Alan z için dönem

Loading...


Unique profiles
71
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Cihangir, Beyoğlu, Mevhibe İnönü Çocuk Yuvası, ZEL KEMİK SUYU
Average media age
561.4 days
to ratio
8.1
Bu sayısıyla 4’üncü yılını kutlayan @kafadergisi Koleksiyon Kafası’nda bu ay çok ilginç bir #bebek ...
Media Removed
Bu sayısıyla 4’üncü yılını kutlayan @kafadergisi Koleksiyon Kafası’nda bu ay çok ilginç bir #bebek koleksiyonu var... Sevgili Serdar Başbuğ @iserdarbasbug , opera ve tiyatrodan, reklam ve dizilere pek çok önemli proje için dönem kostümü tasarlamış, Türkiye'nin alanında en yetenekli ... Bu sayısıyla 4’üncü yılını kutlayan @kafadergisi Koleksiyon Kafası’nda bu ay çok ilginç bir #bebek koleksiyonu var...
Sevgili Serdar Başbuğ @iserdarbasbug , opera ve tiyatrodan, reklam ve dizilere pek çok önemli proje için dönem kostümü tasarlamış, Türkiye'nin alanında en yetenekli ve okullu isimlerinden... Muhteşem Yüzyıl'ın kostümlerini de tasarlayan Başbuğ ile etkileyici bebek koleksiyonu üzerine konuştuk.
Serdar’ın başlığa da çıkardığımız sözüne bayıldım:
'Sette Hatice Sultan'a bebeklerimden biri yürüyor gibi bakıyorum' .
.
.
.
.

#koleksiyonkafası #Annettehimstedt #koleksiyonkafasi #nornekdergi #serdarbaşbuğ #doll #dollscollector #bjddoll #boudoir #boudoirdoll #lenci #lencidoll #papiermache #paipermâché #baby #dolls #haticesultan #dollclothing #dollcollector #istanbul #turkey #muhtesemyuzyil
Read more
Loading...
. Söze "bir başka lohusa hikayesi" diye afilli bir giriş yapmak güzel olabilirdi. Ancak değildi. ...
Media Removed
. Söze "bir başka lohusa hikayesi" diye afilli bir giriş yapmak güzel olabilirdi. Ancak değildi. Benim hikayem de herkesin yaşadığı kadar zor ve karanlıktı. Çok fazla  yetersizlik ve gözyaşı içeriyordu.  Canım lohusa kardeşim; azıcık dinlersen ben de anlatayım mı? Ben göğüsleri ... .
Söze "bir başka lohusa hikayesi" diye afilli bir giriş yapmak güzel olabilirdi. Ancak değildi. Benim hikayem de herkesin yaşadığı kadar zor ve karanlıktı. Çok fazla  yetersizlik ve gözyaşı içeriyordu.  Canım lohusa kardeşim; azıcık dinlersen ben de anlatayım mı?

Ben göğüsleri eve gelir gelmez sütle dolmuş, normal doğum yaptığı için hareket kısıtlaması olmayan,  annesi ve eşi hatta zaman zaman kız kardeşi  yanında olan, destek alan bir lohusaydım. Peki neden böyle zor bir dönem yaşadım?

Hamileliğin sona ermesinden kaynaklanan hormonel değişimler, uykusuzluk, kısacık uykularda gördüğüm kabuslar ve daha akabinde çok uykusuzluk en temel sebepleriydi biliyorum. Bir diğer sebep ise sütüm bebeğime yetmediği için değil de; sütümü bebeğim reddettiği için yaşadığım yetersizlik duygusuydu.Ben eğer iyi bir anne olabilseydim bebeğim beni emer, ya da sağdığım sütü içer diye düşünüyordum. İçsesim "iyi bir anne değilsin ve olamayacaksın" diye çığlıklar atarken; ben sessiz sesiz ağlıyordum. Emzirme problemleri ve besin alerjisiydi aslında benim canıma okuyan ama o zamanlar ben, benim suçum sanıyordum. Sadece benim beceriksizliğim! ... Canım lohusa kardeşim 40 gün değil!
Galiba yedi ay sonraydı, nefesimin artık ciğerlerime ulaştığını hissetmelerim. Ama geçti işte, geçiyor gerçekten.Her şeyin üstesinden geldim, geldik. Besin alerjisini fark ettik; bebeğim çok daha mutlu ve huzurlu oldu. Zamanla meme ucu yaralarım iyileşti ve tabi ki ruhum da.

Not: Resimdeki biziz, beşinci günümüz. Elimde ki biberonda da taze sağılmış ılık  ılık sütüm. Bebeğim birazını içip bıraktıktan sonra, kalanı lavaboya dökerken, nefesim kesilene kadar ağladım. Oysaki değmezdi. Ama ben farkında değildim! Çünkü lohusaydım.
.
İçerik editörü:@alerjiylebuyuyorum
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
#lohusayimfarkindayim
#onuncuay
Read more
Anne sütü neden önemli? Sizce? . #Repost @mucizesende with @get_repost ・・・ Mucizevi formülüne ...
Media Removed
Anne sütü neden önemli? Sizce? . #Repost @mucizesende with @get_repost ・・・ Mucizevi formülüne göz attığınızda anne sütünün neden bu kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Anne sütü bebeğinizi yalnızca çocukluk döneminde korumakla kalmaz aynı zamanda yetişkinliğe de hazırlayıcı ... Anne sütü neden önemli?
Sizce?
.
#Repost @mucizesende with @get_repost
・・・
Mucizevi formülüne göz attığınızda anne sütünün neden bu kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Anne sütü bebeğinizi yalnızca çocukluk döneminde korumakla kalmaz aynı zamanda yetişkinliğe de hazırlayıcı zengin bir besin kaynağıdır. Anne sütünün yararları şu şekilde sıralanabilir: 💞Her annenin sütü kendi bebeğine özgüdür. 1 aylık bebeğe sahip anneyle, 6 aylık bir bebeğe sahip annenin sütleri arasında besin değerleri olarak farklılıklar vardır. Diğer bir deyişle, vücudunuz bebeğinize en uygun sütü üretmektedir.
💞Sindirimi çok kolay olan bir besindir ve sütünüz, bebeğinizin ihtiyacı olan vitamin ve minerallere yeterli miktarda sahiptir. Kolay sindirimi sayesinde mineraller ve vitaminler kolaylıkla emilebilir. Bebeğiniz fazla mineral ve vitamin almadığı için böbrek gibi organlarına fazla yük binmemiş olur.
💞Anne sütünün içeriğinde bebeğinizi mikroplardan koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren maddeler bulunur. Bu nedenle anne sütü alan bebeklerde bağırsak enfeksiyonlarına ya da üst solunum yolu enfeksiyonlarına çok daha az rastlanır.
💞Anne sütü ile beslenen bebeklerde karın ağrısı ve kabızlık gibi sorunlarla çok az karşılaşılır. Ayrıca mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek bebeğinizin ishal olmasının da önüne geçer.
💞İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde antibiyotik kullanımı gerektiren hastalıkları azaltır.
💞Emzirme sırasında sıcaklığı her zaman bebeğiniz için ideal ısıdadır bu nedenle pratik bir besin kaynağıdır.
💞Çocukluk ya da yetişkinlikte oluşabilecek astım, obezite, diyabet gibi bazı kronik rahatsızlıkların oluşma riskini azaltır.
💞Bebeğinizin organlarının sağlıklı bir şekilde gelişmesine olanak verir. Ayrıca kemik, çene ve diş gelişimde de önemli rolü vardır.
💞Bebeğinizin ruhsal, bedensel ve zekâ gelişimine yardımcı olur. Dikkat azlığı sendromu, ilgisizlik gibi olgularda, anne sütü önem kazanır.
💞Alerjiye karşı koruyucudur ve bebeğinizi pişikten korur. #mucizesende #dünyaemzirmehaftası #worldbreastfeedingweek #breastfeeding #bebek #emzirmek #emziriyorum #emzirmehaftası #annesütü
Read more
Bugün avukatlar günü.Malum benim eşim,kayınvalidem,kayınpederim,yengem avukat olduğundan ...
Media Removed
Bugün avukatlar günü.Malum benim eşim,kayınvalidem,kayınpederim,yengem avukat olduğundan unutmam pek mümkün değil :) Hazır #tbt ye denk geldiği için çocuğu ile annesinin elinden avukatlık ruhsatını alan babamızın töreninden bikaç foto paylaşmak istedim.Biz ailecek biraz zoru ... Bugün avukatlar günü.Malum benim eşim,kayınvalidem,kayınpederim,yengem avukat olduğundan unutmam pek mümkün değil :) Hazır #tbt ye denk geldiği için çocuğu ile annesinin elinden avukatlık ruhsatını alan babamızın töreninden bikaç foto paylaşmak istedim.Biz ailecek biraz zoru severiz.Levent Boğaziçi Ünv Turizm İşletme Mezunu.Ben Lal’e hamileyken 2. Ünv okumak ve aile mesleğini yapmak istediğine karar verdi.Tekrar ünv sınavına girip hukuk fakultesini kazandı.Hiç sene kaybetmeden mezun oldu.Evet zor oldu.Evde bir bebek ,ünv okuyan bir eş 😂😂😂 Eşim gündüz okula gidiyor, öğleden sonra müzik okuluna geliyor işleri birlikte götürüyorduk.Sana neden zor oldu kadın kocana asıl zorluk derseniz eğer, kıskançlık desem🙈🙈 😂😂😂 Yeni doğum yapmışım.Hormonlar ve kilo tavan.Tanımadığım bir ortama eşi yollamak.Tabiki karma ünv ama bana nedense sadece okulda genç kızlar varda nesli tükenen tek erkekte benim kocammış gibi gelirdi.En çok kavga ettiğimiz senelerdi sanırım 🙈 Ama böyle hissetmeme sebep olan,eşeğin aklına karpuz kabuğu düşüren kız arkadaşlarımı o dönem sildim hayatımdan.Neyseki bu yaz her kem göze,her türlü manyak insana ,başımıza gelen birçok maddi,manevi felakete direnen evliliğimiz 10. Yılı devirecek.Ama size bir itirafta bulunayım.Eşi avukat olunca insanın evde attığı imzalara ayrı dikkat ediyor.Adam elimden imza alırda boşar falan diye uzun süre korktum 😂😂😂 Şaka bi yana tüm avukatların günü kutlu olsun.Allah’ın eli ,bereketi ,huzuru tüm evlerin,yuvaların üzerinde olsun dilerim.Lal prenseste yanımıza gelince bana heryer ev,bana heryer yuva olacak 🙏 #tbt #avukatlargünü
Read more
Kalbimiz kurumasın diye... Sivas’ı unutmamak için... 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı’nda yitirdiğimiz ...
Media Removed
Kalbimiz kurumasın diye... Sivas’ı unutmamak için... 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı’nda yitirdiğimiz şair-yazar-ressam Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok Akatlı’nın, katliamın 10. yılında babası için hazırladığı Gölgesi Yıldız Dolu, Metin Altıok’un hem şair, yazar ve ressam, hem ... Kalbimiz kurumasın diye... Sivas’ı unutmamak için... 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı’nda yitirdiğimiz şair-yazar-ressam Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok Akatlı’nın, katliamın 10. yılında babası için hazırladığı Gölgesi Yıldız Dolu, Metin Altıok’un hem şair, yazar ve ressam, hem de insan, öğretmen, dost, baba ve eş olarak portresini çizen bir armağan kitap.

Aradan 10 yıl daha geçti. Sivas yarasının sarılması için bir şey yapılmadığı gibi, hâlâ açık duran bu yara, açık hukuksuzluklar yoluyla daha da kanatıldı. Sivas ’93’ü unutmamak, hatırlamak, gittikçe daha da yakıcı bir önem kazanıyor.

Gölgesi Yıldız Dolu’nun genişletilmiş basımını bu sorumluluk duygusuyla sunuyoruz.
Kitapta yer alan “Yirmi Yıldan Başlıklar” ve “Sivas’ı Unutturmamak için” başlıklı yeni bölümlerde, Sivas Katliamı’nın anılmasına getirilen çeşitli itirazlardan Metin Altıok Oratoryosu’na, “zamanaşımı”ndan Sivas mahkûmlarının eve dönüşüne, bir türlü yapılamayan “Utanç Müzesi”nden Metin Altıok Şiir Ödülü’ne, Sivas ’93 oyununa, Menekşe’den Önce belgeseline varıncaya kadar, 20 yıl boyunca görüp geçirdiklerimizi hatırlıyoruz.

Sivas ’93’ün 20. Yılı Anısına genişletilmiş baskı... #gölgesiyıldızdolu #metinaltıok
Read more
Patara Antik Kenti'nde bazilika ortaya çıkarıldı Ahmet ACAR/KAŞ(Antalya), (DHA)- ANTALYA'nın ...
Media Removed
Patara Antik Kenti'nde bazilika ortaya çıkarıldı Ahmet ACAR/KAŞ(Antalya), (DHA)- ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları sonucu M.S. 5'inci Yüzyıl'a ait olduğu tahmin edilen bazilika ortaya çıkarıldı. Akdeniz ... Patara Antik Kenti'nde bazilika ortaya çıkarıldı

Ahmet ACAR/KAŞ(Antalya), (DHA)- ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları sonucu M.S. 5'inci Yüzyıl'a ait olduğu tahmin edilen bazilika ortaya çıkarıldı.
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr. Havva İşkan Işık başkanlığında Patara Antik Kenti'nde sürdürülen kazıların, son 4 yıllık bölümünde yeni bir bazilika (kilise) gün ışığına çıkarıldığını söyledi. Uzunluğu 61, genişliği 32 metre olan bazilikanın yalnız Patara değil, Doğu Anadolu Roması'nın en büyük dinsel yapılarından biri olduğu tahmin ediliyor. Patara'nın tek, erken Hıristiyanlık Likya'sının en erken ve en büyüklerinden biri olduğu belirtilen bazilikanın, üç nefli (bölüm), haç planlı, transept (kilise alanını haç işareti biçiminde vurgulayan çapraz nef) tipinde olduğu kaydedildi. Apsisin (mimari öge) güneyinde trikonkhos (üç yapraklı yonca) planlı bir şapel (tapınak), kuzey yan nef üzerinde Ortaçağ'dan bir şapel konumlandığı belirlendi.
ÇEVRESİNDE 155 MEZAR BULUNDU
Bazilikanın, şu anda ortaya çıkan kalıntılarından M.S. 5'inci Yüzyıl'a ait olduğu düşünülüyor. Yapıda oldukça fazla kullanılan Roma Dönemi'ne ait devşirme malzemelerin altında daha erken döneme ait malzemeler bulunduğu değerlendiriliyor. Geç dönem şapelleriyle 12'nci Yüzyıl'a kadar kullanılan bazilikanın çevresinde 155 mezar ortaya çıkarıldı.
"LİKYA'NIN BÜYÜK KİLİSELERİNDEN BİRİ OLMAYA ADAY"
Kazı başkanı Prof.Dr. Havva İşkan Işık, 4 yıldan bu yana yaptıkları çalışma sonucunda Patara'nın bazilikasını ortaya çıkardıklarını anlatırken şöyle dedi:
"Bazilika; 1200 metrekareyi geçen bir alana sahip. Likya'nın büyük kiliselerinden biri olmaya aday. İçinde bulunulan bir kuyu nedeniyle, bir yüksek lisans öğrencimizin önerisi doğrultusunda bir ayazma kilisesi olma olasılığını da çok yüksek buluyoruz. Hemen önümüzdeki yıl, gerekli koruma ve konservasyon önlemlerinin alınması için de planlama ve proje çalışmalarına başlayacağız. En kısa zamanda inanç turizmine kazandırılması için çaba sarf ediyoruz."
Read more
Loading...
Ülkede önemli meseleler olmadığı süreçte konuşmak istemiyorum.Ama ben ülkeyi yönetmiş birisi ...
Media Removed
Ülkede önemli meseleler olmadığı süreçte konuşmak istemiyorum.Ama ben ülkeyi yönetmiş birisi olarak bu kadar tecrübe sahibi olmuş birisi olarak yaşadığımız ekonomik krizde sessiz kalmayı kendime vicdanıma kabul ettirmem mümkün olmaz.Ben ekonomist veya stratejist de değilim.Hükûmet ... Ülkede önemli meseleler olmadığı süreçte konuşmak istemiyorum.Ama ben ülkeyi yönetmiş birisi olarak bu kadar tecrübe sahibi olmuş birisi olarak yaşadığımız ekonomik krizde sessiz kalmayı kendime vicdanıma kabul ettirmem mümkün olmaz.Ben ekonomist veya stratejist de değilim.Hükûmet ekonomik krizle baş edememektedir.Ekonominin dümeninde olanlar tecrübe sahibi olmadığı maalesef aşikâr.Ekonomide sağlam somut adımlar,atılımlar atılmamaktadır.Bizde bir atasözü vardır;''eşeğini sağlam kazığa bağlamak'' diye.Tevekkül dediğimiz kavram aslında bu olayla örtüşüyor.Ama biz tevekkül kavramını veya laiklik kavramını hâla kavramış değiliz millet olarak.Ekonomide Abd'nin yaptırımlarına somut yaptırımlar uygulamak yerine Allah'a sığınmayı doğru bulmuyorum.Elbette Allah mazlumların ve haklı olanların yanındadır.Fakat olmayacak duaya amin denmez.Bu krizi atlatmak için;önce yargıdan başlanması lazım.Adaleti sağlam zemine tesis etmeniz lazım edemezseniz o yapı sallanır.Rahip Brunson olayında yaşadığımız gibi.Yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü ve evrensel hukuk normları uygulanmalıdır.Bu noktada Merkez bankasının bağımsızlığı şart.Yapısal reformların acilen alınması lazım çok geç kalındı.Atacağı adımlar hayati önem taşıyor.Döviz alıp satmak veya Tl'ye çevirmek doğru fakat; uzun vadede bizim işimize yaramaz.Tüketim modeli yerine ülke olarak bir yere Abd'ye bağımlıyız doğrusunu söylemek gerekirse.Üretmek zorundayız bir yere bağımlı kalmak istemiyorsak.Abd ve Trump yönetimi antidemokratik faaliyetlerine attığı imzalar ve aldığı kararlarla günden güne belli oluyor.Abd'de yönetim boşluğu krizi var.Bu Türkiye'ye diplomasi alanında yarar getirmez.Türkiye'nin bu noktada kararlı somut adımlar atması basınında gündemi ekonomi olması lazımken muhalafet partilerin iç karışıklıkları ve kurultaylarının tartışılmaması lazım.Bütün vatandaşlarımız bir ve beraber olduğu sürece bu krizdende atlatılacağından, kuşkum yoktur.

Saygılarımla
Mesut Yılmaz
Read more
Başlarına gelen büyük talihsizlikler sonucu yaşadıkları yerden çok uzaklara taşınmak isteyen ...
Media Removed
Başlarına gelen büyük talihsizlikler sonucu yaşadıkları yerden çok uzaklara taşınmak isteyen Erich Scheurmann ve eşi, bir rastlantı sonucu karşılaştıkları Samoalı bir gencin Büyük Okyanus'ta Polinezya Adaları'nda yer alan Samoa'yla ilgili anlattıklarından öyle etkilenirler ... Başlarına gelen büyük talihsizlikler sonucu yaşadıkları yerden çok uzaklara taşınmak isteyen Erich Scheurmann ve eşi, bir rastlantı sonucu karşılaştıkları Samoalı bir gencin Büyük Okyanus'ta Polinezya Adaları'nda yer alan Samoa'yla ilgili anlattıklarından öyle etkilenirler ki, buraya seyahat etmeye karar verirler. Göğü Delen Adam, bir diğer ismiyle "Papalagi" ise yazarın bu seyahatinde tanıştığı Kabile Reisi Tuiavii'nin notlarını içerir. Tuiavii bir dönem Avrupa'da yaşamıştır ve böylece kendi yaşamları ile Avrupalıların yaşam tarzını mukayese imkânı bulur. Papalagi, her ne kadar bölge insanının beyazlar için kullandığı isim olsa da göğü delen adam anlamına gelir. Bir gün ufukla denizin birleştiği yerden bir delik açılır ve beyazları taşıyan bir gemi gelir bu delikten. İsmin hikâyesi de böyledir.
Göğü Delen Adam, hiçbir şekilde beklentimi karşılamayan, neredeyse hiçbir açıdan sevmediğim bir kitap oldu. Kötü bulduğum, okumasam da olur dediğim, en azından iyi yönlerini öne çıkartıp tahammül ettiklerim arasına giremeyen kitaplardan birisi... Bu derece geniş popüleriteye sahip bir kitap acaba Jose Saramago tarafından okunmuş mudur diye de düşünmeden edemedim bir yandan da. Çünkü Saramago okurken neler görüyorsak tam tersi sunuluyor sanki bu kitapta. En azından bana öyle geldi ya da. Tamamen ilkel, insanlığın en ham halinde kalmış diyebileceğimiz yerlilerin gözünden beyaz insanlara bakış ve onlar gibi olmama öğüdü diyebiliriz aslında bu kitap için. Fikir olarak çok dikkat çekici gelse de ben hakaretvari aktarılış biçimini ve hiçbir şekilde gelişim gösterme, tanrıya bağlı kal mesajlarını anlamsız, fikri baltalayan etkenler olarak gördüm. Birilerinin doğrularını okumak da hiç hoşuma gitmez zaten. Buraya da kitapla ilgili kendi doğrularımı ve çıkarımlarımı yazmak istemezdim, yazmam da genellikle ama bu kez başka türlü yazamadım işte. Yine de kitabın çok beğenildiğini ve yayınevinin en çok satan kitaplarından biri olduğunu da değerlendirin eğer okumak istiyorsanız ki bilirsiniz, Ayrıntı en harika ve kaliteli yayınevlerinden biridir.
Read more
Loading...
Suyun Sabrı... Yosun tutmuş taşları döve döve aşağılara inen, cılız ama buz gibi berrak sular ...
Media Removed
Suyun Sabrı... Yosun tutmuş taşları döve döve aşağılara inen, cılız ama buz gibi berrak sular karşılar sizi ilk olarak. Bu sular  kendisini çevreleyen yeşile kesmiş ormana hayat sunar. Hele ki güneşe doğru uzanmak için birbiriyle yarışan kayınlar, Istranca ormanlarının süsüdür. ... Suyun Sabrı...
Yosun tutmuş taşları döve döve aşağılara inen, cılız ama buz gibi berrak sular karşılar sizi ilk olarak. Bu sular  kendisini çevreleyen yeşile kesmiş ormana hayat sunar. Hele ki güneşe doğru uzanmak için birbiriyle yarışan kayınlar, Istranca ormanlarının süsüdür. Suyun düze kavuştuğu mesire alanının bulunduğu yerden yukarı doğru uzanan dar patikayı takip ederek bu saklı güzelliğe doğru adımlarınızı atmaya başlarsınız. Mağarayı saklayan, girişteki devasa taş kemer sizi büyüleyecektir. Suyun taşa şekil veren bu gücü karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.
Taş sütunu mağraya doğru geçerken, hemen başınızın hizası kadar bir yükseklikten taşlara tutunarak dimdik yükselen, derenin yarattığı nem sebebiyle üzeri yosun bağlamış devasa ağaç da bir o kadar şaşırtıcıdır. O ana kadar mağranın nerede olabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Taş sütunu geçip, köşeyi dönünce Dupnisa’nın girişi görünüverir.
Milyonlarca yıl önce oluştuğu bilinen Dupnisa Mağarası’nın yaklaşık olarak 180 milyon yıl önce oluştuğu bilinmektedir. Birbiri ile bağlı üç mağaradan oluşmuş olan Dupnisa Mağarası yaklaşık olarak üç bin metre uzunluğa sahiptir.
Vaktinizi ayarlayıp mutlaka görmelisiniz 💫 #dupnisamağarası #doğa #ışıkoyunları
Read more
Herkese tekrar Merhaba! Bugün sizlerle cilt bakımı rutinimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle ...
Media Removed
Herkese tekrar Merhaba! Bugün sizlerle cilt bakımı rutinimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle cildim normalden karmaya dönük ve problemli bir cilt değil. Bunun için cildime olabildiğince az ürün kullanmak istiyorum. Ilk olarak haftada 3 kere uyguladığım peelingimden bahsetmek istiyorum. ... Herkese tekrar Merhaba!
Bugün sizlerle cilt bakımı rutinimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle cildim normalden karmaya dönük ve problemli bir cilt değil. Bunun için cildime olabildiğince az ürün kullanmak istiyorum. Ilk olarak haftada 3 kere uyguladığım peelingimden bahsetmek istiyorum. Bu peelingi sevip sevmediğimi daha çözemedim açıkçası eğer hafif ve küçük peeling tanecikleri olan bi ürün istiyorsanız bu ürünü deneyebilirsiniz ama ben biraz daha büyük ve cildimi arındırabilecek bi ürün arıyorum. Bu ürünü kullandığımda derin bi temizlik hissi hissedemiyorum açıkçası benim beklentimi karşıladığını düşünmüyorum. Peeling olarak favorim kesinlikle Yves Rocher Kayısılı peeling ancak her istediğim de bulamıyorum ve bulunca mutlaka stokluyorum 😁 Bittikten sonra bu ürünü almam sanırım. Yüz temizleme jeline gelicek olursak neutrogena pembe greyfurttan çok daha fazla sevdiğimi söyleyebilirim. Her gün kullanıyorum icinde buyuk tanecikleri olan bir ürün ama bu tanecikler peeling gibi yüzünüzü acıtmıyorlar suyla birlesince yumusuyorlar. Bu ürünü cildime uyguladıktan sonra çok yumuşak ve temiz bi cilde sahip olduğumu hissediyorum. Bu nedenle bittikce alacağım bir ürün kesinlikle 👍 Tonik için pek fazla bir şey söyleyemeyeceğim çünkü benim ihtiyacımı karsilayan ve oldukca bereketli bir ürün az bir miktari bütün yüzüme yetiyor. Ama bence tonik olarak gül suyu kullanmak kesinlikle daha mantıklı. Yeniden alır mıyım bilmiyorum ancak ürün hakkında kötü birsey soyliyemem. Oncelikle bazı tonikler gibi yüzünüze sürdüğünüzde yanma hissi bırakmıyor ve yüzünüzü kızartmıyor. Ve cok güzel kokuyor. Bu serinin ürünlerini yuzune uygularken çikolata kokusu alan tek ben miyim? 😂 Garnier Nem Dengesi kremine gelirsek ben gerçekten bu üründen memnun kaldım. Yağsız ve bence ince yapılı ancak makyaj altına uygulayacaksanız bi 10 dakika önceden uygularsanız daha iyi bi sonuç alırsınız. Cildimi yumuşatıyor ve rahatlatıyor. Sanırım bittikten sonra bu ürünle devam edicem. 👍
Read more
Bozcaada’nın en çekici yanlarından biri tertemiz berrak denizi, bakir koyları ve kuytu plajları. ...
Media Removed
Bozcaada’nın en çekici yanlarından biri tertemiz berrak denizi, bakir koyları ve kuytu plajları. İnsanı şaşırtacak güzellikteki irili ufaklı koyların çoğu denize girmek için uygun. Adada yaz dönemi, kuzeyden esen poyraz sayesinde bunaltıcı geçmiyor. Eylül-ekim ayları deniz suyu ... Bozcaada’nın en çekici yanlarından biri tertemiz berrak denizi, bakir koyları ve kuytu plajları. İnsanı şaşırtacak güzellikteki irili ufaklı koyların çoğu denize girmek için uygun. Adada yaz dönemi, kuzeyden esen poyraz sayesinde bunaltıcı geçmiyor. Eylül-ekim ayları deniz suyu sıcaklığının en yüksek olduğu dönem. Rüzgarın hafiflemesi ve plajlardaki kalabalığın çekilmesi sayesinde denizin keyfine doyum olmuyor.
Ünlü Ayazma Plajı altın rengi, incecik kumu ve pırıl pırıl turkuaz denizi ile oldukça etkileyici. Akvaryum Plajı gerçekten harika. Bunun dışında da çok sayıda kumsallar var. Habbele, İğdelik, Sulubahçe, Ayana, Tuzburnu, Tuzlubahçe, Akdere ve Tekirbahçe koyları da denize girmek için ideal yerlerden.
Beylik Koyu’nda yer alan Mercy God adlı kuru yük gemisi bu koya güzellik katıyordu ama bu yıl oradan kaldırıldı. Zamanında hukuki nedenlerle bu tekne seferlerden men edilmiş ve Çanakkale açıklarına demirletilmiş, zamanla sürüklene sürüklene tekne Beylik Koyu’na kadar ulaşmış ve yaklaşık iki senedir kurtarılmayı bekliyor.
Denize gitmeden önce rüzgarın poyraz mı yoksa lodos mu estiği bilmeniz gerekiyor çünkü adada denize girilecek yeri rüzgarın yönü belirliyor. Kuzeyden esiyorsa (poyraz) güneye, güneyden esiyorsa (lodos) kuzeye yönelmek gerekiyor. Rüzgar olmadığında adadaki tüm koylarda deniz çarşaf gibi oluyor. Genelde adada poyraz esiyor bu durumda güneydeki koylar dalgasız ve sakin oluyor. Eğer lodos esiyorsa adanın doğu ve kuzeydeki koyları sakin oluyor. Yani endişeye yer yok, en rüzgarlı havada bile denize girebileceğiniz sakin bir koy bulabiliyorsunuz. Ayrıca yazın ada ne kadar kalabalık olursa olsun denize girilecek tenha koylar bulabiliyorsunuz. Ekranda gördüğünüz yer #bozcaada nın en güzel koylarından #tuzburnu nda kendine özel bir plajda konumlanan ve 19 adet bungalow odasıyla hizmet veren Ataol Beach @ataolciftligi ise nefis plajıyla ön plana çıkan bir otel. #ataolbeach #çanakkale #ege #ada #tatil #travel #travelgram #travelblogger #beach #beautifuldestinations #ayazma #ayazmaplajı #beautiful #deniz #sea #mare #vacation #holiday #turkey
Read more
GÖBEKLİTEPE DE ARTIK UNESCO’DA 🏵🏵🏵 Günaydın! Günlerdir yazmak istediğim güzel bir haber var. ...
Media Removed
GÖBEKLİTEPE DE ARTIK UNESCO’DA 🏵🏵🏵 Günaydın! Günlerdir yazmak istediğim güzel bir haber var. Bu sabah fırsat buldum. Biliyorsunuz Göbeklitepe, UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne kalıcı olarak alındı. Bilmiyorsanız da bu harika haberi benden duymuş oldunuz. Göbeklitepe’yi ... GÖBEKLİTEPE DE ARTIK UNESCO’DA
🏵🏵🏵
Günaydın! Günlerdir yazmak istediğim güzel bir haber var. Bu sabah fırsat buldum. Biliyorsunuz Göbeklitepe, UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne kalıcı olarak alındı. Bilmiyorsanız da bu harika haberi benden duymuş oldunuz.
🎬🎬🎬
Göbeklitepe’yi daha önce birkaç kez hem sosyal medyada hem gazetede yazdım. Yetmedi bir de program çektik; @ayricaliklirotalar da bu cumartesi Berlin’i, gelecek hafta cumartesi sabahı ise Göbeklitepe’yi anlattığımız Urfa bölümünü izleyeceksiniz.
🏛🏛🏛
Şanlıurfa merkeze 17 km uzaklıkta yer alan Göbeklitepe, dünyanın en eski arkeolojik tapınağı. Göbeklitepe keşfedilmeden önce, bu unvanı M.Ö. 5000 yılına tarihlenen Malta Adası'ndaki tapınak taşıyordu. Ama bizim topraklarımız sayesinde, bu geçmiş 12 bin yıl geriye gitti ve tüm ezberleri bozdu.
🍇🍇🍇
Neolitik dönemde avcılık ve toplayıcılık ile birlikte insanların ilk kez tarıma yöneldiği, buradaki kazılarda ortaya çıkarıldı. Yabani şekilde yetişen buğday, arpa, mercimek türü ürünlerin ilk kez burada deneme yanılma yoluyla ekildiği düşünülüyor.
🐎🐎🐎
Hayvanların evcilleştirilmesi ve ilk dini ve sivil mimari örneklerinin ortaya çıkması da aynı dönem. Yani Göbeklitepe'de bulunanlar, yaklaşık 12 bin yıl önce yerleşik hayata geçen eski insanların inançlarını ve yaşamlarını yansıtan önemli belgeler.
🌿🌿🌿
Göbeklitepe 2011 yılından beri UNESCO’nun geçici miras listesinde bekliyordu, artık bir dünya mirası olduğu tescillendi. Umarım bölge turizmine pozitif yansımalarını hep birlikte görürüz.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Bu arada, Göbeklitepe bizden UNESCO’nun kalıcı listesine giren 18. yer. Geçici listede ise 78 aday bekliyor. Darısı onların başına!
🔻
İlk fotoğraf @admbrs 2. fotoğraf @saffetazak
-•-•--•-•--•-•--•-•--•-•--•-
ÇEKİLİŞLERİ KAZANANLAR!
🎉
14 Temmuz’da @mesayasam ile yaptığımız Bodrum’daki partimize gelmeye hak kazananlar; @emryldrmm @natura_smile_05 @bussboo @zavotcuirmak @sersanarslan oldu.

