Loading Content...

Ayağım kırıldı bakım

Loading...


Unique profiles
83
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tuscany, Jaipur, Rajasthan, Datça, Mugla
Average media age
685.9 days
to ratio
8.1
1️⃣ sene: Canımmm, oh be aynı evdeyiz! Oh be onca şeyden sonra evlenebildik. Hep sarılarak uyuyalım. ...
Media Removed
1️⃣ sene: Canımmm, oh be aynı evdeyiz! Oh be onca şeyden sonra evlenebildik. Hep sarılarak uyuyalım. 2️⃣ sene: Evdeki işleri paylaşalım. Ütü yapmam, biliyorsun. Beni annen sandın herhalde. Yetişemiyorum ki bir şeye. 3️⃣ sene: Hadi artık çocuk yapalım. Sen de büyü biraz! 4️⃣ sene: Zaten ... 1️⃣ sene: Canımmm, oh be aynı evdeyiz! Oh be onca şeyden sonra evlenebildik. Hep sarılarak uyuyalım.
2️⃣ sene: Evdeki işleri paylaşalım. Ütü yapmam, biliyorsun. Beni annen sandın herhalde. Yetişemiyorum ki bir şeye.
3️⃣ sene: Hadi artık çocuk yapalım. Sen de büyü biraz! 4️⃣ sene: Zaten baba olmak ne kolay, bak öyle uzaktan uzaktan, git arkadaşlarınla takıl. Baba olmak ne ki?
5️⃣ sene: Sen işe gidiyorsun, evdeyim evde. İnsan azıcık karısına destek olur. Kariyer bitti tamam da bir anlamaya çalış! Komşu adamdan farkın yok aaaaaa!
6️⃣ sene: Tamam, bakıcı buluyoruz, ben çalışıyorum. Olmayacak.
7️⃣ sene: Hayır, kimseye bırakamam evladımı. Ne demek “Tek çalışan anne sen misin?” Kimse beni ilgilendirmiyor bizden başka! Evladımızdan söz ediyoruz farkında mısın?
8️⃣ sene: Aaa azıcık annemlere gideceğim kızı alıp. Yok ya, olmuyor. Bu mu evlilik?
9️⃣ sene: Ya terapiste gideriz ya evden gideriz. Beraber yapamıyoruz, sevgi her şeye yetmiyor demek ki! Ya çözmeye çalışırız ya pes ederiz!
1️⃣0️⃣ sene: Hâlâ yaptığım işe inanmıyorsun. Yahu ben neden sana bu kadar aşık oldum. Salak mıyım neyim? Ne bu sabit, değişmeyen bakış açısı?
1️⃣1️⃣ sene: Alt tarafı ayağım kırıldı, benden çok dırdırlandın. Kurdeşen döktün bir de üstüne. Yok, ayağımın kırılma lüksü de yok.
1️⃣2️⃣ sene: Seni sen olduğun, bütün bu süreçlerden beraber geçtiğimiz, beraber büyüdüğümüz, beraber değiştiğimiz için çok seviyorum. Hep böyle kal... 🙏❤️😍
1️⃣3️⃣ sene: Pek yakında, sinemalarda 😂🙈😎
#bendeğilhormonlarımyaptı #kocamhalasevgilimmi #12seneikikitapta 💙🦋💙🦋💙🦋 #24Haziran2006 #devamıacepnerede Okuyanlar okumayanlara söylemesin 🤫
Read more
Loading...
 #Repost @hipder with @get_repost ・・・ Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk ...
Media Removed
#Repost @hipder with @get_repost ・・・ Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların ... #Repost @hipder with @get_repost
・・・
Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın kokusunu almış, yerini göstermişti…
Kurtarma çalışmaları uzadı…
Küçük Hatıra'ya hemen su vermek gerekiyordu, ancak ulaşılması zordu…
Köpek Manş, dar deliklerden süzülerek boynuna asılı şişe ile Hatıra'ya su taşıdı…
Yıkıntıların içinden her çıkışında, kuyruğunu sallıyordu…
Hatıra, tam 82 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılabildi…

Ve aradan bir yıl geçmişti, Macar kurtarma ekibi yıldönümü nedeniyle Türkiye'ye geldi… Doğruca İzmit'in Bekirpaşa Beldesi'ne koştular… Kurtardıkları küçük Hatıra'yı aradılar…
Hatıra, atkuyruğu sarı saçları, renkli gözleri, sevimli yüzüyle oradaydı… Onu kucaklayıp, çok mutlu olduklarını söylediler…
Ve birisi daha orada, on adım uzakta ağzında bir demet çiçekle bekliyordu..
Manş…
Komut verilince çiçekleri götürüp Hatıra'ya verecekti,,,
Ama ağzındaki çiçeğin anlamını bilmediği için, komutu alır almaz çiçeği savurduğu gibi Hatıra'nın üzerine atladı, sarmaş dolaş oldular… Macar ekibin başı Laszit Lehoczki ağlamaya başlamıştı…
*
(O depremde çoğu çocuk, 37 kişiyi köpekler kurtardı…)
*
Türkiye günlerdir Sapanca'da dört ayağı kesilip ormana atılan küçük kara gözlü bir köpek yavrusunu konuşuyor…
O kara gözlerini insanlar unutamadılar…
*
Gelişmiş ülkelerde her evde bir kedi, bir köpek, bir kuş, kısaca insan dışında bir canlı vardır…
Gelişmemiş toplumlara bir bakın; tümünde hayvanlar yasaklıdır… Bir başka canlıyı sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, başka insanlara hiç mi hiç acımazlar…
*
Bugün seçim var…
Oy kullanırken “tüm canlıların sorumluluğunu taşıyan insan” olarak, onları da düşünün…
Sandığa doğru giderken, bir küçük kara köpek, kulakları ine kalka peşinizden koşacak…

Bekir Coşkun
Read more
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun🇹🇷 bizler Atatürk’ün bakışlarındaki gücü, kararlılığı, vizyonu sadece fotograflarından ve kaydedilmiş nadir videolarından bile alabiliyor ve ruhumuzda hissedebiliyoruz! onun karşısına geçip gözünün içine baktığı ... 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun🇹🇷 bizler Atatürk’ün bakışlarındaki gücü, kararlılığı, vizyonu sadece fotograflarından ve kaydedilmiş nadir videolarından bile alabiliyor ve ruhumuzda hissedebiliyoruz!
onun karşısına geçip gözünün içine baktığı insanları hayal ediyorum.. ya istiklal ya ölüm dediğinde gözlerinden çıkan ateşi merak ediyorum.. ve yine o gözlerdeki şefkati görebiliyorum.. o, savaşmak zaruri olmadığında, istiklal mücadelesi kazanıldığında “yurtta sulh cihanda sulh” demiş bir liderdi!
belki de dünya tarihindeki en büyük komutan, strateji uzmanı ve savaşçı olan Atatürk’ü diğerlerinden ayıran en büyük özelliği buydu.. o özgürlük ve barış için savaştı!
o sadece savaş kazanmadı, o toplumu kazandı,
o örnek insandı,
o çok kimsenin istediği ama hiç kimsenin cesaret edemediklerini yapandı!
o bazı kimselerin korkutarak da kazanabilecekleri saygıyı, felsefesiyle ve duruşuyla kazanandı!
o bulunduğu konuma erişmiş pek az liderin başarabildiği şeyi yaptı!
Bir milletin sevgisini kazandı! Ulu önderimizi saygıyla ve minnetle anıyorum! Ona inanan ve bugünlerimizi borçlu olduğumuz tüm kahramanlara şükranlarımı sunuyorum🙏🏻
Her senenin bir 19 Mayıs’ı vardır ve bu bayramımız, özgürlüğümüze kast edecek tüm düşmanlara da bir hatırlatmadır..! 🇹🇷
Bu güzel video için;
Fenerbahçe Spor Kulübüne, sayın başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizle💙💛🇹🇷
#yaşamustafakemalpaşayaşa
Read more
. Dün izlediğimden beri nasıl yorumlarım diye düşündüğüm Erdem Şenocak'ın sahnelediği Tehlikeli ...
Media Removed
. Dün izlediğimden beri nasıl yorumlarım diye düşündüğüm Erdem Şenocak'ın sahnelediği Tehlikeli Oyunlar'ın etkisindeyim hala. Hikmet'e can vermek, onu bir ses, bir yüz ve bir tavırla dünyaya indirmek büyük sorumluluk. Hele ki Hikmet karakterini alabildiğine romantikleştiren ... .
Dün izlediğimden beri nasıl yorumlarım diye düşündüğüm Erdem Şenocak'ın sahnelediği Tehlikeli Oyunlar'ın etkisindeyim hala.
Hikmet'e can vermek, onu bir ses, bir yüz ve bir tavırla dünyaya indirmek büyük sorumluluk. Hele ki Hikmet karakterini alabildiğine romantikleştiren biz takıntılı Oğuz Atay hayranlarının karşısında.
Kendi Hikmetinizi bulamasanız dahi sahnedeki adamın Hikmet'i, Oğuz Atay'ı ve üç katlı ahşap evi anlamaya en çok yaklaşanlardan biri olduğunu hayranlıkla gözlemleyeceksiniz. İki eli ve iki ayağıyla size dört kişilik bir masa kuracak ve sahnede tek bir adam değil, 5 kişi göreceksiniz bir anda. Her hali, her tavrı ve her biri ayrı bakış açılarıyla..
Ne söylenebilir daha inanın bilemiyorum. Sahneler boyunca o kadar çok ağladım ve güldüm ki, Oğuz Atay'ın o eşsiz, dengeyi sağlayan kara mizahını bütün bedenimde hissettim. Sadece çok gülmekten biraz rahatsız oldum, o da benim melankolimden olsa gerek. Biraz daha karanlık görmek istedim. Belki de yeterince karanlıktı ama ben gülmeye devam ettim, bilmiyorum.
Eğer yapabilirsem 16 Marttaki gösterime gitmek istiyorum. Bu iz bırakan oyunculuğu tekrar görmek ve kendi dünyama dalıp da kaçırmış olabileceğim tüm detaylarını yakalamak için.
Eğer Hikmet'i anlamakta "Albayım" tavrının ötesine biraz olsun geçebildiyseniz bu ne yazık ki sadece 140 dakika süren oyunu mutlaka görmelisiniz. Şu an biletleri satışta olan üç gösteri daha var, devamı var mı bilmiyorum.
Ve eğer Oğuz Atay'ı kalbinizde benim kadar özel bir yere koyduysanız Erdem Şenocak'a yürekten bir teşekkürü borç bileceksiniz.

Bu arada Erdem Şenocak bir röportajında Tutunamayanları da böyle bir oyun haline getirmenin ilgisini çektiğini söylemişti. Kesinlikle o günü bekleyeceğim!
.
#erdemşenocak #oğuzatay #tehlikelioyunlar #sahnepulcherie
Read more
elindeki küçük ahşap oyuncağı gösterdi yanıma yaklaşarak....”anne, sence buna benzer bir oyuncak ...
Media Removed
elindeki küçük ahşap oyuncağı gösterdi yanıma yaklaşarak....”anne, sence buna benzer bir oyuncak yapabilir miyim?”.... nasıl da heyecanlıydı bu soruyu sorarken. ahşaptan yapılmış çocuk figürüne baktım bir süre, kolay değil diye geçirdim içimden. sonra da, “çok çalışırsan benzetebilirsin ... elindeki küçük ahşap oyuncağı gösterdi yanıma yaklaşarak....”anne, sence buna benzer bir oyuncak yapabilir miyim?”.... nasıl da heyecanlıydı bu soruyu sorarken. ahşaptan yapılmış çocuk figürüne baktım bir süre, kolay değil diye geçirdim içimden. sonra da, “çok çalışırsan benzetebilirsin sanırım” diye cevap verdim. lakin evde hali hazırda kullanabileceği yumuşak bir kereste parçası yoktu, üstelik bu işe uygun çakısını da bulamamıştık. gel biz bu projeyi erteleyelim diyecektim ki o koşturmaya başlamıştı bile. bahçeden bir dal parçası bulmuş, babasından da bir bıçak istemiş, kapı önünde merdivenlere oturmuş, ve yontmaya başlamıştı göz açıp kapayana kadar. uzun süre uğramadım yanına, belki bir saati geçti. bir ara odalarda aradım, ses vermedi. henüz eve girmediğini farkettim. hala kapı önünde oturuyormuş. hava oldukça soğuk olduğu için hadi kızım artık yeter, çok üşüdün diyecektim ki baktım elinde bıçağıyla yontmaya devam ediyor. kendini öyle kaptırmıştı ki...usulca ayrıldım yanından.
...
o çalışa dursun, ben de düşüncelere daldım. o soğuk günde, eli ayağı belki de buz kesmişken, sıradan bir bıçakla o dal parçasına şekil vermeye çalışırken ne hissediyordu acaba? zihninde neler vardı? ileride büyüdüğünde o minik oyuncağa bakıp ellerinin nasıl üşüdüğünü, ya da bıçağın parmaklarında bıraktığı izin acısını hissedebilecek miydi? ya da etrafında uçuşan kuşların sesini ya da zamanın nasıl durduğunu hatırlayabilecek miydi? o an’a geri döndüğünde gözleri buğulanacak mıydı, ya da gözleri ışıldayarak gülümseyecek miydi?. belki de çocukluğuna sımsıkı sarılıp, “seni çok sevdim” diyecekti... ...
ileride gün olur da sakladıklarım kutusundan çıkarsa bu minik oyuncak, peki ben ne hissedecektim?... #okulsuzluk #dokuzyaş
Read more
 #Repost @birthdaymiracle with @get_repost ・・・ BEBEKLERDE DİŞ BAKIMI: Dişler çıkıyor. O ...
Media Removed
#Repost @birthdaymiracle with @get_repost ・・・ BEBEKLERDE DİŞ BAKIMI: Dişler çıkıyor. O yüzden biraz bu konuya değinmek istiyorum. DOĞUMDAN İTİBAREN: Bebeklerde doğumdan itibaren damak temizliğinin yapılması gerekiyor. Bunu sadece içme suyuna batırılmış temiz bir tülbentle ... #Repost @birthdaymiracle with @get_repost
・・・
BEBEKLERDE DİŞ BAKIMI:

Dişler çıkıyor. O yüzden biraz bu konuya değinmek istiyorum. DOĞUMDAN İTİBAREN:
Bebeklerde doğumdan itibaren damak temizliğinin yapılması gerekiyor. Bunu sadece içme suyuna batırılmış temiz bir tülbentle yapabilirsiniz.
İLK DİŞTEN SONRA: Bebeğinizde ilk diş çıktıktan sonra artık diş macunu ile temizliğe başlamak gerekiyor. İlk etapta parmağınıza geçebilen silikon temizleyiciler iyi iş görüyor.

1 YAŞ SONRASI: 1.yaştan sonra yavaş yavaş fırçaya geçiş yapmak iyi olacaktır. Fırçanızın yumuşak uçlu, organik veya doğal materyallerden olması iyi olacaktır. Bu işlemi her seferinde macunla ve yine siz gerçekleştirmelisiniz.
2-5YAŞ ARASI: Artık kendi fırçalamak isteyebilir. Bunu fırçayla yapması çok kolay olmayabilir. Doğru ve pratik diş temizliği için damak şeklindeki silikon temizleyicilerden yararlanabilir veya yine fırçayla devam edebilirsiniz. Yine diş macunu kullanmak şartıyla tabi.

DİŞ MACUNU: Organik ve yutulabilir olması gerekmektedir. Açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza etmeniz gerecektir. Açıldıktan sonraki kullanma sürelerine dikkat edin.
#bebeklerdedişbakımı #diş #diştemizliği #bebeklerdediş #dişçıkarma #dişmacunu #dişfırçası #jacknjill #rocs #ecokids #healthyteeth #organikyaşam #organik #doğalanne #dişlerinitemizle #brushyourteeth #temizdişler #cleanteeth
Read more
Loading...
Aslinda icimden hic tarif paylasmak gelmiyor son gunlerde <span class="emoji emoji1f614"></span> Niye diye sorun bi hele <span class="emoji emoji1f629"></span> Onca emek ...
Media Removed
Aslinda icimden hic tarif paylasmak gelmiyor son gunlerde Niye diye sorun bi hele Onca emek ile , tarif icin gorsel hazirliyorum,,, oturup saatlerce detaylica tarif yazıyorum ... TEK ARZUM , MİNİCİK BİR BEĞENİ , KÜÇÜCÜK TE OLSA BİR YORUM , BİR EMOJİ Kocaman bir aile olduk biz burada ... Aslinda icimden hic tarif paylasmak gelmiyor son gunlerde 😔
Niye diye sorun bi hele 😩
Onca emek ile , tarif icin gorsel hazirliyorum,,, oturup saatlerce detaylica tarif yazıyorum ... TEK ARZUM , MİNİCİK BİR BEĞENİ , KÜÇÜCÜK TE OLSA BİR YORUM , BİR EMOJİ 😊 Kocaman bir aile olduk biz burada 😊 azıcık sesinizi varliginizi hissetmek istiyorum 💟💟💟 Bunu bana çok görmeyin olur mu 😊💕✋✋✋💕💕 TURUNC RECELİMİZİN yapim asamalarini merak edenler için paylaşmak istedim 😊(GORSELLERI KAYDIRIN AŞAMALAR ICIN)
Bir çok kişi "Turunç bulamıyoruz, portakal ile olur mu" diye sormuş,
Aynı işlem aşamalarını uygulayarak portakal kabuğu ile de olur diye düşünüyorum 😊
En azından yarim ölçü deneyebilirsiniz.
Malzemeniz ziyan olsun istemem 😊💕✋👍 Tarifi ekliyorum birazdan...🎈
MALZEMELER

12 -13 adet büyük boy turunc
1 kg toz şeker
Yarım limon
1 kac parca limon tuzu
Su

HAZIRLANIŞI

1🍊 Öncelikle gorselde ki sıralamayi takip ediyoruz.yikadigimiz turunclarin dışını çok derine inmeden yüzeysel olarak rendenin ince tarafı ile trasliyoruz. 🍊 ikinci aşama turunclarin kabuğunu dilim dilim çıkarıp iç kısmından ayırıyoruz ve iç kısmının kaba olan kısmını düzgün sarıldım diye çok az alıyoruz. 1 adet turuncun kabuğunu 8 eşit parçaya böluyoruz.(gorsele bakiniz) 🍊 üçüncü aşama da bir yorgan ignesi ve pamuklu ip hazir ediyoruz yanimiza.turunclari bir ucundan baslayip rulo şeklinde sıkıca kivirip iğne ile ipliğe diziyoruz. ( gorsele bakınız)
Rulo hâlinde ipe dizdigimiz turunclari iki şekilde hazirlayabilirsiniz. 1. Benim gibi aceleden olsun isterseniz ki bu hali daha pratik bana göre,, turunclari arka arkaya kaynar su ilavesi olmak şartı ile acısı çıkana kadar 5- 6 defa kaynatıyoruz. Şöyle ki kaynama aşamasında 10 dakika kaynatıyoruz ve suyunu boşaltıp yeniden (( bu cok onemli ))kaynamis şu ekliyoruz.bu işleme turunc tatlanana kadar dewam ediyoruz.
Bir başka alternatif de şöyle ; turunclari bir kez kaynatıp suyunu suzuyoruz ve 2 - 3 gun 8 saatte bir suyunu suzuyoruz ve yeniden suya basiyoruz . bu asamada uzerine bir ağırlık koyun ki tüm turunclar suya gömülsun. (Dışarıda kalan turunc erir, bilginize) TARIFIN DEVAMI YORUMDA⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Read more
 #Repost @iskinmogolalci with @get_repost ・・・ Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli ...
Media Removed
#Repost @iskinmogolalci with @get_repost ・・・ Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… ... #Repost @iskinmogolalci with @get_repost
・・・
Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın kokusunu almış, yerini göstermişti…
Kurtarma çalışmaları uzadı…
Küçük Hatıra'ya hemen su vermek gerekiyordu, ancak ulaşılması zordu…
Köpek Manş, dar deliklerden süzülerek boynuna asılı şişe ile Hatıra'ya su taşıdı…
Yıkıntıların içinden her çıkışında, kuyruğunu sallıyordu…
Hatıra, tam 82 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılabildi…
Ve aradan bir yıl geçmişti, Macar kurtarma ekibi yıldönümü nedeniyle Türkiye'ye geldi… Doğruca İzmit'in Bekirpaşa Beldesi'ne koştular… Kurtardıkları küçük Hatıra'yı aradılar…
Hatıra, atkuyruğu sarı saçları, renkli gözleri, sevimli yüzüyle oradaydı… Onu kucaklayıp, çok mutlu olduklarını söylediler…
Ve birisi daha orada, on adım uzakta ağzında bir demet çiçekle bekliyordu..
Manş…
Komut verilince çiçekleri götürüp Hatıra'ya verecekti,,,
Ama ağzındaki çiçeğin anlamını bilmediği için, komutu alır almaz çiçeği savurduğu gibi Hatıra'nın üzerine atladı, sarmaş dolaş oldular… Macar ekibin başı Laszit Lehoczki ağlamaya başlamıştı…
(O depremde çoğu çocuk, 37 kişiyi köpekler kurtardı…)
Türkiye günlerdir Sapanca'da dört ayağı kesilip ormana atılan küçük kara gözlü bir köpek yavrusunu konuşuyor…
O kara gözlerini insanlar unutamadılar…
Gelişmiş ülkelerde her evde bir kedi, bir köpek, bir kuş, kısaca insan dışında bir canlı vardır…
Gelişmemiş toplumlara bir bakın; tümünde hayvanlar yasaklıdır… Bir başka canlıyı sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, başka insanlara hiç mi hiç acımazlar…
Bugün seçim var…
Oy kullanırken “tüm canlıların sorumluluğunu taşıyan insan” olarak, onları da düşünün…
Sandığa doğru giderken, bir küçük kara köpek, kulakları ine kalka peşinizden koşacak… Bekir Coşkun
Read more
Loading...
 #Repost @birpatidesenver with @get_repost ・・・ Regrann from @hipder - Büyük depremde yıkılan ...
Media Removed
#Repost @birpatidesenver with @get_repost ・・・ Regrann from @hipder - Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar ... #Repost @birpatidesenver with @get_repost
・・・
Regrann from @hipder - Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın kokusunu almış, yerini göstermişti…
Kurtarma çalışmaları uzadı…
Küçük Hatıra'ya hemen su vermek gerekiyordu, ancak ulaşılması zordu…
Köpek Manş, dar deliklerden süzülerek boynuna asılı şişe ile Hatıra'ya su taşıdı…
Yıkıntıların içinden her çıkışında, kuyruğunu sallıyordu…
Hatıra, tam 82 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılabildi…

Ve aradan bir yıl geçmişti, Macar kurtarma ekibi yıldönümü nedeniyle Türkiye'ye geldi… Doğruca İzmit'in Bekirpaşa Beldesi'ne koştular… Kurtardıkları küçük Hatıra'yı aradılar…
Hatıra, atkuyruğu sarı saçları, renkli gözleri, sevimli yüzüyle oradaydı… Onu kucaklayıp, çok mutlu olduklarını söylediler…
Ve birisi daha orada, on adım uzakta ağzında bir demet çiçekle bekliyordu..
Manş…
Komut verilince çiçekleri götürüp Hatıra'ya verecekti,,,
Ama ağzındaki çiçeğin anlamını bilmediği için, komutu alır almaz çiçeği savurduğu gibi Hatıra'nın üzerine atladı, sarmaş dolaş oldular… Macar ekibin başı Laszit Lehoczki ağlamaya başlamıştı…
*
(O depremde çoğu çocuk, 37 kişiyi köpekler kurtardı…)
*
Türkiye günlerdir Sapanca'da dört ayağı kesilip ormana atılan küçük kara gözlü bir köpek yavrusunu konuşuyor…
O kara gözlerini insanlar unutamadılar…
*
Gelişmiş ülkelerde her evde bir kedi, bir köpek, bir kuş, kısaca insan dışında bir canlı vardır…
Gelişmemiş toplumlara bir bakın; tümünde hayvanlar yasaklıdır… Bir başka canlıyı sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, başka insanlara hiç mi hiç acımazlar…
*
Bugün seçim var…
Oy kullanırken “tüm canlıların sorumluluğunu taşıyan insan” olarak, onları da düşünün…
Sandığa doğru giderken, bir küçük kara köpek, kulakları ine kalka peşinizden koşacak…

Bekir Coşkun - #regrann
Read more
Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa ...
Media Removed
Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın ... Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın kokusunu almış, yerini göstermişti…
Kurtarma çalışmaları uzadı…
Küçük Hatıra'ya hemen su vermek gerekiyordu, ancak ulaşılması zordu…
Köpek Manş, dar deliklerden süzülerek boynuna asılı şişe ile Hatıra'ya su taşıdı…
Yıkıntıların içinden her çıkışında, kuyruğunu sallıyordu…
Hatıra, tam 82 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılabildi…

Ve aradan bir yıl geçmişti, Macar kurtarma ekibi yıldönümü nedeniyle Türkiye'ye geldi… Doğruca İzmit'in Bekirpaşa Beldesi'ne koştular… Kurtardıkları küçük Hatıra'yı aradılar…
Hatıra, atkuyruğu sarı saçları, renkli gözleri, sevimli yüzüyle oradaydı… Onu kucaklayıp, çok mutlu olduklarını söylediler…
Ve birisi daha orada, on adım uzakta ağzında bir demet çiçekle bekliyordu..
Manş…
Komut verilince çiçekleri götürüp Hatıra'ya verecekti,,,
Ama ağzındaki çiçeğin anlamını bilmediği için, komutu alır almaz çiçeği savurduğu gibi Hatıra'nın üzerine atladı, sarmaş dolaş oldular… Macar ekibin başı Laszit Lehoczki ağlamaya başlamıştı… (O depremde çoğu çocuk, 37 kişiyi köpekler kurtardı…) Türkiye günlerdir Sapanca'da dört ayağı kesilip ormana atılan küçük kara gözlü bir köpek yavrusunu konuşuyor…
O kara gözlerini insanlar unutamadılar…

Gelişmiş ülkelerde her evde bir kedi, bir köpek, bir kuş, kısaca insan dışında bir canlı vardır…
Gelişmemiş toplumlara bir bakın; tümünde hayvanlar yasaklıdır… Bir başka canlıyı sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, başka insanlara hiç mi hiç acımazlar…

Bugün seçim var…
Oy kullanırken “tüm canlıların sorumluluğunu taşıyan insan” olarak, onları da düşünün…
Sandığa doğru giderken, bir küçük kara köpek, kulakları ine kalka peşinizden koşacak…
Read more
Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa ...
Media Removed
Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın ... Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın kokusunu almış, yerini göstermişti…
Kurtarma çalışmaları uzadı…
Küçük Hatıra'ya hemen su vermek gerekiyordu, ancak ulaşılması zordu…
Köpek Manş, dar deliklerden süzülerek boynuna asılı şişe ile Hatıra'ya su taşıdı…
Yıkıntıların içinden her çıkışında, kuyruğunu sallıyordu…
Hatıra, tam 82 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılabildi…
Ve aradan bir yıl geçmişti, Macar kurtarma ekibi yıldönümü nedeniyle Türkiye'ye geldi… Doğruca İzmit'in Bekirpaşa Beldesi'ne koştular… Kurtardıkları küçük Hatıra'yı aradılar…
Hatıra, atkuyruğu sarı saçları, renkli gözleri, sevimli yüzüyle oradaydı… Onu kucaklayıp, çok mutlu olduklarını söylediler…
Ve birisi daha orada, on adım uzakta ağzında bir demet çiçekle bekliyordu..
Manş…
Komut verilince çiçekleri götürüp Hatıra'ya verecekti,,,
Ama ağzındaki çiçeğin anlamını bilmediği için, komutu alır almaz çiçeği savurduğu gibi Hatıra'nın üzerine atladı, sarmaş dolaş oldular… Macar ekibin başı Laszit Lehoczki ağlamaya başlamıştı…
(O depremde çoğu çocuk, 37 kişiyi köpekler kurtardı…)
Türkiye günlerdir Sapanca'da dört ayağı kesilip ormana atılan küçük kara gözlü bir köpek yavrusunu konuşuyor…
O kara gözlerini insanlar unutamadılar…
Gelişmiş ülkelerde her evde bir kedi, bir köpek, bir kuş, kısaca insan dışında bir canlı vardır…
Gelişmemiş toplumlara bir bakın; tümünde hayvanlar yasaklıdır… Bir başka canlıyı sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, başka insanlara hiç mi hiç acımazlar…
Bugün seçim var…
Oy kullanırken “tüm canlıların sorumluluğunu taşıyan insan” olarak, onları da düşünün…
Sandığa doğru giderken, bir küçük kara köpek, kulakları ine kalka peşinizden koşacak… Bekir Coşkun
Read more
<span class="emoji emoji2600"></span>️🌤️<span class="emoji emoji26c5"></span>🌥️ Artık benim de bloggerlar gibi profilimde ağaç, çiçek, böcek, kedi (pardon onu zaten yapıyodum) ...
Media Removed
️🌤️🌥️ Artık benim de bloggerlar gibi profilimde ağaç, çiçek, böcek, kedi (pardon onu zaten yapıyodum) çizgili sırtlan, sunset ve deniz üstünde fener, bir yanar bir söner gibi temalardan herhangi birinin yer aldığı bir fotoğraf paylaşma zamanım gelmişti. Maalesef kişisel gelişim ... ☀️🌤️⛅🌥️ Artık benim de bloggerlar gibi profilimde ağaç, çiçek, böcek, kedi (pardon onu zaten yapıyodum) çizgili sırtlan, sunset ve deniz üstünde fener, bir yanar bir söner gibi temalardan herhangi birinin yer aldığı bir fotoğraf paylaşma zamanım gelmişti. Maalesef kişisel gelişim için "hadi kalk ayağa, zıpla, yanındakine sarılllasdgdvdbjf" gibi bir olumlamayla mesaj veremeyebilirim ama Haliç fotoğrafına Nazım Hikmet'ten bir Haliç şiiri ekleme cesaretini gösterebilirim.
Ayrıca bu şiiri, sonlara doğru çığırından çıkarak seslendiren canım Cem Karaca'nın sesinden dinlemek isterseniz bio'mdaki linkten ulaşamazsınız çünkü koymadım.

