Loading...


Unique profiles
86
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bozburun, Konsept Parti, Kuzguncuk
Average media age
603.2 days
to ratio
15.7
Niye bilmem, kitabım çıktı çıkalı hiçbir dergiye, gazeteye, kitap ekine, televizyona, radyoya ...
Media Removed
Niye bilmem, kitabım çıktı çıkalı hiçbir dergiye, gazeteye, kitap ekine, televizyona, radyoya ya da internet sitesine, kitabımla alâkadar bir röportaj vermedim. Geçen seneki TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı haricinde bir fuara ya da imza gününe de katılmadım; bu sene, hiçbirine katılmayı ... Niye bilmem, kitabım çıktı çıkalı hiçbir dergiye, gazeteye, kitap ekine, televizyona, radyoya ya da internet sitesine, kitabımla alâkadar bir röportaj vermedim. Geçen seneki TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı haricinde bir fuara ya da imza gününe de katılmadım; bu sene, hiçbirine katılmayı düşünmüyorum. Belki de merak ettim: Yazılan bir kitap, bunları yapmadan, yani birçoğuna göre oyunu kurallarına göre oynamaksızın okura ulaşabilir mi hakkıyla? Bir yılı geçti kitap çıkalı; baskı sayısı bir nicelik türüdür ve düşünülecek son şeydir bir yazar için ama yine de, insanların sizi nicelikle de yargıladığı böyle bir devirde, ister istemez bakıyorsunuz satışlara: Kitap şu ana değin 21 baskı yaptı. Az mı, çok mu; herkesin kendi yorumudur ama hepinize bu bağlamda teşekkür etmeliyim çünkü bu satış sayısı, her kaç olursa olsun, okurun gücüyle bu seviyede. Tırnak içinde bir "PR" çalışmasıyla değil. Bu süreçte, gelen röportaj tekliflerini reddettim ve "o bir kişi"ye iyi gelmişse kitap, bence tamamdır diye düşündüm hep. Bir tek @MasaDergi'ye, -o da, derginin editörü @FufuOkur aynı zamanda kitabımın da editörü olduğu için- #YazarMasası bölümü kapsamında konuk oldum. Ki iyi ki de olmuşum: Her sayılarında, başka bir yazarı ağırlamaya devam ediyorlar aynı bölümde ve bir yazarın çalışma ortamını dört dörtlük aktarıyorlar. Yani oradaki konu da masamdı, kitabım #BabamBenişahdamarımdanÖptü değil. Şimdi bunları neden yazıyorum? Şu yüzden: #AçıkRadyo'da her salıyı çarşambaya bağlayan gece #FlanörünSeyirDefteri'ni yayınlayan @Hakan_Gencol, programına konuk olmamı rica etti benden. Aslında "Hiçbir yere röportaj vermiyorum" demiştim Hakan'a ilkin: "Belki ileride fikrim değişir". Ama sonra, "Tembellik Hakkı'nı konuşacağız" diyerek beni ikna etmiş oldu. İyi ki de yaptı bunu; Hakan, epey de yol tepip Marmaris #Bozburun'daki yazıhaneme geldi ve radyo programını da yazı ortamımda, yaşam alanımda gerçekleştireceğiz; meraklısı için duyurmak istedim: Yeni kitabımı harıl harıl yazdığım bu günlerde, Bozburun'dan bir ses, birkaç nefes duymak isteyen varsa eğer, buyursun gelsin. Bu gece saat 00.00'da, #AçıkRadyo 94.9'da @flanorunseyirdefteri'ndeyim. #OzanÖnen @AcikRadyo (Fotoğraf: @Hakan_Gencol)
Read more
Loading...
Yazlıkları kaldırırken temiz kaldırmak, artık gitmeyeceklerinizi ayrımak bir sonraki yaz için ...
Media Removed
Yazlıkları kaldırırken temiz kaldırmak, artık gitmeyeceklerinizi ayrımak bir sonraki yaz için işinizi kolaylaştırır. Çamaşır makinanızın yumuşatıcı bölümüne birkaç damla Lavanta Uçucu Yağı damlatın, nasıl nefis bir koku ile çıkıyor çamaşırlar kendiniz test edin. Kokuyu çeşitlendirmek ... Yazlıkları kaldırırken temiz kaldırmak, artık gitmeyeceklerinizi ayrımak bir sonraki yaz için işinizi kolaylaştırır. Çamaşır makinanızın yumuşatıcı bölümüne birkaç damla Lavanta Uçucu Yağı damlatın, nasıl nefis bir koku ile çıkıyor çamaşırlar kendiniz test edin. Kokuyu çeşitlendirmek isterseniz Limon, Portakal gibi Uçucu yağlarımızı koton bir kumaşa damlatarak makinanın veya kurutma makinanızın içine direk koyabilirsiniz. Mayoları elde ve sıvı kastil sabun ile soğuk suda yıkayın.
Yazlık eşyaları kaldırırken lütfen naftalin gibi ağır kimyasal içeriği bulunan maddeleri asla kullanmayın. %100 saf Sedir uçucu yağımız ile kokulandırılmış bir kumaş parçası veya ahşap sedir toplarımıza hiçbir böcek ve güve yaklaşamaz, üstelik kıyafet ve aksesuarlarınız çıkarttığınızda mis gibi kokarlar.
Ayakkabılarınızı kaldırırken güzel kokmalarını tercih ederseniz koton kumaştan hazırlanmış lavantalı ayakkabı torbalarımızı tercih edebilirsiniz.
Yazlık eşyaları kaldırıp, sonbaharlıkları yerleştirmeden önce mutlaka odanın ve dolapların enerjisini tazeleyin. Pencereleri açın, adaçayı hatta günlük ve üzerlik tohumlarını yakın, tütsüyü özellikle ışık girmeyen kuytu köşelerde dolaştırın. Pratik çözüm isteyenler Adaçayı & Günlük Spreyimizi kullanabilirler. Ardından etraflıca temizlik yapın. Ortamın ferahladığını içinizde hissedin. Dolaplarınızı yerleştirirken gerçekten sevdiğiniz ve içinde kendinizi mutlu hissettiğiniz parçaları yerleştirmeye çalışın. Mümkün olduğu kadar sıkışıklık yaratmayın. Bu, güne başlarken mutlu olmanızı sağlar. Dolap kapakları açılır açılmaz yüzünüze vuran nefis bir lavanta kokusu isterseniz, www.homemadearomaterapi.com alışveriş bölümünde Tekstil bölümüne bir göz atın. Çok uzun yıllar kokusunu saklayan çiçekleri açmamış lavantalardan hazırladığımız askılarımızı, keseciklerimizi, birkaç tane aralara dağıtarak koyabilirsiniz. 🌾 Yatak odasında nevresimlerde aynı hissi yaşamak için Lavantalı Oda Spreyimizi ve lavantalı yastıklarımızı kullanabilirsiniz. Yine Lavanta & Patchouli soyalı mumlardan yakmak, ortamınızda dengeli ve sakin bir etki yaratacak.
Read more
KİTAP İSTENYENLER KİM? Türk geleneğine ait RAHVAN ATÇILIK VE YARIŞLARI; Atların Dünyasına Giriş. ...
Media Removed
KİTAP İSTENYENLER KİM? Türk geleneğine ait RAHVAN ATÇILIK VE YARIŞLARI; Atların Dünyasına Giriş. (156 sayfa, mat kuşe) Bugün bilindiği gibi Rahvan atı, Arap atının da, İngiliz atının da anne-babasıdır. Bu kitap at dünyasına genel giriş niteliğinde olup atların binlerce yıllık gelişimi ... KİTAP İSTENYENLER KİM? Türk geleneğine ait RAHVAN ATÇILIK VE YARIŞLARI; Atların Dünyasına Giriş. (156 sayfa, mat kuşe) Bugün bilindiği gibi Rahvan atı, Arap atının da, İngiliz atının da anne-babasıdır. Bu kitap at dünyasına genel giriş niteliğinde olup atların binlerce yıllık gelişimi yanınında insanlarla olan ilişkileri de yer almaktadır. Bir anlamda insanların atları evcilleştirmesi o günün koşullarına göre sanayi devrimiydi... Atlara donlarına göre verilen isimler, yürüyüş şekilleri, Rahvan Yarışları genel kuralları, atların eğitimi, beslenmesi vb konularda 30 sayfalık yazı bölümünden başka İzmir'den Ardanan'a, Karapürçek'ten İvrindi'ye yani bu güzel ülkemizin dört bir yanındaki Rahvan Yarışlarına ait 120 sayfalık 150'den fazla bir fotoğraf bölümü de yer almaktadır. Görselliği yüksek, atlarla yapılan heyecanlı bir spor dalıdır. Amacımız binlerce yıldır yapılan bu yarışmanın daha etkin hale getirilerek toplumun daha fazla sahiplenmesini sağlamaktır.
Read more
TATİL BELDELERİMİZDE CEHALETİN ÖNLENEMEZ VARLIĞI.Bölüm-2 ... Hazine arazisinden devşirme pansiyonun bahçesinde geçirdiğimiz huzurlu gecenin sabahında,yöresel bir kahvaltı hayali ile beldenin sahilinde sıralanmış cafe,restaurant,pub ve tekel bayi çiftleşmesinden meydana ... TATİL BELDELERİMİZDE CEHALETİN ÖNLENEMEZ VARLIĞI.Bölüm-2 ... Hazine arazisinden devşirme pansiyonun bahçesinde geçirdiğimiz huzurlu gecenin sabahında,yöresel bir kahvaltı hayali ile beldenin sahilinde sıralanmış cafe,restaurant,pub ve tekel bayi çiftleşmesinden meydana gelmiş garip işletmelerde şansımızı denemeye başladık,mavi beyaz renkteki masa ve sandalyeleri ile Yunan tavernalarını andıran işletmeye destur alıp girdik,masada karpuz yiyen teyze,hiç istifini bozmadan,ağzındaki karpuzla bir cümle kurdu,fakat yerel dil bilgim bile, bu cümleyi anlamama yetmedi.
Durumu toparlamak adına,hemen soru ile karşılık verdim,
-Kahvaltı var mı?
-(karpuzu yankılanan bir gürültü ile yutarak) gavaltı va emme peenir yok!
Peenirsiz gavaltı olur mu? Diye sordu biraz sonra yutmaya hazırlandığı karpuz dilimini baş parmağı ve işaret parmağı ile ustaca sıkıştırıp havaya kaldırarak.
Tam biz cevap vermeye hazırlanırken,kendi sorusunu kısa ve net olarak yine kendi cevapladı,
-OLMAZ...dedi ve ekledi, -Herif bazara getti peenir almaa.
-Hemen gelir mi? Diye sordum
-(yine kısa ve net olarak)GELMEZ. Dedi,belliki herifinden umudu keseli çok olmuştu, menopozik bir ter fışkırması eşliğinde,karpuz dilimini damağı ile ezerek yuttu bir çırpıda,bizi de karpuz ile birlikte yutmadığı için kendisine teşekkür ederek hızla ayrılıp,yan taraftaki işletmeye daldık,nefes nefese... Bizi kapıda saçlarını at kuyruğu yapmış,sol kulakta küpesi olan,mavi tişörtlü,geçen yazdan beri üzerinden hiç çıkarmadığı bermudası ve parmak arası terlikleri ile mekanın şef garsonu karşıladı,köpeğimiz max ile göz göze gelen şef,günün menüsünden ilk muhteşem soruyu sordu,
-Havlar mı bu?
-sadece tipine bakarak kahkaha bile atar, diyecektim ki,eşim hızlı davranıp,öfkesini bastırıp
-neden sordunuz?Diye soruya soru ile karşılık vererek,büyük şef’e yaz boyunca düşüneceği kallavi, bir çengel bulmaca sorusu, sordu ki gerçekten köpeğe havlar mı? diye sormaktaki gayesini, henüz tam olarak anlayamamıştık büyük şef’in... Beklediğimiz cevabın yerine,
-gavaltı açık büfe, deyip bermudasının gücü ile içeriye doğru süzüldü ...devamını @ozguraile Hesabımızdan okuyabilirsiniz😍
Read more
Yaz bitmeden soğuk soğuk yiyelim <span class="emoji emoji1f60b"></span> Buzlukta bekleyebilen pratik nefis bir tarif Parfe🥧 <span class="emoji emoji1f4cc"></span>2 paket ...
Media Removed
Yaz bitmeden soğuk soğuk yiyelim Buzlukta bekleyebilen pratik nefis bir tarif Parfe🥧 2 paket krem şanti tozu 2 su bardağı soğuk süt 2 paket eti kakaolu bisküvi Yarım su bardağı damla çikolata 1 su bardağı orta dövülmüş fındık 2 paket bisküvi küçük parçalara bölünür. Daha ... Yaz bitmeden soğuk soğuk yiyelim 😋
Buzlukta bekleyebilen pratik nefis bir tarif
Parfe🥧
📌2 paket krem şanti tozu
📌2 su bardağı soğuk süt
📌2 paket eti kakaolu bisküvi
📌Yarım su bardağı damla çikolata
📌1 su bardağı orta dövülmüş fındık
2 paket bisküvi küçük parçalara bölünür.
Daha sonra 2 paket krem şanti tozu derin bir kaba konulur.
Üzerine 2 su bardağı süt dökülüp, koyu bir kıvam alana kadar mikser ile çırpılır
Ardından bisküvi, damla çikolata, dövülmüş fındık eklenip, iyice karıştırılır. İçine katılacak malzemeleri isteğe bağlı değiştirebilirsiniz.
Kek kalıbı içine streç film serilir.
Hazırlanan parfe karışımını kalıbın içine dökülür ve spatula ya da kaşık ile hafifçe bastırarak, düzeltilir.
Buzlukta 4-5 saat kadar bekletilir.
Hazırlanan parfe servis yapmadan 10-15 dk önce buzluktan çıkartılır.
İsteğe göre üzerine çikolata sos koyarak servis edebilirsiniz afiyet olsun 😋😋
.
#mukemmellezzetler #mutfakgram #gramhamur #sunumduragi #engüzelsunum #neselisunumlar #lezzetlisunumlar #tencereyemekleri #dünyamutfagi #worldkitchen #kitchenworld #tarifsunum #sonsuztarifler #followforfollow #likeforlike #gününmenüsü #bugünnepisirsem #nefisyemektarifleri #nefistarifler #likeforfollow #sunumdiyarii #sunumdenizi #sunumperisi #cay_saati_tariflerim #parfe #pasta #picoftheday #pisiryolla #misslezzetler #tarifimcahideye
Read more
Merhaba minnoşlarım<span class="emoji emoji1f478"></span>🏼 Birkaç gündür anlayamadığım bir isteksizlik hayallerime giden yolda ...
Media Removed
Merhaba minnoşlarım🏼 Birkaç gündür anlayamadığım bir isteksizlik hayallerime giden yolda ilerlememi engelledi ne yazık ki🏼 ama bugün aynı düzende devam etme kararı aldım ve matematik kitabımın 4. bölümünü bitirdim 5. bölüme başlayacağım birazdan 'hızlı okuma' kitabını kardeşimin ... Merhaba minnoşlarım👸🏼
Birkaç gündür anlayamadığım bir isteksizlik hayallerime giden yolda ilerlememi engelledi ne yazık ki🙇🏼 ama bugün aynı düzende devam etme kararı aldım ve matematik kitabımın 4. bölümünü bitirdim 5. bölüme başlayacağım birazdan 👅 'hızlı okuma' kitabını kardeşimin kitaplığında buldum daha kapağı bile açılmamış , içinde paragraf soruları var bende değerlendirmek istedim. bugün ki paragraf sorularımı bu kitaptan çözücem ✔️ hepimize verimli çalışmalar 🌚 #ygs #lys #motivasyon #matematik
Read more
Loading...
2018’in bence en iyi 30 filmini seçip sıraladım... 1- Roma (2018) <span class="emoji emoji1f335"></span><span class="emoji emoji1f64e"></span>🏽‍♀️<span class="emoji emoji1f30a"></span><span class="emoji emoji1f469"></span>‍<span class="emoji emoji1f467"></span>‍<span class="emoji emoji1f467"></span> 2- Climax (2018)<span class="emoji emoji1f48a"></span> ...
Media Removed
2018’in bence en iyi 30 filmini seçip sıraladım... 1- Roma (2018) 🏽‍♀️ 2- Climax (2018) 🤩🕳 3- Şüphe – Beoning - Burning (2018) 🐈 4- Dokunma bana – Touch me Not (2018) 🤚🏻 5- Gölün Altında - Under the Silver Lake (2018) 🧞‍♀️🐕 6- Ahlat Ağacı (2018)🌳🕳 7- Bırakın Bronzlaşsın Cesetler ... 2018’in bence en iyi 30 filmini seçip sıraladım... 1- Roma (2018) 🌵🙎🏽‍♀️🌊👩‍👧‍👧 2- Climax (2018)💊 🤩🚨🕳 3- Şüphe – Beoning - Burning (2018) 🔥👀🐈 4- Dokunma bana – Touch me Not (2018) 🤚🏻🍄📇 5- Gölün Altında - Under the Silver Lake (2018) 🎈🧞‍♀️🐕 6- Ahlat Ağacı (2018)🌳🐜🕳 7- Bırakın Bronzlaşsın Cesetler - Laissez Bronzer Les Cadavres – Let The Corpses Tan (2017) 💰💀🐜⚜️ 8- Madeline Madeline’i Oynuyor - Madeline’s Madeline (2018)🐈👩🏾🧠 9- Arakçılar – Manbiki Kazoku – Shoplifters (2018)👧🏻🏚🏖 10- Köpek - Chien - Dog (2017) 🐕🔚🚶🏻‍♂️ 30 filmlik listenin tamamı ve filmler üzerine yazılar/tartışmalar muratcanaslak.com’da (link bio’da) - filmler bölümünde
Read more
Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında ...
Media Removed
Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında da her milletten , her tenden insanın görülebildiği. Call shopların hiç boş kalmadığı bir yerdir. Siyahi arkadaşların yaşayıp sokak köşelerinde beklediği yerlere girdiğinizde ise ... Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında da her milletten , her tenden insanın görülebildiği. Call shopların hiç boş kalmadığı bir yerdir. Siyahi arkadaşların yaşayıp sokak köşelerinde beklediği yerlere girdiğinizde ise kendinizi 3. Sınıf amerikan filmlerinde hissedebilirsiniz. Genel olarak ekşın olsun diye bazen yolumu uzatıp farklı sokaklara dalıyorum. Bugün de aynısını yaptım ve bi binanın ikinci katından gelen şarkıya oynayan siyahi arkadaşta kitlendim kaldım. Rahat tavırlarıyla bilinen bu arkadaşların karesi alınıp üçle çarpılmış gibi rahatlıktaydı bu Cuf (nasıl yazılıyor bilmiyorum ama sorduğumda isminin cuf olduğunu söyledi). Öyle de güzel dans ediyordu ki mahallenin çocukları hemen etrafında toplanmıştı. Yorulunca oturduğu kaldırımdan gülerek seyircilerini uzaklaştırdı. Biraz daha zorlasa kendini, benden de iyi Türkçe konuşabilir gibi geldi bi ara. Senegal'den 9 yıl önce gelmiş buralara ve daha da gitmemiş, gitmeyi de düşünmüyormuş. İnsanlarımızın fazla kastığından da dem vurdu. Ne konuda diye sorduğumda 'Nasıl ne konuda! Herşey için çok kasıyorsunuz abi. Herkes acaba hakkımda ne düşünüyorlar diye kafayı yiyor, biri bir hata yaptığında çözüm üretmeyi bırakıp kimin o hatayı yaptığını bulmak için kafa yoruyorsunuz. En önemlisi kendiniz için değil başkaları için yaşıyorsunuz abi' dedi. Haklıydı , ertelediğimiz hayallerimizi düşündüm ve hayallerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini sordum kenya ovasında olmayan rahatlığı süren Cuf'a. 'Şuan hayallerimi yaşıyorum ben, canım nasıl istiyorsa öyle yaşıyorum' dedi. Hayalini gerçekleştirdiği hayatından daha fazla vaktini almadan uzaklaştım yanından. Buraya onun fotoğrafını da atmak isterdim ama vga kameralı telefonum ile çekilen fotoğrafıyla gözlerinizi yakmak istemedim.
Read more
Loading...
Best block party ever! A Bed-Stuy block party hosted by Spike Lee, named “Brooklyn Loves Michael ...
Media Removed
Best block party ever! A Bed-Stuy block party hosted by Spike Lee, named “Brooklyn Loves Michael Jackson” at Do The Right Thing Way. - Yaz aylarinda bizim mahallede (beyazlar yapınca hipster etkinliği oluyor bi kere denk geldim, yoga, tenis fln) haftasonları bloklar arasindaki sokaklar ... Best block party ever!
A Bed-Stuy block party hosted by Spike Lee, named “Brooklyn Loves Michael Jackson” at Do The Right Thing Way. - Yaz aylarinda bizim mahallede (beyazlar yapınca hipster etkinliği oluyor bi kere denk geldim, yoga, tenis fln) haftasonları bloklar arasindaki sokaklar sırayla kapanarak festival tadında mahalleli eğlencesi yapılıyor ve buna “Block Party” deniliyor. Şişme oyun parkları, şişme havuzlar, su tabancaları, patlatılan yangın su boruları, tüm gün müzik, evlerin önüne çıkan barbeküler, kalabalık aileler, kalabalık sohbetler, buluşmalar, şakacı gençler, danslar, harika bir neşe. Bazen bu partiler buralarda doğup büyümüş ya da bir dönem yaşamış ve sonradan ünlü olmuş kişiler tarafından daha büyük bir organizasyona dönüşüyor. ( mahallemizden çıkan bazı ünlü kişiler efem Jay z, norah jones, lil’ kim, notorious big) İşte dün bunların benim için eeeen heyecan verici olanı Brooklyn Loves Michael Jackson gerçekleşti. Spike Lee tarafından 8. kez host edilen block party, ünlü yönetmenin kariyerinde önemli bir yapı taşı ve ırkçılıkla ilgili -buraya taşındıktan sonra daha da anlam kazanan - izlediğim en düşündürücü filmlerden biri, Do The Right Thing filminin geçtiği Bed Stuy mahallesindeki bir sokakta gerçekleşiyor. ( sonradan sokağın bu bölümüne filmin adı verilmiş) Tüm gün MJ şarkıları eşliğinde, büyülü bir bütünlük var. Aretha Franklin’in de şarkılarıyla anıldığı bu nefis gündüz eğlencesi geldiğimden beri yaşadığım ve en etkilendiğim lokal tecrübe oldu. Hep bir ağızdan söylenen şarkılar sokaklardan göklere ulaştı, tepemizde kocaman mutlu bir bulut olarak kaldı. #bklovesmj (MJ konseptli döpiyesim de @zerekli ciğimin hediyesi, zamanını bulmuş oldu)
Read more
Değerli Hocamız, belge fotoğrafının başarılı temsilcisi, 1987 yılında aramızdan ayrılan gerçek ...
Media Removed
Değerli Hocamız, belge fotoğrafının başarılı temsilcisi, 1987 yılında aramızdan ayrılan gerçek Büyükadalı Yılmaz Kaini’nin (1970’li-80’li yıllar) kitabı ölümünden tam otuz bir yıl sonra Adalar Kültür Derneği ve MSGSÜ Fotoğraf Bölümü işbirliğiyle yayınlandı. Büyükada - Yılmaz ... Değerli Hocamız, belge fotoğrafının başarılı temsilcisi, 1987 yılında aramızdan ayrılan gerçek Büyükadalı Yılmaz Kaini’nin (1970’li-80’li yıllar) kitabı ölümünden tam otuz bir yıl sonra Adalar Kültür Derneği ve MSGSÜ Fotoğraf Bölümü işbirliğiyle yayınlandı. Büyükada - Yılmaz Kaini kitabında Özer Kangür, Nadir Ede, Alberto Modiano, Çetin Özer, Rıza Aydan Turak ve Ozan Bilgiseren ile birlikte benim de Hoca için yazdığım bir yazım var. Adalar Kültür Derneği’nden edinebilir, fotoğrafın bu büyük ismini yeniden keşfedebilir ve Ada için çalışan bu kıymetli derneğe destekte bulunanilirsiniz. #yilmazkaini #buyukada #msgsu #merihakogul #fotograf #photography
Read more
Evett bugün 3 paylaşımla kendimi aştım skdjd. Harika Piç i çok önceden okumuştum erotik bölümler ...
Media Removed
Evett bugün 3 paylaşımla kendimi aştım skdjd. Harika Piç i çok önceden okumuştum erotik bölümler olsada aşkta aynı tempodaydı ve merak edip Harika Çapkın ve Harika Yabancıyı aldım. Bu kitapta çok fazla erotik bölüm vardı açıkcası biraz rahatsızda oldum ve atlayarak okudum. Yorum yapacak ... Evett bugün 3 paylaşımla kendimi aştım skdjd. Harika Piç i çok önceden okumuştum erotik bölümler olsada aşkta aynı tempodaydı ve merak edip Harika Çapkın ve Harika Yabancıyı aldım. Bu kitapta çok fazla erotik bölüm vardı açıkcası biraz rahatsızda oldum ve atlayarak okudum. Yorum yapacak bir şey görmüyorum kitapta yaşımın ve anlayışımın çok üstünde yer alan kısımlar vardı. Bu tarz kitapları seviyorsanız koşarak alın çünkü ciddi anlamda profesyonelce yazılmış. Diğer Harika Yabancı yı okurmuyum bilmiyorum şimdilik Harika Çapkın da seriye dur dedim sjsjs. Ve ben puan verecek olursam 2/5 ✌🏼️😊🙆🏻.
Read more
Atatürk Gezisi’nden geriye kalanlar... <span class="emoji emoji1f31f"></span>Şişli’deki Atatürk Müzesi 30 Eylül’e kadar kapalıymış, ...
Media Removed
Atatürk Gezisi’nden geriye kalanlar... Şişli’deki Atatürk Müzesi 30 Eylül’e kadar kapalıymış, beyaz bir kağıdın üzerine not yazılıp kapıya iliştirilmiş, öyle öğrendik. Yazık... Harbiye’de Askeri Müze’de geniş çaplı bir fotoğraf sergisi var, ancak keşke gerekli ihtimam gösterilebilseymiş. ... Atatürk Gezisi’nden geriye kalanlar... 🌟Şişli’deki Atatürk Müzesi 30 Eylül’e kadar kapalıymış, beyaz bir kağıdın üzerine not yazılıp kapıya iliştirilmiş, öyle öğrendik. Yazık... 🌟Harbiye’de Askeri Müze’de geniş çaplı bir fotoğraf sergisi var, ancak keşke gerekli ihtimam gösterilebilseymiş. Fotoğrafların kalitesi ve yerleştirme biçimi oldukça zayıf olmuş. Yazık... 🌟Askeri Müze’deki Atatürk Salonu yarı yarıya küçültülmüş ve adeta bir Zeki Müren Müzesi’ne benzetilmiş. Zira sadece kıyafetlerinden örnekler mevcut... Ancak bu kadar yetersiz olabilir. -🌟Akaretler’deki Zübeyde Hanım’ın Evi, W Hotel’in hemen üzerinde, Cafe Nero’nun yanında, Mustafa Kemal Atatürk Müzesi olarak geçiyor. Eminim benim gibi farketmeyenler vardır. Yalnız en enteresan nokta, müze haftasonları kapalı, haftaiçi ise 16:00’ya kadar açık 😊 Bir müze nasıl haftasonları kapalı olabilir ki?
- Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’ün çalışma odası ve vefat ettiği Harem bölümüne giriş ücreti 40 TL. bana biraz (!) yüksek geldi 🤔
#atatürkgezisi #atatürk #TenduMeric
Read more
Loading...
Rəqqasə Oksana Rəsulova ilk dəfə ana olmasından danışıb. Axşam.az 1news.az-a istinadən xəbər ...
Media Removed
Rəqqasə Oksana Rəsulova ilk dəfə ana olmasından danışıb. Axşam.az 1news.az-a istinadən xəbər verir ki, sənətçi hamiləlik şəkillərini yayıb. O bildirib ki, xoşbəxtdir: “Mənim şəxsi həyatım barədə danışmamağa bir neçə səbəblərim var idi. Mən bir çox insanların tənqidlərinə tuş gəldim. ... Rəqqasə Oksana Rəsulova ilk dəfə ana olmasından danışıb.
Axşam.az 1news.az-a istinadən xəbər verir ki, sənətçi hamiləlik şəkillərini yayıb. O bildirib ki, xoşbəxtdir: “Mənim şəxsi həyatım barədə danışmamağa bir neçə səbəblərim var idi. Mən bir çox insanların tənqidlərinə tuş gəldim. Amma eyni zamanda bir çoxları da məni dəstəklədi. Yazılan hər bir şərhi oxuyurdum.
Bəli, mənim şəxsi həyatım həmişə göz önüdə olub, amma özümə söz verdim ki, bu, bir daha olmayacaq. Ümumiyyətlə, mən heç bir problemlərimi tamaşaçı ilə paylaşmamışam, amma nədənsə şəxsi həyatım həmişə diqqət mərkəzində olub.

Mən ailə qurdum, hamilə oldum. Amma bu barədə heç bir müsahibə vermədim, çünki mətbuat nümayəndələri və aparıcıları sayəsində çox stress keçirdim. Mənim problemlərim barədə bilmədən xəbərlər yazdılar. Ancaq onların da başına eyni problemlərin gələ biləcəyini düşünməlidirlər.

