Loading Content...

Büyükada dan istanbul

Loading...


Unique profiles
6
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Büyükada, Istanbul, Turkey, Heybeliada, Istanbul, Turkey, Port Otel -Buyukada
Average media age
783.3 days
to ratio
6
Gelin beraber Büyükada'dan İstanbul'a bakalım. Yedikıta her yerde! Sizin Yedikıta'nız nerede? ...
Media Removed
Gelin beraber Büyükada'dan İstanbul'a bakalım. Yedikıta her yerde! Sizin Yedikıta'nız nerede? *Şehrinizin dergimiz ile çekilmiş fotoğrafını [email protected] mail adresine gönderin, yayınlayalım. #yedikıta #büyükada #istanbul #sizdengelenler #yedikıtaheryerde Gelin beraber Büyükada'dan İstanbul'a bakalım. Yedikıta her yerde! Sizin Yedikıta'nız nerede? *Şehrinizin dergimiz ile çekilmiş fotoğrafını [email protected] mail adresine gönderin, yayınlayalım. #yedikıta #büyükada #istanbul #sizdengelenler #yedikıtaheryerde
Loading...
2. ABDÜLHAMİT’İN POLİS ŞEFİNİN DE TROÇKİ’NİN DE KULLANDIĞI KÖŞK 1846’ya kadar vapur seferlerinin olmadığı Büyükada, yaz sıcaklarından kaçmak isteyen varlıklı ve keyfine düşkün İstanbullular tarafından tercih edilirmiş. Sonraları sürgün yeri olmuş. Devamı yukarıdaki ... 2. ABDÜLHAMİT’İN POLİS ŞEFİNİN DE TROÇKİ’NİN DE KULLANDIĞI KÖŞK
🏠🏠🏠
1846’ya kadar vapur seferlerinin olmadığı Büyükada, yaz sıcaklarından kaçmak isteyen varlıklı ve keyfine düşkün İstanbullular tarafından tercih edilirmiş. Sonraları sürgün yeri olmuş.
🎠🎠🎠
Devamı yukarıdaki 57 saniyelik videoda. Siz bana 1 dakikanızı verin ben de size Büyükada’dan görüntüler eşliğinde ilginç bir köşk hikayesi anlatayım. Biraz ada sakinliği hissedecek en sonunda ise Kızılordu’nun kurucusu Lev Troçki’nin 4 yıl yaşadığı Büyükada’yı nasıl tarif ettiğini öğreneceksiniz.
🌳🌳🌳
Video, Paha Biçilemez İstanbul programımın Büyükada bölümünden. Dahasını merak edenler için profilime bir link bıraktım. Tek tıkla ister bu bölümün devamını isterseniz merak ettiğiniz diğer yerleri telefonunuzdan izleyebilirsiniz. Herkese iyi geceler!
#büyükada #troçki #troçkievi #istanbulda1yer
Read more
 #SETle10Adım – HEYBELİADA 1️⃣🌲 Adanın eski adı Halki. Prens Adaları’nın ikinci büyüğü ve en ...
Media Removed
#SETle10Adım – HEYBELİADA 1️⃣🌲 Adanın eski adı Halki. Prens Adaları’nın ikinci büyüğü ve en yeşili. Çamlarla kaplı tepeler, eski güzel ahşap evler ve araç trafiğinin olmadığı keyifli sokaklarıyla her mevsim çok güzel. 2️⃣ Adayı ya bisikletle ya da yürüyerek keşfedin. Yürümek ... #SETle10Adım – HEYBELİADA
1️⃣🌲
Adanın eski adı Halki. Prens Adaları’nın ikinci büyüğü ve en yeşili. Çamlarla kaplı tepeler, eski güzel ahşap evler ve araç trafiğinin olmadığı keyifli sokaklarıyla her mevsim çok güzel.
2️⃣🚲
Adayı ya bisikletle ya da yürüyerek keşfedin. Yürümek için iskelenin oradaki merdivenlerden en tepeye çıkın, parka geldiğinizde sağdaki yolu takip edin. Hoş bir manzara eşliğinde aşağıya ineceksiniz. Ya da iskelenin sağından Değirmen Burnu’na doğru ilerleyin ve orman yolunu takip edip geri dönün.
3️⃣⛰
