گربه ها به صورت

Loading...


Unique profiles
28
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Mashhad, Iran, Asia/Tehran, Tyre, Lebanon
Average media age
622.3 days
to ratio
6.8
 #castration #عقیم_سازی_گربه مزایای عقیم کردن گربه ها: عقیم کردن گربه ها مزایای زیادی هم برای ...
Media Removed
#castration #عقیم_سازی_گربه مزایای عقیم کردن گربه ها: عقیم کردن گربه ها مزایای زیادی هم برای صاحب حیوان و هم خود حیوان خواهد داشت ، از جمله: 1 - اگرچه ممکن است پذیرفتن این نکته برای بعضی از حامیان حیوانات سخت باشد ولی در حال حاضر برای جمعیت فعلی گربه ها به اندازه کافی زیستگاه امن و محل زندگی ... #castration
#عقیم_سازی_گربه
مزایای عقیم کردن گربه ها:

عقیم کردن گربه ها مزایای زیادی هم برای صاحب حیوان و هم خود حیوان خواهد داشت ، از جمله:

1 - اگرچه ممکن است پذیرفتن این نکته برای بعضی از حامیان حیوانات سخت باشد ولی در حال حاضر برای جمعیت فعلی گربه ها به اندازه کافی زیستگاه امن و محل زندگی مناسب در سطح شهر وجود ندارد و می توان با عقیم کردن گربه های خیابانی از رشد بی رویه جمعیت آنها جلوگیری کرد ، ضمنا با این کار می توان به حیوان کمک کرد تا زندگی طولانی تر و سالمتری داشته باشد.بر اساس اعلام انجمن حمایت از حیوانات آمریکا سالیانه 3.4 میلیون گربه بی سرپرست به پناهگاهها منتقل می شوند.

2 – پیشگیری از بیماری ها : عقیم کردن گربه ماده قبل از اولین دوره فحلی به مقدار قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان های گردن رحم و تخمدان را کاهش می دهد ، از آنجا که بیرون آوردن تخمدان ها باعث کاهش سطح هورمون هایی است که رشد تومورهای سرطانی را افزایش می دهند و بدین ترتیب عقیم سازی گربه ماده شانس ابتلا به سرطاه پستان را در گربه ها بشدت کاهش می دهد. همچنین در نظر داشته باشید در فصل جفت گیری گربه ها ، قابلیت انتشار بیماری های غیر قابل درمان واگیر بین گربه ها بیشتر می شود.

3 - اکثر نزاع های خیابانی بین گربه های نرعقیم نشده که احتیاج به قلمرو دارند صورت می گیرد. گربه های نر عقیم نشده بواسطه ترشح هورمون های جنسی بدنبال ایجاد قلمرو و دفاع از آن در برابر رقبای خود هستند ، بویژه اگر در نزدیکی این قلمرو گربه ماده عقیم نشده ای وجود داشته باشد. بدین ترتیب با عقیم کردن گربه ها از نزاع های بین گربه ها هم جلوگیری خواهید کرد.

4 – کاهش فریادهای فحلی گربه : گربه های ماده در زمان فحلی بواسطه وجود ترشحات هورمونی و غریزه جنسی با ایجاد فریادهای خاصی به دنبال گربه های نر جهت جفت گیری می گردند و در چنین شرایطی گربه های نر و ماده به دنبال فرار از خانه هستند و با باز شدن درب خروج و یا پیدا کردن روزنه ای از منزل فرار می کنند و متاسفانه در این مواقع شاهد تصادفات با خودروهای عبوری و جراحت های ناشی از آن هستیم. با عقیم کردن گربه ها احتمال فرار گربه ها از منزل و وقوع حوادث کاهش می یابد.

5 – پاکیزه ماندن خانه : گربه های نر عقیم نشده جهت تعیین قلمرو خود ادرار خود را به ستون ها و دیوار های منزل اسپری می کنند که با بوی بسیار تند و زننده ای همراه است و به این ترتیب قصد دارند به سایر گربه های نر اخطار دهند که در این قلمرو گربه نری زندگی می کند که حاضر به مشارکت با هیچ گربه نر دیگری بر سر این منطقه نیست.
Read more
Loading...
بدن داغت، صورت ملتمست، دماغ خيست و چشماى شفافت هميشه يادم ميمونه، يادم ميمونه كه يه ماشين زودتر بهت ...
Media Removed
بدن داغت، صورت ملتمست، دماغ خيست و چشماى شفافت هميشه يادم ميمونه، يادم ميمونه كه يه ماشين زودتر بهت رسيده بودم ميموندى واسه بچه هات، يادم ميمونه كه هميشه لعنت بفرستم به همه ماشينايى كه عجله دارن و خودشونم نميدونن واسه چه عجله دارن، همونايى كه قاصد مرگن...قاصداى كه مرگ و درد و رنج منتطرشونه تو اين ... بدن داغت، صورت ملتمست، دماغ خيست و چشماى شفافت هميشه يادم ميمونه، يادم ميمونه كه يه ماشين زودتر بهت رسيده بودم ميموندى واسه بچه هات، يادم ميمونه كه هميشه لعنت بفرستم به همه ماشينايى كه عجله دارن و خودشونم نميدونن واسه چه عجله دارن، همونايى كه قاصد مرگن...قاصداى كه مرگ و درد و رنج منتطرشونه تو اين خاك نفرين شده
#گربه
#گربه_ها
#گربه_گرافى
Read more
دانشنامه فرزند . استوک بچه گانه لوپیلو @lupilu.stock @lupilu.stock عرضه پوشاک اورجینال ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . استوک بچه گانه لوپیلو @lupilu.stock @lupilu.stock عرضه پوشاک اورجینال اروپایی . تمرینات ورزشی مناسب برای دوران بارداری . به مدت نه ماه بدن شما مسئول رشد، پرورش و مراقبت از فرزندتان است. تنها چیزی که ذهن شما را در این زمان درگیر می کند سلامت جنین و یک زایمان راحت و موفق ... دانشنامه فرزند
.
استوک بچه گانه لوپیلو
@lupilu.stock
@lupilu.stock
عرضه پوشاک اورجینال اروپایی
.
تمرینات ورزشی مناسب برای دوران بارداری
.
به مدت نه ماه بدن شما مسئول رشد، پرورش و مراقبت از فرزندتان است. تنها چیزی که ذهن شما را در این زمان درگیر می کند سلامت جنین و یک زایمان راحت و موفق می باشد. برخی ورزش ها و تمرینات به شما کمک می کنند دوران بارداری راحت تری داشته باشید و درد زایمان شما کاهش یابد.
تمرین کگل:
این تمرین ورزشی، بهترین تمرین برای افرادی است که زایمان طبیعی دارند. این تمرین باید روی یک بالش، توپ یا صندلی انجام شود. پاهای خود را با فاصله از هم روی زمین ثابت نگه دارید، پشت خود را صاف کنید. باسن و پاهای شما باید بی حرکت باشد. در این حالت سعی کنید عضلات لگن خود را منبسط و منقبض کنید. این حرکت را حداقل 20 بار تکرار کنید.
حرکت گربه:
این حرکت باعث کاهش درد هنگام زایمان می شود. چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید کمرتان کشیده و صاف باشد. آهسته شکم را به سمت پایین و سر و گردن را به سمت بالا ببرید، سپس به حالت اول برگردید. حرکت بعد نقطه مقابل حرکت اول است به این صورت کمر را به سمت بالا و سر و گردن را به سمت پایین می برید. این حرکت را روزانه 4 الی 5 بار تکرار کنید.
شنا:
شنا باعث تنظیم ضربان قلب شما می شود. عضله های بدن شما را تقویت می کند و از گرفتگی جلوگیری می کند. از رفتن به آب با دمای بالا و سونا خودداری کنید.
پیاده روی:
قدم زدن در خانه و یا در پارک باعث می شود بدن شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. پیاده روی از مشکلاتی نظیر یبوست، فشار خون، اضافه وزن و ... جلوگیری می کند. روزانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی آرام داشته باشید.
یوگا:
یوگا یکی از ورزش های باستانی است که بسیار مناسب دوران بارداری می باشد. این ورزش انعطاف پذیری و استقامت بدن را تقویت می کند.
.
استوک بچه گانه لوپیلو
@lupilu.stock
@lupilu.stock
عرضه پوشاک از بهترین برندهای اروپایی
ارسال به تمام نقاط کشور
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #ورزش #نرمش #تمرینات_ورزشی #پیاده_روی #شنا #یوگا #کگل #ورزش_در_بارداری #بارداری #باردار #حاملگی #باشگاه #یوگا_در_بارداری #استخر #شنا_در_بارداری #سیسمونی #لباس_بچگانه
Read more
. کوله پشتی واید پک okiedog قیمت: 147,000 تومان کوله سبک، ضد آب و بادوام،دارای صورت برجسته مناسب ...
Media Removed
. کوله پشتی واید پک okiedog قیمت: 147,000 تومان کوله سبک، ضد آب و بادوام،دارای صورت برجسته مناسب گروه سنی 2 الی 6 سال حمل آسان بر روی شانه ها سبک و راحت با قابليت شستشوی آسان دارای یک جیب داخلی همراه با مکان مخصوص برای نوشتن نام و نام خانوادگی و تلفن بند های کوله، قابل تنظیم می باشد دارای دستگیره ... .
کوله پشتی واید پک okiedog
قیمت: 147,000 تومان
کوله سبک، ضد آب و بادوام،دارای صورت برجسته
مناسب گروه سنی 2 الی 6 سال
حمل آسان بر روی شانه ها
سبک و راحت
با قابليت شستشوی آسان
دارای یک جیب داخلی همراه با مکان مخصوص برای نوشتن نام و نام خانوادگی و تلفن
بند های کوله، قابل تنظیم می باشد
دارای دستگیره برای حمل با دست
فاقد هر گونه مواد سمی برای کودک
ابعاد : 27×27.12 سانتی متر

لینک خرید
https://piccotoys.com/kif-va-chmdan-koodak
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 16.30 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #okiedog #boygirltwins
#پیکوتویز #اسباب_بازی #اسباببازی #مهد_کودک #خانه_بازی #هدیه #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #مادروكودك #قصر_کودک #اسباب_بازی_زیر_یکسال #کوله #کوله_وایدپک_اژدها #کوله_وایدپک_پونی #کوله_وایدپک_ببر #کوله_وایدپک_گربه #کوله_وایدپک_جغد #کوله_وایدپک_خرگوش
Read more
براىِ يك لبخندِ سرمازده و مبهم، پوتينِ پدر، كلوزآپ دانه برف، رد پاهاىِ از دست رفته و ترانه زمستاني ...
Media Removed
براىِ يك لبخندِ سرمازده و مبهم، پوتينِ پدر، كلوزآپ دانه برف، رد پاهاىِ از دست رفته و ترانه زمستاني يك كوچه بن بستِ كاهگلى كه "شاهد" مرگ پدربزرگ بود: عكس هاىِ تكى پدر در آستانه كوچه و خانه پدربزرگ در كوچه "حمام شيك" شاهرود در يك روز زمستانى سال هزار و سيصد و پنجاه و شش خورشيدي، در كابوس ها و روياهاىِ نيمه ... براىِ يك لبخندِ سرمازده و مبهم، پوتينِ پدر، كلوزآپ دانه برف، رد پاهاىِ از دست رفته و ترانه زمستاني يك كوچه بن بستِ كاهگلى كه "شاهد" مرگ پدربزرگ بود: عكس هاىِ تكى پدر در آستانه كوچه و خانه پدربزرگ در كوچه "حمام شيك" شاهرود در يك روز زمستانى سال هزار و سيصد و پنجاه و شش خورشيدي، در كابوس ها و روياهاىِ نيمه تمام هر انسانى، در نهايت يك "حياطِ قديمى" و تصوير مبهمى از صورت پدرانه هستند كه زخم مى زنند و رهايمان نمى كنند، حياطى با آن حوضِ كوچكش، چراغِ پايه دارِ سفيد، ديوارِ كاه گلى خوش بو، آن درختِ گيلاس و خُرمالو، دودكِش هاى لبِ بام، و آن "شيشه اى هاى هميشگى" عقبِ حياط. حياطى كه بعد از "آلزايمر" يكباره پدربزرگ، ديگر روى خوش نديد، همه داشتند از يادِ پدربزرگ مى رفتند، سماجت خاطره هاى محو و دور، روز و شب هايى كه مهمانِ اين "خانه" بوديم، صندلى ارجِ آبى رنگِ پدربزرگ در گوشه حياط، تختِ خواب و بسترِ مادربزرگ با پاهاى از كار افتاده اش، گربه نَرِ چاق و صورت زخمى كه طرفِ علاقه عموها بود، سماورِ هميشه قُل قُل زنانِ آشپزخانه، بوى سبزى خشك و وسوسه باز كردنِ در يخچال و كابينت هاى قديمى و دورِ همى هاى دهه هفتاد، و دَردا چيزهايى هستند كه به شكلِ عجيبى از پيش از تولدمان، همراهتان مى شوند و دست از سَرِتان بر نخواهند داشت. و كوچه هايى هستند كه پرسپكتيوشان، زخم مى زند، و عكس هاي تكي شان شباهت زيادي به "تنهايي" دارند، عكس هايي كه مثل يك خاطره تك نفره هستند، مثل يك خلوت خودمانى و يخ زده. در عكس هاي تكي هميشه يك ترانه غمگين حضور دارد، ترانه اي كه بايد زمان بگذرد تا شنيده شود، مثلِ يك "سوناتِ زمستانى" با صداىِ گروهِ كُر، شبيه موسيقي غمگين يك "سولو"، يك اجراىِ تك نفره، تنهايي و زمستانِ اين عكس، براي خودش دارد مي نوازد، دانه هاي برف در ميان زمين و آسمان مي رقصند. بوي نم و عطر كاهگل بيشتر شده است، و يكباره، همه زمستان، با يك حوضِ يخ زده، مى آيد زيرِ دندانمان، ساكت و سرد مى شويم و ردِ پوتين هاى پدرانه را تا انتهاى كوچه، دُنبال مى كنيم. چند دانه بلورى برف، در جلوى چهره پدر، در ميانِ زمين و آسمان، معلّق مانده اند، وارد عكس مي شويم و به سمت "سبيل هاي پدرانه" مي رويم، سبيل هاي پدرانه و مهرباني كه تنها تابلوي راهنمايي و رانندگي نسل ما بودند. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستينِ خاطرات و يادگارهاىِ ملتِ ايران.
Read more
... نوستالژی تو روزهای با برجام و بی برجام فقط سفر به گذشته حال من را خوب میکند. روزهای خوب دهه شصت که براساس آن امسال تصمیم دارم نمایشی را روی صحنه بیاورم. مهمترین بخش این اجرا سفرهای هر روز من به روزهای عجیب گذشته است. امیدوارم نتیجه کار خوب از آب در آمده و به استانداردهای من نزدیک باشد پ.ن ویدئوهای ... ... نوستالژی

