Loading Content...

که تنها برای

Loading...


Unique profiles
93
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Motel Qu, Mazandaran, Iran, Mazandaran Province, Bandar-E Genaveh, Bushehr, Iran
Average media age
780.3 days
to ratio
10.1
ارزویم برای تمام ادمها عشقی بی پایان و دلی پاک و عاشق است دلی که تنها برای یک نفر می تپد چشمی که تنها ...
Media Removed
ارزویم برای تمام ادمها عشقی بی پایان و دلی پاک و عاشق است دلی که تنها برای یک نفر می تپد چشمی که تنها یک نفر را می بیند دستی که تنها بی تاب دست یار است و تمام حس های نابی که خرج معشوقه میشود ارزویم ، ارزویی است ناب برای عزیزترین هایم تعطیلات عیدتون چطور میگذره دوستــــــــــانبراما که خوبه ... ارزویم برای تمام ادمها عشقی بی پایان و دلی پاک و عاشق است
دلی که تنها برای یک نفر می تپد
چشمی که تنها یک نفر را می بیند
دستی که تنها بی تاب دست یار است
و تمام حس های نابی که خرج معشوقه میشود
ارزویم ، ارزویی است ناب
برای عزیزترین هایم ☺

تعطیلات عیدتون چطور میگذره دوستــــــــــان☺براما که خوبه👸 یا مهمـــــونیم🍖🍝 یا میـــــــزبان🙌 سرگرمی خیلی خوبیه✌ تو این ایام
امروزم که مامان بابای عزیزم بعد یک هفته دوری اومدن پیشمون و سرمون باهاشون حســـــــــابی گرمه ☺😉 #تعطیلات_خوشگذرونی_دورهمی_مهمونی_عید_97_خاطرات_دمنوش_قطاب_باقلوا_قطاب_یزد_نان_خرمایی_نان_برنجی_سنندج

#بماند_یادگاری_97_1_9
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4da"></span>چاپ دوم «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز جلد دوم » منتشر شد. <span class="emoji emoji1f647"></span>‍♀️ داستان‌های خوب برای دختران ...
Media Removed
چاپ دوم «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز جلد دوم » منتشر شد. ‍♀️ داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز با دستی پرتر بازگشته است. (سازمان و وب‌سایت دختران باهوش اِیمی پولر) ‍♀️ این کتاب شگفت‌انگیز به دخترها نشان می‌دهد که به هر چه بخواهند دست می‌یابند. (ملیندا گیتس) ‍♀️ کتابی که خواندنش ... 📚چاپ دوم «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز جلد دوم » منتشر شد. 🙇‍♀️ داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز با دستی پرتر بازگشته است. (سازمان و وب‌سایت دختران باهوش اِیمی پولر) 🙇‍♀️ این کتاب شگفت‌انگیز به دخترها نشان می‌دهد که به هر چه بخواهند دست می‌یابند. (ملیندا گیتس) 🙇‍♀️ کتابی که خواندنش برای دختران و در واقع پسران ضروری است. کودکانی که این کتاب را پیش از خواب می‌خوانند بی‌شک رؤیاهای بزرگ و الهام‌بخشی خواهند دید. (فیونا نوبل، روزنامۀ گاردین) 🙇‍♀️ کتابی که به دختران یاد می‌دهد بلندپرواز باشند. (جورجینا رانارد، اخبار بی‌بی‌سی)
📖...آگاتا کریستی، نویسنده
روزی روزگاری دختری زندگی می‌کرد که عاشق نوشتن بود. او همه‌چیز می‌نوشت: شعر و داستان عاشقانه و قصه‌های پلیسی – معمایی و نامه. آگاتا همیشه دوست داشت نویسنده‌ای حرفه‌ای شود. هنگام پیاده‌روی‌های روزانه با سگش جورج واشینگتن، از آرزوهایش صحبت می‌کرد. آنها به هر مکان جدیدی که می‌رفتند آگاتا آنجا را به عنوان صحنه‌ای برای یکی از داستان‌هایش تصور می‌کرد و هر وقت با کسی آشنا می‌شد با خود فکر می‌کرد آیا او می‌تواند یکی از شخصیت‌های داستانش باشد. آگاتا داستان‌هایش را برای مجله‌ها می‌فرستاد اما آنها را قبول نمی‌کردند. نوشته‌های برگشتی همچنان روی هم انباشته می‌شد، اما آگاتا اجازه نمی‌داد این موضوع او را ناامید کند. با اشتیاق فراوان کتاب‌های مختلف می‌خواند ولی به داستان‌های جنایی علاقۀ ویژه‌ای داشت. او سرانجام داستان جنایی خودش را نوشت. ماجرای اسرارآمیز در استایلز شخصیت اصلی‌اش هرکول پوآرو را به خوانندگان معرفی کرد: کارآگاه بلژیکی با سبیلی زیبا. بیشتر ناشران داستان آگاتا را رد کردند اما بالأخره یکی از آنها پاسخ مثبت داد. هنگامی که این داستان منتشر شد موفقیت عظیمی به دست آورد و آغازی شد برای حرفۀ رؤیایی او. کتاب‌های آگاتا کریستی به بیش از صد زبان مختلف ترجمه شده است و تا به حال بیش از دو میلیارد نسخه از آنها به فروش رفته است و او را به پرفروش‌ترین رمان‌نویس در تمام دوران‌ها تبدیل کرده است. هرکول پوآرو با سبیل نوک‌تیزش و خانم مارپل با کلاه‌های با مزه‌اش محبوب‌ترین کارآگاهان داستانی هستند. این شخصیت‌ها در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی نیز ظاهر می‌شدند و در حالی که معماهای پلیسی را حل می‌کردند، میلیون‌ها بیننده را به حدس و گمان وا می‌داشتند. آگاتا در طول زندگی حرفه‌ای برجسته‌اش شصت و شش رمان پلیسی و چهارده مجموعه داستان کوتاه و چند نمایشنامه نوشت. نمایشنامۀ تله موش تنها نمایشنامۀ جهان است که از زمانی که برای....
Read more
ء برای دیگران زندگی کردن، مثل این است که تشنه ات باشد، خیلی زیاد تشنه ات باشد، لیوان آب هم دستت باشد، ...
Media Removed
ء برای دیگران زندگی کردن، مثل این است که تشنه ات باشد، خیلی زیاد تشنه ات باشد، لیوان آب هم دستت باشد، آب خنکی که حال تورا جا بیاورد، اما.... نتوانی بخوری. نتوانی خودت را سیراب کنی، خودت را خلاص کنی از این تشنگی که دارد حالت را خراب می کند. کاش برای خودمان بودیم، برای دل خودمان زندگی میکردیم، نه برای ... ء
برای دیگران زندگی کردن، مثل این است که تشنه ات باشد، خیلی زیاد تشنه ات باشد، لیوان آب هم دستت باشد، آب خنکی که حال تورا جا بیاورد، اما.... نتوانی بخوری. نتوانی خودت را سیراب کنی، خودت را خلاص کنی از این تشنگی که دارد حالت را خراب می کند.
کاش برای خودمان بودیم، برای دل خودمان زندگی میکردیم، نه برای هیچ چیز دیگر، نه برای هیچ کس دیگر. کاش یک بار اگر شعر می گوییم، برای خودمان بگوییم. اگر طراحی میکنیم، نقش لبخند خودمان را بکشیم. اگر می نوازیم، برای دل خودمان بنوازیم، برای اینکه خودمان حالمان سر جایش بیاید، بنشینیم برای خودمان دست بزنیم و اگر مجالی بود دستی به سر خودمان بکشیم. فکر کنید چقدر خوب می شد اگر ما قبل از هرچیز یا هر کس دیگری، خودمان را دوست داشتیم.
دیگران را به حال خودشان بگذار، آنها دوست دارند بیشتر از سهم خودشان از زندگی ات لذت ببرند. آنها دنبال یک پایان قشنگ برای خودشانند، حتی اگر قهرمان داستان، که تو باشی، آخرش خودت را تسلیم کنی، آخرش جانت را بدهی، آخرش ، آنها به فکر پایانی با شکوه ترند.
ما نه برای اینکه تنهاییم، نه برای اینکه دیگری را بیشتر از خودمان دوست داریم، نه برای اینکه به او بیشتر از خودمان فکر می کنیم، نه برای اینکه فکر میکنیم عاشق کسی دیگر شده و نه برای هیچ چیز دیگر... ما تنها، برای حس خوبی که خودمان از زندگی خودمان دریغ کرده ایم، مقصریم.

#میثم_اسفندیار
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: سینه <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: سرشانه (به ویژه بخش قدامی) و جلو بازو <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام حرکت: 1- دمبل ...
Media Removed
. عضلات اصلی: سینه عضلات فرعی: سرشانه (به ویژه بخش قدامی) و جلو بازو مراحل انجام حرکت: 1- دمبل ها را در دست بگیرید و طوری بر روی نیمکت (در منزل روی گوشه تخت یا چند بالش) بخوابید که پشت تان کاملا روی آن قرار بگیرد. 2- پاها را محکم روی زمین یا پایه نیمکت قرار دهید تا به استحکام بدنتان در طول حرکت ... .
✔ عضلات اصلی: سینه
✔ عضلات فرعی: سرشانه (به ویژه بخش قدامی) و جلو بازو
✔ مراحل انجام حرکت:
1- دمبل ها را در دست بگیرید و طوری بر روی نیمکت (در منزل روی گوشه تخت یا چند بالش) بخوابید که پشت تان کاملا روی آن قرار بگیرد.
2- پاها را محکم روی زمین یا پایه نیمکت قرار دهید تا به استحکام بدنتان در طول حرکت کمک کند.
3- در حالی که آرنج ها کمی خم هستند و دمبل ها بالای سرشانه ها قرار دارند، به آرامی آنها را از طرفین پایین ببرید و در همین حین کم کم زاویه آرنج ها را کمتر کنید. طوری که در پایین ترین بخش حرکت زاویه آرنج ها به حدود 30-20 درجه برسد.
4- آهسته دمبل ها را به نقطه شروع حرکت بازگردانید.
✔ نکات مهم:
📍 یکی از تصورات غلط در انجام این تمرین، نحوه اجرای آن در قسمتِ بالایی حرکت است. بسیاری تصور می کنند که بخشِ انتهایی، یعنی زمانی که دمبل ها با هم تماس پیدا می کنند مهمترین بخش حرکت است و مادامی که آن بخش انجام نشود این تمرین مزیتی نخواهد داشت. این در حالی است که هنگامِ عبورِ دست ها از سطحِ عمود بر زمین به سمتِ داخلِ بدن، دیگر عضلاتِ سینه و سرشانه نیازی به انقباض برای حرکت دادنِ دمبل ها نخواهند داشت، و این کار توسط نیروی جاذبه صورت می گیرد. به عبارت دیگر در آن بخش از حرکت فشار از روی عضلات هدف برداشته می شود. بنابراین، اگر در سیستم تمرینی تان حفظِ تنش عضله در سرتاسر یک ست مهم است (مانند افرادی که به دنبال عضله سازی هستند)، دست هایتان را تنها تا رسیدن به نقطه ی عمود بر زمین بالا بیاورید.
📍 برخلافِ پرس سینه دمبل، در این حرکت عضلاتِ پشت بازو فعالیت نمی­کنند؛ بنابراین، آن دسته از افرادی که خستگی زودرسِ عضلاتِ پشت بازویشان هنگامِ انجام پرس باعث اختلال در تحریکِ مناسبِ عضلاتِ سینه­ای­شان می­شود، می­توانند به طور کلی بیشتر از این حرکت استفاده کنند یا قبل از پرس سینه ابتدا چند ست این تمرین را انجام دهند.
📍 در این حرکت تمرکز فشار بیشتر بر روی قسمتِ میانی- خارجی عضله سینه ای بزرگ وارد می شود.
📍 اگر در محل تمرین (مانند منزل) به نیمکت مخصوص دسترسی ندارید، می توانید این حرکت را در کنجِ تخت انجام دهید، به نحوی که تنها پشتِ قفسه سینه شما بر روی گوشه ی تخت قرار گیرد و باقیِ تنه و پاها موازی با زمین نگاه داشته شوند. همچنین می توانید پشتِ خود را روی 3-2 بالش قرار دهید.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
Read more
: هر آدمی یه جوری با عشقش حرف میزنه گاهی برای حرف زدن پی بهونه‌ای میگرده روز تولد ، عید ، روز عشق ، روز ...
Media Removed
: هر آدمی یه جوری با عشقش حرف میزنه گاهی برای حرف زدن پی بهونه‌ای میگرده روز تولد ، عید ، روز عشق ، روز دختر... و در زندگی هر‌ مردی رویای یک دختری هست که میتونه آشکار و واقعی باشه و یا پنهانی و حتا خیالی... هر مردی با دختر رویاهاش به شکلی زندگی میکنه. یکی با دختر رویاهاش محاوره حرف میزنه در خیالش ، یکی ... :
هر آدمی یه جوری با عشقش حرف میزنه
گاهی برای حرف زدن پی بهونه‌ای میگرده
روز تولد ، عید ، روز عشق ، روز دختر...
و در زندگی هر‌ مردی رویای یک دختری هست که میتونه آشکار و واقعی باشه و یا پنهانی و حتا خیالی...
هر مردی با دختر رویاهاش به شکلی زندگی میکنه. یکی با دختر رویاهاش محاوره حرف میزنه در خیالش ، یکی براش نقاشی میکشه ، یکی گلایه‌ها و ستایشهاشو مینویسه ، یکی ساز میزنه اواز میخونه... در این روزگار بی عشقی شاید عاشقی از رونق افتاده باشه اما همچنان زیباترین احساس دنیاست که گرچه دست نیافتنی شده. از این رو خوندن شعرها و قصه‌ها جذاب‌تر‌ میشن برای از یاد نبردن پاک‌ترین واژه‌های رو به انقراض... واژه‌هایی مثل گذشت ، ایثار ، فداکاری ، قناعت ، شکیبایی ، صداقت ، راستگویی و... در جهانی که پر شده از فجایع و نابرابری‌ها فقط عشقه که نجات‌بخش و امید آفرینه و اگر روزگار بی احساسی و بی‌تفاوتیه و اگه حرف عشق گوش شنوا نداره برای من مرگه اگر همراه جاده‌ی گمراهی باشم... معتقدم هنوز پاکی وجود داره و تا نفس هست ، امیدواری زنده‌ست...
این عاشقانه رو به بهانه "روز دختر" نوشتم و ساختم و ضبط کردم و خوشحالم که دوست داشتید.گرچه انتقاداتی هم بود که خوندم و امیدوارم بتونم در کارهای بعدی دل دوستان منتقد رو هم به دست بیارم. گرچه این بضاعت من‌ نیست ، این ادامه‌ی عاشقانه‌های منه که شاید شبیه موسیقی و ترانه‌ی روز نیست چون نباید هم باشه ، چون حرف منه ، قصه‌ی منه و در هیچ قالب پر توجه یا بازار هنری قرار نمیگیره.
این عاشقانه از سایت یا رسانه‌ای پخش نشده و فقط در کانال تلگرامم در دسترس شماست. بهترین راه پخش یک عاشقانه شمایید که اگر دوست داشتید میتونید با دوستان خودتون قسمت کنید وگرنه همین که بشنوید و به دلهاتون بشینه برای من کافیه...
ممنونم که همراه من و عاشقانه‌های من هستید ، بی توقع و بی منت دوستون دارم ، پیامها و کامنتها رو با شوق میخونم و مثل همیشه حواسم به شما هست
حواستون به منم باشه...
.
.
.
با تشکر فراوان و فراوان از @mohsenyahaghi.music نه تنها برای تهیه و ارسال این ویدیو بلکه برای انتشار حرفها و عاشقانه‌های من با پوسترها و ویدیوهایی جذاب و متفاوت. .
.
.
. #دختر_قصه‌_های_من #محسن_یاحقی
#mohsenyahaghi
Read more
 #یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_شش بعضی از آدما تکلیفشون با خودشون روشن نیست؛ ...
Media Removed
#یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_شش بعضی از آدما تکلیفشون با خودشون روشن نیست؛ درست مثل کسایی که می‌رن کافه و اسپرسو سفارش می‌دن، بعد از ویتر می‌خوان که براشون شکر بیاره؛ درست مثل من که تنها جنگیدن رو خوب یاد گرفتم اما تنها بودن رو نه. به نظر من آدم‌ها در دنیای روابط به سه دسته تقسیم ... #یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد

#شماره_شش
بعضی از آدما تکلیفشون با خودشون روشن نیست؛ درست مثل کسایی که می‌رن کافه و اسپرسو سفارش می‌دن، بعد از ویتر می‌خوان که براشون شکر بیاره؛ درست مثل من که تنها جنگیدن رو خوب یاد گرفتم اما تنها بودن رو نه. به نظر من آدم‌ها در دنیای روابط به سه دسته تقسیم می‌شن. دسته اول کسایی هستن که تنهان، از تنها بودن لذت می‌برن و بین نشستن گوشه خونه و کتاب خودن، با رفتن به اون ور و اون ورتر گزینه اول رو انتخاب می‌کنن. به نظرم دسته اول اگر شاعر و نویسنده هم نباشن، هنرمندن. یعنی هنرمند متولد می‌شن، هنرمند زندگی می‌کنن و هنرمند می‌میرن. اما دسته دوم کسایی هستند که تحمل چشیدن طعم تنهایی برای چند لحظه رو هم ندارن، اینا دقیقا همونایین که تا طعم شیرین آدامس تموم میشه به اولین جایی که دستشون برسه می‌چسبوننش. اینا حتی اگه شاعر و نویسنده هم باشن تا آخر عمرشون هیچ پخی نمی‌شن. من آدم حسودی نیستم اما ناخواسته در دسته سوم قرار گرفتم، آدم‌هایی که تنها هستن اما تنها نیستن. اینا دقیقا نمیدونن کجای جهان ایستادن، هر روز سر کار میرن و از همکارشون سوال میکنن امروز چند شنبس. اینا نه نویسنده می‌شن، نه شاعر و نه هنرمند. اینا آدم‌های هستن که عاشق لواشک ملسن و حتی تو فسنجون هم شکر می‌ریزن چون یاد نگرفتن از یک طعم نهایت لذت رو ببرن. شاید سر همینه که روزنامه‌نگار می‌شن تا تو کار این و اون سرک بکشن. امثال من متولد شدیم تا برای بقای اسم‌هایی بجنگیم که گاهی حتی خودشون هم حال جنگیدن ندارن و اینکه چرا ماها رو تو قطعه شهدای گمنام خاک نمی‌کنن هنوز برام عجیبه؛ این یک واقعیته، هیچ روزنامه‌نگاری اسمش در هیچ جای تاریخ ثبت نخواهد شد و هیچ روزنامه‌‌نگاری #یادداشت‌های_منتشر_نشدس به درد هیچ کسی نمی‌خوره. این دسته از آدما تنها متولد می‌شن، در یک جای شلوغ زندگی می‌کنن و تنها می‌میرن. تنهایی مثل یه تنور می‌مونه که از هر طرف بهش بچسبی بازم فرقی نمی‌کنه. فقط باید در زمان مناسب بیای بیرون چون اگه زود بیای باز می‌فرستنت داخل و اگه دیر بیای بیرون دیگه به درد کسی نمی‌خوری. بعضی وقت‌ها 88 دقیقه مونده به دوازده‌تنهایی کنار یک اتوبان می‌ایستم و تا جایی که می‌تونم داد می‌زنم تا شاید یادم بره چقدر برای نسوختن زمانه کمه. شاید همه اینا بهونه بود تا چالز بوکوفسکی بگه: «ما برای ادامه دادن، هیچ‌ کسی را نداریم، جز خودمان و این کافی‌ست.» #شهاب_دارابیان #مازوخیسم #تنهایی #داستانک #یادداشت #تهران #تو #من #داستان_من #دلنوشته #چالز_بوکوفسکی
عکس از رفیق جان:
@sahar._.shamsi
Read more
Loading...
.<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> خب من عشق را جور دیگری می‌دیدم... از اولش هم همینطور بودم... این ک مثل دکمه ی شل به پیراهن کسی ...
Media Removed
. خب من عشق را جور دیگری می‌دیدم... از اولش هم همینطور بودم... این ک مثل دکمه ی شل به پیراهن کسی آویزان باشم را دوست نداشتم ... این ک مثل تابلوی راهنما مدام یادآور باید و نبایدی باشم را، دوست نداشتم... این که من میخواستم باهم عبور کنیم... گاهی حتی پسو پیش... اما در حرکت... من ایستادن را ... .❤❤❤
خب من عشق را جور دیگری می‌دیدم...
از اولش هم همینطور بودم...
این ک مثل دکمه ی شل به پیراهن کسی آویزان باشم را دوست نداشتم ...
این ک مثل تابلوی راهنما مدام یادآور باید و نبایدی باشم را، دوست نداشتم...
این که من میخواستم باهم عبور کنیم...
گاهی حتی پسو پیش...
اما در حرکت...
من ایستادن را قبول ندارم...
من درجا زدن را دوست ندارم...
من از هر آنچه که او را از رفتن باز می‌دارد، بیزارم...
میخواستم قایق نجات باشم...
بال پرواز باشم...
چراغ روشنی که از هر جای تاریکی نگاه ‌کند می‌بیند‌ اش...
میخواستم هرجا که ایستاد و خسته شد، نوک قله را نشانش بدم و پا به پایش بدوم...
هیچوقت تصاحب کردن را یاد نگرفتم!
این ک بروی و با چنگو دندان یک کسی را مال خودت کنی...
یک چیز را ب خودت ببندی...
دست کسی را تنها برای آن بگیری که فرار نکند...
مگر نه اینکه هرکس تنها ب خویشتنش تعلق دارد،؟
پس جنگ برای چه؟
آدمیزاد بخواهد،
دلش به ماندن باشد...
هزار فرسخ هم دور شود،باز هم مانده است...
باید از خودت بدانی اش...
“آدمیزاد مگر برای داشتن خودش میجنگد؟
Read more
. . <span class="emoji emoji1f534"></span> آیا می‌دانیم که هر ماه سفره‌ها خالی‌تر می‌شود و جمعیتی بیشتری از هموطنان ما برای تهیه غذای روزانه ...
Media Removed
. . آیا می‌دانیم که هر ماه سفره‌ها خالی‌تر می‌شود و جمعیتی بیشتری از هموطنان ما برای تهیه غذای روزانه خود دچار مشقت می‌شوند؟ بیایید صحبت از خط فقر را فراموش ‌کنیم. اکنون وارد بحران گرسنگی و سوء تغذیه شده‌ایم. شاید برای ما هنوز این بحران نامحسوس باشد، اما هرچه بگذرد آن را بیشتر حس خواهیم کرد و خواهیم ... .
.
🔴 آیا می‌دانیم که هر ماه سفره‌ها خالی‌تر می‌شود و جمعیتی بیشتری از هموطنان ما برای تهیه غذای روزانه خود دچار مشقت می‌شوند؟ بیایید صحبت از خط فقر را فراموش ‌کنیم. اکنون وارد بحران گرسنگی و سوء تغذیه شده‌ایم. شاید برای ما هنوز این بحران نامحسوس باشد، اما هرچه بگذرد آن را بیشتر حس خواهیم کرد و خواهیم دانست که تنها راه توقف آن تجمیع اراده عمومی برای تغییر حکومت اسلامی است.

گروه راهبرد اقتصادی #جریان_سوم
#مامردم

@iranthirdfrontier
آیا در شرایطی که هم اکنون داریم سکوت و بی تفاوتی جایز است؟
تا کی باید صبر کرد و شاهد فقیرتر شدن و افسرده تر شدن و سرخورده تر شدن مردم ایران باشیم؟
سرنوشت ما فقط به دست خودمان رقم خواهد خورد .
من دیگر نمی خواهم شاهد این همه ظلم و فساد و غم و نارضایتی و قتل و تجاوز و دروغ و دزدی و... باشم.
Read more
Loading...
<span class="emoji emojia9"></span> Vivian Maier گاهی به این زن فکر میکنم به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد ...
Media Removed
Vivian Maier گاهی به این زن فکر میکنم به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد اما داستان زندگی و عکس هایش همچنان برای ما جذاب است زنی که بیش از 40 سال را به عنوان پرستار بچه ها سپری کرد و عکس های خیابانی جالبی را در شیکاگو و نییورک ثبت نمود اری اکثر اثارش در چمدان ها و جعبه هایش پیدا ... © Vivian Maier
گاهی به این زن فکر میکنم
به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد اما داستان زندگی و عکس هایش همچنان برای ما جذاب است
زنی که بیش از 40 سال را به عنوان پرستار بچه ها سپری کرد و عکس های خیابانی جالبی را در شیکاگو و نییورک ثبت نمود
اری اکثر اثارش در چمدان ها و جعبه هایش پیدا شد
کسی نمیدانست که یک پرستار بیش از 150 هزار عکس را در بیش از 40 سال مخفی کرده است
او سلفی های بسیاری از خود گرفته، اکثرا در شیشه های خیابان، ساده بوده و هیچ وقت لبخندی به لب ندارد
گویی میدانسته که دنیا نیز کاری با او نداشت
اما همچنان به عکاسی ادامه داده است
عکس گرفته، بسیار و زیاد
عکاسی از محله های متوسط و کودکان خیابانی و کوچه ها خلوت
کادرهایش کمی شبیه دنوا عکاس مشهور فرانسویست
اما ارامش و راز نگاهش در تمام سلفی های او مرا شگفت زده میکند
تا با حال ایا با خود فکر کرده اید که چگونه میتوان 40 سال با شوق در سراسر دنیا عکس گرفت و انها را مخفی کرد!
یک عشق ذاتی و یک سکوت طولانی!
عکس های که شاید باور نکنید تازه از سال 2007 در نت منتشر شده بود
روزی که با اثارش اشنا شدم را هنوز به یاد دارم
گاهی عمیقا به این زن فکر میکنم
زنی که پرستاری از بچه ها را ادامه داده و دوربینش را از خود جدا نکرده بود
شگفتا
ایا دوست داشت که روزی شناخته شود و یا فکر میکرد فقط باید این صحنه ها را ثبت کند؟
ایا اصلا اهمیت میداده که این عکس ها جهانی را مشتاق میکند و یا فقط در پی ثبت روزمرگیست؟
مقام هنرمند اینجا به چالش کشیده میشود!
به راستی ایا هنر عکاس نمایش شکوه چالش های ذهنی خود و منتشر کردن برای مخاطبین بسیار است و یا درک محیط اطراف و عشق به کادر کردن انها و تماشایشان در دنیای کوچک شخصی
این عکس ها گاهی خود هنر را نیز به چالش عمیقی فرو میبرد
ویویان مایر را دوست داشته باشید، چون بدون دیده شدن و برای ثبت واقعی لحظات عکس میگرفت
کاش میتوانستم چند روزی با او همراه شوم
در همان کوچه های سالها ی دور
در شیکاگو
راستی او در تمام این 40 سال درگیر چه انگیزه ای بوده است
کمی به او و اثارش فکر کنید
هنرمندان بسیاری هستند که میتوانند روزها فکر مارا درگیر کنند
اری
گاهی عمیقاً به او می اندیشم
به کسی که من جز اساتید لحظه نگاریش میدانم
زنی که تنها خود بودن را امتحان میکرد و دنیا را از دریچه چشمان خود کافی میدید!

اینها وارثان عکاسی حقیقی بودند
عکاسانی که نه برای دیده شدن بلکه برای نگریستن واقعی شات میزدند
چه خوب که بیندیشیم و ببینیمشان

نوشته اریجینال امیر شمس
مدرس هنر عکاسی
مرداد
@amirshamsofficial
#vivianmaier
Read more
. یک. پیش از هر چیز بگویم که همین تصویر اول، نقطه اوج #لاکچری_لایف من است. چای غلیظ ایرانی و کتاب! راستش ...
Media Removed
. یک. پیش از هر چیز بگویم که همین تصویر اول، نقطه اوج #لاکچری_لایف من است. چای غلیظ ایرانی و کتاب! راستش اگر می توانستم حتما رده های بالاتر را هم طی می کردم. چه کنیم که نمی توانیم. دو. پیشتر از حضرت #امجد شنیده بودم که دستبوسی برای برخی هیچ اشکالی ندارد؛ کسی که خود را از همه تعلقات دنیا رهانده و اقبال ... .
یک. پیش از هر چیز بگویم که همین تصویر اول، نقطه اوج #لاکچری_لایف من است. چای غلیظ ایرانی و کتاب!
راستش اگر می توانستم حتما رده های بالاتر را هم طی می کردم. چه کنیم که نمی توانیم.
دو. پیشتر از حضرت #امجد شنیده بودم که دستبوسی برای برخی هیچ اشکالی ندارد؛ کسی که خود را از همه تعلقات دنیا رهانده و اقبال و ادبار دنیا در او تاثیری ندارد، بوسیدن یا نبوسیدن دستش در او تغییری پدید نمی آورد.
سه. #امیر_مومنان علیه السلام فرموده اند: وَ مَا اَخَذَ اللهُ‌ عَلَى العُلَماءِ اَلّا یُقارّوا عَلىٰ کِظَّةِ ظالِمٍ وَ لا سَغَبِ مَظلوم...؛ یعنی خدا از عالمان تعهد ستانده که در مقابل شکم سیری ظالمان و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند. این رسم دین و آیین ماست.
چهار. داستان #اشرافیت و البته تهمت اشرافی گری از میانه دهه هفتاد آغاز شد و اولین قربانی اش هم مرحوم #آیت_الله_هاشمی_رفسنجانی بود. تنها مرگ توانست از حقیقت اشرافی زندگی آیت الله پرده بردارد.
پنج. اینها که نوشتم توجیه شکمبارگی برخی مسئولان نیست؛ در نظر من در برابر قانون کسی برابرتر نیست؛ همه باید زیر ترازوی عدالت بایستند و پاسخگو باشند.
شش. گویا عده ای مدتهاست که دنبال بررسی میزان دارایی و نوع پوشش برخی مسئولان و آقازادگان و بیان آن برای دیگران هستند. با این بهانه که شخص خود این تصاویر را در فضای مجازی منتشر ساخته، پس چیز پنهانی نیست. به درستی یا نادرستی این حرف کاری ندارم. لیکن بیم آن دارم که در پس این بازی مجازی، چیزهای مهمتری پنهان باشد.
هفت. من به عنوان یک ناظر بیرونی از خود می پرسم که چطور این بزرگواران تنها در خلوت عده ای خاص سرک می کشند و عده دیگر از تیغ نقد ایشان در امان اند. و بعد آیا هر کس می تواند چنین نقدهایی را به همه مسئولان وارد کند یا پیوند با برخی کانونهای قدرت دست این عزیزان را باز می گذارد. چرا در برابر این همه پرسش درباره نوع فعالیت های موسسات مرتبط با همان کانون قدرت سکوت اختیار می کنند.
هشت. متاسفانه و نمی دانم به کدام گناه ناکرده، از دسترسی به صفحات این بزرگواران محرومم. چند روزی است که می خواستم این نوشته را پست کنم. یاد مرحوم آیت الحق بهاءالدینی افتادم که مدام می فرمود: #بازی_گر نباشیم؛ #بازی_گری_نکنیم.
Read more
. سرکار خانم آناهیتا همتی سلام و شبتون بخیر . در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم ...
Media Removed
. سرکار خانم آناهیتا همتی سلام و شبتون بخیر . در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم این سرزمین آغشته بود؛ مطلبی منتشر فرمودید و کمی بعد حذفش کردید . . به عنوان یک هموطن؛ یک خبرنگار و فعال رسانه از شما چند سوال دارم و البته پیش از طرح سوالاتم به استحضار سرکار برسانم که من هم همچون شما ... .
سرکار خانم آناهیتا همتی
سلام و شبتون بخیر .

در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم این سرزمین آغشته بود؛ مطلبی منتشر فرمودید و کمی بعد حذفش کردید . .

به عنوان یک هموطن؛ یک خبرنگار و فعال رسانه از شما چند سوال دارم و البته پیش از طرح سوالاتم به استحضار سرکار برسانم که من هم همچون شما با #خشونت بشدت مخالفم . .

اما سوالاتم : آیا شما هم جزو آن دسته از مردمی هستید که تنها یک طرف ماجرا را می بینند؛ یعنی عمدی یا سهوی نمی خواهند از نیمه دیگر و اصلی ماجرا با خبر شوند ؟! .

آیا مطلع نشدید که کسانی که اعدام شدند؛ دست به اسلحه برده و عملیات تروریستی انجام داده بودند و عده ای را به خاک و خون کشیدند؟! .

آیا آنان که در عملیات این تروریست ها بیگناه به شهادت رسیدند؛ #مادر و #پدر و خانواده نداشتند و آنها داغدار نشدند؟! .

آیا #قصاص را که یکی از اصول دین مبین اسلام است و در آیات قرآن بر آن تاکید شده؛ قانون عقب افتاده می دانید؟! .

آیا اگر به هر دلیل عزیزی از خانواده شما بدست فردی تروریست به بدترین شکل ممکن به قتل برسد؛ باز هم حاضرید هشتگ #نه_به_اعدام بزنید ؟! .
.
آیا کشتار و قتل عامی که تروریست ها انجام می دهند را نمی بینید و تنها اعدام چند تن از قاتلان آزارتان می دهد ؟! .

آیا مردم عزیزی که به آنها تسلیت گفتید؛ خود دستکم چهار دهه نیست که قربانی تروریست ها و خشونت طلب هستند ؟! .

آیا از جنایات تروریست هایی که به نام آزادی بخشی؛ حتی در مراسم عروسی و جلوی پای عروس و داماد؛ سرهای بسیار بریدند مطلعید؟! .

آیا درست است که برای ادای روشنفکری درآوردن؛ این همه جنایت را نادیده بگیرید ؟! .

و آیا و آیا و آیا ... .

امید است که اگر به این سوالات برای عموم هموطنان و قربانیان ترور؛ پاسخی نمی دهید، خودتان در خلوت تان آنها را مرور کنید و با انصاف در برابر وجدانتان پاسخگو باشید. .

با احترام
حسن شمشادی؛ خبرنگار
یکشنبه ۱۸ شهریور ۹۷ .

