Ali koç ile anne

Loading...


Unique profiles
5
Most used tags
Total likes
0
Top locations
İyi Cüceler
Average media age
569.2 days
to ratio
1.5
Part 3 : İlk okul eğitiminden itibaren Los Angeles da yaşayan #nevbaharkoc şu an 43 yaşında , hayatını sanata adamış bir Atatürk sevdalısı , gelelim Tarkan olayına , bana sanki dedikodu olarak geldi , zira sanatla bu kadar iç içe bir hanım ve o sırada aynı dönemde Los Angeles da yaşayan mega ... Part 3 :
İlk okul eğitiminden itibaren Los Angeles da yaşayan #nevbaharkoc şu an 43 yaşında , hayatını sanata adamış bir Atatürk sevdalısı , gelelim Tarkan olayına , bana sanki dedikodu olarak geldi , zira sanatla bu kadar iç içe bir hanım ve o sırada aynı dönemde Los Angeles da yaşayan mega star ile tanışıyor olması haddinden fazla normal hatta dost olmaları benzer görüş ve ideallerde olmaları ise kaçınılmaz , bu da dostluğu sağlam yapar üstelik .. zira aynı dönemde ünv eğitimini orda yapan bir de #alikoç var .. bu asil naif sanat düşkünü ve mükemmel aileden gelen hanımı evliliğe ikna etmesi zaman bile almış deniyor . 2005 de evleniyorlar , bir kız ,bir erkek çocukları oluyor . Nevbahar hanım kaçabildiği oranda magazinden uzak yaşamaya çalışıyor. Fakat bu arada ülke tanıtımı için Bosphorus Private adında ünlü #assoline serisine bir İstanbul tanıtımlı kitap ekliyor .ilk Londra da tanıtımı yapılan bu kitap ise yine Türkiye de bir ilk... gördüğünüz üzere genetik asıl olandır. Nevbahar hanım kökten gelen asaletine ve şu anda da her imkana sahip olan bir hanım olarak asla bir moda ikonu gibi dolaşmıyor . Bilakis yakalandığı fotoğraflarda kot ,üstelik dar paça bile değil, platform sandaletler ile direk 80’li yıllara gönderme yapıyor tarzda .. bir estetikçi olarak dikkatimi çeken burnunu dahi yaptırmamış olması, sanki sosyetenin inadına ,ısrarla görüntüsü ile değil görüşleri ile önde olmayı ister tarzda hissettim. Koç ailesinin Atatürk e bağımlılığı aşikar fakat Ali Koç un bu konuda kırmızı çizgi gibi durması ve korumasında bence Nevbahar hanımın yürek bütünlüğü aşikar. Bu hikayeyi araştırıp yazınca Ali bey e bir kez daha hayran oldum açıkçası. Böyle lider eğitimli aydın görmüş insanların olması ülke için şanstır. Çoğalmaları dileğiyle ve fikirlerinin su damlasının göle düşmesi gibi büyüyen halkalar ile halka yayılmasını dilerim. İsmi gibi bahar fikirli kadın Nevbahar Koç , iyi ki araştırıp yazdım seni .. nasıl güzel hissettirdin bizlere bir anne bir Türk kadını olarak ...👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻💐💐💐💐💐💐💐💐
Read more
Loading...
SEN BAŞKAN OLACAKSIN ! Oğlu kongre üyesi olan bir anne, Ali Koç’un yanına giderek oğlunun salonda olduğunu, kendisinin üye olmadığı için dışarıda beklediğini söyledi. Bunun üzerine Ali Koç “Anne ile çocuk ayrılır mı ya!” diye tepki göstererek anneyi de salona aldırdı. #Fenerbahçe #FenerKolik ... SEN BAŞKAN OLACAKSIN !

Oğlu kongre üyesi olan bir anne, Ali Koç’un yanına giderek oğlunun salonda olduğunu, kendisinin üye olmadığı için dışarıda beklediğini söyledi.

