Loading...


Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bursa, Mykonos, Istanbul, Turkey
Average media age
807.5 days
to ratio
3.2
 #kitapyorumu . . Çünkü / Banu Akeloğlu . . “Acıları yaşamayı biz seçmiyorduk. Ama düzeltmek ...
Media Removed
#kitapyorumu . . Çünkü / Banu Akeloğlu . . “Acıları yaşamayı biz seçmiyorduk. Ama düzeltmek her zaman bizim elimizdeydi. Güçlü olmamız, ne olursa olsun yaşamaya mecbur olmamız gerekirdi.” . . . Yerli polisiyeye yavaş yavaş ısınmaya çalışırken, yazarımızın kitabı ortamı benim ... #kitapyorumu .
.
Çünkü / Banu Akeloğlu .
.
“Acıları yaşamayı biz seçmiyorduk. Ama düzeltmek her zaman bizim elimizdeydi. Güçlü olmamız, ne olursa olsun yaşamaya mecbur olmamız gerekirdi.” .
.
.
Yerli polisiyeye yavaş yavaş ısınmaya çalışırken, yazarımızın kitabı ortamı benim için biraz daha ısıtmış bulunmakta.
Kısaca konusundan bahsedecek olursam;
Ana karakterimiz, Yusuf; Yusuf Başkomiser…
Yusuf, sabah kahvaltısı için kendi komiserlik zamanında başkomiser olarak görev yapan Ali ile buluşmak için yola çıktığında yardımcısı Ahmet’ten gelen, Ali Başkomiserin öldürüldüğü haberiyle yıkılıyor ve olayı aydınlatmak için çalışmalara başlıyor.
.
Kitapta olaylar hızlı başlıyor. İlk sayfalardan hemen olaya giriş yapıyor. Kitabın okuyucuyu içine çekmesi de uzun sürmüyor. Daha başlarında bir şeyleri merak etmeye başlıyorsunuz. Kitap beni gizli oda kısmında yakaladı diyebilirim.  Akıcı ve kolay okunan bir dille yazılmış, okuyucuyu yormuyor. Merak unsuru sonuna kadar devam ediyor. Kafanızda  bazı şeyler yerine otursa, tahminde bulunsanız bile neden ve nasıl soruları kitabın son sayfalarına kadar devam ediyor.
Kitapta en sevdiğim şeylerin başında karakterler geliyor. Yusuf, Ahmet ve Sena… Aralarındaki diyaloglar, yer yer serpiştirilmiş esprili sohbetler kitaba ayrı bir hava katıyor. Özellikle Yusuf ve Ahmet arasındaki muhabbetler ve Yusuf’un Ahmet ile ilgili tespitleri Esnaf, komşu sorgulamaları sırasındaki konuşmalar, Ahmet’in olaylara esprili yaklaşımı gülümsememe neden oldu.
Yusuf ile Sena arasında ki ilişki de çok güzeldi. Klasik anlatılan yalnız, alkolik, isyankar polis tiplemesi yerine; naif bir aşk adamını, düzenli ilişkiyi okumak benim için farklılıktı. Genel itibariyle mesleğinden dolayı şikayetçi olan eş ya da sevgili görmeye alışmışım, film-dizi ya da kitaplardan.
Yazar bazı konularda kendi kişisel tespitlerini de sunmuş. Özellikle kişisel gelişim konusunda ve Adana kebabı kısımları çok iyiydi.
Benim için tek eski nokta diyebileceğim çok kısaydı. Keşke biraz daha uzun olsaydı. .
.
.
Çok güzel bir grupla okuduk 😊
#polisiyedeyatkulübü .
.
.
.
.
#siriusblackokuyor

#kitaptavsiyem #okudumbitti
Read more
Loading...
New work released! We collaborated with Astronot Film for Koç Holding’s recently launched social gender equality campaign that supports #HeForShe. It was an honour to do a work like this on 8th March International Women’s Day! . 🇹🇷 Astronot Film ile Koç Holding’in yeni başlattığı ... 🇬🇧 New work released! We collaborated with Astronot Film for Koç Holding’s recently launched social gender equality campaign that supports #HeForShe. It was an honour to do a work like this on 8th March International Women’s Day!
.
🇹🇷 Astronot Film ile Koç Holding’in yeni başlattığı toplumsal cinsiyet eşitliği kampanyasının filmi için bir araya geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu iş vesilesiyle de tüm endüstrilerde veya evlerinde emek sarfeden tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlayalım. Kamera arkasında çalışan, isimlerini künyeye sığdıramadığım, kadın & erkek tüm meslektaşlarımızın ellerine sağlık!
.
🎥 Prod: @astronotfilm // Client: @kocholding // Agency: @publicisist // Dir: @enisbaruh // Producers: Rıza Alkuzey @bamdasa , @ceyhunsevil // DoP: Muratcan Gökçe // Steadicam Op.: Ali Küçük @steadicamalis // Production Manager: Buğrahan Aktaş // 1st AD: İsmet Akgün // Gaffer: Mehmet Cemal Toz @uncletoz // 1st AC: Ahmet Açıkkol @ahmetacikkol // Grip: Set Atölye // Art Director: Kaan Kaşıkır // Post Production: ABT İstanbul // Colorist: Kemal Çakır.
.
Reklamveren: Koç Holding
Reklam Ajansı: Publicis İstanbul
ECD: Can Faga
Yaratıcı Ekip: Melih Ediş, Duygu Yegül, Nil Merdan, Güney Türkel, Cem Işık, Şölen Yücel
Müşteri İlişkileri Ekibi: Ezgi Ataseven, Özlem Erbaş, Ayşenaz Altınöz, Kübra Köseoğlu
Stratejik Planlama Ekibi: Selda Sedes, Zeynep Bortaçina, Özge Arat
Prodüksiyon Ekibi: Arzu Köksal, Erdem Ayaz, Derya Sezgin

Reklamveren Yetkilileri: Oya Ünlü Kızıl, Ebru Bakkaloğlu Tüzecan, Okyar Tuncel, Ayça Aksoy, Çiçek Demirci, Mısra Özkuş, Emin Çalışkan
.
#dop #directorofphotography #cinematography #cinematographer #film #cinema #filmmaking #director #videography #setlife #bts #behindthescenes #behindthevid #shortfilm #commercial #tvc #lighting #grading
Read more
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi ...
Media Removed
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum. 30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta ... Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü?
Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum.

30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta herkese de tavsiye ediyorum.

Bu metot yeni bir program veya uygulama değil, geçmişe baktığımızda tarihin bile unutmaya yüz tuttuğu, birçok kişinin okusa bile anlayamayacağı eserleri incelediğimizde, Peygamber efendimizin (s.a.v) yaşamına baktığımızda, Kadim Türk tıbbını ve Çin tıbbını incelediğimizde bu metotların uygulandığını göreceksiniz.

Bizler bu güzel bilgi ve teknikleri geliştirerek günümüze uyarladık. Günlük hayatta daha basit ve kolay hale getirdik.
Neden Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programlarına ihtiyaç duyuyoruz?

Çünkü KİRLENİYORUZ !!! KİRLETİYORUZ !!! Yediğimiz GDO’lu yiyeceklerden tutunda soluduğumuz azot yüklü havaya, İçtiğimiz sağlıksız sulardan tutunda çevremizdeki radyasyon yüklü cihazlara kadar her şeyden olumsuz etkileniyor, sağlığımızı her geçen gün biraz daha fazla kaybediyoruz. Radyasyon, toksin, ağır metal ve parazit yüklü bedenlerimizi, kirlenmiş, hırslanmış, yorulmuş ruhlarımızı arındırmak için bu ve bunun gibi faydalı ve başarılı programlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Nedir peki bu metot?
Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programı 7 gün süren kişinin evinde dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir diyet aprogramıdır. Bu program süresince uygulayıcı kişi hayvansal ürünler tüketmiyor, aşırı tahıllı ürün tüketmiyor, hamur işi ve hazır gıda tüketmiyoruz. Bunların yerine ise temizleyici özelliği olan alkali sebzeler, besleyici meyveler, bol su ve çeşitli bitkisel çaylar tüketiyoruz.

Tüketeceğimiz gıdaları da belli saatler arasında tüketiyoruz. Sizlere önerilen spor hareketlerini de uygularsanız eğer işte size sıkı bir diyet…
Peki şimdi ben soruyorum size bunları yaparak sağlıklı yaşamak mümkün mü?
Rezervasyon ve Bilgi için;

0549 533 01 41 - 30

0212 533 01 33 ** Programımızda Hastane Hizmeti Verilememekte, Hasta Tedavi Edilmemektedir.
Ahmet Maranki Kişisel Resmi Hesabını Hemen
Takip Edin 👉🏻 @ahmetmarankiofficial
Read more
Tur Şiiri.. Seslendiren: @thsn55 Şair: Ahmet Tezcan @amedbaba TUR Görmüyorsan yürek yangınımı Sinaya git Musa şahit Tur'a sor Tecellisi aşkın ne imiş gör Nedir sevda? Ne süveyda? Nur'a sor Öptüğüm ölümümdü gözlerinde Azrail'e İsrafil'e Sur'a sor Yeter kanıt değilse ... Tur Şiiri..
Seslendiren: @thsn55
Şair: Ahmet Tezcan @amedbaba
TUR
Görmüyorsan yürek yangınımı
Sinaya git
Musa şahit
Tur'a sor

Tecellisi aşkın ne imiş gör
Nedir sevda?
Ne süveyda?
Nur'a sor

Öptüğüm ölümümdü gözlerinde
Azrail'e
İsrafil'e
Sur'a sor

Yeter kanıt değilse şayet sana
Mahşeri bekle
Bir melekle,
Huzur'a sor (Ahmet TEZCAN)

#şiir #şair #şiirsokakta #şiirsever #amatör #erzurum #samsun
Read more
BEYNİNİ DOĞRU BESLE! Bu Dr. Banu Taşçı Fresko’nun @drbanutascifresko kitabının adı. Nöroloji ...
Media Removed
BEYNİNİ DOĞRU BESLE! Bu Dr. Banu Taşçı Fresko’nun @drbanutascifresko kitabının adı. Nöroloji uzmanı olan Fresko bu kitabında beslenme ve beyin sağlığı ilişkisini anlatmış. Bu kitabı görünce tam da beklediğimiz kitap olduğunu düşündük. Bütüncül bir bakış açısıyla ve güncel bilimsel ... BEYNİNİ DOĞRU BESLE!

Bu Dr. Banu Taşçı Fresko’nun @drbanutascifresko kitabının adı. Nöroloji uzmanı olan Fresko bu kitabında beslenme ve beyin sağlığı ilişkisini anlatmış. Bu kitabı görünce tam da beklediğimiz kitap olduğunu düşündük. Bütüncül bir bakış açısıyla ve güncel bilimsel bilgilere dayanarak yazılmış. Ayrıca kişisel hikayesi ve deneyimi ile de bir açıdan “damdan düşen” kitabı.
Dr. Fresko artık yazılarıyla Sağlıklı Yaşıyoruz’da... Şimdi Dr. Banu Taşçı Fresko’yu tanıyalım: “Dr Banu Taşcı Fresko, 1969 senesinde İstanbul’da doğmuştur.
İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1992 senesinde bitirmiş, ihtisasını İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda 1997 senesinde tamamlayıp nöroloji uzmanı olmuştur. Uzun yıllar İstanbul’da özel hastanelerde çalışmış; Mayıs 2017’den itibaren hastalarını kendi muayenehanesinde kabul etmeye başlamıştır.
Uzun yıllar süren ve kurtulamayacağını zannettiği migren, fibromiyalji, fazla kilo, irritabl bağırsak sendromu ve kronik depresyon yakınmaları; glutensiz ve taş devri tipinde beslenme, yoga ve yürüyüş sayesinde belirgin şekilde azalmıştır. Hem ağrılarla hem yaşamla barışmış, sağlığına kavuştuğu bu süre içerisinde 27 kg vermiştir.
Ekim 2017’de ‘Beynini Doğru Besle’ isimli kitabı çıkmıştır. Kitapta migren, fibromiyalji ağrıları ve irritabl bağırsak sendromu yakınmaları ile, bütüncül yaklaşım ile nasıl başa çıkılacağını kaleme almış; pek çok kronik ağrının oluşumuna katkıda bulunan gluten hassasiyeti ve hastalık mekanizmalarını anlatmıştır. Kronik ağrılarla başa çıkma yolunda beslenmenin -özellikle de şekersiz ve glutensiz beslenmenin- önemini kaleme almış, yaşam stili değişiklikleri ve yoganın iyileştirici etkilerine yer vermiştir.
Bütüncül yaklaşım ile ilgili en son gelişmeleri Instagram hesabından ve www.banutascifresko.com üzerinden paylaşmaktadır.
2017 senesinde temel yoga hocalık ve yoga terapi eğitimlerini tamamlamış ve uzman olmuştur.
Ahmet Güllü ve Vedat Örs atölyelerinde eğitim almış profesyonel bir ressamdır, günümüze kadar 8 kişisel sergi açmış, yurtiçi ve yurtdışı karma sergilere katılmıştır.
Eşi, kızı ve 3 kedisi ile İstanbul’da yaşamaktadır.” @saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #beslenme #diyet
Read more
<span class="emoji emoji1f320"></span>Efsaneye göre; Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirlerine aşıktırlar. Ama aradaki amansız boğaz ...
Media Removed
Efsaneye göre; Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirlerine aşıktırlar. Ama aradaki amansız boğaz nedeniyle kavuşmaları da imkansızdır. Günden güne özlemleri daha artmaktadır. Derken günlerden bir gün, Hezarfen Ahmet Çelebi tırmanır kuleye, Avrupa’dan Anadolu yakasına uçmak üzere. ... 🌠Efsaneye göre;
Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirlerine aşıktırlar. Ama aradaki amansız boğaz nedeniyle kavuşmaları da imkansızdır. Günden güne özlemleri daha artmaktadır. Derken günlerden bir gün, Hezarfen Ahmet Çelebi tırmanır kuleye, Avrupa’dan Anadolu yakasına uçmak üzere. Galata Kulesi’nin ısrarlarına dayanmayarak, kulenin yüzyıllardır biriktirdiği mektupları da yanına alarak kanatlanır ve onları Salacak sahiline yaklaşırken Kız Kulesi’ne bırakır. Rüzgarla savrulan mektuplar dalgaların da yardımıyla Kız Kulesi’ne ulaşır. ❤️Aşkının karşılıksız olmadığını anlayan Kız Kulesi, mektuplardan sonra daha güzelleşir. Bu sayede Galata Kulesi de sevgisinin tek taraflı olmadığını anlar. İkilinin birbirlerine karşı hissettikleri bu duygular, onların karşılıklı olarak yüzyıllara meydan okumalarını sağlar. #aşk #aşkömüruzatır #aşkgüzelleştirir 🌙💥 #hazarfen #hazerfan #efsane #hepimizemutluaşklar ❤️ #mektup💌 #mutluluk #yesimakinci #galatakulesi
Read more
Loading...
Âmâk-ı Hayâl yani Hayalin Derinlikleri. Yazar Filibeli Ahmet Hilmi Bey gazeteci ve fikir adamı. Dini, ...
Media Removed
Âmâk-ı Hayâl yani Hayalin Derinlikleri. Yazar Filibeli Ahmet Hilmi Bey gazeteci ve fikir adamı. Dini, tasavvufi, siyasi ve felsefi mevzularda eser vermiş. Âmâk-ı Hayal ilginç bi eser. Herkes heybesi kadar alır bazı kitaplardan, bu da onlardan biri. 46. Sayfada başlayan Hürmüz ... Âmâk-ı Hayâl yani Hayalin Derinlikleri.
Yazar Filibeli Ahmet Hilmi Bey gazeteci ve fikir adamı.
Dini, tasavvufi, siyasi ve felsefi mevzularda eser vermiş.
Âmâk-ı Hayal ilginç bi eser.
Herkes heybesi kadar alır bazı kitaplardan, bu da onlardan biri.
46. Sayfada başlayan Hürmüz ve Ehrimen’in karşılaştığı hikaye bana en çok tesir eden bölüm oldu.
İyi ve kötünün ebedi savaşını Filibeli çok güzel anlatmış.
Savaş meydanında karşılaşan bu iki düşman “Aşk”ın önünde diz çöküyor.
“Ben o kimseyim ki, kahredici kudretimden kainat titrer” diyen aşk Hürmüz’e diyor ki;
-Ey Hürmüz! Ey Nur! Selam olsun sana! Sana, çünkü karanlıkların değeri seninle bilindi!
Karanlıkların içindeki Ehrimen’e ise şöyle sesleniyor;
-Ey Ehrimen! Ey karanlık! Selam olsun sana! Sana, çünkü aydınlığın değeri seninle bilindi!
***
Bir bölüm daha var aklımda kalan!
Aşık gencin Leyla’sının sorusuna cevap aradığı bölümden;
-Mana ne demektir?
-Birin iki, ikinin bir olmasıdır.
-Bunun adı nedir?
-Kelime-i tevhiddir.
-Bir nasıl iki olur? Ve tevhid kelimesininde neden iki sınır vardır?
-İki sınırın biri kabul, diğeri inkardır. İnkarın varlığı, kabulun gölgesidir. Bı sebepten dolayı iki sınırın hakikati birdir.
#kitapkritik
#kitap
#tasavvuf
#sufi
#hayal
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span>Bir Şiir/Bir Kahve<span class="emoji emoji1f343"></span> Gidersen Yıkılır Bu Kent Gidersen yıkılır bu kent, kuşlar da gider  Bir ...
Media Removed
Bir Şiir/Bir Kahve Gidersen Yıkılır Bu Kent Gidersen yıkılır bu kent, kuşlar da gider  Bir nehir gibi susarım yüzünün deltasında  Yanlış adresteydik, kimsesizdik belki  Sarışın bir şaşkınlık olurdu bütün ışıklar  Biz mi yalnızdık, durmadan yağmur yağardı Üşür müydük ... 🍃Bir Şiir/Bir Kahve🍃

Gidersen Yıkılır Bu Kent

Gidersen yıkılır bu kent, kuşlar da gider 
Bir nehir gibi susarım yüzünün deltasında 
Yanlış adresteydik, kimsesizdik belki 
Sarışın bir şaşkınlık olurdu bütün ışıklar 
Biz mi yalnızdık, durmadan yağmur yağardı
Üşür müydük nar çiçekleri ürpeririken

Gidersen kim sular fesleğenleri 
Kuşlar nereye sığınır akşam olunca

Sessizliği dinliyorum şimdi ve soluğunu 
Sustuğun yerde birşeyler kırılıyor 
Bekleyiş diyorum caddelere, dalıp gidiyorsun 
Adını yazıyorum bütün otobüs duraklarına 
Öpüştüğümüz her yer adınla anılıyor 
Bir de seni ekliyorum susuşlarıma

Selamsız saygısız yürüyelim sokakları 
Belki bizimle ışıklanır bütün varoşlar 
Geriye mapushaneler kalır, paslı soğuklar 
Adını bilmediğimiz doslar kalır yalnız 
Yüreğimize alırız onları, ısıtırız 
Gardiyan olamayız kendi ömrümüze her akşam

Gidersen kar yağar avuçlarıma 
Bir ceylan sessizliği olur burada aşklar

Fiyakalı ışıklar yanıyor reklam panolarında 
Durmadan çoğalıyor faili meçhul cinayetler
Ve ölü kuşlar satılıyor bütün çiçekçilerde 
Menekşeler nergisler yerine kuş ölüleri 
Bir su sesi bir fesleğen kokusu şimdi uzak 
Yangınları anımsatıyor genç ölülere artık

Bulvar kahvelerinde arabesk bir duman 
Sis ve intihar çöküyor bütün birahanelere 
Bu kentin künyesi bellidir artık ve susuşun 
İsyan olur milyon kere, hiç bilmez miyim 
Sokul yanıma sen, ellerin sımsıcak kalsın 
Devriyeler basıyor karartılmış evleri yine

Gidersen yıkılır bu kent kuşlar da ölür 
Bir tufan olurum sustuğun her yerde
-Ahmet TELLİ

