Loading Content...

Annem hayat hayatımın babam

Loading...


Unique profiles
85
Most used tags
Total likes
0
Top locations
VUB - Vrije Universiteit Brussel, Istanbul, Turkey, Giethoorn
Average media age
699.1 days
to ratio
8.1
Resmi eğitim-öğretim hayatımın sonuna geldiğim şu günlerde (en azından şimdilik) sizlere nasıl ...
Media Removed
Resmi eğitim-öğretim hayatımın sonuna geldiğim şu günlerde (en azından şimdilik) sizlere nasıl lanetlendiğimden bahsetmiş miydim?. Ama önce resmi eğitim hayatımın reşitliğini kutlamadan edemem. Çünkü neticede koskoca 18 yıl. Kutlu olsun. Nasıl lanetlendiğim konusuna gelince, ... Resmi eğitim-öğretim hayatımın sonuna geldiğim şu günlerde (en azından şimdilik) sizlere nasıl lanetlendiğimden bahsetmiş miydim?. Ama önce resmi eğitim hayatımın reşitliğini kutlamadan edemem. Çünkü neticede koskoca 18 yıl. Kutlu olsun.

Nasıl lanetlendiğim konusuna gelince, daha önce bahsettiğim gibi ilkokula başlamamdan bu yana mavi gezegen güneş sistemimizin en büyük yıldızının etrafında kocaman bir Tan Sağturk edasıyla 18 piruet attı. Bu koca 18 yılda elin oğlu tıp fakültelerinden zirilyon tane şey öğrenip, bir sürü alanda bilgi sahibi olup, çeşitlilik konusunda çılgın atarken bilin bakalım kim yerinde saydı? Evet, doğru tahmin; ben. Zira, bu koskoca 18 yılımın 10 yılını eğitim biliminin doldurmuş olmasından bahsetmek isterim. Evet, 4 yıllık öğretmen lisesinin ardından bir 4 yıl da şuursuzca öğretmenlik okuduğum yetmiyormuşçasına bir iki yıl da eğitim bilimi alanında yüksek lisans yapmış olmam tahmin edebileceğiniz gibi asla tesadüf değil. Kocaman bir Saadettin Teksoy ya da bir Uğur Dündar edasıyla uzun süren araştırmalarım sonucunda hakikate ulaştım. Hemen anlatayım.
Bilindiği üzere anneannem ve babaannem kardeş. Yani annem babamın teyzesinin kızı. Başka bir deyişle, babaannem hem annemin kaynanası hem de teyzesi. Karışık durumlar yani. Muhtemelen lanetin bu durumla da bir ilgisi olabilir. Bu konuda araştırmalarım sürüyor. Neyse, annem ve babam Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm günü olan 10 Kasım’da nişanlanıyorlar. “Başöğretmen” evet. (bkz. Soyadımın “Baş” oluşu” ve 10 yıllık öğretmenlik hayatım). Bu da yetmezmiş gibi sen kalk git öğretmenler günü olan 24 Kasım tarihinde evlen. “Haydaa” dediğinizi duyar gibiyim ama bunlar birer hakikat. (DEMEDİLER)
Demem o ki, akraba evliliğine artı olarak Başöğretmenimizin ölüm gününde nişanlılık ve öğretmenler gününde evliliğin sonucu olarak eğitim bilimine adanmış 10 yıl ve belki dahası. Bakarsın doktora da yaptırır bana bu lanet. Hayır, elin kızına “18 yaşına gelince eline iğne batsın ve sonsuza kadar uyusun” diye lanet yapılırken neden bana bu?

Sonuç olarak, evlendiğiniz ve nişanlandığınız tarihe dikkat sevgili anne babalar. Bir eğitim bilimci olarak uyarıyorum.

ÖPERİM!
Read more
Loading...
... Sahneye çıktılar ve Işıklar söndü. Hayatımı Hayatımdaki insanları düşündüm. Kavgaları, bağlılıkları, akrabalıkları. Gittikçe büyüyen anlatmak istediklerim Ezginin tek sesinde birleşiyordu. Ne anlatılır nasıl anlatılır bilmiyor da bazen insan 'Anlıyorum' diyor Anlıyordum; Topraktan ... ... Sahneye çıktılar ve
Işıklar söndü.
Hayatımı
Hayatımdaki insanları düşündüm.
Kavgaları, bağlılıkları, akrabalıkları.
Gittikçe büyüyen anlatmak istediklerim
Ezginin tek sesinde birleşiyordu.
Ne anlatılır nasıl anlatılır bilmiyor da bazen insan
'Anlıyorum' diyor
Anlıyordum;
Topraktan doğumu anlıyordum.
Su damlasından oluşumu,
Bir balık, bir kuş, bir kertenkele
sincap, kaplan,
Elmadan insan oluyordum.
İyi kötü ne varsa bendim.
Büyüyordum.
Ses kısılıyordu
Ses artıyordu.
Affediliyor
Affediyor
Ağlıyor
Gülüyor
O an ne babam Arap
Ne annem Kürt.
Adım bile konulmamış.
Yeninin ürkekliği ve heyecanı
Korkum
Bir şey olacak kaygım
İyiye evriliyordu.
Bu sefer güzel olacaktı
Başka dille anlatmalı diyordum ve
Kucağım büyüyordu, kucağınıza.
... #koro
#lusavoriçkorosu
Read more
Hoşnutluk. . Anların içinde sevinç, huşu veya dinginlikle var olmak, ne lütuf! . Orada olmak. ...
Media Removed
Hoşnutluk. . Anların içinde sevinç, huşu veya dinginlikle var olmak, ne lütuf! . Orada olmak. o asla tekrar etmeyecek anda, tüm mevcudiyetinle, içine çekmek! . Terasta gün batarken annem, babam ve Maya ile kıkırdaşıp şu kabak çekirdeklerini çitlemek. . Kakao almaya bakkala ... Hoşnutluk.
.
Anların içinde sevinç, huşu veya dinginlikle var olmak, ne lütuf!
.
Orada olmak. o asla tekrar etmeyecek anda, tüm mevcudiyetinle, içine çekmek!
.
Terasta gün batarken annem, babam ve Maya ile kıkırdaşıp şu kabak çekirdeklerini çitlemek.
.
Kakao almaya bakkala yürürken duraksayıp göğün, bulutların, ışığın haşmetli güzelliğiyle irkilmek.
.
Mozaik pasta kremasının çanakta kalanlarını, bahçenin köşesine çömelip parmaklayarak bitirmek.
.
Banyo sonrası Maya’yı giydirirken burun buruna durup bal gözlerine dalıp gitmek, gülüşmek.
.
Kumdan kulelerimizi midye kırıkları ile süslemek.
.
Deniz üstünde sırt üstü uzanmış çakılları dinlerken, sahilden koşup atlayıp yüzüp ayağımı tutan kızıma dönmek, sarılmak, gülüşünü içime çekmek. “Hadi anne tutun, seni ben kıyıya yüzdüreyim.”
.
Her şeyin yavaşladığı bu parantezde, hayatın sakin ritmine gevşemekten öyle hoşnutum ki. Yıllar yılı içimi kemiren, tedirgin ve mükemmelliyetçi “Her an bir şey yapmalıyım” hissi gevşeyip çözülmeye başlayalı beri, sanki yaşamayı yeniden keşfeder gibiyim.
.
Çabasız anların içinde, şu biricik var oluşumuzu hissetmek, sıradan görünen eylemlerin ve boşluğun neşesini hissetmek her şeye değer.
.
Çok şükür. Santosha’yı zihnin ötesinde, kalben, özden hissetmeye!
.
Senin de bugün, öyle sıradan görünen, öyle hoş bir anın oldu mu? Biliyorum ki durup, dinleyip içini, düşünsen, muhakkak bulursun.
İhtiyacımız onları fark etmek, yaşarken ve sonrasında.
Benimle paylaşır mısın? .
Kalbimle 💛
.
Read more
Babam tekel 2000 sigarası içerdi sümerbank ‘ dan alınma perdelerimizin olduğu salonda .. herkesin ...
Media Removed
Babam tekel 2000 sigarası içerdi sümerbank ‘ dan alınma perdelerimizin olduğu salonda .. herkesin evinde arçelik buzdolabı vardı .. eniştemin bir Anadol arabası vardı .. büyük bir gösterişle kutlardık yerli malı haftalarını ... kahvaltıda çaykur demlenirdi ... hacı şakir ‘le yıkanır ... Babam tekel 2000 sigarası içerdi sümerbank ‘ dan alınma perdelerimizin olduğu salonda .. herkesin evinde arçelik buzdolabı vardı .. eniştemin bir Anadol arabası vardı .. büyük bir gösterişle kutlardık yerli malı haftalarını ... kahvaltıda çaykur demlenirdi ... hacı şakir ‘le yıkanır , arko sürerdik elimize ... ören-bayan iplerle danteller işlerdi annem ... mekap spor ayakkabısı vardı dedemin ... adel kalem , silgi kullanırdık .. saray halılar seriliydi ,,, tarım , hayvancılık bol herkes eker biçer , ahırlarda koyun , inek doluydu ... düğünler , halaylar .. şehire sadece okumak için , mecbur kalınca giderdin,,, bolluk, bereket , hayat köydeydi ..... suyu musluktan içerdik .. anneannem cola’ya siyah zehir derdi ... sabah marka katı yağ vardı karton kutuda ,mavi poşet içinde ... “mintaksla canım mintaksla “ yakanırdı bulaşık ...herkesin tanış olduğu , merhabalaştığı mahalle bakkalları vardı ... veresiye defterleri ... mobilyalar marangoz tanıdıklara yaptırılırdı ... “peyder pey öderiz , hakkını helal et “ ler vardı .. her okul devletindi .. her hastane devletindi .. uçağa değil trene binerdik ...belki çok zengin değildik ama en azından daima umutlarımız vardı geleceğe dair .. yabancı markalar kullanmaya başladıkça yabancılaştık kendimizden .. davul zurna avam oldu düğün salonlarına geçtik ... halk , sanat müziğinden pop’a geçtik o da yetmedi Türkçe dinlemez olduk ... bakkal ,kasap yalan oldu avm ‘lere geçtik ... eş , dost yalan oldu sanal aleme geçtik ... sevgi saygı yalan oldu “ çok da tıınn “ lara geçtik .. en pahalı parfümleri sıkarken soba üstünde portakal kabuğu kokusunu özler olduk ... yün yatağı , yorganı bıraktık elyafla terbiye olduk ... tarımı öldürdük domatesin tadını arar olduk .. aşkı öldürdük günübirlik ilişkilerle söndük .. saflığı kınayıp “ işini biliyor helal olsun “la üçkağıtçıları alkışlar olduk .. kızımızı zengine , oğlumuzu güzele layık gördük .. ..
"...deli gönül hangi dala konarsın,
senin tutunacak dalın mı kaldı..."
Read more
Sevgili genç kızlarım, Sizlere okadar çok şey demek istiyorum ki, okadar hayattan birşeyler ...
Media Removed
Sevgili genç kızlarım, Sizlere okadar çok şey demek istiyorum ki, okadar hayattan birşeyler anlatmak istiyorum ki, ama biliyorum çoğu nasihatlara gözlerinizi böyle yapıyorsunuz 🙄 nerden mi biliyorum çünkü bende o yollardan geçtim, çünkü bende burnumun dikine gittim. İstatistiklerim, ... Sevgili genç kızlarım,

Sizlere okadar çok şey demek istiyorum ki, okadar hayattan birşeyler anlatmak istiyorum ki, ama biliyorum çoğu nasihatlara gözlerinizi böyle yapıyorsunuz 🙄 nerden mi biliyorum çünkü bende o yollardan geçtim, çünkü bende burnumun dikine gittim.
İstatistiklerim, en çok 18-24 yaş gurubu takip ettiğini gösteriyor. Mail’lerime bakıcak olursak elinde bavulu evden kaçmak için benim “hadi kaç” dememi bekleyen onlarca gençkizlarimiz olduğunu görüyorum😥
Oysa ben hayat hikayemi anlatarak hafiflemiştim... uzun zamandır, gizli elimi uzattığım, destek olmaya çalıştığım, anneleri hatta teyzeleri, dayılari ile konuştuğum çok gençkizlarım oldu. Evden ayrılmadan, gelinliği ile çıkan çok gençkızım oldu ama ya elimi uzatamadıklarım?? Ya yetişemediklerim??? Amaaaan Yasemin ablam kaçti çok mutlu oldu bende kaçar mutlu olurum diyenlere yetişemediklerim??? Nefesim daralıyor biliyormusunuz??? Benim bütün yazılarımı okuyun gençler !!!
Ben annemde babamda bir gün bile hata bulmadım onları yargılamadım. Almanya’da yaşasak bile, annem babam Almanları sevse bile, bir almana kız verecek kadar büyük değildi sevgileri. Ama Almanlarda aynı. Kayınvalidem de beni kolları açık karşılamadı. Kadın hep bi korku ile yaşadı” oğlumu öldürecekler korkusu ile 🙈
Anneler babalarda hata yapabilirler onlarda herşeyi bilmeye bilirler, çünkü anneler babalarda insandırlar ❤️
Herkesin hayatı farklı, yaşamı farklı... ve herkesin tedavisi, ilacı farklı!!!! Keşke bir kelime ile herşeye melhelm olunabilinse???
.
Güçlü, kendi ayaklarının üstünde durabilmen için, özgürce yaşayabilmen için önce oku, meslek sahibi ol.. hayallerinin peşini bırakma. Güçlü bir şekilde insanların karşısında dur.
İnanin kadın olmak bu dünyada çok zor, sen gençkizim şu an aşkın ile uğraşırken, hayat sadece bundan ibaret sanarken... bir gün okadar başka düşüneceksin ki, omuzlarına hergün başka bir yük eklenek, onun için genç yaşta geleceğini çok güzel kurmalısın, güçlü olmalısın ki o bütün yükleri taşıya bilesin. Kizina hatta kızlarına belki senin annenin ister istemez yaptığı hataları yapmaman için ❤️
Hadi şimdi elinden o bavulu birak olurmu 😥 acınızı ve aşkınızı hissediyor ve sizi sımsıkı kucaklıyorum ❤️
Read more
“SESİMİ DUYAN VAR MI?!!!” <span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span> 17.08.1999 Tam 45 saniye süren en uzun acı... O gece Antalya’daydım. ...
Media Removed
“SESİMİ DUYAN VAR MI?!!!” 17.08.1999 Tam 45 saniye süren en uzun acı... O gece Antalya’daydım. Annem İstanbul’da teyzemdeydi. Babam Kaş’ta, ablam da başka bir şehirdeydi. Uyuyordum. Telefonum sessizdeydi. Bir hissiyatla, ( bilenler biler ) , aniden gözümü açtım, saat 03:25’te ... “SESİMİ DUYAN VAR MI?!!!” 😔😔😔 17.08.1999
Tam 45 saniye süren en uzun acı...
O gece Antalya’daydım. Annem İstanbul’da teyzemdeydi. Babam Kaş’ta, ablam da başka bir şehirdeydi. Uyuyordum. Telefonum sessizdeydi. Bir hissiyatla, ( bilenler biler ) , aniden gözümü açtım, saat 03:25’te telefonumun ışığı yanıp sönüyordu. Babam arıyordu. Aklım çıktı tabi o saatte. Fırladım yataktan, açtım telefonu, “İstanbul’da deprem olmuş, annene, ablana, ulaşamıyorum, ara sen de, dedi”. Kalkıp hemen televizyonu açtım. Durumun ciddiyetini ilk 10 dakika anlayamıyorduk tabi Antalya’dan. Ama hissiyatım, çok kötüydü, çok kötü... 20-25 dakikada anneme ulaştım. Çok şükür, iyilerdi Allah’tan ama Beşiktaş’ta çok ağır hissetmişler ve zar zor atmışlardı kendilerini sokağa... Onlara ulaşana kadar dakikalar geçmedi bana. Annem günlerce dönemedi. O kadar ağırdı ki bilanço... Yardım için kaldılar... Deprem değildi aslında o canları alan, bilinçsiz, cahilce, rezilce yapılan o iğrenç yapılar ve yapılaşmalardı... O gece öğrendi bunu Türk halkı... Ya da öğrendi mi ACABA... Rabbim bir daha asla yaşatmasın. Bizi bu şekilde sınamasın... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Marmara Depreminde, hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum... 😔😔😔 #17ağustos1999 #marmaradepremi #deprem
Read more
Loading...
İtiraf edeyim geçmiş yıllarda annemin bazı fikirleri bencilce ve biraz da narsist gelirdi. Zaten ...
Media Removed
İtiraf edeyim geçmiş yıllarda annemin bazı fikirleri bencilce ve biraz da narsist gelirdi. Zaten daima klasik annelerden ve hemcinslerimden farklıdır. Mesela asla oturup bir kadın programı izlemişliği yoktur, siyasi programları izler, en son hangi yasa yürürlüğe girmiş onu takip ... İtiraf edeyim geçmiş yıllarda annemin bazı fikirleri bencilce ve biraz da narsist gelirdi. Zaten daima klasik annelerden ve hemcinslerimden farklıdır. Mesela asla oturup bir kadın programı izlemişliği yoktur, siyasi programları izler, en son hangi yasa yürürlüğe girmiş onu takip eder. Emniyet amiri olan babası (maalesef ben hiç görmedim) anneme adabı mauşeret öğrettiği kadar motora binmeyi, erkek gibi dövüşmeyi de öğrettiğinden zarif görüntüsüne rağmen ben çocukken beni arkasına alıp motor kullanan, yaşlı bir amcanın üç adamdan dayak yediğini görünce "gücünüz o adama mı yetiyor" diye aralarına dalıp hepsini deviren, komşunun çocuk içerde kitli kaldı paniği üzerine adeta Van Damme tekmesiyle sokak kapısını yere indiren değişik bir annem oldu hep. Daima önce kendini sevdiğini söyleyen, kendisine bir şey katmayacak şeylerle ilgilenmeyen, müşkülpesent, "fazla tevazu gösterme öyle sanırlar" diyerek olabildiğince mağrur hallerini yıllarca idrak edememiştim. Sanki dünya onun etrafında dönüyordu, merkez oydu. Bide hep duyduğum kimseye yanımı vermem repliği vardır, rahmetli babam dahil kimse annemin uyandığında nasıl göründüğünü bilmez mesela, "neden yanımı vereyim, saç baş bir tarafta halimi neden bilsinler, benim kendime saygım var bir kere" der hep. Doğal, samimi gelmezdi eskiden tüm bunlar. Neden bu kadar kasıyor diye düşünürdüm, artık anlıyorum "insan kendi değerini kendi biçer" derken ne demek istediğini. Annem kendine bir değer biçiyordu; haklı olarak ve o değerde olmak için ne gerekiyorsa yapıyordu. Evet merkez oydu, herkes kendi hayatının merkezi olabilmeydi zaten, evet kendini seviyordu, kendini sevemeyen insanın sevgisinden de hayır gelmezdi zaten. Kimsenin gücü annemin gururunu kırmaya, kompleks edinmesine, değersizlik duygusuna kapılmasına yetmedi, yetemezdi de zaten, annem hep daha çok bilen, daha çok düşünen, algıları daha açık olan taraftı, bunun için hep söylediği gibi başkası Ne yapmış etmişle uğraşmaktansa önce kendine yatırım yapıyordu. Bugünkü aklımla bakabilseydim keşke hep anneme, daha çok benzerdim (hayatta şükür) Her kahvesinde derin düşüncelere dalan annem gibi olmasa da işte bu kahve de benim düşüncelere dalma anlarımdı... Mutlu Akşamlar 🌹
Read more
Her şey yolundayken sorun yokta,işler tepe taklak olduğunda da birlikteliğini daha da güçlendirerek devam ettirebilenler gerçekten sevenler..umudumu tam kaybediyorum topluma karşı, sariliveriyolar karşımda sevgi zaman vermek değil,emek vermek..bunu da ancak insani değerleri ... Her şey yolundayken sorun yokta,işler tepe taklak olduğunda da birlikteliğini daha da güçlendirerek devam ettirebilenler gerçekten sevenler..umudumu tam kaybediyorum topluma karşı, sariliveriyolar karşımda 💙 sevgi zaman vermek değil,emek vermek..bunu da ancak insani değerleri yüksek kişiler başarabilir bana göre ee onlar da çok çok azaldı...neyse..ayağini odamıza bastığın da kırk yıllık betonu çayır çimene çevirenlerimiz olsun hayatımız da! 💙 canım annem babam.. #amin #family #love #sevgi #gosiyim
Read more
Loading...
O benim hayatım o benim her zorlugum da yanım da olan biricik annem sen olmasaydın ben buralara gelemezdim ...
Media Removed
O benim hayatım o benim her zorlugum da yanım da olan biricik annem sen olmasaydın ben buralara gelemezdim iyiki varsın #anne #iyikivarsin #babam # O benim hayatım o benim her zorlugum da yanım da olan biricik annem sen olmasaydın ben buralara gelemezdim iyiki varsın #anne #iyikivarsin #babam #
Şimdi size bir hikaye anlatacağım; 20 yaşına kadar kimliğimde yazan 13 Temmuz’da doğumgünümü ...
Media Removed
Şimdi size bir hikaye anlatacağım; 20 yaşına kadar kimliğimde yazan 13 Temmuz’da doğumgünümü kutluyordum. Sonra öğrendim ki ben gece 01:30’da 13’ü 14’e bağlayan gece doğmuşum... Annem ve babam astrolojimle de oynamışlar ben de diyorum neden tutmuyor.. haha @bibabanu Ben de hayatımdaki ... Şimdi size bir hikaye anlatacağım; 20 yaşına kadar kimliğimde yazan 13 Temmuz’da doğumgünümü kutluyordum. Sonra öğrendim ki ben gece 01:30’da 13’ü 14’e bağlayan gece doğmuşum... Annem ve babam astrolojimle de oynamışlar 😅 ben de diyorum neden tutmuyor.. haha @bibabanu 😄 Ben de hayatımdaki insanların ve anılarının yarısının 13, yarısının 14’ünde olmasından sebep doğumgünümü 2 gün kutluyorum. Biliyorum çok karışık, ama idare edin artık! 🤓 #28 🥂
Read more
Her 24 Kasım’da başta annem babam olmak üzere tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlarım ...
Media Removed
Her 24 Kasım’da başta annem babam olmak üzere tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlarım ama bugün ilk defa birinin daha öğretmenler gününü kutlayacağım; abimin Öğrettikleriyle hayatımı değiştiren,şekillendiren en önemli insanlardan olan @mtndmrhn , senin de Öğretmenler ... Her 24 Kasım’da başta annem babam olmak üzere tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlarım ama bugün ilk defa birinin daha öğretmenler gününü kutlayacağım; abimin 💕Öğrettikleriyle hayatımı değiştiren,şekillendiren en önemli insanlardan olan @mtndmrhn , senin de Öğretmenler Günün Kutlu Olsun!🙏🏼😍 #24Kasım
Read more
Bayram günlerinin fazladan güzel olması <span class="emoji emoji1f499"></span> Neler yapıyorsunuz, nasılsınız? Annem, babam gayet ...
Media Removed
Bayram günlerinin fazladan güzel olması Neler yapıyorsunuz, nasılsınız? Annem, babam gayet iyi. Ben, tam bir ev kızı oldum Yemek, temizlik, misafir ağırlamak derken saatler hızla akıp geçiyor. Ama bir yandan çalışma hayatıma dönmek istiyorum. Dün gece rüyamda, Büyükada'ya ofis ... Bayram günlerinin fazladan güzel olması 💙 Neler yapıyorsunuz, nasılsınız? Annem, babam gayet iyi. Ben, tam bir ev kızı oldum 😊 Yemek, temizlik, misafir ağırlamak derken saatler hızla akıp geçiyor.