Bunun üzerine Ali Koç “Anne ile çocuk ayrılır mı ya!” diye tepki göstererek anneyi de salona aldırdı.

#Fenerbahçe #FenerKolik #InstaFB @fenerbahceliyiz
Read more
Eğitimpedia ve Fide Okulları Kurucusu Ali Koç dolu dolu bir sohbet ile bizlerle! Yaz tatili bitti, ...
Media Removed
Eğitimpedia ve Fide Okulları Kurucusu Ali Koç dolu dolu bir sohbet ile bizlerle! Yaz tatili bitti, okullar başlıyor. Bazı çocuklar yeni seçilen okullara, bazları da alışık olduğu okullara devam ediyor. Onlar her yerde mutlu olmayı ve öğrenerek hayata devam etmeyi başarıyorlar... ... Eğitimpedia ve Fide Okulları Kurucusu Ali Koç dolu dolu bir sohbet ile bizlerle!
Yaz tatili bitti, okullar başlıyor. Bazı çocuklar yeni seçilen okullara, bazları da alışık olduğu okullara devam ediyor.
Onlar her yerde mutlu olmayı ve öğrenerek hayata devam etmeyi başarıyorlar... Peki biz anne ve babalar?? Okuldan ne bekliyoruz, çocuğumuzdan ne bekliyoruz ve ne beklemeliyiz? Aile olarak, destekleyici miyiz, talepkar mı?
Vee birçok sorular aklımızda uçuşuyor uzun yaz tatili dönüşü... O zaman sizi haftaya çarşamba bu güzel sohbete bekliyoruz:) Kayıt: 02169398908
Saat : 19:00
Rezervasyon zorunludur.
#iyicücelerkitabevi #alikoç #egitimpedia #iyicüceleriyidevleryetiştirir #devlereetkinlik #okul #çocuk #okuladönüş #backtoschool #kadıköy #caddebostan #bagdatcaddesi #iyicüceler #iyicuceler @alikoc___ @egitimpedia
Read more
Fotoğraftaki çocukları tanımıyoruz hatta ben şu an isimlerini bile bilmiyorum <span class="emoji emoji1f602"></span> Sokaktan ağlama ...
Media Removed
Fotoğraftaki çocukları tanımıyoruz hatta ben şu an isimlerini bile bilmiyorum Sokaktan ağlama sesi geldi bugün Ali Mirza durur mu? Fırladı balkona yeşil şortlu olan klasik çocuk krizi geçiriyo 🤷🏻‍♀️ Abisinin umrunda değil. Annesi küçük olanı ikna etmeye çalışıyo falan hepimizin ... Fotoğraftaki çocukları tanımıyoruz hatta ben şu an isimlerini bile bilmiyorum 😂 Sokaktan ağlama sesi geldi bugün Ali Mirza durur mu? Fırladı balkona yeşil şortlu olan klasik çocuk krizi geçiriyo 🤷🏻‍♀️ Abisinin umrunda değil. Annesi küçük olanı ikna etmeye çalışıyo falan hepimizin yaşadığı şeyler işte.. Hişt hadi bize gelin ❤️ dedik.. Ufaklık hala susmuyo ee tabi damdan düşeni damdan düşen anlar. Ali Mirza koştu içerden en en en büyük tırını getirdi ‘Gel oynayalım!’ dedi ve hooop o an minik sustu sonrası malum bizdelerdi 😂 Anneye dedim kahveni nasıl içersin oturalım balkonda bi dinlen eee tabi damdan düşeni damdan düşen anlar di mi 😂 Ay dedi orta olsun oh dedim hadi olsun ❤️ 1 saat kadar biz balkonda kahve keyfi yaptık çocuklar içerde oyun keyfi.. Herkes fazlasıyla mutluydu.. Çevremde herkesten en sık duyduğum ‘Bizim çocuk yalnız büyüyo!’... Siz yalnızlığı tercih ettiğiniz için olabilir mi? Parkta, sokakta gördüğünüz insanlarla kaynaşın korkmayın yahu! Çocuklarınızın yaşıtlarının ebeveynleri ile bol bol görüşün. Eviniz pislensin, dağılsın bişey olmaz. Bugün Ali Mirza’nın 1 kere bile anne demeden geçirdiği o 1 saat eminim benimle saatlerce oynasa bile elde edemeyeceği mutluluğu getirdi 💕 İnsanın kaderi insandır, kaynaşın, tanışın, kalabalıklaşın 🌿
Read more
 #Repost @mervegulcemal with @get_repost ・・・ Tatilde, parkta, piknikte çok sık işittiğim teyze ...
Media Removed
#Repost @mervegulcemal with @get_repost ・・・ Tatilde, parkta, piknikte çok sık işittiğim teyze vecizelerini bu sefer de duydum "Çok şımartma çocukları, sonra üzülürsün" "Sen böyle yapınca, seni sırtında mı taşıyacaklar?" "Tepene çıkarma, tepene altın mı yumurtlayacaklar?" Peki ... #Repost @mervegulcemal with @get_repost
・・・
Tatilde, parkta, piknikte çok sık işittiğim teyze vecizelerini bu sefer de duydum "Çok şımartma çocukları, sonra üzülürsün" "Sen böyle yapınca, seni sırtında mı taşıyacaklar?" "Tepene çıkarma, tepene altın mı yumurtlayacaklar?" Peki bu sözler hangi haller üzere işitiliyor: -Sahile 2 poşet oyuncak indirdiğim için -Ayağındaki deniz çorabıyla öğlen sıcağında yürürken ayakları yanan evladı sırtımda taşıdığım için, -Kumla oynarken ağzına kum kaçtı diye yerimden fırlayıp, itinayla temizlediğim için -İki seksen şezloga uzanıp takılmak varken ( ki bence aşırı sıkıcı bir şey:) çocuklarla oynadığım için -Ali kalabalıkta huzursuz olduğundan tatil boyunca hanımlara özel aqua parka gitmediğim için... İyi de bunların hiçbiri "Şımartmak"değil ki!