#bookaddict
#bookshop #bookstagram #bookfeature #bookish #booklover #instabook #instamood #instalikes #instalike #ahmettelli #şiir #poem #litarature #turkishlitarature #turkedebiyati #books #kitapaski #kitapsever #booknerd #booknerdreads #todayspic #vsco #kahvevekitap #coffeeandbook #bookphoto #photography #worldtravelbook #kitapkurdu #booklover #photography
Read more
Loading...
Ahmet Arif'in Leyla aşkını okudum geçen hafta, aylak günlerimde <span class="emoji emoji1f648"></span> Edebiyat insanlarının yaşadıkları ...
Media Removed
Ahmet Arif'in Leyla aşkını okudum geçen hafta, aylak günlerimde Edebiyat insanlarının yaşadıkları aşklara inanılmaz ilgi duyuyorum ve merak ediyorum. Nazım'ın hapiste Piraye'ye yazdığı mektuplarla başladı aslında bu ilgim. Sonra Orhan Veli'nin Nahit Hanım'a yazdığı mektuplardan ... Ahmet Arif'in Leyla aşkını okudum geçen hafta, aylak günlerimde 🙈
Edebiyat insanlarının yaşadıkları aşklara inanılmaz ilgi duyuyorum ve merak ediyorum. Nazım'ın hapiste Piraye'ye yazdığı mektuplarla başladı aslında bu ilgim. Sonra Orhan Veli'nin Nahit Hanım'a yazdığı mektuplardan bazılarını okudum. Mesela Cemal Süreya'nın hayatına giren kadınlardan üçüncüsü olan Zuhal Tekkanat'la yazışmalarından çok keyif almıştım. Kafka'nın Melinası var bir de ama neyse, konumuz Ahmed Arif.
Bazen böyle okurken çok sevdiğim cümleleri "Çınar bak, dinle" deyip ona da okuyorum.Geçen Ahmed Arif'in Leyla'ya yazdıklarını okurken bir giriş vardı, çok beğendim, hemen Çınar'a okudum. " Canım benim,bilir misin "canım" dediğimde içimden canımın çıkıp sana koştuğunu duyarım hep." Dinledi, birkaç saniye düşündü, "Anne, ben bunları aklımda tutamam, sen yaz bi deftere, ben evlenince karıma okuyayım. " dedi🙄
Tabi yaaa 😂
Kızım olsaydı aykırı, isyankar bi' feminist yetiştirirdim kesin😎👊
Oğlum oldu; naif, romantik, yardımsever bir bey'fendi yetiştiriyorum.
Ben bu dünya için daha ne yapayım yahu 😇
Bu arada ilginizi çeker mi bilmem ama okuyun edebi mektupları, nasıl güzel aşklar, nasıl çalkantılı- ihtiraslı hayatlar, Aşk-ı Memnu tadında bir edebiyat dünyamız var 😅
Bayılırım 😌
Fotoğrafı da yine Leyla'ya yazılan mektuptan bir cümleyle bitireyim ama benden oğluma gelsin...
"Ha, neyini mi merak ederim?Serçe parmağındaki tüyden, kulak memendeki tatarcık ısırığına, düşlerine, esnemene, şıpıdık terlikle mutfaktan çıkışına kadar nen varsa!" ❤️
#sariailesi
Read more
 #Repost @nalsale with @get_repost ・・・ Ben Yavuz Tengizer... Dört yaşındayken annem ve babam ...
Media Removed
#Repost @nalsale with @get_repost ・・・ Ben Yavuz Tengizer... Dört yaşındayken annem ve babam gözlerimin önünde öldürüldü, bütün araştırmalara rağmen katilleri bulunamadı. Tam yetiştirme yurduna verilecekken mahallemizin muhtarı Hızır tarafından evlat edinildim. Bir çok acı ... #Repost @nalsale with @get_repost
・・・
Ben Yavuz Tengizer... Dört yaşındayken annem ve babam gözlerimin önünde öldürüldü, bütün araştırmalara rağmen katilleri bulunamadı. Tam yetiştirme yurduna verilecekken mahallemizin muhtarı Hızır tarafından evlat edinildim. Bir çok acı çekmiş olan Hızır bana kendi evladıymışım gibi baktı, büyüttü, okuttu. Bende onun iyiliğini karşılıksız bırakmadım ve iyi bir dereceyle Hukuk Fakültesi'ni kazandım (neden bu bölümü seçtiğimi anlamışsınızdır sanırım) İşte herşey tam da bundan sonra değişmeye başladı. Annemin yıllar önce, ben yetişkin olunca okumam gereken bir mektubu Hızır'a bıraktığını öğrendim. Mektup bir gömüyü bulmamı söyledi. Uzun uğraşlar sonucu bulduğumuz gömüden yıpranmış bir gömlek ve o gömleğin hikayesi çıktı. Her ne olursa olsun onu üstümden çıkarmamam gerekiyordu. Sonra doğup büyüdüğüm Denizli'nin Tavas ilçesinden İstanbul'a yolculuğum başladı. Hayatım sıradanlıktan uzaklaşmaya başlamıştı.Artık burada bilmediğim bir dünyanın varlığına şahit olacak, efsanelerin varlığını kabul edecek, yıllardır içimde biriken intikam ateşinin sebebi olan insanlarla karşılaşacak, İstanbul üzerine oynanan oyunlara Ahmet Hoca rehberliğinde engel olmaya çalışacaktım.
.
Merhaba arkadaşlar 💛😊 #karakalem kitabının yorumunu karakterin ağzından anlatmaya çalıştım, umarım beğenmişsinizdir.Çok çok beğendiğim bir kitap oldu. Tarihi bilgilerle, gezdiğim yerleriyle anlatılan İstanbul yine kendisine hayran bıraktı beni. Heyecanla, merakla okudum her bir sayfayı. Fantastik, gizemli, aksiyon dolu bir kitaptı. Türü sevenlere tavsiyemdir. Ayrıca kitabın Netflix e uyarlanacak ilk Türk dizisi olacağını söyliyim💛
.
İnsan, mantığının almadığı her olaydan uzaklaşmayı, yüzleşmeye tercih eder.
.
Yolculuğun kendisidir kahramanı halden hale sokan... Bazen iki ray boyunca, bazen uçan bir halıyla. Takuldıkça, düştükçe, kanadıkça yaklaşır kaderinde bekleyen imtihana...
.
#dexpub #karakalemvebirdelikanlınıntuhafhikayesi #kitap #kitapkurdu #kitaplar #kitapaşkı #bookstagram #edebiyat #kitaplık #kitapkokusu #book #kitaptavsiyesi #kitapsever #kitapyurdu #okumahalleri #roman #kitapsevgisi #books #kitapsözleri #okudumbitti #kitapoku #kitapokuyorum #aşk #okumak #okuyorum
Read more
Belki bu zamanda ki gençler Ahmet kural ın Sıla’ya baktığı bakışa aşk diyorlar ya biz aşkı bu ustalardan ...
Media Removed
Belki bu zamanda ki gençler Ahmet kural ın Sıla’ya baktığı bakışa aşk diyorlar ya biz aşkı bu ustalardan nacizane olarak öğrendik yeri geldi rol gereği küstüler yeri geldi aşk ı fakirliğin dibinde yaşadılar yeri geldi evlatlarının çekmediği kalmadı ama filmlerin sonu hep mutlu bitti ... Belki bu zamanda ki gençler Ahmet kural ın Sıla’ya baktığı bakışa aşk diyorlar ya biz aşkı bu ustalardan nacizane olarak öğrendik yeri geldi rol gereği küstüler yeri geldi aşk ı fakirliğin dibinde yaşadılar yeri geldi evlatlarının çekmediği kalmadı ama filmlerin sonu hep mutlu bitti be ta ki kader ayırıncaya dek #ADİLE #NAŞİT #MÜNİR #ÖZKUL #🌹💑❤️❤️
Read more
Hafta içi yetmezmiş gibi bir de şirketin özel toplantısı için bütün cumartesi günümü şehir dışında ...
Media Removed
Hafta içi yetmezmiş gibi bir de şirketin özel toplantısı için bütün cumartesi günümü şehir dışında geçirmenin yoğunluğuyla, gece yarısı zor atabildim kendimi evimin kapısına. Uyumuştur diye de olabildiğim derecede bir titizlikle kapı kilidini açmaya çalıştığımda kısık sesle "Kim ... Hafta içi yetmezmiş gibi bir de şirketin özel toplantısı için bütün cumartesi günümü şehir dışında geçirmenin yoğunluğuyla, gece yarısı zor atabildim kendimi evimin kapısına.
Uyumuştur diye de olabildiğim derecede bir titizlikle kapı kilidini açmaya çalıştığımda kısık sesle "Kim O" deyişi bozdu sessizliğimi. "Benim Kalp Dilim" deyip girdim içeri.
Her zaman ki gibi uyumamış,yolumu beklemiş helalim. Çok isterdim salondaki koltukta beni beklerken sızışını izlemeyi,uykulu gözlerinden öpmeyi. Bu saatlere kadar dayanamazdı halbuki, uykuyu çok severdi. "Yeni uyuttum Ahmet, öpme uyanır bak " ikazları tabi ki uyuyan kızımı öpmeme engel olamazdı.
Pazar kahvaltısının yeri bende her zaman ayrıdır. Elbette her erkek gibi öğleye kadar yatak sefası yapmayı severim. Ama ailem, yıllardır hayalini kurduğum pazar kahvaltısını sevmemin asıl sebebi. İnsan sevdiği için uykusundan fedakarlık etmeli.
Uyanmaması için sessizce yataktan kalkarken, uyuşunu izledim. "Allah'ım ne güzel uyuyor." Dedim.
Hamdolsun. Her halim şükretme sebebim.
Muhteşem bir kahvaltı hazırladık annemize, her zaman ki gibi erken uyanan kızımla birlikte. Yatağa atlayarak uyandırmamız kahvaltı masamız kadar muhteşemdi. "Günaydın PAZAR KAHVALTIM, uykulu gözlerinden öperim" diyerek burnunu sıkarak uyandırdım... Bu pazar sabahının en güzel özelliği sevgiydi. Aşk mı? O hiç gelmeyecek olanları bekleyenlere kalsın. Benim için zaten aşkın tanımı; Ailemle birlikte geçirdiğim pazar kahvaltım.
#ahmetakifbulut #sendenyadigar #kitap #şiirheryerde #şiirsokakta #sabah #siirsokakta #siirheryerde #edebiyat #okumahalleri #iyigeceler #kitapyurdu #book #kitapkurdu #kitapalıntı #kitapsever #kitaptozu #kitapaşkı #kitapkokusu #günaydın #gününsözü #gunaydin #okumavakti #kitaplarkalpkırmaz #pazarkahvaltım #pazar #kahvaltı #pazarkahvaltısı
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f49d"></span>Yarın evimdeyim ve size önümdeki 2 ay boyunca en iyi ev eşyalarımı tanıtmak istiyorum. 1. Akciğerlerim ...
Media Removed
Yarın evimdeyim ve size önümdeki 2 ay boyunca en iyi ev eşyalarımı tanıtmak istiyorum. 1. Akciğerlerim için nefes alıp verme zımbırtım. 2. Ayağa kalkmam için kalp yastığım ve korsem 3. Tabiki teddy ve monkey Facebook’ta yazdığım mesajın bir kısmı; Yazıp yazmama konusunda çok düşündüm, ... 💝Yarın evimdeyim ve size önümdeki 2 ay boyunca en iyi ev eşyalarımı tanıtmak istiyorum. 1. Akciğerlerim için nefes alıp verme zımbırtım. 2. Ayağa kalkmam için kalp yastığım ve korsem 3. Tabiki teddy ve monkey
Facebook’ta yazdığım mesajın bir kısmı;
Yazıp yazmama konusunda çok düşündüm, yazdığıma göre neye karar verdiğimi biliyorsunuz. Yazmamdaki en büyük neden ise sizin de doktora gidip, kalbinizi kontrol ettirmenizi sağlamak.
6 yaşımdan beri amatör ve 15-17 yaş aralığımda profesyonel ve bu yaşıma (32) kadar amatör olarak spor yaptım. Son yıllar hastalıklardan kafamı kaldıramadım. Aslında küçüklüğümden beri kendime dahi itiraf edemediğim bir şey varmış. O da; spor yaparken yada merdiven çıkarken yorulmam, nefes nefese kalmamdı. Mızmız bir sporcu olmamak için sesimi hiç çıkarmazdım. Diğer arkadaşlarım da benim gibi hissediyor diye kendimi ve sınırlarımı zorlamaya devam ederdim. Taaaaa ki
Geçen ay kskoneteam ile birlikte @atakalp’e efor testine girene kadar bilmiyordum. Herşey EKO’da kardiyolog Dr Ahmet Yaşar Çizgici kalbimdeki deliği görmesi ile başladı. EKO ve tomografi sonuçlarından ufak bir delik gibi gözüküyordu. Nabzım 40’larda, büyük tansiyonum ise 9 gibi çıkıyordu. Ama ufak bir sorun vardı; kapalı değil, açık kalp ameliyatı olmam gerekiyormuş. İşte o an korkularımla yüzleştim. Hayatımda ilk defa değişik bir korku ile karşılaşmış olabilirim.
Uzun bir doktor araştırma sürecinden sonra doktorumuzu seçtik ve 30 Aralık, perşembe günü ameliyata alındım. Ameliyata girmeden insan ne olduğunu ne olacağını gerçekten anlamıyormuş. Yürümeme rağmen Hastane odasından beni sedyeye yatırdılar, ameliyathaneye gidene kadar duygusal olarak en zor anlarımı yaşadım ve herşeyden çok sevdiğim anneme, babama ve birlikte olduğumuzdan andan itibaren her zaman yanımda olan sevgilim @Alper ile vedalaştıktan sonra buz gibi bir ameliyathaneye alındım. Aslında Odanın soğuk olması bana bir şey hissettirmedi, sanki herşeyimi kaybetmişim gibi hissetmek beni titretti. Üstümde ameliyat elbisesi, bone ve sadece bir pike vardı. Alttan ısıtmalı Ameliyathane masasına yatırıldım. Kendimi inanılmaz garip hissediyordum. Odada 10 kişi vardı galiba, buna rağmen kimse konuşmuyor ve işini....
Read more
Niğde'deyim.Bugün hem hüzün hem gurur duygusunu bir arada yaşadım.Milletdaşlarımla birlikte ...
Media Removed
Niğde'deyim.Bugün hem hüzün hem gurur duygusunu bir arada yaşadım.Milletdaşlarımla birlikte milli kahramanımız aziz şehidimiz Ömer Halis Demir'in kabir ziyaretini yaptık.Mekanı cennet olsun. Niğde Belediye Başkanı sayın Rifat Özkan Bey'e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ... Niğde'deyim.Bugün hem hüzün hem gurur duygusunu bir arada yaşadım.Milletdaşlarımla birlikte milli kahramanımız aziz şehidimiz Ömer Halis Demir'in kabir ziyaretini yaptık.Mekanı cennet olsun.
Niğde Belediye Başkanı sayın Rifat Özkan Bey'e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim.
#AhmetŞafakNiğde'de
#AşkınVatanınŞarkılarıAhmetŞafak
Read more
 #KocaKocaYalanlar: Sude, Ahmet'le evlenme planlarını adım adım uygulamaya girişiyor! #EgeninHamsisi: ...
Media Removed
#KocaKocaYalanlar: Sude, Ahmet'le evlenme planlarını adım adım uygulamaya girişiyor! #EgeninHamsisi: Deniz, aşkı ile işi arasında seçim yapmak zorunda! #YasakElma: Yıldız, evliliğiyle ilgili önemli kararlar alıyor! Yeni bölümlere dair her şey ve daha fazlası ranini.tv'de! ... #KocaKocaYalanlar: Sude, Ahmet'le evlenme planlarını adım adım uygulamaya girişiyor!

#EgeninHamsisi: Deniz, aşkı ile işi arasında seçim yapmak zorunda!

#YasakElma: Yıldız, evliliğiyle ilgili önemli kararlar alıyor!

Yeni bölümlere dair her şey ve daha fazlası ranini.tv'de! Peki sen bu akşam hangisini izleyeceksin? 🤔 Yorumlarda paylaş, biz de bilelim 😊

#ekranadairnevarveyoksa #raninitv
Read more
Loading...
Köy Enstitüleri… Vaktiyle bir umuttu ve güzeldi. Lakin… Aydınlığı istemediler. Kız çocuğu ...
Media Removed
Köy Enstitüleri… Vaktiyle bir umuttu ve güzeldi. Lakin… Aydınlığı istemediler. Kız çocuğu okutulur mu dediler Kız çocuk, erkeklerle aynı okula gönderilir mi dediler. Ve en nihayetinde fuhuş yuvası dediler. Çünkü biliyorlardı ki her an okuldan alınabilecek Ayşe oradaydı. Ve ... Köy Enstitüleri…
Vaktiyle bir umuttu ve güzeldi.
Lakin…
Aydınlığı istemediler.

Kız çocuğu okutulur mu dediler
Kız çocuk, erkeklerle aynı okula gönderilir mi dediler.
Ve en nihayetinde fuhuş yuvası dediler.
Çünkü biliyorlardı ki her an okuldan alınabilecek Ayşe oradaydı.
Ve Ayşeler okumamalı idi(!) Ya tarladan fırsat bulan Ali?
Ağaların başına bela olacaktı.
Halbuki babası gibi köle olmalı idi(!)
Ama artık oğullar babalarına, kızlar da analarına benzemeyecekti.
Çünkü yapılan ne çift şeritli yoldu ne de AVM.
Bir devrimdi Köy enstitüleri.

Aliler, Ayşeler, Mehmetler, Fatmalar…
Hepsi Atatürk'ün parçaları idi.

Hayatlarında hiç tiyatro izlememiş köy çocukları, Hamlet piyesini oynuyor,
Bir müzik aleti çalıyordu.
Hepsinin çantalarında bir parça ekmek,
Ve de dünya klasiklerinden bir kitap vardı.

Ve tabi ki Menderes zihniyetinin uykuları kaçmıştı.
Neyse ki Sovyet tehdidi imdatlarına yetişti.
Aşık Veysellerin ders verdiği bu okulları komünist ve gayri milli ilan ettiler.
Halbuki o okullar, Türk olanın en Türk'ü, yerli olanın en yerlisi idi.
Bozkırdaki mucize bitecek miydi?

Önce Amerikalı eğitim uzmanlarımız, kızları ve erkekleri ayırın dedi.
Ayırdılar.
Bu da yetmedi…
En sonunda kapattılar.

Köy Enstitülerini kapatmakla Türkiye ne mi kaybetti?
Bunun yanıtı cemaatlere teslim edilen varoşlarda.
Terörden dolayı boşalan köylerde…

Ama her şeye rağmen karanlıktan bir ışık sızmıştı.
Kapatılışından 60 yıl sonra Nobel ödülü alan bir adam.
Aziz Sancar…
Kendisini yetiştiren Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerine teşekkür edecekti.

Ahmet Özgür Türen
Köy Enstitüleri Dosyası
Read more
/SERGİ/ B U G Ü N Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA" Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK Cevad ...
Media Removed
/SERGİ/ B U G Ü N Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA" Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK Cevad HURAN, Menaf NAM, Mustafa PARILDAR Seyit Ahmet DEPELER Açılış: 10 Nisan 2018 Salı Saat: 19.00 Sergi Süresi: 10 - 30 Nisan 2018 Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Küratör: Mehmet Lütfi ... /SERGİ/ B U G Ü N Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA"
Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK
Cevad HURAN, Menaf NAM, Mustafa PARILDAR
Seyit Ahmet DEPELER
Açılış: 10 Nisan 2018 Salı Saat: 19.00
Sergi Süresi: 10 - 30 Nisan 2018
Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN

NOKTANIN SONSUZLUĞUDUR SANAT

Taklit etmeyi yenilik, çağdaşlık sanan zihni yapı, Osmanlı’nın son dönemlerinden Cumhuriyet dönemine çığ gibi büyüyerek aksetti. Bu sığ yapı yeryüzünün gördüğü en insani medeniyetin birikimlerine zarar vermeye başladı. Medeniyetin inşa ettiği zirve değerlerden birisi de hat sanatıydı. Bu öyle bir zirve değer ki “Kur’an İstanbul’da yazıldı” payesine sahip. Ecdat hat sanatını sanatın da üstünde bir saikle inşa etti: Allah (cc) sevgisi, Muhammet (Sav) aşkı. İşte yeryüzünün en büyük kaligrafi birikimi risk altındaydı. Özellikle Cumhuriyet’le büyüyen değer aşımı alfabe değişimiyle tavan yaptı. “Sirkeci’den Cağaloğlu’na kadar sağ kolda yüz elli, sol kolda da yüz elli hattat dükkânı vardı. (Yani çok geniş olmayan bir yerde üç yüz kadar hattat, gece gündüz, harıl harıl çalışıyor). Hepsi dükkânlarını kapattılar,” Bunun bir tek istisnası vardı. O bize 300 dükkânın kapandığını nakleden Üstat Hamit Aytaç. O hathanesini kapatmadı; matbaa haline getirerek klişecilik, çinkografi, pantografi, mamul maddeler için lüks etiket ve kartvizit basımı gibi işleri yaparak ayakta kaldı. Bu arada bu sanatı öğrenmek isteyen bütün dünyaya kapısını sonuna kadar açtı. Türkiye’nin birçok ilinden, Suriye’den, Mısır’dan, Irak’tan, Arabistan’dan, Fas’tan, Tunus’tan, Cezayir’den, İngiltere’den, Fransa’dan Japonya’ya kadar dünyanın her yerinden kendine ulaşan talebelere ders verdi. Adeta ismini en güzel sanatla yazdığı Allah, onu bu büyük birikimin Cumhuriyet’e aktarılması için elçi kılmıştı. Ona öyle bir yetenek bahşetmişti ki sülüs, nesih, muhakkak, tevkiî, rıkaa’, celi sülüs, müsennâ, dîvâni, celî dîvâni, talik, şikeste talik, rik’a, kûfi, ma’kılî, siyakat ve sünbülî dâhil bütün hat nevilerinde mükemmel yazıyordu. Bu gün Cumhuriyet tarihimizde bir hat sanatından bahsedebiliyorsak... https://www.facebook.com/events/1671591516262802/ #hüsnühat #hat #kligraphy #ottomanklipraphy
Read more
/SERGİ/ Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA" Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK Cevad HURAN, ...
Media Removed
/SERGİ/ Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA" Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK Cevad HURAN, Menaf NAM, Mustafa PARILDAR Seyit Ahmet DEPELER Açılış: 10 Nisan 2018 Salı Saat: 19.00 Sergi Süresi: 10 - 30 Nisan 2018 Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN NOKTANIN ... /SERGİ/ Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA"
Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK
Cevad HURAN, Menaf NAM, Mustafa PARILDAR
Seyit Ahmet DEPELER
Açılış: 10 Nisan 2018 Salı Saat: 19.00
Sergi Süresi: 10 - 30 Nisan 2018
Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN

NOKTANIN SONSUZLUĞUDUR SANAT

Taklit etmeyi yenilik, çağdaşlık sanan zihni yapı, Osmanlı’nın son dönemlerinden Cumhuriyet dönemine çığ gibi büyüyerek aksetti. Bu sığ yapı yeryüzünün gördüğü en insani medeniyetin birikimlerine zarar vermeye başladı. Medeniyetin inşa ettiği zirve değerlerden birisi de hat sanatıydı. Bu öyle bir zirve değer ki “Kur’an İstanbul’da yazıldı” payesine sahip. Ecdat hat sanatını sanatın da üstünde bir saikle inşa etti: Allah (cc) sevgisi, Muhammet (Sav) aşkı. İşte yeryüzünün en büyük kaligrafi birikimi risk altındaydı. Özellikle Cumhuriyet’le büyüyen değer aşımı alfabe değişimiyle tavan yaptı. “Sirkeci’den Cağaloğlu’na kadar sağ kolda yüz elli, sol kolda da yüz elli hattat dükkânı vardı. (Yani çok geniş olmayan bir yerde üç yüz kadar hattat, gece gündüz, harıl harıl çalışıyor). Hepsi dükkânlarını kapattılar,” Bunun bir tek istisnası vardı. O bize 300 dükkânın kapandığını nakleden Üstat Hamit Aytaç. O hathanesini kapatmadı; matbaa haline getirerek klişecilik, çinkografi, pantografi, mamul maddeler için lüks etiket ve kartvizit basımı gibi işleri yaparak ayakta kaldı. Bu arada bu sanatı öğrenmek isteyen bütün dünyaya kapısını sonuna kadar açtı. Türkiye’nin birçok ilinden, Suriye’den, Mısır’dan, Irak’tan, Arabistan’dan, Fas’tan, Tunus’tan, Cezayir’den, İngiltere’den, Fransa’dan Japonya’ya kadar dünyanın her yerinden kendine ulaşan talebelere ders verdi. Adeta ismini en güzel sanatla yazdığı Allah, onu bu büyük birikimin Cumhuriyet’e aktarılması için elçi kılmıştı. Ona öyle bir yetenek bahşetmişti ki sülüs, nesih, muhakkak, tevkiî, rıkaa’, celi sülüs, müsennâ, dîvâni, celî dîvâni, talik, şikeste talik, rik’a, kûfi, ma’kılî, siyakat ve sünbülî dâhil bütün hat nevilerinde mükemmel yazıyordu. Bu gün Cumhuriyet tarihimizde bir hat sanatından bahsedebiliyorsak... https://www.facebook.com/events/1671591516262802/ #hüsnühat #hat #kligraphy #ottomanklipraphy
Read more
Loading...
Ahmet Ağaoğlu, bayramlaşma töreninde elini öpen Jose Sosa'ya 5 TL harçlık verdi. <span class="emoji emoji1f604"></span>
Media Removed
Ahmet Ağaoğlu, bayramlaşma töreninde elini öpen Jose Sosa'ya 5 TL harçlık verdi. Ahmet Ağaoğlu, bayramlaşma töreninde elini öpen Jose Sosa'ya 5 TL harçlık verdi. 😄
Yeni yönetim kurulumuz bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle mazbatalarını ...
Media Removed
Yeni yönetim kurulumuz bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Törene yeni yönetim kurulu üyelerimiz Hayrettin Hacısalihoğlu, Ömer Sağıroğlu, Emin Kahraman, Cahit Erdem, Haluk Şahin, Faruk Kanca, Zeyyat Kafkas, Lokman Sadıklar, Tuncay ... Yeni yönetim kurulumuz bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Törene yeni yönetim kurulu üyelerimiz Hayrettin Hacısalihoğlu, Ömer Sağıroğlu, Emin Kahraman, Cahit Erdem, Haluk Şahin, Faruk Kanca, Zeyyat Kafkas, Lokman Sadıklar, Tuncay Uzunal, Onur Sağır katılırken, eski yönetimden Ahmet Çubukçu ile bazı yöneticiler hazır bulundu.

Törene ayrıca Divan Kurulu Başkanımız Ali Sürmen, Denetleme Kurulu Başkanımız Mahmut Ören, Disiplin Kurulu Başkanımız Alparslan Özdemir, Arşiv ve Müze Kurulu Başkanımız Mehmet Salih Uzun, Sicil Kurulu Başkanımız Osman Çavuşoğlu da katıldı.

