Loading Content...

Akın açılış uşak ucakyolcusu

Loading...


Unique profiles
1
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Küçükçekmece, İstanbul, Pazaryeri, Bilecik, Turkey, Istanbul Ataturk Airport - IST
Average media age
649 days
to ratio
3.3
Önümüzdeki 3 gün İstanbul’dan uçuşları olanların dikkatine! Lütfen uçuş saatinizden 3 saat ...
Media Removed
Önümüzdeki 3 gün İstanbul’dan uçuşları olanların dikkatine! Lütfen uçuş saatinizden 3 saat önce havalimanında olun. Zor ama umarım sıkıntısız bir 3 gün olur. Uzun süre uçakta bekleme ihtimaline karşı lütfen tüm yolculuklarınızda sakin olun ve kabin ekiplerinin direktiflerine uyun. ... Önümüzdeki 3 gün İstanbul’dan uçuşları olanların dikkatine!
Lütfen uçuş saatinizden 3 saat önce havalimanında olun. Zor ama umarım sıkıntısız bir 3 gün olur. Uzun süre uçakta bekleme ihtimaline karşı lütfen tüm yolculuklarınızda sakin olun ve kabin ekiplerinin direktiflerine uyun. Kimse evine geç dönmek istemez, lütfen kabindeki kimseye beklemelerden dolayı kızmayın. Tekrar yazıyorum 🙃 Sakin olun.
Doğa olayı bu, kimse emniyetsiz uçmak istemez!
O uçak şartlar uygunsa kalkar.
📸 23:24 with 📲
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusuistanbul
Read more
Loading...
Türkiye’de üretilen tüm şerbetçiotunun @anadoluefestr tarafından alındığını biliyor muydunuz? Peki ...
Media Removed
Türkiye’de üretilen tüm şerbetçiotunun @anadoluefestr tarafından alındığını biliyor muydunuz? Peki ya şerbetçiotunun sadece Bilecik’te yetiştiğini biliyor muydunuz? Bugün hayatımın en ilginç hasatlarından birine katıldım. Tam 36 yıldır tarım projelerini destekleyen Anadolu ... Türkiye’de üretilen tüm şerbetçiotunun @anadoluefestr tarafından alındığını biliyor muydunuz?
Peki ya şerbetçiotunun sadece Bilecik’te yetiştiğini biliyor muydunuz?
Bugün hayatımın en ilginç hasatlarından birine katıldım.
Tam 36 yıldır tarım projelerini destekleyen Anadolu Efes, #GelecekTarımda organizasyonuyla çiftçilere verdiği sertifikalı tohumlar karşılığında ürün alımı yaparak üreticileri, verimlilik yönünden ve mali açıdan güvence altına almayı, ayrıca verdiği eğitimlerle çiftçilerin ekim, sulama teknikleri, gübre ve ilaç kullanımı konularında bilgilendirilmesine de büyük önem veriyor.
Bu bağlamda Türkiye’de sadece Bilecik’te yetişen şerbetçiotunun tamamını Anadolu Efes alıyor. Bu sayede tüm ürünlerinde kullandıkları şerbetçiotunda %65 yerlilik oranına ulaşmışlar. Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen hasada bu yıl ben de konuk oldum.
Akıllı Tarım Projesiyle @anadoluefestr, akıllı ve doğaya duyarlı tarım uygulamalarıyla ekolojik dengeye yönelik tehditlerin azaltılmasını, çiftçilerin farkındalığının artırılarak akıllı ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının yaygınlaştırılmasını, gençlerin tarımsal üretime teşvik edilmesini amaçlıyor.
1989 yılında 123 ton olan yaş şerbetçiotu alımı 900 ton seviyesine ulaşırken üretici başına düşen arazi büyüklüğü ise 10 yıl öncesinde 3 dekar iken, bugün 5 dekara yükselmiş. Yapılan ıslah çalışmaları sonucunda Anadolu Efes’e ait 3 aroma, 4 bitter olmak üzere toplamda 7 Şerbetçiotu çeşidi tescil edilmiş. Yedi adet tescilli şerbetçiotu çeşidi sayesinde ekili alanlarda son 10 yılda %49 oranında artış elde edilmiş.
