Loading Content...

که تمام قوانین و

Loading...


Unique profiles
77
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Stockholm, Sweden, ايران قم المقدسة, Tabriz, Iran
Average media age
784.8 days
to ratio
7.3
: چاپ نهم رسید؛ #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: چاپ نهم رسید؛ #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی ... :
چاپ نهم رسید؛

#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی
نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر روی یک صندلی راحتی در گوشه‌ای از آسایشگاه بگذراند، تصمیم می‌گیرد به جای این کار، زندگی پرهیجانی را برای خود بسازد. بدین ترتیب او به همراه چهار دوست قدیمی خود دست به کار می‌شود. اعضای این گروه پنج نفره که به باند بازنشسته‌ها معروف است، در ابتدا در برابر قوانین سخت‌گیرانه‌ی آسایشگاه شورش می‌کنند. اعتراض اولیه‌ی گروه به ساعت خواب و غذایی است که در ظروف پلاستیکی به آن‌ها داده می‌شود. با بالا رفتن جرأت گروه، اعضای باند تصمیم می‌گیرند با نقشه‌ای دقیق ابتدا از آسایشگاه فرار کنند و در مکانی بهتر در استکهلم ساکن شوند. قدم بعدی اعضای گروه نیز این است که وارد جرگه‌ی تبهکاران حرفه‌ای شوند.
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» نویسنده‌ی سوئدیِ متولد سال ۱۹۴۸، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ هجده اثر داستانی را در کارنامه‌ی ادبی خود ثبت کرده است. مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسد که این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.
از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم، در نشر آموت منتشر شده است:
#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
#خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا
#انتقام/ یوکو اوگاوا
#دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد/ یوناس یوناسون
#من_از_گردنم_بدم_میاد/ نورا افرون

رمان «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی» ‌ در ۴۸۰ صفحه و به قیمت ۳۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
T.me/aamout
Read more
Loading...
مصطفی قنبرپور سرپرست تيم پرسپوليس درباره اتفاقات دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان اظهار کرد: همه ...
Media Removed
مصطفی قنبرپور سرپرست تيم پرسپوليس درباره اتفاقات دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان اظهار کرد: همه کسانی که از طریق تلویزیون بازی را می‌دیدند و کسانی که در ورزشگاه بودند به طور کامل شرایط بازی را حس کردند. ما از زمانی که از هتل به سمت ورزشگاه حرکت کردیم همه چیز خوب بود و مشکلی وجود نداشت اما وقتی رسیدیم ... مصطفی قنبرپور سرپرست تيم پرسپوليس درباره اتفاقات دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان اظهار کرد: همه کسانی که از طریق تلویزیون بازی را می‌دیدند و کسانی که در ورزشگاه بودند به طور کامل شرایط بازی را حس کردند. ما از زمانی که از هتل به سمت ورزشگاه حرکت کردیم همه چیز خوب بود و مشکلی وجود نداشت اما وقتی رسیدیم به ورزشگاه شاهد آن اتفاقات بودیم.
وی افزرود: عواملی به ورزشگاه آمده بودند که شهر را شلوغ کنند. این افراد اصلا فوتبالی و هوادار تیمی نبودند و فقط آمده بودند جو را برهم بزنند. از همان زمان که برای گرم کردن وارد زمین شدیم سنگ پرانی و فحاشی‌ها شروع شد. آنها به تمام بازیکنان و برانکو فحاشی کردند و اصلا برایشان اهمیت نداشت که به چه کسی فحاشی می‌کنند. سنگ‌هایی پرتاب می‌شد که گاهی اندازه آنها به یک آجر شبیه بود. من از مسئولان امنیتی و اطلاعاتی اهواز خواهش می‌کنم موضوع را پیگیری کنند چراکه به نظر من اتفاقات اهواز از قبل برنامه ریزی شده بود و افرادی فقط برای فراهم زدند نظم و سنگ پرانی به ورزشگاه آمده بودند.

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا برای لغو این بازی به ناظر بازی درخواستی داده بود یا خیر، گفت: قانونا ما نمی‌توانستیم بگوییم بازی را لغو کنند. من در آن شرایط فقط به ناظر بازی گفتم باید چه کنیم؟ زیرا تصمیم لغو بازی فقط در اختیار ناظر و داور مسابقه است و ما هم تابع قوانین هستیم. در آن شرایط بازی ما فقط خوشحالیم توانستیم سالم به تهران برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در آخر بازی شجاع خلیل‌زاده با سعید فتاحی دچار درگیری شد هم گفت: من چیزی ندیدم . فقط در آخر بازی به ما گفتند یک ساعت باید در رختکن بمانید تا جو بیرون ورزشگاه آرام شود. پس از آرام شدن جو هم با اسکورت پلیس به هتل محل اقامتمان رفتیم.

وی در پایان درباره اختلافات میان بازیکنان و مدیر کانون هواداران باشگاه گفت: این یک موضوع درون خانوادگی است و مطمئنا آقای گرشاسبی با جلسه‌ای که برگزار خواهند کرد به موضوع رسیدگی می‌کنند. من هم به عنوان سرپرست تیم گزارش اتفاقات اهواز را تهیه کرده‌ام و به آقای گرشاسبی خواهم داد.
Read more
. . لینک مقاله‌‌ی: "پشت بزرگ‌ترین میز بازی‌های فکری بنشینید..." . دوّمین مقاله‌ی برگزیده‌ی ...
Media Removed
. . لینک مقاله‌‌ی: "پشت بزرگ‌ترین میز بازی‌های فکری بنشینید..." . دوّمین مقاله‌ی برگزیده‌ی نخستین مسابقه‌ی #مقاله‌نویسی "سرزمین ذهن زیبا" و "سیاره بازی" . نوشته‌ی آقای "پیام هادوی" . https://goo.gl/8W2eNV . تجربه‌ی مجازی دنیای بزرگ بازی‌های فکری . یکی از دغدغه‌های ... .
.
لینک مقاله‌‌ی:
"پشت بزرگ‌ترین میز بازی‌های فکری بنشینید..."
.
دوّمین مقاله‌ی برگزیده‌ی نخستین مسابقه‌ی #مقاله‌نویسی "سرزمین ذهن زیبا" و "سیاره بازی"
.
📝 نوشته‌ی آقای "پیام هادوی" .
👇👇👇👇👇👇👇👇👇
https://goo.gl/8W2eNV
.
تجربه‌ی مجازی دنیای بزرگ بازی‌های فکری
.
یکی از دغدغه‌های طرفداران بازی‌های فکری مدرن، ایجاد فرهنگ بازی بین خانواده، دوستان و اطرافیان است. هرچه علاقه‌ی افراد به بازی‌های فکری بیشتر شود، دورهمی‌های دوستانه از سمت موبایل و شبکه‌های اجتماعی به سمت فضایی سراسر شوخی، خنده و هیجان متمایل می‌شود.
.
با شناخته‌تر شدن این بازی‌ها بین اطرافیان، می‌توان در فرصت‌های کوتاه کنار هم بودن، زمان را به جای آموزش قوانین بازی، به تجربه‌ی لذتبخش خود بازی اختصاص داد. یکی از پیش‌نیازهای مهم برای ایجاد این فرهنگ، در اختیار داشتن بازی، و تجربه‌ی آن توسط تازه‌واردهای دنیای بازی‌های فکری است. ‌می‌توان گفت مهم‌ترین مانع برای فراگیرتر شدن بازی‌ها، نبود شرایط مناسب برای آشنایی افراد با بازی‌هاست؛ زیرا به دلیل پیشرفت گسترده‌ی بازی‌های رومیزی در دهه‌ی اخیر، و تنوع گسترده‌ی بازی‌ها در سبک‌های مختلف، می‌توان برای تمام سلایق بازی مناسبی پیدا کرد، و در صورت ایجاد شرایطی مناسب برای تجربه‌ی بازی‌ها، قطعاً افراد تازه‌کار، با اشتیاق زیاد جذب خواهند شد.
.
سایت BoardGameArena که به اختصار با نام BGA شناخته می‌شود، با فراهم کردن محیطی رایگان با دسترسی بسیار آسان، گام بلندی برای معرفی و توسعه‌ی بازی‌های فکری برداشته است...
.
ادامه مقاله در وبلاگِ سیاره بازی:
.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇
https://goo.gl/8W2eNV
.
.
💥فروش بهترین، محبوب‌ترین و معروف ترین بازی‌های فکری دنیا در ایران💥
📌انواع بردگیم ها و بازی‌های فکری اورجینال برای تمام سلایق و سنین

تلفن تماس برای خرید، راهنمایی و مشاوره:
📞 0912 248 39 49
☎ 021 88 72 97 20
مرتضی آشوری
.
💥بزرگترین فروشگاه اینترنتی بازی های فکری:
www.BaziPlanet.com
.
💥کانال تلگرام:
Telegram.me/BaziPlanet
.
.
#boardgame #boardgames #board_game #bgg #boardgamegeek #boardgamenight #tabletopgames #hobby #entertainment #instadaily #instaboardgame #amazing #fun #funny #likeforlike
#بردگیم #بازی #بازی_فکری #بازیفکری #سرگرمی #هیجان #تفریح #بازی_رومیزی #فروش_بازیفکری #فروش_بازی #فروشگاه_بازی #فروش_ویژه #فروش_آنلاین #بازی_اورجینال
Read more
امکان دارد شما این نماد را در بعضی از فیلم ها دیده باشد در این قسمت به معنی این نماد میپردازیم این نماد ...
Media Removed
امکان دارد شما این نماد را در بعضی از فیلم ها دیده باشد در این قسمت به معنی این نماد میپردازیم این نماد عمدتاً مورد استفاده گروههای هوی متال است که از جمله نماد های فراماسونری می باشد . حرف« A » مخفف کلمه«Anarchy» به معنای هرج و مرج و نابسامانی است . و به این گروه آنارشیسم اطلاق می شود این نماد به معنای ... امکان دارد شما این نماد را در بعضی از فیلم ها دیده باشد در این قسمت به معنی این نماد میپردازیم
این نماد عمدتاً مورد استفاده گروههای هوی متال است که از جمله نماد های فراماسونری می باشد . حرف« A » مخفف کلمه«Anarchy» به معنای هرج و مرج و نابسامانی است . و به این گروه آنارشیسم اطلاق می شود این نماد به معنای از بین بردن تمام قوانین است « هرچه تخریب کننده است ، تو انجام بده »
در شیطان پرستی همه چیز آزاد است . هر نوع لباس ، تفکر و عملی آزاد است. و هیچ چیزی انسان را از خوی حیوانیت و مست دنیا باز نمی دارد . لذا می بینیم که شیطان پرستان خواهان بی نظمی ، قتل انسان به عنوان قربانی و حتی خودکشی (که کمال افتخار برای یک شیطان پرست می باشد) هستند .⚔
البته این نماد یکی از معنی هایش ربط به شیطان دارد
دقت کنید یکی از معانی فقط ربط به شیطان پرستی دارد
در کل معنی انارشیسم هرج و مرج و بی قانونی است📛
Read more
بخوان و اینگونه مباش: <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> دنیای درون انسان شگفت انگیز است.... آنقدر شگفت انگیز که بر خلاف ...
Media Removed
بخوان و اینگونه مباش: دنیای درون انسان شگفت انگیز است.... آنقدر شگفت انگیز که بر خلاف تمام قوانین فیزیک و طبیعت عمل میکند...! نزدیکتر میشوی...، دورتر میشود....! دور میشوی نزدیکتر میشود....! سکوت میکنی.... سخن میگوید....! فریاد میکشی....، پاسخ نمیدهد..‌..! مغرور میشوی...، نازت ... بخوان و اینگونه مباش:
👇👇👇👇👇👇👇
دنیای درون انسان شگفت انگیز است....
آنقدر شگفت انگیز که بر خلاف تمام قوانین فیزیک و طبیعت عمل میکند...! نزدیکتر میشوی...، دورتر میشود....!
دور میشوی نزدیکتر میشود....!
سکوت میکنی....
سخن میگوید....!
فریاد میکشی....، پاسخ نمیدهد..‌..!
مغرور میشوی...،
نازت را میکشد...!
خاکی باشی...،
راهت نمی دهد...!
عاشقتر میشوی...،
باور نمیکند...!
قصد رفتن میکنی...،
التماس می کند...!
بگو دوستت دارم...،
فراموشت میکند...!
خاموش باش ، اعتراض میکند...!
برای عدالت قیام می کند...،
همین که خودش انقلاب کرد ظلم میکند...!
و هزاران تضاد دیگر....!
چون راه زندگی را گم کرده است...!
انسان بودن را فراموش کرده است...!
و عشق زیباترین ارزش زندگی را بازیچه ی تضادهای درونش قرار می دهد و به هر گلی که میرسد لبخندی از عشق و تردید میزند...!
زیرا که در جامعه ی آلوده نمیتواند خود و دیگران را خوب بشناسد...‌!
ناراحت نشو...،
خودم را گفتم....!
عكس از: نيلو جان توكلي @nilootav
#عكس #لحظات #زندگي #روزهاي_زندگي #قصه_هاي_زندگي #حس_خوب #حال_خوب #photo #photos #moments #life #daysoflife #stories #storiesoflife #goodmood #goodfeeling
Read more
اظهارات اخیر سرمربی تیم ملی، درست چند ساعت پس از حذف از جام جهانی و در روزهایی که مردم از بازی های دلاورانه ...
Media Removed
اظهارات اخیر سرمربی تیم ملی، درست چند ساعت پس از حذف از جام جهانی و در روزهایی که مردم از بازی های دلاورانه ملی پوشان با غیرت این مرز و بوم سر مست بودند، موجی از ناراحتی و ابهام را در بین پیشکسوتان و هواداران تیم بزرگ پرسپولیس و بسیاری از مسولان و کارشناسان و پیشکسوتان دیگر تیم ها ایجاد کرده است. این اظهارات ... اظهارات اخیر سرمربی تیم ملی، درست چند ساعت پس از حذف از جام جهانی و در روزهایی که مردم از بازی های دلاورانه ملی پوشان با غیرت این مرز و بوم سر مست بودند، موجی از ناراحتی و ابهام را در بین پیشکسوتان و هواداران تیم بزرگ پرسپولیس و بسیاری از مسولان و کارشناسان و پیشکسوتان دیگر تیم ها ایجاد کرده است. این اظهارات تند، توهین آمیز و متناقض در شرایطی مطرح شده که باشگاه و کادر فنی پرسپولیس که در کوران لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در دو فصل اخیر بیشترین نماینده را در اردوهای تیم ملی داشته همچون دیگر تیم ها و مربیان خارج از قوانین فیفا و فدراسیون فوتبال با تیم ملی ایران همکاری داشته است.
بدینوسیله ما پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس ضمن ابراز نارضایتی شدید از این اظهارات توهین آمیز و حاشیه ساز ، حمایت کامل خود را از سرمربی محترم و با دانش تیم محبوبمان اعلام می کنیم، قطعا ثبات باشگاه و ایستادن بر بام فوتبال ایران نشان از نقش مهم ایشان در باشگاه پرسپولیس دارد.
ما همواره حامی خانواده بزرگ پرسپولیس هستیم و از وزارت محترم ورزش و فدراسیون فوتبال می خواهیم به این موضوع ورود کنند تا بیش از این حرمت ها شکسته نشده و فوتبال ایران و پرسپولیس آبستن حواشی و جنجال ها نشوند. بازی های ملی تمام شد و حالا تک تک ما در خانواده بزرگ پرسپولیس همدل و متحدتر از گذشته با آگاهی از سنگ اندازی ها برای هت تریک نکردن سرخ های باغیرت در قهرمانی، باید در مسیر موفقیت یار و همراه پرسپولیس باشیم.❤️❤️❤️❤️❤️❤️ #مهرداد_میناوند
Read more
Loading...
دوستان شب خوش ... مي دونيد كه وضعيت آب در ايران وضعيت مناسبي نداره و خيلي ها مي گن تا چندين سال ديگه ايران ...
Media Removed
دوستان شب خوش ... مي دونيد كه وضعيت آب در ايران وضعيت مناسبي نداره و خيلي ها مي گن تا چندين سال ديگه ايران آب نخواهد داشت... حالا صرفه جويي در مصرف آب خيلي گفته مي شه و بايد رعايت كنيم... تو اين پس ٤٠ راه صرفه جويي آب رو براتون مي نويسم... در بندهای پایین به چهل کلید طلایی صرفه جویی مصرف آب اشاره شده ... دوستان شب خوش ...
مي دونيد كه وضعيت آب در ايران وضعيت مناسبي نداره و خيلي ها مي گن تا چندين سال ديگه ايران آب نخواهد داشت...
حالا صرفه جويي در مصرف آب خيلي گفته مي شه و بايد رعايت كنيم...
تو اين پس ٤٠ راه صرفه جويي آب رو براتون مي نويسم...
در بندهای پایین به چهل کلید طلایی صرفه جویی مصرف آب اشاره شده است:
1- از کلیه قوانین و محدودیتهای حفاظت آب که ممکن است در محل زندگی شما اعمال شود، آگاه شوید و از آن تبعیت کنید.
2- از آب حفاظت کنید، چون زندگی ما به آن وابسته است. هیچگاه به دلیل اینکه فرد دیگری مسوول پرداخت آب بها است، آب را هدر ندهید.
3- موقع مسواک زدن شیر آب تصفیه شده را باز نگذارید.
4- هنگام استحمام در فاصله بین شستن بدن و سرشویی، لزومی ندارد که شیرآب به طور پیوسته باز باشد.
5- برای آب دادن به درختان، درختچه ها، بوته ها و گلها، از روش آبیاری قطره ای استفاده کنید.
6- برای دوش گرفتن در حمام، زمان بگیرید و آن را به کمتر از 5 دقیقه برسانید، با این روش ماهیانه حدود 4000 لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.
7- بهتر است ابتدا مواد باقمانده، از ظرف غذاجدا و بلافاصله شسته شوند. سبزی ها را نیز ابتدا در ظرفی بخیسانید و سپس آب بکشید. آبش هم برای گلها.
8- ازجریان آب به منظور آب شدن یخ گوشت یا دیگر مواد غذایی منجمد استفاده نکنید.
9- فرزندان خود را در مورد نیاز به حفاظت از آب آگاه کنید. از خرید اسباب بازی ها و سرگرمی هایی که به یک جریان ثابت آب نیازدارند، خودداری نمایید.
10- هنگام استفاده از دستشویی شیر آب را با حداقل فشار باز کنید و همان را هم به طور مداوم باز نگذارید. چون جریان دایم آب موجب هدر روی آن می شود.
11- اگر دوش حمام شما در طی کمتر از 20 ثانیه یک ظرف چهار لیتری را بتواند پر از آب کند در آنصورت حتماً آنرا با یک سر دوش کاهنده مصرف تعویض کنید.
12- برای نظافت محیط مورد نظر خوداز جمله پارکینک و حیاط، به جای مصرف آب بهتر است از جاروب استفاده شود.
13- در باغچه خانه، درختان، بوته ها و چمن های بومی و مقاوم به خشکی که به آب کمتری نیازدارند و تحمل ماههای گرم تابستان را دارند، بکارید.
14- تمام شیلنگ ها، اتصالات و شیرها را به طور مرتب کنترل کنید تا از نشتی آب جلوگیری شود.
15- ضروری است برای اطمینان از سلامت لوله ها و شیرهای آب؛ آنها را مرتباً کنترل شوند.
ادامه در كامنت👇👇👇👇👇👇
#عكس #روزهاي_زندگي #آب #مصرف_آب #صرفه_جویی #ايران #بي_آبي #photo #photos #daysoflife #water #saving #savingwater #waterconsumption #iran
Read more
بازی اسم فامیل از بازی های نوستالوژیک ایرانیه که تمام ما باهاش خاطره داریم و ساعت ها باهاش سرگرم شدیم. ...
Media Removed
بازی اسم فامیل از بازی های نوستالوژیک ایرانیه که تمام ما باهاش خاطره داریم و ساعت ها باهاش سرگرم شدیم. "اسم فامیل بازی" با قوانین و کارت های متنوع و تعداد بسیار زیادی از عناوین جدید، این بازی قدیمی رو تبدیل به تجربه ای لذت بخش و متفاوت کرده تا کوچولوها و بزرگتر ها در کنار هم از این بازی لذت ببرن. این بازی ... بازی اسم فامیل از بازی های نوستالوژیک ایرانیه که تمام ما باهاش خاطره داریم و ساعت ها باهاش سرگرم شدیم. "اسم فامیل بازی" با قوانین و کارت های متنوع و تعداد بسیار زیادی از عناوین جدید، این بازی قدیمی رو تبدیل به تجربه ای لذت بخش و متفاوت کرده تا کوچولوها و بزرگتر ها در کنار هم از این بازی لذت ببرن. این بازی از هفته ی آینده در شهرکتاب ساعی برای فروش در اختیار مشتریان گرامی قرار میگیره.

منتظر باشید👍🏻🎉🤩 #شهرکتاب_ساعی #اسم_فامیل_بازی #بازی_فکری
Read more
Loading...
#مشکل_مدیریته . ساده ترین راه پاک کردن مشکل بزرگ مدیریت، انداختن مشکلات اقتصادی گردن تحریم هاست!! راحت ترین گزینه، ناکافی دونستن ۵ سال معطلی کشور در مذاکره با آمریکا و دلبستن به برجامهای جدید با عبور از خط قرمزهای جدیده!! فکر و ذهن مردومو سالهاست با زیرکی و شیطنت معطوف آشتی با دشمنان بیرون ... #مشکل_مدیریته
.
🔴 ساده ترین راه پاک کردن مشکل بزرگ مدیریت، انداختن مشکلات اقتصادی گردن تحریم هاست!! راحت ترین گزینه، ناکافی دونستن ۵ سال معطلی کشور در مذاکره با آمریکا و دلبستن به برجامهای جدید با عبور از خط قرمزهای جدیده!! فکر و ذهن مردومو سالهاست با زیرکی و شیطنت معطوف آشتی با دشمنان بیرون کشور کردن تا خیانتهای آشکار داخلی پوشیده و مغفول نگه داشته شه!!
.
.
🔴 سالانه صدها میلیارد تومان خرج برگزاری جلسات و همایشات و کنفرانسهای تشریفاتی مسئولین رده بالای کشور میشه، بی آنکه سازمان یا ارگانی مسئول نظارت بر صحت عملکرد اونها، نتیجه عملی حرفها و وعده عا و به چالش کشیدن شیوه مدیریت ها باشه!! کسانیکه بدنبال درمان و فریاد دردهان، دامنشون آلوده بیت المال شده و اونها که پاک موندن، زیر فشار و تهدید و برچسب، حذف و طرد تدریجی میشن!!
.
.
🔴 مجلسی که مسئول نظارت بر دولت و مطالبه قوانین مصوب از مدیرانه، شده از مادر شیفته تر به قد و بالای معلول و کریه دولتمردان و ثناگوی رزومه سیاه مدیران اجرایی!! عموما جای نظارت و سوال، در پی منافع گروهی و تایید بالادستی هان و اونها که دنبال سوالن، پس از دریافت رانت درخواستشونو پس میگیرن و از بیخ منکر سوال از وزیر و رئیس جمهور میشن و مردومو مسخره خودشون میکنن!!
.
.
🔴 اگر قراره مملکتمونو درست کنیم، قبل از دولت باید به خدمت مجلس کشور برسیم!! نماینده های مردمی!! که گزارش دقیقی از فعالیت و شیوه عملکردشون نیست و حتی رای و تصمیمات و ارتباطاتشون هم محرمانه است، خودشون بهترین بستر تولید فساد و تخلفات علیه منافع مردمن!! مشکل کهنه عدم شفافیت و نظارت، کمر مردومو شکسته و خودش ریشه تمام تخلفات و سوء مدیریت هاست… هیهات که این فریادها کمترین کاره!!
.
#محمد_جلیلی
#مجلس #نماینده
#دولت #مردم #تخلف
#سوء_مدیریت #فساد
#دزدی #اختلاس #رانت
#زخم #مردم #ملت #لقمه
#طنز #جذاب #کلیپ #درد
#نماینده_مجلس #برجام
#ترامپ #آمریکا #تحریم
.
Read more
1 ـ سند رسمی درباره طرفین و وراث و قائم مقام آن‌ها نافذ و معتبر است. 2- تاریخ سند رسمی معتبر است حتی بر ...
Media Removed
1 ـ سند رسمی درباره طرفین و وراث و قائم مقام آن‌ها نافذ و معتبر است. 2- تاریخ سند رسمی معتبر است حتی بر علیه ثالث 3- انکار نسبت به مندرجات سند رسمی راجع به اخذ وجه یا مال یا تعهد به تأدیه وجه یا تسلیم مال مسموع نیست. 4- صرفاً و فقط سند رسمی است که به نقل و انتقال حق کسب و پیشه از مستأجر سابق به مستأجر جدید ... 1 ـ سند رسمی درباره طرفین و وراث و قائم مقام آن‌ها نافذ و معتبر است.
2- تاریخ سند رسمی معتبر است حتی بر علیه ثالث

3- انکار نسبت به مندرجات سند رسمی راجع به اخذ وجه یا مال یا تعهد به تأدیه وجه یا تسلیم مال مسموع نیست.

4- صرفاً و فقط سند رسمی است که به نقل و انتقال حق کسب و پیشه از مستأجر سابق به مستأجر جدید اعتبار می بخشد.

5- نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت ها با مسئولیت محدود به عمل نمی‌آید، مگر با سند رسمی.
6- مدلول تمامی اسناد رسمی راجع به دیون و سایر اموال منقول بدون احتیاج به حکمی از محاکم لازم الاجراست، مگر در مورد تسلیم عین منقولی که شخص ثالثی متصرف و مدعی مالکیت آن باشد.

7- تمام اسناد رسمی راجع به معاملات املاک ثبت شده مستقلا و بدون مراجعه به محاکم لازم الاجراست.

8- مبلغ اجاره مقید در سند رسمی به عنوان ماخذ وصول مالیات مستغلات معتبر و ملاک عمل اداره امور مالیاتی به عنوان مبنای وصول مالیات است.

9- الزام به ایفای تعهدات در سند رسمی از جمله پرداخت بدهی در سر رسید وصول مطالبات و یا تخلیه اماکن استیجاری اعم از مسکونی و تجاری (باسندرسمی ) از طریق صدور اجرائیه از طریق دفترخانه تنظیم کننده سند و واحد اجرای ثبت حسب مورد ممکن و نیاز به دادرسی ندارد .

10- وجود شخصی متخصص و معتمد و امین و عادل و متعهد و متبحر به عنوان سردفتر نیز به عنوان کاتبین سند رسمی از مزایای سند رسمی محسوب است.

11- سندی که مطابق قوانین به ثبت رسیده رسمی است تمامی محتویات و امضاهای مندرجه در آن معتبر است، مگر این که مجعولیت آن سند ثابت شود
12- امکان دریافت رونوشت مصدق اسناد رسمی در صورت فقدان اصل اسناد از دفترخانه ممکن است و درصورت تصدیق مطابقت آن با ثبت دفتر به منزله اصل سند خواهدبود

13- در صورتی که درخواست تأمین خواسته از دادگاه مستند به سند رسمی باشد، دادگاه مکلف به قبول درخواست است

14- در مواردی که دعاوی مستند به سند رسمی باشد، خوانده نمی‌تواند برای تأمین خسارات احتمالی خود درخواست تأمین کند
15- هزینه تنظیم اسناد رسمی به مراتب کمتر از سند عادي است.
16- امکان وقوع معاملات معارض در معاملات با سند رسمی به مراتب کمتر است.

17- با تنظیم سند رسمی در خصوص پیش فروش ساختمان متعاملین و واسطه آن‌ها مشمول مجازات های حقوقی و کیفری مقرر در قانون نخواهد شد.
18- گسترش تنظیم سند رسمی نقش عمده ای در قضا زدایی خواهد داشت.
#وكيل_پايه_يك_دادگستري #حقوق
#سند_رسمي #ويژگيهاي_سند_رسمي
#دفترخانه_اسنادرسمی
#مشاوره_حقوقی_رایگان
#گفتمان_وكيل_گفتمان_آگاهي_است
#رسول_سعادت_نيا_وكيل_پايه_يك_دادگستري
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام ... و روزی از خانه ...
Media Removed
️بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام ... و روزی از خانه ام می رود! روزها با سرعت عجیبی میگذرد و او به زودی از من جدا می شود... به خودم گفتم: کدام مهمتر است؟ نظم خانه یا این که فرزندم به خوبی از من یاد کند؟ کدام مهمتر است؟!خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت ... ‍ 💙❤️💙❤️بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام ...
و روزی از خانه ام می رود!

روزها با سرعت عجیبی میگذرد و او به زودی از من جدا می شود... به خودم گفتم:
کدام مهمتر است؟ نظم خانه یا این که فرزندم به خوبی از من یاد کند؟

کدام مهمتر است؟!خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت فرزندم؟
چون دانستم که او مهمان خانه من است.
این باعث شد اولویتم را تغییر دهم،
بعد از این، مهمترین چیز نزد من،
آرامش خاطر من و اوست.
شروع کردم به پیاده کردن نقشه ام...
و طبعا مجموعه کمی از قوانین مهم را انتخاب کردم
و خود را ملزم به اجرای آنها دانستم...
و مابقی چیزها را بدون هیچ قید و شرطی رها کردم.

از عصبی شدن و داد و فریاد زدن کم کردم و به آرامش رسیدم.

از وسواس هایم گذشتم و به خانه ای راضي شدم که مقداری بهم ریخته و نامنظم است و کمی شلختگی در آن به چشم می خورد.

اما، فرزندی را تحویل گرفتم که آرامش دارد و از من و خشم هایم نمی نالد و رابطه ای قوی و زیبا بین ما حاکم گشته است.

چون می دانم......
او مهمان زودگذر خانه من است!

کودک عزیزم امیدوارم مهمانی خانه من زیباترین مهمانی زندگیت باشد.
پدر و مادر حرفه‌اي،
بچه‌‌ی «باعرضه» بار مي‌آورند؛
نه شاگرد اول!

برايشان مهم است بچه راحت بتواند زیپ کاپشنش را بالا بکشد و بند کفشش را ببندد.
وقتی سر جلسه‌‌ی امتحان، خودكارش ننوشت اشكش در نيايد و راهی پیدا کند.

ميوه‌هايي كه مادر برايش مي‌گذارد، توي كيفش نگندد.

وقتي معلمش یا ناظمش دنبال داوطلبی می‌گردند زير ميز قايم نشود.
غذا خوردنش كه تمام شد دل آدم به‌هم نخورد از ديدن ظرف غذايش.
وقتي بزرگتري خواست از او سوال‌هاي اضافی بپرسد راحت بپيچاندش.
وقتي تلويزيون نگاه می‌کند
انگشتش نيم‌متر توی حلقش فرو نرود.

پدر و مادر حرفه‌اي يك‌جوري با بچه‌اش حرف مي‌زند كه بچه، جواب دروغ نمی‌دهد.
اگر بچه ویرش گرفت در حمام آواز بخواند و صدايش را رها کند،
پدرش توي ذوقش نمی‌زند که «چه خبرته!». وقتي یک بچه‌‌ی دیگر خواست توپش را به زور بگيرد او ندهد، بهش حالي كند با زور نمي‌تواني، اما اگر دوست داري، باهات بازي مي‌كنم.
وقتی چیزی به نظرش نامعقول آمد به هر که می‌خواهد باشد، اعتراض می‌کند.