تو روزهای با برجام و بی برجام فقط سفر به گذشته حال من را خوب میکند. روزهای خوب دهه شصت که براساس آن امسال تصمیم دارم نمایشی را روی صحنه بیاورم. مهمترین بخش این اجرا سفرهای هر روز من به روزهای عجیب گذشته است. امیدوارم نتیجه کار خوب از آب در آمده و به استانداردهای من نزدیک باشد

پ.ن ویدئوهای نوار کوچیک تی.سون، با فیلم‌هایی مثل، شعله، سنگام، ماوی ماوی، راکی، رامبو، رینگ خونین، فوتولوس ها، میمون مست، اژدها وارد میشود، گربه ای روی شیروانی داغ، بوئینگ بوئینگ، خارج از عدالت، کماندو، آفتاب سرخ، هفت دلاور، بن هور، ده فرمان، کازابلانکا، دارو و دسته ی سیسیلی ها، پدر خوانده، صورت زخمی، راننده تاکسی خاطرات نسلی هستند که در جنگ به دنیا آمدند، در اعتراض های جنبش سبز بازداشت شدند و در دوران برجام ازدواج کردند

#نوستالژی #دهه_شصت #ابراهیم_تاتلیس #نمایش #اجرا #کوپن #وضعیت_قرمز #بمباران #ویدئو #کمیته #نوار_کوچیک #سینما
Read more
Loading...
در عصری زندگی می‌کنیم که هر لحظه‌اش ترس ازدست دادن، هرساعتش غبارِ ناتمامِ انفجار و هر سالَش موجی از یاس صورت‌های‌مان را سیلی می‌زند. عصری که در آن حادثه دیگر پیشامدی بزرگ نام نمی‌گیرد، بس که چشم‌ها پر از اشک است دست‌ها خالی و سرها همیشه در گریبان. در عصری زندگی می‌کنیم که آدم‌هایش معنای تلخ نداشتن ... در عصری زندگی می‌کنیم که هر لحظه‌اش ترس ازدست دادن، هرساعتش غبارِ ناتمامِ انفجار و هر سالَش موجی از یاس صورت‌های‌مان را سیلی می‌زند. عصری که در آن حادثه دیگر پیشامدی بزرگ نام نمی‌گیرد، بس که چشم‌ها پر از اشک است دست‌ها خالی و سرها همیشه در گریبان. در عصری زندگی می‌کنیم که آدم‌هایش معنای تلخ نداشتن را به خوبی فهمیده اند طعم بی کسی ها را به وفور چشیده اند. در عصری زندگی می‌کنیم که بیشتر از عکس ها، بر دل‌های‌مان گرد و غبار تنهایی نشسته است و بیشتر از هر بودنی، کنار آمدن با نبودن ها امان‌مان را بریده است. در عصری زندگی می‌کنیم که هرجای دنیایش ترس است و ترس. . .(این گربه ی همیشه سیاه،ایران ماست) #داریوش_اقبالی #سقوط #علی_الهی #ایران_من #شهیار_قنبری #فریبرز_لاچینی
Read more
. آشتی با سگ... نوشته ی امیرترکاشوند، پژوهشگر قرآن و متون دینی: سگ همواره در زندگی بشر حضور داشته ...
Media Removed
. آشتی با سگ... نوشته ی امیرترکاشوند، پژوهشگر قرآن و متون دینی: سگ همواره در زندگی بشر حضور داشته و این حضور به خواستِ انسان بوده و نه به زورِ سگ! و اگر هم از سوی این حیوان باوفا اقدامی برای ورود به زندگی انسان صورت گرفته تنها در حدّ درخواستِ عواطف‌آمیز بوده و بس.. . یکی از کارهای عادی بچّه‌ها، ... .
آشتی با سگ...
نوشته ی امیرترکاشوند، پژوهشگر قرآن و متون دینی:

سگ همواره در زندگی بشر حضور داشته و این حضور به خواستِ انسان بوده و نه به زورِ سگ! و اگر هم از سوی این حیوان باوفا اقدامی برای ورود به زندگی انسان صورت گرفته تنها در حدّ درخواستِ عواطف‌آمیز بوده و بس..
.

یکی از کارهای عادی بچّه‌ها، با سگ بودن و بازی کردن با این حیوان است؛

حتّی گویند امام حسن نیز در کودکی با سگ بازی می‌کرد: «مرجع، کتاب حدیثِ مسند احمد»

و امام حسین نیز در همان سنین، سگ داشت و با این حیوان مأنوس بود: «منبع، کتاب حدیث محاسن برقی نوشته احمدبن خالد برقی»

پدر و مادر حسنین (امام علی و حضرت فاطمه) و نیز جدّشان (پیامبر گرامی) آن دو را از بودن با سگ پرهیز ندادند و فقط حضور آن در داخل اتاق موجب عدم اتصال وحی و عدم حضور جبرئیل دانسته شده که این مسئله امروز بدلیل ختم نبوّت و بسته شدنِ پنجرۀ وحی موضوعیت ندارد.

امام رضا پس از وفات پدرشان (و گویا برای این‌که به حکومت نشان دهد درصدد فعالیت سیاسی برعلیه‌شان نیست) شخصاً به بازار رفت و چند حیوان خانگی: «سگ ، بَرّه و خروس» خرید و خود را با آنان مشغول کرد: «منبع، کتاب حدیثِ عیون اخبار الرضا، نوشته شیخ صدوق»

کاربردهای سگ در قرآن، به خوبی گواهِ حضور طبیعی و غیر منهیِّ آن در زندگی بشر است! و درست به خاطرِ همین شدّتِ حضور بود که احکامی بهداشتی و محدود کننده برای رعایت ملاحظاتی در همزیستی با آنها در فقه صادر گردید. وگرنه چرا در باره دیگر حیوانات و درّندگان، احکامی نشر نیافت و توصیه نشد؟؟؟
آن رهنمودهای بجا و واقعی، به مرور از جایگاهش خارج شد و سر از ناکجا آبادی درآورد که امروزه در اذهانِ مذهبی‌ها چنان جرثومۀ سراپا نجس و لازم‌الاجتنابی از این حیوانِ زبان‌ بسته ساخته شده که نگو....! رسوباتِ آن احکام، چنان است که نویسنده اش هنوز در عمرش دست به سگ نزده! ، حال آن‌که علاوه بر آنچه از امام حسن و امام حسین و امام رضا در بالا خواندیم باید یادآوری کرد:

امام صادق در پاسخ به این پرسش که اگر موش یا سگ، درون ظرفِ روغن بیفتد و بیرون آید چه حکمی دارد، گفت: خوردنِ آن روغن بلامانع است: «منبع، کتاب اصول کافی نوشته ی مرحوم کلینی»

و ایشان در جای دیگر، وضوگرفتن با آبی که سگ و گربه به آن دهان زده و از آن نوشیده‌اند را روا می‌داند: «منبع کتاب حدیث تهذيب ، نوشته ی شيخ‌ طوسی»

پس.. نیاز به این‌همه حساسیت نسبت به سگ و پرهیز از دست‌زدن به او نیست...! ((ادامه در کامنت اول))
.
#سگ
#سگ_آزارى #سگ_نجس_نیست_نجس_افکار_کسانی_هست_که_بی_آزار_ترین_مخلوق_خدا_را_نجس_میدانند
#حامیان_حیوانات
Read more
Loading...
. بعد می بینی انگار صدایش را فراموش کرده ای، آن لحن خاصش را. آن مدلی که حروف اسمت را ادا می کرد. آن خنده ...
Media Removed
. بعد می بینی انگار صدایش را فراموش کرده ای، آن لحن خاصش را. آن مدلی که حروف اسمت را ادا می کرد. آن خنده ها، آن حرفهای بریده وسط خنده ها و آن درخشش شادمانی در دلت وقتی به سختی لابلای ریسه رفتن از دیوانه بازیهای تو، می گفت نخندان لعنتی، بگذار حرفم را بزنم. می بینی صدایش را یادت رفته، و دردت نمی آید اما می ترسی ... .
بعد می بینی انگار صدایش را فراموش کرده ای، آن لحن خاصش را. آن مدلی که حروف اسمت را ادا می کرد. آن خنده ها، آن حرفهای بریده وسط خنده ها و آن درخشش شادمانی در دلت وقتی به سختی لابلای ریسه رفتن از دیوانه بازیهای تو، می گفت نخندان لعنتی، بگذار حرفم را بزنم. می بینی صدایش را یادت رفته، و دردت نمی آید اما می ترسی از این که دردت نمی آید. نکند دکتر راست گفته باشد و این از یاد بردن جزئیات، سرآغاز شفای دلت باشد؟ بعد، دراز می کشی روی مبل و به آن دم صبح دل انگیز فکر میکنی که دوتایی دراز کشیدید جلوی تلویزیون و سرش را گذاشت روی سینه ات و فیلم نگاه کردید، بلو ولنتاین لعنتی را. به حرفها و خنده های اول فیلم فکر می کنی و و کم کم سکوت و بعد اشکش که از روی صورت ماهش چکید روی سینه تو. به تمام شدن فیلم و سیگار کشیدنش در آغوش تو فکر می کنی و غر زدن هایت که سیگار نکش و دستهای نوازشگرش که تازیانه های مهربان رام کننده دیو درونت بود. به آن جمله دلچسبش: دلم می خواست می شد از تو یک دختر داشته باشم که مثل خودت غرغرو باشد، به آن جمله دل انگیزت: دلم می خواست دنیا همین حالا و همینجا تمام می شد. صبح شده. کنار پنجره ایستاده ای رو به شهر خاکستری و هنوز داری به صدایی که از یاد برده ای فکر میکنی. رفتگر پیر زیر تیر برق کوچه نشسته و صبحانه می خورد. گربه روی ماشین آقای کیانی خوابیده. چراغهای آشپزخانه خانه روبرویی روشنند، مادر دارد برای خانواده صبحانه درست میکند. صدای ردشدن ماشین ها از خیابان شنیده می شود. صدای پمپ آب خانه همسایه، صدای سرد یک کلاغ که روی سیم های برق نشسته و لابد دارد به صدایی فکر میکند که از یاد برده. از کنار پنجره به دنیا نگاه میکنی، صدای دلبرانه اش در گوش ذهنت می پیچد: یه چیزی بپوش دیوونه، سرما می خوریا. خیالت راحت می شود، شفایی در کار نیست. لبخندت را می چسبانی روی لبت، به خیابان می روی و میان آدمهایی که صدایشان را نمی شنوی گم می شوی.... .
- حمید سلیمی