Ama bir yandan çalışma hayatıma dönmek istiyorum. Dün gece rüyamda, Büyükada'ya ofis açtığımı ve danışan kabul ettiğimi gördüm. Hayırlısı inşallah 💖 Belki bu sonbahar birtakım yenilikler yapabilirim. 🌸 Arzu
Read more
Loading...
 #Repost @nalsale with @get_repost ・・・ Ben Yavuz Tengizer... Dört yaşındayken annem ve babam ...
Media Removed
#Repost @nalsale with @get_repost ・・・ Ben Yavuz Tengizer... Dört yaşındayken annem ve babam gözlerimin önünde öldürüldü, bütün araştırmalara rağmen katilleri bulunamadı. Tam yetiştirme yurduna verilecekken mahallemizin muhtarı Hızır tarafından evlat edinildim. Bir çok acı ... #Repost @nalsale with @get_repost
・・・
Ben Yavuz Tengizer... Dört yaşındayken annem ve babam gözlerimin önünde öldürüldü, bütün araştırmalara rağmen katilleri bulunamadı. Tam yetiştirme yurduna verilecekken mahallemizin muhtarı Hızır tarafından evlat edinildim. Bir çok acı çekmiş olan Hızır bana kendi evladıymışım gibi baktı, büyüttü, okuttu. Bende onun iyiliğini karşılıksız bırakmadım ve iyi bir dereceyle Hukuk Fakültesi'ni kazandım (neden bu bölümü seçtiğimi anlamışsınızdır sanırım) İşte herşey tam da bundan sonra değişmeye başladı. Annemin yıllar önce, ben yetişkin olunca okumam gereken bir mektubu Hızır'a bıraktığını öğrendim. Mektup bir gömüyü bulmamı söyledi. Uzun uğraşlar sonucu bulduğumuz gömüden yıpranmış bir gömlek ve o gömleğin hikayesi çıktı. Her ne olursa olsun onu üstümden çıkarmamam gerekiyordu. Sonra doğup büyüdüğüm Denizli'nin Tavas ilçesinden İstanbul'a yolculuğum başladı. Hayatım sıradanlıktan uzaklaşmaya başlamıştı.Artık burada bilmediğim bir dünyanın varlığına şahit olacak, efsanelerin varlığını kabul edecek, yıllardır içimde biriken intikam ateşinin sebebi olan insanlarla karşılaşacak, İstanbul üzerine oynanan oyunlara Ahmet Hoca rehberliğinde engel olmaya çalışacaktım.
.
Merhaba arkadaşlar 💛😊 #karakalem kitabının yorumunu karakterin ağzından anlatmaya çalıştım, umarım beğenmişsinizdir.Çok çok beğendiğim bir kitap oldu. Tarihi bilgilerle, gezdiğim yerleriyle anlatılan İstanbul yine kendisine hayran bıraktı beni. Heyecanla, merakla okudum her bir sayfayı. Fantastik, gizemli, aksiyon dolu bir kitaptı. Türü sevenlere tavsiyemdir. Ayrıca kitabın Netflix e uyarlanacak ilk Türk dizisi olacağını söyliyim💛
.
İnsan, mantığının almadığı her olaydan uzaklaşmayı, yüzleşmeye tercih eder.
.
Yolculuğun kendisidir kahramanı halden hale sokan... Bazen iki ray boyunca, bazen uçan bir halıyla. Takuldıkça, düştükçe, kanadıkça yaklaşır kaderinde bekleyen imtihana...
.
#dexpub #karakalemvebirdelikanlınıntuhafhikayesi #kitap #kitapkurdu #kitaplar #kitapaşkı #bookstagram #edebiyat #kitaplık #kitapkokusu #book #kitaptavsiyesi #kitapsever #kitapyurdu #okumahalleri #roman #kitapsevgisi #books #kitapsözleri #okudumbitti #kitapoku #kitapokuyorum #aşk #okumak #okuyorum
Read more
Şu fotoğrafı çekildiğim gün ne kadar güzel bir ortamdaydım ama mutsuzdum... halbuki başıma geleceklerden ...
Media Removed
Şu fotoğrafı çekildiğim gün ne kadar güzel bir ortamdaydım ama mutsuzdum... halbuki başıma geleceklerden habersizmişim.. ne kadar çok şükür sebebim varmış o gün.. annem babam evinde sağlıkla oturuyormuş... ben Londrada yiyip içip geziyormuşum... bu fotoğraftan 2 gün sonra nerdeyse ... Şu fotoğrafı çekildiğim gün ne kadar güzel bir ortamdaydım ama mutsuzdum... halbuki başıma geleceklerden habersizmişim.. ne kadar çok şükür sebebim varmış o gün.. annem babam evinde sağlıkla oturuyormuş... ben Londrada yiyip içip geziyormuşum... bu fotoğraftan 2 gün sonra nerdeyse babamı kaybediyorduk.. çok şükür erken müdahale ile hayata tutundu... ama 2 aydır hastanede yatıyor.. onunla birlikte annemde hastanede yaşıyor.. biz de hergün gitmeye çalışıyoruz.. ben bu sebeple işlerimi bile yapamaz oldum...yani hayatımız adeta durdu... şimdi bu fotoğraftaki saçma sapan mutsuzluğuma hasretim... halbuki ne kadar şükür sebebim varmış bilememişim 🙏🏻
Read more
Hüzünlü Kalpler - 26. BÖLÜM (Alıntı) <span class="emoji emoji1f341"></span> Acı katlanarak arttığında nefes almak zorlaştı, gözyaşlarından ...
Media Removed
Hüzünlü Kalpler - 26. BÖLÜM (Alıntı) Acı katlanarak arttığında nefes almak zorlaştı, gözyaşlarından ıslanan tek şey narin tenim değildi. Yağmur damlalarına karışan şey acıydı, acımdı. Gerçekleri isterken böyle bir acıyı davet ettiğimi bilmiyordum; bilseydim asla gerçeklerin ... Hüzünlü Kalpler - 26. BÖLÜM (Alıntı) 🍁
Acı katlanarak arttığında nefes almak zorlaştı, gözyaşlarından ıslanan tek şey narin tenim değildi. Yağmur damlalarına karışan şey acıydı, acımdı. Gerçekleri isterken böyle bir acıyı davet ettiğimi bilmiyordum; bilseydim asla gerçeklerin peşinde koşmaz, kendi sıradan hayatıma devam ederdim. Belki orada Nihan olmazdı, Karan olmazdı, babam olmazdı; ama annem olurdu, aileme bakışım değişmez, kendimi kaybetmezdim. Yanımda Kanat'ın olacağına, Demir Tan'ın tekrar hayatımıza gireceğine emindim ama bu acı... Acı beklenmedikti. Kalbimi delip geçiyor, doğruların gerçekliğini sorguluyordu. Kabullenmek istemiyordum. Onun dudaklarından fırlayan gerçekleri duymak, kabullenmek, anlamak istemiyordum. Çünkü ortada anlayacak bir şey yoktu; bir cinayet dizesi vardı. Katledilen insanlar, cesetler vardı; gözyaşları vardı. Ve ben bu cesetlerin ortasında, fırtınanın içinde kalmıştım. Kanatlarım uçmama, adaletim koşmama, rüzgâr özgür olmama izin vermiyordu. Gözyaşları bitmek bilmiyordu. Bu, bir güzdü. Sonbaharın bitişini haber eden, kışı davet eden... Hazan vakti sona ermişti, güz bitmişti; sonbahar tükenmişti.
Read more
Loading...
Regrann from @semihaunlu - her türlü zorluğa rağmen hayata tutunma örneklerinden bir tane daha, ...
Media Removed
Regrann from @semihaunlu - her türlü zorluğa rağmen hayata tutunma örneklerinden bir tane daha, anlamlı, umut ve gurur verici🏻 Atv’de “”Kim Milyoner olmak ister ? “” yarışması yayınlanıyor. Selin adında bir Genç kız yarışıyor. Işık enerji ve mutluluk saçıyor. Ne kadar mutlu bir ... Regrann from @semihaunlu - her türlü zorluğa rağmen hayata tutunma örneklerinden bir tane daha, anlamlı, umut ve gurur verici❤️
🙏🏻
Atv’de “”Kim Milyoner olmak ister ? “” yarışması yayınlanıyor. Selin adında bir Genç kız yarışıyor. Işık enerji ve mutluluk saçıyor.
Ne kadar mutlu bir kız diye düşünürken, sunucu anne ve babasını sordu. Kız durgunlasıyor. ” Annem öldü ” dedi. Babasını sordu Selçuk Yöntem. ” Babam cezaevinde ” dedi genç kız. Neden diye sordu Selçuk Yöntem. ” Babam annemi öldürdü ” dedi. Herkes donakaldı..
“”Ama ben çabuk toparlandım , Şirketleri dolaşıp burs aradım. Buldum okudum üniversiteyi derece ile bitirdim “” dedi. Şimdi Antalya da ana okulu öğretmenliği yapıyor…
16 yaşında sırtına binen bu kadar ağır bir yüke rağmen, ezilmiyor, dağılmıyor, kötü yollara düşmüyor, ite kopuğa kendini harcatmıyor, yaşama sevincini kaybetmiyor, Kapı kapı dolaşıp burs arıyor. Sonunda buluyor. Üniversiteyi derece ile kazanıp, derece ile bitiriyor.
Şimdi küçücük çocuklara ailenin önemini, anne-babaya saygıyı, hayata tutunmayı, Allah vergisi yaşama sevincini ve saygınlığı, onlara aktarmaya çalışıyor…
Inanilmaz bir öykü öyle değil mi? Hayatımızda ne olursa olsun ayağa kalkabileceğimizin ve ışığımızla hem kendimizi hem başkalarını aydınlatabileceğimizin somut bir örneği…
🙏🏻
#azim #umut #tutunmak #hayatatutunmak #annetteinselberg - #regrann
Read more
İlk çift çizgi heyecanı, İlk ultrason görüntüsü, Dünyanın en güzel sesi, o ilk kalp atışı, İlk ...
Media Removed
İlk çift çizgi heyecanı, İlk ultrason görüntüsü, Dünyanın en güzel sesi, o ilk kalp atışı, İlk tekme ve anne babanın sesine tepki veriş, İlk ağlayış ve dünyanın en güzel kokusu, İlk anne sütü ve "yaşasın memeyi tuttu" çığlıkları, İlk bez değiştirme, "Canımm göbek bağı düştü" paniği, Serçe ... İlk çift çizgi heyecanı,
İlk ultrason görüntüsü,
Dünyanın en güzel sesi, o ilk kalp atışı,
İlk tekme ve anne babanın sesine tepki veriş,
İlk ağlayış ve dünyanın en güzel kokusu,
İlk anne sütü ve "yaşasın memeyi tuttu" çığlıkları,
İlk bez değiştirme,
"Canımm göbek bağı düştü" paniği,
Serçe parmakla ısısı ayarlanan suda o ipeksi teni özenle ilk yıkayış,
İlk agu, annenin gözünün içine bakarak atılan o ilk gevrek gülücük ve ilk "anni",
En yumuşak kaşıkla yedirilen ilk anne yoğurdu,
Cam rendeden özenle geçirilen meyveler,
İlk emekleyiş, yürüdüğü günleri heycanlı bekleyiş,
İlk oyun hamuru, ilk şarkı mırıldanma, ilk arkadaş, ilk kreş, ilk ağlayarak ayrılış,
İlk kalem tutuş, kaşık tutuş, fırçayı suya batırış,
Annenin seçtiği kıyafeti beğenmeme, ilk isyan, "sizi sevmiyorum" lar ve devamında gelen "canım annem babam" lar,
İlk okuma, ilk yazma, "ben büyüyünce ... ile evlencem"ler ve bitmeyen "ben artık büyüdüm"ler,
İlk büyükler okulu, ilk karne, ilk aşk, ilk aşkı için ağlayış, ilk mezuniyet balosu, ilk dans, ilk öpücük,
Bambaşka bi şehirde ayakları üzerinde durulması gereken hayatın ilk günü,
İlk meslek, kazanılan ilk maaş.
Düğün, balayı, aşk dolu bir evlilik,
Kavgalar, kızkançlıklar, affetmeler,
İlk çift çizgi...
Öylesine güzel ve dolu bi hayatı ellerinden aldınız ki o yavruların, dilerim bu dünya tasavvur edemeyeceğiniz işkence ve acıyla sınandığınız, ölmek isteyip ölemediğiniz cehenneminiz olsun!
Ve dünya tüm bu pisliklere rağmen dönmeye devam ederken hiçbir şey yapamayan bizlere de yazıklar olsun...
Read more
Bakla,çocukluğumda zoraki yediğim yemek grubundaydı. Bizim evde yemek seçmek yasaktır. Yemeği ...
Media Removed
Bakla,çocukluğumda zoraki yediğim yemek grubundaydı. Bizim evde yemek seçmek yasaktır. Yemeği beğenmeme hakkın yok,beğenmezsen ve yemezsen aç kalırsın. Annem sakin,sabırlı ve çook rahat biridir. Ama bu konuda asla eyvallahı olmazdı. Sarımsaklı yoğurtla yapılan her şeyi çok seven ... Bakla,çocukluğumda zoraki yediğim yemek grubundaydı. Bizim evde yemek seçmek yasaktır. Yemeği beğenmeme hakkın yok,beğenmezsen ve yemezsen aç kalırsın. Annem sakin,sabırlı ve çook rahat biridir. Ama bu konuda asla eyvallahı olmazdı. Sarımsaklı yoğurtla yapılan her şeyi çok seven babam sayesinde az yiyip,mevzudan sıyrılırdım 🙈😬 Ama şimdi sorarsanız çok seviyorum. Böyle mesafeli durduğum ( çok olmasa da ) yiyeceklerle aram düzeldi. Yani düzelmese miydi bilemiyorum ama🙄 Malum her türlü lezzete göz kırpan halime yeni malzemeler çıkması benim adıma zarar ziyan. Bakla bu haftanın üçüncü veya dördüncü zeytinyağlı,aynı zamanda sağlıklı yemeği oldu. Ama sabah kahvaltıda anneme hafiften tatlı isyanda bulundum “sağlıklı hayat iyi hoş da köfte de olsa güzel olur”🙈😂 1 haftadır yeşilin tonlarıyla beslenmekten ötürü etin tadını özledim ve annem bu sayede meşhur köftesini yaptı ✌🏻 Yani karedeki sağlıklı yiyecek köfteyle taçlandı. Evet köfte nazarımda şahanedir. Balkanlar’ı gezerken Mostar’da köftede zirve sayıya ulaşmıştım🙈 Beraber gezdiğimiz arkadaşlarım bunu okuyunca şaşırmayacaklardır 😅 Farkındayım görselde bakla var. Ama methiyeyi köfteye düzdüm. Ne yapayım köfteye zaafım var. Köfte olan diğerleri grubundakiler için de mercimek köfteden başlayıp,harput köftesine kadar upuzun sevgi dolu bir yol yapabilirim. Baklayı da yanına yoğurtlu kontenjanından yancı yaptık mı tamamdır 😂 Sonunda baklaya mevzuyu bağladım hamdolsun. Hazır mevsimi iken,baklayı zeytinyağı boca edilmiş halde ekleyerek tüketmeli diyerek tavsiyeyle kapatayım😃
Read more
Loading...
Hayattaki en büyük şanslarım aslında ailem annem babam , Doğum günün kutlu olsun Babam nice mutlu ...
Media Removed
Hayattaki en büyük şanslarım aslında ailem annem babam , Doğum günün kutlu olsun Babam nice mutlu güzel geçireceğimiz yıllarımız , hayatımız olsun , Hani bi cümle vardır ya Baba olabilmek diye , heh tamda bu Sen bize dört dörtlük Baba oldun . Herşeyimize ortak oldun Zorluklarımıza sıkıntılarımıza ... Hayattaki en büyük şanslarım aslında ailem annem babam , Doğum günün kutlu olsun Babam nice mutlu güzel geçireceğimiz yıllarımız , hayatımız olsun , Hani bi cümle vardır ya Baba olabilmek diye , heh tamda bu Sen bize dört dörtlük Baba oldun . Herşeyimize ortak oldun Zorluklarımıza sıkıntılarımıza göğüs gerdin bize kol kanat oldun . Her ne yaparsak yapalım arkamızda oldun . İyi ki doğdun be BaBam iyiki varsın 🤡🎉🎁🎁🎁🎉🎉🎁 #instagram #instagood #instatravel #instagramhub #instaphoto #instacool #instalove #family #love #happybirthday #father #instasize #instadaily
Read more
Son 2 seneyi babamın rahatsızlığı dolayısıyla biraz yüreğimiz ağzımızda, biraz endişeli geçirdik. ...
Media Removed
Son 2 seneyi babamın rahatsızlığı dolayısıyla biraz yüreğimiz ağzımızda, biraz endişeli geçirdik. Allaha şükür şu anda çok iyi babam ama annem sayesinde. Tüm babaların gününü kutluyorum, Allah babalarımıza ve babalarımızı ömür boyu seven, koruyan, bitmeyen bir sabırla, aşkla hatta ... Son 2 seneyi babamın rahatsızlığı dolayısıyla biraz yüreğimiz ağzımızda, biraz endişeli geçirdik. Allaha şükür şu anda çok iyi babam ama annem sayesinde. Tüm babaların gününü kutluyorum, Allah babalarımıza ve babalarımızı ömür boyu seven, koruyan, bitmeyen bir sabırla, aşkla hatta bir yaştan sonra çocuğu gibi özenle, şefkatle bakan annelerimize uzun, sağlıklı, huzurlu bir hayat bağışlasın 🙏🏻 ellerinden öperim babam ( dün öptüm, kutladım 😉🤗) #babalargünü
Read more
Regrann from @sibel_arin_sezer - Beni Hatırladınızmı? Sibel Annem beni Orman beslemesi sırasında buldu minicik bir bebektim ben hemen evine getirdi yıkadı pakladı karnımı doyurdu.. Sonra bana yuva ilani açtı taa istanbuldan bir doktor abiyle bankacı bir abla beni evlat olarak istedi ... Regrann from @sibel_arin_sezer - Beni Hatırladınızmı?
Sibel Annem beni Orman beslemesi sırasında buldu minicik bir bebektim ben hemen evine getirdi yıkadı pakladı karnımı doyurdu.. Sonra bana yuva ilani açtı taa istanbuldan bir doktor abiyle bankacı bir abla beni evlat olarak istedi günlerce sibel annemle konuştu ve sonunda sibel Annem beni bu aileye evlat olarak verdi...Ve o günden itibaren hayatım değişti neler oldu biliyormusunuz?
Artik karnım hergün tok uyuyorum istediğim mamalari çeşit çeşit yiyorum oyuncaklarım bile var üstüne birde geceleri doktor olan babam gitar çalarak beni uyutuyor hele Annem ah onu bi tanısanız beni severken kendinden geçiyor işten eve gelince saatlerce oynuyoruz onunla beni bir an görmese hemen sesleniyor annecimmm nerdesin diye bensiz duramıyor🤗 iyiki böyle bir ailem var iyiki @sibel_arin_sezer cici annem beni böyle güzel bir aileye evlat olarak verdi ben cok mutluyum insallah ormandaki tüm kardeşlerimin böyle güzel yuvaları olur lütfen satin almayın sahiplenin bakin benim gibi nice kardeşlerim ormanda yuva bekliyorlar ben tokum onlar aclar ben sağlıklıyım onlar hastalar lütfen onlar o yanlız bırakmayın benim gibi mutlu [email protected] @selenaksoy iyiki varsiniz..🤗🤗🤗 #satinalmasahiplen #ormancocuklari #sahipsizsokakhayvanlari #kimsesizsokakcanlari #ormandakievlatlar #yuvaarayancanlar #yuvaarayankopekler #yuvaarayankediler #beniterketme - #regrann
Read more
Lina'm <span class="emoji emoji2764"></span>️ Hayat bir sınavmış, Benimkisi bir nefes kadar kısaymış, Ecel, bir hakikat bir gerçek, Ha ...
Media Removed
Lina'm ️ Hayat bir sınavmış, Benimkisi bir nefes kadar kısaymış, Ecel, bir hakikat bir gerçek, Ha yedisinde ha yetmişinde... Sevdaların en güzeliyle süslenmişim, Gelinliğim kefenim, Ben rabbime yönelmişim Anne baba ne olur arkamdan ağlamayın, Sonra gittiğim yerde huzur ... Lina'm ❤️ Hayat bir sınavmış,
Benimkisi bir nefes kadar kısaymış,
Ecel, bir hakikat bir gerçek,
Ha yedisinde ha yetmişinde...
Sevdaların en güzeliyle süslenmişim,
Gelinliğim kefenim,
Ben rabbime yönelmişim

Anne baba ne olur arkamdan ağlamayın,
Sonra gittiğim yerde huzur bulamam,
Beni bekleyen bir cennet var,
Allah’ıma çok dua edeceğim,
Ahrette sizin de cennette olmanızı isteyeceğim,

Biliyorum daha çok küçüktüm,
Bana dair hayalleriniz, umutlarınız vardı,
Büyüyecek güzel bir genç kız olacaktım,
Beni gelinlikle görmek en büyük muradınızdı,
Ama kefende beyaz anne,
Farz edin ki gelinlik giydim,
Anne, baba ben şimdi beyaz bir meleğim,
Her gece rüyalarınızı süsleyeceğim,
Rüzgâr olup saçınızı, teninizi okşayacam,
Anneciğim babacığım siz farkına varmasanız da,
Yağmur olup yanaklarınızdan öpeceğim,

Mezar soğuk diye sakın üzülme anne,
Her gelişinizde ettiğiniz dualar,
Okuduğunuz Yasin’ler Fatiha’lar,
Beni ısıtıyor, yattığım yer sıcacık oluyor anne,
Mezarıma diktiğiniz o menekşeler, güller,
Siz gibi koksa da sizin yerinizi tutmuyor…

Melekler geldiler,
Beni allayıp pullayıp süslediler,
Hele bir tanesi bana imrendi,
Ceylan gibi güzel gözlerimin olduğunu söyledi,
Sahi ceylanların ömrü neden kısa anne... Anneciğim ne olur her gün ağlama,
Gözyaşlarınla mezarımdaki çiçekleri sulama
Sonra gözyaşların ateş olup ciğerimi dağlıyor anne,
Ne olur ağlama baba,
Nasıl ki kıyamazdın sen bana,
Bende dayanamıyorum senin ağlamana,
Sana söz veriyorum,
Seni her gün ziyaret edeceğim,
Sen farkına varmasan da,
Senin koruyucu meleğin artık benim,
Her gün o gül yanaklarından öpeceğim,
Mahşer günü herkes susuzluktan kıvranırken,
Ben size zemzem ikram edeceğim... Anne, annem, anneciğim
Baba, babam, babacığım
Size seslenmeyi ne kadar çok özlemişim
Anne, annem, anneciğim
Baba, babam, babacığım
Sizleri çok seviyorum…

Sizleri her gün görmeme rağmen,
O sıcacık şefkatinizi çok özlüyorum
Anne, annem anneciğim
Baba, babam, babacığım
Gül teninize düşmesin hüzün,
Ben artık cennette bir beyaz meleğim...
Read more
Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀 Doğduktan sonra onun bana ...
Media Removed
Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀 Doğduktan sonra onun bana bi süre dünyayı dar edeceğini biliyordum da abisinin de dar edeceğini bilemedim işte, çok hazırlıksız yakalandık 😑 Kardeşinin evdeki varlığından rahatsız olan, sürekli ağlayan, yemek yemek ... Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀
Doğduktan sonra onun bana bi süre dünyayı dar edeceğini biliyordum da abisinin de dar edeceğini bilemedim işte, çok hazırlıksız yakalandık 😑
Kardeşinin evdeki varlığından rahatsız olan, sürekli ağlayan, yemek yemek istemeyen çiş kaçıran, kendi bebeklik eşyalarını araba koltuğunu, salıncağını mama sandalyesini asla kardeşinin kullanımına izin vermeyen ( nasıl bilmiyoruz da kendinin olanları hatırlayıp izin vermedi) huzursuz mutsuz ders istemeyen okula giderken yerlere yatan ama kardeşine asla zarar vermeyen ona gülümseyerek bakan bir abi oldu çıktı canparem.
Geçecek dedik üstüne gitmedik, tırmandırdı da tırmandırdı, gece 3 te kalkıp bir daha uyumuyordu, sabah 10-11 gibi uyuduğunda da bebek uyanıyordu..
Nadıl günler geçirdim, lohusa olma lüksüm olmadı zaten..
Bir de aniden sünnet olmadı gerekti, evden çıkamadığı, yatıp dinlenmediği sürekli koştuğu için çabuk iyileşemediği bir süreç eklendi üzerine.
Doktorun biraz uzaklaşsın ev ortamından demesiyle Canım annem babam iki gün içinde tası tarağı toplayıp köye gittiler oğlumu alıp..
Başta 15 gün kalıp döneceklerdi
Ama yavrum orada eski ertuğrul oluverdi
Biz de kıyıp alıp gelemedik sadece biz gittik geldik
Böyle bir abilik macerası yaşadı işte bugüne kadar
Çok özledim
Ertuğrul hayatının en özgür yaz tatilini yaşadı ama ben çok özledim
Herşey daha iyi olacak, çok inanıyorum
Kardeşi ayaklanıp abisinin peşine düştüğünde ona kayıtsız kalamayacak canparçam
Diyeceğim şu ki, özel çocuk bir aile ve birlik beraberlik işi, destek yardım şart
Büyükanne büyükbabalar, evlatlarınızı yalnız bırakmayın
Torunlarınıza ikinci anne babalar olun emin olun maddiyatla ölçülemeyecek kadar, para pul ile profesyonel olarak kapatılamayacak kadar büyük bu destek, yeri gelip annenin zorlandığı yorulduğu bu sorumluluğu elinden geldiğince yapan çok bakıcılar olabilir, ama aile bağı gibisi yoktur, benim canım, onların cananı çünkü
Öyle seviyorlar ki şüphem yok nasıl ilgilendikleri konusunda
Az kaldı
Cuma günü Ertuğrul Annem Babam Deniz Kum Güneş ...
HAYATTAKİ ZORLUKLARIMLA BERABER KOLAYLIKLARI DA NASİP EDEN RABBİME HAMD EDERİM...
Read more
Anneme Notlarımdan - 40 YILLIK ŞEKER Tam bir ay önce doğum günümde gördüm, bir nikah şekerinin ...
Media Removed
Anneme Notlarımdan - 40 YILLIK ŞEKER Tam bir ay önce doğum günümde gördüm, bir nikah şekerinin 40 yıllık hatırı varmış! Annemsiz girdiğim ilk yaştı bu, epeyce büyümüşüm, yeni farketmiştim... Zira beni götüremeyeceği yerlere gitmeyi hiç sevmezdi annem, ben de öyle; o yüzden gittiğim ... Anneme Notlarımdan - 40 YILLIK ŞEKER

Tam bir ay önce doğum günümde gördüm, bir nikah şekerinin 40 yıllık hatırı varmış!