Həyəcanlandım, ağladım, üzüldüm, amma özümə söz verdiyim üçün heç kimə heç bir şey demədim. Mən indi də bu barədə danışmayacağam . Amma həyatımda baş verən dəyişikliklıri bölüşmək istəyirəm. Allahdan hər bir qadının ana olmağını arzu edirəm”.
Read more
23 Kasım 2017 tarihli “Neden Hümanist Değil De Feministtim?” yazımdan bir bölüm <span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 . “Öyle ...
Media Removed
23 Kasım 2017 tarihli “Neden Hümanist Değil De Feministtim?” yazımdan bir bölüm 🏻🏻 . “Öyle kibar kibar erkeklerin bir gün, olur da bize haklarımızı gönül rızasıyla vermelerini de bekleyemem. Aradaki uçurum ancak Feminizm ile kapanır. Çünkü Feminist hareketler “Haydi Kızlar Okula” ... 23 Kasım 2017 tarihli “Neden Hümanist Değil De Feministtim?” yazımdan bir bölüm 👇🏻👇🏻
.
“Öyle kibar kibar erkeklerin bir gün, olur da bize haklarımızı gönül rızasıyla vermelerini de bekleyemem. Aradaki uçurum ancak Feminizm ile kapanır. Çünkü Feminist hareketler “Haydi Kızlar Okula” der ya da işlenen kadın cinayetleri karşısında sokaklara dökülüp, kanunların değişmesi için baskı yapar ve benim gibiler de “Kral çıplak” der gibi “Büyük eşitsizlik” diye haykırır. Haykırmak, devamlı anlatmak gerekir çünkü geride durmamızı sağlamak için öyle şeyler empoze etmişlerdir ki zihinlerimize, kimi kadınlara bile feminizme burun kıvırtmayı başarmışlardır…
.
Sen mi kapatacaksın, senin neslin mi kapatacak aradaki bu uçurumu, diye soruyorsanız cevabım şu: Ben pineklemek yerine koşmaya başlayayım, ilerde bayrağı bir sonraki nesile teslim ederim…”
.
http://www.bursaveben.com/2017/11/humanist-degil-de-feministtim/
.
❗️Buradan tıklamaya izin vermiyor Instagram ama profilimin giriş sayfasından tüm yazılarımın yer aldığı linki tıklamanız mümkün.
.
Read more
Arkadaşlar, Dudullu Postası’nın kitabı Alfa Yayın’dan çıktı. Tüm kitapçılarda. Penguen dergisinde ...
Media Removed
Arkadaşlar, Dudullu Postası’nın kitabı Alfa Yayın’dan çıktı. Tüm kitapçılarda. Penguen dergisinde 8 yıl kadar yazıp, çizdim. Daha sonra Onur Ünlü abi, şahane bir ekip ve Limon yapım tarafından 13 bölümlük bir dizi olarak çekildi. Şimdi de kitap çıktı. Yarın öbürgün bakarsın tiyatroda ... Arkadaşlar, Dudullu Postası’nın kitabı Alfa Yayın’dan çıktı. Tüm kitapçılarda. Penguen dergisinde 8 yıl kadar yazıp, çizdim. Daha sonra Onur Ünlü abi, şahane bir ekip ve Limon yapım tarafından 13 bölümlük bir dizi olarak çekildi. Şimdi de kitap çıktı. Yarın öbürgün bakarsın tiyatroda oynanır :) Yok yok, bu son, söz. :) 8 yıl, dergideki diğer işlerimi çizdikten sonra, çay alıp, cam kenarına geçerek, güle güle yazdığım D.P’den seçmeler, en komikleri bu kitapta. Her hafta yazdıktan sonra, o dönem benim gibi Dudullu’da oturan, yazı işleri Faruk Kaya’ya okurdum, “gahahaha” diye gülerdik. Kendisi de bazen son bi şaka söylerdi, yazardım. Sekiz sene beni dinlediğin için teşekkür ederim @farukkaya :) Yarın bir çekiliş ile kitap hediyesi yapacağım. Bu dönemde bana katkısı olan herkese, özellikle beni Dudullu’da asansöre s.çmakla suçlayan apartman yöneticisine çok çok teşekkürler :)
Read more
Loading...
 #Repost @hdogan48 ・・・ Merhaba arkadaşlarım<span class="emoji emoji1f60a"></span> Bugün biraz uzun bir yazı paylaşıyorum. Bir yılı ...
Media Removed
#Repost @hdogan48 ・・・ Merhaba arkadaşlarım Bugün biraz uzun bir yazı paylaşıyorum. Bir yılı aşkın süredir devam eden mücadelenin bir etabı daha başarıyla tamamlandı. Geçen Salı geçirdiğim ameliyatta karaciğerimin ve diyaframımın bir bölümü alınmıştı. Dün de nihayet taburcu oldum. ... #Repost @hdogan48 ・・・
Merhaba arkadaşlarım😊 Bugün biraz uzun bir yazı paylaşıyorum. Bir yılı aşkın süredir devam eden mücadelenin bir etabı daha başarıyla tamamlandı. Geçen Salı geçirdiğim ameliyatta karaciğerimin ve diyaframımın bir bölümü alınmıştı. Dün de nihayet taburcu oldum. Bu süreçte dostlarım beni hiç yalnız bırakmadılar. Mesajlarıyla, telefonlarıyla, iyi dilekleriyle hep yanımda olduklarını hissettirdiler. Bana duygu yüklü anlar yaşattılar. Mesajlarına tek tek yanıt veremediğim tüm dostlara sonsuz teşekkürler...Daha ameliyat olmadan başladı dostlarım benim için emek vermeye. ALİKEV’den genç dostum Önder hemen olası kan ihtiyacı için bir görsel hazırladı. Bir de baktım ki o görsel ALİKEV’deki diğer dostların vasıtasıyla tanıdık, tanımadık bir çok kişinin sosyal medya hesaplarında, WhatsApp gruplarında yerini almış. Erkal sayesinde, ben daha haber vermeden, kulubüm İMAK’taki dostlar paylaştılar duyuruyu. Safder Ağabey’in sevgili kızı Can, o şahane yazısıyla duymayanlara da duyurdu. İlan, o kadar yaygınlaşmıştı ki kızımın öğrencileri, o ilanı bilmeden kızımla bile paylaştılar. Tatilinden erken dönmeyi teklif edenler, Antakya’dan sırf kan vermek için gelebileceğini söyleyenler oldu. Başka kan gruplarından olmalarına rağmen değiş tokuş yapmaya hazır dostlarım oldu. 90 yaşını deviren Safder Ağabey’im ve kardeşim Can, ameliyat günü mutlaka yanımızda olmak istediler. Bakırköy’den ve Teşvikiye’den Pendik’e gelmelerinin çok zor olacağını güçlükle anlatabildik onlara. Biz kimseyi rahatsız etmek istemezken; Kars’tan İstanbul’a kadar 1500km boyunca araba kullanıp, ayağını tozuyla hastaneye gelen Hayrettin Bey’i, saatlerce kapıda bekleyen Oğul’u, eski ve yeni komşularımız Emin Bey’i, Meral Hanım’la Yaşar Hoca’yı, Ekin'i, Aysel'in desteğini, tatilde olmasına rağmen kızımdan sürekli bilgi alarak ALİKEV ailesini organize eden Önder’i,ALİKEV için koşmama vesile olan Hasan’ı,Ali'yi,eşimi arayarak güzel dileklerini ileten sevgili Gürkan’ı,Emel Anne’yi, ziyaretime gelen Meryem’i, Tuba ve İlkin’i unutabilmem mükün değil. Burada adlarını sayamadığım daha bir çok arkadaşım aradılar, sordular. Bana ve aileme dayanışmanın güzelliğini sonuna kadar yaşattığın
Read more
Mutlu pazarlar canlarım <span class="emoji emoji1f497"></span> Dünden kalan yumuşacık mini bazlamalarımla kahvaltı yaptık🤗 Söz ...
Media Removed
Mutlu pazarlar canlarım Dünden kalan yumuşacık mini bazlamalarımla kahvaltı yaptık🤗 Söz verdiğim gibi hemen tarifini yazıyorum kaydedip hemen dememelisiniz MİNİ BAZLAMA TARİFİ Malzemeler 2 su b. Ilık süt 🥛 1 çay b. Ilık su 1 çay b. Sıvı yağ 1 paket instant maya(ben yuva marka ... Mutlu pazarlar canlarım 💗
Dünden kalan yumuşacık mini bazlamalarımla kahvaltı yaptık🤗
Söz verdiğim gibi hemen tarifini yazıyorum kaydedip hemen dememelisiniz 💗

MİNİ BAZLAMA TARİFİ
Malzemeler 👉2 su b. Ilık süt 🥛 👉1 çay b. Ilık su 👉1 çay b. Sıvı yağ
👉1 paket instant maya(ben yuva marka öneririm)11gr
👉1 yemek kaşığı şeker
👉1 tatlı kaşığı tuz
👉Aldığı kadar un (4-4,5 su bardağı)

Üzeri için 👉isteğe bağlı tereyağ,reçel,nutella
Yapılışı;

Yoğurma kabımıza 3 su b unu toz mayayı Şekeri ve tuzu alarak karıştırıyoruz.Sonra ortasını havuz şeklinde açıp ılık sütü ılık suyu ve sıvıyağ ekliyoruz.Kenardan içeriye doğru alarak ve gerekli miktarda un ilave ederek(tarifte yazdığım gibi toplamı 4 veya 4 buçuk bardak un olacak şekilde) ele yapışmayan bir hamur elde edene kadar yoğuruyoruz.Yoğurduğumuz hamuru sera streç ve sonrasında temiz bir havlu ile sararak yarım saat mayalandırıyoruz. Mayalanan hamurumuzu 3 eşit parçaya bölüyoruz.Her bir bezeyi oklava ya da merdane yardımıyla çok ince olmayacak şekilde açıp bardak yardımıyla eşit olarak kesiyoruz.Yağsız teflon tavada önü ve arkası kızarana kadar pişiriyoruz.
Afiyet olsun.

Yapılışını storye ekledim silinmeden izleyin💕

Sunumumda kullandığım Bambular @cicilihome 💕

Buzluk poşetine koyarak derin dondurucuda saklarsanız çıkardığınızda yeni yapmış gibi taze olacaktır benden söylemesi canlarım🤗
Read more
2. ABDÜLHAMİT’İN POLİS ŞEFİNİN DE TROÇKİ’NİN DE KULLANDIĞI KÖŞK 1846’ya kadar vapur seferlerinin olmadığı Büyükada, yaz sıcaklarından kaçmak isteyen varlıklı ve keyfine düşkün İstanbullular tarafından tercih edilirmiş. Sonraları sürgün yeri olmuş. Devamı yukarıdaki ... 2. ABDÜLHAMİT’İN POLİS ŞEFİNİN DE TROÇKİ’NİN DE KULLANDIĞI KÖŞK
🏠🏠🏠
1846’ya kadar vapur seferlerinin olmadığı Büyükada, yaz sıcaklarından kaçmak isteyen varlıklı ve keyfine düşkün İstanbullular tarafından tercih edilirmiş. Sonraları sürgün yeri olmuş.
🎠🎠🎠
Devamı yukarıdaki 57 saniyelik videoda. Siz bana 1 dakikanızı verin ben de size Büyükada’dan görüntüler eşliğinde ilginç bir köşk hikayesi anlatayım. Biraz ada sakinliği hissedecek en sonunda ise Kızılordu’nun kurucusu Lev Troçki’nin 4 yıl yaşadığı Büyükada’yı nasıl tarif ettiğini öğreneceksiniz.
🌳🌳🌳
Video, Paha Biçilemez İstanbul programımın Büyükada bölümünden. Dahasını merak edenler için profilime bir link bıraktım. Tek tıkla ister bu bölümün devamını isterseniz merak ettiğiniz diğer yerleri telefonunuzdan izleyebilirsiniz. Herkese iyi geceler!
#büyükada #troçki #troçkievi #istanbulda1yer
Read more
Loading...
Sonunda sevdiğim bir Dostoyevski kitabı buldum 🧐 Özellikle kitabın birinci bölümüne -1860’ların ...
Media Removed
Sonunda sevdiğim bir Dostoyevski kitabı buldum 🧐 Özellikle kitabın birinci bölümüne -1860’ların metafizik ve etiğini eleştiren felsefi düşüncelerininin yeraldığı bölüme- bayıldım. İlk kez Dostoyevski okurken gülümsediğimi fark ettim. İşin içinde felsefe varsa zaten sevmememe ... Sonunda sevdiğim bir Dostoyevski kitabı buldum 🧐 Özellikle kitabın birinci bölümüne -1860’ların metafizik ve etiğini eleştiren felsefi düşüncelerininin yeraldığı bölüme- bayıldım. İlk kez Dostoyevski okurken gülümsediğimi fark ettim. İşin içinde felsefe varsa zaten sevmememe imkan yok.
〰️
Gelelim ikinci bölüme; küçük düşürülmüş, ezilmiş karakterlerin üstadı, -Dostoyevski hayranları hemen tırnaklarını çıkarmasın bunu bir iltifat olarak yazıyorum- Yeraltı İnsanı’na bu ezilmişliğin yanında bir de kuvvetli bir ego ve kibir vermiş. Günümüz jargonuyla söyleyecek olursak “kompleks tavan” Yeraltı İnsanı’nda.
〰️
1840’ların duygusal sosyal romantizmini eleştirmek üzerine yarattığı bu Yeraltı İnsanı’nın arketipleriyle birçoğumuzun çevremizde karşılaşıyoruz. Kendi mutsuz hayatlarında size tepeden bakacak kadar kibirli fakat karşınızda tek kelime edemeyecek kadar zavallı ve devamlı sizi aşağılama peşindeki Yeraltı İnsanı’nın, bugün de bu derece okunması ve sevilmesinin sebebi hayatın tam da içinden bir karakter olması bence.
〰️
“Sade ve Dostoyevski bağına taktın” diyeceksiniz ama bir kere algınız bu yönde açıldı mı bağlantıları görmemek mümkün olmuyor. Bu kitapta da erdem ve kişisel çıkarlar konusunda Sade’in etkisinde birçok düşünceyle karşılaştım. İnsan ruhunun iyilik için olduğu kadar kötülük için de dürtülere sahip olduğunu savunan Dostoyevski, Çernişevski’nin rasyonel egoizmine saldırıyor. Çernişevski’nin yanı sıra döneminin kabul görmüş birçok düşüncesine de bir saldırı Yeraltından Notlar.
〰️
Eleştiriler haricinde de birçok gönderme var diğer yazarlara. Örneğin bir bölüm bariz şekilde Gogol’un Palto’suna göz kırpıyor. Düello Teklifi sahnesinde ise kendinden önceki romantik yazarların bol düellolu eserlerine ironik bir gönderme söz konusu.
〰️
Yeraltı İnsanı’nı pataklama arzunuza hakim olabilirseniz, hoşlanabileceğinizi düşünüyorum Yeraltından Notlar’dan. Herkese keyifli okumalar dilerim...
〰️
Okuduğum diğer Dostoyevski kitapları:
#SuçVeCeza #Budala #BeyazGeceler #insancıklar
〰️
#YeraltındanNotlar #Dostoyevski #NeOkuyorum #OkudumBitti #NeOkudum #KitapYorumu #FyodorMihayloviçDostoyevski #Yeraltıİnsanı #NotesFromUnderground #LettersFromUnderworld
Read more
<span class="emoji emoji2b50"></span>️Eğitim Takvimi<span class="emoji emoji2b50"></span>️ 1️⃣ 26 Mayıs Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 27 Mayıs Pazar 12:00-17:00 ...
Media Removed
️Eğitim Takvimi️ 1️⃣ 26 Mayıs Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 27 Mayıs Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm 1. Bölüme Cumartesi günü katılıp, ertesi gün gerçekleşecek olan 2.bölüme katılıp katılmayacağınıza o gün karar verebilirsiniz. 2.Bölüme katılmak için ilk eğitimi almış olmak ... ⭐️Eğitim Takvimi⭐️
1️⃣ 26 Mayıs Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm
2️⃣ 27 Mayıs Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm
✅1. Bölüme Cumartesi günü katılıp, ertesi gün gerçekleşecek olan 2.bölüme katılıp katılmayacağınıza o gün karar verebilirsiniz.
✅ 2.Bölüme katılmak için ilk eğitimi almış olmak gerekir.
✅ Peki ilk egitimi aldim, parti tasarımlarını yapmayı öğrendim. 2.Bolumde neler ogrenecegim?⭐️
✅2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz bunun üzerine çalışacağız. ♦️Uygun renklerin kullanımı, efektli, geçişli (altın,gümüş, gökyüzü, gökkuşağı gibi renklerin kullanımı) - Doğru yazı tipi ve font özelliklerinin seçilmesi... Eğimli yazılar, yuvarlak yazılar, forma/şekle uygun yazılar, gölge efektli daha çarpıcı yazıların yazılması gibi.
♦️Sim efektli şekillerin, yazıların tasarlanması ♦️Tebeşir efekli örnek pano tasarlanması
♦️Değişik şekillerde üçgen duvar bannerı tasarlanması ♦️Cupcake sargısı, popcorn kutusu gibi özel şekilli tasarımların hazır şablonlarına uygulama yapılması ♦️Photoshop kullanarak bir fotoğrafın arka zeminini temizlemek boşaltmak
♦️Eğitimin sonunda kalan zamanda sizlerin bu nasıl yapılıyor dediğiniz şeylere yer vereceğiz.
Kayıt için dm den iletişime geçebilir yada [email protected]’a mail atabilirsiniz. #konseptparti #konseptpartiegitimleri #partitasarimi #bilgisayarlipartitasarimi #event #etkinlik #dogumgunu #partievi #ankaraetkinlik #ankaraworkshop #workshop #partydesign #customdesign #kendinyap #kendipartinitasarla #diy #doityourself #organizasyon
Read more
AŞK NE ZAMAN BİTER BİLİYOR MUSUN? BİTTİ DEDİĞİNDE YÜREĞİN ACIMADIĞINDA… Bazı yazarlarla aramda ...
Media Removed
AŞK NE ZAMAN BİTER BİLİYOR MUSUN? BİTTİ DEDİĞİNDE YÜREĞİN ACIMADIĞINDA… Bazı yazarlarla aramda tuhaf bir ilişki var. Sanki başımdan geçenleri anlatmışım onlara, ya da tanık olmuşlar gibi olanlara; işte öylesine hakimmişçesine duruma yazıyorlar. Ben bir aşkın içinden geçerken neler ... AŞK NE ZAMAN BİTER BİLİYOR MUSUN? BİTTİ DEDİĞİNDE YÜREĞİN ACIMADIĞINDA…
Bazı yazarlarla aramda tuhaf bir ilişki var. Sanki başımdan geçenleri anlatmışım onlara, ya da tanık olmuşlar gibi olanlara; işte öylesine hakimmişçesine duruma yazıyorlar. Ben bir aşkın içinden geçerken neler hissettiysem adını koyamadığım, tam da boğazıma koca bir yumruğun oturduğu o boğucu andan başlayıp, adeta yaşadıklarımı bire bir anlatıyorlar. ‘İnsan; geçmişin hasretçisi, geleceğin özlemcisi, yaşadığı anın şikayetçisidir...’
Nasıl da güçlü bir cümle işte bu! Tıpkı başlıktaki biten aşk tarifi gibi dolu…
Ne bir harf eksik, ne de fazla.
Bukowski’nin büyük yazarlığının sırrı da zaten burada.
Kendime en yakın hissettiğim, hayatı umursamazlığına hayran ve lafın fazlasını atıp duyguyu en yalın haliyle ifade ettiği kitaplarınınmüptelası olduğum yazarın 98. doğum günü bugün.
Cümlelerinin izinden gidip anmak en güzeli sanırım onu. Bakın ne derin ifade etmiş tam da şu anda içinde bulunduğum acayip duygu durumunu…
‘Gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum. Genç olmanın moda olduğu bir devirde yaşlıyım. Seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde, senden nefret ediyorum…’
Çarpıcı, sarsıcı, ilham verici, ufuk açıcı… Her devirde gerçek, her çağda kalıcı.
Yazdığı gibi yaşayan, yaşamıyla da anıtlaşan bir büyük usta…
‘Ne zaman ki en sevdikleriniz yanıltır sizi, ne zaman ki birer birer düşürür herkes maskesini, ne zaman ki yalnızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz, işte o zaman başlarsınız gerçekten yaşamaya...’
Yazarken bile duraklatıyor sözlerindeki o sert, yalın gerçeklik beni. Tekrar tekrar okuyorum. Gözlerimi kapatıp, içime bakıp, kendimi onunla köhne bir meyhanede karşılıklı kadeh tokuştururken buluyorum.
Geçip giden yıllara, izi hatırlanan acılara ve gözlerimizin içine baka baka söylenen yalanlara…
‘Yeterince dürüstsen, fazlasıyla aşık ve gerçekten seviyorsan; hazırsın demektir: Artık mutsuz olabilirsin…’ demiş bir yerde…
Sanırım hazırım; yüreğim yeni celladını davet ediyor, sesini duyuyorum derinlerde… ‘Herkes, herkesi aynı sevemez dostlarım… Kimileri gururunun yettiği kadar sever, kimileri ömrünün yettiği kadar…’
Read more
Kəsmik çox xeyirli məhsuldur. Onun tərkibində çoxlu miqdarda kalsium elementi var. Kalsium insanın sümüklərini, dişlərini, saçlarını möhkəmləndirir, ürəyin normal fəaliyyəti və yaxşı görmə üçün çox vacibdir. Kəsmik mədə-bağırsaq sistemi xəstəliklərindən əziyyət çəkən insanlar ... Kəsmik çox xeyirli məhsuldur. Onun tərkibində çoxlu miqdarda kalsium elementi var.
Kalsium insanın sümüklərini, dişlərini, saçlarını möhkəmləndirir, ürəyin normal fəaliyyəti və yaxşı görmə üçün çox vacibdir. Kəsmik mədə-bağırsaq sistemi xəstəliklərindən əziyyət çəkən insanlar üçün də çox xeyirlidir.
Gündəlik rasionda kəsmiyin olması uşaqlar və hamilə qadınlar üçün olduqca vacibdir.  Lakin bir çox uşaqlar (və həmçinin də böyüklər) kəsmik xoşlamır. Bu halda kəsmiklə müxtəlif un məmulatları (peçenye, piroq və s.) bişirmək olar. Kəsmiyin faydalı xüsusiyyətləri, demək olar, tam saxlanılır.
Beləliklə, sizə çox faydalı və xeyirli kəsmik peçenyenin reseptini yazıram.
Kəsmikli qurabiyə
200qr kəsmik
100qr yağ (dayaruşka)
150qr şəkər pudrası
2yumurta (1nin ağın ayırın)
Vanil
Qabartma
Qoz ləpəsi
Apardığı qədər un
İçlik
1st fındıq və ya qoz (çəkilmiş)
1st pesok
Vanil
1yumurta ağı
Hazırlanması:
Çəngəllə kəsmik ilə şəkər pudrası qarışdırırıq.Yumurta ilə vanili əlavə edib yenə qarışdırırıq.Yumşaq kərə yağını əlavə edib qarışdırırıq.Un, duz və qabartma tozunu əlavə edib yumşaq xəmir yoğururuq. Xəmiri kloka qoyub 15-20 dəqiqə soyuducuda saxlayırıq.
Sonra xəmiri 2-3 yerə bölürük.
Qalınlığı 0,5 sm olmaqla yayıb dairələr kəsirik.(un səpib yayırıq)
Dairələrin orta hissəsinə içlik qoyub bükülür(videoda görülür) arxa hissəyə qoz ləpəsi qoyulur və qurabiyənin üstü qayçı ilə kəsilir.
180 dərəcə qızdırılmış sobada 20 dəqiqəyə bişiririk.
Dadlı Kəsmikli şirniyyatı çay süfrəsində nuş edə bilərsiniz.
Read more
Mizah / çizim dünyamızın en sevdiğim kahramanlarından biridir Macerayı Seven Adam. Bu sıra dışı ...
Media Removed
Mizah / çizim dünyamızın en sevdiğim kahramanlarından biridir Macerayı Seven Adam. Bu sıra dışı karakterin yaratıcısı Cengiz Üstün bir gün "birlikte bir şeyler yapsak ya" deyince Varolmayanlar'da MSA'ya tribute yaptığım "Aksiyonu Seven Adam" bölümünü gönderdim. O bölümdeki fikirden ... Mizah / çizim dünyamızın en sevdiğim kahramanlarından biridir Macerayı Seven Adam. Bu sıra dışı karakterin yaratıcısı Cengiz Üstün bir gün "birlikte bir şeyler yapsak ya" deyince Varolmayanlar'da MSA'ya tribute yaptığım "Aksiyonu Seven Adam" bölümünü gönderdim. O bölümdeki fikirden yola çıktık, sonunda MSA ile röportaj yapalım fikrine dayandık. Evet, MSA'nın bu ilk cildinde MSA ile yaptığım bir röportaj var. Kendimi MSA ile aynı kadrajda görmek matrak bir deneyimdi. :) Bizim kuşak hatırlar, eski B Yayınları'ndan çıkan çizgi romanlarda, Süpermen'lerde, Örümcek Adam'larda falan, aralarda sanırım sayfa doldurmak için alakasız bilgiler, makaleler yazılırdı. O kafada bir şey düşündük ve özellikle de o eski çizgi romanlardaki gibi bu 3 sayfalık bölüm renklendirilmeden, siyah beyaz bırakıldı. Bu arada cilt tam koleksiyonluk oldu. Berat Pekmezci, Murat Başol, Rıza Türker, Zeynep Özatalay, Görkem Demir (5. slayt) ve Memo Tembelçizer (4. slayt)gibi birçok çizerin kendi MSA pin-up çizimlerinin de olduğu dolu dolu bir çizgi albüm. Son olarak: @cengizustun ve MSA ile eylemlerimiz devam edecek! Yeni maceralar söz konusu... Kup!😎 #macerayısevenadam #msa #cengizüstün #çizgiroman #çizgimizah #maceraulan
Read more
Yaklaşık 25 yıl önce almancasını okumuştum, çok sevdiğim bu kitabı özlemişim, bu fevkalade güzel ...
Media Removed
Yaklaşık 25 yıl önce almancasını okumuştum, çok sevdiğim bu kitabı özlemişim, bu fevkalade güzel tercümesiyle Türkçe’sini de okuyorum. Bilenler için hatırlatalım, bilmeyenlere anlatalım, içinde İstanbul’un fethi’nin de olduğu bir çok tarihsel olayı, dahiyane yazar Zweig müthiş ... Yaklaşık 25 yıl önce almancasını okumuştum, çok sevdiğim bu kitabı özlemişim, bu fevkalade güzel tercümesiyle Türkçe’sini de okuyorum.
Bilenler için hatırlatalım, bilmeyenlere anlatalım, içinde İstanbul’un fethi’nin de olduğu bir çok tarihsel olayı, dahiyane yazar Zweig müthiş bir araştırmadan geçirip, olağanüstü bir lezzetde bize anlatıyor.
Özünde bir tarih kitabıdır. Ama o kadar güçlü bir anlatım var ki, her olayı bir roman gibi okuyorsunuz.
10-15 tarihi olay.Kısa öyküler gibi.
Bu bölümlerin içinde genç sanatçılara ve sanatseverlere ilk tavsiyem “Hendel’in dirilişini” anlatan bölüm. Bir sanatçının kaderine yılmayıp, en zor durumda bile ısrarla , inançla, tekrar tekrar yaşama ve yaratma arzusunu başarışını öyle anlatır ki Zweig, bu tek örnek, tam bir hayat kılavuzudur.
.
“İstanbul’un fethi’ni Zweig nasıl anlatıyor?” diye merak eden tüm okurlar da hayran kalacaktır.
Bence; aslında okullarımızda İstanbul’un fethini Zweig’dan okutsalar yeridir. Neden mi? Çünkü, müthiş iyi bir araştırma ve tarihi belgelerden yola çıkıyor, hem Osmanlıyı hem Bizansı çok objektif ve çok da hakkaniyetli bir yaklaşımla yazıyor.
Fatih Sultan Mehmet’e gerçekten hayran kalmak istiyorsanız bu anlatı en doğru adres, çünkü, Fatih’in hayran bırakan tüm özelliklerini bu dürüst yaklaşımla çok net sebepler ile önümüze sunuyor Zweig.
İstanbul’un fethi, Osmanlı gibi konularda onyıllardır, Bizdeki o bitmeyen hamasi söylem, “kahpe Bizans” önyargısı, aslında kendimize karşı inandırıcılığını çürütüp yoketmektedir, özünde dayanaksız ve hamaset ile nesillere aktardığımız bu tarihimiz, gençlerde hayranlık değil küçümseme hissiyatını körüklüyor.
.
Yıllar önce “fetih 1453” isimli filmin müziğini yapmam sorulmuştu, hevesliydim, ama filmi seyrettikten sonra-işte bu anlattığım sebeplerden- bu işten vazgeçmiştim.
.

İnsani gerçekliği, insan psikolojisini, bilimi, cesareti, yalın olarak ele almalı. Bu öyle bir konudur ki, insanı anlatırsanız sizi Venezuela’da da anlarlar, Endonezya’da da. Ama bizim kendimizi kendimize övmemizi, ne kimse anlar ne de anlamak ister. İşte bu küçük detayı hep gözden kaçırıyoruz. Kavramları iyi anlamayı istemiyoruz.
İstanbul’un fethini Zweig’dan okuyun #fazılsay
Read more
Cadı Kazanı köşemde öyküler yazdığımı biliyor musunuz <span class="emoji emoji1f609"></span> Hani bir yıldır Bursa ve Ben’de köşe yazıları ...
Media Removed
Cadı Kazanı köşemde öyküler yazdığımı biliyor musunuz Hani bir yıldır Bursa ve Ben’de köşe yazıları yazıyordum ya, bir süredir öykü de yazıyorum. Yukarda gördüğünüz görsel son öyküm “Karım Başka Birine Aşık Oldu!”nun kapak fotoğrafı. Alta da hikayeden bir bölüm ekledim. Tamamını ... Cadı Kazanı köşemde öyküler yazdığımı biliyor musunuz 😉 Hani bir yıldır Bursa ve Ben’de köşe yazıları yazıyordum ya, bir süredir öykü de yazıyorum. Yukarda gördüğünüz görsel son öyküm “Karım Başka Birine Aşık Oldu!”nun kapak fotoğrafı. Alta da hikayeden bir bölüm ekledim. Tamamını okumak isterseniz profilimdeki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.
.
45 yaşında boşanmış ve depresyonla baş etmeye çalışan bir adamdan hafızanın çukurlarında kaybolmuş bir gece: Karım Başka Birine Aşık Oldu!
👇🏻👇🏻👇🏻
.
ALINTI:
“Tanrım, evet devamlı kendime acıyorum. Boşanalı iki sene oldu ama ben hâlâ kendime acıyorum. Kışın ortasında Çeşme’deki yazlıkta yalnız başıma içiyor ve doğumgünü tebrikleri için çaldığını bildiğim telefonu açmayarak kendime acıma ritüelimi doruk noktasına taşıyorum.”
.
BAĞLANTI ADRESİ:
http://www.bursaveben.com/2018/09/karim-baska-birine-asik-oldu/
.
❗️Buradan tıklamaya izin vermiyor Instagram ama profilimin giriş sayfasından tüm yazılarımın yer aldığı linki tıklamanız mümkün.
.
Read more
BUGÜN GÜNLERDEN İZMİR! 🇹🇷 Tarih 9 Eylül olunca, güne İzmir’le başlamak gerek. Şehrin nasıl kurulduğunu ...
Media Removed
BUGÜN GÜNLERDEN İZMİR! 🇹🇷 Tarih 9 Eylül olunca, güne İzmir’le başlamak gerek. Şehrin nasıl kurulduğunu ve kısa tarihini anlatacağım size. Ama önce, kurtuluşunu sağlayan ve 30 Ağustos’taki zaferi bugün İzmir’le taçlandırarak son imzayı atan Büyük Atatürk ile tüm şehitlerimizi sonsuz ... BUGÜN GÜNLERDEN İZMİR!
🇹🇷
Tarih 9 Eylül olunca, güne İzmir’le başlamak gerek. Şehrin nasıl kurulduğunu ve kısa tarihini anlatacağım size. Ama önce, kurtuluşunu sağlayan ve 30 Ağustos’taki zaferi bugün İzmir’le taçlandırarak son imzayı atan Büyük Atatürk ile tüm şehitlerimizi sonsuz teşekkürle, sevgiyle anıyorum.
🌴🌴🌴
İzmir isminin kaynağı Smyrna. Mutlaka duymuşsunuzdur, hatta İzmirliler bu ismi hala kullanmayı çok sevdiği için şehrin farklı noktalarında çıkar karşınıza. Kentin ilk kurulduğu yerin civarındaki kutsal bir mekândan bu adı aldığı ve Hitit kökenli olduğu düşünülüyor. Smyrna’nın “ana tanrıça, kutsal ana” gibi anlamları var.
🌺
İzmir’in ilk kuruluşu Bayraklı civarı ve Tepekule ören yerinin olduğu alan. Tarih ise M.Ö. 3000’li yıllara kadar gidiyor. Ama eski İzmir, ne yazık ki Pers istilaları ile yok edilmiş. Bu ilk yerleşimden geriye kalanlar, bugün Bayraklı’da yapılan kazılarla ortaya çıkarılıyor.
🌴🌴🌴
Yeni İzmir ise Büyük İskender tarafından kurulmuş. Efsane imparator, gördüğü rüya üzerine Kadifekale yamaçlarını seçmiş. Bu da ekonomik olarak çok geliştirmiş İzmir’i.
🌺
Bergama Krallığı, sonrasında da Roma İmparatorluğu egemenliğine girmiş. 665 yılında Emeviler almış. Türk egemenliğinin ilk tarihi 1076. Ama kısa sürmüş; Çaka Bey’in idaresinde sadece 20 yıl kalmış.
🌴🌴🌴
Roma, Venedik, Ceneviz ve Türk egemenliğinde gelgitlerle dolu İzmir tarihi. Osmanlı hakimiyeti ise 1426’da başlamış.
🌺
1. Dünya Savaşı sonrasında Yunan işgalini yaşamış. Gazeteci Hasan Tahsin tarafından atılan ilk kurşun milli mücadelenin simgesi olmuş. 9 Eylül 1922 ise şehrin işgalden kurtulduğu tarih. Kutlu olsun!
📺📽🎬
BU AKŞAM SİNGAPUR BÖLÜMÜ YAYINDA!
@ayricaliklirotalar tekrar bölümleriyle pazar günleri NTV’de olacak. Bugün saat 18.15’te ekran başında olursanız, birlikte Singapur’u gezeriz.
🔻
Fotoğraf: @mrtksknky | #izmir #9eylül
Read more
16 Temmuz 2018 tarihli “Kim Meta?!” yazımdan bir bölüm <span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 <span class="emoji emoji2796"></span> Senelerce kadın vücudunun “meta” ...
Media Removed
16 Temmuz 2018 tarihli “Kim Meta?!” yazımdan bir bölüm 🏻🏻🏻 Senelerce kadın vücudunun “meta” olarak kullanılmasının eleştirisi yapıldı. Oldukça sert bir feminist olmama rağmen açıkcası bu durum beni hiç de rahatsız etmiyordu. Güzelliğin, tarihin her döneminde güç olduğunu ... 16 Temmuz 2018 tarihli “Kim Meta?!” yazımdan bir bölüm 👇🏻👇🏻👇🏻

Senelerce kadın vücudunun “meta” olarak kullanılmasının eleştirisi yapıldı. Oldukça sert bir feminist olmama rağmen açıkcası bu durum beni hiç de rahatsız etmiyordu. Güzelliğin, tarihin her döneminde güç olduğunu bilen herkes, diğer tüm güçler gibi bundan da faydanılacağını bilir.
.
Evet, güzel kadınlar reklamlardaki ürünlerin satılmasını sağladı.
.
Evet, sevişme sahneleri filmlerin gişe hasılatını yükseltti.
.
Evet, araba fuarlarında kaportanın üzerine oturtulan yarı çıplak kadınların arabaların satışını kolaylaştıracağına inanıldı.
.
Size daha bir sürü “Evet…” ile başlayan cümle kurabilirim. Fakat bugün neyin değiştiğinin bilmem farkında mısınız?