@hamid.salimi.59
Read more
 #عروسها_در_صور_می‌میرند نگاهم را دزدید؛بی‌آنکه دیگر بتوانم پَسَش بگیرم؛ به یغما بردن البته،خیلی ...
Media Removed
#عروسها_در_صور_می‌میرند نگاهم را دزدید؛بی‌آنکه دیگر بتوانم پَسَش بگیرم؛ به یغما بردن البته،خیلی ادیبانه‌تر است ولی گزافه‌گویی است.شاید،برای چنین تاراجی باید.. زیباتر می‌بود؛زنی که پشت به ما،روبه دریای آبیِ آبیِ مدیترانه،روی صندلی بی‌ارج‌وقیمتی نشست. و کشیده‌تر،در همه چیز؛ابروها،بینی،چشم‌ها ... #عروسها_در_صور_می‌میرند
نگاهم را دزدید؛بی‌آنکه دیگر بتوانم پَسَش بگیرم؛
به یغما بردن البته،خیلی ادیبانه‌تر است ولی گزافه‌گویی است.شاید،برای چنین تاراجی باید..
زیباتر می‌بود؛زنی که پشت به ما،روبه دریای آبیِ آبیِ مدیترانه،روی صندلی بی‌ارج‌وقیمتی نشست.
و کشیده‌تر،در همه چیز؛ابروها،بینی،چشم‌ها و قدوبالا؛همان که می‌گویند رعناتر.دیگر پس از آن پاورقی کتاب فارسی پیش‌دانشگاهی،که نوشته بود رعنا از ارعن می‌آید و معنایش می‌شود احمق،رعنا،چه سریالش که سیدداوود میرباقری ساخته بود-و گلچهره سجادیه با آن صورت گرفته و جدی،مقابل چشمان دخترش رویا تیموریان توی تشت خون‌ بالا‌ آورد-و چه اسم دخترانه‌اش برای‌م آن عطر و بوی سابق را پیدا نکرد ولی، هنوز هم وقتی به زنی بالابلند برمی‌خورم که از برابرم یا در برابرم-وه چه باشکوه است این «در» نصیبت شود؛نه؟-دامن‌کشان عبور می‌کند،از ذهنم می‌گذرد بنویسم «رعناقامتی از اینجا گذر کرد».
نگاهم را دزدید؛بی‌آنکه دیگر بتوانم-صادق باید بود،نه؟ بحث توانستن نبود،نمی‌خواستم-پَسَش بگیرم؛زنی که پشت به ما،روبه آبیِ آرامِ مدیترانه نشست و برای خودش قلیانی سفارش داد؛و تو چه می‌دانی اندوه بی‌پایان دنیا را وقتی زنی تنها در ساحل قلیان می‌کشد.
من،دور از دیدرسش،زیر سایه آلاچیقی نشسته بودم و فارغ از هیاهوی همراهانم،زیر آفتاب کم‌رمق اسفند شهر صور،جایی در جنوب لبنان و نسیم هرازگاهی و خنک ساحل،نگاهش می‌کردم،درست از وقتی که از آن‌دوردورها پیدایش شد؛با دو پسرک پرجنب‌وجوشش که سربه‌سر هم می‌گذاشتند و ریگ و سنگ به دریا پرتاب می‌کردند.
این زن‌های لبنانی با آن مانتوهای بلندشان که پایینش گاه بر زمین سر می‌ساید،گویی همیشه خرامان از تو دور می‌شوند حتی وقتی که دارند به سوی‌ت می‌آیند.
پیش‌خدمت ترکه‌ای و سبزه رستوران ساحلی با آن دندان‌های زردمبو که بعدها فهمیدم معتاد نیست بلکه مصری است-وسط غوغای سفیدی و خوش‌‌بر و رویی لبنانی‌ها،باقی معتاد به نظر نرسند چه باشند خوب است؟-قلیانی برایش چاق کرد اما زن،سبک‌بار نشسته بود به نظاره دریا و انگاری مدیترانه هم بدش نمی‌آمد چونان گربه خپل ملوسی،خودش را برساند تا ساحل و پیش پای زن.
روی میز من و روی میز زن،به رسم اینجا،یک ظرف بلور پر از هویج خام برش‌خورده گذاشته بودند که طعم روغن زیتون و زیره می‌داد.
پایم را انداختم روی پایم و می‌دیدم گویی مالنایی به شهر برگشته باشد،پیش‌خدمت،برابر زن ذغال روی تنباکو را جابه‌جا می‌کرد،می‌گیراندش،تا باب طبع خانوم شود.
و‌«خانوم»شاید تنها کلمه‌‌ای است که با آن می‌شود زنی یکه و تکه،نشسته بر ساحلی چنین را صدا زد..
Read more
روايتِ موش هاىِ مُشوّش ميان موشك باران، مرگِ موش و گربه هاىِ سياه تله موش به دست، تصاويرى از كارگردان، ...
Media Removed
روايتِ موش هاىِ مُشوّش ميان موشك باران، مرگِ موش و گربه هاىِ سياه تله موش به دست، تصاويرى از كارگردان، نويسنده و عروسك گردان ها در ميان دكورها و پشت صحنه مجموعه سينمايى "شهر موش ها" در سالِ هزار و سيصد و شصت و چهارِ خورشيدى: فاطمه معتمدآريا، مرضيه برومند، عادلِ بزدوده و حميد جبلى در حالِ عروسك گردانى ... روايتِ موش هاىِ مُشوّش ميان موشك باران، مرگِ موش و گربه هاىِ سياه تله موش به دست، تصاويرى از كارگردان، نويسنده و عروسك گردان ها در ميان دكورها و پشت صحنه مجموعه سينمايى "شهر موش ها" در سالِ هزار و سيصد و شصت و چهارِ خورشيدى: فاطمه معتمدآريا، مرضيه برومند، عادلِ بزدوده و حميد جبلى در حالِ عروسك گردانى در پشت صحنه مجموعه سينمايى "شهرِ موش ها"، زنان و مردانى كه عروسك سازها و عروسك گردان هاىِ قهار و هنرمندانِ زمانه خودشان هستند، خالقِ شخصيت هاىِ دوست داشتنى عروسكى براىِ چند نسلِ متوالى، مردان و زنانى كه كودكى "ما" را ساختند و با قصه ها و عروسك هايشان، برايمان ناب ترين، سياسى ترين، اعلاترين و به درد بخورترين "روايت ها" را تعريف كردند. يادِ روزهايى كه روىِ صندلى سينما، كودكانه و غريبانه مى نشستيم و منتظرِ خنديدن و ترسيدنِ بغل دستى مان بوديم، ترس از "موشِ ژاپنى كاراته باز"، از آتش گرفتنِ "دُم گربه سياه و شرور"، از وهم و خيال حاكم بر شهرِ موش ها، مردمانِ خواب زده و هميشه ترسان از "گربه هاىِ تاريخ"، ديارِ موش و گربه بازى هاىِ مدام، مردمان جارو به دُم بسته و آماده براىِ فرو رفتن در هر سوراخ، موش هايى شبيه خودمان، كپل، نارنجى، عينكى، سرمايى و در نهايت "آقاىِ معلم" كه روحِ هميشه بيدارِ اين خاك بود، روحِ بزرگوار و داغ ديده اى كه تمثالِ رهايى هاىِ هميشه دربند و غرق شده مان بود. و در اين عكس، انگار دارند يك رقصِ دونفره را اجرا مى كنند، تلاشِ مشترك، دست در كمرِ هم و نگه داشتنِ خودشان به هر زحمت به قيمتِ اوج گرفتن و ايستادنِ موش ها در پس زمينه سبز يك هواىِ تازه. خالِ روىِ صورت آقا معلم، بقچه كپل، باندپيچى صورتش، جنگل سرسبز و هواىِ ابرى و سرد، و بادگيرهاىِ ورزشى كه آن روزها "مُد" بود. و ما موش هاىِ تله موش زده، موشك باران شده، موش مرده، كه جارو به دممان بسته اند، ما خريدارانِ لحظه اى نرخِ سوراخ موش. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستين خاطرات و يادگارهاىِ ملت ايران.
Read more
 #bighanoon #mehrdadnaeimi سام هاشمی، سی و پنج ساله، مجرد، رُک و بدجنس، پشتکار عجیبی داشت. او تا ...
Media Removed
#bighanoon #mehrdadnaeimi سام هاشمی، سی و پنج ساله، مجرد، رُک و بدجنس، پشتکار عجیبی داشت. او تا حالا به تمام زن‌های زندگی‌اش خیانت کرده‌بود. کلا از این کار لذت می‌برد. او به‌تازگی از سربازی خلاص شده‌بود و حالا بیشتر اوقات مشغول بازی و شادی بود. بازی و شادی که چه عرض کنم. از این طرف به آن طرف می‌رفت ... #bighanoon #mehrdadnaeimi
سام هاشمی، سی و پنج ساله، مجرد، رُک و بدجنس، پشتکار عجیبی داشت. او تا حالا به تمام زن‌های زندگی‌اش خیانت کرده‌بود. کلا از این کار لذت می‌برد. او به‌تازگی از سربازی خلاص شده‌بود و حالا بیشتر اوقات مشغول بازی و شادی بود. بازی و شادی که چه عرض کنم. از این طرف به آن طرف می‌رفت تا زخم بستر نگیرد. از آن دسته آدم‌ها بود که هر لحظه در حال محاسبه‌ی تمام احتمالات موجودند. مثلا فکر می‌کرد دوستانش او را به خاطر خانه‌ و ماشینش دوست دارند. ماشینی که آنقدر کوچک بود که نمی‌شد در آن تکان خورد و خانه‌ای که متعلق به پدر و مادرِ همیشه در سفرش بود و سام که بچه‌ی ته‌تغاری خانواده بود، عملا تنها ساکن آن بود. او هر هفته دوستانش را به خانه دعوت می‌کرد اما آنقدر از ترس والدینش به همه تذکر می‌داد که مهمانی را کوفت‌شان می‌کرد. برای همین تنها موضوع مورد بحث در این مهمانی‌ها رابطه سام و گلی بود! سام اخیرا برای ازدواج با گلی تلاش عجیبی می‌کرد. در واقع مدتی بود دیگر کسی گولِ کلک‌ها، حقه‌‌ها، مکرها، نیرنگ‌‌‌ها، فریب‌‌ها، دسیسه‌‌ها، حیله‌ها و دغل‌هایش را نمی‌خورد. دیگر احساس پیری می‌کرد. با خودش فکر می‌کرد نکند دیگر برای زنها جذابیتی ندارد و قرار است تنها بماند. در تمام سالهای گذشته او پیوسته درگیر زنان بود اما از آنها متنفر. هیچکس دو دوتا چهارتای این رابطه غریب را نفهمیده‌بود اما همه می‌دانستند که سام از هر فرصتی برای آشنایی و ازدواج با یک زن استقبال می‌کرد. در این بین گلی هیچ‌وقت به سام محل نگذاشته بود. سام سالها بود که زیر تک‌تک پست‌های گلی کامنت می‌گذاشت. گلی هم بنظر دختر نورمالی نمی‌آمد اما می‌شد فهمید چرا سام او را دوست دارد. از ویژگی‌های ظاهری که صرفنظر می‌کردیم، گلی همه حرفهایش بی ربط و غیرمنطقی بنظر می‌آمدند و سام هم از همین‌جور دخترها خوشش می‌آمد. حتی کپشن‌های پست‌های اینستاگرامش هم بی‌ربط به عکس‌ها بود. مثلا عکس یک گربه می‌گذاشت با این کپشن: «مشترکم بودی اما در دسترس نبودی!» سام هم توی کامنت‌ها خودشیرین‌بازی درآورده‌بود که: «وای چه گربه پشمالویی، کاش می‌شد می‌تونستم اونجا باشم گربه‌هرو بغل کنم».
.
روز بعد گلی یک عکس با سگ گذاشته و کپشن زده‌بود: «باید قاب بگیرم حرف‌هایت را، همه عکس شدند!» و سام کامنت نوشته‌بود که: «وای چه سگ خوشملی، سوراخ دماغاشو... ای جان... کاش اقداماتی صورت می‌گرفت منم می‌تونستم اونجا باشم سگه رو بغل کنم» روز بعد این بانوی موسیقی و مهتاب عکسی با یک خرگوش گذاشته و کپشن نوشته‌بود: «عزیزم شما روی پاهات هم
.

بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇👇👇
Read more
Loading...
| ادامه پست قبلی | . . ما نمیدونستیم از اتفاقات پویول تاسف بخوریم یا بالا رفتن ارز یا بازی خوبمون ...
Media Removed
| ادامه پست قبلی | . . ما نمیدونستیم از اتفاقات پویول تاسف بخوریم یا بالا رفتن ارز یا بازی خوبمون مقابل اسپانیا که منجر به شکست شد یا بیشعوری اندکی از مردم که تو خود جام جهانی در صورتی که یک بازی ما مونده بود حواشی سردار آزمون رو بیشتر کردند تا این جوون بیست و سه ساله ما که دو تا جام جهانی دیگر میتونه برامون ... | ادامه پست قبلی |
.
.
ما نمیدونستیم از اتفاقات پویول تاسف بخوریم یا بالا رفتن ارز یا بازی خوبمون مقابل اسپانیا که منجر به شکست شد یا بیشعوری اندکی از مردم که تو خود جام جهانی در صورتی که یک بازی ما مونده بود حواشی سردار آزمون رو بیشتر کردند تا این جوون بیست و سه ساله ما که دو تا جام جهانی دیگر میتونه برامون بازی کنه رو اشکش رو در بیارند....
این استراتژی خوب کیروش و بازی خوب بازیکنان ملی پوش ایران بود که ما به برد مقابل پرتغال امید داشتیم.
امید رو بیرانوند با گرفتن توپ های اسپانیایی ها عزت اللهی با گلش طارمی و انصاری فر با سرعت هاشون و امیری با بازی زیبا و حاج صفی و حسینی و پور علی گنجی و رضاییان با دفاع محکمشون جلو ستاره های چمپیونزلیگ و ابراهیمی برای شروع ضد حمله هاش و سردار به خاطر هد هاش برگردوندند.
کیروش این بار در مقابل کشور خودش و تیم قبلی خودش قبل از اینکه سرمربی ایران بشه قرار گرفت.
قبل از بازی افرادی تحت جو یه مشت احمق قرار گرفتند که همه جای دنیا دیده میشوند به قول خودشون نذاشتند ستاره ی فوتبال جهان بخوابه تا خطرناک نباشه برای ما...
بازی شروع شد و ایران در دو صورت از گروه صعود میکرد : با برد در مقابل پرتغال و یا مساوی با پرتغال در صورت باخت اسپانیا با تفاضل دو گل مقابل مراکش...
اول های بازی بیرانوند بیرانوندی که ازش انتظار داشتیم‌نبود ولی رفته رفته مقابل تمامی حملات ایستاد. ما با گل زدن مراکش. امیدمون به صعود بیشتر شد ولی طول نکشید تا اسپانیایی ها گل تساوی رو‌ زدند و اواخر نیمه اول بود که ما به امید نیمه ی دوم هجومی میخواستیم زمین رو ترک کنیم که گل رو خوردیم. انگار روی گربه ی کره ی زمین آب سردی ریختند هرکی که با قوتبال ایران تو جام جهانی زندگی کرده بود بغض کرده بود و امید به یه نیمه دست نخورده داشت. تا بازی شروع شد پنالتی برای پرتغال میتوانست کار رو تمام کند و ما رو دقیقه پنجاه و هفت از روسیه به بیرون بندازن و فقط یک معجزه میتونست همه چیز رو درست کنه معجزه ای که بیرانوند با گرفتن پنالتی برترین شماره هفت جهان انجام داد. امید برگشت دیگه بعد از پنالتی از جون مایع میذاشتند و پرتغالی ها از وقت .... داور بازی هرچی فحش در جهان بود رو خورد آرنج رونالدو رو ندید و در ویدئو چک بود که مراکش دوباره از یک شهر دیگر روسیه برای ایرانی ها نامه فرستاد که تا امیدها چند برابر به توان دو شود در آخر شش دقیقه تا حذف ایران باقی مونده بود شش دقیقه ای که ثانیه سی به دلیل هند وایساد تا دقیقه ی سه .
ادامه در‌ کامنت
Read more
‍ #آموزش_پادری_فانتزی:: . براي پادريها معمولا از نخهاي ضخيم كاموا،تريكو،قيطان،يا نخهاي پلاستيكي ...
Media Removed
‍ #آموزش_پادری_فانتزی:: . براي پادريها معمولا از نخهاي ضخيم كاموا،تريكو،قيطان،يا نخهاي پلاستيكي استفاده ميكنند براي اين گربه عاشق ما ٦رنگ نياز داريم . سر:براي سر ٢٠سانت زنجيره زده و به طريق قانون بيضي بافي شروع به بافت ميكنيم يك زنجيره براي قد پايه زده و روي تمام زنجيره ها يك پايه كوتاه ... ‍ #آموزش_پادری_فانتزی::
.

براي پادريها معمولا از نخهاي ضخيم كاموا،تريكو،قيطان،يا نخهاي پلاستيكي استفاده ميكنند براي اين گربه عاشق ما ٦رنگ نياز داريم .

سر:براي سر ٢٠سانت زنجيره زده و به طريق قانون بيضي بافي شروع به بافت ميكنيم يك زنجيره براي قد پايه زده و روي تمام زنجيره ها يك پايه كوتاه ميزنيم در دانه آخر ٣تازده ودور ميزنيم و روبروي پايه ها كو تاه زده باز به اول كار كه رسيديم دوتا پايه در دانه اول زده چون يك دانه موقع شروع حساب كرديم كه با اين دو تا ٣ تا ميشه رج بعد روي پايه كوتاه ها پايه زده فقط به اين ٣پايه كه رسيديم در هر كدام دوتا زده -رج بعد در همين نقطه ٢تاباهم ١ تكي زده-رج بعد ٢تاباهم ٢تكي زده و همين طور به پايه هاي تكي ما اضافه ميشود اندازه بيضي صورت بستگي به خودتان داره كه چه اندازه بخواهيد بزرگ باشه نقشه يك مدل بيضي را براتون ميزارم بعد كه بيضي بافته شد يك رج بافت نامريي زده دقت كنيد در دوطرف بيضي .دوسر قطر بزرگ ما نياز به پنج تا حلقه ي زنجيره اي داريم كه از٦الي٨زنجيره تشكيل شده.

براي قلب گربه به يك موتيف مربع نياز داريم در پايين چند نمونه آمده دراينجا از موتيف مربع با دسته هاي سه تايي استفاده كرده بعداز بافت موتيف به شكل لوزي قرار داده وروي دوضلع بالا دوتا نيم دايره بافته براي دور كار روي دسته هاي سه تايي به ترتيب ٦زنجيره زده دو رديف ١٢پايه زده رج آخرروي هر پايه يك پيكوت براي پاپيون يك مستطيل با پايه بلند زده يك گل با بافت فندقي درست كرده وسط مستطيل را جمع كرده وگل را روش ميزنيم.

براي دست و پاميتونيدازدايره يالوزي استفاده كنيد يك حلقه جادويي زده١٢پايه بلند زده رج بعد به ترتيب٢٤-٣٦پايه بلند زده رج اخر در يك سوم دايره ٤تادسته ٦تايي براي پنجه زده براي پا ٤تا دايره كوچك براي سر پنجه ها درست كرد حلقه جادويي ٦پايه داخلش و روي كار ثابت كرده براي كف پا يك لوزي يا دايره كوچك بافته بستگي داره كف پا را از كدوم مدل بافتيم براي تيزي بالاش يك دسته ٦تايي زده
براي چشمها يك اشك بزرگ سفيد و يك سبزكه الگوگذاشته ميشود ودودايره سياه و سفيد بافته روي هم گذاشته يا دوخته يا چسبانده براي بيني هم ميتونيد ازبيضي يا دايره استفاده كتيد براي گوشهاميتونيد از موتيف مثلث استفاده كنيد يا نيم دايره زده ودروسط پايه د وبل بافته تانوك گوش تيزشود.