Şerbetçiotunun yurtiçinden tedarik oranı son 10 yılda %40’tan %65’e çıkmış. Çiftçilerin ekonomik kazanımları ise 10 milyon TL karşılığı yaş şerbetçiotu alımına ulaşmış. Toprağa, emeğe ve akıllı tarıma destek olan, bizlere bu hasada katılma imkanı tanıyan @anadoluefestr’ye çok teşekkürler. Severek içtiğimiz bu toprağın birasına aromasını veren şerbetçiotu için emek harcayan tüm çiftçilerimize selamlar olsun 👏🏻👏🏻👏🏻
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusubilecik #bilecik #GelecekTurizmde #ŞerbetçiotuHasadı #AnadoluEfes
Read more
Sizlerden havacılık ve seyahat konularında onlarca soru geliyor. Bilgim dahilinde ve araştırmalarımın ...
Media Removed
Sizlerden havacılık ve seyahat konularında onlarca soru geliyor. Bilgim dahilinde ve araştırmalarımın sonucunda birçoğunu cevaplayabiliyorum. Ancak her firmanın farklı uygulamaları olması dersime daha fazla çalışmamı gerektiriyor. Konumuz uçak bileti iptali. Seyahat tarihlerini ... Sizlerden havacılık ve seyahat konularında onlarca soru geliyor. Bilgim dahilinde ve araştırmalarımın sonucunda birçoğunu cevaplayabiliyorum. Ancak her firmanın farklı uygulamaları olması dersime daha fazla çalışmamı gerektiriyor.
Konumuz uçak bileti iptali.
Seyahat tarihlerini esnetemeyen biriyseniz ve internette promosyon uçak bileti bulduysanız genellikle uçuş tarihi yaklaştıkça uykularınız kaçar. Örnek vermek gerekirse @kayak sitesinin alt yapısındaki bir arıza sonucunda 1 Euro’ya aldığım ve uçuş tarihi 18 Mayıs 2018 olan İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı - Heathrow Londra varışlı @turkishairlines uçuşuma başka bir seyahate katılacağım için gidemeyeceğim ve kesinlikle o uçuşu iptal edemiyorum, uykularım kaçıyor. (1 Euro 1 paket çekirdek parası 😁)
Her neyse, artık uçuşunuz promosyonlu bile olsa, uçuşunuza 2 saat kala bile biletinizi koşul gerekmeksizin iptal edebileceksiniz.
“Koşulsuz bilet iptali hizmeti”’yle bilet ücretinin %90’ını iade eden firma ise @turna_com. Üstelik bunu hem yurt içi, hem de yurt dışı destinasyonları için gerçekleştiriyorlar.
Sadece belli bir süreliğine değil, her zaman bu uygulamaya devam edeceğini açıklayan firmanın web sitesinde de haliyle yoğunluk gerçekleşmiş. Önemle belirtilen nokta ise biletleme yaparken “koşulsuz bilet iptal hizmeti”’nin seçilmiş olması. Elbette bu garantilemenin de bir bedeli var. İstanbul-Antalya bileti için bu seçeneği işaretlediğimde 27.84 TL’lik ekstra bir maliyet açtığını gördüm. Belki çok ucuz biletler için değil ama yurt dışı destinasyonları için çok önemli bir uygulama sayılabilir. Söz sizde. Bugüne kadar kaç uçak biletinizi boşu boşuna yaktınız?
@turna_com’un uygulaması sizce başarılı mı?
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ataturkhavalimani #havalimanı #airport #turkishairlines #tkmoments #thy #türkhavayolları #turkhavayollari #widenyourworld #seyahat #travel #traveler #mytravelgram #turnacom #instatravel #instapassport #aircraft #aviation #avgeek #kuyruk #tail #yataystabilize #dikeystabilize #airbus #boeing #instagram #instagramaviation
Read more
1915 yılında kurulan ve Cumhuriyet tarihinin ilk pastane ödülünü kazanan @ozsutfarm artık Karaköy’deki yerinde değil, İstiklal Caddesi’ndeki Tünel meydanındaki yeni yerine taşındı. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Kendi yetiştirdikleri hayvanların manda sütünden kaymak, ... 1915 yılında kurulan ve Cumhuriyet tarihinin ilk pastane ödülünü kazanan @ozsutfarm artık Karaköy’deki yerinde değil, İstiklal Caddesi’ndeki Tünel meydanındaki yeni yerine taşındı.
Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Kendi yetiştirdikleri hayvanların manda sütünden kaymak, yoğurt, sütlü tatlılar ve etinden dev sucuklar üreten Özsüt Muhallebicisi, tek şube olarak devam ettiği ticari işletmesinde kahvaltı kültürünü yaşatmaya devam ediyor. Kahvaltı için özel olarak yaptırdıkları incir, ceviz ve gül reçellerini servis ediyorlar ama bence daha da önemlisi efsane ballara sahipler. Ballar Siirt ve Van’dan geliyor. 🍯
İşin başındaki 3. kuşak ise gerçek anlamda işine aşık.
Öğle yemeği sonrasında dayanamayıp kendime bol manda sütlü kaymak ve Siirt balı ısmarladım. Simitle harika gitti. 🤤
Sanırım bu kombinasyonu günün her saati yiyebilirim. 🙏🏻
Peki sizin için kahvaltıda olmazsa olmaz lezzetler hangileri? İzmir’dekiler, Antep’tekiler, Hatay’dakiler, Antalya’dakiler... Sökülün bakalım bilgileri, bu akşam kahvaltıyı konuşuyoruz.
Edit⚠️
Dershane yıllarımda çok sık gittiğim Beşiktaş’taki ünlü sütçü “Pando Amca” (Pando Şestakof) dün vefat etmiş. Bu vesileyle kendisini de anıyorum. :(
İstanbul’un gerçek esnaflarından alışveriş yapmaya lütfen devam edin. Son nesil olarak bu konuya ileride daha fazla değineceğim.
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusuistanbul #ozsut #özsüt #karaköyözsüt #özsütfarm #kaymak #bal #food #foody #foodporn #muhteşemikili #yemek #tatlı #dessert #istanbul #turkey #gastronomy #özsütmuhallebicisi #taksim
Read more
We hit, they quit<span class="emoji emoji2757"></span>️<span class="emoji emoji1f3c8"></span> Dün akşam #iftardasizdeyiz’in 13. evine, Koç Üniversitesi korumasız bayraklı ...
Media Removed
We hit, they quit Dün akşam #iftardasizdeyiz’in 13. evine, Koç Üniversitesi korumasız bayraklı futbol kız takımı (@kocramsflagfootball) öğrencilerinden @nazbaysal’a konuk olduk. (storieleri profilime sabitledim 🏻) Aile hem Marmarisli hem de Giritli olunca yemekler de ... We hit, they quit❗️🏈
Dün akşam #iftardasizdeyiz’in 13. evine, Koç Üniversitesi korumasız bayraklı futbol kız takımı (@kocramsflagfootball) öğrencilerinden @nazbaysal’a konuk olduk.
(storieleri profilime sabitledim ✌🏻)
Aile hem Marmarisli hem de Giritli olunca yemekler de buna göre şekillendi. Kabak mücver, peynir dolgulu kabak çiçeği kızartması, börülce salatası, karışık kızartma, fırında piliç çok ama çok lezzetliydi.
Naz’a futbol takımından kız arkadaşları da eşlik edince harika bir sohbet ortamı oluştu. Eeee tabi bizim katkımız da büyük çünkü eli çok lezzetli şefimiz @cigdemseferoglu da bu özel yemekte konuk oldu. Çiğdem havaların ısınmasını fırsat bilip buzlu Ayran Aşı çorba tarifini uygulayarak masadaki başlangıç çorbamıza imzasını attı. İçimizi ferahlatan reyhan şerbeti, şefi olduğu @fiveoclock_kitchen’dan tahıllı ve zeytinli ramazan pideleri, çok sevdiğim sahine, kaşarlı-sucuklu katmer ve gecenin sonunda yine Five O’clock’taki imza tatlılardan Charlotte ile damaklarımıza bayram ettirdi. 😍
Gecenin sonunda kız grubuna Koç Rams’in erkek oyuncuları da katılınca kalabalık ve çok eğlenceli bir ortama kavuştuk. Sayımız artınca Kalburabastı, Brownie, Charlotte ve Uçaklava’dan da eser kalmadı.
Hafta sonu planımız ise çok hareketli. Yarın akşam Ankara, Pazar ise Eskişehir’deyiz. Ramazan’ın son haftasına ilerlerken bir kez daha hatırlatmak istiyorum;
Öğrenci evlerine yaptığımız ziyaretlerde bizleri yalnız bırakmayan destekçilerimiz;
@toyota_turkiye
@komili.zeytinyagi
@banvit
@pinarlezzetfikirleri
@nescafe3u1arada
@algidaturkiye’ye çok teşekkür ederiz.

