Loading Content...

کافی است برای

Loading...


Unique profiles
85
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Los Angeles, California, Esfahan, Iran, Milano میلانو
Average media age
765.1 days
to ratio
10.1
یک سنگ کافی است برای شکستن شیشه یک جمله کافی است برای شکستن قلب یک بیت کافی است برای عاشق شدن و یک دوست ...
Media Removed
یک سنگ کافی است برای شکستن شیشه یک جمله کافی است برای شکستن قلب یک بیت کافی است برای عاشق شدن و یک دوست کافی است برای تمام زندگی #دوست #عشق #رفاقت یک سنگ کافی است برای شکستن شیشه
یک جمله کافی است برای شکستن قلب
یک بیت کافی است برای عاشق شدن
و یک دوست کافی است برای تمام زندگی🌹🍃💗 #دوست #عشق #رفاقت
Loading...
 #ذکر__یعنی #آرامش__یعنی <span class="emoji emoji1f339"></span> <span class="emoji emoji1f339"></span> خداوند در سوره آل عمران میفرماید :<span class="emoji emoji1f447"></span> بسم_الله_الرحمن_الرحيم: <span class="emoji emoji1f53d"></span> 172)كساني ...
Media Removed
#ذکر__یعنی #آرامش__یعنی خداوند در سوره آل عمران میفرماید : بسم_الله_الرحمن_الرحيم: 172)كساني كه (در نبرد احد) پس از آن كه زخم برداشته بودند دعوت خدا و پيامبر (او) را اجابت كردند. براي كساني از آنان كه نيكي و پرهيزگاري كردند، پاداشي بزرگ است. 173) اینها(مومنان) کسانی بودند که ... #ذکر__یعنی
#آرامش__یعنی
🌹
🌹
خداوند در سوره آل عمران میفرماید :👇 بسم_الله_الرحمن_الرحيم:
🔽

172)كساني كه (در نبرد احد) پس از آن كه زخم برداشته بودند دعوت خدا و پيامبر (او) را اجابت كردند. براي كساني از آنان كه نيكي و پرهيزگاري كردند، پاداشي بزرگ است.
173) اینها(مومنان) کسانی بودند که ( بعضی از ) مردم ، به آنان گفتند: «مردم [ لشکر دشمن ] برای ( حمله به ) شما اجتماع کرده اند از آنها بترسید!» اما این سخن ، بر ایمانشان افزود و گفتند:"حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیل،" «خدا ما را کافی است و او بهترین حامی ماست.» 🌹
174) به همین جهت ، آنها ( از این میدان ، ) با نعمت و فضل پروردگارشان ، بازگشتند در حالی که هیچ ناراحتی به آنان نرسید و از رضای خدا ، پیروی کردند و خداوند دارای فضل و بخشش بزرگی است. 🌹
175) این فقط شیطان است که پیروان خود را ( با سخنان و شایعات بی اساس ، ) می ترساند. از آنها نترسید! و تنها از من بترسید اگر ایمان دارید! 🔽
🔽
🔽 🔽
🔽
تفسیر برهان : 🔽ابي رافع مي گويد: اين آيه در شأن حضرت علي عليه السلام نازل شده است و شأن نزول آن اين است كه: در روز دوم جنگ اُحُد، علي عليه السلام مسلمانان را ندا داد و آنها او را اجابت كردند و علي عليه السلام به همراه هفتاد مرد با علَم مهاجرين، در جلوي لشكر به حركت در آمد تا به «حمراء الاسد» برسد و دشمن را بترساند. حمراء الاسد، بازاري است كه سه ميل از مدينه فاصله دارد. سپس در روز جمعه به مدينه بازگشت. در آن روز، ابوسفيان از مدينه خارج شد و رفت تا به روحاء رسيد. در آن جا، معبد خزاعي را ديد و از او پرسيد: خبر تازه چه داري؟ او اين شعر را برايش خواند: از فرط سر و صداي فراوان، نزديك بود مركبم از بين برود؛ چرا كه اسباني چون ابابيل، در روي زمين به پيش مي تازند. اسباني كه شيراني شرزه را با خود حمل مي كنند كه به هنگام نبرد، انسان­هايي كوتاه قامت و ناتوان و بي سلاح نيستند. ابوسفيان به قافله اي از قوم عبد قيس گفت: به محمد بگوييد كه من بزرگان شما را كشتم و به اين هدف باز مي گردم تا شما را ريشه كن كنم. و باز پيامبر صلي الله عليه و آله فرمودند: «حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعمَ الْوَكِيلُ» ابو رافع، روايت كرده است كه علي عليه السلام، اين سخن را گفته است و سپس آيه «الّذين قَالَ لَهُمُ النَّاسُ ، 173 آل عمران » نازل شده است.(مناقب، ج 1، ص 194) 🔽
🔽
🌹
🌹
اللهم_عجل_الولیک_الفرج
اللهم_صل_على_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
کپی_با_ذکر_صلوات
Read more
. ■شبکه‌های اجتماعی ۱. تعداد زیادی عکس یک‌شکل و بدون تنوع در پروفایل یا صفحات اجتماعی یک فرد به‌معنای ...
Media Removed
. ■شبکه‌های اجتماعی ۱. تعداد زیادی عکس یک‌شکل و بدون تنوع در پروفایل یا صفحات اجتماعی یک فرد به‌معنای خودخواهی یا خودشیفتگی اوست. ۲. عکس کلوزآپ از چهره (فاصله‌ی کمتر از ۴۰ سانت ) چهره‌ای غیرقابل اعتماد و بی‌کفایت از فرد نشان می‌دهد. ۳. اگر یک فرد در فضای مجازی تعداد زیادی دوست داشته باشد، ممکن ... .
■شبکه‌های اجتماعی
۱. تعداد زیادی عکس یک‌شکل و بدون تنوع در پروفایل یا صفحات اجتماعی یک فرد به‌معنای خودخواهی یا خودشیفتگی اوست.
۲. عکس کلوزآپ از چهره (فاصله‌ی کمتر از ۴۰ سانت ) چهره‌ای غیرقابل اعتماد و بی‌کفایت از فرد نشان می‌دهد.
۳. اگر یک فرد در فضای مجازی تعداد زیادی دوست داشته باشد، ممکن است به این معنا باشد که بیش‌ازحد به محبوبیت خودش اهمیت می‌دهد و سعی دارد فردی شاد و خوش‌مشرب به‌نظر بیاید. طبق تحقیقاتی انجام‌شده، تعداد دوستان جذاب‌ترین افراد در شبکه‌های اجتماعی تنها بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ نفر است.
■احساسات
۴. اگر سعی می‌کنید که عواطف و احساسات واقعی خود را پنهان کنید، به‌معنای این است که هیچ علاقه‌ای به افراد دیگر ندارید. احتمالا نمی‌توانید با افراد به‌خاطر مشکلات‌شان همدلی و همدردی کنید.
۵. اگر هم احساسات خود را زیاد بروز دهید، ممکن است فردی بی‌فکر و دمدمی‌مزاج به‌نظر می‌رسید.
■حرف زدن
۶. بهترین راه برای شناخت یک فرد صحبت کردن درمورد اطلاعات شخصی مانند خاطرات کودکی و سرگرمی‌هاست. اما یادتان باشد اگر اطلاعات محرمانه‌ی یکی از آشنایان یا دوستان خود را درمیان بگذارید، فرد غیرمعتمد و اهل غیبت به‌نظر خواهید رسید.
۷. اگر بیش‌ازحد از ضمیر اول شخص مفرد استفاده کنید و راجع‌به خود حرف بزنید، افراد طردتان می‌کنند، چراکه انگار بیشتر به شخص خودتان علاقه دارید تا آنها. همچنین، این کار نشانه‌ی این است که خود را باهوش‌تر از دیگران می‌دانید.
۸.وقتی دارید پز زندگی و شخص خودتان را می‌دهید، افراد را از خود می‌رانید و جذابیت‌تان هم کمتر می‌شود.
■رفتار
۹. اگر بیش از حد لفظ قلم صحبت کنید، شاید در دل دیگران این ترس را بیندازید که «قصدش از چنین رفتار مبادی آداب‌گونه‌ای چیست؟»
۱۰. اگر هم سرد و مغرور باشید، چندان نخواهید توانست اعتماد دیگران را جلب کنید. طوری رفتار کنید که انگار می‌دانید طرف مقابل از شما خوشش آمده و سپس «پذیرش موردانتظار» اتفاق می‌افتد.
۱۱. اگر بگویید که فلان فرد معروف را دیده‌اید یا او را می‌شناسید ممکن است این طور به نظر برسد که فرد سوءاستفاده‌گری هستید و خود را برتر از دیگران می‌پندارید.
■لبخند
۱۲. اگر در مواجهه با دیگران به‌جای اخم یا لبخند تصنعی، لبخند واقعی بزنید، احتمال اینکه آنها در ملاقات بعدی شما را زودتر به‌خاطر بیاورند، بیشتر است.
۱۳. اگر هم هنوز با طرف مقابل احساس راحتی نمی‌کنید و نمی‌خواهید خیلی صمیمی شوید، فقط کافی‌ است یک لبخند واقعی بر لب داشته باشید تا اعتماد او را جلب کنید. طبق تحقیقات، افراد با لبخند بیشتر مورد پذیرش واقع میشوند
■منبع سایت چطور
Read more
ناو های هواپیما بر را می توان به مانند یک شهر کوچک بر روی آب دانست.شهری که برای زندگی تنها به امکانات ...
Media Removed
ناو های هواپیما بر را می توان به مانند یک شهر کوچک بر روی آب دانست.شهری که برای زندگی تنها به امکانات درون خود وابسته است و کیلومترهای با خشکی فاصله دارد.وظیفه این ناوها حفاظت و ایجاد امنیتی است که برای عملی کردن آن نیازمند پرواز هواگردهای قرار گرفته بر روی خود هستند.در بسیاری از موارد اطلاعات چندانی ... ناو های هواپیما بر را می توان به مانند یک شهر کوچک بر روی آب دانست.شهری که برای زندگی تنها به امکانات درون خود وابسته است و کیلومترهای با خشکی فاصله دارد.وظیفه این ناوها حفاظت و ایجاد امنیتی است که برای عملی کردن آن نیازمند پرواز هواگردهای قرار گرفته بر روی خود هستند.در بسیاری از موارد اطلاعات چندانی از مکانیزم های کامپیوتر و الکترونیکی آنها در دست نیست اما اینبار شما را با بزرگترین ناو هواپیما بر جهان آشنا خواهیم ساخت.یک غول مدرن شناور بر روی آب!با ما همراه باشید.
ناو هواپیمابر USS Enterprise اولین ناو هواپیمابر اتمی دنیا محسوب می‌شود که پیشران آن از تعداد هشت راکتور اتمی و تعداد 4 محور شفت تشکیل شده‌است و هر راکتور متصل به دو محور شفت است. استفاده از پیشران اتمی تحولی در ناوهای هواپیمابر بوجود آورد و باعث شد تا استفاده از ناوهای هواپیمابر راحتتر شود برد این ناوها افزایش یابد و یا سایر مزیت‌ها و ویژگی‌هایی را بوجود آورد که این خصوصیات هم‌اکنون نیز در ناوهای هواپیمابر کلاس Nimitz دیده‌می‌شوند. ساخت ناو در سال 1958 و در کارخانه‌ی کشتی‌سازی Newport News آغاز شد و در 24 سپتامبر 1960 به آب انداخته شد. Enterprise در 25 نوامبر 1962 و با فرماندهی کاپیتان Vincent P. DePoixرسما وارد خدمت شد. بعدها بروزرسانی‌های متعددی بر روی ناو انجام گرفت. نام این ناو از یکی از شناورهای مورد استفاده در جنگ جهانی دوم گرفته شده‌است. این ناو بزرگترین شناور نیروی دریایی ایالات متحده است که 342 متر طول دارد و وزن جابجایی آن 89900 تن است. تنها شناورهای تقریبا هم اندازه با این ناو، ناوهای هواپیمابر کلاس Nimitz می‌باشند. این ناو یکی از قدیمیترین شناورهای حال حاضر ایالات متحده محسوب می‌شود که به گفته‌ی مقامات ایالات متحده بین سال‌های 2012 تا 2014 از رده خارج خواهد شد. پورت خانگی این ناو پورتNorfolk واقع در ویرجینیاست و افسر فرمانده آن در حال حاضر کاپیتان Ronald Horton است.
ناو USS Enterprise طلایه دار ناوهای هواپیمابر اتمی دنیا محسوب می‌شود. پیشران ناو قادر است سرعت این غول بزرگ را به 35 گره برساند و نیروی محرکه ناو را برای مدت 5 سال تامین کند که این مقدار انرژی برای 20 بار چرخیدن به دور کره زمین به همراه 100 هواپیما کافی است. رادارهای آرایه‌ی فازی نصب شده در این ناو قدرت راداری مناسبی را برای آن بوجود آورد. بعدها از این سیستم راداری در شناورهای مجهز به سیستم AEGIS و تعداد زیادی از شناورهای نظامی دیگر استفاده شد. ⚠️کانال تلگرامی مارو دنبال کنید⚠️
#jangavaran_ir
Read more
. کافی است توی اتاقتان جای میز تحریرتان را با تخت عوض کنید. حس خوب تغییری را که دارید مثل وقتی است که ...
Media Removed
. کافی است توی اتاقتان جای میز تحریرتان را با تخت عوض کنید. حس خوب تغییری را که دارید مثل وقتی است که یک قاب جدید برای گوشی تان می خرید. اصلا خیلی هم نباید این حس خوب برای آدم خرج بردارد. کافی است نایلونی که روی کنترل تلویزیونتان کشیده اید را عوض کنید ، به شما قول می دهم تا یک هفته موقع دیدن تلویزیون حس ... .
کافی است توی اتاقتان جای میز تحریرتان را با تخت عوض کنید.
حس خوب تغییری را که دارید مثل وقتی است که یک قاب جدید برای گوشی تان می خرید. اصلا خیلی هم نباید این حس خوب برای آدم خرج بردارد.
کافی است نایلونی که روی کنترل تلویزیونتان کشیده اید را عوض کنید ، به شما قول می دهم تا یک هفته موقع دیدن تلویزیون حس خوبی دارید کفش های کتانی تان را یک جا بکنید توی ماشین لباسشویی.
با پنبه و الکل بیفتید به جان لپتاپتان و خوشحال باشید.
مثلا ما چهارتایی وقتی می نشینیم توی ماشین هِلِک و هِلِک می زنیم می رویم جاده ی شمال چه اتفاقی می افتد که حالمان خوب می شود ، همان چهار تایی که اینجا توی یک خانه با هم زندگی می کنیم.
ما آدم ها زنده ایم به همین تغییر ها ، و این هم یک نیاز است ، مثل آب ، غذا و معشوقه دو تا تیر و تخته را که جا به جا کنید می شود تعویض دکوراسیون نه تغییر اتاق.
مسافرت که می روید خانه و زندگیتان را از ریشه نکنده اید ببریدکتانی تان را که می شورید همان کتانی قبلی است و تلویزیونتان همان تلویزیون است.
لطفا هروقت رابطه تان نیاز به تغییر داشت بزنید تیر و تخته ها را جابه جا کنید رستوران همیشگی تان را عوض کنید به جای پیامک دادن مدام؛ تلفن بزنید به جای عزیزم بگویید گلم ،دکوراسیون رابطه تان را عوض کنید اما طرفتان را عوض نکنید!
.
| #مسعود_مميزالشجار |
.
#ميـم
#مادام_کوترل
#پروانه
Read more
معرفی اپلیکیشن RunGap برای آیفون . توضیحات اپلیکیشن : اپلیکیشن Activity به صورت رسمی توسط اپل ...
Media Removed
معرفی اپلیکیشن RunGap برای آیفون . توضیحات اپلیکیشن : اپلیکیشن Activity به صورت رسمی توسط اپل توسعه یافته است و کاربران اپل واچ‌ها از طریق آن می‌توانند اطلاعات مختلف ورزشی خود را ردیابی و ثبت کنند. . در این میان، مواقعی پیش میاید که کاربران تصمیم به استفاده از دیگر سرویس‌های ورزشی برای ثبت ... معرفی اپلیکیشن RunGap برای آیفون
.
توضیحات اپلیکیشن :
اپلیکیشن Activity به صورت رسمی توسط اپل توسعه یافته است و کاربران اپل واچ‌ها از طریق آن می‌توانند اطلاعات مختلف ورزشی خود را ردیابی و ثبت کنند.
.
در این میان، مواقعی پیش میاید که کاربران تصمیم به استفاده از دیگر سرویس‌های ورزشی برای ثبت فعالیت‌های فیزیکی خود می‌گیرند. این مسئله ممکن است به دلیل افزایش دقت یک اپلیکیشن خاص برای یک فعالیت ورزشی منحصر به فرد و یا عدم پشتیبانی Activity از یک رشته ورزشی باشد. در این میان، برخی کاربران تمایل دارند تا اطلاعات خود را با کاربران دیگر سرویس‌ها نیز به اشتراک بگذارند؛ برای مثال برای اشتراک گذاری فعالیت ورزشی روزانه از Activity به اپلیکیشن فیت بیت و ارسال این اطلاعات به کاربران دیگری که از دستبند فیت بیت استفاده می‌کنند، باید از روشی خاص برای انتقال اطلاعات استفاده کنند.
.
نیاز به انجام چنین کارهایی در حقیقت ایده ابتدایی تولید اپلیکیشن RunGap است. RunGap در حقیقت یک اپلیکیشن مدیریت داده‌های ورزشی است که می‌تواند بین 20 سرویس متفاوت، اطلاعات ورزشی را انتقال دهد. کاربران می‌توانند از طریق این اپلیکیشن اطلاعات اپل واچ خود را با کاربران دیگر برندهای پوشیدنی‌های هوشمند، شامل Polar, Garmin, Endomondo, RunKeeper, Strava, Runtastic, Suunto, TomTom, Adidas, Fitbit, SportsTracker, Apple Health, Nike+ را انتقال دهند.
.
روند کار با این اپلیکیشن نیز بسیار ساده و آسان است و تنها کافی است پس از نصب آن، دسترسی‌های لازم برای همگام سازی اطلاعات ورزشی خود را به آن بدهید تا این اپلیکیشن بتواند اطلاعات ورزشی اپل واچ را در اختیار دیگر سرویس‌ها قرار دهد.
.
یکی دیگر از ایده‌های خوب برای استفاده از این اپلیکیشن این است که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات اپل واچ‌های غیر نایک پلاس را به سرویس Nike+ اضافه کنید.
.
علاوه بر این، اپلیکیشن RunGap بسیاری از رشته‌های ورزشی که در Activity پشتیبانی نمی‌شود را با استفاده از اپل واچ ردیابی می‌کند.
.
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #iphonex #rungap #applewatch
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس #آیفون #اپل_واچ
Read more
Loading...
‌ #نقد فیلم«موروثی»(Hereditary #) توسط منتقد ورایتی ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.6/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 89% . ترجمه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم«موروثی»(Hereditary #) توسط منتقد ورایتی ‌ IMDB: 7.6/10 rottentomatoes: 89% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - این فیلم یک تریلر ماوراء الطبیعه است که شما را از #وحشت #میخکوب می‌کند. داستان فیلم در مورد خانواده‌ای است که به وسیله ی ارواح از هم پاشیده است، و پر از چیزهایی است که تماشای ...
#نقد فیلم«موروثی»(Hereditary #) توسط منتقد ورایتی

🔸IMDB: 7.6/10
🔸rottentomatoes: 89%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - این فیلم یک تریلر ماوراء الطبیعه است که شما را از #وحشت #میخکوب می‌کند. داستان فیلم در مورد خانواده‌ای است که به وسیله ی ارواح از هم پاشیده است، و پر از چیزهایی است که تماشای آن باعث می‌شود به آن لقب بهترین #فیلم_ترسناک هفته را دهیم. این فیلم #جن‌_گیری و حرکت رازآلود اجسام را دارد.
.
سوال من این است که چرا « #موروثی» در رقابت با فیلم های درام در جشنواره ساندنس شرکت نکرده است؟ به نظر می‌رسد که برنامه ریزان این جشنواره هم مانند آکادمی #اسکار تعصباتی در مورد بعضی ژانرها دارند. آن‎ها شاید «موروثی» را مشاهده کرده‌اند و با خود گفته‌اند: خیلی خوب ساخته شده، ولی به هر حال، این یک فیلم ترسناک است. می توان گفت «موروثی» می‌تواند جذاب‌ترین فیلمی باشد که من امسال در جشنواره ساندنس مشاهده کرده‌ام.
.
«موروثی»، که توزیع آن بر عهده کمپانی ای ۲۴ (A24) بوده است، قطعا می‎تواند شانس خود را برای فروش بالا در سینماهای مگاپلکس داشته باشد ، جایی که مخاطبان عمده ای را به خود جذب کند. ولی چیزی که مخاطبان در مورد این فیلم خواهند فهمید، آن است که بر خلاف اکثر فیلم‌های ترسناک معروف این روزها، این یکی آن محتوای کافی را برای ترساندن مخاطب دربردارد.
.
«آری آستر» به آرامی و با ژرف اندیشی اثر را کارگردانی می‌کند، فیلم را از تمامی آن زرق و برق‌های معمول فیلم‌های ترسناک پاکسازی می‎کند. به جای آن‌ها، او موقعیت های ترسناک متناسبی را برای مخاطبان پدید می‌آورد تا در آن غرق شوند.
.
او همچنین به شکل استادانه ای بر مخاطب می گذارد. یک توطئه در «موروثی» وجود دارد و به شما لحظات هولناکی را وارد می کند مانند آنچه در «بچه رزماری» به یاد دارید. روشی که فیلم از روح برای نمایش نشانه‌های مخفی شخصیت‌ها استفاده می‌کند خیلی شبیه به روش فیلم «درخشش» است. همچنین به طور واضحی در به تصویر کشیدن ارواح به عنوان یک نوع کالت هراس‌آور از فیلم «مرد حصیری» الگوبرداری شده است. در «موروثی»، آن‎ها آمده‌اند تا برای ما مزاحمت ایجاد کنند و بترسانند. ولی ناراحت کننده‌ترین چیز این است که آن‌ها خود «ما» هستیم.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
Read more
<span class="emoji emoji1f537"></span>جرم روزه خواری در ملأعام ؛ کسی که به صورت آشکار روزه می‌خورد، هنوز به حقوق شهروندی و احترام به حقوق ...
Media Removed
جرم روزه خواری در ملأعام ؛ کسی که به صورت آشکار روزه می‌خورد، هنوز به حقوق شهروندی و احترام به حقوق دیگران در سطح جامعه واقف نیست و این حقوق را زیر پا می‌گذارد. چنین فردی بصورت علنی و‌ آشکار بیان می‌کند که رعایت حقوق دیگران برایش اهمیتی ندارد. * روزه‌خواری عملی حرام است: طبق نظر مراجع تقلید، ... 🔷جرم روزه خواری در ملأعام ؛

کسی که به صورت آشکار روزه می‌خورد، هنوز به حقوق شهروندی و احترام به حقوق دیگران در سطح جامعه واقف نیست و این حقوق را زیر پا می‌گذارد.
چنین فردی بصورت علنی و‌ آشکار بیان می‌کند که رعایت حقوق دیگران برایش اهمیتی ندارد. * روزه‌خواری عملی حرام است:
طبق نظر مراجع تقلید، مسلمانان مکلف باید در ماه رمضان روزه بگیرند اما برخی افراد به دلایل مختلفی مانند مسافرت و بیماری از این حکم مستثنی می‌شوند و در این صورت آنان عمل حرامی انجام نداده‌اند. پس چرا روزه‌خواری عملی حرام است؟

دلیل حرمت این عمل یک قاعده‌ فقهی است. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: «کسی که حسن و کار خیری انجام دهد و آن را از غیر خدا پنهان دارد، عملش70 برابر می‌شود و کسی که مرتکب گناهی می‌شود، اگر آن را فاش و آشکار نماید، مورد غضب خدا واقع می‌شود اما اگر آن را پنهان داشت، آمرزیده خواهد شد.»
بنابراین دلیل حرمت روزه‌خواری و تظاهر به آن، حرمت‌شکنی احکام الهی است.

روزه خواری در قانون

در قانون مجازات اسلامی به صراحت در رابطه با جرم روزه‌خواری صحبت نشده است، اما در این قانون آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی، جرم است و دادگاه‌ها نیز براساس این ماده قانونی، حکم افراد مرتکب را صادر می‌کنند.

تظاهر به روزه خواری به چه معناست؟

بین یک عمل حرام و تظاهر به عمل حرام تفاوت وجود دارد. زمانی که یک فردی بر اثر بیماری توان گرفتن روزه را نداشته باشد عمل حرامی انجام نداده است.
ارتکاب عمل به صورت علنی و در انظار عمومی به معنای آن نیست که کسی شاهد عمل بوده باشد بلکه قابلیت عمل برای این که در معرض دید دیگران قرار بگیرد، کافی است.
براساس قانون مجازات اسلامی، هر کس علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

با ما همراه باشید

#حبیب نیکبخت
#روزه_خواری #وکیل_الرعایا #جرم #ماه_رمضان #مسلمان #حقوقي #بيشتر_بدانيد #ايران #قانون #مردم
Read more
Loading...
دانشنامه فرزند . چگونه سریع باردار شویم؟ دانشنامه فرزند: هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . چگونه سریع باردار شویم؟ دانشنامه فرزند: هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود را وسعت بخشید احتمالا مشتاقید سریع به خواسته خود برسید، اما گاهی ممکن است همه چیز طبق برنامه شما پیش نرود. اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید با شکست مواجه نشوید و به سرعت باردار شوید راهکارهای زیر ... دانشنامه فرزند
.
چگونه سریع باردار شویم؟

دانشنامه فرزند: هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود را وسعت بخشید احتمالا مشتاقید سریع به خواسته خود برسید، اما گاهی ممکن است همه چیز طبق برنامه شما پیش نرود. اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید با شکست مواجه نشوید و به سرعت باردار شوید راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید.
معاینات پیش از بارداری:
قبل از اینکه برای باردار شدن اقدام کنید بهتر است به یک پزشک مراجعه نمایید و ویتامین های مورد نیازتان را مانند اسید فولیک دریافت کنید. اگر شما از لحاظ جسمانی در سلامت باشید شانس تان برای موفقیت در بارداری بیشتر می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع به مقاله معاینات پیش از بارداری دانشنامه فرزند مراجعه نمایید.
تغییر سبک زندگی:
هنگامی که در حال تلاش برای بارداری هستید خوردن غذاهای مغذی، حفظ وزن مناسب، ورزش منظم و ترک عادت های بد غذایی (مانند نوشیدن الکل و سیگار کشیدن) و محدود کردن مصرف کافئین می تواند در سرعت بخشیدن به باردار شدن تان تاثیر گذار باشد.

تشخیص زمان تخمک گذاری:
بزرگ ترین راز برای سرعت بخشیدن به روند بارداری دانستن زمان تخمک گذاری است. این موضوع بدان معناست که شما و همسرتان می توانید بهترین زمان برای مقاربت که احتمال باروری در آن بیشتر است را بیابید. اگر چرخه های قاعدگی نامنظم دارید شاید یافتن زمان دقیق تخمک گذاری کمی مشکل باشد و باید برای این کار از پزشک تان مشاوره بخواهید. یک راه سریع و آسان برای یافتن زمان تخمک گذاری استفاده از ماشین حساب تخمک گذاری دانشنامه فرزند است.

بهترین زمان مقاربت برای بارداری:
اسپرم به مدت 48 تا 72 ساعت در لوله فالوپ زنده می ماند در حالی که تخمک تنها در حدود 24 ساعت عمر می کند. داشتن رابطه جنسی هر روز و به تعداد زیاد لزوما باعث افزایش شانس حامله شدن نمی شود. همچنین عدم مقاربت در زمان قبل از تخمک گذاری به مدت طولانی نیز باعث تجمع اسپرم مرده در مایع منی می شود. بهترین راه، داشتن مقاربت منظم هم در زمان تخمک گذاری و هم قبل از آن می باشد. نیازی نیست پس از نزدیکی برای افزایش شانس حاملگی پاهای خود را بالا نگه دارید، کافی است به مدت 10 الی 15 دقیقه پس از مقاربت در رختخواب دراز بکشید و در طول این زمان به حمام نروید. اگر 10 الی 15 دقیقه صبر کنید اسپرم با وارد شدن به دهانه رحم می تواند در جای مناسب قرار گیرد.

ادامه در کامنت اول ...
Read more
. جست و جو در آرشیوهای کهنه ذهنی تان را رها کنید و امروز را از نو زندگی کنید. برای اینکار فقط کافی است رها ...
Media Removed
. جست و جو در آرشیوهای کهنه ذهنی تان را رها کنید و امروز را از نو زندگی کنید. برای اینکار فقط کافی است رها شوید. . رها شدن از دست حرف و سخن کسی که باعث آزار شما شده فقط با بخشیدن آن فرد امکان پذیر است. با بخشیدن خود و دیگران از دست خاطرات تلخ راحت می شوید . جست و جو در آرشیوهای کهنه ذهنی تان را رها کنید و امروز را از نو زندگی کنید. برای اینکار فقط کافی است رها شوید. . رها شدن از دست حرف و سخن کسی که باعث آزار شما شده فقط با بخشیدن آن فرد امکان پذیر است. با بخشیدن خود و دیگران از دست خاطرات تلخ راحت می شوید
. #عبادالرحمن چه كسانی هستند؟ وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً (فرقان63) وَ الَّذِینَ یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَ قِیاماً (فرقان64)؛ .  و بندگان خداى رحمان كسانی اند كه روى زمین به تكبّر راه ... .
#عبادالرحمن چه كسانی هستند؟

وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً (فرقان63) وَ الَّذِینَ یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَ قِیاماً (فرقان64)؛
.
 و بندگان خداى رحمان كسانی اند كه روى زمین به تكبّر راه نمى روند، و هر گاه جاهلان آنان را طرف خطاب قرار دهند (و سخنان نابخردانه گویند) با ملایمت(و سلامت نفس) پاسخ دهند.
.
.
.
.
.
1ـ بالاترین مدال براى انسان، مدال #بندگى خداست. «وَ عِبادُ الرَّحْمنِ» زیرا انتساب به بى‏نهایت، انسان را بالا مى‏برد.

2ـ رفتار هر كس، نشان دهنده‏ى شخصیّت اوست. «عِبادُ الرَّحْمنِ ... یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً» (بندگان خاص خداوند، مظهر تواضع هستند.)
.
3ـ #اسلام ، #دین جامعى است كه حتّى براى چگونه راه رفتن برنامه دارد. «یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً» .
4ـ #ایمان و اعتقاد انسان، در رفتار شخصى او مؤثّر است. «عِبادُ الرَّحْمنِ ... یَمْشُونَ» .
5ـ تواضع، ثمره‏ى بندگى و نخستین نشانه‏ى آن است. «هَوْناً»
.
6ـ سرچشمه‏ى #مدارا و نرمخویى #بندگان خدا، #ایمان است، نه #ترس و ضعف آنان. «عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ» ... .
7ـ وقار و نرمى از بارزترین صفات مؤمن است. «یَمْشُونَ ... هَوْناً» .
.
8ـ تواضع نسبت به همه‏ى مردم لازم است. (نسبت به #زن و #مرد ، كوچك و بزرگ، دانا و نادان). «یَمْشُونَ ... هَوْناً ... قالُوا سَلاماً»
.
9ـ با جاهلان مقابله به مثل نكنید. «إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً» .
10ـ مُدارا و #حلم و #حوصله ، از صفات بارز مؤمنان است. «قالُوا سَلاماً»
.
11ـ #تواضع باید هم در عمل باشد، «یَمْشُونَ ... هَوْناً»، هم در كلام، «قالُوا سَلاماً» و هم در عبادت. «سُجَّداً وَ قِیاماً» .
12ـ با افراد #نادان و فرومایه #مجادله نكنید. «قالُوا سَلاماً» (آنان سخنى در شأن خود مى‏گویند، ولى شما سخنى عالمانه و كریمانه بگویید)

13ـ بهترین وقت #عبادت ، #شب است و بین شب و #نماز و #مناجات ، رابطه محكمى است. «یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ»(فضاى آرام، دورى از #ریا ، تمركز #فكر ، از بركات شب است)

14ـ شب زنده‏ دارى و استمرار و تداوم عبادت، نشانه‏ى بندگان خاصّ خداوند است. (فعل مضارع«یَبِیتُونَ» نشانه‏ى استمرار است)

15ـ آنچه به عبادت ارزش مى‏ دهد، #اخلاص است. «لِرَبِّهِمْ» پروردگارا !
.
.
ما را از بندگان خاصت قرار ده و توفیق كسب ویژگیهاى صفات عباد الرحمن را به ما مرحمت كن. .
.
.
.