دم:به اندازه اي كه ميخواهيم بلندي دم باشه زنجيره زده يك رديف پايه بلندزده رج بعد نصف را فندقي زده نصف راپايه كوتاه تاقوس بگيره ودررج اخر روي فندقيها دسته٨الي١٠بافته وزيركارنصب ميكنيد
@artakava.ir
Read more
اول. سلام رفیق 🤗 دوم. توی این پست چند تا سوال در مورد کیت‌کت و سگ داشتن رو که ازم بارها پرسیدین رو جواب ...
Media Removed
اول. سلام رفیق 🤗 دوم. توی این پست چند تا سوال در مورد کیت‌کت و سگ داشتن رو که ازم بارها پرسیدین رو جواب می‌دم. سوم. ۱. نژاد کیت‌کت coton de tulear هست. اما معموله که همه‌ی سگای جسه ریز رو که موی بلندی دارن رو شیتزو-تریر اسم می‌گذارن. برخلاف تصور خیلیا، نژاد اونقدر‌ها هم مهم نیست. 🙄 ۲. من کیت کت رو ... اول. سلام رفیق 🤗
دوم. توی این پست چند تا سوال در مورد کیت‌کت و سگ داشتن رو که ازم بارها پرسیدین رو جواب می‌دم.
سوم.
۱. نژاد کیت‌کت coton de tulear هست. اما معموله که همه‌ی سگای جسه ریز رو که موی بلندی دارن رو شیتزو-تریر اسم می‌گذارن. 🐶برخلاف تصور خیلیا، نژاد اونقدر‌ها هم مهم نیست. 🙄
۲. من کیت کت رو از اواسط ۹۶ گرفتم. کیت‌کت اردیبهشت ۹۶ به دنیا اومده. 🐣
۳. من نه کیت‌کت رو از فروشگاه خریدم و نه پت‌شاپ‌ها. صاحب‌های قبلیش رو دیوار پیغام داده بودن که نمیتونستن نگهش‌دارن. 🐾
۴. سگ داشتن وقت بره. روزی سه ساعت تا پنج ساعت به صورت مفید ولی پخش شده در طول روز، توجه لازم دارن. تا قبل از ۹ ماهگی حتی بیشتر. ⌛🐕
۵. وقتی کیت کت رو میبرم پارک، اگر سگ دیگه‌ای باشه قلادش رو باز میکنم.😎 اما اگر نباشه، چون ممکنه بره توی خیابون و با ماشین برخورد کنه، نه.😖
۶. کیت کت رو من کلینیک پرشان @pershanpetclinic می‌برم. قبلن که گربه داشتم، دکتر نرگسی تنها کسی بود که بیماری پوستیش رو فهمید چطوری میشه درمان کرد. ازون موقع، خونمون نزدیک‌تر شده و به شدت هم اعتمادم رو کسب کردن. 🏥😊 #cotie #cotondetulear #dog #pet #puppy #thedodo
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> زُل زدن مایه ی #آزار است زُل نزنیم؛ به زن #چاق توی #پراید، به #النگوهای #طلایی ردیف توی دستش. به ...
Media Removed
زُل زدن مایه ی #آزار است زُل نزنیم؛ به زن #چاق توی #پراید، به #النگوهای #طلایی ردیف توی دستش. به #زن و شوهری که توی #خیابان بحث می کنند، به #مرد دست و پا شکسته ی #عصا به دست، به ویلچرنشینش حتی؛ با ماسک و بی #ماسک. به دختری که با علاقه به #گربه های کثیف و لاغر مردنی توی خیابان غذا می دهد، به زنی که روی #نیمکت ... 📝 زُل زدن مایه ی #آزار است زُل نزنیم؛
به زن #چاق توی #پراید، به #النگوهای #طلایی ردیف توی دستش.
به #زن و شوهری که توی #خیابان بحث می کنند، به #مرد دست و پا شکسته ی #عصا به دست، به ویلچرنشینش حتی؛ با ماسک و بی #ماسک.
به دختری که با علاقه به #گربه های کثیف و لاغر مردنی توی خیابان غذا می دهد، به زنی که روی #نیمکت #پارک تنها نشسته و آرام #اشک می ریزد.
به بچه ی مریض، به آدم علیل، به زیپ باز پیرمرد، به دست لرزان و چروکیده ی پیرزن، به دخترک ژنده پوش #فال فروش، به #جوان شیک #روزنامه فروش؛
زل نزنیم به آدم های ِتا مغز ِ استخوان خیسِ بدون چتر؛ به زن و شوهر با اختلاف سنی زیاد، که دست همدیگر را گرفته اند و راه می روند، به #دوست داشتنشان زل نزنیم؛ به درز پاره ی لباس، به صورت سوخته و پوست جمع شده، به زن #زیبا، به مرد #زشت، به زنی که دوربین به دست از زمین و زمان عکس می گیرد، به تنهایی زنی که برای خودش #گُل می خرد؛ به مردی که راه می رود و زیر لب با خودش حرف می زند.
به گدا، به #دیوانه؛ به دیوانه ها هم زل نزنیم، بگذاریم آرام برای خودشان #لبخند بزنند، بخندند.
بگذاریم آنکه دلش گرفته و اشک می ریزد هم با خیال راحت گریه کند، زل نزنیم، زل زدن مایه ی آزار است.
کاش مجلس قانونی وضع می کرد و زُل زدن را جرم اعلام می کرد. کاش سر در هر مدرسه ایی می نوشتند وای بر زُل زنندگان... 👤 #مریم_سمیع_زادگان
💟 هوای حوا @havaye.havva
Read more
 #دوکلام حرف حساب : آقا دوهزار سال پیش ایران یونان رو تصرف کرد. حالا اگه به شما بگن مردم یونان واسه ...
Media Removed
#دوکلام حرف حساب : آقا دوهزار سال پیش ایران یونان رو تصرف کرد. حالا اگه به شما بگن مردم یونان واسه کشته شدن سهراب بدست پدرش هرسال عزاداری میکنن، نوحه میخونن، خودشونو با قمه زخمی میکنن یا در وصف دلاوریهای داریوش و کاوه آهنگر و آرش کمانگیر حرف ها میزنن و نذری برا تولدشون میدن یا حلوا برا وفاتشون ... #دوکلام حرف حساب
:
آقا دوهزار سال پیش ایران یونان رو تصرف کرد.
حالا اگه به شما بگن مردم یونان واسه کشته شدن سهراب بدست پدرش هرسال عزاداری میکنن،
نوحه میخونن،
خودشونو با قمه زخمی میکنن یا در وصف دلاوریهای داریوش و کاوه آهنگر و آرش کمانگیر حرف ها میزنن و نذری برا تولدشون میدن یا حلوا برا وفاتشون و در سال سی چهل روز رو برا این مراسم تعطیل میکنن بدتر از همه زندگیشونو میفروشن میان زیارت آرامگاه کوروش، فکر کنید اگه اینارو
می شنیدید، چقدر به ریششون میخندیدید و یونانیها رو مسخره میکردید بخاطر حماقتشون!!؟؟
فقط خواستم بگم اعراب هم همین فکرو نسبت به ما میکنند
🤔🤔🤔 می گویند امام زمان می اید
همه ادیان این را می گویند
هزاره هاست کسی می اید
اما نمی اید
بدبخت انسانی که منتظر است
تازه انتظار صواب است و ثواب هم دارد
او کیست که می آید؟ چرا می آید؟
کسی که در جنگ جهانی اول نیامد
جنگ جهانی دوم هم نیامد
میلیونها تن سلاخی شدند نیامد
زنانی بی آبرو شدند نیامد
ازگرسنگی انسانها گربه خوردند نیامد
به جوانان در بندها تجاوز شد نیامد
کجاست؟
کی می اید؟
می اید که چه کند؟
جنگ افروزی کند؟
انتقام یک بانو را بعد از هزاران سال بگیرد؟
انتقام کشتار عاشورا را از نسلهای بعدی بگیرد؟
دو سوم مردم جهان را بکشد؟
چه انتظاری می کشند منتظران؟؟؟
چطور می گیم مرگ بر اسراییل در حالیکه عراقی ها نزدیک یک میلیون ایرانی را کشته و معیوب کردند تو 8 سال جنگ تحمیلی
چرا می گیم مرگ بر اسراییل درحالیکه عراقی ها به صورت گروهی به نوامیس ایرانیان تو جنگ تجاوز می کردند!!! چرا میگیم مرگ بر اسراییل درحالیکه که ایران تو جنگ با عراق فقط 170 اسیر فلسطینی گرفته بود!!!
(ادامه در كامنت)
Read more
...به او یك گونی داد <span class="emoji emoji1f538"></span>علینقی (پدر حاج آقا قرائتی)، كاسب مؤمن و خیری بود. نخ ابریشم و قالی میفروخت. ...
Media Removed
...به او یك گونی داد علینقی (پدر حاج آقا قرائتی)، كاسب مؤمن و خیری بود. نخ ابریشم و قالی میفروخت. یك عمر جلسات مذهبی در خانه ها و تكیه ها به راه انداخته و كلی مسجد مخروبه را آباد كرده بود ولی از نعمت فرزند محروم بود. . آنهایی كه حسودی شان می شد و چشم دیدنش را نداشتند، دنبال بهانه می گشتند تا نمكی به ... ...به او یك گونی داد
🔸علینقی (پدر حاج آقا قرائتی)، كاسب مؤمن و خیری بود. نخ ابریشم و قالی میفروخت. یك عمر جلسات مذهبی در خانه ها و تكیه ها به راه انداخته و كلی مسجد مخروبه را آباد كرده بود ولی از نعمت فرزند محروم بود.
.
🔸آنهایی كه حسودی شان می شد و چشم دیدنش را نداشتند، دنبال بهانه می گشتند تا نمكی به زخمش بپاشند؛ آخر بعضی ها عقده پدر علینقی را هم به دل داشتند؛ (پدر بزرگ حاج آقا قرائتی) پیرمردی كه رضاخان قلدر هم نتوانسته بود جلسات قرآن خانگی او را تعطیل كند. علینقی هم در اوج لجاجت و مبارزه رضاخانی با مظاهر دینی، استاد جلسات قرائت قرآن بود و مردم به قرائتی می شناختندش؛ همان لقبی كه با صدور شناسنامه به عنوان فامیل برایش ثبت شد.
.
🔸علینقی راه پدر را ادامه داده بود اما الان پسری نداشت كه او هم به راه پدری برود. به خاطر همین همسایه كینه توز بهانه خوبی پیدا كرده بود تا آتش حسادتش را بیرون بپاشد.
.
🔸در زد. علینقی آمد دم در. مردک به او یك گونی داد و گفت: «حالا كه تو بچه نداری، بیا اینها مال تو، شاید به كارت بیاید». علینقی در گونی را باز كرد.
.
🔸 ۱۱ تا بچه گربه از توی آن ریختند بیرون. قهقهه مردک و صدای گریه علینقی قاتی شد.
.
🔸چیزى که ذهن و فکر او را مشغول مى‏کرد، این بود که تا حدود سن چهل سالگى صاحب فرزندى نشده بود. تا این که با همه مشکلات موجود در آن زمان،موفق به زیارت خانه خدا و اعمال حج گردید.
.
🔸نكته جالب و قابل توجه ديگر اينكه؛ آن دلسوخته و عاشق، در همان سفر در كنار خانه خدا چنين مناجات و دعا مي‌‌كند: ای خدايي كه فرموده‌‌اي: «ادعوني استجب لكم» (بخوانيد مرا تا اجابت كنم شما را!) اي خالق يكتا! فرزندي بمن عطا فرما كه مبلّغ قرآن و دين تو باشد. .
🔸خدایی كه دعای زكریای سالخورده را در اوج ناامیدی اجابت كرده بود، ۱۱فرزند به علینقی داد.
.
🔸پدر كه نذر كرده بود پسرش طلبه شود، هر چقدر اصرار می كرد به بن بست می خورد. محسن پایش را كرده بود توی یك كفش كه من حوزه برو نیستم؛ می خواهم بروم دبیرستان و رفت.
.
🔸یك روز چند تا از همكلاسی هایش را دید كه در راه مدرسه، مزاحم مردم می شدند. او هم آنتن بازی اش گل كرد و راپرت آنها را به مدیر داد. مدیر هم یك حال حسابی به آنها داد. آنها هم برای آنكه با محسن بی حساب شوند، چنان كتك مفصلی به محسن زدند كه با تن له و لورده و سر و صورت زخمی به زور خودش را به خانه رساند.
.
🔸پدر گفت: «چی شده؟» محسن گفت: «هیچی، فقط می خواهم بروم حوزه علمیه و طلبه بشوم».
.
🔸تصویر حاج آقا قرائتی در کنارمزار علینقی قرائتی و تصویر دوم مرحوم علینقی
Read more
Loading...
 #bighanoon #hessamheidary زن متولد این هفته: یک زن موقر، پراحساس و شکمو که از مشکلِ اساسی «زیادی ...
Media Removed
#bighanoon #hessamheidary زن متولد این هفته: یک زن موقر، پراحساس و شکمو که از مشکلِ اساسی «زیادی هوس کردن» رنج می‌برد. به صورتی که هر لحظه هوس یک چیزی را دارد و هر چیزی را پشت ویترین ببیند دلش می‌خواهد. به خاطره‌بازی با وسایل قدیمی علاقه دارد و دفترهای دوران دبستانش را نگه داشته و هر دفعه با دیدن ... #bighanoon #hessamheidary
زن متولد این هفته:

یک زن موقر، پراحساس و شکمو که از مشکلِ اساسی «زیادی هوس کردن» رنج می‌برد. به صورتی که هر لحظه هوس یک چیزی را دارد و هر چیزی را پشت ویترین ببیند دلش می‌خواهد. به خاطره‌بازی با وسایل قدیمی علاقه دارد و دفترهای دوران دبستانش را نگه داشته و هر دفعه با دیدن اولین املای اول دبستانش به این فکر می‌کند که چطور به جای لغت «بابا» فقط دو تا نقطه گذاشته بود. همیشه اهل مذاکره و تعامل است ولی اگر به نتیجه مطلوبی نرسد و همسرش سرویس طلایی که مد نظر او بوده را نخرد، شدیدترین تحریم‌ها را علیه او اعمال خواهد کرد و همه گزینه‌ها را روی میز نگه خواهد داشت. تا وقتی خوابش نگرفته با همه دوست و مهربان است اما وقتی خوابش گرفت، غریبه و آشنا سرش نمی‌شود و سر هر چیز پیش پا افتاده‌ای دعوا را شروع می‌کند. بیش از یک سوم عمرش را صرف پیدا کردن کلیپس و تل و گوشواره‌اش کرده است و به تا کردن لباس و جا دادن آن در کمد و کشو علاقه دارد و از این متد برای کسب آرامش روحی استفاده می‌کند. از عناصر طبیعت بیش از همه به صخره‌ها علاقه دارد و اگر قرار بود خودش مکان زندگی‌اش را انتخاب کند، جزیره‌ای دور افتاده در اقیانوس آرام با ساحلی صخره‌ای را انتخاب می‌کرد ولی حتما یک پاساژ در آنجا طراحی می‌کرد که در مواقع بیکاری در آن بچرخد.
.
مرد متولد این هفته:

یک مرد عجول، پرکار و رویاباف که به ایده قدیمی «تک دختری بگیر که باباش پولدار باشه و سه بار هم سکته ناقص زده باشه» با تمام وجود اعتقاد دارد و بخش زیادی از زمانش در طول روز را صرف بررسی پرونده پزشکی دخترهای اطرافش می‌کند تا چنین گزینه‌ای را پیدا کند. در حرف زدن از تواناترین‌هاست و خودش معتقد است حتی اگر دست و پایش بسته باشد و فقط بتواند از زبانش استفاده کند هم می‌تواند خرج زندگی‌اش را در آورد. در کودکی از ماهرترین افراد در کارت بازی بوده و در بیخ دیواری و رنگ لباس سبکی اختصاصی و منحصر به فرد داشته ولی به خاطر حافظه ضعیفش در «راز جنگل» شکست‌های سنگینی می‌خورده است. برای صرفه‌جویی در زمان، پرتقال و حتی کیوی را به صورت چهارقاچ می‌خورد و به تست کردن میوه در میوه فروشی اعتقاد دارد. به در حاشیه بودن علاقه دارد و در هر کاری باشد برای خودش حاشیه‌هایی می‌سازد که حوصله‌اش سر نرود و گاهی هم به متن سر می‌زند. شخصیت کارتونی مورد علاقه‌اش «گربه سگ» است و گاهی به این فکر می‌کند که اگر یک نفر به او وصل بود، چطور به دستشویی می‌رفتند و از این ماجرا خنده‌اش می‌گیرد.
.

بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇👇
Read more
 #alirezamoslehi #bighanoon در چند وقت اخیر در حالی که حواس‌ها به دختر اینستاگرامی بود، اتفاقاتی ...
Media Removed
#alirezamoslehi #bighanoon در چند وقت اخیر در حالی که حواس‌ها به دختر اینستاگرامی بود، اتفاقاتی افتاد که پشت سر او پنهان شد و آنچنان مورد توجه قرار نگرفت. در اینجا قصد داریم تعدادی از آن‌ها را بررسی و کالبدشکافی کنیم. . ۱- صدا و سیمای ما با وجود اینکه مجبور است به علت مشکلات مالی، با ارز چهارهزار ... #alirezamoslehi #bighanoon
در چند وقت اخیر در حالی که حواس‌ها به دختر اینستاگرامی بود، اتفاقاتی افتاد که پشت سر او پنهان شد و آنچنان مورد توجه قرار نگرفت. در اینجا قصد داریم تعدادی از آن‌ها را بررسی و کالبدشکافی کنیم. .

۱- صدا و سیمای ما با وجود اینکه مجبور است به علت مشکلات مالی، با ارز چهارهزار تومانی، خوراک دام و علف و یونجه وارد کند هیچگاه مسئولیت خود را که همانا آگاه‌سازی و هدایت مردم جهان است، فراموش نمی‌کند. در همین راستا در چند روز اخیر شبکه تلویزیونی «هوسا» توسط صدا و سیما برای مردم آفریقا راه‌اندازی شد. با اعلام این خبر، موجی از شادی و نشاط سراسر قاره آفریقا را فرا گرفت و مردم در حالی که همه با هم «هِلِل هوسا هوسا هِلِل هوسا» سر می‌دادند، به رقص و پایکوبی پرداختند که البته خیلی شکر خورده‌اند که به این شکل شادی کرده‌اند بی‌جنبه‌های خاک بر سر. بنده پیشنهاد می‌کنم صداوسیما تا دیر نشده گربه را دم حجله بکشد. مثلا می‌تواند این زنیکه آفریقایی، ریحانا، را دستگیر کند و جلو دوربین با شلنگ توالت ازش اعتراف بگیرد. این باعث می‌شود مردم آفریقا سرنوشت این فرد را ببینند و آدم شوند. .

۲- خبر بعدی مربوط است به شرور عزيزي که قضیه دختر اینستاگرامی آن را به حاشیه راند. تا یکی دو هفته گذشته اینستاگرام را که باز می‌کردیم، جهان‌پهلوان شرور عزيز آدمکش مردمی و بامعرفت را می‌دیدیم که به دوربین زل زده بود و با مهربانی خاصی فحش می‌داد. اما با داغ شدن موضوع دختر اینستاگرامی ، مردم قدرنشناس او را به دست فراموشی سپردند. اما من از همین تریبون می‌گویم ممنونم پهلوان. تو باعث شدی با تمام بزرگان کشورم آشنا شوم. درست است که اگر نام چهارتا نویسنده را ازم بپرسند، بلد نیستم اما اکنون تمام چاقوکشان ممکلت را کامل می‌شناسم. واقعا سال‌ها این قشر زحمتکش مورد بی‌مهری رسانه‌ها قرار گرفته بودند که شکرخدا جبران شد. .

۳- خبر بعدی این بود که قرار است دوباره کارت‌های سوخت به همراه کارت‌خوان‌های نسل جدید فعال شوند. در ادامه داستان به این صورت است که مردم باید پس از پرداخت ۴۰هزار تومان در سامانه ثبت نام کرده و کارت سوخت نسل جدید را دریافت نمایند. در مرحله بعدی تمام کارت‌ها توسط سامانه سوزانده خواهد شد و هموطنان باید با پرداخت ۵۰هزار تومان مجددا در سامانه ثبت نام کرده و کارت‌های نسوز نسل سوم را دریافت کنند.
.

بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
ادامه پست قبل... امروز قرار بود به مجید و سینا ثابت کنم که او جادوگر و ترسناک نیست. منتظر ماندم مثل همیشه ...
Media Removed
ادامه پست قبل... امروز قرار بود به مجید و سینا ثابت کنم که او جادوگر و ترسناک نیست. منتظر ماندم مثل همیشه برود از سهراب #شیر بخرد. می دانستم خودش کم می خورد و ما بقی را به گربه ها می دهد. وقتی برگشت کنارش رفتم. با همان ابروهای همیشه گره خورده و چشمانی که بخاطر چروکیدگی پلک هایش خیلی مشخص نبود خیره ام شد. ... ادامه پست قبل... امروز قرار بود به مجید و سینا ثابت کنم که او جادوگر و ترسناک نیست. منتظر ماندم مثل همیشه برود از سهراب #شیر بخرد. می دانستم خودش کم می خورد و ما بقی را به گربه ها می دهد. وقتی برگشت کنارش رفتم. با همان ابروهای همیشه گره خورده و چشمانی که بخاطر چروکیدگی پلک هایش خیلی مشخص نبود خیره ام شد. راستش ترسیدم. نکند اشتباه می کردم. با صدای پیر و لرزانش پرسید چه می خواهی پسر؟ قفل کرده بودم و همه نقشه را #فراموش کردم. مجید وسینا پشت درخت قایم شده بودند. نگاهشان کردم. پوزخندشان عصبیم می کرد. ترس خودم هم شرمسارم کرده بود. ب خودم که امدم دیدم دیگر رو به رویم نیست. رفته بود خانه شان. در را هم بسته بود. #بغض گلویم را گرفت. حالا ضایعم می کردند. از پشت درخت در آمدند. لحن تمسخر آمیزشان بغضم را بیشتر می کرد. ولی جوابی نداشتم. همان موقع در خانه پیرزن باز شد. ترسیدند و فرار کردند. #نگاه پیرزن بدرقه شان می کرد. و نگاه من ثابت مانده بود به لیوان شیری که دستش بود. لیوان را به طرفم گرفت و گفت: #سهم گربه ها رو دادم. خودم امروز نمی خورم نگه داشتم واسه #تو.
بغضم را قورت دادم و با لبخند به اخمهایی که هیچ وقت باز نشده بودند نگاه کردم. برای من آن صورتِ همیشه اخمو زیبا ترین چهره و آن اخلاقِ تندش، دوست داشتنی ترین اخلاق دنیا شده بود. شاید از لمس گلهای باغچه هم بیشتر دوستش می داشتم پیرزن اخمو و خوش اخلاق را 😄👍 نویسنده: سیده زهرا موسوی

لا به لای انباریای زندگی تون بگردید دنبال استعداداتون
مثل من خفه شون نکنین که بعدش افسوس بخورید
#هنوز_هم_میشه_ادامه_داد

#یه_روزِ_قشنگ_بارونی
#ولی
#بی_تو... #جات_خالی_بود_رفیق
@zoha.1996

به وقتِ ۵ اسفند ۱۳۹۶

واقا ممنون میشم اگه نظراتتون رو بگید😀❤
Read more
عقيم سازى بزرگ ترين لطفي هست كه مي تونيم در حق سگ ها و گربه ها كه حيوانات شهري هستند و حياتشون در طي هزاران ...
Media Removed
عقيم سازى بزرگ ترين لطفي هست كه مي تونيم در حق سگ ها و گربه ها كه حيوانات شهري هستند و حياتشون در طي هزاران سال وابسته به انسان ها شده، بكنيم... پي نوشت: حتي لزوم عقيم سازي مستمر و پيگيرانه بسيار بيشتر و جدي تر از تاسيس پناهگاه هاي حيوانات هست كه اغلب به دليل غيراستاندارد بودن و بى پولى، تبديل ميشه به ... عقيم سازى بزرگ ترين لطفي هست كه مي تونيم در حق سگ ها و گربه ها كه حيوانات شهري هستند و حياتشون در طي هزاران سال وابسته به انسان ها شده، بكنيم...
پي نوشت: حتي لزوم عقيم سازي مستمر و پيگيرانه بسيار بيشتر و جدي تر از تاسيس پناهگاه هاي حيوانات هست كه اغلب به دليل غيراستاندارد بودن و بى پولى، تبديل ميشه به محلي براي انتقال انواع بيمارهاي كشنده و دردناك براي حيوانات...اميدوارم روزي حاميان جدي حيوانات به جاى صرف انرژي براي تاسيس پناهگاه، اين انرژي رو به صورت جدي و پيگيرانه صرف عقيم سازي بهداشتي و تخصصي سگ ها و گربه هاى آزاد بكنند...تا با كنترل جمعيتشون، از تولد موجوداتي كه قرار هست زندگي سخت و مرگ دردناكي رو تجربه كنند جلوگيري كنيم
Read more
. KIMMY SUPERSTAR/ کیمی: گربه مشهور سازنده : MedrickFZE دسته : تفننی قیمت : رایگان نسخه : 1.1 حجم ...
Media Removed
. KIMMY SUPERSTAR/ کیمی: گربه مشهور سازنده : MedrickFZE دسته : تفننی قیمت : رایگان نسخه : 1.1 حجم : 62.1 MB دانلود : 3,000+ اندروید مورد نیاز : 4.1, / گربه ی سوپراستار خود را در جلد همه مجلات تماشا کنید، ماموریت های روزانه را تکمیل کنید و امتیاز بگیرید. گربه را به سالن ناخن و سالن زیبایی ... .
KIMMY SUPERSTAR/ کیمی: گربه مشهور

سازنده : MedrickFZE
دسته : تفننی
قیمت : رایگان
نسخه : 1.1
حجم : 62.1 MB
دانلود : 3,000+
اندروید مورد نیاز : 4.1, /

گربه ی سوپراستار خود را در جلد همه مجلات تماشا کنید، ماموریت های روزانه را تکمیل کنید و امتیاز بگیرید. گربه را به سالن ناخن و سالن زیبایی ببرید و امتیاز جمع آوری کنید! با تمام این توصیفات منتظر چه هستید؟ همین الان کیمی سوپراستار را دانلود کمید و از این بازی لذت ببرید.

گربه سخنگو در لباس های مختلف و عکس های مدلینگ زیبا از این گربه سوپراستار!

ویژگی های بازی: • آتلیه عکاسی: عکس های زیبایی از کیمی را در آتلیه ثبت کنید و آنها را در جلد مجلات مد ببینید.
• ارتقای اتاق های کیمی: در هر سطحی از بازی صاحب اتاق های زیباتر و پر زرق و برق تر شوید.
• کمد لباس مد روز: با سلیقه خود لباسهای شیک و منحصربفردی را برای کیمی انتخاب کنید تا با آنها در میان پت های مجازی دیگر بدرخشد.
• سالن زیبایی: با این ویژگی ظاهری متفاوت و زیبا به کیمی ببخشید.
• سالن ناخن: ناخن های کیمی را زیباتر کنید.
• غذا و نوشیدنی منحصربفرد: با رژیم خاصی غذاهای سالم و لوکس برای کیمی سرو کنید.
• رد کردن خواب: با این ویژگی می توانید به جای خواب هرچه بیشتر کیمی سوپراستار را در بازی ببینید.
• امتیاز روزانه: با ورود هر روزه به بازی جایزه وفاداری خود را به صورت روزانه دریافت کنید.
• گردونه شانس: با چرخاندن این گردونه جایزه ها و امتیازهای مختلفی کسب می کنید.
• به اشتراک گذاری: مجله های کیمی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و سوپراستار خود را به دوستان تان معرفی کنید.
• مینی گیمز: در داخل بازی کیمی، بازیهای دیگری را تجربه کنید تا سکه و الماس به دست آورید.
کیمی را در #ایران_اپس جستجو و #دانلود نمایید.

