Loading Content...

Baban babanın

Loading...


Unique profiles
97
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Silica Hotel - Blue Lagoon, Yön Koleji, SUPA Suriye Pasajı Salon
Average media age
680.8 days
to ratio
9
Zordur babaya veda. En az babanın kızına vedası kadar. Öyle başka vedalara benzemez. Gülen gözlerinin ardına gizlenmiş yaşları vardır. Hani anlatacak olsa kızına vedayı,kelimeler kilitlenir kalır babanın dudaklarında. Yalnızca;-“Kızım gidiyor”der. - Prensesim uçuyor yuvadan. Sen ... Zordur babaya veda. En az babanın kızına vedası kadar. Öyle başka vedalara benzemez. Gülen gözlerinin ardına gizlenmiş yaşları vardır.
Hani anlatacak olsa kızına vedayı,kelimeler kilitlenir kalır babanın dudaklarında. Yalnızca;-“Kızım gidiyor”der. -
Prensesim uçuyor yuvadan.
Sen nazlı nazlı süzülürken gelinliğinle, gözlerin mutluluktan körleştiğinde, heyecan ve kalabalıktan büyülendiğinde, babanın onca kalabalıkta gördüğü yalnızca kızıdır. Alamaz, ayıramaz gözünü kızından. Saklayamaz, gizleyemez bakışlarını. Gizleyemez gözlerinde kızlarına vedanın, uğurlamanın, mutlulukla, gururla ve hüzünle karma karışık halini.
Zordur babaya veda. En az kızının vedası kadar. Duvağının, telin, kınan batar işte. Batar babanın yüreğine. Babanın saçları aklanmışsa, ak tellerinin ardında kızı da vardır.Ee! Kolay değil büyütmek. Kolay değil kız babası olmak. Hep aşık olacağından korkmuştur kızının. “-Yok canım ! Vermem kızımı kimselere”der. Birgün gelir alır, götürür biri. Koparamaz senden kızının kalbinin yalnızca bir parçası sende kalır.
Kızı yuvadan uçmuştur. Kızının yatağı boş, evde bıraktığı bir kaç kıyafeti tokası, terlikleri kalmıştır geride. Ama ev kızı kokar. Buram, buram kızı kızının evinde de babaya ait birşey yoktur. Yeni bir gün gibi taptazedir ev. Baba eksiktir o evde.
Ama babanın kanatları o çatının üzerinde.
Zordur babaya veda. En az babanın kızına vedası kadar. 😢❤️
Video 👉🏻 @_umutkaratas @mucahitguneyofficial ellerinize sağlık ❤️
Read more
Loading...
Happy Weekend <span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span> Hep söylediğim bir şey vardır. Çocuğun dini olmaz diye. Ne yazık ki bunu kırmak ...
Media Removed
Happy Weekend Hep söylediğim bir şey vardır. Çocuğun dini olmaz diye. Ne yazık ki bunu kırmak öyle zor ki. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde, her dinde çocukların dine alet edilerek büyütülmesi korkunç bir şey. Doğarsınız, ailenizin dini neyse o dinin gereklilikleri ... Happy Weekend 📖🎶
Hep söylediğim bir şey vardır. Çocuğun dini olmaz diye. Ne yazık ki bunu kırmak öyle zor ki. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde, her dinde çocukların dine alet edilerek büyütülmesi korkunç bir şey.
Doğarsınız, ailenizin dini neyse o dinin gereklilikleri doğrultusunda büyütülür, yetiştirilirsiniz. Bir tercih yapma, bir seçim yapma hakkınız olmaz çünkü hala çocuksunuzdur. O dinle büyürsünüz, size söylenenlere inanır, benimsersiniz. Sorgulamazsınız ya işte bu daha da acıdır. Örneğin, yetişkinsiniz ve sevdiğiniz biri size gelip anlatsa. Şöyle bir inanç var, şöyle güzel, şöyle doğru diye inanır mısınız hemen sorgusuz benimser misiniz? Sanmıyorum. Peki öyleyse çocukken size anlatılanları neden sorgulamıyorsunuz? Neden inandığınız kitabı alıp hiç okumadınız. Hep dininizle ilgili şu hocanın yorumu, bu ilahiyatçının açıklaması veya anne babanızın, toplumda anlatılanların bir değeri oluyor da, sizin kendi bakış açınızın bir değeri, bir anlamı olamıyor. En güzel öğrenme şekli asıl kaynağına ulaşarak edinilir. Kaynağına ulaşın, ayetler ne demiş, açın kendiniz okuyun ve kendi aklınızla neye inanıp inanmayacağınıza karar verin. Çocuk aklınızla değil.