23 Eylül’de başlayacak Boğaz turlarımdan birine @lexusturkiye yi takip ederek katılma hakkı kazananlar; @burak_atar @nihanozyurtt @semasvg_ @serengul_engin @personadesconocidatr oldu.
☎️
KUTLARIM! Detaylar için lütfen 0532 296 96 22 numaralı telefondan Aslı Özlen ile bağlantı kurun.
Read more
Loading...
Eski eserleri muhafaza etmek önemli bir sorumluluk. Muhafaza ederken "insanlardan saklamak" ...
Media Removed
Eski eserleri muhafaza etmek önemli bir sorumluluk. Muhafaza ederken "insanlardan saklamak" düştüğümüz hatalardan biri. Bu fotoğrafın bir benzerini çekebilmek umuduyla Bakırköy Fildamı Sarnıcı'na gittim. Arkeolojik kazı alanı olması gerekçesiyle fotoğraf çekmeme müsaade edilmedi. ... Eski eserleri muhafaza etmek önemli bir sorumluluk. Muhafaza ederken "insanlardan saklamak" düştüğümüz hatalardan biri. Bu fotoğrafın bir benzerini çekebilmek umuduyla Bakırköy Fildamı Sarnıcı'na gittim. Arkeolojik kazı alanı olması gerekçesiyle fotoğraf çekmeme müsaade edilmedi.
Sarnıcın içinde bir zamanlar konser alanı olarak kullanıldığı dönemden kalma sahne platformu dururken. Dize kadar uzamış otlar varken. Sarnıcın sırtına bindirilen saçma prefabrik Bakırköy Belediyesi binaları dururken... Benim çektiğim fotoğraf yüzlerce yıllık sarnıç için tehlike oluşturdu. Ne desem, nerelere gitsem?

Merak edenler için... Fotoğraf 1930'lu yıllarda Artamonoff tarafından çekilmiş. Yapı Bizans döneminde su biriktirme maksadıyla yapılmış. Osmanlı zamanında bir dönem yük taşıyan filler için ahır olarak kullanılmış. İsmi de bu yüzden "Fil Damı". Filler gidince sarnıç tabanı bostan vazifesi görmüş.

#bakırköy #istanbul #fildamı
Read more
Eveeet bir tutulmayı daha geride bıraktık ama etkileri önümüzdeki, 2,5 ay boyunca sürecek. Her ...
Media Removed
Eveeet bir tutulmayı daha geride bıraktık ama etkileri önümüzdeki, 2,5 ay boyunca sürecek. Her türlü sosyal mecradan yazılı, sözlü, görüntülü anlattım. Sadece toparlamak için yazıyorum. Tutulma Yengeç burcunda idi. 2,5 ay boyunca hepimizin gündeminde, aile- aile sağlığı, aile ilişkileri, ... Eveeet bir tutulmayı daha geride bıraktık ama etkileri önümüzdeki, 2,5 ay boyunca sürecek. Her türlü sosyal mecradan yazılı, sözlü, görüntülü anlattım. Sadece toparlamak için yazıyorum. Tutulma Yengeç burcunda idi. 2,5 ay boyunca hepimizin gündeminde, aile- aile sağlığı, aile ilişkileri, aidiyet meseleleri, yerleşim, ev alma-satma-kiralama, güvenlik, sevdiklerinizin güvenliği, kişisel güvenliğiniz, çocuklar, hamilelik, beslenme, barınma, yuva kurma, evlenme, düzen, duygusal bağlar kurmak falan filan…
Bunlar zaten cepte! Ama daha önemli bir mesele var bu tutulmada; bu tutulma plutonik bir tutulma idi. Yani değişim-dönüşüm- yok oluş- bazen ölüm- bitiş- kaos! Bu tutulma sürecinde hayatınıza meydana gelecek olayları dikkatle takip edin, zira geri dönüşü olmayan konu ve temalarla karşılaşacağız. Bu dönem meydana gelecek olan iyi veya kötü sonların hepsi gerçek son ve gerçek bitiş. Çaba sarf ettiğiniz ve karşılık alamadığınızı düşündüğünüz her ne varsa artık bunları sona erdirme zamanı! Kendinizi enayi yerine koydurmayın, baktınız bir şeyler olmuyor zorlamayacaksın! Tutulmanın asıl meselesi işte bu. Şimdi düşün bakalım hayatını, enerjini emen, zamanını tüketen nelerle yaşıyorsun ? Neleri sözde konfor alanı haline getirip içinde kaybolmuşsun ? İşte bu 2,5 ay bunları tespit edip harekete geçme zamanı!
Değiş- dönüş – bitir ki yerine yenileri gelsin! Sen aynı kaldığın sürece, yaşadığın senaryolarında farklı olmasını bekleme! Bu kendinle ilgili bir davranış veya düşünce şekli bile olabilir. Zaten asıl zor onları zihinlerimizin hapishanelerinden kurtulmak! O zehirli düşünceleri terk etmek ama yapabilirsin!
Benden bu kadar, gerisi artık sana kalmış ;) Not : 10 kilo verdim 🙊 8 daha vericem az kaldi 😁
Read more
 #YOUniversity yeni dönem 19 SUBAT 2018 başlıyor! Kendimizi bütünüyle tanımadan, bilincimizin ...
Media Removed
#YOUniversity yeni dönem 19 SUBAT 2018 başlıyor! Kendimizi bütünüyle tanımadan, bilincimizin uyuyan taraflarını kendi ışığımızla aydınlatmadan, özgürlüğümüze giden yolu bulamayız. #Youniversity, kendini tanıma yolculuğunda kendi derinliklerine inip yaratımlarının ve hayat ... #YOUniversity yeni dönem 19 SUBAT 2018 başlıyor! Kendimizi bütünüyle tanımadan, bilincimizin uyuyan taraflarını kendi ışığımızla aydınlatmadan, özgürlüğümüze giden yolu bulamayız.
#Youniversity, kendini tanıma yolculuğunda kendi derinliklerine inip yaratımlarının ve hayat tecrübelerinin sorumluluğunu almaya hazır olan herkese yol göstermek ve güvenli bir alan açmak için tasarlanmış bir farkındalık okuludur.
6 hafta sürecek olan her bir dönem kendimize nasıl sınırlamalar yarattığımızı, bunlara nasıl takılı kaldığımızı ve bundan nasıl özgürleşebileceğimizi bize farkettiren araçları içermektedir. Enerji bedenimizi tanımak, algı ve hislerimizi geliştirerek ve anda var olarak bedenimizin titreşimini yükseltmeyi öğrenmek ana amaçtır.

Kayıt ve detaylı bilgi için bize 02122120663 ve 05324707533 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. @sintiamzn @ozlemoskay @stevendcomer
Read more
Loading...
Oktay Derelioğlu: Karagümrükspor'u Süper Lig'e taşıyacağız Türk futbolunun unutulmaz ismi ...
Media Removed
Oktay Derelioğlu: Karagümrükspor'u Süper Lig'e taşıyacağız Türk futbolunun unutulmaz ismi teknik direktör Oktay Derelioğlu, futbol yaşantısında büyük bir yere sahip olan TFF 2. Lig takımlarından Fatih Karagümrükspor ile anlaştı. Pazartesi günü top başı yapacak olan Derelkioğlu ... Oktay Derelioğlu: Karagümrükspor'u Süper Lig'e taşıyacağız

Türk futbolunun unutulmaz ismi teknik direktör Oktay Derelioğlu, futbol yaşantısında büyük bir yere sahip olan TFF 2. Lig takımlarından Fatih Karagümrükspor ile anlaştı. Pazartesi günü top başı yapacak olan Derelkioğlu ve ekibi hedefini üst üste iki şampiyonluk olarak belirledi.

Türk futbolunun özellikle Beşiktaş'ın unutulmaz isimleri arasında yerini alan efsane futbol adamı Oktay Derelioğlu 33 yıl önce formasını giydiği Fatih Karagümrükspor'a hoca olarak geri döndü. Derelioğlu Tükiye'nin ve İstanbul'un en köklü kulüplerinden olan Karagümrük'ü şampiyonlukla taçlandırıp hak ettiği lige taşıyacaklarını belirtti.

Daha önce Kahramanmaraş ve Gaziantepspor'da hocalık görevini üstlenen tecrübeli antrenör Derelioğlu ilk hocası olan Süleyman Hurma'nın başkanlığındaki Fatih Karagümrükspor'a teknik direktör oldu. Ekibiyle birlikte yeni sezon hazırlıkları için pazartesi günü top başı yapacak olan Derelioğlu spor servisimize açıklamalrda bulunurken bir dönem Trabzonspor'da Sportif Direktörlük görevini üstlenmiş olan Süleyman Hurma ve Fatih Karagümrükspor'un hayatındaki önemine de değindi. "Üst üste şampiyonluk için hazırız" "Sayın başkanımız Süleyman Hurma benim ilk hocam. Kendisi Karagümrükspor'u alınca bizi yanında görmek istedi. İkimizin de bu kulüpte geçmişimizin olması da bu birlikteliği olumlu etkiledi manevi açıdan da çok iyi oldu. Biliyorsunuz Karagümrükspor 1926'dan bu yana var olan Türkiye'nin ve istanbul'un en köklü kulüplerinden bir tanesi. Hedefimiz iki sene üst üste şampiyonluk olarak koyduk. Karagümrükspor'u olması gereken yere Süper Lig'e çıkaracağız. Tabi bununla ilgili oluşum ve kadro yapılanması kolay olmayacak. Başkanımız ve yönetimiz kulübümüz açısından her şeyin iyi olması adına inanılmaz bir enerji harcıyorlar.İnşallh biz de teknik heyet olarak bu enerjiye katkı sağlayarak doğru transferle ve çalışma sistemimizle Karagümrüğü üst liglere taşıyacağız. Kadromuza kaliteli isimleri dahil ediyoruz. Bir iki tranfsferimiz netleşti. Şenol Can'ı Gaziantepspor'dan aldık renklerimize bağladık yine çalışmalarımız devam ediyor. Pzartesi inşallh yeni sezon için top başı yapacağız.
https://www.thmhaber.
Read more
Bê Şano Nemînin... #Disko5Nolu için son yerler! 7 sezondur izlememiş olanlara duyurulur! 13 ...
Media Removed
Bê Şano Nemînin... #Disko5Nolu için son yerler! 7 sezondur izlememiş olanlara duyurulur! 13 Nisan Cuma, S:20.30, İstanbul -Kumbaracı50 Sahnesi @kumbaraci50 - #MirzaMetin yazdı, #BerfinZenderlioğlu yönetti DÎSKO 5NO’LU \ ŞERMOLA PERFORMANS Bir vahşet anlatısı… Bir örümcek, ... Bê Şano Nemînin...
#Disko5Nolu için son yerler!
7 sezondur izlememiş olanlara duyurulur!
13 Nisan Cuma, S:20.30, İstanbul -Kumbaracı50 Sahnesi @kumbaraci50 -
#MirzaMetin yazdı, #BerfinZenderlioğlu yönetti

DÎSKO 5NO’LU \ ŞERMOLA PERFORMANS
Bir vahşet anlatısı…
Bir örümcek, bir sinek, bir fare, bir köpek, bir gardiyan ve bir mahkûm tek vücutta dile geliyorlar. Aklın ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan insanlık dışı bir vahşeti anlatıyorlar.
Oyun metni “Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi” ile ilgili yazılmış anı, araştırma, belgesel çalışması ve görüşmeler kaynak alınarak yazılmış kurmaca bir metindir. Oyun, reji ve oyunculuk denemeleri, sade dekoru, ışığı ve konusuyla seyirci üzerinde çok sert bir etki yaratıyor.
Nivîskar/Yazan: Mîrza Metîn -
Derhêner/Yöneten:Berfîn Zenderlîoğlu
Lîstikvan/Oynayan: Mîrza Metîn
Sêwirînerê Dikê/Sahne Tasarım: Metîn Çelik
Sêwirînerê Ronahiyê/Işık Tasarım: Alev Topal
Mûzîk: Nizamettin Ariç / Wêneyên Xewnan
Vîdeo: Pia Rönicke & Zeynel Abidin Kızılyaprak
Asîstan: Adar Baran Değer, Alan Ciwan, Sevgi Turan
İngilizce üst yazı çeviri:Ece Dizdar
Wergera jor nivîs ê/Türkçe üst yazı çevirisi: Nazê Yerlikaya
Efekt: Alan Ciwan, Adar Baran Değer
Wêne/Fotoğraf: Nazım Serhat Fırat
1 Perde, 60 dk. / Kürtçe. Oyunda Türkçe ve İngilizce üst yazı kullanılmaktadır.

Xelat/Ödül:
2011 NTVmsnbc yılın en iyileri seçkisinde “yılın en iyi 5 oyunu” arasına seçildi.
2012 TiyatroTiyatro Dergisi Ödülleri “yılın erkek oyuncusu” ödülü.
2012 XII. Direklerarası Seyirci Ödülleri “en iyi tek kişilik prodüksiyon” ödülü.
2012 TiyatroTiyatro Dergisi Ödülleri yılın yapımı, yılın yönetmeni, yılın oyuncusu, yılın ışık tasarımı adayı.
2012 Hürriyet gazetesi seçkisinde “yılın en iyi on perfornansı” arasına seçildi.
2012 Tiyatronline “yılın en iyi tiyatro fotoğrafı” ödülü
Read more
Başlangıç kilisesinin MS 375-395 tarihleri arasında Anadolu`da sıkça rastlanılan hatta Trabzon`da Maşatlık mevkiinde ...
Media Removed
Başlangıç kilisesinin MS 375-395 tarihleri arasında Anadolu`da sıkça rastlanılan hatta Trabzon`da Maşatlık mevkiinde benzer örnekleri bulunan bir mağara kilisesi daha olduğu sanılmaktadır. İlk kilisenin kuruluşu ile mamastır formuna dönüşümünü içeren bin yıllık ara dönem ... Başlangıç kilisesinin MS 375-395 tarihleri arasında Anadolu`da sıkça rastlanılan hatta Trabzon`da Maşatlık mevkiinde benzer örnekleri bulunan bir mağara kilisesi daha olduğu sanılmaktadır. İlk kilisenin kuruluşu ile mamastır formuna dönüşümünü içeren bin yıllık ara dönem henüz aydınlanamamış olup yerel efsanelerin konusudur. Karadeniz Rumları arasında anlatılan bir efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophroinos adlı iki keşiş rüyalarında, Hz. İsa`nın öğrencilerinden Evangelist St. Lukas`ın yaptığı üç Panagia ikonundan, Meryemin bebek İsa`yı kollarında tuttuğu ikonun bulunduğu yer olan Sümela`nın yerini birbirinden habersiz ayrı ayrı yerlerde gördükten sonra deniz yoluyla Trabzon`a gelmiş, gördükleri rüyaları birbirlerine anlatmış ve ilk kilisenin temelini atmışlardır. Bununla birlikte manastırdaki freslerde sıkça yeralıp, özel bir önem verilen Trabzon İmparatoru III. Alexios`un (1349-1390)manastırın gerçek kurucusu olduğu sanılmaktadır. 14. yüzyılda Türkmen akınlarına maruz kalan kentin savunmasında ileri karakol görevi üstlenen manastırın statüsünde Osmanlı fethinden sonra bir değişiklik olmamıştır. Yavuz Sultan Selim`in (1512-1520) Trabzon`da ki şehzadeliği sırasında iki büyük şamdan buraya hediye ettiği, Sultan Mehmed, 2. Beyazıd, 1. Selim, 2. Selim, 3. Murad, İbrahim, 4. Mehmed, 2. Süleyman ve 3. Ahmed`in de manastırla ilgili birer fermanları bulunmaktadır. Osmanlı döneminde manastıra sağlanan imtiyazlar, Trabzon ve Gümüşhane bölgesinin İslamlaşması sırasında özellikle Maçka ve Kuzey Gümüşhane`de Hristiyan ve Gizli Hristiyan köyleri ile çevrili bir alan yaratmıştır. 18 Nisan 1916`dan 24 Şubat 1918`e kadar süren Rus işgali sırasında Maçka civarındaki diğer manastırlar gibi bağımsız bir Pontus devleti kurmak isteyen Rum milislerin karargahı olmuş, mübadele ile bölgedeki Hristiyanların Yunanistan`a gönderilmesinin ardından önemini yitirerek T.C. Kültür Bakanlığı tarafından yakın zamanda onarılana dek kaderine terkedilmiştir.
#sümela #manastır #kilise #trabzon #maçka #karadeniz
Read more
Loading...
"Bugün 7.5 liralık biranın 4 lirası vergi. Evde bira üretimi vergi kaybına da neden oluyor. Bu konudaki ...
Media Removed
"Bugün 7.5 liralık biranın 4 lirası vergi. Evde bira üretimi vergi kaybına da neden oluyor. Bu konudaki görüşlerimizi yetkililerle de paylaştık." Tuncay Özilhan'ın ilk cümleden sonra kahraman olmaktan vazgeçmesi takdir edilesi bir özveri... Sonrasında gelen "ben vergi demedim sergi ... "Bugün 7.5 liralık biranın 4 lirası vergi. Evde bira üretimi vergi kaybına da neden oluyor. Bu konudaki görüşlerimizi yetkililerle de paylaştık." Tuncay Özilhan'ın ilk cümleden sonra kahraman olmaktan vazgeçmesi takdir edilesi bir özveri... Sonrasında gelen "ben vergi demedim sergi dedim. efes sanatı destekliyor öyle konser falan işte" vari açıklaması ile de gönlümüzde taht kurdu. Keşke bu açıklamayı yapmadan önce biraz durup düşünseydi %5'lik düşüşe neden olan sebep gerçekten evde yapılan bira mı diye. Bir düşünelim mesela neler olabilir bu sebepler; - Yakın zamanda ülkede bir çok terör eylemi oldu. Bu sebeple belki de insanlar dışarıya çıkmaya korkar oldu bu yüzden evlere kapandı. Nitekim öyle de oldu. Bunun bir payı olamaz mı düşüşte? - Bir dönem ülkeye gelen turist sayısı azaldı (Rus turistlerde %87 kadarcık). Hani belki bir etkisi olmuştur. Özellikle de güneyde. - Piyasada tekel değilsiniz ya belki rakip bir atak yapmıştır, ürün çeşitliliğini arttırmıştır siz "onun tadını pirinç veriyor" derken. - O kadar zam sonrası az daha ekleyeyim votka içerim diyenler çıktı, başka ürünlere yönlendi belki tüketici. Olamaz mı? - Siz daha iyi bilirsiniz (ki takımın adını değiştirmek zorunda kaldınız) reklam ve festival sponsorluklarının yasaklanması az da olsa etkilemiştir herhalde. - Saat 22.00'dan sonra içki satışının yasaklanması etkiledi belki de. - Yerli üreticilerin piyasaya girmesi (iyi ki varlar ❤️) biraz da olsa etkilemiştir sanki.
Bu ve daha pek çok soruyu sormadan evde bira yapımı düşürmüştür kesin, tez vakitte vergisi alına yaklaşımı kesinlikle harika! Bu şekilde suçlamak yerine suçu önce kendinizde sonra da biradan %53 vergi alan hükümette aramak lazım. Efes'in satışçılarına ve pr'cılarına kolaylıklar diliyorum, işiniz gerçekten çok zor..! Not: Patron her zaman indirim için çıldırmıyormuş.
#beer #bier #bira #birra #biere #cerveza #cerveja #pivo #öl #beeroftheday #instabeer #beerlovers #beerporn #beernerd #beergeek #beergasm #ratebeer #beerblog #beertasting #beerasmus #craftbeer #homebrew #evdebira #butikbira
Read more
Modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in mesleğinde parladığı yerin İstanbul ...
Media Removed
Modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in mesleğinde parladığı yerin İstanbul olduğunu biliyor muydunuz? Gelin bu gece size fark yaratan bir kadının öyküsünü anlatayım… 🏻‍⚕️🏻‍⚕️🏻‍⚕️ Babasının eğitimiyle yakından ilgilendiği Florence Nightingale, matematik ... Modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in mesleğinde parladığı yerin İstanbul olduğunu biliyor muydunuz? Gelin bu gece size fark yaratan bir kadının öyküsünü anlatayım…
👩🏻‍⚕️👩🏻‍⚕️👩🏻‍⚕️
Babasının eğitimiyle yakından ilgilendiği Florence Nightingale, matematik ve tarih üzerine geniş birikim sahibi olarak yetişmiş, 5 dil biliyormuş. Böyle iyi bir eğitimle rahatça yaşayabilirmiş. Ama o, dönemin en zor işlerinden biri olan hastabakıcılığı seçmiş. Sırf bu yüzden ailesiyle ters düşmüş, toplumsal önyargılarla savaşmış ama vazgeçmemiş.
💊💊💊
Kırım Savaşı sırasında İstanbul’a gelip yaralı askerlere bakmış. Mesleğinde parladığı dönem de bu olmuş. Selimiye Kışlasındaki askerlerin bakım koşullarını değiştirmiş. Temel hijyen kurallarının sağlandığı bir düzen kurmuş ve ölüm oranlarında yüzde 90’a yaklaşan azalma sağlamış.
🛏🛏🛏
Gece gündüz demeden yaralı askerlerle ilgilenmiş; elindeki fenerle dolaşması da ona “lambalı kadın” lakabının takılmasına neden olmuş.
🎓🎓🎓
En büyük hayali, hemşireliğin bir meslek olarak kabul edilmesiymiş. 1860’ta Londra'da kurduğu okulla hayalini gerçekleştirmiş ve hemşireliği diploma ile yapılan bir meslek haline getirmiş.
🌡🌡🌡
Kurduğu okul halen meşhur King's College London bünyesinde eğitim veriyor. Doğum günü her yıl "12 Mayıs Uluslararası Hemşireleri Günü" olarak kutlanıyor. Ayrıca adını taşıyan ve adeta hemşireliğin Oscar’ı diyebileceğimiz madalya ise her yıl alanında fark yaratan meslektaşlarına veriliyor.
#SETletarih
🔻
Fotoğraf: @abdullahshhn
Read more
Sevgili Arkadaşlar, bu akşam 21.06’da Ay- Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Koçlar, ilişkinizde ...
Media Removed
Sevgili Arkadaşlar, bu akşam 21.06’da Ay- Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Koçlar, ilişkinizde sorun yaşadığınız kişiler ile aranızı düzeltmenin tam zamanı, fırsatı değerlendirin. Boğalar, karşı cins üzerinde etkili olmak mümkün. Sağlığınıza önem verin. İkizler, kalite ararken ... Sevgili Arkadaşlar, bu akşam 21.06’da Ay- Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Koçlar, ilişkinizde sorun yaşadığınız kişiler ile aranızı düzeltmenin tam zamanı, fırsatı değerlendirin. Boğalar, karşı cins üzerinde etkili olmak mümkün. Sağlığınıza önem verin. İkizler, kalite ararken yanlış anlaşılabilirsiniz, aman dikkat. Yengeçler, ev ve ailenizle ilgili güzellikler sizden yana olacak Aslanlar, huzurlu insanları hayatınıza çekmeye özen gösterin, geleceğe dönük daha mutlu ve güvende olacaksın. Başaklar, kafanızın içindeki sorunları, yanıtı alamadığınız konuları kendi içinizde çözümleyin. Teraziler, dünyevi işleriniz ve paylaşımlarınız olumlu yönde güçleniyor. Akrepler, iç dünyanızın derinliklerinde karanlıkta kaldığınızı düşündüğünüz her şey adına aydınlanıyor. Yaylar, arkadaşlıklarınız ve çevresel ilişkiler adına samimiyet ve huzurunuz artacak. Oğlaklar, hayatınızın her alanında denge ve sakinlik isteğiniz artacak. Kovalar, uyum ve huzur duygunuz yükseliyor, bu durum daha seçici olmanıza etki ederken, katıldığınız her ortamda detaycı olacaksınız. Balıklar, yaşam kalitenizi arttırma isteğiniz artarken her şeyin hayatınızda kalıcı olması çabanızdan vazgeçin. Günün olumlaması “Ben her an güzelliklere açığım, şükürler olsun”.💫🌙😇🙏⭐️👍☀️❤️❤️❤️
Read more
Konu hayvan olduğunda farklı tür de olsalar kardeşçe yaşayabilirler. İnsan söz konusu olduğunda iki insan arasında dahi mutlaka bir huzursuzluk çıkar. ................ Tavşanımız hakkında bilgi: Onu alan sahibi bakamayınca bana geldi. Yuva ararken kesilmemesi ve üretilmemesi ... Konu hayvan olduğunda farklı tür de olsalar kardeşçe yaşayabilirler. İnsan söz konusu olduğunda iki insan arasında dahi mutlaka bir huzursuzluk çıkar. ................
Tavşanımız hakkında bilgi:
Onu alan sahibi bakamayınca bana geldi. Yuva ararken kesilmemesi ve üretilmemesi şartını koydum, arayanlar olduysa da içime sinmeyince bizim kadroya dahil oldu.
Kedimiz Çito hakkında bilgi
Kedimiz de yazın bir yurdun bahçesinde bulduğumuz idrar yapamadığı için idrar torbası taş gibi olan felçli kedimiz. O dönem Felçito koydum ismini yürümeyi başarınca Çito kaldı :) Arka ayaklar aksasa da artık gayet güzel yürüyor.