#مارکت #مارکت_اندروید #مارکت #اندروید #اندرویدی #نرم_افزار #اپلیکیشن #اپلیکیشن_موبایل #اپلیکیشن_اندروید #بازی #گیم #موبایل #گوشی #موبایلی #اپ_موبایلی #اپلیکیشن_کاربردی #بازی_موبایل
#IranApps #app #download #application #mobile
Read more
* #همراهان_نشر * . . . . . . <span class="emoji emoji1f4d9"></span>کافکا در ساحل،اولین کتابی بود که به پیشنهاد لیلی از بین کتابایی که ...
Media Removed
* #همراهان_نشر * . . . . . . کافکا در ساحل،اولین کتابی بود که به پیشنهاد لیلی از بین کتابایی که تو نمایشگاه خریده بودم،شروع کردم..حدود صد صفحه خوندم و با اینکه دوسش داشتم، چون خیلی شلوغ و آشفته بودم(از لحاظ فکری) تمرکز نداشتم و گذاشتمش کنار، تا اینکه هفته پیش دوباره رفتم سراغش و از اول خوندم ... * #همراهان_نشر * .
.
.
.
.
. 📙کافکا در ساحل،اولین کتابی بود که به پیشنهاد لیلی از بین کتابایی که تو نمایشگاه خریده بودم،شروع کردم..حدود صد صفحه خوندم و با اینکه دوسش داشتم، چون خیلی شلوغ و آشفته بودم(از لحاظ فکری😁) تمرکز نداشتم و گذاشتمش کنار، تا اینکه هفته پیش دوباره رفتم سراغش و از اول خوندم و انقدری دوسش داشتم که جیره‌بندیش کرده بودم که تموم نشه(آخرم شد😭🤦🏻‍♀️)📙 کافکا در ساحل دو تا داستان رو به صورت موازی پیش می‌بره، یکی داستان پسری به نام کافکا که به علت یک پیشگویی عجیب از خونه فرار کرده و اون‌یکی داستان یک پیرمرد عجیب به نام آقای ناکاتا که به علت یک اتفاق مرموز و عجیب توی کودکیش به قول خودش کودن شده،اما توانایی صحبت با گربه‌ها رو به‌دست آورده 📙این کتاب کاملا سورئاله،به نظر شخص من برای خوندنش باید فراتر از یک خواننده مبتدی باشین و یکم پیش زمینه هم لازم داره. که البته من خودمم خیلی چیزها رو نمی‌دونستم و بعد خوندن کتاب سرچ کردم و نقدهاشو خوندم تا یکم دیدم بازتر شه و البته که هنوز در حال جست و جو هستم😁📙واقعا یکی از بهترین تجربه های کتابخونی من بود،یک جای کتاب هست که هوشینو(یکی از شخصیت‌های داستان) می‌گه که : "فکر می‌کنم در آینده هربار چیزی پیش بیاید همیشه از خودم می‌پرسم 'آقای ناکاتا در این مورد چه می‌گفت؟آقای ناکاتا چکار می‌کرد؟' من همیشه کسی را دارم که به او رو بیاورم. واین،اگر فکرش را بکنی،خیلی مهم است،مثل این است که قسمتی از تو همیشه درون من زندگی خواهد کرد. نه اینکه من بهترین قالبی بودم که پیدا کردی،اما از هیچی بهتر بودم،هان؟" بعد از تموم کردن کتاب این پاراگراف رو با تمام قلبم درک کردم..این حس رو منم به اقای ناکاتای مهربون و نازنین پیدا کردم و حالا هر گربه ای رو که ببینم و هر اتفاق عجیبی که بیفته، یادش میفتم😭❤❤(البته با دیدن گربه‌ها، این احتمال که ممکنه مروفسور مک‌گونگال باشن رو هم در نظر می‌گیرم🤔🤭)📙حتی با اینکه ترا دوست داشت، باید ترا رها می کرد . باید درک کنی او در آن زمان چه احساسی داشته و یاد بگیری آن را بپذیری . ترس و خشم طاقت فرسایی را که تجربه کرده درک کنی ،و آن را چنان احساس کنی انگار در خود توست _ به این ترتیب آن را به ارث نمی بری و تکرارش نمی کنی. مسئله ی اصلی این است که باید اورا ببخشی ‌. فقط به این ترتیب می توانی خلاص شوی. راه دیگری وجود ندارد ....
.
.
.
.

#کافکا_در_ساحل
#هاروکی_موراکامی
#ترجمه #گیتاگرکانی
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
متن و برداشت از کتاب و عکس از @honi_ghaffari #ممنون_ازحضوروهمراهیتان🌿🌼 .
.
.
Read more
. <span class="emoji emoji1f63c"></span> نگاهی دوباره به گربه شرودینگر . اینشتین بحث های داغ زیادی با نیلز بور داشت و نگرش نامتداول مکانیک ...
Media Removed
. نگاهی دوباره به گربه شرودینگر . اینشتین بحث های داغ زیادی با نیلز بور داشت و نگرش نامتداول مکانیک کوانتوم در خصوص جهان را به چالش می کشید. بور در یکی از این تبادل نظرها از روی ناراحتی به اینشتین گفت: «فکر نمی کنید شما صرفا سعی می کنید منطقی باشید!» حتی اروین شرودینگر( که با معادله موج مشهور خود، ... .
😼 نگاهی دوباره به گربه شرودینگر
.
اینشتین بحث های داغ زیادی با نیلز بور داشت و نگرش نامتداول مکانیک کوانتوم در خصوص جهان را به چالش می کشید. بور در یکی از این تبادل نظرها از روی ناراحتی به اینشتین گفت: «فکر نمی کنید شما صرفا سعی می کنید منطقی باشید!» حتی اروین شرودینگر( که با معادله موج مشهور خود، کل این بحث ها را به راه انداخته بود) به این تفسیر از معادله اش اعتراض کرد. وی یک بار با ناراحتی ابراز کرد: من این پرش کوانتومی را دوست ندارم و بسیار متاسفم از اینکه با آن سر و کار داشته ام.» منتقدان برای به چالش کشیدن این تفسیر تازه می پرسند: « آیا یک گربه قبل از اینکه به آن نگاه کنید، زنده است یا مرده؟»
.
شرودینگر برای اینکه نشان دهد این سوال تا چه اندازه مضحک است، یک گربه ی خیالی را در جعبه ای محصور فرض نمود. گربه روبروی یک چکش یا تفنگ قرار گرفته که به یک شمارشگر گایگر متصل میباشد که به نوبه ی خود با قطعه ای اورانیوم در تماس است. اتم اورانیوم ناپایدار است و دچار فروپاشی رادیو اکتیو می شود. اگر یک هسته اورانیوم فرو پاشد، توسط شمارشگر گایگر شناسایی می گردد که در این صورت ماشه کشیده می شود و باعث مرگ گربه می شود.
.
برای دریافتن اینکه گربه زنده است یا مرده، باید جعبه را باز کرده و گربه را مشاهده کنیم. اما وضعیت گربه توسط تابع موجی توصیف می گردد که توصیف کننده مجموع یک گربه زنده و یک گربه مرده است. از نظر شرودینگر تصور گربه هایی که نه مرده هستند و نه زنده، بسیار مضحک است. ولی با این وجود اثبات تجربی مکانیک کوانتومی ما را وادار به این نتیجه گیری می کند. تاکنون، تمامی آزمایش های تجربی درستی نظریه ی کوانتوم را ثابت کرده اند.
.
پارادوکس گربه شرودینگر به قدری عجیب و نامانوس است که در طول سالیان، فیزیکدانانها نیز به چیزهای عجیبی که در مکانیک کوانتوم اتفاق می افتند عادت کرده اند. ریچارد فاینمن فیزیکدان زمانی می گفت: « فکر میکنم خطری نداشته باشد که بگوییم هیچکس مکانیک کوانتومی را درک نمی کند. دائم از خود نپرسید آیا ممکن است بتوانید از آن اجتناب ورزید و یا اینکه این امر چطور امکان پذیر است، چرا که با این کار وارد کوچه بن بستی خواهید شد که هنوز کسی از آن خارج نشده است. هیچکس دلیل این امر را نمی داند.»...
.
جزئیات بیشتر مقاله: bigbangpage.com/?p=54081
.
#گربه_شرودینگر
#فیزیک_کوانتوم
Read more
امروز یه مشکلی برام پیش اومده بود که مقصرش رو سهل انگاری خودم میدونستم,استرس گرفتم و به این فکر میکردم ...
Media Removed
امروز یه مشکلی برام پیش اومده بود که مقصرش رو سهل انگاری خودم میدونستم,استرس گرفتم و به این فکر میکردم خوب اگر مشکل حل نشه چه راه هایی برای حلش پیش رو دارم , تو راه برگشت به خونه بودم تصمیم گرفتم روی خودم و استرسم غلبه کنم ,وارد یه سوپر مارکت شدم و خودم و مهمون یه بستنی قیفی شکلاتی کردم و نشستم زیر درخت ,با ... امروز یه مشکلی برام پیش اومده بود که مقصرش رو سهل انگاری خودم میدونستم,استرس گرفتم و به این فکر میکردم خوب اگر مشکل حل نشه چه راه هایی برای حلش پیش رو دارم , تو راه برگشت به خونه بودم تصمیم گرفتم روی خودم و استرسم غلبه کنم ,وارد یه سوپر مارکت شدم و خودم و مهمون یه بستنی قیفی شکلاتی کردم و نشستم زیر درخت ,با خودم میگفتم رعنا بنظرت میشه همه جا عینک خوشبینی رو زد؟شاید گاهی اوقات بهتره بدی هارو هم دید, دید که همه ی مردم ,انسان نیستن ! اگر اینجور بود دیگه این دنیا نیازی به پلیس و حاکم نداشت! دیگه زندانی وجود نداشت ...دوست نداشتم خودم رو سرزنش کنم فقط می خواستم به عنوان یک تجربه ازش درس بگیرم مثل خیلی از ادمای دیگه که تا اتفاقی پیش میاد واسشون یقه ی خدارم نمی خواستم بگیرم یا شروع به ناله کنم بگم خدایا چرااا من ؟تو که میدونی من چقدر تلاش میکنم ...چون معتقد نیستم که هر اتفاق بدی که میفته باعث و بانیش خداست ! یا خدا باید ممانعت کنه !در این صورت دیگه خوبی معنی نداشت این بدی ها و اتفاقات ناخوشایند هستن که به خوبی ها و اتفاقات خوب معنا میدن ,ما عقل داریم قدرت فکر کردن, قدرت تلاش کردن, قدرت قدم برداشتن به سمت اهدافمون در کنار اینها ایمان داریم به نیرویی به اسم خدا که در درون ماست ...
خلاصه تو همین فکرا بودم که بستنیم اب شده بودو ریخته بود رو دستم ,بستینم و خوردم ونونشو دادم به مرغای توی اب سعی کردم با تماشا کردن غذا خوردن مرغابی ها حس خوب و به خودم بدم با شناختی که از خودم پیدا کردم میدونم که خوردن یه بستنی قیفی غذا دادن به سگای بی صاحب توی خیابون نوازش کردن گربه ها بلند بلند با زبون مادری خودم اواز خوندن و رو جدول لی لی کنان راه رفتن نگاه کردن به شبنم نشسته روی برگ درختا ...میتونه کمک به خوب شدنه حالم بکنه.
کنار درخت نشسته بودم و ...که یه مورچه کوچولو اومد روی دستم ,دستم اوردم بالا و خیلی اروم فوتش کردم یه جوریکه افتاد کنارم روی خاک و دوباره رفتم توی فکر ,جای پاهاشو روی دستم احساس کردم دوباره ,نگاه کردم دیدم اومده روی دستم دستمو اوردم بالا و مثل پرتاب کردن تیله انداختمش پایین ووو دوباره رفتم تو دنیای خودم این سری خیلی سریع تر اومده بود روی دستمو با عجله داشت میومد بالا !خودش بود خود سمجش ! دستمو اوردم بالا و نگاش کردم فکر کنم می خواسته بهم بگه غصه نخور تو تلاشتو کردی برای زندگی بهتر و بایدم تلاش کنی اما غصه نه اخرش غذای خودمی !!!بلند بلند خندیدم تلفنم زنگ خورد ,حل شد!یه نفس عمیق کشیدم, کائنات منو تنها نمیزارن🍀گفتم چی بهتر از اینکه همین لحظه رو ثبت کنم تا این تجربه یاد
Read more
.: ایلس؛ فرمانروای چهار باد در اساطیر یونان . ایلس یک ساز موسیقی غول‌پیکر است، یک عمارت صوتی و بصری. این سازه به شکلی طراحی شده تا تغییر جهت‌های بی صدای باد را قابل شنیدن و آسمان همیشه در حال تغییر را قابل مشاهده کند. این سازه می‌تواند تنها با استفاده از باد و بدون استفاده از نیروی الکتریکی یا تقویت‌کننده ... .:
ایلس؛ فرمانروای چهار باد در اساطیر یونان .
ایلس یک ساز موسیقی غول‌پیکر است، یک عمارت صوتی و بصری. این سازه به شکلی طراحی شده تا تغییر جهت‌های بی صدای باد را قابل شنیدن و آسمان همیشه در حال تغییر را قابل مشاهده کند.
این سازه می‌تواند تنها با استفاده از
باد و بدون استفاده از نیروی الکتریکی یا تقویت‌کننده ایجاد صدا و موسیقی کند. نوسانات در سیم‌های متصل به لوله‌ها، به سطوح لوله‌ها که روی سازه را پوشانده‌اند منتقل می‌شوند و از طریق این لوله‌ها به سمت تماشاچیانی که زیر قوس ایستاده‌اند پخش می‌شود. ایلس با استفاده از رشته سیم‌های آهنگین مخصوص به خود، فضایی سه‌بعدی از طنین صدای باد را ایجاد می‌کند.
همچنین این سیم‌ها مانند تارهای سبیل گربه به کوچکترین برخوردی حساس است. جابه‌جایی باد اطراف این سازۀ هنری توسط سیم‌ها دریافت می‌شود و به صورت طنینی آهنگین به سمع بازدید‌‌کنندگان می‌رسد. هدف این است که عموم مردم بتوانند جابه‌جایی های مسیر باد را با درک صدای اطرافشان، تصور کنند. لوله‌هایی که به سیم‌ها متصل نیستند، با نت‌های موسیقی کوک می‌شوند و همیشه، حتی زمانی که باد نباشد این لوله‌ها یک سری از نت‌ها را با فرکانس‌‌های پایین پخش می‌کنند‌.
Read more
ارسالي: امروز تو دانشگاه تربیت مدرس نرسیده به دانشگاه هنر و معماری فرمان گرسنگی گربه ها تا مرگ صادر ...
Media Removed
ارسالي: امروز تو دانشگاه تربیت مدرس نرسیده به دانشگاه هنر و معماری فرمان گرسنگی گربه ها تا مرگ صادر شد . نوشتند گربه ها عامل هزار تا مریضی هستند . اما گربه تمیز ترین موجوده ، تو بزاق گربه لیپاز هست ، یه چیزی مثل مایع ظرف شویی ! کره زمین فقط مال ما انسانها نیست .حیونا باعث برکتند ، چون بی گناه هستند . از ... ارسالي:
امروز تو دانشگاه تربیت مدرس نرسیده به دانشگاه هنر و معماری فرمان گرسنگی گربه ها تا مرگ صادر شد . نوشتند گربه ها عامل هزار تا مریضی هستند .
اما گربه تمیز ترین موجوده ، تو بزاق گربه لیپاز هست ، یه چیزی مثل مایع ظرف شویی !
کره زمین فقط مال ما انسانها نیست .حیونا باعث برکتند ، چون بی گناه هستند .
از حیوونا بدمون نیاد .شاید عامل بدبختی این آب و خاک رفتار کینه ورزانه با حیوانات است .
با حیوانات مهربان باشیم .🐈🐈🐈 خب ظاهرا نوبت به فیلترینگ گربه های تربیت مدرس رسید! قربان خدمتتون عارض شم که حضرتعالی همینطور که نشستید و بیانیه صادر می کنید، ناقل هزار تا بیماری هستید که اولیش جهل و دومیش بی رحمیه. راستی، اگه یه وقت سرما خوردی بگو خلاصت کنن، هم خودت زجر نمی کشی، هم دیگران رو آلوده نمی کنی!
آخه آدم حسابی، اگه بخوایم مثه سرکار فکر کنیم که باید کره ی زمین رو از هر موجود زنده ای پاک کنیم! خیلی از آدمای دور و بر ناقل صد تا بیماری هستن آقا یا خانم! ( تو در صدری، با هزار تا. اسمتو میذارم سلطان انتقال)
خلاصه که ماشالا هیتلری هستی واسه خودت!
#سخنگوی_گربه_ها_ی_مدرس