اینها بچه‌‌ی با عرضه بار مي‌آورند
تا به خاطر نيم‌ نمره‌ امتحانی جلوي ميز معلم عجز و التماس نكند. "دکتر کریمی افشار"

سلام و درود
وقت بخیر و روزگار خوش
در هيجدهمين روز از اولین ماه سال ۱۳۹۷
با آرزوي آغاز هفته و شنبه ای توأم با بهروزي وسلامتي ،آرامش و شادی، صفا و صميميت...
سرشار از عشق و محبت، دوستی و موفق
Read more
<span class="emoji emoji1f349"></span> یادداشتی جالب درباره آخرین شب مرحله دوم خنداننده‌شوی خندوانه . . <span class="emoji emoji1f53a"></span> خندوانه‌ای که صدها بار باید ...
Media Removed
یادداشتی جالب درباره آخرین شب مرحله دوم خنداننده‌شوی خندوانه . . خندوانه‌ای که صدها بار باید آن را دید... / کاش این روزها همه جا #خندوانه داشتیم . . شک نکنید برنامه‌ی خندوانه جمعه‌شب بهترین برنامه‌ی این پنج دوره‌ی آن و بلکه بهترین برنامه‌ی تمام سالهای بعد از سریال #خانه_سبز تلویزیون ... 🍉 یادداشتی جالب درباره آخرین شب مرحله دوم خنداننده‌شوی خندوانه .
.
🔺 خندوانه‌ای که صدها بار باید آن را دید... / کاش این روزها همه جا #خندوانه داشتیم
.
.
شک نکنید برنامه‌ی خندوانه جمعه‌شب بهترین برنامه‌ی این پنج دوره‌ی آن و بلکه بهترین برنامه‌ی تمام سالهای بعد از سریال #خانه_سبز تلویزیون ایران بوده است.
.
#خنندانده_شو بر خلاف قسمت‌های قبل که گاهی تعریض‌هایی به اخلاق ، ادب و نزاکت اجتماع داشت این بار شاهد یک اتفاق شگرف بود.
.
امشب در رقابت #آیت_بی_غم و #وحید_رحیمیان به وضوح نشان داده شد که بالاخره لاک‌پشت از خرگوش می‌بَرَد.
.
امشب به وضوح همه جامعه‌ای را دیدند که در آن:
.
اگر کسی کاری را نمی‌تواند انجام دهد، صادقانه از آن کنار می‌کشد.
.
اگر جامعه‌ای از فردی ضعفی دید، همه قوانین‌ش را کنار می‌زند تا او را احیا کند.
.
اگر کسی شکست خورد همه دستش را می‌گیرند.
.
اگر کسی با مشکلی روبرو شد و در راه ماند حتی اگر موفق هم نمی‌شود، همه کمک کنند تا پایان راه را برود.
.
#فرهاد_آییش چقدر خوب مثل پدرهایی که موازنه منافع و رفاقت را به هم می‌زنند، از مردم خواست که به رقیب شاگردش رای بدهند.
.
#اشکان_خطیبی چقدر خوب فاصله‌ی بین جامعه‌ی احساساتی و معماری علمی روابط و ضوابط پدیده‌ها را ترسیم کرد.
.
#رامبد_جوان چقدر خوب بود.
احساس کردم در جایگاه #قاضی بزرگترین دادگاه قانون اساسی، بدون اینکه احساساتی شود؛ در حال میزان کردن مرزهای #اخلاق و #قانون است.
.
#پانته_آ_بهرام مثل مادرها، چقدر خوب به دست و پا زدن وحید وسط شکست خودش از خودش، تبسم می‌کرد تا بتواند بلند شود و وسط هیاهویی که بعدها در #فضای_مجازی راه خواهد افتاد. وسط انتظاراتی که یک جوان را از درون فرو می‌پاشد. وسط آن همه چشم و این همه بی‌چشمی نابود نشود و باقی بماند.
.
خواهش می‌کنم نیمه دوم خندوانه جمعه‌شب را چند بار ببنید تا متوجه شوید درد اصلی جامعه‌ و سیاست ما که در آن کسی نه مثل بچه‌ی آدم موفق می‌شود و نه مثل آدم حسابی شکست می‌خورد چیست؟
.
مشکل اقتصاد و سیاست و فرهنگ و اجتماع و تقریبا همه چیز ما نبود این نوع #اخلاق است که در آن جایگاه #عدالت و #احسان و تلاش و مهربانی و جدیت و بخشش و در یک کلام #انسانیت ، مشخص نیست.
.
این برنامه را باید بارها دید و برای هم فرستاد تا بفهمیم چرا جامعه ما فراتر از #دلار و دینار و طلا و مدیریت و رسانه و سایر مولفه‌های قدرت به یک #انقلاب_اخلاقی برای جلوگیری از فروپاشی اجتماعی احتیاج دارد.
.
یادداشت از @dehnadi.media .
.
@rambodjavan1
@ehsaankaramy
@ashkankhatibi.official
@pantea_bahram_pantiart
Read more
Loading...
#دختر_ایرانی شرط حضور دختر ایرانی در تیم #فوتبال #جناب_خان #حجاب اگر به جوانان این سرزمین #ارزش داده شود اگر به #دختران و به پسران این کشور #اهمیت داده شود در #مقاطع حساس و #با_ارزش و در #لحظات_با_اهمیت رفتاری انجام میدهند که تمام نقشه های #دشمنان کشور را نقش بر آب کند که قند در دلها آب ... #دختر_ایرانی

شرط حضور دختر ایرانی در تیم #فوتبال #جناب_خان
#حجاب

اگر به جوانان این سرزمین #ارزش داده شود
اگر به #دختران و به پسران این کشور #اهمیت داده شود
در #مقاطع حساس و #با_ارزش و در #لحظات_با_اهمیت رفتاری انجام میدهند که تمام نقشه های #دشمنان کشور را نقش بر آب کند
که قند در دلها آب شود

اما دریغ از آن روز که #دشمن بتواند به #جوانان ایران القاء کند اهمیتی برای #مسئولان کشورتان ندارید
نقشی در تصمیمات و نتایج آن برای شما قائل نمیشوند

آنوقت آن #جوان از هر فرصتی بهره میبرد
برای سنگ روی یخ کردن کشور و موازین کشور
برای ضایع کردن #جمهوری_اسلامی و قوانین آن

پ ن
#جوانان_را_دریابید این #مردم لایق بهترینها هستند

#تیم_فوتسال #بانوان #دختران_ایرانی
#دختران_انقلاب #دختران_خیابان_انقلاب #دختر_خیابان_انقلاب
#دمش_گرم
#خندوانه #جنابخان #رامبد #پاری_سن_ژرمن
#خندوانه_نسیم
Read more
 #دلنوشته <span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻✍🏻✍🏻✍🏻✍🏻 روابط آدم ها ، شبیهِ بازیِ "دومینو" است ... باید مهره هایِ مشابه کنارِ هم ...
Media Removed
#دلنوشته 🏻🏻✍🏻✍🏻✍🏻✍🏻 روابط آدم ها ، شبیهِ بازیِ "دومینو" است ... باید مهره هایِ مشابه کنارِ هم قرار بگیرند ، وگرنه بازی از همان ابتدای کار ، به هم می خورَد ... اصلا وقتی مهره های اولِ زنجیره جفت نشده ، بازی شروع نمی شود که بخواهد ادامه پیدا کند ! متعجبم از مهره هایِ اشتباهی که مُصِرّانه رویِ همان ... #دلنوشته 👇🏻👇🏻✍🏻✍🏻✍🏻✍🏻
روابط آدم ها ، شبیهِ بازیِ "دومینو" است ...
باید مهره هایِ مشابه کنارِ هم قرار بگیرند ، وگرنه بازی از همان ابتدای کار ، به هم می خورَد ...
اصلا وقتی مهره های اولِ زنجیره جفت نشده ، بازی شروع نمی شود که بخواهد ادامه پیدا کند !
متعجبم از مهره هایِ اشتباهی که مُصِرّانه رویِ همان پله ی اول در جا می زنند و با تمامِ عذاب و سماجت ، توقعِ ادامه ی مسیری را دارند که مدت هاست ، فاتحه ی ادامه اش خوانده شده ...
چه اِصراری است که حتما باید کار به جاهای باریک بکشد تا رابطه هایِ اشتباهتان را قطع کنید ؟!
خُب همان اولش که متوجه شدید وجهِ مشترکی ندارید ، خیلی محترمانه فاصله بگیرید ...
برایِ یک بار هم که شده بپذیریم ؛
آدم هایِ متفاوت ، هیچ کدام "بد" نیستند ، فقط برایِ هم ساخته نشده اند ، همین !!!
ارتباط ، قوانینِ مخصوصِ خودش را دارد ...
وقتی ماهیتِ مهره ها با هم سازگار نیست ، با هیچ روشی جز تعویضِ مهره ها نمی توان بازی را ادامه داد ...
گاهی باید قوانین را پذیرفت ...
گاهی نباید اِصرار کرد ...
Read more
108 مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش: ----------------------------------------------------------- کافر: ...
Media Removed
108 مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش: ----------------------------------------------------------- کافر: بالاخره اسلام واقعی شما را پیدا کردم. اسلام واقعی شما همین داعش است که مو به مو آیات قرآن را اجرا میکنند. مسلمان: ای کافر بی سواد تو دوباره نظر دادی!! اصن تو قرآن ما رو خوندی؟ ... 108

مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش: -----------------------------------------------------------
کافر: بالاخره اسلام واقعی شما را پیدا کردم. اسلام واقعی شما همین داعش است که مو به مو آیات قرآن را اجرا میکنند.

مسلمان: ای کافر بی سواد تو دوباره نظر دادی!! اصن تو قرآن ما رو خوندی؟ نخوندی!!... اگه خونده بودی میفهمیدی اسلام کاملا مخالف این رفتارهای داعش است
کافر: اگر ثابت کردم داعش اسلام واقعی است قول میدی دست از اسلام بکشی؟!! مسلمان: یعنی تو میخوای بگی، داعش که به این راحتی آدم میکشه، قرآن بهشون دستور داده؟
کافر: آیه 123 سوره توبه دقیقا همین حرف رو زده و گفته: « ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است »

مسلمان: یعنی میخوای بگی، این حیوانات که خیلی راحت سر میبرند، تو قرآن اومده؟
کافر: بله طبق آیه 4 سوره محمد . « چون با کافران روبرو شديد، گردنشان را بزنید. و چون آنها را سخت فرو فکنديد، اسيرشان کنيد و سخت ببنديد. آنگاه يا به منت آزاد کنيد یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پايان آيد. و اين است حکم خدا »

مسلمان: ببین این حیوان ها به مسیحیها و یهودی ها هم رحم نمیکنند. یا اونا رو میکشند و یا به زور ازشون پول میگیرند. در صورتی که در قرآن چنین چیزی نیست!! کافر: پیشنهاد میکنم یه بار آیه 29 سوره توبه رو بخونی که گفته: « با هرکه از اهل کتاب یهودی و نصارا که به خدا و روز قیامت ایمان نیاورده، و آنچه را خدا و رسولش حرام کرده اند حرام نمیدانند و به دین حق آیین اسلام نمیگروند، قتال و کارزار کنید تا آنگاه که با ذلت و تواضع به اسلام جزیه دهند.

مسلمان: این آشغال ها به هر جا حمله میکنند به دختران و حتی زنان شوهردار تجاوز میکنند
کافر: زیاد حرص نخور چون این هم قرآن بهشون اجازه داده . آیه 24 سوره نسا رو ببین: « ازدواج با زن شوهر دار حرام شد، مگر ان زنانی را که در جنگ با کفار متصرف و مالک شده اید »

مسلمان: ولی آخه اینا یک سری قوانین مسخره و رفتارهای خشونت آمیز دیگه هم دارند
کافر: ببین عزیزم، تمام رفتار داعش طبق آیات قرآن و سنت واقعی محمد است. اسلام واقعی همین داعش امروز است.

مسلمان: اگه قرآن واقعا اینا رو گفته باشه من چشم و گوش بسته در برابرش تسلیم میشوم و تو نیز حق توهین به مقدسات ما را نداری!
کافر: میدونستم احمق تر از اونی هستید که خودتون فکرشو بکنید ----------------------------------------------------------------------------------
****** اسلام واقعی = داعش *******
Read more
Loading...
بازگشت بدنسازان به سینما با نسل آهن حدود ۴۱ سال پیش بود که پای بدنسازان با فیلم «پمپینگ آیرون» به ...
Media Removed
بازگشت بدنسازان به سینما با نسل آهن حدود ۴۱ سال پیش بود که پای بدنسازان با فیلم «پمپینگ آیرون» به سینما باز شد ، فیلمی که به حاشیه مسابقات مسترالمپیا و بدنسازانی مثل آرنولد، فرانکو کلمبو، لئو فریگنو، اد کورنی، مایک کاتز و سرج نوبرت پرداخت و این فیلم به نوعی مقدمه حضور آرنولد بر پرده سینما شد فریگنو ... بازگشت بدنسازان به سینما با نسل آهن

حدود ۴۱ سال پیش بود که پای بدنسازان با فیلم «پمپینگ آیرون» به سینما باز شد ، فیلمی که به حاشیه مسابقات مسترالمپیا و بدنسازانی مثل آرنولد، فرانکو کلمبو، لئو فریگنو، اد کورنی، مایک کاتز و سرج نوبرت پرداخت و این فیلم به نوعی مقدمه حضور آرنولد بر پرده سینما شد
فریگنو هم پس از این تجربه، با سری فیلم‌های «هالک شکست‌ناپذیر» به پرده سینما رسید و اگر چه موقعیت ممتاز آرنولد را پیدا نکرد

سال دوهزارو سیزده پس از نزدیک به 4 دهه یک کارگردان جوان به نام «ولاد یودین» فیلمی به عنوان «نسل آهن» ساخت که به حاشیه و متن رشته پرورش‌اندام پرداخت
اولین قسمت این فیلم در زمان برگزاری مسابقات مسترالمپیای 2012 فیلمبرداری شده و بدنسازانی مثل فیل هیث، کای گرین، برانچ وارن، دنیس ولف، رولی وینکلار، بن پاکولسکی و هیده‌تادا یاماگیشی در آن حضور داشتند
صدای راوی (گوینده) این فیلم متعلق به میکی رورک است که برای ایفای نقش در فیلم «کشتی‌گیر» موفق به دریافت جایزه اسکار شد.
اما ولاد یودین که مدتی با بدنسازان سر کرده، نظرات جالبی درباره برخی از حاضران در ان فیلم دارد که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست
حرف‌های کارگردان فیلم «نسل آهن» درباره سه بدنساز حاضر در این فیلم را بخوانید:

جدی و با انگیزه
بن پاکولسکی برای اولین بار بود که در مسترالمپیا شرکت می‌کرد و به همین دلیل دوست داشت که خیلی قوی به نظر برسد. او در میان ستارگان بدنسازی یک تازه‌وارد محسوب می‌شد اما این باعث نشده بود که اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. به نظر من خیلی مهم است که یک ورزشکار توانایی‌هایش را باور داشته باشد و پاکولسکی چنین شخصیتی داشت. مسأله دیگر اینکه نوع تمرینات بن، با بقیه متفاوت بود

مربی عجیب
سیبل پیترز جای مادر بزرگ رولی وینکلار است اما مربی تمرینی و تغذیه‌ای اوست. من هرگز چنین رابطه‌ای میان دو نفر ندیده‌ام. پیترز علاوه بر اینکه مربی وینکلار است، راهنما و مادر اوست. «پسر پرتحرک بدنسازی» لقبی است که باید به وینکلار بدهم و در تمام لحظاتی که با رولی بودم، پیترز مواظب بود که همه چیز خوب پیش برود

شخصیت جالب
زندگی ویکتور مارتینز داستان عجیبی است. پیش از اینکه فیلمبرداری فیلم را شروع کنیم. ویکتور به خاطر قوانین مهاجرت چند ماهی در زندان بود و ویکتور بعد از آزادشدن از زندان، نه فقط عضلات بلکه باید شخصیت و زندگی‌اش را دوباره می‌ساخت. او از قهرمانی در یک مسابقه مهم اروپایی برگشته بود اما یکباره همه چیز برایش عوض شده بود. خیلی‌ها نمی‌توانند
Read more
. دانشگاه، دانشجو... . . از تاثیر گذارترین دوره ها در طول زندگی یک فرد تحصیل کرده دوران دانشجویی ...
Media Removed
. دانشگاه، دانشجو... . . از تاثیر گذارترین دوره ها در طول زندگی یک فرد تحصیل کرده دوران دانشجویی اوست. دانشجویی دوره ای است که تغییرات و تصورات بسیاری در فکر و اندیشه فرد به وجود می آورد که در پایان خروجی آن انسانی است که تفاوت های بسیاری با ورودی آن دارد. در این نوشتار سعی بر آن است تا نقدی بر فعالیت ... .
دانشگاه، دانشجو...
.
.
از تاثیر گذارترین دوره ها در طول زندگی یک فرد تحصیل کرده دوران دانشجویی اوست. دانشجویی دوره ای است که تغییرات و تصورات بسیاری در فکر و اندیشه فرد به وجود می آورد که در پایان خروجی آن انسانی است که تفاوت های بسیاری با ورودی آن دارد. در این نوشتار سعی بر آن است تا نقدی بر فعالیت های فرهنگی با تاکید بر نقش دانشجو داشته باشم.سه رکن تأثیر گذار بر فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها عبارت است از حاکمیت، مدیریت و دانشجو. در مرتبه اول حاکمیت وظیفه ی فراهم کردن بستر کار و امکانات عادی را داشته و همچنین این قدرت را دارد تا حد و مرزی برای فعالیت های فرهنگی مشخص نماید. این که چه نوع حاکمیتی بر سرکار باشد میزان استقلال و آزادی فعالیت های فرهنگی را در دانشگاه ها تعیین می نماید. پس از ابلاغ نقطه نظرهای حاکمیت به مدیریت از طریق قوانین و بخشنامه ها و نظیر آن مدیریت اعمال نظر می کند. در اینجاست که سلیقه مدیریت و برداشت آن از نظر حاکمیت عضو تأثیرگذاری می شود که گاه می تواند موجب ایجاد شوق و شور برای فعالیت های فرهنگی شود و بر کیفیت آن تأثیر گذارد و گاه در جهت عکس آن عمل کند. اما مهم ترین رکن فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها دانشجوست. زیرا اوست که هم مخاطب است و هم مجری؛ اگر کیفیت فعالیت های فرهنگی نزول پیدا می کند نمی توان تمام تقصیر آن را بر گردن حاکمیت و مدیریت گذاشت. به زعم نگارنده این دانشجوست که با نوعی سستی و کوتاهی و کاستن از سطح توقع خود فضا را برای ایجاد محیطی با سطح فرهنگی نازل فراهم می کند. اگر استقبال از فعالیت های فاقد ارزش فرهنگی با اهداف اصیل دانشگاه صورت نپذیرد و در برابر انجام فعالیت های ضعیف اعتراض شود مدیریت و حاکمیت هم مجبور می شوند در تغییر فضای نازلِ فرهنگی بکوشند. اما اخیرا شاهد کاهش سطح کیفی فعالیت های فرهنگی در دانشگاه شیراز هستیم.دانشجو نه تنها به این وضعیت اعتراض ندارد بلکه در برخی از این برنامه های سخیف و بی محتوا چنان استقبالی می نماید که تنها کاری که می توان کرد تأسف خوردن به حال دانشگاه و دانشجو است. مثل معروفی می گوید که یک سوزن به خودت بزن و یک جوال دوز به دیگران. اگر می خواهیم از نظر فرهنگی رشد کنیم ابتدا باید سوزن اول را به خود بزنیم و رفتار خود را تغییر دهیم. وگرنه در چنین شرایطی فارغ التحصیل آن با تازه وارد به دانشگاه تفاوت چندانی ندارد.
.
.
🎓شما هم میتوانید حرف ها ، دغدغه ها و تحلیل های خود را در هر زمینه ای برای ما ارسال نمایید.
.
#دنیا_از_دید_دانشجو #عمران_دسترس #دغدغه_مند_باشیم
Read more
 #عروسها_در_صور_میمیرند راهمان را کشیدیم و خودمان را رساندیم به پارکینگ،جایی که چهار ماشین شاسی ...
Media Removed
#عروسها_در_صور_میمیرند راهمان را کشیدیم و خودمان را رساندیم به پارکینگ،جایی که چهار ماشین شاسی بلند آمریکایی GMC با شیشه‌های تمام‌دودی از هفت صبح انتظارمان را می‌کشیدند؛همگی پلاک لبنان. راننده‌ها،با‌چهره‌هایی مصمم،ته‌ریش مرتب که زیر‌گردن و روی گونه خط‌دار شده بود،با کلاه‌های مشکی ... #عروسها_در_صور_میمیرند
راهمان را کشیدیم و خودمان را رساندیم به پارکینگ،جایی که چهار ماشین شاسی بلند آمریکایی GMC با شیشه‌های تمام‌دودی از هفت صبح انتظارمان را می‌کشیدند؛همگی پلاک لبنان.
راننده‌ها،با‌چهره‌هایی مصمم،ته‌ریش مرتب که زیر‌گردن و روی گونه خط‌دار شده بود،با کلاه‌های مشکی لبه‌دار بر سر،شلوارهای لی تیره و کفش‌های اسپورت،دست در جیب،کنار درهای باز ماشین‌ها منتظرمان بودند.
فضا سنگین بود و هیجانی ملموس داشت؛جابه‌جایی سریع آدم‌ها بین ماشین‌ها،سلاح‌های داخل هر ماشین،خش‌خش صدای بی‌سیم‌ها،نگاه‌های ریز و جدی راننده‌ها و چراغ‌های روشن ماشین‌ها در فضای نیمه‌روشن پارکینگ گواهی می‌داد ما عازم دیار زینبیم.
*
جایی در فیلم Sicario،دوربینِ از‌زمین‌اوج‌گرفته،ماشین‌های مشکی شیشه‌دودی‌ای را نشان می‌دهد که ردیف‌پشت‌سرهم،راهشان را گرفته‌اند و از سمت چپ بزرگراه و از کنار همه ماشین‌معمولی‌ها می‌تازند و پیش می‌روند و هیچ‌کس را یارا و جسارت سد راهشان شدن نیست.چونان گریختن موران از برابر سیلاب،ماشین‌ها از برابر ما،اراده معطوف به رفتن و رسیدنمان،کنار می‌کشیدند.
من،از روی صندلی مسافر،از فضای ایجاد‌شده بین راننده و محافظ،از پنجره جلوی ماشین همهٔ این‌ها می‌دیدم.اگر می‌خواستند اراده را،قدرت را،سلطه را نمایش دهند چه چیزی بهتر از این تاختنِ بی‌تردید ماشین‌هایی چنین که مرزها را،قواعد و قوانین را مُسخر خود کرده بودند و تو گویی این ماشین‌ها نه با فشردن ترمز که با برداشتن پا از روی پدال گاز از سرعتشان کاسته می‌شد.حس می‌کردیم داریم نقطه‌ویرگول‌های سطور تاریخی مکتوب را می‌گذاریم که بعدها اَزَش چنین خواهند خواند:
«و از مردان و زنان شیعه بودند کسانی که بر عهد خویش پابرجا ماندند و هنگامی که ندا آمد آیا زائری هست،چونان صخره‌های از جای کَنده شده به سوی زینب شتافتند بی‌هیچ تردیدی،هراسی و پرسشی»
جاده‌‌ کِش می‌آمد انگاری.ما آدم‌ها را‌ می‌دیدیم ولی آن‌ها ما را نه.
مرکب رهوارمان،تو گویی جاده را می‌بلعید و راننده‌ها حواسشان بود بین ماشین‌ها فاصله بعید نشود.
از بیروت تا مرز،هوا بارانی بود،بعد ابری شد و دست آخر این آفتاب شام بود که بر ما تابید.آبی‌ترین آسمانی که می‌دیدیم و ابرها سفیدِ پررنگ.تو گویی میکل‌آنژ بر فرش زمین خوابیده باشد و آسمان را چونان سقف نمازخانه سَن‌سیستئین نقاشی کرده باشد،ولی این بار جای ابراهیم و یونس و مسیح،حسین و زینب و عباس و علی اکبر و حر و حبیب را کشیده باشد.
چشم می‌چرخاندم تا نشانی بیابم.از چه؟نمی‌دانم.شاید چیزی که بشود برایش روضه نوشت.
آخر‌ ما داشتیم به سوی زینب می‌گریختیم.
Read more
Loading...
ثروتمند ترین مرد بابل #کتاب_م_ش قبل از معرفی کتاب یه ایده جدیدا به ذهنم رسیده که بعضی از #کتاب هایی ...
Media Removed
ثروتمند ترین مرد بابل #کتاب_م_ش قبل از معرفی کتاب یه ایده جدیدا به ذهنم رسیده که بعضی از #کتاب هایی رو که خدمت شما دوستان معرفی می کنم برای ترویج #فرهنگ کتابخوانی یک نسخه از اون رو به یکی از دوستان تقدیم کنم. #مسابقه و از شما دوستان می خواهم که برای ترویج کتابخوانی با منشن کردن ۲ نفر از دوستان تون ... ثروتمند ترین مرد بابل
#کتاب_م_ش

قبل از معرفی کتاب یه ایده جدیدا به ذهنم رسیده که بعضی از #کتاب هایی رو که خدمت شما دوستان معرفی می کنم برای ترویج #فرهنگ کتابخوانی یک نسخه از اون رو به یکی از دوستان تقدیم کنم.
#مسابقه
و از شما دوستان می خواهم که برای ترویج کتابخوانی با منشن کردن ۲ نفر از دوستان تون ضمن معرفی کتاب به آن ها ، اعلام کنید که مایل هستید برای دریافت کتاب ! 😊

و طبیعتا با قرعه کشی (حالا کم و کیفش بماند شاید فقط یک نفر منشن کردن!) اون دوست مشخص خواهند شد. (فکر کنم 5 روز فرصت هم خوب باشه ) ----------------------------------------------------------
و اما معرفی مختصر کتاب
دوست دارم از اینجا شروع کنم که چه شد این کتاب رو خواندم. چندین ماه پیش جلسه ای با آقای محسن مولایی نسب @m_molaei_n داشتیم و در آخر جلسه من از ایشون جویا شدم کتابی برای مباحث مالی شخصی اگر پیشنهاد دارند معرفی کنن و ایشون این کتاب رو به بنده معرفی کردن. (چقدر خوبه که کتاب های خوب رو از دوستان کتابخوان جویا بشیم)
به سرعت تهیه کردم و به دلیل شیوه داستانگویی که متن کتاب داره و حجم سبک به سرعت خواندم (بسیار کتاب خوش خوانی هست چند بار خواستم مروری کنم و نیمی از کتاب رو مجدد خوندم!) از آن موقع تا الان هر چه بیشتر درباره سرمایه گذاری ، مباحث مالی و... مطالعه و تحقیق کردم و یاد گرفتم دیدم میشه گفت پایه همه آن ها همین کتاب با همین شیوه های ساده و در عین حال بسیار موثر بوده.
اگر چکیده کتاب رو بخواهم عرض کنم این گونه هست که : حداقل ۱۰ % از درآمد تون رو به خودتون بدهید! یعنی ابتدا پس انداز و سپس سرمایه گذاری کنید. و در شرایطی که بدهی دارید ۲۰% از درآمد را به طلبکاران بدهید و با ۷۰% باقی مانده مخارج تون رو تنظیم کنید.
در هر شرایطی همین شیوه ساده برای همه کاربرد خواهد داشت.
اگر شک دارید ، پس حتما کتاب رو مطالعه بفرمایید (البته در عکس آخر تقلبی از یک صفحه کتاب اومده که قلب قوانین کتاب هست به نوعی😉) ‌‌
و نکته پایانی:
به نظر بنده ثروت اصلا فقط به معنای پول نیست! بلکه فقط یکی از اشکال ثروت پول هست. شاید بشه گفت مهم ترین دارایی و ثروتی که ما انسان ها داریم زمانی هست که هر روز به ما داده میشه. من دوست دارم بگویم روزانه 1440$ به ما داده میشه که به هر صورتی تمام خواهد شد ، و چند وقت پیش به نقل از وارن بافت عرض کردم که بهترین سرمایه گذاری بر خودمون هست ، پس روزانه حداقل 144 دقیقه را بر روی خودمان سرمایه گذاری کنیم! (و در این مورد شدیدا خسیس بودن رو پیشنهاد می کنم !)
Read more
!تریاک را خدا آزاد کرد خب میبینم جامعه معتادین ،سرخوش و سرمست از این پیروزی شگفت انگیز و برگشت قوانین ...
Media Removed
!تریاک را خدا آزاد کرد خب میبینم جامعه معتادین ،سرخوش و سرمست از این پیروزی شگفت انگیز و برگشت قوانین به پنجاه سال پیش در پوست ظریف خودشون نمیگنجن و فضای مجازی هم با هشتگ تریاک سالم و بدون سرب پر شده این سنّتیِ محبوب یه زمانی کشت و برداشت و مصرفش آزاد بود ، همه هم راضی و خرسند ، سود فروش این طلای قهوه ایی ... !تریاک را خدا آزاد کرد
خب میبینم جامعه معتادین ،سرخوش و سرمست از این پیروزی شگفت انگیز و برگشت قوانین به پنجاه سال پیش در پوست ظریف خودشون نمیگنجن و فضای مجازی هم با هشتگ تریاک سالم و بدون سرب پر شده
این سنّتیِ محبوب یه زمانی کشت و برداشت و مصرفش آزاد بود ، همه هم راضی و خرسند ، سود فروش این طلای قهوه ایی انقد زیاد شد که کشاورز محترم تمام املاک و زمینها رو از گندم و جو خالی کرد و زد تو کار خشخاش و گُلش ، طوری که قحطی مملکت و گرفت کاملا جدی و واقعی ، اصن یه وضع اسفناکی
بعد از انقلاب هم که کلا ممنوع اندر ممنوع شد ، ولی از اونجایی که مصرف کننده همیشه راه خودشو رفته و اجناس قاچاق بدون کیفیت و پر از سرب و استعمال کرده و بعضا هم زده تو کار صنعتی و داستان و به روزش کرده ، مسئولین محترم هم که دیدن بالای چهل درصد مصرف تریاک تو ایرانه، نشستن با شعار معتاد مجرم نیست بیمار است اتاق فکر تشکیل دادن که با حذف واسطه ها هم جلوی قاچاق گرفته بشه و هم با تولید جنس مرغوب ملی مشت محکمی بر دهان قاچاقچیهای جنس قاطی دست مردم بدهه مستکبر زده بشه
چرا که نه خیلی هم خوبه آمار مرگ و میرم میاد پایین شما ببین چقد معتاد محترم مسلمانِ شیعه بدلیل مصرف جنس نامرغوب دچار مرگ ناگهانی ،سکته سرطان شدن، جنس که مرغوب باشه معایب تبدیل به محاسن میشه از جمله هات شدن بدن و گر گرفتگی، خارش بینی و در آخر بی حسّی کمر که خودش عامل اصلی ازدیاد جمعیته شما فک کن چقد نوزاد معتاد هم بدنیا میاد اینا بالاخره باید یارانه تریاک بگیرن دیگه هم واسه والدین خوبه هم واسه آمار کشور
همین فرمون پیش بریم به امید خدا با کشت و صادرات تریاک اصیل ایرانی بازار جهانی و دست میگیریم ، با یه سند چشم انداز چند ساله اقتصادمون رو هم از وابستگی به نفت نجات میدیم
اصن چرا موشک هسته ای ، موشک تریاکی ، فک کن صد تن تریاک بزنن سر کلاهک سجیل بفرستن وسط تلاویو ،اینا تا بیان از نعشگی در بیان ما هیکل سلیمان رو بدون درد و خونریزی تسخیر کردیم تهش هم یه مشت یهودیه خمار که کاری از دستشون بر نمیاد به همین سادگی
یه حرکت دیگه بزنیم ماری جوانا و حشیش و شامپاین رو هم هدفمند کردیم
پلنگای چشم قشنگ اینستاگرام هم از این ببعد در حال استعمال گُل و قُلقُلی و نگاری و وافور چه لایو هایی که نمیدن
فقط مشکل اصلی قلیونه چون دود حرامه و برای بدن مضر، باید از قهوه خونه ها و پارکها جمع آوری بشه
در آخر جا داره من از اون دسته معتادین محترم که با شعار هیچ وقت یک معتاد رو تهدید نکن همچنان بخش سنتی رو حفظ کردن و به بخش صنعتی نرفتن تشکر ویژه کنم

علی راد ۹۶/۵/۱
#تریاک_دولتی
Read more
 #farahnazhamidnezhad آخیش خیالم راحت شد :) . . ‌. ته نوشت: یک_ دیدین بلاخره رخ نمود؟🤭 دو_ یکی ...
Media Removed
#farahnazhamidnezhad آخیش خیالم راحت شد :) . . ‌. ته نوشت: یک_ دیدین بلاخره رخ نمود؟🤭 دو_ یکی از یکی ماه تر، نمدونم چی بگم. بعضی حرف هارو فقط میشه با #بغل گفت :) مرسی اومدین. گرم بود گالری شرمنده شدم. سه_ من رسیدم نمایشگاه بچم فروخته شده بود 🤭 چهار_ استاد اوجیِ ماه، ممنون برای این تجربه ی ... #farahnazhamidnezhad
آخیش خیالم راحت شد :) .
.
‌.
ته نوشت:
یک_ دیدین بلاخره رخ نمود؟🤭
دو_ یکی از یکی ماه تر، نمدونم چی بگم. بعضی حرف هارو فقط میشه با #بغل گفت :) مرسی اومدین. گرم بود گالری شرمنده شدم.
سه_ من رسیدم نمایشگاه بچم فروخته شده بود 😁🤭
چهار_ استاد اوجیِ ماه، ممنون برای این تجربه ی عالی 🙏🏻 @alireza.owji
پنج_ خلاصه که در پست های بعدی هی وَرهای دیگه شو بتون نشون میدم.
شیش_اولین تجربه ی حجم. فوق العاده بود. ذره ذره تو دستام شکل گرفت و از روی کاغذ پاشد وایساد.
هفت_ این همه لاک زد و اینا برای امروز عصر بود دیگه، که دلبریشو تمام کرد و یکی دلش رفت واسش🤭
هشت_ خیلی دلش میخواست مثل بقیه ی بالرینا رو یه پاش وایسه اما نشد، قوانین فیزیک بش اجازه نداد :))
Read more
- #افلاطون در کتاب سوم از رساله #قوانین می نویسد: وضع ایران سال به سال بدتر شد و علت، آن بود که شهریاران ...
Media Removed
- #افلاطون در کتاب سوم از رساله #قوانین می نویسد: وضع ایران سال به سال بدتر شد و علت، آن بود که شهریاران آنجا آزادی را از ملت سلب کردند و خودرایی و استبداد را به حد اعلی رساندند و از این طریق روح همکاری را در جامعه کشتند. آنجا که روح همکاری کشته شود، حکمرانان به ملت بی اعتنا میشوند و هدفی جز قدرت و منافع ... -
#افلاطون در کتاب سوم از رساله #قوانین می نویسد:
وضع ایران سال به سال بدتر شد و علت، آن بود که شهریاران آنجا آزادی را از ملت سلب کردند و خودرایی و استبداد را به حد اعلی رساندند و از این طریق روح همکاری را در جامعه کشتند. آنجا که روح همکاری کشته شود، حکمرانان به ملت بی اعتنا میشوند و هدفی جز قدرت و منافع شخصی ندارند و حتی برای حفظ منافع خود شهرها را ویران میکنند و کشورهای دوست و همسایه را پایمال میسازند... خلاصه دشمنی میکارند و دشمنی میدروند.

از این رو اگر خود روزی در تنگنا بیفتند و به یاری ملت نیازمند شوند هیچ کس رغبتی برای رفتن به میدان جنگ نشان نمیدهد. پس چاره ای نمی بینند جز اینکه با پرداخت مزد، گروهی از بیگانگان را به خدمت خود درآورند... . بدتر از همه اینکه به جنونی علاج ناپذیر مبتلا میشوند و همه ی گفتار و کردارشان نشان میدهد که در نظر آنان، تمام جامعه و کشور را در مقام مقایسه با زر و سیم، کوچکترین ارجی نیست.

#افلاطون
#قوانین
ترجمه ی #محمدحسن_لطفی
-
+ تصویر: اثری از مازیار اصغری
-
#فلسفه #فلسفستان #falsafe #philosophy #falsafestan
Read more
. <span class="emoji emoji1f4dd"></span>اسحاق #جهانگیری: تصمیم دولت در اعلام قیمت #دلار به میزان ۴۲۰۰ تومان تصمیمی منطقی و کارگشاست و ...
Media Removed
. اسحاق #جهانگیری: تصمیم دولت در اعلام قیمت #دلار به میزان ۴۲۰۰ تومان تصمیمی منطقی و کارگشاست و دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان می دهد که با قدرت و قوت این سیاست را اجرا خواهد کرد. با برنامه‌ریزی‌های انجام شده هیچ افزایش قیمتی درحوزه دارو و کالاهای اساسی نخواهیم داشت. هیچ فروشنده‌ای حق ... .
📝اسحاق #جهانگیری: تصمیم دولت در اعلام قیمت #دلار به میزان ۴۲۰۰ تومان تصمیمی منطقی و کارگشاست و دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان می دهد که با قدرت و قوت این سیاست را اجرا خواهد کرد. با برنامه‌ریزی‌های انجام شده هیچ افزایش قیمتی درحوزه دارو و کالاهای اساسی نخواهیم داشت. هیچ فروشنده‌ای حق ندارد به بهانه افزایش قیمت #ارز قیمت کالاهای مورد نیاز مردم را افزایش دهد.
📝رئیس #بانک مرکزی در جلسه علنی مجلس، عدم اطمینان نسبت به آینده، التهابات بین‌المللی، عوامل غیر اقتصادی و اقدامات دشمن را دلیل افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته اعلام کرد.
📝سخنگوی دولت: دلار ۴۲۰۰ تومانی یکی دوروز دیگر به صرافی‌ها می رسد.
📝نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه: با توجه به مباحث داخلی و خارجی، عده ای ارز را به صورت سرمایه از کشور خارج کردند. اطلاعاتی که از خروج سرمایه داده شد، نشان از این است که بخشی از دارایی ها به صورت سرمایه ارزی خارج می شود. کسانی وارد بازار ارز شدند که این ارز را نه برای #واردات کالا و نه برای واردات خدمات می خواستند. وقتی افراد پس انداز خود را به بازار ارز می برند، نشان می‌دهد که افراد به دنبال حفظ ارزش ریال خود هستند.
📝بانک مرکزی: از تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ بانک مرکزی نسبت به تأمین ارز برای تمام نیازهای قانونی تجاری و تولیدی در چارچوب قوانین و مقررات صادرات و واردات و مقررات ارزی کشور بر مبنای هر دلار ۴۲۰۰۰ ریال اقدام می کند. میزان ارز قابل نگهداری توسط هر حداکثر ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها بوده و در صورت کشف میزان بیش از آن در اختیار هر شخص، با مرتکب بر اساس #قانون برخورد خواهد شد.
📝رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: وزیر ارتباطات برای #فیلتر کردن #تلگرام تحت فشار است، اما فعلا وزیر مقاومت کرده و به فیلتر کردن تلگرام رضایت نداده است.
📝سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: مسئولان #اطلاعات سپاه در حوزه #فضای_مجازی گزارش مفصلی از وضعیت، شرایط، اهداف و برنامه‌های فضای مجازی ارائه کردند. پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام رسانهای خارجی هیچ مشکلی در فضای کسب و کار... ایجاد نخواهد شد.
📝 #جایزه_ساخاروف انجمن فیزیک آمریکا، مشترکاً به #نرگس_محمدی و به انجمن راوی کوچیمانچی برای توسعه هند تعلق گرفت. در بیانیه انجمن فیزیک آمریکا آمده، این جایزه به دلیل رهبری در فعالیت‌های مرتبط با #صلح، #عدالت و لغو مجازات #اعدام و تلاش‌های بی قید و شرطش برای ترویج #حقوق_بشر و آزادی‌های مردم ایران به خانم محمدی تعلق گرفته است.
Read more
ایشون خانم شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور شهروندی با روسری برند لوئیز ویتون جهت ...
Media Removed
ایشون خانم شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور شهروندی با روسری برند لوئیز ویتون جهت تبلیغ و حمایت از تولید خارجیست 🤔🤔 . .و طبق معمول استفاده از تولید داخلی و حمایت از تولید داخلی هم برا مردم تجویز میشه و این قانون برا مسئولین و خانواده هاشون و ژن خوبها نیست . . و همیشه این رهبر عزیزمونه ... ایشون خانم شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور شهروندی با روسری برند لوئیز ویتون جهت تبلیغ و حمایت از تولید خارجیست 🤔🤔
.
.و طبق معمول استفاده از تولید داخلی و حمایت از تولید داخلی هم برا مردم تجویز میشه و این قانون برا مسئولین و خانواده هاشون و ژن خوبها نیست .
.
و همیشه این رهبر عزیزمونه که برا حمایت از تولید ایرانی سینه سپر میکنه و مسئولین با وقاحت و پرروئی تمام مخالف میکنن با حرف رهبر و کمک به تولید داخلی....
.