Algan: “Trabzonspor önemli bir marka değerine sahip”

Yeni yönetim kurulu üyelerimize mazbatalarını teslim eden Genel Kurul Divan Başkanı İlhami Algan, törende şunları söyledi: “Bir kulübün büyüklüğü saha sonuçları ile ölçülmez. Trabzonspor, Trabzon’un ve Türkiye’nin bir markasıdır. Mardin Kızıltepe’de 4000 üyesi olan Trabzonsporlular Derneği var. Kulübümüz önemli bir marka değerine sahiptir. Bu kulübe katkıları olan tüm yöneticilere ve görevi devreden yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kuruluna da başarılar dileriz. Ağır bir yükün altına girdiler. Onlar da olayın bilincindeler.” Haberin devamı için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.trabzonspor.org.tr
Read more
BEN ANADOLUYUM Ben Anadoluyum, yiğidim çatıktır kaşım Bir babanın öz oğluyum, yedi gardaşım. Yedi ...
Media Removed
BEN ANADOLUYUM Ben Anadoluyum, yiğidim çatıktır kaşım Bir babanın öz oğluyum, yedi gardaşım. Yedi oğlum vardır, biri Aras’tır, bir ucunda Ferhat, Bir kızım var Dicle’dir, bir oğlum var Fırat. İki ikizim var, Seyhan Ceyhan, kıskançlık verirler yâda, Her nesneye can verilir yeşil ... BEN ANADOLUYUM

Ben Anadoluyum, yiğidim çatıktır kaşım
Bir babanın öz oğluyum, yedi gardaşım.
Yedi oğlum vardır, biri Aras’tır, bir ucunda Ferhat,
Bir kızım var Dicle’dir, bir oğlum var Fırat.
İki ikizim var, Seyhan Ceyhan, kıskançlık verirler yâda,
Her nesneye can verilir yeşil Çukurova’da.
Bir oğlum vardır uzun  boyludur rengi kızılca,
Bir kızım vardır kaşları hilaldir adı Sakarya.
İşte benim ben, ben Anadoluyum…
Ben Türküm, Kürdüm Zazayım, Lazım, Çerkezim, Dadaşım,
Dedik ya bir babanın oğluyum, yedi gardaşım.
Ben Karadeniz’de Lazım, Hazar Denizi’nde Abazım,
Bir elimde kemençe, bir elimde sazım,
İşte benim ben, ben Anadoluyum…
Ben Ağrı Dağı’nda güvercinim, Bitlis’te Ahlat, Van’da Gevaşım,
Ben Bingöl Dağları’na çobanım, Muş ile gardaşım,
Hakkari’de Ahmedi Hani, fakiri Seyhan’a kuşum,
Ben Cizre yollarında Menzil ile yoldaşım,
Batman’da petrol, Diyarbakır ovasında pamuk, Melik Ahmet dükanında kumaşım,
Ben Siirt’te Koçero, Mardin’de Süryani, Antep’te şahin, Urfa’da Halilurrahman sofrasında aşım
Ben Erzincan’da Terzi Baba, Elazığ’da Gakkoşum
Munzur’da Alevi, Sivas’ta Kızılbaşım
İşte benim ben, ben Anadoluyum
Ben Hatay’da Arabım, Habibi Nacara yandaşım
Ben Malatya, Adıyaman, ben Maraşım
Ben Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale’de eğilmez başım
Yozgat, Tokat, Ankara vatan duvarında taşım
Adana, Antalya, İzmir, Bursa’dan hoşum
Sakarya, İzmit, İstanbul aşkıyla sarhoşum
Ege’de efe, Trakya’da roman, Marmara’da mamoşum
Ben yurtta sulh, cihanda barışım
Ben Kur’an-ı Kerim ışığında çağdaşım
Ben Anadolu erenleriyim, Mevlana, Yunus, ben Hacı Bektaşım
Ey sevgili kendine gel, sen bensin ben sizim
Çanakkale’de yatan binlerce kefensizim
Beni benden ayırmak ne mümkün, aynı bedenim aynı kemiğim, aynı tırnağım,aynı dişim
Ben anayım, ben babayım, ben dayı yeğenim, ben eşim
Ya Rabbi sana arzı niyazım var, ayırma beni Hak’tan
Ya Rab koru beni düşmanlardan, dış mihraktan
35 yıldır ne bahardım var, ne yazım ne kışım
Ben üzgünüm, ben kırgınım, ben ağlayan ağlayan gözlerde yaşım
Ben Gürhan’ım, garip ozanım, bu topraklarda vatandaşım
Read more
<span class="emoji emoji1f525"></span>🕊<span class="emoji emoji1f525"></span>🕊<span class="emoji emoji1f525"></span>🕊<span class="emoji emoji1f525"></span>🕊<span class="emoji emoji1f525"></span>🕊 Muhlis Akarsu- 45 yaşında, sanatçı Muhibe Akarsu - 45 yaşında, Muhlis Akarsu'nun ...
Media Removed
🕊🕊🕊🕊🕊 Muhlis Akarsu- 45 yaşında, sanatçı Muhibe Akarsu - 45 yaşında, Muhlis Akarsu'nun eşi Gülender Akça - 25 yaşında Mehmet Atay - 25 yaşında, gazeteci, fotoğraf sanatçısı Sehergül Ateş - 30 yaşında Behçet Sefa Aysan- 44 yaşında, şair Erdal Ayrancı - 35 yaşında Asım Bezirci- ... 🔥🕊🔥🕊🔥🕊🔥🕊🔥🕊 Muhlis Akarsu- 45 yaşında, sanatçı
Muhibe Akarsu - 45 yaşında,
Muhlis Akarsu'nun eşi
Gülender Akça - 25 yaşında
Mehmet Atay - 25 yaşında, gazeteci, fotoğraf sanatçısı
Sehergül Ateş - 30 yaşında
Behçet Sefa Aysan- 44 yaşında, şair
Erdal Ayrancı - 35 yaşında
Asım Bezirci- 66 yaşında araştırmacı, yazar
Belkıs Çakır- 18 yaşında
Serpil Canik - 19 yaşında
Muammer Çiçek - 26 yaşında, aktör
Nesimi Çimen- 62 yaşında, şair, sanatçı
Serkan Doğan - 19 yaşında
Hasret Gültekin- 22 yaşında şair, sanatçı
Murat Gündüz - 22 yaşında
Gülsüm Karababa -22 yaşında
Uğur Kaynar- 37 yaşında, şair
Emin Buğdaycı-18 yaşında şair
Asaf Koçak- 35 yaşında, karikatürist
Koray Kaya - 12 yaşında
Menekşe Kaya - 15 yaşında
Handan Metin - 20 yaşında
Sait Metin - 23 yaşında
Huriye Özkan - 22 yaşında
Yeşim Özkan - 20 yaşında
Metin Altıok 53 yaşında, şair, yazar, felsefeci
Yangında ölen 23 yaşındaki Hollandalı gazeteci Carina Cuanna Thuijs
Ahmet Özyurt - 21 yaşında
Nurcan Şahin - 18 yaşında
Özlem Şahin - 17 yaşında
Asuman Sivri - 16 yaşında
Yasemin Sivri - 19 yaşında
Edibe Sulari- 40 yaşında, sanatçı
İnci Türk - 22 yaşında
OTEL ÇALIŞANLARI
Kenan Yılmaz - 21 yaşında
Ahmet Öztürk- 21 yaşında
GÖSTERİCİLER
Ahmet Alan
Hakan Türkgil
_______________________________________________________
Mekanları cennet toprakları bol ola 🕊😢🌹 onların kanı yerde ... içimiz yanıyor fakat bunu yapan kanlı eller serbest geziyor.. Allah’ın adaleti büyüktür 🙏🏼🕊
____________________________
Aşk-i niyazlarım ile 😔🕊
Admin: @jalek58 🌹

______________________________
#MADIMAK #sivaskatliamı #aziznesin #hasretgültekin #muhlisakarsu #madımakhalayanıyor
#alevi #alevican #aleviyim #alevite #aleviten #alevite #hzhüseyin #alevitischeschoenheitn #yaali #hzali #ehlibeyt #hakmuhammedali #onikiimamlar #hizir #erenler #cem #onikihizmet #allahallah #kizilbas #dede #dersim #sivas #izmir #istanbul
Read more
<span class="emoji emoji1f495"></span>Uzun Bir Süredir İKEA’nın Üretiminden Kalkan Ve Bizim Yurtdışından Yüksek Maliyetlerle Getirdiğimiz ...
Media Removed
Uzun Bir Süredir İKEA’nın Üretiminden Kalkan Ve Bizim Yurtdışından Yüksek Maliyetlerle Getirdiğimiz Sepeti Türk Üreticisi @vip_ahmet ÜrettiİKEA’nın Sepetine Aşina Olan Biri Olarak Birebir Hatta Daha Güzelini Ürettiğini SöyleyebilirimKeşke İç Tepsiside Üretilseydi 🤷🏻‍♀️Başarılarının ... 💕Uzun Bir Süredir İKEA’nın Üretiminden Kalkan Ve Bizim Yurtdışından Yüksek Maliyetlerle Getirdiğimiz Sepeti Türk Üreticisi @vip_ahmet Üretti😊İKEA’nın Sepetine Aşina Olan Biri Olarak Birebir Hatta Daha Güzelini Ürettiğini Söyleyebilirim😊Keşke İç Tepsiside Üretilseydi 🤷🏻‍♀️Başarılarının Devamını Diliyor Rabbim Yolunuzu Açık Etsin Diyorum 🤲🏻İşte Türk’ün Başarısı 😉
Read more
 #Repost @neredekal • • • • • Gölü, kedisi, kalesi, müzesi, kilimi, kahvaltısı, inci kefali, savat ...
Media Removed
#Repost @neredekal • • • • • Gölü, kedisi, kalesi, müzesi, kilimi, kahvaltısı, inci kefali, savat işlemeleri, otlu peyniri, Akdamar Adası ve ters laleleriyle rotamızı şöyle bir Van’a çevirelim dedik bugün. Van gezinde ise ilk görmen gereken yerler arasındadır Akdamar Adası ve Kilisesi. ... #Repost @neredekal
• • • • •
Gölü, kedisi, kalesi, müzesi, kilimi, kahvaltısı, inci kefali, savat işlemeleri, otlu peyniri, Akdamar Adası ve ters laleleriyle rotamızı şöyle bir Van’a çevirelim dedik bugün. Van gezinde ise ilk görmen gereken yerler arasındadır Akdamar Adası ve Kilisesi. 📍 #kesifonerisi : Akdamar Adası&Kilisesi, Van.
"Burayı birlikte keşfedelim." dediğin arkadaşını yorumlara etiketlemeyi ve #nezamangidiyoruz demeyi ihmal etme.👫
🐱Van Gölü'nün en büyük adası olan Akdamar'da Ermeniler tarafından yapılan kilisenin dış cephesindeki bitki ve hayvan motifleri kilisenin dikkat çekici detayları arasında. Bu mimari eser günümüzde ise müze olarak düzenlenmiş.
😮Adanın yüzölçümü ise 70.000 metrekaredir. Akdamar Adası'nın ise isminin de geldiği güzel bir efsanesi varmış.
📌Efsane Hakkında: Bir zamanlar Ermeni keşişinin güzeller güzeli bir kızı varmış. Adı Tamara… Adanın yakınlarında çobanlık yapan bir gençle birbirlerine aşık olmuşlar. Genç çoban her gece Tamara'yla buluşmak için adaya yüzermiş. Tamara ise yerini belli etmek için fener yakarmış.. Bir gece yine kızı buluşmaya giderken babası da çıkmış arkasından. Genç çoban yüzerken keşiş elinde fenerle adanın kıyısından sürekli ışık vermiş. Yorulan çoban dibe çökmeye başlamış. Son sözleri ise Ah Tamara! olmuş. Tamara, sevdiğinin sesini duyunca babasının oyununa geldiklerini anlamış. Kendini atmış göle. İki genç boğularak ölmüşler.
📌Seyahat Önerisi: Şeytan Köprüsü, Van Yedi Kilise, Muradiye Şelalesi, Vanadokya ve Hurkan Köprüsü; Van rotana eklemen gereken diğer yerler arasında yerini aldı bile.
📷
Fotoğraf: @ahmet.erdem
#öncetürkiyeyikeşfet #kayseri #van #neredekal #öncetürkiyeyikeşfetvan #akdamaradası #akdamarkilisesi
Read more
Ayçiçek yağı, Mısır özü yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın. Tereyağı ve zeytinyağı ...
Media Removed
Ayçiçek yağı, Mısır özü yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın. Tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin, organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin. Bulaşık makinesine deterjan ve parlatıcı koyduğunda, o deterjanı ve parlatıcıyı yediğini fark etmedin. Deterjan ... Ayçiçek yağı, Mısır özü yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın. Tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin, organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin.
Bulaşık makinesine deterjan ve parlatıcı koyduğunda, o deterjanı ve parlatıcıyı yediğini fark etmedin. Deterjan yerine karbonat, parlatıcı yerine sirke koyarak hem sağlıklı hem de tertemiz bulaşıkların olacağını önemsemedin.
Evde basitçe kostik ve zeytin yağını karıştırıp kalıplara dökmek ve kendi doğal sabununu yapmak dururken, gidip içerisinde bin tane kimyasal zehir olan o sabunlarla her Sabah yüzünü bedenini yıkadın. Her gün bu daha da iyi diye pazarlanan o şampuan zehirleriyle saçını yıkadın.

Evini arap sabunu gibi doğal yağlarla üretilmiş bir sabun yerine, temiz olsun diye çamaşır suyuyla sildin. O su buharlaştıkça soludun ve akciğer kanseri oldun.

Yaşamını mahveden büyük şehirde egzoz gazı solumaya ve araba kullanmaya devam ettin.
Doğal beslenmeyen hayvanları, sebzeleri, meyveleri ve tahılları yedin ve adına da “doğal beslenme” dedin.

Denize lağım ve fabrika atıkları boşaltırken o denizden çıkan balığı yedin, midyeleri yedin. Fast food’un her aşamasının zehir ve ölümcül olduğu bas bas bağırılırken sen tepsi kadar pizzaları götürüyordun, üç katlı hamburgerleri yuvarlıyordun.

Evine naylon torba, naylon kıyafet, sentetik ayakkabılar terlikler soktun. Kıyafetlerinde sadece pamuk, bambu lifi, keten tercih etmedin.

Sobayı attın ve evine klimayı ve bilimum elektrikli ısıtıcıyı soktun.
Toprağa dokunmuyor ve stresten gülümsemeyi unutuyorsun.

Sonuç; sokaktaki her on kişiden üçü kanser. Sen de ya bu üç kişiden birisin ya da tüm bu saydıklarımı ısrarla yapmaya devam edersen, bir süre sonra dördüncüsü de sen olacaksın.
Hadi seni geçtik de kardeşim, peki ya çocuğunun suçu ne?” Prof. Ahmet Rasim Küçükusta

Photo:MyHomeStudio 😘
Read more
Bazı kişilerin sosyal medya profillerinde şöyle ifadeler görürüz sıklıkla: “Efecan’ın annesi, ...
Media Removed
Bazı kişilerin sosyal medya profillerinde şöyle ifadeler görürüz sıklıkla: “Efecan’ın annesi, Ahmet’in biricik eşi, Pelin’in sevgilisi..." Açıkçası ben çok karşıyım böyle ifadelerin kullanılmasına. Peki neden? Çünkü her şeyden önce tek başına bir bireydir insan. Verdiğim örneklerden ... Bazı kişilerin sosyal medya profillerinde şöyle ifadeler görürüz sıklıkla:
“Efecan’ın annesi, Ahmet’in biricik eşi, Pelin’in sevgilisi..."
Açıkçası ben çok karşıyım böyle ifadelerin kullanılmasına. Peki neden? Çünkü her şeyden önce tek başına bir bireydir insan. Verdiğim örneklerden yola çıkarsam, Efecan dünyaya gelmeden önce de, Ahmet ile evlenmeden önce de, Pelin hayatına girmeden önce de vardın sen. Onların var olmasıyla var olmadın, onlarla hayat bulmadın, onlar olmadan bir hiç değilsin sen!
Sözlük anlamı nedir bireyin: “Kendine özgü nitelikleri yitirmeden bölünemeyen tek varlık.” Birey olduğunun bilincinde olmalıdır her insan. Misal, tek başınıza bir yere girdiğiniz zaman "biri geldi" derler, çift olarak girdiğinizde ise çoğul olduğunuzu belirtmek anlamında “birileri geldi” ya da “bir çift” geldi derler. Özetle, iki ayrı kişi bir araya gelince çift olurlar. Çünkü her insan bir bireydir ve tek başına bir dünyadır. Ve bireysellik, ruhsal bir özgürlüktür de aynı zamanda…
Read more
Aniden kaybolan bir genç kız. Aşık olduğu kızı arayan bir istihbaratçı. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Türkiye'nin yakın geçmişine insani bir bakış. İyi polisiye, iyi edebiyattır. İlk göz ağrım, ilk romanım: Sis ve Gece... Sevgili dostum Adil Yalçın’ın 1996 ... Aniden kaybolan bir genç kız. Aşık olduğu kızı arayan bir istihbaratçı. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Türkiye'nin yakın geçmişine insani bir bakış. İyi polisiye, iyi edebiyattır. İlk göz ağrım, ilk romanım: Sis ve Gece... Sevgili dostum Adil Yalçın’ın 1996 yılında çektiği tanıtım filmi. Türkiye’de bir romana çekilen ilk tanıtım filmi özelliğini de taşır. Oyuncular: Levent Yılmaz @ayyhanbozkurt ve Burçak Özlüdil. Rahmeti Ali Taygun seslendirmişti. #fogandnight #triller #ahmetümitbooks
Read more
Geçen sezon Süper Lig’de yalnızca 4 maçta forma şansı bulabilen Ahmet Çalık, kupada ise 4 maça çıktı, ...
Media Removed
Geçen sezon Süper Lig’de yalnızca 4 maçta forma şansı bulabilen Ahmet Çalık, kupada ise 4 maça çıktı, 1 gol sevinci yaşadı. Ahmet’in kiralanmasına teknik direktör Fatih Terim’in de onay verdiği ifade ediliyor. (Haber7) #galatasaray #igersgs #AslanEvi Geçen sezon Süper Lig’de yalnızca 4 maçta forma şansı bulabilen Ahmet Çalık, kupada ise 4 maça çıktı, 1 gol sevinci yaşadı. Ahmet’in kiralanmasına teknik direktör Fatih Terim’in de onay verdiği ifade ediliyor. (Haber7)
#galatasaray #igersgs #AslanEvi
Merhaba dostlar; Bugün size Anadolu yollarında eğitim aşkıyla koşan bir TEGV gönüllüsünden söz edeceğim. Adı Ahmet Uysal Projesinin adı: Eğitime Koşar Adım Hedefi: Türkiye'yi boydan boya 1645km. koşarak binlerce çocuğumuzun TEGV'de nitelikli eğitim desteğiyle tanışmasını ... Merhaba dostlar;
Bugün size Anadolu yollarında eğitim aşkıyla koşan bir TEGV gönüllüsünden söz edeceğim. Adı Ahmet Uysal Projesinin adı: Eğitime Koşar Adım

Hedefi: Türkiye'yi boydan boya 1645km. koşarak binlerce çocuğumuzun TEGV'de nitelikli eğitim desteğiyle tanışmasını sağlamak.
Her gün 1 maraton koşacak olan bu değerli gönüllüye destek olmak ister misiniz?
TEGV yazın 3353'e bir SMS atarak 10 TL bağışta bulunun, siz de benim gibi Ahmet'in bu değerli hayaline destek olun. Unutmayın: Bir çocuk değişir Türkiye gelişir! @tegv #tegv
Read more
*Divane aşık gibi *Ahmet Karlidağ - @ahmet.krldag #kemence #karadeniz #giresun #trabzon #rize #ordu #samsun *Divane aşık gibi🎶
*Ahmet Karlidağ - @ahmet.krldag
#kemence #karadeniz #giresun #trabzon #rize #ordu #samsun
BÜYÜK TS TARAFTARI NAZIM AHMET CİVAN AHMET AĞAOĞLUNUN TLF İSTİYO BAKACAKMIŞ NASIL ADAM YOKSA YAPAMICAKSA ...
Media Removed
BÜYÜK TS TARAFTARI NAZIM AHMET CİVAN AHMET AĞAOĞLUNUN TLF İSTİYO BAKACAKMIŞ NASIL ADAM YOKSA YAPAMICAKSA GELMESİN DİYO BÜYÜK TS TARAFTARI NAZIM AHMET CİVAN AHMET AĞAOĞLUNUN TLF İSTİYO BAKACAKMIŞ NASIL ADAM YOKSA YAPAMICAKSA GELMESİN DİYO 👍🔴🔵
🦅 Yok canııım ne korkması, ben güvercinleri çok severimgkfkfjfj <span class="emoji emoji1f1ee1f1f9"></span>San Marco meydanı mı Eminönü ...
Media Removed
🦅 Yok canııım ne korkması, ben güvercinleri çok severimgkfkfjfj San Marco meydanı mı Eminönü Yeni Camii önü mü kararı size bırakıyorum ama güvercinler aynı. Türk oldukları çok belli. Onlarda demek ki hafta sonu ucuz bilet bulunca buraya geliyor.. Şaka bir yana fotoğraftanda anlayacağınız ... 🦅 Yok canııım ne korkması, ben güvercinleri çok severimgkfkfjfj
🇮🇹San Marco meydanı mı Eminönü Yeni Camii önü mü kararı size bırakıyorum ama güvercinler aynı. Türk oldukları çok belli. Onlarda demek ki hafta sonu ucuz bilet bulunca buraya geliyor..
🐦 Şaka bir yana fotoğraftanda anlayacağınız üzere güvercinler insanoğlunun evcilleştirdiği ilk kuş türüymüş.
🐦 Güvercinler hakkında çok manyak bilgiler buldum ya, ağzınız açık kalır. 160km hız ile uçabilen türleri varmış bu manyakların. 260 milyon tane de güvercin yaşıyormuş dünyada. Orada yanlış bir şey yapsam kaçabileceğim tek yer Antarktika, çünkü bir tek orada yaşamıyor bunlar.
🐦 Antik çağlarda insanların beyaz güvercine taptığı biliniyor. Daha komiğini söylüyorum, İsveç’de güvercinler metro sisteminin işleyişini çözüyor ve bir süre metro ile bildiğin seyahat ediyorlar. Ulan hayvandaki alçakgönüllülüğe gel yaa, kanadı var ama senle beraber metroya biniyor, ya da keyifçiliğe gel mi desem bilemedim.
-Ayşe dur aşkım uçma 3 dk sonra metro varmış oraya (Ahmet Güvercin)
.
.
.
.
#venice #italytrip #cokgezenlerkulubu #worldtraveler #ig_italy #vscotravel #exploringtheglobe #iamatraveler #zamanidurdur #travelgram #travellife #travelphotography #gezgin #traveldeeper #traveladdict #gununfotosu #doyoutravel #beautifuldestinations #traveltheworld #wonderful_places #welltravelled #italy_vacations _vacations #turkishfollowers #travel_captures #worldtravelpics #interrailturkiye #travelblog #travelblogger #seyahat #visititaly
Read more
Bu akşam üstü, Kıbrıs Barış Hareketi Gazısı değerli Şükrü Karaca Abimizin, Karabağlar Belediyesinin ...
Media Removed
Bu akşam üstü, Kıbrıs Barış Hareketi Gazısı değerli Şükrü Karaca Abimizin, Karabağlar Belediyesinin sergi salonunda tüm İzmirlilere açık olan,Çanakkale ve Kurtuluş savaşına ait tarihi dokümanların sergilendiği sergiyi ziyaret ettim sevgili Ahmet Dayımla... Cumartesi gününe ... Bu akşam üstü, Kıbrıs Barış Hareketi Gazısı değerli Şükrü Karaca Abimizin, Karabağlar Belediyesinin sergi salonunda tüm İzmirlilere açık olan,Çanakkale ve Kurtuluş savaşına ait tarihi dokümanların sergilendiği sergiyi ziyaret ettim sevgili Ahmet Dayımla... Cumartesi gününe kadar açık olan sergi davetlilerini bekliyor... #çanakkalegeçilmez #18martçanakkaledenizzaferi #izmirdeyaşam #izmir #karabaglarbelediyesi #müze #atatürk #kurtuluşsavaşı #savaşhatıraları #tarih #şuur #sergi #davet #bayrak #gazi #şehitlerimiz #kıbrısşehitler
Read more
Kız Kulesi ile Galata Kulesi birbirine aşık iki kuledir. Ama arada amansız bir boğaz vardır ve aşıklara ...
Media Removed
Kız Kulesi ile Galata Kulesi birbirine aşık iki kuledir. Ama arada amansız bir boğaz vardır ve aşıklara geçit vermez. Günlerden bir gün, Hezarfen Ahmet Çelebi Avrupa’dan Anadolu Yakası’na uçmak için Galata’ya çıkar. Niyeti Galata’nın mektuplarını Kız Kulesi’ne ulaştıracaktır. Mektuplarla ... Kız Kulesi ile Galata Kulesi birbirine aşık iki kuledir. Ama arada amansız bir boğaz vardır ve aşıklara geçit vermez. Günlerden bir gün, Hezarfen Ahmet Çelebi Avrupa’dan Anadolu Yakası’na uçmak için Galata’ya çıkar. Niyeti Galata’nın mektuplarını Kız Kulesi’ne ulaştıracaktır. Mektuplarla birlikte kanatlanır ve mektupları Salacak sahiline yaklaşırken Kız Kulesi’ne bırakır. #galatakulesi #😚
Read more
Yolun açık olsunn #Repost @pinarsoykan with @get_repost ・・・ Evet beklediğimiz gün geldi🤗 önüm’de çok uzun bir yol var... çok heyecanlıyım, mutluyum, duygusalım, karışık duygular işteçok çalıştık arkadam’da büyük bir ailem ve ekibim var😇 en iyisi olsun diye bu kadar bekledik. ... Yolun açık olsunn🙏🙏 #Repost @pinarsoykan with @get_repost
・・・
Evet beklediğimiz gün geldi🤗 önüm’de çok uzun bir yol var... çok heyecanlıyım, mutluyum, duygusalım, karışık duygular işte😍çok çalıştık arkadam’da büyük bir ailem ve ekibim var🙏😇 en iyisi olsun diye bu kadar bekledik. Şükür olsun o gün, bu gün... Hayatımda’ki küçüğün’den, büyüğü’ne ,tanıdığım, tanımadığım, sosyal medya üzerinden aile ,arkadaş olduğum beni seven destekleyen herkese sonsuz teşekkür ederim🙏💜 Söz müzik Melda Gürbey @meldagurbey
Düzenleme Toylan kaya @toylankaya
Vokal koçu Fatih Ertür @fatihertur
Yönetmen Bilal Yalçın @bilalyalcin
Fotoğraf Safa Gülsoy @safagulsoy
Kapak tasarım Ahmet Terzioğlu @ahmetterziogluu
Staylig Pınar Soykan
Make-up Artist( klip) Yasin Şefik @yasinsefik
Hair stylist (klip) Kadir Caymaz @kadircaymaz
Make-up Artist &hair stylist Ayla şahin (fotoğraf) @aylasahin
Basın pr Murat Zor @muratzor
Radyo pr Emel yalçın @emelyalcin @emelyalcinpr
Albüm Danışmanı Murat Alkan @bymuratalkan
Dijital pr zeynep ıraz öztorun
💜🙏😘
#mesela
Read more
IHLAMUR KASRI <span class="emoji emoji1f4cc"></span> .Evet ,önce İstanbul’daki tüm müzeleri keşfetmeliyim diyorum <span class="emoji emoji1f6b6"></span>🏻‍♀️<span class="emoji emoji1f6b6"></span>🏻‍♀️<span class="emoji emoji1f6b6"></span>🏻‍♀️ ...
Media Removed
IHLAMUR KASRI .Evet ,önce İstanbul’daki tüm müzeleri keşfetmeliyim diyorum 🏻‍♀️🏻‍♀️🏻‍♀️ Bu yüzden sıradaki Ihlamur Kasrı oldu. . . . .... ..️Beşiktaş’ta bana kalırsa Yıldız Sarayı’nı bir kenara koyup burada vakit geçirmelisiniz. Gerçekten Beşiktaş kadar kalabalık bir ... IHLAMUR KASRI 📌
.Evet ,önce İstanbul’daki tüm müzeleri keşfetmeliyim diyorum 🚶🏻‍♀️🚶🏻‍♀️🚶🏻‍♀️ Bu yüzden sıradaki Ihlamur Kasrı oldu.
.
.
.
.... ..♦️Beşiktaş’ta bana kalırsa Yıldız Sarayı’nı bir kenara koyup burada vakit geçirmelisiniz. Gerçekten Beşiktaş kadar kalabalık bir semtte bulunacak muazzam bir nimet 💜
. .....♦️Cumhuriyet'in ilanından sonra TBMM Milli Saraylar bünyesine katılan Ihlamur Kasırları'nın Merasim Köşkü bir müze-saray olarak ziyarete açık tutulmakta, Maiyet Köşkü ve bahçenin bir bölümünde kafeterya hizmetleri yapılmaktadır. ......♦️Kasır, Sultan III. Ahmet döneminde has bahçeye dönüştürülmüştür.
......♦️Sakinliği ve sessizliği ile insanı içine çeken kasır çok pahalı bir yer değil, fiyatlar makul ama yemek seçeneği çok yok.
.
.....♦️Giriş ,tam 5₺ öğrenci 2.5₺ 😎
Read more
İşten ayrılalı henüz iki hafta geçmişti. Belirsizliğe doğru bir adım attığım için biraz endişeliydim ...
Media Removed
İşten ayrılalı henüz iki hafta geçmişti. Belirsizliğe doğru bir adım attığım için biraz endişeliydim ama umutlu bir süreçti, hissediyordum. HOPİ'nin Genel Müdürü Onur Erbay ile görüşmeye giderken farklı bir kurumsal şirketten ayrıldım ama HOPİ'den de güzel bir teklif gelirse neden ... İşten ayrılalı henüz iki hafta geçmişti. Belirsizliğe doğru bir adım attığım için biraz endişeliydim ama umutlu bir süreçti, hissediyordum. HOPİ'nin Genel Müdürü Onur Erbay ile görüşmeye giderken farklı bir kurumsal şirketten ayrıldım ama HOPİ'den de güzel bir teklif gelirse neden düşünmeyeyim diye geçiriyordum aklımdan. Daha önce toplantıdan toplantıya gömleklerimizle oturduğumuz masaların aksine, şimdi tişörtlerimizle oturuyorduk aynı masada. . . .
.
.
"Ne güzel gidiyordun, neden ayrıldın?" dedi... Hızlıca anlattım. Özü; "mutsuz olmaya başlayacağım bir sürece girmek üzere olduğumu hissettim ve kendime ilk kez bir şans verdim. Sadece bu işe kanalize olduğumda sosyal medyada ne yapabileceğimi görmek istedim. Bi 6 ay kendime şans vericem sonra olmazsa iş bakarım tekrar" dedim... .

