Loading Content...

چی من ایران

Loading...


Unique profiles
78
Most used tags
Total likes
0
Top locations
باغ موزه هنر ایرانی, Tehran, Iran, Ardeshiri, Kohgīlūyeh Va Būyer Aḩmad, Iran
Average media age
661 days
to ratio
3
.... من از فوتبال خیلی چیزی نمی فهمم، خیلی که نه، اصلا چیزی نمی فهمم، اصلا،اونقدر که حتی از رونالدو فقط یه اسم شنیده بودم و اینکه قهرمانِ جهانه و از اونجایی که واسه من همیشه مارادونا قهرمان جهان بوده،شاید باورتون نشه اما، همش قاطی می کردم این دوتا رو با هم و هی فکر می کردم مگه مارادونا هنوز بازی می کنه!!!! ... ....
من از فوتبال خیلی چیزی نمی فهمم، خیلی که نه، اصلا چیزی نمی فهمم، اصلا،اونقدر که حتی از رونالدو فقط یه اسم شنیده بودم و اینکه قهرمانِ جهانه و از اونجایی که واسه من همیشه مارادونا قهرمان جهان بوده،شاید باورتون نشه اما، همش قاطی می کردم این دوتا رو با هم و هی فکر می کردم مگه مارادونا هنوز بازی می کنه!!!! من از فوتبال هیچی نمی فهمم و فوتبال دیدن من همیشه خلاصه شده به بازیهای تیم ملی توو جام جهانی، اونم واسه اینکه تیم ملی یعنی ایران و ایران واسه من یعنی همه چی .
من از فوتبال هیچی نمی فهمم ،اما می فهمم که رونالدو با لقب بهترین فوتبالیست جهان نتونست به ایران گل بزنه، حتی با شرایط پنالتی، می فهمم پنالتی ای که بیرانوند گرفت ثبت میشه برای همیشه و تاریخ فراموشش نمی کنه.
می فهمم پرتغال با ادعای قهرمانی فقط تونست یه گل به ایران بزنه و این اتفاق هیچ وقت از یاد کسی نمی ره.
می فهمم که اگه ایران با پرتغال مساوی کرد اما از رونالدو به لطف غیرت و تلاش بیرانوند برد و این چیز کمی نیست.
من از فوتبال هیچی نمی فهمم ، اما می فهمم معنی مشتی که طارمی بعد از تموم شدن بازی وسط زمین کوبید،چیه.
می فهمم معنی اشک پورعلی گنجی رو شونه های په په چیه.
می فهمم معنی لرزش کتف های رضاییان از گریه چیه.
می فهمم چرا بیرانوند بعد از بازی سرش رو زمین بود و چرا جهانبخش زانوی غم بغل کرده بود و چرا سردار آزمون بغض ش هق هق شد.
می فهمم تیم ملی مون توو اون لحظه ها روسیه نبودن، دلشون داشت توو کوچه پس کوچه های ایران پرسه می زد تا صدای جیغ و شادی بشنوه از هیجانِ برد. می فهمم همشون جنگیدن چون خبر داشتن که فقط اونان که می تونن باعث بشن توو این شرایط سیاه مملکت یه چند ساعتی همه غم هاشون رو فراموش کنن، که کردن، که همین خوبه، همین که جهان داشت از ایران و فوتبالش حرف می زد، از بیرانوند که نذاشت پنالتی بهترین فوتبالیست جهان گل بشه، از حمله هایی که تیم مدعی قهرمانی رو ترسونده بود، از دفاعی که ساده نبود و ...
من از فوتبال هیچی نمی فهمم،اما می فهمم ایرانی بودن یعنی چی،می فهمم "تو اهل کجایی؟ من ایرانی ام" میلیون ها حرف پشتشه .
و در نهایت اینکه ، ایران... فدای اشک و خنده ی تو، دل پر و تپنده ی تو، فدای حسرت و امیدت،رهایی رمنده ی تو، ایران... اگر دل تو را شکستند،تو را به بند کینه بستند، چه عاشقانه بی نشانی، چه عاشقانه... چه عاشقانه... چه عاشقانه...
#سین_شین #ایران #فوتبال #جام_جهانی
Read more
Loading...
 #جوان از روزی که یادم میاد برای رسیدن به خواسته هام جنگیدم ، همیشه باخودم فکر کردم که اگر یه روزی همه ...
Media Removed
#جوان از روزی که یادم میاد برای رسیدن به خواسته هام جنگیدم ، همیشه باخودم فکر کردم که اگر یه روزی همه جوره همه چی فراهم بود برام و دریک شرایط طبیعی آموزش میدیدم و کارمیکردم الان بازم همینجا بودم ؟ یا بالاتر از این بودم ، شایدهم پایین تر بودم ؟ نمیدونم واقعا ، اما خداروشکر چیزی که الان هستم رو دوست دارم ... #جوان
از روزی که یادم میاد برای رسیدن به خواسته هام جنگیدم ، همیشه باخودم فکر کردم که اگر یه روزی همه جوره همه چی فراهم بود برام و دریک شرایط طبیعی آموزش میدیدم و کارمیکردم الان بازم همینجا بودم ؟ یا بالاتر از این بودم ، شایدهم پایین تر بودم ؟ نمیدونم واقعا ، اما خداروشکر چیزی که الان هستم رو دوست دارم و تشکر میکنم از تمام کسایی که حق گردنم دارند و همینکه تمام تلاشم رو همیشه کردم راضیم میکنه ، ولی حقیقتا در سن نوجوانی و ابتدای جوانی اگر حمایت های درست از استعداد ها بشه و صدالبته خود شخص هم قدر این حمایت هارو بدونه ، شکی نیست که آینده درخشانی در پیش رو خواهد داشت . در طول سالهای فعالیتم در بیشتر اوقات جای خالی این حمایت رو احساس کردم ، از یه جایی به بعد اونی که بهم انگیزه میداد خودم بودم و دیگه منتظر هیچ کسی نموندم خودم شدم مربی انگیزشی خودم ، خودم شدم حریف تمرینی خودم ، خودم با خودم مسابقه دادم بارها از خودم شکست خوردم و چند باری هم بردم و در نهایت خودم شدم خودم ، اما خیلی ها هستند که این روحیه رو ندارند و با کوچکترین بی توجهی آیندشون نابود میشه و مسیر زندگیشون تغییر میکنه ، از خیلی از بزرگترا شنیدم که گفتن اگر ما تو این مملکت کاره ای بودیم حتما برای جوونا فلان کارو میکردیم یا بهمان کارو ، در صورتی که در همون جایگاه فعلیش هم میتونه کاری انجام بده ولی انجام نمیده ، کشور عزیزمون ایران پراز استعداد های درخشانی هست که فقط کافی سر سوزنی بهشون توجه کنیم ، و هی نگیم که کی برای من کرد که من برای تو بکنم ، کی کمک من کرد که من کمک تو بکنم و... یه جایی باید یکی کوتاه بیاد و بگه برای من نکردن اما من با تمام وجودم کمکتون میکنم .
#محمد_حسین_شاهقلی و #مجید_فدوی دوتا از اون جوون های با استعداد و درخشان در حوزه های فعالیت خودشون هستند ، واقعیتش اینکه این دو بزرگوار منت سرمن دارند و همیشه کمک من کردند و بنده تا الان بجز اینکه شرمندشون باشم کاری از دستم برنیومده ، اما همیشه با افتخار ازشون در تمام مراحل زندگیشون حمایت میکنم و در آینده نزدیک بیشتر ازشون خواهید شنید ، افتخار میکنم بهشون و قرارِ بعد از تلاش های فروان روزهای درخشانی رو به همراه جمع زیادی از جوون های با استعداد دیگه تجربه کنیم ، چالش های زیادی در انتظارمونه که برای شروعش ثانیه شماری میکنیم .
حرف آخر اینکه به جوان ها اعتماد کنیم اونا پراز انژی هستند پراز انگیزه هستند ، با یک دنیا شور و شوق و دیونه بازی و قطعا از پس کارهای بزرگی که حتی فکرشو هم نمیکنید برمیان .
@waresiin
Read more
. Do u want to stay in tiblisi? I dont know :)) . ببخشید که کمتر پست میذارم. اینجا خیلی درگیرم. از ...
Media Removed
. Do u want to stay in tiblisi? I dont know :)) . ببخشید که کمتر پست میذارم. اینجا خیلی درگیرم. از صبح دارم سعی میکنم یه ویدئو آپلود کنم نمیشه. چه فرقی با اینترنت ایران داره خب؟ :)) تازه ایران راحتتر میشد ویدئو آپلود کرد🤦‍♀️ خب ازم میپرسین قراره بمونم تفلیس؟ راستش خودمم نمیدونم :)) من آدم یه جا موندن ... .
Do u want to stay in tiblisi? I dont know :))
.
ببخشید که کمتر پست میذارم. اینجا خیلی درگیرم. از صبح دارم سعی میکنم یه ویدئو آپلود کنم نمیشه. چه فرقی با اینترنت ایران داره خب؟ :)) تازه ایران راحتتر میشد ویدئو آپلود کرد🤦‍♀️ خب ازم میپرسین قراره بمونم تفلیس؟ راستش خودمم نمیدونم :)) من آدم یه جا موندن نیستم، خونه به دوشم با یه کوله اومدم. اصلا من دیوونم نمیدونم قراره چی بشه و کجا باشم و کی کجا برم :)) ممکنه یهو بزنه سرم و جمع کنم برم باقیه سفرمو. اما فعلا که دارم تلاشمو میکنم اینجا کار پیدا کنم و بمونم یه مدت. خیلی سخته چون کار زیاد نیست و حقوقا خیلی پایینه و اجاره خونه ها نسبت به حقوقا زیاد. من فعلا با یه دختری اینجا دوست شدم و همخونه شدیم. فعلا هم از جیب دارم خرج میکنم و این ترسناکه. حالا تا ببینیم چی میشه و به کجا میرسم😁
.
📸@hosseinafshari
.
#tiblisilovesyou #tiblisigeorgia #tiblisi #georgia🇬🇪 #georgiatravel #georgia #traveladdict #travellergirl #travellblogger #traveller #instatravel
Read more
این اخبار رو آدم میخونه اصن حس و حالش رو از دست میده چیزی بنویسه. یک عمر زمان قاجارهای کثیف و ناذل سعی ...
Media Removed
این اخبار رو آدم میخونه اصن حس و حالش رو از دست میده چیزی بنویسه. یک عمر زمان قاجارهای کثیف و ناذل سعی کردن همه چیز مارو از ما بگیرن و مارو برگردونن عقب، یک دوره سر رضا شاه سعی کردن ایران رو برگردونن عقب و همه‌ی چیزاشو چپاول کنن. یه دوره سر مصدق و شاه سعی کردن همه چیز مارو آزمون بگیرن و برگردونن مارو عقب. ... این اخبار رو آدم میخونه اصن حس و حالش رو از دست میده چیزی بنویسه.

یک عمر زمان قاجارهای کثیف و ناذل سعی کردن همه چیز مارو از ما بگیرن و مارو برگردونن عقب، یک دوره سر رضا شاه سعی کردن ایران رو برگردونن عقب و همه‌ی چیزاشو چپاول کنن. یه دوره سر مصدق و شاه سعی کردن همه چیز مارو آزمون بگیرن و برگردونن مارو عقب. حالا الان، دوباره کمر بستن که مارو برگردونن عقب و هیچ روزی ایران روی استقلال و اقتدار رو نبینه.

هی هرروز‌ هرروز مدیر روابط عمومی عوض میکنن، مشاور امنیتی عوض میکنن، وزیر امور خارجه عوض میکنن، وزیر جنگ عوض میکنن، هی اینور اونور میگن ایران ال ایران بل، چون که چشم ندارن ایران قدرتمند رو ببینن. تو نگاه اینا ایران هیچوقت دیگه نباید قدرتمند بشه، ایران همیشه باید قحطی و گرسنگی باشه مثه زمان قاجارا، باید کل ایران وبا و حسبه و مریضی باشه و مردم نون نداشته باشن بخورن. مردم باید اینقدر بدبخت بشن که همه‌ی فکر و ذهنشون بشه اینکه فقط یه تیکه نون و یه جرعه آب گیر بیارن که فقط نمیرن و اونوقت اینا بیان نفت و مال، خاک و خونه و همه چیز مارو صاحاب بشن.

ایران قدرتمند امروز، مثل خاریه تو چشم دنیا. خیلی از استانداردایه این مفتخورا دوره. ولی خوب، اونا هم میدونن از کی و از کجا شروع کنن.

از قدیم گفتن عرب رو شکمشو سیر کن و‌بهش حکومت کن، ایرانی رو‌ گشنه نگه دار بهش حکومت کن. حداقل تو دویست سال گذشته که خودم دیدم و‌خوندم که هرجا که هموطنای من شکمشون تا حدی سیر شده، دنبال شر گشتن و شروع کردن به چیزای دیگه فکر کردن.

امروز که ایرانیا گشنه نیستن، امروز که ایرانیا دغدغه‌شون شده چرا سفر خارج نمی‌ریم و‌چرا دور دنیا و نمیگردیم و چرا استیک فیله مینیون نمیخوریم، وقت خوبیه که مفتخورای خارجی دوباره اینارو شانتاژ کنن و دوباره خودشون رو بندازن به جون خودشون و یک‌بار دیگه از درون خوردشون کنن و برگردوننشون به همون دوره قاجار. دوره‌ی قاجاری که نه آب بود، نه برق بود، نه گاز بود، نه راه بود، نه قطار و نه... به واقع ما دنبال چی بودیم؟

هیچوقت معادله بازی رو درک نکردیم. همیشه دستمونو رو به خارجیا دراز کردیم به خیال اینکه حقمون رو بگیریم. این ملت عمریه که نفهمیده از کجا خورده و چه کار سختی بوده حکومت بر این ملت.

خدا به همه‌ی خیرخواهان این مرز و خاک قوت بده و به همه‌ی ابله‌هایی که با نادانی عمری خیانت کردن رو نابود کنه. این دعای سال جدید من.

#هموطن #به_خانه_برگرد بیا تا #ایرانمان را #باهم #آبادتر بسازیم.

#minimaliran #foodart #insiran #instairanian #ig_captures #insta_iran #igerpersia #iranshots #ig_persia #iranpx
Read more
چشمهایش . پرده اول_ دوباره یکی دیگر از پس زمینه های ذهنم محو شد و صورتی دیگر جایش نشست. تا امروز وقتی ...
Media Removed
چشمهایش . پرده اول_ دوباره یکی دیگر از پس زمینه های ذهنم محو شد و صورتی دیگر جایش نشست. تا امروز وقتی جایی می شنیدم " چشمهایش " ذهنم پرواز می کرد و بر کتاب چشمهایش بزرگ علوی می نشست. ساعت ها با ذوق فراوان در موردش کلمات را پشت سر هم ردیف می کردم تا به خیال خودم یکی از زیباترین عاشقانه ها را ستایش کنم. اما ... چشمهایش
.
پرده اول_ دوباره یکی دیگر از پس زمینه های ذهنم محو شد و صورتی دیگر جایش نشست. تا امروز وقتی جایی می شنیدم " چشمهایش " ذهنم پرواز می کرد و بر کتاب چشمهایش بزرگ علوی می نشست. ساعت ها با ذوق فراوان در موردش کلمات را پشت سر هم ردیف می کردم تا به خیال خودم یکی از زیباترین عاشقانه ها را ستایش کنم. اما از امروز هر جا بشنوم " چشمهایش " یاد نفوذ چشمان تو می افتم که غیرت و شجاعت را فریاد می زند محسن من.
.
پرده دوم_ آتش خیمه ها پشت سرت زبانه می کشد محسن. قرار نیست مردی که در کربلاس با اینکه سربلند است، سرش بلند باشد. محسنم هر چیز قیمتی دارد. حال تو بگو سری که بر دامن حسین نشسته است چند می ارزد!!؟؟؟ سری که انگشتان حسین موج وحشی موهایش را شکافته و پیش رفته آیا ارزش جدا شدن از تن را ندارد!!؟؟؟ هم من این را می دانم و هم تو. هم من میدانم، هم تو و هم آن ها که خنجرشان آفتاب را در رخ خود کشیده. محسن کاش سر ما هم قیمتی بود اما چه کنیم که هر گناه کاری را در خیمه خواص حسین راه نیست.
.

پرده سوم_ محسن، امیدوارم مادرت و پدرت ندیده باشند آنچه را من دیدم. محسن چقدر شبیه اکبر حسینی!!! یکه و تنها، در میان فرزندان شیطان. آنجا شمشیرها هماهنگ بالا میرفتند و همزمان پایین می آمدند اما اینجا مشت ها، چماق ها و قنداق اسلحه ها بدون هیچ نظم و ترتیبی بالا می رفتند و پایین می آمدند. اما پدر و مادرت نبودند تا ببینند این فراز و فرودهای بی نظم را. لا یوم کیومک یا اباعبدلله😭😥😭😥
.
پ.ن: وقتی قلبم درد میگیرد و دنیا برایش تنگ میشود نمیفههم چی می نویسم. نگاه هم نمیکنم چی نوشتم چی ننوشتم. چون برای دلم مینویسم و بس. گور پدر هرچه قواعد نگارشی و دستوری و فوت و فن نوشتن. .

پ.ن2: آنهایی که گلویتان که هیچ، جاهای دیگرتان را هم جر دادید برای سلفی های شنیع و حقارت بار مجلس که از اون طیف بودن و از این طیف بودن، چرا خفه خون گرفتید؟؟؟ اونهایی ک از حاج صفی و شجاعی حمایت کردین و هشتک و تشتک ساختین چرا لال شدید؟؟؟ آی اونایی ک free را ترند برتر کردید چرا هشتکی را ترند نمیکنید که آتش دلمان آرام گیرد.
.

پ.ن3: مسوولان بی غیرت نظام جمهوری اسلامی ایران اگر عکس های سلفی تان را انداختید، اگر سهمتان را از کابینه گرفتید، اگر برای آزادی خطوط قرمزتان از زندان گل ریزان کردید.... هیچی. هیچ کاری لازم نیست بکنید. برید بمیرید خود مردم میدونن چکار کنن.
.

پ.ن4: دارم میسوزم. امان از دل پدر و مادرت محسن. من از خواب و خوراک و زندگی افتادم چه برسه ب اونا. من دارم میمیرم. خدا به اونا صبر بده
#شهید #محسن_حججی #مدافعان_حرم #سوریه
Read more
۰ کارخانه تولید پوشک و نوار بهداشتی تعطیل و نیمه تعطیل است. این خبر امروز در ایران است. چندی پیش هم رهبر ...
Media Removed
۰ کارخانه تولید پوشک و نوار بهداشتی تعطیل و نیمه تعطیل است. این خبر امروز در ایران است. چندی پیش هم رهبر ایران در دیدارش با هیات دولت از کمیابی پوشک بچه گفته بود . دلیل آن را خرابکاری دشمن نامیده بود. . حسین دکمه چی، رئیس اتحادیه خرازی‌ها در ایران اعلام کرد: "۱۰ کارخانه تولید پوشک و نوار بهداشتی داریم ... ۰ کارخانه تولید پوشک و نوار بهداشتی تعطیل و نیمه تعطیل است. این خبر امروز در ایران است. چندی پیش هم رهبر ایران در دیدارش با هیات دولت از کمیابی پوشک بچه گفته بود . دلیل آن را خرابکاری دشمن نامیده بود.
.
حسین دکمه چی، رئیس اتحادیه خرازی‌ها در ایران اعلام کرد: "۱۰ کارخانه تولید پوشک و نوار بهداشتی داریم که به دلیل نبود مواد اولیه تعطیل و نیمه تعطیل درآمده اند"
.
سعید از مخاطبان ما در پیامی تلگرامی برای ما نوشته
.

من پوشک برای بچه م تا ماه گذشته میگرفتم بسته ای ۲۲۰۰۰تومان،دیروز رفتم همون پوشک رو گرفتم۴۴۰۰۰تومان..به فروشنده اعتراض کردم در جواب گفت فکر نکنم دفعه بعد گیرت بیاد.. .
تجربه و مشاهده شما از کمبود و قیمت پوشک بچه و نوار بهداشتی و مواد شوینده چیست؟
.
اگر خودتان فروشنده یا تولید کننده هستید، بگویید دلیل این کمبود چیست؟
Bbcshoma پیامگیر ما در تلگرام
Read more
Loading...
تک تک سوالای زیر را بخونید و در ذهنتان مرور کنید: *چه احساسی داره ی عمر شش تارو بزنن توو سرت؟ *میتونید ...
Media Removed
تک تک سوالای زیر را بخونید و در ذهنتان مرور کنید: *چه احساسی داره ی عمر شش تارو بزنن توو سرت؟ *میتونید طعم بردتو ده دقیقه با ده نفرو بگید اونم وقتی که دو بر صفرجلویی؟ *تا حالا چندتا بازیکنانتون تو دربی هتریک کردن؟ *راستی چندتا کاپینان های تیم ملی درطول تاریخ اس دق لالی بودن؟ *اقای گل جهان پرسپولیسیه ... تک تک سوالای زیر را بخونید و در ذهنتان مرور کنید: *چه احساسی داره ی عمر شش تارو بزنن توو سرت؟ *میتونید طعم بردتو ده دقیقه با ده نفرو بگید اونم وقتی که دو بر صفرجلویی؟ *تا حالا چندتا بازیکنانتون تو دربی هتریک کردن؟ *راستی چندتا کاپینان های تیم ملی درطول تاریخ اس دق لالی بودن؟ *اقای گل جهان پرسپولیسیه میدونی ک؟ *جادوگر یا مارادونای اسیا چی؟ *موشک هامبورک چطور؟ *یا عقاب اسیا؟ *میدونی چ حالی داره بازیکن باغیرت داشتن؟با چ رویی ب فرناز میگین با غیرت.....؟ *نظرت درباره ی زائد چیه راستی؟ *تو پنج نفر اول بهترین گل زنان تیم ملی چندتا استقلالی هست؟ *واسه چی ب 4 تا برد پی در پی مینازیددر حالیکه پرسپولیس 7 بردو 2 مساوی(یکیش 60 دقیقه 9 نفره)داشته؟ *الگوی اندو.جباری.حنیف. عنایی و ... کیه؟الگوی امیر قلعه نویی کیه؟ *طعم صعود ب دسته دو یا سه چطوره؟ *کدوم تیم هنوز معلوم نیست کاپیتانش کیه؟و ارزوی یه کاپیتانه؟ *احساستون درباره ی شوت 40متری کریم باقری چی بود؟ *چرا همیشه تو بحثا کم میارید و از اسیا مایه میذارید؟ *راستی چرا پاس ستاره نزده رو پیرهنش؟ *تاحالا دعوت شدید مراسم قرعه کشی جام جهانی یا مراسم معتبر؟ *تاحالا برای تولد بازیکنتون فیفا تبریک فرستاده؟ *تکنیکی ترین بازیکن ایران کیه؟بهترینش چی؟ *با9ثانیه مالکیت توپ و خوردن سه گل چ مزه ایی میده؟ *دربی بردن با دوپینگ چی؟ *فرهاد مجیدی چندتا بازی ملی داره؟ *احساس گل زدن بازیکنتون تو جام باشگاه های اروپا رو میتونید توصیف کنید؟ *یاقهرمان شدن با بایرن مونیخ؟ *راستی میتونید احساستون رو زمانی ک با بایرن بازی میکردیم رو بگید؟ *بیشترین اسطوره رو شمادارید یاما؟؟؟ *طبق توضیحات بالا با چ رویی میتونید بگید استقلال سروره پرسپولیسه؟ *کی ی لژیونر درست و حسابی میدید ب اروپاپس.....؟ *شستن مربیتون توسط بازیکنتون چ حسی داشت(جباری)؟راسته میگن هیچی بارش نیسن؟ *ارزوی بهترین بازیکنتون بازی کردن با جادوگرماست! *بازارنقل وانتقالات با اعراب چطوره؟ *چه حسی داره صدر جدول باشی و 4 تا دربی رو پی در پی برده باشی(حالا هرطور)جام حذفی هم فینال باشی اما ب زور 4712نفر بیان ورزشگاه؟ *از اینکه تو طول تاریخ توو نظر سنجی ها دوم بودید خوشحالید؟ *تیم دوم بودن پایتخت چ حسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آهنگ جدید یاس برای دوستان استقلالی :
از چی بگم برات
انتظار داری چه چیزی از ذهن من دراد
به جز هتریک ایمون زاید
آره رفیق حرف توشه ولی با خودکار سفید
من کسی نیستم که با این باختا دردم بگیرم
ولی این نتیجه رو کی میخواد گردن بگیره
پرویز کلاه گیس با داد و فریاد گفت
Read more
والا عرضم ب حضورتون ک امروز رفتم سوپر میوه خرید کنم دو تا دونه هویج بر داشتم یه کاهو و یه فلفل دلمه ایی ...
Media Removed
والا عرضم ب حضورتون ک امروز رفتم سوپر میوه خرید کنم دو تا دونه هویج بر داشتم یه کاهو و یه فلفل دلمه ایی و یه دونه سیب چون کلا سیب دوست ندارم و میخواستم همون یه دونه رو بریزم توی کیک سیب و فلفل دلمه ایی هم یه‌ دونه برای دو سه روزم کافی بود و هویجم یه دونه برای خودم و یه دونه برای لپو ک کلا یه دونه در طول هفته من باید ... والا عرضم ب حضورتون ک امروز رفتم سوپر میوه خرید کنم دو تا دونه هویج بر داشتم یه کاهو و یه فلفل دلمه ایی و یه دونه سیب چون کلا سیب دوست ندارم و میخواستم همون یه دونه رو بریزم توی کیک سیب و فلفل دلمه ایی هم یه‌ دونه برای دو سه روزم کافی بود و هویجم یه دونه برای خودم و یه دونه برای لپو ک کلا یه دونه در طول هفته من باید بخورم یه دونه هم لپو جان، خلاصه ک چشمتون روز بد نبینه،،،یه خانومه توی مغازه بود با صدای بلند گفت آخی چی ب روز جونای مملکتمون اومده همشون مجبورن دونه ایی خرید کنن تازه متوجه شدم ک روی صحبتش من هستم 😂😂😂
با یه حالت عجیبی برگشتم پشت و خندیدم گفتم نه خانوم اینطور نیست من فقط خواستم تازه باشه گفت آره مادر کار خوبی میکنی در واقع معنی حرفش این بود ( آره تو ک راست میگی)😂😂😂
هر چند ک آقای مغازدار کاملا منو میشناخت ک چه مدلی خرید میکنم تا اومد جوابش رو بده،،،گفتم چیزی نگید مهم نیست،تازه اون پشت مشتا شنیدم داشت ب یه خانومی میگفت یه دفعه همه فقیر شدن نمیتونستم نخندم (فکر کنم خیلی گرونیهای یهویی بهشون فشار آورده بود و همه رو بدبخت بیچاره میدیدن)
عاقا من تا لحظه ایی ک بیام بیرون از مغازه همه جوری با ترحم نگاهم میکردن ک فکر کنم هر کی دلش میخواست بگه بیا من برات حساب میکنم هم کلی خنده ام گرفت هم کلی ناراحت شدم ک کی میخوایم ب این فرهنگ برسیم ب اندازهء نیاز روزانه خرید کردن نشانهء فقیر بودن نیست، باور کنید اگر تمام سوپر میوه های ایران هندوانه رو قاچ زده میفروختن یه قاچ بیشتر نمیخریدم چرا اسراف؟؟؟چیزی ک من از بچگی باهاش بزرگ شدم رو دوست ندارم دیدن اینکه چقدر خونهء بابا اینا اسراف کردن عادیه اذیتم میکنه....
راستی من معمولا روی سالادم آجیل سالاد میریزم ک خیلی خوشمزترش میکنه
Read more
Loading...
‌ واکنش هنرمندان به خداحافظی #رضا_قوچان_نژاد از تیم ملی . رضا قوچان نژاد با انتشار پستی در صفحه ...
Media Removed
‌ واکنش هنرمندان به خداحافظی #رضا_قوچان_نژاد از تیم ملی . رضا قوچان نژاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، از فوتبال ملی خداحافظی کرد. #ساره_بیات، #اشکان_خطیبی و #پژمان_جمشیدی در واکنش به خداحافظی رضا قوچان نژاد از تیم ملی ایران در اینستاگرامشان نوشتند. . ساره بیات:آن قدر شرافت،غیرت،ریاضت،ممارست،متانت ...
واکنش هنرمندان به خداحافظی #رضا_قوچان_نژاد از تیم ملی
.
رضا قوچان نژاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، از فوتبال ملی خداحافظی کرد. #ساره_بیات، #اشکان_خطیبی و #پژمان_جمشیدی در واکنش به خداحافظی رضا قوچان نژاد از تیم ملی ایران در اینستاگرامشان نوشتند.
.
ساره بیات:آن قدر شرافت،غیرت،ریاضت،ممارست،متانت و انسانیت از تو دیده ام که هر تصمیمی بگیری به آن افتخار می کنم.
ممنونم برای تمام دلهایی که شاد کردی
و عشقی که همواره به کشورت و مردم نجیبش داشتی.
باشد که در پناه امن خداوند چون همیشه در اوج بمانی و بدرخشی قهرمان
.
پژمان جمشیدی: ما تا هميشه به تو افتخار ميكنيم.ما تا هميشه به يادت هستيم و با آمدن اسمت قند در دلمان آب ميشود كه عجب فوتباليستي و عجب انسان نازنيني.ميدانم كه اين تصميم سخت ترين تصميم دنياست.دلمان براي ديدنت با پيراهن تيم ملي تنگ ميشود گوچي جان اما به انتخابت احترام ميگذاريم.براي خودت ، سروين خانم عزيز و كوچولوي نازنينتون از صميم قلبم و با تمام وجودم بهترين اتفاقات رو در زندگي آرزو ميكنم.تو ايران بزرگ نشدي اما از ايراني ترين وشريف ترين بازيكنان تاريخ ملي ما بودي و نامت جاودانه خواهد ماند
همه ما مردم ايران از تك تك لحظات افتخار آميزي كه براي كشورمان خلق كردي از تو سپاسگزاريم.
.
اشکان خطیبی: من یکی دردت رو خوب میفهمم.
بعضی وقتا احساس میکنی اگر بمونی و ادامه بدی به خودت ، آرزوهات و غرورت خیانت کردی.
نفهمیدم چی شد که تو این جام بازی نکردی(احتمالا خودت هم نفهمیدی چی شد که اینجوری شد!) ولی مطمئن بودم بیایی تو زمین گل میزنی(مصاحبه ش هم در برنامه ۹۰ هست)
امیدوارم در کنار خانواده ت و باشگاه ت زندگی آروم و پرافتخاری داشته باشی.اون جور که لیاقت ش رو داری نه اون جور که ...
بماند.
پ ن:باورتون بشه یا نه رضا قوچان نژاد از تیم ملی ایران خداحافظی کرد
پ ن ۲: من برای اقای کیروش احترام ویژه ای قائلم و معتقدم ایشون بهترین تیم ملی ایران رو آماده کردند.
Read more
. آقای خامنه‌ای تو دیدار با اساتید گفتن که آمار شرکت کنندگان تو کنکور رشته ریاضی پنجاه درصد کاهش پیدا کرده و این برای کشور خطرناکه و ما به رشته‌های ریاضی و فیزیک برای آینده احتیاج داریم 😶😶 خب حالا من یه سوال دارم واقعآ یه نفر برای چی باید مثل ما عمرش رو بذاره و سخترین رشته رو بخونه چه فیزیک چه ریاضی وقتی ... .
آقای خامنه‌ای تو دیدار با اساتید گفتن که آمار شرکت کنندگان تو کنکور رشته ریاضی پنجاه درصد کاهش پیدا کرده و این برای کشور خطرناکه و ما به رشته‌های ریاضی و فیزیک برای آینده احتیاج داریم 😶😶
خب حالا من یه سوال دارم واقعآ یه نفر برای چی باید مثل ما عمرش رو بذاره و سخترین رشته رو بخونه چه فیزیک چه ریاضی وقتی میدونه با وجود سختی زیاد رشته بعدآ هیچ آینده‌ی شغلی روشنی نخواهد داشت 😏😏 من تو دوتا مقطع رشته‌ی فیزیک تحصیل کردم هم لیسانس هم ارشد و به ندرت بچه‌هامون تو این دوتا مقطع شغلی مناسب با رشته‌امون دارن و یا مثل من دنبال کار هستن یا یه شغل کاملآ نامربوط با فیزیک دارن 😑😑 خب با این وضع من کاملا به داوطلبا حق میدم نیاین این رشته‌ها چون تو این مملکت آینده‌ی شغلی ندارن 😣😣 حالا من از سختی‌ها و کمبود دستگاه و امکانات میگذرم مثل دوسال پیشِ خودم که فقط برای یدونه از آنالیزهای پایان‌نامه‌ام دو ماه معطل بودم چون تمام دستگاه‌های دانشگاه‌ها خراب بود و جاهایی مثل پژوهشکده‌ی رازی هم برای شش هفت ماه بعد نوبت میداد 😐😐😐 خب واقعآ چرا یه نفر باید بیاد فیزیک یا ریاضی بخونه؟؟؟ من خودم عاشقِ فیزیک هسته‌ای بودم ینی تو لیستِ انتخاب رشته‌ی لیسانسم فقط فیزیک‌هسته‌ای زده بودم حتی گرایش‌های دیگه‌ی فیزیک رو نزده بودم 😶 ولی اگر اون موقع کامل تحقیق میکردم و فقط سر علاقه‌‌ام انتخاب رشته نمیکردم شاید الان یه شغلِ خوب و متناسب با رشته‌ام داشتم 😏😏 واسه همینه که هیچ رغبتی به خوندن دکتری تو ایران ندارم و پارسالم با اینکه رتبه‌ام خوب بود و سه تا دانشگاه مصاحبه دعوت شدم ولی هیچکدوم رو نرفتم مصاحبه بدم واسه همین اذیت‌هایی بود که شدم 😑 الانم اگر اصرار بابام به خوندن دکتری فیزیک نباشه دوباره کنکور ارشد تو یه رشته‌ی علوم انسانی میدم و اونو ادامه میدمو خودمو راحت میکنم نه سختیِ خوندن اون درسای سنگین رو دارم نه مشکل نبود و کمبود دستگاه و آزمایشگاه رو دارم هم اینکه بعدشم شغل پیدا میکنم، شغل هم پیدا نکنم لااقل دلم نمیسوزه واسه این همه سختی که تو فیزیک کشیدم 😶😶
خدایی فقط گفتن مهم نیست باید عمل بشه بهش 😑😑
@khamenei_ir
Read more
سواد سیاسی من افتضاحه! کمترین اخباری که بهش علاقه دارم، اخبار سیاسیه و خوشم هم نمیاد از دنیای سیاست! ولی ...
Media Removed
سواد سیاسی من افتضاحه! کمترین اخباری که بهش علاقه دارم، اخبار سیاسیه و خوشم هم نمیاد از دنیای سیاست! ولی آدم که هستم! از ویژگی های یه آدم عادی هم اینه که احساسات داشته باشه و شعور. یه موقع هایی نیاز نیست سیاسی باشه، همین که آدم باشی موجب میشه یه خبرهایی مهم بشه! حالا من از شما یه سوال دارم! شما ... سواد سیاسی من افتضاحه!
کمترین اخباری که بهش علاقه دارم، اخبار سیاسیه و خوشم هم نمیاد از دنیای سیاست!
ولی آدم که هستم!
از ویژگی های یه آدم عادی هم اینه که احساسات داشته باشه و شعور.
یه موقع هایی نیاز نیست سیاسی باشه، همین که آدم باشی موجب میشه یه خبرهایی مهم بشه!
حالا من از شما یه سوال دارم!
شما که میگی همین خود تو بودی رفتی رای دادی!
میخوام بدونم رای ندادن چی رو درست میکرد؟ چی رو واقعا؟
مثلا رییسی رییس جمهور میشد، دلار هفت تومن نمیشد؟ زندانی های سیاسی آزاد میشدند؟ امروز برجام فسخ نمیشد؟
خب آخه ما کی تو مملکتمون انتخاب بین خوب و بد داشتیم؟ همیشه بین بد و بد تر بوده!
بعدشم حالا یه سری میان میگن اگه رییسی میشد، ایران نابود میشد و از اول میساختنش!!! واقعا چند نسل باید تباه بشه و جنگ ببینه که بعدا شاید ایران ساخته بشه!
حالا اصلا گیریم رای دادن اشتباه بود. آقا غلط کردیم!
آدم اشتباه میکنه دیگه! شما بگو الان چیکار کنیم!
هی گروه گروه شیم به جون هم بیفتیم و هر کاری خواستن سرمون بیارن!!
اصلا من نمیفهمم این همه به جون هم میفتیم به کجا میرسیم!
اگه تخلیه روحی میشید و به آرامش میرسید، خودش یه دستاورده! باز دل من یکی خوش میشه، چند تا فحش خوردم، ولی یکی آروم شده.
نرید زیر اخبار وحشتناک امروز ابراز علاقه مندی به ترامپ کنید و درخواست کمک کنید!( میدونم تو این پیج خیلی کمند این افراد)
تحریم دارو رو چجوری میتونید باهاش کنار بیاید؟
کی میگه ترامپ به فکر مردم سرزمینشه؟
کی میگه!
ترامپ فقط و فقط به فکر خودش و نهایتا سرمایه دارهای کله پوک امریکاست.
سرمایه دارهایی که اونقدر نفهمند که هنوز سقط جنین رو برابر با قتل عمد میدونند، بچه بی سرپرست و ناقص هی پس میندازند، ولش میکنند به امون خدا و دلشون خوشه. عقیده دارند گی ها بیمار روانی اند و باید برند تیمارستان. بیمه و بخش تعلیم و تربیت براشون کمترین اهمیتی نداره. و هنوز نمیدونند که امریکا به دلیل مهاجر پذیریش و سرمایه گذاری رو نخبه ها و نیروهای کاری دنیا امریکا شده.
به فکر جیب خودشونند و خلاص
Read more
: . اخرین روزی که ترکیه بودیم بهمون گفته بودن ساعت دو ظهر اتوبوس میاد و میره به سمت فرودگاه دیر نکنید ...
Media Removed
: . اخرین روزی که ترکیه بودیم بهمون گفته بودن ساعت دو ظهر اتوبوس میاد و میره به سمت فرودگاه دیر نکنید که از پرواز جا میمونید ما هم رفته بودیم بازار گفتم اخرین لیر هامون رو خرج کنیم یهو یادم اومد که ساعت یک شده زود برگشتیم ساکمون رو جمع کردیم با اتوبوس رفتیم فرودگاه ازمیر پرواز تو فرودگاه امام ... : .