Hep Kahır;
"Dur! bırak, kalsın, açma televizyonu
Bana İstanbul’u anlat nasıldı?
Şehirlerin şehrini anlat nasıldı?
Beyoğlu sırtlarından yasak gözlerinle bakıp
Köprüler, Sarayburnu, minareler ve Haliç’e
Deyiverdin mi bir merhaba, gizlice

İnsanlar gülüyordu de
Trende, vapurda, otobüste
Yalan da olsa hoşuma gidiyor, söyle.
Hep kahır, hep kahır, hep kahır
Bıktım be…" #istanbul #haliç #sunset 😂
Read more
Loading...
Bu pozda ödü patlamış bir şekilde karşıdan gelen komşuya kilitlenmiş bakıyor. Dışarı çıkardığım ...
Media Removed
Bu pozda ödü patlamış bir şekilde karşıdan gelen komşuya kilitlenmiş bakıyor. Dışarı çıkardığım ilk gün bahçede kimsecikler yoktu, içeri zor soktuk. İkinci gün komşular bahçe keyfi yapıyordu ve yabancıları görünce öyle ödü koptu ki bir ağacın dibine sindi ve hiç kıpırdamadı, kendini ... Bu pozda ödü patlamış bir şekilde karşıdan gelen komşuya kilitlenmiş bakıyor.
Dışarı çıkardığım ilk gün bahçede kimsecikler yoktu, içeri zor soktuk.
İkinci gün komşular bahçe keyfi yapıyordu ve yabancıları görünce öyle ödü koptu ki bir ağacın dibine sindi ve hiç kıpırdamadı, kendini eve zor attı.
Üçüncü gün insanları gözlemleyip ödü kopa kopa yine ufaktan etrafı keşfetmeye başladı.
Hem korktu, hem merakla yeni maceralara yelken açtı. Gün geçtikçe korkusu daha az ayağına dolanacak.
Canının yanmasına karşı direnç geliştirecek. Daha önce deneyimlemediği olumsuz duygulardan kaçmak yerine her ne yaşıyorsa içinde kalarak zor duygularla baş edebilme antremanı yapacak.
🌻
Kendini korumak için geliştirilen baş etme mekanizmaları tüm canlılarda aynı; kaç,teslim ol, savaş.
Yeri geldiğinde ve uygun şekilde kullanıldığında hayat kurtaran bu mekanizmalar ortada tehdit yokken kullanıldığında yakın ilişki kurmamızın, hayatın tadına varmamızın engeli olabilir.
Çözüm? İyi acı ve kötü acı ayrımı ile başlamak.
Konu ilginizi çektiyse bir sonraki gönderide detaylandırabilirim 🙏🏻🌻
Read more
Bir süre ara versemde sevgili sayfa dostlarım biliyorsunuz aklımda hep sizlere karşı olan sorumluluklarım var. Yaylada imkanlarım ve zamanım el verdiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum. Dün Alanya merkeze olmama rağmen işlerim ve çok sevdiğim yayla komşumun annesi Ayşe teyzemizi ... Bir süre ara versemde sevgili sayfa dostlarım biliyorsunuz aklımda hep sizlere karşı olan sorumluluklarım var. Yaylada imkanlarım ve zamanım el verdiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum. Dün Alanya merkeze olmama rağmen işlerim ve çok sevdiğim yayla komşumun annesi Ayşe teyzemizi kaybedince köye gitmemiz gerekti . Rabbim nur içinde yatırsın .
Beni yalnız bırakmadığınız ve sayfama uğradığınız için teşekkür ederim. Bende sizlere gece netim biraz daha iyi olunca uğramaya çalışıyorum. ❤🙏
Elim ayağım hiç bir işe hevesle uzanmasada sizlere hoşgeldiniz demek ve perşembenin gelişi çarşambadan bellidir diyerek fırsat bulmuşken #tbt vişne suyumu paylaşmak istedim
Çok şükür bin şükür rabbimize. Aynaya bakıp bugün yine çok mükemmelim demeyi unutmayalım kendimize😍06.07.2017
Minik kalpler bırakır arkadaşlarınızı etiketlerseniz sevinirim.❤❤ Dün Vişne suyumu hazırladım arkadaşlar 3 gün güneşlenecek ve sunum fotoğrafı ile paylaşacağım inşallah.
Videoda ayrıntılı anlatmaya çalıştığım gibi kısaca söz edeyim.
3 kğ kadar vişneyi🍒 ayıklamadan yıkadım ve süzüldü. Saplarını , çürüklerini aldım. 🍒
Pişirme tencereme boşaltıp üzerine 1 çay bardağı su döktüm. Kaynara çıkınca sulanmaya başladı 5 dk. sonra ocağı kapadım.
İnce delikli kevgirin altına derin tencereyi koyup kaynayan vişneyi döktüm. Posasına çok az kaşıkla bastırdım. *****Fazla posasının suya geçmesini istemiyorum bu durumda suyu bulanık oluyor . Posayı ayrıca kullanacağım. *****
Alta akan suya 5 su bardağı toz şekeri boşaltıp tekrar ocağa aldım. Toz şeker eriyene kadar karıştırarak orta ateşde kaynadı. Başından ayrılmadan üzerinde oluşan köpüğü aldım.
10 dk. Sonra ocağı kapadım. Üzerine tülbent örterek güneşe bıraktım. 🍒🍒🍒🍒🍒
Hoş-ça ve Dost kalın.🤗
@nursevincelezzetler .
.
#vişne #şurub #meyvasuyu #mevsiminde #yaylalar #nursevincelezzetler #food #hopefuldayy
Read more
Hep bir kaçıştır aslında. Ölüm hep uzak tutulur. Adı anıldığında "aman evlerden ırak" denir. Halkın ...
Media Removed
Hep bir kaçıştır aslında. Ölüm hep uzak tutulur. Adı anıldığında "aman evlerden ırak" denir. Halkın tanıdığı ünlü biri ölmüşse, cenazesinde siyahlara bürünmüş, sıranın kendisine geldiğini farkeden ama üstüne hiç kondurmayan birisi "son şakasını yaptı giderken" der. Oysa ölümün ... Hep bir kaçıştır aslında. Ölüm hep uzak tutulur. Adı anıldığında "aman evlerden ırak" denir. Halkın tanıdığı ünlü biri ölmüşse, cenazesinde siyahlara bürünmüş, sıranın kendisine geldiğini farkeden ama üstüne hiç kondurmayan birisi "son şakasını yaptı giderken" der. Oysa ölümün şakası yoktur. Ölümtüm çıplaklığıyla yalın ve apaçık bir gerçekliktir.
Ve gençse ölen "ölüm ona yakışmadı" diye ağlar yakınları. Oysa tüm hayatı boyunca yakışan tek şey ölümüdür insana.
Şayet aamansız bir hastalığa tutulmuşsa birisi ve bakımı zorlaşmışsa "Allahım iki iyilikten birini ver" diye yakarır çevresindekiler. Allah ile olan irtibatları sadece Allahaısmarladık sözcüğü kadar olanlar. Vefat edince "kurtuldu(k)" diye sevinirler...
Hatta "kırkından sonra azanı teneşir paklar" diyede bir söz vardır literatürümüzde. Kırk yaşını geçip artık bir ayağını çukura sallandırmış ama hâlâ nefsinin esaretinde dünyalık zevklerin peşinde koşanlar için söylenir...
Allah azze ve celle nefsine uyup ölümün vakarını yitiren ahmaklardan etmesin. Aksi halde aleme malamat oluruz hafazanallh...
Read more
Loading...
Zengin bir baba, insanların ne kadar fakir olabileceğini göstermek için oğlunu bir köye götürür. ...
Media Removed
Zengin bir baba, insanların ne kadar fakir olabileceğini göstermek için oğlunu bir köye götürür. Fakir bir aile onları bir gün boyunca özveriyle ağarlar. Yolculuk sonrası baba oğluna sorar. – İnsanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü? – Evet! Gördüm baba. Bizim evde 1 köpeğimiz ... Zengin bir baba, insanların ne kadar fakir olabileceğini göstermek için oğlunu bir köye götürür. Fakir bir aile onları bir gün boyunca özveriyle ağarlar.
Yolculuk sonrası baba oğluna sorar.
– İnsanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü?
– Evet! Gördüm baba. Bizim evde 1 köpeğimiz var, onlarınsa 4.
Bizim bahçenin ortasına kadar uzanan havuzumuz var, onlarınsa sonu olmayan dereleri.
Bizim bahçemizde lambalar var, onların yıldızları.
Bizim görüş alanımız ön avluya kadar, onlarsa bütün ufku görüyorlar.
Ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için teşekkür ederim baba! 🙏🏻👨‍👧——————————————Diyorum ki;
Zenginlik de, fakirlik de bizim hayata bakış açımızda saklıdır.
Belki de yaş aldıkça, doğaya, dinginliğe, sadeliğe kaçma arayışımız, gerçek zenginliğin nerede saklı olduğunu anladığımızdandır.
KEYİFLİ HAFTASONLARI 🌳✨🌲☀️🌴💦🚲⛺️
Read more
Aynalarda gördüğümsün ağladığım güldüğümsün Aynalarda gördüğümsün çözemezler kördüğümsün sen Bilge bir kuş gökyüzünde bak ne diyor son sözünde Yıkılma öyle Haydi kalk ayağa yürü güneşe Siyahımsın beyazımsın alayına isyanımsın Siyahımsın beyazımsın asi ruhum beşiktaşsın ... Aynalarda gördüğümsün ağladığım güldüğümsün
Aynalarda gördüğümsün çözemezler kördüğümsün sen
Bilge bir kuş gökyüzünde bak ne diyor son sözünde
Yıkılma öyle
Haydi kalk ayağa yürü güneşe
Siyahımsın beyazımsın alayına isyanımsın
Siyahımsın beyazımsın asi ruhum beşiktaşsın sen
Karakartal gökyüzünde bak ne diyor son sözünde
Yıkılma öyle
Haydi kalk ayağa yürü güneşe
Read more
Elveda HSBC dile kolay 13 yıl. Veda edemediğim herkesi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum<span class="emoji emoji2764"></span>️ bana kazandırdığın ...
Media Removed
Elveda HSBC dile kolay 13 yıl. Veda edemediğim herkesi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum️ bana kazandırdığın en mükemmel şey eşim ve dostluklar için teşekkür ederim bilmeden kırdıklarım var ise hakkınızı helal edin. Ne istersem ben Mevlâ'dan isterim. Verirse yüceliğidir. Vermezse ... Elveda HSBC dile kolay 13 yıl. Veda edemediğim herkesi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum❤️ bana kazandırdığın en mükemmel şey eşim ve dostluklar için teşekkür ederim 🙏bilmeden kırdıklarım var ise hakkınızı helal edin. Ne istersem ben Mevlâ'dan isterim.
Verirse yüceliğidir. Vermezse İmtihanımdır…
Allah'tan bir şey istersen:
Kapı Açılır, sen Yeterki Vurmayı Bil !...
Ne Zaman dersen bilemem ama,
Açılmaz diye umutsuz olma,
Yeterki O Kapıda Durmayı Bil... İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme!

Rahman: (c.c), “Ben kırık kalplerdeyim” buyurmadı mı?
O halde ne diye üzülürsün ey can?
Gündüz gibi ışıyıp durmak istiyorsan;
Gece gibi kapkaranlık nefsini yak !.. “Derdim var” diyorsun;
Dert insanı Hak’ka götürendir; sen bunu bilmiyorsun.
Sanma ki dert sadece sende var.
Şunu bil ki;
Sendeki derdi nimet sayanlar da var.
Umudunu yıkma; Yusuf'u hatırla.
Dert nerede ise deva oraya gider.
Yoksulluk nerede ise nimet oraya gider
Soru nerede ise cevap oraya verilir.
Gemi nerede ise su oradadır.
Suyu ara, susuzluğu elde et de sular alttan da yerden de fışkırmaya başlasın.
Dünya malı Allah'ın tebessümüdür: ona bak! Ama sarhoş olma... Hakka ulaşmak için yoldur desen kimse inanmaz…
Gönlünde zerre-i miskal şems olmayan
Yanmaz, yanamaz…

Ayağın kırıldı diye üzülme!

Allah senden aldığı ayak yerine belki sana kanat verecek.
Kuyu dibinde kaldın diye üzülme!
Yusuf kuyudan çıktı da Mısır’a sultan oldu, unutma!
İstediğin Bir şey; Olursa Bir Hayır,
Olmazsa Bin Hayır ..Neden çok üzülürsün ki?
Kâinatın en uzak köşesi, senin içinde ufak bir nokta…
Ama sen bunun farkında bile değilsin.
Derdin ne olursa olsun korkma!
Yeter ki umudun ALLAH olsun…
Herkes bir şeye güvenirken;
Senin güvencen de ALLAH olsun.
Read more
Loading...
Dogasever oldugunu iddia eden bir grubun,yaptigi kampin ardindan biraktigi manzara <span class="emoji emoji1f622"></span>@interrailturkiye ...
Media Removed
Dogasever oldugunu iddia eden bir grubun,yaptigi kampin ardindan biraktigi manzara @interrailturkiye #camprailcopunutopla @camprail #camprail #utancrail #Repost @sundusburcu (@get_repost) Geçtiğimiz haftsonu yani 7-8 Ekim'de Mengen Şirinyazı Gölet'inde iki gün süren ... Dogasever oldugunu iddia eden bir grubun,yaptigi kampin ardindan biraktigi manzara 😢@interrailturkiye #camprailcopunutopla @camprail #camprail #utancrail #Repost @sundusburcu (@get_repost)
Geçtiğimiz haftsonu yani 7-8 Ekim'de Mengen Şirinyazı Gölet'inde iki gün süren bir kamp ve -sözde- doğa severler etkinliği düzenlenlendi. Çoğu kampçı arkadaşım dahil oldu. Çokça memleketlim de bu etkinliğe katıldı. Ben bu etkinliğin sonuçlarını tahmin ettiğimden yanıbaşımda olmasına rağmen her sene olduğu gibi bu yıl da katılım sağlamadım. Ama bu etkinliğe muhalefet bir tutum da sergilemedim. Keşke sergileseymişim, bu da burada benim ayıbımdır. Ama bundan sonra bu etkinliğin gerçekleşmemesi, gereken tüm denetimlerin sağlanması için elimden geleni ardıma koymayacağım.
Şimdi... Sayfamı ve paylaşımlarımı takip eden, zamanla ortak birçok güzel paylaşımda bulunduğumuz sevgili doğa sever, kampçı arkadaşlarım. - Ki "gerçek" doğa sever arkadaşlarımın bu konuda desteğini bekliyorum. - Sayfamı takip eden gezi, doğa, kamp bloğu sayfalarının bu paylaşımı repost edip, etiketlemesini rica ediyorum ki daha fazla insana ulaşabilelim.
Burası benim bisiklet gezilerimde, arkadaş toplantılarımızda, piknik etkinliklerimizde çok sık gittiğimiz ve çok sevdiğimiz memleketimin cennet köşelerinden.Sözümona Cuma günü Mengen'e akın eden lafta doğacı kampçı arkadaşlar, siz ziyandan zarardan başka bir şey değilsiniz. Bakın bunun adı insanlık değil, vicdansızlıktır. Memleketini, doğayı, yeşili seven insan bir çekirdek kabuğu atmaya kıyamazken, lafa gelince boyunuzdan büyük kamp çadırlarını taşımaya erinmiyorken birer poşet çöplerinizi elinize alıp şehir merkezi çöplerine atmaya eriniyorsunuz. Bizim yeşil yaşam alanımızı ve diğer orman canlılarının yaşam alanlarını katledip şehirlerinize mutlu mesut fotoğraflarla geri dönüyorsunuz.
Doğacı,kampçı diye geçinip aslında tek amacı sosyal bir takım ortamlara girip,instagrama iki fotoğraf yükleyip etiket reklam yapınca da bir sosyal statü elde ettiğini sanan, vizyonsuz -sözümona- doğa katliamcılarısınız.
Eğitimci kimliğimle şuan tek istediğim şey, memleketteki bütün çocukları toplayıp oraya götürmek ve şunu söylemek:
Bakın çocuklar bunu doğaya yapanlar da insa
Read more
ƏLİYEV ƏSGƏR ƏLƏKBƏR oğlu . Əliyev Əsgər Ələkbər oğlu 8 noyabr 1974-cü ildə Lənkəran rayonunun ...
Media Removed
ƏLİYEV ƏSGƏR ƏLƏKBƏR oğlu . Əliyev Əsgər Ələkbər oğlu 8 noyabr 1974-cü ildə Lənkəran rayonunun Ləy kəndində anadan olub. 1982-ci ildə birinci sinifə gedib, 1989-cu ildə səkkizinci sinifi əla qiymətlərlə bitirib. O, 1990-cı ildən təhsilini Haftoni qəsəbə orta məktəbində davam etdirir. ... ƏLİYEV ƏSGƏR ƏLƏKBƏR oğlu .
Əliyev Əsgər Ələkbər oğlu 8 noyabr 1974-cü ildə Lənkəran rayonunun Ləy kəndində anadan olub. 1982-ci ildə birinci sinifə gedib, 1989-cu ildə səkkizinci sinifi əla qiymətlərlə bitirib. O, 1990-cı ildən təhsilini Haftoni qəsəbə orta məktəbində davam etdirir. 1992-ci ildə orta məktəbi müvəffəqiyyətlə başa vurub, Bakı Ali Ümumqoşun Komandirlər Məktəbinin tank-artilleriya fakultəsinin tələbəsi olur. O, dərslərini həvəslə oxuyur, komandirlərinin tapşırıqlarını sözsüz yerinə yetirirdi. Əsgər Əliyev yüksək döyüş və siyasi hazırlığa malik bir kursant kimi hamının hörmətini qazanmışdı.
.

Təhsilini xarici ölkələrin birində davam etdirərək general olmaq arzusuyla yaşayırdı. Məlum mart hadisələri onun arzusunu ürəyində qoydu.
17 mart 1995-ci ildə bir qrup vəzifə hərisi silahlanaraq hakimiyyəti zorla devirmək üçün dövlət çevrilişinə əl atdı. İqtidar bu qarşıdurmanın sülh yolu ilə nizama salınması üçün danışıqlar aparmağı təklif etdi. Lakin qarşı tərəf bu müdrik çağırışa məhəl qoymadı, nəticədə qan töküldü. Milli Ordunun əsgərləri silahlı dəstənin qarşısını almaq üçün əmr gözləyirdi. Əsgər Əliyev də onların arasında idi. O, son nəfəsinədək dövlətçiliyimizi müdafiə etdi. Ayağından yaralanmasına baxmayaraq, kursant Əsgər Əliyev dörd yaralını güllə yağışı altından çıxarmağa müvəffəq oldu. Axırıncı yaralını xilas etmək istəyərkən ikinci güllə Əsgər Əliyevin cavan ömrünə son qoydu.
.

Subay idi.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 aprel 1995-ci il tarixli 307 saylı fərmanı ilə Əliyev Əsgər Ələkbər oğlu ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adına layiq görülüb.
Ləy kənd qəbristanlığında dəfn edilib.
Lənkəran rayonunda adına park var. Büstü qoyulmuş, xatirə lövhəsi vurulmuşdur. Haftoni qəsəbə orta məktəbində “ Xatirə güşəsi” yaradılıb.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Kulağımda sesin yankılandı Canım sevgilim. İyisin değil mi? Yaz geldi mi soğuk iklimine? Güneş ...
Media Removed
Kulağımda sesin yankılandı Canım sevgilim. İyisin değil mi? Yaz geldi mi soğuk iklimine? Güneş gözlerini alıyor mu senin de? Anlatsana iyi mi halin? Annen nasıl ki acaba? Baban bakıyor mu iyi? Yürüdüğün yollar da taş takılıyor mu ayağına ? Yine çok sık hasta oluyor musun? Burnunu çekiyormusun ... Kulağımda sesin yankılandı Canım sevgilim. İyisin değil mi? Yaz geldi mi soğuk iklimine? Güneş gözlerini alıyor mu senin de? Anlatsana iyi mi halin? Annen nasıl ki acaba? Baban bakıyor mu iyi? Yürüdüğün yollar da taş takılıyor mu ayağına ? Yine çok sık hasta oluyor musun? Burnunu çekiyormusun hala nazlı nazlı?
Verdiğin kilolarını aldın mı sende? Saçına düştü mü ya da aklar iyice? İlaçlarını unuttuğun oluyor mu benim gibi? Peki özlüyor musun ? Beni? Bizi? Sevdiğimiz şarkıları? Sevmediğin bu şehrin keşmekekeşini? Yazsana sende bana ara sıra.. iyimisin desene... Çok bekledim seni.. Bana nasılsın demeni çok bekledim.. Bir nasılsın yazmaya gör yine de... Dökülür biriktirdiğim bütün nasıllarım sana... Yine her gece geç düşüyorum yatağıma... yastığıma koyar koymaz başımı senli düşlerim başlıyor ... Ne kadar az ise yaşadıklarımız o kadar fazla uykusuz bütün gecelerim... Sabaha kadar bir ada da yürüyorum.. bazen seninle yol bitmiyor , yalnızlığımla koşuyorum. Sorsana nasılsın diye? Döküleyim istiyorum bütün nasıllarımı. Senin ağır yüklerin var, varmış öyle demiştin giderken... Sahi bu kadar yükün üstüne neydim ki ben? Yüreğine mi sığamadım? Yoksa yer mi açamadın? Seninle güldüğüm fotoğrafları ayırdım tek tek bu gece... Ve sensiz kahkahalarımı sildim çünkü hepsi sahte... Bana nasılsın deme sen yine de.... Senden giderken ben bütün nasıllarımı da bıraktım... kim sorsa halimi şimdi “O” gelene kadar diyorum sonra susuyorum.. Dönemeyeceğin tıkanıyor boğazıma... bütün heveslerim hıçkırıyor bir anda... Bana nasılsın diye sorma... Sorarsan cevabım bir hıçkırık kadar kısa... “Bütün nasıllarım mısralarım da, okursan eğer bir gün duyarsın bütün nasıllarımı nasıl olsa” 🕊
. .
Canım Sevgilim Sen iyi ol... Ben sessiz bir hıçkırık yokluğuna... 🧡
Read more
YARIN LETNİK <span class="emoji emoji1f60a"></span>Makedonya göçmeni bir anne babanın çocuğu olarak küçüklüğümden beri çok eğlendiğimiz ...
Media Removed
YARIN LETNİK Makedonya göçmeni bir anne babanın çocuğu olarak küçüklüğümden beri çok eğlendiğimiz bir etkinlik.Annem tembihledi yatarken yastık altına ceviz koyasın.Sabah ta kalkar kalkmaz camdan bak ve bir kuş gör ki bütün sene kuş gibi hafif olasın Slavlar tarafından her senenin ... YARIN LETNİK 😊Makedonya göçmeni bir anne babanın çocuğu olarak küçüklüğümden beri çok eğlendiğimiz bir etkinlik.Annem tembihledi yatarken yastık altına ceviz koyasın.Sabah ta kalkar kalkmaz camdan bak ve bir kuş gör ki bütün sene kuş gibi hafif olasın 😍😍😍 Slavlar tarafından her senenin 14 mart ında kutlanılan bahar bayramıdır. dünya uluslarının hemen hemen hepsi baharın gelişini kutlamaktadır. darwin yaklaşımına göre ortak kökenden geldiğimizi, sosyalist yaklaşıma göre halkların kardeşliğini destekler.*oldukça eğlenceli ritüelleri bulunan bir bahar bayramı, bugün içerisinde yapılanların bütün yazın nasıl geçeceğini belirlediğine inanılır. *öncelikle güne uyanırken, ilk görülen canlı önem taşır, bu yüzden yataktan kalkınca direk pencereye gidilir ve aşağılara hiç bakmadan gözler kuşları arar ki, kuş kadar özgür bir yaz geçirebilelim, kuş gibi uçabilelim, kuş görüldüğünde söylenen bir tekerleme de vardır aynı zamanda.
Ti letay ya da leta😂 böyle hatırlıyorum. *sonrasında kemik ve fiziksel sağlamlık simgesi olarak, ince kızılcık dalları gece boyunca durdukları yastıkların altından çıkar ve ev ahalisi birbirlerine bunlarla vurup, kızılcık kadar "kırılmaz" olmalarını diler. *yiyecekler de ritüellerden nasibini alır bugünde, nedenini bilmediğim bir şekilde şekerli mısır günün en önemli yemeği olsa da, yine tatlı dilli olmak için şeker, "hafif yada atik" olmak için fındık tüketilir.

bunlar dışında, evlerin kapılarına çiçek asmak, güzel kokmak için güllerle banyo yapmak, çocuklara hediye yiyecek kuruyemiş torbaları ve madeni para vermek, doğaya çıkabilecek zaman ayırmak ve muhtemelen şu an hatırlayamadığım daha bir çok şekilde gün boyu kutlama devam eder.
Read more
Benim için çok özel olan bugünü bir salata paylaşımıyla sizinle de paylaşayım istedim. En küçük ...
Media Removed
Benim için çok özel olan bugünü bir salata paylaşımıyla sizinle de paylaşayım istedim. En küçük uşağım Hamza bu gün Kur 'an Okulundan mezun oldu. Benim için bakıcı bulamamayla başlayan 4 yıl önceki zorunlu bir serüvendi. Sonrasında bakıcı bulamadigim için şükrettim. Oğlumda gerçekleşen ... Benim için çok özel olan bugünü bir salata paylaşımıyla sizinle de paylaşayım istedim. En küçük uşağım Hamza bu gün Kur 'an Okulundan mezun oldu. Benim için bakıcı bulamamayla başlayan 4 yıl önceki zorunlu bir serüvendi. Sonrasında bakıcı bulamadigim için şükrettim. Oğlumda gerçekleşen iyi hasletler okulun ne derece önemli bir yer olduğunu farkettirdi bana.
Uyumlu, samimi, arkadaş canlısı, merhametli, kendine güvenen, sorumluluk sahibi oldu.
Bu yıl gittiği okulda asıl öğrendiklerini öğrendi. Bu gün de mezuniyetlerini çok duygusal anlar yaşayarak izledim. Allah onları doğrudan ayırmasın. Kapanmayan sevap defterlerimiz olsunlar. Onları sabırla ve merhametle eğiten öğretmenlerini de Allah her iki cihanda utandırmasın.
Yıllar evvel, bazıları hatırlamaz yada hatırlamak istemez belki, ben hatırlatayım. Nerde bir çocuk namaza dursa örtünse ya da herhangi bir dini kisveye bürünse, irtica hortluyor diye ortalığı ayağa kaldırırlardı. 28 şubat sürecinde fakülte binasında namaz kıldığım o köhne izbe yeri de asla unutmayacagim. Yine okul yılları ve öğretmenlik yıllarında da yaşadığım başörtüsü baskısını da. Şimdi her yerde özgürüz. Dilediğimiz gibi dinimizi yaşıyoruz. Bizlere bu imkanları verenlere Rabbim selamet versin. Allah yollarını açık etsin. Devletimiz payidar olsun. Düşmanlarımız perişan olsun. Allah müslümanların ebedi yardımcısı olsun. Amin amin amin...
🎀🎀
Bunca sözün üstüne salatayı da tarif edeyim.
#yumurtasalatası
3 haşlanmış yumurta
1 küçük kuru soğan
6-7 dal maydanoz
Pulbiber karabiber limon tuz zeytinyağı
Tüm malzeme karıştırılıp sunulur.
#cahidesultan #tarifimcahideye #tarifsunum #tarifcegram #yemekrium #lezzetlerim #lezzetli_tariflerle #sizin_sunumlar #sizdengelenler #mukemmellezzetler #mutfakbecerilerimiz #sahanelezzetler #hayatimmutfak #sizinsunumlar #tencereyemegim #tarifdefterimiz #onlinelezzetler #anayemekler #trabzon #hacerinmutfagii #gorsellezzetler #lezizsalatalar #misss_lezzetler #yasamtarziniz #surpriztarifler
Read more
#Repost @kayaakkaya ・・・ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun🇹🇷 bizler Atatürk’ün bakışlarındaki gücü, kararlılığı, vizyonu sadece fotograflarından ve kaydedilmiş nadir videolarından bile alabiliyor ve ruhumuzda hissedebiliyoruz! onun karşısına ... #Repost @kayaakkaya ・・・
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun🇹🇷 bizler Atatürk’ün bakışlarındaki gücü, kararlılığı, vizyonu sadece fotograflarından ve kaydedilmiş nadir videolarından bile alabiliyor ve ruhumuzda hissedebiliyoruz!
onun karşısına geçip gözünün içine baktığı insanları hayal ediyorum.. ya istiklal ya ölüm dediğinde gözlerinden çıkan ateşi merak ediyorum.. ve yine o gözlerdeki şefkati görebiliyorum.. o, savaşmak zaruri olmadığında, istiklal mücadelesi kazanıldığında “yurtta sulh cihanda sulh” demiş bir liderdi!
belki de dünya tarihindeki en büyük komutan, strateji uzmanı ve savaşçı olan Atatürk’ü diğerlerinden ayıran en büyük özelliği buydu.. o özgürlük ve barış için savaştı!
o sadece savaş kazanmadı, o toplumu kazandı,
o örnek insandı,
o çok kimsenin istediği ama hiç kimsenin cesaret edemediklerini yapandı!
o bazı kimselerin korkutarak da kazanabilecekleri saygıyı, felsefesiyle ve duruşuyla kazanandı!
o bulunduğu konuma erişmiş pek az liderin başarabildiği şeyi yaptı!
Bir milletin sevgisini kazandı! Ulu önderimizi saygıyla ve minnetle anıyorum! Ona inanan ve bugünlerimizi borçlu olduğumuz tüm kahramanlara şükranlarımı sunuyorum🙏🏻
Her senenin bir 19 Mayıs’ı vardır ve bu bayramımız, özgürlüğümüze kast edecek tüm düşmanlara da bir hatırlatmadır..! 🇹🇷
Bu güzel video için;
Fenerbahçe Spor Kulübüne, sayın başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizle💙💛🇹🇷
#yaşamustafakemalpaşayaşa
Read more
from @sedos_k - Minik paşaya yuva arıyoruz! Onu bulduğumuzda bakıma ihtiyacı vardı. Üşütmüstü, ...
Media Removed
from @sedos_k - Minik paşaya yuva arıyoruz! Onu bulduğumuzda bakıma ihtiyacı vardı. Üşütmüstü, besin yetersizliği nedeniyle zayıf düşmüştü. Tüm tedavileri yapıldı. Artık sağlıklı zıpır bir oğlan. Evdeki diger kedimle anlaşamadı maalesef bir araya geldiklerinde birbirlerini hirpaliyor ... from @sedos_k - Minik paşaya yuva arıyoruz! Onu bulduğumuzda bakıma ihtiyacı vardı. Üşütmüstü, besin yetersizliği nedeniyle zayıf düşmüştü. Tüm tedavileri yapıldı. Artık sağlıklı zıpır bir oğlan. Evdeki diger kedimle anlaşamadı maalesef bir araya geldiklerinde birbirlerini hirpaliyor ayri tutmak istesek bir odada hapis kalıyor ve çok sıkılıyor. istemesekte onu yeni bir aileye vermek zorundayiz. Oyuncu ve çok hareketli. aşıları tam kum eğitimi var. 3 aylık. Takip şartıyla verilecektir. Evde başka kedisi olmayan onu sevip sahiplenecek kişilerin aramasını bekliyoruz !
İletişim 5415811057 / 5309275832 Pendik İstanbul
Read more
YAŞAM TARZI HAKKINDA... "Bak canım gerizekalıya anlatır gibi anlatacağım.Özellikle sen iyi ...
Media Removed
YAŞAM TARZI HAKKINDA... "Bak canım gerizekalıya anlatır gibi anlatacağım.Özellikle sen iyi dinle...Yaşam tarzına müdahele nasıl olur biliyormusun??? Misal daha yeni örtünmüşsün başlarlar ne bu bu yaşta nine gibi olmuşsun/başını aç benim dersimde/yetmez alay eder/yetmez hakaret ... YAŞAM TARZI HAKKINDA... "Bak canım gerizekalıya anlatır gibi anlatacağım.Özellikle sen iyi dinle...Yaşam tarzına müdahele nasıl olur biliyormusun??? Misal daha yeni örtünmüşsün başlarlar ne bu bu yaşta nine gibi olmuşsun/başını aç benim dersimde/yetmez alay eder/yetmez hakaret eder

sonra ailene baskı yaparlar harcamayın şu kızı bari ablasını harcadınız derler...Saçma sapan bir şekilde buraya sizi bu kıyafetle alamayız

Sınava girersin başın açık resim ister,başını açtırır,sakalına karışır,giyimine karışır..O yasak bu bilmem ne...Terfi edeceksin vermezler

Fişler seni hemen,karısı kapalı kızları kapalı...Kırmızı çarpıyı yersin..Yetmez hayallerinin önüne set kurarlar.OLAMAZSIN... İşte girdin üniversiteye yaşam tarzına karışıldı ama bir kere benzetirler seni kendilerine..Ama yetmez yine de orucuna namazına karışır

bir sürü zorluğa rağmen mezun olursun,iş ararken özeller bile başını aç derler..senden olan da seni sömürür...Üç kuruşa minnet eder gibi.

girdin işe ama yine de karışıldı yaşam tarzın onlara benzemek zorunda...Yerli yersiz gelir aç başını derler bir eğitimde bir sunumda... İçinden lanet edersin, ama yaşam tarzıma dokunma diye ortalığı ayağa kaldırmak aklına gelmez çünkü toplumsal barış bize endeksli malum... Ne haddine yahu eylem yapmak falan yok öyle bir sey.Zaman geçer bir şeyler düzelir ülkede..Kendini ikinci sınıf ezik hissetmekten kurtuldun.