Ve hayatımı değiştiren birkaç cümle geldi karşıdan. "6 ay çok kısa bir süre. Madem bu yola girdin, zor olanı seçtin, kendine bir şans verdin en az 1 sene hatta 2 sene boyunca ne olursa olsun pes etme! Baktın olmuyor, plazalar, şirketler aynen yerinde duruyor. Buraya gelirsin, başka bir yere yönlendiririz, illa ki bir şey olur. Sana iş mi yok? O sebeple sonuna kadar git, pes etme. Kapımız hep açık" dedi.
İnsanın hayatını değiştiren birkaç dönüm noktası vardır ya, bu o noktalardan biriydi işte. Öyle güzel hissettirdi ki bana, öyle güven verdi ki, öyle içimi rahatlattı ki, tam bir buçuk sene sonra Ahmet ve Ebru ile kendi şirketimiz @xiletisim 'i kurduk ve bu sayede 20'ye yakın markaya düzenli olarak hizmet veren, kocaman bi sosyal medya ve influencer marketing ajansının sahibi oluverdik. O kapının hep açık olduğunu bildiğim için... Hayat, karşına ne çıkaracak bunu tahmin etmek pek kolay değil. Ama oyunu tamamen iyi niyetinle kurallarına göre oynadığında tüm taşlar yerine oturuyor. Bu kısacık bir özetti sadece.

Kurumsal hayatın tam iki yıl ardından neler oldu, hayatımda neler değişti, nasıl yollardan geçtim merak edenler için yarın cemkarakus.com 'da uzun bir yazı yayınlayacağım. Umut ve güzelliklerle dolu bir hafta olsun. .

#sunday #happysunday #amsterdam #cemkarakus
Read more
ARTIK 1600 YILLIK BİR SARNICIMIZ VAR! <span class="emoji emoji1f4a6"></span><span class="emoji emoji1f4a6"></span><span class="emoji emoji1f4a6"></span> İstanbul’un her köşesi ayrı hazine... Birkaç hafta ...
Media Removed
ARTIK 1600 YILLIK BİR SARNICIMIZ VAR! İstanbul’un her köşesi ayrı hazine... Birkaç hafta önce o hazinelere yenisi eklendi. Artık İstanbul’u keşfederken, Yerebatan’dan daha eski bir sarnıcı görebilirsiniz. Çemberlitaş’taki Şerefiye Sarnıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ... ARTIK 1600 YILLIK BİR SARNICIMIZ VAR!
💦💦💦
İstanbul’un her köşesi ayrı hazine... Birkaç hafta önce o hazinelere yenisi eklendi. Artık İstanbul’u keşfederken, Yerebatan’dan daha eski bir sarnıcı görebilirsiniz. Çemberlitaş’taki Şerefiye Sarnıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 8 yıllık restorasyonun ardından ziyarete açıldı.
👑👑👑
Sultanahmet’teki Yerebatan Sarnıcı 1. Justinianus dönemine ait; 527-565 arasında yaptırılmış. Girişi ücretsiz olan Şerefiye Sarnıcı ise 2. Theodosius döneminde, 428 - 443 arasında inşa edilmiş. Bozdoğan Kemeri aracılığıyla su depolaması yapılmış.
💧💧💧
Şerefiye, Yerebatan’ın popülerliğine ne zaman ulaşır bilinmez ama hem daha eski bir yapı hem de onun kadar etkileyici. Ben bu hafta özel bir tur programım nedeniyle gidip gördüm, siz de mutlaka ziyaret edin. Atmosferini merak edenler için çektiğim hikâyeyi birkaç günlüğüne profilimde sabitledim; öne çıkanlar arasında izleyebilirsiniz.
🎨🎨🎨
32 direkli sarnıç, Piyer Loti Caddesi’nin üzerinde. Gidenleri güzel bir sürpriz de bekliyor. Sarnıç, açılışa özel İranlı sanatçı Ahmet Nejat’ın “Hiç Hali” sergisinin ev sahibi. Sadece tarihe değil sanata da meraklıysanız kaçırmayın; 30 Haziran’a kadar ziyarete açık olacak. Hiç’liği sorgulayan eserler arasında gezinmek, sarnıcın atmosferini daha etkileyici hale getiriyor.
🔻
Fotoğraflar: @hkntky @365gungezenler @fotograffan
Read more
If I look back, my bag is open! / Bu yaz ne yapıyorsun? Beni başkaları ile kıyaslamayın veya ben herkes ...
Media Removed
If I look back, my bag is open! / Bu yaz ne yapıyorsun? Beni başkaları ile kıyaslamayın veya ben herkes değilim kavramlarının dışına çıkmak için bir çaban var mı? Mal mısın? Ahmak mısın? Aptal mısın? Değilsin. Neden öyle davranıyorsun? Hayaller üzerinden edebiyat yapmayacağım veya imkanım ... If I look back, my bag is open! / Bu yaz ne yapıyorsun? Beni başkaları ile kıyaslamayın veya ben herkes değilim kavramlarının dışına çıkmak için bir çaban var mı? Mal mısın? Ahmak mısın? Aptal mısın? Değilsin. Neden öyle davranıyorsun? Hayaller üzerinden edebiyat yapmayacağım veya imkanım yok dedirtmeyeceğim. Yazın ortasındasın Allah aşkına ne yaptın? Gerçi çok şey yaptın. Kim bilir kaç mb milletin tatil storylerini izledin? Ya da üç beş kuruş paranla tatile çıktın, ya da yattın kalktın dizi izledin felan filan. Çalışıyor olsanda kısa vadede ne kattı hayallerine? Buraya bunları yazıyorum sizin iyiliğiniz için mi? Yoo banane sizden, vatan, millet için katma değerli insan olun diye. Beni geç, ne olursun bana takılma robot gibi düşün alınma. Nasıl farklı olmayı umuyorsun? Kanka beni onlarla karıştırmayın diyerek mi? Iıyykkk muhabbete gel! Lan kendine gel, en en azından hiç mi durumun yok? Kıç cebine sığacak kadar bir karton kes üstüne 5-10 İngilizce kelime yaz, ihtiyaç giderirken bakarsın yazın işte çevrenden farkın olur. Hiç yoksa günde bi 40-50 sayfa alanınla ilgili bir kitap oku. Önce bir günü planla, yaz bir kağıda bu önemli. Alanınla ilgili Amerika’da ki adam bile desin ki psikolog dendiğimde en iyilerinden Merve hanım var, eğitimci dendiğinde Ahmet Bey var, iletişimci dendiğinde Zeynep Hanım var, mühendis dendiğinde, yazar dendiğinde vs. vs. Alanında en iyisi olmayı hedefle. Sıyrıl insanlardan. Şunu şunu yap diyemem. Bilmiyorum ne istediğini ama bir örnek verdim en azından dil dünya için lazım alanın ne olursa başla ama sen bunları zaten biliyorsun, okuyorsun. Yarın unutursun ve Norveç’te eğitim şöyle, Amerika’da şunları yapıyorlar dersin, ülke gündemi ile ilgili bomboş fikirlerinide aktarırsın heh tam o anda kürekle ağzına vurasım geliyor. Sana demedim alınma bu aralar biraz yoğunum gerginlik yapıyor bende. Buraya kadar okuman bile bence önemliydi teşekkürler.
#yazı #söz #yaşam #başarı #motivasyon #travel #traveler #amsterdam #istanbul #izmir #ankara #izmit #antalya #bursa #konya #sivas #gezi #seyahat #gezgin
Read more
DÜNYAYI BİYOÇEŞİTLİLİK KURTARACAK 22 Mayıs Uluslararası Biyoçeşitlilik Günü tüm dünyada kutlanıyor. ...
Media Removed
DÜNYAYI BİYOÇEŞİTLİLİK KURTARACAK 22 Mayıs Uluslararası Biyoçeşitlilik Günü tüm dünyada kutlanıyor. Dünyanın doğal yaşam çeşitliliğinin korunmasını ve geliştirilmesini hedefleyen bu özel günde bu konuda farkındalığı artıracak ve toplumsal bilinci yükseltecek etkinlikler ... DÜNYAYI BİYOÇEŞİTLİLİK KURTARACAK
22 Mayıs Uluslararası Biyoçeşitlilik Günü tüm dünyada kutlanıyor. Dünyanın doğal yaşam çeşitliliğinin korunmasını ve geliştirilmesini hedefleyen bu özel günde bu konuda farkındalığı artıracak ve toplumsal bilinci yükseltecek etkinlikler düzenleniyor. Bu yılki etkinlikler Uluslararası Biyoçeşitlilik Anlaşması’nın yürürlüğe girmesinin 25’inci yıldönümü temasıyla gerçekleştirilecek. Bu alanda 25 yılda başarılan ve başarılamayanların dökümü yapılırken, geleceğe ilişkin yol haritası değerlendirilecek.
Uluslararası Biyoçeşitlilik Anlaşması 1992 yılında Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen Yeryüzü Zirvesi’nde 150 ülke tarafından imzalandı. 4 Temmuz 1993’e kadar imzaya açık tutulan anlaşmaya katılan ülke sayısı bu tarih itibarı ile 168’e çıktı. 29 Aralık 1993’te Birleşmiş Genel Kurulu’nda görüşülerek yürürlüğe girdi. Anlaşma özellikle sürdürülebilir kalkınma ve gelişme kavramları üzerine odaklanıyor. Hayvan, bitki, mikroorganizma çeşitliliği ve bunların ekosistemlerinin ötesine geçen anlaşma insanların gıda, güvenlik, barınma, ilaç, sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama haklarını da dikkate alarak sürdürülebilirliği daha geniş bir perspektiften ele alıyor.

Türkiye, biyolojik çeşitliliğin korunmasını, sürdürülebilir kullanımını ve genetik kaynakların kullanımından doğan faydaların adil bir şekilde paylaşılmasını amaçlayan bu sözleşmeyi, 14 Mayıs 1997’de onaylayarak taraf ülkeler arasına katıldı.
Fotoğraf: Ahmet Karataş, Uganda.
Adeta tarihöncesinden uçup gelen Pabuçgaga (Balaeniceps rex) bir metreyi aşkın boyu ve delici bakışlarıyla insanı büyülüyor. Asırlar önce pabuca benzer gagasını gören Arap tüccarlar, türü kayıtlara abumarkub diye geçiriyor ve birçok dilde aynı şekilde tercüme ediliyor. Sazlıkta yaşayan türün temel besini Afrika’nın akciğerli balıkları. #magmadergisi #bilmekisteyenyolaçıkar #dünyabiyoçeşitlilikgünü
Read more
Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirlerine aşıktırlar. Ama aradaki amansız boğaz nedeniyle kavuşmaları ...
Media Removed
Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirlerine aşıktırlar. Ama aradaki amansız boğaz nedeniyle kavuşmaları da imkansızdır. Günden güne özlemleri daha artmaktadır. Derken günlerden bir gün, Hezarfen Ahmet Çelebi tırmanır kuleye, Avrupa’dan Anadolu yakasına uçmak üzere. Galata Kulesi’nin ... Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirlerine aşıktırlar. Ama aradaki amansız boğaz nedeniyle kavuşmaları da imkansızdır. Günden güne özlemleri daha artmaktadır. Derken günlerden bir gün, Hezarfen Ahmet Çelebi tırmanır kuleye, Avrupa’dan Anadolu yakasına uçmak üzere. Galata Kulesi’nin ısrarlarına dayanmayarak, kulenin yüzyıllardır biriktirdiği mektupları da yanına alarak kanatlanır ve onları Salacak sahiline yaklaşırken Kız Kulesi’ne bırakır. Rüzgarla savrulan mektuplar dalgaların da yardımıyla Kız Kulesi’ne ulaşır. Aşkının karşılıksız olmadığını anlayan Kız Kulesi, mektuplardan sonra daha güzelleşir. Bu sayede Galata Kulesi de sevgisinin tek taraflı olmadığını anlar. İkilinin birbirlerine karşı hissettikleri bu duygular, onların karşılıklı olarak yüzyıllara meydan okumalarını sağlar…
Read more
BASIN AÇIKLAMASI Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan ...
Media Removed
BASIN AÇIKLAMASI Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan UMKE görevlisi Burak Tatar, bugün Afrin bölgesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit olmuştur. Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde ... BASIN AÇIKLAMASI
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan UMKE görevlisi Burak Tatar, bugün Afrin bölgesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit olmuştur.
Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde gerek ambulanslarda gerekse cephede canları pahasına yaralılarımıza müdahale eden çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir görev üstlendiklerine bir kez daha şahitlik ettik/ediyoruz.
Yüzlerce sağlık çalışanı gibi Burak Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezinden gönüllü olarak savaş bölgesine gidip kutsal görevi icra ederken Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
Şehitlik gibi yüce bir mertebeye nail olan Burak Kardeşime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum.
Dr. Ahmet Demircan
T.C. Sağlık Bakanı
Read more
. SULTAN I. ABDÜLHAMİD HAN'IN ŞAHSİYETİ VE İCRAATLARI I. Abdülhamid, 27. Osmanlı padişahı ...
Media Removed
. SULTAN I. ABDÜLHAMİD HAN'IN ŞAHSİYETİ VE İCRAATLARI I. Abdülhamid, 27. Osmanlı padişahı ve 106. İslam halifesidir. Babası III. Ahmet, annesi Rabia Şermi Kadınefendi idi. Şehzade Abdülhamid, Patrona Halil İsyanı neticesinde tahttan feragat etme zorunda bırakılan babası ve ... .
SULTAN I. ABDÜLHAMİD HAN'IN ŞAHSİYETİ VE İCRAATLARI

I. Abdülhamid, 27. Osmanlı padişahı ve 106. İslam halifesidir. Babası III. Ahmet, annesi Rabia Şermi Kadınefendi idi.

Şehzade Abdülhamid, Patrona Halil İsyanı neticesinde tahttan feragat etme zorunda bırakılan babası ve diğer kardeşleri ile bir­likte 1 Ekim 1730’da Şimşirlik Dairesine çekildiler. Bu sırada beş yaşında bulunuyordu.

Yedi yaşına geldiğinde annesini, on bir yaşını henüz geçtiğinde ise babasını kaybetti. Böylece şehzade henüz ergenlik yaşına girmeden hem öksüz hem de yetim kaldı.

Şehzade Abdülhamid’in Şimşirlik Dairesinde geçen günlerine dair bilgiler fazla değildir. Onun bu sırada özellikle Kur’ân-ı Kerîm okumak, kitap istinsah etmek ve üzerinde düşünmek ile mükemmel bir biçimde ok ve yay yapmakla meşgul olduğuna dair rivayetler bulunmaktadır.

Ekberiyet esasına göre işleyen Osmanlı saltanat usulüne bakılırsa Şehzade Abdülhamid’e taht yolu neredeyse kapalı sayılırdı. An­cak ağabeylerinden Şehzade Mehmed’in 1756, Şehzade Numan’ın 1764 ve Şehzade Bayezid’in 1771’deki vefatları onu bir anda veliaht şehzade konumuna getirdi.

Sultan I. Abdülhamid, gerek tebaasının gerekse diğer memleket­lerdeki Müslümanların huzur ve refahı için olağanüstü gayret gös­teren ve elinden gelen her türlü çabayı sarf eden biri olarak tanınır. Padişah, İsmail seraskerinin cephedeki olumsuzlukları belirten raporunu gözyaşıyla kıraat ettiğini, zafer için yapılan dualarda da aynı halde olduğunu yazmaktaydı.

Özi Kalesi’nin durumuyla ilgili haberleri nasıl beklediğini şöyle belirtmişti,

Benim ne gecem ne gündüzüm malum değildir. Gece gündüz gözlerim yoldadır. Alim Allah üçte yattım. Saat altıdan berü bîmarım. Rahat mutasavver değildir.

Öte yandan Rusların Kırım halkına yaptığı zulüm, Hotin ve Özi’nin düşmesi münasebetiyle bizzat kaleme aldığı hatt-ı hümâyunda dile getirdiği şu sözleri de onun duygusal yönü kadar vatan millet aşkının en bariz göstergesidir,

Özi’nin düştüğü takriri alimallah beni yeniden kederlendirdi. Bu kadar Müslüman erkek, kadın, küçük ve büyüğün kâfir elinde kalması beni mahzun eyledi.

Devamı yorumda
Read more
tbt . . . #paris #france #eiffel #travel #travelphotography #traveltheworld #roundtheworld ...
Media Removed
tbt . . . #paris #france #eiffel #travel #travelphotography #traveltheworld #roundtheworld #travelgram #instatravel #travelpics #photography #instagood #instalike #instadaily #clouds #nofilter İnsanların mekanlara ve objelere yükledikleri anlamlar nasıl da değişebiliyor. 1800'lerin ... tbt
.
.
.
#paris #france #eiffel #travel #travelphotography #traveltheworld #roundtheworld #travelgram #instatravel #travelpics #photography #instagood #instalike #instadaily #clouds #nofilter
İnsanların mekanlara ve objelere yükledikleri anlamlar nasıl da değişebiliyor.
1800'lerin sonunda inşa edildiğinde kimse tarafından beğenilmeyen ve çirkin bir demir yığını olarak görülen Eyfel Kulesi, farklı bir kullanım amacı ile sunulduktan sonra Fransa'nın simgesi ve dünyanın en meşhur yapılarından birisi haline gelmiş.
Gittim, gördüm, fotoğraf makinemi başka bir turiste verip bu fotoğrafı çektirdim. Ama ne yalan söyleyeyim o uzun sıralara girip de kuleye çıkmaya yeltenmedim. Yine olsa yine yapmam.
Bu arada soruları duyar gibiyim. Fotoğraf bende olduğuna göre, turist, makinemi alıp kaçmadı. Nerde o eski turistler :) Kuleye çıkmadım diyorum ya vaktiyle kulelere tırmanmaya, oralardan atlamaya yeltenenler olmuş da ne olmuş?

