کردن تکرار است در

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Vancouver, British Columbia, Garmsar, Tehran, Iran
Average media age
714.3 days
to ratio
7.3
درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است. اما اینجا ما در مورد اقداماتی ... درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است.

اما اینجا ما در مورد اقداماتی که در باشگاه باید انجام ندهید، صحبت خواهیم کرد:

۱. تمرینات کم فشار
کرانچ
شکم هم مانند سایر عضلات شما هستند، پس چرا آنها را مثل هم تمرین نمی دهید؟

اینکه ست های پر تکرار از کرانچ را انجام بدهیم، همان قدر در ایجاد یک شکم شش تکه کمک می کند که اگر با انجام تکرار های زیاد از شنا، به سینه های آرنولد برسیم. از اینکه از تمرینات با وزنه برای شکم استفاده کنید، پرهیز نکنید!

بیشتر از ۱۲-۱۵ تکرار را انجام ندهید، البته اگر می خواهید شکم شش تکه بسازید؟! ۲. تمرین بدون شدت
شکم خلبانی
خیلی از دوستان تصور می کنند تنها کاری که برای بدست آوردن شکم شش تکه باید بکنند، این است که در آخر تمرینات شان چند تا ست کرانچ و دراز و نشست بروند، همین و بس!! اما همان طور که قبلاً تاکید کردم، شکم هم مثل سایر عضلات یک عضله است، و باید آنها را با همان شدتی که باقی بدنتان را فشار می دهید، بر شکم هم باید فشار بیاورید. نترسید بگذارید کمی دل درد بگیرید!! ۳. تکرار های کم یا خیلی کوتاه
کرانچ از بغل
اگر فقط یک عضله باشد که باید آن را خیلی آهسته تمرین داد، آن عضله، عضلات شکمی است. در انجام هر حرکت سعی کنید تمام دامنه حرکتی را رعایت کنید و انجام دهید. تکرار های سریع نتیجه ای به جز صدمات فیزیکی برای شما نخواهد داشت.

۴. حرکت های غلط
شکم شش تیکه
درست همانند عضلات شانه یا سینه که با استفاده از حرکات گوناگون و متنوع سعی در این داریم که عضله را تحت فشار قرار دهیم برای عضلات شکم هم باید از تنوع حرکتی بهره ببریم. یک نکته مهم در طراحی برنامه تمرینی برای عضلات شکم این است که سعی کنید تاکید بیشتری را روی قسمت پایینی شکم داشته باشید.

البته حرکت پیچشی نیز برای فشار آوردن روی عضلات کناری شکم بسیار مناسب هستند.

۵. لنگر کردن پا ها
دراز و نشست
موقعی که دارید حرکتی مثل دراز و نشت یا خلبانی را می زنید، سعی کنید پا های خود را در جایی قلاب نکنید! وقتی شما پا های خود را در جایی لنگر می کنید فشاری که باید به شکم خود وارد کنید به عضلات باسن شما منتقل می شود و این می تواند منجر به درد های عضلانی در قسمت پشت بشود.
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding
Read more
Loading...
قطعه ای از #کیهان_کلهر و #اردال_ارزنجان از آلبوم تا بیکران دور دست کامل در #کانال_تلگرام >>> لینک در بالای پیج رضا جمیلی: «من چهار ساله سردبیر هفته‌نامه هلال‌احمر هستم. یه نکاتی هست که بارها تکرار شده اما باز حتی همکاران خبرنگار ما هم به‌وقتش رعایت نمی‌کنن. اونا رو می‌نویسم شاید به ... 🌷
قطعه ای از #کیهان_کلهر و #اردال_ارزنجان از آلبوم تا بیکران دور دست
کامل در #کانال_تلگرام >>> لینک در بالای پیج
📌📌📌
رضا جمیلی:
«من چهار ساله سردبیر هفته‌نامه هلال‌احمر هستم. یه نکاتی هست که بارها تکرار شده اما باز حتی همکاران خبرنگار ما هم به‌وقتش رعایت نمی‌کنن. اونا رو می‌نویسم شاید به درد کسی بخوره. به‌خصوص رسانه‌ای‌ها که جریان خبری توی دستشونه باید حواسشون باشه به این نکات.
اولین اصل در کمک‌رسانی بحران اینه: به نیروهای تخصصی امدادرسان اعتماد کنید. برای نمونه «حمایت‌های روانی» یک تخصص ویژه است که تنها معدودی از روانپزشک‌ها و نیروهای متخصص هلال‌احمر و اورژانس امکان و اجازه انجامش را دارند. مداخله‌گری در بحران یک تخصص است.
نمی‌توان از شهروندانی که در رشته‌های خاصی برای پوشش نیازهای روزمره شهری تخصصی کسب کرده‌اند خواست که خود را به کانون بحران برسانند تا به بحران‌زدگان کمک کنند.
در مورد نیازهای کالایی هم باید منتظر اطلاعیه‌های سازمانهای امدادرسان و ستاد مدیریت بحران کشور ماند. نباید با توصیه‌های مبتنی بر تجربه شخصی مدیریت چنین حوادثی را دچار تشتت تصمیم‌گیری و مداخله‌گری فردی کرد. این سازمان‌ها هرچقدر فشل باشن تجربه چند زلزله و بحران طبیعی رو دارن.
سنگین‌ترین محموله توی زلزله بم رو می‌دونید چه کشوری فرستاد؟ تاجیکستان!! چی بود؟ هرچی بخاری هیزمی از دوره جنگ جهانی مونده بود رو به عنوان کمک‌های مردمی‌شون قالب کردن به ایران. کلی هلال‌احمر ایران دردسر کشید تا از شرشون خلاص شد. نیازهای زلزله‌زدگان رو فقط از مراجع موثق بپرسید
یکی از بزرگترین چالش‌های زلزله بم اسکان افرادی بود که برای کمک اومده بودند و توی سرما بدون سرپناه مونده بودن. کلی چادر به اسکان این افراد اختصاص داده شد. کسانی که کل کمکشون رسوندن یه صندوق کنسرو یا ده تا پتو بود اما سه روز جای خواب و غذا نیاز داشتند.
یکی از وظایف نیروهای امدادرسان، مدیریت «انبوه خلق» و واکنش اون‌ها به موقعیت‌های خاص هیجانی است. هرچقدر این جمعیت کمتر باشه کنترل و مدیریت اون راحت‌تره. حتی تعداد بالای خبرنگار و عکاس (بیشتر از حد ضرورت و به‌ویژه کسانی که خبرنگاری بحران رو نمی‌شناسن) این چالش رو نشدید می‌کنه.
بدترین نوع کمک غیرنقدی مواد غذاییه. کنترل سلامت این کمک‌ها و تاریخ انقضای اون‌ها عملا غیرممکنه توی شرایط بحران.

آدرس جهت دریافت کمک های غیرنقدی تهرانی‌ها: میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران
شماره تلفن: 66923040
تمرکز اصلی اما جمع آوری کمک های نقدی
(ادامه در کانال )'
Read more
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران ابراز امیدواری کرد تا ایران بتواند به مسابقات بازگردد. سعید معروف ...
Media Removed
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران ابراز امیدواری کرد تا ایران بتواند به مسابقات بازگردد. سعید معروف کاپیتان تیم ملی ایران با حضور در نشست خبری پیش از دیدارهای هفته سوم مسابقات در جمع خبرنگاران صحبت کرد. معروف درباره دیدارهای هفته سوم مسابقات و خستگی ناشی از سفرهای طولانی و فشردگی لیگ ملت ها گفت: ... کاپیتان تیم ملی والیبال ایران ابراز امیدواری کرد تا ایران بتواند به مسابقات بازگردد.
سعید معروف کاپیتان تیم ملی ایران با حضور در نشست خبری پیش از دیدارهای هفته سوم مسابقات در جمع خبرنگاران صحبت کرد. معروف درباره دیدارهای هفته سوم مسابقات و خستگی ناشی از سفرهای طولانی و فشردگی لیگ ملت ها گفت: من هم با سایرین در موافقم. بله سخت است اما بهانه خوبی (برای بد بازی کردن) نیست،موقعیت برای همه تیم ها یکسان است. بازی ها روز به روز هم سخت تر می شود. ما سفر بلند مدتی را از آرژانتین به روسیه داشتیم. نمی توانیم بگوییم که از سطح عملکرد خود در دو هفته اول بازی ها رضایت داشته ایم اما با تمرکز بیشتری به بازی های خود برابر تیم های قدرتمند حاضر در اینجا ادامه می دهیم. این هفته و هفته آینده سخت ترین بازی های خود را پیش رو خواهیم داشت. امیدوارم روند خود را بازیابیم و به مسابقات برگردیم.

معروف در پاسخ به این سوال که از بازگشت به کشور روسیه چه احساسی دارید، خاطر نشان کرد: من در این شهر قبلا حضور داشتم و سفر های زیادی در روسیه رفتم. سال 2014 برای من سال خوبی بود. من در شهر اوفا نیز در گذشته به میدان رفتم اما تجربه حضور در این سالن را نداشتم. امیدوارم تجربه های خوب ما در روسیه دوباره تکرار شود.

کاپیتان تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا شما با توجه به ماه رمضان روزه هستید، تصریح کرد: ما با توجه به قوانین اسلام درباره روزه نگرفتن در طول سفر، روزه نیستیم. ما روز اول رمضان از ایران خارج شدیم و روز آخر رمضان به ایران باز می گردیم و در سفر نمی توانیم روزه بگیریم.
Read more
_ _ _ بسم رب الشهداء و الصدیقین سکانس شماره هفت #آن۱۷۵نفر : درک کردن یک غواص خیلی سخت است.. درک ...
Media Removed
_ _ _ بسم رب الشهداء و الصدیقین سکانس شماره هفت #آن۱۷۵نفر : درک کردن یک غواص خیلی سخت است.. درک کردن، مادر یک غواص نیز خیلی سخت است.. درک کردن انتظار مادر یک غواص در انتظار هر روزه ی در، در نگاه دوخته شده به یک خبر که #او_آمد بگوید سخت است.. شنیدن این که آمد... ، مادرجان.... آمد... اما چه آمدنی...... درکش ... _ _ _
بسم رب الشهداء و الصدیقین

سکانس شماره هفت #آن۱۷۵نفر :

درک کردن یک غواص خیلی سخت است..
درک کردن، مادر یک غواص نیز خیلی سخت است..
درک کردن انتظار مادر یک غواص در انتظار هر روزه ی در، در نگاه دوخته شده به یک خبر که #او_آمد بگوید سخت است..
شنیدن این که آمد... ، مادرجان.... آمد... اما چه آمدنی......
درکش هم سخت است، یک لحظه احساسش قلب را یک آن تو خالی میکند، یک سال چه؟ ...
قالب تهی میکند هر که جای او باشد....
چند سال چه؟...
این همه سال یک حس غربت عمیق در میان تمام آشنایی ها...
#پسرم_کجاست ....
نیامده است.....
فدای امام.....
راهش ادامه داشته باشد، اما کاش یک بار دیگر، برای آخرین بار ببینمش.....
و چقدر یک مادر دوست دارد، این آخرین بار ها تکرار شوند....
#آخرین_بار ...
___________
.
تا سه چهار سالِ اول، زنگ خانه را که می‌زدند، پا‌برهنه می‌دوید توی حیاط. قرار نداشت؛ عکسش را همه‌جا، از صف‌نانوایی و جلسه‌ی‌قرآن و عزا و عروسی می‌برد با خودش. غروب‌ها، حیاط را آب و جارو می‌کرد و می‌نشست روی پله‌ی سومِ خانه و به درخت‌های کهنه‌ی نارنج خیره می‌ماند."
"دیروز خبرآوردندصد‌وهفتاد‌و پنج غواص شهید #کربلای_چهار را تفحص کرده‌اند. #دست_‌بسته و بی‌زخم. زنده‌به‌گورشان کرده‌اند. لابد نیمه‌شبی زمستانی، روی خاک‌های تبدارِ فاو، دشمن گلوی فاجعه را دریده است.
کاش امشب، کسی برود سرِ خاکِ مادر. شمعی روشن کند برایش. قاب عکس قاسم را بردارد و بگوید: دیگر رسید. رسیدنش مبارک."
. #۱۷۵ #۱۷۵_غواص #شهید #شهید_گمنام #مادر #مفقود_الاثر

بازنشر شده از : سبک زندگی اسلامی
@sabke_zendegi

___________ . بوی دریا گرفته اند امروز، کوچه ها… خانه ها… خیابان ها
لشکر آب ها سرازیرند، بی توقف به سوی میدان ها

دسته دسته شهید می آید… دست بسته شهید می آید
جان تازه گرفته ایم انگار از حضور غریب بی جان ها

صد و هفتاد و پنج زنده به گور! صد و هفتاد و پنج مرد صبور
صد و هفتاد و پنج سَر که زدند دل به دریای موج و طوفان ها

صد و هفتاد و پنج دریا، نه … صد و هفتاد و پنج اقیانوس
که وجود زلالشان دارد نسبتی با تمام باران ها …

خبر زلف کیست می آید؟ چه نسیم خوشی ست می آید
بوی پیراهنِ که در باد است؟ که پریشان شدند کنعان ها

صد و هفتاد و پنج دریایی، خاک خورده به خانه می آیند
خبر آورده اند نزدیک است، روز پیروزی مسلمان ها

بازنشر شده از : چفیه
@chafieh
Read more
. لطفا جمله پایین رو تکرار و کامنت کن ؛ <span class="emoji emoji2764"></span>من خودم را بدون هیچ شرطی می بخشم<span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji2764"></span>من امروز به سمت بخشش حرکت ...
Media Removed
. لطفا جمله پایین رو تکرار و کامنت کن ؛ من خودم را بدون هیچ شرطی می بخشم من امروز به سمت بخشش حرکت میکنم . نوشتن ودیدن جملات تاکیدی مثبت تاثیر خیلی خوبی برای برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه شما دارد ،جملات تاکیدی مثبت را بروی کاغذ های کوچک هم می توانید یاداشت کنید و آنرا در منزل در جایی که همیشه جلوی ... .
لطفا جمله پایین رو تکرار و کامنت کن ؛
❤من خودم را بدون هیچ شرطی می بخشم❤
❤من امروز به سمت بخشش حرکت میکنم ❤
.
نوشتن ودیدن جملات تاکیدی مثبت تاثیر خیلی خوبی برای برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه شما دارد ،جملات تاکیدی مثبت را بروی کاغذ های کوچک هم می توانید یاداشت کنید و آنرا در منزل در جایی که همیشه جلوی چشمتان هست قرار دهید. مثل آینه،ی درب یخچال،سقف اتاق خواب،درب کابینت های آشپزخانه یا پس زمینه گوشی موبایل خود بنویسید و مرتب به آن نگاهی بیاندازید و هر روزبا احساس خوب جملات را تکرار کنید.
.
نوشتن و تکرار کردن جملات تاکیدی بسیار تاثیرگذار است ...
.
✏ تکرار کن ؛
❤من خودم را بدون هیچ شرطی می بخشم
❤من امروز به سمت بخشش حرکت می کنم
.
🔮 @Man_Mitunm
Read more
. . سایه‌ی قهوه بر قدرت بزرگان تاریخ عثمانی باور این‌که روزگاری نوشیدن قهوه در شهری چون استانبول ...
Media Removed
. . سایه‌ی قهوه بر قدرت بزرگان تاریخ عثمانی باور این‌که روزگاری نوشیدن قهوه در شهری چون استانبول که در هر کوچه پس‌کوچه‌اش رایحه‌ی خوش قهوه به مشام می‌رسد، مجازات مرگ به همراه داشته دشوار است اما تاریخ – این آینه‌ی تمام‌نمای تکرار اشتباه‌های بشر – داستان‌هایی از این دست کم ندارد. قهوه در ... .
.
سایه‌ی قهوه بر قدرت بزرگان تاریخ عثمانی

باور این‌که روزگاری نوشیدن قهوه در شهری چون استانبول که در هر کوچه پس‌کوچه‌اش رایحه‌ی خوش قهوه به مشام می‌رسد، مجازات مرگ به همراه داشته دشوار است اما تاریخ – این آینه‌ی تمام‌نمای تکرار اشتباه‌های بشر – داستان‌هایی از این دست کم ندارد.

قهوه در سال ۱۵۵۵میلادی، توسط «اوزدمیر پاشا» فرماندار پادشاهی عثمانی در یمن به استانبول وارد می‌شود. گویا در دربار عثمانی روش جدیدی برای برشته‌کاری و دم‌آوری قهوه به‌کار می‌رفته که عطر و طعم قهوه را دوچندان می‌کرده. این نوشیدنی به سرعت در دل‌های مردم استانبول جا باز می‌کند و قهوه‌خانه‌های زیادی در گوشه و کنار بساط دم کردن قهوه را راه ‌می‌اندازند!

مورخان دلایل زیادی را برای محبوبیت این نوشیدنی در این منطقه عنوان می‌کنند. پیش‌تر در مقاله‌ای منتشر شده در آیکافی با عنوان «شراب اسلام» آمده که به علت منع نوشیدن الکل در قرآن مسلمان قهوه را جایگزین آن کرده‌اند. در واقع محرک بودن و ایجاد روابط گرم اجتماعی حاصل از نوشیدن قهوه باعث ‌شده مسلمانان مکه و دیگر شهرهای عربی قهوه‌خانه‌ها را جایگزین می‌خانه‌ها کنند تا برای ساعاتی گردهم بیایند و در باب مسایل سیاسی روز صحبت کنند.

تاثیر این نوشیدنی تازه در فرهنگ اجتماعی استانبول باعث شد تا در سال ۱۶۳۳ میلادی – چیزی بیش از صد سال بعد از ورود این نوشیدنی به این شهر – مجازات مرگ را به همراه داشته باشد. ماجرا از این قرار است که «سلطان مراد چهارم»، گردهمایی‌های روشنفکران و مخالفان عصر را در قهوه‌خانه‌ها خوش نمی‌داشت و بحث‌های پیرامون این نوشیدنی را تهدیدی جدی علیه قدرت‌ حاکم تلقی می‌کرد. در عین‌حال، قهوه‌‌خانه‌ها مکانی‌ بوده که برخلاف بسیاری دیگر از محافل، طبقات مختلف اجتماعی را گردهم می‌آورده. هوشیاری ناشی از نوشیدن قهوه، مشتریان را به بحث‌هایی جدی‌تر از بحث‌های پیرامون الکل و موادمخدر در می‌خانه‌ها و مکان‌های کشیدن تریاک و حشیش وامی‌داشته. تا جایی‌که‌ نوشیدن قهوه در ملاء‌عام باعث ضرب و شتم افراد می‌شده و گاهی نیز به سرنوشتی شوم از قبیل انداختن‌ در گونی و پرتاب آن‌ها در تنگه‌ی «بسفر» منجر می‌شده!

امروز در آیکافی بخوانید.
به قلم نفیسه مطلق
#قهوه_نگار
Read more
Loading...
ساعت ها مرده‌ اند,روزها تکرار لحظه های مرگ است پیری مانند برگی در باغچه خانه در هم مچاله می شود,چروکیده ...
Media Removed
ساعت ها مرده‌ اند,روزها تکرار لحظه های مرگ است پیری مانند برگی در باغچه خانه در هم مچاله می شود,چروکیده می شود. زمان برای پیری ایستاده و تکرار می شود , اصلا دوست ندارم ساعت و تاريخ دقيق فرسودگی را به خودم يادآوري کنم. مگر طعم شيرين مرگ هم وجود دارد که به ساعت ها و روزها فکری کنیم ؟فکر کنیم به چگونه ... ساعت ها مرده‌ اند,روزها تکرار لحظه های مرگ است
پیری مانند برگی در باغچه خانه در هم مچاله می شود,چروکیده می شود. زمان برای پیری ایستاده و تکرار می شود , اصلا دوست ندارم ساعت و تاريخ دقيق فرسودگی را به خودم يادآوري کنم.

مگر طعم شيرين مرگ هم وجود دارد که به ساعت ها و روزها فکری کنیم ؟فکر کنیم به چگونه مُردن؟ به چگونه زیستن به چگونه سفر کردن و رسیدن به لب دریایی که غروبش مانند کودکی روی سُرسُره می ماند ؟همه ی ما مرگ را یک بار تجربه خواهیم کرد ,پیری را می توان هر روز جلوی آینه با اضافه شدن یک تار مو سفید به موهایمان مشاهد کرد پیری تدریجی هست در ظاهر ولی می شود همه ی این ها را در جوانی هم زیر زبان زمزمه کرد, ذهنمان را هر روز درگیر کرد. تماشای تقويم که بوی متعفن می دهد. اگر اجازه بدهد مي‌خواهم به چيزهاي ديگري فکر کنم به چيزهايي که رنگ تيره روح زندگي‌ام را عوض کند. به اینکه روزي روزگاري بود که با بغض مي‌خنديد، شب‌هاي نوجواني‌ام ,اگر اجازه بدهد میخواهم روز های آینده ام را در جاده ها در کوه ها در دشت ها با پیراهنی پر از گل های ریز سفید قدم بردارم جهان را تماشا کنم و کتاب بخوانم و موسیقی گوش دهم اگر اجازه بدهد میخواهم خیابان ها را قدم بزنم و مردم را دوست بدارم
نوجوانی ام و جوانی هم حتی میان سالی ام هم را دوست دارم و دوست دارم به او فکر کنم دوست دارم به دست هایم قبل مهمانی مرطوب کننده بزنم دوست دارم بوی خوشش را دوست دارم دست هایم را که موهایم را شانه می زند
در کنار دوست داشتن بي‌امانم، ولی مرگ در حال فرا رسیدن هست ,که گروه خوني‌اش با شعر يکي هست
ما شعر خواندیم گاهی هم شاعر شدیم
شعر ها یک شروع طوفانی دارند و تمام می شوند مانند زاد ولد ...
#gettyreportage #lensculturestreets #myfeatureshoot #featureshoot #roozdaily #outofthephone #streetphotographymagazine #hartcollective #1415mobilephotographers #hikaricreative #akasimagazine #outofthephone #lensculturestreets #Lenscultureportraits #theweekOninstagram #instagram #aksiine #everydayiran #Somewheremagazinas #همدان
#Soundvision_mag #somewheremagazine #Nostalgia #everydaybakhish #StreetphotographersCommunity #photocommune #bnw_demand
#friendsinperson #whp #bnwminimalismmag #art #we_lookmag
Read more
------------------------------ از #پنجره بیرون را نگاه میکرد / طلوع #خورشید را  با خود اندیشید/ ...
Media Removed
------------------------------ از #پنجره بیرون را نگاه میکرد / طلوع #خورشید را  با خود اندیشید/ چگونه است این طلوع و غروب! آیا خورشید از این روزمرگی خسته نمیشود؟... سالهاست همین کار را دارد تکرار میکند هر روز با شروع یک روز جدید نوید آمدنش را خورشید خبر میدهد … لحظه ی درنگ میکند  می اندیشد ... ------------------------------
از #پنجره بیرون را نگاه میکرد / طلوع #خورشید را  با خود اندیشید/ چگونه است این طلوع و غروب!
آیا خورشید از این روزمرگی خسته نمیشود؟...
سالهاست همین کار را دارد تکرار میکند
هر روز با شروع یک روز جدید نوید آمدنش را خورشید خبر میدهد …

لحظه ی درنگ میکند
 می اندیشد به این که اما همین خورشید روزی از حرکت باز می ایستد روزی که زمین به غیر زمین تبدیل میگردد و در آن روز سیاهی تمام عالم را میپوشاند آن وقت است که با تمام وجودت معنی تک تک آیات #حمد را احساس میکنی #مالک_یوم_الدین…

پس حتی خورشید هم به اراده ی خود طلوع و غروب نمیکند او هیچگاه از دستور #خداوند سرپیچی نمیکند وظیفه اش گرم کردن و تابیدن است چقدر توانسته ایم برای پروردگارمان همچو خورشید #عشق بازی کنیم آنگاه که به او میگوید دیگر نتاب…و خورشید خاموش میگردد...
_________________________________________________
#رامسر
Read more
Loading...
فوتبالفارسی فحاشی‌های بی‌سابقه علیه وزیر ورزش اتمسفر روی سکوها را داغ‌تر از اتمسفر جریان بازی ...
Media Removed
فوتبالفارسی فحاشی‌های بی‌سابقه علیه وزیر ورزش اتمسفر روی سکوها را داغ‌تر از اتمسفر جریان بازی استقلال و پیکان کرده بود. فحاشی‌هایی که حتی با کم کردن صدای ورزشگاه، از تلویزیون قابل شنیدن بود شکست تجربه باشگاه‌داری دولتی را اثبات کرد. تا کنون سابقه نداشته که وزیری در دولت جمهوری اسلامی این ... فوتبالفارسی

فحاشی‌های بی‌سابقه علیه وزیر ورزش اتمسفر روی سکوها را داغ‌تر از اتمسفر جریان بازی استقلال و پیکان کرده بود. فحاشی‌هایی که حتی با کم کردن صدای ورزشگاه، از تلویزیون قابل شنیدن بود شکست تجربه باشگاه‌داری دولتی را اثبات کرد.

تا کنون سابقه نداشته که وزیری در دولت جمهوری اسلامی این چنین هدف فحاشی‌های زشت قرار گیرد. اما این فوتبال به کسی رحم نمی‌کند و همین می‌شود که ناموس یک مقام بلند‌پایه دولتی و حکومتی به راحتی آماج فحاشی‌های عده‌ای هوادار عصبانی قرار می‌گیرد. هوادارانی که عدم تمدید قرارداد چند بازیکن خود را از چشم وزیر ورزش می‌بینند. اما نکته عجیب این است که در جناح مقابل پرسپولیسی‌ها با رفتن چند بازیکن خود راحت‌تر کنار آمده‌اند.

استقلال با چهار بازیکن جدید در ترکیب اولیه خود به مصاف پیکان رفت و اگرچه نتوانست نمایش انتهای فصل قبل را تکرار کند اما نشانه‌هایی از فوتبال شفری را به نمایش گذاشت. پاس‌های راحت و با صبر و حوصله و ارتباط خوب بین خط دفاعی و میانی از مشخصات بازی استقلال در مقابل پیکان بود که به وضوح رد پای شفر در آن مشهود است.

اوضاع برای آبی‌ها آنچنان هم بغرنج و بحرانی نیست که وانمود می‌شود. مهمترین نقطه قوت استقلال وینفرد شفر است اما انگار هواداران استقلال به آن اندازه که قرمزها به برانکو ایمان دارند پی به توانایی شفر نبرده‌اند. حضور برانکو روی نیمکت پرسپولیس باعث شده تا هواداران پرسپولیس با سعه صدر بیشتر با جدایی بازیکنان خود کنار آیند آن هم در شرایطی که این تیم امکان جذب بازیکن جدید را ندارد. شفر نیز باید این اطمینان خاطر را برای استقلالی‌ها به همراه آورد تا آنها نیز صبورانه‌تر با جدایی بازیکنان کلیدی خود کنار آیند.
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر<span class="emoji emoji2757"></span>️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی ...
Media Removed
نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌شده مستقیماً ... ✅نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر❗️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌شده مستقیماً به پاهایتان برود. برای پرحجم‌تر کردن پاها، تمرینات بدنسازی و قدرتی می‌تواند با تمرکز بر عضلات پایین‌تنه به بالا بردن حجم آن کمک کند. در زیر به تمریناتی برای این منظور اشاره می‌کنیم.
⭕️قدم اول:
در برنامه ورزشی بدنسازی‌تان حتماً حداقل یک ست ۱۲ تکراره حرکت اسکات (squat) بگنجانید. این حرکت روی کل عضلات پایین‌تنه شما کار کرده و تمام عضلات آن را در یک زمان درگیر می‌کند. ⭕️قدم دوم:
در برنامه تمرینتان از حرکت پرس پا استفاده کنید. میزان وزنه دلخواهتان را روی دستگاه‌ گذاشته، روی صندلی آن بنشینید، طوریکه لگن، زانوها و پاها در یک راستا باشند. به آرامی صفحه دستگاه را پرس کنید اما دقت کنید که با باز شدن پاها، زانوها در حالت قفل قرار نگیرند. به آرامی صفحه دستگاه را به محل اولیه خود برگردانید. در هر جلسه تمرین حداقل ۱۲ تکرار از این حرکت انجام دهید.
⭕️قدم سوم:
پله‌نوردی کنید. بالا و پایین رفتن از پله (استپ) روی کل پایین‌تنه کار کرده و به بالا بردن حجم عضلانی این ناحیه کمک می‌کند. ⭕️قدم چهارم:
در هر جلسه از تمرین حداقل ۱۲ تکرار حرکت ساق انجام دهید. این حرکت ورزشی به شما کمک می‌کند به خوبی روی عضلات ساقتان کار کرده و آنها را حجیم‌تر کنید.
⭕️قدم پنجم:
بین تمرینات پا حداقل یک روز استراحت کنید. ممکن است تصور کنید که هرچه تمرینات پایین‌تنه را بیشتر انجام دهید بهتر خواهد بود اما اگر به عضلاتتان اجازه استراحت بدهید، به بازسازی و ریکاوری آن‌ها کمک کرده‌اید و این به عضلات شما فرصت حجیم‌تر شدن را می‌دهد.
⭕️قدم ششم:
بیشتر پروتئین بخورید. این ماده‌غذایی سوخت تمریناتتان را فراهم می‌کند. علاوه بر این، به عملکرد عضلات، ریکاوری و افزایش حجم عضلات نیز کمک می‌کند. سعی کنید پروتئین مصرفی خود را در طول روز پخش کنید تا اینکه همه آن را در یک وعده سنگین مصرف کنید زیرا اینکار فرصت کافی برای جذب را به بدنتان خواهد داد. گوشت خالص، سینه مرغ، ماهی، حبوبات و لبنیات ازجمله منابع خوب پروتئین هستند.
Read more
‌ ‏یک #فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارکنان دولتی، کارشناسان یک شرکت رایانه‌ای پشتیبانی‌کننده ...
Media Removed
‌ ‏یک #فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارکنان دولتی، کارشناسان یک شرکت رایانه‌ای پشتیبانی‌کننده سامانه ثبت سفارشات و چند شرکت واردکننده خودرو، با گزارش وزارت اطلاعات و وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) آشکار شد؛ که از طریق ثبت سفارش‌های غیرقانونی و اخلال در بازار، موجب تشدید واردات خودرو ...
‏یک #فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارکنان دولتی، کارشناسان یک شرکت رایانه‌ای پشتیبانی‌کننده سامانه ثبت سفارشات و چند شرکت واردکننده خودرو، با گزارش وزارت اطلاعات و وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) آشکار شد؛ که از طریق ثبت سفارش‌های غیرقانونی و اخلال در بازار، موجب تشدید واردات خودرو و همزمان خروج گسترده ارز از کشور شده و همچنین با ایجاد تقاضای کاذب و افزایش بی‌رویه قیمت، کسب سودهای نامشروع حاصل کرده‌اند. بخشی از این تخلفات از طریق دستکاری در تاریخ ثبت سفارش، تغییر در عنوان کالای مورد سفارش و تغییر در نحوه و زمان پرداخت وجه انجام شده است.

با توجه به تعهد رئیس جمهور به اصل #شفافیت و درک این ضرورت که دولت باید #فساد_ستیزی را از خود آغاز کند؛

۱- به معاون حقوقی رئیس‌جمهور دستور می‌دهم:
ضمن اعلام جرم به مقامات قضایی، اقدام به طرح شکایت کیفری و هر اقدام حقوقی لازم دیگر برای احقاق حقوق عمومی بنماید.

۲- به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور می‌دهم:
• طبق قانون پرونده تمام افراد متخلف بدون هیچ ملاحظه‌ای به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع دهد.
• با تشکیل کارگروه ویژه‌ای با مشارکت وزرای امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس کل بانک مرکزی نسبت به اعمال اصلاحات رویه‌ای و نهایی کردن سامانه‌ای یکپارچه برای کنترل واردات و صادرات کشور از مبدأ تا مقصد و ایجاد شفافیت لازم و جلوگیری از تکرار چنین جرائمی اقدام نمایند.

۳- به وزیر دادگستری دستور می‌دهم:
در رسیدگی به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت‌هایی که از طریق تقلب، گران‌فروشی، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته‌اند، تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات‌های مقرر اقدام نماید.

۴- به وزیر امور اقتصاد و دارایی دستور می‌دهم:
از ترخیص باقیمانده خودروهای موضوع این پرونده جلوگیری کند و اطلاعات خودروهای ترخیص شده را جهت اقدامات قانونی در اختیار مراجع ذی‌ربط قرار دهد.

۵- از معاون اول رئیس جمهور می‌خواهم:
برای جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه‌ها و عوامل فساد ساختاری، رسیدگی به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و «شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آن‌ها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

۶- از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم:
ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت، به این پرونده رسیدگی شود؛ مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

۲۳ تیرماه ۱۳۹۷

#گزارش_به_مردم
Read more
. چرا مناسبت‌ها اهمیت دارند؟ هرروز آدمها از من می‌پرسند چه اهمیتی دارد که روز زن یا سالگرد ازدواج ...
Media Removed
. چرا مناسبت‌ها اهمیت دارند؟ هرروز آدمها از من می‌پرسند چه اهمیتی دارد که روز زن یا سالگرد ازدواج یا روز تولد پارتنرمان یادمان باشد و جشن بگیریم؟ چرا اصلا باید بیست و هفت ضربدر سیصد و شصت و سه پنج روز بعد از تولدش را جشن بگیریم به عنوان تولدت بیست و هفت سالگی؟ چرا مثلا ده هزارمین روز را تبریک نمی‌گوییم؟ ... .
چرا مناسبت‌ها اهمیت دارند؟ هرروز آدمها از من می‌پرسند چه اهمیتی دارد که روز زن یا سالگرد ازدواج یا روز تولد پارتنرمان یادمان باشد و جشن بگیریم؟ چرا اصلا باید بیست و هفت ضربدر سیصد و شصت و سه پنج روز بعد از تولدش را جشن بگیریم به عنوان تولدت بیست و هفت سالگی؟ چرا مثلا ده هزارمین روز را تبریک نمی‌گوییم؟ یا چرا باید تقویم را پر از روز فلان و بهمان کنیم و هی وقت خود را برای اینجور چیزها تلف کنیم؟
جواب ساده است. ما در کنار فراموشی تاریخی و فراموشی سیاسی که دو جز جدایی ناپذیر ناخودآگاه جمعی ایرانیان است، مبتلا به فراموشی هیجانی
Emotional amnesia
هم هستیم. یادمان می‌رود زمانی چه احساسی به همسرمان یا به ازدواج داشتیم. روزهای تلخ که می‌آیند همه‌ی حس‌های خوب گذشته را فراموش می‌کنیم گویی هرگز نبوده. نه عشقی بوده نه عاشقی.
روز پزشک هم برای من همین کاربرد را دارد. هر سال در این روز به خودم یادآوری می‌کنم. تجدید عهد و تجدید پیمان با باورهای کهنه‌ی خودم. ارزیابی نقاط ضعف و قوت خودم و تکرار مهمترین وظیفه‌ام در تمام سالهای پیشِ رو:
«یادت باشد قبل از اینکه روانپزشک باشی، پزشک بودی. روزهای اینترنی در بخش داخلی و جراحی و اعصاب را یادت باشد. مهم نبود که چقدر حال مریض بد است. مهم نیست آیا امیدی هست؟ سرطان؟ خونریزی مغزی؟ ایدز پیشرفته؟ تو همه‌ی تلاشت را می‌کردی. ماساژ قلبی و تنفسی مصنوعی تا آخرین لحظه حتی برای بدحال‌ترین بیماران هم ادامه داشت. حالا هم همین است. مهم نیست رابطه‌ای چقدر خراب باشد یا زن و شوهری چقدر به طلاق نزدیک باشند، وظیفه تو زنده نگه‌داشتن است. خوب کردن حالِ رابطه‌ها و حالِ آدمها.»
خوشحالم که پزشک هستم. پزشکی به من همه چیز داد و از همه مهمتر، حالِ خوب. که آن را مدیون مراجعان هستم؛ بزرگترین استادان، گرمترین دوستان و دلگرم کننده‌ترین انسانها. از همه شما ممنونم.
Read more
Loading...
‌ مصاحبه با #جواد_معنوی_نژاد ‌ <span class="emoji emoji1f499"></span> وضعیت تیم شما در لیگ ایتالیا چگونه است؟ <span class="emoji emoji1f49b"></span> چهار ماه است که به ایتالیا ...
Media Removed
‌ مصاحبه با #جواد_معنوی_نژاد ‌ وضعیت تیم شما در لیگ ایتالیا چگونه است؟ چهار ماه است که به ایتالیا آمده‌ام. خدا را شکر ورونا در جدول رده‌بندی جایگاه خوبی دارد و در رتبه پنجم قرار داریم. در جام کنفدراسیون اروپا هم در بازی رفت نماینده جمهوری چک را سه بر یک شکست دادیم. این هفته‌ نیز بازی برگشت را ...
مصاحبه با #جواد_معنوی_نژاد

💙 وضعیت تیم شما در لیگ ایتالیا چگونه است؟
💛 چهار ماه است که به ایتالیا آمده‌ام. خدا را شکر ورونا در جدول رده‌بندی جایگاه خوبی دارد و در رتبه پنجم قرار داریم. در جام کنفدراسیون اروپا هم در بازی رفت نماینده جمهوری چک را سه بر یک شکست دادیم. این هفته‌ نیز بازی برگشت را در خانه انجام می‌دهیم و در صورت پیروزی به مرحله یک چهارم نهایی صعود می‌کنیم. در کل شرایط بسیار خوب است و همه بازیکنان آماده هستند و در طول فصل به همه بازی رسیده است. من هم به ایتالیا آمده‌ام تا بهترین عملکردم را نشان دهم.

💙 توانسته‌ای خودت را با شرایط پرفشار سری A وفق دهی؟
💛 سطح لیگ ایران با سری A متفاوت است و یک بازیکن برای این که خودش را با شرایط جدید وفق دهد، نیازمند زمان است. پس از چهار ماه توانسته‌ام شرایط لیگ ایتالیا را درک کنم و به خوبی با بازیکنان و هم تیمی‌هایم هماهنگ شده‌ام و ارتباط نزدیکی با آنها دارم. قطعا دوری از خانواده و کشورم سختی‌های زیادی را به من تحمیل می‌کند، اما به خاطر هدفی که در سر دارم با تمام این مشکلات می‌جنگم.

💙 هنوز هم لیگ برتر ایران را دنبال می‌کنی؟
💛 همواره لیگ ایران را پیگیری می‌کنم و در شبکه‌های اجتماعی نتایج تیم‌ها را زیر نظر دارم. هر از گاهی اگر زمان استراحتم به زمان پخش بازی‌های لیگ ایران برسد دیدارها را نگاه می‌کنم.

💙 چه نظری درباره لژیونر شدن بازیکنان ایرانی داری؟
💛 بازی کردن در خارج از ایران شرایط خاص خودش را دارد. اگر یک بازیکن هدف بزرگی در زندگی ورزشی‌اش داشته باشد، می‌تواند با مشکلات بازی در لیگ‌های خارجی کنار بیاید. وقتی در لیگ‌های معتبر جهان بازی می‌کنید، هر هفته با بازیکنان شناخته‌شده و تیم‌های برتر جهان دیدار دارید و همین تجربه‌ای می‌شود تا در سال‌های آینده از آن استفاده کرد.