Tam her şey düzeldi dedin bir baktın ki yaşam tarzlarına son derece saygılı olduğun aman bana bulaşmasında ne halt ederse etsin dediklerin.. Sürekli sana saldırıyor...Susarsın niye çünkü yine toplumsal barış sana endekslidir.Ağırdır omzundaki yük hep sabretmek senin hanene yazılır

Ülkede ne olursa olsun hepsi senden bilinir..Oysa sadece istediğin saygıdır anlamazlar...Benim dinim bana senin ki sana dersin olmaz yine de

Tamam biz de hatal vardır dersin, özeleştirini yaparsın..Bu sefer de takiyyeci derler..Ne yapsak olmuyor der Allaha havale edersin... Sürekli defansta olmaktan yorulup,yeter ulan diye bağırınca da başlarlar YAŞAM TARZIMA DOKUNMA...O senin yaşam tarzının içine tüküreyim!!! BİRİLERİ YAŞAM TARZI MI DEMİŞTİ?....
Read more
Bir gizemin peşinde olduğu yolda, tutkunun ateşine adım atan güçlü bir adam... Sırlarını, güzelliğinin ...
Media Removed
Bir gizemin peşinde olduğu yolda, tutkunun ateşine adım atan güçlü bir adam... Sırlarını, güzelliğinin ve cesaretinin ardına saklayan genç bir kız… Ve can yakan kıskançlığın kıyısında, tutku dolu,Hırçın bir aşk... Demir Aras, yaşadığı hızlı hayatın yanında, başarıları ve zenginliğiyle ... Bir gizemin peşinde olduğu yolda, tutkunun ateşine adım atan güçlü bir adam... Sırlarını, güzelliğinin ve cesaretinin ardına saklayan genç bir kız… Ve can yakan kıskançlığın kıyısında, tutku dolu,Hırçın bir aşk... Demir Aras, yaşadığı hızlı hayatın yanında, başarıları ve zenginliğiyle tanınan etkileyici bir adamdı. Keskin bakışları ve ihtişamıyla kadınları baştan ayağa titretirken, tek istediği yalnızca zevke dayalı ilişkiler kurmaktı. Ancak gözleri iki meleksi gamzeye değdiği an, reddettiği tüm duyguların gerçek olduğunu kabullenmek zorunda kalmıştı

Yaşamındaki karmaşadan kaçıp geldiği Paris'te kendine yepyeni bir hayat kuran Burcu Doğan, etrafındaki her erkeği büyüleyen eşsiz bir güzelliğe sahipti. Yaşadığı gizli esareti sona erdirdiği anda kalbini, tek bakışıyla çekimine kapıldığı bir yabancıya teslim etmişti. O andan itibaren aşk, kesişen hayatlarının tam ortasına düşerken, adam taparcasına sevdiği kadını öfkesi ve kıskançlığıyla yıkacaktı. Yaşananlar onları yakıp tüketirken, ikisi de aşk ve tutkunun koynunda, birbirlerinin soluklarında var olacaklardı. Paris'ten İstanbul'a uzanan, sırlarla örülü bu ilişki sonsuza dek var olabilecek miydi? Gerçekler açığa çıktığında, aşk her şeyi affedebilecek, küllerinden yeniden doğabilecek miydi?
Read more
"...Şunu bilin ki Prensim, kabaran okyanusların Atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından ...
Media Removed
"...Şunu bilin ki Prensim, kabaran okyanusların Atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra Dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı. Aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda, Dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi parıltıları ... "...Şunu bilin ki Prensim, kabaran okyanusların Atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra Dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı. Aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda, Dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi parıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. İşte bu sıralarda Kimmeryalı Conan geldi. Çelik bilekli elinden kılıcını hiç bırakmayan bu kara saçlı, şahin gözlü yiğit tüm imparatorlukları sandallı ayağının altında çiğnemek istiyordu” Her ne kadar hayal bu yazılan olsa da asılda bu nerd görünümlü toy sıska ayıcık özentisi botlarının altında ancak dtcf orta bahçesini çiğniyordu, bir eşşek sıpası perşembesinde daha da maziden bir sayfa aralayıp bakıyordu şimdiki varlığı geçmiş benliğine, 98 model arabaların neredeyse hurda olduğu bu zamanda yıllar minik bünyeme de dokunmuş ulan demekten de alamıyordu kendini, yanında büyücü arkada bık bıkçı rahip kendisi de güya savaşçıydı frp diyarlarında günlerin ağırlığının genç omuzlara yük bindirmediği çağlarda #tbt #1998
Read more
Yüzünüzü yıkamaya gitmeniz sadece 10 saniye sürerken, yatağa bağlı yaşayanlar var. Tüm manzarası ...
Media Removed
Yüzünüzü yıkamaya gitmeniz sadece 10 saniye sürerken, yatağa bağlı yaşayanlar var. Tüm manzarası tavan olanlar var… Şükret arkadaşım ayakkabını giyebildiğin bir ayağın var. Senin kızarak bindiğin otobüse uzaktan bakıp iç geçiren tekerlekli sandalyedeki o adam var. 10 saat ... Yüzünüzü yıkamaya gitmeniz sadece 10 saniye sürerken, yatağa bağlı yaşayanlar var. Tüm manzarası tavan olanlar var…

Şükret arkadaşım ayakkabını giyebildiğin bir ayağın var.

Senin kızarak bindiğin otobüse uzaktan bakıp iç geçiren tekerlekli sandalyedeki o adam var.

10 saat uyuyup iş yerinde hala esnerken, geceyi çocuğunun başında hiç uyumadan bekleyip, ilaç parası için işe giden babalar var.

Sen annenin önüne koyduğu yemeğe burun kıvırırken, pazar dağıldığında çürük domatesleri toplayan kimi anneler var.

İsyan etme arkadaşım annesiz var, babasız var.

Kıymet bil. Her nefsin tadacağı bir ölüm var.

Şükret haline ki; sen bugün uyanırken nefesini yastığında bırakan var.

Şükret arkadaşım, bir şükrü bile bilmeyenler var.
Read more
Bizim minnoşumuz 10 aylık oldu, iyi ki geldi hayatımıza <span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span> İşte 10 ay gelişmeleri; 🍋 Çok rahat çapraz ...
Media Removed
Bizim minnoşumuz 10 aylık oldu, iyi ki geldi hayatımıza İşte 10 ay gelişmeleri; 🍋 Çok rahat çapraz olarak emekleyebilir. 🍋 Yatar durumdan oturur pozisyona, oturur pozisyondan emekleme pozisyonuna geçebilir 🍋 Bu ay içerisinde kendi kendine ayağa kalkıp bir iki saniye durabilir 🍋 ... Bizim minnoşumuz 10 aylık oldu, iyi ki geldi hayatımıza 💛💛💛 İşte 10 ay gelişmeleri; 🍋 Çok rahat çapraz olarak emekleyebilir.
🍋 Yatar durumdan oturur pozisyona, oturur pozisyondan emekleme pozisyonuna geçebilir
🍋 Bu ay içerisinde kendi kendine ayağa kalkıp bir iki saniye durabilir
🍋 Elinden tutunca adımlar
🍋 İstemediği bir şey olunca karşı koyar isyan eder (oyuncağı elinden alınınca)
🍋 İstediklerini gösterebilir, anlatmaya çalışabilir
🍋 Herhangi kendi kurduğu bir oyunu kendi başlatabilir (cee-e gibi ya da daha önceden güldüğünüz bir hareketi gibi) 🍋 Size ve ya bir yerlere tutunup ayağa kalkabilir
🍋 Artık ek gıdada tamamen pütürlüye geçmeye çalışmalı, parmak gıdalar verilmelidir (kendi kendine yemesi teşvik edilmelidir)
🍋 Ek gıdada bakliyatlara çok rahat geçilebilir
🍋 Kolay ve basit yönergeleri anlayabilir (aç, kapa, gel, el salla, bak gibi)
🍋 Bebeğiniz artık devamlılık sürecini anlayabilir o yüzden bir nesnenin yerini, bir olayın sonrasında olacak şeyi hatırlar 🍋 Bebeğinize bu ay artık yavaş yavaş bebek gelişimine ve sağlığına uygun kalem ve kağıt vermeye başlayabilirsiniz amaç sadece tutup karalama yapması ve elinde kontrol edebildiği bir şeyin olduğunu bilmesi
🍋 Bardaktan, şişeden su içebilir
🍋 Garip bir dil kullanıp kendi kendine bir şeyler anlatabilir 🍋 Evin artık tamamen gizli yerlerini karıştırmak ister (dolap içleri, kapı arkaları, raflar gibi) bu sebeple ev güvenliğini üst düzeye çıkartmalısınız 🐛🐛🐛🎉🎉🎉 #masalişkosu #10ay #10aylık #10monthsold #10month #bebekgelişimi #ayaygelişim #ekgıda #emekleme #yürüme #bebeklehayat #bebeğimveben #bebeğim #gelişimselpsikoloji #psikologesrayatagan
Read more
- Şükret ; Yüzünü Yıkamaya Gitmeniz Sadece On Saniye Sürerken, Yatağa Bağlı Yaşayanlar Var Tüm ...
Media Removed
- Şükret ; Yüzünü Yıkamaya Gitmeniz Sadece On Saniye Sürerken, Yatağa Bağlı Yaşayanlar Var Tüm Manzarası Tavan Olanlar Var.. Şükret Arkadaşım Ayakkabını Giyebildiğin Bir Ayağın Var. Senin Kızarak Bindiğin Otobüse Uzaktan Bakıp İç Geçiren Tekerlekli Sandalyeli O Adam Var.. On ... - Şükret ;
Yüzünü Yıkamaya Gitmeniz Sadece On Saniye Sürerken,
Yatağa Bağlı Yaşayanlar Var Tüm Manzarası Tavan Olanlar Var..
Şükret Arkadaşım Ayakkabını Giyebildiğin Bir Ayağın Var.
Senin Kızarak Bindiğin Otobüse Uzaktan Bakıp İç Geçiren Tekerlekli Sandalyeli O Adam Var..
On Saat Uyuyup İşyerinde Hala Esnerken,Geceyi Çocuğunun Başında Hiç Uyumadan Bekleyip,İlaç Parası İçin İşe Giden Babalar Var..
Sen Annenin Önüne Koyduğu Yemeğe Burun Kıvırırken,Pazar Dağıldığında Çürük Domatesleri Toplayan Kimi Anneler Var..
İsyan Etme Arkadaşım Annesiz Var Babasız Var..
Kıymet Bil❗️
Her Nefsin Tadacağı Bir Ölüm Var..
Şükret Haline Ki,Sen Bugün Uyanırken Nefesini Yastığında Bırakan Var..
Şükret Arkadaşım Şükret ❗️
Bir Şükrü Bile Bilmeyenler Var..
#şükürlerolsun 🙏🌙🇹🇷
#herşeyçokgüzelolacak 🎈
Read more
Bakırköy'ün en güzel yerinde tüm görkemiyle, "Taş Mektep" <span class="emoji emoji1f3e0"></span> 1884 Fransız yapımı olan bu bina ...
Media Removed
Bakırköy'ün en güzel yerinde tüm görkemiyle, "Taş Mektep" 1884 Fransız yapımı olan bu bina 2. derece tarihi eser statüsünde ve Anıtlar Yüksek Kurulu'na bağlı. Yapıldığı yıllarda Fransız Karakolu olarak kullanılmış, sonra da Aya Yorgi Kilisesi'ne bağlı "Rahibeler Okulu" olarak ... Bakırköy'ün en güzel yerinde tüm görkemiyle, "Taş Mektep" 🏠

1884 Fransız yapımı olan bu bina 2. derece tarihi eser statüsünde ve Anıtlar Yüksek Kurulu'na bağlı.
Yapıldığı yıllarda Fransız Karakolu olarak kullanılmış, sonra da Aya Yorgi Kilisesi'ne bağlı "Rahibeler Okulu" olarak hizmet vermiş ⛪️ Kısa bir süre sonra da Rum Ortaokulu olarak kullanılmaya başlanmış. Bakırköy'deki Rumların azalmasıyla birlikte, kiliseye bağlı çalışanlar ve yoksullar için bir aşevine dönüştürülmüş💒

1928 yılında Bakırköy, Yeşilköy ve Yeşilyurt'un tek Merkez Ortaokulu olarak öğretime açılmış ve 1968 yılına kadar sayısız öğrenciye hizmet vermiş. 1968'den sonra vakıf niteliğinde çalışmalar yapılmış.

1991 yılında ise Tarık Akan tarafından aslına uygun olarak düzenlenip, Özel Taş İlkokulu olarak eğitim-öğretime başlamış.
Huzur içinde uyu güzel insan🙏🏻💙 #taşmektep #tarıkakan #school #primaryschool #elementaryschool #kindergarten #old #antique #ancient #history #historical #photo #photography #photograph #door #wooden #woodart #woodwork #woodcraft #woodhouse #woodworking #wooddesign #style #street #streetstyle #irondoor #green #antioquia #antik #historicalbuilding
Read more
Keratin insan yapısında bulunan bir proteindir.Saçlara yapılan kaynakların bir çok çeşidi vardır.Keratin ...
Media Removed
Keratin insan yapısında bulunan bir proteindir.Saçlara yapılan kaynakların bir çok çeşidi vardır.Keratin kaynak sayesinde saçınızı uzatabilir,yoğunluk katabilir ,kendi saçınıza renklendirme yapmadan keratin kaynaklara yaptırıp kullanabilirsiniz.Keratin kaynak saça takılırken ... Keratin insan yapısında bulunan bir proteindir.Saçlara yapılan kaynakların bir çok çeşidi vardır.Keratin kaynak sayesinde saçınızı uzatabilir,yoğunluk katabilir ,kendi saçınıza renklendirme yapmadan keratin kaynaklara yaptırıp kullanabilirsiniz.Keratin kaynak saça takılırken doğru bir teknikle yapılır ve gereğinden fazla takılmazsa herhangi bir zararı yoktur.Silikon kaynak gibi çıkartma işlemlerinde saçlara zarar vermez .Silikon kaynaklar ısıdan daha çok etkilenirken keratin kaynaklar daha az etkilenir.Boncuk kaynaklar gibi saçı ezmez.Keratin kaynaklar sökülürken keratin sökücü losyonlarla saça zarar vermeden sökülebilir.Keratin kaynak kullanımı bittiğinde söküldükten sonra tarandığında fırçaya saç telleri gelir.Bunlar normal günlük dökülen saçlardır.keratin kaynak varken saça yapılan saçlardır.Lütfen gereğinden fazla saç taktırmayınki kaynaklar gözükmesin ve naturel dursun.Keratin kaynaklarınızı kullanım durumuna göre 3.5 -4 ay içinde yenileme yaptırınız.Sağlıklı saçlar bakımla olur #uğurlucevaplar
Read more
Gene de tatlı bir yorgunluktu bu. Süleyman Kargı sessizce yemek hazırladı mutfakta. Turgut da ...
Media Removed
Gene de tatlı bir yorgunluktu bu. Süleyman Kargı sessizce yemek hazırladı mutfakta. Turgut da dalgın; bir şey düşünemeden oturdu. Düzenli bir ev. Rendeli kalaslardan yapılmış kütüphane; sararmış, ciltsiz kitaplarla dolu. Mobilya olarak, bir iki tahta kenarlı koltuk, bir orta sehpası ... Gene de tatlı bir yorgunluktu bu. Süleyman Kargı sessizce yemek hazırladı mutfakta. Turgut da dalgın; bir şey düşünemeden oturdu. Düzenli bir ev. Rendeli kalaslardan yapılmış kütüphane; sararmış, ciltsiz kitaplarla dolu. Mobilya olarak, bir iki tahta kenarlı koltuk, bir orta sehpası ve sarı cilalı bir yazı masası... daktilo, kâğıtlar, kâğıtlar. "Bir kitapla uğraşıyorum,” diye seslendi mutfaktan. Elinde bir tabak, kapıda göründü: "Bütün hayatımca uğraştığım bir kitap. Değiştirip duruyorum. O kadar uzun sürüyor ki yazması; bu arada sistemler eskiyip gidiyor.” Yavaşça yerine döndü. Bu odada oturdular; konuştular, konuştular...
-
#OğuzAtay #Tutunamayanlar
-
kitaplardan... Süleyman Kargı'nın sesini duydu uzaktan: "Okur musunuz Turgut?” Çok isterim. "Pek değil!” diye seslendi mutfağa doğru. "Selim anlatmadı mı?" "Efendim?” "Selim anlatmadı mı acıklı durumumu, dedim.' Sofra örtüsü ve tabaklarla geldi. "Bilmem. Oblomov'u nasıl okuduğunuzdan bahsetmişti. Heyecanlanmıştım. Öyle bir anlatmışsınız ki kitabı ona... Onun okumaya ihtiyacı yok, derdi.” Turgut, yorgun bir gülümsemeyle: "Cahil Turgut'u gizlemesini iyi bilirim. Kimse anlayamaz,” dedi. "Bütün dünyayı kandırabilirim gibi geliyor bana.” Ayağa kalktı, yazı masasını süzdü. "Ne yazık ki bu meziyetimle çok övünürüm. Kendimi ele veririm.” Süleyman Kargı güldü; "Bir kadın olsaydı şimdi, 'İnanmıyorum,' derdi size.” Turgut başını kaldırdı: "Bakın bunu anlamam için, kitap okumama lüzum yok.” "Selim de bunu ifade etmek istedi işte.”
-
Çarşamba,
Bir çay ocağının kapısının önünde ufak bir taburede oturur gibi.. Çay bardağının altındaki pembe kare kağıdın yere düşüşünü izler gibi.. Bacaklarının yanındaki kedinin başını okşar gibi.. Radyodan gelen Türk Sanat Müziğinin sesi gibi.. Huzurlu, güzel bir Çarşamba diliyorum herkese.. Simit mi alsak köşedeki tezgahtan..
Read more
‘Beni sözlerinizle vurabilirsiniz, Gözlerinizle yaralayabilirsiniz beni, Nefretinizle ...
Media Removed
‘Beni sözlerinizle vurabilirsiniz, Gözlerinizle yaralayabilirsiniz beni, Nefretinizle beni öldürebilirsiniz Ama hava gibi, su gibi Ben yine ayağa kalkacağım. ‘ #mayaangelou Herkesin hayatında zor anlar vardır, olacaktır da.. Her zor anda insan kendine ‘neden, neden ben?’ ... ‘Beni sözlerinizle vurabilirsiniz,
Gözlerinizle yaralayabilirsiniz beni,
Nefretinizle beni öldürebilirsiniz
Ama hava gibi, su gibi
Ben yine ayağa kalkacağım. ‘ #mayaangelou
Herkesin hayatında zor anlar vardır, olacaktır da.. Her zor anda insan kendine ‘neden, neden ben?’ Diye sorar durur. YSM olarak her zaman hayata iyi yönünden bakarım. Bakamasam da bakabilmem için destek alırım. Bazen bu psikolog, bazen en yakın arkadaşımdır. Kendi kendimi yeniden doğurduğum bugünlerde hayat çok üzerime geliyor. Ama yine de herşeye inat gülmeye çalışıyorum. Ve diyorum ki Allah kimseye yaşadıklarımı yaşatmasın🙏🏻 çok geleneksel bulabilirsiniz ama ‘Allah’ dermansız dert vermesin, cana geleceğine mala gelsin 🙏🏻 Son bir hafta bana yine çok şey öğretti. Üzüntüyü yaşayıp geride bırakacağız hep olduğu gibi 😀 Hayat insana en beklemediği anda en beklemediği yerden vururmuş ( bizzat yaşadım hayat hikayem de yoook artık denebilecek ne varsa hepsi mevcut ama geride kaldı 🙏🏻) 🙋 bakın hep diyorum, hayatınız en iyi gününüzden daha iyi olsun, etrafınızda ‘iyi ki varsın’ diyenler olsun 🙏🏻 Kadir kıymet bilmeyen de kendi hayatına gitsin uzak olsun 🙏🏻 Ne olur kimsenin hayatına göz etmeyin, yerinde olmak istemeyin, çünkü gördüğünüzü sandığınız o hayatın arka planında neler oluyor, onu sadece yaşayan ve Allah bilir. Birine karşı sebepsiz yargılarda olmayın, insanları güzel şeyler yaptığına pişman etmeyin, iyi niyetini takdir edin 🙏🏻 kendi hayatınızın güneşi sizsiniz, yine de bir kişi dahi olsa onun hayatında gökkuşağı olmaya çalışın. Almadan vermeyi bilin ve dua edin 🙏🏻 Her zaman aynı olmaz hayat biliyoruz ama yine de iyi bir insan olmayı seçebilirsiniz🙏🏻 #10mayıspsikologlargünü kızımın ve meslektaşlarının günü kutlu olsun 💖👯 #hayat #lifeis #notlarım 📸 @bademlebuduk teşekkür ederim, iyi ki varsın 🙏🏻💖
Read more
Ben başladım güne ,boktan bir 24 saat geçirdim ,kendimi ne şaraba ,ne yollara vurmaya niyetim olmadığına ...
Media Removed
Ben başladım güne ,boktan bir 24 saat geçirdim ,kendimi ne şaraba ,ne yollara vurmaya niyetim olmadığına karar verdim .Batıyoruz görünüyor kabul ,çok kötü bir dönemdeyiz o da kabul ,bunlar iyi günler olabilir hatta ,ona bile kabul .Ama geçecek ,geçmeyen birşey var mı dünyada yok ,batacaksak ... Ben başladım güne ,boktan bir 24 saat geçirdim ,kendimi ne şaraba ,ne yollara vurmaya niyetim olmadığına karar verdim .Batıyoruz görünüyor kabul ,çok kötü bir dönemdeyiz o da kabul ,bunlar iyi günler olabilir hatta ,ona bile kabul .Ama geçecek ,geçmeyen birşey var mı dünyada yok ,batacaksak ülkece batacağız ,çıkacaksakta ülkece . Düşünsenize Allah aşkı adına düşünün ,bir can var o bile bizim değil ,o bile ödünç ,emanet .Nefes alıyorsan sebebi var ,elin ayağın tutuyorsa ,aklın çalışıyorsa ,olayları idrak etme ve düşünme potansiyelin varsa hepsinin bir nedeni var .Herkese kendine has bir kuvvet verecek inanıyorum ,zorlu ,çetin geçecek o da belli ,ama ağzımızdan düşürmediğimiz senin sınavın ,benim sınavım diyoruz ya bütün inancımızla hani .Allah bilir diyoruz hani .Al işte sana sınav ,yazılı ,sözlü ,uygulamalı ağır bir süreç .Ey insanlık ,ben size çalışın,böyle zamanlar gelir demedim mi diye fısıldıyor dedi büyüğüm -bak dedi bu sadece ekonomik çalkantı gelir geçer ama hayatın nimetlerini alırsa eğer geriye bir şey kalmaz .Suyu ,elektriği ,oksijeni ,nefesini , zamanını iyi kullan demedi mi bu insanlığa ? -Dedi değil mi ? -Peki demediği bir şey var mı ? yok -Peki insanoğlu işi değil mi bu sarsıntı -onun işi .-Peki işin içinde olan insan senden değil mi ? Benden .Peki gelmiş geçmiş her dönemin ileri görüşlü insanı bunlara dil döküp insanlığa anlatmadı mı ? -Anlattı .-Oku ,Dinle ,Anla demişler mi ? demişler .İki yolun var ya otur o ne olacak bu ne olacak geyiği yapıp nefesini harca ,bir işe yarama ,Ya da kendine gel ,silkelen etrafınıda silkele sana verilen nefesi,aklını nefsini iyi kullan. Hadi bakalım ‘alın size sınav ‘Allah’ın verdiği aklı ,var yada yok olan tüm maddi ve manevi birikimi kullanma zamanı .Aklını ,kalbini ve şuurunu sıkı tut ,sana başka şey lazım değil ,yürü ...Ondan bana ,benden size gelsin ,günaydın 13 Ağustos 2018 bugünden bir kere geliyor hayatınıza ,bir daha aynısı yok aynısının tekrarı Yok .Şükrettiğime şükrederek başladım güne Benim umudum yok lafını ağzından çıktığında kulağın duysun.Lafın nereye gittiğini bil konuş,umudun olmaması insan haddine değil dedi sabah tokat gibi çarptı bana ‘bir canın var ,şimdi canını al yanına ve karış hayata 🗝
Read more
Bir gizemin peşinde olduğu yolda, tutkunun ateşine adım atan güçlü bir adam... Sırlarını, güzelliğinin ...
Media Removed
Bir gizemin peşinde olduğu yolda, tutkunun ateşine adım atan güçlü bir adam... Sırlarını, güzelliğinin ve cesaretinin ardına saklayan genç bir kız… Ve can yakan kıskançlığın kıyısında, tutku dolu,Hırçın bir aşk... Demir Aras, yaşadığı hızlı hayatın yanında, başarıları ve zenginliğiyle ... Bir gizemin peşinde olduğu yolda, tutkunun ateşine adım atan güçlü bir adam... Sırlarını, güzelliğinin ve cesaretinin ardına saklayan genç bir kız… Ve can yakan kıskançlığın kıyısında, tutku dolu,Hırçın bir aşk... Demir Aras, yaşadığı hızlı hayatın yanında, başarıları ve zenginliğiyle tanınan etkileyici bir adamdı. Keskin bakışları ve ihtişamıyla kadınları baştan ayağa titretirken, tek istediği yalnızca zevke dayalı ilişkiler kurmaktı. Ancak gözleri iki meleksi gamzeye değdiği an, reddettiği tüm duyguların gerçek olduğunu kabullenmek zorunda kalmıştı