از گذشته‌ها آمده « العاقل تکفیة الاشاره؛ برای عاقل یک اشاره کافی است تا چیزی را دریابد
.
Read more
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ <span class="emoji emoji2935"></span> <span class="emoji emoji1f539"></span>تردمیل بسیاری از افراد به علت این که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه ...
Media Removed
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ تردمیل بسیاری از افراد به علت این که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی ندارند تصمیم می گیرند که داخل منزل ورزش کنند و به همین علت به فکر تهیه یک ابزار ورزشی مناسب نظیر تردمیل یا دوچرخه ثابت می افتند. در چنین مواقعی است که توجه فرد به این معطوف می شود که کدامیک ... تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

🔹تردمیل
بسیاری از افراد به علت این که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی ندارند تصمیم می گیرند که داخل منزل ورزش کنند و به همین علت به فکر تهیه یک ابزار ورزشی مناسب نظیر تردمیل یا دوچرخه ثابت می افتند. در چنین مواقعی است که توجه فرد به این معطوف می شود که کدامیک از این دو وسیله ورزشی مناسب تر است؟
واقعیت آن است که هر یک از این دو وسیله ورزشی مزایای خاص خود را دارند؛ به طور مثال تردمیل وسیله ورزشی مناسبی است که الگوی حرکتی روزانه انسان یا در واقع همان راه رفتن را تقلید می کند که این یک مزیت است. همچنین بسیاری از انواع تردمیل ها امکان نشان دادن ضربان قلب هنگام ورزش، میزان کالری مصرفی در طول مدت ورزش و مسافت طی شده را دارند و بدین طریق می توان شدت ورزش را تعیین کرد و براساس شدت تعیین شده در نسخه ورزشی، به ورزش پرداخت.
متخصصان پزشکی- ورزشی معتقدند، افرادی که بیماری خاصی ندارند و از دردهای مزمن زانو رنج نمی برند می توانند از تردمیل برای داشتن یک فعالیت ورزشی هوازی مناسب در منزل استفاده کنند و در صورتی که به بیماری مزمنی نظیر بیماری قلبی، دیابت، پرفشاری خون یا غیره دچار هستند پیش از شروع ورزش حتما با یک متخصص پزشکی ورزشی مشورت کنند. 🔹دوچرخه ثابت
دوچرخه ثابت نیز همانند تردمیل مزایای زیادی برای ورزش در منزل دارد. به گفته متخصصان گرچه میزان حداکثر اکسیژن مصرفی که شاخص مناسبی از استقامت قلبی- عروقی است هنگام استفاده از دوچرخه ثابت به اندازه تردمیل افزایش نمی یابد، اما این وسیله ورزشی به علت نیاز به فضای کمتر و همچنین تولید صدای کمتر گزینه مناسبی برای بسیاری از افراد است. افزون بر این، توصیه می شود مبتلایان به آرتروز زانو و دردهای اسکلتی- عضلانی برای شروع یک برنامه ورزشی هوازی از این وسیله استفاده کنند.
استفاده از دوچرخه ثابت، یکی از روش های رایج در ورزش های هوازی است که در مقایسه با راه پیمایی و تند راه رفتن، ویژگی خاصی ندارد و حتی به نسبت کمتری، ظرفیت هوازی را افزایش می دهد و به علت استفاده از عضله های چهارسر رانی، با خستگی زودتری همراه است.
برای افرادی که درد جلوی زانو دارند، استفاده از دوچرخه چه ثابت و چه متحرک توصیه نمی شود.
البته این موضوع مطلق نیست و با تنظیم زین دوچرخه، به نحوی که زانو زیاد خم نشود، می توان از درد زانو جلوگیری کرد ولی به هر حال به این افراد توصیه می شود به جای دوچرخه سواری، پیاده روی یا شنا انجام دهند

داوود بیات
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4b0"></span>فرصت سرمایه گذاری شماره 415 <span class="emoji emoji1f4a1"></span> طرح احداث نمایندگی بیمه <span class="emoji emoji1f4af"></span> کانال ایطرح @Etarhcom طرح احداث نمایندگی ...
Media Removed
فرصت سرمایه گذاری شماره 415 طرح احداث نمایندگی بیمه کانال ایطرح @Etarhcom طرح احداث نمایندگی بیمه برای سرمایه‌گذاری در اخذ یک نمایندگی بیمه عموما به سرمایه زیادی نیاز ندارید همین که بتوانید یک دفتر کار در منطقه مناسب و مطابق با استاندارد‌های لازم داشته باشید کافی است. بنابراین در رابطه ... 💰فرصت سرمایه گذاری شماره 415 💡 طرح احداث نمایندگی بیمه
💯 کانال ایطرح @Etarhcom
طرح احداث نمایندگی بیمه
برای سرمایه‌گذاری در اخذ یک نمایندگی بیمه عموما به سرمایه زیادی نیاز ندارید همین که بتوانید یک دفتر کار در منطقه مناسب و مطابق با استاندارد‌های لازم داشته باشید کافی است.
بنابراین در رابطه با این بخش کار نمی‌توان اظهارنظر قاطعی داشت پس هزینه‌های اجاره دفتر کار بسته به شهر و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، متفاوت است. از بحث اجاره دفتر که بگذریم تنها هزینه‌ای که برای شما مترتب است هزینه‌های مربوط به تجهیز دفتر کار و یک سری لوازم اداری و راه‌اندازی سیستم نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دفتر است که لااقل هزینه‌ای حدود 20 تا 30 میلیون برای‌تان دارد.
مهم‌ترین نکته در اجاره برای راه‌اندازی یک دفتر نمایندگی بیمه این است که دفتر کار شما باید در منطقه‌ای تجاری یا اداری قرار داشته باشد و متراژ آن نباید کمتر از 10 مترمربع باشد. در حال حاضر طبق آیین‌نامه شماره 75 نمایندگی، شرایط لازم جهت اخذ یک نمایندگی بیمه اعم از مدرک تحصیلی، سابقه کاری، عدم سوءپیشینه، داشتن مکان مناسب و. . . . آورده شده است. به لحاظ مدرک تحصیلی محدودیت خاصی وجود ندارد و افراد تقریبا از هر رشته و گرایشی می‌توانند برای اخذ نمایندگی بیمه اقدام کنند اما باید توجه داشته باشید که اولویت با رشته‌های مرتبط اعم از مدیریت بیمه، رشته‌های مالی و حسابداری، حقوق، مدیریت، اقتصاد و. . . است. 📌 برای مشاهده جزئیات بر روی لینک ذیل کلیک نمائید :
https://goo.gl/XGjQrd ☕️ به ایطرح بپیوندید :
@Etarhcom
Read more
در نظام حقوق ما گاهی اوقات لازم است برای مطالبه‌ی حق خود (برای نمونه طلبی که از دیگری داریم)، ابتدا ...
Media Removed
در نظام حقوق ما گاهی اوقات لازم است برای مطالبه‌ی حق خود (برای نمونه طلبی که از دیگری داریم)، ابتدا اظهارنامه‌ای تنظیم و برای طرف مقابل ارسال کنیم. به عبارت دیگر، ارسال اظهارنامه مقدمه‌ای است برای مطالبه‌ی بعضی حقوق. این که اظهارنامه چیست و در چه مواردی استفاده از آن الزامی یا اختیاری است و چه نکاتی ... در نظام حقوق ما گاهی اوقات لازم است برای مطالبه‌ی حق خود (برای نمونه طلبی که از دیگری داریم)، ابتدا اظهارنامه‌ای تنظیم و برای طرف مقابل ارسال کنیم. به عبارت دیگر، ارسال اظهارنامه مقدمه‌ای است برای مطالبه‌ی بعضی حقوق. این که اظهارنامه چیست و در چه مواردی استفاده از آن الزامی یا اختیاری است و چه نکاتی برای تنظیم آن یا پاسخ به آن لازم است و برای ارسال آن به چه مرجعی باید مراجعه کنیم، از موضوعات کاربردی است

مطابق قانون آیین دادسی مدنی: «هرکس می‌تواند قبل از تقدیم دادخواست، حق خود را به وسیله‌ی اظهارنامه از دیگری مطالبه نماید، مشروط بر این که موعد مطالبه رسیده باشد. به طور کلی هر کس حق دارد اظهاراتی که را که راجع به معاملات و تعهدات خود با دیگری است و بخواهد به طور رسمی به وی برساند، ضمن اظهارنامه به طرف ابلاغ نماید. اظهارنامه توسط اداره‌ی ثبت اسناد و املاک کشور یا دفاتر دادگاه‌ها ابلاغ می‌شود. اداره‌ی ثبت اسناد و دفتر دادگاه‌ها می‌توانند از ابلاغ اظهارنامه‌هایی که حاوی مطالب خلاف اخلاق و خارج از نزاکت باشد، خودداری نمایند.» و همچنین «در صورتی که اظهارنامه مشعر به تسلیم چیزی یا وجه یا مال یا سندی از طرف اظهارکننده به مخاطب باشد، باید آن چیز یا وجه یا مال یا سند هنگام تسلیم اظهارنامه به مرجع ابلاغ، تحت نظر و حفاظت قرار گیرد، مگر آن که طرفین هنگام تعهد، محل و ترتیب دیگری را تعیین کرده باشند. » در تنظیم اظهارنامه نیز اصولی باید مدنظر قرار گیرد که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

تا حد امکان تلاش کنیم الفاظ و عبارات ذکر شده در متن اظهارنامه کوتاه، مختصر، شفاف و بدون ابهام، دقیق و با آگاهی کامل از مفاهیم آنها باشد تا احیانا به ضرر خودمان مورد استفاده قرار نگیرد.
در تنظیم اظهارنامه از درج مطالب خارج از نزاکت و استعمال الفاظ رکیک و یا عباراتی که می‌تواند افترا (یعنی نسبت دادن جرمی به دیگری) یا نشر اکاذیب تلقی شود، پرهیز شود عدم رعایت این نکته ممکن است موجب عدم پذیرش یا عدم ارسال اظهارنامه‌ی ما از سوی مرجع ارسال کننده شود.
چنانچه همراه اظهارنامه چیزی ارسال شده باشد، حتما در متن تنظیمی به آن مورد، محل نگهداری، شماره یا مشخصات ظاهری آن اسناد، قراردادها، چک و … اشاره شود.
همچنین لازم است متن تنظیمی را قبل از مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی – با مشورت با افراد آگاه – آماده کنید تا فرصت کافی برای تنظیم دقیق آن در اختیار داشته باشید.
#اظهارنامه_رسمي
#وكيل_مستقل_دادگستري
#مشاوره_حقوقی_رایگان
#گفتمان_وكيل_گفتمان_آگاهي_است
#gofteman_vakil
@gofteman_vakil
Read more
مواد لازم برای تهیه بامیه : آرد  یک پیمانه = ۱۲۵ گرم آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی  تخم مرغ  ۲ عدد روغن ...
Media Removed
مواد لازم برای تهیه بامیه : آرد  یک پیمانه = ۱۲۵ گرم آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی  تخم مرغ  ۲ عدد روغن جامد یا مایع  ۲ قاشق سوپخوری شربت بار۲ قاشق سوپخوری نمک یک پنس وانیل شکری نصف قاشق مرباخوری یا وانیل خالص یک هشتم قاشق مرباخوری شربت بار به مقدار لازم طرز تهیه بامیه : ابتدا آب و شربت بار و ... مواد لازم برای تهیه بامیه :

آرد  یک پیمانه = ۱۲۵ گرم
آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی 
تخم مرغ  ۲ عدد
روغن جامد یا مایع  ۲ قاشق سوپخوری
شربت بار۲ قاشق سوپخوری
نمک یک پنس
وانیل شکری نصف قاشق مرباخوری یا وانیل خالص یک هشتم قاشق مرباخوری
شربت بار به مقدار لازم
طرز تهیه بامیه :

ابتدا آب و شربت بار و روغن و نمک را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قرار بدهید. به محض اینکه جوش های ریزی روی سطح آب آمد تمام آرد را یک دفعه اضافه کنید.
سریع شروع به همزدن کنید تا آرد جمع شود. * نکته : حتما و حتما برای تهیه بامیه حرارت را کم کنید.
با پشت قاشق خمیر را در داخل قابلمه یا ماهیتابه پخش کنید. تا زمانی که از روی حرارت بردارید بایستی مدام اینکار را انجام بدهید. تقریبا ۱۵-۱۰ دقیقه طول می کشد.
بعد به ظرف دیگری منتقل کنید و اجازه بدهید خمیر سرد شود در این فاصله دو سه بار خمیر را زیر و رو کنید تا به سرد شدن آن کمک کنید.
بعد از اینکه خمیر سرد شد تخم مرغ اول را می ریزیم و با دست هم می زنیم. ممکن است اولش به نظرتان شل بیاید ولی با هم زدن خودش را جمع می کند.
بعد از اینکه خمیر سفت شد مجددا تخم مرغ دوم و وانیل را بریزید و هم بزنید تا خمیر خودش را جمع کند. * نکته تهیه بامیه : هر دفعه حدود ۵ دقیقه ممکن است طول بکشد.

برای درست کردن بامیه نیاز به یک قیف و یک ماسوره هست. * نکته طرز تهیه بامیه : بهتر است برای تهیه بامیه قیف یکبار مصرف باشد چون شستن این خمیر کمی سخت است. * نکات مهم درست کردن بامیه : ماسوره ای که با آن بامیه درست می کنند به ماسوره آچاری معروف است.
بعد با قیچی آشپزخانه بامیه ها را به اندازه لازم ببرید.

در یک قابلمه به مقدار لازم روغن بریزید ( بهتر است سطح بامیه ها را بپوشاند). برای سرخ کردن بامیه نباید روغن آن داغ باشد. پس همان اول داخل روغن سرد بریزید و حتما حتما با حرارت کم سرخ کنید. * نکته برای تهیه بامیه : باز هم تکرار می کنم حرارت کم در سرخ کردن بامیه خیلی مهم است.
بعد از سرخ شدن کامل بامیه ها، همان طور داغ داخل شربت بار ولرم بریزید تا شهد در آن نفوذ کند (2 دقیقه کافی است). * شربت بار بامیه:
مواد لازم برای شربت بار بامیه:

شکر 2 پیمانه  آب۱ پیمانه  گلاب۱/۴ پیمانه  آبلیمو ۱ قاشق سوپخوری یا جوهر لیمو ۱/۸ قاشق چایخوری 
زعفران دم کرده۲ قاشق سوپخوری
گلوکزیک قاشق غذاخوری پر (گلوکز برای براق شدن بامیه است)
طرز تهیه شربت بار بامیه :

ابتدا شکر و آب و گلاب را در قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم ( حتما حرارت ملایم باشد نه اینکه بخواهد غل
Read more
Loading...
. سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی، ‌اضافه کرد: احتمالا این درست است که کنفدراسیون فوتبال آسیا این تفکر ...
Media Removed
. سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی، ‌اضافه کرد: احتمالا این درست است که کنفدراسیون فوتبال آسیا این تفکر را دارد که بازیکنان ایران، عربستان و دیگر تیم‌ها به همان تعداد روزها برای آمادگی نیاز دارند که بازیکنان تیم‌هایی مثل ‌اسپانیا و پرتغال که بازیکنانشان در تیم‌هایی همچون رئال مادرید، بارسلونا و منچستر ... .
سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی، ‌اضافه کرد: احتمالا این درست است که کنفدراسیون فوتبال آسیا این تفکر را دارد که بازیکنان ایران، عربستان و دیگر تیم‌ها به همان تعداد روزها برای آمادگی نیاز دارند که بازیکنان تیم‌هایی مثل ‌اسپانیا و پرتغال که بازیکنانشان در تیم‌هایی همچون رئال مادرید، بارسلونا و منچستر بازی می‌کنند. بازیکنان ما که در لیگمان مقابل نفت تهران بازی می‌کنند، به همان سطح از آمادگی احتیاج دارند که بازیکنان کشورهای دیگر مقابل تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند. در پنجره بازی‌های دوستانه‌ای که گذشت پنج تیم آسیایی که به جام جهانی صعود کردند ۱۰ بازی انجام دادند که تنها نتیجه‌ مثبت آن یک پیروزی برای ایران بود و در ۹ بازی دیگر نتایج خوبی گرفته نشد اما هنوز AFC اعتقاد دارد که این سطح آماده سازی کافی است. آیا مقصر بنده هستم یا آیا وظیفه بنده بود؟ من وقتی اشتباه می‌کنم خوشحال نیستم. وقتی تصمیم اشتباه می‌گیرم خیلی ناراضی و ناخشنود هستم زیرا وظیفه من خدمت به تیم‌ ‌ملی و فوتبال ایران است. هر بار که اشتباه می‌کنم نمی‌توانم شب بخوابم. مسئولیت من این نیست و من خیلی خوشحالم. من فقط از این ناراحت می‌شوم که از من استفاده می‌کنند تا برنامه مدونی برای آماده سازی تیم‌ ‌ملی آماده کنیم و بعد من کارم را برای آماده سازی انجام می‌دهم و بقیه از منفعت آن استفاده می‌کنند و برنامه کامل برای آنها می‌شود. اگر شما یک ماه کار کنید و حقوق شما را به شخص دیگری بدهند چه احساسی پیدا می‌کنید؟ این احساسی است که من الان دارم.
اعتقاد من این است که در چهار سال گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشتیم. جام جهانی تورنمنت بسیار سطح بالایی است و ۹۹ درصد افرادی که درباره تیم‌ ‌ملی صحبت می‌کنند، هیچ گاه در مقابل ‌اسپانیا و در این سطح بازی نکردند و تجربه آن را ندارند. من پرتغال و رئال مادرید و منچستر را تمرین دادم. واقعیت این است که سرعت آن بازی‌ها با سرعت لیگ ما متفاوت است اما زمانی که رئال مادرید را از تلویزیون می‌بینید که آن هم فقط می‌توانید نیمی از زمین را ببینید شاید فکر کنید که سرعت بازی بسیار کم است. رئال مادرید یا ‌اسپانیا را باید در آن ۱۰۰ متر ببینید.
هیچ کسی در فوتبال ایران دلسوزتر از من برای باشگاه‌ها نبود. دو سال پیش تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را مطالعه کردم و سعی کردم از منافع باشگاه‌ها دفاع کنم.
منافع فوتبال در حال‌ حاضر در کار نیست، اگر منافع فوتبال در کار بود نباید مرحله یک هشتم نهایی الان برگزار می‌شد مسبب این شرایط قطعا AFC است زیرا از منافع پنج تیم حاضر در جام جهاني دفاع نكرد
Read more
تارت ليمو 🍋🍋🍋 خواص اعجاب انگيز ليمو ترش: آب لیمو ترش و اسانس آن برای بدن، ذهن و روح بسیار مفید است. ...
Media Removed
تارت ليمو 🍋🍋🍋 خواص اعجاب انگيز ليمو ترش: آب لیمو ترش و اسانس آن برای بدن، ذهن و روح بسیار مفید است. اسانس لیمو به واسطه انرژی زا بودن آن مشهور است. در کشور ژاپن به واسطه اثرات شاداب کننده و فرح بخش این اسانس، آن را به هنگام کارکردن کارمندان در فضا منتشر میکنند. همچنین میتوان از چند قطره از اسانس لیمو ... تارت ليمو 🍋🍋🍋
خواص اعجاب انگيز ليمو ترش:
آب لیمو ترش و اسانس آن برای بدن، ذهن و روح بسیار مفید است. اسانس لیمو به واسطه انرژی زا بودن آن مشهور است. در کشور ژاپن به واسطه اثرات شاداب کننده و فرح بخش این اسانس، آن را به هنگام کارکردن کارمندان در فضا منتشر میکنند.
همچنین میتوان از چند قطره از اسانس لیمو به عنوان بخور استفاده کرد، یا مقداری ازآن را در وان حمام ریخت. این کار باعث سرحال شدن کلیه اعضا بدن میشود. البته نباید هرگر اسانس لیمو را بدون رقیق کردن برروی پوست بکار برد زیرا باعث بروز مشکلات پوستی میشود.
درخشان کننده چشمها :
سعی کنید در نوشیدنی هایتان از آب لیمو استفاده کنید. فرضا" هر روز صبح یک عدد لیمو را با مقداری آب گرم میل کنید. نوشیدن این مایع به جای نوشیدن چای باعث میشود شما بدن سالمتری داشته باشید. همچنین در اثر نوشیدن مایعات حاوی آب لیمو، چشمهای شما درخشانتر شده و پوستی سرحال تر از قبل خواهید داشت. در صورت تمایل برای بهتر کردن طعم آن میتوانید از شکر یا عسل استفاده کنید.
تسکین دهنده گلودرد :
لیمو دارای اثرات ضد عفونی کننده و قابض است و بدین جهت میتوان از آن برای درمان گلودرد استفاده نمود. با توجه به مقدار بسیار زیاد ویتامین "ث" موجود در لیمو، مصرف آن باعث افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن میشود. برای فرد مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگی مصرف مخلوطی از آب لیمو تازه با عسل در یک لیوان آب گرم بسیار مفید است.
پاک کننده پوست :
اگر پوست شما چرب است میتوانید آنرا با لیمو که یک ماده قابض است تمیز کنید. به این ترتیب که یک قاشق چای خوری آب لیمو را در دو فنجان آب مقطر بریزید و با یک پنبه تمیز صورت خود را با آن پاک کنید. این کار باعث کاهش چربی پوست میشود و از پدید آمدن جوشهای صورت جلوگیری میکند. در صورت استفاده از این لوسیون برای جلوگیری از رشد باکتریها بهتر است هرروز یک محلول تازه درست کنید. مصرف این محلول باعث خشک شدن پوست میشود و برای پوستهای چرب بسیار مفید است. اما در صورت داشتن پوست خشک از مصرف آن خودداری کنید.
آرامش دهنده روح :
لیمو همواره به عنوان یک ماده تسکین دهنده روح مطرح بودهاست. استشمام رایحه معطر لیمو در طی تمرینات تمرکز و تعمق روح (مدیتیشن) بسیار مفید است. برای انجام این کار کافی است که سه قطره از اسانس لیمو را به یک کاسه حاوی آب گرم افزود و آنرا در هوای اتاق قرار دهید. به این ترتیب در طول استشمام رایحه معطر لیمو به یک آرامش مطلوب فکری و روحی دست خواهید یافت.
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> شب گذشته 5 شهریور ماه دیدار مردمی فیلم سینمایی«تنگه ایو قریب»به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه ...
Media Removed
# شب گذشته 5 شهریور ماه دیدار مردمی فیلم سینمایی«تنگه ایو قریب»به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان،با حضور جواد عزتی،حمید رضا آذرنگ،مهدی قربانی با استقبال چمشگیر مخاطبانش در پردیس کورش برگزار شد . پیش از نمایش فیلم جواد عزتی در صحبت های کوتاهی از مخاطبان این فیلم سینمایی به ... #🎥
شب گذشته 5 شهریور ماه دیدار مردمی فیلم سینمایی«تنگه ایو قریب»به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان،با حضور جواد عزتی،حمید رضا آذرنگ،مهدی قربانی با استقبال چمشگیر مخاطبانش در پردیس کورش برگزار شد
.
پیش از نمایش فیلم جواد عزتی در صحبت های کوتاهی از مخاطبان این فیلم سینمایی به دلیل حمایتشان از سینما و فیلم«تنگه ابو قریب»تشکر کرد
.
حمید رضا آذرنگ نیز گفت:«از زمانی که «تنگه ابو قریب»اکران شده،واکنش هانسبت به فیلم متفاوت است.برخی از جوانهایی که روایت هایی از جنگ شنیده اند می گویند چرا درباره جنگ فیلم ساخته شده است؟حرف زدن از جنگ کافی است.در آن زمان که چنین اتفاقی در«تنگه ابو قریب»رخ داد من اندیمشک بودم و مادرم در جمع شما است وشاهد است که چه روزهای سختی بود.»
.
او ادامه داد:«خاطرم هست تعداد زیادی از افرادی که شیمیایی شده بودند در دو طرف بلوار راه آهن اندیمشک جمع شده بودند،اما هیچ کس نمی دانست جلوتر و در «تنگه ابو قریب»چه خبر است.ما فقط نظاره گر حضور مجروحان در شهر بودیم.آن قدر که در بیمارستان اندیمشک جا برای مجروحان نبود و جلوی در بیمارستان تنها یک سطل آب یخ روی سر آنها می ریختند و دیگر وقت رسيدگي به آنها نبود.من در شهرم شاهد این اتفاقات بودم و خبر نداشتم که یکسری آدم جلوتر چه رشادت هایی می کنند.»
.
او در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:«جنگ پلید و کثیف است و به اعتقاد من کثیف ترین آدم کسی است که جنگ طلب است.من کاری با گذشته فیلم جنگی در ایران ندارم،فیلم «تنگه ابو قریب»به زیبایی با استناد به داستانی واقعی با وسواس و دقت ساخته شده است.اما در روزهای اخیر چند ویدیو در شبکه های مجازی منتشر شده است که جای تاسف دارد،عجیب است که ما ایرانی هستیم و از دیدن آنها دلمان به درد نمی اید. یک عرب در مشهد اسکانس های ایرانی را روی زمین ریخته است و می گوید :«با پول خودم و با کمترین مبلغ بیشترین لذت را بردم ،بهترین غذاها را خوردم و حالا کشور شما را ترک می کنم.ما اینطورجنگیدیم بدون اینکه بجنگیم .»یا اینکه آن طرف مرزها پسریکی از سیاستمدارن سابق از دارایی هایش می گوید و اینکه به هیچ کسی مربوط نیست اموالش از کجا آمده! فقط می خواهم بگویم قطعا آدم هایی از جنس کسانی که در« تنگه ابو قریب» بودند اگر این چیزها را می دیدند الان زنده نبودند،چون رگشان را می گذاشتند تا جلوی چنین آدم هایی را بگیرند.»
.
در پایان مهدی قربانی نیز از مردم به دلیل حمایتشان از فیلم «تنگه ابو قریب»تشکر کرد
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
Loading...
Say hello to the new 🏳🏴 #13 Mattia Caldara! <span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span> @mattiacaldara #CaldaraDay --- . مراسم معارفه ...
Media Removed
Say hello to the new 🏳🏴 #13 Mattia Caldara! @mattiacaldara #CaldaraDay --- . مراسم معارفه و اولین مصاحبه ماتیا کالدارا به عنوان بازیکن یوونتوس : این مهمترین لحظه در دوران حرفه ایی من است ؛ در باشگاهی بزرگ‌ حضور دارم و باید ثابت کنم که لایق حضور در این جایگاه هستم. ذهنیتی که من در چند ... Say hello to the new 🏳🏴 #13 Mattia Caldara! 👏👏👏 @mattiacaldara
#CaldaraDay
---
.
مراسم معارفه و اولین مصاحبه ماتیا کالدارا به عنوان بازیکن یوونتوس :

این مهمترین لحظه در دوران حرفه ایی من است ؛ در باشگاهی بزرگ‌ حضور دارم و باید ثابت کنم که لایق حضور در این جایگاه هستم.

ذهنیتی که من در چند روز اخیر مشاهده کردم بسیار بزرگ و عالی بوده است ؛ کافی است که در تمرینات به کیلینی و بارتزالی نگاه کنید آنگاه متوجه حرفم خواهید شد.

یوونتوس با جذب کریستیانو ، چیز بسیار ارزشمندی بدست آورد و هواداران بسیار مشتاق هستند تا با او دیدار کنند ؛ بی صبرانه منتظر بازی در کنار او هستم.

فکر نمیکنم که پیوستن به یوونتوس در فصل قبل کار درستی بوده باشد چراکه آماده نبوده ام ؛ عوض کردن تیم فقط این نیست که پیراهنتان را تغییر دهید بلکه باید از نظر روانی و ذهنیتی نیز خودتان را مهیا تغییر کرده و همچنین تجربه و انگیزه کافی را نیز کسب کنید.

نگاه کردن به بازی و سبک کیلینی لذت بخش است. بازی کردن در کنار او افتخار بزرگی برای من است ؛ میخواهم تا جایی که امکان دارد از او اصول دفاع کردن را یاد بگیرم.

هدف همه‌ی بازیکنان این است که در ترکیب ثابت باشند و تا جایی که امکان دارد بازی کنند ؛ میدانم که برای حضور در ترکیب ، کار راحتی در پیش نخواهم داشت.

اگر اینجا حضور دارم بخاطر خانواده ام است ؛ بسیار به آنها مدیونم.

واقعا نمیدانم که چه جوری باید رونالدو را مهار کرد و خوشحالم که او از این به بعد هم تیمی من است ؛ سخت ترین مهاجمی که مقابلش بازی کردم مانژوکیچ بوده ، ماریو از نظر فیزیکی و شخصیتی بسیار سرسخت و جنگنده است.

فصل گذشته دوگلاس کوستا نسبت به سایر بازیکنان چیزی فراتر نشان داد ؛ او واقعا یک پدیده بی نقص است.
.
.
#AhmAd
_______________
Read more
خوب بودن زیاد سخت نیست ! کافی است مهربانی کنی ... زبانت که نیش نداشته باشد و کسی را نرنجاند همین ...
Media Removed
خوب بودن زیاد سخت نیست ! کافی است مهربانی کنی ... زبانت که نیش نداشته باشد و کسی را نرنجاند همین خوبی است ... وقتی برای همه خیر بخواهی همین خوبی است ... وقتی محبتت بی منت باشد ؛ وقتی عشق بورزی وقتی زیبایی اشخاص را ببینی وقتی خوبی هایشان را ببینی ؛ همین خوبی است ... مهم نیست که آدم ها چگونه ... خوب بودن
زیاد سخت نیست !
کافی است مهربانی کنی ...
زبانت که نیش نداشته باشد و
کسی را نرنجاند
همین خوبی است ...
وقتی برای همه خیر بخواهی
همین خوبی است ...
وقتی محبتت بی منت باشد ؛
وقتی عشق بورزی
وقتی زیبایی اشخاص را ببینی
وقتی خوبی هایشان را ببینی ؛
همین خوبی است ...
مهم نیست که آدم ها چگونه اند ،
...
مهم این است که تو خوب باشی ...!
آن ها روزی دلشان برای
خوبی هایت تنگ میشود ...!
‏ #sanazkashmari
Read more
 #اموزش_آشپزی #ته_چین #غذای_گیاهی #آشپزی_گیاهی #گیاهخواری #رژیم #رژیم_گیاهی #قارچ #آشپزی_رژیمی غذای ...
Media Removed
#اموزش_آشپزی #ته_چین #غذای_گیاهی #آشپزی_گیاهی #گیاهخواری #رژیم #رژیم_گیاهی #قارچ #آشپزی_رژیمی غذای گیاهی- ته چین قارچ دوستان خوبم ، در این پست قصد دارم که یکی از خوشمزه ترین ته چین های #گیاهی را به شما عزیزان آموزش بدهم . ته چین قارچ غذای سبکی است که به راحتی و با مواد ساده ای می توانید آنرا ... #اموزش_آشپزی #ته_چین #غذای_گیاهی #آشپزی_گیاهی #گیاهخواری #رژیم #رژیم_گیاهی #قارچ #آشپزی_رژیمی

غذای گیاهی- ته چین قارچ

دوستان خوبم ، در این پست قصد دارم که یکی از خوشمزه ترین ته چین های #گیاهی را به شما عزیزان آموزش بدهم . ته چین قارچ غذای سبکی است که به راحتی و با مواد ساده ای می توانید آنرا در منزل درست کرده و نوش جان بفرمایید . این غذا دارای کالری کمی هست و برای دوستانی که #گوشت مصرف نمی کنند بسیار مناسب می باشد . برای مطالعه بیشتر و یادگیری #طرز_تهیه_ته_چین_قارچ فقط کافی است بر روی  #اموزش_آشپزی #ته_چین #غذای_گیاهی #آشپزی_گیاهی #گیاهخواری #رژیم #رژیم_گیاهی #قارچ #آشپزی_رژیمی

غذای گیاهی- ته چین قارچ

دوستان خوبم ، در این پست قصد دارم که یکی از خوشمزه ترین ته چین های #گیاهی را به شما عزیزان آموزش بدهم . ته چین قارچ غذای سبکی است که به راحتی و با مواد ساده ای می توانید آنرا در منزل درست کرده و نوش جان بفرمایید . این غذا دارای کالری کمی هست و برای دوستانی که #گوشت مصرف نمی کنند بسیار مناسب می باشد . برای مطالعه بیشتر و یادگیری #طرز_تهیه_ته_چین_قارچ فقط کافی است که آدرس زیر را کپی کرده و در مرورگر گوشی خود وارد کنید تا به سایت اصلی وارد شوید 👇👇👇👇👇👇👇👇👇 http://tastebest.ir/%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d8%aa%d9%87-%da%86%db%8c%d9%86-%d9%82%d8%a7%d8%b1%da%86/
Read more
حلقه بسكتبال کودکان با قابلیت تنظیم ارتفاع قیمت: 410,000تومان حلقه بسکتبال کودکان grow'n up با قابلیت تنظیم تا 5 ارتفاع قسمتی روی بدنه طراحی شده تا هر کودک امتیاز خود را در بازی مشخص کند و برای امتیاز بیشتر تلاش کند. این حلقه بسکتبال قابلیت استفاده برای کودکان بالای 3سال ماکزیمم ارتفاع قابل ... حلقه بسكتبال کودکان با قابلیت تنظیم ارتفاع
قیمت: 410,000تومان
حلقه بسکتبال کودکان grow'n up با قابلیت تنظیم تا 5 ارتفاع قسمتی روی بدنه طراحی شده تا هر کودک امتیاز خود را در بازی مشخص کند و برای امتیاز بیشتر تلاش کند.
این حلقه بسکتبال قابلیت استفاده برای کودکان بالای 3سال
ماکزیمم ارتفاع قابل تنظیم این بسکتبال 107 سانتی متر
ماکزیمم ارتفاع با سبد 155 سانتی متر
برای تعادل این پایه حلقه بسکتبال کافی است پایه بسکتبال را با شن یا آب پر کنید
در بسته بندی این محصول یک توپ قرار دارد
با قابلیت تغییر توری سبد
توری سبد به دو شکل است توری و پلاستیکی
ابعاد 56x48x۱۵۵ سانتی متر
لینک خرید
https://piccotoys.com/product/grow-n-up-2032-02
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #grown_up

#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #حلقه_بسکتبال_کودکان #حلقه_بسکتبال_گرون_آپ
Read more
 #nature is Wonderful! برای همین است که طبیعت را دوست دارم و عکاسی از آن را. طبیعت هیچ‌گاه تکرار نمی‌شود. نمی‌توان ...
Media Removed
#nature is Wonderful! برای همین است که طبیعت را دوست دارم و عکاسی از آن را. طبیعت هیچ‌گاه تکرار نمی‌شود. نمی‌توان هیچ دو روز یکسانی را یافت. حتی نمی‌توان سال بعد همان لحظه و همان مکان، همان عکس را تکرار کرد. و هر تصویری که ثبت شود، هیچ گاه دوباره ثبت نخواهد شد. تنها تصویری ست که از آن لحظه، و از ... #nature is Wonderful!
برای همین است که طبیعت را دوست دارم و عکاسی از آن را.
طبیعت هیچ‌گاه تکرار نمی‌شود.
نمی‌توان هیچ دو روز یکسانی را یافت.
حتی نمی‌توان سال بعد همان لحظه و همان مکان، همان عکس را تکرار کرد.
و هر تصویری که ثبت شود، هیچ گاه دوباره ثبت نخواهد شد.
تنها تصویری ست که از آن لحظه، و از آن مکان ثبت می‌شود.
و همین برای فوق العاده بودن طبیعت کافی ست.
برای آنکه دوربین را به سمت طبیعت بچرخانی...
Read more
برای اثبات این که #باهوش بودن چقدر مهم است , کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او #تست گرفته شده ...
Media Removed
برای اثبات این که #باهوش بودن چقدر مهم است , کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او #تست گرفته شده را ارزیابی کنیم در یک سالگی توانست بخواند در نه سالگی به هشت زبان زنده دنیا صحبت می‌کرد در دوازده سالگی وارد معتبرترین دانشگاه جهان یعنی هاروارد شد توانایی خارق‌العاده در یادگیری زبان‌های ... برای اثبات این که #باهوش بودن چقدر مهم است , کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او #تست گرفته شده را ارزیابی کنیم

در یک سالگی توانست بخواند
در نه سالگی به هشت زبان زنده دنیا صحبت می‌کرد
در دوازده سالگی وارد معتبرترین دانشگاه جهان یعنی هاروارد شد
توانایی خارق‌العاده در یادگیری زبان‌های متفاوت و ریاضیات داشت
برخی بهره هوشی او را دویست و پنجاه تخمین زده‌اند آیا او را می‌شناسید؟! برای این که اسم او را بدانید باید به #اینترنت مراجعه کنید. "ویلیام جیم سایدیس" بهره هوشی‌اش از انیشتن و ادیسون و داوینچی و هر انسان چند قرن اخیر بیشتر بوده پس چرا ما او را نمی‌شناسیم
چون ما در نهایت انسان‌های متفکر برایمان تاثیرگذار خواهند بود نه صرفا انسان‌های باهوش

#هوش یک ابزار است و تفکر #مهارت استفاده از این ابزار
من نمی‌دانم اگر سایدیس به اندازه ادیسون #متفکر بود چه چیزی را اختراع می‌کرد ولی می‌دانم که از هوشش می‌توانست بهتر استفاده کند

به فرزندانمان فکر کردن را بیاموزیم

#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
. فاصله کانونی . خوشبختانه بر خلاف تصور رایج هیچ نکته پیچیده‌ای در مورد فاصله کانونی لنز در دوربین‌های ...
Media Removed
. فاصله کانونی . خوشبختانه بر خلاف تصور رایج هیچ نکته پیچیده‌ای در مورد فاصله کانونی لنز در دوربین‌های فول‌فریم و کراپ وجود ندارد. فاصله کانونی یکی از مشخصات فیزیکی لنز است و به هیچ پارامتر دیگری وابسته نیست. به عنوان مثال یک لنز ۵۰ میلی‌متری در تمام دوربین‌ها، از دوربین‌های ۳۵ میلی‌متری ... .
فاصله کانونی
.
خوشبختانه بر خلاف تصور رایج هیچ نکته پیچیده‌ای در مورد فاصله کانونی لنز در دوربین‌های فول‌فریم و کراپ وجود ندارد. فاصله کانونی یکی از مشخصات فیزیکی لنز است و به هیچ پارامتر دیگری وابسته نیست. به عنوان مثال یک لنز ۵۰ میلی‌متری در تمام دوربین‌ها، از دوربین‌های ۳۵ میلی‌متری گرفته تا دوربین‌های قطع بزرگ، فاصله کانونی ۵۰ میلی‌متر دارد. این که می‌گوییم لنز ۵۰ میلی‌متری یک تصویر واید ارائه می‌دهد یا لنزی با فاصله کانونی ۲۰۰ میلی‌متر یک لنز تله است با این فرض خواهد بود که تصویر لنز بر روی حسگری با ابعاد فیلم ۳۵ میلی‌متر ثبت شده است؛ بنابراین این امکان وجود دارد که یک لنز ۱۸ میلی‌متری بر یک سنسور بسیار کوچک مثل سنسور دوربین‌های موبایل زاویه دیدی کاملاً بسته ارائه دهد و یک لنز تله محسوب شود
.
شرکت‌های سازنده لنز اغلب برای لنز‌های خود یک فاصله کانونی معادل نیز تعریف می‌کنند. مثلاً ابعاد سنسورهای APS-C نیکون ۱/۵ برابر کوچک‌تر از حسگر‌های فول هستند یا به عبارتی دیگر دارای ضریب کراپ ۱.۵ هستند. این بدین معناست که اگر یک لنز ۵۰ میلی‌متری به یک دوربین کراپ نیکون بسته شود زاویه دیدی معادل تصویر ثبت شده از یک لنز ۷۵ میلی‌متری بر بدنه فول فریم ارائه می‌دهد. ۷۵ میلی‌متر در واقع همان فاصله کانونی معادل این لنز ۵۰ میلی‌متری برای سنسورهای APS-C نیکون است. برای محاسبه فاصله کانونی معادل کافی است کراپ فکتور یا ضریب کراپ را در فاصله کانونی لنز ضرب کنید. با توجه به این که فاصله کانونی معادل بر اساس قطع فیلم‌های ۳۵ میلی‌متری محاسبه می‌شود بنابراین می‌تواند پارامتر خوبی برای درک نسبی این نکته باشد که لنز مورد نظر چه زاویه دیدی را پوشش می‌دهد
.
فاصله‌ی کانونی (و همین‌طور میدان دید) معادل با یک دوربین فول‌فریم را در دوربین‌های کراپ سنسور، ضریب کراپ تعریف می‌کند. برای استفاده از آن، می‌توانید فاصله‌ی کانونی واقعی لنز را در ضریب کراپ ضرب کنید. برای دوربین‌های کانن، ضریب تقریبی کراپ ۱.۶ و برای دوربین‌های نیکون حدود ۱.۵ است
.
منبع:
http://blog.pixel.ir
#nokate_axasi
Read more
. .<span class="emoji emoji1f534"></span>توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته هستند و " تقریبی" هستند . .<span class="emoji emoji1f535"></span>آخرین رتبه قبولی منطقه 1 ...
Media Removed
. .توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته هستند و " تقریبی" هستند . .آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 17000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 10000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 8000 . .️ این رشته 2 گرایش دارد . شاخه متالوژی : تصور کنید که در حال رانندگی در یکی از بزرگراه‌ها هستید که ناگهان ... .
.🔴توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته هستند و " تقریبی" هستند .
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 17000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 10000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 8000
.
.◼️ این رشته 2 گرایش دارد
.
🔴شاخه متالوژی :
تصور کنید که در حال رانندگی در یکی از
بزرگراه‌ها هستید که ناگهان کامیونی با خودروی شما برخورد می‌کند و خسارت سنگینی بر آن وارد می‌سازد. چنین برخوردی در حال حاضر علاوه بر صرف هزینه‌ای قابل توجه و نیاز به زمانی نسبتاً طولانی برای تعمیر، از ارزش خودروی شما خواهد کاست اما اگر بدنه خودرو به طور کامل از جنس آلیاژ "Tini" ساخته شده باشد، حداقل برای صافکاری مشکلی نخواهید داشت چون کافی است که بدنه خودرو را تا حد معینی حرارت بدهید تا بدنه تصادفی به سرعت تغییر شکل یابد و شکل اولیه خود را پیدا کند. البته در حال حاضر این یک خیال پردازی علمی است، اما با پیشرفت روز افزون علم متالورژی به زودی موانع تکنولوژیکی در راه تولید و کاربرد این آلیاژها برطرف می‌شود و مقدار زیادی از این مواد در شکل‌های گوناگون تولید خواهد شد.متالورژی به عنوان یک علم، دانش نسبتاً جوانی است که تنها صد سال از عمر آن می‌گذرد و با کشف روش‌های جدید استخراج و تصفیه فلزات، شناسایی مشخصات ساختاری و فیزیکی مواد، فنون جدید شکل دادن و تولید فلزات، متولد شده است. علمی که به دو بخش کلی متالورژی استخراجی و صنعتی تقسیم می‌شود که البته هر دو بخش مذکور در دانشگاه‌های کشور ما نیز به عنوان دو گرایش از رشته مهندس مواد شاخه متالورژی ارائه می‌گردد. .
.🔴شاخه سرامیک :
امروزه‌ سرامیک‌ را هنر ساخت‌ ظروف‌ سرامیکی‌ و سفالینه‌ها نمی‌دانیم‌ بلکه‌ آن‌ را به‌ صورت‌ علمی‌ وسیعتر از ساخت‌ این‌گونه‌ وسایل‌ تعریف‌ می‌کنیم‌. بر این‌ اساس‌ می‌توان‌ گفت‌ که‌ سرامیک‌ بطور کلی‌ هنر و علم‌ ساختن‌ و به‌ کاربردن‌ اشیاء جامدی‌ است‌ که‌ اجزاء تشکیل‌دهنده‌ اصلی‌ و عمده‌ آنها مواد غیرآلی‌ و غیرفلزی‌ است‌ یعنی‌ علم‌ سرامیک‌ علاوه‌ بر سفالینه‌ها شامل‌ انواع‌ چینی‌ها، دیرگدازها، فرآورده‌های‌ ر‌ُسی‌ ساختمانی‌، مواد ساینده‌، لعاب‌های‌ چینی‌، سیمان‌، شیشه‌، مواد مغناطیسی‌ غیرفلزی‌، فروالکتریک‌ها، تک‌ بلورهای‌ مصنوعی‌ و محصولات‌ پیچیده‌تر دیگر می‌شود. دانشجویان مهندسی سرامیک در طول دوره تحصیلی خود، پس از کسب پایه‌های علمی و مهندسی لازم، کلیه فرآیند‌های ساخت سرامیک‌ها را از مواد اولیه و آماده سازی آن گرفته تا کنترل کیفی محصولات ساخته شده و ارتباط بین ساختمان و خواص این مواد فرا می‌گیرند.
.
. #انتخاب_رشته #کنکورکمک #مشاوره_تحصیلی
Read more
. این کتاب زندگی‌نامه نیچه است، نابغه و ابر مردی که مسیر و جریان تفکر غرب را به کلی دگرگون کرد. همواره ...
Media Removed
. این کتاب زندگی‌نامه نیچه است، نابغه و ابر مردی که مسیر و جریان تفکر غرب را به کلی دگرگون کرد. همواره خواندن زندگی‌نامه بزرگان تاریخ جذابیت‌های خاص خود را دارد . اما جاذبه‌ی نابغه‌ی همچون نیچه و اتفاقات زندگی او که وی را همچون کوهی استوار بر ساحت تفکر غرب نشانده است ،بسیار بیشتر است. زندگی این ... .
این کتاب زندگی‌نامه نیچه است، نابغه و ابر مردی که مسیر و جریان تفکر غرب را به کلی دگرگون کرد. همواره خواندن زندگی‌نامه بزرگان تاریخ جذابیت‌های خاص خود را دارد . اما جاذبه‌ی نابغه‌ی همچون نیچه و اتفاقات زندگی او که وی را همچون کوهی استوار بر ساحت تفکر غرب نشانده است ،بسیار بیشتر است.
زندگی این فیلسوفِ بزرگ بسیار هیجان‌انگیز است و روایت بی‌نظیر این کتاب این روند را دوچندان کرده است، این کتاب بسیار پرکشش است و کنار گذاشتن آن ممکن نیست.
_______________________________________________
یکی ازخصوصیات که فریدریش را از بقیه جدا می‌کرد توانایی او برای از بر خواندن عبارت کتاب مقدس و آوازهای مذهبی با شور و شوق فراوان بود.و ظاهرا شور مذهبی او،برخلاف جدیت و فرمانبرداری‌اش،مورد احترام سایر بچه‌ها بود.برای همین نام او را «کشیش کوچک» گذاشته بودند.این لقب نشان می‌دهد که فریدریش نه‌تنها بابت از دست دادن پدرش افسرده بود،بلکه سعی می‌کرد حتی در غیاب پدر هم از او تقلید کند.ولی تقلید از پدری غایب می‌تواند حتی از کنار آمدن با ناقص‌ترین پدر حی و حاضر هم مشکل‌تر باشد.
پس از مرگ پدر ، بزرگترهای فردریش تصویری آرمانی از پدرش در سیمای یک کشیش برای او ترسیم کرده بودند،تصویری خیالی که او تنها به شکل انتزاعی می‌توانست سعی کند به تقلید از آن بپردازد.و قطعا نیرویی که صرف به‌خاطر سپردن و از برخواندن متون مقدس و سرودهای مذهبی می‌کرد بخشی از همین تلاش بود . البته آن آرمان انتزاعی به‌عنوان راهنمای رفتاری کافی نبود،برای همین فردریش به قواعدی دست می‌یازید که معلمان‌اش وضع می‌کردند.این انگیزه‌ی بچه‌ی خوب بودن و پسر خوب‌پدر بودن جدیت فردریش را تشدید می‌کرد.این نقطه‌ی آغاز جستجویی طولانی فردریش برای یافتن سیمای پدرانه‌ی مناسب است ، جستجویی که وقتی بیست سال بعد با ریشارد واگنر مواجه شد هنوز او را به خود مشغول می‌کرد. 📚شما هر کجای ایران که هستید می‌توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید .📚 #کتاب #کتابیسم
#نیچه #فلسفه
#نیچه_جوان
#نشر_مرکز #رضا_ولی‌یاری
#نابغه #مرکز
Read more
برای سرودن تو نه خلوت نیاز است نه نم نم باران نه غروبی دل انگیز. برای سرودن تو حتا به رفتن تو نیز،نیازی ...
Media Removed
برای سرودن تو نه خلوت نیاز است نه نم نم باران نه غروبی دل انگیز. برای سرودن تو حتا به رفتن تو نیز،نیازی نیست. کافی است تا دو بار فقط دو بار صدای ات کنم و پاسخی نشنوم از تو. مرا به بازی "سه بار" خرافی نیازی نیست. کافی است صدای آشنای ات را پاسخی نیاید : دلهره و هراس از سکوت تو کلمات را همچون ... برای سرودن تو
نه خلوت نیاز است
نه نم نم باران
نه غروبی دل انگیز.