Avusturya doğumlu Fransız terzi ve mucit Franz Reichelt, yeni paraşütünü denemek için 300 metrelik bu yapıdan kendisini boşluğa bırakmış. Sonuç tahmin ettiğiniz gibi 🙈🙈🙈. Herkes, Galata semalarından süzülerek Üsküdar'a konan bir Hezarfen Ahmet Çelebi değil sonuçta. Hezarfen akıllı adam. Kendi döneminden yüzyıllar önce uçmayı deneyen ama maalesef uçma denemesi ölümüyle sonuçlanan ünlü bilgin İsmail Cevheri'nin hayatını ve neden başarısızlığa uğradığını iyice incelemiş, çalışmış, başarmış. Amma velakin günün sonunda hikmetinden sual olunmaz Sultan IV. Murad tarafından Cezayir'e sürülmüş. Ne yapsan yaranamıyorsun (uçsan bile). Herhalde Eyfel Kulesi ile ilgili okuduğum en ilginç şey, Amerikalı Erika'nın kuleye beslediği yoğun aşkın ardından kuleye evlenme teklif etmesi ve kulenin de sanırım bunu kabul etmesi 🤔🙄 ve Erika'nın adının artık resmen Erika Eiffel (Eyfel) olması 💏. Bir psikoterapistin yorumuyla Erika, "ilişkiyi tam anlamıyla kendisinin kontrol edebileceği, onu hayal kırıklığına uğratmayacak bir ilişki" seçmiş. Eh, düşündükçe mantıklı gelmeye başlıyor 😂😂😂
Read more
Bu fotoğrafa her bakışında yüzümde kocaman bi gülümseme oluşuyo, ama böyle bi gün gelip bu fotoğraflara ...
Media Removed
Bu fotoğrafa her bakışında yüzümde kocaman bi gülümseme oluşuyo, ama böyle bi gün gelip bu fotoğraflara özlemle bakmaktan da korkuyorum açıkçası. Doğa ve içindekiler çok güzel, baktığınızda size huzur veren her şeyi koruyun. @ahmet.erdem sayesinde @alarkocarrier in küresel iklim ... Bu fotoğrafa her bakışında yüzümde kocaman bi gülümseme oluşuyo, ama böyle bi gün gelip bu fotoğraflara özlemle bakmaktan da korkuyorum açıkçası. Doğa ve içindekiler çok güzel, baktığınızda size huzur veren her şeyi koruyun. @ahmet.erdem sayesinde @alarkocarrier in küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için düzenlediği bi fotoğraf yarışması var. Sayfasından bakabilirsiniz de. bi destek de benden olsun istedim. Küresel iklim değişikliğinin üstesinden küresel farkındalıkla gelebiliriz. Sevgiyle kalın mee🐐

#küreseliklim #alarkocarrier #küreseliklimdeğişikliği #photograph #photos #photography #photographer #photo #photooftheday #bwphotography #blackwhitephotography #bwphotolovers #instagram #instalike #instagood #nikon #nikonoffical #nikonphotography #huawei #nikonlove #travel #travelphotos #travelphotography #naturephotography #naturelovers #nature #naturelife #nikontop #nikon3100
Read more
 #ahmetümit #babıesrar Aşkın tek bedeli vardır, o da candır.Ölümle kutsanmayan aşk, aşk değildir. ...
Media Removed
#ahmetümit #babıesrar Aşkın tek bedeli vardır, o da candır.Ölümle kutsanmayan aşk, aşk değildir. #mevlana #şems #aşk Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim. Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim. Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim. Ama senden başka ... #ahmetümit #babıesrar
Aşkın tek bedeli vardır, o da candır.Ölümle kutsanmayan aşk, aşk değildir.
#mevlana #şems #aşk
Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim.
Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim.
Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim.
Ama senden başka kimse duymayacak.
Kimse anlamayacak...
#kitap #book #reading
Read more
Öğle namazı bitmiş, cemaat musalla taşının üzerinde ses_ sizlik içinde bekleyen tabutun önünde ...
Media Removed
Öğle namazı bitmiş, cemaat musalla taşının üzerinde ses_ sizlik içinde bekleyen tabutun önünde dizilmeye başlamıştı. Cemaat dediğime bakmayın, küçük bir topluluk vardı güneşli avluda. Sipsi İsmail'in hatırına cenazeye gelen on beş yirmi kişilik takım elbiseli kopuk tayfasının ... Öğle namazı bitmiş, cemaat musalla taşının üzerinde ses_ sizlik içinde bekleyen tabutun önünde dizilmeye başlamıştı. Cemaat dediğime bakmayın, küçük bir topluluk vardı güneşli avluda. Sipsi İsmail'in hatırına cenazeye gelen on beş yirmi kişilik takım elbiseli kopuk tayfasının dışında Akif'in tek yakını yoktu. Sadece yurt müdürü Hicabi, o da sıkıyı görünce kaçıp gitmişti zaten. Sipsi'nin anlattıkları doğruysa, cenazeye gelmiş olması da tuhaftı. Demek ki, olan bitenden dolayı hiç suçlamıyordu kendini, en küçük bir vicdan azabı bile duymuyordu. Belki de bu konuyu Akif Soykan'la konuşmuştu. Belki de eski öğrencisi çoktan affetmişti onu. Ama artık bunun hiçbir kıymetiharbiyesi yoktu. Kendi elleriyle, azgın bir sapığın önüne attığı o çocuk olanları unutmuş olsa da, insanlık hiçbir zaman affetmeyecekti bu alçağı. Camiden çıkan beş altı kişi de katıldı tabutun önünde sıralananların arasına. Akif'in kim olduğunu bilseler bunu yaparlar mıydı, emin de ğildim. Allah rızası için namaza duracaklardı, kim olduğunu bilmedikleri bu ölü için. Sundurmanın gölgesine sığınıp cenazeye katılanları incelemeye başladım. Ali ise avlunun ortasındaki şadırvanda, az önce kavga ettiği Arda ve Serkan'la birlikte toza bulanmış giysilerini temizliyor, elini yüzünü yıkıyordu. Ama sanki üzerine bir durgunluk çökmüştü, bakışı, hareketleri yavaşlamış gibiydi.
-
#AhmetÜmit #KırlangıçÇığlığı
-
Pazartesi,
Bu serideki sanırım son fotoğrafım olacak. Yani beyaz fon üzeri kahve - kitap.
Bundan sonra daha az kitap fotoğrafı paylaşacağım. Bundan sonra kendi çektiğim fotoğraflara minimal hikâyeler yazıp öyle paylaşımlar yapacağım. Tabii ki çarşamba Oğuz Atay, perşembe - @senaofset , cumartesi şiir günü olarak devam edecek. 4 seneden evladır aynı şekilde aynı konsept ile devam ettim ama takdir edersiniz ki; kompozisyon oluşturmak artık zor olmaya başkadı. Ayrıca biraz ara verip yeni kitaplar okumak istiyorum. Umarım bundan sonraki paylaşımlarım da hoşunuza gidecektir. @baskomservinevzat ile konsepti tamamlamak istedim. Yeni paylaşımlarda görüşmek üzere.. 👋🏼 -
Vega - Serzenişte dinleyelim mi?
Read more
<span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span>Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım. Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı ...
Media Removed
Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım. Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular ... 😢😢😢😢Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım.
Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular o gün oraya. En az 3 saat bu şekilde gürültülü, soğuk bir uçağın içinde uçmak nedir bilir misiniz? Cesaret edip bir türlü onun yanına gidememek nasıldır bilir misiniz? Gidip orda olduğunu bile bile yüzünü görememek sarılıp koklayamamak nedir bilir misiniz? 3 saat be. 3 saat ben ona baktım o bana baktı konuşamadım dokunamadım sarılamadım.
Beyazıt'ın en büyük isteklerinden biri uçağa binmekti. Söz oğlum bindiricem seni demiştin. Bir şekilde yine tuttun sözünü babam. Verdiğin her sözü tuttun bir şekilde. İçin rahat olsun.
Seni son kez gördüğümde evden giderken beni yataktan kaldırmamıştın. Vedalar hep zordu senin için. Yatak sıcacıktır şimdi ben olsam hiç kalkmam ooh mis demiştin. Şimdi çok üşüyor musun toprağın altında? Sen soğuğu hiç sevmezsin ki. Ama bilirim. Başındaki bayrağın kızıllığında ısınmayı iyi bilirsin -ki o kızıllığın birazı da sensin.
Bugün 1 yıl oldu canımın içi. Senden sonra hiçbir şey aynı değil. En mutlu anımızda bile bir burukluk var. Herhangi bir saygı duruşunda hep gözlerimiz dolar. Ki ben sana karşı hep öyle duruyor olacağım.
Ne mutlu sana ki istediğin şekilde gittin oraya. Ne mutlu. Ama biz seni, sesini, kokunu, gülüşünü çok özledik. Sensiz çok zor.
Aşkın yaşı 17'ydi baba. Ben senden sonra 18 oldum...
Zühre Selma Karaman
Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet KARAMAN'ın kızı...
Read more
‘Beyoğlu’nun en güzel abisi Ahmet Ümit ile’ @baskomsernevzat Çok sıcak bir ortamda, çok sıcak ...
Media Removed
‘Beyoğlu’nun en güzel abisi Ahmet Ümit ile’ @baskomsernevzat Çok sıcak bir ortamda, çok sıcak bir sohbetti. Aramızda kalsın ama; ‘ilham perisi yokmuş’ ‘aşkı yazmak sıkıcı, polisiye heyecan vericiymiş onun için’ Daha da fazla konuşamam. 🤫Programda izlersiniz neler konuştuk neler ... ‘Beyoğlu’nun en güzel abisi Ahmet Ümit ile’ @baskomsernevzat Çok sıcak bir ortamda, çok sıcak bir sohbetti. Aramızda kalsın ama; ‘ilham perisi yokmuş’ ‘aşkı yazmak sıkıcı, polisiye heyecan vericiymiş onun için’ Daha da fazla konuşamam. 🤫Programda izlersiniz neler konuştuk neler 🙃 @tr24haber @ceyhanusanmaz #tr24 #kültürsanat #hayatsanatolsa #ahmetümit #söyleşi
Read more
/SERGİ/ Ş i M D İ Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA" Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK Cevad HURAN, Menaf NAM, Mustafa PARILDAR Seyit Ahmet DEPELER Açılış: 10 Nisan 2018 Salı Saat: 19.00 Sergi Süresi: 10 - 30 Nisan 2018 Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Küratör: Mehmet Lütfi ... /SERGİ/ Ş i M D İ Karma Hüsn-i Hat Sergisi "NOKTA"
Abdurrahman DEPELER, Ahmed Faris RIZK
Cevad HURAN, Menaf NAM, Mustafa PARILDAR
Seyit Ahmet DEPELER
Açılış: 10 Nisan 2018 Salı Saat: 19.00
Sergi Süresi: 10 - 30 Nisan 2018
Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN

NOKTANIN SONSUZLUĞUDUR SANAT

Taklit etmeyi yenilik, çağdaşlık sanan zihni yapı, Osmanlı’nın son dönemlerinden Cumhuriyet dönemine çığ gibi büyüyerek aksetti. Bu sığ yapı yeryüzünün gördüğü en insani medeniyetin birikimlerine zarar vermeye başladı. Medeniyetin inşa ettiği zirve değerlerden birisi de hat sanatıydı. Bu öyle bir zirve değer ki “Kur’an İstanbul’da yazıldı” payesine sahip. Ecdat hat sanatını sanatın da üstünde bir saikle inşa etti: Allah (cc) sevgisi, Muhammet (Sav) aşkı. İşte yeryüzünün en büyük kaligrafi birikimi risk altındaydı. Özellikle Cumhuriyet’le büyüyen değer aşımı alfabe değişimiyle tavan yaptı. “Sirkeci’den Cağaloğlu’na kadar sağ kolda yüz elli, sol kolda da yüz elli hattat dükkânı vardı. (Yani çok geniş olmayan bir yerde üç yüz kadar hattat, gece gündüz, harıl harıl çalışıyor). Hepsi dükkânlarını kapattılar,” Bunun bir tek istisnası vardı. O bize 300 dükkânın kapandığını nakleden Üstat Hamit Aytaç. O hathanesini kapatmadı; matbaa haline getirerek klişecilik, çinkografi, pantografi, mamul maddeler için lüks etiket ve kartvizit basımı gibi işleri yaparak ayakta kaldı. Bu arada bu sanatı öğrenmek isteyen bütün dünyaya kapısını sonuna kadar açtı. Türkiye’nin birçok ilinden, Suriye’den, Mısır’dan, Irak’tan, Arabistan’dan, Fas’tan, Tunus’tan, Cezayir’den, İngiltere’den, Fransa’dan Japonya’ya kadar dünyanın her yerinden kendine ulaşan talebelere ders verdi. Adeta ismini en güzel sanatla yazdığı Allah, onu bu büyük birikimin Cumhuriyet’e aktarılması için elçi kılmıştı. Ona öyle bir yetenek bahşetmişti ki sülüs, nesih, muhakkak, tevkiî, rıkaa’, celi sülüs, müsennâ, dîvâni, celî dîvâni, talik, şikeste talik, rik’a, kûfi, ma’kılî, siyakat ve sünbülî dâhil bütün hat nevilerinde mükemmel yazıyordu. Bu gün Cumhuriyet tarihimizde bir hat sanatından bahsedebiliyorsak... https://www.facebook.com/events/1671591516262802/ #hüsnühat #hat #kligraphy #ottomanklipraphy
Read more
... Konuşmak, yazmak çok zor, ailemde de kendi özel hayatımda da başıma hiç gelmedi, görüyorum ...
Media Removed
... Konuşmak, yazmak çok zor, ailemde de kendi özel hayatımda da başıma hiç gelmedi, görüyorum ki şanslıdan fazlasıyım. Ama bu çok acı ve utanç verici. Sıla’yı tanımadan severim, Ahmet’i ise hiç tanıyamamışım. Bunun telafisi, özrü yok, olamaz. Yine söylüyorum UTANÇ tan başka bir duyguya ... ... Konuşmak, yazmak çok zor, ailemde de kendi özel hayatımda da başıma hiç gelmedi, görüyorum ki şanslıdan fazlasıyım. Ama bu çok acı ve utanç verici. Sıla’yı tanımadan severim, Ahmet’i ise hiç tanıyamamışım. Bunun telafisi, özrü yok, olamaz. Yine söylüyorum UTANÇ tan başka bir duyguya giremiyorum. Sıla’nın susmamasına ise resmen sevindim. Kol kırılıp, yen içinde kalmasın. Herkes duysun, bilsin. Artık bu ülkede birileri rezil olsun, yaptıklarının karşılığını hukuki olarak en ağır cezalarla alsın. Ayrıca “aşk”mı? Aşk’ın gerçekten bununla ilgisi yok! Çok geçmiş olsun @silagencoglu #Repost @silagencoglu with @get_repost
・・・
Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor.
Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!
Read more
 #morbadem masal şatosunda <span class="emoji emoji1f3f0"></span>🧚🏻‍♀️ <span class="emoji emoji1f335"></span>“Her insan bedeninin çürüyeceğini bilir bundan korkar. Ama ...
Media Removed
#morbadem masal şatosunda 🧚🏻‍♀️ “Her insan bedeninin çürüyeceğini bilir bundan korkar. Ama çoğu insanın ruhu gövdesinden önce çürür nedense bundan kimse korkmaz. İnan bana insanların çoğunun ruhu bedeninden önce çürür.” ••••••••••••••••••••••••••••••••••• "İnsanın biyolojik ... #morbadem masal şatosunda 🏰🧚🏻‍♀️
🌵“Her insan bedeninin çürüyeceğini bilir bundan korkar. Ama çoğu insanın ruhu gövdesinden önce çürür nedense bundan kimse korkmaz. İnan bana insanların çoğunun ruhu bedeninden önce çürür.”
•••••••••••••••••••••••••••••••••••
🌵"İnsanın biyolojik fonksiyonlarına aşırı bir anlam yükleme çabası içindeyiz . Çünkü 'hiçlik ' zor geliyor ."
•••••••••••••••••••••••••••••••••••
🌵Konusu : büyük şehrin kalabalıklığından ve her türlü insan ilişkilerinden sıkılan Ahmet isimli bir erken emekli mühendisin, Karadeniz kıyısında yerleştiği Podima Köyü'nde meydana gelen cinayetle birlikte ortaya çıkan kimlik bunalımı ile kendi içinde sıkışıp kalan bir adamın hikayesi. ••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Zülfü Livaneli’nin Serenad'dan sonra bir çırpıda, merakla ve heyecanla, sonunu asla tahmin edemeden okuduğum kitabı🙀
Kitabı okurken çok heyecanlı ve sonunu merakla beklediğiniz bir film izliyor gibi oluyorsunuz, olay örgüsüyle kimi zaman üzülüyor, kimi zaman heyecanlanıyor, kimi zaman telaşlanıyorsunuz… 🙊
Kitabı bitirene kadar karakterleri çözmekle, olayları anlamakla meşgul oluyorsunuz. Bitirdiğinizde ise geriye sorgulanacak hiçbir şey kalmıyor..🔑
Roman boyu koşup roman bitince bir deniz kenarında dinleniyormuşsunuz hissi peyda oluyor..🧚🏻‍♀️💙
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••
📌Sadi Şirazi 'nin insan tarifini de şuraya bırakalım; '' insan yek katre-i hunest ve hezar endişe''
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••
🔮Mucizelere açık bir hafta olsun . 💜 Sevgiyle ve Kitapla..#kardeşiminhikayesi #zülfülivaneli #book #bookshelf #bookworm #bookday #photography #photo #photographer #travel #travelphotography #instagram #ınstagood #instadaily #instaphoto #instabook #masalşatosu #morbadem
Read more
Ya of gülmekten gözümden yaş geldi hayır üşenmeyip gömlek kıravat filan takmışlar, sağ taraftaki beyaz gömlekliyi anlatmaya gerek yok benim bir küçüğüm hepinizin tanıdığı @muratakyolonline digeride koyu renk gömlekli benim iki küçüğüm @ahmet_deniz_akyol ama bende bu tiyatro yeteneği ... Ya of gülmekten gözümden yaş geldi hayır üşenmeyip gömlek kıravat filan takmışlar, sağ taraftaki beyaz gömlekliyi anlatmaya gerek yok benim bir küçüğüm hepinizin tanıdığı @muratakyolonline digeride koyu renk gömlekli benim iki küçüğüm @ahmet_deniz_akyol 😂 ama bende bu tiyatro yeteneği yok Murat bir dönem tyatro eğitimi almıştı ama Ahmet aşmış kendini eşi ile birlikte bir sayfa açmışlar iyi seyirler 👉 @ahmet_deniz_akyol @ahmet_deniz_akyol #kısafilm #beyazperde #sinema #tyatro #ailem #tv #instagram #smile #likeforlikes #munirozkul #adilenaşit #şenerşen #gülümse #gulumseyeter #turkiye #istanbul #bagdatcaddesi
Read more
Hiç Bir Millet, TÜRK Milleti Kadar Mûşfik, Adil ve Bağışlayıcı Olmamıştır. Selam Barış Demektir, Selam Hayır Demektir. Selam Güvenlik Demektir. ALLAH'ın Selamı Üzerinize Olsun. Cenab-ı HAKK'ın Bir Adı'da Selamdır. İnsanlığın Ebedi Özlemi Cennetse Cennetede Darül Selam Olsun. Ama ... Hiç Bir Millet, TÜRK Milleti Kadar Mûşfik, Adil ve Bağışlayıcı Olmamıştır. Selam Barış Demektir, Selam Hayır Demektir. Selam Güvenlik Demektir. ALLAH'ın Selamı Üzerinize Olsun. Cenab-ı HAKK'ın Bir Adı'da Selamdır. İnsanlığın Ebedi Özlemi Cennetse Cennetede Darül Selam Olsun.
Ama Dünya'nın Cehenneme Çevrildiğini Görüyoruz Özellikle Yurdumuzun Cehenneme Çevrilmek İstendiğini Görüyoruz. Harp Hayati Ve Zaruri Olmalıdır. Hayati Millet Tehlikeye Düşmedikce Harp Bir Cinayettir Diyor Aziz ATATÜRK. Cumhuriyetin Önde Gelen Ülküsü Barış Oldu. Yurdumuzun Barışına Milletimizin Varlığına Kast Ediliyor.
Görülmemiş Bir Özel Savaş İçindeyiz Ve Bu Savaş Hergün Varlığımıza Bir Zarar Vererek İlerliyor Sadece Açık Düşmanlarımızdan Zarar Görmüyoruz Dost Görünen Düşmanlarımızdan Zarar Görüyoruz! Truva Atı Timleri Gibi Çalışanlardan Zarar Görüyoruz.
Kutlu Günde Sizleri Üzmek İstemem Ama Daha Büyük Üzüntülere Hedef Olmamak İçin Düşünmek Ve Görmek Zorundayız.
Yüce Türk Milleti İnsanlığı Bir Büyük Aile Olarak Görür. Millete'de Büyük Bir Aile Olarak Bakarız. Sevgili Yunus Emre; "Yaradılanı Hoş Gör Yaradan'dan Ötürü" Diyor. Bu Kopenhag Kriterleri Değil!, Helsinki Nihai Senedi Değil!, İnsan Hakları Beyannamesi Değil!. Ondan Yüzlerce Sene Önce Bir Özenti Sonucu Söylenmiş Değil, Bu Yüce Türk Milletimizin Seciyesidir!
Kaşgarlı Mahmud da Böyle Söylüyor, Hoca Ahmet Yesevî de Böyle Söylüyor. Yani "İnsanlık Duygusunda Hiç Bir Milleti Örnek Almaya Mecbur ve Mahkum Değiliz." 72 Millete Aynı Gözle Bakmayan Şer'an Evliya Olsa Hakikatte Asidir Diyen Yunus Bizim Yunus'umuzdur. | Süleyman SOLMAZGÜL - 13 | 10 | 2017
Read more
"Hoş geldin! Ayrılık uzun sürdü. Özledik. Gözledik... Hoş geldin! Biz bıraktığın gibiyiz. ...
Media Removed
"Hoş geldin! Ayrılık uzun sürdü. Özledik. Gözledik... Hoş geldin! Biz bıraktığın gibiyiz. Ustalaştık biraz daha taşı kırmakta, dostu düşmandan ayırmakta... Hoş geldin. Yerin hazır." Hoşgeldin öfkeli olmayı, mutlu olmaya tercih eden, kavganın, özgürlüğün ve aşkın adamı ... "Hoş geldin!
Ayrılık uzun sürdü.
Özledik.
Gözledik... Hoş geldin!
Biz
bıraktığın gibiyiz.
Ustalaştık biraz daha
taşı kırmakta,
dostu düşmandan ayırmakta... Hoş geldin.
Yerin hazır." Hoşgeldin öfkeli olmayı, mutlu olmaya tercih eden, kavganın, özgürlüğün ve aşkın adamı #AhmetŞıK yoldaş, direncine bilincine sağlık! ✌️✊ ‪ #AhmetŞıkGazetecidir ‬
‪ #AhmetŞıkYalnızDeğildir‬
‪ #AhmetŞıkOnurumuzdur‬
Read more
"Sen, ben gerisi vs. " Mihriban+Ahmet Mutlu bayramlar.. Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En ...
Media Removed
"Sen, ben gerisi vs. " Mihriban+Ahmet Mutlu bayramlar.. Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip ... "Sen, ben gerisi vs. " Mihriban+Ahmet
Mutlu bayramlar..
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Mihriban+Ahmet Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde ...
Media Removed
Mihriban+Ahmet Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan ... Mihriban+Ahmet
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
 #istanbul #love #istanbulcity #instagram #instagood #picture #photo #photooftheday #like4follow ...
Media Removed
#istanbul #love #istanbulcity #instagram #instagood #picture #photo #photooftheday #like4follow #anıyakala #Anatolian #Turkey #travel #instaTurkey #follow #kadraj #kadrajinsta #thefountainofahmedi #friday #travelturkey #sultanahmet #gününkaresi #hayatkarken III.Ahmet ... #istanbul #love #istanbulcity #instagram #instagood #picture #photo #photooftheday #like4follow #anıyakala #Anatolian #Turkey #travel #instaTurkey #follow #kadraj #kadrajinsta
#thefountainofahmedi #friday #travelturkey #sultanahmet #gününkaresi #hayatkarken
III.Ahmet çeşmesi,Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın önerisiyle III.Ahmet tarafından Perayton isimli bir Bizans çeşmesinin yerine Mimar Ahmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Türk rokoko tarzının en güzel örneklerinden olan çeşmenin yapım tarihi 1729'dur.Çeşme köşeleri yumuşatılmış kare bir plandadır.Köşelerde sebiller bulunan çeşme,üzeri ahşap saçaklı bir çatı ile kapatılmıştır.Üst örtüde dıştan görülebilen kubbeler sadece görünüm amaci ile yapılmıştır.on dört kıtalık Kayseri ve Halep kadısı şair Seyyit Hüseyin Vehbi bin Ahmet'e ait kaside,sebillerin ve her kenarda bulunan çeşmelerin üzerine ta'lik hatla yazılmıştır.Üstte mukarnas bir kuşak,onun üzerinde de çini bir kuşak yer almaktadır.Bu çiniler hem klasik motifleri hem de lale ve akantus yaprakları gibi Avrupai motifleri ihtiva etmektedir.
Read more
Ay Çöreği || Kitap Yorumu Yıllarca oturduğunuz yerden ayrılma kararı almak zorunda kaldınız ...
Media Removed
Ay Çöreği || Kitap Yorumu Yıllarca oturduğunuz yerden ayrılma kararı almak zorunda kaldınız mı hiç? Ailenizden, sevdiklerinizden ve ilk aşkınızdan ayrılmayı göze aldınız mı? Peki bu karar onu unutmak için mi yoksa yeni hayata yeni adım mı? . . . Sahra. Çıkmaz'ın en zeki kızı, ülkedeki ... Ay Çöreği || Kitap Yorumu

Yıllarca oturduğunuz yerden ayrılma kararı almak zorunda kaldınız mı hiç? Ailenizden, sevdiklerinizden ve ilk aşkınızdan ayrılmayı göze aldınız mı? Peki bu karar onu unutmak için mi yoksa yeni hayata yeni adım mı?
.
.
.
Sahra. Çıkmaz'ın en zeki kızı, ülkedeki sayılı Tıp Üniversitelerinden birini kazanıp sevdiği semtten ayrılırken, hayatının değişmesini isteyen, bunun için karar alan ama cesareti olmayan bir kızdı. Özellikle O'ndan, ilk aşkından, biricik Ahmet'inden uzaklaşmayı isteyip bir türlü bunu başaramaması yeni hayatı için hiç de kolay olmuyordu. Çünkü gözünü açtı onu gördü, yaşamının her saniyesinde onunla beraberdi. Kısacası tüm benliği Ahmet ile kaplıydı. Hayatını kurtardığı kişiyle hayatının değişeceğini o da bilmiyordu...
.
.
.
Ahmet. Çıkmaz'ın en yakışıklısı, mahallenin medar-ı iftiharı, darda insanların yardımına koşan biricik Avukatımız. Çocukluğunun belki de ilk ve tek arkadaşı Sahra büyüdükçe o da içinde bir şeyler büyüttü, büyüttü, büyüttü... Ama sadece bununla yetindi. Kardeşi Erva'nın en yakın arkadaşı Sahra bir kız kardeş, yakın bir arkadaş mıydı onun için yoksa daha fazlası mı?
.
.
.
Ve Emir. Allahım ona ne methiyeler dizsem, nasıl anlatsam hayranlığımı bilemiyorum 😍😍😍 Tanıdığım ilk Romeo Shakespeare'in yazdığı Rome'oydu ama şimdi buna bir ikincisi pardon pardon kanlı canlı ilk Romeo'm eklendi 💕💕💕 Sahra'nın hayatını kurtarmasıyla, bu lacivert gözlü kıza borcunu ödemekti belki de ilk başta niyeti. Ya da belki de bambaşka niyetler 😎🙈 Ama onda tanıdık olan bir şeyler vardı, eskiye ait özlem duyduğu bir şey. O Romeo replikleri söylerken Juliet'in de ona aynı şekilde karşılık vermesiydi belki de onu Sahra'ya bağlayan.
.
.
.
Okurken oldukça eğlendiğim, gözlerimden kalpler fışkıra fışkıra okuduğum harika bir romantik kitap oldu. Bunda uzun zamandır romantik kitap okumamış olmamın da etkisi vardır belki de bilemiyorum. Ama Emir her konuştuğunda kalbim küt küt attı. Sanki kitap okumuyorum da canlı canlı olaylara şahit olan, gören-duyan, heyecanlanan bir ben olmuştum. Daha da fazla uzatmadan diyorum ki; hayata kısa-eğlenceli e biraz da romantik bir ara vermek istiyorsanız bu kitabı okuyunuz efendim 😊😊😊
Read more
Babamın en genç arkadaşı benim Hasret Abimdi. Ahmet Kaya’nın dediği gibi “Çok iyi bir müzisyen çok iyi bir sanatçıydı, yaktılar” Babamın hep dediği gibi “Beyefendilerin piriydi. Esen yeli, yağan yağmuru bile incitmezdi, sadece kalp kırmadan yaşamak isterdi. Yaktılar.” Onunla birlikte ... Babamın en genç arkadaşı benim Hasret Abimdi. Ahmet Kaya’nın dediği gibi “Çok iyi bir müzisyen çok iyi bir sanatçıydı, yaktılar” Babamın hep dediği gibi “Beyefendilerin piriydi. Esen yeli, yağan yağmuru bile incitmezdi, sadece kalp kırmadan yaşamak isterdi. Yaktılar.” Onunla birlikte 34 birbirinden değerli canı da yaktılar. #unutmadıkaklımda #Repost @ekinbasakakgul
・・・
2 Temmuz 1993, utancın adresi Madımak.. 35 can, kimisi son şiirini yazdı, kimi son bestesini. Kimi son kez gülümsedi sevdiğine, kimi türkülerini bıraktı arkasında. Ölenlerin hepsi bir bedenden çok daha fazlasıydı. Düşünür, yazar, felsefeci, şair, müzisyen, gazeteci. Bir bedenden çok fazlası diyorum çünkü yakıldılar diri [email protected] ve @ismailsaymaz 'ın bu ay @tuhafdergi için yazdıkları Madımak yazısı için çizdiğimdir.