Yaşamındaki karmaşadan kaçıp geldiği Paris'te kendine yepyeni bir hayat kuran Burcu Doğan, etrafındaki her erkeği büyüleyen eşsiz bir güzelliğe sahipti. Yaşadığı gizli esareti sona erdirdiği anda kalbini, tek bakışıyla çekimine kapıldığı bir yabancıya teslim etmişti. O andan itibaren aşk, kesişen hayatlarının tam ortasına düşerken, adam taparcasına sevdiği kadını öfkesi ve kıskançlığıyla yıkacaktı. Yaşananlar onları yakıp tüketirken, ikisi de aşk ve tutkunun koynunda, birbirlerinin soluklarında var olacaklardı. Paris'ten İstanbul'a uzanan, sırlarla örülü bu ilişki sonsuza dek var olabilecek miydi? Gerçekler açığa çıktığında, aşk her şeyi affedebilecek, küllerinden yeniden doğabilecek miydi?
Read more
Hayırlı sabahlar <span class="emoji emoji2728"></span> Allah tealaya karşı işlenmiş günahlardan tevbe etmek, kulun önündeki en büyük ...
Media Removed
Hayırlı sabahlar Allah tealaya karşı işlenmiş günahlardan tevbe etmek, kulun önündeki en büyük fırsattır. Bu fırsat insanın kendi penceresinden bakıldığında ölüm anı gelmeden önceki son ana kadardır. Basiretli bir mümin şunu anlar; Fırsatın bu kadar uzun zamana yayılmış olması, ... Hayırlı sabahlar ✨ Allah tealaya karşı işlenmiş günahlardan tevbe etmek, kulun önündeki en büyük fırsattır. Bu fırsat insanın kendi penceresinden bakıldığında ölüm anı gelmeden önceki son ana kadardır. Basiretli bir mümin şunu anlar; Fırsatın bu kadar uzun zamana yayılmış olması, kulun onu istediği an kullanabileceğini göstermez. Bu kadar geniş zamana yayılmış tevbe fırsatı şeytan için iyi bir tuzağa dönüşebilir. Tevbe için ‘hemen’ mantığına sahip olmamak, sonrasını da kaçırmaya aday olmak olabilir. Böyle bir durumda da, önüne konmuş fırsata adanarak ayağını kaydırmış olur. #murakabe_
Read more
Doğu ve Sare'den Bahsetmiş miydim? Ateşle Oynama'nın İkinci Aşkı<span class="emoji emoji1f60d"></span> Çok Tatlı Ve Biraz da Huysuz ...
Media Removed
Doğu ve Sare'den Bahsetmiş miydim? Ateşle Oynama'nın İkinci Aşkı Çok Tatlı Ve Biraz da Huysuz Bir Çift Olacaklarını Garanti Ederim. ATEŞLE OYNAMA Genç kız sesleri dinleyerek yataktan usulca indi. İlkin kapıya yöneldi ve kapının kilitli olmadığını fark ederek etrafı kontrol ... Doğu ve Sare'den Bahsetmiş miydim? Ateşle Oynama'nın İkinci Aşkı😍 Çok Tatlı Ve Biraz da Huysuz Bir Çift Olacaklarını Garanti Ederim.😂
🔥ATEŞLE OYNAMA🔥
Genç kız sesleri dinleyerek yataktan usulca indi. İlkin kapıya yöneldi ve kapının kilitli olmadığını fark ederek etrafı kontrol etmeye karar verdi. Ayak parmakları üzerinde usulca odadan çıktı. Sadece üç odanın olduğu bu kat sessizdi ve diğer odaların da kapıları kilitliydi. Aşağıdan ise televizyon sesi geliyordu.
Sare oraya inmeye cesaret edemedi. Yeniden odasına girip bu defa pencereyi denemek istedi.
İyi haber; pencerede korkuluk yoktu. Kötü haber; çok yüksekti!
Aşağıya atlasa muhtemelen ölürdü. Ölmeden kurtulabilirse bundan sonra ya beynini ya da bacaklarını kullanamayabilirdi. Yan duvarda yoğun bir sarmaşık bitkisi vardı ama ona tutunup inecek kadar cesareti yoktu. Sıkıntıyla oflayıp kafasını cama yasladı.
“Prenses sonunda uyanmış!”
Ensesinde duyduğu ve onu baştan ayağa ürperten sesle korkuyla sıçradı. Aniden Doğu’ya döndü ve artık bayılma numarasına devam edemeyeceğinden emin oldu.
“Kaçmaya mı çalışıyordun?”
Sare hızlı hızlı soluk alıp verirken Doğu’nun sorusunu da yanıtsız bırakmadı. “Yok canım ne kaçması? Bu eve bayıldım da… Manzarasının ne kadar güzel olduğuna bakıyordum.” Dudaklarını kızgınca birbirine bastırıp, bir an sonra da tüm öfkesini apaçık gösteren bir tonda bağırdı. “Elbette kaçmaya çalışıyordum!”
Doğu duyduklarından hoşnut, sırıttı. Denemeye çalıştığı için kızı takdir ediyordu ama buradan çıkabileceğine gerçekten inanıyor olamazdı. “Cesur ve…” Bir adım daha yaklaştı. “Aptalsın!”
Nefret ve öfkeyle söylediği son kelimeden sonra Sare durmadı. Koşarak onu geçmeye, o iri yarı bedenini aşmaya çalıştı ama Doğu kolundan kavradığı gibi Sare'yi kendine çekti. Sare’den epey uzun olduğu için üzerine eğildi, yüzüne doğru keskin bir vurguyla fısıldadı. “Demek paramı çalmaya cesaret eden, canına susamış o hırsız sensin!”
🔥🔥🔥
Bakalım Bu Hırsızlık Kalp Hırsızlığını da Kapsayacak mı?😁
Kitabın Çıkış Hazırlıkları Devam Ediyor. Tam Olarak Hangi Gün Çıkar Bilmiyorum. Hazır Olur Olmaz Sizlerle😍😍 Tüm Aşıkların Sevgililer Günü Kutlu Olsun❤❤
.
#kitap #asude #atesleoynama
#yakinda #book #igread
Read more
En son çiçek verdiğiniz ya da aldığınız , sevilene bi heyecan gidip ya da sevilenin gelişine bi heyecan edip, sohbete doyamayıp gezegene " çok döndün, az bi dur , an bitmesin " dediğiniz , dost meclisinden ' iyi ki varlar ' gülümsemesiyle döndüğünüz vakit , vakitler , kıymetlisssslerimizdir. ... En son çiçek verdiğiniz ya da aldığınız , sevilene bi heyecan gidip ya da sevilenin gelişine bi heyecan edip, sohbete doyamayıp gezegene " çok döndün, az bi dur , an bitmesin " dediğiniz , dost meclisinden ' iyi ki varlar ' gülümsemesiyle döndüğünüz vakit , vakitler , kıymetlisssslerimizdir. (Hadi Tolkien i analım. ) Mücevher arkadaşlıklar , kimi alyans gibi, olmazsa olmaz her an yanıbaşımızda ,kimi vakti gelince takılan nineden yadigâr elmas bir küpe gibi iz bırakan , kimisi kilit mihenk taşı tadında. Değerleri kefede denk, geçirilmese de aynı miktar zamanlar bir arada. Kucaklaşınca sıkı sımsıkıca , anlaşılır az sanıldığı paylaşılan, değil aslında . Gönle (aaa ses düştü ) su serpiciler, arkadaşlarımız , arkamızı dayadıklarımız ya; varsa aklında hop bi kaç isim söyleyebildiğin bi çırpıda:KORKMA! Yalnız değilsin. Böl meseleni arkadaş sayına , işte kaldı mı sana bi yutumluk lokma ; ona da kafanı yorma . Sakın kaçırma olanı dışarda , bak doğaya mucizelerle gelen bahara. Dallardan çiçek patlayınca, çıkarılacak ders ortada; umut odun sandığımızın can damarında. 😊 Kıssadan çıkarılacaksa ; vakit hep dar ama zaman ayırın arkadaşlarınıza, onlar deva yaralarınıza, şımartın kucak dolusu frezya, papatya veya şebboyla.
#kıtalararası #morşebboy #fromeuropetoasia #arkadaşım #canım #
Read more
Bir şeylerin şişkinliği var bizi sol tarafa çeken. Emlak arayışının altına gizlediği benlik kavgamız, ...
Media Removed
Bir şeylerin şişkinliği var bizi sol tarafa çeken. Emlak arayışının altına gizlediği benlik kavgamız, profesyonel işçilikle bezeli mimiklerimizden sığmıyor o bavullara. Nerelisin? Nereliyim? Avcuma sığan kağıt değil kimliğin, biliyorsun. Parmakuçları makasa yetişince , kız ... Bir şeylerin şişkinliği var bizi sol tarafa çeken. Emlak arayışının altına gizlediği benlik kavgamız, profesyonel işçilikle bezeli mimiklerimizden sığmıyor o bavullara. Nerelisin? Nereliyim? Avcuma sığan kağıt değil kimliğin, biliyorsun. Parmakuçları makasa yetişince , kız çocukları saçlarını kendi kesecek kadar büyür. Makasa yetiştiğin andır,senin kimliğin. Gelecek diye geçmişi buharlaştırıp yiyen öğütücü dişlerin , domuzlar da gökyüzünü göremiyor diye avutması kendini bizlerin. Yağmur da ıslanan tüllü pantolonuma yapışan suyun bana getirdiği bilinmeyen mevsim. Kimselere fısıldanmadan var olacak bazı şarkılar. Ofansif kılamayacaklar seni, beni. Defansifte asla olmadık. Obsesiftik ama ucundan oksitlenmenin. Saf ve çocuksuydu yüzü , onu ele veren esas ince masum parmakları. İstabul için çok bilinmeyen renk kalmıştı her bir yanı. Çıplak yanlarından değil de sarıldığı yerlerden üşürdü hep. İki ayağı vardı güya ayakta durmalısın denildiği. Daha bugün yevmiyesini az vermeye kalkmıştı , beyni örümcek ağlı biri. Ama onun parmakları masum da gözükse , makasa erişirdi. Kendi saçlarını kesebiliyorken, o adamın varlığı ütopyasında bir hiçti. Özlediği şeyler vardı en az her birimizin izleri kadar.bense onun için hep dilerim, özleyecek "şeylerin" gün ve gün artsın. Tıpkı üzerinde dur dedikleri iki ayağın gibi. Sınırlar, senin için sınırsız bak
Read more
NİSAN TADINDA EYLÜL GİBİSİN (dedim kendime güldüm içimden ) #tırıvırıdünya #buraksarımehmetoğlu 'nun EN sevdiğim sözlerinden biri'yle başlayayım (bugün ben güne öyle başladım⚖️) biliyor musunuz insanın içinde bütün doğaları barındırması çok güzel birşey olduğu kadar yük de birşey ... NİSAN TADINDA EYLÜL GİBİSİN (dedim kendime güldüm içimden )
#tırıvırıdünya #buraksarımehmetoğlu 'nun EN sevdiğim sözlerinden biri'yle başlayayım (bugün ben güne öyle başladım⚖️) biliyor musunuz insanın içinde bütün doğaları barındırması çok güzel birşey olduğu kadar yük de birşey ...Hem Nisan hem Eylül olmak güzel de yük de . BU parça en çirkin en bakımsız en el değmemiş haliyle bile bize huzur veren doğaya gitsin. Bugünkü hislerimi doğaya armağan ediyorum gönderdim gitti bile 🙏🏼 #mutlugünler #hayırlıbayramlar #eylül2017 #kitap #çamlık #kumsaz #sahil #kurşunlu
Read more
Belkide seninle tek bir tane adam gibi fotoğrafım olabilir ama çocukluğum seninle geçti o kadar ...
Media Removed
Belkide seninle tek bir tane adam gibi fotoğrafım olabilir ama çocukluğum seninle geçti o kadar çok anımız var hepsi aklıma geldikçe bende seninle birlikte ölüyorum kardeşim gözlerim doluyor kalbim donuyor sen gittiğin günden beridir güldüğümüzü mutlu olduğumuzu sanıyorlar gardaşım ... Belkide seninle tek bir tane adam gibi fotoğrafım olabilir ama çocukluğum seninle geçti o kadar çok anımız var hepsi aklıma geldikçe bende seninle birlikte ölüyorum kardeşim gözlerim doluyor kalbim donuyor sen gittiğin günden beridir güldüğümüzü mutlu olduğumuzu sanıyorlar gardaşım bütün aile bütün sülale olarak çöküntüdeyiz kardeşim seni çok özledik kardeşim seni çok seviyoruz seni asla unutamicam unutamicaz sen öldün senle beraber bizde öldük kardeşim ruhsuz vücut gibiyim kardeşim tam mutlu oldum diyorum ama bakıyorum kendimi kandırdığımı anlıyorum sen olmayınca hiçbirsey normal değil lan kalk ayağa gel tekrar döv beni tekrar küfür et bağır çağır ama keşke gitmeseydin kardeşim seni çok seviyorum yemin ederim ki çok iyi bir insandın melek gibi suratın vardı gamzelerin vardı herseyimizdin lan sen aslan kardeşim bafra daki sayılı delikanlilardandin herkes seni adam diye delikanlı diye biliyordu kardeşim Allah mekanını cennet eylesin Allah seni peygamberimize komşu etsin bütün dualarımız senin, amcamın ve diğer kaybettiklerimizle birlikte Allah hepinizin mekanını cennet eylesin 12.02.2017 #güneşimizinbatıpdoğmadığıgün
Read more
Odamın bir duvarına Darth Wader, onun tam karşısına da Yoda’yı, ellerinden birbirlerine attıkları ...
Media Removed
Odamın bir duvarına Darth Wader, onun tam karşısına da Yoda’yı, ellerinden birbirlerine attıkları güç odanın ortasında çarpışacak şekilde çizmiştim. Star Wars’ın felsefesi vardır, hayata dair bir şeyler söyler. Ben de felsefesi hakkında yıllardır kendi fikrimi söyler, dururum. ... Odamın bir duvarına Darth Wader, onun tam karşısına da Yoda’yı, ellerinden birbirlerine attıkları güç odanın ortasında çarpışacak şekilde çizmiştim. Star Wars’ın felsefesi vardır, hayata dair bir şeyler söyler. Ben de felsefesi hakkında yıllardır kendi fikrimi söyler, dururum. Anakin Skywalker’a, yani Darth Wader’a yapılanlardan bahsederim. Küçücük çocukken prensesi kurtarıp, hatta annesinden ayrılıp Ceday konseyinin karşısına çıkarıldığında Yoda’nın onun içindeki karmaşayı gördüğünü söyleyip, yıllarca dışlaması sonucunda Anakin’in delirip karanlık tarafa katıldığını söylerim. “Anakin’i Darth Wader yapan Yoda’nın yıllarca süren kibridir” derim. İnsan gibi eğitseler öyle olmazdı o çocuk. Yıllar önce İnstagramda Yoda ve Anakin’in ilk karşılaşmalarında Yoda’nın yüz ifadelerini paylaşmıştım. (İkinci fotoğraf) Yüzündeki ifadelere bakınız kıskanç, kibirli hayının. Yaşlı Yoda, sürekli gördüğü Cumhuriyet lideri Palpatin’in karanlık tarafın başı olduğunu anlayamadığı halde, kendinden daha güçlü olan Anakin’in içindeki karmaşayı, kötülüğü gördüğünü söylüyor. Oysa Star Wars’ı beraber izlediğim bütün kadınlar Palpatin’i çenesinden tanımıştı. Kadınlar anlar. :) Spoiler: Fakat yeni çekilen “Son Ceday” filminde Anakin’in oğlu Luke Skywalker da cedayların kibrinden bahsediyor. Hatta yeni karanlık lord Kylo Ren’i daha öğrenciyken, içindeki karmaşaya cevap bulamamışken suçlayarak karanlık lorda çevirdiği için kendisini suçluyor. Yıllardır anlattığım şeyi perdede görünce çok acayip oldum. Sevincimden öldüm. Darth Wader son anda karanlık taraftan dönüp Luke’u kurtararak ölmüştü zaten. Anakin, karanlık tarafa geçince de karmaşası bitmemişti ki. Zira ait olduğu yer değildi, çocukluğunu biliyoruz. Son filmde, Yoda’nın kendisi Ceday el yazmaları ve ağacını yaktı. O el yazmalarında yeni gelen cedayın zaten bilmediği bir şey olmadığını da ekledi. “İşte budur” dedim. Odamın ortasındaki güç savaşı başka bir hal aldı. Birbirinin aynısı iki güç savaşmayı bıraktı. Birbirlerine el sallar gibi oldular. Barıştılar. İyilik savaşı kibirle yapılmaz. Katılmak isteyen buyur edilir. Hatta mümkünse senden daha güçlülere empoze edilir. Odam sonunda huzur buldu be :) #starwars
Read more
Ay bayılcammmmmmmm .... tansiyonum falan da yok ama bir şeyler düştü içimde ... ölüyorum galiba ...
Media Removed
Ay bayılcammmmmmmm .... tansiyonum falan da yok ama bir şeyler düştü içimde ... ölüyorum galiba ... doktorrrrrrr yok muuuuu? Allam kandil günü beni mi deniyorsun ... evren ne mesajı veriyorsun ... töbe yarabbim ... oğlanı dövdünüz önce şimdi everdiniz... bari altın takaydım geline ... ... Ay bayılcammmmmmmm .... tansiyonum falan da yok ama bir şeyler düştü içimde ... ölüyorum galiba ... doktorrrrrrr yok muuuuu? Allam kandil günü beni mi deniyorsun ... evren ne mesajı veriyorsun ... töbe yarabbim ... oğlanı dövdünüz önce şimdi everdiniz... bari altın takaydım geline ... benim oğlanın saçı gelinden uzun 🙈... noluyo arkadaş böyle düğün mü olur .. öyle sessiz sedasız ... katakulliye mi geliyoruz nedir ... neyse ben son konuşacağım yeri biliyorum ... itirazı olan varsa ya şimdi konuşsun Ya ilelebet sussun dediklerinde .... bağırcam ..... lan daha 15 yavrum benim ... daha ben sevecem allah allah , hiç vermem veremem başkası sevsin diye 😌😌 yani tabi tapuyu almadan sevebilirler fakat burda tapuya alenen gasp var ... tiyatro ayağına oğlanı kaçırmayaydık iyiydi ...🙄 acilen Merve Aksak planları yapmam lazım ...bak bak benim küçük sarı kedim dediğim kıza nasıl da bakıyor ...ay nefesim kesiliyor .... kız da çemkirik biri şuna bak cimcime bak bak eline avcuna almış nasıl da emin , ee beni tanımıyor haspam tabii ... hep birlikte tanıştırmamız gerek biz kimiz diye, değil mi kızlar ... ne gençleri rahat bırakması beee... bak rahatı bulunca durum bu ... rahat mahat yok mümkünse hazır ol da kalsın hepsi aaaa ... üstüme iyilik sağlık bu kadarı da fazla , tamam evlilik teklifi var dendi de evlendi düğün var denmedi ... nasıl bir tezgaha geldik olum 😱 akıllı kadınım güya da bu #GKV benden akıllı çıktı kaptı oğlumu , zaten Koç’a da yazdıracakken bunlar vazgeçirmişti , nufüslarına da almışlar , eh artık lise son da da balayına Amerika’ya yollarsınız sevgili GKV 😅🤣🤣🤣🤣🤣 ayyyy çok güzeller ya 🙏🙏🙏💙💙💙 ben bayıldım ama mutluluktan ❤️❤️❤️❤️ Harika bir kare ... bana tam kandil hediyesi oldu ... gerçeğini de görmek kısmet olur inşallah, GkV yide davet edeceğim ki,zengin okul hani, bir altın kemer takarlar artık 😂😂😂😂... Çarşamba Mavera kültür merkezi saat 20:00 #thefighter müzikal tiyatroyu izlemek isteyen herkese açık . Erken gidiniz rahat rahat oturunuz , küçük çocuklar uykuya unutmayın . Bizler ise bu gece duaya ... başarılı ve en güzel sahneyi görebilmek için dua edeceğiz ... Beraat kandilimiz kutlu mutlu huzurlu aşk dolu olsun. 💙🙏💙🙏💙🙏💙🙏💙🙏💙
Read more
<span class="emoji emoji1f31f"></span> “Süper besin”leri inceleme serisine matchayla başlamak istedim <span class="emoji emoji1f50d"></span><span class="emoji emoji1f440"></span>. __ <span class="emoji emoji1f375"></span> Matcha yeşil çay bitkisinin ...
Media Removed
“Süper besin”leri inceleme serisine matchayla başlamak istedim . __ Matcha yeşil çay bitkisinin farklı bir şekilde büyütülmesi ve işlenmesiyle ortayan çıkan toz bir ürün. Özellikle Japonya olmak üzere uzaak doğuda yerel beslenmesinin uzun yıllardır bir parçasıyken, global ... 🌟 “Süper besin”leri inceleme serisine matchayla başlamak istedim 🔍👀.
__
🍵 Matcha yeşil çay bitkisinin farklı bir şekilde büyütülmesi ve işlenmesiyle ortayan çıkan toz bir ürün. Özellikle Japonya olmak üzere uzaak doğuda yerel beslenmesinin uzun yıllardır bir parçasıyken, global olarak son senelerde bir trend olmuş durumda 🌎.
__
🍵Matcha tozu çay gibi ☕️hazırlanabilmesinin yanında yiyeceklere de eklenebiliyor🍪.
__
🍵Matcha, aynı yeşil çay gibi kafein içeriyor, antioksidanlardan zengin hatta yeşil çaya kıyasla antioksidan içeriği çok daha yüksek. Bunun dışında anti-inflamatuvar özellikleri de var. Bu özelliklerinden dolayı matchanın “sağlık dostu” olduğu ve bazı hastalık risklerini azaltabileceği düşünülse de, bilimsel olarak tek başına matcha’yı inceleyen yeterli çalışma bulunmuyor 🤓 ve çoğu sağlıkla alakalı iddia, yeşil çayla ilgili çalışmaların uyarlanmasına dayanıyor☝🏼🤓.
__
📝 Bilimsel veriler ışığında bakıldığında matchayı “mutlaka tüketmelisiniz” klasmanına koymanın şu an için doğru olmadığını düşünüyorum, çünkü hem bu konuda yeterince bulgu yok ☝🏼 hem de sağlık yararı olarak beklenen yararların bir çoğu normal yeşil çay tüketimiyle de geliyor☝🏼 💁🏻‍♀️…
__
Dengeli bir beslenmenin üzerine, ara ara istenirse matcha kullanılabilir.
__
🍵👀Kişisel olarak yorumumu sorarsanız, hem sağlıkla ilgili iddiaların arkasında şu an için yeterli kanıt olmadığı, hem tadı hiçbir şekilde hoşuma gitmediği, hem benzer sağlık yararlarının yeşilçay vb başka besinlerden gelebilmesinden, hem de fiyatından dolayı şu an için tercih edeceğim bir şey değil 🙃. Fakat kişisel olarak siz tadından hoşlanıyorsanız ve değişik ürünler denemeyi seviyorsanız, kullanabilirsiniz 😊.
__
🍵Son olarak matcha bir özüt olduğu için yoğun miktarda fitokimyasal içeriyor ve bu nedenle günde 2 bardaktan fazla tüketilmemesi öneriliyor ☝🏼✅. Fazla tüketimde mide bulantısının yanı sıra karaciğer toksisitesine neden olabiliyor☝🏼. Bilginize 😊 Umarım açıklayıcı olmuştur 🤗 #cerenyavuz #cyksuperbesin #iyibesleniyihisset
Read more
Hayatı gerekirse kafa üstü bodoslama yaşamaktan çekinmeyeceksin. Korkmayacaksın bazen çakılmaktan. Ne belli, belki yumuşak iniş olacaktır, çakılmak sandığın düşüş. Hep felakete yorma, varsayma. Aynı şeyleri bin kere tekrarlamaktan sıkılma, yorulma, çekinme. Tekrar yapa yapa, ... Hayatı gerekirse kafa üstü bodoslama yaşamaktan çekinmeyeceksin.
Korkmayacaksın bazen çakılmaktan. Ne belli, belki yumuşak iniş olacaktır, çakılmak sandığın düşüş. Hep felakete yorma, varsayma. Aynı şeyleri bin kere tekrarlamaktan sıkılma, yorulma, çekinme. Tekrar yapa yapa, düşe kalka gelişirsin, öğrenirsin, güçlenirsin, tecrübelenirsin… ha eğlencesi de kar yanına.
Her zaman anlaşılır bir dilde konuşmak önemli değil, bak. Anlayan olmasa da, anlatılan belli. Yeter ki sen anlamaya, duymaya niyet et.
Aynı dili konuşamasan da, işine bak. Eğlenmene, kendi yapmak istediğine bak. Ha saygıda kusur etme, sıranı bekle. Hazır olduğunda yap. Galeyana değil, kendine bak.
Kimseye benzemek zorunda değilsin. Kendi bildiğin gibi in çık. Tırman.
Ha ama, örnek ilham almak da var. İstersen al. İstersen alma.
Azim yormaz. Durmak öldürür. Hareket güçlendirir, güven verir. Durmak elini ayağını keser, cesaretini unutturur sana.
Şort, elbise üstünde ne varsa olsun. Kız erkek cinsiyet yaş baş laga luga boş. Hiçbiri sana engel değil, veya onlar sayesinde bi şey değilsin.
Her halinle bak doğuştan bu kadar cesur, güçlü, özgür ve eğlencelisin.
Küçükken bunları yapabiliyordun. Büyürken durdurulmuş, mola verdirilimiş, engellenmiş, unutturulmuş olsan da, KAS HAFIZASI denen şey bilimsel bir gerçek. Bisiklete binmeyi unutmadığın gibi, bi başladın mı gerisi gelir, hatırla.
Zeminde kesici, batıcı, tehlikeli bir şeyler yoksa, çıplak ayaklı kal, kaldır. Ayakların güçlendikçe hastalanmaz, uzun yol alır, dayanıklı olur, özgür kalırsın.
En fazla kas, bağ, kemik, sinir vs ayaklarında. Ayakların senin bedava ömürlük taşıyıcı araban. Onlar güçlü olursa, güçlüsün.
Faşistlik, ayakları ayakkabılara hapsetmekle, ayağından sindirmekle, ayakların yere sağlam pençeler gibi tutunmasını, sağlam basmasını kısıtlamakla başlar.
Özgür ol. Özgür kal. Özgür bırak. Güven. Güven. Güven.
“Dur!” deme, “yaparsın!” de. Endişe verme, ürküntü aşılama. Sus bazen. Bazen dudaklarını kemirmek, onları durdurmaktan daha iyidir. “Söz gümüşse, sükut altındır” deyimi, esas bir insanın cesaretini kıracağın zaman değerli ve geçerlidir.
Yaşa.🍀❤️🐣 #çocuk #ikizler #hareket #özgürlük #cesaret #güven #4yapraklıyoncayazısı ✍🏼🌱
Read more
Okşayan elin kıymetini bilmeyenler, tekmeleyen ayağı öperler. Fırsatı varken “ Hayatta öyle ...
Media Removed
Okşayan elin kıymetini bilmeyenler, tekmeleyen ayağı öperler. Fırsatı varken “ Hayatta öyle seçimler yapın ki; kazandığınız şeyler, kaybettiklerinize değsin.. “ “ARTIK” Olaylar, insanlar ilişkiler arasında kaybolmaktan yorgunum. Kendime “ ha gayret “ demekten, farklı olmaya ... Okşayan elin kıymetini bilmeyenler, tekmeleyen ayağı öperler.
Fırsatı varken “ Hayatta öyle seçimler yapın ki; kazandığınız şeyler, kaybettiklerinize değsin.. “ “ARTIK”
Olaylar, insanlar ilişkiler arasında kaybolmaktan yorgunum. Kendime “ ha gayret “ demekten, farklı olmaya çalışıp, aynı zamanda sıradanlığın kollarına sığınmaktan, hiçbir şey olamamaktan, öte yandan bir şey olmaktan ,”yeterince” sözcüğünü ne anlama geldiğini henüz çözememekten yorgunum.
Denemekten, her şeye “yeniden başlayabilirim” hırsından yorgunum. Girdiğim birçok ortama uymamaktan, kendime bile zaman zaman dayanamamaktan, delirme kaygısı yaşamaktan, kendi gözlerimin içine bakıp bilerek isteyerek yalan söylemekten, hatta bu yalanlara inanmayı istemekten çok yorgunum.

Telefonun sesinden, haberlerden, savaşlardan, sözde barıştan, adalet sözcüğünün bu denli yıpratılmasından, kavramların içinin boşaltılmasından, aynı dili konuşup bir şey ifade edememekten yorgunum.
Zamanın avuçlarımdan akışını seyretmekten, insanların birbirlerine karşı hissettiği hınçtan, trafikten, kalabalıklardan, paranın ve iktidarın ruhları nasıl tükettiğini görmekten yorgunum.
Sil baştan yapmaktan, ne kadar çabalasam da sonucun değişmemesinden, öfke duymaktan, aşırı duygusal olmaktan, tepkisiz kalmakla suçlanmaktan, yaşadıklarım karşısında şaşırmamaktan, her şey için geçerli bir açıklama bulmaktan çok yorgunum. Acı çekmekten, sorun yaratmaktan, gelecek için plan yapmaktan, kendime güvenememekten, her şeye rağmen insanlığa inanmaktan, kötü şeylerin yakında bitip güzel günlerin geleceği masalını gerçek sanmaktan, filmlerin ve romanların sonunu merak etmekten çok yorgunum.