Devamı sitede 😉

http://www.bursaveben.com/2018/07/kim-meta/

❗️Buradan tıklamaya izin vermiyor Instagram ama profilimin giriş sayfasından tüm yazılarımın yer aldığı linki tıklamanız mümkün.

Hikaye paylaşımlarımda “MyWritings” dosyasındaki bütün paylaşımlarda görüntüyü yukarı kaydırarak ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.
Read more
Pampaneira, Capileira, Bubión...La Alpujarra granadina bien merece una visita. #viveandalucia ...
Media Removed
Pampaneira, Capileira, Bubión...La Alpujarra granadina bien merece una visita. #viveandalucia #intensamente #Granada #Andalucia #VisitSpain Regrann from @yerimdeduramiyorum - İspanya'da bilinmeyen ve henüz fazla keşfedilmemiş coğrafyalardan biri Endülüs Bölgesi. Endülüs'ün ... Pampaneira, Capileira, Bubión...La Alpujarra granadina bien merece una visita.
#viveandalucia #intensamente
#Granada #Andalucia #VisitSpain

Regrann from @yerimdeduramiyorum - İspanya'da bilinmeyen ve henüz fazla keşfedilmemiş coğrafyalardan biri Endülüs Bölgesi. Endülüs'ün Granada şehrinde siesta (öğlen uykusu) kültüründen uzak olmayan ama fiesta (parti) kültüründen oldukça uzak olan bambaşka bir Endülüs İspanya’sı selamlıyor bizi. Bu dağ köylerini özel kılan ne var derseniz, gelin bakalım🌈
Ayrıntılı yazı için de profilimde blog linki mevcut. ⭐️Lanjaron: La Fiesta del Agua y del Fuego’ya (Ateş ve Su Festivali) ev sahipliği yapan köy. Festivalle ilgili blog yazısı yayında. Buna ek olarak köyde bir Bal Müzesi bulunuyor. ⭐️Pampaneira: en fotojenik köy
Capileira: Konaklama açısından en fazla olanağa sahip olan köy ⭐️Orgiva: En kozmopolit ve farklı kültürlerin bir arada yaşadığı köy. Arabayla gidecek olursanız Hippi Komünü Beneficio’ya 10-15 dakika uzaklıkta. ⭐️Beneficio: Rainbow Gathering olarak adlandırılan paranın hüküm sürmediği ve teknolojinin minimize edildiği bir ortamda huzurlu ve uyum içinde yaşama şeklinin görüldüğü hippi köyü .
.

#wanderlust #travelgram #yerimdeduramiyorum #cokgezenlerkulubu #staycurious #cntradar
Read more
Mutlu ve hayırlı cumalar <span class="emoji emoji2764"></span> Birkaç paylaşım önce motiflerini gördüğünüz çalışma bir eteğe dönüşerek ...
Media Removed
Mutlu ve hayırlı cumalar Birkaç paylaşım önce motiflerini gördüğünüz çalışma bir eteğe dönüşerek nihayetlendi. Renk itibariyle yaz mevsimine daha uygun olan eteğimi, Allah ömür verirse önümüzdeki yaz bol bol giyeceğim. Modele Pinterest'te sıkça rastlamışsınızdır. Yine bel ... Mutlu ve hayırlı cumalar ❤
Birkaç paylaşım önce motiflerini gördüğünüz çalışma bir eteğe dönüşerek nihayetlendi. Renk itibariyle yaz mevsimine daha uygun olan eteğimi, Allah ömür verirse önümüzdeki yaz bol bol giyeceğim.
Modele Pinterest'te sıkça rastlamışsınızdır. Yine bel ölçüsünde zincir çekerek başlanıp döne döne örülen dikişsiz bir etek. 4 sıra trabzan yapıp roba kısmını 5 zincirle file ördüm. Orta ve uç kısımlarda bulunan dantel bölümleri örüp bitirdikten sonra arka tarafından file için yuva yaparak devam ettim. Sonradan ip koparıp örmedim yani. Tam ortada yer alan motifler toplamda 9 adet (38-40 beden için) Yakın çekimi birkaç paylaşım önce yapmıştım. İp olarak Lanoso Merserize kullandım. %100 mısır pamuğundan oldukça nitelikli bir ip. Ben yazlık giysilerde ince yapılı ipleri tercih ediyorum, daha tiril tiril bir sonuç elde ediliyor. Lanoso Merserize bir tık kalın geldi bana göre. Ama yine de ben sonucu beğendim. Toplamda 4 yumak 100 gr lık ip kullandım. Tığ numarası ise 3 mm. Bu kez beline lastik geçirmedim. Altına yine penye astar tercih ettim. Şimdilik yüzeysel bilgiler bunlar. Umarım sizler de beğenmişsinizdir.
Sevgi ve selamlar 💐 .
.
#yaruzeninörgüleri #handmadebyyaruze #örgüetek #crochetskirt #crochet #tığişi
Read more
Bugün hikayem bölümünde tüm yapım aşamaları ile paylaştığım nefis kahvaltılık sos'un tarifini ...
Media Removed
Bugün hikayem bölümünde tüm yapım aşamaları ile paylaştığım nefis kahvaltılık sos'un tarifini isteyenler için buraya da yazıyorum. Sadece kahvaltıda degil, makarna ve pizzada da kullanabilirsiniz. Kışlık olarak tükedebileceğiniz bu sosu çok begeneceksiniz Kaydetmeden önce ... Bugün hikayem bölümünde tüm yapım aşamaları ile paylaştığım nefis kahvaltılık sos'un tarifini isteyenler için buraya da yazıyorum. Sadece kahvaltıda degil, makarna ve pizzada da kullanabilirsiniz. Kışlık olarak tükedebileceğiniz bu sosu çok begeneceksiniz 👍
Kaydetmeden önce begen ve yorum yaparsanız sevinirim, nede olsa o kadar emek veriyoruz dimi ama 😍 Kışlık hazırlarken en önemli olan şey kullandığımız zeytinyağı. Bende yemeklerimde ve soslarımda @gurmeyoutuber 👈 gelen zeytinyağını kullanıyorum. Sizlerde sipariş verebilirsiniz. @gurmeyoutuber 👈
Gelelim tarifimize adı ajvar sos veya lutenista..
Artık siz hangisini tercih edereniz. 😊
🍆🌶️🍅🍆🌶️🍅🍆🌶️🍅🍆🌶️🍅
LUTENİSTA (AJVAR SOS)
Malzemeler
2 kg domates 🍅
2,5 kg kırmızı biber 🌶
1 kg patlıcan 🍆
3 soğan
3 tane iri sarımsak
1 su bardağı zeytinyağı
2 tane kesme şeker
2 tatlı kaşığı tuz
2 tatlı kaşığı sirke
Yapılışı
Kırmızı biber ve patlıcanları közleyelim. (ocakta közmatikte közledim.) közlenmiş patlıcanları ve biberleri sıcak olarak poşete koyup iyice kapatalım. Buharı ile soğuyunca soyması kolay oluyor. Yemeklik doğradığımız soğanı tencereye alıp, üzerine zeytinyağı döküp kavuralım. Sarımsaklarıda dograyıp ekleyelim. İri parçalar halinde doğranmış domatesleri de ekleyip iyice karıştıralım. Patlıcan ve biberlerin kabuklarını soyup dograyalım. İyice kaynayıp yumuşayan domateslere doğradığımız biber ve patlıcanları ekleyelim. Şeker, tuz ve sirkeyi de ekleyip iyice karıştıralım. İsterseniz karabiber ve baharatlar da ilave edebilirsiniz. Bir süre daha kaynayınca sosumuzu blender dan geçirelim. Sıcak sıcak kavanozlara koyup ters çevirelim. Bir gece böyle bekletelim. Afiyet olsun 💐
#kışhazırlıkları
#ajvarsos
#lutenitsa
#kışlıksos
#kahvaltılıksos
#sahanelezzetler
#nefisyemektarifleri
#mukemmellezzetler
Read more
<span class="emoji emoji2b50"></span>️Eğitim Takvimi<span class="emoji emoji2b50"></span>️ 1️⃣ 26 Mayıs Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 27 Mayıs Pazar 12:00-17:00 ...
Media Removed
️Eğitim Takvimi️ 1️⃣ 26 Mayıs Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 27 Mayıs Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm 1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz ... ⭐️Eğitim Takvimi⭐️
1️⃣ 26 Mayıs Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm
2️⃣ 27 Mayıs Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm
✅1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. ✅ Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?⭐️
✅2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz bunun üzerine çalışacağız. ♦️Uygun renklerin kullanımı, efektli, geçişli (altın,gümüş, gökyüzü, gökkuşağı gibi renklerin kullanımı) - Doğru yazı tipi ve font özelliklerinin seçilmesi... Eğimli yazılar, yuvarlak yazılar, forma/şekle uygun yazılar, gölge efektli daha çarpıcı yazıların yazılması gibi.
♦️Sim efektli şekillerin, yazıların tasarlanması ♦️Tebeşir efekli örnek pano tasarlanması
♦️Değişik şekillerde üçgen duvar bannerı tasarlanması ♦️Cupcake sargısı, popcorn kutusu gibi özel şekilli tasarımların hazır şablonlarına uygulama yapılması ♦️Photoshop kullanarak bir fotoğrafın arka zeminini temizlemek boşaltmak
♦️Eğitimin sonunda kalan zamanda sizlerin bu nasıl yapılıyor dediği şeylere yer vereceğiz.
Kayıt için dm den iletişime geçebilir yada [email protected]’a mail atabilirsiniz. #konseptparti #konseptpartiegitimleri #partitasarimi #bilgisayarlipartitasarimi #event #etkinlik #dogumgunu #partievi #ankaraetkinlik #ankaraworkshop #workshop #partydesign #customdesign #kendinyap #kendipartinitasarla #diy #doityourself #organizasyon
Read more
Bu gün səhər oyanıb bütün səhifələrdə iştirak etdiyim "El bizim, sirr bizim" proqramından olan ...
Media Removed
Bu gün səhər oyanıb bütün səhifələrdə iştirak etdiyim "El bizim, sirr bizim" proqramından olan bir dəqiqəlik videonu gördüm. Bayaqdan şərhləri oxuyuram. İnsanlar məni işarələyib, dəstək olduqlarını deyirlər. Vurğulmaq istəyirəm ki, videolar qısa olduğundan bütöv verilişə baxa ... Bu gün səhər oyanıb bütün səhifələrdə iştirak etdiyim "El bizim, sirr bizim" proqramından olan bir dəqiqəlik videonu gördüm. Bayaqdan şərhləri oxuyuram. İnsanlar məni işarələyib, dəstək olduqlarını deyirlər. Vurğulmaq istəyirəm ki, videolar qısa olduğundan bütöv verilişə baxa bilməyən şəxslərin anlayışı olmur ki, söhbət nədən gedir və bu mübahisə nəyin üstündə başlayıb.
Proqramda yazıçı olan bir insanın efirə və Azərbaycan mentalitetinə layiq olmayan ifadələr işlətməsinə iradımı bildirəndə, o da mənə irad bildirdi. Onun cavabında dedim ki, mənim övladım sizə baxıb nə örnək götürsün? Yazıçılar, alimlər, şairlər sözlərinə diqqət etməlidirlər. Başqaları və övladlarımız onlardan örnək götürür. Yazıçının mənə cavabı isə çox məntiqsiz oldu. Dedi ki, sizin övladınız müğənnilərdən örnək götürsün. Onun bu sözü məni özümdən çıxardı. Ona görə dedim ki, mənim də valideynlərim hərbiçidir. Bu vətən uğrunda qan tökən insanlardır. Mən indi onlara baxıb hərbiçi olmalıyam? Mən müğənniyəm, övladım sabah nazir də, siyasətçi də ola bilər. Heç bir insanın peşəsinə görə şəxsiyyətini müəyyənləşdirmək düzgün deyil. İnsan süpürgəçi, müğənni, müəllim ola bilər. Bu da təzə dəbdir? İnsanı peşəsinə görə dəyərləndirirlər? Etməyin. Hamı çıxıb cəm halda danışır ki, müğənnilər elədir, belədir. Həkimin də, müəllimin də, müğənninin də yaxşısı və pisi var. Bu, bütün dünyada belədir. İnsanın yaxşısı pisi olur. Bunun peşə ilə heç bir əlaqəsi yoxdur.
Read more
Yüksek lisans mezuniyetimin üzerinden koca 2 yıl geçmiş... Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler ...
Media Removed
Yüksek lisans mezuniyetimin üzerinden koca 2 yıl geçmiş... Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı, Sanat ve Tasarım Bölümü’ndeki “Türk Resim Sanatında Soyut Geometrik Yaklaşımlar” başlıklı tez yazım sürecimin talihsizliklerle dolu ve ne kadar ... Yüksek lisans mezuniyetimin üzerinden koca 2 yıl geçmiş... Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı, Sanat ve Tasarım Bölümü’ndeki “Türk Resim Sanatında Soyut Geometrik Yaklaşımlar” başlıklı tez yazım sürecimin talihsizliklerle dolu ve ne kadar zorlu olduğunu hatırlıyorum. O günlerime önce ailem ve hocalarım, sonra iş arkadaşlarım ve @ozguldurann yakından tanıklık etmişti. Tüm olanlara rağmen onaylandığını öğrendiğim, mezun olmaya hak kazandığım an değerli hocam, tez danışmanım Mehmet Kahyaoğlu cüppemi giydirdiğinde ağlamıştım. Jurimde bulunan ve desteklerini esirgemeyen çok değerli Umur Türker ve Mümtaz Sağlam’a sonsuz teşekkürler. 😇 Heyecan, mutluluk, uykusuzluk ve stresle cüppemi düzeltememişim bile 😊 #tb
Read more
@nabyvee снова творит красоту <span class="emoji emoji1f60a"></span> Тут после последнего видео-нарезки в Инста (кстати, вы уже посмотрели ...
Media Removed
@nabyvee снова творит красоту Тут после последнего видео-нарезки в Инста (кстати, вы уже посмотрели полную версию на моём канале в ютуб? Ссылка в био ) многие стали писать, что не подозревали о том, что я такая позитивная. Интересно, а что думают люди, что я вся такая высокомерная, пафосная, ... @nabyvee снова творит красоту 😊 Тут после последнего видео-нарезки в Инста (кстати, вы уже посмотрели полную версию на моём канале в ютуб? Ссылка в био 😘) многие стали писать, что не подозревали о том, что я такая позитивная. Интересно, а что думают люди, что я вся такая высокомерная, пафосная, на всех сверху вниз смотрящая, гламурная особа?)) Ну давайте, сегодня день правды, пишите, что вы обо мне думаете 😁🙈 А какое вы сами вызываете первое впечатление у окружающих? 😊 Ведь как известно, первое впечатление часто бывает обманчивым) Пишем, не стесняемся, обещаю постараться не обижаться сильно 😁😁😁 Шучу 😘😘
—————————————————————————— @nabyvee yenə yaratdı! 😍🤗 Yüklədiyim kadr arxası səxnəli videodan sonra (yeri gəlmişkən, videonun tam versiyasına youtube kanalımda baxa bilərsiniz, link info bölümündə 😘) mesaj və kommentlər gəldi ki, mənim belə pozitiv olmağımı sən demə düşünqb bilən yox idi 😁🤷🏼‍♀️ Yazıq canım)) Deyəsən hamı elə bilir ki, mən özümnən razı, hamıya yuxardan aşağı baxan “glamurnı” qızın biriyəm, elədi?)) Gəlin bu gün düzünü danışaq, kommentlərdə mən barədə fikirləşdiyinizi yazın 😁🙈 Bəs siz barədə ətrafdakılar nə düşünür? Yazın, utanmayın, mən isə çalışacam çox da küsməyim 😁😁😁 Zarafat 😘😘
Read more
Part3 ü yazmama neden olan tüm yorum sahibi insanlara çok teşekkür ederim , <span class="emoji emoji1f605"></span> öncelikle okuduğumuzu ...
Media Removed
Part3 ü yazmama neden olan tüm yorum sahibi insanlara çok teşekkür ederim , öncelikle okuduğumuzu anlamak anlayabilmek alt ve üst mesajları iyi görmek gerekir , yazıda istisnalar kaideyi bozmaz meali var , hepsi böyle değil elbette demek mesela bu kendimi bile işin içine katarak bir ... Part3 ü yazmama neden olan tüm yorum sahibi insanlara çok teşekkür ederim , 😅 öncelikle okuduğumuzu anlamak anlayabilmek alt ve üst mesajları iyi görmek gerekir , yazıda istisnalar kaideyi bozmaz meali var , hepsi böyle değil elbette demek mesela bu 😉 kendimi bile işin içine katarak bir eli yağda bir eli balda doğum yapan kadınlara da değil bu yazı dedim. Yahu dünyanın en iyi babasına ben sahibim yarışması değil ki, öyle olsa benim abilerim birinciliği paylaşır ikisi arasında , babamda Fahri birincilik alır yaş haddinden😂 ... ben toplumun büyük bölümünde var olan bir gerçeği patdanak sofranıza koydum , yersiniz yemezsiniz diettesinizdir orasını bilmem , ama aha gün gibi ortada bir tespit yaptım . Bir şeyi beğenmeniz için illa yaşamanız gerekli de değil ayrıca .. yaraya parmak doğru basılıp farkındalık yaratılıyorsa çekinmeden beğeneceksin . Üstelik olurda anlaşılmaz diye kocaman yazının ana fikri deyip açıklama yapmışım.Elbette bir yazının dikkat çekilip okunabilirliğini artırmak amaçlı kelimelerle dans etmek en sevdiğim şey . Ama anlatılmak istenen şudur. Çocukların gençlerin bilinçaltına bir elmanın iki yarısı gibi bir anne baba ikonu koyulmaktadır. Böyle bir eşitlik söz konusu değildir. Anne emeği fedakarlığı sorumluluğu ve bilinci farklıdır. Sizin erkek olup çocuğunuzu ölesiye sevmeniz ve fedakar olmanız muhteşem olmanız da bu gerçeği değiştirmez. Bu eşitsizliği ise eşitmiş gibi çocuk yaşta gençlere enjekte edilmesi ise doğayı kandırmak doğaya ters bir hipotezden ileri geçemez. Fakat şunu itiraf edeyim yorum yazarak hatta muhalif yazarak yaşadığınızı biz de varız demenizi çok sevdim . Bu yüzdendir ki yorumlara değer verdiğim için part 3 ü bir açıklama olarak yazdım. Oysa ki şiir yazacaktım daha😉 , ama dm den gelen üstüme yapışan yorumlardan sonra bir ara dip not haykırıverdi. Benim Ya da başkasının bir şeyi kaleme kağıda kitaba hatta beyaz perdeye hatta alçıya, tuvale yansımasına biz sanat diyoruz, ve o durumu illa yaşamamız gerekmiyor . Başka insanların duygularını yansıtabilmek yazabilmek ayrıdır. Şiir de böyledir. O an bir hikayeden bir insandan toplumun hatasından etkilenip yazılır.Lütfen artık bunu idrak edelim💙
Read more
Sıradan Günün Güncesi – 1 Yazar: özlem Evin işi bitmiyor derdi de annem inanmazdım. Çünkü o yapsa ...
Media Removed
Sıradan Günün Güncesi – 1 Yazar: özlem Evin işi bitmiyor derdi de annem inanmazdım. Çünkü o yapsa da yapmasa da o ev bana hep aynı gelirdi. Televizyon sehpası kapının girişinde solda. Üstünde 57 ekran ve danteli. Sehpanın camlı bölümünde annemin çeyizinden fincanlar. Fincanın birinin ... Sıradan Günün Güncesi – 1
Yazar: özlem
Evin işi bitmiyor derdi de annem inanmazdım. Çünkü o yapsa da yapmasa da o ev bana hep aynı gelirdi. Televizyon sehpası kapının girişinde solda. Üstünde 57 ekran ve danteli. Sehpanın camlı bölümünde annemin çeyizinden fincanlar. Fincanın birinin içinde bir kutu kürdan. Bütün nostaljinin içine edercesine… Koltukla televizyon sehpasının arasında dörtlü sehpa takımı. Üstünde bir sürahi ve bir su bardağı. Evet. Herkes aynı bardaktan içiyor. Evet. Misafir geldiğinde de anı bardaktan ikram ediliyor. Kimse gık demiyor ve yüzünü buruşturmuyor. Sonra koltuklarla çevrilen bütün duvarlar. Orta sehpa yok. Ayağını uzatacaksan direkt yatıyorsun. Uzun oturuştan muaftı bizim ev.
.
.
Tamamı korsanedebiyat.com'da...
.
.
#pazartesi #pazartesisendromu #yazılar #günce #günlük #korsanedebiyat
Read more
<span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f449"></span> @bakiyehanimin_mutfagi - Bizim için okul sezonu açılmıştır çok mutluyum normal rutinime ...
Media Removed
@bakiyehanimin_mutfagi - Bizim için okul sezonu açılmıştır çok mutluyum normal rutinime dönmeye başladım😀 Oğlumun okulu geçen hafta başladı kızımı da pazar günü Sivas'a bıraktık ordan Tokat'a geçip iki gün de olsa hasret giderdik Geçtiğimiz günlerde erik pestili yapmıştım ... 👏👏👏👉 @bakiyehanimin_mutfagi - Bizim için okul sezonu açılmıştır çok mutluyum normal rutinime dönmeye başladım😀
Oğlumun okulu geçen hafta başladı kızımı da pazar günü Sivas'a bıraktık ordan Tokat'a geçip iki gün de olsa hasret giderdik💞
Geçtiğimiz günlerde erik pestili yapmıştım belki yapmak isteyen olur tarifini yazıyorum... 🌸🌸🌸🌸🌸🌸 ERİK PESTİLİ
1 kg kırmızı erik
Yarım su bardağı şeker
Eriklerin çekirdeklerini çıkarıp dörde bölüyoruz. Üzerine şeker ilave edip pişiriyoruz. Erikler kabuk attığında yumuşak kıvama geldiğinde altını kapatıyoruz. Pestile el blenderi tutuyoruz. Soğuyunca yağlı kağıt üzerine döküp spatula ile düzeltiyoruz. Serin ve kuru ortamda 4-5 içinde kuruyacaktır. Daha sonra makasla kesip kavanoz veya kapaklı bir kapta muhafaza edebilirsiniz.
Not : 1 kg erikten iki büyük kare pestil çıktı (2. fotoğrafta görebilirsiniz )
Geçen sene incir pestilini cevizli yaptığımda yağlı kağıttan ayırırken yırtılmalar olmuştu o nedenle bunu cevizli yapmadım yerken içine koyup sarıyorum.
#tencereyemegim #bakiyetatli
#tarifimcahideye #cahidesultan
#yemekrium #lezzetlerim
#mutfakbecerileriniz #tarifsunum
#mukemmellezzetler #gulunsectikleri
#erikpestili - #regrann
Read more
Bu aralar bolca egitimlerimiz olacak kacirdim haberim yoktu diyenler, sehirdisindan gelecek ...
Media Removed
Bu aralar bolca egitimlerimiz olacak kacirdim haberim yoktu diyenler, sehirdisindan gelecek olup planlarini onceden yapmak isteyenler, iste onunuzdeki 1 ay tarihler şöyle; ️Eğitim Takvimi️ 1️⃣ 31 Mart Cumartesi 11:00-17:00 2.Bölüm 2️⃣ 7 Nisan Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 3️⃣ ... Bu aralar bolca egitimlerimiz olacak kacirdim haberim yoktu diyenler, sehirdisindan gelecek olup planlarini onceden yapmak isteyenler, iste onunuzdeki 1 ay tarihler şöyle; ⭐️Eğitim Takvimi⭐️
1️⃣ 31 Mart Cumartesi 11:00-17:00 2.Bölüm
2️⃣ 7 Nisan Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm
3️⃣ 14 Nisan Cumartesi 11:00-17:00 2.Bölüm
1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. ⭐️Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?⭐️
♦️2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz bunun üzerine çalışacağız. ♦️Uygun renklerin kullanımı, efektli, geçişli (altın,gümüş, gökyüzü, gökkuşağı gibi renklerin kullanımı) - Doğru yazı tipi ve font özelliklerinin seçilmesi... Eğimli yazılar, yuvarlak yazılar, forma/şekle uygun yazılar, gölge efektli daha çarpıcı yazıların yazılması gibi.
♦️Sim efektli şekillerin, yazıların tasarlanması ♦️Tebeşir efekli örnek pano tasarlanması
♦️Değişik şekillerde üçgen duvar bannerı tasarlanması ♦️Cupcake sargısı, popcorn kutusu gibi özel şekilli tasarımların hazır şablonlarına uygulama yapılması ♦️Photoshop kullanarak bir fotoğrafın arka zeminini temizlemek boşaltmak
♦️Eğitimin sonunda kalan zamanda sizlerin bu nasıl yapılıyor dediği şeylere yer vereceğiz.
Kayıt için dm den iletişime geçebilir yada [email protected]’a mail atabilirsiniz. #konseptparti #konseptpartiegitimleri #partitasarimi #bilgisayarlipartitasarimi #event #etkinlik #dogumgunu #partievi #ankaraetkinlik #ankaraworkshop #workshop #partydesign #customdesign #kendinyap #kendipartinitasarla #diy #doityourself #organizasyon
Read more
1-Yozgat Mekteb-i Sultanisi, 1895 yılında 2.Abdülhamid Han tarafından inşa ettirildi. 1910 ...
Media Removed
1-Yozgat Mekteb-i Sultanisi, 1895 yılında 2.Abdülhamid Han tarafından inşa ettirildi. 1910 da okul bünyesinde Anadolu’nun ilk futbol takımı kurulmuştu. En büyük arzuları İstanbul takımları ile mücadele edip şampiyon olmaktı. 1914 yılıydı... 2-Dünya Harbi başlamıştı. Yozgat Mekteb-i ... 1-Yozgat Mekteb-i Sultanisi, 1895 yılında 2.Abdülhamid Han tarafından inşa ettirildi. 1910 da okul bünyesinde Anadolu’nun ilk futbol takımı kurulmuştu. En büyük arzuları İstanbul takımları ile mücadele edip şampiyon olmaktı. 1914 yılıydı... 2-Dünya Harbi başlamıştı. Yozgat Mekteb-i Sultanisi’nin gençleri özgür iradeleri ile askere yazıldılar. 1915 ve 16 yıllarında okulun lise bölümü öğrenci olmadığı için kapalı kaldı Savaş bittiğinde okulun 200 civarında şehidi vardı. Peki ya şampiyon olmayı isteyen futbolcu gençler.
3-Vatan Kurtarıldığında Yozgat Mekteb-i Sultanisi’nin futbolcu gençlerinden hiçbiri geri dönmedi. Şampiyonluğu hedeflerken Şehadeti yakalamışlardı. Bu yıl Yozgat Spor Ligin ilk maçına Şehitler Takımının formaları ile çıktı.
#bağımsızlığagidenyolda
Read more
 #Repost @actorscompany with @get_repost ・・・ Actors Company Berlin’de yer alan üç bölümden ...
Media Removed
#Repost @actorscompany with @get_repost ・・・ Actors Company Berlin’de yer alan üç bölümden birisi “Tiyatro / Senaryo Yazarlığı ve Dramaturji” bölümü... Bölümde öğrenciler yaratıcı yazarlıkla başlayacakları eğitime sahne ve sinema olanaklarını öğrenerek devam edecekler. Amaç, ... #Repost @actorscompany with @get_repost
・・・
Actors Company Berlin’de yer alan üç bölümden birisi “Tiyatro / Senaryo Yazarlığı ve Dramaturji” bölümü... Bölümde öğrenciler yaratıcı yazarlıkla başlayacakları eğitime sahne ve sinema olanaklarını öğrenerek devam edecekler. Amaç, çağdaş bir eğitimle farklı yazım türlerini deneyerek uluslararası platform için hazır ve donanımlı bireyler yetiştirmek. Ayrıntılı bilgi Web sitemizde. www.actorscompanyberlin.com -Özgür Şehir, Özgür Eğitim-
Read more
DİKKAT!BU POST TATİLDE KİLO ALMAK İSTEMEYENLER İÇİN HAZIRLANMIŞTIR<span class="emoji emoji1f4af"></span><span class="emoji emoji1f609"></span> önce bu postu sonuna kadar ...
Media Removed
DİKKAT!BU POST TATİLDE KİLO ALMAK İSTEMEYENLER İÇİN HAZIRLANMIŞTIR önce bu postu sonuna kadar okuyup, fotoğrafın üzerine 2 kez tıkladıktan sonra gönül rahatlığıyla bir sonraki posta geçebilirsiniz🏖🏝 ———————————————————- Özellikle #bayram ve #tatil birleştiğinde sonunda ... DİKKAT!BU POST TATİLDE KİLO ALMAK İSTEMEYENLER İÇİN HAZIRLANMIŞTIR💯😉
önce bu postu sonuna kadar okuyup, fotoğrafın üzerine 2 kez tıkladıktan sonra gönül rahatlığıyla bir sonraki posta geçebilirsiniz👙👗👕👖🏖🏝 ———————————————————-
Özellikle #bayram ve #tatil birleştiğinde sonunda kilo alıp dönmek kaçınılmaz oluyor, aile evlerindeki yemekler için de aşağıdaki önerimi uygulayabilirsiniz ancak asıl tatil boyunca tüm öğünlerini dışarıda geçirenler için harika bir önerim olacağına inanıyorum eminim😉 🎈Dışarıda yemeğe gittiğinde herkes gibi sen de ana yemek siparişi verip ortaya salata, ara sıcak, soğuk meze alıyorsan gel bu tatilde bi değişiklik yapalım , ana yemek olarak en sevdiğin salatayı veya zeytinyağlıyı sipariş ver, kişi sayısının üçte biri kadar da ana yemeği ve ara sıcakları ortaya iste. Böylece hem tatmak istediğin yemeklerde aklın kalmayacak, hem yarın sabah giyeceğin bikiniden göbeğin fırlamayacak, hem bütün gece fazla yemeği sindirmek için vücudun (bağırsakların) yorulmayacak, hem de bütün yıl yaz tatili için vermeye çalıştığın kilolar geri gelmeyecek ve yıllardır kurtulmaya çalıştığın bu kısır döngü bitecek gidecek🎁 —————————————————
Antalya’nın en iyisi şüphesiz @7mehmetrestaurant , tüm yemekleri birbirinden lezzetli 😋 ama beni kalbimden vuran tabiiki spesiyal #maydanozsuyu ve #meyvelicacık benim ana yemeğim oldu, ortaya istediğimiz iç pilavlı kuzu tandır, yoğurtlu domatesli köfte ve muhteşem kuzu ciğerin hepsinden birer parça aldım, midem rahat, yediğim harika yemeklerin tadı damağımda ben bu tatilden kilo almadan döncem, sıra sizde👉🏻👉🏻👉🏻👉🏻
Read more
Lat bölgesi yani sırt kasları vücudumuzda çok büyük bir alanı kaplarlar ve vücudun dik durmasında ...
Media Removed
Lat bölgesi yani sırt kasları vücudumuzda çok büyük bir alanı kaplarlar ve vücudun dik durmasında büyük görev sahibidirler.Ancak bu kası geliştirirken yapılan büyük bir yanlış vardır o da aceleci davranarak büyük ağırlıkların altına girilmesidir.Bunu yapmak hedef kas olan sırt kaslarından ... Lat bölgesi yani sırt kasları vücudumuzda çok büyük bir alanı kaplarlar ve vücudun dik durmasında büyük görev sahibidirler.Ancak bu kası geliştirirken yapılan büyük bir yanlış vardır o da aceleci davranarak büyük ağırlıkların altına girilmesidir.Bunu yapmak hedef kas olan sırt kaslarından çok biceps, arka omuz ve erectro spina yani omurga destek kaslarına fazla yük bindirir sonuç olarak sırt kaslarından alınan verimi düşürmüş olursunuz.
✋🏻Benim size önerim sizi eğip, büken ağırlıklarla çalışmak yerine daha fazla sırt kaslarınızı hissedebileceğiniz ağırlıklarla çalışmanızdır.
👉🏽İşin sırrı sırt egzersizlerinde dirseklerdir bunları kullanın, önde tam dirsekten açılma geride tam bir sıkışma sağlayın.
👉🏽Her sırt antrenmanında 3 set 12-15 tekrar Spina erectro izole hareketi ekleyin.(Bird dog,Back extansion..)
👉🏽Her sırt antrenmanında izole arka omuz hareketi ekleyin.( Dumbbell Rear Raise, cable face to face ..)
👉🏽Uyguladığınız sırt antrenlarının %70-80 bölümü serbest ağırlıklarla geçsin.Dumbbell, halter, cable..Bunlar daha fazla dengeleyici kası işe katılmasını sağlayactır.
👉🏽Sırtı genişletmenin en iyi yoluysa üstten tutuşlu yapılan Barbell Row veya avuç içleri karşıya dönük geniş tutuşla yapılan barfiks hareketidir.
❌Sırt antrenmanlarınızdan en iyi verimi almak icin kavrama kayışı ve eldiven kullanın ama kemer kullanmayın bu karın kaslarının aktivasyonunu azaltıyor.
Yazı:✍️ @yigofit , 🗣Her kas için her gün bir paylasım yapıcam.Takipte kalın ve postu beğenmeyi unutmayın..
#fitness #antrenman #training #train #fit #egzersiz #sağlık #health #sport #spor #cardio #running #workout #love #beslenme #diet #crossfit #motivasyon #wellness #wellnesscoach
#gym #workout #motivation #diet #yoga #pilates #muscle #run #running #power #back #lat #postür
Read more
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva onu təbrik edənlərə müraciət ünvanlayıb. Müraciətdə ...
Media Removed
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva onu təbrik edənlərə müraciət ünvanlayıb. Müraciətdə deyilir: “Əziz dostlar, Doğum günüm münasibətilə çoxlu təbriklər almışam. Ən müxtəlif insanlar mənə səmimi arzularını, ürək sözlərini ünvanlayırlar. Tələbələr və pensiyaçılar, ... Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva onu təbrik edənlərə müraciət ünvanlayıb. Müraciətdə deyilir: “Əziz dostlar,