@anahitahemmati
Read more
. . امروز مردانی از میان ما رفتند که برای دستان پینه بسته شان نه فرقی می کرد روحانی بیاید و نه قالیباف...نه ...
Media Removed
. . امروز مردانی از میان ما رفتند که برای دستان پینه بسته شان نه فرقی می کرد روحانی بیاید و نه قالیباف...نه حتی رئیسی یا میرسلیم یا هاشمی طبا هرکسی می آمد و هرکسی می رفت ، کاسۀ قناعتشان با همتی بلند لبریز بود.. امروز دستان خسته ای رفتند که یک عمر با شعار سیاه شدند با وعده غبار گرفتند و با تبعیض سوختند... آری ... .
.
امروز مردانی از میان ما رفتند که برای دستان پینه بسته شان نه فرقی می کرد روحانی بیاید و نه قالیباف...نه حتی رئیسی یا میرسلیم یا هاشمی طبا
هرکسی می آمد و هرکسی می رفت ، کاسۀ قناعتشان با همتی بلند لبریز بود..
امروز دستان خسته ای رفتند که یک عمر با شعار سیاه شدند با وعده غبار گرفتند و با تبعیض سوختند...
آری امروز مردانی ازجنس فرشتگانِ پلاسکو ، در اعماق زمین بر مرگی بوسه زدند که تنها وصیت درونشان سیری کودکانشان بود...
مردانی در عمق تاریکیِ شکاف طبقاتی جان دادند تا در های و هوی انتخابات و بگم بگم های رنگارنگ گم شوند...
آری هرکسی کاری و هرکاری مشقتی ... اما انصاف نیست که اشک چشمانمان را برای سختی کار و کمی دستمزد و آرزوهای برباد رفته و ایمنیِ فراموش شده اشان بچکانیم؟
امروز پدرانی رفتند که همین امشب صورت ظریف کودکانشان دلتنگِ آغوش زبری انگشت هایشان می شود...
مردان معدن های ایران درود بر مردانگی اتان
بغضی که نتوان نوشت جنونِ درون غم است ...
تسلیت
Read more
Loading...
. 🌍زمین معیار “حیات‌پذیر بودن” نیست! . <span class="emoji emoji1f538"></span>محققان ناسا با ارائه توضیحاتی در مورد کمربند حیات، قصد ...
Media Removed
. 🌍زمین معیار “حیات‌پذیر بودن” نیست! . محققان ناسا با ارائه توضیحاتی در مورد کمربند حیات، قصد دارند تا اذهان عمومی را روشن کنند و این نکته را یادآور شوند که “زمین تنها یکی از مدل‌های ممکن برای میزبانی حیات است.”آژانس فضایی آمریکا(ناسا) می‌خواهد طرز تفکر مردم را نسبت به مسئله حیات و قابلیت ... .
🌍زمین معیار “حیات‌پذیر بودن” نیست!
.
🔸محققان ناسا با ارائه توضیحاتی در مورد کمربند حیات، قصد دارند تا اذهان عمومی را روشن کنند و این نکته را یادآور شوند که “زمین تنها یکی از مدل‌های ممکن برای میزبانی حیات است.”آژانس فضایی آمریکا(ناسا) می‌خواهد طرز تفکر مردم را نسبت به مسئله حیات و قابلیت سکونت در سیارات دیگر تغییر دهد و این موضوع را جا بیاندازد که شرایط موجود روی کره زمین تنها یکی از مدل‌های حیات در کمربند حیات است. به گفته دانشمندان ناسا این گونه نیست که تنها سیاره‌ای را قابل سکونت بدانیم که شرایطی همسان با زمین داشته باشد.
.
🔹دکتر “سینتیا فیلیپس”، سطح‌شناس سیاره‌ای در آزمایشگاه پیشران جت ناسا عقیده دارد که فرصت‌های بزرگی در گسترش کمربند حیات فراتر از تصورات سنتی ما وجود دارد که طبق آن غیر از زمین و احتمالا سیاره ای مانند آن، هیچ جای دیگری قابل سکونت نیست. وی در حال حاضر در یک ماموریت برای مطالعه “اروپا”، یکی از قمرهای یخی “مشتری” با یک اقیانوس زیرسطی است.
.
🔸مشتری و قمر اروپا خارج از کمربند حیات هستند. اخترشناسان سال‌ها برای تعیین اینکه آیا یک سیاره غیر از زمین می‌تواند دارای آب مایع(یک عامل مهم برای زندگی) باشد، تلاش کردند. اما در دیدگاه دکتر “فیلیپس”، خارج شدن از این کمربند به طور خودکار به این معنی نیست که ماه و یا سیاره فاقد حیات است. کمربند حیات(Habitable Zone) در اخترشناسی بازه‌ای از فاصله در سامانه یک ستاره است که بتوان در آن سیاره‌ای با فشار اتمسفر کافی یافت کرد که شرایط وجود آب مایع در سطح خود را دارا باشد. این فاصله بر مبنای نیازهای شناخته شده بیوسفر زمین، موقعیتش در منظومه شمسی و مقدار انرژی حرارتی که از خورشید دریافت می‌کند، محاسبه می‌شود.
.
🔹به دلیل اهمیت وجود آب مایع به عنوان لازمه زندگی، تصور می‌شد می‌توان با استفاده از کمربند حیات وسعتی از جهان که امکان زندگی فرازمینی در آن وجود دارد را تخمین زد. هر چند بعدها مشخص شد که امکان وجود آب مایع به علت وجود منابع حرارتی دیگر در اجرام آسمانی که خارج از این محدوده قرار دارند نیز وجود دارد و در واقع امکان زیست فرازمینی به این نواحی محدود نمی‌شود...
.
ادامه این مقاله:
bigbangpage.com/?p=74802
Read more
قسمت پنجم در آن شب گرم تابستان در خانه تنها بودم، مجتمع آپارتمانی بود ساکنانش قابل اعتماد بودند. ...
Media Removed
قسمت پنجم در آن شب گرم تابستان در خانه تنها بودم، مجتمع آپارتمانی بود ساکنانش قابل اعتماد بودند. ما طبقه ی اول می نشستیم ، خانه ای تقریبا بزرگ بود با پنجره های فراوان . اولین بار نبود که تنها می ماندم ولی آن شب کمی خوف داشت. خوابیدن را کلا فراموش کردم و برای اینکه خود را از این حال و هوا برهانم نشستم سر ... قسمت پنجم

در آن شب گرم تابستان در خانه تنها بودم، مجتمع آپارتمانی بود ساکنانش قابل اعتماد بودند. ما طبقه ی اول می نشستیم ، خانه ای تقریبا بزرگ بود با پنجره های فراوان . اولین بار نبود که تنها می ماندم ولی آن شب کمی خوف داشت. خوابیدن را کلا فراموش کردم و برای اینکه خود را از این حال و هوا برهانم نشستم سر کتاب خواندن ولی چند خطی پیش نمی رفتم که صداهایی به گوشم می رسید ، بلند می شدم اتاق ها و آشپزخانه را چک می کردم ولی خبری نبود. آن شب حتی از یخچال و کولر هم نواهای عجیب و غریبی می شنیدم ، مثل اینکه همه چیز دست به دست هم داده بود تا همچون اسپند بر آتش آرام و قرار نگیرم.. در آن زمان همان سال دوم دانشگاه بسیار نماز خوان بودم با خود گفتم : بهتر است بروم سر نماز شاید آرامشی به دست آورم . ساعت یک نیمه شب بود. وضو گرفتم و چادر سبز مغز پسته ای را به سر انداختم و تا زیر چانه پایین کشیدم مثل اینکه می خواستم خدا را بترسانم. دستهایم را بر گوشهایم گذاشتم از برای نیت کردن داشتم تلاش می کردم به ضرب و زور خودم را به خدا نزدیک کرده و حالتی روحانی به خود بگیرم که ناگهان صدای عجیبی به گوشم رسید که نه از یخچال بود نه کولر بلکه بیشتر شبیه به ناله ی انسان بود ولی احساس کردم دچار توهم شده ام بنابراین اهمیت ندادم و نیت دو رکعت نماز کردم برای یکی از درگذشتگان و مشغول شدم ولی هوش و حواسم همه جا بود جز نماز . به سجده ی دوم که رسیدم سر به مُهر شده بودم که صدایی مَرا از جا کَند .... ادامه دارد
Read more
موسیقی و تحریم تحریم تاکتیکیه برای زیر فشار قرار دادن یه فرد، یه گروه یا یه کشور و تحریم میتونه شکلهای ...
Media Removed
موسیقی و تحریم تحریم تاکتیکیه برای زیر فشار قرار دادن یه فرد، یه گروه یا یه کشور و تحریم میتونه شکلهای مختلفی به خودش بگیره، تحریم اقتصادی، تحریم نظامی، تحریم دسترسی به مواد غذایی و و و… تو ایران خیلیها سالهاست قربانی تحریمهای داخلی و خارجی شدن و میشن ولی اینجا میخوام یه ذره در مورد تحریم هنرمندهایی ... موسیقی و تحریم

تحریم تاکتیکیه برای زیر فشار قرار دادن یه فرد، یه گروه یا یه کشور و تحریم میتونه شکلهای مختلفی به خودش بگیره، تحریم اقتصادی، تحریم نظامی، تحریم دسترسی به مواد غذایی و و و…
تو ایران خیلیها سالهاست قربانی تحریمهای داخلی و خارجی شدن و میشن ولی اینجا میخوام یه ذره در مورد تحریم هنرمندهایی که کارشون موسیقی هست صحبت کنم.

لزوم گرفتن مجوز هم فرایندیه برای تحریم هنرمند از حق بیان احساسات و افکارش، هم فرایندیه برای تحریم مالی هنرمند.
بازداشت و زندانی کردن هنرمندها باعث سر و صدا و جلب توجه میشه، ولی تحریم مالی میتونه هنرمندها رو بی سر و صدا زیر فشار قرار بده و منزوی و ناامید کنه تا جایی که بدون زندان یا مجازاتهای اینچنین از فعالیت‌هاشون دست بردارن.

بیشتر درآمد یه هنرمند که تو عرصه موسیقی فعالیت میکنه از فروش بیلیط برای اجراهای زنده و فروش آثارشه. مجوز اجرای زنده با مجوز پخش و فروش فرق میکنه حتی اگر هنرمندی مجوز پخش و فروش آثارش رو داشته باشه، احتمال اینکه مجوز برای اجرای زنده بهش بدن کمه، چه برسه به هنرمندهایی که حتی برای پخش آثارشون هم مجوز ندارن.
خلاصه که خیلی از هنرمندها نه مجوز پخش و فروش آثارشون رو دارن نه مجوز اجرای زنده. در نتیجه این هنرمندها به واسطه نداشتن مجوز هم دارن از حق ابراز احساسات و افکارشون تحریم میشن هم از کسب درآمد، که در نهایت تحریم همه مردمه از دسترسی و شنیدن آثار و حرفهایی که با 'ارزشها' و خط مشی قدرت حاکم همخوانی ندارن.

دسترسی به اینترنت تو این سالها و قابلیت پخش آهنگ‌ها به صورت نسخه‌های دیجیتالی این فرصت رو به هنرمندهایی که نمیخواستن به خاطر مجوز خودشون رو سانسور کنن داد تا از سکوت دست بکشن و بدون اینکه نیازی به مجوز داشته باشن آثارشون رو پخش کنن. اما این فقط مشکل پخش رو برطرف کرد نه مشکل اجرای زنده و فروش.

تو سالهایی که تو زمینه موسیقی فعالیت کردم خیلی از هنرمندهای خوبمون رو که تو سبکهای مختلف فعالیت میکردن دیدم که به خاطر فشارهایی که روشون بود یا با بیماری‌های روانی مواجه شدن و دست از کار کشیدن یا از شدت فشار مالی مجبور به ترک هنرشون شدن. شاید به خاطر ظاهر این شغل و شهرتی که باهاش همراهه مخاطبین زیادی متوجه این فشارها و این سختیها که هنرمندها باهاشون دست و پنجه نرم میکنن نباشن ولی باید توجه کرد که شهرت لزوما به معنی خوشبختی یا نون توی سفره نیست.

پس خواهش میکنم هنرمندهایی رو که با آثارشون به وجد اومدین، به فکر افتادین، امیدوار شدین، رقصیدین و اشک ریختین تو این راه تنها نذارین و در حد توانتون از نظر مالی حمایتشون کنین.
Read more
Loading...
خدای خوبم :: امروز دلم میخواد برای همه بنده هایت دعاکنم ،، دعایی ازاعماق وجود،، خدایا :: شاد کن ...
Media Removed
خدای خوبم :: امروز دلم میخواد برای همه بنده هایت دعاکنم ،، دعایی ازاعماق وجود،، خدایا :: شاد کن دلی را که گرفته و دلتنگه،، بی نیازکن کسی را که بدرگاهت نیازمنده،، امیدوارکن کسی را که به آ ستانت نا امیداست،، بگیردستانی که اکنون بسوی توبلند است،،، مستجاب کن دعای کسی که با اشکهایش تورا صدا میزند،،، حامی ... خدای خوبم ::
امروز دلم میخواد برای همه بنده هایت دعاکنم ،،
دعایی ازاعماق وجود،، خدایا ::
شاد کن دلی را که گرفته و دلتنگه،،
بی نیازکن کسی را که بدرگاهت نیازمنده،،
امیدوارکن کسی را که به آ ستانت نا امیداست،،
بگیردستانی که اکنون بسوی توبلند است،،،
مستجاب کن دعای کسی که با اشکهایش تورا صدا میزند،،،
حامی اون دلی باش که تنها شده،،،
دستگیر کسی باش که درموندست و رو به اسمونت درازه،،، " بیاید برای همدیگه دعاهای خوب بکنیم "
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... عکس اول و دوم #mounterek کوه معروف وان که صومعه واراگاوانک در پای این ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... عکس اول و دوم #mounterek کوه معروف وان که صومعه واراگاوانک در پای این کوه ساخته شده است. عکس سوم چهارم پنجم ششم #مسجد_حضرت_عمر #hazretiomercami یکی از مساجد بزرگ و زیبای وان می باشد و حیاطی بسیار با صفا و سرسبز دارد. عکس هفتم #ulucami می توان از مسجد جامع ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
عکس اول و دوم
#mounterek
کوه معروف وان که صومعه واراگاوانک در پای این کوه ساخته شده است.
عکس سوم چهارم پنجم ششم
#مسجد_حضرت_عمر
#hazretiomercami
یکی از مساجد بزرگ و زیبای وان می باشد و حیاطی بسیار با صفا و سرسبز دارد.
عکس هفتم
#ulucami
می توان از مسجد جامع #اولو_جامع به عنوان بازمانده ای از مسجد بزرگ وان نام برد، ساختاری که تنها دیوارهای اصلی و نیمی از مناره پایینی از آن باقی مانده اند و قدمتش به دوران سلجوقیان و قرن دوازدهم بازمی گردد. بر اساس کاوش هایی که مورخین در این منطقه انجام دادند بر اساس عناصر دریافتند که قدمت این ساختار به دوران سلطان قرا یوسف قراقویونلو باز می گردد. بر اثر وقوع زلزله ای در سال 1844 سقف مسجد دچار ریزش شد و در جریان جنگ جهانی اول نابود گردید. طرح بازسازی طبقات در سال 1913 توسط و. باخمن برنامه ریزی شد. این مسجد بر اساس این طرح بنا گردیده بود. فضای داخلی آن به شش ردیف همراه با شش تا هفت صحن جانبی و پایه های هشت ضلعی تقسیم شده بود و برای آن پایه های هشت ضلعی در نظر گرفته شده بود. به طور کلی فضای داخلی آن دارای شانزده پنجره بر روی چهار دیوار می باشد.
عکس هشتم نقاشی از
#varagavank #yedikilise
صومعه ارمنی #واراگاوانک یا به ترکی #یدی_کیلیس یک صومعه ارمنی در جنوب شرقی شهر وان است که در قرن یازدهم میلادی توسط پادشاه وقت ساخته شده و یکی از معتبرترین اماکن مذهبی برای ارمنستان بوده که در آوریل هزار و نهصد و پانزده الی شصت در خلال نسل کشی ارمنی ها توسط دولت وقت ترکیه مورد حمله و سوزاندن و نابودی قرار گرفته.
عکس نهم صومعه #واراگاوانک که ما باهاش روبرو شدیم😡
#turkey #van #decmebr #shervin #anatoli
#خاطرات_سفرهای_موناشروین #مونا #شروین #ترکیه #پاییز۹۷ #وان #آناتولی #وان_گردی
Read more
به همراه استاد خجسته عزیز و استاد علیرضا قربانی خواننده محبوب درمراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی تار ...
Media Removed
به همراه استاد خجسته عزیز و استاد علیرضا قربانی خواننده محبوب درمراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی تار خجسته و نمایش یکی از آثار خریداری شده از من در این نمایشگاه نوشته من/ ما به بالاییم و بالا میرویم آنجا که عرش را به بلندای وسعت هستی در می یابیم . به منزله پر بارترین واژه ها با نام عشق. عشقی ... به همراه استاد خجسته عزیز و استاد علیرضا قربانی خواننده محبوب درمراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی تار خجسته و نمایش یکی از آثار خریداری شده از من در این نمایشگاه
نوشته من/💥💥💥💥
ما به بالاییم و بالا میرویم
آنجا که عرش را به بلندای وسعت هستی در می یابیم .

به منزله پر بارترین واژه ها با نام عشق.

عشقی به تمامی خواستن ها.

که در نگاه خود هیچ را نمی یابیم .

جز زیبایی حس عارفانه ای که تنها در نگاه می گنجد .

و وسوسه ای جدا ناپذیر از نوع خلاقیت.

ما هویت باران را در نگاه نمی یابیم .

چرا که در دانه ها صداییست که واژگانش را با هم صدایی میشود جاودانه ساخت .

و پروایی نداریم از پروازی از ناب ترین ریزش .

و خود آنیم که در جهان برای خلق زیبایی .

به خود می آموزیم که شوق را جلو ه گر خواستن هایمان سازیم .

ما شوق را مینوازیم .

هر روز در تنها سرای تنهاییمان .

بر بالین طرح های ظریف عارفانه مان .

چرا که عشق تنها بهانه برای زیستنمان است .

ما به خود میشناسانیم که زندگی زیباست .

ما تمام خود را به خورشید می سپاریم .

تا گرمای وجودمان را در جهان جاودانه سازیم .

مارا با خودها و آنها و تمام ها.

ما را به خود و به نهایت بدرود .

شبتان زیبا .
#شیما_مطلبی
#شیما-مطلبی
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f389"></span> بعضی روزها تقویم حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد... امروز همان روز است! همان روزی که دنیا برای ...
Media Removed
بعضی روزها تقویم حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد... امروز همان روز است! همان روزی که دنیا برای زیبا شدنش بهانه پیدا کرد... همان روزی که به عشق برای جاودان شدنش ، وعده‌ی آمدنِ تو را داده بودند... امروز روز میلاد توست... تویی که همان خوب‌تر از خوب‌ترِ شعرهایی! از صدایت که بگذریم ، تمامِ تو ... 🎉
بعضی روزها تقویم حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد...
امروز همان روز است!
همان روزی که دنیا برای زیبا شدنش بهانه پیدا کرد...
همان روزی که به عشق برای جاودان شدنش ، وعده‌ی آمدنِ تو را داده بودند...
امروز روز میلاد توست...
تویی که همان خوب‌تر از خوب‌ترِ شعرهایی!
از صدایت که بگذریم ، تمامِ تو را باید شنید...
بودنت را
مهربانی‌ات را
لبخند‌های جان دهنده‌ات...
جاذبه از چشمانِ تو شروع می‌شود وقتی دل با دیدنش به تپش می‌اُفتد...
ای کاش وقتی می‌خوانی می‌توانستی رو به روی خودت بنشینی تا می‌دانستی کاری که تو با قلبِ ما ‌می‌کنی دستِ کمی از معجزه ندارد...
همیشه بمان که این بودنت دلخوشیِ خیلی‌هاست...

فریدون آسرایی عزیز تولدت مبارک...

@fereydoun_asraei


#تنها_صداست_که_میماند
#و_تنها_عشق_است_که_حقیقت_دارد
#و_چه_زیباست_تلاقی_این_دو_با_هم
#وقتی_با_تو_بهم_میرسند:
#صدای_ماندگار_عشق


#پست_مشترک_هواداران
#فریدون_آسرایی #تولد #۱۵مرداد
#fereydounasraei
#fereydoun_asraei
Read more
. عکس منتشر شده از Smart Battery Case جدید اپل! این عکس که توسط 9To5Mac انتشار پیدا کرده است، طراحی ...
Media Removed
. عکس منتشر شده از Smart Battery Case جدید اپل! این عکس که توسط 9To5Mac انتشار پیدا کرده است، طراحی احتمالی Smart Battery Case را آشکار می‌کند. در قبل آیکون این کیس در WatchOS بتا مشاهده شده بود که خبر از طراحی جدید این کیس می‌داد. در طراحی نسل دوم Smart Battery Case فضای در نظر گرفته شده برای باتری ... .
عکس منتشر شده از Smart Battery Case جدید اپل!
این عکس که توسط 9To5Mac انتشار پیدا کرده است، طراحی احتمالی Smart Battery Case را آشکار می‌کند. در قبل آیکون این کیس در WatchOS بتا مشاهده شده بود که خبر از طراحی جدید این کیس می‌داد. در طراحی نسل دوم Smart Battery Case فضای در نظر گرفته شده برای باتری وسعت بیشتری دارد پس ممکن است اپل از باتری بزرگ‌تری نسبت به نسل گذشته استفاده کرده باشد و یا تنها برای زیبایی بیشتر کیس این اقدام را کرده باشد.
طبق اطلاعات 9To5Mac این کیس در 3 سایز برای هر 3 آیفون جدید اپل عرضه خواهد شد. این اولین‌بار خواهد بود که Smart Battery Case برای مدل بزرگ‌تر آیفون نیز عرضه خواهد شد.
#SmartBatteryCase #smart_battery_case #apple #iphonecase #iphone #iphonexs #iphonexs #iphonexsmax #iphonexr #اپل #آیفون #آیفونx
Read more
​Photo By Lee Jeffries کمی باید از اصل هنر فاصله بگیریم و به اطرافمان عمیق تر بیندیشیم اوضاع به مرز ...
Media Removed
​Photo By Lee Jeffries کمی باید از اصل هنر فاصله بگیریم و به اطرافمان عمیق تر بیندیشیم اوضاع به مرز فاجعه نزدیک میشود میدانیم که ارام ارام به روزهای عجیب و دهشتناکی قدم خواهیم گذاشت بالارفتن الکی دلار که احمقانه است فکر کنیم دلیلش تحریم هاست! احتکار اجناس توسط مردم پست فطرت و سیه دل بی اعصاب ... ​Photo By Lee Jeffries
کمی باید از اصل هنر فاصله بگیریم و به اطرافمان عمیق تر بیندیشیم
اوضاع به مرز فاجعه نزدیک میشود
میدانیم که ارام ارام به روزهای عجیب و دهشتناکی قدم خواهیم گذاشت
بالارفتن الکی دلار که احمقانه است فکر کنیم دلیلش تحریم هاست!
احتکار اجناس توسط مردم پست فطرت و سیه دل
بی اعصاب تر شدن هر روزه مردم 
و وضع افتضاح اقتصاد جوانان 
گویی جز اندکی دزد و بی خیال و صاحب ارث، 
ملتی خیلی بی رحمانه درگیر است

اما دلم برای عاشقان هنر میسوزد
کسانی که از یاد رفته اند
همان نویسنده های تنها
برای جوانانی که روزها در تاریک خانه های کثیف تمرین تیاتر میکنند
مجسمه سازانی که غیر از ان هیج فروششان!! دست کم گرفته شده اند
گرافیست هایی که کارشان را بلدند اما  یک میلیون در ماه نیز ارزویشان است! 
برای ان پیانیست غریبی که حاضر است برای شبی 50 تومن در رستوران بنوازد و تازه پولش را نمیدهند!
عکاسان جوان و مسنی که  هم غم عکاس شدن سبزی فروش محل و املاکی سر کوچه را میخورند، هم رویشان نمیشود از دوست و اشنا برای زحمتی که میکشند، پول دریافت کنند!
برای ان فیلم سازان مستندی که گویی اصلا فراموش شده اند!
راستی مگر در ایران کسی  مستند میبیند؟
از ان رقاصان بی نوا و ترس زده که چیزی نمیشه گفت 
حیف از نقاشان با استعدادی که نمیتوانند یا نمیخواهند در پارتی های رییسان گالری های تهران شرکت کنند یا شبی را با انهابخوابند تا !جایی در گالری های خوب  داشته باشند! 
به نسل جدیدی که میخواهند هنر اموزند نیز فکر میکنید؟ بچه هایی که دیگر شاید اموزش را فراموش کنند؟ 
شما با این تورم 250 درصدی بی شرفی که باعث خوشحالی یک مشت دزد و دلال است چگونه سر میکنید؟
شما با تلاش و ذوق و خلاقیت در مملکت سیاه ایران به کجا رسیده اید؟ 
بنویسید، ماهی چقدر درامد دارید 
خیلی ها این مقاله وکامنت ها را میخوانند 
شاید عقل درصد کمی از صاحب خانه ها و صاحب گالری ها و مشتری های شما سر جایش بیاید که بفهمند هنرمند و هنرجو نمیتوانند معجزه کنند 
همه مردم درگیر هستند اما دلم بسیار برای اهل هنر میرنجد
چون انها از احساساتشان هزینه میکنند

امثال من توانستیم موفق شویم، ولی دیگران چه؟

هنرمندان واقعی را میگویم
 چندخواننده دوزاری و هنرپیشه هایی که بد سلیقه گی و کم سوادی فرهنگی ملتی  انها را معروف و پولدار کرده است! 
ملتی که حاضرند برای تبلیغ شرت یک بار مصرف  به یک دختر  بی هویت اینستاگرامی 10 میلیون پول دهند
اما هنر نمیخواهند!
هنر جویان
لطفا بگویید
با این هزینه ها چگونه زندگی میکنید
چگونه میتوانید دوباره ادامه دهید؟
امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
بر اساس بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های مطرح شده اخیر، شرکت اپل احتمالاً تصمیم دارد تا قیمت آیفون های 2018 ...
Media Removed
بر اساس بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های مطرح شده اخیر، شرکت اپل احتمالاً تصمیم دارد تا قیمت آیفون های 2018 نظیر آیفون 9 و آیفون ایکس آی را نسبت به سال گذشته افزایش دهد. . این پیش بینی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که تا پیش از این، شایعات حاکی از آن بودند که اپل در تولید آیفون های 2018 تصمیم به کاهش قیمت این سری از ... بر اساس بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های مطرح شده اخیر، شرکت اپل احتمالاً تصمیم دارد تا قیمت آیفون های 2018 نظیر آیفون 9 و آیفون ایکس آی را نسبت به سال گذشته افزایش دهد.
.
این پیش بینی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که تا پیش از این، شایعات حاکی از آن بودند که اپل در تولید آیفون های 2018 تصمیم به کاهش قیمت این سری از محصولات دارد.
.
بر اساس گزارش جدید VentureBeat شرکت‌های نوکیا، اریکسون و کوالکام به تازگی پتنت‌های مورد نیاز برای اتصال دستگاه‌های همراه به اینترنت 5G را به ثبت رسانده‌اند و اپل احتمالاً تصمیم دارد تا در تولید آیفون های 2018 از مودم‌های مجهز به سیستم ارتباطی نسل پنجم استفاده کند. این مسئله به آن معنا است که اپل برای تولید هر آیفون باید نزدیک به 21 دلار حق استفاده از پتنت‌های مودم 5G را پرداخت کند.
.
قیمت تعیین شده توسط نوکیا، اریکسون و کوالکام برای گوشی‌های زیر 400 دلار بین 3.49 تا 5 دلار است؛ اما گوشی‌های گران قیمت و پرچم‌دار به 20 دلار نیز می‌رسد.
.
علاوه بر این، شرکت اپل در گرفتن سود زیاد از مشتریان خود بسیار سرشناس است. برای مثال این کمپانی در توجیه افزایش قیمت آیفون ایکس تا هزار دلار، استفاده از پنل اولد را مطرح کرده بود. جالب اینجا است که اپل تنها 20 دلار بابت تعبیه پنل اولد در هر یک آیفون ایکس به جای ال سی دی بیشتر هزینه کرده بود. هزینه استفاده از پنل اولد در هر واحد آیفون ایکس تنها 35 دلار برای اپل آب خورده است.
.
در این میان، اپل احتمالاً با پرداخت 21 دلار بابت تعبیه اینترنت 5G هزینه بسیار بیشتری را از مشتریان دریافت خواهد کرد و قیمت آیفون های جدید به بیش از 1100 دلار خواهد رسید. البته تمامی این پیش بینی‌ها در صورتی صحت خواهد داشت که اپل از مودم‌های 5G در آیفون های 2018 استفاده کند.
.
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #iphonex
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور
Read more
 #درباره_آزادی #جان_استوارت_میل #آموزشکده_توانا شاید کمتر دیکتاتوری در جهان باشد که اعلام ...
Media Removed
#درباره_آزادی #جان_استوارت_میل #آموزشکده_توانا شاید کمتر دیکتاتوری در جهان باشد که اعلام کند مخالف «آزادی» است. دیکتاتورها هم از آن سخن می‌گویند که طرفدار آزادی هستند. آزادی ‌ای که نظام ‌های دیکتاتور و توتالیتر از آن سخن می‌گویند قطعا با آنچه آزادی‌ خواهان می‌ گویند و یا در نظام‌ های ... #درباره_آزادی
#جان_استوارت_میل
#آموزشکده_توانا

شاید کمتر دیکتاتوری در جهان باشد که اعلام کند مخالف «آزادی» است. دیکتاتورها هم از آن سخن می‌گویند که طرفدار آزادی هستند. آزادی ‌ای که نظام ‌های دیکتاتور و توتالیتر از آن سخن می‌گویند قطعا با آنچه آزادی‌ خواهان می‌ گویند و یا در نظام‌ های دموکراتیک گفته می ‌شود فقط یک «اشتراک لفظ» است.

این‌ که آزادی چیست و انسان آزاد چه ویژگی‌ هایی دارد و جامعه‌ ی آزاد چگونه جامعه ‌ای است همواره موضوعی مورد اندیشه بوده است.

جان استوارت میل در رساله‌ ی «درباره آزادی» یکی از پیچیده‌ ترین مفاهیم فلسفی یعنی آزادی را مورد مطالعه قرار داده است و تلاش کرده است حدود آزادی فردی و اصول آن را روشن سازد و رابطه‌ ی آن با قدرت و سلطه اجتماع را نشان می‌دهد.

جان استوارت میل (زیسته در سالهای ۱۸۰۶ تا ۱۸۷۳) شاید یکی از ستوده شده ترین نظریه پردازان دموکراسی در عصر مدرن باشد. پدرش جیمز میل نظریه پرداز فایده گرایی (utilitarianism) بود و پسر ، معیشت خود را با کار در کمپانی هند شرقی به عنوان بازرس تامین می کرد. اما زندگی فکری او کارش را کوچک جلوه می دهد. میل دفاع خود از دموکراسی لیبرال را بر پایه اصالت فایده قرار می دهد و از جمله استدلال می کند که آزادی اندیشه و عمل موجب بهبود تدریجی سعادت آدمی می شود. ایده های خوب ایده های بد را از میدان به در می کنند و شیوه های برتر زندگی که تنها با آزمون در یک جامعه آزاد شناخته می شود شیوه های فروتر را کم اهمیت می سازد.
از نظر او ، دموکراسی ارجح است نه فقط به خاطر حقوق پیشینی افراد بلکه به خاطر اینکه دموکراسی کیفیت زندگی همگان را افزایش می دهد. در فرهنگ دوره ویکتوریا در انگلستان که به طور روز افزون مادی تر و غیر مذهبی تر می شد ، این نحوه استدلال بنیادهای تازه ای برای نهادهای دموکراتیک فراهم می آورد.

با اینهمه ، فایده گرایی میل بدان معنا نبود که در بیان قاطع حقوق فردی جدی نباشد. در این ترجمه اختصاصی توانا از فصل چهارم درباره آزادی که مشهورترین اثر اوست ، استدلال های او به فراتر از آزادی از سرکوب سیاسی گذر می کند تا آزادیهای کلی تری مثل آزادی از سرکوب اجتماعی را در بر گیرد ؛ یعنی آزادی از اینکه دیگران برای زندگی خصوصی یا دیدگاه های مان و ترجیحاتی که داریم قاعده تعیین کنند. بیشتر آنچه ما امروز از آزادی های اساسی در حوزه خصوصی می فهمیم در صورتهای اولیه خود در آثار جان استوارت میل دیده می شود.
Read more
. آرزو کن دخترم! بهترینها و بزرگ ترینها را بخواه! . شاید بزرگ ترین آرزوی تو، کوچک ترین معجزه خداوند ...
Media Removed
. آرزو کن دخترم! بهترینها و بزرگ ترینها را بخواه! . شاید بزرگ ترین آرزوی تو، کوچک ترین معجزه خداوند باشد. آرزو کن و بخواه که آرزوی دیگران برآورده شود! شاید برای اجابت آرزوی همسایه ات، «فقط» یک آمین کم باشد. آرزو کن! اما شادمانه و با احساس خوشبختی آرزو کن! شاید کف آرزوهای تو، سقف آرزوهای ... .
آرزو کن دخترم!
بهترینها و بزرگ ترینها را بخواه!
.
شاید بزرگ ترین آرزوی تو، کوچک ترین معجزه خداوند باشد.

آرزو کن و بخواه که آرزوی دیگران برآورده شود!
شاید برای اجابت آرزوی همسایه ات، «فقط» یک آمین کم باشد.

آرزو کن! اما شادمانه و با احساس خوشبختی آرزو کن!
شاید کف آرزوهای تو، سقف آرزوهای دیگری باشد.

آرزو کن و نگران تقدیر و سرنوشت از پیش نوشته شده نباش! .

شاید تقدیر شده باشد هر چه تو خواستی!
.

آرزو کن، نه تنها برای خودت که برای دیگران! .
.

برای کسی که دو سه تا کوچه آن سو تر زندگی می کند و هیچگاه ندیدی اش. شاید او نیز در حال آرزو کردن برای توست. بگذار خوبی بدون پاسخ نماند. بگذار خدا از شنیدن آرزوهایت برای دیگران کیف کند.

آرزو کن.؛
دنیا را بهتر از آن چه تحویل گرفته ای، تحویل دهی.
آرزو کن، و از خدا برای همه خوبی بخواه.
حتی برای کسانی که خدا را باور ندارند.
آرزو کن و از خدا برای جهان صلح طلب کن.
آرزو کن، طوفان به پا کن.
.
هر چه می خواهی بخواه. ریز و درشت. کوچک و بزرگ.

اما یادت نرود خود خدا را هم بخواه. .
خدا به این بزرگی ما را به این کوچکی فراموش نمیکند، چرا ما به این کوچکی او را فراموش کنیم؟

آرزو کن و بخواه. صحبت کن. تکرار کن. گاهی خدا آن قدر صدایت را دوست دارد که سکوت میکند تا تو بارها بگویی خدای من…

آرزو کن و بخواه. در پیشگاه خدا «نه» وجود ندارد.
یا آن چه خواستی را همان موقع به تو می دهد. یا زمانی دیگر و مناسب تر آن را به تو می دهد و یا اینکه چیزی بهتر از آن را برایت مقدر می کند.

آرزو کن! اما فقط آرزو نکن! هستی به شایستگی هایت پاسخ می دهد. نه فقط به آرزوهایت! پس، سعی کن تا آن جا که می توانی شایسته ي آرزوهایت باش.