Denemekten, hayal kurmaktan, umutlanmaktan, beklemekten, mucize bekleyenlere anlayış göstermekten, kurumlardan, sistemin gerekliliklerinden, oyunlardan, yalanlardan ve hepsinden önemlisi kendimle kavga etmekten dolayı çok yorgunum. Yorgunum demekten de sıkıldım. Zaten sesimi kimse duymuyor .. AMA YİNE DE GÜLÜMSE, MUTLU GÖRÜN VE HİÇ BİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ DAVRANMAYA DEVAM MODUNDA BENDEN SİZLERE SEVGİ DOLU GÜNAYDINLAR EFENDİM. 💙 SİZLERDEN DE ALIRIM BİR GÛNAYDUN 🤗🤗🤗
Read more
Uzun zamandır böyle derin bir yalnızlık hissetmemiştim. Bu kadar derin bir yalnızlık hissederken ...
Media Removed
Uzun zamandır böyle derin bir yalnızlık hissetmemiştim. Bu kadar derin bir yalnızlık hissederken kalbimin tozlu raflarındaki kitapları inceleme şansım oldu. Her şey toz ve örümcek ağı kaplamış. Kitapları açtım okumak için. Çünkü yalnızlığımın çözümü orada olmalıydı en azından öyle ... Uzun zamandır böyle derin bir yalnızlık hissetmemiştim. Bu kadar derin bir yalnızlık hissederken kalbimin tozlu raflarındaki kitapları inceleme şansım oldu. Her şey toz ve örümcek ağı kaplamış. Kitapları açtım okumak için. Çünkü yalnızlığımın çözümü orada olmalıydı en azından öyle olmasını istemiştim. Neden böyle derin bir yalnızlık çektiğimi ve her seferinde “yok bu kadar da olmaz" dediğim anda daha da derinleşmesi. Açıkçası içimin bu kadar derine inebildiğini bilmiyordum. Öğrenmek de istemiyordum ama maalesef öğrenmek zorunda kaldım. Koşarken bir anda ayağının yere takılıp yüz üstü kapaklanman gibi oldu her şey. Bir anda koşarken bir an sonra ağzımın içine giren toprakları tükürüyordum. Sanki soğuk bir filtre kahveyi içmeye çalışmak gibiydi bu duygu. Bir yandan Cem Adrian çalarken öte yandan da hayattaki her şeye hak veriyorum. Bu duyguyu anlamlandırmaya çalışıyorum sonrasında tanımak için. Ismini sorduğum zaman cevap vermiyor. Aklım karışıyor tekrardan kitaplara dönüyorum. Kitaplar diyorduk aslında bir bakıma defter. Bir bakıma yaşanılan şeylerin yazıldığı dandik bir sayfa gibi. Neyse tozları temizliyorum. Daha doğrusu tozları aldırmadan elime geçirdiğim her kitabı okumaya çalışıyorum. Pardon defter. 3. Sınıf bir defter. Ve o zaman farkediyorum. Ben şu zamana kadar kimseyi sevmemişim.Sevememişim. Bir anda her şey tuzla buz oluyor. Ve bu ilginç bilgiye odaklanıyor kalbim ve beynim benzer zamanlarda. Beynin ve kalbin aynı anda çalışması denen bir şey var. En lanet şey. Bir yandan duygular dile gelirken bir yandan mantık devreye giriyor. İşin içinden çıkamıyorsun. Yalnızlaştıkça yalnızlaşıyorsun. Sonra tekrar... Tekrar ve tekrardan aynı hisler. Kırılıyorum herkes gibi belki herkesten azıcık fazla. Belki de elimde olan çoğu şeyi haketmiyordum. Belki de aşk denen kavramı anlamayacak kadar dar beyinli veya bir o kadar da görgüden mahrumum. Aklım, kalbim sanırsınız bir çorba, sanırsınız anlamsız bir karışımın yardımcı araçları, bozulmuş bir süt veya 0.5 ucu olup elinde 0.7 kalem olmuş gibi. Her şey bazı bazı anlamsız oluyor, belki de sebebiyetsiz bir şekilde anlamı var diye düşünüyorum.
*
*
hisli gecelerimize 🌙
Read more
Sevmekmi günah olan yoksa inkar etmekimi sevildiğini, Ağlamakmı zor olan yada ağlatmakmı kolay ...
Media Removed
Sevmekmi günah olan yoksa inkar etmekimi sevildiğini, Ağlamakmı zor olan yada ağlatmakmı kolay sevdiğini, Beklemekmi ibadet yoksa zoru görünce ardına bile bakmadan gitmekmi, Ben usanmam sevmekten, yorulmam beklemekten, düşman kesilirim ağlatana sevdiğimi, Sen gel dedin ben ... Sevmekmi günah olan yoksa inkar etmekimi sevildiğini,
Ağlamakmı zor olan yada ağlatmakmı kolay sevdiğini,
Beklemekmi ibadet yoksa zoru görünce ardına bile bakmadan gitmekmi,
Ben usanmam sevmekten, yorulmam beklemekten, düşman kesilirim ağlatana sevdiğimi,
Sen gel dedin ben koşmadımmı, can istedin gördünmü esirgediğimi,
... ... Söylesene ey kalbimin ilk ve son sahibi, yetim kalan bu aşkın günahı benimmi
Günahsa sevmek, yakmaz cehennemin naarı senin yaktığın kadar,
Ancak ısıtır hasretinden buz kesmiş yüreğimi.
Bir duysan.....
Bir duysan diyorum yalvarırcasına anılardan seni nasıl dilendiğimi,
Yağmur olur yağardın üzerime yangınımı söndürürcesine
Bir bilsen......
Ah, bir bilsen nasıl özlediğini gözlerimin gözlerinin yıldız saçan rengini,
Ya tek, tek toplardın samanyolunun en güzel yıldızlarını,
Ya da bırakır giderdin gözlerinin okyanusları kıskandıran mavisini
Ansızın diyorum.......
Çıka gelsen ansızın, heyecandan elim ayağıma dolaşsın çocuklar gibi tutamayayım ellerini,
Kırlangıç misali Bir sağımdan geçsen bir solumdan, sonra balaban misali
Sert bir pike yapıp yüreğime dalsan ve parçalasan yok etsen içimdeki hasret canavarını,
Üşüyorum.........
Bak Titriyor bedenim yokluğundan üşüyorum, çıkartıyorum cebimden yarısı yrtık, sararmış resmini,
Bakıyorum gözlerimden akan yaşlar bile ağlayana kadar,
Ve........
Bende unuttuğun anılarını ve gözlerimde bıraktığın en son gidişini,
Kaderime sarıp içiyorum bir nefes, bir nefes daha derken özlemlerin yakıyor ciğerimi,
Ya gel sar ısıt ayaz vurgunu yüreğimi yoksa son çırpınışlarım mecalim tükendi toprak saracak bedenimi.
Read more
La Tahzen | Hz. Mevlâna Irmağa deniz, denize okyanus sığmaz. “Aşık” olmayana anlatsan da “Ben” ...
Media Removed
La Tahzen | Hz. Mevlâna Irmağa deniz, denize okyanus sığmaz. “Aşık” olmayana anlatsan da “Ben” “Sen” anlamaz. Hakka ulaşmak için yoldur desen kimse inanmaz!.. Gönlünde zerre-i miskal Şems olmayan; Yanmaz, yanamaz!.. Ayağın kırıldı diye üzülme! Allah senden aldığı ayak yerine ... La Tahzen | Hz. Mevlâna

Irmağa deniz, denize okyanus sığmaz.
“Aşık” olmayana anlatsan da “Ben” “Sen” anlamaz.
Hakka ulaşmak için yoldur desen kimse inanmaz!..
Gönlünde zerre-i miskal Şems olmayan;
Yanmaz, yanamaz!.. Ayağın kırıldı diye üzülme!
Allah senden aldığı ayak yerine belki sana kanat verecek.
Kuyu dibinde kaldın diye üzülme!
Yusuf kuyudan çıktı da Mısır’a sultan oldu, unutma!
İstediğin bir şey; olursa bir hayır,
Olmazsa bin Hayır Ara!.. Geçmiş ve gelecek insana göredir.
Yoksa hakikat âlemi birdir. Bu âlem bir rüyadır.
Zanna kapılma ey can! Rüyada elin kesilse de korkma, elin yerindedir.
Dünya bir rüya ise, başına gelen felaketler de geçicidir.
Neden çok üzülürsün ki?
Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde sakın vaz geçme:
– Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.

Bu âlemin, bu kâinatın kitabı sensin:
Aç da kendini oku ey can!
Kâinatın en uzak köşesi, senin içinde ufak bir nokta!..
Ama sen bunun farkında bile değilsin.
Derdin ne olursa olsun korkma!
Yeter ki umudun Allah olsun!..
Herkes bir şeye güvenirken;
Senin güvencen de Allah olsun.
Hiçbir günah, Allah’ın yüce merhametinden büyük değildir ama;
Sen yine de günah işlememeye bak!

Lâ tahzen! (Üzülme!) Derdin ne olursa olsun bir abdest al, nefes gibi!..
Ve bir seccade ser odanın bir kösesine, otur ve ağla ,
Dilersen hiç konuşma!..
O seni ve dertlerini senden daha iyi biliyor unutma.
Dua ederken O’na kırık bir gönülle el kaldır.
Çünkü Allah’ın merhamet ve ihsanı, gönlü kırık kişiye doğru uçar.
Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil, tozu kovmaktır.
Allah tozunu alıyor diye, niye kederlenirsin EY CAN!? Lâ tahzen! (Üzülme!) Bir şey olmuyorsa:
Ya daha iyisi olacağı için,
Ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur.
Şu uçan kuşlara bak! Ne ekerler, ne biçerler!..
Onların rızkına kefil olan Allah; seni mi ihmal edecek sanırsın!
Yeter ki sen istemeyi bil!.. Belalar sağanak yağmurlar gibi yağar.
Ancak başını ona tutabilenler aşk kaydına geçerler.
Belâ yolunda muayyen bir menzildir âşık.
Her nereden gam kervanı gelse de.
Aşk derdinde olan kişi;
Baş derdinde değildir.
Read more
 #Repost @bilgicberkoo ・・・ ARAKAN’dan İYİ BAYRAMLAR<span class="emoji emoji2764"></span>️ Günlerdir yaşadıklarımı kalbimi şu ...
Media Removed
#Repost @bilgicberkoo ・・・ ARAKAN’dan İYİ BAYRAMLAR️ Günlerdir yaşadıklarımı kalbimi şu çocukların gülüşünün tam içine bırakıyorum. Onlarca insan uğraştı ama bana kamplar için izin çıkarmadılar. Mrak U şehrine geldim. Müslüman köylerini bulmak pek kolay olmadı. Aslında dibimdeydi ... #Repost @bilgicberkoo
・・・
ARAKAN’dan İYİ BAYRAMLAR❤️
Günlerdir yaşadıklarımı kalbimi şu çocukların gülüşünün tam içine bırakıyorum. Onlarca insan uğraştı ama bana kamplar için izin çıkarmadılar. Mrak U şehrine geldim. Müslüman köylerini bulmak pek kolay olmadı. Aslında dibimdeydi ama ingilizce bilene soramıyorsun konu açılınca bir suskunluk bürüyor ortalığı,ilk denememde tehdit edildim. Sonrasında yarın için otobüs bileti araştırırken bi yere girdim ve oturup yağmurdan dinlenirken adamdan konuşa konuşa köyleri öğrendim.
Köye ilk geldiğimde çocuklar kaçıyor büyükler yüzünü çeviriyordu. Çünkü bu köyden dışarı çıkmaları tamamen yasak. 2.Resimdeki takkeli Mohtar Mohammed (bölgenin din sorumlusu) gelip Selamun Aleyküm diyince birden sarıldım. Çok az ingilizcesi vardı ve köyün ingilizce bilen gençlerini ve hocasını çağırdı. Türkiye’li olduğumu söyleyince o kadar mutlu oldular ki elimi sıktılar sarıldılar. Hep birlikte mescite gidip oturduk konuşmaya başladık. Sonra beni 3.resimdeki börek ve çay içmeye biyere götürdüler.Onlara çok selamınızı söyledim.Türkiye’nin yanlarında olduğunu anlattım. Zaten herşeyi çok detaylı biliyorlarmış. Türkiye’nin Bangladeş kapısını açtığını yaptığı yardımları herşeyi.
Uzun uzun anlatıcak çok şey var ama ahh ulan nasıl yaptınız. Nasıl anlatayım bu insanların yaşadıklarını. İnsanların gözlerinin içine bakınca acıları öyle bir okunuyor ki. Çocukların ayağında ayakkabı yok, sular herşey kirli yaşam çok zor çok.
Mesela okula ve hastahaneye Rohingyalılar gidemiyor ya da ticaret yapamıyorlar( bir budisti ortak etmek zorunda budist isterse anlaşmayı bozup herşeyi kendine alabilir). Köyün dışına çıkmaları yasak.Bazı şeyleri ise anlatmaya dilim varmıyor çok üzgünüm.
Bir halkı nasıl katlettiniz be hangi insanlığa sığar. En son 2016 yılında 200.000 Rohingyalı Müslüman katledildi.Burada bayram aslında yarın 22’sinde başlıyor. Yarın sabah hayatımdaki en güzel bayrama, çocukların çikolatalarını vermeye gülüşlerini görmeye yarın tekrar bu köye gidiyorum.Başaramicam diye o kadar çok korktum ki Allah kalbimi biliyordu. Bu bayramda bende yalnız değilim bu güzel insanlarlayım❤️
Bayramınız Kutlu Olsun🇹🇷❤️ #arakan #bayram #myanmar #rohingya
Read more
<span class="emoji emoji1f411"></span>QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!<span class="emoji emoji1f411"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 ...
Media Removed
QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ! BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Samsung 49NU7300 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1479azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 79azn️18 aya 113azn️12 aya 156azn️6 aya 286azn 1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ... 🐑QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!🐑
✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35 👉Samsung 49NU7300 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1479azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 79azn➡️18 aya 113azn➡️12 aya 156azn➡️6 aya 286azn
✅1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
❗️Xəritə - https://almali.az/index.php?route=information%2Fcontact
❗️Saytımız - https://almali.az/
Read more
<span class="emoji emoji1f411"></span>QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!<span class="emoji emoji1f411"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 ...
Media Removed
QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ! BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Samsung 49NU7140 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1349azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 68azn️18 aya 103azn️12 aya 142azn️6 aya 261azn 1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ... 🐑QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!🐑
✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35 👉Samsung 49NU7140 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1349azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 68azn➡️18 aya 103azn➡️12 aya 142azn➡️6 aya 261azn
✅1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
❗️Xəritə - https://almali.az/index.php?route=information%2Fcontact
❗️Saytımız - https://almali.az/
Read more
İki sene önce maçka parkı'nda birbirini kovalayan iki tatlı köpekten biri bana vurup altımdan ...
Media Removed
İki sene önce maçka parkı'nda birbirini kovalayan iki tatlı köpekten biri bana vurup altımdan geçmiş. Geçmiş diyorum, çünkü hatırlamıyorum. Görenler diyor ki, insan boyu havalanıp yere çakılmışım. Yani ciddi bir "köpek kazası" geçirdim. Üstelik iki gün sonra poyraz karayel'de ilk ... İki sene önce maçka parkı'nda birbirini kovalayan iki tatlı köpekten biri bana vurup altımdan geçmiş. Geçmiş diyorum, çünkü hatırlamıyorum. Görenler diyor ki, insan boyu havalanıp yere çakılmışım. Yani ciddi bir "köpek kazası" geçirdim. 😁 Üstelik iki gün sonra poyraz karayel'de ilk set günümdü. Ve kuyruksokumum kırıldı! 🤕
Uzun süre elimde simit denilen minderle yaşadım. 5 dk arabaya binmek bile azap vericiydi.
Ama başa gelen bazı şeyler nasıl algılandığına göre değişiyor. Kahır da, öğrenmenin sevinci de senin bakışında. Söylenmek, umutsuz olmak, küsmek, kaygilanmak da elinde, önemsemek, kabul etmek, dikkat etmek de...
Fotograftaki navasana'nın bir versiyonu, yani bot pozunun. Bazen kayalarla, dalgalarla, bazen dingin sularla akıyoruz. Ve biri diğerinden daha iyi değil.
Bu da geçermiş. Her şey zamanla dönüşürmüş.
Sevgiye, emeğe, sabıra, olana güven, doğaya şükranla...
Read more
“Elin kalem tutuyorsa, barışı yaz! Resim erbabıysan, insanlığı aşka boya! Müzikten yanaysa marifetin, ...
Media Removed
“Elin kalem tutuyorsa, barışı yaz! Resim erbabıysan, insanlığı aşka boya! Müzikten yanaysa marifetin, saf sevgiyi çalsın notaların! Ve bilimden ötesi yok diyecek kadar aydınsan, yol ver ışığa! Gönüller aydınlansın, düşünceler aydınlansın, insanlık aydınlansın.” Demiş Emine Supçin. Okur ... “Elin kalem tutuyorsa, barışı yaz! Resim erbabıysan, insanlığı aşka boya! Müzikten yanaysa marifetin, saf sevgiyi çalsın notaların! Ve bilimden ötesi yok diyecek kadar aydınsan, yol ver ışığa! Gönüller aydınlansın, düşünceler aydınlansın, insanlık aydınlansın.” Demiş Emine Supçin.
Okur okumaz bayıldım bu satırlara. Kelimelerin yan yana gelerek oluşturduğu anlam ahengi tek kelimeyle kusursuz olmuş çünkü. Ve hemen ulaştım yazarın kendisine. Zira her zaman söylediğim gibi “eleştirini kendine saklayabilirsin ama beğenini asla kendine saklamamalısın.” Bir güzelliği dile getirmeyip de içine atmak neyin nesidir, anlamamışımdır hiçbir zaman.
Tebrik etmem, övmem, alkışlamam, her bir harfini yüceltmem gerekiyordu bu güzel satırların. Üzerime düşeni de yaptım büyük bir keyifle. Böyle aydın zihinlere ihtiyacımız var çünkü. Hangi güzel yüreğin, hangi berrak zihinin ürünüyse bu güzel satırlar, sahibinin bilmesi gerekiyordu ürün kalitesinin kıymetinin bilindiğini. Bilmeli ki daha fazla üretim yapabilsin insan ve toplum adına.
Pozitif duygu kaynağı olan her şeye ihtiyacımız var. İnsanlara, şarkılara, şiirlere, çocuklara, sanata, doğaya, aşka, sevgiye, nezakete, teşekküre, okumaya, her şeye… Pozitif duygu yaratacak tüm kaynakları çoğaltmak zorundayız. Hem insanlık adına, hem de kendi adımıza yapmak zorundayız bunu. Dünyayı daha yaşanılası bir yere dönüştürmek istiyorsak, o iyi niyetli dönüşümün temelinde yer alan tüm kaynaklardan faydalanmalıyız sonuna kadar.
Bunu başarabilirsek, görün bakın, dünya nasıl bir yer oluyor o zaman…
Read more
@okuryazar_hanim ・・・ Bir kaç saat olmuştu meleğim dünyaya geleli<span class="emoji emoji2764"></span> Sonra neler mi oldu hayatımda? ...
Media Removed
@okuryazar_hanim ・・・ Bir kaç saat olmuştu meleğim dünyaya geleli Sonra neler mi oldu hayatımda? Bende anneydim artık. Anneciğimin yataktan kaldırmaya kıyamadığı ben iki saatlik uykuyu en büyük nimet olarak görüyordum. Saatlerce aynanın karşısında vakit geçiren ben sadece ... @okuryazar_hanim ・・・
Bir kaç saat olmuştu meleğim dünyaya geleli❤ Sonra neler mi oldu hayatımda? 🎀🎀🎀
Bende anneydim artık. Anneciğimin yataktan kaldırmaya kıyamadığı ben iki saatlik uykuyu en büyük nimet olarak görüyordum. Saatlerce aynanın karşısında vakit geçiren ben sadece beş dakika aynaya bakıp kendime çeki düzen verebiliyordum. Sıcacık kahvelere doyamayan ben artık soğumuş kahve içmeyi en büyük hobim haline getirmiştim. Jilet gibi giyinen kendine özenen ben ütüsü bozulmuş kıyafetlerle geziyordum. Dışarı çıkarken yanıma aldığım bir çanta, anne olduktan sonra oldu sana bavul. Sabah programlarına eşlik edip spor yapan bana iki dakikalık ayağımı uzatma yetkisi verildiği an neşe saçıyordum. Evde bir biblo yerinden oynadığında onu geri yerine yerleştirirdim. Anne olduktan sonra o biblo yerinden kayboldu. Girdiğim yarım saatlik duş maceram sadece beş dakikaya inmişti. Sağlıklı beslenin diye millete ahkam kesen ben baklavalara doyamadım. Otuz dört bedenim diye zayıflığımla övünürken kendimi kırk iki beden de buldum. Okşayarak kapaklarını açtığım giysi dolabımı anne olduktan sonra çok sık göremedim. Arkadaş sohbetlerinden aşırı zevk alan ben onlarla buluşamayınca senede bir gün şarkısını dilime tutuşturdum. Velhasıl kelâm epey bir değişiklik oldu hayatımda. Şimdi en güzel soru gelsin o halde pişman mıyım?
Yahu güzel melek sen benim evime kollarıma gelince ben bambaşka oldum. Baban da aç kaldı evimiz de dağıldı. Saçım başım birbirine de girdi. Babanla günlerdir oturup bir bardak çay içemediğimiz günler de oldu. Ama senin o kokun var ya tüm olumsuzlukları alıp götürdü. İyi ki geldin melek iyi ki geldin ❤
Anne olmak zor zanaat. Kendinden de ödün vereceksin işinden de eşinden de. İste o zaman annesin. Boşuna sermemiş yaradan cenneti annenin ayaklarının altına. Dünya telaşına kapılıp yavrularımızı mahrum etmeyelim şefkatimizden sevgimizden. Onlar bizlere Allah'ın emanetidir. Rabbime şükürler olsun ki onun bizlere emanet ettikleri ne güzeldir. ❤❤ #poyrazyılmaz #hamileanneler #anneyim #bebek #love
Read more
U n u t m a y a l ı m k i ; gün gelecek hepimiz yaptıklarımızın hesabını vereceğiz, insanlara ve hayvanlara ...
Media Removed
U n u t m a y a l ı m k i ; gün gelecek hepimiz yaptıklarımızın hesabını vereceğiz, insanlara ve hayvanlara yaptıklarımızın. #annasewell #siyahinci S i y a h İ n c i bir atın hayatına tanıklık eden biyografik bir klasik. Güzel bir çiftlikte doğan Siyah İnci, alnı ve bir ayağındaki küçük ... U n u t m a y a l ı m k i ;
gün gelecek hepimiz yaptıklarımızın hesabını vereceğiz,
insanlara ve hayvanlara yaptıklarımızın.
#annasewell
#siyahinci

S i y a h İ n c i
bir atın hayatına tanıklık eden biyografik bir klasik.
Güzel bir çiftlikte doğan Siyah İnci, alnı ve bir ayağındaki
küçük beyaz lekeler dışında simsiyah ve uysal bir tay iken,
dört yaşına gelince, iyi kalpli insanlara satılır ve kısa zamanda
nefes kesen bir at haline gelir.
Fakat yeni sahiplerinin şehre taşınmasından sonra
hayatında büyük değişiklikler meydana gelir ve
defalarca kiralanıp satılır.
Siyah İnci hayatının geri kalan kısmında hem iyi hem de
kötü insanlarla karşılaşıp bir çok macera yaşar.

İnsanlarla atların ilişkisine dair güzel bir öykü niteliğinde
olan bu eser atlara bakış açımı öyle derinden etkiledi ki,
merhamet ve vicdan konusunda biz yetişkinlere
büyük dersler veriyor.

İyi yetiştirilmiş, asil bir atın başından geçen yer yer hüzünlü,
yer yer neşeli olaylar anlatılırken, onların da duyguları
olduğunu ve hayvanlara ne kadar iyi davranırsak
bize karşı uysal ve sevgi ile yaklaşacaklarının mesajını
o kadar güzel hissettiriyor ki, ilköğretimden yetişkinlere
herkesin mutlaka okuması gereken kıymetli bir eser
olduğunu söylemeliyim 👌🏻📚
.
.
Birlikte okuduğumuz kitap dostlarım @suskun_ca ve
@t_gzl e teşekkür ediyor ve alıntı/lar bırakıyorum:

✔Çok iyi bir neden olmadıkça Tanrı'nın hiç bir yaratığına
eziyet etmeye hakkımız yok. Hayvanlara dilsiz diyoruz,
doğru dilsizler, neler hissettiklerini söyleyemiyorlar;
fakat konuşmamaları daha az acı çektikleri
anlamına gelmiyor.
✔Çoğu insan, karışmak bana düşmez deyip, geçer gider.
Ben de derim ki, zalimlik ve eziyet yapıldığını gören
herkese müdahale etmek düşer.
✔İnsanlar sadece gözünle gördüğüne gerçekten
güvenebilirsin derler; fakat bence sadece hissettiğine
gerçekten güvenebilirsin.
.
.
#işbankasıkültüryayınları #1ay1klasik #book
#hasanaliyücelklasiklerdizisi #bookstagram
Read more
50 sene , kolay değil, algın açık ise sana çok şey kattığı gibi çok şey de götürebiliyor . Ama yaşamda ...
Media Removed
50 sene , kolay değil, algın açık ise sana çok şey kattığı gibi çok şey de götürebiliyor . Ama yaşamda bence en önemli şey iyi insan olmak. Vermek kötü bir şey drğil. Sevgini, saygını, ilgini, yüreğini vermek gerek. Geri dönüşü inanılmaz . Bana süpriz etkinliği düzenleyen canlarım teeee ... 50 sene , kolay değil, algın açık ise sana çok şey kattığı gibi çok şey de götürebiliyor . Ama yaşamda bence en önemli şey iyi insan olmak. Vermek kötü bir şey drğil. Sevgini, saygını, ilgini, yüreğini vermek gerek. Geri dönüşü inanılmaz . Bana süpriz etkinliği düzenleyen canlarım teeee lise sıralarından beri yanımda olan kardeşlerim Vildan Gökağaçlı , aynı sıralardan üniversitede ev arkadaşlığı ile devam eden @tulayevgin , Bursa da birbirini bulan birbirimizden tamamen farklı mizaca sahip olduğumuz halde uyumun dibine vurduğumuz @aylintan a ve tabi ki birlikte büyüdüğüm eşim Osman' a sonsuz teşekkürler. Akçay dan buralara gelen ilkokul arkadaşım @cemm.arass ve eşi canım @aysunaras266 , İstanbul dan koşa koşa gelen üniversiteden kardeşlerim Kadir Tunca, @erdogan.durak ve duygusal eşi Neslihan, @rizaelicevik ve eşi @fatos.atasoy ile Kadıköy'de ki nikahta aileden önce takısını takip Bursa'ya gitmem gerek diyen @yassrkaya ve eşi Hale , neşe kaynağım dostum,sırdaşım @sanemcetiner ve şansıma yurt içinde olan @engincetiner bana hergün istisnasız mesaj atarak yanımda olduğunu hissettiren dostum @aytensuvar15 ve eşi Melih abi, eşlerimizle daha çıkarken tanışıp aynı yollarda el ele yürüdüğüm dostum Fulya Uluca ve benim de kızlarım olan @zepulucaa @melisuluca , hastalığım suresince yopun iş temposuna rağmen beni yalnız bırakmayan güzel gülüşlü @fgferahi ve eşi Murat Öztimur , patronum dostum kardeşim @oguzhankutlubay , çocuklarım ;stajyerim meslektaşım güzel yürek @senacanbekuckun , katibim elim ayağım ,dostum @ayfertaskirann , 27 yıldır bana babalığı yaşatan @ismaildemir1944 , kısa sürede kayınvalidemden sonra bana annem kadar yakın olan @nilgun.demir.10420 , İrfan Demir , aslen o benim görümcem iken görümceliği devraldığım kardeşim @ozdnnr ,gençlik halimin erkek versiyonu @syhnnr , bir ağız tadıyla eltilik yapmayıp dolayısıyla yapmama da mani olan @hatice__demir , güzel bakışlı , güzel yüzlü ablası olmaktan gurur duyduğum canım kardeşim @yesimkutluerkut ve eşi Emre Erkut, bana anneliği dibine kadar güzelliği ile yaşatan güzel yürekli ince düşünceli zarif kızım @gulcenazdemir ,bana büyük süpriz yapan harika sesiyle bizi coşturan @adnnnce hepinize çok teşekkür ederim.
Read more
----------------------------------- "Derdim var'" diyorsun; Dert insanı Hak'ka götüren ...
Media Removed
----------------------------------- "Derdim var'" diyorsun; Dert insanı Hak'ka götüren Burak'tır; Sen bunu bilmiyorsun. Sanma ki dert sadece sende var. Şunu bil ki; Sendeki derdi nimet sayanlar da var. Umudunu yıkma; Yusuf'u hatırla. Dert nerede ise deva oraya gider. Yoksulluk ... -----------------------------------
"Derdim var'" diyorsun;
Dert insanı Hak'ka götüren Burak'tır;
Sen bunu bilmiyorsun.
Sanma ki dert sadece sende var.
Şunu bil ki;
Sendeki derdi nimet sayanlar da var.
Umudunu yıkma; Yusuf'u hatırla.
Dert nerede ise deva oraya gider.
Yoksulluk nerede ise nimet oraya gider.
Soru nerede ise cevap oraya verilir.
Gemi nerede ise su oradadır.
Suyu ara, susuzluğu el de ette sular alttan da yerden de fışkırmaya başlasın.
Dünya malı Allah'ın tebessümüdür;: ona bak!
Ama sarhoş olma...
Ayağın kırıldı diye üzülme.
Allah senden aldığı ayak yerine belki sana kanat verecek.
Kuyu dibinde kaldın diye üzülme!
Yusuf kuyudan çıktı Mısır'a sultan oldu, unutma!
İstediğin bir şey; Olursa Bir Hayr,
Olmazsa Bin Hayr Ara...!
Bir şey olmuyorsa:
Ya daha iyisi olacağı için,
Ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur.
Şu uçan kuşlara bak!
Ne ekerler, ne biçerler...
Onların rızıklarına kefil olan Allah; seni mi ihmal edecek sanırsın!
"YETER Kİ SEN İSTEMEYİ BİL..."
.
MEVLANA
.
--------------------------------------------
🥀 🥀 🥀...HAYIRLI CUMALAR...🥀 🥀 🥀
--------------------------------------------
Read more
Bir şahıs, Harem i Şerif in kapısında, "Ey doğrulara yardım eden, haramlardan kaçınanları koruyan ...
Media Removed
Bir şahıs, Harem i Şerif in kapısında, "Ey doğrulara yardım eden, haramlardan kaçınanları koruyan Allah ım.." diyerek hep aynı duâyı okuyordu.Ona "Sen başka dua bilmez misin? "dediler.O şöyle açıkladı, bu duâyı tekrar etme sebebini: ___ Ben Beyt-i Şerîfi tavâf ederken ayağıma takılan ... Bir şahıs, Harem i Şerif in kapısında, "Ey doğrulara yardım eden, haramlardan kaçınanları koruyan Allah ım.." diyerek hep aynı duâyı okuyordu.Ona "Sen başka dua bilmez misin? "dediler.O şöyle açıkladı, bu duâyı tekrar etme sebebini:
___
Ben Beyt-i Şerîfi tavâf ederken ayağıma takılan bir şeyi eğilip aldım. Bir de baktım ki, içinde bin altın bulunan bir kese. Şeytanımla îmânım mücâdeleye tutuştular. Bin altın çok para, senin bütün ihtiyaçlarını karşılar dedi şeytanım. Îmânım ise, Bu haramdır, boşuna saklama; sahibini bul, teslim et! dedi. Ben böyle mücâdele içinde iken, birinin sesi duyuldu:
__
Burada, içinde bin altınım bulunan kesem kaybolmuştur. Kim buldu ise getirsin, ona otuz altın müjde vereyim!
__
Bin haramdan otuz helâl hayırlıdır, diyerek keseyi sahibine teslim ettim. O da bana otuz altın verdi. Bunu alıp bakırcılar çarşısında gezerken, bir Arap kölenin bu paraya satıldığını görünce, hemen satın aldım. Bir müddet sonra bu kölenin yanına bir kısım Araplar gelip gizlice konuşmaya başladılar. Köleden ne konuştuklarını sordum. Saklamayıp aynen anlattı:
___
Ben Mağrip sultânının oğluyum. Babam, Habeş melikiyle cenk edip savaşı kaybetti. Beni de esir alıp buralarda sattılar. Babam bunları göndermiş, elli bin altın da vermiş ki, beni satın alıp götürsünler. Sen bana çok iyilik ettin, kendi evlâdın gibi baktın. Bundan dolayı memnun kaldım. Bunlar beni satın alacaklar; sakın az altına râzı olma, elli bin altına sat beni.
___
Dediği gibi oldu. Elli bin altına sattım köleyi. Bu kadar büyük sermaye ile bir kısım mallar alıp Bağdata gittim. Orada açtığım dükkânda mallarımı satıyordum. Bir tanıdığım gelip, Meşhur bir tüccar dostum vefât etti, ay gibi güzel kızcağızı yalnız kaldı. Gel bunu sana alalım dedi. Ben de kabul ettim. Kızın, çehiz olarak getirdiği birtakım tabakların üzerinde içi altın dolu keseler vardı. Hepsinin üzerinde de biner altın yazılı iken, birinde dokuz yüz yetmiş altın yazılı idi. Bunun sebebini sorduğumda kızcağız dediki:

____
Devamii yorumda👇
Read more
Bu gün Azərbaycanda Silahlı Qüvvələr Günü qeyd edilir. məlumata görə, 1918-ci il mayın 28-də yaranmış Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti (AXC) cəmi 23 ay yaşamasına baxmayaraq, ölkədə çox böyük işlər görmüşdü. Bu işlərdən biri də ordu quruculuğu sahəsində görülən tədbirlərdir. Ordu quruculuğu ... Bu gün Azərbaycanda Silahlı Qüvvələr Günü qeyd edilir.
məlumata görə, 1918-ci il mayın 28-də yaranmış Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti (AXC) cəmi 23 ay yaşamasına baxmayaraq, ölkədə çox böyük işlər görmüşdü. Bu işlərdən biri də ordu quruculuğu sahəsində görülən tədbirlərdir. Ordu quruculuğu məsələsi çox çətin və mürəkkəb bir prosesdir. AXC yarananda Azərbaycanda milli ordu deyilən bir şey yox idi. Ordusuz dövlət yaşaya bilməz. O vaxt isə vəziyyət olduqca gərgin idi. Gənc Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətini parçalamaq, onun ərazisini öz torpaqlarına qatmaq üçün qonşu dövlətlər açıqdan-açığa öz məkrli fikirlərini bildirirdilər.
Milli dövlətin meydana gəldiyi ilk gündən Ermənistan öz ərazisini Azərbaycan ərazisi hesabına genişləndirmək üçün silahlı cəhdlər göstərməyə başladı.
AXC hökumətinin qərarı ilə 1918-ci il iyunun 26-da ilk hərbi hissə - əlahiddə korpus yaradıldı. Bu qərar Şərqin müsəlman aləmində ilk demokratik hökumətin öz ordusunu yaratmasına hüquqi əsas verdi. Bunun ardınca ölkədə hərbi mükəlləfiyyət - orduya çağırış haqqında hökumət tərəfindən fərman verildi. Az bir vaxt ərzində Azərbaycanda milli ordu quruculuğunda əsaslı nəticələr əldə olundu.
Azərbaycan Milli Ordusu Ermənistan ordusunun təcavüzkar hücumlarının qarşısını dəfələrlə uğurla ala bilib.
1991-ci il oktyabrın 9-da Milli Ordunun yaradılması haqqında Azərbaycan Respublikasının Ali Soveti qanun qəbul etdi.
Azərbaycan Prezidentinin 22 may 1998-ci il tarixli qərarına əsasən, 26 iyun Silahlı Qüvvələr Günü elan edilib.
Qeyd edək ki, 2011-ci il iyunun 26-da Bakıda Silahlı Qüvvələr Günü və müstəqilliyin bərpasının 20 illiyi, 2013-cü ildə isə Silahlı Qüvvələr Gününün yaranmasının 95 illiyi ilə münasibətilə hərbi parad keçirilib. Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı Prezident İlham Əliyev hərbi paradlarda çıxış edib.
Read more
<span class="emoji emoji1f411"></span>QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!<span class="emoji emoji1f411"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 ...
Media Removed
QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ! BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 ASUS Noutbuku (K542UF-GQ063T) - 1349azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 68azn️18 aya 103azn️12 aya 142azn️6 aya 261azn Prosessor: Core i7-8550U Ekran: 15.6" Yaddaş: 1Tb HDD RAM: ... 🐑QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!🐑
✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35 👉👉👉ASUS Noutbuku (K542UF-GQ063T) - 1349azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 68azn➡️18 aya 103azn➡️12 aya 142azn➡️6 aya 261azn
✅Prosessor: Core i7-8550U
✅Ekran: 15.6"
✅Yaddaş: 1Tb HDD
✅RAM: 8Gb
✅Video Kart: 2Gb Nvidia MX130
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
❗️Xəritə - https://almali.az/index.php?route=information%2Fcontact
❗️Saytımız - https://almali.az/
Read more
ÇOCUK ORTOPEDİ UZMANI TAVSİYESİ MÜREN MUTLU Dün Aliciğin ayağına trompeti düştü ama plastik ...
Media Removed
ÇOCUK ORTOPEDİ UZMANI TAVSİYESİ MÜREN MUTLU Dün Aliciğin ayağına trompeti düştü ama plastik falan değildi yani oldukça ağır bir trompetti ve baş parmağının tırnağı epeyce morardı. Sabah da ağrıyla uyanınca çocuk doktorumuz Gönen Bey'e danışıp en yakın hastanedeki bir ortopedi uzmanına ... ÇOCUK ORTOPEDİ UZMANI TAVSİYESİ
MÜREN MUTLU
Dün Aliciğin ayağına trompeti düştü ama plastik falan değildi yani oldukça ağır bir trompetti ve baş parmağının tırnağı epeyce morardı. Sabah da ağrıyla uyanınca çocuk doktorumuz Gönen Bey'e danışıp en yakın hastanedeki bir ortopedi uzmanına gittik.

Ancak tırnağın olduğu parmağa göz ucuyla bakıp, elini bile sürmedi doktor!

Direk röntgene!! Allah şahit; artık hastanelerden de UZMAN(!)lardan da yorulduk. Anneler olarak çaresizlik hissediyoruz. Her uzmandan her kafadan başka bir ses çıkıyor. Resmen "ALLAH İYİ DOKTORLARA DÜŞÜRSÜN" diye bir dua var artık günümüzde.

Röntgen dönüşü de elini dahi sürmeden reçeteyi yazınca gittiğimiz ÖZEL hastane uzmanı bir karar aldım.

Çok çok imkansızlıklar ve mecburiyetler olmadıkça güven duyduğum doktorlar dışında, yakın/ özel vb diye güvenio kimseye götürmeyeceğim çocukları.

Bu minvalde BURSALILARA da tavsiyemdir.

Alinin kolu çatladığı ve çatlağın 6 ortopedi uzmanından sadece 2si tarafından görülebildiği zaman (Ki Bursada çok ünlü bir özel hastane çalışan çok ünlü bir profesör de buna dahil) Müren Bey hem röntgende hem de elle Muayenede durumun hassasiyetini farkedip, bizi yönlendirdi Allah razı olsun.

Yine PLASTİK CERRAHİ için de Çekirge Doruk hastanesi'ndeki MAHMUT BEY'i tavsiye ederim.
Çocuk hekimi olarak Pembe Mavi'de GÖNEN ÇELEBİ
Yıldırım Tip merkezinde İLKNUR Hanım (Bursa'da en az 15 çocuk doktoru deneyimlemişizdir, her iki doktor da hem çok titiz hem de ilaçları gerçekten ihtiyaç halinde reçete ediyorlar)
Son olarak PEDODONTİST olarak da Prof YÜCEL YILMAZı öneririm.

Rabbim hakikaten de iyi doktorlara düşürsün bizi ve evlatlarımızı.
Merhametli ve işinde cidden uzman olan.

Zira bunlar evlat! Saksıda yetişmiyorlar 😔Bir dalı krıılınca yenisi çıkmıyor misal. Keşke herkes bunun farkında olsa.

Siz de kendi ilinizdeki doktor tavsiyelerinizi yazarsanız şu mübarek günde belki bir dua alırız ihtiyacı olanlardan😔😔 Yazan hastahanelere kızgın ve yorgun annne...
Read more
Toscana’da bir köyde doğmuş. Küçük yaşta futbol oynarken kaza geçirmiş ve iki gözünü de kaybetmiş. ...
Media Removed
Toscana’da bir köyde doğmuş. Küçük yaşta futbol oynarken kaza geçirmiş ve iki gözünü de kaybetmiş. Daha yolun başında hayata küsmek yerine yapabileceklerinden keyif almayı tercih etmiş. 🎙 Önce Hukuk Fakültesini bitirmiş. Bir yandan da müzikle ilgilenmiş. Allah vergisi denir ... Toscana’da bir köyde doğmuş. Küçük yaşta futbol oynarken kaza geçirmiş ve iki gözünü de kaybetmiş. Daha yolun başında hayata küsmek yerine yapabileceklerinden keyif almayı tercih etmiş.
🎵🎙🎵
Önce Hukuk Fakültesini bitirmiş. Bir yandan da müzikle ilgilenmiş. Allah vergisi denir ya tam öyle az rastlanır bir yeteneği var. Bugün dünyanın en iyi 3. tenoru. Ama sırf bu yeteneğe yaslanarak yükselmemiş, üzerine ekleyerek zenginleştirmiş sanatını. Sadece sahneye çıkmıyor; aynı zamanda besteci, söz yazarı, müzik yapımcısı.
🥁🥁🥁
En önemlisi bir iyilik gönüllüsü. Sanatını sosyal yardımlaşma aracı yapmış. Kurduğu vakıf sayesinde, Haiti’de yüzlerce kimsesiz çocuğun bakımını ve eğitim masraflarını üstleniyor. Dünyanın farklı yerlerinde göz hastalıkları ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalara fon sağlıyor.
🎻🎻🎻
Doğduğu küçücük köyü turizmle kalkındırıyor. Her yıl farklı temalarla köyünde düzenlediği konserlere, 10 bin kişi gidiyor. Şu anda 60 yaşında ve yorulmadan çalışmaya, üretmeye, yardımlaşmaya devam ediyor.
🎷🎷🎷
Size anlattığım Andrea Bocelli’nin öyküsü. Bu yaz köyünde verdiği geleneksel konsere ben de katıldım. Sanatından ayrı, yaşamdaki duruşundan ayrı etkilendiğim müthiş bir isim. Hayatının ışığını gözlerinde değil başarabileceklerinin sırrında bulmuş biri…
🎸🎸🎸
Ara sıra size yaşam öyküleri ya da etkilendiğim başarıları yazıyorum. Bu da yeni haftaya ve yepyeni bir aya başlarken aklınızın bir yerinde olsun istedim. Böyle bir yaşam öyküsünü paylaşıp, “vazgeçmek yok” dediğiniz kim varsa yorumlara etiketleyebilir, siz de öyküsünden etkilendiğiniz isimleri paylaşabilirsiniz.
🎼🎶🎼
Unutmayın; vazgeçmemek öyle çok kapı açar ki bazen ardınıza dönüp baktığınızda kendiniz bile şaşırırsınız. Bunu unutmadığınız ve kendinize daha çok inandığınız bir hafta olsun.
Herkese günaydın!
#SETpazartesimottosu
#SETmotivasyon
🔻
Fotoğraf: @@ilhan1077 | #toscane
Read more
SOSYAL MEDYA BU GÖRÜNTÜLERLE ÇALKALANDI! Takma burun kılı, dalgalı kaş ve dudaklar derken güzellik modası giderek tuhaf bir hale geliyor. Rus tırnak salonu da garip trendlere öncülük etmesiyle biliniyor. Nail Sunny adındaki tırnak bakım salonu, bu kez canlı karıncaları tırnak içlerine ... SOSYAL MEDYA BU GÖRÜNTÜLERLE ÇALKALANDI!
Takma burun kılı, dalgalı kaş ve dudaklar derken güzellik modası giderek tuhaf bir hale geliyor. Rus tırnak salonu da garip trendlere öncülük etmesiyle biliniyor. Nail Sunny adındaki tırnak bakım salonu, bu kez canlı karıncaları tırnak içlerine yerleştirdikleri bir video paylaştı. Salona, instagram kullanıcıları öfke dolu mesajlar yağdırdı.
Ses getirmeyi seven bakım salonu son yayınladıkları video ile yine, 'pes' dedirtmeyi başardı.
Bu yöntemde müşterilere takma tırnak uygulanırken, özel olarak işlemden geçirilen tırnakların içine canlı karıncalar yerleştirildi.
Karıncaların tırnağın içinde kapana kısıldığı görüntülerin Instagram’da paylaşılmasıyla kullanıcılar ayağa kalktı. Videonun altına yorumlar yağdıran kızgın kullanıcılar, bu saçma yöntemin hayvanlara eziyet ettiğini savundu. İşte gelen yorumlardan bazıları:
Hasta olmalı, yaptığınız şeyden utanmalısınız.' 'İğrençsiniz, yazıklar olsun. İnsanlardan işte bu yüzden nefret ediyorum. Bu açıkça hayvan istismarı.' 'Hava geçirmez bir kapta sıkışıp kaldıktan sonra nasıl bir travma yaşayacağınızı düşünün! Bir saniye bile kalsanız ne hissedersiniz?'
Tırnak salonu eleştiriler sonrası, 'endişelenmeyin hayvanları öldürmedik, video çekiminden sonra serbest bıraktık. Hepsi yaşıyor' şeklinde açıklama yaptı.
HABERİN VE VİDEONUN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKİ TIKLAYINIZ... #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #moda #trend #proteztirnak
Read more
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! <span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span> “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak ...
Media Removed
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu. 🗺🗺🗺 Hem yerli hem yabancı ... 8 AYDA 1 MİLYON TURİST!
🎊🎊🎊
“Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu.
🗺🗺🗺
Hem yerli hem yabancı turist gitmiş olması ayrıca güzel. Bu hareketlilik şehrin kalkınması için büyük şans. Türkiye’nin tanıtımı içinse müthiş bir fırsat. Özellikle de iletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği bir çağda, sosyal medya üzerinden viral yayılım tanıtımdaki en önemli ayağı oluşturabilir.
🎖🎖🎖
Yılın 8 ayındaki rakama bakınca, 2018 bitmeden yeni bir rekor kırılarak 1,5 milyona ulaşacağı umudu da var. Neden olmasın ki? Tüm kalbimle gerçekleşmesini diliyorum.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Uzun zamandır beklediği UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kabul edilince ilgi de arttı. Uzun yıllardır yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve şirketler de Urfa’daki tarihi – kültürel değerlerin öne çıkarılması için çok çalıştılar, birçok başarılı proje yapıldı. Ben de zaman zaman parçası oldum. Bu kadar çabanın karşılığı şimdi alınıyor.
🏛🏛🏛
Daha önce yazmıştım ama tekrar hatırlatayım size Göbeklitepe’yi. Şanlıurfa merkeze 17 km uzaklıkta. Dünyanın en eski arkeolojik tapınağı.
⏳⏳⏳
Göbeklitepe keşfedilmeden önce, M.Ö. 5000 yılına tarihlenen Malta Adası'ndaki tapınağın en eski olduğu kabul ediliyordu. Ama bizim topraklarımız sayesinde, bu geçmiş 12 bin yıl geriye gitti ve tüm ezberleri bozdu.
🍋🍋🍋
Neolitik dönemde avcılık ve toplayıcılık ile birlikte insanların ilk kez tarıma yöneldiği, buradaki kazılarda ortaya çıkarıldı. Yabani şekilde yetişen buğday, arpa, mercimek türü ürünlerin ilk kez burada deneme yanılma yoluyla ekildiği düşünülüyor.
🐄🐄🐄
Hayvanların evcilleştirilmesi ve ilk dini ve sivil mimari örneklerinin ortaya çıkması da aynı dönem. Yani Göbeklitepe'de bulunanlar, yaklaşık 12 bin yıl önce yerleşik hayata geçen eski insanların inançlarını ve yaşamlarını yansıtan önemli belgeler.
👇🏼
FAZLASINI MERAK EDENLER; @ayricaliklirotalar için çektiğimiz Urfa-Göbeklitepe bölümünü Youtube’dan izleyebilir ve web sitem saffetemretonguc.com dan 10 Adımda Urfa yazımı okuyabilir.
🔻
Fotoğraflar: @boraoyaci @ntv | #göbeklitepe
Read more
Bugün sizlerle Mevlânâ Celaleddîn-i Rûmi hazretlerinin bir nasihatini paylaşmak istiyorum; ...
Media Removed
Bugün sizlerle Mevlânâ Celaleddîn-i Rûmi hazretlerinin bir nasihatini paylaşmak istiyorum; İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme! Rahman (celle celâlühü) hadis-i kudside “Ben kalbi kırıkların yanındayım” buyurmadı mı? O hâlde ne diye üzülürsün ey can? “Derdim var” diyorsun. ... Bugün sizlerle Mevlânâ Celaleddîn-i Rûmi hazretlerinin bir nasihatini paylaşmak istiyorum;
İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme! Rahman (celle celâlühü) hadis-i kudside “Ben kalbi kırıkların yanındayım” buyurmadı mı?

O hâlde ne diye üzülürsün ey can? “Derdim var” diyorsun. Sanma ki dert sadece sende var! Şunu bil ki; sendeki derdi nimet sayanlar da var. Umudunu yıkma;

Yusuf’u (aleyhisselam) hatırla. Dert neredeyse deva oraya gider. Yoksulluk neredeyse nimet oraya gider.  Dünya malı Allahü teâlânın ihsanıdır. Ona [dünya malına] bak ama sarhoş olma. Ayağın kırıldıysa üzülme,  Allahü teâlâ senden aldığı ayak yerine belki sana kanat verecek. Kuyu dibinde kaldım diye üzülme! 
Yusuf aleyhisselam kuyudan çıktı da Mısır’a sultan oldu unutma. İstediğin bir şey; olursa bir hayır, olmazsa bin hayır ara. Bu âlem bir rüyadır. Rüyada elin kesilse de korkma. Elin yerindedir. Dünya bir rüya ise başına gelen felaketler de geçicidir. Neden çok üzülürsün ki? Derdin ne olursa olsun korkma.

Yeter ki umudun Allahü teâlâ olsun. Herkes bir şeye güvenirken senin güvencen Allahü teâlâ olsun. Hiçbir günah Allahü teâlânın yüce merhametinden daha büyük değildir. Ama sen yine de günah işlememeye bak.

Derdin ne olursa olsun abdest al, nefes gibi… Ve bir seccade ser odanın köşesine otur ve ağla, dilersen hiç konuşma. O seni ve dertlerini senden daha iyi biliyordur unutma. Dua ederken ona kırık bir gönülle el kaldır. Çünkü Allahü teâlânın merhamet ve ihsanı, gönlü kırık kişiyedir.  Bir şey olmuyorsa, daha iyisi olacağı için ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur... Şu uçan kuşlara bak, ne ekerler ne biçerler. Onların rızkını veren Allahü teâlâ, sana vermeyecek mi sanırsın! Yeter ki sen istemeyi bil! Benlikten kurtulursan o kadar büyürsün ki âleme sığmazsın.
Allahü teâlâdan bir şey istersen kapı açılır. Sen yeter ki vurmayı bil. Ne zaman açılır dersen, bilemem amma… Açılmaz diye umutsuz olma. Yeter ki o kapıda durmayı, beklemeyi bil!..
🌿🌿🌿
Hayırlı günler dilerim...
#mevlanahazretleri #nasihat
Read more
Ankara'ya geri dönmüş hatta bugün iş başı yapmış tuba olarak şunu bağıra haykıra söyleyebilirim ...
Media Removed
Ankara'ya geri dönmüş hatta bugün iş başı yapmış tuba olarak şunu bağıra haykıra söyleyebilirim ki kalbim #Datça da kaldı. Ama Datça tatilimizi bu kadar unutulmaz yapan en önemli sebeplerden biri de #aktur kamp alanı oldu. Ayrılırken resmen evimizden, çok sevdiğimiz bir yerden ayrılır ... Ankara'ya geri dönmüş hatta bugün iş başı yapmış tuba olarak şunu bağıra haykıra söyleyebilirim ki kalbim #Datça da kaldı. Ama Datça tatilimizi bu kadar unutulmaz yapan en önemli sebeplerden biri de #aktur kamp alanı oldu. Ayrılırken resmen evimizden, çok sevdiğimiz bir yerden ayrılır gibi hissettik. Yalan yok tatili uzatsak mı hatta hatta haydi gidip doları, euro yu unutalım bir #karavan alalım uzaklaşalım her bir şeyden yerleşelim buraya bile dedik. Dedik dedik, hayaller kurduk, hayallerimize yeni dostlar ekledik,aldık çadırımızı sırtımıza yine döndük #Ankara ya evimize, işimize, gücümüze...
Velhasıl kelam #Akturkamp alanı ile ilgili görüşlerimi paylaşacağım demiştim dün sizlere, uzatmayayım kısaca paylaşayım. Kamp alanını ilk gördüğünüzde burası ne ya kamp değil burası aa bak bak teyzeler televizyon getirmiş, aaaa bak amca fırın, buzdolabı getirmiş, yok artık bu teyzem de saksıdaki çiçeklerini bile getirmiş bu nasıl iş ya diyorsunuz. Ama o kadar kaliteli ve huzurlu bir ortam ki hemen sizi sarıyor ve kendisine dahil ediyor, ertesi gün başlıyor selamlaşmalar, yardım lazım mı, buyurun çaya demeler. İşte bu ve bunun gibi daha sayamadığım birçok sebepten ötürü olsa gerek kamp alanında yer bulmak pek zor, kapıda günlerce bekleyip bir şans yer bulunca uçuyor göklere...beklerken çok şaşırdık yok artık başka yer mi yok gideriz başka yere kurarız çadırımızı derken bir baktık ismimiz okunuyor "şanslısınız bir kişi daha ayrıldı" dedi ve 2 gece kalmayı planladığınız yerde toplamda 5 geceyi devirdik. Kamp alanı ile ilgili maalesef yer bulma konusunda yapacak pek bir şey yok sabah erkenden gidip isim yazdırıp beklemek dışında. Şanslıysanız yer buluyorsunuz. Şanssız ama inatciysaniz da beklemeye devam ediyorsunuz. Ama siz siz olun hafta sonu degil hafta içini tercih edin ve yaz aylarında gidiyorsanız mutlaka yanınıza tente götürmeyi unutmayın sıcaktan kavrulmak istemezsiniz 🙈😄
Bu arada sürpriz kitap çekilişimize katılmak için fotoğrafın altına kamp yapmak ile ilgili düşüncelerinizi bir arkadaşınızı etiketleyerek yorum olarak bırakın. Herkese bol şans~
Hı bir de bu hafta sonu yolu #AnkaraKalesi ne düşenleri dükkanımıza beklerim, belki kısmet olur bir çay bile içeriz.🙈🙋🏻☺
Read more
"Kırık bir kalbinin olması, en azından denediğini gösterir." ( Ye, Dua Et, Sev filminden) Ve ...
Media Removed
"Kırık bir kalbinin olması, en azından denediğini gösterir." ( Ye, Dua Et, Sev filminden) Ve yeniden denemek için, önce yara izini kabul etmek gerekir. O iz belki unutulur, silinir ama yok edilemez Çünkü var olmuştur bir kez. Çünkü hiç beklemediğin bir anda içine tuttuğun aynada ... "Kırık bir kalbinin olması, en azından denediğini gösterir." ( Ye, Dua Et, Sev filminden)

Ve yeniden denemek için, önce yara izini kabul etmek gerekir.
O iz belki unutulur, silinir ama yok edilemez
Çünkü var olmuştur bir kez.

Çünkü hiç beklemediğin bir anda içine tuttuğun aynada sana varlığını kanıtlayacaktır.
O sana bakıp gülümserken, senin gözlerin dolacaktır.

Hayatımın geri kalan kısmında kaç kez daha deneme gücünü kendimde bulacağımı bilmiyorum.
Kaç kez “o ömre bedel anların” coşkusunu şükürlerle kutlayacağım?
Kuşlar kanatlanacak yüreğimden maviliklere
Ya da kaç kez daha kabuğuma çekilip, kalbimden parmak uçlarıma kadar sızlatan hayal kırıklarımı temizleyeceğim tek tek.
Korkularıma yenik düşen de ben,
Hayatın sonsuz olasılıklar içinde en parlak yıldızı karşıma çıkaracağına inanan da ben.
Daha kez daha tökezleyeceğim, düşeceğim ve üstümü başımı silkelerken “Acımadı merak etme” diye avutacağım yaralı kalbimi.
Bilmiyorum.
Yeniden ayağa kalkıp, güneşe doğru uzanan yolda yürümeye devam edeceğim.
Güneş doğdukça umut vardır ve denemeye değer hayat elbette.
——————
📷 @gulgokyokus
Read more
Bir şeye sinirlenince yada kafam karışınca en sevdiğim huyum yeni bir şey bulup öğrenirim . Bu patenleri Üniversiteden önce bacağım kırıldıktan sonra sahip oldum annemin ayağını kırarsın bak Nidalarının arasında dolapta bekledi bunca sene . Hocam yeğenim kardeşim gözümün önünde büyüyen ... Bir şeye sinirlenince yada kafam karışınca en sevdiğim huyum yeni bir şey bulup öğrenirim . Bu patenleri Üniversiteden önce bacağım kırıldıktan sonra sahip oldum annemin ayağını kırarsın bak Nidalarının arasında dolapta bekledi bunca sene . Hocam yeğenim kardeşim gözümün önünde büyüyen @sevvalgiril sen biraz çile çekiceksin bu deli ile ama öğrenicem söz . Yaş 35 yolun başı usta
Read more
1:Hayatta her şeyin bir bedeli olduğunu asla unutma Örneğin bir insanı incitmişsen, ödeyeceğin ...
Media Removed
1:Hayatta her şeyin bir bedeli olduğunu asla unutma Örneğin bir insanı incitmişsen, ödeyeceğin bedel o insanın güvenini yitirmektir. Eğer seni sevmeyen biriyle birlikteysen, yalnız kalmaktan korkup ilişkide kalma, çünkü kalmanın bedeli sevgisiz bir hapiste yaşamaktır. Eğer farklı ... 1:Hayatta her şeyin bir bedeli olduğunu asla unutma Örneğin bir insanı incitmişsen, ödeyeceğin bedel o insanın güvenini yitirmektir. Eğer seni sevmeyen biriyle birlikteysen, yalnız kalmaktan korkup ilişkide kalma, çünkü kalmanın bedeli sevgisiz bir hapiste yaşamaktır. Eğer farklı olmaktan korkuyorsan ve başka insanları taklit edip onlar gibi olmaya çalışıyorsan, ödeyeceğin bedel kendine olan saygını yitirmek olacaktır. Diğer taraftan bazen kendin gibi olmanın bedelinin de yalnız kalmak olduğunu unutma. O halde yaşamda her zaman bir bedel ödeyeceğini hatırla. Bir adım atmadan önce mutlaka ödeyeceğin bedeli bil ve kazanacaklarına değip değmedine bakarak kararlarını ver.

2:İnsanlara karşı nazik ve sevecen ol, ne olursa olsun asla bir başka insanı kırmak için konuşma, bilinçli olarak üzmeye çalışma ve kendi acını hafifletmek için bir başkasını yaralama.

3:Hayatta en büyük dostun sen olabileceğin gibi hayattaki en büyük düşmanın gene sen olabilirsin. Seçimini yap ve kendin için dostu mu yoksa düşmanı mı olacağına karar ver. Yaşamdaki tüm acıları atlatabilirsin, her ve her zaman yeniden başlayabilirsin. İstersen kendine yeni bir hayat kurabilirsin. Eğer kendinin dostu olabilirsen.
4:Her zaman ama her zaman, mutlaka kendine iyi davran. Kendini sev, şefkatle yaklaş. Yanlış yaptığında acımasızca kendini eleştirip üzme... Aksine başını okşa, kendini kucakla ve her şeyin geçeceğini söyle. Üzgün olduğunda, kırıldığında, acı çektiğinde, mutsuz hissettiğinde kendine özen göster, tıpkı hasta bakar gibi kendine bakım uygula. Yapmaktan hoşlandığın aktivitelerle meşgul ol ve bu durumdan çıkarak kimsenin seni incitmesine, üzmesine izin vermeyeceğini göster.

5:Asla tecrübe kazanmaktan kaçma… Ne kadar zor olursa olsun, yeniden ayağa kalk ve yola devam et. Hayatı öğrenmek için o tecrübelere ihtiyacın var. Ruhun insanların acımasızlığı ile incinmiş ise, hayata küsüp kendini karanlık bir dünyada yaşamaya zorlama. Bedenin çok büyük acılar çekmişse, kendini uyuşturup bırakma. Unutma bilge insan hayatı yaşayandır. Cesur insan korkusuzca devam edebilendir.
Kahraman insan tüm acılarına rağmen yenilmeyendir. #songüldururzevzir #tbt❤️
Read more
ƏLIYEV YUNİS ƏSGƏR oğlu . Əliyev Yunis Əsgər oğlu 9 oktyabr 1958-ci ildə Goranboy rayonunun Qızılhacılı ...
Media Removed
ƏLIYEV YUNİS ƏSGƏR oğlu . Əliyev Yunis Əsgər oğlu 9 oktyabr 1958-ci ildə Goranboy rayonunun Qızılhacılı kəndində anadan olub. 1973-cü ildə burada orta məktəbin səkkizinci sinfini bitirib, təhsilini Dəlıməmmədli şəhərindəki 102 saylı texniki-peşə məktəbində davam etdirib. Mexanizator ... ƏLIYEV YUNİS ƏSGƏR oğlu .
Əliyev Yunis Əsgər oğlu 9 oktyabr 1958-ci ildə Goranboy rayonunun Qızılhacılı kəndində anadan olub. 1973-cü ildə burada orta məktəbin səkkizinci sinfini bitirib, təhsilini Dəlıməmmədli şəhərindəki 102 saylı texniki-peşə məktəbində davam etdirib. Mexanizator peşəsinə yiyələnən Yunis 1976-cı ildə hərbi xidmətə çağırılır. Tacikistanda əsgəri borcunu yerinə yetirdikdən sonra bir neçə il Rusiyada yaşayır. Sonra Vətənə qayıdaraq əmək fəaliyyətini rayon mərkəzindəki kərpic zavodunda davam etdirir.
.