💙 به نظرت می‌توانیم با کولاکوویچ آینده‌ای درخشان برای والیبال ایران داشته باشیم؟
💛 کولاکوویچ از بهترین مربیان حال حاضر جهان است و یک سال است که با تیم ملی کار می‌کند و شرایط لیگ ایران و بازیکنان را به خوبی می‌شناسد. امیدوارم نتایج خوب سال گذشته را بتوانیم تکرار کنیم.

💙 ظاهرا شما و #میلاد_عبادی_پور برای لیگ جهانی مشکل ویزا دارید؟
💛 فکر می‌کنم بازیکنان دعوت‌شده به تیم ملی، در این ماه برای اخذ ویزای آمریکا به امارات سفر کرده‌اند اما چون من و میلاد در لیگ‌هایمان بازی داشتیم نمی‌توانستیم با آن‌ها سفر کنیم. در حال حاضر هم هنوز منتظر خبر فدراسیون هستیم تا ببینیم چه می‌شود.
Read more
. برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا ۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید. تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید ... .
برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا

۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید.
تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید در هر ست تا ناتوانی عضلات پیش بروید.
۲- تمرینات خود را تغییر دهید.
تغییراتی که در تمرین می‌دهید، هرگز به عضلات اجازه نمی‌دهد به تمرین عادت کنند. بسیاری از قهرمانان  حرفه‌ای‌ عقیده دارند تغییر تمرینات برای تداوم روند رشد عضلات و افزایش حجم ضروری است.
۳- روی حرکت اسکوات مانور بدهید.
هنگام انجام حرکت اسکوات، موضع پاها را برای ایجاد فشار بیشتر روی قسمت‌های مختلف عضلات ران تغییر دهید. نزدیک کردن پاها برای فشار بیشتر روی قسمت خارجی و دور کردن پاها از هم برای ایجاد فشار روی قسمت های داخلی عضلات ران ؟؟؟؟
۴- اسکوات و کشش پا را در برنامه‌ی تمرین داشته باشید.
اسکوات را جدی گرفته و برای افزایش حجم پا از آن استفاده کنید. حرکت کششی باید در برنامه‌ی تمرینات شما روی عضلات پا وجود داشته باشد.
۵- در انتخاب وزنه دقت کنید؛ خود را فریب ندهید.
ست‌های طولانی نداشته باشید. با ۱۲ تکرار شروع کنید و به‌تدریج وزنه‌ها را سنگین‌تر کنید، به‌طوری‌که در ست آخر نتوانید حرکت را بیشتر از ۵ یا ۶ بار تکرار کنید. چنانچه در ست آخر می‌توانید تکرارهای بیشتری داشته باشید بدانید که از وزنه‌های مناسب برای تمرین استفاده نکرده‌اید و وزنه‌های شما به حد کافی سنگین نبوده است.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
مواد لازم برای تهیه بامیه : آرد  یک پیمانه = ۱۲۵ گرم آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی  تخم مرغ  ۲ عدد روغن ...
Media Removed
مواد لازم برای تهیه بامیه : آرد  یک پیمانه = ۱۲۵ گرم آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی  تخم مرغ  ۲ عدد روغن جامد یا مایع  ۲ قاشق سوپخوری شربت بار۲ قاشق سوپخوری نمک یک پنس وانیل شکری نصف قاشق مرباخوری یا وانیل خالص یک هشتم قاشق مرباخوری شربت بار به مقدار لازم طرز تهیه بامیه : ابتدا آب و شربت بار و ... مواد لازم برای تهیه بامیه :

آرد  یک پیمانه = ۱۲۵ گرم
آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی 
تخم مرغ  ۲ عدد
روغن جامد یا مایع  ۲ قاشق سوپخوری
شربت بار۲ قاشق سوپخوری
نمک یک پنس
وانیل شکری نصف قاشق مرباخوری یا وانیل خالص یک هشتم قاشق مرباخوری
شربت بار به مقدار لازم
طرز تهیه بامیه :

ابتدا آب و شربت بار و روغن و نمک را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قرار بدهید. به محض اینکه جوش های ریزی روی سطح آب آمد تمام آرد را یک دفعه اضافه کنید.
سریع شروع به همزدن کنید تا آرد جمع شود. * نکته : حتما و حتما برای تهیه بامیه حرارت را کم کنید.
با پشت قاشق خمیر را در داخل قابلمه یا ماهیتابه پخش کنید. تا زمانی که از روی حرارت بردارید بایستی مدام اینکار را انجام بدهید. تقریبا ۱۵-۱۰ دقیقه طول می کشد.
بعد به ظرف دیگری منتقل کنید و اجازه بدهید خمیر سرد شود در این فاصله دو سه بار خمیر را زیر و رو کنید تا به سرد شدن آن کمک کنید.
بعد از اینکه خمیر سرد شد تخم مرغ اول را می ریزیم و با دست هم می زنیم. ممکن است اولش به نظرتان شل بیاید ولی با هم زدن خودش را جمع می کند.
بعد از اینکه خمیر سفت شد مجددا تخم مرغ دوم و وانیل را بریزید و هم بزنید تا خمیر خودش را جمع کند. * نکته تهیه بامیه : هر دفعه حدود ۵ دقیقه ممکن است طول بکشد.

برای درست کردن بامیه نیاز به یک قیف و یک ماسوره هست. * نکته طرز تهیه بامیه : بهتر است برای تهیه بامیه قیف یکبار مصرف باشد چون شستن این خمیر کمی سخت است. * نکات مهم درست کردن بامیه : ماسوره ای که با آن بامیه درست می کنند به ماسوره آچاری معروف است.
بعد با قیچی آشپزخانه بامیه ها را به اندازه لازم ببرید.

در یک قابلمه به مقدار لازم روغن بریزید ( بهتر است سطح بامیه ها را بپوشاند). برای سرخ کردن بامیه نباید روغن آن داغ باشد. پس همان اول داخل روغن سرد بریزید و حتما حتما با حرارت کم سرخ کنید. * نکته برای تهیه بامیه : باز هم تکرار می کنم حرارت کم در سرخ کردن بامیه خیلی مهم است.
بعد از سرخ شدن کامل بامیه ها، همان طور داغ داخل شربت بار ولرم بریزید تا شهد در آن نفوذ کند (2 دقیقه کافی است). * شربت بار بامیه:
مواد لازم برای شربت بار بامیه:

شکر 2 پیمانه  آب۱ پیمانه  گلاب۱/۴ پیمانه  آبلیمو ۱ قاشق سوپخوری یا جوهر لیمو ۱/۸ قاشق چایخوری 
زعفران دم کرده۲ قاشق سوپخوری
گلوکزیک قاشق غذاخوری پر (گلوکز برای براق شدن بامیه است)
طرز تهیه شربت بار بامیه :

ابتدا شکر و آب و گلاب را در قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم ( حتما حرارت ملایم باشد نه اینکه بخواهد غل
Read more
Loading...
پاک_کننده آرایش چشم آلوئه ورا Sonya Aloe Make Up Remover این ژل سبک آلوئه ورا، با سرعت و به نرمی، ...
Media Removed
پاک_کننده آرایش چشم آلوئه ورا Sonya Aloe Make Up Remover این ژل سبک آلوئه ورا، با سرعت و به نرمی، آرایش چشم را کاملا پاک می کند. ژل غنی شده آلوئه ورا که بدین منظور تهیه شده است، با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی، بسیار مناسب با ناحیه حساس چشم است. مژه ها را به آرامی، نرم و مرطوب می کند. هیچ پس­مانده ... پاک_کننده آرایش چشم آلوئه ورا
Sonya Aloe Make Up Remover

این ژل سبک آلوئه ورا، با سرعت و به نرمی، آرایش چشم را کاملا پاک می کند. ژل غنی شده آلوئه ورا که بدین منظور تهیه شده است، با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی، بسیار مناسب با ناحیه حساس چشم است.

مژه ها را به آرامی، نرم و مرطوب می کند.
هیچ پس­مانده ای از خود به جا نمی گذارد. می توانید بعد از پاک کردن آرایش چشم تان با این محصول، بلافاصله اقدام به آرایش مجدد نمایید.
دارای فرمولی منحصر به فرد و بدون چربی است. 🔸به پوست خود طراوت ببخشید:
هرگز با آرایش به رختخواب نروید. پوست سالم، پوستی است که پاکیزه باشد.
🔻روش مصرف: یک دستمال یا اسفنج را با این پاک کننده خیس کنید، آن را روی چشم های بسته خود بکشید تا آرایش چشم تان به طور کامل پاک شود. در صورت نیاز، این عمل را تکرار کنید. 🔅محتوی: ۱۱۸ میلی لیتر ماده پاک کننده
Read more
🌞 بستنی_سنتی شیر پرچرب 4 لیوان بهترین شیر برای بستنی شیر 10% چربی هست و متاسفانه پرچرب ترین شیرهای پاستوریزه نمیتونن این چربی رو تامین کنن...و اگه شیر چرب نباشه بستنی حالت یخی پیدا میکنه... بنابراین من 3 لیوان شیر پرچرب+1 لیوان خامه صبحانه همیشه استفاده میکنم. گلاب مرغوب 1/3 لیوان زعفران ... 🌞
بستنی_سنتی
شیر پرچرب 4 لیوان
◀بهترین شیر برای بستنی شیر 10% چربی هست و متاسفانه پرچرب ترین شیرهای پاستوریزه نمیتونن این چربی رو تامین کنن...و اگه شیر چرب نباشه بستنی حالت یخی پیدا میکنه...
بنابراین👇
من 3 لیوان شیر پرچرب+1 لیوان خامه صبحانه همیشه استفاده میکنم.
گلاب مرغوب 1/3 لیوان
زعفران دمکرده غلیظ 2 قاشق سوپخوری پُر
شکر 300 تا 350 گرم(من 300 گرم حدود 1 و 1/3 لیوان استفاده کردم)
◀دقت کنید اگر شکر بستنی زیاد باشه بستنی نمیبده،از طرفی کم کردن شکر هم میتونه روی بافت بستنی تاثیر منفی بذاره.
ثعلب مرغوب 2 قاشق چایخوری استاندارد(معادل قاشق مرباخوری ایرانی)
◀ثعلب را از لوازم قنادی معتبر تهیه کنید اگه ثعلب درجه یک نباشد بستنی یخی شده و کشدار نمیشود.
نصف پاکت خامه صبحانه برای تهیه خامه یخ زده+مقداری پودر پسته(به دلخواه)
.
شکر+ثعلب را در کاسه ریخته و با همزن دستی خوب مخلوط کنید.
◀این عمل برای باز شدن ثعلب و جلوگیری از گوله شدن آن در شیر بسیار مؤثر است.
شیر را در قابلمه رو حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم کنید و ثعلب و شکر را کم کم اضافه و مدام و سریع با همزن دستی هم بزنید تا ثعلب و شکر کاملا حل شده و ثعلب گلوله نشود.
در آخر برای 3 تا 5 دقیقه روی حرارت ملایم هم بزنید تا شیر کمی غلیظ شود و بعد از روی حرارت بردارید.
خامه صبحانه به دمای محیط رسیده را در ظرفی هم بزنید تا یکدست شده و کم کم به محتویات قابلمه اضافه و با همزن دستی مخلوط کنید تا یکدست شود.
سپس گلاب +زعفران غلیظ را بیفزائید و هم بزنید.
◀اگر دوست دارید شکلاتی شود در این مرحله پودر کاکائو را الک و به مواد اضافه کنید،میزان پودر کاکائو به سلیقه شما بستگی دارد.
سپس مایه بستنی را صاف کرده و در کاسه ترجیحا استیل ریخته و در کاسه یخ قرار دهید.
◀برای انتقال بهتر سرما توسط یخ بهتر است روی یخها مقداری نمک بپاشید.
گاهی هم بزنید تا بستی کاملا خنک شده و کمی خودش را بگیرد.
سپس ظرف بستنی را در فریزر قرار دهید و هر 30 تا 45 دقیقه یکبار از فریزر خارج کرده و از اطراف ظرف شروع به همزدن کنید.
◀این عمل آنقدر تکرار میشود تا همه محتویات ظرف بستنی کاملا سرد شده و بستنی خودش را بگیرد و در زمان همزدن از کاسه جدا شود.این مرحله ممکن است 4 تا 5 ساعت طول بکشد.
◀بعد از اینکه #بستنی خودش را کمی گرفت انواع مغز+خامه یخ زده تکه تکه شده را به بستنی اضافه و مخلوط کنید.
بستنی را در ظرف در دار بریزید و حدود 6 تا 8 ساعت در فریزر قرار دهید تا آماده سرو شود.
.
@souzan_shariat
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>کودک بیش‌فعال را درمان کنید نه تنبیه <span class="emoji emoji1f4a0"></span> اختلال نقص بیش‌فعالی شایع‌ترین اختلال رفتاری در سنین کودکی ...
Media Removed
کودک بیش‌فعال را درمان کنید نه تنبیه اختلال نقص بیش‌فعالی شایع‌ترین اختلال رفتاری در سنین کودکی و بلوغ است،‌این عارضه بیشتر در دوران ابتدایی مدرسه برای کودکان و در هنگام بلوغ رخ می‌دهد و با افزایش سن بسیاری از بیماران بهتر می‌شوند. ‌بیش‌فعالی از مشکلات رفتاری و بیشتر عصب‌شناسی است که در پسران ... 📝کودک بیش‌فعال را درمان کنید نه تنبیه 💠 اختلال نقص بیش‌فعالی شایع‌ترین اختلال رفتاری در سنین کودکی و بلوغ است،‌این عارضه بیشتر در دوران ابتدایی مدرسه برای کودکان و در هنگام بلوغ رخ می‌دهد و با افزایش سن بسیاری از بیماران بهتر می‌شوند. ‌بیش‌فعالی از مشکلات رفتاری و بیشتر عصب‌شناسی است که در پسران بیش‌تر شایع می‌شود ، علل بروز این اختلال بسیار متعدد و پیچیده است که شامل عواملی همچون ژنتیک، محیط، سابقه سوءمصرف مواد، شرایط خانوادگی و اجتماعی است. 💠 اختلال نقص بیش‌فعالی یک اختلال عصب‌شناسی است که ترکیبی از دو اختلال، نقص توجه و بیش‌فعالی است و خانواده‌ها در سن سه‌سالگی فرزندشان متوجه این اختلال می‌شوند ولی بهترین تشخیص در زمان مدرسه است . 💠 کودک بیش فعال، توجه را نسبت به جزئیات از دست می‌دهد یا به خاطر بی‌دقتی در فعالیت‌های درسی مدرسه یا سایر فعالیت‌ها اشتباه می‌کند، از دستورالعمل‌ها پیروی نمی‌کند و فعالیت‌های مدرسه و وظایف در موقعیت کاری را ناتمام رهامی کند، نسبت به فعالیت‌هایی که نیاز به فکر کردن و تلاش داشته باشد اجتناب می‌کند، وقتی با آن‌ها صحبت می‌شود احساس می‌کنی که گوششان بدهکار نیست، چیزهایی موردنیاز برای انجام فعالیت‌ها و وظایف خود را گم می‌کنند، توسط محرک‌های بیرونی حواسشان پرت می‌شود . 💠 فردی که اختلال بیش‌فعالی دارد حتماً باید آزمایش آهن و زینک بدهد چون بیش‌فعالی از کم‌خونی و کمبود آهن به وجود می‌آید .موادغذای برای فواید و مضرات اختلال نقص بیش‌فعالی بسیارحائز اهمیت است، مواد غذایی مانند پاستیل‌،‌کاکاهو، سویا و غذاهای حاوی موادرنگی مثل ژله در تشدید این رفتارها کمک می‌کند و غذاهای امگا۳ مانند ماهی بسیار مفید برای افراد دچار اختلال نقص بیش‌فعالی است . 💠والدین در برخورد با کودک بیش‌فعال خود باید هماهنگ باشد تا کودک فرصتی برای سوء‌استفاده نداشته باشد که رفتار نادرست خود را تکرار کند و همچنین والدین از انجام تنیه جسمی، تبیه لفظی‌، تذکر دادن ‌و مقایسه کردن با بچه‌های دیگر باید خودداری کنند.والدین باید در منزل قوانینی ایجاد کنند و در صورت انحراف از این قانون او را جریمه‌ کنند که به صورت ممنوعیت از تماشای برنامه تلویزیون، انجام بازی مورد علاقه اش و قهر کردن با کودک است .

مرکز ترک اعتیاد جمشیدیه
26121253
26122446
22831037
@campjamshidieh. #اعتياد_يك_بيماري_قابل_درمان_است #اعتياد_جرم_نيست_يك_بيماريست #اعتياد #معتاد #بيش فعالي #كمپ #بهترين كمپ
Read more
Loading...
خودت غلط می‌کنی بی‌شرف سفاک؛ تو غلط کرده‌ای تمام این سال‌ها دیگران را از حقوق‌شان محروم کرده‌ای؛ غلط کرده‌ای خون‌خوار که دستت را به خون بی‌گناهان آغشته‌ای و به زودی خواهی فهمید چه غلطی کرده‌ای و بذر ستم، خرافات و خشونتی که در این خاک کاشته‌ای چه میوه‌ای خواهد داشت؛ افسوس خواهی خورد که چرا از سرنوشت ... خودت غلط می‌کنی بی‌شرف سفاک؛ تو غلط کرده‌ای تمام این سال‌ها دیگران را از حقوق‌شان محروم کرده‌ای؛ غلط کرده‌ای خون‌خوار که دستت را به خون بی‌گناهان آغشته‌ای و به زودی خواهی فهمید چه غلطی کرده‌ای و بذر ستم، خرافات و خشونتی که در این خاک کاشته‌ای چه میوه‌ای خواهد داشت؛ افسوس خواهی خورد که چرا از سرنوشت شاه و قذافی و صدام و... عبرت نگرفتی...
تو غلط می‌کنی به مردم من توهین کنی و حیف که نه می‌توانیم خود را تا سطح کرم‌هایی چون تو پایین بیاوریم و متناسب با شعور و لیاقتت پاسخ بدهیم و نه کلمه‌ای یافت می‌شود که میزان پلشتی و حقارت تو را توصیف کند...
به قول مریم هوله:
«وای اگر کودکان بزرگ می‌شدند
لنگه کفشی برای تو کافی بود...»
.
کودکان بزرگ شده‌اند و پایانت نزدیک است...
.
پی‌نوشت: رفقایی که دائم در کامنت‌ها به احتمال ادیت صدا اشاره می کنند توجه کنند که درصورت حقیقت داشتن این موضوع بازهم تاثیری در ماهیت حرف‌هاش نداشته و حتی اگر مخاطب اون توهین مردم نبوده باشند، این جنایتکار دارد با وجود این همه کشتار و جنایت در برابر اعتراضات مردم، آشکارا از نیروهای نظامی انتقاد می‌کند و فرمان سرکوب شدیدتر می‌دهد... همین برای من کافی‌ست که به او بگویم: تو غلط می‌کنی!
به نظر من موضوع ادیت شدن فایل، بهانه‌ی عوامل سیستم است برای ماست‌مالی ماجرا و تکرارش فقط به تردید در ماهیت این جانی و مزدورانش خواهد انجامید و در شانه خالی کردن از مسئولیت به آنها کمک می‌کند؛ فرض می‌کنیم این جانی به مردم توهینی نکرده، باز هم غلط می‌کند فرمان سرکوب و کشتار بدهد...
پانوشت دوم!: واکنش نخست من به شنیدن فایل صوتی بدون توجه به ادیت شدن یا نشدن آن بود اما همانطور که توضیح دادم برای من ذره‌ای اهمیت ندارد و بدون توجه به صدای بالا هم با گوشت و پوست این حقیقت را لمس کرده‌ام که همین رویکرد را در عمل هم دنبال کرده است و همین برایم کافیست که به او بگویم: غلط کرده‌ای!
تکرار «جعلی بودن فایل» در کامنت‌ها آب به آسیاب سیستم ریختن یا نشانه‌ی ناآگاهی‌ست یا قصد و غرض دفاع از سیستم است و واکنش مناسب می‌طلبد.
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>دیالوگ تکراری ما<span class="emoji emoji1f53b"></span> . شاید این دیالوگ بارها در ذهن شما هم اتفاق افتاده باشد: . «- نه ، گناهه ، من ...
Media Removed
. دیالوگ تکراری ما . شاید این دیالوگ بارها در ذهن شما هم اتفاق افتاده باشد: . «- نه ، گناهه ، من انجام نمی دهم! - کی گفته گناهه ... تو قصدت این نیست ... اصلا این حرفا چیه ؟ ... توبه می کنی ! ... خدا بخشنده است ... - نه چند بار ... دیگر روی بخشش خواستن ندارم - قول میدهم این بار آخر باشه !! بعدش توبه کن ... .
🔻دیالوگ تکراری ما🔻
.

شاید این دیالوگ بارها در ذهن شما هم اتفاق افتاده باشد:
. «- نه ، گناهه ، من انجام نمی دهم!
- کی گفته گناهه ... تو قصدت این نیست ... اصلا این حرفا چیه ؟ ... توبه می کنی ! ... خدا بخشنده است ...
- نه چند بار ... دیگر روی بخشش خواستن ندارم
- قول میدهم این بار آخر باشه !! بعدش توبه کن و آدم خوبی بشو
.

این از محالات است! و از کجا معلوم که این گناه مرز بین #سعید و شقی بودن ما نباشد؟ و یا این عمل آخرین عمل ما نباشد؟
.

البته سند روایی هم دارد:
.

عمر بن سعد، شبی را از ابن زیاد مهلت گرفت تا فکر کند و آخر به این نتیجه رسید که این گناه (قتل اباعبدالله علیه السلام) را انجام می دهد و به حکومت ری می رسد و بعد توبه می کند
.

به بیان دیگر با خود گفت این آخرین گناه تو خواهد بود و بعد توبه می کنی
.

اما آیا موفق شد؟!
اگر همین الان تصمیم گرفتید که یه خلوتی با خدا داشته باشید و از گذشته تان توبه کنید، این مطالب را از دست ندهید
. 🔴برای توبه کردن مراحل خاصی لازم است؟
.

توبه همان پشیمانی واقعی از گناه و تصمیم برای ترک گناه است و تکرار نکند و اینکه پشیمانی قلبی مان را چطور به خدا نشان بدهیم. هر کس بیانی دارد، یکی می گوید خدایا ببخش. یکی می گوید خدا پشیمانم و ذکر استغفرالله را بکار می‌برد
.

انسان وقتی از گناهان گذشته پشیمان می شود و تصمیم می گیرد که، دیگر تکرار نکند ؛ البته حق الناس را ادا می کند و حق الله را هم ادا می کند، سعی می کند گناهان قبلی را با عبادت و رفتارهای خوب جبران کند و این یک توبه و توبه نصوح می شود
.
که به تعبیر قرآن: یا ایهاالذین امنوا توبوا الی الله ای کسانی که ایمان آورده اید توبه نصوح داشته باشید
.

برای توبه نیامدند، آداب و قوانینی و مراحلی را مطرح کنند که بهانه، دست گناهکاران بیفتد و توبه را عقب بیندازند
.

یک توصیه هایی برای بهتر شدن توبه، از اولیاء الله داریم ولی جزء قوانین توبه نیست تا اینکه توبه تأخیر نیفتد. چرا که عمر ما معلوم نیست. لذا هر لحظه ای، هر زمانی و هر موقعیتی می توانیم توبه کنیم
.

استغفار را جدی بگیریم. وقتی انسان به فکر گناه می افتد باید استغفار کند. روایت داریم: خودتان را با استغفار معظر کنید تا بوی نامطبوع گناه شما را مفتضح نکند. از استغفار غافل نشوید
مهم این است که برسد به بن بست و بفهمد خدا دوستش ندارد و برگردد. حالا می خواهد توی ماشین باشد، در کلاس و یا خانه باشد، فرقی نمی کند. یک لحظه است. برای اینکه به تاخیر نیفتد، نیامدند پیچیده اش بکنند و دست و پا گیر بشود.
متن از@ayegraphy
عکس از@fanosgraphy
Read more
. #دیالوگ تکراری ما . شاید این دیالوگ بارها در #ذهن شما هم اتفاق افتاده باشد: . «- نه ، گناهه ، من ...
Media Removed
. #دیالوگ تکراری ما . شاید این دیالوگ بارها در #ذهن شما هم اتفاق افتاده باشد: . «- نه ، گناهه ، من انجام نمی دهم! - کی گفته گناهه ... تو قصدت این نیست ... اصلا این حرفا چیه ؟ ... توبه می کنی ! ... خدا بخشنده است ... - نه چند بار ... دیگر روی بخشش خواستن ندارم - قول میدهم این بار آخر باشه !! بعدش توبه کن ... .
#دیالوگ تکراری ما
.

شاید این دیالوگ بارها در #ذهن شما هم اتفاق افتاده باشد:
. «- نه ، گناهه ، من انجام نمی دهم!
- کی گفته گناهه ... تو قصدت این نیست ... اصلا این حرفا چیه ؟ ... توبه می کنی ! ... خدا بخشنده است ...
- نه چند بار ... دیگر روی بخشش خواستن ندارم
- قول میدهم این بار آخر باشه !! بعدش توبه کن و آدم خوبی بشو
.

این از محالات است! و از کجا معلوم که این گناه مرز بین #سعید و شقی بودن ما نباشد؟ و یا این عمل آخرین #عمل ما نباشد؟
.

البته سند روایی هم دارد:
.

عمر بن سعد، شبی را از ابن زیاد مهلت گرفت تا فکر کند و آخر به این نتیجه رسید که این گناه ( #قتل اباعبدالله علیه السلام) را انجام می دهد و به #حکومت ری می رسد و بعد توبه می کند
.

به بیان دیگر با خود گفت این آخرین #گناه تو خواهد بود و بعد #توبه می کنی
.

اما آیا #موفق شد؟!
اگر همین الان تصمیم گرفتید که یه خلوتی با #خدا داشته باشید و از گذشته تان توبه کنید، این مطالب را از دست ندهید
. 🔴برای توبه کردن مراحل خاصی لازم است؟
.

توبه همان پشیمانی واقعی از گناه و تصمیم برای ترک گناه است و تکرار نکند و اینکه پشیمانی قلبی مان را چطور به خدا نشان بدهیم. هر کس بیانی دارد، یکی می گوید خدایا ببخش. یکی می گوید خدا پشیمانم و ذکر استغفرالله را بکار می‌برد
.

انسان وقتی از گناهان گذشته پشیمان می شود و تصمیم می گیرد که، دیگر تکرار نکند ؛ البته حق الناس را ادا می کند و حق الله را هم ادا می کند، سعی می کند گناهان قبلی را با عبادت و رفتارهای خوب جبران کند و این یک توبه و توبه #نصوح می شود
.
که به تعبیر قرآن: یا ایهاالذین امنوا توبوا الی #الله ای کسانی که #ایمان آورده اید توبه نصوح داشته باشید
.

برای توبه نیامدند، آداب و قوانینی و مراحلی را مطرح کنند که بهانه، دست گناهکاران بیفتد و توبه را عقب بیندازند
.

یک توصیه هایی برای بهتر شدن توبه، از اولیاء الله داریم ولی جزء قوانین توبه نیست تا اینکه توبه تأخیر نیفتد. چرا که عمر ما معلوم نیست. لذا هر لحظه ای، هر زمانی و هر موقعیتی می توانیم توبه کنیم
.

استغفار را جدی بگیریم. وقتی انسان به فکر گناه می افتد باید استغفار کند. روایت داریم: خودتان را با استغفار معظر کنید تا بوی نامطبوع گناه شما را مفتضح نکند. از #استغفار غافل نشوید
مهم این است که برسد به بن بست و بفهمد خدا دوستش ندارد و برگردد. حالا می خواهد توی ماشین باشد، در کلاس و یا خانه باشد، فرقی نمی کند. یک لحظه است. برای اینکه به تاخیر نیفتد، نیامدند پیچیده اش بکنند و دست و پا گیر بشود.

طرح از پیج
@fanosgraphy
Read more
. بی امان زندگی خواهم کرد ، با تمام وجود . انسان کارش همین است، زندگی دادن و زندگی کردن . جمله فاسبیندر ...
Media Removed
. بی امان زندگی خواهم کرد ، با تمام وجود . انسان کارش همین است، زندگی دادن و زندگی کردن . جمله فاسبیندر را در ذهنم تکرار میکنم ، چای می‌ریزم و خانه را برای امروز ترک می‌کنم، برای روزهایی که در انتظار است . من وظیفه دارم خوشبخت باشم. همین که به سهم خودم کام دیگری را تلخ نکنم ، شروع خوشبختی‌ست. انسان ... .
بی امان زندگی خواهم کرد ، با تمام وجود .
انسان کارش همین است، زندگی دادن و زندگی کردن .
جمله فاسبیندر را در ذهنم تکرار میکنم ، چای می‌ریزم و خانه را برای امروز ترک می‌کنم، برای روزهایی که در انتظار است .
من وظیفه دارم خوشبخت باشم. همین که به سهم خودم کام دیگری را تلخ نکنم ، شروع خوشبختی‌ست.
انسان بودن سخت است. .
.
《بعد از مرگ وقت کافی برای خواب دارم》
.
#صابرابر
Read more
... پرسپولیس #پرسپولیس_مدل_برانکو فردا در یک بازی حساس به مصاف نماینده قدرتمند فوتبال #قطر می ...
Media Removed
... پرسپولیس #پرسپولیس_مدل_برانکو فردا در یک بازی حساس به مصاف نماینده قدرتمند فوتبال #قطر می رود.آنچه مشخص است سرمربی #کروات قرمزپوشان چند بازی اول #لیگ را قربانی بازی با #الدحیل کرده و تمام برنامه ریزی ها براساس این بازی صورت گرفته است. #برانکو_ایوانکوویچ با شروع فصل جدید تمام تمرکز خود ... ... پرسپولیس

#پرسپولیس_مدل_برانکو فردا در یک بازی حساس به مصاف نماینده قدرتمند فوتبال #قطر می رود.آنچه مشخص است سرمربی #کروات قرمزپوشان چند بازی اول #لیگ را قربانی بازی با #الدحیل کرده و تمام برنامه ریزی ها براساس این بازی صورت گرفته است. #برانکو_ایوانکوویچ با شروع فصل جدید تمام تمرکز خود را بر روی ساختار دفاعی تیمش گذاشته و به هیچ عنوان دوست ندارند اتفاقات تلخ بازی با #الهلال تکرار شود.‌گرچه در آن بازی چند مهره تاثیرگذار و بدون جانشین در فاز دفاعی از جمله #کمال_کامیابی_نیا #سید_جلال_حسینی و #محمد_انصاری غایب بوده و در آن بازی حضور نداشتند اما عامل اصلی آن شکست تلخ ساختار دفاعی نامناسب و عدم یارگیری بازیکنان پرسپولیس بود. در واقع در بازی مقابل الهلال هافبک های تیم برانکو کاملا از جریان بازی خارج شده و خط میانی الهلال فشار زیادی به خط دفاعی #پرسپولیس وارد کرد.از آن تاریخ به بعد تفکر سرمربی #قرمزپوشان تغییر کرد و در اکثر بازی ها با دو هافبک دفاعی مقابل حریفان قرار گرفت.حال شاگردان او یکسال تمام است که در قالب سیستم ۲_۴_۴ خطی به بازی با دو هافبک دفاعی عادت کرده و اساس تیم برانکو با تفکر دفاعی شکل گرفته است.حال زمان است که #قرمزپوشان_پایتخت از این مدل بازی نهایت استفاده را کرده و بهره لازم را ببرند چرا که تجربه ثابت کرده در تورنمنت های بین المللی تیمی موفق است که ساختار دفاعی مناسبی داشته باشد. #پرسپولیس در فصل جاری تنها یک گل آن هم روی اشتباه فردی #علیرضا_بیرانوند دریافت کرده و نظم دفاعی فوق العاده ای دارد.حضور احمد نورالهی و کمال کامیابی نیا در مرکز میدان و البته بازیکنان قدرتی چون امید‌ عالیشاه و علیپور در خط حمله باعث می شود که حریف به راحتی نتواند در خط دفاع بازیسازی کرده و میانه میدان را تحت کنترل خود قرار دهد.کافیست سبک بازی پرسپولیس در فاز دفاع و نوع پرس کردن بازیکن های این تیم را در فصل جاری یکبار دیگر مرور کنید،آنگاه متوجه خواهید شد که تا توپ به دست بازیکن حریف در هر نقطه ای از زمین برسد بلافاصله سه پرسپولیسی روی پای آن بازیکن می روند.در واقع برخلاف فصل گذشته از آن تیم سرعتی که با پاس های زیاد به عمق دفاع حریف حمله میزد خبری نیست و بازیکنان فانتزی چون #محسن_مسلمان #وحید_امیری #فرشاد_احمدزاده و #مهدی_طارمی جای خود را به بازیکنان قدرتی چون #احمد_نورالهی #سیامک_نعمتی #امید_عالیشاه و #علی_علیپور داده اند.در چنین شرایطی میزان دوندگی تیم‌ برانکو افزایش پیدا کرده و فضای کمی در اختیار حریف قرار می گیرد

ادامه در کامنت اول

#فوتبال_با_فواد #نشر_مطلب_با_ذکر_منبع
Read more
. رودین اولین رمان ایوان تورگنیف است منتشر شده به سال ۱۸۵۲ میلادی. داستان مردی که مشابهش بارها در ...
Media Removed
. رودین اولین رمان ایوان تورگنیف است منتشر شده به سال ۱۸۵۲ میلادی. داستان مردی که مشابهش بارها در داستان‌های دیگر تورگنیف تکرار می‌شود؛ مردی ناتوان از عمل کردن، با اراده‌ا‌ی ضعیف و مالامال از غمی مبهم اما همچنان درگیر ایده‌آل‌ها. رودین نمونه‌ی ایده‌آل چنین شخصیتی است که در ادبیات روسی از پوشکین ... .
رودین اولین رمان ایوان تورگنیف است منتشر شده به سال ۱۸۵۲ میلادی. داستان مردی که مشابهش بارها در داستان‌های دیگر تورگنیف تکرار می‌شود؛ مردی ناتوان از عمل کردن، با اراده‌ا‌ی ضعیف و مالامال از غمی مبهم اما همچنان درگیر ایده‌آل‌ها. رودین نمونه‌ی ایده‌آل چنین شخصیتی است که در ادبیات روسی از پوشکین تا گنچارف و لرمانتف تکرار شده است. .
رودین مردی است که میان ستایش نسل‌های پیشین و به طور همزمان در آغوش گرفتن دوره‌ی پررنگ انقلاب گیر کرده و ناتوان شده است. .
حضور چنین مردی، ماخولیایی و ناتوان در کنار زنی ایده‌آلیست و قدرتمند، جزو تم‌های اصلی داستان‌های تورگنیف است که در این اثر به عیان‌ترین شکلش نمایان شده است.
.
برای اولین بار رودین را در آغاز فصل سوم و در صفحه‌ی ۳۳ کتاب می‌بینیم:
.
جوان بلندقد و سی‌وچهار پنج ساله‌ی نسبتاً چهارشانه‌ای، سیه‌چرده با موهای مجعد و چهره‌ای نامنظم ولی جدی و عاقل، وارد شد. بینی راست و پهن و لب‌های خوش‌ترکیبی داشت و فروغ روشنی در چشم‌های نافذ آبی سیرش دیده می‌شد. لباس مستعملی پوشیده بود که کاملاً چسب بدنش بود. .
با چالاکی به «داریا» نزدیک شد، تعظیم کوتاهی کرد و اظهار داشت که مدت‌ها بود میل داشته است افتخار معرفی‌شدن به او را پیدا کند و رفیقش، بارون، از این‌که نتوانسته شخصاً برای خداحافظی شرفیاب شود عمیقاً اظهار تأسف کرده است.
.
صدای نازک رودین با قد بلند و سینه‌ی پهن او جور در نمی‌آمد.
.
رودین، ایوان تورگنیف، ترجمه‌ی م.ه.شفیعیها، ویرایش آبتین گلکار و مهدی نوری، ۱۶۷ صفحه، ۸۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به سایت نشر، دیجیکالا یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
@mahipub
www.nashremahi.com
Read more
. ۱. آخرین بار دو سال قبل دیده بودمش. مهم نبود. حتی اگر ده سال هم می‌گذشت باز کافی بود با لحن مخصوص خودش ...
Media Removed
. ۱. آخرین بار دو سال قبل دیده بودمش. مهم نبود. حتی اگر ده سال هم می‌گذشت باز کافی بود با لحن مخصوص خودش بگوید:«سلام. شما خوبین؟» که بدون سر بلند کردن از روی یادداشتهای مراجع قبلی، بشناسمش. صدای مخصوص خودش که شبیه سوباسای فوتبالیست‌هاست را بعید است هیچوقت فراموش کنم. همان‌قدر راسخ و پراُمید، همان‌قدر ... .
۱. آخرین بار دو سال قبل دیده بودمش. مهم نبود. حتی اگر ده سال هم می‌گذشت باز کافی بود با لحن مخصوص خودش بگوید:«سلام. شما خوبین؟» که بدون سر بلند کردن از روی یادداشتهای مراجع قبلی، بشناسمش. صدای مخصوص خودش که شبیه سوباسای فوتبالیست‌هاست را بعید است هیچوقت فراموش کنم. همان‌قدر راسخ و پراُمید، همان‌قدر زیر و شفاف. تعجب کرد که چرا از دیدنش سورپرایز نشده‌ام. دو سالِ قبل، بعد از یک سال روان‌درمانی ناگهان غیبش زده بود. بی هیچ توضیحی. آخرین جلسات را یادم نرفته. بحث در مورد وحید بود. پسرِ سبزه‌ی جنوبی که نقاش و فیلسوف بود و زیاد هم از روانشناسی می‌دانست. به شهره گفته بودم دارد اشتباهات گذشته را تکرار می‌کند. وحید شاید انسان خوبی باشد ولی به هزاران دلیل تو را دوست ندارد. آن روزها شهره عصبانی بود. من هم عصبانی بودم. او از اینکه چرا با این رابطه مخالفم. من از اینکه چرا خودش را دوست ندارد. او از اینکه فکر می‌کرد فکر می‌کنم جذاب نیست. من از اینکه چرا جذابیت‌های بی‌پایان خودش را نمی‌بیند.
۲. یک ساعت برای تعریف کردن همه این دو سال کوتاه بود. دخترک این را می‌دانست و شروع کرد به روش خاص خودش، که در این دو سال ذره‌ای تغییر نکرده بود، تند تند همه ماجراها را تعریف کردن:«اون روزا حالم بد بود. فک می‌کردم با همه رابطه‌هام مخالفید و فک می‌کنین لیاقت رابطه رو ندارم. تو خونه مشکلات زیاد بود. وحید قشنگ حرف می‌زد. گفت روانکاوت داره بهت توهین می‌کنه. خلسه‌وار به حرفاش گوش می‌کردم و نمی‌تونستم بهش جواب بدم. گفت دارین بهم کلک می‌زنین. گفت من همیشه کنارتم. نمی‌خوام بهت آسیب برسونم یا گولت بزنم. برای همین مث پسرای دیگه الکی قول ازدواج نمی‌دم. از صداقتش خوشم اومد. اولین کسی بود که منو برای خودم می‌خواست. گفت من ازت نمی‌خوام باهام سکس داشته باشی. فقط دوست باشیم. مث دو تا انسان. حرفاش متقاعد کننده بود. گفت آدمهای سمی رو باید از خودم دور کنم. بابام. مامانم. شما»
پرسیدم:«حالا چی شد که بعد از دو سال پیشم اومدی؟»
«همه چیز عالی بود. به شما نیازی احساس نمی‌کردم. وحید فوق‌العاده بود. کم‌کم بهش وابسته شدم. شش ماهِ اول از عمرم حساب نشد. هر کس ما رو می‌دید حسرت می‌خورد. ولی وحید کم حوصله شد. من وابسته‌تر. خودم ازش خواستم رابطمون نزدیکتر بشه. شنیده بودم پسرها با سکسِ خوب وابسته میشن. اما بی‌فایده بود. شروع کرد به ایراد گرفتن از من. از بدنم، اخلاقم و همه چیزهایی که روزی تحسین می‌کرد، عیب گرفت. باز جنگیدم. تلاش کردم. تا شش ماه قبل. . .»
ادامه در کامنت اول
Read more
. طرفدارانی از جنس خودش سخنی با فریب خوردگان #طرفدار_دولت __________________________________ . این ...
Media Removed
. طرفدارانی از جنس خودش سخنی با فریب خوردگان #طرفدار_دولت __________________________________ . این #آشفتگی برای چیست؟ . ای کسانیکه به ناحق از این دولت ناتوان و ناکارآمد و نجومی بگیر حمایت میکنید،درست نیست که عقل و منطق را کنار بگذارید و برای خالی کردن #احساسات پوچتون با آینده یک کشور ... .
طرفدارانی از جنس خودش
سخنی با فریب خوردگان #طرفدار_دولت
__________________________________
.
این #آشفتگی برای چیست؟
.
ای کسانیکه به ناحق از این دولت ناتوان و ناکارآمد و نجومی بگیر حمایت میکنید،درست نیست که عقل و منطق را کنار بگذارید و برای خالی کردن #احساسات پوچتون با آینده یک کشور هشتاد میلیونی بازی کنید.
لطفا دلتون به این مردمی که از #ناکارآمدی و ...دولت نان شب ندارند ،بسوزد.
#اگر_دین_ندارید_آزاد_مرد_باشید.
.
درست نیست که خون به دل #کارگران زحمت کش بکنید واز دولتی حمایت کنید که شکم گنده هایش زالوصفت بیت المال راسرمایه نظام مینامد.
.
درست نیست از دولتی حمایت کنید که هیچ اتکایی به #جوانان و دانشمندان و نخبگان و مخترعین و ...ندارد و کاسه گدای به سمت دشمن بگیرد و تمامی قرار دادهایی که دولت قبل با شرکت‌های داخلی بسته بود،منحل کرد و با #شرکت‌های چینی و هندی قرارداد ببندد و این را تعامل بین کشورها قلمداد کند...و جوان ایرانی به خاطر نداشتن کار و سرمایه نابود شود.
.
از بتن ریزی به تاسیسات هسته ای و دیپلماسی حقارت که نه چرخ سانتیوفیوژ بچرخه و نه تحریم برداشته بشه و نه چرخ زندگی مردم بچرخه و جسور کردن دشمنان و حتی کشورهایی مانند عربستان و #جیبوتی و پایین آمدن رشد علمی و ...کشور و .....
اگر دلتان به خودتون نمیسوزه به این مردم و کشور #رحم کنید!!!!
به مردم محروم و درمانده و بیچاره رحم کنید.
تکرار این دولت یعنی خسارت‌های جبران ناپذیر
.