اخرین روزی که ترکیه بودیم بهمون گفته بودن ساعت دو ظهر اتوبوس میاد و میره به سمت فرودگاه دیر نکنید که از پرواز جا میمونید
ما هم رفته بودیم بازار گفتم اخرین لیر هامون رو خرج کنیم

یهو یادم اومد که ساعت یک شده
زود برگشتیم ساکمون رو جمع کردیم با اتوبوس رفتیم فرودگاه ازمیر

پرواز تو فرودگاه امام خمینی نشست
رفتم تو صف باجه ای که مهر ورود رو میزنن

نوبت به من و دوستم رسید
مامور یه نگاهی به ما کرد گفت " خجالت بکشید دو روز رفتید ترکیه خودتون رو گم کردید"
من خو همینجور دچار بُهت شده بودم که این چی میگه و چی شده؟؟ یه نگاهی به خودمون کردیم دیدیم عه با شلوارک اومدیم ایران

گفتم سگ تو شانس حالا یه روز اونجا شلوارک پوشیدیم ها

هیچی دیگه پاسمون رو گرفتن گفتن برید لباس عوض کنید

گفتم اقا لباسامون تو بار هستن

گفتن برید بارتون رو تحویل بگیرید بعد بیاید پاستون رو بدیم

از اونجایی که تو فرودگاه امام دو ساعت طول میکشه تا بارت دستت برسه
رفتم یه دوری بزنم و اب معدنی بگیرم فروشنده گفت " هِلو ولکام تو ایران"

ساکم رو گرفتم رفتم تو نماز خونه که لباس عوض کنم
دم درش یکی داشت نماز میخوند مجبور شدم برم جلوش

تا شلوارک رو خواستم بیارم پایین طرف وسط نماز بلند گفت" الله اککککککبرررر"
نگاهش کردم تو قنوت فریز شده بود
بنده خدا ترسیده بود

گفتم حاجی چیزی نیس

شلوارک رو در اوردم طرف نماز رو شکست کفشاش رو گذاشت زیر بغلش در رفت . . . نمیدونم چش بود

#dezful #ezmir #فرودگاه_امام #تهرام #سفر #ترکیه #
Read more
Loading...
من در مدتی که در بیمارستان نورافشار کار میکردم که به صورته غیر مستقیم با جنابه اقای دکتر سرکارت همکار کادر درمان بودیم و دو بار هم شیلا جان رو اونجا دیدم اول از این بگم که وقتی در یک محیطی مدت زمانه نسبتا زیادی هستی خیلی از همکارا و پزشکا رو از نطره اخلاقی میشناسی یا آوازشون به گوشت میرسه من میتونم قسم ... من در مدتی که در بیمارستان نورافشار کار میکردم که به صورته غیر مستقیم با جنابه اقای دکتر سرکارت همکار کادر درمان بودیم و دو بار هم شیلا جان رو اونجا دیدم اول از این بگم که وقتی در یک محیطی مدت زمانه نسبتا زیادی هستی خیلی از همکارا و پزشکا رو از نطره اخلاقی میشناسی یا آوازشون به گوشت میرسه من میتونم قسم بخورم که در مدتی که کار کردم پزشکی به حاذقی و به با اخلاقی جناب دکتر سرکارت کمتر دیدم این انسان نمونه واقعی اخلاق هستند و چقدر خدمه و قشر ضعیفه بیمارستان میومدن به من میگفتند که در فلان مناسبت جنابه دکتر چجور خوشحالشون کردن و پزشکی بودن که هم بسیار خوشرو بودن و بسیار مودب و با اخلاق و حتی یک شوخی خارج از عرف و کار من حتی از کسی نشنیده بودم که با کسی داشته باشن و شیلا جان رو دوباری که دیدم یک بار کمی ناخوش بودند این خانم بدونه ذره ای میکاپ به حدی زیباست که دوست نداری ازش چشم برداری و واقعا شخصیتی در حد و اندازه جناب دکتر ...این ادمهایی مثله عروسه سفیر ایران و ساشا رو خودمون بزرگ کردیم که بیان واسه مردم از پول و رنگ شناسی بگن ...ایا تا حالا شماها خونه و مسافرتهای ادمهای اصیل و پولدار رو دیدید نه ندیدید چون به نمایش نمیزارن هر چی ادمه عقده ایه که چشمش به دوتا ماشین و خونه افتاده میاد عقده هاشو تو فصای مجازی خالی میکنه نمونش هم زیا ه دیگه
@shilakhodadadvafarzinsarkarat
زیباترین و شیک ترین بانو که حتی از مونیکا بلوچی هم زیباتری جوابان ابلهان خاموشی مثله این میمونه که من از ناسزای یه ادمه دیوانه ناراحت شم ارزشه شما خیلی بالاست بانو
Read more
#همینه_که_هست #خودتان_رای_دادید متن تکراری زندگی و مخصوصا زندگی در ایران با یک سری قوانین همراهه یک سری قوانین نوشته شده که اتفاقا بعضا خیلی هم عملی نمیشه و یک سری قوانین نانوشته که اتفاقا اکثرا عملی میشه مثلا اب در صد درجه به جوش میاد ولی وقتی کتری رو میگذاری روی گاز و منتظر جوش اومدنش ... #همینه_که_هست
#خودتان_رای_دادید

متن تکراری

زندگی و مخصوصا زندگی در ایران با یک سری قوانین همراهه
یک سری قوانین نوشته شده که اتفاقا بعضا خیلی هم عملی نمیشه و یک سری قوانین نانوشته که اتفاقا اکثرا عملی میشه

مثلا اب در صد درجه به جوش میاد
ولی وقتی کتری رو میگذاری روی گاز و منتظر جوش اومدنش میشی و چهار چشمی نگاهش میکنی انگار صد درجه هم رد میشه ولی خبری از قل قل زدن اب نیست

یا مثلا هر وقت شماره کسی رو اشتباه میگیری اشغال نیست ، همیشه ازاده و همیشه یک نفر جواب میده
ولی اونی که باهاش کار داری معمولا یا اشغال هست یا برنمیداره

یا مثلا هروقت توی تاکسی جلو نشستی و سرخوش از این اتفاق و راحتی یک نفر که قراره سوار شه میگه اگه میشه شما عقب بشینید من جلو بشینم

یکی دیگه از قوانین نانوشته همیشه طلبکار بودن یک عدست
چه سلبریتی ، چه عوام
طبق یک قانون نانوشته ، به این جماعت باید همیشه جواب پس بدی

چرا انقلاب شد و اکثریت مردم جلوی رژیم شاه ایستادند و ییرونش کردند ، چرا جنگ شد و اکثریت مردم جلوی جنایت و تجاوز صدام رشادت و از جانگذشتگی کردند ، چرا عزیزان شما شهید شدند ، چرا یک عده مدافع حرم شدند ، چرا دلسوز ملتید ، چرا در مواقع حساس دلواپس اوضاع هستید چرا فلانی با پشتوانه رای اکثریت رای اورد ، چرا فلانی رای نیاورد ، حالا که رای نیاورد حتما تقلب شده ، چرا نمیگذارید فلانی مذاکره کنه ، چرا به دولت انتقاد میکنید ، چرا گذاشتید فلانی مذاکره کنه ، چرا رهبرتون کاری نمیکنه و به رای مردم احترام میگذاره ، چرا به دولت انتقاد نمیکنید ، چرا دولتی که خودشون بهش رای دادند #ناکارآمد و #خسته و بی خیاله ، چرا اونها به جماعتی رای دادند که فقط زمان انتخابات ادم حسابشون میکنه و باقی ایام به خواسته هاشون توجه نمیکنه ، چرا چرا چرا

معمولا هم برای سوالهای خودشون یک جواب دارند که
#خانه_از_پایبست_ویران_است
که یعنی مشکل حماقت و رای اشتباه این افراد و #دولت نیست
مشکل اصلی از نظر اینها چیزی نیست جز خود #جمهوری_اسلامی

وقتی بهشون میگی خب گیریم شما #انقلاب کردید ، حکومت جایگزینتون چیه ، مثل چی توی چی میمونند
بزرگواران
بیاید بگید برنامتون برای اینده چیه ، ببینیم دیگه چی تو سرتون هست

پ ن
جمعیت #همیشه_طلبکار که بجای معذرت خواهی و قبول اشتباه هنوز طلبکارید ، باشه ، طلبکار باشید
ولی از اونی که بهش رای دادید
اونی که اکثریت بهش رای داده
رجوع کنید به صحبتهای زمان #انتخابات
به تذکر ها از یک سو
و وعده ها و برنامه ها و به شنیده و نشنیده سوت و کف زدن ها از سوی دیگر
به روزهای #سرخوشی از رای اوردن #کنسرت و ربنا
Read more
 #قشم #گرانی # زندگی # ایران #ازادی # دلار #ایرانمون عصر جمعه ما در روایت واقعیت<span class="emoji emoji1f605"></span> ریخت و پاش دیدین ...
Media Removed
#قشم #گرانی # زندگی # ایران #ازادی # دلار #ایرانمون عصر جمعه ما در روایت واقعیت ریخت و پاش دیدین یه وقتایی سه روزه داریم کل خونه رو می سابیم ولی روز آخر همه جا بهم ریخته اس خیلی بدشانس هم که باشیم مهمونم میاد هیچ کس باورش نمیشه که تو سه روزه داری همه جا می سابونییه جور تمیزی مخفی که فقط خودتو خونت ازش ... #قشم #گرانی # زندگی # ایران #ازادی # دلار #ایرانمون
عصر جمعه ما در روایت واقعیت😅
ریخت و پاش
دیدین یه وقتایی سه روزه داریم کل خونه رو می سابیم ولی روز آخر همه جا بهم ریخته اس خیلی بدشانس هم که باشیم مهمونم میاد هیچ کس باورش نمیشه که تو سه روزه داری همه جا می سابونی😂یه جور تمیزی مخفی که فقط خودتو خونت ازش خبر دارین.
کتابهارو میخوام جابجا کنم چند روزه براشون جای مناسب پیدا نکردم گلدون پشت کتابارو هم دوست ندارم احساس میکنم با فضا هماهنگ نیست جرات هم ندارم برم بازار یه چیز مناسب بخرم میترسم مجبور شم کل دارایی زندگیمو بدم پای یه گلدون با قیمت جدید😁
اون برگهای سبز و زیبا قلمه اس که خیلی دوسش دارم قسمت خنده دارش اینه که برگ انجیریه ولی نمیدونم چرا انجیری نمیشه مادرشم همینه اونم یک سال بیشتره که دارم و برگاش انجیری نشد بعضی وقتا میگم برم یه چنتا برگ انجیری مصنوعی بگیرم بزارم کنارش شاید به غیرتش بر بخوره😁
اون تابلو هم جفته، آوردم این قسمت اینقدر اینور اونور کردم آخرش دیدم به درد اینجا نمیخوره فعلا انداختمش رو زمین
خلاصه این کنج من کلی داستان داره و کلی کار ناتمام
دلم خیلی چیزا میخواد 🤣
راستش قبلا یعنی نه خیلی قبل همین چند ماه پیش برای خریدن هر چیز حتی اگر فقط دوتا دلیل داشتم کافی بود و زودی میخریدمش ولی الان برای نخریدن همه چی هزاران دلیل دارم🤣🤣 دلایل فعلی____ول کن آنیتا حالا گلدون میخوای چیکار همینم بدنیست بابا اینم الان بخوای بخری حتما بیست میلیون شده😂 اصلا شاخه های رز و لاله رو نگاه کن تو چی میخوای بزاریشون خیلی درازن بعدشم بهش نگاه کن اصلا بد نیست که خیلی هم شیکه الان همینم نمیتونی بخری گاهی زیبایی تو تضاده تو اینو نه ساله داری و الان دیگه تو بازار لنگش نیست یه کار تکی شده چی میخوای بخری ازین بهتر..... دلایل قبلی____ آنیتا این گلدون اصلا مناسب اینجا نیست.تمام😀
Read more
Loading...
 #قوانین_نانوشته زندگی و مخصوصا زندگی در ایران با یک سری قوانین همراهه یک سری قوانین نوشته شده ...
Media Removed
#قوانین_نانوشته زندگی و مخصوصا زندگی در ایران با یک سری قوانین همراهه یک سری قوانین نوشته شده که اتفاقا بعضا خیلی هم عملی نمیشه و یک سری قوانین نانوشته که اتفاقا اکثرا عملی میشه مثلا اب در صد درجه به جوش میاد ولی وقتی کتری رو میگذاری روی گاز و منتظر جوش اومدنش میشی و چهار چشمی نگاهش میکنی انگار ... #قوانین_نانوشته

زندگی و مخصوصا زندگی در ایران با یک سری قوانین همراهه
یک سری قوانین نوشته شده که اتفاقا بعضا خیلی هم عملی نمیشه و یک سری قوانین نانوشته که اتفاقا اکثرا عملی میشه

مثلا اب در صد درجه به جوش میاد
ولی وقتی کتری رو میگذاری روی گاز و منتظر جوش اومدنش میشی و چهار چشمی نگاهش میکنی انگار صد درجه هم رد میشه ولی خبری از قل قل زدن اب نیست

یا مثلا هر وقت شماره کسی رو اشتباه میگیری اشغال نیست ، همیشه ازاده و همیشه یک نفر جواب میده
ولی اونی که باهاش کار داری معمولا یا اشغال هست یا برنمیداره

یا مثلا هروقت توی تاکسی جلو نشستی و سرخوش از این اتفاق و راحتی یک نفر که قراره سوار شه میگه اگه میشه شما عقب بشینید من جلو بشینم

یکی دیگه از قوانین نانوشته همیشه طلبکار بودن یک عدست
چه سلبریتی ، چه عوام
طبق یک قانون نانوشته ، به این جماعت باید همیشه جواب پس بدی

چرا انقلاب شد و اکثریت مردم جلوی رژیم شاه ایستادند و ییرونش کردند ، چرا جنگ شد و اکثریت مردم جلوی جنایت و تجاوز صدام رشادت و از جانگذشتگی کردند ، چرا عزیزان شما شهید شدند ، چرا یک عده مدافع حرم شدند ، چرا دلسوز ملتید ، چرا در مواقع حساس دلواپس اوضاع هستید چرا فلانی با پشتوانه رای اکثریت رای اورد ، چرا فلانی رای نیاورد ، حالا که رای نیاورد حتما تقلب شده ، چرا نمیگذارید فلانی مذاکره کنه ، چرا به دولت انتقاد میکنید ، چرا گذاشتید فلانی مذاکره کنه ، چرا رهبرتون کاری نمیکنه و به رای مردم احترام میگذاره ، چرا به دولت انتقاد نمیکنید ، چرا دولتی که خودشون بهش رای دادند ناکارآمد و خسته و بی خیاله ، چرا اونها به جماعتی رای دادند که فقط زمان انتخابات ادم حسابشون میکنه و باقی ایام به خواسته هاشون توجه نمیکنه ، چرا چرا چرا

معمولا هم برای سوالهای خودشون یک جواب دارند که
#خانه_از_پایبست_ویران_است
که یعنی مشکل حماقت و رای اشتباه این افراد و #دولت نیست
مشکل اصلی از نظر اینها چیزی نیست جز خود #جمهوری_اسلامی

وقتی بهشون میگی خب گیریم شما انقلاب کردید ، حکومت جایگزینتون چیه ، مثل چی توی چی میمونند
بزرگواران
بیاید بگید برنامتون برای اینده چیه ، ببینیم دیگه چی تو سرتون هست

پ ن
جمعیت همیشه طلبکار که بجای معذرت خواهی و قبول اشتباه هنوز طلبکارید ، باشه ، طلبکار باشید
ولی از اونی که بهش رای دادید
اونی که اکثریت بهش رای داده
رجوع کنید به صحبتهای زمان انتخابات
به تذکر ها از یک سو
و وعده ها و برنامه ها و به شنیده و نشنیده سوت و کف زدن ها
به روزهای سرخوشی از رای اوردن مدعیان کنسرت و ربنا
Read more
. ممکنه بر حرف های من نقد وارد بشه ک توقع هر سطحی از اندیشه از همگان قطعا نیست پس حتما میگم نظر همه محترم ...
Media Removed
. ممکنه بر حرف های من نقد وارد بشه ک توقع هر سطحی از اندیشه از همگان قطعا نیست پس حتما میگم نظر همه محترم اما به جز اون مخاطبم با عقلا و بالاخص تحصیل کرده های علوم فنی و تجربی و حتی انسانی و تخصصی ایرانیه قطعا اگر بیکار هم باشید و تا حالا تجربه کار خوبی هم نداشته باشید حداقل در دروسی که خوندید تا حدودی ... .
ممکنه بر حرف های من نقد وارد بشه
ک توقع هر سطحی از اندیشه از همگان قطعا نیست
پس حتما میگم نظر همه محترم 😊😉
اما به جز اون مخاطبم با عقلا و بالاخص تحصیل کرده های علوم فنی و تجربی و حتی انسانی و تخصصی ایرانیه
قطعا اگر بیکار هم باشید و تا حالا تجربه کار خوبی هم نداشته باشید
حداقل در دروسی که خوندید تا حدودی به این نتیجه عقلایی تونستید برسید که برای انجام هر کاری اصلا
یک اصولی تعریف شده
مثلا اگر مهندسی ترافیک خوندید میدونید برای تعیین تایم های حتی یک چراغ راهنمایی در یک چهار راه بسیار کم تردد هم نیاز به ماه ها کار تیمی هست از قبل بررسی آمد و شد ها و آمارگیری ها و ...
دیگه اگر کار وسیع تر بشه مثل ساخت یک سد و هزینه هنگفتر گاها سالها نیاز به مطالعه برای شناخت آبراهه ها و آب و هوا و خاک منطقه و ...
اصلا اینها رو هم ول کنیم
بابا اگر اصلا بی سوادم هستی!!! و سواد خوندن و نوشتن داری
خدای نکرده یکی از عزیزانت بیمار بشه
دیگه عقلت میرسه مشکل قلبی رو پیش حاج اکبر قصاب نبری
بری یک فوق تخصص یا متخصص !!! زبده قلب با سابقه !!! خوب پیدا کنی .
.
.
اما همین مردم عزیز ایران
همون هایی هستند که تجربه های عملی اشون نشون داده اول سد میسازن بعد میشینن دور هم میگن عههههههههه پس آب کو بیاد بره تو سد ؟؟؟؟
یا اول برنامه میریزن برای آب دریاچه ارومیه که باهاش گوجه فرنگی های باغ ها رو آب بدن و مثلا صادرات کنن خخخخ بعد میگن عهههه چی شد خشک شد بریم چند صد هزار برابر پول صادرات گوجه فرنگیمون رو بدیم فرنگی ها بیان دوتا هم فحشمون بدن ک چ قدر شماها احمقید!!!! بعد برامون فکر چاره کنن بلکه ارومیه رو بشه با کلی هزینه یک نصفه احیا کرد...؟
.
.
.
خلاصه جونم براتون بگه خدا با اروپایی ها و آمریکایی ها فامیل نیست 😊
خدا عقل داده و در کنارش گفته
آیه 11 سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.)
.
.

مادامی که بلد نیستید درست کار کنید
مادامی که مثل نگم چی ....
دنبال هر فرد بی تخصص و بی توجه و هر کار بی مطالعه و بی تدبری مثل بچه های دبستانی جو گیر میشید و به کارهای هیجانی و یلخی می پردازید
بعد دو روز هم میشینید میگید بیا باز خراب تر شد همه چی ! و خسارت بیشتر و ...
خدا عقل رو داده آکبند نگذاریم !!!😊
عقل داده میشه با یک سر سوزن تفکر فهمید جامعه ای اگر دچار مشکلی میشه بدون تردید از بیماری یک پیرزن ۸۰ ساله باید بهش بیشتر توجه کرد و بها داد !!!!
.
.
.
Read more
 #سلام، من سالهای زیادیه که تو خانواده مد، فشن و پوشاک خارج از ایران و بیشتر توی ایران به صورت آکادمیک ...
Media Removed
#سلام، من سالهای زیادیه که تو خانواده مد، فشن و پوشاک خارج از ایران و بیشتر توی ایران به صورت آکادمیک و عملی فعالیت می کنم(حداقل ۱۲ سال). با برندها، دیزاینرها، مجلات، عکاس ها،مدل ها و... زیادی افتخار همکاری داشتم، حجم سوالاتی که از من پرسیده می شه زیاده که این فضا چی هست و به چه شکله و حقایق واقعی در ... #سلام،
من سالهای زیادیه که تو خانواده مد، فشن و پوشاک خارج از ایران و بیشتر توی ایران به صورت آکادمیک و عملی فعالیت می کنم(حداقل ۱۲ سال). با برندها، دیزاینرها، مجلات، عکاس ها،مدل ها و... زیادی افتخار همکاری داشتم، حجم سوالاتی که از من پرسیده می شه زیاده که این فضا چی هست و به چه شکله و حقایق واقعی در مورد این صنعت و...حتما سعی میکنم از طریق همین پیج پاسخگو سوالاتون جهت آگاهی بیشتر شما دوستان علاقمند باشم.🙌🏻🌹 ===================================
#Real #modelle #Natural #Faces #Nofilter #style #stylish #fashion #elite #Brand #fordmodels #photoofday #malemodel #persianmodel #modern #portrait #menswear #mensfashion #luxe #exclusive #ontario #canada #Fabulous #international #public #figure #love #energy 💣
===================================
Read more
Loading...
#حس_خوب ... ... . نمی دانم دوست داشتن از کجا می آید اما می دانم دوست داشتن چه ها می کند. نمی دانم دوست داشتن از کجا می آید اما می دانم وقتی کسی را دوست داری چطور عوض می شود همه چیز!... من قرار می گذاشتم با آدم ها، یادم می رفت بروم!... یا من قرار می گذاشتم با آدم ها، می رفتم، چند متر مانده به رسیدنم ... #حس_خوب 🌊 🌊 🌊 🌅🌅🌅
... ... .
نمی دانم دوست داشتن از کجا می آید اما می دانم دوست داشتن
چه ها می کند. نمی دانم دوست داشتن از کجا می آید
اما می دانم وقتی کسی را دوست داری چطور عوض می شود همه چیز!...
من قرار می گذاشتم با آدم ها،
یادم می رفت بروم!...
یا من قرار می گذاشتم با آدم ها، می رفتم، چند متر مانده به رسیدنم یکهو توی آینه ی ماشین نگاه می کردم و خیلی ساده به این نتیجه می رسیدم که حوصله ندارم و دور می زدم و برمی گشتم و جواب تلفن هم نمیدادم! یا جواب می دادم و می گفتم آمدم اما حسم پرید و برگشتم...
می گفت: وای، های، هوار، یعنی که چی؟ مگر می شود؟ مسخره کرده ای؟ برگرد! من همینجا آنقدر می مانم تا برگردی،...
می گفتم هرکاری دوست داری بکن! و راست راستی می رفتم؛
واقعا بی هیچ دلیلی! اینکه می گویم "بی هیچ دلیلی"، یعنی واقعا بی هیچ دلیلی!!... یا من دیده ام کسانی را که آمده اند پای پنجره و ساعت ها نشسته اند و من نه پایین رفته ام و نه پرده را کنار زده ام!... من ِ خودخواه، من ِ به شدت لجباز، من ِ بی حوصله و بی تفاوت و بی خیال،
تازگی ها می فهمم وقتی کسی را دوست داری چطور عوض میشود همه چیز، و چطور میترسی هر لحظه از ناراحت شدنش...
و چطور تصویری که از خودت به یاد می آوری انگار برای ده ها و صدها سال پیش است!...
من نمی دانم دوست داشتن
از کجا می آید.
از من نپرس چرا دوست دارم!؟ من "چرا" را نمی دانم اما "چطور" را چرا!
متن: #عادل_دانتیسم .
. .
.
۹٧شهریور
_________________________________________
📍Location : Iran , Mazandaran , , . .
📸Video by : @sajjadsaffari
_________________________________________
Music by @sina_shabankhani . . . .
#مرداد #بارون #شمال #مازندران #ایران #متل_قو #سلمانشهر #ساقیکلایه
#north #iran #mazandaran #shahsavar #motelghoo #mobilegraphy #instagram #traveling #shomal #natgeo #gopro #sajjadsaffari #sinashabankhani #tourism_iran #beautif_iran #hamgardi  #shomaltravel #sina_shabankhani
Read more
سه شنبه یازده آوریل<span class="emoji emoji1f352"></span>این روزها لندن و کلا انگلیس در تعطیلات دوهفته ای «ایستر هالیدی» یا همون تعطیلات ...
Media Removed
سه شنبه یازده آوریلاین روزها لندن و کلا انگلیس در تعطیلات دوهفته ای «ایستر هالیدی» یا همون تعطیلات عید پاک به سر میبره و فضا، فضای معنوی تعطیلات و عشق و حال و استراحته!!! البته بیشتر برای بچه مدرسه ای ها و دانشجوها و غیره.. برای مردم عادی هم این جمعه «گود فرایدی» هست و تعطیل عمومی، که ملت اونو می زنن ... سه شنبه یازده آوریل🍒این روزها لندن و کلا انگلیس در تعطیلات دوهفته ای «ایستر هالیدی» یا همون تعطیلات عید پاک به سر میبره و فضا، فضای معنوی تعطیلات و عشق و حال و استراحته!!! البته بیشتر برای بچه مدرسه ای ها و دانشجوها و غیره.. برای مردم عادی هم این جمعه «گود فرایدی» هست و تعطیل عمومی، که ملت اونو می زنن به تعطیلات دوروزه شنبه و یکشنبه و بقول خودشون میشه یه «لانگ ویک اند»یه آخر هفته طولانی و میرن مسافرت،یا توی خونه استراحت میکنن🌸🌺 من قبلاگفته ام که یکی از بدی های غربت این «سویچ کردن» حس و حال هست که مثلا ایام عید نوروز همه توی تعطیلات و مسافرت و حال و هول هستن و هی از کوه رفتن و مسافرت و حتی خونه موندن حرف میزنن، ولی اینجا تو مجبوری بری سرکار و اصلا نمیفهمی اینها تو ایران دارن چی میگن و هر روز این «سویچ کردنه احساسی»اتفاق می افته، و از اونطرف وقتی سیزده ایران تموم میشه و ملت میرن سرکارهاشون و مدارس و دانشگاهها، و شروع میکنن شکایت و غرغر کردن، اینجا درست همون موقع «تعطیلات ایستر» شروع میشه و بازم همون حکایت نفهمیدن حال اونطرفی ها!!حالا شاید بگیدتو چیکار به اینطرفی ها تو ایران داری؟؟زندگیتو بکن اونجا..این حرف درسته، ولی خب این یه احساس عمیق و درونی هست که برمیگرده به همون ریشه ها که هیچ وقت قطع نمیشن(( یه اعتراف کوچولو و شیطانی هم بکنم..این روزها تنها روزهایی از سال هست که من از درد و رنج هموطنهام در داخل کشور از ته دل خوشحال میشم و بهشون میخندم..طول تعطیلات عید نوروز اونا حال و هول میکردن و ما مثل چی کار میکردیم و اصلا انگار نه انگار هی به ما تبریکهای صدمن یه غاز میگفتن،..حالا نوبت ماست که اونا بعد از یه تعطیلات طولانی برگردن سرکار و مدرسه و دانشگاه و هی غرغر کنن و ما تعطیل باشیم و بهشون بخندیم..دندشون کش!!هههه😂))نه شوخی میکنم..بهرحال اینجا هم موقعش میشه و بقول معروف آسیاب به نوبته🌹🐛 آقا این انگلیسیها خدای دیزاین و طراحی هستن...این ویترین رو که می بینید یه مغازه شیرینی فروشی در محله ما هست که طراحی ویترینش رو به دکور زیبای«ایستر هالیدی» تغییر داده و نمادهای این تعطیلات رو که جوجه و خرگوش و باکت و اینجورچیزاس رو بطرز فوق العاده ای پشت ویترینش چیده..بقول یکی از دوستای ایرانیم، اینا توی طراحی و دیزاین خیلی کثافتن و کاراشون حرف نداره..اسم مغازه شیرینی فروشی هست «خاطرات شیرین تویکنهام» و شماره چهل و هفت خیابان زیبای چرچ استریت محله تویکنهام نزدیک رودخونه اس..امیدوارم هرجا هستین روزهای بهاری قشنگی داشته باشین..باقالی پلو مخصوصا اگه خوردین جای من رو خالی کنید💕🌸
Read more
. همه چیز از روزی شروع شد که آقابیوک به محله ما آمد. آقا بیوک راننده ترانزیت بود و بیشتر کشورها را دیده ...
Media Removed
. همه چیز از روزی شروع شد که آقابیوک به محله ما آمد. آقا بیوک راننده ترانزیت بود و بیشتر کشورها را دیده بود، در هر کشوری هم حتی اگر فقط یک شب مانده بود ازدواج میکرد و بچه دار میشد. روزی که تصمیم گرفت بازنشسته شود با خودش گفت: حالا که چی؟ چی شد حاصل این زندگی؟ بعد کلی فکر یک معنی برای زندگی‌اش پیدا کرد. دست ... .
همه چیز از روزی شروع شد که آقابیوک به محله ما آمد. آقا بیوک راننده ترانزیت بود و بیشتر کشورها را دیده بود، در هر کشوری هم حتی اگر فقط یک شب مانده بود ازدواج میکرد و بچه دار میشد. روزی که تصمیم گرفت بازنشسته شود با خودش گفت: حالا که چی؟ چی شد حاصل این زندگی؟ بعد کلی فکر یک معنی برای زندگی‌اش پیدا کرد. دست به کار شد و پنج تا از دخترهایش از پنج نژاد مختلف را دور خودش جمع کرد تا زمان پیری و کوری عصای دستش باشند. سمیرا، سمانه، سحر، سیما و سها، که عمرا یادم نمی‌ماند کدام اسم مال کدام قیافه است. آن‌ها ژاپنی، آفریقایی، برزیلی، روسی و اسکیموی قطب شمال بودند. گرچه هیچ‌وقت نفهمیدم آقا بیوک چطوری و از کدام مسیر بار ترانزیت را برده تا قطب شمال.
.
از وقتی آقا بیوک و دخترهایش به محله‌مان آمدند توجه داوود به من کم شد، در لی‌لی طرف آن‌ها را می‌گرفت. شب امتحان مشق‌های جامانده آن‌ها را می‌نوشت و حتي قیچی برگردانش را می‌گذاشت موقع رد شدن آن‌ها می‌زد.

یک روز رفتم در خانه بدری خانم و شکایت پسرش را کردم. گفتم پسرت مثل این خارجی ندیده‌ها یهو خودش را گم کرده. بهش بگو برای من که مهم نیست ولی حداقل شأن ایران و ایرانی را حفظ نماید. بعد بدری خانم گفت آفرین دختر گلم راست میگی. حالا بیا اینجا کمک کن این 20 کیلو شوید رو پاک کنیم.

پاک کردن و شستن و خشک کردن سبزی‌ها که تمام شد از خانه‌شان فرار کردم و داوود را گذاشتم برای همان دوست‌های خارجکی‌اش. تصمیم گرفته بودم هر وقت یاد داوود افتادم درس بخوانم و خب همین هم شد منشأ درس خواندن‌های عصبی‌ام.

اما شب‌ها در خواب داوود را می‌دیدم با لباس دامادی و چهار عروس که هر چه نگاه می‌کردم، نمی‌فهمیدم کدام‌شان نیست. یعنی هر پنج تا بودند ولی چهار تا بودند.