Annemsiz girdiğim ilk yaştı bu, epeyce büyümüşüm, yeni farketmiştim... Zira beni götüremeyeceği yerlere gitmeyi hiç sevmezdi annem, ben de öyle; o yüzden gittiğim her yeri, girdiğim yeni yaşı bile yadırgadım... İnsan her şeye alışır diyorlar ya, öyle değil aslında. Başka çaren olmadığı için katlanıyorsun sadece, alışamıyorsun... Hediye işi hep annemde olurdu, ince düşünür ince görürdü her özel günü hepimiz adına... Bu sene iş başa düştü diyerek, ufak bir hediye paketi verdi babam o gün, kendi elleriyle özenle sardığı çok belliydi. Bir nikah şekeri çıktı kutudan ilk önce, yaklaşık 40 yıl öncesinden, annemle babamın nikah şekeri... Bulmuş bir şekilde, ilk defa gördüm ben de, hatırı öyle büyük ki, ben kayboldum içinde!
Sonra bir not çıktı kutudan, ikisi adına yazmış babam, çok öteden bir kutlama koymuş içine! Acaba kaç kilometre koşmam gerekir bir daha böyle atsın diye kalbim, hiç bilmiyorum! Altında bir de para varmış sonradan gördüm, babam ben elime alır almaz “hediye işini beceremem bilirsin, sen annenle benim adıma kendine istediğin bir şeyi al oğlum” dedi... Halbuki ne güzel becermişsin, hayatımın en güzel, en özel hediyesini aldım bu sene, her gün bakıp içinde kayboluyorum! Ve yine yapamadık işte annecim, birbirimiz olmadan biryerlere gidemedik, her anımızı kalp kalbe yaşayarak yıllar öncesinden çıktık geldik!
#yasamakgecerken
Read more
Sakın yapmayın! Yazacaklarımı dikkatle okuyunuz 🤬 Ben hep konuşmayı çok seven biri oldum. Mahallede ...
Media Removed
Sakın yapmayın! Yazacaklarımı dikkatle okuyunuz 🤬 Ben hep konuşmayı çok seven biri oldum. Mahallede ilk telefon bizim eve gelmişti babamın o dönemki işinden dolayı. Küçücüktüm. Her gün o kırmızı çevirmeli telefonun başına oturur bir sürü hayali arayan insanların telefonunu cevaplardım. ... Sakın yapmayın! Yazacaklarımı dikkatle okuyunuz 🤬
Ben hep konuşmayı çok seven biri oldum. Mahallede ilk telefon bizim eve gelmişti babamın o dönemki işinden dolayı. Küçücüktüm. Her gün o kırmızı çevirmeli telefonun başına oturur bir sürü hayali arayan insanların telefonunu cevaplardım.
Komşular yakınları ile telefonda konuşmak için bizim eve gelirdi, ben de onlara hayali bilet keserdim.
Yani hem telefon sevdam, hem de girişimci ruhum küçüklükten.
Yıllar geçti, kendi şirketimi kurdum, işim hep telefonda. Şarjım bitse nefesim bitiyormuş gibi oluyorum. Sadece iş için değil, bütün hayatı telefon ile yaşıyorum. Çocukların aşı takvimleri, özel gün kayıtları, Notlar, yazdığım yazıların arşivleri, müzikler falan.
Yani bir telefondan çok öte.
Ablam telefonunun bir üst modeline geç deyip Amerika’dan aldırdığı telefonu bana verdi. Çünkü benim telefonumun talibi vardı. Yeğenim :) Yeni telefonla ilişkimiz iyi başladı. Sonra yaklaşık bir sene sonra telefon birden kapandı ve ekran Adam&Eve oldu. 🍏 ‘ya döndü ve asla açılmadı. İçinde annemin son fotoğrafları da olduğu için en çok ona üzüldüm. Buradaki Apple’a götürdüğümde “nasıl yardımcı olabilirim” diyen kızın kolunu can çekişen bir edayla tutup “bana yardım etmek zorundasınız” deyip ağlamaya başladım. O an belki de herkes telefonu bozulmuş ağlıyor manyak diye düşünmüş olabilir. Neden sonra nefesimi toparlayıp annem yoğun bakımda ve son fotoğrafları da bunun içinde ve annemin durumu hiç iyi değil bir daha göremeyebilirmişiz deyince kız işini gücünü bırakıp hemen aslında yurtdışı kaynaklı olduğu için aslında hiç bakmayacaklardı bir telefon için uğraştı ve dedi ki ne yazık ki imkansız. Update edilmesi lazım ve içindeki her şey gider. Yedekleme yapmadıysanız gider.
O ses o an kulaklarımda yankılandı çünkü hiç bir zaman hiç bir şeye vakit bulamadığımız şu dünyada onun son yedeklemesini almamıştım ve fotoğraflar gidecekti. Bir toplantıya gittim telefonum olmadığı için adresi kağıda yazdım, navigasyon olmadan sora sora o adresi buldum. Yarım saat erken gidip önünde @handweaving ‘i beklemeye başladım. Acaba gelecek mi zamanında. Devamı yorumda
Read more
 #24kasimogretmenlergunumuzkutluolsun #başöğretmenmustafakemalatatürk Hayatıma dokunmuş ...
Media Removed
#24kasimogretmenlergunumuzkutluolsun #başöğretmenmustafakemalatatürk Hayatıma dokunmuş tüm öğretmenlerin en başta babam @ksivrikaya annem @havasivrikayaa ve ablam @nurhakgonen olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun #24kasimogretmenlergunumuzkutluolsun
#başöğretmenmustafakemalatatürk
Hayatıma dokunmuş tüm öğretmenlerin en başta babam @ksivrikaya annem @havasivrikayaa ve ablam @nurhakgonen olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun ❤️❤️
Bizde böcek gibi küçük canlılar hiç öldürülmez. Ben çocukluğumdan beri severim böcekleri. Annem ...
Media Removed
Bizde böcek gibi küçük canlılar hiç öldürülmez. Ben çocukluğumdan beri severim böcekleri. Annem hamama gidiyoruz dediğinde “yaşasın karafatma görebilirim” diye sevinip hamamın en ücra köşelerinde bulurdum kendimi. Böcek öldürenlerden oldum olası hoşlanmamışımdır. “Bardakla ... Bizde böcek gibi küçük canlılar hiç öldürülmez. Ben çocukluğumdan beri severim böcekleri. Annem hamama gidiyoruz dediğinde “yaşasın karafatma görebilirim” diye sevinip hamamın en ücra köşelerinde bulurdum kendimi. Böcek öldürenlerden oldum olası hoşlanmamışımdır. “Bardakla yakala biraz incele sonra uygun bir yerde sal” tekniğini kullanmışımdır hep. Büyüdüğümde de bu değişmedi. Karınca yuvalarına saygılı yürüyüş, yaşam hakkını koruyucu olup 2-3 saat yakalayıp dışarı atmak için savaştığım böcekler, örğmcekler olmuştur. Üç gün önce evde sivri sinek kovalarken babamız bir hata sonucu bir yusufcuğun hayatını kaybetmesine neden oldu. Çağrı Manas’ın @cagrimanaskirac yüzündeki üzüntü, iç çeke çeke ağlayışı... oğlummmm benim... “ ama anne o bunu hiç hak etmemişti” deyişi... hala aklına geldikçe ağlıyor. Vicdan her insana çok yakışıyor. Yaşasın vicdan 🙏🏻
Read more
Madem bu akşam daraldık bi unutulmaz kesit daha gelsin” Babam Yılmaz Güney’i taklit ederdi hayatında. ...
Media Removed
Madem bu akşam daraldık bi unutulmaz kesit daha gelsin” Babam Yılmaz Güney’i taklit ederdi hayatında. Onun gibi böyle omuzlarını düşüre düşüre yürür, yavaş yavaş konuşurdu böyle sakin, baba yani. Biraz da benzerdi ona. Ama üvey annem aldattı onu. Düşünebiliyor musun abi? Aldatılan ... Madem bu akşam daraldık bi unutulmaz kesit daha gelsin” Babam Yılmaz Güney’i taklit ederdi hayatında. Onun gibi böyle omuzlarını düşüre düşüre yürür, yavaş yavaş konuşurdu böyle sakin, baba yani. Biraz da benzerdi ona. Ama üvey annem aldattı onu. Düşünebiliyor musun abi? Aldatılan kahraman. Hem de boktan bir herifle. Sonra ne oldu, ikisini birden vurdu. Analığım sakat kaldı, adam öldü. Yani, şimdi babam iyi oldu da ne oldu yani! He, ne oldu şimdi yani? Yani hayatta her şey oluyor abicim.” #eşkiya
Read more
Haftasonu oldu mu babam annem ben minibüs, tren, vapur, tramvay, ne bulduysak bine ine Istanbul ...
Media Removed
Haftasonu oldu mu babam annem ben minibüs, tren, vapur, tramvay, ne bulduysak bine ine Istanbul gezerdik. Eminönü, Karaköy, Tahtakale, Gülhane.. Ben inebilirim vapurdan çekil, ben binebilirim trene çekil, ben taşırım çantamı yorulmadım.. Diye diye ben kendime yeterim, binerim ... Haftasonu oldu mu babam annem ben minibüs, tren, vapur, tramvay, ne bulduysak bine ine Istanbul gezerdik.
Eminönü, Karaköy, Tahtakale, Gülhane..
Ben inebilirim vapurdan çekil, ben binebilirim trene çekil, ben taşırım çantamı yorulmadım..
Diye diye ben kendime yeterim, binerim inerim taşırım yorulmam diyen biri oldum.
Hayat cesaret kırsa da o “her şeyi yapabilirim istersem” duygusunu tekrar bulmak için epey uğraş verdim, veriyorum.
Aslında hepimiz o çocuktuk unutmayın.
Öğrenmek yıldırdıysa, hayallerinize dönün.
İçinizdeki küçük insanda saklı ve sizi bekliyor 💙
Kafesini açın.
Küçük büyük demeyin.
O kuşu uçurun.
Sonra bi de vapura binin bugün.
Çocukları selamlayın, bi de kuşları
Öperim yüreğinin kuşları konmuş telgrafın tellerine herkesleri 💙
Read more
Aile olmak için çocuk lazım.. Çocuk olmadan hiç birşey olunmuyor, bu gerçeği kabullenmek gerek.. ...
Media Removed
Aile olmak için çocuk lazım.. Çocuk olmadan hiç birşey olunmuyor, bu gerçeği kabullenmek gerek.. He çocuksuz olmak kötü mü değil sadece aile değilsindir. Sevgili, aşık, sıkı dost yada hayat arkadaşı olabilirsiniz ama aile ııı ııh 🤷🏼‍♀️ Ben zaten genç bi aileye sahibim ve kendi aileminde ... Aile olmak için çocuk lazım..
Çocuk olmadan hiç birşey olunmuyor, bu gerçeği kabullenmek gerek.. He çocuksuz olmak kötü mü değil sadece aile değilsindir. Sevgili, aşık, sıkı dost yada hayat arkadaşı olabilirsiniz ama aile ııı ııh 🤷🏼‍♀️ Ben zaten genç bi aileye sahibim ve kendi aileminde gencecik olmasını çok sevdim ♥️
Bir de şu benim günlüğe eklemek istediğim şeyler var. İpek’in ilerde dönüp bakacaklarına eklemek istediklerim..
Ben kızıma anne olmayı seçiyorum... Tabii ki en yakın sırdaşı, arkadaşı,dostu olmak isterim; buna can atarım ama ben onun ennn sıkı annesi olmayı tercih ediyorum. Annem gibi.. 🌸
İnşallah ilerde beni herşeyi olarak gören bi kız çocuğu olursun annene İpek kızım ♥️
Tabi kii Baba! Baba en büyük sığınağın, dayanağın, gücün olmalı.. Baba kocaman bi baba olmalı. Utanmadan paylaşabileceğin, aynı şeye gülebileceğin en iyi partnerin olmalı.. Babam gibi 🌸
Baban sana bunların hepsi olacak, ben sana bunun sözünü verebiliyorum, Çünkü ona çok güveniyorum.
Sen her ne olursan ol sadece ‘“çok temiz kalpli, merhametli” bi çocuk ol, Kardeşim gibi 🌸🌸
Read more
Bir deliler evinin bahçesindeydi, solgun yüzlü, güzeller güzeli, yüreklere hayranlık veren ...
Media Removed
Bir deliler evinin bahçesindeydi, solgun yüzlü, güzeller güzeli, yüreklere hayranlık veren delikanlıya rastladığım. Ve oturduğu sıraya, yanıbaşına iliştim ve dedim, “Neden buradasın?” Ve bana şaşkınlıkla baktı ve dedi, “Yersiz bir soru bu, ama yine de cevaplayacağım. Babam beni ... Bir deliler evinin bahçesindeydi, solgun yüzlü, güzeller güzeli, yüreklere hayranlık veren delikanlıya rastladığım.
Ve oturduğu sıraya, yanıbaşına iliştim ve dedim, “Neden buradasın?”
Ve bana şaşkınlıkla baktı ve dedi, “Yersiz bir soru bu, ama yine de cevaplayacağım. Babam beni kendi kopyası yapmak istiyordu, amcam da. Annem bende görkemli babasını görmek istiyordu. Ablam uzak denizlerin yolcusu kocasının benim için izlenecek en iyi örnek olduğu kanısındaydı. Ağabeyim iyi bir atlet olmamda ısrarlıydı, tıpkı kendisi gibi. “Ve öğretmenlerim de, felsefe doktoru, ve musiki üstadı ve mantıkçı; herbiri benim aynadaki kendi yansımaları olmam konusunda kararlıydı.

Buraya bu nedenle geldim. Burayı daha sağlıklı buluyorum. Hiç değilse kendim olabiliyorum.”
Ardından birden bana döndü ve dedi, “Ama söyle bana, sen de eğitim ve iyi nasihatler sonucu mu geldin buraya?”
Ve yanıtladım, “Hayır, bir ziyaretçiyim ben.” Ve dedi, “Ah, sen de duvarın ötesindeki deliler evinde yaşayanlardan birisin, öyleyse.”
#halilcibran #deli #hikaye #papulibutikotel #insan #hayvan #hayat #zaman #hayatakarken #zamanidurdur #köpek #dog #felsefe #edebiyat #kadrajimdan #kadrajturkiye #sevgi #hayvansevgisi #insansevgisi #gününsözü #gününfotoğrafı #benimkadrajım #turkportal #spring #animal #bahar #ilkbahar
Read more
Merhaba Ben Noel Ergen bence ağaç süslemek saçma aslında süs koymak da saçma ama annem denen kişisi ...
Media Removed
Merhaba Ben Noel Ergen bence ağaç süslemek saçma aslında süs koymak da saçma ama annem denen kişisi koydu işte 🙄sonradan şapka takmamında saçma olduğuna karar verdim çıkarttım aslında hayat bu dönem bana saçma Annem le Babam a kolay gelsin bugün günlerden minnak ergen 😎 #arden #aşk #noel #2018 #newyear #happynewyear Merhaba Ben Noel Ergen bence ağaç süslemek saçma aslında süs koymak da saçma ama annem denen kişisi koydu işte 🙄sonradan şapka takmamında saçma olduğuna karar verdim çıkarttım aslında hayat bu dönem bana saçma Annem le Babam a kolay gelsin bugün günlerden minnak ergen 😎 #arden #aşk #noel #2018 #newyear #happynewyear
Merhaba, ben Çınar Eymen. Yarışmaya İzmir'den katılıyorum. İzmir'e de Göle'den katılmıştım. ...
Media Removed
Merhaba, ben Çınar Eymen. Yarışmaya İzmir'den katılıyorum. İzmir'e de Göle'den katılmıştım. Göle'ye de Isparta'dan Sarışın bir uşak olmadığım için buralarda hemen göze çarpıyorum. "Sen kimin oğlisun da?" diye durdurup soruyor amcalar. Burayı çok sevdim, herkes çok konuşkan, ... Merhaba, ben Çınar Eymen.
Yarışmaya İzmir'den katılıyorum. İzmir'e de Göle'den katılmıştım. Göle'ye de Isparta'dan 😅
Sarışın bir uşak olmadığım için buralarda hemen göze çarpıyorum. "Sen kimin oğlisun da?" diye durdurup soruyor amcalar. Burayı çok sevdim, herkes çok konuşkan, sıcakkanlı ve yardımsever. Burada her şeyi farklı sanıyorum. Borçka tostu, Borçka simidi, Borçka pidesi hatta su isterken bile Borçka suyu diye istiyorum. Her yer aşırı yeşil burada her yerden su akıyor. Bulutlara çok yakınım ve bu çok hoşuma gidiyor. İlçenin ortasındaki asma köprü aşırı ilgimi çekti, çığlıklar ata ata geçtim,hem korktum hem çok eğlendim. Burada güne güneşle başlıyorsun sonra bulut ve hafif yağmur sonra tekrar güneş sonra da yine hafif yağmurla gün bitiyor. Henüz şort tişört giyecek kadar sıcak hava, aslında daha serin olur diye hayal etmiştim ama İzmir gibi insanın suyunu da sıkmıyor tabi.Herhalde yakında daha da serinler.
Hayatın hiçbir sıkıntısıyla alakam olmadığı için mutlu olmayacağım, alışamayacağım yer yok şimdilik. Yeter ki annem ve babam yanımda olsunlar. Sağlık oldukça her şey hallolur felsefesiyle büyütüldüğümden sanırım büyüyünce de pek fazla şeyi takmam kafama. Yani umarım.
23 Temmuz 2018 itibariyle Borçka'yı yaşamaya başladım. Tabi sevdiklerimden de uzaklaştım, bu da telafi edilemeyen boşluk. Ama dediğim gibi sağlık varsa kalan her şey çözüme kavuşuyor. Yel essin kokumu götürsün sevdiklerime, yel essin kokusunu getirsin sevdiklerimin 🍃
Hep canımız sağ olsun, yeter 🙏
#çinareymen
Read more
Ben NERİMAN “Şehirden şehire dolaşarak küçük müzikhollerde, sazlarda şarkı söyledim hep. Babam ...
Media Removed
Ben NERİMAN “Şehirden şehire dolaşarak küçük müzikhollerde, sazlarda şarkı söyledim hep. Babam ben daha bebekken çekip gitmiş, annem dağ gibi arkamda durarak büyütmüştü beni. Günün birinde şöhret olacağıma ben bile inanmıyordum. Bir tek annem inanıyordu. Ben sadece şarkı söylemeyi ... Ben NERİMAN “Şehirden şehire dolaşarak küçük müzikhollerde, sazlarda şarkı söyledim hep. Babam ben daha bebekken çekip gitmiş, annem dağ gibi arkamda durarak büyütmüştü beni. Günün birinde şöhret olacağıma ben bile inanmıyordum. Bir tek annem inanıyordu. Ben sadece şarkı söylemeyi seviyordum. Bir de herkes beni sevsin, çok sevsin istiyordum. Sonra İbrahim’le tanıştım. Beni sevdi. Ama başka türlü sevdi. Bana “Kendi ayaklarının üzerinde duracaksın!” dedi. Ben aslında aşkı da hayatı da İbrahim’le öğrendim.“
Read more
Yıl 1989. Daha 18 yaşındayım. Lise bitti. Üniversite sınavına giriyorum. Ne mi olmak istiyorum? Ben nerden bileyim? Top oynamak istiyorum. Mümkünse para derdim olmasın istiyorum. Hergün iki minibüsle arkadaşlarımla basketbol oynamaya gidiyorum. Bir arabam olsa fena olmaz. En ... Yıl 1989.
Daha 18 yaşındayım.
Lise bitti.
Üniversite sınavına giriyorum.
Ne mi olmak istiyorum?
Ben nerden bileyim?
Top oynamak istiyorum.
Mümkünse para derdim olmasın istiyorum.
Hergün iki minibüsle arkadaşlarımla basketbol oynamaya gidiyorum.
Bir arabam olsa fena olmaz.
En önemlisi annem ve babam hasta,onlar iyileşsin istiyorum.
Çocuk kalmak istiyorum çünkü neredeyse hiç olamadım.
Bir yıl sonra babam ölecek.
Ben hiç de hayalim olmayan saçma sapan bir üniversiteye gireceğim.
Çalışmak zorundayım.
Okula neredeyse hiç gitmeyeceğim.
Üniversite hayatı bilmeden mezun olacağım.
Gençliği atlayıp çocukluktan yetişkinliğe geçmek zorundayım.
Çarçabuk büyük adam olmalıyım.
Annemi belki kurtarırım.
O da olmayacak.
Para herşey değildiri anlatan masallar yalanmış.
Büyüklerin dünyasında herşey paraymış.
Para kazandım.
Altı oynamaktan delinmiş basketbol ayakkabılarımı attım.
İskarpin giyiyorum.
Hangi Kerimcan benim?
17?
27?
37?
47?
Muhabir oluyorum televizyonda.
Çok büyük adam oldum diye düşünüyorum.
Müdür oluyorum.
Daha da büyüdüm sanırım.
Genel müdür oldum.
İnanılmaz büyüğüm,ben bile inanamıyorum.
Kendi kanalım var,patron oldum.
Aşırı büyüğüm,sığacak yer bulamıyorum.
Kanalı aldılar.
Siyaset kavga demek.
Borçlar üstüme kaldı.
Susuyorum.
Kimseye oh oldu dedirtmem.
Bir mahkemeden öbürüne.
Her gün ayrı bir davada yargılanıyorum.
Kabahatim doğrucu olmak ama bu gidişle hapis yatacağım.
Doktora gidiyorum.
Delireceğim.
Doktor,bozma moralini sen büyük adamsın diyor.
Katıla katıla gülüyorum.
Doktor da gülüyor.
Katıla katıla gülüyoruz.
Yıllar geçiyor.
Dertler bitiyor.
Artık genç değilim.
Başka biriyim.
Büyük müdürler,genel müdürler;kabına sığamayanları görüyorum.
Gülümsüyorum.
Hangisi biziz?
Hayalleri olan çocuklar mı?
Hayalleri çalınan büyükler mi?
Ağlıyoruz.
Gülüyoruz.
Hayat devam ediyor.
Ben yazıyorum.
#herfotoğrafınbiröyküsüvardır
Read more
Annem.. Kalbini gözlerinden gördüğüm kadın.. En sevdiğim fotoğrafı.. En ona benzediğim.. En benzemek istediğim belki de.. Bugün doğum günün.. Hayat bilse ne kadar şükrettiğimi.. Ne güzel sevdin beni, ne güzel öğrettin nasıl sevilir, nasıl sayılır, nasıl emek isteyen, sahici bir kadın ... Annem.. Kalbini gözlerinden gördüğüm kadın.. En sevdiğim fotoğrafı.. En ona benzediğim.. En benzemek istediğim belki de.. Bugün doğum günün.. Hayat bilse ne kadar şükrettiğimi.. Ne güzel sevdin beni, ne güzel öğrettin nasıl sevilir, nasıl sayılır, nasıl emek isteyen, sahici bir kadın olur bir ruh.. Nasıl doğurur, nasıl yaratır.. Gurur duyuyorum anne seninle, varlığın ne harika bi hediye dünyaya.. İyi ki kızınım.. Hayat beni iyi ki sana vermiş.. Babamı da şey yapmayalım tabi, şanslı ve tatlı adam o da ☺️ Gel gelelim bu cümledeki "şanslı" ben oluyorum galiba :)
Read more
Merhabalar ben yeni anne babamı arıyorum. 7 aylık hayatınızda görebilecek enn uslu ve sevgi arsızı ...
Media Removed
Merhabalar ben yeni anne babamı arıyorum. 7 aylık hayatınızda görebilecek enn uslu ve sevgi arsızı bir centilmen erkeğim. Tek istediğim sevginiz @glgnsgt ve Yasemin annem beni size kısırlaştırıpda verecekmiş. Diğer kedilerle de çok iyi anlaşıyorum. Göbeğimi sevdirmeyi çok seviyorum. ... Merhabalar ben yeni anne babamı arıyorum. 7 aylık hayatınızda görebilecek enn uslu ve sevgi arsızı bir centilmen erkeğim. Tek istediğim sevginiz @glgnsgt ve Yasemin annem beni size kısırlaştırıpda verecekmiş. Diğer kedilerle de çok iyi anlaşıyorum. Göbeğimi sevdirmeyi çok seviyorum. İzmir içi ailemi arıyorum. Yasemin ve @glgnsgt annem takibini yapacaklar çünkü benim iyi olduğumu bilmek istiyorlar. Yasemin anneme 05555450095 numarasından ulaşabilirsiniz. #kedi #ömürlükyuva #izmir #aile #annemi #babamı #arıyorum #benimdebirevimolsun #kediler #tekirkedi #kedilerinhası #satınalmasahıplen #dontshopadopt #yakısıklı #cat #cats #hayvanseverler #kediseverler #animallovers #kedidelileri #kedimanyakları #crazycatlady #
Read more
Ahhh o eski fotoğraflar... Alır seni, hayat yolculuğunun en başına götürür.Kırık dökük anılar ...
Media Removed
Ahhh o eski fotoğraflar... Alır seni, hayat yolculuğunun en başına götürür.Kırık dökük anılar yuvarlanıverir zihninden.Tebessüm ile hüzün arasında gidip gelirsin. Soluk fotoğraflarda çocukluğunu ararsın. Duyguların ayaklanır. Darmadağınıksın. Tek emin olduğun “o”gittiğinde ... Ahhh o eski fotoğraflar...
Alır seni, hayat yolculuğunun en başına götürür.Kırık dökük anılar yuvarlanıverir zihninden.Tebessüm ile hüzün arasında gidip gelirsin. Soluk fotoğraflarda çocukluğunu ararsın.
Duyguların ayaklanır.
Darmadağınıksın.
Tek emin olduğun “o”gittiğinde elin, ayağın, kolun, bacağın kopmuştur.Hayat devam eder. Hep bir parçan eksik devam eder.