#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #Ramazan
Read more
Thasos’ta sanırım daha romantik bir akşam olamaz. Gün batımı Yelkenli ️ Yolculuğa eşlik eden yunuslar Beyaz şarap 🥂 Hepsi bir arada ve sakin bir ortamda rüya gibi 3 saat geçirtti. Thasos’a sevgilin veya eşinle geldiysen ona sürpriz yapıp @thassossailing’in 3 saatlik gün batımı ... Thasos’ta sanırım daha romantik bir akşam olamaz.
Gün batımı 🌅
Yelkenli ⛵️
Yolculuğa eşlik eden yunuslar 🐬
Beyaz şarap 🥂
Hepsi bir arada ve sakin bir ortamda rüya gibi 3 saat geçirtti.
Thasos’a sevgilin veya eşinle geldiysen ona sürpriz yapıp @thassossailing’in 3 saatlik gün batımı turuna katılabilirsin. Maksimum 2 çift olarak açılan teknede kişi başı fiyat 140 TL (25€)
Tekne limenas limanından açılıyor. Dilerseniz 7 saatlik gündüz turları da var. Onlar da kişi başı 60 Euro ancak bilinen koylara sırayla gidip yüzmenize fırsat tanıyorlar. Teknenin kaptanı Nikos harika bir adam. Selanikli. Yani ülkemizdeki 60 milyon Selanik göçmeninin memleketlisi 😁
Neyse siz Nikos’u bulun, bu turun keyfini sürün. Hayat bu güzel anılardan ibaret. Kendinize anı biriktirmiyorsanız, para biriktirmeniz bir şey ifade etmiyor dostlar.
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusuthassos #thassos #thassossailing #sailing #sea #limenas #dolphins #sunset #günbatımı #wanderlust #greekislands #ride2greece #taşoz #island #islandlife #⛵️ #🌅 #🇬🇷
Read more
Loading...
Toplam 15.5 milyar dolarlık bir maliyetle #TAVConstruction tarafından yapılan ve yılda 30 milyon ...
Media Removed
Toplam 15.5 milyar dolarlık bir maliyetle #TAVConstruction tarafından yapılan ve yılda 30 milyon yolcu kapasitesiyle Nisan 2014’te hizmete başlayan @hiaqatar, bu sıralar genişletiliyor. Yolcu kapasitesi 50 milyona çıkması beklenen Hamad Uluslararası Havalimanı projesinin en ... Toplam 15.5 milyar dolarlık bir maliyetle #TAVConstruction tarafından yapılan ve yılda 30 milyon yolcu kapasitesiyle Nisan 2014’te hizmete başlayan @hiaqatar, bu sıralar genişletiliyor. Yolcu kapasitesi 50 milyona çıkması beklenen Hamad Uluslararası Havalimanı projesinin en önemli özelliği ise yüzde 60’ının Basra Körfezi’nden geri kazanılan araziler üzerine inşa edilmesi.
Muhteşem bir mimari (üstten bakınca uçak şeklinde), vergisiz alışveriş olanakları, spa, havuz, konaklama imkanı, bebek bakım odaları, kusursuz dizayn edilen lounge salonları ve tüm bu detayların ışığında temel prensip olarak sessizlik konseptiyle Hamad Uluslararası Havalimanı geçmiş yıllarda elde ettiği başarıları, gelecekte de elde edecek gibi gözüküyor.
Doha’yı ziyaret ettiyseniz, bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusudoha #doha #hamadinternationalairport #hamadairport #airport #skytraxawards #qatar #katar #aviation #avgeek #havacılık #instagram #instagramaviation #seyahat #travel #qatarairways
Read more
Bu hayatta kalite ve başarı tesadüf değil. İkisini de elde etmek için hem çok istemek hem de çok çalışmak ...
Media Removed
Bu hayatta kalite ve başarı tesadüf değil. İkisini de elde etmek için hem çok istemek hem de çok çalışmak gerekir. Tüm dünyada 500 bin abonesi olan, havalimanlarının lounge salonlarına dağıtılan ve 10 bin’in üzerinde lüks otelde sergilenen @luxury_travel_guide, 2018 yılı ödül sayısında ... Bu hayatta kalite ve başarı tesadüf değil. İkisini de elde etmek için hem çok istemek hem de çok çalışmak gerekir.