Büyükada’dan daha fazla tepesi var ama hiçbiri ondakiler kadar yüksek değil. Ümit Tepesi 85, Değirmen Tepesi 136, Köy Tepesi 128, Baltacıoğlu Tepesi ise 98 metre.
4️⃣🌳
Ada, 16. yüzyılda İstanbul’daki vebadan kaçan zengin Hristiyanların sığınma noktasıymış. 1924’te sanatoryum açılmış ve adanın geleceği değişmiş. 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü sanatoryumda bir süre kalmış, sonra da adayla bağını hiç koparmamış. Bu da adanın popülerleşmesini ve nüfusunun artmasını sağlamış. İnönü ailesiyle beraber, şimdilerde müze olarak açılan Mavromatakis Köşkünde kalırmış.
5️⃣🏠
Hüseyin Rahmi Gürpınar ile Ahmed Rasim de Heybeliada’da yaşamış. Her ikisinin de evi hala duruyor, gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.
6️⃣🔔
İstanbul’un fethinden önce yapılmış son Bizans kilisesi Panaghia Kamariotissa (Kemerlerin Meryemi) adada fakat görülemiyor. Çünkü adanan taşınan denizcilik okulunun içinde kalmış; dini objeleri ise Ruhban Okulu’na taşınmış.
7️⃣🌺
Adada tam 6 tane Rum Ortodoks patriği gömülü. Ayrıca Kraliçe 1. Elizabeth’in Osmanlı İmparatorluğu’na gönderdiği ikinci elçi olan ve 1597’de ölen Edward Barton da adada yatıyor.
8️⃣🕊
Canlı renkleriyle hemen dikkat çeken Aya Nikola Kilisesi 1857’de yapılmış. Bahçesinde Azize Paraskevi’ye adanan ayazma var. Yakınındaki cami ve sinagog ise adanın kozmopolit ruhunun en güzel resmi.
9️⃣🌼
16. yüzyıldan kalma Aya Yorgi tou Kremnou Manastırında vebadan kaçan Rumlar kalmış. Kudüs Patriği 1. Nikodemos burada gömülü o yüzden Kudüs’le bağı var.
🔟⛴
Adaya Kabataş, Kadıköy ve Bostancı’dan ulaşabilirsiniz. Yaz ve kış tarifeleri farklı. Hafta sonları ve tatil günleri çok kalabalık.
🔻
Fotoğraflar: @sozyitimii @meceozatan @anthonylenner
Read more
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun🇹🇷 Bu hafta sonu İstanbul'a karşıdan ...
Media Removed
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun🇹🇷 Bu hafta sonu İstanbul'a karşıdan bakmak için Büyükada güzel bir fikir olabilir, ne dersiniz? Tabi Büyükada'ya kadar gitmişken denize karşı bir kahvaltı da olmazsa olmaz O halde sizi Büyükada Kumsal Sahili'ndeki ... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun🇹🇷
Bu hafta sonu İstanbul'a karşıdan bakmak için Büyükada güzel bir fikir olabilir, ne dersiniz?🌺
🔺Tabi Büyükada'ya kadar gitmişken denize karşı bir kahvaltı da olmazsa olmaz🌊
O halde sizi Büyükada Kumsal Sahili'ndeki Port Otel'in içinde bulunan Beyaz Bahçe'ye alalım👣
• Serpme kahvaltılık, sıcak tabağı, haşlanmış yumurta ya da omletle birlikte sınırsız çay ve kahve 🥖 30₺
• Menemen 🍳 17₺
Read more
Tüm Annelerin En Güzeli Adrián Villar Rojas, çalışmalarında sembolik ve mitolojik anlatımları ...
Media Removed
Tüm Annelerin En Güzeli Adrián Villar Rojas, çalışmalarında sembolik ve mitolojik anlatımları tercih eder. Büyükada’da 14. İstanbul Bienali kapsamında mekâna özgü üretilen “Tüm Annelerin En Güzeli” de Rojas’nın önyargıdan uzak biçimde Dünya gezegeni ve insan kültürüne bir uzaylının ... Tüm Annelerin En Güzeli