Bir gün abim, annemin evinde bu fotoğrafa rastlamış.”Ayşe’yi neden almadık yanımıza” demiş.Annem gülerek anlatıyor, o zaman daha düşüncede bile yokmuşum.
Babam abimden sonra ikinci çocuk ta istememiş aslında. Kazaya gelmişim.😀
Kız çocuk, babanın gözbebeği olur yuvaya gelince.
Sessizce sever. Sessizce öper.
Bir gün gelir sessizce gider.
Sen kız çocuksundur nihayetinde,hangi yaşta olduğunun önemi yok ki.Hep bir parçan eksik devam eder.
Yaşayan, kalbimizde yaşayan tüm babalarımızın “Babalar Gününü” kutluyorum.
#baba #babalargünü #ailenindireği
Read more
Hayırlı uğurlu olsun canım #Repost @bellmasahin with @get_repost ・・・ Adı üstünde bugün hayat buldu. Bana emanet edilen bu güzel şarkıyı ben de bugün sizlere emanet ediyorum. ADI ÜSTÜNDE Söz: Melda Gürbey Müzik: Tarık İster, Serdar Ortaç Tanıdıkça kalbinin daha ... Hayırlı uğurlu olsun canım ❤️👈 #Repost @bellmasahin with @get_repost
・・・
Adı üstünde bugün hayat buldu. Bana emanet edilen bu güzel şarkıyı ben de bugün sizlere emanet ediyorum. ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 ADI ÜSTÜNDE
Söz: Melda Gürbey
Müzik: Tarık İster, Serdar Ortaç

Tanıdıkça kalbinin daha da güzel olduğunu gördüm. İşine olan aşkına ve enerjine hayran kalmamak mümkün değil.
@serdarsortac Ortaç müziğin ilk prodüksiyonu olarak beni seçtiğin için , bana ve sesime bu derece güvendiğin için, çok teşekkür ederim. Birlikte uzun senelere ❤️🙏 @tarikister Her şeyden önce arkadaşlığın için teşekkür ederim. Bu işte payın çok büyük. Aklına ilk ben geldiğim için teşekkür ederim muhteşem aranjörüm. Seviyorum seni ❤️😘
@meldagurbey Hem kendisi hem de kalemi güzel kadın ❤️
Şarkınızı bana emanet ettiğiniz için ne desem az 🙏🙏🙏
Mix Mastering: @gokhanerken
Kulakların dert görmesin Gökhancım 🙏☺️
Klip Yönetmeni: @alisangunay
Ne sinir ettim seni biliyorum ☺️ama sonuç çok iyi oldu. Çok özenli davrandın. Sana ve bütün ekibine sonsuz teşekkürler canım 🙏🙏🙏❤️❤️ D.o.p: @emrahozbilend.o.p Edit: @murataygor Color: @erc0n Sanat: @ufuk_bildibay Production: @roniferdialaboga Saç: @ugurkilic3 Makyaj: @sakinekeskin
Fotoğraf: @fthcilingir
Alişan’ın Fatih’i arasana dediği güne minnettarım ❤️❤️ Fotoğraf Saç: Yalçın Fidan Makyaj: @nilufer_demirr_ harikasınız 😘❤️ Styling: @huseyinvural
Sera iyi ki Hüseyin var dedi bana ve biz tanıştık. @nurdanozdemir le ne güzel enerji kattınız bana. Her zaman birlikte ❤️❤️ Gökayım😍😍😍 Daha klip için gelir misin demeden tamam diyen benim canım arkadaşım @gokaymuftuoglu
Çok güzel ve çok keyfili günlerimiz oldu. Ve artık bir anımız daha var. İliklerimize kadar ıslanmışken ve donmuşken, eski sevgiliye serzeniş provası :) O suyu hiç unutmayacağım 😄🙏❤️ Yapım: @ortacmuzik @dmccomtr @samsundemir @ozdenbora @turkanbulbul Ortaç Müzik ailesi @betul_ssaahhiinn @djugurkirik @zekidonmez66 @fuatarslann @metin_avvci @solakali @leylayurdakul66 Ve tabi kiiii, en çekilmez olduğum anlarda bile hep yanımda olan canım ailem. Seni seviyorum annem, seni seviyorum babam. Bu işte her zaman benimle birlikteydin canım ablam. Çok nazımı çektin. ❤️❤️Dayanağımsın benim @betul_ssaahhiinn
Read more
Canım annem, Dünyada çok yeniyim ve neredeyse her bir an benim için bir deneyim. Aslında sen daha ...
Media Removed
Canım annem, Dünyada çok yeniyim ve neredeyse her bir an benim için bir deneyim. Aslında sen daha alışmış ve rahat görünsen de senin için de yeni olduğunu biliyorum birçok şeyin. Bazen yorgun, bunalmış görünüyorsun, bilmeni isterim ki her şey yoluna girecek. Korkutucu görünse de, endişelendirse ... Canım annem,
Dünyada çok yeniyim ve neredeyse her bir an benim için bir deneyim. Aslında sen daha alışmış ve rahat görünsen de senin için de yeni olduğunu biliyorum birçok şeyin. Bazen yorgun, bunalmış görünüyorsun, bilmeni isterim ki her şey yoluna girecek. Korkutucu görünse de, endişelendirse de zaman zaman bazı şeyler seni, harika olacak.
Sesin… Her zaman sesinin duymak istiyorum. Konuşsan da şarkı da söylese, mırıldansan da sesini duymak çok hoşuma gidiyor. Dediklerini anlamasam da lütfen devam et.
Vücudun. Benimle birlikte çok değişti, biliyorum. Artık geldiğime, seninle olduğuma göre de en kısa sürede eski haline kavuşmak istiyorsun. Senin yumuşak tenin benim en mutlu olduğum, en rahat uykuya daldığım yer… Seninle en iyi tenin tenime değdiğinde iletişim kurabiliyorum. Anlamasam da birçok şeyi kucağındayken huzurluyum. Seni olduğun gibi seviyorum. Vücudunu da. Hemen eski haline dönmeyi isteme…
Benden tek bir ses çıkıyor. Acıktığımda da, altımı ıslattığımda da, karnım ağrıdığında da yapabileceğim tek şey ağlamak. Büyüdükçe kendimi ifade etmenin farklı yollarını öğreneceğim. Ancak şu anda elimde olan tek şey, ağlamak. Bu yüzden lütfen sabırlı ol. Emzirip altımı değiştirdiğinde ağlıyorsam belki üşümüşümdür. Ya da uyanmışımdır ama aslında uyumak istiyorumdur… Senin sabır ve enerji seviyeni sınayacağımı biliyorum, lütfen yanımda ol.
Sen benim her şeyimsin ve sana ihtiyacım var. Hiçbir şeyi kendi başıma yapamıyorum. Oturmayı bile! Şimdi biliyorum sana bencilce gelecek ama bir süre beni hayatında ilk sıraya koyman gerek. Bunu yapabileceğini biliyorum, mümkün olduğu zaman başkalarından yardım alacağını da. Babam, anneannem, arkadaşların, komşularımız… Sen onlara güvenirsen ben de güvenirim. Ve onlar benimle ilgilendikleri zaman lütfen kendini suçlu hissetme. Senin süper anne olmanı değil, sadece annem olmanı istiyorum.
....
Devamı yorumlarda...
Read more
my role model, my inspiration, my adviser, my best friend, MY MOM. My greatest teacher, a teacher ...
Media Removed
my role model, my inspiration, my adviser, my best friend, MY MOM. My greatest teacher, a teacher of compassion, love and fearlessness. YOU ARE MY EVERYTHING! You have baked me Lahmacuns, you have taken me out on shopping, you have made me laugh, and hugged me on the bad days. I am so grateful ... my role model, my inspiration, my adviser, my best friend, MY MOM. My greatest teacher, a teacher of compassion, love and fearlessness. YOU ARE MY EVERYTHING! You have baked me Lahmacuns, you have taken me out on shopping, you have made me laugh, and hugged me on the bad days. I am so grateful and blessed for having YOU Annem. THANK YOU FOR EVERYTHING! ❤️ @1pek_ - BENİM GÜZEL ANNEM, kalbi temiz tatlı annem. Senin ellerine kurban, eskiden hep el ele gezerdik çarşı da, bana alırdın bana yedirirdin ama kendini unuturdun. Beni hiç azarlamazdınız, şımarıklık yaptığım da bile sakin sakin anlatırdınız. SEN VE BABAM benim herşeyimsiniz, bana bu hayatı o kadar güzel tanıştırdınız ki size ne kadar teşekkür etsem az. Ama dediğim gibi zamanla size daha güzelini geri vereceğim INSHALLAH. Aslında buraya yazmaya gerekmez ama ben benim hesabımı günlük olarak görüyorum, eski resimleri hemen bulabiliyorum mesela.
SİZİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM
Dahaaaaa çok yazabilirdim, ama o da kalbimde kalsın😊❤️
Read more
🖤 Bugün günlerden 15 Ağustos <span class="emoji emoji1f4c5"></span> Benim hayatımda kocaman bir boşluğun başladığı tarih. 10 yıldır ...
Media Removed
🖤 Bugün günlerden 15 Ağustos Benim hayatımda kocaman bir boşluğun başladığı tarih. 10 yıldır sensizim... Yaktığın kalbim kor halâ, kimseler söndüremedi o ateşi, söneceği de yok zaten. Sönmesin de istemiyorum.... Nasıl geçiyor sensiz yıllarım, Her baba çocuk görsem burnumun ... 🖤
Bugün günlerden 15 Ağustos 📅
Benim hayatımda kocaman bir boşluğun başladığı tarih.
10 yıldır sensizim...
Yaktığın kalbim kor halâ, kimseler söndüremedi o ateşi, söneceği de yok zaten.
Sönmesin de istemiyorum....
Nasıl geçiyor sensiz yıllarım,
Her baba çocuk görsem burnumun direği sızlıyor sol yanım ağrıyor...
Doyamamıştım sana daha ondan olsa gerek özlüyorum her gün seni...
Babalar gününü de senden sonra hiç sevemedim, tatsız tuzsuz bir gün artık benim için.
Annemi senden sonra hiç yalnız bırakmıyoruz merak etmeyesin. Odanızda hani senin hep çaldığın ve benim de sana eşlik ettiğim bağlaman vardı ya halâ duvarda asılı duruyor. Sanki çıkıp gelecekmişsin gibi hep seni aynı yerde bekliyor...
Tıpkı benim seni beklediğim gibi,
Eksik be babam sensiz herşey... Bardacık zamanı şimdi
Sen çok seversin, elinde koca koca torbalarla getirirdin hani, dişlerim yok ya en çok bunu yemeyi seviyorum derdin.
Nasıl bal gibiler bil bilsen...
Ama onu da pek yiyemiyorum görünce sen geliyorsun, boğazım düğümleniyor yiyemiyorum.. En çok neyi isterdim biliyor musun ???
Elif' i görmeni...
Seni anlatıyorum ara ara soruyor dedemi anlat bana diye... Geçen gün de bu resmi bulmuş, anlatsana anne dedi.. Nasıldı dedem, neleri severdi dedi...
Dedim ki deden öyle iyi biriydi ki karıncayı incitmezdi, yufkaydı yüreği.
Sinirlenirdi ama hemen öfkesi geçer gönül alırdı. Titizdi evini çok severdi. Tek kötü huyu vardı şu sigara denen illeti bırakmamıştı. Baba kelimelisinin içini dolduran koca yürekli biriydi 🙏🏻 O anlat diyince gözlerim doldu bakamadım bir zaman fotoğraflarına ya hani halâ öyleyim.
Seni düşünmediğimden değil değil sakin öyle anlama dayanamıyorum bakmaya ağlıyorum hep. İçim acıyor özlemin kavuruyor ondan...
Bugün annem ve kardeşlerim bana gelecek birlikte olucaz senin çok sevdiğin tatlıdan yapıcam.
Bol bol dua edicem canım babam,
Bakalım ne zaman dinecek bu hasretlik
Öyle çok özledim ki seni öyle çok hasretim ki sana...
.
.
.
#babahasreti #ozlem #ölümyıldönümü #babasızlıkkocamanboşluk #hasret #enbüyükaşk
Read more
#Repost @kerimcankamal with @get_repost ・・・ Yıl 1989. Daha 18 yaşındayım. Lise bitti. Üniversite sınavına giriyorum. Ne mi olmak istiyorum? Ben nerden bileyim? Top oynamak istiyorum. Mümkünse para derdim olmasın istiyorum. Hergün iki minibüsle arkadaşlarımla basketbol ... #Repost @kerimcankamal with @get_repost
・・・
Yıl 1989.
Daha 18 yaşındayım.
Lise bitti.
Üniversite sınavına giriyorum.
Ne mi olmak istiyorum?
Ben nerden bileyim?
Top oynamak istiyorum.
Mümkünse para derdim olmasın istiyorum.
Hergün iki minibüsle arkadaşlarımla basketbol oynamaya gidiyorum.
Bir arabam olsa fena olmaz.
En önemlisi annem ve babam hasta,onlar iyileşsin istiyorum.
Çocuk kalmak istiyorum çünkü neredeyse hiç olamadım.
Bir yıl sonra babam ölecek.
Ben hiç de hayalim olmayan saçma sapan bir üniversiteye gireceğim.
Çalışmak zorundayım.
Okula neredeyse hiç gitmeyeceğim.
Üniversite hayatı bilmeden mezun olacağım.
Gençliği atlayıp çocukluktan yetişkinliğe geçmek zorundayım.
Çarçabuk büyük adam olmalıyım.
Annemi belki kurtarırım.
O da olmayacak.
Para herşey değildiri anlatan masallar yalanmış.
Büyüklerin dünyasında herşey paraymış.
Para kazandım.
Altı oynamaktan delinmiş basketbol ayakkabılarımı attım.
İskarpin giyiyorum.
Hangi Kerimcan benim?
17?
27?
37?
47?
Muhabir oluyorum televizyonda.
Çok büyük adam oldum diye düşünüyorum.
Müdür oluyorum.
Daha da büyüdüm sanırım.
Genel müdür oldum.
İnanılmaz büyüğüm,ben bile inanamıyorum.
Kendi kanalım var,patron oldum.
Aşırı büyüğüm,sığacak yer bulamıyorum.
Kanalı aldılar.
Siyaset kavga demek.
Borçlar üstüme kaldı.
Susuyorum.
Kimseye oh oldu dedirtmem.
Bir mahkemeden öbürüne.
Her gün ayrı bir davada yargılanıyorum.
Kabahatim doğrucu olmak ama bu gidişle hapis yatacağım.
Doktora gidiyorum.
Delireceğim.
Doktor,bozma moralini sen büyük adamsın diyor.
Katıla katıla gülüyorum.
Doktor da gülüyor.
Katıla katıla gülüyoruz.
Yıllar geçiyor.
Dertler bitiyor.
Artık genç değilim.
Başka biriyim.
Büyük müdürler,genel müdürler;kabına sığamayanları görüyorum.
Gülümsüyorum.
Hangisi biziz?
Hayalleri olan çocuklar mı?
Hayalleri çalınan büyükler mi?
Ağlıyoruz.
Gülüyoruz.
Hayat devam ediyor.
Ben yazıyorum.
#herfotoğrafınbiröyküsüvardır
Read more
#Repost @kerimcankamal (@get_repost) ・・・ Yıl 1989. Daha 18 yaşındayım. Lise bitti. Üniversite sınavına giriyorum. Ne mi olmak istiyorum? Ben nerden bileyim? Top oynamak istiyorum. Mümkünse para derdim olmasın istiyorum. Hergün iki minibüsle arkadaşlarımla basketbol ... #Repost @kerimcankamal (@get_repost)
・・・
Yıl 1989.
Daha 18 yaşındayım.
Lise bitti.
Üniversite sınavına giriyorum.
Ne mi olmak istiyorum?
Ben nerden bileyim?
Top oynamak istiyorum.
Mümkünse para derdim olmasın istiyorum.
Hergün iki minibüsle arkadaşlarımla basketbol oynamaya gidiyorum.
Bir arabam olsa fena olmaz.
En önemlisi annem ve babam hasta,onlar iyileşsin istiyorum.
Çocuk kalmak istiyorum çünkü neredeyse hiç olamadım.
Bir yıl sonra babam ölecek.
Ben hiç de hayalim olmayan saçma sapan bir üniversiteye gireceğim.
Çalışmak zorundayım.
Okula neredeyse hiç gitmeyeceğim.
Üniversite hayatı bilmeden mezun olacağım.
Gençliği atlayıp çocukluktan yetişkinliğe geçmek zorundayım.
Çarçabuk büyük adam olmalıyım.
Annemi belki kurtarırım.
O da olmayacak.
Para herşey değildiri anlatan masallar yalanmış.
Büyüklerin dünyasında herşey paraymış.
Para kazandım.
Altı oynamaktan delinmiş basketbol ayakkabılarımı attım.
İskarpin giyiyorum.
Hangi Kerimcan benim?
17?
27?
37?
47?
Muhabir oluyorum televizyonda.
Çok büyük adam oldum diye düşünüyorum.
Müdür oluyorum.
Daha da büyüdüm sanırım.
Genel müdür oldum.
İnanılmaz büyüğüm,ben bile inanamıyorum.
Kendi kanalım var,patron oldum.
Aşırı büyüğüm,sığacak yer bulamıyorum.
Kanalı aldılar.
Borçlar üstüme kaldı.
Bir mahkemeden öbürüne.
Her gün ayrı bir davada yargılanıyorum.
Kabahatim doğrucu olmak ama bu gidişle hapis yatacağım.
Doktora gidiyorum.
Delireceğim.
Doktor,bozma moralini sen büyük adamsın diyor.
Katıla katıla gülüyorum.
Doktor da gülüyor.
Katıla katıla gülüyoruz.
Yıllar geçiyor.
Dertler bitiyor.
Artık genç değilim.
Başka biriyim.
Büyük müdürler,genel müdürler;kabına sığamayanları görüyorum.
Gülümsüyorum.
Hangisi biziz?
Hayalleri olan çocuklar mı?
Hayalleri çalınan büyükler mi?
Ağlıyoruz.
Gülüyoruz.
Hayat devam ediyor.
Ben yazıyorum.
#herfotoğrafınbiröyküsüvardır
Read more
Dün akşam çok değerli diğer konuklarla birlikte Beyaz Show’a katıldım. Oldukça güzel zaman geçirmenin ...
Media Removed
Dün akşam çok değerli diğer konuklarla birlikte Beyaz Show’a katıldım. Oldukça güzel zaman geçirmenin dışında değerli dostlar edindim. Ama sabah olduğunda binlerce insandan aldığım mesajlara bakarken birçok mesajın az çok aynı konuyla ilgili olduğunu gördüm. “Sen ilişki sürecin ... Dün akşam çok değerli diğer konuklarla birlikte Beyaz Show’a katıldım. Oldukça güzel zaman geçirmenin dışında değerli dostlar edindim. Ama sabah olduğunda binlerce insandan aldığım mesajlara bakarken birçok mesajın az çok aynı konuyla ilgili olduğunu gördüm. “Sen ilişki sürecin boyunca kendini yanlış tanıtmışsın aslında ne iyi bir insanmışsın.”
Özür diliyorum ama ben ilişkim boyunca zannedilenin aksine kendimi hiç tanıtmadım ki... Özel haneye tecavüz edilip fotograf çektiler “gözümüze sokuyor” dendi. Hiç vermediğim demeçler manşet olarak aktarıldı. Kendimin, yaşam arkadaşımın itibarını zorlayacak söylemlerde bulunuldu. Bu süreç boyunca ben sadece sessiz kalmayı seçtim. Bildiğim tek dil buydu böyle bir tavır karşısında. Çünkü bazı değerli basın mensupları, “aşk” dolu doğrulardansa sansasyon dolu bir “yalan”ları yaymayı tercih ettiler.

