستگى و حمام نكردن بچه و ... و ...
منم از اين عذاب وجدان ها كم نداشتم. ولى محلشون نذاشتم و زود از خودم دورشون كردم... بى خوابى هاى شبانه كه همچنان هم ادامه داره قبل تر مريضم كرده بود ولى يا عادت كردم يا اينكه قوى تر شدم... پسر خنده روىِ من، از تك تك ثانيه هاى بزرگ شدنت لذت ميبرم چون نميخوام بگم واى چه زود گذشت يا تو رو خدا زود بزرگ نشو. از اين جمله ها بيزارم. اصلا از حسرت متنفرم.. دم غنيمته و من اينو به لطف خيلى از ناسازگارى هاى زندگى درك كردم.
پسرم، نه تنبيه بلدم، نه ياد گرفتم داد بزنم. متنفرم از اينكه وقتى ميخورى زمين بزنم تو سر و صورتمو داد و هوار بكشم. من از خيلى رفتارهاى به ظاهر دلسوزانه مادرانه بيزارم.
فقط به تو نگاه ميكنم، ميخندم و لذت ميبرم. با كارهايى كه ميكنم دوست دارم بدونى ورزش بهترين اعتياد دنياست. رقصيدن زن و مرد نميشناسه. با سمفونى زندگى بايد رقصيد قشنگ هم رقصيد. از شنا كردن برات نمينويسم كه خودت تو اين سن بهترين شناگر شكلاتى هستى كه من ديدم.
تلاش ميكنم شادى و لذت بردن از زندگى در شرايط سخت رو بهت ياد بدم. بايد بدونى در بدترين شرايط هم هميشه راه حلى هست، نبايد اجازه بدى غم بياد و بشينه رو دلت اگر هم نشست، نزار جا خوش كنه.
فندوق شكلاتى فعلا و همچنان با هم هى پاپ رو تمرين ميكنيم، به شنا كردن ها ادامه ميديم، تو هم به تردميلى كه من روش ميدوم (ناگفته نمونه كه كلى وزن كم كردم و به يُمن حضور ايشون از دو سه سال قبلم هم لاغرتر شدم 🙏)زل بزن. اجازه نده من بخونم و بنويسم. به لطف بودنت فهميدم فيلم و سريال هم ميشه فقط ١٥ دقيقه آخرشو و ده دقيقه اولش رو ديد.
هر كارى دوست دارى بكن فقط، لطفا و خواهشا شبها كمى بهتر و بيشتر بخواب ما گناه داريم. مرسى عزيزم 😄😉 يكساله شدنت مبارك ليام دلنشين و نمكى. اميدوارم هميشه مثل معنى اسمت قدرتمند باشى و با سختى ها مبارزه كنى 🙏🌸💙
پ.ن: عكس روز تولد خودم برداشته شده، در تهران خاطره انگيز و خيال انگيزِ من.
٢٠ مرداد ماه ١٣٩٧ مصادف با ١١ آگوست ٢٠١٨
#liamtalebloo #birthdayboy🎉 #birthdayboy #motherhood #babyboy💙
Read more
<span class="emoji emoji1f452"></span><span class="emoji emoji1f484"></span><span class="emoji emoji1f461"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f45c"></span><span class="emoji emoji1f45d"></span><span class="emoji emoji1f45b"></span> . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی ...
Media Removed
. یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye . به ... 👒💄👡👠👜👝👛
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
. من و این همه خوشبختی محاله<span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span>یهویی . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه ...
Media Removed
. من و این همه خوشبختی محالهیهویی . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye ... .
من و این همه خوشبختی محاله😁😁یهویی .
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
. عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک با حضور استمرار طلب های معروف ؛ توی یکی از پستهای اینستاش ...
Media Removed
. عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک با حضور استمرار طلب های معروف ؛ توی یکی از پستهای اینستاش نوشته " وطن هتل نیست که اگه خدماتش خوب نبود ترکش کنیم " !! 😐 . دو جناح در حال چاپیدنن و به ریش من و تو میخندن هموطن ، درست مثل همین عکسها ! #آقازاده #لاکچری #عراقچی #آهنگران #احمد_خمینی #ایران #تهران ... .
عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک با حضور استمرار طلب های معروف ؛
توی یکی از پستهای اینستاش نوشته " وطن هتل نیست که اگه خدماتش خوب نبود ترکش کنیم " !! 😐😂 .
دو جناح در حال چاپیدنن و به ریش من و تو میخندن هموطن ، درست مثل همین عکسها !