برای سرودن تو
حتا به رفتن تو نیز،نیازی نیست.
کافی است تا دو بار
فقط دو بار
صدای ات کنم
و
پاسخی نشنوم از تو.

مرا به بازی "سه بار" خرافی نیازی نیست.

کافی است صدای آشنای ات را پاسخی نیاید
:
دلهره و هراس از سکوت تو
کلمات را همچون گردان خط شکن
از جلو نظام خواهند داد
و
مخرج دهان
از مسلسل کلمات
داغ خواهد شد.

شعر ام از جایی شروع می شود که تو سکوت می کنی.

شعر،
پاسخی است موزون به عدم پاسخ! "حاشیه ی چهل سالگی ها"
#غروب #غروب_خورشيد #ساحل #دريا #ايران #بوشهر #مينيمال_هايي_براي_زندگي #سفر #غروب_ساحل #غروب_دريا
#sunrise_sunsets_aroundworld #sunset #sun #sea #irantravelmagazin #iran #iranaks #iranian #minimalist #minimalha #everydayeverywhere #everydayiran #everdaysunset #everywhere #everyweekend #photography #photographer #photooftheday #pictureofday
Read more
 #دمنوش_انار #انار #یلدا #شب_یلدا #دمنوش #جشن #شب #نوشیدنی #ایده_های_جدید یک نوشیدنی ...
Media Removed
#دمنوش_انار #انار #یلدا #شب_یلدا #دمنوش #جشن #شب #نوشیدنی #ایده_های_جدید یک نوشیدنی داغ برای شب یلدا که طرز تهیه آن بسیار اسان می باشد و شما می توانید از یک انار شیرین و کاملا رسیده و خوشرنگ استفاده کنید و برای کسانی که علاقه مند به چای ترش هستند بسیار مناسب است . طرز تهیه دمنوش انار برای ... #دمنوش_انار
#انار
#یلدا
#شب_یلدا
#دمنوش
#جشن
#شب
#نوشیدنی
#ایده_های_جدید

یک نوشیدنی داغ برای شب یلدا که طرز تهیه آن بسیار اسان می باشد و شما می توانید از یک انار شیرین و کاملا رسیده و خوشرنگ استفاده کنید و برای کسانی که علاقه مند به چای ترش هستند بسیار مناسب است . طرز تهیه دمنوش انار برای شب یلدا به این صورت است که :

در ابتدا لازم است به جای استفاده از اب انار از دانه های آن استفاده نمایید . زیرا زمانی که آب انار گرفته می شود مقداری طعم تلخی و گسی پیدا می کند بنابراین بهتر است که از یک قوری که دارای محفظه ی جداگانه ای برای ریختن چای خشک هست استفاده نمایید و در آن قسمت دانه های انار را بریزید . به میزان دو لیوان آب برای یک عدد انار بزرگ کافی است. دقت داشته باشید که دمنوش انار بهتر است غلیظ باشد تا طعم دلنشین تری داشته باشد بنابراین میزان آب را به اندازه بریزید و همچنین به میزان دلخواه و بر حسب ذائقه می توانید عسل اضافه کنید و اجازه دهید تا بر روی حرارات غیر مستقیم دم بکشد.

نوش جان دوستان
Read more
. <span class="emoji emoji1f34a"></span><span class="emoji emoji1f4a7"></span>آبیاری قطره ای مرکبات . . .<span class="emoji emoji1f34a"></span>مرکبات به دلیل داشتن سیستم ریشه ای خاص نیازمند آبیاری با مقدار کم ...
Media Removed
. آبیاری قطره ای مرکبات . . .مرکبات به دلیل داشتن سیستم ریشه ای خاص نیازمند آبیاری با مقدار کم ولی مداوم و مستمر است. این نوع آبیاری که در سیستم قطره ای تا اندازه زیادی تامین می شود، از تنش های رطوبت جلوگیری می کند. اگر قطره چکان ها به صورت لاینی استفاده شوند باعث پراکندگی بهتر ریشه ها خواهد شد ... .
🍊💧آبیاری قطره ای مرکبات .
.
.🍊مرکبات به دلیل داشتن سیستم ریشه ای خاص نیازمند آبیاری با مقدار کم ولی مداوم و مستمر است. این نوع آبیاری که در سیستم قطره ای تا اندازه زیادی تامین می شود، از تنش های رطوبت جلوگیری می کند. اگر قطره چکان ها به صورت لاینی استفاده شوند باعث پراکندگی بهتر ریشه ها خواهد شد و موادغذایی بهتر جذب می شوند. .
.
🍊قسمت های مختلف سیستم آبیاری قطره ای شامل: پمپ، سیکلون (رسوب گذاری شن)، فیلتر شنی، مخزن کود، فیلتر توری، لوله های اصلی، نیمه اصلی، فرعی و در تهایت قطره چکان ها است. .
.
🍊قطره چکان بهتر است به صورت نواری قرار بگیرد نه حلقوی چون در وضعیت نواری به راحتی قابل حرکت دادن و تغییر مکان سالانه است و به رشد ریشه جهت می دهد. در درختان مرکبات تا ۳ سال اول یک ردیف قطره چکان کافی است. در سال اول فاصله قطره چکان تا ساقه باید ۲۰ سانتی متر باشد. این قطره چکان ها با دبی ۳ لیتر در ساعت و مدت ۲ ساعت آبیاری در هر روز در تابستان، به راحتی آب مورد نیاز درختان را در شمال کشور تامین می کنند (۶ لیتر آب در هر روز برای هر نهال یکساله). .
.
🍊بعد از سه سالگی باید از دو لاین استفاده شود. با افزایش سن درخت فاصله دو لاین از ساقه بیشتر می شود. یک سوم حاشیه خارجی تاج، محل قرار گرفتن لاین های آبیاری قطره ای است. این مسئله بدین علت است که ریشه های مویین بیش از دو سال زنده نیستند و ریشه های مویین جدید جای آن را می گیرند که به طور تقریبی در یک سوم خارجی تاج درخت قرار دارند. اگر لاین ها در این قسمت قرار بگیرند پیاز رطوبتی ایجاد شده آب مورد نیاز را به طور کامل تامین می کند. از طرفی، چون ریشه مرکبات به سمت آب حرکت می کند لذا جهت قطره چکان ها می تواند جهت رشد ریشه را تعیین کند.
.
#کشت_مرکبات #مرکبات #آبیاری #طراحی_آبیاری #آب #آبیاری_قطره_ای #آبیاری_تحت_فشار #آبیاری_بارانی #آبیاری_تیپ #نوار_تیپ #فروش_لوازم_آبیاری #دریپ_آن #DripOn #پرتقال #کرمان #جنوب_کرمان
Read more
. ⁣|⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز . |31: Locke 2013 (لاک) . ⁣• فیلم «لاک» که به کارگردانی استیون نایت می‌باشد شاید یکی از بحث‌ برانگیزترین فیلم‌های سال خودش باشد. «لاک» به نظر طرح ریزی شده می آید، و همین طور است. به نظر کمی کوتاه می آید، این هم درست است. شاید حتی به نظر کسل کننده ... .
⁣🎥|⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز
.
▪️➖➖➖➖▪️
🎬|31: Locke 2013 (لاک)
.
⁣• فیلم «لاک» که به کارگردانی استیون نایت می‌باشد شاید یکی از بحث‌ برانگیزترین فیلم‌های سال خودش باشد. «لاک» به نظر طرح ریزی شده می آید، و همین طور است. به نظر کمی کوتاه می آید، این هم درست است. شاید حتی به نظر کسل کننده هم بیاید، اما این دیگر درست نیست
.
⁣• در واقع فیلمسازی حاضر جوابانه و هوشمندانه ی نویسنده و کارگردان فیلم و گروهش در ترکیب با بازی مسحور کننده ی «تام هاردی» باعث شده اند این فیلم مستقل و کم هزینه ی بریتانیایی حتی در مقایسه با پرهزینه ترین فیلم های سال هم در هر لحظه ی خود جذاب تر و درگیر کننده تر باشد
.
⁣• به جرات می‌توان گفت فیلم «لاک» یک ساعت و نیم بیننده را میخکوب می‌کند. این فیلم یکی از خوش‌ساخت‌ترین، به‌یادماندنی‌ترین و البته تکان‌دهنده‌ترین فیلم‌هایی است که درباره‌ی اخلاق، صداقت و انسانیت می توانیم ببینیم. وقتی فیلم باارزش‌تر و خارق‌العاده‌تر جلوه می‌کند، که بدانیم همه چیز در «لاک» تنها با یک شخصیت، یک لوکیشن، یک اتومبیل، یک تلفن و در عرض زمان واقعی اتفاق می‌افتد
.
⁣• اینکه بیننده را در چنین موقعیت ساده‌ و بی‌آلایشی به سرعت جذب کند و در ادامه به دنبال خود بکشد و در عین حال او را هیجان‌زده، متاثر و شیفته نگاهش دارد و در پایان هم بدون شعارزدگی به زیبایی، درس زندگی بدهد، واقعا کار واقعا سختی است. اما سازندگان «لاک» از پس تمام این‌ها به خوبی برآمده‌اند
.
⁣• تام هاردی در نقش آیوان لاک بی‌نظیر، غیرقابل‌پیش‌بینی و تحسین‌برانگیز است. کاری که هاردی با جزییات صورت‌اش در مواجه با واکنش دیگران انجام می‌دهد، از تبحر او حرف می‌زند. انگار او ماسکی از چنین مردی که در چنین موقعیتی گرفتار شده بر صورت زده و با فریادهایی که به آینه‌ی عقب ماشین روانه می‌کند و آرامشی که دقایقی بعد در صحبت‌‌ با همسرش حس می‌شود، مجبورتان می‌کند تا فشاری که بر این مرد می‌آید را باور کنید
.
⁣• فیلمبرداری «لاک» فقط در هشت روز انجام شده٬ بنابراین با فیلمی جمع‌وجور و به ظاهر فراموش‌شدنی‌ای طرف هستیم. اما کافی است به تماشای آن بنشینید تا در اعماق وحشتناک یک شب غرق و از دیدن تلاش یک انسان برای نگه‌داشتن زندگی‌اش متاثر شوید. محیط بسته‌ی فیلم حوصله‌تان را سر نمی‌برد. چرا که آیوان لاک در انعکاس نورها می‌خواهد بگوید، من قفل‌های بردگی‌ام را می‌شکنم و پیروز خواهم شد..
.
💬 نظر شما در مورد این فیلم چیه؟ از ۱۰ چه امتیازی بهش میدین؟ (نسخه بلوری در کانال)
▫️➖➖➖➖▫
#CinemaNewss_TamehCinema
Read more
. مقدمه ای بر ترکه و تبر (چامه نامه یی از کیوان) به قلم: پروفسور سید حسن امین "ترکه و تبر" نامی ست نوآیین ...
Media Removed
. مقدمه ای بر ترکه و تبر (چامه نامه یی از کیوان) به قلم: پروفسور سید حسن امین "ترکه و تبر" نامی ست نوآیین و عنوانی دلچسب و دلنشین که استاد مرتضی کیوان هاشمی (کیوان) بر دفتر و دیوان شعرش ( یا به اصطاح خودش "چامه نامه "اش) نهاده است. نوشتار حاضر، مقدمه یی بر آن اشعار است که با نظمی اندیشیده از کلیات و کبرویات ... .
مقدمه ای بر ترکه و تبر (چامه نامه یی از کیوان)
به قلم: پروفسور سید حسن امین
"ترکه و تبر" نامی ست نوآیین و عنوانی دلچسب و دلنشین که استاد مرتضی کیوان هاشمی (کیوان) بر دفتر و دیوان شعرش ( یا به اصطاح خودش "چامه نامه "اش) نهاده است. نوشتار حاضر، مقدمه یی بر آن اشعار است که با نظمی اندیشیده از کلیات و کبرویات آغاز می کند و به جزییات و صغرویات می پردازد تا بتواند در نهایت به استنتاجی معقول راه یابد.
این کتاب، یک اثر ادبی است. ادبیات ریشه در زندگی بشر دارد و نماد اندیشه و احساس انسان، در قالب کلام است. ادبیات، نخست شفاهی بود و پس از اختراع خط بیشتر و بیشتر قالب مکتوب یافت. ادبیات را بر اساس زبان، منشا ملی، زمان پیدایی (تاریخ)، مکان پیدایی (جغرافیا)، نوع ادبی ( ژانر)، قالب و موضوع می توان تقسیم کرد. هر کدام از این سر شاخه ها نیز بر اساس مقسم های گوناگون به شاخه های تخصصی تر قابل تقسیم اند. برای آن که جایگاه کتاب حاضر، در گستره عظیم ادبیات، شناسایی شود کافی است که بگوییم این کتاب، به زبان پارسی است ( نه صدها زبان دیگر)، منشا ملی آن ایران است ( نه دیگر کشورهای فارسی زبان)، از جهت زمانی مربوط به عصر حاضر و روزگار معاصر است ( نه ادوار تاریخی گذشته)، از جهت مکانی، ساخته و پرداخته یک پارسی گوی مقیم ایران است ( و نه یک پارسی گوی مهاجر و مقیم خارج از ایران)، شعر است ( نه نثر)، قالب غالب اشعار غزل است ( نه قصیده و مثنوی) و البته بیشترین آنها شعر کلاسیک است ( نه شعر نو). تشریح و تفصیل هر یک از مختصات که برای "ترکه و تبر" به اجمال در اینجا شمرده شد، مستلزم بحثی مستوفی است که از عهده این مقدمه بیرون است. پس بپردازیم به این که این دفتر شعر خاص،در این محدوده تعریف شده یعنی نمونه یی از شعر فارسی معاصر، سروده ی شاعری ایرانی و مقیم ایران چه ویژگی هایی دارد؟ وجوه اشتراک و افتراق آن با دیگر تولیدات ادبی این زمان و این مکان چیست؟ و خلاصه این اثر ادبی آیا اصلا با آثار دیگران متفاوت است و اگر متفاوت است، آن تفاوت در چیست؟ و از کجا ریشه می گیرد؟
هیچ معطلی ندارد. مطالعه "ترکه و تبر"، به هر خواننده ی آگاه و بیدار خیلی زود نشان می دهد که سراینده این اشعار، طرفدار مکتب "هنر برای هنر" نیست، بلکه تعهد و رسالتی اجتماعی و جمعی در شعر او متبلور است که با صراحت لهجه و شفافیت تمام، علاقه شاعر را به بشریت و انسانیت به طور عام و ایران و ایرانیان به طور خاص نمایان می سازد. شواهد این واقعیت در این دفتر شعر، فراوان است که نیازی به آوردن شاهد مثال نیست! این شعرها نیازی به تفسیر ندارند؛ بقیه در کامنت...
Read more
از زمانی که عکسها، تنها پنجره ای به دنیای بیرون بودند، سالیان بسیار می گذرد و تغییرات بسیارِ اجتماعی، ...
Media Removed
از زمانی که عکسها، تنها پنجره ای به دنیای بیرون بودند، سالیان بسیار می گذرد و تغییرات بسیارِ اجتماعی، فرهنگی، تکنولوژیک و هنری رخ داده اند که عکس را بدل به پنجره ای به دنیای درون نموده اند. پنجره ای به دنیای عکاس! شاید بتوان اوج این تحولات را در دهه ی 1960 امریکا و پس از آن جستجو کرد؛ زمانی که آرتیست ها ... از زمانی که عکسها، تنها پنجره ای به دنیای بیرون بودند، سالیان بسیار می گذرد و تغییرات بسیارِ اجتماعی، فرهنگی، تکنولوژیک و هنری رخ داده اند که عکس را بدل به پنجره ای به دنیای درون نموده اند. پنجره ای به دنیای عکاس! شاید بتوان اوج این تحولات را در دهه ی 1960 امریکا و پس از آن جستجو کرد؛ زمانی که آرتیست ها (و نه فقط عکاسان) در پی سنت شکنی هایی گاه افراطی به تجربه هایی نو دست زدند و دنیایی جدید برای هنر آفریدند.
با تأکید بر جمله ی ابتداییِ این متن، پرسش همراه دیدن عکس، از «چه چیزی را نشان می دهد؟» به «چه می گوید؟» تغییر ماهیت یافت و بر این اساس، گاه به اشاراتِ برون متنی، برای ارتباط برقرار کردن با عکس، نیاز احساس شد. به عبارتی، تنها دیدنِ آنچه عکاس آن را ثبت کرده است، برای درک عکس، کافی نمی نمود!
«ویلیام انستازی»، (William Anastasi) آرتیست امریکاییِ متولد 1933 که از بنیانگذاران هنر مفهومی و مینیمال در دهه های 60 و 70 است، و وزن و جایگاه او در هنر معاصر امریکا، دست کمی از «اندی وارهول» ندارد، این عکس را تحت عنوانِ « لایه های تصور» در سال 1967 و با استفاده از یک دوربین پولاروید و با ثبت نُه عکس، از آینه ی روبرو و قرار دادن عکسها بر روی آینه و عکاسی مجدد از آن، خلق کرده است.
عکسهای چاپ شده، به تدریج، تصویرِ نخستین را که سلف پرتره ی عکاس است، می پوشاند و هویتی تازه را برای آخرین عکس رقم می زند. در عکسِ اول، آنچه دیده می شود، ماهیتِ معمولِ عکاسی پرتره را به همراه دارد اما از عکس دوم به بعد، به تدریج چیزی به عکس اضافه می شود؛ زمان! و «عکس»!
شاید بیراه نباشد اگر آنگونه که در مقاله ای در نیویورک تایمز، در آگوست 2008 (دقیقن هشت سال قبل) درباره ی این عکس آمده است: «عکاسی از عکاسی» یا به تعبیری، عکسِ عکس!! بنامیم اش ! اما آنچه از ظاهر عکس و عنوان آن فراتر می رود و قابل تأمل تر می نماید، تلنگری ست که به ماهیت تاریخی عکس می شود و آن تطور تاریخیِ عکاسی را در این عکس می توان جست!
عکسها و فرایندِ عکاسی، به تدریج آنچه در عکس نشان داده می شود را تحت سیطره ی خود در می آورد و در نهایت، چگونگیِ عکاسی و کارِ هنرمند است که برجسته می نماید، نه آنچه ثبت شده است.
به عبارتی، عکس، سویه ی اصلیِ درونمایه اش، خودِ رسانه است؛ به چیستیِ عکاسی پرداخته است و در این ساحت، به عنصر ضروریِ عکاسی یعنی زمان، هم اشارتی می شود! و در نهایت، حس و تمایل عکاس به اینکه همه چیز درحال تغییر مداوم است- حتا در عکسهای به ظاهر همسان- در عکس حضور دارد.
.
عکس : William Anastasi
متن : مهدی فاضل
@mehdiefazel
Read more
یامین پور نوشت: . #شفافیت ️دیگر به چه زبانی باید بگوییم و بخواهیم؟! این موضوع را در برنامه #جهان_آرا مطرح کردیم و به جای جواب شنیدن، از شورای عالی امنیت ملی تذکر گرفتیم و برنامه تا آستانه تعطیلی پیش رفت! این ابهامات که درباره خانواده های #لاریجانی و #فریدون هست به تنهایی برای بی‌اعتمادی ... یامین پور نوشت:
.
🔫 #شفافیت
⚠️دیگر به چه زبانی باید بگوییم و بخواهیم؟!
این موضوع را در برنامه #جهان_آرا مطرح کردیم و به جای جواب شنیدن، از شورای عالی امنیت ملی تذکر گرفتیم و برنامه تا آستانه تعطیلی پیش رفت!
این ابهامات که درباره خانواده های #لاریجانی و #فریدون هست به تنهایی برای بی‌اعتمادی مردم به نظام کافی است.
🔘صرف نظر از اینکه این شبهات و ابهامات چقدر درست است همین عدم پاسخگویی مصداق اشرافیت سیاسی است. اشرافیت فقط اقتصادی نیست؛ بدتر از اشرافیت اقتصادی، اشرافیت سیاسی است که معنایش عدم پاسخگویی و تافته جدا بافته بودن است.
#عدالت
#اشرافیت
#فساد
#اشرافیت_سیاسی
#مبارزه_با_فساد
🔺️ پ ن: به دوست عزیزی که مدتی است عَلَم اشرافیت ستیزی را برداشته پیشنهاد کردم به جای پرداختن به مصادیق درجه چندم اشرافیت، به موضوعات مهم فوق بپردازد که سوال اصلی مردم است.
Read more
#voytekit ️Follow جدیدترین پرچمدار سامسونگ با نام تجاری گلکسی نوت 9 به صورت رسمی با نمایشگر اینفینیتی دیسپلی و دوربین دوگانه معرفی شد. صفحه‌نمایش 6.4 اینچی نوع پنل نمایشگر سوپر امولد رزولوشن صفحه‌نمایش QHD+ تراشه اگزینوس 9810 یا اسنپدراگون 845 کوالکام در بازار کشورمان نسخه اگزینوس ... #voytekit ⬅️Follow
جدیدترین پرچمدار سامسونگ با نام تجاری گلکسی نوت 9 به صورت رسمی با نمایشگر اینفینیتی دیسپلی و دوربین دوگانه معرفی شد.
صفحه‌نمایش 6.4 اینچی
نوع پنل نمایشگر سوپر امولد
رزولوشن صفحه‌نمایش QHD+
تراشه اگزینوس 9810 یا اسنپدراگون 845 کوالکام
در بازار کشورمان نسخه اگزینوس 9810 گلکسی نوت 9 عرضه خواهد شد
شش گیگابایت رم
حافظه داخلی در دو مدل با 128 و 512 گیگابایت
پشتیبانی از میکرو اس دی تا سقف یک ترابایت
باتری 4000 میلی‌آمپر ساعت
سامسونگ در زمینه عکاسی، مدعی است که گلکسی نوت 9 بهتر از نسل قبل خواهد بود؛ با وجود اینکه هر دو گوشی به دوربین دوگانه مجهز شده‌اند اما یکی از سنسورهای 12 مگاپیکسلی در پرچمدار جدید سامسونگ، یک لنز با دیافراگم متغیر اف1.5 یا اف2.4 دارد. این موضوع باعث خواهد شد تا گوشی در در محیط‌های کم‌نور با تغییر دهانه لنزی سنسور 12 مگاپیکسلی به اف1.5، در زمینه عکاسی نسبت به نسل قبل عملکرد بهتری داشته باشد.
دوربین گلکسی نوت 9 همچنین قادر به ثبت ویدیوی صحنه آهسته با نرخ 960 فریم بر ثانیه و رزولوشن 720پی است؛ ضمن اینکه مدت زمان ثبت ویدیوهای صحنه آهسته نسبت به گلکسی اس 9 پلاس، به دو برابر افزایش یافته و به 0.4 ثانیه رسیده است. در حالت عادی، می‌توانید ویدیوهایی حداکثر با نرخ 60 فریم بر ثانیه و رزولوشن 4کا به ثبت برسانید. لازم به‌ذکر است که گلکسی نوت 9 از یک دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی نیز استفاده می‌کند.
قلم اِس پِن نیز که پاشنه آشیل محصولات خانواده گلکسی نوت است، به همراه گلکسی نوت 9 ارائه می‌شود؛ این قلم با پشتیبانی از 4096 سطح فشار، تجربه‌ای خیره‌کننده را در زمینه طراحی و یادداشت‌برداری به ارمغان خواهد آورد و اکنون قابلیت‌های آن ارتقا یافته است. نسخه جدید قلم اِس پِن به لطف پشتیبانی از بلوتوث می‌تواند آهنگ یا فیلم در حال پخش را کنترل نموده یا حتی می‌توانید به کمک آن عکس بگیرید. به گفته‌ی سامسونگ تنها با چند ثانیه شارژ قلم اِس پِن به مدت نیم ساعت قابل استفاده خواهد بود؛ ضمن اینکه قلم با جای‌گیری درون گوشی شارژ می‌شود.
پرچمدار جدید سامسونگ از داک
DeX
بی‌نیاز است؛ برای اینکه آن‌را به مانیتور یا یک نمایشگر بزرگ متصل کنید، تنها کافی است از یک مبدل یو اس بی نوع سی استفاده نمایید.
➖➖➖➖➖
#گوشی #موبایل #سامسونگ #گلکسی #نوت9 #نوت #گلکسی_نوت_9 #اندروید #اس9 #اندروید #رونمایی #اینستاگرام #تکنولوژی #فناوری #هوشمند #تلگرام #ایران #کانال
➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
۱۵ توصیه بک‌پکی برای سفر به جنوب شرق آسیا ☘️قسمت اول از شیر بستنی‌های توهم‌زا گرفته تا توک‌توک‌های ...
Media Removed
۱۵ توصیه بک‌پکی برای سفر به جنوب شرق آسیا ☘️قسمت اول از شیر بستنی‌های توهم‌زا گرفته تا توک‌توک‌های پر از آدم، مواردی وجود دارد که هر فردی باید قبل از سفر بک‌پکی به جنوب شرق آسیا از آن مطلع باشد. فرقی نمی‌کند که وقت خود را صرف برنزه شدن در ساحل می‌کنید یا به موتورسواری، مراقبه یا گشت‌وگذار در شهرهای ... ۱۵ توصیه بک‌پکی برای سفر به جنوب شرق آسیا ☘️قسمت اول
از شیر بستنی‌های توهم‌زا گرفته تا توک‌توک‌های پر از آدم، مواردی وجود دارد که هر فردی باید قبل از سفر بک‌پکی به جنوب شرق آسیا از آن مطلع باشد. فرقی نمی‌کند که وقت خود را صرف برنزه شدن در ساحل می‌کنید یا به موتورسواری، مراقبه یا گشت‌وگذار در شهرهای آسیایی می‌گذرانید، لازم است تا با ایرانیان مهر همراه شده و ۱۵ توصیه مهم بک‌پکی را بیاموزید.
برای سفر به شهرهای آسیایی آماده می‌شوید؟

۱- رفتن از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر به طرز عجیبی جذاب است

مطالب مرتبط
چند کاری که بدون انجامشان نباید شهر کازان #روسیه را ترک کنید
با جاذبه‌های گردشگری #سوچی آشنا شوید
با ۱۰ تفریح مخصوص کودکان در شهر آتن آشنا شوید
سفر با اتوبوس‌های شبانه می‌تواند شبیه به فیلم‌های اکشن خیلی وحشتناک باشد، پس بهتر است تا ترک یک موتور نشسته و به‌طور مارپیچ از میان ترافیک شهر #هوشی_مین در #ویتنام عبور کنید. یا اینکه اگر توان مالی مناسب دارید، یک موتورسیکلت خوب تهیه کرده و به دل کوه‌ها بزنید. حتما می‌دانید که همین عمل جابجایی و حرکت در سفر یکی از بهترین خاطرات مسافرت‌های بک‌پکی را می‌سازد.
۲- همه‌چیز با سرعت کند حرکت می‌کند

به لطف هر نوع از اختلالات ترافیکی، خرابی خودروها، جاده‌های نامناسب، آب‌وهوای بد یا رانندگان بی‌هدف در شهر به‌ زودی متوجه خواهید شد که رسیدن به ‌موقع به سر قرار غیر ممکن است. رزرو اتاق از قبل چیزی شبیه به رویا است.
۳- گردشگری هم نعمت است و هم آفت

کافی است تا برای مدتی تقریبا طولانی در جنوب شرق آسیا چرخ بزنید تا متوجه اقامتگاه‌های قلابی، ساختارها و هزاران چیز نامناسب دیگر شوید و از جنبه‌های مخرب گردشگری آگاهی یابید. در ابتدا شما خود را بخشی از این مشکل تصور می‌کنید؛ اما می‌آموزید که می‌توان با اندکی جست‌وجو با تورهای مسئولیت‌پذیر، پروژه‌های دوست دار محیط‌زیست و سازمان‌های مردم‌نهاد ارتباط برقرار کرد.
۴- هرچه ظاهر رستوران شیک‌تر باشد، غذاهای آن افتضاح‌تر است

باید بدانید که مسمومیت غذایی شما هرگز به‌ واسطه دکه‌های غذا فروشی کنار خیابان پدید نمی‌آید. بلکه این اتفاق در رستوران‌هایی رخ می‌دهد که استیک‌های ویژه برای شما سرو می‌کنند.
۵- یک توک‌توک می‌تواند اوج سفر لاکچری باشد

توک‌توک همان سه‌چرخه‌های موتوری است که مسافران را در شهر جابجا می‌کند. یک توک‌توک خوب شبیه به یک ماشین بدون سقف شوفردار با یک صندلی است. به نظر می‌رسد که هر چه از ساعات روز می‌گذرد، ظرفیت جابجایی مسافران این وسایل بیشتر می‌شود.
@i_m_travel
Read more
. . اصلاً مهم نيست تو چند ساله باشی من همسن و سال تو هستم مهم نيست خانه‌ات کجا باشد برای يافتنت ...
Media Removed
. . اصلاً مهم نيست تو چند ساله باشی من همسن و سال تو هستم مهم نيست خانه‌ات کجا باشد برای يافتنت کافی است چشم‌هايم را ببندم خلاصه بگويم حالا هر قفلی که می‌خواهد به درگاه خانه‌ات باشد عشق پيچکی است که ديوار نمی‌شناسد #گروس_عبدالملکیان .
.

اصلاً
مهم نيست
تو چند ساله باشی
من همسن و سال تو هستم
مهم نيست
خانه‌ات کجا باشد
برای يافتنت کافی است
چشم‌هايم را ببندم
خلاصه بگويم
حالا
هر قفلی که می‌خواهد
به درگاه خانه‌ات باشد
عشق پيچکی است
که ديوار نمی‌شناسد
#گروس_عبدالملکیان
<span class="emoji emoji1f338"></span>امام صادق علیه السلام: . ریشه همه بدی ها و خطاها، محبّت و دلبستگی به دنیاست. . قال الصادق (ع) ...
Media Removed
امام صادق علیه السلام: . ریشه همه بدی ها و خطاها، محبّت و دلبستگی به دنیاست. . قال الصادق (ع) :« رأس کلّ خطیئه حبُّ الدنیا »(کافی، ج2، باب حب الدنیا، ص315 ) . دلبستگی به دنیا . در حقیقت برای انسان دو دنیا است: دنیای ممدوح و دنیای مذموم، دنیای ممدوح دنیایی است که بودن در آن موجب کسب فضائل انسانی ... 🌸امام صادق علیه السلام:
.
ریشه همه بدی ها و خطاها، محبّت و دلبستگی به دنیاست.
.

قال الصادق (ع) :« رأس کلّ خطیئه حبُّ الدنیا »(کافی، ج2، باب حب الدنیا، ص315 )
.
🔴دلبستگی به دنیا
.
در حقیقت برای انسان دو دنیا است: دنیای ممدوح و دنیای مذموم، دنیای ممدوح دنیایی است که بودن در آن موجب کسب فضائل انسانی و تهیه زندگی سعادتمند ابدی شود.در مقابل دنیای مذموم، دنیای خود انسان است به این معنی که انسان دلبسته و فریفته دنیا شود که منشأ تمام مفاسد و خطاهای انسان است.بنابراین خود دنیا و نعمتهای آن به عنوان مخلوق خداوند، نمی‌تواند شر بوده و مورد مذمت قرار گیرد بلکه عکس العمل انسان در قبال دنیاست که می‌تواند خوب و ممدوح یا بد و مذموم باشد.حضرت علی(ع) در نهج البلاغه چنین می‌گوید :
. «الدنیا خلقت لغیرها و لم تخلق لنفسها»
.
دنیا برای رسیدن به آخرت آفریده شد، نه برای رسیدن به خود دنیا.[1]
.
دلبستگی انسان به دنیا چون باعث دور نگه داشتن از قرب الهی می‌شود، دنیای مذموم است و هر چه این  دلبستگی بیشتر باشد، حجاب بین انسان و خداوند بیشتر و ضخیم‌تر می‌شود.[2]
.
دنیا همچون نردبانی زیر پای انسان است و انسان یا روی پله اوّل است یا روی پله دوّم یا روی پله سوّم یا...به هر حال چه روی پله اوّل باشد یا دوّم یا سوّم، بالاخره این نردبان را از زیر پای انسان خواهند کشید. البته کسی که روی پله اوّل است یک مقدار آسیب می‌بیند. کسی که روی پله دوّم است بیشتر و همینطور،انسان هر قدر که به دنیا نزدیک شودو دلبسته و فریفته دنیا شود، پله‌ای از پله‌های آن را پشت سر گذاشته است.[3]
.
بنابراین آنچه در قرآن و روایات مورد نکوهش واقع شده، دلبستگی به دنیا است. هدف اصلی آخرت است نه دنیا، دنیا وسیله و محلی است برای رسیدن به آخرت و کسب فضائل انسانی، و مسلماً چنین دنیایی مذموم و مورد نکوهش نیست.
.
[1]- نهج البلاغه،محمد دشتی ،نشر لقمان،چاپ سوم،1379هش، حکمت 463
.
[2]- امام خمینی، چهل حدیث، تهران، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، چاپ بیست دوم، 1379هش، ص121
.
[3]-حائری شیرازی، تنثیلات،قم، انتشارات شفق، چاپ اول، 1372هش، جلد دوم، ص 18
.