Tüm dünyada 500 bin abonesi olan, havalimanlarının lounge salonlarına dağıtılan ve 10 bin’in üzerinde lüks otelde sergilenen @luxury_travel_guide, 2018 yılı ödül sayısında yılın en iyi destinasyon restoranı olarak İstanbul’a 3 saat mesafede yer alan Dedeağaç’taki @nisiotiko_alexandroupoli’yi seçmiş.
Karamelize soğanlı kalamar, trüf yağlı ve şehriyeli karides, uskumru füme, acılı ahtapot ve kabak kızartmalarıyla damakta olağanüstü tat bırakan Nisiotiko Restoran, sabah tutulan deniz mahsulünü, akşam masanıza taşıyor.
Vedat Milör’ün yorumlarında “Açıkça söyleyeyim ülkemizde fiyat-kalite açısından bundan iyi bir deniz lokantası yok. Dahası da var: Bundan iyi bir deniz lokantası da yok.”
dediği @nisiotiko_alexandroupoli her deniz mahsulü seven insanın mutlaka gitmesi gerekiyor. Daha önce yediklerinize benzemeyen ve geri kalan hayatınızda gideceğiniz tüm deniz mahsulü restoranlarıyla kıyaslayacağınız bir restoran olacak Nisiotiko.
Müşterilerin büyük çoğunluğu Türklerden oluşuyor. Bu nedenle menü Türkçe ve çalışanlar da Türkçe konuşuyor. Restoran sahibi Kriako’yu, mutfaktan çıkmayan babasını, sevgili eşi Ebru’yu ve tüm çalışanları bu ödül nedeniyle tebrik ederim. 👏🏻👏🏻👏🏻
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusudedeagac #ucakyolcusualexandroupoli #ride2greece #alexandroupoli #LTG #LuxuryTravelGuide #LuxuryTravelGuide2018 #food #foodporn #seafood #Nisiotiko #NisiotikoAlexandroupoli #Dedeagac #greece #yunanistan #greek #instagram #instatravel #mytravelgram #wanderlust
Read more
Loading...
Belki de aradığınız kısmet bir börekçinin kılıç kalkan ekibinde yer alıyor. ⚔️ Neredeyse 3 gündür buranın önünden geçiyorum ve her geçişimde dükkanın önü kalabalıktı. Yunan arkadaşlarım tavsiye edince gitmezsem olmaz diye düşündüm. Öncelikle dükkanın ismini sormayın. Çünkü bir ... Belki de aradığınız kısmet bir börekçinin kılıç kalkan ekibinde yer alıyor. 😁 ⚔️
Neredeyse 3 gündür buranın önünden geçiyorum ve her geçişimde dükkanın önü kalabalıktı. Yunan arkadaşlarım tavsiye edince gitmezsem olmaz diye düşündüm. Öncelikle dükkanın ismini sormayın. Çünkü bir isim koymak yerine “Buğaçopolio” yani “Poğaçacı” yazmışlar. Yeri daha önceden birçok kez paylaştığım Salgamis’in hemen yakınında. (Deniz fenerinin tam ters istikametine doğru gidin, 50m sonra solda)
Burada beni benden alan şey feta peynirli börek yapmaları. Hamurları ne yumuşak ne de çıtır çıtır. Bu kıvamda erimiş bir Feta peyniriyle damakta eriyen ancak damağı yakmayan bir yapıya sahip. Peynirli haricinde kıymalı, ıspanaklı, pırasalı ve kremalı börek yapıyorlar. Kremalı böreği sanırım tüm Yunanistan’da yediklerim içinde en iyisiydi.
Dükkanın önü sabahın erken saatlerinden itibaren kalabalık ve sürekli börek çıkarıyorlar. Yedikten sonra (ki feta prynirliden biraz fazla yemiş olabilirim 😁) az da olsa ağırlık yapıyor. Ama yağı hiç rahatsız etmiyor ve lezzet 10 üzerinden 8 alır.
Lokasyon koyamadığım için üzgünüm ama Alexandroupoli’nin en ünlü caddesi Dimokratias caddesi üzerinde yer aldığını belirtebilirim.
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusuyunanistan #ucakyolcusualexandroupoli #ucakyolcusudedeagac #Ride2Greece #dedeagac #alexandroupoli #food #greek #börek #burek #foodporn #börekçi #breakfast #kahvaltı #Yunanistan #Greece #Travel #Traveller
Read more
2018 yılının Türkiye’deki son #iftardasizdeyiz evinde bu akşam @edaozerr’e konuk olduk. Marmara ...