بزرگ ترین آرزوی تو، کوچک ترین معجزه خداست
.
تولدت مبارك نازنينم
.
#ماشاالله_لاحول_و_لاقوه_الا_باالله_العلی_العظیم
Read more
: #راز_شوهر نوشته‌ی #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۴۰۰ صفحه/ ۲۶۰۰۰ ...
Media Removed
: #راز_شوهر نوشته‌ی #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۴۰۰ صفحه/ ۲۶۰۰۰ تومان در قلب داستان راز شوهر نامه‌ای وجود دارد که قرار نبوده خوانده شود: «سیسیلیای عزیزم اگر این نامه را باز کرده‌ای پس قطعا من از این دنیا رفته‌ام» تصور کنید همسرتان برای شما نامه‌ای نوشته است ... :
#راز_شوهر
نوشته‌ی #لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۴۰۰ صفحه/ ۲۶۰۰۰ تومان

در قلب داستان راز شوهر نامه‌ای وجود دارد که قرار نبوده خوانده شود: «سیسیلیای عزیزم اگر این نامه را باز کرده‌ای پس قطعا من از این دنیا رفته‌ام» تصور کنید همسرتان برای شما نامه‌ای نوشته است که پس از مرگش بخوانید. نامه‌ای که حاوی بزرگترین و تاریک‌ترین راز زندگیش است. رازی که نه تنها زندگی مشترک شما، بلکه زندگی دیگران را نیز ویران خواهد کرد. حالا تصور کنید نامه‌ را زمانی بیابید که همسرتان در قید حیات است.
راز شوهر داستان انسان‌هایی است که دروغی ویرانگر را با خود حمل می‌کنند و در مسیر زندگی یاد این دروغ‌ها رهایشان نمی‌کند. در عین حال، روایتگر زندگی افرادی است که حاضرند برای حفظ آرامش عزیزانشان همه زندگی خود را فدا کنند. وقتی سیسیلیا نامه‌ای خاک خورده را در اتاقک شیروانی خانه‌اش یافت اصلا به این فکر نمی‌کرد که این نامه زندگیش را دگرگون کند. این نامه نه تنها سبب شد وی شناخت بهتری نسبت به شوهرش پیدا کند بلکه خود واقعی وی را نیز آشکار نمود.
امیلی گریفین نویسنده آثار پرفروش نیویرک‌تایمز درباره راز شوهر می‌گوید: «شوکه‌کننده، پیچیده و تامل برانگیز. این کتاب شما را تا مدت‌ها به فکر فرو می‌برد و بسیار مناسب گروه‌های مختلف کتابخوانیست.»
آن لاموت نویسنده کتاب پرفروش پرندگان ناقص درباره این کتاب می‌گوید: «کتاب چنان سرگرم‌کننده و جالب است که خواننده نمی‌تواند کتاب را زمین بگذارد. چه نویسنده خوبی: بسیار باهوش، عاقل، و سرگرم‌کننده.»
این رمان مدت‌هاست رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین‌های «نیویورک تایمز» و رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین‌های «آمازون» بوده و هست.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
 #موقت #یلدا #رسم‌جدید <span class="emoji emoji1f349"></span> شب یلدا خواهر و برادر مسلمانم <span class="emoji emoji2757"></span>️آیا تو نیز شب یلدا را بزرگ میداری و جشن ...
Media Removed
#موقت #یلدا #رسم‌جدید شب یلدا خواهر و برادر مسلمانم ️آیا تو نیز شب یلدا را بزرگ میداری و جشن میگیری آیا میدانی که مراسم این شب مربوط به آیین میتراییسم است و تو مسلمان هستی و میتراپرست نیستی یلدا یعنی چه یلدا به معنای تولد است . در این عقیده شب یلدا شب تولد خدای نور و غلبه ی آن بر خدای تاریکی ... #موقت
#یلدا
#رسم‌جدید 🍉 شب یلدا

خواهر و برادر مسلمانم ❗️آیا تو نیز شب یلدا را بزرگ میداری و جشن میگیری ⁉️ 👈آیا میدانی که مراسم این شب مربوط به آیین میتراییسم است و تو مسلمان هستی و میتراپرست نیستی ⁉️
🔎 یلدا یعنی چه ❓ یلدا به معنای تولد است . ❌در این عقیده شب یلدا شب تولد خدای نور و غلبه ی آن بر خدای تاریکی است ❗️❗️ سبحان الله العظیم ❗️❗️ ❌آیا تو فکر می کنی خدایی برای نور و خدایی برای تاریکی وجود دارد .⁉️
ببین پروردگارت در اولین آیه ی سوره ی انعام چه میفرماید : 💎حمد و ثنا مخصوص ذات الله است که آسمانها و زمین را آفریده و تاریکی ها و نور را قرار داده است؛ آن گاه کافران چیزهای دیگر را با پروردگارشان برابر می کنند ❗️❗️ 😱آیا تو خدایی برای نور و خدایی برای تاریکی میشناسی و اینکه زمانی متولد میشود که تو برای او جشن تولد بگیری ⁉️
😱به من بگو روزانه چند بار در سوره ی اخلاص می خوانی : بگو الله یگانه و تنها است ⁉️ نه کسی را زاده و نه خودش از کسی زاده شده است . 🌹اگر تا به حال نمی دانستی و از گذشته پشیمانی پس به خلیل الله ابراهیم اقتدا کن و بگو : 😡من اعلان برائت ميكنم و بیزارم از آنچه می پرستید ❗️❗️ 👈من یک مسلمانم و به دینم افتخار می کنم .
Read more
* حضرت باقر! شما برای ما عصاره‌ی خوبی‌های اهل بیتید! نقطه‌ی شروعِ تجلیِ اشتراک علی و فاطمه... یعنی ...
Media Removed
* حضرت باقر! شما برای ما عصاره‌ی خوبی‌های اهل بیتید! نقطه‌ی شروعِ تجلیِ اشتراک علی و فاطمه... یعنی حاصلِ پیوندِ دخترِ امامِ کریممان، حضرت مجتبی(ع) و پسرِ اربابِ سرجدایمان، اباعبدالله... . پدر شما علی بن الحسین(ع) و مادرتان فاطمه بنت الحسن(ع) است... دوباره علی و فاطمه‌ای دیگر اما ... *
حضرت باقر!
شما برای ما عصاره‌ی خوبی‌های اهل بیتید!
نقطه‌ی شروعِ تجلیِ اشتراک علی و فاطمه...
یعنی حاصلِ پیوندِ دخترِ امامِ کریممان، حضرت مجتبی(ع) و پسرِ اربابِ سرجدایمان، اباعبدالله...
.
پدر شما علی بن الحسین(ع)
و مادرتان فاطمه بنت الحسن(ع) است...
دوباره علی و فاطمه‌ای دیگر
اما اینبار فقط یک امام معصوم...
.
و مگر میشود
محمدی که پدرش حسینی‌ست
و مادرش حسنی
کربلاْندیده باشد؟!
با همان سن کم،
هم عصای پدر بیمار بودید
هم قوتِ قلبِ حسین!
هم نورِ چشمان زینب بودید
هم تکیه‌گاهِ رقیه!
آخر شما امامی...
.
امام چراغ هدایت است،
نورِ چشم زینب است...
جانِ دلِ زینب است...
تکه‌ای از... چه میگویم، تمامِ وجودِ زینب است!
که زینب هرچه هست، فانیِ در نور اطاعتِ از امامت است...
حالا مگر برای این زینب
فرقی هم دارد
که امامش برادرِ رشیدِ پنجاه و چند ساله باشد
یا فرزندِ برادرزاده‌اش که تنها به قاعده عددهای زمینی، سن کمی دارد...
.
من که می‌گویم
زینب نه فقط وقتی حسینش را
ته گودال دید...
که بارها بند‌های دلش پاره شد...
مگر میشود جایی به نور امامت
هتک حرمت شود و زینب
پریشان نشود...؟!
.
زیر دست و پا که بودی،
زینب دانه دانه بندهای دلش پاره میشد و می‌دوید...
آخر تو برای زینب نه فقط یادگار حسین، که یادگار حسن هم هستی!
شاید وقتی تو را بی‌دفاع میدید
یادِ تیرهای بی‌امانی
که بدن بی‌جانِ حسن را
و سینه‌ی ستبرِ حسین را
نشانه گرفته بودند، میفتاد
که این‌چنین برای رسیدن به تو
می‌دوید و چادر به پایش گره ‌می‌خورد...
.
و چه تعلیمِ بزرگیست
درک کربلا، در سنین کودکی!
باقرالعلوم نامیدنتان شاید
از همین سرچشمه بگیرد...
.
#روضه_نوشتی_از_کمترین_و_حقیرترین_و_گناهکارترینِ_عاشقانتان...
.
Read more
| تنها سفر کردن این امکان رو به شما میده که با آدم های جدید آشنا و دوست های جدید پیدا کنید. این دو سه روزی ...
Media Removed
| تنها سفر کردن این امکان رو به شما میده که با آدم های جدید آشنا و دوست های جدید پیدا کنید. این دو سه روزی که در کامرون هایلند بودم برای من خیلی خوب بود از جهت همراه شدن با دختری که از آمریکای مرکزی و کشور مکزیک بود. تنها سفر میکرد و ۳۲ سالش بود. Maytre دختر آرومی بود در عین حال خیلی شجاع و جسور مثل همه ی آدم ... |
تنها سفر کردن این امکان رو به شما میده که با آدم های جدید آشنا و دوست های جدید پیدا کنید. این دو سه روزی که در کامرون هایلند بودم برای من خیلی خوب بود از جهت همراه شدن با دختری که از آمریکای مرکزی و کشور مکزیک بود. تنها سفر میکرد و ۳۲ سالش بود. Maytre دختر آرومی بود در عین حال خیلی شجاع و جسور مثل همه ی آدم هایی که تنها سفر میکنن.
روز اولی که رسیدم کامرون تو لابی باهم آشنا شدیم‌. از کار از زندگی و تفکر سفر صحبت شد. از تنهایی و مشکلات و روابط کشور ها باهم و البته از تفکر ترامپ که میخواد مرز امریکا و مکزیک یه دیوار بکشه حرف زدیم که آخرش گفت ترامپ یک عقب افتاده ذهنیه!😁 maytre نمیدونست ایران دقیقا کجای جهانه بنده خدا حقم داشته ندونه چون مکزیک دقیقا اون طرف کره زمینه!! گفتم خلیج فارس ، دریای کاسپین بازهم نفهمید! اما وقتی از شعر های فردوسی و حافظ سعدی و زبان پارسی اسم اوردم تازه فهمید ایران کجاست و چه عظمتی داره و فرقش با عراق چیه!! قابل توجه اینکه که تو کوله پشتی این خانم چند جلد کتاب با موضوعات مختلف بود برای گذروندن اوقات بیکاری! در نهایت بعد کلی صحبت قرار گذاشتیم فردای اون روز بریم شهر و اطرافش رو بگردیم اون هم فقط با پیاده روی 😁
تو این ۲۳ روز با کلی آدم همراه شدم چه برای یک ساعت چه چند روز! meytre از اون دست آدمایی بود که میشد کلی چیز ازش یاد گرفت یا میشد صمیمی و ساده و بی آلایش باهاش برخورد کنی بدون اینکه نگران چیزی باشی.اون میگفت دنیا خیلی کوچیک و هیجان انگیزه شاید یه جای دیگه تو این کره خاکی دوباره همو دیدیم و با این خیال در نهایت بعد از دو روز باهم خداحافظی کردیم و هرکدوم از ما راهی یه طرف شد...
Read more
بسم الله پیر شدی سیدِ خدا. از دست ما. از دست همان ها که در #شورا انتخابت کردند برای رهبری. از غُصه ی #مردم. ...
Media Removed
بسم الله پیر شدی سیدِ خدا. از دست ما. از دست همان ها که در #شورا انتخابت کردند برای رهبری. از غُصه ی #مردم. از بی کفایتیِ برخی و از دلتنگیِ یاران آرمیده زیر خاکت. بازار #نقد این روزها داغ شده و همه شده اند منتقد #سیستم و هرکس در نقدهایش تو را بزند، ظاهرا پُز #روشنفکری اش و پُزِ مدافعِ مردم بودن اش و داخل ... بسم الله
پیر شدی سیدِ خدا. از دست ما. از دست همان ها که در #شورا انتخابت کردند برای رهبری. از غُصه ی #مردم. از بی کفایتیِ برخی و از دلتنگیِ یاران آرمیده زیر خاکت.
بازار #نقد این روزها داغ شده و همه شده اند منتقد #سیستم و هرکس در نقدهایش تو را بزند، ظاهرا پُز #روشنفکری اش و پُزِ مدافعِ مردم بودن اش و داخل پرانتز بگویم، پُزِ امام حسینی بودن اش بیشتر به چشم می آید.
نقدهای این روزهای #ایده_آلیست های انقلابی و حزب اللهی و عدالت خواه، اما جنسِ دیگری دارد. حال من را که بد کرده. توی آسمان سیر می کنند. مدینه ی فاضله را برای ایرانی می خواهند که هزار هزار داستان حل نشده دارد از یکِ یکِ تاریخ. با این ها نمی شود روی زمین حرف زد. میدانی! اجرایی! کف میدان. نمی شود.
جماعتی که تنها هزینه ای که برای انقلاب داده اند، خرید بسته ی اینترنت بوده برای حضور فعال در اینستاگرام و تلگرام، حالا از مبانی تا روش های شما را نقد می کنند. آقا سید!
اصلا شما خودتان گفتید رهبری را هم نقد کنید. قبول. اما آدم هایی که ساعت خواب شان را هم بعضا نمی توانند مدیریت کنند شده اند منتقد #مدیریت شما. آدم هایی که با همه ی اِهِن و تلوپشان، در تمام زندگی شان دوتا پروژه ی موفق نداشته اند، این ها شده اند منتقد خامنه ای. من نمی فهمم این ایده آلیست های حق به جانب را. #رادیکال های انقلابی را. توی کتم نمی رود.
خلاص.
۲۲ دیماه ۱۳۹۶
متن از: @mirsaeedtavakoli
.
.
#آیت_الله_خامنه_ای
#امام_خامنه_ای
#جونم_فدات
#رهبری
#نقد
Read more
@noorinoroozi متن و عکس #فیستا #ارنست_همینگوی #نشر_نون داستانی با سبک نگارش #همینگوی.... ...
Media Removed
@noorinoroozi متن و عکس #فیستا #ارنست_همینگوی #نشر_نون داستانی با سبک نگارش #همینگوی.... یک اثر کاملا رئال! شخصیت‌هایی که پس از گذشت هشتادسال هنوز هم برای انسان امروز حرفی برای گفتن دارند. کل ماجرا چند سال پس از پایان جنگ جهانی اول رخ می‌دهد یعنی درست همان زمانی که نویسنده خودش دارد زندگی ... @noorinoroozi متن و عکس

#فیستا #ارنست_همینگوی #نشر_نون
داستانی با سبک نگارش #همینگوی.... یک اثر کاملا رئال! شخصیت‌هایی که پس از گذشت هشتادسال هنوز هم برای انسان امروز حرفی برای گفتن دارند. کل ماجرا چند سال پس از پایان جنگ جهانی اول رخ می‌دهد یعنی درست همان زمانی که نویسنده خودش دارد زندگی می‌کند. تعدادی دوست تصمیم می‌گیرند برای شرکت در جشن‌های فیستا و دیدن #گاوبازی به #اسپانیا بروند. این داستان نه قهرمان دارد و نه ضد قهرمان. شخصیت‌های داستان انسانهایی غرق شده در روزمرگی هستند شاید برای فرار از جراحت‌های بجا مانده از جنگ... بی تفاوتی در تمام داستان موج می زند حتی در جملات کاملا خبری که پیاپی صفحات کتاب را به رگبار می بندند. نویسنده حتی هنگام توصیف عصبانیت یک شخصیت تنها به بیان قرمز شدن صورت و برآمده شدن رگ ها اکتفا می‌کند. همینگوی هیچ علاقه‌ای به دادن اطلاعات از شخصیت‌های داستانش ندارد و برای همین هم خواننده نمی‌تواند بفهمد که کاراکترها اصلا چاق هستند یا لاغر.... بلند هستند یا کوتاه.... تنها اشاره به گذشته در مورد #جنگ صورت می‌گیرد و به همین دلیل خواننده می‌تواند شخصیت‌ها را هر طور که می‌خواهد تصور کند. برعکس شخصیت‌ها ، #نویسنده در توصیف مکان ها آنچنان جزییات را به دقت بیان کرده که گاهی خواننده را آزار می‌دهد. شخصیت ها آنچنان زنده و واقعی اند که تنها هنگام رسیدن تلگراف ها خواننده متوجه فاصله زمانی خودش با آن ها می‌شود. روح #ژورنالیست نویسنده در تمام متن جاری است! برای خواندن این اثر باید حوصله داشته باشید!
#مترجم در حد خودش شاهکاری آفریده است. تسلط بی چون چرای او را در معادل یابی‌هایش برای اصطلاحات دشوار متن و توضیحات بجا و مناسبش در پاورقی‌ها به وضوح می‌توان دید. و در پایان #ناشر کاربلدی که می‌داند چه می‌کند و خوراک خوبی را برای خوانندگان فراهم می‌کند.
#نوری_نوروزی #فیستا #رمان #نشر_نون #نشرنون #کتاب #پیشنهاد_کتاب
Read more
 #پلاسکو #pelasko #تسلیت<span class="emoji emoji1f622"></span> چقدرازهم دور افتاده ایم وتابه کی برای باز شدن چشمهایم در انتظار تاوان های ...
Media Removed
#پلاسکو #pelasko #تسلیت چقدرازهم دور افتاده ایم وتابه کی برای باز شدن چشمهایم در انتظار تاوان های بزرگ خواهیم بود واین واقعا جای تاسف داره برای ملتی که تنها راه, رابرای یافت احساس زیبای همبستگی ویگانگی نیاز رادریافتن مرگ عده ای پیدا میکند تابتواند ارتباطی احساسی بامردم جامعه خود واطرافیانش ... #پلاسکو #pelasko #تسلیت😢 چقدرازهم دور افتاده ایم وتابه کی برای باز شدن چشمهایم در انتظار تاوان های بزرگ خواهیم بود واین واقعا جای تاسف داره برای ملتی که تنها راه, رابرای یافت احساس زیبای همبستگی ویگانگی نیاز رادریافتن مرگ عده ای پیدا میکند تابتواند ارتباطی احساسی بامردم جامعه خود واطرافیانش برقرارکند, در صورتی که انها قهرمانهای هستند که نه تنها در زندگی خود بلکه بعداز زندگی خودهم باعث رقم خوردن چنین اتفاق بزرگی میشوند وهرگز نخواهند مرد بلکه باعث زیباتر شدن اسمانمان خواهند شد ونیازی به تسلیت مردگانی که فکر میکنند زنده هستند نخواهند داش بلکه این تسلیت برازنده شخص خودشان است که دراین ازدست دادنها به خودمی ایند وابراز زنده بودن میکنن. مهدیا
Read more
داریوش ..... ای به داد من رسیده تو روزای خود شکستن ای چراغ مهربونی تو شبای وحشت من ای تبلور حقیقت توی لحظهای تردید توشبو ازمن گرفتی تومنو دادی به خورشید اگه باشی یا نباشی برای من تکیه گاهی برای من که غریبم تورفیقی جون پناهی یاور همیشه مؤمن توبرو سفرسلامت غم من نخور که دوری برای من شده عادت ناجی ... داریوش .....
ای به داد من رسیده تو روزای خود شکستن
ای چراغ مهربونی تو شبای وحشت من
ای تبلور حقیقت توی لحظهای تردید
توشبو ازمن گرفتی تومنو دادی به خورشید
اگه باشی یا نباشی برای من تکیه گاهی
برای من که غریبم تورفیقی جون پناهی
یاور همیشه مؤمن توبرو سفرسلامت
غم من نخور که دوری برای من شده عادت
ناجی عاطفه من شعرم از توجون گرفته
رگ خشک بودن من ازتن تو خون گرفته
اگه مدیون توباشم اگه ازتو باشه جونم
قدراون لحظه نداره که منو دادی نشونم
وقتی شب،شب سفر بود توی کوچهای وحشت
وقتی هرسایه کسی بود واسه بردنم به ظلمت
وقتی هرثانیه شب تپش هراس من بود
وقتی زخم خنجر دوست بهترین لباس من بود
توبادست مهربونی به تنم مرحم کشیدی
برام از روشنی گفتی پرده شبو دریدی
ای طلوع اولین دوست ای رفیق آخر من
بسلامت سفرت خوش ای یگانه یاور من
مقصدت هرجا که باشه هرجای دنیا که باشی
اونور مرز شقایق پشت لحظها که باشی
خاطرت باشه که قلبت سپر بلای من بود
تنها دست تو رفیق دست بی ریای من بود
یاور همیشه مؤمن تو برو سفر سلامت
غم من مخور که دوری برای من شده عادت .............
....aziz0098...........................................
#dariusheghbali
#dariush
#داریوش_اقبالی
#داریوش
Read more
*همه ما آرزو داریم ای کاش در کربلا بودیم و امام حسین رو یاری می کردیم، *در غم و اندوه شهادت امام حسین به ...
Media Removed
*همه ما آرزو داریم ای کاش در کربلا بودیم و امام حسین رو یاری می کردیم، *در غم و اندوه شهادت امام حسین به سر و سینه می زنیم. *مردم کوفه را نکوهش می کنیم که چرا امامشان را تنها گذاشتند. در حالی که: امام زمان ما ١١٨۴ سال است که تنها و غریب، آواره بیابانها هستند؟ *برایش چه کرده ایم؟* امام زمان خودمان نیز ... *همه ما آرزو داریم ای کاش در کربلا بودیم و امام حسین رو یاری می کردیم، *در غم و اندوه شهادت امام حسین به سر و سینه می زنیم.
*مردم کوفه را نکوهش می کنیم که چرا امامشان را تنها گذاشتند.

در حالی که:

امام زمان ما ١١٨۴ سال است که تنها و غریب، آواره بیابانها هستند؟ *برایش چه کرده ایم؟* امام زمان خودمان نیز اکنون در کربلای کره زمین ندای "هل من ناصر ینصرنی" سر می دهند:
آیا کسی هست مرا یاری کند؟؟؟و بارها و بارها پیغام داده اند: "واکثروا الدعا بتعجیل الفرج"
"برای فرج من دعا کنید." ولی ما همچنان سرگرم زندگی خویش و خدای نکرده، غرق در #گناه
آیا مردمان آینده نیز ما را بخاطر اینهمه "غفلت" از اماممان نکوهش نخواهند کرد؟؟؟
Read more
فاصله بین زندگی و مرگ... ________________________________ صبح که از خواب بلند میشم چشم هامو باز ...
Media Removed
فاصله بین زندگی و مرگ... ________________________________ صبح که از خواب بلند میشم چشم هامو باز نکرده تو ذهنم شروع میکنم به برنامه ریزی کارهایی که تو اون روز باید انجام بدم همونطور تو ذهنم کارهامو تقسیم بندی میکنم که کدومش مهمه و باید زودتر انجام بدم و کدومشونو بعداً هم میتونم انجام بدم بعضی ... فاصله بین زندگی و مرگ... ________________________________
صبح که از خواب بلند میشم چشم هامو باز نکرده تو ذهنم شروع میکنم به برنامه ریزی کارهایی که تو اون روز باید انجام بدم همونطور تو ذهنم کارهامو تقسیم بندی میکنم که کدومش مهمه و باید زودتر انجام بدم و کدومشونو بعداً هم میتونم انجام بدم بعضی وقت ها هم این برنامه ریزی روی کاغذ میاد و تا وقتی که به مرحله اجرا برسه بارها و بارها عوض میشه.برنامه ریزی و فکر و خیال روزانه که تموم میشه شروع میکنم به فکر کردن در مورد فردا و پس فردا و.... در صورتی که اصلا خبر ندارم که تا آخر امشب یا حتی تا یک ساعت دیگه زنده هستم یا نه؟!!تو همین افکار بودم که با لرزیدن پنجره ها به خودم اومدم اول اهمیت ندادم ولی دیدم لرزه ها بیشتر شد و زمین زیرپام داره میلرزه سریع پسرمو بغل کردم رفتم تو حیاط بعد از تموم شدن لرزش برگشتم تو خونه،خندم گرفته بود که تا چند ثانیه پیش به چه چیزهایی فکر میکردم و الان دارم به چی فکر میکنم!!به تنها چیزی که فکر میکردم این بود که در کمتر از ثانیه امکان داره دیگه زنده نباشی چه برسه به این که بخوای برای روزهایی که خبر نداری میتونی ببینی یا نه داری برنامه ریزی میکنی!!!
Read more
قسمت اول دوتا دست سردو روی شونه هام احساس کردم و صدای نکره ای که دیونم کرد،برگشتم اه این پسر کی میخاد ...
Media Removed
قسمت اول دوتا دست سردو روی شونه هام احساس کردم و صدای نکره ای که دیونم کرد،برگشتم اه این پسر کی میخاد بزرگ بشه،لویی به سرعت باد از اتاقم خارج شد«دیونه»صدای قه قه هاشو میشنیدم.برگشتم سرکارم پروژه ای که باید برای ترم اخر کالج کامل میکردم،چندماهه که دارم روش کار میکنم و تا الان خوب پیش رفته.یک ساعته ... قسمت اول
دوتا دست سردو روی شونه هام احساس کردم و صدای نکره ای که دیونم کرد،برگشتم اه این پسر کی میخاد بزرگ بشه،لویی به سرعت باد از اتاقم خارج شد«دیونه»صدای قه قه هاشو میشنیدم.برگشتم سرکارم پروژه ای که باید برای ترم اخر کالج کامل میکردم،چندماهه که دارم روش کار میکنم و تا الان خوب پیش رفته.یک ساعته که نشستم پای این پروژه و واقعا خسته شدم از اتاقم اومدم بیرون.طبق معمول لویی خودشو انداخته بود روی مبل وداشت با موبایلش ور میرفت«هی لویی نمیخایی کاری کنی!کالج داره تموم میشه هاااا»فکنم اصلا نشنید چون هیچ عکسلعملی نشون نداد.رفتم توی اشپزخونه تا چیزی بخورم.در یخچالو که باز کردم با یه مرغ بیرونی بزرگ مواجه شدم،تا اومدم بهش حمله کنم صدای جیغ مامانمو شنیدم«به اون دست نزن»برگشتم و دیدم مامان به سرعت داره میاد سمتم،اومد و در یخچالو بست.لویی هم سریع خودشو رسوند توی اشپز خونه«هی تو داشتی چه بلایی سر مرغم میوردی؟»مرغ اون؟«اینجا چه خبره این مرغ دیگه چی میخاد اینجا؟»«بانی خانوم مثل اینکه یادت رفته امروز تولدمونه»چییی؟دهنم باز مونده بود،اوه اینقد این چند روز سرم شلوغ بود که تولدمونو کلا یادم رفته بود«خب حالا این مرغم به مناسبت تولدمونه دیگه پس منم ازش سهمی دارم»«نه نه نه نه وایسااا»سریع اومد و جلوی یخچال وایساد«این مال دوستامه»«بلهههههههه دوستات؟داشتین مهمونی میگرفتین و به منم چیزی نمیگفتین؟»«بگیم که چی بشه مثلا میخاستی دوستاتو دعوت کنی یا بی افتو؟»گوشام داغ کرد اون دقیقا دست گذاشت روی نقط ضعف من،یه لبخند از سر پیروزی روی لباش بود و با یه حالت مسخره ای منو نگاه میکرد«لویی بس کن دیگه»مامانم اینو گفت و با اخم بهش نگاه کرد.پاهامو عین یه بچه ی سه ساله کوبوندم روی زمین و رفتم توی اتاقم،درومحکم بستم وروی تختم ولو شدم،از شدت عصبانیت میتونستم بفهمم که صورتم قرمز شده.خب اون راست میگفت من هیچ دوستی ندارم و نداشتم،تنها دوستی که یادم میاد داشتم اسمش پتیل بود که توی مهدکودک باهم بودیم ولی بعد یه سال دوستی با خانوادش رفتن نیویورک و من تا الان هیچ خبری ازش ندارم.جدی چرا من اینجوریم؟شاید به خاطر رفتارمه،ولی اخه من هیچ کاری نمیکنم که بخاد بقیه رو ازار بده،از نظر خودمم قیافه ی بدی ندارم.توی همین فکرا بودم که در اتاقم اروم باز شد......
اینم قسمت اول:)
#fan_fiction_why_him1
Read more
واکنش "حبيب رضايى"، "بهنوش بختيارى" و "ساناز بيان" به بازداشت دکتر سعید اسدی و مریم کاظمی و همچنین ...
Media Removed
واکنش "حبيب رضايى"، "بهنوش بختيارى" و "ساناز بيان" به بازداشت دکتر سعید اسدی و مریم کاظمی و همچنین در صفحه اینستاگرام خود نوشتن . حبیب رضایی اختلاس و‌احتکار و‌تهدید و تهمت و تورم و وکلای مدافع و دانشجويان در بند و مجلس پر توهین و پر از مرخصی و ... همه در یک سو، احتمالا سر فرصت و‌حوصله و‌«حالا چه ... واکنش "حبيب رضايى"، "بهنوش بختيارى" و "ساناز بيان" به بازداشت دکتر سعید اسدی و مریم کاظمی و همچنین در صفحه اینستاگرام خود نوشتن
.
حبیب رضایی
اختلاس و‌احتکار و‌تهدید و تهمت و تورم و وکلای مدافع و دانشجويان در بند و
مجلس پر توهین و پر از مرخصی و ... همه در یک سو، احتمالا سر فرصت و‌حوصله و‌«حالا چه عجله ای هست» قابل رسیدگی است لابد!
از آن‌سو یک مدیر و کارگردان شریف تأتر به خاطر چند ثانیه تیزر تبلیغاتی که بد و اشتباه ساخته شده ظرف ۲۴ ساعت “دستگیر” می‌شوند و شب را در زندان به صبح می‌رسانند!! به صبح که نه، به گردش عقربه‌ها فقط. وگرنه کدام صبح است که براین تناقض‌های دردآور، حوصله طلوع داشته باشد...
شرم‌آور است برخورد و رفتاری تا این حد پرتناقض و بی‌تعادل.
برای پنهان شدن در پشت این همه ماجرا هیچ دیواری مناسب‌تر از اهل هنر نیست.
ما مرغ عزا و عروسی هستیم!
همین.
.
بهنوش بختیاری
حتی روزی به ذهنم نمیرسید چنین برخورد زشت و دور از انصاف و دور از شانی با دو هنرمند محترم تئاتر شود و بعد هم سیصد میلیون تومان وثیقه برای آزادیشان تعیین شود. آقایان ! این وثیقه مسخره تر از جرمیست که به این دو عزیز نسبت داده اید.آقای دکتر اسدی و خانم کاظمی اهل تئاتر و دانشگاهی هستند. آن کسانی که توانایی تامین اینچنین وثیقه هایی را دارند شما بهتر میشناسید و شغلشان را شما بهتر میدانید. به خدا قسم که اگر برای اجرای نمایش شبکاری در کانادا نبودم همین حالا روبروی تئاتر شهر متحصن میشدم. و نکته دیگر اینکه آقای به اصطلاح مدیر فرهنگی! شما که نمیتوانید برای دو عضو محترم خانواده تئاتر به دلیل تمام شدن وقت اداری کوچکترین کاری کنید لطفا تشریف ببرید منزل و استراحت کنید. شما بودنتان کمکی نمیکند چه بسا با نبودتان خدمتی کنید.و اما یک سوال...
گرانی و دزدی و دروغ و چپاول و نابرابری در سرزمین ما روز به روز بیشتر میشود. آیا جایی هم برای سامان دادن به این وضع شرم آور در ایران ما وجود دارد؟
.
ساناز بیان
آفرين... مرحبا... زنده باد.... در روزگاري كه هوا براي تنفس، آب براي نوشيدن و پوشك براي بچه هايمان نداريم، استاد نجيب، فهيم و انديشمند داستان نويسي ما بچه هاي ادبيات نمايشي ورودي ٨٠ و مدير تئاتر شهرِ امروز ، به خاطر پخش تيزر يك نمايش به زندان رفت...
بالاسري ها اين روزها بدجوري به كندن گور باورِ نداشته ي مردم به خودشان مشغولند و هيچ دستي هم جلودارشان نيست... كه فداي سرمان! بيشتر و عميق تر بِكَنيد اين گور را! بعد از چنين اتفاقي تنها ميشود در تجمعي تئاتري سياه پوشيد و فرياد زد...
Read more
. <span class="emoji emoji2b55"></span> در توضیح پست قبل اظهار میدارم؛ این یک فاجعه است؛ بنده شخصا دو سال پیش (با کمک آقای هومن جوکار مدیر ...
Media Removed
. در توضیح پست قبل اظهار میدارم؛ این یک فاجعه است؛ بنده شخصا دو سال پیش (با کمک آقای هومن جوکار مدیر پروژه یوز که در کنار دیگر کارشناسان و فعالین محیط زیست که تا امروز یکصدونودوهشت روز یعنی نیمی از یکسال را در بند هستند) پی گیر تصویب بودجه برای دوازده کیلومتر فنس کشی همین جاده و همین مکان از وزارت راه ... .
⭕ در توضیح پست قبل اظهار میدارم؛ این یک فاجعه است؛ بنده شخصا دو سال پیش (با کمک آقای هومن جوکار مدیر پروژه یوز که در کنار دیگر کارشناسان و فعالین محیط زیست که تا امروز یکصدونودوهشت روز یعنی نیمی از یکسال را در بند هستند) پی گیر تصویب بودجه برای دوازده کیلومتر فنس کشی همین جاده و همین مکان از وزارت راه شدم؛ و علیرغم اینکه در کمال حیرت ما این بودجه به سرعت هم تصویب شد اما به دلائل مختلف که جزئیات آن در این متن نمی گنجد و یکی از آن دلائل هم این بود که بخشی از بودجه اوراق بود که پیمانکاران انجام این پروژه را نمی پذیرفتند؛ پیگیری های من همچنان ادامه داشت و تا اواخر ریاست خانم ابتکار از ایشان درخواست کردم که دستوری برای ترک تشریفات صادر کنند تا اجرای آن را به پیمانکاران بومی واگذار کنیم، اما این پیگیری تنها به این نتیجه رسید که خبر کذب کلنگ خوردن آن را منتشر ساختند ! اما پیگیری های من تا ی کماه پیش ادامه داشت و نهایتا و خوشبختانه معاون اداره راه داری سریعا دستور آن را برای اجرا هر چه سریع تر به پیمانکاران ابلاغ کردند و کلنگ خوردن آن را هفته پیش اعلام کردند؛ با اینحال ما همچنان شاهد از بین رفتن این گونه ارزشمند و سال ها تلاش کارشناسان و فعالان در این جاده های مرگبار هستیم.
این را هم اضافه کنم که همچنان با در دست داشتن طرحهای اصولی مربوط به جاده‌های مناطق حفاظت شده و پارک های ملی - که نتیجه بررسی و تحقیق سالها تلاش کارشناسانی مسئول و کار شناسانی چون هادی فهیمی که در سانحه سقوط هواپیما از میان ما رفت و کارشناسان دربند می باشد - شخصا از طریق استانداری‌های مربوط و تمامی مراجع ذی ربط پیگیر هستم و تا به سامان رساندن آن از پای نخواهم نشست !

#anyhopefornature
#امید_برای_طبیعت

#یوزتاابد

#هادی_فهیمی
Read more
. خیلی وقتها علتی که باعث میشه ما به سراغ پایان نامه ای که باید بنویسیم نمیریم یا کاری که باید انجام ...
Media Removed
. خیلی وقتها علتی که باعث میشه ما به سراغ پایان نامه ای که باید بنویسیم نمیریم یا کاری که باید انجام بدیم و یا مقاله ای که باید تهیه کنیم و ازش فرار می‌کینم، استرسی هست که عقب انداختنش به مدت طولانی به ما وارد کرده. من کاری ندارم که اینکه عقب افتاده و به مدت طولانی انجام نشده چه ضررهایی داشته ولی اینو میدونم ... .
خیلی وقتها علتی که باعث میشه ما به سراغ پایان نامه ای که باید بنویسیم نمیریم یا کاری که باید انجام بدیم و یا مقاله ای که باید تهیه کنیم و ازش فرار می‌کینم، استرسی هست که عقب انداختنش به مدت طولانی به ما وارد کرده. من کاری ندارم که اینکه عقب افتاده و به مدت طولانی انجام نشده چه ضررهایی داشته ولی اینو میدونم که اینکه امروز شروع بشه بهتر از فرداست حتی اگر تا احساس کنیم تا گردن داخل یه مردابی گیر کردیم و راه فرار نیست
.
شاید انجام ندادنش به خاطر عدم دانش بوده. شاید از تنبلی بوده. شاید از بی برنامگی بوده و شاید از اینکه احساس میکردیم انقدر عالی نیستم که کار خوبی تحویل بدم. شاید اصلا همین که به گذشته بر میگردم اصلا نمیدونم چی شد و چرا ننوشتم. چطوری زمان گذشت و چشم رو هم گذاشتم دو سال از تصویب پروپوزال گذشته. مهم نیست. این حرف ها فقط زمان بیشتری رو از بین میبره و هیچی رو درست نمیکنه. هدف اینه که این کار انجام بشه و برای انجام دادنش باید شروع کرد و با فکر فقط فشار بیشتری به بدن و سلامتی وارد میشه به جای اینکه کاری پیش بره
.