#احادیث_شیعه
#محبت_دنیا
#دلبستگی_به_دنیا
Read more
برای اثبات این که #باهوش بودن چقدر مهم است , کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او #تست گرفته شده ...
Media Removed
برای اثبات این که #باهوش بودن چقدر مهم است , کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او #تست گرفته شده را ارزیابی کنیم در یک سالگی توانست بخواند در نه سالگی به هشت زبان زنده دنیا صحبت می‌کرد در دوازده سالگی وارد معتبرترین دانشگاه جهان یعنی هاروارد شد توانایی خارق‌العاده در یادگیری زبان‌های ... برای اثبات این که #باهوش بودن چقدر مهم است , کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او #تست گرفته شده را ارزیابی کنیم

در یک سالگی توانست بخواند
در نه سالگی به هشت زبان زنده دنیا صحبت می‌کرد
در دوازده سالگی وارد معتبرترین دانشگاه جهان یعنی هاروارد شد
توانایی خارق‌العاده در یادگیری زبان‌های متفاوت و ریاضیات داشت
برخی بهره هوشی او را دویست و پنجاه تخمین زده‌اند آیا او را می‌شناسید؟! برای این که اسم او را بدانید باید به #اینترنت مراجعه کنید. "ویلیام جیم سایدیس" بهره هوشی‌اش از انیشتن و ادیسون و داوینچی و هر انسان چند قرن اخیر بیشتر بوده پس چرا ما او را نمی‌شناسیم
چون ما در نهایت انسان‌های متفکر برایمان تاثیرگذار خواهند بود نه صرفا انسان‌های باهوش

#هوش یک ابزار است و تفکر #مهارت استفاده از این ابزار
من نمی‌دانم اگر سایدیس به اندازه ادیسون #متفکر بود چه چیزی را اختراع می‌کرد ولی می‌دانم که از هوشش می‌توانست بهتر استفاده کند

به فرزندانمان فکر کردن را بیاموزیم

#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
تونلی به دروازه بی توجهی! <span class="emoji emoji1f53b"></span>حتما شما هم با دیدن تیترهایی نظیر: "یک میلیارد و 950 میلیون یوآن به پروژه ...
Media Removed
تونلی به دروازه بی توجهی! حتما شما هم با دیدن تیترهایی نظیر: "یک میلیارد و 950 میلیون یوآن به پروژه قطار شهری کرج تزریق می شود" و "دو ایستگاه مترو کرج تا 16 ماه آینده به بهره برداری می رسد" یا تیترها و اخباری مشابه آن که ظرف بیش از 10 سال گذشته به دفعات تکرار شده، آه از نهاد برآورده و از مطالعه وعده هایی ... تونلی به دروازه بی توجهی! 🔻حتما شما هم با دیدن تیترهایی نظیر: "یک میلیارد و 950 میلیون یوآن به پروژه قطار شهری کرج تزریق می شود" و "دو ایستگاه مترو کرج تا 16 ماه آینده به بهره برداری می رسد" یا تیترها و اخباری مشابه آن که ظرف بیش از 10 سال گذشته به دفعات تکرار شده، آه از نهاد برآورده و از مطالعه وعده هایی که هرگز تاکنون جنبه عملی به خود نگرفته اند، سیر و دل آزرده اید. این دلزدگی حتی برای ما که سال هاست اخبار مربوط به این حوزه را مخابره و منتشر می کنیم هم آشکار است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اما به راستی چرا قطار شهری کرج پس از 13 سال هنوز به مرحله بهره برداری، حتی در حد یک ایستگاه هم نرسیده در حالی که کلانشهرهایی که بعد از کرج اقدام به ساخت آن کردند، اینک از این ناوگان اساسی حمل و نقل عمومی بهره مند شده اند!

مترو کرج دارای چه مختصاتی است؟
مجموع کیلومتر پیش بینی شده برای خط 2 قطار شهری کرج 27 کیلومتر است که مقرر بوده در دو فاز به اتمام برسد.

فاز نخست با طراحی و اجرای 14 کیلومتر و 700 متر با 15 ایستگاه از محدوده کمالشهر یا دانشگاه تربیت معلم تا سرحدآباد در نظر گرفته شده و ساخت تونل های مسیر، ایستگاه ها، دپو، پارکینگ، خطوط رابط و اجرای عملیات ساخت تونل و ایستگاه ها برای آن در نظر گرفته شده است. همچنین فاز دوم طرح شامل احداث تونل دو خطه باقی مانده مسیر به طول 9950 کیلومتر و هشت ایستگاه زیر زمینی با کلیه تاسیسات است.

برای فاز نخست تعداد 15 رام و در مجموع دو فاز تعداد 23 رام قطار پیش بینی شده که در وضعیت عادی تردد، تعداد هفت رام قطار برای جابجایی 70 درصد ظرفیت  مسافران کافی است.
آگهی دعوت به مناقصه این طرح در سال 84 در روزنامه ها منتشر شد و نهایتا پس از گشایش پاکت های سرمایه گذاری، شرکت سابیر با مبلغ 696159486 دلار آمریکا، به عنوان برنده مناقصه انتخاب شد. شرکتی که در طول نزدیک به 13 سال فعالیت در این پروژه بزرگ و زیرساختی عمرانی شهر کرج، با چالش ها و افت و خیزهای فراوانی روبرو بود و حمایت ها و مخالفت های گسترده ای را پشت سر گذاشته است.

این پروژه هم اکنون در فاز یک تنها نزدیک به 32 درصد پیشرفت کلی داشته که شامل تجهیزات و فعالیت های عمرانی می شود. ایستگاه های این فاز نیز طبق اعلام سازمان حمل و نقل ریلی از 40 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده اند.

طبق قانون، مقرر است نیمی از هزینه های این طرح را دولت و نیم دیگرش را شهرداری پرداخت کند.

# نازنین فرضی زاده_عادله سادات ارشادی
http://www.kamnanews.ir/news/63712/123

http://sapp.ir/karaj.sh
Read more
 #afsanehjahromian #bighanoon کافی است شما بگویید چه تن‌تان است تا روان‌شناسان خیلی سریع به شما ...
Media Removed
#afsanehjahromian #bighanoon کافی است شما بگویید چه تن‌تان است تا روان‌شناسان خیلی سریع به شما بگویند چه شخصیت و اخلاقی دارید. بس که خلاق و ماه هستند. از روی تعداد مژه، محل قرارگیری خال‌ها در بدن، جنس بند ساعت، طریقه دستمال كشيدن روی میز و هزاران چیز دیگر شخصیت شما را شناسایی می‌کنند. این سری ... #afsanehjahromian #bighanoon
کافی است شما بگویید چه تن‌تان است تا روان‌شناسان خیلی سریع به شما بگویند چه شخصیت و اخلاقی دارید. بس که خلاق و ماه هستند. از روی تعداد مژه، محل قرارگیری خال‌ها در بدن، جنس بند ساعت، طریقه دستمال كشيدن روی میز و هزاران چیز دیگر شخصیت شما را شناسایی می‌کنند. این سری هم از روی شلوار لی به شما می‌گویند که دارای چه تیپی (شخصیتی) هستید:
.
1- افرادی که شلوارلی دم پا گشاد می‌پوشند

این افراد ظاهری سخت‌گیر دارند ولی در عمل بسیار راحت و تخمه آفتابگردانی عمل می‌کنند. آرام آرام صمیمی می‌شوند و یهویی از حد می‌گذرند. افراد شلوار دم پا گشاد دارای افکار قدیمی هستند ولی خیلی تیز و بز عمل می‌کنند و می‌دانند این افکار قدیمی را کجا بروز دهند که مورد حمایت و عنایت قرار گیرند.
.
2- افرادی که شلوار لی لوله تفنگی (خیلی چسبان) می‌پوشند

افرادی با شلوارهای لیِ خیلی تنگ از اعصابی پولادین و روحیه‌ای جنگنده برخوردارند. تازه روان‌شناسان معتقدند آن‌هایی‌که در تابستان از این شلوارها می‌پوشند لجباز، بی‌رحم، خودساخته وبی‌تفاوت هم هستند.
.
3- افرادی که شلوار لی فاق کوتاه می‌پوشند

تیپ شخصیتی این افراد بسیار اجتماعی و برونگراست و روان‌شناسان معتقدند این‌ها چیزی برای مخفی کردن و از دست دادن ندارند. ایستاده نمی‌شود تشخیص داد ولی کافی است یک بار با این عزیزان نشست و برخاست کنید تا انتهای شخصیت و مرام این عزیزان دست‌تان بیاید.
.
4- افرادی که شلوارلی فاق بلند می‌پوشند

افراد فاق بلند پوش جاه‌طلب هستند و حاضرند به خاطر راحتی خودشان همه را له ‌کنند. درضمن مدام حقیقت را کتمان می‌کنند، مثل شکم‌شان که با فاقِ بلندِ شلوار وکیومش می‌کنند. فاق بلند شلوار این افراد باعث شده تا از روحیه هدايت‌گري خاصی برخوردار باشند.
.
5- افرادی که شلوار لی پاره یا به اصطلاح زاپ‌دار می‌پوشند

این‌ها ساده و زود باورهايی هستند که ریسک‌های بزرگی می‌کنند. معمولا هم ضرر می‌کنند ولی خب ریسک دوست دارند دیگر. میزان ریسک‌پذیری‌شان هم با میزان و محل پارگی شلوارشان رابطه مستقیم داره. همچنین بسیار افراد رک و شوخی هم هستند.
.
6- افرادی که شلوار لی تماما گشاد می‌پوشند

این‌ها افرادی بی‌حوصله و راحت‌طلب هستند که از هر محدودیتی برای خودشان فرصت ایجاد می‌کنند. سرعت‌شان بسیار کند است و در انجام امور رفتارشان مانند شلوارشان است!
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
امام باقر(ع): مردم را با غیر از زبان تان به معروف دعوت کنید! . . آثار درخشش محمد صلاح ستاره مصری تیم لیورپول انگلستان از دنیای فوتبال و هواداران این ورزش فراتر رفته است. صلاح ثابت کرد که تبلیغ یک مکتب و اندیشه تنها از طریق تخصیص بودجه‌های هنگفت و راه‌اندازی دستگاه‌های عریض و طویل امکان پذیر ... 📚امام باقر(ع): مردم را با غیر از زبان تان به معروف دعوت کنید!
.
.
🔻آثار درخشش محمد صلاح ستاره مصری تیم لیورپول انگلستان از دنیای فوتبال و هواداران این ورزش فراتر رفته است. صلاح ثابت کرد که تبلیغ یک مکتب و اندیشه تنها از طریق تخصیص بودجه‌های هنگفت و راه‌اندازی دستگاه‌های عریض و طویل امکان پذیر نیست، بلکه کافی است که صاحب یا صاحبان آن انسان‌های موفقی در حرفه و کار خود باشند، همین خود موثرترین شکل تبلیغ و کم‌هزینه‌ترین آن است.
.
🔷️محمد صلاح نه در رشته‌های علوم دینی تحصیل کرده، نه سازمان و تشکیلاتی برای تبلیغ اسلام دارد نه بودجه کلانی هم از جایی برای این کار گرفته و نه درباره اسلام سخنرانی کرده است. وی بدون کوچک‌ترین تبلیغ مستقیم، امروزه به بهترین مبلغ اسلام در اروپا و جهان تبدیل شده است. کاری کرده و می‌کند که خطابه‌های پرطمطراق و نهادهای دینی چون الازهر و دیگر حوزه‌های علمیه از آن عاجزند.
.
🔶️به گفته یک اندیشمند اسلامی، اثرات یک سجده محمد صلاح از هزار خطابه دینی بیشتر است. موفقیت و درخشش صلاح چهره‌ای دیگر از اسلام و مسلمان در غرب به نمایش گذاشته است، تا جایی که قرمز پوشان لیورپول آهنگ‌ها و سرودهای اسلامی زمزمه می‌کنند. مانند صلاح که پس از هر گلی به سجده می‌رود، سجده می‌کنند. از اسلام تعریف و تمجید می‌کنند.
.
🔷️در آهنگ‌های خود در حمایت از لیورپول می‌گویند: "صلاح به مسجد می‌رود، همان مکانی که من هم دوست دارم به آنجا بروم". "اگر صلاح گل‌های بیشتری بزند، من هم مسلمان می‌شوم."روزنامه لوموند فرانسه در گزارشی به بررسی این پدیده پرداخته و می‌نویسد که محمد صلاح کاری کرده است که هواداران لیورپول برای اسلام آواز بخوانند.
.
🔶️این روزنامه می‌گوید که اقلیت مسلمان قابل توجهی در شهر لیورپول وجود ندارد. بسیار شگفت‌انگیز است که برای اولین بار در این شهر آهنگی در سطحی گسترده نواخته می‌شود که در آن شعارهای اسلامی وجود دارد. قهرمانی‌های صلاح باعث این کار شده است. لوموند به نقل از یکی از هواداران این تیم می‌نویسد که اگر محمد صلاح به این شکل به گل‌زنی خود ادامه دهد امسال مردمان شهر لیورپول همگی روزه میگیرند!
.
🔷️محبوبیت صلاح تا جایی است که خیلی از هواداران تیمش از تمامی حرکات وسکنات و شکل پوشش و موی سر و ریش او تقلید و از دین او تمجید میکنند عکسهای او در حالت نماز، سجده و خواندن قرآن در هواپیما را دست به دست میکنند این اتفاقات پس از آن می‌افتد که ظرف چند سال اخیر فضای عمومی اروپا متاثر از تصورات غلطی است که داعش از اسلام به جهانیان معرفی کرده است
.
🔺️(ترجمه از روزنامه لوموند)
.
.
Read more
دو علی؛ چراغ مرده و شمع آفتاب! ۱. در روزی که علی کریمی در پست ِ اینستاگرامی خود  با انتقاد ِ به زندگی ...
Media Removed
دو علی؛ چراغ مرده و شمع آفتاب! ۱. در روزی که علی کریمی در پست ِ اینستاگرامی خود  با انتقاد ِ به زندگی دشوار ِ مردم با تیتر شعر استاد بزرگ اردلان سرافراز ( روزایِ روشن خداحافظ ) حداقل وظیفه خود را به عنوان یک هنرمند و مرجع محبوب انجام می دهد، علی دایی در یک مصاحبه انتقاد برانگیز عدم حضور زنان در ورزشگاه ... دو علی؛ چراغ مرده و شمع آفتاب!

۱. در روزی که علی کریمی در پست ِ اینستاگرامی خود  با انتقاد ِ به زندگی دشوار ِ مردم با تیتر شعر استاد بزرگ اردلان سرافراز ( روزایِ روشن خداحافظ ) حداقل وظیفه خود را به عنوان یک هنرمند و مرجع محبوب انجام می دهد، علی دایی در یک مصاحبه انتقاد برانگیز عدم حضور زنان در ورزشگاه را به رفتار نادرست مردان ربط می دهد!
علی دایی این روزها در کنار همامی و آرام طبع خواهان پول زوری و ناحق خودش از پرسپولیس است(برای سال سومی که مربی صبا بوده) در حالی که علی کریمی در زمان بازیگری با پرسپولیس سفید امضا می کرد.

۲. علی دایی موفق تر از علی کریمی!
احسان محمدی را کم و بیش می شناسید. نویسنده ای که یادداشتهای قابل تاملی در هفته نامه تماشاگران سابق می نوشت و اکنون نیز در کانالِ تلگرامی و پیج ِ اینستاگرامی خویش به آسیب شناسی معضلات اجتماعی می پردازد. احسان محمدی با بررسی زندگی علی کریمی و علی دایی نتیجه می گیرد علی دایی موفق تر از علی کریمی ست و مردم را به علی دایی بودن تشویق و علی کریمی نبودن سفارش می کند!
" می‌دانم که در فضای فوتبالی ما مجتبی محرمی‌ها محبوب‌تر از وحید هاشمیان‌ها هستند اما اگر می‌خواهیم به سوی فوتبال حرفه‌ای برویم وقت آن رسیده از «شور» بکاهیم و به «شعور» بپردازیم. ما در این سرزمین اندازه کافی حق شعر را ادا کرده‌ایم اما حق خرد را نه…. در این حرف ساده نکته‌های بسیاری است که عاقلان می‌دانند. باقی اما می‌توانند با خیال آسوده فحش بدهند و گریبان پاره کنند." ۳. موفق بودن علی دایی و شکست خوردن علی کریمی در جامعه ما پدیده عجیب و غریبی نیست. در جامعه ای که شجاع بودن و دوری از مصلحت های رایج را با مَثَل زبانِ سرخ سر سبز بر باد می دهد نکوهش می کنند و سفارش اصلی کهنسالان این دیار "آسته برو آسته بیا که گربه شاخت نزنه " است، افراد محافظه کاری مثل علی دایی موفق ترند و علی کریمی ها مطرود !

۴. اگر افشین قطبی مربی تیم ملی میشد به خاطر لابی ها بود و اینکه احمدی نژاد تصمیم گرفت دقیقه ۹۰ علی دایی را مربی تیم ملی بکنه نتیجه لابی علی دایی با خداست.
اگر رویانیان به علی دایی حمله کند علی کریمی از دید علی دایی  یار و صاحب فوتبال ایران می شود تا رویانیان به گوشه رینگ برود و با دفع خطر رویانیان دوباره علی کریمی هم فراموش می شود. برای علی دایی تنها چیزی که اهمیت دارد حفظ منافع شخصی ست پس ایرادی ندارد با خاتمی دوست باشد، با احمدی نژاد لابی کند و به معارفه روحانی برود و بعد جار بزند من علی دایی، سیاسی نیستم!

ادامه در کامنت

ردآرمی
مدیشکا
Read more
. می‌خواست بگوید که دوست داشتن کافی نیست و عشق.. همیشه محکوم به تنهایی است.. . و چه تنهاییِ شومی ...
Media Removed
. می‌خواست بگوید که دوست داشتن کافی نیست و عشق.. همیشه محکوم به تنهایی است.. . و چه تنهاییِ شومی است وقتی دستِ عشق با دستِ وصال در کاسهٔ سرنوشت نیست .. . آمد که بگوید تنهایی.. پدرخواندهٔ عشق است.. و کارِ وصال همیشه به اما می‌کشد... می‌دانی.. دیگر از دستِ بوسه‌ها هم کاری بر نمی‌آید، وقتی ... .
می‌خواست بگوید
که دوست داشتن کافی نیست
و عشق.. همیشه محکوم به تنهایی است..
.
و چه تنهاییِ شومی است
وقتی دستِ عشق با دستِ وصال
در کاسهٔ سرنوشت نیست ..
.
آمد که بگوید
تنهایی.. پدرخواندهٔ عشق است.. و
کارِ وصال همیشه به اما می‌کشد...
می‌دانی..
دیگر از دستِ بوسه‌ها هم کاری بر نمی‌آید،
وقتی تقدیر
جدایی را.. پیش ‌خریده باشد..
.
تو نمی‌دانی که
من غصه‌هایم را
پیشاپیش در سوگِ این وصال خورده‌ام،
که آغوش آغشته به عشقِ تو
دلِ تنهایی‌ام را شاد نمی‌کند..
.
و من می‌دانم
که تو..
با قلبِ آکنده از عشق به تفکر نشسته‌ای
که منطقِ تنهاییِ من .. و
فلسفهٔ جبرِ بی‌اختیارِ این جدایی را نمی‌فهمی..
.
.
قصد داشت که بگوید
دلش از تنهایی پُر است .. و
آغوشِ تو فراموشگاهی امن است
برای دردهایی از جنسِ خوره..
اما یادش آمد که
عشق اگر به وصال نرسد.. عشق است.. و
معشوق اگر در آغوشِ عاشق نماند..،
ماندگار است..
.
و تو ماندگار خواهی بود همیشه
در قلبِ شاعری که
ذهنش پُر است از شعرهای مجنونی
که نوشدارو هستند مرگِ دل‌های شکسته را..
.
خواست بنویسد
حرف‌های ناگفته را.. اما
زبان به دندان می‌گزید تا
تازه نکند زخــمِ عشقی را
که استخوانِ تنهایی به میان دارد.. #حمیدرضا_هندی

telegram.me/hamidreza_hendi

صمیمانه ممنون‌تان هستم که‌
در صورت بازنشر
نام نویسنده را فراموش نمی‌کنید..
Read more
. ۳ قانون مهم در تمرینات پا بسیاری از افراد در نهایت پیروی یکی‌ از فلسفه های زیر در تمرینات پا میباشند : ۱. شما می‌بایست از انواع حرکات مختلف چند مفصلی، تک مفصلی و دستگاه‌ها با تکرار‌های بالاتر استفاده کنید. ۲. شما تنها کافی‌ است چند باری در هفته اسکات سنگین انجام دهید. هر دو این روش‌ها بهتر ... .
۳ قانون مهم در تمرینات پا
بسیاری از افراد در نهایت پیروی یکی‌ از فلسفه های زیر در تمرینات پا میباشند :
۱. شما می‌بایست از انواع حرکات مختلف چند مفصلی، تک مفصلی و دستگاه‌ها با تکرار‌های بالاتر استفاده کنید.
۲. شما تنها کافی‌ است چند باری در هفته اسکات سنگین انجام دهید.
هر دو این روش‌ها بهتر از تمرین ندادن عضلات پا می‌باشد اما هیچکدام برای رشد و گسترش حداکثری و افزایش قدرت عضلات پا مناسب نیستند.روش اول در افزایش حجم و قدرت عضلات پا کارایی زیادی ندارد و به سرعت پیشرفت شما را بسیار اندک یا متوقف خواهد کرد. روش دوم اما در مجموع کارامد تر است اما میتواند منجر به ایجاد عدم تعادل بین عضلات بالا تنه و پایین تنه و همچنین عضلات چهار سر و همسترینگ شود.
روش بهتر چیزی مابین این دو روش است و به صورت خلاصه به شکل زیر توصیف میشود :
۱. انجام حرکات برای عضلات چهارسر، همسترینگ و باسن
۲. تمرکز روی کار با وزنه‌های سنگین تر
۳. تاکید روی اصل اضافه بار

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> چرا خودروهای جدید تایر زاپاس ندارند؟ <span class="emoji emoji2705"></span> حدود یک سوم از خودروهای تولید شده در سال ۲۰۱۷ تایر زاپاس ندارند، ...
Media Removed
چرا خودروهای جدید تایر زاپاس ندارند؟ حدود یک سوم از خودروهای تولید شده در سال ۲۰۱۷ تایر زاپاس ندارند، اما سوال این جا است که چرا خودروسازان بزرگ دست به چنین کاری زدند؟ چرا خودروسازان مطرح دنیا باید دست به چنین کاری بزنند؟ خودروسازان به پنج دلیل عمده‌ در مدل‌های جدید زاپاس را حذف کرده‌اند: ۱- ... ✅ چرا خودروهای جدید تایر زاپاس ندارند؟
✅ حدود یک سوم از خودروهای تولید شده در سال ۲۰۱۷ تایر زاپاس ندارند، اما سوال این جا است که چرا خودروسازان بزرگ دست به چنین کاری زدند؟ ✅ چرا خودروسازان مطرح دنیا باید دست به چنین کاری بزنند؟
✅ خودروسازان به پنج دلیل عمده‌ در مدل‌های جدید زاپاس را حذف کرده‌اند:
۱- تایر خودروها تا چند ده کیلومتر پس از پنچری قابل استفاده هستند که این مسافت برای رساندن خودرو به یک تعمیرگاه مجاز کافی است.
۲- باعث صرفه جویی در هزینه خودروسازان می‌شود.
۳- وزن خودرو بدون تایر زاپاس کمتر است.
۴- مصرف سوخت کاهش پیدا می‌کند.
۵- فضای بیشتری برای قسمت بار و صندوق ایجاد می‌شود.
خودروهای شرکت ب‌ام‌و با تایر پنچر، می‌توانند مسافت ۸۰ کیلومتر را (در صورت حرکت با سرعت پایین‌تر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت) طی کنند.
#bmw #benz #mercedes #بي_ام_و #بي_ام_دبليو #بنز #مرسدس
Read more
نسل جدید ب ام و x5 معرفی شد 🚘🚘🚘 کمپانی‌های آلمانی روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارند و پس از آئودی که شاسی ...
Media Removed
نسل جدید ب ام و x5 معرفی شد 🚘🚘🚘 کمپانی‌های آلمانی روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارند و پس از آئودی که شاسی بلند جدید Q8 را معرفی کرد، حالا نوبیت ب ام و است که نسل جدید شاسی بلند X5 را به معرض دید عموم درآورد. این، چهارمین نسل از این شاسی بلند است که تغییرات ظاهری کمی را تجربه کرده اما با تکنولوژی‌های فراوانی ... نسل جدید ب ام و x5 معرفی شد 🚘🚘🚘
کمپانی‌های آلمانی روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارند و پس از آئودی که شاسی بلند جدید Q8 را معرفی کرد، حالا نوبیت ب ام و است که نسل جدید شاسی بلند X5 را به معرض دید عموم درآورد. این، چهارمین نسل از این شاسی بلند است که تغییرات ظاهری کمی را تجربه کرده اما با تکنولوژی‌های فراوانی همراه شده است. ب ام و X5 در کلاس خود رقبایی چون پورشه کاین، جگوار F-Pace، آئودی Q7 و مرسدس بنز GLE را در مقابل دارد.
ب ام و X5 ظاهر مشابهی به نسل قبلی دارد اما تغییرات جزئی بر روی آن اعمال شده‌اند. از جمله اینکه جلو پنجره کلیوی اکنون ورودی‌های بزرگتری دارد و چراغ‌های LED جلو تطبیقی اکنون به صورت استاندارد عرضه می‌شوند. به علاوه اینکه چراغ‌های لیزری ب ام و به صورت آپشن در دسترس هستند. یکی از ویژگی‌های مهمی که برای بخش عقب خودرو در نظر گرفته شده، در صندوق عقب است که اکنون به صورت دو تکه است که به صورت جداگانه باز می‌شوند. این درها قابلیت باز شدن به صورت الکترونیکی را دارند (به صورت آپشنال) و از نکات مثبت آن می‌توانیم به امکان برداشتن وسایل کوچک با باز کردن تنها یکی از درها اشاره کنیم.
با ورود به داخل کابین، دو نمایشگر 12.3 اینچی توجه شما را به خود جلب می‌کند که یکی در مرکز داشبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی و دیگری برای صفحه آمپر در نظر گرفته شده‌اند. صندلی‌های جلو به صورت استاندارد به گرمکن قابل تنظیم مجهز شده‌اند و خریداران می‌توانند سردکن و ماساژور صندلی را هم برای خودرو خود سفارش دهند. البته مشتریان این شاسی بلند لوکس، می‌توانند آپشن‌های دیگری چون کلیدهای لمسی و شفاف، و سیستم صوتی Bowers & Wilkins با 20 بلندگو و خروجی 1500 واتی را هم سفارش دهند.
.
ب ام و موتورهای مختلفی را برای این شاسی بلند عرضه کرده که مختصرا عملکرد آنها را توضیح می‌دهیم. مدل xDrive 40i از یک موتور 3.0 لیتری 6 سیلندر خطی توربو بهره می‌برد که 335 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و این قدرت برای رساندن X5 به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون در مدت 5.3 ثانیه کافی است.
اما اگر به دنبال قدرت بیشتر هستید، می‌توانید به سراغ مدلxDrive 50i بروید که به یک موتور 4.4 لیتری 8 سیلندر مجهز شده و 456 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. با این قدرت ب ام وX5 شما در مدت 4.6 ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست پیدا خواهد کرد. هر دو مدل با یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ انتقال پیدا می‌کند. سیستم قفل دیفرانسیل عقب هم به صورت سفارشی در دسترس است.
.
@khodrobank
#x5
Read more
دانشنامه فرزند . تصمیم گیری برای بارداری مجدد . دانشنامه فرزند: بعضی والدین زمان تولد دومین ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . تصمیم گیری برای بارداری مجدد . دانشنامه فرزند: بعضی والدین زمان تولد دومین فرزند خود را با دقت برنامه ریزی می کنند، اگر چه در این مورد هیچ برنامه یا علم خاصی وجود ندارد. برای برخی دیگر خبر ورود فرزند دوم مانند یک شوک قوی است. وقتی به فکر داشتن فرزند دوم، سوم یا چهارم می افتید بهتر ... دانشنامه فرزند
.
تصمیم گیری برای بارداری مجدد
.
دانشنامه فرزند: بعضی والدین زمان تولد دومین فرزند خود را با دقت برنامه ریزی می کنند، اگر چه در این مورد هیچ برنامه یا علم خاصی وجود ندارد. برای برخی دیگر خبر ورود فرزند دوم مانند یک شوک قوی است. وقتی به فکر داشتن فرزند دوم، سوم یا چهارم می افتید بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید.
هیچ زمان بندی یکسانی برای افراد مختلف وجود ندارد. زمان بندی دوست شما، ممکن است برای شما مفید نباشد.
هیچ زمان مشخصی برای فاصله گذاری میان کودکان وجود ندارد. هر نوع فاصله گذاری سنی میان فرزندان تان داراری مزایا و معایب خاصی است.
آوردن یک همبازی برای فرزند بزرگ تر دلیل موجهی برای بارداری دوم نیست. او دوستان همسن خودش را دارد و شما نمی توانید مطمئن باشید که او رفتار دوستانه ای با کودک تازه وارد خواهد داشت.
شاید لازم باشد فضای زندگی خود را با این تصمیم هماهنگ کنید. بسته به بزرگی و یا کوچکی خانه تان، شاید بهتر باشد به خانه بزرگ تری نقل مکان کنید.
به غیر از مخارج غذا و لباس، کودکان هزینه های دیگری هم دارند.
باید به روحیات فرزند اول هم توجه کنید. اگر او دارای خواسته ها و نیازهای خاصی باشد شما با دو فرزند کوچک با نیازهای خاص رو به رو هستید.
هنگامی که برای داشتن فرزند دوم آمادگی ندارید در برابر هر گونه فشار یا عوامل دیگر، ایستادگی کنید و بدون آمادگی کافی هرگز این کا
ر را انجام ندهید.
قبل از اقدام به بارداری مجدد این سوالات رو از خودتون بپرسید:

آیا هر دوی ما مجدد آماده پدر و مادر شدن هستیم؟
انتظار داریم زندگی مان بعد از بچه دوم چه تغییری کند؟
چه فداکاری هایی باید بکنیم و آیا آماده آن ها هستیم؟
آیا بهتر است بعدا بچه دار شویم یا الان اقدام کنیم؟
آیا امکان دارد یکی از ما بچه را برای پر کردن جای خالی چیز دیگری در زندگی بخواهد؟
آیا مشکلی در رابطه مان داریم که باید پیش از بچه دار شدن آن را حل کنیم؟
.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری #بارداری_مجدد #خواهر #برادر #تصمیم_به_بارداری #پیش_از_بارداری #اقدام_به_بارداری #باردار #حاملگی #مادر #پدر #خانواده #خانه #کودک_سالم #خانواده_سالم
Read more
. رستوران لیو⚘ . قلیان وسیله‌ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال ...
Media Removed
. رستوران لیو⚘ . قلیان وسیله‌ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا متداول است. قلیان توسط هندیان اختراع شد. در فارسی به صورت قالیان (در عربی غلیون به معنای پیپ) نیز ثبت شده و گاه نارگیلی نیز نامیده شده‌است. در افغانستان به کل مجموعه قلیان، چلم نیز می‌گویند.در ... .
رستوران لیو⚘
.
قلیان وسیله‌ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا متداول است. قلیان توسط هندیان اختراع شد. در فارسی به صورت قالیان (در عربی غلیون به معنای پیپ) نیز ثبت شده و گاه نارگیلی نیز نامیده شده‌است. در افغانستان به کل مجموعه قلیان، چلم نیز می‌گویند.در کشورهای عربی به نام شیشه و نارجیلة معروف است و در شبه قاره به حقّهمعروف است. قلیان برای استفاده از دود حاصل از تماس زغال گداخته و تنباکو است که به این عمل «کشیدن قلیان» می‌گویند.
.

تلفن تماس📞
.
☎️۰۲۱۸۸۸۸۸۶۵۱
.
🏡آدرس .
جردن،پایین تر از میرداماد،خیابان شریفی، پلاک۵۷

#کافه_رستوران_لیو #کافه #صبحانه #ناهار #شام #میان_وعده #کافی #آرامش #کنج_دنج #کافه_نشینی #کافه_رستوران #رستوران #کجا_چی_بخوریم #پیشنهاد_روز
#cafe_gardi #cafe_neshini #koja_chi_bokhorim #restaurant #italic_cafe #cafe #caffee #peace #relax #liv #liv_restaurant #liv_re #koja_chi_bokhorim
Read more
دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت ...
Media Removed
دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت تان را با خود به خانه می آورید که حقیقتا هیچ کار خوشایندی برای فرزندان و همسرتان نیست! تنها کافی است که کار، تمام زندگیتان را به خود مشغول کند، به سرعت تنها موضوعی می شود که از آن در خانه حرف می زنید. بس کنید! ... دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت تان را با خود به خانه می آورید که حقیقتا هیچ کار خوشایندی برای فرزندان و همسرتان نیست! تنها کافی است که کار، تمام زندگیتان را به خود مشغول کند، به سرعت تنها موضوعی می شود که از آن در خانه حرف می زنید. بس کنید! سعی کنید به حد کافی زود به خانه برگردید تا قبل از شام کمی وقت برای خودتان و یا با هم بودن داشته باشید. به شرطی که طبق همان اصل اول، در این مدت جلوی تلویزیون ولو نشوید! و خصوصا برای آن که توجه بیشتری به یکدیگر داشته باشید، هرازگاهی کار را از یاد ببرید. به عنوان مثال می توانید تصور کنید که هرگاه به خانه برمیگردید، همان طور که جوراب های خودتان را از پایتان خارج می کنید، تمام مسائل فکری بیرون از خانه تان را هم از ذهنتان خارج کرده و آنها را درون جوراب هایتان بریزید.
#زندگیـزناشویی #روانشناس #روانشناسی #مشاوره #مشاورهـتلفنی #مشاورهـخانواده #زناشویی #زندگی
Read more
محلول کراتین کادیوو با خاصیت اسیدی و PH برابر با ۲/۸ ، موجب کاهش شدید حجم موهای وزدار و همچنین باعث جذب ...
Media Removed
محلول کراتین کادیوو با خاصیت اسیدی و PH برابر با ۲/۸ ، موجب کاهش شدید حجم موهای وزدار و همچنین باعث جذب ویتامین‏های کراتین به موهای آسیب دیده و در نتیجه احیای مجدد آن‏ها می‏شود.. کراتینه کادیوو (اروپایی) تنها کراتینه موجود در جهان است که بدون فرمالئید و گاز سمی و فرمول صد در صد گیاهی و حاوی تکه‌های ... محلول کراتین کادیوو با خاصیت اسیدی و PH برابر با ۲/۸ ، موجب کاهش شدید حجم موهای وزدار و همچنین باعث جذب ویتامین‏های کراتین به موهای آسیب دیده و در نتیجه احیای مجدد آن‏ها می‏شود.. کراتینه کادیوو (اروپایی) تنها کراتینه موجود در جهان است که بدون فرمالئید و گاز سمی و فرمول صد در صد گیاهی و حاوی تکه‌های کاکائو تضمین میکند موهای شمارا احیا و مانند حریر و ابریشم خواهد ساخت ؛ و بر خلاف محصولات مشابه خود که پس از سپری کردن تنها دو هفته خاصیت خود را از دست میدهند تا شش ماه خاصیت صافی و یک سال خاصیت درمانی خود را حفظ خواهد کرد. تنها یکساعت زمان کافی است برای داشتن یک موی سالم و حریر مانند با کراتینه مو کادیوو با کوتاهی موهای آسیب دیده خود خداحافظی کنید. کادیوو توانسته با بهره گیری از گیاه کاکائو برطرف کننده شکنندگی و مو خوره موهای آسیب دیده توسط مواد شیمایی شود. کراتینه برزیلی کادیوو موهایی ابریشمی و صاف و براق و سالم را تنها در یک ساعت به شما تقدیم میکند. زمانی می‌رسد که شما وقتی موهایتان را شانه می‌کنید، موهایتان می‌شکند و هیچ ماده ای دیگر جلای خوبی به موهایتان نمی‌دهد.فکر می‌کنید موهایتان مرده و خشک است. البته حق با شماست، موهای شما ماده حیاتی خود را به نام “کراتین” از دست داده اند. کراتین اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده ساقه موهایتان است که شما با استفاده مداوم از مواد شیمیایی رنگ، مش، فر، براشینگ‌های مکرر با سشووارهای داغ، تافت و ژل، آن را از بین برده اید.
شما برای بازگرداندن حیات دوباره به موهایتان، باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید. پس کراتینه صحیح موهایی لَخت و زیبا خواهید داشت که از شانه کردن آن لذت می‌برید.
$$جهت اطلاع قیمت دایرکت کنید $$
(فروش عمده وپیمانه ای)
چهاراه مدرس زیر ساختمان میلان
09331268886
Read more
پوستتون رو از نو احیا کنید سرم ویتامین ث پریم محصولی منحصر به فرد با عملکرد چندگانه جهت جوانسازی ...
Media Removed
پوستتون رو از نو احیا کنید سرم ویتامین ث پریم محصولی منحصر به فرد با عملکرد چندگانه جهت جوانسازی و تقویت روزانه پوست که با داشتن ویتامین Cو ترکیبات مغذی به افزایش سنتز کلاژن،کاهش علائم پیری ، سفت و روشن شدن پوست کمک می نماید و به سبب داشتن عصاره های گیاهی (عصاره چای سبز و عصاره ی رز وحشی) و آنتی اکسیدان ... پوستتون رو از نو احیا کنید
سرم ویتامین ث پریم
محصولی منحصر به فرد با عملکرد چندگانه جهت جوانسازی و تقویت روزانه پوست که با داشتن ویتامین Cو ترکیبات مغذی به افزایش سنتز کلاژن،کاهش علائم پیری ، سفت و روشن شدن پوست کمک می نماید و به سبب داشتن عصاره های گیاهی (عصاره چای سبز و عصاره ی رز وحشی) و آنتی اکسیدان های موجود در این محصول با خنثی سازی رادیکال های آزاد و رطوبت رسانی موثر برای پوست ظاهری سالم،شاداب و جوان به ارمغان می آورد.
👈ویتامین C سرمیست که برای روشن کردن لکه های قهوه ای بسیار مناسب است و به پوست درخشش و جوانی خاصی میبخشد ، اما ویتامین C به اندازه کافی در یک کرم وجود ندارد تا بتوانیم تاثیر آن را بر روی پوست خود ببینیم به همین دلیل بهتر است برای جبران آن از سرم استفاده کنیم . درست است که سرمهای غلیظتر به نسبت گرانتر نیز میباشند اما از آنجا که در هربار مصرف شما فقط یکی دوقطره از آن را استفاده میکنید ( مصرف بیش از حد آن باعث چسبندگی میشود) مدت زمان زیادی طول میکشد تا این سرم تمام شود , پس از نظر هزینه نیز به صرفه میباشد .
✅ازکجا بخرم: بصورت حضوری از داروخانه های معتبر سراسر کشور و یا از طریق ارتباط مستقیم با دایرکت primeardabil این محصول رو تهیه کنید
@primeiran
@seagulliran
@primeardabil
#serum #vitaminc #kakadu #lithing #lifting #moisture #antioxidant #skin #skincare #cosmetics #antiage #beutiful
Read more
. پاکسازی صورت با شیر علاوه بر اینکه مصرف شیر برای سلامتی مفید است، می توان از آن برای پاک کردن آرایش ...
Media Removed
. پاکسازی صورت با شیر علاوه بر اینکه مصرف شیر برای سلامتی مفید است، می توان از آن برای پاک کردن آرایش صورت نیز استفاده نمود. چربی و پروتئین های موجود در شیر به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. به توصیه یکی از متخصصان پوست، با استفاده از یک پارچه لطیف و مخلوطی از مقداری شیر با روغن زیتون می توانید آرایش صورت ... .
پاکسازی صورت با شیر
علاوه بر اینکه مصرف شیر برای سلامتی مفید است، می توان از آن برای پاک کردن آرایش صورت نیز استفاده نمود. چربی و پروتئین های موجود در شیر به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. به توصیه یکی از متخصصان پوست، با استفاده از یک پارچه لطیف و مخلوطی از مقداری شیر با روغن زیتون می توانید آرایش صورت را پاک کنید. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری روغن بادام را به یک کاسه شیر اضافه کنید و با یک پارچه نرم آن را روی پوست صورت بمالید. برای پاک کردن آرایش چشم نیز ابتدا چشم ها را با یک پارچه کتانی آغشته به شیر پاک کنید و سپس صورت خود را بشویید.