#cats #pet #petstagram #nature #kitten #kittens #catstagram #cutie #pets #kitty #catlovers #catsofinstagram #animal #sweet #life #catlover #ilovemycat #ilovemypet #instapets #petsagram #picpets #instacat #loveit #happy_pet #tagsta_nature #kedişim #kedi
Read more
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde 20 Mayıs Amfisi'nde, 'İntörn Hekimlik Tanıtım ve Bilgilendirme ...
Media Removed
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde 20 Mayıs Amfisi'nde, 'İntörn Hekimlik Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Programı' gerçekleştirildi. Rektör Budak:Tıp Fakültemiz tıp alanında birinci, üniversite olarak 3. sırada Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet ... Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde 20 Mayıs Amfisi'nde, 'İntörn Hekimlik Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Programı' gerçekleştirildi.
Rektör Budak:Tıp Fakültemiz tıp alanında birinci, üniversite olarak 3. sırada

Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, "Ege Üniversitesi denince Tıp Fakültesi akla geliyor ve Tıp Fakültesi bizim gözbebeğimiz. Çok kaliteli bir fakülteden mezun olacaksınız. YÖK nezdinde Üniversiteler arasında akademik performans bakımından, Tıp Fakültemiz tıp alanında birinci, üniversite olarak ise 3. sırada yer alarak ciddi bir başarıya imza attı. Ayrıca, Tıp Fakültemiz YÖK'ün QS sıralamasına göre ülkemizin dünya çapında gururu oldu. Tıp Fakültemiz, Tıp Eğitimleri Programı Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından 2023 yılına kadar 2'nci defa akredite olarak hizmet kalitesini tescillendirdi. TUS sınavında EÜ Tıp Fakültesi öğrencileri hep ilk 10 içerisinde yer alarak sağlık eğitiminde başarısını ülke sathına yaymış durumda. İşte başarıları ile kendini kanıtlamış bir fakültede bu sene intörn hekim olarak görev yapacaksınız. Bir yandan Tıp Uzmanlık Sınavı'na(TUS) hazırlanırken diğer yandan da hekimliğin stajını yapacaksınız. Hasta hekim iletişimi çok önemli bir konu. Hekimlik insana dokunan bir meslek. İnsanı sevin, gönüllerine dokunun. Mesleki bilgi ve becerilerinizin yanı sıra iletişim becerinizi de geliştirin. Her zaman hastalarınıza karşı sabırlı, müşfik ve ilgili olun. Unutmayın ki hastalarınız sizlere en önemli varlıklarını, canlarını teslim etmektedirler. Sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz. Her zaman sizlerin yanınızdayız. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi bu niteliklere sahip hekimler yetiştirmeyi kendisine bir görev kabul etmektedir. Ben bu anlayışa çok önem veriyorum. Hepinize başarılar diliyorum, her şey gönlünüzce olsun" dedi.

Tıp Fakültesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özen Kaçmaz Başoğlu, "Sizler tıp eğitiminin son yılında bilim ve toplumdaki gelişmelerle, hekimlik uygulamalarını bütünleştirip toplumu sağlık sorunlarını yüksek nitelikli sağlık hizmetiyle cevap verebilecek hekim adaylarısınız" dedi.

#EgeTıp #intern #intörn
Read more
Dünyada bugünkü anlamda bilinen ilk botanik bahçesi, 1543’te Pisa şehrinde Luca Gihini ...
Media Removed
Dünyada bugünkü anlamda bilinen ilk botanik bahçesi, 1543’te Pisa şehrinde Luca Gihini tarafından kurulan botanik bahçesi oldu. Bu bahçenin kuruluşundan hemen sonra İtalya’da başka bahçelerde kuruldu. Osmanlı'da botanik ve bahçe konularına en meraklı isimlerden biri ... Dünyada bugünkü anlamda bilinen ilk botanik bahçesi, 1543’te Pisa şehrinde Luca Gihini tarafından kurulan botanik bahçesi oldu. Bu bahçenin kuruluşundan hemen sonra İtalya’da başka bahçelerde kuruldu. Osmanlı'da botanik ve bahçe konularına en meraklı isimlerden biri ise 33 yıl süre tahta kalan Sultan II. Abdülhamit idi. Alternatif tıp alanında bitkilerin yetiştirilmesine öncülük eden, Sadece Maslak Kasırları ve Yıldız Sarayı’nda kurduğu seralar ile değil bugünkü Yıldız Parkı’nın şekillenmesinde de önemli rölü olan II. Abdülhamit egzotik bitkilere de büyük ilgi duyuyordu. Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nde yer alan bilgilerde Sultan II. Abdülhamid'in Hindistan ve Endonezya’dan bitki fidan ve tohumlarının temin edilmesi emrini verdiği bilgisi yer alıyor. 1876’da tahta geçen II. Abdülhamid fotoğraftaki Kala çiçeğinin de yer aldığı Maslak Kasırları’ndaki serasına ayrı bir önem veriyordu. 26 yaşından itibaren yaşadığı bu alandaki birçok bitkiyi kendi elleri ile dikmişti. Bu bitkilerden biri de bugün Türkiye’deki yaşı en ilerlemiş çiçekler arasında yer alan ve ismini 1753’te Filipinlerin bitki örtüsünü inceleyen Alman Josef Kamel’den aldığı düşünülen Kamelya çiçeği. Seradaki kamelyaların yaklaşık 200 yaşında olduğu düşünülmekte. Bu arada bir dipnot: Sultan II. Abdülhamid’in kurumuş bitki, böcek, kelebek ve içi doldurulmuş kuşlardan müteşekkil bir koleksiyonu vardı. Bu anlamda kendisinin memleketin ilk Doğa Tarihi Müzesi’ni kurduğu kabul edilir, bu koleksiyon ise bugün İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji Müzesi’nin bir parçası.
#Kamelya #Botanik #Bahçe #Garden #Doğa #Nature #Sera #Bitki #MaslakKasırları #İstanbul #II_Abdülhamid #Kala
Read more
Yör Palas Acıbadem’de ister ev içinden dokunmatik panelden, ister ev dışından cep telefonu ile ...
Media Removed
Yör Palas Acıbadem’de ister ev içinden dokunmatik panelden, ister ev dışından cep telefonu ile radyatör, klima, panjur ve aydınlatmayı kontrol edebilmenin yanında duman, ısı, nem ve alarm detektörleriyle evi kontrol edebileceksiniz. ・・・・・・ Yör Palas Acıbadem, Avrasya Tüneli’ne ... Yör Palas Acıbadem’de ister ev içinden dokunmatik panelden, ister ev dışından cep telefonu ile radyatör, klima, panjur ve aydınlatmayı kontrol edebilmenin yanında duman, ısı, nem ve alarm detektörleriyle evi kontrol edebileceksiniz.
・・・・・・
Yör Palas Acıbadem, Avrasya Tüneli’ne 1 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 6 km, Metro istasyonuna 5 dakika, Akasya Alışveriş Merkezi’ne 10 dakika, Metrobüs durağına 15 dakika yürüme mesafesinde.
・・・・・・
Nisan ayına özel Daire alan herkese çekilişsiz kurasız 140 ekran Akıllı Televizyon hediye!
・・・・・・
Kişiye Özel Vade oranlarıyla 120 aya kadar ödeme imkânı sizleri bekliyor...
・・・・・・
Daire satışları ve detaylı bilgi için >> http://bit.ly/2wbrlax formu doldurun biz sizi arayalım...
・・・・・・
www.yorpalas.com - 0216 912 1 YOR (967)
・・・・・・
#YorGroup  #Yoryapi  #YorPalas  #Acıbadem #Acıbademlükskonut  #lükskonut  #konut #Kadıköy  #Emlak  #akıllıevsistemleri #akıllıev  #sahibinden  #istanbul  #satilikev #turkiye  #yatirim  #konutprojesi  #proje #kampanya
Read more
Benim canımmmm sonunda herkes o güzel sesini,o muhteşem bestelerini dinleyebilecek;hayırlı uğurlu olsun 🏼.Hepinizin yüreklerine emeklerini sağlık... #Repost @deryayilmazbdvc with @get_repost ・・・ Veee uzun zamandır beklediğimiz , gönülden emek verdiğimiz ilk albümümün ... Benim canımmmm sonunda herkes o güzel sesini,o muhteşem bestelerini dinleyebilecek;hayırlı uğurlu olsun 🙏🏼.Hepinizin yüreklerine emeklerini sağlık... #Repost @deryayilmazbdvc with @get_repost
・・・
Veee uzun zamandır beklediğimiz , gönülden emek verdiğimiz ilk albümümün ilk klibi “ Yıllanmış Eşya” netd’de yayında .. Şarkımı ilk dinlediği günden beri bana inanan ve desteğini esirgemeyen @hakanaltunmusic Hakan Altun’a ve her aşamasında yanımda olan prodüktörüm @aydinkaraaaa ’ya , aranje için @gokhan_varol ’a klip yönetmenim @tulayibak ’a , yapımcım ve menajerim @tevfikkavalci ’ya tabii ki en büyük desteğim @mb_drummer ’a ve emeği geçen , destek ve önem veren , şarkılarıma inanan herkese sonsuz teşekkür ve sevgilerimle.. Hayırlı olsun 💃👏❤️ Albümün tamamı , haftaya tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde 👉👉👉👉”””kilp linki sayfamda””””👈👈👈👈 #Repost @hakyapim with @get_repost
・・・
Derya Bedavacı ilk albümü "SAYENDE" ile müzikseverlerle buluştu.
Albümde yer alan "YILLANMIŞ EŞYA" isimli şarkısı,video klibiyle netd müzik YouTube kanalında yayında !

Söz & Müzik: Derya Bedavacı
Düzenleme: Gökhan Varol
Klip yönetmeni: Tülay İBak

#deryabedavacı #sayende #albüm #yıllanmışeşya 🎤🎼 @deryayilmazbdvc
Read more
Zengin içeriği nedeniyle faydaları ortaya çıktıkça, kozmetik sektörünün ilgi alanına giren ...
Media Removed
Zengin içeriği nedeniyle faydaları ortaya çıktıkça, kozmetik sektörünün ilgi alanına giren BALKABAĞI, "Uyku Maskesi" formuyla bugünün konusu olsun . Ne zamandır "Balkabağı" içerikli ürünleri denemek istiyordum, Canım @demotiii m yurtdışından denemem için getirince fırsat ... Zengin içeriği nedeniyle faydaları ortaya çıktıkça, kozmetik sektörünün ilgi alanına giren BALKABAĞI, "Uyku Maskesi" formuyla bugünün konusu olsun ✨
.
Ne zamandır "Balkabağı" içerikli ürünleri denemek istiyordum, Canım @demotiii m 💖yurtdışından denemem için getirince fırsat ayağıma geldi ✨
.

Ambalajından ve adından da tahmin edeceğiniz gibi kendisi Kore kozmetiği ➡️ @toocoolforschool_official ✨

Gece boyu cilde nem verip besleyerek, yumuşacık ve berrak bir ciltle uyanmanızı sağlıyor. Düzenli kullanımla lekeler ve yaşlanma etkileriyle de savaşıyormuş .Yapısı oldukça hafif. Uyku maskelerinin genelinde "yapış yapış" olma sorunu var ama cildim bu maskeyi çabucak emdiğinden böyle bir sıkıntı yaşamadım. Cildime verdiği yumuşacık kadifemsi hissi çok sevdim 👌🏻 .
Sizin bu içerikte denediğiniz ürünler var mı?

#Toocoolforschool #TCFS #ciltbakımı #kbeauty #korekozmetik #korean
#koreanskincare #dermokozmetik #krem #cilt #ciltmaskesi #nemmaskesi #uykumaskesi
Read more
SELİN CİĞERCİ’YE DM’DEN MESAJLARI KİM ATTI? Son çalışması “5 karat" ile bu yıl adından söz ettiren Selin Ciğerci, hakkında son dönem merak edilen konulara açıklık getirdi… Yaza damga vuran isimlerden biri olan Selin Ciğerci, özel hayatıyla merak edilen ünlüler arasında. Kerimcan ... SELİN CİĞERCİ’YE DM’DEN MESAJLARI KİM ATTI?
Son çalışması “5 karat" ile bu yıl adından söz ettiren Selin Ciğerci, hakkında son dönem merak edilen konulara açıklık getirdi…
Yaza damga vuran isimlerden biri olan Selin Ciğerci, özel hayatıyla merak edilen ünlüler arasında.
Kerimcan Durmaz ile arasında polemik yaşandı mı?
Polemiğin sebebi ne?
Sosyal medyadan kimleri, neden ifşa etti?
Tüm sorulara açık yüreklilikle cevap verdi.
“5 karat” ile olumlu tepkiler alan Ciğerci, Kerimcan Durmaz olayına açıklık getirerek nişanlısı Gökhan Çıra ile hiçbir ilgisi olmadığı açıkladı.
Ciğerci, Gökhan Çıra’ya gelen mesajlarla ilgili de bazı kadınların yazdıkları DM’lerden bahsetti…
Ayrıca Ciğerci, bugün sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu, “Artık bir şarkıcı fotoğraflarıma güzel yorum yapmaya başlayınca yeni sıngle çıkarıyor. Sevdiğim şarkıları paylaşıyorum okey, seviyormuş gibi görünemem” diyerek bir inceden görmesi yaptı.
Merak ettiğiniz diğer konularla ilgili Selin Ciğerci röportajı için aşağıdaki linki tıklayınız..
#selinciğerci #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat
Read more
YÖR PALAS ACIBADEM’de akıllı ev sistemi ile ister ev içinden dokunmatik panelden ister ev dışından cep telefonu ile radyatör, klima, panjur ve aydınlatmayı kontrol edebilmenin yanı sıra duman, ısı, nem ve alarm dedektörleri ile evi kontrol altında tutma özelliğine sahip olacaksınız. ・・・・・・ Yör ... YÖR PALAS ACIBADEM’de akıllı ev sistemi ile ister ev içinden dokunmatik panelden ister ev dışından cep telefonu ile radyatör, klima, panjur ve aydınlatmayı kontrol edebilmenin yanı sıra duman, ısı, nem ve alarm dedektörleri ile evi kontrol altında tutma özelliğine sahip olacaksınız.
・・・・・・
Yör Palas Acıbadem, Avrasya Tüneli’ne 1 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 6 km, Metro istasyonuna 5 dakika, Akasya Alışveriş Merkezi’ne 10 dakika, Metrobüs durağına 15 dakika yürüme mesafesinde.
・・・・・・
10-30 Mayıs tarihleri arasında daire alan herkese çekilişsiz kurasız 140 ekran Akıllı Televizyon hediye!
・・・・・・
Kişiye Özel Vade oranlarıyla 120 aya kadar ödeme imkânı sizleri bekliyor...
・・・・・・
Daire satışları ve detaylı bilgi için Bio’daki linke tıklayarak formu doldurun biz sizi arayalım...
・・・・・・
www.yorpalas.com - 0216 912 1 YOR (967)
・・・・・・
#YorGroup #Yoryapi #YorPalas #Acıbadem #Acıbademlükskonut #lükskonut #konut #Kadıköy #Emlak #akıllıevsistemleri #akıllıev #sahibinden #istanbul #satilikev #turkiye #yatirim #konutprojesi #proje #kampanya
Read more
Çok çocuğu birarada kolayca tutabilmenin yolu ya kutu kutu pense oynamak ya da kitap okumaktır. Geçen ...
Media Removed
Çok çocuğu birarada kolayca tutabilmenin yolu ya kutu kutu pense oynamak ya da kitap okumaktır. Geçen gün @yonkoleji ‘ni tanımaya gidecektim. Ela ne zamandır anne ben okkulaaa ditcemmm dediği için hadi gel seni de götüreyim dedim, sonra Mina eklendi, sonra kuzenler falan derken böyle ... Çok çocuğu birarada kolayca tutabilmenin yolu ya kutu kutu pense oynamak ya da kitap okumaktır.
Geçen gün @yonkoleji ‘ni tanımaya gidecektim. Ela ne zamandır anne ben okkulaaa ditcemmm dediği için hadi gel seni de götüreyim dedim, sonra Mina eklendi, sonra kuzenler falan derken böyle oluverdik. Yön Koleji notlarımı sizler için şöyle 👇🏻 toparlıyorum hala okul arayışında olanlar bir göz atsın derim.
Okul Büyük Çamlıca tarafında kalıyor ama taa Pendik’ten ve karşıdan bile öğrencileri varmış.
Öncelikle okulun eğitimci kadrosu çok önemli. Buna çok dikkat eden bir okul olduklarını dile getirdiler
Çocukları; özgüvenli, ahlaklı, kendi ayaklarının üzerinde duran dünya vatandaşı olarak yetiştirmeye çok önem veriyorlarmış.
✔️Yabancı dilde çok iddialılar. Sınıflarda %100 yabancı dil konuşuluyormuş ve öğretmenler kendi alanında yurtdışında çok iyi okullardan seçiliyormuş. ✔️Teneffüse zil ile çıkılmıyor, herkes kendisinden sorumlu, bütünlük içinde bireysellik var. Tenefüse çıkacağı saati, saatlerine bakarak kendileri karar veriyorlar. Yani her çocuk küçük yaştan itibaren otodisiplin oluşturma, çalışma alışkanlığı kazanma, hedef ve amaçlarını belirleyerek hayatın akışını takip etmeyi öğreniyor. ✔️ Bir küçük bostan yapmışlar, çocuklar hem hayvanların süreçlerini görüyorlar hem de kendileri sebze yetiştirebiliyorlar. ✔️Her çocuk en az bir enstruman çalıyor. ✔️Çocuklar 4 yaşından itibaren fen bilimleri laborotuvarında deney yapabiliyorlar. ✔️Edebiyat sokağında herkes kendi kitabını okuyor. Yazar ve şairleri temas ederek öğreniyorlar.
✔️Apple laboratuvarında çocuklar yeni teknolojileri ihtiyaçları doğrultusunda kullanmayı öğreniyorlar ve bilgiye nasıl ulaşabilirler öğreniyorlar. ✔️Satranç ve masa tenisi için ayrı alanlar tanımlamışlar. ✔️Sosyal sorumluluk projelerine çocukların hayatlarının için de yer vermişler. Robotik kodlama, 3D printer ile birlikte tasarladıkları protez ayakla birlikte bir köpeğin yürümesini sağlamışlar. Ben okulu beğendim, bir bakın derim.
#Hayallerineyönver #geleceğeyönver #yönkolej
Read more
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), iki önemli değişiklik yapacak. Bunlardan biri ihtiyaç sahibi öğrencilere ...
Media Removed
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), iki önemli değişiklik yapacak. Bunlardan biri ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen burslar, diğeri ise parasız yatılılık bursu kazanan öğrenciler dışında yatılı kaldıkları için “pansiyon ücreti” ödemek zorunda olan öğrencileri kapsıyor. • MEB, ilköğretim ... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), iki önemli değişiklik yapacak. Bunlardan biri ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen burslar, diğeri ise parasız yatılılık bursu kazanan öğrenciler dışında yatılı kaldıkları için “pansiyon ücreti” ödemek zorunda olan öğrencileri kapsıyor. • MEB, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesinde burs alan 259 bin 465 öğrenciyle ilgili ödeme sistemini değiştiriyor. • Ödemeler, 3 ayda bir yerine ayda bir yapılacak. • MEB’e bağlı kurumlarda öğretim gören 259 bin 465 öğrenciye 2018 yılı 1. dönem bursu olarak 648 TL verildi. • Yeni sistemde öğrenci bursları, Vakıfbank üzerinden, Vakıfbank’ın bulunmadığı yerlerde PTT Bank şubelerinden “MEB Sosyal Destek Kartları”yla ödenecek. • Burslar, öğrencilerin banka hesaplarına doğrudan yatırılacak. Burs ödemeleri 3 ayda bir yerine ayda bir yapılacak. • MEB yetkilileri, zorunlu eğitim ile paralı yatılı okul uygulamasının çeliştiğini belirterek, önümüzdeki dönemde paralı yatılı yurt uygulamasının tümüyle kaldırılacağını ve parasız yatılı eğitim imkânı sunulacağını kaydetti.
Read more
 #Repost @ikizlerleokuyorum (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji1f300"></span>Bazı yazarlar vardır ki, onların kalemini ...
Media Removed
#Repost @ikizlerleokuyorum (@get_repost) ・・・ Bazı yazarlar vardır ki, onların kalemini okumaktan bıkıp usanmayacağım sanırım. Bunlardan biri de kuşkusuz Zweig. #Karmaşıkduygular kitabı, çetrefilli bir konuyu öylesine zarif bir dille anlatmış ki, mest olmamak elde değil. ... #Repost @ikizlerleokuyorum (@get_repost)
・・・
🌀Bazı yazarlar vardır ki, onların kalemini okumaktan bıkıp usanmayacağım sanırım. Bunlardan biri de kuşkusuz Zweig. #Karmaşıkduygular kitabı, çetrefilli bir konuyu öylesine zarif bir dille anlatmış ki, mest olmamak elde değil. Yazıldığı dönem göz önüne alınırsa değindiği konu hayli zor. Ancak Zweig insan ruhunu öyle iyi anlamış ve anlatmış ki, hikaye sonunda öğretmenin yaşadıkları, yaşayamadıkları, pişmanlıkları ve vazgeçişleri beni derinden etkiledi. Ve bir karar aldım, Zweig kitaplarını peşpeşe okumayacağım. Ruhum ihtiyaç duydukça çekip alacağım içlerinden birini.
.
.
#arkakapak
🌀Zweig karmaşık duygular’da insanın içine düşebileceği duygusal ikilemleri, duygular arasındaki belirsiz ve ince çizgiyi, duyguların aklın sınırlarını aşan karmaşık yapısını güçlü bir edebi üslupla anlatıyor. Genç bir üniversite öğrencisinin hocasına duyduğu ve gitgide saplantılı bir hal alan hayranlık, hocasının sırrını öğrenmesi ile, yerini karmaşık duygulara bırakacaktır.
.
.
🌀Zarif baskısı ve kusursuz çevirisi için @zeplinkitap ı tebrik ederim. Gönlüme taht kurdunuz.
.
#kuzularuyurken #stefanzweig #zweig #karmaşıkduygular #kitaplaryolda
Read more
Burası Eskişehir desem beğenirsiniz.. o zaman burası Eskişehir • Eskisehir'de güzel bir hafta ...
Media Removed
Burası Eskişehir desem beğenirsiniz.. o zaman burası Eskişehir • Eskisehir'de güzel bir hafta sonu ne yapılabilir. Genellikle hızlı tren ile geliniyor. Tren garından Adalar bölgesine geçip Porsuk çayı iki tarafındaki kafelerde kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Üniversite şehri ... Burası Eskişehir desem beğenirsiniz.. o zaman burası Eskişehir

Eskisehir'de güzel bir hafta sonu ne yapılabilir. Genellikle hızlı tren ile geliniyor. Tren garından Adalar bölgesine geçip Porsuk çayı iki tarafındaki kafelerde kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Üniversite şehri olduğu için şık mekanlarda, kaliteli doyurucu menüleri, öğrenci bütçesinde yiyebilirsiniz. Kahvaltı için mekan çok ama bu bölgede @allfreed26 veya @riversidecafebistro size yakın olacaktır.

Porsuk boyunca Köprübaşı'na kadar yürünebilir. Burada fotoğraf için güzel köşeler, porsuk üzerindeki köprüler, Eskişehir ile özdeşleşen heykeller (çekirdek çitleyen eşek, sohbet eden teyzeler gibi) görülmeye değer. Köprübaşı'nda tekne turuna ya da gondola binebilirsiniz. •
Bu bölgeden sonra ilgi alanınıza göre Hamamyolu olarak bilinen çarşı içi gezilebilir. Burası Istanbul'da Sirkeci, İzmir'de Kemeraltı tarzında. Bu bölgede Eskişehire özgü olarak helvacıları tavsiye edebilirim. En bilineni ve tazesi Tanınmış Helvacı. (Evet adı Tanınmış Helvacı, ticari zeka.) Siz gidene kadar ürünler satıldı, helvacı kapandı ise Eriş veya Balkan. Buraya özgü Yaz helvası, Met helvası tadabilir, alabilirsiniz.

Köprübaşı'ndan Balmumu müzesine de geçebilirsiniz. Köprü üzerinden taksi ile 5dk mesafede fazla ücret ödemeden ulaşırsınız, yürümeyi tavsiye etmem.

Balmumu Müzesi ve Cam Sanatları Müzesi aynı bilet ile geziliyor. Burası aynı zamanda Odunpazarı Evleri bölgesinde. Müzeleri gezerek Odunpazarı gezisine başlayın. (Tur arabalarından dolayı uzun bir kuyruk varsa, müzeleri Odunpazarı gezisinin sonuna bırakın, kapanış saatine dikkat ederek. Çünkü sırada bekleme süreniz müzede gezme sürenizden fazla olabilir.)

Odunpazarı Evleri bölgesinde birçok eski dönem evleri, lületaşı satış noktaları, cam atölyeleri, hediyelik eşya ve butik yemek noktalarını gezebilirsiniz.

Güzergah olarak balmumu müzesinden @serbetevi (osmanlı şerbetleri seviyorsaniz), Müftüler sokaktan yukarıya doğru devam edin, Çam Göbeği Cam Atölyesinde cam işçiliğini izleyebilir, kendinize özel takı yaptırabilirsiniz. Buranın üst tarafından çıkıp Atlıhan El sanatları çarşında hediyelik eşya,lületaşı objeler görülebilir. DEVAMI ⬇️
Read more
Öncelikle iyi bayramlar :) Şu arkamda görmüş olduğunuz yer demek isterdim ama net olmadığı için ...
Media Removed
Öncelikle iyi bayramlar :) Şu arkamda görmüş olduğunuz yer demek isterdim ama net olmadığı için göremiyorsunuz tabi erken dönem Bizans'a ait bir hamam kalıntısı. İlerde yine çok eski bir kilise kalıntısı var. Şimdi onları incemeye gidiyorum. Peki burası neresi ben neden buraya geldim? ... Öncelikle iyi bayramlar :) Şu arkamda görmüş olduğunuz yer demek isterdim ama net olmadığı için göremiyorsunuz tabi erken dönem Bizans'a ait bir hamam kalıntısı. İlerde yine çok eski bir kilise kalıntısı var. Şimdi onları incemeye gidiyorum.