Media Removed
2018 yılının Türkiye’deki son #iftardasizdeyiz evinde bu akşam @edaozerr’e konuk olduk. Marmara Üniversitesi İşletme bölümü öğrencisi Eda’ya arkadaşları @nidaozdmrr ve @aaleynayilmazz da eşlik etti. Biri Bolulu, biri Adanalı ve biri de Tokatlı olmasına rağmen iyi yemek yapmadıklarını ... 2018 yılının Türkiye’deki son #iftardasizdeyiz evinde bu akşam @edaozerr’e konuk olduk.
Marmara Üniversitesi İşletme bölümü öğrencisi Eda’ya arkadaşları @nidaozdmrr ve @aaleynayilmazz da eşlik etti. Biri Bolulu, biri Adanalı ve biri de Tokatlı olmasına rağmen iyi yemek yapmadıklarını iddia eden kızlar aslında bizi yaptıkları yemeklerle çok şaşırttılar. 😋
Bu arada Aleyna da Eda gibi Marmara İşletme’den, Nida ise İstanbul Üniversitesi’nde hem Matematik hem de Sosyoloji okuyor.
Bu akşamın menüsünde ise enfes yemekler vardı;
🔆 Domates Çorbası
🔆 Hünkar Beğendi
🔆 Semizotu Salatası
🔆 Nohut Salatası
🔆 Bulgur Pilavı
🔆 Tavuklu Kaşarlı Milföy
🔆 İrmik Helvası

Öğrenci evlerine yaptığımız ziyaretlerde bizleri yalnız bırakmayan destekçilerimiz;
@toyota_turkiye
@komili.zeytinyagi
@banvit
@pinarlezzetfikirleri
@nescafe3u1arada
@algidaturkiye’ye de çok teşekkür ederiz.

#iftardasizdeyiz’in son evi 2 yıldır olduğu gibi, bu sene de yurt dışında olacak. Bu sefer bir farklılık yapıyoruz ve hem @gurukafa’nın hem de benim ilk kez gideceğimiz bir ülkede iftar yapacağız.
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #Ramazan
Read more
Bugün 2018 yılının 17. ve son #iftardasizdeyiz evine Ukrayna, Kharkiv’de konuk olduk. Çok uzun ...
Media Removed
Bugün 2018 yılının 17. ve son #iftardasizdeyiz evine Ukrayna, Kharkiv’de konuk olduk. Çok uzun zamandır burada Kharkiv National University of Radio Electronic bölümünde Bilgisayar Mühendisliği öğrenimi gören İzmirli @mesuterkmen bizi gurbetten davet etti. Ona iftar evinde arkadaşları ... Bugün 2018 yılının 17. ve son #iftardasizdeyiz evine Ukrayna, Kharkiv’de konuk olduk. Çok uzun zamandır burada Kharkiv National University of Radio Electronic bölümünde Bilgisayar Mühendisliği öğrenimi gören İzmirli @mesuterkmen bizi gurbetten davet etti. Ona iftar evinde arkadaşları inşaat bölümü öğrencisi Serhat, ekonomi öğrencileri Burak ve Türkiz de eşlik ettiler.
Ukrayna’nın 2. büyük şehri Kharkiv’de, yemyeşil bir doğa içinde yaşayan gençler hallerinden memnun. Burada hayatın ucuz olması ve üniversite eğitiminin iyi olması onları çeken şeylerin başındaymış. Yeni öğrendim ve çok şaşırdım; Ukrayna’da üniversite eğitim oranı %99 seviyelerindeymiş. Gördüğünüz herkes bir üniversite dalında diplomaya sahip. 👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓 Genel olarak erkekler çalışmayı sevmiyor. Tramvaylarda, otobüslerde bile şoförlerin çoğunluğu kadınlardan oluşuyor.
Ukrayna Kharkiv’i önümüzdeki birkaç gün sizlere anlatacağım ancak bugünkü yemeklerden de biraz bahsedelim. Mesut ve arkadaşları spora da düşkün olduklarından günlerinin 2 saatini mutfakta yemek yaparak geçiriyorlar. Bu yüzden son iftar soframızda bizlere harika yemekler hazırladılar.