ماسک جوش شیرین و عسل
مقداری عسل ارگانیک را روی یک پارچه تمیز بمالید و کمی جوش شیرین را روی آن بپاشید و صورت خود را با آن پاک کنید. ترکیب عسل و جوش شیرین یک پاک کننده فوق العاده است. تنها کافی است که این ترکیب را به آرامی روی صورت بمالید و صورت خود را به طور کامل پاک کنید.
ماسک روغن نارگیل برای پاکسازی صورت
این ماده شگفت انگیز اثرات قابل توجهی دارد و نیازی به افزودن مواد دیگر برای پاک کردن آرایش صورت نیست. به گفته پزشکان، روغن نارگیل حاوی 3 نوع اسید چرب ضروری با وزن مولکولی کم است که از قدرت نفوذپذیری بالایی برخوردار بوده و دارای خاصیت ضد میکروبی است؛ که همین مسئله آن را به یک مرطوب کننده فوق العاده برای صورت و بدن تبدیل کرده است. بهتراست این روغن را قبل از حمام استفاده کنید و آن را به مدت 10دقیقه روی پوست نگه دارید. هنگام مصرف، ابتدا مقداری از آن را در کف دست ریخته و آن را به آرامی روی پوست صورت بمالید یا پارچه کتانی را به آن آغشته کنید.
ادامه مطلب را در سایت پوراطب مطالعه کنید.
Www.pourateb.com

#pourateb #health #healthy #skin #skincare #skin_care #skinhealth #
#پوراطب #سلامت #سلامتي #سلامت-پوست #پوست_مو_زیبایی #پوست_صورت
Read more
******** . . ۱. این عبارت را که در تاریخ حمقا و معاندین برای کتمان الهی بودن ولایت علی علیه السلام ...
Media Removed
******** . . ۱. این عبارت را که در تاریخ حمقا و معاندین برای کتمان الهی بودن ولایت علی علیه السلام و تشکیک در امر امامت نشخوار کرده اند ( ا من الله ام منک ) به معنی نقد پنداشتن ، بیسوادی یا غرض ورزی عمدی است. آشکار است که این کلام نقد نیست بلکه اعتراض و اهانت است به رسول الله روحی فداه و معنایش این است ... ********
.
.

۱. این عبارت را که در تاریخ حمقا و معاندین برای کتمان الهی بودن ولایت علی علیه السلام و تشکیک در امر امامت نشخوار کرده اند ( ا من الله ام منک ) به معنی نقد پنداشتن ، بیسوادی یا غرض ورزی عمدی است. آشکار است که این کلام نقد نیست بلکه اعتراض و اهانت است به رسول الله روحی فداه و معنایش این است که خود تو از جانب خودت پسر عمویت را برای خلافت برگزیده ای و ما گمان نمیکنیم که این امر الهی باشد. همین گمان به رسول خدا کافی است که قائل این قول و معتقدین به آن نزد ما منفور و مغضوب باشند.

۲. گویندگان این عبارت مومنان خالص و مخلص و اصحاب صالح نبوده اند و به گواهی تاریخ منافق اند. استفاده از جمله آن افراد برای اثبات اینکه میشود رسول الله را نقد کرد همراهی و همفکری با آنان است. از طرفی استفاده از یک حرف باطل که تاریخ و همچنین اعتقادات شیعه آن را برنمیتابد و معتقد به آن را (اینکه ممکن است رسول خدا از طرف خود چیزی بگوید و آن اشتباه باشد ) کافر میداند، برای مطامع دنیایی خباثت محض است. دردا و دریغا که این حرف های یاوه را رئیس جمهور کشور شیعه تکرار میکند.

۳. نقد کردن جدا کردن سره از ناسره است. همه منتقدین دنیا سالها جستجو کرده اند اما نتوانسته اند کوچکترین ناسره ای در کلام و سیره ی رسول گرامی و اهل بیت کرام بیابند. نقد کار عقل است و چه عقلی بالاتر از عقل کل و سید رسل ؟ روشن است که قول و فعل رسول اکرم صلوات الله علیه چون از مصدر عقلانیت و طهارت محض است قابل نقد نیست.

۴. طبق چه مستندات و مدارکی ایشان میگوید که در زمان ظهور امام دوازدهم هم به ایشان نقد میشود ؟ نکند آنانی که با حضرتش می جنگند را منتقد می شمارد و خود را در زمره منتقدین میبیند؟

۵. به جملات ایشان دقت کنید : همه مسئولین را میشود نقد کرد. مسئولین ما که معصوم نیستند. آیا این جمله به این معنا نیست که معصومین را نمی شود نقد کرد. پس چطور است که در جملات بعد می گوید معصومین را هم میشود نقد کرد؟ این همه تناقض در چند جمله چه معنایی دارد؟

۶. عصمکم الله من الزلل و امنکم من الفتن و طهرکم من الدنس و اذهب عنکم الرجس و طهرکم تطهیرا....
.
۷. خوش ندارم عکس او در صفحه ام باشد.

#روحانی_نما
#عصمت
#پناه_بر_خدا
Read more
⁠ بخش اول ⁣<span class="emoji emoji2733"></span>تلگرام پاسپورت نام سرویس جدید تلگرام است. از نامش پیداست که نوعی پاسپورت مجازی است و ...
Media Removed
⁠ بخش اول ⁣تلگرام پاسپورت نام سرویس جدید تلگرام است. از نامش پیداست که نوعی پاسپورت مجازی است و برای احراز هویت به کار می‌رود. در ادامه این مطلب با تلگرام پاسپورت بیشتر آشنا می‌شویم. وب سایت تکراتو - تیمور خسروی: تلگرام پاسپورت نام سرویس جدید تلگرام است. از نامش پیداست که نوعی پاسپورت مجازی ...
بخش اول
⁣✳تلگرام پاسپورت نام سرویس جدید تلگرام است. از نامش پیداست که نوعی پاسپورت مجازی است و برای احراز هویت به کار می‌رود. در ادامه این مطلب با تلگرام پاسپورت بیشتر آشنا می‌شویم.
وب سایت تکراتو - تیمور خسروی: تلگرام پاسپورت نام سرویس جدید تلگرام است. از نامش پیداست که نوعی پاسپورت مجازی است و برای احراز هویت به کار می‌رود. در ادامه این مطلب با تلگرام پاسپورت بیشتر آشنا می‌شویم.
⁉تلگرام پاسپورت چیست؛ هر آنچه از پاسپورت مجازی تلگرام می‌دانیم!
زندگی دیجیتال ما کاربران اینترنت روز به روز بیشتر رنگ و بوی واقعیت به خود می‌گیرد. بر همین اساس تعداد سرویس‌هایی که به اطلاعات هویتی واقعی شما نیاز دارند نیز افزایش پیدا کرده است. تا پیش از این شما مجبور بودید همواره اسکن‌ مدارک شناسایی خود را بر روی اپلیکیشن‌های مختلف آپلود کنید. اما این سرویس جدید تلگرام ( پاسپورت تلگرام ) برای حل این معضل بوجود آمده است.
🔏تلگرام پاسپورت چیست ؛ سهولت هویت‌یابی با تلگرام
تلگرام پاسپورت یک شیوه هویت‌یابی یکپارچه برای سرویس‌هایی است که شناسایی فرد به فرد اشخاص را در دستور کار خود دارند. فقط کافی است یک مرتبه مدارک خود را آپلود کنید و از آن پس بدون اتلاف وقت، می‌توانید اطلاعات خود را بر روی سرویس‌های مختلفی نظیر سرویس‌های مالی و یا عرضه اولیه سکه (ICO) که به آیدی‌های حقیقی شما نیاز دارند، به اشتراک بگذارید.
🔐داده‌های شما در جای امنی قرار دارد
مدارک شناسایی و داده‌های شخصی شما با استفاده از رمزنگاری اند تو اند (End-to-End) در تلگرام کلود ذخیره خواهد شد. تنها راه رمزگشایی از آنها پسوردی است که شما می‌دانید، بنابراین تلگرام و سرورش هیچ دسترسی به داده‌های ذخیره شده در تلگرام پاسپورت ندارند. وقتی شما اطلاعاتی را منتشر می‌کنید، آنها به طور مستقیم به سوی فرستنده می‌روند. در آینده نیز داده‌های سرویس تلگرام پاسپورت به روی کلودهای غیرمتمرکز منتقل خواهد شد.
📝تلگرام پاسپورت چیست؛ هر آنچه از پاسپورت مجازی تلگرام می‌دانیم!
اگر می‌خواهید ببینید که آیا تلگرم پاسپورت واقعا جواب می‌دهد یا خیر، می‌توانید به ePayments.com سر بزنید. این نخستین سرویس پرداخت الکترونیکی است که برای ثبت‌نام و تایید هویت از تلگرام پاسپورت استفاده می‌کند. همچنین اگر می‌خواهید این سرویس را تست کنید نیز به صفحه Passport Example در تلگرام سر بزنید و درخواست داده کنید.
Read more
. « #شام_مخصوص» اثر #هرمان_کخ را می‌توان موفق‌ترین کتاب ادبیات هلند در سال‌های اخیر دانست. #کُخ ...
Media Removed
. « #شام_مخصوص» اثر #هرمان_کخ را می‌توان موفق‌ترین کتاب ادبیات هلند در سال‌های اخیر دانست. #کُخ متولد سال ۱۹۵۳ میلادی در شهر آرنهم هلند و داستان‌نویس و بازیگر است. این رمان تاکنون به ۳۵ زبان دنیا ترجمه و در ۳۷ کشور منتشرشده و با فروش خیره‌کننده‌ی بین‌المللی خود شهرت فراوانی برای نویسنده‌اش ... .
« #شام_مخصوص» اثر #هرمان_کخ را می‌توان موفق‌ترین کتاب ادبیات هلند در سال‌های اخیر دانست.

#کُخ متولد سال ۱۹۵۳ میلادی در شهر آرنهم هلند و داستان‌نویس و بازیگر است. این رمان تاکنون به ۳۵ زبان دنیا ترجمه و در ۳۷ کشور منتشرشده و با فروش خیره‌کننده‌ی بین‌المللی خود شهرت فراوانی برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده‌است.

شام مخصوص داستان دو خانواده است که در تلاشند مهم‌ترین تصمیم زندگی‌شان را بگیرند. در عصری تابستانی در آمستردام و سر میز شام؛ داستانی که باعث می‌شود از روزمرگی فاصله بگیرید و جلوه‌هایی ناب از ادبیات هلند را تجربه کنید.

وال‌استریت ژورنال رمان شام مخصوص را با اثر مشهور گیلیان فلین مقایسه کرده و آن را «دختر گمشده‌ی اروپا» نامیده‌است. به تازگی هم فیلمی بر اساس این کتاب ساخته شده و روی پرده سینماهای جهان رفته‌است، ضمن این‌که این اثر، بهترین کتاب سال ۲۰۰۹ به انتخاب مردم نیز شده‌است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

ما برای خوردن شام به رستورانی مخصوص رفتیم. اینجا نمی‌خواهم اسمی از رستوران ببرم برای اینکه از فردا همه مردم هجوم خواهند آورد تا ما را از نزدیک ببینند. چون شاید فکر بکنند ما هنوز هم به آنجا می‌رویم، ولی باید بگویم که ما دیگر هیچ‌وقت به آنجا نمی‌رویم. سرژه این رستوران را رزرو کرده بود. رزرو رستوران کار همیشگی او بود. این رستوران از آن جاهایی بود که باید آن را از سه ماه پیش رزرو می‌کردید.

شاید هم از شش و یا هشت ماه قبل که در واقع ما این کار را نکرده بودیم. خود من هیچ علاقه‌ای به اینکه از سه ماه پیش جایی را برای شام خوردنم رزرو کنم ندارم، ولی مثل اینکه خیلی از مردم مشکلی با این موضوع ندارند. اگر تاریخ‌شناسان در قرن‌های آینده بخواهند انسان‌های قرن بیست و یکم را بررسی کنند، کافی است نگاهی به لیست رزرویشن کامپیوترهای اینچنین رستوران‌هایی بیندازند تا به برخی از عادت‌های این دوره و زمونه پی‌ببرند. خیلی اتفاقی متوجه شده‌ام که این رستوران‌ها تمامی مشخصات مشتریانشان را در فایل‌های خود ذخیره می‌کنند؛ مثلاً زمانی که آقای «ل» دفعه پیش حاضر بوده‌است که سه ماه برای رزرو یک میز صبر کند، دفعه بعد خیلی راحت می‌تواند حتی پنج ماه هم برای میزی در کنار دستشویی صبر کند.

عنوان : شام‌ مخصوص
نویسنده : هرمان کُخ
مترجم : مهرنوش گلشاهی‌فر
@mehrnooshgf
ناشر : ستاک ‌
@setakpub
#کتابخوار
#کتابخوار_ادبیات_هلند
Read more
سوال: سلام و خسته نباشید، در جلسه ای که بیرون رفتیم احساس می کنم خواستگارم چشم چران است چه کنم؟ با ...
Media Removed
سوال: سلام و خسته نباشید، در جلسه ای که بیرون رفتیم احساس می کنم خواستگارم چشم چران است چه کنم؟ با عرض سلام به شما کاربر محترم؛ پاسخ اجمالی: یکی از مهمترین ملاک های ازدواج، سلامت اخلاقی و ایمانی است. برای تشخیص این ملاک ها باید راجع به خواستگار تحقیقاتی از محل زندگی، کار و تحصیل او صورت گیرد ... سوال: سلام و خسته نباشید، در جلسه ای که بیرون رفتیم احساس می کنم خواستگارم چشم چران است چه کنم؟

با عرض سلام به شما کاربر محترم؛

پاسخ اجمالی:

یکی از مهمترین ملاک های ازدواج، سلامت اخلاقی و ایمانی است. برای تشخیص این ملاک ها باید راجع به خواستگار تحقیقاتی از محل زندگی، کار و تحصیل او صورت گیرد تا به خصوصیت و ویژگی های طرف مقابل از جمله چشم چران بودنش پی برد.

پاسخ تفصیلی:

در پاسخ به سوال شما باید بگوییم كه سلامت اخلاقی و ایمانی یكی از ملاک های مهم در ازدواج است و تاثیر زیادی در تفاهم و درک متقابل دارد. دختر و پسر در ایمان باید کفو هم باشند. البته که اگر فردی چشم چران باشد، این رفتار کاملا مشهود خواهد بود و کافی است که انسان او را چند بار در خیابان ببیند تا دریابد که آیا چشم چرانی می کند یا خیر؟ افراد چشم چران معمولا با چشم دخترها و زنها را دنبال می کنند برخلاف دیگران که سرشان به کار خودشان است و کاری ندارند چه کسی می رود و چه کسی می آید.
در مورد خواستگار شما می توانید راجع به او تحقیق کنید، تحقیق از محل زندگی، کار و تحصیل. البته شما باید راجع به دیگر ویژگی های ایمانی مثل نماز و روزه و دروغ و ... نیز تحقیق کنید که اگر فردی ایمان داشته باشد، از نگاه به نامحرم نیز پرهیز می کند. این را هم بدانید که در این نوع تحقیقات هم فرد تحقیق کننده باید وقت کافی برای کسب اطلاعات لازم صرف بکند و با طرح سوالات مختلف از اطرافیان فرد مورد نظر مواردی را که به هم نزدیکتر هستند را به عنوان خصوصیات فرد خواستگار در نظر بگیرد. می بینید که برای کسب شناخت بیشتر تحقیقات محلی جزء ملزومات است بنابراین شما باید از خواستگارتان تحقیق کنید و در این تحقیقات گستردگی دامنه افرادی که از آنها تحقیق می کنید می تواند شما را به واقعیت شخصیت خواستگارتان نزدیک تر کند و در مرحله بعد سوالات جلسه خواستگاری هستند که می توان بر طبق ملاک های ازدواج طرح شوند تا به خصوصیت و ویژگی های طرف مقابل پی برد.

موفق باشید.
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #چشم_چرانی #خواستگار
Read more
تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید وسط ظهر داغ تابستانی که خورشید با پنجه‌های طلایی‌اش بی‌رحمانه ...
Media Removed
تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید وسط ظهر داغ تابستانی که خورشید با پنجه‌های طلایی‌اش بی‌رحمانه روی سر و صورت مردم چنگ می‌اندازد، گرمازدگان به دنبال راهی برای رفع عطش خود می‌گردند. وقتی گذرت به کافی شاپ‌های معمولی شهر می‌افتد، قیمت یک لیوان آبمیوه حدود هفت یا هشت تومن برای خریدار رقم می‌خورد ... تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید
وسط ظهر داغ تابستانی که خورشید با پنجه‌های طلایی‌اش بی‌رحمانه روی سر و صورت مردم چنگ می‌اندازد، گرمازدگان به دنبال راهی برای رفع عطش خود می‌گردند. وقتی گذرت به کافی شاپ‌های معمولی شهر می‌افتد، قیمت یک لیوان آبمیوه حدود هفت یا هشت تومن برای خریدار رقم می‌خورد از همین‌رو برخی ترجیح می‌دهند با خرید از شربت‌فروشان سیار، عطش خود را با قیمت پایین‌تری رفع کنند.
در مسیر خود که می‌روی، نگاهت به شربت‌فروشانی می‌‎افتد که بساط ساده‌ی کاسبی خود را در گوشه و کنار شهر پهن کرده‌اند، هر رهگذری می‌تواند با پرداخت مبلغ ناچیزی، طعم شربت دانه های خاکشیر و عرق شاه اسپرم را بچشد و جانی دوباره بگیرد.
اين شربت تشکیل شده از تخم خاکشیر، شکر، آب و عرق شاه‌اسپرم بوده و کاهش حرارت بدن نیز از عمده خواص این شربت است و شاه اسپرم نیز عطر مطبوعی را به آن می‌بخشد.
شربت خاکشیر، بهترین نوشیدنی تابستانی
شربت خاکشیر علاوه بر این‌که به عنوان بهترین نوشیدنی در فصل تابستان محسوب می‌شود، می‌تواند در درمان ضعف معده، تورم لوزه‌ها، بهبود جوش صورت، دفع سنگ کلیه، کنترل فشار خون، جلوگیری از خونریزی و بهبود یبوست سودآوری موثر واقع شود.
ترکیب خاکشیر با آب یخ و آبلیمو کیفیت قابض پیدا کرده و یک داروی ضداسهال است و از بیماری‌های عفونی تابستان پیشگیری کرده و در آب جوش نیز به دلیل افزایش لینت، ضد یبوست می‌شود.
خاکشیر جذب بدن نشده و از طریق مدفوع دفع می‌شود به همین دلیل به آن جاروی روده هم می‌گویند، استفاده از خاکشیر از رشد پولیپ در روده‌ها جلوگیری می‌کند چرا که 90درصد سرطان روده بزرگ ناشی از وجود پولیپ است.
برای تاثیر موثر خاکشیر در بدن، باید ۲۴ ساعت قبل از مصرف در آب داخل یخچال خیسانده شود، با این اقدام تخم خاکشیر آب را به طور کامل جذب کرده و بعد از مصرف نیز در بدن به شکل آهسته آب رو آزاد می‌کند و باعث هیدراته شدن بدن می‌شود.
#آبميوه #نوشيدني #خواص #ليمون #سلامتی #coffee #coffeeshop #juice #summer #تابستان
Read more
خودت غلط می‌کنی بی‌شرف سفاک؛ تو غلط کرده‌ای تمام این سال‌ها دیگران را از حقوق‌شان محروم کرده‌ای؛ غلط کرده‌ای خون‌خوار که دستت را به خون بی‌گناهان آغشته‌ای و به زودی خواهی فهمید چه غلطی کرده‌ای و بذر ستم، خرافات و خشونتی که در این خاک کاشته‌ای چه میوه‌ای خواهد داشت؛ افسوس خواهی خورد که چرا از سرنوشت ... خودت غلط می‌کنی بی‌شرف سفاک؛ تو غلط کرده‌ای تمام این سال‌ها دیگران را از حقوق‌شان محروم کرده‌ای؛ غلط کرده‌ای خون‌خوار که دستت را به خون بی‌گناهان آغشته‌ای و به زودی خواهی فهمید چه غلطی کرده‌ای و بذر ستم، خرافات و خشونتی که در این خاک کاشته‌ای چه میوه‌ای خواهد داشت؛ افسوس خواهی خورد که چرا از سرنوشت شاه و قذافی و صدام و... عبرت نگرفتی...
تو غلط می‌کنی به مردم من توهین کنی و حیف که نه می‌توانیم خود را تا سطح کرم‌هایی چون تو پایین بیاوریم و متناسب با شعور و لیاقتت پاسخ بدهیم و نه کلمه‌ای یافت می‌شود که میزان پلشتی و حقارت تو را توصیف کند...
به قول مریم هوله:
«وای اگر کودکان بزرگ می‌شدند
لنگه کفشی برای تو کافی بود...»
.
کودکان بزرگ شده‌اند و پایانت نزدیک است...
.
پی‌نوشت: رفقایی که دائم در کامنت‌ها به احتمال ادیت صدا اشاره می کنند توجه کنند که درصورت حقیقت داشتن این موضوع بازهم تاثیری در ماهیت حرف‌هاش نداشته و حتی اگر مخاطب اون توهین مردم نبوده باشند، این جنایتکار دارد با وجود این همه کشتار و جنایت در برابر اعتراضات مردم، آشکارا از نیروهای نظامی انتقاد می‌کند و فرمان سرکوب شدیدتر می‌دهد... همین برای من کافی‌ست که به او بگویم: تو غلط می‌کنی!
به نظر من موضوع ادیت شدن فایل، بهانه‌ی عوامل سیستم است برای ماست‌مالی ماجرا و تکرارش فقط به تردید در ماهیت این جانی و مزدورانش خواهد انجامید و در شانه خالی کردن از مسئولیت به آنها کمک می‌کند؛ فرض می‌کنیم این جانی به مردم توهینی نکرده، باز هم غلط می‌کند فرمان سرکوب و کشتار بدهد...
پانوشت دوم!: واکنش نخست من به شنیدن فایل صوتی بدون توجه به ادیت شدن یا نشدن آن بود اما همانطور که توضیح دادم برای من ذره‌ای اهمیت ندارد و بدون توجه به صدای بالا هم با گوشت و پوست این حقیقت را لمس کرده‌ام که همین رویکرد را در عمل هم دنبال کرده است و همین برایم کافیست که به او بگویم: غلط کرده‌ای!
تکرار «جعلی بودن فایل» در کامنت‌ها آب به آسیاب سیستم ریختن یا نشانه‌ی ناآگاهی‌ست یا قصد و غرض دفاع از سیستم است و واکنش مناسب می‌طلبد.
Read more
<span class="emoji emoji1f4e2"></span><span class="emoji emoji1f4e2"></span>مخابرات یه خطوطي رو با پيش شماره 909 به افراد اجاره میده این خطوط به صورت تجاری است . یعنی شما خط تلفن ...
Media Removed
مخابرات یه خطوطي رو با پيش شماره 909 به افراد اجاره میده این خطوط به صورت تجاری است . یعنی شما خط تلفن را به صورت اجاره برای مدت یک سال از شرکت مخابرات مثلا به مبلغ 300 هزار تومن اجاره ميکنيد. بعد هر کس به اين خط اجاره اي زنگ بزنه و صحبت کنه براي هر دقيقه مکالمه حداقل بايستي مبلغ پونصد تومن بپردازه . ... 📢📢مخابرات یه خطوطي رو با پيش شماره 909 به افراد اجاره میده این خطوط به صورت تجاری است .
یعنی شما خط تلفن را به صورت اجاره برای مدت یک سال از شرکت مخابرات مثلا به مبلغ 300 هزار تومن اجاره ميکنيد.
بعد هر کس به اين خط اجاره اي زنگ بزنه و صحبت کنه براي هر دقيقه مکالمه حداقل بايستي مبلغ پونصد تومن بپردازه . اين مبلغ بازائ هر دقيقه پونصد تومن يا بيشتر از طريق مخابرات پس از انقضائ قرارداد اجاره به حساب صاحب خط واريز ميشود. 😳 جالب شد!!!! نه؟؟؟؟ حالا چطوری میشه از این روش پول زیاد در آورد
کافی است اجاره کننده خط توی روزنامه آگهی بزند مثلا خونه 100 متری در سالاریه 70 میلیون تومن بعد منتظر بماند چند صد نفر در روز به ايشان زنگ بزنند. چون واقعا پیشنهاد وسوسه انگیزی است.یا امثال این آگهی هاي وسوسه برانگیز که یه خورده آدم رو قلقلک میده.

بواقع خونه ارزوني در کار نیست. اين ترفند حيله و نيرنگي است براي پول دار شدن و خالي کردن جيب مردم , کافي است صاحب خط یه منشی خوش سرزبون در اختيار داشته باشه تا بتونه با به صحبت گرفتن نيم ساعته تماس گيرندگان منافع بيشتري را عايد خط اجاره اي نمايد.

جالبه!!!! نه؟؟؟؟؟ یه بار از خودتون سوال کردید این تبلیغ تو تلویزیون که میگه مشکلات رايانه اي و ........خود را تلفنی حل کنید چگونه است یا این زنگوله که میگه زنگ بزن یه قصه بشنو

به شماره زنگوله توجه کن
909230....
بله , اينگونه است , پول هنگفت و بي زحمت میره به جیب جنابان و شما وقتی متوجه میشوید , یا شایدم نشوید که قبض سنگين برای شما صادر واحتمالا مغزتان صوت خواهد کشيد.. بر اين اساس عنايت داشته باشيد که به هیچ خط با پيش شماره 909 زنگ نزنید ,
هر دقیقه پونصد تومن یا بیشتر براتون آب میخوره.این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی هست.
لطفا به همه بفرستید تا دوستانتان فریب این گونه تماس ها رو نخورند 📞📞📞📞
Read more
. به سوالات زیر پاسخ دهید و در صورت برنده شدن دو گیگ اینترنت رایگان دریافت کرده و در اولین فرصت آتشش ...
Media Removed
. به سوالات زیر پاسخ دهید و در صورت برنده شدن دو گیگ اینترنت رایگان دریافت کرده و در اولین فرصت آتشش بزنید. . سوال۱- کیهان: «با چند گیگ اینترنت می‌توان آدم کشت؟!» . الف) ما فعلا فقط می‌دانیم با دو گیگ اینترنت می‌شود آدم تولید کرد. هنوز درس‌مان به مبحث از بین بردن آدم نرسیده است. . ب) اگر با ... .
به سوالات زیر پاسخ دهید و در صورت برنده شدن دو گیگ اینترنت رایگان دریافت کرده و در اولین فرصت آتشش بزنید.
.
سوال۱- کیهان: «با چند گیگ اینترنت می‌توان آدم کشت؟!»
.
الف) ما فعلا فقط می‌دانیم با دو گیگ اینترنت می‌شود آدم تولید کرد. هنوز درس‌مان به مبحث از بین بردن آدم نرسیده است.
.
ب) اگر با همان فرمان دو گیگ برویم جلو و دست بالا حساب کنیم، نهایتا ۱۰۰ گیگ کافی است. چون ۱۰۰ گیگ می‌شود ۵۰ تا دو گیگ که عددی است برای خودش و انسان هم به هر حال تحملی دارد.
.
ج) بستگی به نوع و کیفیت آلت قتاله (اینترنت) دارد.
.
د) صورت سوال ذاتا محل اشکال است. چون بر اساس داده‌های قبلی اینترنت انسان‌ساز است نه انسان‌کش. .

سوال۲- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفته: «۲۵۹۶ کلاس در استان کرمان هیچ کدام از تجهیزات گرمایشی را ندارند و گرمای آن‌ها بیشتر با علاءالدین تامین می‌شود.» نظر شما در مورد این خبر چیست؟
.
الف) واقعا تجهیز کلاس‌های درسی به بخاری کار سخت و غیرممکنی است و از همان اول باید دست به دامن علاءالدین و غول چراغ جادو می‌شدیم.
.
ب) علاءالدین عزیز! ازت متشکریم که گرمای کلاس‌های درس ما را تامین کردی. فقط یادت باشد تو مدارس ما مثل توی کارتون‌ها لخت نگردی یه وقت. خطرناکه پسرم!
.
ج) برای‌تان متاسفم که به جای اینکه به کمبود بودجه در بخش‌های اصلی و کلیدی کشور مانند بودجه فیلترینگ اشاره کنید، ذهن مردم را با لودگی درگیر این مسائل پیش پا افتاده می‌کنید.
.
د) به این فکر کنید که کودکی که از یخ‌زدگی و یا سوختن در کلاس درس جان سالم به در ببرد، در آینده چه انسان قدرتمند و گولاخی می‌شود. مثبت بیاندیشیم. همانا کربن در اثر فشار زیاد به الماس تبدیل می‌شود. بیایید الماس باشیم. .
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. اسید‌های چرب امگا ۳ یک نوع از چربی‌‌های سالم با مزایای سلامتی‌ بسیار هستند نظیر بهبود ریکاوری از ...
Media Removed
. اسید‌های چرب امگا ۳ یک نوع از چربی‌‌های سالم با مزایای سلامتی‌ بسیار هستند نظیر بهبود ریکاوری از تمرینات. به آنها اسید‌های چرب ضروری گفته میشود به این معنی‌ که شما تنها میتوانید آنها را از طریق رژیم غذایی یا مصرف مکملها تامین کنید. بدن ما نمیتواند آنها را بسازد.مکمل‌های امگا ۳ یکی‌ ز مهم‌ ترین ... .
اسید‌های چرب امگا ۳ یک نوع از چربی‌‌های سالم با مزایای سلامتی‌ بسیار هستند نظیر بهبود ریکاوری از تمرینات. به آنها اسید‌های چرب ضروری گفته میشود به این معنی‌ که شما تنها میتوانید آنها را از طریق رژیم غذایی یا مصرف مکملها تامین کنید.

بدن ما نمیتواند آنها را بسازد.مکمل‌های امگا ۳ یکی‌ ز مهم‌ ترین چیز‌هایی هستند که شما باید به مجموعه ویتامین و مکمل‌های خود بیفزائید. مصرف روغن ماهی‌ یکی‌ از راحت‌ ترین‌ها برای اطمینان از دریافت مقادیر کافی‌ این اسید‌های چرب مهم می‌باشد.

اسید‌های چرب امگا ۳ چه میباشند؟
۳ نوع اسید‌ چرب امگا ۳ وجود دارد :
ایکوساپنتانوییک اسید (EPA)
دوکوساهگزانوید اسید (DHA)
آلفا لینولییک اسید (ALA)
(EPA) و (DHA) در ماهی‌ یافت میشوند. آنها همچنین با عنوان اسید‌های چرب چند سیر نشده (PUFAs) یا اسید‌های چرب با زنجیره طویل نیز شناخته میشوند. (ALA) در گیاهانی نظیر تخم شربتی و گردو یافت میشود. بدن مجبور است برای استفاده از (ALA) آن را به (EPA) و (DHA) تبدیل کند بنابراین ALA یک منبع امگا ۳ با کارایی کمتر می‌باشد. به منظور تامین میزان اندکی‌ (EPA) و (DHA) مقادیر بسیار زیادی (ALA) در بدن لازم است.برای بدن بسیار آسان تر است که از طریق رژیم تنها از (EPA) و (DHA) استفاده کند. به همین دلیل است که ماهی‌ یا روغن ماهی‌ بسیار مهم می‌باشد.
.
.

تفاوت بین امگا ۳ و امگا ۶ چه می‌باشد؟
از امگا ۳ اغلب همراه با امگا ۶ صحبت میشود. امگا ۳ و امگا ۶ دو نوع کاملا متفاوت از اسید‌های چرب چند سیر نشده می‌باشد که جز اسید‌های چرب سالم هستند. بدن شما برای حفظ سلامتی‌ خود نیازمند هر دو آنها می‌باشد. مصرف مقادیر زیاد امگا ۶ از طریق مصرف مواد غذایی همانند آجیل ها، تخم مرغ، مرغ و روغن‌های گیاهی بسیار آسان می‌باشد اما مصرف مقادیر کافی‌ امگا ۳ از طریق رژیم غذایی سخت تر می‌باشد.بهترین منبع غذایی امگا ۳ ماهی‌ می‌باشد اما بسیاری از مردم از مقادیر زیادی از غذا‌های دریایی استفاده نمیکنند.