Doğum günüm münasibətilə çoxlu təbriklər almışam. Ən müxtəlif insanlar mənə səmimi arzularını, ürək sözlərini ünvanlayırlar. Tələbələr və pensiyaçılar, həmvətənlərimiz və xaricdəki dostlarımız mənə məktub yazırlar. Çox təəssüf ki, sizin hər birinizə şəxsən cavab verməyə fiziki baxımdan imkanım yoxdur. Lakin mənə ünvanladığınız səmimi sözlərə, fəaliyyətimə verdiyiniz xoş və yüksək qiymətə görə hamınıza ürəkdən təşəkkür edirəm. Hər bir təbrik mənim üçün dəyərlidir və mənə müsbət enerji verir.

Əziz dostlar,

Biz dinamik inkişaf edən dünyada yaşayırıq. Baş verən bütün dəyişikliklərə baxmayaraq insanlıq və saflıq, səmimilik və xeyirxahlıq, mərhəmət və sevgi həmişəki kimi başlıca dəyərlər olaraq qalır.

Mən sizin sevginizi və dəstəyinizi həmişə hiss etmişəm. Sizin xoş diləkləriniz mənim fəaliyyətimə verilən ən yüksək qiymətdir. Buna görə sağ olun. İnanın ki, bu, doğum günü üçün ən yaxşı hədiyyədir.

Əziz dostlar,

Diqqətinizə və səmimi təbriklərinizə görə sizin hamınıza bir daha ürəkdən təşəkkür edirəm.

Sizin hamınıza xoşbəxtlik, cansağlığı, nurlu, sevgi ilə dolu həyat, doğma Azərbaycanımıza sülh, əmin-amanlıq və firavanlıq arzu edirəm”. #aztagram #Bakı #Baku #Azerbaijan #Azərbaycan
Read more
ST. MARTİN ADASI'NA BİR UZANSAK MI? 🏝🏝🏝 Lexus ile hazırladığımız 'Lükse Yolculuk' blogundaki ...
Media Removed
ST. MARTİN ADASI'NA BİR UZANSAK MI? 🏝🏝🏝 Lexus ile hazırladığımız 'Lükse Yolculuk' blogundaki yeni yazımın konusu Karayipler'deki St. Martin Adası. Adadaki mutlaka görülmesi gereken yerleri de yazımda bulabilirsiniz. Ayrıca yeme-içme ve konaklama için özel önerilerde bulundum. Yazılarımı ... ST. MARTİN ADASI'NA BİR UZANSAK MI?
🏝🏝🏝
Lexus ile hazırladığımız 'Lükse Yolculuk' blogundaki
yeni yazımın konusu Karayipler'deki St. Martin Adası. Adadaki mutlaka görülmesi gereken yerleri de yazımda bulabilirsiniz. Ayrıca yeme-içme ve konaklama için özel önerilerde bulundum.
📺📺📺
Yazılarımı www.lexuslifestyle.com linkinden okuyabilir ya da profilimdeki linke tıklayabilirsiniz. Siz de Karayipler ile ilgili önerilerinizi aşağıda yorumlar bölümünde PAYLAŞIRSANIZ çok sevinirim. Bu Karayip Adası'na tatile gideceklere ışık tutmuş olursunuz.
📝📝📝
Bu postu Atina Havalimanı'ndan yazıyorum. Mora Adası çekimlerini yeni bitirdik. Fotoğraf da Yalova yakınlarından. Nasıl yani demeyin. Yunanistan'da da Yalova isimli bir yer var! Bu cumartesi saat 10.10'da da NTV'de @ayricaliklirotalar Karayipler bölümümüz var.
🌅🌅🌅
@LexusTurkiye için bugüne kadar yazdığım yazılar şunlar:
-Noel Pazarları
-Maldivler
-En İyi SPA Merkezleri
-Colorado'da Kayak
-Avrupa'nın Lüks Kayak Merkezleri
-Aspen'de Şımartan Kayak
-Seyşeller
-Adatepe ve Bördübet
-Lüks tatilin en iyi 10 Adresi
-Capri Adası
-Sardinya Adası
-Mauritius
-Kıbrıs
-Mikonos
-Çeşme
-Alaçatı
-Prag
-Amsterdam
-Bakü
-Barselona, Londra, Roma ve Paris
-Slovenya, Gürcistan, Ukrayna, Ermenistan
-Brugge
-Phuket
-Panama
-Kolombiya
-Küba
🏖🏖🏖
Daha önceki yazılarıma da aynı adresten ulaşabilirsiniz. Zamanla bu adreste çok zengin bir seyahat yazıları içeriği oluşturduk, umarım beğenirsiniz.
🎆🎆🎆
#LexuslaLükseYolculuk #LexusTürkiyede
Read more
Pınar Kür - Asılacak Kadın (Ocak Okumaları) <span class="emoji emoji1f300"></span>Öncelikle kitabın göz korkutucu bir yazım tarzı ...
Media Removed
Pınar Kür - Asılacak Kadın (Ocak Okumaları) Öncelikle kitabın göz korkutucu bir yazım tarzı olması sizi korkutmasın. Çünkü çok akıcı bir kitaptı. Bilinç akışı tekniği dolayısıyla bu tarz kitaplar okuması zor izlenimi yaratıyor. Bende öyle oldu. Geçen sene Tüyap'ta imzalı alma şansına ... Pınar Kür - Asılacak Kadın
(Ocak Okumaları)
🌀Öncelikle kitabın göz korkutucu bir yazım tarzı olması sizi korkutmasın. Çünkü çok akıcı bir kitaptı. Bilinç akışı tekniği dolayısıyla bu tarz kitaplar okuması zor izlenimi yaratıyor. Bende öyle oldu. Geçen sene Tüyap'ta imzalı alma şansına sahip olmama rağmen korkudan biraz geciktirdim. Ardından filmini de izledim ama tabi yine kitap daha etkileyiciydi. Kitabın yasal bir serüveni de var. Pınar Kür'ün kendi savunması da kitabın en sonunda yer alıyor. Pınar Kür'ün anlatımına göre gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmış. Bir gazete haberini okuyarak kaleme aldığı bir esermiş.
🌀Kitap üç bölümden oluşuyor. İlk iki bölüm bilinç akışı tekniğiyle yazılmış. İlk bölümde Melek hakkında karar veren mahkeme başkanının düşüncelerine tanık oluyoruz. Bu bölümde toplumun kadına karşı bakış açısına tanık oluyoruz. İkinci bölümde Melek'in yaşadıklarına ve kendisine öğretilen "doğrularla" hayatın içinde çektiği acılara tanık oluyoruz. Ona öğretilen bastırılmışlığa teslim olmasındaki sakinliği bir miktar rahatsız ediyor. Ama kızamıyorsunuz da çünkü onun için normal olan bu. Üçüncü ve son bölümde Yalçın'ın anlatımını okuyoruz. Bu bölüm bilinç akışı olmadığı için bir miktar sıktı. Öyle olsaydı daha güzel olurdu gibi geldi. Ama genel olarak olayları toparlayıcı bir bölüm olmuş. .
🌀En sonda ise Pınar Kür'ün kitabıyla ilgili mahkeme sürecinde verdiği savunması yer alıyor. Aslında günümüzden geçmişe doğru baktığımızda bir kitabın "müstehcen" bulunup yasaklanması çok ironik geliyor. Çünkü hem amacı müstehcenlikten çok başka bir şey olan kitap hem de sanki bu konuda çok doğru bir sistem içindeymişiz gibi bir de bu konularda kitap dahi yazılmasını sakıncalı buluyoruz. Ama bir adım geriye çekilip bakarsanız değişen neredeyse hiçbir şey yok gibi. Sabaha kadar konuşabileceğim bir konu ama maalesef yine de üçüncü sayfalarımızdan eksik olmuyor "Melek'lerin" acı haberleri.
#pınarkür #asılacakkadın #canyayinlari #canyayınları #bizimbuyukchallengeimiz
Read more
Özge Ersu Gezi Yazıları OSMANLI ENDÜLÜS MÜSLÜMANLARINA NEDEN YARDIM ETMEDİ? Karşılaştırmalı ...
Media Removed
Özge Ersu Gezi Yazıları OSMANLI ENDÜLÜS MÜSLÜMANLARINA NEDEN YARDIM ETMEDİ? Karşılaştırmalı Tarih İle Akdeniz Coğrafyasının Düğümünü Çözmek Değerli Dostlarım, Gezginler, Meslektaşlarım, Dinleyicilerim ve Sevgili Öğrenciler, Geçmişi elbette daha öncesine dayansa da, ... Özge Ersu Gezi Yazıları
OSMANLI ENDÜLÜS MÜSLÜMANLARINA NEDEN YARDIM ETMEDİ?
Karşılaştırmalı Tarih İle Akdeniz Coğrafyasının Düğümünü Çözmek

Değerli Dostlarım, Gezginler, Meslektaşlarım,
Dinleyicilerim ve Sevgili Öğrenciler,

Geçmişi elbette daha öncesine dayansa da, Annus Mirabilis 1492’yi dikkate aldığımızda 526 yıllık bu acı soruyu sordum. Okumak için BIO bölümündeki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.
Tek bir nedene, tek bir olaya değil, aslında akıl almaz sayıda yatay değişkene ve farklı dengelere dayanan bu konuda, Endülüs coğrafyasını ve o dönemdeki Osmanlı politikalarını, sorumun asıl amacından çok uzaklaşmadan ayrıntılı olarak anlatmaya özen gösterdim.
Aslında her zaman farklı yorumlara açık olan bu konuda ne kadar konuşsak, yazıp çizsek de bir yanı mutlaka eksik kalır.
Değerli görüşlerinizi beklerim. Umarım beğenirsiniz. Paylaşabilirsiniz.
#ozgeersu #geziyazilari #endulus #osmanli #musluman #ittifak #fetih #yenidenfetih #reconquista #ispanya
Read more
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! <span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span> “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak ...
Media Removed
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu. 🗺🗺🗺 Hem yerli hem yabancı ... 8 AYDA 1 MİLYON TURİST!
🎊🎊🎊
“Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu.
🗺🗺🗺
Hem yerli hem yabancı turist gitmiş olması ayrıca güzel. Bu hareketlilik şehrin kalkınması için büyük şans. Türkiye’nin tanıtımı içinse müthiş bir fırsat. Özellikle de iletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği bir çağda, sosyal medya üzerinden viral yayılım tanıtımdaki en önemli ayağı oluşturabilir.
🎖🎖🎖
Yılın 8 ayındaki rakama bakınca, 2018 bitmeden yeni bir rekor kırılarak 1,5 milyona ulaşacağı umudu da var. Neden olmasın ki? Tüm kalbimle gerçekleşmesini diliyorum.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Uzun zamandır beklediği UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kabul edilince ilgi de arttı. Uzun yıllardır yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve şirketler de Urfa’daki tarihi – kültürel değerlerin öne çıkarılması için çok çalıştılar, birçok başarılı proje yapıldı. Ben de zaman zaman parçası oldum. Bu kadar çabanın karşılığı şimdi alınıyor.
🏛🏛🏛
Daha önce yazmıştım ama tekrar hatırlatayım size Göbeklitepe’yi. Şanlıurfa merkeze 17 km uzaklıkta. Dünyanın en eski arkeolojik tapınağı.
⏳⏳⏳
Göbeklitepe keşfedilmeden önce, M.Ö. 5000 yılına tarihlenen Malta Adası'ndaki tapınağın en eski olduğu kabul ediliyordu. Ama bizim topraklarımız sayesinde, bu geçmiş 12 bin yıl geriye gitti ve tüm ezberleri bozdu.
🍋🍋🍋
Neolitik dönemde avcılık ve toplayıcılık ile birlikte insanların ilk kez tarıma yöneldiği, buradaki kazılarda ortaya çıkarıldı. Yabani şekilde yetişen buğday, arpa, mercimek türü ürünlerin ilk kez burada deneme yanılma yoluyla ekildiği düşünülüyor.
🐄🐄🐄
Hayvanların evcilleştirilmesi ve ilk dini ve sivil mimari örneklerinin ortaya çıkması da aynı dönem. Yani Göbeklitepe'de bulunanlar, yaklaşık 12 bin yıl önce yerleşik hayata geçen eski insanların inançlarını ve yaşamlarını yansıtan önemli belgeler.
👇🏼
FAZLASINI MERAK EDENLER; @ayricaliklirotalar için çektiğimiz Urfa-Göbeklitepe bölümünü Youtube’dan izleyebilir ve web sitem saffetemretonguc.com dan 10 Adımda Urfa yazımı okuyabilir.
🔻
Fotoğraflar: @boraoyaci @ntv | #göbeklitepe
Read more
Ocak başına geçtiğinde de yemek yapmıyorsun ve başında sana tüm tarifleri verecek bir ustan da ...
Media Removed
Ocak başına geçtiğinde de yemek yapmıyorsun ve başında sana tüm tarifleri verecek bir ustan da yok maalesef. "o" ne derse onu getirir götürürsün. bulaşıkhaneye ya da soğuk hava deposuna girdiğinde tarifleri gizlice not alırsın bazı ustalar yemeğe ne kattıklarını saklarlar. çöp bidonlarını ... Ocak başına geçtiğinde de yemek yapmıyorsun ve başında sana tüm tarifleri verecek bir ustan da yok maalesef. "o" ne derse onu getirir götürürsün. bulaşıkhaneye ya da soğuk hava deposuna girdiğinde tarifleri gizlice not alırsın

bazı ustalar yemeğe ne kattıklarını saklarlar. çöp bidonlarını takip ederek tarifini tamamlarsın. gerekirse içini dışına cıkar, eşele işte yap birşeyler.. + 45 derecede çalışırken dondurulmuş bir sebze almak için - 15 derecedeki soğuk hava deposuna gireceksin. motorun bozulabilir ve bu haftalarca sürebilir. kayısı tüketme.. yanında sürekli pişik kremi ve pudra bulunsun. ne alakası var deme, akşama kadar köyün ağası gibi mutfakta gezersin

hayır canım kimse akıcı istanbul türkçesiyle konuşmuyor. küfredildiğinde üzerine alınma. sana edilse bile alınma cünkü servis saati başlamıştır. herkes bu dilde konuşarak stres atar. servis bitince pamuk gibi olursun.
2000 kişilik otelde sadece bir kamyonet karpuz bir günde tüketilir. diğer sebzeleri de çarp işte bununla. işin seni ilgilendiren bölümü birilerinin bu malzemeleri depoya taşıması gerekli. hadi koçum benim.. elinde ufak tefek kesikler oldugunda yara bandı kullanma. hiçbir işe yaramaz. o sıcakta elin sadece pişer. domates doğrama yeterli. saçma buluyorsan tabiki deneyebilirsin.

birinci derecede yanığın varsa abartma. dalga geçerler. işine bak ve acıyı hissetmemeye çalış.. bıçak kullanmayı öğrendiğin ilk bir yıl gözünü bıcaktan ayırma. havaya bakarak doğramak kendine gereksiz bir özgüven verir. bu özgüven bıcağa bakarken bile parmaklarını alır götürür.
yemekle şaka olmaz.

hangi durumda olursan ol asla bıcağını herhangi bir ustanın tahtasına dikine saplama. lütfen, rica ediyorum.
son kullanma tarihi geçmiş ürünlerden en tehlikelisi tavuktur. sana yemek yap derlerse bile yapma. kırmızı et ise sorun yok dayan gitsin.
hidrofobik suaygiri - abime bu mükemmel yazısından dolayı sonsuz teşekkürler.. Sana kanım cok ısındı abii :) Kaynak : eksisozluk.com/yeni-baslayanlar-icin-ascilik--2980598
Read more
Haftanın 7 gününün İş/Okul/Kurs şeklinde bölündüğü bir yıla balıklama daldım ve istemesem de ...
Media Removed
Haftanın 7 gününün İş/Okul/Kurs şeklinde bölündüğü bir yıla balıklama daldım ve istemesem de burayı mecburen ihmal etmek zorunda kaldım. Kiminiz gerek ask fm olsun gerek direkt mesaj olsun "neden yazmıyorsun" mesajları atıp durdunuz, kiminiz belki fark etmedi bile ama hakikaten burası, ... Haftanın 7 gününün İş/Okul/Kurs şeklinde bölündüğü bir yıla balıklama daldım ve istemesem de burayı mecburen ihmal etmek zorunda kaldım. Kiminiz gerek ask fm olsun gerek direkt mesaj olsun "neden yazmıyorsun" mesajları atıp durdunuz, kiminiz belki fark etmedi bile ama hakikaten burası, sizler, yazılar hep aklımdaydı. Ygs döneminin zor olacağını tahmin etmiştim. Aynı anda staj yapıp ygs'ye çalışırken bir yandan bir şeyler yazıp çizmeyi bırakın, uyumaya bile bazen vakit bulamıyorum ve bu parçalanmış hissettiriyor. Kitap okuyorum okumasına ama yorumlar için net konuşamayacağım bir dönemin içindeyim. Yanımda olan olmayan anlayışlı davranan ya da bu yazıyı okuduktan sonra "aman bana ne" deyip unfollow edecek olan herkes, hepinize çok teşekkür ederim. Meşgul olalım da iyi olalım yeter ki. Yine kelimeler bizi kurtarır nasılsa. Hepinize mutlu, huzurlu geceler!
Read more
Eğitim şart. Eğitim yaz yaz nereye kadar? Şimdi ikinci üniversitede öğrenci olma zamanı. 30 yıl ...
Media Removed
Eğitim şart. Eğitim yaz yaz nereye kadar? Şimdi ikinci üniversitede öğrenci olma zamanı. 30 yıl sonra geçtiğimiz hafta sonu ilk vizeye girdim. İstanbul Üniversitesi’nin 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümü Uzaktan Eğitim öncesi öğrencisiyim. Staj İçin tekliflere açığım #goodmorning #bonjour ... Eğitim şart. Eğitim yaz yaz nereye kadar? Şimdi ikinci üniversitede öğrenci olma zamanı. 30 yıl sonra geçtiğimiz hafta sonu ilk vizeye girdim. İstanbul Üniversitesi’nin 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümü Uzaktan Eğitim öncesi öğrencisiyim. Staj İçin tekliflere açığım #goodmorning #bonjour #günaydın #eğitimşart #school #okuladönüş
Read more
| Kralların Çarpışması | Puan: <span class="emoji emoji2b50"></span>️<span class="emoji emoji2b50"></span>️<span class="emoji emoji2b50"></span>️<span class="emoji emoji2b50"></span>️<span class="emoji emoji2b50"></span>️ | Nihayet yazlıktan döndüm ve okuduğum kitapların ...
Media Removed
| Kralların Çarpışması | Puan: ️ | Nihayet yazlıktan döndüm ve okuduğum kitapların yorumlarını yavaş yavaş paylaşmaya çalışacağım. İlk kitabı bitirdikten sonra Kralların Çarpışması'na başlamak için acele etsemde özellikle ilk kısmın çok sıkıcı olacağını düşündüğümü ... | Kralların Çarpışması | Puan: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ |
Nihayet yazlıktan döndüm ve okuduğum kitapların yorumlarını yavaş yavaş paylaşmaya çalışacağım. İlk kitabı bitirdikten sonra Kralların Çarpışması'na başlamak için acele etsemde özellikle ilk kısmın çok sıkıcı olacağını düşündüğümü itiraf etmeliyim. Fakat tahmin ettiğimin aksine ilk kısmı da oldukça beğenerek okudum. Bu kitapta Davos'un anlatımından sahneler okuyacağımı bilmiyordum ve kitapta görür görmez çok mutlu oldum. Stannis'i hiç sevmeyen biri olarak Stannis bölümlerinin Davos tarafından anlatılması kitap boyunca daha az sıkılmamı sağladı. Genel olarak Arya'nın bölümlerini çok severek okudum. Tyrion'un sarayı keşfetmesiyle birlikte tasarladığı akıllıca planları okumakta oldukça keyifliydi. Dizi boyunca Sansa'dan nefret eden biri olarak kitapta aslında Sansa'nın henüz çok küçük bir kız olduğunun daha iyi hissettirildiğini düşünüyorum. Bu da onun hakkındaki 'salak mı bu kız' gibi düşüncelerimi 'ay bu kıza da yazık ya' olarak değiştirmemi sağladı. 🤔Kitapta asıl beğendiğim bölümlerin neredeyse tamamı ikinci kısımda gerçekleşti. Jon'un Ygritte'le tanıştığı sahneyi okumanın tarif edilemez bir cazibesi vardı gerçekten. Ygritte'i ne kadar sevdiğimi bilmiyorsanız ikilinin bölümleri en az beş kez okuduğumu söyleyince sevgimin boyutunu az çok tahmin edebileceğinizi umuyorum. 🙊 Bu arada Daenerys tüm kitap boyunca görkemli bir dilenci gibiydi ve bölümlerini okurken ciddi anlamda sıkıldım. Kitabı okuyalı neredeyse iki hafta geçtiği için kitapla ilgili ince ayrıntıları hatırlayamıyorum ne yazık ki. Bu arada bir sonraki kitap olan Kılıçların Fırtınası'na da başladım. Daha fazla Ygritte ve Jon sahnesi okumak için heyecandan ölüyorum resmen. 🤷🏻‍♀️
-
@epsilonyayinevi #gameofthrones #tahtoyunları #krallarınçarpışması #georgerrmartin
Read more
Polisiye dizi veya filmleri uzun süredir izlediğim halde, polisiye kitapların dünyasına On Küçük ...
Media Removed
Polisiye dizi veya filmleri uzun süredir izlediğim halde, polisiye kitapların dünyasına On Küçük Zenci' yle birlikte yeni girmiş bulunuyorum, harika bir yazar ve harika bir kitapla girdiğim için de fazlasıyla mutluyum. Agatha Christie yalın ve akıcı anlatımının yanında sizi çıkmaza ... Polisiye dizi veya filmleri uzun süredir izlediğim halde, polisiye kitapların dünyasına On Küçük Zenci' yle birlikte yeni girmiş bulunuyorum, harika bir yazar ve harika bir kitapla girdiğim için de fazlasıyla mutluyum. Agatha Christie yalın ve akıcı anlatımının yanında sizi çıkmaza sokacak, "Ee o zaman bunları kim öldürüyor?" diye de sorduracak bir kurguya sahip kitabında. Bu kitapta ne anlatılıyormuş sorunuz için kitabın arka kapağındaki yazıyı okumanız yeterli bence, daha fazla detay okurkenki tadı kaçırabilir. Son bölümde olayların perde arkasını öğrendiğimizde ise cinayetleri işleyen kişinin zekasını ve kurnazlığını kabul etmemek elde değil. Bize açık kapı bıraktığı 2-3 yer var tabii, hikâyenin akışında olayların gizeminin yanı sıra bu detayları yakalayabilirseniz son bölüme kadar, katilin kurnazlığını da yakalamış oluyorsunuz. Okurken keyif aldığım bir kitap oldu, hâlâ okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim. Keyifli okumalar...
🚩 "Biz ölümlüler yaşamla ölümü ayıran ince bir çizgi üzerinde yaşamaktayız."
🚩 "Adaların en iyi yanı insanın istediği zaman kaçamamasında..."
🚩 "İnsan bazen çok kolay kanıyor."
🚩 "Derisi ne renk olursa olsun herkes insandır. Bütün insanlar kardeştir."
🚩 "İnsanlar yalanlara gerçeklerden daha kolay inanırlar."
#powerofthebook
Read more
Geçen hafta Dünya Zeytin Günü vesilesiyle Akhisar'daydım. Üretici zor durumda, tüketim de artmıyor ...
Media Removed
Geçen hafta Dünya Zeytin Günü vesilesiyle Akhisar'daydım. Üretici zor durumda, tüketim de artmıyor zeytinyağında. Nedenleri ne, çözüm nerede, olası mı? Birkaç kelam ettim naçizane. Yazının tamamına Facebook sayfamdan ulaşabilirsiniz. Bi' bölümünü de buraya bırakıyorum. Mutlu ... Geçen hafta Dünya Zeytin Günü vesilesiyle Akhisar'daydım. Üretici zor durumda, tüketim de artmıyor zeytinyağında. Nedenleri ne, çözüm nerede, olası mı? Birkaç kelam ettim naçizane. Yazının tamamına Facebook sayfamdan ulaşabilirsiniz. Bi' bölümünü de buraya bırakıyorum. Mutlu pazarlar😉 #zeytin #zeytinyağı #mucizeviiksir #ölmezağacınpeşinde #zeytindeninceAkhisar Zeytine, Zeytinyağına Sahip Çıkalım Ama Nasıl?
...Şimdi eğri oturup doğru konuşalım: Türkiye, zeytin ve zeytinyağı üretiminde dünyanın lider ülkelerinden. Peki tüketim, marka değeri yaratma, ulusal politika... İşte sınıfta kaldığımız nokta bunlar. Farklı bir söylem geliştirmek lazım, doğru da, nasıl? Kaliteli üretim, tamam. Markalaşma, evet mutlaka olmalı. Halkla ilişkiler ve reklam çalışmaları, tabii ki en iyisi yapılmaya çalışılmalı dünya çapında ama önce çok zor şartlarda emeğinin karşılığını almaya çalışan, bunu geçtik; maalesef açlık sınırında, borç içinde gezen üreticinin yani emekçinin yanında olmalı, onu desteklemeli. Bu da yanlış üzerine yanlış yapılan tarım ve hayvancılık politikamızla olacak gibi değil.
Bu noktada bir yakarışı dile getirmem lazım: Etkinliğin ikinci günü, Akhisar Taş Konak'ta verilen mükellef kahvaltı sonrasında Fox TV muhabiri Sevgi Şahin @sevgis_sahin ve kameraman Ömür'ün peşine takılıp hemen yolun karşısına geçerek zeytinliklere daldım. Amacım hem emekçileri dinlemek hem de birkaç kare fotoğraf çekmekti. Güzel fotoğraflar çektim çekmesine ama dinlediklerim hiç de iç açıcı değildi maalesef. Televizyon çekimi sırasında kulağıma çalınanlar, üzdü beni. Üretici, zeytinini toptancıya kilosu 4-5 TL'den veriyor, zeytinyağının litresi ise 12-13 TL bu yıl. Borçları da gırtlağa dayanmış durumda. Soruyorum; siz en son 1 litre yağa (en tanınan markayı baz alın) ne kadar ödediniz? Ya da iyi cins bir zeytinin kilosu kaç lira markette, pazarda? Matematiği siz yapın... Çözüm ne peki? Önce zihniyet değişecek, sonra emeğe saygı gösterilecek, devlet üreticiyi maddi manevi teşvik edip (ediyor ama yeterli değil) koruyacak, ezdirmeyecek. Sorunların kaynağı, "iç ve dış mihraklar"da aranmayacak... Üreticiye düşen görevse birlik olmak, hakkı için direnmek...
Read more
Türkiye'de uluslararası platformda 0-16 yaş #anne , #bebek ve #çocuk hazır giyim -sektöründe ...
Media Removed
Türkiye'de uluslararası platformda 0-16 yaş #anne , #bebek ve #çocuk hazır giyim -sektöründe yapılan en büyük organizasyon olan 35. @istanbulkidsfashion fuarı, Sonbahar/Kış trendlerini sergilemek için 17-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hol 9-10'da, #WGSN ... Türkiye'de uluslararası platformda 0-16 yaş #anne , #bebek ve #çocuk hazır giyim -sektöründe yapılan en büyük organizasyon olan 35. @istanbulkidsfashion fuarı, Sonbahar/Kış trendlerini sergilemek için 17-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hol 9-10'da, #WGSN sunumu, Türkiye’de #Kadın Girişimciler, Tarihte Çocuk Modası Fotoğraf Sergisi gibi dopdolu bir içerikle gerçekleşecek. #ikf2018
👗
"Sevgili #Kadıköy Anneleri;
👗
0-16 yaş çocuk modasıyla ilgili Sonbahar/Kış trendlerini nereden öğrenebilirim mi diyorsunuz? Bu sektörde profesyonel olarak mı çalışıyorsunuz? O halde size harika bir haberimiz var. İstanbul Kids Fashion, önümüzdeki hafta yani 17-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hol 9-10'da 35. kez düzenlenecek. Biz de Kadıköy Anneleri olarak, bölgede sektörün tek fuarı olan İstanbul Kids Fashion'ın medya partneri olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Fuarla ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.
👗
Kadın Girişimcilerin Önemi Masaya Yatırılacak...
👗
Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve #Moda Tasarımı Bölümü, 19 Temmuz, Perşembe günü saat 14:00’te Öğretim Üyesi Dr. S. Çiğdem Koçak’ın moderatörlüğü’nde ‘Türkiye’de Kadın Girişimciler’ Zirvesi düzenliyor. Etkinlikte kumaş dokuma alanında dünyaca ünlü bir Sanatçı olan Fırat Neziroğlu ‘Yaratıcılık Serüveni’, çantalı üst giysi tasarımı ile dünya genelinde çok sayıda ödülün sahibi olan Tasarımcı Esin Öney Nayır ‘Hayal Et, Çalış ve Başar’, Koton, Beymen, Loft, Colin’s gibi pek çok ünlü marka ile başarılı projeler gerçekleştiren Endüstri Mühendisi Bahar Yıldırım, ‘Girişimci İş Kadınlarının Başarılı ve Başarısız Olma Sebepleri’ başlıklı oturumlarda konuşmacı olarak yer alacak.
👗
Tarihte Çocuk Modası #Fotoğraf Sergisi İlk Defa Fuar Ziyaretçilerinin Beğenisine Sunulacak...
👗
Salon 9, F108 numaralı alanda Türkiye, ABD, İtalya, İngiltere ve Almanya’dan sokak ve stüdyo fotoğraflarının olduğu “Tarihte Çocuk Modası Sergisi”’ni gezebilecek. Sergide dünyaca ünlü birçok sanatçıdan 1900’lerden 1980’lere kadar seçilmiş çocuk modası fotoğrafları yer alacak." Yazının devamı için link profilde 👆
Read more
Çantamda devamlı duran ince bir defter var; içinde seyahatlerle ilgili aldığım notlar yazıyor. ...
Media Removed
Çantamda devamlı duran ince bir defter var; içinde seyahatlerle ilgili aldığım notlar yazıyor. İnce defter bittikçe yenisine geçiyorum ve hepsinin arka tarafında gittiğimiz yerlerle görmek istediğim ülkeleri listeliyorum. Defteri yenilerken ilk yaptığım; arka kısmı doldurmak ... Çantamda devamlı duran ince bir defter var; içinde seyahatlerle ilgili aldığım notlar yazıyor. İnce defter bittikçe yenisine geçiyorum ve hepsinin arka tarafında gittiğimiz yerlerle görmek istediğim ülkeleri listeliyorum. Defteri yenilerken ilk yaptığım; arka kısmı doldurmak ve sonrasında da ön tarafa gelecek seyahatler için yaptığım planları yazmak. Eğer gün içinde canım sıkılırsa ve daralırsam hemen defterin arkasına bakıyorum. Kendi aramızda bir motivasyon birliği oluştuğu aşikar. Kısaca bu defter yanımda değilse o gün tamam değilim; yani illa ki olacak. 🤭