اینها فقط بخشی از خسارات است.
پ.ن
عکس بالا در برخورد از انتقاد از دولت طرفدارانش در دانشگاه طباطبایی از میرسلیم و روحانی در جواب منتقدان...
#مردم_گله_مندند .
.

#روحانی #سید_ابراهیم_رییسی #میر_سلیم #قالیباف #انتخابات #موسوی #خاتمی #دولت_تدبیر_امید #مناظره
Read more
. انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. تمرینات ...
Media Removed
. انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. تمرینات قدرتی یکی از مهمترین هورمون‌های بدن برای عضله‌سازی را تحریک می‌کنند. به‌طور عکس تمرینات استقامتی یا هوازی چرخه‌ی تستوسترون در بدن را تا حدی سرکوب می‌کنند که این هم کاهش رشد عضلات را در پی ... .
انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد.
تمرینات قدرتی یکی از مهمترین هورمون‌های بدن برای عضله‌سازی را تحریک می‌کنند. به‌طور عکس تمرینات استقامتی یا هوازی چرخه‌ی تستوسترون در بدن را تا حدی سرکوب می‌کنند که این هم کاهش رشد عضلات را در پی دارد. بدون توجه به این که کدام نوع تمرین را در ابتدا انجام دهیم ترکیب کردن تمرینات هوازی و قدرتی موجب کاهش سطوح تستوسترون در بدن می‌شود. البته این کاهش ناشی از تمرینات هوازی کوتاه مدت است و هنوز به مقدار زیادی می‌توان عضلات را تحریک به رشد کرد مخصوصاً اگر تمرینات هوازی قبل از تمرینات قدرتی اجرا شوند. این اثر بر مقدار هورمون تستوسترون در تحقیقی که بر دو گروه انجام شد بررسی شد.تمرینات هوازی
این دو گروه ترتیب تمرینات هوازی و قدرتی را متفاوت با یکدیگر قرار دادند تا تأثیر ترتیب تمرینات بر سطوح تستوسترون مشخص شود. نتایج نشان دادند گروهی که ابتدا تمرین هوازی را انجام داده بودند سطح تستوسترون کمتری نسبت به گروهی که آن را بعد از تمرین قدرتی انجام داده بودند، داشتند. البته این سطح کمتر تستوسترون با افزایش قدرت همبستگی نداشت. گروهی که تمرین هوازی را ابتدا انجام داده بودند شاهد افزایش ۱۷ درصدی مقدار وزنه در یک بیشینه تکرار حرکت پرس پا بودند. در واقع آن‌ها قدرت بیشتری کسب کردند زیرا گروه دیگر که ابتدا تمرینات با وزنه را انجام داده بودند تنها ۱۳ درصد مقدار وزنه‌شان در یک بیشینه تکرار پرس پا افزایش پیدا کرده بود.تمرینات هوازی
با کنار هم گذاشتن نتایج فوق، هر چند تمرینات هوازی موجب کاهش هورمون تستوسترون می‌شوند ولی آشکارا اجرای تمرینات هوازی قبل از تمرینات قدرتی بهترین روش برای عضله‌سازی و افزایش قدرت است.

مایکل رودلف بیشتر حرفه‌اش را در کنار دنیای تمرین به عنوان ورزشکار ( بازیکن فوتبال در سطح دانشگاه‌ها)، به عنوان مربی شخصی یا یک محقق ورزشی ( او مدرک کارشناسی علم تمرین را از دانشگاه Hoftsra و دکترای بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی را از دانشگاه Stony Brook اخذ کرده است.) پس از اخذ مدرک دکترا او به تحقیق در زمینه‌ی زیست مولکولی تمرین به مدت بیش از ۸ سال در دانشگاه‌ کلمبیا و مرکز پزشکی هاروارد مشغول شد. این تحقیق منجر به فهمیدن تأثیر عجیب و مهم سنسور انرژی AMPK شد و مقالات بسیار زیادی از آن در مجلات معتبر به چاپ رسید.
.
منبع: http://musculardevelopment.com
Read more
. طرح های عمران شهری ناقص و غیر کارشناسی #شهرداری_خرم_آباد . انجام کارهای عمران شهری در خرم آباد به طور معمول به شکلی است که باید منتظر نقص در پروژه و یا دوباره کاری بود که نمونه هایی را معرفی می کنیم . میدان شهدا خرم آباد قرارگیری یکی از نمادهای فراماسونی به عنوان سمبل و یادمان میدان شهدا، ... .
طرح های عمران شهری ناقص
و غیر کارشناسی #شهرداری_خرم_آباد
.
انجام کارهای عمران شهری در خرم آباد به طور معمول به شکلی است که باید منتظر نقص در پروژه و یا دوباره کاری بود که نمونه هایی را معرفی می کنیم
.
میدان شهدا خرم آباد

قرارگیری یکی از نمادهای فراماسونی به عنوان سمبل و یادمان میدان شهدا، دسته گل دیگری است که بدنه غیر کارشناسی شهر به آب داده است، المانی که طرح اصلی آن چینی است، و با فونت انگلیسی عدد 666 معروف به عدد شیطان به وضوح در آن به کار برده شده است
.
میدان آزادی

المانی با جنس نامرغوب و چینی بر اصلی‌ترین
میادین شهر سوار می‌شود!
.
تقاطع غیر همسطح پل شهدا

اولین پروژه، تقاطع غیر هم سطح پل شهدا است، این طرح در حقیقت یک سوتی بزرگ و یک ضرر جبران نشدنی در عمران شهری است، زیر گذری که بعضی ها معتقدند برای یک کانال آب مناسب است، و حتی دکتر قالیباف شهردار تهران در خلال انتخابات ریاست جمهوری و سفر به خرم آباد بعد از مواجه شدن با این شاهکار پوزخندی زده بود و گفته بود این زیر گذر است، عیب این طرح تنگ شدن آن از زمان شروع شیب تا رسیدن به تونل است که این موضوع مسبب بسیاری از تصادفات بوده، هست و خواهد بود
.
پل 9 دی

طرح دوم، پل9 دی است که تنها چند روز بعد از افتتاح به یکباره نشست کرد، و در واقع این پل نبود که شکست بلکه بدنه ضعیف اجرایی شهر، چه خصوصی و چه دولتی بود که ترک برداشت
.
زیرگذر میدان کیو

پروژه بعدی زیر گذر میدان کیو است، طرحی که به علت پیش بینی نکردن دفع سیلاب های شهر، به یکباره در اثر اولین بارندگی به زیر آب رفت، البته این مشکل هم اکنون حل شده است ولی علاج واقعه را باید قبل از وقوع گرفت
.
زیر گذر میدان شمشیر آباد

زیر گذر میدان بسیج یا همان شمشیر آباد، کاری است که شیب خطرناک گردش ماشین در آن سبب شده که به عنوان یک طرح غیر استاندارد و البته حادثه ساز از آن یاد شود و هم اکنون به لطف گذاشتن سرعت گیر، این طرح به حیات خطرناک خود ادامه می دهد
.
زیرگذر میدان شقایق

تفاوت فاحش بین عرض دو باند زیر گذر میدان شقایق #خرم_آباد ، سوتی دیگری در عمران شهری مرکز استان است
.
پل دارایی زاده

جانمایی رمپ معلولین و احاطه کردن یک تیر برق و درخت، کار غیر کارشناسی دیگری است که در پل دارایی زاده و در هر دو سمت آن تکرار شده است
.
هدف از قرار دادن این فیلم و توضیحات رفع نقایص
و مشکلات اصلی شهر خرم آباد است نه حذف نماد و اسم میدان هایی که هویت فرهنگی و بومی لرستان است
.
گردآوری شده توسط محسن یاراحمدی
...................................................................
Read more
باورهای غلط نسبت به لغزش در این جا چند باور غلط که در مورد لغزش مرسوم است را یادآور می شویم. 1.  لغزش ...
Media Removed
باورهای غلط نسبت به لغزش در این جا چند باور غلط که در مورد لغزش مرسوم است را یادآور می شویم. 1.  لغزش به معنای نقطه سرخط می باشد در صورتی که اصلاً این گونه نیست و در لغزش بهبودی به نقطه اول برنمی گردد. فقط پاکی از بین می رود. 2.  لغزشی ها بهبود پذیر نیستند. یعنی هرگز نمی توانند برای همیشه پاک بمانند ... باورهای غلط نسبت به لغزش

در این جا چند باور غلط که در مورد لغزش مرسوم است را یادآور می شویم.
1.  لغزش به معنای نقطه سرخط می باشد در صورتی که اصلاً این گونه نیست و در لغزش بهبودی به نقطه اول برنمی گردد. فقط پاکی از بین می رود.
2.  لغزشی ها بهبود پذیر نیستند. یعنی هرگز نمی توانند برای همیشه پاک بمانند که این نیز باور نادرستی است بسیاری از کسانی که برای دوره های طولانی در لغزش باقی می مانند یا لغزش های متعددی داشتند نیز توانسته اند با یکدیگر به برنامه پاکی و بهبودی قابل توبه پیدا کنند.
3.  عامل لغزش همیشه در داخل خود فرد است. عدم توجه به عوامل خارجی لغزش محیط های پر خطر کاری  نا امیدی، آشفتگی خانوادگی. وجود بیماری های همراه باعث می شود که راه کارهای سالم برای برخوردها و کمک به لغزش ها را پیدا نکنیم. و به جای کمک به سعی در تحقیر و طرد کردن و وادار کردن فرد به انجام کاری محال یعنی تغییر درونی می کند.
4.  تمام لغزش ها به عود منتهی نمی شوند. یعنی اگر کسی یک بار مصرف کند حتماً نباید  تا آخر راه را  برود. در صورتی که امکان دارد فرد پس از یک بار مصرف دوباره به برنامه وصل شود و از تکرار لغزش جلوگیری گردد.

ترك اعتياد جمشيديه
٢٦١٢١٢٥٣
٢٦١٢٢٤٤٦
٢٢٨٣١٠٣٧
#اعتياد #addiction #مواد مخدر #اعتیادآور #اعتياد بيماري است #ايران #تهران #همدان #اصفهان #رشت #ابادان #بغداد #عراق #شيراز
Read more
شنیده ایم که بعضی افراد در جواب عذرخواهی کسی که رفتار بدی در حقشان داشته می گویند " فراموش کردم " این ...
Media Removed
شنیده ایم که بعضی افراد در جواب عذرخواهی کسی که رفتار بدی در حقشان داشته می گویند " فراموش کردم " این می تواند تکیه کلامی باشد برای ختم غائله‌ی پیش آمده اما بعضی ها واقعا فراموش می کنند و این افراد همان هایی هستند که اغلب از یک سوراخ دو یا چند بار گزیده می شوند چون به جای بخشیدن، فراموش کرده اند. انسان ... شنیده ایم که بعضی افراد در جواب عذرخواهی کسی که رفتار بدی در حقشان داشته می گویند " فراموش کردم "
این می تواند تکیه کلامی باشد برای ختم غائله‌ی پیش آمده اما بعضی ها واقعا فراموش می کنند و این افراد همان هایی هستند که اغلب از یک سوراخ دو یا چند بار گزیده می شوند چون به جای بخشیدن، فراموش کرده اند.
انسان در طول تاریخ همانقدر که با بخشش رویداد های لطیف و تحسین برانگیزی را رقم زده، با فراموش کردن مرتکب خیانت های بزرگی در حق خود و جامعه‌ شده است.
این دو کلمه - فراموشی و بخشش - به صورت مجزا بار معنایی درست و محکمی دارند اما وقتی کنار هم قرار می گیرند مسیر تکرار اتفاقات را هموار می کنند.
جامعه ای که برای ترمیم روابط انسانی اصرار به فراموشی داشته باشد بی آنکه هیچ روش رفتاری مناسبی برای ادامه این روابط ارائه دهد، محکوم به خسران های بیشتر و بخشش های بیشتر است.
سُکان اولین اتفاق شاید در دستان ما نباشد اما بی شک جلوگیری از تکرار همان موقعیت به مدد حافظه رشد یافته، میسر است.
حافظه رشد یافته حافظه‌‌ای ست که بداند کجا باید از نشخوار بیهوده خاطرات دست بردارد و کجا و در چه موقعیتی باید با تمام توان به یادآوری آنچه که رو به فراموشی می رود بپردازد.
البته این یک انتخاب است؛ اینکه فراموش کنی یا ببخشی، یا هر دو... و یا هیچکدام
.
#پریسا_زابلی_پور
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span>نظر داوران جشنواره فیلم نیوکاسل انگلستان در مورد فیلم سکوت سیاه<span class="emoji emoji1f60d"></span> این فیلم سقوط تدریجی یک مرد را ...
Media Removed
نظر داوران جشنواره فیلم نیوکاسل انگلستان در مورد فیلم سکوت سیاه این فیلم سقوط تدریجی یک مرد را نشان میدهد که برای دو چیز در حال جنگیدن است، موسیقی و یک زن. در آخر او دیگر قادر نیست که قطعه موسیقی بسازد و در تلاشی عشق او برای آن زن مرده است. سکانس اولیه به ما نشان میدهد که مهرداد در اینه به خود نگاه ... 😍نظر داوران جشنواره فیلم نیوکاسل انگلستان در مورد فیلم سکوت سیاه😍

این فیلم سقوط تدریجی یک مرد را نشان میدهد که برای دو چیز در حال جنگیدن است، موسیقی و یک
زن. در آخر او دیگر قادر نیست که قطعه موسیقی بسازد و در تلاشی عشق او برای آن زن مرده است.
سکانس اولیه به ما نشان میدهد که مهرداد در اینه به خود نگاه میکند و سعی دارد در مورد زندگیش
انتخابی بکند. چیزی هست که او نیاز دار تا انجام دهد ولی شخصی که او عاشقش است(سایه) او را ساپورت نمیکند، ولی کمی بعد او می ایستد و چهره جدیدی نسبت به دنیا میگیرد و داستان شروع میشود. این سکانس تبدیل یه یک شات ادامه دار میشود. این یک سکانس پلان بسیار زیبا که ما را از مکان ها و فضاهای مختلف زندگی مهرداد عبور میدهد. (یک شات ادامه دار باید به همین گونه باشد)
ما فضای اسیب دیده یک خانه را
می بینیم که تشبیه از احساسات مهرداد میباشد. زنگ شکسته در نشان دهنده شکست سایه و مهرداد در ارتباط برقرار کردن می باشد. عنوان فیلم وقتی که مهرداد بر روی صندلی نشسته و دوربین بر رو روی یک میز کوچک و سیگار فوکوس کرده، نمایان میشود. در اینجا یک لرزش دوربین دیده میشود که ابتدا احساس می کردم بایستی درست شود چون یک نقص است ولی کمی بعد متوجه شدم که این لرزش دوربین هم تشبیه ناپایداری وجود مهرداد است. این صحنه نشستن و سیگار کشیدن او در اخر فیلم باز تکرار میشود ولی این بار با حالت ثابت که نشان میدهد او در سکوتی تاریک گرفتار شده است. ما منتظریم ببینیم که آیا او نجات پیدا میکند یا خیر.
پرش در زمان یکپارچه است واین قسمت برای ما قضیه را دشوار کرد تا داستان را به خوبی دنبال
کنیم. حتی بعد از اینکه سه بار این فیلم را دیدیم برایمان سخت بود تا ترتیب وقایع فیلم را در ذهن خود بسازیم.
ظاهر و ناپدید شدن روسری قرمز سایه که نشان دهنده عشق مهرداد به او است تا اندازه ای مرا در ترتیب وقایع کمک میکند ولی نه کامل. چیزی که واضح است این است که عشق مهرداد به موسیقی بیشتر از عشق به سایه است. سایه تلاش میکند که او را کمک کند تا از موسیقی پولی بدست اورد ولی قادر نیست و بدون سایه زندگی او رو به پایین می رود و حتی گیتار خود را از دست میدهد و شدیدا صدمه میبیند.
البته که سکوت هسته فیلم است ولی در واقع نمایان گر سرکوب سیاسی است. و حدس زدم که شاید تجلیلی از فیلم سکوت محسن مخلباف باشد.
ادامه در کامنت اول
#سکوت_سیاه #فیلم_کوتاه #فیلم_کوتاه_تهران #فیلم_کوتاه #تهران #ایران #تفلیس # گرجستان #موزیک #موسیقی
#shortfilm #tehran #tbilisi #music #film #london #iran #shiraz #uk #film
Read more
همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش ...
Media Removed
همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش بایستی. - آنانکه تجربه‌های گذشته را به خاطر نمی‌آورند محکوم به تکرار اشتباهند. - وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته‌ای. - آدم‌های بزرگ شرایط را خلق می‌کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت ... همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش بایستی. - آنانکه تجربه‌های گذشته را به خاطر نمی‌آورند محکوم به تکرار اشتباهند. - وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته‌ای. - آدم‌های بزرگ شرایط را خلق می‌کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت می‌کنند. - آدم‌های موفق به اندیشه‌هایشان عمل می‌کنند اما سایرین تنها به سختی انجام آن می‌اندیشند. - گاهی خوردن لگدی از پشت، برداشتن گامی به جلو است. - هرگز به کسی که برای احساس تو ارزش قایل نیست دل نبند. -همیشه توان این را داشته باش تا از کسی یا چیزی که آزارت می‌دهد به راحتی دل بکنی. - به کسانی که خوبی دیگران را بی‌ارزش یا از روی توقع می‌دانند، خوبی نکن و اگر خوبی کردی انتظار قدردانی نداشته باش. - قضاوت خوب محصول تجربه است و از دست دادن ارزش و اعتبار محصول قضاوت بد. -هرگاه با آدم‌های موفق مشورت کنی شریک تفکر روشن آنها خواهی بود. - وقتی خوشبخت هستی که وجودت آرامش بخش دیگران باشد. - به خودت بیاموز هرکسی ارزش ماندن در قلب تو را ندارد. -هرگز برای عاشق شدن دنبال باران و بابونه نباش، گاهی در انتهای خارهای یک کاکتوس به غنچه‌ای می رسی که زندگیت را روشن می‌کند. - هرگاه نتوانستی اشتباهی را ببخشی آن از کوچکی قلب توست، نه بزرگی اشتباه. -عادت کن همیشه حتی وقتی عصبانی هستی عاقبت کار را در نظر بگیری. - آنقدر به در بسته چشم ندوز تا درهایی را که باز می‌شوند، نبینی. - تملق کار ابلهان است. - کسی که برای آبادانی می‌کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند. - آنکه برای رسیدن به تو از همه کس می‌گذرد عاقبت روزی تو را تنها خواهد گذاشت. - نتیجه گیری سریع در رخدادهای مهم زندگی از بی‌خردی است. -هیچ گاه ابزار رسیدن به خواسته دیگران نشو. - از قضاوت دست بکش تا آرامش را تجربه کنی. - دوست برادری است که طبق میل خود انتخابش می‌کنی .

کم کم یاد خواهی گرفت تفاوت ظریف میان نگهداشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را!! اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر،
و یاد می‌گیری که بوسه‌ها قرارداد نیستند و هدیه‌ها، معنی عهد و پیمان نمی‌دهند.

کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید هم می‌سوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری!

باید باغِ خودت را پرورش دهی به جای اینکه منتظر کسی باشی تا برایت گل بیاورد.
خورخه لوییس بورخس
Read more
مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : 1: مخالفت 2: رنجش و عصبانیت 3: عدم پذیرش و طرد 4: سرکوب، که در ...
Media Removed
مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : 1: مخالفت 2: رنجش و عصبانیت 3: عدم پذیرش و طرد 4: سرکوب، که در این مرحله همسران استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را فراموش کرده‌اند، و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند، که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : مرحله ... مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد :
1: مخالفت
2: رنجش و عصبانیت
3: عدم پذیرش و طرد
4: سرکوب، که در این مرحله همسران
استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را
فراموش کرده‌اند،
و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند،
که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد :
مرحله 1: مخالفت
در زمینه عاطفی و در زندگی زناشویی این مسأله به کرات اتفاق می‌افتد زیرا تعداد تعاملات میان فردی زوجین خیلی زیادتر از انواع دیگر روابط است و به همین نسبت احتمال بروز اختلاف میان آنها بیشتر است. اگر مخالفت‌های کوچک خود را بیان نکنید و با توجه به تعداد موارد پیش آمده، از خیر مطرح کردن آنها بگذرید، این مخالفت‌های کوچک جمع شده و کم‌کم به علامت هشداردهنده بعدی یعنی رنجش و عصبانیت تبدیل می‌شود.
مرحله 2: رنجش و عصبانیت
در این مرحله شما فرد مقابل را سرزنش و ملامت می‌کنید و فرد مقابل هم عکس‌العمل نشان می‌دهد و شما را مورد حمله قرار می‌دهد. خیلی مواقع که سر موضوع کوچک و بی‌ربطی دعوای بزرگی راه می‌افتد علت آن را باید در جای دیگر و موضوع دیگری جستجو کنید. اگر رنجش و عصبانیت، مدام تکرار شود شما در مقام جلوگیری از آن، با به درون ریختن این عصبانیت و رنجش و انباشت انرژی منفی بسیار در درونتان پا به مرحله سوم می‌گذارید.
مرحله 3: عدم پذیرش و طرد
بعد از یک دعوای مفصل، در را به هم می‌کوبید و از منزل خارج می‌شوید. شما در منزل و زیر یک سقف هستید ولی به یکدیگر بی‌اعتنایی می‌کنید و یکدیگر را مورد بی‌توجهی قرار می‌دهید. در واقع طرف مقابل را هم از دیده و هم از دل بیرون می‌کنید. بیشتر جدایی‌ها و طلاق‌ها در این مرحله اتفاق می‌افتد. این دوره بحرانی ترین دوره اختلافات و در حقیقت زمان به زانو در آمدن آخرین تلاش‌های عاطفی طرفین برای بقای زندگی مشترکشان می‌باشد.
مرحله 4: سرکوب
سرکوبی نوعی احساس کرخی و بی‌حسی است. شما دیگر احساسات منفی خود را حس نمی‌کنید اما در مقابل، بهای بزرگی می‌پردازید و دیگر احساسات مثبت خود را نیز لمس و درک نخواهید کرد. آنچه این مرحله را فاجعه‌آمیز می‌کند نوع رابطه‌ای است که بین زوجین وجود دارد. به این ترتیب که همه چیز خوب و مرتب به نظر می‌رسد و طرفین به ظاهر زندگی خوبی در کنار یکدیگر دارند اما در واقع بسیاری از استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را فراموش کرده‌اند و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #مرگ #عاطفی #همسران
#سرکوب #پذیرش #طرد #عصبانیت #استعداد #مخالفت
Read more
. تکنیک تنفس حین ورزش تمرینات بدنسازی این است که حین قسمت اکسنتریک ِ حرکت، دم بگیرید، یعنی وقتی که ...
Media Removed
. تکنیک تنفس حین ورزش تمرینات بدنسازی این است که حین قسمت اکسنتریک ِ حرکت، دم بگیرید، یعنی وقتی که عضلات‌تان ریلکس هستند و حین قسمت کانسنتریک ِ حرکت، بازدم انجام دهید، یعنی وقتی که عضلات‌تان در حالت انقباض هستند. به عبارتی دیگر وقتی سخت‌ترین کار را انجام می‌دهید، نفس را بیرون بدهید و وقتی به ... .
تکنیک تنفس حین ورزش تمرینات بدنسازی این است که حین قسمت اکسنتریک ِ حرکت، دم بگیرید، یعنی وقتی که عضلات‌تان ریلکس هستند و حین قسمت کانسنتریک ِ حرکت، بازدم انجام دهید، یعنی وقتی که عضلات‌تان در حالت انقباض هستند.

به عبارتی دیگر وقتی سخت‌ترین کار را انجام می‌دهید، نفس را بیرون بدهید و وقتی به وضعیت شروع برمی‌گردید، نفس بگیرید. مثلاً در حرکت دوسر بازو، وقتی عضلات را منقبض می‌کنید و وزنه را به سمت شانه‌ها بالا می‌آورید به آرامی هوا را از ریه‌ها خارج کنید و وقتی وزنه را به پایین برمی‌گردانید، به روشی کنترل شده هوا را به ریه‌ها بکشید.

یا مثلاً در تمرین پرس سینه، با دور کردن هالتر از بدن‌تان بازدم انجام دهید و سپس با برگرداندن آن به سمت سینه دم بگیرید. شما باید بتوانید به روشی کنترل شده، آرام و ارادی دم و بازدم انجام دهید. اگر این کار برای‌تان سخت است، وزنه را سبک کنید تا تدریجاً با تمرین و تمرکز، تکنیک درست تنفس را یاد بگیرید.

بدترین کاری که می‌توانید موقع تمرینات قدرتی انجام دهید این است که نفس‌تان را حبس کنید. وقتی نفس نمی‌کشید، مخصوصاً وقتی که دم عمیق می‌گیرید و آن را نگه می‌‌دارید، فشار درون حفره‌ی قفسه سینه بالا رفته و جریان بازگشت خون به سمت قلب کاهش پیدا می‌کند. این اتفاق می‌تواند منجر به افزایش فشار خون شود که خطرناک است.
حتی اگر هنگام بلند کردن وزنه از ریتم درست تنفس استفاده نمی‌کنید، حداقل نفس بکشید و نفس را حبس نکنید چون واقعاً برای سلامتی‌تان مضر است، مخصوصاً اگر مشکل فشار خون بالا داشته باشید.
یکی از راه‌های اینکه مطمئن شوید نفس می‌کشید این است که هر تکرار را با صدای بلند بشمارید. شمردن تکرارها با صدای بلند بدون دم و بازدم انجام دادن کار سختی است. همچنین زمانی که سعی دارید چگونه نفس کشیدن را یاد بگیرید، خوب است که نفس گرفتن و نفس بیرون دادن را بزرگن مایی کنید تا سطح هوشیاری‌تان در چگونه دم و بازدم انجام دادن بیشتر شود.
.
منبع
https://cathe.com/breathing-properly-work-matters/
.
اميررضا نقاش / فيزيولوژيست ورزش / مربي بدنسازازآكادمي ملي المپيك
.
.
جهت مشاوره و يا دريافت برنامه غذايي و تمريني
خانمها : آقايان - از طريق آنلاين 👇🏻در تماس باشيد
@physiology_ir
09190760408
Read more
. مجموعه ی «حکایت عشقى بى قاف، بى شین، بى نقطه» از شش داستان کوتاه تشکیل شده است که از لحاظ فرم روایى ...
Media Removed
. مجموعه ی «حکایت عشقى بى قاف، بى شین، بى نقطه» از شش داستان کوتاه تشکیل شده است که از لحاظ فرم روایى و جهانى که مستور تلاش در باورپذیر کردن آن دارد به هم نزدیک هستند. در این داستان ها ما اغلب با مولفه هایى روبه رو هستیم که در آن ها همنشینى نوعى خوانش متافیزیکى با روابط ساده و روزمره ی انسانى- اجتماعى محور ... .
مجموعه ی «حکایت عشقى بى قاف، بى شین، بى نقطه» از شش داستان کوتاه تشکیل شده است که از لحاظ فرم روایى و جهانى که مستور تلاش در باورپذیر کردن آن دارد به هم نزدیک هستند. در این داستان ها ما اغلب با مولفه هایى روبه رو هستیم که در آن ها همنشینى نوعى خوانش متافیزیکى با روابط ساده و روزمره ی انسانى- اجتماعى محور اصلى داستان ها را تشکیل مى دهند.

در این مولفه ها عناصر تکرار شونده اى مانند سکون سنگین زمان، توجه به جزئیات بى اهمیت و تبدیل شدن یک ماجرا به پرتره اى از ناکامى هاى هستى شناسانه ی خوانش. داستان ها را کمى «خاص» مى کند. مصطفى مستور در اعم داستان هاى این کتاب کوشیده تا با مکث پیرامون یک رابطه ی خوشایند، شیطنت آمیز و یا تلخ  انسانى زوایایى را روشن کند که زندگى ازهم گسیخته ی آدم هایش را موجب شده است.
.
#حکایت_عشقی_بی_قاف_بی_شین_بی_نقطه
#مصطفی_مستور
#نشر_چشمه
#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیرادسنتر
#۰۱۱۴۲۲۱۵۳۰۸
Read more
، انسانهایی که به هر نحو خود را شاد نشان میدهند و یا در واقع شاد هستند همیشه موفقیت آنها صد در صد خواهد ...
Media Removed
، انسانهایی که به هر نحو خود را شاد نشان میدهند و یا در واقع شاد هستند همیشه موفقیت آنها صد در صد خواهد بود . با هر رفتار و چیزی میشود شاد بود اگر روش شاد زیستن را بیاموزیم ، پس موفق خواهیم بود . مهمترین روش ، زیبا نگریستن و زیبایی های هر چیزی را دنبال کردن است که میتواند موجب شادی ما شود . شاید این مطلب را بارها ... ، انسانهایی که به هر نحو خود را شاد نشان میدهند و یا در واقع شاد هستند همیشه موفقیت آنها صد در صد خواهد بود . با هر رفتار و چیزی میشود شاد بود اگر روش شاد زیستن را بیاموزیم ، پس موفق خواهیم بود . مهمترین روش ، زیبا نگریستن و زیبایی های هر چیزی را دنبال کردن است که میتواند موجب شادی ما شود . شاید این مطلب را بارها شنیده اید که : هیچ وقت به کثیفی شیشه پنجره خیره نشوید و سعی کنید به آن طرف شیشه پنجره که پر از زیبایی های خداوند است بنگرید .
درون انسان بسیار زیبا است اگر به خلقت و هنر خداوند که در درون ما هست نگاه کنیم متوجه قدرت و عظمت خداوند میشویم . ولی بعضی ها بیشتر در درون خود به دنبال کثیفی ها و زشتی ها و عیب ها می گردند و مدام در حال جستجوی آنها هستند که در این صورت شاد هم نیستند.
روش دیگر شاد زیستن ، در لحظه زندگی کردن است . یعنی اینکه در لحظه ای که قرار دارید بهترین استفاده را از آن لحظه ببرید . شاید دیده باشید خیلی از افراد در جایی بسیار زیبا حضور دارند و مدام در حال عکس گرفتن از آن منظره های زیبا هستند و بعد از آنکه از آن محل دور میشوند حالا عکسها را بازبینی میکنند و افسوس میخورند که چرا از آنجا استفاده درست نکردند و برای خود آرزو میکنند که یکبار دیگر به آنجا بروند . خیلی از اتفاقها و زیبایی ها در لحظه اتفاق می افتد و شاید دیگر تکرار نشود پس باید یاد بگیریم که از آنها به خوبی استفاده کنیم تا موجب افسوس ما نشود .
امیدوارم تمام لحظه های زندگی شما سرشار از شادی و عشق و دوستی و محبت باشد .
.
پست های قبلی مطالعه کنید
Read more
. مراجع عزیزمون #پریا که برای حجم دهی امروز همراه ما بودند و نتیجه کار رو میبینید که دقیقا مطابق جنسِ ...
Media Removed
. مراجع عزیزمون #پریا که برای حجم دهی امروز همراه ما بودند و نتیجه کار رو میبینید که دقیقا مطابق جنسِ موهای خودشون و سایه و روشن رنگدونه های موشون براشون #اکستنشن_لاینی انجام دادیم که امیدواریم کلی لذت ببری عزیزم مراقبت از اکستنشن #لاینی🤗 هرگز با موی نمدار و یا خیس نخوابید و یا شال سر نکنید ... .
مراجع عزیزمون #پریا که برای حجم دهی امروز همراه ما بودند و نتیجه کار رو میبینید که دقیقا مطابق جنسِ موهای خودشون و سایه و روشن رنگدونه های موشون براشون #اکستنشن_لاینی انجام دادیم که امیدواریم کلی لذت ببری عزیزم💙
🔮مراقبت از اکستنشن #لاینی🤗
هرگز با موی نمدار و یا خیس نخوابید و یا شال سر نکنید حتما تحت هر شرایطی کاملا موهای خود را خشک کنید.
موهای خود را تمیز نگه دارید. تمیز نبودن مو و عرق باعث گره خورن مو می شود.
بعد از ورزش، شنا و... موهای خود را با نرم کننده بشویید. قبل از شستشو، موی سر خود را حتما شانه بزنید و . از شامپو ی مناسب استفاده کنید. و هر بار شامپو را عوض نکنید و از شامپو ملایم استفاده کنید نه شامپو که مخصوص موی چرب و حجیم دهنده میباشد که موی اکستنشن را خشک تر میکند.
برای شانه کردن مو از شانه و برس معمولی با دانه بلند استفاده کنید. از انتهای مو شروع کنید و به آرامی به سمت جلو بروید. همیشه مو را از ساقه مو از پایین به بالا ده سانت ده سانت شانه و به سمت ریشه مو برسید و کامل ریشه را قسمت نصب را شانه کنید. این کار را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید. حرارت نامناسب یکی از بزرگ ترین دشمنان موی شماست؛قبل از براشینگ از سرم مو استفاده کنید هر چه بیشتر از حرارت مستقیم بطور اشتباه استفاده کنید طول عمر موی اکستنشن شما کمتر می شود. در استفاده از اتوی مو و سشوار حتما توسط سرم آرگان آغشته کرده و به حرارت مناسب دقت کنید اگر از دوفاز و آرگان استفاده کنید اتو و یا براشینگ هیچ مانعی ندارد. بهترین کار این است که زمان سشوار حرارت را ثابت یکجا نگه ندارید و بعد از خشک شدن برای لختی مو از اتو استفاده کنید
موقع شنا کلاه شنا بپوشید و موقع سولاریوم حتما دستمال سر ببندید یا سر خود را بیرون آب نگهدارید. کلر و نمک باعث می شود که مو گره بخورد و کمرنگ شود. توصیه می شود که در موقع ورزش و شنا موهای خود را بپوشانید و یا موهای خود را دم اسبی بالا ببندید.
تکرار میکنیم با موی خیس اصلا نخوابید. قبل از خواب حتما حتما موهای خود را خشک کنید. توصیه میشود که موها را به صورت شل ببافید.