باید هدف رو مشخص کرد و همونطوری که قبلا هم گفتم به هدف های ریزتر تقسیم کرد. اصلا هیچی تو ذهنم نیست؟ مهم نیست باید شروع کرد به نوشتن هرچیزی که بی هدف توی ذهن ما در رابطه با پایان نامه میاد و همونارو انقدر مکتوب کنیم که دیگه چیزی توی ذهن نباشه که فکر کنیم ذهنم پراکنده است. به اندازه کافی بلد نیستم؟ این سوال بیشترش به خاطر این به وجود میاد که خودمون و ذهنمون رو باور نداریم. اینکه ایده های ساده ی من که در طی زمان تو ذهنم اومده چقدر ارزشمنده و اینکه این تفکر غلطه که اگر چیزی نوشتم که پیچیده بود و هیشکی نفهمید پس من خیلی آدم بزرگیم و درسم خوبه
.
اگر به خاطر ایده آل گرایی بوده باید قبول کرد که وقت تنگه ولی انقدر باسواد هستم که بتونم یه چیز خوبی بنویسم و دست از ایده آل گرایی بردارم و به کار عالی رضایت بدم. تازه حتی اگر عالی هم نشه بعد از دفاع وقت هست که با آرامش بیشتر خوند و مقاله ای رو نوشت که دوست داریم. اگر به خاطر تنبلی و بی برنامگی بوده و الان به خاطرش استرس دارم باید با خودمون رو راست باشیم که تنها راه مقابله با این استرس نوشتنه و هیچ راه فراری غیر از این وجود نداره که موجب آرامش بشه. بقیه جلو هستن و من عقب؟ چه تاثیری بقیه توی زندگی من دارن؟ شاید من دو سال دیگه زنده باشم و شاید بیست سال دیگه و هیشکی نه از کسی عقب تره و نه از کسی جلوتره. این مسیر منه که باید تمام سعیم رو بکنم این کار ناتموم رو به سرانجام برسونم
Read more
ایران‌پوریان: سپاهان فاکتورهای قهرمانی را دارد محمد ایران پوریان می گوید که سپاهان فاکتورهای ...
Media Removed
ایران‌پوریان: سپاهان فاکتورهای قهرمانی را دارد محمد ایران پوریان می گوید که سپاهان فاکتورهای لازم برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم را دارد. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد، محمد ایران پوریان مدافع راست تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص پیروزی در دربی اصفهان که در دقایق پایانی ... ایران‌پوریان: سپاهان فاکتورهای قهرمانی را دارد

محمد ایران پوریان می گوید که سپاهان فاکتورهای لازم برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم را دارد.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد، محمد ایران پوریان مدافع راست تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص پیروزی در دربی اصفهان که در دقایق پایانی سخت و دشوار هم شده بود، اظهار داشت: تیم ما بازی را خیلی خوب شروع کرد و موقعیت هم داشتیم و بهترین استفاده را هم کردیم؛ ولی همه بعد از دو گلی که زدیم، تک تک بازیکنان روی شکم سیری بازی کردیم. البته متاسفانه طبق گفته کارشناسان دو پنالتی برای ما گرفته نشد؛ اگر پنالتی گرفته می شد، دقایق پایانی استرس زا نمی شد ولی بعد از گلی که خوردیم ناخودآگاه تیم عقب نشست ولی خدا را شکر که توانستیم در نهایت بازی را ببریم.
مدافع راست تیم فوتبال سپاهان در مورد عملکرد داوری در دربی اصفهان افزود: من بهتر است در جایگاه بازیکن در این مورد صحبت نکنم؛ در بالا هم که به این موضوع اشاره کردم گفته کارشناسان بود.
محمد ایران پوریان که در دو بازی گذشته خانگی سپاهان هم به وضعیت چمن نقش جهان اعتراض کرده بود، در خصوص تغییر محل برگزاری دیدار خانگی سپاهان و بازی در فولادشهر توضیح داد: خب مطمئنا کیفیت چمن فولادشهر خیلی بهتر از نقش جهان است؛ در نقش جهان حفظ کردن تعادل خودمان هم سخت است. چمن خیلی راحت زیر پا حرکت می کند و مطمئنا کار سخت تر می شود. فکر می کنم در فولادشهر شرایط خیلی بهتر می شود. متاسفانه ولی تنها مشکل این است که هوادارانمان اذیت می شوند.
بازیکن فصل گذشته تراکتورسازی در مورد دلیل جدایی از این تیم پس از سال ها حضور در تبریز در آستانه دیدار با این تیم گفت: والا من چندین سال همانطور که شما گفتید در این تیم بودم و تا آنجا که توانستم برای موفقیت تیم و خوشحالی هواداران زحمت کشیدم. بهتر است حالا دیگر در مورد دلایل جدایی صحبت نکنم. دیگر این اتفاق افتاده و این افتخار نصیبم شد که از یک تیم بزرگ به تیم بزرگ دیگری آمده ام و حالا پیراهن سپاهان را بر تن دارم و سعی می کنم تمام تلاشم را برای موفقیت تیم انجام بدهم.
ایران پوریان در مورد دیدار برابر تراکتورسازی نیز اضافه کرد: مطمئنا بازی خیلی سختی داریم. تیم تراکتور سازی تیم خیلی خوبی دارد. ما در این بازی بزرگ باید بزرگی کنیم. باید هوشیار باشیم و کمترین اشتباه را انجام بدهیم تا در این بازی موفق بشویم.
Read more
. من و نیما بالاخره ازدواج کردیم. امروز عروسی‌مان است و من کنار جاده ایستاده‌ام و نیما را می‌توانم ...
Media Removed
. من و نیما بالاخره ازدواج کردیم. امروز عروسی‌مان است و من کنار جاده ایستاده‌ام و نیما را می‌توانم از پشت شیشه‌های سوپرمارکت ببینم. دو شیشه نوشابه توی دستش است و دارد از فروشنده چیزی می‌پرسد. فروشنده از در مغازه بیرون می‌آید و نگاهی به من می‌کند و با دستش انتهای جاده را نشان نیما می‌دهد. نیما نوشابه‌ها ... .
من و نیما بالاخره ازدواج کردیم. امروز عروسی‌مان است و من کنار جاده ایستاده‌ام و نیما را می‌توانم از پشت شیشه‌های سوپرمارکت ببینم. دو شیشه نوشابه توی دستش است و دارد از فروشنده چیزی می‌پرسد. فروشنده از در مغازه بیرون می‌آید و نگاهی به من می‌کند و با دستش انتهای جاده را نشان نیما می‌دهد. نیما نوشابه‌ها را بالا می‌گیرد و به طرفم می‌آید. بعد از 10 سال نوشابه می‌چسبد. یعنی توی راه گفت بعد از این‌همه سختی دلت می‌خواهد برایت چکار کنم و گفتم نوشابه بخر گازش را از دماغ‌مان بدهیم بیرون. 10 سال زمان کمی نیست برای اینکه خانواده‌ها را برای ازدواجمان راضی کنیم. هرچند خانواده من از خدای‌شان هم بود من عروس پولدارترین هتل دار کشور شوم اما فکر اینجایش را نمی‌کردند که بخواهیم برای ازدواج‌مان فرار کنیم و پولدارترین هتل‌دار کشور هم آغ‌مان کند. به خاطر همین، الان توسط دو تا خانواده تحت پیگرد قانونی هستیم. خانواده نیما اعتقاد دارند من پسرشان را گول زدم و خانواده من هم اعتقاد دارند من راه را اشتباه رفتم و باید پدرش را گول می‌زدم اما خب متاسفانه ما واقعا عاشق هم هستیم. نوشابه را داد دستم و یک ضرب خوردمش و گازش را توی دهانم نگه داشتم و از دماغم بیرون دادم. نیما نگاهم کرد و تور روی سرم را ‌کشید و گفت: «به مرگ مادرم تور و شلوار جین بهم نمیان» تورم را با دستم نگه داشتم. خودم را توی شیشه سوپرمارکت نگاه کردم. مانتوی اداره با شلوار جین و تور روی سرم آنقدرها هم بد نبود. وقت نداشتیم که بخواهیم لباس عروسی بپوشیم و جلوی دوربین توی باغ برای هم چشمک بزنیم و شام دهان هم بگذاریم. وقتی بعد از 10 سال دو نفر به‌هم برسند تنها کاری که می‌کنند این است که به‌هم بگویند خسته نباشید و بروند هر کدام یک گوشه‌ای بگیرند بخوابند تا خستگی این 10 سال از تنشان بیرون برود. کوله‌اش را انداخت روی دوشش و گفت: «20 کیلومتر جلوتره» به طرف نیما دویدم و گفتم: «روبه‌روی دریاست؟» سرجایش ایستاد و نگاهم کرد و گفت: «حالا هرجا. قیافشو! در بیار اون تور رو از سرت بابا» نیما گفته بود بیاییم شمال زندگی کنیم چون اینجا مرطوب است. دقیقا هم نمی‌فهمم اصرارش بر این‌همه نم و رطوبت چیست اما هربار فقط می‌گوید رطوبت برای زندگی خوب است. دستش را کنار جاده دراز کرد که نیسان آبی با بار گوسفندش جلوتر ایستاد. توی وانت نشسته بودیم و داشتم از پشت سرم صورت گوسفندی که خودش را چسبانده بود به شیشه را نگاه می‌کردم که نیما پنجره را باز کرد و یکجوری باد را توی موهایش ول داد و به من نگاه کرد که
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
خون بی‌گناهان فریادی است که تنها زندگان می‌شوند و آنان که روح و وجدان‌‌شان نمرده است؛ عدالت مفهومی ...
Media Removed
خون بی‌گناهان فریادی است که تنها زندگان می‌شوند و آنان که روح و وجدان‌‌شان نمرده است؛ عدالت مفهومی برساخته است چرا که در جنگل عدالتی وجود ندارد و تنها قدرت است که میان شکارچی و شکار حکم می‌کند؛ وقتی از جنگل‌ها و غارها به حاشیه‌ی رودخانه‌ها آمدیم و تمدن آغاز شد، عدالت آرزویی‌ بود که ابداع کردیم تا ... خون بی‌گناهان فریادی است که تنها زندگان می‌شوند و آنان که روح و وجدان‌‌شان نمرده است؛ عدالت مفهومی برساخته است چرا که در جنگل عدالتی وجود ندارد و تنها قدرت است که میان شکارچی و شکار حکم می‌کند؛ وقتی از جنگل‌ها و غارها به حاشیه‌ی رودخانه‌ها آمدیم و تمدن آغاز شد، عدالت آرزویی‌ بود که ابداع کردیم تا مرهم زخم‌های‌مان باشد وقتی قربانی درنده‌ای قدرت‌مندتر می‌شویم، اما آگاهی از این حقیقت به معنای آن نیست که نمی‌توان به آن دست یافت چرا که در جهانی به سر می بریم که به اراده‌ی تبار انسان شکل گرفته است؛ تنها باید آگاه باشیم که عدالت و شرافت و... برترین برساخته‌های ما و اوج انسان است و باید زیرپا گذاشته شدن عدالت را فراموش نکنیم و حاضر باشیم برای اجرای آن هر تاوانی بپردازیم؛ جنایت امروز و #قتل_دولتی #زانیار_مرادی, #رامین_حسین_پناھی و #لقمان_مرادی را فراموش نمي‌کنیم و تاریخ شاهد است که عدالت اجرا خواهد شد.
تسلیت به خانواده‌ها و نزدیکان داغ‌دارشان و تسلیت به تو که پیش از آن که ایرانی، کُرد و... باشی، انسانی و داغ و درد هر انسان دیگر در سینه‌ات می‌سوزد...
Read more
#نه_به_اشرافیگری امام خمینی(رحمة الله علیه): آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحۀ دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ ‏نشینی بیرون برود و به کاخ ‏نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا ... #نه_به_اشرافیگری
امام خمینی(رحمة الله علیه):
آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحۀ دولت و ملت را بخوانیم.
آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ ‏نشینی بیرون برود و به کاخ ‏نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌‏شود.
آن روزی که مجلسیان خویکاخ‏نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزندۀ کوخ‏نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم.
۱۳۶۲/۰۱/۰۱
.
امام خامنه ای(حفظه الله):
یکی از اساسی ترین کارها برای اینکه ما جلوی اسراف را بگیریم این است که مسئولین کشور، خودشان، کسانشان، نزدیکانشان و وابستگانشان، اهل اسراف و اهل اشرافی گری نباشند.
چطور میتوانیم اگر خودمان اهل اسراف باشیم، به مردم بگوئیم اسراف نکنید؛ «أ تأمرون النّاس بالبرّ و تنسون انفسکم»؛ «یا أیّها الّذین امنوا لم تقولون ما لا تفعلون. کبر مقتا عند الله ان تقولوا ما لا تفعلون».
اولین کار این است که ما مسئولین کشور را، افرادی انتخاب کنیم که مردمی باشند، ساده زیست باشند، درد مردم را بدانند و خودشان از درد مردم احساس درد کنند. این هم به نظر من شاخص مهمی است.
۱۳۸۸/۰۵/۱۲
.
#پ_ن:
نظر امامین این حکومت و انقلاب در مورد #زندگی_اشرافی کاملا مشخصه و قطعا باید مبارزه کرد با این نوع #سبک_زندگی که بدبخت کرده کشور ما رو...
مبارزه قطعا باید مصداق داشته باشد، بدون مصداق که چهل سال است داریم حرف میزنیم، نتیجه چی بوده؟
اونی که خونه ش بالاشهره و لاکچری زندگی میکنه هم میاد دم از #مبارزه_با_اشرافی_گری میزنه، پس #مصداق باید باشد.
.
#پ_ن۲:
اولین کسی که جرات کرده و تمام تهدیدات و مشکلات رو به جان خریده و داره مبارزه میکنه آقا #سید_مهدی_صدرالساداتی هستش، قطعا در این مبارزه حواشی و ایراداتی پیدا خواهد شد، اما آیا باید اصل مبارزه رو کنار گذاشت، یا حواشی رو کم‌و حذف کرد؟
#فتامل
.
.
#صدرالساداتی_تنها_نیست
#صدرالساداتی @s.mm.sadrossadati
#ما_میتوانیم
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span>شش سال گذشت؛ <span class="emoji emoji1f614"></span>روحت شاد مهربون مادر واژه ای از جنس عشق. فلسفه ای برای توجیه خوبی، برای توجیه دوست ...
Media Removed
شش سال گذشت؛ روحت شاد مهربون مادر واژه ای از جنس عشق. فلسفه ای برای توجیه خوبی، برای توجیه دوست داشتن. واقعیتی شیرین. برای من .برای تو برای پیدایی آرامش در جنگ روزمرگی وکشیدن نفسی عمیق در تنگناهای زندگی وکاشتن یک لبخند در اوج ناراحتی آری این تنها واژه ایست که خودیک قالب شعریست وتمام ... 🌹شش سال گذشت؛ 😔روحت شاد مهربون

مادر
واژه ای از جنس عشق.
فلسفه ای برای توجیه خوبی،
برای توجیه دوست داشتن.
واقعیتی شیرین. برای من .برای تو
برای پیدایی آرامش در جنگ روزمرگی
وکشیدن نفسی عمیق در تنگناهای زندگی
وکاشتن یک لبخند در اوج ناراحتی
آری این تنها واژه ایست که خودیک قالب شعریست
وتمام قالب ها از کلاسیک اوستایی تا سپید شاملو را دربرمیگیرد.
وبرای اثباتش کافیست موضوع شود
آنوقت خواهی دید که دلت برای خواندنش چه صادقانه وچه عاشقانه بی تابی میکند
این تازه تنها یک واژه ست . .
جواد محمدی. آذر .در ضمن
٢ مرداد سالروز درگذشت استاد احمد شاملو هم است؛ روحشان شاد یادشان گرامی شاعر بزگوار
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span> چند خطی درباره انقلابی شدن روحانی! . حرفهای امروز #حسن_روحانی علیه #امریکا نه تنها برای منتقدانش، ...
Media Removed
. چند خطی درباره انقلابی شدن روحانی! . حرفهای امروز #حسن_روحانی علیه #امریکا نه تنها برای منتقدانش، بلکه برای کسانی که به او رای داده اند هم خنده دار است. وقتی #روحانی بعد از 5 سال به #حراج گذاشتن #ایران، یکباره مدافع #مقاومت در برابر امریکا می شود مثل این است که فردا روزی یک باره #قاسم_سلیمانی ... .
🔻 چند خطی درباره انقلابی شدن روحانی!
.
حرفهای امروز #حسن_روحانی علیه #امریکا نه تنها برای منتقدانش، بلکه برای کسانی که به او رای داده اند هم خنده دار است. وقتی #روحانی بعد از 5 سال به #حراج گذاشتن #ایران، یکباره مدافع #مقاومت در برابر امریکا می شود مثل این است که فردا روزی یک باره #قاسم_سلیمانی از لزوم مذاکره با امریکا سخن بگوید!
.
اما در هر صورت باید از این دست مواضع روحانی استقبال کرد، حتی اگر او غیرصادقانه و با هر نیتی این سخنان را مطرح کند، باید در پمپاژ سخنان او به #جامعه کمک کرد زیرا وقتی نماد یک گفتمان ( #سازش و #عقب_نشینی مقابل امریکا) بعد از 5 سال حرفهای گفتمان رقیب خود را تکرار می کند، این مساله در «تغییر تدریجی گفتمان غالب بر جامعه» بسیار اثرگذار است.
.
فراموش نکنیم اگر سال 92 حسن روحانی رای آورد، پیروزی او در انتخابات حاصل وحدت اصلاح طلبان یا کثرت اصولگرایان و مسایل درجه چندمی از این دست نبود، بزرگترین علت رای آوردن روحانی غلبه گفتمانی بر جامعه بود که او نماینده همان گفتمان در جامعه شناخته می شد: «گفتمان سازش و عقب نشینی در برابر امریکا»
.
اما این گفتمان نیز یکباره و توسط روحانی بر جامعه غالب نشد، به تدریج و با مواضع افراد مختلف از جناح های مختلف به عنوان یک گزاره ی منطقی در بین مردم جای خود را باز کرد. وقتی #ولایتی، #قالیباف، #رضایی تا #عارف و خود روحانی همه و همه از لزوم مذاکره با امریکا و تغییر دست فرمان در #دیپلماسی سخن می گفتند، طبیعی بود که این گفتمان به عنوان گفتمان غالب توسط مردم پذیرفته شود و در نهایت نیز به نسخه اصلی همین گفتمان یعنی حسن روحانی رای داده شود. لذا سخنان امروز روحانی هر قدر هم خنده دار باشد این فایده را دارد که به تدریج در «قشر خاکستری جامعه» این گزاره را جا خواهد انداخت که «اولا اعتماد و مذاکره با امریکا اشتباه بود، ثانیا تنها راه عقلانی در برابر امریکا مقاومت است.»
.
اگر این اتفاق به درستی به وقوع بپیوندد، آنگاه تصحیح اشتباهات 92 و 96 توسط خود #مردم، دیر نیست...
Read more
️زود قضاوت نکنید،،پست را ببینید و بخوانید️ . زیبایی زنان به چه قیمتی @dr.moravej شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای “برجسته کردن باسن” ورزش می کنند. نه برای اصلاح یک عیب کوچولو، که برای کن فیکن کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه ... ⛔️⛔️زود قضاوت نکنید،،پست را ببینید و بخوانید⛔️⛔️
.
زیبایی زنان به چه قیمتی
@dr.moravej
شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی،
بلکه برای “برجسته کردن باسن” ورزش می کنند.

نه برای اصلاح یک عیب کوچولو، که برای کن فیکن کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند.
دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمی دهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی چه شکلی خواهد شد؟؟؟
دردم می آید که پزشکان برای پول به راحتی دختران ۱۷ ساله را جراحی زیبایی می کنند
و منتظر تکمیل رشد و جا افتادن چهره به عنوان یک جوان نمی شوند.
نمی دانم چه کسی به دختران ایرانی گفت که باید لب هایشان را شبیه به فلان قسمت بدن میمون کنند
و چه کسی گفت که این ظاهر زیباست؟!!
چه کسی گفت که دختری که هنوز موهای ابرو در چهره اش وجود دارند، باید همه را از ته بتراشد
تا ابرویی غیر واقعی و به راستی “شیطانی” و نازیبا برای خود بسازد؟؟ دردم می آید که وقتی کسی با مطالعه به این ظواهر انتقاد می کند، او را به “حسادت” متهم می کنند.
زیبایی رنان
نمی دانم شما چند کشور را دیده اید؟ اما اطمینان دارم این افراد از کرج و “کردان” آن طرف تر را ندیده اند.
اگر در جهان می چرخیدند، می دیدند که هیچ کجای دنیا و در کشورهای جهان اول، تنها زنان “فاحشه” و تعداد معدودی
که مشکل روان و اعتماد به نفس، یا بیماری اعتیاد به جراحی زیبایی دارند برای خود چنین شمایلی می سازند.
هیچ انسان عادی- تکرار می کنم هیچ انسان عادی فرانسوی یا آلمانی یا…- در کشورهای اروپا این چنین به آرایش های غلیظ و جراحی های زیبایی متوسل نمی شود.

وقتی می گویم “در اروپا” سخنم حاصل از یک سفر یک هفته ای به خارج نیست،
بلکه حاصل از ماه ها و ماه ها سفر به بالای پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی و شرق و غرب هست-
بله در اروپا تنها برخی از دختران نوجوان که دوران طبیعی دمدمی مزاجی را می گذرانند، و نیز زنان محترم سالخورده کمی آرایش می کنند.
ما بقی؟ نه، حتی خیلی ها در روز ازدواجشان تنها لباس سفید می پوشند و بازهم آرایشی نمی کنند!! ما نمی گوییم آرایش نکنید.آرایش و زیبایی بسیار دلپذیرست. این بدن شماست و خود صاحب اختیارش هستید…
اما یادتان باشد، که “جهان سوم” را من و شما می سازیم. با کارهای “جهان سومی” خودمان.
دستکاری کل بدن برای خوشامد مردان یک حرکت جهان سومی و #مردسالار است. مردها آدم های معمولی هستند،
بی عقلی ست که خود را زیر تیغ و سوزن ببرید تا آن ها “خوششان بیاید.” وقتی برای خوشامد انها خود را شبیه به ستارگان پورن می کنید، درواقع تبدیل به کالای #جنسی
Read more
در صدایت چیزیست که نمیدانم چیست ! مثل آرامش بعد از یک غم مثل پیدا شدن یک لبخند مثل بوی نم بعد از باران در صدایت چیزیست که نمیدانم چیست هرچه هست من به آن محتاجم. برای شنیدن این تصنیف ، صبر کردم تا شب شاید این بار کمی آرام تر باشم. اما شب هم افاقه نکرد. ماه و آسمان و سکون هم مرهم نبود انگار. کاش ... 🎵🎶
در صدایت
چیزیست که نمیدانم چیست !
مثل آرامش بعد از یک غم
مثل پیدا شدن یک لبخند
مثل بوی نم بعد از باران
در صدایت
چیزیست که نمیدانم چیست
هرچه هست
من به آن محتاجم.

برای شنیدن این تصنیف ، صبر کردم تا شب
شاید این بار کمی آرام تر باشم.
اما شب هم افاقه نکرد.
ماه و آسمان و سکون هم مرهم نبود انگار.
کاش می فهمیدم در این شعر با این نغمه ی جانسوز دلنشین بهشتی چه رازی نهفته است که اینهمه بی تابم می کند؟
اگر خوابیده باشم ، می نشاندم
اگر نشسته باشم ، سرپایم میکند
اگر ایستاده باشم ، به راه بی قراری می کشاندم.
من و پنجره ای رو به خیابان .
و انتهای همه ی اینها
سر در دست
با هجوم حسی ناشناخته
گنگ و دردناک
اما دلنشین
که دوباره و دوباره و دوباره تکرار می شود.
حسی که بعد ۹ ماه و شاید هزاران بار گوش سپردن به این تصنیف، هنوز نمیدانم چیست
اما تبدیل شده به یک رسم خودآزاری دلنشین.
در تمام کنسرت های
"همایون جانِ شجریان"
در این سالها همیشه سراپا چشم و گوش بودم برای دیدن ، برای شنیدن
و آن شب
"ایران من "
تصنیف " قلاب "
و دردی که به سختی بر جانم نشست و ماندنم را دشوار کرد
و از آن دقائق پر طپش ،
تنها لحظاتی در خاطرم مانده که
چشمی برای دیدن نمانده بود.
او خواند؛
و من بر غم بزرگ ناشناخته گریستم.
چقدر چشم به راه شنیدنت بودم.
او می کشد قلاب را.

آلبوم : ایران من
تصنیف : قلاب
آواز : همایون شجریان
آهنگساز : سهراب پورناظری
شعر : سعدی
ادیت : آوای همایون
با سپاس فراوان از بانوی خوش صدا
بانو دلنیا آرام
@delniaaram

پ.ن۱ : آلبوم ایران من ، هم اکنون در سراسر ایران قابل خرید می باشد.

پ.ن۲ : برای دانلود قانونی آلبوم ایران من به سایت بیپ تیونز و برای سفارش اینترنتی آلبوم به سایت پیش فروش مراجعه کنید.

پ.ن۳ : در صورت استفاده از ویدئو لطفا نام و آدرس صفحه ی آوای همایون ذکر شود.

#همایون
#همایون_شجریان
#استاد_همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#ایران_من

#homayounshajarian
#homayoun_shajarian
#sohrabpournazeri
@homayounshajarian
@sohrabpournazeri
Read more
. امروز کتاب “ برنده تنهاست”که یکی از رمان های پائولو کوئلیو نویسنده مشهور برزیلی است رو میخوام بهتون ...
Media Removed
. امروز کتاب “ برنده تنهاست”که یکی از رمان های پائولو کوئلیو نویسنده مشهور برزیلی است رو میخوام بهتون معرفی کنم. این رمان بیشتر فضایی جنایی دارد .به قول خود نویسنده، داستان کتاب «برنده تنهاست»، تصویری فوری از جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم. ماجرا در طول ۲۴ ساعت در جشنواره‌ی فیلم‌کن رخ می‌دهد. ... .
امروز کتاب “ برنده تنهاست”که یکی از رمان های پائولو کوئلیو نویسنده مشهور برزیلی است رو میخوام بهتون معرفی کنم. این رمان بیشتر فضایی جنایی دارد .به قول خود نویسنده، داستان کتاب «برنده تنهاست»، تصویری فوری از جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم. ماجرا در طول ۲۴ ساعت در جشنواره‌ی فیلم‌کن رخ می‌دهد. قهرمان داستان ایگور مالف است که به کن آمده تا فارغ از این‌که در جشنواره چه می‌گذرد، همسر سابق و تنها عشق زندگی‌اش(اِوا) را پیدا کند.ایگور برای جلب توجه اِوا، قاتلی زنجیره‌ای می‌شود، چون زمانی به همسرش قول داده که برای بازگرداندن او حاضر است جهانی را نابود کند. کوئیلو با تشریح رفتارها و روش زندگی‌ این شخصیت‌ها رمانی خلق کرده است که گواهی بر زوال ارزش‌های معنوی در جهانی است که تنها به ظاهر اهمیت می‌دهد. هنگام خواندن این رمان، خواننده بارها در تعیین ملاک‌های خیر و شر دچار تردید می شود.
از متن کتاب
«در جشنواره سر میزهای مختلف فکر همه یکی است: ملاقات با قدرت. اما به فکرشان خطور نمی‌کند که قدرت فقط با قدرت حرف می‌زند. در جهان آرمانی قدرت فقط با بازیگران، کارگردان‌ها، طراحان مد و نویسندگان حرف می‌زند اما در جهان واقعی قدرت الان خودش را در اتاق حبس کرده و ایمیل‌هایش را می‌خواند.»
Read more
به #خشت خشتت #سوگند اگر #از_طلا ساخته شده بودی نامت لانه #سامری_ها بود نه #خانه_خدا ،خانه خدا باید ...
Media Removed
به #خشت خشتت #سوگند اگر #از_طلا ساخته شده بودی نامت لانه #سامری_ها بود نه #خانه_خدا ،خانه خدا باید همین قدر ساده باشد این بنا #یادمان_بشر #برای_خداست نه #خانه_حقیقی_خدا، خانه حقیقی خدا دلهای انسانهاست البته به هر بنی آدمی هم انسان نمی گویند در حقیقت این بنا نماد ساخت و ساز برای خداهم هست #همین_قدر_ساده ... به #خشت خشتت #سوگند اگر #از_طلا ساخته شده بودی نامت لانه #سامری_ها بود نه #خانه_خدا ،خانه خدا باید همین قدر ساده باشد این بنا #یادمان_بشر #برای_خداست نه #خانه_حقیقی_خدا، خانه حقیقی خدا دلهای انسانهاست البته به هر بنی آدمی هم انسان نمی گویند در حقیقت این بنا نماد ساخت و ساز برای خداهم هست #همین_قدر_ساده اما برای #همه_مردم_زمین که به دور این نماد دعوت اند
این نماد همدلی جمعی است برای یک هدف درک حقیقت و رسیدن به سعادت پس #زمین که #مخلوق #خداست در #حقیقت نمی تواند #خانه #خدا باشد مگر اینکه #نام آن را #خانه_خدا ( #کعبه) #انتخاب کنند و همه تنها برای خدا کار کنند تا #گفتار_نیک و #کردار_نیک و #پندار_نیک که چکیده ی -همه ادیان جهان است را به مرحله اجرا در آورند وگرنه این مسلمانان هفتادو دو مذهب و هزار مسلک که بیرون از خانه خدا باهم در جنگند را نمی توان مسلمان نامید و آن بنا را خانه خدا خانه ای که در زمان جاهلیت هم تبدیل به #بتخانه شده بود و آن زمان هم خانه خدا نبود
این بنا یادبودی است برای از بین بردن خونریزی و کشتار ،یادبودی برای رسیدن به صلح و گردهم آمدن برای صلح ، این بنا به ما گوشزد می کند #مالک قطعی تمام زمین ها خداست پس همه ی #زمینی ها #مستاجر خدا هستند و همه ی #خانه_ها #خانه_خدا اما آیا همه مستاجر خدا هستند ؟ و همه ی خانه ها به #سادگی خانه ی خداست ؟ آیا کسی برای خدا کار می کند ؟
پ.ن : #کعبه_آیا_روسری_برداشته ؟
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span>من از کودکی عاشقت بوده‌ام از زمان این عکس و تا الان و تا هر وقت حتی بعد از مرگ که تو یعنی شما درخت ...
Media Removed
من از کودکی عاشقت بوده‌ام از زمان این عکس و تا الان و تا هر وقت حتی بعد از مرگ که تو یعنی شما درخت هستی و من برگ و برگ نمی‌ریزد و نمی‌رقصد و نمی‌رزمد و نمی‌میرد الا پای درخت سلم لمن سالمکم خامنه‌ای حرب لمن حاربکم خامنه‌ای هیهات! ما از جنگ در رکاب تو یعنی شما خسته نمی‌شویم و علمای ... 🌹من از کودکی
عاشقت بوده‌ام
از زمان این عکس
و تا الان
و تا هر وقت
حتی بعد از مرگ
که تو
یعنی شما
درخت هستی
و من برگ
و برگ
نمی‌ریزد
و نمی‌رقصد
و نمی‌رزمد
و نمی‌میرد
الا پای درخت
سلم لمن سالمکم خامنه‌ای
حرب لمن حاربکم خامنه‌ای
هیهات!
ما از جنگ
در رکاب تو
یعنی شما
خسته نمی‌شویم
و علمای اسلام
می‌خواهند به داد اسلام برسند
یا نرسند
اگر پدران ما
برای دفاع از خمینی
از مراجع
استخاره گرفتند
ما هم
برای دفاع از تو
یعنی شما
در بیوت را
دق‌الباب می‌کنیم
آقاجان!
ما خوانندگان رند حافظیم
و فقط
یک «بیت» می‌شناسیم؛
#بیت_رهبری
نه!
با مصراع بی‌بصیرتی
غزل نمی‌توان سرود
ما سلیمان صرد نیستیم
که تازه غروب عاشورا
بیفتیم به یاد امام عاشورا
زنده باد قایق عاشورا
که هنوز در اروند است
زنده باد نسیم حمید
و سحر دوکوهه
و جنون جزیره
و رمل‌های فکه
و طلایه‌داران طلائیه
و خاک شلمچه
و چفیه‌ی تو
یعنی شما
و دولت اگر کار نمی‌کند
لابد گناه شما
بگذار قَدرت را ندانند
ما که می‌دانیم قصه چیست
ما که می‌دانیم تو
یعنی شما
چرا این‌قدر امیدواری
ما دولت را می‌بینیم
و تو
یعنی شما
دولت یار را
و نور را
و موسم ظهور را
بگذار عالم و آدم
دشمن و دوست
دانسته و ندانسته
با عداوت و بلاهت
امید ما را به تو
یعنی شما
نشانه بروند
که ما
شک کنیم
به رهبری رهبرمان
اشتباه می‌کنند
آری!
«اشتباه» یعنی این
نه اشتباهی که مسئولین می‌کنند
و تو
یعنی شما
می‌گویی؛
«اشتباه کردم!»
ما زنده بودیم
هنگام آن‌همه تذکر
و زنده می‌مانیم
به کوری چشم شب‌پرستان
و می‌نویسیم
تا رسوا کنیم
ظلمت مذاکره را
با یزید
برای عمرسعد
ری
اصلا گندم ندارد
به روح سیدالکریم
آقاجان!
جنگ بالا گرفته
اما نه آن‌قدر که بچه‌ها قیچی شوند
و ما بچه‌های بیت تو هستیم
و از این غزل خوش‌خوان ولایت
جایی نخواهیم رفت
عباس به ما یاد داده
که تضمین نیست
وعده‌ی شمر
پاره‌کردنی است
کُلفت‌های شیطان بزرگ
بروند رنگ ریش‌شان را
با پرچم انگلیس
ست کنند
ما هماهنگ
با آهنگ علمداریم
با خنده‌های خرازی
در شرق ابوالخصیب
با مارش روایت فتح
با همین نگاه تو
یعنی شما
در همین عکس
لعنت بر معایب مسئولین
که محاسن شما را
زود سپید کرد
ما اما
قول داده‌ایم
به خمینی
که تنها نگذاریم
تنها یادگارش را
و مایه‌ی دل آرامش را
یعنی
تعصبی داریم به شما
که از قضا
کورکورانه نیست
نه!
ما کارگزاران نیستیم
که هاشمی را بپرستیم
هاشمی مرد!
خدا رحمتش کند
اگر بکند
ما خدا را می‌پرستیم
همان خدای ۹ دی را
همان خدا
که همیشه‌ی خدا
دست قدرتش را
نشان‌مان می‌دهی
آقاجان!
لذتی دارد
جنگ در رکاب تو
یعنی شما
آتش بیشتر
لذت بیشتر...
#حسین_قدیانی
Read more
قبل از خوندن کپشن ، به نظرتون دارم چیکار میکنم؟🤔 . . تا حالا شده دنیا باهاتون شوخی کنه؟<span class="emoji emoji1f605"></span> با من که ...
Media Removed
قبل از خوندن کپشن ، به نظرتون دارم چیکار میکنم؟🤔 . . تا حالا شده دنیا باهاتون شوخی کنه؟ با من که داره از دوشنبه ی هفته ی گذشته شوخی میکنه چرا؟ گوشی مرحومم موقع مکالمه با خانواده خاموش شد و به خاطر عدم وجود حافظه و باتری روشن نشد کلا منم همه ی آخر هفته رو (که تنها و غریب تو خوابگاه مونده بودم) ... قبل از خوندن کپشن ، به نظرتون دارم چیکار میکنم؟🤔
.
.
تا حالا شده دنیا باهاتون شوخی کنه؟😅
با من که داره از دوشنبه ی هفته ی گذشته شوخی میکنه 😒
چرا؟
گوشی مرحومم موقع مکالمه با خانواده خاموش شد و به خاطر عدم وجود حافظه و باتری روشن نشد کلا😂
منم همه ی آخر هفته رو (که تنها و غریب تو خوابگاه مونده بودم😁) اومدم مثل همیشه ادای مهندس کامپیوترا رو در بیارم و خودم گوشیمو درست کنم 😅😅
که برعکس همیشه ، تلاشم برای درست کردنش به تنهایی کافی نبود 🤣 (چقدر حجم برای دانلود رام و درایور هدر دادم😂)
حالا این وسط لوس بازیای لپ تاپ و مودم سیارم بماند🤦‍♀️
تعطیلات هم که بود ! سونی هم که شکر خدا گوشی خاصه همه جا درستش نمیکنن😐
هیچی دیگه تا شنبه صبر کردم واسه درست کردنش که گفتن کلا سیستم عاملت سوخته (نسوخته بود مطمئنم چون دلیل خاموشیشو میدونم 😂)
و اینگونه شد که با دوران سونی زندگیم خداحافظی کردم و وارد دوران سامسونگی شدم!
و مشکل از اونجایی شروع شد که سامسونگ جان سیم نانو میخواست و سیم منو بابایی (@kavoos54faraz ) قبلا با قیچی میکرو کرده بود 😂
و من با کلی صبر تا ساعت ۳ که تعمیرات گوشی کارمو انجام بده فهمیدم که کلا همچین ریسکی رو قبول نمیکنه 😂
سوزن گوشیمم شکر خدا جا گذاشته بودم خوابگاه و نمیتونستم هیچ کاری کنم 😂
کلاس آشناییم زمانش قشنگ امروز تغییر کرد دیگه بدتر😐
و در آخر دست از پا درازتر برگشتم خوابگاه و حس مهندسی دوباره بهم دست داد و نشستم با قیچی ، ناخن گیر و سوهان سیم کارتمو نانو کردم 🤓
تازه برق وسط کارم رفت و با نور چراغ قوه همینطور که مشاهده میکنین با لجبازی تمام درستش کردم🤓
.
.
#دوربین_مخفیه_زندگی_من ؟ 😂
#حس_مهندسی ؟ 😂
پی نوشت : همیشه بذارین ۱۰۰ مگابایت ته گوشیتون خالی بمونه 😂
پی نوشت ۲ : نمیدونم چرا این همه نوشتم ؟ یا اصلا چرا پست گذاشتم؟ فکر کنم دلم خیلی پر بود (البته من همیشه اینقدر مینویسم 😅😂)
پی نوشت ۳ : نگم که تو این هیری ویری اینترنت یونی هم حجمش تموم شد و از آپ و ترجمه و همه ی زندگی عادیم محروم بودم تا رسیدن به خوابگاه 😂
پی نوشت ۴ : مرسی که خشاب سیمتو دادی و ببخشید که نشد ویندوزتو عوض کنم 🐥 @maliii.j.k
Read more
ارزویم برای تمام ادمها عشقی بی پایان و دلی پاک و عاشق است دلی که تنها برای یک نفر می تپد چشمی که تنها ...
Media Removed
ارزویم برای تمام ادمها عشقی بی پایان و دلی پاک و عاشق است دلی که تنها برای یک نفر می تپد چشمی که تنها یک نفر را می بیند دستی که تنها بی تاب دست یار است و تمام حس های نابی که خرج معشوقه میشود ارزویم ، ارزویی است ناب برای عزیزترین هایم .. آرزویی که دلم بی تاب براورده شدنش است️ #شیرموزبستنی برای عزیزترین ... ارزویم برای تمام ادمها عشقی بی پایان و دلی پاک و عاشق است
دلی که تنها برای یک نفر می تپد
چشمی که تنها یک نفر را می بیند
دستی که تنها بی تاب دست یار است
و تمام حس های نابی که خرج معشوقه میشود
ارزویم ، ارزویی است ناب
برای عزیزترین هایم ..
آرزویی که دلم بی تاب براورده شدنش است♥️ #شیرموزبستنی برای عزیزترین هام😍😘😙😋
#عصرونه
#خوشمزه😋
Read more
تازه‌ترین مصاحبه‌ با اعضای تیم فوتبال سپاهان که همین امروز در خبرگزاری فارس منتشر شده ؛ جالب است ...
Media Removed
تازه‌ترین مصاحبه‌ با اعضای تیم فوتبال سپاهان که همین امروز در خبرگزاری فارس منتشر شده ؛ جالب است که همچنان با کمال پررویی از خرج‌های میلیاردی سپاهان می‌نویسند و در مصاحبه با هر یک از اعضای باشگاه سپاهان این موضوع پوچ را مطرح می‌کنند ! برانکو، شفر، ترابی، تیام و جباروف؛ اگر اعداد و ارقامی که ... تازه‌ترین مصاحبه‌ با اعضای تیم فوتبال سپاهان که همین امروز در خبرگزاری فارس منتشر شده ؛

جالب است که همچنان با کمال پررویی از خرج‌های میلیاردی سپاهان می‌نویسند و در مصاحبه با هر یک از اعضای باشگاه سپاهان این موضوع پوچ را مطرح می‌کنند !