Neyse, bir şey okuyup arada delleniyorum ben böyle ☺, iyi ki kahve var, eve tarçın kokusu yayan bir mum ve sorgulatan kitaplar var.
Yazdım yine uzun uzun, her şey okuyup, sorgulamakla düzelecek. Anlamak önemli değil, sorgulayın yeter. Çünkü sorgulayanlar eninde sonunda anlamaya başlarlar.
#juliaortay
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#book #kitap #din #çocuk #yazar #edebiyat #oku #okuyorum #read #whpstudy
Read more
﷽ . . Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, ...
Media Removed
﷽ . . Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, hiçbir çocuğun da babasına hiçbir yarar sağlayamayacağı günden korkun! Şüphesiz Allah’ın va’di gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da Allah ... ﷽ .
.
Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, hiçbir çocuğun da babasına hiçbir yarar sağlayamayacağı günden korkun! Şüphesiz Allah’ın va’di gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da Allah hakkında sizi aldatmasın.
.
Lokman Suresi 33
.
.
.

Bu ayeti okudunuz şimdi değil mi arkadaşlar evet o halde okur okumaz şimdi o günü düşünüp tefekkür edelim ne olur. .
.
İbadetlerimizi kulluğumuzu ciddiye alalım. İnanın bir defa imtihan hakkımız var. Geçtik geçtik yoksa Allah muhafaza gerisini düşünmek bile istemiyorum.
Read more
Bu resimlere iyi bakın . Sadece tek bir dava için “Biri daha Allah’ı ve Resul’ünü tanısın diye” ...
Media Removed
Bu resimlere iyi bakın . Sadece tek bir dava için “Biri daha Allah’ı ve Resul’ünü tanısın diye” açılmış bir dava için atılan küçük adımlar. Derken bir kapının çalmasına sebep olunuyor. Öyle bir kapı ki, kapının sahibi her şeyin sahibi. Sonra kapıyı çalan gönüllerin sayısı artmaya başlıyor. ... Bu resimlere iyi bakın .
Sadece tek bir dava için “Biri daha Allah’ı ve Resul’ünü tanısın diye” açılmış bir dava için atılan küçük adımlar.
Derken bir kapının çalmasına sebep olunuyor. Öyle bir kapı ki, kapının sahibi her şeyin sahibi. Sonra kapıyı çalan gönüllerin sayısı artmaya başlıyor. Birileri daha giriyor bu davaya. Çocuğunun namazına vesile olduğumuz annenin gözyaşı düşüyor secdeye. Evladının imanına vesile olduğumuz babanın “heyt be aslanlar” nidası yankılanıyor göklerde. Ve dava büyüyor. Allah bize ahirzamanda islamiyetin yükseliş merdivenine basamak eylesin bizi. Ve siz üzerime basıp yükselin inşaAllah.
Read more
Her şeye, herkese kızgınım ! İfade edebildiğim kelime ancak bu ama hislerim ifade edilemez durumda ...
Media Removed
Her şeye, herkese kızgınım ! İfade edebildiğim kelime ancak bu ama hislerim ifade edilemez durumda ! Anneler babalar sahip çıkın yavrularınıza dünya pislik kaynıyor. Nerde yalnız çocuk görsem çabuk annenin babanın yanına git demekten yoruldum. Bugün “aman ha çocuk gidiyor “diye bir ... Her şeye, herkese kızgınım ! İfade edebildiğim kelime ancak bu ama hislerim ifade edilemez durumda ! Anneler babalar sahip çıkın yavrularınıza dünya pislik