Müzik
Söz: Ataol Behramoğlu
Müzik: @zlivaneli 🙏

________________________________________________ "Birimize bir şey olursa ne yaparız?" dediler. "Kalanlar ölenler için şiir yazar" dedi Metin.

U N U T M A D I K A K L I M D A
#madımak #unutmadıkaklımda #unutmadıkunutmayacağız #sivaskatliamı #2temmuz1993 #illustration #illustrasyon #nebilözgentürk #ismailsaymaz #metinaltıok #hasretgültekin #behçetaysan #dailypost #dailylike #instalike #instaposts
Read more
Mutlu akşamlar efenim Bugüne yemek önerisi körili tavuk, bulgur pilavı yaptım... ... Tarifini hemen yazıyorum ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ BULGUR PİLAVI ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 1 adet yemeklik doğranmış kurusoğan sıvıyağ da kavrulur 1 ... Mutlu akşamlar efenim 😊
Bugüne yemek önerisi 🌺körili 🐔tavuk, bulgur🌾 pilavı yaptım... ... Tarifini hemen yazıyorum📝
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
🌾BULGUR PİLAVI 🌾
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1 adet yemeklik doğranmış kurusoğan sıvıyağ da kavrulur
1 yemek kaşığı domates salçası ilave edilir kavrulur
1.5 sb pilavlık bulgur yıkanır süzülür eklenir karıştırılır
Üzerini geçecek kadar sıcak su ve 1 tatlı kaşığı tuz eklenir
Ben önceden buzluğa koyduğum et sularımı ekledim sizde yoksa tablet etsuyu kullanabilirsiniz... Kısık ateşte pişmesi sağlanır...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
🐔KÖRİLİ TAVUK🐔
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
2 parça küp doğranmış tavuk eti(ben göğüs eti kullandım)
Yarım çay bardağı sıvıyağ da kavrulur
1 çay kaşığı tuzla 3 diş sarımsak ezilir ilave edilir
1 çay kaşığı köri ilave edilir
5 dakika kavrulur tavuğumuz yemeye hazırdır... Kuru soğan dilimleriyle servis edilir... Afiyetle efenim 😇
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
.... LÜTFEN BEĞENİ VE GÜZEL YORUMLARINIZI BİZLERDEN ESİRGEMEYİNİZ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
🎤Fatih bogalar & Ahmet Binali 🎶tema etme
Read more
Ağustos'lar şarap olmuş, Eylül'lerde kanıma akmıştı her daim. Bu yüzden her zaman dilerdim ki ...
Media Removed
Ağustos'lar şarap olmuş, Eylül'lerde kanıma akmıştı her daim. Bu yüzden her zaman dilerdim ki yaşadıklarım, karalama kağıtlarında kalsaydı keşke. Bak hafız; bizim içimizde dinmeyen bir hasrettir mesafeler. En azından benim için öyle. Sahi ben hırslı bir çocuk muydum ki, her seferinde ... Ağustos'lar şarap olmuş, Eylül'lerde kanıma akmıştı her daim. Bu yüzden her zaman dilerdim ki yaşadıklarım, karalama kağıtlarında kalsaydı keşke. Bak hafız; bizim içimizde dinmeyen bir hasrettir mesafeler. En azından benim için öyle. Sahi ben hırslı bir çocuk muydum ki, her seferinde ele avuca sığmayan hayallere sahip oluyordum. Her adımda, adım attıkça başımı belaya sokuyor ve kaçmıyordum. Yoksa annem beni bir yaz ölümüne çiçekleri gibi hazırlar mıydı. Üstelik bize göre yapılmamış ve düzenlenmemiş bir dünyada yaşamaya devam ediyoruz. Bizi bilmiyorlar hala eksik anlatmışlar, fazlasını yaptık gidenler için, kalanlar için. Biz yaşamı çekiyoruz. Biz insanların derdiyle uğraşan adamlarız.
İnsanların hayatını ve dertlerini çekeriz. Bakarsan ne demek istediğimi iyi görürsün. Onlar toprakta çürüyorlar hafız, biz ayakta. Bu hayatta anladım ki, hiçbir şey hiçbir yere ulaşmıyor. Bundan dolayıdır ki, rahat bırakman gerekiyor kendini. Zaten insan bir kere tek başına kaldı mı, anlıyor ki nerede olsa tek başına, meydan savaşlarından bile. Sonra birileri geliyor elini uzatıyor ama avuçları uçurum kokuyor. Hiç'liğimi de kimseyle paylaşmak istemiyorum, seninle dahi kardeşim. Beni yokettiği gibi, seni ve kimseyi yok etmesini istemiyorum. Çünkü ben kendi ölümümle ilgilenmedim ki, beni sevmiş, beni tanımış insanların toprağa düşmesiyle öldüğüm için paylaşmak istemiyorum. Ne kadar hepimiz ceplerimizde, sırtımızda, yalnızlıklarımızda, müstakbel ölümü taşısakta üzüyor işte.
Neyse, her neyse; konumuz bu değil.
Şimdi kimse kaybedilen aşkı onarmaya çalışmasın. Denize bakan evinden, batan tekneleri kurtaramazsın.
Ama ne demiş Ahmet abi,
Ne yapalım paramız yoksa,
şarabımız bitince, yağmura çıkarız.
Kim güzelleşmiyor öpüşünce #dediadam… - #şiirsokakta #kitap #oku #şiirheryerde #yazar #şiirsokakta_ #şiir #kitaplar #takip #yalnız #aşk #sinema #twitter #sev #followme #film #roman #hayal #edebiyat #fotoğraf
Read more
 #ahmetumit in #beyoğlurapsodisi nefis eserinden hemen sonra #aşkköpekliktir adlı eserini okudum. ...
Media Removed
#ahmetumit in #beyoğlurapsodisi nefis eserinden hemen sonra #aşkköpekliktir adlı eserini okudum. Hangisi daha güzeldir? diye sorarsanız; inan ikisi de enfesti. Ahmet ümitin sevdiğim en güzel huyu karakterleri iyi yansıtması, karrkter öyle bir kişi ki, hayatınızdaki iyi tanıdığınız ... #ahmetumit in #beyoğlurapsodisi nefis eserinden hemen sonra #aşkköpekliktir adlı eserini okudum. Hangisi daha güzeldir? diye sorarsanız; inan ikisi de enfesti. Ahmet ümitin sevdiğim en güzel huyu karakterleri iyi yansıtması, karrkter öyle bir kişi ki, hayatınızdaki iyi tanıdığınız güzel huylu biri olabiliyor... Hemen tanıyorsunuz o kişiyi... Beyoğlu Rapsodisi eserindeki Kenan, Nihat gibi..... Aşk köpekliktir adlı eserindeki Ayşe, Stefan, Rafo gibi... Hatta Vakas Dede gibi.... Ve şimdi hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım Bab-ı Esrar adlı eserine başlıyorum.. Unutmayın Ahmet ümitin yabancı müziğe olan düşkünlüğünü yakalayabilirsiniz eserlerinin tümünde. Müziklerin hepsi birbirinden güzeldir. Konusu ne olursa olsun.. Ahmet ümit okurunu tatsız bırakmaz diye düşündüğümden şimdiden güzel ve akıcı bir kitap okuyacağım hissi var bende. Siz değerli arkadaşlarıma da öneriyorum kitap okumayı.. #mehmetserifaliozer
Read more
Köfteciliğe nasıl başladın sorusuna “açlıktan” diyerek verdiği cevapla başlıyor Köfteci Ahmet’in hikayesi. Köftecilik yapmaya karar verince; Tekirdağ’a, İnegöl’e, Akçaabat’a, Sivas’a, hasılı Türkiye’de nerede dikkate değer köfte varsa izini sürmüş, incelemiş, irdelemiş ve ... Köfteciliğe nasıl başladın sorusuna “açlıktan” diyerek verdiği cevapla başlıyor Köfteci Ahmet’in hikayesi. Köftecilik yapmaya karar verince; Tekirdağ’a, İnegöl’e, Akçaabat’a, Sivas’a, hasılı Türkiye’de nerede dikkate değer köfte varsa izini sürmüş, incelemiş, irdelemiş ve böylelikle kendi köftesini yaratmış. Köfteci Ahmet, her köftesini kendi elleriyle şekillendiriyor. Etini 3 – 4 gün, hazırladığı kıyma hamurunu 1 gün dinlendirmeden köftenin asla olmayacağını söylüyor. --🇬🇧 When we ask him how he started out making köfte (grilled meatballs) Köfteci Ahmet starts his story saying “frome famine”. When he decided to make köfte he went wherever there was köfte worth noticing like Tekirdağ, İnegöl, Akçaabat and Sivas, where he observed, he studied and then he created his own köfte. Köfteci Ahmet shapes each and every one of the köfte himself and explains that he never makes the köfte without letting the meat rest for 3 – 4 days and the ground meat mixture rest for 1 day.

#izmirgourmetguide #igg #izmirintadinavarin #cityofizmir #enjoythetasteofizmir #köfteciahmet
Read more
 #KADIN ..... 🤷‍♀️ Fatma Seher Erden Hanım. (KARA FATMA) 1888’de Erzurum’da doğdu. Subay Dervişlerden ...
Media Removed
#KADIN ..... 🤷‍♀️ Fatma Seher Erden Hanım. (KARA FATMA) 1888’de Erzurum’da doğdu. Subay Dervişlerden Ahmet Bey ile evlendikten sonra Balkan Savaşı’na katıldı, askerlik hayatını eşi ile birlikte paylaştı. 1919'daki kongre günlerinde, Mustafa Kemal'le bizzat görüşebilmek için ... #KADIN ..... 🤷‍♀️ Fatma Seher Erden Hanım. (KARA FATMA)

1888’de Erzurum’da doğdu. Subay Dervişlerden Ahmet Bey ile evlendikten sonra Balkan Savaşı’na katıldı, askerlik hayatını eşi ile birlikte paylaştı.

1919'daki kongre günlerinde, Mustafa Kemal'le bizzat görüşebilmek için Sivas'a gitti. Milis Müfreze Komutanı olarak batı cephesinde görevlendirildi. İzmir'in Yunan işgaline uğraması üzerine İzmir'e geçerek kurtuluşu için savaştı.

300 kişiyi aşkın birliği ile I., II. İnönü Muharebesi, Sakarya Meydan Muharebesi ile Dumlupınar Meydan muharebesinde çarpıştı .

Savaştan sonra:

Fatma Seher Hanım, çavuşluk rütbesiyle başladığı askerlikten üsteğmen rütbesi ile emekli oldu.
Emekli maaşını Kızılay’a bağışladı.

İki oğlu ve eşi şehit olmuştur. Bir oğlu Ermeni çetelerce kafası kesilerek şehit edilmiştir.

İstanbul'da bir Rus manastırında yaşamakta iken tanınmış gazeteci Mekki Sait Esen'in kendisiyle yaptığı röportaj, 1933 yılında Yedigün Dergisi'nde yayınlandı.

Bu haberin duyulmasıyla Lütfi Kırdar, ona Kasımpaşa'da bir vakıf evi tahsis ettirir. Kendisine gerektiği kadar yardım yapılmadığı için son yıllarında Darülaceze'ye yatırılmıştır.

Kendisinin fakirlik ve çaresizliğini gören TBMM, Kara Fatma için 170 lira aylık tahsis etti. Fatma Seher Hanım, 2 Temmuz 1955'te Darülaceze'de 67 yaşında vefat etti.

#18Mart
Read more
<span class="emoji emoji1f471"></span>🏻‍♂️ Ahmet ağır bir antrenman düzenine sahip olduğu için Ahmet için en önemli şey, Ahmet’in gün ...
Media Removed
🏻‍♂️ Ahmet ağır bir antrenman düzenine sahip olduğu için Ahmet için en önemli şey, Ahmet’in gün içinde yüksek enerjiye sahip olması ve antrenman sonrası hızlı bir şekilde recovery sağlamasıdır 🏼. Ahmet’in akşamüzeri antrenman yaptığını varsayacak olursak 🏻‍♂️🚴🏼‍♂️, Ahmet gün ... 👱🏻‍♂️ Ahmet ağır bir antrenman düzenine sahip olduğu için Ahmet için en önemli şey, Ahmet’in gün içinde yüksek enerjiye sahip olması ve antrenman sonrası hızlı bir şekilde recovery sağlamasıdır ☝🏼. Ahmet’in akşamüzeri antrenman yaptığını varsayacak olursak 🏊🏻‍♂️🚴🏼‍♂️, Ahmet gün içinde bol bol düşük glisemik indeksli karbonhidrat tüketsin ✅, yani yulaf, bulgur, esmer pirinç, kinoa, karabuğday gibi şeyler, meyve de yiyebilir tabii 🌾🍓🍞🍒. Antrenman sonrası ise, olabildiğince hızlı bir şekilde yüksek glisemik yüklü bir şeyler tüketsin ✅. Patates olur, beyaz pirinç, beyaz ekmek olur tatlı bir şeyler olur 🍚🥖. Karbonhidratın yanında antrenman sonrası proteinden zengin bir şeyler tüketmeyi de ihmal etmesin🍗🧀🥜. Bunun dışında sabah kahvaltısında ve öğle yemeğinde mutlaka proteinden zengin bir şeyler tüketsin Ahmet ✅. 👉🏼Antrenmandan önceki 2 saatteki öğününde olabildiğince protein ve yağları az tutmaya özen göstersin çünkü bunlar sindirimi yavaşlatır ☝🏼. Antrenman öncesi karbonhidrat ağırlıklı yemesi daha doğru olur ✅. Yani muz, kuru meyve ya da yulaf gibi şeyler yiyebilir, bunun yanında az bir miktar fıstık ezmesi, kuru yemiş gibi şeyler de yiyebilir ama öğünün ana kısmı yağdan deği de karbonhidrattan zengin besinler olsun✅, çünkü bu gibi besinler sinirimi oldukça yavaşlattığı için Ahmet’in antrenman sırasında midesini bulandırabilir☝🏼. Antrenman sonrası terle kaybettiği minarelleri 💧 maden suyu ya da Hindistan cevizi suyu ya da elektrolit tablet eklenmiş su gibi bir şeyler içerek yerine koymayı da ihmal etmesin Ahmet ✅ (bu Ahmetin 2 saat antrenman yaptığı koşullarda dikkat etmesi gereken bir nokta. Ahmet 1 saatten az ya da 1 saatten çok ama çok terlemeden bir antrenman yaparsa o zaman hidrasyon için su yeterli olacaktır) ✅.
__
🥖Glisemik indeks, yük ne demek bilmiyor ya da emin değilseniz iyibesleniyihisset.net’teki 8 numaralı yazıma göz atabilirsiniz 👀. #cerenyavuz #iyibesleniyihisset
Read more
🧚‍♀️ Kızı olmalı insanın; Doğduğu günü, parmağını sıkıca kavradığı anı, o gün gibi yüreğinde ...
Media Removed
🧚‍♀️ Kızı olmalı insanın; Doğduğu günü, parmağını sıkıca kavradığı anı, o gün gibi yüreğinde hissettiğin... *** Kızı olmalı insanın, Alabildiğine sadık, vefakar, alabildiğine zorlu ve nazenin. *** Kızı olmalı insanın, Canını emanet ettiğin, elin, ayağın, gözün kulağın, ... 🧚‍♀️
Kızı olmalı insanın;
Doğduğu günü, parmağını sıkıca kavradığı anı, o gün gibi yüreğinde hissettiğin...
***
Kızı olmalı insanın,
Alabildiğine sadık, vefakar,
alabildiğine zorlu ve nazenin.
***
Kızı olmalı insanın,
Canını emanet ettiğin,
elin, ayağın, gözün kulağın, her şeyin.
***
Kızı olmalı insanın,
Hata yaptığında gözlerinin içine baktığın,
bakar bakmaz masumiyetiyle saniyeler içinde eridiğin,
vefasına taptığın.
***
Kızı olmalı insanın,
Evinde babasına annesine karşı nazlı niyazlı,
sokakta cadılığından ve hışmından korktuğun.
***
Kızı olmalı insanın,
Herkes terk ettiğinde seni,
varlığında da, yokluğunda da, evliyken de bekarken de,
babacığım (veya) anneciğim diye kucak açtığında
gözyaşlarıyla bağrına bastığın.
***
Kızı olmalı insanın,
Demlediği çayı süzülerek getirmesini seyrettiğin,
pişirdiği kahvenin tadına gizlediğin,
özenle bezediğin.
***
Kızı olmalı insanın,
Canıyla canlandığın, varlığıyla anlamlandığın
özlemiyle ve iç çekişlerinle dağ dağ efkarlandığın.
***
Kızı olmalı insanın,
"Dünya bir yana kızım bir yana" diyebildiğin,
üzerine titrediğin .....
.
"Ahmet Emin Fidan şiir'inden"
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
.
Bütün bunları diyebildiğim bir kızım, bir can’ım var çok şükür 💫💫
Varlığına bin minnet 🙏🏻🙏🏻
.
Allah evlatlarımızın güzel günlerini görmeyi nasip etsin bizlere inşallah.
Hepimizin yavrusunu kötü niyetli insanlardan korusun🙏🏻
İyi ve yüreğinde Allah korkusu olanlarla karşılaştırsın ömürleri boyunca onları...
Hepsi sana emanet, sen koru onları yarabbim 🙏🏻
.
.
Bugün prensesimle merhaba demek istedim sizlere, hafta sonundan kalan eğlenceli anlardan bir tanesinde yakaladım bu pozu 😊😊
Hayvanları öyle çok seviyor ki bunu her zaman hissettiriyor 🐈🐾
.
Güzellikleri bol bir gün olsun hepimize,
Kocaman sevgiler bizden size 💗💗
Günaydın, mutlu sabahlar 🤗
.
.
.
#fatmadamyan #birkızıolmalıherinsanın #şiir #elif #kızannesiolmakayrıcalık😄 #izmir #radisonblu #radisonbluecesme #çeşme #otel #eğlence #yüzboyama #etkinlik #aktivite #sevgiheryerde #love #aşk #evlatsevgisi #photographer #gününkaresi #gülümseaşka #anıyakala #fotoğrafaşkı #fotoğrafheryerde #fenomen7797 #deniz426 #traveling #izmirblogger #happyday
Read more
1990 yılında çıkarılan albüme de adını veren muazzam eser... Ahmet Kaya'nın bu şiiri besteledikten sonra Can Yücel'le paylaşma hikayesi de çok güzeldir.. ''Kaya’lar, çok sevdikleri bu Can Yücel şiirinin mutlak şarkılaştırılması ve Ahmet’i sevenlerle paylaşılması gerektiğine ... 1990 yılında çıkarılan albüme de adını veren muazzam eser... Ahmet Kaya'nın bu şiiri besteledikten sonra Can Yücel'le paylaşma hikayesi de çok güzeldir..
''Kaya’lar, çok sevdikleri bu Can Yücel şiirinin mutlak şarkılaştırılması ve Ahmet’i sevenlerle paylaşılması gerektiğine karar verdiklerinde, iki şey onları çok korkutur;
birincisi şiirin hakkını verememek,
ikincisi, Can baba’nın bu işe ne diyeceği?
bir tedirginlik daha vardır; Ahmet Kaya, düzenlemelerin kendi ekibinden ahmet koç tarafından yapılmasına, genç ve yetenekli arkadaşlara da yol açılmasına gerektiğine ve bu albümü osman işmen’siz gerçekleştirmeye karar vermiştir. stüdyo değiştirilir ve melih kibar’ın stüdyosunda kayıtlar başlar…