Peki burası neresi ben neden buraya geldim?
Burası Dragos Arkeolojik Kazı Alanı! Neden buraya geldiğimin sebebi de dünyaca ünlü düşünürler Slavoj Zizek ve Alain Badiou bugün burada "Aşkın Metafiziği" isimli bilimsel bir konferans verecekler ben de onlarla tanışmaya geldim 😀
Konferansta da Zizek ve Badiou'yla birlikte‘aşkın felsefedeki yeri, aşk ve şiir ilişkisi, aşk olayı, aşkın hakikati, aşk düşüncesinin Batı’dan Doğu’ya düşünsel izdüşümleri ve kültürel aşk tasavvurları’ sorgulayacağız.
Read more
Rüya mı bu? <span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f33f"></span>🌳Şerbetçiotu hasadı için gittiğimiz Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bizi bu güzel ...
Media Removed
Rüya mı bu? 🌳Şerbetçiotu hasadı için gittiğimiz Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bizi bu güzel masa karşıladı. ... İlk olarak fotoğrafları sola kaydırmayı, eğer bakmadıysanız da hikayelerime bakmayı unutmayın. Türkiye’de şerbetçiotunun yetiştiği tek yer Bilecik’miş. 22 farklı ... Rüya mı bu? ❤️🌿🌳Şerbetçiotu hasadı için gittiğimiz Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bizi bu güzel masa karşıladı.
...
İlk olarak fotoğrafları sola kaydırmayı, eğer bakmadıysanız da hikayelerime bakmayı unutmayın. Türkiye’de şerbetçiotunun yetiştiği tek yer Bilecik’miş. 22 farklı yerde denenmiş ama hiçbir tutmamış. O yüzden yılda iki kez ekimi yapılan şerbetçiotları bu aralar hasat ediliyor. #gelecektarımda projesi kapsamında tam 36 yıldır tarımı destekleyen @anadoluefestr’nin davetlisi olarak hayatımda ilk kez şerbetçiotu hasadına katıldım. Öğrendim ki; Anadolu Efes tüm ürünü almasının yanı sıra verdiği eğitimlerle çiftçilerin ekim, sulama teknikleri, gübre ve ilaç kullanımı konularında bilgilendirilmesine de büyük önem veriyormuş.
Dünden aklımda kalan notları ise şöyle sıralayabilirim.
🌳 Anadolu Efes, şerbetçiotunun Türkiye’deki tek alıcısı, arpanın ise en büyük alıcılarından biri.
🌳 Sektörde her yıl 30 milyon dolarlık iş hacmi yaratan Anadolu Efes, toplamda doğrudan ya da dolaylı olarak, 8 binden fazla çiftçi ailesinin geçimini sağlıyormuş.
🌳 1989 yılında 709 dekar olan şerbetçiotu dikim alanı, günümüzde 2.000 dekar seviyesine, yaş şerbetçiotu alımı da 123 tondan 900 ton seviyesine ulaşmış.
🌳 Üretici başına düşen arazi büyüklüğü ise 10 yıl öncesinde 3 dekar iken, bugün 5 dekara yükselmiş.
🌳 Yedi adet tescilli şerbetçiotu çeşidi sayesinde ekili alanlarda son 10 yılda %49 oranında artış elde edilmiş.
🌳 Bu ürünün yurtiçinden tedarik oranı 10 yılda %40’tan %65’e çıkmış.
🌳 Anadolu Efes ve WWF-Türkiye, Akıllı Tarım Projesi ile arpa ve şerbetçiotu çiftçisini akıllı ve doğaya duyarlı tarım uygulamalarıyla tanıştırmış.
🌳 Yurtdışı-yurtiçi deneyim paylaşımı gezileri, tarlabaşı/işletme deneyim paylaşımı etkinlikleri, hasat festivalleri ile çiftçilerin kendi alanlarında yeni ve farklı uygulamaları görmeleri sağlanacakmış.
...
#bilecik #pazaryeri #şerbetçiotuhasadı #şerbetçiotu #anadoluefes @anadoluefestr
Read more
Benim canım arkadaşım, mesleği sosyal hizmet uzmanı olan @pnar.86 , uzuuuun zaman üzerinde çalıştı, ...
Media Removed
Benim canım arkadaşım, mesleği sosyal hizmet uzmanı olan @pnar.86 , uzuuuun zaman üzerinde çalıştı, hatta bir çalıştayda tanıştık onunla, kadına karşı şiddete çözüm aranan bir çalıştaydı... O gün bugün hep fikirleştik. Benim kitabımda da, yaptığı incelemeleri anlattığı ve birebir ... Benim canım arkadaşım, mesleği sosyal hizmet uzmanı olan @pnar.86 , uzuuuun zaman üzerinde çalıştı, hatta bir çalıştayda tanıştık onunla, kadına karşı şiddete çözüm aranan bir çalıştaydı... O gün bugün hep fikirleştik. Benim kitabımda da, yaptığı incelemeleri anlattığı ve birebir mahkemelerde ensest mağduru çocukların yanında durduğu için de biliyor, tüm gözlemlerini anlatmıştı. Kitabımda pek çok okuyucunun önem verdiği röportajlardan biri oldu hatta. Şimdi bu çalışkan, akıllı ve yaraya çözüm bulmak isteyen kadın bunun kitabını yazdı. Bize de alıp okumak düşer arkadaşlar. Adliyelerde, arşivlerde, dosyaların arasında yaşadı aylarca... Kanayan bir sosyal sorun olan ensesti bilimsel ve çözüm odaklı ele alan tamamı gerçek verilere dayalı bir araştırma yaptı.Ensest zikredilmesi zor ve yaralıyıcı ancak susmak sessiz kalmak sorunun yok olmasını sağlamaz biliyorsunuz. Bir sorunu çözmek sorunu kabul etmekten başlar. Yüreklerin yaralanmasından korkarak dile getirmeye cesaret edemediğimiz bu sorunu yaşayan çocuk yürekler ne yapmalı peki? #kimliğikaybolanlarensest Eline sağlık @pnar.86 gurur duyuyorum seninle. İyi ki benim arkadaşımsın ve iyi ki böyle bir insansın❤️👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽
Read more
Yeni dönem İndie gruplar için her türlü müzik çeşidine uygun albüm-single kapak fotoğrafları. ...
Media Removed
Yeni dönem İndie gruplar için her türlü müzik çeşidine uygun albüm-single kapak fotoğrafları. Yurt dışına satışımız vardır. Ay sonuna kadar yalnızca 100 kişinin bildiği indie gruplarına ve kadıköylü türk gruplarına yüzde 10 indirim kampanyası mevcuttur. Fotoğraflar ilk defa yüklenmiş ... Yeni dönem İndie gruplar için her türlü müzik çeşidine uygun albüm-single kapak fotoğrafları. Yurt dışına satışımız vardır. Ay sonuna kadar yalnızca 100 kişinin bildiği indie gruplarına ve kadıköylü türk gruplarına yüzde 10 indirim kampanyası mevcuttur. Fotoğraflar ilk defa yüklenmiş olup sıfırdır. Hepsi kendi upload’umuzdur. Ücretler fotoğrafın çekildiği yere göre farklılık gösterebilmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat alımı için müracaat dm. Yalnızca ciddi alıcılar, özel numaradan çağrı kabul edilmeyecektir. Kesinlikle photoshop ve değişeni yoktur, keyfi şekilde filtre uygulanmıştır. Filtre takıntısı olan aramasın. Alan gruba şimdiden hayırlı olsun. Not: komik hayvan videoları ve fail videoları ile takas imkanı vardır. Makul ölçülerde pazarlık payı vardır.
Read more
MAL ÇOKLUĞU DEĞİL GÖNÜL TOKLUĞU Ticaret ahlakının en temel gereği kazancın helal olmasına dikkat ...
Media Removed
MAL ÇOKLUĞU DEĞİL GÖNÜL TOKLUĞU Ticaret ahlakının en temel gereği kazancın helal olmasına dikkat etmektir. Dinimiz, insanlar arasında haksızlığa neden olan ve toplumun temel değerlerine zarar veren hırsızlık, gasp, kumar, rüşvet, tefecilik, karaborsacılık ve alışverişte hile ... MAL ÇOKLUĞU DEĞİL GÖNÜL TOKLUĞU Ticaret ahlakının en temel gereği kazancın helal olmasına dikkat etmektir. Dinimiz, insanlar arasında haksızlığa neden olan ve toplumun temel değerlerine zarar veren hırsızlık, gasp, kumar, rüşvet, tefecilik, karaborsacılık ve alışverişte hile yapmak gibi her çeşit haksız kazanç yolunu yasaklamış, kazanılan mal ve mülkün helal yollardan elde edilmiş olmasına büyük önem vermiştir. Öbür dünyada yaptıklarından hesaba çekileceğine inanan her Müslümanın kazancına haram katmamaya özen göstermesi beklenir. Allah Resûlü (s.a.v.) ashabını ticaret yapıp kazanmaya teşvik ederken aşırı tamah ve hırstan uzak durmalarını da tavsiye etmiştir. Bir defasında o (s.a.v.), “Bu dünya malı, tatlı ve çekicidir. Kim onu tok gözlü bir şekilde alırsa o mal bereketlenir. Kim de onu açgözlülükle ve ihtirasla alırsa bereketi kaybolur. Hırslı insanlar yiyip yiyip de bir türlü doymayan obur kimseler gibidir. Veren el, alan elden daima daha üstündür.” (Buhârî, Zekât, 50) buyurmak suretiyle inananları dünya malına düşkünlükten men etmiş, onlara her konuda olduğu gibi dünya nimetlerinden yararlanırken de ölçülü olmak gerektiğini tavsiye etmiştir.
NÎMETİN KIYMETİNİ BİLMEK

Allâhü Teâlâ insanlara birçok nîmetler ihsan buyurmuştur. Bu nîmetlerden güzelce istifâde edenler ebedî saâdete kavuşurlar.

Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) bir hadîs-i şerîflerinde: “…Fakirliğinden önce zenginliğini (ganîmet bil)” buyurmuştur. Zenginlik büyük bir nîmettir. Helâlinden kazanılmış bir servet, sâhibi için ilâhî bir ihsandır.

Fakat bu dünyada her şey gibi servet ve mal mülk de geçicidir. İnsan ölünce bütün sahip olduğu şeyler elinden çıkmış olur. Artık ihtiyatlı olmalı, daha elde servet ve fırsat varken zenginlikten meşrû sûrette istifâde etmeli, zekât vermeli, sadaka vermeyi büyük bir nîmet bilmeli, hem dünya hayâtını güzelce tanzîm ile uğraşmalı, hem de âhiret hayâtını ve saâdetini temine çalışmalıdır.
Read more
BU SABAH AYRICALIKLI ROTALAR’IN ATİNA - MORA YARIMADASI BÖLÜMÜNÜ İZLEYENLER, SEVDİNİZ Mİ? AŞAĞIYA ...
Media Removed
BU SABAH AYRICALIKLI ROTALAR’IN ATİNA - MORA YARIMADASI BÖLÜMÜNÜ İZLEYENLER, SEVDİNİZ Mİ? AŞAĞIYA BİR 🧡 BIRAKIRSANIZ, TÜM EKİBE HEDİYE VERMİŞ OLURSUNUZ! BENİM DE SİZE HEDİYEM BU GÜZEL İSTANBUL KARESİ OLSUN. BİR DE İSTANBUL TARİHİNİ EN ÖZET HALİYLE ÖĞRENMEK İSTERSENİZ, BUYURUN ANLATAYIM... 🏼‍♂️🏼‍♂️🏼‍♂️ Biliyor ... BU SABAH AYRICALIKLI ROTALAR’IN ATİNA - MORA YARIMADASI BÖLÜMÜNÜ İZLEYENLER, SEVDİNİZ Mİ? AŞAĞIYA BİR 🧡 BIRAKIRSANIZ, TÜM EKİBE HEDİYE VERMİŞ OLURSUNUZ! BENİM DE SİZE HEDİYEM BU GÜZEL İSTANBUL KARESİ OLSUN. BİR DE İSTANBUL TARİHİNİ EN ÖZET HALİYLE ÖĞRENMEK İSTERSENİZ, BUYURUN ANLATAYIM...
💁🏼‍♂️💁🏼‍♂️💁🏼‍♂️
Biliyor musunuz? Fransızlar görkemi ifade etmek istediklerinde "C'est Byzance" yani "Bizans gibi" derler. Bizans bu şehirde her yerde çıkar karşınıza. Bu şehrin ilk kurucusu M.Ö. 660 yılında Byzas olmuş. Ardından Roma İmparatoru Konstantin çıkmış sahneye ve şehri yeniden inşa ederek herkesin bildiği o meşhur adı vermiş.
👑👑👑
M.S. 395 yılında Roma İmparatorluğu doğu ve batı olarak ikiye ayrılmış. İstanbul da Doğu Roma’nın yani Bizans’ın başkenti olmuş.
🦋🦋🦋
Bizanslılar aslında Romalı ama 18. yüzyıl sonlarında Avrupalı tarihçiler onları böyle anlatmayı tercih ettiği için yaygın olarak Bizans İmparatorluğu tanımı kullanılıyor. Çünkü dini Ortodoks, dili Yunanca olan bu uygarlığı, klasik dönem Roma İmparatorluğu’ndan ayırma ve yeni bir isim kullanma gereği duymuşlar.
🌿🌿🌿
İstanbul’un son sahibi olmak için sahneye Fatih çıkmış. Fetihle bir çağı kapatıp yeni bir çağı başlatan Sultan 2. Mehmet; 1453'te hem Konstantinopolis’i hem de adının önüne Fatih ünvanını alan bu genç sultan, şehri Osmanlı İmparatorluğu’nun yeni başkenti yapmış.
🔻
Fotoğraf: @tolgy75
Read more
Bernina Express'le Chur'dan Tirano 🚞 Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu demiryolu olağanüstü ...
Media Removed
Bernina Express'le Chur'dan Tirano 🚞 Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu demiryolu olağanüstü bir görsellik sunuyor ️ dönem itibariyle kar kaplı uçsuz bucaksız coğrafyasını yemyeşilken düşünmek akıllara zarar - ki yazın çekilmiş resimlerine baktığımda göl olarak görünen ... Bernina Express'le Chur'dan Tirano 🚞 Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu demiryolu olağanüstü bir görsellik sunuyor ❤️❄️ dönem itibariyle kar kaplı uçsuz bucaksız coğrafyasını yemyeşilken düşünmek akıllara zarar 🙈 - ki yazın çekilmiş resimlerine baktığımda göl olarak görünen yerin tamamen donmuş ve dikkat etmeseniz orda bir göl olduğunu anlamıycak karla örtüldüğünü görseniz şaşarsınız.
En yüksek 2253 metreye çıkan demiryolu gerek basınç değişiminden gerek döne döne tırmanan rotasından gerekse de gördüğünüz manzaralar karşısında başınızı döndürüyor😍
Bir de trenin son vagonlarında oturan şanslılardansanız "kırmızı balık kıvrıla kıvrıla yüzüyor" şarkısını hatırlayıp anı ölümsüzleştirmek için camlara yapışmanız kaçınılmaz 😂
İlk video gidiş yolculuğunun sonlarına doğru tam 360 derece açıyla döndüğü yere ait 😳 evet tam 360 derece... karadeniz yaylalarımı unuttum sanmayın 😉 seyahat sırasında sık sık onları da düşündüm ama o konu dönünce bloguma yazılacak 👍🏼
#berninaexpress #switzerland #tirano #chur #rhaetianrailway #travel #march2018 #unescoworldheritage
Read more
İŞTE HÎKAYEM @fifiabdouofficial best of Egypt Daha küçüktüm ve hayran olduğum 3 büyük dans ustası nı izleyerek büyüdüm onlara çok saygı duydum Mısır'ın gelmiş geçmiş dans ustasıydı Şimdilerde komedi dizilerinin en aranılan bir oyuncusu o,, Oyuncu deyince şimdi bir an geçmişe gittim.. Bende ... İŞTE HÎKAYEM
@fifiabdouofficial best of Egypt 👑Daha küçüktüm ve hayran olduğum 3 büyük dans ustası nı izleyerek büyüdüm onlara çok saygı duydum Mısır'ın gelmiş geçmiş dans ustasıydı 💚Şimdilerde komedi dizilerinin en aranılan bir oyuncusu o,,
Oyuncu deyince şimdi bir an geçmişe gittim..
Bende ise tam tersi olmuştu önce oyunculuktu ve aşıktım oyunculuğa.
Atatürk Kültür Merkezi Taksim büyük sahnede rahmetli tiyatrocu Haluk Kurtoğlu ve üstad oyunculardan Zafer Ergin le Jul Sezar oyununda toplam 5 replikle oyunculuğa merhaba demiştim Can Gürzap çalıştırıyordu hepimizi ..Sonra kendimi zorunlu imam nikahı ile evliliğin içinde bulmuş çok yakışıklı bir oğlum olmuş İstanbul'dan 3 aylığına anneannemin evine İzmire dönmüştüm
O zaman hiç dans etmiyordum sahnelede , ilk olarak o dönem İzmir fuarında çay bahçelerinde kadınlar matineleri ve Konak Maksimde düğün salonlarında 15 yaşında kadrolu oryantali olmuş anama,kardeşlerime eşine işine çocuğuna bakan rüştünü ispatlamamış dünyayı omuzlarına taşıyan çocuk anneydim.
Neyse konumuz sahne ve dram değil komedi tarafını ele alsam daha iyi olucak🤗
Adaletsizliğe gelmeme gibi bir çocukluk cehaleti ile kadroda yer alan diğer oryantallerle geçimsizliğim ve bir gün beni Konak Maksimin sunuculuğunu yapan sunucunun 'Şimdi karşınızda vedet oryantal ' diye sununca sahne yerine sunucuya sen bana nasıl velet diye sunarsın diye sunucuya saldırmış ve 15 yaşında bir velet olduğumu ıspatlamıştım🤣
Bakmayın güldüğüme o zamanlar oryantal yapıyorum diye yan bakan varmı bir ağzını burnunu kırayım diye etrafına bakınan bir velettim ne yalan söyleyim çok çirkin dans ediyordum🙈Hiç sevmiyordum ,sözün kıssası tamamı ile geçim derdinden sahnedeydim.Rahmetli Atalay Noyaner ve eşi ailesi dansımı beğendiklerinden değil ,çok zor durumda olduğum için almışlardı beni kadroya.
Yoksa bırak göbeğimi açmayı ,hayatta kısalmamış etek boyumu kısaltmak başımı açmak çok zordu benim için..Malum büyükbabannem şehit eşi hafız,torunun torunun görmüş yaşamı dua ve zikir içinde geçen oğlu 3 yaşında iken dul kalan ve yaşamını dedeme torunlarına adayan bir nurdu rahmetli .
Böyle bir insanın edebi ile büyürken bir birine zıt olan 2 ayrı iklimin çocuğu olarak ben
Devamı👇
Read more
 #nowplaying #herbiehancock #headhunters Cazda Golden Era 40’lar 50’ler 60’lar bir omurga inşa ...
Media Removed
#nowplaying #herbiehancock #headhunters Cazda Golden Era 40’lar 50’ler 60’lar bir omurga inşa ettikten sonra 70’ler ve 80’ler cazın kalıplarını yıkarak farklı türlerle flört ettiği bir dönem olmaya başlamış. Bu dönemin en tatlı ve sulu meyvesi Headhunters. Bıyıkları yeni terlediği ... #nowplaying #herbiehancock #headhunters Cazda Golden Era 40’lar 50’ler 60’lar bir omurga inşa ettikten sonra 70’ler ve 80’ler cazın kalıplarını yıkarak farklı türlerle flört ettiği bir dönem olmaya başlamış. Bu dönemin en tatlı ve sulu meyvesi Headhunters. Bıyıkları yeni terlediği dönemden beri caz camiasının pek çok projede görev alan elemanı Herbie Hancock’ın yenilik arayışı sonucu arkasına geçtiği fender rhodes ve synthleriyle beraber yanına aldığı multi enstrümantalist bro’larının yardımıyla jazz-funk, füzyon döneminin en sıkı albümlerinden birini kaydetti. Albüm bilimum caz listelerinde üst sıralarda yer aldı ve 20. Yüzyılda yaratılan sesler evrenine kültürel, tarihsel ve estetik katkıları nedeniyle Ulusal Kültür Mirası olarak kabul edildi.
Hancock’ın yazdığı albüm notlarına göz attığınızda ağır olmaktan bıktığından uzaya daha yakın bir yerlerde olmaya çalıştığından bahsettiğini görüyorsunuz. Bu yeni müziği beğenen hayranları olacaktı, bununla beraber eski hayranlarını da kaybetme riskini almıştı. Miles’la çalıştığı yıllarda cesaretli olmayı öğrenmişti. Müzikal olarak açık fikirli bir müzisyen olması bu başarılı albümün meydana gelmesini sağlamış. Headhunters 70’lerin başında çok keskin bulunan sınırların zorlanabilirliğini hissettirmiş. Müziğin içine bol bol elektrik sesler eklemişler. Caz eklektik bir müzikse içine elektrik sesler eklemenin ne sakıncası olabilir? Rock elementlerinin de eklenmesinin mümkün olabilirliği görüldüğünde “caz” kelimesinin müziği tanımlamada yetersiz kaldığı anlaşılmış. Müzik müziktir. Kulağa iyi geliyorsa iyi müziktir. Rock formlarını eklemek isterseniz hangi kütüphaneye başvurmanız gerekir? Hiç şüphesiz Afrikalı sesler kütüphanesine. Zaten rock’n roll’ dan pop müziğe hatta günümüzde daha da yükselen hip hop müziğe kadar her tür için müzik yaratımının beşiği Afrika’ya uğramazsanız aynısının milyon kere tekrarı yapılmış müziklerden milyon birinci kerede siz üretirsiniz. Kitabı kapağıyla değerlendiremezsiniz derler ama ikonik bir albüme ikon değeri veren şeylerden biri de albümün kapak resmidir. Head Hunters’ın kapak resmi Fildişi Sahil’inden Baoulé kabilesinden bir keple keple maskesinden alınmıştır.
Read more
“Leyla Gencer : Primadonna ve Yalnızlık” sergisinin küratörü Prof. Yekta Kara sorularımızı yanıtladı... . — ...
Media Removed
“Leyla Gencer : Primadonna ve Yalnızlık” sergisinin küratörü Prof. Yekta Kara sorularımızı yanıtladı... . — Opera sanatçısı olarak sizin hayatınızda Leyla Gencer’in yeri nedir? . Sanırım yalnız benim değil, bu ülkedeki her opera sanatçısının yolunu aydınlatmış, kişiliğiyle, ... “Leyla Gencer : Primadonna ve Yalnızlık” sergisinin küratörü Prof. Yekta Kara sorularımızı yanıtladı...
.
— Opera sanatçısı olarak sizin hayatınızda Leyla Gencer’in yeri nedir?
.
Sanırım yalnız benim değil, bu ülkedeki her opera sanatçısının yolunu aydınlatmış, kişiliğiyle, sanatçı kimliğiyle, farklı özellikleriyle herkese ışık tutmuş bir primadonna Leyla Gencer. Azimle çalışmanın, kendini işine adamanın, dünya ölçeğinde düşünmenin ve iş yapmanın ne denli önem taşıdığı konusunda kendisinden çok etkilendiğimi düşünüyorum.
.
Unutmayalım, Leyla Gencer, evrensel boyutta kariyer yapmış, @teatroallascala ’da, yani opera evreninin tartışmasız en önemli kurumunda elli yıl baş tacı edilmiş, hâlâ önünde saygıyla eğildiğimiz ve her zaman eğileceğimiz, ülkemizin yetiştirdiği, efsanevi bir sanatçı. Kendine özgü yorumlarıyla, üstün oyunculuğuyla, hayat verdiği karakterlere kattığı farklı boyutlarla seyircide hep hayranlık uyandırmış; opera sanatçılığının sadece ses ve teknikten ibaret olmadığını kanıtlamış örnek bir kişi.
.
— Leyla Gencer onuruna ilk saygı gecesini 1990’lı yıllarda siz düzenlemiştiniz. Bu sergi, bugüne kadar Leyla Gencer için hazırladığınız kaçıncı proje ve projenin içeriğinden bahseder misiniz?
.
1993 yılında Atatürk Kültür Merkezi’nde Leyla Gencer’in onuruna kendisinin bizzat katılımıyla bir saygı gecesi düzenlemiştik. AKM’deki tüm seyircinin Gencer’i dakikalarca ayakta alkışlayışını dün gibi anımsıyorum. Vefatından sonra, 10 yıl boyunca Borusan Sanat’ın bu eşsiz sanatçımızın anısına düzenlediği bütün etkinliklerde yönetmen olarak yer aldım ve bundan gurur duydum.
.
— Küratörlüğünü üstlendiğiniz “Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” sergisinin başlığında yer alan dramatik “yalnızlık” kelimesini seçmenizin nedeni nedir?
.
“Yalnızlık” derken olumsuz bir vurgu yapmak değil niyetim... Araştırmak, öğrenmek, biriktirdiklerini harmanlamak, yaratmak için yalnızlığa gereksinimi vardır bu çapta bir sanatçının.
.
Yazının devamını okumak için profilde yer alan linki tıklayınız.
Read more
Hepimiz bebeklerimiz doğduğunda nasıl bebeğimi emzireceğim, sütüm yetiyor mu gibi kaygılar ...
Media Removed
Hepimiz bebeklerimiz doğduğunda nasıl bebeğimi emzireceğim, sütüm yetiyor mu gibi kaygılar yaşadık. Zamanla herkes belli bir düzen oluşturdu. Tam “oldu” derken bebeklerimizin artık ek gıdaya geçmesi gerekiyor. Bu dönem çoğu anne için yine bir kaygı, kafa karışıklığı demek. Eğer ... Hepimiz bebeklerimiz doğduğunda nasıl bebeğimi emzireceğim, sütüm yetiyor mu gibi kaygılar yaşadık. Zamanla herkes belli bir düzen oluşturdu.

Tam “oldu” derken bebeklerimizin artık ek gıdaya geçmesi gerekiyor. Bu dönem çoğu anne için yine bir kaygı, kafa karışıklığı demek. Eğer sizin de kafanız karışıyor, acaba nereden başlasam, doğru mu yapıyorum acaba gibi kaygılar taşıyorsanız bu eğitimim tam size göre.

Ek gıdaya geçerken ;

Ek gıdalara neden başlanır?
Ek gıdalara ne zaman başlanmalıdır?
Anne sütü alan bebeğe 4. Aydan sonra ek gıda başlanmalı mı?
Anne sütü alan bebek, 6-12 ayılık dönemde nasıl beslenmeli?
Blw nedir? nasıl ilerlememeli?
Parmak gıda?
Blw ile nasıl ilerlemeyiz?
Ek gıdalara başlayınca anne sütü azalırsa ne olacak?
Ek gıdalara başlarken dikkat edilecek konular nelerdir?
Bebek ek gıda istemezse ne yapılabilir?
Pürtüklü gıda alırken bebek öğürürse ne yapılabilir?
Acaba blender kullanmalı mıyım?
Diş çıkarma döneminde ne yapmalı?
Ek gıdalara başlandığında anne-bebek ilişkisi
Bebek ne zaman kaşık kullanmaya başlanmalı?
Devam sütleri, kaşık mamaları hakkında bilmeniz gerekenler
Bebeklerde ve çocuklarda tıkanmalar da ilk yardım
Örnek tarifler konularını içermektedir.
28 Ağustos 11:00-13:00 de Bostancı da @bebeimgeliyorakademi de Ücretsiz olacaktır. Bebeğimiz, yardımcınız veya annemizle birlikte katılabilirsiniz.
Kayıt için yorum yazmanız yeterli!
.
#esraileblwtarifleri #esraileblw #esraileekgıdayageçiş #ekgıdayageçiş #blw #blwideas #blwtarifleri #esraileblwtarifleri #blwbebekleri #blwanneleri #babyledweaning
@ilkadimlarim
Read more
Hayatımın neredeyse hiçbir evresinde adam akıllı dudakları çatlamayan biri olduğumdan sanırım ...
Media Removed
Hayatımın neredeyse hiçbir evresinde adam akıllı dudakları çatlamayan biri olduğumdan sanırım en çok bu evrede bocaladım. Zoretanini en düşük dozlarda kullanan biri olarak yan etkilerini de en düşük oranda göstermesine rağmen dudaklar hafif de olsa kuruyor. Hele ki dudaklarınızı ... Hayatımın neredeyse hiçbir evresinde adam akıllı dudakları çatlamayan biri olduğumdan sanırım en çok bu evrede bocaladım. Zoretanini en düşük dozlarda kullanan biri olarak yan etkilerini de en düşük oranda göstermesine rağmen dudaklar hafif de olsa kuruyor. Hele ki dudaklarınızı kemirmeye başlıyorsanız sonu olmayan bir kısır döngüye giriyorsunuz. Bu nedenle ister istemez elinizde, cebinizde, çantanızda, makyaj masanızda ve hatta yastığınızın altında bile bir dudak nemlendirici bulundurmayı alışkanlık haline getiriyorsunuz.