روی موهای اکستنشن مواد فر استفاده نکنید.
زمان رنگ کردن لطفا توسط ما تغییر رنگ را انجام دهید در غیر اینصورت مسولیت با خود شماست
#hairextension
#extension
#hair
#اکستنشن_مو
#لاینی
#مو_بلند
Read more
معاون سابق مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای تفصیلی با نشریه «هاآرتص»، از هراس نبرد با ...
Media Removed
معاون سابق مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای تفصیلی با نشریه «هاآرتص»، از هراس نبرد با ایران، ناتوانی در خارج کردن ایران از سوریه سخن گفت . نتانیاهو مدام می‌گوید هدف ما خارج کردن ایران از سوریه است. بقیه مقامات هم این حرف او را تکرار می‌کنند. این هدفی است که تحقق آن در توان ما نیست و اصرار ... معاون سابق مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای تفصیلی با نشریه «هاآرتص»، از هراس نبرد با ایران، ناتوانی در خارج کردن ایران از سوریه سخن گفت
.
نتانیاهو مدام می‌گوید هدف ما خارج کردن ایران از سوریه است. بقیه مقامات هم این حرف او را تکرار می‌کنند. این هدفی است که تحقق آن در توان ما نیست و اصرار بر آن می‌تواند جنگ به پا کند، آن هم در محیطی بسیار بی‌ثبات با مشارکت ایرانی‌ها، شبه‌نظامیان طرفدار ایران، حزب‌الله و همچنین دخالت ترکیه‌
.
اما وقتی جنگ میان اسرائیل و حزب‌الله چیزی است که تاکنون نظیرش را تجربه نکرده‌ایم، در آن صورت جنگ مستقیم میان اسرائیل و ایران چیزی است که من حتی نمی‌خواهم تصورش را کنم
.
اسرائیل قدرت نظامی دارد، اما ایران جغرافیایی عظیم، جمعیتی 80 میلیونی و تاریخی چند هزار ساله دارد. آن‌ها یک تمدن هستند. یکی از سفرای سابق کانادا در اسرائیل برای من تعریف می‌کرد که در دیداری میان مقامات وزارت امور جهانی [وزارت خارجه] کانادا و سفیر ایران در کانادا، سفیر ایران وارد شده و نگاهی به فرش اتاق انداخته و گفته «ایران فرشی پارسی است که در طول 5000 سال بافته شده؛ کانادا لایه نازکی از غبار روی این فرش است
.
بی‌خوابی از هراس جنگ با ایران
.
در بخش دیگری از این مصاحبه اتزیون درباره دوره بین سال‌های 2009 و 2013 که بحث احتمال درگیری نظامی میان تل‌آویو و تهران مطرح شده بود، در انتقاد تلویحی از نتانیاهو می‌گوید: «من خیلی روی این موضوع کار کرده‌ام. چه زمانی که در شورای امنیت ملی بودم و چه زمانی که در وزارت خارجه بودم. چیزهایی هست که نمی‌توانم در موردشان صحبت کنم، اما اگر همسرم اینجا بود، به شما می‌گفت من چه شب‌های زیادی بی‌خوابی کشیدم. نه به این خاطر که داشتم در دفترم کار می‌کردم، بلکه به خاطر حجم نگرانی‌ای که داشتم
.
#سپاه_پاسداران
#سپاه_قدس
#رژیم_صهیونیستی
#ترس
Read more
... پرسپولیس جناب آقای #گرشاسبی لطفاً با کمک قانون و نیروهای انتظامی اجازه ورود برخی از افراد را به #استادیوم_آزادی و محل تمرین #پرسپولیس ندهید.آنچه مشخص است پرسپولیس نیاز به یک سرپرست کارکشته و با تجربه دارد.سرپرستی که بتواند بازیکن ها و هواداران را کنترل کند.سرپرستی که روی #کانون_هواداران ... ... پرسپولیس

جناب آقای #گرشاسبی لطفاً با کمک قانون و نیروهای انتظامی اجازه ورود برخی از افراد را به #استادیوم_آزادی و محل تمرین #پرسپولیس ندهید.آنچه مشخص است پرسپولیس نیاز به یک سرپرست کارکشته و با تجربه دارد.سرپرستی که بتواند بازیکن ها و هواداران را کنترل کند.سرپرستی که روی #کانون_هواداران نظارت داشته باشد. اما عامل اصلی جو متشنج به وجود آمده #وحید_اسماعیلی و نوچه های ایشان هستند و متاسفانه کانون هواداران هم توانایی برخورد با این افراد و مدیریت اوضاع را ندارد.در بازی مقابل فولاد خوزستان بعد از گل سوم پرسپولیس به یکباره جو را متشنج کرده و درگیری ایجاد کردند،جالب تر اینکه در تمرین امروز هم وقتی با وساطت مدیرعامل باشگاه کاپیتان های تیم و مسئول کانون هواداران با هم آشتی کردند بازهم همین افراد آمدند و جو را متشنج کردند تا جایی که روی سکوها دو دستگی ایجاد شد و هواداران باهم درگیر شدند.متاسفانه چنان جو تمرین را به هم ریخته بودند که رسماً تمرین در شرایط غیرعادی تمام شد.آقایانی که برانکو بازیکنان محبوب شان را از پرسپولیس اخراج کرد بعد از آنکه با صدرنشینی پرسپولیس تیرشان به سنگ خورد و نمی توانند بر علیه سرمربی تیم شعار دهند، نقشه کشیدند تیم را وارد بحران کنند،این روزها من را یاد دوران #وینگو_بگوویچ می اندازد که چگونه دشمنان باشگاه با دو دستگی ایجاد کردن روی سکوها آن تیم بی نظیر را متلاشی کردند.حال همان حکایت توسط نوچه #حسین_هدایتی که به دلیل مسائل قضایی به کشوری دیگر مهاجرت کرده در حال تکرار شدن است.اما نکته حائز اهمیت این است که اطرافیان وحید اسماعیلی وقتی تماشاگران در حال تشویق تیم بودند با خراب کردن جو تمرین و تشویق بازیکنان با لیدرهای باشگاه درگیر شده از این درگیری فیلم و لایو می گرفتند.آنقدر سطح پایین این کار را کردند که یک بچه هم متوجه میشد این حاشیه ها از کجا آب میخورد،اما ماجرای تلخ زمانی بود که آقای وحید اسماعیلی از لایو کامنت میزاشت که چه شعاری بدهند و آنها با سر دادن این شعارها جو را متشنج کردند.از این جای مطلب به بعد روی صحبتم با عباس اسماعیل بیگی و حسین ماهینی است،آقای اسماعیل بیگی شما و دیگر لیدرهای پرسپولیس نباید جلوی تشویق بازیکن ها رو بگیرید و از آن مهمتر رفتار حسین ماهینی است که به جای آنکه اجازه ندهد حاشیه ها به تیم ضربه بزند خودش آتیش بیار معرکه شده و حاشیه درست کرده است.هواداران عزیز آژیر خطر با صدای بلند برای تیم #برانکو به صدا در آمده و باید با اتحاد مقابل هر گروهی که حاشیه ایجاد می کنند قرار گرفته و پشت تیم باشیم

ادامه در کامنت
Read more
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او ...
Media Removed
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه ... .
بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه آدمهایی را از دست داده ایم و از دست خواهیم داد.
آنهایی را که دوستشان داشته ایم و از دست داده ایم در ما حسِ خالی شدن به وجود می‌آورند و ما برای فرار از این حس سعی در پر کردن این جای خالی میکنیم.
هر کس به روش خودش با این خالی شدن کنار میآید. یکی در کار غرق میشود، دیگری در درس.
یکی به جملات مثبت و تکرار هر روز آن پناه میبرد، یکی بچه‌دار میشود، یکی ازدواج میکنید، یکی با دیگری دوست میشود، یکی الکل میخورد و یکی..... . هر روز که می‌گذرد بیشتر عادت میکنیم به روشی که انتخاب کرده ایم برای پر کردن این چاله ی احساسی.
آنقدر عادت میکنیم که فکر میکنیم این رفتارها جزیی از "ما " هستند. در صورتی که این رفتارها پوشش هایی هستند که ما انتخاب کرده بودیم تا موقتا بگذریم از درد و حالا این "انتخاب " شده جزیی از خود ما!!!! اگر با دقت تر نگاه کنیم میتوانیم این پوشش ها را کنار بزنیم و اجازه بدهیم آن حفره ی خالی دیده شود. به هر حال دیر یا زود، مجبور میشویم سری به آن چاله ی دردناک بزنیم و اگر روزی به آن نزدیک شدید، با دقت نگاه کنید. دوست داشتن و عشق به صورت مستقل از دیگران در درون آن چاله وجود دارد، ما فقط آدم ها را به آن دوست داشتن وصل میکنیم، با کنده شدن ادمها و از دست دادنشان هیچ وقت آن چاله خالی نشده است. فقط حجمی از دنیای یک انسان را از دست داده است. این چاله ی احساسی از کودکی در ما بوده است و ما به اشتباه از طریق الگوهای رابطهای اطرافمان یاد میگیریم که باید حتما شخصی پر کند این چاله را. از آن رفتار پوشش دهنده ی خود بیرون بیایید و اجازه بدهید دنیاهای دیگری به چاله ی احساسی شما نزدیک شوند. عشق در درون آن چاله وجود دارد، عشقی عمیق به خود درونی تان. شما فقط میتوانید اجازه دهید ادمهای دیگری هم شانس این را داشته باشند که عشقتان را پر حجم تر کنند. بدون آدمی که از دستش داده اید نمیمیرید. امتحان کنید.
پ.ن: ما همه دالان هایی از خاطرات داریم. گاه گاهی به این دالان ها سر زدن ممکن است فقط کمی از "اکنون " شما را قربانی کند.اما اگر سالها در دالانتان خودتان را حبس کنید، ممکن است قربانی بعدی" باقیِ زندگیتان" باشد. .
.
.
#پونه_مقیمی
.
Read more
@pranayoga <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آموزش_آسانا_یوگا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آسانای_شماره_سی ...
Media Removed
@pranayoga ️ #آموزش_آسانا_یوگا ️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا ️ #آسانای_شماره_سی ️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ... @pranayoga
✳️ #آموزش_آسانا_یوگا
✳️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا
✳️ #آسانای_شماره_سی ❇️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ✳️تکنیک

1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را رو به جلو باز کنید. (شکل35)

2. پای چپ را از زانو خم کنید و آن را روی ران راست قرار دهید. پاشنه پای چپ باید روی ناف فشار آورد و انگشتان پا باید کشیده و صاف باشند. این حالت، وضعیت نیمه نیلوفری است.

3. دست چپ را از عقب بیاورید و انگشت شست پای چپ را با یک بازدم بگیرید. اگر به راحتی نمی‌توانید انگشت شست را بگیرید شانه چپ را به سمت عقب بچرخانید.

4. بعد از گرفتن شست چپ، زانوی خمیده چپ را به پای راست گشوده شده نزدیک کنید. دست راست را به طرف جلو دراز کنید و پای راست را بگیرید تا کف دست با کف پا تماس داشته باشد. (شکل64و65)

5. دم را فرو دهید؛ پشت خود را بکشید و بدون رها کردن انگشت شست پای چپ چند ثانیه رو به بالا خیره شوید.

6. دم را بیرون دهید و تنه را با خم کردن آرنج راست به بیرون، به سمت جلو حرکت دهید. ابتدا پیشانی بعد بینی، سپس لب‌ها و سرانجام چانه را روی زانوی راست قرار دهید. (شکل66)

7. در مراحل اولیه زانوی پای گشوده شده از زمین بلند می‌شود. عضلات ران را سفت کنید و پشت پای راست گشوده را روی زمین قرار دهید.

8. 30 تا 60 ثانیه با تنفس نرم در این وضعیت بمانید.

9. دم را فرو برید؛ سر و تنه را بلند کنید؛ دست‌ها را رها کنید؛ پای چپ را صاف کنید و به وضعیت یک باز گردید.

10. پای چپ را دراز کنید؛ زانوی راست را خم کنید؛ پای راست را روی ران چپ قرار دهید و وضعیت را در سمت دیگر تکرار کنید. مدت زمان حفظ وضعیت در دو سو یکسان است.

11. اگر نمی‌توانید انگشت شست پا را از عقب با دست بگیرید، پای گشوده شده را با دو دست بگیرید و فنون بالا را انجام دهید. (شکل67) ✳️تاثیرات

زانوها در حالت نیمه نیلوفری به قدری انعطاف‌پذیر می‌شوند که می‌توان حالت نیلوفری کامل را انجام داد. هنگام گذاشتن چانه بر روی زانوی پای گشوده شده زانوی خمیده به پای گشوده نزدیک می‌شود و بر اثر آن فشار کافی روی ناف و اندام‌های شکمی وارد می‌شود و خون در اطراف ناف و اندام‌های تناسلی جریان پیدا می‌کند. ناف یک مرکز عصبی است و سودایستانه چکره Svadhist hana chakra یکی از چرخ‌های والایشگر سیستم عصبی انسان، در آنجا قرار دارد. این چکره با شبکه تحتانی و میانی شکم مطابقت دارد. انجام دادن این حالت برای کسانی تو
Read more
. دیروز بود فکر کنم، به قصد تعرفه کردن یه چیزی اومدم که براتون پست بزارم، بعد یه سری خبر اسفناک دیدم ...
Media Removed
. دیروز بود فکر کنم، به قصد تعرفه کردن یه چیزی اومدم که براتون پست بزارم، بعد یه سری خبر اسفناک دیدم و کلا نُطقم کور شد! بعد الان دوباره اومدم که یه چیز دیگه تعریف کنم که دوباره یادم رفت! ولی در این حد یادمه که تهش باید همه به این نتیجه میرسیدیم که سحرخیز باشیم تا کامروا باشیم! نه اینکه مثل امروز...البته ... .
دیروز بود فکر کنم، به قصد تعرفه کردن یه چیزی اومدم که براتون پست بزارم، بعد یه سری خبر اسفناک دیدم و کلا نُطقم کور شد!
بعد الان دوباره اومدم که یه چیز دیگه تعریف کنم که دوباره یادم رفت!
ولی در این حد یادمه که تهش باید همه به این نتیجه میرسیدیم که سحرخیز باشیم تا کامروا باشیم! نه اینکه مثل امروز...البته که اصلاً مهم نیست ساعت چند بیدار شدم! ولی بعد از خواب بعد از ظهر، آدم فکر میکنه که تاریکی هوا به خاطر اینکه ساعت ده - دوازده شب بیدار شده، نه ساعت پنج!
و اینگونه است که برنامه اش قاطی میکنه و یه نیمچه سکته میکنه ولی بعد به خودش میاد و جملات فیلم هتل ترنسیلوانیا -سومی- رو با خودش تکرار میکنه که:
-Is that even possible?! و پس از اینکه وابستگی خود به چایی را تامین کرد، به این فکر بیافته که... "عهههههههههه! من پست نزاشتم! " و بعد با خودش کلنجار بره که "دقیقا چی قرار بود بزارم؟!" هیچی دیگه!
سحرخیز باشید تا کامروا باشید! مثل عکاس عکس! که حاصل بیدار شدن در ساعت چهار و نیم صبحه.
(مدیونید فکر کنید که فقط چون توی اتوبوس بودم، بیدار بودم!!)
Read more
نگرش: متن های بلند را چگونه حفظ کنیم؟ دستورالعمل : قبل از اینکه حفظ کردن متن مورد نظر را آغاز کنید ...
Media Removed
نگرش: متن های بلند را چگونه حفظ کنیم؟ دستورالعمل : قبل از اینکه حفظ کردن متن مورد نظر را آغاز کنید دو یا ۳ بار آن را از اول تا آخر بخوانید. انجام این کار زیاد طول نمی کشد و به شما کمک می کند که با الگو و جریان متنی که قرار است حفظ کنید کاملا" آشنا شوید. متن بلند خود را به چند قسمت تقسیم کنید . یکباره حفظ ... نگرش:
متن های بلند را چگونه حفظ کنیم؟

دستورالعمل :

قبل از اینکه حفظ کردن متن مورد نظر را آغاز کنید دو یا ۳ بار آن را از اول تا آخر بخوانید. انجام این کار زیاد طول نمی کشد و به شما کمک می کند که با الگو و جریان متنی که قرار است حفظ کنید کاملا" آشنا شوید.
متن بلند خود را به چند قسمت تقسیم کنید . یکباره حفظ کردن یک متن بلند تقریبا" غیرممکن است . بنابراین متن رابه بخشهای کوچک تقسیم کنید و این قسمتها را یک به یک حفظ کنید.
این قسمتهای کوچک را شماره گذاری کنید تا بتوانید به ترتیب آنها را به یاد بیاورید زیرا با این روش مغز شما راحت تر اطلاعات ذخیره شده را بازیابی می کند. در هنگام حفظ کردن هم بهتر است این قسمتها را به ترتیب حفظ کنید تا هنگام بخاطر آوردن کمتر دچار مشکل شوید .
برای اینکه متن را راحت تر حفظ کنید با صدای بلند آن را بخوانید . از آنجایی که قرار است یک متن بلند را در مدت کوتاه به خاطر بسپارید بهتر است هم از طریق گوش و هم از طریق چشم اطلاعات را وارد مغزتان کنید.
برای حفظ کردن هر قسمت از متن زمان کافی اختصاص دهید و بعد از اینکه یک قسمت را کاملا" حفظ کردید سراغ قسمت بعدی بروید.
همینطور که پیش می روید و قسمت به قسمت متن را حفظ می کنید ، قسمتهای قبلی را هم حتما" مرور کنید . تکرار کردن قسمتهای حفظ شده با صدای بلند هم بسیار مفید است و کار را برای شما آسانتر می کند.
@Gmnegaresh
07136294949
07136306625

#امتحانات #امتحان #امتحان_ورودی #دانش_آموزی #دانش_آموزا #درس #مدرسه #دانش_آموزی #دبیرستان #درس_بخوانیم #امتحان #امتحان_ورودی #دانش_ آموزی #تلاش #روش_مطالعه #امتحان_مدرسه #موفقیت #دبیرستان_ #کنکور #کنکوری #درس #مدرسه #دانش_آموزی #دبیرستان #درس_بخوانیم #امتحان #امتحان_ورودی #دانش_
Read more
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او ...
Media Removed
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه ... .
بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه آدمهایی را از دست داده ایم و از دست خواهیم داد.
آنهایی را که دوستشان داشته ایم و از دست داده ایم در ما حسِ خالی شدن به وجود می‌آورند و ما برای فرار از این حس سعی در پر کردن این جای خالی میکنیم.
هر کس به روش خودش با این خالی شدن کنار میآید. یکی در کار غرق میشود، دیگری در درس.
یکی به جملات مثبت و تکرار هر روز آن پناه میبرد، یکی بچه‌دار میشود، یکی ازدواج میکنید، یکی با دیگری دوست میشود، یکی الکل میخورد و یکی..... . هر روز که می‌گذرد بیشتر عادت میکنیم به روشی که انتخاب کرده ایم برای پر کردن این چاله ی احساسی.
آنقدر عادت میکنیم که فکر میکنیم این رفتارها جزیی از "ما " هستند. در صورتی که این رفتارها پوشش هایی هستند که ما انتخاب کرده بودیم تا موقتا بگذریم از درد و حالا این "انتخاب " شده جزیی از خود ما!!!! اگر با دقت تر نگاه کنیم میتوانیم این پوشش ها را کنار بزنیم و اجازه بدهیم آن حفره ی خالی دیده شود. به هر حال دیر یا زود، مجبور میشویم سری به آن چاله ی دردناک بزنیم و اگر روزی به آن نزدیک شدید، با دقت نگاه کنید. دوست داشتن و عشق به صورت مستقل از دیگران در درون آن چاله وجود دارد، ما فقط آدم ها را به آن دوست داشتن وصل میکنیم، با کنده شدن ادمها و از دست دادنشان هیچ وقت آن چاله خالی نشده است. فقط حجمی از دنیای یک انسان را از دست داده است. این چاله ی احساسی از کودکی در ما بوده است و ما به اشتباه از طریق الگوهای رابطهای اطرافمان یاد میگیریم که باید حتما شخصی پر کند این چاله را. از آن رفتار پوشش دهنده ی خود بیرون بیایید و اجازه بدهید دنیاهای دیگری به چاله ی احساسی شما نزدیک شوند. عشق در درون آن چاله وجود دارد، عشقی عمیق به خود درونی تان. شما فقط میتوانید اجازه دهید ادمهای دیگری هم شانس این را داشته باشند که عشقتان را پر حجم تر کنند. بدون آدمی که از دستش داده اید نمیمیرید. امتحان کنید.
پ.ن: ما همه دالان هایی از خاطرات داریم. گاه گاهی به این دالان ها سر زدن ممکن است فقط کمی از "اکنون " شما را قربانی کند.اما اگر سالها در دالانتان خودتان را حبس کنید، ممکن است قربانی بعدی" باقیِ زندگیتان" باشد. .
.
.
#پونه_مقیمی
.
Read more
First thoughts on untitled unmastered بررسی اولیه آلبوم untitled unmastered. از نظر محتوایی همانطور ...
Media Removed
First thoughts on untitled unmastered بررسی اولیه آلبوم untitled unmastered. از نظر محتوایی همانطور که در پست قبلی توضیح دادیم، از آنجاییکه قطعات این آلبوم، ترک هایی بودند که برای آلبوم TPAB ساخته شده بودند اما به لیست نهایی آلبوم نرسیدند بنابراین در خیلی از جاها شباهت محتوایی و موضوعی ... First thoughts on untitled unmastered

بررسی اولیه آلبوم untitled unmastered. از نظر محتوایی

همانطور که در پست قبلی توضیح دادیم، از آنجاییکه قطعات این آلبوم، ترک هایی بودند که برای آلبوم TPAB ساخته شده بودند اما به لیست نهایی آلبوم نرسیدند بنابراین در خیلی از جاها شباهت محتوایی و موضوعی بین دو آلبوم حس می شود. اما این قطعات ضمن ارتباط داشتن با هم، در عین حال از دیدگاه موضوعی بسیار متنوع نیز می باشند و همانند TPAB موضوعاتی مثل تبعیض نژادی، سیاست، صنعت موسیقی و ... به دفعات تکرار می شوند. از استفاده کردن از استعارات مذهبی برای به تصویر کشیدن دنیای آخرزمانی از زندگی امروزه انسان ها درترک اول گرفته

Ocean water dried out, fire burning more tires out
Tabernacle and city capital turned inside out
Public bathroom, college classroom's been deserted
Another trumpet has sounded off and everyone heard it

تا توصیف حس کنار گذاشتن معنویات و پر کردن جای خالی آن با انتقام جویی و عدالت طلبی خشونت آمیز در ترک پنجم

Once upon a time I used to go to church and talk to God
Now I'm thinkin' to myself, hollow tips is all I got

هنگام گوش دادن به ترک سوم و هشتم به قدری به موضوع اصلی آلبوم TPAB که سو استفاده از هنرمندان سیاهپوست می باشد نزدیک می شویم که گاهی فراموش می شود که با آلبوم دیگری سر و کار داریم. همچنین ترک دوم نیز از جهاتی به ترک Institutionalized آلبوم TPAB بی شباهت نیست چرا که در این ترک نیز کندریک در مورد تضاد بین زندگی جدید و قدیمش و آزاری که از درون از رها کردن شهر و دوستانش می کشد می گوید.

شاید بهترین توصیفی که می توانستیم تا به اینجا از موسیقی کندریک ارائه بدهیم کشمکش و جدال درونی بوجود آمده از جدال های بیرونی است (inner conflict caused by outer conflict) و همین عبارت محور اصلی این آلبوم را نیز تشکیل می دهد. چه در مورد کندریک نوجوانی که خشونت های موجود در خیابان های شهرش او را به دنبال راه فراری می کشاند و چه در مورد کندریک حال حاضر که در بین دنیای هالیوودی موسیقی و اتفاقاتی که برای مردمش در حال رخ دادن است، به نوعی گرفتار و دچار سردرگمی شده است، صحبت بکنیم، عبارت ذکر شده همیشه برای موسیقی او صادق بوده امیدوارم از این پس نیز باشد.
Read more
فوتبالفارسی وقتی قرار است جلوی تیمی مثل اسپانیا بازی کنی و قصد داری روزنه‌های نفوذ حریف را با زنجیره‌ ...
Media Removed
فوتبالفارسی وقتی قرار است جلوی تیمی مثل اسپانیا بازی کنی و قصد داری روزنه‌های نفوذ حریف را با زنجیره‌ انسانی جلوی دروازه ببندی احتمال صاحب توپ شدن تک‌مهاجمی که در نوک بازی می‌کند بسیار کم است چه برسد به اینکه صاحب موقعیت نیز شود. سردار آزمون در بین بازیکنان تیمی که تقریبا برنامه سازمان یافته‌ای ... فوتبالفارسی

وقتی قرار است جلوی تیمی مثل اسپانیا بازی کنی و قصد داری روزنه‌های نفوذ حریف را با زنجیره‌ انسانی جلوی دروازه ببندی احتمال صاحب توپ شدن تک‌مهاجمی که در نوک بازی می‌کند بسیار کم است چه برسد به اینکه صاحب موقعیت نیز شود. سردار آزمون در بین بازیکنان تیمی که تقریبا برنامه سازمان یافته‌ای برای حمله کردن ندارد و همه چیزش برای گلزنی به ضدحملات احتمالی و یا ضربات ایستگاهی سپرده شده، کمترین فرصت را برای درخشش و خودنمایی دارد. هر دفع توپ یک مدافع یا هافبک با خود کلی تحسین و تشویق می‌آورد اما آزمون باید تک‌ و تنها روی همه توپ‌های بلند ارسالی از دفاع را که در بازی با مراکش و اسپانیا بارها تکرار شد بلند شود، سر بزند، توپ را بگیرد و گل هم بزند! تقریبا این وظیفه یک سوپرمن است که در تیم ایران چنین سوپرمنی یافت نمی‌شود.

آزمون تنها یک بار در بازی با مراکش صاحب موقعیت مناسب گلزنی شد که آن را از دست داد. سرزنش کردن او به خاطر از دست دادن این موقعیت آن هم در حالی که ایران آن بازی را برده چه سودی دارد؟ مگر مهاجمان دیگر در چنین موقعیت‌هایی چنین توپ‌هایی را همیشه گل می‌کنند؟ کدام مهاجم آمار صد در صد گلزنی در تمام موقعیت‌ها را دارد که قرار است سردار به خاطر از دست دادن تک موقعیتش این همه سرزنش شود؟

حالا که تقریبا همگان از نمایش تیم ملی در دو بازی مقابل مراکش و پرتغال راضی هستند و کسی هم به دنبال فوتبالی هجومی‌تر نیست دیگر دردتان چیست که بر سر مهاجمی ریخته‌اید که زحمتش را در زمین می‌کشد اما در صد و هشتاد دقیقه یک بار در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شده است؟
Read more
زمان گذشته استمرارى فاعل + was/were + فعل + ing برای ساختن زمان گذشته استمراری، زمان گذشته فعل ...
Media Removed
زمان گذشته استمرارى فاعل + was/were + فعل + ing برای ساختن زمان گذشته استمراری، زمان گذشته فعل to be را صرف می کنیم و به آخر زمان حال فعل اصلی مورد نظر ing اضافه می کنیم. مثال: مشغول قدم زدن بودیم. We were walking. مشغول قدم زدن بودم. I was walking. مشغول قدم زدن بودید. You were walking. مشغول ... زمان گذشته استمرارى
فاعل + was/were + فعل + ing

برای ساختن زمان گذشته استمراری، زمان گذشته فعل to be را صرف می کنیم و به آخر زمان حال فعل اصلی مورد نظر ing اضافه می کنیم.

مثال:
مشغول قدم زدن بودیم.

We were walking.

مشغول قدم زدن بودم.

I was walking.

مشغول قدم زدن بودید.

You were walking.

مشغول قدم زدن بودی.

You were walking.
مشغول قدم زدن بود. (مذکر)

He was walking.

مشغول قدم زدن بودند.

They were walking.

مشغول قدم زدن بود. (مؤنث)

She was walking.
مشغول قدم زدن بود. (غیر انسان)

It was walking.

موارد کاربرد زمان گذشته استمراری: Usage: برای بیان عملی که در گذشته تکرار می شده است.
مثال:

او همیشه به من نصیحت می کرد که درس بخوانم.
He was always advising me to study.

او تمام مدت دیروز را مشغول کار کردن بود.
He was working all day long yesterday.

برای بیان عملی که در زمان گذشته هنگام وقوع عمل دیگر ادامه داشته است.
مثال:

وقتیکه در خیابان قدم می زدم، او را دیدم.
I saw him when I was walking in the street.

وقتیکه جنگ شروع شد آنها در انگلستان زندگی می کردند.
They were living in England when the war began.

شکل سوالی و منفی: Question & Negative Form:

برای سوالی نمودن این زمان جای was و were را با فاعل جمله عوض می کنیم و برای منفی نمودن آن بعد از was و were از کلمه not استفاده می کنیم.

او در حال نوشتن بود. (مثبت)
He was writing.

آیا او در حال نوشتن بود؟ (سؤالی)
Was he writing.

او در حال نوشتن نبود. (منفی)
He was not writing.

#مكالمه #آموزش #آموزش_زبان #آموزشگاه_زبان #گرامر #گرامرزبان #گرامر_انگلیسی #زبان_انگليسي #زبان_انگلیسی #ايلتس #تافل
Read more
. پدرم یک خاطره داره مال سالها قبله تعریف میکردن به یکی از کشورهای عرب مسافرتی داشتند و در اون کشور ...
Media Removed
. پدرم یک خاطره داره مال سالها قبله تعریف میکردن به یکی از کشورهای عرب مسافرتی داشتند و در اون کشور یک خانمی رو دیدند گوشه خیابانی جایی نشسته بود که تمام سر و صورتش و حتی چشم هاش رو با نقاب پوشونده بود اما جوری نشسته بود و وضع پاهاش جوری بود که لباس زیرش معلوم بود 😐😐😐😐 میدونید چی شد یاد این خاطره پدرم ... .
پدرم یک خاطره داره مال سالها قبله
تعریف میکردن به یکی از کشورهای عرب مسافرتی داشتند و در اون کشور یک خانمی رو دیدند گوشه خیابانی جایی نشسته بود که تمام سر و صورتش و حتی چشم هاش رو با نقاب پوشونده بود اما جوری نشسته بود و وضع پاهاش جوری بود که لباس زیرش معلوم بود 😐😐😐😐
میدونید چی شد یاد این خاطره پدرم افتادم الان میگم
اگر دقت کنیم نحوه دینداری و دفاع از دین عده ای دقیقا همین قدر مضحکه ! و همین قدر شرم آور !
بقیه هر چی بگن خانم پوششت رو درست کن و بعد تو جامعه حاضر شو
داد میزنه من محجبه ام حتی چشمهام هم پوشیده است شما با حضود زن محجبه در اجتماع مشکل دارید و دین رو نشناختید !!!!
هر چی بگی پدر آمرزیده نه کسی با حجاب مشکل داره نه با حضور درست زن در اجتماع که اتفاقا هم عالیه هر دو و اصلا ما هم موافقیم !
فقط میگیم مثل آدم تو اجتماع حاضر شو !!! مثل آدم حجاب رو رعایت کن !!!
باز عربده میکشه شما با حضور فرد محجبه در جامعه مخالفی 😂😐😂😐😂
بعد 20 بار ک این اتفاق تکرار شه
از فهم و شعور یک جماعت صرفا قطع امید میکنی
میفهمی عین کامپیوتره انگار ذهن یک عده ک یک عدد یک داره یک صفر !
و تحلیل ندارن
و صرفاااااا هر کی به عینه دقیق شبیه خودشون بگه میشه محق و فهمیده و اسلام شناس واقعی 😂😂😂
و هر کی تحلیل کنه بگه شعور هم خوب چیزیه اصل حرفت خوبه هاااااا اما در نحوه عملکردت نقد شدید وارده میشینه از اول شر و ور میگه ...
.
.
.
این جماعت بدترین وبال اسلامن !
تحجر بدون تفکر و بدون اخلاق مذهبی همونیه که حتی عقده ای ها و هزار رقم افراد بیمار روحی و فکری رو همراه میکنه
اما خود افراد نمیپذیرن و نمیفهمن چرا مثلا حتی کلی مخالف دین هم طرفدارشونن !
میدونید چرا !؟؟
یکیشون یک بار گفت تو خود دین خدا دعایی هست که میگه ظالم ها رو به ظالم ها واگذار میکنیم !!!! این جماعت به هم واگذار شدن و در گیرن !! .
.
یا یه عده دیگه دشمن دین عکس از نشستن او خانم چادر به سر و نقاب به صورت و فلان جا بیرون میگیرن و منتشر میکنن
و هشتگ میزنن #احمقها_را_معروف_نکنیم !
.
.
.
.
ما پیرو پیامبری هستیم که حتی در روایت وارده قبر !!! میکندن مدتی مشغول مرتب کردن قبر کنده بودن و سایرین گفتند چ میکنید رسول الله قبره دیگه !
حضرت میفرمایند خدا دوست داره هر کاری رو به درستی انجام بدیم !!
.
.
حالا این قبره !
یک عده جامعه رو یلخی شخم میزنن !!!! رهبری فرمودن جذبتون بشه حداکثری و دفعتون بشه حداقلی
یک عده بزرگواران دقیقاااا مصداق خلاف این فرمایشاتن و ... !
.
.
#کار_درست_فقط_با_روش_درست_درست_است_والا_کار_غلط_صورت_میگیرد!
.
Read more
. کتاب، خاطرات پنج سال زندگی در هندوستان است؛ خاطراتِ علیرضا قزوه‌ی شاعر که پنج سال رئیس مرکز تحقیقات ...
Media Removed
. کتاب، خاطرات پنج سال زندگی در هندوستان است؛ خاطراتِ علیرضا قزوه‌ی شاعر که پنج سال رئیس مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در هند بود. خاطراتی که اگر چه جالب و جدید بود ولی بخاطرِ کوتاه بودن روایت‌ها و گاها تکرار چندباره یک مساله، کمی از جذابیتش برایم کم شد. روایت‌ها طوری تنظیم شده بودند ... .
کتاب، خاطرات پنج سال زندگی در هندوستان است؛ خاطراتِ علیرضا قزوه‌ی شاعر که پنج سال رئیس مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در هند بود.

خاطراتی که اگر چه جالب و جدید بود ولی بخاطرِ کوتاه بودن روایت‌ها و گاها تکرار چندباره یک مساله، کمی از جذابیتش برایم کم شد. روایت‌ها طوری تنظیم شده بودند که من خواننده را به این گمان میبرد که آقای قزوه در همان سال‌های ماموریت بعضی‌شان را نوشته و در مجله یا روزنامه‌ای بصورت هفتگی چاپ کرده‌اند و حالا بعد از گذشت چند سال، تصمیم گرفته‌اند کتابی از آن سالها و تجربیاتشان منتشر کنند؛ روایت‌های خُرد را از مجله و روزنامه و دفترهای شخصی جمع کرده‌اند، چند روایتی هم با افعال گذشته* نوشته‌اند و موضوعی آنها را تفکیک کرده و کتاب کرده‌اند!

یعنی این خاطرات پاره‌پاره حتی بر اساس زمان و سالهایی که ایشان در هند بودند نیز مرتب نشده اند؛ بلکه بر اساسِ یک ترتیبِ نامرتبی از موضوعات پیش میرود. ترتیبی که بعضی مواقع اذیت‌کننده می‌شود. مثلا شما چندین صفحه پشتِ سرهم خاطراتی درباره‌ی مواجهه با میمون‌ها در هند می‌خوانید که یا خاطرات خود قزوه است یا شنیده شده از دوستانشان!

ولی کتاب خاطرات جذابی دارد که بعضا با بذله‌گویی و روحیه‌ی شوخ آقای قزوه بیان می‌شود؛ از روایت مُرده‌سوزی هندوها و زیرتابوت گرفتن و لا اله الله اله گفتن های "امیری‌اسفندقه" تا پیدا کردن قبر شاعران کشمیری زیر زباله‌ها و علف‌ها.

روایت‌های کتاب از جهتی دیگر هم برای من اهمیت داشت. سفرنامه‌ها و کتاب‌هایی که درباره مردمانی دیگر نوشته می‌شوند اصولا حاصلِ یک دوره کوتاه مدت دیدن و بودن در میانِ آن مردمان و سرزمینشان است، ولی این کتاب خاطرات کسی است که پنج سال در هندوستان بوده و شهرها و مردمان و فرهنگ‌های مختلف آن را دیده و آنها را زندگی کرده است. پس قضاوت‌ها و تعاریفش از زندگی مردمانِ شبه‌قاره از واقعیتِ آنها خیلی دور و صرفا بر اساسِ احساسات نیست.

در کل پیشنهاد میدهم اگر می‌خواهید درباره “حاشیه‌های” فعالیت‌هایی که در حوزه زبان فارسی در هند می‌شود، درباره برخی مراسم فرقه‌های هندی، درباره‌ی شیعیان هند و خاطراتی دوستانه درباره برخی شاعران و نویسندگان بدانید، این کتاب را بخوانید.
.
“قطار مهاراجه” را سوره مهر در سال نود و چهار منتشر کرده است.
قیمتِ پشتِ جلدِ کتابِ من، نه هزار تومان است.
.
*بعضی روایت‎ها با افعال ماضی است و برخی افعال مضارع، و این مساله نیز خواننده را اذیت می‌کند.
Read more
 #دسر_مدرن اسلایس انبه از @del_cookies مواد اولیه پوره انبه یک پ (250 گرم) بستنی انبه 150 ...
Media Removed
#دسر_مدرن اسلایس انبه از @del_cookies مواد اولیه پوره انبه یک پ (250 گرم) بستنی انبه 150 گ خامه فرم گرفته 200 گ پودر ژلاتین 24 گ آب سرد 70 میلی لیتر کیک شکلاتی یک تخته به ضخامت یک و نیم سانتی متر محلول زعفران کمی (در صورت تمایل) شربت برای مرطوب کردن کیک مقداری خامه فرم گرفته اضافه برای ... #دسر_مدرن

اسلایس انبه

از
@del_cookies
مواد اولیه
پوره انبه یک پ (250 گرم)
بستنی انبه 150 گ
خامه فرم گرفته 200 گ
پودر ژلاتین 24 گ
آب سرد 70 میلی لیتر
کیک شکلاتی یک تخته به ضخامت یک و نیم سانتی متر
محلول زعفران کمی (در صورت تمایل)
شربت برای مرطوب کردن کیک مقداری
خامه فرم گرفته اضافه برای تزیین به میزان لازم

بستنی انبه را در دمای محیط قرار دهید تا کاملا ذوب شده به دمای محیط برسد. خامه قنادی را بزنید تا فرم بگیرد و در دمای محیط قرار دهید.
پوره انبه را به این ترتیب آماده کنید. یک انبه بزرگ، رسیده و شیرین را پوست و هسته گرفته و با قاشق له کنید سپس از صافی رد کنید. وقتی از صافی عبور دهید، ریش ریش های انبه که داخل دسر خوشایند نیست، گرفته می شود و پوره خالص بدست می آید. در صورت تمایل یک قاشق چایخوری محلول زعفران به پوره انبه اضافه کنید. اگر انبه شما کاملا رسیده و شیرین باشد، نیازی به اضافه کردن شکر نیست.
ابتدا به این نکته درباره ژلاتین توجه کنید. همواره برای آماده کردن ژلاتین از روش بن ماری استفاده کنید. از کاسه کوچکی که دهانه آن باز باشد استفاده کنید، اگر میزان ژلاتین زیاد است آن را به یکباره روی آب نریزد، ممکن است مقداری از آن خیس نشود و گلوله بماند، به این صورت عمل کنید مقداری از آب سرد دستور را در کاسه بریزید مقداری ژلاتین روی آب بپاشید، دوباره مقداری از آب را بریزید و بار دیگر ژلاتین بپاشید، این کار را به تناوب تکرار کنید تا تمام شود دقت کنید لایه آخر پودر ژلاتین باشد. همواره به همین روش ژلاتین را درست کنید صبر کنید تا کاملا اسفنجی شود، سپس روی بخار آب قرار دهید، گه گاهی هم بزنید تا کاملا ژلاتین ذوب شده و شفاف شود.
ژلاتین ذوب شده را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس آنرا به پوره انبه اضافه کنید. بستنی ذوب شده را در چند مرحله به خامه فرم گرفته اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید تا یکدست و روان شود. وقتی کاملا مطمئن شدید که مخلوط خامه و بستنی به دمای محیط رسیده، مخلوط پوره انبه و ژلاتین را به مخلوط خامه و بستنی اضافه کنید و با لیسک مواد را مخلوط کنید.
کیک شکلاتی را به اندازه کف رینگ مربعی 20 سانتی یا قالب کمربندی 20 سانتی ببرید. کیک را کف قالب قرار دهید و با کمی شربت روی کیک را مرطوب کنید. مایه آماده را روی کیک بریزید و قالب را در یخچال به مدت پنج ساعت قرار دهید تا کاملا ببندد.
پس از آماده شدن دسر، لبه های آن را به کمک چاقو از رینگ جدا کنید و رینگ را بردارید یا کمربند قالب را باز کنید، سپس به صورت دلخواه برش بزنید، برای برش چاقو را
ادامه در کامنت
Read more
. بررسی سینمای پست مدرن در فیلم هفت روانی یا چگونه بگویم دوستش داشتم Seven Psychopaths ۷ روانی، ...
Media Removed
. بررسی سینمای پست مدرن در فیلم هفت روانی یا چگونه بگویم دوستش داشتم Seven Psychopaths ۷ روانی، به کارگردانی مارتین مک دونا، تولید سال ۲۰۱۲. داستان فیلم درباره ی نویسنده ای است که تنها اسم فیلمنامه ی خود را می داند: هفت روانی او به دنبال شخصیت ها و داستان هایی می گردد تا بتواند بنویسد و در ... .
بررسی سینمای پست مدرن در فیلم هفت روانی
یا
چگونه بگویم دوستش داشتم

Seven Psychopaths
۷ روانی، به کارگردانی مارتین مک دونا، تولید سال ۲۰۱۲.