Yunis Əliyev erməni fitnəkarlarının törətdikləri vəhşiliklərə dözməyərək, 1992-ci ildə Vətənin müdafiəsinə qalxanların ön cərgəsinə qoşulur. O, Goranboy rayonunda yaradılmış ikinci batalyonun tərkibinə yazılır. İlk sınaq döyüşü Ağdərə bölgəsində olur. Bu döyüş Aşağı Ağcakəndin geri alınmasından üç gün sonra baş verir. Yunis ayağından yaralanır. Getdikcə şiddətlənən döyüş əsgərlərimizi geri çəkılməyə məcbur edir. O, bir müddət Bakıda müalıcə olunduqdan sonra yenidən cəbhəyə yollanır.
.

4 may 1992-ci il... Goranboy rayonunun Tap Qaraqoyunlu kəndini mühafizə edən bölük Talış kəndində yerləşən ermənilərin mövqelərini ələ keçirdi. Bu əməliyyat erməni silahlı dəstələri üçün gözlənilməz olduğundan, onlar döyüşçülərimizin hücumu qarşısında duruş gətirə bilməyib, öz mövqelərini tərk etməyə məcbur olmuşdular..
.

Ertəsi gün mayın 5-də ermənilərin qəfil hücumu nəticəsində döyüşçülərimiz əvvəlki mövqelərinə çəkilməli oldular. Həmin gün Yunis Əliyev erməni gülləsinə tuş gəldi. Yunisin və onun bir neçə döyüşçü dostunun cəsədi 43 gündən sonra, Talış kəndi azad edildiyi zaman tapıldı.
Ailəlidir. İki övladı var. .

Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 7 iyun 1992-ci il tarixli 833 saylı fərmanı ilə Əliyev Yunis Əsgər oğluna ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adı verilmişdir.
Yunis Əliyev 16 iyun 1992-ci ildə doğma kəndində-Qızılhacılıda dəfn edilmişdir. Qızılhacılı kənd 3 saylı uşaq bağçası onun adını daşıyır. Goranboy rayonunda büstü qoyulmuşdur.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
<span class="emoji emoji1f411"></span>QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!<span class="emoji emoji1f411"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 ...
Media Removed
QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ! BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Samsung 49M5550 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1139azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 61azn️18 aya 87azn️12 aya 120azn️6 aya 221azn 1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ... 🐑QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!🐑
✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35
👉Samsung 49M5550 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1139azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 61azn➡️18 aya 87azn➡️12 aya 120azn➡️6 aya 221azn
✅1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 561 35 35 <span class="emoji emoji1f449"></span>Samsung 50MU6100 ...
Media Removed
BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Samsung 50MU6100 50"(127sm) Smart 4K UHD - 1275azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 93azn️18 aya 133azn️12 aya 184azn️6 aya 339azn 1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT! ️Ünvanımız ... ✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35
👉Samsung 50MU6100 50"(127sm) Smart 4K UHD - 1275azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 93azn➡️18 aya 133azn➡️12 aya 184azn➡️6 aya 339azn
✅1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
Read more
Ağır işiten bir adam, hasta komşusunu ziyaret etmek istemiş ama komşusunun sesi hastalıktan iyice ...
Media Removed
Ağır işiten bir adam, hasta komşusunu ziyaret etmek istemiş ama komşusunun sesi hastalıktan iyice kısıldığı için onu nasıl anlayacağını da bilememiş. Kendi kendine şöyle bir diyalog düşünmüş: “Ona nasılsın derim, İyiyim dediğinde ‘Şükürler olsun’ der ne yediğini sorarım. O da şerbet ... Ağır işiten bir adam, hasta komşusunu ziyaret etmek istemiş ama komşusunun sesi hastalıktan iyice kısıldığı için onu nasıl anlayacağını da bilememiş. Kendi kendine şöyle bir diyalog düşünmüş: “Ona nasılsın derim, İyiyim dediğinde ‘Şükürler olsun’ der ne yediğini sorarım. O da şerbet ya da çorba içtiğini söyler ben de afiyet bal şeker olsun derim. Sonra sana hangi hekim bakıyor derim, o da filanca hekim deyince , pek iyi hekimdir çok şanslısın der konuşmayı bitiririm” demiş. Planından memnun, hasta komşusunun yanına varmış, Nasılsın deyince komşu “Öldüm” demiş. Adam “Şükürler olsun, peki ne yedin?” Diye sormuş. Bu söze gücenen hasta “Zehir zıkkım” demiş. Adam yine “Oh afiyet bal şeker olsun peki sana hangi hekim baktı?” Diye sormuş. Hasta adam artık dayanamayıp sinirle “Azrail” demiş. Bizimki “Öyle mi ne şanslısın onun ayağı çok uğurludur” deyip komuşusunun yanından ayrılmış ve bir komşu olarak görevini yerine getirdiği için çok mutluymuş. Hasta komşu ise “Bu kişi meğer benim can düşmanımmış” diye düşünmüş. Bu adam gibi, öyle kişiler vardır ki harfi duyar ama gönül kulağı sağırdır. Kuşun sesini duydun diye kendini ona eşit sayma.Sıfattan isimden, harften arın da özünü gör. Gönüldeki bilgi insana yardım eder, bedendeki bilgi ise yük olur. Kendine gel de heves edip o yükü taşıma. #mevlana #mesnevi (Boğaç Babür Turna derlemesiyle Bütün Öyküleriyle Mesnevi Şerif kitabından)
Read more
Öldürülüp çöpe atılan köpekler Bodrum’u ayağa kaldırdı Bodrum’da zehirli yiyecek verilerek ...
Media Removed
Öldürülüp çöpe atılan köpekler Bodrum’u ayağa kaldırdı Bodrum’da zehirli yiyecek verilerek öldürülen 4 köpek çöp konteynırında bulundu. Çöp kutusuna çöp atmaya giden vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Bodrum'da 4 sokak köpeği kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ... Öldürülüp çöpe atılan köpekler Bodrum’u ayağa kaldırdı

Bodrum’da zehirli yiyecek verilerek öldürülen 4 köpek çöp konteynırında bulundu. Çöp kutusuna çöp atmaya giden vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şoke oldu.

Bodrum'da 4 sokak köpeği kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zehirlenerek öldürüldü. Ortakent-Yahşi Mahallesi Manolya Sokak'ta yaşayan olayda bir kadın tarafından bakımı üstlenilen 4 sokak köpeği, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zehirli yiyecek verilerek öldürüldü. Sabah kalktıklarında çöp atmaya giden kadın köpekleri ölü olarak gördüğünde büyük şok yaşadı. Ölen köpeklerin çöp konteynırına atılı halde bulunması ise yürekleri parçaladı.

BODRUM’DA ZEHİRLİ YİYECEK VERİLEREK ÖLDÜRÜLEN 4 KÖPEK ÇÖP KONTEYNIRINDA BULUNDU. ÇÖP KUTUSUNA ÇÖP ATMAYA GİDEN VATANDAŞLAR GÖRDÜKLERİ MANZARA KARŞISINDA ŞOKE OLDU.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan mahalle sakini Yaşar Dağlı, “Bu yapılan büyük vicdansızlık. Köpeklerden bir tanesi huysuzdu, arada rahatsızlık veriyordu. Fakat bundan dolayı bu hayvanların öldürülmesi mi gerekiyordu? Manolya Sokak ve civarında yaşayan bazı vatandaşların bir süredir sokak köpekleri konusunda Bodrum Belediyesine şikayette bulundukları biliniyordu zaten. Benin bildiğim zehirlenen bu köpeklere mahallede yaşayan ve ‘Almancı Kadın' diye bilinen birisi bakıyordu. Bu sabah hayvanlara karşı işlenen bu cinayetlerle karşılaşınca büyük bir şok yaşadım. Bu yaşananları şiddetle kınıyorum, Bodrum'a hiç yakışmıyor.” dedi.
Read more
Kamlançu ülkesine bahar gelip de kuşlar ötüşmeye başlayınca, ağaçlarda ve yerlerde çiçekler ...
Media Removed
Kamlançu ülkesine bahar gelip de kuşlar ötüşmeye başlayınca, ağaçlarda ve yerlerde çiçekler açınca Yüzbaşı Burkay yine o büyük çam ağacının yanına geldi. Parlak bakışlı, ay yüzlü kızı orada gördü. Yüreğine od düştü. Yeryüzü gözüne karanlık oldu. Ona yaklaşıp şöyle dedi: «Yüzün aya ... Kamlançu ülkesine bahar gelip de kuşlar ötüşmeye başlayınca, ağaçlarda ve yerlerde çiçekler açınca Yüzbaşı Burkay yine o büyük çam ağacının yanına geldi. Parlak bakışlı, ay yüzlü kızı orada gördü. Yüreğine od düştü. Yeryüzü gözüne karanlık oldu. Ona yaklaşıp şöyle dedi: «Yüzün aya benziyor.
Kaşın yaya benziyor.
Gözlerin yeşil alası.
Saçların arslan yelesi.
Yürüyüşün turna gibi.
Salınışın suna gibi.
Hangi yerden, kaynaktansın?
Hangi boydan, oymaktansın?»
-
#Atsız #RuhAdam
-
Parlak bakışlı, ay yüzlü kız bir şey söylemedi. Yalnız gözlerini kaldırarak Burkayh baktı. Bu bakışla onun kanını kaynattı. Yüreğini oynattı, içine od düştü. Yeryüzü gözüne karanlık oldu. Kıza şöyle dedi: «Bakışların ışık mı?
Saçların sarmaşık mı?
Yıldız mısın, güneş mi?
Alev misin, ateş mi?
Neden sessiz bakıyorsun?
Beni niçin yakıyorsun?
Çiçek gibi her bir yanın.
Söyle, nedir adın, sanın?»
-
Pazartesi,
Sıcak ve yorucu bir haftasonunun Pazartesisi..
Gündem yoğun, işler yoğun, istek sıfır.. İçimde hiçbir şey yapmamak gibi süper bir lüks var. Boş boş sağa sola bakıp, “bana ne yaaiiğ” deyip kahvemden bir yudum daha alasım var. Burnumun üstündeki gözlüğü sağ elimin işaret parmağıyla geri iterken, radyoda çalan şarkıya ufak bir tebessümle eşlik edesim var.. Vakit; boş verme vaktidir.. Vakit; olan biteni göz ucuyla izlemek vaktidir.. Bir kahve?
-
Vaktiyle bir Atsız varmış; var olsun!
Read more
*Lâ tahzen! (Üzülme!)* Bir şey olmuyorsa: Ya daha iyisi olacağı için, Ya da gerçekten olmaması ...
Media Removed
*Lâ tahzen! (Üzülme!)* Bir şey olmuyorsa: Ya daha iyisi olacağı için, Ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur. Şu uçan kuşlara bak! Ne ekerler, ne biçerler… Onların rızkına kefil olan Allah; seni mi ihmal edecek sanırsın! Yeter ki sen istemeyi bil.. *Lâ tahzen! (Üzülme!)* ... *Lâ tahzen! (Üzülme!)*
Bir şey olmuyorsa: Ya daha iyisi olacağı için, Ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur.
Şu uçan kuşlara bak! Ne ekerler, ne biçerler… Onların rızkına kefil olan Allah; seni mi ihmal edecek sanırsın! Yeter ki sen istemeyi bil..
*Lâ tahzen! (Üzülme!)* İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme! Rahman: (cellecelaluhu), “Ben kırık kalplerdeyim” buyurmadı mı? O halde ne diye üzülürsün ey can? Gündüz gibi ışıyıp durmak istiyorsan; Gece gibi kapkaranlık nefsini yak !..
“Derdim var” diyorsun; Dert insanı Hak’ka götüren Burak’tır; sen bunu bilmiyorsun. Sanma ki dert sadece sende var. Şunu bil ki; Sendeki derdi nimet sayanlar da var.
Umudunu yıkma; Yusuf’u hatırla.
Dert nerede ise deva oraya gider. Yoksulluk nerede ise nimet oraya gider. Soru nerede ise cevap oraya verilir. Gemi nerede ise su oradadır. Suyu ara, susuzluğu elde et de sular alttan da yerden de fışkırmaya başlasın.
Dünya malı Allah’ın tebessümüdür: ona bak! Ama sarhoş olma… *Lâ tahzen! (Üzülme!)* Irmağa deniz, denize okyanus sığmaz. . “Aşık” olmayana anlatsan da “Ben” “Sen” anlamaz. Hakka ulaşmak için yoldur desen kimse inanmaz… Gönlünde zerre-i miskal şems olmayan; Yanmaz, yanamaz…
Ayağın kırıldı diye üzülme! Allah senden aldığı ayak yerine belki sana kanat verecek.
Kuyu dibinde kaldın diye üzülme! Yusuf kuyudan çıktı da Mısır’a sultan oldu, unutma!
İstediğin Bir şey; Olursa Bir Hayır, Olmazsa Bin Hayır Ara…
Geçmiş ve gelecek insana göredir. Yoksa hakikat âlemi birdir. Bu âlem bir rüyadır. Zanna kapılma ey can!
Rüyada elin kesilse de korkma, elin yerindedir. Dünya bir rüya ise, başına gelen felaketler de geçicidir. Neden çok üzülürsün ki?
Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde sakın vaz geçme: – Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.
Bu âlemin, bu kâinatın kitabı sensin: Aç da kendini oku ey can!
Kâinatın en uzak köşesi, senin içinde ufak bir nokta… Ama sen bunun farkında bile değilsin. Derdin ne olursa olsun korkma! Yeter ki umudun ALLAH olsun…
Herkes bir şeye güvenirken; Senin güvencen de ALLAH olsun.
Hiçbir günah, ALLAH’ın yüce merhametinden büyük değildir ama; Sen yine de günah işlememeye bak! *Lâ tahzen! Allah var gam yok!
Read more
*Lâ tahzen! (Üzülme!)* Bir şey olmuyorsa: Ya daha iyisi olacağı için, Ya da gerçekten olmaması ...
Media Removed
*Lâ tahzen! (Üzülme!)* Bir şey olmuyorsa: Ya daha iyisi olacağı için, Ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur. Şu uçan kuşlara bak! Ne ekerler, ne biçerler… Onların rızkına kefil olan Allah; seni mi ihmal edecek sanırsın! Yeter ki sen istemeyi bil.. *Lâ tahzen! (Üzülme!)* ... *Lâ tahzen! (Üzülme!)*
Bir şey olmuyorsa: Ya daha iyisi olacağı için, Ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur.
Şu uçan kuşlara bak! Ne ekerler, ne biçerler… Onların rızkına kefil olan Allah; seni mi ihmal edecek sanırsın! Yeter ki sen istemeyi bil..
*Lâ tahzen! (Üzülme!)* İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme! Rahman: (cellecelaluhu), “Ben kırık kalplerdeyim” buyurmadı mı? O halde ne diye üzülürsün ey can? Gündüz gibi ışıyıp durmak istiyorsan; Gece gibi kapkaranlık nefsini yak !..
“Derdim var” diyorsun; Dert insanı Hak’ka götüren Burak’tır; sen bunu bilmiyorsun. Sanma ki dert sadece sende var. Şunu bil ki; Sendeki derdi nimet sayanlar da var.
Umudunu yıkma; Yusuf’u hatırla.
Dert nerede ise deva oraya gider. Yoksulluk nerede ise nimet oraya gider. Soru nerede ise cevap oraya verilir. Gemi nerede ise su oradadır. Suyu ara, susuzluğu elde et de sular alttan da yerden de fışkırmaya başlasın.
Dünya malı Allah’ın tebessümüdür: ona bak! Ama sarhoş olma… *Lâ tahzen! (Üzülme!)* Irmağa deniz, denize okyanus sığmaz. . “Aşık” olmayana anlatsan da “Ben” “Sen” anlamaz. Hakka ulaşmak için yoldur desen kimse inanmaz… Gönlünde zerre-i miskal şems olmayan; Yanmaz, yanamaz…
Ayağın kırıldı diye üzülme! Allah senden aldığı ayak yerine belki sana kanat verecek.
Kuyu dibinde kaldın diye üzülme! Yusuf kuyudan çıktı da Mısır’a sultan oldu, unutma!
İstediğin Bir şey; Olursa Bir Hayır, Olmazsa Bin Hayır Ara…
Geçmiş ve gelecek insana göredir. Yoksa hakikat âlemi birdir. Bu âlem bir rüyadır. Zanna kapılma ey can!
Rüyada elin kesilse de korkma, elin yerindedir. Dünya bir rüya ise, başına gelen felaketler de geçicidir. Neden çok üzülürsün ki?
Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde sakın vaz geçme: – Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.
Bu âlemin, bu kâinatın kitabı sensin: Aç da kendini oku ey can!
Kâinatın en uzak köşesi, senin içinde ufak bir nokta… Ama sen bunun farkında bile değilsin. Derdin ne olursa olsun korkma! Yeter ki umudun ALLAH olsun…
Herkes bir şeye güvenirken; Senin güvencen de ALLAH olsun.
Hiçbir günah, ALLAH’ın yüce merhametinden büyük değildir ama; Sen yine de günah işlememeye bak! *Lâ tahzen! Allah var gam yok!
Read more
Size bugün hayatımın en tuhaf günaydınını söylüyorum. Hep güzel fotoğraflar mükemmel anlarımızı ...
Media Removed
Size bugün hayatımın en tuhaf günaydınını söylüyorum. Hep güzel fotoğraflar mükemmel anlarımızı mı koyacağım buraya? Yooo Fotoğraf Sicilya’nın en sevdiğim şehri Palermo’da geçen yaz çekildi, çekilmeye çalışıldı daha doğrusu. Fotoğrafı kaydırıp, Alico’nun suratına bakar ... Size bugün hayatımın en tuhaf günaydınını söylüyorum.
Hep güzel fotoğraflar mükemmel anlarımızı mı koyacağım buraya?
Yooo👻
Fotoğraf Sicilya’nın en sevdiğim şehri Palermo’da geçen yaz çekildi, çekilmeye çalışıldı daha doğrusu. 😅
Fotoğrafı kaydırıp, Alico’nun suratına bakar mısınız, yanımdan uzaklaşmak için dünyaları verecek.
Palermo’dayız, giymişim elbisemi, takmışım hasır şapkamı, nasıl mutluyum film setindeyiz ve sanki başrol benim öyle bi’ mutlulukla yürüyorum sokaklarda, herkes dönüp bakıyor.
Güzellikten değil yani neden baktıklarını aşağıda anlatırım.🤡
Neyse ben hep havaya bakarak yürürüm, o yüzden de hep düşer, takılırım, yine öyleyim ve tam “Alicoooğğ kathedral şahane, haydi fotoğraf çekelim” derken yere yakın olan, tabanı dümdüz ve en sevdiğim sandaletimlerimle kathedrale dönerken “vıııjjjt”
Ayağım, sandaletim ve tüm geri kalan herşeyimle 💩’a basıyorum.
Ben hayatımda böyle bi’ şey görmedim.
Storyleri bulup koyucam şimdi, hatırlayan var mı ya hahaha😬🤣
Avrupa’nın ortasında insan üstü bi’şeydi.
Bi’ hayvan yapmış olamaz, başka bi’ işler var orada.🤦🏻‍♀️ Eğilemiyorum elbisem batacak.
Vıcık vıcık.
İki restoran kabul etmiyor bizi.
Tuvalet yok, su yok.
Alico at şunları yeni ayakkabı alalım diyor, yok diyorum yarın tabak alacağım ben vermem ayakkabıya Euro muro.
İyi tifo, dizanteri falan olursun akşama, hazırla kendini diyor hahsha😂
Eczaneden dezenfektan falan aldık ama hiiç kar etmedi.
Palermo halkının tüm gelmişi, geçmişi o gün bence ayağımdaydı.
Yürüyoruz nasıl kokuyorum var ya, Alico yazık nasıl temizledi 💩’lu ayağımı ve sandaletimi.
Böyle ikinci fotoğrafta tam da diyor ki “Özlem duramıyorum yapamayacağım ne olur çekmeyelim, koku dayanılmaz😖”
Hahaha çektik de, keko gibi çıktık tabi ve böyle fotoğraflar kaldı geriye.
Ya o koku yıkanmama rağmen size yemin ederim üç gün çıkmadı.
Koku elbise ve endamla salınıyor üç metre arkamdan benimle geliyordu.
Böyle talihsiz şeyler kötü ama geriye de böyle kokulu anılar kalıyor 😅Sizin var mı böyle 🍭 tadında anılarınız hahahaha😀 #alicozlemsicily #alicozlem #sicily #palermo #sicilya #love #couple #travel
Read more
“Hem aklımda hem de bedenimde aynı anda ayrılamam. Bu yüzden tek kişi olamıyorum. Kendimi aynı ...
Media Removed
“Hem aklımda hem de bedenimde aynı anda ayrılamam. Bu yüzden tek kişi olamıyorum. Kendimi aynı anda sayısız şey olarak hissedebiliyorum. Fazla büyük usta kalmadı. Zamanımızın gerçek kötülüğü budur. Kalbin yolları gölgelerle kaplanmış. Yararsız görünen seslere kulak vermeliyiz. Okul ... “Hem aklımda hem de bedenimde aynı anda ayrılamam.
Bu yüzden tek kişi olamıyorum.
Kendimi aynı anda sayısız şey olarak hissedebiliyorum.
Fazla büyük usta kalmadı.
Zamanımızın gerçek kötülüğü budur.
Kalbin yolları gölgelerle kaplanmış.

Yararsız görünen seslere kulak vermeliyiz.
Okul duvarları,asfalt ve refah reklamlarının uzun kanalizasyon boruları ile dolu beyinlere böceklerin vızıltısı girmeli.
Her birimizin gözlerini ve kulaklarını büyük bir rüyanın başlangıcı olan şeylerle doldurmalıyız.
Birisi piramitleri yapacağımızı haykırmalı. Yapmamamızın bir önemi yok.
O isteği beslemeliyiz, ve ruhun köşelerini esnetmeliyiz sınırsız bir çarşaf gibi.
Dünyanın ilerlemesiniz istiyorsanız el ele vermeliyiz.
Sözüm ona sağlıklıları sözüm ona hastalarla karıştırmalıyız.
Siz sağlıklı olanlar!
Sağlığınız ne anlama gelir. İnsanoğlunun bütün gözleri, içine daldığımız çukura bakıyor.
Özgürlük faydasızdır,eğer gözlerimizin içine bakmaya yemeye,içmeye ve bizimle yatmaya cesaretiniz yoksa! Dünyayı yıkıntının eşiğine getirenler sözüm ona sağlıklı olanlardır.
İnsanoğlu dinle! Senin içinde su, ateş ve sonra kül ve külün içindeki kemikler ve küller.
Kemikler ve küller!
Gerçekliğin içinde veya hayalimde değilken ben neredeyim?
İşte yeni anlaşmam : geceleri güneşli olmalı ve Ağustos’ta karlı.
Büyük şeyler sona erer küçük şeyler baki kalır.
Toplum böylesine parçalanmaktansa yeniden bir araya gelmeli.
Sadece doğaya bak ve hayatın ne kadar basit olduğunu göreceksin.
Bir zamanlar olduğumuz yere dönmeliyiz yanlış tarafa döndüğün noktaya.
Hayatın ana temellerine geri dönmeliyiz suları kirletmeden.
Deli bir adam size kendinizden utanmanızı söylüyorsa ne biçim bir dünyadır burası!
Şimdi müzik.
Anne! Başının etrafında dolaşan ve sen güldükçe berraklaşan o hafif şey havaymış.
Müzik işe yaramıyor.”
#Nostalghia
Read more
<span class="emoji emoji1f4cc"></span> *BU AKŞAM YAPILCKLAR* <span class="emoji emoji1f4cc"></span> *Hicri ayın başında yani bu gece;* <span class="emoji emoji1f33a"></span> _*Vakıa Sure'si maddi ve manevi rızıkların ...
Media Removed
*BU AKŞAM YAPILCKLAR* *Hicri ayın başında yani bu gece;* _*Vakıa Sure'si maddi ve manevi rızıkların helal, kolay ve bereketli olması niyetiyle okunur..*_ _*Bu gece Yasin Sure'si kalplerin Allah CC nazargahına layık olması ve kalplerimizin zikrini hakkıyla yapmak için okunur..*_ ... 📌 *BU AKŞAM YAPILCKLAR* 📌 *Hicri ayın başında yani bu gece;* 🌺 _*Vakıa Sure'si maddi ve manevi rızıkların helal, kolay ve bereketli olması niyetiyle okunur..*_ 🌺 _*Bu gece Yasin Sure'si kalplerin Allah CC nazargahına layık olması ve kalplerimizin zikrini hakkıyla yapmak için okunur..*_ 🌺 _*Bu gece Fetih Sure'si hayırları feth etmek niyetiyle okunur..*_ 🌺 _*Ve mührü şerife bakılır...*_ 🌺 _*Bu gece gusul alınırsa inşaAllah hastalıkların deffi ve yeni aya temiz girmiş oluruz.*_ 🌺 *Her arabi ayın* *başında “Mülk süresi(Tebareke)” süresini okuyan kimse o ay başına gelecek belalardan korunur.*
*Ayrıca Tebareke süresini okurken şahadet parmağını göbeğine koyup okuyan kimsenin yediği yemekler dokunmaz.*
🌺 *Herhangi imanlı kul hilali gördügünde Allah u Teala ya hamdú senada bulunur sonra 7defa Fatiha Suresi okursa mutlaka Allah u Teala ona o ay boyunca göz şikayetinden afiyet verir*.(Hadisi Şerif) ☘ *İmam ı Terimi (Rahimehullah )ın beyanı vechile Hilal (Yeniay) görüldüğüne 41 kere Fatiha Şerife okuyan kişi o ayın bereketlerine nail olur şerlerinden emin olur.*
Kaynak :Músebbe at ı Aşere) ✅ *Yola gidenin Arkasından da 41 kere okunursa biiznillah seferde muhafaza olunur ve Selametle dönmesi nasib olur* (Kaynak Músebbe at ı Aşere)
Read more
Meğer ben bi ara salıncaktan düşmekten korkmuşum... bence o öyle olmamıştır. Anneannem parka ...
Media Removed
Meğer ben bi ara salıncaktan düşmekten korkmuşum... bence o öyle olmamıştır. Anneannem parka giderken ben bi afacanlık yaparım da başıma bi iş açarım da babama ne der diye endişesinden Gaye Ablam’a “sen de onun yanında otur aman düşmesin, korkarım” demiştir... elimi tut- şuraya bak- ... Meğer ben bi ara salıncaktan düşmekten korkmuşum... bence o öyle olmamıştır. Anneannem parka giderken ben bi afacanlık yaparım da başıma bi iş açarım da babama ne der diye endişesinden Gaye Ablam’a “sen de onun yanında otur aman düşmesin, korkarım” demiştir... elimi tut- şuraya bak- buraya otur- uslu dur- karıştırma- sus-yapma- koşma- düşersin- ne işin var orada- yeter- oraya gitme- orayı açma- kafanı sokma- orada ayağa kalkma- onun altında ne işin var- o şeyin tepesinde ne işin var- oturarak bin gibi komutları almıyodu kafam benim. Her Eymir Gölü keyifi süs havuzuna düşmeyi istedim, başardım. Evde halı kenarında timsah oldum çeneme dikiş attırdım. Sülalemin tüm sandıklarını, ne kadar çekme dolap varsa karıştırdım ve kaçırabildiğim her sevdiğime el koydum sakladım, parmaklarımı sonsuz kere bi yere sıkıştırdım. Hem biri beni korusun kollasın diye istedim, hem kollamaya kalkana kafa tuttum. Masanın etrafında sonsuz tur koşarak anneannemi deli edip terlik yedim kafama milyon kere. Gaye Ablam’a bi amuda kalkma olayım var ki sonu duvara son sürat toslamak şartıyla yıldızları sayarak biten şahane! O zamanlar gelen misafire şeker tutmak yerine amuda kalkardım ben. Öyle bi kafa. Amaaan neyse ne.. dün o bu fotolardan birini paylaşmış Güven Park’da salıncakta olduğumuz olanı (sağ alt) ya bi kalbime indi! Kendimi of pof yaparken gördüm, zırıldarkenkileri de yolladı keyiften öldüm bittim, ilk defa görüyorum! Hangi insan kendi çocukluk fotoğraflarını bulunca aklına öyle ya da böyle bi şey gelmez diye düşündüm.. içini burkar güldürür hüzünlendirir illa bi şey olur yani. Bendeki hal, iğne ipliğe kadar hatırlamam... Anneannemin kokusunu hatırladım şu soldaki fotoya bakınca. Sağ üstteki fotoda kargalara kaptırdığımı sandığım muhabbet kuşlarımı gördüm, salonda dururlardı balkona çıkarırdık hava almaya. O balkonun -ki 5. Kattaydı- kenarlarına hep gizli tırmandım yürüdüm. Karşı apartmandan komşular çığlık atınca indim masanın altına kaçtım. Yaptım yani bunları.. Gaye Abla iyi ki bu fotoğrafları bulup çıkarttın! Ve böyle şeyler yazasım geldi, yazıp paylaştım. 🍀✍🏼 #4yapraklıyoncakısahikayeleri @gayekolburan #yazanlarsokak #ankara #güvenpark
Read more
<span class="emoji emoji1f4cc"></span> *BU AKŞAM YAPILACAKLAR* <span class="emoji emoji1f4cc"></span> *Hicri ayın başında yani bu gece;* <span class="emoji emoji1f33a"></span> _*Vakıa Sure'si maddi ve manevi ...
Media Removed
*BU AKŞAM YAPILACAKLAR* *Hicri ayın başında yani bu gece;* _*Vakıa Sure'si maddi ve manevi rızıkların helal, kolay ve bereketli olması niyetiyle okunur..*_ _*Bu gece Yasin Sure'si kalplerin Allah CC nazargahına layık olması ve kalplerimizin zikrini hakkıyla yapmak için okunur..*_ ... 📌 *BU AKŞAM YAPILACAKLAR* 📌 *Hicri ayın başında yani bu gece;* 🌺 _*Vakıa Sure'si maddi ve manevi rızıkların helal, kolay ve bereketli olması niyetiyle okunur..*_ 🌺 _*Bu gece Yasin Sure'si kalplerin Allah CC nazargahına layık olması ve kalplerimizin zikrini hakkıyla yapmak için okunur..*_ 🌺 _*Bu gece Fetih Sure'si hayırları feth etmek niyetiyle okunur..*_ 🌺 _*Ve mührü şerife bakılır...*_ 🌺 _*Bu gece gusul alınırsa inşaAllah hastalıkların deffi ve yeni aya temiz girmiş oluruz.*_ 🌺 *Her arabi ayın* *başında “Mülk süresi(Tebareke)” süresini okuyan kimse o ay başına gelecek belalardan korunur.*
*Ayrıca Tebareke süresini okurken şahadet parmağını göbeğine koyup okuyan kimsenin yediği yemekler dokunmaz.*
🌺 *Herhangi imanlı kul hilali gördügünde Allah u Teala ya hamdú senada bulunur sonra 7defa Fatiha Suresi okursa mutlaka Allah u Teala ona o ay boyunca göz şikayetinden afiyet verir*.(Hadisi Şerif) ☘ *İmam ı Terimi (Rahimehullah )ın beyanı vechile Hilal (Yeniay) görüldüğüne 41 kere Fatiha Şerife okuyan kişi o ayın bereketlerine nail olur şerlerinden emin olur.*
Kaynak :Músebbe at ı Aşere) ✅ *Yola gidenin Arkasından da 41 kere okunursa biiznillah seferde muhafaza olunur ve Selametle dönmesi nasib olur* (Kaynak Músebbe at ı Aşere)
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
. #muharrem #muharremayı #haramaylar #aşure #aşuregünü
Read more
SAAT 17:40. BİR ALEV TOPUNUN İÇİNDEYİM! Tenimdeki acının kulağımdaki o sesin tarifi mümkün ...
Media Removed
SAAT 17:40. BİR ALEV TOPUNUN İÇİNDEYİM! Tenimdeki acının kulağımdaki o sesin tarifi mümkün değil. “Ölüyorum” dedim. Masanın altına sıkışmış, nefes alamıyordum. Birden kendimi gördüm. Ağlıyor, çığlık atıyor ve imdat çığlıklarımı izliyordum. Saçımdaki ateşi, eteğimdeki ateşi ... SAAT 17:40. BİR ALEV TOPUNUN İÇİNDEYİM!