1-2) Ben ilk olarak baştaki Burts Bees be Blistex ürününü kullandım. Herkes ayıla bayıla methederken (ki Zoretanin’den önce ben de), ben bu süreçte nedense çok kısa süreli bir nemlendirme etkisi aldım. Ayrıca Blistex balmların yapıları ince olduğu için uygulamada da pratik bulmuyorum, birçok kez dudağın üzerinden geçmek gerekiyor.

3) Daha sonra Ruby Kisses markasının Kissible Lip Elixir gül, argan ve E vitamini özlü dudak balmını denedim. Kırmızıya çalan bir pembe rengi verdiği için ve gül kokusu barındırdığı için onu da uzun süre kullanamadan rafa kaldırdım. Ayrıca üst üste uygulandığında, rengi homojen de dağılamayabiliyor.

4) Le Petit Marseiliais’ın balmını daha önceden satın aldığım için geceleri onu sürüp yatmaya başladım. Öyle gözünüzü doyuracak cinsten bir yağ ve nem bırakmıyor dudaklarınızda fakat her nasılsa etkisini çok beğeniyorum, dudaklarınız yumuşacık oluyor. Devamlı kullandığım balmlardan biri bu ürün oldu.

5) Diğer en favori ve en sık kullandığım balm ise Ruby Kisses’in yeşil ambalajlı dayanıklılık etkili Lip Revitalizer balmı. Bu ürünün kavonoz kutudaki Ruby Kisses Pot O` Miracle Lip Reviatalizer’ı da kullanıp çok memnun kalmıştım fakat onu gün içerisinde uygulamak epey zor oluyordu ve hijyenik olmuyordu. O nedenle asansörlü bu balmını satın alır almaz elimden düşürmez oldum. Renk vermiyor, neredeyse hiç kokusu ve ağırlığı yok ve çok iyi sürülüyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Etkili dudak nemlendirici önerileriniz var ise yorumlarınızı beklerim. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! #🇹🇷
Read more
9 Eylül Başak burcunda YeniAy! Yılın en bereketli YeniAy’ına hazır mısınız? Başak bereketli ...
Media Removed
9 Eylül Başak burcunda YeniAy! Yılın en bereketli YeniAy’ına hazır mısınız? Başak bereketli bir burçtur. Üretmek, çalışmak, konsantre olmak, odaklanmak ile ilişkisi vardır. En büyük amacı ise yetenek geliştirmektir. Bir konuda uzman olmak, hizmet etmek! Düzen ve sistem oluşturmak ... 9 Eylül Başak burcunda YeniAy!
Yılın en bereketli YeniAy’ına hazır mısınız?
Başak bereketli bir burçtur. Üretmek, çalışmak, konsantre olmak, odaklanmak ile ilişkisi vardır. En büyük amacı ise yetenek geliştirmektir. Bir konuda uzman olmak, hizmet etmek! Düzen ve sistem oluşturmak ve kurmak! Çalışmak!
Üretmek!
Astroloji bir semboller dilidir, sembolleri doğru analiz etmek ise anlama ve fark etmemize yardımcı olacaktır.
YeniAy’lar taze enerjidir ve Başak burcunun verimli enerjisi ile yeni bir bakış açısı geliştirmek için çalışmamız gerektiğini anlatıyor.
Yaptığımız işten, hayatımızda olup biten herşeye şöyle bir bakıp sistemimizi analiz etmemizi istiyor gökyüzü...
YeniAy’ın yönetci gezegeni Merkür’de Başakta ve güçlü. Tam destekte her ne istiyorsak zihnimiz açık!
Uranüs’te sahnede bu yeniay’da ve her ne ile uğraşıyorsak yeni ve farklı bir bakış açısı istiyor bizden.
Birçok insan bu YeniAy ile birlikte hayatlarında bambaşka bir rutin ve bakış açısında olacak diyebilirim.
Birçok kişinin düzenini değiştirecek etkiler de söz konusu!
Yeniay saatinde Uranüs yükseliyor. Yepyeni bir düzeni hayatlarımıza katacak etkileri ortaya çıkartıyor.
Düzenim değişir diye korkma diyor YeniAy sen değiş, değişime uyum sağla, çalış ama bu çalışmayı bizzat kendi üstünde de yap!
Sağlıklı beslen, tüm alışkanlıklarını gözden geçir.
Herkes bi işle, bir uğraşla meşgul ve akıyor zamanın kollarında.
Fakat en büyük çalışma insanın kendi üzerinde yaptığı çalışmadır.
Olumlu sonuç için olumlu bir bakış gerekir. Olumlu koşullar olduğunda olumlu olmak kolaydır! Asıl önemlisi olumlu koşulları yaratacak iradeye geçmektir ki bu bizzat Güneş’in etkisi altındadır.
İrade!
Eyleme geçmek!
Günlük hayatımıza, beslenmemize ve sağlığımıza önem vermektir.
Başak burcunun dualitesi Balıktır ve düzen ve kaos enerjisi bu iki burcun enerji alanındadır.
İçinde bulunduğun kaos’tan çıkmak için yeni bir düzen oluştur, odaklan ve bir değişim yarat! Çalış ama en çok kendi üzerinde ve kurban rolünden derhal çık diyor Başak YeniAy’ı...
Bereketli bir YeniAy!
Bakış açın ne ise onu görürsün!
Değişimden korkma, adapte ol!
Kendini iyileştir! Bunu kendine bakarak, düşüncelerine odaklanarak yapabilirsin diyor.
Read more
SERHAT AKPINAR, "KRİTERİM; ÖĞRENCİ ODAKLI EĞİTİM, TAM AKRETİDASYON VE TAM DOLAŞIMA SAHİP ULUSLARARASI ...
Media Removed
SERHAT AKPINAR, "KRİTERİM; ÖĞRENCİ ODAKLI EĞİTİM, TAM AKRETİDASYON VE TAM DOLAŞIMA SAHİP ULUSLARARASI DİPLOMADIR." #girneamerican Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 2018-2019 Akademik Yılı'nın başlamasına sayılı günler kala, sosyal medya aracılığıyla ... SERHAT AKPINAR, "KRİTERİM; ÖĞRENCİ ODAKLI EĞİTİM, TAM AKRETİDASYON VE TAM DOLAŞIMA SAHİP ULUSLARARASI DİPLOMADIR." #girneamerican
Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 2018-2019 Akademik Yılı'nın başlamasına sayılı günler kala, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımlar ile GAÜ'nün bu yılki ana rotasına göndermelerde bulundu.
Akpınar; "Uluslararası iş birliklerinde; Eylül ayında, küresel en büyük adımları atıyor ve anlaşmaları imzalıyoruz. Kıtalar arası yolculuk başlıyor." ifadeleri ile, Girne Amerikan Üniversitesi'nin 'uluslararasılaşmak' hedefinin bu yıl da devam ettirileceğini vurguladı. "GİRNE'NİN BELKEMİĞİYİZ VE VAZGEÇİLMEZİZ"
Öte yandan GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar, yüksek öğretim alanında Türkiye'de yayınlanan bir dergiye vermiş olduğu mülakatta ise, yine "uluslararasılaşma" ile ilgili olarak; "Üniversitemizin, bölge ve dünya üniversiteleri arasında; öğrencilerine, uluslararası kampüslerinde eğitimlerini sürdürme fırsatı sunan tek üniversite oluşu da önemli ve tartışılmaz göstergedir. Kriterim; Öğrenci odaklı eğitim, tam akretiditasyon ve tam dolaşıma sahip diplomadır." şeklindeki ifadeleri kullandı.
Girne Amerikan Üniversitesi'nin 50'inci Kuruluş Yıldönümü'ne uzanan güncel perspektife bir yorum da getiren Kurucu Rektör Akpınar; Geride kalan 33 yıllık süreçte, varlıklarının Girne'ye ve KKTC'deki yüksek öğrenime kattığı değeri, kamuoyunun takdirine bıraktığını söyleyerek; "Doğduğumuz kentin, yani Girne'nin belkemiğiyiz, vazgeçilmeziz. Bizimle birlikte, Girne de büyüyor. Kentimizin sağlıklı ve bilinçli gelişimine yönelik çabaların tam merkezindeyiz, aksi düşünülemez bile. Girne Amerikan Üniversitesi'nin içinde olduğu dev yerleşke; fonksiyonel olanakları artmış, daha işlevsel bir kampüs görünümüne ulaşıyor. Özellikle sağlık, sosyal yaşam ve kültür alanındaki tamamlanmak üzere olan projelerimizin devreye girmesi ile de; Girne Kenti'nin bir çekim merkezi olacağı, halen Dünya'nın sayılı kenti için geçerli olan ve içiçe geçmiş, 'Üniversite-Kent Birlikteliği' kavramında da, ülkemiz için yeni bir dönem başlamış olacaktır. Yeni akademik yılımızın son hazırlıkları kapsamında; İnşaatı tamamlanan Sahne Sanatları Fakültesi'nin yeni komleksi ile
Read more
"KUUM BEACH DÎYE BİR MARKA YARATTIK” Bodrum Türkbükü’ndeki Kuum Hotel Spa Beach'te 5 yıldır işletmecilik ...
Media Removed
"KUUM BEACH DÎYE BİR MARKA YARATTIK” Bodrum Türkbükü’ndeki Kuum Hotel Spa Beach'te 5 yıldır işletmecilik yapan Ersin Süzer ile Bodrum'da buluşarak nem başarılı yükselişini hem de Bodrum'un geleceğini Konuştuk. @gifirat @bulentcankurt #şamdanplus söyleşi Ersin Süzer, kendi tabiriyle ... "KUUM BEACH DÎYE BİR MARKA YARATTIK” Bodrum Türkbükü’ndeki Kuum Hotel Spa Beach'te 5 yıldır işletmecilik yapan Ersin Süzer ile Bodrum'da buluşarak nem başarılı yükselişini hem de Bodrum'un geleceğini Konuştuk. @gifirat @bulentcankurt #şamdanplus söyleşi Ersin Süzer, kendi tabiriyle Bodrum'da reşit olmuş,18 yıldır Bodrum'u takip eden ve Türkbükü’nü kamuoyuna duyuran ilk gazetecilerden biri. Bodrum'u çok iyi tanıyan biri olarak, bu yıl 10. yılım kutlayan Türkbüku ndeki Kuum Hotel Spa Beach'in 5 yıldır işletmeciliğini yapan Ersin Süzer ile Bodrum'da buluşarak hem başarılı işletmeciliğini hem de Bodrum'u konuştuğumuz keyifli bir röportaj yaptık. Süzer'den Bodrum tavsiyeleri almayı da ihmal etmedik. Kuum Beach, bu sezon 10. yılını kutluyor ve son 5 yıldır siz işletiyorsunuz. Öncelikle Kuum Beach'i anlatır mısınız, Türkbükü'ndeki diğer beach'lerden ayrılan yönleri var mı? Aslında Bodrum'da reşit oldum. 18 yıldır Bodrum'u yakinen takip ediyorum. Türkbüku nü kamuoyunu duyuran ilk gazeteci olarak, özellikle bu bölgeyi çok iyi tanıyorum. Türkbüku uzmanlık alanım, bu yüzden de bu bölgede nasıl bir işletme olursa başarıya ulaşabilir, farkındayım. Kuum'un en önemli özelliği istikrarımız. Tatile gelenler için ilk öncelik, kendilerini güvende hissetmeleri. Tanıdık tanımadık kim varsa, gönül rahatlığıyla ailelerini bize gönderebiliyor, ikinci önceliğimiz samimiyet. Tüm gün o sıcağın altında elimizden geldiğince tüm samimiyetimizle, gelen herkesin iyi bir tatil geçirmesi için çalışıyoruz. Ay bazında, otelle birlikte beach alanında 10 bin kişiye ev sahipliği yapıyoruz. Her geçen yaz ilgi biraz daha artıyor. Son beş yıl içinde Kuum'a birçok müdavim kazandırdık. Otelin yanında bir de Kuum Beach markasını yarattınız? Evet, en önemlisi de Kuum Beach diye bir marka yarattık. Bugün Türkiye'de tatil yapan herkes Kuum Beach'i biliyor. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz. İşletmeciliğe başladığım ilk yazımda Kuum Hotel'in sahibi Uğur Tunçel; "Günahı senin sevabı senin" demişti. Kuum'daki başarımızda Uğur Bey'in payı çok büyük. Arkamızda çok sağlam duruyor. Tam bir bilim adamı, hem de babacan, yeni fikirlere veriyor. Felsefemiz aynı; çok çalışmak çok çalışmak.
Read more
BEN SİZE FOTOĞRAFTA GÖRDÜĞÜNÜZ KALENİN HİKAYESİNİ ANLATAYIM, SİZ DE BENİMLE MERSİN’DEN ÖNERİLERİNİZİ ...
Media Removed
BEN SİZE FOTOĞRAFTA GÖRDÜĞÜNÜZ KALENİN HİKAYESİNİ ANLATAYIM, SİZ DE BENİMLE MERSİN’DEN ÖNERİLERİNİZİ PAYLAŞIN! ️🌦 Günaydın! Mersin dizisinde bu kez Kız Kalesi’ni anlatacağım. Siz de benimle Mersin’den yeme – içme ve konaklama önerilerinizi paylaşırsanız harika olur. Şehri ... BEN SİZE FOTOĞRAFTA GÖRDÜĞÜNÜZ KALENİN HİKAYESİNİ ANLATAYIM, SİZ DE BENİMLE MERSİN’DEN ÖNERİLERİNİZİ PAYLAŞIN!
☀️☀️🌦
Günaydın! Mersin dizisinde bu kez Kız Kalesi’ni anlatacağım. Siz de benimle Mersin’den yeme – içme ve konaklama önerilerinizi paylaşırsanız harika olur. Şehri keşfetmek isteyenlere farklı bakış açılarından öneriler sunmuş oluruz. Ben de önerilerinizi bir dahaki Mersin seyahatimde değerlendirmek üzere kaydedeceğim.
🏰🏰🏰
Erdemli’de yer alan bu yapının iki adı var. Kız Kalesi ya da Deniz Kalesi olarak anılıyor. Bu bölgenin antik ismi Corycus veya Korykos olarak geçiyor. Geçmişte sadece bir liman kenti değil safran üretimiyle de gözde bir yermiş.
🎠🎠🎠
Kalenin bugünkü hali 12. yüzyıldan kalmış. Strabon, Roma Dönemi’nde korsanların burayı sığınak olarak kullandığını yazıyor. Tarih boyunca çok kez el değiştirmiş; 1448’de Karamanoğlu 2.İbrahim fethetmiş. 1473’te Osmanlı hakimiyetine girmiş.
⛵️⛵️⛵️
Geçmişte hem savunma hem konaklama açısından önem taşımış. Silifke Kalesi ile birlikte İstanbul’dan kutsal topraklara deniz yolu ile gitmek isteyenler için dinlenme yeri olmuş.
👑👑👑
Kalenin içinde şapel, sarnıçlar, mozaik yer döşemeleri görecekleriniz arasında. Tekne turu ile ulaşabilir, bilet alarak ya da Müze Kart ile gezebilirsiniz.
🍇🍇🍇
Tabii ki bir de efsanesi var... İstanbul’daki Kız Kulesi ile aynı hikâye burası için de anlatılıyor. Efsaneye göre bir kızı olmasını çok isteyen kral nihayet hayaline kavuşmuş. Üzerine titreyerek büyüttüğü kızı güzelliğiyle dillere destan olmuş. Kral dönemin ünlü bir falcısını saraya çağırtarak kızının geleceğini öğrenmek istemiş. Falcıdan aldığı yanıt ise kızının bir yılan tarafından sokulup öldürüleceği ve kendisinin bunu engelleyemeyeceği olmuş.
🔮🔮🔮
Kral da düşünüp taşınıp denizin ortasına bir kale yaptırmaya karar vermiş ki hiçbir yılan kızına ulaşamasın diye… Fakat kaderden kaçamamış. Kızına taşınan yemeklerin içinde bir de üzüm sepeti varmış. Sepetin içinde gizlenen yılan kızı sokup öldürmüş, krala da kızının ardından yas tutmak kalmış.
🔻
Fotoğraflar: @kus.bakisi
Read more
@peygamberimizinisimleri 2016 yılı Ramazan Ayı'nda sizlerle paylaştığımız Esmâu’l-Hüsnâ, ...
Media Removed
@peygamberimizinisimleri 2016 yılı Ramazan Ayı'nda sizlerle paylaştığımız Esmâu’l-Hüsnâ, Allah'ın 99 Adı isimli sergimizi, bu Ramazan'da Esmâü'n Nebî (SAV), Peygamberimizin 104 İsmi sergimizle devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı Ramazanlar dileriz. Sanat, ... @peygamberimizinisimleri 2016 yılı Ramazan Ayı'nda sizlerle paylaştığımız Esmâu’l-Hüsnâ, Allah'ın 99 Adı isimli sergimizi, bu Ramazan'da Esmâü'n Nebî (SAV), Peygamberimizin 104 İsmi sergimizle devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı Ramazanlar dileriz.

Sanat, çağlar boyunca insanların duygu ve düşünce dünyalarını ifade etmeleri konusunda estetik bir yol olmuştur. Hat sanatımız da Hz. Muhammed’e (SAV) duyulan özlem ve muhabbetin dile getirilmesinde incelik ve zarafeti ile emsalsizdir.
Hz. Muhammed’in (SAV) en bereketli en feyizli sıfatlarının hat sanatıyla bir araya getirilmesiyle oluşturulan Esma-ül Nebi Sergisi’nde usta hattatlarca kaleme alınan her eşsiz isim, O’nun yaratılış güzelliklerini insanlara anlatmakta aracı sıfatlardır. Her bir isim kendi içinde topluma güzellik ve örnek ahlak aşılamak üzere anahtar kelimelerdir.
Manevi şaheserlerin sergilenmesi aynı zamanda topluma bu güzelliği aktarmak bakımından bize ayrı bir memnuniyet vermektedir. Hz Peygamber’in, Kuran-ı Kerim’de diğer mukaddes kitaplarda ve hadislerde geçen, onu tanımlamak için zikredilmiş, derlenmiş isim ve sıfatlarına Osmanlı hattatları özel bir önem göstermişlerdir.
Yıldız Holding’in ülkemize olan katkısını sadece ekonomik faaliyetlerle sınırlı görmüyoruz. Topluma sosyal fayda sağlamak konusunda yükümlü gördüğümüz Yıldız Holding’i özellikle kültür ve sanat alanında özgün projelerde yer almasını gönülden destekliyoruz. Çalışma mekanlarımızı, günlük yaşantımızdan, maneviyatımızdan, sosyal ilişkilerimizden uzak, sadece iş yapılan mekanlar olarak değerlendirmiyor, bu nedenle de bilhassa sanat ve kültürümüzün en güzel örneklerini Yıldız Holding’de sergiliyoruz. Esma-ül Nebi sergisi de hem taşıdığı yüce değer hem de estetik özellikleriyle mekanımıza ayrı bir mana katmıştır.
Esma-ül Nebi Sergisi ve kitabı Prof. Dr. Faruk Taşkale ve Doç. Dr. Hüseyin Gündüz’ün, özenli çalışmaları ile oluşturuldu. Hat sanatımızın bu kıymetli hocalarına ve emeği geçen diğer arkadaşlarına teşekkür ederim. Özenli çalışmaları ile Esmaü’n Nebi’nin müzeler ve özel koleksiyonlarda yer alan örnekleri bu kitapta bir araya geldi.
Yıldız Holding sergi salonununda somut ve dijital olarak izlenebilecektir.
Read more
The Keramet in ceramides 🤗 Seramid derimizin epidermis tabakasının ana bileşenlerinden biri ...
Media Removed
The Keramet in ceramides 🤗 Seramid derimizin epidermis tabakasının ana bileşenlerinden biri ve hatta en yoğun olanı. Kolesterol ve yağ asitleri ile birlikte seramidler hem dışarıdan mikroorganizmaların girişine karşı bir bariyer hem de buharlaşma nedeniyle aşırı su kaybını önlemek ... The Keramet in ceramides 🤗
Seramid derimizin epidermis tabakasının ana bileşenlerinden biri ve hatta en yoğun olanı. Kolesterol ve yağ asitleri ile birlikte seramidler hem dışarıdan mikroorganizmaların girişine karşı bir bariyer hem de buharlaşma nedeniyle aşırı su kaybını önlemek için su geçirmeyen koruyucu bir tabaka oluşturuyor.
Yaşlanma ile birlikte seramid ve kolesterolde önemli ölçüde bir azalma dolayısıyla da ciltte nemsizlik oranında bir artış olduğunu da hatırlayalım. Gözenekler büyüyor, elastikiyet kaybı ve kırışıklıklar başlıyor. Seramidler deriden su kaybını önlemede anahtar role sahip yapısal lipitler olduğu gibi aynı zamanda cilt yüzeyindeki yağ ve su dengesinin korunmasına da yardımcı oluyorlar. Humektan, yani nem çekici madde olarak cilde havadan nem çekmekte de oldukça başarılılar.
Bir de Alfa Lipoik Asitler var. ALA’lar güçlü ve çok yönlü antioksidanlar. Hem suda hem de yağda çözünebilmeleri sebebiyle diğer antioksidanlardan bir tık daha öndeler. Yani mesela C Vitamini sadece suda çözünebilir olduğu için vücutta ulaşabileceği alan ALAlar gibi hem su hem de yağda çözünen bir antioksidana göre daha kısıtlı. ALA’lar ayrıca hücrelerin kan dolaşımından glikoz almasına ve enerji olarak daha verimli kullanılmasına yardımcı olur. Bu da glikozilasyon birikimini önlemekte etkilidir. Postumuza bir bilinmeyen telaffuzu zor kelime ekledik çok şükür göğsümüz kabarabilir 🤣🤷‍♀️Bu cafcaflı sözü çok detaylandırmadan kozmetik olarak bilmemiz gerekeni söyleyelim: yani kısaca şair burada diyor ki ALAlar kollajen destekçisi olarak kırışıklık, ince çizgiler, elastikiyet kaybı gibi durumlardan cildi korumakta faydalı olabileceği gibi cildin yapısal bütünlüğüne de olumlu etki eder🤩😍 Son günlerde havaların da kurumasıyla gözenekler için çözüm önerisi çok soran oldu. Bunları anlattım çünkü gözenek sıkılaştırıcı serumumuzda bu iki arkadaş bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek size göz kırpıyor. Yani özetle  #ALA ve #seramid içeren serumları da ayrı sevip baş tacı ediyorsak sebebi var. Ben bu serumun adını PoreFect💟 koymuş idim. Neden? Çünkü kendi yaptığım ürüne #perfect desem şukelaa derdiniz, ben de #PoreFect ile subliminala yürüdüm💟Linkler hikayede
Read more
<span class="emoji emoji1f340"></span> Ne kazanılacaksa kalabalıklardan kazanılacakmış gibi saplantılı bir hal içindeyiz. Bir değerimiz ...
Media Removed
Ne kazanılacaksa kalabalıklardan kazanılacakmış gibi saplantılı bir hal içindeyiz. Bir değerimiz olacaksa, bize bu değeri kalabalıkların biçeceğine inanıyoruz. Sürekli kendimizi başkalarına ispata çalışıyoruz; bizi sevsinler, beğensinler, alkışlasınlar, bize bayılsınlar, ... 🍀
Ne kazanılacaksa kalabalıklardan kazanılacakmış gibi saplantılı bir hal içindeyiz. Bir değerimiz olacaksa, bize bu değeri kalabalıkların biçeceğine inanıyoruz. Sürekli kendimizi başkalarına ispata çalışıyoruz; bizi sevsinler, beğensinler, alkışlasınlar, bize bayılsınlar, hayran olsunlar, bizi çok karizmatik, çok eğlenceli, çok zeki, çok şık, çok zevkli, çok şirin, çok sempatik bulsunlar istiyoruz. Bunun için sürekli dışa dönüğüz, teşhir halindeyiz, kendimizden dünyaya sürekli canlı yayın yapıyoruz. Herkesin kendi tezgahını kurduğu bir semt pazarı gibi sosyal hayatımız.
Herkesin kendi harikuladeliğini satmaya çalıştığı tıkış tıkış bir vitrin... Aslında fazlasıyla tuhafız; herkesin aynı anda önemli olmaya çalıştığı bir yerde hiç kimsenin önemli olma şansı bulamayacağını düşünemiyoruz. Herkesin fenomenliğe oynadığı bir dünyada hiç kimsenin önemli olamayacağını göremiyoruz. Üstelik, bu şuursuzluk ortamında gerçekten önemli olan, gerçekten önem arzedenlerin de hiç kimse tarafından farkedilemeyeceğini unutuyoruz.
“Bütünüyle kulak verip dinleyen biri kesilmişti şimdi, kendini tümüyle dinlemeye vermiş, tümüyle boşalmış, tümüyle soğurup içine alan biri olmuştu. Dinleme sanatında öğrenilecek her şeyi öğrendiğini hissediyordu. O zamana kadar bütün sesleri sık sık işitmişti, ırmağın çıkardığı bu pek çok sesi; ama sesler bugün bir başka yankılanıyordu. Pek çok sesi birbirinden ayırt edemiyordu artık, neşelileri gözü yaşlılardan, çocuksuları erkeksilerden ayıramıyordu, bir bütünlük oluşturuyordu hepsi, özlemin yakınması ve bilen kişinin gülüşü, öfkenin haykırışı ve ölen kişilerin iniltisi, hepsi birdi şimdi, hepsi içi içe geçmişti, birbirine bağlanmış, binlerce kez birbirine sarılıp dolanmıştı. Ve tümü, bütün sesler, bütün amaçlar, bütün özlemler, bütün çileler, bütün hazlar, bütün iyi, bütün kötü şeyler, tümü birden dünyayı oluşturmaktaydı. Tümü birden yaşamın müziğiydi” diyor ‘Siddhartha’da Hermann Hesse.
Kalabalıkların olmadığı yerde kim olduğumuz, bir insan olarak ne ifade ettiğimizdir önemli olan. Bizi başkalarından ayıracak olan, bizi kendi biricik insanlığımıza taşıyacak olan budur.
Read more
Çocuklar İçin Dünya Tarihi İlk İnsan ve Uygarlıkların Başlangıcı Çocuklar için Dünya Tarihi ...
Media Removed
Çocuklar İçin Dünya Tarihi İlk İnsan ve Uygarlıkların Başlangıcı Çocuklar için Dünya Tarihi kitabımız, ilk insanın ortaya çıkışından devletlerin kuruluşuna, hayvanların evcilleştirilmesinden tarıma, dinlerin ortaya çıkışından yazının bulunuşuna kadar çok geniş bir alanı ... Çocuklar İçin Dünya Tarihi İlk İnsan ve Uygarlıkların Başlangıcı

Çocuklar için Dünya Tarihi kitabımız, ilk insanın ortaya çıkışından devletlerin kuruluşuna, hayvanların evcilleştirilmesinden tarıma, dinlerin ortaya çıkışından yazının bulunuşuna kadar çok geniş bir alanı ele alır.
Son derece net ve anlaşılırdır; eğlencelidir.
Bir konudan diğerine geçerken sebep sonuç ilişkilerine önem verir; hiçbir konu diğerinden kopmaz.
Bir hikâye gibi sürükleyip götürür. Dili son derece akıcı ve masalsıdır.
Çocuklarda merak duygusunu artırır; okuma, araştırma isteğini körükler.