از این طرف و آن طرف شنیدم که داوود بیشتر سمیرا را دوست دارد. یادم نمی‌آمد کدام‌شان است ولی خب لابد همان روسی موبلوند قدبلند بوده. لعنتی‌ها! این روس‌ها همیشه و همه جا حق ما رو می‌خوردند. بی‌شعورهای خوش تیپ دلربا.
.
بقیه در کامنت اول ظ👇👇👇
Read more
. راستی هر کسی از من کینه شخصی و قبلی و قدیمی هم داره<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> بیاد بحث کنه .... بالاخره باید خالی بشن یه عده ...
Media Removed
. راستی هر کسی از من کینه شخصی و قبلی و قدیمی هم داره بیاد بحث کنه .... بالاخره باید خالی بشن یه عده یک عمر سکوت کردن برخی هم ک کلا نگم .... بماند ..... مسایل ولی متاسفانه قاطی ک بشه هر کی ..... بماند حرفم .... من در حدی ک وقتم اجازه بده جواب کامنت ها رو میدم دایرکتم خیلی شلوغ شده وقتم کمه بابت تاخیر ... .
راستی هر کسی از من کینه شخصی و قبلی و قدیمی هم داره😂😂😂 بیاد بحث کنه .... بالاخره باید خالی بشن یه عده یک عمر سکوت کردن😂
برخی هم ک کلا نگم .... بماند .....
مسایل ولی متاسفانه قاطی ک بشه هر کی .....
بماند
حرفم .... من در حدی ک وقتم اجازه بده جواب کامنت ها رو میدم
دایرکتم خیلی شلوغ شده وقتم کمه بابت تاخیر پس معذور بدارید
در حدی ک نرسم هم ببخشید وقتم کمه نمیرسم
ته حرفم باشه همین رفقا
من اونچه به شعورم شرط بلاغت اومد گفتم
سود و زیانش هم دوستان عزیزم در ایران پا خودتونه
من در حد وظیفه خودم اونچه حس کنم درسته میگم اخلاقم اینه هر کسی هم خوشش میاد الحمدلله و نمیاد بازم الحمدلله
یک سری دوستانی هم با خوشحالی جو گرفته عقده های قدیمی خالی کنن و حمله به دایرکت و ... 😂😂😂
تو هم کارت رو کن خدا تو هم کمک کنه
یک سری دیگه هم ک نگم
اما من فقط همین برام بسه که در حد خودم تلاشم رو سعی میکنم با نیت درست بکنم و از اونچه درک میکنم درسته بگم
حالا نه من
نه حتی هیچ کسی
و نه حتی خود پیغمبرهای خدا هم که مطلق حق بودن نتونستن حرفشون رو کامل تفهمیم کنند و بسیاری به خودشون هم اهانت ها حتی شد
اینجا هم ک کلا محلیه که اختلاط کامل بین حق و باطله
و بس درهمه ! هر چی هم بیشتر همبخوره ..... !!! یه اصطلاح زشتی هست که نمیگم اما همونه ....
خدا عاقبت همه رو به خیر کنه
اسلام مظلوم هم با فرج آل محمد نجات بده که همه داعیه دارش شدن
هر کی هم هر چی جاهله اگر قابل هدایته هدایت کنه
خودتون میدونید رفقا ! همه در گروه اعمال خودمونیم ! من به تکلیفم در هر حدی ک درست بدونم عمل میکنم ! شما هم هر چ صلاح مملکت خودتون میدونید بکنید ...
دیگه بعد چهار روز برای هر کلمه باید جواب داد
و پناه بر خدا
سر همین من حلالیت جمعی میخوام حتی اگر ناخواسته خیال کسی رو مکدر کردم
اما بر این باور دارم بسیاری کارها
نه با شریعت محمدی منطبقه
نه به درد اقتصاد ایران میخوره
نه حتی به درد دین مردم میخوره
نه به درد آخرتشون میخوره
نه به درد دنیاشون میخوره
چرا به درد درگیری و به جون هم افتادن خوب میخوره
به درد دشمن شادی زیاد میخوره
به خیلی دردها بد میخوره
فقط از خدا میخوام به یک درد مثبت هم بخوره ک بد سرش مردد و مشکوکم !!!!
.
.
بماند
خلاصه خدا لعنت کنه شیطون رو
و پناه بر خودش
و اللهم عجل لولیک الفرج
ک این خانه از پای بست ویرانست ...
سعی میکنم دیگه تو این دام شیطون ک پهن کرده برای بسیاری سعی کنم وارد نشم
امیدوارم فقط دوباره حس تکلیف نکنم
خدا همه رو از شر نفس نجات بده
اولم منو
یاعلی😊
.
.
.
فاز عشقی شاید باز برم
.
. .
.
Read more
چهارشنبه بیست و شش آوریل<span class="emoji emoji1f352"></span>چند روزه دومرتبه هوای لندن سرد شده درحد المپیک!!!..<span class="emoji emoji2744"></span>️همونطور که توی عکس ...
Media Removed
چهارشنبه بیست و شش آوریلچند روزه دومرتبه هوای لندن سرد شده درحد المپیک!!!..️همونطور که توی عکس داشبورد ماشینم می بینید هوا تا دو درجه بالای صفر هم سرد شده و ایرکاندیشن ماشین هم روشن روی بیست و‌چهار..بارون هم که بصورت «دیفالت» داریم️ داشتیم می رفتیم سمت تابستونااااااا..همین هفته پیش بیست ... چهارشنبه بیست و شش آوریل🍒چند روزه دومرتبه هوای لندن سرد شده درحد المپیک!!!..❄️همونطور که توی عکس داشبورد ماشینم می بینید هوا تا دو درجه بالای صفر هم سرد شده و ایرکاندیشن ماشین هم روشن روی بیست و‌چهار..بارون هم که بصورت «دیفالت» داریم⛄️☔️ داشتیم می رفتیم سمت تابستونااااااا..همین هفته پیش بیست و چهار درجه هم شد و بقول انگلیسیها شده بود «نایس اند وورم» ولی یهو یه جبهه هوای نمیدنم کم فشار بود،پر فشار بود، چی بود که اومد و دوباره من این دو روز رفته ام تو کاپشن و کلاه و لباس زمستونی...البته ماه آوریل همیشه اینجا همینجوره و الاکلنگی بین زمستون و تابستون گیج و ویجه و ممکنه هر طرفی بره..یادمه شش هفت سال پیش یه روز تو همین ماه آوریل(اواسط اردیبهشت) صبح قرار بود برای کاری برم شمال لندن به شهر «سنت آلبان»(از طریق اتوبان ام تونتی فایو)..صبح ساعت هفت از خواب بیدار شدم و پنجره رو که باز کردم یهو دیدم باغچه و گاردن پشت خونه سفید و پوشیده از برف بود!!!! اونم توی اردیبهشت!!! که خب البته استثنا بود ولی اتفاق افتاد..اخبار رو چک کردم دیدم اتوبان ام تونتی فایو بسته اس..منم سریع زنگ زدم و قرارمو کنسل کردم و برگشتم تو رختخواب و خواب نوشین بامداد رحیل😴😂💕این انگلیسیها و کشورشون طراحی و دیزاین شدن که شب و روز مثل سیل هم که بارون بیاد، همه چی اوکی باشه و آخ هم بقول معرف نگن،..ولی نه برای برف!!مثل کانادا و سوئد و اینجور جاها...کوچکترین برفی که اینجا بیاد همه چی«استند استیل» میشه و متوقف و از حرکت می ایسته...فرودگاهها، جاده ها و حتی اتوبوسهای داخل شهر...تا چی بشه دومرتبه برگردن به سرویس!!یعنی طاقت حتی نیم سانت برف هم ندارن این ملت... بنظر من اگر کشوری خواست با اینا بجنگه،بجای بمبارون،اگه کاری کنن که اینجا برف بیاد و برفبارونشون کنن، نتیجه بهتری میگیرن..جالبه کشور به این مدرنی طاقت یک اینچ برف رو نداره... الان هم شمال انگلستان و اسکاتلند هم امروز شنیدم کلی برف اومده💕آهان راستی، گفتم جبهه کم فشار و پرفشار، یادم افتاد همون سالها که ایران بودم، هفده هجده سال پیش مثلا، تلویزیون ایران تازه یادگرفته بود وضعیت آب و هوا رو با مجری های مخصوص و کارشناس و باتصویر کامپیوتری بگن و دوتا خانوم بودن که یه روز درمیون میومدن و اخبار آب و هوا رو میگفتن...اون خانوما یکیشون چاق و تپل بود و اون یکی لاغر مردنی... ما اسم اون خانوم چاقه رو گذاشته بودیم خانومه پرفشار، اون خانوم لاغره رو خانومه کم فشار..ههههه😂😂 یادشون بخیر.. الان یادشون افتادم... نمیدونم الان هنوز اون خانوم کم فشار و پرفشار هستن یا نه
Read more
<span class="emoji emoji1f4f7"></span> امروز چشمم به این عکس افتاد. این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم. من ...
Media Removed
امروز چشمم به این عکس افتاد. این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم. من همیشه عکاسی رو دوست داشتم و اینستاگرام یه سکوی پرش تو این کار بود واسم بعد از یه مدت تمرین با گوشی دوربین خریدم و بعد رفتم کلاس.احساس خوشحالی می کردم تا این که وارد دنیای عکاسا شدم. راستش این فضا تو ایران ... 📷
امروز چشمم به این عکس افتاد.
این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم.
من همیشه عکاسی رو دوست داشتم و اینستاگرام یه سکوی پرش تو این کار بود واسم بعد از یه مدت تمرین با گوشی دوربین خریدم و بعد رفتم کلاس.احساس خوشحالی می کردم تا این که وارد دنیای عکاسا شدم.
راستش این فضا تو ایران متاسفانه همونقد مسمومه که بقیه ی فضاها!
گروهای عکاسی تبدیل شدن به قطبایی از آدمایی که از بقیه گروها متنفرن و مدام به کار هم ایراد میگیرن و دلشون میخواد همدیگه رو خراب کنن!
از همدیگه به قول خودشون عضو جذب میکنن تا ثابت کنن ما بهتر بودیم. ولی در اصل از هم آدم می دزدن!
عکاسای یه کم قدیمی تر و تعصبی مدام در حال ایراد گرفتن از کسایین که تازه وارد این کار شدن تا ثابت کنن ما کارمون بهتره!
هر کسی سبک و ژانر خودشو انتخاب میکنه اما این دلیل نمیشه که بقیه رو مسخره نکنه و نکوبونه!
به جای بهتر کردن خودشون وقتشونو صرف بد نشون دادن دیگران میکنن!
من عضو چندتا از این گروها شدم و به جز یکی دوتاشون بقیه مدام در حال ایراد گرفتن بودن و تو سر بقیه میزدن که شما استعداد ندارین،خلاقیت ندارین،تکنیک بلد نیستین،ما خوبیم!!
همش در حال دسته بندی آدما به دو گروهِ عکاس و آدم مزخرف بی استعداد بودن!
فقط و فقط یه گروه بودن که با دلسوزی اشکالای هر کسی رو همراه با نقاط قوتش میگفتن و راه حل نشون دادن به هم برای بهتر شدن.با کسایی که دوربین داشتن مشکلی نداشتن و دنبال یادگیری و تعامل و پیشرفت بودن نه این که مدام دنبال حاشیه باشن.
که متاسفانه بعدا یه عده ای واردش شدن و اون گروه از هم پاشید.

راستش این فضا باعث شد من از اون جو خودمو بکشم بیرون!فعالیتای عکاسیمو از گروهای جمعی جدا کردم و محدودش کردم به گالری هاردم و تصمیم گرفتم هیچ عکس غیر تفریحی رو تو شبکه های اجتماعیم منتشر نکنم و گاهی مسابقه شرکت کنم و تمام!
دیگه به خودم نگفتم عکاس چون میترسیدم به یه عده بر بخوره!
مجبور شدم مثه خیلیا "بگم من عکاس نیستم ولی عکاسی را دوس دارم"🙄
میدونین چی دلمو بیشتر از همه می سوزونه؟
ما میترسیم دانسته هامونو به همدیگه انتقال بدیم چون نفهمیدیم که تو دنیا واسه همه جا هست و لازم نیست به خاطر ترس از دست دادن جایگاهمون بقیه رو بکوبونیم و پایین بکشیم و دانشمونو قفل کنیم تو مغزمون مبادا که کسی ازش استفاده کنه.
نه فقط تو عکاسی،همه جا تو هر کار و حرفه و هنری چه بخوایم چه نخوایم یه روز دوره ما تموم میشه و جدید تر ها جامونو میگیرن چه خوب که اون جدیدتر ها از تجربیات ما استفاده کنن و کسایی که بهترن رو استاد خودشون بدونن نه رقیب!
Read more
. چند روز پیش با خبر شدیم هکری متشخص صفحه رامبد جوان را دقایقی در دست گرفته و پستی قرار داده كه مضمون ...
Media Removed
. چند روز پیش با خبر شدیم هکری متشخص صفحه رامبد جوان را دقایقی در دست گرفته و پستی قرار داده كه مضمون پست از این قرار بود که «آقای جوان نگران نباشید من شما رو هک نکردم و کاری هم به چت‌های خصوصی‌ات ندارم فقط خواستم بگم حق اون شرکت‌کننده نیست اول بشه».‌‌ بله، واقعا آدم از این حجم ادب و فرهنگ و متانت هکرهای ... .
چند روز پیش با خبر شدیم هکری متشخص صفحه رامبد جوان را دقایقی در دست گرفته و پستی قرار داده كه مضمون پست از این قرار بود که «آقای جوان نگران نباشید من شما رو هک نکردم و کاری هم به چت‌های خصوصی‌ات ندارم فقط خواستم بگم حق اون شرکت‌کننده نیست اول بشه».‌‌ بله، واقعا آدم از این حجم ادب و فرهنگ و متانت هکرهای این سرزمین به خودش می‌بالد.‌‌.. به هرحال ما که دیدیم تب انتخاب قهرمان خنداننده‌شو تا این حد بالا گرفته، یکی از پست‌های صفحه خندوانه را بررسی کردیم؛پست از این قرار بود که «به نظر شما کدام فینالیست اجرای بهتری داشت: الف یا ب؟» و اما کامنت‌ها:
.
الفیتی (طرفدار آقای الف): واقعا این حجم از بی‌احترامی به همدیگه رو نمی‌فهمم.‌‌خب هرکسی یه سلیقه‌ای داره دیگه.‌‌.. مثلا من طرفدار سرسخت آقای الف هستم چه اجراش مزخرف باشه چه نباشه.‌‌ طرفدار واقعی اونیه که بدون دلیل و از روی جبهه‌گیری رای بده.‌‌.. با آرزوی مرگ مخالفان نظرم.

بیتیتی (طرفداری آقای ب): انقدر احساسی و بی‌منطق رای ندید.‌‌..چرا وقتی یکی از شرکت‌کننده‌ها استنداپ اجرا می‌کرد آقای کارشناس می‌‌خندید؟ چرا وقتی یکی از بازیکنان برای دومین بار وقت‌کشی کرد کارشناسا کارت زرد دوم رو بهش ندادن؟ چرا ما تحمل شنیدن نظرات و سلایق مختلف رو نداریم؟ در آخر، آرزوی نابودی همه شما عزیزان رو دارم.‌‌ آرش منقلب: همه‌تون سرتون تو یه آخوره! ملت ما مگه خنده میخواد؟ یه تکونی بخورید؛ من خودم به نشونه اعتراض با خودکار رو دستم یه ساعت کشیدم که عقربه‌هاش پادساعتگرد حرکت می‌کنن.‌‌.. می‌فهمین یعنی چی؟ زنده باد آزادی!
.
ا.‌‌کرمی: ممنونم از برنامه خوبتون فقط یه انتقاد کوچولو داشتم؛ تو رو خدا وقتی یه خواننده دعوت می‌کنید بهش بگید انقدر وسط خوندن مجری خوب برنامه نپره.‌‌.. ممنونم.‌‌ عقاب تیزپر: درود بر ملت غیور ایران زمین! یاران اگر در رای‌گیری خنداننده‌شو بی‌خیال دو فینالیست بشید و به من رای بدید، آخر هفته با جت جنگی در استادیوم آزادی فرود خواهم آمد.‌‌..ووویییییژژژژ [تیک‌آف کرده و برای صرف نان و پنیر و سبزی به آشپزخانه خانه‌اش می‌رود].‌‌
.
رامتین کامنتی: اول اول اول.‌‌.. بالاخره بعد از 15 ماه تلاش و ممارست و سه ترم غیبت، تونستم اولین کامنت رو پای پستتون بذارم.‌‌.. خدایا مرسی.‌‌
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
بهترین حس دنیا ! می دونم به نظر غیر ممکنه ولی هیشکی نمی دونه فردا چی می شه ، هرکی می خواد اجرای من و خونواده رو تو ایران ببینه کامنت کنه در ضمن من هیچ فخری ندارم به هم کارام تو ایران بفروشم بابت هر کاری که کردیم و اونا نمی تونن انجام بدن ، حتی‌ اونایی که سالهاست که فقط بد ما رو خواستن و به جای اینکه اندازه ... بهترین حس دنیا !
می دونم به نظر غیر ممکنه ولی هیشکی نمی دونه فردا چی می شه ، هرکی می خواد اجرای من و خونواده رو تو ایران ببینه 💎 کامنت کنه
در ضمن من هیچ فخری ندارم به هم کارام تو ایران بفروشم بابت هر کاری که کردیم و اونا نمی تونن انجام بدن ، حتی‌ اونایی که سالهاست که فقط بد ما رو خواستن و به جای اینکه اندازه ما برای بردن تلاش کنن فقط سعی کردن ما رو خراب کنن ، شرایط نا برابر هست و ما هرچی که به دست آوردیم با تلاش بیش‌تر از بقیه گرفتیم
به امید روزی که حق به حق دار برسه و صحنه تو کشورم فقط حق یه تعداد منتخب نباشه که حتی شعرشون هم خودشون نمی نویسن و حتی خیلی هاشون خوندن هم بلد نیستن ! و آرتیست ها ی هیپ هاپمون مجبور نباشن ۵ برابر بقیه زحمت بکشن ، مجبور نباشن خونه و خونواده و همه تعلقاتشون ترک کنن تا به حق طبیعیشون برسن (البته حق و نمی دن باید بگیریش)
من همیشه اجرامو با آهنگام با تهم شروع می کنم 🤟🏻🖤🦋
Read more
من یکی دردت رو خوب میفهمم. بعضی وقتا احساس میکنی اگر بمونی و ادامه بدی به خودت ، آرزوهات و غرورت خیانت ...
Media Removed
من یکی دردت رو خوب میفهمم. بعضی وقتا احساس میکنی اگر بمونی و ادامه بدی به خودت ، آرزوهات و غرورت خیانت کردی. نفهمیدم چی شد که تو این جام بازی نکردی(احتمالا خودت هم نفهمیدی چی شد که اینجوری شد!) ولی مطمئن بودم بیایی تو زمین گل میزنی(مصاحبه ش هم در برنامه ۹۰ هست) امیدوارم در کنار خانواده ت و باشگاه ... من یکی دردت رو خوب میفهمم.
بعضی وقتا احساس میکنی اگر بمونی و ادامه بدی به خودت ، آرزوهات و غرورت خیانت کردی.
نفهمیدم چی شد که تو این جام بازی نکردی(احتمالا خودت هم نفهمیدی چی شد که اینجوری شد!) ولی مطمئن بودم بیایی تو زمین گل میزنی(مصاحبه ش هم در برنامه ۹۰ هست)
امیدوارم در کنار خانواده ت و باشگاه ت زندگی آروم و پرافتخاری داشته باشی.اون جور که لیاقت ش رو داری نه اون جور که ...
بماند.
💐🙏❤️💪
پ ن:باورتون بشه یا نه رضا قوچان نژاد از تیم ملی ایران خداحافظی کرد😞
پ ن ۲: من برای اقای کیروش احترام ویژه ای قائلم و معتقدم ایشون بهترین تیم ملی ایران رو آماده کردند.
#رضا_قوچان_نژاد #فوتبال #تیم_ملی @rgucci16
Read more
قطعه ای از #کیهان_کلهر و #اردال_ارزنجان از آلبوم تا بیکران دور دست کامل در #کانال_تلگرام >>> لینک در بالای پیج رضا جمیلی: «من چهار ساله سردبیر هفته‌نامه هلال‌احمر هستم. یه نکاتی هست که بارها تکرار شده اما باز حتی همکاران خبرنگار ما هم به‌وقتش رعایت نمی‌کنن. اونا رو می‌نویسم شاید به ... 🌷
قطعه ای از #کیهان_کلهر و #اردال_ارزنجان از آلبوم تا بیکران دور دست
کامل در #کانال_تلگرام >>> لینک در بالای پیج
📌📌📌
رضا جمیلی:
«من چهار ساله سردبیر هفته‌نامه هلال‌احمر هستم. یه نکاتی هست که بارها تکرار شده اما باز حتی همکاران خبرنگار ما هم به‌وقتش رعایت نمی‌کنن. اونا رو می‌نویسم شاید به درد کسی بخوره. به‌خصوص رسانه‌ای‌ها که جریان خبری توی دستشونه باید حواسشون باشه به این نکات.
اولین اصل در کمک‌رسانی بحران اینه: به نیروهای تخصصی امدادرسان اعتماد کنید. برای نمونه «حمایت‌های روانی» یک تخصص ویژه است که تنها معدودی از روانپزشک‌ها و نیروهای متخصص هلال‌احمر و اورژانس امکان و اجازه انجامش را دارند. مداخله‌گری در بحران یک تخصص است.
نمی‌توان از شهروندانی که در رشته‌های خاصی برای پوشش نیازهای روزمره شهری تخصصی کسب کرده‌اند خواست که خود را به کانون بحران برسانند تا به بحران‌زدگان کمک کنند.
در مورد نیازهای کالایی هم باید منتظر اطلاعیه‌های سازمانهای امدادرسان و ستاد مدیریت بحران کشور ماند. نباید با توصیه‌های مبتنی بر تجربه شخصی مدیریت چنین حوادثی را دچار تشتت تصمیم‌گیری و مداخله‌گری فردی کرد. این سازمان‌ها هرچقدر فشل باشن تجربه چند زلزله و بحران طبیعی رو دارن.
سنگین‌ترین محموله توی زلزله بم رو می‌دونید چه کشوری فرستاد؟ تاجیکستان!! چی بود؟ هرچی بخاری هیزمی از دوره جنگ جهانی مونده بود رو به عنوان کمک‌های مردمی‌شون قالب کردن به ایران. کلی هلال‌احمر ایران دردسر کشید تا از شرشون خلاص شد. نیازهای زلزله‌زدگان رو فقط از مراجع موثق بپرسید
یکی از بزرگترین چالش‌های زلزله بم اسکان افرادی بود که برای کمک اومده بودند و توی سرما بدون سرپناه مونده بودن. کلی چادر به اسکان این افراد اختصاص داده شد. کسانی که کل کمکشون رسوندن یه صندوق کنسرو یا ده تا پتو بود اما سه روز جای خواب و غذا نیاز داشتند.
یکی از وظایف نیروهای امدادرسان، مدیریت «انبوه خلق» و واکنش اون‌ها به موقعیت‌های خاص هیجانی است. هرچقدر این جمعیت کمتر باشه کنترل و مدیریت اون راحت‌تره. حتی تعداد بالای خبرنگار و عکاس (بیشتر از حد ضرورت و به‌ویژه کسانی که خبرنگاری بحران رو نمی‌شناسن) این چالش رو نشدید می‌کنه.
بدترین نوع کمک غیرنقدی مواد غذاییه. کنترل سلامت این کمک‌ها و تاریخ انقضای اون‌ها عملا غیرممکنه توی شرایط بحران.

آدرس جهت دریافت کمک های غیرنقدی تهرانی‌ها: میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران
شماره تلفن: 66923040
تمرکز اصلی اما جمع آوری کمک های نقدی
(ادامه در کانال )'
Read more
پرسیدند خسته نشدی؟ جواب کوتاه من این است : دشمن!‌ البته چند مدل خستگی داریم. خستگی همین جوری داریم. ...
Media Removed
پرسیدند خسته نشدی؟ جواب کوتاه من این است : دشمن!‌ البته چند مدل خستگی داریم. خستگی همین جوری داریم. خستگی روحی داریم. خستگی کلی داریم. خستگی فلسفی داریم. خستگی برای افه ی خستگی داریم و در نهایت « واقعا خسته شدم دیگه » داریم! شما در ابعاد متفاوت می تونی خسته بشی که برای بعضی هاش دارو در مان و «رفع خستگی ... پرسیدند خسته نشدی؟
جواب کوتاه من این است : دشمن!‌ البته چند مدل خستگی داریم. خستگی همین جوری داریم. خستگی روحی داریم. خستگی کلی داریم. خستگی فلسفی داریم. خستگی برای افه ی خستگی داریم و در نهایت « واقعا خسته شدم دیگه » داریم!
شما در ابعاد متفاوت می تونی خسته بشی که برای بعضی هاش دارو در مان و «رفع خستگی نمایی» وجود داره ولی برای چند تا هم دیگه هم دارو درمان رفع خستگی نداریم و همینه که هست!

بعضی وقت ها برای رفع خستگی باید خستگی رو پذیرفت!
البته اگر منظور از خستگی شرایط حاکم بر ایران و جهان است باید بگم که : همیشه همین بوده و در دوران حیات ما که تا کنون خیری ندیدم!

کلا هم باید بهت بگم که این سوال غلطیه! چون جوابش واضحه. مگه میشه کسی خسته نشه؟ سوپر منی مگه تو؟
ولی بعضی وقتها هم هست که یه دفعه می گی : «واقعا خسته شدم!» اون وقته که دیگه حتما واقعا خسته شدی و می زنی زیرش و یا کارهای رادیکال می کنی! که البته لزوما این نوع خستگی چیز بدی نیست.

من در بعضی چیز ها واقعا خسته شدم ولی هر چی حساب کتاب می کنم می بینم با همه شرایط که در اون هستم و قرار داریم هنوز« واقعا خسته نشدم» !

اما اگر از دست وضع مملکت خسته ای اونو از من نپرس ما خودون خسته شدیم زدیم بیرون! مسوول اون قسمت از خستگی ها یک آقایی در خیابون پاستور هستند به نام :‌سید علی خامنه ای! آیت الله هستند البته ایشون!
برنامه این هفته خسته است!
Read more
پست موقت با عکس هجده سالگی خودم در ساحل برایتون! <span class="emoji emoji1f343"></span> یه دختر کارآموز هفده ساله این تابستون برامون کار ...
Media Removed
پست موقت با عکس هجده سالگی خودم در ساحل برایتون! یه دختر کارآموز هفده ساله این تابستون برامون کار میکرد. پول هاش رو جمع کرد و آخر هفته گذشته کوله پشتیش رو انداخت و رفت سفر. گفتم دانشگاه نمیری؟ گفت وقت هست حالا! میدونست تا یکی دو سال دیگه میخواد برگرده به مدرسه و چی بخونه! ولی مطمین گفت برم کمی ... پست موقت با عکس هجده سالگی خودم در ساحل برایتون!
🍃
یه دختر کارآموز هفده ساله این تابستون برامون کار میکرد.
پول هاش رو جمع کرد و آخر هفته گذشته کوله پشتیش رو انداخت و رفت سفر.
گفتم دانشگاه نمیری؟
گفت وقت هست حالا!
میدونست تا یکی دو سال دیگه میخواد برگرده به مدرسه و چی بخونه! ولی مطمین گفت برم کمی دنیا رو ببینم! شاید دلم راه دیگه ای خواست.
گفتم پدر و مادرت راضی هستند؟ گفت به تصمیم هام اعتماد دارند.
و چه قدرتی به آدم میده این اعتماد.
حالا فردا با ملیکای ۲۰ ساله ای حرف میزنم که چندین ماهی میشه در سفره و میدونه چی میخواد و دانشگاه رو نکرد مقر آرزوهاش.
@melliiic
خیلی کارش درسته که میتونه از پس خودش بر بیاد!
ولی من فکر میکنم هر پسر و دختری که با اعتمادی که خانواده بهش دارند تربیت شه، بال پرواز در میاره و تصمیم های بزرگ و پرقدرت میگیره. تصمیم هایی که خودش میدونه تنهایی باید پای برد و‌ باختش بایسته و این بهش قدرت میده.
دوست داشتم با مامان ملیکا حرف میزدم که متاسفانه براشون سخت بود!
ولی فردا با ملیکایی حرف میزنم که با اعتمادی که مادرش بهش داره، تو آرزوهاش داره پرواز میکنه و هر چالشی براش مثل یک سکوی پرتاب به مرحله بعدیه!
با ملیکایی که خیلی حرف ها برامون داره!
خیلی بیشتر از ما دیده، خیلی سختی ها ببشتر کشیده.
و برامون از راهش میگه
این لایو بیشتر از اینکه برای هم سن و سال های خودش مفید باشه، احتمالا برای والد ها پر حرفه.
تمام مامان باباها و جوون هایی که فکر میکنید به همچین حرف هایی نیاز دارند رو تگ کنید، فردا لایو ما رو ببینند.
ساعت هشت شب ایران
خیلی از گندهای بزرگسالی ما از محدودیت های به اسم دلسوزی و مهربونی و خیرخواهی خونه پدریمون میاد.
کم و زیاد داره این گندها! ولی سوخت و سوزی نداره.
شما هم برامون از محدودیت هاتون بگید.
Read more
. ربط تصویر و متن رو خودتون هر چی خواستید بیان کنید ... اما متن فرض کنید در شرایط شدید تحریم ایران ...
Media Removed
. ربط تصویر و متن رو خودتون هر چی خواستید بیان کنید ... اما متن فرض کنید در شرایط شدید تحریم ایران باشند افرادی ک بتونن نفت ایران رو صادر کنند کاری ک دولت خواسته شرکت های خصوصی که این امکان براشون مقدوره خودشون انجام بدن و به اقتصاد ایران کمک بشه به نظر شما وقتی تجربه امثال ایکس ها به گوش تجار و سرمایه ... .
ربط تصویر و متن رو خودتون هر چی خواستید بیان کنید ...
اما متن
فرض کنید در شرایط شدید تحریم ایران باشند افرادی ک بتونن نفت ایران رو صادر کنند
کاری ک دولت خواسته شرکت های خصوصی که این امکان براشون مقدوره خودشون انجام بدن و به اقتصاد ایران کمک بشه
به نظر شما وقتی تجربه امثال ایکس ها به گوش تجار و سرمایه دارها و صاحبان شرکت های بزرگ برسه
کسی بتونه هم کاری برای اقتصاد ایران میکنه؟؟؟؟
اقتصاد فلج ایران یکی از عللش هم اینه دشمنی عمیقی با ثروتمندان توی خون بسیاری وجود داره
نه به این خاطر که از ثروت بدشون میادها
خیر فقط چون خودشون ندارند حمله میکنند
و دقیقا هم کاری که شاهدیم صورت میگیره
خروج هر روز بیشتر سرمایه های سرمایه داران به کشورهایی که حداقل به خود سرمایه دارها هم حق بدن متناسب با سرمایشون رشد اقتصادی کنند !
نه ک بگن عهههههه تو داری ما نداریم پس مال ما رو خوردی !
نه یا مفسد بشن یا ملعون یا چه و چ ...
متاسفانه بسیاری خبر ندارید درد اینهاست ک کار تو ایران داره روز افزون کمتر میشه
کی باید کار درست کنه !!!!؟؟؟؟
خود قشر به اصطلاح خودشون کوخ نشین !؟
یا ایجاد کار نیاز به سرمایه و دانش و تجربه همین کاخ نشینان بی شرف داره؟؟؟؟
.
.
من دفاع از کاخ نشینی نکردم
امیدوارم حرفم مشخص بشه
تو مملکتی که به ثروتمند و کارافرین و هر فرد موفق اقتصادی هزار رقم می تازن
و میگن تو هم باید شبیه ما باشی
چرا نیستی
پس عوضی هستی
جایی میشه که روز به روز فقرش بالاتر و اقتصادش فشل تر هم میشه .
.
بارها ایران دعوت کرد از سرمایه گزارهای خارجی بیاید ایران سرمایه بریزید اما اونچه شاهدیم علاوه بر بازار بسیار بی ثبات ایران و بسیاری مسایل دیگه ک خیلی ها قطعا میدونن ... دشمنی با سرمایه دارها خودش عامل بزرگ فرار و خروج روز افزون ثروت از ایران و منتقل شدن کارافرینان و صاحبان حرفه های ثروت سازه ...
پس حتما جای شکایتی نمی مونه برای فقر روز افزون مردم چنین کشوری با چنین تفکرهای ...
.
.
.
ایران دقیقا شاید در بسیاری موارد فرهنگش مقابل فرهنگ بسیاری جوامع توسعه یافته است که یکی از بارزهاش هم همینه
مردم کره مثلا کافیه ببینن یکی داره رشد میکنه هر جور بتونن کمک میکنن میگن از خودمونه
اما تو ایران کافیه ببینن یکی داره رشد میکنه هر جور بتونن بسیج میشن تمام دین و ایمانشونم میارن وسط بهش حمله میکنن و هر انگی هم بپسندن میزنن تا زمینش بزنن
بعد دور هم جشن شادی بگیرن
که اخ جون یک کارافرین و یک ثروتمند دیگه رو یا کله پا کردیم یا فراریش دادیم از ایران ...
بعد ک خستگیشون در رفت
حالا میگن چرا کار نیست !
چرا پول ..
Read more
. یه روزایی من هم از به همه پولدارها شک داشتم و از داشته هاشون متنفر بودم با تغییر نگرشم دنیای من هم عوض شد و چه جالب که همه موفقیت ها در نگرش ما است من نمی تونم به همه ایران شخصا آموزش بدم ولی میتونم با فیلم ها تمامی آموزش ها رو در اختیار افراد قرار بدم ضبط و پخش این فیلم ها بسیار زمانبر و هزینه بر است پس ... .
یه روزایی من هم از به همه پولدارها شک داشتم و از داشته هاشون متنفر بودم
با تغییر نگرشم دنیای من هم عوض شد و چه جالب که همه موفقیت ها در نگرش ما است
من نمی تونم به همه ایران شخصا آموزش بدم ولی میتونم با فیلم ها تمامی آموزش ها رو در اختیار افراد قرار بدم
ضبط و پخش این فیلم ها بسیار زمانبر و هزینه بر است پس انتظار نداشته باشیم که رایگان باشن
راستی الان تو زندگی چی رایگانه که ما انقدر انتظار رایگان داریم
تمامی چیزهایی که داریم رو با جون و دل بدست آوردیم و الان کمتر براشون ارزش قائل هستیم،چه برسه به اینکه رایگان هم باشه
پس بیشتر فکر کنیم
یک دقیقه با دوره الماس