برانکو، شفر، ترابی، تیام و جباروف؛ اگر اعداد و ارقامی که تنها برای این پنج نفر در رسانه‌های حامی سرخابی‌ها آمده را جمع کنیم، به رقم حدود سی میلیارد می‌رسیم !

همچنان منتظریم رسانه‌های معلوم‌الحال و به‌ظاهر بی‌طرف، یک مطلب در نقد این ریخت‌وپاش‌ها بنویسند .

#سپاهان #اصفهان #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #تهران #استقلال #پیروزی #پرسپولیس‌ #مافیای_رسانه #رسانه_ملی #رسانه_میلی #وزارت_ورزش
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
<span class="emoji emoji1f349"></span>"یلدا" می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید ...
Media Removed
"یلدا" می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند . و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و هم صحبتیِ شان ، عشق می کنی ... وقتی با یک دقیقه زمانِ ... 🍉"یلدا" می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند .
🍉و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و هم صحبتیِ شان ، عشق می کنی ...
🍉وقتی با یک دقیقه زمانِ اضافه ؛ یک عمر خاطره ی خوب برایِ روزهای دلگیری ات پس انداز می کنی و هرکجا که تنها و بی پناه شدی ، یادت می افتد ؛ تو کسانی را داری که به اندازه ی تمامِ دانه هایِ برف ، برایت آرزوهایِ خوب دارند ، و دلگرم می شوی به حمایتِ آنهایی که دورند و از هرچه نزدیک است ، به تو نزدیک تر ...
🍉یلدا یعنی ؛ آدم ها برایِ سلامتِ نفس و جانشان و برایِ زنده ماندن ؛ "عشق" می خواهند ، و شاید ناب ترین حالتِ عاشقی ، از سمتِ کسانی باشد که کنارشان قد کشیده ای و جزءِ لاینفکِ بهترین خاطراتِ تو هستند . همان ها که با گرمیِ حضورشان ، جهان را جایِ بهتری می کنند برایِ زیستن ...
🍉یلدا یعنی ؛ قدرِ با هم بودن ها را بدانیم ، که بیشتر کنارِ هم باشیم ، که حواسمان به ناب ترین هایِ زندگیِ مان باشد !
🍉ای کاش هیچ خانه ای خالی از عشق نباشد و اهالیِ خانه ، هرکجا که هستند و هرکجا که می روند ؛ شاد و خوشبخت باشند ،که شاد بودن ، حقِ هر آدمی ،و گرم ماندن ، حقِ هر خانه ای است.🍉🍉🍉🍊🍊🍊🍎🍎🍏🍏🍍🍍🍍
Read more
. 1. مراقب خود باشید تا سیستم ایمنی تان سالم بماند. شما از یک فرد مبتلا به سرماخوردگی با انبوهی از ...
Media Removed
. 1. مراقب خود باشید تا سیستم ایمنی تان سالم بماند. شما از یک فرد مبتلا به سرماخوردگی با انبوهی از مکمل های ویتامین ث و روی پرستاری و مراقبت می کنید و حتی مقداری سوپ مرغ گرم برای او تهیه می کنید. به گفته جیمز وندر- رئیس بخش آلرژی و ایمنی شناسی در دانشگاه واشنگتن و بیمارستان بارنز در ایالت لوئیس، گذراندن ... .
1. مراقب خود باشید تا سیستم ایمنی تان سالم بماند.

شما از یک فرد مبتلا به سرماخوردگی با انبوهی از مکمل های ویتامین ث و روی پرستاری و مراقبت می کنید و حتی مقداری سوپ مرغ گرم برای او تهیه می کنید. به گفته جیمز وندر- رئیس بخش آلرژی و ایمنی شناسی در دانشگاه واشنگتن و بیمارستان بارنز در ایالت لوئیس، گذراندن دوره نقاهت برای رسیدن به بهبودی برای خوب کارکردن سیستم ایمنی بسیار مهم است. کارشناسان معتقدند که اگر شما مرتبا به بیماری مبتلا می شوید، بهتر است با متخصص و پزشکی که بتواند دلیل بیماری را شناسایی کند، صحبت کنید زیرا بیشترین دلیل ابتلا به بیماری ها، نقص سیستم ایمنی است. اما نباید منتظر ابتلا به یک بیماری شوید و سپس اقدام به تقویت سیستم ایمنی تان بکنید. دراینجا با استفاده از برخی روش های پیشگیری می توانید سیستم دفاعی بدنتان را در برابر هرگونه بیماری و امراض تقویت کنید.
2. خوب زندگی کنید.

دکتر ودنر می گوید که اگر برای تقویت توانایی بدنتان در مبارزه با ویروس ها و بیماری ها بدنبال معجزه هستید، کاملا در اشتباهید. اما اگر انگیزه زیادی برای بهبود سلامت خود دارید، سیستم ایمنی تان را تقویت کنید زیرا یک سیستم ایمنی سالم در بدن سالم قرار دارد. بنابراین این نکته را به ذهنتان بسپارید که صحیح خوردن، فعال بودن و خواب کافی داشتن راز سلامتی است. به گفته دکتر فاطیما کادی استنفورد- پزشک متخصص چاقی در بیمارستان عمومی ماساچوست و استاد طب و متخصص اطفال در دانشکده پزشکی هاروارد در ایالت بوستون، کارهایی که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، جزو سبک زندگی سالم محسوب می شود.

3. تنها به خوردن ماست اکتفا نکنید:

همان طور که بسیاری از پژوهش ها به وجود باکتری های مفید در روده اشاره می کنند، کارشناسان مصرف پروبیوتیک ها که نوعی باکتری های زنده برای مقابله با بیماری ها و امراض هستند را توصیه می کنند. لیزا دیرکز- متخصص تغذیه سالم در برنامه زنده کلینیک مایو در ایالت روچستر مینوستا معتقد است که بهترین منابع پروبیوتیک، غذاها و خوراکی های تخمیرشده مثل ماست و کفیر می باشند اما اگر سایر رژیم هایی غذایی نامتعادل باشد، خوردن ماست ضامن سلامتی نیست. مطمئن شوید که رژیم غذایی تان از چینش خوبی برخوردار باشد یعنی نصف بشقابتان را به میوه ها و سبزیجات اختصاص دهید و از غلات کامل و پروتئین های کم چرب استفاده کنید. مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مثل بری ها می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند و سطح ویتامین دی موردنیاز را تامین نماید.

#پوراطب #سلامت #سلامتی #تقویت_سیستم_ایمنی
#pourateb #immune_system
Read more
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده ...
Media Removed
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه: 1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود. 2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین ... سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه:

1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود.

2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است.

3. هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می‌کند.

4. جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.

5. هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.

6. هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها دسته‌ بندی می‌شود.

7. هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌کند.

8. آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش شدت آسم کمک می‌کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

9. هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلفی محافظت می‌کنند.

10. هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظ خوبی محسوب می‌شود.

وقتی گرمای تابستان ما را به تشنگی می‌‌اندازد، خوردن هندوانه یک راه بسیار سالم و مطمئن برای جایگزین شدن نوشابه‌های انرژی‌زاست. ازآنجا که مقدار آب زیادی دارد، آب موردنیاز بدن ما را تامین می‌کند و هیچ چیز در یک روز گرم تابستانی بهتر از خوردن یک تکه هندوانه دلچسب و آب‌دار نیست!
Read more
[email protected]_goudarzi5 . . . وقتی تمام دستگاه‌ها پر بود چه کنیم؟🤔 شب جمعه است و باشگاه شما آنچنان شلوغ شده که حتی امکان استفاده از بدترین دستگاه‌های ورزشی هم وجود ندارد! معمولا در اینجور مواقع چه کار خواهید کرد؟ در ۲ پست، چند راهی که به ذهن من خطور کرد را خواهید خواند: ۱. تمرینات کششی این مورد بدیهی ... [email protected]_goudarzi5 .
.
.
💢وقتی تمام دستگاه‌ها پر بود چه کنیم؟🤔 شب جمعه است و باشگاه شما آنچنان شلوغ شده که حتی امکان استفاده از بدترین دستگاه‌های ورزشی هم وجود ندارد! معمولا در اینجور مواقع چه کار خواهید کرد؟
در ۲ پست، چند راهی که به ذهن من خطور کرد را خواهید خواند:

۱. تمرینات کششی

این مورد بدیهی است! همه‌ی ما می‌دانیم که برای انجام تمرینات کششی فضا و لوازمی احتیاج نداریم. شما می‌توانید با حرکات کششی ساده و ایستاده شروع کنید، سپس اگر امکانش بود، یک زیر انداز برای خودتان فراهم کرده، دراز بکشید و حرکات کششی پیشرفته‌تری همانند تمرینات یوگا انجام دهید.

۲. تمرینات شکم

همیشه زمانی که تمام دستگاه‌های ورزشی باشگاه اشغال شده هستند، هنوز هم راه‌هایی برای تمرینات شکم وجود دارد. مثلا خیلی بعید است که تمام توپ‌های یوگا نیز اشغال شده باشند. از آنها استفاده کنید! اگر هیچ کدام از آنها هم در دسترس نبود، یک زیر انداز تهیه کرده و چند حرکت کرانچ ساده انجام دهید.

۳. بصورت اشتراکی استفاده کنید

واقعا جای تعجب است که چرا افراد زیادی در خواستن حقوقشان خجالتی هستند. دوستان من، همه‌ی افراد درون یک باشگاه، هزینه‌ای یکسان بابت عضویت در باشگاه پرداخته‌اند. بنابراین بر همه‌ی اعضاست که تجهیزات و دستگاه‌های ورزشی را بصورت اشتراکی با یکدیگر استفاده کنند. برخی از دستگاه‌ها برای استفاده‌ی اشتراکی مناسب نیستند، اما خیلی‌شان نیز قابل استفاده‌اند. مثلا پشت بازو سیم‌کش یا هر دستگاه دیگری که تنها با تغییر یک پین، می‌توان وزن آنرا تنظیم کرد برای استفاده بصورت مشترک مناسب است.

همانطور که می‌دانید، مردم در حالت عادی اعتنایی نمی‌کنند، همچنین ذهن‌خوانی هم بلد نیستند. پس اگر فکر می‌کنید که می‌توانید بصورت اشتراکی و بدون ایجاد مزاحمت در تمرین دیگران از دستگاهی استفاده کنید، به آنها خواسته‌تان را بگویید.

۴. تمرین با استفاده از وزن بدن

تمرین‌های زیادی هم وجود دارد که بدون نیاز به دستگاه یا وزنه می‌توانید انجام دهید. اسکات، اسکات پرشی، شنا سوئدی، ساق و غیره. تمام این‌ها برای زمانی که منتظر خالی شدن دستگاهی هستید تمرینات خوبی هستند. . سونا و اسپا

همه‌ی ما احتیاج داریم تا برخی اوقات کمی آرامش بدست بیاوریم. شاید یک ماساژ یا استراحت در سونا همان چیزی باشد که واقعا به آن احتیاج دارید. بعضی وقت‌ها اگر مضطرب هستید یا حال خوشی ندارید، یک اسپای آرامش بخش شاید برایتان خیلی مفیدتر از ورزش سنگین باشد.

۶. دور ساختمان بدوید... ادامه تو کامنت اول
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a5"></span>راز داشتن شکم شش تکه یا سیکس پک چیست ؟ . <span class="emoji emoji2705"></span>بسیاری از ما آرزو داریم که شکم هایمان صاف و محکم باشد، یا ...
Media Removed
. راز داشتن شکم شش تکه یا سیکس پک چیست ؟ . بسیاری از ما آرزو داریم که شکم هایمان صاف و محکم باشد، یا به اصطلاح سیکس پک داشته باشیم؛ هدفی که به نظر می رسد هرچه سن ما بالاتر می رود، کاری سخت تر می شود. ممکن است آگهی ها در مورد وسایل ورزشی یا مقالات مجلاتی که به شما وعده شکم صاف و محکم را «تنها در چند روز» می ... .
💥راز داشتن شکم شش تکه یا سیکس پک چیست ؟
. ✅بسیاری از ما آرزو داریم که شکم هایمان صاف و محکم
باشد، یا به اصطلاح سیکس پک داشته باشیم؛ هدفی که به نظر می رسد هرچه سن ما بالاتر می رود، کاری سخت تر می شود. ممکن است آگهی ها در مورد وسایل ورزشی یا مقالات مجلاتی که به شما وعده شکم صاف و محکم را «تنها در چند روز» می دهند، شما را وسوسه کنند برخلاف این جار و جنجال ها، ورزش دادن نقطه ای عضلات شکم به خلاصی از چربی های شکمی نمی انجامد. ✅تنها راه برای انجام دادن این کار این است که میزان کالری که می سوزانید، بیشتر از میزان کالری باشد که از طریق غذا دریافت می کنید. البته کارکردن با عضلات شکم هم جای خود را دارد، اما اگر می خواهید حداکثر سود را ببرید به تقویت مجموعه ای از عضلات تنه بدن بپردازید. ورزش های تقویت کننده تنه، وضعیت قرارگیری بدن را بهبود می بخشند و به این ترتیب ظاهر باریک اندام تری به شما می دهند. به علاوه تقویت عضلات تنه، می تواند کارآیی سایر اندام بدن را بالا ببرد و در نتیجه از آسیب بدنی جلوگیری کند.
تقویت عضلات تنه
✅اگر برای کمردرد فیزیوتراپی انجام داده باشید، احتمالا با مفهوم تقویت عضلات تنه آشنا هستید؛ یعنی عضلاتی که در شکم، کمر و لگن تقریبا میان قفسه سینه و باسن قرار دارند. تقویت و هماهنگ سازی این عضلات نه تنها برای ورزش ها و تناسب اندام مهم است، بلکه برای زندگی روزمره هم اهمیت دارد. برای مثلا شما برای بلندکردن دست و برداشتن چیزی از قفسه، بلندکردن کودک و پاک کردن کف زمین با اسفنج به عضلات تنه نیاز دارید.
✅انگیزه فعلی برای تشویق تقویت عضلات تنه تاحدی از بررسی هایی ناشی می شود که در دهه 1990 انجام شد و نشان می داد افراد با کمر سالم (برخلاف افراد دچار کمردرد) پیش از آن که بازو یا ساق پایشان را حرکت دهند، به طور خودکار عضلات تنه ای شان را منقبض می کنند. به خصوص شکمی عرضی که از طرفین کمر به جلو می پیچند. کارشناسان نتیجه گرفتند که استفاده کاملا هماهنگ شده از عضلات تنه ای، ستون فقرات را پایدار کرده و به ایجاد یک پایه محکم کمک می کند که تقریبا از همه حرکات بدن پشتیبانی می کند.
حتی امروزه به بیمارانی که برای کمردرد مزمن فیزیوتراپی می کنند، می گویند که عضلات تنه ای شان را پیش از انجام ورزش های توصیه شده منقبض کنند. ورزش هایی که عضلات شکمی و سایر عضلات تنه را تقویت می کنند، باید بخشی از هر برنامه کلی تناسب اندام باشند که شامل ورزش ایروبیک با شدت متوسط مانند پیاده روی سریع است.
Read more
شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این ...
Media Removed
شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این به بعد سعی نکنند از نظر علمی آن را توجیه کنند. شواهد پزشکی و علمی چه می گویند؟ هیچ مقدار از مصرف الکل بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بحث سرطان باز می شود. مصرف الکل را متوقف کنید، چیزی به نام مصرف مسئولانه وجود ... شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این به بعد سعی نکنند از نظر علمی آن را توجیه کنند. شواهد پزشکی و علمی چه می گویند؟ هیچ مقدار از مصرف الکل بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بحث سرطان باز می شود. مصرف الکل را متوقف کنید، چیزی به نام مصرف مسئولانه وجود ندارد! ✍

مگر نمی گفتند شراب قرمز برای قلب خوب است؟ ✍

حدود دو دهه قبل مطالعه ای در فرانسه ادعا کرد که مصرف الکل باعث کاهش بروز بیماری های قلبی و دیابت میشود. این مسئله سر و صدای رسانه ای زیادی داشت. اما دو نکته مهم وجود دارد که کمتر به آن پرداخته شده است:

اول اینکه تنها در صورتی این اثر مثبت محافظتی بر قلب ایجاد میشود که مقادیر کم الکل به صورت روزانه مصرف شود. در صورتی که اکثر افراد الکلی متناوبا اتفاق می افتد که زیاده روی می کنند. این آمار روشن کننده است: در غرب سوء مصرف الکل در بین افراد15-59 سال ریسک فاکتور شماره 1 برای مرگ زودرس است.
نکته مهم تر اینکه الکل حتی در مقادیر کم نیز سرطان زاست. رابطه علت معلولی الکل حداقل با هفت نوع سرطان به اثبات رسیده است. ✍

بر این اساس هیچ منطق علمی مصرف الکل را توصیه نمیکند. 👆

الکل عامل اثبات شده 7 نوع سرطان است 👉

رابطه علیتی قوی بین مصرف الکل و سرطان های حلق و دهان، مری، حنجره، روده بزرگ، رکتوم، کبد و سرطان سینه اثبات شده است. و هرمقدار مصرف آن سرطانزاست. ✍

ثابت شده که الکل باعث سرطان سینه می شود 👉

رابطه الکل با سرطانها به اینجا ختم نمی شود. سرطان های دیگری هستند که ارتباطشان با الکل نشان داده شده است اما رابطه علیتی لااقل هنوز به اثبات نرسیده است. اینها شامل سرطان لوزالمعده، سرطانهای خون و سرطان پوست و سرطان ناحیه تناسلی در زنان می شود. ✍

و اما سخن پایانی ✍

مصرف الکل یک عامل خطر قطعی برای سلامتی است. گروه های مختلف در جهان درصدد هستند که هشدار های سلامتی را برای الکل به مانند سیگار گسترش دهند. البته مقابله با کارخانجات و صنعتی که تنها در آمریکا درآمد 350 میلیار دلاری دارد آسان نخواهد بود. و نهایتا اینکه به کسانی که الکل مصرف میکنند بگویید که حتی مقادیر کم و متناوب آن سرطان زاست. و اینکه اگر هم می خواهند مصرف آن را ادامه بدهند لا اقل دیگر از این به بعد از شواهد پزشکی مایه نگذارند!
منبع:
goo.gl/6wtw8p

@zendegism @zendegism.ir #الکل #سرطان
Read more
Walking toward a clear destiny. اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج . ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی ...
Media Removed
Walking toward a clear destiny. اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج . ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی کمتر کسی می گذرد. سر لجبازی حنیف با مدیر گروه -که ما شاخیم‌‌ و می خواهیم شب هم به راه رفتن ادامه دهیم - در سوز سرمای عراقی با دو خروار چمدان جریمه حیران مانده ایم که چه کنیم. موکب ها پرشده اند و جایی برای ... Walking toward a clear destiny.
اینجا عراق است، نزدیکی های طویرج .
ساعت دوازده شب شده و در جاده اصلی کمتر کسی می گذرد. سر لجبازی حنیف با مدیر گروه -که ما شاخیم‌‌ و می خواهیم شب هم به راه رفتن ادامه دهیم - در سوز سرمای عراقی با دو خروار چمدان جریمه حیران مانده ایم که چه کنیم. موکب ها پرشده اند و جایی برای خوابیدن نیست و ماشینی هم که رد نمی شود. پاها هم عمراً نای رفتن ندارند.
دلم نیامده بود حنیف را تنها بگذارم . کمی هم ماجراجویی درونم زنده شده بود و حالا فقط به خودم فحش می دادم.
"گشنمه.چه کنیم به نظرت؟ "این را حنیف در حالی می پرسد که برای مقابله با سرما ، پالتوی زنانه ای را هم از بین چمدان ها پیدا کرده و پوشیده. به جای "نمی دانم" می گویم "چه می دانم " و حنیف را که مثل پنگوئن با پالتوی زنانه ی بلند تا زانویش به سمت موکب روشنی در دوردست می رود تماشا می کنم. من هم پا می شوم به سمت آتشی می روم که آنسوتر برپاست و چندنفری دورش نشسته اند. یکی شان پوست ش تیره می زند که احتمالا باید هندی باشد . هللو می کنم و از کجایی و تو یکی چرا این موقع شب اینجایی . آن یکی عراقی ست و از اطراف است .صحبت که گرم می شود کاروانی از کانادایی ها هم سر می رسند. شب برایشان راحت تر است تا روز که همه ش سوژه شوند. به یکی شان که ریش بلند طلایی دارد می گویم.سلام. از کجایی؟ مونترآل؟ من مونترآل دوست زیاد دارم.
اسمش جرمی است.(بعدها در توئیتر پیدایش کردم. عجب مبلّغ فعالی ست. آی دی اش : T_I_Perspective)
سر صحبت از مشخصات راه باقیمانده باز می شود. پسرهندی هم وارد دیالوگ می شود و جوان عراقی هم کلیاتی را می فهمد. جرمی از اوضاع کار و دانشگاهش می گوید و اینکه تا‌کی اینجایند.
پسران گرم صحبت‌اند. نور آتش روی صورت های خسته از راهشان افتاده و تفاوت رنگ ها کمتر حس می شود.

حرارت صاحب مسیر ، ما را خوشرنگ کرده بود.انگار حسین، داستان زندگی ما را برای هم خواندنی کرده بود.

کمی بعد جابجا می شویم که حنیف هم بیاید بنشیند ، با چند تکه نان گرم در دستش. @hanif1373

#گره_پنجم : گره کمربند رزم ، وقتی برای شیرین ترین خدمت به کمر غلام سیاه محکم می شد.
دقایقی پیش گفته بودند تو آزادی که بروی.
اما گفته بود:خب قبول که من نسبم ضعیف است و رنگم سیاه است و بوی خوبی ندارم ؛اما مولای رو سپیدکننده ام را که تنها نمی گذارم!
طوری سخن کرده بود که دم آخری خیلی دعای امام بدرقه اش شود.

نقل است آن جنازه ها که کس و کاری داشتند زودتر دفن شدند.
اما تا چندروز بگذرد و کسی بیاید غلام عاشق را هم دفن کند ، بوی خوش بدنش کل صحرا را گرفته بود.
#جناب_جون
Read more
دختر توی عکس چقدر تنها به نظر میاد؟ باید بذارمش به حساب ۲ ماه و ۱۶ روز ندیدن خانواده ؟ شاید زمان زیادی ...
Media Removed
دختر توی عکس چقدر تنها به نظر میاد؟ باید بذارمش به حساب ۲ ماه و ۱۶ روز ندیدن خانواده ؟ شاید زمان زیادی نباشه..نمیدونم.. ولی حق دارم دلم برای "همیشگی"های قبلیم تنگ شه نه‌..؟ فاصله ی خوابگاه تا علوم پایه رو هر صبح تنها طی کردن در حالی که دلم برای ماشین بابایی تنگ میشه که هرروز صبح تو راه مدرسه گرم بود ... دختر توی عکس چقدر تنها به نظر میاد؟
باید بذارمش به حساب ۲ ماه و ۱۶ روز ندیدن خانواده ؟
شاید زمان زیادی نباشه..نمیدونم.. ولی حق دارم دلم برای "همیشگی"های قبلیم تنگ شه نه‌..؟
فاصله ی خوابگاه تا علوم پایه رو هر صبح تنها طی کردن در حالی که دلم برای ماشین بابایی تنگ میشه که هرروز صبح تو راه مدرسه گرم بود
یا بازی کردن با غذای سلف وقتی دلم برای "آن چه گذشت"های مامانی تنگ میشه که از مهمونی های شلوغ آخر هفته باقی میموند
یا تنهایی دیدن انیمیشن های باقی مونده لپ تاپم در حالی که دلم برای سخنرانی های کسری و پارسا موقع دیدنشون تنگ میشه
همه اینا داره زهرای جدیدی میسازه😊
گاهی اینقدر ضعیف میشم که با کوچیکترین حرف آدمای اینجا اشک توی چشمام جمع میشه
و گاهی اینقدر قوی که بهشون لبخند میزنم و به راهم ادامه میدم
حتما میپرسین :" با خودت چند چندی؟" در جوابش باید بگم
نه به پای بی رحمی آدمای جدید زندگیم میذارمش نه محیط بزرگی که واردش شدم
زهرا فراز ۱۸ ساله باید مثل ۱۸ ساله ها رفتار کنه
باید راهشو ادامه بده و بزرگ شه نه؟
تهران.. تهران.. همیشه شیفته ی این شهر بودم.. هنوزم هستم حتی با لایه دود غلیظی که از نمای کلاس زبان معلومه..
راستش جایی که الان هستم رو دوست دارم ؛ این که قراره ۴ سال بعد مهندس خط و سازه های ریلی بشم ؛این که توی علم و صنعت درس میخونم !
و فکر کنم همه ی اینا اونقدری ارزش داشته باشه که حتی تنها قدم بردارم😊
🍁🍁🍁
پی نوشت : دروغ چرا اون قدرا هم که سیاه‌نمایی میکنم تنها نیستم ، من بابایی،مامانی، کسری و پارسا رو دورادور دارم! @_rozhin29_ رو دارم !و #BTOVIXX رو! 😊
پی نوشت ۲: پست هام به اندازه ی قبل رنگ و روی قشنگی نداره ..ببخشید اگه حوصله-تون رو سر میبرم 😊
🍁🍁🍁
#عکس_خوابگاهی_چی_میگه؟ 😂
Read more
دلیل رسانه‌ای - ما تنها مردم دنیا هستیم که تلویزیون از قول ۸۰ میلیون نفر حرف می‌زند در حالی که مردم ...
Media Removed
دلیل رسانه‌ای - ما تنها مردم دنیا هستیم که تلویزیون از قول ۸۰ میلیون نفر حرف می‌زند در حالی که مردم برای این‌که حرفی را که نزده‌اند و بهشان چسبیده شده بخواهند تکذیب کنند باید زنگ بزنند ماهواره که: این را که این‌ها گفتند ما گفتیم ما نگفتیم! دلیل مطبوعاتی - ما تنها مردم دنیا هستیم که مطبوعاتی‌های‌مان ... دلیل رسانه‌ای
- ما تنها مردم دنیا هستیم که تلویزیون از قول ۸۰ میلیون نفر حرف می‌زند در حالی که مردم برای این‌که حرفی را که نزده‌اند و بهشان چسبیده شده بخواهند تکذیب کنند باید زنگ بزنند ماهواره که: این را که این‌ها گفتند ما گفتیم ما نگفتیم!
دلیل مطبوعاتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که مطبوعاتی‌های‌مان حرف‌ها و خبرهای مهم‌شان را قبل از روزنامه در توئیتر منتشر می‌کنند. بعد باقی مطبوعاتی‌ها که حرف مهمی نداشتند حرف و خبری را که باقی مطبوعاتی‌ها در اینترنت منتشر کرده‌اند چاپ می‌کنند به عنوان تیتر یک.
دلیل صفحه یک
- ما تنها مردم دنیا هستیم که صفحه یک همه روزنامه‌هایمان عین هم است و هیچ‌کس هم این موضوع را متوجه نمی‌شود چون کسی روزنامه نمی‌خرد و نمی‌خواند. آن یک نفری هم که رفته جلوی کیوسک ایستاده می‌خواهد آدرس بپرسد روش نمی‌شود.
دلیل کمکی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که پول و کالا و غذا و دارو به هلال احمر نمی‌دهیم به زلزله‌زده‌ها کمک کند و خودمان شخصا می‌رویم مناطق زلزله‌زده که به زلزله‌زده‌ها کمک کنیم. برای همین اصولا شش ماه طول می‌کشد که یک هلال احمری خودش را برساند به یک نفر که یک سی‌پی‌آر ساده کند.
دلیل سلبریتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که پول به حساب هلال احمر نمی‌ریزیم که برود به دیگران کمک کند چون معتقدیم پول ما را می‌خورد. بعد پول می‌ریزیم به حساب شخصی سلبریتی‌ها که این‌ها خودشان بروند شخصا قضیه را جمع کنند. مطمئنا اگر ما مردم آمریکا بودیم واقعا به جای صلیب سرخ و ان‌جی‌اوها، برای بت‌من و سوپرمن پول کارت به کارت می‌کردیم که بروند مثلا به طوفان‌زده‌ها کمک کنند.
دلیل حقوق بشری
- ما تنها مردم دنیا هستیم که می‌گوییم اولین منشور حقوق بشر مال ما بوده اما الان یک‌طوری توی مسائل صنفی و اجتماعی و... منشور حقوق بشر را گذاشته‌ایم در کوزه و آبش را می‌خوریم و یک طوری عمل می‌کنیم که انگار حق با کسی است که حقوق می‌دهد!‌ منشور پنشور هم پیشکش.
دلیل اساسی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که وقتی سر کاریم انگار تعطیلاتیم. وقتی تعطیلاتیم انگار تعطیلیم. وقتی تعطیلیم انگار شمالیم. وقتی شمالیم انگار توی کشور مال خودمان نیست و آشغال می‌ریزیم و جنگل آتش می‌زنیم و با ماشین می‌رویم توی دریا. بعد کوه و جنگل و دریا را می‌خوریم و جاش آپارتمان و ویلا می‌سازیم بعد آپارتمان و ویلا را می‌فروشیم و می‌رویم خارج اقامت می‌گیریم تا روزی ۱۰ ساعت مثل چی کار کنیم و پشت چراغ قرمز بایستیم و آشغال نریزیم و مثل آدم برویم کوه و جنگل و دریا استراحت کنیم. 👇
ادامه در کامنت
#چراایران_رادوستدارم 👇
#پوریا_عالمی #روزنامه_شرق
Read more
 #لاهیجان_را_باید_دید . این خاک فروشی نیست از تاریخ بپرس که تنها برای یک حرف از نامش چه خون ها هدیه ...
Media Removed
#لاهیجان_را_باید_دید . این خاک فروشی نیست از تاریخ بپرس که تنها برای یک حرف از نامش چه خون ها هدیه به آسمان کردیم تا گیلان مان این گونه استوار بماند #این_زمین_فروشی_نیست _______ عکسها و تصاویرتون رو از #لاهیجان با هشتک ما اشتراک بگذارید یا به دایرکت ما ارسال کنید و یا با تلگرام با ما در ... #لاهیجان_را_باید_دید .

این خاک فروشی نیست
از تاریخ بپرس که تنها برای یک حرف از نامش چه خون ها هدیه به آسمان کردیم تا گیلان مان این گونه استوار بماند

#این_زمین_فروشی_نیست
_______

عکسها و تصاویرتون رو از #لاهیجان با هشتک ما اشتراک بگذارید یا به دایرکت ما ارسال کنید و یا با تلگرام با ما در ارتباط باشید.
.
.