https://duyumarket.com.tr/cocuklar-icin-dunya-tarihi-ilk-insan-dm3408
Read more
Efendim güneş tutuldu ay tutuluyor merkür geriliyor derken oldu hayatlar tam bir ‘nerden geliyor ...
Media Removed
Efendim güneş tutuldu ay tutuluyor merkür geriliyor derken oldu hayatlar tam bir ‘nerden geliyor bu tokat’ bilemedim hali... Bu süreçte bir çok astrolog felaket tellallığı yaparken tüm olacakları tatlı tatlı, naif bir şekilde anlatan @brczen ve @ncaglaakgun takip ediyorum. Süreci ... Efendim güneş tutuldu ay tutuluyor merkür geriliyor derken oldu hayatlar tam bir ‘nerden geliyor bu tokat’ bilemedim hali...
Bu süreçte bir çok astrolog felaket tellallığı yaparken tüm olacakları tatlı tatlı, naif bir şekilde anlatan @brczen ve @ncaglaakgun takip ediyorum. Süreci sakin atlatmanız için tavsiye ederim.
Bir de sevgili @denizbagan var ki bugün postunda paylaştığı yazı benim için tam bir şifa, o yüzden sizinde kalbinize şifa olsun diye iliştiriyorum buraya.
🌿
Bırak o iki güzel omzunu, gevşe.
.
Sen bir sonuç değilsin, bitmedin, sonlanmadın. Andan ana dönüşüyor, akıyorsun. Her evrede biraz daha uyanıyor, büyüyorsun.
.
Hayatın bir yere varmadı, şu hissettiğin duygu baki değil ve içinde olduğun bu dönem geçici.
.
Her nasılsa bu hal, ürkek ya da çevik, yorgun ya da hazır, neşeli ya da kederli:
Olduğu gibi bak ona. Biraz olsun dur onunla. Anlam veremesen de, yumuşaklıkla, bir nefeslik alan aç ona..
Gün ışığında çıplak bir yaprağa bakar gibi bak bu haline. Her yansımanı sev. Hayat başka türlü olamazdı. Sen başka türlü olamazdın. .
Her nasılsan, bu evrede, tam olman gereken yerdesin. Öyle gelmese de, güven sürece, güven ki aksın..
Bugün, elinden gelenin en iyi bu. Bugün, hayatın böyle.
Güven, nefes al.
Gevşe, nefes ver.
.
Bırak hal geçsin senden
Bırak ki sen geç bu halden.
.
Ötesine giden yol,
hep içinden geçiyor.
.
Sarıl kendine, zerafetle devam et;
Kim bilir, bu evre nelere filiz verecek💚
Read more
HESOB üyeleri İskenderun Anemon Otel’de buluştu... Hatay Esnaf Odaları Birliği’nin birlik, ...
Media Removed
HESOB üyeleri İskenderun Anemon Otel’de buluştu... Hatay Esnaf Odaları Birliği’nin birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeği, İskenderun Anemon Oteli’nde gerçekleştirildi. Coşkulu ve sohbet ortamında geçen gecede,  tüm üyeler kaynaşmanın ve dayanışmanın hazzını yaşadılar. Gecenin ... HESOB üyeleri İskenderun Anemon Otel’de buluştu... Hatay Esnaf Odaları Birliği’nin birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeği, İskenderun Anemon Oteli’nde gerçekleştirildi. Coşkulu ve sohbet ortamında geçen gecede,  tüm üyeler kaynaşmanın ve dayanışmanın hazzını yaşadılar. Gecenin açılış konuşmasını yapan HESOB Başkan Vekili Uğur Fırat “Saygıdeğer başkanım, başkan vekillerim, oda yönetim kurulu üyelerim, Dörtyol, Erzin, Payas, Belen, İskenderun oda başkanlarım ve yönetim kurulu üyeleri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ben iki dönemdir HESOB başkan vekilliği yapıyorum. Göreve geldiğimde sorumluluğumu ve görevin ağırlığını bildim. Bu dönem içerisinde ben ve arkadaşlarım şunu kendimize ilke edindik. Ben yaptım yok. Ne yaptık? Biz yaptık. Hepimiz yaptık. Yaptıklarımızı hepimize mal ettik. Bizim Kadir başkanla dostluğumuz abi kardeş dostluğu. Zaman zaman aramıza nifak sokmaya çalıştılar. Zaman zaman bizi ayrıştırmaya çalıştılar. Allah şahidimdir, döndüm sırtımı görevime devam ettim. Bundan sonra da devam edeceğim. Bunu herkes böyle bilsin. Bizden önce görev yapan tüm başkan ve başkan vekillerini saygıyla selamlıyorum. Bir çivi çakandan Allah razı olsun. Bu dönemde de Allah’ın izniyle bu birlik ve beraberliği bozamayacaklar. Kadir Teksöz’le devam kararı aldık arkadaşlar. Değerli dostlar esnaf eğer Ahi Evran terbiyesi almışsa,  Ahi Evran terbiyesi alan esnaf zik zak çizmez doğru yolda yürür. Hepinizi seviyor, sizleri Allah’a emanet ediyor katılımınız için sizlere teşekkür ederken, sizlere sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi. "15 Şoförler Odası ve 70 oda ile Birlikte Hatay Kalkınsın" Başkan Vekili Uğur Fırat sonrası HESOB Başkan Vekili aynı zamanda Hatay Şoförler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz kısa selamlama konuşmasında “Kadir Teksöz başkanımla devam edeceğiz. 15 Şoförler Odası ve 70 oda ile birlikte Hatay kalkınsın, Hatay’la ve sizlerle yürüyeceğiz diyoruz. Hepinize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Sabit Ak, “Kadir Teksöz’ün Kefili Benim” Başkan vekili Yılmaz sonra, Hatay Kasaplar Odası Başkanı aynı zamanda HESOB Vekili Sabit Ak çok kısa konuşarak “Kadir Teksöz’ün... Haberin tamamı www.hatayayhaber.com'da...
Read more
13 Temmuz 2018 Türkiye saatiyle 06.01’de Yengeç burcunda kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek. ...
Media Removed
13 Temmuz 2018 Türkiye saatiyle 06.01’de Yengeç burcunda kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek. Gizemli olan her şey duygusal derinliklere olan inancınızı genişletmeye yönelik dersler etkili olmaya başlayacak yaşamlarımızda. Hayatlarımızın belli alanlarında tutkular artabilir ... 13 Temmuz 2018 Türkiye saatiyle 06.01’de Yengeç burcunda kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek. Gizemli olan her şey duygusal derinliklere olan inancınızı genişletmeye yönelik dersler etkili olmaya başlayacak yaşamlarımızda.

Hayatlarımızın belli alanlarında tutkular artabilir büyük hatalar, büyük pişmanlıklar yaşanmasına skandallara neden olabilir.

Bu enerji tamamen nasıl değerlendirdiğimiz ve kendimize olan öz saygımızla şekillenecektir. Bireysel doğum haritamızın bizi biz yapan gezegensel enerjilerinin konumu fazlasıyla belirleyici olacaktır. Bazılarınız için romantik ilişkiler önem kazanırken bazıları içinde kariyer, kişisel gelişim veya yaratıcı çalışmalarla ilgili konularda etkili olacak tutulmalar.

Her iki durumda da, 8 Kasım’a kadar, Jüpiter nimetlerini deneyimleme fırsatı, hayatınızın alanına bağlı derin duyguları artırma isteğinizle doğru orantılıdır nasıl şekillendireceğiniz ise yukarıda da yazdığım gibi. Eşsiz doğum haritalarımızın yerleşimleriyle ilişkili olacak.

Diğer yandan temmuz tutulmalar ayı, yani genel kozmik enerjinin oldukça kaotik olacağı anlamına geliyor.

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması’nda aile meseleleri etkili olacaktır. Duygusal güvenlik birçok kişi için tetiklenir ve bu tutulma Pluto’ya keskin bir açı oluşturacağı için süre gelen olumsuzluklar varsa daha da artabilir. Aile hayatınızda değişimler yaşanabilir. Yıkıcı pişmanlıklara neden olaylar deneyimlememek için sakinlikle dikkatli olmakta fayda var. Duygusal olarak düzensiz davranmamaya çalışın.
DEVAMI VE BURÇLARA ETKİLERİ BU AKŞAM astrodeha.com da
Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr.Astrolog Şenay DEVİ
İletişim:+902125833275
GSM:+905392061953
#astroloji #burçlar #senaydevi #ilmifelek #müneccim #kitap #yeniay #dolunay #senayyangel #astrolog #astroloji #koç #boğa #ikizler #yengeç #aslan #başak #terazi #akrep #yay #oğlak #kova #balık #styling #burçlar
Read more
OKUL SEÇERKEN BİLE “SAĞLIKLI” OLUP OLMADIĞINA BAKILMALI! Bu günler çocuklarımız için lise ...
Media Removed
OKUL SEÇERKEN BİLE “SAĞLIKLI” OLUP OLMADIĞINA BAKILMALI! Bu günler çocuklarımız için lise seçme zamanı. Lise seçerken öncelikli kriterlerimiz genellikle eğitim kalitesi oluyor ki tabii önemli. Ancak biz, çocuklarımızın kişilik ve alışkanlıklarının oluşumunda önemli bir dönem ... OKUL SEÇERKEN BİLE “SAĞLIKLI” OLUP OLMADIĞINA BAKILMALI!

Bu günler çocuklarımız için lise seçme zamanı. Lise seçerken öncelikli kriterlerimiz genellikle eğitim kalitesi oluyor ki tabii önemli. Ancak biz, çocuklarımızın kişilik ve alışkanlıklarının oluşumunda önemli bir dönem olan ergenlik çağını geçirdikleri lisenin “sağlıklı” olmasını, kendilerine iyi rol model olabilecek yetişkinlerle karşılaşabilmelerini de önemsiyoruz. Böyle düşününce de çalışanlarının sigara içmediği, kantininde sadece sağlıklı ürünlerin satıldığı, yemeklerin sağlıklı olduğu okullar seçilmeli diyoruz.

Daha önce çalışanları ile sağlıklı beslenme üzerine bir sohbet yaptığımız İzmir Atatürk Sanayi Bölgesi bünyesinde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi söylediklerimize bir örnek teşkil ediyor.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ülkemizin en modern anadolu liselerinden. Üniversitelere mühendis adayları yetiştirilmesi amaçlanmış. İlk % 10’luk dilimden öğrenci alan bu okulun tüm öğrencilerine % 100 burs sağlanıyor. Burs kapsamında tüm eğitim, ulaşım, yemek ve kıyafet giderleri karşılanıyor.

Okulla ilgili bilgiler için web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz: www.iaosbnedimuysalatl.k12.tr

#sağlıklıyaşıyoruz #sağlıklıyaşam #sağlıklıbealenme #sağlık #beslenme #diyet #dşyetisyen #izmiratatürkosb #nedimuysalanadolumesleklisesi
Read more
Merhabalar, Dün sevgili @fotografikhatiralar Ülkü'cüğümün davetiyle katıldığım yeri Kemalpaşa'da ...
Media Removed
Merhabalar, Dün sevgili @fotografikhatiralar Ülkü'cüğümün davetiyle katıldığım yeri Kemalpaşa'da olan @zelkemiksuyu tesisini ziyaret ettim İzmir için gurur kaynağı bir işletme diyebilirim.Yazımı dikkatle okuyunuz lütfen!. Evlerimizde kemik suyu yaparız, zahmetli olsada ... Merhabalar,
Dün sevgili @fotografikhatiralar Ülkü'cüğümün davetiyle katıldığım yeri Kemalpaşa'da olan @zelkemiksuyu tesisini ziyaret ettim
İzmir için gurur kaynağı bir işletme diyebilirim.Yazımı dikkatle okuyunuz lütfen!.
Evlerimizde kemik suyu yaparız, zahmetli olsada faydalarını bilince gayretleniriz yapmaya.Çok kıymetlidir çünkü ortaya çıkan o su.Dün öyle güzel bir tesise gittim ki beynimdeki tüm önyargıları yıktı geçti😉
Evde yaptığımız geleneksel usûl gibi ilikli kemik suyu hazırlıyorlar.Hem de içerisine hiçbir katkı, koruyucu madde eklemeden.Tesisin içini de üretim kısmını da gezdim dolaştım.Pırıl pırıl tertemiz bir işletme 😌✔♻️
İlikli kemik suyunun yanı sıra evlerde yapımı zaman alan zahmetli olan Kelle Paça ve işkembe Çorbasınıda yapıyorlar.Kemik suyu uzun uzun pişirilirken kemiğin içinde yer alan faydalarına hayran kaldığımız kolajen, glutamin, prolin gibi birçok yararlı madde açığa çıkar.E içinde kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller olduğunu da bildiğimizden kemik suyu, başlı başına bir şifa kaynağı oluveriyor.Faydalarıda vücudumuzu neredeyse tepeden tırnağa etkiliyor.
🔸️Özellikle gelişim çağındaki çocuklar olmak üzere hepimizin bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
🔸️Yine özellikle gelişim çağındaki çocuklar için büyük önem taşıyan büyüme hormonunun düzgün çalışmasına yardımcı oluyor.
🔸️İlerleyen yaşlarda görülen kemik erimesi, eklem hastalıkları gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltıyor.
🔸️Hafızayı güçlendirmede ve beynin sağlıkla işlemeye devam etmesinde önemli etkisi var.
🔸️Kasların güçlenmesine de yardımcı olduğundan özellikle sporcular tarafından çokça tercih ediliyor.
🔸️Kemik suyunun kolajen yapısı selülitlerin oluşumunu engellemede ve var olan selülitlerinin görünümünü iyileştirmede oldukça etkili.
🔸️Cilt kırışıklıklarından, sarkmalara kadar pek çok şeye fayda sağlamakta.
Sağlığımız için bunca faydaları olan mucize suyu neden hayatımıza dahil etmiyoruz peki?
@zelkemiksuyu ürünlerinin satışına Kipa, Migros ve Macro Center'larda başladı. Gönül rahatlığıyla kullanacağım bir ürün buldum diyebilirim. Sizlere de kesinlikle tavsiye ediyorum.
Yakında piyasaya çıkaracakları ürün tam bomba söyliyim 🤩🤩
Şimdilik sürpriz kalsın😎

Sevgiler,
Read more
Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip, Kartal Belediyesi tarafından alerjik çocuklarımız için özel olarak inşa edilen Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi'nde her şey alerjik çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği düşünülerek seçildi. Peki bu kreşte neler farklı🏼 -Özel hepa ... Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip, Kartal Belediyesi tarafından alerjik çocuklarımız için özel olarak inşa edilen Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi'nde her şey alerjik çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği düşünülerek seçildi.
Peki bu kreşte neler farklı👉🏼
-Özel hepa filtreli iklimlendirme sistemi kullanıldı
-Sınıflarda hava temizleme cihazları ve nem ölçerler mevcut @hepaalerjiastimonline
-Duvarlar antialerjik su bazlı boya ile boyandı
-Sınıfların içinde ev akarlarına karşı tekstil yüzeyli hiç bir malzeme kullanılmadı, yani halı yok, perde yok, kumaş minder yok
-Ev akarı barındırmayan özel oyun matları tercih edildi @unigotr
-Sınıf içi ve yemekhanedeki tüm mobilyalar masif ağaç, boyasız, cilasız ve kulpsuz olarak tasarlandı
-Tüm oyuncaklar ahşap seçildi
-Yemek menüsü diyetisyen eşliğinde Genel Alerjen içermeyen şekilde hazırlanacak
-Mutfakta bulaşmayı engellemek için şef özel bir eğitimden geçirilecek
-Anafilaksi acil eylem planı ve eğitimli sağlık personeli bulunacak
-Ölümcül dahi olabilecek anafilaktik şok ihtimaline karşı Adrenalin oto-enjektör dolabı mevcut #penepin (Dolap anahtarı sağlık personeli ve öğretmenlerde bulunacak)
-Çocukların sağlık durumunu belirten özel bir çizelge hazırlandı
-Astım ataklarına karşı nebülazatör mevcut @hepaalerjiastimonline
-Atopik dermatitli çocukların cilt bakımı için atopik ciltlere uygun bakım ürünleri seçildi @biodermaturkiye
-Kreş temizliğinde kullanılmak üzere Hepa 13 filtreli elektrik süpürgesi tercih edildi @hepaalerjiastimonline
-Doğada çözülen doğal içerikli sabun ve temizleyiciler tercih edildi @deniztemizturmepa
-Peyzaj düzenlemesinde en az polen salan bitkiler tercih edildi
-Bahçede çocukların organik sebze ekebilecekleri bir hobi alanı ayrıldı
-Bahçedeki oyun alanının zemininde plastik malzeme yerine kum tercih edildi
-Oyun alanındaki tüm oyuncaklar plastik yerine dış mekana uygun ahşap seçildi
.
Titiz seçimlerinden ötürü @kartalkresleri @enifyavuz teşekkür ederiz.
Bu projede bizlere destek olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr.Haluk Çokuğraş'a da çok teşekkür [email protected]_cokugras
Read more
#Repost @ayca_burak_annesi with @get_repost ・・・ Kızım #AycaSahin ve oğlum #BurakCanSahin SMA Tip3 hastaları. Ayça ilk defa kendi sandalyeden kalkışını videoya çekmek ve paylaşmak istedi. Sonuna da onun gibi bir hastanın ilaç öncesi ve sonrası videosunu koydu ki hepiniz görün ilacın ... #Repost @ayca_burak_annesi with @get_repost
・・・
Kızım #AycaSahin ve oğlum #BurakCanSahin SMA Tip3 hastaları. Ayça ilk defa kendi sandalyeden kalkışını videoya çekmek ve paylaşmak istedi. Sonuna da onun gibi bir hastanın ilaç öncesi ve sonrası videosunu koydu ki hepiniz görün ilacın neler yaptığını, nasıl faydalı olduğunu. İlaca para yüzünden ulaşamıyoruz! Oysaki tüm SMA hastaları için hayati önem taşıyor bu ilaç! -Açıklama-

SMA (Spinal Müsküler Atrofi) ilerleyen bir kas hastalığıdır. Hastalığın tek ilacı olan Spinraza (Nusinersen) hala SMA Tip2 ve Tip3 hastaları için SGK kapsamında değil! SMA'nın ilk ve şu an tek ilacı olan Spinraza, FDA ve EMA onaylıdır ve pek çok ülkede vatandaşlar ilacını almaktadır. İlaç hastalığı tamamen durduruyor ve kaybedilen yetilerimizi zamanla geri kazanabiliyoruz, sonuçlar tabi ki hasta bazlı değişebilir. Bizler ise çare varken çaresizliği yaşıyoruz! Videonun sonunda ilacını alan ABDli hastanın sandalyeden nasıl da rahat kalktığını görebilirsiniz. Görün ve siz karar verin bir de bu ilaca ne kadar ihtiyacımız olduğuna! 600 günü aşkın süredir bekliyoruz ve beklerken daha kötüye gidiyoruz!
@saglikbakanligi @sgksosyalmedya -Description-

SMA (Spinal Muscular Atrophy) is a neurodegenerative and progressive disease that affects muscles. The only treatment called Spinraza (Nusinersen) is still not covered by Turkish Social Insurance (SGK) for SMA Type 2 and Type 3 patients in Turkey. The only medicine available for SMA (Spinraza) has been approved by FDA and EMA, lots of countries provide Spinraza for their patients. Spinraza ceases the progression of the disease and we may regain our lost abilities, surely, regaining abilities might vary from a patient to another patient. At the end of the video, you can see a patient from USA who has an access for Spinraza and you can realize that how easily she stands up from the chair after Spinraza. See and decide that how much we all need Spinraza! We have been waiting for over 600 days and we become worse and worse while we are waiting.
#suSMAilacımıver #SMA #SpinalMuscularAtrophy #SpinalMüskülerAtrofi #Spinraza #Spinrazaforall #Spinraza4all
Read more
Hediye Zamanı <span class="emoji emoji1f381"></span> Bir aile davetlim olarak Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı ...
Media Removed
Hediye Zamanı Bir aile davetlim olarak Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı @forestkemerburgaz ‘da harika bir gün geçirecek. 65.000 m² alanı ile forestkemerburgaz, şehrin stresinden, karmaşasından uzaklaşarak, çocuklarınızla doğa ile uyum içerisinde spor ... Hediye Zamanı 🎁
Bir aile davetlim olarak Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı @forestkemerburgaz ‘da harika bir gün geçirecek.
65.000 m² alanı ile forestkemerburgaz, şehrin stresinden, karmaşasından uzaklaşarak, çocuklarınızla doğa ile uyum içerisinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunuyor. Çocuklar ebeveynleriyle kaliteli zaman geçiriyor, spor yapıyor ve özgüvenleri artıyor.
İstanbul’un en önemli eksiklerinden birisi olan açık alan etkinlik ihtiyacını karşılayıp her yaş grubundan insanların gün boyu kaliteli vakit geçirebileceği bir yer olan @forestkemerburgaz haftanın her günü  10:00 - 19:30 arasında açık.
Dün Forest kemerburgaz’da ailecek harika bir gün geçirdik. Güvenliğe maksimum önem vermeleri, ormandaki aktivitelerin güzelliği ve personelin inanılmaz yardımcı olması beni çok etkiledi. Dev salıncak, paintball, üstünde sincap gibi gezdiğiniz parkurlar, zipline bayıldığımız şeyler oldu. İnsan sapanını Alper denedi ama çok korkusuz olmak gerekiyor herkese göre değil. Gittiğinizde lütfen harika çalışanların anlattığı güvenlik önlemlerine dikkat edin, bol su için ve bir parkura başlamadan önce parkuru inceleyip zorluk derecesini düşünün. Çocuğunuzu cesaretlendirin eleştirmeyin.
Davetiye şansı için 30 Ağustos’a kadar 🎁 @forestkemerburgaz @hassasanne hesaplarını takip edin (hesapları takip etmeyenlere kazansalar da davetiyeleri gönderilmeyecektir)
🎁 Kalbe tıklayıp beğenin
🎁 Yorumlarda en az 4 KELİME ile çocuğunuzla yapmayı sevdiğiniz bir şeyi veya bir şeyler yazın ve BİR ARKADAŞINIZI ETİKETLEYİN. İstediğiniz kadar farklı yorum yazabilirsiniz. Bol yorum bol şans. Sadece etiketleme ve emoji olan yorumlar SİLİNECEKTİR. 🎁 Fotoğrafın sağ alt köşesindeki boş bayrağa tıklayıp gönderiyi kaydedin
Davetiye Anne, baba ve 2 çocuğu için eğlence paketi (ip parkuru, dev salıncak, tırmanma duvarı, serbest atlayış, zipline ) içermektedir. Rezervasyon gereklidir. forestkemerburgaz.com adresinden bilgi alabilirsiniz.
Kazananı yorumlarda açıklayacağım. #forestkemerburgaz #forestkemerburgazdavetiyle #hassasannehediyesi #hassasanne
Davetiyeler kişisel hediyelerdir, maddi değerleri yoktur. Hediyenin Instagram ile bir ilgisi yoktur.
Read more
Sıra dışı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Profesör Doktor Canan Karatay, takipçilerinin ...
Media Removed
Sıra dışı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Profesör Doktor Canan Karatay, takipçilerinin boy uzamasını sağlayan yiyecekler konusunda sorduğu soruya cevap verdi. Boy uzatan yiyecekler her dönem popülerliğini sürdürse de günümüzde bu konuda net açıklamalar yapılmıyor. Bu ... Sıra dışı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Profesör Doktor Canan Karatay, takipçilerinin boy uzamasını sağlayan yiyecekler konusunda sorduğu soruya cevap verdi.

Boy uzatan yiyecekler her dönem popülerliğini sürdürse de günümüzde bu konuda net açıklamalar yapılmıyor. Bu konuyu merak edenler için bir açıklama yapan Canan Karatay, karbonhidrat yerseniz boyunuz uzamaz diyerek konuya net bir cevap verdi.

Ekmek karşıtı diyet listeleriyle ünlü olan Karatay, karbonhidrat içeren besinlerin tüketilmemesi halinde kişinin metabolizmasının normale döneceğini ve kilo kontrolü konusunda doğal bir süreç içinde ideal kilosuna ulaşabileceğini iddia ediyor.

Binlerce insan Karatay tipi beslenme konusunda başarılı sonuçlar aldığını ve kilo verdiğini söylüyor. Özellikle şeker hastalarının karbonhidratsız bir hayat sürmelerini tavsiye eden ünlü hekimin listesinde besinlerde zaten doğal olarak bulunan karbonhidratların insanın ihtiyacını karşılayacağı görüşünde.

Karatay Tipi Beslenme Nedir?

Milyonlarca insanın takip ettiği TV programlarında yer alan Canan Karatay, Karatay tipi beslenme konusunda glisemik indeksi düşük ve yüksek gıdaları belirleyen bir liste yayınlıyor. Bu listede glisemik indeksi düşük olan yiyecekler en yararlı, yüksek olanlar ise kilo kontrolü ve metabolizma üzerinde olumsuz etkiler içermektedir.

Bol yeşillik, et, yumurta, süt ürünleri tüketen kişilerin daha sağlıklı olduğu ve kilolarının normale yakın ve normal olduğunu inceleyen Karatay, bu konuda birkaç kitap yayınladı. Takipçileri sınırsız biçimde tüketecekleri bu besinlerle tiroid, diyabet, tansiyon gibi sorunların yarattığı şikayetlerden de uzak oluyor.

Yaşam Boyu Sağlıklı Beslenme

Canan Karatay diyet listesi birkaç günlük ya da birkaç aylık değil yaşam boyu sürdürülmesi gereken bir sağlıklı beslenme sistemidir. Bu sistemde yer alan yiyeceklerin her biri, kişinin metabolizması üzerinde olumlu etkileri bulunan yiyeceklerdir. Bu yüzden hayat boyu tercih edilecek bir beslenme sistemi olarak tercih edilebilir.
#saglik #saglikliyasam #health #healthylifestyl #sagliklihayat
Read more
Diğer yazmak istediğim ödül ise sevgili Selçuk Şirin vasıtası ile tanıştığım ,aynı liseden Avusturya ...
Media Removed
Diğer yazmak istediğim ödül ise sevgili Selçuk Şirin vasıtası ile tanıştığım ,aynı liseden Avusturya Lisesinden mezun olduğumuz NYU Stern profesörlerinden Tülin Erdem ‘in aldığı Pazarlama alanının Nobel’i sayılan INFORMS Society for Marketing Science (ISMS)Konu ile ilgili ... Diğer yazmak istediğim ödül ise sevgili Selçuk Şirin vasıtası ile tanıştığım ,aynı liseden Avusturya Lisesinden mezun olduğumuz NYU Stern profesörlerinden Tülin Erdem ‘in aldığı Pazarlama alanının Nobel’i sayılan INFORMS Society for Marketing Science (ISMS)👏👏👏Konu ile ilgili yine Selçuk Hocanın yazısını aşağıda paylaşıyorum.Yurt dışındaki başarılı insanlarımızla ,gurur duyuyoruz... “ÜLKEMİZİN marka değerini dert edenlere, Türkiye’den bir dünya markası çıkarma hayali kuranlara bir müjdem var: Pazarlama alanının Nobel’i kabul edilen INFORMS Society for Marketing Science (ISMS) Fellow ödülü bu sene bizden birine verildi.
Şimdiye kadar 24 kişiye verilmiş olan bu ödülü alanların tamamı erkek. New York Üniversitesi’nden meslektaşım Prof. Dr. Tülin Erdem bu seçkin listeye katılan ilk kadın olarak ödülünü geçen hafta aldı.

APPLE’I TİTRETEN TÜRK!