Yaşama misafir olduğum süre boyunca hep insanlarda güzel izler bırakmaya çalıştım. İlk fotografta 5 kez kanseri yenen kahraman annem, 2. fotografta 1 kanser 2 trafik kazası atlatmış babam var. Tarif edilemez acıların içinden çıkarken, annemi kemoterapi odalarının önünde beklerken, babamı tekerlekli sandalyeyle iterken kendime bir söz verdim “başka anne ve çocuklar, başka baba ve oğullar bu acıyı çekmeyecek.” Mesleğimi, hayatımı anne ve babamın can borcunu insanlara ödemek için adadım.
İyi insan olmak değildi amaç, “insan” olmaktı sadece... Öyle kimseyi de suçladığımı düşünmeyin lütfen. Sadece gerçekler bilinsin istedim. Kimseye kırgınlığım yok. Bana zarar vermiş insanlara dahi... Hepimiz birbirimize misafiriz şu dünyada... Adabıyla misafir olmak lazım.
Not: Bu arada sevgili Cumali’ye sarıldığım için kutlama yağıyor. Kalbi tertemiz bir adam. Tabi ki sarılacağım! Kalbim yettiğince herkese sarılacağım. Hasta insanlara, hapishanedekilere... Yazacağım, üreteceğim, çalışacağım. Kendimi, derdimi, kalbimin yükünü anlatamadığım herkese anlatabilmek için... Bugüne kadar beni yanlış tanımış herkesten özür dilerim. Suçlunun önemi yok... Kalp kıranlardan değil de onaranlardan olmak lazım. Ne olursa olsun #iyilikkazanacak
Read more
Sevgili dostlarım; Yazdığınız tüm mesajlarınız beni çok duygulandırdı. Dayanışmanız, sevginiz, ...
Media Removed
Sevgili dostlarım; Yazdığınız tüm mesajlarınız beni çok duygulandırdı. Dayanışmanız, sevginiz, annem için dualarınız için sonsuz teşekkür ederim. 2 gündür Bodrum’da annemin çok iyi bakıldığı Acıbadem hastanesindeydik Ece ile. Yoğun bakım odasında. Annemin durumu malesef iyi ... Sevgili dostlarım; Yazdığınız tüm mesajlarınız beni çok duygulandırdı. Dayanışmanız, sevginiz, annem için dualarınız için sonsuz teşekkür ederim. 2 gündür Bodrum’da annemin çok iyi bakıldığı Acıbadem hastanesindeydik Ece ile. Yoğun bakım odasında.
Annemin durumu malesef iyi değil. 3 gün önce geçirdiği beyine kan pıhtısı dolayısıyle felç oldu, konuşmayı da tamamen kaybetti, bazı kelimeleri söylemek istese de bu sesler ancak iniltiler olarak anlaşılıyor, beslenmesini burnumdan hortum ile gerçekleştirebiliyorlar,
Yani kısacası; bir nevi bitkisel hayat mertebesindeyiz, ve bu durumun düzelme ihtimali malesef yok denecek kadar az, uzman doktorlar bir pıhtı atağının daha olmasını geciktirmek istiyorlar,
Stabil tutulması bile başarı olacak... oğlu olarak, benim için bu görüntü zor, tahammül etmesi ve kabullenmesi çok zor bir durum...
Annem beni görünce gülümsüyor, sevdiklerini gördüğünde mutlu oluyor...
küçük, bir kaç aylık bir bebek gibi, bir insanın olabileceği en saf en gerçek mutluluğu gibi, mutlu oluyor o anlarda...”bilinçsel”den ziyade “güdüsel ve tepkisel” bir mertebede, insan mutluluğu, yaşama olan bağı...
Anneme Alzheimer hastalığı sürecinde son 6 yıl fevkalade iyi baktık, ona evde bakım tavsiye edilmişti, yardımcıları ile bir sevgi ortamında Bodrumda kendi evinde geçirdi bu uzun yılları, bu süreçte, turnelerimin arasında hemen hemen her seferinde Bodrum’a yanına gitmiştim. Her ay en az bir kere. Annem ile babamın ben çok küçükken boşanmaları sebebi, onlarla olan ilişkim tüm ömrüm boyumca çok hassas bir bütünlükte kalmıştır, ruhumuzun en açık kanallarımızda, doğadaki anne yavru ilişkileri gibidir; Bazen kırılgan ve hassas, kimi zaman kırgın ve küs, kimi zaman duyguların çok derin olduğu büyük bir sevgi seli ve bağı içinde.. Bu son günlerde, Bana manevi olarak destek olan arayan soran tüm dostlarımıza, sevenlerimize , ekibime, annemin yardımcılarına, aileme teşekkür ederim, bu zor günlerimde gece gündüz yanımda bana destek olan Ece’ye sevgisi için sonsuz teşekkür ederim.Bu akşam yarın oy kullanmak üzere evime döndüm. Umutlarım Türkiye içindir. Umutlarım aydınlık yarınlarımız içindir. Annem iyi olsun... #fazılsay 23.06.2018
Read more
Mecnun:Küçükken bende biriktirirdim bunların içini böyle toplayıp toplayıp sonra kolanın içine ...
Media Removed
Mecnun:Küçükken bende biriktirirdim bunların içini böyle toplayıp toplayıp sonra kolanın içine atardım.Kolanın içinde şişerdi böyle böyle içmeye çalışırdım kolayı kola bitmiş böle çekirdekler nal gibi çekirdek olurdu.Çayın içinede atardım Sedef:Ben fındık atıyodum Mecnun:Fındık ... Mecnun:Küçükken bende biriktirirdim bunların içini böyle toplayıp toplayıp sonra kolanın içine atardım.Kolanın içinde şişerdi böyle böyle içmeye çalışırdım kolayı kola bitmiş böle çekirdekler nal gibi çekirdek olurdu.Çayın içinede atardım
Sedef:Ben fındık atıyodum
Mecnun:Fındık mı atıyodun?
Sedef:Hıı
Mecnun:Bende yıl başında atıyordum.Eve hep karışık kuruyemiş gelirdi.Onları böyle kolanın içine atardım.Onlarda şişerdi böyle.Böyle fıstık yediğimi biliyorum. birde şeyi unutmuyorum gece uykum kaçardı.Annem uyanırım uyanırım diye şey yapardı sabah erken kalktığım için böyle uyuturdu hemen beni yatağın içine sokardı.Niyeyse gece uyumak istemezdim.
Sedef:Neden?
Mecnun:Ya hiç bir çocuk istemez gece istemezdim böyle uyuyormuş gibi yapardım.Ondan sonra battaniyeyi üstüme çekerdim.Böyle battaniyenin altında yatardım.Beklerdim sonra babamın gelmesini.Babamın arabasının sesini tanırdım ben.Babamın egzozu böyle patlak gibi olurdu sesi böyle pırt pırt yapardı.O sesi duyduğum an aşağı koşardım ama böle battaniye üstümde kalırdı.Böle hayalet gibi aşağılarda koşa koşa giderdim. :)
Sedef:Ne sarılmak için ona?
Mecnun:Yok be ne sarılması babam hep elinde böyle dolu gelirdi eve poşeyler olurdu elinde merak ederdim acaba bugün ne getirdi diye.Bisküviler getirirdi ,gofletler getirirdi falan.Sonra bir gün böyle o zaman yeni çıkmıştı.Dilim kek getirmişti böyle aklım oynadı.Bu nedir dedim böyle kek poşetin içinde onu bi yedim böle hayatımda öyle bişey yememişim yani onu o kadar güzeldi ki hala hatırlarım ama o ilk tadını bulamam.Şey derdi babamm benim bi gün boş geldiğimde beni eve almıcaksınız dimi derdi ama hep eli dolu geldi eve
Sedef:Yiyip yiyip uyuyodun
Mecnun:Hee yiyip yiyiyip uyuyodum.Ağzımda şekerlerle uyurdum böyle sabah kalkardım böyle ağzım yapışmış burnumda nefes alamıyomuşum şişmişim böyle nefessizlikten burnum akardı hep şekerden
Sedef:Ya bende hep sakız çiğnerken uyuyodum.saçımın dip kısmına yapışmış annem kesmişti.Nası ağlamıştım.Erkek çocuğu gibi oldum
Mecnun:Gerizekalı mıymışın?
Sedef:Hıı Öyleymişim.Annem ya annem böle hep masal anlatıyomuş bana önce ama sonra dinlemezsem kabus görüyodum hep masalları güzel bitiyo ya küçük karabalık.. #leylailemecnun
Read more
 #kaşgünlükleri mizde 4 ayı geride bıraktık💭<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 ve sürekli dm den mesajlar alıyorum birazcık o sorulara ...
Media Removed
#kaşgünlükleri mizde 4 ayı geride bıraktık💭🏻 ve sürekli dm den mesajlar alıyorum birazcık o sorulara değinmek istiyorum sorular şöyle; nasıl karar verdiniz? / Sizden cesaret alıyorum.. / bende istiyorum ama olmuyor, nasıl oldururum?” gibi gibii... şu hayatta yaşamım ile alakalı ... #kaşgünlükleri mizde 4 ayı geride bıraktık💭🙏🏻 ve sürekli dm den mesajlar alıyorum birazcık o sorulara değinmek istiyorum 😍 sorular şöyle; nasıl karar verdiniz? / Sizden cesaret alıyorum.. / bende istiyorum ama olmuyor, nasıl oldururum?” gibi gibii... şu hayatta yaşamım ile alakalı her daim ciddi riskler ve kararlar aldım. Ciddi adımlar attım. Herşeyi yıktım yeniden başladım. Umutlarımı, kalbimi kırdılar... ben düştüm yine kendim kalktım ve yeniden başladım! Çok küçük yaşlarıma ait bir hikayem var; bisiklete binmeye çalışırdım evimizin kapısının önünde tekerlekli idi😅 ve tabiki düşerdim... her düştüğümde balkonda oturan babama “beni kaldır” dercesine bakardım. Babam bir kafa işaretiyle kalk derdi. Babam bana her düştüğümde yeniden tek başıma dizlerimi silip kimseye tutunmadan ayağa kalkmayı böyle öğretti. Annem toplumda bir kadının yaşayabileceği tüm zorluklara rağmen nasıl ayakta kalabileceğini gösterdi. Tabiki yaşanmış tüm hikayelerin bakış açısına göre daha farklı olsaydı dediğimiz yanları vardı. Ama herşeyi olduğu gibi kabul etmeyi, affetmeyi bana öğreten canım Şirin ablam yeniden doğuşumun tohumlarını attı üzerime... bana hayata başka bir açıdan bakmayı ve geçmişi tümden affetmeyi geleceğe tekamül deneyim olarak bakmamı ve hep daha iyiye doğru emeklemeyi öğretti. Eğer öğrenmeyen bir yolcu olsaydım; istediklerim olmadığında etrafımdakileri suçlamaya devam ederdim. Halbuki onlar haberci 😅 haberciyi dövme derdi Şirin ablam “kişiye değil, olaya değil, olayın hissettirdiği duyguya ve o duyguyu ilk ne zaman hissettiğine bak!” Yıllaaaar yıllar geçti cepte deneyimler hayat yolculuğum her gün bambaşka hikayeler ile devam etti ve ediyorda. Ama olmayana iyi ki olmadı. Olmasını istediğime de sadece sevgi ve güvenle benim ve bütünün hayrına ise olsun demeyi öğrendim. İnsan kendi hayatının sorumluluğunu üzerine alıp, ruhsal bedensel ve zihinsel özgürlüğünü ilan edince de etrafında olmazlar kalmıyor zaten. Sadece sen kalıyorsun ve neyi istiyorsan inanarak adım atıyorsun... kararların net olsun! Hayallerin olsun! ama içinde sadece sevgiden beslenen duygular olsun! Bu konu buraya sığmadı sanırım bi blog konusu çıktı bana daha uzun yazacağım🙏🏻🌸🍃 Kaş’tan sevgiler
Read more
Merhaba; ben Kül<span class="emoji emoji1f499"></span> Kül kedisi diyorlar bana, bir de düşük göz şeklimden ötürü #grumpycat e rakip ...
Media Removed
Merhaba; ben Kül Kül kedisi diyorlar bana, bir de düşük göz şeklimden ötürü #grumpycat e rakip görüp çok gülüyorlar️ Hayatıma sokaklarda öyle ya da böyle devam etmeye çalışıyordum. Yaşadığım mahalleden gelen geçen ve markette çalışanların zaman zaman verdiği yemeklerle karnımı ... Merhaba; ben Kül💙
Kül kedisi diyorlar bana, bir de düşük göz şeklimden ötürü #grumpycat e rakip görüp çok gülüyorlar☺️
Hayatıma sokaklarda öyle ya da böyle devam etmeye çalışıyordum. Yaşadığım mahalleden gelen geçen ve markette çalışanların zaman zaman verdiği yemeklerle karnımı doyuruyordum. Bir süredir çok hasta hissettiğim için de her anı uyumakla geçiyordu zamanımın. Hastalığım sebepli sürekli tıkanıp öksürdüğüm için iştahım da kapalıydı, hayatta kalacak kadar yiyiyordum. Bu esnada sürekli uyuduğum ve arabalardan kaçacak halim bile olmadığı için olsa gerek; esnaf hakkımda “psikolojik problemleri var” diye konuşuyordu, bu da beni üzüyordu..
Geçtiğimiz haftalarda sıcak bir pazar günü, yaşıyor muyum diye bakıp yaşadığımı anlayınca yoluna devam eden teyzelerden sonra başımda birisi durdu. Sevdi, baktı ve iyi olmadığımı fark etti. Kendimi ona bıraktım ve hastaneye geldik birlikte. Bilmediğim bir yere gidiyordum ve endişelerim vardı fakat gün geçtikçe iyileştiğimi hissediyordum. Öksürüklerim azalıyor, iştahım artıyordu... Sanırım şans hiç beklemediğim anda bana da gülmüş olmalıydı. Ve günler sonra bugün, ilaçlarım devam etse de çok daha iyi hissediyorum. Beni iyi eden @vetyonca ve Berna doktorlarıma minnettarım. Şimdiyse tek şikayetim ufacık bir kafesin içinde zamanımın geçiyor olması. Canım çok sıkıldığı için zaman zaman ilaçlarım verilirken kaçma teşebbüsünde bulunuyorum ama sonra tekrar kendimi kafeste buluyorum. Bir evim, annem veya babam, hatta belki kardeşim olsun çok istiyorum. Sevgiye aç, kucakta bir slime edasında şekilden şekle girmeye bayılan, mayışık, masaj yapmayı seven, sert bakışlarımın altında yumuşak bir kalp taşıyan erkek bir kediyim ben. Beni hasta eden sokaklara geri dönmek istemiyorum. Umarım hayat hikayenizin içinde bana da bir yer açacak birisi aranızda vardır ve ona sarılırım hiç bırakmam...💙
#yuvaarıyor #kül
Read more
Annem; en iyi arkadaşını, çocuklarının babasını, yani “babamı” kaybettikten sonra, ikimizin ...
Media Removed
Annem; en iyi arkadaşını, çocuklarının babasını, yani “babamı” kaybettikten sonra, ikimizin de hayata bakışı ciddi anlamda değişti. Mesela aşk değişti, acı değişti, üzüntü değişti içimizde... Bütün o duygular ve verdiği hissiyatlar, tamamen değişti... Yaşa! dedi annem hayatını. ... Annem; en iyi arkadaşını, çocuklarının babasını, yani “babamı” kaybettikten sonra, ikimizin de hayata bakışı ciddi anlamda değişti. Mesela aşk değişti, acı değişti, üzüntü değişti içimizde... Bütün o duygular ve verdiği hissiyatlar, tamamen değişti... Yaşa! dedi annem hayatını. En güzel şekilde, çalıştığın ve kazandığın ölçüde, en iyi şekilde, yaşa! Ölüm var bu hayatta... Buz gibi,sessiz,acımasız,zamansız... En iyi yerlerde gez, en iyi yemekleri ye, kimsenin seni manipüle etmesine izin verme. Güçlü ol her zaman! Ve özgürce yaşa...
Bir yaşam hakkın var, onu da iyi değerlendir.
Para kazanamadığın zamanlar da olabilir. Korkma asla, mutsuz olma, yıllarca çalıştın, yeteri kadar gücün var, git Antalya’ya, Kaş’a ya da İstanbul da kal, “evine” gir, kapa kapını ve keyfine bak... Bunu sen sağladın kendine. Otur ve kendinle övün. Yıllardır çalıştın ve hak ettin herşeyi...
En önemlisi,kimseye “gerçek” gücünü gösterme... Kimin ne için geleceğini bilemezsin!!! Hatta dene... Var olan gücünün, çok altındaymış gibi davran, tabi zaman zaman... Bakalım yanındalar mı hala... Yoklar ise, herşey ortadadır. Ne için sana geldikleri de, o insan müsveddelerinin...
Hatta dert yan arada insanlara, yalandan... Bakalım tepkileri ne olacak... Gördüysen herşeyi, yola devam o zaman... Her koşulda, arkanda dağ gibi duracak insanlar biriktir etrafında! Gerisi hikaye... Mutluluk mu? Sadece senin elinde... Kıssadan hisse dostlar; gücüm her daim Allah’tandır... Zekam ve yolumun ışığı, her zaman annemdendir... Bunca yıllık çalışmam, emeğim, yorgunluğum; kendime, anneme, ilerde de Rabbim verirse, yalnızca “çocuğuma” mükafatımdır. E.G 👊🏻👊🏻👊🏻
Read more
Hayatımın en zor Haziran’ı ve Temmuz’u . 3 Haziran 2018 gece yarısı 03:30 ‘ da evladımın <span class="emoji emoji1f436"></span> vefatı ...
Media Removed
Hayatımın en zor Haziran’ı ve Temmuz’u . 3 Haziran 2018 gece yarısı 03:30 ‘ da evladımın vefatı .. 15 Temmuz ‘u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 02 00 de 5 yıl önce babamın vefatı .. Ve bu 16 Temmuz sene-i devriyesi var . 6 yıla gireceğiz .. iki aşık olduğum erkek üst üste her ikisi de mübarek üç aylarda ... Hayatımın en zor Haziran’ı ve Temmuz’u . 3 Haziran 2018 gece yarısı 03:30 ‘ da evladımın 🐶 vefatı .. 15 Temmuz ‘u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 02 00 de 5 yıl önce babamın vefatı .. Ve bu 16 Temmuz sene-i devriyesi var . 6 yıla gireceğiz .. iki aşık olduğum erkek üst üste her ikisi de mübarek üç aylarda vefat ettiler . Rabbim mekanlarını cennet eylesin inşallah . Daha pançomun 40 ı dolmadı , ardından babamın vefat yıldönümü bayağı sarsıldım . Ama güçlüyüm ve ayaktayım . Bana bu gücü , bu morali bir arkadaş , bir doktor veya annem vermiyor . Rabbim veriyor Ölüm bir ayrılık değil . Ölüm bir ebediyet . Ölüm Allah’a kavuşma . Ölüm her an hatırlanması gereken ve bu dünyanın boş olduğunu gösteren en büyük gerçek . Allahtan gelene isyan etmeyen insan Allah’ın vereceği ve verdiği sabırla mükafat görüyor . Binlerce şükürler olsun . Allah yolundan ayırmasın 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Sana Allahı hatırlatanı SEV ....... #pançommelekoldu👼🐶 #instadaily #ipekdaily #sunday #lookoftheday #todayslook #metoday #goodvibesonly #positivevibes #livethemoment #pısitivelife #positivemind #lovethelifeyoulive #livethelifeyoulove #livethemoment #instamood #todaysoutfit #summervibes #hotday #relax #positivethinking #nostress #strongwoman
Read more
hayatımda beş erkek var; babam ve dört abim. ve yola çıkacağım sevdiğim adam. dört abinin en küçüğü ...
Media Removed
hayatımda beş erkek var; babam ve dört abim. ve yola çıkacağım sevdiğim adam. dört abinin en küçüğü çocukluk arkadaşım, oda arkadaşım, sevdiğim, desteğim, mutluluğum, gücüm, dayanağım.. çok mutluyum, çünkü biliyorum sen çok mutlusun ve bugün yeni güzel hayatının ilk günüydü. herkes ... hayatımda beş erkek var; babam ve dört abim. ve yola çıkacağım sevdiğim adam. dört abinin en küçüğü çocukluk arkadaşım, oda arkadaşım, sevdiğim, desteğim, mutluluğum, gücüm, dayanağım.. çok mutluyum, çünkü biliyorum sen çok mutlusun ve bugün yeni güzel hayatının ilk günüydü. herkes dört abiye şaşırırken ben böyle muhteşem olduğunuz için şükrediyorum. iyi ki hiç biriniz kız doğmamışsınız da sırf kız çocuk olsun diye bana kadar gelmiş sıra ☺️ hayatımın tüm güzel hatıralarında varsın🌻 şükür ki benim abimsin, iyi ki büyüyor yaşlanıyoruz. seni annem kadar seviyorum, doğum günün mutlu olsun birtanem @blackram_8
for english; (:
Read more
Polis çocuğu olmak; Çok havalıdır, fiyakalıdır.Bir de mesleği hakkıyla yapan doğrucu , erdemli ...
Media Removed
Polis çocuğu olmak; Çok havalıdır, fiyakalıdır.Bir de mesleği hakkıyla yapan doğrucu , erdemli bir babanın evladıysanız...Ne yakışır boncuk gözlerine babamın mavi Amerikan filmlerinden fırlamış üniforması.Okula bir gelirdi ama ayda yılda sadece bir kere gelirdi. Çoğu zaman gelemezdi.Zamanı ... Polis çocuğu olmak; Çok havalıdır, fiyakalıdır.Bir de mesleği hakkıyla yapan doğrucu , erdemli bir babanın evladıysanız...Ne yakışır boncuk gözlerine babamın mavi Amerikan filmlerinden fırlamış üniforması.Okula bir gelirdi ama ayda yılda sadece bir kere gelirdi. Çoğu zaman gelemezdi.Zamanı yoktu.Bazen gece evdeydi. Bazen gündüz ses çıkarmazdık. Nöbetten geldiğinde dinlensin uyusun diye.Polis çocuğu olmak...Bir şehire ait olamamaktır. hatırlamıyorum. Doğduğum yeri. Trabzon Akçaabat" desen belli bir yaşıma kadar yarım yamalak...Ama Kütahya doğdum yer gibi.Hayatım orada geçti. Şimdi hem doğduğum hem de doyduğum yerdeyim ama yine de yabancıydım sanki...Kurulu bir düzenin olamamasıdır.Sürekli farklı okullarda okumaktır.Nereli olduğunu anlatamamaktır.Annem babam şurada doğmuş, ben burada doğdum ama ilkokulu şurada liseyi burada bitirdim... vıdı vıdılarıdır.Şark görevinde babanın mesleğini söyleyememektir.Silah ve kelepçe ile erken yaşta tanışmaktır.Şimdiki çocuklar babalarını biber gazcı ve jopcu da görebilir.Polis insandır. Kalbi vardır. Evde onu bekleyen evlatları geçim derdi belki kooparatife aldığı ev borcu vardır.Polis sizin güvenliğiniz için canını feda edendir.Öncelikle sevgili babamın ve tüm silah arkadaşlarının Polis haftasını kutlarım. İyiki varsın Türk polisi! #TürkPolisTeşkilatınınkuruluşunun173üncüyılı
Read more
Bahçeşehir Üniversitesi, dört sene önce henüz 17 yaşımdayken seninle tanıştım. Bana çok bilgi ...
Media Removed
Bahçeşehir Üniversitesi, dört sene önce henüz 17 yaşımdayken seninle tanıştım. Bana çok bilgi ve değer katacağından emindim. Şimdi sana şükranlarımı sunarak veda etme zamanı. Bana yaşattığın eğlenceli ve çok değerli zaman, uluslararası edindiğim bütün dostluklar, değerli hocalarımın ... Bahçeşehir Üniversitesi,
dört sene önce henüz 17 yaşımdayken seninle tanıştım. Bana çok bilgi ve değer katacağından emindim. Şimdi sana şükranlarımı sunarak veda etme zamanı. Bana yaşattığın eğlenceli ve çok değerli zaman, uluslararası edindiğim bütün dostluklar, değerli hocalarımın bana kattığı gerek akademik gerek hayat bilgileri için sonsuz şükranlarımı sunarım. Ama bunların hiç birini, değerli annem, abim ve kız kardeşimin desteği olmadan gerçekleştiremezdim. Annem, yıllardır hem anne hem baba görevini üstlenen güçlü kadın, sana sonsuz minnetarım. Üniversite hayatımdan geri kalan en güzel anı, diplomamı aldığım esnada gözlerinde gördüğüm mutluluktu. Senin desteğin olmadan bunların hiç birini gerçekleştiremezdim. Çok özel bir an olmasına rağmen bir eksik vardı: kıymetlı babamın yokluğu.. Ömrüm boyunca sana layık bir evlat olma çabalarını vereceğim. Umuyorum ki beni cennetten çok gururlu bir şekilde izliyorsundur. Bu senin için, babacığım.

ULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETMECİLİK MEZUNU! 🎓🥂
Read more
6 yıllık üniversite hayatımın en büyük dayanakları ailem,dostlarım,arkadaşlarım... Bu gurur, ...
Media Removed
6 yıllık üniversite hayatımın en büyük dayanakları ailem,dostlarım,arkadaşlarım... Bu gurur, en çok annem,babam ve abime aittir. Rabbim yokluğunuzu göstermesin. Sizleri seviyorum 6 yıllık üniversite hayatımın en büyük dayanakları ailem,dostlarım,arkadaşlarım... Bu gurur, en çok annem,babam ve abime aittir. Rabbim yokluğunuzu göstermesin. Sizleri seviyorum ❤️
Annem ömrüm hayatımın en büyük anlamı yaşama sebebim en büyük mutluluğum varlığına binlerce şükürler ...
Media Removed
Annem ömrüm hayatımın en büyük anlamı yaşama sebebim en büyük mutluluğum varlığına binlerce şükürler olsun Allah sensiz bir günü değil bir anı bile nasip etmesin bana.Çünkü sen benim hayatımın rengisin ışığımsın yolum yoldaşımsın şu hayatta senden daha değerli ve üstün tuttuğum hic ... Annem ömrüm hayatımın en büyük anlamı yaşama sebebim en büyük mutluluğum varlığına binlerce şükürler olsun Allah sensiz bir günü değil bir anı bile nasip etmesin bana.Çünkü sen benim hayatımın rengisin ışığımsın yolum yoldaşımsın şu hayatta senden daha değerli ve üstün tuttuğum hic birşey yok senin hakkini ne yapsam ödeyemem sen benim hem annem hem babam hem kardeşim hem arkdaşım hem dostum hem de en iyi öğretmenim oldun bana öğrettiğin gibi yaşıyorum anne kimseye zarar vermedim incitmedim kirmadim hiç kimseyi senin öğrettiğin merhameti iyi kalpliliği sonuna kadar gösterdim herkese çünkü biliyorum her evlat aslında anne babasını yansıtır yaptıklarıyla bende seni yansıtıyorum işte herkes bilsin diye görsün diye ve şöyle desinler diye: bak ne guzel aile terbiyesi almış bi çocuk annesi babası ne güzel yetiştirmiş diye.. Seni bi nebze de olsa yücelterek bana verdiğin emeği karşılamak istedim hep ama inan milyarda birini bile karşılayamaz bu yaptıklarım senin emeğin ve fedakarlığın karşısında..Allah senin yokluğunu bana yaşatmasın seni herşeyden ve herkesten çok seviyorum Allah'a emanetsin benim yokluğmda..Şimdi yaninda olmak sesini duymak seni koklayarak öpmek isterdim.. O cennet kokundan öpüyorum seni...Sen hep yanımda ol varsın olmasın başka sevenim ben senden aldığım o sonsuz ve karşılıksız sevginin gücüyle herşeyi her engeli yıkar geçerim...Hiç üzülme ve sakın ağlama şimdi yanında değilim belki ama sen benim hep kalbimdesin ve ben her an yanındayım aslında sol yanında..Seni kendinden bile çok seven oğlun...💕💕😔😔
Read more
Soruyorum sizlere bir anne kızına bunları yapar mı? Yaptırır mı?<span class="emoji emoji1f602"></span> Eni konu gülüyor hep<span class="emoji emoji1f602"></span> En sevdiğimiz ...
Media Removed
Soruyorum sizlere bir anne kızına bunları yapar mı? Yaptırır mı? Eni konu gülüyor hep En sevdiğimiz iki fotoğrafımız desem? Tüm fotoğrafları deştim hepsinde eğleniyor. Bu ilişkinin tuhafı ben, eğleneni hep o Fotoğraflarımızın hepsinde anneliğin ne kadar zor ve meşakatli olursa ... Soruyorum sizlere bir anne kızına bunları yapar mı? Yaptırır mı?😂 Eni konu gülüyor hep😂 En sevdiğimiz iki fotoğrafımız desem? Tüm fotoğrafları deştim hepsinde eğleniyor. Bu ilişkinin tuhafı ben, eğleneni hep o😂 Fotoğraflarımızın hepsinde anneliğin ne kadar zor ve meşakatli olursa olsun eğlenceli olduğunu anlatmış adeta. Bizimki de annelerin en eğlencelisi desem, en arkadaş gibisi desem? İnanır mısınız? Artısı çok tabii ama lakin ki mügemmel değil:) Eksikleri var yüzüne de söylediğim... Mesela sürprizlerle şaşırtmaz, düzdür düpedüz! Mesela daha bugüne kadar canım, hayatım, aşkım, bi tanem ve bilimum sevgi anlamı taşıyan bir kelime duymadık ağzından! Babamız severdi öyle; mesela minik kuşum derdi, canım kızım, aslan kızım derdi... Kendisi ondan hiç öğrenememiş. Bir sarardı babam boğulurdun, hani severken öldürür misali. Mesela öpmesini de sarılmasını da pek bilmez! Öyle de sevgi gösteremez. İlgili şahıs ben sana mesajları verdim😂 Şaka bir yana... Fakat bu fotoğrafta gördüğünüz hanım, bizim her şeyimiz; kelimesiz, bakışlarıyla, sonsuz sabrıyla, vicdanıyla, iyi niyetiyle, yaptıklarıyla, kahkahalarıyla, fedakarlığıyla, 7/24 her an yanımızdaki güçlü, örnek ve dik duruşuyla sever. Onun da huyu bu dedik kabul ettik😂 Zamanla onu daha iyi anladım, o da bizi. Ve umarım bir gün ben de onun gibi çocuklarında bu denli iz bırakabilecek bir anne olabilirim. Önce annem ve sonra en yakın arkadaşım olan bu hanımın nezninde hayatlarımızın kutup yıldızı olan ve bizleri her şeye rağmen koşulsuz seven, anne gibi hayatımızda emeği geçen, çocuğu olsun olmasın ruhunda annelik olan, öğretmenlerimizin, şehit annelerimizin, babasız çocuklarını büyüten hem anne, hem de baba olan tüm ama tüm annelerimizin ellerinden öper, Anneler Günü’nü kutlarım. İyi ki annelerimiz var🙏 •