Sevgi duvarı bittiğinde, Can baba’ya dinletmek için onun kuzguncuk’taki evine gidilecektir...akşam 21.00 gibi sözleşilir. kuzguncuğa gelindiğinde, can baba’yı bilen esnaf “ahmet bey yandınız! baba saat 5’ten beri buralarda yolunuzu bekliyordu (buluşma saatini yanlış anlamış) ve tabii beklerken boş durmadı ve içti” derler..eve gidildiğinde ilk ‘merhaba’ gün yüzü görmemiş bir küfür olmuştur. bütün hiddetiyle ve çocuk gibi sevimliliği ile saldırıya geçmiştir bile. “neyimizle dinliycez bu şarkıyı, bu evde teyp var mı güleerrr”? sevgili Güler abla tüm sükunetiyle “yok tabii” der. panikler ahmet. gülten, yanlarındaki asistanı koşturur bir yerlerden teyp satın alıp getirmesi için ama o saatte açık yer de bulunamaz. çözümü, can baba’yı bir kat aşağıya, arabaya indirmekte bulmuşlardır. o heybetli gövdesini Ahmet’e yaslar ve Güler abla ile arabanın arka koltuğuna yerleşirler. kaya çifti önde, ‘sevgi duvarı’ teypte, sessizce ve sonuna kadar dinlerler şarkıyı. Can baba’nın gözleri nemli, iltifatını yine geleneksel küfürleri ile yapar. ahmet mutludur ve artık sabaha kadar hazırdır bu yakışıklı küfürlere… şiirler okur Can baba geç saatlere kadar ve ayrılırlar.. '
Devamı yorumda..
'
Can Yücel'e SAYGIYLA
'
#Sevgiduvarı
#Canyücel
#AhmetKaya
Read more
📸 Galata kulesi kara kara düşünürken Hezarfen Ahmet Çelebi çıkıvermiş bir gün tepesine ve Galata ...
Media Removed
📸 Galata kulesi kara kara düşünürken Hezarfen Ahmet Çelebi çıkıvermiş bir gün tepesine ve Galata Kulesinden Üsküdar’a uçacağını anlatmış bu kudretli kuleye. Galata kulesi yalvaran sözcüklerle rica etmiş Hezarfen Ahmet Çelebiden,Kız kulesine yazdığı mektupları, şiirleri ulaştırmasını.Galata ... 📸
Galata kulesi kara kara düşünürken Hezarfen Ahmet Çelebi çıkıvermiş bir gün tepesine ve Galata Kulesinden Üsküdar’a uçacağını anlatmış bu kudretli kuleye. Galata kulesi yalvaran sözcüklerle rica etmiş Hezarfen Ahmet Çelebiden,Kız kulesine yazdığı mektupları, şiirleri ulaştırmasını.Galata kulesinin aşkının gücüne dayanamayan Hazerfan Ahmet bu istediği kabul etmiş.Almış mektupları koynuna ve bırakmış kendini koca kuleden boğaza doğru. Ama çılgın esen rüzgar ile bir o yana bir bu yana savrulurken denize düşürmüş mektupları,Kız kulesi merakla izlerken bu çılgın adamı, savrulan kağıtları Galata Kulesinin yolladığını hissetmiş ve martılarla şarkılar söyleyerek keyiflenmiş.
Olan biteni uzaklardan çaresiz izleyen Galata Kulesi ise üzüntüden ne yapacağını şaşırmış.Ama görmüş ki dalgalar yardım ediyor aşkına ve mektuplarını tek tek bırakıyor Kız kulesinin kucağına...
.
Hazarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden uçması, memlekette hiç görülmemiş bir şeydir aslında. Bir insanı uçuran tabi ki aşktır başka ne olabilir? Bu arabuluculuk Hazerfen Ahmet Çelebi için iyi olmamıştır çünkü durumu duyan Padişah Cezayir’e sürer Hazerfen Ahmet Çelebi’yi. Aşıklara inanmanın bedelini öder ve 31 yaşında Cezayir de ölür Hazarfen Ahmet Çelebi... O günden sonra Galata Kulesi hem esirlere hem de kendine zindan olur. Kız Kulesi de hem bazı devlet adamlarının hem de kendinin zindanı olacaktır. Kaderleri birdir artık. Kız kulesi aşkına karşılık bulmanın sevinci ile içine güneş gibi doğan bu haşmetli kulenin karşısında günden güne güzelleşir.. Aşkının karşılıksız olmadığını gören Galata Kulesi de yıllara rağmen daha bir kudretli daha bir sağlam süzer olur sevdiğini…
.
Galata Kulesi ve Kız Kulesi'de yıllardır insanları bu yüzden büyülüyor...
Read more
Bitenin başlayana dokunduğu yerdir eylül... Onun için yanık yanık tütsü kokar, Onun için değdiği ...
Media Removed
Bitenin başlayana dokunduğu yerdir eylül... Onun için yanık yanık tütsü kokar, Onun için değdiği yeri kanatır. Eylülde aşk,eylülde acı,eylülde yalnızlık zordur, eylülde herşey zordur,ben eylülü onun için severim. Eylül ışıklarında çırılçıplak ruhlar yıkanır Herkes herşeye ... Bitenin başlayana dokunduğu yerdir eylül...
Onun için yanık yanık tütsü kokar,
Onun için değdiği yeri kanatır.
Eylülde aşk,eylülde acı,eylülde yalnızlık zordur,
eylülde herşey zordur,ben eylülü onun için severim.
Eylül ışıklarında çırılçıplak ruhlar yıkanır
Herkes herşeye kapısını aralar 'bir aşk oluverir aşinalık'.
Ölüm kıvırcık saçlarını hayatın göğsüne dokundurur.
Aşkı ve ölümü ben hep bu ayda beklerim.
Nasıl da mahsun ve nasıl da tehditkardır.
Ben eylülde bütün aşklardan ve ve kadınlardan korkarım...
Ben her yıl eylülün çıplak ayaklarına bir yazı adarım.
Ve ben eylüle akarım
Bir hüzün gibi akarım ben eylüle,
kanayan bir aşk gibi akarım,
Siyah şallara bürünmüş bir genç ölüm gibi akarım..
Ahmet Altan
Read more
AHMET AĞAOĞLU: BURAK BEŞİKTAŞ'A GİTMEK İSTİYORSA... <span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji26aa"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ...
Media Removed
AHMET AĞAOĞLU: BURAK BEŞİKTAŞ'A GİTMEK İSTİYORSA... Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuruda bulunan Burak Yılmaz ile ilgili açıklamalarda bulundu. TRT Spor'a konuşan Ahmet Ağaoğlu, Burak ... AHMET AĞAOĞLU: BURAK BEŞİKTAŞ'A GİTMEK İSTİYORSA...
⚫⚪🔴
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuruda bulunan Burak Yılmaz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a konuşan Ahmet Ağaoğlu, Burak Yılmaz'ın kulübe ihtarname göndermesinin, transferde adının birlikte anıldığı Beşiktaş ile ilişkilendirilmesiyle ilgili bir soruya "Beşiktaş'a gitmek istiyor mu? Bu sorunun cevabı kendisinde. Burak için kulübe gelmiş resmi bir teklif yok. Biz ciddi bir kulübüz. Biz teklif yapacaksak, yazılı olarak yaparız. Tüm oyuncularımızın ödemelerinde gecikmeler oluyor ancak tek ihtarname Burak Yılmaz’dan geldi. Burak gidecekse bu Trabzonspor'un menfaatine olmalı. Ödemelerin en büyük bölümü kendisine yapılmasına rağmen, bizden önce hiçbir ihtarname göndermemesine rağmen, 40. günde ve 2 ay sonra biz bir ihtarname daha alıyoruz" yanıtını verdi.

Haber Kaynağı: TRT Spor
Read more
neden bu kadar hoyratlaştık içimize dönüp sorgulamalıyız; @gamzecizreli duygulara tercüman ...
Media Removed
neden bu kadar hoyratlaştık içimize dönüp sorgulamalıyız; @gamzecizreli duygulara tercüman bir aktarım,kaleminize sağlık️Repost from @gamzecizreli): Günlerdir düşünüyorum... Binlerce kişinin hayran olduğu çok başarılı bir müzisyene, bu kadar güzel bir kadına, bitmeyecek ... neden bu kadar hoyratlaştık içimize dönüp sorgulamalıyız; @gamzecizreli duygulara tercüman bir aktarım,kaleminize sağlık❤️Repost from @gamzecizreli): Günlerdir düşünüyorum...

Binlerce kişinin hayran olduğu çok başarılı bir müzisyene, bu kadar güzel bir kadına, bitmeyecek bir aşkla bağlı olduğunu söyleyen ünlü bir oyuncu;
Sevdiğimi görünce gözlerim parlıyor diyen bir adam; ▫
Yetenekli, başarılı, eğitimli, çok kişi tarafından sevilen bir erkek...Ve Türkiye’ye örnek gösterilen bir aşkın parçası olarak hissediyorken;
Böyle bir senaryoda nasıl, neden şiddete başvuruyor?

Bunu düşünüp duruyorum...
Alain de Botton’dan şu dizeleri hatırlıyorum:
“... İnsanın kendine duyduğu nefret ağır basıyor bazen.
Yani kendisini pek sevmiyorsa eğer..
Karşısındaki kadını ilişkinin başında yüceleştirmişken, birden değersizleştirecektir.
Çünkü o kişi değerli olsa, kendisi gibi değersiz birini tercih etmezdi.

Ahmet Kural’ın da, kadına şiddet gösteren diğer bütün erkeklerden farksız olarak, yaşadığı ve bilinçaltına kodladığı böyle bir duygu olsa gerek...

Ben, bu yapılanı bir nevi ‘intihar’ olarak algılıyorum.
Aşkı, inancı, kendini sevenlerin ona duyduğu güveni, kendine inanan iş ortakları ile ilişkisini, sempatiyi, erkek olmanın gerektirdiği ahlakı, sevdiği kadını, bütün değer yargılarını, öldürmeye teşebbüs edecek kadar değersiz veya kendine sevgisiz hisler mevzu bahis olsa gerek...

Binlerce özürün yanında, bu teşebbüsünün altında yatan his her neyse, onların üzerine eğilmesini dilerim.Asıl önemli olan nokta bu ! ▫
Bırakın şiddeti, insanı kırmaya tek bir söz yeter; ama kırılan kalbi tamir etmeye ne bir özür, ne de bir ömür [email protected] #kadınaşiddetehayır #alaindebotton #human #insanolmak #mood #spiritual
Read more
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RENKLİ GEÇTİ 24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda gün boyunca birbirinden ...
Media Removed
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RENKLİ GEÇTİ 24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda gün boyunca birbirinden ilginç ve  renkli etkinliklerle devam etti. İlk ders başlamadan önce öğrenciler öğretmenlerinin günlerini sevgi gösterileriyle kutladılar. Ardından velilerin sürprizi ile devam ... 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RENKLİ GEÇTİ

24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda gün boyunca birbirinden ilginç ve  renkli etkinliklerle devam etti. İlk ders başlamadan önce öğrenciler öğretmenlerinin günlerini sevgi gösterileriyle kutladılar. Ardından velilerin sürprizi ile devam etti. Başta 3-A sınıfının velileri olmak üzere birçok sınıfımızın velisi önceden haberleşerek okulda toplandılar ve ardından da sınıfları ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladılar. Birçok velimiz de pastalarla, böreklerle ve çeşitli yiyeceklerle gelerek hep birlikte ziyafet çektiler.

Kutlamalar öğleden sonra konferans salonunda Öğretmenler Günü özel etkinliği ile devam etti. Özel etkinlikte 4-A ve 4-B Sınıfı şarkılar, skeçler ve şiirlerle öğretmenlerini anlattılar. Özel etkinlikte iki sürpriz yaşandı. Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan babası Şemsettin Uçar ile aynı okulda görev yapan İngilizce Öğretmeni Burcu Uçar sahneye çıkarak öğrencisi olduğu babasını anlattı. Velilerin bir kısmı duygu dolu konuşma sırasında gözyaşlarını tutamadılar. İkinci sürpriz de Sınıf Öğretmenimiz Dilek Değer Şüdut’un eşi Ahmet Şüdut’tan geldi. Salona  gelen Ahmet Şüdut sahneye çıkarak eşine kocaman bir çiçek hediye etti.

Etkinliğin sonunda sahneye çıkan Okul Müdürü Selahattin Karaaslan bir anısından söz ederek şunları söyledi: “ Geçenlerde Dicle Üniversitesi’nin değerli akademisyenleri ile birlikte eğitim konusunu konuşuyorduk. ‘ Eğitim sorunu nasıl çözülecek?’ şeklindeki soruya şöyle cevap verdim: ‘ Her şeyden önce eğitim bir sorun değil tam tersine sorun çözme aracıdır. İkincisi bu ülkede eğitim sorunu çözülecekse tepeden değil tabandan yani ilkokuldan başlanmalı. Çünkü bizim yanlış yetiştirdiğimiz çocuğu kimse düzeltemez ve doğru yetiştirdiğimiz öğrenciyi de kimse bozamaz. ‘ İşte Fehmi Aksoy öğretmenleri ve kadrosu bu bilinçle görev yapar. İçlerindeki öğretmenlik ve eğitimcilik aşkı için ve güzel çalışmaları için hepsine teşekkür ediyorum.“ Etkinlikler okul bahçesinde davul-zurna eşliğinde öğretmenlerin ve öğrencilerin halay çekmesi ile devam etti.
Read more
Ninatta’nın Bileziği: MÖ 13. yy. Bir kız çocuğunun tutkuyla bağlandığı ve büyüttüğü yasak aşkın ...
Media Removed
Ninatta’nın Bileziği: MÖ 13. yy. Bir kız çocuğunun tutkuyla bağlandığı ve büyüttüğü yasak aşkın öyküsü. Ahmet Ümit’in anlattığı döneme uygun bir şekilde yazım şekli olarak destanı seçtiği harika bir Hitit öyküsü, Ninatta’nın Bileziği. Her okuyan gibi ben de 12 bileziğin eksik ... Ninatta’nın Bileziği:
MÖ 13. yy.
Bir kız çocuğunun tutkuyla bağlandığı ve büyüttüğü yasak aşkın öyküsü.

Ahmet Ümit’in anlattığı döneme uygun bir şekilde yazım şekli olarak destanı seçtiği harika bir Hitit öyküsü, Ninatta’nın Bileziği. Her okuyan gibi ben de 12 bileziğin eksik olan 11’ni toplayıp Ninatta’nın avuçlarına bırakma arzusuyla yandım satırlar boyunca...

Dünyanın ilk büyük savaşı Kadeş. Dünyanın ilk galibiyetle değil antlaşmayla biten savaşı Kadeş. Ve epik bir aşk...

“Yıllar öncesinden gelen bir çığlık...” yazıyor kitabın arka kapağında. Ne kadar da doğru bir tanım. O çığlığa duyarsız kalamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Kitaptan sevdiğim bölümleri altta yorumlarda bulabilirsiniz 👇🏻👇🏻

Herkese keyifli okumalar dilerim.

#AhmetÜmit #NinattanınBileziği

Okuduğum diğer Ahmet Ümit Kitapları:

#BirSesBölerGeceyi #ŞeytanAyrıntıdaGizlidir #AgathanınAnahtarı #Kavim #SokağınZulası #MasalMasalİçinde #BeyoğluRapsodisi #SultanıÖldürmek #BabıEsrar #KırlangıçÇığlığı

@baskomsernevzat
Read more
Kasabanın efendi, dürüst, yardımsever Ahmet’i ile tanışalım Deniz’in en yakın dostu aynı zamanda Zehra'ya deli gibi aşık ❣ #EgeninHamsisi 16 Temmuz Pazartesi @trt1 ‘de başlıyor! Vira bismillah... @egeninhamsisi @koprufilm #ahmet Kasabanın efendi, dürüst, yardımsever Ahmet’i ile tanışalım 😊
Deniz’in en yakın dostu aynı zamanda Zehra'ya deli gibi aşık ❣ #EgeninHamsisi 16 Temmuz Pazartesi @trt1 ‘de başlıyor!

Vira bismillah... 🎬@egeninhamsisi @koprufilm #ahmet
— Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun ‘Burak Yılmaz'ı alacak parayı daha darphane basmadı’ ...
Media Removed
— Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun ‘Burak Yılmaz'ı alacak parayı daha darphane basmadı’ açıklamasından 5 gün sonra Burak Yılmaz, 800 bin Euro olan alacağı karşılanmaması sebebiyle Trabzonspor'u TFF'ye şikayet etti. #_GalatasaraySK_1905 #Galatasaray #GalatasaraySK #Cimbom ... — Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun ‘Burak Yılmaz'ı alacak parayı daha darphane basmadı’ açıklamasından 5 gün sonra Burak Yılmaz, 800 bin Euro olan alacağı karşılanmaması sebebiyle Trabzonspor'u TFF'ye şikayet etti.
#_GalatasaraySK_1905
#Galatasaray #GalatasaraySK
#Cimbom #Cimbombom #SarıKırmızı #AliSamiYen #MetinOktay #MustafaCengiz #FatihTerim #Muslera #Maicon #SerdarAziz #Mariano #YutoNagatomo #Selçukİnan #FernandoReges #GarryRodrigues #HenryOnyekuru #Belhanda #Feghouli #SinanGümüş #EmreAkbaba #ErenDerdiyok #UltrAslan #Aslan
Read more
400 gün oldu. Sadece gerçekleri söylediği için cezaevinde. Açık; o gerçekler korkuttu. İktidar, Ahmet Şık üzerinden itirafçıdır aslında. #AhmetŞıkaÖzgürlük #AhmetÇıkacakYineYazacak #KahrolsunİstibdatYaşasınHürriyet #GazetecilikSuçDeğildir #tr_colors #zamanidurdur ... 400 gün oldu. Sadece gerçekleri söylediği için cezaevinde. Açık; o gerçekler korkuttu. İktidar, Ahmet Şık üzerinden itirafçıdır aslında.

#AhmetŞıkaÖzgürlük
#AhmetÇıkacakYineYazacak
#KahrolsunİstibdatYaşasınHürriyet
#GazetecilikSuçDeğildir
#tr_colors #zamanidurdur #instagram #vscocamphotos #photooftheday #vscophoto #instaturkey #turkinstagram #instasyon #photo #photo_turkey #photographers #photography #ig_eurasia #ig_europe #ig_mood #ig_turkey #igersturkey #allshotsturkey #altinkare #altinvizor #benimkadrajim #likesforlikes #likeforlike #objektifimden #gününkaresi
Read more
#Repost @tegv with @get_repost ・・・ Ahmet Uysal, Artvin’den Muğla’ya #EğitimeKoşarAdım diyor! İlham ve iyilik dolu gönüllümüz Ahmet Uysal, 11 Nisan’dan itibaren, 5 bin çocuğumuzun nitelikli eğitim desteği alabilmesi için, 46 gün boyunca Anadolu’yu Artvin’den Muğla’ya kadar ... #Repost @tegv with @get_repost
・・・
Ahmet Uysal, Artvin’den Muğla’ya #EğitimeKoşarAdım diyor!
İlham ve iyilik dolu gönüllümüz Ahmet Uysal, 11 Nisan’dan itibaren, 5 bin çocuğumuzun nitelikli eğitim desteği alabilmesi için, 46 gün boyunca Anadolu’yu Artvin’den Muğla’ya kadar koşarak kat edecek.
Koşusu, Aişe gibi binlerce çocuğumuza ilham ve eğitim olacak. Yolun açık olsun Ahmet Uysal 🙋🏻‍♀💛🙋🏻‍♂
Detaylı bilgi almak ve bağış için: https://egitimekosaradim.tegv.org @ahmet.h.uysal
Read more
 #patasana #ahmetumit Yorumuma başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki artık karşınızda sıkı ...
Media Removed
#patasana #ahmetumit Yorumuma başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki artık karşınızda sıkı bir Ahmet Ümit okuru var! Bu böyle biline! Patasana bir an olsun elimden düşmedi. Okumak için zaman kovalayıp durdum. Kitapla ilgili hiçbir bilgim olmadığı için Patasana'yı antik bir ... #patasana #ahmetumit
Yorumuma başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki artık karşınızda sıkı bir Ahmet Ümit okuru var! Bu böyle biline!😄
Patasana bir an olsun elimden düşmedi. Okumak için zaman kovalayıp durdum. Kitapla ilgili hiçbir bilgim olmadığı için Patasana'yı antik bir şehir adı zannetmiştim. Kendi anlatımıyla Saray başyazmanı olduğunu ögrendiğimde içten içe güldüm kendime!😊 Patasana'nın yazdığı tabletlere ulaşan kazı ekibi ve Patasana'nın yazdıği tabletler arasında gidip gelen romanda baş gösteren cinayetler eşliğinde siyaset, din, aşk, güven, vicdan sorgulaması yapılıyor. Hititler'den günümüze insanoğlunun değişmeyen bir güdüsünü Patasana'nın yazdığı tabletler değistirebilecek mi? Kim bilir " belki " diye bitiyor roman! Umuyoruz diye geçiriyorum ben de icimden!🙏
Bakalım Ahmet Ümit kitapları okudukça Patasana 1 numaram olarak kalmaya devam edecek mi, göreceğiz! Sevgiler💕
Read more
Sahi nedir vatan? Bir toprak parçası mı, uçsuz bucaksız denizler, derin göller, yalçın dağlar, ...
Media Removed
Sahi nedir vatan? Bir toprak parçası mı, uçsuz bucaksız denizler, derin göller, yalçın dağlar, verimli ovalar, yemyeşil ormanlar, kalabalık şehirler, tenha köyler mi? Hayır, bütün bunların ötesinde bir anlam taşır vatan. Ne sadece toprak parçası, ne su havzaları, ne ağaç silsilesi… ... Sahi nedir vatan? Bir toprak parçası mı, uçsuz bucaksız denizler, derin göller, yalçın dağlar, verimli ovalar, yemyeşil ormanlar, kalabalık şehirler, tenha köyler mi? Hayır, bütün bunların ötesinde bir anlam taşır vatan. Ne sadece toprak parçası, ne su havzaları, ne ağaç silsilesi… Annemizin şefkati, babamızın saçlarına düşen ak, ilk aşkımız, doğan çocuğumuz, dedelerimizin mezarlarıdır vatan…
Vatanı olmayan insanın hayatı da olmaz. Evet, bir vakitler zihnim, kalbim bu fikirlerle doluydu. Şimdi? Şimdi bilmiyorum… Ahmet ÜMİT
Herkese huzurlu akşamlar💫💫
#kitap #ahmetümit #elvedaguzelvatanim #1kitap1fotoğraf #1kitap1insan #objektifimden #huzurluakşamlar #mygardirop
Read more
Canım arkadaşım @ahmet.h.uysal çocuklara destek olmak için bu kez Türkiye’yi bir baştan bir başa koşuyor! Siz de yardımda bulunmak ister misiniz? #Repost @tegv with @get_repost ・・・ Ahmet Uysal, Artvin’den Muğla’ya #EğitimeKoşarAdım diyor! İlham ve iyilik dolu gönüllümüz Ahmet ... Canım arkadaşım @ahmet.h.uysal çocuklara destek olmak için bu kez Türkiye’yi bir baştan bir başa koşuyor! Siz de yardımda bulunmak ister misiniz? #Repost @tegv with @get_repost
・・・
Ahmet Uysal, Artvin’den Muğla’ya #EğitimeKoşarAdım diyor!
İlham ve iyilik dolu gönüllümüz Ahmet Uysal, 11 Nisan’dan itibaren, 5 bin çocuğumuzun nitelikli eğitim desteği alabilmesi için, 46 gün boyunca Anadolu’yu Artvin’den Muğla’ya kadar koşarak kat edecek.
Koşusu, Aişe gibi binlerce çocuğumuza ilham ve eğitim olacak. Yolun açık olsun Ahmet Uysal 🙋🏻‍♀💛🙋🏻‍♂
Detaylı bilgi almak ve bağış için: https://egitimekosaradim.tegv.org @ahmett.uysal
Read more
Köşebaşında göründü Prens (Ahmet) ellerinde siyah balonlar prensesine doğru ( Cansu) onu gelinlikle ...
Media Removed
Köşebaşında göründü Prens (Ahmet) ellerinde siyah balonlar prensesine doğru ( Cansu) onu gelinlikle ilk gördüğü ana ilerledi. Heyecan, aşk biraz şaşkınlık, romantizm Cansu ve Ahmet’in ilk karşılaşmalarında #pembekare Köşebaşında göründü Prens (Ahmet) ellerinde siyah balonlar prensesine doğru ( Cansu) onu gelinlikle ilk gördüğü ana ilerledi. Heyecan, aşk biraz şaşkınlık, romantizm Cansu ve Ahmet’in ilk karşılaşmalarında 😍 #pembekare
Trabzon'da 13 Ocak günü havalimanına iniş yaptığı sırada pistten çıkan yolcu uçağının akıbeti belli oldu. Hurdaya çıkan uçak parçalanmaya başlandı. Sökülen uçağın parçaları İngiltere'ye gönderilecek. Haber: Ahmet Çağlar Yıldırım Görüntü: Özgür Özdemir Trabzon'da 13 Ocak günü havalimanına iniş yaptığı sırada pistten çıkan yolcu uçağının akıbeti belli oldu. Hurdaya çıkan uçak parçalanmaya başlandı. Sökülen uçağın parçaları İngiltere'ye gönderilecek.
Haber: Ahmet Çağlar Yıldırım
Görüntü: Özgür Özdemir
<span class="emoji emoji1f484"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span>@tugbayurt Makyaj : @mervekesci Saç : @ahmetsahinhairstyle Fotoğraf : @ozgerbayer #konser ...
Media Removed
@tugbayurt Makyaj : @mervekesci Saç : @ahmetsahinhairstyle Fotoğraf : @ozgerbayer #konser #sahne #tuğbayurt #work #saçmakyaj #kırmızıaşkına #baby #beauty #mervekesci #kiss #ahmetşahin #photography #beylikdüzü #istanbul 💄💋@tugbayurt
Makyaj : @mervekesci
Saç : @ahmetsahinhairstyle
Fotoğraf : @ozgerbayer
#konser #sahne #tuğbayurt #work #saçmakyaj #kırmızıaşkına #baby #beauty #mervekesci #kiss #ahmetşahin #photography #beylikdüzü #istanbul
Büyülendim ama büyüyemedim Aklım ermedi aynalara ve suya Yüzümü gösterip kalbimi neden Sakladıklarını ...
Media Removed
Büyülendim ama büyüyemedim Aklım ermedi aynalara ve suya Yüzümü gösterip kalbimi neden Sakladıklarını öğrenemedim Şaşkınım, cahilim ben bu dünyada.. Ahmet Telli Büyülendim ama büyüyemedim Aklım ermedi aynalara ve suya Yüzümü gösterip kalbimi neden Sakladıklarını öğrenemedim Şaşkınım, cahilim ben bu dünyada.. Ahmet Telli
Kulübümüzün en zor günlerinde, ortaya koymuş olduğunuz emeği, vermiş olduğunuz çabayı ve yapmış olduğunuz maddi,manevi tüm fedakarlıkları Beşiktaş camiası ve vicdanlarımız asla unutmayacak. Yolun açık olsun, her şey için teşekkürler Ahmet Nur Çebi ! 🏻 . . #beşiktaş #besiktas #beşiktaşk #bjk #besiktask #siyahbeyaz #siyah #beyaz #çarşı #carsi #1903 #blackeagle #blackwhite #karakartal #kartal #vodafonearena #besiktasefendi #gururlan_ Kulübümüzün en zor günlerinde, ortaya koymuş olduğunuz emeği, vermiş olduğunuz çabayı ve yapmış olduğunuz maddi,manevi tüm fedakarlıkları Beşiktaş camiası ve vicdanlarımız asla unutmayacak. Yolun açık olsun, her şey için teşekkürler Ahmet Nur Çebi ! 🙏🏻
.
.
#beşiktaş #besiktas #beşiktaşk #bjk #besiktask #siyahbeyaz #siyah #beyaz #çarşı #carsi #1903 #blackeagle #blackwhite #karakartal #kartal #vodafonearena #besiktasefendi #gururlan_
Yazıyı paylaşan Ahmet Aldemir’e teşekkürler. ”İNSANLIK ZERAFET böyledir, İYİ Kİ VARSIN İNSANLIK! ...
Media Removed
Yazıyı paylaşan Ahmet Aldemir’e teşekkürler. ”İNSANLIK ZERAFET böyledir, İYİ Kİ VARSIN İNSANLIK! "Adamın biri anlatıyor. Ben lokantada oturmuşken telefonla konuşan bir adam birden sevinç çığlıkları atmaya başladı. Konuşmasını bitirdikten sonra garsona: -Burada olanlara HEPSİNE ... Yazıyı paylaşan Ahmet Aldemir’e teşekkürler. ”İNSANLIK ZERAFET böyledir, İYİ Kİ VARSIN İNSANLIK! "Adamın biri anlatıyor. Ben lokantada oturmuşken telefonla konuşan bir adam birden sevinç çığlıkları atmaya başladı. Konuşmasını bitirdikten sonra garsona:
-Burada olanlara HEPSİNE PİLAVÜSTÜ KEBAP VER ! -18 yıl aradan sonra baba olacağım! der.
Bir kaç gün sonra aynı adamı sinemaya giderken elinde 3-4 yaşında bir ÇOCUKLA bilet kuyruğunda gördüm. Çocuk ona baba diyordu. Adamın yanına gidip o günkü işinin hikmetini sordum.
Adam utana SIKILA olayı anlattı.
-O gün yan masada yaşlı bir çift vardı.
Yaşlı kadın menüye baktıktan sonra eşine: 'keşke bu gün pilav üstü kebap yiyebilsek' dedi. Kocası da hanımının yanında utanarak ancak çorba alacak paralarının olduğunu söyledi. bunu duyunca üstüme kaynar su dükülür gibi oldu. Bende o yapmacık telefon konuşmasıyla onlara pilav üstü kebap almak istedim.
Ben adama:
-Peki niye herkese yemek verdin?
adam ciddileşerek:
-Ben bütün malımın gitmesine razıyım ama bir insanın izzeti nefsinin rencide olmasına razı değilim. eğer o yaşlı adama açıktan yardım etseydim hanımına karşı çok mahcup olacaktı. ondan dolayı öyle yaptım." Mustafa Kutlu dan alıntı

EVET, Kim olursa olsun her insanın görevini, üzerine düşeni, HAYIR yönünde ne yapıyorsa o işin USUL VE ESASINA, edep ve adabına, oluşum süreçlerine uygun, gereğince ve zamanında, en mükemmel olacak şekilde yapması, yapmaya çalışması DİNİN de YAŞAMIN da, GELİŞİMİN de , İNSANLIĞIN da direğidir.