کلاً همه قوانین برا مردمه همیشه در صحنست و مسئولین مبرّا هستند از تمکین حرف رهبر و استفاده از تولیدات داخلی 😕😕.
.
#مسئولین #مردم #کالای_ایرانی #رهبر #اصناف #اتحادیه_پوشاک #سال_حمایت_از_کالای_ایرانی #اتحادیه_کیف_و_کفش #نهاد_ریاست_جمهوری #وزارت_کشور #شهردار
.
.
👈لطفا کالای ایرانی نخرید 🤗
👈لطفا ابروی مسئولینی که با حرف و دستور رهبر مخالفت میکنن را ببرید.ثواب بسیار دارد 😂😂😂
.
لطفا نظرات خودتونو بیان کنید..🙏🙏🙏
Read more
پلیس راهور و راه در حیطه خدمات رسانی به هموطنان عزیز حتی از جان و تمام انرژی انجام وظیفه میکنند و لحظاتی ...
Media Removed
پلیس راهور و راه در حیطه خدمات رسانی به هموطنان عزیز حتی از جان و تمام انرژی انجام وظیفه میکنند و لحظاتی که باید همه همکاران در کنار خانواده باشند عشق خدمت در کنار مردم جان فشانی میکنند .اگر پلیس اعمال قانون میکند بخاطر پیشگیری ازحوادثی که هم راننده جان خود و سرنشین و بقیه راننده گان را به مخاطره می ... پلیس راهور و راه در حیطه خدمات رسانی به هموطنان عزیز حتی از جان و تمام انرژی انجام وظیفه میکنند و لحظاتی که باید همه همکاران در کنار خانواده باشند عشق خدمت در کنار مردم جان فشانی میکنند .اگر پلیس اعمال قانون میکند بخاطر پیشگیری ازحوادثی که هم راننده جان خود و سرنشین و بقیه راننده گان را به مخاطره می اندازه. تعامل با پلیس یک ارتباط دو جانبه ای می باشد و احترام به قوانین و رعایت حقوق دیگران هست.ان شالله در سال جاری سالی بدون صدمه جانی و مالی و تصادفات به حداقل برسد .تندرست باشید و پایدار.
Read more
R حاکمی کشوری را اشغال کرد به وزیر خود گفت قوانینی تنظیم کن تا نهایت سواستفاده رو ازشون بکنیم ! فردای ...
Media Removed
R حاکمی کشوری را اشغال کرد به وزیر خود گفت قوانینی تنظیم کن تا نهایت سواستفاده رو ازشون بکنیم ! فردای آن روز وزیر نزد شاه آمد و قوانین را خواند… 1. مالیات 3 برابر فعلی 2. حقوق ربع عرف بقیه کشورها 3. شاه صاحب جان و مال همه مردم است 4. گوزیدن ممنوع ! شاه گفت : بند چهارم چه معنی دارد ؟! وزیر : بند چهارم ... R

حاکمی کشوری را اشغال کرد به وزیر خود گفت قوانینی تنظیم کن تا نهایت سواستفاده رو ازشون بکنیم !
فردای آن روز وزیر نزد شاه آمد و قوانین را خواند…
1. مالیات 3 برابر فعلی
2. حقوق ربع عرف بقیه کشورها
3. شاه صاحب جان و مال همه مردم است
4. گوزیدن ممنوع !
شاه گفت : بند چهارم چه معنی دارد ؟!
وزیر : بند چهارم سوپاپ اطمینان است ، بعدا متوجه معنی آن خواهید شد !
جارچیان قوانین را اعلام کردند ملت گفتند این که جان و مال ما از آن شاه باشد توجیه دارد چون ایشان صاحب قدرت است؛ولی یعنی چه نتوانیم بگوزیم!؟
مردم برای اینکه از امر شاه نافرمانی کرده باشند در کوچه و پس کوچه میگوزیدند،جلسات شبانه گوز برگزار میکردند و هر گاه میگوزیدند احساس میکردند که کاری سیاسی انجام میدهند!
ماموران هم مدام در حال دستگیری گوزوها بودند و گاهی به توالتهای عمومی یورش میبردند و گوزوها را دستگیر میکردند!
روزی شاه به وزیر گفت الان معنی سوپاپ اطمینانی که گفتی را میفهمم ! چون همون یه قانون باعث شده که هیچکس به 3 قانون اول توجهی نکند و راحت اونارو قبول کنن!و با تمام فکر و ذکر مشغول اون یکی بشن... چقدر این حکایت برایم آشناست !
خواهرم حجابت را رعایت کن...هه!

نوه هایمان ب سوپاپ اطمینان ما میخندند؟یا موی تن شان سیخ میشود؟
Read more
. دو کشور به نام ایران وجود دارد! شما شهروند کدام کشور ایران هستید ؟ کشور ایران A بیشتر جمعیت این کشور، یک عده‌ای هستند که برای آن‌ها دلار ۳۹۰۰ الی ۴۲۰۰ تومان است؛ اقتصاد همیشه برای اینها رونق دارد. آمریکا در این کشور هیچ غلطی نمی‌تواند بکند! مردمان این کشور خودروی ملی ندارند و تمامی خودروهای ... .
دو کشور به نام ایران وجود دارد!
شما شهروند کدام کشور ایران هستید ؟

کشور ایران A

بیشتر جمعیت این کشور، یک عده‌ای هستند که برای آن‌ها دلار ۳۹۰۰ الی ۴۲۰۰ تومان است؛ اقتصاد همیشه برای اینها رونق دارد. آمریکا در این کشور هیچ غلطی نمی‌تواند بکند! مردمان این کشور خودروی ملی ندارند و تمامی خودروهای آن‌ها اروپایی و آمریکایی است!
قانون اساسی دارند و تنها مردم این کشور هستند که با کارت ملی مخصوص از مزایای قانون اساسی استفاده می‌کنند! همه آنها قصردار هستند! بیکار هم باشند، باز پس‌انداز دارند!
کلاً این کشور پر از گل و بلبل است و به همین علت معروف به کشور گل و بلبل است. قوانین راهنمایی و رانندگی برای این افراد مفهومی ندارد و به صورت خط‌های BRT تمام مشکلات ترافیکی آن‌ها توسط ماشین‌های خودشان برطرف می‌شود!
هم آب دارند و هم هوا دارند و هم گاز... انرژی اتمی هم حق مسلم آنهاست! چون ۲۴ ساعته برق دارند و مشکلی از بابت گرمی هوا هم ندارند! انقدر منابع طبیعی غنی دارند که حتی صادر هم می‌کنند!
رفاه این مردم، رفتن به کشور آمریکا و اروپا است و تفریح آنها گرفتن ویزای شینگن!

کشور ایران B

بیشتر جمعیت این کشور، تاجر و واردکننده و صادرکننده و کارمند و کارگر و کارفرما و راننده تاکسی و آژانس و اسنپ و تپسی و پیک و کارشناس و بیسواد و دیپلمه و مدیر و آهنگر و نجار و فروشنده و خریدار و کشاورز هستند.
دلار در این کشور از ۷۵۰۰ الی ۸۵۰۰ تومان به‌فروش می‌رسد!
همه آنها فیلتر هستند!
همه آنها دو ساعت در روز را برق ندارند!
همه آنها با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کنند!
بیشتر آنها خانه ندارند!
بایستی کلی مالیات پرداخت کنند تنها در قبال آسفالت یک بزرگراه! به تمام کشورهای فقیر ناخواسته کمک می‌کنند و تازه از همان کشورها فحش هم می‌شنوند!
به دلیل اینکه چهره‌های آنها فیلتر است، تلویزیون ملی ندارند که چهره‌های ترک‌خورده آنها را به نمایش بگذارد! گل در این کشور نیست و بلبلی هم در کار نیست! آمریکا هم در این کشور همیشه در حال انجام غلط‌هایی است و هیچ‌کس جرأت حرف زدن را ندارد!
خودروی ملی بدون استاندارد دارند و مجبور هستند از آنها استفاده کنند! موقع پرداخت الکترونیکی مالیات، بایستی آنتی‌ویروس و فایروال را خاموش کنند و با ویندوز قدیمی به سختی بعد از صدها بار امتحان، اظهارنامه خودشان را پر کنند! رفاه این مردم، خوردن نان شب است!

در آخر
من در کشور ایران B زندگی می‌کنم و دوست دارم ویزای کشور ایران A را داشته باشم تا ببینم فرق کشور خودم رو با کشوری که اینقدر ازش خوب تعریف می‌کنند در چیست!

#حقیقت_تلخ #ایران
Read more
 #bighanoon #hessamheidary فصل اول: تعاریف مجرد: بی یار و همسر، یالغوز، کارمندِ بی‌رییس، خانه ...
Media Removed
#bighanoon #hessamheidary فصل اول: تعاریف مجرد: بی یار و همسر، یالغوز، کارمندِ بی‌رییس، خانه به دوش، هر شب یه جا پی عشق و حال، فردی که خودش نمی‌داند چقدر خوشبخت است و مدام برای بدبخت شدن خود تلاش می‌کند. خاک بر سر، کسی که از چاله در می‌آید و در چاه می‌افتد. چشم و دل گشنه. کسی که نخورده است نان گندم ... #bighanoon #hessamheidary
فصل اول: تعاریف

مجرد: بی یار و همسر، یالغوز، کارمندِ بی‌رییس، خانه به دوش، هر شب یه جا پی عشق و حال، فردی که خودش نمی‌داند چقدر خوشبخت است و مدام برای بدبخت شدن خود تلاش می‌کند. خاک بر سر، کسی که از چاله در می‌آید و در چاه می‌افتد. چشم و دل گشنه. کسی که نخورده است نان گندم ولی دیده است دست مردم آی مجری.

همسر مناسب: نادر، نایاب، آنچه خودش نباشد ولی حرفش همه جا باشد. یک چیزی شبیه به داربی 6تایی پرسپولیس. هندسام و داف نیز گفته‌اند.

وظایف مجرد:
.
ازدواج کردن: بهترین کار دنیا. ته خوشبختی و خوشحالی و موفقیت. بعد از ازدواج یکی از بزرگ‌ترین مشکلات‌تان یعنی مکان زندگی حل شده و یک خانه اجاره کرده و می‌توانید از صبح تا شب همین طور قسطش را پرداخت کنید.

ماده یک - فرد مجرد باید هر روز صبح از خواب بیدار شده و برای پیدا کردن همسر مناسب از خانه خارج شود. او باید چشم و گوش قوی داشته باشد و از همه قوای پنج گانه خود اعم از بینایی، بویایی و ... برای پیدا کردن همسر مناسب بهره کامل گرفته و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکند.

تبصره: لازم است قوای پنجگانه را یادآوری کنیم؟
.
ماده دو - فرد مجرد موظف است در هنگام دید زدن به تمام مسائل دقت کافی داشته و همسر مناسب را هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ شکلی مورد بررسی دقیق قرار دهد.

تبصره: در هنگام انتخاب بسیار دقت کنید.

ماده سه- فرد مجرد هیچ مسئولیتی در قبال پیدا کردن همسر ندارد و در صورتی که بخواهد می‌تواند فرآیند بررسی و گزینش را تا هر زمانی که دلش خواست ادامه دهد.

تبصره: فرد مجرد نباید شور قضیه را در بیاورد.

ماده چهار - هر مجردی که همسر خوب خود را پیدا کند باید دستش را روی او بگذارد و بگوید: «همین‌رو میخوام». در صورتی که دو مجرد همزمان به یک همسر خوب برسند کسی که زودتر بگوید: «اول» برنده است و کسی حق اعتراض ندارد.

تبصره: هر اولی لزوما دوم ندارد.

تبصره 2: فرد مجرد اگر آدم بود جای ازدواج کردن اول می‌آمد قرضش را می‌داد.

تبصره 3: برو بمیر با اون قیافه‌ات.
.
ماده پنج - چون فرد مجرد بعد از این مرحله دیگر مجرد نیست پس قوانین او را همین جا رها می‌کنیم تا به بدبختی‌های خودش برسد و برای هم‌دردی با جامعه عزب‌ها و مجردین، به احترام این عزیز از دست رفته چند خطی سکوت می‌کنیم.
.
ماده شش: خالی بستیم بابا. فرد مجرد باید همین همسر خوبی که گیرش آمده را دو دستی بچسبد و روي چشمش بگذارد. همسر خوب پیدا نمی‌شود که تو این دوره زمونه.
Read more
. اگر مثل من نگران درست نوشتن هستید، و برایتان اهمیت دارد که زبان فارسی را با گذشت سال‌ها و نسل‌ها حفظ ...
Media Removed
. اگر مثل من نگران درست نوشتن هستید، و برایتان اهمیت دارد که زبان فارسی را با گذشت سال‌ها و نسل‌ها حفظ کنید، می‌توانید این دو فایل را دانلود کنید. جاهایی که درباره‌ی املای کلمات یا قواعد حاکم بر خط فارسی شک دارید، به آنها رجوع کنید و درست‌ترین شکل نوشتاری را انتخاب کنید. برای یک‌دست بودن شکل نوشتاری، ... .
اگر مثل من نگران درست نوشتن هستید، و برایتان اهمیت دارد که زبان فارسی را با گذشت سال‌ها و نسل‌ها حفظ کنید، می‌توانید این دو فایل را دانلود کنید. جاهایی که درباره‌ی املای کلمات یا قواعد حاکم بر خط فارسی شک دارید، به آنها رجوع کنید و درست‌ترین شکل نوشتاری را انتخاب کنید.
برای یک‌دست بودن شکل نوشتاری، مرجعی لازم است که قوانینی را وضع کند. قوانینی که در این دو کتابچه آمده است حاصل هم‌اندیشی زبان‌شناسان مختلف است. شاید من خودم شخصاً از املای بعضی کلمات خوشم نیاید، اما اگر قرار باشد هر کسی، با هر سطح دانشی، سلیقه ی شخصی‌اش را بر زبان اعمل کند، پس از چندین سال چیزی از زبان فارسی نخواهد ماند و نسل بعدی با ملغمه‌ای از نوشته‌هایی روبرو می‌شود که هر کدام ساز خودشان را می‌زنند و قوانین شخصی خودشان را دارند و تقریباً تفهیم و تفاهم از طریق خط، غیرممکن خواهد شد. شما آینده‌ای را فرض کنید که برای نوشتن هر کلمه، صدها شکل مختلف وجود داشته باشد و هر کسی بتواند به دلخواه، شکل نوشتن کلمه را انتخاب کند. از نابودی زبان فارسی که بگذریم، زندگی کردن در چنین آینده‌ای بسیار دشوار خواهد شد. چون زبان و خط، کارایی خودشان را از دست خواهند داد. آینده‌ای که کودکانش در کتاب‌ها با مطمئنّاً در کنار مطمئنّن، مطمعنّن، مطمعنّاً، متمئنّاً، متمئنّن، مطمئنناً، مطمئننن، متمئننن، متمعننن، متمیننن و… روبرو خواهند شد!
اینکه در زبان فارسی چندین شکل نوشتاری برای تلفظ یکسان حروف داریم، مسئله‌ای نیست که مختص به زبان فارسی باشد. در همه‌ی زبان‌هایی که من تا حدودی با آنها آشنا هستم، (انگلیسی، نروژی، سوئدی، دانمارکی، عربی، فرانسوی و…) بعضی از صامت‌ها، چندین شکل نوشتاری دارند یا کلمات به شکلی که نوشته می‌شوند، خوانده نمی‌شوند (مثلاً در یک کلمه، حروفی نوشته می‌شوند اما خوانده نمی‌شوند یا بعضی از کلمات، تلفظی متفاوت از آنچه نوشته می‌شود دارند.) و تمام مردم، اصول درست نوشتن آن را بدون اعمال سلیقه‌ی شخصیشان رعایت می‌کنند.
برای مثال در زبان نروژی، دو شکل تلفظ برای صدای «ش» وجود دارد. اما در کلمات مختلف، پنج جور شکل نوشتاری برای آن استفاده می‌شود. «s, ki, ky, tj, kj»
شاید بگویید این ایراد هر زبانی از جمله زبان فارسی است که یادگیری‌اش را دشوار می‌کند. بله! شاید. اما با دلایلی که در بالا ذکر کردم، ما شخصاً در جایگاهی نیستیم که بخواهیم این ایرادات را برطرف کنیم. گاهی اوقات...
.
✏✏✏ ادامه‌ی این متن را در کانال تلگرامم بخوانید و نیز فایل‌های ذکر شده را دانلود کنید↩↩ t.me/fateme_ekhtesari
با مهر
فاطمه اختصاری
Read more
. #جشن_تکلیف <span class="emoji emoji1f47c"></span><span class="emoji emoji1f470"></span> نه ساله شده بودیم و طبق قوانین هر مدرسه ی دخترونه ای قرار شد برای ما جشن تکلیف بگیرن. ...
Media Removed
. #جشن_تکلیف نه ساله شده بودیم و طبق قوانین هر مدرسه ی دخترونه ای قرار شد برای ما جشن تکلیف بگیرن. چند هفته ای بود که در تدارک مراسم بودن. از خرید شیرینی و اجرای نمایش و آموزش نماز گرفته تا قسمت اصلی یعنی سرود. من هم عضو ثابت گروه سرود مدرسه بودم. حدود ده پونزده نفری بودیم. نمیدونم چرا ولی من همیشه ... .
#جشن_تکلیف 👼👰
نه ساله شده بودیم و طبق قوانین هر مدرسه ی دخترونه ای قرار شد برای ما جشن تکلیف بگیرن. چند هفته ای بود که در تدارک مراسم بودن. از خرید شیرینی و اجرای نمایش و آموزش نماز گرفته تا قسمت اصلی یعنی سرود.
من هم عضو ثابت گروه سرود مدرسه بودم. حدود ده پونزده نفری بودیم. نمیدونم چرا ولی من همیشه عادت داشتم کفش لژ دار میپوشیدم. دوست داشتم قدم بلند باشه...
بعد از دو هفته ای تمرین و بماند که چقد جیغ میکشیدم موقع اجرا و تحریر میدادم که واسه مربی جلب توجه کنم رسیدیم به بخش ردیف کردن بچه ها برای مدل ایستادن... مربی یه نگاه کلی به بچه ها انداخت و بعد از چند دقیقه فکر کردن سه نفر رو که کوتاه تر از همه بودن انتخاب و جدا کرد.
ما رو توو یه ردیف کنار هم قرار داد. به طوری که دو طرف صف قد بلندترها بودن و به وسط صف که میرسید کمی کوتاه تر می شد. من با اون پاشنه ی هفت سانتی نفرات اول یا دوم صف بودم.
اون سه نفر که جدا کرده بود رو توو دل این نیم دایره ای که با ما ساخته بود قرار داد.
حالا فهمیدم ماجرا چیه و اون سه نفر بیشتر توو دید تماشاگران بودن و با زاویه ای که من ایستاده بودم کسی نمیتونست درست و حسابی خوندنمو ببینه. بغض کردم. حالم خیلی بد بود. برای اولین بار توو زندگیم بود که با تمام وجودم غمگین شدم.
تا چند شب و روز گریه میکردم. تمرین های بعدی کفش تخت پوشیدم تا شاید نظر مربی عوض شه. اما اون تصمیمشو برای جای ایستادن بچه ها گرفته بود.
قرار شد روی چادر گلدار سفیدمون یه تور سفید با گلهای سفید بذاریم.
مادرم پشت چرخ خیاطی نشست و مشغول دوختن تور بود. با هربار بیرون اومدن و فرورفتن سوزن روی پارچه خنجری به قلبم میخورد. حسابی توو فکر بودم تا متوجه شدم مادرم مشغول خلاقیت روی تور منه. بالای سرم رو چین داده بود. یه چین بزرگ که مثل تاج شده بود. خوشحال شدم ازینکه با تور بقیه بچه ها فرق داره.
فردای اون روز با ذوق فراوان رفتم سر تمرین و به مربی گفتم : " خانوم! من تور سرم با بقیه ی بچه ها فرق داره به نظرم قشنگ نمیشه صف عقب وایستم میشه جای منو با جلویی عوض کنین؟ "
خیلی بی حوصله جواب داد " نه! "
دوباره دنیا رو سرم خراب شد. بغض داشت خفه م میکرد. اون لحظه آرزو میکردم کاش چند سانتی کوتاه تر بودم!
روز مراسم و زمان اجرای سرود اصلا صدامو بلند نکردم. نه جیغ میزدم نه تحریر میدادم. حضور من با حضور شاد بقیه ی بچه ها فرق داشت. من یه دختر نه ساله با قیافه ای غمگین بودم... .
.

گاهی هر کاری هم می کنی به جایی که میخوای برسی نمیشه! چون اون جا مال تو نیست... 👌
Read more
 #bighanoon #shahabpaknegar تیم ملی فوتسال زنان ایران با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. ضمن ...
Media Removed
#bighanoon #shahabpaknegar تیم ملی فوتسال زنان ایران با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. ضمن تبریک به این افتخارآفرینان چند نکته را یاد آوری می‌کنیم: . الف) همان‌طور که همگی باهم دیدیم، ما بازی را از تلویزیون خودمان ندیدیم. به هرحال ممکن است یک تیم ملی بازی داشته باشد و قهرمان آسیا شود ولی ... #bighanoon #shahabpaknegar
تیم ملی فوتسال زنان ایران با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. ضمن تبریک به این افتخارآفرینان چند نکته را یاد آوری می‌کنیم:
.
الف) همان‌طور که همگی باهم دیدیم، ما بازی را از تلویزیون خودمان ندیدیم. به هرحال ممکن است یک تیم ملی بازی داشته باشد و قهرمان آسیا شود ولی تلویزیون مسابقات هاکی اروپا را پخش کند. البته همین که در اخبار رسمی، خبر قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان اعلام شد، جای شکر دارد. ما همه‌اش نگران بودیم کلا حضور تیم فوتسال زنان تکذیب شود یا اصلا اعلام کنند «ما در کشور زن نداریم».
.
ب) در تصاویری که از این بازی‌ در اینترنت پخش شد، ما دیدیم بازیکنان خانم هم پا دارند و دچار جهش ژنتیکی نشده‌اند. پیش از این عکسی از بازیکنان تیم فوتبال ترکمنستان منتشر شده بود که فقط یک جوراب خالی بود. البته عمیق که فکر می‌کنیم، می‌بینیم که کاش فوتسال زنان با همان لباس هاکی برگزار می‌شد که تلویزیون لازم نباشد به‌جای حساس‌ترین بازی ورزش زنان کشور، برود سراغ نمونه‌های اروپایی.

ج) نکته جالب دیگر این بود که این بازی در یک ورزشگاه برگزار شد و از آن جالب‌تر اینکه زنان هم در ورزشگاه حضور فیزیکی داشتند. البته هر کشوری قوانین خودش را دارد و مثلا اگر این بازی در کشور خودمان برگزار می‌شد، ممکن بود به بازیکنان دو تیم بگویند بروید توی یک اتاق، در را روی‌شان قفل کنند و در یک جای امن از آن‌ها نگهداری شود تا زمان بازی به اتمام برسد.
.
د) یک مساله خیلی مهم دیگر در حاشیه این قهرمانی وجود داشت. در ساعات اولیه که خبری از مسئولان دولتی، مجلسی، شورایی و... نبود. بعد هم همگی طی یک حرکت خودجوش و هماهنگ قهرمانی تیم ملی‌فوتسال و کاراته دختران را یک کاسه کردند و پیام‌های تبریکی در حد یک ازدواج دانشجویی دادند و تمام. این مساله از آن جهت حايز اهمیت است که نشان می‌دهد بالاخره مسئولان مملکت سر یک موضوع به تفاهم و وحدت رسیدند. حالا از شانس ما این موضوع، بی‌اهمیت جلوه دادن قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان است. ولی به‌هرحال ما نیمه پرلیوان را می‌بینیم.
.
ه‍) نکته آخر و نگران کننده در مورد این بازی این است که قهرمانی ما در دوره‌ای اتفاق افتاد که جامعه ما بیشتر از همیشه به خبر خوب احتیاج داشت. این دختران با رشادت زنانه‌شان توانستند ثابت کنند «می‌توانند»، حتی در اوج محدودیت پوشش رسانه‌ای و سایر چیزها. حالا دغدغه اصلی ما این است که مسئولان ما به این باور قلبی رسیده باشند که محدودیت همیشه خلاقیت می‌آورد و برای حل سایر معضلات کشور هم هی مشکل و محدودیت جلوی پای مردم بگذارند.
Read more
گردش‌نامه‌ی #باغ_کتاب_تهران . یکی از روزای عید رو اختصاص دادم به باغ‌کتاب‌گردی، البته اونایی که استوری دنبال می‌کنن بیشتر جاهاش‌‌و با من دیدن. باغ‌کتاب یک مجموعه بزرگ هست که به نظر من دو کاربرد کلی داشت. یکی برای کودک و نوجوان می‌تونست خیلی مفید و جذاب باشه چون کتاب‌فروشی خیلی بزرگ مخصوص خودشون‌و ... گردش‌نامه‌ی #باغ_کتاب_تهران .
یکی از روزای عید رو اختصاص دادم به باغ‌کتاب‌گردی، البته اونایی که استوری دنبال می‌کنن بیشتر جاهاش‌‌و با من دیدن.
باغ‌کتاب یک مجموعه بزرگ هست که به نظر من دو کاربرد کلی داشت. یکی برای کودک و نوجوان می‌تونست خیلی مفید و جذاب باشه چون کتاب‌فروشی خیلی بزرگ مخصوص خودشون‌و دارن با کلی مجسمه‌های شخصیت‌های کارتونی معروف و تازه کافه‌ی کودک هم هست. #باغ‌_علم_نوجوان که واسه ما مثلن بزرگ‌ها هم جذابه( با کلی دستگاه باحال که قوانین فیزیک ‌و شیمی یاد می‌دن)و #باغ_علم_کودک (داستان بدن و زمین و ... برای بچه‌هاست) که در طبقه دوم هست می‌تونه کلی چیز یادشون بده و هیجان‌انگیز باشه، گرچه ورودی دارن.(قیمت‌ نوجوان ۱۵۰۰۰ تومان بود). درواقع فقط اسمش باغ هست اما دنبال دار و‌ درخت نباشید،فضا علمی‌ه! راستی اولین جاییه که توی ایران دیدم سرویس بهداشتی مخصوص کودک داره خیلی هم گوگولی بود.
کاربرد دوم برای بزرگسالان گذروندن یک روز فرهنگی‌ه، یعنی سینما رفتن، استفاده از کتاب‌فروشی خیلی بزرگ‌و‌جذاب، نشستن روی مبل‌های #لمکده و کتاب خوندن و کافه رفتن.
راستش اگه فقط قصدتون فیلم دیدن باشه من پیشنهاد می‌کنم نرید باغ‌کتاب، چون پارکینگ نداره و باید توی خیابونای باریک دور ساختمون دنبال جای پارک باشید تازه ترافیک هم می‌شه،باید حداقل نیم‌ساعت برای پارک وقت بذارید. راستی سالن‌های طبقه پایین‌ش خیلی کوچولو هستن، مثلن یکیش ۲۳ تا صندلی داره، می‌شه با دوستا یا فامیل جمع شید و اختصاصی فیلم ببینید.
هنوز آسانسورهای طبقه پایین راه نیفتاده اگر سالمند همراهتونه یا با پله مشکل دارید حواستون باشه!
یه فودکورت کوچولو داره پشت ساختمون که اتفاقن غذاهاشم خوبه من همبرگر خوردم خیلی چسبید جاتون خالی.
گالری هم داره ولی آرت‌شاپ‌ش هنوز راه نیفتاده.
واسه کتاب خوندن برید ته کتاب‌فروشی بزرگسال، معمولن لمکده‌هاش خالیه و یه کافه‌ی دنج هم هست.
من عاشق اسم «لمکده»ش شدم، معلومه؟!🤪
بین کتاب‌فروشی کودک و سالن اصلی یه راهرو هست که دو طرفش ویدئو پروجکشن با تصاویر مختلف پخش می‌شه، و راه برقی داره که وایستی و از این راهرو به اسم « #گذرگاه_خیال » رد بشی.کیف داشت عین خارج بود 😁.
باغ کتاب توی بزرگ‌راه حقانی هست که از طرف حکیم هم راه داره، اگه تا حالا نرفتید از مسیریابی مثل وِیز استفاده کنید.
نتیجه‌گیری کلی: حتمن یه بار رفتن‌ش می‌ارزه و واسه یه گردش خوب ۴-۵ ساعتی وقت بذارید.اگه بچه دارید شک نکنید خیلی گزینه‌ی خوبیه.
پی‌نوشت: اگر خواستید گزارش ویدئویی ببینید،تمام استوری‌های اون‌روز رو توی صفحه‌ام هایلایت کردم.
Read more
. 🔆حقایق جالب درباره #سارانسک؛ #روسیه<span class="emoji emoji1f1f71f1fa"></span> ‌ #جام_جهانی 2018 نزدیک است و سارانسک، یکی از شهرهای ...
Media Removed
. 🔆حقایق جالب درباره #سارانسک؛ #روسیه ‌ #جام_جهانی 2018 نزدیک است و سارانسک، یکی از شهرهای کشور میزبان، پذیرای مسافران بسیاری است. نکات جالبی درباره این شهر وجود دارد که دانستن آن‌ها پیش از سفر خالی از لطف نیست. ‌ ️مشهورترین شهروند سارانسک « #ژرار_دوپاردیو» است، که به خاطر قوانین مالیاتی، ... .
🔆حقایق جالب درباره #سارانسک؛ #روسیه🇷🇺

#جام_جهانی 2018 نزدیک است و سارانسک، یکی از شهرهای کشور میزبان، پذیرای مسافران بسیاری است. نکات جالبی درباره این شهر وجود دارد که دانستن آن‌ها پیش از سفر خالی از لطف نیست.

▫️مشهورترین شهروند سارانسک « #ژرار_دوپاردیو» است، که به خاطر قوانین مالیاتی، فرانسه را ترک کرد و در سال ۲۰۱۳، خود #ولادیمیر_پوتین، شهروندی روسیه را به او تقدیم کرد.

▫️نام سارانسک از یک رودخانه بسیار گل‌آلود به همین نام گرفته شده است که از دو جهت وارد شهر می‌شود.

▫️در ۱۰۰ سال اخیر، جمعیت سارانسک ۱۰ برابر شده است. در سال ۱۹۱۷، جمعیت سارانسک با درنظر گرفتن ۱۰۰۰۰ سرباز به ۲۸۰۰۰ نفر رسید. در سال ۲۰۱۰ جمعیت تمام ساکنان به ۳۲۴۰۰۰ نفر افزایش یافت.

▫️ورود به این شهر تا سال ۱۹۹۶ برای خارجی‌ها ممنوع بود.

▫️درواقع سارانسک در سال ۱۶۴۱، بعنوان یک قلعه مستحکم در اطراف امپراتوری روسیه ساخته شد.
‌ ☎️ 051-384 31 115
‌ 🌐 Radantravel.com
‌‌🆔 t.me/RadanAgency

#رادان_سیر
#جام_جهانی_روسیه
#جام_جهانی_۲۰۱۸
#ویژه_نامه_رادان
#ویژه_نامه_جام_جهانی
Read more
موضوع انشاء احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود ...
Media Removed
موضوع انشاء احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود احمدی نژاد اشتباهی بود! احمدی نژاد مسعود شصت چی ( مرد دوهزارچهره ) بود! با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ما فهماند اگر ... موضوع انشاء
احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود احمدی نژاد اشتباهی بود!
احمدی نژاد مسعود شصت چی ( مرد دوهزارچهره ) بود!
با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ما فهماند اگر دکل نفتی هم مفقود شود،هیچکسی صدایش در نمی آید!! به ما فهماند که می شود هزاران میلیارد اختلاس شود و آب از آب تکان نخورد!!! احمدی نژاد به ما نشان داد که اگر تحریم ها برای مردم بد باشد برای مسئولین خوب است و بهانه ای است برای چاپیدن بیشتر مردم... به ما ثابت کرد که او هر چقدر بد باشد ما بی تفاوت فقط می نشینیم و تماشایش می کنیم به ما ثابت کرد که چرخ این مملکت بدون رئیس جمهور هم میچرخد.
قانون چیه ؟ مجلس کیه؟
به ما ثابت کرد که اگر بودجه یکسال مملکت را شش ماه از سال گذشته هم میتوان تحویل مجلس داد و هیچ اتفاقی هم نیافتد.
او تمام سعی خود را کرد تا به ما بفهماند هم خودش هیچکاره است هم ما!
او می خندید و به راحتی قوانین را دور می زد تا ثابت کند قانونی وجود ندارد و قانون گذاران در مجلس به جای قانونگذاری کار دیگری می کنند!
خنده های احمدی نژاد بی معنی نبود!
ای کاش چیزهایی بیشتری را نشانمان می داد.! اینجا ایران است.
ملتی بامغز بر باد رفته، ملتى که تا کربلا پیاده راه میروند اما از روی پل عابر رد نمیشوند!
Read more
مسابقه استانی مورخ ۹۶/۱۱/۲۷ با حضور (۴۰شرکت کننده)و حدود ۵۰۰۰ تماشاچی در هوای خیلی سرد البته که ...
Media Removed
مسابقه استانی مورخ ۹۶/۱۱/۲۷ با حضور (۴۰شرکت کننده)و حدود ۵۰۰۰ تماشاچی در هوای خیلی سرد البته که گرمی خاصی به مسابقه داد. ممنون از تمامی شرکت کننده ها و تماشاچی های خوب که همیشه حامی ما در این ورزش در استان و مشهد میباشند. و تمام سعی ما این است که هر روز بتونیم این ورزش رو بیشتر در جامعه و کشور به ... مسابقه استانی مورخ ۹۶/۱۱/۲۷
با حضور (۴۰شرکت کننده)و حدود ۵۰۰۰ تماشاچی در هوای خیلی سرد البته که گرمی خاصی به مسابقه داد.

ممنون از تمامی شرکت کننده ها و تماشاچی های خوب که همیشه حامی ما در این ورزش در استان و مشهد میباشند.

و تمام سعی ما این است که هر روز بتونیم این ورزش رو بیشتر در جامعه و کشور به مردم معرفی کنیم.

و یک خودروی ورزشی نه خلاف کاره و نه مزاحم عاشق این ورزش و این رشته پر طرفداره و باید در خیابان و سطح شهر یه الگو باشه واسه همه.