#anne #mom #mothersday #mother #annelergünü #annelergününüzkutluolsun #happy #funny #minime #sunday #sundayfunday #pazar #instamood #instagood #instadaily
Read more
ANDRE POKO: SAHADA KİMSEYİ TANIMAM Her maç 12 kilometrenin üstüne çıkıyor, sahada basmadık ...
Media Removed
ANDRE POKO: SAHADA KİMSEYİ TANIMAM Her maç 12 kilometrenin üstüne çıkıyor, sahada basmadık yer bırakmıyor, hırsı ve güçlü fiziğiyle adeta rakipleri çileden çıkarıyor. Göztepe’nin Gabonlu yıldızı Andre Poko, çok özel açıklamalarda bulunurken hikayesini kendi ağzından anlattı. ... ANDRE POKO: SAHADA KİMSEYİ TANIMAM

Her maç 12 kilometrenin üstüne çıkıyor, sahada basmadık yer bırakmıyor, hırsı ve güçlü fiziğiyle adeta rakipleri çileden çıkarıyor. Göztepe’nin Gabonlu yıldızı Andre Poko, çok özel açıklamalarda bulunurken hikayesini kendi ağzından anlattı. ‘AİLEME KALSA ÖĞRETMENDİM’ “Benim için futbola başlamak kolay değildi. Çünkü annem ve babam öğretmenler ve benim okumamı, eğitim alarak bir kariyer sahibi olmamı istiyorlardı. Ancak ben lisede bir tercih yaptım ve okul takımına girip futbola başladım. Sonrasında şehrimizin takımına girdim, bu benim futbol hayatımın da başlangıç noktasıydı.” ‘YETER ARTIK KOŞMA!’ “Çok koşmayı, mücadele etmeyi seviyorum, sahada yorulmak nedir bilmiyorum. Bundan rakiplerimin şikayetçi olduğunun farkındayım biraz ama takımım için bunu yapmalıyım. Bununla ilgili güzel bir anım var bu sezona dair. Kasımpaşa maçıydı. Ben yine her zamanki gibi gördüğüm her yere koşuyordum, orta sahada bana karşı oynayan rakibim artık isyan etti ve beni durdurup, ‘Yeter artık koşmayı bırak, seni takip etmekten yoruldum’ dedi.” (Gülüyor) 'TARAFTAR YOKSA BİZ HİÇİZ’ “İşimi çok seviyorum, gücümü tamamen buradan alıyorum diyebilirim. Sahada her şeyimi veriyorum. Tüm motivasyonumla oynadığım 90 dakikanın hakkını vermeye çalışıyorum. Formamdaki renkleri temsil etmek, gelen taraftarı mutlu etmek için savaşmak zorundayım. İşimizi yüzde yüzle yapmak önemli. Daha önemlisi ise taraftarlar. Çünkü onlar hayatlarından fedakarlıklar yaparak biz oyuncuları izlemeye geliyorlar. Onlara en iyisini sunmalıyız her zaman. Maçtan sonra kız arkadaşımla evde televizyon izleyerek dinleniyorum zaten.” 'HEDEFİMİZ YİNE İLK 5 OLACAK’ “Göztepe olarak sezona yeni bir hocayla hazırlanıyoruz. Yeni sezon öncelikle hedefimiz geçen seneki gibi ligde kalmak olacak. Daha sonrasında ise bir adım daha atarak ilk 5’e girmeyi düşünüyoruz. Hocamızın aklında bir sistem var ve biz de bunu yerine getirebilmek adına özverili bir şekilde çalışıyoruz.” Kaynak: Hürriyet
#Göztepe #Göztepelilercom
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>Ismim Alem  Kelo.  Ondört yaşındayım.Badme'de doğdum. Bazıları bu bölgenin Eritre'ye ait olduğunu ...
Media Removed
Ismim Alem  Kelo.  Ondört yaşındayım.Badme'de doğdum. Bazıları bu bölgenin Eritre'ye ait olduğunu söylüyor, bazıları Etiyopya'ya. Babam bana buranın Afrika'nin bir parçası olduğunu ve Afrika'da Afrika'dan daha büyük bir ülke bulunmadığını öğretti. Eritre'li annem yüzünden ... 👉Ismim Alem  Kelo.  Ondört yaşındayım.Badme'de doğdum. Bazıları bu bölgenin Eritre'ye ait olduğunu söylüyor, bazıları Etiyopya'ya. Babam bana buranın Afrika'nin bir parçası olduğunu ve Afrika'da Afrika'dan daha büyük bir ülke bulunmadığını öğretti. 👉Eritre'li annem yüzünden Etiyopya 'dan, Etiyopyalı babam yüzünden Eritre'den kovulduk. Babam beni Ingiltere'ye tatil için getirdi sanıyordum oysa hayatta kalayım diye beni burada terk edip gitti. 👉Benim adım Alem.Benim dilimde Alem , dünya demek. Sığınmacıların olmadığı, dünyanın barış içinde yaşadığı günleri görmek isterim. Savaş çözüm değil. Yalnızca sevgi kazanacak. Savaşmaya son verin ve bırakın yaşayalım.
👉Benim adım Alem Kelo.Ülkemde savaş var.Işler benim için hiç kolay değil. Afrika'da annem ve babamla yaşamak isterdim ama ikisi de öldürüldü.  Bana ne deniyor ? Sığınmacı.  Ben kendim gelmedim. Benim isteğim ve iradem dışındaki koşullar getirdi beni buraya. Şimdi yapabileceğim tek şey kendimi toparlamak ve hayatımın geri kalanında bir şeyler başarabilmek için elimden geleni yapmaya çalışmak.
👉Okuyun isterim. Belleklere imzasını atan bir kitap. Ne yazık ki her ülke sınırları açısından güvenli bir bölgede olmuyor ve ne yazık ki o ülkenin insanları da huzurlu bir yaşam süremiyor. Yarınlarından umutlu olamıyor. Işte o yüzden okumanızı isterim.
#kitap #books #bookstagram #okumahalleri #benjaminzephaniah #siginmacicocuk #korkitap
Read more
Yanımızda olan olmayan,hayatımızın gerçek mimarları,aşkları,canımız Annelerimizin Anneler ...
Media Removed
Yanımızda olan olmayan,hayatımızın gerçek mimarları,aşkları,canımız Annelerimizin Anneler günü kutlu olsun. Happy Mother’s day Küçük bir çocukken, Babamın şark tayini peşinden tüm aile Ankara’dan Arhavi’ye gelmiştik. Hayatımda ilk defa bu kadar yeşillik içinde bir kasaba ... Yanımızda olan olmayan,hayatımızın gerçek mimarları,aşkları,canımız Annelerimizin Anneler günü kutlu olsun. Happy Mother’s day🙏🙏 Küçük bir çocukken, Babamın şark tayini peşinden tüm aile Ankara’dan Arhavi’ye gelmiştik. Hayatımda ilk defa bu kadar yeşillik içinde bir kasaba görmüştüm..Ankara’nın o soguk,beton binalarından sonra.. Sanırım Orta ikinci sınıfta idim o zaman. Babamın dolabında altın saklar gibi bizden sakladığı ve dokundurtmadığı Zenith fotoğraf makinasını Annem o gün dolaptan çıkartmıştı. Evimizin hemen önündeki bu çay bahçesinin içine girmeden babamın kutsal emaneti olan kamerayi bana verip Hadi benim fotoğrafımı sen çek bir Anı olsun dediğinde dünyalar benim olmuştu.. Makinenin hiç bir özelliğini bilmeden, Annemin yaşam dolu gülüşünü vizörden görüp,bana göstermiş olduğu düğmesine bastım ve sonucun nasıl çıkacagını heyacanla bekledim.. Babam filmleri tab ettirip eve getirdiğinde hemen kendi çektiğim kareye baktım..Seni ilk defa o çay bahçesinin içinde fotograflamıştım Anne, bir daha bir çay bahçesinde yada başka bir yerde seni böyle Fotoğraflayacağımı hiç bilemeden bir sonbahar yapragı gibi kopup gittin aramızdan.. Oysa ben senin gülerken daha ne güzel fotoğraflarını çekecektim, Sana anlatacağım daha ne çok hikayelerim olacaktı...Şimdi geride elimde seni çektiğim bu fotografın ile aklıma kazınan senle olan anılarım kaldı sadece...
Bugün hayata dair ne ögrendiysem, Fotoğrafı bu kadar çok sevdiysem bunların hepsini senin bize verdiğin sevginde ögrendim.. Ama en çok ne özlüyorum biliyormusun Anne; Senin o boynuna sarılıp, kokunu içine çekip, doyasıya öpememek var ya..işte o zaman içim çok acıyor be Anne..
Read more
Merhabalar, ben Ayça Gülperi. Arkadaşım Yekta Bulut'tan ilham alarak #üçaylıkbirbebeğingünlüğü ...
Media Removed
Merhabalar, ben Ayça Gülperi. Arkadaşım Yekta Bulut'tan ilham alarak #üçaylıkbirbebeğingünlüğü adı altında birşeyler karalamak istiyorum Evet, tam 3 ay olmuş bu dünyaya gözlerimi açalı. "Öyle bir havada gel ki, vazgeçmek mümkün olmasın" diyerek yolumu gözlemiş annem ve babam. ... Merhabalar, ben Ayça Gülperi. Arkadaşım Yekta Bulut'tan ilham alarak #üçaylıkbirbebeğingünlüğü adı altında birşeyler karalamak istiyorum 🌿Evet, tam 3 ay olmuş bu dünyaya gözlerimi açalı. "Öyle bir havada gel ki, vazgeçmek mümkün olmasın" diyerek yolumu gözlemiş annem ve babam. Nisan'da beklenirken ben Mayıs'da gelmişim 🐣Sanki çok daha uzun süredir buralarda gibiyim. Annemin babama mütemadiyen "Sanki hep hayatımızdaymış gibi değil mi?" dediğini işitiyorum. Galiba beni çok seviyorlar. Ismimin Ayça Gülperi olduğunu artık idrak ediyorum fakat aile efradı bana hep farklı hitap şekilleri ile seslenip duruyor. Ayparçası, pamuk şekeri, bal peteği, kaymak, gül lokumu vs. Sanırım boğazlarına düşkün bir ailede yetişiyorum, ne dersiniz? Annem gül kokulu peri kızım yada gülbeşeker diyor. Okuduğu bi romandan etkilenmiş. Kitabın ismi #Çalıkuşu. Çok merak ediyorum, büyüdüğümde bende okuyacağım 📚Babam meleğim yada Gülperim diyor. Babaannemin isminin Gülperi olduğunu söylemişmiydim size? Onunla adaşız anlayacağınız. O da beni tomurcuk gülüm diye seviyor. Anneannem ise ciğerparem diyor. Bu liste böyle uzayıp devam edebilir o yüzden konuyu kapatıyorum. Ama hepsi çok tatlı. Şimdilik yaptığım şeyler, uyumak, süt içmek, etrafı incelemek, dokunduklarımı ağzıma götürmek vee bol bol gülmek. Ben güldüğüm zaman nasıl mutlu oluyorlar bi görseniz. Uyurken #ninni söylenir diye duymuştum fakat benim annem #şiir okuyor, ninni gibi mırıldanıyor ama. Orhan Veli, Necip Fazıl ve Nihal Atsız en sevdikleri galiba. Bazende kitap okuyor. Ömer Seyfeddin'in Perili Köşkü'nü çok sevdim mesela, bazı kitapları hiç anlamıyorum, hemen belli ediyorum, başlıyorum ağlamaya. Mecburen bırakıyor kitabı. Babam bana ney ve ud dinletiyor bazende uzun uzun bişeyler mırıldanıyor. #dua ediyor sanki🙏
Şimdiden onu masal kahramanım ilan ettim bile❤ Bu fotoğrafta ki elbiseyi ve çantayı güzel bi abla aldı, ismi Mergübe, söylemeden geçmek istemedim, annem gibi bende elbise giymeyi şimdiden çook sevdim 🍃 not: bi maşAllahınızı alırım 🍭 #AyçaGülperi #huzur #şükür #masAllah #dua #çokşükür #littlegirl #vintage #retro #bohemian
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span> Mutsuz İnsanlar Sokağı <span class="emoji emoji1f4da"></span> @osmanilhan1 <span class="emoji emoji1f4d6"></span> Tüm kitapçılarda... <span class="emoji emoji1f4d6"></span> Tüm D&R mağazalarında. 🌍kitapyurdu.com ...
Media Removed
Mutsuz İnsanlar Sokağı @osmanilhan1 Tüm kitapçılarda... Tüm D&R mağazalarında. 🌍kitapyurdu.com ve dr.com.tr de🌍 🌍Avrupadan sipariş için tikla.24.de 🌍 Hemen online sipariş verebilirsiniz Keyifli okumalar... İlk öldüğümde sekiz yaşındaydım. Eprimiş bir binanın ... 📚 Mutsuz İnsanlar Sokağı 📚 @osmanilhan1
📖 Tüm kitapçılarda...
📖 Tüm D&R mağazalarında.
🌍kitapyurdu.com ve dr.com.tr de🌍
🌍Avrupadan sipariş için
tikla.24.de 🌍 💻 Hemen online sipariş verebilirsiniz 💻 📘 Keyifli okumalar... İlk öldüğümde sekiz yaşındaydım. Eprimiş bir binanın çatı katında ölümle hayat arasındaki incecik ipin üstünde düşmeme mücadelesi veren acemi bir cambaz gibiydim. Anılar, düşünceler belirdi gözümün önünde. Annem belirdi mesela. Kıvırcık saçları belirdi karşımda. Sadece o kadarı. Fark ettim ki bir buzdağının her gün milim milim haritadan silinmesi gibi bilincim de yok oluyordu. Oysa bir resmi olsaydı son bir kez yüzüne baksaydım ne de güzel olurdu. Sonra gür mü gür sakallarıyla babam teşrif etti. Sakalları kadar karanlıktı yüzü. “Yapma oğlum!” diye bağırsın istedim. Demedi. Biraz daha kaydım boşluğa. Üvey annem Burcu oturdu yanıma bütün ihtişamıyla. “Beceremezsen seni evde bekliyor olacağım orospu çocuğu...” diye fısıldadı tuhaf yüzüyle ve kayan bakışlarıyla. Ellerimle biraz daha ittirdim minik bedenimi boşluğa. Belki de insan böyle anlarda, anılarında kalan en vurucu kişilere yoğunlaşıyordu.
Başımı boşluğa eğdim. İçime saplanmış bir kılıç çekildi sanki. Beyaz çoraplarımın ve minik ayaklarımın sonsuzlukla olan dansını izledim. Parmak uçlarım boşlukta aşağıdan geçen insanlara selam duruyordu. Ha gayretti. Bitti bitiyordu. Birkaç santim dahaydı. Bir rüyadaydım ve biraz sonra uyandığımda kâbus sona erecekti. Hafifçe eğilecektim.
Ve sonsuzluk... #mutsuzinsanlarsokağı #osmanilhan #destekyayinlari
@osmanilhan1
@destekyayinlari
Read more
İlk öldüğümde sekiz yaşındaydım. Eprimiş bir binanın çatı katında ölümle hayat arasındaki incecik ...
Media Removed
İlk öldüğümde sekiz yaşındaydım. Eprimiş bir binanın çatı katında ölümle hayat arasındaki incecik ipin üstünde düşmeme mücadelesi veren acemi bir cambaz gibiydim. Anılar, düşünceler belirdi gözümün önünde. Annem belirdi mesela. Kıvırcık saçları belirdi karşımda. Sadece o kadarı. ... İlk öldüğümde sekiz yaşındaydım. Eprimiş bir binanın çatı katında ölümle hayat arasındaki incecik ipin üstünde düşmeme mücadelesi veren acemi bir cambaz gibiydim. Anılar, düşünceler belirdi gözümün önünde. Annem belirdi mesela. Kıvırcık saçları belirdi karşımda. Sadece o kadarı. Fark ettim ki bir buzdağının her gün milim milim haritadan silinmesi gibi bilincim de yok oluyordu. Oysa bir resmi olsaydı son bir kez yüzüne baksaydım ne de güzel olurdu. Sonra gür mü gür sakallarıyla babam teşrif etti. Sakalları kadar karanlıktı yüzü. “Yapma oğlum!” diye bağırsın istedim. Demedi. Biraz daha kaydım boşluğa. Üvey annem Burcu oturdu yanıma bütün ihtişamıyla. “Beceremezsen seni evde bekliyor olacağım orospu çocuğu...” diye fısıldadı tuhaf yüzüyle ve kayan bakışlarıyla. Ellerimle biraz daha ittirdim minik bedenimi boşluğa. Belki de insan böyle anlarda, anılarında kalan en vurucu kişilere yoğunlaşıyordu.
Başımı boşluğa eğdim. İçime saplanmış bir kılıç çekildi sanki. Beyaz çoraplarımın ve minik ayaklarımın sonsuzlukla olan dansını izledim. Parmak uçlarım boşlukta aşağıdan geçen insanlara selam duruyordu. Ha gayretti. Bitti bitiyordu. Birkaç santim dahaydı. Bir rüyadaydım ve biraz sonra uyandığımda kâbus sona erecekti. Hafifçe eğilecektim.
Ve sonsuzluk... 📚 Mutsuz İnsanlar Sokağı 📚 @osmanilhan1
📖 Tüm kitapçılarda...
#DestekMedyaGrubu #DestekYayınları #DestekDükkan
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Sizlere sokağın ortasında nasıl donla kalakaldığımı anlatayım :D Yakın arkadaşlarım bilir. ...
Media Removed
Sizlere sokağın ortasında nasıl donla kalakaldığımı anlatayım :D Yakın arkadaşlarım bilir. Ben Balat'ta doğdum.Hani balıkçılar çarşısının yanı, eski Ermeni mezarlığının karşısı. Adım altan, arkadaşlarım deyimiyle şerefsiz Altan. Annem, babam beni tanıyan her kim varsa bana böyle ... Sizlere sokağın ortasında nasıl donla kalakaldığımı anlatayım :D Yakın arkadaşlarım bilir. Ben Balat'ta doğdum.Hani balıkçılar çarşısının yanı, eski Ermeni mezarlığının karşısı. Adım altan, arkadaşlarım deyimiyle şerefsiz Altan. Annem, babam beni tanıyan her kim varsa bana böyle seslenir. Hatta hiç abartmıyorum şu anki çalıştığım şirketteki koordinatörüm @yoncaozer_ beni şerefsiz oğlum diye sever. Kadın arkamı o kadar toparladı, başına o kadar iş aştım ki utanıyorum yaptımlarımdan :D Başka bir şirkette olsam bin kere kovulmam gerekir, bu aşiret kültürünün harman olduğu yüce kadın sapkınca beni koruyup kollar her defasında. Hatta diğerlerinden de beni kayırız, her türlü şerefsizlikliklerimi katlanır, derler toparlar beni. Ara ara şerefsiz oğlum diye başımı okşar. Birde pötürgeli yeşim var. Kız hayatı boyunca deli gibi çalışıp didinmiş, her türlü zorluğa göğüs germiş bir emekçi. Yani hayatın içinde kalabilmek için herşeyi başarmış kız. İşe başlamışım. Ben tam bir katıksız yavşak. Dünya umrumda değil. Hiçbir şey için delice uğraşmayıpta herşey nasıl yolunda gidiyor anlatamam size. Yeşim'in tırnaklarıyla kazıyarak elde ettiği her şeyi, evren bana çatır çatır veriyor. Benim Allah'a isyan ettirecek kadar yolunda giden hayatım haliyle kızın ortalığı çatırtatacak bir enerji oluşturmasını sağlıyor. Nazar olarak ben de patlıyor. Size nasıl anlatsam kız bana bakınca yediğim kek ortadan ikiye mi ayrılmadı, yepis yeni araba aldım, galeriden çıkalı 5 dakika olmadı kaza mı yapmadım, gece 4 te boş yolda tırın lastiği arabanın önüne mi düşmedi, neler neler. Ama severim yeşimi, iyi kızdır. Ne zaman ihtiyacım olsa gelir, yardım eder. Ben de ona aynı şekilde. Allah razı olsun kızdan. Hakkını ödeyemem. Neyse benim 20'li yaşlarımın başı.Kendimi nasıl seksi,nasıl yakışıklı hissediyorum anlatamam size. Sanki Orlanda Bloom.Tabi gerçek olan Aşk-ı Memnu Beşir. O zamanlar kadınlar konusunda daha tecrübesizim.Böyle 4-6 snıper gibi,nereye kurulsam,oraya sıkasım geliyo.Sebep-Sonuç ilişkisi sıfır. :D ( devamı yorumlarda )👇🏿👇🏿👇🏿
Read more
Standart Sapma Okulda öğrenmiştim. İstatistik’in kökeni italyancadan gelen “istatista” ...
Media Removed
Standart Sapma Okulda öğrenmiştim. İstatistik’in kökeni italyancadan gelen “istatista” sözcüğüne dayanırmış ve anlamı devletmiş. Belki de bu yüzden istatistik bilimi için bedenimizin bir yerlerinde bazı rakamlar gizlidir. Ya da hayatımız kimi rakamların karşılığına denk gelir. ... Standart Sapma