@milionerkhodsakhte
#money #coach #motivation #cash #cars #khakchery #soltan #paydar #pol #servat #luxury #love #help #free
#پول #ثروت #سلطان #پایدار #خاکچری #دوره #خودساخته #میلیونرخودساخته #میلیونر #زندگی #رفاه #آرامش #لاکچری #زندگی #خوشبختی #مازراتی #آسایش
Read more
آقا قبل از خاکستر شدن و به رود گنگ سپرده شدن و رفتن و به اقیانوس هند پیوستن و خلاصه جونم براتون بگه که راه برای توبه و بچه ی خوبی شدن زیاده.... یکی از این راه ها ترس و وحشته.... ترس از موجودات عجیب و رعب آور و گنده و ریز و سیاه و سفید و قرمز و خاکستری... گفتم خاکستری یاد این آتشفشان همساده افتادم که هی در حال ... آقا قبل از خاکستر شدن و به رود گنگ سپرده شدن و رفتن و به اقیانوس هند پیوستن و خلاصه جونم براتون بگه که راه برای توبه و بچه ی خوبی شدن زیاده.... یکی از این راه ها ترس و وحشته.... ترس از موجودات عجیب و رعب آور و گنده و ریز و سیاه و سفید و قرمز و خاکستری... گفتم خاکستری یاد این آتشفشان همساده افتادم که هی در حال خرناس کشیدنه.... کجا بودیم؟ آها ... توبه و ترس و فلان و بهمان
...از سیمین خانم ثقفی پرسیدم چرا این اشکال و مجسمه های مختلف که در هر کوی و برزن و خونه و اداره و اتاقی و تاقچه ای به وفور دیده میشه اینقدر ترسناک و رعب آورن؟.... و پاسخ اونقدر قانع کننده بود که از سوم دبستان به این طرف اینقدر قاطع قانع نشده بودم. و پاسخ این بود: پیروان باید بترسند تا پیروی کنند... !!!حالا این موضوع به من ربطی نداره. موضوع مهم اینجاست که فردا من به سمت ایران پرواز دارم و این آتشفشان باعث تعطیلی فرودگاه شده. با این وضعیت به نظر شما من فردا چی بپوشم؟؟؟!
Read more
شنبه هشت آوریل<span class="emoji emoji1f352"></span>آقا امروز یه مطلبی درباره لندن توی روزنامه میخوندم گفتم درموردش با شما هم صحبت کنم ...
Media Removed
شنبه هشت آوریلآقا امروز یه مطلبی درباره لندن توی روزنامه میخوندم گفتم درموردش با شما هم صحبت کنم چون ممکنه براتون جالب باشه طبق تحقیقاتی که هرسال میکنن،امسال هم برای دومین سال متوالی، لندن پایتخت «کوکائین» اروپا شد!!!اینجا مواد مخدر بشدت رایج و زیاده..توی لندن، شیشه(این ماده مخدر شیمیایی ... شنبه هشت آوریل🍒آقا امروز یه مطلبی درباره لندن توی روزنامه میخوندم گفتم درموردش با شما هم صحبت کنم چون ممکنه براتون جالب باشه💕 طبق تحقیقاتی که هرسال میکنن،امسال هم برای دومین سال متوالی، لندن پایتخت «کوکائین» اروپا شد!!!اینجا مواد مخدر بشدت رایج و زیاده..توی لندن، شیشه(این ماده مخدر شیمیایی وحشتناکی که اخیرا ایران رایج شده) و تریاک و حشیش وچیزایی که ایران هست، اینجا نیست و یا خیلی کمه، و بجاش سه تا چیز زیاد و محبوبه..اول ماریجوانا، بعد کوکائین(همون پودر سفیدی که با لوله و از طریق دماغ میکشن بالا و مستقیم میرن فضا باهاش!!) و درنهایت انواع قرص های اکس و مکس و اینحرفا😱مردم فکر میکنن هرکس اومد خارجه!!بعلت آزادیها و امکاناتی که اینجا هست طرف یا دکتر میشه یا مهندس یا متخصص ناسا!!😂ولی نمیدونن همین آزادی و امکانات همونطور که درراه خوب میتونه طرف رو‌ به اوج برسونه، در راه بد هم میتونه به راحتی طرف رو معتاد و الکلی و به آخر راه تباهی بکشونه...توی لندن و کلا انگلیس سه تا اعتیاد اساسی وجود داره..اعتیاد به مواد مخدر،اعتیاد به الکل(که وحشتناکتر از موادمخدرهست) و اعتیاد به قمار که از هردوتای قبلی هم بدتر و هم وحشتناکتره..البته دولت هم امکانات بسیار بسیار زیاد و وسیعی برای هرسه تای این اعتیادها داره و به معتادهاکمک میکنه برای ترک..ولی خب بقول معتادهای ایران که یادمه میگفتن «ترک مال دوچرخه س» و ترک نمیکردن و یا موفقیت کم بود، اینجا هم همین داستان حاکمه و همه چی بستگی به شخص داره و اینکه از اول توی این راه نیفته و خودش نخواد😎و اما من...من خودم اهل الکل و مشروب و اینحرفا نیستم...قمار و کازینو هم نه شانسش رو دارم و نه اصلا خوشم میاد و هیچوقتم آزمایش نکردم که بخوام آلودش بشم...اما راستش رو اگه بخوام بگم و اعتراف کنم، مواد مخدر داستانش فرق میکنه...یه نمونه مواد مخدر اینجا هست که من بهش اعتیاد وحشتناک دارم و بسیار هم قوی هست/که خب البته نمیخوام بدآموزی کنم/ و میون اونهمه الکل و کوکائین و قمار و قرص و غیره اونو انتخاب کرده ام اسمش به انگلیسی هست «رازبری جم» و از نوع مالیدنی ها هست😂به فارسی میشه مربای تمشک..وای مخصوصا اگه روی «پی نات باتر» یا کره بادام زمینی(توی عکس صبحونه من این بالا هست) بمالی و بزنی مستقیم تو رگ..یعنی فضا رفتن تضمینیه..(میگم این کلمه مالیدن رو که بکار بردم... الان که دقت میکنم می بینم چه کلمه زیبا و باحالیه..مالیدن!!هههه..همه جورش هم حال میده...هم رو نون هم همه جای دیگه😂😂وای دلم درد گرفت ازبس خندیدم..راستی عکس تمشک هم گذاشتم این بغل..مرسی💕🌸ا
Read more
🤔<span class="emoji emoji1f621"></span> شاید مدیر پروازی هستید شاید وقتی هم سرکارید معمولا توی دفترتون زیر کولر هستیدُ آفتاب نمیبینید، یه ...
Media Removed
🤔 شاید مدیر پروازی هستید شاید وقتی هم سرکارید معمولا توی دفترتون زیر کولر هستیدُ آفتاب نمیبینید، یه همچین حقوق ۳۳میلیونی میگیرید (البته سال۹۵ میگرفتید، حتما الان بیشتر شده)! اگه پروازی باشید همین پولهارو که توی شهر بندرماهشهر یا بندرامام خمینی هم خرج نمیکنید که حداقل وارد چرخه اقتصادی ... 🤔😡
شاید مدیر پروازی هستید
شاید وقتی هم سرکارید معمولا توی دفترتون زیر کولر هستیدُ آفتاب نمیبینید،
یه همچین حقوق ۳۳میلیونی میگیرید (البته سال۹۵ میگرفتید، حتما الان بیشتر شده)!
اگه پروازی باشید همین پولهارو که توی شهر بندرماهشهر یا بندرامام خمینی هم خرج نمیکنید که حداقل وارد چرخه اقتصادی زندگی مردم بشه،
تازه بدتر، هی میگید این شهر چی داره آخه، نه هوا داره، نه آب داره، نه جایی برای تفریح! (آخه شما پولهاشو میبرید، پولی نمیمونه که باهاش تفریحگاهی ساخته بشه برای این مردم)! اگه بده این شهر چرا میایید اینجا پس؟؟
دقیقا نمیدونم به چه دلیل همچین حقوقی میگیرید (چون حقوق از بخش خصوصی نمیگیرید که، حقوق دولتیها هم تعریف شده هست)
کوه هم نیست اینجا که بگیم بخاطر جابجاییش یا کنده‌کاریش اینهمه پول گرفتید، البته خوب احتمالا بچه هاتون گناه دارن، برای تحصیل و زندگی توی آمریکا و کانادا و داشتن ماشینهای مدل بالا به پول احتیاج دارن!
خلاصه که خدا داند!
اینها همش ظلم هست به مردم ایران، جنوب، خوزستان، بندرماهشهر، بندرامام خمینی... آخه حداقل یک‌سوم این پول باید بره توی جیب اونها، ولی توی جیب شماست (دقیقا چکار میکنین پولهاتونو، شمایی که اینهمه حقوق میگیرید)؟؟
واقعا همیشه برام سوال بوده!! (متاسفانه تعدادتونم کم نیست، همتونم با هم دوست هستید)
من که دیگه نمیدونم چی بگم... شما هرچی میخواهید بگید راجع به این چک حقوقی یکی از مدیرای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی... فقط لطفا فحش ندید، که بلاکتون میکنم!😂😅👍🏼👏🏼🙏🏼
این میتونه چک حقوق کسی دیگه باشه، من به شخص ایشون‌، اسم و رسمش کاری ندارم، تعداد این مدیرا توی ایران خیلی خیلی زیاده که هیچ نظارتی نمیشه روی حقوقشون
#بندرماهشهر #بندرامام_خمینی #پتروشیمی #نفت #صنایع #نسل_جوان #بیکار #بیکاری #مدیران_نجومی #مدیران_پروازی #حقوق_نجومی #رانت_خواری #حق_مردم
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span> ما نسل خاکستر شدن تو چنگ طوفانیم نسل فرار مغز ها از قاب یک کشور نسل طلوع ترس و وحشت بین ادم ها دل واپسی ...
Media Removed
ما نسل خاکستر شدن تو چنگ طوفانیم نسل فرار مغز ها از قاب یک کشور نسل طلوع ترس و وحشت بین ادم ها دل واپسی های پدر... تب کردن مادر . ما نسل جنگیم و نجنگیدیم با دشمن اما پُریم از خاطرات و یادگاریهاش روی تنامون جای زخمای عمیقی موند بابای من پاهاشو داد، بابای تو دستاش... . ما نسل روزای پر از دردیم، ... 💜
ما نسل خاکستر شدن تو چنگ طوفانیم
نسل فرار مغز ها از قاب یک کشور
نسل طلوع ترس و وحشت بین ادم ها
دل واپسی های پدر... تب کردن مادر
.
ما نسل جنگیم و نجنگیدیم با دشمن
اما پُریم از خاطرات و یادگاریهاش
روی تنامون جای زخمای عمیقی موند
بابای من پاهاشو داد، بابای تو دستاش...
.
ما نسل روزای پر از دردیم، درواقع-
-نسل شبای نسبتا بیدار تا فردا
نسلی که دنیای مجازی رو بغل کرده
فرقی نمیبینه میون مرد و نامردا
.
نسل خیابونای ارشادیم، دل شادیم
رقاص های مجلسای مرگ و ترحیمیم
ما نسل دعوا بر سر نفتیم، میفهمی؟!
ما نسل قربانی شدن تو دست تحریمیم
.
ما نسل کوچیم و به یغما رفته پرهامون
با خواب پرواز اتفاقی اوج میگیریم!
نسل خیابونای پر تشویش یعنی ما...
با هر هجوم دسته جمعي موج میگیریم!
.
ما نسل فرياداي تو نطفه خفه بوديم
درداي بي درمون و احساسات آشفته
لبخندهاي زوركي، اشكاي تكراري
نسل يه عالم حرف هاي تلخ ناگفته
.
ما ارتباط لوله-خودكار و نوار ضبط
ما ارتباط تیله رنگی تو خیابونیم
ما آخرین نسلیم که، میفهمه اینا رو
ما ارتباط بین دانشگاه و زندونیم
.
نسل تظاهر به معمای فراموشی
ازگریه و آژیر و چک تا جیغ و خاموشی
نسل جوونی های غمگین، گم شده پشتِ
افسردگی... مشروب... سیگار و هم آغوشی
.
ما نسل تحقیریم، نسل ترس از قانون
لج کردنای منطقی، حرفای بی منطق
وحشت زده از آدمای زنده‌ی عاشق
شب گریه های لعنتی، روزای پر هق هق
.
ما نسل سانسوريم و مي‌فهميم یعنی چی
وقتي كتابي از نمايشگاه جم میشه
وقتی که چن ملیارد از پولای این مردم
تو دست بالا دستیا از بانک کم میشه
.
نسل حجاب زورکی ، مومن نمیمونه!
هم نسلیای من حیا از یادشون رفته
این اتفاقا مال یک شب نیست، تقویمه!
مال هزار و سیصد و پنجاه و شیش-هفته
.
ما اعتمادای شکسته توی بحرانیم
با وعده‌ی آزادیای پوچ و دور از دست
ما اعتقاداتی که گاهی نیست، گاهی هست
درج شعارای سیاسی توی هر بن بست...
.
ما نسل روشن فكرياي جلف تو كافه
درگیر فرهنگای غربیم و مسلمونیم
ما نسل صدها انقلاب رنگ و وارنگیم
تاریخ ایرانیم و تاریخو نمیدونیم.....
.
#اهورا_فروزان
💜
یک کار قدیمی، که هر چند وقت یک بار بیدار میشه، گریه میکنه و میمیره...
#ایران_من_زنیست_کتک_خورده...
#خوزستان #خرمشهر 😔💔
پ.ن: شعر در #کانال موجوده. شبتون بخیر
Read more
‌ اون سکوهای خالی هست اون روبرو... اون جای خالی، مال ماست<span class="emoji emoji1f614"></span>اون جای خالی مال نصفِ مردمِ ایرانه!نصفِ ...
Media Removed
‌ اون سکوهای خالی هست اون روبرو... اون جای خالی، مال ماستاون جای خالی مال نصفِ مردمِ ایرانه!نصفِ مردمِ ایران! می‌فهمید آقایون دستار‌به‌سر! نصفِ مردمِ ایران! ‌ ‌‌‌ پ.ن.١.حالا ما هیچی اون نصفه‌ی دیگه‌ی مردم خسته نشدند از اینکه تشبیه شدند به موجوداتی بی‌اراده و خاک‌برسر که به خاطرشون زن‌ها ...
اون سکوهای خالی هست اون روبرو... اون جای خالی، مال ماست😔اون جای خالی مال نصفِ مردمِ ایرانه!نصفِ مردمِ ایران! می‌فهمید آقایون دستار‌به‌سر! نصفِ مردمِ ایران!

‌‌‌ پ.ن.١.حالا ما هیچی اون نصفه‌ی دیگه‌ی مردم خسته نشدند از اینکه تشبیه شدند به موجوداتی بی‌اراده و خاک‌برسر که به خاطرشون زن‌ها رو باید کرد تو گونی تا تحریک نشوند؟ اینجوری‌اید واقعا؟ اگرنه، پس چرا اعلام برائت نمی‌کنید از این اقلیت دین‌فروش! تا کی می‌خواهید اجازه بدهید که اینقدر خوار و حقیرتون کنند؟!‌

پ.ن.٢. در حالت عادی و نرمال(که ما اصلا نمیدونیم چی‌چی هست!!) من شاید هرگز نرم استادیوم ولی این تصمیم منه و به خودم مربوطه! کسی اجازه نداره به جای من تصمیم بگیره!‌

#استادیوم_صدهزار_پسری_آزادی
#زنان_را_به_استاديوم_راه_دهيد ‌
#درد_که_یکی_دو_تا_نیست😞
# #حقوق_زنان_حقوق_انسانهاست ‌
#نه_به_خشونت_علیه_زنان ‌
#نه_به_حجاب_اجباری ‌
‌ #وهزاران‌نه‌‌ی‌دیگه

و کلام آخر:
#پرسپولیس_قهرمان🏆 ‌
#پرسپولیس_قهرمان_میشه_خدا_میدونه_که_حقشه
Read more
. اون وقتا که تویی وجود نداشت دلخوشایم بیشتر بود بوی نم خاک صدای بارون دیدن زمین بارون خورده منو ...
Media Removed
. اون وقتا که تویی وجود نداشت دلخوشایم بیشتر بود بوی نم خاک صدای بارون دیدن زمین بارون خورده منو به وجد میاورد ذوق میکردم اصلا مهم نبود، کجام،کی پیشمه یا ساعت چنده میدویدم زیر بارون تا با تمام وجود قشنگی بارون حس کنم فرقی نمیکرد تو چه حالی بودم خوشحال بودم یا ناراحت وقتی قطره های بارون رو ... .
اون وقتا که تویی وجود نداشت
دلخوشایم بیشتر بود
بوی نم خاک
صدای بارون
دیدن زمین بارون خورده
منو به وجد میاورد
ذوق میکردم
اصلا مهم نبود، کجام،کی پیشمه یا ساعت چنده میدویدم زیر بارون تا با تمام وجود قشنگی بارون حس کنم
فرقی نمیکرد تو چه حالی بودم خوشحال بودم یا ناراحت
وقتی قطره های بارون رو گونه هام سر میخورد و لا به لای موهام پر مشد از بارون، مشامم پر میشد از بوی خاک نم خورده
خالی میشدم از غم
شایدم غمام کوچیکتر بود... اما حالا
حالا نمیدونم
نه دیگه بوی نم
نه شنیدن صدای بارون
و نه دیدن زمین خیس
هیچکدوم
هیچکدومش دیگه خوشحالم نمیکنه
چون همه چی یه جور دیگست
من دیگه با دیدن بارون
یه تو میخوام
یه دست گرم
یه بغل پر از عطرت
و یه صدایی از جنس تو که گوشمو پر کنه از بودنت
با تو قدم زدن تو خیابون بارونی یعنی زندگی...
تو که نباشی هیچ چیز قشنگ نیست حتی بارون
.
.
#هانا_محتشم
.
.
.
‏ #mahziar13
#dog #puppy #newborn
‏ #pic_poem #picshooterr #picsart #persia_art #art_ir #mobilegraphy #mobile_graphy_iran #ajoman_aj #artotext #roozdaily #hikaricreative #irancumentary
#موبایل_گرافی_ایران
Read more
یک اهنگ بسیار قویییییییی از بهزاددد پکس عرب کش شماررهههه 1 ال سقوط <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> وای صدایه وحشت بلند شد بازم قلمه ...
Media Removed
یک اهنگ بسیار قویییییییی از بهزاددد پکس عرب کش شماررهههه 1 ال سقوط وای صدایه وحشت بلند شد بازم قلمه تو دستم تفنگ شد که خراب بشه رو سره بدخواهایه وطن وقتی بند پوتینامو بستم که جنگ شه ببین واسه ایرانه ما شاخو شونه نکش بازم کابوس میشم واسه شاهو دورو برش اینجا ایرانه و دنیارو داده هل داده عقب دله ... یک اهنگ بسیار قویییییییی از بهزاددد پکس عرب کش شماررهههه 1 ال سقوط 👇👇 وای صدایه وحشت بلند شد
بازم قلمه تو دستم تفنگ شد
که خراب بشه رو سره بدخواهایه وطن
وقتی بند پوتینامو بستم که جنگ شه
ببین واسه ایرانه ما شاخو شونه نکش
بازم کابوس میشم واسه شاهو دورو برش
اینجا ایرانه و دنیارو داده هل داده عقب
دله خوش نداریم پس از این سعودیه عرب
اینجا ایرانه بیشرف همه سربازا به صفیم
فکر تجاوزو نکن اینجا دستو پا میزنی
اینجا ایرانه ملک خور پر از فرهنگو تمدن
همه دنیارو خبر کن بازم میخونه عرب کش
همه هولن عقبن اسم ایرانو نبرن من یه سرباز وطنم
مثلن منم عربی بلدم بگو خبرا بزنن عشقه پرچمه وطنم
اهلن سهلن نداریم بیا جهنمو ببین
پاتو کج بذاری اینجا میشه جهنم زمین
شیر خاورمیانه هنوز رو پایه خودشه
داره میره جلو خاری تو اون چشایه تو بشه
مهد تمدنه دنیا اسمش ایرانه و بدون
دیگه شاخو شونه نکش عمو شترتو برون
مگه صدایه دیوانم عمو دشمنه بیگانم
مثه آوار میبارم من غرشه ایرانم
تکست آهنگ آل سقوط بهزاد پکس
خدارو دیدیحاجی سلام مارو هم برسون
بهش گفتی اینجا شده همه ماهامون رمضون
بهش گفتی اینجا خط رو هر چی نوشته میزنیم
خدا اینجاست حاج آقا با چی بهشتو میخری
واسه زندگیه بهتر سر هم میذاریم کلاه
حاجی چند دقیقه گوش کن میری چی بگی به خدا
وقتی تو خاک خودمون اینقدر آدم گشنه هست
یکی با پوله تو اونجا فکر مدله پورشه هست
خدا تو دله اونه که خرجه داروشو نداره
یا اون یتیمی که سر گشنه میذاره
خدا اینجاست حاج آقا چیو خراب میکنی
فکر ایران آبادم چیو ثواب میدونی
کابوس شاه عربستان هنوز زندست
قبلنم گفتم اینجا به من میگن بهزاد پکس میدونی که
بعدشم یه تسلیت میگم به اون خونوداه های داغ دار
خونواده هایی که منتظر بودن ولی ..
ما ۸ سال جنگیدیم ۸ سال شهید دادیم
شهیدایه جنوب شهیدایه عرب شهیدایه بلوچ
همه نژادا متحد بشیم که آل صعود بشه آل سقوط
**
Read more
. . I feel so so so so alone in this town #tiblisi #georgia🇬🇪 نوشتن از خودم و حال و روزم اینجا خیلی ...
Media Removed
. . I feel so so so so alone in this town #tiblisi #georgia🇬🇪 نوشتن از خودم و حال و روزم اینجا خیلی برام سخت شده. مغزم کار نمیکنه. نمیدونم چی بگم. تو سرم پر از فکر و تصویره. یه موقع هایی حالم خیلی خوبه. یه وقتایی هم خیلی دلم میگیره اینجا مثل الان. هر چقدرم که دوست و آشنا داشته باشم باز یه تنهایی عجیبی ... .
.
I feel so so so so alone in this town #tiblisi #georgia🇬🇪
نوشتن از خودم و حال و روزم اینجا خیلی برام سخت شده. مغزم کار نمیکنه. نمیدونم چی بگم. تو سرم پر از فکر و تصویره. یه موقع هایی حالم خیلی خوبه. یه وقتایی هم خیلی دلم میگیره اینجا مثل الان. هر چقدرم که دوست و آشنا داشته باشم باز یه تنهایی عجیبی بهم فشار میاره. حس غریب بودن خیلی بده. دلم به شدت برای ایران و همه و همه چی و خونمون تنگ شده. اما دلمم نمیخواد فعلا برگردم.نمیدونم چمه، به اینجا هم عادت کردم :)) ولی یه وقتایی از سخت هم سختتر میگذره از لحاظ روحی. پووف... ولی من انگار عذاب دادن و سختی دادن به خودمو دوست دارم😑😑 حتا دیگه نمیتونم گریه کنم. از این آدم خارجیا هم که نگم براتون...
Read more
• در دنیای موازی مثلا من آدم عصبی دادبزنی هستم و پر توقعم در دنیای حقیقی اینجوری نیستم ولی خب یه وقتایی لازمه اینطوری باشم وقتی که نیاز به داد باشه ۰ چی با کی یه سایتیه که توش کلی خدمات ارائه میشه و ثبت در خواستم توش رایگانه. میتونید کلی سرویس ازش بگیرید. کلی کار وجود داره توش. در کل یه سایت درخواست ...
در دنیای موازی مثلا من آدم عصبی دادبزنی هستم و پر توقعم 😂 در دنیای حقیقی اینجوری نیستم ولی خب یه وقتایی لازمه اینطوری باشم وقتی که نیاز به داد باشه
۰
چی با کی یه سایتیه که توش کلی خدمات ارائه میشه و ثبت در خواستم توش رایگانه. میتونید کلی سرویس ازش بگیرید. کلی کار وجود داره توش. در کل یه سایت درخواست خدماته انلاین که تو سراسر ایران خدمات میده
یه سر به پیجش بزنین
@chibaki.ir
#چیباکی
#چی_با_کی
www.chibaki.ir
#تبلیغ
Read more
سلام به همه؛ من هر چند وقت یک‌بار اگه موضوع مهم و‌همه‌گیری توی ایران اتفاق بیفته و از با نظر شخصی خودم ...
Media Removed
سلام به همه؛ من هر چند وقت یک‌بار اگه موضوع مهم و‌همه‌گیری توی ایران اتفاق بیفته و از با نظر شخصی خودم مطابق باشه میام و‌اینجا هم مطرحش میکنم، مثل کمک مالی، غذا، دارو و... برای کسانی که نیازمند هستند و قشر بزرگی از ایران رو تشکیل میدن! ولی اینا فقط نظر و عقیده‌ی شخصی من هستن! خیلی‌ها با من موافق ... سلام به همه؛
من هر چند وقت یک‌بار اگه موضوع مهم و‌همه‌گیری توی ایران اتفاق بیفته و از با نظر شخصی خودم مطابق باشه میام و‌اینجا هم مطرحش میکنم،
مثل کمک مالی، غذا، دارو و... برای کسانی که نیازمند هستند و قشر بزرگی از ایران رو تشکیل میدن!
ولی اینا فقط نظر و عقیده‌ی شخصی من هستن!
خیلی‌ها با من موافق هستند و کمک میکنن
خیلی‌ها هم اصلا براشون اهمیتی نداره وضعیت زندگی دیگران.
خوب از اینجا به بعدش نه به من مربوط میشه ‌و نه به هیچکس دیگه، چون ما نمیتونیم کسی رو‌ وادار به انجام کاری کنیم تا خودش نخواد...
باری!
امروز ولی میخوام در مورد موضوعی حرف بزنم که به تک تکمون مربوط میشه!
مساله‌ی خرید طلا و خودروی ملی و گرونی دلار و حجاب اجباری و اوضاع نابسامان و خجالت آور ایران نیست!
مساله‌ی “ آب “ ِ
یعنی مرگ و زندگی!
کمبود آب و بهتر بگم بی آبی دامن همه رو‌ میگیره!
حتی زندگی اون مرفهین بی درد که نمیدونن با پول از پارو بالا رفته‌شون چیکار کنن!
یا زندگی اونا که الان بی خیال نسبت به درد و بی آبی یه عده‌ی زیاد از هموطناشون ، استخرای خونه و ویلاشون رو پر از آب آشامیدنی میکنن و به خوش گذرونی مشغولن!
جایی شنیدم که تو آفریقا اگر آبی باشه که بشه باهاش دوش گرفت، میانگین زمانی برای هر کس ۹۰ ثانیه تعریف شده!!! تکرار میکنم: اگه آبی برای شست و شو پیدا بشه!!!
من اینو شنیدم و تنم لرزید
کشور ما به روزهای وحشتناکی نزدیکه و کسی جز خودمون نمیتونه کمک کنه که دیرتر به فاجعه‌ای که در انتظارمونه برسیم
.
همه‌ی اینا رو گفتم تا باهاتون یه مشورتی کرده باشم
که بیاین یه کاری بکنیم یه کم خودمون رو و عادتهامون رو به چالش بکشیم!
یه تغییری تو مصرف روزمره‌ی آب بدیم!
بیاین حتی اگه شده نظراتمون رو روی هم بگذاریم و‌مثلا یه کمپین راه بندازیم
که درست مصرف کنیم و همدیگه رو با روش درست تشویق کنیم که اسراف نکنیم
هر کدوممون اگه چند لیوان آب کمتر هدر بدیم به زندگی و سلامتی و آینده‌مون کمک کردیم!
حالا خودمون هیچی؟
تکلیف بچه ها چی میشه؟ ما اونا رو به این ‌دنیا میاریم و‌ در برابرشون مسئولیم!!!
.
حالا
بیاین فکرامونو رو هم بذاریم و یه حرکت جمعی درست بکنیم
هر چیزی که خونِمون رو به جوش بیاره یک بار هم که شده متحد بشیم که از بین نریم و از بین نبریم
خودخواه نباشیم
.
پیشنهاداتتون رو برای راه انداختن چالش صرفه‌جویی در آب ، اینجا کامنت کنید برامون!
بعد همه‌شون رو میخونیم و با تصمیم همدیگه یکیش رو راه میندازیم؟
نظرتون چیه؟
بیاید همدیگه رو دوست داشته باشیم و به فکر هم باشیم، از هر شهر و دین و تعصب و رنگی که هستیم
پ.ن: مرسی که حوصله کردید💜
Read more
. مشکلات زیاد است در عالم. چگونه می خواهند حل کنند؟ چه کسی می خواهد حل کند؟ به لطف خدا یک موج عظیمی در دنیا به راه افتاده، بخاطر ایستادگی ملت ایران. دقت کنید. برخی به محض آنکه می گوییم ایستادگی ملت ایران، فکر می کنند ملت ایران ایستاده و نابسامانی ها را نمی بیند یا آن ها را ماله کشی می کند. نخیر! ملت همه ... .
مشکلات زیاد است در عالم. چگونه می خواهند حل کنند؟ چه کسی می خواهد حل کند؟ به لطف خدا یک موج عظیمی در دنیا به راه افتاده، بخاطر ایستادگی ملت ایران. دقت کنید. برخی به محض آنکه می گوییم ایستادگی ملت ایران، فکر می کنند ملت ایران ایستاده و نابسامانی ها را نمی بیند یا آن ها را ماله کشی می کند. نخیر! ملت همه چیز را می بیند اما پای پرچم امام زمان(عج) ایستاده است.
.
به سرعت دل های بشریت دارد با حقیقت امام آشنا می شود. من اگر فقط بخواهم خاطرات خودم را برای شما بگویم، شاید 4 ساعت وقت ببرد. خاطرات! که گوشه و کنار دنیا رفتم، افراد گوناگون، قشرهای مختلف، از کارگر و کسبه و کارمند و قاضی و روحانی و دانشگاهی و سیاستمدار و... که راجع به این مسائل صحبت کردیم. می گفتند عجب! ته دلش منتظر بود و وقتی می گویی منتظر چی هستید، همان حرف های ما را می زنند. منتظر کی هستید؟ اسم را نمی گویند، می گویند منتظر یکی هستیم با این ویژگی ها. بعد می بینیم که این همان است. اصلا به اسم و قیافه اش کاری ندارند. می گویند ما این فرد با این ویژگی را می خواهیم. هر زمانی که دستش را بلند کند یا فریاد بزند که چه کسی پای کار است، ما هستیم. باورتان می شود که روحانی 90 ساله بودایی، وقتی من از امام صحبت کردم، گریه کرد. گفتم چرا گریه می کنی؟ می گفت من یک عمر دنبال همین دویده ام. برای این زندگی کرده ام.
.
به لطف خدا و به لطف ایستادگی ملت ایران امروز جهان دارد به سرعت به سمت امام حرکت می کند. اینکه گفته ایم به سوی بهار، بهار نزدیک است چون امام بهار انسان هاست. این اتفاق در حال وقوع است. توی دل خودتان ببینید. تقریبا دیگر مردم از همه مایوس هستند، از همه مدل، شرقی، غربی، مارکسیستی، سرمایه داری، ترکیبی! همه امتحان دادند و رفوزه شدند. یک نفر مانده فقط. یک شانس آخر مانده و همه باید با فطرت خودشان درک کنند که اگر بنا باشد اوضاع جهان سامان پیدا کند باید یک انسان آسمانی بیاید و کار را در دست بگیرد.
.
#احمدی_نژاد
#نیمه_شعبان
.
🔴 برای مشاهده فیلم کامل سخنرانی به "کانال تلگرام پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد" مراجعه کنید.
.
❌ (آدرس به صورت لينک در قسمت توضیحات صفحه اصلی نيز قرار دارد.)
Read more
ننگ بر من که به تو رای دادم... تخم مرغ ۷۰۰ تومان؟ شانه ای ۲۰ تومان میشیه دیگه<span class="emoji emoji1f633"></span> عوارض خروج از کشور؟ نه ...
Media Removed
ننگ بر من که به تو رای دادم... تخم مرغ ۷۰۰ تومان؟ شانه ای ۲۰ تومان میشیه دیگه عوارض خروج از کشور؟ نه خدایی کجای دنیا همچین چیزی داریم؟ آقا تو عوارض و زیاد میکنی که تو ایران بگردیم دیگه؟ خب بنزین واسه چی گرون بشه اونوقت؟ با خر تو ایرانو بگردیم؟ دلار و سکه که هیچی اصلا... هیچ بحثی نمیشه در موردش کرد خدایی... بیچاره ... ننگ بر من که به تو رای دادم...
تخم مرغ ۷۰۰ تومان؟ شانه ای ۲۰ تومان میشیه دیگه😳
عوارض خروج از کشور؟ نه خدایی کجای دنیا همچین چیزی داریم؟ آقا تو عوارض و زیاد میکنی که تو ایران بگردیم دیگه؟ خب بنزین واسه چی گرون بشه اونوقت؟ با خر تو ایرانو بگردیم؟
دلار و سکه که هیچی اصلا... هیچ بحثی نمیشه در موردش کرد خدایی...
بیچاره افراد کم در آمد جامعه که قدرت خرید نداشتن و شبا شاید با تخم مرغ شکم زن و بچه هاشونو سیر میکردن الان چی؟ هوا بخورن؟ -۴ عدد نان، هرعدد ۱۰۰۰ تومن میشه ۴۰۰۰ تومن
-ماست، ۸۴۰۰ -سبزی خوردن یه کیلو ۳۰۰۰ -چایی نبات برا رفع سردی، ۱۶۰۰
جمع :۱۷۰۰۰ تومن
۳۰ روز، هر سه وعده نون و ماست! میشه ۱،۵۳۰،۰۰۰ تومن.

من دیگه حرفی ندارم رئیس جمهور 😐
#روحانی #رئیس_جمهور #ایران #تورم #تخم_مرغ #عوارض #بنزین #ایرانی # دلار #سکه
Read more
‏- پدرت رو بیشتر دوست داری یا مادرت؟ - پدرم ـ پدرت یا مادرت؟ . - پدرم - پیغمبر سه مرتبه فرمود مادر و یک مرتبه گفت پدر؛ حالا پدرت رو بیشتر دوست داری یا مادرت؟ - مادرم تو جنگ شهید شده... . _______☆_______ همه پدرها شهید می شوند تا مادری در جنگ آسیب نبیند و برادرها جانفشانی می کنند تا خواهری اسیر ... ‏- پدرت رو بیشتر دوست داری یا مادرت؟
- پدرم
ـ پدرت یا مادرت؟
. - پدرم
- پیغمبر سه مرتبه فرمود مادر و یک مرتبه گفت پدر؛ حالا پدرت رو بیشتر دوست داری یا مادرت؟
- مادرم تو جنگ شهید شده...
.

_______☆_______

همه پدرها شهید می شوند تا مادری در جنگ آسیب نبیند و برادرها جانفشانی می کنند تا خواهری اسیر نشود...
.
.
_______◇_______
به مفاهیم دعای زیر دقت کنید؛

اللهم انصرالاسلام و المسلمین
و اخذل الکفار و المنافقین
و اشغل الظالمین بالظالمین
و اجعلنا من بینهم سالمین غانمین
بمحمد وآله الطاهرین
.
.
________◇_______
چرا همه چی برعکس شده؟!
#راحتی سهم چه کسانی است؟!
#درگیری_و_جنگ" چطور؟!
چه کسی از #تفرقه مسلمونها سود میبره؟!
.
.
________◇_______
#الیمن #یمن #آل_یهود #آل_سعود #اختلاف_ممنوع #شمشیر_اختلاف #ایران #شهید #ام_الشهید
Read more
: چی داره میگذره به ما. این بزنگاه تاریخی که ما در آن هستیم چگونه‌ست؟ سرگرمیم یا گرفتار؟ طنزپردازیم یا تمسخر کننده؟ سیاست‌مداریم یا ذلالت‌مدار؟ با ادبیم یا فحاش؟ متدینیم یا متظاهر؟ صاحب نظریم یا حامل نظر؟ روشن فکریم یا روشن عقلیم؟ مبارزیم‌ یا معارضیم؟ مدافع حقیم یا مهاجم به حق؟ از ... :
چی داره میگذره به ما.
این بزنگاه تاریخی که ما در آن هستیم چگونه‌ست؟
سرگرمیم یا گرفتار؟
طنزپردازیم یا تمسخر کننده؟
سیاست‌مداریم یا ذلالت‌مدار؟
با ادبیم یا فحاش؟
متدینیم یا متظاهر؟
صاحب نظریم یا حامل نظر؟
روشن فکریم یا روشن عقلیم؟
مبارزیم‌ یا معارضیم؟
مدافع حقیم یا مهاجم به حق؟
از همه‌چی آگاهیم یا بی اطلاعیم؟
زخم خورده‌ایم یا زخم زننده؟
اهل گفتنیم یا شنیدن؟
خودمان میدانیم یا به خوردمان داده‌اند؟
عاشق شده‌ایم یا عاشق کشته‌ایم؟
تکلیف ما با ما چیست؟
چه هستیم و چه توقع داریم؟
قبل از تخریب دیگران برای اصلاح خود چه کرده‌ایم؟
قبلِ اینکه از حکومت و دولت و جهان و خدا شاکی باشیم به خودمون نگاه کنیم.
ما برای ما چه کرده‌ایم؟

چقدر نور گرفتیم از زیباترین واژه‌ها
و چقدر جان دادیم به زشت‌ترین کلمه‌ها؟

صبح تا شب در این فضای مجازی پی عقده‌گشایی و ترویج سطحی‌نگری
خاله‌زنک بازیهای مدرن شده
مردها پی کمبودها و عقده‌های جنسی ، لابلای تن‌های برهنه‌ی دختران ناآگاه
بازار سکس و فحشاست صفحه‌هایی برای پر شدن آدمها به قصد کسب درآمد.
یعنی انسانی در‌ جنگ با کشتن روحش ، اصل خود را به قتل برساند تا دژخیمی بی‌رحم بسازد از درون تا برونش به سمت پوچی و تباهی.
این حجم از آلودگی آزازدهنده‌ست.
صفحه‌ی شاعر عاشق شهیار قنبری را ببینید.
مواجه شدن این بزرگ‌مرد هنر ایران با ناآدمهای بی دانش.
سری به بزرگان دیگر بزنید و بعد افسوس خواهید خورد مثل من از رسم این زمانه.

بی‌ادبان و افسار گسیخته‌گان پر بیننده و پر مخاطب ، بزرگان ادب و هنر این سرزمین کم بیننده و کم مخاطب‌. چرا همیشه‌ی تاریخ مردم راه درست با تمام روشنایی‌اش را نمیبینند که هیچ ، بلکه انکارش میکنند؟

مردم سرگرم
همیشه حاضر در صحنه ی خوشیهای کوتاهند
پی سرگرمی
خالق مصیبتهای طولانیند... م.مسافر
.
.
.

پ ن:ویدیو مربوط به قسمتهایی از فیلم دیکتاتور بزرگ اولین فیلم ناطق و تماماً صداگذاری‌شدهٔ چاپلین پس از ۱۳ سال که از پایان دورهٔ سینمای صامت گذشته بود به‌حساب می‌آید. ویدیو کامل رو در کانال تلگرامم میتونید مشاهده کنید.
Read more
نمونه ای از ترانه های امروز ایران : خوشحال و خندونیم،مثل یک قندونیم همه چی آرومه،ما اینو می دونیم در زندون بسته،دشمنامون خسته ما انرژی می گیریم،از دل هر هسته من شبیه سینی ، پرم از شیرینی رو سرت جا دارم، رو سرم می ...شینی چیپس و اسنک می خوری، هی لواشک می خوری همه چی موجوده،چرا باشک می ... نمونه ای از ترانه های امروز ایران :
خوشحال و خندونیم،مثل یک قندونیم

همه چی آرومه،ما اینو می دونیم

در زندون بسته،دشمنامون خسته

ما انرژی می گیریم،از دل هر هسته

من شبیه سینی ، پرم از شیرینی

رو سرت جا دارم، رو سرم می ...شینی

چیپس و اسنک می خوری، هی لواشک می خوری

همه چی موجوده،چرا باشک می خوری

توی چالوس می خوری، تو چقد لوس می خوری

من برات پوس می کنم،چرا با پوس می خوری

غصه مون معدومه، همه چی آرومه

تو داری می ترکی،از چشات معلومه

من چقد خوشحالم،من پی آشغالم

دستای کثیفمو،به خودم می مالم

تا شمال می خونیم،توو هتل می مونیم

تو می گی مهمونیم؟ پ ن پ !میمونیم

گل یاس شب بو،ای سن ایچ لیمو

سن عاشق اولدوم؛ I never forget you

فایل کامل در کانال موجود است.
#صابر_قدیمی #محسن_آزادی #طنز #زیر_پونز #ترانه #چالوس #تصویر_زندگی
Read more
. خب من کتاب رو برای دوستاییم که ایران هستین و نمیشه بخریم روی چنل گذاشتم که دانلود کنین. اوایلی که برای ...
Media Removed
. خب من کتاب رو برای دوستاییم که ایران هستین و نمیشه بخریم روی چنل گذاشتم که دانلود کنین. اوایلی که برای رساله میخوندم و می نوشتم خیلی گیج بودم و نمیدونستم چی باید بخونم. امروز یه مطلب میخوندم و فردا یه چیز دیگه. گاهی وقتها هم احساس میکردم که باید هرچی مق . خب من کتاب رو برای دوستاییم که ایران هستین و نمیشه بخریم روی چنل گذاشتم که دانلود کنین. اوایلی که برای رساله میخوندم و می نوشتم خیلی گیج بودم و نمیدونستم چی باید بخونم. امروز یه مطلب میخوندم و فردا یه چیز دیگه. گاهی وقتها هم احساس میکردم که باید هرچی مق
كنارم وايساده ُدستاشُ تو دستام قفل كرده. میگه "مثلِ بهشت میمونه" نوك انگشتاش يخ كرده از سرما و با ...
Media Removed
كنارم وايساده ُدستاشُ تو دستام قفل كرده. میگه "مثلِ بهشت میمونه" نوك انگشتاش يخ كرده از سرما و با حالتى كه نميدونم از سرِ ذوقه يا سردشه یا چی؟! بالا و پايين مى پره ميگه: "ببين اين خودِ بهشته!!! من، تو، اينجا رو اين تخته سنگ وايساديم و داريم بهشتو نگاه ميكنيم" با دستم کنار زدم موهایی كه ريخته بود ... كنارم وايساده ُدستاشُ تو دستام قفل كرده.
میگه "مثلِ بهشت میمونه"
نوك انگشتاش يخ كرده از سرما و با حالتى كه نميدونم از سرِ ذوقه يا سردشه یا چی؟! بالا و پايين مى پره
ميگه: "ببين اين خودِ بهشته!!!
من، تو، اينجا رو اين تخته سنگ وايساديم و داريم بهشتو نگاه ميكنيم"
با دستم کنار زدم موهایی كه ريخته بود رو صورتش رو
شبیه به این که «بر من زند لبخند،بر او زنم لب‌خند...» تو همین حالت
پيشونيشو بوسیدم.
راستش،
ما توى بهشت بوديم!
________________________________
#photography #photographer #naturalhairstyles #travel #love #naturephotography #instagood #instanature #iran #gilan #northofiran #life #naturephotography #art #masal #ایران #گیلان #ماسال #عکاسی #طبیعت
Read more
 #صیغه_مشهد میگه : شنیدی #عرب ها و #عراقی ها میان #مشهد ، میرن توی هتل ها ، البوم عکس میبینن و انتخاب ...
Media Removed
#صیغه_مشهد میگه : شنیدی #عرب ها و #عراقی ها میان #مشهد ، میرن توی هتل ها ، البوم عکس میبینن و انتخاب میکنند و دختر صیغه میکنند میگم اره شنیدم میگه پس خیلی بی غیرتی که شنیدی و ساکتی میگم شنیدی همین حرفهارو توی #عراق هم میزنند و به اونها هم میگن چه نشستید که دخترهای عراقی توی نجف و کربلا صیغه ایرانی ... #صیغه_مشهد