Arka bölümdeki 'wish list' devamlı çoğalsa da gelecek gezilerin biletlerini bu listedeki önceliklerimize göre aldığımızı biliyorsunuz. 2019 bizim için çok farklı olacağa benziyor; gelecek yılın hazır rotalarına baktıkça bazen inanmakta güçlük çekiyorum. 😍 Çok istediğim ve imkansızmış gibi görünen bir Asya ülkesine gidip ordan bir diğerine geçmek, çocukluğumun hayali, beni Harry Potter kitabının ana karakterlerinden biriymiş gibi hissettiren şehirleri görecek olmak, uzun zamandır gezmek istediğim birkaç yurt içi rotasının tarihlerini kesin biçimde defterime yazabilmek için bu hayatta bu kadar iyi ne yapmış olabilirim diye düşünüp mutlu oluyorum. Kolay olmadığını da biliyorum ama sanırım 2019'da maddi fedakarlıkların biraz ötesine geçtik; olsun istediğimiz seyahat hayallerimizin bilet şeklinde karşımda duruyor oluşu karnımda çoğalan yeni kelebeklerin sebebi. 🦋

Vaktim oldukça Şubat ayındaki seyahatimiz için yazılar okuyup videolar izliyorum. Videolardaki manzaraları gördükçe şunu bir kez daha anlıyorum. Dünyanın farklı köşelerindeki bu güzellikleri kendi gözümle izlemek için evimden kalkıp saatlerce uçmaktan, bu gezinin hakkını vermek için ayda 15 kahve daha az içmekten, sezonda alışveriş yapmamaktan, bir spor ayakkabıyı 7 yıl boyunca parçalanana kadar giymekten, saçlarımı 6 ayda bir boyatmaktan, salonun duvarlarını doldurmayı biraz daha ertelemekten hiç vazgeçmeyeceğim. 🤷🏻‍♀️ #journavelamsterdam
Read more
İş, hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. Hepimiz çok meşgulüz, hepimizin çok işi var, hepimiz ...
Media Removed
İş, hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. Hepimiz çok meşgulüz, hepimizin çok işi var, hepimiz zamanla yarışıyoruz ve hep bir şeylere yetişmeye çalışıyoruz. Ne kendimize ne sevdiklerimize yeterince zaman ayıramıyoruz. Hızlan, daha çok hızlan! Çalış, daha çok çalış! Fazla düşünme, ... İş, hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. Hepimiz çok meşgulüz, hepimizin çok işi var, hepimiz zamanla yarışıyoruz ve hep bir şeylere yetişmeye çalışıyoruz. Ne kendimize ne sevdiklerimize yeterince zaman ayıramıyoruz. Hızlan, daha çok hızlan! Çalış, daha çok çalış! Fazla düşünme, irdeleme nasıl olsa çözüm bulamayacaksın! A! Hadi daha burada yazı mı yazıyorsun? Yapılması gereken işler var 🤪 #cunda #gezmekhüzeldir #sakin #sükunet #hayat #hope #umut #travel #traveling #travelgram #nofilter
Read more
Birileri uyarmasa, kalabalıkta yaşadığının bir türlü farkına varamıyor insan... Sanki, birbirinin ...
Media Removed
Birileri uyarmasa, kalabalıkta yaşadığının bir türlü farkına varamıyor insan... Sanki, birbirinin benzeri günler biteviye ve son sürat akıp gidiyor. "Ah yine pazartesi. Cuma bir gelse" yakınmaları... Tatil planları yapmak, kıştan sonraki yeni yazın gelmesini beklemek , yaz tatili ... Birileri uyarmasa, kalabalıkta yaşadığının bir türlü farkına varamıyor insan... Sanki, birbirinin benzeri günler biteviye ve son sürat akıp gidiyor. "Ah yine pazartesi. Cuma bir gelse" yakınmaları... Tatil planları yapmak, kıştan sonraki yeni yazın gelmesini beklemek , yaz tatili için planlar yapmak, zamanın dolu dizgin akışını engellemiyor ki. 20 yaş, 30 yaş, 40 yaş... Daha kaç on yaş yaşanır bilinmez elbet. Fotoğraf albümleri bir de hiç bir zaman bırakmayan sevdikleri olmasa insanın; gündelik hay huy içinde, zamanın ne de çabuk akıp gittiğini asla fark edemeyeceksiniz.

Uzun lafın kısası; bugün benim doğum günüm…22 yılı doldurdum şu fani dünyada. 23’ten gün almaya başladım. Şimdi hangisi geçerli oluyor, doldurduğum yaş mı, yoksa girdiğim yaş mı? “Ah bir reşit olsam” diye kıvrandığım günler o kadar yakın geliyor ki hala…Her neyse, aynaya baktığımda, bu 22 yılın bana çok koymadığını görmekten memnunum açıkçası. Yaşımı söylediğimde insanların şaşırmasını seviyorum. Sağlam kazıklar yedim. Yaşadığım büyük hayal kırıklığı ile büyüdüm. Gerçek dostlarımı tanıdım, yeni dostlar edindim. En yakınımdakilerin en uzağıma düştüğü yıllar geçti. Sosyal medyada hep paylaşılan; “Hayat seni öyle bir noktaya getirir ki, kendini sevdiklerinle savaşırken, nefret ettiklerinle selamlaşırken bulursun” sözünün ilk bölümünü birebir yaşadım…
Dostlarım kelimesinin başında her yıl ‘eskimeyen’ sıfatı olurdu. En ağır darbeleri en güvendiğim ve asla eskimez sandığım dostlarımdan yedim…Böylece gerçek dostluğun yıllanmakla falan alakası olmadığını öğrendim. Kendilerine buradan ayrıca kocaman bir teşekkür yolluyorum; 21.yüzyılda ‘dost’ kelimesinin BİM’de satılan yoğurt markasından ibaret olduğunu gösterdikleri için.. Ve böyle güzel bir doğum gününü bana yaşatan ve yanımda bulunan, beni seven ve bana tüm bunlara layık gören sevdiklerime ayrı ayrı teşekkür ederim. İyi ki varsınız!

Biliyorum ki geldiğinde "bize bir zevk-ı tahattur kaldı /şu sönen gölgelenen dünyada" demekten başka hiç bir şey gelmeyecek elimizden..
Read more
Bal Kabaklı Gül Börek (Tatlı) Bal kabaklı börekle ilk tanışmam pek hoş olmamıştı. Bol baharatlı ...
Media Removed
Bal Kabaklı Gül Börek (Tatlı) Bal kabaklı börekle ilk tanışmam pek hoş olmamıştı. Bol baharatlı & patatesli sanarak koca bir lokma aldığım böreğin şekerli ve bal kabaklı çıkması nasıl bir hayal kırıklığı olmuştur, tahminde zorlanmazsınız herhalde Sonraları alıştım tabi. Bilge ... Bal Kabaklı Gül Börek (Tatlı)

Bal kabaklı börekle ilk tanışmam pek hoş olmamıştı. Bol baharatlı & patatesli sanarak koca bir lokma aldığım böreğin şekerli ve bal kabaklı çıkması nasıl bir hayal kırıklığı olmuştur, tahminde zorlanmazsınız herhalde 😅 Sonraları alıştım tabi. Bilge teyzenin bu tarifi öyle muhteşem oluyor ki anlatamam. Şekerin ve yağın biraz bol kullanıldığı, çıtır çıtır, harika bir tarif… Tarifi ölçüsüz, göz kararı yaptıkları için ben de o şekilde yazıyorum. Ölçüsüz tarifler, “aldığı kadar un”lar takipçilerin hoşuna gitmiyor biliyorum ama cesaret edip denemeseniz de bir gün kendim denemek için, kendime arşivde dursun diye yazıyorum bu tarifi 👌 Deneyince ölçüleri ekleriz inşallah…

Malzemeler
– Yufka
– Bal kabağı
– Toz şeker
– İri kıyılmış fındık veya ceviz
– Zeytinyağı

Yapılışı
1. Bal kabağını rendeleyip bir kaba alın. İçine bolca şeker iri kıyılmış ceviz veya fındık koyun, karıştırın. Bol şekerlisi güzel olurmuş, az şekerlisi yenmezmiş 😎
2. Yufkayı 4’e bölün. İçine hiçbir şey sürmeden kabaklı harçtan koyup gül böreği şeklinde sarın. Üzerine zeytinyağı sürüp 190 derecede pişirin. Pişerken iyice kızarsın.

#tencereyemegim #yemekrium #sahanelezzetler #mukemmellezzetler #lezzetrium #lezzetlerim #lezzetli_tariflerle #mutfakbecerileriniz #lezzetkareleri #mutfakdamutfak #foodphotography #gulunsectikleri #kahvaltiyadair #tarifimcahideye #tarifsunum #balkabakliborek #ycbalkabakliborek
Read more
Her pazartesi yeni bir yazı ya da öyküyle Bursa ve Ben’deki yerimi alıyorum. Bu günkü yazım “Feminist ...
Media Removed
Her pazartesi yeni bir yazı ya da öyküyle Bursa ve Ben’deki yerimi alıyorum. Bu günkü yazım “Feminist Oğullar”dan bir bölümü alta ekledim. Tamamını siteden okuyabilirsiniz . Fotoğrafta 2018 kışında oğlum ve beni görüyorsunuz. Ben çocuklarıma hep böyle hayran hayran bakıyorum, ... Her pazartesi yeni bir yazı ya da öyküyle Bursa ve Ben’deki yerimi alıyorum. Bu günkü yazım “Feminist Oğullar”dan bir bölümü alta ekledim. Tamamını siteden okuyabilirsiniz 😉
.
Fotoğrafta 2018 kışında oğlum ve beni görüyorsunuz. Ben çocuklarıma hep böyle hayran hayran bakıyorum, tıpkı birçoğunuz gibi 🙃
.
FEMİNİST OĞULLAR, 10 Eylül 2018
.
“Oğluma gelince, o dünyadaki hassas ruhlardan biri, haksızlıklar konusunda kavgadan ziyade uzlaşmacı yolu tercih eden bir çocuk. Cinsiyetler arası eşitsizliği kızımdan daha büyük olmasına rağmen henüz görmüyor. Nedeniyse son derece basit. Haksızlık sizi hedef almadığında bunu fark etmeniz her zaman daha zordur. Bu yüzden belki de kızım kadar hızlı açamayacak yüreğini feminizme. Oysa dünyanın feminist kadınların yanında yürüyecek feminist adamlara ihtiyacı var. Tam da bu yüzden onun yüreğinde eşitlik arzusunu tohumlandırmak, en az güçlü bir kız çocuğu yetiştirmek kadar önemli benim için.”
.
http://www.bursaveben.com/2018/09/feminist-ogullar/
.
❗️Buradan tıklamaya izin vermiyor Instagram ama profilimin giriş sayfasından tüm yazılarımın yer aldığı linki tıklamanız mümkün.
.
Hikaye paylaşımlarımda “MyWritings” dosyasındaki bütün paylaşımlarda görüntüyü yukarı kaydırarak ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.
Read more
Burada çok cümle kurup,bol bol hikaye anlatıyorum. Dün annemle bayram gezmesi yaparken dinlediklerimin ...
Media Removed
Burada çok cümle kurup,bol bol hikaye anlatıyorum. Dün annemle bayram gezmesi yaparken dinlediklerimin enteresanlıklarına mı değineyim,yoksa beni hikayeler buldukça içimden” sonra Zeynep bu yazıları nasıl yazıyor,nereden buluyor bu hikayeleri?” laflarını düşünmeme mi zikredeyim ... Burada çok cümle kurup,bol bol hikaye anlatıyorum. Dün annemle bayram gezmesi yaparken dinlediklerimin enteresanlıklarına mı değineyim,yoksa beni hikayeler buldukça içimden” sonra Zeynep bu yazıları nasıl yazıyor,nereden buluyor bu hikayeleri?” laflarını düşünmeme mi zikredeyim bilemiyorum 😅
Dün acı hikayeler dinledikten sonra bu elin sahibi olan ,takılarını takmış misafirini bekleyen Vesile teyzeyi görünce içim açıldı.
Mavi taşlı küpeler,şahane bir kolye ve böylesi güzel bir yüzükle harika hazırlanmıştı. Ona baktıkça mutlu oldum! 80 küsür yaşında olup,kendine verdiği bu değerden asla ödün vermemesi şahaneydi.. Anneannemin yadigarı,dörtlü ekipten bu teyzemize maşallah demeden geçmeyelim! Arefe günü oturup fasulye yaprağından dolmalarını sarıp, misafirlerine hazırlanmış. Tatlısını da yapmış bana getirirken “yarın gelseydin yoktu bilesin”diye ekledi.
Yaşlıyım demeyip,bol bol geziyor,yemek işinde mahirliği ise ayrı bir yazı konusu,ama buraya yazmama asıl sebep olan şey her yaptığını belirleyen ana nokta;kendine gösterdiği değer!
Böyle olduğu için de herkese de özveriyle olan bir özen gösteriyor. Bu iş ışığın yansıması gibi;kendine değer veren başkalarına da değer gösterir. İnsan,aleme kendini bilmekle ulaşıyor.
Yaşlılık,yaşanmışlık koleksiyoneri gibi birşey. Türlü türlü mevzu biriktirerek bunlarla ömrü istifliyorlar. Kimisi bunun da sağladığı bir özgüvenle aktarma derdine düşüyor,kimisi ise bunun onda sağladığı yorgunluğu-yılgınlığı paylaşarak rahatlamanın peşine düşüyor. Ama özde iki taraf da dinlenilmeyi hakediyor. Bebeklerin elini tutmak gibi onların eline şöyle dokunmak da stres alıyor on numara sakinlik veriyor🤗 Hayatınızdaki büyüklerin benim için de bayramın son dakikalarında ellerini öpün..😉
Read more
Uzuunca bir aranın ardından yeniden merhaba! Blog yazısıyla anlatsam kimse okumayacağı için ...
Media Removed
Uzuunca bir aranın ardından yeniden merhaba! Blog yazısıyla anlatsam kimse okumayacağı için buradan uzuunca anlatmak istiyorum: Öncelikle ders ve sınavlarım yoğun gidiyor. Ayrıca bu yıl Gastronomi Topluluğu'yla ilgileniyorum, hem atölyeler hem de birlikte yaptığımız diğer etkinlikler ... Uzuunca bir aranın ardından yeniden merhaba! Blog yazısıyla anlatsam kimse okumayacağı için buradan uzuunca anlatmak istiyorum: Öncelikle ders ve sınavlarım yoğun gidiyor. Ayrıca bu yıl Gastronomi Topluluğu'yla ilgileniyorum, hem atölyeler hem de birlikte yaptığımız diğer etkinlikler hayatımın büyük bölümünü kaplıyor. Ayrıca Türkiye'nin en çok okunan Pazarlama sitelerinden birinde Yardımcı Editörlük ve Yazarlık yapmaya başladım, birazcık kariyerimle alakalı bir uğraş içinde olduğumu söylemek de mümkün. Dolayısıyla ne fotoğraf çekecek ne de önceden çektiğim fotoğraflara yazı yazacak zaman bulamadım; daha doğrusu yaratmak istemedim. Bir heves kaybı olduğu da doğru. Detaylı anlatmak istemem ama hobi olarak yaptığım şeyi başka insanlar hırs ve çıkarları için yaptığından böyle güzel bir işin kirletilmesi canımı sıkıyor, o da bir etken oldu. |Bu yüzden kişisel bir Instagram hesabı açtım biraz izole kalabilmek adına, hem okul arkadaşlarım da bu blog olaylarımdan biraz sıkılmış olacak ki her gün birkaç yeni unfollowla karşılaşıyordum. Hayatımdaki dengeyi kurmak istedim ^_^ O yüzden de bu hesabı biraz boşladım. Ama geçtiğimiz Cuma günü Mimarlık Fakültesi'nin Geleneksel Yılbaşı Partisinde beni durdurup BEN SENIN BLOGUNU TAKIP EDIYORUM BAKIS ACINI SEVIYORUM! diyen Mine'yle karşılaşınca heyecanım bir paylaşım yapmam gerektiğini işaret etti :) |Bu can sıkıcı cümleleri fotoğrafı açıklayarak tamamlamak istiyorum: Uzun zamandır bir kozmetik alışverişi yapmıyordum. Avon Kasım ayı katalogunda canım arkadaşım @gorkemkarman'ın favorisi Supershock göz kalemini görünce YEMINIMI BOZDUM ULEYN diyerek minicik bir sipariş verdim. Ultra Colour Bold serisinden Bare adlı ruj ve sevdiğim vücut spreyi Perceive'i de dahil etmeden duramadım :) Mutlu pazarlar, sevgiler! ♥ #blogging #blogger #bblogger #bbloggers #ankarabloggers #izmirbloggers #turkishbloggers #beautyblog #makeup #makyaj #makeupaddict #makeupjunkie #avon #supershock #eyepencil #bareimpact #perceive
Read more
“ERKENCİ KUŞ”TA SÜRPRİZ GELİŞME! SANEM İLE CAN ÖPÜŞMENİN KIYISINDA!.. Erkenci Kuş 10. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Demet Özdemir ile Can Yaman ikilisinin oynadığı Erkenci Kuş, yazın en çok tutulan dizisi olmayı başardı. Fragmanları büyük bir heyecanla beklenen ... “ERKENCİ KUŞ”TA SÜRPRİZ GELİŞME! SANEM İLE CAN ÖPÜŞMENİN KIYISINDA!..
Erkenci Kuş 10. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Demet Özdemir ile Can Yaman ikilisinin oynadığı Erkenci Kuş, yazın en çok tutulan dizisi olmayı başardı. Fragmanları büyük bir heyecanla beklenen Erkenci Kuş dizisi, yaz sonu yeni dönemde yayına devam etmesi bekleniyor.
Yazın en çok tutulan ikilisi olmayı başaran Demet Özdemir ile Can Yaman'ın başrolünde oynadığı Erkenci Kuş yeni bölüm fragmanında Sanem ile Can yine öpüşmenin kıyısından geçiyorlar. Sanem, nişanı attığını söylemesi ilginç bir şekilde şirkette sevinçle karşılanıyor. Son bölümde birbirlerini kıskandırmaya çalışan Sanem ile Can eski günlerine dönüyorlar. Sanem ile Can birbirlerini öpecek kadar yakınlaşıyorlar. Bakalım yeni bölümde Sanem ile Can’ın sürpriz yakınlaşmaları nasıl sonlanacak…
FRAGMANININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN PROFİLDEKİ LİNKE TIKLAYINIZ!
#erkencikuş #sanem #can #öpüşmesahnesi #yakınlaşma #fragman #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü
Read more
Canlı yayınlarda biri sürekli flood yapıyo. Elli tane mesaj yazıyo. Kelime kelime yazıyo. Ama ...
Media Removed
Canlı yayınlarda biri sürekli flood yapıyo. Elli tane mesaj yazıyo. Kelime kelime yazıyo. Ama arada hocam mocam da diyo. Ben bi uyuz.. uyarıyorum. Hala aynı şeyi yapıyo. Ama hani kötü niyetli de diyemiyorum. Derken dm ler. Aynı adam dm yazıyo. Kelıme kelıme yazıyo telefonum susmuyo. Sonra ... Canlı yayınlarda biri sürekli flood yapıyo. Elli tane mesaj yazıyo. Kelime kelime yazıyo. Ama arada hocam mocam da diyo. Ben bi uyuz.. uyarıyorum. Hala aynı şeyi yapıyo. Ama hani kötü niyetli de diyemiyorum. Derken dm ler. Aynı adam dm yazıyo. Kelıme kelıme yazıyo telefonum susmuyo. Sonra whatsap.. ya arkadaş diyorum böyle de taciz edilmez ki. İnsana sevgilisi yapmaz bunu. Herifi engellicem ama tatlılıkla tacizkarlık arasında gidip geldiği için de karar veremiyorum. Bir gün önce dediler Bursa dan feribotla bir öğrenciniz geliyor. Dedim manyak mı bu Bursadan buraya mı gelinir. Kapı açıldı aha bu. Sen kimsin dedim. Dedi ben onur. Ya arkadaş, adam bi efendi bi efendi. İlk fırçasını tacizkar mesajları için yedi. Olm dedim sen meğer gayet normal düzgün efendi bi adammışın be. Olm manyakmısın lan dedim insan öle taciz edilir mi. Yok arkadaş. Ben alınıcak diye sözlerimin ipini hafif gergin tutup gevşetme ve daha da sıkma arasında gitgel yaşıyorum adam giderken sarılıyor. Bunlar işin gırgırı da işin gerçeği ne biliyor musunuz? Hepiniz tertemiz gençlersiniz ama pek azınız çalışmayı, emek vermeyi, aileden hazır gelen lokmanın süreklilik arzetmediğini, artık bu yaşa gelen insanlar olarak hem bulabildiğiniz vakitlerde birer işte çalışıp ekmeğinizi kazanmanız gerektiğini hem de hayal ettiğiniz bölüme girmek için canla başla çalışmanız gerektiğini biliyorsunuz. Pek azınız. Ve işin zor yanı ben sizi 14 yaşınızda tanıyıp sizleri sevdiğiniz mesleklere yerleştirebilmek için olması gerektiği gibi dört yıllık bir çalışma temposuna sokamıyorum. Sizleri 18-19 yaşlarınızda tanıyıp, bunca yıldır yaptığınız yanlışları düzeltmeye, öğrenmediğiniz çalışma temposuna sizi sokmaya çalışıyorum. He olur mu, oldurmaya çalışıyoruz işte. Olacak da ama ne kadar erken başlarsak ve siz ne kadar çabuk kendi yanlışlarınızı görür ve doğruları ilke kabul edip gayret göstermeye başlarsanız o kadar iyi. Öperim. #hayalkurun #2018tayfa #2019tayfa #yks
Read more
 #Repost @uzm.ozgeselcukbozkurt with @get_repost ・・・ Maalesef gündemde kaybolan bir kız çocuğu ...
Media Removed
#Repost @uzm.ozgeselcukbozkurt with @get_repost ・・・ Maalesef gündemde kaybolan bir kız çocuğu var.. Tekrar hatırlatmak istedim İSTİSMAR BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİNİN ÖNEMİNi.. Her aile çocuğuna , her okul, her öğretmen öğrencilerine bu eğitimi vermeli.. Çocuklara yanında bir ... #Repost @uzm.ozgeselcukbozkurt with @get_repost
・・・
Maalesef gündemde kaybolan bir kız çocuğu var.. Tekrar hatırlatmak istedim İSTİSMAR BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİNİN ÖNEMİNi.. Her aile çocuğuna , her okul, her öğretmen öğrencilerine bu eğitimi vermeli.. Çocuklara yanında bir büyüğü varsa dahi ‘şeker , çikolata’ direk çocuğa değil yanındaki sorumlu kişiye verilmeli.. Yalnızken asla verilmemeli .. iyi niyet her zaman iyi sonuçlar vermiyor ne yazık ..
‘ beni öpersen, kucağıma gelirsen.. vs’ şart cümleleri asla kurulmamalı, ne aile ne de aile dışındaki kişiler tarafından .. #Repost @rehber_ogretmenin_guncesi with @get_repost
・・・
Herşeyin eğitimi olur.Uyku eğitimi,tuvalet eğitimi,formal eğitim,örgün eğitim...ıvır zıvır herşeyin ..olmalı da..İnsan doğduğu andan itibaren başlıyor eğitim.Eğiliyor,bükülüyor sonuçta eğitiliyor ..Bu süreç içinde biz küçücük çocuklara bir de İSTİSMAR BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ vermek zorundayız..maalesef.. Peki çocuklarımıza kendilerini nasıl koruyacaklarını anlattık mı?? ⭐️İlk olarak ‘iyi’ ve ‘kötü’ dokunuşları çocuklara anlatmalıyız .
⭐️Kısa tanım ; iyi dokunuş;çocuğa kendini huzurlu ve güvende hissettiren ,kötü dokunuş ise çocuğa huzursuz ve rahatsız hissettiren dokunuşlardır .
⭐️Çocukların bedeni sadece onlara aittir..onların izni olmadan -anne baba dahil-kimse ona dokunamaz.anlatmalıyız.
⭐️Kendi bedeninin farkına varmaya başladıktan sonra tüm organ isimleri öğretilmeli utanma söz konusu dahi olmamalı.
⭐️Mayo ya da iç çamaşırı kuralı ile özel bölgeler anlatılmalı ve onlara dokunulmayacağı vurgulanmalı.(iç çamaşır/mayo muzun kapattığı yerler özel bölgelerimiz onlara kimse dokunamaz )
⭐️Özel bölgelerimize birisi dokunmak isterse ona HAYIR demesi gerektiği ,ısrarcı olursa çekinmeden çığlık atabileceği söylenmeli .(gerekirse canlandırma yapın)
⭐️Bebeklikten itibaren,çocuk herhangi biri ile etkileşim içinde olmak istemiyor zorlanmamalı .
⭐️⭐️⭐️⭐️Küçük yaş grupları İçin KİKO VE EL MASALINI anlatabilirsiniz,hem eğlenceli hem de öğretici niteliktedir.. #banaözgü #çocukeğitimi #pedagoji #ebeveyn #ebeveyneğitimi #istismarbilinclendirme #kikoveel #çocuk #anne #baba #okulöncesi #öğretmen #rehberlik #rehberlikservisi @bir_rehberin_guncesi @3psikolog3anne
Read more
Herkese son kez merhaba. Son kez yazıyoruz sizlere. Duymayanlar, bilmeyenler olduğuna eminiz ...
Media Removed
Herkese son kez merhaba. Son kez yazıyoruz sizlere. Duymayanlar, bilmeyenler olduğuna eminiz haberiniz olsun diye yazıyoruz. Bu diziyi hala Feride ve Cüneyt için izleyen, olur da tekrar biraraya gelirse diye bekleyen arada Cf adına yazılan ufacık sahnelere kanıp tekrar biraraya gelebileceklerini ... Herkese son kez merhaba. Son kez yazıyoruz sizlere. Duymayanlar, bilmeyenler olduğuna eminiz haberiniz olsun diye yazıyoruz. Bu diziyi hala Feride ve Cüneyt için izleyen, olur da tekrar biraraya gelirse diye bekleyen arada Cf adına yazılan ufacık sahnelere kanıp tekrar biraraya gelebileceklerini sanan seyirciler BEKLEMEYİN. Resmi sayfa admini dizinin senaristi Vural Bey Feridenin üçüncü kez Yamandan hamile olduğunu söyledi bugün. Söylenebilecek çok şey var, söylenebilecek hiçbir şey yok. İnsanların duygularıyla oynamaktan, insanları kandırmaktan, CF izleyicisini kullanmaktan keyif alan bir ekip var karşımızda. Biz sizin değiştirdiğiniz senaryoları takip etmekten yorulduk. Hani nerede CÜNEYTİN HASTALIĞI? Hastalığı geçtik CÜNEYT NEREDE? Neden bu inat? 7 yıl boyunca (7 yıl evet çünkü bu sezon başında gayet net CF hikayesi vardı) insanlara Feride ve Cüneyt hikayesi anlatıp sonra bir yıl içinde Ferideyi seyirci tarafından kabul görmeyen bir karakterden 3 kere hamile bırakmak neden? Bu sezon Cf aşkına hiç niyetlenmeseydiniz o zaman. Güneş bu diziye Cüneytle Feridenin çocuğu olarak geldi, çocuğu Yamanla Feridenin ortasına koyup aile fotoğrafı çektirdiniz. Vural bey bir de bu fotoğrafın başka “özel” bir versiyonunu sayfasında paylaştı. Cüneyt daha ölmedi farkındaysanız Murat Danacı dizide oynuyor hala. Evet bu dizi ilk 100’ e de giremese yine de Feride Cüneyt yazılmayacak. Çünkü biliyoruz ki Cf yi bitirirken reyting bahanenizdi her zaman başka sebepler vardı. Gerçek hayatta da aşklar biter, yenisi başlar. Ama bu kadar masalsı anlatılan bir aşk böyle bitemezdi, bu yüzden kabul ettiremiyorsunuz Yamanı. Üstelik siz hikayeleri ayıracak cesarete bile sahip değilsiniz Feride Yamanın bebeğini taşırken hala Cüneytin gözlerine bakmaktan kaçıyor. Ve bütün bunlar olurken Cüneyte ne layık görülüyor biliyor musunuz? Nazanın Pınara zengin koca arayışına kurban edilmek… 1300 bölümdür izledik, ama BİZİMLE OYNADIĞINIZ İÇİN size tek bir hakkımızı helal etmiyoruz. Seyirci oyuncak değildir. Bunu sizden ilk kez rica ediyoruz güzel kalpli seyirciler izlemeyin insanları kandıranların, insanların emeğini hiç edenlerin dizisini. İzlemeyin de bitsin bu dizi.. #beniaffet #beniffetdizisi #fercün
Read more
Bir insan -her zaman- sahnenin bittiğinin, perdenin indiğinin farkında olmalı. Gereken zamandan ...
Media Removed
Bir insan -her zaman- sahnenin bittiğinin, perdenin indiğinin farkında olmalı. Gereken zamandan daha uzun kalmak için ısrar ederseniz, mutluluğu ve oynamanız gereken diğer sahnelerin anlamını yitirirsiniz. Çemberleri tamamlamak, kapıları kapatmak, bölümleri sona erdirmek ... Bir insan -her zaman- sahnenin bittiğinin, perdenin indiğinin farkında olmalı. Gereken zamandan daha uzun kalmak için ısrar ederseniz, mutluluğu ve oynamanız gereken diğer sahnelerin anlamını yitirirsiniz.
Çemberleri tamamlamak, kapıları kapatmak, bölümleri sona erdirmek – ne isim verirseniz verin; önemli olan; yaşamda bitmiş olan anları arkada bırakabilmektir.
.....
Kendinize, yaşamınızda bu denli önemli ve büyük yer tutan şeylerin "bir parmak şıklatması süresinde" toza dönüşmesinin nedenlerini anlamadan, yaşamınızda bir adım daha atmayacağınızı söyleyebilirsiniz. ...
.......
Şeyler olur ve geçer, ve bazen elimizden gelen en iyi şey onların gitmesine izin vermektir.
Bu yüzden, ne kadar acı da verse, hatıralardan arınmak bazen iyidir, küçük şeyleri yok etmek, eşyaları yetimhanelere bağışlamak, kitaplarınızı satmak ya da ödünç vermek.
Bu dünyada görünür olan herşey, aslında görünmeyen dünyanın ifadesidir, yüreklerimizde yer alan şeylerin bir izdüşümü.. -Ve hatıralardan arınmak, bazen yeni hatıralar için yüreklerimizde yer açmak anlamına gelir.
Bırakın gitsinler. Azat edin onları. Arının onlardan.
Kimse hayatı işaretli iskambil kağıtları ile oynamaz, yani bazen kazanır ve bazen de kaybederiz. ....Kapıyı kapatın, müziği değiştirin, evi temizleyip tozu silkeleyin.
Eskiden olduğunuz kişi olmayı bırakın, ve şimdi olduğunuz kişiye dönüşün.
Mutlu Yıllar.
..... ( Yazının tamamı sığmadı 😊 Ama her satır Şahane.. " Paulo Coelho, Yeni Yıl Yazisi" şeklinde Google da aratırsanız yazının tamamına ulaşabilirsiniz.)
Read more
Bir yaz sezonu daha bitti. Tığ işi yazlık örgülerimde kendi adıma oldukça bereketli bir yaz sezonu ...
Media Removed
Bir yaz sezonu daha bitti. Tığ işi yazlık örgülerimde kendi adıma oldukça bereketli bir yaz sezonu geçirdim .Kış sonu ve ilk bahar da ördüm ördüm , yaz boyu giydim de giydim. 🏻 İlkbahar mevsiminde çok severek ördüğüm yeleğimi ancak yaz sonunda fotoğraflayabildim. Çok şükür . Bu model ... Bir yaz sezonu daha bitti. Tığ işi yazlık örgülerimde kendi adıma oldukça bereketli bir yaz sezonu geçirdim .Kış sonu ve ilk bahar da ördüm ördüm , yaz boyu giydim de giydim. 🙈😄🙏🏻 İlkbahar mevsiminde çok severek ördüğüm yeleğimi ancak yaz sonunda fotoğraflayabildim. Çok şükür 😄 .
Bu model de ördüğüm büstiyer Türkiye sınırlarını çoktan aşıp herkesin çok severek ördüğü ve giydiği bir model oldu. Aynı motifleri bu kez bir yelek üzerinde tasarladım. Bu motifleri çapraz kullanarak, büstiyer, yelek ve etek örmüştüm. Takip eden arkadaşlarım çok iyi bilir. Ve hepsinin ucunda püskül mutlaka oldu ve bence bu otantik havaya püskül çok yakışıyor, ama her modele püskül koymayın tabi çok komik durabiliyor 😌 .
Bu proje de kullandığım ipler “Çiğdem Talipoğlu Yarn Studio “ %100 pamuklu ince ve tek büküm iplerdir. 50 gr.lık iplerde içinde toplam 13 renkten 1’er adet, zemin rengi için 50 gr.lık iplerden 5 adet yeterli oluyor. İplerden Sipariş vermek için lütfen @cigdemtalipoglu_yarnstudio sayfama DM den mesaj gönderiniz. .
Beden olarak bu 34-36 bedendir. Siz beden büyütmek için , 38 beden için motiflerde 1 sıra, 40 beden için 2 sıra , 42 beden için 3 sıra fazla örebilirsiniz. Sıra fazlalıklarını renkli olan bölümden yapın. Son sıra yine zemin rengi olarak kalsın. 😊👍 .
Yeleğin şemasını birazdan @cigdemtalipoglu_yarnstudio sayfama ekliyorum. .
Not: Sipariş üzerine örgü örmüyorum. .
Umarım bu kış mevsimi hepimiz adına bereketli ve keyifli geçer . .
#cigdemtalipoglu #cigdemtalipogluyarnstudio #püsküllüyelek #bohemyelek #kuzguncuk
Read more
Geçen haftaki “Duanın hakkını nasıl veririz?” başlıklı yazımız yayınlandığı gün Risale-i Nur’dan ...
Media Removed
Geçen haftaki “Duanın hakkını nasıl veririz?” başlıklı yazımız yayınlandığı gün Risale-i Nur’dan tefe’ül yapmak için cep telefonu uygulamasını açtım. “Üstadım” dedim. “Bugünkü duayla ilgili yazımız hakkında görüşün nedir?” Ne yapalım, başkaları gibi rüya ve yakazada görüşemesek ... Geçen haftaki “Duanın hakkını nasıl veririz?” başlıklı yazımız yayınlandığı gün Risale-i Nur’dan tefe’ül yapmak için cep telefonu uygulamasını açtım. “Üstadım” dedim. “Bugünkü duayla ilgili yazımız hakkında görüşün nedir?” Ne yapalım, başkaları gibi rüya ve yakazada görüşemesek de hayalen hitap edeyim diye düşündüm.