داستان فیلم درباره ی نویسنده ای است که تنها اسم فیلمنامه ی خود را می داند: هفت روانی
او به دنبال شخصیت ها و داستان هایی می گردد تا بتواند بنویسد و در این راه، دوستانش نیز کمکش خواهند کرد. خشونت، خون و انتقام موضوع های کلیشه ای هستند که با نگاهی متفاوت و تاثیرگذار ، فیلمی عالی را می سازند.

فیلم، تلفیقی از ژانرهای مختلف است. در حالی که یک فیلم جنایی است، کمدی سیاه و درام هم می تواند باشد.

فیلم با تصویری از کوه های هالیوود و آن نوشته ی معروف HOLLYWOOD شروع می شود. در واقع از همان ابتدا، کارگردان به مخاطب های باهوشش می گوید که شما دارید فیلم می بینید!
یعنی اتفاقاتی که در فیلم ۷روانی می افتد، احتمال دارد تنها قسمتی از متنی باشد که شخصیت نویسنده ی فیلمنامه (که در فیلم حضور دارد)، نوشته است.
و در ادامه، حقیقت داستان تبدیل به هاله ای از ابهام می شود و ما مطمئن نیستیم چیزی که می بینیم فیلمنامه ی اجرا شده است یا واقعیت. درواقع فیلم با جزئیات خود مدام این را یادآوری می کند که این یک فیلم است. اما مخاطب نمی تواند مطمئن باشد که این اتفاقات، در دنیای واقعی هم رخ داده یا نداده است.
برای مثال درمورد یکی از داستان ها که با تکرار در فیلم گفته می شود، در تمام مدت ما به داستان بودن آن اطمینان داریم، و بعد در میانه ی فیلم کاملا مطمئن می شویم که این داستان واقعا رخ داده است.
علاوه بر آن شخصیت نویسنده، الکلی است. پس چطور می تواند حقیقت را آن طور که واقعا بوده، به تصویر بکشد؟! دو شخصیت دیگری که در نوشتن فیلمنامه دخالت دارند، خودشان روانی اند. و تمام این مسائل باعث خدشه دار کردن حقیقت خواهد شد.

روایت این فیلم غیرخطی است و از تکنیک داستان در داستان استفاده می شود. نویسنده، یا شخصیت هایی که در امر نوشتن فیلمنامه سهیم هستند، در جای جای فیلم شروع به تعریف کردن داستانی متفاوت از خط اصلی فیلم می کنند.

در صحنه ی آغازین فیلم، دو گنگستر در حال بحث کردن درباره ی شیوه ی کشتن کسی هستند. کاملا مسلح و آماده ی شلیک به شخصی که خواهد آمد. اما دیگر حسابی سرشان گرم حرف زدن است. رویشان به دوربین است و ما در بک گراند می بینیم شخصی نقابدار به آنها نزدیک می شود و بدون یک لحظه تامل هر دو را می کشد. از همین صحنه تا انتهای فیلم شاهد روایت هجوگونه ای...
.
✔✔ادامه‌ی متن را در کانال تلگرام بیابید⬅️⬅️⬅️
فاطمه اختصاری
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه #سمفکف
Read more
چرخه ی خشونت در رابطه ی عاطفی در رابطه ی عاطفی به دلیل ترس از تنهایی، طرد شدگی و آسیب دیدگی غالبا خشم ...
Media Removed
چرخه ی خشونت در رابطه ی عاطفی در رابطه ی عاطفی به دلیل ترس از تنهایی، طرد شدگی و آسیب دیدگی غالبا خشم و خشونت به صورت مکرر رخ می دهد. این خشم و خشونت باعث می شود یکی از شریکان در رابطه، نقش قربانی و دیگری در نقش ازار دهنده داشته باشند. هر چند ممکن است در طول مسیر رابطه تغییر نقش بدهند و قربانی بعد از دوره ... چرخه ی خشونت در رابطه ی عاطفی

در رابطه ی عاطفی به دلیل ترس از تنهایی، طرد شدگی و آسیب دیدگی غالبا خشم و خشونت به صورت مکرر رخ می دهد. این خشم و خشونت باعث می شود یکی از شریکان در رابطه، نقش قربانی و دیگری در نقش ازار دهنده داشته باشند. هر چند ممکن است در طول مسیر رابطه تغییر نقش بدهند و قربانی بعد از دوره ای تبدیل به آزار دهنده گردد. در هر دو صورت چرخه خشونت بین طرفین رابطه ایجاد خواهد شد. این چرخه شامل مراحل زیر است:

۱- دوره ماه عسل
این مرحله پس از خشونت ایجاد می شود. یعنی آزار دهنده به هر وسیله ای دست می زند تا قربانی را به ادامه ی رابطه دعوت کند. به عنوان مثال؛ هدیه دادن، واسطه قرار دادن دیگران، قول دادن، عذر خواهی کردن، مراجعه به روانشناس و روانپزشک و ... . این موارد تا حدی ادامه خواهد داشت تا مجددا قربانی رضایت به ادامه رابطه بدهد. سپس وارد مرحله دوم چرخه ی خشونت خواهند شد.
۲- دوره ی فشار
در این دوره به هر حال مشکلات قبلی تکرار خواهند شد چرا که آزار دهنده و قربانی به لحاظ روانی داخلی خود را تغییر نداده اند. در این دوره قربانی تلاش می کند رفتاری نداشته باشد تا ازار دهنده را خشم گین کند. حتی از خواسته های خود نیز می گذرد به امید کنترل خشم و خشونت آزاردهنده.قربانی در این دوره احساس می کند روی پوست تخم مرغ راه می رود. این دوره زیاد دوام نخواهد داشت و وارد مرحله سوم چرخه خواهند شد.

۳- خشم و خشونت
به هر حال خشم و خشونت در رابطه ایجاد شده و این بار واکنش ها برای هر دو بیشتر خواهد بود. برای آزار دهنده به دلیل این که مدتی خود را تحت فشار قرار داده تا خشم گین نشود. برای قربانی به دلیل این که هر کاری کرده تا خشمی ایجاد نشود.
پس از این مرحله مجددا به مرحله ی ماه عسل و یا شروع چرخه ی خشم و خشونت بر خواهند گشت. متاسفانه پس از تکرار چندین باره ی این چرخه، بین شریکان در رابطه صمیمیتی منفی ایجاد می شود و همین مسئله باعث تکرار و تشدد بیشتر چرخه خشونت می گردد. یعنی بعد از دوره ای با وجودی که هر دو می دانند، رابطه آسیب زننده و مخرب هست ولی نمی توانند حتی برای مدتی از هم فاصله گرفته و خود را بهبود دهند.
راه حل خروج به دلیل تفاوتهای فردی روشی ثابت ندارد. به همین دلیل نیازمند کمک تخصصی است. ولی در انتها اشاره می کنم، خشونت در رابطه ی عاطفی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
موفق و مانا باشین
رضا نوری
Read more
سلام، سلام، سلام. زیبا صبح دوشنبه روززیبای تابستانی تان نیکووخوش.<span class="emoji emoji2764"></span> من یک چپ دست هستم.<span class="emoji emoji2764"></span> دوست ...
Media Removed
سلام، سلام، سلام. زیبا صبح دوشنبه روززیبای تابستانی تان نیکووخوش. من یک چپ دست هستم. دوست تان دارم. مراقب خوبی هایتان باشید. . . روز جهاني چپ دستها مبارك. در مغز افراد راست دست نیمکره سمت چپ مسئول احساسات و نیمکره سمت راست مسئول منطق و پردازش کردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ ... سلام،
سلام،
سلام.

زیبا صبح دوشنبه روززیبای
تابستانی تان نیکووخوش.❤ من یک چپ دست هستم.❤ دوست تان دارم.❤ مراقب خوبی هایتان باشید.❤ . .

روز جهاني چپ دستها مبارك.❤ در مغز افراد راست دست نیمکره سمت چپ مسئول احساسات و نیمکره سمت راست مسئول منطق و پردازش کردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ دست این مورد وارونه است و پیوند بیشترو تنگاتنگ تری میان این دو نیمکره بر قرار است و همین باعث می شود که افراد چپ دست:
کمتر گول بخورند.
یشتر مشکوک باشند.
سخت تر قانع بشوند.
بیشتر عصبانی بشوند.
زود وابسته شوند و سخت دل بکنند.
توانایی مدیریت بهتری داشته باشند.
درک موسیقی و علاقه بیشتری به موسیقی داشته باشند.
روابط دوستانه تر و گرم تری داشته باشند.
آسان وتر و عمیق تر مطالب تازه را یاد بگیرند.
برای یادگیری نیاز کمتری به تکرار داشته باشند. 
#چپدست 
#چپدستها 
#
lefthandersday #
روزجهاني_چپ_دست 
#روزجهاني_چپ_دست_ها_
مباررررررررك.⚘👆❤ ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
Read more
بازنشر یادداشت فراستی به مناسبت زادروز هیچکاک . ساختن فیلم های جدی و عمیق، آسان تر از فیلم های تجاری ...
Media Removed
بازنشر یادداشت فراستی به مناسبت زادروز هیچکاک . ساختن فیلم های جدی و عمیق، آسان تر از فیلم های تجاری قراردادی است.آگاهی من وادارم می کند که تجاری کار کنم... در سینما، کارگردان باید با بهای گزافی خود را بیان کند.این بها، سرگرمی است/هیچکاک . هیچکاک همچون هر هنرمند راستین و دلمشغول، خود را با ... بازنشر یادداشت فراستی به مناسبت زادروز هیچکاک
.
ساختن فیلم های جدی و عمیق، آسان تر از فیلم های تجاری قراردادی است.آگاهی من وادارم می کند که تجاری کار کنم... در سینما، کارگردان باید با بهای گزافی خود را بیان کند.این بها، سرگرمی است/هیچکاک
.
هیچکاک همچون هر هنرمند راستین و دلمشغول، خود را با آثارش بیان می کند اما بسیار غیر مستقیم و نامرئی؛ در پس سرگرمی. او تنها کسی است در سینما که می تواند میلیونها نفر را در سراسر جهان سرگرم کند و تکان دهد. تماشگر او را تجسم خود می داند. هیچ فیلمسازی مانند او جذابیت و سرگرمی را اینچنین با هنر نیامیخته و عجین نکرده. آثار او مطلقاً  سرگرم کننده اند و مطلقاً هنر؛ هنر فراگیر مردمی. او عام و خاص را متحد کرده و به ما می آموزد چگونه سرگرم شده و از هنر لذت ببریم و هشیارشویم. فیلمسازی برای او نه خودنمایی است، نه ادا و ادعای هنرمندانه. او هنرمند است؛ هنرمندی بزرگ. پس نیاز ندارد خود را تفسیر کند و اثرش را. در مصاحبه های گوناگون و مفصلش نه تنها خود را هنرمند نمی نامد – همچون فورد و برگمان و.. – که فقط به جنبه های تکنیکی کارهایش می پردازد و از هر تعبیر و تفسیر و توضیح واضحات "هنرمندانه" اثر سر باز می زند و در جواب می گوید : " این فقط یک فیلم است." از خود ، زندگی و دغدغه هایش چیز مهمی نمی گوید. یک داستان دو خطی سر هم بندی شده دربارۀ ترس از پلیس در شش سالگی اش را مرتب تکرار می کند . داستانی – اتفاقاً سینمایی-  که معلوم نیست متعلق به دنیای خیال اوست یا دنیای واقعی اش. .
موضوع  تمام فیلم های او داستان تقابل یک انسان معصوم و عادی با دنیای غیر عادی- و مدرن – پر آشوب و مملو از گناه و ترس است. داستان جابه جایی آدمها و دنیایشان- واقعیت و خیال  آنها- و درگیری دائمی خیر و شر در وجود انسان. داستان های هیچکاکی از سینما نشات می گیرند.
.
هیچکاک منتقد جدی و شوخ طبع مدرنیسم است.در فیلم های او نظم زندگی مدرن و ثبات ظاهری آن با کوچک ترین چیزی به هم می ریزد و کائوس رخ می دهد؛ و چهره واقعی کرخت کننده و فاسد کننده آن نظم بر ملا شده و تعلیق که حکومت بی ثباتی است حادث می شود. تعلیق-سوسپانس- هیچکاکی شوک لحظه ای نیست و شکل فَنری اش ادامه می یابد. تعلیق پل بین واقعیت و خیال است؛ بین یک لحظه قبل و یک لحظه بعد است؛ دستکاری در زمان حال است؛ بسط زمان حال استمراری و کند کردن آن است بین آینده های استمراری احتمالی متضاد؛ بین بودن حال است و وسواس آینده. تعلیق ثبات ناپایداری است.همین است که اضطراب می افریند و دلهره ممتد. تعلیق فقط یک روش نیست ،بخشی از نگرش هیچکاک است
Read more
روز هفتم شما موفق شدید! امروز روز آخر است و شما می توانید همان برنامه ای که در روز ششم داشته اید را تکرار ...
Media Removed
روز هفتم شما موفق شدید! امروز روز آخر است و شما می توانید همان برنامه ای که در روز ششم داشته اید را تکرار کنید، اما یک لیوان آبمیوه طبیعی که خودتان در منزل تهیه کرده اید را هم به این برنامه غذایی اضافه کنید. همان مقدار آبی که هر روز این هفته نوشیده اید را امروز هم باید تکرار کنید. در پایان روز خودتان را ... روز هفتم

شما موفق شدید! امروز روز آخر است و شما می توانید همان برنامه ای که در روز ششم داشته اید را تکرار کنید، اما یک لیوان آبمیوه طبیعی که خودتان در منزل تهیه کرده اید را هم به این برنامه غذایی اضافه کنید. همان مقدار آبی که هر روز این هفته نوشیده اید را امروز هم باید تکرار کنید. در پایان روز خودتان را وزن کنید و نتیجه زحمات یک هفته ای خود را ببینید، اگر در آینه نگاه کنید خواهید دید که پوستتان نیز روشن تر و شفاف تر شده است. آن چه در ظاهر می بینید تنها بخشی از مزایای این رژیم یک هفته ای است. یادتان باشد که چقدر در این هفته تلاش کرده اید و آن را با پرخوری کردن در روزهای آینده از بین نبرید.

نکته 1:برای رسیدن به نتایج بهتر روزی 45 دقیقه پیاده روی را در برنامه خود بگنجانید.

نکته 2:شما مجاز هستید هر چقدر که خودتان می خواهید چای سبز و قهوه، البته بدون شیر و شکر، بنوشید.
#بدن_خوبا #بدنسازي #خوش_هيكل_ميشم #چی_بپوشم #کجا_برم #
Read more
سوال: ‌ بنده خانمی هستم که حدود چهار ماه است عقد کرده‌ام. دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم را نگاه ...
Media Removed
سوال: ‌ بنده خانمی هستم که حدود چهار ماه است عقد کرده‌ام. دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم را نگاه کردم که متاسفانه متوجه شدم ایشان قبلا با دختری هفت سال دوست بوده و یک ماه قبل از آشنایی با من به هم خورده است و حدود یک ماه پس از آن، ما با هم اشنا شدیم و دو ماه بعد عقد کردیم. من الان از نظر روحی کاملا به هم ... سوال:

بنده خانمی هستم که حدود چهار ماه است عقد کرده‌ام. دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم را نگاه کردم که متاسفانه متوجه شدم ایشان قبلا با دختری هفت سال دوست بوده و یک ماه قبل از آشنایی با من به هم خورده است و حدود یک ماه پس از آن، ما با هم اشنا شدیم و دو ماه بعد عقد کردیم.
من الان از نظر روحی کاملا به هم ریخته هستم؛ چون اصلا چنین انتظاری از او نداشتم. از آنجایی که خودم با کسی ارتباط نداشتم، این ارتباط هفت ساله همسرم مرا اذیتم می‌کند. نمی‌دانم چکار کنم؟ آیا به همسرم در میان بگذارم؟ یااینکه نادیده بگیرم؟
پاسخ سوال:
با سلام، ابتدا از اینکه ما را به عنوان راهنمای خود انتخاب کرده‌اید، تشکر می‌کنم.
شرایط شما را کاملا درک می‌کنیم و حق می‌دهیم از این بابت احساس نگرانی داشته باشید، ولی قبل از اینکه کاری بکنید بهتر است به این نکاتی که عرض می‌شود توجه کنید.
اگر واقعا این مسأله واقعیت داشته باشد که همسرتان در گذشته رابطه داشته است، گرچه این موضوع واقعا برای هر خانمی آزاردهنده است که متوجه شود همسرش در گذشته رابطه داشته است، ولی به هرحال نمی‌توان به راحتی درباره این موضوع قضاوت کرد و نیاز است که با دقت بیشتری رفتار کرد تا مبادا با یک تصمیم شتابزده، در آینده پشیمان شد.
سوال: واقعا گذشته همسر چقدر مهم است؟
جواب: گذشته افراد به مقداری که در آینده اثر بگذارد مهم است؛ مثلا اگر فرد در گذشته رابطه زیادی(یعنی رابطه با افراد متعدد) داشته ممکن است در آینده دوباره سراغ آن برود که در چنین مواردی طرف مقابل می‌تواند او را رد کند، امّا اگر فرد رابطه زیادی نداشته است و در حال حاضر هم فرد پاکی است و قصد تکرار گذشته خود را نداشته باشد، در اینصورت می‌توان به چنین فردی در زندگی امید داشت.
البته اینکه همسرتان که در گذشته رابطه داشته است چه بسا در راستای ازدواج و انتخاب همسر بوده باشد، گرچه بازهم این دلیل قابل توجیح نیست، ولی می‌توان امید داشت که همسرتان از آنجایی که با شما ازدواج کرده است دیگر بدنبال رابطه‌های مخفیانه گذشته‌اش نیست.
به هرحال تصمیم گیری باشماست؛ اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید و گذشته او را نادیده بگیرید یانه.
امّا اگر تصمیم گرفتید این موضوع را نادیده بگیرید و گذشته‌اش را فراموش کنید، توجه به این نکات ضروری به نظر می‌رسد:
۱. برای فراموش کردن کارش او را ببخشید؛ یعنی توجه کنید که او هم مثل انسان‌های دیگر ممکن الخطا است و بزرگواری حکم می‌کند که بخشیده شود.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #رضایت_همسر #گذشته #گذشته_همسر
Read more
. کلوخ میشد از خسته‌ی دیوار می‌افتاد و در دشت قصرهای شنی - سرسختتر از تکرار - حدیث زاویه می‌گفت ...
Media Removed
. کلوخ میشد از خسته‌ی دیوار می‌افتاد و در دشت قصرهای شنی - سرسختتر از تکرار - حدیث زاویه می‌گفت و سنگ #یاسین_رحمانی . . ‌. پ.ن: برای نپوسیدن باید تازه شد و برای تازه شدن باید عوض شد. #کمال و پیمودن پله های کمال است که عوضمان می کند. تا نپوسیم باید که نمانیم. و برای اینکه نمانیم سمت کمال را نشانمان ... .
کلوخ میشد
از خسته‌ی دیوار می‌افتاد
و در دشت قصرهای شنی
- سرسختتر از تکرار -
حدیث زاویه می‌گفت و سنگ #یاسین_رحمانی .
.
‌.
پ.ن: برای نپوسیدن باید تازه شد و برای تازه شدن باید عوض شد. #کمال و پیمودن پله های کمال است که عوضمان می کند. تا نپوسیم باید که نمانیم. و برای اینکه نمانیم سمت کمال را نشانمان می دهند، و سمت رجعت را. کمال عوضمان می کند و رجعت تکرارمان. پیمودن پله های کمال خطر کردن است، آشنا شدن با حیرت است و حیرت #راز است. کشف جرقه های پنهانی است در ظلماتی که مثل #نور خیره مان می کند. "چه هراسی دارد ظلمت روح" جمله ایست که نتیجه آخر یک راه پیمایی در ظلمات است، عصاره نتیجه گیری انسانی است که از حاشیه های واقعیت روزمره به راه می افتد و در تلاش باز کردن دریجه ای برای گریز به ماورا راه پیدا کند.

#یدالله_رویایی از کتاب #هلاک_عقل_به_وقت_اندیشیدن .
.
Tags:
#شعرحجم #شعر_حجم #ادبیات #شعرکوتاه #ادبیات_معاصر
Read more
. خواهش می کنم امیدوار باشیم این روزها خیلی این جمله رو میشنوم : ما ملتی هستیم که هر چی بکشیم حقمونه؛ اخه ...
Media Removed
. خواهش می کنم امیدوار باشیم این روزها خیلی این جمله رو میشنوم : ما ملتی هستیم که هر چی بکشیم حقمونه؛ اخه چرا ؟ مگه مردم بقیه جاهای دنیا چه کاری می کنند که ما نمی کنیم ؟ یعنی تغییر و تحول فرهنگی رو باید فاتحه اش رو خوند ؟ یعنی امیدی به اینده نداشتن ؟ یعنی تاریخ باید هی به اشکال مختلف تکرار بشه ؟ این ... .
خواهش می کنم امیدوار باشیم
این روزها خیلی این جمله رو میشنوم :
ما ملتی هستیم که هر چی بکشیم حقمونه؛
اخه چرا ؟ مگه مردم بقیه جاهای دنیا چه کاری می کنند که ما نمی کنیم ؟
یعنی تغییر و تحول فرهنگی رو باید فاتحه اش رو خوند ؟
یعنی امیدی به اینده نداشتن ؟
یعنی تاریخ باید هی به اشکال مختلف تکرار بشه ؟ این نوع تفکر تخریب گر و خطر ناکه خواهش می کنم امیدوار باشیم
روزی حتی ۵ صفحه کتاب بخوانیم
به هم اعتماد کنیم. تعصب بر اعتقاداتی که ممکن است با فهم بیشتر و مطالعه تغییر کند نداشته باشیم . به وجدان خود بها بدهیم
اگر در عشق شکست خوردیم نباید
به عشق بی اعتماد شویم. قضاوت نکنیم
در خیابان اگر به غریبه نگاهمان افتاد لبخند بزنیم
اگر دوست خوبی نیستیم هنگام دشمنی رازدار دوست باشیم
بفهمیم نه همه پولدار ها کثیف هستند ونه فقرا نفهم .
از موفقیت دیگران خوشحال باشیم .
با روزی کسی بازی نکنیم .
توقعات خود را کنترل کنیم و همانقدر که عشق به دنیا میدهیم توقع از دنیا کنیم
هر کس به ما روزی رساند برای جبرانش تملق و خبر چینی نکنیم برایش کاری کنیم و عشقی بدهیم کافیست
ارزش های انسان ها به پول یا شهرت یا ماشین و پست و مقام نیست . پس ببینیم به چه چیز داریم احترام می گذاریم
از محبت کردن و معرفت داشتن نترسیم
خدا ترسناک نیست؛ بجای ترس و وحشت از خدا به عشق او اعتماد کنیم
در رانندگی خود را بجای دیگران قرار دهیم
اگر کالایی گران شد دسته جمعی خریدش را تحریم کنیم
مبادا دلی را بشکنیم .
جان بی گناهی رابگیریم
غرور کسی را خورد کنیم
از نفرین و اه جدا بپرهیزیم
مراقب دل پدر و مادر باشیم
در شبکه های مجازی توهین نکنیم 👇
بخصوص برای متفاوت بودن و جلب توجه
ناسزا نگوییم
برای هم باید دعای خیر کنیم
التماس دعا 🙏
گاهی لازم است در هر موقعیتی هستیم به دلمان اعتماد کنیم به وجدانمان و به خداوند.
هر کس را می بینید به زیبایی هایش توجه کنید خوبی هایش را اژ ذهنتان پاک نکنید حتی اگر به شما بد کرد
نومید نباشیم از خود شروع کنیم
کافیست فرزندان تو سری خور تحویل اجتماع ندهیم
💙💙💙💙
Read more
. <span class="emoji emoji1f6a8"></span>اصلاح‌طلبان برای یک‌بار هم شده از مردم عذرخواهی کنند/ این روزنامه ها را بخاطر بسپارید! . . 📸تیتر ...
Media Removed
. اصلاح‌طلبان برای یک‌بار هم شده از مردم عذرخواهی کنند/ این روزنامه ها را بخاطر بسپارید! . . 📸تیتر های دروغ در 27 دی 94، روز اجرای برجام و تیتر ها در 13 آذر 95، روز تمدید تحریم های ده ساله علیه ایران . . درست در ایامی که منتقدان برجام هشدار بدعهدی آمریکایی‌ها را به اعضای تیم مذاکره کننده می‌دادند، ... .
🚨اصلاح‌طلبان برای یک‌بار هم شده از مردم عذرخواهی کنند/ این روزنامه ها را بخاطر بسپارید!
.
.
📸تیتر های دروغ در 27 دی 94، روز اجرای برجام
و تیتر ها در 13 آذر 95، روز تمدید تحریم های ده ساله علیه ایران
.
.
🔹درست در ایامی که منتقدان برجام هشدار بدعهدی آمریکایی‌ها را به اعضای تیم مذاکره کننده می‌دادند، موافقان این توافقنامه بدون توجه به هشدارهای منتقدان و و رهبر انقلاب، سخن از به تاریخ پیوستن تحریم‌ها به میان آوردند.
.
.
🔹برجام نمونه خوبی برای این موضع دوگانه است. این جریان سیاسی حدود 5 سال ملت ایران را نسبت به توسعه خارج از مرزها امیدوار کرد و بحث مذاکره با آمریکا برای برطرف کردن تحریم ها و مشکلات را شعار خود قرار داد. در این عرصه مردم نیز همراهی کردند اما حالا که همه چیز مشخص شده و آمریکا تعهدات خود را پایمال کرده است، این جریان به جای عذرخواهی از مردم پشت آنان پنهان می شود و مردم را با مشکلات تنها می گذارد و بیان می کند که بایستی با وحدت مشکلات را حل کنیم.
.
.
🔹هر چند که به نظر می رسد که این اشتباه در حال تکرار است؛ اصلاح طلبان حالا به جای امریکای قوی به سمت اروپای وابسته به کدخدا در حال تکرار پروژه «تکرار» هستند.

#روزنامه_های_زنجیره_ای #اصلاح_طلبان
Read more
سرشانه با کش (دور کردن دست از مقابل به پهلو ) . استخوان بازو موازی با سطح زمین ، تک دست کش را به سمت پهلو هدایت میکنیم بعد از مکثی کوتاه دوباره به حالت اول برمیگردیم . . فشار اصلی روی قسمت میانی و قدامی دلتوئید (فشار ثانویه بالاسینه) . ارنج ده درجه خم مج در راستای ساعد ،سر سینه صاف ،سر در راستای ... 💥سرشانه با کش (دور کردن دست از مقابل به پهلو )
.
✅استخوان بازو موازی با سطح زمین ، تک دست کش را به سمت پهلو هدایت میکنیم بعد از مکثی کوتاه دوباره به حالت اول برمیگردیم .
.
✅فشار اصلی روی قسمت میانی و قدامی دلتوئید (فشار ثانویه بالاسینه)
.
✅ارنج ده درجه خم مج در راستای ساعد ،سر سینه صاف ،سر در راستای بدن صاف
.
.
✅هر رفت و برگشت یک تکرار است برای هر دست پانزده تکرار انجام دهید (پیشنهاد برای عموم) ، سه ست
. ✅تعداد تکرار و ست با توجه به مقاومت کش و هدف تمرین تغیر میکنه .
.
‎ #فیتنس #بدنسازی #مربی #بدنساز #وحید_مداحی #چاقی #لاغری #سیکس_پک #رژیم_لاغری #ورزش_بانوان #رژیم #تربیت_بدنی # #فوتبال #بدنسازی_فوتبال #ورزش #fit #fitness #sport #naturalbody #naturalfitness #body #healthy #healthylifestyle #healthland #training
Read more
خیلی خسته ام. چند هفته ی شلوغ پشت سر هم. احتیاج به فضای خالی فکری دارم. دارم همین ها را به مجتبا که نشسته ...
Media Removed
خیلی خسته ام. چند هفته ی شلوغ پشت سر هم. احتیاج به فضای خالی فکری دارم. دارم همین ها را به مجتبا که نشسته روی مبل و گیتار می‌زند می گویم، که یکهو بر می‌گردم می بینم شلوغی ذهنی توانایی تماشا کردن را پایین می آورد. این چنین قابی مسخم می کند. تماشا مدیتیشن روحی من است. همه ی این سال ها هم بوده. شش سال است توی ... خیلی خسته ام. چند هفته ی شلوغ پشت سر هم. احتیاج به فضای خالی فکری دارم. دارم همین ها را به مجتبا که نشسته روی مبل و گیتار می‌زند می گویم، که یکهو بر می‌گردم می بینم شلوغی ذهنی توانایی تماشا کردن را پایین می آورد. این چنین قابی مسخم می کند. تماشا مدیتیشن روحی من است. همه ی این سال ها هم بوده. شش سال است توی این خانه ایم و این قاب برایم تکراری نشده. بعد فکر می کنم چرا اتفاقا تکراری شده. آرامش واقعی هم توی همین تکرارهاست. آقای کوندرا توی ذهنم تلنگر می‌زند که حواست باشد یک بار حساب نیست. یک بار مثل هیچ وقت است . اصلا من آدم لذت بردن از تکرارهام. شیفته ی پیدا کردن جزئیات جدید در بازبینی یک اتفاق یا یک قاب . برای همین است که وقتی دارم با خستگیِ چند هفته ایِ روی دوشم، آماده می شوم بروم سر کار، واندرلیست توی گوشی را باز می کنم توی پرونده ی زیستن می زنم یادت باشد بشینی تکه هایی از نیویورک آی لاو یو، پاریس ، تاک تو هِر، اَملی پولان، زندگی دوگانه ی ورونیک را جدا کنی و برای بار هزارم ببینی
.
دارم فکر می کنم ما آدم ها وقت خستگی به اشتباه دنبال یک چیز جدید می گردیم. چنگ انداختن به یک تکرار دوست داشتنی خیلی آرامش بخش تر است
.
🌳
.
#مفهوم_خانه #گوشه_ی_امن #تکرارها #یلدانوشت
Read more
. <span class="emoji emoji1f53a"></span>بخشي از #كتاب قدرت تمرکز . پر فروش ترین کتاب نیویورک تایمز اثر سه استاد بزرگ : جک کنفیلد ، لس هیویت ...
Media Removed
. بخشي از #كتاب قدرت تمرکز . پر فروش ترین کتاب نیویورک تایمز اثر سه استاد بزرگ : جک کنفیلد ، لس هیویت و مارک ویکتور هنسن . زندگی بدون تجربه بی ارزش است . شخصی که در یک خانواده فقیر بزرگ شده بود و معلوم هم بود در کلاس درس مشکلات بزرگی داشت . او بخاطر ناتوانی ، در خواندن و نوشتن بسیار مشکل داشت . معلم هم ... .
🔺بخشي از #كتاب قدرت تمرکز .
پر فروش ترین کتاب نیویورک تایمز اثر سه استاد بزرگ : جک کنفیلد ، لس هیویت و مارک ویکتور هنسن
.
زندگی بدون تجربه بی ارزش است .
شخصی که در یک خانواده فقیر بزرگ شده بود و معلوم هم بود در کلاس درس مشکلات بزرگی داشت . او بخاطر ناتوانی ، در خواندن و نوشتن بسیار مشکل داشت . معلم هم به دلیل شلوغی کلاس ، به او توجهی نداشت . حتی یکی از معلمانش او را در کلاس جلو بقیه سرزنش می کرد و می گفت : تو آدم احمق و بی ارزشی هستی و جائی هم نمی رسی ! این شخص در همه درسها مردود شد و اخراج شد . او به کارهای مختلف پرداخت ، و به کار ساختمانی به عنوان کارگر مشغول شد . بعد از ازدواج تصمیم گرفت که برای خود کاری دست و پا کند که هر دفعه شروع می کرد ، همان سال اول ورشکست می شد .
اغلب مردم بعد از شکستها ، به کارهای حقوق بگیری روی می آورند ، اما او گفته بود که من تجربه بیشتری پیدا کرده ام ، بخاطر اینکه همه اشتباهات من یک بار بوده و تکراری نبوده اند ، البته این هم نکته ای است . اولین خطا یا اشتباه را تجربه می گویند . در صورت تکرار همان اشتباه یا خطا را "احمقی" می گویند .
او با خواهش از همسرش خواست که دوباره کاری را امتحان کند . این بار در یک بنگاه معاملات ملکی مشغول به کار شد . در مدت پنج سالی که سه بار ورشکست شده بود ، فقط یاد گرفته بود که باید پشتکار داشت . در تشویق کردن مهارت پیدا کرده بود . در عرض ده سال ، توانست یکی از موفقترین کارآفرینان محل شود و صاحب زندگی ای شد که هیچ کس تصور آن را نمی کرد وقتی از او پرسیده بودند که چطور به این درجه رسیده ای ؟ گفته بود من فقط برای فکر کردن ، وقت می گذاشتم . یک روز در هفته را برای فکر کردن اختصاص داده بودم . همه فکرها ،ایده ها و راهکارهائی را که بدست آورده ام در همان یک روز ، مختص فکر کردن بوده است .
.
🔺🔻🔺
📚نام کتاب : قدرت تمرکز 🔖مولفین : جک کنفیلد ، لس هیویت ، مارک ویکتور 📝مترجم : سید مجتبی میر مالک 💳قیمت : 19000تومان
📨ارسال رايگان با پست پيشتاز .
🔖🔖🔖
🛒‎جهت خريد كتاب به همراه ارسال رايگان .

1️⃣ كد١٦٨٠ را به سامانه 300086428 ارسال کنید ☎️كارشناسان ما با شما تماس مي گيرند و یا .
2️⃣📲 با شماره 09197464022 خانم كرمي هماهنگ كنيد.
Read more
[Forwarded from کمپین عکاسان خانه صنعت و معدن ایرانیان (Nooshin Rezai)] #عکاسی_از_سوژه_متحرک ...
Media Removed
[Forwarded from کمپین عکاسان خانه صنعت و معدن ایرانیان (Nooshin Rezai)] #عکاسی_از_سوژه_متحرک #پنینگ نکاتی کلیدی برای عکاسی پنینگ ۱. لرزش دست‌ها باید کنترل شود و سرعت شاتر نسبتا کم باشد. سرعت دقیق شاتر به سرعت سوژه بستگی دارد اما عموما ۱/۲۰۰ و یا کمتر است. مثلا اگر سوژه شما یک اتوموبیل ... [Forwarded from کمپین عکاسان خانه صنعت و معدن ایرانیان (Nooshin Rezai)]
#عکاسی_از_سوژه_متحرک
#پنینگ

نکاتی کلیدی برای عکاسی پنینگ

۱. لرزش دست‌ها باید کنترل شود و سرعت شاتر نسبتا کم باشد.

سرعت دقیق شاتر به سرعت سوژه بستگی دارد اما عموما ۱/۲۰۰ و یا کمتر است. مثلا اگر سوژه شما یک اتوموبیل در حال حرکت با سرعت تقریبا بالا باشد ۱/۲۰۰ مناسب است اما اگر از یک دونده یا یک دوچرخه سوار که سرعتی کمتر دارند، عکس می‌گیریند آنگاه باید حدود ۱/۴۰ را برای سرعت شاتر انتخاب کنید.

۲. به خاطر داشته باشید که سرعت شاتر بالاتر به شما کمک می‌کند تا سوژه شفاف‌تری داشته باشید.

اگر شما در حال یادگیری و تمرین تکنیک پنینگ هستید سعی کنید تا حد امکان سرعت شاتر را کم انتخاب نکنید. آن را به اندازه‌ای کم کنید که حرکت را نشان دهد. به مرور که تمرکز، دقت و اعتماد به نقستان بیشتر شد برای عکاسی از سوژه‌هایی که به سرعت شاتر کمتر نیاز دارند، اقدام کنید.

۳. حواستان باشد که در آن بازه زمانی کوتاه سرعت سوژه ثابت باشد و تغییرات ناگهانی نداشته باشد.

در این صورت است که در نهایت ‌می‌توانید تصویری یک دست و شفاف داشته باشید.

۴. به خاطر بسپارید که هرچه سوژه شما سریع‌تر حرکت کند عکاسی پنینگ از آن سخت تر است.

این نکته و آنجه در بند ۳ به آن اشاره شد با هم در ارتباط هستند. اگر سوژه شما سریع‌تر سرعتی که شما می‌توانید، حرکت کند؛ آنگاه حفظ کردن یکنواختی سرعت در آن بازه زمانی دشوارتر خواهد شد. پس باز هم تاکید می‌کنیم که یادگیری تکنیک پنینگ را با سوژه‌هایی شروع کنید که سرعت حرکت کمتری دارند و کم کم به سوژه‌هایی با سرعت‌های بیشتر برسید.

۵. صبور باشید.

اگر برای اولین بار است که به تمرین این تکنیک عکاسی می‌پردازید به خاطر بسپارید که اولین ابزار شما برای موفقیت صبر است. در عین حال که این سبک عکاسی می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما به دلیل تار شدن و خوب از آب در نیامدن عکس‌های اولیه ممکن است تا حدی خسته کننده باشد. مثلا اگر در یک مسابقه رالی هستند و خودروهای زیادی در حرکت هستند، تمام روز خود را به این تکنیک اختصاص ندهید و گاهی عکس‌های دیگری نیز بگیرید تا هم تنوع ایجاد کرده باشد و هم از خستگی مفرط تکرار و تمرین تکنیک پنینگ بکاهید.