Kestirme sulu köfte çorbası, sebzeli pilav, şelaleli tavuk, atom, patlıcan salatası ve şeyhsade sarması bu akşamki menümüzü oluşturuyordu. Bizler de elbette 2018 yılının son #iftardasizdeyiz evine elimiz boş gitmedik. 😁✌🏻

Öğrenci evlerine yaptığımız ziyaretlerde bizleri yalnız bırakmayan destekçilerimiz;
@toyota_turkiye
@komili.zeytinyagi
@banvit
@pinarlezzetfikirleri
@nescafe3u1arada
@algidaturkiye’ye çok teşekkür ederiz.
Bir teşekkür de 2018 yılında bizleri yakından takip eden sizlere 🙏🏻 2019 yılının Ramazan ayını şimdiden iple çekiyoruz ve canlı yayınlarımızı çok özleyeceğiz.
Hepinize bu vesileyle iyi bayramlar 🍬 diliyorum.
Umarım sofralarınızdan bereket, kalbinizden de paylaşma ruhu eksik olmaz.

#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #Ramazan
Read more
Ramazan ayında öğrenci evlerine konuk olmaya başlayalı tam 3 sene oldu. Her ev çok zevkli geçiyor ...
Media Removed
Ramazan ayında öğrenci evlerine konuk olmaya başlayalı tam 3 sene oldu. Her ev çok zevkli geçiyor ama @bengikurtcebe’nin olduğu evlerden ekstra mutlu ayrılıyoruz. Geçen sene @lefirin’da bizim için yaptığı pastadan sonra Bengi şimdi de efsanevi browniesiyle geldi. Bu akşamki evde ... Ramazan ayında öğrenci evlerine konuk olmaya başlayalı tam 3 sene oldu. Her ev çok zevkli geçiyor ama @bengikurtcebe’nin olduğu evlerden ekstra mutlu ayrılıyoruz. Geçen sene @lefirin’da bizim için yaptığı pastadan sonra Bengi şimdi de efsanevi browniesiyle geldi.
Bu akşamki evde hep sporla içli dışlı bir grup vardı. Hem de ne spor 🏉
@bilgiofficial’de farklı bölümlerde okuyan 6 öğrenci @bilgihunters’ta futbolcu.
Bu akşam konumuz amerikan futbolu, spor ve tabiki yemek 😁
Menümüzde ise minestrone çorbası, çıtır tavuk kanat, sosisli mac’n cheese, mini burger, süzük ve salata vardı. Hepsini ve yapım aşamalarını storielerde paylaştım. ✌🏻
Destekçilerimiz sayesinde sizlere daha fazla evden sesleneceğiz. Bu haftanın son evine Cihangir’de konuk olduk. Gelecek hafta ise şehir dışında farklı yerlerden sizlere sesleneceğiz.
Destekçilerimiz
@toyota_turkiye
@komili.zeytinyagi
@banvit
ve
@nescafe3u1arada’ya teşekkür ederiz.
Gelecek haftaya kadar kendinize iyi bakın ✌🏻
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #iftardasizdeyiz
Read more
Loading...
Bir efsane festivali daha geride bıraktık. @bozcaadacazfestivali’nde akşamları harika vakit ...
Media Removed
Bir efsane festivali daha geride bıraktık. @bozcaadacazfestivali’nde akşamları harika vakit geçirip gündüzleri de adada rekor kıran sıcak havaya inat buz dolu kovalarla kendimize geldik. Dün bu fotoğrafı plajını çok sevdiğim @pelagosbeachotel’de çektim. Hemen sonrasında da ... Bir efsane festivali daha geride bıraktık. @bozcaadacazfestivali’nde akşamları harika vakit geçirip gündüzleri de adada rekor kıran sıcak havaya inat buz dolu kovalarla kendimize geldik.
Dün bu fotoğrafı plajını çok sevdiğim @pelagosbeachotel’de çektim. Hemen sonrasında da @ogulturkkan’ın peynir - bira eşleşmesiyle birlikte #KendineHas tadım etkinliğine katıldım. Yine efsane bilgilerle ve anılarla dönüyorum İstanbul’a...
Storieler silinmeden lütfen göz atın 😉
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusubozcaada #bozcaada #island #KendineHas #Bomonti #beer #bira #pelagosbeach #pelagosotelbeach #seyahat #travelling #travel #mytravelgram #instatravel
Read more
Loading...