قوانین شرکت در مسابقه در استان(مشهد)جوری برنامه ریزی کردیم که همه با کمترین هزینه بتونن استعداد خودشون و محک بزنن و این یعنی یه ورود راحت به این رشته و مهمترین کار ممکن در این رشته هست

خلاصه اینکه ورود به رشته اتومبیلرانی کار بسیار دشواری هست واسه همین در تمام کشور ما با کمبود شرکت کننده مواجه هستیم. (ایا تا حالا از خودمون سوال کردیم کل ماشینهای حرفه ای و مسابقه ای کشور که فعالان به چه تعداد میرسن.البته با در نظر گرفتن جمعیت کشور؟؟؟) اینشالاه بتونیم با کمک دوستان این رشته رو به جایگاه اصلیش برسونیم.
(یا حق)
Read more
ضربهٔ کشنده (Ikken Hissatsu) به‌طور معمول یکی از قوانین اساسی در تمام آموزش‌های هنرهای رزمی ژاپنی محسوب می‌شود. مفهوم ” ikken - hissatsu “ ، یک تئوری و فرضیه‌ای است که ضرورت تعهد کامل بر پایان دادن مبارزه با ضربه‌ای کشنده را بیان می‌دارد. در حالی‌که هنرهای رزمی چینی، به تحت فشار قرار دادن ... ضربهٔ کشنده (Ikken Hissatsu)

به‌طور معمول یکی از قوانین اساسی در تمام آموزش‌های هنرهای رزمی ژاپنی محسوب می‌شود.

مفهوم ” ikken - hissatsu “ ، یک تئوری و فرضیه‌ای است که ضرورت تعهد کامل بر پایان دادن مبارزه با ضربه‌ای کشنده را بیان می‌دارد.

در حالی‌که هنرهای رزمی چینی، به تحت فشار قرار دادن حریف با رگباری از چندین تکنیک گرایش دارد،
هنرهای رزمی ژاپنی به پایان دادن مبارزه با ضربه‌ای واحد (البته، به‌طور ایده‌آل) تأکید می‌ورزد.

در پس این ایدهٔ رایج، این باور هست که شخص در بسیاری از موارد فقط یک فرصت برای اجرای یک تکنیک خواهد داشت. به عبارت دیگر، شما ممکن است تنها یک شانس برای ایجاد یک حمله یا ضدحمله به‌ دست آورید. بنابراین بسیار مهم است که شخص همواره با نهایت تلاش و جدیت تمرین کند.

تنها هنگامی که تعهدی کامل برای یک تکنیک وجود دارد، شخص می‌تواند به پایان دادن مبارزه با یک ضربه امیدوار باشد.

در واقع، مفهوم اصلی این تئوری این است که، «همین که تصمیم به شروع حمله گرفتید، آن را با تمام قدرت اجرا کنید. هرگز عقب‌نشینی نکنید.» به‌طور ایده‌آل، هر تکنیک را به‌ گونه‌ای اجرا کنید که گوئی تنها فرصتی است که برای ضربه زدن دارید. «اوس» sensei yektamehr.osu
Read more
. به یاد یک روز صبح افتادم که در تنه ی درختی پیله ای را یافته بودم ، درست در آن دم که پروانه قشر پیله را دریده ...
Media Removed
. به یاد یک روز صبح افتادم که در تنه ی درختی پیله ای را یافته بودم ، درست در آن دم که پروانه قشر پیله را دریده و آماده ی بیرون پریدن بود. مدت مدیدی انتظار کشیدم ، اما پروانه زیاد درنگ میکرد و من شتاب داشتم .خشمگین بر آن خم شدم و با نفسم شروع به گرم کردن آن کردم .بی تابانه پیله را گرم کردم و معجزه با آهنگی تندتر ... .
به یاد یک روز صبح افتادم که در تنه ی درختی پیله ای را یافته بودم ، درست در آن دم که پروانه قشر پیله را دریده و آماده ی بیرون پریدن بود. مدت مدیدی انتظار کشیدم ، اما پروانه زیاد درنگ میکرد و من شتاب داشتم .خشمگین بر آن خم شدم و با نفسم شروع به گرم کردن آن کردم .بی تابانه پیله را گرم کردم و معجزه با آهنگی تندتر از آنچه در طبیعت روی میدهد در برابر چشمان من روی داد .پیله باز شد و پروانه در حالی که خود را میکشید از آن بیرون خزید ،و من وحشتی را که در آن دم احساس کردم هرگز از یاد نمیبرم ،بالهای پروانه هنوز باز نشده بود و او با تمام نیروی جسم نحیف و لرزانش میکوشید که آنها را از هم بگشاید . من که بر او خم شده بودم با نفسم کمکش میکردم ،ولی بیهوده بود .بلوغی صبورانه لازم بود ،و باز شدن بالها می بایست آهسته در برابر پرتو خورشید صورت بگیرد ،اکنون دیگر خیلی دیر شده بود .نفس من پراونه را واداشته بود که پژمرده و نزار و پیش از وقت ظاهر شود.مایوس و بیحال تکانی به خود داد و چند ثانیه ی بعد در کف دست من جان سپرد.

این نعش کوچک به گمان من بزرگترین باری است که بر دوش وجدان خود دارم ،زیرا من امروز خوب میفهمم که تعدی به قوانین طبیعت کفر محض است ، ما نبایدشتاب کنیم ،نباید بی تابی از خودمان نشان بدهیم ،و بایدبا اعتماد تمام از آهنگ ابدی طبیعت پیروی کنیم.
.
#زوربای_یونانی
#نیکوس_کازانتزاکیس .
.
به کانال تلگرام‌مون سر بزنید.
لینک کانال در بخش بیو @ketabdoost به رنگ آبیه.
.
telegram.me/ketabdoosti
.
#کتاب #کتاب_دوست #معرفی_کتاب #کتابها #کتاب_خوب #کتاب_بخوانیم #مطالعه #مطالعه_کنیم #کتاب_جالب #پیشنهادکتاب #پیشنهاد_کتاب #رمان #داستان #کتاب_صوتی #کانال_تلگرام #تلگرام #فروش_کتاب #ketab #ketabdoost #book #books #instabook #bookstagram #bookish
Read more
#mashrouleila تو جان نخواهی جان دهی هر درد را درمان دهی مرهم نجویی زخم را خود زخم را دارو شوی با وجود تمام سختیا و تبعیضا و ظلما ، با وجود تمام قوانین ناقص و تحمیلی ، با وجود دستایی که همچنان جلوی دهنمونو گرفته تا صدامونو خفه کنه،حتی با وجود درد سخت زایمان و خونریزی ماهیانه ،اگه هزاربار دیگه هم به ... #mashrouleila
تو جان نخواهی جان دهی هر درد را درمان دهی
مرهم نجویی زخم را خود زخم را دارو شوی

با وجود تمام سختیا و تبعیضا و ظلما ، با وجود تمام قوانین ناقص و تحمیلی ، با وجود دستایی که همچنان جلوی دهنمونو گرفته تا صدامونو خفه کنه،حتی با وجود درد سخت زایمان و خونریزی ماهیانه ،اگه هزاربار دیگه هم به دنیا میومدم دوست داشتم باز یه زن به دنیا بیام !
#مولانا
Read more
. . دو میلیون و هشتصد هزار نفر مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد.دو ممیز شش دهم دانشجویان دانشگاه ...
Media Removed
. . دو میلیون و هشتصد هزار نفر مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد.دو ممیز شش دهم دانشجویان دانشگاه های دولتی به مصرف مواد گرفتار هستند. هر روز در ایران "نُه" نفر بر اثر مصرف دخانیات می میرند. بر اساس متن آیین نامه انضباطی دانشگاه ها استعمال سیگار در محیط های دانشگاهی ممنوع و جرم تلقی می گردد. ... .
.

دو میلیون و هشتصد هزار نفر مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد.دو ممیز شش دهم دانشجویان دانشگاه های دولتی به مصرف مواد گرفتار هستند. هر روز در ایران "نُه" نفر بر اثر مصرف دخانیات می میرند. بر اساس متن آیین نامه انضباطی دانشگاه ها استعمال سیگار در محیط های دانشگاهی ممنوع و جرم تلقی می گردد. راه پله ها تماما غرق در دود سیگار است. راهرو ها متعفن از بوی سیگار شده اند. اتاق ها هم که دیگر نیازی به گفتن ندارد. تنها که سیگار نیست، شب ها اگر از کنار آشپزخانه و اجاق های گاز عبور کنی زغال هایی که برای قلیان ها بار گذاشته شده اند را در تمام طبقات می بینی و بسیار مایه تاسف است، به قلیان هم نیز ختم نمی شود!! سایر مخدر ها نیز بیکار ننشسته اند و در محافلی چند در خوابگاه ها حضور به هم رسانده اند! "شايعه" ای بود که یکی از بوفه های موجود در سطح خوابگاه های دانشگاه دخانیات مورد نیاز افراد معتمد(!!!) خود در بین دانشجویان را تامین می کند.مگر می شود؟! از سطح خوابگاه که فراتر رویم این رویه در محیط دانشگاه نیز ادامه داشته و دانشجوهایی که به راحتی در مکان هایی خاص از دانشگاه به استعمال می پردازند و آب از آب تکان نمی خورد. بهتر است که حراست دانشگاه به جای کارهای معمول خود، برخورد قاطع با این افراد را در دستور کار قرار دهد و طبق قوانین مجازاتی برای آن ها در نظر گرفته شده که باید اعمال گردد، چنین اهمالی از جانب حراست دانشگاه اصلا قابل توجیه نیست.. .
.
◀ حاشیه :سیگار کشیدن وقتی مسئله شخصی تلقی میشه که هیچگونه، هیچگونه اثری بر روی افراد نزدیک شما نداشته باشه که البته همین موضوع هم قابل بحث می باشد.
.
.
◀ حاشیه : امیدوارم که چنین اتفاقاتی در خوابگاه دختران رخ نداده باشد.!
.
.
◀حاشیه : عکس مربوط به "پشت بام الهیات" است!
.
.
◀ در نظرسنجی قرار گرفته در استوری شرکت نمایید.
Read more
پلمپ دفاتر شامل دفتر کل و دفتر روزنامه می باشد. تجار و بازرگانان نیز به اخذ پلمپ دفاتر نیاز دارند که ...
Media Removed
پلمپ دفاتر شامل دفتر کل و دفتر روزنامه می باشد. تجار و بازرگانان نیز به اخذ پلمپ دفاتر نیاز دارند که شامل دفتر روزنامه ، دفتر کل، دفتر کپیه و دفتر درارایی است. در ادامه ضمن توضیح راجع به پلمپ دفاتر و دفاتر تجاری، به مدارک ومراحل پلمپ دفاتر تجاری در تهران و چند نمونه از موارد رد دفتر تجاری می پردازیم. تمامی ... پلمپ دفاتر شامل دفتر کل و دفتر روزنامه می باشد. تجار و بازرگانان نیز به اخذ پلمپ دفاتر نیاز دارند که شامل دفتر روزنامه ، دفتر کل، دفتر کپیه و دفتر درارایی است. در ادامه ضمن توضیح راجع به پلمپ دفاتر و دفاتر تجاری، به مدارک ومراحل پلمپ دفاتر تجاری در تهران و چند نمونه از موارد رد دفتر تجاری می پردازیم.
تمامی سازمان ها اعم از موسسات و یا شرکت ها در زمان ثبت چنانچه شامل قوانین مالیاتی باشند می بایست جهت اخذ پلمب دفاتر خود ،اقدام نمایند تا بتوانند کلیه حساب های مالی خود را تحویل سازمان امور مالیاتی دهند؛ این دفاتر را دفاتر قانونی می نامند که جزئی از دفاتر رسمی می باشند و می بایست تمام فعالیت های مالی شرکت در زمینه کاری خود،کاملا خوانا ،بدون خط خوردگی و یا لاک گیری وارد آن ها شود.
به جهت نبود نظارت دولتی در زمان نگارش این دفاتر به خاطر انجام درست این کار و تخطی در دفاتر و یا کم و زیاد کردن صفحات ، در ابتدای هر سال مالی ،شرکت ها دفتر نو دریافت می کنند.سپس با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها دفاتر مذکور را که به تاریخ روز پلمپ قانونی شده اند دریافت می نمایند، تا از سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود؛همچنین سازمان ها در پایان هر سال مالی که اظهار نامه مالی خود را تحویل می دهند می بایست این دفاتر را نیز جهت استناد به اداره دارایی تحویل دهند.
پلمب دفاتر جزء قوانین می باشد و الزامی است.در صورت عدم اجرا جریمه مالیاتی مشمول شخص یا شرکت مربوطه می شود.شرکت هایی که فعالیت ندارند نیز باید دفاتر مالی خود را تهیه و جهت ثبت عدم فعالیت خود، دفاتر را به صورت سفید به اداره مالیات تحویل دهند.
سازمان ها نیز در آخر هر سال ضروری است اقدام به پلمب دفاتر قانونی کنند.چنانچه برای فرار از مالیات اسناد ومدارک جعلی تهیه و ارائه شود و یا به هر صورت به مدت سه سال از ارائه اظهارنامه مالیاتی خودداری نمایند ، حبس از 3ماه تا 22 ماه و نیز محرومیت از تمامی معافیت ها و بخشودگی های قانونی در این مدت زمان شامل حال مودی شده و جریمه نیز خواهد شد.
⃰ ضروری است تمام این دفاتر به مدت 10 سال بعد از تمام شدن سال مالی نیز ،نگهداری شوند. #ثبت_شرکتها # دفاتر #قانونی # اندرزگو #فرمانیه #مشاوره #رایگان #
Read more
در گذشته های دور پادشاهی بیگانه بر سرزمین مادری مسلط شد. او بد خواه و در عین حال زیرک بود. و وزیری داشت ...
Media Removed
در گذشته های دور پادشاهی بیگانه بر سرزمین مادری مسلط شد. او بد خواه و در عین حال زیرک بود. و وزیری داشت از خودش بسی بد خواه تر و زیرک تر. به او امر کرد که راهی بیاب تا بر روح و جان این مردمان مسلط شوم بدون آنکه بفهمند و اعتراضی بکنند. وزیر تفکری کرد و طوماری بنبشت و به جارچیان داد تا در سراسر شهرها و دیهات ... در گذشته های دور پادشاهی بیگانه بر سرزمین مادری مسلط شد. او بد خواه و در عین حال زیرک بود. و وزیری داشت از خودش بسی بد خواه تر و زیرک تر. به او امر کرد که راهی بیاب تا بر روح و جان این مردمان مسلط شوم بدون آنکه بفهمند و اعتراضی بکنند. وزیر تفکری کرد و طوماری بنبشت و به جارچیان داد تا در سراسر شهرها و دیهات ها بخوانند. قوانین جدید اعتقاد به دین قدیم و سواد آموزی را غیر قانونی اعلام کرد. و مالیاتها را به سه برابر افزایش داد. شب زفاف عروس از آن شاه بود و ارزش جان مردمان به اندازه چهارپایان کشور همسایه که موطن اصلی شاه بود اعلام شد. هر گونه اعتراض و مخالفت با این قوانین مجازات مرگ داشت و در نهایت طبق این قوانین گوزیدن و چسیدن هم ممنوع اعلام شد.

پادشاه گفت: ای وزیر این همه فشار آنان را به شورش وا خواهد داشت و مگر قرار نبود انقلاب مخملی کنیم؟ وزیر گفت: نگران نباشید اعلیحضرت. به بند گوزیدن دقت نفرمودید. همان سوپاپ اطمینانیست که انرژی اعتراضشان را خالی کنند.

و چنین شد که وزیر گفت. مردم لب به اعتراض گشودند که این ظلمی آشکار است. این طبیعی است که پادشاه بخواهد مردم را به دین خودش در آورد و یا سواد خواندن آنان را بگیرد. همچنین افزایش مالیات همیشه مطلوب شاهان بوده و مالکیت در شب زفاف هم رسمی قدیمیست. و بی ارزش بودن جان ما در مقابل جان مردمان همسایه هم از وطن پرستی شاه است اما دیگر منع چسیدن و گوزیدن خیلی زور است. و تازه مگر پادشاه می تواند در تمام مستراح های این سرزمین نگهبان بگمارد. آنان که باسواد تر بودند داد سخن دادند که تازه جانم خالی نمودن باد روده برای سلامت مفید است و هیچ قبحی در آن نیست. و اینان متحجرانی بیش نیستند که سرشان را در تنبان خلایق فرو می کنند. با کلی کیف به خاطر این تفسیر علمی و کلمه متحجر سر تکان می دادند و خودشان را روشنفکر می نامیدند. وگفتند تازه مگر خود شاه نمی گوزد. جک های بسیاری ساختند در مورد شاه که از فرط نگوزیدن ترکیده, یا برای کنترل بر روده اش چوب پنبه به ماتحتش فرو کرده, یا مثل سگ بو کشان دماغش را به سوراخ کون مردم می چسباند واینها را برای هم اس ام اس کردند و کلی خندیدند.نگهبانان حکومت در سراسر سرزمین پخش شدند تا اجرای قوانین را تضمین کنند. هر از چند گاهی بی خبر به مستراح ها یورش می بردند و افراد گوزو را دستگیر می کردند و به منکرات می بردند. اما مردم همچنان به چسیدن و گوزیدن در خفا ادامه می دادند و این صداهای بویناک روده شان را اعتراضی عظیم به حکومت می دانستند. مردم به صحراها می رفتند و می گوزیدند.
Read more
. سالی پاتر Sally Potter کیست و چه می کند؟ سالی پاتر، متولد ۱۹۴۹ بریتانیا است. او کارگردان، فیلمنامه ...
Media Removed
. سالی پاتر Sally Potter کیست و چه می کند؟ سالی پاتر، متولد ۱۹۴۹ بریتانیا است. او کارگردان، فیلمنامه نویس، شاعر، خواننده و موزیسین است. از بین تمام این هنرها، من موزیکهایی که برای دو فیلم ساخته را شنیده ام و دو فیلم او را هم دیده ام. مهمانی (Party) را قبلا در همین #ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه ... .
سالی پاتر Sally Potter کیست و چه می کند؟
سالی پاتر، متولد ۱۹۴۹ بریتانیا است. او کارگردان، فیلمنامه نویس، شاعر، خواننده و موزیسین است. از بین تمام این هنرها، من موزیکهایی که برای دو فیلم ساخته را شنیده ام و دو فیلم او را هم دیده ام. مهمانی (Party) را قبلا در همین #ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه معرفی کرده ام و حالا می خواهم خیلی خلاصه، فیلم دیگری از او به نام Ginger & Rosa را معرفی کنم.
جینجر و روزا درباره ی دو دختر نوجوان است. فیلم با لحظه ی تولد آنها در لندن، سال ۱۹۴۵، همزمان با واقعه ی هیروشیما شروع می شود و بعد فلش فوروارد می خورد به ۱۷ سالگی شان. آنها اوقات زیادی را با هم می گذرانند و زندگی شان تحت تاثیر یکدیگر است. پدر جینجر یک نویسنده و استاد دانشگاه است. پس از اینکه جینجر به خانه ی جدیدش نقل مکان می کند اتفاقاتی رخ می دهد که گره اصلی فیلم است.
در این فیلم هم (مانند فیلم پارتی) کنش اصلی، «روابط» است و تفکرات مختلف آدم ها درباره ی آن و کلا چیستی زندگی. در کنار نگرانی آدم ها درباره ی صلح، مرگ، آزادی و… که همگی مفاهیمی قابل تاملند.
در فیلم های پاتر، دیالوگ ها مهمند. در فیلم «بله» دیالوگ ها شعرند، اما چون به صحبت مردم عادی نزدیک است ممکن است مخاطب متوجه شعر بودن آن نشود.
من کارهایش را دوست دارم و شایسته ی معرفی می دانم. چون نگاه پاتر به دنیا، زندگی، و شیوه ی تحلیل و به تصویر کشیدنش را دوست دارم. شخصیت پدر در این فیلم، نویسنده ای ست آتئیست که به آزادی اعتقاد دارد. برای به دست آوردن آزادی تاوان داده و قوانین را شکسته است. حالا در جایگاهی ایستاده که نقد می شود و شاید خودش نیز از نتیجه ی کارش متاسف باشد.
پاتر استاد موقعیت های «ارّه» است. اره ای که وسط یک ماجرا گیر کرده را به هر طرفی بکشی، بریدگی و زخمی ایجاد می کند. در اوج فیلم، من خودم را جای جینجر، روزا، مادر جینجر و پدر روزا که می گذاستم، احساس می کردم حق با من است. اما اینکه هر کسی می تواند حقی داشته باشد، لزوما به معنای آن نیست که آن حق «درست» است. (شاید این عدم قضاوت و نقد روابط انسانی، شما را به یاد فیلم های اصغر فرهادی بیندازد.)
پیشنهاد می کنم فیلم را ببینید.

فاطمه اختصاری
#سمفکف #ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
Read more
. خودت بگو حضرتِ دلبر! آخر پناهگاه هم انقدر دور؟! میخواهم به قاعده همان سوالی که از جوادِ امام ...
Media Removed
. خودت بگو حضرتِ دلبر! آخر پناهگاه هم انقدر دور؟! میخواهم به قاعده همان سوالی که از جوادِ امام رضاجانمان پرسیدند، از شما سوالی کنم... - بگو چه کنیم آقا در این بلادی که نفس‌هایمان بالا نمی‌آید؟!! گناه بیخ گلویمان نشسته! دست انداخته به یقه‌ی نفْسمان و رها نمی‌کند! یک بند پیله می‌کند و ... .
خودت بگو حضرتِ دلبر!
آخر پناهگاه هم انقدر دور؟!
میخواهم به قاعده همان سوالی که
از جوادِ امام رضاجانمان پرسیدند،
از شما سوالی کنم...
- بگو چه کنیم آقا
در این بلادی که نفس‌هایمان بالا نمی‌آید؟!!
گناه بیخ گلویمان نشسته!
دست انداخته به یقه‌ی نفْسمان و رها نمی‌کند!
یک بند پیله می‌کند و پا می‌کوبد.
گاه پیراهنِ نفس را می‌دریم تا مگر جرعه‌ای نفس بکشیم اما...
نفس کشیدن در هوای گناه همانا و
خس خس گلوهای دریده‌یمان همان... .
به زبانِ ساده‌ی کودکی‌هایمان بگویم؟ » خسته شدیم! «
ما دلبستگانِ گناهکار...
.
بارها خوانده‌ام و شنیده‌ام جواب این همه پریشانی را...
همان که می‌گویند امام جواد(ع) چنین پاسخش داد:
« فَرّوا الی الحسین »
به سمت حسین فرار کنید...
.
.
راستی نگفتی حضرتِ حسین!
پناهگاه هم انقدرررر دور؟!
می‌دانی به قاعده‌ی قوانینِ زمینی‌
چند بند را باید پاره کنم
تا به بارگاهت برسم؟
نگو دلم آنجاست!
که نیست!
که کاش بود...
که اگر بود این همه خستگی چرا؟
نگو کافیست صدایت کنم...
من دلم را عادت دادم به سیری ناپذیری...
سیر نمی‌شود با صدا کردنت!
می‌خواهد تمام هوایی که روزی تو در
آن تنفس کردی را یکجا به سینه کِشَد!
می‌خواهد یکبار دیگر از پسِ شلوغیِ
دستهایی که به سمتت دراز شده،
یک دست به سر بگذارد و یک دست به دهان!
تا مبادا فریاد بزند...
مبادا خلوت عاشقیِ دل‌های بیتاب را برهم زند...
که آرام آرام این کوه درد را بر زمین بگذارد...
که گوشه‌ای از صحنت زانو بغل گیرَد...
که وسط بین‌الحرمین متحیر شود...
که به تل زینبیه زل بزند و مدام فاصله‌ی زینب و گودال را در ذهن محاسبه کند...
که دردهای خودش را پیش دردهای زینب (س) به باد فراموشی بسپرد....
.
.
پسرِ زهرا...
این همه نوشتم که بگویم
زمزمه‌هایی می‌آید...
از ته دلم...
از همین دودوتاچارتای زمینی
که بند بند وجودم را می‌لرزاند!
می‌گوید امسال چشمم به گنبد و بارگاهت نمی‌خورد!
می‌گوید امسال و با این شرایط؟!
محال است...
می‌گوید نمی‌طلبی حسین...
من اما باور نمی‌کنم..
میدانم که یا به کربلایم می‌بری
یا اگر نخواستی، کربلا را به دلم می‌آوری!
اما چطور و به واسطه باز کردن گره از کدام حاجتم، نمیدانم...
تو اربابی و نوکر برای اربابش تعیین تکلیف نمی‌کند....
میدانی؟ این را از عباس یاد گرفته‌ام...
.
.
.
+ موقع نوشتن ، " آمدم ای شاه پناهم بده " رو پِلِی کردم و هی از اول گذاشتم .. اگه دوست داشتید شما هم پلی کنید و یکبار دیگه بخونید...
» چه امام رضا باشه چه امام حسین فرقی ندارن .. کلهم نورٌ واحد .. همشون پادشاهِ قلب شیعیانن 💔 «
.
#سلیس_و_ساده_بگویم_دلم_گرفته_برایت !
.
Read more
_____________ موضوع انشاء ؛ احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد ...
Media Removed
_____________ موضوع انشاء ؛ احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود احمدی نژاد اشتباهی بود! احمدی نژاد مسعود شصت چی بود! با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ... _____________

موضوع انشاء ؛ احمدی نژاد چگونه بود ؟
احمدی نژاد فرستاده خدا بود
احمدی نژاد بد نبود
احمدی نژاد ظالم نبود
احمدی نژاد اشتباهی بود!
احمدی نژاد مسعود شصت چی بود!
با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ما فهماند اگر دکل نفتی هم مفقود شود،هیچکسی صدایش در نمی آید!! به ما فهماند که می شود هزاران میلیارد اختلاس شود و آب از آب تکان نخورد!!! احمدی نژاد به ما نشان داد که اگر تحریم ها برای مردم بد باشد برای مسئولین خوب است و بهانه ای است برای چاپیدن بیشتر مردم... به ما ثابت کرد که او هر چقدر بد باشد ما بی تفاوت فقط می نشینیم و تماشایش می کنیم به ما ثابت کرد که چرخ این مملکت بدون رئیس جمهور هم میچرخد. قانون چیه ؟ مجلس کیه؟ به ما ثابت کرد که اگر بودجه یکسال مملکت را شش ماه از سال گذشته هم میتوان تحویل مجلس داد و هیچ اتفاقی هم نیافتد. او تمام سعی خود را کرد تا به ما بفهماند هم خودش هیچکاره است هم ما! او می خندید و به راحتی قوانین را دور می زد تا ثابت کند قانونی وجود ندارد و قانون گذاران در مجلس به جای قانونگذاری کار دیگری می کنند! خنده های احمدی نژاد بی معنی نبود! ای کاش چیزهایی بیشتری را نشانمان می داد.! اینجا ایران است. ملتی بامغز بر باد رفته، ملتى که تا کربلا پیاده راه میروند اما از روی پل عابر رد نمیشوند!
Read more
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به ...
Media Removed
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است/هیچ کس از لغو پروازهای تبریز – هامبورگ خوشحال نیست نصر: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز گفت: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است. به گزارش نصر، ... رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز:
وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است/هیچ کس از لغو پروازهای تبریز – هامبورگ خوشحال نیست

نصر: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز گفت: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است.

به گزارش نصر، اسماعیل بابایی در واکنش به لغو پروازهای مستقیم تبریز – هامبورگ افزود: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا زمینه سفر به پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را تسهیل نماید.

وی ادامه داد: در حال حاضر ویزا برای اتباع خارجی در کمترین زمان ممکن صادر می شود و این امر در ورود گردشگران خارجی به تبریز بسیار اثرگذار بوده است.

بابایی با رد هر گونه کم کاری از سوی وزارت امور خارجه برای تسهیل سفر مسافران از تبریز و بالعکس اذعان داشت: بر اساس قوانین دیپلماتیک کشور مبدا برای راه اندازی دفتر نمایندگی یا کنسولگری در یکی از شهرهای کشور مقصد می تواند پیشنهاد دهد ولی بالعکس این موضوع منطبق بر قوانین دیپلماتیک نیست.

وی در خصوص راه اندازی کنسولگری آلمان در تبریز نیز گفت: پیشنهاد راه اندازی کنسولگری یا دفتر نمایندگی این کشور در تبریز در جریان سفر سفیر آلمان به تبریز که حدود یک سال پیش انجام شد مطرح گردید همچنین در دیدار اسفند ماه استاندار محترم آذربایجان شرقی با وزیر امور خارجه این موضوع پیگیری شد ولی تا این لحظه سفارت آلمان اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

وی اضافه کرد: البته سفارت آلمان برای پاسخگویی به مسافران و اتباع ایرانی ضمن اضافه کردن پرسنل زمان بررسی ها را نیز کاهش داده است.

بابایی یکی از دلایل لغو پروازهای مستقیم تبریز- هامبورگ را عدم استقبال مردم خواند و اضافه کرد: انتخاب ایرلاین های مختلف برای مسافران امری اختیاری است و همواره مردم به دنبال سفر ارزان و ایمن هستند به همین دلیل ایرلاین ها باید در این خصوص بیش از پیش اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار نصر که آیا در زمان راه اندازی این پرواز امکان سنجی و نیاز سنجی لازم صورت نگرفته بود گفت: این موضوع را باید شرکت مجری این طرح اعلام کند؛ وزارت امور خارجه با تمام توان تلاش دارد تا زمینه تسهیل سفر مسافران را فراهم نماید به همین دلیل نیز در راستای راه اندازی این پرواز تمام همکاری های لازم را انجام داده است.

بابایی عدم حمایت مسئولان امر از تداوم اجرای این طرح را نیز منتفی دانست و افزود: تمام مسئولان تلاش دارند تا زمینه ها
Read more
قواعد نانوشته بیشعوری: ●کم نیاور، تمام کاستی ها را می توان در پشت نقابی از وقاحت پنهان کرد ● تمام قوانین ...
Media Removed
قواعد نانوشته بیشعوری: ●کم نیاور، تمام کاستی ها را می توان در پشت نقابی از وقاحت پنهان کرد ● تمام قوانین می توانند نقض شوند اما فقط توسط تو ● اگر از قانون خسته شدی مطابق نیازت یکی دیگر بساز و به محض اینکه به هدفت رسیدی آن قانون را هم نقض کن ●هرگز در تواناییت در بدست آوردن هر چیز کثیفی که اراده کردی شک نکن ... قواعد نانوشته بیشعوری: ●کم نیاور، تمام کاستی ها را می توان در پشت نقابی از وقاحت پنهان کرد ● تمام قوانین می توانند نقض شوند اما فقط توسط تو ● اگر از قانون خسته شدی مطابق نیازت یکی دیگر بساز و به محض اینکه به هدفت رسیدی آن قانون را هم نقض کن ●هرگز در تواناییت در بدست آوردن هر چیز کثیفی که اراده کردی شک نکن 👤 خاویر کرمنت | بیشعوری
Read more
ما هر زمان خواهان ورود به رشته یا آموختن هر نوع توانایی خاص هستیم، با یکسری اصول کلی مواجه هستیم که ...
Media Removed
ما هر زمان خواهان ورود به رشته یا آموختن هر نوع توانایی خاص هستیم، با یکسری اصول کلی مواجه هستیم که باید و نباید های یکسان و بیشتر وقت ها فرمول های نوشته شده در اختیار ما قرار میدهند. ولی من باور دارم در هر رشته و توانایی تنها یک راه برای پیشرفت و تکامل وجود دارد آن هم فراموش کردن تمام فرمول و ها، اصول ... ما هر زمان خواهان ورود به رشته یا آموختن هر نوع توانایی خاص هستیم،
با یکسری اصول کلی مواجه هستیم که باید و نباید های یکسان و بیشتر وقت ها فرمول های نوشته شده در اختیار ما قرار میدهند.
ولی من باور دارم در هر رشته و توانایی تنها یک راه برای پیشرفت و تکامل وجود دارد آن هم فراموش کردن تمام فرمول و ها، اصول کلی و در نهایت نوشتن قوانین جدید خودمان و انجام آنچه باید انجام دهیم.
تنها همین!

With beautiful @___homaa , mua by dear @hadismy , photo @babakfatholahi #fatholahi_photos #babakfatholahi #bwphotography #monochrome #artistsoninstagram #face #portraitisreligion #makeportraitsnotwar #sonya7rii #sonyalpha #classicphotography #fineartphotography #beautyphotography
Read more
@farhangdoust_ir ‏National Science Foundation يا بنیاد ملی علوم #آمريكا مشهور به NSF، یک سازمان ...
Media Removed
@farhangdoust_ir ‏National Science Foundation يا بنیاد ملی علوم #آمريكا مشهور به NSF، یک سازمان دولتی در كشور ایالات متحدهٔ آمریکا است که در جهت ساماندهي يك سيستم پژوهشي #صنعت محور در دانشگاه ها و موسسات آموزشي خصوصي و دولتي آمريكا از ۱۹۵۰ تا کنون در ترسيم و تبيين قوانین و #سیاست ‌های رسمی علمی ... @farhangdoust_ir ‏National Science Foundation يا بنیاد ملی علوم #آمريكا مشهور به NSF، یک سازمان دولتی در كشور ایالات متحدهٔ آمریکا است که در جهت ساماندهي يك سيستم پژوهشي #صنعت محور در دانشگاه ها و موسسات آموزشي خصوصي و دولتي آمريكا از ۱۹۵۰ تا کنون در ترسيم و تبيين قوانین و #سیاست ‌های رسمی علمی در ايالت متحده آمريكا، نقش بنيادي ایفا کرده‌است.
این سازمان از تحقیقات بنیادی و آموزش در همهٔ زمینه‌های علمي و #مهندسي (به غیر از علوم پزشکی) حمایت مالي و اعتباري می‌کند و به نوعي مغز متفكر #مديريت علمي آمريكا محسوب ميشود.
بودجه اين سازمان سالانه چيزي حدود ٨ ميليارد دلار آمريكاست كه بخش عظيمي از فانديگ و بورسيه دانشجويان #دانشگاه هاي آمريكا را تامين مي كند.
.
ديروز در حال مطالعه چشم اندازهاي پژوهشي جديد اين سازمان بودم كه با يك مقاله كوتاه جالب مواجه شدم.
.
اگه دوست داريد بدانيد از سال ٢٠٠٥ تا ٢٠١٥ چه تعداد از دانشجويان مهاجري كه از كشورهاي مختلف وارد آمريكا شدند ، به كشور خودشان بازنگشتند، عكس را ببينيد.
.
طبق آمار رسمي منتشر شده در سايت NSF، ايرانيها رتبه #اول را مال خود كرده اند و حدود ٩٥ درصد ايرانيهايي كه وارد آمريكا شدند، ديگر به كشور خود باز نگشتند.
آن هم ايرانيهاي دانشجو كه از جمله نخبگان و تراز اول هاي علمي در ايران بوده اند كه توانسته اند با رزومه خوب خود در دانشگاه هاي آمريكا، بورسيه دريافت كنند.
.
يعني از هر ده نفر، نصف نفر به كشور باز گشته. نصف نفر يعني نفري كه به هر دليلي نتوانسته در آمريكا بماند (مسايل خانوادگي، وابستگي هاي شخصي، فوت اقوام، مشكلات مالي...) و در حالتي به ايران بازگشته كه نصف خود :قلب خود (احساسش) يا مغز (فكرش) را در آمريكا جا گذاشته.
.
اين يك #هشدار جدي به سيستم #مديريتي ايران است كه بيشتر به فكر هم افزايي فاكتورهاي نخبه سالاري در #ايران باشد، در غير اين صورت مطمين باشين #بحران آينده كشور ، حتي #انرژي نخواهد بود بلكه فرار مغزها ست.
من واقعا شوكه هستم چرا هيچ قدمي در زمينه ايجاد انگيزه و اميد به جوانان برداشته نميشود. انگار مسولين در خوابند ، فارغ از تمام مسايل سياسي، نخبگان جزو سرمايه هاي ملي كشور هستند و ما خيلي راحت داريم اين سرمايه را با ارزان ترين قيمت به ساير كشورها ميفروشيم، و از نخبگاني هم كه به اميد سازندگي ايران مانده اند، حمايتي نمي كنيم!
.
تاثير اين فاكتور بر حال و روز كشور ، خيلي واضح است. وقتي كشور از نخبگان خالي شود، ديگر مغز متفكري نخواهيم داشت تا مشكلات مردم از اقتصاد تا فرهنگ را خوشفكرانه سامان دهد.
Read more
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی در گفت وگو با ...
Media Removed
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی در گفت وگو با خبرنگاران درباره بازیکنان انتخابی برای هفته نخست لیگ ملت های والیبال افزود: من فهرست خودم را انتخاب کردم اما برخی بازیکنانی که انتخاب کردم، مشکل ویزا دارند و بهتر است تا فردا صبر کنید و بعد اعلام ... به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی در گفت وگو با خبرنگاران درباره بازیکنان انتخابی برای هفته نخست لیگ ملت های والیبال افزود: من فهرست خودم را انتخاب کردم اما برخی بازیکنانی که انتخاب کردم، مشکل ویزا دارند و بهتر است تا فردا صبر کنید و بعد اعلام می کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که به صعود تیم ایران به مرحله نهایی لیگ ملت ها چه میزان امید دارید؟ گفت: تیم ایران 15 بازی در مرحله مقدماتی دارد و در لیگ ملت های والیبال 16 تیم قدرتمند جهان شرکت دارند که همگی به غیر از فرانسه که میزبان مرحله نهایی است، با تمام قدرت حاضر می شوند و امید به صعود دارند. به همین دلیل نمی توانم صعود به مرحله نهایی را پیش بینی کنم اما با تمام وجود برای رسیدن به این هدف می جنگیم.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سئوال که آیا دو بازی تدارکاتی با صربستان کم نیست؟ گفت: هفته نخست لیگ ملت ها نزدیک است و همه تیم ها شرایط یکسانی دارند و فرصت چندانی برای آمادگی نداشتند. روز گذشته تازه لیگ ملت های اروپا به پایان رسیده و بازیکنان آمریکایی و کشورهای اروپایی به کشورهای خود رفتند. این تیم ها تازه تمرینات آماده سازی خود را شروع می کنند. بنابر این تنها گزینه موجود دیدار تدارکاتی با صربستان بوده است.