#عکاسی #عکس #آموزش_عکاسی #پرتره #مدلینگ #طبیعت #مستند #عکاسی_مدلینگ #عکاسی_طبیعت #عکاسی_خبری #عکاسی_سینما #عکاسی_کودک #عکاسی_هنری #عکاسی_موبایل #عکاسی_عروس #عکاسی_ودینگ #عکاسی_فضای_باز #عکاسی_آنالوگ #عکاسی_آماتور
Read more
ادامه بخش اول ۶. دراپ ست دذ این سیستم سنگین ترین وزنه که میتوانیم با آن حدود ۸ تکرار انجام دهیم را ...
Media Removed
ادامه بخش اول ۶. دراپ ست دذ این سیستم سنگین ترین وزنه که میتوانیم با آن حدود ۸ تکرار انجام دهیم را انتخاب کرده تا ناتوانی انجام میدهیم و با حداقل استراحت وزنه را ۳۰٪ سبک کردخ و ست بعدی را انجام میدهیم. سپس دوباره ۳۰٪ از وزنه کم میکنیم و این ست را تا جایی که ناتوانی کامل حاصل شود ادامه میدهیم ۷. حرکات ... ادامه بخش اول

۶. دراپ ست
دذ این سیستم سنگین ترین وزنه که میتوانیم با آن حدود ۸ تکرار انجام دهیم را انتخاب کرده تا ناتوانی انجام میدهیم و با حداقل استراحت وزنه را ۳۰٪ سبک کردخ و ست بعدی را انجام میدهیم. سپس دوباره ۳۰٪ از وزنه کم میکنیم و این ست را تا جایی که ناتوانی کامل حاصل شود ادامه میدهیم

۷. حرکات پلی متریک
در این حرکات هدف منبسط و منقبض کردن سریع عضله جهت افزایش قدرت و عملکرد عضله است. برای گرفتن بهترین نتیجه از این حرکات میتوانیم آنها را در قالب سوپر ست و بعد از یک ست قدرتی به کار بگیریم. مثلا پرس سینه دمبل + شنا سوئدی پلی متریک

۸. حرکات کامپاند
اجرای حرکات چند مفصلی گروه های مختلف عضلات را به رشد وامیدارد و باعث ترشح تستسترون میشود. حرکات کامپاند یکی از بهترین روشهای شک دادن به عضلات میباشد.

۹. سیستم هرمی
در این سیستم که معمولا ۳ تا ۵ ست را شامل میشود ست اول با وزنه سبک و تعداد بالا انجام میشود و در هر ست وزنه را سنگین تر و تکرار را کمتر میکنیم تا به سنگین ترین ست برسیم سپس دوباره به صورت معکوس وزنه را سبک و تکرار را زیاد میکنیم تا به انتهای حرکت برسیم

۱۰. سیستم تکرار منفی
در این تکنیک تمرکز روی قسمت منفی حرکات است. در این سیستم وزنه ای انتخاب کنید که با آن با ۶ تا ۸ تکرار به ناتوانی برسید سپس با کمک حریف تمرینی قسمت مثبت دامنه حرکت را انجام دهید و قسمت منفی را با تمرکز زیاد و در آهسته ترین حالت ممکن تا چند تکرار انجام دهید.
Read more
‌ حالم گرفته! این چه کاری بود کرد، چند وقت هست که می­‌خواهم ازایشان انتقاد کنم، اما چه طوری به ایشان ...
Media Removed
‌ حالم گرفته! این چه کاری بود کرد، چند وقت هست که می­‌خواهم ازایشان انتقاد کنم، اما چه طوری به ایشان بگویم که وضع از این­که هست بدتر نشود؟ شاید شما هم تا به حال این جملات را در ذهن خود مرور کرده باشید، نسبت به همسر، دوست، همکار و... شاید حرف‌­های نزده‌­ای داشته باشید که راه بیانش را نمی­‌دانید. پس با ...
حالم گرفته! این چه کاری بود کرد، چند وقت هست که می­‌خواهم ازایشان انتقاد کنم، اما چه طوری به ایشان بگویم که وضع از این­که هست بدتر نشود؟ شاید شما هم تا به حال این جملات را در ذهن خود مرور کرده باشید، نسبت به همسر، دوست، همکار و... شاید حرف‌­های نزده‌­ای داشته باشید که راه بیانش را نمی­‌دانید. پس با ما همراه باشید و چند دقیقه از وقت عزیزتر از گل­تان را به ما بدهید.

1. فرصت شناسی: انتقاد را تا زمان مناسب از دست نرفته است، انجام دهيد. صبر و بردباري خوب است اما اگر بيش از حد، زمان را تلف کنيد موقعیت مناسب از بين مي­رود و انتقاد بي‌معني خواهد شد، البته اگر احتمال تکرار اشتباه را نمی ­دهید و مسالۀ مهمی هم نبوده پیشنهاد می­‌کنیم انتقادتان را قورت بدهید!

2. یکی یکی: در هر نوبت فقط در يک زمينه انتقاد کنيد نه آنکه مخاطب را به باد انتقادات ريز و درشت بگيريد، در این صورت مخاطب شما هم از لحاظ ذهنی گیج می شود و هم از لحاظ عاطفی قلبش سوراخ سوراخ می شود. بابا رحم داشته باشید!

3. فقط "نقد کار": تنها از کار اشتباه صورت گرفته یا حرف اشتباه زده شده انتقاد کنيد نه اینکه خود شخص يا اشخاص را به باد انتقاد بگیرید. لطفا یک باره طرفتون را نشورید بگذارید کنار!

4. ساندویچی: انتقاد را موجز و فشرده بيان کنيد. زيرا، مخاطب شما در وضعي قرار دارد که صحبت هاي شما را به خوبي مي‌شنود و درک مي‌کند. سخنراني کردن و تکرار نکاتي که لحظه اي پيش متذکر شده­‌ايد نه تنها لزومي ندارد بلکه تأثير کلام شما را نيز از میان مي‌برد.

5. پیشنهاد:تا آن­جا که امکان دارد انتقاد را در پوشش "پيشنهاد" و حتي "سؤال" مطرح کنيد؛ انتقاد مثل چاقوی تیز است، با پیشنهادی یا سئوالی کردن انتقادتان، این چاقو را کند کنید تا قلب مخاطب را شقه شقه نکند.

6. "کنایه" ممنوع!: از گوشه و کنايه زدن به طرف مقابلتان جداً بپرهيزيد. گوشه و کنايه زدن بیشتر نشان می­دهد که شما از شخص عصباني هستيد نه اينکه از کار اشتباهش ناراحت باشید. بی­‌توجهی به این نکته باعث می شود مخاطب در جبهه مخالف شما جاي بگیرد و حتي اگر گفته هاي شما درست و منطقي هم باشد آنها را نپذیرد.

7. "افراط" نه!: هنگام انتقاد از افراط بپرهيزيد و از واژه هایي مانند "هميشه"، "هرگز" و... کمتر استفاده کنيد (مثلاً نگویيد: "مثل هميشه کار که به تو افتاد گره خورد!" يا "هيچ وقت نشد که بتوانم به کار شما اعتماد کنم" يا "صد بار این را گفتم اما دریغ از اثر کردن") ‌
ادامه مطلب در کپشن... #خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #انتقاد #نقد
Read more
. نکات طلایی از تمرینات بازو فیل هیث ۱)جلو بازو و پشت بازو را با هم تمرین دهید و ابتدا از عضله ای که ضعیف تر است کار بکشید.روی عضله ای که ضعیف تر است زمانی انرژی دارید بهتر میتوانید تمرکز کنید. من همیشه جلو بازو را قبل از پشت بازو میزنم زیرا جلو بازو من بهتر رشد میکند. ۲)جلوبازو ایستاده دمبل تمرین ... . نکات طلایی از تمرینات بازو فیل هیث

۱)جلو بازو و پشت بازو را با هم تمرین دهید و ابتدا از عضله ای که ضعیف تر است کار بکشید.روی عضله ای که ضعیف تر است زمانی انرژی دارید بهتر میتوانید تمرکز کنید.

من همیشه جلو بازو را قبل از پشت بازو میزنم زیرا جلو بازو من بهتر رشد میکند.

۲)جلوبازو ایستاده دمبل تمرین کلیدی عضله بازو من است.دامنه حرکتی زیادی دارد و به شما این امکان را میدهد که هر عضله را جداگانه تمرین دهید.

۳)بخش منفی حرکات را خیلی آهستنه انجام میدهم و وزنه را آرام پایین می آورم تا به حداثر پمپاژ خون برسم

۴)هنگام خم کردن دست ها لازم است که ثابت بایستید و آرنج هایتان را حرکت ندهید.به هیچ وجه از پشت و شانه هایتان برای تاب دادن دمبل استفاده نکنید،با اینکار فقط خودتان را گول میزنید!

۵)من ۱۰ تکرار را در هر ست از بایسژس میزنم که تعدادی ایده آل برای رشد انها است اما برای تریسپس ۱۲ تا ۱۵ تکرار را مناسب میدانم

۶)هیچ وقت از وزنه های خیلی سنگین در تمرینات بازواستفاده نمیکنم که نتوانم ۱۰ تکرار را بزنم این کار بدن را بسیار مستعد اسیب دیدگی میکند.

۷)ساعد ها در برجسته دیده شدن بازو ها نقش مهمی دارند،بیشتر حجم ساعدهایم بخاطر نگه داشتن وزنه ها است ولی گاهی اوقات از جلو بازو دمبل چکشی برای تقویت بالای ساعدهایم استفاده میکنم

۸)یکی از تمرینات مورد علاقه من جلوبازو لاری است زیرا استرس زیادی به بازوهایم وارد میکند.معمولا دستگاه های لاری برای جسته های بزرگ مناسب نیستند!ولی اگر این کار با تک دست انجام دهید میتوانید با ایجاد موقعیت مناسب به خوبی روی عله تمرکز کنید

۹)هنگامی که بدنسازی را شروع کردم حجم بازوهایم چندان زیاد نبود.در آن زمان حداقل ۴ حرکت برای هر کدام از ژشت بازو و جلوبازو و ۴تا۵ست برای هر کدام تکرا میکردم ولی الان ۱۲ ست را برای هر دویشان پیشنهاد میکنم.

۱۰)اگر بخواهم جلوبازو هالتر با میله z بزنم آن را در اخر تمرین که رمقی برای وزنه های سنگین ندارم اجرا میکنم.دست هایم را به هم نزدیک میگیرم تا بیشتر روی بخش خارجی بیسپس فشار بیاورد

۱۱)زمان بندی یک فاکتور خیلی مهم در تمرینات من است.گاهی اوقات تمرینات سنگین تر میزنم با ۱۰ تکرار در هر ست و زمان طولانی با مکث کافی،و گاهی تمرینات سبک تر و تعداد بیشتر از ۱۲تا۱۵ تا و زمان کوتاه تر

۱۲)معمولا از پشت بازو سیم کش استفاده میکنم تا دست هایم را کامل باز کنم و به حداکثر انقباض برسم.در سیم کش به هیچ وجه اجاره ندهید وزنه آرنج هایتان را بالا بیاورد.آن ها را از اول تا آخر تمرین کنارتان قفل کنید.
Read more
. این صفحه حمایت تمام قد خودش را از کارلوس کیروش اعلام می‌دارد، تنها کسی که می‌تواند در عمل به ما و فوتبال ...
Media Removed
. این صفحه حمایت تمام قد خودش را از کارلوس کیروش اعلام می‌دارد، تنها کسی که می‌تواند در عمل به ما و فوتبال ما کمک کند و تاکنون هم خدمت کرده است کسی نیست جز کارلوس کیروش! کیروش مرد عمل بوده است و نه اینکه بنشیند و در مصاحبه و فضای مجازی فقط حرف که باد هواست بزند، آدم‌های وطنی منتقد کارلوس کیروش هستند که ... .
این صفحه حمایت تمام قد خودش را از کارلوس کیروش اعلام می‌دارد، تنها کسی که می‌تواند در عمل به ما و فوتبال ما کمک کند و تاکنون هم خدمت کرده است کسی نیست جز کارلوس کیروش! کیروش مرد عمل بوده است و نه اینکه بنشیند و در مصاحبه و فضای مجازی فقط حرف که باد هواست بزند، آدم‌های وطنی منتقد کارلوس کیروش هستند که خودشان در قامت مربی‌گری حتی در رده باشگاهی هم کوچکترین موفقیتی ندارند.
کیروش تیمی را تحویل گرفت بدون هویت، تیمی را تحویل گرفت که هیچ تاکتیکی در زمین برای ارائه نداشت، ما قبل از کیروش حتی ایمان نداشتیم که ایران می‌تواند با نظم و از روی تاکتیک بازی کند، یادمان رفته بزرگترین نقطه ضعفمان در تاریخ خط دفاعیمان بوده است!؟ اما امروز نقطه قوت ماست.
کارلوس تیمی را تحویل گرفت که تبدیل شده بود به تیم درجه دو آسیا، معضلمان کشورهای عربی بودند، از کره و ژاپن غول ساخته بودیم! یادتان رفته است!
با کیروش سالهاست که در مقابل هیچ کشور آسیایی بازنده نبوده‌ایم و می‌خواهیم این را در سطح جهان تکرار کنیم.
کیروش از آن تیم امروز تیمی با هویت جهانی و با تاکتیک بی‌نظیر و نظم مثال‌زدنی ساخته است، مقابل هیچ تیمی از پیش باخته نیستیم، قدردان باشیم و تاریخ تیم ملی را مرور کنیم و ببینیم از کجا به کجا رسیده‌ایم.
این روزها همه دنیا دارند ایران را بخاطر نمایش قابل قبول ستایش می‌کنند اما یک عده در ایران چشم دیدن این را ندارند و هنوز دست از کارهای بی‌خودشان برنداشته‌اند، همیشه در تاریخ یک عده در این مملکت داشته‌ایم که دوست دارند زیرآب افراد موفق و خدمتگذار را بزنند.
تیم ملی ارجحیت بر هر باشگاهی دارد و بحث باشگاهی در مقابل تیم ملی مزخرفی بیش نیست، تمام قدم‌ها در نهایت باید در راستای تیم ملی برداشته شوند.
فراموش نکنیم و گذشته را مرور کنیم، مشکل ما فراموش کردن تاریخمان است و تکرار مکررات.
گول افرادی که افسردگی و مشکل درونی دارند و با همه چیز مخالفند و بی‌منطقی از سر و رویشان می‌ریزد را نخوریم، متعصبانه بی منطق نباشیم، سنجش و قضاوتمان علمی و آماری باشد و نه حرفی و توهمی.
این‌هایی که امروز دوباره زبان باز کردن قبل بازی‌ها اعتماد به نفسشان در حدی بود که با تمسخر می‌گفتن بروید و آبرومندانه شکست بخورید، الان می‌گویند چرا درگروهی که قهرمان جهان، اروپا و آفریقا بودند صعود نکردید!
در نهایت تیم ملی تا روز آخر حتی شانس صعود به عنوان تیم اول بود، و اگر خوش شانس‌تر می‌بودیم و صعود هم می‌کردیم این‌ها دیگر چه می‌گفتند!
Read more
شرایط اقتصادی کشور بهم ریخته است. تورم بیداد میکند.هر روز ارزش پول در حال کاهش است.مدیران کشور ...
Media Removed
شرایط اقتصادی کشور بهم ریخته است. تورم بیداد میکند.هر روز ارزش پول در حال کاهش است.مدیران کشور یک عده بیسواد و دزد و اختلاس گر هستند. در مدرسه و دانشگاه به تو درس پول ساختن نداده اند... همه اینها قبول . اما درست در همین لحظه که تودر حال غر زدن و منفی نگری هستی و هر چه لجن در زندگیست را درو میکنی، عده ... شرایط اقتصادی کشور بهم ریخته است.
تورم بیداد میکند.هر روز ارزش پول در حال
کاهش است.مدیران کشور یک عده بیسواد و
دزد و اختلاس گر هستند.
در مدرسه و دانشگاه به تو درس پول ساختن نداده اند...
همه اینها قبول . اما درست در همین لحظه
که تودر حال غر زدن و منفی نگری هستی و
هر چه لجن در زندگیست را درو میکنی،
عده ای با کسب تجربه و دریافت آموزش و
مشاوره در حال حفظ کردن ارزش سرمایه و
ارتقا زندگی شان هستند.اگر با قربانی گری
بی عرضگی هایت را پنهان میکنی، انتخاب
توست.و اگر بر عکس جهان را سرشار از
برکت وروزی و خداوند را روزی دهنده
میدانی و اعتماد داری که با تغییر خودت در
معرض نعمت هایش قرار میگیری، باز هم
انتخاب توست.
هر کس در جهانی زندگی میکند
که خودش ساخته است.
مسئولیت همه بد و خوب آن بعهده
ماست و تا هنگامی که به این نکته
باور پیدا نکنید، قربانی گری خواهید کرد.
و با خودت تکرار میکنی که خوشی های
زندگی مال عده ای پفیوز است.
در واقع خودت را در چاه بی مسئولیتی ،
پنهان میکنی.
اگر فکر میکنی اضطراب و فحاشی و مظلوم نمایی و مقصر دانستن دیگران چاره کار است ، ادامه بده.
شاید نتیجه داد.
ولی غافلی که جهانی که در آن زندگی میکنیم سرشار از نعمت و روزی است و خداوند در بخشش هیچ خصاصتی به خرج نمیدهد. *
*

#امیرفریدون_نصرتی ✍🏻
Life Coach 🍏 @inssoa

@inssoa
@inssoa
@inssoa
@inssoa
#پول #تورم #طلا #سکه #دلار #گرانی #اقتصاد #ایران #دولت #روحانی #پوشک #مشاوره #آموزش #یادگیری
Read more
. تکرارِ مو به موی خودم هستم در نامه‌ای به آدرسِ قبلیم شاید که درزهای زمان باز است که می‌شود جدا ...
Media Removed
. تکرارِ مو به موی خودم هستم در نامه‌ای به آدرسِ قبلیم شاید که درزهای زمان باز است که می‌شود جدا شد از این تقویم شاید به دستِ پستچیِ این شهر یک شب، عبور کردم از این چاله لای درِ حیاط نشستم تا پیدا کند مرا، منِ نُه ساله تفکیکم از سیاهیِ شب، سخت است ترکیب ناامیدی و عصیانم شاید مرا شناخت که مثل ... .
تکرارِ مو به موی خودم هستم
در نامه‌ای به آدرسِ قبلیم
شاید که درزهای زمان باز است
که می‌شود جدا شد از این تقویم

شاید به دستِ پستچیِ این شهر
یک شب، عبور کردم از این چاله
لای درِ حیاط نشستم تا
پیدا کند مرا، منِ نُه ساله

تفکیکم از سیاهیِ شب، سخت است
ترکیب ناامیدی و عصیانم
شاید مرا شناخت که مثل قبل
یک دستخطِ گیج و پریشانم

گم کردمش میان همین کوچه
گم کردمش... درست همین‌جا بود!
با آن دو چشم پرهیجانش که
سوراخ‌های خالی دنیا بود

در حالِ آفتاب گرفتن با
پوشاندن تمام سیاهی‌ها
در فکر کشتنِ دو سه تا گربه
مشغول خاک کردنِ ماهی‌ها

در حال رنگ کردن نقاشی
با یک شلنگ، ساختنِ باران
با گِل درست کردنِ یک خانه
با شوق، در زدن به دری پنهان

باید بگویمش که نیا! دنیا
شیبی ست رو به سمت فراموشی
حتّی اگر چراغِ سرِ برجی
تقدیم می‌شود به تو خاموشی

باید چطور شرح دهم خود را
که شکلی از مچاله‌ی آدم‌هاست
از غصّه پیر می‌شود این بچّه
وقتی بفهمدم چقدَر تنهاست

وقتی بفهمد این‌همه چرخیدن
روی محیط دایره‌ای بوده
برگشته جای اوّل خود امّا
بی‌اعتقاد، دل‌زده، فرسوده

از لابه‌لای این کلماتِ زخم
باید مرا نجات دهد -خود را-
ای کاش با شکست زمان می‌شد
تغییر داد وقتِ تولّد را

فاطمه اختصاری

عکس: @benyamin.farnam
Read more
. شفر در نشست خبری: برای پیروزی بر السد همه باید بجنگیم| حضور هواداران ضروری است|در بازی برگشت کار ...
Media Removed
. شفر در نشست خبری: برای پیروزی بر السد همه باید بجنگیم| حضور هواداران ضروری است|در بازی برگشت کار بسیار سختی داریم|برای فردا کاملا اعتماد به نفس دارم . وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر السد حاضر شد و اظهار کرد : لیگ قهرمانان یک اتفاق بزرگ است. تیم ما چه ... .
شفر در نشست خبری: برای پیروزی بر السد همه باید بجنگیم| حضور هواداران ضروری است|در بازی برگشت کار بسیار سختی داریم|برای فردا کاملا اعتماد به نفس دارم .

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر السد حاضر شد و اظهار کرد : لیگ قهرمانان یک اتفاق بزرگ است. تیم ما چه بازیکنان و چه کادرفنی با احساس مثبتی به این بازی می‌آیند
.

شاید تعدادی در گذشته بودند که فکر می‌کردند ما اینجا بشینیم و درباره حضور استقلال در نیمه نهایی صحبت کنیم. این بخاطر کار تیمی ما است
.

وی ادامه داد: السد تیمی نیست که مقابل پرسپولیس بازی کرد. یک بازیکن از کره و بازیکنی از اتلتیکو مادرید گرفته و قوی‌تر شده است. ما اگر به این مرحله رسیدیم بخاطر ذهنیت و روحیه و کار تیمی بوده است. همینطور بخاطر هواداران استقلال که از ما حمایت می‌کنند
.

ما برای این بازی کاملا آماده‌ایم اما هنوز آمادگی‌مان صد درصد نشده زیرا پنج بازیکنمان جدا شده‌اند و پنج بازیکن جدید اضافه شده‌اند. نکته مهم این است که هواداران ورزشگاه را پر کنند. این بسیار خوب است که هواداران‌ مان مثل بازی با الریان ، العین و ذوب‌آهن ما را خوب حمایت کنند تا نتیجه‌ای که می‌خواهیم را کسب کنیم
.

تمامی اعضای کادرفنی و بازیکنان مان دقیقه به دقیقه خوشحال اند که فردا بازی دارند و مرتب تکرار می‌کنند فردا روز ماست. ما نیاز به کسب نتیجه خوبی داریم تا در بازی برگشت کارمان آسان‌تر باشد
.

تاریخ بازی ما در دیدار برگشت پس از ۳ روز فیفادی و ۴ روز قبل از بازی لیگ است و این قابل درک نیست. در حالی که السد بخاطر بازی با ما یک هفته در لیگ قطر بازی نداشت.
.

سرمربی استقلال اضافه کرد: امروز آخرین تمرین تیم ما است و همه بر روی بازی تمرکز دارند. از هوادارن می‌خواهم ضمن پر کردن ورزشگاه، بدون ترقه و لیزر به آزادی بیایند و تنها استقلال را تشویق کنند
.

برای کسب نتیجه خوب، همه باید باهم بجنگند و تلاش کنند. .
.
.
.
.
.
.
@betforward @betforward
⏩واریز جوایز در ۶ ساعت
⏩سود نمایندگی ۴۰‎٪
⏩بونوس های متنوع
⏩فروش شرط
⏩حداقل ثبت شرط ۱ هزار تومان
⏩حداقل مبلغ تسویه ۲۰ هزار تومان
⏩واریز و‌برداشت ساده توسط کارت شتاب
@betforward @betforward
Read more
بیانیه پشت بیانیه؛ حرف پشت حرف به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد موضوع انتقال حاج صفی به تراکتورسازی ...
Media Removed
بیانیه پشت بیانیه؛ حرف پشت حرف به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد موضوع انتقال حاج صفی به تراکتورسازی تبریز دربردارنده حواشی کوچک و بزرگی بود که هر دو باشگاه اصفهانی و تبریزی را به واکنش های متعددی وا داشت. تکرار و تعمیم بیهوده است؛ سپاهان را دریابید! آنچه امروز بیش از هر مساله دیگر خاطر هواداران ... بیانیه پشت بیانیه؛ حرف پشت حرف

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد موضوع انتقال حاج صفی به تراکتورسازی تبریز دربردارنده حواشی کوچک و بزرگی بود که هر دو باشگاه اصفهانی و تبریزی را به واکنش های متعددی وا داشت.

تکرار و تعمیم بیهوده است؛ سپاهان را دریابید!
آنچه امروز بیش از هر مساله دیگر خاطر هواداران سپاهان را آزرده می کند پرداختن به مسائل بی اهمیت و تعمیم حواشی به روزهای آتی است. آنچه هواداران سپاهان در دوران سراسر اوج و آقایی تیمشان آموخته اند گذر از موانع و مشکلاتی است که در مقطعی هرچند کوتاه گریبانگیر سپاهان شده است. درایت هواداران سپاهان در موضوع آن چنان مشخص است که صبح پس از روز قرارداد حاج صفی با باشگاه تبریزی دیگر تمایلی به پوشش رسانه ای این رویداد نداشتند و تمرکزشان را نسبت به آمادگی تیم و بازیکنان و کادر فنی همیشه متعصبش لازم می دانستند. هواداران سپاهانی ها آموخته اند پوشیدن پیراهن مقدس باشگاهشان بالاترین ارزش ورزشی و اخلاقی است و تا مادامی که بازیکنی این پیراهن طلایی مقدس را بر تن دارد مورد حمایت جانانه آن ها قرار خواهد گرفت. پس از جدایی از سپاهان اما، احترام، گذشت و بی توجهی به آنچه برای سپاهان منفعت ورزشی یا ارزش اخلاقی تلقی نمی شود در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آغاز و پایان در دست هواداران!
از سوی دیگر آنچه در بیانیه های روابط عمومی هر دو باشگاه مشهود بود دعوت هوادارانشان به ادامه و استحکام پیوند برادری هر دو باشگاه بود. از پشت پرده موضوع بی اطلاعیم اما آنچه بر ما واضح است در نقطه آغاز و ایجاد این پیوند برادری بین هواداران اصفهان و تبریز، باشگاه ها نقش موثری نداشتند. شروع این روابط خاص و دوستانه بین هواداران سپاهان با هواداران تبریزی، همچون هواداران پارس جنوبی جم و همچون هواداران همشهری پرافتخارمان باشگاه ذوب آهن تنها نشات گرفته از روح بالای ورزش و اخلاق در قلب هواداران طلایی پوش بوده است. اگرچه در مقاطعی باشگاه ها از فرصت بدست آمده و این امر نیک استقبال کردند اما بهتر است تشخیص اخلاقیات و چگونگی رفتار را به عهده همان هواداران فهیم و صاحب شعور بگذاریم و کمتر با صدور بیانیه های رسمی و باشگاهی سعی بر خدشه دار کردن روح بزرگ ورزش شویم و بر خاطرات خوب گذشته موج سواری کنیم.

در پایان اما لازم است سخنی با هواداران هم جنس و هم خونمان در تبریز داشته باشیم. خاطرات شما و دین شما تا همیشه در وجود ما جاودانه است. ما هم همچون شما، نمک خور و نمکدان شکن نیستیم و بی تردید اتفاقات رخ داده حتی با وجود رد و بدل شدن پیام ها
ادامه در کامنت
Read more
. ۲- ترس از انسان ها . یکی از ترس های بسیار رایجی که در عکاسی به خصوص عکاسی مستند اجتماعی وجود دارد ...
Media Removed
. ۲- ترس از انسان ها . یکی از ترس های بسیار رایجی که در عکاسی به خصوص عکاسی مستند اجتماعی وجود دارد ترس از انسان ها است. این ترس بسیار به جاست. شاید به این ترس نوعی خجالت نیز گفته شود. در واقع اگر از انسان ها بترسید نمی توانید حس خوبی به آن ها منتقل کنید و اگر سوژه حس خوب شما را نگیرد بی شک عکس شما عکس خوبی ... .
۲- ترس از انسان ها
.
یکی از ترس های بسیار رایجی که در عکاسی به خصوص عکاسی مستند اجتماعی وجود دارد ترس از انسان ها است. این ترس بسیار به جاست. شاید به این ترس نوعی خجالت نیز گفته شود. در واقع اگر از انسان ها بترسید نمی توانید حس خوبی به آن ها منتقل کنید و اگر سوژه حس خوب شما را نگیرد بی شک عکس شما عکس خوبی نخواهد شد
.
یکی از راه های برطرف کردن این ترس صحبت با افراد است. در ابتدای شروع عکاسی با فرد مورد نظر خود صحبت کنید. از شخصیت او از کارش و صحبت های دوستانه ای را به میان بکشید، این موضوعات و بحث ها باعث می شود تا سوژه شما جلوی دوربین احساس خوشایندی داشته باشد
.
باید در نظر داشته باشید در بسیاری از شرایط نیز شما نه وقت صحبت کردن را دارید و نه شرایط  به نحوی است که بتوانید با تک تک سوژه های خود صحبت کنید، در این جا می توانیم راه دیگری را برای شما پیشنهاد کنیم، اگر سوژه شما متوجه عکاسی شد تنها یک لبخند کوچک به او بزنید و به هیچ وجه نگاه خود را ندزدید، شما کار بدی نمی کنید، یک عکاس هستید که روایت می کنید پس از کار خود نترسید و خجالت نکشید. اگر عکاسی از فاصله نزدیک برای شما دشوار است می توانید از لنز های تله استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که این لنز تله نباید به عادت شما تبدیل شود و فقط برای راه افتادن دست شما در عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد
.
۳- ترس از بد شدن عکس
.
شاید این مورد یکی از شایع ترین ترس ها بین تمام عکاسان باشد، این ترس همیشه با یک عکاس همراه است و تنها راه برطرف کردن آن تنها یک کلمه است، تمرین! شما فقط با تمرین و تکرار می توانید کار خود را به بهترین تبدیل کنید، منتظر معجزه نباشید هیچ اتفاق ماورایی قرار نیست عکس شما را بد یا خوب کند. تنها شما هستید که با تمرین و تکرار و شناخت موقعیت، نور و سوژه می توانید عکس خود را به نحو احسنت ثبت کنید. اگر در این جا به نورپردازی اشاره های مکرر می کنیم چون یکی از ارکان اصلی عکاسی است که این روزها بسیار نادیده گرفته می شود و بسیاری از عکاسان جوان به نورپردازی و نورسنجی اتوماتیک روی آورده اند، پس بهتر است برای پیشرفت بیشتر شما جز این دسته از افراد نباشید
.
یکی دیگر از نکات مهم عکاسی، فوکوس کردن است، شما باید یاد بگیرید که چگونه به خوبی فوکوس کنید، فوکوس کردن بیشتر از هر چیز نیاز به تمرین دارد و اگر تمرین زیاد نداشته باشید نمی توانید به راحتی فوکوس کنید
.
منبع:
http://exif.ir
#nokate_axasi
ممنون از عکاس گرامی و هنرمند عزیز
@hojjathamidi 👌🙏🌹
برای اشتراک عکسهای زیباشون
#nokate_axasi
Read more
لطفا بخونین اما با دقت که متوجه بشین چی گفته. * چکیدوه از کتاب: این کارو نکن ، این کارو بکن * نویسنده ...
Media Removed
لطفا بخونین اما با دقت که متوجه بشین چی گفته. * چکیدوه از کتاب: این کارو نکن ، این کارو بکن * نویسنده : احمد فارسی ******************************** ١- اگه میخوای راحت باشی ، کمتر بدون ؛ و اگه میخوای خوشبخت باشی ، بیشتر بخون. ____________ ٢- تا پایان کار، از موفقیت در آن ، با کسی صحبت نکن. ___________ ٣- ... لطفا بخونین اما با دقت که متوجه بشین چی گفته.
* چکیدوه از کتاب:
این کارو نکن ، این کارو بکن *
نویسنده : احمد فارسی
******************************** ١- اگه میخوای راحت باشی ، کمتر بدون ؛
و اگه میخوای خوشبخت باشی ، بیشتر بخون.
____________
٢- تا پایان کار، از موفقیت در آن ، با کسی صحبت نکن.
___________
٣- برای حضور در جلسات ، حتی یک دقيقه هم تأخير نكن.
______________________
٤- قبل از عاشق شدن ،
ابتدا فکر کن ، که آیا طاقت دوری ، جدایی و سختى رو دارى يا نه؟؟؟
______________________
٥- "سکوت" تنها پاسخی است که اصلا ضرر ندارد.
______________________
٦- نصیحت کردن ، فقط زمانی اثر دارد که 2 نفر باشید.( در بين جمع كسى را نصيحت نكن )
______________________
٧- در مورد همسر کسی اظهار نظر نکن ،
نه مثبت نه منفی.
______________________
٨- نوشیدنی های داخل لیوان و یا فنجان را تا آخر ننوش.
______________________
٩- در اختلاف خانوادگی حتی اگر حق با تو است ، شجاع باش و تو از همسرت عذر خواهی کن.
______________________
١٠- برای کودکان اسباب بازی های جنگی هدیه نبر.
______________________
١١- نه آنقدر کم بخور که ضعیف شوی ،
و نه آنقدر زیاد بخور که مریض شوی.
______________________
١٢- بدترین شکل دل تنگی آن است ،
که در میان جمع باشی و تنها باشی.
______________________
١٣- شخص محترمی باش ،
و بدون اطلاع به خانه و محل کار کسی نرو.
______________________
١٥- وجدانت را گول نزن،
چون درستی و نادرستی کارت را به تو اعلام می کند.
______________________
١٦- موقع عطسه کردن ، حتما از دیگران فاصله بگیر و از دستمال استفاده کن.
ولی با تمام وجود عطسه کن.
______________________
١٧- عاشق همسرت باش تا بهشت را ببینی.
______________________
١٨- کثیف نکن، اگر حوصله تمیز کردن نداری.
______________________
١٩- بخشیدن خطای دیگران بسیار قشنگ است،،، تجربه کردنش را به تو پیشنهاد می کنم.
______________________
٢٠- همه جا از همسرت تعریف و تمجید کن، حتی در جهنم.
______________________
٢١- با کارمندانت مهربان، ولی قاطع باش.
______________________
٢٢- غرور کسی رو نشکن،
چون مثل شیشه ی شکسته برای تو، خطر آفرین است.
______________________
٢٣- عمل خلاف را، نه تجربه کن، نه تکرار.
______________________
٢٤- در جايى كه اشتباهى ازت سر زد ، با شجاعت اقرار کن که اشتباه کردی.
______________________
٢٥- هنر نواختن را یاد بگیر،
نواختن موسیقی در هیچ کشوری گدایی نیست.
______________________
Read more
. ⁣ طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز . • این هفته به مناسبت پنجاهمین سالگرد اکران شاهکاری به یادماندنی استنلی کوبریک یعنی فیلم «۲۰۰۱: یک ادیسه‌ی فضایی»، نگاهی خواهیم داشت به این اثر بی تکرار سینما |21: 2001: A Space Odyssey 1968 . ⁣• در طول تاریخ ادبیات علمی تخیلی، نام چند ... .
⁣🎥 طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز
.
• این هفته به مناسبت پنجاهمین سالگرد اکران شاهکاری به یادماندنی استنلی کوبریک یعنی فیلم «۲۰۰۱: یک ادیسه‌ی فضایی»، نگاهی خواهیم داشت به این اثر بی تکرار سینما
▪️➖➖➖➖▪️
🎬|21: 2001: A Space Odyssey 1968
.
⁣• در طول تاریخ ادبیات علمی تخیلی، نام چند نویسنده را همیشه می‌توان در صدر یافت. یکی از آنها آرتور سی. کلارک به دلیل به شهرت رساندن سفرهای فضایی و کوچک‌تر کردن فضا برای مخاطبان علمی تخیل است. بنابراین زمانی که آرتور با استنلی کوبریک همراه می‌شود، حاصل آن یکی از بهترین فیلم‌های علمی تخیلی دهه ۶۰ میلادی است
.
⁣• کوبریک در مقام یک هنرمند کمال‌گرا، کاری به آنچه تا پیش از این در ژانر علمی تخیلی رخ داده بود، نداشت. گفته می‌شود در آن زمان هیچ کمپانی حاضر به سرمایه‌گذاری روی این فیلم نبود و کوبریک به تنهایی تهیه فیلم را برعهده گرفت
.
⁣• كوبريك اين بار، با سوررئاليسمي نه چندان مبتني بر ضميرناخودآگاه و بلكه در راستاي اهداف فلسفي و جامعه‌شناسانه خود مخاطره‌اي همچون رويارويي با شهابسنگهاي آسماني را بر جان مي‌خرد و در كنار يك رمان تصويري نفس‌گير و خوش‌رنگ و لعاب يك بي‌روايت تصويري را روايت مي‌كند و از سكوي پرتاب يك موشك، مخاطبش را به قعر انديشه‌هاي خالص خويش مي‌افكند
.
⁣• داستان فیلم تا قبل از پرده سوم بسیار ساده و قابل فهم است. اما آن‌چه که ۲۰۰۱: ادیسه فضایی را تبدیل به یک فیلم فراتر از یک سفر عادی بدل می‌کند، پرده سوم و ۲۰ دقیقه انتهایی آن است. در پرده سوم، کوبریک به یکی از اوج‌های کارگردانی دوران کاری خود می‌رسد. در پرده سوم فیلم، کوبریک ایده‌ای را نمایش می‌دهد که بسیاری از فیلم‌ها و داستان‌های علمی تخیلی پس از ۱۹۶۸ از آن بهره می‌برند؛ تولد یک نژاد جدید از انسان با درک جدیدی از فضای اطرافش
.
⁣• يك اديسه فضايي، بيان فلسفي سلوك انسان است، گذر از جهان ماده به معنا و انتقادي از تثبيت خشونت و غريزه در خود اجتماعي و فردي انسان. فيلمي كه حتي بدون محتوا، تماشاي تصاوير بديع آن لذتبخش است و ميزانسن با پرداخت ممتازش فضاي فيلم را انتقال مي‌دهد. اين فيلم، رخدادي بزرگ در تاريخ سينماست و تكرار آن ناممكن به نظر مي‌رسد. فیلمی که پنجاه سال قبل، تمام فیلم‌ها را برای همیشه تغییر داد. اين فيلم خود كوبريك است، كوبريكي كه تنها يك فيلسوف و روانشناس سينماگر است و تنها فيلمسازي كه آگاهي دارد نيست
▪➖➖➖➖▪
💬 نظر شما در مورد این فیلم چیه؟
🎖از ۱۰ چه امتیازی به این فیلم میدین؟
📥 نسخه بلوری این فیلم را در کانال دریافت کنید
▫️➖➖➖➖▫
#CinemaNewss_TamehCinema
Read more
• همه استدلال‌های مخالفان شرکت در انتخابات را خواندم. به زعم قبول هم خواندم که مبادا در تصمیم برای ...
Media Removed
• همه استدلال‌های مخالفان شرکت در انتخابات را خواندم. به زعم قبول هم خواندم که مبادا در تصمیم برای رای دادن گرفتار عادت شده باشم. عادتی که قبح عمل را از برابر چشم دور کند. اما در عالم واقع هیچ استدلال تازه‌ای که آدمی را از رفتن به سوی صندوق رای بازدارد نخواندم جز‌‌ همان که سی‌وچند سال است تکرار می‌شود: ...
همه استدلال‌های مخالفان شرکت در انتخابات را خواندم. به زعم قبول هم خواندم که مبادا در تصمیم برای رای دادن گرفتار عادت شده باشم. عادتی که قبح عمل را از برابر چشم دور کند. اما در عالم واقع هیچ استدلال تازه‌ای که آدمی را از رفتن به سوی صندوق رای بازدارد نخواندم جز‌‌ همان که سی‌وچند سال است تکرار می‌شود: "شرکت در انتخابات مشروعیت دادن به نظام است!" ...
انگار شناخت عالم از مشروعیت یک نظام منوط به شرکت درصد مشخصی (مثلا بالا‌تر از هفتاد درصد واجدین شرایط) در انتخابات است! در حالی که همه می‌دانیم که همه نظام‌های مستقر که در سازمان ملل نماینده و رای دارند از نظر حقوق بین الملل مشروع‌اند، حتی اگر مانند شیخ‌نشین‌های همسایه ایران هیچ انتخاباتی نداشته باشند، یا مانند کشورهای کمونیستی سابق دموکراسی را سراغ نگرفته باشند.
دنیا نفت کشور را می‌خرد و به همین نظام رسید می‌دهد، اسکناس‌های در دست مردم با امضای اینان است و با امضای قضات همین نظام افراد زندانی و اعدام می‌شوند. تصمیم‌های مسئولان همین نظام بر زندگی میلیون‌ها مردم اثرگذار است. پس من قانع نشده‌ام که شرکت کردن و یا نکردن من در انتخابات به مشروعیت نظام می‌افزاید یا از آن می‌کاهد!
انتخابات در هیچ نظامی به چنین نتیجه‌ای نمی‌رسد. رژیم پادشاهی وقتی ساقط شد نزدیک بیست سالی بود که هیچ انتخابات واقعی نداشت. همه جهان می‌دانستند، احزابش هم قلابی بودند و فقط به دستور شاه عمل می‌کردند و مقاماتش هم به دستور شاه منصوب می‌شدند در حالی که در قانون اساسی مشروطه چنین عملی مجاز نبود، اما سفیران‌‌ همان نظام (به اسم سفیر شاهنشاه آریامهر) در همه دنیا بودند و اتفاقا خیلی هم بانفوذ و محترم بودند. سه سال قبل از سقوط‌‌ همان احزاب قلابی هم، به دستور شاه جمع شدند. اما کس نمی‌تواند گفت آن رژیم مشروع نبود. بود و تصمیم‌هایش هم به هزینه مردم صورت گرفت، اگر اسلحه خرید یا سد ساخت و راه کشید و... اینک نیز همین است. به گمانم گسترش این نگاه که شرکت نکردن کسانی در انتخابات موجب کاهش مشروعیت نظام می‌شود، به شوخی از سر عادت می‌ماند. به ویژه ضعف این استدلال وقتی روشن می‌شود که بدانیم به هر حال در ایران، مطابق تجربه و سابقه، بیش از نیمی از واجدین شرایط در انتخابات، به هر دلیل، شرکت می‌کنند.