Besmele çekip tefe’ül tuşuna bastım. Öyle güzel bir tevafuk oldu ki, tam da 23. Söz’deki dua ile ilgili bölümde yer alan şu paragraf çıktı: “Yağmursuzluk dahi, yağmur namazının vaktidir. Ve beliyyelerin istilası ve muzır şeylerin tasallutu, bazı duaların evkat-ı mahsusalarıdır ki; insan o vakitlerde aczini anlar, dua ile niyaz ile Kadîr-i Mutlak’ın dergâhına iltica eder. Eğer dua çok edildiği halde beliyyeler def’olunmazsa denilmeyecek ki: ‘Dua kabul olmadı.’ Belki denilecek ki: ‘Duanın vakti, kaza olmadı.’ Eğer Cenab-ı Hak fazl u keremiyle belayı ref’etse; nurun alâ nur… O vakit dua vakti biter, kaza olur. Demek dua, bir sırr-ı ubudiyettir.” Konumuzla ilgili birçok mesajları olan bir bölümdü. Demek ki, yaşadığımız süreçte çektiğimiz ağır sıkıntıların bir hikmeti dua ettirmekti. Henüz duanın vakti bitmemişti ve duaları arttırarak devam etmemiz gerekiyordu.

Geçen haftaki yazımız umumî hissiyata tercüman oldu. Yazıyı okuyan kardeşlerimizden yüzlerce yazılı ve sözlü mesaj aldık. Birçok kardeşimiz, nefis muhasebesi yaptıklarını ve dualarını arttıracaklarını belirttiler. Değerlendirmeleri başka bir yazımda genişçe ele alacağım inşallah.

Mademki birçok okuyucumuz, gündelik dua ve ibadet programını düzene koyacağını müjdelediler; haydi öyleyse, altın fırsat ayağımıza geldi. Yarın akşam Zilhicce ayına giriyoruz. İlk gece yarın, ilk gündüz de Pazar günü. Yani yarın gece sahura kalkıp Pazar günü oruca başlayabiliriz. Mümkün oldukça duaya, namaza, oruca daha fazla zaman ayırıp topluca ihya programları yapabiliriz. Hatta birbirimizi teşvik için dost, arkadaş ve akrabalarımızı iftara davet edebiliriz. Böylece hem hatırlatıp teşvik etmiş oluruz, hem iftar sevabı kazanırız. Hepimiz Zilhicce ayının faziletini başta Whatsapp olmak üzere sosyal medya hesaplarımızdan paylaşırsak genel bir dua ve ibadet seferberliği başlatmış oluruz.
Read more
Allahdan “imeyl”...! Ibrətamiz ... Bu gün səhər yuxudan durduğun zaman sənə tamaşa edirdim Ümidvar idim ki, Mənimlə danışacaqsan, bir-neçə kəlmə olsa da, Görəcəyin işlər barədə fikrimi bilmək istəyəcəksən. Və ya dünən həyatında baş vermiş gözəl bir hadisə üçün Mənə təşəkkür edəcəksən. Amma ... Allahdan “imeyl”...! Ibrətamiz ...
Bu gün səhər yuxudan durduğun zaman sənə tamaşa edirdim
Ümidvar idim ki, Mənimlə danışacaqsan, bir-neçə kəlmə olsa da,
Görəcəyin işlər barədə fikrimi bilmək istəyəcəksən.
Və ya dünən həyatında baş vermiş gözəl bir hadisə üçün Mənə təşəkkür edəcəksən.
Amma gördüm ki, çox məşğulsan...
Geyinmək istədiyin libası seçməyə başın qarışıqdır...
Sən işə çıxmaq üçün evdə o tərəf bu tərəfə qaçdığın zaman, Mən fikirləşirdim ki, yəqin dayanıb mənə “salam” deyəcək qədər vaxt ayıracaqsan...
Sən isə çox məşğul idin...
Görəcəyin işlər, görüşəcəyin kəslər sənin üçün daha mühüm idi...
Yolda gözləməyə məcbur oldun...
Hardasa 15 dəqiqə gözləməli idin...
Kənardakı oturacağın üstündə oturdun...
Sonra cəld yerindən qalxdın...
Elə bildim Mən yadına düşdüm, Mənimlə söhbət etmək istəyirsən...
Amma sən telefona tərəf qaçdın, dostuna zəng vurdun ki, son şayiə və xəbərləri öyrənəsən...
Bütün günü səbirlə səni gözlədim...
Sən isə o qədər müxtəlif işlərə məşğul idin ki, Mən yadına düşmürdüm, ya da buna vaxt tapa bilmədin...
Gördüm ki, günortadan öncə hey o yan bu yana baxırsan... Şayəd də Mənimlə danışmağa utanırdın, buna görə də Mənə tərəf dönmədin!
Sən evə qayıtdın... Amma yenə də hələ görüləsi işlərin çox idi...
Bir neçə iş gördükdən sonra televizoru yandırıb, notbuku da dizinin üstə yada telefonu eline aldın...
Sən hər gün bu iki şeyə çox vax sərf edirsən, müxtəlif verilişlərə baxır, müxtəlif səhifələr baş çəkir və müxtəlif dostlarının yazılarını oxuyur və öz fikirlərini onlarla bölüşürsən...
Mən bütün bunları görür, amma sənin bu vəfasızlığına səbr edir və yenə də səni gözləyirdim... Axı səni çox sevirəm!
Sənin barmaqların notbukun düymələrində və gözlərin televizorda ikən şamını da yedin... Sonra gördüm ki, yuxulayırdın, yatmaq istəyirdin. Deyəsən çox yorulmuşdun... Ümid edirdim ki, yatmazdan əvvəl Mənimlə danışasan, dərdləşəsən... Amma...
Gördüm ki, uşaqlarınla ezizlerinle sosial şebekedeki insanlarla xudahafizləşib yataq otağına keçdin...Tez də yuxuya getdin... Eybi yoxdur, axı çox yorulmuşdun... Buna görə də Məni görmədin, halbuki Mən sənin yanında və sənə kömək üçün hazır idim. Gözləyirdim ki, gözucu da olsa, Mənə baxasan, bu Mənə kifayət idi👇👇👇
Read more
“Salam əziz izləyicilərim<span class="emoji emoji1f44b"></span>🏼Bu gün sizlərlə bölüşmək istədiyim duyğularım var...İndi ki zamana ...
Media Removed
“Salam əziz izləyicilərim🏼Bu gün sizlərlə bölüşmək istədiyim duyğularım var...İndi ki zamana qədər, son 1 ildə heç bir yerdə şəxsi həyatım haqqında ağzımdan bir kəlmə çıxmadı və buna səbəblərim var idi, bəzi insanlar üzündən, hansıları ki Allahın öhtəsinə buraxmışam, məni anlamadam ... “Salam əziz izləyicilərim👋🏼Bu gün sizlərlə bölüşmək istədiyim duyğularım var...İndi ki zamana qədər, son 1 ildə heç bir yerdə şəxsi həyatım haqqında ağzımdan bir kəlmə çıxmadı və buna səbəblərim var idi, bəzi insanlar üzündən, hansıları ki Allahın öhtəsinə buraxmışam, məni anlamadam qınağa çevirdilər, amma bir çoxları dəstək oldular (hər şeyi oxuyurdum)🙇🏻‍♀️Mən onu anladım ki, insanlar necədə köbudlaşıb və acınacaqsız olub (bu hər kəsə aid deyil), bir qadının övlad həsrətində olduğunu anlamayıb, onun 15 ildən çox problemi olduğunu anlamayıb, öz çirkin fikirlərini ətrafa yayıb nədəsə günahlandırmaq nə qədər düzgündür? Özüdə qadın hamilədirsə? Bəs Allahdan gorxu? Bəs “mən bunları deyirəm, yazıram, birdən mənimdə və ya ailəmin başına bu problem gəlsə” kimi fikirlər sizi narahat etmir❓Bəyəm tanınmış sima insan deyil? Və ya onun həyatı hər zaman yağ kimi olmalıdır? Bəli, mənim şəxsi həyatım hər dəfə göz önündə olub, söz verdim özümə, ailəmə ki artıq olmayacaq...Mən ümmiyətlə heç vaxt öz problemlərimlə tamaşaçılarımla bolüşməmişəm, amma nədənsə mənim şəxsi hıyatım hər zaman marağ mərkəzində olub...əslində bu normaldır, amma düzünü yazıb düzünü desələr...maleəsef belə deyil...😒
Bəli, ailə həyatı gurmuşam...bəli, hamiləyəm...heç bir yerdə müsaibə verməmişəm...mənə bu son aylar “bəzi” media işçiləri və aparıcılar böyük bir stress yaşatdılar... onlar mənim daxili problemlərimi bilməyə bilməyə yazıb şişirtdilər...onlar düşünmədilər ki, axı bu problemi onlarda yaşaya bilər...mən hirsləndim, ağladım, kövrəldim...amma bir kəlmə cavab vermədim...çünkü söz vermişdim. İndi də cavab vermirəm, mən sadəcə sizlərlə bölüşürəm...bəlkədə həyatımda birinci dəfə...Ana olmağı isə mən hər qadına arzulayıram, Allah köməyimiz olsun... Allah saf niyyətləri qəbul etsin🤲🏼Amin🤲🏼Allah körpələri saxlasın🤲🏼
Sizdən xaişim olacaq, bundan sonra mənim ailə həyatımla bağlı suallar verməyin! Birdə ki, rəy və komment yazanda, və ya kiminsə haqqında danışanda diqqətli olun, çalışın heç kimin qəlbin qırmayın...nə vaxtsa özünüz qırıla bilərsiz..” Photo by @periarifqizi_photographer
Makeup @stilist_nura_babayeva
Dress @isabelgarciabaku
Special thanks @egana.rzaxanova @feliks_vishnevetskiy
Read more
<span class="emoji emoji2b50"></span>️Eğitim Takvimi<span class="emoji emoji2b50"></span>️ 1️⃣ 22 Eylul Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 23 Eylul Pazar 12:00-17:00 ...
Media Removed
️Eğitim Takvimi️ 1️⃣ 22 Eylul Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 23 Eylul Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm 1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz ... ⭐️Eğitim Takvimi⭐️
1️⃣ 22 Eylul Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm
2️⃣ 23 Eylul Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm
✅1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. ✅ Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?⭐️
✅2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz bunun üzerine çalışacağız. ♦️Uygun renklerin kullanımı, efektli, geçişli (altın,gümüş, gökyüzü, gökkuşağı gibi renklerin kullanımı) - Doğru yazı tipi ve font özelliklerinin seçilmesi... Eğimli yazılar, yuvarlak yazılar, forma/şekle uygun yazılar, gölge efektli daha çarpıcı yazıların yazılması gibi.
♦️Sim efektli şekillerin, yazıların tasarlanması ♦️Tebeşir efekli örnek pano tasarlanması
♦️Değişik şekillerde üçgen duvar bannerı tasarlanması ♦️Cupcake sargısı, popcorn kutusu gibi özel şekilli tasarımların hazır şablonlarına uygulama yapılması ♦️Photoshop kullanarak bir fotoğrafın arka zeminini temizlemek boşaltmak
♦️Eğitimin sonunda kalan zamanda sizlerin bu nasıl yapılıyor dediği şeylere yer vereceğiz.
Kayıt için dm den iletişime geçebilir yada [email protected]’a mail atabilirsiniz. #konseptparti #konseptpartiegitimleri #partitasarimi #bilgisayarlipartitasarimi #event #etkinlik #dogumgunu #partievi #ankaraetkinlik #ankaraworkshop #workshop #partydesign #customdesign #kendinyap #kendipartinitasarla #diy #doityourself #organizasyon
Read more
 #Repost @lightofbookss with @make_repost ・・・ Karton Kanatlı Melekler | #kitapyorumu 5/5<span class="emoji emoji1f47c"></span>🏻 Kitap ...
Media Removed
#Repost @lightofbookss with @make_repost ・・・ Karton Kanatlı Melekler | #kitapyorumu 5/5🏻 Kitap boyunca Daren isimli baş karakterimizin yaşamış olduğu en derin ve en yıkıcı aşklarını, aşk hikayelerini okuyoruz. Kitapta bu aşk hikayelerini 4 bölümde kaleme almış yazar ve her ... #Repost @lightofbookss with @make_repost
・・・
Karton Kanatlı Melekler | #kitapyorumu
5/5👼🏻
Kitap boyunca Daren isimli baş karakterimizin yaşamış olduğu en derin ve en yıkıcı aşklarını, aşk hikayelerini okuyoruz.
Kitapta bu aşk hikayelerini 4 bölümde kaleme almış yazar ve her bölüm, ölüm şeklinde ele alınmış.
Yani Bölüm 1, Ölüm 1 olarak geçiyor ve ben bu şekilde değişik kurgulara ve başlıklara her zaman hayran olmuşumdur, böyle ilginç detaylar beni her zaman daha çok kendine çekmiştir kesinlikle.
Kitabın başından itibaren dillerden düşmeyen bir Müjgan var ki kitap boyunca onu merak ettim, merakla çevirdim sayfaları. Daren için diğer aşkları M.Ö (Müjgan’dan Önce) olarak adlandırılıyor ve bu da Müjgan’ı bir hayli merak etmemizi sağlıyor.
Kitapta ilk bölümden çok etkilendiğimi söylemem gerekiyor,
Daren ve ilk aşkı Süreyya’nın yaşadıkları beni derinden etkiledi. Belki ilk o olduğu içindi belki de cidden üzücü olduğu için, bilemiyorum ama en çok o kısımdan etkilendim hatta o bölümden sonra içim sıkıntı ve üzüntüyle dolduğu için bir-iki gün kitaba ara verdim.. Ben çok çabuk etkileniyor olabilirim ama sebepsizce aşırı üzüldüğüm bir bölümdü.
Onun dışında kitabın içerisinde Oğuz Atay, Sabahattin Ali, Cemal Süreya gibi çok sevdiğim yazarlardan/şairlerden bahsedilen bir bölüm vardı ki en beğendiğim bölümlerden biri o kısımdı sanırım. Ben kitabı çok severek okudum, yer yer üzüldüm yer yer tebessüm ettim. Yazarın şairane dili ve akıcı yazım tarzı daha da çok sevmeme sebepti.
Çok güzel çok keyifli bir okumaydı benim için, bu güzel hikayeye eşlik etmenizi çok isterim. Kesinlikle tavsiyemdir. #kartonkanatlımelekler #harunözen
Read more
Dünyanın bilinen ilk aşk mektubunu gören var mı aramızda? Bu mektup hangi şehirde gizli sizce? Güveyi, ...
Media Removed
Dünyanın bilinen ilk aşk mektubunu gören var mı aramızda? Bu mektup hangi şehirde gizli sizce? Güveyi, kalbimin sevgilisi, Senin güzelliğin fazladır, bal gibi tatlı, Beni büyüledin, Senin önünde titreyerek durayım, Güveyi, seni okşayayım, Benim kıymetli okşayışım baldan ... Dünyanın bilinen ilk aşk mektubunu gören var mı aramızda?
Bu mektup hangi şehirde gizli sizce?

Güveyi, kalbimin sevgilisi,
Senin güzelliğin fazladır, bal gibi tatlı,
Beni büyüledin,
Senin önünde titreyerek durayım,
Güveyi, seni okşayayım,
Benim kıymetli okşayışım baldan hoştur,
Bağışla bana okşayışlarını,
Benim beyim,
Benim beyim baygınlığım,
Enlil’in kalbini memnun eden Su-Sin’im,
Bağışla bana okşayışlarını.
Buram buram aşk için...
❤️❤️❤️
1889 yılında Mezopotamya’nın Niffer Vadisi’nde yapılan bir kazı sonucunda üzerinde çivi yazısı olan bir levha bulundu.
Bu levha 58 yıl sonra okunabildi ve Sümerolog Muazzez Çığ ile Hatice Kızılay tarafından Türkçe’ye çevrildi. Böylece dünyanın en eski aşk mektubu olduğu ve 4 bin 500 sene önce hüküm süren Kral Su-Sin’in eş olarak seçtiği rahibe tarafından yazıldığı ortaya çıktı.
❤️❤️❤️
Bu entrasan mektubun nasıl yazıldığı ile ilgili tahminlere gelince. "MÖ 2300-2500 arasında Mezopotamya’da yaşayan Enlil adında Sümerli bir rahibe, Kral Su-Sin’e âşık olmuş.
Sümer inançlarına göre toprağın bereketi ve verimi için Kral ‘ın her yıl Bereket ve Aşk Tanrıçası olan Enlil yerine temsili bir evliliği bir rahibe ile yapması gerekiyordu
❤️❤️❤️
Kral Su-Sin’le karşılaşmış ve onunla evlenmeye karar vermiş.Evlendiği gün Kral Su-Sin’e aşkını anlatmak için şiir yazmış. Rahibenin yazdığı şiir sarayda o kadar beğenilmiş ki, dönemin sanatçıları tarafından bestelenmiş, ağızdan ağıza dolaşmış.
❤️❤️❤️
Aslında bu şahane fotoğraf karesi fısıldıyor aşka dair en eski mektubun hangi şehirde saklı olduğunu.
Aşk şehrinde.
Mektubun yazılı olduğu taş levha İstanbul Arkeoloji Müzesi‘nde sergileniyor. Ziyaretinizde kaçırmayın😍 —————————
Bu mektup gece gece nerden aklıma geldi derseniz;
Değerli dostum Osman Çarmıklı @ocarmikli hiçbir yılbaşı sevdiklerini unutmaz, seçtiği kitaplardan bir set hazırlar gönderir.
Bu sene gelen paketten ilk elime aldığım kitabı açınca karşıma “İlk Aşk Mektubu”
çıktı. Sizlerle de paylaşmak istedim.
Huzurlu geceler🙋🏻‍♀️
——————————
Fotoğraf @bildrone 👏👏👏Aşık oldum😍
Read more
<span class="emoji emoji1f341"></span>Emre Gül/Nar<span class="emoji emoji1f341"></span> Masallarla doğar insan. Hikâyelerle büyür, romanlarla ölür. Nice masallar ...
Media Removed
Emre Gül/Nar Masallarla doğar insan. Hikâyelerle büyür, romanlarla ölür. Nice masallar dinledim. Kulağıma fısıldanan hikâyelerle anladım her şeyin masallardaki kadar tozpembe olmadığını. En nihayetinde romanlarla öğrendim insanların göründüğü kadar masum olmadığını… Küçük ... 🍁Emre Gül/Nar🍁

Masallarla doğar insan. Hikâyelerle büyür, romanlarla ölür.

Nice masallar dinledim. Kulağıma fısıldanan hikâyelerle anladım her şeyin masallardaki kadar tozpembe olmadığını. En nihayetinde romanlarla öğrendim insanların göründüğü kadar masum olmadığını…

Küçük bir çocuktum, masal gibi bir dostluk diledim, buldum. En güzel anları onunla yaşadım. Fakat… Artık çocuk değildim. Kazandım, kaybettim. Düştüm, kalktım. İnanmadığım aşkın en güzeline ulaştım. Masal gibi bir dostluğu da yaşadım, masallardaki gibi aşkı da.

Bir mesajla hayatının tüm dengesini kaybeden Çınar Duman, bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bildiği halde her şeyi geride bırakıp gider. Öfkeyle aldığı bu kararının düşündüğü kadar kolay olmadığını, kafasının içinde susmak bilmeyen geçmişi ile anlamıştır.

Eski hayatına yeniden döndüğünde hiçbir şey bıraktığı gibi değildir artık. Yalnızca Balın İmge… O günün enkazından kendisi gibi o da kurtulamamıştır hâlâ. Yaz projesiyle dostluklarına düşen gölgenin karanlığından kurtulmak için çabalayan ikili, ilişkilerindeki çatlakları onarmaya çalışırken olaylar yine hiç tahmin etmedikleri bir yönde gelişmeye devam eder. “SARILALIM. KALBİN SAĞ YANIMA DENK GELSİN. DENK GELSİN Kİ RUHLARIMIZ TAMAMLANSIN!”
📷: @birunicornluokur
@_emregul
#ephesusyayınları #kitap #book #read #bookstagram #bookworm #kitapkurdu #library #bal #emregül
Read more
MÜTƏVƏKKİLİN İMAM HADİ (Ə) İLƏ RƏFTARI Mütəvəkkil imam Hadini (ə) nəzarət altında saxlamaqla ...
Media Removed
MÜTƏVƏKKİLİN İMAM HADİ (Ə) İLƏ RƏFTARI Mütəvəkkil imam Hadini (ə) nəzarət altında saxlamaqla onu saray adamları və hökumətin tərəfdarı kimi göstərməyə çalışır və beləcə, o həzrətin xalqın gözündəki əzəmət və böyüklüyünü azaltmaq istəyirdi. Təbərsi yazır: “Mütəvəkkil camaatın ... MÜTƏVƏKKİLİN İMAM HADİ (Ə) İLƏ RƏFTARI

Mütəvəkkil imam Hadini (ə) nəzarət altında saxlamaqla onu saray adamları və hökumətin tərəfdarı kimi göstərməyə çalışır və beləcə, o həzrətin xalqın gözündəki əzəmət və böyüklüyünü azaltmaq istəyirdi. Təbərsi yazır: “Mütəvəkkil camaatın gözündə imam Hadinin (ə) şəxsiyyətini sarsıtmaq və etibarını zədələmək üçün çox çalışdı.” (“Əlamul-vəra”, Həsən Təbərsi, s.438.) Mütəvəkkil ömrünün son günlərində İmamı şəhid etməyə qərar verdi. İbn Urumə deyir: “Həmin günlər Samirraya getmişdim. Gördüm ki, Mütəvəkkil imam Hadini (ə) xidmətçisi Səidə təslim edərək öldürmək istəyir. Lakin Mütəvəkkil iki gün sonra – İmamın da əvvəlcədən xəbər verdiyi kimi, gecə ikən türklərin hücumuna məruz qalaraq öz evində, yatdığı halda – öldürüldü və beləcə, İmam onun pəncəsindən xilas oldu.” (“Mənaqib”, c.2, s.447.) Mütəvəkkildən sonra oğlu Müntəsir xilafətə gəldi və bu da Ələvilər, xüsusən, imam Hadi (ə) üzərindəki təzyiqlərin azalmasına səbəb oldu. Baxmayaraq ki, bəzi şəhərlərdə hakim dairələrin şiələrə təzyiqi hələ də davam edirdi. Əvvəlki dövrlərə nisbətən təzyiqlərin azalması şiələrin müxtəlif şəhərlərdə təşkilatlanmasını gücləndirdi. İmam Hadinin (ə) şəhərlərdəki vəkillərindən biri həbs olunan zaman o həzrət başqa birini onun yerinə təyin edirdi. (“Biharul-ənvar”, c.50, s.140.) Tarixi əsərlərdən anlaşılır ki, şiə cəmiyyətinin həyatda qalmasının əsas səbəbi imamların və onların vəkillərinin nizamlı fəaliyyətləri və müsəlmanların Rəsulullahın (s) Əhli-beytinə bəslədiyi dərin sevgi və məhəbbət idi.