مزایای سلامتی‌ امگا ۳ چه می‌باشد؟
این اسید‌های چرب سالم به دلایل خوبی‌ جزو محبوب‌ ترین مکمل‌های موجود هستند. آنها برای تناسب اندام و سلامت عمومی‌ بدن دارای مزایای بسیار زیادی هستند مخصوصا اگر ورزش و تمرین نیز انجام دهید.
.
منبع:

https://www.bodybuilding.com
Read more
در غمِ ما روزها بى‌گاه شد امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم ...
Media Removed
در غمِ ما روزها بى‌گاه شد امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم با اين روند، چند سالِ‌ آینده، هنوز آبى از شيرِ آب‌ِ خانه‌هايمان سرازير می‌شود؟ بر اساس دانشِ من، آبِ موردِ استفاده‌ی مردم در خانه‌ها، حدود ٥ تا ١٠ درصد آب مصرفى كشور است و بقیه‌ی آن در كشاورزى و ... در غمِ ما روزها بى‌گاه شد
امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم با اين روند، چند سالِ‌ آینده، هنوز آبى از شيرِ آب‌ِ خانه‌هايمان سرازير می‌شود؟
بر اساس دانشِ من، آبِ موردِ استفاده‌ی مردم در خانه‌ها، حدود ٥ تا ١٠ درصد آب مصرفى كشور است و بقیه‌ی آن در كشاورزى و صنعت مصرف مى‌شود و بر اساس شنيده‌ها و دیده‌ها و استدلال‌هایم، این بحران تنها بر اساس بی‌تدبیری و نبودِ تخصص و نگاهِ ملی در حوزه‌های مدیریتی، دامن‌گیر سرزمین ایران شده است.
بعد از این مرور در ذهنم یاد جلسه‌ای که ماهِ رمضانِ سال گذشته با دکتر نوبخت -مدیر خوش‌رو و متین سازمان برنامه ‌و بودجه- داشتم افتادم؛ (اين تنها جلسه‌‌‌ام با یکی از افرادِ حاکمیت برای صحبت درباره‌ی مشکلات فرهنگی بود و پیش و بعد از آن، انگیزه‌ای برای شرکت در این‌گونه جلسات نداشته‌ام) آن روز برای حل مشکلاتِ فرهنگ و دیگر مسایل از ایشان خواستم تا روی این موضوع تحقیق کنند که چرا در این چهل‌و‌اندی سال، تمام نخبگانِ فرهنگ و هنر این سرزمین از کار در دولت و تعدادی از فعالیت در ایران و برخی حتی از زندگی در ایران فراری‌اند؟(اساتید #سیحون، #شجریان، #بیضایی، #کیا‌رستمی و...) این نکته‌ی دردناک در تمام مراکز تصمیم‌گیری و مدیریتی ایران کم و بیش قابل لمس است؛ با اینکه امید به شنیدنِس حرف در مسوولین از صدر تا ذیل وجود ندارد؛ اما باز هم بر اساس خویش‌کاری این نکته را گوشزد می‌کنم که تنها راه نجات از نابودی ‌ایران در چند سال آینده، ‌استفاده از مغزهای کم نظیر ایرانی است که به هر دلیل خانه‌نشین شده‌ یا باعث مهاجرت‌شان شده‌اید؛ من به یقین به شما می‌گویم اگر نوابغ ایراني که در سراسر جهان در حال خدمت رساندن به کشورهای دیگرند زمینه مساعد و "امن" برای کار در ایران پیدا کنند؛ بی شک مدتی محدود قادر به نجات ایران خواهند بود؛ این که دیگر دست دراز کردن پیش غرب و شرق نیست و به گمانم آخرین فرصت برای جلوگیری از نابودی آب، هوا، منابع، زیست‌بوم، امید و آینده‌ی جوانان و پیران در این سرزمین است.
ایرانی که این میزان از خدمات را به بشریت کرد مستحق این روزگار نیست.
ایرانی که فرهنگ، هنر، پزشکی، مهندسی، نجوم، ریاضیات، هندسه و... را به جهان و بشریت هدیه کرد؛ لایق این سرنوشت نیست.
باور کنید، کافی ‌است.
باور بفرمایید روزی نیست از این غم چشمانمان تر نباشد.
لطفا فرمان را عوض کنید؛
بدون شعار و حرف سیاسی ... بدونِ تعارف #خسته‌ایم...
.
.
تصویر؛ #دریاچه_ارومیه
.
#ايران
#سهراب_پورناظری
#Iran
#sohrabpournazeri
Read more
‎شستشوى صحيح موها قسمت اول : ‎چقدر شامپو استفاده کنیم؟ ‎اندازه شامپویی که قرار است روی موهایتان ...
Media Removed
‎شستشوى صحيح موها قسمت اول : ‎چقدر شامپو استفاده کنیم؟ ‎اندازه شامپویی که قرار است روی موهایتان بزنید بستگی به حجم موهای هر فردی دارد به عنوان مثال آقایان که موی کوتاه تری دارند، حتی یک بار شامپو کردن هم برای شان کافی است. ‎اما خانم هایی که موهای شان بلند است معمولا با بار اول شامپو کردن، تنها آلودگی ... ‎شستشوى صحيح موها قسمت اول :
‎چقدر شامپو استفاده کنیم؟
‎اندازه شامپویی که قرار است روی موهایتان بزنید بستگی به حجم موهای هر فردی دارد به عنوان مثال آقایان که موی کوتاه تری دارند، حتی یک بار شامپو کردن هم برای شان کافی است.
‎اما خانم هایی که موهای شان بلند است معمولا با بار اول شامپو کردن، تنها آلودگی های سطحی از موهای شان پاک می شود و احتمال دارد نیاز باشد که یک بار دیگر هم به موهای خود شامپو بزنند تا بتوانند احساس تمیز شدن موها را خوب درک کنند.
‎شامپو چند دقیقه روی موها بماند؟
‎درکل هیچ ضرورتی ندارد که شامپو روی مو باقی بماند.و زمانی که برای شست وشوی موهای تان با ماساژ دادن شامپو روی آن صرف می کنید، کافی است و نیاز نیست شامپو را روی سرتان نگه دارید. ولی درباره شامپوهای درمانی نیز لازم است شامپو به مدت 5-3 دقیقه برای اعمال اثر دارو روی سر باقی بماند و سپس آبکشی شود.
‎پخش کردن شامپو درکف دست :
‎مقداری شامپو درکف دست خود بریزید و دستهای خودرا روی هم مالش دهید تا شامپو روی دستهایتان پخش شود(حرارت دستهای شما به عملکردبهترشامپو کمک می کند). درواقع کف شامپو بایدروی دست شما تشکیل گردد.
ماساژ دادن شامپو برروی پوست سر با نوک انگشتان :
بهترین روش برای شامپو زدن موها استفاده از نوک انگشتان است به طوریکه شامپو راروی همه قسمتهای سرپخش نموده و با نوک انگشتانتان به آرامی روی پوست سروموهایتان ماساژ دهید اما توجه داشته باشید که از ناخن ها استفاده نکنید.
Read more
سالاد سزار<span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> مواد لازم: کاهو تازه 1 عدد نان تست  3عدد روغن زیتون بکر  50 میلی‌لیتر پنیر پارمژان ...
Media Removed
سالاد سزار مواد لازم: کاهو تازه 1 عدد نان تست  3عدد روغن زیتون بکر  50 میلی‌لیتر پنیر پارمژان  50گرم سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری سیر  2حبه آب‌لیموی تازه  2 قاشق غذاخوری سس خردل و مایونز جمعا  2 قاشق غذاخوری سینه مرغ گریل شده نصف سینه طرز تهیه: برای درست کردن این سالاد باید قسمت‌های ... سالاد سزار😋😋😋😋 مواد لازم:
کاهو تازه 1 عدد
نان تست  3عدد
روغن زیتون بکر  50 میلی‌لیتر
پنیر پارمژان  50گرم
سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری
سیر  2حبه
آب‌لیموی تازه  2 قاشق غذاخوری
سس خردل و مایونز جمعا  2 قاشق غذاخوری
سینه مرغ گریل شده نصف سینه

طرز تهیه:

برای درست کردن این سالاد باید قسمت‌های سالم و تازه کاهو را انتخاب کرده. سپس برگ‌ها را خوب بشوییم و خشک‌کنیم.

دور نان‌های تست را به صورت یک قاب برش می‌زنیم و کنار می‌گذاریم (دور نان چون خشک‌تر است، سس و مواد را خوب به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل دور نان را جدا می‌کنیم و از بقیه نان استفاده می‌کنیم) قسمت‌های سفید و اسفنجی نان را به ابعاد ۱ سانتیمتری برش داده و در تابه نچسب که آغشته به کمی روغن و سیر له شده است با حرارت ملایم، تست می‌کنیم.

برای سس آبلیمو. سرکه سفید یا سرکه سیب، سس مایونز و خردل، نمک و فلفل را مخلوط کرده با هم زن یا غذا ساز خوب مخلوط می‌کنیم بعد از حدود 1 دقیقه، کم‌کم شروع به اضافه کردن روغن می‌کنیم تا حالت مایونز به خود بگیرد و کمی غلیظ شود.

برای سرو این سالاد کافی است برگ‌های تازه کاهو را خردکرده و در ظرف مناسب ریخته، نان‌های تست‌شده و پنیر پارمزان رنده شده را روی آن بریزید و در ‌‌نهایت سس محبوب (آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها) را به آن اضافه کنید.

در نقاط مختلف دنیا به دلیل کمبود وقت و مسائل مختلف دیگر تغییراتی در این سالاد به وجود آمده است ولی دستور تهیه‌ای که ذکر شد در واقع اصیل‌ترین دستور تهیه سالاد سزار است.

با گذشت زمان این  سالاد با مناطق مختلف جغرافیایی تغییراتی کرده. گاهی آن را غنی‌تر و مزه‌دار‌تر می‌کنند و یا به آن سینه مرغ گریل شده، بیکن (در کشورهای غربی)، ماهی دودی یا میگو (در کشورهای ساحلی) اضافه‌ می‌کنند.

شما می‌توانید بسته به ذائقه خود افزودنی مناسب را اضافه کرده و سالاد سزار مورد پسند خود را پیدا کنید. #سالادسزار
Read more
فواید تمرینات دایره‌ای ۱ کمترین زمان بیشترین نتیجه درست است که ورزش‌کردن به‌عنوان یکی از کارهای مهم در زندگی روزمره به‌شمار می‌رود، اما هیچ‌کسی زمان کافی برای ماندن طولانی‌مدت در باشگاه را ندارد. در این نوع تمرین کاملاً دستتان باز است. می‌توانید هر چند ایستگاه که مایلید را درنظر بگیرید ... فواید تمرینات دایره‌ای

۱ کمترین زمان بیشترین نتیجه

درست است که ورزش‌کردن به‌عنوان یکی از کارهای مهم در زندگی روزمره به‌شمار می‌رود، اما هیچ‌کسی زمان کافی برای ماندن طولانی‌مدت در باشگاه را ندارد. در این نوع تمرین کاملاً دستتان باز است. می‌توانید هر چند ایستگاه که مایلید را درنظر بگیرید و تا لحظه‌ای که زمان باقی است، به‌صورت دایره‌ای بین ایستگاه‌ها جابه‌جا شوید. با این سبک تمرینی به ازای یک ساعت تمرین کافی است ۱۵ دقیقه تمرینات دایره‌ای انجام دهید تا به نتیجه مطلوب و اندام مورد نظرتان برسید.­ ۲ ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتی

اگر عاشق تمرینات هوازی هستید، بازهم نباید تمرین با وزنه را فراموش کنید (البته برعکس این نیز صادق است). باید به دنبال تمرینی کامل و جامع باشید. تمرینات دایره‌ای، همین امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا تمرینات هوازی شدت بالا را با وزنه‌های سنگین ترکیب کنید و بهترین برنامه تمرینی را در کمترین مدت زمان انجام دهید.

۳ افزایش متابولیسم

این افزایش متابولیسم را مدیون تمرینات تناوبی شدت بالا یا همان HIIT و تمرینات با وزنه هستید. بعد از انجام تمرینات دایره‌ای، کوره چربی‌سوزی، شعله‌ورتر شده و سریع‌تر از آن چیزی که تصور می‌کردید، لاغر خواهید شد. اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین کالری‌سوزی تمرینات دایره‌ای و دیگر تمرینات هوازی داشته باشیم، میزان کالری که با انجام ۲۰ دقیقه تمرین دایره‌ای می‌سوزانید، با میزان کالری یک ساعت استفاده از دستگاه الپتیکال برابری می‌کند. به‌علاوه، بعد از اتمام تمرینات دایره‌ای، تا ۴۸ ساعت این کالری‌سوزی ادامه خواهد داشت.

۴ استفاده از وسایل ورزشی در تمرینات دایره‌ای

شاید شما هم مثل خیلی از افراد، همیشه برای استفاده از وسایل جدید ورزشی اشتیاق دارید؛ خب خوشبختانه با استفاده از تمرینات دایره‌ای، دستتان کاملاً برای استفاده از این وسایل باز است؛ مثلاً می‌توانید برای تمریناتتان در هر ایستگاه از کتل بل، تی آر ایکس و بوسوبال استفاده کنید
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree
Read more
... قوانینی که برای کسب موفقیت در روابط عاطفی خود باید وضع کنید قسمت اول ادامه در پست بعدی: ۱. هرگز ...
Media Removed
... قوانینی که برای کسب موفقیت در روابط عاطفی خود باید وضع کنید قسمت اول ادامه در پست بعدی: ۱. هرگز فحش ندهید فحش دادن و کاربرد واژه‌های ناپسند نشانه‌ی تحقیر طرف مقابل است. هرچه بعد از آن عذرخواهی کنید، آن عبارت‌ها از حافظه‌ی فرد پاک نمی‌شود. مطمئن باشید کلمه‌های نیش‌دارتان دیر یا زود در جدل ... ...
قوانینی که برای کسب موفقیت در روابط عاطفی خود باید وضع کنید قسمت اول ادامه در پست بعدی:
۱. هرگز فحش ندهید
فحش دادن و کاربرد واژه‌های ناپسند نشانه‌ی تحقیر طرف مقابل است. هرچه بعد از آن عذرخواهی کنید، آن عبارت‌ها از حافظه‌ی فرد پاک نمی‌شود. مطمئن باشید کلمه‌های نیش‌دارتان دیر یا زود در جدل یا بحث دیگری تکرار و باعث آزار طرف مقابل خواهد شد. پس نسبت‌دادن کلمه‌ها و عبارت‌های ناپسند به طرف مقابل را از دایره‌ی عادت‌هایتان خارج کنید.
۲. تهدید نکنید؛ شرط و شروط نگذارید
جمله‌هایی مثل «جرئت رفتن نداری!» یا «تو نمی‌تونی بدون من زندگی کنی!» باعث می‌شود طرف مقابل خود را در موقعیت تصمیم‌گیری بین ماندن و رفتن ببیند؛ درحالی‌که ممکن است راه‌حلی میانه برای مشکل وجود داشته باشد. تهدیدهای شرطی مانند «اگه فلان کار رو بکنی/نکنی، من هم بهمان کار رو می‌کنم/نمی‌کنم» روش خوبی برای کاشتن بذر تردید به آینده‌ی این رابطه در طرف مقابل است! تهدید کردن به‌ندرت منجر به تغییرهای مثبت می‌شود؛ به‌ویژه اگر فرد، نگرانِ تکرارِ چندباره‌ی آنها باشد.
۳. حرف نامزد یا همسر قبلی را پیش نکشید
هیچ‌ چیز آزاردهنده‌تر از مقایسه‌‌شدن با شریک عاطفی پیشین نیست؛ این برای وادار کردن فرد به گذر از خط قرمز کافی‌ است. جمله‌هایی مانند «نباید ازش جدا می‌شدم…» یا «باید با اون ازدواج می‌کردم…» خیلی سنگدلانه‌ هستند.
۴. حساب‌کشی نکنید؛ به‌ویژه برای مسائل جزئی
جمله‌ای مثل «اون چه کادوی الکی‌ای بود که ۳ سال پیش برام گرفتی!» نشانه‌ی بی‌ملاحظگی است و هیچ کمکی به حل مسائل زمان حال نمی‌کند. بر حال تمرکز کنید. اینکه طرف مقابل بتواند در برابر چیزی که باید ماه‌ها یا سال‌ها قبل مطرح می‌شده از خودش دفاع کند، هم دشوار و هم غیرمنصفانه‌ است. چه کسی به‌خاطر می‌آورد که ۳ سال پیش گرفتار چه مسئله‌ای بوده یا بر پایه‌ی چه باورها و احساساتی هدیه‌ی تولد خریده است.
۵. حکم صادر نکنید
عبارت‌های مانند «تو همیشه…» یا «تو هیچ‌وقت…» احساسات افراد را جریحه‌دار می‌کنند، زیرا هر دو طرف می‌دانند چنین حکم‌هایی درست نیستند. «تو هیچ‌وقت از لباسی که می‌پوشم تعریف نمی‌کنی» یا «هیچ‌وقت به حرف‌هام و مشکلاتم گوش نمی‌دی» معمولا درست نیستند! طرف مقابل قطعا «از لباس‌تان تعریف کرده» و «به درد دل‌تان گوش داده»؛ شما هم این را می‌دانید. هرچند ممکن است به‌اندازه‌ی کافی این کارها را نکرده باشد. بهتر است احساس‌تان را این‌طور بیان کنید: «وقتی از من تعریف می‌کنی،‌ حس خوبی دارم!» یا «ممکنه چند دقیقه به من توجه کنی، می‌خوام درباره‌ی مشکلم توی محل کار صحبت کنم».
ادامه دارد....
Read more
مدت هاست محققان به دنبال راهکار های پیشگیری از آلزایمر میگردند. از مدت ها قبل تمرین های ذهنی به عنوان ...
Media Removed
مدت هاست محققان به دنبال راهکار های پیشگیری از آلزایمر میگردند. از مدت ها قبل تمرین های ذهنی به عنوان یک روش محتمل پیشنهاد شده بود البته بدون شواهد علمی کافی و برنامه ها و اپ های تمرین ذهنی سر و صدای زیادی به پا کرده بودند. تا به امروز که یک تحقیق اخیر توانسته این تاثیر را نشان دهد. البته هر نوع تمرین ذهنی ... مدت هاست محققان به دنبال راهکار های پیشگیری از آلزایمر میگردند. از مدت ها قبل تمرین های ذهنی به عنوان یک روش محتمل پیشنهاد شده بود البته بدون شواهد علمی کافی و برنامه ها و اپ های تمرین ذهنی سر و صدای زیادی به پا کرده بودند. تا به امروز که یک تحقیق اخیر توانسته این تاثیر را نشان دهد. البته هر نوع تمرین ذهنی موثر نیست. ✍

یک برنامه تمرین ذهنی برای تقویت سرعت پردازش ذهنی در سالمندان سالم در طول یک دوره 10 ساله توانسته است خطر ابتلا به زوال عقل را در نیمی از بیماران کاهش دهد. این ها گفته های جری ادوارد است که نتایج 10 ساله مطالعه موسوم به ACTIVE را منتشر نمود. ✍

ما عقیده داریم این برای اولین بار است که نوعی از تمرین ذهنی توانسته در یک کارآزمایی بالینی تصادفی و بزرگ تاثیر محافظت کننده برابر زوال عقل نشان دهد ✍

طی این بررسی ها از میان تمرین های حافظه، استدلال و سرعت پردازش، این فقط تمرین سرعت پردازش بود که در دراز مدت اثر محافظتی در برابر بروز زوال عقل نشان داد. ✍

در این مطالعه تاثیر سه نوع مختلف از تمرین ذهنی را بر پیشگیری از بروز زوال عقل بررسی شد. ۲۷۸۵ نفر با سن بالای ۶۵ سال و بدون هرگونه مشکل ذهنی در چهار گروه مورد مطالعه قرار گرفتند. گروه اول تمرین های ذهنی حافظه، گروه دوم تمرین های استدلال و گروه سوم تمرین ذهنی تقویت سرعت پردازش را انجام دادند. گروه چهارم نیز گروه کنترل بود . ✍

بعد از ۱۰ سال پیگیری این افراد ۳۳۱ نفر دچار زوال عقل شدند. میزان بروز دمانس در گروه کنترل ۱۴ درصد بود. در گروهی که تمرین ذهنی تقویت سرعت پردازش بین ۱۱ تا ۱۴ جلسه گذرانده بود میزان بروز ۸ درصد بود. ✍

از طرفی این نوع تمرین ها علاوه بر پیشگیری از زوال عقل فواید قابل لمس در زندگی روزمره هم دارند. مطالعاتی بوده که نشان داده اند این تمرین ها از میزان تصادفات جاده ای کاسته است. ✍

اگر می خواهید با این تمرین های ذهنی آشنا شوید و برای عزیزانتان تهیه کنید به سایت BrainHQ مراجعه کنید. حواستان باشد که در وهله اول تمرین های تقویت سرعت پردازش و تصمیم گیری حایز اهمیت هستند. البته برنامه های دیگری نیز برای گوشی های هوشمند با ویژگی های مشابه وجود دارند که یکی از مشهور ترین آنها Lumosity است. ✍
برای دسترسی به لینک اپ ها به سایت زندگیسم مراجعه کنید.
#zendegism_ir #آلزایمر
Read more
دستها سرد،اما دلها گرم همین کافی است برای شاد بودن و از لحظه لذت بردن
Media Removed
دستها سرد،اما دلها گرم همین کافی است برای شاد بودن و از لحظه لذت بردن دستها سرد،اما دلها گرم
همین کافی است برای شاد بودن و از لحظه لذت بردن
 #تاتلی نورتاچ  از @sofrekhaneh مواد لازم برای خمیر: 2 عدد تخم مرغ پودر شکر:50 گرم روغن مایع ...
Media Removed
#تاتلی نورتاچ  از @sofrekhaneh مواد لازم برای خمیر: 2 عدد تخم مرغ پودر شکر:50 گرم روغن مایع 120 گرم 4 قاشق غذاخوری کره 4 قاشق غذاخوری ایرمیک(آرد سمولینا) وانیل شکری (5 گرم و یا وانیل ایرانی کمی) بکینگ پودر (10 گرم و یا 2.5 قاشق چای خوری) آرد به مقدار لازم( حدود 2.5 پیمانه آرد کافی است) برای ... #تاتلی نورتاچ 
از
@sofrekhaneh
مواد لازم برای خمیر:
2 عدد تخم مرغ
پودر شکر:50 گرم
روغن مایع 120 گرم
4 قاشق غذاخوری کره
4 قاشق غذاخوری ایرمیک(آرد سمولینا)
وانیل شکری (5 گرم و یا وانیل ایرانی کمی)
بکینگ پودر (10 گرم و یا 2.5 قاشق چای خوری)
آرد به مقدار لازم( حدود 2.5 پیمانه آرد کافی است)

برای روی تاتلی:
گردو (درشت خرد شده)

برای شربت:
3 لیوان آب
3 لیوان شکر
یک چهارم لیمو
زعفران وهل به مقدار لازم
طرز تهیه:
برای خمیر بجز آرد بقیه مواد را با هم مخلوط کنید و در آخر آرد را با کنترل بریزید و ورز بدید تا خمیر نرمی شود. تیکه هایی از خمیر بردارید و گرد کنید. خمیرهای توپی را در ایرمیک (آرد سمولینا) بغلتانید و داخل قالب بزارید. در فر 170 درجه از قبل گرم شده تا وقتی که روی قرابیه طلایی شود بپزید سپس از فر بیرون آورید و اجازه بدید خنک شود . آب و شکر و آب لیمو زعفران وهل را بجوشانید(حدود 10 دقیقه) و شربت گرم را روی تاتلی سرد بریزید. این شیرینی مناسب ماه مبارک رمضان میباشدنوش جان
Read more
تصور رایج این است که دانش بی حد و مرز، باعث بهبود عملکرد و یافتن بهترین راه حل می‌گردد، اما تحقیقات نشان ...
Media Removed
تصور رایج این است که دانش بی حد و مرز، باعث بهبود عملکرد و یافتن بهترین راه حل می‌گردد، اما تحقیقات نشان می‌دهد، واقعیت خلاف این تصور است چنین شرایطی نه تنها باعث یافتن بهترین پاسخ نمی‌شود، بلکه توانایی تصمیم گیری و رضایت ناشی از تصمیم نهایی را به شدت کاهش می‌دهد. کافی است برای خرید یک کالای معمولی ... تصور رایج این است که دانش بی حد و مرز، باعث بهبود عملکرد و یافتن بهترین راه حل می‌گردد، اما تحقیقات نشان می‌دهد، واقعیت خلاف این تصور است

چنین شرایطی نه تنها باعث یافتن بهترین پاسخ نمی‌شود، بلکه توانایی تصمیم گیری و رضایت ناشی از تصمیم نهایی را به شدت کاهش می‌دهد.
کافی است برای خرید یک کالای معمولی (مثل تلفن همراه) یا انتخاب یک مقصد مسافرتی به اینترنت مراجعه کنید. حجم اطلاعات و گزینه‌های پیش رو شوک آور و فلج‌کننده خواهندبود. «مردم در آینده در تنوع محصولات به مشکل بر نخواهند خورد، بلکه تنوع بیش از حد کلافه‌شان خواهدکرد. آ‌ن‌ها قربانی مخمصه‌ای فوق صنعتی می‌شوند؛ یعنی بیش انتخابی.» و این تنها یکی از ده‌ها پیش بینی #الوین_تافلر بود که بوقوع پیوست. او مردی است که #شوک_آینده را دیده بود.

آیا شما هم مشکلات مشابهی را در زمینه خرید کالا یا انتخاب راه حل مناسب به دلیل فراوانی گزینه‌ها تجربه کرده‌اید؟

#انتخاب
#بیش_انتخابی
#Overchoice
#choiceoverload

#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
Read more
تصور رایج این است که دانش بی حد و مرز، باعث بهبود عملکرد و یافتن بهترین راه حل می‌گردد، اما تحقیقات نشان ...
Media Removed
تصور رایج این است که دانش بی حد و مرز، باعث بهبود عملکرد و یافتن بهترین راه حل می‌گردد، اما تحقیقات نشان می‌دهد، واقعیت خلاف این تصور است چنین شرایطی نه تنها باعث یافتن بهترین پاسخ نمی‌شود، بلکه توانایی تصمیم گیری و رضایت ناشی از تصمیم نهایی را به شدت کاهش می‌دهد. کافی است برای خرید یک کالای معمولی ... تصور رایج این است که دانش بی حد و مرز، باعث بهبود عملکرد و یافتن بهترین راه حل می‌گردد، اما تحقیقات نشان می‌دهد، واقعیت خلاف این تصور است

چنین شرایطی نه تنها باعث یافتن بهترین پاسخ نمی‌شود، بلکه توانایی تصمیم گیری و رضایت ناشی از تصمیم نهایی را به شدت کاهش می‌دهد.
کافی است برای خرید یک کالای معمولی (مثل تلفن همراه) یا انتخاب یک مقصد مسافرتی به اینترنت مراجعه کنید. حجم اطلاعات و گزینه‌های پیش رو شوک آور و فلج‌کننده خواهندبود. «مردم در آینده در تنوع محصولات به مشکل بر نخواهند خورد، بلکه تنوع بیش از حد کلافه‌شان خواهدکرد. آ‌ن‌ها قربانی مخمصه‌ای فوق صنعتی می‌شوند؛ یعنی بیش انتخابی.» و این تنها یکی از ده‌ها پیش بینی #الوین_تافلر بود که بوقوع پیوست. او مردی است که #شوک_آینده را دیده بود.

آیا شما هم مشکلات مشابهی را در زمینه خرید کالا یا انتخاب راه حل مناسب به دلیل فراوانی گزینه‌ها تجربه کرده‌اید؟

#انتخاب
#بیش_انتخابی
#Overchoice
#choiceoverload

#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
Read more
کولیج وینست یک پیرمرد ۷۵ ساله اهل ویرجینیا بود که خانه ای با مستغلات در خارج از آن داشت. یک روز کولیج ...
Media Removed
کولیج وینست یک پیرمرد ۷۵ ساله اهل ویرجینیا بود که خانه ای با مستغلات در خارج از آن داشت. یک روز کولیج به خانه مجاور حیاط رفت و ناگهان کف خانه زیر پای او لغزید و پایین رفت زیرا چوب های آن پوسیده شده بودند. بدین ترتیب وینست در یک چاله گرفتار شده بود. وی نمی توانست خود را از این گودال نجات دهد زیرا بخشی از یکی ... کولیج وینست یک پیرمرد ۷۵ ساله اهل ویرجینیا بود که خانه ای با مستغلات در خارج از آن داشت. یک روز کولیج به خانه مجاور حیاط رفت و ناگهان کف خانه زیر پای او لغزید و پایین رفت زیرا چوب های آن پوسیده شده بودند. بدین ترتیب وینست در یک چاله گرفتار شده بود. وی نمی توانست خود را از این گودال نجات دهد زیرا بخشی از یکی از پاهایش قبلاً قطع شده بود و به دلیل سکته نیز یکی از دست هایش توان حرکت نداشت. وی به مدت سه روز در حالی که تا کمر در این گودال قرار داشت باقی ماند.

در نهایت مامور پست از ان حوالی رد شده و پس از شنیدن صدای ضعیف وینست او را نجات داد. این مرد نزدیک بود به دلیل استنشاق گازهای سمی جانش را از دست بدهد، موش ها بارها و بارها او را گاز گرفته و سه روز بیخوابی، استرس و گرسنگی او را به مرگ نزدیک کرده بود.

شاید فکر کنید که این افراد تقدیرشان بوده که زنده بمانند اما فراموش نکنید که مهم ترین چیزی که این افراد را نجات داده امید به زندگی و تلاش برای زنده ماندن بوده است. این داستان ها به ما یادآوری می کنند که هر کدام دارای قدرتی شگفت انگیز و باورنکردنی هستیم که در این گونه مواقع به کمک ما می آید. تنها کافی است برای زنده ماندن دلیلی پیدا کنید و بدین ترتیب هم زندگی خود را نجات داده و هم برای دیگران الهام بخش باشید. امید به زندگی قدرتی به شما می بخشد که باعث می شود هر گونه مشکلی را به زانو دربیاورید.
Read more
قسمت دوم روانشناسي رابطه Psychology of relationship تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟ یکی ...
Media Removed
قسمت دوم روانشناسي رابطه Psychology of relationship تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟ یکی از مشکلاتی که بچه های امروزی دارند استفاده زیاد از لوازم الکترونیکی مانند تبلت است. حال والدین چگونه باید این تبلت ها را از کودک شان جدا کنند. این روزها به هر خانه‌ای که وارد می‌شوید، به جای سرگرم بودن ... قسمت دوم
روانشناسي رابطه Psychology of relationship
تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟

یکی از مشکلاتی که بچه های امروزی دارند استفاده زیاد از لوازم الکترونیکی مانند تبلت است. حال والدین چگونه باید این تبلت ها را از کودک شان جدا کنند.
این روزها به هر خانه‌ای که وارد می‌شوید، به جای سرگرم بودن کودکان با خمیرهای بازی که خلاقیت‌شان را بالا می‌برد و مهارت‌ دست‌های‌شان را بیشتر می‌کرد، تبلت‌هایی در دست بچه‌ها جا دارد که چشم‌های‌شان را خسته و مفاصل دست‌های‌شان را ضعیف می‌کند. در این میان والدینی که امکان خرید چنین ابزاری برای کودک‌شان ندارند هم از خود گذشتگی کرده و او را با گوشی هوشمند تلفن همراه‌شان سرگرم می‌کنند و مهارت کودک‌شان در انجام بازی‌های مختلف را به رخ این و آن می‌کشند. بچه‌های امروزی تمایلی به دویدن، کاردستی درست کردن و نقش‌پذیری در بازی‌هایی که نسل ما از آنها لذت می‌برد، ندارند. آنها ترجیح می‌دهند روی مبل راحتی لم بدهند، یک کاسه پفک کنارشان بگذارند و هر روز چندین مرحله از بازی‌ای که به آخر رساندنش کار هر کسی نیست را رد کنند.
بچه‌های امروزی نمونه کوچک شده والدین‌شان هستند. نمونه آنهایی که در ‌مهمانی‌ها به جای گپ زدن با حاضران، به غایب‌های جمع وایبر می‌زنند و به‌جای چند متر دویدن، به‌دنبال نصب انواع اپلیکیشن‌های سلامت روی گوشی خود هستند. هدیه پژوهشگران فناوری اطلاعات به بچه‌های امروزی نه هوش بیشتر و نه ذهن آماده‌تر است. آنها روی مبل‌های راحتی، صاحب بدنی خسته و انباشه از چربی می‌شوند و پشت صفحه تبلت‌ها، چشم‌هایی آزرده و ذهنی آشفته را از آن خود می‌کنند.
شاید بعد از خواندن این یادداشت، به قصد گرفتن تبلت فرزندتان از او، از روی مبل بلند شوید؛ اما بنشینید! نیازی به محروم کردن فرزندتان از تبلتش نیست، کافی است خودتان همین حالا گوشی را روی زمین بگذارید و نه با حرف، بلکه با آوردن ورزش و مطالعه به ساعت‌های مرده‌تان، به کودک خود هم سبک زندگی سالم را آموزش دهید.
ساعت های استفاده کودکان از وسایل الکترونیکی را کاهش دهید…
به ساعت نگاه کنید
با وضع کردن برخی قانون‌ها، ساعت‌های استفاده فرزندتان از تبلت را محدود کنید. برای مثال به او اجازه ندهید که سر میز شام تبلتش را بیاورد.
خاموشی بزنید
محققان می‌گویند تبلت‌بازی پیش از خواب می‌تواند فرزند شما را بی‌خواب کند. پس به او اجازه بازی کردن با تبلت پیش از خواب را ندهید و نگذارید آن را به اتاق خوابش ببرد....
#سیروس_مهرانی
#روانشناسی_کودک
#دنیای_مجازی
#بازیهای_کامپیوتری
#بنیادکمک
Read more
@Afarineshetaamha ‎ #قهوه_ترک ‎قهوهٔ ترک به شیوهٔ خاصی از آماده‌سازی قهوه اطلاق می‌شود و نه نوع ...
Media Removed
@Afarineshetaamha ‎ #قهوه_ترک ‎قهوهٔ ترک به شیوهٔ خاصی از آماده‌سازی قهوه اطلاق می‌شود و نه نوع خاصی از قهوه. در نتیجه برای آماده‌سازی قهوهٔ ترک نیازی به نوعی خاص و ویژه از دانه‌های قهوه نیست. دانه‌های قهوهٔ ترک تا بیشترین حدی که ممکن است خرد و کوبیده می‌شوند؛ ریزتر و خردتر از هر روش دیگری برای ... @Afarineshetaamha
‎ #قهوه_ترک
‎قهوهٔ ترک به شیوهٔ خاصی از آماده‌سازی قهوه اطلاق می‌شود و نه نوع خاصی از قهوه. در نتیجه برای آماده‌سازی قهوهٔ ترک نیازی به نوعی خاص و ویژه از دانه‌های قهوه نیست. دانه‌های قهوهٔ ترک تا بیشترین حدی که ممکن است خرد و کوبیده می‌شوند؛ ریزتر و خردتر از هر روش دیگری برای آماده‌سازی قهوه. برای آسیاب کردن قهوه، دانه‌های قهوه را در هاون می‌کوبند (روش سنتی و اصیل) یا از آسیاب سنگی استفاده می‌کنند. اکثر آسیاب‌ها خانگی قهوه نمی‌توانند دانه‌های قهوه را به میزان کافی آسیاب کنند.
@Afarineshetaamha
‎بهترین قهوهٔ ترک از دانه‌های قهوه‌ای آماده می‌شود که به‌تازگی برشته شده‌اند و درست پیش از جوشاندن، آسیاب شده‌اند. قهوهٔ آسیاب شده و برشته (مناسب برای آماده‌سازی قهوهٔ ترک) را می‌توان خرید و نگه‌داری کرد اما با گذشت زمان، طعم و مزه‌اش را از دست خواهد داد.
@Afarineshetaamha
‎اگرچه روش‌های متفاوت و متنوعی در جزئیات آماده‌سازی قهوهٔ ترک وجود دارد ولی در کل، آماده‌سازی قهوهٔ ترک شامل فروکردن قهوهٔ آسیاب شده در آب داغ (اما نه جوش) برای مدت زمان کافی است تا قهوه طعم و مزهٔ خود را پس بدهد. زیاد جوشاندن قهوه باعث می‌شود که قهوه مزهٔ نامطبوع «سوختگی» یا «جوشیدگی» بگیرد ولی با جوشاندن قهوه به صورت کاملاً مختصر می‌توان هم از این مزهٔ نامطبوع جلوگیری کرد و هم بدون حدس و گمان پی برد که چه زمانی قهوه به دمای مناسب رسیده‌است.
@Afarineshetaamha
‎میزان آب سرد مورد نیاز را می‌توان از روی تعداد فنجان‌های قهوهٔ مورد نیاز تعیین کرد (هر فنجان تقریباً ۹۰ میلی‌لیتر) و به ازای هر فنجان آب، بین یک تا دو قاشق چای‌خوری قهوه نیاز است. معمولاً قهوه و شکر را از ابتدا درون قهوه‌جوش نمی‌ریزند،بلکه آن‌ها را به آب اضافه می‌كنند
@Afarineshetaamha
‎قهوه و شکر به میزان دلخواه را تا زمانی که قهوه کاملاً درون آب فرو رود و شکر کاملاً حل شود باید به هم زد. سپس قاشق را بیرون می‌آورند و قهوه‌جوش را روی حرارت ملایم می‌گذارند. اگر حرارت بالا باشد، قهوه به‌سرعت به جوش می‌آید و زمان کافی برای آنکه قهوه مزهٔ خود را پس دهد حاصل نخواهد شد. از این مرحله به بعد نباید قهوه را هم زد زیرا که کف حاصله از بین خواهد رفت. درست به محض اینکه قهوه به جوش آمد، قهوه‌جوش را از روی حرارت بر می‌دارند. معمولاً برای مدت زمان کوتاهی قهوه را از حرارت دور نگه می‌دارند، و سپس برای بار دوم و سوم آن را به جوش می‌آورند و در نهایت آن را در فنجان‌ها می‌ریزند.
@Afarineshetaamha
‎ #coffee #turkishcoffee #juice
Read more
مافین تهچین مواد لازم برای تهیه ته چین تک نفره: برنج2 پیمانه سینه مرغ1 عدد  ماست پرچرب نصف پیمانه ...
Media Removed
مافین تهچین مواد لازم برای تهیه ته چین تک نفره: برنج2 پیمانه سینه مرغ1 عدد  ماست پرچرب نصف پیمانه زرده تخم مرغ2 عدد زعفران دم کرده 5-4 ق غذاخوری  کره100 گرم  نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم زرشک و خلال بادام به میزان لازم طرز تهیه ته چین تک نفره: برای تهیه ته چین تک نفره قالبی ایتدا باید ... مافین تهچین
مواد لازم برای تهیه ته چین تک نفره:

برنج2 پیمانه
سینه مرغ1 عدد
 ماست پرچرب نصف پیمانه
زرده تخم مرغ2 عدد
زعفران دم کرده 5-4 ق غذاخوری  کره100 گرم
 نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
زرشک و خلال بادام به میزان لازم
طرز تهیه ته چین تک نفره:

برای تهیه ته چین تک نفره قالبی ایتدا باید طبق روال همیشگی ته‌ چین مرغ، سینه مرغ را با یک عدد پیاز و کمی نمک، فلفل و زردچوبه بپزید. در این فاصله برنج را شسته و خیس کنید.وقتی مرغ پخته شد، سینه مرغ را ریش ریش کنید و کنار بگذارید. برنج را بجوشانید و کمی زنده‌تر از برنج دمی آن را آبکش کنید. زرده تخم مرغ را با چنگال کمی بزنید تا بوی ضخم آن کمتر شود.ماست پرچرب و زعفران را به تخم مرغ‌ها اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. برنج آبکش شده را به مخلوط تخم مرغ و ماست و زعفران اضافه کنید و هم بزنید تا همه برنج به مواد آغشته شود. فر را روشن کنید و دمای آن را روی 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.قالب مافین را با کره حسابی چرب کنید.مقداری از برنج زعفرانی را کف قالب بریزید و با پشت قاشق، آن را کمی فشرده کنید.مرغ آبپز شده‌ را ریش ریش کرده و روی برنج‌ها بریزید.باز کمی با پشت قاشق مواد را فشرده کنید و کمی زرشک روی آن‌ها بریزید.دوباره روی زرشک‌ها، مقداری برنج بریزید و با قاشق فشار دهید تا مواد خوب بهم بچسبند.در نهایت و در صورت تمایل مقداری روغن یا کره روی هر کدام از ته‌چین‌ها بدهید و قالب را با فویل پوشانده، چند سوراخ روی ان بزنید و قالب را داخل فر قرار دهید. حدود 1 تا 1.5 ساعت زمان برای پخت و برشته‌شدن ته چین تک نفره کافی است. بعد از این مدت زمان، قالب را از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تا داغی ته‌ چین‌ها دست‌تان را نسوزاند و بعد یکی‌یکی آن‌ها را از قالب خارج کنید و داخل ظرف مورد نظر قرار داده، به دل‌خواه تزیین و سرو کنید
Read more
برای بوفون: کافی است چشمان تان را ببندید و تمام روزهایی که او را دیده اید، در ذهن تان مرور کنید. چه ...
Media Removed
برای بوفون: کافی است چشمان تان را ببندید و تمام روزهایی که او را دیده اید، در ذهن تان مرور کنید. چه فرقی می کند او را با کدام مدل مو یا لباس دروازه بانی به یاد بیاورید. بوفون همیشه جزیی از خاطرات فوتبالی همه ما بوده است. در نزدیکترین فاصله به قفس توری دروازه و با نقش ابدی «آخرین مرد ایستاده». عجیب اینکه ... برای بوفون:

کافی است چشمان تان را ببندید و تمام روزهایی که او را دیده اید، در ذهن تان مرور کنید. چه فرقی می کند او را با کدام مدل مو یا لباس دروازه بانی به یاد بیاورید. بوفون همیشه جزیی از خاطرات فوتبالی همه ما بوده است. در نزدیکترین فاصله به قفس توری دروازه و با نقش ابدی «آخرین مرد ایستاده». عجیب اینکه وقتی در 13 سالگی وارد تیم پارما شده بود، به عنوان هافبک بازی می کرد و مدام سعی می کرد شبیه مارکو تاردلی و نیولا برتی بازی کند اما بالاخره تحت تاثیر عملکرد توماس انکونو، دروازه بان تیم ملی کامرون در جام جهانی 1990، تصمیم گرفت دروازه بان باشد.