#آقازاده #لاکچری #عراقچی #آهنگران #احمد_خمینی #ایران #تهران #جمهوری_اسلامی #خندوانه #دورهمی #پایتخت #خنده #خنده_دار #ظریف #روحانی #انقلابی #دزد #مهران_مدیری #بیکاری #گرانی #انقلابی #پرسپولیس #استقلال
Read more
. دلتنگم فقط هــــــمـــین ! و ایــــــن نیــــــاز به هــــیچ زبـــان شاعــــرانه ای نــــدارد ...
Media Removed
. دلتنگم فقط هــــــمـــین ! و ایــــــن نیــــــاز به هــــیچ زبـــان شاعــــرانه ای نــــدارد … . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این ... .
دلتنگم
فقط هــــــمـــین !
و ایــــــن نیــــــاز به هــــیچ زبـــان شاعــــرانه ای نــــدارد …
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
بین این دو عکس چهارده سال فراز و نشیب و بگو مگو و خنده و گریه است .. چهار هم خدمتی که از آشغال جمع کردن تو ...
Media Removed
بین این دو عکس چهارده سال فراز و نشیب و بگو مگو و خنده و گریه است .. چهار هم خدمتی که از آشغال جمع کردن تو پادگان گرفته تا کاسه لیسی برای یه برگه ی مرخصی و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه از یگان هشتصد و شش دوش پرتاب هوای همو داشتن و گاهی نداشتن .. همین چهار نفر با هم موندند رفاقت ما به هفده هجده سال پیش برمیگرده .. ... بین این دو عکس چهارده سال فراز و نشیب و بگو مگو و خنده و گریه است .. چهار هم خدمتی که از آشغال جمع کردن تو پادگان گرفته تا کاسه لیسی برای یه برگه ی مرخصی و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه از یگان هشتصد و شش دوش پرتاب هوای همو داشتن و گاهی نداشتن .. همین چهار نفر با هم موندند رفاقت ما به هفده هجده سال پیش برمیگرده .. هر کدوم از ما مال یه کنج تهرون بودیم من نقاش و آواز خون یگان بودم .. مهران که دستمال سر بسته منشی بود .. کم موی ما مهدی رفیق گرمابه و گلستان و سر باز منتخب تیم پینگ پنگ ارتش شد و حسن عنصر بی خاصیت که هیچی جز پول جمع کردن بلد نیست و نبود :)) ولی با معرفت .. سالها با هم رفاقت کردیم یهو هف هشت سال بینمون گسل افتاد ... همو ترک کردیم تا مهران پیدامون کرد و فهمیدم تو زندگی ها چه بکش بکش و خنده و گریه هایی که نبوده من و مهران و مهدی پدر شدیم و حسن هنوز پسر خونه است..خلاصه دو سه شب پیش تولد مهران بود و سور پرایز شدیم یه تخلیه ی انرژی هفده ساله این فنر باید جمع میشد .. خدا رو چه دیدید شاید باز سرباز زندگی شدیم و یکی دوتا کشته دادیم . به قول کیان مقدم پایداری رفاقت.
Read more
Part.49 دستمو گذاشتم رو دهنم واى خدا اين کيه؟؟؟ با حرکتى سريع جاس رو بلند کرد. اونا با صورت هاى عصبى ...
Media Removed
Part.49 دستمو گذاشتم رو دهنم واى خدا اين کيه؟؟؟ با حرکتى سريع جاس رو بلند کرد. اونا با صورت هاى عصبى به هم نگاه کردن. اون پسره جوون بود و تيپش عين جاس بود. اونا خيلى عصبانى بودن و يقه همو گرفتن. يهووو هردوشون زدن زير خنده. چى؟!...چى شد؟!...واااااات؟...ايندفعه من اخم کردم. _هى...هى...هى...وايستا ... Part.49
دستمو گذاشتم رو دهنم واى خدا اين کيه؟؟؟
با حرکتى سريع جاس رو بلند کرد. اونا با صورت هاى عصبى به هم نگاه کردن. اون پسره جوون بود و تيپش عين جاس بود.
اونا خيلى عصبانى بودن و يقه همو گرفتن.
يهووو هردوشون زدن زير خنده.
چى؟!...چى شد؟!...واااااات؟...ايندفعه من اخم کردم.
_هى...هى...هى...وايستا ببينم...چى شدددد؟ هر سه با قيافه هايى از اعماق تعجب به هم خيره شديم اون پسره يک ثانيه ب من نگاه ميکرد بعد به جاس.
_ميوووو.
تو اين سکوت اون يارو صداى گربه داد.
ديگه وااااقعا نتونستم جلوى خودمو بگيرم و زدم زير خنده. خخخخخ.
هر سمون ميخنديديم بالاخره جاس به دوستش گفت تا بشينه اون يه صندلى آورد و نشست.
اون پسره: پسر کجا بودى؟ حالا هم که با خوشگلا ميگردى و مارو فراموش کردى.