Adrián Villar Rojas, çalışmalarında sembolik ve mitolojik anlatımları tercih eder. Büyükada’da 14. İstanbul Bienali kapsamında mekâna özgü üretilen “Tüm Annelerin En Güzeli” de Rojas’nın önyargıdan uzak biçimde Dünya gezegeni ve insan kültürüne bir uzaylının gözüyle bakabilmeyi hayal edişidir. Aslına uygun beyaz fiberglastan yapılmış, pürüzsüz her hayvan, sırtında organik atıklar ve atıl malzemelerden yapılmış bir başka hayvanı taşımaktadır. Troçki’nin harabe evinin kıyısında denizin üzerinde sergilenen tek tek ya da grup halinde duran, organik ve organik olmayan malzemelerle yapılmış yirmi dokuz hayvan heykelinden olan keçiler, sırtlarında farklı ülkelerden toplanan atıklardan oluşan ve deniz suyuyla aşındığı için formu anlaşılamayan bir hayvan taşımaktadır.
YAPIT:

Adrian Villar Rojas, 1980

Tüm Annelerin En Güzeli (I), 2015

Organik ve organik olmayan malzemeler

230 x 280 x 220 cm

İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu
Read more
İstanbul'dan kaçmak spring 2018 volume 1: mis gibi mimozaları, çam ağaçları, bahar dalları, beyaz ...
Media Removed
İstanbul'dan kaçmak spring 2018 volume 1: mis gibi mimozaları, çam ağaçları, bahar dalları, beyaz konakları, sayısız kedileri ve nefis patikaları ile Büyükada ️🌲 #onefineday #cokgezenaile #hergunesukur #lovemylife #ailecebiz #istanbuldankacmak İstanbul'dan kaçmak spring 2018 volume 1: mis gibi mimozaları, çam ağaçları, bahar dalları, beyaz konakları, sayısız kedileri ve nefis patikaları ile Büyükada ☀️🌲💙 #onefineday #cokgezenaile #hergunesukur #lovemylife #ailecebiz #istanbuldankacmak
Loading...
Henüz feribottan inmeden gözünüze Gümüşî kubbeler ve kırmızı panjurlarıyla muhteşem @splendidpalasbuyukada ...
Media Removed
Henüz feribottan inmeden gözünüze Gümüşî kubbeler ve kırmızı panjurlarıyla muhteşem @splendidpalasbuyukada görünür ... #gununkahvesi ni Marmara denizine ve dünyanın en guzel sehri İstanbul’ u @splendidpalasbuyukada dan seyrederek içiyorum 🕊🕊🕊 Işte mutluluk bu 😇 ... ADA ... Henüz feribottan inmeden gözünüze Gümüşî kubbeler ve kırmızı panjurlarıyla muhteşem @splendidpalasbuyukada görünür 👍
...
#gununkahvesi ni Marmara denizine ve dünyanın en guzel sehri İstanbul’ u @splendidpalasbuyukada dan seyrederek içiyorum ☕🕊🕊🕊 Işte mutluluk bu 😇
...
ADA aşkım ne zaman nerede başladı bilmiyorum; her gidişimde kendimi tamamlanmış hissediyorum❤ 🙏😇
...
Büyükada' yi günübirlik ziyaret edebilirsiniz fakat Ada'nın tüm güzelliklerini yaşayamazsınız!
...
Kendinize bir hediye vermek istiyorsanız size @splendidpalasbuyukada 'yi öneririm👍Tarihi binada, size özel hizmet kalitesi ile kendinizi çok ayrıcalıklı hissedeceksiniz 👑
...
@splendidpalasbuyukada #splendidpalacehotel #buyukada #buyukadaotelleri #mutfakvetatlar @mutfakvetatlar
Read more
Loading...