کولاکوویچ درباره اهمیت دو رویداد مهم پیش رو (لیگ ملت ها و قهرمانی مردان جهان)، گفت: برای من هر دو رویداد از اهمیت بالایی برخوردار است، اما از نظر قوانین و استانداردهای فدراسیون جهانی رقابت های قهرمانی مردان جهان اهمیت بیشتری دارد. این رقابت ها هر چهار سال یک بار برگزار می شود اما لیگ ملت های والیبال اینگونه نیست. در لیگ ملت های باید قاره پیمایی داشته باشیم و این دو رویداد در کل قابل مقایسه از نظر برگزاری نیستند.

وی تصریح کرد: لیگ ملت های از نظر من اهمیت کمتری ندارد اما فرصت استفاده از جوانان بیشتر مهیا است زیرا بازیکنان جوان توانایی بازی در این رقابت ها دارند. البته اگر بازیکنان جوان عملکرد خوبی در لیگ ملت ها داشته باشند، طبیعی است که شایستگی حضور در قهرمانی مردان جهان را نیز دارند.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره تعداد بازیکنان جوان در فهرست انتخابی و احتمال حضور آنان در 14 نفر نهایی هفته نخست، گفت: در فهرست من حداقل پنج بازیکن جوان همانند توخته، صالحی، حضرت پور، کاظمی و شریفی قرار دارند اما باید فردا که نتیجه ویزاها مشخص شود درباره آنها تصمیم گیری کنم.
Read more
. این یادداشتی بر نمایش "این یک پیپ نیست" است. . یا این یک یادداشت نیست. متنی درباره نمایش هم نیست. ...
Media Removed
. این یادداشتی بر نمایش "این یک پیپ نیست" است. . یا این یک یادداشت نیست. متنی درباره نمایش هم نیست. فکر می کنم نمی توان به راحتی درباره نمایشی نوشت که از همان ابتدا تمام حواس دیداری و شنیداری مخاطب را به بازی می گیرد و ذهن مخاطب را با انبوهی از سوالات مواجه می کند.... چه چیزی را می بینیم یا چه چیزی را ... .
این یادداشتی بر نمایش "این یک پیپ نیست" است.
.
یا
این یک یادداشت نیست. متنی درباره نمایش هم نیست. فکر می کنم نمی توان به راحتی درباره نمایشی نوشت که از همان ابتدا تمام حواس دیداری و شنیداری مخاطب را به بازی می گیرد و ذهن مخاطب را با انبوهی از سوالات مواجه می کند.... چه چیزی را می بینیم یا چه چیزی را نمی بینم؟ چه چیزی واقعیت است و چه چیزی بازنمایی واقعیت؟چه چیزی بازنمایی چه چیز دیگری است؟ چه چیزی از چیزهای روی صحنه واقعا وجود دارد؟هر چیز که ما می بینیم خود، چه چیز دیگری را پنهان کرده است؟ این چه زبانی است که بازیگران نمایش با غلظت تمام گویی زبان مادری خود، صحبت می کنند؟ زیرنویس ها چه چیزی را بیان می کنند؟ آیا آن چیزی که می بینیم طبق قوانین نانوشته سینمایی-تئاتری واقعی هستند و باید باورشان کرد؟ پس چرا آن چیزی را که نمی بینیم و فقط صدایش را می شنویم(یا بهتر بگویم در این نمایش جملاتش را می خوانیم) برای ما واقعی تر است؟ ما به چیزی که می خوانیم بیشتر اعتماد می کنیم یا به چیزی که می بینیم؟ چه کسی چه چیزی را می بیند و چه کسی چه چیزی را نمی بیند؟ آیا ما تماشاگران(اگر تئاتر برای ما تماشاگران واقعا اجرا شده باشد) درگیر داستان پیچیده و معمایی این خانه شده ایم یا درگیر قدرت نمایی تکنیکی کارگردان و بازیگران یا معلقیم بین عالم واقعیت و مجاز؟آیا فقط یک واقعیت وجود دارد یا به تعداد شخصیت های موجود واقعیتی تعریف می شود؟ ما دوست داریم آنچیزی را که می بینیم باور کنیم یا آنچیزی را که می خوانیم ؟ ما کدام واقعیت را می پذیریم؟ بالاخره این یک پیپ است یا نیست؟ این یک یادداشت است یا نیست؟! . از این نمایش نوشتن سخت است چرا که حتما باید دیده شود. همانطور که تمامی نقاشی های "رنه مگریت" و دیگر سورئالیست ها هم بیشتر از اینکه به تفسیر ها و تاویل های عجیب نیاز داشته باشند نیازمند دیده شدنند. .
دیده شدنی که شاید عین ندیدن باشد.
.
#اين_يك_پيپ_نيست #تئاتر #رنه_مگريت
Read more
: #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر ... :
#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی
نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر روی یک صندلی راحتی در گوشه‌ای از آسایشگاه بگذراند، تصمیم می‌گیرد به جای این کار، زندگی پرهیجانی را برای خود بسازد. بدین ترتیب او به همراه چهار دوست قدیمی خود دست به کار می‌شود. اعضای این گروه پنج نفره که به باند بازنشسته‌ها معروف است، در ابتدا در برابر قوانین سخت‌گیرانه‌ی آسایشگاه شورش می‌کنند. اعتراض اولیه‌ی گروه به ساعت خواب و غذایی است که در ظروف پلاستیکی به آن‌ها داده می‌شود. با بالا رفتن جرأت گروه، اعضای باند تصمیم می‌گیرند با نقشه‌ای دقیق ابتدا از آسایشگاه فرار کنند و در مکانی بهتر در استکهلم ساکن شوند. قدم بعدی اعضای گروه نیز این است که وارد جرگه‌ی تبهکاران حرفه‌ای شوند.
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» نویسنده‌ی سوئدیِ متولد سال ۱۹۴۸، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ هجده اثر داستانی را در کارنامه‌ی ادبی خود ثبت کرده است. مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسد که این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.
از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم، در نشر آموت منتشر شده است:
#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
#خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا
#انتقام/ یوکو اوگاوا
#دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد/ یوناس یوناسون
#من_از_گردنم_بدم_میاد/ نورا افرون

رمان «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی» ‌ در ۴۸۰ صفحه و به قیمت ۳۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
T.me/aamout
Read more
: #خدمتکار_و_پروفسور رُمان خارجی #یوکو_اوگاوا مترجم: #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ دهم/ ...
Media Removed
: #خدمتکار_و_پروفسور رُمان خارجی #یوکو_اوگاوا مترجم: #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ دهم/ ۲۴۸ صفحه/ ۱۷۵۰۰ تومان کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، خانم آن تایلر، و آثاری از ژان اشنوز فرانسوی، ... :
#خدمتکار_و_پروفسور
رُمان خارجی
#یوکو_اوگاوا
مترجم: #کیهان_بهمنی

نشر آموت/ چاپ دهم/ ۲۴۸ صفحه/ ۱۷۵۰۰ تومان

کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، خانم آن تایلر، و آثاری از ژان اشنوز فرانسوی، سو تونگ، همینگوی، ریچارد فورد، یوکو اوگاوا و ... در کارنامه‌ی کاری او به چشم می‌خورد. بهمنی دانش‌آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی است و اکنون با سمت استادیاری در دانشگاه به تدریس دروس ترجمه و ادبیات انگلیسی مشغول است.از دکتر کیهان بهمنی تاکنون ترجمه‌ی سه کتاب «خدمتکار و پروفسور»، «انتقام» و «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» در نشر آموت منتشر شده است.
یوکو اوگاوا در ژاپن چهره‌ای شناخته شده است. او در سال ۱۹۹۰موفق به دریافت جایزه‌ی آکوتاگاوا شد که باارزش‌ترین جایزه‌ی ادبی برای نویسندگان جوان است. اوگاوا این رمان را در سال ۲۰۰۴ نوشت و بلافاصله پس از آن کتاب با تیراژ میلیونی (بیش از پنجاه میلیون نسخه) مبدل به پرفروشترین کتاب سال ژاپن شد.

رمان پرفروش «خدمتکار و پروفسور» داستانی است لطیف و آرام درباره روابط دوستانه یک ریاضیدان و خدمتکار او. ریاضیدانی که ۱۷ سال پیش در حادثه رانندگی دچار آسیب مغزی شده و این آسیب شرایط روحی و روانی عجیبی برای او به وجود آورده است. او قادر نیست هیچ چیز جدید را به خاطر بیاورد و حافظه اش فقط ۸۰ دقیقه دوام دارد. «پل استر» نویسنده معروف درباره این کتاب گفته است:‌ « رمان خدمتکار و پروفسور، اثری است کاملاً خلاقانه، بی‌‌نهایت دلنشین و به شدت تکان‌دهنده.» از این مترجم در نشر آموت منتشر شده است:

پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت/ کترینا اینگلمن سوندبرگ
پیرزن دوباره شانس می‌آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
خدمتکار و پروفسور/ یوکو اوگاوا
انتقام/ یوکو اوگاوا
دختری که پادشاه سوئد را نجات داد/ یوناس یوناسون
من از گردنم بدم میاد/ نورا افرون

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
مسابقه‌‌‌ «<span class="emoji emoji1f4e3"></span> صداش کن <span class="emoji emoji1f4e3"></span>» ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ <span class="emoji emoji1f60d"></span> ‌‌<span class="emoji emoji1f4f1"></span>همین الان این پست رو لایک کن، حداقل ۵تا از ...
Media Removed
مسابقه‌‌‌ « صداش کن » ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌همین الان این پست رو لایک کن، حداقل ۵تا از دوستات رو تو کامنت‌ها منشن/تگ کن تا یک دستگاه iPhone X برنده شی 😮😎 ‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌ یک آیفون X برای یک برنده 🤩?????‌‌ ‌‌‌‌‌‌ ️ مطمئن شو تمام قوانین مسابقه رو رعایت کردی چون تو مسابقه‌ قبلی افراد ... مسابقه‌‌‌ «📣 صداش کن 📣»
‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 😍 ‌‌📱همین الان این پست رو لایک کن، حداقل ۵تا از دوستات رو تو کامنت‌ها منشن/تگ کن تا یک دستگاه iPhone X برنده شی 😮😎
‌‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌
یک آیفون X برای یک برنده 🤩?????😱‌‌
‌‌‌‌‌‌ ⚠️ مطمئن شو تمام قوانین مسابقه رو رعایت کردی چون تو مسابقه‌ قبلی افراد زیادی به خاطر رعایت نکردن قوانین، جوایز رو از دست دادن 🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♂️ 👇🏻👇🏻👇🏻

‌‌‌⚠️ ⚠️ توجه کن برای اینکه بتونی در مسابقه شرکت کنی، باید #کالاپای و دانستنیها رو فالو کنی ⚠️ ⚠️
‌ ‌
‌‌‌‌‌‌👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻


@danestaniha7
@danestaniha7
‌‌‌
@kalapi_ir
@kalapi_ir
مهلت شرکت تا ساعت 21 روز سه شنبه 9 بهمن ماه هست😌👇🏻‌‌

‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌ 🔸روش بازی:‌‌
‌ ‌‌ فقط کافیه این پست رو‌ لایک کنید و تو کامنت‌های همین پست دوستاتون رو تگ/منشن کنید تا اونا هم اینستاگرام ما رو دنبال کنند. ⚠️ دقت کنید که برای اینکه در قرعه‌کشی شرک داده بشید باید حداقل ۵ کامنت بذارید و در هر کامنت یک شخص متفاوت رو منشن/تگ کنید.

بین کامنت‌های گذاشته شده قرعه‌کشی می‌کنیم و یک دستگاه آیفون X اهدا می‌کنیم.دقت کنید که تو هر کامنت تنها یک دوستتون رو تگ/منشن کنید. واضحه که هرچی دوستای بیشتری‌تون رو به مسابقه دعوت کنید شانس بیشتری برای برنده شدن دارید. ازتون خواهش می‌کنیم که کسایی رو منشن/تگ کنید که واقعا دوستانتون هستند و با منشن/تگ کردن افرادی که نمی‌شناسید و اونا شما رو نمی‌شناسن، اذیتشون نکنید 😌

‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
ℹ️ یادتون نره برای برنده شدن باید هم کالاپای و دانستنیها رو فالو‌کنید ☺️ ‌‌‌‌‌
‌‌‌‌‌‌ℹ️ برنده این مسابقه تا قبل از نیمه بهمن ماه اعلام می‌شه
#دانستنیها #جایزه #مسابقه #آیفون_ببر #دانستنی
Read more
: پیشنهاد یک مجموعه کتاب برای روزهای گرم و آفتابی:‌ ‌ #میوه_خارجی نوشته‌ی #جوجو_مویز ترجمه‌ی ...
Media Removed
: پیشنهاد یک مجموعه کتاب برای روزهای گرم و آفتابی:‌ ‌ #میوه_خارجی نوشته‌ی #جوجو_مویز ترجمه‌ی مریم مفتاحی #نحسی_ستاره_های_بخت_ما نوشته‌ی #جان_گرین ترجمه‌ی آرمان آیت‌اللهی #یک_پرونده_کهنه نوشته‌ی #رضا_جولایی #الیزابت_گم_شده_است نوشته‌ی #اما_هیلی ترجمه‌ی شبنم سعادت #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت ... :
پیشنهاد یک مجموعه کتاب برای روزهای گرم و آفتابی:‌

#میوه_خارجی نوشته‌ی #جوجو_مویز ترجمه‌ی مریم مفتاحی
#نحسی_ستاره_های_بخت_ما نوشته‌ی #جان_گرین ترجمه‌ی آرمان آیت‌اللهی
#یک_پرونده_کهنه نوشته‌ی #رضا_جولایی
#الیزابت_گم_شده_است نوشته‌ی #اما_هیلی ترجمه‌ی شبنم سعادت
#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت نوشته‌ی #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی کیهان بهمنی

شما این تابستان با کدام یک از کتابهای نشر آموت همراه بوده‌اید؟
Read more
: پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در هفتمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛ ۱. #خاما / یوسف علیخانی ۲. ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در هفتمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛ ۱. #خاما / یوسف علیخانی ۲. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی ۳. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۴. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۵. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع ۶. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما ... :
پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در هفتمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛

۱. #خاما / یوسف علیخانی
۲. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۳. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۴. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۵. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۶. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۷. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۸. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۹. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۰. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی

۱۱. #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد / اوریا فالاچی / عباس زارعی
۱۲. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۳. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۴. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۵. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۶. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۷. #پیش_از_آنکه_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۸. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۱۹. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۰. #زندگی_دوم / اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۱. #صدای_آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۲۲. #خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۲۳. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۲۴. #نامه / کاترین هیوز / سودابه قیصری
۲۵. #الیزابت_گم_شده_است / اما هیلی / شبنم سعادت
۲۶. #شازده_کوچولو / آنتوان دوسنت اگزوپری / زهرا تیرانی
۲۷. #اولین_تماس_تلفنی_از_بهشت / میچ آلبوم / آرتمیس مسعودی
۲۸. #وقتی_خاطرات_دروغ_می‌گویند / سی‌بل هاگ ‌/ آرتمیس مسعودی
۲۹. زبان گل‌ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۳۰. ایراندخت / بهنام ناصح
۳۱. بودن / یرژی کاشینسکی / مهسا ملک‌مرزبان
۳۲. پشت سرت را نگاه کن / سی‌بل هاگ ‌/ آرتمیس مسعودی
۳۳. دختر گل لاله /مارگارت دیکنسون/ سودابه قیصری
۳۴. مزرعه حیوانات / جورج اورول / عباس زارعی
۳۵. دختری که پادشاه سوئد را نجات داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی

#با_آموت_در_بهشت_روشن_کلمات همراه باشید.
Read more
: با مجموعه کتاب‌های طنز نشر آموت آشنا شوید: #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت نوشته‌ی ...
Media Removed
: با مجموعه کتاب‌های طنز نشر آموت آشنا شوید: #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت نوشته‌ی کترینا اینگلمن سوندبرگ ترجمه‌ی کیهان بهمنی #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد نوشته‌ی کترینا اینگلمن سوندبرگ ترجمه‌ی کیهان بهمنی #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد نوشته‌ی یوناس یوناسون ... :
با مجموعه کتاب‌های طنز نشر آموت آشنا شوید:

#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت نوشته‌ی کترینا اینگلمن سوندبرگ ترجمه‌ی کیهان بهمنی
#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد نوشته‌ی کترینا اینگلمن سوندبرگ ترجمه‌ی کیهان بهمنی
#دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد نوشته‌ی یوناس یوناسون ترجمه‌ی کیهان بهمنی

نشر آموت، ناشر تخصصی رمانهای ایرانی و خارجی
Read more
لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های اردیبهشت نشر آموت در دو پخش ققنوس و گسترش: ۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز ...
Media Removed
لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های اردیبهشت نشر آموت در دو پخش ققنوس و گسترش: ۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۲. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۳. #خاما / یوسف علیخانی ۴. #ما_تمامش_می_کنیم /کالین هوور / آرتمیس مسعودی ۵. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی ۶. #یک_بعلاوه_یک ... لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های اردیبهشت نشر آموت در دو پخش ققنوس و گسترش:

۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۲. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۳. #خاما / یوسف علیخانی
۴. #ما_تمامش_می_کنیم /کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۵. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۶. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۷. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۸. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۹. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۱۰. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۱۱. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۱۲. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۱۳. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۴. #تماشای_یک_رویای_تباه_شده_باغ_سرخ / بیژن بیجاری
۱۵. #عرصه_های_کسالت_پرگار_قصه_های_مکرر / بیژن بیجاری
۱۶. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۷. #پیش_از_آنکه_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۸. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۹. #همسر_خاموش / ای اس هریسون / مریم مفتاحی
۲۰. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۱. #صدای_آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۲۲. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۲۳. #خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۲۴. #پشت_سرت_را_نگاه_کن / سی‌بل هاگ / ارتمیس مسعودی
۲۵. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۶. #قصه_ی_اساطیر / محمدعلی علومی
۲۷. #یک_پرونده_کهنه / رضا جولایی
۲۸. پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۲۹. راز شوهر /لیان موریارتی / سحر حسابی
۳۰. پرتقال خونی / پروانه سراوانی
۳۱. عاشقانه / فریبا کلهر
۳۲. زندگی دوم / اس. جی واتسون / شقایق قندهاری
۳۳. زندگی اسرارآمیز /سومانک کید / عباس زارعی
۳۴. نامه / کاترین هیوز / سودابه قیصری
۳۵. دختری که پادشاه سوئد را نجات داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۳۶. الیزابت گم شده است / اما هیلی / شبنم سعادت
۳۷. نامه به کودکی که هرگز زاده نشد / اوریانا فالاچی / عباس زارعی
۳۸. رز گمشده / سردار ازکان / بهروز دیجوریان
۳۹. بودن / یرژی کاشینسکی / مهسا ملک‌مرزبان
۴۰. صعود زندگی من / لارا ایوانز / علی ایثاری کسمایی

کدام‌یک از کتابهای پرمخاطب این لیست در مجموعه کتابهای محبوب شما قرار دارد؟
Read more
: پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در نهمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛ ۱. #خاما / یوسف علیخانی ۲. ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در نهمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛ ۱. #خاما / یوسف علیخانی ۲. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی ۳. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۴. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۵. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۶. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما ... :
پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در نهمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛

۱. #خاما / یوسف علیخانی
۲. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۳. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۴. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۵. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۶. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۷. #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد / اوریا فالاچی / عباس زارعی
۸. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۹. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۱۰. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۱۱. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۱۲. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۳. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۱۴. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۵. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۶. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۷. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۸. #پیش_از_آنکه_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۹. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۰. #زندگی_دوم / اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۱. #خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۲۲. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۳. #شازده_کوچولو / آنتوان دوسنت اگزوپری / مهسا تیرانی
۲۴. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۲۵. #اولین_تماس_تلفنی_از_بهشت / میچ آلبوم / آرتمیس مسعودی
۲۶. #صدای_آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۲۷. #الیزابت_گم_شده_است / اما هیلی / شبنم سعادت
۲۸. #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۲۹.پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۳۰. راز شوهر / لیان موریارتی / سحر حسابی
۳۱. جاناتان مرغ دریایی / ریچارد باخ / عباس زارعی
۳۲. نامه / کاترین هیوز / سودابه قیصری
۳۳. وقتی خاطرات دروغ می‌گویند / سی‌بل هاگ ‌/ آرتمیس مسعودی
۳۴. مردی از انادانا / فریبا کلهر
۳۵. ایراندخت / بهنام ناصح

#با_آموت_در_بهشت_روشن_کلمات همراه باشیم.
نشر آموت؛ ناشر تخصصی رمان ایرانی و رمان خارجی
Read more
: از بین کتاب‌های نشر آموت، کتابی هست که در کتابخانه‌ی شخصی شما جایگاه ویژه و ممتازی یافته باشد؟‌‌ ‌ پرفروش‌ترین ...
Media Removed
: از بین کتاب‌های نشر آموت، کتابی هست که در کتابخانه‌ی شخصی شما جایگاه ویژه و ممتازی یافته باشد؟‌‌ ‌ پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در هشتمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛ ۱. #خاما / یوسف علیخانی ۲. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی ۳. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۴. ... :
از بین کتاب‌های نشر آموت، کتابی هست که در کتابخانه‌ی شخصی شما جایگاه ویژه و ممتازی یافته باشد؟‌‌

پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در هشتمین روز نمایشگاه کتاب تهران؛

۱. #خاما / یوسف علیخانی
۲. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۳. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۴. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۵. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۶. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۷. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۸. #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد / اوریا فالاچی / عباس زارعی
۹. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۱۰. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۱۱. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۱۲. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۳. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۴. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۱۵. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۶. #پیش_از_آنکه_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۷. #خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۱۸. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۱۹. #زندگی_دوم / اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۰. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۲۱. #صدای_آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۲۲. #اولین_تماس_تلفنی_از_بهشت / میچ آلبوم / آرتمیس مسعودی
۲۳. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۲۴. #سالار_مگس_ها / ویلیام گلدینگ / ناهید شهبازیان
۲۵. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۶. #پشت_سرت_را_نگاه_کن / سی‌بل هاگ / آرتمیس مسعودی
۲۷. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۸ . #بودن / یرژی کاشینسکی / مهسا ملک‌مرزبان
۲۹. شازده کوچولو / آنتوان دوسنت اگزوپری / زهرا تیرانی
۳۰. ایراندخت / بهنام ناصح
۳۱. وقتی خاطرات دروغ می‌گویند / سی‌بل هاگ ‌/ آرتمیس مسعودی
۳۲. الیزابت گم شده است / اما هیلی / شبنم سعادت
۳۳. جاناتان مرغ دریایی / ریچارد باخ / عباس زارعی
۳۴. همسر خاموش / ای اس هریسون / مریم مفتاحی
۳۵. یک پرونده کهنه / رضا جولایی
۳۶. دختری که پادشاه سوئد را نجات داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی

#با_آموت_در_بهشت_روشن_کلمات همراه باشید.
Read more
: برای استفاده از طرح تابستانه کتاب، مجموعه کتابهای موردعلاقه‌ی خودتان از نشر آموت را به دوستان ...
Media Removed
: برای استفاده از طرح تابستانه کتاب، مجموعه کتابهای موردعلاقه‌ی خودتان از نشر آموت را به دوستان دیگرمان پیشنهاد بدهید؛‌ ‌ ‌ مجموعه‌هایی از انتخابهای این روزهای شما: #نحسی_ستاره_های_بخت_ما نوشته‌ی جان گرین ترجمه‌ی آرمان آیت‌اللهی #زبان_گل_ها نوشته‌ی ونسا دیفن‌باخ ترجمه‌ی فیروزه ... :
برای استفاده از طرح تابستانه کتاب، مجموعه کتابهای موردعلاقه‌ی خودتان از نشر آموت را به دوستان دیگرمان پیشنهاد بدهید؛‌


مجموعه‌هایی از انتخابهای این روزهای شما:

#نحسی_ستاره_های_بخت_ما نوشته‌ی جان گرین ترجمه‌ی آرمان آیت‌اللهی
#زبان_گل_ها نوشته‌ی ونسا دیفن‌باخ ترجمه‌ی فیروزه مهرزاد
#من_پیش_از_تو نوشته‌ی جوجو مویز ترجمه‌ی مریم مفتاحی
#انتقام نوشته‌ی یوکو اوگاوا ترجمه‌ی کیهان بهمنی
#الیزابت_گم_شده_است نوشته‌ی اما هیلی ترجمه‌ی شبنم سعادت
#ادیپ_در_جاده نوشته‌ی هانری بوشو ترجمه‌ی سعید صادقیان و نجما طباطبایی‌


#میوه_خارجی نوشته‌ی جوجو مویز ترجمه‌ی مریم مفتاحی
#پس_از_تو نوشته‌ی جوجو مویز ترجمه‌ی مریم مفتاحی
#راز_شوهر نوشته‌ی لیان موریارتی ترجمه‌ی سحر حسابی
#بیوه_کشی نوشته‌ی یوسف علیخانی
#اتاق نوشته‌ی اما دون‌اهو ترجمه‌ی علی قانع
#لی_لا_لی_لا نوشته‌ی مارتین زوتر ترجمه‌ی مهشید میرمعزی‌


#یک_بعلاوه_یک نوشته‌ی جوجو مویز ترجمه‌ی مریم مفتاحی
#گمشده_و_پیدا_شده نوشته‌ی جنین راس ترجمه‌ی بیتا ابراهیمی
#یورت نوشته‌ی سیدحسین میرکاظمی
#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت نوشته‌ی کترینا اینگلمن سوندبرگ ترجمه‌ی کیهان بهمنی
#زندگی_دوم نوشته‌ی اس جی. واتسون ترجمه‌ی شقایق قندهاری‌

برای استفاده از تخفیف طرح تابستانه تا ۵ شهریور در تهران و تا ۸ شهریور در شهرهای دیگر وقت هست. تخفیف کتابهای تألیفی ۲۵٪ و آثار ترجمه ۱۵٪ است.
Read more
: #خدمتکار_و_پروفسور رُمان خارجی #یوکو_اوگاوا مترجم: #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ دهم/ ...
Media Removed
: #خدمتکار_و_پروفسور رُمان خارجی #یوکو_اوگاوا مترجم: #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ دهم/ ۲۴۸ صفحه/ ۱۷۵۰۰ تومان کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، خانم آن تایلر، و آثاری از ژان اشنوز فرانسوی، ... :
#خدمتکار_و_پروفسور
رُمان خارجی
#یوکو_اوگاوا
مترجم: #کیهان_بهمنی

نشر آموت/ چاپ دهم/ ۲۴۸ صفحه/ ۱۷۵۰۰ تومان

کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، خانم آن تایلر، و آثاری از ژان اشنوز فرانسوی، سو تونگ، همینگوی، ریچارد فورد، یوکو اوگاوا و ... در کارنامه‌ی کاری او به چشم می‌خورد. بهمنی دانش‌آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی است و اکنون با سمت استادیاری در دانشگاه به تدریس دروس ترجمه و ادبیات انگلیسی مشغول است.از دکتر کیهان بهمنی تاکنون ترجمه‌ی سه کتاب «خدمتکار و پروفسور»، «انتقام» و «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» در نشر آموت منتشر شده است.
یوکو اوگاوا در ژاپن چهره‌ای شناخته شده است. او در سال ۱۹۹۰موفق به دریافت جایزه‌ی آکوتاگاوا شد که باارزش‌ترین جایزه‌ی ادبی برای نویسندگان جوان است. اوگاوا این رمان را در سال ۲۰۰۴ نوشت و بلافاصله پس از آن کتاب با تیراژ میلیونی (بیش از پنجاه میلیون نسخه) مبدل به پرفروشترین کتاب سال ژاپن شد.

رمان پرفروش «خدمتکار و پروفسور» داستانی است لطیف و آرام درباره روابط دوستانه یک ریاضیدان و خدمتکار او. ریاضیدانی که ۱۷ سال پیش در حادثه رانندگی دچار آسیب مغزی شده و این آسیب شرایط روحی و روانی عجیبی برای او به وجود آورده است. او قادر نیست هیچ چیز جدید را به خاطر بیاورد و حافظه اش فقط ۸۰ دقیقه دوام دارد. «پل استر» نویسنده معروف درباره این کتاب گفته است:‌ « رمان خدمتکار و پروفسور، اثری است کاملاً خلاقانه، بی‌‌نهایت دلنشین و به شدت تکان‌دهنده.» از این مترجم در نشر آموت منتشر شده است:

پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت/ کترینا اینگلمن سوندبرگ
پیرزن دوباره شانس می‌آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
خدمتکار و پروفسور/ یوکو اوگاوا
انتقام/ یوکو اوگاوا
دختری که پادشاه سوئد را نجات داد/ یوناس یوناسون
من از گردنم بدم میاد/ نورا افرون

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
‌ از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب ...
Media Removed
‌ از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌ تا بیست و چهار ساعت دیگر؛ «یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌ ‌ فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های خردادماه نشر آموت در دو ...
از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌
تا بیست و چهار ساعت دیگر؛
«یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌

فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های خردادماه نشر آموت در دو پخش #گسترش و #ققنوس:

۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۲. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۳. #خاما / یوسف علیخانی
۴. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۵. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۶. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۷. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۸. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۹. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۱۰. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۱. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۱۲. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۳. #پیش_از_آنکه_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۴. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۱۵. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۶. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۱۷. #خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۱۸. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۹. #الیزابت_گم_شده_است / اما هیلی / شبنم سعادت
۲۰. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۲۱. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۲. #همسر_خاموش/ ای. اس. ای هریسون / مریم مفتاحی
۲۳. #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۲۴. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۵. #زندگی_دوم/ اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۶. #تماشای_یک_رویای_تباه_شده / بیژن بیجاری
۲۷. #صدای_آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۲۸. دختر آسیابان/ مارگارت دیکنسون / مریم مفتاحی
۲۹. پشت سرت را نگاه کن / سی‌بل هاگ ‌/ آرتمیس مسعودی
۳۰. راز شوهر / لیان موریارتی / سحر حسابی
۳۱. لی‌لا لی‌لا / مارتین زوتر‌ / مهشید میرمعزی
۳۲. دختر گل لاله / مارگارت دیکنسون /سودابه قیصری
۳۳. یک پرونده‌ی کهنه / رضا جولایی

T.me/aamout
Read more
 #زندگی #گلدون #گل #قشم #عشق مطمعنم تک تک برگهای گلدون های خونمون میدونن که من عاشقشون هستم حس میکنم ...
Media Removed
#زندگی #گلدون #گل #قشم #عشق مطمعنم تک تک برگهای گلدون های خونمون میدونن که من عاشقشون هستم حس میکنم یکی از دلایل زیبایی عشقه خیلی وقته به این نتیجه رسیدم زندگی فرمول مشخصی نداره اینو از درد دلهایی که شما با من کردین و چیزهایی که تو زندگی دیدم متوجه شدم از تضادهایی که نتیجه پیروی از قوانین یکسان ... #زندگی #گلدون #گل #قشم #عشق
مطمعنم تک تک برگهای گلدون های خونمون میدونن که من عاشقشون هستم حس میکنم یکی از دلایل زیبایی عشقه💓
خیلی وقته به این نتیجه رسیدم زندگی فرمول مشخصی نداره اینو از درد دلهایی که شما با من کردین و چیزهایی که تو زندگی دیدم متوجه شدم از تضادهایی که نتیجه پیروی از قوانین یکسان و نوشته شده،بود.
از اون به بعد سعی کردم فرمول زندگیمو خودم بنویسم بدون ترس از نکن بکن هایی که سالیان سال تو ذهنم شکل گرفته بود.
اصلا میخوام گاهی داد بزنم بسه هرچی سکوت کردم،میخوام گاهی سکوت کنم،بسه هر چی داد زدم،میخوام گاهی گریه نکنم،بسه هر جا بغص کردم گذاشتم راحت اشکام بریزه،میخوام گاهی برم تو دل ماجرا،بسه هرچی یه گوشه نشستم و ترسیدم،میخوام گاهی یه گوشه بشینم،بسه از بس رفتم دل هر ماجرا.....
به این نتیجه رسیدم فرمول نویس زندگی خودم باشم اصلا من آموخته نمیخوام ول کن بسه دیگه.
این فرمولو برای گلدونهای خونم هم نوشتم و اجرا کردم و جواب داد.مثلا قبلا میرفتم تحقیق میکردم که فلان گل هر چند روز یه بار آب میخواد و فلان گل چطور نوری میخواد.....
بعد دیدم شاید بشه زمان آبیاری گلهامو یکی کنم اون موقع وقتی میرم سفر نمیخوام نگرانشون باشم کاری کنم که تمام گلها تو یه روز آبیاری بشن شاید عادت کنن و اتفاقی نیافته.
الان یک سال و نیمه تمام گلدونها رو هر یک هفته یا ده روز یه بار آب میدم و همشون حالشون خوبه.
مدتیه خیلی ریسک میکنم مهم نیست نتیجه بده باور دارم اشتباهات من نتیجه تلاش کردنمه پس بیشتر تلاش میکنم که کمتر اشتباه کنم قوانین نوشته شده رو بهم میزنم تا نتیجه بهتری بگیرم.
گاهی باید تمام ساخته هایم رو بکوبم تا سازه ای نو برپاکنم.
Read more
: از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب ...
Media Removed
: از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌ تا بیست و چهار ساعت دیگر؛ «یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌‌ ‌ فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تیرماه نشر آموت در پخش ... :
از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌
تا بیست و چهار ساعت دیگر؛
«یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌‌

فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تیرماه نشر آموت در پخش #گسترش و پخش #ققنوس:

۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۲. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۳. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۴. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۵. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۶. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۷. #خاما / یوسف علیخانی
۸. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۹. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۱۰. #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد /اوریا فالاچی /عباس زارعی
۱۱. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۱۲. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۳. #پیش_از_آن_که_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۴. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۱۵. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۶. #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۱۷. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۸. #راز_شوهر / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۹. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۲۰. #زندگی_دوم / اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۱. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۲۲. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۳. #الیزابت_گم_شده_است / اما هیلی / شبنم سعادت
۲۴. #همسر_خاموش/ ای. اس. ای هریسون / مریم مفتاحی
۲۵. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۲۶. #خدمتکار_و_پروفسور / یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۲۷. #رز_گمشده / سردار ازکان / بهروز دیجوریان
۲۸. یک پرونده‌ی کهنه / رضا جولایی
۲۹. صدای آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۳۰. غریبه‌ای‌ در خانه/ شاری لاپنا / عباس زارعی
۳۱. سالار مگس‌ها / ویلیام گلدینگ / ناهید شهبازی‌مقدم
۳۲. دختر آسیابان / مارگارت دیکنسون / مریم مفتاحی
۳۳. اولین تماس تلفنی از بهشت /میچ آلبوم / آرتمیس مسعودی

T.me/aamout
Read more
کاترینا (کترینا) اینگلمن سوندبرگ (سوندبری) نویسندهٔ سوئدی متولد سال ۱۹۴۸ یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ...
Media Removed
کاترینا (کترینا) اینگلمن سوندبرگ (سوندبری) نویسندهٔ سوئدی متولد سال ۱۹۴۸ یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ که هجده اثر داستانی را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است، تحصیل‌کردهٔ رشتهٔ تاریخ هنر است و بیشتر عمر خود را صرف باستان‌شناسی دریایی و موزه ... کاترینا (کترینا) اینگلمن سوندبرگ (سوندبری) نویسندهٔ سوئدی متولد سال ۱۹۴۸ یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ که هجده اثر داستانی را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است، تحصیل‌کردهٔ رشتهٔ تاریخ هنر است و بیشتر عمر خود را صرف باستان‌شناسی دریایی و موزه کرده است. سوندبرگ داستان‌های خود را با محوریت زندگی و تاریخ وایکینگ‌ها نوشته است. از جمله مشهورترین آثار او نقرهٔ وایکینگ‌ها ( ۱۹۹۷) و طلای وایکینگ‌ها (۱۹۹۹ ) است که در مجموع تاکنون نود هزار جلد فروش داشته‌اند. فعالیت در این ژانر سبب شد تا سوندبرگ در سال ۱۹۹۹ جایزهٔ ادبی وایدینگ را به‌خاطر نگارش رمان‌های تاریخی عامه‌پسند به دست آورد. اما مشهورترین اثر او پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسدکه این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.