İNSANLIK ZERAFET böyledir.

Başa kakmaktan ve EZİYET etmekten ZERAFETLE İNFAK YAPMAK 2/262, 2/264, 17/28 vb.
Yoksula, yoksuna, güçsüze, düşküne, düşene, darda olana, borçluya, yakına, uzağa, HERKESE, 2/215, 2/273 vb.
Gece, gündüz; GİZLİ ve açık infak 2/274, 2/271, 13/22, 14/31, 16/75, 35/29 vb.

1-İNFAK NEDİR BİLİRMİSİN https://www.facebook.com/notes/ahmet-aldemir/infak-nedir-bilirmisin/1597883397167448

2-İNFAK TAŞIN ALTINA EL KOYMAKTIR https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1686983728257414&set=a.1428438134111976.1073741827.100008374086757&type=3&theater”
Read more
Haydi konsere.. Aşkın ve Vatanın şarkılarını birlikte söyleyeceğiz !!! 26 Ağustos'ta Balya'ya ...
Media Removed
Haydi konsere.. Aşkın ve Vatanın şarkılarını birlikte söyleyeceğiz !!! 26 Ağustos'ta Balya'ya gidiyoruz..Balıkesir'in şirin ve yeşil ilçesi Balya'ya..Sonra Mersin'e gidiyoruz.Erdemli'nin yayla tarafı..28 Ağustos'ta Erdemli'de olacağız..Sonra 30 Ağustos'ta Manisa Demirci ... Haydi konsere..
Aşkın ve Vatanın şarkılarını birlikte söyleyeceğiz !!!
26 Ağustos'ta Balya'ya gidiyoruz..Balıkesir'in şirin ve yeşil ilçesi Balya'ya..Sonra Mersin'e gidiyoruz.Erdemli'nin yayla tarafı..28 Ağustos'ta Erdemli'de olacağız..Sonra 30 Ağustos'ta Manisa Demirci İlçesi'ne gidecek ve orada birlikte şarkılar söyleyeceğiz.Bu belediye konserlerinde tüm halkımızı,Ahmet Şafak severlerini bekliyorum.AŞKIN VE VATANIN ŞARKILARINI BERABER SÖYLEMEYE VAR MISINIZ ?!!!! Haydi..
.
Read more
BAKIŞMA - %90’ı bakışma sahnelerinden oluşan Bakışma dizisi, uluslararası bir ortaklıkla adı yurtdışında da bilinen ELBİSTEPE Holding aile şirketinin bireyleri, büyük oğul @ibrahimyucetepeofficial ve imparatorluğun etinden sütünden ziyadesiyle yararlanan küçük oğul @ahmetelbistanli ... BAKIŞMA - %90’ı bakışma sahnelerinden oluşan Bakışma dizisi, uluslararası bir ortaklıkla adı yurtdışında da bilinen ELBİSTEPE Holding aile şirketinin bireyleri, büyük oğul @ibrahimyucetepeofficial ve imparatorluğun etinden sütünden ziyadesiyle yararlanan küçük oğul @ahmetelbistanli tarafından yönetilen entrika dolu bir şirkettir. Babalarının emekliye ayrılmasıyla işleri devralan İbrahim, bir yandan iş dünyasındaki bu yeni makamına alışmaya çalışırken kardeşi Ahmet ise bu yeni düzenden hiç etkilenmeden, adrenalin sporları ve aşk maceraları arasında mekik dokumaktadır.
IMDB: 9,5
Read more
'Farzet Hiç Ayrılmadık' Can Yücel'in, 'Farzet Hiç Ayrılmadık' şiirinin sözlerini paylaşan ...
Media Removed
'Farzet Hiç Ayrılmadık' Can Yücel'in, 'Farzet Hiç Ayrılmadık' şiirinin sözlerini paylaşan Sıla sosyal medyanın gündemine oturdu. Ünlü sanatçı Sıla, Can Yücel'in ölüm yıl dönümünde büyük ustayı anarak 'Farzet hiç ayrılmadık' şiirini Instagram sayfasına taşıdı. Paylaşımın ardından ... 'Farzet Hiç Ayrılmadık'
Can Yücel'in, 'Farzet Hiç Ayrılmadık' şiirinin sözlerini paylaşan Sıla sosyal medyanın gündemine oturdu.
Ünlü sanatçı Sıla, Can Yücel'in ölüm yıl dönümünde büyük ustayı anarak 'Farzet hiç ayrılmadık' şiirini Instagram sayfasına taşıdı. Paylaşımın ardından takipçileri Sıla'ya bu sözlerin Ahmet Kural'a olduğunu dile getirerek 'bu şiiri özelikle mi seçtiniz?' yorumunda bulundu.

Gelen mesajlara cevap vermeyen 38 yaşındaki sanatçının şiir ile paylaştığı duygusal fotoğrafı da dikkat çekti.

SILA'NIN PAYLAŞIMI "Farzet hiç ayrılmadık
Gözümde tütüyor
Gözümü tütsülüyorsun hala
Hep birlikteyiz sanki
Seninle ben ve DÜNYA"

Sıla ve oyuncu Ahmet Kural geçtiğimiz aylarda ilişkilerine noktayı koymuştu.

35 yaşındaki Kural, Sıla ile yollarını ayırdıktan sonra verdiği bir röportajda, "Aşka inandım ama hiç âşık olmadım" ifadelerini kullanmıştı. #sıla #ahmetkural #oyuncu #şarkıcı #aşk #sosyalmedya #canyücel
Read more
Çay Resmi Geçidi İki çay söylemiştik orda, biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. (Cemal ...
Media Removed
Çay Resmi Geçidi İki çay söylemiştik orda, biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. (Cemal Süreya) Ve hala ince belli bardakta içilen çay tüm felsefe , poetika ve kuramların üstündedir. Çay duyguların sıvı halidir. (Bekir Erdoğan) O bir çay istemişti, trenin içinde biz ... Çay Resmi Geçidi

İki çay söylemiştik orda, biri açık,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
(Cemal Süreya)

Ve hala ince belli bardakta içilen çay tüm felsefe ,
poetika ve kuramların üstündedir.
Çay duyguların sıvı halidir.
(Bekir Erdoğan)

O bir çay istemişti, trenin içinde
biz tren yolcusuyduk, çölün içinde
ben yalnız kalmıştım, senin içinde
oysa kaç kişinin yerine sevmiştim seni!
aşkı geçtik, gözlerini açabilirsin
(Haydar Ergülen)

Ama bu kente gelirsen unutma beni ara,
sana bir çay ve temiz yaralar ısmarlarım.
(Osman Konuk)

Bizim içtiğimiz çay da çaydır
Çarpık dudaklı ezik gözlü allı mavili çaylar
Vadilerden renkli yağmurlar gibi gelir.
İçtiğimiz çay.
(Sezai Karakoç)

Çayın rengi ne güzel
Sabah sabah,
Açık havada!
Hava ne kadar güzel!
Oğlan çocuk ne kadar güzel!
Çay ne kadar güzel!
(Orhan Veli Kanık) “Günün aydın, akşamın iyi olsun” diyen biri olmalı.
Bir telefon çalmalı ara sıra da olsa kulağımda.
Yoksa, zor değil, hiç zor değil,
Demli çayı bardakta karıştırıp,
Bir başına yudumlamak doyasıya.
Ama; “Çaya kaç şeker alırsın?”
Diye soran bir ses olmalı ya ara sıra…
(Can Yücel)

Basit yaşayacaksın basit
Sanki bir gün yaşamın sona erecekmiş gibi basit,
Çay, Simit ve Peynirle.
(Nazım Hikmet Ran)

Çekti ayakları kahveye vardı
Açtı tabakasın, sigara sardı
Daldı.. neden sonra garsonu gördü
‘Çay’ dedi, yutkundu, eğdi başını.
(Abdurrahim Karakoç)

Hıncım bana kalsın gayrı
sen yalnızlığımı götür.
Bana çay demlemeyi öğret
elimi yüzümü yıkamayı,
ağzıma rakı koydurma.
(Ahmet Oktay)

Seni çay içerken izlemek
Seni çay doldururken
Seni demlerken çayı
Kimseler inanmasa da düpedüz sevap
(Alper Gencer)

Dans eden bir kadının ayak bilekleri gibidir
Judy Garland gibi çay
Kan gibi çay.
(Sezai Karakoç)

Çaycı getir ilaç kokulu çaydan
Dakika düşelim senelik paydan
(Necip Fazıl Kısakürek)

Bir bardak demli çay
burukluğu gibi kalsın
gecenin ve sabahın tadı
yaşasın anılarımızda
(Ahmet Telli)

Her gülümseyişinde tüm ülkeye çay ısmarlayayım,
seninleyken bir yudum çay zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana Şebnem.
(Murat Menteş)

Çay henüz her şey bitmedi demektir.
(Cezmi Ersöz)

#çay #tea #kadikoy #istanbul #istanbuldayasam #şiirsokakta #coffee
Read more
#Repost @erhanbayrak with @get_repost ・・・ HER HAFTA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE #tbt 🏻‍♂️ #erhanbayrak #producedbyerhanbayrak #kızınyineaşıkanne @aylinalazbayrak #aylinalaz #style #europop AYLİN ALAZ ‘Kızın Yine Aşık Anne’ Albüm Adı : Kokun Üzerimde Yıl : 2005 Yapımcı ... #Repost @erhanbayrak with @get_repost
・・・
🎼 HER HAFTA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE #tbt 🙋🏻‍♂️ #erhanbayrak🎹 #producedbyerhanbayrak
#kızınyineaşıkanne @aylinalazbayrak #aylinalaz 👏👏👏👏👏 #style #europop
AYLİN ALAZ ‘Kızın Yine Aşık Anne’
🔹Albüm Adı : Kokun Üzerimde
🔹Yıl : 2005
🔹Yapımcı : DSM
🔹Producer : Hakkı Yalçın
🔹Executive Producer : Ahmet Çelenk
🔹Söz : Hakkı Yalçın
🔹Müzik : Aylin Alaz
🔹Düzenleme : Erhan Bayrak #producedbyerhanbayrak
🔹Stüdyo : @marsandizstudyo & Adlı
🔹Kayıt : Özer Yener
🔹Mix : Özer Yener
🔹Mastering : @muammertokmak
🔹Radyo Pr : @ceyhanhabil
🔹Fotoğraf : @aliesitmezofficial
🔸Yaylılar : @gundemyayligrubu
🔸Gitar : @erdemsokmen
🔸Ud : Yıldıran Güz
🔸Percussion : Yaşar Akpençe
🔸Vokaller : Erol Hoş , @ersayuner Sevim Yiğit , @yoncakocadag 🔸İnstagram Video Edit : @radyoinsani
Read more
HER HAFTA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE #tbt 🏻‍♂️ #erhanbayrak #producedbyerhanbayrak #kızınyineaşıkanne @aylinalazbayrak #aylinalaz #style #europop AYLİN ALAZ ‘Kızın Yine Aşık Anne’ Albüm Adı : Kokun Üzerimde Yıl : 2005 Yapımcı : DSM Producer : Hakkı Yalçın Executive ... 🎼 HER HAFTA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE #tbt 🙋🏻‍♂️ #erhanbayrak🎹 #producedbyerhanbayrak
#kızınyineaşıkanne @aylinalazbayrak #aylinalaz 👏👏👏👏👏 #style #europop
AYLİN ALAZ ‘Kızın Yine Aşık Anne’
🔹Albüm Adı : Kokun Üzerimde
🔹Yıl : 2005
🔹Yapımcı : DSM
🔹Producer : Hakkı Yalçın
🔹Executive Producer : Ahmet Çelenk
🔹Söz : Hakkı Yalçın
🔹Müzik : Aylin Alaz
🔹Düzenleme : Erhan Bayrak #producedbyerhanbayrak
🔹Stüdyo : @marsandizstudyo & Adlı
🔹Kayıt : Özer Yener
🔹Mix : Özer Yener
🔹Mastering : @muammertokmak
🔹Radyo Pr : @ceyhanhabil
🔹Fotoğraf : @aliesitmezofficial
🔸Yaylılar : @gundemyayligrubu
🔸Gitar : @erdemsokmen
🔸Ud : Yıldıran Güz
🔸Percussion : Yaşar Akpençe
🔸Vokaller : Erol Hoş , @ersayuner Sevim Yiğit , @yoncakocadag 🔸İnstagram Video Edit : @radyoinsani
Read more
Sultan Ahmet camisinde hizmet veren hocama küçük bir hediye. Allah yollarını açık, hizmetlerini ...
Media Removed
Sultan Ahmet camisinde hizmet veren hocama küçük bir hediye. Allah yollarını açık, hizmetlerini daim etsin #sultanahmet #sultanahmetcamii #delft #sultanahmetcamidelft #hatsanati #sanat #hatyazısı #kalligraphie #ozhatsanati #mevlana #sems #yunusemre #cami #moskee #isimhatsanati ... Sultan Ahmet camisinde hizmet veren hocama küçük bir hediye. Allah yollarını açık, hizmetlerini daim etsin 💚🍀🍃 #sultanahmet #sultanahmetcamii #delft #sultanahmetcamidelft #hatsanati #sanat #hatyazısı #kalligraphie #ozhatsanati #mevlana #sems #yunusemre #cami #moskee #isimhatsanati #ibrahim #ebru #hediyelik #elyapimi #tablo #edebiyat #hdv #hdvgenclik #suragenclik
Read more
Hayırlı haftalar işimizi aşkla sevgiyle şevkatle sarı aşkı ile yapıyoruz sizleride ...
Media Removed
Hayırlı haftalar işimizi aşkla sevgiyle şevkatle sarı aşkı ile yapıyoruz sizleride bekliyoruz çıkın çıkın gelin #mikrokaynak #tres #nanojelkaynak #avcilar #bahcesehir #nevizade #kahve at Ahmet Taşdemir Saç Tasarım Hayırlı haftalar işimizi aşkla sevgiyle şevkatle sarı aşkı ile yapıyoruz sizleride bekliyoruz çıkın çıkın gelin #mikrokaynak #tres #nanojelkaynak #avcilar #bahcesehir #nevizade #kahve at Ahmet Taşdemir Saç Tasarım

Hoşgeldin Kardeşim @ahmet_gympolat , İngiltere’den bugün misafirim vardı. Herbalife Arkadaşlığı ...
Media Removed
Hoşgeldin Kardeşim @ahmet_gympolat , İngiltere’den bugün misafirim vardı. Herbalife Arkadaşlığı Dostluğu Evrenselliğini Seviyorum. Güzel bir gemideyiz ve güzel insanlarla yolumuza devam ediyoruz. Doğruluk ve dürüstlük ve dayanışma olduğu sürece yolumuz çok açık ve büyük işler ... Hoşgeldin Kardeşim @ahmet_gympolat , İngiltere’den bugün misafirim vardı. Herbalife Arkadaşlığı Dostluğu Evrenselliğini Seviyorum. Güzel bir gemideyiz ve güzel insanlarla yolumuza devam ediyoruz. Doğruluk ve dürüstlük ve dayanışma olduğu sürece yolumuz çok açık ve büyük işler başarıyoruz. @londonfit_couple @kerem24fit sizleride beklerim en kısa zamanda 💪🤗💎🎯 #herbalifenutrition #herbalifekardeşliği
Read more
Ah ahmet ah 🌚<span class="emoji emoji1f305"></span> Ahmet bu bölüm aşkını ilan edebilecek mi? Bakalım bizi neler bekliyor? Hepsi ve daha ...
Media Removed
Ah ahmet ah 🌚 Ahmet bu bölüm aşkını ilan edebilecek mi? Bakalım bizi neler bekliyor? Hepsi ve daha fazlası bu akşam Ege’nin Hamsisi’nde 🤗 #Egeninhamsisi 20.0’de @trt1 ’de. Ah ahmet ah 🌚🌅 Ahmet bu bölüm aşkını ilan edebilecek mi? Bakalım bizi neler bekliyor? Hepsi ve daha fazlası bu akşam Ege’nin Hamsisi’nde 🤗

#Egeninhamsisi 20.0’de @trt1 ’de.
TÜRKİYE’DE YILIN BLİM ADAMI PROF. DR. AHMET MARANKİ SEÇİLDİ… EKOVİTRİN 17. YILIN STARLARI ÖDÜLLERİ ...
Media Removed
TÜRKİYE’DE YILIN BLİM ADAMI PROF. DR. AHMET MARANKİ SEÇİLDİ… EKOVİTRİN 17. YILIN STARLARI ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA YILIN BİLİM ADAMI ÜNVANI PROF. DR. AHMET MARANKİ HOCAYA VERİLECEK. Ekovitrin’in başarıyı ödüllendirmek üzere 2001’de başlattığı ‘’Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’’ ... TÜRKİYE’DE YILIN BLİM ADAMI PROF. DR. AHMET MARANKİ SEÇİLDİ…

EKOVİTRİN 17. YILIN STARLARI ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA YILIN BİLİM ADAMI ÜNVANI PROF. DR. AHMET MARANKİ HOCAYA VERİLECEK.

Ekovitrin’in başarıyı ödüllendirmek üzere 2001’de başlattığı ‘’Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’’ bu yıl 17. kez veriliyor. Uluslararası Yılın Starları Ödülleri, iş ve ekonomi dünyasının ‘Oscar’ları niteliğini taşıyor. Kamuran Abacıoğlu, Şeref Özata, Bilal Koçak, Ali Coşkun, Kemal Şahin, Ömer Bolat, Cemal Yangın, Dr. Dursun Altınışık, Babürhan Cörüt ve Tümay Mercan’dan oluşan ‘Yılın Starları Ödülleri Jürisi’ titiz bir çalışma sonucunda 2017 yılında başarılarıyla öne çıkan iş insanı, firma, marka, kurum ve kuruluşları belirledi.

Bu kapsamda alanında yaptığı çalışma, araştırmalar, eserler ve ürettiği sertifikalı ürünler neticesinde yılın bilim adamı ödülüne layık görüldü.
Türkiye’nin Lokman Hekimi olarak bilinen Prof. Dr. Ahmet Maranki hoca ‘Türkiye’de Yılın Bilim Adamı Ödülü’nü alacaklar.

Prof. Dr. Ahmet Maranki; “Şahsımı layık gördükleri ödülle beni mutlu etmekle birlikte, doğru yolda olduğumu ve doğru işler yaptığımı belirtmiş oldular. Değerli Ekovitrin ailesine teşekkür ediyorum. Bu ülkeye 750 T.C. patentli ürün üretmiş, bunların araştırmalarını yapmış bununla da yetinmeyerek 56 eser yazmış, Türkiye’de ve Dünya’da 2148 konferans 10002i aşkın canlı yayına çıkmış ve hep bildiği doğruları anlatmış bir araştırmacı olarak durmak yok, yola “DEVAM” diyoruz. Necip Anadolu ve Dünya insanlarının daha kaliteli yaş almaları için yıllardır çalışmalarımı sürdürüyorum, sürdürmeye de devam edeceğim.” Dediler.
#yılınbilimadamı #ahmetmaranki #instagram #facebook
Read more
Ahmet Selçuk İlkan 1980 de yazdığı ve ümit Besen, Çoşkun Sabah, Adnan Şenses'in okuduğu "Tahta Masa" yi okudu. Ya hikayesi...offf be Ahmet bu nasıl bir aşk, nasıl bir acı... @aselcukilkan @coskunsabahmusic #adnansenses Ahmet Selçuk İlkan 1980 de yazdığı ve ümit Besen, Çoşkun Sabah, Adnan Şenses'in okuduğu "Tahta Masa" yi okudu. Ya hikayesi...offf be Ahmet bu nasıl bir aşk, nasıl bir acı... @aselcukilkan @coskunsabahmusic #adnansenses
Dünyanın En Güzel Bir Kaç Saniyesi ..Türk milleti ! Sevgili milletim ! Senin medeniyetin kitaplara sığmaz, Kahramanlığın, sevdan, insanlığın kelimelerle anlatılmaz Seni yok farz ediyorlar, Çakal sofrasına arz ediyorlar, Türk lokma değil yutulmaz Ağaç kovuğundan çıkmadın ... Dünyanın En Güzel Bir Kaç Saniyesi ..Türk milleti ! Sevgili milletim !
Senin medeniyetin kitaplara sığmaz,
Kahramanlığın, sevdan, insanlığın kelimelerle anlatılmaz
Seni yok farz ediyorlar,
Çakal sofrasına arz ediyorlar,
Türk lokma değil yutulmaz
Ağaç kovuğundan çıkmadın sen !
Binlerce yıllık medeniyet kurdun !
Adaletle hükmettin !
Mazlum gölgende büyüdü!
Şimdi sana “al adını git” diyenler,
Yetim malı yiyenler,
Haram tezgahından devşirdikleri elleri ile ferman yazıyorlar.
Türk’e ferman yazılmaz !
Türk Milleti ! Sevgili milletim !
Sen ki Asya’dan Anadolu’ya bir sevda getirdin
Ahmet Yesevi’nin Hacı Bektaş-ı Veli’ye uzattığı asa ile
Yeşil Bursa’ya giren Orhan Gazi,
Kulağında çınlayan Dede Korkut boylamaları ile
İstanbul’u işaret etti
O işaretle sen zulmün kapısına dayandın
Türkülerle besledin ruhunu
Türkülere kıyılmaz, bu sana yapılmaz
Mete topladı birliği, Oğuz derlerdi dirliği
Orhun’la yazdın en güzel mektubu
Dedem Korkut’la okudun kulağımıza ezanı
Kutlu milletsin sen, senin aşkına doyulmaz.
Read more
Loading...
Load More
Loading...