مسعود بهنود
✌️🌱💜
#منفعل_نباشيم #همراه_اميد #تغييرات_ملموس #انتخابات #تا١٤٠٠باروحانى #دوباره_ايران #دوباره_روحانى #اعتدال #اصلاحات #نيمه_راهيم #بر_نميگرديم #به_عقب_برنميگرديم
Read more
‫امروزه نتیجه تحقیقات در حوزه ی «روانشناسی موفقیت»نشان میدهد که یکی از بزرگترین پیش شرطهای موفقیت ...
Media Removed
‫امروزه نتیجه تحقیقات در حوزه ی «روانشناسی موفقیت»نشان میدهد که یکی از بزرگترین پیش شرطهای موفقیت انسان در زندگی، پذیرش مسئولیت و نتایج اعمال خود میباشد. انسانهای موفق می دانند که هر آنچه تصمیم گرفته اند، تصمیم و انتخاب آنان بوده است و بدیهی است که هر عملی هم نتیجه ای در بردارد. در اینصورت شخص با ... ‫امروزه نتیجه تحقیقات در حوزه ی «روانشناسی موفقیت»نشان میدهد که یکی از بزرگترین پیش شرطهای موفقیت انسان در زندگی، پذیرش مسئولیت و نتایج اعمال خود میباشد. انسانهای موفق می دانند که هر آنچه تصمیم گرفته اند، تصمیم و انتخاب آنان بوده است و بدیهی است که هر عملی هم نتیجه ای در بردارد. در اینصورت شخص با پذیرش تبعات و نتیجه عمل خود با صداقت و فروتنی به تلاش برای رفع ایرادها و عواقب اقدامات خود می پردازد و از تکرار اشتباهات و خطاهای خود در آینده جلوگیری می کند. دیگران هم وقتی چنین روحیه ای را در شخص می بینند به یاری او می شتابند. اما بر عکس انسانهای ضعیف هنگام روبرو شدن با سختیها و نتایج ناخوشایند تصمیمات خود، جرأت پذیرش آن نتایج را ندارند و بسرعت به فکر یافتن یک منبع و دلیلی(چون اعضای خانواده، اعضای جامعه، و یا حکومت) برای سرزنش عواقب منفی اعمال خود هستند. ‬
‫در سطح اجتماعی نیز ما روزانه در جامعه خود با ناهنجاریهای زیادی روبرو هستیم، چه ناهنجاریهای رفتاری و شخصیتی و اخلاقی که به تخریب بسیاری از بنیادهای خانواده و جامعه انجامیده است. عواقب این ناهنجاریها امروز بصورت اختلافات خانوادگی، جدایی، اعتیاد، کلاهبرداری، منفعت جویی، تحقیر و بی تفاوتی در برابر ارباب رجوع، مفاسد اجتماعی، تقلب، کم فروشی تا تخریب محیط زیست پدیدار شده است. اما نکته آنجاست که تک تک افراد جامعه ی ما حاضر نیستند سهم شخصی خود را در قبال این ناهنجاریها بپذیرند و با هدف قرار دادن منبعی برای سرزنش، خود را از عواقب این ناهنجاریها مبرا می دانند. این باعث میشود که اشخاص با هدف قرار دادن دیگران بعنوان مسئول خطاها و اشتباهات، حتی خود را در هاله ای از قداست قرار دهند و حتی خود را در پایمال کردن حقوق دیگران محق هم قلمداد کنند! و این خود از نشانه های انحطاط جامعه است.‬
‫همانقدر که در دست یافتن به قله های موفقیت شخصی، پذیرفتن مسئولیت ناهنجاریها در رفتار و اقدامات هر یک از ما در اشتباهات و خطاهای خود ضروری است، نتیجه تحقیقات توسعه نیز ثابت می کنند که تا زمانی که تک تک افراد جامعه سهم خود را در توسعه کشور ایفا نکرده و برای اصلاح ناهنجاریها تلاش نکنند، هیچ برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی در کشور نیز به اهداف مورد نظر نخواهد رسید. ‬
‫امروز روز عرفه است و در این دعا نیز ما با خلوص نیت، ضمن پذیرش اشتباهات خود و پذیرفتن مسئولیت خود در ارتکاب این خطاها از خداوند می خواهیم که ما را مشمول رحمت و مغفرت خود قرار دهد.
عکس: تصویر هوایی از صحرای عرفات و گردهمایی حجاج بر گرد کوه رحمت.
Read more
‌ <span class="emoji emoji2714"></span>️از #زندگی لذت ببرید . <span class="emoji emoji1f539"></span>انسانها، به سمت کسانی بیشتر جذب می‌شوند که می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند ...
Media Removed
️از #زندگی لذت ببرید . انسانها، به سمت کسانی بیشتر جذب می‌شوند که می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند و شاد باشند. به جای آنکه ایده‌آل‌گرایی کنید، شروع کنید به لذت بردن از چیزهایی که همین الان در دسترس‌تان هست. دوست داشتنی بودن در واقع ارتباط مستقیمی با گشوده بودن، دارد...🏽 _با لذت بردن از ... ‌ ✔️از #زندگی لذت ببرید . 🔹انسانها، به سمت کسانی بیشتر جذب می‌شوند که می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند و شاد باشند. 🔹به جای آنکه ایده‌آل‌گرایی کنید، شروع کنید به لذت بردن از چیزهایی که همین الان در دسترس‌تان هست. 🔹دوست داشتنی بودن در واقع ارتباط مستقیمی با گشوده بودن، دارد...👇🏽
_با لذت بردن از چیزهای کوچک و بزرگِ زندگی،
بجای متمرکز شدن برای بهتر کردن هر چیزی،
خواهید دید که تا چه حد همه چیز تغییر می کند. 🔹هر روز چندین بار با خودتان تکرار کنید:
_در آن چه برای من اتفاق می افتد همیشه، خیری نهفته است❕

و مطمئن باشید بهترین ها برایتان
اتفاق می‌افتد
#روانشناسی #‌لذت_زندگی
Read more
در روش مزوتراپی، تمام موادی که برای اصلاح پوست، مورد نیاز است به آن ناحیه تزریق می شود. و پوست به کمک ...
Media Removed
در روش مزوتراپی، تمام موادی که برای اصلاح پوست، مورد نیاز است به آن ناحیه تزریق می شود. و پوست به کمک آن مواد خود را بهبود می بخشد. این روش بیشتر برای برطرب کردن لک و تیرگی پوست، جوانسازی و لیفتینگ و رفع سلولیت های پوست کاربرد دارد. از مزایای آن: هزینه کمتر بدون جراحی و خونریزی و بخیه بدون نیاز به ... در روش مزوتراپی، تمام موادی که برای اصلاح پوست، مورد نیاز است به آن ناحیه تزریق می شود. و پوست به کمک آن مواد خود را بهبود می بخشد. این روش بیشتر برای برطرب کردن لک و تیرگی پوست، جوانسازی و لیفتینگ و رفع سلولیت های پوست کاربرد دارد. 💥از مزایای آن:
هزینه کمتر
بدون جراحی و خونریزی و بخیه
بدون نیاز به استراحت
💥از معایب آن:
نیاز به تکرار جلسات
مقداری درد
اثر گذاری آن در همه افراد یکی نیست
امکان حساسیت وجود دارد

مزوتراپی در ایران رواج کمتری دارد اما در سایر کشورها اثرات آن بسیار مورد قبول و تایید است.
👈👈 کسی تا به حال از این روش استفاده کرده؟
#پوست_من_فناوری
#پوست_من_تیرگی
#پوست_من_جوانسازی
#پوست_من_لاغری
Read more
📸 از وقتی که تصمیم میگیریم هنرمند باشیم - کاری که جذابیتی غیر قابل مقاومت دارد - باید بدانیم هیچ تضمینی ...
Media Removed
📸 از وقتی که تصمیم میگیریم هنرمند باشیم - کاری که جذابیتی غیر قابل مقاومت دارد - باید بدانیم هیچ تضمینی برای موفقیت ، جوایز، شهرت و ... وجود ندارد. ما زندگی هنری را انتخاب میکنیم و یا حتی برای آن انتخاب میشویم. زندگی تولید آثاری که در بخش بزرگی از این دنیای بیتفاوت، هیچ استفاده ی عملی ندارند. راه، ... 📸
از وقتی که تصمیم میگیریم هنرمند باشیم - کاری که جذابیتی غیر قابل مقاومت دارد - باید بدانیم هیچ تضمینی برای موفقیت ، جوایز، شهرت و ... وجود ندارد. ما زندگی هنری را انتخاب میکنیم و یا حتی برای آن انتخاب میشویم. زندگی تولید آثاری که در بخش بزرگی از این دنیای بیتفاوت، هیچ استفاده ی عملی ندارند. راه، ساده و راحت نیست. برای هنرمند بودن باید عاشق هنرت باشی، به کارت احترام بگذاری و درکارهایت پناهگاهی برای خودت پیدا کنی. ...
باید ترس را درک کنیم؛ ترس از شکست، ترس از بدست نیاوردن این یا آن. ترس وسیله ای برای کنترل ماست. برای آنکه در ادامه ی مسیر پیش رو، متوقفمان کند؛ تا ما را از پرسش دربارهی زوال حقوق اولیه ی انسانی مان باز دارد. ترس تنها ابزار کسی است که میخواهد ما را کنترل کند؛ میتواند اعلام خطر کند. من بعضی وقت ها به ترسهایم پرو بال میدهم و در پشت آن پنهان میشوم. تو از چه چیزی میترسی؟
...
هنر ارتباط و گفت و گوست. هنرمند باید داشته هایش را نمایش دهد، با دیگران باشتراک بگذارد، درباره ی آنها یاد بگیرد و با آنها داد و ستد کند . ولی لزومی ندارد که این کارها را در یک گالری انجام دهد. ... همچنین وقتی از موقعیت خودت مطمئن نیستی ، لازم نیست برای ورود به بازار هنر عجله کنی. به نظرم مردم بدون فکر کردن و عجولانه از جایی به جای دیگر میروند. لازم است زمانی را برای خودت در نظر بگیری. زمانی برای خطر کردن. هنر مطمئن نیست. یک جور قمار است . میتواند خطرناک شود. از سوی دیگر افکار و ایده های مطمئن کسل کننده هستند.
اغلب اوقات کارهای جذابی را میبینم؛ کارهای زیبا، ولی به نظر میرسد بیش از اندازه به گذشته تکیه میکنند. بدون خطر کردن ، همان دوران قدیم را تکرار میکنند. ...
جون جونس
نیویورک

چند نامه به هنرمندی جوان
ترجمه : آرش صداقت کیش
پ.ن: #روز_جهانی_عکاسی مبارک
#worldphotographyday
Read more
‌ یک بار به کسی که وارد رابطه‌ای نشده می‌خواهیم مطالبی را گوشزد کنیم و یک بار دیگر به کسی که وارد رابطه ...
Media Removed
‌ یک بار به کسی که وارد رابطه‌ای نشده می‌خواهیم مطالبی را گوشزد کنیم و یک بار دیگر به کسی که وارد رابطه شده و شکست خورده است؛ میان این دو تفاوت از زمین تا آسمان است؛ برای اولی که هیچ تجربه‌ای ندارد مشکل در فهماندن نادرستی این‌گونه روابط است و برای کسی که ناکامی این رابطه را تجربه کرده در فهماندن مشکلی ...
یک بار به کسی که وارد رابطه‌ای نشده می‌خواهیم مطالبی را گوشزد کنیم و یک بار دیگر به کسی که وارد رابطه شده و شکست خورده است؛ میان این دو تفاوت از زمین تا آسمان است؛ برای اولی که هیچ تجربه‌ای ندارد مشکل در فهماندن نادرستی این‌گونه روابط است و برای کسی که ناکامی این رابطه را تجربه کرده در فهماندن مشکلی نداریم بلکه در برخاستن و سرپا شدن او مشکل داریم.

تفصیل محتوا:
برای کسی که در رابطه شکست خورده است سخن‌های بسیاری وجود دارد ولی اهم آن این است که باید به او گفت که دیگر ملامت بس است باید اشتباه را تکرار نکرد و روبه جلو حرکت کرد. این طبیعی است که انسان به جنس مخالف تمایل داشته باشد ولی برای هر چیز طبیعی خدا یک مسیر طبیعی و مناسب را نیز در نظر گرفته است؛ مانند این‌که گرسنگی یک امر طبیعی است که راه مناسب برطرف کردن این نیاز، خوردن چیزهای پاکیزه و حلال است همان‌گونه که قرآن کریم در این باره می‌فرماید: «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُلُوا مِنْ طَيِّباتِ ما رَزَقْناكُمْ؛ ای مؤمنان، از نعمت های پاک و دل پسندی که به شما روزی داده‌ایم، بخورید...»[1]
وقتی انسان در دامن مشکلات روابط ناسالم افتاد به طور طبیعی تب و لرزی ناشی از نابسامانی این‌گونه روابط به سرغش خواهد آمد که حتما باید مدیریت شود. ما در ادامه بحث، با اشاره به سوال یکی از کاربران محترم سایت رهروان ولایت، با عنوان "احساساتم رو چجوری کنترل کنم؟" اشاره می‌کنیم و ادامه مطلب را در پاسخ به سوال این کاربر محترم دنبال می‌نماییم؛ ایشان در سوال خود بیان نموده‌اند که: " با سلام. من در اواخر سن 27 سالگی هستم و احساس تنهایی شدیدی دارم تا این اندازه که گاهی فقط دوست دارم کسی باشد که بتوانم به او ابراز محبت و احساسات داشته باشم. واقعیت مساله این است که بنده از5 سال قبل با دختری رفاقت گرفتم که بعد از گذشت سه سال از این رفاقت، او ازدواج کرد و دیگر با من نماند از آن به بعد که الان 2 سال از آن اتفاق می‌گذرد من به شدت احساس تنهایی می‌کنم. متاسفانه شرایطم نیز برای ازدواج اصلا مهیا نیست و از لحاظ مالی در تنگنا هستم در حالی که هر روز این احساسات در من قوی‌تر از قبل می‌شود." در پاسخ به سوال این کاربر محترم و با یک نگاه جامع باید به ایشان بگوییم که ما نیز با شما همدردی می‌کنیم که در این شرایط سخت در حال تحمل فشار زیادی هستید و هر راه حلی که ما بدهیم به طور طبیعی به این آسانی‌ها نمی‌توان آن را اجرایی کرد.

ادامه مطلب در قسمت نظرات... #خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #روابط_پیش_از_ازدواج
Read more
. من دهه پنجاهی هستم نعش مرا به خاک نسپارید ! نعشِ من مسموم است : . من پیتِ حلبی هم قد و قواره خودم ...
Media Removed
. من دهه پنجاهی هستم نعش مرا به خاک نسپارید ! نعشِ من مسموم است : . من پیتِ حلبی هم قد و قواره خودم را روی یخها به سوی شعبه نفت هُل داده ام ! من «صف» شش صبح برای شیر شیشه ای و صف ارزاق کوپنی را دیده ام! من از صدای ضد هوایی ها نترسیده ام به وجد آمده ام و بیخیال روی پشتِ بام، آبشاری از گلوله های نورانی را ... .
من دهه پنجاهی هستم
نعش مرا به خاک نسپارید !
نعشِ من مسموم است : .

من پیتِ حلبی هم قد و قواره خودم را روی یخها به سوی شعبه نفت هُل داده ام !

من «صف» شش صبح برای شیر شیشه ای و صف ارزاق کوپنی را دیده ام!

من از صدای ضد هوایی ها نترسیده ام به وجد آمده ام و بیخیال روی پشتِ بام، آبشاری از گلوله های نورانی را در آسمان تماشا کرده ام !

من مدادِ سیاهِ "سوسمار"نشانم را آنقدر تراشیده ام که توی مُشتِ کوچکم جا شده و باز هم دست از سرش بر نداشته ام !

من توی دفترِ کاهی مشق نوشته ام !

من شبهایِ "وفات"ِ زیادی به عکسِ سیاه و سفیدِ آن منارهِ مسجد (توی تلویزیون) زُل زده ام و ناله تکرار شونده نِیِ عزا را تا آخرِ شب گوش داده ام !

من خیلی از شبها که برق رفته است شمع روشن کرده ام! و دزدکی اشکِ شمع را توی پیاله آب چکانده ام تا "بِمیرَد " !

من پاترولِ «کمیته»، بنز سیاه «گشت ضربت» و وَن سبز «گشت ارشاد» را دیده ام !

من رنگ زدنِ دستها را دیده ام به جُرمِ پوشیدنِ پیراهنِ آستین کوتاه!

من قیچی کردن موی بلند و کراوات مردان و پونز بر پیشانی دخترانی که چند مویشان بیرون بود دیده ام!

من هم مدرسه ای ام را توی یک جعبه نئوپانی "تشییع " کرده ام ! هر دوشنبه , هر پنجشنبه !
بوی جنازه آدمیزاد را که گلاب هم پنهانش نمیکرد بارها استشمام کرده ام !

من بارها "گیرِ" گشت های لباس سبز افتاده ام که پرسیده اند :اینجا چه کار میکنی؟! .
آنجا که خیابان بود و من مجبور بوده ام از آن بگذرم!

من ویدئو را "قایمکی" دیده ام !

من نوارِ کاست را جاسازی کرده ام !
نواری که صدایِ"معین" رویَش ضبط شده بود ,با کلی خش خش و تق و توق !

من بوکس و شطرنج (حــرام) بازی کرده ام!

مدام من کارتونِ سانسور شده دیده ام بارها و بارها !

من دزدها را در خانه ها دیده ام و پلیس ها را بر پشت بام خانه‌ها که آمده بودند دیش‌های ماهواره را جمع کنند!

من مدتها فکر کرده ام آن جوانِ عینکی با سِبیل کوچک (صادق هدایت),خودِ شیطان است که همه از کتابهایی که عکسِ او روی جلدش باشد میترسند !

من خیلی شبها جلویِ تلویزیون خوابم برده در انتظارِ تمام شدن سخنرانیهاِی پر از جمله هایِ بی سر و ته عربی , تا فیلمِ سینمایی ببینم !

من با جنگ , ترس, تحریم , غم , شعار , سخنرانی , کمبود , عقده زور , ریا, بلندگو , کوپن , دروغ و حسرت بزرگ شده ام و دارم پیر میشوم !

من نسل بزرگ نشده ی این انقلابم
نعشِ مرا در خاک وطنم بخاک نسپارید که خاک از عقده های روییده در دلم مسموم میشود
مرا آتش بزنید و خاکسترم را به باد بسپارید!!!!
Read more
. کاش آدم ها اگر توی دوستی‌شان صادق نیستند، توی دشمنی‌شان صادق باشند. چند روزی است که این ناصادقی ...
Media Removed
. کاش آدم ها اگر توی دوستی‌شان صادق نیستند، توی دشمنی‌شان صادق باشند. چند روزی است که این ناصادقی دوستان و دشمنان را دارم می‌بینم. نه اینکه قبلا ندیده باشم، نه! اما انگار آدم‌هایی که غرضی دارند بو می‌کشند و همدیگر را پیدا می‌کنند. بین اینهمه دروغ‌پراکنی و تهمتی که می‌زنند، دلم برای دکتر موسوی ... .
کاش آدم ها اگر توی دوستی‌شان صادق نیستند، توی دشمنی‌شان صادق باشند.
چند روزی است که این ناصادقی دوستان و دشمنان را دارم می‌بینم. نه اینکه قبلا ندیده باشم، نه! اما انگار آدم‌هایی که غرضی دارند بو می‌کشند و همدیگر را پیدا می‌کنند.
بین اینهمه دروغ‌پراکنی و تهمتی که می‌زنند، دلم برای دکتر موسوی نمی‌سوزد. چون اولا او آدمِ روزهای سخت است. توی ایران هم که بود صد برابر بیشتر از این تهمت و دروغ شنیده بود و نشکسته بود. آن‌هم در بدترین شرایط روحی، در آن روزهای سخت پس از انفرادی و دادگاه. بلکه محکم‌تر از قبل و با شناختی بیشتر از دوگانه‌ی دوست/دشمن ایستاده بود و نوشته بود و کتاب چاپ کرده بود. دوم اینکه همه‌ی آنهایی که در بازه‌های مختلف زمانی به او تهمتی زده بودند یا دروغی نسبت داده بودند، پس از مدتی یا از ادبیات و شبکه‌های مجازی حذف شدند (که آنهم به علت پوشالی بودن خودشان بود) یا اینکه پس از مدتی دوباره از درِ آشتی وارد شدند و جانم، عزیزم، عشقم، استادم راه انداختند.
اما دلم برای ادبیات و هنر می‌سوزد. وقتی می‌بینم عده‌ای هنر را یا هنرمندان را پله می‌کنند برای بالا رفتن خودشان. (فقط در ادبیات هم نیست، همین عکس‌های منتشر شده با آقای مشایخی را ببینید!) وقتی می‌بینم عده‌ای با راه انداختن بحث‌های بی‌ارزش، قصد دیده شدن و سرپوش گذاشتن روی عقده‌ی حقارت خود را دارند. وقتی می‌بینم «انتقاد کردن» از یک اثر هنری که مسلما جزء حق آزادی بیان هر شخصی است، تقلیل داده شده است به «فحاشی کردن» و «تهمت زدن» به هنرمند که مسلما پیگرد قانونی دارد. وقتی می‌بینم به‌اصطلاح نویسندگان به جای اینکه بنویسند و اثر ادبی خلق کنند، یا کتاب بخوانند و تجربه کسب کنند، وقتشان را با هوچی‌گری و گیر دادن به این و آن می‌گذرانند. وقتی می‌بینم کسانی که آدم فکر می‌کرده! مطالعه دارند و حداقل چهار تا مقاله درباره‌ی مطلبی خوانده‌اند، می‌آیند سوال‌های صدبار جواب داده شده می‌پرسند و حرف‌های فسیل‌ها را تکرار می‌کنند. خب دل آدم می‌سوزد. نمی‌سوزد؟
یا شاید بهتر باشد من هم به جای شعر گفتن و داستان نوشتن و ستون معرفی فیلم و کتاب به روز کردن، بنشینم از ابتدای راه، یکی یکی نارفیقی‌هایی که در حقم شده را رو کنم؟! یا شاید بهتر باشد من هم بنویسم چه کسی در کدام چت اسکایپ و اینستاگرام و… به من چه گفت و فردایش پشت سرم چی نوشت و به بقیه چی گفت؟! یا شاید بهتر باشد من هم خودم را به این و آن بچسبانم و از طریق دوستی یا دشمنی با آنها دیده شوم؟ یا شاید بهتر باشد من هم برای...
.
فاطمه اختصاری
.
⬅️⬅️ادامه در کامنت
و پست کامل در کانال تلگرام➡️➡️
.
.
Read more
******** . . ۱. این عبارت را که در تاریخ حمقا و معاندین برای کتمان الهی بودن ولایت علی علیه السلام ...
Media Removed
******** . . ۱. این عبارت را که در تاریخ حمقا و معاندین برای کتمان الهی بودن ولایت علی علیه السلام و تشکیک در امر امامت نشخوار کرده اند ( ا من الله ام منک ) به معنی نقد پنداشتن ، بیسوادی یا غرض ورزی عمدی است. آشکار است که این کلام نقد نیست بلکه اعتراض و اهانت است به رسول الله روحی فداه و معنایش این است ... ********
.
.

۱. این عبارت را که در تاریخ حمقا و معاندین برای کتمان الهی بودن ولایت علی علیه السلام و تشکیک در امر امامت نشخوار کرده اند ( ا من الله ام منک ) به معنی نقد پنداشتن ، بیسوادی یا غرض ورزی عمدی است. آشکار است که این کلام نقد نیست بلکه اعتراض و اهانت است به رسول الله روحی فداه و معنایش این است که خود تو از جانب خودت پسر عمویت را برای خلافت برگزیده ای و ما گمان نمیکنیم که این امر الهی باشد. همین گمان به رسول خدا کافی است که قائل این قول و معتقدین به آن نزد ما منفور و مغضوب باشند.

۲. گویندگان این عبارت مومنان خالص و مخلص و اصحاب صالح نبوده اند و به گواهی تاریخ منافق اند. استفاده از جمله آن افراد برای اثبات اینکه میشود رسول الله را نقد کرد همراهی و همفکری با آنان است. از طرفی استفاده از یک حرف باطل که تاریخ و همچنین اعتقادات شیعه آن را برنمیتابد و معتقد به آن را (اینکه ممکن است رسول خدا از طرف خود چیزی بگوید و آن اشتباه باشد ) کافر میداند، برای مطامع دنیایی خباثت محض است. دردا و دریغا که این حرف های یاوه را رئیس جمهور کشور شیعه تکرار میکند.

۳. نقد کردن جدا کردن سره از ناسره است. همه منتقدین دنیا سالها جستجو کرده اند اما نتوانسته اند کوچکترین ناسره ای در کلام و سیره ی رسول گرامی و اهل بیت کرام بیابند. نقد کار عقل است و چه عقلی بالاتر از عقل کل و سید رسل ؟ روشن است که قول و فعل رسول اکرم صلوات الله علیه چون از مصدر عقلانیت و طهارت محض است قابل نقد نیست.

۴. طبق چه مستندات و مدارکی ایشان میگوید که در زمان ظهور امام دوازدهم هم به ایشان نقد میشود ؟ نکند آنانی که با حضرتش می جنگند را منتقد می شمارد و خود را در زمره منتقدین میبیند؟

۵. به جملات ایشان دقت کنید : همه مسئولین را میشود نقد کرد. مسئولین ما که معصوم نیستند. آیا این جمله به این معنا نیست که معصومین را نمی شود نقد کرد. پس چطور است که در جملات بعد می گوید معصومین را هم میشود نقد کرد؟ این همه تناقض در چند جمله چه معنایی دارد؟

۶. عصمکم الله من الزلل و امنکم من الفتن و طهرکم من الدنس و اذهب عنکم الرجس و طهرکم تطهیرا....
.
۷. خوش ندارم عکس او در صفحه ام باشد.

#روحانی_نما
#عصمت
#پناه_بر_خدا
Read more
... قوانینی که برای کسب موفقیت در روابط عاطفی خود باید وضع کنید قسمت اول ادامه در پست بعدی: ۱. هرگز ...
Media Removed
... قوانینی که برای کسب موفقیت در روابط عاطفی خود باید وضع کنید قسمت اول ادامه در پست بعدی: ۱. هرگز فحش ندهید فحش دادن و کاربرد واژه‌های ناپسند نشانه‌ی تحقیر طرف مقابل است. هرچه بعد از آن عذرخواهی کنید، آن عبارت‌ها از حافظه‌ی فرد پاک نمی‌شود. مطمئن باشید کلمه‌های نیش‌دارتان دیر یا زود در جدل ... ...
قوانینی که برای کسب موفقیت در روابط عاطفی خود باید وضع کنید قسمت اول ادامه در پست بعدی:
۱. هرگز فحش ندهید
فحش دادن و کاربرد واژه‌های ناپسند نشانه‌ی تحقیر طرف مقابل است. هرچه بعد از آن عذرخواهی کنید، آن عبارت‌ها از حافظه‌ی فرد پاک نمی‌شود. مطمئن باشید کلمه‌های نیش‌دارتان دیر یا زود در جدل یا بحث دیگری تکرار و باعث آزار طرف مقابل خواهد شد. پس نسبت‌دادن کلمه‌ها و عبارت‌های ناپسند به طرف مقابل را از دایره‌ی عادت‌هایتان خارج کنید.
۲. تهدید نکنید؛ شرط و شروط نگذارید
جمله‌هایی مثل «جرئت رفتن نداری!» یا «تو نمی‌تونی بدون من زندگی کنی!» باعث می‌شود طرف مقابل خود را در موقعیت تصمیم‌گیری بین ماندن و رفتن ببیند؛ درحالی‌که ممکن است راه‌حلی میانه برای مشکل وجود داشته باشد. تهدیدهای شرطی مانند «اگه فلان کار رو بکنی/نکنی، من هم بهمان کار رو می‌کنم/نمی‌کنم» روش خوبی برای کاشتن بذر تردید به آینده‌ی این رابطه در طرف مقابل است! تهدید کردن به‌ندرت منجر به تغییرهای مثبت می‌شود؛ به‌ویژه اگر فرد، نگرانِ تکرارِ چندباره‌ی آنها باشد.
۳. حرف نامزد یا همسر قبلی را پیش نکشید
هیچ‌ چیز آزاردهنده‌تر از مقایسه‌‌شدن با شریک عاطفی پیشین نیست؛ این برای وادار کردن فرد به گذر از خط قرمز کافی‌ است. جمله‌هایی مانند «نباید ازش جدا می‌شدم…» یا «باید با اون ازدواج می‌کردم…» خیلی سنگدلانه‌ هستند.
۴. حساب‌کشی نکنید؛ به‌ویژه برای مسائل جزئی
جمله‌ای مثل «اون چه کادوی الکی‌ای بود که ۳ سال پیش برام گرفتی!» نشانه‌ی بی‌ملاحظگی است و هیچ کمکی به حل مسائل زمان حال نمی‌کند. بر حال تمرکز کنید. اینکه طرف مقابل بتواند در برابر چیزی که باید ماه‌ها یا سال‌ها قبل مطرح می‌شده از خودش دفاع کند، هم دشوار و هم غیرمنصفانه‌ است. چه کسی به‌خاطر می‌آورد که ۳ سال پیش گرفتار چه مسئله‌ای بوده یا بر پایه‌ی چه باورها و احساساتی هدیه‌ی تولد خریده است.
۵. حکم صادر نکنید
عبارت‌های مانند «تو همیشه…» یا «تو هیچ‌وقت…» احساسات افراد را جریحه‌دار می‌کنند، زیرا هر دو طرف می‌دانند چنین حکم‌هایی درست نیستند. «تو هیچ‌وقت از لباسی که می‌پوشم تعریف نمی‌کنی» یا «هیچ‌وقت به حرف‌هام و مشکلاتم گوش نمی‌دی» معمولا درست نیستند! طرف مقابل قطعا «از لباس‌تان تعریف کرده» و «به درد دل‌تان گوش داده»؛ شما هم این را می‌دانید. هرچند ممکن است به‌اندازه‌ی کافی این کارها را نکرده باشد. بهتر است احساس‌تان را این‌طور بیان کنید: «وقتی از من تعریف می‌کنی،‌ حس خوبی دارم!» یا «ممکنه چند دقیقه به من توجه کنی، می‌خوام درباره‌ی مشکلم توی محل کار صحبت کنم».
ادامه دارد....
Read more
گام هایت را #استوار_تر_بردار..........!! اگرچه راه #سرشار_باشد از سنگ ریزه های تردید........! تا ...
Media Removed
گام هایت را #استوار_تر_بردار..........!! اگرچه راه #سرشار_باشد از سنگ ریزه های تردید........! تا #قله چند قدم بیشتر نمانده است.... و او که در توست دستانت را خواهد گرفت......! #باور_کن خدای مهربانی داریم......!!! اتفاقا #تنهایی خیلی هم خوب است! البته که باید تنهایی ... گام هایت را #استوار_تر_بردار..........!!
اگرچه راه #سرشار_باشد از سنگ ریزه های تردید........!
تا #قله چند قدم بیشتر نمانده است....
و او که در توست
دستانت را
خواهد گرفت......!
#باور_کن
خدای
مهربانی
داریم......!!!
💫☺💫😍💫☺💫
اتفاقا #تنهایی خیلی هم خوب است!
البته که باید تنهایی را #بلد_باشی... .
میخواهی یک فنجان چای بنوشی؟
باشه قبول...!
اما چرا با یک #موسیقی همراهش نمیکنی؟
صبح که بیدار میشوی
حالا #مقصدت هر کجا که باشد
چطور است یک مقدار زودتر از خانه بزنی بیرون و #پیاده_روی_کنی و #اهدافت_را_مرور_کنی؟
نه اهدافِ خیلی طولانی مدت!
همینکه مثلا تا آخر هفته فلان کتاب را بخوانی #هدف_است و #عملی_کردن_اش باعث شادابی ست.
اصلا چرا با خودت حرف نمیزنی؟!
با خودت درد و دل کن.
ببین چه چیزهایی #آرامش_ات را بر هم میریزد
همه را #دور_بریز
ببین چه غذایی را #هوس_کرده ای
برای خودت آشپزی کن... .
آخ که چه کیفی میدهد همراهِ آشپزی یک آوازی هم زمزمه کرد و سر را تکان داد!
و خیلی خوب است هنگام خواب تمام رفتارهای #لبخند_آمیزِ روز را در دفترِ یادداشت نوشت تا دوباره تکرار کرد و رفتارهایی که #صلب_ آرامش کردند را فاکتور گرفت!
میدانی چیست #رفیق؟
مسیر تنهایی را اگر بلد باشی
دیگر راه نمیفتی دنبالِ #جزیره_ی_ناشناخته_ ی_آدم ها...!
که #گم_شوی
و بدهکارِ لحظاتی که میتوانست با حالِ خوب همراه شود
✨🌙⭐✨🌙⭐💫 حال خوبت رابه هیچکس گره نزن
یادبگیر؛
بدونِ نیاز به دیگران
شاد باشی...
بخندی...
و امیدوار باشی🍃 #تکرار_کن :

درون من پر از انرژی و اشتیاق است

من زندگی عالی و شادی دارم... خداوندا ممنونم 😍🙏✨👑✨ #شبتون_خدایی_و_پر_از_آرامش_🌠🌌🌠🌌🌠🌌🌠🌌🌠🌌🌠🌌🌠🌌🌠 عزیزان گرانقدر
Read more
. امروز با دیدن دوتا پست خیلی دلم گرفت و اشک به چشمهام اومد <span class="emoji emoji1f62d"></span>و بغضش هنوز ته گلومه 🤭نوستالژی ها همیشه ...
Media Removed
. امروز با دیدن دوتا پست خیلی دلم گرفت و اشک به چشمهام اومد و بغضش هنوز ته گلومه 🤭نوستالژی ها همیشه هم شیرین نیستند ! 🧐. . نمیتونید تخم خشونت ها و کینه هایی رو که تو دل بچه های شاد و سرخوش دهه های قبل به اسم دین و اسلام کاشتید حالا حالا پاک کنید . اگر اطراف ما خشونت و مردم آزاری و حیوان آزاری هست مسبب خود ... .
امروز با دیدن دوتا پست خیلی دلم گرفت و اشک به چشمهام اومد 😭و بغضش هنوز ته گلومه 🤭نوستالژی ها همیشه هم شیرین نیستند ! 🧐.
.
نمیتونید تخم خشونت ها و کینه هایی رو که تو دل بچه های شاد و سرخوش دهه های قبل به اسم دین و اسلام کاشتید حالا حالا پاک کنید . اگر اطراف ما خشونت و مردم آزاری و حیوان آزاری هست مسبب خود ما بودیم .
.
البته هنوز هم تمومی نداره . دین رو بد و کج فهمیدیم . دین یعنی مجموعه تعلیماتی که وقتی بطرفش رفتی عاشق خدا بشی و بنده های خدا رو بیش از قبل دوست بداری . دین یعنی نشو و نموی محبت و زدودن کینه .
.
وقتی موی سر کودک یا نوجوان دهه شصتی رو اینطوری بخاطر کج فهمی خودمون با ماشین اصلاح کردیم و تحقیرش کردیم نه تبلیغ دین کردیم و نه اجازه دادیم که از انسانیت و محبت چیزی تو دلش باقی بمونه .
.
ریشه های خشونت و انحراف و بدخلقی و کینه و بی ادبی و تهاجم در همان رفتارهای غلط اجتماعی ست که به واسطه کج فهمی از دین نثار فرزندان این آب و خاک کردیم .بجای تربیت و تعلیم با محبت ، تحقیر و تحکم پیشه کردیم و به این جا رسیدیم ... از این جلوتر هم نمیتوان رفت !!
.
امر به معروف و آموزش نظافت با تحقیر امکان پذیر نیست .☝☝☝☝☝ اگر قرار بود نظافت و کوتاه کردن مو مد نظر باشد ، زیبنده تر بود کامل کوتاه کنند نه اینطوری تحقیرآمیز !!!! اون ردیف عقب رو خوب نگاه کنید !!😕😯 .
.
البته این حکایت هنوز ادامه داره و پایان نیافته و مانند انرژی از صورتی به صورتی دیگر در حال تکرار است و البته مشتی ست از خروار . این مال مدارس پسرونه ست موضوعات مدارس دخترانه رو هم که میدونیم !.
.
خداوندا مربیان و راهنمایان ما را از افراد خردمند و دانا قرار بده . الهی آمین .
.
.
عکس از پیج دوست عزیز ؛
@shastak60 .
.
تو رو خدا با بچه های مردم محبت پیشه کنیم .وقتی با هیبت و شکل و شمایل دین جلو میرید هرکار خلاف تون هم به پای دین نوشته میشه !! ☝☝ اصلا فقط کافیه رفتارمون مثل خدا با چشم پوشی و مدارا باشه . قرار بود از این بچه ها چی بسازیم 😟؟؟؟؟؟!!!!! .
.
.
#نوستالژی_سفره_خونه
#سفره_خونه #نوستالژی #نوستالژیک #nostalgia #cafenostal @cafenostal
Read more
بهار پشت زمستان بهار پشت بهار دلم گرفت از این گردش و از این تکرار! نفس کشیدن وقتی که استخوان به گلو نگاه ...
Media Removed
بهار پشت زمستان بهار پشت بهار دلم گرفت از این گردش و از این تکرار! نفس کشیدن وقتی که استخوان به گلو نگاه کردن وقتی که در نگاهت خار! اگر به شهر روی طعنه های رهگذران اگر به خانه بمانی غم در و دیوار! نمانده است تورا در کنار همراهی که دوستان تو را می خرند بادینار! نه دوستان صفحاتی زهم پراکنده که ... بهار پشت زمستان بهار پشت بهار
دلم گرفت از این گردش و از این تکرار!