Bir dönem Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde de görev yapan Tülin Hoca’yı Türkiye, Apple-Samsung davasındaki kritik rolü nedeniyle bir gazetenin attığı, yukarıdaki manşetle tanıdı. Doktora sonrası başta MIT ve Yale olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerinin öğretim üyeliğine davet ettiği nadir isimlerden biri olan Tülin Hoca, uzunca bir süre UC Berkeley’in en yüksek maaşlı akademisyenleri arasında yer almasıyla biliniyor (UC Berkeley devlet üniversitesi olduğu için bu verileri kamuya açık). Halen NYU Stern İşletme Fakültesi’nde Pazarlama Bölüm Başkanlığı yapan Tülin Hoca, pazarlama biliminin en önemli dergisi Journal of Marketing Research’ün de ilk kadın editörü. Türkiye’de de Özyeğin, Bahçeşehir, Sabancı ve Koç üniversiteleri ve Hamdi Ulukaya Girişimi’nde markalaşma stratejileri üzerine pek çok seminer veren hoca, aynı zamanda Nobel ekonomi ödüllerini belirleyen uluslararası jüride de yer alıyor.
Kendisi resmen yüzde 40 görme yetisine sahip bir bilim insanı olan Tülin Hoca’nın elde ettiği bu başarıdan alınacak çok ders var.” #tulinerdem #tülinerdem
Read more
Eski aşıklar,mektupları ve başucumdan notları. H.Avni & Gülsen... "Sahaftan mektuplar alıp ...
Media Removed
Eski aşıklar,mektupları ve başucumdan notları. H.Avni & Gülsen... "Sahaftan mektuplar alıp okumak kimin aklına gelir?" Bir şarkın olsun,senin olsun. Tek parfümün olsun.Özdeşleşmek iyidir.Dünya bu,illa ki tek sen kullanmayacaksın.Öyle sana ait olsun ki,yabancıda duyanın ... Eski aşıklar,mektupları ve başucumdan notları.
H.Avni & Gülsen...
"Sahaftan mektuplar alıp okumak kimin aklına gelir?"
Bir şarkın olsun,senin olsun.
Tek parfümün olsun.Özdeşleşmek iyidir.Dünya bu,illa ki tek sen kullanmayacaksın.Öyle sana ait olsun ki,yabancıda duyanın gözü seni arasın.Bir yakın arkadaşın olsun.Düşün,kalkın.Birbirinizi toparlayın."şanssızlığınıza”gülün,ağlayın.
Bir tane aşkın olsun.Bir dönem sevmiş ol,bi dönem nefret etmiş.Her şey küllendikten sonra tebessümle hatırla.
Bir evlat edin.Kedi olur,bir köpek de.Kapını aç.Senden olmayan ilgine,bakımına muhtaç bir kalbin atışlarını ellerinde hisset.Bir canlının hayatını değiştirmek acayiptir.Birinin kahramanı olmak istersen,böyle bi fırsat olamaz.Sevmek güzel.Ve her koşulda sevilmek.
Hep oku,bir hikaye seni etkileyene kadar.Bulduğun hikaye senin. Beğenmediğini yırt,sevdiğin yerleri yıldızlarla donat.Baş ucunda dursun.Belki biri gizlice sayfaları keşfeder.Seni daha iyi tanıma imkanı olur.
Salaş bir restaurant edin. Patronundan garsonuna kadar tanı. Sana daima yer açacakları kadar müdavimi ol.
Bir hobin olsun,onunla övün.En iyi yaptığın şey olsun.İnsanlar şaşırsın.Senin için çocuk oyuncağı olsun.
Bir şey iste.İmkansız olsun.Koş.Yorul.Dene.Uykuların kaçsın.Düşündükçe heyecanın artsın.Ne ise bu istediğin,aşk da olur iş de.Yeter ki gece yattığında “elimden geleni yaptım”de.Bazen kazanamamış olsan da, yapabileceklerinin ya da çok istemenin limitini görmek de zaferdir.
Vakit ayırdığın bir ailen olsun.Yarın kaybettiğinde pişmanlık duymayacağın.Geri getirmeye gücünün yetmedikleri içinse,kıymet bil.Kalp krizi dediğin kaç saniye? Kalp kırma.
Sınırların olsun aşılamayacak.Herkes bilsin.
Bir alanın olsun metre karesi dert değil. Kapısını kapattığında sen olabildiğin.Güçsüzlüğünü yaşayabildiğin ve daha güçlü kalkabildiğin.İnsan en çok kendini özler çünkü.
Bir sevdiğin olsun tabi.Belki şartlar hayallerindeki gibi olmaz ama bir şeyleri birlikte var etmenin tadı başka.Para amaç değil,araç olsun mutluluğuna.Olmadığı zamanda elindekini cömertçe paylaşabil.En çok onunla gül.Muhabbet edebil.İlişkini kıyaslama.Sonuna kadar güven.Bir gün kırılırsa,kalp yenisini inşa eder.
Yapın olsun.Her seferinde kalp yenisini inşa eder...❤
Read more
Güzel buluşmalar, güzelliklere vesile olur. Yepyeni güzellikler oluşur. <span class="emoji emoji1f64c"></span>🏻<span class="emoji emoji1f49c"></span>2️⃣1️⃣ İşim benim ...
Media Removed
Güzel buluşmalar, güzelliklere vesile olur. Yepyeni güzellikler oluşur. 🏻2️⃣1️⃣ İşim benim hayat stilim dediğim bu yolculukta çok şükür ki başarılı, vizyoner, girişimci ruhu olan harika kişiler ile birlikte; bilgi becerilerimi geliştirdim, paylaştım, ürettim, hayata geçirdim, ... Güzel buluşmalar, güzelliklere vesile olur. Yepyeni güzellikler oluşur. 🙌🏻💜2️⃣1️⃣
İşim benim hayat stilim dediğim bu yolculukta çok şükür ki başarılı, vizyoner, girişimci ruhu olan harika kişiler ile birlikte; bilgi becerilerimi geliştirdim, paylaştım, ürettim, hayata geçirdim, harika proje ve işlere imza attım, başarmak için çok mu çok çalıştım ve topluma & bireylere faydalı projelerde de yer aldım. 🖤
İş hayatımda oldukça önem verdiğim Marka yönetimi konuları ile çalışmalarıma, danışmanlıklarıma devam ederken, Türkiye'de kendi alanında gösterdiği oldukça başarılı ve sağlık&sporla iç içe çalışmalar ile bireyleri bilinçlendirme ve yol gösterme konularında da özellikle dikkatleri çeken sevgili @ecevahapoglu ile ezber bozduğumuz Spor giyim ve aksesuar Markamız @fit21.com.tr ailesi içerisinde harika ve enerji dolu bir yolda beraber yan yana yürüyecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. ♥️💜
@fit21.com.tr in sportif şıklığı ve canlılığı konforla, pratik olanı ise tutkulu olanla dengelemeye yönelik hazırlanan zevkli bir koleksiyondan oluşan ürünleri, www.fit21.com.tr Online sitede, aynı zamanda da Etiler Alkent Çarşı içerisinde yer alan mağazasında satışta..👌🏻💜 @fit21.com.tr güzelliği; zamanın ve spor severlerin zevkine sunulan bir kavram.
Hazır giyim tüketicileri içinde çok büyük bir yüzdeye sahip olan kadın ve erkek tüketicilere 'Sportif şıklık her zaman bir insana mutluluk ve enerji verir' mesajı ile hitap ediyoruz.
Samimiyeti ve çalışkanlığı ile sevgili @ecevahapoglu ve @fit21.com.tr markamızla ve sürprizlerle dolu çalışmalarımızla Spor Endüstrisi’ndeki Moda'nın zannedildiği gibi sabun köpüğü bir iş olmadığını göstermeyi hedefliyoruz! 💜👑 Birbirinden renkli ve konforlu ürünlerden oluşan spor markamızla gerçekleştireceğimiz tüm güzel projeler için heyecanlıyız! İyi dilekleriniz bizimle olsun! 🙏🏻💜 #GununMottosu gelsin o vakit; 'Güç; size tüm varlığınız boyunca sevgi ve mutluluk getirsin. Sizin için ve dünya için tek temennim budur.' 🙌🏻♥️🎱🖤💋 #istanbuldabugun #tuesdayoclock #newbeginnings #fit21 #fit21sportswear #fit21activewear #branding #girlboss #girlpower #loveit #I♥️Marka #I♥️fit21 #senbirmarkasin
Read more
…….YARDIM ETMELİYİM……… En sevdiğiniz insanların arasında yer alan, çocukluktan bugüne hayatınızın ...
Media Removed
…….YARDIM ETMELİYİM……… En sevdiğiniz insanların arasında yer alan, çocukluktan bugüne hayatınızın içinde yer aldığı minicik bir döneme karşılık gelse bile bize anlam kazandıran herkese yardım etmeliyiz. Sevdiğimiz kişi zorlayıcı bir dönem içinde ise, ona hak vermeliyiz. Ne olursa ... …….YARDIM ETMELİYİM………
En sevdiğiniz insanların arasında yer alan, çocukluktan bugüne hayatınızın içinde yer aldığı minicik bir döneme karşılık gelse bile bize anlam kazandıran herkese yardım etmeliyiz.
Sevdiğimiz kişi zorlayıcı bir dönem içinde ise, ona hak vermeliyiz. Ne olursa olsun yanında olmalı ve her durumda onu desteklemeliyiz. Başka seçeceğimiz olmamalı. Yanına gitmeli, durmalı, onaylamalı, gülmeli, ağlamalı, mutlaka bir şeyler yapmalıyız. Bir yolunu bulup onun sorun ettiği her ne ise en az onun kadar ciddiye almalıyız. Kafa yormalıyız.

Derhal hemen hepimiz işimizi gücümüzü bırakmalı, koşarak ona yapışmalıyız. Bizden ne istiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu söylemeliyiz. Birlikte bazı şeyleri kötülemeli, nefretine ortak olmalıyız.Kol kola girerek kafasını duman eden düşünceleri başka felsefeleri göstererek parçalamalıyız. Kimse bizden yılların biriktirdiği bu sorunun fiziksel sonucunu çözmemizi beklemez ki zaten.

Yapacağımız şey onun yaşamını kolaylaştıracak bu dünyadan geçip gitmeyi isteyen duygularını, içindeki acısını doğurup derin bir nefes almasını sağlayacak gerdanına serinlesin diyerek nefes vermek. Sorgusuz sualsiz meselesine dahil olmak. Onun neler yaşadığının hesabını yapmak bize düşmez.

Sıkıntılı sevdiklerimiz için birşeyler yapmayı düşünmek neler yapabileceğimiz telaşına gitmek yangına su taşıyan karıncaya benzetseler bile koca bir yüreği tıka basa sevgiyle doldurmak yüceliğidir. Sonucu görmek ise bir sezon boyunca takımını şampiyonluğuna hazırlarken her gün her maçta yaşadıklarını kimsenin anlayamayacağı bir koçun muhteşem zaferidir.

Sevgilerimle
Keton Ramazan
Read more
“Biz ayetleri bilen bir kavime açıklarız”, der Kur'an-ı Kerim'de. Bilen bir kavme. o zaman bilmek ...
Media Removed
“Biz ayetleri bilen bir kavime açıklarız”, der Kur'an-ı Kerim'de. Bilen bir kavme. o zaman bilmek gerek hak nedir, halk nedir. Kuranı Kerim'de bir çok ayette zekâttan bahseder yüce Allah. o zaman bunu bilmek, öğrenmek gerek. Nedir bu zekat ki, kitap bu kadar önem verir? Altından şu ... “Biz ayetleri bilen bir kavime açıklarız”, der Kur'an-ı Kerim'de. Bilen bir kavme.
o zaman bilmek gerek hak nedir, halk nedir. Kuranı Kerim'de bir çok ayette zekâttan bahseder yüce Allah. o zaman bunu bilmek, öğrenmek gerek.
Nedir bu zekat ki, kitap bu kadar önem verir?
Altından şu kadar, Gümüşten şu miktar, Hayvanatan şu miktar. Bu hesap kısmı işin görünür kısmı işin Adalete,halkın düzenine, dirliğine, birliğine dair toplum için olan yönü. Zekatı bir kuruluş müessese halinde işler ise, toplumdaki fakirlik ortadan kalkar. Düstur ise, veren el alan eli bilmemesidir. Tok olan cümle alemi tok sanır, aç olan ise alemde ekmek yok sanır. İşte aç ile tokun halini birbirine bildirene zekât denir. Bu işin halka iyiliği için iş zekâtın. Birde kişinin şahsi manevisine dair zekâtı vardır. “Herşeyin zekâtı var”, der Peygamber efendimiz. Bedenin ki de Oruç’tur der Peygamber efendimiz. O zaman zekat bir tek maddeden vermek değildir, Aklın zekâtı ilim, Dilin zekâti zikir, Gönlün zekâtı AŞK. İnsan nefsinede zekat verir. Bu dünya ve Ahiret ebedi hayatı için lazım olacak bilgileri öğrenmek nefsin sadakasıdır. Nefs o bilgilerin bazılarını akla verir, buda nefsin akla olan zekatı. Her peygambere tebliğde bilgisi verildiğinde şöyle demesi emredilir, deki “buna karşılık sizden bir ücret istemiyoruz, bizim ücretimiz Allah'a aittir.”
Demekki arada ücret ödenmesi gereken bir eğitim vardır. Tebliğ bir eğitim değilmi? Bu ücret senin kulluğunu engelleyecek bir ücret değildir. Zahiren de böyledir, Bâtı’nende böyledir. Bu zekâtın ücreti kişinin iyi ahlakını düzeltmek için olan kısmı. Zekâtın bu yönü kişinin dahil olacağı toplum ile ilişkisini düzeltir. İyi bir toplum iyi bir insandan neşet eder
.
YÜZÜK
Malzeme: Bağa içerisine Sedef Kakma, 925 ayar gümüş kasa
Sol yüzük: LA TAHZEN
Sağ yüzük: ELİF LAM MİM
.
Sipariş ve iletişim için: 0 534 405 77 65
Adres: Küçük Ayasofya mah. Camii sokak No. 5
Sultanahmet/ istanbul
Read more
/SERGİ/ Açılış Yarın. Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR" Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba Saat: 18.30 Sergi Süresi: 14 Mart - 6 Nisan 2018 Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN GELENEĞE DÂHİL OLMAK Gelenek potansiyel bir varlıktır. ... /SERGİ/ Açılış Yarın. Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR"
Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba Saat: 18.30
Sergi Süresi: 14 Mart - 6 Nisan 2018
Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN

GELENEĞE DÂHİL OLMAK
Gelenek potansiyel bir varlıktır. Bir geleneğe sahip olmak önemlidir. Fakat daha önemlisi bir gelenekle muhatap olmak ve onu harekete geçirmektir. Gelenekle muhatap olmanın ilk basamağı onunla aidiyet ilişkisi kuracak düzeyde birikim sahibi olmaktır. Takliden yeniden üretecek, ya da onu restore edecek ustalık ve teknik birikimi edinmek geleneği fark etmek demektir. Elbette bir geleneğe dâhil
olmak daha fazlasını gerektirir. Gelenek ancak ve ancak var ettiği değerleri algılanarak, bu algıyla hesaplaşılarak ve yaşanılan zamana uygun ona yeni değerler kazandırılarak varılacak bir menzildir. Bizim
sanata ilişkin gelenekle kurabildiğimizi sandığımız ilişki ne yazık ki olması gereken seviyenin altındadır. Coğrafyamızın kadim zanaat ve sanatlarını bir miktar taklit ettiğimiz zaman kendimizi sanatçı ilan
edişimiz konudan ne kadar uzak olduğumuzu göstergesidir.

Görüşlerinize sunduğumuz "Sedefkâr" projesi bir dönem bu topraklarda zirve eserler veren bir gelenek yapısıyla çağdaş dünyada kurulmaya çalışılan bir dilin hikâyesidir aslında. Sedef İstanbul ve Enis Türk İstanbul Grubu ustalarının bir kadim gelenekle kurmaya çalıştığı çabayı sizlerle paylaşmak için bir sergi hazırladık. 21 ustanın medeniyetin sedef alanındaki birikimini tanıyarak, bu birikimin üst tekniğinden taviz vermeden, zamana uygun eserler vererek ve geleceğe bırakılacak bir miras var ettiklerinin sorumluluğuyla yapmaya çalıştığı yüze yakın eser var ortada.

Elbette her marifet iltifata tabidir. Bu uzun soluklu yıllar alan emek umarım işgal altındaki gündemimize ulaşabilir ve yapıcı eleştirilerle bu alanda emek verme cesareti gösteren ustalarımızın daha üst
dilde eserler vermesine vesile olur. Ben sizi ilk kez bu kadar geniş kapsamda bir sergiye konu olan "Sedefkâr" projesiyle baş başa bırakıyorum. https://www.facebook.com/events/157696344930685/ #sergi #sedef #sedefkar #zeytinburnukültürsanat #sanathane #zeytinburnu
Read more
/SERGİ/ Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR" Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba ...
Media Removed
/SERGİ/ Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR" Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba Saat: 18.30 Sergi Süresi: 14 Mart - 6 Nisan 2018 Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN GELENEĞE DÂHİL OLMAK Gelenek potansiyel bir varlıktır. Bir geleneğe ... /SERGİ/ Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR"
Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba Saat: 18.30
Sergi Süresi: 14 Mart - 6 Nisan 2018
Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN

GELENEĞE DÂHİL OLMAK
Gelenek potansiyel bir varlıktır. Bir geleneğe sahip olmak önemlidir. Fakat daha önemlisi bir gelenekle muhatap olmak ve onu harekete geçirmektir. Gelenekle muhatap olmanın ilk basamağı onunla aidiyet ilişkisi kuracak düzeyde birikim sahibi olmaktır. Takliden yeniden üretecek, ya da onu restore edecek ustalık ve teknik birikimi edinmek geleneği fark etmek demektir. Elbette bir geleneğe dâhil olmak daha fazlasını gerektirir. Gelenek ancak ve ancak var ettiği değerleri algılanarak, bu algıyla hesaplaşılarak ve yaşanılan zamana uygun ona yeni değerler kazandırılarak varılacak bir menzildir. Bizim sanata ilişkin gelenekle kurabildiğimizi sandığımız ilişki ne yazık ki olması gereken seviyenin altındadır. Coğrafyamızın kadim zanaat ve sanatlarını bir miktar taklit ettiğimiz zaman kendimizi sanatçı ilan
edişimiz konudan ne kadar uzak olduğumuzu göstergesidir.

Görüşlerinize sunduğumuz "Sedefkâr" projesi bir dönem bu topraklarda zirve eserler veren bir gelenek yapısıyla çağdaş dünyada kurulmaya çalışılan bir dilin hikâyesidir aslında. Sedef İstanbul ve Enis Türk İstanbul Grubu ustalarının bir kadim gelenekle kurmaya çalıştığı çabayı sizlerle paylaşmak için bir sergi hazırladık. 21 ustanın medeniyetin sedef alanındaki birikimini tanıyarak, bu birikimin üst tekniğinden taviz vermeden, zamana uygun eserler vererek ve geleceğe bırakılacak bir miras var ettiklerinin sorumluluğuyla yapmaya çalıştığı yüze yakın eser var ortada.

Elbette her marifet iltifata tabidir. Bu uzun soluklu yıllar alan emek umarım işgal altındaki gündemimize ulaşabilir ve yapıcı eleştirilerle bu alanda emek verme cesareti gösteren ustalarımızın daha üst
dilde eserler vermesine vesile olur. Ben sizi ilk kez bu kadar geniş kapsamda bir sergiye konu olan "Sedefkâr" projesiyle baş başa bırakıyorum. https://www.facebook.com/events/157696344930685/ #sergi #sedef #sedefkar #zeytinburnukültürsanat #sanathane #zeytinburnu
Read more
/SERGİ/ Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR" Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba ...
Media Removed
/SERGİ/ Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR" Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba Saat: 18.30 Sergi Süresi: 14 Mart - 6 Nisan 2018 Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN GELENEĞE DÂHİL OLMAK Gelenek potansiyel bir varlıktır. Bir geleneğe ... /SERGİ/ Sedef İstanbul ve Enis Türk Grubu Karma Sergisi "SEDEFKAR"
Açılış: 14 Mart 2018 Çarşamba Saat: 18.30
Sergi Süresi: 14 Mart - 6 Nisan 2018
Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Küratör: Mehmet Lütfi ŞEN

GELENEĞE DÂHİL OLMAK
Gelenek potansiyel bir varlıktır. Bir geleneğe sahip olmak önemlidir. Fakat daha önemlisi bir gelenekle muhatap olmak ve onu harekete geçirmektir. Gelenekle muhatap olmanın ilk basamağı onunla aidiyet ilişkisi kuracak düzeyde birikim sahibi olmaktır. Takliden yeniden üretecek, ya da onu restore edecek ustalık ve teknik birikimi edinmek geleneği fark etmek demektir. Elbette bir geleneğe dâhil olmak daha fazlasını gerektirir. Gelenek ancak ve ancak var ettiği değerleri algılanarak, bu algıyla hesaplaşılarak ve yaşanılan zamana uygun ona yeni değerler kazandırılarak varılacak bir menzildir. Bizim sanata ilişkin gelenekle kurabildiğimizi sandığımız ilişki ne yazık ki olması gereken seviyenin altındadır. Coğrafyamızın kadim zanaat ve sanatlarını bir miktar taklit ettiğimiz zaman kendimizi sanatçı ilan
edişimiz konudan ne kadar uzak olduğumuzu göstergesidir.

Görüşlerinize sunduğumuz "Sedefkâr" projesi bir dönem bu topraklarda zirve eserler veren bir gelenek yapısıyla çağdaş dünyada kurulmaya çalışılan bir dilin hikâyesidir aslında. Sedef İstanbul ve Enis Türk İstanbul Grubu ustalarının bir kadim gelenekle kurmaya çalıştığı çabayı sizlerle paylaşmak için bir sergi hazırladık. 21 ustanın medeniyetin sedef alanındaki birikimini tanıyarak, bu birikimin üst tekniğinden taviz vermeden, zamana uygun eserler vererek ve geleceğe bırakılacak bir miras var ettiklerinin sorumluluğuyla yapmaya çalıştığı yüze yakın eser var ortada.

Elbette her marifet iltifata tabidir. Bu uzun soluklu yıllar alan emek umarım işgal altındaki gündemimize ulaşabilir ve yapıcı eleştirilerle bu alanda emek verme cesareti gösteren ustalarımızın daha üst
dilde eserler vermesine vesile olur. Ben sizi ilk kez bu kadar geniş kapsamda bir sergiye konu olan "Sedefkâr" projesiyle baş başa bırakıyorum. #sergi #sedef #sedefkar #zeytinburnukültürsanat #sanathane #zeytinburnu. https://www.facebook.com/events/157696344930685/
Read more
Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı yer: Bir Zamanlar Çukurova 1970'leri ...
Media Removed
Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı yer: Bir Zamanlar Çukurova 1970'leri anlatacak, dev prodüksiyonlu dönem dizisi atv'de seyirci ile buluşmak için gün sayıyor. Dizi atv'de izlenir sloganını her defasında yineleyen atv, yeni sezonda da izleyiciyi ekrana ... Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı yer: Bir Zamanlar Çukurova

1970'leri anlatacak, dev prodüksiyonlu dönem dizisi atv'de seyirci ile buluşmak için gün sayıyor. Dizi atv'de izlenir sloganını her defasında yineleyen atv, yeni sezonda da izleyiciyi ekrana bağlayacak…

Yapımcılığını dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan Türk dizilerine imza atan ve son dönemin rating rekortmeni dizilerinin yapımcısı TİMS&B Productions'ın üstlendiği "Bir Zamanlar Çukurova" dizisinin çekimleri tüm hızıyla sürüyor.

Dev Platoda 1970 yılı Adana'sı inşa edildi!

İnşaatı tam 8 ay süren ihtişamlı çiftlik için 450 kişilik profesyonel bir ekip gece gündüz demeden çalıştı. Adana'da, Çukurova'nın uçsuz bucaksız coğrafyasında kurulan dev platoda, 1970'lerden bugüne uzanan bir hikaye hayat buluyor.

Aşkı için öldürmeyi göze almış "Yılmaz" ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden "Zülayha"nın hikayesi var "Bir Zamanlar Çukurova'da. Ama bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir "Hünkar"ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göza alan "Demir" de!

Ve elbette sınırsız aşkların coğrafyasında, geçmişten bugüne uzanan hesaplaşmalar, paylaşılamayan topraklar da! Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova'da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi, zengin bir oyuncu kadrosuyla seyircinin karşısına çıkacak.

Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Selin Genç, Polen Emre, Mehmet Kara ve Serpil Tamur' dan oluşan kadro, bu etkileyici hikayeyi anlatmak için uzur süredir Adana'da! Dizinin yönetmen koltuğunda da, ekranın en sevilen projelerinde imzası bulunan tecrübeli yönetmen Faruk Teber oturuyor.

Afişi izleyiciler seçiyor!

Bir Zamanlar Çukurova'nın afişini izleyici seçiyor! Dizi için hazırlanan 6 afiş, atv'nin Instagram sayfasında görücüye çıktı. Heyecan yaratan afişler arasından en beğenileni Sabah Gazetesi Günaydın ekinde yayınlanacak
Read more
Günaydın sevgili okurlarımız... Mutlu haftalar dileriz! #Repost @ebrulogoglu (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji2714"></span>️Leonardo ...
Media Removed
Günaydın sevgili okurlarımız... Mutlu haftalar dileriz! #Repost @ebrulogoglu (@get_repost) ・・・ ️Leonardo Da Vinci; yaşadığı dönemde tuhaf biri olarak adlandırılsa da bizim dönemde büyük yetenektir O ve meşhur tabloların yaratıcısı 🏻 ️Avukat bir babanın evlilik dışı, ... Günaydın sevgili okurlarımız... Mutlu haftalar dileriz!
#Repost @ebrulogoglu (@get_repost)
・・・
✔️Leonardo Da Vinci; yaşadığı dönemde tuhaf biri olarak adlandırılsa da bizim dönemde büyük yetenektir O ve meşhur tabloların yaratıcısı 👌🏻 🎨 🎨 ✔️Avukat bir babanın evlilik dışı, istenmeyen çocuğudur ve dedesi tarafından köyde büyütülür 15 yaşına kadar. Açık arazi, Leonardo da geniş ufuklarla bakış acısına genişlik katacaktır. Okuma yazmanın olmadığı dönemde geçte olsa okumayı ve Solak ile tersten gelerek yazmayı öğrenmesi dikkati çeken ilk özellikleridir.
🎨 ✔️Dünyaya bakışı renklerle olan bu adam, büyüdükçe yeteneği fark edilir. Yaşadığı dönemde maddi desteğe ve himaye ihtiyacı vardır böyle kişilerin. Dönem dönem olsa da zorluklar içindeki hayatında gördüğü her şeyi çizip not alan, uçmak için gece gündüz düşünüp planlar yapan, eserlerini başlayana kadar çok derin araştırma ve düşünme safhasında bazen soğuyan ve pekçok eserini yarım bırakan bir dahidir Leonardo. 🎨 ✔️ Matematikle de ilgilenir dönemdeki bir matematik bilgini dost sayesinde 👌🏻 Bu da en meşhur iki eserine vereceği derinliği vermesini ve ona bakanlardan gelen hayranlığı sağlayacaktır. Bazen ölümle burun buruna gelen ve pek çok ünlü sanatçı ile aynı dönemi paylaşan dahi ressamın hayatı hiç de kolay geçmemiştir. Okurken üzüldüğüm bir bıktaydı bu, rahat bir ortamda istediği malzemeyle kim bilir neler çıkardı; ama belki de böyle çıktı o ünlü eserler zorluklarla ✅ ✔️ Ustaca bir çalışma, titiz bir araştırma ile ortaya çıkan kitap sadece Leonardo'yu değil dönemin siyasi olaylarını da sohbet havasında aktarıyor. Yaş aralıklarıyla bölümlenen kitabın bölüm başlarında o yılarda dünyada olan önemli olaylar anekdot verilmiş ki çok şey öğrendim👌🏻📚
✔️Eşlik eden dostlara çok teşekkürler 😊 başka kitaplarda buluşmak dileğiyle; sevfili dostlar akşamınız keyifle huzurla geçsin ☕️ 🎶 📚 ..
✔️ Yalnızken tamamen kendinsindir;eğer yanında bir kişi olsun varsa kendinin yarısı kalırsın.
..
#okudumbitti #leonardoolmak @nemesiskitap #kitap #kitaplar #kitaplariyikivar #okumahalleri #okumakiptiladır #kitapsevgisi #kitapoku #kitapaşkı #kitapkurdu #book #bookme #bookish #booklover #instabook #1kitap1fotograf #vscocam #edebi
Read more
Hediye Zamanı <span class="emoji emoji1f381"></span> Kızlarıma okul malzemeleri alırken 3 tane de hediye paketi hazırladık. 3 kişiye ...
Media Removed
Hediye Zamanı Kızlarıma okul malzemeleri alırken 3 tane de hediye paketi hazırladık. 3 kişiye Metro’dan aldığım okula dönüş kırtasiye malzemeleriyle hazırladığım 2. fotodaki hediye paketi hediye Okulların açılması =kırtasiye listesi 😀 Bizler çocuklarımızın sağlığını düşünüyoruz ... Hediye Zamanı 🎁
Kızlarıma okul malzemeleri alırken 3 tane de hediye paketi hazırladık.
3 kişiye Metro’dan aldığım okula dönüş kırtasiye malzemeleriyle hazırladığım 2. fotodaki hediye paketi hediye🎁
Okulların açılması =kırtasiye listesi 😀 Bizler çocuklarımızın sağlığını düşünüyoruz lütfen okula dönüş alışverişinde de buna önem verelim.
Dün tatlı kızlarımla Okula dönüş alışverişimizi Metro Türkiye’de yaptık.
Metro Türkiye mağazalarında girişte bulunan danışmadan ücretsiz ve hızlıca alınabilen “Günlük Giriş” kartı ile kolaylıkla alışveriş yapılabiliyor. Metro’dan sadece işyeri sahipleri değil isteyen herkes alışveriş yapabiliyor. Her alışverişinizde ilk ziyaretinizde aldığınız kartı kullanıyorsunuz. Alışverişinizi toptan değil perakende de yapabiliyorsunuz isterseniz bir defter alın😀
Solvent, fitalat ve kurşun gibi ağır metallerin de arasında bulunduğu Yeditepe Üniversitesi onaylı 50’den fazla parametre ile teste tabi tutulan kırtasiye, tekstil ve ayakkabı ürünleri ancak testleri başarıyla geçebilirse Metro raflarında yer bulabiliyor. Tebrik ederim 👏🏻👏🏻👏🏻 Böylece etiket okumakla zaman kaybetmeden rahat rahat alışverişimizi yaptık.
Metro Türkiye mağazalarında her yaşa ve bütçeye uygun 2.000 ürün bulunuyor. Çeşit çok bol. Fiyatlar uygun.
Okula Dönüş döneminde Metro Türkiye çalışanları, müşterilere listelerinde yer alan ürünleri toplama konusunda tam destek veriyor.
Metro Türkiye, Tedarikçilerinde çalışanların çalışma koşullarının adil, insana yakışır, işçi sağlığı ve güvenliğinin sağlandığı, işçilerin haklarını yasalara uygun bir şekilde alındığını garanti altına alacak şekilde sosyal uygunluk denetimleri yapıyor. 👏🏻👏🏻👏🏻
Okula dönüş hediye paketimi kazanma şansı için 10 Eylül’e kadar
🎁 Kalbe tıklayıp bu gönderiyi beğenin
🎁 @metroturkiye @hassasanne hesaplarını takip edin
🎁 Yorumlarda yakın bir arkadaşınızı etiketleyin, yorum, soru yazın veya emoji bırakın. Bol yorum bol şans
Kazananı yorumlarda açıklayacağım gönderiyi kaydetmeyi unutmayın
Koşulları yerine getirmeyenlere hediyeleri gönderilmeyecektir. Bu kişisel bir hediyedir maddi değeri yoktur. Hediyemin Instagram ile bir ilgisi yoktur #metrotürkiye #metrodesteğiyle #hassasanne
Read more
 #23-24 Mayıs 2018 Ay Başak Burcunda Ay 2 gün boyunca Ay başak burcunda, Eş yada sevgilinizle tutku ...
Media Removed
#23-24 Mayıs 2018 Ay Başak Burcunda Ay 2 gün boyunca Ay başak burcunda, Eş yada sevgilinizle tutku ve heyecanı arttıracağı gibi tartışmalar ve zıtlaşmaları da beraberinde gelecektir. Aynı şeyler üzerinde farklı düşünülebileceğini kabullenerek hareket ederseniz sorunları çözüme ... #23-24 Mayıs 2018 Ay Başak Burcunda
Ay 2 gün boyunca Ay başak burcunda, Eş yada sevgilinizle tutku ve heyecanı arttıracağı gibi tartışmalar ve zıtlaşmaları da beraberinde gelecektir. Aynı şeyler üzerinde farklı düşünülebileceğini kabullenerek hareket ederseniz sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Eş yada sevgiliniz le üstünlük çabası içine girerseniz duygularınızı hırsa kurban edersiniz dikkatli davranın. Her iki tarafında anlayışlı olması bu dönemde fazlası ile önem taşımakta. Yıkmak kolay yapmak zordur. Bu düşünce ile ilişkinize sahip çıkın sevmek yürekli olanların işidir. Sizlerde yürekli cesaretli sevdiklerine sahip çıkan insanlarsınız bunun yüksek bilincini tavır ve kararlarınıza yansıtarak hareket edin. Hayatınızın her alanında bir çok ilginç gelişmeler dolu yararlı enerjiler ile karşı karşıyasınız özellikle kişisel gelişim ve eğitiminizle ilgili her konuyu akıllıca değerlendirmelisiniz 2 gün boyunca.
Ay Başak Burcunda