بعد اروم طورى مثلا من نشنوم گفت: معرفى نميکنى؟
جاس: جسيکا...دوس دخترم..
_وايسا وايسا..جسيکا..اسمشون اشناس يا من جسيکا زياد ميشناسم يا ايشون ادم معروفين.
بعد روشو کرد به من.
_درست نميگم؟
جاس: بعلهههههه ايشون سوپر مدلن.
ما خنديديم و حرف زديم اون مرد خيلى بامزه اى بود همش از خاطراتش ميگفت و مارو حسابى ميخندوند.
_اوه اوه ديرم شده ساعت دو و نيمه من برم تا تا دوست دخترم منو نکشته.
بلند شد و با جاستين خداحافظى کرد دست منو بوسيد و گفت: با اميد ديدار دوباره. خداحافظ.
با اينکه ساعت دو بود ولى هنوز رستوران شلوغ بود. آخه اين شهر هميشه بيداره..
Read more
<span class="emoji emoji1f45e"></span><span class="emoji emoji1f454"></span> . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر ...
Media Removed
. یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye . به فن پیج ... 👞👔
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
. کامنت بزارید درمورد این عکس چه نظری دارید؟ . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه ...
Media Removed
. کامنت بزارید درمورد این عکس چه نظری دارید؟ . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye ... .
کامنت بزارید درمورد این عکس چه نظری دارید؟ .
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
. #کیک #خوردنی #نسکافه #دخترونه #پسرونه #عاشقانه Photo by : @khandevooneh @coffeenarmak . یه ...
Media Removed
. #کیک #خوردنی #نسکافه #دخترونه #پسرونه #عاشقانه Photo by : @khandevooneh @coffeenarmak . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان ... .
#کیک #خوردنی #نسکافه #دخترونه #پسرونه #عاشقانه
Photo by : @khandevooneh
@coffeenarmak
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
.
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇
Read more
. یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر ...
Media Removed
. یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye . به فن پیج مدلینگ ... .
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
. گاهی باید خلوت کرد<span class="emoji emoji1f614"></span> <span class="emoji emoji1f494"></span> . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f499"></span> <span class="emoji emoji1f49a"></span> <span class="emoji emoji1f49b"></span> <span class="emoji emoji1f49c"></span> <span class="emoji emoji1f49f"></span> . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه ...
Media Removed
. گاهی باید خلوت کرد . یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید . #دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه . پیچ دوم ما رو دنبال کنید: . #مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye @begoo_in_kiye . به ... .
گاهی باید خلوت کرد😔 💔
.
یه پیج دخترونه و پسرونه خوش اومدید ❤ 💙 💚 💛 💜 💟
.
#دخترونه #پسرونه #عاشقانه #تکست #خوردنی #دختر #پسر #خوردنی #دوستانه #دو_نفره #مسابقه
.
پیچ دوم ما رو دنبال کنید:
.
#مسابقه #بگو #این #کیه #هیجان #پاسخ
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
@begoo_in_kiye
.
به فن پیج مدلینگ جوان حتما سر بزنید:
@majidheydari.fan
@majidheydari.fan
فقط برای برای خنده:
.
#خنده #تکست #جک #دوستانه #خندوانه #مسابقه
@khandevooneh
@khandevooneh
حمایت کنید🙇❤
Read more
از بَدو تولد تا الان 24 سال گذشت چ خوب چ بد با خنده هاش با گریه هاش ولی گذشت اونم توی ی چشم ب هم زدن و ...
Media Removed
از بَدو تولد تا الان 24 سال گذشت چ خوب چ بد با خنده هاش با گریه هاش ولی گذشت اونم توی ی چشم ب هم زدن و تنها چیزی که باقی میمونه خاطراته پس سعی کن با خاطرات خوب رو رقم بزنی ️ #1396 #خوزستان #خوزستانی #ماهشهر #ممکو #سربندر #اهوازی #اهواز #پسر #دختر #ایران #تهران #khuzestan #khozestan #mahshahr ... از بَدو تولد تا الان 24 سال گذشت
چ خوب
چ بد
با خنده هاش
با گریه هاش
ولی گذشت
اونم توی ی چشم ب هم زدن
و تنها چیزی که باقی میمونه خاطراته
پس سعی کن با خاطرات خوب رو رقم بزنی
😍❤️
#1396
#خوزستان #خوزستانی #ماهشهر #ممکو #سربندر #اهوازی #اهواز #پسر #دختر #ایران #تهران #khuzestan #khozestan #mahshahr #ahwaz #ahvaz #memco #sarbandar #boy #girl #iran #tehran #sanfrancisco #barcelona #madrid #spanish #german
Read more