#MustSeeLahijan
✌😊✌
.
.
دوستانتون رو تگ کنید
____________
Read more
"یلدا" می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید ...
Media Removed
"یلدا" می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند . و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و همصحبتیِ شان ، عشق می کنی ... وقتی با یک دقیقه زمانِ اضافه ... "یلدا" می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند .
و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و همصحبتیِ شان ، عشق می کنی ...
وقتی با یک دقیقه زمانِ اضافه ؛ یک عمر خاطره ی خوب برایِ روزهای دلگیری ات پس انداز می کنی و هرکجا که تنها و بی پناه شدی ، یادت می افتد ؛ تو کسانی را داری که به اندازه ی تمامِ دانه هایِ برف ، برایت آرزوهایِ خوب دارند ، و دلگرم می شوی به حمایتِ آنهایی که دورند و از هرچه نزدیک است ، به تو نزدیک تر ...
یلدا یعنی ؛ آدم ها برایِ سلامتِ نفس و جانشان و برایِ زنده ماندن ؛ "عشق" می خواهند ، و شاید ناب ترین حالتِ عاشقی ، از سمتِ کسانی باشد که کنارشان قد کشیده ای و جزءِ لاینفکِ بهترین خاطراتِ تواند . همان ها که با گرمیِ حضورشان ، جهان را جایِ بهتری می کنند برایِ زیستن ...
یلدا یعنی ؛ قدرِ با هم بودن ها را بدانیم ، که بیشتر کنارِ هم باشیم ، که حواسمان به ناب ترین هایِ زندگیِ مان باشد !
ای کاش هیچ خانه ای خالی از عشق نباشد و اهالیِ خانه ، هرکجا که هستند و هرکجا که می روند ؛ شاد و خوشبخت باشند ،
که شاد بودن ، حقِ هر آدمی ،
و گرم ماندن ، حقِ هر خانه ای ست ! 👤نرگس صرافیان
Read more
نمی دانم چه چیز در درونش وجود دارد. که مرا هربار بی اختیار تر از قبل می کند. هوا رو به تاریکی می رفت. همه جا در سکوتی وصف ناشدنی غرق بود. پشتش به من بود. آرام آرام سمتش رفتم. دستانم را باز کردم و به آغوش کشیدمش تمام عطرش را درون ریه هایم حبس کردم. بی صدا نگاهم می کرد. و من سرشار بودم از ناگفته هایی ... نمی دانم چه چیز در درونش وجود دارد.
که مرا هربار بی اختیار تر از قبل می کند.
هوا رو به تاریکی می رفت.
همه جا در سکوتی وصف ناشدنی غرق بود.
پشتش به من بود.
آرام آرام سمتش رفتم.
دستانم را باز کردم و به آغوش کشیدمش
تمام عطرش را درون ریه هایم حبس کردم.
بی صدا نگاهم می کرد.
و من سرشار بودم از ناگفته هایی که تنها برای خودش می توانستم بگویم.
چون آنچنان مرا می فهمید که حس می کردی خودش حرفهایت را زندگی کرده.
باد مرا درون آغوشش هول داد
و من می دیدم چگونه کشیده می شوم، گویی می خواست با وجودش یکی شوم.
موج می زد و مرا با خودش می رقصاند.
کم کم وقتی صدفها روی زانوانم بوسه می زدند
و حسی عجیب اما دلچسب پیداکرده بودم.
فهمیدم بی آنکه اختیارش را داشته باشم.
مرا غرق خودش کرده بود.
چشم بستم تا عمیق تر لمسش کنم.
لبخندی به لبانم نقش بست.
چشمانم برق زد.
با خودم گفتم این حس چقدر شبیه "عشق" است.
آرام آرام بی آنکه بفهمی
تورا باخودش عجین می کند.
به قلبت، چه آرزوها ورویاهایی که آویزان نمی کند.
هر چه بخواهی پایت را از دنیایش بیرون بکشی، این تقلا تورا بیشتر دچارش می کند.
و چاره ای برایت نمی گذارد.
جز آن که بمانی و لبریز از حس مبهمی بشوی
که ندانی تلخ است یا شیرین.
اما یقین داشته باشی که اگر پایت را بیرون بکشی و به تمام جذر ومد احساس، نیشخند بزنی
هیچ از تو نمی ماند.
و پا برهنه ماندن در این صحرای بی عشق، زخم های پی در پی، به دنبال سرابی از آرامش برایت به جای می گذارد.
.
. 📱 #میکائیل⭐
.
.
. 🆔@mikilove351 📷
.
.
♻ #فالو_کردی_بقیه_پستارو_ببین💐
Read more
... داری نمی آیی. این را بلاتکلیفیِ من می گوید و موکا ی امروز صبح که قهوه اش اسپرسو نبود، نسپرسو بود. ...
Media Removed
... داری نمی آیی. این را بلاتکلیفیِ من می گوید و موکا ی امروز صبح که قهوه اش اسپرسو نبود، نسپرسو بود. کافه چی گفت "دستگاه اسپرسومون باید بره سرویس" و من لبخند زدم ، از آن لبخندهایی بی دلیل که یعنی مهم نیست. چرا لبخند زدم ؟ چرا نگفتم می شود قلب مرا هم ببرید همراه با دستگاه اسپرسوتان سرویس کنید، چند وقتی ... ...
داری نمی آیی. این را بلاتکلیفیِ من می گوید و موکا ی امروز صبح که قهوه اش اسپرسو نبود، نسپرسو بود. کافه چی گفت "دستگاه اسپرسومون باید بره سرویس" و من لبخند زدم ، از آن لبخندهایی بی دلیل که یعنی مهم نیست. چرا لبخند زدم ؟ چرا نگفتم می شود قلب مرا هم ببرید همراه با دستگاه اسپرسوتان سرویس کنید، چند وقتی ست سخت نفس می کشم.
کافه چی زن بود ، کمی چاق و کتابخوان ، با ظاهری خوش برخورد و از آنجایی که هیچ مشتری ای نداشت خودش پشت یکی از میزها نشسته بود و کتاب "چشمهایش" را می خواند، با ورود من بلند شد و از من دعوت کرد جای خودش بنشینم، گفت خنک ترین جای کافه است و از گرما شکایت کرد، من پشت خنک ترین میز کافه نشستم و فکر کردم حالا که تو داری نمی آیی همان بهتر که گرم باشد هوا، اما در ظاهر با کافه چی موافقت کردم، به کافه چی ربطی نداشت که من از زمستان بی تو می ترسم، می ترسم از اینکه برف سنگینی ببارد و من هی سر بخورم لا به لای خنده هایم و تو نباشی که دستهایم را بگیری ، که حواست باشد به نیفتادنِ من.
به کافه چی ربطی نداشت که من می ترسم از اینکه دیگر کسی سر به هوا خطابم نکند.
به کافه چی ربطی نداشت که من پشت زنانگیِ پنهانم که تنها برای تو آشکار بود حالا هی باید قول های مردانه بدهم تا قوی به نظر برسم.
به کافه چی .... کافه چی موکا ی نسپرسو دارم را با لبخند مشتری پسندش سرو کرد و به رسم ادب یک نوش جان گفت و پشت میز دیگری در کافه نشست از بیکاری که شاید خیلی هم خنک نبود.
تو داری نمی آیی، این بلاتکلیفیِ من نمی تواند بی دلیل باشد و موکا ی امروز صبح که نسپرسو دار بود، اما طعمش هیچ فرقی با موکا ی اسپرسو دار نداشت، کافه چی گفت "کیفیتش بهترِ و گرون تر،اما من همون قیمت براتون حساب می کنم" و من لبخند زدم....
راستی می دانی چند وقت است ناخنهایم رنگ لاک را به خود ندیده اند؟؟؟؟؟!!!!!!
(سین.شین )
#سین_شین #سمیرا_شکوری #سمیراشکوری
#samirashakouri #samirashakoori
Read more
<span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> رؤیاهایی که در حد یک رؤیا باقی می‌مانند ما را نمی‌رنجانند ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم  و ...
Media Removed
رؤیاهایی که در حد یک رؤیا باقی می‌مانند ما را نمی‌رنجانند ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم  و محقق نشدند ناراحت نمی‌شویم اندوه عمیق ما  برای چیزهایی است که  تنها برای یک بار اتفاق افتادند  و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهد شد #احلام_مستغانمی گردنبندهای رزینی با رنگ ثابت هر ... 💐💐💐
رؤیاهایی که در حد یک رؤیا باقی می‌مانند
ما را نمی‌رنجانند
ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم 
و محقق نشدند
ناراحت نمی‌شویم
اندوه عمیق ما 
برای چیزهایی است که 
تنها برای یک بار اتفاق افتادند
 و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهد شد

#احلام_مستغانمی 🌷🌷🌷
گردنبندهای رزینی با رنگ ثابت
هر عدد۲۰ تومان با طرح های منگوله
و ۳۰ هزار تومان با عکس دلخواه شما
Read more
‍ ‍ اندوه ما به خاطر چیست؟ رویاهایی که در حد یک رویا باقی می‌مانند، ما را نمی‌رنجانند، ما بابت چیزهایی ...
Media Removed
‍ ‍ اندوه ما به خاطر چیست؟ رویاهایی که در حد یک رویا باقی می‌مانند، ما را نمی‌رنجانند، ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم و محقق نشدند، ناراحت نمی‌شویم. اندوه عمیق ما، برای چیزهایی ست که تنها برای یک بار اتفاق افتادند و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهند شد. #احلام_مستغانمی مشکی برازنده‌ی ... ‍ ‍ اندوه ما به خاطر چیست؟

رویاهایی که در حد یک رویا باقی می‌مانند، ما را نمی‌رنجانند،
ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم و محقق نشدند، ناراحت نمی‌شویم.
اندوه عمیق ما،
برای چیزهایی ست که تنها برای یک بار اتفاق افتادند و
ندانستیم که دیگر تکرار نخواهند شد.
#احلام_مستغانمی
مشکی برازنده‌ی توست
Read more
. وقتی با چشم‌های تو نگاه کردم متفاوت نگاه کردم. وقتی با بدن تو گام برداشتم متفاوت گام برداشتم. می‌خواستم ...
Media Removed
. وقتی با چشم‌های تو نگاه کردم متفاوت نگاه کردم. وقتی با بدن تو گام برداشتم متفاوت گام برداشتم. می‌خواستم چیزهای پاکیزه را نشانت بدهم. پیش از بی‌رحمی، اندوه، نومیدی، آلودگی و درد، چیزهای پاکیزه‌ای را که تنها برای تو بودند، چیزهای پاکیزهٔ بالاتر از همه‌چیز. اما آن‌طور که من می‌خواستم درنیامد. ... .
وقتی با چشم‌های تو نگاه کردم متفاوت نگاه کردم. وقتی با بدن تو گام برداشتم متفاوت گام برداشتم. می‌خواستم چیزهای پاکیزه را نشانت بدهم. پیش از بی‌رحمی، اندوه، نومیدی، آلودگی و درد، چیزهای پاکیزه‌ای را که تنها برای تو بودند، چیزهای پاکیزهٔ بالاتر از همه‌چیز. اما آن‌طور که من می‌خواستم درنیامد. بارهاوبارها به درون چشم‌های تو باریک می‌شدم، گویی در پی شکلی در آینه‌ای ژرف و سیاه می‌گشتم.
.
.
#کتاب_سپید
#هان_کانگ نویسنده کتاب #اعمال_انسانی
ترجمه #مژگان_رنجبر
#نشرچترنگ
.
کتاب سپید روایتی است در سوگ مرگ نوزادی دو ساعت پس از تولدش. راوی همان‌قدر به زندگی دوساعتۀ خواهرش ارج می‌نهد که به داستان خداحافظی‌اش از دنیا. راوی لیستی از اجسام و مفاهیم سفیدی که مستقیم یا غیرمستقیم با زندگی و مرگ خواهر نوزادش در ارتباط است تهیه می‌کند؛ او امیدوار است که کلمات خود به مرهمی سپید بر روی زخم دیرینه‌اش تبدیل شوند. هان کانگ کتاب سپید را حول اجسام و مفاهیم سفیدی شکل می‌دهد که یادآور رسوم عزاداری و یادبود است.
هان کانگ برندۀ جایزۀ بین‌المللی من‌ بوکر برای رمان گیاه‌خوار در سال 2016 شد. کتاب اعمال انسانی او، برندۀ جوایز متعدد و از کتب پرفروش و بحث‌‌برانگیز است. اما کتاب سپید با نثر شعرگونۀ خود به گونه‌ای متفاوت از این دو اثر توانایی‌های این نویسندۀ کره‌ای را به تصویر می‌کشد. کتاب سپید اثری ا‌ست رمزآلود با ساختاری متفاوت و زبانی گیرا. نشر چترنگ از همین نویسنده رمان اعمال انسانی را نیز منتشر کرده است.
کتاب سپید را مژگان رنجبر به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در ۱۵۹ صفحه و به قیمت ۱۶۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

@chatrangpublication
Read more
در ستاره بارانِ میلادت میان احساس من تا حضور تو حُبابی است از جنس هیچ از دستان من تا لمس نگاه تو آسمانی ...
Media Removed
در ستاره بارانِ میلادت میان احساس من تا حضور تو حُبابی است از جنس هیچ از دستان من تا لمس نگاه تو آسمانی است به بلندای عشق جشن میلادت را به پرواز می روم دراین خانگی ترین آسمانِ بی انتها آسمانی که نه برای من نه برای تو که تنها برای “ما” آبیست ❣داداش کوچولو تولدت مبارک ( البته دیگه مرد خونمونی)😗😙🦁🦁⚘👬👬 #برادر ... در ستاره بارانِ میلادت
میان احساس من
تا حضور تو
حُبابی است از جنس هیچ
از دستان من
تا لمس نگاه تو
آسمانی است به بلندای عشق
جشن میلادت را به پرواز می روم
دراین خانگی ترین آسمانِ بی انتها
آسمانی که نه برای من
نه برای تو
که تنها برای “ما” آبیست 💙❤💙❣داداش کوچولو تولدت مبارک ( البته دیگه مرد خونمونی💪💪)💖💝❣💗❤💙😘😗😙😚😍🦁🦁🌷⚘👬👬💪👈💪👉 #برادر #داداش #داداشم #خانواده #داداشی #دادا #داداشا #تولد #تولد_تولد_تولدت_مبارک🎂😍❤️🌹👏☝️👌🐥😇👊👑🌺🐤💐💥💫✨❤️💛💚💙💜🙆💓💞💕 #تولدت #داداشم❤ #داداشمی❤️❤️❤️❤️😍😍😍😍😍😘😘😘😘😘😘👨‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨
Read more
. ما، بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم و محقق نشدند ناراحت نمی شویم اندوه عمیق ما برای چیزهایی ...
Media Removed
. ما، بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم و محقق نشدند ناراحت نمی شویم اندوه عمیق ما برای چیزهایی است که تنها برای یک بار اتفاق افتادند! و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهند شد... . #احلام_مستغانمی .
ما،
بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم
و محقق نشدند ناراحت نمی شویم
اندوه عمیق ما برای چیزهایی است
که تنها برای یک بار اتفاق افتادند!
و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهند شد...
.
#احلام_مستغانمی
اپلیکیشن iOS برای اندروید: اندروید نیز سرویس موزیک اپل را دریافت می کند روز گذشته و در جریان کنفرانس ...
Media Removed
اپلیکیشن iOS برای اندروید: اندروید نیز سرویس موزیک اپل را دریافت می کند روز گذشته و در جریان کنفرانس اختصاصی  اپل برای توسعه دهندگان (WWDC) اپل از اپلیکیشن اپل موزیک رونمایی کرد. ولی این رونمایی با سایر رونمایی ها تفاوت عمده ای داشت و آن هم عرضه آن به سیستم عامل اندروید در کنار iOS است! این سرویس ... اپلیکیشن iOS برای اندروید: اندروید نیز سرویس موزیک اپل را دریافت می کند

روز گذشته و در جریان کنفرانس اختصاصی  اپل برای توسعه دهندگان (WWDC) اپل از اپلیکیشن اپل موزیک رونمایی کرد. ولی این رونمایی با سایر رونمایی ها تفاوت عمده ای داشت و آن هم عرضه آن به سیستم عامل اندروید در کنار iOS است!

این سرویس موزیک که تنها برای کار روی دستگاه های اپل طراحی شده است – همانند سایر اپلیکیشن های اصلی این کمپانی-  این بار قرار است به دستگاه های اندرویدی هم راه پیدا کند. اپل اکنون آماده عرضه این محصول در 30 ژوئن در بیش از 100 کشور دنیا می باشد.
به این ترتیب سرویس موزیک اپل که از چندی پیش برای آمدنش گرد و خاک زیادی به پا کرده است این بار نه تنها به آیفون، آیپد، آیپد تاچ و دستگاه های مک می رود، بلکه راه خود را به کامپیوترهای رومیزی و دستگاه های اندرویدی نیز باز کرده است.

این سرویس دارای ویژگی های بسیاری است که از جمله ان می توان سرویس استریم کردن موزیک اشاره کرد. واضح این که این سرویس دارای ترک ها و آلبوم های مختلف است که به انتخاب و سلیقه شما قابل چینش می باشد. ویژگی دیگر آن رادیو می باشد، که کانال های مختلف رادیویی از سراسر جهان را آماده استفاده توسط کاربران اندورید و iOS و حتی PC می کند.

اپل موزیک همچنین دارای قابلیت آپلود موزیک از Amazon’s Music  و Google Music نیز می باشد.

#نرم_افزار_موبایل #اپلیکیشن #اپ #آی_او_اس
#app #application #ios
Read more
امروز داستانی در مورد یه گنجشک خوندم،گنجشکی که مدام رازو نیاز میکرد تا اینکه بعد از یه طوفان سخت مدتی ...
Media Removed
امروز داستانی در مورد یه گنجشک خوندم،گنجشکی که مدام رازو نیاز میکرد تا اینکه بعد از یه طوفان سخت مدتی از گنجشک خبری نبود،فرشته ها سراغشو از خدا گرفتندو خدا پاسخ داد خواهد امد زیرا من تنها شنونده او هستم،گنجشک با ناله و شکایت برگشت از اینکه چرا در طوفان خانه اش که تنها مکان ارامش او بود ویران شد؟ وخدا ... امروز داستانی در مورد یه گنجشک خوندم،گنجشکی که مدام رازو نیاز میکرد تا اینکه بعد از یه طوفان سخت مدتی از گنجشک خبری نبود،فرشته ها سراغشو از خدا گرفتندو خدا پاسخ داد خواهد امد زیرا من تنها شنونده او هستم،گنجشک با ناله و شکایت برگشت از اینکه چرا در طوفان خانه اش که تنها مکان ارامش او بود ویران شد؟
وخدا پاسخ داد زمانی که خواب بودی ماری به لانه ات نزدیک شد خانه ات را برای نرسیدن او و نجات تو ویران کردم،و بسیارند اتفاقات بدی که تنها برای نجات تو اتفاق می افتند.
داشتم فکر میکردم نمیشه به جای ویران شدن خونه،مار به طریقی از بین میرفت؟؟
یا اینکه بعدش مار هم شکایت میکرد که چرا فقط برای خوردن غذایی از بین رفته!!!!
Read more
 #کتاب "رویاهایی که در حد یک رویا باقی می‌مانند، ما را نمی‌رنجانند، ما بابت چیزهایی که آرزویشان را ...
Media Removed
#کتاب "رویاهایی که در حد یک رویا باقی می‌مانند، ما را نمی‌رنجانند، ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم و محقق نشدند، ناراحت نمی‌شویم، اندوه عمیق ما برای چیزهایی است که تنها برای یک‌بار اتفاق افتادند و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهند شد"."از متن کتاب" "هاله" دختر بیست و هفت ساله‌ی الجزایری ... #کتاب
"رویاهایی که در حد یک رویا باقی می‌مانند، ما را نمی‌رنجانند، ما بابت چیزهایی که آرزویشان را داشتیم و محقق نشدند، ناراحت نمی‌شویم، اندوه عمیق ما برای چیزهایی است که تنها برای یک‌بار اتفاق افتادند و ندانستیم که دیگر تکرار نخواهند شد"."از متن کتاب"
"هاله" دختر بیست و هفت ساله‌ی الجزایری ،پدر موسیقیدان و نوازنده و برادرش رو طی دو حادثه‌ی تروریستی از دست داده...پدرش به جرم نواختن و حمل ساز توسط اسلا‌م‌گرایان افراطی کشته شده و برادرش که به اجبار به اسلا‌م‌گراها پیوسته بعد از توبه کردن و برگشت به خانه ترور شده..."هاله" به جای مبارزه‌ی مسلحانه با تروریست‌ها راه دیگه‌ای رو انتخاب میکنه، او تصمیم میگیره که روی صحنه بره و با آوازش اعلام کنه که هیچ قدرتی توان مقابله با زندگی رو نداره..."طلال" که در مصاحبه‌ای تلوزیونی اون رو میبینه به‌ش دل میبنده و با ترفندهای عاشقانه "هاله" رو از عشقی که به‌ش داره مطلع میکنه...آیا حسادتِ زیر نقاب عشق پنهان شده به اندازه‌ای قوی هست که بتونه صدایی رو که تروریست‌ها از خفه کردن‌ش عاجز موندن، خاموش کنه؟

#احلام_مستغانمی همه‌ی سعی خودش رو به کار برده تا ثابت کنه که "زن" امروز الجزایر دیگه اون دختر دیروز نیست و دنیایی کاملا متفاوت داره ولی با این وجود مغز کلام‌ و تعابیرش نشون میده گره‌هایی که به اندازه‌ی تاریخ قدمت دارند به این راحتی باز شدنی نیستند.

کتاب ترجمه‌ی بسیار زیبا و چشمگیری داره و مشخصه که مترجم کاملا به زیان عربی تسلط داره...کاش شعرهای عربی رو با این ترجمه پیدا کنم.. 🌿بعداً نوشت: شعرهای عربی با این ترجمه رو پیدا کردم😉
Read more
امروزه همه افزایش روزانه نرخ ارز را با نگرانی دنبال می کنند و عده ای هم در داخل و خارج این حس نادرست را ...
Media Removed
امروزه همه افزایش روزانه نرخ ارز را با نگرانی دنبال می کنند و عده ای هم در داخل و خارج این حس نادرست را تزریق می کنند که انگار کنترل اقتصاد از دست دولت خارج شده است. اما واقعیت اینست که نرخ ارزی که این روزها در کوچه و خیابان تعیین میشود، شاخص مناسبی برای تبیین واقعیتهای اقتصادی کشور و حتی تعیین نرخ ارز ... امروزه همه افزایش روزانه نرخ ارز را با نگرانی دنبال می کنند و عده ای هم در داخل و خارج این حس نادرست را تزریق می کنند که انگار کنترل اقتصاد از دست دولت خارج شده است. اما واقعیت اینست که نرخ ارزی که این روزها در کوچه و خیابان تعیین میشود، شاخص مناسبی برای تبیین واقعیتهای اقتصادی کشور و حتی تعیین نرخ ارز نیست. اولا به این دلیل که حجم روابط تجاری کشور و جابجایی ارز در آن بیش از صد میلیارد دلار است که حدود نیمی از آن واردات میباشد. تخصیص ارز برای واردات، از منابع ارزی کشور که متکی بر درآمدهای نفتی و درآمدهای صادرات کالاهای غیر نفتی میباشد صورت میگیرد. در واقع قیمت ارزی که برای واردات اعم از کالاهای اساسی و مصرفی تخصیص پیدا می کند شاخص بسیار مهمتری برای تعیین نرخ واقعی ارز است. بر اساس آمار، اگر سهم واردات را کنار بگذاریم، سهم تقاضای ارز در بازار فقط سه درصد نیازهای مصرفی کشور را در بر می گیرد. حال چگونه نرخ تعیین شده در بازار برای سه درصد نیاز مردم میتواند شاخص واقعی ارزش ارز باشد؟
دولت در حال حاضر چندین میلیارد دلار ارز با قیمت پایه چهار هزار و دویست تومان برای خرید کالاهای اساسی از جمله دارو اختصاص داده است و بانک مرکزی نیز با تشکیل سازو کاری بنام بازار ثانوی، شرکتها و‌موسسات مختلف اقتصادی صادر کننده را مکلف نموده است که درآمدهای ارزی خود را برای تامین مصرف واردات رسمی با نرخ توافقی به این بازار عرضه کنند. در همین چند روز بیش از معادل یک میلیارد و دویست میلیون دلار با قیمت میانگین هشت هزار و نهصد تومان در سامانه نیما ارز خرید و فروش شده است.
پس در واقع باید گفت قیمت مثلا سیزده، چهارده هزار تومان برای دلار در بازار که ممکن است تنها برای محدوده ی خرید و فروش ارز در سطح بیست، سی هزار دلار هم تعیین شده باشد، تنها یک بخش از قیمتی است که بر روی ارز گذارده می شود، در حالیکه در همین زمان قیمت ارز برای نقل و انتقال در حد معادل چندین میلیارد دلار ، چهار هزار و دویست تومان و یا حدود نُه هزار تومان بوده است. با حجم و سهم اندکی که ارز بازار در سبد مصرف ارزی کشور دارد نمیتوان پذیرفت که ملاک تعیین قیمت ارز، قیمت بازار باشد. بنابر این باید پذیرفت که نرخ واقعی ارز در اقتصاد ایران، بازار نیست. پس این ادعاها که ارزش پول کشور در مدت زمان کوتاهی نصف شده است بی پایه است. در این شرایط حساس باید از التهاب غیر ضروری خودداری کنیم و دولت را برای تصمیمات غیر کارشناسی همچون تزریق بدون مدیریت شده ارز به بازار که ممکن است به اتلاف سرمایه های ملی منجر شود تحت فشار قرار ندهیم.
Read more
<span class="emoji emoji274c"></span>تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه #هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی ...
Media Removed
تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه #هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی و #گرفتاری های روزمره نوعی #خواب تلقی می شود. پس برای ایجاد آن حالت در خود بهتر است #آرامش_باطنی را در خود به وجود آورید، تا نه مثل #خواب_زدگان بلکه مانند کسانی که در #عالم_خواب به دنبال #رفع_مشکلات ... ❌تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه
#هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی و #گرفتاری های روزمره نوعی #خواب تلقی می شود. 🔵پس برای ایجاد آن حالت در خود بهتر است #آرامش_باطنی را در خود به وجود آورید، تا نه مثل #خواب_زدگان بلکه مانند کسانی که در #عالم_خواب به دنبال #رفع_مشکلات خود هستند ضمیر ناخودآگاه را به یاری بخواهید. 🔺 #بی_خوابی انسان را دچار #آشفتگی، #عصبانیت و #اختلال_رفتار و #گفتار می کند. 🔱 #دکتر_جورج_استیونسون استاد برجسته سازمان ملی بهداشت روانی آمریکا درباره این موضوع این گونه اظهار کرده است: «من تصور می کنم که هرکسی حداقل به #شش_ساعت #خواب و یا بیشتر در شبانه روز احتیاج دارد، تا بتواند #تنی_سالم داشته باشد. 🔺آن هایی که به کمتر از این قانع هستند سخت در اشتباهند». 🔵دانشمندانی که درباره این خصیصه مطالعه کرده اند به این باور رسیده اند که #بیخوابی_مداوم سبب اختلالاتی در زمینه های #روانی می شود. 🔱از یاد نبرید که انسان به هنگام خواب است که از جهت روحی #شارژ می شود و نشاط و شادی زندگی بعد از استراحتی ممتد و منظم در ما به وجود می آید. 🔱اکنون محرز شده که #مغز_خسته چنان حریصانه خواهان خواب می شود که حتی حاضر است برای دست یافتن به آن از هیچ فداکاری دریغ نورزد. 🔵از نتایج آزمایش ها این گونه معلوم می شود که تنها بعد از سه چهار ساعت بی خوابی است که #چرت های کوتاه شروع می شود و درست مانند مواقع خواب، پلک ها سنگین و ضربان قلب کندتر می شود. 🔵هر #چرت بیش تر از #ثانیه ای طول نمی کشد. این لحظات کوتاه #دوران_ناآگاهی نام گرفتند و سرشار از رویاها و تصاویر گشتند و هر اندازه بر مدت بی خوابی اضافه شود، بر تعداد چرت ها هم اضافه می شود و مدت آن بیشتر می شود و به دو یا سه ثانیه هم می رسد. این اتفاق ممکن است برای هر انسانی اتفاق بیفتد، مخصوصا برای #رانندگانی که ساعت های طولانی متمادی پشت فرمان می نشینند 🔱 #تکرار_کن :

جسم من به سرعت #بهبود می یابد.. من #احساس بسیار خوبی دارم و سلامتی خود را به ديگران منعکس می کنم.. "خداوندا" سپاسگـــــــذارم 🙏💎💙
Read more
🦋<span class="emoji emoji2728"></span> امروز داستانی شنیدم...عجیب ولی واقعی! یه زوج عاشق تازه مزدوج که قصد مهاجرت داشتن، با یه بحث و ...
Media Removed
🦋 امروز داستانی شنیدم...عجیب ولی واقعی! یه زوج عاشق تازه مزدوج که قصد مهاجرت داشتن، با یه بحث و دعوای کوچیک منزل خانوادهٔ آقای پسر، پسر بحث رو منتقل می‌کنه به خانواده و دختر می‌رنجه از این بابت و به حالت قهر می‌ره خونه پدرش و ... این رفتن همانا، بی‌خبر موندن از پسر قصه همان...تا حدی بی‌خبر که بالاخره ... 🦋✨
امروز داستانی شنیدم...عجیب ولی واقعی!
یه زوج عاشق تازه مزدوج که قصد مهاجرت داشتن، با یه بحث و دعوای کوچیک منزل خانوادهٔ آقای پسر، پسر بحث رو منتقل می‌کنه به خانواده و دختر می‌رنجه از این بابت و به حالت قهر می‌ره خونه پدرش و ... این رفتن همانا، بی‌خبر موندن از پسر قصه همان...تا حدی بی‌خبر که بالاخره دختر سراغ همسر رو می‌گیره و توسط خانواده پیچونده می‌شه و در نهایت با کلی این در و اون در زدن، از دوستای آقا می‌شنوه که ایشون کوله‌بار و فلنگ رو بستن...! عجیب نیست؟ اینه تعهد؟ اینه ازدواج؟! اینه وضعیت جامعهٔ کثیف و لجن امروز؟ به همین راحتی وارد زندگی یکی بشی و بی‌خداحافظی از همسررررت..!!!! چی داره به سرمون میاد؟!
.
با شنیدن این ماجرا، یاد یه قصه‌ای افتادم:
یکی بود یکی نبود! غیر از خدای مهربون، یه دخترکی بود، از شهری راهی پایتخت شد...بر خلاف تصور خودش که فکر می‌کرد همه جا براش کوچیک می‌شه، این ظرف خود دخترک بود که خیلی کوچیک بود...روزها گذشت و گذشت و این خانم خوب قصهٔ ما با کسی که عاشقانه دوست داشت زندگی می‌کرد و بعد چندسال صاحب فرزندی می‌شن و خانم قصه حالا دیگه یه مادر بود. مادری دلبسته به فرزند. ولی خب دست بی‌رحم روزگار، زندگی رو چرخوند و چرخوند و دلبستگی‌های خوشگل گذشته تموم شدن و و زن قصهٔ ما سردراورد از یه زندگی عجیب و غریب و پر از سیاهی، با یه ویترین رنگی رنگی قشنگ...اینکه یهو از ادعای استقلال رسید به تن دادن به هر کاری و هر خاری و حتی عشق ممنوعی که ده سال پیش براش غیرقابل تصور بود و دور از مخیله...برای تنها نبودن؟ یا حتی طمع و بلندپروازی...

چی داره سرمون میاد؟ چی عشق و عاشقی رو از بین می‌بره و دلمون چندبار مصرف می‌شه؟ چی باعث می‌شه که وارد روابط متعدد بشیم و دست بزنیم به انتخاب‌های عجیب و غریب؟

نه داورم که خطا بگیرم، نه قاضی که حکم بدم...
یه انسانم...دارای فکر! عقل! منطق...و پر از حس...
فکر می‌کنم...فکر...فکر...فکر...
به زندگی، به روزگار، به عشق، به سیر عشق! که اکثراً نزولیه...
به آدما، به سیاهی دلشون، به نیمه‌ی تاریکی که حتی برای بی‌سانسورترین افراد زندگیشون روشن نمی‌شه و همیشه حداقل یک بعد پنهانی دارن...یه تلخی گس و ناخوشایند...

به خودم فکر می‌کنم...به دنیای پر از رنگم که بیشتر شبیه دیزنی‌لنده تا دنیای سیاه آدما...که هر حسی توش مقدسه و هر آدمی پر از ارزش و عشق! تو دنیای من هیچ دلی نمی‌شکنه، هیچ گره‌ای کور نمی‌شه، هیچ سفیدی سیاه نمی‌شه، هیچ چشمی گریون نمی‌شه...همه صادقن و به هم معتمد...خورشید می‌تابه و بارون می‌باره...
بارون عشق،
صلح
و
آرامش...
Read more
وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در ...
Media Removed
وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در حالی که در منزلِ خودتان این گونه نیستید، بدین معنا است که اگر شرایطِ اختلاس برای شما فراهم شود #اختلاس می کنید. اگر در جشن ها و بوفه های مفتوح، زیاد می خورید در حالی که می دانید شخص دیگری آن را حساب می ... وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در حالی که در منزلِ خودتان این گونه نیستید، بدین معنا است که اگر شرایطِ اختلاس برای شما فراهم شود #اختلاس می کنید.

اگر در جشن ها و بوفه های مفتوح، زیاد می خورید در حالی که می دانید شخص دیگری آن را حساب می کند، بدین معناست که اگر فرصت خوردنِ #مالِ دیگران را پیدا کنید این کار را انجام خواهيد داد.

اگر معمولا هنگامی که در صف ‌هستید و حقوقِ در صف بودن را را رعایت نمی کنید، پس شما زمینه این را دارید که برای رسیدن به هدفِ خود از کتفِ دیگران هم بالا بروید.

اگر بر این باور هستید که هر چه را در خیابان پیدا کردید حق شماست در حالی که مال دیگران بوده است، پس قابلیت #دزدی در شما وجود دارد.

اگر جزو کسانی هستید که فامیلیِ دیگران بیشتر از اسم آن ها برای شما اهمیت دارد، یعنی این که در شما زمینه #نژاد پرستی وجود دارد و احتمال دارد که تنها با توجه به اصل و نَسَبِ دیگران به آن ها کمک کنید، هم چنین ایده و افکار دیگران برای شما مهم نیست بلکه تنها خود شخص، برای شما اهمیت دارد.

هنگامی که به قوانین #راهنمايي و رانندگی توجهی ندارید و به آن اعتنایی نمی کنید، بیانگر این است که شما زمینه #تجاوز و سرکشی را دارید حتی اگر قرار باشد اشخاص بی #گناهی هم در این بین صدمه ببینند.

هنگامی که این #پیام را خواندید و از خود سوال کردید که این مسایل ضروری نیستند، یعنی این که شما #مصلحتِ خود را بر مصلحتِ جامعه ترجیح می دهید.

مبارزه با فساد را از خودمان شروع کنیم.
Read more
همیشه کسی را برای دوست داشتن انتخاب کن، که آنقدر قلبش بزرگ باشد، که نخواهی برای اینکه در قلبش جا بگیری، ...
Media Removed
همیشه کسی را برای دوست داشتن انتخاب کن، که آنقدر قلبش بزرگ باشد، که نخواهی برای اینکه در قلبش جا بگیری، بارها و بارها خودت را کوچک کنی... التماس نکن، خودت را کوچک هر کسی نکن، تو انقدر بزرگ هستی که نیاز به کسی نداشته باشی، فقط باور داشته باش تو توانایی و بیشتر از اینی هستی که الانی، . میتوان زیبا ... همیشه کسی را برای دوست داشتن انتخاب کن، که آنقدر قلبش بزرگ باشد،
که نخواهی برای اینکه در قلبش جا بگیری، بارها و بارها خودت را کوچک کنی...
التماس نکن،
خودت را کوچک هر کسی نکن،
تو انقدر بزرگ هستی که نیاز به کسی نداشته باشی،
فقط باور داشته باش تو توانایی و بیشتر از اینی هستی که الانی،
.
میتوان زیبا زیست…
نه چنان سخت که از عاطفه دلگیر شویم،
نه چنان بی مفهوم که بمانیم میان بد و خوب!
لحظه ها میگذرند
گرم باشیم پر از فکر و امید…
عشق باشیم و سراسر خورشید…
.
.زندگی شگفت انگیز است، فقط باید بدانید که چطور زندگی کنید!
در غیر این صورت سراسرعمر خود را در رنج و سختی دست و پا خواهید زد ...
این انسان است که مقایسه را خلق کرده است و عده ای در این میان تنها با حس و رفتار "مقایسه کردن" زندگی می کنند و مدام این حس منفی را تغذیه و رشد می دهند.

با این حس و رفتار، تنها دو نتیجه منتظر انسان است. یعنی گاهی احساس برتر بودن می کنی و گاهی احساس کوچکی و خواری... انسان می داند که احساس خواری و کوچک بینی بیش از احساس برتری در او جا می گیرد. زیرا میلیون ها انسان وجود دارد که ممکن است از او زیباتر، از او بلندقدتر، از او قوی تر، هوشمندتر، توانمند تر و... باشد. یک فرد چنان است و دیگری چنین است.