Zeki azimli yetenekli ayrıntılara önem veren attıkları adımı planlayan sorumluluk almaktan çekinmeyen sabırlı empati kurabilen kişilerdir. Özel yaşamları konusunda keskin kuralları vardır ve duygularını kendi içlerinde yaşar birlikte oldukları insandan da aynı şekilde davranmasını beklerler ve hiç kimsenin özel yaşamlarında söz sahibi olmasını istemezler. Temizlik ve hijyen onlar için çok önemlidir. Dağınıklıktan hiç hoşlanmazlar tertip düzenleri ile bulundukları her yerde disiplini sağlarlar. Aşk hayatlarında reddedilmekten korkarlar ve ilk adımın daima karşılarındaki kişiden gelmesini beklerler. Stres ve baskı altında kaldıklarında mide ve bağırsak sistemleri ile ilgili sağlık sorunları yaşayabilirler.
Ay Başak Burcunda Sağlık

Kişi hastalık hastası olabilir, Sindirim sistemleri oldukça hassastır. Uyku düzenini mutlaka sağlıklı bir şekilde sağlamalılar. Yediklerine içtiklerine dikkat etmeliler.
AY BAŞAK BURCU KRİSTALİ

Jasper Jet Lapis Lazuli Yeşim Kırmızı Akik ve Safir kristallerini kullanabilirler. Kadim öğretilerde Kırmızı Akik akıcı konuşma ve negatif ruhsal saldırılara karşı koruyucu olarak Göbeğin üzerine iri bir Akik koyarak kullanılmıştır. Negatif enerjilerden koruyucudur. #astroloji
Read more
OY RENGİMİZ BAYRAK KIRMIZI...!!! Ticaret Ve Sanayi Odamızın Saygıdeğer Üyelerine; Yarın ( 3 ...
Media Removed
OY RENGİMİZ BAYRAK KIRMIZI...!!! Ticaret Ve Sanayi Odamızın Saygıdeğer Üyelerine; Yarın ( 3 Nisan Salı ) Odamızın Organ Yenileme Seçinleri Yapılacaktır. Bir Dönem Boyunca Siz Değerli Üyelerimizin Destek Ve Katkılarıyla; Önce Odamız Hizmet Binamızın Tadilatı İle Başlayarak,Siz ... OY RENGİMİZ BAYRAK KIRMIZI...!!! Ticaret Ve Sanayi Odamızın Saygıdeğer Üyelerine;
Yarın ( 3 Nisan Salı ) Odamızın Organ Yenileme Seçinleri Yapılacaktır.
Bir Dönem Boyunca Siz Değerli Üyelerimizin Destek Ve Katkılarıyla;
Önce Odamız Hizmet Binamızın Tadilatı İle Başlayarak,Siz Değerli Üyelerimize Yakışır Bir Düzenleme Yaptık.
Odamız Hizmet Alanınına Bir Alt Katı Ekleyerek Hizmet Alanını 2 Katına Çıkarttık.

Binlerce İnsana İş İmkanı Verecek,Bölgemizi Sanayi Üretim Üssü Yapacak Ve Yine Bölgemize Müthiş Bir Ekonomik Canlılık Getirecek Organize Sanayi Bölgesinin Kuruluş İşlemlerini Bitirdik .
Odamızın Ve Bölgemizin Adını Dünyaya Duyuracak Projenin Devamı İçin...
Tüm Kurumlarla Uzlaşma Kültürü İle..
Ticaret Ve Sanayi Odası - Ticaret Borsası İşbirliği İle Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Kurduk...
Biten , Devam Eden Ve Yürüyen Yüzlerce Proje Çarşamba Ve Bölgeye ARTI Değer Katacaktır.
Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi İle Bağlantılı Olmak Üzere;
İşkur Hizmet Noktasını Ve
Kosgeb Hizmet Noktasını Odamız Hizmet Binasının Bir Alt Katında,Ticaret Borsamızın
Bize Ücretsiz Tahsis Ettiği Yerde Kurduk.
Kendi Markalarını Oluşturmak İsteyen Yeni Girişimcilere Yardımcı Olmak İçin Marka Tescilini Yapmak Üzere Marka Ve Patent Birimi Kurduk.
Bütün Bu Çalışmalar Ve Bundan Sonra Yapılacak Hayırlı Hizmetler İçin ;
İstikrarın Sürmesi Bölgenin Büyümesi İçin Desteklerinize Talibiz.
Ahmet YILMAZ Başkanlığındaki Tüm Gruplarda Oy Rengimiz,Bayrak Kırmızı.
Seçimlerimizin Sonuçları İtibari İle Bölgemize Hayırlar Getirmesini Diliyoruz.
Seçimlerden Hemen Sonra Tüm Gruplarla Kucaklaşıp Bölgemiz İçin Çaba Sarfetmek ,Hizmetlerin Devamı İçin Gayret Etme Duygu Ve Düşünceleri İle Desteklerinizi Bekleriz.
Saygılarımızla ...
Ahmet Yılmaz
Çarşamba Ticaret Ve Sanayi Odası Başkan Adayı.
Read more
BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE MESAJLARINIZA ZAMANINDA DÖNEMİYORUZ ANCAK HEPSİ TEK TEK YANITLANACAKTIR. ...
Media Removed
BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE MESAJLARINIZA ZAMANINDA DÖNEMİYORUZ ANCAK HEPSİ TEK TEK YANITLANACAKTIR. Siparişlerinizi beklemeden www.totsandmore.com.tr den verebilir, aklınıza takılan sorulan için sitede yer alan SIKÇA SORULAN SORULAN BÖLÜMÜNÜ okuyabilirsiniz. Siparişleriniz ... BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE MESAJLARINIZA ZAMANINDA DÖNEMİYORUZ ANCAK HEPSİ TEK TEK YANITLANACAKTIR. Siparişlerinizi beklemeden www.totsandmore.com.tr den verebilir, aklınıza takılan sorulan için sitede yer alan SIKÇA SORULAN SORULAN BÖLÜMÜNÜ okuyabilirsiniz. Siparişleriniz bayramdan sonra sırayla çıkacaktır. 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈Sevgili anneler, hepiniz biliyorsunuz ki kehribar yarı değerli bir taştır. Ucuz birşey değildir. #totsandmore olarak en kaliteli kehribarı, EN İYİ FİYAT’a sizlere sunuyoruz. Web sitemiz www.totsandmore.com.tr den bütçenize uygun ödeme koşulları ile alışveriş yapabilirsiniz. .
.
Sevgili anneler ✨Bebeğinize ve kendinize kehribar kolye alırken, aldığınız "şeyin" kehribar olduğundan emin olmak istiyorsanız; doğru yerdesiniz 👏
.
#totsandmore da her bir kehribar kolye; bir pırlanta 💎gibi, Türkiye Gemoloji Laboratuvarı'na (GLT) gidiyor ➡️ alanında yüksek öğrenim görmüş gemologlar tarafından laboratuvar ortamında analiz ediliyor ➡️ bu analiz sonucunda doğal kehribar olduğuna ilişkin ürün raporu yazılıyor ve o rapora bir takip numarası veriliyor ➡️ ürünün doğal kehribar olduğuna dair rapora dayanılarak hazırlanan sertifika, incelemeyi yapan gemologlar tarafından imzalanıyor ➡️ soğuk damgalı olarak size ürünle beraber geliyor ➡️ Siz, dilerseniz GLT'yi arayıp, o numaradan sertifikanın gerçekliğini kontrol edebiliyorsunuz ➡️ Özetle, sertifika size, bir yarı kamu kuruluşu olan GLT tarafından veriliyor. Siz de, " gerçek bir kehribar " kullandığınızdan emin bir şekilde, güzel sonuçları deneyimliyorsunuz. .
.
Güzel sonuçlar #gerçeksertifika lı #gerçekkehribar ile alınır; biliyorsunuz ✌️
.
.
www.totsandmore.com.tr
Read more
Atçalı Kel Mehmed Efe Batı Anadolu’da Eşkıyalık ve Zeybeklik Mehmet Başaran – Aysun Sarıbey ...
Media Removed
Atçalı Kel Mehmed Efe Batı Anadolu’da Eşkıyalık ve Zeybeklik Mehmet Başaran – Aysun Sarıbey Haykıran – Ali Özçelik Yayına Hazırlayan: Bülend Tuna 325 sayfa 1.Baskı: Haziran 2018 İnsan ve Toplum Dizisi On-line satın almak için tıklayınız: https://www.kitapyayinevi.com/ Zeybekler, ... Atçalı Kel Mehmed Efe
Batı Anadolu’da Eşkıyalık ve Zeybeklik

Mehmet Başaran – Aysun Sarıbey Haykıran – Ali Özçelik
Yayına Hazırlayan: Bülend Tuna
325 sayfa
1.Baskı: Haziran 2018
İnsan ve Toplum Dizisi
On-line satın almak için tıklayınız: https://www.kitapyayinevi.com/

Zeybekler, sözlüklerde ekseriyetle, “Batı Anadolu’daki özellikle dağlık yerlerde yaşayan, iyi savaşçı, asayiş ve yolların muhafazasından sorumlu ücretli asker” olarak tanımlanmaktadır. Ancak zeybekliği, sınırları keskin çizgilerle belirlenmiş olan bir müesseseden ziyade, tarihsel süreç içinde farklı kulvarlardan yapısal ve folklorik özellikler barındıran bir olgu olarak ele almak daha doğru olacaktır. “Zeybek” adı verilen silahlı grup, Osmanlı idaresi zamanında, Batı Anadolu topraklarındaki pek çok önemli gelişmeden etkilenmiş ve bu gelişmeler de onun yapısal evrimine katkı sunmuştur. Elinizdeki kitap; 16. yüzyıl başlarından 19. yüzyıl son çeyreğine dek “azap,” “levend,” “korsan,” “sekban” ve nihayetinde “zeybek” olarak adlandırılan cengâver Batı Anadolu gençlerinin, silahşorluk ve eşkıyalık bağlamında tarihsel serüvenini ele alıyor. Belirtilen zaman aralığında; Umur Gazi geleneğinin mirasçısı gözü kara reislerden Saruhanoğulları’nın namlı süvarilerine, Ege korsanlarından Celali bölüklerine, ayanların amansız silahşorlarından Aydın Dağları’nı saran zeybek çetelerine dek pek çok olayı, kişiyi ve olguyu değerlendiren bu çalışma bir olay örgüsü içinde ve kronolojik olarak ilerliyor. Erken Dönem Batı Anadolu eşkıyalığının yapısal incelemesinin ele alındığı çalışmanın en önemli kısmını ise 1829’da başlayıp çok geniş bir alanı etkileyen ve 1830’da kanlı biçimde bastırılan Büyük Zeybek İsyanının lideri Atçalı Kel Mehmet Efe’nin, arşiv kaynakları doğrultusunda, titizlikle ortaya konulan yaşamı ve faaliyetleri oluşturuyor. Sancaklar basan, mahkemeler kuran, meydan savaşları yapan, yakalandıklarında yağlı iplerde sallandırılan, hülasa can alıp, can veren Batı Anadolu eşkıyalarının, halk kahramanı zeybeklerinin yüzlerce yıllık tarihi, geniş bir perspektiften okurlara sunuluyor. Mehmet Başaran ve Aysun Sarıbey Haykıran Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyeleridir. Çe
Read more
İntiharın Tarihi Geç Osmanlı ve Erken Cumhuriyette İstemli Ölüm Halleri Rüya Kılıç 125 sayfa 1.Baskı: ...
Media Removed
İntiharın Tarihi Geç Osmanlı ve Erken Cumhuriyette İstemli Ölüm Halleri Rüya Kılıç 125 sayfa 1.Baskı: Temmuz 2018 İnsan ve Toplum Dizisi Elinizdeki eser, Osmanlı son dönemi ve erken Cumhuriyette intiharın kişisel, siyasal ve toplumsal anlamını sorguluyor. Siyasi iktidarların ... İntiharın Tarihi
Geç Osmanlı ve Erken Cumhuriyette İstemli Ölüm Halleri

Rüya Kılıç
125 sayfa
1.Baskı: Temmuz 2018
İnsan ve Toplum Dizisi

Elinizdeki eser, Osmanlı son dönemi ve erken Cumhuriyette intiharın kişisel, siyasal ve toplumsal anlamını sorguluyor. Siyasi iktidarların ve toplumun kınamadan acımaya varan ama her halükârda savaşılması gereken bir musibet olarak gördüğü intiharın gerçek ve kurgu dünyasındaki izi sürülürken mümkün olduğu ölçüde müntehirin (intihar edenin) sesinin de dinlenmesine dikkat ediliyor. Zira bugün olduğu gibi geçmişte de müntehir, intiharın insanın özel hayatını ve işini tehlikeye sokabilecek bir skandal sayılabildiğinin farkında olduğundan konuşmaya hiç de istekli değildir. İntihar çoğunluğun gözünde saygınlığı olan bir hastalıktan farklı olarak bir irade zayıflığı ve zorluklar karşısında zayıfların mağlubiyet ilanıdır. Kendilerini toplumsal düzenden sorumlu görenler için ise, kişisel bir felaketten ziyade gelecek nesilleri tehdit eden ahlaki, tıbbi ve toplumsal bir sorun olarak önem taşır. İntiharın bu çok yönlü özelliğini dikkate alan bu çalışmada sayılar ve genellemelerin hâkim olduğu bir yaklaşım yerine, insanların kendileri hakkında anlattıklarıyla diğer tarafların anlattıklarını bir arada vermeye, böylece konuya dair yaklaşım farklılıklarını göstermeye çalıştık. Böylece ümitsizlik ve kederin dünyası, ona ait algı, kanaat ve tecrübelerle birlikte bazen doğrudan bazen de dolaylı verilerin değerlendirilmesiyle tarihin konusu olabiliyor. Rüya Kılıç’ın Osmanlı Devleti’nde Seyyidler ve Şerifler (İstanbul: Kitap Yayınevi, 2005) ile Deliler ve Doktorları; Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Delilik (İstanbul: Tarih Vakfı Yurt Yayınları, 2014) adlı eserleri yayınlandı. Çalışmalarını psikiyatri ve psikoloji tarihine odaklanarak Hacettepe Üniversitesinde sürdürüyor.

On-line sipariş için tıklayınız : https://www.kitapyayinevi.com/
Read more
Cildinizin güneş, deniz ve klorun etkisiyle kaybettiği nem dengesini yeniden kurmayı hedefleyen ...
Media Removed
Cildinizin güneş, deniz ve klorun etkisiyle kaybettiği nem dengesini yeniden kurmayı hedefleyen Redensity 1’in fırsat kampanyasından yararlanacak ilk kişiden biri olmak ister misiniz? * cildi nemlendiren * canlandıran * parlaklık kazandıran ve * cilt tonunu düzenleyen Redensity ... Cildinizin güneş, deniz ve klorun etkisiyle kaybettiği nem dengesini yeniden kurmayı hedefleyen Redensity 1’in fırsat kampanyasından yararlanacak ilk 💯 kişiden biri olmak ister misiniz?
* cildi nemlendiren * canlandıran * parlaklık kazandıran ve * cilt tonunu düzenleyen
Redensity 1, tümü cildin yapıtaşlarında varolan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral, vitamin ve nemlendirici hyalüronik asit içeren tümüyle saf bir ürün olmakla birlikte:
* yüzünüz * boynunuz
* dekolte bölgeniz
* ellerinizdeki donuk cilt * ince çizgiler ve kurumuş ve nemini kaybetmiş cildi hedef alacak ve yenileyecek şekilde özel olarak tasarlandı ❤️ Cildin, hiçbir yüz kremi veya serumun erişemeyeceği tabakalarına erişerek cildi içten dışa onaran ve nemlendiren bu eşsiz uygulama için bizi hemen arayın, ilk randevu alan 💯 kişiden biri olun ve bu özel fırsat kampanyasını kaçırmayın ❤️
_______________
#CiltYenileme #Nemlendirici #HyaluronikAsit #CiltBakımı #Mezoterapi #Redensity1 #CiltBakımı #GüzellikSırları #SculpturePolikliniği #SculpturelaGüzelYaşa #GüzelYaşAl
_________________________
Photo©️ Peter Lindbergh for Vogue
Read more
VEZİRLİK YAPAN, ZİNDANDA YATAN, DÜNYAYI GEZEN DEHA: İBNİ SİNA 🦋🦋🦋 Önceki gün İbni Sina’yı anlatmış ...
Media Removed
VEZİRLİK YAPAN, ZİNDANDA YATAN, DÜNYAYI GEZEN DEHA: İBNİ SİNA 🦋🦋🦋 Önceki gün İbni Sina’yı anlatmış ve bu büyük bilim insanının yaşamını sevdiyseniz 2. bölümü de yazabilirim demiştim. Mesajlarınız ne kadar merakla beklediğinizi gösterdiğine göre, ben de sözümü tutuyorum. Ve herkese ... VEZİRLİK YAPAN, ZİNDANDA YATAN, DÜNYAYI GEZEN DEHA: İBNİ SİNA
🦋🦋🦋
Önceki gün İbni Sina’yı anlatmış ve bu büyük bilim insanının yaşamını sevdiyseniz 2. bölümü de yazabilirim demiştim. Mesajlarınız ne kadar merakla beklediğinizi gösterdiğine göre, ben de sözümü tutuyorum. Ve herkese harika bir pazar diliyorum!
📝📝📝
İbni Sina’nın yaşamı iniş çıkışlarla doluymuş. Vezirlik de yapmış, yıllarca zindanda da kalmış. Babasının ölümünün ardından bir şehirden diğerine biraz sürgün biraz gezgin hayatı yaşadığı bir dönem de geçirmiş. Bu yılları kendi deyişiyle anlatırken demiş ki:
“Yüceldim, sığacağım bir şehir kalmadı
Arttı kıymetim, alacak hiç müşteri bulunmadı”
📕📗📘
Okumaktan, araştırmaktan, yazmaktan ve hayatına anlamına dair sorgulamasından hiçbir zaman vazgeçmemiş; hapiste bile… Şiirler okuyan, ud çalan sanata meraklı bir yanı da varmış. Sarayda görev yaptığı yıllarda, eğlencelerde bulunmayı severmiş.
🧙🏻‍♂️🧙🏻‍♂️🧙🏻‍♂️
“Batı dünyası için Aristo neyse doğu için de İbni Sina odur” diye düşünülür. Öyle etkili, zeki ve üretkenmiş ki bu kadarının gerçek olamayacağına inananlar onun büyücü olduğu yönünde dedikodu bile çıkarmış.
💉💉💉
Sadece tıp ve felsefe değil fizik, kimya, jeoloji gibi bilim dallarıyla da ilgilenmiş. Bağışıklık sistemini bulmuş ve onu koruma üzerine çalışmalar yapmış. Gözden dişe, kalpten damar hastalıklarına kadar vücudun tümü üzerinde çalışmış; yeni teşhisler koymuş ve özgün tedaviler geliştirmiş.
🦋🦋🦋
Ne garip bir ironidir ki kendi hastalığının tedavisinde başarılı olamayınca 57 yaşında hayata veda etmiş. Bu kadarlık ömre 200 civarı kitap sığdırdığını düşününce, acaba daha uzun yaşasaydı eser sayısı kaçı bulurdu diye merak ediyor?
🔻
Fotoğraf: @mehmetbayram
Read more
Bugün @noraromi davetiyle @avivasa ‘nın #eniyiihtimalleronunolsun etkinliğine katıldım. Çocuk ...
Media Removed
Bugün @noraromi davetiyle @avivasa ‘nın #eniyiihtimalleronunolsun etkinliğine katıldım. Çocuk sahibi ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri çocuklarının iyi bir eğitim alabilmesi ve bunu karşılayabilecek maddi şartlar elbette.. Okul döneminin başladığı şu günlerde birçok ... Bugün @noraromi davetiyle @avivasa ‘nın #eniyiihtimalleronunolsun etkinliğine katıldım.

Çocuk sahibi ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri çocuklarının iyi bir eğitim alabilmesi ve bunu karşılayabilecek maddi şartlar elbette.. Okul döneminin başladığı şu günlerde birçok veli arkadaşımın da bana katılacağından emin ki sadece okul masrafı ile de bitmiyor bu iş;
Kırtasiyesinden, hobi kurslarına, özel ek derslerden, pedagog desteğine kadar bir ton ek maddi giderler de mevcut.. İşte bu noktada AvivaSA’ nın tüm bunları kapsayan Eğitimde İyi İhtimallerin Sigortası, her dönem için kesintisiz eğitim imkanı sunarken, sağlık ve eğitim alanındaki anlaşmalı kurumlarda da pek çok avantaj sağladığını öğrendim.
Minimum 12 sene dolarla çocuğunuzun eğitimi için birikim yapabileceğiniz, bu süreç boyunca çocuk sağlığı danışmanlığı, pedagog ve psikolog danışmanlığı, eğitim koçluğu, kariyer koçluğu, Yurt dışı yaz kış kamplarında indirim imkanına da sahip olacağınız bir sigorta sistemi.
Bizim henüz böyle bir girişimimiz olmadı fakat artık kendi gelirimize göre Gece’nin eğitimi için böyle bir sisteme dahil olmayı ciddi ciddi düşünüyoruz.. Daha detaylı bilgi için www.avivasa.com.tr den mutlaka bakın..
Read more
‘İÇİMDEKİ GAMLI BAYKUŞU KAYBETTİM; HÜKÜMSÜZDÜR!’ Sabah gözümü açtım hava pırıl pırıl. Toparlandım, en resmi iş kıyafetimi yani kotumla, tişörtümü giyip kapının önüne çıktım; felaket bir sağanak başladı. Hani o meşhur ahmak var ya her yağmurda mutlaka ıslanan, işte o benim efendim ... ‘İÇİMDEKİ GAMLI BAYKUŞU KAYBETTİM; HÜKÜMSÜZDÜR!’ Sabah gözümü açtım hava pırıl pırıl. Toparlandım, en resmi iş kıyafetimi yani kotumla, tişörtümü giyip kapının önüne çıktım; felaket bir sağanak başladı. Hani o meşhur ahmak var ya her yağmurda mutlaka ıslanan, işte o benim efendim bunu bugün bir kez daha anladım. Evden arabaya üç adımlık mesafede, tepeden tırnağa sırılsıklamdım…
Ofise geldim ıslak sokak kedisi gibi; hava kapkara. Dışarıda nefis bir fırtına… Anlayacağınız tam benlik hava. Şimdi ruhumun hatıralar galerisinden yine en hüzünlüsünden anılar çıkartıp; yürek dağlayan, ağlamaklı yazılar yazacağım ama hayırlara çıksın nedense bir türlü giremiyorum o moda. Youtube’dan en ağdalı arabeskleri açıyorum art arda ama içimde, penceredeki iç karartan manzaranın aksine adını koyamadığım bir tuhaf neşe…
Bana, beni bile şaşırtan duygu yüklü yazılar yazdıran ‘gamlı baykuş’ yok bu sabah; alıp başını, çekip gitmiş bir yerlere… Çay demlenmemiş, ortalık dağınık, işler her zamanki gibi aksıyor ama hiç umurumda değil nedense!
Bir adam gece Nazım’dan şiirler okuyan Genco Erkal hissiyatında yatıp, sabah her şeyi makaraya alan sulu ‘maraba televole’ sunucusu gibi uyanır mı?
Uyanırmış… İçinde benim gibi sayısız manyak barındıran dengesiz ruhlar, saati saatini tutmaz, öğlen Yılmaz Erdoğan’ın ‘Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim’ şiiriyle ağlar, yarım saat sonra ‘Oy farfara farafara’yla hopbidi hopbidi göbek bile atarmış…
Bir elim klavyede öbür elim havada benden bağımsız parmak şıklatırken, odaya Çapamag’in acar editörleri girdi. Baş editör Memo halay başına geçti, ekipçe harmandalından kolbastıya kan ter içinde kalana kadar hep beraber halaya durduk. Tamam ben manyağım eyvallah ama bunlar benden de deli!
Ortada hiçbir şey yokken mutfaktan muhasebeye lorke lorke zıplaya zıplaya oynuyoruz iyi mi! Havadan nem kapan, her tatsız haberde ‘Bir cisim yaklaşıyor komutan logar’ tribine girip huysuzlanan bünyem, bugün Kalipso Kralı Metin Ersoy misali ‘Ah o gemide ben de olsaydım’ tadında ahenkle dans ediyor kendi havasında… Dedim otur İzzet, otur bunları da yaz. Milletin içini kararttığın yeter, haydi kalemine güveniyorsan şimdi güldür biraz…

Not: Yazı yeni, görsel Cahide’den #tbt
Read more
Loading...