Bunlar KIYMET VERMEK!

Ve bunların hiçbirisini beni sırtlarında taşısınlar, ben onlara baktım onlar da bana baksınlar düşüncesiyle yapmıyorum ki :) Sadece teyzeler değil; biz genç anneler de yanlış yorumluyoruz bazı zamanlar :)
Onlardan da işitiyorum.

Ama işte şumartmakla KIYMET VERMEK arasındaki o ince çizgiyi kaçırıyoruz.

Çocuklarıma kıymet veriyorum;

Yanlış yaptıklarında hoşgörmeye çalışıyorum,

Ancak bile bile hatada ısrarcı oluyorlarsa koşul ve zamana göre değişen tepkiler veriyorum. (Çok çeşitli:)) Hayır ağlayıp, zırladıkları, onlar istedikleri için onlarla oynamıyorum (ki bu hiç olmaz bizim hanede), bundan sahiden keyif alıyorum.

Onların sorumluluklarını üstlenmiyorum. Eşyasını taşımak, dağıttığını toplamak, iki ayağı üzerinde yürümek onalrın görevi; çocuğumun ayağını yakmamaksa benim görevim.

İstedikleri herşeyi yapmıyorum.
Benim için uygunsa isteklerini gerçekleştirmeye gayret ediyorum; ama değilse yerlerde bile tepinseler (ki bu noktaya getirmemeye çalışırım ama geldiği de vakidir) istediklerini yapmıyorum:) Mükemmel bir anne değilim, onlarca hata yapıyorum.

Ama teyzeler ve içine teyze kaçanların :) "Şımartmak" ile KIYMET VERMEK arasındaki ince çizgiyi kaçırdığını düşünüyorum.

Bu teyzelere "Allah Rasulü (s.a.v) in hayatını bol bol okumalarını ve evlatlarla vakit geçirmenin keyfini çıkarmaya çalışmalarını tavsiye ediyorum:))) Sevgi ve saygıyla...
Read more
Loading...