Okulda öğrenmiştim. İstatistik’in kökeni italyancadan gelen “istatista” sözcüğüne dayanırmış ve anlamı devletmiş. Belki de bu yüzden istatistik bilimi için bedenimizin bir yerlerinde bazı rakamlar gizlidir. Ya da hayatımız kimi rakamların karşılığına denk gelir.
Buna biz de o kadar alışırız ki günü gelince artık yaşamı bazı rakamlarla soğuturuz. ...
Nihal’in 3. yaş günü.
Burak’ın 4. yalnızlığı.
Esma’nın köşebaşında vücudunun çeşitli yerlerine aldığı 17 bıçak darbesi.
Sertaç’ın 2. çocuğu, 3. evliliği.
Meclisteki 13. oturum.
Çok makamlı bir patronun 1744 işçisi,
Koalisyon görüşmelerinin 3.’sü.
2,7 gram gelen bir pinpon topu.
Standart bir anahtarlığa sığan 7 anahtar.
2 kalem.
3 toka.
156 sayfalık not defteri.
Bir yılda kazalarda ölen ortalama insan sayısı 7814.
Sarı; 3 ana renkten biri, Yasemin’in saç rengi. ...
Hayata dokunduğumuz andan itibaren biz de birer istatistikle ifade ediliriz. Ve zamanla ifade ettiğimiz şeylere dönüşürüz. Birer rakama.
Beni 36 yaşında, 184 cm boyunda, 78 kg ağırlığında bir adam olarak tarif eder rakamlar. Ama ben istatistikdeki hata payıyım. O küçük istisna. Ben kendi içimde rakamla 6 ediyorum mesela.
Sadece 6.
Bu sırtımda taşıdığım insan sayısı. Ölülerini kendiyle taşıyan bir adamın ederi bu olur ancak. Tam 6 ömür, 6 yarım kalmış hayal, istatistiklerde kendine sadece hata payı olarak yer bulacak 6 insan.
Annem bunların 1.’si, 8. Başkan Gorbaçov’un gidişine yakın sayılabilecek bir dönemde; 24 şubat 1991’de öldü. Ben de öldüm. Şubattan daha soğuk bir gündü. Çok sonraları okuduğum bir yazar, acısını tarif edebilmek için şöyle demişti bir kitabında; “Gorbaçov Rusya’sı kadar dağıldım.” Ben henüz acımı tarif edebilecek kadar büyük bir yıkımla karşılaşmadım.
Sonra sırasıyla babam ve arkadaşlarımı kaybettim. 2, 3, 4, 5 ve O’nunla beraber 6.
O’nu bir Ağustos günü saat: 15:21’de kaybettim. Bir nisan günü öldü.
Bizler, insanlar gidince mi yoksa ölünce mi kaybederiz?
Cevabını bilmiyorum.
Ama ben zemheri kar da yağsa dışarda, hep bir ağustos ortasında üşüyorum.
Devamı yorumda... #öykü #yenikitap
Read more
. Babam bizi bıraktığında ben dokuz yaşımdaydım, kardeşimse altı. Okula gittiğim ve annemin ...
Media Removed
. Babam bizi bıraktığında ben dokuz yaşımdaydım, kardeşimse altı. Okula gittiğim ve annemin gözyaşlarını belli bir saatten sonra ancak ödevlerden başımı kaldırdığımda gördüğüm için şanslıydım. Uyku saatini dört gözle beklediğimi ve uyumamak için hiç direnmediğimi dün gibi hatırlarım. ... .
Babam bizi bıraktığında ben dokuz yaşımdaydım, kardeşimse altı. Okula gittiğim ve annemin gözyaşlarını belli bir saatten sonra ancak ödevlerden başımı kaldırdığımda gördüğüm için şanslıydım.
Uyku saatini dört gözle beklediğimi ve uyumamak için hiç direnmediğimi dün gibi hatırlarım.
Bakımsız saçları ve sınıf arkadaşlarımın annelerinin aksine renksiz yüzüyle annem, bana biraz suçlu görünürdü hep. Ben onu okuldaki toplantılara götürmek istemiyorsam babam da uzaklara götürmek istememiş olabilirdi.
Sanırım ne kadar kızarsam kızayım ben de daha iyisini layık görüyordum babama. Ama diyordum, biz de daha iyi bir anne hak ediyoruz, bizi de alsaydı yanına. Annemi ne kadar zaman anlamadım bilmiyorum ve gitmek isteyenlerin bahanelerinin çokluğunu ne zaman fark ettim…
Sabahları saçları güzelce taranıp iki yandan iki belik örülen, lavanta kolonyasıyla boynu ve elleri ovulan, yakası daima kolalı, külotu dahi daima ütülü, pijamaları bile günlük giysileri kadar özenli bir kız çocuğuydum. Düşünüyor ama babamın beni bırakması için bir sebep bulamıyordum.
Kardeşim biraz mızmızdı ama ona kirli ya da bakımsız demek de acımasızlık olurdu.
Çok güzel ve akıllı konuşuyor, yaşının üzerinde zekası olduğu için herkes tarafından övülüyordu.
Karnem daima iyi olmuştu benim de. Sınıfta okumayı ilk söken de bendim. 3. sınıfa dek sınıfa başkanlık eden de. Babam bizimle övünmüş müydü ya da görmediğimiz kusurlarımız onu bezdirmiş miydi bilemiyordum.
Ama söylese düzeltirdik.
.
Kardeşim okula başladığında anneannem bize düzenli olarak para yollamaya başladı, dedemden sonra evlendiği adam bizi evinde istemiyor ama maddi yardımda bulunmayı kabul ediyordu. Sevap hanesine atılacak çentikler ‘hacı’yı cezp ediyordu neyse ki. .
.👎🏿👎🏿 Anneme benzedim sonra. Taranmamış saçlarım ve soluk yüzümle babamın geride bıraktığı kadın oldum, yeniden, yirmi dört yaşımda.
.
Canlarım “ 3. Kitabım olan #belkikeşkeneyse de yazdığım bir hastamın hayatından bir kesit...
.
.
.
TAMAMI kitabımda ama sizin için sadece bu bölümü siteme koydum.. okuyabilirsiniz...
👎🏿👎🏿 https://www.divakadin.com/saglik-kosesi/zamansiz-sevmek
Read more
Merhabalar <span class="emoji emoji1f60a"></span> Bugun Benim Doğum Günüm<span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀Ama ben Bugun Annemi👭 Kutlamak istiyorum İyiki Beni ...
Media Removed
Merhabalar Bugun Benim Doğum Günüm‍♀Ama ben Bugun Annemi👭 Kutlamak istiyorum İyiki Beni Dünyaya getirdin İyiki Benim Annem Oldun İyiki 38 Yıl Gece Gündüz Dolu Dolu Bir Hayat Geçirdik Senle Adam Gibi Bir Babam Olduğu Aslanlar Gibi Bir Kocam Olduğu Ve Senin Bunlara vesile Olduğun ... Merhabalar 😊
Bugun Benim Doğum Günüm🙋‍♀Ama ben Bugun Annemi👭 Kutlamak istiyorum
İyiki Beni Dünyaya getirdin🙏 İyiki Benim Annem Oldun İyiki 38 Yıl Gece Gündüz Dolu Dolu Bir Hayat Geçirdik Senle Adam Gibi Bir Babam Olduğu👪 Aslanlar Gibi Bir Kocam💑 Olduğu Ve Senin Bunlara vesile Olduğun İçin Sana Binlercekez Teşekkürler Annem 🤗 Annem Binlerce kez Senden Ve Babamdan Razıyım🙏 Dilerim Merhameti Ve Rahmeti Sonsuz Olan Rabbimde Senden Ve Babamdan Razı Olsun 🙏 Annem Bugun de Seni Yine Çok Çok Özledim😢 Yarında Çok özliyecegim😢 Biliyorum Ama yapacak Bir Şey Yok 😓Rabbim Ne derse O Elhamdulillah🙏
Yine Basımı Dizlerine Koysam Saçlarımı Okşasan Söylensen Yine 🤗
Yine Her Gece Gel bir Şey Söyliyeceğim Diye Kandırıp Odana Çağırıp Sırtını Kaşıtsan☺ Yine Senle Yemeklere Çıksak Sinemaya Gitsek Seninle Ablalarimin Abilerimin Dedikodularını Yapsak 😁
Yine Takıldığım Bir konuda Senin Aklını Fikrini Alsam 🤗 Sözlerin Kulaklarımda Hep Çınlıyor Her Söylediğin Söz Tecrübe Ve Hayatmış Annem 🖒 Hayatımın Anlamı İyiki Senin Kızın Olmuşum Gurur Duyuyorum Annem Seninle Ve Babamla👪
Senin Ayaklarının Altına Cennet Serilmiş Annem ☺
Bende Ayaklarına Kurban olsam😔
Bu Arada Neden
GÜNNUR
ANNEM GÜNER
BABAM NURETTİN👪
Bana Iyi dilekleriniz Yerine Anneme Ve Babama Bir Fatiha İstesem Çok Olmam Dimi🙏🙏
Read more
Saçımın uzunluğuna takanlara mesaj :) Günaydın millet nasılsınız.Hepinize mutlu hafta sonları.Ben ...
Media Removed
Saçımın uzunluğuna takanlara mesaj :) Günaydın millet nasılsınız.Hepinize mutlu hafta sonları.Ben bugün annemle çalışamaya gidiyorum..Lina ablanın 7 yaş partisinde çocukları eğlendirecekmiş annem.Bana dediki hayata sil baştan başlıyoruz ufaklık.Eskiden ,okulunu yeni kurduğunda ... Saçımın uzunluğuna takanlara mesaj :) Günaydın millet nasılsınız.Hepinize mutlu hafta sonları.Ben bugün annemle çalışamaya gidiyorum..Lina ablanın 7 yaş partisinde çocukları eğlendirecekmiş annem.Bana dediki hayata sil baştan başlıyoruz ufaklık.Eskiden ,okulunu yeni kurduğunda borçlarını ödemek için doğumgünü partilerinde bu işi yaparmış Neyse efendim gelelim son bir haftadır yine kılıma,tüyüme özellikle saçıma takan ablalara.Canım ablalarım şu annemi darlamışsınız yine.Kadın kibarlığından zor tutuyormuş kendini ama bazen SANANE desem ayıp olur mu diyor 😂😂😂Saçını neden kestirmiyorsunuz,saçını kestir kadın artık çocuğun, of ben sıkıldım alıp makası gelicem,kadın biraz oğluna bak,Lal geldi Kartal bakımsız kaldı gibi artık yeter be dedirtecek cinsten mesajlardan bunaldık.Saçlarımın en son yapılan traşı biraz kısa olduğu için uzatıyorlar.Model verilecekmiş bu sebeple bir geçiş dönemi yaşıyoruz sağlık sebebi ile değil yani.Traş olmam yasak değil.Beni çok sevdiğiniz için teşekkürler gurur duyuyorum,biliyorum kendi çocupunuz gibi sahiplendiniz ama o kadar da özelime karışmasanız.Herkes kendi çocupunun saçıyla ilgilense.Kadın benim canımı kurtarmak için tek kelime dilini bilmediği Almanya’ya geldi yerleşti,tüm hayatını geride bıraktı.Heralde bir saçımı kestirmeyi de becerir.Yeminle imdaaaaatttt diyesi geliyor kadının.Biz hepinizi çok seviyoruz.Lütfen siz de benim saçımla değil ne kadar çabuk geliştiğimle ilgilenin.Günde kaç ilaç içiyorum,babam beni haftada kaç terapiye taşıyor görseniz inanın saçım aklınıza gelmezdi.Bu arada olay sadece Kartal değil hepimizin başına geliyor parkta,sokakta her yerde herkes herkesin çocuğuna karışıyor.Aaa hala bebek arabasına mı biniyor,aaa altı bezli mi,aa evladım çok kısa giymiş,ay terliycek kalın giymiş.Sonra da ay Ahu çok takıyorsun ruh halin iyi değil tedavi ol sen diye yazan kadın var.Bunları yapanlar normal ben mi terapilik oldum şimdi ? 😂😂😂 🙈🙈🙈🙈.. #kids #hair #kalpnakillibebek
Read more
Açılalım lütfen sesleniş yapacağım: Geçen hafta hayatımın en müthiş doğumgünü kutlamasını yaşatan ...
Media Removed
Açılalım lütfen sesleniş yapacağım: Geçen hafta hayatımın en müthiş doğumgünü kutlamasını yaşatan @cgtt ve @ozgur.gedikoglu na diyeceklerimi toparlayamıyorum. Sayelerinde böylesine özel hissettiğim için çok çok mutluyum. Bu esnada Mercan’ın yanıbaşında olan annem, babam, kardeşim ... Açılalım lütfen sesleniş yapacağım: Geçen hafta hayatımın en müthiş doğumgünü kutlamasını yaşatan @cgtt ve @ozgur.gedikoglu na diyeceklerimi toparlayamıyorum. Sayelerinde böylesine özel hissettiğim için çok çok mutluyum. Bu esnada Mercan’ın yanıbaşında olan annem, babam, kardeşim @ssuumru ve Dudu Teyze’mize de ne kadar teşekkür etsem yetersiz kalır.
Esin kaynağım @ebrutuay dan çok sevdiğim bir alıntı da yapacağım:
Kaz ayakları edinme rehberi: İnsan gözleri etrafındaki kırışıklıkları kolay kazanmaz. Onlar için bolca gülmüş olmak gerekir, güneşli günlerde gözlerini kısa kısa kilometrelerce yürümüş olmak. Bazı geceler keyiften yorgun düşünceye kadar dans edip makyajı silemeyecek kadar tatlı bir uykuya teslim olmak gerekir. Sonra aynaya bakarsın ve “yaşadım” dersin, “yaşıyorum”. Fotoğraflar: Canımın en içi @cgtt (Coşkun Aral 💙 Emine S. Beder)
Read more
Fark ettim ki cok az resmimiz varmis , halbuki her metrekareni fotograflamis olmayi isterdim su ...
Media Removed
Fark ettim ki cok az resmimiz varmis , halbuki her metrekareni fotograflamis olmayi isterdim su hayatta ... iyiki dogmussun , iyiki var olmussun su hayatta , benim hayatimda ve kimbilir ne guzelliklerle dokundugun nice insanlarin hayatinda ... “Yeri cok ayridir Nurşen’in” derlerdi ... Fark ettim ki cok az resmimiz varmis , halbuki her metrekareni fotograflamis olmayi isterdim su hayatta ... iyiki dogmussun , iyiki var olmussun su hayatta , benim hayatimda ve kimbilir ne guzelliklerle dokundugun nice insanlarin hayatinda ... “Yeri cok ayridir Nurşen’in” derlerdi yüzüme , inan bana gittiğinden beri “yeri hiç dolmuyor” diyor bunu diyenler ... Bil istedim tek özleyen ben değilim , ablam değil , babam değil... Seni tanıma şerefine ulaşan herkes özlüyor seni , düşün bana bunu hissetirebiliyorlar ...
Ordan bakınca hayatımız nasıl gözüküyor bilmiyorum ama farkındasın di mi gözlerimizin ucunun bile seni aradığını , her günün sonunda keşke dediğimizi ...
Arkamdan çok ağlarsınız derdin , ve işte yine her zamanki gibi anneler hep haklı çıkar , evet çok ağlıyoruz , çok arıyoruz , çok anıyoruz hiç gitmemişcesine ...
Seni çok seviyorum annem , iyiki doğmuşsun ... Huzur icinde uyu ...
Read more
Bu fotoğrafımın yanına şöyle bir şiir oturtasım geldi... #cahitzarifoğlu ndan. . Bazen anlıyorum, ...
Media Removed
Bu fotoğrafımın yanına şöyle bir şiir oturtasım geldi... #cahitzarifoğlu ndan. . Bazen anlıyorum, bazen anlamıyorum. annemi, babamı, nenemi annem şöyle der göstererek beni: cin gibi maşallah cin ne demek? gibi ne demek? babam diyor ki bana bakarak: altını üstüne getirmiş ... Bu fotoğrafımın yanına şöyle bir şiir oturtasım geldi...
#cahitzarifoğlu ndan.
.
Bazen anlıyorum, bazen anlamıyorum.
annemi, babamı, nenemi
annem şöyle der göstererek beni:
cin gibi maşallah
cin ne demek?
gibi ne demek?
babam diyor ki bana bakarak:
altını üstüne getirmiş evin.
hiç yapabilir miyim dediklerini?
ninemse der bana: topaç gibi
bir dedem açık insan
pek de zeki....dilinden bal akar.
attaya gidelim der.
al sana şeker der.
göz kırpar,
okşar,
sever,
bir de gıdıklar.
dedemi çok anlıyorum...
.
İşte bu kuzularımız her şeyin en güzeline en özeline sahip olsunlar...
Anlayacakları bir dünyada yaşasınlar mesela...
Başta sağlıklı olsunlar...
Huzurlu olsunlar...
Yalanın dolanın olmadığı bir çevre sarsın onları...
Ana rahminin onlara yaşattığı o sıcaklığı yaşayabilseler mesela hayata çektiğimde de onları...
Yani sözüm o ki...
değerli hissetsinler kendilerini...
.
Doyarak yaşa emi hayatı.... KUZUM 💜
.
#drgokcenerdogan #drgökçenerdoğan #divaklinik #genitalestetik #emzirme #hamilelik #normaldoğum #sezaryen #ssvd #vajinaldoğum #tbt #ankara #ankarakadındoğum
Read more
Sana kuracağım milyonlarca cümlelerim var.. hepsi daha önceden kulağına değdi.. Sen olmasan, ...
Media Removed
Sana kuracağım milyonlarca cümlelerim var.. hepsi daha önceden kulağına değdi.. Sen olmasan, değil bu gunlerim hayatım çok zor olurdu.. Sen bu hayatta en güzel şanslarımdan birisin.. sen varsın diye güzel bir çok şey.. kahkalar çok daha sesli, göz yaşları daha az yüzümüzü yakar.. içinden ... Sana kuracağım milyonlarca cümlelerim var.. hepsi daha önceden kulağına değdi.. Sen olmasan, değil bu gunlerim hayatım çok zor olurdu.. Sen bu hayatta en güzel şanslarımdan birisin.. sen varsın diye güzel bir çok şey.. kahkalar çok daha sesli, göz yaşları daha az yüzümüzü yakar.. içinden geçenleri virgülüne kadar biliyorum hepsi bu yasında gelsin 12den vursun seni.. Doğduğun güne şükürler olsun🖤 seni çok seviyorum kızım, kızanım, arkadaşım, dostum, kardeşim, yeri geldiğinde annem, babam.. nice beraber 32 yıllara daha...
Read more
Sen Galatasarayın yaşayan efsanelerinden biriydin. Her gün bana küçükken neler yaptığını yalıdan ...
Media Removed
Sen Galatasarayın yaşayan efsanelerinden biriydin. Her gün bana küçükken neler yaptığını yalıdan denize nasıl atladığını anlatırdın. Çıktığın turları kazandığın kürek yarışlarını üst üstte kürek şampiyonu olduğunu hep anlattın en çok zevk aldığım şeylerden biriydi sen dinlemek ... Sen Galatasarayın yaşayan efsanelerinden biriydin. Her gün bana küçükken neler yaptığını yalıdan denize nasıl atladığını anlatırdın. Çıktığın turları kazandığın kürek yarışlarını üst üstte kürek şampiyonu olduğunu hep anlattın en çok zevk aldığım şeylerden biriydi sen dinlemek babam beni bırakıp gittiğinde benim için babalık yapan sendin hem dedem hem babamdın. Merak edip seni aramak istemiştik annemle aradık. Dedim ki anne dedemin sesinde birşey var. Sonraki gün hemen bodruma gidip dedemi görmeye acıbadem hastahanesine gitmiştik. Daha 2 önce yıl başında ne yapsak diye konuşuyorduk MUNimin nasıl gittiğini soruyordu aslan gibiydin konuşman bozuldu sonra seni milasa sevkettiler orda diyalize bağlanmıştın çünkü iltihap kanına karışarak yavaş yavaş seni öldürüyordu. 2 gece annem milasda kalmıştı hergün konuşuyorduk nefes alışın kesilip bilincin gidip geliyordu nedeni ise organların iflas etmeye başlamıştı en acı şey annem beni aramıştı ve dediği şey kerimcan deden bana zor konuşarak dediki ben ölüyorum herşeyin farkındayım. Hayat benim için bitmişti herşeyimi kaybediyordum yavaş yavaş. Sonraki gün gözümün önünde 1 kişi öldü ve dedemi durumundan dolayı Denizli’ye sevkedip denizlide 21 gün yoğun bakımda ve 21 günün 3.günü de komaya girmişti her gün 5 dk annem sonraki gün 5 dk teyzem ve sonraki gün ben 5 dk görüyordum o kadar değişmiştiki boğazına kadar ağızından boru sokup nefes almasını sağlıyorlardı buna da yaşam destek ünitesi deniliyordu yani fiş çekilirse ölücekti. 21 gün savaştı direndi. 21. Gün yani pazartesi okula gitmiştim öğleden sonra 1-2 gibi beni okuldan alıp eve götürmüşlerdi ne olduğunu anlamamıştım eve geldiğimde annem arayıp korktuğum şeyi demişti Kerimcan dedeni kaybettik kalb krizi geçirip kalbi durmuş. Mezarlıktan daha yeni geldik siz bunu okurken yakınlarınızın değerini anlayın onları sevin arayın. Seni çok seviyorum canım Dedem Yalçın Can Öge 1937-2017🙏🏻 #rip #galatasaray #2017
Read more
Bu fotoğraf galerimdeki en özel fotoğraf bence! Tam 21 yıl sonra; babamın ölüm yıl dönümünde, babamdan ...
Media Removed
Bu fotoğraf galerimdeki en özel fotoğraf bence! Tam 21 yıl sonra; babamın ölüm yıl dönümünde, babamdan hediye aldım. Anlatayım: Günlerdir canım dalından dut toplayıp yemek istiyordu. Ama bir türlü boyuma göre ağaç bulamadım, karşılaştıklarım hep çok yüksekti ya da yetişebileceğim ... Bu fotoğraf galerimdeki en özel fotoğraf bence! Tam 21 yıl sonra; babamın ölüm yıl dönümünde, babamdan hediye aldım. Anlatayım: Günlerdir canım dalından dut toplayıp yemek istiyordu. Ama bir türlü boyuma göre ağaç bulamadım, karşılaştıklarım hep çok yüksekti ya da yetişebileceğim dallarda dut yoktu. Dün iftardan hemen önce annemle Eyüp Sultan’a babamın kabrine gittik. Epeydir mezarın üzerinde birkaç ağaç var. Bir ara belediye hepsini kesmişti, yine büyüdüler. Annem de kurt kuş beslenir, sevabı babama gider diye kesmek istemedi. Dün mezarlığa gidince annemle birbirimize bakakaldık. Çünkü yıllardır yapraktan başka hiçbir şeyi olmayan ağaç (hatta biz dut ağacı olduğunu bile bilmiyorduk; o kadar meyvesizdi) deli gibi dut vermiş 😍 Üstelik aynı dalda hem beyaz hem karadut vardı 🤷🏻‍♀️ Şaşkınlıktan bir süre dua edemedik 🙈 Annem ‘hepsini toplama, kuşlara da bırak’ dedi ama olmuşların hepsini topladım ben. 21 yıl sonra babamdan hediye almışım; nasıl toplamam.. Sonra annem mezara dönüp, ‘Diğer kuşlara kalmadı, hepsini senin kuşun topladı bak.’ dedi.. Gülümsemeyle karışık boğazıma bir yumruk oturdu. Dönerken, anneme ‘Ben bi gece gelip sabaha kadar burada vakit geçirmek istiyorum anne.’ dedim. ‘Geçiir. Senin de mi anlatmak istediğin çok şey var ona?’ dedi. Bu sefer gülümseme falan yoktu, sadece kocaman bir yumruk vardı. Annem adına, kendim adına, kardeşim adına.. Ne çok anlatmak istediğimiz şey vardı sahi, hepimizin.. Babamla tuhaf bir ilişkimiz var, dünyalararası bir ilişki 🙈 Bir kez günlüğünde, bir kez de bir fotoğraf arkasında mesaj bulmuştum. Şimdi de kendisinden hediye aldım. Eve gelirken canımın en çok istediği şeyi alsa böyle etkileyemezdi. Böyle bir iletişime izin verdiğin için teşekkür ederim Allah’ım. Ve dutlar için çok teşekkür ederim baba. Hayatımda yediğim en lezzetli duttu şüphesiz. #28Mayıs
Read more
Canım annem bugün doğmuş, iyi ki de doğmuş. Hayatta bazı insanlar vardır varlığını daima yanında ...
Media Removed
Canım annem bugün doğmuş, iyi ki de doğmuş. Hayatta bazı insanlar vardır varlığını daima yanında olsun olmasın hissedersin, her zaman sana güç verir, seni korur kollar koşulsuz sever hepimizin hayatında olan değerini yanımızdayken bilemediğimiz ama başımız her sıkıştığında yanına ... Canım annem bugün doğmuş, iyi ki de doğmuş. Hayatta bazı insanlar vardır varlığını daima yanında olsun olmasın hissedersin, her zaman sana güç verir, seni korur kollar koşulsuz sever hepimizin hayatında olan değerini yanımızdayken bilemediğimiz ama başımız her sıkıştığında yanına koştuğumuz, desteğimiz, aslında herşeyimiz annelerimiz... annecim hayatımda ki annem, babam, arkadaşım, sırdaşım, birlikte ağlayıp birlikte güldüğüm, birlikte büyüdüğüm, yanımda olmadığında en çok yokluğunu hissettiğim insan. Ama küçükken hep dediğin gibi her üzüntümde sıkıntımda kalbinde beni hissettiğini, tüm güzelliklerime ortak, sorunlarıma çözüm olduğunu, sana her ne yaparsam yapayım beni her zaman seveceğini biliyorum.Senin kadar güçlü bir annem olduğu için çok şanslıyım. İyi ki varsın anne, iyi ki doğmuşsun! Canım anneannem, sen de iyi ki varsın biricik annemi doğurmuşsun hayatımda sizin gibi iki güçlü annem olduğu için çok mutluyum sizi çoook seviyorum ❤️❤️mutlu yıllar!!! @devrimuygun @51elzem51
Read more
"Normallik fikir birliğinden başka bişey değildir." gibi bi cümle geçerdi bi kitapta. Fikir ...
Media Removed
"Normallik fikir birliğinden başka bişey değildir." gibi bi cümle geçerdi bi kitapta. Fikir birliği edemediğim çok insan oldu. Asla hiç bir konu da kimseyle aynı şekilde düşündüğüm, kimsenin görüşlerine noktasına virgülüne kadar katılmışlığım da olmadı. Bilmiyorum doğarken burnum ... "Normallik fikir birliğinden başka bişey değildir." gibi bi cümle geçerdi bi kitapta.
Fikir birliği edemediğim çok insan oldu. Asla hiç bir konu da kimseyle aynı şekilde düşündüğüm, kimsenin görüşlerine noktasına virgülüne kadar katılmışlığım da olmadı.
Bilmiyorum doğarken burnum genzimemi kaçtı.
Sanki en başından beri sen bi değişik olacaksın diye rahme yerleştirdi Allah beni.
Bu yüzden hep muhalif oldum ben. Her konuda.
Ama şimdi konu yemek.
Annem hayatımız boyunca hiç yapmadı karnabahar. Sevmiyor babam. Babam sevmiyosa vardır bi bildiği dedik biz de sevmedik. Çocuktuk bunu mu sorgulayacaktık. Annemizin yaptıklarından sevdiklerimizi yedik . Sevmediysek aç durduk. Dert mi yani. Ispanağı da mesela hiç sevmedim annem her hafta yaptı. Yani oluyor böyle şeyler. Sizinde olmuştur. Bunda anormal bi davranış yok. Annesi ne yapsa yiyen var mı ya. (ki benim annem acayip süper yemek yapar, eli öyle böyle lezzetli değil.) ama işte sevilmeyince sevilmiyor. Yemek mi seçiyoruz burda. Ne yani kusayım mı.
Neyse.
Eğer bi gün olur da evlenirsem göreceksin anne hep dünya mutfağı denicem. Hep değişik şeyler yapıcam. Sizin geleneksel yemeklerinizden bıktım, göreceksin gibi gibi şeyler söyledim.
Ve yaptım da. 3 yıldır Gökhan'nın yemediği kalmadı. İyiki geleneksel değil diye dua bile ettim. Tam bir vegan. Sabahtan akşama kadar sebze yap yer. Bu yüzden her şeyi deneme fırsatı buluyorum. Storide gördünüz. Avokadolu şeyi. Avokadolu tarifler yazınca çıkıyor gugul amcadan. Yemekçimiyim ben. Tarif mi vereyim. 🌵 Güzel oldu. İlk deneyimimde de avokadonun azizliğinden olsa gerek, yoksa ben beceremediğimden değil, pek sevmemiştik ama şimdi sevdim. Öyle.
Ne ?. Hayatımız boyunca yanında sürekli pilav yapılan yiyecekleri tüketecek halimiz yok. Hem fusion mutfağı daha kısa sürede hazırlanıyor. Tam üşengeçler için.
💃
Read more
Bugün akademik kariyerimin en üst kademesi olan PROFESÖRLÜĞE atanmış bulunuyorum. Akademik ...
Media Removed
Bugün akademik kariyerimin en üst kademesi olan PROFESÖRLÜĞE atanmış bulunuyorum. Akademik hayatımda bu kademeye yükselmemde büyük emekleri olan başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin’e, Sayın Rektör Yardımcılarımıza, Dekanım Sayın Prof. Dr. Mustafa Küçüködük’e, Bölüm ... Bugün akademik kariyerimin en üst kademesi olan PROFESÖRLÜĞE atanmış bulunuyorum. Akademik hayatımda bu kademeye yükselmemde büyük emekleri olan başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin’e, Sayın Rektör Yardımcılarımıza, Dekanım Sayın Prof. Dr. Mustafa Küçüködük’e, Bölüm Başkanım Sayın Prof. Dr. Mustafa Yılmaz’a, Analitik Kimya Ana Bilim Dalı Başkanım Sayın Prof. Dr. Hüseyin Kara’ya, Kimya Bölümümüzün değerli hocaları ve sevgili arkadaşlarıma, Yüksek Lisans danışmanım Sayın Prof. Dr. Güleren Alsancak’a, Doktora danışmanım Sayın Prof. Dr. Esma Kılıç’a, akademik hayata adım atmamda çok büyük destekleri olan sevgili hocalarım, aynı zamanda çok sevdiğim annem ve babam Prof. Dr. Necla Gündüz ve Prof. Dr. Turgut Gündüz’e, beni yetiştirip büyütüp bu günlere getiren benden desteklerini hiç esirgemeyen biricik annem Memnune Erol’a ve Rahmetli babam M. Doğan Erol’a, sevgili aileme, canımın parçası kızım Tilbe Gündüz’e, hayatıma girdiği günden bugüne benim en büyük desteğim olan, akademik kariyerimin her aşamasında çok büyük emeği ve yardımları olan, beni sürekli teşvik eden, can yoldaşım hayat arkadaşım sevgili eşim Prof. Dr. M. Kemal Gündüz’e en derin minnettarlıkla teşekkürlerimi sunarım... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹
Read more
Canım Anneme fotoğrafta ki benim annem ve abim birde tabiki babam var. Benim annem ve babam öğretmenler ...
Media Removed
Canım Anneme fotoğrafta ki benim annem ve abim birde tabiki babam var. Benim annem ve babam öğretmenler hayatı biz hep en zor koşullarda yaşadık, hep okulda büyüdük sevmeyi sevilmeyi annem bize büyük kitlelerle birlikte hep bir önder edası ile öğretti, İnsanlar sevmeyi sevile sevile ... Canım Anneme fotoğrafta ki benim annem ve abim birde tabiki babam var. Benim annem ve babam öğretmenler hayatı biz hep en zor koşullarda yaşadık, hep okulda büyüdük sevmeyi sevilmeyi annem bize büyük kitlelerle birlikte hep bir önder edası ile öğretti, İnsanlar sevmeyi sevile sevile öğrenir, kendi ezberimizi bozana kadar bizler kader motifine bağlı yaşarız, zihnimizdeki olumsuz düşünceler inanış ve inançlar zihnimizde harita oluşturur. Çevremizden aldığımız duyularla mühür oluşturur bunun farkına varıncaya kdr bu mührü basarız heryere. Hepimizin inançları var inançlarımızı değiştirmemiz lazım haklı olmak yerine mutlu olmayı seçebiliriz. Zor birşey ama olamayacak birşey değil herhangi bir sıkıntıda kişisel mesele olarak bakmayı değiştirerek daha nesnel bakmalıyız. Herkes şundan yakınır hayat pusu kurmuş bir canavar olarak bakmayı ezberlemişiz, bubakış açısını bırakırsak hayat bize nasıl sürprizler sunar. Bunların hepsi bana annemin aşısı iyi ki benim annemsin seni çok seviyorum. #annelergünü #anne #hamileanneler #annelergünükutluolsun #bebbebutik
Read more
🌞<span class="emoji emoji1f4ab"></span> Neden sadece kendimiz icin yasamiyoruz? Evrensel kurallara gore cercevelenmek zorunda ...
Media Removed
🌞 Neden sadece kendimiz icin yasamiyoruz? Evrensel kurallara gore cercevelenmek zorunda mıyız? Bize sadece bir defalığına sunulan bu hayat şansını neden başka dogrulara veya yanlislara gore yonetiyoruz? Başkalarına gösteriş olsun diye mi takip takistiriyor sürüp surusturuyoruz? Yoksa ... 🌞💫
Neden sadece kendimiz icin yasamiyoruz?
Evrensel kurallara gore cercevelenmek zorunda mıyız?
Bize sadece bir defalığına sunulan bu hayat şansını neden başka dogrulara veya yanlislara gore yonetiyoruz?
Başkalarına gösteriş olsun diye mi takip takistiriyor sürüp surusturuyoruz?
Yoksa kendimize bunu yakistirdigimiz icin mi?
Hediye vermeyi sadece hediye alabilmek icin mi yapiyoruz mesela?
Bugun bana yarin sana mi yani?
Neşe sevgi hüzün korku mutluluk özlem bunlar sadece sahsa ozel duygular; herkesin bu duygulara verecegi tepkiler baskayken neden etrafina gore tepkini sekillendiriyorsun?
Eşim şöyle der babam kizar annem azarlar abim dover kardesim sover eltim, gorumcem, kaynanam didisinin didisi....
Bak iste didisinin didisiiiiii....
Bu bedende tek basina var oldun ve bu bedeni tek basina birakip gideceksin...
Bu hayat sadece sana özel sunuldu...
Ve bir ikinci şansın da yok...
Bunu iyi değerlendir...
Hemde her anini...
Bunlari okurken her bir onceki satir anı oldu bile hayatında...
Iste bu kadar basit hayat...
Isteyen istedigini soylemekte özgür...
Sen istedigini yap yeter ki...
Kendini bil sınırlarını kesfet yapabileceklerini gör...
Bu şansı iyi degerlendir...
Çünkü sadece tek hakkın var...
#tugceninsozleri
Read more
Bunca yıllık hayatımda çok hediye aldım çok kez teşekkür ettim ama böyle çıldırmadım galiba.. Bi kere çok çıldırmıştım ortaokul zamanları bi telefon istiyorum ama nasıl belli değil gazeteden fotoğrafını kesip baş ucuma asmışım falan. Nokia 3330.. Deliler gibi harçlıklarımı biriktiriyorum ... Bunca yıllık hayatımda çok hediye aldım çok kez teşekkür ettim ama böyle çıldırmadım galiba.. Bi kere çok çıldırmıştım ortaokul zamanları bi telefon istiyorum ama nasıl belli değil gazeteden fotoğrafını kesip baş ucuma asmışım falan. Nokia 3330.. Deliler gibi harçlıklarımı biriktiriyorum ama hayal yani ben o telefonun parasını biriktirene kadar üstüne 3 model daha çıkar o derece. Doğum günüm geldi o arada. Annem bi paket verdi dedi ki; Babanın hediyesi.. Şaşırdım. Babam doğum günlerinde genelde bize güzel dualar eder falan. Neyse bunları düşünürken açtım Avon parfüm kutusu tekrar şaşırdım babam ve parfüm. Kokusuna bakmak için kutuyu bi açtım içinde telefon. Sahne hala gözümün önünde. Bi anda ağlamaya başladım ki sevinçten ağladığım tek andı sanırım 😳 Bugün @neclainanyetim ‘in bu hediyesini açınca yine aynı şeyleri hissettim. Ne kadar delirdiğimi tahmin edemezsiniz. Yavuz abi muhtemelen gerçekten deli olduğumu düşünüyodur mesela. İçimimi okudun be kadın. Bu nasıl güzel hediye, nasıl güzel keyif.. Hadi ikimize gelsin şarkı. Çünkü bende senin içini az çok bilirim. Çok seviyorum seni, sizi, Yağız’ı, Kerem’i ama Allah içimi biliyo en çok derinliğinde huzur bulduğum Yavuz Selim’i...
Read more
Ve son 3 gün.. 4 ay önce hayatımızın pause butonuna bastık ve kendimizi hayal ettiğimiz ne varsa ...
Media Removed
Ve son 3 gün.. 4 ay önce hayatımızın pause butonuna bastık ve kendimizi hayal ettiğimiz ne varsa kalbimizle birlikte bu projeye adadık.. Söylenecek, anlatılacak ne kadar çok şey varsa, bi o kadar yaşanmadan anlaşılamayacaklar var.. Yönetmenim, dostum, deli kızım, güçlü kadınım @damlacercisoglu ... Ve son 3 gün.. 4 ay önce hayatımızın pause butonuna bastık ve kendimizi hayal ettiğimiz ne varsa kalbimizle birlikte bu projeye adadık.. Söylenecek, anlatılacak ne kadar çok şey varsa, bi o kadar yaşanmadan anlaşılamayacaklar var.. Yönetmenim, dostum, deli kızım, güçlü kadınım @damlacercisoglu , atarlarıma gülenim, iyikim, yakışıklı İbrahim'im @lidersahin , yol göstericim, baba yarım @hakanaltinerofficial , her repliğini oynamaktan ayrı keyif aldığım senaristim @yavuzhakantok ,aynı sahneyi paylaşmaktan onur duyduğum başta ustalarım @z.sunakeskin ve @ismail.duvenci olmak üzere tüm oyuncu arkadaşlarım, herbirini ayrı ayrı sevdiğim reji ekibim, herşey daha iyi olsun diye canla başla çalışan tüm teknik ekibim, şeflerin şefi, şansımız @a.semiherdogan ve tüm müzisyen arkadaşlarım, proje danışmanımız @velhancantay , olmasaydı olmazdık @gokmenkasabali ve dansçı arkadaşlarım, taşımaktan gurur duyduğum kostümlerimin yaratıcısı @kizilagac , elimiz kolumuz can damarımız @caneruncuoglu ve @vedyamuraben hayalleri gerçekleştiren can adam @emirhansahin , damarlarımızda akan şarkılarını kalbimize kazıyan, böylesine büyük bir mutluluğu yaşatan Baba @selamisahinofficial , ve emeği geçen tüm dostlarım.. Kalbi tertemiz Annem ve kahramanım Babam... Sizi çok seviyorum ve teşekkür ediyorum.. Hayde Viraaaa 💙 @seninlebasimderttemuzikali @liderentertainment @kedisahne @razakiprdanismanlik
Read more
Her şeyim Annem ve Babam. Sizin ikinizin hakkını asla ödeyemem. Sizi çok seviyoruz <span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> Sizi olan ...
Media Removed
Her şeyim Annem ve Babam. Sizin ikinizin hakkını asla ödeyemem. Sizi çok seviyoruz Sizi olan Sevgimiz anlatılmaz yaşanır 🙂🙂 Cansınızz #Annem #Babam #Hayat #Ömür #evlilik #çift #aşk #sevda #ömür #love #family #mom #dad #aile #can #herz #photooftheday #likes #tagsforlikes Her şeyim Annem ve Babam. Sizin ikinizin hakkını asla ödeyemem. Sizi çok seviyoruz ❤❤❤ Sizi olan Sevgimiz anlatılmaz yaşanır 🙂🙂😚 Cansınızz