İMAM HADİ (Ə) VƏ VƏKALƏT SİSTEMİ

Şiənin son imamlarının dövrü başdan-başa Abbasi xəlifələri tərəfindən tətbiq olunan şiddətli təzyiqlərlə dolu idi. Eyni zamanda, bu dövrdə şiə İslam ərazilərinin hər yerinə yayılmışdı. Şiələrin əleyhinə keçirilən siyasi və nizami tədbirlərə baxmayaraq, onların sayı günbəgün artırdı.

İmam Rza (ə), sonra imam Cavad (ə) və daha sonra imam Hadi (ə) tərəfindən imam və şiələr arasında əlaqə yaratmaq üçün vəkil təyin edilən şəxslər xümsü yığıb imama göndərməklə yanaşı, “etiqadi” və “fiqhi” məsələlərin təhlil və həllində əsas rol oynayırdılar və sonrakı imamın imamətini qəbul etməkdə camaatı maarifləndirmək,
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #Repost @sadekitaplik (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Özge Erkin'den okuduğum dördüncü ...
Media Removed
#Repost @sadekitaplik (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Özge Erkin'den okuduğum dördüncü kitap ve yine beni yanılmadı yazar Harika bir kurgu çıkarmış ortaya, okumalara doyamadım cümlelerini. Öyle güzel anlatmış ki kitaptaki hayatları hayran kaldım, öyle güzel işlemiş ki ... 😍😍😍 #Repost @sadekitaplik (@get_repost)
・・・
#kitapyorumu Özge Erkin'den okuduğum dördüncü kitap ve yine beni yanılmadı yazar👌
Harika bir kurgu çıkarmış ortaya, okumalara doyamadım cümlelerini. Öyle güzel anlatmış ki kitaptaki hayatları hayran kaldım, öyle güzel işlemiş ki sevdayı, okudukça ben âşık oldum.
.
📑“Bazı sözler vardı ki dudaktan döküldüğü anda kaderin incecik ipliğine dolanır ve insanın yazısına işlenir. Büyük söz edenin yüreği diz çöker. Kimi zaman kadere eğer boynunu kimi zaman ise yâre…”
.
Kitapta zengin ve mücevher tasarımcısı Dilem ile elinden her şeyi alınan kader mahkûmu Tahir’in yaşamına konuk oluyoruz. Dilem’in açacağı sergide Osmanlı figürlerini işlemesi ve koleksiyonuna tespih eklemek istemesiyle, içerden yeni çıkan tespih ustası Tahir’in kapısını çalıyor.

Tahir acıya da neşeyi de eyvallah diyerek, Rabbimden geldiyse kabulümdür diyebilen güzel yürekli bir adam. Dilem ise zenginliğin verdiği güçle daha istemeden önüne çeşit çeşit dünya nimetlerinin serildiği, sert karakteri ile Çelik Prenses lakabını hakkıyla taşıyan güzel.
İkisinin yüreklerine dokunmayan tek şey ise sevda…
İkisi de aşk ne demek, sevda ne demek onu öğrendiler. İkisinin de sevdalarını sınadı hayat.
.
📑“Eğer iki gönül birbirine akarsa ne acısına kayıtsız kalabilirsin ne de mutluluğuna… Ömürlük bir ortaklıktır sevda… Yara da belli şifa da…”
.
Yazarın anlatım tarzını seviyorum. Kelimeleri oya gibi işlemesini, duyguları okuyucuya geçirmesini çok iyi biliyor. İlhamını daim olsun @ozgeerkin kaleminize sağlık💞

Kitabı benimle birlikte okuyan ve grupta bizi spoilere boğan arkadaşlara da selam olsun 😄
(En eğlenceli bölümler karakterleri çekiştirdiğimiz saatler🙈)

Huzurlu akşamlar dilerim🙋🏻
Sevgiler💖

#usta #özgeerkin #müptelayayınları #kitap #kitaplar #fidankitabı #sadekitaplık #okumaköşem #kitapönerim #book #bookstagram #kitapkurdu #instabook #bookphotography #booklover #bookblogger #instakitap #1kitap1fotoğraf #okumayısev
Read more
Dervişler ve Sufi Çevreler Klasik Çağ Osmanlı Toplumunda Tasavvufi Şahsiyetler Haşim Şahin 264 ...
Media Removed
Dervişler ve Sufi Çevreler Klasik Çağ Osmanlı Toplumunda Tasavvufi Şahsiyetler Haşim Şahin 264 sayfa 1.Baskı: Şubat 2017 3.Baskı: Haziran 2018 On-line sipariş için tıklayınız: https://www.kitapyayinevi.com/ Kadim bir kökeni olmakla birlikte İslam medeniyeti içinde ... Dervişler ve Sufi Çevreler
Klasik Çağ Osmanlı Toplumunda Tasavvufi Şahsiyetler
Haşim Şahin

264 sayfa
1.Baskı: Şubat 2017
3.Baskı: Haziran 2018
On-line sipariş için tıklayınız: https://www.kitapyayinevi.com/

Kadim bir kökeni olmakla birlikte İslam medeniyeti içinde müstesna bir konuma sahip tasavvuf düşüncesinin temsilcisi olarak kabul edilen mutasavvıflar gerek yaşadıkları dönemlerde, gerekse ölümlerinden sonra kendilerini takip eden müritleri yahut etraflarında oluşan kült sayesinde bireyleri ve toplumları derinden etkilediler. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde kuruluştan yıkılışa hemen her devirde Sünni ya da diğer anlayışları benimseyen, bazen sultanlarla çok yakın ilişkiler kurup, bazen de muhalif olmaları nedeniyle takibata uğrayan, hatta idam edilen sufilerin mevcudiyeti biliniyor. Osmanlı döneminde Şeyh Edebalı ve Osman Gazi’nin ekseninde başlayan sufi çevre-iktidar ya da diğer bir deyişle tekke-devlet ilişkileri, Orhan Gazi-Geyikli Baba; Yıldırım Bayezid-Emir Sultan; II. Murad-Hacı Bayram Veli; Fatih Sultan Mehmed-Akşemseddin; Kanuni Sultan Süleyman-Yahya Efendi ve I. Ahmed-Aziz Mahmud Hüdâi örneklerinde görüleceği üzere ilerleyen zamanlarda da devam etmiştir. Elinizdeki kitabın ilk bölümünde sufilerin hayatlarından bahseden menakıpnameler ve Alevi-Bektaşi geleneğinde önemli bir yeri olan vilayetnameler incelenmekte, “Dervişler ve Sufi Çevreler” başlıklı ikinci bölümde ise Vefai tarikatına dair bir monografi ile çoğu 1300-1600 yılları arasında yaşamış bazı sufilerin hayatlarına dair yazılar yer almaktadır. Seyyid Ali Sultan, Emir Sikkînî, Yazıcızâde Kardeşler, Otman Baba, Merzifonlu Piri Baba, Koyun Baba, Seyyid Velâyet, Baba Haydar en-Nakşbendî, Beşiktaşlı Yahya Efendi ve Lâ’lîzâde Abdülbâki Efendi kitapta biyografilerine yer verilen mutasavvıflardır. Bu şahsiyetlerin hayatları okunduğunda bazen iktidarın en üst noktalarına nüfuz edebilen bir süt kardeşin hayatını, bazen kırda koyun çobanlığı yaparak ömrünü geçiren bir taşra mutasavvıfının kendine has dünyasını, bazen sahip olduğu fikirleri yayabilmek amacıyla Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan fedakâr mutasavvıfların düşünce yapısını, bazen de ciltler dolusu kitap yazan bir Osmanlı entelektüelinin dünyas
Read more
4 Aralık 2017 tarihli “Depresyon İçinde Beş Yıl” yazımdan bazı bölümler <span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 — “Bir psikolog ...
Media Removed
4 Aralık 2017 tarihli “Depresyon İçinde Beş Yıl” yazımdan bazı bölümler 🏻🏻 — “Bir psikolog değilim, bu yüzden depresyon ile nasıl baş etmeniz gerektiğini bilmiyorum ama beş yıllık depresyon maratonundan nasıl çıktığımı sizinle paylaşabilirim. Evet evet beş yıl. Depresyon ile ... 4 Aralık 2017 tarihli “Depresyon İçinde Beş Yıl” yazımdan bazı bölümler 👇🏻👇🏻

“Bir psikolog değilim, bu yüzden depresyon ile nasıl baş etmeniz gerektiğini bilmiyorum ama beş yıllık depresyon maratonundan nasıl çıktığımı sizinle paylaşabilirim. Evet evet beş yıl. Depresyon ile yaşamak için fazlasıyla uzun bir süre ve sonunda ne anladım, biliyor musunuz? Depresyona girmek hiçbir problemi çözmüyor, hiçbir işe de yaramıyor. Dünyada size ayrılan süreyi çalmaktan ibaret sadece.
...
Psikiyatristimden istediğime benzer bir kurtuluş reçetesi soruyorsanız bana, ne yazık ki verebileceğim bir cevap yok. Kendim için dahi her zaman korkuyorum. O derin kuyulara bir daha düşmek istemiyorum. Ama işte artık bir avantajım var; düşmanı tanıyorum ve nasıl vuracağını, nasıl korunacağımı biliyorum…”

http://www.bursaveben.com/2017/12/depresyonda-gecen-bes-yil/

❗️Buradan tıklamaya izin vermiyor Instagram ama profilimin giriş sayfasından tüm yazılarımın yer aldığı linki tıklamanız mümkün.
Read more
Kamp için yer önerisi: #Eğrigöl <span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span> Yüksek rakımlarda kamp ve tırmanış yapmayı sevenler ...
Media Removed
Kamp için yer önerisi: #Eğrigöl Yüksek rakımlarda kamp ve tırmanış yapmayı sevenler için Antalya - Konya sınırında yer alan Eğrigöl, gerek bitki örtüsü gerekse sahip olduğu fiziksel güzellikleri ile harika bir yayla kamp alanı. Geyik Dağlarının eteklerinde yer alan Eğrigöl’e ... Kamp için yer önerisi: #Eğrigöl
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Yüksek rakımlarda kamp ve tırmanış yapmayı sevenler için Antalya - Konya sınırında yer alan Eğrigöl, gerek bitki örtüsü gerekse sahip olduğu fiziksel güzellikleri ile harika bir yayla kamp alanı. Geyik Dağlarının eteklerinde yer alan Eğrigöl’e Antalya / Gündoğmuş istikametinden ya da Konya / Hadim istikametinden ulaşılabilmekte. Yolu hayli uzun ve yorucu olsa da dinlenmek, yemyeşil çayırların keyfini sürebilmek ve yaz mevsimine rağmen 3 bin metreleri bulan Geyik Dağlarının kar manzaraları eşliğinde buz gibi geceler yaşamak için ideal. Kış döneminde 5-6 metreyi bulan karla kaplı yolu nedeniyle Mayıs ayına kadar yolları kapalı olan bu bölge yaz ve sonbahar döneminde ideal. Kamp yerinde yemyeşil çayırların arasında sarı çiğdem ve laleleri görebilir, Geyik Dağına tırmanış yapabilir, gölde yüzebilirsiniz. Ya da hiçbir şey yapmayıp huzurun keyfini çıkartabilirsiniz.

Ben gidip kamp yaptığımda temiz bırakıp dönüyorum, umarım siz de buraya gidip kamp yaparsanız temiz bırakırsınız.
Read more
Hayal edin. Epey detaylı canlandırın hayalinizde ve etrafınızdakileri bıktıracak kadar bununla ...
Media Removed
Hayal edin. Epey detaylı canlandırın hayalinizde ve etrafınızdakileri bıktıracak kadar bununla ilgili konuşun. Yazın. Tüm detaylarıyla ne istediğinizi yazın. Hayaliniz gerçek olurken nasıl görünüyorsunuz? Ne giyiyorsunuz? Nasıl hissediyorsunuz? Hangi insanlarla berabersiniz? ... Hayal edin. Epey detaylı canlandırın hayalinizde ve etrafınızdakileri bıktıracak kadar bununla ilgili konuşun.
Yazın. Tüm detaylarıyla ne istediğinizi yazın. Hayaliniz gerçek olurken nasıl görünüyorsunuz? Ne giyiyorsunuz? Nasıl hissediyorsunuz? Hangi insanlarla berabersiniz? Hava nasıl?
Her gün bu hayalle ilgili çok küçük de olsa bir şey yapın.
Adımlara bölün yolunuzu. Her hafta, ay, yıl o adımı gerçekleştirin.
Geri dönüp mutlaka yaptıklarınızı gözden geçirin. Yapabildiklerinizi görün. Kendinizi takdir edin.
Ufaktan ufaktan istedikleriniz olmuş gibi de yaşamaya başlayın.
Çok zor geliyor başta. Oturmuyor, sıkıyor, yoruyor. Yan etki olarak umutsuzluk, kendine güvende azalma, kaygı ve panik ortaya çıkıyor. Sonra oluyor.
Read more
 #Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Friedrich Nietzsche | İnsan Nasıl Kendisi Olur ✍🏼 ...
Media Removed
#Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Friedrich Nietzsche | İnsan Nasıl Kendisi Olur ✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Yazarla tanışma kitabım oldu. Çok merak ediyordum sonunda uygun fiyata bulunca alıp bir çırpıda okudum. Yayınevinden tereddütlü idim nitelik yazım yanlışları ... #Repost @bayankitaplik (@get_repost)
・・・
Friedrich Nietzsche | İnsan Nasıl Kendisi Olur ✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu

Yazarla tanışma kitabım oldu. Çok merak ediyordum sonunda uygun fiyata bulunca alıp bir çırpıda okudum. Yayınevinden tereddütlü idim nitelik yazım yanlışları ile dolu bir içerik ile karşılaştım. Sanırım bilinmedik yayınevlerini almak pek iyi fikir gibi durmuyor🤦🏻‍♀️

Kitap içerikleri ‘neden bu kadar bilgeyim’ ‘neden bu kadar akıllıyım’ gibi egoist bölümler halinde yazılmış. İçeriğini okuduğunuzda kendini nasıl geliştirdiğini, iyi ile kötünün neler olduğunu kendince anlatmış sayın filozof. Ama en merak ettiğim ‘Böyle Buyurdu Zerdüşt’ kitabınıda okumadan edemeyeceğim😍 Bir kaç güzel alıntı bırakıp mutlu günler dilerim📚🙋🏻‍♀️

#alıntı
📍İnsanın kendisi olabilmesi için, kendinin ne olduğuna dair en dolaylı da olsa bir fikre sahip olması gerekir.
📍 Sessizlik bir başkaldırıdır.
📍 Beni öldürmeyen acı, güçlendirir.
#kitaplaryolda
Read more
Star Wars’un neden bu derece popüler bir fenomen olduğunu açıklamayı hedefleyen bir kitap ‘Star ...
Media Removed
Star Wars’un neden bu derece popüler bir fenomen olduğunu açıklamayı hedefleyen bir kitap ‘Star Wars’a Göre Dünya’. Henüz birkaç ay öncesine kadar tek bir bölümünü izlememiş olan ben, nasıl bir aydınlanma yaşadıysam ya da nasıl bir ihtiyaca gark olduysam dokuzunu birden arka arkaya ... Star Wars’un neden bu derece popüler bir fenomen olduğunu açıklamayı hedefleyen bir kitap ‘Star Wars’a Göre Dünya’. Henüz birkaç ay öncesine kadar tek bir bölümünü izlememiş olan ben, nasıl bir aydınlanma yaşadıysam ya da nasıl bir ihtiyaca gark olduysam dokuzunu birden arka arkaya seyrettim geride bıraktığımız yaz 🙄 Ardından da Star Wars’la ilgili kitapları toplamaya başladım. Bu kitap da onlardan biri. Star Wars susuzluğumu kesti mi? Ya da sorularıma cevap bulabildim mi bu kitapta? Pek değil.
.
Star Wars furyasından ben de birşeyler kopartabilirim amacında yazılmış gibi geldi bana biraz. Tamam yazarımız Star Wars’u hatim etmiş ve konu hakkında da bir çok düşünceyi dinlemiş ama iş yazmaya ve bütüncül bir açıklama yapabilmeye gelince bence çuvallıyor ;) Nazım’ın da dediği gibi siz elmayı seviyorsunuz diye elmanın da sizi sevmesi şart değil 🤨
.
#StarWarsaGöreDünya #StarWars #CassRSunstein #NeOkuyorum #OkudumBitti #KitapYorumu #NeOkudum
Read more
Prodüser Təranə Səmədova intihara cəhd edib. Axşam.az xəbər verir ki, bu barədə Səmədova özü ...
Media Removed
Prodüser Təranə Səmədova intihara cəhd edib. Axşam.az xəbər verir ki, bu barədə Səmədova özü məlumat verib. O, qoluna sistem qoşulmuş fotosunu izləyiciləri ilə paylaşıb və yazıb: "Həyat məni çox sınağa çəkdi, səhv seçimlər, səhv addımlar, səhv adamlar, səhv məkanlar, hamısının ... Prodüser Təranə Səmədova intihara cəhd edib.

Axşam.az xəbər verir ki, bu barədə Səmədova özü məlumat verib.

O, qoluna sistem qoşulmuş fotosunu izləyiciləri ilə paylaşıb və yazıb: "Həyat məni çox sınağa çəkdi, səhv seçimlər, səhv addımlar, səhv adamlar, səhv məkanlar, hamısının altını çəkirəm. Mən həyatda çox sındım, sındırılmağa çalışıldım, amma həyat arada-sırada ani xoşbətliklərlə də başımı qatdı, bu qədər əzilməklərimin qarşılığında "Nə yaxşı ki, varsan" deyə biləcəyim insanları da yetirdi mənə, elə ən böyük təskinliklərimi də onlarda tapdım. Bundan sonra da qoy sarsılım, üzülüm, bəs bəzi insancıqlar həyatda nədən sevinsinlər, nədən zövq alsınlar, amma ən böyük qələbəm də elə varlığımdır. Bu gün artıq üsyan edirdim, Allahdan ucuz bir ölüm istəyirdim, amma indi düşünürəm ki, İnşaAllah, Rəbbim mənə uzun ömür verər, rahatsız etdiyim insanlar qoy elə mənə görə narahat həyatlarını yaşasınlar, qoy arada-sırada da sevinsinlər də. Lap elə bu şəkildəki görüntümə sevindikləri kimi. Hər yıxılışım növbəti zəfərim üçün təkandır".
Read more
Belə bir layihəni uğurla həyata keçirməkdən şərəf duyuram” Azərbaycan Dövlət Akademik 15 iyun ...
Media Removed
Belə bir layihəni uğurla həyata keçirməkdən şərəf duyuram” Azərbaycan Dövlət Akademik 15 iyun – Milli Qurtuluş Günü münasibəti ilə “Vətən nəğməsi”ni ekranlaşdırıb. Uğurla baş tutan layihəylə bağlı təəssüratlarını bölüşən R.Qasımov, bunun çox böyük şərəf hissi yaşatdığını dilə ... Belə bir layihəni uğurla həyata keçirməkdən şərəf duyuram”
Azərbaycan Dövlət Akademik 15 iyun – Milli Qurtuluş Günü münasibəti ilə “Vətən nəğməsi”ni ekranlaşdırıb. Uğurla baş tutan layihəylə bağlı təəssüratlarını bölüşən R.Qasımov, bunun çox böyük şərəf hissi yaşatdığını dilə gətirib: “Milli Qurtuluş Günü ilə əlaqədar belə bir layihənin uğurla həyata keçirilməsi bizlərə sevinc yaşadır. Bu mahnı 1969-cu ildə Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəldiyi illərdə yazılıb. Mahnının musiqisi ədəbiyaşar, görkəmli bəstəkarımız Tofiq Quliyevə, sözləri Vaqif Nəsibə məxsusdur. Bu gün mənim ifamda eşitdiyiniz bu möhtəşəm əsərin ilk ifaçısı ölməz sənətkarımız Rəşid Behbudov olub. Mahnıya müraciət etməkdə məqsəd təbii ki, doğma Azərbaycanımıza, ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr olunan mahnıya yeni nəfəs vermək, onu müasir aranjemanda işləmək və müasir texniki imkanlarla bunun vizual həllini yaradıb milyonlarla tamaşaçıya təqdim etməkdir. Biz bu mahnını, layihəni uğurla işlədik və qürur duyuruq”. Hazırlanan layihəni bu gün minlərlə tamaşaçı qarşısında nümayiş etdirən Ramil Qasımov deyib ki, “Vətən nəğməsi”nin çəkilişlərində Azərbaycan musiqi ictimaiyyətinin ən görkəmli nümayəndələri iştirak edib: “Bu layihə Azərbaycanın mədəniyyət, incəsənət xadimlərinin Milli Qurtuluş Gününə bir töhfəsidir. Mahnının sözlərində də belə bir cümlə var: “Sağ olsun yol göstərən, gör nələr yaratmısan”. Həqiqətən bu gün biz Azərbaycanımızın belə gözəlləşməsi, mədəniyyətimizin günü-gündən inkişafı üçün sağ ol deyirik. Və öz təşəkkürümüzü musiqilərimizdə, şeiriyyatımızda, ədəbiyyatımızda elan edirik. Mən də çalışdım ki, öz təşəkkürümü ifamla bildirim. Ümid edirəm ki, tamaşaçılarımız, dinləyicilərimiz “Vətən nəğməsi”nin ekran işini bəyənəcəklər. Fürsətdən istifadə edib bu layihədə əməyi keçən hər kəsə təşəkkürümü bildirirəm”. Azərbaycan Dövlət Televiziyasının layihəsi olan “Vətən nəğməsi” Azərbaycan Milli Konservatoriyası ilə birgə həyata keçirilib. Layihənin ideya müəllifi Arif Alışanov, musiqi rəhbəri xalq artisti Siyavuş Kərimi, quruluşçu rejissoru əməkdar incəsənət xadimi Etibar Babayevdir.
Read more
Ülke gündemi, Dünya gündemi, doların durumu derken... Bugün biraz uzaklaşmak için Şişhane’ye ...
Media Removed
Ülke gündemi, Dünya gündemi, doların durumu derken... Bugün biraz uzaklaşmak için Şişhane’ye kaçtım. Kafa dergisine göz gezdirirken; marketing gurusu dostum @leventerdening in yazısından çok etkilendim... Sosyal medyanın hayatımızı nasıl yönettiğini yazmış! Hatırlar ... Ülke gündemi, Dünya gündemi, doların durumu derken... Bugün biraz uzaklaşmak için Şişhane’ye kaçtım.
Kafa dergisine göz gezdirirken; marketing gurusu dostum @leventerdening in yazısından çok etkilendim...

Sosyal medyanın hayatımızı nasıl yönettiğini yazmış!
📲
Hatırlar mısınız bilmem, aylar önce “Black Mirror” dizisinden çok etkilendiğim bölümleri tavsiye etmiştim.
İçlerinden biri sosyal medya skorlarına göre kişilerin toplumdaki statüsünün belirleneceğini anlatan:
‘Nosedive’ - 3. Sezon ilk bölümdü.
İzlediniz mi?

Gerçek olmaya başlamış!
Çin Hükümeti vatandaşlarına sosyal skor belirleyecek algoritmalar oluşturmuş bile!
🔸
Yani kimin hangi okula gireceği, nerede oturabileceği, hangi işe gireceği sosyal medyadaki etkinliğiyle kazandığı puanla, yani kişisel reytingi ile belirlenecekmiş!
🔸
Düşünsenize!
Ne kadar büyük bir değişim bu.
Çok değil 5-6 yıl önce deselerdi bize, her sabah uyanınca, giyinirken, sofra kurarken, yemek yerken, seyahat ederken, komik bir şeye gülerken, köpek severken, manzara izlerken, spor yaparken hatta kitap okurken... her anı paylaşma derdinde olacaksınız diye!
🔸
Artık gerçekten hayatımızı yaşarken değil, anlatırken yaratıyoruz...Aslında ne kadar da yorucu bir durum bu !
🔸
Levent yazının en sonunda sormuş, sizin puanınız ne olurdu diye?
Ne diyorsunuz?💯🙂
#kafadergisi #erdening
Read more
De Sade’in Justine’ini okumayı uzun zamandır erteliyor olmama rağmen sonunda hafif de olsa bir ...
Media Removed
De Sade’in Justine’ini okumayı uzun zamandır erteliyor olmama rağmen sonunda hafif de olsa bir korkuyla elime aldım. “Sodom’un 120 Günü”nündeki zorlanmamdan sonra cesaretsizliğimi tahmin edebilirsiniz. ️ “Justine”le mi “Juliette”le mi başlamam gerektiğine karar veremedim ... De Sade’in Justine’ini okumayı uzun zamandır erteliyor olmama rağmen sonunda hafif de olsa bir korkuyla elime aldım. “Sodom’un 120 Günü”nündeki zorlanmamdan sonra cesaretsizliğimi tahmin edebilirsiniz.
〰️
“Justine”le mi “Juliette”le mi başlamam gerektiğine karar veremedim öncelikle. Sonunda Juliette’in, Justine’a anti-tez olarak yazılmasından ötürü önce Justine’i okumaya karar verdim. Bir de Justine çok daha kısa. Sade’e yeniden alışacaksam 1000 sayfalık Juliette yerine 340 sayfalık Justine çok daha mantıklı geldi 😝
〰️
Sodom’dan sonra neyle karşılacağımı bildiğim ve kendimi hazırladığım için o kadar sarsıcı ve katlanılmaz olmadı Justine’i okumak.
〰️
Oldukça fazla Tanrı ve Din eleştirisi mevcut kitapta. Bir bölümde dini şu şekilde tanımlıyor: “Mantığı ortadan kaldıran sırlar, doğayı hiçe sayan dogmalar, alay ve tiksintiden başka bir şey uyandırmayan grotesk törenler.” Sanırım Sade’in yasaklanmasının asıl sebebi bu. Sapkın cinselliğinden çok Tanrı’yı ve dinleri küçümseyen ve yok eden felsefesi.
〰️
Bu arada kitabı okurken devamlı “Dostoyevski, Suç ve Ceza’yı yazarken Sade’den mi etkilenmiş?” diye düşündüm. Dayanamayıp bu konuda biraz araştırma yapınca bu şekilde düşünenin tek ben olmadığını gördüm. Sadece Suç ve Ceza’da değil, Karamazov Kardeşler’de de Sade etkisi bariz olarak görülüyormuş. Karamazov Kardeşler’i okumadığım için o bağlantıyı kuramamıştım. (312. sayfada bunu net görebilirsiniz. Altta alıntılara bu bölümden de bir pasaj ekledim)
〰️
Sade sadece Dostoyevski’yi değil birçok başka ünlü yazar ve düşünürü de etkilemiş. Bunlardan biri de Nietzsche 😉
〰️
Sade’in kadın düşmanı tam bir psikopat mı yoksa toplumdaki kadın-erkek eşitsizliğini daha da belirgin hale getirip insanları sarsmaya çalışan dahi bir filozof mu olduğuna karar veremedim. Siz de okuyun birlikte tartışalım 🤓
〰️
Sade’i yaz yaz bitiremedim 😝 Yorumun devamı ve kitaptan alıntılar altta. 👇🏻👇🏻👇🏻
〰️
#Justine #MarquisDeSade #ErdeminFelaketleri #JustineErdeminFelaketleri #SODOMun120Günü #SADEinKayıpGünlüğü #NeOkuyorum #OkudumBitti #NeOkudum #KitapYorumu
Read more
12 MİLYON İSPANYOL ‘FATMAGÜL’Ü İZLEDİ Haziran 13,2018 / Çarşamba Sina Koloğlu İspanya’da geçtiğimiz şubat ayından bu yana en çok konuşulan dizilerin başında, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ geliyor. Dizinin, İspanya’daki başarısını mercek altına alan geniş bir yazı yer aldı basında... ‘Fatmagül ... 12 MİLYON İSPANYOL ‘FATMAGÜL’Ü İZLEDİ

Haziran 13,2018 / Çarşamba
Sina Koloğlu

İspanya’da geçtiğimiz şubat ayından bu yana en çok konuşulan dizilerin başında, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ geliyor. Dizinin, İspanya’daki başarısını mercek altına alan geniş bir yazı yer aldı basında...
‘Fatmagül olayını inceleme, Nova devriminin bilmediğiniz izlenme oranları verileri’ başlıklı bir analiz de vardı.

Reyting birden arttı
Nova tematik bir kanal, İspanya’nın en büyük medya gruplarından Altresmedya bünyesinde... Yazıda, 8 Şubat’ta ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Nova’da yayına başladığında Atresmedia, “Bu dizinin birkaç hafta içinde belgeli bir devrime dönüşeceğini hayal etmemiştik” diyerek durumu özetliyor. Tematik kanallar içinde en çok izlenen dizi unvanını hemen almış. Nova’nın günlük ortalaması yüzde 2.5... ‘Fatmagül Suçu Ne?’nin başlamasıyla, bu oran yüzde 2.8 günlük ortalamaya yükselmiş.

Evet, İspanya’da tam 12 milyon 532 bin kişi, diziyi izlemiş. Yazıda böyle bahsediliyor. Ve bunun dökümü de verilmiş. ‘Hangi yaş grubu ve hangi bölgelerde daha çok izleniyor?’ diye... 13-24 yaş (yüzde 4.3), 64 ve üstü yaş aralığı, (yüzde 4.7) diziyi en çok tatip edenler. Yani, genci ve yaşlısı izliyor.

Yazıda, dizinin İspanya bölgelerinde ne kadar izlendiğinin listesi de verilmiş. Kanarya Adaları, yüzde 6.2 ile birinci... Onu sırasıyla Murcia (İspanya’da özerk bölge) yüzde 5.7’yle takip ediyor. Endülüs yüzde 5.6, Madrit’te ise yüzde 3.3 oranında izleniyor. Katalonya bölgesinde ise, yüzde 2.6 oranında seyrediliyor. ‘Kara Para Aşk’ atağı

Yazıda, ‘Dizinin başarısını gördükten sonra, bundan yararlanmak kaçınılmaz oldu. Nova yine bir Türk dizisi ‘Kara Para Aşk’ı yayına soktu. Ki orada da Engin Akyürek başrolde... Sonuçlar olumlu. ‘İlk yayınlandığı günden bu yana, tematik kanallarda en çok izlenen diziler arasına girdi’ diye belirtiliyor. Nova bir formül daha bulmuş ‘Fatmagül’ için, süreyi kısaltmış.