نفس کشیدن وقتی که استخوان به گلو
نگاه کردن وقتی که در نگاهت خار!

اگر به شهر روی طعنه های رهگذران
اگر به خانه بمانی غم در و دیوار!

نمانده است تورا در کنار همراهی
که دوستان تو را می خرند بادینار!

نه دوستان صفحاتی زهم پراکنده
که جمع کردنشان درکنار هم دشوار!

به صبرشان که بخوانی به جنگ مشتاق اند
به جنگشان که بخوانی نشسته اند کنار!

فاضل نظري
@fazelnazarigram 📸 @arash.nikazad
#amirhosseinfeyzi #new #holiday #happy #pop #music #persian #iran #only #god #lovely
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span> از زندگی لذت ببرید. انسانها،به سمت کسانی بیشتر جذب می‌شوند که می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند ...
Media Removed
از زندگی لذت ببرید. انسانها،به سمت کسانی بیشتر جذب می‌شوند که می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند و شاد باشند. به جای آنکه ایده‌آل‌گرایی کنید، شروع کنید به لذت بردن از چیزهایی که همین الان در دسترس‌تان هست. دوست داشتنی بودن در واقع ارتباط مستقیمی با گشوده بودن، دارد... با لذت بردن از چیزهای ... 🌸
از زندگی لذت ببرید.
انسانها،به سمت کسانی بیشتر جذب می‌شوند که می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند و شاد باشند.
به جای آنکه ایده‌آل‌گرایی کنید، شروع کنید به لذت بردن از چیزهایی که همین الان در دسترس‌تان هست.
دوست داشتنی بودن در واقع ارتباط مستقیمی با گشوده بودن، دارد...
با لذت بردن از چیزهای کوچک و بزرگِ زندگی،
بجای متمرکز شدن برای بهتر کردن هر چیزی،
خواهید دید که تا چه حد همه چیز تغییر می کند.
هر روز چندین بار با خودتان تکرار کنید:
_در آن چه برای من اتفاق می افتد همیشه، خیری نهفته است‌ و مطمئن باشید بهترین ها برایتان اتفاق می‌افتد
🌿💞 #گوشه_دنج_خانه_من 💒💜
Read more
از رها کردن نترس باور کن هيچ کس نمی تواند چيزي که مال توست را از تو بگيرد و تمام دنيا نمي توانند چيزي ...
Media Removed
از رها کردن نترس باور کن هيچ کس نمی تواند چيزي که مال توست را از تو بگيرد و تمام دنيا نمي توانند چيزي که مال تو نيست را برايت حفظ کنند همــه چیــز سـاده استــــــ زنـدگــی... عشــق... دوستـــــــ داشتــن... عـادتــ کــردن... رفتــن... آمــدن... امــا چیــزی کـه ســــــاده نیستـــ بـاور ... از رها کردن نترس
باور کن هيچ کس نمی تواند
چيزي که مال توست را از تو بگيرد
و تمام دنيا
نمي توانند چيزي که مال تو نيست را برايت حفظ کنند
همــه چیــز سـاده استــــــ
زنـدگــی... عشــق...
دوستـــــــ داشتــن... عـادتــ کــردن...
رفتــن... آمــدن... امــا چیــزی کـه ســــــاده نیستـــ
بـاور ایـن سـاده بـودن هـاستـــــــــــ...
در حسرت گذشته ماندن ...
چیزی جز از دست دادن امروز نیست !
تو فقط یکبار هجده ساله خواهی بود ،
یکبار سی ساله ...
یکبار چهل ساله...
و یکبار هفتاد ساله ...
در هر سنی که هستی ،
روزهایی بی نظیر را تجربه می کنی ،
چرا که مثل روزهای دیگر،
فقط یکبار تکرار ميشود

حیف جونیمون ک گذشت باچرت وپرت..!!!
Read more
*عربی شامل هشت تست ترجمه/ نه تست درک مطلب /هشت تست قواعد هستش. از هشت تست ترجمه ، پنج تست ترجمه از عربی ...
Media Removed
*عربی شامل هشت تست ترجمه/ نه تست درک مطلب /هشت تست قواعد هستش. از هشت تست ترجمه ، پنج تست ترجمه از عربی به زبان فارسی ، دو تا سوال تعریب و یک سوال مربوط به قرابت معنایی است. در بخش درک مطلب هم از نه تستش ، چهار تاش از متنی که بهتون میدن هستش ، دو تاش مربوط به حرکت گذاری هاست و سه سوال تجزیه و ترکیب هم به شما میدن. ... *عربی شامل هشت تست ترجمه/ نه تست درک مطلب /هشت تست قواعد هستش. از هشت تست ترجمه ، پنج تست ترجمه از عربی به زبان فارسی ، دو تا سوال تعریب و یک سوال مربوط به قرابت معنایی است. در بخش درک مطلب هم از نه تستش ، چهار تاش از متنی که بهتون میدن هستش ، دو تاش مربوط به حرکت گذاری هاست و سه سوال تجزیه و ترکیب هم به شما میدن. قواعد هم که هشت تسته!
*خیلی از بچه ها چون حتی سوالات ترجمه رو هم میشه با دونستن قواعد تا حد زیادی جواب داد زیاد به حفظ کردن لغات عربی نمی پردازن که اشتباه خیلی بزرگیه. ایا واقعا منطقیه که شما بتونید تست های یک زبان خارجی رو هرچند هم که مبنی بر قواعد باشه تست هاش بدون دونستن لغت بزنید؟ ضمن این که برای قسمت درک مطلب شما حتما به دونستن لغات عربی کنکور احتیاج خواهید داشت علاوه بر این همون طور که توی تست های ترجمه شما میتونید با دونستن قواعد تا حدودی جواب بدید توی تست های قواعد هم میتونید با درک مفهوم و معنای جمله خیلی راحت جوابشون بدید! مثلا شما وقتی یه جمله رو میخونید و معنیش رو متوجه میشید خیلی راحت میتونید بفهمید که کدوم کلمه بهش میخوره (توی تست های قواعد) *گول تکنیک های اساتید پوشالی رو نخورید! معمولا این تکنیک ها رو اینا از سوالات سال های خیلی دور کنکور که ساده تر بودند دراوردند و طراحای کنکور هم با این تکنیک ها اشنایی دارند و سعی می کنند هر سال سوالات رو طوری طراحی کنند که شما نتونید دیگه با تکنیک های خیلی پیش پا افتاده ی رایج بین اساتید عربی تست ها رو بزنید! اصولا وقتی شما مفهوم جملاتی که در تست قواعد اومده رو بلد باشید و قواعد مربوط به اون رو هم از یک درسنامه ی خوب به صورت منطقی و ریاضی طور خونده باشید خیلی راحت میتونید تست رو جواب بدید و به تکنیک های ماورایی هم احتیاج نخواهید داشت!
*چندی پیش مطلبی منتشر کردیم در مورد روش مطالعه ی لغات زبان کنکور تقریبا میشه گفت همون روش رو اینجا هم میتونید پیاده کنید. کلمات حارج از کتابی که مهم هستند و توی آزمون ها و یا کنکور های سال های قبل می بینید رو حتما یاد بگیرید. تجربه نشون داده اکثر لغات خارج از کتاب عربی در کنکور های قبلی توی کنکور های بعدی تکرار میشن. همچنین میتونید کتاب لغات عربی گاج تحت عنوان تیک ایت رو تهیه کنید. کتاب لغت مهر و ماه هم پیشنهاد میشه.
*منابعی که ما پیشنهاد می کنیم بخونید:
کتاب عربی کامل گاج
کتاب عربی سفید گاج
دی وی دی عربی گاج
کتاب عربی تیس
جزوه معجون عربی تیس
در صورتی که زیاد وقت ندارید کتاب عربی کامل گاج و جزوه معجون عربی تیس و دی وی دی عربی گاج رو فقط بخونید. #کنکور
Read more
... درمان وابستگی عاطفی (قسمت دوم): ۶. تلاش کنید برای شاد بودن و احساس خوب کردن به دیگری وابسته ...
Media Removed
... درمان وابستگی عاطفی (قسمت دوم): ۶. تلاش کنید برای شاد بودن و احساس خوب کردن به دیگری وابسته نباشید: این کار نیازمند یادگیری و تمرین است. در هنگام برخورد به یک مشکل به‌خود بگویید به‌جای آنکه برای آرام شدن به او وابسته باشید، می‌توانید به‌طرق دیگری خود را آرام کرده و نیاز خود را بر طرف کنید. ۷. به ... ...
درمان وابستگی عاطفی (قسمت دوم):
۶. تلاش کنید برای شاد بودن و احساس خوب کردن به دیگری وابسته نباشید: این کار نیازمند یادگیری و تمرین است. در هنگام برخورد به یک مشکل به‌خود بگویید به‌جای آنکه برای آرام شدن به او وابسته باشید، می‌توانید به‌طرق دیگری خود را آرام کرده و نیاز خود را بر طرف کنید.
۷. به نیازهای عاطفی و روانی خود بیشتر توجه کنید:
برای این کار می‌توانید متوجه نیازهای خود باشید و شادی خود را در اولویت قرار دهید. نیازی خود را شناخته و آن را به دیگری گره نزنید و سعی کنید از اوقات تنهایی خود لذت ببرید.
۸. عزت نفس خود را افزایش دهید:
وابستگی عاطفی به همسر معمولاً از کمبود عزت نفس ناشی می‌شود. من، برنامه‌هایم، نیازها و خواسته‌هایم آنقدر مهم نمی‌باشند تا بر روی خودم تمرکز کنم، پس بر روی دیگری متمرکز می‌شوم.
۹. برای روابط خود با دیگری چارچوب و حد و مرز تعیین کنید:
روشن و قاطع چیزهایی که برای شما مهم هستند را روشن کنید و بر سر آنها محکم بایستید. به‌طور مثال، اگر همسر شما پرخاشگرانه با شما برخورد می‌کند و شما را می‌زند و شما همچنان در رابطه مانده‌اید، در ابتدا باید بدانید که شما در یک رابطه وابسته قرار دارید. برای همسرتان مشخص کنید که این رفتار او را نمی‌پذیرید و در صورت تکرار، عواقب آن را به او یادآوری کنید. و در نهایت، بر روی چارچوب خود قاطعانه بایستید. بدانید که هیچ رشدی بدون هزینه حاصل نمی‌شود. پس سختی آن را قبول کنید، زیرا مطمئناً همسر شما به‌راحتی دست از عمل خود بر نخواهد داشت. اگر شما، خود، به حد و مرز خود احترام قائل نباشید و حاضر به پرداخت هزینه برای آن نباشید، او نیز به حد و مرز شما احترام نخواهد گذاشت.
۱۰. کمک حرفه‌ای بگیرید:
گاهی به تنهایی نمی‌توان از وابستگی عاطفی به همسر رها شد. با یک مشاور صحبت کنید. کمک حرفه‌ای به شما باعث می‌شود به نقاط قدرت و قوت خود آشنا شده و انگیزه کافی برای تغییر را در خود بیابید.
Read more
. كودكانه ١١٢ . دریغ که میکنند، شَک شروع میشود. شَک به دوست داشتنی بودنمان و به اینکه آیا به اندازه‌ی ...
Media Removed
. كودكانه ١١٢ . دریغ که میکنند، شَک شروع میشود. شَک به دوست داشتنی بودنمان و به اینکه آیا به اندازه‌ی کافی، کافی هستیم! دریغ که میکنند، هر چند سال هم که بگذرد، هر سنی هم که پیدا کنیم، باز شک میکنیم. شک به خودمان، به حرف‌هایمان به تصمیم‌هایمان و به هدف‌هایمان. دریغ که میکنند، شک شروع میشود. و ... .
كودكانه ١١٢
.

دریغ که میکنند، شَک شروع میشود.
شَک به دوست داشتنی بودنمان و به اینکه آیا به اندازه‌ی کافی، کافی هستیم!
دریغ که میکنند، هر چند سال هم که بگذرد، هر سنی هم که پیدا کنیم، باز شک میکنیم. شک به خودمان، به حرف‌هایمان به تصمیم‌هایمان و به هدف‌هایمان.
دریغ که میکنند، شک شروع میشود.
و آرام آرام دایره‌ی شک بیشتر میشود.
اول به دوست داشتنی بودنمان و بعد به دوست داشتنِ آدمها نسبت به خودمان.
و مدام از خودمان میپرسیم:
آیا واقعا مرا دوست دارد؟
تمام این سرگشتگی‌ برمیگردد به یک سوال اساسی که از کودکی‌مان در مخفی‌ترین اتاق‌های ذهنمان از خودمان میپرسیدیم؛ اینکه اگر دوست داشتنی‌ هستم چرا آنها دریغ کردند؟
هیچ‌ حسرتی برای یک آدم، بزرگ‌تر از حسرتِ محبت نیست.
وقتی کودک هستیم درست ترین و مهم‌ترین زمان برای دریافت محبت است. محبت باعث میشود احساس کنیم مهم هستیم و ما را دوست داشتنی میبینند و پدر و مادری که محبتشان را دریغ میکنند، بذری از شَک میکارند درست در وسط قلبِ هویتِ فرزندشان.
ما فرزندانِ نسلی مشترک هستیم که بیشترِ پدر و مادرهایمان نمیتوانستند ما را در آغوش بکشند. که نمیدانستند چطور محبتشان را ابراز کنند. ما فرزندان نسلی مضطرب و سرد هستیم که بیشتر از آنکه عشق را لمس کنیم شرم و حیا را حس کردیم.
و حال که به میانه‌های راه میرسیم شک میکنیم.
شک به اصیل بودنِ احساساتِ طرف مقابل و شک به احساساتِ خودمان.
داستانِ دریغ کردنشان، داستان غم‌انگیزی ست، اما غم‌انگیزتر از آن، دریغ‌ کردنِ خودمان است.
اینکه چقدر عجیب رفتارهایی را تکرار میکنیم که از آنها عمیقا آسیب دیده ایم و درست همانگونه که به ما عشق نورزیدند به خودمان عشق نمیورزیم.
راهِ عشق ورزیدن به خودمان از دیدنِ چشم‌هایمان شروع میشود.
امشب به چشم‌های خودتان در کودکی‌تان نگاه کنید.
آیا حضور عشق و محبت را حس میکنید؟
به چشم‌های زیبایتان نگاه کنید و آرام زمزمه کنید: تو کافی هستی و من آنگونه که هستی دوستت دارم و اگر لازم به تغییر باشد، کنارت با عشق خواهم ماند و تغییر را آغاز خواهیم کرد.
متن #پونه_مقیمی
Read more
باورت بشود يا نه روزی مي رسد که دلت براي هيچ کس به اندازه من تنگ نخواهد شد براي نگاه کردنم ، خنديدنم ...
Media Removed
باورت بشود يا نه روزی مي رسد که دلت براي هيچ کس به اندازه من تنگ نخواهد شد براي نگاه کردنم ، خنديدنم و حتـی اذيت کردنم براي تمام لحظاتى که در کنارم داشتی روزي خواهد رسيد که در حسرت تکرار دوباره من خواهی بود می دانم روزی که نباشم هيچکس تکرار من نخواهد شد، حرمتها که شکسته شد مسیح هم که باشی، نمیتوانی ... باورت بشود يا نه
روزی مي رسد
که دلت براي هيچ کس به اندازه من تنگ نخواهد شد
براي نگاه کردنم ، خنديدنم
و حتـی اذيت کردنم
براي تمام لحظاتى که در کنارم داشتی
روزي خواهد رسيد که در حسرت تکرار دوباره من خواهی بود
می دانم روزی که نباشم هيچکس تکرار من نخواهد شد،
حرمتها که شکسته شد
مسیح هم که باشی،
نمیتوانی دل شکسته را احیا کنی... آنچه در دستت بود،
امانتی پنهان بود که حراج شد،
آنچه نباید بگویی گفته شد،
فاجعه را یک عذر خواهی درست نمیکند!
حرف، حرف ویران کردن دل است،
نه دیواری خراب کنی و از نو بسازی! "دلی که ویران کردی، قصری بود که خود ساکن آن بودی"
راستی حالا که خود را بی خانه کردی،
با آوارگیت چه میکنی
لابد به خرابه های جا مانده از دیگران پناه میبری..
Read more
⠀ ⠀ از رها کردن نترس باور کن هيچ کس نمی تواند چيزي که مال توست را از تو بگيرد و تمام دنیا نمي توانند ...
Media Removed
⠀ ⠀ از رها کردن نترس باور کن هيچ کس نمی تواند چيزي که مال توست را از تو بگيرد و تمام دنیا نمي توانند چيزي که مال تو نيست را برايت حفظ کنند همــه چیــز سـاده است زنـدگــی عشــق دوستـــــــ داشتــن عـادتــ کــردن رفتــن آمــدن امــا چیــزی کـه ســــــاده نیست بـاور ایـن سـاده بـودن هـاست در ...

از رها کردن نترس
باور کن هيچ کس نمی تواند
چيزي که مال توست را از تو بگيرد
و تمام دنیا
نمي توانند چيزي که مال تو نيست را
برايت حفظ کنند
همــه چیــز سـاده است
زنـدگــی
عشــق
دوستـــــــ داشتــن عـادتــ کــردن رفتــن آمــدن
امــا چیــزی کـه ســــــاده نیست
بـاور ایـن سـاده بـودن هـاست
در حسرت گذشته ماندن
چیزی جز از دست دادن امروز نیست !
تو فقط یکبار هجده ساله خواهی بود
یکبار سی ساله
یکبار چهل ساله
و یکبار هفتاد ساله
در هر سنی که هستی ،
روزهایی بی نظیر را تجربه می کنی
چرا که مثل روزهای دیگر
فقط یکبار تکرار خواهد شد هر روز از عمر تو زیباست و لذتهای خودش را دارد به شرط آنکه زندگی کردن را بلد باشی.

Read more
بهار پشت زمستان بهار پشت بهار دلم گرفت از این گردش و از این تکرار! نفس کشیدن وقتی که استخوان به گلو نگاه ...
Media Removed
بهار پشت زمستان بهار پشت بهار دلم گرفت از این گردش و از این تکرار! نفس کشیدن وقتی که استخوان به گلو نگاه کردن وقتی که در نگاهت خار! اگر به شهر روی طعنه های رهگذران اگر به خانه بمانی غم در و دیوار! نمانده است تورا در کنار همراهی که دوستان تو را می خرند بادینار! نه دوستان صفحاتی زهم پراکنده که ... بهار پشت زمستان بهار پشت بهار
دلم گرفت از این گردش و از این تکرار!

نفس کشیدن وقتی که استخوان به گلو
نگاه کردن وقتی که در نگاهت خار!

اگر به شهر روی طعنه های رهگذران
اگر به خانه بمانی غم در و دیوار!

نمانده است تورا در کنار همراهی
که دوستان تو را می خرند بادینار!

نه دوستان صفحاتی زهم پراکنده
که جمع کردنشان درکنار هم دشوار!

به صبرشان که بخوانی به جنگ مشتاق اند
به جنگشان که بخوانی نشسته اند کنار!

تو از رعیت خود بیمناکی و همه جا
رعیت است که تشویش دارد از دربار!

کتاب کهنه تاریخ را نخوانده ببند
دلم گرفت از این گردش و از این تکرار!

@Nabtarinha " فاضل نظری "
Read more
* طعم‌ گیلاس-عباس کیارستمی (ادامه کلیپ در کانال) . قبل از اینکه به ادامه مطلب قبلی بپردازم از شما می‌خواهم حتما دو مطلب قبلی را مرور کنید. ضمناً توضیحی کوتاه نیز در مورد مطلب قبلی ارائه می‌دهم. وقتی نگرش و تفسیر من نسبت به شرایط و رویدادهای بد زندگی‌ام، دچار افکار و باورهای خطا باشد؛ حس بدی نیز ... *
طعم‌ گیلاس-عباس کیارستمی (ادامه کلیپ در کانال)
.
قبل از اینکه به ادامه مطلب قبلی بپردازم از شما می‌خواهم حتما دو مطلب قبلی را مرور کنید. ضمناً توضیحی کوتاه نیز در مورد مطلب قبلی ارائه می‌دهم. وقتی نگرش و تفسیر من نسبت به شرایط و رویدادهای بد زندگی‌ام، دچار افکار و باورهای خطا باشد؛ حس بدی نیز نسبت به خودم پیدا می‌کنم. پس قبل از اینکه راجع به اتفاقات بد زندگی احساس درماندگی و ضعف کنید؛ ابتدا بررسی کنید که آیا من درست فکر می‌کنم؟ چه دلایل منطقی وجود دارد که درستی فکر من را تایید کند؟ حتی اگر اوضاع من بد باشد؛ من چگونه می‌توانم نگاه مثبت و فعالانه‌تری نسبت به آن داشته باشم؟ چگونه می‌توانم حال بد خود را به حال خوب برسانم؟ این نگرشتان به شرایط، شما را در وضعیت فعلانه‌تر و قوی‌تری قرار می‌دهد تا بتوانید شرایط خود را تغییر دهید. اما اگر قادر نیستید به تنهایی به این نگرش برسید از یک مشاور آگاه کمک بگیرید

3- از بین بردن حس ارزشمندی و ایجاد حس گناه: زمانی که یکی از اصول اخلاقی یا وجدانی خود را زیر پا می‌گذارید و خودتان را به دلیل این کار محکوم می‌کنید؛ ترجیح می‌دهید برای انجام چنین کاری خودتان را شخص بد یا فاسدی بدانید! اگر خود را ارزشمند ندانید پس اگر کاری ناپسند یا اشتباهی انجام دادید فکر می‌کنید آدم بدی شده‌اید! این دیدگاه منفی در مورد خودتان باعث می‌شود کارهای خوبی در حق خودتان یا حتی دیگران انجام ندهید و خود را سرزنش و تنبیه کنید و دیگران را هم مقصر بدانید! این اشتباه است که فکر کنید باید احساس گناه کنید تا گناه نکنید! احساس گناه نسبت به خودتان، منجر به رفتار خوب نمی‌شود؛ بلکه شما باور می‌کنید بد هستید و نمی‌شود از کسی که خود را بد می‌داند کار خوب انتظار داشت!

این فکر که من بد هستم چون فلان اصول اخلاقی را رعایت نکرده‌ام یا چون مثلا با همسرم خوب نبوده‌ام؛ باعث می‌شود شما هر چه حس خوب و ارزشمند در مورد خودتان هست را از بین ببرید و اصلا اجازه ندهید انگیزه مثبتی در خودتان به وجود بیاید. شما تمام ارزشمندی را در خود می‌کُشید و حتی ممکن است به جسم خود آسیب بزنید و به خودکشی فکر کنید. اگر به این حد از مشکل رسیده‌اید حتما کمک تخصصی بگیرید. اصول اخلاقی خوب است و باید باشد اما اگر به هر دلیلی توسط شما رعایت نشده است؛ محکوم کردن خودتان سودی در عدم تکرار اشتباهتان ندارد و برای اینکه بهتر عمل کنید باید ارزشمندی خود را دوباره بدست آورید. اگر ذاتا خود را آدم بدی بدانید؛ حتی اگر دیگران شما را ببخشند باز هم احساس خوبی در مورد خودتان نخواهید داشت و...ادامه مطلب در کانال و کامنت‌ها
Read more
تفاوت‌های بسیاری در طرز برقراری ارتباط بین زنان و مردان وجود دارد، اما حتی اگر شما و همسرتان روابط ...
Media Removed
تفاوت‌های بسیاری در طرز برقراری ارتباط بین زنان و مردان وجود دارد، اما حتی اگر شما و همسرتان روابط موفقی داشته باشید، باز هم در مواقع استرس‌زا ممکن است در برقراری ارتباط با مشکلاتی روبرو شوید. بنابراین، اینگونه مواقع برقراری ارتباط درست از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که عدم موفقیت در ارتباط ... تفاوت‌های بسیاری در طرز برقراری ارتباط بین زنان و مردان وجود دارد، اما حتی اگر شما و همسرتان روابط موفقی داشته باشید، باز هم در مواقع استرس‌زا ممکن است در برقراری ارتباط با مشکلاتی روبرو شوید.

بنابراین، اینگونه مواقع برقراری ارتباط درست از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که عدم موفقیت در ارتباط درست، باعث بروز سوءتفاهم ها، جریحه دار شدن احساسات، احساس تنهایی، و انزواطلبی می‌شود و روابط همسران را به کدورت می‌کشاند. برای مقابله با بروز چنین مشکلاتی، راه‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

1- تا حد امکان به خود مسلط باشید و آرامش خود را حفظ کنید.

در استرس‌های شدید، ممکن است اضطراب داشته باشید، عصبانی شوید، بترسید، یا غمگین شوید(یا همه اینها و حتی بیش از اینها) و همسر شما هم حال و روزی بهتر از شما نداشته باشد. داد و بیداد کند، لحن عصبانی و تند حرف زدن شما می‌تواند در همسرتان هم چنین احساسی را تقویت کند و حتی او را برای دفاع از خود وادار به تقلید رفتار شما نماید.

2- احساس خود را در کمال احترام ابراز کنید.

همسرتان را برای احساسی که دارید سرزنش نکنید. برای مثال، بجای اینکه بگویید: "تو منو با دیر اومدن هات روانی میکنی! اینقدر بی مسئولیتی حتی زحمت یه تماس هم به خودت نمیدی بگی من دیر میام! " از این جمله استفاده کنید:"وقتی دیر میکنی و با من تماس نمی‌گیری بگی دیر می‌رسی نگران می‌شم." به احساسات همسرتان هم احترام بگذارید.

3- مهارتهای خوب گوش کردن را تمرین کنید.

بدون اینکه حرف او را قطع کنید، به او گوش کنید و برای اینکه از درک درست منظور او مطمئن شوید، با عبارات خودتان حرف او را تکرار کنید.

4- اگر لازم می‌بینید، با هم بیرون بروید.

اگر شما و همسرتان خیلی آزرده‌اید و نمی‌توانید با احترام و آرامش به گفتگو ادامه دهید، قدری به خود استراحت دهید. وقتی هردو آرام‌تر شدید، به ادامه مکالمه برگردید.

5- درباره خوبی ها هم مانند مشکلات صحبت کنید.

فراموش نکنید از همسرتان با رفتار و با کلام‌تان تشکر و قدردانی کنید. به او ابراز علاقه کنید و به او بگویید دوستش دارید. مهارت‌های ارتباطی غیر کلامی مانند در آغوش کشیدن و گرفتن دست او را حتما به کار گیرید.

6- گاهی نظر مخالف را بپذیرید.

گاهی همسران باید برای تصمیم به انجام دادن یا انجام ندادن کاری با هم به توافق برسند؛ مثلا ممکن است در یک بحران مالی، لازم است برای فروش یک قطعه طلا به توافق برسند.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #گفتگو #صحبت #
Read more
@esl_skilled_academy . ‍ آموزش غیرحضوری مکالمه انگلیسی فقط در ٤ ترم روش كلاس آنلاین به چه شکل ...
Media Removed
@esl_skilled_academy . ‍ آموزش غیرحضوری مکالمه انگلیسی فقط در ٤ ترم روش كلاس آنلاین به چه شکل است؟ به این شکل است که هر روز دروس مربوط به آن روز به صورت فایل صوتی و ویدئویی برای زبان آموزان در یک کانال مجزا ارسال خواهد شد. زبان آموزان پس از شنیدن و دیدن چند باره دروس در زمانهایی از روز که براشون ... @esl_skilled_academy
.
‍ آموزش غیرحضوری مکالمه انگلیسی فقط در ٤ ترم

روش كلاس آنلاین به چه شکل است؟

به این شکل است که هر روز دروس مربوط به آن روز به صورت فایل صوتی و ویدئویی برای زبان آموزان در یک کانال مجزا ارسال خواهد شد.

زبان آموزان پس از شنیدن و دیدن چند باره دروس در زمانهایی از روز که براشون مقدوره و تکرار کردن جملات در ساعات مختلف روز، تمرینات خودشون رو هر روز به صورت صوتی برای استاد پشتیبان ارسال می کنن.
تمرینات هم پس از چک شدن برای زبان آموزان توسط استاد پشتیبان ارسال خواهد شد تا بتونن به مرور زمان اشکالات خودشون رو برطرف کنن.

1-  در دوره آنلاین زبان آموز در هر ساعتی از روز که زمان آزاد داشته باشه می تونه به یادگیری زبان انگلیسی مشغول بشه و از زمان های تلف شده اش در ماشین و تاکسی و مترو و مسیر رفت و آمد و حتی در باشگاه و هر جایی به نحو احسن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنه.

2-  چون فایل ها برای زبان آموزان ارسال می شه زبان آموز می تونه بارها و بارها فایل ها رو ببینه و گوش کنه تا ملکه ذهنش بشه و حتی هر از گاهی به عقب برگرده و روزهای قبلی رو مرور کنه.

3-  چون تمرینات زبان آموزان به صورت صوتی هستش زبان آموز رو وادار می کنه تا هر روز به انگلیسی فکر کنه و صحبت کنه و صداش رو ضبط کنه.

4-  از دیگر مزایای این دوره آنلاین این است که هر روز دروس جدید ارسال می شه و زبان آموز به طور مستمر و روزانه با زبان انگلیسی در ارتباط خواهد بود.

5- ویژگی بارز این دوره حضور استاد پشتیبان است که تمرینات صوتی زبان آموزان را به صورت روزانه بررسی و اصلاح می کند و روند پیشرفت زبان آموز را تحت نظر دارد.  این دوره فشرده برای تمام عزیزانی که علاقه به یادگیری و مکالمه زبان انگلیسی دارند به ویژه افرادی که خارج از کشور و یا شهرستانهای دیگر ساکن هستند و همچنین عزیزانی که به علت مشغله کاری و ترافیک و بعد مسافت قادر به حضور در کلاس ها نیستند، مناسب می باشد تا در مدت 4 ترم زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگيرند.
.

این دوره شامل 4 ترم می باشد که طول هر ترم حدود دو ماه است.
در طول دوره سطح پایه، مقدماتی، پیش متوسطه و متوسطه تدریس می شود . ▫️شهریه هر ترم ۳۵۰ هزار تومان

شروع ترم: ترم در روز ٣٠ مرداد ماه شروع خواهد شد و هر ترم حدود دو ماه طول خواهد کشید.
پس از حدود یک سال کل دوره به انجام خواهد رسيد. 📎 دانلود وویس معرفی دوره:

goo.gl/9SWMr2
جهت ثبت نام مي توانيد نام و نام خانوادگي خود را به شماره 09906279568 تلگرام كنيد .
فقط تا ٢٨ مرداد مهلت ثبت نام داريد.
esl-skilled-academy.com
.
Read more
. نگاه به آینده در تقبیح مجازات‌های سنگین برای نوجوانان <span class="emoji emoji1f538"></span>وقتی بچه بودم گلدان همسایه را شکستم. ...
Media Removed
. نگاه به آینده در تقبیح مجازات‌های سنگین برای نوجوانان وقتی بچه بودم گلدان همسایه را شکستم. مرد همسایه از بالای پنجره مرا دید و من از ترس خشم مرد همسایه به خانه فرار کردم و بیرون نیامدم...بعد از ساعتی مادرم که قضیه را شنیده بود پیشم آمد و از من پرسید آیا گلدان را من شکسته ام؟ طاقت نیاوردم و با گریه ... .
نگاه به آینده
در تقبیح مجازات‌های سنگین برای نوجوانان
🔸وقتی بچه بودم گلدان همسایه را شکستم. مرد همسایه از بالای پنجره مرا دید و من از ترس خشم مرد همسایه به خانه فرار کردم و بیرون نیامدم...بعد از ساعتی مادرم که قضیه را شنیده بود پیشم آمد و از من پرسید آیا گلدان را من شکسته ام؟ طاقت نیاوردم و با گریه اعتراف کردم. مادرم دستم را گرفت و به پیش همسایه برد. مرد همسایه وقتی عذر خواهی مرا شنید با مادرم مرا به داخل خانه برد. جارویی به دستم داد تا بروم و گرد و خاک گلدان را از روی زمین پاک کنم و بعد با کمک او گل را در گلدان جدید کاشتیم...بعد از آن روز، مرد همسایه از دوستان من شد که هر صبح در راه مدرسه با احترام و لبخند به هم سلام می‌کردیم.
.
🔸همه‌ی آدم‌ها گاهی راه را اشتباه می‌روند. البته این اشتباه ممکن است گاهی بسیار بزرگ باشد و افرادی آسیب ببینند؛ اما نباید فراموش کرد که باید به افراد برای عذرخواهی و جبران فرصتی داده شود. عذرخواهی روح افراد را به سمت صلح و آرامش سوق می‌دهد و به افراد می‌آموزد که کار اشتباهی کرده‌اند که باید درصدد جبران آن و تلاش برای عدم تکرار آن برآیند. راه‌های تلافی‌جویانه همچون تنبیه بدنی، زندانی کردن و آسیب زدن در مقابل آسیبی که فرد زده است تنها به تعداد افراد آسیب دیده می‌افزاید. آسیب زدن و تماشای خشونت ناشی از آن به آسیب دیده و اطرافیان او خشونت و آسیب را می‌آموزد و باید دانست که بخشی از رفتارها در جامعه آموخته می‌شوند و در جامعه‌ای که افراد آسیب زدن را از یکدیگر می‌آموزند، زمانی می‌رسد که خشونت عادی خواهد شد. درست است که کیفر قانونی هر رفتار نادرستی نباید فراموش شود اما نباید مجازات تنبیهی را به عنوان اولین و تنها راه حل جبران رفتار نادرست افراد دانست. به زندان رفتن فردی که قادر به پرداخت بدهی خود نیست، خسارت مالی فرد مال باخته را جبران نمی‌کند و تنها عمری از فرد بدهکار می‌ستاند که هزینه‌اش بر دوش دولت و مالیات دهندگان جامعه است. در چنین شرایطی آیا بهتر نیست با دادن فرصتی، امکان پرداخت بدهی را به فردِ مقروض داد؟ تا همان زمانی را که قرار است در کنج زندان به بطالت بگذراند، به کار و جبران خسارت صرف کند؟
.
🔸امکان صحبت و عذرخواهی را به افراد بدهیم. فرصت جبران را از افراد نگیریم. روحیه‌ی عذرخواهی و پذیرش اشتباهات بدین ترتیب گسترش پیدا می‌کند و با مذاکره طرفین دعوا، رضایت خاطر بزه دیده نیز فراهم شده و در عین جبران آسیب وارده به وی، در آینده صلح و آرامشی دوباره بین افراد ساکن خانه‌ای به نام جامعه برمی‌گردد. جامعه‌ی خشمگین آرامش را به چشم نخواهد دید.
Read more
. شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای "برجسته کردن باسن" ورزش می کنند! و نه برای اصلاح یک عیب کوچک، که برای کن فیکون کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند. دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمی دهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی ... .
شما را نمی دانم.
اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای "برجسته کردن باسن" ورزش می کنند!
و نه برای اصلاح یک عیب کوچک، که برای کن فیکون کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند.

دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمی دهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی چه شکلی خواهد شد؟!
دردم می آید که برخی پزشکان ایرانی برای پول به راحتی دختران هفده ساله را جراحی زیبایی می کنند و منتظر تکمیل رشد و جا افتادن چهره به عنوان یک جوان نمی شوند.

نمی دانم چه کسی به دختران ایرانی گفت که باید لب هایشان را برجسته کنند و چه کسی گفت که این ظاهر زیباست؟!
چه کسی گفت که دختری که هنوز موهای ابرو در چهره اش وجود دارند، باید همه را از ته بتراشد تا ابرویی غیر واقعی و نازیبا برای خود بسازد؟! دردم می آید که وقتی کسی با مطالعه به این ظواهر انتقاد می کند، او را به "عهد قجری" بودن متهم می کنند!

نمی دانم شما چند کشور را دیده اید؟!
اگر در جهان گشتی میزدند و یا لااقل کمی مطالعه می داشتند، می دیدند که در کشورهای جهان اول، تنها زنان معدودی که مشکل روان و اعتماد به نفس یا بیماری اعتیاد به جراحی زیبایی دارند برای خود چنین شمایلی می سازند.
هیچ انسان عادی، تکرار می کنم هیچ انسان عادی فرانسوی یا آلمانی و.‌..
در کشورهای اروپا این چنین به آرایش های غلیظ و جراحی های زیبایی متوسل نمی شود که در ایران می شود
وقتی می گویم "در اروپا" سخنم حاصل از یک سفر یک هفته ای به خارج نیست، بلکه از ماه ها و ماه ها سفر به بالای پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی و شرق و غرب هست!
در اروپا تنها برخی از دختران نوجوان که دوران طبیعی دمدمی مزاجی را می گذرانند و نیز زنان محترم سالخورده کمی آرایش می کنند.
ما بقی نه!
حتی خیلی ها در روز ازدواجشان تنها لباس سفید می پوشند و باز هم آرایشی نمی کنند.

ما نمی گوییم آرایش نکنید.
آرایش و زیبایی خیلی هم دلپذیرست.
این بدن شماست و خود صاحب اختیارش هستید.
اما یادتان باشد که "جهان سوم" را من و شما می سازیم.
با کارهای "جهان سومی" خودمان.
دستکاری تمام بدن برای خوشامد مردان یک حرکت جهان سومی و مردسالارانه است.
مردها هم آدم های معمولی هستند، قصد اهانت به آنها را ندارم ولی درست نیست که خود را زیر تیغ و سوزن ببرید تا آن ها خوششان بیاید!
وقتی برای خوشامد آن ها خود را شبیه به ستارگان می کنید، در واقع تبدیل به کالای جنسی شده اید. "پلنگ شدن" به راستی یک اصطلاح مختص خاورمیانه و جهان سوم است!
.
#زهره_امجدی_طبار
.
کانال تلگرام ما رو دنبال کنید.
لینک عضویت در بیو
Read more
Loading...
Load More
Loading...