#ليلا_برخورداري
#معرفي_كتاب_هفته
#همه_با_هم_كتاب_بخوانيم
#كتاب_و_كتابخواني
#نشر_آموت

#leilabarkhordari #iranianactress
Read more
فیلم جبر لاپلاسی به کارگردانی جیوردانو_جیولیوی محصول ایتالیا، به موضوع اختیار انسان می پردازد. اینکه همه چیز از جمله رفتار انسان در آینده قابل پیش بینی است. آن هم با استفاده از ریاضیات. عنوان فیلم از نظریه ای به همین نام گرفته شده است که گفته می‌شود که نخستین بار توسط پیر سیمون لاپلاس در سال ۱۸۲۰ مطرح ... فیلم جبر لاپلاسی به کارگردانی جیوردانو_جیولیوی محصول ایتالیا، به موضوع اختیار انسان می پردازد. اینکه همه چیز از جمله رفتار انسان در آینده قابل پیش بینی است. آن هم با استفاده از ریاضیات.
عنوان فیلم از نظریه ای به همین نام گرفته شده است که گفته می‌شود که نخستین بار توسط پیر سیمون لاپلاس در سال ۱۸۲۰ مطرح شد.

بر اساس این نظریه در صورتی که تمام قوانین حاکم و وضعیت کنونی سامانه‌‌ای مشخص باشد و انسان کاملاً توانایی محاسبه آن را داشته‌باشد، می‌تواند وضعیت آینده آن سیستم را مشخص کند. مثلاً با استفاده از قوانین حرکت نیوتون رفتار سیارات و گرفت‌ها را پیش‌بینی کند؛ و از آنجایی که انسان از اتم‌ها و ملوکول‌ها ساخته شده و در صورتی که انسان توانایی محاسبه رفتار تک‌تک اتم‌ها را از روی قوانین فیزیک داشته باشد رفتار وی کاملاً قابل پیش‌بینی و جبری خواهد بود. این جبر در مورد کل دنیا نیز صدق می‌کند.

با ورود به سده ۲۰ دو نظریه مکانیک کوانتم (مبتی بر احتمال و شانس مانند گربه شرودینگر)و نظریه آشوباین جبر را رد کردند.

#جبر_لاپلاسی
#جیوردانو_جیولیوی
#جبر
#اختیار
#لاپلاس
#ایتالیا
#Laplace's_Demon
Read more
: اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت /چاپ سوم / ۴۴۸ صفحه / ۳۱۰۰۰ تومان مارتا اندرسون، به همراه دوستان خود در باند بازنشسته‌ها، شن‌کش، مغز، آناگرتا و کریستسنا، پس از فرار از سوئد ... :
اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز

#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد
(رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی

نشر آموت /چاپ سوم / ۴۴۸ صفحه / ۳۱۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون، به همراه دوستان خود در باند بازنشسته‌ها، شن‌کش، مغز، آناگرتا و کریستسنا، پس از فرار از سوئد مدتی در لاس وگاس اقامت می‌کنند، اما زندگی آرام و بی‌دغدغه برخلاف روح سرکش اعضای گروه است. بدین ترتیب پس از ماجراجویی‌هایی در آمریکا، گروه بار دیگر با هویت جعلی به سوئد بازمی‌گردد. اعضای باند هم‌چون قبل مصمم هستند برای کمک به مستمندان و سالخوردگان ساکن آسایشگاه‌ها صندوق سرقت را فعال نگه دارند. اما این‌بار...
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» سوئدی، بیشتر در کشورش به واسطه‌ی خلق رمان‌های عامه‌پسند تاریخی و طنز مشهور است. این نویسنده تا کنون بیش از بیست اثر داستانی را نوشته است. اما مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»(۲۰۱۲) سبب شهرت نویسنده در سطح جهانی شد و این اثر در مدتی کوتاه به ده‌ها زبان ترجمه شد. موفقیت این اثر سبب شد نویسنده رمانِ حاضر را در ادامه‌ی داستان اول بنویسد و این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان «پیرزن دوباره شانس می‌آورد» منتشر شد.
استقبال خوانندگان از جلد دوم بار دیگر خانم سوندبرگ را واداشت تا سومین قسمت این رمان را در سال ۲۰۱۷ با عنوان «پیرزن یک بار دیگر قانون‌شکنی می‌کند» منتشر کند که ترجمه‌ی آن به زودی در نشر آموت منتشر می‌شود. از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم در نشر آموت منتشر شده است: «خدمتکار و پروفسور/ یوکو اوگاوا»، «انتقام/ یوکو اوگاوا»
«دختری که پادشاه سوئد را نجات داد/ یوناس یوناسون»، «من از گردنم بدم میاد/ نورا افرون.»، «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت/ کترینا اینگلمن سوندبرگ»

رمان « پیرزن دوباره شانس می‌آورد» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی»‌ در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت
T.me/aamout
Read more
: اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت /چاپ سوم / ۴۴۸ صفحه / ۳۱۰۰۰ تومان مارتا اندرسون، به همراه دوستان خود در باند بازنشسته‌ها، شن‌کش، مغز، آناگرتا و کریستسنا، پس از فرار از سوئد ... :
اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز

#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد
(رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی

نشر آموت /چاپ سوم / ۴۴۸ صفحه / ۳۱۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون، به همراه دوستان خود در باند بازنشسته‌ها، شن‌کش، مغز، آناگرتا و کریستسنا، پس از فرار از سوئد مدتی در لاس وگاس اقامت می‌کنند، اما زندگی آرام و بی‌دغدغه برخلاف روح سرکش اعضای گروه است. بدین ترتیب پس از ماجراجویی‌هایی در آمریکا، گروه بار دیگر با هویت جعلی به سوئد بازمی‌گردد. اعضای باند هم‌چون قبل مصمم هستند برای کمک به مستمندان و سالخوردگان ساکن آسایشگاه‌ها صندوق سرقت را فعال نگه دارند. اما این‌بار...
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» سوئدی، بیشتر در کشورش به واسطه‌ی خلق رمان‌های عامه‌پسند تاریخی و طنز مشهور است. این نویسنده تا کنون بیش از بیست اثر داستانی را نوشته است. اما مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»(۲۰۱۲) سبب شهرت نویسنده در سطح جهانی شد و این اثر در مدتی کوتاه به ده‌ها زبان ترجمه شد. موفقیت این اثر سبب شد نویسنده رمانِ حاضر را در ادامه‌ی داستان اول بنویسد و این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان «پیرزن دوباره شانس می‌آورد» منتشر شد.
استقبال خوانندگان از جلد دوم بار دیگر خانم سوندبرگ را واداشت تا سومین قسمت این رمان را در سال ۲۰۱۷ با عنوان «پیرزن یک بار دیگر قانون‌شکنی می‌کند» منتشر کند که ترجمه‌ی آن به زودی در نشر آموت منتشر می‌شود. از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم در نشر آموت منتشر شده است: «خدمتکار و پروفسور/ یوکو اوگاوا»، «انتقام/ یوکو اوگاوا»
«دختری که پادشاه سوئد را نجات داد/ یوناس یوناسون»، «من از گردنم بدم میاد/ نورا افرون.»، «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت/ کترینا اینگلمن سوندبرگ»

رمان « پیرزن دوباره شانس می‌آورد» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی»‌ در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت
T.me/aamout
Read more
: لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در مرداد ۱۳۹۷:‌ ‌ ۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز /مریم مفتاحی ...
Media Removed
: لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در مرداد ۱۳۹۷:‌ ‌ ۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز /مریم مفتاحی ۲. #پس_از_تو /جوجو مویز / مریم مفتاحی ۳. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی ۴. #پروژه_شادی / گریچن رابین/ آرتمیس مسعودی ۵. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت اللهی ۶. #ما_تمامش_می_کنیم ... :
لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر آموت در مرداد ۱۳۹۷:‌

۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز /مریم مفتاحی
۲. #پس_از_تو /جوجو مویز / مریم مفتاحی
۳. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۴. #پروژه_شادی / گریچن رابین/ آرتمیس مسعودی
۵. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت اللهی
۶. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۷. #اتاق/ اما دون‌اهو / علی قانع
۸. #خاما / یوسف علیخانی
۹. #میوه_خارجی /جوجو مویز /مریم مفتاحی
۱۰. #پیش_از_آن_که_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۱. #اسب_رقصان/ جوجو مویز /مریم مفتاحی
۱۲. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۳. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۱۴. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۱۵. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۱۶. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۷. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۸. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم آبادی
۱۹. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۲۰. #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۲۱. #خدمتکار_و_پروفسور / یوکو اوگاوا / کیهان بهمنی
۲۲. #همسر_خاموش / ای.اس.ای هریسون / مریم مفتاحی
۲۳. #راز_شوهر / لیان موریارتی / سحر حسابی
۲۴. #راز / کاترین هیوز / سودابه قیصری
۲۵. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۶. #زندگی_دوم / اس جی واتسون / شقایق قندهاری
۲۷. #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد / اوریا فالاچی /عباس زارعی
۲۸. سالار مگس‌ها / ویلیام گلدینگ / ناهید شهبازی
۲۹. الیزابت گم شده است / اما هیلی / شبنم سعادت
۳۰. دختر گل لاله /مارگارت دیکنسون / سودابه قیصری
۳۱. پشت سرت را نگاه کن / سی‌بل هاگ / آرتمیس مسعودی
۳۲. نامه / کاترین هیوز / سودابه قیصری
۳۳. یک پرونده‌ی کهنه / رضا جولایی
۳۴. صدای آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۳۵. اولین تماس تلفنی از بهشت / میچ آلبوم / آرتمیس مسعودی
۳۶. تابستان آن سال / دیوید بالداچی / شقایق قندهاری
۳۷. لی‌لا لی‌لا / مارتین زوتر / مهشید میرمعزی
۳۸. عاشقانه / فریبا کلهر
۳۹. پرتقال خونی / پروانه سراوانی
۴۰. وقتی خاطرات دروغ می‌گوید / سی‌بل هاگ / آرتمیس مسعودی
۴۱. پیرزن دوباره شانس می‌آورد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۴۲. مردی از آنادانا / فریبا کلهر‌


کتاب‌های نشر آموت را در طرح تابستانه کتاب از سی‌ام مرداد به مدت یک هفته در تهران، و ده روز در شهرستان‌ها با تخفیف از کتابفروشیهای عضو طرح تهیه کنید.
Read more
: چاپ یازدهم رمان خدمتکار و پروفسور رسید؛ #خدمتکار_و_پروفسور رُمان خارجی #یوکو_اوگاوا مترجم: ...
Media Removed
: چاپ یازدهم رمان خدمتکار و پروفسور رسید؛ #خدمتکار_و_پروفسور رُمان خارجی #یوکو_اوگاوا مترجم: #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ یازدهم/ ۲۴۸ صفحه/ ۱۷۵۰۰ تومان کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، ... :
چاپ یازدهم رمان خدمتکار و پروفسور رسید؛

#خدمتکار_و_پروفسور
رُمان خارجی
#یوکو_اوگاوا
مترجم: #کیهان_بهمنی

نشر آموت/ چاپ یازدهم/ ۲۴۸ صفحه/ ۱۷۵۰۰ تومان

کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، خانم آن تایلر، و آثاری از ژان اشنوز فرانسوی، سو تونگ، همینگوی، ریچارد فورد، یوکو اوگاوا و ... در کارنامه‌ی کاری او به چشم می‌خورد. بهمنی دانش‌آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی است و اکنون با سمت استادیاری در دانشگاه به تدریس دروس ترجمه و ادبیات انگلیسی مشغول است.از دکتر کیهان بهمنی تاکنون ترجمه‌ی سه کتاب «خدمتکار و پروفسور»، «انتقام» و «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» در نشر آموت منتشر شده است.
یوکو اوگاوا در ژاپن چهره‌ای شناخته شده است. او در سال ۱۹۹۰موفق به دریافت جایزه‌ی آکوتاگاوا شد که باارزش‌ترین جایزه‌ی ادبی برای نویسندگان جوان است. اوگاوا این رمان را در سال ۲۰۰۴ نوشت و بلافاصله پس از آن کتاب با تیراژ میلیونی (بیش از پنجاه میلیون نسخه) مبدل به پرفروشترین کتاب سال ژاپن شد.

رمان پرفروش «خدمتکار و پروفسور» داستانی است لطیف و آرام درباره روابط دوستانه یک ریاضیدان و خدمتکار او. ریاضیدانی که ۱۷ سال پیش در حادثه رانندگی دچار آسیب مغزی شده و این آسیب شرایط روحی و روانی عجیبی برای او به وجود آورده است. او قادر نیست هیچ چیز جدید را به خاطر بیاورد و حافظه اش فقط ۸۰ دقیقه دوام دارد. «پل استر» نویسنده معروف درباره این کتاب گفته است:‌ « رمان خدمتکار و پروفسور، اثری است کاملاً خلاقانه، بی‌‌نهایت دلنشین و به شدت تکان‌دهنده.» از این مترجم در نشر آموت منتشر شده است:

پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت/ کترینا اینگلمن سوندبرگ
پیرزن دوباره شانس می‌آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
خدمتکار و پروفسور/ یوکو اوگاوا
انتقام/ یوکو اوگاوا
دختری که پادشاه سوئد را نجات داد/ یوناس یوناسون
من از گردنم بدم میاد/ نورا افرون

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> #دکتر_احمدی_نژاد در یادداشتی که در اختیار خبر فوری قرار داده از رییس جمهور #آمریکا خواست اسامی ...
Media Removed
#دکتر_احمدی_نژاد در یادداشتی که در اختیار خبر فوری قرار داده از رییس جمهور #آمریکا خواست اسامی منسوبین به #جمهوری_اسلامی را که اجازه اقامت دارند اعلام کند. _ به گزارش دولت بهار متن یادداشت #دکتر_احمدی‌_نژاد به شرح زیر است: _ بسم الله الرحمن الرحیم متاسفانه عده ای از #وابستگان به مقامات ... 🔴 #دکتر_احمدی_نژاد در یادداشتی که در اختیار خبر فوری قرار داده از رییس جمهور #آمریکا خواست اسامی منسوبین به #جمهوری_اسلامی را که اجازه اقامت دارند اعلام کند.
_
به گزارش دولت بهار متن یادداشت #دکتر_احمدی‌_نژاد به شرح زیر است:
_
بسم الله الرحمن الرحیم

متاسفانه عده ای از #وابستگان به مقامات #ارشد کشور طی چند دهه از فرصت هایی که #ملت با فداکاری کم‌نظیر خلق کرده است، در جهت منافع شخصی سوءاستفاده کرده و می‌کنند و به #اموال ملت دست‌اندازی می‌نمایند. این رفتار ضربه سنگینی به عواطف #مردم و همچنین اقتصاد ملی و معیشت خانوارها وارد کرده است.
_
اخیراً آقای #ترامپ اعلام کرده که اسامی منسوبین به مسئولین جمهوری اسلامی که #مقیم_آمریکا هستند و مقادیر ثروت آنان را در اختیار دارد لیکن #قوانین آمریکا اجازه انتشار آن را نمی دهد.

قطعاً شرافت انسانی اقتضا می کند و ملت ایران نیز می خواهد که تمام اسامی و اطلاعات و نحوه اخذ اجازه اقامت این افراد را با اسناد قابل راستی‌آزمایی منتشر نمایند.
_
اگر اطلاعات مورد ادعای ایشان صحیح و قابل راستی‌آزمایی باشد #ملت_ایران به خوبی آگاه و قادر است که اصلاحات لازم را در #کشور اعمال نماید.
_
و اگر اطلاعات مورد ادعا مخدوش باشد تغییر رفتار و #عذرخواهی از ملت ایران ضروری خواهد بود.
_
در هر دو صورت بهانه قرار دادن و سوءاستفاده از رفتار نادرست احتمالی برخی از #وابستگان به #دولتمردان ، برای #فشار به ملت #بزرگ ایران نمی تواند اقدامی #انسانی و #منطقی تلقی گردد.

#محمود_احمدی‌_نژاد

۹۷/۵/۸
Read more
: اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز #پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت /چاپ سوم / ۴۴۸ صفحه / ۳۱۰۰۰ تومان مارتا اندرسون، به همراه دوستان خود در باند بازنشسته‌ها، شن‌کش، مغز، آناگرتا و کریستسنا، پس از فرار از سوئد ... :
اثری به شدت طنز، لذتبخش و شگفت‌انگیز

#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد
(رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی

نشر آموت /چاپ سوم / ۴۴۸ صفحه / ۳۱۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون، به همراه دوستان خود در باند بازنشسته‌ها، شن‌کش، مغز، آناگرتا و کریستسنا، پس از فرار از سوئد مدتی در لاس وگاس اقامت می‌کنند، اما زندگی آرام و بی‌دغدغه برخلاف روح سرکش اعضای گروه است. بدین ترتیب پس از ماجراجویی‌هایی در آمریکا، گروه بار دیگر با هویت جعلی به سوئد بازمی‌گردد. اعضای باند هم‌چون قبل مصمم هستند برای کمک به مستمندان و سالخوردگان ساکن آسایشگاه‌ها صندوق سرقت را فعال نگه دارند. اما این‌بار...
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» سوئدی، بیشتر در کشورش به واسطه‌ی خلق رمان‌های عامه‌پسند تاریخی و طنز مشهور است. این نویسنده تا کنون بیش از بیست اثر داستانی را نوشته است. اما مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»(۲۰۱۲) سبب شهرت نویسنده در سطح جهانی شد و این اثر در مدتی کوتاه به ده‌ها زبان ترجمه شد. موفقیت این اثر سبب شد نویسنده رمانِ حاضر را در ادامه‌ی داستان اول بنویسد و این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان «پیرزن دوباره شانس می‌آورد» منتشر شد.
استقبال خوانندگان از جلد دوم بار دیگر خانم سوندبرگ را واداشت تا سومین قسمت این رمان را در سال ۲۰۱۷ با عنوان «پیرزن یک بار دیگر قانون‌شکنی می‌کند» منتشر کند که ترجمه‌ی آن به زودی در نشر آموت منتشر می‌شود. از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم در نشر آموت منتشر شده است: «خدمتکار و پروفسور/ یوکو اوگاوا»، «انتقام/ یوکو اوگاوا»
«دختری که پادشاه سوئد را نجات داد/ یوناس یوناسون»، «من از گردنم بدم میاد/ نورا افرون.»، «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت/ کترینا اینگلمن سوندبرگ»

رمان « پیرزن دوباره شانس می‌آورد» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی»‌ در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت
T.me/aamout
Read more
. بزرگ، بزرگ، بزرگ! اساس مسئله چیز دیگری است: تشکیلاتی اجازه پیدا میکند، برخلاف تمام قوانین و ...
Media Removed
. بزرگ، بزرگ، بزرگ! اساس مسئله چیز دیگری است: تشکیلاتی اجازه پیدا میکند، برخلاف تمام قوانین و اصول شهرسازی، با رانت سوپر و قلدری تمام، 350 هکتار از اراضی با ارتفاع حدود 1800 متر و با آن شیب عجیب و غریب را تصاحب کند و با بلعیدن و تراشیدن کوه «دانشگاه» بسازد! مسئله زمانی جالب تر میشود که بدانیم این ... .
بزرگ، بزرگ، بزرگ!
اساس مسئله چیز دیگری است:
تشکیلاتی اجازه پیدا میکند، برخلاف تمام قوانین و اصول شهرسازی، با رانت سوپر و قلدری تمام، 350 هکتار از اراضی با ارتفاع حدود 1800 متر و با آن شیب عجیب و غریب را تصاحب کند و با بلعیدن و تراشیدن کوه «دانشگاه» بسازد! مسئله زمانی جالب تر میشود که بدانیم این مجموعه به کلی روی گسل قرار دارد و اخیرا هم برای بخشی از زمین افرادی ادعای مالکیت کرده اند.
بله، ما صاحب بزرگترین دانشگاه حضوری جهان هستیم، که همینطوری طیب و طاهر و خیلی وزین و فروتن رشد کرده و به اعتلای دانش کمک کرده؛ اینها همه از توفیقات الهی است. یک اتوبوس که این حرفها را ندارد!
.
.
.

#دانشگاه_آزاد_اسلامی! #رانت #اتوبوس #مصیبت #دانشگاه #سقوط #بزرگترین
#university #big_big_big
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span> وظیفه‌ی حاکمیت این است که صدای کسانی باشد که کسی شنونده آن‌ها نیست، دست‌های کسانی را بگیرد که کسی ...
Media Removed
. وظیفه‌ی حاکمیت این است که صدای کسانی باشد که کسی شنونده آن‌ها نیست، دست‌های کسانی را بگیرد که کسی دستشان را نمی‌گیرد/ نمی‌شود در کشور #فقر و #گرسنگی باشد و ما بی‌تفاوت باشیم . مسعود #پزشکیان امروز (سه شنبه، ۲۶ تیر ماه) در جشن ملی و مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از ... .
🔴 وظیفه‌ی حاکمیت این است که صدای کسانی باشد که کسی شنونده آن‌ها نیست، دست‌های کسانی را بگیرد که کسی دستشان را نمی‌گیرد/ نمی‌شود در کشور #فقر و #گرسنگی باشد و ما بی‌تفاوت باشیم
.
👤 مسعود #پزشکیان امروز (سه شنبه، ۲۶ تیر ماه) در جشن ملی و مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت گفت:
.
🔹 مشکل کنونی ما در کشور تصویب قانون نیست، بلکه #اجرای_قانون است. کما اینکه یکی از مشکلاتی که در مجلس با آن مواجه هستیم روند نظارت بر اجرای قوانین است
.
🔹 ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که قوانین به خوبی اجرا شود در غیر این صورت مجلس باید در جهت بازخواست و پیگیری وارد عمل شده تا قوانین اجرا شود چرا که تنها در صورت اجرای قوانین است که عینیت پیدا می‌کنند در غیر این صورت مشکل باقی خواهد ماند
.
🔹 بی‌تردید همه ارگان‌ها، سازمان‌ها و افراد این جامعه برای اجرای این قانون مسئول هستند چرا که در قبال افرادی که دارای معلولیت و مشکلات اجتماعی و بهزیستی هستند مسئولیت دارند
.
🔹 من نمی‌توانم بپذیرم که در جامعه این قبیل مشکلات وجود داشته باشد و ما به راحتی از کنار آن عبور کنیم؛ بنابراین باید آنچه وظیفه ما بوده نه تنها در ادارات و سازمان‌ها بلکه در مساجد هم انجام داده به گونه‌ای که مساجد نباید نسبت به مشکلات مردم بیگانه باشند چرا که ما در شرایط کنونی به رغم باورهای دینی گرفتار مسائل ساده اجتماعی شده‌ایم
.
🔹 نوع نگاه انسان به جهان باعث رشد و توسعه می‌شود، ما وظیفه داریم به عنوان نماینده با تمام وجود و باورهایمان فاقد نگاه‌های شعاری کمک کنیم تا در پی رفع مشکلات موجود جامعه‌ای سالم و شاداب ایجاد کنیم، از سوی دیگر NGOها، مساجد و روحانیت نیز باید در این مورد مشارکت کنند
.
🔹 وظیفه حاکمیت این است که صداهایی که دیگران نمی‌شود را بشنود و دست‌هایی را که دیگران نسبت به آن بی‌تفاوت هستند بگیرد
.
.
Read more
<span class="emoji emoji1f4e6"></span><span class="emoji emoji1f4ee"></span>📬<span class="emoji emoji2709"></span>️ #برسد_به_دست_پست _ امروز رفته بودم دفتر پستی برای ارسال چند تا بسته و خرید پاکت و کارتن. ...
Media Removed
📬️ #برسد_به_دست_پست _ امروز رفته بودم دفتر پستی برای ارسال چند تا بسته و خرید پاکت و کارتن. قیمت پست که بالا رفته بود و می‌دونستم بماند. حرفم روی هزینه‌ی اضافی و تحمیلی کارتن‌های پستیه الان. چند سال پیش یه بسته از ‌شمال به دستم رسید که روی کارتن قبلی یه کاغذ چسبونده بودن و آدرس جدید رو نوشته ... 📦📮📬✉️
#برسد_به_دست_پست
_
امروز رفته بودم دفتر پستی برای ارسال چند تا بسته و خرید پاکت و کارتن. قیمت پست که بالا رفته بود و می‌دونستم بماند. حرفم روی هزینه‌ی اضافی و تحمیلی کارتن‌های پستیه الان. چند سال پیش یه بسته از ‌شمال به دستم رسید که روی کارتن قبلی یه کاغذ چسبونده بودن و آدرس جدید رو نوشته بودن. گاهی هم بسته‌هایی برام می‌رسه که کارتن‌شون، مخصوص پست نیست. ولی متاسفانه پست اهواز اصلا چنین چیزی رو قبول نمیکنه. حتما باید از کارتن‌های پست استفاده کنی و حتما هم باید نو باشن. این یعنی تحمیل هزینه به مشترک و نابود کردن عمدی محیط زیست. به متصدی پست هم که گفتم، گفتن همین دیروز توی گروهی که با مسئولین و بقیه‌ی متصدی‌ها داریم، چندین بار تاکید کردن اصلا این کار رو نکنید که آدرس جدید رو روی کارتن‌های قبلی بنویسید! ..
آیا جهان سومی بودن چیزی غیر از اینه؟ در زمانه‌ای که تمام دنیا دارن به سمت حذف زباله و کم کردن آسیب‌ها به محیط زیست میرن ما داریم همچنان قوانینی می‌گذاریم که بیشتر و بیشتر زباله تولید کنیم، زمین و جنگل‌ها رو نابود کنیم‌ و به شهروندان‌مون هم این همه هزینه تحمیل کنیم بابت چیزی که میشه بارها و بارها ازش استفاده کرد.
..
من فقط دستم به متصدی پست منطقه‌ی خودمون می‌رسید که اتفاقا ایشون هم خیلی دغدغه‌مند بودن ولی می‌گفتن مسئولین با علم به همه‌ی این‌ها باز این کار رو می‌کنن چون سودشون در این کاره. ‌_
کمک کنید این پست رو با منشن و تگ کردن افراد و ارگان‌های مختلف و مرتبط انتشار بدیم، تا شاید روزی برسه که اداره‌ی پست بازنگری کنه در قوانین پرهزینه و ضدمحیط‌زیستانه‌ش!
_
#برسد_به_دست_شرکت_ملی_پست_جمهوری_اسلامی_ایران
_
_
#پست #خدمات_پستی #اداره_پست #پست_مرکزی #ارسال_پستی #پست_جمهوری_اسلامی_ایران #هزینه_پست #دفتر_پستی #دفاتر_پستی
_
@zerowaste_trainee
@ayehh1
Read more
بگذار بنالم از درد عشق بر شانه های نازکت که حیرانم از عشق که دردی به وسعت شب می دهد به من و من باز دوستش ...
Media Removed
بگذار بنالم از درد عشق بر شانه های نازکت که حیرانم از عشق که دردی به وسعت شب می دهد به من و من باز دوستش دارم زهری شیرین که آرام و با اختیار به کام دل میریزم میدانم مرا خواهد کشت اما این از پا در آمدن را هزار بار ترجیح می دهم به سردی دلهای بی بهره از عشق بیا تا نهایت شب و غزل برویم بیا تمام قلبمان ... بگذار بنالم از درد عشق بر شانه های نازکت
که حیرانم از عشق
که دردی به وسعت شب
می دهد به من
و من باز دوستش دارم
زهری شیرین که آرام و با اختیار
به کام دل میریزم
میدانم
مرا خواهد کشت
اما این از پا در آمدن را هزار بار ترجیح می دهم
به سردی دلهای بی بهره از عشق
بیا تا نهایت شب و غزل برویم
بیا تمام قلبمان را به غزلهامان تزریق کنیم
میدانم تمام نمیشود
بیاپرواز کنیم از شادی بی زوال غم عشق
بیا از این تناقض با شکوه به رقص آییم
رفیق شبهای غزل و عاشقی ام
همدم اشک و آهم
بیا پشت پا بزنیم به هر چه هنجار قراردادی بشر
بیا بشکنیم تمام قوانین مسخره ی آدم بودن را
بیا از پیله ی آدمیت بیرون بزنیم
بیا پروانه شویم
من و تو و هر اهل دلی که رگه رگه های زخم نا انسانیت
دلش را ریش کرده
عضو این انجمن آشوب و شورش است
ما به پروانه شدن نزدیکیم
بیا بزنیم به دل لرزان شعله بی مهابا
که می لرزد به خود از شور شیرین عاشقی و جان نثاری مان
اصلا بیا بسوزیم و رها شویم
بیا پروانه شویم #پروانه .ن. #
Read more
"دیگو ما! او هنر روی زمین است! پای چپ مقدسش جادوی اوست!گلهایش هرگز فراموش نخواهد شد!" این نجوا ها گه گاه در پرستش گاه ال دیگو شنیده میشود.مریدانش با تمام وجود و از ته دل او را میپرستند.آخر او را یک مسیح میشمرند.یک منجی که انگار زاده شده بود تا همیشه لبخند روی لبان مردم آرژانتین باشد. هیچ کس قدرت و جرات ... "دیگو ما! او هنر روی زمین است! پای چپ مقدسش جادوی اوست!گلهایش هرگز فراموش نخواهد شد!" این نجوا ها گه گاه در پرستش گاه ال دیگو شنیده میشود.مریدانش با تمام وجود و از ته دل او را میپرستند.آخر او را یک مسیح میشمرند.یک منجی که انگار زاده شده بود تا همیشه لبخند روی لبان مردم آرژانتین باشد.
هیچ کس قدرت و جرات مبارزه با انگلیس ها را نداشت، اما او ارتش تک نفره بود.به جنگ دشمنان سرزمینش رفت اما نه با اسلحه و شمشیر؛ با توپ و در زمین فوتبال!
کمی که بیندیشیم پی میبریم که دریبل کردن هفت بازیکن و زدن گل قرن در آن بازی حساس غیر ممکن است اما انگار مارادونا می شنید صدای زجه ی مردمان کشورش را که ظلم و بی عدالتی، امید به زندگیشان را از آنان گرفته بود.انگار یک بغض نشکسته درون ساق هایش بود.بغضی که فروکش نمیکرد مگر با تحقیر انگلیسی ها و شکست آنها در زمین فوتبال.برای همین بود که دست به کار غیر اخلاقی هم زد.زیرا می دانست برای گرفتن انتقام،باید به هر روشی برای شکست انگلیس متوسل می شد.دست خدا هم به همراهش بود.آیا برای یک مردم شکست خورده و نا امید،مارادونا نمی تواند یک خدا باشد؟! آخر او قهرمان کشورش بود.کشوری که مردمانش،تمام رنج ها و سختی ها را با دیدن فوتبال به فراموشی می سپرند.فوتبال تمام زندگی مردم آرژانتین است! حال متصور شوید که در بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان،دیگوی افسانه ای یک تنه تیم ملی کشورت را به قهرمانی برساند.هیچ چیز شگفت انگیز تر از این نیست!برای همین است که او معبد و پرستش گاه دارد، برای همین است که وقتی از والدراما می پرسند:بهترین بازیکن تاریخ کیست؟ بدون درنگ می گوید:"هیچکس نزدیک دیگو هم نیست"،برای همین است که 500 جوان بنگلادشی در یک شب- در شب اعلام خبر محرومیت مارادونا- خودکشی کردند.شاید در نگاه اول کار آنان خنده دار به نظر برسد،اما برای مردمانی که تنها امید زندگیشان مارادونا ست این کار قابل قضم است.زیرا مارادونا تمام زندگی آنها بود و دیگر بعد او دنیا هیچ معنایی ندارد.وقتی شما همه چیز خود را از دست می دهید،دیگر لازم نیست زنده بمانید.مارادونا "همه چیز" این مردم بود!
مارادونا نه تنها برای مردم کشورش،بلکه برای مردم ناپل ایتالیا هم یک خدا بود.او موفق شد دو اسکودتو برای پارتنویی به ارمغان بیاورد."مارادونا مانند بارانی است که به هرجا قدم میگذارد،آنجا را گلستان می کند"!
حال این مارادونا پرستان، برای خود قوانین و مقرراتی هم دارند.برای پیوستن به این فرقه،باید 10 فرمان کلیسا را اجرا نمود:
1.توپ نباید خاکی شود.
2. عشق به فوتبال بالاتر از هر عشق دیگری است.
ادامه در کامنت 👇👇👇
Read more
. #بیانیه مهندس اسفندیار رحیم #مشایی در واکنش به بازداشت پنج ماهه و صدور کیفرخواست . متن کامل بیانیه ...
Media Removed
. #بیانیه مهندس اسفندیار رحیم #مشایی در واکنش به بازداشت پنج ماهه و صدور کیفرخواست . متن کامل بیانیه آقای مشایی به شرح زیر است : . بسم الله الرحمن الرحیم . با توجه به شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور و اینکه مردم از هر لحاظ در وضعیت بسیار سختی هستند و دغدغه ها و نگرانی های زیادی نسبت به آینده خود و ... .
#بیانیه مهندس اسفندیار رحیم #مشایی در واکنش به بازداشت پنج ماهه و صدور کیفرخواست .
متن کامل بیانیه آقای مشایی به شرح زیر است :
.
بسم الله الرحمن الرحیم
.
با توجه به شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور و اینکه مردم از هر لحاظ در وضعیت بسیار سختی هستند و دغدغه ها و نگرانی های زیادی نسبت به آینده خود و کشور دارند، انگیزه‌ چندانی برای سخن گفتن در مورد بعضی از مسئولان دستگاه قضایی ندارم و مردم خودشان با تمام وجود آثار و نتایج اقدامات و عملکردها را درک می کنند.
.
با عنایت به بازداشت ۵ ماهه‌ اينجانب و روندی که در مسیر غیرقانونی رسیدگی طی شده، امیدی به صدور رای قانونی و عادلانه ندارم. وقتی این قبیل مسئولان دستگاه قضایی آن قدر خود را صاحب قدرت و اختیار بی حد و مرز و دارای مصونیت مطلق می دانند که یک شهروند را صرفاً به علت اعتراض به حکم ظالمانه، بر خلاف قانون و به مدت ۵ ماه بازداشت می کنند، اتهامات نامربوط، غیر مستند و غیر مستدلی را به وی منتسب می نمایند و بر خلاف تمامی موازین قانونی، شرعی و انسانی به حریم خانه‌ آن شخص تعدی نموده و منزل و محل کار وی را مورد بازرسی و کنکاش بی دلیل و مسلماً بی‌نتیجه قرار می دهند، قطعاً به همین ترتیب هم قوانین و مقررات را نادیده گرفته و علیه اینجانب حکم صادر خواهند کرد و هیچ ابایی از ارتکاب این اقدامات ندارند. موید این مطلب، برخورد غیرقانونی و ظالمانه‌ای است که با آقای بقایی صورت گرفت و ایشان را بدون سند و مدرک و در پشت درهای بسته محکوم کردند.
.
همانطور که قبلاً هم در پیشگاه مردم عزیز و خطاب به این آقایان گفته ام، خود را برای هر مجازاتی آماده کرده ام و می دانستم که بابت عقیده و گفتارم باید هزینه و تاوان بدهم و در این مسیر، زندان، شلاق و هر نوع مجازاتی برای من افتخار است.
.
با تمام این اوصاف و با وجود اطلاع کامل از برنامه ها و اهداف سیاسی تشکیل پرونده علیه اینجانب، اعلام می‌کنم که؛ بنده صرفاً در شرایط قانونی از اتهامات انتسابی دفاع خواهم نمود. با توجه با سابقه‌ موجود و برخورد غیر قانونی و ناعادلانه ای که با آقای بقایی انجام شد، فقط در صورتی که جلسات دادگاه طبق اصل ۱۶۵ قانون اساسی و ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی، در محضر ملت شریف ایران و بدون سانسور برگزار و مستقیماً برای مردم پخش و منتشر شود، در دادگاه حضور خواهم یافت. در غیر اینصورت به هیچ وجه حاضر نخواهم بود که بخشی از یک فرایند نمایشی و فرمایشی باشم و به نشانه اعتراض از حضور در دادگاه اجتناب خواهم کرد."
Read more
Sequence Of The Week Drive گاهی با دیدن بعضی تصاویر، شتابزده میشوم میخواهم بنویسم، برایش ساز ...
Media Removed
Sequence Of The Week Drive گاهی با دیدن بعضی تصاویر، شتابزده میشوم میخواهم بنویسم، برایش ساز بزنم، از حسش عکس بگیرم و به خویش جوگیر بودن را اموزش دهم سکانس هایی از سینما که مرا بدجورمیلرزاند و اما این صحنه لعنتی و این مرد لعنتی و این دختر لعنتی جایی در ماورا زمانی برای تمامی تو می ایستادم ... Sequence Of The Week
Drive
گاهی با دیدن بعضی تصاویر، شتابزده میشوم
میخواهم بنویسم، برایش ساز بزنم، از حسش عکس بگیرم و به خویش جوگیر بودن را اموزش دهم
سکانس هایی از سینما که مرا بدجورمیلرزاند