#Annem #Babam #Hayat #Ömür #evlilik #çift #aşk #sevda #ömür #love #family #mom #dad #aile #can #herz #photooftheday #likes #tagsforlikes
20 yıl önce bugün vefat eden canım annemi ve babamı rahmetle anıyorum. Benim 22 yaşında birden ...
Media Removed
20 yıl önce bugün vefat eden canım annemi ve babamı rahmetle anıyorum. Benim 22 yaşında birden büyüdüğüm gün. Çocukluğumun, gençliğimin, gamsız günlerimin ve yersiz mutluluklarımın bittiği gün. Annemi ve babamı bir saniyede kaybettiğim o gün. Her sene bugün bir donukluk hissi ... 20 yıl önce bugün vefat eden canım annemi ve babamı rahmetle anıyorum.
Benim 22 yaşında birden büyüdüğüm gün.
Çocukluğumun, gençliğimin, gamsız günlerimin ve yersiz mutluluklarımın bittiği gün.
Annemi ve babamı bir saniyede kaybettiğim o gün.
Her sene bugün bir donukluk hissi olur içimde, zaten her gün içimde olan bu acı için kazanın yıldönümünde üzülmek bana manasız gelir ama üzülürüm yine ve mutlaka ağlarım bir kez gün bitene kadar.
Bir de yoğun bir utanç duyarım çünkü içten içe bir de şükür ve mutluluk vardır bir yerlerde. Aynı kazadan sağ ve kalıcı bir hasar olmadan kurtulmuş olduğum ve buna sevindiğim için utanırım kendimden. Bunu burada ilk kez yazıyorum ve kendime de ilk kez itiraf ediyorum. Bazen ikinci doğum günüm olarak görürüm 20 Ağustos'u. Ölmediğim ve Allah'ın yaşamıma mucizevi bir şekilde devam etmeme izin verdiği o gün yeniden doğduğum gün sayılabilir mi? Sonuçta uçurumdan uçtuğumuz arabanın o arka koltuğunda sağ ve solumda oturan annem ve babam öldü ve ben ölmedim.
Bilmiyorum ama tek bildiğim yaşamaya devam ettim ve yıllarca bunu atlatamasam da çocuklarımdan sonra hayata iyice tutundum ve mutluluğu yeniden yakaladım. Annemle babamın da hayattan tüm istedikleri buydu ve ömürleri boyunca bunun için çabaladılar. Hepimizin üzüntüleri ve dramları var ama kendi kendimizi iyileştirmenin yolunu bulacağız. Bunun için çabalayan insanları çok takdir ediyorum. Bunun yanında gerçekten önemsiz sorunlar yüzünden kendine ve etrafındakilere dünyayı dar edenlere de kızıyorum. Unutmayın ölümden başka her şeye çare var. Hayatta çok zorluklar yaşadım, annemi babamı bir saniyede kaybettim, onlardan 6 ay sonra kızının acısına dayanamayan çok sevdiğim dedemi kaybettim. 13 sene önce ilk oğlum Kaan'ımı kaybettim şimdi de çok mutlu bir yuvam ve çok şükür sağlıklı 3 evladım var. Hayat böyle iniş ve çıkışlarla dolu. Herkesin iniş çıkışları farklı. Bazılarının yokuşları çok dik bazılarınınki daha düz ve çıkması inmesi kolay. Bunlar olan şeyler ve önemli olan onlara verdiğiniz tepkiler. Sadece siz kendinizi yıkabilirsiniz veya yeniden inşa edebilirsiniz. Başkasından veya bir olaydan bunu beklemeyin. Devamı aşağıda 👇🏻
Read more
Hepimizin tek beklentisi var, ülkemiz tekrar bu ekonomik bunalımlardan çıksın, şu kendi iç kutuplaşmalarımızdan ...
Media Removed
Hepimizin tek beklentisi var, ülkemiz tekrar bu ekonomik bunalımlardan çıksın, şu kendi iç kutuplaşmalarımızdan artık kurtulalım, hepimiz güven içinde biricik yaşamımızı, emekle, üretkenlikle, yaratıcılıkla, yaşayabilelim, şu zor dönemden çıkalım, birbirimize destek olalım... ... Hepimizin tek beklentisi var, ülkemiz tekrar bu ekonomik bunalımlardan çıksın, şu kendi iç kutuplaşmalarımızdan artık kurtulalım, hepimiz güven içinde biricik yaşamımızı, emekle, üretkenlikle, yaratıcılıkla, yaşayabilelim, şu zor dönemden çıkalım, birbirimize destek olalım... Bu kadar..
Benim kimseden hiç bir talebim yoktur, kendi yapmak istediklerim var, onların önündeki engeller kalksın bu bana fazlasıyla yeter.
Kitabım “akılla bir konuşmam oldu” da yazmıştım, kendimden beklentilerim var diye; Bir besteci olarak 100 büyük eser bestelemek. Ve de bir yorumcu ( piyanist) olarak bu ömürde 100 saatlik (100 CD’lik) kayıt ardımda bırakmak. “Dünyanın Fazıl’ı” dünyaya olan borcunu ödemelidir değil mi? Yol uzun. Uzun ve ince... Bu Yolun henüz yarısındayım , eser sayım şu an 78 oldu, yaptığım kayıtlar ise -önümüzdeki yıllarda yayına hazır olanlar ile beraber-50. .
Kendimden istediklerime bir yeni şey ekledim; bir SAY VAKFI kurmak, yetenekli çocukları gençleri okutmak, projeler üretmek,memlekete ve dünyaya katkı sağlamak için.
Annem, babam, kendim ve kızım adına,geniş kapsamlı bir sanat vakfı. Babam gerçek bir aydındır, Ahmet Say’ı anlatmama gerek yok, çok üretti çok çalıştı hayatı boyunca. Gerçek bir Atatürk kızı olan annem Gürgün Say ise, gördünüz, son nefesinde bile oğlunu kötülüklerden korumuştur, ülkesinin insanlarını son nefesiyle bile sulha çağırmıştır ve bunu başarmıştır. .
Yakında buluşacağım
Kültür bakanından da hiç bir isteğim yok, hatta o kadar yok ki, benden bir şey istenmesini bile istememekteyim. Hiç bir isteğim beklentim yok. O kadar...
Bu bakanlığın kurumları, Orkestraları koroları ile ilgili son yıllarda benimle ilgili yaptırım ve yasaklar yapıldı, kınadılar, altkademelerdeki bu kötü tutum haliyle çok tatsız sonuçlara vardı, körü körüne herkes birbirine girdi.
Tüm bunların Düzelmesini istiyorlarsa buyursunlar düzeltsinler, bu benim bir talebim değildir. Ama elbetteki fikirlerim var.. Yapıyorlarsa ne ala, bu toplum mutlu olacaktır...
Dediğim gibi, o konu Elimde olan bir şey değildir. Elimde olan şeyler kendi hayatım, müziğim ve kendi düşüncelerimdir.
Besteler, kayıtlar ve vakıf... Yolun yarısındayız... #fazılsay
Read more
Kars’lıyım , Kafkasya ‘dan gelmiş atalarımız . Annem Babam bu dünyadan göçüp gittiler , özlemleri ...
Media Removed
Kars’lıyım , Kafkasya ‘dan gelmiş atalarımız . Annem Babam bu dünyadan göçüp gittiler , özlemleri hala burnumun direğini sızlatır . Kars bende Ana - Baba demek . Kendimi bildim bileli onların anılarını dinledim . Memleketlerine sevdalarını , özlemlerini ... Havasının suyunun bambaşka ... Kars’lıyım , Kafkasya ‘dan gelmiş atalarımız . Annem Babam bu dünyadan göçüp gittiler , özlemleri hala burnumun direğini sızlatır . Kars bende Ana - Baba demek . Kendimi bildim bileli onların anılarını dinledim . Memleketlerine sevdalarını , özlemlerini ... Havasının suyunun bambaşka olduğunu. Babam geçici görevle 6 aylığına Kars’ın da içinde olduğu Doğu görevine gittiğinde , Annem bana 6 aylık hamileymiş . Tesadüf diye bir şey yok tevafuk var. Kars’ta dünyaya gelmişim . Doğma Kars , büyüme Kars olmasa da 3 aylıkken ayrılsak da yıllar sonra askeri hemşire olarak mecburi hİzmetim için Kars’ın Sarıkamış ilçesine gittim . Bu da tesadüf değildi , eşimle orada tanıştım . Kars’ın benim hayatımdaki önemi bambaşka . Dünyayı geziyorum evet ama memleketimde yaşadığım hazzı , anlatmam mümkün değil . Kars paylaşımlarımızla ilgili o kadar güzel yorumlar aldım ki mutluluğumu tarif edemem . Herkese öncelikle sonsuz şükranlarımı gönülden iletiyorum . Her mesaj , her memnuniyet , her tebessüm Annemle Babamı da mutlu ediyor biliyorum . Hayırlı bir evlat olduğumu her daim hep dile getirdiler ancak #birkarshikayesi projemizle , yaşasalardı sevinçten , gururdan coşarlardı eminim . Annem ve Babamın ruhununa hediye olsun , ruhları şad olsun ♥️🙏🏻 Bu arada fotoğrafta gördüğünüz kırmızı çatılı muhteşem binalar , Kars Konservatuar binaları . Kars Kalesi ’nden böyle görünüyor . Atatürkçü , aydın , çağdaş , sevgi dolu Karslı Anne Babanın , Karslı kızı olarak sonsuz gurur ve onur duyuyorum 🙏🏻 #Kars ♥️ İyi Pazarlar
Read more
Hayatımın anlamı buresimdekiler ,sizi seviyorum .Annem ve Babam nur içinde yatin
Media Removed
Hayatımın anlamı buresimdekiler ,sizi seviyorum .Annem ve Babam nur içinde yatin Hayatımın anlamı buresimdekiler ,sizi seviyorum .Annem ve Babam nur içinde yatin
Ben hayatımın peşinden gittim, şimdi olsa gene giderim. <span class="emoji emoji1f64c"></span> Benimle hep birlikte olan canım annem ...
Media Removed
Ben hayatımın peşinden gittim, şimdi olsa gene giderim. Benimle hep birlikte olan canım annem babam Macera Devam Ediyor Ben hayatımın peşinden gittim, şimdi olsa gene giderim. 🙌
Benimle hep birlikte olan canım annem ❤ babam 😍
Macera Devam Ediyor 🚩🎈🍀
Hayatımın anlamları en sevdiklerim annem ve babam.. Baba Cennette şimdi <span class="emoji emoji1f622"></span> Rabbim Anneme annelerimize ...
Media Removed
Hayatımın anlamları en sevdiklerim annem ve babam.. Baba Cennette şimdi Rabbim Anneme annelerimize sağlık, uzun ömür ve mutluluk nasip etsin Hayatımın anlamları en sevdiklerim annem ve babam.. Baba Cennette şimdi 😢 Rabbim Anneme annelerimize sağlık, uzun ömür ve mutluluk nasip etsin 😘
2013 yılında U12 Takımımızın formasını giyerek Göztepe kariyerine başlayan, bu sezon takımımız ...
Media Removed
2013 yılında U12 Takımımızın formasını giyerek Göztepe kariyerine başlayan, bu sezon takımımız ile Erzurum ve Hollanda kamplarına katılan 2002 doğumlu kalecimiz Arda Özçimen ile 3 yıllık sözleşme imzaladık. Profesyonel sözleşmeye imza attığı için çok mutlu olduğunu ifade eden ... 2013 yılında U12 Takımımızın formasını giyerek Göztepe kariyerine başlayan, bu sezon takımımız ile Erzurum ve Hollanda kamplarına katılan 2002 doğumlu kalecimiz Arda Özçimen ile 3 yıllık sözleşme imzaladık.

Profesyonel sözleşmeye imza attığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Arda "Hayatımın başından bu yana beni destekleyen başta babam, annem ve abim olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Göztepe forması ile profesyonel olduğum için çok mutluyum. Bu formanın hakkını vermek için çalışmaya ve kendimi geliştirmeye devam edeceğim" dedi.

#Göztepe
Read more
Öğretmen taze ruhları işleyen ustalardır. Nesiller yaratır; ülkeleri değil gönülleri fetheder. Bu anlamda bilimin , doğruluğun, çağdaşlıgın izinde olan hayatımın her evresinde değerlerine sahip çıkan bir birey olmamı sağlayan öncelikle Annem ve Babam olmak üzere Baş Ögretmen ATATÜRK ... Öğretmen taze ruhları işleyen ustalardır. Nesiller yaratır; ülkeleri değil gönülleri fetheder. Bu anlamda bilimin , doğruluğun, çağdaşlıgın izinde olan hayatımın her evresinde değerlerine sahip çıkan bir birey olmamı sağlayan öncelikle Annem ve Babam olmak üzere Baş Ögretmen ATATÜRK 'ün yolunda yürüyen tüm öğretmen büyüklerimin, arkadaşlarımın #24kasımöğretmenlergünü nü kutluyor sevgiyle kucaklıyorum.... 🙏
#24kasım
Read more
Sevgili babam ve annem in bahçesi Çocukluğumun dutlari bunlar..Sabah çıkardık ağaçlara akşam ...
Media Removed
Sevgili babam ve annem in bahçesi Çocukluğumun dutlari bunlar..Sabah çıkardık ağaçlara akşam yemeği için anne seslendigi zaman iner dik.Ne güzel bir çocukluk yaşadık, yeni yeni anlıyoruz.Bizim çocuklarımız beton evlerde, bilgisayar , telefon , televizyon eşliğinde dünyadan bir ... Sevgili babam ve annem in bahçesi Çocukluğumun dutlari bunlar..Sabah çıkardık ağaçlara akşam yemeği için anne seslendigi zaman iner dik.Ne güzel bir çocukluk yaşadık, yeni yeni anlıyoruz.Bizim çocuklarımız beton evlerde, bilgisayar , telefon , televizyon eşliğinde dünyadan bir haber büyüyorlar.Halbuki dışarda kocaman bir hayat var alabildiğine.. Zaman , düzen ve şartlar her ne kadar gittikçe zorlaşıyor olsa da çocukları uzak tutun onlardan.. Birlikte toprak eşele yın çamur olun, Birlikte ağaçlara çıkın, Birlikte yağmurda ıslanin Birlikte keşifler yapin.. Birlikte hayata direnç sağlayın.. Çok özel onlar yarın in bizleri olacak lar.. Herkese kucak dolusu sevgiler.. ♥♡♥♥♥
#mutfaktanlezzetler #mutfakgram #grammutfak #gramkahvalti #nature #doğa #yemekrium #yemek #yemektakip #lezzetli_tariflerle #lezzetlerim #paylaş #yummy #delicious #foodgasm #foodporn #fruit #light #fit #fitfood #fitness #sahanelezzetler #breakfast #green #mersin #dut #paylasim_platformu
Read more
Loading...