پیرامون پوستر غذا ندادن به گربه ها: - انسان ها صدها بیماری کشنده را به هم منتقل می کنند (گربه و انسان بیماری مشترک خطرناکی ندارند جز چند مورد خفیف) پس به انسان ها غذا ندهید!
- خوردن گوشت حیوانات در صورت آلوده بودن بیماری های بسیار مهلک تری را نسبت به لمس پوست و نوازش آنان به انسان منتقل می کند پس گوشت نخورید!
- زمین و طبیعت فقط برای شما درست شده که خرابش کنید. به همین دلیله که تعداد زیادی از گربه های محدوده این پوستر رو کردند تو گونی و بردند! 🐈🐈🐈 چه كار بايد كرد؟ گربه هارو مشخص نيست معدوم كردن يا بردن يه جاي ديگه. دارن همچنان ادامه ميدن.واين پوستر واقعاً وجودش سند مرگ خيليشاون و امضا ميكنه. اين فرهنگ سازي اشتباه عواقب سختي داره
Read more
اگر می‌خواهید کارمندی را بدبخت کنید، به مدت یک سال حقوق او را دوبرابر کرده، سپس دستمزد او را به حالت ...
Media Removed
اگر می‌خواهید کارمندی را بدبخت کنید، به مدت یک سال حقوق او را دوبرابر کرده، سپس دستمزد او را به حالت عادی بازگردانید، او نه دیگر در شرکت شما قادر به ادامه کار خواهد بود نه در سازمان دیگر همان یک سال کافی بود تا کالیبراسيون او را به هم بریزد ______________________ اجازه بدهید که من برخی از نمونه‌های ... اگر می‌خواهید کارمندی را بدبخت کنید، به مدت یک سال حقوق او را دوبرابر کرده، سپس دستمزد او را به حالت عادی بازگردانید، او نه دیگر در شرکت شما قادر به ادامه کار خواهد بود نه در سازمان دیگر
همان یک سال کافی بود تا کالیبراسيون او را به هم بریزد

______________________

اجازه بدهید که من برخی از نمونه‌های کالیبراسیون را (مثبت یا منفی) برای شما مثال بزنم: · #سوبسید دادن و #یارانه بر روی انرژی و مواد دیگر، یک «ملت» را اشتباه کالیبره می‌کند.
· ارث پدری برای یک فرزند پولدار، به احتمال زیاد او را اشتباه کالیبره می‌کند.
· منابع زیرزمینی، اقتصاد یک کشور را اشتباه کالیبره می‌کنند (خصوصاً وقتی آن کشور وارد تعاملات اقتصادی در سطح بین‌المللی شود)

______________________ · یک #معلم ، مدام با حرف‌ها و آموزش‌ها و تشویق‌ها و تنبیه‌ها و توجه‌ها و بی‌توجهی‌هایش، شاگردانش را کالیبره می‌کند.
· والدین، به صورت دائمی فرزندان را کالیبره می‌کنند. به نظرم دور از واقعیت نیست اگر بگوییم که تربیت، تا حد زیادی به معنای کالیبره کردن فرزندان برای حضور در اجتماع است.

______________________

نه گربه‌ی داخل خیابان و سطل زباله بدبخت است و نه گربه‌ی خانگی. بدبخت گربه‌ای است که از سطل زباله به خانه می‌آید و بعد از مدتی در خیابان رها می‌شود. یا گربه‌ای که در خانه متولد می‌شود و پرورش پیدا می‌کند و بعداً به خیابان می‌رود. چون کالیبره‌اش به هم می‌خورد.

______________________

اگر بخواهیم به یک موجود خیانت کنیم یا نابودش کنیم (یا حتی اگر بخواهیم خودمان و کسب و کارمان را نابود کنیم) بهترین شیوه، کالیبره کردن اشتباه است.

شما با چه نمونه هایی از #کالیبراسیون_اشتباه سر و کار داشتید؟ «روزنوشته های محمدرضاشعبانعلی »

#كار_و_كسب
#علوم_تربيتى
#مهارت_زندگى
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
اگر می‌خواهید کارمندی را بدبخت کنید، به مدت یک سال حقوق او را دوبرابر کرده، سپس دستمزد او را به حالت ...
Media Removed
اگر می‌خواهید کارمندی را بدبخت کنید، به مدت یک سال حقوق او را دوبرابر کرده، سپس دستمزد او را به حالت عادی بازگردانید، او نه دیگر در شرکت شما قادر به ادامه کار خواهد بود نه در سازمان دیگر همان یک سال کافی بود تا کالیبراسيون او را به هم بریزد ______________________ اجازه بدهید که من برخی از نمونه‌های ... اگر می‌خواهید کارمندی را بدبخت کنید، به مدت یک سال حقوق او را دوبرابر کرده، سپس دستمزد او را به حالت عادی بازگردانید، او نه دیگر در شرکت شما قادر به ادامه کار خواهد بود نه در سازمان دیگر
همان یک سال کافی بود تا کالیبراسيون او را به هم بریزد

______________________

اجازه بدهید که من برخی از نمونه‌های کالیبراسیون را (مثبت یا منفی) برای شما مثال بزنم: · #سوبسید دادن و #یارانه بر روی انرژی و مواد دیگر، یک «ملت» را اشتباه کالیبره می‌کند.
· ارث پدری برای یک فرزند پولدار، به احتمال زیاد او را اشتباه کالیبره می‌کند.
· منابع زیرزمینی، اقتصاد یک کشور را اشتباه کالیبره می‌کنند (خصوصاً وقتی آن کشور وارد تعاملات اقتصادی در سطح بین‌المللی شود)

______________________ · یک #معلم ، مدام با حرف‌ها و آموزش‌ها و تشویق‌ها و تنبیه‌ها و توجه‌ها و بی‌توجهی‌هایش، شاگردانش را کالیبره می‌کند.
· والدین، به صورت دائمی فرزندان را کالیبره می‌کنند. به نظرم دور از واقعیت نیست اگر بگوییم که تربیت، تا حد زیادی به معنای کالیبره کردن فرزندان برای حضور در اجتماع است.

______________________

نه گربه‌ی داخل خیابان و سطل زباله بدبخت است و نه گربه‌ی خانگی. بدبخت گربه‌ای است که از سطل زباله به خانه می‌آید و بعد از مدتی در خیابان رها می‌شود. یا گربه‌ای که در خانه متولد می‌شود و پرورش پیدا می‌کند و بعداً به خیابان می‌رود. چون کالیبره‌اش به هم می‌خورد.

______________________

اگر بخواهیم به یک موجود خیانت کنیم یا نابودش کنیم (یا حتی اگر بخواهیم خودمان و کسب و کارمان را نابود کنیم) بهترین شیوه، کالیبره کردن اشتباه است.

شما با چه نمونه هایی از #کالیبراسیون_اشتباه سر و کار داشتید؟ «روزنوشته های محمدرضاشعبانعلی »

#كار_و_كسب
#علوم_تربيتى
#مهارت_زندگى
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
امید پسر جدید پناهگاه رسا معلون‌نیست چه اتفاقی براش افتاده که فلج شده. در تشخیص های اولیه و رادیوگرافی که در ارومیه انجام شده اثری از شکستگی در ستون فقراتش دیده نمیشه اما حسی هم در اندام پایینی خودش نداره امید توسط خانم رسایی در ارومیه نجات داده شد و کارهای اولیه درمانی صورت گرقته و حالا برای تشخیص ... امید
پسر جدید پناهگاه رسا
معلون‌نیست چه اتفاقی براش افتاده که فلج شده. در تشخیص های اولیه و رادیوگرافی که در ارومیه انجام شده اثری از شکستگی در ستون فقراتش دیده نمیشه اما حسی هم در اندام پایینی خودش نداره
امید توسط خانم رسایی در ارومیه نجات داده شد و کارهای اولیه درمانی صورت گرقته و حالا برای تشخیص بهتر و ام ار ای به تهران فرستاده شده
This dog is not able to walk and is paralyzed because of spinal cord injuries. Our friends , In Urumia, they saved him while they were wandering. Now he has been transferred to Tehran for diagnosis and MRI, and today he is a member of our family

#امید_پسر_پناهگاه_رسا
#نجات_سگ #امداد_حیوانات #نجات_حیوانات #save_animals
#پناهگاه_رسا #پناهگاه_حیوانات #پناهگاه #سرپناه #حیوانات #حیوانات_ایران #حمایت_از_حیوانات #اسب #نجات #وفاداری #سگ_وفادار #سگ_ها_فرشته_اند #سگ_حمایتی #پناهگاه_سگ #پناهگاه_گربه
#shelter #animalshelter #animallover #rasashelter #dogshelter #catshelter #cat #my_dog #my_cat #my_animal
@urmiaanimalhelper
Read more
Loading...