میگه : شنیدی #عرب ها و #عراقی ها میان #مشهد ، میرن توی هتل ها ، البوم عکس میبینن و انتخاب میکنند و دختر صیغه میکنند
میگم اره شنیدم
میگه پس خیلی بی غیرتی که شنیدی و ساکتی
میگم شنیدی همین حرفهارو توی #عراق هم میزنند و به اونها هم میگن چه نشستید که دخترهای عراقی توی نجف و کربلا صیغه ایرانی ها میشن برا یک شب رابطه
میگه نه نشنیدم ، همش شایعست
میگم پس خیلی احمقی که اینور هر چیزی بگن باور میکنی ولی اونور اگر چیزی بگن میگی #شایعه
میگه اخه ما که ندیدیم
میگم مگه البوم عکس دختر ایرانی توی هتل های مشهد رو دیدی ؟
میگه نه اونم ندیدم ولی همه دارن میگن
میگم همه مثل تو یک چیزی شنیدن دو تا هم میگذارن روش میگن
یک سری از مشهد و علمای مشهد کینه به دل دارن ، یکی سری فراتر از این حرفها چشم دیدن اینهمه سفر توریستی به مشهدالرضا رو ندارند ، یکی سری فراتر از این صحبتها طاقت وحدت شیعیان ایران و عراق رو ندارند ، یک جماعتی هم جدا از تمام اینها صبح تا شب ، شب تا صبح انرژی و هزینه و فکر بکار میگیرند برای تفرقه افکنی و نارضایتی تراشی
میگه اخه تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
میگم مامان تو هم اره
میگه خجالت بکش با چه مدرکی میگی
میگم با مدرک تا نباشد چیزکی
میگه این مدرک به درد عمت میخوره
میگم دیدی حرف مفت زدن کنتور نمیندازه
اصلا گیریم چیزکی هم بوده
یک مورد دو مورد ده مورد
برید بگردید ببینید کدوم بی ناموس چنین کاری کرده ، یقه اش رو بگیرید به ما هم نشون بدید ما هم تف و نفرینش کنیم
ولی اگر چیزی پیدا نکردید چی
میگه فلان مسئول خودش گفته
میگم فلان مسئول که تکذیب کرد و گفت فقط گفتم ما نظارتی بر سوئیتهای شخصی که اجاره داده میشند نداریم
گفت پس حتما یک چیزی بوده
میگم پس بازم مامان تو هم اره ؟
میگه تو نمیفهمی نباید به مادر من توهین کنی
میگم بخدا میفهمم ، این تویی که نمیفهمی داری به غیرت مردای یک شهر و ناموس و غیرت زنان و مردان یک کشور اهانت میکنی
طرف از عراق پا شه بیاد مشهد برا صیغه ؟
عراق دختر نداره ؟ ارمنستان و ترکیه نداره ؟
زبانم لال اینهمه شهر مرزی ایران نزدیک عراق ، چرا مشهد ؟
اکثریت قاطع مسافران عرب مشهد با خانواده هستند
طرف با خانواده بیاد برای صیغه ؟
بفهمیم چی میگیم
به اسم مخالفت با #جمهوری_اسلامی یا ادعای غیرت هر حرفی رو نشر ندیم
اگر هم روزی این قضیه ثابت شد اون زمان بزنید پدر طرف رو در بیارید
مادر باعث و بانیشان را هم

پ ن
چند وقت دیگه #اربعین
یکی دیگه از برکات خودش رو نشون میده
شستن تمام فتنه های این چند ماه گذشته
یکی دیگه از برکات این روز بزرگ خواهد بود
#ان_شاالله
Read more
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان ...
Media Removed
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند. یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم. دو پسر اومدن سمت چپ ...
در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها.
دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند.
یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم.
دو پسر اومدن سمت چپ من نشستن. یکی پسری بود با چهره‌ی خیلی امروزی. از همین‌ها که ریش دارند و موهای بلندشان را از پشت سر می‌بندند و از صلیب بزرگی که به سینه داشت فهمیدیم مسیحی‌ست. اما دیگری خیلی چهره‌ی آشنایی برای من و حوری داشت. چطوری بگویم... خیلی شبیه ایرانی‌ها بود. ته ریش و پیرهن خاکستری روی شلوار.
نشستن کنار ما و دوتایی دو شات ویسکی سفارش دادن.
چون حوری حلقه دستش بود اصولا در این مواقع پسرها میومدن با من صحبت میکردن. پسر مسیحی مو بلند از همان جمله اول فهمید که ما توریست هستیم. با یک انگلیسی شدیدا عربی پرسید که کجایی هستیم؟
حوری رو نگاه کردم و با نگاه به هم فهموندیم که باز باید بگوییم ایرانی هستیم و منتظر ری اکشنشون باشیم. (بله در لبنان تقریبا اکثر مواقع خیلی استقبال نمی‌کردن از اینکه ما ایرانی هستیم. حداقل تجربه من و حوری این بود) گفتم «ایرانی»
تا فهمید ایرانی هستیم به دوستش گفت: حسین! اینا ایرانی هستن.
به حوری گفتم: اوه اوه! درست حدس زدیم. دوستش ایرانیه و اسمش حسینه.
اومد جلو و خم شد و به انگلیسی شروع کرد صحبت کردن. گفتم من فکر کردم که شما ایرانی هستین.
خندید و گفت «چون شبیه حزب الهی ها هستم؟» گفتم بله
گفت: البته من مدتی هم در گروهشون بودم.
و بعد شروع کردن از ایران تعریف کردن.
گفتم: جالبه که شما اینقدر از ایران میدونی. گفت: بله من عاشق ایرانم. عاشق موسیقی حسین علیزاده هستم. حتی عاشق یک دختر ایرانی هستم. و بعد موبایلش را درآورد و عکس یک دختری به نام شقایق را در فیس بوک بدون فیلترشان به من نشان داد. گفت دو بار هم همدیگر را دیده‌ایم.
پرسیدم: حالا که شما ایران رو دوست دارین میتونم بپرسم چرا اینجا خیلی ایران و ایرانی رو دوست ندارن؟
گفت: علاقه به ایران در لبنان شهر به شهر فرق می‌کند. من خودم زاده‌ی بیروت نیستم. می‌خوای بدونین چرا من ایران را دوست دارم؟ چون من فقط ۶ سال داشتم که لبنان جنگ بود. ۶ سالم بود اما خوب یادم میاد که ما آب نداشتیم برای خوردن. میدونی یک شهر آب نداشته باشه یعنی چی؟ میدونی تو همون بی آبی یک بچه‌ی ۶ ساله تانکر تانکر آب رو در محلشون ببینه که پرچم ایران روی اون تانکرها بوده، چه حسی داره؟ آره به خاطر این من عاشق ایرانم چون ایران ناجی ما بود.
{ادامه در کامنت...} 👇🏻
Read more
به نام خالقه من خدایه وطنم ایران یاسر بینام خاک مشتیا و لوتیا بود مملکته مولام که خاک پاش رو تیامون اون ...
Media Removed
به نام خالقه من خدایه وطنم ایران یاسر بینام خاک مشتیا و لوتیا بود مملکته مولام که خاک پاش رو تیامون اون زمان که دنیا دسته شیران بودو تا چشم کار میکرد اسمش ایران بود نمیخوام که پا تاریخ بشونمت یا هر چی که میدونی رو با ریتم بخونم هی یا بگم از گذشتمو افتخار کنم یا بگم چجوری صاحب اعتبار شدم ولی بد ... به نام خالقه من خدایه وطنم ایران
یاسر بینام
خاک مشتیا و لوتیا بود
مملکته مولام که خاک پاش رو تیامون
اون زمان که دنیا دسته شیران بودو
تا چشم کار میکرد اسمش ایران بود
نمیخوام که پا تاریخ بشونمت
یا هر چی که میدونی رو با ریتم بخونم هی
یا بگم از گذشتمو افتخار کنم
یا بگم چجوری صاحب اعتبار شدم
ولی بد نیست بدونی وقتی تپه خاک بودید
ما داشتیم بزرگترین امپراطوری
تو که کشورت رو۴۰ سال پیش خودم ساختم
پس با چه رویی ادعا رو خلیج میکنی!!
نه بد نیست بدونی اجداد محجوبم
وقتی درگیر فکرایه ژرف بودن
اون زمان که بودیم مهد فرهنگو هنر
مرده هایه پدراتون رو درخت بودن
درگیر جنگ شدیم سالها بارها
از مغولایه وحشی تا بعثیا و یارهاش
و جنگی که همیشه ایيم پا خورِ اون
جنگ با خودمون
ما نسبت به همدیگه بیخیال شدیم
واسه هم رفیقه نیمه راه شدیم
همه خوبیارو از دل پاک کردیم
۳ هزار میلیاردو زیر خاک کردیم
فک میکردم واسه اینکه خدامو ببینم
باید ویزایه کشور عربی بگیرم
ولی هر چی کعبه تواف کردم شد
سلاح تو دست قاتلایه بی رحم
تو این منطقه ی چالشو رکود كه
پر سگایه داعشو سعودِ
نه من همه پولامو عرق میکنم
ولی نمیدم به سعودي و وهبی بخورن
ایران مادر امیر کبیره ایران زادگاه مرداي دلیره
ایران مادر شیرزنایی که نسخشون هیچ موقع زمین ندیده
ایران مادر امیر کبیره ایران زادگاه مردانه دلیره
ایران مادر دلسوزیه که از غمه بچه هاش موهاش سفیده

مثه دوره جاهلی که میزنه زیرش
خودمون اسطوره میسازیمو میپرستیمش
باید بریزم همه ای این خاکو به سرم
تقصیر خودم بوده هر چی اومده به سرم
تا دیدن اتحادمون طاعون گرفت رفت
اومدن رو دیوارامون با خون نوشتن
اگه میخوای حکومت باشه تو دستات
عربو سیر عجمو گشنه نگه دار
و اون قلم فروش که هیچی نیست تویی
تهدید به سیاست پوپولیست شدی
رسمه نظام بردگی اینه اونا دیکته میکنن توام بنویس فوری
همونایی که شیرامون شره ای کردن
تا شغلا تو شهر مثه شیرا بگردن
من ساده بودم به گور میدویدم اونا سوخته تریاکو با پول میخریدن
اينجوري دشمنا شدن سوارجهلم
و جهل ناصرالدین شاهایه احمق
من تحقیر شدم با یه وام یه سیلی جاش
نفتو گازمونو بردن اسیر اونا
سالها از دنیا منو تردم کردن
که تو الان جنون قدرت برداشتی
ولی نه من هنوز پیشه تو سر خم کردم
نه تو دست از اون غرور کهنت برداشتی
(madaraaneh) #persiangulf
Read more
. ادامه از پست قبل : (حتمااا اول متن پست قبل رو بخون) وقتی کشوری درش کارها بسیاریش بشه همه کیلویی و ...
Media Removed
. ادامه از پست قبل : (حتمااا اول متن پست قبل رو بخون) وقتی کشوری درش کارها بسیاریش بشه همه کیلویی و هر دم بیل !! لیدرهای کارها بشن غیر متخصص ها هوچی گری های عوامانه بشه سر خط کارها علم ها همه در کوزه آب بخورن ! جنگ بشه بر سر اثبات بزرگی عمامه هاااا !!! بر اثر هوچی گری رای بیارن و بر اثر هوچی گری حمله ... .
ادامه از پست قبل : (حتمااا اول متن پست قبل رو بخون)
وقتی کشوری درش کارها بسیاریش بشه همه کیلویی و هر دم بیل !!
لیدرهای کارها بشن غیر متخصص ها
هوچی گری های عوامانه بشه سر خط کارها
علم ها همه در کوزه آب بخورن !
جنگ بشه بر سر اثبات بزرگی عمامه هاااا !!!
بر اثر هوچی گری رای بیارن و بر اثر هوچی گری حمله کنند و بر اثر هوچی گری ها فقط موضع گرفته بشه
روز به روز وضع نه فقط اعصاب و روان مردمش !!!! بلکه قطعا اقتصادش هم بدتر میشه !
.
.
اقتصاد کشورهای موفق رو ببینید !
من نمیگم الگو اقتصاد اونها درسته یا اسلامی ! خیررر !!!
اما حرفم اینه و عین واقعیت هنوز بعد چهار دهه از انقلاب یک اقتصاد اسلامی درست حتی انگار تبین نشده !
شاید با درک و مطالعات و تجارب و بررسی های من اقتصاد یک کشوری برای نمونه فقط میگم مثل المان از اقتصاد ایران خیلی هم اسلامی تر بشه !
اقتصاد ژاپن و غیره بماند
حرفم اینه
برنامه اقتصادی درست که موجود نیست !
هیچ
شکاف طبقاتی موجوده و یک عده یا به عمد یا از جهل طبقه پایین جامعه رو که اکثریت جمعیت هست و همه جای دنیا هم همینه تقریبا ! علیه طبقه بالای جامعه به شورش وا میدارن !
حالا اسمش رو میگذارند مبارزه با اشرافی گری
خوب نتیجه عقلانی چی میشه!!؟؟
ساده است
وضع اقتصاد ایران ک خرابه
بیرون هم که تهدید زیاده
خارج کشور هم جذب سرمایه دارها مثل گلابی و با فرش قرمزه ! و هزار رقم خدمت به سرمایه دارها میکنن رفاه و همه چی هم که خیلی بیشتره ...
نتیجه مبرهنه
ثروت از ایران هر روز بیشتر از دیروز خارج میشه
و ایران روز به روز میخواد فقیرتر بشه !
کسانی که کار هم تولید میکنند و می کردند
کم کم اوضاع رو خراب تر میبینن و اونهایی هم که موندن میرن !
.
.
.
.
راه حل چیه !!!؟؟؟
بفرمایید مبارزه با اشرافی گری
من میگم رفتار غیرکارشناسی و غیر علمی علیه اقتصاد ایران !
مالکیت شخصی محترمه ! پس ثروتمند هم باید حرمتش حفظ بشه تا بمونه تو جامعه و ثروتش بشه عامل ایجاد کار و رونق اقتصاد ایران !
علم اقتصاد نمیدونن و یک ذره فعالیت اقتصادی درست هم ندارن و ....
به سادگی خیالتون رو راحت کنم
اگر این مملکت نتونه فکری درست به حال اقتصاد کنه من میگم فاتحه انقلاب مردم خونده است !
من دلم به حال اسلام و انقلاب میسوزه
اما بی درایتی ها هم وحشتناکه
مسیولین رو میخواید بازخواست کنید هم کار خوبیه بسم الله شروع کنید اما از بالا !!! با بچه بازی نزنید به سر شاخه ها ! بزنید به کله گنده ها !
ته اش هم فقط دعا کنم و ان شا الله بسه حرف
فقط خدا فرج آل محمد رو برسونه
ک این خانه از پای بست ویرانه
یاعلی
.
Read more
مرسی از بچه ها که همیشه لطف دارن به من و و‌یدیو هاشونو ‌برام میفرستن ️ من همیشه هدفم این بود که سالی چند کار بسازم و همین چند کار ماندگار بشه اما وقتی که وضعیت موزیسین در ایران این میشه که برای خرج و مخارجت هنرت رو بفروشی این کار خیلی دیگه سخت میشه و غیر ممکن چون حق ما رو خوردند به هر بهانه ای منت سرمون گذاشتن ... مرسی از بچه ها که همیشه لطف دارن به من و و‌یدیو هاشونو ‌برام میفرستن 🌹♥️ من همیشه هدفم این بود که سالی چند کار بسازم و همین چند کار ماندگار بشه اما وقتی که وضعیت موزیسین در ایران این میشه که برای خرج و مخارجت هنرت رو بفروشی این کار خیلی دیگه سخت میشه و غیر ممکن چون حق ما رو خوردند به هر بهانه ای منت سرمون گذاشتن ، همه راههای درآمد سالم ما رو بستند ، هنر رو‌ حوری بی ارزش کردن و قیمت مفت روش گذاشتن که دیگه نمیشه کار کرد و آرامش مالی داشت ، به ما تحمیل کردن که چه سبکی و‌ چه فرمی در بازار کار کنیم و ایده ها و‌نو آوری ها رو کشتن ! خواننده ها و هنرمندان بی خود رو ارزش گذاشتن و تبلیغ کردن و آخرش من دیگه خسته شدم ، خسته از این موسیقی مریض کشورم که دیگه نو آوری توش مرده مخصوصا برای کسایی مثل من ، یاد اون روزایی بخیر که خواننده حق نداشت تو کارم بگه چیکار کن و چی کار نکن و من خودم بودم واقعا یادش بخیر . . . الان بیسوادای تنظیم و موسیقی هم بهت میگه چی کار کن ! دم محسن یگانه گرم که گذاشت تو‌‌ تمام کاراش خودم باشم . دم سعید مدرس و روزبه نعمت اللهی ها گرم دم شادمهر عقیلی گرم که یک کلمه رو ‌کارم حرف نزد و منو استاد خطاب کرد در حالی که خودش استاده استادان بود 😊 اونا هم نتیجشو‌ گرفتن 👌🏻 . من دیگه هیچی از این مارکت نمیخوام. @dj_pooria @mohsen
Read more
. @glvaay نمی‌دونم گلشید رو چقدر می‌شناسین، ولی من همیشه نگرانش می‌شم از بس کار می‌کنه :)))) و خب ...
Media Removed
. @glvaay نمی‌دونم گلشید رو چقدر می‌شناسین، ولی من همیشه نگرانش می‌شم از بس کار می‌کنه :)))) و خب از طرفی اخلاق‌های کاریش رو همیشه پسِ ذهنم دارم وقتی خسته می‌شم به این فک می‌کنم که خب ببین اون اصن خسته نمی‌شه، و تاااازه نه تنها خسته نمی‌شه، هی می‌شینه برنامه‌ریزی می‌کنه لایو با آدمای موفق تا مردم ... .
@glvaay
نمی‌دونم گلشید رو چقدر می‌شناسین، ولی من همیشه نگرانش می‌شم از بس کار می‌کنه :)))) و خب از طرفی اخلاق‌های کاریش رو همیشه پسِ ذهنم دارم وقتی خسته می‌شم به این فک می‌کنم که خب ببین اون اصن خسته نمی‌شه، و تاااازه نه تنها خسته نمی‌شه، هی می‌شینه برنامه‌ریزی می‌کنه لایو با آدمای موفق تا مردم سوالاتشون رو ازشون بپرسون و خلاصه داره واااقعا کلمه‌ی اینفلوئنسر رو معنا می‌بخشه.
خیلی از لایوهاش رو تو یوتیوب دیدم و خیلیاشو تیکه تیکه وسط کار و اینا.. و واقعا همیشه می‌گفتم بابا دمش گرم که این همه می‌ره تو دلِ مردم!
بعد یه روز به من دایرکت داد ژاله میای لایو دوتایی بذاریم؟
بعد من اینجوری که خب لابد می‌خواد منو نشون بده خب حالآ اونارو دیدین، بیاین این حاصل ازدواج فامیلی رو هم ببینین، بعد هی توهم می‌زدم جمع فالوئرای اون و فالوئرای من کنار هم نشستند به من می‌خندن :))))))) واسه همین اولش اینجوری بودم که خب جواب دایرکتشو ندم که مثلا ندیدم و مسخره‌ی ملت نشم :))))))
بعد دیگه خلاصه جواب دادم و تو مایه‌ها که از چیزی می‌ترسی با سر برو توش و اینا و اونم گفت راجع به کارم و درسم و اینکه کار تو ایران به عنوان یه خانوم، [فقط زنده‌م حتی :))]، یا حتی شاید کسی ازم سوالی داره و فلان..
خلاصه کهههه.. بله :) قرار شد لایو داشته باشیم و حقیقتا یه ماهه بخاطرش ذوق و استرس دارم و حتی چی بپوشم و اینا؟ :)))
.
من با گلشید روز چهارشنبه، ۱۷ مرداد؛ راجع به این موضوعات حرف خواهم زد:
شغلم، درس‌هایی که خوندم، و کمی از رابطه و زندگیم و چکیده‌ای از چی شد که این شد و فلان!
ولی اگر سوالی دارید همین‌جا از من بپرسید، من از بین همه‌ی سوالات، پرتکرار هارو انتخاب می‌کنم و در کنار گلشید باهم، با شما، صحبت خواهیم کرد!
[ساعتش رو متعاقبا اعلام خواهیم کرد.]
.
پ.ن: @glvaay گلشید من وقتی شروع به صحبت می‌کنم معمولا سخت می‌شه متوقفم کرد :)))) این وظیفه‌ی خطیر رو باید به دوش بکشی!
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... کلیات سفر قسمت دوم ... همونطور که یه بار دیگه گفتم برخلاف بقیه کشورهای ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... کلیات سفر قسمت دوم ... همونطور که یه بار دیگه گفتم برخلاف بقیه کشورهای همسایه که ازت درباره رابطه ات با همسفرت سوال میکنند و اینکه بچه دارین یا نه و یا دینت، تو ترکیه فقط یه نفر از من پرسید نسبتم بت شروین چیه، دو نفر از بچه پرسیدن که البته یه نفر یه خانم ایرانی بود، دو نفر درباره ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
کلیات سفر قسمت دوم ...
همونطور که یه بار دیگه گفتم برخلاف بقیه کشورهای همسایه که ازت درباره رابطه ات با همسفرت سوال میکنند و اینکه بچه دارین یا نه و یا دینت، تو ترکیه فقط یه نفر از من پرسید نسبتم بت شروین چیه، دو نفر از بچه پرسیدن که البته یه نفر یه خانم ایرانی بود، دو نفر درباره دین مون پرسیدن که اولی کاملن برای اطلاعات بود و اصلن حالت فضولی نداشت. دومی یه پیرمرد نانوا بود که وقتی منتظر بودیم نان تازه آماده بشه اصرار عجیبی داشت که باهامون گپ بزنه، اولش گفت ما و شما برادریم چون مسلمانیم حتی با اینکه ترامپ و نتانیاهو میگن شما بمب میسازین شروین هم کلی به سختی بهش توضیح داد ما بمب نمیسازیم و اهل صلحیم بگذریم که اقاهه باور نکرد و گفت نه تلویزیون گفته شما بمب میسازین، بعد گفت مسلمان چی هستید شروین گفت شیعه، خوشش نیامد اخمش کمی رفت تو هم از من پرسید من گفتم من سنی هستم؛ خوشحال شد گفت پس چرا با شیعه نکاح کردی منم جمله معروفم را گفتم یه دستم را نشان دادم و گفتم مردم شیعه یه دستم را هم نشان دادم و گفتم سنی بعد انگشت هام را کردم تو هم و کلمه های کلیدی که حفظ کرده بودم را گفتم ما در ایران همه با هم دوست؛ برادر؛ اتحاد، وحدت، نزدیک هستیم. باز هم پیرمرده خیلی حال نکرد اما وقتی نون آماده شد یه نون به ما اکرام کرد یعنی هدیه داد.
برخلاف چیزی که تو سریال ها نشان داده میشه مردم کاملن اعتقاد های مذهبی دارن و موقع اذان مساجد پر میشه از نماز گذاران و هر چقدر هم شهر بزرگ باشه موقع اذان کل شهر صدای اذان می آمد (من و شروین کلی حال میکردیم یاد بچگی هامون میافتادیم) همون جور که میدونید تو طول روز پنج بار اذان میگن (اویل حواسمون نبود سنی ها نماز ها را جدا میخونن همش فکر میکردیم چرا هی بیخودی اذان میگن ولی بعد یادمون افتاد) و مردم به سمت مساجد سرازیر میشن، جمعه ها دیدیم که کسبه دست جمعی نماز جمعه میخونن.
توی بیشتر مساجد چایی مجانی داده میشه و همانطور که پیش از این گفتم اصلن کاری نداشتن بی حجاب وارد مساجد بشیم و یا خانم ها برن قسمت مردانه، چند بار با چندتا نگاه متعجب روبرو شدم که خیلی زود به سمت کار خودش معطوف شد. فقط یه بار یه اقایی بهم گفت میخوام نماز بخونم و قسمت زنانه را نشانم داد که گفتم فتوگرافی و اون اقا در مسجد را برام باز کرد.
#sanlıurfa #van #mardin #adana #mersin #ankara #konya #kapadokya #cappadocia #amasia #samsun #trabzon #turkey #mona #shervin #شانلی_اوفله #وان #ماردین #آدنا #مرسین #قونیه #کاپادوکیا #کاپاتوکیا #کاپادوکیه #آنکارا #آماسیا #آماسیه #سامسون
Read more
. دیروز روی یکی از بلاگ‌ها متنی میخوندم که در سال 2018 چه کارهایی کردین که باعث شده تجربه بهتری باشه. ...
Media Removed
. دیروز روی یکی از بلاگ‌ها متنی میخوندم که در سال 2018 چه کارهایی کردین که باعث شده تجربه بهتری باشه. تمام کسانی که روی اون پست کامنت نوشته بودن چون مشکلات درآمدی و ویزای مارو نداشتن از سفرهاشون به کشورهای جهان گفته بودن و اینکه چه چیزهای جدیدی یاد گرفتن و یا اینکه تونسته بودن درآمدشون رو سیو کنن و ... .
دیروز روی یکی از بلاگ‌ها متنی میخوندم که در سال 2018 چه کارهایی کردین که باعث شده تجربه بهتری باشه. تمام کسانی که روی اون پست کامنت نوشته بودن چون مشکلات درآمدی و ویزای مارو نداشتن از سفرهاشون به کشورهای جهان گفته بودن و اینکه چه چیزهای جدیدی یاد گرفتن و یا اینکه تونسته بودن درآمدشون رو سیو کنن و خونه بخرن و خلاصه تجربیاتی که تا شب ذهن من رو به خودش مشغول کرده بود. دیشب میخواستم این پست رو بنویسم ولی ذهنم هنوز نیاز داشت به فکر کردن تا به نتیجه برسم که دقیقا چی میخوام بگم و اینکه چه کارهایی رو در سال جدید اگر انجام بدم در انتهای سال میگم با توجه به شرایط محیطی من بهترین کارهایی رو که تونستم انجام دادم
.
خلاصه بعد از کلی فکر و تجزیه تحلیل به این نتیجه رسیدم که حالا که نمیشه سفر کنیم و تجربیات جدید داشته باشیم بهترین کار در ایران اینه که هدف رو روی یادگیری و بهبود فردی بذاریم و روی توانایی ها و علممون سرمایه گذاری کنیم. منظورم از علم فقط درس خوندن آکادمیک نیست. میشه کتاب های مارسل‌پروست رو خوند و به اندازه چندین ماه کلاس درس زندگی و ادبیات گرفت
.

کاری که من به خودم قول دادم اینه که خیلی هدفمند امسال کتاب هایی رو که میخونم انتخاب کنم و ازشون یاد بگیرم. وارد دنیای شخصیت هاش بشم و ببینم دنیای اونا چه شکلی بوده و قدم به قدم کتاب هایی که میخونم رو سخت تر کنم تا مثل کلاسی باشه که از یه مرحله به مرحله بعد میرم. خیلی وقتها توی گودریدز میشه توی کامنت ها دید که کسانی که کتاب بهتری خوندن زیرش پیشنهاد دادن که قبل یا بعد از این کتاب چه کتابی رو مطالعه کنین
.

امسال تونستم بالای 6 تا رمان بلند به انگلیسی بخونم تا بتونم یه فرهنگ دیگه رو لمس کنم و با ترکیب ها و اصطلاحات و نحوه بیان هر موضوعی از زبان یه آدم دیگه آشنا بشم. ولی خب هنوز هم کتاب های فلسفی به زبان فارسی برای من جذابیت بسیار زیادی دارن. اما امسال میخوام همین روند رو حتی سخت گیرانه تر ادامه بدم تا بیشتر و بیشتر با دنیا آشنا بشم. سریال، پادکست و بلاگ های با کیفیت هم خیلی میتونه به این روند کمک کنه. ولی حرفم اینه که باید همه این موارد رو با دقت انتخاب کنیم و هدفمند در راستای موضوعی باشه که میخوایم یاد بگیریم. مثلا کسی که به زندگی روزمره علاقه داره سبک سریال و کتابی که میخونه صد در صد با کسی که به سیاست علاقه داره و اونی که فرهنگ بیسترو رو میخواد بشناسه متفاوته
.

نذاریم درجا موندن توی شهر و دیار خودمون باعث بشه ایزوله بشیم و چیزی یاد نگیریم. من قبول دارم که کتاب و پادکست خیلی آهسته تر از سفر جواب میده ولی بازم عالیه
Read more
. چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد ...
Media Removed
. چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد چی شد. بعد یکهو زد رو پیشونیش و گفت: من خودم باید می‌رفتم عاقد رو می‌آوردم. حالا هم تیرانداز کشورمون کلی تمرین کرده، از اینجا پا شده رفته جاکارتا، بعد ميگن یادش رفته بره مسابقه بده و از دور مسابقات حذف ... .
چند وقت پیش عقد یکی از اقوام بودیم و پدر عروس یک ساعت و نیم دور تالار می‌چرخید و می‌گفت: پس این عاقد چی شد. بعد یکهو زد رو پیشونیش و گفت: من خودم باید می‌رفتم عاقد رو می‌آوردم. حالا هم تیرانداز کشورمون کلی تمرین کرده، از اینجا پا شده رفته جاکارتا، بعد ميگن یادش رفته بره مسابقه بده و از دور مسابقات حذف شده. يعني الان از اين ماجرا دو روايت هست. یک روایت میگه به زهرا نعمتی گفتن پاشو برو نهار بازیت ساعت دوئه و خانم نعمتی که رفته یکهو فهمیدن همین الان مسابقه است و دیر رسیده. حالا مشخص نیست مسئول تیم که این اشتباه رو کرده مشکلش چی بوده؟ ساعتش هنوز به وقت ایران بوده و روي جاکارتا تنظیمش نکرده بوده؟ اینترنت موبایلش به شبکه ایران وصل بوده، سایت مسابقات فیلتر بوده، نتونسته برنامه مسابقات رو دانلود کنه؟ یا شاید فکر کرده اندونزی بغل پاتایاست رفته بوده ترمینال ببینه بلیت دارند یا نه؟ شايد هم اینستاگرامش رو باز کرده و انقدر عکس سمانه پاکدل و هادی کاظمی دیده ، همه جا باباشاه رو می‌دیده.

روایت دیگه‌ اين حادثه هم میگه خود ورزشکار حواسش نبوده و رفته سرویس بهداشتی و 30 ثانیه دیر به خط شروع رسیده و مسابقه رو از دست داده. پژمان منتظری هم توی جام جهانی رفته بود سرویس بهداشتی و سیدمجید حسینی به جاش وارد زمین شد و منتظری سر همون دستشویی رفتن، بازی کردن تو جام جهانی رو از دست داد. در اینجا جا داره چند تا روانشناس استخدام بشن و به جای اینکه به بازیکنا بگن استرس نداشته باشید، بگن یک ذره استرس داشته باشید. گاهی با خودتون بگید من الان کجام؟ اینها رو کی کرده مسئول ما؟ به مسئولتون بگید من الان آن نیستم شما آنی؟ حواست هست ساعت چند مسابقه داریم؟ یا مادر چند تا از ورزشکارها رو بفرستید همراه کاروان. هم از ساعت هشت شب انقدر میگن بگیر بخواب فردا مسابقه داری که هم مشکل قلیون کشیدن ساعت دوی شب تو لابی هتل تیم‌ها حل میشه، هم انقدر میگن ساعت فلان یادت نره تو ورزشگاه فلانجا باشی که بازیکن از پنج صبح رو تشک بازی کله پاچه رو با نون بربری ترید می‌کنه.