25 dakikaya düştü

Yazıda, ‘Bu şekilde bölüm sayısını artırdı. Daha önce 90 dakikaydı, 25’e indirdi. Dizi, ekranda daha uzun bir süre yer almış olacak’ diye durum tahlili yapılmış. (Kaynak: Formula TV/5 Haziran/2018 tarihli Cristian Quijorna imzalı yazı)

Kaynak: Milliyet / Sina Koloğlu
Read more
HATIRLATMAMIZ VAR. <span class="emoji emoji263a"></span>️;11 Eylül 2018 Salı günü, Muharrem ayının ve Hicri yeni yılın ilk günüdür. ...
Media Removed
HATIRLATMAMIZ VAR. ️;11 Eylül 2018 Salı günü, Muharrem ayının ve Hicri yeni yılın ilk günüdür. 1439 hicri yılından, 1440 hicri yılına girilmektedir. Muharrem ayının birinci gecesi, Müslümanların kameri yılbaşı gecesidir. Muharrem ayı, Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı ... HATIRLATMAMIZ VAR.
☺️;11 Eylül 2018 Salı günü, Muharrem ayının ve Hicri yeni yılın ilk günüdür. 1439 hicri yılından, 1440 hicri yılına girilmektedir. Muharrem ayının birinci gecesi, Müslümanların kameri yılbaşı gecesidir. Muharrem ayı, Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biridir. Hadîs-i şeriflerde;
(Ayların efendisi Muharrem, günlerin efendisi Cumadır.)
(Muharrem ayında bir gün oruç tutana, bugüne karşılık otuz gün oruç sevabı yazılır) buyuruldu.
Muharrem ayının ilk gecesi, Müslümanların yılbaşı gecesidir.
Bu gün ve gecede Müslümanlar, birbirinin yeni yılını tebrik ederler. Böyle günler vesile edilerek dargınlıklar, kırgınlıklar giderilir. Allahü teâlânın emirlerini yaparak ve yasaklarından sakınarak, Allahü teâlânın verdiği nimetlere şükredilir. Günahlara tevbe edilir.
Müslümanlar, sene başı gecelerinde ve günlerinde, müsafeha ederek, mektuplaşarak tebrikleşirler. Birbirlerini ziyaret eder, hediye verirler. Sene başını dergi ve gazetelerde kutlarlar. Yeni senenin, birbirlerine ve bütün Müslümanlara hayırlı ve bereketli olması için dua ederler. Büyükleri, akrabayı, âlimleri ziyaret edip dualarını alırlar. O gün, bayram gibi temiz giyinirler. Fakirlere sadaka verirler.
Başlangıç zamanına göre, zamanımızda iki türlü takvim kullanılmaktadır: Miladi takvim, Hicri takvim. Miladi sene, İsa aleyhisselamın doğum günü zannedilen zamandan başlamaktadır. Hicri takvim ise, Peygamber efendimizin Medine’ye hicret ettiği seneden başlamaktadır.
Müslümanlar için Mekke’de kalmak, tahammül edilemeyecek derecede idi. Peygamber efendimize durumlarını arz ederek, hicret için müsaade istediler. Bir gün, sevgili Peygamberimiz, sevinçli bir hâlde Eshâbının yanına gelip;
(Sizin hicret edeceğiniz yer bana bildirildi. Orası Medine’dir. Oraya hicret ediniz. Allahü teâlâ Medine’yi size emniyet ve huzur bulacağınız bir yurt kıldı) buyurdu.
Resûlullah efendimizin izni ve tavsiyesi üzerine Müslümanlar, Medine’ye birbiri ardınca, bölük bölük hicret etmeye başladılar. Son olarak da kendileri hicret ettiler ve bu hicret tarih başlangıcı oldu.
🌿...Hicri yeni yılın hayırlı olması dileği ile...
Read more
Rüya ekim dikim merkezinize hoşgeldiniz ; yani sosyal medyaya <span class="emoji emoji1f60a"></span> Yatmadan önce evirip çevirip birbiri ...
Media Removed
Rüya ekim dikim merkezinize hoşgeldiniz ; yani sosyal medyaya Yatmadan önce evirip çevirip birbiri ile ilgisi olmayan bir sürü resmi, bir sürü yazıyı beynimizin görme merkezine yolluyoruz, sonra acayip rüyalar görüyoruz. Kendi resmini paylaşan bloggerların paylaşımlarının altında ... Rüya ekim dikim merkezinize hoşgeldiniz ; yani sosyal medyaya 😊 Yatmadan önce evirip çevirip birbiri ile ilgisi olmayan bir sürü resmi, bir sürü yazıyı beynimizin görme merkezine yolluyoruz, sonra acayip rüyalar görüyoruz. Kendi resmini paylaşan bloggerların paylaşımlarının altında yorumlarda denk geliyorum; “rüyamda sizi gördüm, hayra çıksın” yazıyor. Gece gündüz kadını / adamı takip eder incelersen rüyanda görmemen garip olur 😊 Beyin çok olağanüstü ve farklı bir organ. Sözle, görüntüyle , kokuyla, dokunmayla kimyası değişebilen bir organ, çünkü bütün bunlar küçük protein paketleri halinde beynimize kaydediliyor ve bu sırada kimyasal tepkimeler oluyor. Başka organlarda böyle bir işleyiş yok, görüntüler karaciğerde bir kimya değişikliği yapmıyor mesela.. Bu yüzden “sürekli kimyası değişen bu ince, hassas organımızı biraz hor mu kullanıyoruz acaba?” diye sordum kendime az önce.. Ev aksesuarlarını inceliyordum bir süredir mesela, akışta dolaşırken, sponsorlu tablo, obje resimleri gelip duruyor gözümün önüne, bir beyin resmi, bir geyik resmi, o resmi, bu resmi.. En güzeli özellikle yatmadan önce sosyal medya zappinglerini yapmamak.. Uyku sorunları yaşayan hastalara yatmadan iki saat önce ekranla ilişkilerini kesmelerini öneriyorum. Beynimiz daha iyi rüyalar ekilip dikilmesini hak ediyor ne dersiniz? Devamı için hikaye bölümüne bakabilirsiniz. #uyku #rüya #sosyalmedya
Read more
 # @ramilenin_metbexi xanima tesekkurler Axşamınız xeyir mənim gözəl bacılarım <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️Necəsiz ...
Media Removed
# @ramilenin_metbexi xanima tesekkurler Axşamınız xeyir mənim gözəl bacılarım ️Necəsiz insAllah? Kim ozbeylerin perajkisi SAMSA hazırlaya bilir?Mənə maraqlıdı bilənlər nece hazirlayir.Cunki men bildiyime gore here bir cur hazirlayir.Bu gördüyünuz samsalari mən hazırladım,çox ... # @ramilenin_metbexi xanima tesekkurler
Axşamınız xeyir mənim gözəl bacılarım 🌹❤️Necəsiz insAllah?
Kim ozbeylerin perajkisi SAMSA hazırlaya bilir?Mənə maraqlıdı bilənlər nece hazirlayir.Cunki men bildiyime gore here bir cur hazirlayir.Bu gördüyünuz samsalari mən hazırladım,çox dadlı alındı.Isteyirsizmi resepti yazım sizdə hazirlayarsiz?❤️💋
Tərkib:
1 ədəd yumurta
200 ml su
100 qr kərə yağı və ya duru yag
0,5 ç.q. duz
0,5 ç.q maya

İçlik üçün:
700 qr qiyme
3 ədəd qırmızı baş soğan
100 qr quyruq(olmasada olar)
Cəfəri
Duz, istiot

Üzəri üçün:
Yumurta sarısı 
Ağ və qara küncüt

Hazırlanması:
Su bir qədər isidilir, üzərinə yumurta, duz, yağ əlavə edilir. Yaxşı qarışdırılıb, üzərinə az-az un səpilir.
Xəmir yoğrulur, 3 hissəyə bölünüb 20-30 dəq. saxlanır.
Ətin üzərinə duz, istiot, xırda doğranmış baş soğan, quyruq, cəfəri əlavə olunub qarışdırılır.
Xəmir incə şəkildə yayılır, aralarına yağ çəkilərək üst-üstə yığılır.(Qogalin xəmiri kimi)
Rulet şəklində bükülüb, kiçik hissələrə bölünür.
Kiçik xəmir parçaları açılır, üzərinə 1 x.q. içlik qoyulub üçkünc formada bükülür.
Samsanın üzərinə yumurta sarısı çəkilir, küncüt səpilib 200 dərəcəyədək qızdırılmış sobada 40 dəq. bişirilir.
Read more
Axşamınız xeyir mənim gözəl bacılarım <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️Necəsiz insAllah? Kim ozbeylerin perajkisi SAMSA ...
Media Removed
Axşamınız xeyir mənim gözəl bacılarım ️Necəsiz insAllah? Kim ozbeylerin perajkisi SAMSA hazırlaya bilir?Mənə maraqlıdı bilənlər nece hazirlayir.Cunki men bildiyime gore here bir cur hazirlayir.Bu gördüyünuz samsalari mən hazırladım,çox dadlı alındı.Isteyirsizmi resepti ... Axşamınız xeyir mənim gözəl bacılarım 🌹❤️Necəsiz insAllah?
Kim ozbeylerin perajkisi SAMSA hazırlaya bilir?Mənə maraqlıdı bilənlər nece hazirlayir.Cunki men bildiyime gore here bir cur hazirlayir.Bu gördüyünuz samsalari mən hazırladım,çox dadlı alındı.Isteyirsizmi resepti yazım sizdə hazirlayarsiz?❤️💋
Tərkib:
1 ədəd yumurta
200 ml su
100 qr kərə yağı və ya duru yag
0,5 ç.q. duz
0,5 ç.q maya

İçlik üçün:
700 qr qiyme
3 ədəd qırmızı baş soğan
100 qr quyruq(olmasada olar)
Cəfəri
Duz, istiot

Üzəri üçün:
Yumurta sarısı 
Ağ və qara küncüt

Hazırlanması:
Su bir qədər isidilir, üzərinə yumurta, duz, yağ əlavə edilir. Yaxşı qarışdırılıb, üzərinə az-az un səpilir.
Xəmir yoğrulur, 3 hissəyə bölünüb 20-30 dəq. saxlanır.
Ətin üzərinə duz, istiot, xırda doğranmış baş soğan, quyruq, cəfəri əlavə olunub qarışdırılır.
Xəmir incə şəkildə yayılır, aralarına yağ çəkilərək üst-üstə yığılır.(Qogalin xəmiri kimi)
Rulet şəklində bükülüb, kiçik hissələrə bölünür.
Kiçik xəmir parçaları açılır, üzərinə 1 x.q. içlik qoyulub üçkünc formada bükülür.
Samsanın üzərinə yumurta sarısı çəkilir, küncüt səpilib 200 dərəcəyədək qızdırılmış sobada 40 dəq. bişirilir.
Read more
İrəvan kətəsi resepti @gilasmagazine son yaz buraxılışından. Daha çox resept üçün sayta daxil ...
Media Removed
İrəvan kətəsi resepti @gilasmagazine son yaz buraxılışından. Daha çox resept üçün sayta daxil olub jurnalı oxuya bilərsiniz 🤗 Xəmir üçün: 650 q un 250 q kərə yağı 200 q qatıq 2 yumurta (biri üzəri üçün) 1 ç.q. qabartma tozu İçlik üçün: 300 q un 200 q kərə yağı 200 q şəkər tozu 10 ... İrəvan kətəsi resepti
@gilasmagazine son yaz buraxılışından. Daha çox resept üçün sayta daxil olub jurnalı oxuya bilərsiniz 🤗

Xəmir üçün:
650 q un
250 q kərə yağı
200 q qatıq
2 yumurta (biri üzəri üçün)
1 ç.q. qabartma tozu

İçlik üçün:
300 q un
200 q kərə yağı
200 q şəkər tozu
10 q vanilin

Hazırlanması:
1. Otaq temperaturunda yumşalmış kərə yağının üzərinə qatıq və yumurta əlavə olunub qarışdırılır. Un və qabartma tozu ələkdən keçirilib əlavə olunur və xəmir yoğrulur. Xəmir 1 saat soyuducuda saxlanılır.
2. İçlik üçün kərə yağı və undan umac hazırlanır, şəkər tozu və vanilin əlavə olunub yaxşı qarışdırılır.
3. Xəmir soyuducudan çıxarılıb 2 bərabər hissəyə bölünür. Birinci hissə 3 mm qalınlığında yayılır.
4. Yayılmış xəmirin üzərinə bərabər şəkildə içlik yayılır və rulet formasında bükülür.
5. Sonra qırağı dilikli bıçaqla istəyə uyğun forma və ölçüdə kəsilir.
6. Xəmirin ikinci hissəsi də eyni qayda hazırlanır.
7. Kətələr soba qabına düzülür və üzərinə çalınmış yumurta çəkilir. 200°C isidilmiş sobada üzəri qızarana kimi təxminən 30 dəqiqə bişirilir.
#feedfeed
#foodelia
#hautecuisines
#beautifulcuisines
#mutfakgram
#fiftyfivegrid
#tv_living
#tv_stilllife
#chefs_battle_show
#foodphotononstop
#eatingazerbaijan
#onmytable_azerbaijan
#aztagram
#vscocam_azerbaijan
#exclusive_shot
#gloobyfood
#f52grams
#onmytable
#livethelittlethings
#grandimgs
#vscorussia
#vscoturkey
#vzcomade
#click_vision
#food_world_
#click_dynamic
#tagsforlikes
#tagsta_food
Read more
Yanında utanmadan sıkılmadan kahkaha atabildiğiniz, birlikte güldüğünüz insanlarla olun. ...
Media Removed
Yanında utanmadan sıkılmadan kahkaha atabildiğiniz, birlikte güldüğünüz insanlarla olun. Sokakta duyduğunuz bir müzikle dans etmeye başladığınızda sizi durdurmaya çalışan değil sizinle birlikte dans etmeye başlayan insanlarla birlikte olun. Büyük emekler verdiğiniz ve her ... Yanında utanmadan sıkılmadan kahkaha atabildiğiniz, birlikte güldüğünüz insanlarla olun. Sokakta duyduğunuz bir müzikle dans etmeye başladığınızda sizi durdurmaya çalışan değil sizinle birlikte dans etmeye başlayan insanlarla birlikte olun. Büyük emekler verdiğiniz ve her geçen yıl daha da güzelleşen ilişkiler yaşayın. “Kıyafetin açıkmış, eteğin kısaymış , arkadaşlarınla çıkmışsın, geç saatlere kadar tek başına eğlenmişsin”ler için değil, “ben uyandım sen de uyansana, markete kim gidecek, kedilerin kumunu niye hep ben temizliyorum, niye bensiz dizinin o bölümünü izledin”ler için kavga edin. Birlikte aç kalın, birlikte üşüyün, birlikte borçlanın, birlikte yarını düşünmeden para harcayın, birlikte para biriktirin. İnsanlar size “ya siz gerçekten de bu kadar mutlu bir çift misiniz?” diye sorduğunda dolu dolu “evet” diyebilin. Sıradan değil sıra dışı bir ilişki yaşayın.
Bana tüm bunları yaşatan adam ; iyi ki hayatımdasın ve bana şu yazıyı yazdırıyorsun ya (değerimi bil herkese yapmam 🤪) ... 7473816 tane 7 yılımız olsun can sevgili. Bayılıyorum sana♥️♥️♥️😘😘😘 #anniversary
Read more
5/5 🌞 Resmen yazım şenlendi okurken hahaha. Kitabı Ağustos ayında okumuştum ama sonrasında okuldu ...
Media Removed
5/5 🌞 Resmen yazım şenlendi okurken hahaha. Kitabı Ağustos ayında okumuştum ama sonrasında okuldu seyahatti derken yorumunu paylaşamadım :( Neyse, konusuna gelirsek; Emika New York’ta yaşayan bir ödül avcısı/hackerdır ve bütün dünyayı teknolojisi ile saran Warcross oyununu hacklemiştir. ... 5/5 🌞
Resmen yazım şenlendi okurken hahaha. Kitabı Ağustos ayında okumuştum ama sonrasında okuldu seyahatti derken yorumunu paylaşamadım :(
Neyse, konusuna gelirsek; Emika New York’ta yaşayan bir ödül avcısı/hackerdır ve bütün dünyayı teknolojisi ile saran Warcross oyununu hacklemiştir. Bunun üzerine oyunun kurucusu Hideo Tanaka’nın dikkatini çekmiştir. Hideo, Emika’ya ulaşır ve ona bi teklif sunar. Emika hem Warcross oyunlarına katılacak hem de Hideo için birini yakalayacaktır. Böylece oyunlar başlar. Bütün karakterlere tutuldum resmen hepsini ayrı ayrı sevdim hele ki Hideo.. Ah Hideo..
Spoili bölüm‼️Ne kadar tahmin edilebilir olursa olsun insan konduramıyor işte hahah
-
#warcross #marielu #yabancıyayınları #amsterdam #cup #paris #disneyland #vacation #holiday #summer #okudumbitti #kitapyorumu #flamingo #likeforlikes #kitaptavsiyesi #bookstagram #newbook #booklovers #bookworm #kitapkurdu #yenikitap #hideotanaka #emikachen
Read more
Rasûlullah ﷺ şöyle duâ ederdi: ”Yâ Rabbî! Beni bağışla, tövbemi kabul buyur, bana merhamet eyle! ...
Media Removed
Rasûlullah ﷺ şöyle duâ ederdi: ”Yâ Rabbî! Beni bağışla, tövbemi kabul buyur, bana merhamet eyle! Şüphesiz Sen tövbeleri çok kabul eden merhamet sahibisin!” (Ebû Dâvûd, Vitr 26) Hadis-i Şerif . . Esselâmu aleykum dostlar Cumanın hayrı bereketi üzerimize olsun. . @ascinur kızımızdan ... Rasûlullah ﷺ şöyle duâ ederdi: ”Yâ Rabbî! Beni bağışla, tövbemi kabul buyur, bana merhamet eyle! Şüphesiz Sen tövbeleri çok kabul eden merhamet sahibisin!” (Ebû Dâvûd, Vitr 26) Hadis-i Şerif
.
.
Esselâmu aleykum dostlar 🌷
Cumanın hayrı bereketi üzerimize olsun.
.
@ascinur kızımızdan nefis bir tarif. Sayfasında çok güzel tarifleri var. Ellerine sağlık gülüm 🌹
👉 @ascinur .
.
Yiyenlerden ve deneyenlerden tam not alan nefis börek tarifim var.
.
PATATESLİ BÖREK
Malzemeler
1 su bardağı ılık su
1 su bardağı ılık süt
1 yemek kaşığı kuru maya
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı tuz
5 su bardağı kadar un ⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️
İç Harcı İçin;
5-6 adet haşlanmış patates
3 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz, pul biber, nane ⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️
Üzerlerine Sürmek İçin;
125 gr eritilmiş tereyağı
1 büyük çay bardağı zeytinyağı ⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️⏺️
HAZIRLANIŞI
Ilık suda çözünen mayanın üzerine sıvılar un ve tuz katılarak yumuşak ele yapışmayan bir hamur yapılır.
Hamur 8 eşit bezeye ayrılarak 10 dakika dinlendirilir.
Diğer taraftan patatesler ezilir ve baharatlar eklenip iyice karıştırılır.
Dinlenen her beze unlu zeminde açılabildiği kadar ince açılır.
Yufkanın üzerine 2 yemek kaşığı karışık yağdan dökülerek her tarafına sürülür.
Yağlanmış yufka dört parçaya bölünür.
Üçgen parçaların geniş tarafından her iki ucu ortaya getirilir.
Geniş tarafına harçtan konularak rulo yapılır.
Yağlanmış fırın kabına dizilerek üzerlerine karışık yağdan sürülür.
Biraz mayalanmaya bırakılır ve önceden ısıtılmış 180°C'de pişirilir. (Yazın mayalanmasına gerek kalmadan direkt soguk fırına sürülebilir.)
Yapılışı için biraz aşağılardaki bu şeklin aynısı olan pırasalı börek tarifime bakabilirsiniz.
Not: Tereyağının donmanası için ara ara ocakta ılıtılmalı.
Böreklerin parlak olması için fırından çıkar çıkmaz üzerine fırçayla çok az zeytinyağı sürülür.
Afiyet olsun.
#tarifimcahideye #cahide_sultan @cahide_sultan
Read more
Bu sefer biraz uzun bir yazı yazıcam.. Ben, kendi markamı oluştururken çok keyif alacağım bir yolculuk ...
Media Removed
Bu sefer biraz uzun bir yazı yazıcam.. Ben, kendi markamı oluştururken çok keyif alacağım bir yolculuk için hayal kurmuştum. Dikiş, kalıp, çizim bilgimle; kendi zevkimi harmanlayarak tasarımlar oluşturmaktı hayalim.. Yıllarca çook çoook keyif alarak yaptım bu işi. Her sabah süslenip ... Bu sefer biraz uzun bir yazı yazıcam.. Ben, kendi markamı oluştururken çok keyif alacağım bir yolculuk için hayal kurmuştum. Dikiş, kalıp, çizim bilgimle; kendi zevkimi harmanlayarak tasarımlar oluşturmaktı hayalim.. Yıllarca çook çoook keyif alarak yaptım bu işi. Her sabah süslenip atölyeme giderdim.. Hergün yeni bir heyecandı! Sonra zamanı geldi ve gece elbiselerimiz için özel dikim atölyemizi kurduk.. 1 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim. Hamileliğim, hergün 4-5 saat sabit ayakta sipariş kesip, kalıp çizerek geçti. Erken doğum riskim varken bile, hergün istisnasız çalıştım! 27 Şubat Salı günü sipariş kesip, işleme yapıp 28 Şubat’ta doğum yaptım. 3 gün sonra evden çalışmaya, 2 hafta sonra da iş başı yapmaya başladım.. Gün geçtikçe, her sabah işkenceye dönmeye başladı! İş yerinde (çok şükür) yetiştiremediğimiz siparişler ve saatlerce ayakta duran ben, eve gelince hep kucakta gezmek isteyen bir bebek 🤦🏻‍♀️😂 Bütün sabrım, gücüm,enerjim bölüne bölüne yok oldu! Artık bırakın süslenmeyi, saçımı bile tarayamaz oldum çoğu zaman. Ve eve geldiğimde Mertişkoma bakıp, daha kucağıma almadan ‘nolur uyusun’ diye dua etmeye başladığım gün 🙅🏻‍♀️ bu iş bitmiştir dedim! Yeni sezonda Güliz Uzer markasında OZEL DİKİM YOK! Hiçbir kazanç, bebeğimin en güzel zamanlarına enerjimin kalmamasına değmez! Bu böyle olmamalı! Hayalimden kayan bu çizgi, beni kendime getirdi! Yeni sezonda markamın hazır giyim/gece elbisesi koleksiyonu sadece bedenli olarak sizlerle. Özel dikim elbiselerimiz için son sipariş teslim tarihimiz Eylül sonu’dur 🤗 Özel günleri için bizimle birlikte çalışmak isteyenlere duyurulur. Mutlu akşamlar ✨
Read more
Tek ciltte en kapsamlısı Çağdaş sözlüğün olduğu kadar klasik ve edebî dilin 76 000’den fazla ...
Media Removed
Tek ciltte en kapsamlısı Çağdaş sözlüğün olduğu kadar klasik ve edebî dilin 76 000’den fazla kelimesiyle birlikte bu sözlük, günlük hayatta kendisini yazılı ve sözlü ifade etmek isteyenlerin taleplerine cevap vermektedir. Günlük lisanın anlaşılması için gerekli yeni kelimeler ... Tek ciltte en kapsamlısı

Çağdaş sözlüğün olduğu kadar klasik ve edebî dilin 76 000’den fazla kelimesiyle birlikte bu sözlük, günlük hayatta kendisini yazılı ve sözlü ifade etmek isteyenlerin taleplerine cevap vermektedir. Günlük lisanın anlaşılması için gerekli yeni kelimeler ile güncelleştirilmiştir.

Şunları sağlar:
• dile ve bütün ifade tekniklerine egemen olmak,
• hem anlambilimsel hem biçimsel ölçütlere göre kelimeleri geniş makalelerde gruplandırarak sözlük oluşması süreçlerini anlamak,
• eski kullanımları ayırt ederek her anlamı kendi tarihî kapsamı içinde yerleştirmek suretiyle kültürel mirası oluşturan metinleri okuyabilmek.

Şunu gösterir:
• fonetik,
• kelimenin kökenbilimi ve ortaya çıkış tarihi,
• dil düzeyi: samimî, edebî…,
• her seferinde dil düzeyi ve farklı anlamların imleme yoğunlukları belirtilerek verilen eşanlamlılar ve karşıtlar,
• kalıplaşmış deyimler ve anlatışlar,
• Fransız illerinin lehçe kelimeleri,
• Fransızca konuşulan farklı ülkelerin özel terimleri,
• önekler ve sonekler ile bunların kelimelerin oluşumuna katkıları,
• Fransızcanın işlemesini anlamayı sağlayacak bütün dilbilgisel ögeler.

Ayrıca:
• tam bir dilbilgisi sözlüğü
• temalara göre düzenlenmiş 90 görsel sayfa.

Çeviren:Komisyon (Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü)
📚
#kitap #sözlük #kitaptavsiyesi #fransızca
Read more
Escapist - Sıfır Noktası. Türkiye'nin en profesyonel ve en kurumsal evden kaçış oyunu tasarlama ...
Media Removed
Escapist - Sıfır Noktası. Türkiye'nin en profesyonel ve en kurumsal evden kaçış oyunu tasarlama ekibi Escapist'in Sıfır Noktası isimli oyununu ziyaret ettik. Oyun sonu muhabbetimizde de Escapist ekibinin de bizimle hemfikir olduğu eski oyunlarının zamanın gerisinde kalıp iyi tasarlanamadığı, ... Escapist - Sıfır Noktası. Türkiye'nin en profesyonel ve en kurumsal evden kaçış oyunu tasarlama ekibi Escapist'in Sıfır Noktası isimli oyununu ziyaret ettik. Oyun sonu muhabbetimizde de Escapist ekibinin de bizimle hemfikir olduğu eski oyunlarının zamanın gerisinde kalıp iyi tasarlanamadığı, ve gelen eleştiriler üzerine bomba gibi yeni oyunlarla döndüğü, bu oyunlardan da ilki olan Sıfır Noktası'nı sizlere şiddetle tavsiye ettiğimizi daha yazının başında söylememiz gerekir. Hikayesi sizi içine çeken, ve bu hikayesi tek bir oyun ile sınırlı kalmayan, dizinin yeni bir bölümünü beklermiş gibi ikinci oyunu oynayabilmek için sabırsızlandığınız bir oyun olmuş Sıfır Noktası. Bu üç serilik macerayı mutlaka deneyimlemenizi istiyoruz. En azından Sıfır Noktası'nı oynadıktan sonra diğer bölümleri zaten merak edeceksiniz. Kısacası eski oyunlarından kendileri de memnun kalmayıp bambaşka bir dünya yaratan Escapist, bir evden kaçış oyunu ne kadar profesyonellikle yönetilebilir sorusunun cevabı olmuş durumda. Diğer bölümlerde görüşmek üzere.

Hikaye: *****
Zorluk: ****
Çeşitlilik: ****
Dekor: ****
Personel: ****
Puan: 9/10

#escapist #sıfırnoktası #evdenkaçışoyunu
#evdenkacisoyunu
#evdenkaçış #evdenkacis #odadankacisoyunlari #odadankaçışoyunları #odadankaçış #odadankacis #room #escape #escaperoom #roomescape #defnecrypto
Read more
Smart Swab Kulak Temizleme Aparatı<span class="emoji emoji1f442"></span> Fiyatı sadece 29.99₺<span class="emoji emoji1f495"></span> Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Kulaklarınızı ...
Media Removed
Smart Swab Kulak Temizleme Aparatı Fiyatı sadece 29.99₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Kulaklarınızı temizlemek acı vermemelidir.  Kolay bir çözüm var! Smart Swab, kulak kiri giderici kolay ve ağrısız hale getiren yenilikçi bir kitdir. Sadece kulağınıza yerleştirin, bükün ... Smart Swab Kulak Temizleme Aparatı👂
Fiyatı sadece 29.99₺💕
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127

Kulaklarınızı temizlemek acı vermemelidir. 
Kolay bir çözüm var! Smart Swab®, kulak kiri giderici kolay ve ağrısız hale getiren yenilikçi bir kitdir. Sadece kulağınıza yerleştirin, bükün ve kulak kirini çıkarın. Bu kadar kolay!
Özellikleri
Boyutları:  Uzunluğu 12cm, başlığı 3cm
Kulak kirini toplamak için çevirirken bükün
Kulak kiri giderilmesini kolaylaştırır
Yumuşak, esnek uçludur
Kulağınızda mükemmel mesafeye ulaşır
Spiral yivli kafasu kulak kirini en iyi şekilde toplar
Kitapçığında yazıldığı gibi kullanıldığında kulağınıza zarar vermeyecektir
Tek kullanımlık dokunmatik yedek kafalar
Smart Swab® tutacağı, 16 atılabilir uç ve saklama kutusu dahildir

Pamuklu çubuklar iyi değildir.
Tipik bir pamuklu çubuk, kulak kanalınıza fazla girebilir ve ağrıya neden olabilir. Smart Swab®, kulaktaki mükemmel mesafeye girmek için tasarlanmış yumuşak spiral oluklu bir kafaya sahiptir. Basit bir bükülme kulak kiri üzerine tutunur ve yaralanmaya neden olmaksızın güvenli bir şekilde çıkarılır. Tek kullanımlık dokunmatik başlıklar, kiri atmak için kullanılır. Pamuklu çubuklar kulaklarınıza girmek için üretilmemiştir. Kutusunda da böyle yazıyor!
Smart Swab®, kulak tıkacı oluşumunu gidermenin en güvenli yoldur.

#kulakcubugu #kulakçubuğu #kulaktemizliği #kulaktemizleme #kulakyikatma #kulakyıkatma #kulaktemizleyici
Read more
Sizlere çok güzel bir sürprizim var. Pazar günü buluşmasına Berna Mutlu da geliyor <span class="emoji emoji1f49b"></span> Üstelik, "Bir ...
Media Removed
Sizlere çok güzel bir sürprizim var. Pazar günü buluşmasına Berna Mutlu da geliyor Üstelik, "Bir anne kolay yetişmiyor" kitabından bölümler okuyacak. Özellikle bebek, çocuk beslenmesi için harika uygulamalı fikirleri var. Hepimiz için ilham verici ve dolu dolu bir gün olacak. ... Sizlere çok güzel bir sürprizim var. Pazar günü buluşmasına Berna Mutlu da geliyor 💛 Üstelik, "Bir anne kolay yetişmiyor" kitabından bölümler okuyacak.

Özellikle bebek, çocuk beslenmesi için harika uygulamalı fikirleri var. Hepimiz için ilham verici ve dolu dolu bir gün olacak. 💎 @bernamutluaytekin şimdiden hoş geldiniz.

Pazar günü saat on ikide Beralife mağaza açılışı var. Tüm takipçilerimiz davetlisiniz 💙 Katılım ÜCRETSİZDİR.

Adres bilgisini aşağıya yazıyorum.
Mehterçeşme Mahallesi Hacıbayram Veli Caddesi Ptt Hizası Örnek Avm Yanı No:67 A/2 Esenyurt İstanbul
Read more
Loading...
Load More
Loading...