نمایش دروازه بان کامرون در بازی افتتاحیه جام مقابل آرژانتین مارادونا، جیان لوییجی 13 ساله را شگفت زده می کند و تصمیم می گیرد دروازه بان شود؛ تصمیمی که تا امروز هم پابرجاست.

درخشش بوفون جوان باعث می شود چزاره مالدینی، مربی تیم ملی ایتالیا او را به جام جهانی 98 فرانسه ببرد تا بعد از پالیوکا، دروازه بان دوم تیمش شود. یک سال بعد بوفون جوان با مهار پنالتی دورتموندی ها در فینال جام یوفا، ناجی پارما لقب می گیرد. قهرمانی جام یوفا با نمایش خیره کننده بوفون، یک لقب ویژه هم برای او به همراه دارد: سوپرمن

برای بزرگی بوفون 9 بار عنوان بهترین دروازه بان سری آ را بردن کار کوچکی محسوب می شود. اینکه 5 جام جهانی را هم تجربه کرده، اهمیتی ندارد. برای پی بردن به بزرگی بوفون باید به سال 2008 برگردید؛ پیشنهاد نماینده منچسترسیتی با مبلغ 50 میلیون پوند و حقوق سالانه 8 میلیون یورویی – یعنی دو برابر دستمزد دریافتی اش در تورین – اغواکننده به نظر می رسید اما جواب بوفون منفی بود.

هیچ کس بهتر از از خود جیجی نمی تواند دلیل آن را توضیح دهد: «اگر من از تیم بروم، یعنی به صدها هوادار عاشقی که هر هفته برایم نامه می نویسند، خیانت کرده ام.»
نه پول منچسترسیتی، نه وسوسه بالای بردن جام با رئال مادرید، بوفون را به فکر جدایی نینداخت؛ ظاهرا سوپرمن دلایل فرازمینی خودش را داشت.
بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال پیدا می شوند که برای مدتی به اوج می رسند و بعد مثل فواره ای پایین می روند اما بوفون در 20 سال گذشته، از روزی که پنالتی ژرژوه آ را در سال 95 گرفت تا رساندن یووه به فینال لیگ قهرمانان سال 2015 کمترین تلاطم و فراز و فرود را در عملکردش نشان می دهد.

ثبات، وفاداری و انگیزه خصلت هایی هستند که کمتر بین فوتبالیست های پول زده این روزها می توان پیدا کرد. او هنوز بعد از 50 هزار دقیقه ایستادن درون دروازه بیانکونری، همان است که همیشه دیده ایم؛
ادامه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. چند ساعتی هست که برگشتم عقب. از وقتی کلاس‌های مدیتیشن توی کمدم را شروع کردم ،فهمیدم می‌شود توی زمان ...
Media Removed
. چند ساعتی هست که برگشتم عقب. از وقتی کلاس‌های مدیتیشن توی کمدم را شروع کردم ،فهمیدم می‌شود توی زمان سفر کرد. حتی نمی‌دانم چرا باید همچین کلاسی وجود داشته باشد اما ما بازنده‌های ناامید همیشه برای نجات خودمان از بدبختی دنبال کلاس‌ها و همایش‌های نجات بخش و متفاوت می‌گردیم و معمولا آخرش که حساب ... .
چند ساعتی هست که برگشتم عقب. از وقتی کلاس‌های مدیتیشن توی کمدم را شروع کردم ،فهمیدم می‌شود توی زمان سفر کرد. حتی نمی‌دانم چرا باید همچین کلاسی وجود داشته باشد اما ما بازنده‌های ناامید همیشه برای نجات خودمان از بدبختی دنبال کلاس‌ها و همایش‌های نجات بخش و متفاوت می‌گردیم و معمولا آخرش که حساب سرانگشتی می‌کنیم از این همایش نجات بخش و بدبختی‌های ما چه پولی درآورده‌اند، حس باختمان دو برابر می‌شود و چند درصدی می‌رود روی تمایل‌مان به خودکشی و دنبال کلاس بعدی می‌گردیم که به حالت قبلی برگردیم اما این یکی مثل آن‌ها نبود. استادمان می‌گفت هیچ جایی مثل کمد برای کودک درون‌تان امن نیست و بروید آنجا تمرکز کنید که من شک ندارم خودش هم هنوز نمی‌داند دقیقا چه چیزی را با هم ترکیب زده. مدیتیشن توی کمد مساوی است با برگشتن به زمان عقب و من چون کلاسم را نصفه رها کردم و فقط چندتا لایه سطحی مدیتیشن را پاس کردم، نهایتش اگر شام هم سبک بخورم بتوانم تا اویل دهه 50 را سفر کنم اما امروز توی کمد داشتم به کسی که تازگی‌ها عاشقش شدم فکر می‌کردم. آشنایی ما برمی‌گردد به 10 دقیقه پیش که خواستم بروم توی کمد انبار دانشکده و با خودم خلوت کنم. یک نفر زد به در کمد و گفت: «خانم مانتوتون لای در مونده!» لای در را باز کردم و لبخندی زد و رفت. برای من زمان مهم نیست، کیفیت رابطه مهم است. همین که مانتوی من برایش اهمیت داشت و مثل بقیه نپرسید چرا وسط روز دارم می‌روم توی کمد دانشکده بنشینم؛ یعنی یک رابطه با کیفیت و مینیمال که با بستن در کمد کات شد! چون من آدم رابطه‌های طولانی نیستم و به نظرم همینقدرش کافی است تا به بدبختی‌هایت اضافه نکنی. اصلا من توی زمان سفر زمان می‌کنم که بتوانم جلوی بدبختی‌ها را بگیرم؛ مثل ازدواج پدر و مادرم. این دوتا اشتباهات زیادی توی تاریخ کرده‌اند و بزرگ‌ترینش ازدواج‌شان و فاجعه‌اش هم به دنیا آوردن من وسط بزرگ‌ترین اشتباه‌شان بود. به هرحال من طوری تنظیم کرده‌ام که بیفتم توی تاریخی که این قضیه را کنسل کنم و مادرم به جای پدرم با پسرخاله فرش فروشش، اکبرآقا ازدواج کند. هر آدم 10 ساله‌ای هم می‌توانسته تشخیص بدهد پسرخاله بازاری گزینه بهتری از بابای بیکار و خسته من است. چشم‌هایم را باز کردم و افتاده بودم توی سالنی که پر از اتاقک‌های شماره بندی شده بود. یک نفر پشت باجه گفت: «آقای کلهر باجه ۲؛ تماس با رشت» درست رسیده بودم. تلفنخانه، دهه 60. خانمی کنار دستم نشسته بود و سرش را انداخته بود روی اپل‌هایش و داشت چرت می‌زد.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
ماسک عسل و دارچین برای از بین بردن جوش و آکنه صورت برای اینکه اثردهی این ماسک افزایش یابد کافی است که ...
Media Removed
ماسک عسل و دارچین برای از بین بردن جوش و آکنه صورت برای اینکه اثردهی این ماسک افزایش یابد کافی است که قبل از استفاده از این ماسک صورت را با آب گرم شستشو داده تا منافذ پوستتان باز گردد و یک قاشق عسل با یک قاشق و نیم دارچین مخلوط کنید و بر روی پوستتان بمالید و صبر کنید این ماسک به مدت نیم ساعت بر روی پوستتان ... ماسک عسل و دارچین برای از بین بردن جوش و آکنه صورت
برای اینکه اثردهی این ماسک افزایش یابد کافی است که قبل از استفاده از این ماسک صورت را با آب گرم شستشو داده تا منافذ پوستتان باز گردد و یک قاشق عسل با یک قاشق و نیم دارچین مخلوط کنید و بر روی پوستتان بمالید و صبر کنید این ماسک به مدت نیم ساعت بر روی پوستتان باقی بماند و سپس پوست صورت را با آب گرم شستشو داده و بعد از پاک شدن ماسک عسل کافی است پوست را با آب سرد شسته تا منافذ پوست بسته شوند.

#فروشگاه_ماه_تیکه #جوش_صورت #صورت #زیبایی #ماسک_صورت #ماسک #آکنه #بهداشتی
Read more
. یک : #روزنامه_جوان نوشت : تلویزیون مسابقه "برنده باش" را ساخته تا توسط سلبریتی‌ها مردم را فریب ...
Media Removed
. یک : #روزنامه_جوان نوشت : تلویزیون مسابقه "برنده باش" را ساخته تا توسط سلبریتی‌ها مردم را فریب دهد . . در برنامه پنج شنبه شب مسابقه «برنده باش» که به تازگی از شبکه سه سیما پخش می‌شود «منوچهر هادی» و همسرش «یکتا ناصر» که با مجری این مسابقه یعنی «محمدرضا گلزار» در سریال «عاشقانه» و فیلم سینمایی ... .
یک : #روزنامه_جوان نوشت : تلویزیون مسابقه "برنده باش" را ساخته تا توسط سلبریتی‌ها مردم را فریب دهد .
.

در برنامه پنج شنبه شب مسابقه «برنده باش» که به تازگی از شبکه سه سیما پخش می‌شود «منوچهر هادی» و همسرش «یکتا ناصر» که با مجری این مسابقه یعنی «محمدرضا گلزار» در سریال «عاشقانه» و فیلم سینمایی «آینه بغل» همکاری کرده بودند، حاضر شدند و در نهایت برنده جایزه ۱۰۰ میلیون تومانی این مسابقه شدند.
.
در شرایطی که عده‌ای از مردم برای تهیه نان شب با انبوهی از مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند چگونه می‌شود افرادی خاص و سلبریتی روی موج شانس و قرعه کشی برای مردم ذهنیت سازی کنند و عده‌ای هم در برنامه‌های خود با قراردادن جایزه‌های بزرگ، جذب مخاطب کنند.
.
دو : #مشرق : قمارخانه‌ای به وسعت همه قرعه‌کشی‌های صدا و سیما!
.

این قمارخانه همیشه باز است! تنها کافی است به سراغ کنترل بروید و تلویزیون را روشن کنید تا به کازینوی همیشه فعال رسانه ملی وارد شوید. اینجا هم درست شبیه دیگر قمارخانه‌ها و ساختارهای شرط‌بندی، شما پیش‌بینی می‌کنید، با خرید کالایی بی‌کیفیت پولی وسط می‌گذارید و در جریان قماری که قرعه‌کشی نامیده می‌شود، شرکت می‌کنید تا در نهایت شرکت‌هایی برنده شوند که اسپانسر برنامه‌های تلویزیونی‌اند و به مدد قمار با شانس شما میلیاردها تومان سود به جیب می‌زنند و شما را در توهم برنده‌شدن به سمت باخت وقت و انرژی و زمان پیش می‌برند.
.
سه : #رجا_نیوز : بازخوانی توصیه رهبر انقلاب درباره جوایز مسابقات تلویزیونی در دیدار مسئولان صداوسیما ۱۱ آذر ۸۳ .
.
یک روز من دیدم در یک برنامه‌ی تلویزیونی پنج میلیون تومان به یک نفر جایزه دادند؛ برای این‌که به چند سؤال جواب داد! این سرگرمىِ خیلی جالبی نیست. پنج میلیون تومان، تقریباً حقوق دو سه سال یک کارمند متوسط است.
.
پی نوشت : همه چیز گویاست و البته حرف در این زمینه بسیار است ؛ حرفهایی از جنس وابستگی بودجه صدا و سیما به دولت؛ تکلیف رسانه ملی به تامین بخشی از درآمدهای خود از طریق تبلیغات در بودجه سنواتی، بزرگ بودن بی فایده و کثرت نیروهای سازمانی؛ اختلاف فاحش حقوق مدیران ارشد سازمان با کارکنان آن و .... .
.
#صدا_و_سیما
#رسانه_ملی
#تبلیغات
#لاتاری
#قمارخانه
#بودجه
#دولت
#مجلس
Read more
گیاه زینتی آزالیا که نام علمی ان rhododendron است گیاه آپارتمانی با رنگ های فوق العاده زیباست . گیاه ...
Media Removed
گیاه زینتی آزالیا که نام علمی ان rhododendron است گیاه آپارتمانی با رنگ های فوق العاده زیباست . گیاه زینتی آزالیا در باغ azalea فروشندگان گل و گیاه زینتی وقتی آزالیا را برای فروش عرضه میکنند که پر از گل و غنچه است. برای اینکه پس از خریدن گیاه آزالیا و اوردنش به منزل با افتادن غنچه ها و ریختن برگهای ... گیاه زینتی آزالیا که نام علمی ان rhododendron است گیاه آپارتمانی با رنگ های فوق العاده زیباست .
گیاه زینتی آزالیا در باغ azalea
فروشندگان گل و گیاه زینتی وقتی آزالیا را برای فروش عرضه میکنند که پر از گل و غنچه است.
برای اینکه پس از خریدن گیاه آزالیا و اوردنش به منزل با افتادن غنچه ها و ریختن برگهای گیاه آزالیا مواجه نشویم لازم است که اولا گیاه آزالیا را از نقاط گرم اتاق دور نگهداریم و ثانیا به گیاه آزالیا آب فراوان باید داد بنابر این باید به یاد داشته باشیم که گلدان گیاه آزالیا را در خنک ترین نقطه اتاق و در برابر نور کافی قرار دهیم .
گیاه زینتی آزالیا در گلدان برای آپارتمان azalea
چناچه گهگاه گلدان آزالیا را از انتها برای مدت چند دقیقه درون سطل محتوی آب قرار دهیم به سلامتی گیاه کمک زیادی کرده ایم.
در بهار اگر گلدان گیاه آزالیا را در زیر باران ملایم قرار دهیم تا از آب باران که فاقد مواد آهکی است استفاده کند مفید خواهد بود.
باید بدانیم که هر قدر محل نگهداری گلدان گیاه آزالیا خنک تر باشد گلهای آزالیا پردوام تر خواهد بود.
پس از اینکه گل دادن آزالیا تمام شد گلهای خشک شده را جدا کرده و گلدان رادر محلی که نور کافی به آن برسد درحرارت 6 تا 8 درجه سانتیگراد قرار داده و از میزان آب دهی باید کاست.
جوانه های جدید را نیز از شاخه ها باید جدا کرد.
گیاه زینتی آزالیا به صورت بونسایی azalea
اواخر پاییز مجددا شکوفه ها ظاهر شده و تا اواسط زمستان گیاه آزالیا پر از گل خواهد گردید.
نوعی از آزالیا به نام آزالیای ژاپنی را در زمستان نیز میتوان در باغچه نگهداشت ولی تابستانها باید در محل نیمه سایه قرار گیرد.
برای تکثیر گیاه آزالیا لازم است از ساقه های قدیمی و ضخیم استفاده کرد.
قلمه زنی باید در فصل تابستان و در مخلوطی به نسبت مساوی از پیت و ماسه تحت دمای 15 درجه سانتیگراد صورت گیرد.
Read more
گیاه زینتی آزالیا که نام علمی ان rhododendron است گیاه آپارتمانی با رنگ های فوق العاده زیباست . گیاه ...
Media Removed
گیاه زینتی آزالیا که نام علمی ان rhododendron است گیاه آپارتمانی با رنگ های فوق العاده زیباست . گیاه زینتی آزالیا در باغ azalea فروشندگان گل و گیاه زینتی وقتی آزالیا را برای فروش عرضه میکنند که پر از گل و غنچه است. برای اینکه پس از خریدن گیاه آزالیا و اوردنش به منزل با افتادن غنچه ها و ریختن برگهای ... گیاه زینتی آزالیا که نام علمی ان rhododendron است گیاه آپارتمانی با رنگ های فوق العاده زیباست .
گیاه زینتی آزالیا در باغ azalea
فروشندگان گل و گیاه زینتی وقتی آزالیا را برای فروش عرضه میکنند که پر از گل و غنچه است.
برای اینکه پس از خریدن گیاه آزالیا و اوردنش به منزل با افتادن غنچه ها و ریختن برگهای گیاه آزالیا مواجه نشویم لازم است که اولا گیاه آزالیا را از نقاط گرم اتاق دور نگهداریم و ثانیا به گیاه آزالیا آب فراوان باید داد بنابر این باید به یاد داشته باشیم که گلدان گیاه آزالیا را در خنک ترین نقطه اتاق و در برابر نور کافی قرار دهیم .
گیاه زینتی آزالیا در گلدان برای آپارتمان azalea
چناچه گهگاه گلدان آزالیا را از انتها برای مدت چند دقیقه درون سطل محتوی آب قرار دهیم به سلامتی گیاه کمک زیادی کرده ایم.
در بهار اگر گلدان گیاه آزالیا را در زیر باران ملایم قرار دهیم تا از آب باران که فاقد مواد آهکی است استفاده کند مفید خواهد بود.
باید بدانیم که هر قدر محل نگهداری گلدان گیاه آزالیا خنک تر باشد گلهای آزالیا پردوام تر خواهد بود.
پس از اینکه گل دادن آزالیا تمام شد گلهای خشک شده را جدا کرده و گلدان رادر محلی که نور کافی به آن برسد درحرارت 6 تا 8 درجه سانتیگراد قرار داده و از میزان آب دهی باید کاست.
جوانه های جدید را نیز از شاخه ها باید جدا کرد.
گیاه زینتی آزالیا به صورت بونسایی azalea
اواخر پاییز مجددا شکوفه ها ظاهر شده و تا اواسط زمستان گیاه آزالیا پر از گل خواهد گردید.
نوعی از آزالیا به نام آزالیای ژاپنی را در زمستان نیز میتوان در باغچه نگهداشت ولی تابستانها باید در محل نیمه سایه قرار گیرد.
برای تکثیر گیاه آزالیا لازم است از ساقه های قدیمی و ضخیم استفاده کرد.
قلمه زنی باید در فصل تابستان و در مخلوطی به نسبت مساوی از پیت و ماسه تحت دمای 15 درجه سانتیگراد صورت گیرد.
Read more
Regrann from @shakespeare_book‌ ‌‌ ترس و لرز (به دانمارکی: Frygt og Bæven) یکی از آثار برجسته ...
Media Removed
Regrann from @shakespeare_book‌ ‌‌ ترس و لرز (به دانمارکی: Frygt og Bæven) یکی از آثار برجسته سورن کی‌یرکگور است. نام کتاب برگرفته از انجیل نامهٔ پولُس به فیلیپیان، آیه 2:12 است: «نه تنها هنگام حضورم، بلکه حال در غیابم، با رغبت بسیار بیشتر همچنان تلاش کنید که نجات خود را با ترس و لرز به انجام ... Regrann from @shakespeare_book‌
‌‌
ترس و لرز (به دانمارکی: Frygt og Bæven) یکی از آثار برجسته سورن کی‌یرکگور است. نام کتاب برگرفته از انجیل نامهٔ پولُس به فیلیپیان، آیه 2:12 است: «نه تنها هنگام حضورم، بلکه حال در غیابم، با رغبت بسیار بیشتر همچنان تلاش کنید که نجات خود را با ترس و لرز به انجام رسانید».‌
‌‌‌
در این اثر کی‌یرکگور تلاش می‌کند تا وحشت و اضطراب ابراهیم را دریابد آنگاه که خداوند به او فرمان میدهد که پسرش اسماعیل (اسحاق) برای قربانی کردن به سرزمین موریا ببرد.‌‌
‌‌
«کیرکگور ترس و لرز را بهترین کتاب خود می‌دانست؛ او می‌گفت این کتاب برای جاودانه‌کردن نام من کافی است. «دیالکتیک تغزلی» او، هنر او در وادارساختن ما به حس‌کردن خصلت‌های ویژه‌ی این قلمرو مذهب... هرگز چنین ژرف بر ما تأثیر ننهاده است، و نیز هرگز... روایتش تا این حد با شخصی‌ترین جدال‌هایش در پیوند نبوده است. اما همیشه نمی‌توان به‌آسانی اندیشه‌ی کیرکگور را در ورای اندیشه‌ی یوهانس دوسلنتیو... به تمامی به‌چنگ آورد. به گفته‌ی هیرش این دشوارترین اثر کیرکگور است که در آن بیش از هر اثر دیگر به هر وسیله‌ای در سرگردان‌کردن خواننده کوشیده است.» از مقدمه‌ی کتاب_ ژان وال‌
‌‌
#نشرنی #متون_فلسفی #کیرکگور #کتاب_شکسپیر
Read more
به بهانه انتصاب مدیرعامل جدید باشگاه مس مرا کیفیت تیم تو «کافی» است به قلم امید سلاجقه نتایج ...
Media Removed
به بهانه انتصاب مدیرعامل جدید باشگاه مس مرا کیفیت تیم تو «کافی» است به قلم امید سلاجقه نتایج نه چندان خوب تیم فوتبال صنعت مس کرمان در رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور در این فصل هرگز نتوانست رضایت خاطر هواداران فوتبال کرمان را برآورده کند و در حالی که همگان منتظر بودند تا با آغاز نیم فصل دوم ... به بهانه انتصاب مدیرعامل جدید باشگاه مس
مرا کیفیت تیم تو «کافی» است

به قلم
امید سلاجقه
نتایج نه چندان خوب تیم فوتبال صنعت مس کرمان در رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور در این فصل هرگز نتوانست رضایت خاطر هواداران فوتبال کرمان را برآورده کند و در حالی که همگان منتظر بودند تا با آغاز نیم فصل دوم تیم مس بتواند خودش را در حد یک تیم مدعی صعود معرفی کند،‌ این تیم با شکست سنگین 5 بر یک در شهرآورد فوتبال استان در برابر تیم گل گهر سیرجان امیدها را ناامید کرد تا شاهد تغییرات فراوان و اساسی در سطوح مدیر تیمی و کادر فنی این تیم کرمانی باشیم.
سرانجام مدیران ارشد صنعت مس و هیأت مدیره باشگاه تصمیم گرفتند تا سکان هدایت مدیریتی باشگاه را به فرزندی از نسل سوم انقلاب بسپارند و سید امجد مسعود زاده جای خود را به مدیرعامل موفق باشگاه صنعت مس سرنگون محمد رضا کافی سپرد تا شاید این مدیرجوان بتواند پس از موفقیت در کسب مقام اول لیگ برتر فوتسال ایران توسط تیم گمنام مس سونگون آرزوی کرمانی ها برای بازگشت دوباره به لیگ برتر فوتبال ایران را نیز برآورده کند.
احمد نخعی سرمربی بومی تیم فوتبال صنعت مس کرمان نیز در حالی که می توانست با اثبات توانمندی های فراوان مربیان کرمانی، علاوه برخود راه را برای همقطاران کرمانی خود برای حضور در سطح اول فوتبال کشور هموارتر کند بنا به دلایلی از جمله نجابت بیش از حد کرمانی خود،‌توفیق چندانی در تیم مس به دست نیاورد و به رغم آن که از نظر دانش فنی و سطح فنی تیمش نمره قبولی می گرفت مجبور به خداحافظی تلخ با تیم محبوب خود شد تا کار را برای سایر مربیان کرمانی هم دشوارتر از گذشته کرده باشد.
بی شک مخاطبان عزیز کرمان امروز که آشنایی بیش از دو دهه با این قلم و صاحب این قلم دارند به خوبی می دانند که ما بر سر منافع فوتبال کرمان و استان با احدی سر سودا و تعارف نداریم و شرف معلمی و قلم خود را به دنیا عوض نخواهیم کرد اما تجربیات چندین ساله ام در عرصه رسانه و ورزش بنده را به موفقیت محمدرضا کافی بسیار امیدوار کرده است چرا که این مدیر جوان و برازنده ضمن دو سال حضور در راس کادر مدیریتی باشگاه مس سونگون توانمندی های خود را به خوبی اثبات کرد و طی برنامه ای کوتاه مدت راه را برای قهرمانی تیم گمنام اما هم دل مس سنگون در لیگ برتر فوتبال ایران و نمایندگی این تیم در جام باشگاه های آسیا همواره کرد و نشان داد که مدیری از جنس ورزش هست که زیر و بم ورزش و فوتبال پرحاشیه ایران را به خوبی می شناسد. آقای کافی حتما خوب می دانید که مردمان دیار کریمان به مهمان نوازی و غریب نوازی شهره عام
Read more
لطفا متن را کامل بخوانید:با درود، هموطنان عزیز به زودی در طی یک ماهه آینده شاید کمتر ،به گفته منابع ...
Media Removed
لطفا متن را کامل بخوانید:با درود، هموطنان عزیز به زودی در طی یک ماهه آینده شاید کمتر ،به گفته منابع خبری شدیدترین تحریم‌های طول تاریخ علیه حکومت آخوندی اعمال می‌شود و پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار به بالای پانزده هزار تومان رسیده و سکه قیمت پنج ملیون را رد کند.بدانید چاره ای جز تظاهرات در خیابان‌ها ... لطفا متن را کامل بخوانید:با درود، هموطنان عزیز به زودی در طی یک ماهه آینده شاید کمتر ،به گفته منابع خبری شدیدترین تحریم‌های طول تاریخ علیه حکومت آخوندی اعمال می‌شود و پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار به بالای پانزده هزار تومان رسیده و سکه قیمت پنج ملیون را رد کند.بدانید چاره ای جز تظاهرات در خیابان‌ها و سرنگونی حکومت برای عادی شدن اوضاع ایران نیست،اما نکاتی را متذکر می‌شوم ، فقط حضور میلیونی در خیابان‌ها بی هدف کافی نیست، برای سرنگونی حکومت باید نقاط حساس در تصرف مردم درآید و حکومت خلع سلاح شود،یقینا همه میخواهیم این خلع سلاح مسالمت آمیز باشد و از نیروی انتظامی انتظار میرود که در این شرایط حساس با لباس نظامی به صف مردم بپیوندد.ودر صورت مقابله با مردم، بی شک هزینه ی سنگین و بی سابقه به طوری که در تاریخ ثبت میشود برای آن نظامی خواهد داشت‌.مکانهایی که باید تصرف شود، مجلس،تمام وزارت خانه ها، صدا و سیما وفرمانداری ها در کل استانها ، تصرف تمام پایگاه های بسیج، کلانتریها و حفظ پرسنل کلانتری به جز ریاست با حضوری چند تن از مردم،به همین صورت برای تامین نظم در پادگان ها به جز امیران حفظ پرسنل برای نظم با حضور و دستور مبارزان،بدانید هر تبلیغ نظام برای عادی جلوه دادن اوضاع وقت خریدن برای چپاول بیشتر تا سقوط است. پس جایی برای فریب خوردن نیست.با هم از این حکومت دیکتاتور عبور می‌کنیم و در زمان کوتاه ایران را بازسازی خواهیم کردم ، رضاشاه فقط در عرض بیست سال ویرانه ی قاجار را به ایران متمدن تبدیل کرد اکنون همه ما باید یک رضا شاه در سازندگی باشیم، بیشرف است هرکس گفت ایرانی ها نمی‌توانند کار گروهی انجام دهند، ما هم مثل همه دنیا انسانیم و گروهی زندگی را به ایران باز می‌گردانیم. #خداپرستان #آزادی #ایران #همبستگی #دلار #سکه #زندانیان_سیاسی #خیزش #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری #تظاهرات_سراسری #قیام_تا_آزادی #نافرمانی_مدنی #رفراندوم #rezapahlavi #ابراهیم_خسروی
Read more
طرز تهیه هلیم بادنجان بعنوان یک غذای محلی و اصیل ایرانی مدل های مختلفی دارد. هلیم بادنجان را با بادنجان ...
Media Removed
طرز تهیه هلیم بادنجان بعنوان یک غذای محلی و اصیل ایرانی مدل های مختلفی دارد. هلیم بادنجان را با بادنجان و گوشت و عدس غالبا می پزند اما برخی از برنج و یا لوبیا سفید به جای عدس استفاده می کنند. مواد لازم برای هلیم بادنجان مواد لازم برای تهیه #هلیم_بادنجان : بادنجان : ۱.۵ کیلوگرم گوشت بدون استخوان ... طرز تهیه هلیم بادنجان بعنوان یک غذای محلی و اصیل ایرانی مدل های مختلفی دارد. هلیم بادنجان را با بادنجان و گوشت و عدس غالبا می پزند اما برخی از برنج و یا لوبیا سفید به جای عدس استفاده می کنند.
مواد لازم برای هلیم بادنجان
مواد لازم برای تهیه #هلیم_بادنجان :

بادنجان : ۱.۵ کیلوگرم
گوشت بدون استخوان ۵۰۰ گرم
عدس : ۲۵۰ گرم
پیاز سرخ شده : نصف پیمانه
کشک : ۲.۵ فنجان
گردوی چرخ شده : ۱.۵ فنجان
سیر داغ : ۳ قاشق غذاخوری
نعناع داغ : ۳ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل : به مقدار لازم
طرز تهیه:

بادنجان ها را پوست گرفته و بشویید و مقداری نمک به آن ها بزنید تا زهر زدایی شوند؛سپس بعد از ۲۰دقیقه، بادنجان ها را سرخ کنید.
گوشت را قطعه قطعه کرده و تمیز بشویید و با مقداری روغن آن ها را تفت دهید تا رنگشان عوض شود. پیاز سرخ شده، نمک و فلفل را به گوشت های در حال تف، اضافه کرده و سپس ۳ لیوان آب روی آن ها ریخته و اجازه دهید با حرارت ملایم گوشت ها بپزند. • وقتی دیدید گوشت ها نیم پز شدند، عدس را که از قبل در آب خیسانده بودید را به آن اضافه کنید، تا عدس نیز همراه گوشت پخته شود. زمانی که هر دو پخته شدند بادنجان های سرخ شده را به گوشت و عدس اضافه نمایید تا بادنجان ها نیز خوب بپزند و مغز پخت شوند و همینطور آبش کشیده شود. وقتی کاملا آب آن کشیده شد قابلمه را از روی حرارت بردارید و با استفاده از گوشتکوب، مخلوط بادنجان و گوشت و عدس را خوب بکوبید تا کامل له شوند.
هلیم را دوباره روی حرارت قرار دهید، حلیم را هم بزنید تا کشدار شود. آرام آرام و به تدریج کشک را به هلیم بادنجان اضافه کنید. لازم است که هلیم را دایما هم بزنید تا ته نگیرد.در نهایت گردو را اضافه کنید
هلیم بادنجان وقتی جا افتاد در ظرف مناسب آن را بکشید و با کشک، سیرداغ، نعناع داغ و مقداری گردو به زیبایی تزیین کنید و هلیم بادنجان خوشمزه و لذیذ را نوش جان نمایید
________________maryam.banaeifar
۴ نکته طلایی برای طعم بهتر هلیم بادنجان : • در طرز تهیه هلیم بادنجان می توانید به جای عدس، از لوبیا سفید و یا برنج استفاده کنید. • برای طعم بهتر هلیم، کشک محلی را با مقداری آب به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید بجوشد و سپس به هلیم اضافه کنید. و پس از آن دایما باید هلیم زده شود. • بعد از اضافه کردن کشک، هلیم بهتر است زیاد نجوشد و حدود ۱۵ دقیقه کافی است. • از زعفران و یا زردچوبه برای خوشرنگ شدن هلیم و ایجاد طعم و بوی بهتر می توانید استفاده کنید.
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند <span class="emoji emoji1f4a0"></span> عصبانی شدن: عصبانی بودن پیامدهای منفیِ بیرونی و درونی را متوجه ...
Media Removed
عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند عصبانی شدن: عصبانی بودن پیامدهای منفیِ بیرونی و درونی را متوجه فرد می‌کند. مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ حاکی از ارتباط خشم با افزایش ترشح هورمون‌های استرس است. زمانیکه میزان ترشح این هورمون‌ها در یک بازه زمانی طولانی از وضعیت تعادل خود خارج شود فرد را دچار ... 📝عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند 💠 عصبانی شدن: عصبانی بودن پیامدهای منفیِ بیرونی و درونی را متوجه فرد می‌کند. مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ حاکی از ارتباط خشم با افزایش ترشح هورمون‌های استرس است. زمانیکه میزان ترشح این هورمون‌ها در یک بازه زمانی طولانی از وضعیت تعادل خود خارج شود فرد را دچار استرس مزمن می‌کند که می‌تواند روند فرسوده شدن سلول‌ها را سرعت داده و احتمال ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل آلزایمر را افزایش دهد. 💠 خودداری از اجتماعی بودن: درحالیکه نقش فعالیت جسمی در کمک به حفظ سلامت بدن در سنین بالاتر به خوبی مورد تایید قرار گرفته به گفته کارشناسان فعالیت‌های فکری اغلب نادیده گرفته می‌شوند. افرادی که در تنهایی خود باقی می‌مانند و منزوی می‌شوند در برابر زوال عقلی آسیب‌پذیرتر هستند. تعامل با دیگران نوعی ورزش برای مغز است که می‌تواند آن را فعال سازد و به فعالیت وادار کند. 💠حذف چربی از رژیم غذایی: به گفته پزشکان وجود مقدار مشخصی از چربی در رژیم غذایی لازم است. اسیدهای چرب امگا ۳ که برای سلامت قلب مفیدند در روغن ماهی و برخی از خشکبار یافت می‌شوند و علاوه بر آنکه برای پوست مفیدند می‌تواند وضعیت سلامت قلب و مغز را هم بهبود بخشند.از طرف دیگر،‌ مواد قندی افزودنی به تسریع روند پیر شدن پوست کمک می‌کند. علاوه بر این، باید در حد امکان از مصرف غذاهای فراوری شده خودداری کرد یا میزان مصرف آن‌ها را کاهش داد. 💠 دیر خوابیدن: هنگام خواب، بدن جهت دفع گلبول‌های قرمز و سلول‌های مغز مرده عمل می‌کند و شرایط را برای جایگزین کردن سلول‌های جدید خون و مغز فراهم می‌سازد.پزشکان داشتن خواب کافی را برای جلوگیری از سیاهی دور چشم، خشک شدن پوست و افزایش چین و چروک توصیه می‌کنند. همچنین، دیر خوابیدن خطر نارسایی متابولیک و مرگ زود هنگام را افزایش می‌دهد. 💠 استعمال سیگار: سیگار می‌تواند نشانه‌هایی از فرسودگی را در بخش‌های مختلف بدن همچون ریه‌ها، دندان و پوست نمایان سازد. علاوه براین، افراد غیر سیگاری که در معرض دود سیگار نیز قرار دارند با خطر فرسوده شدن بافت‌های بدن روبرو هستند.
Read more
. درونِ ما، ما را بس. به نظرم همیشه درون خود آدمها برای خودشان کافی‌ست و همین درون میداند حقیقت چیست. برای ...
Media Removed
. درونِ ما، ما را بس. به نظرم همیشه درون خود آدمها برای خودشان کافی‌ست و همین درون میداند حقیقت چیست. برای من همیشه، همین کافی بوده‌ است. همین که بدانم خودم در درونم چه کسی هستم و چه کاری انجام میدهم و با چه تفکر و هدفی آن را انجام میدهم. برای من همین کافی‌ست و به همین علت در بسیاری مواقع فقط سکوت میکنم ... .
درونِ ما، ما را بس.
به نظرم همیشه درون خود آدمها برای خودشان کافی‌ست و همین درون میداند حقیقت چیست.
برای من همیشه، همین کافی بوده‌ است. همین که بدانم خودم در درونم چه کسی هستم و چه کاری انجام میدهم و با چه تفکر و هدفی آن را انجام میدهم.
برای من همین کافی‌ست و به همین علت در بسیاری مواقع فقط سکوت میکنم و گاهی کنار میروم.
اگر که در بیرون بدن راه فراری باشد مانند حرف زدن، توضیح دادن و دروغ گفتن، در درون هیچ راه فراری نیست.
هیچ. .
و همین برای من کافی‌ست.
که بدانم چطور در زندگی‌ام جلو بروم.
که بدانم چطور رفتار کنم.
و چطور گاهی هیچ توضیحی ندهم و فقط فاصله را زیاد کنم.
و فکر میکنم همین "درون" برای همه ی آدمها هم کافی است
هيچ راه گريزى از درون نيست.
.‌.
عكس @mohsendm1111
#پونه_مقيمی #اوژن_شیراوژن
#contemporaryart #oilcanvas #oilpainting #ojangallery #ojanshirozhan #portrait #london #artstudio #Iranianartis #fantasticartwork #art #oilpainting #inestaartist #photoinestagram #tehran #artiniran #inestagram #artselect
Read more
صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در مصاحبه با ايمنا در مورد آخرین شرایط سپاهان ؛ مصدومان تیم : خالد شفیعی ...
Media Removed
صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در مصاحبه با ايمنا در مورد آخرین شرایط سپاهان ؛ مصدومان تیم : خالد شفیعی در بازی برابر تراکتورسازی مصدوم شد و این مصدومیت را به ما اطلاع نداد تا تشدید شود. به هرحال او یکی دو روز دیگر برای رسیدن به شرایط بازی، زمان می‌خواهد. کی‌روش استنلی نیز یک عمل جراجی جزئی داشت اما ... صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در مصاحبه با ايمنا در مورد آخرین شرایط سپاهان ؛

مصدومان تیم :

خالد شفیعی در بازی برابر تراکتورسازی مصدوم شد و این مصدومیت را به ما اطلاع نداد تا تشدید شود. به هرحال او یکی دو روز دیگر برای رسیدن به شرایط بازی، زمان می‌خواهد. کی‌روش استنلی نیز یک عمل جراجی جزئی داشت اما سایر بازیکنان تیم آماده هستند .