و اما این صحنه لعنتی و این مرد لعنتی و این دختر لعنتی
جایی در ماورا

زمانی برای تمامی تو می ایستادم و برای ناداشته هایم میجنگیدم
حاضر بودم دنیایی مرا تنها گذارد و تویی را رها نکند
من ان لحظه اوج نزدیکی را درک کردم و دیگر کاری از دستم ساخته نبود
جز اینکه در اغوشت بگیرم و برای تمام روزهای از دست رفته اشک بریزم
این تمام یک تراژدی بی معناست
ما چند لحظه خودمان بودیم و بعدها زمانه از ما فراموش کاران واقعی ساخت
این صحنه درایو را میشود سالها زندگی کرد
فیلمی که در بخش فیلم هفته کامل به شما پارسال معرفی کردم
شانه هایم بعد از دیدنش سست میشود
در گذشته هایم خود را روزی اینگونه تصور میکردم
افسوس که روزگار از من یک همیشه عاشق و یک ناهمیشه همراه ساخت
من ان لحظه برخورد دست هارا می‌شناسم
من انها را میستایم و برای غربت ذات خویش چند دقیقه ای اشک میریزم
نوری که در اسانسور طلوع میکند و ثانیه هایی که مسخ میشوند
لعنت بر من که کارگردان نشدم
لعنت
من احتیاج به میزانسن هایی دارم که همه مرا از این شهر کثیف نجات دهند
وای که میشود خالی شد
کاش در ان دنیا نیز سینما باشد
از زندگیش خیری نبود
کاش در رویاها، جاودانگی باشد و عشق

و این موسیقی سحرانگیز، گوشه ای از قلبم را میفشارد

چه خوب که دوباره شهری خواب است و من برای همان چند یاغی مینویسم

این هم بخش جدیدی در صفحه من
این سکانس ها بخشی از زندگی عمیق من است
انها را به زودی با شما به اشتراک خواهم گذاشت
بخشی که مدتها بود منتظر شروعش بودم

شما را دعوت میکنم که هر هفته بخشی از خاطرات عجیب مرا ببینید
این شما و این اغاز بخش
سکانس هفته

مجبور شدم فقط عکس این صحنه را مننشر کنم، چون قوانین سختگیرانه کپی رایت جدید اینستاگرام اجازه پخش کلیپ این صحنه را برای 90 درصد مخاطبین نمیدهد، من دو روز تلاش کردم و حتا به اینستاگرام پیغام دادم، ولی گویا نمیشود که نمیشود
به هر حال کسانیکه میتوانند پست قبلی را که یک دقیقه کامل این صحنه را منتشر کردم ببینند، اگر نه برای شما هویدا نیست به همین عکس اکتفا کنند، سپاس

امیر شمس
4 تیر ماه
@amirshamsofficial

#FineartphgSquence
Read more
<span class="emoji emoji26d4"></span>️ اگر محمدعلی طاهری امروز آزاد نشود، قانون توسط قوه قضائیه به سخره گرفته شده ‌است. <span class="emoji emoji1f534"></span> ماده ۲۴۲ قانون ...
Media Removed
️ اگر محمدعلی طاهری امروز آزاد نشود، قانون توسط قوه قضائیه به سخره گرفته شده ‌است. ماده ۲۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری، به صراحت اعلام می‌دارد که به هیچ عنوان نمی‌توان متهم را حتی یک ساعت بیش‌ از ۲ سال در بازداشت موقت نگه داشت. این مدت دو سال شامل تمام اتهامات و تمامی دوران بازداشت‌های موقت نیز می‌شود. محمدعلی ... ⛔️ اگر محمدعلی طاهری امروز آزاد نشود، قانون توسط قوه قضائیه به سخره گرفته شده ‌است.
🔴 ماده ۲۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری، به صراحت اعلام می‌دارد که به هیچ عنوان نمی‌توان متهم را حتی یک ساعت بیش‌ از ۲ سال در بازداشت موقت نگه داشت. این مدت دو سال شامل تمام اتهامات و تمامی دوران بازداشت‌های موقت نیز می‌شود.
محمدعلی طاهری در طول مدت بیش از ۷ سال بازداشت خود، بیش از ۳ سال را در بازداشت موقت به سر برده است، اما با فرض در نظر گرفتن آغاز مدت بازداشت موقت از زمان اتمام دوران ۵ ساله حکم صادره توسط قاضی پیرعباسی در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۴، امروز ۱۸ بهمن سال ۱۳۹۶ مدت این بازداشت تمام شده و هیچ بهانه ای برای نگه‌داری محمد علی طاهری در بازداشت باقی نمی‌ماند.
قوه قضائیه در صورتی که امروز حکم آزادی محمدعلی طاهری ولو به صورت تبدیل به قرار وثیقه را صادر نکند، نه تنها به ظلم‌های بی پایان به محمدعلی طاهری ادامه داده است، بلکه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و در اصل قوانین جمهوری اسلامی را به سخره گرفته است.
رفتارهای غیرقانونی قضات و قوه قضائیه در پرونده آقای طاهری به قدری مشهود است که می‌‌توان به عنوان بزرگترین نمونه بی‌عدالتی در طول تاریخ از آن یاد کرده و قوه قضائیه جمهوری اسلامی را به عنوان غیرقانونی‌ترین ارگان برشمرد.
حال باید دید تا پایان وقت اداری امروز قوه قضائیه تلاشی برای باز گرداندن آبروی رفته خویش خواهد کرد یا به زیر پا گذاشتن قوانین مصوب خود ادامه خواهد داد
Read more
از متن کتاب* بدبختی‌ی ما این‌جاست که زیاد به خودمون سخت می‌گیریم ... ولی آیا عذاب وجدانی که دارم به‌اندازه‌ی ...
Media Removed
از متن کتاب* بدبختی‌ی ما این‌جاست که زیاد به خودمون سخت می‌گیریم ... ولی آیا عذاب وجدانی که دارم به‌اندازه‌ی گناهیه که می‌‌کنم؟ گناه‌ام اونقدر بزرگ هست که خودمو رذل حساب کنم و حال‌ام از خودم به‌هم بخوره؟ این سرکوفتی که به خودم می‌زنم از کجا آب می‌خوره؟ از وقتی خودمو شناخته‌م کاری جز این نداشته‌م ... از متن کتاب*
بدبختی‌ی ما این‌جاست که زیاد به خودمون سخت می‌گیریم ... ولی آیا عذاب وجدانی که دارم به‌اندازه‌ی گناهیه که می‌‌کنم؟ گناه‌ام اونقدر بزرگ هست که خودمو رذل حساب کنم و حال‌ام از خودم به‌هم بخوره؟ این سرکوفتی که به خودم می‌زنم از کجا آب می‌خوره؟ از وقتی خودمو شناخته‌م کاری جز این نداشته‌م که خودمو با قوانین و رسومات وفق بدم، قوانینی که من نیاورده‌م، و هیچ‌کس راجع به خوب و بدش چیزی از من نپرسیده. خدا می‌دونه چند سال یا چندصد سال پیش، یه‌سری آدم زندگی می‌کرده‌ن که قانونایی آورده‌ن و گفته‌ن چی بَده، چی خوبه، چې مجازه، چی نیست. من باید طوری زندگی کنم که اونا در اون روزگار بریده‌ن و دوخته‌ن. این قانونا تو گوش همه جار میزنن که نظر تو برای ما مهم نیست، اما باید جوری زندگی کنی که ما بهت می‌گیم. از وقتی به دنیا اومده‌م روزگارم همين بوده! کار به جایی رسیده که خودم توان اینو ندارم راجع به امورات دنیا فکر کنم. فقط حواس‌ام به رسم و رسوماته که چه ایرادی می‌خواد از کاری که میخوام بکنم بگیره. یعنی از یه طرف طبیعت آدم، یعنی خود طبیعت، از طرف دیگه قانونی که اسم اونو هرزگی گذاشته. و تراژدی اینه که دیگه لازم نیست چشم‌مون به قوانین این رسومات باشه، چون قانون صاحاب‌مرده خودشو تو تمام ذرات وجودمون جا کرده، شده جزیی از وجودم، عين کلیه‌م. عین خال رو پوستم، همه‌چی به همین قراره ... خوش دارم تو کوچه بزنم زیر آواز، نمی‌شه، چون خیال میکنن خُل شدم؛ دوست دارم امروز از رخت‌خواب بیرون نیام، بخوابم: این که دیگه اصلن نمی‌شه چون قانون می‌گه آدم نباید عاطل و باطل بشینه. انگار کاری به‌تر از اینم هست که آدم حالش خوب باشه، کسی که اینو قبول نداره کارش از نادونی‌ام گذشته.

نام کتاب: مُهر پنجم
نویسنده: فرنتس شانتا
مترجم: کمال ظاهری
ناشر: چشمه
پ‌ن: کامنت نخست

#کتاب #فرنتس_شانتا #کمال_ظاهری
#رقص_با_فرنتس_شانتا
Read more
 #فیلترینگ . <span class="emoji emoji267b"></span>️ آیا حسن روحانی مفسد فی الارض است؟ <span class="emoji emoji1f530"></span> حسن روحانی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود ...
Media Removed
#فیلترینگ . ️ آیا حسن روحانی مفسد فی الارض است؟ حسن روحانی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است: «در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است.» «تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان توسط این دولت مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و ... #فیلترینگ
.
♻️ آیا حسن روحانی مفسد فی الارض است؟ 🔰 حسن روحانی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است: «در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است.»
«تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان توسط این دولت مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.» در این باره چند نکته قابل تامل است: 🔸اولا: اگر در عالی ترین سطح نظام تصمیمی برای فیلترینگ تلگرام گرفته شده، رئیس دولت که باید مجری این تصمیم باشد، بر اساس کدام ملاک قانونی از این کار سر باز زده و با افتخار می گوید که این تصمیم را اجرا نکرده و نخواهد کرد!
در حالی که روحانی مطابق اصل 121 در مراسم تحلیف خود با قرار دادن دستش بر قرآن کریم این چنین قسم خورده است: «من به عنوان رئیس‌جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که ... از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است، حمایت کنم...» 🔸ثانیا: منظور روحانی از عالی ترین سطح نظام چیست؟ او از مخالفت و گردن کشی در برابر کدام مرجع قانونی به خود می بالد؟ آیا منظور روحانی از "عالی ترین سطح نظام" رهبر انقلاب است یا شورای عالی فضای مجازی؟
اگر منظور وی از عالی ترین سطح نظام، رهبر انقلاب است، چطور خود اینجا در برابر مطالبه قانونی رهبری مقاومت می کند اما به گفته معاون اولش «رئیس جمهور با وزرا شرط کرده که باید به تمام قوانین کشور تن داده شود و قانون فصل الخطاب باشد و به ولایت فقیه التزام عملی داشته باشند.» (21 مرداد 1392)

روحانی چگونه در دفاع از یک پیام رسان خارجی که بارها و بارها عدم پایبندی اش به قوانین کشورها را ثابت کرده، حاضر به دوقطبی سازی در داخل کشور است، در حالی که وی پیش از این مدعی بود: «در جمهوری اسلامی ایران تنها یک پرچم و یک پرچمدار وجود دارد و آن مقام معظم رهبری است و همه باید تحت لوای همان پرچم حرکت کنند و اینکه پرچم دیگری در کشور باشد نه عقلی است و نه شرعی.» (14 بهمن 1392)

روحانی چگونه از این اقام غیر عقلی و غیر شرعی خود با افتخار یاد می کند در حالی که پیش از این ادعا می کرد: «آنها که تصور می‌کنند در این کشور دو راه وجود دارد در خطا و اشتباه هستند، چرا که یک خط و یک رهبر و یک دولت بیشتر نداریم؛ در ایران مدیریت دوگانه وجود ندارد.» (2 آبان 1395) 🔸ثالثا: اگر منظور وی از عالی ترین سطح نظام، شوری عالی (ادامه در کامنت)
Read more
. چون اینستاگرام پست ثابت نداره، هرچند وقت یک بار قوانین رو پست میکنم. زیر این پست کامنت نذارید. قوانین: اول ...
Media Removed
. چون اینستاگرام پست ثابت نداره، هرچند وقت یک بار قوانین رو پست میکنم. زیر این پست کامنت نذارید. قوانین: اول اینکه کامنتهارو سعی کنید بخونید.مثلا یه سری سوالا تو خوده پست جوابی ندادم ولی شاید لا به لای کامنتا به جوابتون برسید.ایرانیا تنبلن تو مطالعه کردن،طرف دختره رو تگ کرده این پست رو بخون(ده ... .
چون اینستاگرام پست ثابت نداره، هرچند وقت یک بار قوانین رو پست میکنم. زیر این پست کامنت نذارید.
قوانین:
اول اینکه کامنتهارو سعی کنید بخونید.مثلا یه سری سوالا تو خوده پست جوابی ندادم ولی شاید لا به لای کامنتا به جوابتون برسید.ایرانیا تنبلن تو مطالعه کردن،طرف دختره رو تگ کرده این پست رو بخون(ده خط هم بیشتر نیستا)،جوابش داده وااااای زیاده حال ندارم، بیخیالش. اونم نه یه کتاب، فقط یه پست!من دیگه چه انتظاری باید داشته باشم؟ طرف کامنت میذاره، سوالی میپرسه،همون بالای کامنتش یکی دیگه جواب سوالش رو داده ها،ولی حال نداره یه ذره بره بالا بخونه...در نتیجه من مجبورم خیلی از کامنتهارو پاک و بهینه کنم.
دوم دوباره میگم این پیج مثل کتاب میمونه،پس از اول پستهارو بخونید و تا انتها هم با ما همراه باشید.هیچ کتابی رو از وسطش نمیخونن، یا با خوندن یه صفحه اش قضاوت نمیکنن، داورها خوندن یک کتاب رو تموم میکنن بعد نظر میدن.
پس کامنتهایی که در نقد پستهای پیج میذارید پاک میشن مگر اینکه تشخیص بدم تمام پستهای این پیج رو خوندید بعد دارید نقد میکنید.(مثال:طرف اومده زیر پست جاستین بیبر گفته نه جاستین بیبر شیطان پرست نیست، 200 تا دلیل منطقی هم آورده که شیطان پرست نیست.
کامنتش رو درجا پاک کردم. ما چیز دیگه ای میگیم، این چیز دیگه ای برداشت میکنه)پس تفاوت کسی که تمام پستهارو از اول با دقت خونده با کسی که نخونده واضحه.
سوم کامنتهای تخیلی پاک میشه(مثال:طرف اومده میگه مثلا مایلی سایرس شیطان پرست نیست،میگم خب شاید هست شاید نیست،من نمیدونم،حالا تو از کجا فهمیدی نیست؟میگه فلان روز گردنبند صلیب گردنش بود.یا میگه لیدی گاگا پشت کمرش یخورده پایین تر از شش چپش،بغل کبدش،یخورده اونورتر خالکوبی صلیب کرده.پس خداپرسته و شیطان پرست نیست.جااان؟چیییی؟)
چهارم، انقد بلاک نکنید، ریپورت کنید این پیج رو اگه بدتون میاد یا ناراحتین از پستها،ولی بلاک نکنین، یه وقت یه خارجی ای میاد اگه بفهمه میخنده بهتونا.بلاک فقط ساخته شده برای اینکه من هی مزاحمتون میشم،هی اذیتتون میکنم،شما بلاکم میکنید،فقط 'ارتباط' من و شما از بین میره.همین. اینستاگرام نگاه بلاک ها هم نمیکنه. ولی ریپورت(گزارش) یعنی من در مورد یه بُـت پست میذارم بعد به شما پرستنده هاش بر میخوره، اونوقت میایید این پیج رو ریپورت میکنین، که اینستاگرام بیا این پیج رو حذف کن داره به مقدساتمون توهین میکنه. :)
پنجم،کسی رو تگ میکنید، متوجه بشم اونی که تگش کردید پیج رو فالوو کرد کامنت تگتون پاک میشه. :)
.
ادامه در کامنت اول
Read more
مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال؟! . ✍ عصر ایران؛ ...
Media Removed
مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال؟! . ✍ عصر ایران؛ جعفر محمدی . .  "مائده" نوجوان 17 ساله ای است که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر ... مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال؟! . ✍ عصر ایران؛ جعفر محمدی .
. ✔ "مائده" نوجوان 17 ساله ای است که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر کرد، صفحاش را بست و صدا و سیما هم بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دخترک - که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم نبود - با بغض و ترس می گفت که از جایی خط نگرفته و فقط می خواسته جلب توجه کند. . ✔ #مائده البته تنها فعال اینستاگرام نیست که پلیس سراغش رفته است. دستکم سه نام دیگر نیز در روزهای اخیر به عنوان "شاخ های اینستا" مطرح شده که با رقص، دنبال کننده (فالوور) جذب می کردند و به همین اتهام بازداشت شده اند.
. ✔ این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود. . ✔بله! رقص زن و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی ممنوع است و مائده و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند. اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟ . ✔چگونه است که در ماجرای صندوق های مالی و اعتباری غیر مجاز، هزاران میلیارد تومان از پول مردم توسط چند نفر رسماً و علناً بالا کشیده می شود، خانواده های زیادی به خاک سیاه می نشینند، کار به اعتراضات خیابانی و بزن و بگیر و بنند می کشد ولی حتی یک نفر از مدیران این صندوق ها را کت بسته به تلویزیون نمی آورند و مانند آن دختر نوجوان، اشکش را در نمی آورند که با این همه پول چه کرده ای؟! ✔چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟ 
ادامه در کامنت
.
.
.
. .
.
#خوزستان #اهواز #تهران #تبریز #شیراز #اصفهان #مشهد #اردبیل #قم #بوشهر #بندرعباس #کرج #ahwaz #ahvaz #tehran #shiraz #tabriz #esfahan  #mashhad #karaj #استقلال #بوشهر #سنندج
#گرگان #مشهد #فارس  #سمنان #مازندران #گلستان
Read more
* اگر آگاهانه زندگی را با چالشها مواجه کنید دیگر نگران مسائل خُرد و پیش پا افتاده نخواهید بود! تا وقتی زنده‌اید هیچگاه نمی‌توانید یک زندگی بدون مسئله داشته باشید اما انتخاب اینکه چه مسائلی شما را از پا درآورده و شما را کلافه و عصبانی کند با شماست و این شمایید که واکنش خود را در برابر رویدادهای زندگی ... *
اگر آگاهانه زندگی را با چالشها مواجه کنید دیگر نگران مسائل خُرد و پیش پا افتاده نخواهید بود! تا وقتی زنده‌اید هیچگاه نمی‌توانید یک زندگی بدون مسئله داشته باشید اما انتخاب اینکه چه مسائلی شما را از پا درآورده و شما را کلافه و عصبانی کند با شماست و این شمایید که واکنش خود را در برابر رویدادهای زندگی انتخاب می‌کنید. مدیری که روزی نگران تحقق اهداف عالی سازمانش بوده است حالا بعد از بازنشستگی، بزرگترین نگرانی‌اش، علفهای هرز باغچه‌اش است! نگرانی اجتناب ناپذیر است اما گاهی ممکن است حتی از یک خُر و پُف ساده، اینقدر عصبانی شوید که به طلاق با همسرتان برسید و گاهی ممکن است بپذیرید برخی چیزها اینقدر غیرمهم هستند که می‌توان آنها را پذیرفت و با آنها کنار آمد

پس به دو دلیل ما باید افکار خود را کنترل کنیم دلیل اول: شما واقعا نمی‌توانید بر حوادث و محیط اطراف خود و یا بر عقایدی که دیگران در مورد شما دارند تسلط داشته باشید تنها چیزی که می‌توانید بر آن تسلط داشته باشید، افکار خودتان است دلیل دوم: آنچه باعث شادی و خوشبختی انسان می‌شود درون ما، نوع باورها و دیدگاههای ماست نه عوامل بیرونی... ما می‌گوییم اگر هیچ بدهی نداشتم؛ اگر این همسر را نداشتم! اگر فلان چیز را داشتم خوشبخت می‌شدم اما اگر همان چیز را بدست آوریم طولی نمی‌کشد که حسرت چیزهای دیگری را می‌خوریم. پس تا وقتی شادی و احساس خوشبختی خود را وابسته به هزار اتقاق بیرونی می‌کنید هیچ وقت رنگ خوشحالی را نخواهید دید. زیرا همیشه چیزهایی هست که مطابق میل نبوده و شما را ناراحت نگه می‌دارد

یک اتفاق آزاردهنده در چند روز گذشته را به یاد بیاورید و حالا که ناراحتی شما تمام شده است به این فکر کنید که چقدر خود حادثه شما را ناراحت کرده است و چقدر طرز تفکر شما در مورد آن حادثه!؟ ممکن است بگویید هر کسی جای من بود همین احساس را داشت! اما نه، بهتر است بگویید فقط برخی آدمها چنین احساسی دارند. ذهن ما طوری برنامه ریزی شده که در هنگام مواجهه با اتفاقات، تفکر خاصی داشته باشد که همین تفکرات خاص می‌تواند بر شادی ما تاثیر بگذارد

اکثر نگرانیهای شما یا از قوانین و بایدهای خود ساخته ذهنی هستند یا چیزهایی که نمی‌توانید کنترل کنید یا در اثر توقعات بی‌جاست. اگر اینها را کنار بگذاریم از بی‌توجهی دنیا و دیگران ناراحت نمی‌شویم. راههای مختلف برای عصبانی شدن وجود دارد و از طرف دیگر راههای مختلف نیز برای شاد بودن و لذت بردن... اگر می‌خواهید شاد باشید برای خود قوانین کمتری وضع کنید و زندگی را با بایدها و نبایدها سخت نکنید؛ دست از...ادامه مطلب در کانال و کامنت‌ها
.
Read more
. نوجوان 17 ساله ای که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد، توسط ...
Media Removed
. نوجوان 17 ساله ای که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد. صفحه اش بسته شد و البته صدا و سیما هم طبق معمول بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دختر نوجوان که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم ... .
نوجوان 17 ساله ای که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد. صفحه اش بسته شد و البته صدا و سیما هم طبق معمول بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دختر نوجوان که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم نبود، با بغض و ترس می گفت که از جایی خط نگرفته و فقط می خواسته جلب توجه کند.
این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن "رسانه ملی" بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود.
گیریم که رقص و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی، طبق قانون نا نوشته ای ممنوع باشد و مائده و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند... اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟
هنوز مردم بی‌خبرند که هشتصد و پنجاه میلیارد دلار درآمد نفتی دولت پاکدست به کجا رفته است؟ 
چگونه است که در ماجرای صندوق های مالی و اعتباری غیر مجاز، هزاران میلیارد تومان از پول مردم توسط چند نفر رسماً و علناً بالا کشیده می شود، خانواده های زیادی به خاک سیاه می نشینند، کار به اعتراضات خیابانی و بزن و بگیر و بنند می کشد ولی حتی یک نفر از مدیران این صندوق ها را کت بسته به تلویزیون نمی آورند و مانند آن دختر نوجوان، اشکش را در نمی آورند که با این همه سرمایه مردم چه کرده ای؟!
چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟
.
"ادامه در کامنت اول"
.عصرایران
تصویر باغ سنگی سیرجان
میراث "درویش خان اسفندیار پور" که گفته اند در اعتراض به اصلاحات ارضی دست از باغ داری برداشت تا اینکه همه درختان زمین باقی مانده او خشک شدند. او به همه شاخه‌های درخت‌های میوه سنگ آویزان کرده بود و از آنها چون میوه حقیقی مراقبت می‌کرد. استفاده ازین عکس ارتباطی به تایید یا نفی اصلاحات ارضی ندارد، بلکه شیوه اعتراض قاطع و گویای درویش خان است که فاقد قدرت تکلم بود در اعتراض به ظلمی که براو رفته بود".
Read more
. انسان زمانی تمام عیار، وحدت یافته، آرام، بارور و شادمان می شود، که فرآیند فردیت کامل گردد؛ زمانی ...
Media Removed
. انسان زمانی تمام عیار، وحدت یافته، آرام، بارور و شادمان می شود، که فرآیند فردیت کامل گردد؛ زمانی که خودآگاه و ناخودآگاه او بیاموزند که در آرامش و یکرنگی، با هم زندگی کنند و مکمل یکدیگر باشند. کارل گوستاو یونگ .ذهن انسان درسه بخش خودآگاه، نیمه خودآگاه وناخودآگاه فعال است: ۱-فعالیت بخش ... .
انسان زمانی تمام عیار، وحدت یافته، آرام، بارور و شادمان می شود، که فرآیند فردیت کامل گردد؛
زمانی که خودآگاه و ناخودآگاه او بیاموزند که در آرامش و یکرنگی،
با هم زندگی کنند و مکمل یکدیگر باشند.
کارل گوستاو یونگ
.ذهن انسان درسه بخش خودآگاه، نیمه خودآگاه وناخودآگاه فعال است:
۱-فعالیت بخش خودآگاه وابسته به طرزفکروتصمیم گیری است.
.
۲-فعالیت بخش نیمه خودآگاه درعین حال براساس برنامه ای ازقبل تعیین شده(نهادنیه شده درخلال زندگی) ایفای نقش میکندوواکنش ماوابسته به آن درلحظه وبدون توجه بطور خودکارعمل میکندوقابل تغییر است.
.
۳-فعالیت بخش ناخودآگاه بدون صرف زمان،انسان رابا نتیجه برنا مه ای ازپیش تعیین شده مواجه میکند، وواکنش آن براساس تفکروتصمیم گیری انجام نمی گیرد،دراین بخش بطورعمده دردوران کودکی تا۶-۵ سالگی برنامه ریزی میشود وتغییر آن دربزرگسالی بسختی امکان پذیراست.
.
براساس بینش خوددربرابر مشکلا ت مغز واکنش شیمیائی صادر میشودومغز تنها یک رابط است که وظیفه آن ترجمه ادارکات واحساسات به زبان جسم است.ولی اگردربخش فیلتربینی دستورات صحیح رابرنامه ریزی کنیم دیگر مشکلات نمی تواند تعادل شیمیائی مغز رابهم ریزد ولی درصورت عدم برنامه ریزی درست تعادل هورمو‌نی یا بعبارتی تعادل روح وجسم بهم ریزد وبیمار میشویم وبوسیله دارو باید تعادل برقرارشود.
.
با مدیریت کردن ذهن که شامل :
مدیریت سازمان ذهنی بدن وسلول که طبق شرح وظیفه اجزا بدن اگرخوب عمل نکند دچار بیماری وسرطان و.... میشود.
مدیریت سازمان دهی ادارکات
مدیریت سازمان دهی (آرشیووبایگانی اطلاعات )
یک ذهن مشوش بهم ریخته قادر به مدیریت کردن ذهن نمیشود.
عدم شناخت فهم ودرک جهان وقوانین هستی اگر شناخته نشود دچارتضادومشکلات عدیده میشود.

قوانین هستی عبارتنداز:
قانون تسبیت ،قانون اوج ،قانون نظم وبی نظمی ،قانون علف هرزه ،قانون جهان دوقطبی ،قانون- عمل وعکس العمل ،قانون تضاد ،قانون عدم تکرارها مانند قانون حرکت درسکون ،قانون تولد ومرگ، قانون تغییر.
.
شایدفکرکنیم چراآنقدر تضاد وجوددارد،
خداوند دو شبکه مثبت ومنفی راآفریده وانسان رادرمیل به انتخاب آن دو قرارداده
واین آزمایش بزرگی است که پختگی وکارآزمودگی رابه دنبال دارد.
.
ازطرفی دنیا پرازفساد وظلم وبی عدالتی وازسوی دیگرحق وعدالت وایثاروفداکاری درجریان است،
ومادر بین این دوتضاد هستیم وآزمایش بزرگ خیر وشرراتجربه می کنیم،
اگرظلمی نباشد جهان تک قطبی میشد.
زمان مقصد +زمان مسیر=طول زندگی عمر

#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #خودآگاه #ماخوآگاه #انسان #فردیت #مکمل
Read more
رضا پهلوی جشن #پوریم و #قتل_عام سه چهارم مردم کشور #ایران توسط یهودیان را تبریک گفت. . جشن پوریم یهودیان چیست؟! . در زمان #خشایار_شاه #یهودیان با توجه به نفوذشان در ایران، از پرداخت مالیات خودداری میکردند و به قوانین حکومتی پایبند نبودند. #هامان صدر اعظم خشایار شاه که یک زرتشتی پاک نیت بود ... رضا پهلوی جشن #پوریم و #قتل_عام سه چهارم مردم کشور #ایران توسط یهودیان را تبریک گفت.
.
جشن پوریم یهودیان چیست؟!
.
در زمان #خشایار_شاه #یهودیان با توجه به نفوذشان در ایران، از پرداخت مالیات خودداری میکردند و به قوانین حکومتی پایبند نبودند.
#هامان صدر اعظم خشایار شاه که یک زرتشتی پاک نیت بود تلاش که تا آنان را برای اجرای قوانین تحت فشار بگذارد.
کینه هامان در قلب و جان یهود ایران رخنه کرده بود.
#مُرْدخاي كه بزرگترین رهبر یهودیان ایران بود بود برادر زاده زيبا روي خود با بام #اِستِر را وارد قصر كرد و او را به خشايار شاه نزديك نمود.
#استر با دلربايي و زیبایی منحصر بفرد خود توانست جای خود را در دل #خشایارشاه باز کند و در نتیجه جاسوسک #یهودی، سوگلی شاه ایران و ملکه تمام ایرانیان شد، بدون آنکه کسی حتی شاه از یهودی بودن او خبر دار شود.
شبی مجلس شرابی آراست و در حالت مستی شاه، توانست امضای فرمان قتل هامان و نیز ملکه اصلی کاخ « #وشتی » که او نیز زنی زرتشتی و وطندوست بود را از او بگیرد.
هامان کشته شد.
#مردخای صدر اعظم شد.
تنها دختر هامان خودکشی کرد.
#ده پسر هامان نیز به دستور مردخای کشته شدند.
بهودیان با نفوذ بیش از حد هامان در دربار حکومتی و با فشار استر بروی شاه، سه روز مهلت گرفتند تا مخالفان پارسی و ایرانی خود را با استفاده از ارتش شاه، بکشند.
در ایام جشن های نوروزی بیکباره به مردم حمله کردند و سه روز تمام پارسیان و ایرانیان بخاک و خون غلتیدند.
یهودیان هدد کشتگان را ۷۷تا ۸۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند درحالی که در تواریخ مستند نوشته شده ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ۸۰۰ هزارنفری ایرانیان در این قتل عام کشته شدند.
یهودیان فردای این کشتار یعنی روز سیزدهم فرودین را از آن سال جشن میگیرند. این جشن بزرگترین جشن یهودیان جهان است.
.
#جشن_پوریم
#پهلوی
#رضا_پهلوی
#سیزده_بدر
#جاسوس
#زرتشت
#امام_خامنه_اي
#امام_خامنه_اى
#خامنه_ای
#خامنه_اي
#iran
#khamenei
#khamenei_ir
Read more
آنچه دین و اسلام را متلاشی میکند و نظام را نابود میکند لرزش کمر دختری نوجوان نیست ،لرزش قلم قاضی کهنسال ...
Media Removed
آنچه دین و اسلام را متلاشی میکند و نظام را نابود میکند لرزش کمر دختری نوجوان نیست ،لرزش قلم قاضی کهنسال است. اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال!؟ دختر نوجوان 17 ساله ای در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر ... آنچه دین و اسلام را متلاشی میکند و نظام را نابود میکند لرزش کمر دختری نوجوان نیست ،لرزش قلم قاضی کهنسال است. اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال!؟ دختر نوجوان 17 ساله ای در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر کرد، صفحاش را بست و صدا و سیما هم بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دخترک - که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم نبود - با بغض و ترس می گفت که از جایی خط نگرفته و فقط می خواسته جلب توجه کند. ✔ این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود. ✔بله! رقص زن و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی ممنوع است و این دختر و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند. اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟ ✔چگونه است که در ماجرای صندوق های مالی و اعتباری غیر مجاز، هزاران میلیارد تومان از پول مردم توسط چند نفر رسماً و علناً بالا کشیده می شود، خانواده های زیادی به خاک سیاه می نشینند، کار به اعتراضات خیابانی و بزن و بگیر و بنند می کشد ولی حتی یک نفر از مدیران این صندوق ها را کت بسته به تلویزیون نمی آورند و مانند آن دختر نوجوان، اشکش را در نمی آورند که با این همه پول چه کرده ای؟! ✔چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟ ✔مردم چگونه شب در تلویزیون اشک های این دختر که در گرماگرم نوجوانی و بی تجربگی، رقصیده و در صفحه اش منتشر کرده را ببینند و صبح در روزنامه بخوانند که هزاران خودروی لوکس توسط برخی دولتی ها به طور غیرقانونی ثبت سفارش و وارد کشور شده است و این دو خبر را با هم مقایسه نکنن. (ادامه در کامنت اول...)
Read more
<span class="emoji emoji1f381"></span>مسابقه<span class="emoji emoji1f381"></span> کدوم تاس با بقیه ی تاس ها فرق داره؟ 🤔<span class="emoji emoji1f3b2"></span> <span class="emoji emoji26a0"></span>️برای شرکت در مسابقه باید تمام قوانین بازی را بخوانید ...
Media Removed
مسابقه کدوم تاس با بقیه ی تاس ها فرق داره؟ 🤔 ️برای شرکت در مسابقه باید تمام قوانین بازی را بخوانید ️ جواب درست رو بنویس،پنج نفر از دوستات رو منش کن و به قید قرعه #شارژببر به سه نفر از کسایی که جواب درست رو بنویسن،به قید قرعه شارژ پنجاه هزارتومانی هدیه داده میشه. قوانین مسابقه: ️برای ... 🎁مسابقه🎁
کدوم تاس با بقیه ی تاس ها فرق داره؟
🤔🎲
⚠️برای شرکت در مسابقه باید تمام قوانین بازی را بخوانید ⚠️
جواب درست رو بنویس،پنج نفر از دوستات رو منش کن و به قید قرعه #شارژببر🎁
به سه نفر از کسایی که جواب درست رو بنویسن،به قید قرعه شارژ پنجاه هزارتومانی هدیه داده میشه.
قوانین مسابقه:
✔️برای شرکت در مسابقه حتما اینستاگرام دانستنیها رو فالو داشته باشید.
✔️مهلت شرکت در مسابقه تا پایان روز یکشنبه نهم دی ماه هست.
✔️پنج نفر از دوستانتو تگ کن،با تگ کردن افرادی که نمیشناسید باعث آزار دیگران نشوید.