اگر به مقایسه کردن خود با این میلیون ها انسان ادامه دهی، عقده ی حقارت تو نیز روز به روز بزرگ تر و حجمی میلیونی پیدا می کند. در حالیکه پندارهای تو و به عبارتی قیاس های تو در واقعیت وجود ندارند. آنچه که واقعیت می پنداری تنها تصورات و انگارهای تو هستند.
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #قلب #حقیر
Read more
چکیده ای ازوصیت نامه شهیدمحمدرضادهقان بسم الله الرحمن الرحیم " وفدیناه بذبح عظیم" و او را به قربانی ...
Media Removed
چکیده ای ازوصیت نامه شهیدمحمدرضادهقان بسم الله الرحمن الرحیم " وفدیناه بذبح عظیم" و او را به قربانی بزرگی بازخریدیم. سوره مبارکه صافات آیه ۱۰۷ اینجانب محمدرضا دهقان امیری فرزند علی در سلامت کامل روانی و جسمی و در آرامش کامل شهادت می دهم به یگانگی حضرت حق و شهادت می دهم به دین مبین اسلام و قرآن ... چکیده ای ازوصیت نامه شهیدمحمدرضادهقان

بسم الله الرحمن الرحیم "
وفدیناه بذبح عظیم" و او را به قربانی بزرگی بازخریدیم. سوره مبارکه صافات آیه ۱۰۷

اینجانب محمدرضا دهقان امیری فرزند علی در سلامت کامل روانی و جسمی و در آرامش کامل شهادت می دهم به یگانگی حضرت حق و شهادت می دهم به دین مبین اسلام و قرآن و نبوت خاتم الانبیاء حضرت محمد(ص) و امامت امیرالمومنین حیدر کرار علی ابن ابی طالب(ع) و یازده فرزند ایشان که آخرینشان حضرت حجت قائم آل محمد(عج) برپا کننده عدل علوی در جهان و منتقم خون مادرسادات خانوم فاطمه زهراء(س) می باشد. ( اللهم عجل لولیک الفرج)
با سلام بر همه ی دوستان، آشنایان و اقوام و ... این حقیر از همه ی شما عزیزان تقاضای حلالیت دارم. و تشکر می کنم از پدر و مادر عزیزتر از جانم که تمام تلاش خود برای نشان دادن راه سعادت به فرزندشان انجام دادند و این حقیر حتی نتوانستم قدر کوچکی از این فداکاری ها را پاسخ دهم. از این دو بزرگوار حلالیت می خواهم و از صمیم قلب نیازمند دعایشان هستم.

و تشکر می کنم از برادر عزیزم و امیدوارم که شهادت و روحیه جهادی را سرلوحه خود قرار دهی و همچنین خواهر عزیزم و حامی همیشگی من که نهایت لطف را بر من داشته است و من فقط با بدی پاسخش را دادم امیدوارم هم اکنون نیز دعایت را از برادرت دریغ نکنی و همیشه به یادش و زینب گونه پایداری کنی.

از همه دوستان دانشگاه و مسجد و استادان و مربیانم و... در خواست حلالیت دارم و از شما دوستان___
می خواهم این حقیر را از دعای خیرتان محروم نفرمایید و اگر کوتاهی کردم در حق شما عزیزان به بزرگواری خود عفو کنید و از حقی که بر گردنم دارید درگذرید.

بر اساس آیه مبارکه ۱۵۶ سوره بقره: "الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا انا لله و انا الیه راجعون" آنها که هرگاه مصیبتی به آنها می رسد صبوری کنند و گویند ما ازآن خداییم و به سوی او باز می گردیم.
صبر را سرلوحه کار خود قرار دهید و مطمئن باشید که هرکس از این دنیا خواهد رفت و تنها کسی که باقی می ماند خداوند متعال است، اگر دلتان گرفت یاد عاشورا کنید و مطمئن باشید غم شما از غم ام المصائب خانوم زینب کبری(س) کوچک تر است، روضه اباعبدالله و خانوم زینب کبری فراموش نشود و حقیقتا مطمئن باشید که تنها با یاد خداست که دلها آرام می گیرد.
قال الحسین( ع):
ان کان دین محمد لم یستقم الا بقتلی فیاسیوف خذینی
اگر دین محمد تداوم نمی یابد مگر با کشته شدن من، پس ای شمشیرها مرا دربر بگیرید.
بالهایم هوس با تو پریدن دارد
بوسه بر خاک قدم های تو چیدن دارد
من شنیدم سر عشاق به زانوی شماست
و از آن روز سرم میل بریدن دارد
Read more
. «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» نام کتابی است نوشته «عطیه عطارزاده»، نشر چشمه، ۱۳۹۵ داستان درباره ...
Media Removed
. «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» نام کتابی است نوشته «عطیه عطارزاده»، نشر چشمه، ۱۳۹۵ داستان درباره ی دختری است که از پنج سالگی نابیناست، و پس از آن تا ۲۲ سالگی تنها دو بار از خانه خارج شده است. او به همراه مادرش زندگی می کند. کار آنها خشک کردن و ترکیب گیاهان و ساخت داروهای گیاهی است. مردی به نام سیّد، ... .
«راهنمای مردن با گیاهان دارویی» نام کتابی است نوشته «عطیه عطارزاده»، نشر چشمه، ۱۳۹۵
داستان درباره ی دختری است که از پنج سالگی نابیناست، و پس از آن تا ۲۲ سالگی تنها دو بار از خانه خارج شده است. او به همراه مادرش زندگی می کند. کار آنها خشک کردن و ترکیب گیاهان و ساخت داروهای گیاهی است. مردی به نام سیّد، مواد لازم را برای آنها می آورد و داروها را از آنها می خرد. از همین چند جمله می توانید جهان کوچک دختر، حتی مادر و همچنین داستان را بشناسید. تمام آگاهی دختر از طریق کتاب هایی است که مادر برای او می خواند. شیخ (ابن سینا) شخصیت همیشه‌همراه اوست. سایر شخصیت های کتاب نیز (پدر، مه‌لقا، سردار) تنها در خیالات او می آیند و می روند و کنش هایی جزیی دارند. دختر در شانزده سالگی برای دومین بار از خانه خارج می شود و با فضایی جدید، بزرگ و ناآشنا روبرو می شود. اما این اتفاق گره و کنش اصلی داستان نیست. بلکه داستان، به شیوه ی کلاسیک، گره و کنش و نمودار زنگوله ای ندارد. و تغییرات آهسته و نیز در رفت و برگشت های زمانی اتفاق می افتند.
عطیه ی عطارزاده شاعر است. اگر شعرها و داستانش را خوانده باشید می فهمید که چقدر این کتاب داستان شاعرانه نوشته شده است و چقدر شعرهای این شاعر داستانند. من بیشتر دوست دارم او را داستان‌نویس بنامم تا شاعر. دختر که راوی این داستان است جهان پیرامونش را بو می کشد و لمس می کند و از این طریق چیزها برای او وجه دیگری دارند و به گونه ای دیگر دیده می شوند. همین اتفاق به اندازه ی کافی شاعرانه است. انتخاب راوی، انتخابی سخت اما هوشمندانه است. دختر، همه چیز را توضیح می دهد. ساده اما با جملاتی که توصیفی نیستند. بلکه ادراکی و ملایمند. گاهی هم جملاتی اند از کتاب هایی که خوانده است. اسم فصل های کتاب را که ببینید، خواهید فهمید چه می گویم:
پرده ی ۱: در باب من؛ شوری سرخ است. پرده ی ۲: در باب خانه؛ تنهایی چیز پُری است و همزمان خالی. پرده ی ۳: در باب دیدن؛ کلمات نجات دهنده اند. و… پرده ی ۲۳: در باب جاودانگی؛ جهان پیش از آنکه اتفاق بیفتد، اتفاق افتاده.
داستان به خودی خود هیچ کششی ندارد. مخاطب در انتظار چیزی نیست و شاید خواندنش برایتان حوصله سر بر باشد. هر چند که در جای جای کتاب، کلیدهایی داده می شوند از اتفاقی که خواهد افتاد/افتاده است. اما مگر چقدر می شود به حرف های دختری که مدام در عوالم خیال سر می کند، اعتماد کرد؟!
اما من کتاب را به راحتی خواندم. آن هم به خاطر...
.
⬅️⬅️ادامه در کامنت و متن کامل کانال تلگرام➡️➡️
فاطمه اختصاری
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
#سمفکف
Read more
. <span class="emoji emoji1f3ac"></span> #ویدیوی_انگیزشی با عنوان : صحبت های جالب و شنیدنی جک ما ( بزرگترین ثروتمند چین ) این ویدیو رو ...
Media Removed
. #ویدیوی_انگیزشی با عنوان : صحبت های جالب و شنیدنی جک ما ( بزرگترین ثروتمند چین ) این ویدیو رو حتما کامل ببینید، فوق العاده است ( این پست شامل ۳ قسمت میباشد ) . . #تلنگر من ۳ بار در کالج رد شدم. بیش از ۳۰ بار برای استخدام اقدام کردم اما همیشه تقاضای من رد شد. زمانی که KFC برای اولین بار به چین ... .
🎬 #ویدیوی_انگیزشی
با عنوان : صحبت های جالب و شنیدنی جک ما ( بزرگترین ثروتمند چین )
این ویدیو رو حتما کامل ببینید، فوق العاده است
( این پست شامل ۳ قسمت میباشد )
.
.
#تلنگر

من ۳ بار در کالج رد شدم. بیش از ۳۰ بار برای استخدام اقدام کردم اما همیشه تقاضای من رد شد.

زمانی که KFC برای اولین بار به چین وارد شده بود، ما ۲۴ نفر بودیم که برای استخدام تقاضا داده بودیم اما من تنها نفری بودم که نتوانست وارد شود.

برای ورود به پلیس هم تقاضا داده بودم که آن‌جا هم تنها متقاضی ناکام بودم.

در ضمن ۱۰ بار برای ورود به دانشگاه هاروارد در آمریکا اقدام کردم که هر ۱۰ بار پاسخ منفی بود.

شاید فکر کنید این‌ها خاطرات یک بیمار روانی یا آخرین نامه‌ی کسی است که به دلیل افسردگی شدید خودکشی کرده است.

اما اگر چنین فکر می‏‌کنید سخت در اشتباهید، چرا که این‌ها جملات جک ما (Jack Ma) خالق سایت Alibaba و صاحب رتبه‌ی ۳۳ در بین ثروتمندترین افراد دنیا است که ثروت او بالغ بر ٢٨/٨ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

این ثروتمندترین مرد چینی، قبل از موفقیت این سایتش، در دو بیزینس اینترنتی دیگر شکست خورده بود.

لطفا بلند شوید و به حرکت ادامه دهید !
.
🔻 اطلاعیه جدید 🔻
#محصول جدید 🛍
بزرگترین پکیج انگیزشی در ایران📦🎁
👇
.
مجموعه بزرگ ۳ هزار و ۵۰۰ دقیقه ویدیوی فوق العاده انگیزشی ( جدید )
.
😱 در این محصول بیش ۶۵۰ قطعه ویدیوی جدید دیگر موجود است !
.
⛔ توجه : زمان فروش و تعداد محصولات محدود میباشد
.
📦خلاصه جزییات محصول :
😍مجموعه ویدیوهای انگیزشی (۴)
😍مجموعه ویدیوهای انگیزشی (۵)
🎁به همراه هدیه رایگان و تخفیفی ویژه
🎬مجموعا بیش از ۳۵۰۰ دقیقه ویدیوی فوق انگیزشی، با حدود بیش از ۶۵۰ قطعه ویدیو
💽 مجموعا در ۷ حلقه DVD
.
توضیحات بیشتر رو در لینک پایین مشاهده کنید
👇
http://movafaghiyatshop.blogfa.com/post/17
.
🤳برای دریافت توضیحات بیشتر و مشاهده جزییات کامل پیرامون این محصول، دایرکت دهید و یا اینکه به آیدی پایین در تلگرام پیام دهید :
@ManMitavanamGroup
Read more
. ثبتی عزتمندانه از فخر عکاسی ایران مطمئن باشید که اگر کسی جلوی دوربین استاد فخرالدین فخرالدینی ...
Media Removed
. ثبتی عزتمندانه از فخر عکاسی ایران مطمئن باشید که اگر کسی جلوی دوربین استاد فخرالدین فخرالدینی قرار گرفت به این معناست که در خاطره‌ی جمعی ایران جاودانه شده است. . داستان این پرتره‌ی بی‌نظیر را بخوانید تا ببینید تصاویری که ما ثبت میکنیم چیزی جز چکاندن بی‌هوای شاتر نیست!خود را عکاس ندانیم....به ... . ثبتی عزتمندانه از فخر عکاسی ایران

مطمئن باشید که اگر کسی جلوی دوربین استاد فخرالدین فخرالدینی قرار گرفت به این معناست که در خاطره‌ی جمعی ایران جاودانه شده است.
.
داستان این پرتره‌ی بی‌نظیر را بخوانید تا ببینید تصاویری که ما ثبت میکنیم چیزی جز چکاندن بی‌هوای شاتر نیست!خود را عکاس ندانیم....به هیچ وجه
._______________________________

با تمام علاقه و ارادتی که به این هنرمند داشتم، هیچ گاه او را از نزدیک ندیده بودم تا این که سال 1382 در سومین همایش تجلیل از چهره‌های ماندگار با هم آشنا شدیم و همان شب قرار حضور او را در آتلیه‌ام با هم گذاشتیم.
یک روز صبح انتظامی را از خانه سینما، واقع در باغ فردوس سوار ماشین کردم و به آتلیه خود در خیابان طالقانی آوردم. پس از 2ساعت که تنها به صحبت گذشت، از وی خواستم شخصیتی تئاتری یا سینمایی را مقابل دوربین من بازی کند.
او نمایشنامه ای از شکسپیر را برگزید و با حرارت ، بیش از نیم ساعت به نقش آفرینی پرداخت. چهره گرد و توپر انتظامی ، کمی کار نورپردازی را سخت کرده بود؛ اما با حوصله توانستم به گونه ای صورت او را روشن کنم که هم با نشان دادن برجستگی‌های چهره، به آن بعد ببخشم و هم به بافتی دراماتیک دست یابم.
از طرف دیگر، برای دیده شدن حس بازی، کادر بازتری را انتخاب کردم و فضای بیشتری را به سیاهی اختصاص دادم. این کار، به نوعی حضور بر صحنه تئاتر را نیز تداعی می‌کرد.  در این عکس، حرکت دستها و باز بودن لب‌ها در حین ادای دیالوگ ، اوج حس بازی این هنرمند بزرگ را نشان می‌دهد. تمام آن نیم ساعتی که انتظامی بی وقفه مقابل دوربین عکاسی بازی می‌کرد، من هم به فکر نورپردازی و انتخاب کادر مناسب بودم و هم در دلم هنرنمایی او را تحسین می‌کردم.
عکاسی از چهره این بازیگر پیشکسوت، با توجه به انرژی مثبتی که او به آتلیه من بخشیده بود، لذتی مضاعف به کار من بخشید که فکر می‌کنم در عکس هم اثر آن حس می‌شود.
عزت الله انتظامی، علاوه بر هنرمند بودن، آدم وارسته‌ای نیز هست. او هیچ گاه حاضر نشده نقشی را تنها برای دستمزدش قبول کند و برای همین کارنامه‌ای موفق را برای خود رقم زده است که هیچ نمره پایینی در آن دیده نمی‌شود. 
منبع : خبرآنلاین
.
.
.
#فخرالدین_فخرالدینی
#عزت_الله_انتظامی
#پرتره
Read more
. من هیچ وقت آدم‌تنها کافه رفتن نبودم.اصلا درک نمی کردم این آدمایی رو که تنها میان‌کافه و یکی دوساعت ...
Media Removed
. من هیچ وقت آدم‌تنها کافه رفتن نبودم.اصلا درک نمی کردم این آدمایی رو که تنها میان‌کافه و یکی دوساعت میشینن کتاب میخونن و کاراشونو انجام‌میدن. کافه رفتن همیشه برام مساوی بود با قرارهای دسته جمعی و کلی خنده و شلوغی! امروز یکی دو ساعت وقت داشتم از جلو اوریانت رد شدم.همیشه دوس داشتم‌امتحانش کنم. ... .
من هیچ وقت آدم‌تنها کافه رفتن نبودم.اصلا درک نمی کردم این آدمایی رو که تنها میان‌کافه و یکی دوساعت میشینن کتاب میخونن و کاراشونو انجام‌میدن. کافه رفتن همیشه برام مساوی بود با قرارهای دسته جمعی و کلی خنده و شلوغی! امروز یکی دو ساعت وقت داشتم از جلو اوریانت رد شدم.همیشه دوس داشتم‌امتحانش کنم. به خودم گفتم‌بذار روزای اخر ۹۶ برات متفاوت باشه با یه تجربه جدید! همه تقریبا میدونن من قهوه و مشتقاتش رو واقعا دوس ندارم!خودمو به یه لاته و پیروک مهمون کردم که واقعا متفاوت باشم با همیشه!🤣🤣🤣
کلی نشستم‌ به سال ۹۶ فکر کردم برام سال سختی بود ولی این آخرش میبینم حالم خوبه راضیم از همه چی؛حتی از همه روزایی که فک میکردم نمیگذرن و سختیشون منو از پا درمیارن!از ۹۶ ممنونم که منو آدم‌ قوی تری کرد!
پ‌.ن:به ۹۷ خیلی امیدوارم. ایشالا برای همه عالی باشه و پر از خبرهای خوب!
پ.ن۲:من همچنان از قهوه و مشتقاتش متنفرم و پشیمونم از سفارش لاته!🤣🤣 ولی انصافا خوشمزه بود.
اونایی که تنها میرین کافه دمتون گرم! خیلی تجربه خوبی بود.منم به طرفداراش پیوستم!هرچند وقت یه بار لازمه!
Read more
. خودمان را چكاپ كنيم . وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون ...
Media Removed
. خودمان را چكاپ كنيم . وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در حالی که در منزل خودتان این گونه نیستید بدین معنا است که اگر شرایط اختلاس برای شما فراهم شود اختلاس می کنید. اگر در جشن ها و بوفه های باز زیاد می خورید در حالی که می دانید شخص ... .
خودمان را چكاپ كنيم
.
وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در حالی که در منزل خودتان این گونه نیستید بدین معنا است که اگر شرایط اختلاس برای شما فراهم شود اختلاس می کنید.

اگر در جشن ها و بوفه های باز زیاد می خورید در حالی که می دانید شخص دیگری آن را حساب می کند، بدین معناست که اگر فرصت خوردن مال دیگران را پیدا کنید این کار را انجام خواهيد داد.

اگر معمولا هنگامی که در صف ‌هستید و حقوق در صف بودن را رعایت نمی کنید، پس شما زمینه این را دارید که برای رسیدن به هدف خود از کتف دیگران هم بالا بروید.

اگر بر این باور هستید که هر چه را در خیابان پیدا کردید حق شما است در حالی که مال دیگران بوده است، پس قابلیت دزدی در شما وجود دارد. .
اگر جزو کسانی هستید که فامیلی دیگران بیشتر از اسم آن ها برای شما اهمیت دارد (به چه خاندانی تعلق دارند)، یعنی این که در شما زمینه نژاد_پرستی وجود دارد و احتمال دارد که تنها با توجه به اصل و نسب دیگران به آن ها کمک کنید، هم چنین ایده و افکار دیگران برای شما مهم نیست بلکه تنها خود شخص برای شما اهمیت دارد.

هنگامی که به قوانین راهنمایی و رانندگی توجهی ندارید و به آن اعتنایی نمی کنید، بیانگر این است که شما زمینه تجاوز و سرکشی را دارید، حتی اگر قرار باشد اشخاص بی گناهی هم در این بین صدمه ببینند.
.
.
.

سلام دوستهاي عزيزم
يك دنيا ممنونم از همه ي احوالپرسيها و ابراز محبتهاي دلگرم كننده تون، توي اين مدت كه كم كار بودم و كمتر پست ميذاشتم
.
پ.ن:خيلي خيلي دوستون دارم
. .
پ.ن:اين روميزي زيبا روپارسال يه خانوم هنرمند برام بافتند و هديه فرستادن
آدرس پيجشون رو براتون ميذارم
@baftani.rangi
@baftani.rangi
Read more
<span class="emoji emoji1f535"></span>تیام: نگذاشتند بمانم تا با استقلال قهرمان آسیا شوم <span class="emoji emoji1f539"></span>اصلا دوست نداشتم این شکلی از استقلال بروم. ...
Media Removed
تیام: نگذاشتند بمانم تا با استقلال قهرمان آسیا شوم اصلا دوست نداشتم این شکلی از استقلال بروم. حتی در مذاکراتی که در ترکیه داشتیم، به مدیران باشگاه گفتم که می‌خواهم بمانم تا با تیم قهرمان آسیا شویم. در این راه "وینفرد شفر" که احترام زیادی برای او قائل هستم، شاهد زنده است و می‌تواند حرف‌های من ... 🔵تیام:
نگذاشتند بمانم تا با استقلال قهرمان آسیا شوم 🔹اصلا دوست نداشتم این شکلی از استقلال بروم. حتی در مذاکراتی که در ترکیه داشتیم، به مدیران باشگاه گفتم که می‌خواهم بمانم تا با تیم قهرمان آسیا شویم. 🔹در این راه "وینفرد شفر" که احترام زیادی برای او قائل هستم، شاهد زنده است و می‌تواند حرف‌های من را تایید کند درست مثل "سرور جپاروف" که اصلا دوست نداشت از استقلال برود. 🔹متاسفانه هر بار توافق می‌شد، به قول‌هایی که می‌دادند عمل نمی‌کردند. به همین دلیل راه را برای جدایی ما هموار کردند و کاری هم از دست کسی برنمی‌آمد. 🔹تنها واقعیتی که می‌توانم بگویم این بود که من هیچ شرط غیر معقولانه‌ای برای استقلالی‌ها نداشتم و تنها می‌خواستم شان و منزلتی که داشتم، حفظ شود
🔹شنیدم مدیران استقلال مدعی شده‌اند که در حال بازگرداندن من به تهران هستند. نمی‌خواهم طرفدار استقلال بیشتر از این با این مساله درگیری داشته باشند چون این اقدام اصلا شدنی نیست و بازگشتی در کار نخواهد بود. 🔹من در حال حاضر بازیکن عجمان امارات هستم و باید به تعهدی که به این باشگاه دارم، عمل کنم و تنها برای استقلال در ادامه راه آرزوی موفقیت داشته باشم. 🔹اتفاقا باید بگویم در نشست چند روز قبل مدیر برنامه‌هایم با نماینده استقلال هم همه چیز برای جدایی مسالمت‌آمیز هموار شد.
@bankvarzesh
Read more
سیلی آبدار عاقبت بازی با دم شیر اینه جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان . ایران یا نمی‌زند ...
Media Removed
سیلی آبدار عاقبت بازی با دم شیر اینه جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان . ایران یا نمی‌زند یا اگر بزند، دقیق می‌زند؛ مقرها و پایگاه اصلی گروهک تروریستی دمکرات کردستان، هدف حملات موشکی سپاه قرار گرفت... #دوران_بزن_در_رو_تمام_شده_است . پی نوشت،، تنها پنج فروند راکت فجر پنج،، اونا ... سیلی آبدار
عاقبت بازی با دم شیر اینه
جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان
.
ایران یا نمی‌زند یا اگر بزند، دقیق می‌زند؛ مقرها و پایگاه اصلی گروهک تروریستی دمکرات کردستان، هدف حملات موشکی سپاه قرار گرفت... #دوران_بزن_در_رو_تمام_شده_است
.
پی نوشت،، تنها پنج فروند راکت فجر پنج،، اونا رو از هم پاشوند" .
✳️درس‌هایی از شلیک به شمال عراق
.
شلیک موشک توسط ایران به خارج از مرزهای خود برای هدف قرار دادن گروهک‌های تروریستی برای دومین بار ظرف 16 ماه گذشته نشان از آن دارد که ایران برای برقرار امنیت و حفظ جایگاه خودش به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای از همه ظرفیت‌هایش علیه هر کشور، جریان و گروهکی که بخواهد در کشور ناامنی ایجاد کند،استفاده خواهد کرد
.
.
آنهایی که فکر می‌کنند تروریست‌های حدکا مظلوم هستند، بپرسند که کشاورز، مرزیان، سرباز، ملای ده و کارمند در مرزهای ایران چه گناهی کرده‌اند که می‌آیند مانند اوایل انقلاب و دهه 60 می‌کشند و سر می‌برند و می‌روند.
.
نه ایران، هر کشوری اجازه دارد برای حفظ تمامیت ارضی، امنیت مردم و استقلال خودش با آنهایی که می‌خواهند در این مورد خدشه‌ای وارد کنند، مبارزه کند.
در طول سال‌های گذشته بارها و بارها تهران به مقامات اقلیم شمال عراق هشدار داد که بساط این شکم‌گنده‌های متوهم را جمع کنند،
اما همانگونه که در گزارشی که چند ماه پیش نوشتم، ملامسعود بارزانی نه تنها به این درخواست‌ها توجهی نکرد، بلکه چون ایران را عامل بدبختی خودش در استقلال خواهی شمال عراق می‌دید، به آنها پر و بال بیشتری داد. .
.
به هر حال به‌نظر می‌رسد که فرماندهی موشکی ایران از شلیک به شهر المیادین درس‌های خوب و فراوانی گرفته است و این بار کارش را تمیز و صحیح به پایان برده است. به هر حال با توجه به همه شواهد، این پنج موشک به شکلی دقیق نشست شورای مرکزی تروریست‌های حدکا را منهدم کرده است
.
این پیامی برای تروریست‌های سایر گروهک‌های مزدور است که در شمال عراق حضور دارند و دلارهای وحشتناکی را از امارات، سعودی و رژیم صهیونیستی دریافت کرده و حتی ملامسعود ماهیانه چند میلیون دلار پول توجیبی به آنها می‌دهد.
.
#لبيك_ياحسين
Read more
روزی خوش منزل دایی عزیزم/<span class="emoji emoji1f61a"></span> نوشته من: کابوس نیست آنجا که پرواز را تجربه ای بود . برای خنده هایی ...
Media Removed
روزی خوش منزل دایی عزیزم/ نوشته من: کابوس نیست آنجا که پرواز را تجربه ای بود . برای خنده هایی که برایشان معنایی نیست . دستیابی به خاطرات شیرین ؛اما دست نیافتنی. برای عده ای معدود و بی شک متفاوت. معنایی برای اندیشیدن به خاص بودن؛ تنها شدن ؛ و گه گاه ؛ آمدنی کوتاه و بازگشتی طولانی مدت. مگر ... روزی خوش منزل دایی عزیزم/😚
نوشته من:
کابوس نیست
آنجا که پرواز را تجربه ای بود .

برای خنده هایی که برایشان معنایی نیست .

دستیابی به خاطرات شیرین ؛اما دست نیافتنی.

برای عده ای معدود و بی شک متفاوت.

معنایی برای اندیشیدن به خاص بودن؛
تنها شدن ؛
و گه گاه ؛
آمدنی کوتاه و بازگشتی طولانی مدت.

مگر نمیشنوند صدای من را ؟

به خود می پردازم و بر خود میشناسانم ؛
تنها سمبل عشق را که ؛
در پهنه هستی پایدار و پابر جاست .

آنجایی که مرا به سیر خوب زیستن میرساند.

مرگی کوتاه و بازگشتی از نوع نبودن های پی در پی.

من نیستم ؛
در جای جای هستی که برای خود بی نهایت است.

کوچ در نهانخانه باورهایی
که برایشان هیچ دریافتی نیست ؛

جز کلامی ساده و بی تفاوت ؛
و گه گاه تکانی بر شانه و گه گاه خروشی غرش وار و بی نشانه
از سایه هایی که تنها سایه ای هستند بی هویت و ثابت .
من آنجا ؛
به خود بازتابی از شهود را می یابم .