داوری‌ها علیه سپاهان :

مسائلی وجود دارد که در اختیار ما نیست. اخبار خوبی نشنیده‌ایم و وقتی این اخبار و شایعات را در کنار حقایق و اتفاقات می‌گذاریم، می بینیم که به هم نزدیک است. ما ضرر زیادی از داوری دیدیم، برای مثال در ابتدای فصل یک داور دو بازی برای ما سوت زد. کافی است که یک مربی یا یک بازیکن، اشتباهی کوچک کند تا جریمه و با او شدیدا برخورد شود. اما در این مسائل که مربی و تماشاگران را تا مرز سکته می‌برد، آقایان تورک و حسن‌زاده که حرف از فوتبال پاک می‌زنند، ورود نمی‌کنند. البته این مسائل چند سالی است که همراه من است و در این شش سال فقط برای من رخ می دهد. من معادلاتی را می‌دانم که اگر لازم باشد، به مردم می‌گویم که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و چه بازی‌هایی انجام می‌شود .

لیست تیم‌ملی و دعوت‌نشدن هیچ بازیکنی از سپاهان‌ :

به هرحال باید به نظر سرمربی احترام گذاشت؛ در فوتبالی که پس از شکست مقابل کره‌جنوبی شما را دادگاهی می‌کنند، اما شکست برابر عراق حماسه ملی است، دعوت نشدن بازیکنی از تیم دوم جدول به تیم‌ملی، مسئله عجیبی نیست .

بازی تدارکاتی با ذوب‌آهن پیش از جام‌حذفی :

با تشکر از آقای آذری و آقای نمازی، قرار شد که روز یک‌شنبه، یک بازی دوستانه با ذوب‌آهن داشته باشیم تا علاوه‌بر آمادگی بیشتر، نشان دهیم که این دو تیم که در زمین رقیب هستند، در بیرون از زمین با یک‌دیگر رابطه‌ای صمیمانه دارند. البته این دیدار بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد .

#سپاهان #اصفهان #لیگ_برتر #جام_حذفی #فوتبال #ایران #ايمنا
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، ...
Media Removed
قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، مشکل سپاهانی ها پس از خداحافظی محرم نویدکیا را رفع کند. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، هفته هشتم رقابت های لیگ شانزدهم بود که محرم نویدکیا علیرغم مخالفت احسان حاح صفی ... قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد

امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، مشکل سپاهانی ها پس از خداحافظی محرم نویدکیا را رفع کند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، هفته هشتم رقابت های لیگ شانزدهم بود که محرم نویدکیا علیرغم مخالفت احسان حاح صفی از دنیای حرفه ای فوتبال خداحافظی کرد، چون فکر می کرد که نمی تواند با توجه به مصدومیت کهنه ای که دارد، به تیم محبوب خود کمک کند.
در آن مقطع عبدالله ویسی هدایت تیم سپاهان را برعهده داشت و مشکل عدم وجود یک هافبک بازیساز همراه این تیم بود تا اینکه سرور جپاروف برای نیم فصل به این تیم پیوست و به خصوص در زمان حضور کرانچار به خوبی توانست نقش خود را به عنوان یک هافبک بازیساز در تیم ایفا کند.
در پایان فصل اما جپاروف با سماجت منصوریان از سپاهان جدا شد و علیرغم اصرار کرانچار برای حفظ او به استقلال بازگشت.
لیگ هفدهم با عدم حضور یک پلی میکر (بازیساز) برای سپاهان خاتمه یافت و در فصل جاری بسیاری انتظار داشتند که حل این مشکل در اولویت های فنی قلعه نویی قرار داشته باشد و به همین دلیل هم بود که قلعه نویی برای به خدمت گرفتن ولادیمیر کومان و بختیار رحمانی اقدام کرد.
با این حال در این بین قلعه نویی روش دیگری را برای حل این مشکل برای سپاهان در نظر گرفت؛ تفکری که تا بدین جای فصل به خوبی توانسته انتظارات قلعه نویی و هواداران سپاهان را برآورده کند.
در واقع سرمربی سپاهان در سیستم خود به بازیکن شماره 10 اعتقادی ندارد و این وظیفه میان بازیکنان خط میانی تیم تقسیم شده است.
در خط میانی سپاهان که معمولا 5 بازیکن حضور دارند، مهدی کیانی به عنوان مهره کلیدی و برقرار کننده ارتباط خط دفاعی و خط میانی به شمار می رود و یک خط جلوتر از این بازیکن نیز دو وینگر چپ و راست یعنی محمدی و انصاری حضور دارند که در میانه میدان توسط محمد کریمی سجاد شهباززاده حمایت می شوند. 
کریمی و شهباززاده که خصوصیات متفاوتی دارند، در واقع همان شماره 10 تیم به شمار می روند. کریمی بازیکنی فانتزی تر نسبت به شهباززاده به شمار می رود و سجاد هم برتری فیزیکی در میانه میدان ایجاد می کند تا با حضور حداکثری و اضافه شدن وینگرها و کیانی، جنگ های میانه میدان به سود سپاهانی ها خاتمه یابد. این دو بازیکن حالا دو مهره تاثیرگذار سپاهان هستند و برای توصیف هماهنگی آنها همین موضوع کافی است که بدانید دو گل شهباززاده در لیگ برتر روی پاس های محمد کریمی به دست آمده است.
Read more
قلعه‌نویی: برای من مهم بود سپاهان ببرد سرمربی تیم فوتبال سپاهان به خبرورزشی گفت: می‌خواهم از باشگاه ...
Media Removed
قلعه‌نویی: برای من مهم بود سپاهان ببرد سرمربی تیم فوتبال سپاهان به خبرورزشی گفت: می‌خواهم از باشگاه ذوب‌آهن تشکر کنم بابت پلاکاردی که قبل از بازی برای من نصب کردند. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از روزنامه خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی شهرآورد حساس اصفهان را از تیم سابق خود برد، هرچند ... قلعه‌نویی: برای من مهم بود سپاهان ببرد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان به خبرورزشی گفت: می‌خواهم از باشگاه ذوب‌آهن تشکر کنم بابت پلاکاردی که قبل از بازی برای من نصب کردند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از روزنامه خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی شهرآورد حساس اصفهان را از تیم سابق خود برد، هرچند حالا تلاش می‌کند بگوید شهرآورد برایش حساسیت چندانی نداشته، اما به هر حال او تیم فصل قبل خودش را شکست داده است... همین بهانه برای گپ با او کافی است.
*شهرآورد را هم که بردید...
قبل از هر چیز و قبل از آن که درباره بازی حرف بزنم، می‌خواهم از باشگاه ذوب‌آهن تشکر کنم بابت پلاکاردی که قبل از بازی برای من نصب کردند. من فقط یک سال سرمربی ذوب‌آهن بودم و وقتی این پلاکارد را دیدم، نمی‌دانستم باید خوشحال باشم یا ناراحت!
*چرا ناراحت؟
به هر حال من سال‌ها زندگی‌ام را برای یک باشگاه گذاشتم و شاید توقع داشتم این پلاکارد را آن باشگاه برای من بزند! پلاکاردی که ذوب‌آهن برایم به ورزشگاه آورد، من را یاد روزی انداخت که به قطر رفتم، همراه افشین پیروانی به باشگاه السد دعوت شدیم و آن‌ها چنان به من محبت کردند که شوکه شدم. سالی که در السد بودم، هر دو جام لیگ و حذفی را بردیم و آن‌ها به من گفتند شما از بنیان‌گذاران باشگاه هستی و همان جام‌ها را آوردند و گفتند افتخارات شما در کلکسیون ماست. رفتار خوب سعید آذری و همکارانش من را یاد همان ماجرا انداخت. به هر حال وقتی ما می‌گوییم چهره‌های ورزشی باید مدیر باشگاه باشند، تفاوتش همین‌جا معلوم می‌شود. سعید آذری در ذوب‌آهن و تابش در سپاهان خودشان قهرمان ورزشی بودند و شما رفتار آن‌ها را مقایسه کنید با مدیرانی که از خارج ورزش به این حوزه می‌آیند.
*البته سعید آذری با انتقاد از عملکرد داور بازی، به نوعی برد سپاهان را زیر سؤال برد.
من نباید جواب ایشان را بدهم. آذری مدیرعامل است و من سرمربی و جایگاه‌هایمان فرق می‌کند.
*حالا واقعاً داور علیه ذوب‌آهن بود؟
وحید کاظمی یکی از داوران شجاع فوتبال ماست و قضاوت خوبی داشت، البته یک پنالتی به سود سپاهان نگرفت و ما از داوری متضرر شدیم، ولی او و داورانی مثل صفایی که داور بازی قبلی ما بود، آینده داوری ایران هستند و باید حمایت شوند.
*با این حساب شما ادعای سعید آذری را رد می‌کنید؟
من نمی‌خواهم جواب ایشان را بدهم و همان‌طور که آذری نظرش را گفته، من هم نظرم را گفتم و کارشناسان داوری هم معتقد بودند داور پنالتی ما را نگرفت.
*برای‌تان خیلی مهم بود تیم فصل قبل خودتان را ببرید؟
ادامه در کامنت ...
Read more
Hadi96809: . #امام_جواد (علیه السلام) فرمودند: «هرکس این دعا را در  #تعقیبات_نماز_صبح بخواند، دعایی ...
Media Removed
Hadi96809: . #امام_جواد (علیه السلام) فرمودند: «هرکس این دعا را در  #تعقیبات_نماز_صبح بخواند، دعایی که بیشتر حاوی آیات  #قرآن است، بعد از آن هر حاجتی از  #خدا بخواهد برای او میسر خواهد بود.» دعایی که به عنوان تعقیبات  #نماز_صبح در  #مفاتیح هم آمده است، این دعا را سعی کنید حتما ... Hadi96809:
.
#امام_جواد (علیه السلام) فرمودند:
«هرکس این دعا را در  #تعقیبات_نماز_صبح بخواند،
دعایی که بیشتر حاوی آیات  #قرآن است،
بعد از آن هر حاجتی از  #خدا بخواهد برای او میسر خواهد بود.»
دعایی که به عنوان تعقیبات  #نماز_صبح در  #مفاتیح هم آمده است،
این دعا را سعی کنید حتما در تعقیبات نماز صبح بخوانید
و رفع مشکلات خودتان را از خدا بخواهید
.
شما مؤمنین نباید مشکلات زیادی در  #زندگی داشته باشید.
این  #دعا، دعای بسیار پرمغز و پر معنایی است،
طبیعی هم هست، نه تنها کلام  #معصوم است
بلکه آیات قرآن هم بسیار در این دعا استفاده شده است
اما اینکه در اول صبح انسان این اذکار را برای خود جاری کند
تعلیم دهندۀ یک مفهوم بسیار عالی در  #دین و معنویت هست
و آن مفهوم بسیار با عظمت  #توکل است.
شاید عالی ترین مقامی که یک  #انسان  #مؤمن بتواند به آن برسد
این است که به توکل برسد
و هم چنین به عالی ترین سطح از توکل دسترسی پیدا بکند
.
اینکه کدام مقام معنوی، کدام حالت معنوی، کدام روحیه، کدام ویژگی عالی ترین برای مؤمن محسوب می شود صفات مختلفی را ذکر کرده اند.
در برخی از روایات یا مباحث اهل معرفت هست
که مقام رضا عالی ترین مقام است
و در روایتی مقام توکل را هم بالاتراز مقام رضا ذکر می کنند
.
انقدر توکل اهمیت دارد که در این تعقیبات نماز صبح می گویید:
حسبی من هو حسبی ... #حسبی_الله لا اله الا هو علیه توکلتُ،
خدا برای من کافی است،
آدم اول صبح چند مرتبه بگوید: خدا برای من کافی است
و این را با توجه بگوید
انشاالله در طول روز این ذکر یک اثر خوبی در میان برنامه هایش داشته باشد
.
#شهادت #امام_جواد #استاد_پناهیان #استاد #پناهیان #پناهیانی
.
Read more
قسمت اول روانشناسي رابطه Psychology of relationship تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟ این روزها ...
Media Removed
قسمت اول روانشناسي رابطه Psychology of relationship تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟ این روزها به هر خانه‌ای که وارد می‌شوید، به جای سرگرم بودن کودکان با خمیرهای بازی که خلاقیت‌شان را بالا می‌برد و مهارت‌ دست‌های‌شان را بیشتر می‌کرد، تبلت‌هایی در دست بچه‌ها جا دارد که چشم‌های‌شان را خسته ... قسمت اول
روانشناسي رابطه Psychology of relationship
تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟
این روزها به هر خانه‌ای که وارد می‌شوید، به جای سرگرم بودن کودکان با خمیرهای بازی که خلاقیت‌شان را بالا می‌برد و مهارت‌ دست‌های‌شان را بیشتر می‌کرد، تبلت‌هایی در دست بچه‌ها جا دارد که چشم‌های‌شان را خسته و مفاصل دست‌های‌شان را ضعیف می‌کند. در این میان والدینی که امکان خرید چنین ابزاری برای کودک‌شان ندارند هم از خود گذشتگی کرده و او را با گوشی هوشمند تلفن همراه‌شان سرگرم می‌کنند و مهارت کودک‌شان در انجام بازی‌های مختلف را به رخ این و آن می‌کشند. بچه‌های امروزی تمایلی به دویدن، کاردستی درست کردن و نقش‌پذیری در بازی‌هایی که نسل ما از آنها لذت می‌برد، ندارند. آنها ترجیح می‌دهند روی مبل راحتی لم بدهند، یک کاسه پفک کنارشان بگذارند و هر روز چندین مرحله از بازی‌ای که به آخر رساندنش کار هر کسی نیست را رد کنند.
بچه‌های امروزی نمونه کوچک شده والدین‌شان هستند. نمونه آنهایی که در ‌مهمانی‌ها به جای گپ زدن با حاضران، به غایب‌های جمع وایبر می‌زنند و به‌جای چند متر دویدن، به‌دنبال نصب انواع اپلیکیشن‌های سلامت روی گوشی خود هستند. هدیه پژوهشگران فناوری اطلاعات به بچه‌های امروزی نه هوش بیشتر و نه ذهن آماده‌تر است. آنها روی مبل‌های راحتی، صاحب بدنی خسته و انباشه از چربی می‌شوند و پشت صفحه تبلت‌ها، چشم‌هایی آزرده و ذهنی آشفته را از آن خود می‌کنند.
شاید بعد از خواندن این یادداشت، به قصد گرفتن تبلت فرزندتان از او، از روی مبل بلند شوید؛ اما بنشینید! نیازی به محروم کردن فرزندتان از تبلتش نیست، کافی است خودتان همین حالا گوشی را روی زمین بگذارید و نه با حرف، بلکه با آوردن ورزش و مطالعه به ساعت‌های مرده‌تان، به کودک خود هم سبک زندگی سالم را آموزش دهید.
ساعت های استفاده کودکان از وسایل الکترونیکی را کاهش دهید…
به ساعت نگاه کنید
با وضع کردن برخی قانون‌ها، ساعت‌های استفاده فرزندتان از تبلت را محدود کنید. برای مثال به او اجازه ندهید که سر میز شام تبلتش را بیاورد.
خاموشی بزنید
محققان می‌گویند تبلت‌بازی پیش از خواب می‌تواند فرزند شما را بی‌خواب کند. پس به او اجازه بازی کردن با تبلت پیش از خواب را ندهید و نگذارید آن را به اتاق خوابش ببرد... ادامه درقسمت دوم

#سیروس_مهرانی
#روانشناسی_کودک
#بازیهای_کامپیوتری
#فعالیت_بدنی_کودک
#بنیادکمک
Read more
‌‌ ‌‌چاپ هجدهم منتشر شد «ترس و لرز» سورن کیرکگور ترجمه‌ی عبدالکریم رشیدیان کیرکگور ترس و لرز ...
Media Removed
‌‌ ‌‌چاپ هجدهم منتشر شد «ترس و لرز» سورن کیرکگور ترجمه‌ی عبدالکریم رشیدیان کیرکگور ترس و لرز را بهترین کتاب خود می‌دانست؛ او می‌گفت این کتاب برای جاودانه‌کردن نام من کافی است. «دیالکتیک تغزلی» او، هنر او در وادارساختن ما به حس‌کردن خصلت‌های ویژه‌ی این قلمرو مذهب... هرگز چنین ژرف بر ما ... ‌‌
‌‌چاپ هجدهم منتشر شد
«ترس و لرز»
سورن کیرکگور
ترجمه‌ی عبدالکریم رشیدیان

کیرکگور ترس و لرز را بهترین کتاب خود می‌دانست؛ او می‌گفت این کتاب برای جاودانه‌کردن نام من کافی است. «دیالکتیک تغزلی» او، هنر او در وادارساختن ما به حس‌کردن خصلت‌های ویژه‌ی این قلمرو مذهب... هرگز چنین ژرف بر ما تأثیر ننهاده است، و نیز هرگز... روایتش تا این حد با شخصی‌ترین جدال‌هایش در پیوند نبوده است. اما همیشه نمی‌توان به‌آسانی اندیشه‌ی کیرکگور را در ورای اندیشه‌ی یوهانس دوسلنتیو... به تمامی به‌چنگ آورد. به گفته‌ی هیرش این دشوارترین اثر کیرکگور است که در آن بیش از هر اثر دیگر به هر وسیله‌ای در سرگردان‌کردن خواننده کوشیده است.

ژان وال

goo.gl/bDevcK
چاپ هجدهم ۱۳۹۷
‍۱۷۴ صفحه
۱۶۰۰۰ تومان
Read more
سرمربی پرسپولیس با توجه به اینکه در لیگ قهرمانان در شرایط امتیاز برابر، بازی‌های رو در رو ملاک رتبه ...
Media Removed
سرمربی پرسپولیس با توجه به اینکه در لیگ قهرمانان در شرایط امتیاز برابر، بازی‌های رو در رو ملاک رتبه بندی قرار می‌گیرد، درباره استراتژی تیمش در بازی برگشت با الریان گفت: اصلا قرار نیست کار ما برای صعود به مرحله بعد به این جاها بکشد. ما حریفان را دست کم نمی‌گیریم ولی به قدرت و توانایی خودمان هم ایمان ... سرمربی پرسپولیس با توجه به اینکه در لیگ قهرمانان در شرایط امتیاز برابر، بازی‌های رو در رو ملاک رتبه بندی قرار می‌گیرد، درباره استراتژی تیمش در بازی برگشت با الریان گفت: اصلا قرار نیست کار ما برای صعود به مرحله بعد به این جاها بکشد. ما حریفان را دست کم نمی‌گیریم ولی به قدرت و توانایی خودمان هم ایمان داریم. الریان تیم خوبی است ولی 6 امتیاز خود را از دو بازی خانگی گرفته است. کافی است ما دو بازی برابر الریان و الوحده را در تهران ببریم. در این صورت ده امتیازی می‌شویم و همواره کسب 9 امتیاز برای صعود کافی بوده است. البته ما به بیش از این فکر می‌کنیم.
.
ایوانکوویچ درباره اینکه آیا اظهارات لادروپ مبنی بر اینکه پرسپولیس و الهلال از قدرت های اصلی گروه و آسیا در این دوره هستند را ناشی از استراتژی او برای بازی می‌داند یا نه؟ خاطر نشان کرد: واقعیت همین است و به نظر من او در گفتارش صادق بود. گروه ما واقعا گروه مرگ است و بازیکنان ما مصمم هستند قدرت خود را در آسیا نشان بدهند. بچه‌ها استراحت کرده‌اند و هم اکنون تمرینات خوبی را هم دنبال می‌کنیم تا در 21 فروردین در بهترین فرم خود باشیم.
.
وی درپاسخ به این سوال که آیا در صورت قهرمانی زود هنگام در لیگ برتر به بازیکنان جوانتر و نیمکت نشین فرصت بیشتری برای بازی خواهد داد تا برای فصل آینده تجربه بیشتری پیدا کنند یا نه؟ اظهار داشت: ما همین حالا جوان‌های زیادی را در ترکیب اصلی داریم که آینده را می‌سازند. باید منتظر بود و دید شرایط در آن زمان چگونه خواهد شد. آن چه قطعی است برای بازی در پرسپولیس نه سن و سال و نه قهرمانی زود هنگام تعیین کننده نیست بلکه شایستگی اهمیت دارد و هر بازیکن باید خود را به این حد برساند تا بازی کند. البته الان بچه‌هایی که کمتر بازی می‌کنند هم شایستگی خود را برای این پیراهن و بازی با آن نشان داده اند ولی ما در هربازی در نهایت می‌توانیم از یازده بازیکن در ترکیب اصلی و 14 نفر در کل 90 دقیقه استفاده کنیم.
.
برانکو در پایان افزود: پرسپولیس از سال 94 روندی صعودی را در سایه حمایت هواداران خود رقم زده است. همه ما مصمم هستیم در سال 96 بهترین ها را تقدیم آنها کنیم و البته مانند گذشته روی حمایت‌های همه جانبه آنها حساب می‌کنیم و بی‌صبرانه منتظر دیدار با آنها در ورزشگاه‌ها به ویژه ورزشگاه آزادی هستیم.
.
.
.
.
.
.
#17m17
Read more
. آرایش های پوست صورت اگر قصد دارید از منزل بیرون بروید، با یک آرایش ساده به همراه پوشش لکه های صورت ...
Media Removed
. آرایش های پوست صورت اگر قصد دارید از منزل بیرون بروید، با یک آرایش ساده به همراه پوشش لکه های صورت می توانید زیبایی چشم ها و ظرافت صورت خود را حفظ کنید و با اینکار حس شادابی و اعتماد بنفس خود را تقویت کنید، بشرط اینکه در آرایش کردن افراط نکنید. با استفاده از پودرهای آرایشی، کشیدن خط چشم های کمرنگ ... .
آرایش های پوست صورت

اگر قصد دارید از منزل بیرون بروید، با یک آرایش ساده به همراه پوشش لکه های صورت می توانید زیبایی چشم ها و ظرافت صورت خود را حفظ کنید و با اینکار حس شادابی و اعتماد بنفس خود را تقویت کنید، بشرط اینکه در آرایش کردن افراط نکنید. با استفاده از پودرهای آرایشی، کشیدن خط چشم های کمرنگ و رژلب با رنگ ملایم، ظاهری خوب، آراسته و طبیعی را به چهره تان بدهید.
آماده کردن صورت قبل از آرایش:
شستشوی صورت: قبل از مصرف لوازم آرایش، ابتدا صورت را بخوبی بشویید و سپس آن را با دستمال خشک کنید. برای شستشوی صورت و پاک کردن آلودگی های روی پوست از آب گرم استفاده کنید و سپس صورت را با یک حوله یا دستمال نرم خشک کنید.
از شستشوی صورت با آب داغ خودداری کنید زیرا آب داغ باعث خشکی پوست و خارش می شود. آب گرم بهترین گزینه برای شستشوی صورت است.
برای خشک کردن صورت از یک حوله یا دستمال نرم استفاده کنید و هیچگاه حوله را محکم روی صورت نکشید زیرا اینکار به مرور زمان باعث شل شدن پوست صورت می شود.
لایه برداری: نیازی نیست که لایه برداری صورت را هر روز انجام دهید. برای شاداب و جوان نگه داشتن پوست، لایه برداری هر از چند روز کافی است. از آرایش کردن روی پوست خشک و پوسته پوسته شده خودداری کنید. لایه برداری را با استفاده از یک برس کوچک مخصوص صورت، یک برس لایه بردار یا ابزارهای لایه برداری مخصوص صورت انجام دهید و بیشتر روی نقاطی متمرکز شوید که خشک و پوسته پوسته هستند.
استفاده از ماسک صورت، روش خوبی برای محافظت از پوست و شاداب نگه داشتن آن است. ماسک خاک رس، منافذ پوست صورت را پاک کرده و باعث از بین رفتن خشکی پوست می شود.
مرطوب کننده ها:
قبل از آرایش کردن، از لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید زیرا این نوع لوسیون باعث می شود که آرایش براحتی روی پوست صورت قرار بگیرد و ظاهر خوب و مطلوبی را به صورت بدهد. بنابراین از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که متناسب با پوست صورت هستند. مرطوب کننده را به آرامی روی کل صورت اعم از پلک، لب و بینی ماساژ دهید.
اجازه دهید که مرطوب کننده برای چند دقیقه روی پوست بماند تا جذب پوست شود، سپس می توانید آرایش را شروع کنید. هنگامی که صورت مرطوب یا نمناک است، می توانید آرایش کنید.
#pourateb #health #healthy #skin #skincare #skin_care #skinhealth #nail #face #toilet #formation
#پوراطب #سلامت #سلامتي #پوست_مو_زیبایی #پوست_صورت #آرایشی #آرایش
Read more
* اگر کارهای متفاوتی را تجربه نکنید نمیتوانید پی ببرید علاقه و استعداد شما در چه کارهایی است؛ زیرا ...
Media Removed
* اگر کارهای متفاوتی را تجربه نکنید نمیتوانید پی ببرید علاقه و استعداد شما در چه کارهایی است؛ زیرا گاهی در مسیر آنچه انجام می‌دهید خود را پیدا خواهید کرد. نگویید چون بخشی از زندگی را اشتباه رفته‌اید؛ پس دیگر نباید راهی دیگر را امتحان کنید! شما به آن مسیرهای اشتباهی احتیاج داشته‌اید تا به این آگاهی ... *
اگر کارهای متفاوتی را تجربه نکنید نمیتوانید پی ببرید علاقه و استعداد شما در چه کارهایی است؛ زیرا گاهی در مسیر آنچه انجام می‌دهید خود را پیدا خواهید کرد. نگویید چون بخشی از زندگی را اشتباه رفته‌اید؛ پس دیگر نباید راهی دیگر را امتحان کنید! شما به آن مسیرهای اشتباهی احتیاج داشته‌اید تا به این آگاهی برسید که چه مسیر درست‌تری را باید انتخاب کنید. پس نمی‌توانید بگویید گذشته شما کاملا هدر رفته است. شما بر اساس انتخابهای خودتان پیش رفته و نتیجه گرفته‌اید.

شما باید با تفکرات و اعمال مثبت، خود را در معرض احتمالات مثبت قرار دهید و در واقع خود را به درون اتفاقات مثبت پرتاب کنید. پس منتظر نمانید تا چیزهای خوب، ناگهان در مسیر زندگی شما سبز شوند! خودتان آنها را جستجو کنید و به استقبال آنها بروید و نهایتاً جوینده، یابنده خواهد بود. اگر انتظار مثبتی از رویدادها داشته باشید حتی می‌توانید از دل بحرانهای زندگی، فرصتهای طلایی را بدست بیاورید. خود را مشغول علاقه‌ها، استعدادها و امور شخصی خود کنید. این بهترین اشتغال در زندگی است زیرا هیچ وقت از سرمایه‌گذاری بر خودتان پشیمان نخواهید شد.

به چه کارهایی واقعا عشق می‌ورزید؟ چه کارهایی میخواهید برای رشد و ارتقا خود انجام دهید؟ وقتی سئوال می‌کنید برای اینکه به پاسخ برسید، ناچارید دست به کار شوید. اگر هدف شما تنها این باشد که به پول بیشتری برسید، از کشور بروید یا با فلانی ازدواج کنید؛ چون این اهداف، مرتبط با تحول درونی در شما نیست؛ باعث ارتقاء شما نخواهد شد یا بعد از رسیدن، دیگر نمی‌توانید انگیزه‌ای برای ادامه داشته باشید. تنها کافی است با عشق به خودتان و در مسیر آنچه دوست دارید، زندگی کنید. سپس هر لحظه از زندگی شما پر از لذت و خوشبختی خواهد شد و نتیجه برای شما کمتر اهمیت خواهد داشت.

همین که در مسیر استعدادهای خود زندگی می‌کنید موفق هستید؛ حتی اگر نرسید! چه بسیارند آدمهایی که جرات پیگیری رویاهای شخصی و اهداف خود را ندارند یا خجالت می‌کشند از مسیری که سالها اشتباه رفته اند، برگردند! آنهاست که بازنده‌اند! وقتی عمیقا به چیزی علاقمند باشید چشمان شما برای آن برق می‌زند! از هر فرصتی استفاده می‌کنید تا در مورد آن با دیگران صحبت کنید و می‌خواهید نظر انسانهای موفق را در این مسیر بپرسید. احساسات مثبت و انگیزه درونی به کمک شما می‌آید تا راحت‌تر با موانع روبرو شوید. بگذارید خیالتان را راحت کنم؛ اگر قلبتان برای هدفی نمی‌تپد همین حالا آن را کنار بگذارید؛ زیرا این هدف متعلق به شما نیست
.
.
Read more
فوتبالفارسی زمانی در اواخر دهه هفتاد شیراز همان وضعیتی را برای استقلال داشت که این سال‌ها اهواز ...
Media Removed
فوتبالفارسی زمانی در اواخر دهه هفتاد شیراز همان وضعیتی را برای استقلال داشت که این سال‌ها اهواز برای پرسپولیس. اگرچه سنگ.پرانی شیرازی‌ها در بازی استقلال و برق شیراز در سال ۷۹ موجب توقف بازی برای دقایق زیادی شد و یا بازی فجرسپاسی و استقلال را در سال ۷۸ ناتمام باقی گذاشت اما پرسپولیسی‌ها مجبور ... فوتبالفارسی

زمانی در اواخر دهه هفتاد شیراز همان وضعیتی را برای استقلال داشت که این سال‌ها اهواز برای پرسپولیس. اگرچه سنگ.پرانی شیرازی‌ها در بازی استقلال و برق شیراز در سال ۷۹ موجب توقف بازی برای دقایق زیادی شد و یا بازی فجرسپاسی و استقلال را در سال ۷۸ ناتمام باقی گذاشت اما پرسپولیسی‌ها مجبور شده‌اند زیر باران سنگ تماشاگران اهوازی، کج‌دار و مریز پیش بروند و همین می‌شود که نمی‌توان به نمایش این تیم در برابر استقلال خوزستان خرده‌ای گرفت. وقتی هر آن انتظار برخورد سنگ به سر بازیکن وجود دارد، نیمی از تمرکز بازیکن صرف حواشی بیرون از زمین می‌شود.

اهواز تبدیل به پایتخت هولیگان‌های خشن ورزشگاهی ایران شده است. جالب اینکه آنها به همدیگر و به تماشاگران رقیب که قاعدتا عده زیادی هم‌زبان و هم استانی آنها نیز در بین‌شان وجود دارد رحم نمی‌کنند. تماشای کسانی که با خیال راحت و بدون عذاب وجدان سنگ‌های بزرگی که هز کدام برای کشتن یک انسان کافی است را به سمت هواداران حریف پرتاب می‌کنند، اذهان را متوجه قساوت نهفته در درون انسان‌ها می‌کند. اینکه چقدر راحت می‌شود برای کسی که طرفدار تیم دیگری است مرگ و نیستی خواست. این حجم از خشونت و قساوت دردآور است.

نکته مهم در مورد هولیگانیسم در اهواز، عدم برخورد با آن و اصرار به برگزاری بازی‌ها زیر باران سنگ و فحش است. لغو بازی در شرایطی همچون بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان ضروری به نظر می‌رسد اما ترس از شورش مردم در بیرون از ورزشگاه و سر دادن شعارهای سیاسی باعث می‌شود که حکم لغو و یا ناتمام ماندن بازی هیچگاه در این چنین بازی‌هایی صادر نشود.
Read more
دست‌نشان: سپیدرودی‌ها برای من شرطی نگذاشتند/نمی‌شود با محبوبیت کریمی مبارزه کرد/با این بودجه ...
Media Removed
دست‌نشان: سپیدرودی‌ها برای من شرطی نگذاشتند/نمی‌شود با محبوبیت کریمی مبارزه کرد/با این بودجه فقط می‌شود سقوط نکرد @sepidrood_fc خبرگزاری میزان- سرمربی تیم سپیدرود گفت: بدون شک با این بودجه، برنامه‌ای برای کسب سهمیه و بالای جدول نداریم و همین قدرکه ثبات در لیگ برتر را به نتیجه برسانیم برای ... دست‌نشان: سپیدرودی‌ها برای من شرطی نگذاشتند/نمی‌شود با محبوبیت کریمی مبارزه کرد/با این بودجه فقط می‌شود سقوط نکرد
@sepidrood_fc
خبرگزاری میزان- سرمربی تیم سپیدرود گفت: بدون شک با این بودجه، برنامه‌ای برای کسب سهمیه و بالای جدول نداریم و همین قدرکه ثبات در لیگ برتر را به نتیجه برسانیم برای ما کافی است.
نادر دست‌نشان درخصوص آمدنش به تیم فوتبال سپیدرود رشت، اظهار داشت: احساس کردم مسئولان تیم ملوان تمایلی به ادامه همکاری با من ندارند و قراردادم هم تمام شده بود. از این رو به پیشنهاد سپیدرود به طور جدی فکر کردم و در نهایت قسمت این شد که با سپیدرودی‌ها همکاری کنم.

وی در خصوص اختلاف تن‌زاده و علی کریمی سرمربی سابق این تیم، گفت: در این یکی، دو روز متوجه جریانات تن‌زاده و علی کریمی شدم. علی کریمی در کل فوتبال ایران محبوب است و طبیعی است تن‌زاده با وجود همه زحماتی که در این باشگاه کشیده است روبه‌روی شخصی به نام علی کریمی با مشکل روبه‌رو می‌شود. کریمی از دوستان من است و من می‌دانم مردم چقدر او را دوست دارند از این رو نمی‌شود با محبوبیت او مبارزه کرد و طبیعی است تن‌زاده در مقایسه با کریمی محبوبیت ندارد. با این حال ما در نظر داریم با تلاشی که می‌کنیم زحمات تن‌زاده را به نتیجه برسانیم و او هم در جمع هواداران سپیدرود مقبول واقع شود و زحماتش به چشم بیاید.
سرمربی جدید تیم فوتبال سپیدرود رشت در مورد بودجه این باشگاه برای فصل آینده، تصریح کرد: بودجه بالا نیست و کار سخت است. ولی ما هوادارانی داریم که برای ما سرمایه محسوب می‌شوند و خیلی از بازیکنان گیلانی هم دوست دارند در این تیم بازی کنند. در نتیجه با کمک بازیکنان بومی و جوانتر و حتی لیگ یکی که قابلیت خوبی دارند، در نظر داریم تیم خوبی برای لیگ برتر فراهم کنیم. البته بازیکنانی مد نظر ما هستند، که توقع زیاد مالی نداشته باشند.
دست‌نشان با اشاره به اهدافش در تیم سپیدرود افزود: اهداف ما درازمدت است. می‌خواهیم با بومی سازی، جوانگرایی و چند بازیکن با تجربه به نتیجه برسیم. بدون شک با این بوجه، برنامه‌ای برای کسب سهمیه و بالای جدول نداریم و همین قدر که ثبات در لیگ برتر را به نتیجه برساینم و برای بقا دغدغه نداشته باشیم برای ما کافی است. با این بودجه فقط می‌توان توقع داشت نسبت به فصل قبل نتیجه...
ادامه را در كانال ما مطالعه كنيد.
@sepidrood_fc
Read more
دانشنامه فرزند . کنترل جیغ و فریادهای کودک . دانشنامه فرزند: گاهی سر و صدای فرزندان تان در خانه ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . کنترل جیغ و فریادهای کودک . دانشنامه فرزند: گاهی سر و صدای فرزندان تان در خانه به حدی می رسد که باعث کلافگی شما می شوند. فریاد زدن شما و بلند کردن صدای تان برای آرام کردن کودکان تنها این وضعیت را پیچیده تر می سازد. . - آنچه را که از فرزندان تان می خواهید با صدایی آرام بگویید. اگر ... دانشنامه فرزند
.
کنترل جیغ و فریادهای کودک
.
دانشنامه فرزند: گاهی سر و صدای فرزندان تان در خانه به حدی می رسد که باعث کلافگی شما می شوند. فریاد زدن شما و بلند کردن صدای تان برای آرام کردن کودکان تنها این وضعیت را پیچیده تر می سازد.
.
- آنچه را که از فرزندان تان می خواهید با صدایی آرام بگویید. اگر می خواهید صدای تان را بشنوند نزدیک آن ها بروید، شانه های شان را بگیرید، در چشم های شان نگاه کنید و روشن و آرام با آن ها صحبت کنید. آنچه را که می خواهید بیان کنید نه آنچه را که نمی خواهید، به عنوان مثال نگویید «داد نزن» بلکه بگویید «لطفا در این خانه با صدای آرام صحبت کنید».
.
- قوانین مربوط به سر و صدا را در خانه وضع نمایید. قوانین را در محلی قابل مشاهده بچسبانید. در این فهرست مجازات های زیر پا گذاشتن قوانین را نیز به تفصیل بنویسید.
.
- اگر دو کودک بر سر هم فریاد می زنند تنها کافی است به طرف آن ها بروید و بین آن دو بایستید، بعد در حالی که اخم کرده اید و چهره تان ناراضی به نظر می رسد و دست های تان را پشت تان گره کرده اید هیچ چیزی نگویید. اغلب همین کار برای یادآوری قوانین به کودکان کافی است.
.
- برخی کودکان انرژی بسیار زیاد و صدای بلندی دارند. چنین کودکانی باید راهی برای صرف انرژی و هیجان زیاد خود داشته باشند. می توانید کودک را در یک تیم ورزشی ثبت نام کنید و یا وارد گروه سرود شود. اگر او را به محل بازی، پارک و یا به کوه و دشت ببرید محلی بسیار مناسب برای تمرین حنجره در اختیارش قرار داده اید.
.

#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #کودکی #کودکانه #کودکان #فرزندان #تربیت #فرزندپروری #تربیت_کودک #جیغ #فریاد #آموزش #یادگیری #خانواده #مادر #مامان #بچه #خواهر #برادر #خانه #پدر #والدین #نوزاد #مادرانه
Read more
Loading...
Load More
Loading...