#مسابقه #دانستنیها #علمی #هوش #اطلاعات #دانستنی #شارژ_رایگان
Read more
آیا برای اینکه11و 12 شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، ...
Media Removed
آیا برای اینکه11و 12 شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، آماده اید؟ همانطور که قبلا گفتیم، پای یک گردونه ی شانس در مراحل مسابقه باز است و این گردونه، اصل هیجان رقابت است. اما قوانین کلی چیست؟ رقابت به صورت دو به دو انجام می شود، یعنی اینکه دو نفر همزمان پشت ... آیا برای اینکه11و 12 شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، آماده اید؟
همانطور که قبلا گفتیم، پای یک گردونه ی شانس در مراحل مسابقه باز است و این گردونه، اصل هیجان رقابت است. اما قوانین کلی چیست؟
رقابت به صورت دو به دو انجام می شود، یعنی اینکه دو نفر همزمان پشت یک دستگاه اسپرسو می ایستند و هرکدام یک دستگاه دو گروپ laspaziale s2 در اختیار دارند.. هر دستگاه یک آسیاب قهوه دارد و این تمام آن محیطی است که لاته آرتیستان برای رقابت در اختیار دارند.
در مرحله ی مقدماتی هر کدام از شرکت کننده ها باید یک لاته آرت ارائه دهند، اما اینکه پترن( طرح) آن ها چه باشد، مهم است. پترن آنها توسط گردانه ی شانس انتخاب می شود. در گردونه ی شانس هشت  تا پترن مختلف وجود دارد و هفت تای آن پترن هایی است که معلوم اند و هشتمین پترن آن پترن انتخابی یا free patern است. هر کدام از شرکت کننده ها 3 دقیقه و 30 ثانیه مهلت دارند که لاته آرت خود را ارائه دهند و بین دو شرکت کننده، کسی که پترنش را بهتر اجرا کرده است، با رأی داوران به مرحله ی نیمه نهایی می رسد. در مرحله ی نیمه نهایی هم شرکت کننده ها دو به دو پشت دستگاه قرار می گیرند و هر کدام یک لاته آرت که پترنش توسط گردونه شانس انتخاب می شود، آماده می کنند. اما اینبار در گردونه ی شانس، شش پترن در نظر گرفته شده است و شرکت کننده ها همان 3 دقیقه و 30 ثانیه را برای اجرای پترنشان زمان دارند. و در آخر به فینال می رسیم. در فینال هر دو فینالیست پشت دستگاه اسپرسو خود قرار می گیرد و 15 دقیقه زمان دارد که دو تا لاته و دو تا ماکیاتو تحویل داوران دهد.
* پترن های او نیز توسط گردونه ی شانس انتخاب می شوند.
پترن ماکیاتو انتخابی توسط لاته آرت می باشد.
💥اما ملاک های امتیاز دهی به پترن ها چیست؟
💥پترن های اجرا شده باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه پودر قهوه، پودر شکلات و .. باشد. تنها مواد مجاز در فنجان اسپرسو و شیر خواهند بود. فنجان باید تمیز باشد و کثیفی فنجان از قهوه و شیر، یک ایراد به حساب خواهد آمد. معیار امتیاز دهی به پترن، کنتراست ( وضوح طرح )، تقارن، کیفیت شیر و دسته ی فنجان خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ی ثبت نام درون پوستر تماس بگیرید.
Read more
 #مائده <span class="emoji emoji2714"></span> این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب ...
Media Removed
#مائده این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش ... #مائده
✔ این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود. ✔بله! رقص زن و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی ممنوع است و مائده و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند. اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟ ✔چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟ ✔مردم چگونه شب در تلویزیون اشک های مائده که در گرماگرم نوجوانی و بی تجربگی، رقصیده و در صفحه اش منتشر کرده را ببینند و صبح در روزنامه بخوانند که هزاران خودروی لوکس توسط برخی دولتی ها به طور غیرقانونی ثبت سفارش و وارد کشور شده است و این دو خبر را با هم مقایسه نکنند و نگویند چگونه دختر نوجوان را سکه یک پول می کنید ولی حتی از معرفی اسامی این دزدهای چندهزار میلیارد تومانی خودداری می کنید؟! ✔این همه مردم گفتند که غارتگران بیت المال را بگیرید و معرفی شان کنید، نتیجه اش این شد که چند دختر و پسر را به جرم رقص بگیرند و در تلویزیون به ملت نشان دهند؟ آیا شنیدن و درک صدای مردم، این قدر سخت است یا تجاهل می کنند؟! ✔اگر اسلام به خطر می افتد، اگر اخلاق جامعه فاسد می شود، اگر نظام تهدید می شود، اگر منافع ملی آسیب می بیند، اگر فقر در جامعه گسترش می یابد، اگر مردم امید و اعتمادشان را از دست می دهند، اگر دشمان خارجی ایران دندان طمع برای این آب و خاک تیز می کنند، ریشه این ها، رقص فلان دختر نوجوان در صفحه اینستاگرامش نیست علت اصلی اش این است که ما، امور مهم را واگذاشته ایم و به جای پرداختن به موضوعات اصلی کشور و حل بحران هایی که موجودیت مان را تهدید می کنند، دل خوش کرده ایم که چند نوجوان و جوان اینستاگرامی را دستگیر و در برابر مردم، خردشان کردیم، بی توجه به آن که همین رفتار نیز مجدداً حس تبعیض و بی عدالتی را درکشور گسترش میدهد .
«برگرفته از مقاله جعفر محمدی »
Read more
. به نام خالق خوبی ها رسول اکرم (ص): هرگاه (مردم) امر به معروف و نهى از منكر نكنند، و از نيكان خاندان ...
Media Removed
. به نام خالق خوبی ها رسول اکرم (ص): هرگاه (مردم) امر به معروف و نهى از منكر نكنند، و از نيكان خاندان من پيروى ننمايند، خداوند بدانشان را بر آنان مسلّط گرداند و نيكانشان دعا كنند امّا دعايشان مستجاب نشود . کافی(ط - الاسلامیه) ج 2 ، ص 374 {شبیه این حدیث در امالى(صدوق) ص 308} …………………………… امر به معروف ... .
به نام خالق خوبی ها
رسول اکرم (ص):
هرگاه (مردم) امر به معروف و نهى از منكر نكنند، و از نيكان خاندان من پيروى ننمايند، خداوند بدانشان را بر آنان مسلّط گرداند و نيكانشان دعا كنند امّا دعايشان مستجاب نشود .

کافی(ط - الاسلامیه) ج 2 ، ص 374 {شبیه این حدیث در امالى(صدوق) ص 308} …………………………… امر به معروف و نهی از منکر از بزرگترین فریضه های اسلام است.
طبق حدیثی ارزشمند از امام علی (ع)، تمام کارهای خوب و حتی جهادر در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر همچون قطره ای در برابر دریاست،از این حدیث میتوان دریافت که پویایی دین اسلام بستگی به اجرای قوانین اسلامی دارد و اجرای قوانین به کمک فریضه امر به معروف و نهی از منکر صورت میپذیرد.

با اقتدا به سالار شهیدان ، بزرگ ترین آمر بعمروف و ناهی از منکر و با زنده نگاه داشتن یاد و راه شهید بزرگوار ، علی خلیلی،
طبق اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که مبنی بر حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با عنوان طرح دوفوریتی مورخ ۱۳۹۴/۱/۲۳ به تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان رسید،
از این پس با عزمی راسخ تر از گذشته یکایک ما مسؤل احیای این واجب فراموش شده می باشیم.
در رابطه با اجرای این امر توجه نکات زیر لازم است: 1- در این قانون، معروف و منکر عبارتند از هرگونه فعل، قول و یا ترک فعل و قولی که به‌عنوان احکام اولی و یا ثانوی در شرع مقدس و یا  قوانین، مورد امر قرار گرفته و یا منع شده باشد.
. 2- امر به معروف و نهی از منکر، دعوت و واداشتن دیگران به معروف و نهی و بازداشتن از منکر است.
. 3- امر به معروف و نهی از منکر در این قانون ناظر به رفتاری است که علنی بوده و بدون تجسس مشخص باشد..
.

4- مراتب امر به معروف و نهی از منکر، قلبی، زبانی، نوشتاری و عملی است که مراتب زبانی و نوشتاری آن وظیفه آحاد مردم و دولت است و مرتبه عملی آن در موارد و حدودی که قوانین مقرر کرده تنها وظیفه دولت است.
. 5- در اجرای امر به معروف و نهی از منکر نمی‌توان متعرض حیثیت، جان، مال، مسکن، شغل و حریم خصوصی و حقوق اشخاص گردید، مگر در مواردی که قانون تجویز کند.
. 6- هیچ شخص یا گروهی حق ندارد به‌عنوان امر به معروف و نهی از منکر به اعمال مجرمانه از قبیل توهین، افترا، ضرب، جرح و قتل مبادرت نماید. مرتکب طبق قانون مجازات اسلامی، مجازات می‌شود.
. 7- مجازات اشخاصی که مبادرت به اعمال مجرمانه نسبت به آمر به معروف و ناهی از منکر نمایند، قابل تخفیف و یا تعلیق نیست و صدور حکم مجازات قابل تعویق نمی‌باشد.
Read more
. Rempt van der Donk, the architect. صحبت می‌کنه راجع به جدیدترین طراحیش. یه اسپرسو ماشین که اینجا تو کافه، از وقتی که دیدیمش، همه اعتقاد داریم باید بذاریش وسط کافه (نه وسط بار ها) وسطِ کافه! و دورش بچرخی از بس بی‌نظیره طراحیش. حتی برای کسی مث من که به ماشین آلات علاقه‌ای نداره و همه‌چیز رو دستی ... .
Rempt van der Donk, the architect.
صحبت می‌کنه راجع به جدیدترین طراحیش. یه اسپرسو ماشین که اینجا تو کافه، از وقتی که دیدیمش، همه اعتقاد داریم باید بذاریش وسط کافه (نه وسط بار ها) وسطِ کافه! و دورش بچرخی از بس بی‌نظیره طراحیش.
حتی برای کسی مث من که به ماشین آلات علاقه‌ای نداره و همه‌چیز رو دستی دوست داره، چند روزه ذهنم عجیب درگیرشه‌.
و خب چرا انقدر ذهنم درگیرشه؟
بخاطر اینکه این شخص یه معماره.
تو این ویدیو می‌گه که چی شده اینو طراحی کرده و چطور از انحنای بدن زن برای گوشه‌های کار الهام گرفته و چطور با پیدا بودنِ همه‌چیز، زیباییِ به عمل اومدن قهوه رو نشون داده.
من آدم قهوه‌خوری نیستم، حتی با اسپرسو "ماشین" احساس نزدیکی ندارم؛
اما مدام دارم فکر می‌کنم که چقدر تمام رشته‌ها سیال هستن..
چقدر به صورت همزمان همه چیز و هیچ چیز، بهم ربط ندارند و دارند.
چقدر زبان‌ها و رشته‌ها و علوم و همه‌چیز می‌تونن به هم وام‌دار باشن.
و چقدر ذهن آدم‌ها می‌تونه بسته باشه که تصور کنه وقتی یک رشته رو می‌خونی فقط باید به اون رشته بسنده کنی.
نگاه می‌کنم که چطور فیزیک‌دان‌ها میان یک ساز بر اساس قوانین فیزیکی و نه تنها هنری (ساز هنگ) خلق می‌کنند و احساس نمی‌کنن چیزی از شان فیزیک کم شده.
چطور یک معمار که انگاری رسالتش نقشه‌کشی و طراحی یک ساختمونه، به قهوه علاقه‌مند می‌شه و بعد یک ماشین، یک عضو از یک کافه رو طراحی می‌کنه.
از صبح داره مدام سرچ می‌کنم
People who changed their field and became successful!
و نتایج عجیبه.. آدم‌هایی که نترسیدن از سیال بودن، و تعصب رو گذاشتن کنار و درک کردن که می‌تونن از چیزی که آموختن استفاده‌های غیر مرسوم کنن و نگران فکر بقیه نباشن، یا حتی پیش خودشون فک نکنن دارن کار اشتباهی می‌کنن.
آدم‌هایی که خودشون رو بدهکار خودشون نمی‌کنن..
.
طراحی این آقا رو اینجا ببینین:
@aremdeofficial
چقد ناراحت کننده بودم که ویدیوی این آقا فقط ۲۰۰بار دیده شده. در صورتی که کلی آدم می‌تونه از همین یک دقیقه چیز یاد بگیره..
یک مهندس، یک موسس، و یک معمار، که هر کدوم تو یه قاره متفاوت زندگی می‌کنن، اما ویژن همه‌شون اینه "bring change to the world of coffee".
و این سه نفر تو این Aremde کنار هم جمع شدن و تو این ویدیو صحبت‌های معمار رو می‌شنویم.
.
مرسی که این ویدیو و این آقا رو به من نشون دادی ♡ @the_nimazzz مرسی که همیشه بیشتر هولم می‌دی به سمت یادگیری.
Read more
 #حتما_حتما_بخونید برخی از ویژگی های حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) به شرح ذیل می باشد: این حکومت دارای ...
Media Removed
#حتما_حتما_بخونید برخی از ویژگی های حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) به شرح ذیل می باشد: این حکومت دارای رهبری است که مشروعیت خود را از پروردگار متعال گرفته و از هر گونه خطا و عصیان به دور است. افزون بر این کسانی که او را در اجرای حکومت جهانی یاری خواهند کرد, انسان هایی هستند برگزیده و دارای صفات اخلاقی ... #حتما_حتما_بخونید
برخی از ویژگی های حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) به شرح ذیل می باشد: این حکومت دارای رهبری است که مشروعیت خود را از پروردگار متعال گرفته و از هر گونه خطا و عصیان به دور است. افزون بر این کسانی که او را در اجرای حکومت جهانی یاری خواهند کرد, انسان هایی هستند برگزیده و دارای صفات اخلاقی ویژه که این خود بر عظمت این حکومت می افزاید.

در حکومت جهانی حضرت مهدی (عجل الله فرجه الشریف), قانون گزار خداوند متعال است, از این رو تمام نیازهای مادی و معنوی انسان ها مورد توجه واقع شده است.

محور تمام قوانین در حکومت جهانی حضرت مهدی (عجل الله فرجه الشریف), امور دینی و اخلاقی است. در حالی که تمام نیازهای مادی و معنوی بشر در تمام قوانین مورد توجه واقع شده است.

حکومت جهانی حضرت مهدی (عجل الله فرجه الشریف) مبتنی بر عالی ترین اندیشه های عاقلانه است, چرا که در آن دولت مبارک است که عقول بشری به کامل ترین وجه ممکن, رشد خواهد کرد.

با توجه به ویژگی های فوق, برخی از اهداف و آرمان های آن قیام جهانی این گونه ترسیم می شود:
1. رساندن جامعه بشری به کمال مطلوب و رشد و بالندگی اخلاقی.
2. اداره و سامان دهی نظام جهان براساس ایمان به خدا, احکام دین اسلام و آموزه های قرآن.
3. برقراری عدالت اجتماعی و گسترش قسط و عدل در سراسر جهان.
4. تثبیت و گسترش صلح و امنیت جهانی و از بین بردن ستیزه جویی, تجاوزگری, جنگ, کینه جویی و خودپرستی
.5. نجات مردم از چنگال ستمگران, جباران, و مفسدان و اهتزاز پرچم توحید و عدالت.
6. احیای آیین توحید و یکتاپرستی (اسلام) و نابودی آیین های انحرافی و باطل.
7. از بین بردن امتیازات و تبعیضات نژادی و طبقاتی و تعمیق برابری و مساوات.
8. تصحیح امور زندگی و استفاده صحیح و بهینه از امکانات و منابع مادی و معنوی جهان.
و...
Read more
. خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش ...
Media Removed
. خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش را دانشجوی جامعه شناسی معرفی کرده بود و خواسته بود برای تحقیقی که بخشی از آن راجع به زنان در اسکاندیناوی است کمکش کنم. درباره ی عنوان تحقیقش پرسیدم: «آیا اسکاندیناوی بهشت زنان است؟» برایم خیلی عجیب ... .
خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش را دانشجوی جامعه شناسی معرفی کرده بود و خواسته بود برای تحقیقی که بخشی از آن راجع به زنان در اسکاندیناوی است کمکش کنم. درباره ی عنوان تحقیقش پرسیدم: «آیا اسکاندیناوی بهشت زنان است؟» برایم خیلی عجیب است که چنین تحقیقی باید در دانشگاه صورت بگیرد. گفت که البته تحقیق دانشگاهی اش مفصل تر است و این برای مدیاست. اوکی. سوال هایش خیلی کلی بودند و پراکنده. توجه زیادی به قوانین نداشت و بیشتر سوال هایی بود که انگار من و رفیقم نشسته ایم و داریم درباره ی اوضاع نروژ صحبت می کنیم. گفتم «آیا می شود نظر شخصی یک فرد را تعمیم داد؟» گفت که «مصاحبه میدانی بخشی از تحقیق است». باز هم اوکی. پرسید «آیا زن و مرد در کارهای خانه مشارکت می کنند؟» من «بله»، بعد شروع کرد به سوالات در مورد زندگی شخصی من و اینکه پارتنر دارم یا نه و من صبوری کردم و باز هم اوکی. بعد رفت سراغ وضعیت لزبین ها و من هم قوانینی که درباره ی آنها وجود دارد مثل ازدواج و اداپت کردن بچه را برایش توضیح دادم. پرسید «آیا شما خودتان از طرف لزبینی پیشنهادی گرفته اید؟» من هم چون احساس کردم اصلا سوالش مربوط به تحقیقاتش نیست گفتم که ترجیح می دهم جواب ندهم. بعد از چند تا مسیج، نوشت که «عکس آخر پروفایلتان (من با موهای آبی) برگرفته از شخصیت «اما» در فیلم «آبی گرم ترین رنگ دنیا» است؟»، از دست سوال هایش خسته شده بودم. جواب دادم خیر. و بعد از تمام شدن سوال هایش، بدون اینکه حتی یک تشکر خشک و خالی تایپ کند که وقتم را در اختیارش گذاشته ام نوشت که «من به شما یک توصیه دارم» توصیه؟! و نوشت که خودش خوب تشخیص می دهد که وقتی کسی موهای آبی کوتاه دارد و جواب سوال درباره ی گرفتن پیشنهاد از لزبین ها را نمی دهد یعنی چی و لازم نیست اینقدر حساس باشم و... جواب دادم که «جواب ندادن من به علت حساسیتم روی لزبین بودن یا نبودن نیست، روی کنجکاوی بی مورد شما درباره ی زندگی شخصی ام است».
واقعا نمی دانم کی ما مردم می خواهیم سرمان را از توی زندگی هم در بیاوریم و به کارمان برسیم؟! هر چه در ابتدا به خودم غلبه کرده بودم که حسیاستم درباره ی این مسیج های ناشناس، بی مورد است اما باز هم این ماجرا به این ختم شد که به خودم درباره ی عصبانی شدن و جواب ندادن به مسیج های ناشناس حق بدهم. شاید نروژ آنقدرها هم آن بهشتی که تصور می شود نباشد، اما حداقل مردم، چه زن و چه مرد، حدود شخصی خود و دیگران را می فهمند و آنقدر علاقه ای به قضاوت و توصیه کردن به دیگران ندارند.

فاطمه اختصاری
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span> ۱. مدتی پیش در مراکزی که با کودکانِ در معرض خطر سر و کار داشتیم، کلاس #آموزش_جنسی و مراقب خود باشیم ...
Media Removed
۱. مدتی پیش در مراکزی که با کودکانِ در معرض خطر سر و کار داشتیم، کلاس #آموزش_جنسی و مراقب خود باشیم برگزار کردیم. خبر به گوش بعضی‌ها که رسید، فریاد وامصیبتا سر دادند که شما ۲۰۳۰ درس میدین و هدفتون ترویج بی‌عفتی‌ست. نتیجه‌ی ما اما، #کاهش آسیب جنسی بود. . ۲. مدتی پیش در فضای مجازی هشتگی با عنوان ... 💜
۱. مدتی پیش در مراکزی که با کودکانِ در معرض خطر سر و کار داشتیم، کلاس #آموزش_جنسی و مراقب خود باشیم برگزار کردیم. خبر به گوش بعضی‌ها که رسید، فریاد وامصیبتا سر دادند که شما ۲۰۳۰ درس میدین و هدفتون ترویج بی‌عفتی‌ست. نتیجه‌ی ما اما، #کاهش آسیب جنسی بود.
.
۲. مدتی پیش در فضای مجازی هشتگی با عنوان #metoo راه افتاد که بیانگر تجارب افراد از آزار جنسی بود! اکثر این خاطرات برای بار اول بازگو میشد. تقریبا تمام افراد در کودکی یک یا دو تجربه از آزار توسط نزدیکان، یا آزار در خیابان و محل تحصیل داشتند که نکته اشتراک تمامی آزارها این بود که هرچند کوتاه، در ذهن قربانی مانده و در زندگی آنها تاثیر گذاشته بود.
.
۳. بعد از این جریان به خودم فکر کردم و اینکه من هم همیشه به چند اتفاق تلخ برمیگردم...عمق فاجعه این بود که در خیابان ودرحالیکه کنار پدر مادرم راه می‌رفتم رخ داد.هنوز هم می‌توانم ترس و چندش آور بودن تماس دست‌های مرد با تنم را به خاطر بیاورم.
من هیچ‌وقت این موضوع را تعریف نکردم، حتی برای مادرِ همیشه همراهم!
مهم‌ترین قسمت این مساله همین بود که آن شخص مطمئن بود من این موضوع را بیان نخواهم کرد! (این فصل مشترک خاطرات اکثر افراد است)
اگرچه این جریان باعث شد جرات بیان کردن خیلی مسائل را پیدا کنیم اما چه چیز مارا ساکت نگه میداشت؟
حیا، ترس از خانواده یا افکار عمومی؟!
.
۴.خیال بچه‌های شما چقدر راحت است که اگر دچار مشکلی شدند شما تمام حق را به آنها میدهید، و نگاه شما و جامعه به آنها گناهکارانه نخواهد بود؟!
.
۵.  اجازه بدهید بی‌پرده بگویم، ما خیلی کار داریم...
وقتی آقای x روشن فکر، می‌گوید "فلان افراد کم‌سن نبودند و اگر می‌گویید به آن‌ها #تجاوز شده یعنی خودشان هم می‌خواستند"
وقتی آقایy  در لباس روحانیت و راجع به جریان #metoo می‌گوید "این‌ها همه مفعول هستند"
وقتی بچه‌های مارا بعد از آزار توسط نزدیکان به #بهزیستی می‌فرستند و بعد دوباره به آنها برمی‌گردانند.
وقتی موقع شکایت تجاوز دختربچه‌ی افغانم می‌گویند چون دخول انجام نشده #شکایت به جایی نمیرسد، اصلا حضور این بچه افغان غیرقانونی‌ست!
.
۶. ما خواستار قوانین محکم‌تری برای #حقوق کودکان هستیم،
خواستار آموزش صحیح مسائل به بچه‌ها،
خواستار اطمینان از سلامت روانی افرادی که با بچه‌ها سر و کار دارند،
و خواستار مراقبت بیشتر شما از جامعه....
.
۷. اکثر متجاوزین خود #قربانی بوده‌اند!
.
لطفا با انتشار این مطلب، صدای بچه‌هایی باشید که مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند...
ارادتمند
#اهورا_فروزان
#من_یک_مددکارم
متن در #کانال موجود است 💜
Read more
<span class="emoji emoji1f6b2"></span> داستان از جایی شروع میشه که یک جوان بی‌پول همدانی دست به سرقت مسلحانه از طلافروشی میزنه، یک کار اشتباهی ...
Media Removed
داستان از جایی شروع میشه که یک جوان بی‌پول همدانی دست به سرقت مسلحانه از طلافروشی میزنه، یک کار اشتباهی که بعد از چند روز و به موقع پشیمون میشه و بعد از معرفی خودش به پلیس، تمام طلاها رو به صاحبش برمیگردونه… کار پسندیده و آموزنده‌ای که تمام ادیان هم اینکارو والا دونستن و باید الگوی بقیه بشه . کاش ... 🚲
داستان از جایی شروع میشه که یک جوان بی‌پول همدانی دست به سرقت مسلحانه از طلافروشی میزنه، یک کار اشتباهی که بعد از چند روز و به موقع پشیمون میشه و بعد از معرفی خودش به پلیس، تمام طلاها رو به صاحبش برمیگردونه… کار پسندیده و آموزنده‌ای که تمام ادیان هم اینکارو والا دونستن و باید الگوی بقیه بشه
.
کاش داستان همین‌جا ختم بخیر میشد و مجرم رو فقط به حبس محکوم میکردن، ولی فراموش کرده بودم که ما توی ایران زندگی می‌کنیم و طبق قوانین کشور اسلامی ما این شخص با وجود نداشتن شاکی خصوصی و توبه کردن و معرفی خودش به پلیس، باید «اعدام» بشه… یعنی ته تمام مجازات‌ها و مرگ طرف… این اعدام بدون فوت وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن، امروز صبح چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه ۹۷ صورت گرفت و جان این جوان به خاطر قوانین … ما که هیچ عدالتی در اون نیست گرفته شد
.
بدترین حالت ماجرا زمانی اتفاق افتاد که مادر و برادر این جوون از چند روز پیش به هر دری زدن که جلوی اعدام گرفته بشه و دیروز که زمانش بود انجام نشد، مادر که فکر میکرد پسر جوونش دیگه اعدام نمیشه، از تمام مسئولین ربط و بی‌ربط تشکر کرد بابت بخشش پسرش و غافل از اینکه چند ساعت بعد خبر اعدام رو بهش میدن و ملت قراره از اعدام و جنازه‌ش فیلم بگیرن و با خوشحالی واسه هم بفرستن و در نهایت له کردن این زن
.
اتفاقات این چند روز یه تلنگر زد به مجرم‌ها که هیچ وقت فکر توبه و پشیمونی نکنید و هرچی دزدیدین نوش جونتون… اختلاس و دزدی‌های میلیاردی که از سمت مسئولین و نزدیکاشون انجام میشه هم شامل قوانین کشوری نمیشه و خیالشون راحت باشه و اون‌ها باید به عشق و حالشون برسن چون مجازات فقط واسه عادی‌هاست
.
پ‌ن: اصلا نتونستم عکسی از اون جوون یا مادرش بذارم، چون واقعا دلم سوخت برای مادرش و جوانی‌ای که با اشتباه کوچیک و قانون مسخره، بالای دار رفت…
پ‌ن۲: باید قوانین برای همه دزدی ها عادلانه برگزار بشه و بین خودی و نا خودی فرق نذارن و از طرفی حبسهای طولانی جایگزین اعدام بشه
پ‌ن۳: تنفرم هر روز از این اوضاع بیشتر میشه و امیدی که دیگه گم و گور شده

#نه_به_اعدام #نه_به_خشونت #عدالت_نامساوی
Read more
- . شش عضو شورای نگهبان توسط شخص خامنه‌ای انتخاب میشوند و شش عضو بعدی را رئیس قوه قضاییه‌ای انتخاب و به مجلس میفرستد که نمایندگان به او رای دهند یعنی تعدادی را که تا فرق سر زیر عبای خامنه‌ای هستند کلچین شده و به مجلس میفرستند و میگویند میتوانید به این ملتزمان به ولایت رای دهید!! حالا خود رئیس قوه قضاییه ... - .
شش عضو شورای نگهبان توسط شخص خامنه‌ای انتخاب میشوند و شش عضو بعدی را رئیس قوه قضاییه‌ای انتخاب و به مجلس میفرستد که نمایندگان به او رای دهند یعنی تعدادی را که تا فرق سر زیر عبای خامنه‌ای هستند کلچین شده و به مجلس میفرستند و میگویند میتوانید به این ملتزمان به ولایت رای دهید!! حالا خود رئیس قوه قضاییه را شخص خامنه‌ای انتخاب کرده ! یعنی در اصل کل اعضای شورای نگهبان همگی انتخاب شخص خامنه‌ای هستند.
____
حالا در مجلس هر قانونی تصویب شود میفرستند نزد شورای نکهبان‌برای تایید ! شورای نکهبانی که تا فرق سر ملتزم به خامنه ای و منتخب شده او هستند و اگر ببینند قانونی مخالف منویات مقام‌عظما تصویب شده باشد براحتی اب خوردن با اهرم نظارت استصوابی و به بهانه عدم مطابقت با شرع اسلام انرا وتو میکنند.
شرع اسلام هم یک قانون نوشته شده و در یک چهارچوب مشخص نیست و جنتی ان بالا در راس شورای نکهبان است که نگاهش و تفسیرش از اسلام با حتی بغل دستی اش در ان شورا تفاوت دارد و‌سلیقه‌ای یک تفسیری از اسلام و قران دارد ، تفسیری که در راستای منویات مقام عظمای ولایت است و هر جا قانونی مخالف این منویات بوده انرا وتو کرده
___
پس تکلیف قوانین که مشخص شد اما خود نمایندگان در مجلس هم‌از زیر فیلتر این شورا رد شده و درجه ولایت پذیری‌شان توسط جنتی سنجیده شده و بعد مهر صلاحیت به پیشانی‌شان خورده و اگر تک و توکی از زیر دستشان در رفته باشد، در دور بعدی خدمتش میرسند و با یک مهر عدم صلاحیت از مجلس ولایت پذیر به بیرون پرتش میکنند.
پس چرا مردم میروند پای صندوق ها وقتی تمام‌ مسائل حول محور نظریات خامنه‌ای میچرخد؟
____
جالب توجه اینکه خود خامنه‌ای توسط مجلس خبرگانی انتخاب میشود که مردم به اعضای ان رای دادند اما صلاحیت افراد مجلس خبرکان باید توسط شخص خود خامنه‌ای تایید شود!!! واقعا خنده دار نیست که اعضایی که قرار است رهبری را تعیین صلاحیت کنند ، ابتدا خودشان باید توسط شخص خامنه‌ای تایید صلاحیت شوند!!
....
در جمهوری اسلامی طوری قوانین را طراحی کردند که دایره وار همه چیز بر میگردد زیر دست خامنه‌ای و به قولی محور عالم دور خامنه‌ای میچرخد و زندگی و سرنوشت مردم و یک کشور باید مطابق سلایق و دستورات او‌ باشد و بعد اسم این سیستم را گذاشته‌اند جمهوریت.
___
در دنیا کشورهای جمهوری یک عده چهار سال یا هشت سال می‌ایند و هر کاری میخواهند انجام میدهند و بعد میروند پی کارشان اما در نظام ولایت تعدادی کمتر از انکشتان دست چهل سال است که بر مهمترین و کلیدی ترین پست ها تکیه زده و فقط پست ها را به یکدیگر
Read more
کوچه خیابان های ایروان یکی از رفتارهای اجتماعی جالب مردم #ارمنستان احترام به عابر پیاده و در کل رعایت ...
Media Removed
کوچه خیابان های ایروان یکی از رفتارهای اجتماعی جالب مردم #ارمنستان احترام به عابر پیاده و در کل رعایت قوانین رانندگی هست. بیشتر کوچه خیابون های #ایروان برای عابر چراغ و خط کشی داشت و حتی اگه چراغ عابر قرمز بود و شما به چراغ توجه نمی کردید و پا توی خیابون می ذاشتید. تمام ماشین ها در تمام لاین ها می ایستادند ... کوچه خیابان های ایروان
یکی از رفتارهای اجتماعی جالب مردم #ارمنستان احترام به عابر پیاده و در کل رعایت قوانین رانندگی هست. بیشتر کوچه خیابون های #ایروان برای عابر چراغ و خط کشی داشت و حتی اگه چراغ عابر قرمز بود و شما به چراغ توجه نمی کردید و پا توی خیابون می ذاشتید. تمام ماشین ها در تمام لاین ها می ایستادند تا شما به سمت دیگر خیابون برسید بدون زدن حتی یک بوق. البته مثل اینجا نبود که دم پای عابر ترمز کنن. چند متر قبل از خط عابر منتظر می موندن تا شما از خیابون رد بشید. و جالب اینکه اگه خیابون چهار لاین هم داشت. ماشین های هر چهار لاین با هم می ایستادند تا شما رد بشید. و خوب ما خیلی نگران بودم که با شرایط اونجا عادت کرده بودیم و موقعی که بر گردیم به ایران همون روز اول یه نیسان از رومون رد بشه.
Read more
Loading...
Load More
Loading...