مکانی به زیبایی بومهای قلم خورده .
با نقشهایی به بلندای قامت سرو‌
به عرش ؛
به نهایت ؛
آرامش.
#شیما-مطلبی
Read more
«نیل سایمون» درگذشت . «نیل سایمون» نمایشنامه‌نویس برنده جایزه پولیتزر و از بزرگترین نمایشنامه‌نویسان ...
Media Removed
«نیل سایمون» درگذشت . «نیل سایمون» نمایشنامه‌نویس برنده جایزه پولیتزر و از بزرگترین نمایشنامه‌نویسان تاریخ آمریکا در سن ۹۱ سالگی درگذشت. . به گزارش از سی ان ان، «سایمون» نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس آمریکایی که با آثار کمدی‌اش چون «زوج ناجور»، «پابرهنه در پارک»، «پسران آفتاب» و «مرور ... «نیل سایمون» درگذشت
.
«نیل سایمون» نمایشنامه‌نویس برنده جایزه پولیتزر و از بزرگترین نمایشنامه‌نویسان تاریخ آمریکا در سن ۹۱ سالگی درگذشت.
.
به گزارش از سی ان ان، «سایمون» نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس آمریکایی که با آثار کمدی‌اش چون «زوج ناجور»، «پابرهنه در پارک»، «پسران آفتاب» و «مرور کردن خاطرات ساحل» نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان تاریخ آمریکا و تئاتر برادوی ماندگار کرده بود در بیمارستانی در شهر نیویورک و بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به بیماری ذات‌الریه در سن ۹۱ سالگی از دنیا رفت.
.
وی که بیش از شش دهه در عرصه سرگرمی فعال بود فعالیت خود را با اولین نمایشنامه موفقش به نام «بیا در شیپورت بدم» در سال ۱۹۶۱ میلادی آغاز کرد و به ندرت می‌شد زمانی از سال را یافت که یکی از آثار وی بر صحنه تئاتر، سینما و یا گاها تلویزیون نباشد.
.
با مروری بر آثار و نمایشنامه‌های نوشته «نیل سایمون» چون «پابرهنه در پارک»، «زوج ناجور»، «چریتی شیرین»، «عاقبت عشاق سینه‌چاک»، «زندانی خیابان دوم»، «مرور کردن خاطرات ساحل»، «گمشده در یانکر» و «خندیدن در طبقه بیست و سوم» با فهرستی از برجسته‌ترین آثار کمدی اواخر قرن بیستم میلادی در آمریکا روبه‌رو می شویم.
.
نمایشنامه «زوج ناجور» از جمله مهمترین آثار «سایمون» بود که اولین‌بار در سال ۱۹۶۵ در تئاتر برادوی به روی صحنه رفت و چند جایزه تونی برای وی به ارمغان آورد. سه سال بعد فیلمی به اقتباس از این نمایشنامه با بازی «والتر ماتائو» و «جک لمون» ساخته شد و در سال ۱۹۷۰ میلادی یک سریال بلند تلویزیونی نیز بر اساس این نمایشنامه تولید شد.
.
کمپانی پارامونت در سال ۱۹۶۴ برای به دست آوردن حق ساخت فیلم سینمایی از نمایشنامه «زوج ناجور» مبلغ ۱۷۵ هزار دلار را تنها برای خلاصه‌ای ۴۰ صفحه‌ای به «سایمون» پرداخت.
.
«سایمون» در طول دوران فعالیت خود بیش از ۳۰ نمایشنامه نوشت و ۱۶ بار نامزد جایزه تونی مهم‌ترین جایزه در عرصه تئاتر شد و سه بار نیز این جایزه را برای بهترین نمایشنامه دریافت کرد. او همچنین در سال ۱۹۹۱ برای نگارش نمایشنامه «گمشده در یانکر» جایزه پولیتزر نمایشنامه را به خود اختصاص داد. کسب چهار نامزدی در جوایز سینمایی اسکار و همچنین جایزه «مارک تواین» تنها بخشی از افتخارات پرشمار «نیل سایمون» محسوب می‌شود.
.
همچنین یکی از سالن‌های تئاتر برادوی به نام «نیل سایمون» نامگذاری شده است و او تنها شخص در قید حیاتی بود که چنین افتخاری نصیبش شده بود.
Read more
قسمت اول DC 1-4 Marvel شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست ...
Media Removed
قسمت اول DC 1-4 Marvel شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست سنگین که حالا حالا ها نمیتواند جبرانش کند. سال 2005 وقتی DC با کارگردان آینده دار، پروژه یک بتمن رئالیسم (واقعی گرایانه) را شروع کرد حتی فکرش را هم نمیکرد مارول روزی برایش ذره ای دردسر درست کند. اما ... قسمت اول
DC 1-4 Marvel
شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست سنگین که حالا حالا ها نمیتواند جبرانش کند.
سال 2005 وقتی DC با کارگردان آینده دار، پروژه یک بتمن رئالیسم (واقعی گرایانه) را شروع کرد حتی فکرش را هم نمیکرد مارول روزی برایش ذره ای دردسر درست کند. اما در همان سال احتمالا رقیب دیرینه DC داشت چنان برنامه عظیمی را تدارک میدید که DC دیگر برایش صرفا یک رقیب کوچک و خرد محسوب میشد و نگاهش را به سوی هالیوود متمرکز کرده بود. در سال 2005 با اکران Batman begins و با واکنش اعجاب برنگیز منتقدان نسبت به یک فیلم ابرقهرمانانه و با بازخورد فراوان و مثبت مردم، DC دیگر سر از پا نمی شناخت و حتی دیگر مارول را به یاد نمیاورد. DC چیزی را شروع کرد که باعث شکستش شد. DC بتمن را آنقدر واقعی کرد که دیگر نمیشد کاریش کرد. اما احتمالا فکر اینجا را نکرده بود که تنها قهرمان نزدیک به واقعیتش بتمن است و دیگر قهرمانانش را حتی نمیتوان ذره ای به واقعیت نزدیکشان کرد. کمپانی DC سریعا در پی ساختن قسمت بعدی بتمن بود و فشار بیشتر چاقو در شکم خودش.
در سال 2008 اتفاقی افتاد که DC هیچوقت فکرش را میکرد یا شاید برایش مهم نبود. اولین فیلم مارول برای شروع تصاحب سینما در آوریل در سینماهای جهان اکران شد و در می در سینماهای آمریکا. شاید در این دو ماه DC کمی بر خودش لرزید اما در اوایل ژوئن با اکران بهترین قسمت از مجموعه بتمن نولان (The dark knight ) DC نه تنها نمیترسید بلکه دلش برای رقیبش میسوخت، اما نمی دانست این تنها آرامش قبل از طوفان است. در همان روزهای اول اکران فیلم The dark knight فیلم دوم مارول، The incredible hulk، هم اکران شد. اما در زیر سایه بتمن،هالک تنها عروسک سبز کوچکی بیش نبود.
زمانی که DC به دنبال محکم کردن جای خود ، با اکران قسمت سوم بتمن، بود. زمان خوبی برای اوج گیری مارول فراهم شد و چقدر هم خوب از این فرصت استفاده کرد. در این فاصله مارول 4 فیلم اکران کرد. درست است که مارول در حال اوج گیری بود اما هنوز منتقدان به هیچکدامشان به اندازه بتمن نولان روی خوش نشان نداده بودند. ولی با این حال این فاز اول مارول بود که کارش را درست انجام داد و تعدادی از مردم را با خودش همراه کرد. حالا زمان خیز برداشتن دوباره DC بود با فیلم The dark knight rises. به راستی که چه اسم شایسته ای. حالا دوباره DC نقل محافل شده بود اما اینبار به همراه Avengers. بتمن و آلفرد و کت وومن حالا در برابر Avengers قرار گرفته بودند. اما با کنار رفتن نولان و تیمش DC یک بازنده تمام قد شد.
Read more
دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت ...
Media Removed
دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت تان را با خود به خانه می آورید که حقیقتا هیچ کار خوشایندی برای فرزندان و همسرتان نیست! تنها کافی است که کار، تمام زندگیتان را به خود مشغول کند، به سرعت تنها موضوعی می شود که از آن در خانه حرف می زنید. بس کنید! ... دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت تان را با خود به خانه می آورید که حقیقتا هیچ کار خوشایندی برای فرزندان و همسرتان نیست! تنها کافی است که کار، تمام زندگیتان را به خود مشغول کند، به سرعت تنها موضوعی می شود که از آن در خانه حرف می زنید. بس کنید! سعی کنید به حد کافی زود به خانه برگردید تا قبل از شام کمی وقت برای خودتان و یا با هم بودن داشته باشید. به شرطی که طبق همان اصل اول، در این مدت جلوی تلویزیون ولو نشوید! و خصوصا برای آن که توجه بیشتری به یکدیگر داشته باشید، هرازگاهی کار را از یاد ببرید. به عنوان مثال می توانید تصور کنید که هرگاه به خانه برمیگردید، همان طور که جوراب های خودتان را از پایتان خارج می کنید، تمام مسائل فکری بیرون از خانه تان را هم از ذهنتان خارج کرده و آنها را درون جوراب هایتان بریزید.
#زندگیـزناشویی #روانشناس #روانشناسی #مشاوره #مشاورهـتلفنی #مشاورهـخانواده #زناشویی #زندگی
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span> دخترم... بلاخره یک روز میرسد که آن کسی که بیشتر از همه‌ی زندگی‌ات دوستش داری، رو به رویت می ایستد ...
Media Removed
دخترم... بلاخره یک روز میرسد که آن کسی که بیشتر از همه‌ی زندگی‌ات دوستش داری، رو به رویت می ایستد تا دلت را بشکند و برود... این یک حقیقت تلخ است، کسانی که بیشتر دوستشان داریم، قدرت بیشتری برای شکستن ما دارند... غم قسمتی از زندگی است که اگر نبود، شادی معنی اش را از دست میداد، دیر یا زود روز های سخت ... 💜
دخترم...
بلاخره یک روز میرسد که آن کسی که بیشتر از همه‌ی زندگی‌ات دوستش داری، رو به رویت می ایستد تا دلت را بشکند و برود...
این یک حقیقت تلخ است، کسانی که بیشتر دوستشان داریم، قدرت بیشتری برای شکستن ما دارند...
غم قسمتی از زندگی است که اگر نبود، شادی معنی اش را از دست میداد، دیر یا زود روز های سخت میگذرند. به خودت ایمان داشته باش!
*
میگویند زن جنس ضعیف است، باور نکن دخترم!
زن ها همیشه قوی تر از مرد ها بوده اند...
شجاع تر، قدرتمند تر، باهوش تر...
زن ها فقط یک نقطه ضعف بزرگ دارند، که همیشه همه چیز را قربانی اش میکنند و آن چیزی نیست جز "عشق"
دنیا را هم که به نامشان کنی باز هم یک نفر را میخواهند تا به او تکیه کنند، میخواهند کسی دوستشان داشته باشد، میخواهند دیده شوند...
میخواهند برای یک نفر خاص مهم باشند...
بعدها برایت مینویسم که "عشق" برای زن ها هم نقطه ضعف است، هم نقطه ی قوت...
*
بگذار صادقانه برایت بگویم، قرار نیست روزهای آرامی داشته باشی...
بزرگ شدن درد دارد!
یک روز می آید که دوست داشتنت بین احساس و منطقت فاصله می اندازد....
انتخاب با توست، و مجبوری مسیولیتش را -هرچه که باشد-بپذیری
این اتفاق میتواند تورا کامل کند یا منجر به تکه تکه شدنت بشود
گفتم که بزرگ شدن درد دارد دخترم!
.
البته این فصل مشترک همه ی زن هاست...
دلی که نشکسته باشد نمیتواند به قدر کافی عشق را تحمل کند....
دخترم...
بزرگ ترین آرزویم آرامش توست، و این فقط درصورتی ممکن است که زندگی کردن در لحظه را یاد بگیری!
مثلا وقتی خوشحالی از ته دل بخندی، وقتی غصه داری گریه کنی، وقتی ناراحتی دلیلش را بگویی...
احساس را نباید سرکوب کرد، مریضی می آورد! پریشانی می آورد...
دخترم!
گاهی دنیا بی رحم تر از آن میشود که فکرش را بکنی. و این همان وقتی است که همه ی توانش را جمع میکند تا تورا به زانو دربیاورد...
برای ایستادنت بجنگ!
*
دخترم
بی شک روزهایی هستند که تنها دارایی ات "تنهایی" است، زیر آوار مانده ای، حس میکنی توانی برای دوباره ساختن زندگی ات نمانده، و نجات دهنده در گور خفته است...
این روزها آدم ها به اندازه ی کافی درگیر مشکلات خودشان هستند، تنها کسی که میتواند به تو کمک کند فقط خودت هستی
*
شکوه دختر بودن ، نعمتی است بسیار گران قیمت که باید هزینه اش را هم پرداخت..
دخترم
قرار نیست روز های آرامی داشته باشی...
با این حال ، فراموش نکن، هروقت دلت گرفت آغوش من به روی دلتنگی های تو باز است....
.
روزت مبارک
💜
#اهورا_فروزان
#قسمتی_از_نامه_هایی_به_دخترم
#روز_دختر_مبارک
💜
متن در #کانال موجوده.لینک در قسمت بیوگرافی صفحه
Read more
. نشسته بودیم به تماشای تعزیه .... از همان اول که اسرای سیه پوش پا در میدان گذاشتند دیدم که بازیگر ...
Media Removed
. نشسته بودیم به تماشای تعزیه .... از همان اول که اسرای سیه پوش پا در میدان گذاشتند دیدم که بازیگر نقش شمر چشمان خیسش را پاک میکرد گناهی ندارد بنده خدا که بعد از این همه تمرین نمیتواند جلوی خودش را بگیرد شاید لحظه ای در ذهنش قیاس کرد این اسرا را با زن و فرزندان خودش فقط قیاس کرد که به این حال افتاد جمعیت ... .
نشسته بودیم به تماشای تعزیه ....
از همان اول که اسرای سیه پوش پا در میدان گذاشتند
دیدم که بازیگر نقش شمر چشمان خیسش را پاک میکرد
گناهی ندارد بنده خدا که بعد از این همه تمرین نمیتواند جلوی خودش را بگیرد
شاید لحظه ای در ذهنش قیاس کرد این اسرا را با زن و فرزندان خودش
فقط قیاس کرد که به این حال افتاد
جمعیت اشک میریختند و حال عجیبی داشتند...
نوبت طفل شش ماهه رسیدتعذیه خوان طفلی را در آغوش کشید
صدای گریه جمعیت بالا گرفت، طفل سوزناک گریه میکرد
گویی واقعا تشنه بود و دلتنگ آغوش مادر دستور شکافتن گلوی طفل به حرمله داده شد!
بازیگر نقش حرمله تیر را در کمان آماده میکرد
به یکباره جوانی با هیبت نیرومندی از میان جمعیت برخواست و فریاد کشید تیروکمانت را زمین بگذار ملعون مادرم از حال رفت!
جوان گریه کنان و هق هق زنان با صدای بلندی فریاد میکشید جمعیت سکوت اختیار کرد
بازیگر نقش حرمله با آن هیکل و هیبت رنگ از رخساره اش پرید و
روی زمین نشست و رو به بازیگر نقش شمر کرد و زجه میزد و میگفت نمیتوانم،
کار من نیست
مادرش فقط با دیدن صحنه ای ساختگی از حال رفته بود
و من به رباب فکر میکردم که کودکش را در این حال دیده بود
مادرش از حال رفت و با آب قندی دوباره حالش خوب شد
و من به زینب کبری فکر میکردم که با لبهای خشکیده در تل زینبه
زیر آفتاب سوزان گلوی برادر زاده اش را نظاره میکرد
مادرش از حال رفت که اینگونه پسر جوان رگ غیرتش ورم کرد و طاقت نیاورد
ومن به حسین فکر میکردم به ابوالفضل العباس به علی اکبر که با آن
همه غیرت باید خواهر و مادر و دخترانشان را تنها میگذاشتند...
مادرش فقط صحنه ای ساختگی را دید و از حال رفت ...
جوان شیعه علی ست و حق داشت فریاد بکشد ، شیعه علی روی مادر حساس است
قلم میگوید این متن را همینجا رهایش کن
که اگر ادامه دهی میرسی به در و دیوار و پهلوی شکسته ...
رهایش کن که میرسی به مولایت علی
رهایش کن که قلم تو بیچاره است برای نوشتن از علی و مصیبت هایش
رهایش کن که قلم تو بیچاره است برای نوشتن از این همه عشق بی کران.....
رهایش کن که اینجا برای نوشتن از علی و آل علی هوا کم است...
علی_سلطانی
Read more
هنگامی که در رستوران یا هتل هستید و شکر یا شیر چای خود را بیشتر از مقداری که در خانه مصرف می کردید مصرف می کنید بیانگر این است که شما زمینه فساد را دارید. وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در حالی که در منزل خودتان این گونه نیستید بدین معنا ... هنگامی که در رستوران یا هتل هستید و شکر یا شیر چای خود را بیشتر از مقداری که در خانه مصرف می کردید مصرف می کنید بیانگر این است که شما زمینه فساد را دارید. وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می کنید، در حالی که در منزل خودتان این گونه نیستید بدین معنا است که اگر شرایط اختلاس برای شما فراهم شود اختلاس می کنید. اگر در جشن ها و بوفه های مفتوح زیاد می خورید در حالی که می دانید شخص دیگری آن را حساب می کند، بدین معناست که اگر فرصت خوردن مال دیگران را پیدا کنید این کار را خواهید انجام داد. اگر معمولا هنگامی که در صف ‌هستید و حقوق در صف بودن را راعایت نمی کنید، پس شما زمینه این را دارید که برای رسیدن به هدف خود از کتف دیگران هم بالا بروید. اگر بر این باور هستید که هر چه را در خیابان پیدا کردید حق شما است در حالی که مال دیگران بوده است، پس قابلیت دزدی در شما وجود دارد. اگر جزو کسانی هستید که فامیلی دیگران بیشتر از اسم آن ها برای شما اهمیت دارد، یعنی این که در شما زمینه نژاد پرستی وجود دارد و احتمال دارد که تنها با توجه به اصل و نسب دیگران به آن ها کمک کنید، هم چنین ایده و افکار دیگران برای شما مهم نیست بلکه تنها خود شخص برای شما اهمیت دارد. هنگامی که به قوانین راهنما و رانندگی توجهی ندارید و به آن اعتنایی نمی کنید، بیانگر این است که شما زمینه تجاوز و سرکشی را دارید حتی اگر قرار باشد اشخاص بی گناهی هم در این بین صدمه ببینند. هنگامی که این پیام را خواندید و از خود سوال کردید که این مسایل ضروری نیستند، یعنی این که تو مصلحت خود را بر مصلحت مجتمع ترجیح می دهید. *مبارزه با فساد را از خودمان شروع کنیم*😣😣😣نويسنده :روزنامه نگار عزيز احسان محمدى. @ehsanmohammadi94 البته من بدون اجازه نويسنده جمله آخر رو عوض كردم ...ايشان نوشته بودند از خودتان شروع كنيد من نوشتم. از خودمان شروع كنيم ...
Read more
باز سی آذر رسید روز تولد من، آخرین روز پاییز که با طولانی ترین شب یعنی شب یلدا عجین شده. امسال یلدا برایم ...
Media Removed
باز سی آذر رسید روز تولد من، آخرین روز پاییز که با طولانی ترین شب یعنی شب یلدا عجین شده. امسال یلدا برایم حس و حالی نداشت نه حس تولد نه دورهمی برای همین بود که امسال تولدی نگرفتم اما فهمیدم هنوز هم هستند عزیزانی که روز تولدم‌در ذهنشون حک شده و براشون عزیز هستم و سورپرایز کردنم و اومدن به دیدنم و وقت گذاشتن،برای ... باز سی آذر رسید روز تولد من، آخرین روز پاییز که با طولانی ترین شب یعنی شب یلدا عجین شده. امسال یلدا برایم حس و حالی نداشت نه حس تولد نه دورهمی برای همین بود که امسال تولدی نگرفتم اما فهمیدم هنوز هم هستند عزیزانی که روز تولدم‌در ذهنشون حک شده و براشون عزیز هستم و سورپرایز کردنم و اومدن به دیدنم و وقت گذاشتن،برای من جزئی از برنامه آخرین روز پاییز هستش، ممنونم از همه شماها که وجودتون برام بهترین دارایی زندگی منه شماهایی که کلمات و جملات برای توصیف دوست داشتنتان هم کافی نیستند شماها که تنها دلخوشی من هستید توی روزهای ناخوشی❤️💋❤️ یه تشکر ویژه از تمام عزیزانی که نتونستن بیان و با ارسال پیام های محبت آمیز و تماس هاشون تبریک گفتند😘😘😘
___________________________________
پ ن: سورپرایز اول از خواهر جانانم فاطمه عزیز و خواهرزاده دوست داشتنیم هستی که یه شب زودتر یعنی بیست و نهم آذر من رو سورپرایز کردن💋💋
پ ن: سورپرایز دوم هم که با همکاری فاطمه خواهرم توسط دوست خوب و مهربونم مریم یه شب زودتر برام تولد گرفت و یهویی دیدم خونمون اومده با یه کادوی خوشمزه زیبا❤️🌹 مرسی مریم جان
پ ن: اما عزیزان جانانم که داشتنشون برام یه نعمته عبدالله عزیز و صاحبه عزیز که روز سی آذر توی محل کارم در دانشگاه بی خبر اومده بودن برا سورپرایز کردنم💋❤️ اینقدر دوست داشتنی هستن اینا که هر چی بگم کمه😘
پ ن: بعدی هم که محمد صادقی عزیزم و خانم هنرمندش حسابی شرمنده ام کردن کلی راه از بندر اومده بودن فقط بخاطر من اونم با یه کیک خوشگل و خوشمزه دستپخت خانم محمد عزیزم😋❤️🌹💋اولین بار بود خانم محمد گفته بود امشب باید من رو ببری پیش عباس❤️ پ ن: بعدی عزیز دلم خواهریم مرضیه جونم بود که مطمئن بودم هر کی سورپرایز نکنه مرضیه جز محالاته که تدارک نبینه یهو دیدم با یه کیک تولد و گل وارد شد❤️💋💋
پ ن: سورپرایز بعدی محمد تابدار کسی که فقط میشه گفت جز دوست داشتنش کاری دیگه نمیتونی کنی❤️ محمد دوست داشتنیم زنگ زده در باز کن دم در خونه هستم😊 همچین عزیزی هستش محمد😘
پ ن: اما یاسر عبدی عزیزم و باحالم که عشق منه زنگ زده میگه ببخش نتونستم تولدت بیام و تبریک بگم مجبور شدم برم بندر یهو در خونه رو میزنن جلو روت ظاهر میشه ❤️❤️ خیلی خیلی ناراحته😉😂مخصوصا وقتی فالش رو خودم گرفتم براش
پ ن: امید کریمی عزیزم رفیق مهربونم که هی زنگ میزد بیا امشب مستر پیتزا سفره یلدا انداختیم و وقتی گفتم نمیتونم بیام اومد در خونه بدون سوال پرسیدن و اجازه گرفتن سوار ماشینم کرد و برد مستر پیتزا و اونجا بود که دیدم با کیک تولد و گروه موسیقی و اجرای آهنگ
Read more
. دوست ندارم از این حرف های کلیشه ای بزنم که ورزش کنید خیلی خوبه!‌ نه … اینا باعث نمیشه کسی بلند شه بره باشگاه!‌ برای همین هم هست که خیلی وقت ها یکی دو ماه میریم باشگاه و بعد رهاش میکنیم چون هدف چربی شکم و پهلو هست و وقتی از بین نمیره دلیلی برای ادامه دادنش نمی بینیم . اما امشب خسته و کوفته !‌ میخوام با ... .
دوست ندارم از این حرف های کلیشه ای بزنم که ورزش کنید خیلی خوبه!‌ نه … اینا باعث نمیشه کسی بلند شه بره باشگاه!‌ برای همین هم هست که خیلی وقت ها یکی دو ماه میریم باشگاه و بعد رهاش میکنیم چون هدف چربی شکم و پهلو هست و وقتی از بین نمیره دلیلی برای ادامه دادنش نمی بینیم
.

اما امشب خسته و کوفته !‌ میخوام با شما خانم های پیجم یه کم ساده تر صحبت کنم مثل دو تا دوست صمیمی! از تیر سال ۹۳ فیتنس رو به صورت جدی شروع کردم یعنی بیش از ۴ سال. من هم دلم میخواست بعد از ۹ ساعت کار شرکت یا بیام خونه استراحت کنم یا برم با دوستام بیرون و گردش و شام تا شب بشه. ولی لابد یه چیزی دیدم که حاضرم با این فشار رساله و کار رهاش نکنم. واقعیت اینه که اولین تصمیمم به خاطر داشتن بدنی رو فرم و فیت بود ولی این هدف وقتی محقق شد کم کم تغییر حالت داد و بعدها چیزهای مهم تری منو به سمت باشگاه می کشوند. بعد از یک سال من فهمیدم که بعد از باشگاه و ورزش سنگین حالم خیلی بهتره. اوایل فکر میکردم یا تلقینه یا فکر میکنم که بهترم ولی واقعا خوشحال تر بودم و اثری از فکرهای منفی نبود
.
تا اینکه فهمیدم ورزش سنگین و بیش از یه تایمی هورمونی رو از مغز آزاد میکنه که باعث این حال خوش میشه!‌ اما این هدف هم تغییر کرد و یه موضوع جدید جاش اومد. من به دنیای جدیدی راه پیدا کردم که اسمش قدرت بود. باورم نمیشد ولی اینکه روزهای اول دستام می لرزید و زیر بند روی زمین می نشستم جای خودش رو به حرکات عجیبی داده بود. حالا دیگه خودم رو توی آینه میدیدم که روی دستام هستم و پاهام میتونه ۱۵۰ درجه بالاتر از خودم باشه !‌ این منم وسط زمین و هوا !‌ اما این قدرت خودش رو با زیبایی تمام وارد زندگیم کرد. تنها بدن من نبود که قوی شده بود من از لحاظ شخصیتی هم توی خیلی از مسایل قوی شده بودم و خودم دقت نکرده بودم و همین قدرت برای زندگی بهم نظم و دیسیپلین داده بود
.
حالا جایی هستم که هنوز هم بعد از وزنه سنگین تر از نرمال و حرکات‌سخت دستم و پام می لرزه. هنوز هم خیلی رفتارها و دل شکستن‌ها باعث میشه شب که میخوابم یا توی ماشین که تنها هستم اشکم راه بیفته ولی صبح که میشه یه روز جدید که شروع میشه و نور خورشید روی صورتم می افته وخستگی باشگاه در تمام شب جای‌خودش رو به یه‌درد خوشایند داده میدونم این من هستم که قوی‌تر از همیشه میخوام دوباره شروع کنم
.
این ویدیو حس خوشایندی برام داشت. برای تمام لحظاتی که تی‌آرایکس در زندگیم ایجاد کرد. برای اینکه از من کسی رو ساخت که الان اینجا هستم و میدونم از زندگیم و تمام جزییاتش چی میخوام. برای‌اینکه من یک زن قوی هستم👊🏽
Read more
. تمام مطالب این نوشته، برداشت های شخصی بندست و هیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . ما بزرگ و نادانیم مثل ...
Media Removed
. تمام مطالب این نوشته، برداشت های شخصی بندست و هیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . ما بزرگ و نادانیم مثل گاو مینوشیم مرتعی سرابی را . قحطی است و میدانیم گریه غرق خواهد کرد اسب‌های آبی را . مخاطب این شعر، انسان نوعی هست و در تمام بندهای این شعر، شاعر داره انسان رو با حیوان مقایسه میکنه و خوی ... .
تمام مطالب این نوشته، برداشت های شخصی بندست و هیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست
.
ما بزرگ و نادانیم
مثل گاو مینوشیم
مرتعی سرابی را
.
قحطی است و میدانیم
گریه غرق خواهد کرد
اسب‌های آبی را
.
مخاطب این شعر، انسان نوعی هست و در تمام بندهای این شعر، شاعر داره انسان رو با حیوان مقایسه میکنه و خوی حیوانی انسان رو به نمایش میذاره.

در ابتدا میگه گرچه ما بزرگ (از لحاظ ظاهری) هستیم اما از لحاظ عقلی کاملا نادان هستیم. مثل یک گاو که تا سرحد ترکیدن میخوره و مینوشه ما هم مشغول نشخوار کردن هستیم و اصلا درک نمیکنیم چیزی که داریم مینوشیم آب نیست بلکه سرابه! یعنی حقیقت نیست و فقط مَجاز و کذب و دروغه! (این دیدگاه رو توی شعر جهان فاسد هم شاهد بودیم)

ولی چیزی که در واقع وجود داره فقط و فقط قحطیه ! ما هم میدونم که یه روز اونقدر گریه می کنیم که اسب آبی هم از شدت گریه هامون غرق بشه.
.
(من خیلی تو ادبیات نمادین دنبال اسب آبی گشتم ولی چیز خاصی یافت نکردم. تنها نکته اینه که اسب آبی یک جانور دوزیست هست و طبیعتا غرق نمیشه و اغراق غرق شدنش حاکی از شدت گریه ها و بدبختی پیش روی انسان هاست!)
.
هم درشت و غمگینیم
هم سیاه و بدبینیم
.
هم برای آبادی
قطره‌ ای نمیباریم
هم نگه نمیداریم
حُرمت خرابی را
.
درشت در اینجا، هم میتونه از لحاظ ظاهری باشه (مثل گاو) و هم معنی دیگه درشت یعنی خشن یا نگران باشه.
میگه ما بدون امید هستیم (سیاه هستیم) و با اینکه تو قحطی به سر می بریم هیچ اقدامی برای آبادی نمی کنیم! و نه تنها برای آبادی قدم برنمیداریم بلکه به ویرانه ها هم احترام نمیذاریم. اگر چیزی یا کسی ویرانه و خراب شد به جای دلداری دادن بهش توهین میکنیم.
(ضمنا این خرابی میتونه حال خراب یک انسان هم باشه)
در کل یعنی ما نه قدمی برای آبادی برمیداریم نه برای خرابی هامون دل میسوزونیم. منفعل و بی تحرک روزگارمون رو سپری میکنیم. .
شب که میشود خوابیم
صبح و ظهر هم خوابیم
عصر هم که تا شب خواب
شب دوباره تا شب خواب
.
توی خواب می‌بینیم
روز آفتابی را
.
باز هم مثل بند قبل (و حتی شعر جهان فاسد) داره میگه که ما کاملا منفعل هستیم و تمام عمرمون رو در غفلت هستیم. شاعر با شروع از شب قبل و رسیدن به شب بعد داره یک سیکل کامل از انفعال رو به نمایش میذاره! و میگه تنها جایی که به فکر تحرک و روز (آگاهی و پیشرفت) هستیم توی همون خواب غفلته! فکر کنم این بند شرح حال خیلیامون باشه که تمام عمر درجا زدیم و همیشه در حال رویاپردازی بودیم ولی همت نکردیم هیچ کدوم رویاهامونو عملی کنیم.
.
ادامه در کامنت
#بررسی_ابراهیم
Read more
ارادت ویژه ای به فردوسی دارم و شاهنامه برایم حکم جد و آبادم را دارد. خواستم تلاش کنم کودکانم اسطوره ...
Media Removed
ارادت ویژه ای به فردوسی دارم و شاهنامه برایم حکم جد و آبادم را دارد. خواستم تلاش کنم کودکانم اسطوره ای چون رستم داشته باشند هر کتابی در این زمینه وجود داشت گردآوری کردم. به ویژه هفت خوان رستم که مهرگان به آن عشق می ورزید و تمام نقاشی هایش از هفت خوان رستم بود. کم کم تسلط هم بر اشعارش پیدا کرد. اما به یکباره ... ارادت ویژه ای به فردوسی دارم و شاهنامه برایم حکم جد و آبادم را دارد. خواستم تلاش کنم کودکانم اسطوره ای چون رستم داشته باشند هر کتابی در این زمینه وجود داشت گردآوری کردم. به ویژه هفت خوان رستم که مهرگان به آن عشق می ورزید و تمام نقاشی هایش از هفت خوان رستم بود. کم کم تسلط هم بر اشعارش پیدا کرد. اما به یکباره بتمن در زندگی اش پدیدار شد با آن داستان ها و کارتون های جذاب و لباس هایی که وقتی می پوشی حس بتمن بودن پیدا می کنی . کم کم بتمن بر روی شورت و جوراب و کیک تولدش هم ظاهر شد و هر آنچه که فکرش را بکنید . حالا زندگی اش شده بتمن نه تنها رستم برایش اسطوره نیست بلکه پشیزی هم ارزش ندارد.
شرمنده ام فردوسی جان ، هرچند اشعار هفت خوان و داستانش خشونت به همراه داشت ولی خب برای حفظ وجب به وجب این خاک بود، رستم برای ایران شمشیر می زد و کمند می افکند اما کودکان ما پیگیر بتمن شدند که برای شهرش گاتهام هر کاری می کرد. آن کودک مقصر نیست ، من هم نیستم ، آن تصویرگر و داستان سرا هم که تصاویری دلخراش از داستان هایت خلق کردند که انسان را یاد داعشی ها می انداخت هم مقصر نیستند ، انیمیشن ساز ها هم مقصر نیستند ، تقصیر تو هم نیست که آنقدر اشعارت لایه های پنهان دارد ، تقصیر حاکمیت هم نیست که کلا تو این فازها نیست که اگر بود آموزش و پرورشی داشت که کودکانی عاشق این مرز و بوم پرورش می داد و آنوقت کسی خیال دست اندازی به این خاک را در سر نمی پروراند. اما سواری گرفتن از خلق خدا ایجاب می کند ملتی بی ریشه داشته باشیم که دستاویزی برای نجات نداشته باشد ، زیر پایش سست باشد ، پوچ باشد و در سطح زندگی کند . پسرانش به جای رستم بتمن را بشناسند و دخترانش به جای گُردآفرید، اِلسا.
تنها و تنها تقصیر انگلیسی هاست.
سمیرا هستم ، مادری شکست خورده و البته امیدوار در عرصه ی انتقال هویت ملی به کودکانش که یک تنه نتوانست پیروز شود☻☻. رویم سیاه. البته از پا نخواهم نشست.
Read more
. نامه خداحافظی کلودیو مارکیزیو از یوونتوس: «۲۵ سال از زندگیم را با تصور رویاهایی که با یوونتوس می توانم بدست آورم سپری کردم. هیچگاه تصور چنین لحظه ای را نداشتم. قلب من تا ابد متعلق به دو رنگ سیاه و سپید خواهد بود، از ۷ سالگی پیراهن یووه را برتن داشتم و هیچ وقت این پیراهن را از خود جدا نکردم، من با فلسفه ... .
نامه خداحافظی کلودیو مارکیزیو از یوونتوس:
«۲۵ سال از زندگیم را با تصور رویاهایی که با یوونتوس می توانم بدست آورم سپری کردم. هیچگاه تصور چنین لحظه ای را نداشتم.
قلب من تا ابد متعلق به دو رنگ سیاه و سپید خواهد بود، از ۷ سالگی پیراهن یووه را برتن داشتم و هیچ وقت این پیراهن را از خود جدا نکردم، من با فلسفه یوونتوس بزرگ شدم و سعی کردم همه این ویژگی ها و فلسفه ها را جذب، و آنها را در داخل و خارج از زمین به نمایش بگذارم.
در یوونتوس پیروز شدن مهم نیست، بلکه تنها چیزی است که وجود دارد. این جمله معروف از جامپیرو بونیپرتی رئیس یوونتوس به چگونگی زندگی ما معنای عمیقی می دهد.
در یوونتوس پیروز شدن مهم نیست، بلکه تنها چیزی است که وجود دارد.
هنگامی که اسطوره هایتان با شما همبازی می شوند باید قوی باشید حتی وقتی که فکر بازی کردن کنار آنها پاهای شما را به لرزه وا می دارد. دل پیرو، ندود، بوفون، ترزگه، کامورانزی و سایرین.
برای افتخار آفرینی با این پیراهن باید همه آنچه که هستید را به میان بگذارید و این تنها برای بازیکنان نیست بلکه هواداران نیز اینگونه اند. یوونتوس برنده می شود زیرا چه در زمین و چه خارج از زمین در دنیا بهترین اند.
در یوونتوس پیروز شدن مهم نیست، بلکه تنها چیزی است که وجود دارد.
ما با خودمان عهد می کنیم که تمام توانمان را بگذاریم تا هوادارانمان را نا امید نکینم چراکه باوفاترین و صمیمی ترین هواداران دنیا را داریم.
وقتی متوجه شدید که 25 سال گذشته زندگی شما بطور ناگهانی دیگر به شما تعلق ندارد، فقط یک راه برای پیروزی و برنده شدن وجود دارد: من آگاه و مطلع هستم که حافظه و خاطراتم را از دست نخواهم داد زیرا آنها بخشی از من هستند و همیشه بخشی از آنها خواهم ماند، هرکجا که باشم. #CM8.»
# . .
#juventus #juve #bianconeri #forzajuve #juvetoday #InstaJuve #FinoAllaFine #JIR
#یوونتوس
Posted by: #Sassan
Read more
در غمِ ما روزها بى‌گاه شد امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم ...
Media Removed
در غمِ ما روزها بى‌گاه شد امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم با اين روند، چند سالِ‌ آینده، هنوز آبى از شيرِ آب‌ِ خانه‌هايمان سرازير می‌شود؟ بر اساس دانشِ من، آبِ موردِ استفاده‌ی مردم در خانه‌ها، حدود ٥ تا ١٠ درصد آب مصرفى كشور است و بقیه‌ی آن در كشاورزى و ... در غمِ ما روزها بى‌گاه شد
امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم با اين روند، چند سالِ‌ آینده، هنوز آبى از شيرِ آب‌ِ خانه‌هايمان سرازير می‌شود؟
بر اساس دانشِ من، آبِ موردِ استفاده‌ی مردم در خانه‌ها، حدود ٥ تا ١٠ درصد آب مصرفى كشور است و بقیه‌ی آن در كشاورزى و صنعت مصرف مى‌شود و بر اساس شنيده‌ها و دیده‌ها و استدلال‌هایم، این بحران تنها بر اساس بی‌تدبیری و نبودِ تخصص و نگاهِ ملی در حوزه‌های مدیریتی، دامن‌گیر سرزمین ایران شده است.
بعد از این مرور در ذهنم یاد جلسه‌ای که ماهِ رمضانِ سال گذشته با دکتر نوبخت -مدیر خوش‌رو و متین سازمان برنامه ‌و بودجه- داشتم افتادم؛ (اين تنها جلسه‌‌‌ام با یکی از افرادِ حاکمیت برای صحبت درباره‌ی مشکلات فرهنگی بود و پیش و بعد از آن، انگیزه‌ای برای شرکت در این‌گونه جلسات نداشته‌ام) آن روز برای حل مشکلاتِ فرهنگ و دیگر مسایل از ایشان خواستم تا روی این موضوع تحقیق کنند که چرا در این چهل‌و‌اندی سال، تمام نخبگانِ فرهنگ و هنر این سرزمین از کار در دولت و تعدادی از فعالیت در ایران و برخی حتی از زندگی در ایران فراری‌اند؟(اساتید #سیحون، #شجریان، #بیضایی، #کیا‌رستمی و...) این نکته‌ی دردناک در تمام مراکز تصمیم‌گیری و مدیریتی ایران کم و بیش قابل لمس است؛ با اینکه امید به شنیدنِس حرف در مسوولین از صدر تا ذیل وجود ندارد؛ اما باز هم بر اساس خویش‌کاری این نکته را گوشزد می‌کنم که تنها راه نجات از نابودی ‌ایران در چند سال آینده، ‌استفاده از مغزهای کم نظیر ایرانی است که به هر دلیل خانه‌نشین شده‌ یا باعث مهاجرت‌شان شده‌اید؛ من به یقین به شما می‌گویم اگر نوابغ ایراني که در سراسر جهان در حال خدمت رساندن به کشورهای دیگرند زمینه مساعد و "امن" برای کار در ایران پیدا کنند؛ بی شک مدتی محدود قادر به نجات ایران خواهند بود؛ این که دیگر دست دراز کردن پیش غرب و شرق نیست و به گمانم آخرین فرصت برای جلوگیری از نابودی آب، هوا، منابع، زیست‌بوم، امید و آینده‌ی جوانان و پیران در این سرزمین است.
ایرانی که این میزان از خدمات را به بشریت کرد مستحق این روزگار نیست.
ایرانی که فرهنگ، هنر، پزشکی، مهندسی، نجوم، ریاضیات، هندسه و... را به جهان و بشریت هدیه کرد؛ لایق این سرنوشت نیست.
باور کنید، کافی ‌است.
باور بفرمایید روزی نیست از این غم چشمانمان تر نباشد.
لطفا فرمان را عوض کنید؛
بدون شعار و حرف سیاسی ... بدونِ تعارف #خسته‌ایم...
.
.
تصویر؛ #دریاچه_ارومیه
.
#ايران
#سهراب_پورناظری
#Iran
#sohrabpournazeri
Read more
. . میوه ی سرنوشت ! . طرح جالبی بود که امروز،همان وقت که گذرا صفحات مجازی را مجازی گونه ورق میزدم ...
Media Removed
. . میوه ی سرنوشت ! . طرح جالبی بود که امروز،همان وقت که گذرا صفحات مجازی را مجازی گونه ورق میزدم و اعماق ذهنم را به دنبال لایق ترین ِ کلمات برای وصف روز تولدت میگَشتم؛ به آن برخوردم ! . طرح ساده ای بود، دست یوزپلنگی با ناخن های تیز و براق، در حال کندن پوست های پرتقالی آبدار ! که به گمانم در زیر آن لایه ... . .
میوه ی سرنوشت !
.

طرح جالبی بود که امروز،همان وقت که گذرا صفحات مجازی را مجازی گونه ورق میزدم و اعماق ذهنم را به دنبال لایق ترین ِ کلمات برای وصف روز تولدت میگَشتم؛ به آن برخوردم !
.

طرح ساده ای بود، دست یوزپلنگی با ناخن های تیز و براق، در حال کندن پوست های پرتقالی آبدار ! که به گمانم در زیر آن لایه های حلقه حلقه، چیزی شبیه به توپ فوتبال پنهان شده بود .
.

به راستی که چیز عجیبیست !
فوتبال را می گویم، همان ورزش ِبرای همه " 22 نفر به دنبال یک توپ " و برای ما "معشوقی مسجل" که با آمدنت اصالتش بخشیدی.
.

شاید اندکی اغراق آمیز اما 24 ژوئن ماه ِ 31 سال پیش، سرآغاز دفتری بود به نام تو و به نام فوتبال .
.

فوتبالی که شاید میوه تلخ سرنوشتش برای تو خلاصه باشد در یک نقطه ی سفید رنگ در فاصله ی یازده متری تا دروازه.
.

امروز اما ، در این سی و یکمین ساگرد تولدت، برایت از زبان خود و تمام عاشقانت خواهم نوشت که چه این میوه تلخ روزی چیده شود و چه همچنان باعث جای خالی ِ جامی ملی نام در میان موزه ی افتخارات رنگارنگت باشد، تو برای ابد بهترین خواهی ماند.
.

بهترینی و بهترین میمانی،
چون آن کسانی که تو را ستایش کنند برای به فینال بردن تیمت آن هم سه بار متوالی و روزی بعد سرزنشت کنند برای بازی در کنار ستارگانی همچون هیگوایین! همان بهتر که دنبال کردن فوتبال را به فراموشی سپارند.
.

برای تو مینویسم مرد طلایی میدان،
برای تو که والدانو چه زیبا ستایشت کرد " دومین بازیکن برتر بعد از مسی، مسی مصدوم است " .
.

برای تو که رقیبانت برای رقابت پیراهن از تن بیرون میکشند، دست به چانه میبرند و چند روزی بیشتر طول نمیکشد که ریش هایشان عجیب به شکل بز در می آید !
.

برای تو که جادوی حرکات چَشم نوازت، چمن را، ورزشگاه را و قلب عاشقان و مخالفانت را به آتش میکشد.
.

می نویسم که بگویم آنچنان دل به تو بسته ایم که این شاید حذف زود هنگام ، که افت، که هر آنچه که دیگران را دلسرد کند ما را تنها عاشق تر خواهد کرد.
.

که شاید تنها روزنه ی کم نور ِ این روز هایمان شده باشد فوتبال و چند ساعتی محو ِ باور به تو و معجزه ی ساق هایت !
.

پس بمان برایمان که باشیم و بنویسیم؛
تولدت مبارک، کوچک مرد فوتبال ! ❤💙
.
.
.
.
به قلمِ @pegah_messi10 👌
.
.
.
.
#تیم_مسی_ایران
Read more
Loading...
Load More
Loading...