مشکلاتی از این دست در حالی پیش میاد که توی بعضی از فدراسیون‌ها فقط پسرخاله نگهبان جلو در فدراسیون الان تهران مونده و همراه کاروان نرفته جاکارتا. مازیار ناظمی هم گفته ما یک‌سری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خارجی رو گشتیم ولی هیچ جا این خبر رو کار نکرده بودند و چرا خبرگزاری‌های داخلی روش کار کردند. در همین زمینه باید بگیم یک مقدار برنامه‌های طنز و استنداپ کمدی‌های خارجی رو نگاه کنید چنین اخباری معمولا توی این جور برنامه‌ها کار میشه.
Read more
تا چند ماه‌ دیگه وارد پنجمین سال مهاجرتم از ایران میشم . تو‌ این چند سال روزی نبوده که توذهنم شرایط زندگی ایران و اینجا و نقاط مختلف دنیا ( بر اساس شنیده هام ) رو به هر بهانه ای مقایسه نکنم . هر بار مسافری از ایران اومده به حرفاش ( حرف که چه عرض کنم ، تمام غصه و نا‌امیدی ) خوب توجه کردم . هر روز اکسپلور اینستاگرام ... تا چند ماه‌ دیگه وارد پنجمین سال مهاجرتم از ایران میشم . تو‌ این چند سال روزی نبوده که توذهنم شرایط زندگی ایران و اینجا و نقاط مختلف دنیا ( بر اساس شنیده هام ) رو به هر بهانه ای مقایسه نکنم .
هر بار مسافری از ایران اومده به حرفاش ( حرف که چه عرض کنم ، تمام غصه و نا‌امیدی ) خوب توجه کردم .
هر روز اکسپلور اینستاگرام رو بالا پایین‌کردم و هر روز خبر بد‌ از ایران خوندم و دیدم . روز به روز‌ مردم کشورم رو‌بیشتر تو مخمسه دیدم و دیدگاه عمومی خارجی ها رو هر روز نسبت به خودمون منفی تر حس کردم !
تو این سبک سنگین کردن همیشگی ، چه روزهایی که دوس داشتم یه خارجی رو بابت ترهم تو صحبتش خفه کنم ! چه روزهایی که بابت دوری از دوستام و خانوادم سختی نکشیدم . همیشه فکر میکردم که‌ واقعا گناه ما چی بوده؟! برای چی کاری با ما کردن که تمام سختی های دوری و مهاجرت رو‌ به جون بخریم اما باز هم کفه ترازو به مهاجرت سنگینی کنه ؟ گناه مادر و پدرای ما چی بوده که باید‌ از پاره های تنشون ( به خاطر خوشبختیشون ) دور باشن؟! بارها وقتی ازم اینجا سوال کردن که چرا مهاجرت کردی و من توضیح دادم که بابت ساخت موزیک ویدیو برای خواننده ها تو ایران زندان رفتم و اینهمه سختی کشیدم ، با یک قیافه کاملا شبیه علامت تعجب روبرو شدم ! این مساله برای یک خارجی به همون حد خنده دار و مضحکه که انگار ما رو‌ تو‌ ایران بابت سوار شدن به تاکسی یا خوردن آب معدنی زندانی کنن ! ( که بعید‌نیست به زودی این کارو‌هم بکنن ! )
هیچ وقت نفهمیدم که وقتی از من‌ توضیحی از شرایط کشورم میخوان باید چی بگم ؟! باید از چی‌دفاع کنم وقتی میدونم که چیزی برای دفاع نمونده ؟ و بارها مجبور شدم به دروغ و برای‌حفط آبروی‌کشورم خیلی چیزهارو‌خارج از واقعیت توضیح بدم ، که این منو از درون‌نابود میکنه ...
چقدر دردناکه وقتی با تمام وجود حس میکنی که هموطنات جز باهوش ترین و زرنگترین مخلوقات هستن و چقدر میتونستن تو‌ موقعیت های بهتری نسبت به یک خارجی قرار بگیرن ، اما‌نگرفتن ، اما نذاشتند که بگیرن !
تمام این پر حرفی ها رو کردم که بگم ، ما و‌نسل ما ، متعلق به هیچ جا نیست ! ما نه‌ تو‌ کشور خودمون که صاحبش هستیم خوشحال و راحتیم نه هیچ جای دنیا که مهمون هستیم نهایتا خوشحال و راحتیم ! ما تو مثلث برمودای زندگی غیب شدیم ، « ما نسل گمشده ایم »
Read more
. سلام دوستام<span class="emoji emoji1f60a"></span> بنظر من قبل از اینکه محصولات یه برند رو استفاده کنین، بهتره اول یه شناخت کلی از برند ...
Media Removed
. سلام دوستام بنظر من قبل از اینکه محصولات یه برند رو استفاده کنین، بهتره اول یه شناخت کلی از برند داشته باشین. مثلا اینکه کجاییه؟ چه گروه محصولاتی داره؟ کانسپتش چیه؟ فوکوسش روی چی هست؟ رنج قیمتش چه جوریه؟ شعارش و ادعاهای کلی برند چی هستن؟ . مثلا یه برندی خیلی درمانیه و به رفع مشکلات ... . سلام دوستام😊
بنظر من قبل از اینکه محصولات یه برند رو استفاده کنین، بهتره اول یه شناخت کلی از برند داشته باشین. مثلا اینکه کجاییه؟ چه گروه محصولاتی داره؟ کانسپتش چیه؟ فوکوسش روی چی هست؟ رنج قیمتش چه جوریه؟ شعارش و ادعاهای کلی برند چی هستن؟ 🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮
. 🔴 مثلا یه برندی خیلی درمانیه و به رفع مشکلات پوستی اهمیت میده، یه برندی به زیبایی پوست و ظاهر مناسب اهمیت میده، یه برندی بر پایه تکنولوژی نانو هست، یه برندی پایه گیاهی داره و خلاصه از این جور چیزا.... ✔ اینطوری میتونین راحتتر محصول انتخاب کنین. موافقین؟ ✔ واسه همین من یه بخشی از مطالب رو اختصاص میدم به معرفی برندهایی که توی بازار ایران موجود هست. سعی میکنم اونایی رو بگم که تازه وارد بازار ایران شدن یا اینکه شاید شناخت کمتری ازش داشته باشین. برندهایی که سالهای سال توی ایران هست و همه ازش استفاده کردین شاید براتون خسته کننده باشه. هرچند شنیدن داستان برند اونا هم خالی از لطف نیست. 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
❌ اولا حتما توی کامنت بگین موافقین آآآآآآآآآآآآآآآآیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟👩
❌خب حالا بگین چه برندهایی رو دوست دارین راجع بهش صحبت کنیم؟ کلا چه تیپ برندی رو دوست دارین؟
Read more
Head to head to Tank.... Such a great honors to be involved that stunt show and we presented good stunt. @master.panin @angelplana103 @slavisa_stuntcoordinator ..... حس‌اینکه شاخ به شاخ بزنی به تانک چی میتونه باشه؟ این اتفاق قبل جام جهانی بود دقیقا تو روسیه. نه کسی ما رو با کت شلوار برد ... Head to head to Tank....
Such a great honors to be involved that stunt show and we presented good stunt.
@master.panin @angelplana103 @slavisa_stuntcoordinator .....
حس‌اینکه شاخ به شاخ بزنی به تانک چی میتونه باشه؟
این اتفاق قبل جام جهانی بود دقیقا تو روسیه. نه کسی ما رو با کت شلوار برد فرودگاه، اضافه بار هم دادم. تک و تنها ۴ روز تمام سعیم رو کردم به عنوان یه بدلکار ایرانی بهترین خودم رو ارائه بدم، بماند که اونجا که بودم چقدر مشکلات هم از ایران انتقال پیدا کرد و بازهم ماشین تا لحظه اخر خراب بود...
اما بهونه اوردن و توجیه کردن راهش نیست. انجام میدم و نشون میدم که یه بدلکار ایرانی چجوریه.
اگه کشورت و مردمت رو دوست داری براشون میجنگی و اگه از ته دل باشه تو این جنگ میبری.
برنامه ما اینقدر مورد استقبال قرار گرفت که اخبار روسیه بارها در موردش صحبت کرد وگفت که یک بدلکار ایرانی اینجا چی کار کرد.
بماند که مطبوعات سینمایی و هنری و ورزشی مشغول کارهای دیگه بودن و این موضوع براشون اهمیت نداشت، اما برا من مردم ایران و ایران بیشتر از این ها ارزش داره.
اگه دوست داشتی دوستات رو تگ کن، و همینه که شما اینجا ببینید برا من خیلی با ارزش تره. تا ......
#ارشااقدسی #ارشا_اقدسی #بدلکار #بدلکاران۱۳ #arsha #arsha13 #arshastunt #arshaaghdasi #arsha_aghdasi #iranianstuntcoordinator #iranianstunt #persianstunt #stunt13 #stuntlife #simpsonproducts #badassofficial #iran #hooya
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... دوستان یک سری دایرکت داشتم که خیلی سوال های مشترک داشتم سعی میکنم توی این ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... دوستان یک سری دایرکت داشتم که خیلی سوال های مشترک داشتم سعی میکنم توی این چند تا پست به همش جواب بدم، باز هم اگه سوالی بود لطفن زیر این پست ها ازم بپرسین تا جواب بدم ... هفته اول سفر اگر ازم درمورد مردم ترکیه میپرسیدن میگفتم مردم ترکیه قطعن از مردم ایران ادم های مهربون تری ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
دوستان یک سری دایرکت داشتم که خیلی سوال های مشترک داشتم سعی میکنم توی این چند تا پست به همش جواب بدم، باز هم اگه سوالی بود لطفن زیر این پست ها ازم بپرسین تا جواب بدم ...
هفته اول سفر اگر ازم درمورد مردم ترکیه میپرسیدن میگفتم مردم ترکیه قطعن از مردم ایران ادم های مهربون تری هستند؛ اما یک روز که توی یک کافه بین راهی داشتیم قهوه میخوردیم یک اقای راننده ترانزیت بسیار خوشتیپ همراه با پدرشون به کافه اومدن و چون خیلی خوب انگلیسی صحبت میکردن کلی گپ زدیم، وقتی از مهربونی مردم ترکیه گفتم گفت مردم ترکیه برای غریبه ها مهربون هستند و خودشون با خودشون اینقدر مهربون نیستند، درست مثل مردم ایران یادمه یه بار منم این حرف را به یه توریست فرانسوی گفتم البته بعد هم عذاب وجدان شدم که دختر برای چی رازهای درون گروهی کشور را به غریبه ها لو میدی🤭 اما همیشه هر کشوری که با کسانی که به ایران اومدن حرف زدم اولین و بلدترین چیزی که گفتن محبت و مهربانی مردم ایران بود.
حالا بعد از یک ماه نه بصورت مطلق اما چیزی که من دیدم این بود که مردم ترکیه از مردم ایران مردمان شادتر؛ مهربونتر، آرامتر و در رفاه بیشتری هستند.
بعد از دیدن حدود هفده تا شهر و حدود ده تا روستا در ترکیه و گذروندن وقت در آنها میگم شهرها و روستاهای ترکیه بسیار تر و تمیز تر و در رفاه تری هست نسبت به شهرها و روستاهای کوچک ایران.
مردم ترکیه خیلی آشغال میریزن و مردم تمیزی نیستند اما دولت بسیار خوب همه جا را تمیز نگه میداره و تو خیابون ها اصلن آشغال نمیبینی.
با اینکه مردم ترکیه مخصوصن بافتی را که ما دیدیم بسیار بافت سنتی و مرد سالاری داره اما حکومت به شدت با این مرد سالاری مبارزه میکنه مثلن حتی یک تابلو ندیدم که عکس دختر و پسر، خانم و آقا، پیرزن و پیرمرد در کنار هم نباشه و فقط آقا باشه همه عکس ها در کنار هم در حالی که دست هم را گرفتن.
آقایون ترک چشم های بسیار بسیار پاکتری نسبت به آقایون ایرانی دارن(شرمنده در کل منظورمه). دقیقن مثل ایران هرچی از شهرهای بزرگ دور میشی مردم مهربان تر میشن بارها ما را به صرف چای به خونشون دعوت کردن؛ چند باز تو قهوه خونه ها مارا مهمان کردن، چندین بار به خاطر مهمان بودن بهمون تخفیف دادن.
#sanlıurfa #van #mardin #adana #mersin #ankara #konya #kapadokya #cappadocia #amasia #samsun #trabzon #turkey #mona #shervin
#شانلی_اوفله #وان #ماردین #آدنا #مرسین #قونیه #کاپادوکیا #کاپاتوکیا #کاپادوکیه #آنکارا #آماسیا #آماسیه #سامسون #صامسون
Read more
. سلام... نمیدونم چی بنویسم از چی بنویسم ،،، فرزندت کجاس آقاااااااااااا...... تو کدوم کشور با کدوم پول ،،با کدوم مدرک ،،،، تویی که وقتی احساس ترس میکنی برای از دست دادن صندلیت و شغلت ،اسم شهید و جانباز و میاری ،،فرزندت کجاس... جواب منو و امثال منو نده مهم نیست ،،جواب این مادر و مادرها و پدرهای اونایی ... .
سلام... نمیدونم چی بنویسم از چی بنویسم ،،، فرزندت کجاس آقاااااااااااا...... تو کدوم کشور با کدوم پول ،،با کدوم مدرک ،،،، تویی که وقتی احساس ترس میکنی برای از دست دادن صندلیت و شغلت ،اسم شهید و جانباز و میاری ،،فرزندت کجاس... جواب منو و امثال منو نده مهم نیست ،،جواب این مادر و مادرها و پدرهای اونایی که جوان رعناشونو دادن تا تو بچه ات و بفرستی اونور که دکتر بشه و هیچ پخی هم نمیشه دست از پا درازتر بر میگرده رو شاید بتونی بدی نه تو این دنیا ،،اگه اعتقاد داری به اون دنیا ،اون دنیا بده حتما ،،اگه جهنمی باشه مال تو آقاااااا... فداتشم که بچه ۱۸ ساله دادی و ۲۳ سال منتظر موندی هر روز و هر روز تا پسرت بیاد ،،حلال نکن مادر همه این آدمهاروووو... قربونت برم که اشک ریختنت قلب سنگ و میسوزونه ولی قلب سنگی اینارو نه... یا علی ۳۳،۲۴

با هر عقیده ای و سلیقه ای وچه مخالف و چه موافق باید برای شما کلاه از سر برداشت و تعظیم کرد که بخاطر ناموس و خاک و ایران سینه سپر کردید ... حالا خاک و آب و برق و دریا بدید به کشورهای دوست و همسایه 😡😡😡😡😡😡 @aliansarian
زنده باد ایران .. چو ایران نباشد تن من مباد🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
Read more
. • گفته بودم من به هنر و غذای ژاپنی علاقه وافر دارم؟ <span class="emoji emoji1f60b"></span>⁦<span class="emoji emoji1f1ef1f1f5"></span>⁩ ‍ • یکی دو سال پیش خانوم برادر یکی از دوستانم ...
Media Removed
. • گفته بودم من به هنر و غذای ژاپنی علاقه وافر دارم؟ ⁩ ‍ • یکی دو سال پیش خانوم برادر یکی از دوستانم برام یه #شیرینی_ژاپنی آورد که بعداً فهمیدم جزء برندهای قدیمی و گرون‌قیمتشونه. دقیقاً اون طعمی بود که من دوست دارم (و هیچ کدوم از اطرافیانم دوست ندارن! ) ؛ کم‌شیرین، لطیف، کم‌حجم، ظریف! ‍ • ... .
• گفته بودم من به هنر و غذای ژاپنی علاقه وافر دارم؟ 😋⁦🇯🇵⁩

• یکی دو سال پیش خانوم برادر یکی از دوستانم برام یه #شیرینی_ژاپنی آورد که بعداً فهمیدم جزء برندهای قدیمی و گرون‌قیمتشونه. 😋 دقیقاً اون طعمی بود که من دوست دارم (و هیچ کدوم از اطرافیانم دوست ندارن! 😅) ؛ کم‌شیرین، لطیف، کم‌حجم، ظریف! 👌

• این بسته‌بندی که در عکس مشاهده میفرمایین، یه جور #کوکی ژاپنیه که این بار هم دو دست چرخیده تا به دست من برسه! 😅 یه دوست دیگه‌م شنیده بود شیرینی ژاپنی دوست دارم، یه دونه از سوغاتی‌هایی که دخترعموش از #ژاپن براش آورده بود، برام آورد. 😋✌😁

• همون طور که در عکس مشاهده میفرمایین، فقط یه کلمه انگلیسی روش نوشته شده! #nishikido که اینم وقتی توی گوگل سرچ کردم و هشتگشو توی اینستا زدم، همه چی پیدا کردم، اعم از شیرینی و غیرشیرینی! 😂 عملاً نمیدونم چی خوردم. 😂 طعم خرما یا شیره‌ خرما و آرد برنج رو میشد حس کرد، تازه اونم اگه ذائقه‌م اشتباه نکرده باشه. 😁

• هیچ میدونستین همه چیز توی ژاپن از این جهت رو مخ خارجیهاست؟ 🤔 یعنی شما توی ژاپن همه نوشته‌ها رو به #زبان_ژاپنی میبینید و کم پیش میاد که به انگلیسی یا زبان دیگه‌ای به شما اطلاعات داده بشه، بخصوص تابلوهای شهری. 👎 یعنی اگه نقشه‌ و مسیریاب‌ اینترنتی یا اپلیکیشن‌ ترجمه نداشته باشین، نمیتونین خودتون گلیم خودتونو از آب بیرون بکشین و حتماً باید از یه ژاپنی بپرسین؛ من توی مملکت شما دقیقاً باید چه خاکی تو سرم بریزم؟!؟ 😂

• دلتون نخواد این کوکی فسقلی خوشمزه بود. 😁😋👌

• هیچ میدونستین #ایران از جهت #تابلوهای_راهنما یکی از ایده‌آل‌ترین کشورها برای توریست‌هاست؟ ⁦🇮🇷⁩✌ بله، منم اولش باور نکردم ولی یه کم پرس و جو کردم دیدم همین طوره. 😁✌ بالاخره پول نفت رو یه جای درست خرج کردن. 👏😅⁦🇮🇷⁩

• اولش دودل بودم این پست رو بذارم. به دو دلیل؛ اول این که این چند وقت همش دارم عکس خوراکی میذارم. 😅😋 دوم این که حس کردم ندید بدید بازی میشه از یه هله هوله فسقلی عکس بذارم و بنویسم. 😅 ولی وقتی دنبال اطلاعات بیشتر در مورد این کوکی بودم، دیدم اتفاقاً #هله_هوله باحالی هم هست! چرا که نه؟ 😋😅

• این دفعه #ژاپنیها باید از ما یاد بگیرن! ما روی #کلوچه هامون جیک تا پیک کارخونه و مواد اولیه رو مینویسیم! ⁦🇮🇷⁩✌😁

• هر بار که میگم میخوام چندتا #غذای_ژاپنی یاد بگیرم و بپزم، حتماً یکی میپره وسط و میگه؛ تو فعلاً یاد بگیر یه #قرمه_سبزی خوب بار بذاری! ژاپنی ماپنی پیشکش! ⁦🇮🇷⁩😂⁦🇯🇵⁩ نامردا تو ذوق بچه نزنین خب! 😅

۱۳۹۷/۰۹/۱۰
Read more
. <span class="emoji emoji25c0"></span> چرا من تا حالا #باغ_موزه_هنر_ایرانی نرفته بودم؟!؟<span class="emoji emoji1f605"></span> ‍ <span class="emoji emoji25c0"></span> توی یکی از باغهای قدیمی #تجریش، چندتا ...
Media Removed
. چرا من تا حالا #باغ_موزه_هنر_ایرانی نرفته بودم؟!؟ توی یکی از باغهای قدیمی #تجریش، چندتا مجسمه مینیاتوری از ساختمونای جدید و قدیمی ایرانو درست کردن و به نمایش گذاشتن. ⁦🇮🇷⁩ طبق معمول، یه کپی ناشیانه از #باغ_موزه های معروف دنیا ! چند تا اثر هنری که معلومه یا با عجله ساخته شدن که به افتتاحیه ... .
◀ چرا من تا حالا #باغ_موزه_هنر_ایرانی نرفته بودم؟!؟😅

◀ توی یکی از باغهای قدیمی #تجریش، چندتا مجسمه مینیاتوری از ساختمونای جدید و قدیمی ایرانو درست کردن و به نمایش گذاشتن. ⁦🇮🇷⁩ طبق معمول، یه کپی ناشیانه از #باغ_موزه های معروف دنیا ! چند تا اثر هنری که معلومه یا با عجله ساخته شدن که به افتتاحیه برسن، یا توسط هنرمندان تازه‌کار ساخته شدن! ولی... ولی! با تمام این تفاسیر، نمیدونم چرا آدم بین این تندیس‌ها و سازه‌های کوچولو قدم میزنه، حس خوبی میگیره! 😍 نمیدونم تأثیر باغه، تأثیر فصله، تأثیر #همه_جای_ایران_سرای_من_است ـه، یا چیز دیگه. 😉 هر چی هست، حسش خوبه، اگه تا حالا نرفتین، برین. 👌

◀ اینجا تا دلتون بخواد #گربه و #بچه_گربه میپلکه که تا آدمو میبینن، پخش زمین میشن که یعنی؛ نازم کن! 😂 هیچ کدومشون هم گرسنه نیستن، از بس که همسایه‌ها و بازدیدکننده‌ها بهشون غذا میدن!

◀ اون افسانه قدیمی اروپایی رو شنیدین که میگن اگه یه #قورباغه رو ماچ کنی و شانست گفته باشه، تبدیل به #شاهزاده_رویاها_با_اسب_سفید میشه؟! 😂 خب منم یه دونه چوبیشو پیدا کردم، ماچ کردم! 😘 البته یکی هم توی #خانه_مقدم بود که اونم ماچ کردم! 🐸 الآن هم وقت ندارم جواب خواستگارامو بدم! 😂

◀ چرا اینستا امکان چند صفحه نوشتن نمیده؟ 😦 بابا من همیشه جا کم میارم! 📝 اینجا هم ازون جاهایی بود که میشد چند صفحه در مورد درختهاش، کافه‌هاش، فروشگاه‌های کوچیکش، مجسمه‌های قدیمی و مدرنش، معماری عمارتش، و ... نوشت. 😍

◀ #تهرون خودمون، کلی جاهای دیدنی داره که تا حالا نرفتیم. ⁦🇮🇷⁩ منتها بیاین همدلی کنیم و #باغ_وحش و #دلفیناریوم رو تحریم کنیم. 😐 باور کنین هیچ کدوم ازین موجودات اسیر احساس خوشبختی نمیکنن. 😢 بخصوص #دلفین ها که باهوش‌ترن و اسارت رو عمیق‌تر میفهمن. متأسفانه خیلیا از روی ناآگاهی میگن که دلفینها میخندن! کتاب #مردی_که_میخندد رو خوندین؟ داستان خنده دلفینها هم همونه. 🐬

◀پروژه بعدی؛ #موزه_دکتر_حسابی که دقیقاً روبروی همین جا بود! منتها باید از قبل وقت بگیریم. 😍📝

◀ یه دونه دیگه از همین موزه‌ها توی خیابون گلبرگه که شنیدم مجسمه‌هاش حرفه‌ای‌ترن ولی مثل اینجا دار و درخت نداره! 😅 همیشه یه جای کار باید بلنگه! (مثلاً غر نزدما!) 😅

◀ من مجسمه #برج_آزادی رو خیلی دوست داشتم، چون هم حرفه‌ای ساخته شده بود، هم ناسلامتی بچه آزادیما. 😅 منتها تهِ تهِ منطقه دو، زیر پونزش! 😍😂

◀ دلم برای #ایران ـمون میسوزه. ما بهش خیلی بدی کردیم، ولی خاکش همیشه پناهمون بوده. ⁦🇮🇷⁩❤

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
Read more
 #withgalaxy قدیما که این جمله رو می‌شنیدم که ما باید فکر کنیم مرگ به ما خیلی نزدیکه می‌گفتم چه حرفیه ...
Media Removed
#withgalaxy قدیما که این جمله رو می‌شنیدم که ما باید فکر کنیم مرگ به ما خیلی نزدیکه می‌گفتم چه حرفیه و ما باید امیدوار باشیم که سال‌های سال زنده هستیم و همین باعث بشه که دید روشنی به روزهای زندگی داشته باشیم. از این تفکر سال‌ها گذشت تا بعد از پست دیشب و حرف‌های شما، از خودم پرسیدم چرا انقدر سعی می‌کنم ... #withgalaxy قدیما که این جمله رو می‌شنیدم که ما باید فکر کنیم مرگ به ما خیلی نزدیکه می‌گفتم چه حرفیه و ما باید امیدوار باشیم که سال‌های سال زنده هستیم و همین باعث بشه که دید روشنی به روزهای زندگی داشته باشیم. از این تفکر سال‌ها گذشت تا بعد از پست دیشب و حرف‌های شما، از خودم پرسیدم چرا انقدر سعی می‌کنم همه چی در حد توانایی خودم و استانداردهایی که برای زندگیم دارم به بهترین شکل باشه؟ چرا دوست دارم زیاد بخونم و چرا انقدر مقاله حتی خارج از موضوع تزم دانلود می‌کنم و خلاصه می‌نویسم و دسته‌بندی می‌کنم. یا برای مثال کتاب‌های جدید حتی فیکشن هیجان‌زده‌ام میکنه. مثلاً توی همین کتاب آخری که دارم میخونم (بیکامینگ) ترکیب جملات منو ذوق‌زده میکنه و برمی‌گردم باز دوباره میخونم و باز میخونم و نگاه میکنم می‌بینم فصل دوم رو سه بار خوندم
.
لهجه‌های زیبا در هر زبانی مخصوصا انگلیسی، فرانسه و فارسی ته دلمو می‌لرزونه و خیلی وقتها یه قسمت از یه فایل رو بارها و بارها گوش میدم و همونطوری تکرار میکنم و از این خاصیت تکلم با اکسنت های مختلف واقعا ذوق‌زده میشم
.
قهوه خوشحالم میکنه و وقتی وارد جایی میشم که عطر کیک و قهوه پیچیده عمیق تر نفس می کشم تا به ته وجودم بره. از همه مهم تر دیدن صورت پدر و مادر دلگرمم میکنه و یادم می اندازه که دنیا چه جای زیباییه و دلم میخواد بارها و بارها دست بکشم روی انگشتان مادرم
.
خیلی مفاهیم دیگه هم بود که کم کم وارد زندگیم شد. مثل اینکه کار نمیکنم که پول دربیارم. کار میکنم تا هر روز دوستان و همکارهام رو ببینم و تسک های متفاوت انجام بدم و بتونم در یه کاری تاثیرگذار باشم که این پول کم یا زیاد یه جایی میذاریمش و میریم. همین که یه سقفی بالاسرمون هست و گرسنه نیستیم در خلقت طبیعت و آفرینش بشر کافیه و بقیه اش هرچی که باشه باعث بهبود کیفیت زندگی ما میشه ولی نمی تونه در مسیر حرکت و رشد شخصی ما تاثیرگذار باشه و جریانات مینیمالیسم که بارها براتون گفتم
.
حالا اینو میخوام بگم که وقتی به همه این چیزها فکر کردم برگشتم به اینکه من همیشه فکر میکنم شاید امروز آخرین روز هر کدوم از این موضوع هایی که گفتم باشه و باید به خاطرش خوشحال باشم. تا من خوشحال نباشم نمیتونم شمارو خوشحال و امیدوار کنم. نذاریم آدم هایی که نمیدونن از زندگی چی میخوان مارو از مسیر بکشن بیرون و بگن ولش کن، نا امید شو ایران که جای این حرفها نیست
.
دنیا خیلی زیباست فقط باید کشف کنیم توی این دنیا چی مارو خوشحال میکنه و در نهایت ِریلکسی لحظاتمون رو وقف همون موضوع کنیم
.

اعتراف هم میکنم صبح فقط یک ساعت درس خوندم #درآینه
Read more
 #پشت_صحنه #montblanc همه چی با این سوال شروع میشه: من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری ! شاید ...
Media Removed
#پشت_صحنه #montblanc همه چی با این سوال شروع میشه: من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری ! شاید براتون جالب باشه که بگم سال اولی که شروع به عکاسی کردم ، هنوز که هنوزه شلوغ ترین و درخشانترین دوره توی رزومه ی عکاسیمه! با بهترین مزونا و طراحای ایران توی همون یک سال کار کردم.نه عکاس حرفه ای ای بودم! ... #پشت_صحنه #montblanc

همه چی با این سوال شروع میشه:
من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری !

شاید براتون جالب باشه که بگم سال اولی که شروع به عکاسی کردم ، هنوز که هنوزه شلوغ ترین و درخشانترین دوره توی رزومه ی عکاسیمه! با بهترین مزونا و طراحای ایران توی همون یک سال کار کردم.نه عکاس حرفه ای ای بودم! نه دوربین خاصی داشتم! نه دفتر و دستکم لاکچری بود و نه کانکشن خاصی! فقط 2 تا چیز داشتم که او موقع خیلی به چشم میومد : اولیش خلاقیت بود که بخاطر بی تجربگی و تازه کاریم بی پروا هر ایده ی نابی که به سرم میزد رو اجرا میکردم و این اخلاقم توی بازار کاری سرو صدا کرده بود ! دومیش اینکه سنم پایین بود و حسابی بچه پرو بودم و همه رو از بالا میدیدم و این خود بزرگ بینی و اعتماد بنفسم باعث شده بود هر هدف و ایده ای توی کارم داشتم رو به کرسی بشونم حتی با جنگ و جدل با کارفرمایی که ازم 30 سال بزرگتر بود!
امشب داشتم فکر میکردم الان توی کارم با اون موقع هام چه فرقهایی دارم که حس رضایتم از میزان موفقیتم نسبت به اون موقعهام اینقدر متفاوته!
خب!اول اینکه دیگه بچه پررو نیستم و کارایی که بلدم و داد نمیزنم!این خوبه اما خیلیا که باید بدونن که من دقیقا چیکار میکنم و چه تخصصایی دارم هم حتی نمیدونن!
دوم اینکه من خیلی بیشتر از قبل تلاش میکنم و سرم شلوغ تره اما چون روی 10 تا کار همزمان فوکوسم کیفیتش غیر قابل مقایسه با اون زمانیه که فقط 1 کار میکردم و اونم عکاسی بود!
سوم اینکه اون موقع یه رفیق ناب داشتم (صدف) که مدیر برنامه هام بودم و همه برنامه ریزیارو اون مدیریت میکرد اما الان من خودم شدم مدیر برنامه ی همزمان چندین و چندفرد و بیزینس! و این یعنی به خودم خیلی کمتر از قبل توجه میکنم و دیگران رو جایگزین خودم کردم!
چهارم اینکه من قبلا تنها 1 هویت شغلی داشتم و اون عکاس بود ولی حالا به تعداد پیر زنایی که خفه میکنم میتونم عنوان شغلی بگیرم!
خب حالا اگه بخوام بگم از مسیری که طی کردم راضیم یا نه از یه جهاتی اوکیم چون عطش کمالگراییم رفع شده!چون هر کاری توی ذهنم بود و دوست داشتم یاد بگیرم رو توی این سالها تجربه کردم!اصلا اگه بخوام بهتون بگم چیا بوده اینقدر زیاده که روم نمیشه چون مطمئنم میگید بابا فازت چی بوده!خلاصه تبدیل شدم به یه اقیانوس به عمق 1سانتیمتر!
اما حالا توی سن 26 سالگی باید تصمیمای جدی ای بگیرم که یه سری از نقاط این اقیانوس رو عمیق کنم!اما مشکل اینجاست که نمیدونم کدوم نقطش اولویت داره!
همه چی با این سوال شروع میشه:
من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری !
Read more
 #سفر_تنگ_اردشیری آخرای تنگه یه گروه دیگه آتیش درست کرده بودن کنار آبو داشتن جوجه سیخ میکردن. تنگه ...
Media Removed
#سفر_تنگ_اردشیری آخرای تنگه یه گروه دیگه آتیش درست کرده بودن کنار آبو داشتن جوجه سیخ میکردن. تنگه زیادپیمایشش طول نکشیده بودو تو این فکرا بودم که کاش بیشتر میشد تو تنگه میبودیمو زیاد خسته نشدیمو ازین جور فکرا که یه مرد تقریبا میان سال کنار آتیش توجهمو جلب کرد. فامیلیش آقای کارامد بود. داشت از ... #سفر_تنگ_اردشیری
آخرای تنگه یه گروه دیگه آتیش درست کرده بودن کنار آبو داشتن جوجه سیخ میکردن. تنگه زیادپیمایشش طول نکشیده بودو تو این فکرا بودم که کاش بیشتر میشد تو تنگه میبودیمو زیاد خسته نشدیمو ازین جور فکرا که یه مرد تقریبا میان سال کنار آتیش توجهمو جلب کرد. فامیلیش آقای کارامد بود. داشت از تجاربو سفراش برامون تعریف میکرد. گفت میدونی من چن سالمه، گفتم حدودا ۴۰ اینا... گفت من ۵۰ و خورده ایم! با تعجب نگاش کردمو گفتم چه خوب موندین، که گفت پسر جون میدونی چرا من سرپا و با روحیم؟ گفتم سفر دیگه؟ گفت من از وقتی یادم میاد تو سفر بودم. آقای کارامد شیرازی بود، ولی بوشهرو اطرافشو جاهای دیدنیشو بیشتر از من بلد بودو کلا ایران دیده بود. میگفت تو وقتی مردی چی میبری با خودت؟ گفتم هیچی، گفت وقتی زنده ای نهایتا چی داری؟ گفتم میشه خیلی چیزا داشت! گفت نه دیگه اشتباهت همین جاست!!! تو تو این دنیا یه کفش میپوشی، تجربه اون کفشه دیگه برات تکراریه چه کفش ۱ تومنی چه ۵۰ تومنی، یه پیرهن میپوشیو یه شلوار میپوشی! یکم فک کردمو با تخفیف حرفشو قبول کردم. گفت تا میتونی همه چی رو به کُلیه ات بگیرو بزن به جاده، بزن به طبیعت، وقتی تو طبیعتی زمان زودتر میگذره، واسه همین آدم خودشو دلش جوون میمونه. بعد از مکالممون درباره این مدل زندگی آدرس چندجایی که تو این چن سال رفته بود به عنوان تاپ تن بمون معرفی کردو، شمارشو بم داد. گفت هر موقع خواستی به من زنگ بزنو هم سفر شو بامون. دوستاشون به جوجه دعوتمون کردنو بعد از قربانت ها و فدایت شوم های روتینِ وقت خداحافظی رفتیم پیش بچه های خودمونو تو مسیر داشتم تو گوشیم اسمشو سیو میکرد:
مستر کارامد تور
مستر کارامد تور واتس آپ
97.4.15
------------------------------
پ.ن: ویدئو هارو ببینین حتما ولی با صدای کم😁
پ.ن: مرسی وی تور
@we.tours
Read more
داستان کوتاه:روز پنجشنبه ساعت شش و نیم بعد از ظهر صدای زنگ اف اف اومد،مریم خانوم:حامد،عسل در و باز ...
Media Removed
داستان کوتاه:روز پنجشنبه ساعت شش و نیم بعد از ظهر صدای زنگ اف اف اومد،مریم خانوم:حامد،عسل در و باز کنید داییت اینا اومدن، آقا بهروز پدر خانواده میرود و عرقگیرش را عوض می کند. دایی بهرام به همراه همسرش افسانه خانوم و دخترش یاسمن و پسرش میلاد هستند.بهروز و خانواده جلوی در به رسم ادب و استقبال، مریم:به ... داستان کوتاه:روز پنجشنبه ساعت شش و نیم بعد از ظهر صدای زنگ اف اف اومد،مریم خانوم:حامد،عسل در و باز کنید داییت اینا اومدن، آقا بهروز پدر خانواده میرود و عرقگیرش را عوض می کند. دایی بهرام به همراه همسرش افسانه خانوم و دخترش یاسمن و پسرش میلاد هستند.بهروز و خانواده جلوی در به رسم ادب و استقبال، مریم:به به سلام خوش اومدین بفرمایید،احوال پرسی بین دو خانواده انجام می‌شود و همه می نشینند. بهروز:خوب آقا بهرام چه خبرا اوضاع احوال چطوره؟بهرام:ای بابا چی بگم بهروز جان خدا لعنتشون کنه هر چی کار میکنیم بازم لنگیم این آخوندا گند زدن به زندگیمون، بهروز:آره واقعا اینا خیلی بی شرف و دزدن، حامد داشت کانالها رو عوض میکرد که به کانالی که خبر پخش میکرد رسید.بهروز:بذار همینجا باشه ببینیم چی میگه، اخبار: کارگران هفت تپه برای بیستمین روز دست به اعتصاب و اعتراض زدند، شماری از کارگران بازداشت شدند، آمریکا همچنان تاکید می کند غذا و دارو جزو تحریمها نیستند، اکنون چند گزارش از شهروندان، شهروند ایرانی:بادرود به شبکتون ببینیداین ماست و گوجه و پنیر و خریدم این قیمت نسبت به هفته پیش دوبرابر شده هیشکی نیست به داد ما برسه ممنون از شبکه شما،میلاد:راستی شنیدید فلانی توزندان مریض شده با کتک بردنش بیمارستان ،گفتن جرمش تبلیغ علیه نظام بوده ، بقیه:نه نمی‌شناسیم میلاد :به نظرم باید مردم بلند شن این عوضیا رو بکشن پایین، افسانه:خوبه بسه تو نمی‌خوادواسه من مبارز بشی هر وقت همه رفتن ما هم پشت سرشون میریم.بهرام:آره بابا اینا وحشی ان یه وقت بیرون چرت و پرت نگی، بهروز: اصلا بدون رهبری نمیشه باید یکی باشه بگه چیکار کنیم،کجااعتراض کنیم،به کی اعتراض کنیم،به چی اعتراض کنیم،اصلااگه کار نکنیم گشنه میمونیم،اخبار :دست فروشی در پی جمع کردن بساطش دست به خود سوزی زد. دو بهایی و نوکیش مسیحی متهم به ده سال حبس شدند.طبق آمار به خاطر حفر چاه‌های کارشناسی نشده ایران در معرض خشکسالی و مهاجرت نیمی از مردم ایران در پنج سال آینده می شود.مریم:ای بابا بهروز بزن اونور خودمون کم مشکل داریم بزن یه جا یه فیلم خنده دارببینیم.میلاددر ذهنش:خوب چه کسایی باید اول برن که ما پشتشون بریم؟مگه ما نمی‌دونیم چرا و به چی و به کی باید اعتراض کنیم؟.بعد ازیک هفته صورت و بدن عسل بر اثر اسید پاشی شدیدا آسیب دیده، مهمانی در یک خانواده ی دیگه شبکه اخبار: بر اثر اسیدپاشی چندین دختر آسیب جدی دیدند ،در همین هفته امام جماعت گفته بود باید با بد حجابی به صورت قهری برخورد کنیم.پس از فحش خدا لعنتشون کنه،خوب بسه خودمون کم مشکل داریم بزن یه جا فیلم خنده دار ببینیم.
Read more
. چی شنیدی راجبم ؟ که فاسده جامعم ؟ که زندگیم فاجعست،بعد پرواز اون قاصدک... . #عرفان #پایدار #راه_من #ایران #فردا #همیشگی #شاعر #خدافظی # .
Media Removed
. چی شنیدی راجبم ؟ که فاسده جامعم ؟ که زندگیم فاجعست،بعد پرواز اون قاصدک... . #عرفان #پایدار #راه_من #ایران #فردا #همیشگی #شاعر #خدافظی # . .
چی شنیدی راجبم ؟ که فاسده جامعم ؟
که زندگیم فاجعست،بعد پرواز اون قاصدک...
.
#عرفان #پایدار #راه_من #ایران #فردا #همیشگی #شاعر #خدافظی #
.
به محض اینکه بسته پلاستیک پیچ شده رو از دست مامان گرفتم ، کوچیک و کوچیکتر شدم ، دختری شش سالِ با موهای ...
Media Removed
به محض اینکه بسته پلاستیک پیچ شده رو از دست مامان گرفتم ، کوچیک و کوچیکتر شدم ، دختری شش سالِ با موهای فرفری که چتری های کچ و کوله ش رو مامانش کوتاه کرده، جلوی در سبز چوبی بزرگی وایساده، در بزرگی که وقتی بهش دقت میکردی یه در سبز کوچولو توش پیدا میکردی، فقط لازم بود با یه دست هولش بدی، نه زنگی در کار بود نه کلیدی! ... به محض اینکه بسته پلاستیک پیچ شده رو از دست مامان گرفتم ، کوچیک و کوچیکتر شدم ، دختری شش سالِ با موهای فرفری که چتری های کچ و کوله ش رو مامانش کوتاه کرده، جلوی در سبز چوبی بزرگی وایساده، در بزرگی که وقتی بهش دقت میکردی یه در سبز کوچولو توش پیدا میکردی، فقط لازم بود با یه دست هولش بدی، نه زنگی در کار بود نه کلیدی! هولش میدادی و باز میشد به بهشت ، به هشت بچه ی قد و نیم قد دیگه، به حوض آبی وسط خونه، به درخت های سر به فلک کشیده ش ، به تاب ته حیاط، به بالا بلندو، به گرگم به هوا، به دایی شهریار که ما رو روی پاش مینشوند و نقش اسباب بازی های شهربازی رو بازی میکرد  و ما از خنده ریسه می رفتیم. تا یه کولی راه ورود به خونه رو پیدا کرد و امد تو خونه دور زد و بالا پایین پریید و هممون رو زهره ترک کرد. بزرگ ترها تصمیم گرفتن در چوبی رو با یه در آهنی کلید دار عوض کنن، تنها یه نفر قدر این در و خاطراتش رو فهمید و اجازه نداد دور بندازنش ، نگهش داشت ته حیاط.
وقتی زنگ زد گفت چی از ایران لازم داری گفتم فقط یکی از کارهای خودت، تابلو خاطره رو واسم فرستاد غش کردم از خوشی! تکه های کوچیک در قدیمی تو یک‌ قاب چوبی
ورق بزنید ؛) مرسی دایی شهریار یکی یه دونه من
@shahriarraf
Read more
. کسی باور نمی‌کند لبخندش می‌توانست پلی باشد که جمعه را به همۀ روزهای هفته پیوند بزند... . #احمدرضا_احمدی . [من ...
Media Removed
. کسی باور نمی‌کند لبخندش می‌توانست پلی باشد که جمعه را به همۀ روزهای هفته پیوند بزند... . #احمدرضا_احمدی . [من که خندیدن بلد نبودم اون یادم داد، یعنی اون نه اینکه بخواد ادا معلما رو دربیاره نه! فقط اینقد خوب می خندید که آدم نمی خواستم یاد بگیره، اتومات یاد می گرفت! اصن انگار خدا بعضی چیزا ... .
کسی باور نمی‌کند
لبخندش می‌توانست
پلی باشد
که جمعه را
به همۀ روزهای هفته
پیوند بزند...
.
#احمدرضا_احمدی
.
[من که خندیدن بلد نبودم اون یادم داد، یعنی اون نه اینکه بخواد ادا معلما رو دربیاره نه! فقط اینقد خوب می خندید که آدم نمی خواستم یاد بگیره، اتومات یاد می گرفت! اصن انگار خدا بعضی چیزا رو روی یه سری افراد تست کرده و دیده بهشون میاد بعد رو بقیه آدما داده نصب کردن، مثلا به اون خنده یه جور دیگه میومد معلوم بود خدا رو صورتش امتحان کرده دیده خوبه گفته: اها! این چیز خوبیه، رو بقیه م نصب کنید و اسمشو بذارید خنده! مثلا رو خود من قطعا دلتنگی رو امتحان کرده، قشنگ که دیده رو من جواب میده گفته خوبه ولی رو بقیه فعلا نصب نکنید بذارید ببینم این بشر که خوب دهنش سرویس شد بعدن رو بقیه نصب می کنیم اینه که من مطمئنم نسخه beta دلتنگی ورژن ۱.۱.۳ رو من نصبه! ولی اون لعنتی اینقد خنده ش خوبه معلومه خدا بدون نسخه آزمایشی گفته همینه خود خودشه! راستی رو شما چی نصبه؟؟]
#ایران #تهران #روز #شهر #خنده #خدا #آزمایشی #جمعه #ورژن #دلتنگی #عشق
Read more
ورق بزنید سالها پیش بود که برای اولین بار دیدمشون شاید بشه گفت حدود هفت سال پیش . بعد از دیدن نقالی بینظیر ...
Media Removed
ورق بزنید سالها پیش بود که برای اولین بار دیدمشون شاید بشه گفت حدود هفت سال پیش . بعد از دیدن نقالی بینظیر اونها فقط یه چیز تو ذهنم نقش بست و اون اینکه آرزو کردم دوباره ببینمشون . سالها منتظر بودم تا تو جشن هشتم راهنمایان گردشگری تو مشهد اومدن اما نتونستم اجراشون رو ببینم اما بلاخره دیروز بعد از سالها ... ورق بزنید
سالها پیش بود که برای اولین بار دیدمشون شاید بشه گفت حدود هفت سال پیش . بعد از دیدن نقالی بینظیر اونها فقط یه چیز تو ذهنم نقش بست و اون اینکه آرزو کردم دوباره ببینمشون . سالها منتظر بودم تا تو جشن هشتم راهنمایان گردشگری تو مشهد اومدن اما نتونستم اجراشون رو ببینم اما بلاخره دیروز بعد از سالها تو برنامه رونمایی شماره های جدید فصلنامه گیلگمش تو دانشگاه صنعتی شریف زیارتشون کردم .
شاید فکر کنید برا چی من باید آرزوی دیدن این زوج هنرمند رو سالها داشته باشم ؟ جواب من اینه چون اونها داشتن و دارم سعی میکنن تاریخ و فرهنگ این کشور رو در زمانی که بیشتر از هر لحظه دیگه فراموش شده و داره بیشتر هم میشه ، زنده نگه دارن .
فقط کافیه یه بار داستانهای شاهنامه رو به واسطه نقالی این دو هنرمند بزرگ خوزستانی ببینید تا متوجه بشید چی میگم .