Tenimdeki acının kulağımdaki o sesin tarifi mümkün değil. “Ölüyorum” dedim. Masanın altına sıkışmış, nefes alamıyordum. Birden kendimi gördüm. Ağlıyor, çığlık atıyor ve imdat çığlıklarımı izliyordum. Saçımdaki ateşi, eteğimdeki ateşi söndürmeye çalışıyordum. Birden taramalı silahlarla etrafa kurşun yağdıran askerleri fark ettim. “Kendime gelmeliyim” dedim. Vücudumdaki acı tarifsizdi, ayağımın altına cam parçaları saplanmıştı. Her yere bastığımda daha derine batıyordu. Arka sokağa doğru koştum. Kimi insanlar çıplak, kimi insanlar yerde yatıyor, kimisi de yardım istiyordu ve ben sadece koşuyordum. Ev arkadaşımı buldum, ağlıyordu. Çok şükür bir şeyi yoktu. Onunla birlikte arka sokaklara koşmaya devam ettim. Bir evin kapısını açık gördüm ve içeri girip mutfağı buldum, dolabı açıp buz gibi su döktüm. İyi geleceğini sanmıştım fakat acılarımı daha derin hissetmeye başladım. Ellerim acıyordu ve vücudum kan içindeydi. “SOL ELİM PARÇALANMIŞ BİR HALDEYDİ!” Tırnaklarımın siyah olduğunu fark ettim sonra, sol kolumu elimi fark ettim parçalanmış bir haldeydi! ‘Her şey bir kabus olsun’ diye yalvardım Allah'a... Kucağında bebeği ile gelen kadın çığlık çığlığa ağlamaya başladı. Herkes şaşkın şaşkın bakıyor, bir yardım eli uzatmıyorlardı. Dışarı çıktım, artık dayanamıyordum, bir adım daha atmaya gücüm yetmiyordu. Zar zor ayağımdaki cam parçalarının üzerine korkarak basmaya çalışırken yığıldım, ölümün çok yaklaştığını hissediyordum.

GÖKYÜZÜ ARTIK MAVİ DEĞİLDİ VE KABUS BAŞLAYACAKTI Çocukluğumu, gençliğimi, sevdiklerimi düşünüyordum. En çok da annemi, babamı, kardeşlerimi... O an yanımda olsalardı onlara 'Ölürsem üzülmeyin' demek isterdim, anneme ağlamamasını söylerdim. Gökyüzü artık mavi değildi, bir toz bulutu kaplamıştı. Belki birazdan kabus başlayacaktı ya da sonsuz cennet bahçeleri... Sadece kaybolmak istiyordum... Acımın son bulmasını istiyordum... Birden birinin beni kucakladığını fark ettim. Cenazem kalkıyor dedim kendi kendime. Sonra ne oldu bilmiyorum gözlerimi açtığımda arkadaşlarıma heyecanla anlattığım o adamı gördüm. 'Seni hiç bırakmayacağım, ben buradayım' diyordu. 'Kesin öldüm ben' dedim ve ona neden onun da benimle geldi
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 561 35 35 <span class="emoji emoji1f449"></span>Acer Extensa 15 EX2519 ...
Media Removed
BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Acer Extensa 15 EX2519 - 569azn ️KREDİTLƏ️ 18 aya 43azn 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT! ️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. ... ✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35
👉Acer Extensa 15 EX2519 - 569azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 18 aya 43azn
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
Read more
Daha az tüketmeliyiz. Doğaya, canlıya saygı duyarak yemek yeme şeklimizi belirlemeliyiz. Sürekli ...
Media Removed
Daha az tüketmeliyiz. Doğaya, canlıya saygı duyarak yemek yeme şeklimizi belirlemeliyiz. Sürekli tüketen, her şeyi yiyebilmek için adeta kendiyle yarışan canlılar haline geldik. Bu yetmiyormuş gibi bir de sadece kürkü için acı çektirdiğimiz hayvanlar var. Misal geçtiğimiz günlerde ... Daha az tüketmeliyiz. Doğaya, canlıya saygı duyarak yemek yeme şeklimizi belirlemeliyiz. Sürekli tüketen, her şeyi yiyebilmek için adeta kendiyle yarışan canlılar haline geldik. Bu yetmiyormuş gibi bir de sadece kürkü için acı çektirdiğimiz hayvanlar var. Misal geçtiğimiz günlerde kürklerinin “gerçek” olmasıyla övünen bir markayı fark ettim. Kürkün sahtesinin mükemmel yapıldığı bir yüzyıldayız, farkında mısınız? Bilirsiniz @ipekyoltr yerli bir markamız. Yeni misyonu “sosyete değil, herkes kürk giysin” Bu nasıl bir misyon? Sadece cevap istiyorum. Şu ana kadar stoy’lere eklediğim sorumu görmediklerini düşündüm. Burada bu post her daim dursun bakalım. Bu sefer hepimiz bir olursak sanırım göreceklerdir. Cevap alana kadar devam!

Düşünceleriniz önemli!

Hassasiyeti, gerçekliği ve sağlam duruşu için @sefkat_ciftligi ‘ne teşekkür ederim. Bu konuyu onun yayını fark etmeme vesile oldu, lütfen o postu da bir ara okuyun.

Konu mankenimiz şanslılardan, @kayaciftligi ‘nde ona çok iyi bakılıyor
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 561 35 35 <span class="emoji emoji1f449"></span>Samsung 49NU7140 ...
Media Removed
BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Samsung 49NU7140 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1349azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 68azn️18 aya 103azn️12 aya 142azn️6 aya 261azn 1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT! ️Ünvanımız - ... ✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35 👉Samsung 49NU7140 49"(124sm) Smart 4K UHD - 1349azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 68azn➡️18 aya 103azn➡️12 aya 142azn➡️6 aya 261azn
✅1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 561 35 35 <span class="emoji emoji1f449"></span>Huawei Mate 10 Pro ...
Media Removed
BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Huawei Mate 10 Pro 128Gb - 1059azn️KREDİTLƏ 18 aya 81azn 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT! ️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. ... ✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35 👉Huawei Mate 10 Pro 128Gb - 1059azn➡️KREDİTLƏ 18 aya 81azn
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
Read more
<span class="emoji emoji1f411"></span>QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!<span class="emoji emoji1f411"></span> <span class="emoji emoji2705"></span> YALNIZ AVQUSTUN 20,21,22,23,24,25,26!<span class="emoji emoji2705"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, ...
Media Removed
QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ! YALNIZ AVQUSTUN 20,21,22,23,24,25,26! BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Xiaomi Mi8 128Gb - 885azn️KREDİTLƏ 18 aya 68azn 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT! ️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, ... 🐑QURBAN BAYRAM ENDİRİMLƏRİ!🐑
✅ YALNIZ AVQUSTUN 20,21,22,23,24,25,26!✅
✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35 👉Xiaomi Mi8 128Gb - 885azn➡️KREDİTLƏ 18 aya 68azn
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
❗️Xəritə - https://almali.az/index.php?route=information%2Fcontact
❗️Saytımız - https://almali.az/
Read more
BURDUR’DA SOKAK HAYVANLARINA KATLİAM! HAYVANSEVERLER AYAĞA KALKTI! Burdur/Yeşilova ilçesinde sokak hayvanları katledilince hayvanseverler ayağa kalktı: "Sesimizi duyun" Yeşilova’nın Niyazlar mahallesinde köpekler feci şekilde öldürülüyor. Kimisi suda boğularak kimisi ... BURDUR’DA SOKAK HAYVANLARINA KATLİAM! HAYVANSEVERLER AYAĞA KALKTI!
Burdur/Yeşilova ilçesinde sokak hayvanları katledilince hayvanseverler ayağa kalktı: "Sesimizi duyun"
Yeşilova’nın Niyazlar mahallesinde köpekler feci şekilde öldürülüyor. Kimisi suda boğularak kimisi kesilerek, kimisi de tüfekle vurularak…
İddiaya göre, müzik öğretmeni Mesut Çal hayvanların bakımını üstlendiği ve onlara baktığı içinse köylüler tarafından tehdit ediliyor.
Burdur’da yaşayan hayvansever vatandaşlar ise sokak hayvanlarının ölümünün artık durmasını ve barınabilecekleri, hastalık durumunda müdahale edebilecekleri bir yer olması için seslerini duyurmak istiyorlar...
Read more
‘OYSA BEN DELİYİM AMA GİZLİYORUM DELİLİĞİMİ...’ *** “Dostum. Göründüğüm gibi değilim... Görünüş ...
Media Removed
‘OYSA BEN DELİYİM AMA GİZLİYORUM DELİLİĞİMİ...’ *** “Dostum. Göründüğüm gibi değilim... Görünüş sadece giydiğim bir elbisedir. Senin sorgularından beni, benim kayıtsızlığımdan seni koruyan bir elbise... Ne söylediklerime inanmanı, ne de yaptıklarıma güvenmeni isterim. Çünkü ... ‘OYSA BEN DELİYİM AMA GİZLİYORUM DELİLİĞİMİ...’ ***
“Dostum.
Göründüğüm gibi değilim...
Görünüş sadece giydiğim bir elbisedir. Senin sorgularından beni, benim kayıtsızlığımdan seni koruyan bir elbise...
Ne söylediklerime inanmanı, ne de yaptıklarıma güvenmeni isterim.
Çünkü sözlerim senin aklından geçenlerin dile getirilmesinden başka bir şey değildir.
Senin için gündüz olduğu zaman dostum, benim için gecedir...
Böyle olsa da ben yeşil tepelere değerek oynayan öyle vaktini, vadiden süzülen mor gölgeleri anlatırım; çünkü sen ne karanlığımın türkülerini duyabilir, ne de yıldızlara çarpan kanatlarımı görebilirsin...
Görmemenden, duymamandan hoşnudum. Bırak gecemle başbaşa kalayım...
Sen cennetine yükselirken ben cehennemime inerim.
O zaman bile bu ulaşılmaz uçurumu ötesinden bana seslenirsin...
Ben de sana seslenirim ama cehennemimi görmeni istemem...
Dostum sen iyi, ihtiyatlı, akıllısın. Oysa ben deliyim...
Ama gizliyorum deliliğimi. Bırak deliliğimle başbaşa kalayım...
Dostum, sen benim dostum değilsin ama ben bunu sana nasıl anlatacağım?
Yolum senin yolun değil, gene de birlikte yürüyoruz...
Dostum…
Güneşe bak, toprağa bak, suya bak, buluta bak fakat arkana bakma…
Kimin geldiği önemli değil, kimin gelmediği de…
Unutma yolcu değişir, yol değişir, ama menzil değişmez...
Yolcuya bakıp, yolunu tanıma.
Yola bak, yolcuyu tanı...
Asıl vahim olan yolcunun yolsuz olmasıdır...
Yolsuz, hedefsiz, şaşkın, hercai...
‘En doğru yol, en dikensiz olandır’ diyenler seni aldatıyor.
Onlar karanlık evlerinde kaybettiklerini, sokak lambasının altında arayan şaşkınlar...
Aldırma!
Ayağına batan dikenler, aradığın gülün habercisidir.
Dikene katlanmaktan söz edenler, aşıkmış gibi davrananlardır...
Gerçek aşıklar, dikeni de sever.
Dostum, yollar yürümek içindir.
Fakat, şu gerçeği de hiç unutma...
Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.
Yol boyunca; yola çıkıp da yürümeyenleri
Yola oturup, gelen-geçenin ayağına çelme takanları,
Ayağına batan tek bir dikenin ömür boyu tafrasını yapanları,
Yanlış kılavuzlara kızıp yolu satanları göreceksin.
Göreceksin dostum…
Aldırma, yürü...”
[Halil Cibran 6 Ocak 1883 / 10 Nisan 1931]
Read more
‘Hayat sana güzel’ şu aralar en çok duyduğum cümle sanırım. Şu noktaya gelebilmek için neler yaşandığı, ...
Media Removed
‘Hayat sana güzel’ şu aralar en çok duyduğum cümle sanırım. Şu noktaya gelebilmek için neler yaşandığı, hangi zorlukların üstesinden gelindiği, nasıl çalışıldığı ise önemli değil. Kahvemi keyfimi paylaşıyorum diye ben şanslıyım, hayat bana altın tepside sunuyor her şeyi. Uzaktan ... ‘Hayat sana güzel’ şu aralar en çok duyduğum cümle sanırım. Şu noktaya gelebilmek için neler yaşandığı, hangi zorlukların üstesinden gelindiği, nasıl çalışıldığı ise önemli değil. Kahvemi keyfimi paylaşıyorum diye ben şanslıyım, hayat bana altın tepside sunuyor her şeyi. Uzaktan bakınca öyle görünüyor değil mi? Kimileri şanslı doğuyor sanki? Ankara’da çalıştığım işime girebilmek için hangi okulları bitirdiğim, kitaplara gömüldüğüm uykusuz kaç gece geçirdiğim, 30 yaşından sonra durmayıp burs kazanıp yüksek lisans için nasıl yurt dışına gittiğim, eşimle nasıl tanıştığım, çoğunuzun iki ay sürdüremeyeceği ülkeler arası ilişkiyi neredeyse iki yıl boyunca telefon başında, havaalanlarında maddi-manevi ne fedakarlıklar yaparak sürdürdüğümüz, uzaktan uzağa yuvamızı nasıl kurduğumuz, 13 yıllık işimi bırakıp gelecek kaygısı içinde nasıl buralara geldiğim, tekrar sıfırdan bir hayat kurmak zorunda olmanın psikolojisi..bu kısımlar ise önemsiz ayrıntılar. Yok ben kesin şanslı doğmuşum, hayat bana güzel. Kimsenin hayatı kolay değil, sadece kimimiz doğru açıdan bakmayı, elindekinin tadını çıkarmayı ve enerjisini doğru kullanmayı biliyor. Aslında hayat hepimize güzel. Ama fırsatların ayağımıza gelmesini beklerken yattığımız yerden bunu görmek biraz zor gibi.
Read more
Memleketteki tüm serpme kahvaltıları yemeden rahat edemeyen kıroliçeniz Tülün geri döndü. Veeeee ...
Media Removed
Memleketteki tüm serpme kahvaltıları yemeden rahat edemeyen kıroliçeniz Tülün geri döndü. Veeeee yime içme sezonunu açıyorum arkadaşlar 🥒🥗 . Domatın pembesini, begonvilin fuşyasını, biberin kütürünü, üzümün salkımını, pişinin pofuduğunu ayağınıza getirdim. Siz kendinizi ... Memleketteki tüm serpme kahvaltıları yemeden rahat edemeyen kıroliçeniz Tülün geri döndü. Veeeee yime içme sezonunu açıyorum arkadaşlar 🥒🍇🥗🍅🍟 .

Domatın pembesini, begonvilin fuşyasını, biberin kütürünü, üzümün salkımını, pişinin pofuduğunu ayağınıza getirdim. Siz kendinizi yormayın. Ben sizin için keşfeder, afiyetle yerim. (Kışın diyetisyen paramı da aranızda toplarsınız diye düşünüyorum. İyi insanlara benziyorsunuz. Kanım hepinize pek kaynadı :)) .

Neresi Burası? Kaş - Kalkan yolu üzerinde bir restoran. Kalkan’a daha yakın. Adı: @gurusplacekalkan 🏠🏡🏠
Bir aile işletmesi. Kocaman bir bahçe içinde. Arka tarafta konaklama için odaları var. Ön taraf restoran. Ufak çaplı bir meyve sebze işine girmişler. Domates, biber, salatalık, üzüm bahçeden. .

Kahvaltıda sofraya gelen her şey taze. Bazlama ekmeği sıcacık servis ediliyor. Reçeller ev yapımı ve bahçedeki ağaçların meyvesinden.
Sıcaklardan pişi, börek, katmer geliyor. Tabii hepsi aynı anda gelmiyor. Her gün biri servis ediliyor :)
.

Yumurta seçenekli. İster göz yumurta, ister omlet, ister menemen. Canınız hangisini çektiyse. Çılgın bir kahvaltı değil ama üzmez de sizi :)
Ve can alıcı kısım: Çay sınırsız.
Bu arada, istediği kadar sınırsız olsun iki bardaktan fazla içimem ben. Ama kahvaltıcılardan biliyorum. Sınırsız olunca 10 bardak içen oluyormuş 😂
Siz kaç bardak götürüyorsunuz? 🙈
Kişi başı 38 lira.
Her gün 09:30 - 12:30 arası kahvaltı çıkarıyorlar. .

NOT: Gözünüzü seveyim gidince böyle bir sofra beklemeyin. Süsü püsü bana ait. Hahaha.
Geçen sene bir kahvaltıda yine masaya begonvil koydum. Benden sonra gidenlerden biri: Tülin hanım bizim masada begonvil yoktu diye mesaj attı. (Hayır. ZAYTUNGtan gelmedi mesaj. Baya baya biricik bir takipçim yazdı:)) Kurban olduğum. Süs o süs. Yimedim yani. Valla bak. Masanızda olmasa da olur 😁

Patates ekstra. Üzümü asmadan kendim yoldum. Ama zaten misafirlere de izin veriyorlarmış. Domatı kesip veriyorlar, ben böyle şeetmeyi uygun buldum. Peynir tabağına yer kalmadı. Sığdıramadım ama üç çeşit peynir var 🧀 .

Pişi gibi pofuduk, anne patatesi gibi leziz, begonvil gibi fışkırtılı bir gün dilerim. Yolunuz açık, yıldızınız parlak olsun 🌟 💫 🤩
Read more
Sabah ezanına kadar kitap için çalıştım. Teknik okumalar bitti, inşallah son okumalar, dizgi ...
Media Removed
Sabah ezanına kadar kitap için çalıştım. Teknik okumalar bitti, inşallah son okumalar, dizgi ve basım kaldı geriye.) Yattığım gibi sızmışım. 10:30 gibi eşimin #serpmekahvaltı vaadiyle uyandım. Uykum birden açıldı tabi hazır serpme kahvaltıyı duyunca. Ama giyinip dışarı çıkınca ... Sabah ezanına kadar kitap için çalıştım. Teknik okumalar bitti, inşallah son okumalar, dizgi ve basım kaldı geriye.) Yattığım gibi sızmışım. 10:30 gibi eşimin #serpmekahvaltı vaadiyle uyandım. Uykum birden açıldı tabi hazır serpme kahvaltıyı duyunca. Ama giyinip dışarı çıkınca ve atların yanına gitmek için tali yola sapınca anladım serpme kahvaltının bizim için olmadığını.))) Bayburtluoğlular çevrelerindeki her hayvanı besleyebilecek kapasitede bir aile yeminlen. Kırklareli’nde de başıboş atlar çoğunlukla bizim oturduğumuz Toki bölgesinde takılıyorlar. Evdeki karpuz-kavun kabuklarını, kalmış salata filan ne varsa atlara götürdük kısacası. Çöpe atsak çöpü karıştırıp ortalığa dağıttıklarından direkt ayağa hizmet bizimki:))) Bi at ailesi bizden korktu kaçtı. ‘Ziyafeti kaçırdınız.’ diye diğer aileye yöneldik. Onlar da korktular ama sonra poşetten çıkan yemek kokusunu aldılar. Sola kaydırınca sevgili at ailemizin mutlu hallerini görebilirsiniz bile:)) Sonra o ilk aile geldi kahvaltıya ortak olmak için. Fotodaki büyük açık renk at yani annenin bi bakışı vardı kahvaltıyı korumak için görmeliydiniz. Hatta sinirlendi, iki çifte bile patlattı heheheh:)) Öyle şekerim anneye bulaşmıycan:))) Taş fırından simit, marketten domates ve Peri’ye @kefirdanem aldık bi içimlik, geldik ceviz ağaçları altındaki çay bahçesine. Bizim naçizane kahvaltı soframız ve hikayesi böyle dostlar. Daha güzelleri sizin olsun. Sevdiklerinizle çok huzurlu bir Pazar geçirmeniz dileğiyle #gülaydın🦋 #makarnalütfencom
Read more
Şimdi bize bakın. Size gülümseyen armut suratlarımıza🤓 Gerçi ben gözüne ışık tutulmuş tavşanım ...
Media Removed
Şimdi bize bakın. Size gülümseyen armut suratlarımıza🤓 Gerçi ben gözüne ışık tutulmuş tavşanım ama olsun, siz bakmaya devam edin. Şimdi, gülümseyerek hep birlikte bi asansöre binelim ve asansörde genç bitane adam olsun. Şimdi adama, gülümsemeye devam ederek “günaydın” diyelim. ... Şimdi bize bakın. Size gülümseyen armut suratlarımıza🤓 Gerçi ben gözüne ışık tutulmuş tavşanım ama olsun, siz bakmaya devam edin.
Şimdi, gülümseyerek hep birlikte bi asansöre binelim ve asansörde genç bitane adam olsun. Şimdi adama, gülümsemeye devam ederek “günaydın” diyelim. Adam bön bön baksın suratımıza ve hiçbişi demesin. Biz biraz bozulalım ama keyfimizi asla kaçırmadan devam edelim gülümsemeye. Artık asansörden inme zamanı geldi, beton adama “iyi günler” diyelim nezaketen. Büyüklük ve gülümsemeler bizde, betonluk ve muşmula suratlılık onda kalsın çünkü.
Aaa bi dakka. Adam hala cevap vermiyo! Asansörün kapısı da açıldı, asansörden ayrılmamız gerek. Okey, asansörden çıkalım. Ama hala ayağımız ve çantamızı asansör kapısının arasına sıkıştırıp şu genç betona ağzının payını vermek için zamanımız var. Ne yapalım dersiniz?
“Çok pardon ama bişi sorucam, sizin harcınızda ne kadar çimento kullanmışlar acaba? Bizim bahçeye beton dökcez de, kıvamını doğru ayarlamak için soruyorum. Sizinkini güzel tutturmuşlar!” nasıl olurdu mesela🤦🏻‍♀️
Aklımdan geçen tam olarak buydu, ama adama ancak ters ters bakabildim en sinirden köpürmüş ve topuğumu suratının ortasına geçirmemek için kendimi zor tuttuğum ifademle😡
Beton adam ne mi yaptı? Suratıma aval aval bakarken asansörün kapısı kapandı ve başkalarının sinirlerini bozmak üzere yolculuğuna kaldığı yerden devam etti.
#buhikayedeburdabitmiş
Read more
Farklı iki plan ve pilates dersi iptal edilip, Mardin'den yeni gelmiş @masalarzu 'yu ayağının ...
Media Removed
Farklı iki plan ve pilates dersi iptal edilip, Mardin'den yeni gelmiş @masalarzu 'yu ayağının tozuyla telaşlandırıp, koştur koştur gittiğimiz (çünkü 27 Ocak olan sergi bitiş tarihini 27 Aralık olarak algıladım) sergide en çok merak ettiğim, beğendiğim eserin, @refikanadol 'un Boğaziçi ... Farklı iki plan ve pilates dersi iptal edilip, Mardin'den yeni gelmiş @masalarzu 'yu ayağının tozuyla telaşlandırıp, koştur koştur gittiğimiz (çünkü 27 Ocak olan sergi bitiş tarihini 27 Aralık olarak algıladım) sergide en çok merak ettiğim, beğendiğim eserin, @refikanadol 'un Boğaziçi eserinin önündeyim💙
Bu digital eser bana Inception filmindeki, bir mimarın rüyalar için tasarladığı mekanları, şehirleri, yolları vs. hatırlattı.
~~~
Yanlışımı fark edince çok güldük, ama şöyle bir bakınca zaten önümüzdeki günlerde gidemeyeceğimi de anladım, 11 Ocak'tan itibaren de bir seyahatim var uzaklara😇🙏
Yani kısmet böyleymiş ve iyi ki böyleymiş, çünkü hem sergi çok güzeldi, hem arkadaşımla çok güzel bir gün geçirmiş oldum🤗❣️
Size de çok güzel bir gün dilerim☕️🎀
#pilevneligallery
#noedit
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️012 561 35 35 <span class="emoji emoji1f449"></span>Samsung 50MU6100 ...
Media Removed
BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%️012 561 35 35 Samsung 50MU6100 50"(127sm) Smart 4K UHD - 1275azn ️KREDİTLƏ️ 30 aya 68azn️18 aya 97azn️12 aya 134azn️6 aya 247azn 1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA 1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT! ️Ünvanımız - ... ✅BANKA GETMƏDƏN, MAĞAZADA KREDİT ƏLDƏ EDİN - İLKİN ÖDƏNİŞ 0%✅☎️012 561 35 35
👉Samsung 50MU6100 50"(127sm) Smart 4K UHD - 1275azn
➡️KREDİTLƏ➡️ 30 aya 68azn➡️18 aya 97azn➡️12 aya 134azn➡️6 aya 247azn
✅1 GÜN ƏRZİNDƏ ÇATDIRILMA
✅1 İLLİK RƏSMİ ZAVOD DEFEKTİNƏ ZƏMANƏT!
❗️Ünvanımız - Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsində. "Çinar Park" Biznes Mərkəzi (1 nömrəli binanın 2-ci mərtəbəsində)
Read more
Ayağın sağlam bir taşa takıldığında o taş gözünde kaya olabilir. Güçlü bir duvara tosladığında ...
Media Removed
Ayağın sağlam bir taşa takıldığında o taş gözünde kaya olabilir. Güçlü bir duvara tosladığında sendeki hissiyatı belki de Çin Seddi’ne kafadan girmektir.Başına bir sıkıntı geldiğinde hayat bitmeyecek kadar uzun, acı taşınamayacak kadar ağır zannedebilirsin. Işık açıkken etrafı ... Ayağın sağlam bir taşa takıldığında o taş gözünde kaya olabilir. Güçlü bir duvara tosladığında sendeki hissiyatı belki de Çin Seddi’ne kafadan girmektir.Başına bir sıkıntı geldiğinde hayat bitmeyecek kadar uzun, acı taşınamayacak kadar ağır zannedebilirsin. Işık açıkken etrafı karanlık görebilirsin.Oysa hayat 3-5 gün, acının ağırlığıysa zamanla eriyip bitmeye mahkum bir dondurma gibidir. Belki koskoca bir emeğin eseri olan romanınızın ana karakteri olmak istemedi, film teklifi götürdünüz senaryoyu beğenmedi, elde bir ufak şiir kaldı, şarkı sözü olsa daha eğlenceli olurdu dedi..Kahramansız bir kitabın, güftesiz bir bestenin, kaymaksız bir kadayıfın tamamlanmamışlığında, sessiz film gibi sakin, konuşmadan anlatmaya çalışan telaşlı bir beden ve yerli mi yabancı mı diyen boş gözlerle kalakaldınız sanki bir uzay boşluğunda. Eksik yada yarımdınız ama hiç olmazsa vardınız.Önce sağlığınıza şükredip sonra insanlığın var oluş sürecini düşünmeye geçtiniz. Belki de sırf kafayı dağıtabilmek adına oracıkta Einstein olabilirdiniz.Yeni yeni icatlar çıkarttınız, bundan sonra her gün spor yapacak, yeni bir dil öğrenecek, fotoğraf çekecek, dikiş nakış kursuna gidecek başkalarının hikayelerini değil kendi otobiyografilerinizi yazacaktınız. Belli olmaz o gazla belki bir gün tarih bile yazardınız. Belki de gerçekten isterseniz kendi bilimsel dünyanızda birer mucit olup olmazlara karşı mucizeler yaratabilirsiniz. İnanmakla başlar, hayal ettikçe devam eder ve emek sarf ederek kazanılır tüm zaferler. Aklınızda yer etmesin ‘İnanmıyorum öyleyse yokum’ gibi önermeler. Olur bazen yüzünüzü yere akıtan sözler, kalbinizi cızlatan hisler, haketmediğiniz şeyler.
En dipsiz kuyunun bile bir ucu bir de bucağı var. En bitmeyen yolun bile bir varışı var.Kapanan tüm kapılar bir gün yeniden açılacak, gittikleri yoldan elbet geri dönecek yükünü ellerinizle gönderdiğiniz kervanlar. Kabuslarınızın kara gecelerle ilgisi yok, o yastığa koyduğunuz kafada yatıyor tüm korkular.Bir bakın geçmişe ''Onsuz olmuyor''dediğiniz herkes/herşeysiz olabiliyorsunuz aslında. Yeniye yer vermek için eskilerden kurtulmak lazım en başta.. 'olmaz’ı kabul etmeyen bir zihin edinin.Size olmazlarla gelene mucizelerle gidin #dubai
Read more
Loading...
Load More
Loading...