اردوان بیرگانی و بانو مهرانگیز قلاوند اولین زوج نقال خوزستانی و تمامی افراد گمنام و هنرمندان سراسر ایران زمین که سالها در جهت حفظ و نگهداری تاریخ و فرهنگ این کشور قدم برمیدارید امیدوارم تنتون سلامت ، دلتون شاد و راهتون استوار باشه .
#ایران #خوزستان #هنر #هنرمند #نقالی #گیلگمش #فصلنامه_گیلگمش #شاهنامه #رستم #تهمینه #فرهنگ #تاریخ
Read more
لطفا کامل بخوانید:با درود ،جهت آگاهی عرض میکنم که قبل از فروپاشی شوروی دریای خزر به صورت پنجاه پنجاه ...
Media Removed
لطفا کامل بخوانید:با درود ،جهت آگاهی عرض میکنم که قبل از فروپاشی شوروی دریای خزر به صورت پنجاه پنجاه بین ایران و شوروی قابل بهره برداری منابع بود،اما بعد فروپاشی شوروی به دلیل درست شدن کشورهایی مستقل از شوروی قرار بر این شد که سهم آن کشورها از سهم روسیه باشد چون از همدیگر جدا شدند، و این فروپاشی ربطی ... لطفا کامل بخوانید:با درود ،جهت آگاهی عرض میکنم که قبل از فروپاشی شوروی دریای خزر به صورت پنجاه پنجاه بین ایران و شوروی قابل بهره برداری منابع بود،اما بعد فروپاشی شوروی به دلیل درست شدن کشورهایی مستقل از شوروی قرار بر این شد که سهم آن کشورها از سهم روسیه باشد چون از همدیگر جدا شدند، و این فروپاشی ربطی به سهم ایران از تمامیت ارضی ندارد. اما همانطور که بارها از مستعمره بودن توسط روسیه و چین گفته بودم حکومت آخوندی برای بقا همه ی ایران ایرانیان رابه بردگی فلاکت می‌فروشد.نمیدونم باید چی بگم و چجوری بگم که ما مردم ایران سرزمینمان چهل ساله به دست غارتگرانی اهریمنی افتاده است. خوب من تنها و حتی اونایی که تو زندان و بیرون حرف از قیام برای نجات سرزمین ایران میزنند مسلما بدون حضور و خواست گسترده ی مردم کاری از پیش نخواهیم برد.فقط پیش خودمان وجدانمان راحته که تا پای جان از عدالت و آزادی حقه مردم سرزمینمان گفتیم، صادقانه اکنون خیلی احساس دلسوزی و تنهایی برای خودم که جوانی و زندگیم رو هزینه کردم و در کشور خودم غریبم و به خاطر حق خواهی حتی هموطنانم از همیاری با من میترسند وبرای مبارزان وصد در صد عزیزانی که برای گفتن حق سرزمینمان در بند حکومت آخوندی هستند می کنم.نکته ای که قابل ذکره هیچوقت مردم الان را با مردم قاجار مقایسه نکنید، زیرا اونموقع این سطح از تکنولوژی و رسانه و آگاهی بخشی نبود. انصافا آنها نسبت به مردم اکنون توجیه بهتری برای سکوت داشتند.
Read more
رفته بودم #کافه که موقع برگشت این صحنه رو‌ دیدم. دخترکی با #پاهای_کثیف و #سیاه، که دستشو روی صورتش ...
Media Removed
رفته بودم #کافه که موقع برگشت این صحنه رو‌ دیدم. دخترکی با #پاهای_کثیف و #سیاه، که دستشو روی صورتش گذاشته بود و روی مبل کافه خوابش برده بود. #دمپایی_های_پلاستیکی روی زمین و #ظرف_یک_بار_مصرف #غذا بالای‌ سرش و #زخم روی آرنج‌ش... نمی‌دونم #دست_فروش بود یا نه؟ شایدم بچه‌ی خدمتکار کافه بود. مهم ... رفته بودم #کافه که موقع برگشت این صحنه رو‌ دیدم. دخترکی با #پاهای_کثیف و #سیاه، که دستشو روی صورتش گذاشته بود و روی مبل کافه خوابش برده بود. #دمپایی_های_پلاستیکی روی زمین و #ظرف_یک_بار_مصرف #غذا بالای‌ سرش و #زخم روی آرنج‌ش...
نمی‌دونم #دست_فروش بود یا نه؟ شایدم بچه‌ی خدمتکار کافه بود. مهم اینه که حق بچه‌ها خیلی بیشتر از این‌هاست.حق‌شون یه #دنیای_رنگی و گل‌گلیه مثه شلواری که پوشیده بود. #معصومانه خودش رو پشت دست‌هاش #پنهان کرده و #خوابیده بود و همین کارش باعث شد به خودم اجازه بدم ازش عکس‌ بگیرم چون صورتش دیده نمی‌شد.
دلم برای #کودکان_سرزمینم می‌سوزه. خیلی سخت شده شرایط. خدا به ایران، به من، به این بچه و به هممون رحم کنه.
.
مدام از خودم می‌پرسم، حالا شما بگید چی قرار بشه؟ با این #تورم، #فشار_اقتصادی و‌ #دلار و ... ؟ تا کِی؟ چی می‌شه؟؟؟
#avafayyazphotography .
#کپی_با_ذکر_منبع
#فقر #تنهایی #ایران #وضعیت_ایران #سکه #گرونی #گرانی
Read more
. نمی‌دانستم باید چه کار و چطور خودم را جمع و جور کنم. فقط می‌خواستم به ایران برگردم، نای مسابقه در ...
Media Removed
. نمی‌دانستم باید چه کار و چطور خودم را جمع و جور کنم. فقط می‌خواستم به ایران برگردم، نای مسابقه در من وجود نداشت. فرح‌وشی داشت از وضعیت مسابقات و زمان قرعه کشی و... می‌گفت که جلویش را گرفتم. - آقا محسن می‌شه از یه چیز دیگه حرف بزنی؟ می‌خوام ذهنم آزاد باشه. هر چی غیر کشتی... مانده بود چه بگوید. کمی ... .
نمی‌دانستم باید چه کار و چطور خودم را جمع و جور کنم. فقط می‌خواستم به ایران برگردم، نای مسابقه در من وجود نداشت. فرح‌وشی داشت از وضعیت مسابقات و زمان قرعه کشی و... می‌گفت که جلویش را گرفتم.
- آقا محسن می‌شه از یه چیز دیگه حرف بزنی؟ می‌خوام ذهنم آزاد باشه. هر چی غیر کشتی...
مانده بود چه بگوید. کمی تعلل کرد و بعد خاطره‌ای را از شمال گفت، از متل قو. وسط سیدنی استرالیا ذهنم پرواز کرد به شمال. چشمانم را بسته بودم و باد متل قو را روی صورتم حس می‌کردم. صدای پرنده‌ها و موج دریا. چقدر دلم می‌خواست هر جایی غیر از این دهکده‌ی المپیک لعنتی بودم. هوای شمال ایران را تنفس می‌کردم و روبروی چشمان بسته‌ام کورتانیدزه داشت حریف تمرینی‌اش را له می‌کرد.

#دست_نیافتنی
#علیرضا_حیدری
#طاها_صفری
#نشر_گلگشت
#کتابدونی_ورزش
.
مایه خوشحالی است که یک ناشر ورزشی به تالیف کتابهای اتوبیوگرافی از قهرمانان ایران پرداخته است. این اولین زندگی‌نامه‌ی ورزشی ایران، داستان علی‌رضا حیدری، یکی از بهترین #کشتی گیران ایران است.
@goalgasht
Read more
. به خدا شرایط زندگی خیلی سخته ، همه اینو میدونیم ، اما با نا امید شدن و پا پس کشیدن اونایی که چشمشون به ...
Media Removed
. به خدا شرایط زندگی خیلی سخته ، همه اینو میدونیم ، اما با نا امید شدن و پا پس کشیدن اونایی که چشمشون به ما هست چی کار کنن ، حواستون بشه هر کدوم از ما توی هر شرایطی امید خیلیا هستیم ، پدر ، مادر ، برادر ، همسر ، بچه ، دوست ، نامزد و ... هیچوقت نا امید نشید.امیدوارم خنده از لب هیچکس محو نشه ، موفق باشید . ایام ... .
به خدا شرایط زندگی خیلی سخته ، همه اینو میدونیم ، اما با نا امید شدن و پا پس کشیدن اونایی که چشمشون به ما هست چی کار کنن ، حواستون بشه هر کدوم از ما توی هر شرایطی امید خیلیا هستیم ، پدر ، مادر ، برادر ، همسر ، بچه ، دوست ، نامزد و ... هیچوقت نا امید نشید.امیدوارم خنده از لب هیچکس محو نشه ، موفق باشید
.
ایام به کامتان
.
شاد باشید
*
PERSIAN GULF
*
*
شادی شما ، آرزوی قلبی ماست
°
#پاینده_باد_خاک_ایران_ما
#خلیج_تا_قیامت_پارس
#خلیج_تا_قیامت_فارس
#خلیج_همیشه_پارس
#خلیج_همیشه_فارس
#خلیج_تا_ابد_پارس
#خلیج_تا_ابد_فارس
#ایران_یهویی
#ایران .

#همه_ی_جان_و_تنم_وطنم_وطنم
#چو_ایران_نباشد_تن_من_مباد
#ایران_بیشه_ی_شیران
#ایران_مهد_دلیران
#سرزمین_آریایی
.
#persiangulf
#iranyehoii
#iran
°
°
°

میدونم سخته.

با این شرایط زندگی و سختی روزگار .
اما سعی کنید
#برای_دل_خودتان_و_انها_که_دوستتان_دارند_و_آنها_که_دوستشان_دارید_شاد_باشید_و_شادی_را_هدیه_کنید
.
.
.
.
Read more
وقتی زندگیو بلد نیستی همه میخوان یادت بدن،وقتی یاد گرفتی همه میخوان ببرنت محیط #جامعه من انقدر سالم ...
Media Removed
وقتی زندگیو بلد نیستی همه میخوان یادت بدن،وقتی یاد گرفتی همه میخوان ببرنت محیط #جامعه من انقدر سالم نبود که منو آ #زاده بار بیاره،به من #انتقاد کردنو یاد داد، #تنش و یاد داد،یاد گرفتم باس بترسم از چپیا، و برنامه ریزی میشم که بجنگم برای راست،آخرش هم تو #باتلاق خفم کنن تف تو هر چی که تو میگی ارزشه #سوسیالیست ... وقتی زندگیو بلد نیستی همه میخوان یادت بدن،وقتی یاد گرفتی همه میخوان ببرنت
محیط #جامعه من انقدر سالم نبود که منو آ #زاده بار بیاره،به من #انتقاد کردنو یاد داد، #تنش و یاد داد،یاد گرفتم باس بترسم از چپیا، و برنامه ریزی میشم که بجنگم برای راست،آخرش هم تو #باتلاق خفم کنن
تف تو هر چی که تو میگی ارزشه
#سوسیالیست ها ، #کمونیست بزک کردست
#امپریالیسم ، #قانون جنگله
از همه طرف دارن دهنمونو سرویس میکنن دارن خونمونو میخورن، #روحی #مالی و... اینجا طبقه ی همکفه جامعست...
صبح بخیر ایران
Read more
#ezsuggestion . خب نظرتون چیه؟ بنظر من واسه پاسخ دادن به کارای خانما، نیاز به یه غول چراغ جادو هست همیشه :)) . چی با کی یه سامانه آنلاین و اپلیکشن درخواست خدماته که میتونه تمامی خدماتی که مورد نیاز زندگی ما هست رو سریع و دقیق فراهم کنه، ثبت درخواست تو چی با کی رایگانه و خدمات به تهران یا شهرای بزرگ ... #ezsuggestion
.
خب نظرتون چیه؟ بنظر من واسه پاسخ دادن به کارای خانما، نیاز به یه غول چراغ جادو هست همیشه :))
.
چی با کی یه سامانه آنلاین و اپلیکشن درخواست خدماته که میتونه تمامی خدماتی که مورد نیاز زندگی ما هست رو سریع و دقیق فراهم کنه،
ثبت درخواست تو چی با کی رایگانه و خدمات به تهران یا شهرای بزرگ محدود نیست و تمام ایران رو پوشش میده!
چه برای شما که تخصصی دارید و میخواید از اون تخصص درآمد کسب کنید و چه برای شمایی که نیاز به خدمات دارید، چی با کی یه راه سریع و آسونه!

#چی_با_کی
Www.chibaki.ir
@chibaki.ir
.
با سپاس از @motiheidari @mahsanemat و @na6taran.banoo برای همکاری با @studio.kelaket در این ویدئو
Read more
پاسخ کوبنده سردار سلیمانی به یاووه گویی های ترامپ <span class="emoji emoji270c"></span><span class="emoji emoji270c"></span><span class="emoji emoji270c"></span> <span class="emoji emoji1f534"></span> سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: ایران نمی خواهد، ...
Media Removed
پاسخ کوبنده سردار سلیمانی به یاووه گویی های ترامپ سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: ایران نمی خواهد، من حریف تو هستم، نیروی قدس حریف شماست/ هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم. سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: ما را تهدید میکنید؟ یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه میکردید و در ... پاسخ کوبنده سردار سلیمانی به یاووه گویی های ترامپ ✌✌✌ 🔴 سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: ایران نمی خواهد، من حریف تو هستم، نیروی قدس حریف شماست/ هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم. 🔴 سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: ما را تهدید میکنید؟ یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه میکردید و در عراق به ما التماس میکردید که وساطتان را بکنیم؟ 🔹رئیس جمهور آمریکا در جواب رئیس جمهور ما مطالب سخیفی در توئیت خود بیان کرد
🔹شان رئیس جمهور نیست که جواب تو را بدهد. من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم
🔹تو مارا تهدید می کنی به این که اقدامی انجام می دهی که در دنیا سابقه ندارد
🔹این ادبیات کاباره است
🔹این (ترامپ) با ادبیات کاباره چی با دنیا حرف میزند
🔹تو که سابقه نداری بلکه فکرت دنبال چیزهای دیگری است
🔹از فرماندهان و سیاست مدارهای خود بپرسید، از سازمان های امنیتی خود بپرس و حرف های ندانسته را به زبان جاری نکن
🔹شما چه می تونستید بکنید که در طول این 20 سال نکردید
🔹شما با ده ها دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هلیکوپترهای پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایت‌هایی را انجام دادید
🔹از هیچ جنایتی فروگذار نکردید. عروسی ها را به خاک و خون کشیدید
🔹شما بعد از 2001 تا 2018 با 110 هزار سرباز چه غلطی کردید؟
🔹امروز دارید پیش طالبان التماس میکنید برای گفتگو
🔹فرمانده آمریکایی آمد پیش من و از ما خواهش کرد با مجاهدین عراقی صحبت کنیم تا با آنها کاری نداشته باشند
🔹یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می کردید و امروز آمدید ما را تهدید می کنید؟
🔹جنایت هایی که انجام دادید در قرون وسطی سابقه نداشت
🔹شما در جنگ 33 روزه چه غلطی کردید؟ غیر از این است که شروط حزب الله برای پایان جنگ را پذیرفتید؟ 🔺آقای ترامپ مرد این میدان ما هستیم برای شما. شما میدانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما
🔺این جنگ را شما شروع می کنید اما پایان جنگ با ماست
.
#حاج_قاسم #قاسم_سلیمانی #ایران #امریکا #پوشک_بزرگسال #ترامپ #جواب_حاج_قاسم #قمارباز
Read more
. . مردم از عطر لباسم می فهمند معشوق من تویی از عطر تنم می فهمند با من بوده ام از بازوی به خواب رفته ام می فهمند که زیر سر تو بوده دیگر نمی توانم پنهانت کنم از درخشش نوشته هایم می فهمند به تو می نویسم از شادی قدم هایم، شوق دیدن تو را از انبوه گل بر لبم بوسهٔ تو را چه طور می خواهی قصهٔ عاشقانه مان را از ... .
.
مردم از عطر لباسم می فهمند
معشوق من تویی
از عطر تنم می فهمند
با من بوده ام
از بازوی به خواب رفته ام می فهمند که زیر سر تو بوده
دیگر نمی توانم پنهانت کنم
از درخشش نوشته هایم می فهمند به تو می نویسم
از شادی قدم هایم، شوق دیدن تو را
از انبوه گل بر لبم بوسهٔ تو را
چه طور می خواهی قصهٔ عاشقانه مان را
از حافظهٔ گنجشکان پاک کنی؟
و قانع شان کنی که خاطرات شان را منتشر نکنند؟

#نزار_قبانی
.
.
.
.
.
بعدنوشت :
عادت به دستور دادن و امر ونهی کردن و باید این باشد آن نباشد
اینگونه باشد آنگونه نباشد
مثلا باید ثروتمندان و اقشار مرفه اصلا هر چه دارند بیاورند و در اختیار مردم بگذارند و ... خخخ
آقا صادقانه بگم ؟؟؟
حرف در کل اصلا خوب بگیم !
یعنی عالی اصلا برخی حرف ها
منتها فقط یک مشکل موجوده تخیلیه !
کلا بله دنیای تخیل گاها عالیه
شما بخواب تخیل کن کلا رفتی بهشت
اما بحث اینه بهشت رفتن عمل مناسبش رو میخواد نه تخیل و ادعا و حرف و حرف و شعار !!!
مثال میگم حرفم معلوم شه
همه از دور میگن امیرالمومنین بودن اصلا عالیه ... همه کارها درست همه چی سر جاش همه چی زاهدانه
بحث اینه این درست رو قبول داری؟
چ قدرش رو خودت در حد خودت عاملی !!!!؟؟؟؟؟
بله مثلا یکی هیچی نداره میگه هرکی داره باید همه چی رو اصلا ببخشه
تازه خدا هم اینو نگفته!
خدا گفته خمس مالت رو بده
روی زمین با تکبر راه نرو
متواضع باش
آدم باش خلاصه
حقوق شرعیتم بده
اما مطالبه گری ها خیلی اوقات خوبه اول از خودمون شروع بشه
خود دوستان مبارز با فساد
چند نفرشون هستند خمس مالهاشون رو همیشه دادن ؟؟؟؟؟ چند نفرشون هستند حقوق فقرا رو نخوردن ؟؟؟؟؟ چند نفرشون هستند نصف ادعا کردن هاشون عمل هاشونم درسته !!!؟؟؟
.
.
.
درد جامعه ایران یکی اش هم اینه
ادعا بیداد میکنه
عمل نیست
عمل هم باشه پشتش غالبا زحمت تحقیق و مطالعه و بررسی کار نیست
و کار درست هم صورت نمیگیره
مثلا اول کلی هزینه میکنن سد میسازن !!!!! بعد میگن عهههههه آب پس کو 😐😂😐😂😐
بابا کجا و کدوم کشور توسعه یافته اینجوری کار میکنه !!!!!؟؟؟؟؟
این کارها یکی دوتا نیست کلکسیون میشه زد از این هنرها در ایران
یا
یک موج میاد همه داغ میکنن میگن درود بر فلانی خخخ بعد دو روز بسیارییییییییی نا امید میشن فحش میدن ! مرگ بر فلانی و هر کی امثالشه و ....
تمام هزینه ها هم ته اش پای ایرانه !
این هنر متاسفانه در جامعه ایران فراوانه !
98 درصد ک رای به جمهوری اسلامی دادند رای به حرف های درست و افکار درست و نیات درست خمینی ره دادند اما کم کم کارهای غلط !!!!! ولو با نیات درست نتیجه اش همه جا مبرهنه ....
.
.
.
.
Read more
@deghbali تو عاشقانه ترین تیشه را بزن فرهاد به فرق سنگ اگر نه؛ بزن به ریشه ی خویش که مرگ شیرین است متن آهنگ شیرین من تلخی نکن با عاشق تموم میشن گم میشن این دقایق دنیای ما مال من و تو این نیست رو کوه دیگه فرهاد کوه کنی نیست یه روزی میاد که نمیدونیم چی هستیم یار کی بودیم و عشق کی بودیم و چی هستیم شیرین ... @deghbali
تو عاشقانه ترین تیشه را بزن فرهاد
به فرق سنگ اگر نه؛
بزن به ریشه ی خویش
که مرگ شیرین است
متن آهنگ
شیرین من تلخی نکن با عاشق
تموم میشن گم میشن این دقایق
دنیای ما مال من و تو این نیست
رو کوه دیگه فرهاد کوه کنی نیست یه روزی میاد که نمیدونیم چی هستیم
یار کی بودیم و عشق کی بودیم و چی هستیم
شیرین شیرینم واسه تو شدم یه فرهاد
شیرین شیرینم نده زندگیمو بر باد
نده زندگیمو بر باد
نده زندگیمو بر باد
من نمیگم فرهاد کوه کنم من
تیشه به کوهها که نمیزنم من
فرهاد عاشقم قلم تیشه مه
از تو نوشتن همه اندیشه مه
یه روزی میاد که نمیدونیم کی هستیم
یار کی بودیم و عشق کی بودیم و چی هستیم
شیرین شیرینم واسه تو شدم یه فرهاد
شیرین شیرینم نده زندگیمو بر باد
ندی زندگیمو بر باد
ندی زندگیمو برباد
من نمیگم فرهاد کوه کنم من
تیشه ب کوهها که نمیزنم من
عاشق تو بی تو به کوه نمیره
وقتی نباشی تو خودش میمیره
یه روزی میاد که نمیدونیم چی هستیم
یار کی بودیم و عشق کی بودیم و چی هستیم
شیرین شیرینم واسه تو شدم یه فرهاد
شیرین شیرینم نده زندگیمو بر باد
نده زندگیمو بر باد
نده زندگیمو بر باد
عکسها از خودم #میانکاله #مازندران #بهار #نوستالژی
#dariush #singer #ماندگار #موزیک #ترانه_سرا #هدیه #لیلا_کسری #آهنگساز #صادق_نوجوکی #متن_ترانه #طبیعت #ایران #تاجیم #بهترینها #شهرزاد
#music #persian #iran # #شیرین #فرهاد #نظامی #داریوش #ترانه #نوستالژی #dariusheghbali #farhad #shirin
Read more
ادامه #روز_دوم تقریبا تاریک شده بود که به سوباتان رسیدیم.هوا به شدت مه آلود و بارونی بود . نزدیک بازار محلی سوباتان پیاده شدیم و برای اجاره ی سوئیت پرس وجو کردیم . هوا سرد بود و ما مریض و خسته . علی با یه نفر رفت که یه خونه رو ببینه . یه سوئیت کوچولو بالای یه تپه ی سرسبز که تو مه و ابرا غرق شده بود. درست مثل ... ادامه #روز_دوم

تقریبا تاریک شده بود که به سوباتان رسیدیم.هوا به شدت مه آلود و بارونی بود . نزدیک بازار محلی سوباتان پیاده شدیم و برای اجاره ی سوئیت پرس وجو کردیم . هوا سرد بود و ما مریض و خسته . علی با یه نفر رفت که یه خونه رو ببینه . یه سوئیت کوچولو بالای یه تپه ی سرسبز که تو مه و ابرا غرق شده بود. درست مثل لاپوتا😍 همون لحظه به خودم گفتم همینه! یه خانم از اهالی همونجا بهم گفت تا علی برگرده میتونم پیشش بمونم . اولش خجالت کشیدم اما بعد با صمیمیت دستمو گرفت و ازم خواست که برم تو خونه . نشستم و برام چایی آورد . بهت زده بودم از این همه خونگرمی و سرزندگی . علی برگشت و باهم از تپه بالا رفتیم . صاحب سوئیتی که اجاره کردیم پسر همون خانم بود ☺ از بالکن خونه میشد همه جارو دید . سوباتان برق و آب و گاز کشی نشده .آبش آب تانکر بود ، گرمایشش از طریق بخاری هیزمی و برقش از طریق موتور برق تهیه میشد و فقط بعد از تاریکی هوا تا حدود 11:30 شب نور داشتیم . هیچ قسمتی ازشم آنتن دهی نداشت بجز یک نقطه ی مشخص روی یه تپه که خیلی هم دور بود . باید حتما تماس میگرفتیم چون مطمئن بودیم از صبح تا حالا کلی نگرانمون شدن .بعد از یه استراحت کوتاه برای خرید غذا به سمت بازار رفتیم اما متاسفانه گفتن که فقط کباب دارن . و من نمیتونستم بخورم به همین خاطر خودمون کمی برنج و .. خریدیم و بعد رفتیم سمت تپه برای تماس گرفتن . آقا کیوان(صاحب سوئیت)باهامون تا اونجا اومد که گم نشیم.درست یادم نیست که اونشب با اون خستگی شام چی خوردیم . حتی یادم نیست که چطور خوابم برد . اما یادمه صبح که بیدار شدم از شوق دیدن منظره میخواستم پرواز کنم .

پ.ن : فیلم رو از بالکن خونه گرفتم 😍
Z.h

#سفرنامه #ایران #ایرانگردی #دریاچه_نئور #خاطره #عشق #سفر #عکاسی #انگیزه #من #شمال #اصفهان #زندگی #آزاد #شب #زیبا #طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#iran_aks_mobile #iranian_photography #love #instagood #photooftheday #me #instadaily #nature #nature_lovers #naturephotography
Read more
Its called passion. ——————- میبینی کدوم دستم‌رو بالا‌ گرفتم دستی که پرچم روشه و همیشه وقتی قراره ...
Media Removed
Its called passion. ——————- میبینی کدوم دستم‌رو بالا‌ گرفتم دستی که پرچم روشه و همیشه وقتی قراره کار مهمی انجام بدم با منه، من برا اومدن اینجا و بالا نگهداشتن پرچم کشورم و حفظ نام بدلکاری کشورم نه تنها از کسی پولی نمیگیرم بلکه از جونم مایه میگذارم ، میدونی چرا؟ چون تو این راه وقتی با #پیمان_ابدی ... Its called passion.
——————-
میبینی کدوم دستم‌رو بالا‌ گرفتم دستی که پرچم روشه و همیشه وقتی قراره کار مهمی انجام بدم با منه،
من برا اومدن اینجا و بالا نگهداشتن پرچم کشورم و حفظ نام بدلکاری کشورم نه تنها از کسی پولی نمیگیرم بلکه از جونم مایه میگذارم ، میدونی چرا؟
چون تو این راه وقتی با #پیمان_ابدی عهد کردم گفتم تا تهش هستم. وسط راه ول نمیکنم برم خارج از ایران و زندگی خودم رو تکی بسازم.
تو دلم گفتم پس وایسادم.
وایسادم پا همه نامردی ها....
همه اونا که اومدن تو تیم من و به من بدترین نامردی ها رو کردن، که کم هم نیستن،
اما چه‌خوب چون هرچی به من بیشتر نامردی کردن و میکنن من قوی تر میشم.
وایسادم پای سینمای نامرد ایران که تا زنده هستی اهمیت نداری و تا مُردی عزیز میشی.
پای سینمای ایرانی‌ وایسادم که هم حق مالیت رو میخوره هم معنوی، خنده داره ما هنوز سر اینکه اسممون تو تیتراژ باشه داستان داریم😄.
هنوز عزیز کرده های سینما و به گفته خودشون کله گنده ها پول ما رو میخورن.
اما آخرش باز من خوشحالم، حرف‌نیست ادعا نیست ببین.
لبخند از ته دل من رو ببین اینجا که پولی نبود.
تمام وجودم پر از خوشحالی بود این دل نوشته شکایت نیست چون اونا که به من نامردی میکنن هیچ وقت اینقدر عمیق‌خوشحال نبودن و نیستن.
من حال خوش اون لحظه خودم رو حاضرم ۱۰۰ ملیارد دلار بخرم.
من دستم رو بالا میگیرم چون اینجا جایی بود که بالاترین مدرک اکادمی بدلکاری رو تو تحریم گرفتم تو شرایطی که باشگاه نداریم تو ایران تو وضعیت خراب مالی تو موقعیتی ناسازگار زندگی شخصی،
تو خبر های بدی که از ایران بهم میرسید،
موج انرژی های منفی و تهدید
اما من سرم رو برای پرچم کشورم تا جایی که بدنم اجازه میده پایین میارم و تعظیم میکنم به پرچمم به مردم کشورم.
به تماشا چی هایی که با خوشحالی من به وجد اومدن و فریاد میزدن ایران. 🇮🇷 و اسم کشور من رو جایی برای کسی صدا میزدن که یادش بمونه هنوز خیلی راه مونده که باید بره.
اره من هنوز خیلی راه مونده که برم، او جایی رو که من دارم بهش نگاه میکنم خیلی دور تر از افق دید اقایون کله گندس.
من تو این ۱۳ سال با #نیکلاس_کیج #جکی_چان #دنیل_کریگ و خیلی های دیگه کار کردم...
تو رشته خودم بالاترین سطح مدرک رو کسب کردم که ایران بمونم. پشیمون نیستم چون میخوام یه سری رو پشیمون کنم، 🐉
من تا زندم این روش رو پیش میگیرم.
و من خوشحال میشم پشیمون شدن اون ها رو ببینم و‌ ببخشم هرچی با من کردن.
از نظر من راه واقعی بدلکاری اینه،
و هرکی که میخواد اسم بدلکار رو با خودش یدک بکشه باید اینجوری باشه.
من #ارشا_اقدسی هستم #بدلکار
Read more
وقتی ب آینده فک کنی بی انگیزه تر از قبل میشی انقد زندگی کردن توو این کشور سخته ک فقط منتظری زودتر همه ...
Media Removed
وقتی ب آینده فک کنی بی انگیزه تر از قبل میشی انقد زندگی کردن توو این کشور سخته ک فقط منتظری زودتر همه چی تموم شه ک بدتر از این نشه... متاسفانه مام هر روز ب خیاله خودمون ب بقیه وعده وعید میدیم و بخودمون امید...تهش ب اینجا میرسیم ک کلی کاره آماده ی پخش دارم،دریغ از یه سره سوزن انگیزه واسه پخش و هزینه کردن...(لعنت ... وقتی ب آینده فک کنی بی انگیزه تر از قبل میشی
انقد زندگی کردن توو این کشور سخته ک فقط منتظری زودتر همه چی تموم شه ک بدتر از این نشه...
متاسفانه مام هر روز ب خیاله خودمون ب بقیه وعده وعید میدیم و بخودمون امید...تهش ب اینجا میرسیم ک کلی کاره آماده ی پخش دارم،دریغ از یه سره سوزن انگیزه واسه پخش و هزینه کردن...(لعنت ب من و امثال من ک تنها علاقه و دلخوشیمون توو این زندگی فقط همین موزیکه بی ناموسه ک کله جوونیمونو تباه کرده که متاسفانه تنها دلخوشیمونم دارن ازمون میگیرن)
#ایران
#موزیک
#انگیزه
#هدف
#بیهوده
#حمایت
#تف
Read more
یه عده هستن این روزا دنبال رفتنن رفتن از وطن اختلاس، فساد، خیانت، بی تدبیری، نا امیدی، بیکاری..... آیا ...
Media Removed
یه عده هستن این روزا دنبال رفتنن رفتن از وطن اختلاس، فساد، خیانت، بی تدبیری، نا امیدی، بیکاری..... آیا واقعا ایران ارزش موندن داره؟ مگه چقدر میخوایم زندگی کنیم؟ مگه اون ور آب نمیشه مسلمون بود؟ چرا باید مشکلاتو تحمل کرد؟ برادر من خواهر عزیز وطن رو باید ساخت نه از مشکلاتش فرار کرد. فرار ینی ... یه عده هستن این روزا دنبال رفتنن
رفتن از وطن
اختلاس، فساد، خیانت، بی تدبیری، نا امیدی، بیکاری.....
آیا واقعا ایران ارزش موندن داره؟
مگه چقدر میخوایم زندگی کنیم؟
مگه اون ور آب نمیشه مسلمون بود؟
چرا باید مشکلاتو تحمل کرد؟
برادر من خواهر عزیز وطن رو باید ساخت نه از مشکلاتش فرار کرد.
فرار ینی میدون دادن به همون خیانت کارا و فاسدا و بی تدبیرا.
شمایی که مسلمونی و دغدغه مسلمونیتو تا اون ور آب هم با خودت داری میبری، مگه امام حسین ع مگه حضرت ابوالفضل مگه جناب حر نمیتونستن زیر پرچم یزیدیان مسلمون باشن؟
مگه ارزششو داشت شهادت این همه انسان پاک؟
اونم برا چی؟ برا کی؟ برا مردم کوفه نامرد؟ برا حکومتی که دست حق و امامان نیفتاد؟
نه عزیز من تجدید نظر کن در مسلمانیت
مسلمانی فقط به نماز و روزه نیست که اگر بود معاویه هم نماز میخوند
اگر مسلمانی و معتقدی معادی هست معتقدی خدای عادلی هست پس "مگه چقدر میخوایم زندگی کنیم" ت چیه؟
خسته نشو
خسته کن
دشمنتو
استکبارو
مفسدو
خائنو
مسئول بی تدبیرو
شیطانو
خدا میبینه و هواتو داره

یکی جون میده برا دین و وطنش زنش بیوه میشه بچش یتیم میشه
من کار کمتری از دستم برمیاد. اونم موندنه و خسته کردن.
اگر نمونم یکی از همون #خائن هاییم که از دستشون فراریم.
عمیقا احساس خوشبختی میکنم برا اینکه تو #ایران_اسلامی_عزیز به دنیا اومدم.
Read more
عصرونه بچه ها ،خداروشکر از طعم نون کدوحلوایی خوششون اومد ،دستورو اضافه میکنم؛ممنونم از همراهی شما ...
Media Removed
عصرونه بچه ها ،خداروشکر از طعم نون کدوحلوایی خوششون اومد ،دستورو اضافه میکنم؛ممنونم از همراهی شما عزیزانم ______________ امروز هشتمین روز از فصل گرم و خوشمزه ی تابستونه ؛کاش میشد بدون استرس و تردید به آینده ایی که اصلا معلوم نیست چی قراره سر ایران و ایرانی بیاد،از این تابستون گرم و خوشمزه ... عصرونه بچه ها ،خداروشکر از طعم نون کدوحلوایی خوششون اومد ،دستورو اضافه میکنم؛ممنونم از همراهی شما عزیزانم

______________

امروز هشتمین روز از فصل گرم و خوشمزه ی تابستونه ؛کاش میشد بدون استرس و تردید به آینده ایی که اصلا معلوم نیست چی قراره سر ایران و ایرانی بیاد،از این تابستون گرم و خوشمزه لذت میبردیم اما حیف و دوصدحیف ؛هفته پیش هر چی میشد غصه خوردم حتی گریه کردم،حالم حال کسی بود که عزیزترین آدم زندگی شو از دست داده، هنوزم حالم بده ؛ انگار به قول دوستی تا چند وقت دیگه همه ی ما به این شرایط عادت میکنیم و حافظه ایی پاک شده که فقط با دیدن عکسها یادمون میافته کجا بودیم وبه کجا رسیدیم، اما به قول ضرب المثل معروف خودمون که از این ستون به اون ستون فرجه ،و من روزی صد بار با خودم تکرارش میکنم .من نه به خاطر خودم بلکه به خاطر بچه هام باید قوی باشم ،بخندم و قربون صدقه بچه هام برم ،حداقل در طول روز باید بازیگر خوبی باشم ؛آدمی به امید زنده است ،هر چند به دولت تدبیر و امید ،امیدی نیست ؛اما امید من به خداست .
Read more
آماده این برای پخش یه موزیک احساسی ، من تو زندگی ورزشیم و قهرمانیم به لطف خدای بزرگ به هر چی که خواستم ...
Media Removed
آماده این برای پخش یه موزیک احساسی ، من تو زندگی ورزشیم و قهرمانیم به لطف خدای بزرگ به هر چی که خواستم رسیدم و تو موزیک به نظرم این بهترین اتفاق برای من بود ، خوندن کنار خواننده ای که چندین ساله همتون با صداش خاطره های خوبی دارین و زمانی که کنسرت مد نبود جمعیت زیادی رو میکشوند به سالن های کنسرت و به نظر من ... آماده این برای پخش یه موزیک احساسی ، من تو زندگی ورزشیم و قهرمانیم به لطف خدای بزرگ به هر چی که خواستم رسیدم و تو موزیک به نظرم این بهترین اتفاق برای من بود ، خوندن کنار خواننده ای که چندین ساله همتون با صداش خاطره های خوبی دارین و زمانی که کنسرت مد نبود جمعیت زیادی رو میکشوند به سالن های کنسرت و به نظر من نزدیک به دو دهه هست که تو موزیک پاپ حرف اول رو‌میزنه ، افتخاری برای من هست که موزیک جدیدم رو با این بزرگ مرد موسیقی ایران خوندم و مطمئنم یکی از بهترین فیت های ایران میشه و خوشتون میاد، هنوزم حدس نزدید ، فقط یه تعداد کمی تونستن حدس بزنن ، بگم ؟؟؟؟؟؟ یا خودتون میگین ؟؟؟؟؟؟🤔🎤🖤🎸🥇 @.........
Read more
........ وقتی خنده‌ه‌ی نازت را قطع کردی و گفتی: چه راه خوشگل و دو‌نفره‌ای! با خودم گفتم: اون‌قدرا ...
Media Removed
........ وقتی خنده‌ه‌ی نازت را قطع کردی و گفتی: چه راه خوشگل و دو‌نفره‌ای! با خودم گفتم: اون‌قدرا هم زیبا نیست، قشنگی چشمات همه‌چی رو فریبا می‌کنه! وقتی دستمو کشیدی و گفتی: بیا ببینیم به کجا می‌رسه! گفتم: دست وردار دختر، همه‌ی راه‌ها به یک خونه یا کلبه می‌رسند که امنیت را القا کنه. از من گذشته! ... ........
وقتی خنده‌ه‌ی نازت را قطع کردی و گفتی: چه راه خوشگل و دو‌نفره‌ای!
با خودم گفتم: اون‌قدرا هم زیبا نیست، قشنگی چشمات همه‌چی رو فریبا می‌کنه!
وقتی دستمو کشیدی و گفتی: بیا ببینیم به کجا می‌رسه!
گفتم: دست وردار دختر، همه‌ی راه‌ها به یک خونه یا کلبه می‌رسند که امنیت را القا کنه. از من گذشته!
توجه نکردی و وارد راه شدی. چه تند و موزون می‌رفتی. شلوار چسبانت همه‌ی قوس‌های تنت را نشان می‌داد و دلم می‌خواستت اما...
برگشتی و با اعتراض گفتی: وای چقدر بی‌حال! عین پیرمردا راه میری!
وقتی گفتم : پیری یعنی چی؟ سی سال از تو بزرگترم!
سه‌گره زیبای پیشانیت را درهم کشیدی و گفتی: باز شروع نکن، خواهش می‌کنم!... اصلا بیا مسابقه،هر کی زودتر رسید، هرچی خواست، اون‌یکی نه نگه، قبول؟
می‌دونستم پاهایم‌توان ندارد و شاید تا آخر همراهی نکنند.
می‌فهمیدم تو می‌خواهی به هدفت برسی و ... می‌تونستم مثل همیشه مخالفت کنم. اما نگاه مستت اغوام کرد و ...
چه فضیحتی!
چه فضاحتی که پاهای شصت ساله‌ام، نه برگشتن، که رفتن را تاب نیاورد.
....
#ایران #کرمان #زرند #حتکن #طبیعت #کوهستان #آبی #انجمن_عکاسان_ایران #کانون_عکاسان_ایران #عکس_هنری #عکاسخانه #ایرانگردی
#iran #kerman #hotkan #kavir #ig_kerman #rangkhand #tehran #photography #Iran_aks_mobile #iranemoon #akas_khoone #ig_captures #ig_masterpiece rangeetar #irani #amateurism_photographers #ax30
Read more
امشب یه غم تو دلمه که باز واسم ته نداره یادش کاری میکنه که چشام تا خود صبح بباره هر کی یه روز اومد تویه ...
Media Removed
امشب یه غم تو دلمه که باز واسم ته نداره یادش کاری میکنه که چشام تا خود صبح بباره هر کی یه روز اومد تویه دله من فرداش رفت قلبی که یه عمری به من داده بود و برداشت رفت بیقراره دلم بی تو آروم نداره نگم برات هوای شهر وقتی که نیستی حسو حال نداره یه بیماره رفتی واسم خوشی ساعتی شد عشقت واسه من چه قیمتی شد چقد بعد ... امشب یه غم تو دلمه که باز واسم ته نداره یادش کاری میکنه که چشام تا خود صبح بباره
هر کی یه روز اومد تویه دله من فرداش رفت قلبی که یه عمری به من داده بود و برداشت رفت
بیقراره دلم بی تو آروم نداره نگم برات هوای شهر وقتی که نیستی حسو حال نداره یه بیماره
رفتی واسم خوشی ساعتی شد
عشقت واسه من چه قیمتی شد چقد بعد رفتنت به این دلم بی حرمتی شد
بد کردی به دلم چیزی نمونده تویه دلم هر چی دیدم بهت خندیمو
هی به روت نیاوردم که نگی وسواسه نپرسیدی از خودت دلم رو کی به جز تو حساسه
بد کردی به دلم چیزی نمونده تویه دلم هر چی دیدم بهت خندیمو
هی به روت نیاوردم که نگی وسواسه نپرسیدی از خودت دلم رو کی به جز تو حساسه
#شایان_کبیر🌹🙏✅🍁 @shayankabir
#ایرانم #ایران #شمال #گلستان #گنبد_کاووس
Read more
علیرضا رضایی چقدر خوب بود که تو شبیه خودت بودی. هیچ‌وقت خودت را بیشتر یا کمتر نشان ندادی از چیزی که هستی. ...
Media Removed
علیرضا رضایی چقدر خوب بود که تو شبیه خودت بودی. هیچ‌وقت خودت را بیشتر یا کمتر نشان ندادی از چیزی که هستی. به راحتی می‌‌گفتی بعد از ۸۸ که از ایران رفتی دست بر قضا نوشتن را جدی گرفتی و ابراهیم نبوی کمک کرد جایی بنویسی. نه از آن‌موقع‌ها حماسه ساختی که گمنام بودی، نه وقتی اسم در کردی از خودت اسطوره ساختی. ... علیرضا رضایی چقدر خوب بود که تو شبیه خودت بودی. هیچ‌وقت خودت را بیشتر یا کمتر نشان ندادی از چیزی که هستی. به راحتی می‌‌گفتی بعد از ۸۸ که از ایران رفتی دست بر قضا نوشتن را جدی گرفتی و ابراهیم نبوی کمک کرد جایی بنویسی. نه از آن‌موقع‌ها حماسه ساختی که گمنام بودی، نه وقتی اسم در کردی از خودت اسطوره ساختی. یک طنزنویس بودی و تمام. مثل ما نبودی که توی هر سوراخی سرک می‌کشیم. تو طنزنویس بودی و تمام. خوب هم بودی. بلد بودی بخندانی. بلد بودی همه چیز را دست بیندازی. بلد بودی تعصب نداشته باشی. جلوی دوربین خودت بودی و توی متن خودت بودی و توی کامنت خودت بودی. خیلی سخت است علیرضا. وقتی آمدم بیرون و آن ویدئو را که برایم ضبط کرده بودی – مدت‌ها بعد – دیدم کلی خندیدم و کلی گریه کردم. استندآپ‌هات را من خیلی دوست داشتم. می‌خندیدم حسابی. کارم این بود که توی مهمانی کارهای تو را معرفی کنم. همین چند شب پیش جایی مهمان بودم گفت علیرضا رضایی را می‌شناسید؟ بعد سریع سرچ کردم و استندآپ‌هات را گذاشتم. آنجای آدم دروغگو، علیرضا؛ همه داشتند ریسه می‌رفتند. از خنده اشک‌شان درآمد. چندبار هی زدم عقب چون صدای خنده نمی‌‌گذاشت همه کار را درست بشنوند. اما تو ادا نداشتی علیرضا. خود خودت بودی. با دوتا چیز بیشتر عکس یادگاری نمی‌گرفتی؛ یکی مامان‌علی که می‌مردی براش. یکی هم شیشه‌های مشروبت. اصلا شاید برای همین از ایران رفتی که بتوانی با هر چی دوست داری عکس بگیری. نه ادای مبارزه درمی‌آوردی نه ادای بی‌تفاوتی. یک آدم طبیعی بودی که زیاد مشروب می‌خورد. یک آدم مشروب‌خوار که زیاد طبیعی بود. یک آدم شوخ‌طبع که زیادی جدی بودی. یک آدم جدی که زیاد مسخره بود. خیلی مسخره‌ای علیرضا. آدم چهل ساله را واداشته‌ای به نوشتن این چیزها آن هم وقتی که مثل بچه‌‌های چهارساله اشک‌هاش روان است. اصلا خدا لعنت کند شهروز را. وسط این همه کار آمدم پای کامپیوتر و بنا بر عادت مزخرف اینترنت را باز کنم که دیدم نوشته رفیق قدیمی‌ام، علیرضا رضایی، رفت. می‌خواستی بروی خب مثل آدم می‌رفتی. می‌گذاشتی صبح. می‌گذاشتی آخر هفته. می‌گذاشتی سال بعد. اصلا چندسالت بود مرد؟ جواب مامان‌علی را کی بدهد؟ آن وسط، توی سرما. بطری‌هات نصفه ماند که پسر. چقدر دوستت داشتم. حیف که تا نمیریم این احساسات مزخرف را نمی‌نویسیم می‌ترسیم به آدم بخندند. خب وقتی می‌‌میریم که گریه‌دار است. دوستت داشتم علیرضا. آدم‌های کمی واقعا خود خودشان هستند. تو شبیه خودت بودی.

#علیرضا_رضایی
Read more
. 🚎 . دیشب یه متن بلند بالا نوشتم ازینکه اینجا ایران است و ما درگیر جبر جغرافیایی‌ایم و ماچقدر کشور ...
Media Removed
. 🚎 . دیشب یه متن بلند بالا نوشتم ازینکه اینجا ایران است و ما درگیر جبر جغرافیایی‌ایم و ماچقدر کشور قشنگی داریم و چقدر مردم خفنی داریم و حیف و کلی هی فکرای بد..چقدرم متن تاثیر گذاری شده بود 🤦🏻‍♀️اما یهو به خودم اومدم گفتم بی‌خیال بابا همینه دیگه مث خیلی‌های دیگه سعی کنیم ریلکس باشیم با این فرمون بریم ... . 🚎 .
دیشب یه متن بلند بالا نوشتم ازینکه اینجا ایران است و ما درگیر جبر جغرافیایی‌ایم و ماچقدر کشور قشنگی داریم و چقدر مردم خفنی داریم و حیف و کلی هی فکرای بد..چقدرم متن تاثیر گذاری شده بود 🤦🏻‍♀️🙈اما یهو به خودم اومدم گفتم بی‌خیال بابا همینه دیگه مث خیلی‌های دیگه سعی کنیم ریلکس باشیم با این فرمون بریم سن سکته زیر ۳۰ سال میرسه اگه تا الان نرسیده باشه..😂🤦🏻‍♀️
که یهو رسیدم به این عکس.. مهیار از ریلکس‌ترین ریلکس‌هاییه که تو عمرم دیدم.. اینجا خیلی شیک و راحت دفترشو برداشته بود بره از منظره نقاشی بکشه... قشنگی‌های زندگیهامون رو ببینیم و همین نارا بس😌🍃
و سعی کنیم علاوه بر شعار ما حالمون خوبه از دنده لج پا نشیم..❤️
این روزا داریم قوی‌تر از قبل میشیم💪🏻
و تمام اتفاقات قسمته بله من به قسمت اعتقاد دارم دقیقا مثل علی مونا که نتونستن خونه بخرن به‌خاطر تورم اما حالا خونه‌ی قشنگ‌تری دارن، مثل اونایی که مجبور شدن خیلی کارارو نکنن، اما حالا جای بهترین! حتی اونایی هم که جزو تعدیل نیروها هستن قسمتشونه.. شاید تو روزای پیش رو تبدیل بشن به هنرمند بزرگی یا یه اختراعی بکنن یا هرچیزی که مسیر زندگی رو عوض میکنه.. دقیقا خود من مسیر زندگیم در یکی دو ماه گذشته عوض شد ولی خب قطعا راه قشنگتری پیش رومه..✌🏻همیناش قشنگه ديگه❤️ اینکه فکر میکنی چی بودی چی شدی و چی قراره بشی.. همه‌مون یه روحیه بازنده گرفتیم به خودمون😂🤦🏻‍♀️ بیاین اونو بذاریم کنار و پوکرفیس تو فکر برد‌هامون باشیم.. ریلکس و بی استرس بریم جلو..
خوب میشه، چه اینجا باشیم چه نباشیم قسمت زندگی‌ما هم این دورانِ عجیب غریبه.. .
#pincafetrips #iamiranian
Read more
 #روحانی_خودمو_میخوام . متاسفانه دکتر روحانی، مظهر تدبیر و امید سیاسی ایران کهن، یه سه چهار روزه ...
Media Removed
#روحانی_خودمو_میخوام . متاسفانه دکتر روحانی، مظهر تدبیر و امید سیاسی ایران کهن، یه سه چهار روزه که بخاطر فشارای عوامل پشت پرده این دیکتاتوری سیاه، بی سواد و افراطی و جهنمی شدن و حرفای بی شناسنامه های دلواپسو به زبون آوردن!… انگار نه انگار که سیستان و خوزستان و دلار و معیشت و آب و هوا فقط یه خرابکاری ... #روحانی_خودمو_میخوام
.
متاسفانه دکتر روحانی، مظهر تدبیر و امید سیاسی ایران کهن، یه سه چهار روزه که بخاطر فشارای عوامل پشت پرده این دیکتاتوری سیاه، بی سواد و افراطی و جهنمی شدن و حرفای بی شناسنامه های دلواپسو به زبون آوردن!… انگار نه انگار که سیستان و خوزستان و دلار و معیشت و آب و هوا فقط یه خرابکاری از جانب سپاه باتوم بدست و دیکتاتورخواه فیلترمآبه و کار همین ولایت معاشای گشت ارشاد ساز!…
.
ما دغدغه های بزرگ تری مثل تبریک ویژه و ارسال صد کامیون گل رز به نمایندگان آمریکای مودب و خیرخواه جهت زحمت سالروز قرار گرفتن هواپیمای ایرانی جلوی موشک های ناو وینسنس، پیغام مرحمتی مستر نتانیاهوی ایران پرست و حمایت خانم رجوی صلح جو رو داریم!!! واقعا برای برزنت روحانی متاسفم بخاطر این اظهارات سخیف و خلاف تمدن و شعور جهانی شون! این حرفای زرد فقط برای کشور هزینه و ذلت درست میکنه و جنگ و تحریم میسازه!!
.
.
.
امیدوارم ایشون دو تا کتاب و مقاله پژوهشی غربی بخونن و جای حوزه مثلا علمی قم، یه دانشگاه معتبر انگلیسی برن تحصیل کنن تا بفهمن گفتگوی تمدن ها یعنی چی و علم و سواد و مذاکره چجوریه… واقعا دیگه ایران جای موندن نیست!! پول مردومو از حساباشون برمیدارن، میرن عراق و سوریه و یمن و لبنانو می سازن!! من که راضی نیستم ازین عربا… بعد تازه فلسطینیا خون ایرانیارو میریزن تو دریا و مردم مظلوم دارن یکی یکی از گرسنگی میمیرن و شهرداری جنازه هاشونو از زیر پل میبره یه گوشه چال میکنه!! خشونت و تعصبات مذهبی و دروغای رژیم آخوندی، آبروی ایرانو پیش جهانیان برده و تنها امید برجامی مارو سست کرده…
.
آقای رئیس جمهور، شمارو به روح زردشت برگردید به مواضع امام لینکلن… برگردید به حقیقتی که براش بهتون با همین انگشتای سبزمون رای دادیم! چی شد آرمان کنسرت مختلط ما؟! چی شد آزادی استادیوم ها؟! چی شد چهارشنبه های سگی مون؟! چی شد رفع حصر از دو شهید زنده ای که تا پای زندان در هتل، پای رسوندن درد این مردم موندن؟! چی شد خون ندا آقاسلطان؟! چی شد گرفتن حق و حقوق بازیگران و هنرمندان غرق در سکوت و خفقان مملکت؟! چی شد اصلاح این شجره منحوس جمهوری اسلامی به دستای بلوری شما؟! ما معترضیم جناب… این یکی دو تا سخنرانی واقعا دروغشم بده!!
.
🔴میدونیم روی شما از طرف سخنان رهبری این رژیم مستبد فشاره، اما خودتونو حفظ کنین و گول امثال این سلیمانی که هم لباس همون فیروزآبادیه رو نخورین!! یاد خنده های از ته دل اوباما و کری بیفتین… آغوش غرب همیشه بازه!! دو روزه خراب نمیشین اما خودتون باشین… منتظر همون روحانی کدخدا پرست زیر عبا هستیم.
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
. چند سال بود به دلایلی از اینجا زیاد میشنیدم، اما هیچوقت توجهم به تصاویر یا فیلم های این منطقه جلب نشده بود عجیبه اما من خیلی چیزهارو تا نخوام ببینم، نمیبینم حتی اگر جلو چشمام باشن!!! بگذریم، رسیدن به این منطقه برام خیلی خیلی هیجان انگیز بود، شوکه بودم از عظمت این تاسیسات و فضای عجیب منطقه. تازه ... .
چند سال بود به دلایلی از اینجا زیاد میشنیدم، اما هیچوقت توجهم به تصاویر یا فیلم های این منطقه جلب نشده بود
عجیبه اما من خیلی چیزهارو تا نخوام ببینم، نمیبینم حتی اگر جلو چشمام باشن!!!
بگذریم، رسیدن به این منطقه برام خیلی خیلی هیجان انگیز بود، شوکه بودم از عظمت این تاسیسات و فضای عجیب منطقه.
تازه میفهمم نفت، گاز، تاسیسات، پروژه های نفتی، عسلویه و... یعنی چی
بگم که من تمام مدت به فکر مدیریت و مهندسی این مجموعه ها و این منطقه بودم و تمام برنامه ریزی ها و...
برام قابل تصورنیست، میدونم اینجا ایرانه، اما به هر حال باید خیلی پیچیده باشه و کارشناسای خبره و افراد از خودگذشته ای اینجا فعالیت کنن.
همونقدر که باید جذاب و هیجان انگیزه و حتما باید اینجارو دید
.
#عسلویه #نفت #پارسیان #ایرانگردی #طبیعتگردی #جنوب #iran #iran #iraniangirl #سفر #کوله_گردی #عکاسی #مرگ #آب #تصفیه #زندگی #دریا #عکس_از_فاطمه_ندا #ایران #مرگ #با_من_قدم_بزن #خلیج_فارس
Read more
How to style 1 piece in 3 ways 🤭 hoodie from @nou.style you can order 🏼 @onlinemissmode در این ویدیو با یک هودی ۳ تا استایل براتون درست کردم که می تونین از اون هم در ایران و هم در خارج از ایران استفاده کنین ، هودی جزو ایتم هایی هست که راحت و قابل استفاده در خیلی جاهاست ، چون دیگه زمان حرفای قدیمی که می گفتن ... How to style 1 piece in 3 ways 🤭 hoodie from @nou.style you can order 👉🏼 @onlinemissmode در این ویدیو با یک هودی ۳ تا استایل براتون درست کردم که می تونین از اون هم در ایران و هم در خارج از ایران استفاده کنین ، هودی جزو ایتم هایی هست که راحت و قابل استفاده در خیلی جاهاست ، چون دیگه زمان حرفای قدیمی که می گفتن این استایل لباس ها فقط برای ورزش کردنه به سر رسیده . این هودی از برند من هست که بعد از پارسال دوباره تکرار شده و فروش اون فقط از طریق این پیج به صورت انلاین امکان پذیره .
@onlinemissmode
نظرتون در مورد این ویدیو چی بود و کدوم استایل و بیشتر دوست داشتین ۱ یا ۲ و یا ۳ ؟! نکته : پارسال با قیمت دلار ۴۰۰۰ هزار تومن قیمت این هودی ۲۲۰ هزار تومن بود ، امسال با ۳ برابر شدن قیمت دلار این محصول ۳۳۹ هزار تومن فروخته می شه بدون اینکه کیفیت اون پایین بیاد . پارچه ی اون هم تو کرکدار هست و به تنهایی تو فصل زمستون گرم و
ضخیمه .
#style #styling #fashion #ootd #ootdfashion #trendalert #hoodies #hoodie #girly
Read more
. من: علی نرو بابا من تنها با اینا چیکار کنم دیوونم میکنن! علی: فکر کردی من برا چی دارم میرم؟ فعلا یه ...
Media Removed
. من: علی نرو بابا من تنها با اینا چیکار کنم دیوونم میکنن! علی: فکر کردی من برا چی دارم میرم؟ فعلا یه خنده فِیک بزن تو جمع، بعدا یه فکری به حالت میکنیم ... . پ.ن: امیدوارم تجربه‌های عالی‌ای در جوار ترامپ داشته باشی و باعث رشدت بشه . پ.ن۲: وای به حالت اگر برگشتی ایران ... زبونم لال اگر بر اثر تیر اندازی ... .
من: علی نرو بابا من تنها با اینا چیکار کنم دیوونم میکنن!
علی: فکر کردی من برا چی دارم میرم؟ فعلا یه خنده فِیک بزن تو جمع، بعدا یه فکری به حالت میکنیم ...
.
پ.ن: امیدوارم تجربه‌های عالی‌ای در جوار ترامپ داشته باشی و باعث رشدت بشه
.
پ.ن۲: وای به حالت اگر برگشتی ایران ... زبونم لال اگر بر اثر تیر اندازی توی آمریکا باکیت نشد (تبلیغ منفی علیه غرب وحشی) ... خودم اینجا تو فرودگاه با تیر میزنمت
.
پ.ن۳: آموزش حرکت لِنگ پرنده توسط @mohammadfyb
Read more
. Nobody can predict the future! The power for creating a better future is contained in the present ...
Media Removed
. Nobody can predict the future! The power for creating a better future is contained in the present moment. You create a good future by creating a good present. In this picture in 2010 when we just got engaged, the only thing I knew about my future was that I will be holding the same hands forever! . ... .
Nobody can predict the future! The power for creating a better future is contained in the present moment. You create a good future by creating a good present. In this picture in 2010 when we just got engaged, the only thing I knew about my future was that I will be holding the same hands forever!💕
.
💕💕 اینجا حتی نمیدونستیم چند روز بعد که علی بعد از عقدمون برگرده امریکا، چقدر دیگه قراره از هم دور باشیم؟
عروسی کی میگیریم؟
نمیدونستیم قراره کجا زندگی کنیم؟
نمیدونستیم گرین کارت من که بیاد، انقدر کار و بارمون تو ایران خوب شده و نژ بزرگ شده که به جای اینکه من بیام امریکا، علی میاد و ایران زندگی میکنیم باهم.
اصلا نمیدونستیم نژ چیه؟
فکرش هم نمیکردیم روزی برسه بیست سی نفر با ما کار کنند.
یادمه روزی که گرین کارتم اومد، رفتیم بازار و سه تا چرخ خیاطی دیگه برای کارگاه خریدیم. آگهی استخدام سه خیاط دیگه دادیم. یادمه همه انگشت به دهن هر تصمیم من و علی بودند.
یادمه تصمیم قطعی به موندن گرفته بودم.
یک بار جدا شده بودم و دیگه ‌فقط میخواستم بمونم.
سیاتل؟
سیاتل هیچوقت تو هیچ کجای برنامه هامون نبود؟
فکرش رو نمیکردیم سه سال و نیم تو تهران تو یه خونه با وسایل خیلی محدود قرضی زندگی کنیم، که وانمود کنیم ما همین زودی ها میریم امریکا که هی حرف نشنویم.
.
اینستاگرام اصلا نمیدونستیم چی چیه و اگه کسی از آینده امروزش برامون میگفت، حتما فکر میکردیم جن زده شده! چه برسه که من امروز ۱۳۱ هزار دوست اینجا دارم.
.
حالا هشت سال گذشته و این دختر نگران عکس که روز عقدش شلوار جین پوشیده و نگران رفتن علیه! این عکس رو میبینه و به چرخش روزگار و بالا پایین هاش فکر میکنه. روزها و چالش ها و غم و شادی هایی که گذرونده.
تلاش های پی در پی ای که کرده و از هر پنج تا، حداقل چهار تاش پوچ شده و به در و دیوار خورده. ولی اینجا فقط از موفقیت و خوشی هاش میگه.
دختری که کوچکترین تصویری از هشت سال بعدش جز اون دست هایی که همیشه باید تو دستش باشه نداشت.
دختری که میخواست بمونه! نشد
.
#زمونه_میچرخه #دلهامون_به_هم_گرم_باشه
.
دفاع: میبینید که. من خودم برای موندن بودم! هیچ تشویقی برای رفتن در کار نیست. لایوها جنبه های دیگه ای داره! اگر شما فقط وجه مهاجرتش رو میبینید! مقصر من نیستم. ایراد از نگاه شماست.
تعداد محدودی لایو درباره مهاجرته، اونم برای اونها که سوال دارند! نه شما که خوشحالید☺️
Read more
. . کار درست و مطالعاتی اینه یک تیم درست شه این ها رو شناسایی کنه تا از کشور در نرفتن ! اونها ک در رفتن ...
Media Removed
. . کار درست و مطالعاتی اینه یک تیم درست شه این ها رو شناسایی کنه تا از کشور در نرفتن ! اونها ک در رفتن پولها هم بردند وگرنه دوتا ساعت و کیف سرگرم شدن به مصادیق رده هزارمیه ک بعید میدونم سودی عقلایی بده دو تا سه تا از این گنده ها رو ک جرایمشون مبرهنه خراب کردن و رسوا کردن و معرفی کردن یک بحثیه والا گیر ... .
.
کار درست و مطالعاتی اینه
یک تیم درست شه
این ها رو شناسایی کنه تا از کشور در نرفتن !
اونها ک در رفتن پولها هم بردند
وگرنه دوتا ساعت و کیف سرگرم شدن به مصادیق رده هزارمیه ک بعید میدونم سودی عقلایی بده
دو تا سه تا از این گنده ها رو ک جرایمشون مبرهنه خراب کردن و رسوا کردن و معرفی کردن یک بحثیه
والا گیر دادن به مسائل دیگه من فکر کنم ول کردن شاه دزد و چسبیدن به تخم مرغ دزد و سرگرم کردن ملت و خالی کردن هیجان و فالو بالا پایین شدن و فحش و تهمت زدن و .... این چیزهاست بیشتر عایدیش...
.
.
روزی معلوم نیست چند تا کله گنده فرار میکنن
مردم هم بندگان خدا سرگرم کیف و کفش و روسری ...
.
.
.
.
.
بله آروم کردن مردم خوبه
حالا چهل نفر هم فحش خوردن الکی و راستکی و تهمت و اینها هم هیچی اصلا اونها مال قیامت حساب کتابشه
من میگم کار به درد نخور هم نباشه
سودش خیلللللللللللییییییی کمه
کار حسابی فقط به صورت تیمی و با مطالعه و بعد مطالبه ممکنه
وگرنه اره خوب مردم فقط تو این وضع وخیم اقتصادی الکی فکر میکنن داره کاری صورت میگیره چهارتا هم فحش و زنده باد مرده باد میگن یک کم خنک میشن اما بعدش به خودشون میان میبینن هیچی فرق نکرده نهایت دیگه مثلا عکس و فیلم نمیگیرن بقیه و ریاکارانه تر زندگی میکنند
هدف اگر اینه شاید بشه بگیم خوبه اونم در حد خنک شدن دل مردم بازم برای قیامتشون نمی دونم حقیقت چی بگم .... اما به نظر من ک جز یک دل خوش کنک الکی به هیچ دردی نمی خوره .
.
.
.
.
.
باز میگم
والا بالله مبارزه با اشرافی گری هم اصلا خوب
اما اینا دکوره کاره
اصل مبارزه با فساده
وگرنه چهره زاهدانه درست کردن رو بیشتر یاد دادن هنری نیست باور کنید !!!
مملکت ریاکار کم نداره !!
.
.
.
احتمالا موقت
دوست ندارم بنویسم اما خدایی دردم میاد
میبینم و حس میکنم فقط الکی بندگان خدا ملت سرکار رفتن کلی هم این وسط ها تهمت و غیبت و هتاکی و توهین و گناه و .... ته اش هم هر چی فکر میکنم حس میکنم چیزی هم انگار حتی عاید دنیاشونم نمیشه ! اصلا آخرت هم نگیم کلا ...
.
.
.
بابا درست کار کنید من حرفم اینه اما بازم انگار معلوم نمیشه
کار درست مطالبه درست میخواد
سرتون رو گرم الکی کردن و هر روز خروج بیشتر ارز ک چی آخه!؟!؟!
.
.
.
#فساد_اقتصادی #مبارزه_با_اشرافیگری #ایران #اقتصاد #اقتصاد_ایران #دولت #روحانی .
.
.
مطالبه اصلی باید از #قوه_قضاییه باشد !
ثروت ایران داره خارج میشه !
با ساعت و روسری و کیف سرگرم نشید ملت!
.
Read more
. کاش آدم ها اگر توی دوستی‌شان صادق نیستند، توی دشمنی‌شان صادق باشند. چند روزی است که این ناصادقی ...
Media Removed
. کاش آدم ها اگر توی دوستی‌شان صادق نیستند، توی دشمنی‌شان صادق باشند. چند روزی است که این ناصادقی دوستان و دشمنان را دارم می‌بینم. نه اینکه قبلا ندیده باشم، نه! اما انگار آدم‌هایی که غرضی دارند بو می‌کشند و همدیگر را پیدا می‌کنند. بین اینهمه دروغ‌پراکنی و تهمتی که می‌زنند، دلم برای دکتر موسوی ... .
کاش آدم ها اگر توی دوستی‌شان صادق نیستند، توی دشمنی‌شان صادق باشند.
چند روزی است که این ناصادقی دوستان و دشمنان را دارم می‌بینم. نه اینکه قبلا ندیده باشم، نه! اما انگار آدم‌هایی که غرضی دارند بو می‌کشند و همدیگر را پیدا می‌کنند.
بین اینهمه دروغ‌پراکنی و تهمتی که می‌زنند، دلم برای دکتر موسوی نمی‌سوزد. چون اولا او آدمِ روزهای سخت است. توی ایران هم که بود صد برابر بیشتر از این تهمت و دروغ شنیده بود و نشکسته بود. آن‌هم در بدترین شرایط روحی، در آن روزهای سخت پس از انفرادی و دادگاه. بلکه محکم‌تر از قبل و با شناختی بیشتر از دوگانه‌ی دوست/دشمن ایستاده بود و نوشته بود و کتاب چاپ کرده بود. دوم اینکه همه‌ی آنهایی که در بازه‌های مختلف زمانی به او تهمتی زده بودند یا دروغی نسبت داده بودند، پس از مدتی یا از ادبیات و شبکه‌های مجازی حذف شدند (که آنهم به علت پوشالی بودن خودشان بود) یا اینکه پس از مدتی دوباره از درِ آشتی وارد شدند و جانم، عزیزم، عشقم، استادم راه انداختند.
اما دلم برای ادبیات و هنر می‌سوزد. وقتی می‌بینم عده‌ای هنر را یا هنرمندان را پله می‌کنند برای بالا رفتن خودشان. (فقط در ادبیات هم نیست، همین عکس‌های منتشر شده با آقای مشایخی را ببینید!) وقتی می‌بینم عده‌ای با راه انداختن بحث‌های بی‌ارزش، قصد دیده شدن و سرپوش گذاشتن روی عقده‌ی حقارت خود را دارند. وقتی می‌بینم «انتقاد کردن» از یک اثر هنری که مسلما جزء حق آزادی بیان هر شخصی است، تقلیل داده شده است به «فحاشی کردن» و «تهمت زدن» به هنرمند که مسلما پیگرد قانونی دارد. وقتی می‌بینم به‌اصطلاح نویسندگان به جای اینکه بنویسند و اثر ادبی خلق کنند، یا کتاب بخوانند و تجربه کسب کنند، وقتشان را با هوچی‌گری و گیر دادن به این و آن می‌گذرانند. وقتی می‌بینم کسانی که آدم فکر می‌کرده! مطالعه دارند و حداقل چهار تا مقاله درباره‌ی مطلبی خوانده‌اند، می‌آیند سوال‌های صدبار جواب داده شده می‌پرسند و حرف‌های فسیل‌ها را تکرار می‌کنند. خب دل آدم می‌سوزد. نمی‌سوزد؟
یا شاید بهتر باشد من هم به جای شعر گفتن و داستان نوشتن و ستون معرفی فیلم و کتاب به روز کردن، بنشینم از ابتدای راه، یکی یکی نارفیقی‌هایی که در حقم شده را رو کنم؟! یا شاید بهتر باشد من هم بنویسم چه کسی در کدام چت اسکایپ و اینستاگرام و… به من چه گفت و فردایش پشت سرم چی نوشت و به بقیه چی گفت؟! یا شاید بهتر باشد من هم خودم را به این و آن بچسبانم و از طریق دوستی یا دشمنی با آنها دیده شوم؟ یا شاید بهتر باشد من هم برای...
.
فاطمه اختصاری
.
⬅️⬅️ادامه در کامنت
و پست کامل در کانال تلگرام➡️➡️
.
.
Read more
‌ بعد از بازی ایران پرتغال و حذف تیم ایران، شورِ جام‌جهانی هم از سفر من حذف شد. نمی‌دونم چی شد ولی اینقدر با تیم ملی، تماشای بازی‌هاشون از نزدیک و حضور در بطن ماجرا و داخل استادیوم تجربه‌ی خفن و شدیدی داشتم که الان دیگه تماشای بازی بقیه‌ی تیم‌ها توی فن‌فست و روبروی مانیتور، مثل قبل بهم حال نمی‌ده و ...
بعد از بازی ایران پرتغال و حذف تیم ایران، شورِ جام‌جهانی هم از سفر من حذف شد. نمی‌دونم چی شد ولی اینقدر با تیم ملی، تماشای بازی‌هاشون از نزدیک و حضور در بطن ماجرا و داخل استادیوم تجربه‌ی خفن و شدیدی داشتم که الان دیگه تماشای بازی بقیه‌ی تیم‌ها توی فن‌فست و روبروی مانیتور، مثل قبل بهم حال نمی‌ده و یه جورایی بدعادت شدم.

صبحِ بعد از بازی رفتم ایستگاه قطار #سارانسک و سوار قطارهای رایگان شدم (که از قبل بلیطش رو گرفته بودم) و بعد از ۱۲ ساعت به #مسکو رسیدم. رفتم خونه‌ی دوست قدیمیم الکسی. همین پسره که از ایران براش سوهان و قطاب برده بودم. عاشق موسیقی، فیلمبرداری (حرفه‌ش همینه و به صورت فریلنس کار می‌کنه)، سفر، کواس (یه نوشیدنی روسی شبیه آبجو)٬ شیرینی‌های ایرانی، یادگرفتن زبون‌های جدید، و معاشرته.

دو سه روزه مسکو هستم و به خودم استراحت دادم، برای همین این طرف‌ها نیومدم. در چیلِ مطلق به سر می‌برم و هرازچندگاهی در سایت workaway دنبال فرصت‌های باحالی برای کار داوطلبانه می‌گردم. می‌خوام به طبیعت روسیه و تجربه‌های جدید رو بیارم و بقیه‌ی سفرم رو متفاوت از نیمه‌ی اولش برگزار کنم.

براتون تعریف می‌کنم چی قراره بشه.

‌‌ #جام_جهانی_سیزدهم ‌

‌ #جام_جهانی #روسیه۲۰۱۸ #فوتبال #fifaworldcup #russia2018 ‌ #سفر #سفرنامه #سفرنویس #بلاگر #سفرزندگی
Read more
Loading...
Load More
Loading...