kaynıyor. Nerde yalnız çocuk görsem çabuk annenin babanın yanına git demekten yoruldum. Bugün “aman ha çocuk gidiyor “diye bir anneyi uyardım , yüzüme bile bakmadı ! İşte bu sorumsuzluğa da kızgınım çok kızgınım ! Artık ölene kadar nöbetçisiniz anneler ve babalar ! Benim oğlum var rahatım demeyin . Kız ,erkek ve hatta hayvan fark etmiyor sapıklara! Allah’ım sen koru demekle de olmuyor önce siz koruyacaksınız . Allah’ın size emanetleri onlar ! Tedbir sizden takdir Allah’tan!Rabbim yardım et! Profil resmim hala koyu karanlık ! Uyku tutmuyor düşünmekten yüreğim çok acıyor.
Read more
Simba ve babası Mufasa. Aslan kral filmi; biraz da bizim gibi babasını küçük yaşta kaybedenlerin ...
Media Removed
Simba ve babası Mufasa. Aslan kral filmi; biraz da bizim gibi babasını küçük yaşta kaybedenlerin filmidir. En etkileyici sahnesi de Mufasa’nın yönettiği topraklardaki güvenli ve tehlikeli yerleri Simba'ya anlattığı bu sahnedir. Zaten Simba da babasını o tehlikeli yerlerden birince ... Simba ve babası Mufasa. Aslan kral filmi; biraz da bizim gibi babasını küçük yaşta kaybedenlerin filmidir. En etkileyici sahnesi de Mufasa’nın yönettiği topraklardaki güvenli ve tehlikeli yerleri Simba'ya anlattığı bu sahnedir. Zaten Simba da babasını o tehlikeli yerlerden birince kaybedecektir. Hiç baba ölümünü gösteren animasyon filmi olur mu? Oluyor işte. Hem de olabileceği en sahici, en samimisinden.. Baba korur, baba kollar, baba uyarır, baba öfkelenir, baba merhamet eder. Çocuk sığınır, yaramazlık yapar, af diler ve ödül bekler. Acaba yaşasaydı bana nasıl bakardı? Neler derdi? Hangi uyarılarda bulunurdu? Sevgisini nasıl gösterirdi? Başarılarımla nasıl gururlanırdı? Merak ediyorum. Elimde değil. İyi bir evlat olabilir miydim bilmiyorum ama harika bir baba olacağına adım gibi eminim. Aslan Kralımın ismini şu anda evimizin büyük Simbasında yaşatıyoruz: Ömer. Bir de ufak Simbamız, neşe kaynağımız Osmanımız var. Asla bir isyanımız yok. Filmdeki Mufasa’nın kardeşi yani Simba'nın amcası kötü bir karakterdi. Bizde tam tersi. Muhteşem amcam bütün aileyi olduğu gibi beni de sahiplendi. Büyüttü, kolladı, uyardı ve en önemlisi hep sevdi. Amcam babam, yengem annem gibi oldu. Şimdi gidin ve babanıza sarılıp o koca adamı güzel yüreğinin tam ortasından öpün. Biz yetimler bundan ancak mutlu oluruz, bizi hiç merak etmeyin. Sadece dualarınızda cennette kavuşmamız için bize özel bir yer ayırın yeter. Seni seviyorum amcacım. Seni seviyorum babacım. Ve sizi de çok seviyorum Simbalarım.
Read more
Loading...
Beni bir Türkücü yapmadınız ya !! Biliyorum bugün #tbt günü değil ,ancak bu şapşik halimi görünce ...
Media Removed
Beni bir Türkücü yapmadınız ya !! Biliyorum bugün #tbt günü değil ,ancak bu şapşik halimi görünce hatırladım ve sizlerle bu anıyı paylaşmak istedim. Dünya'da yaş 17,başta kavak yelleri diyemiyorum ,çünkü oğlum çoktan 3 yaşına giriyor bile .. Evde yine bir geçim derdi ,o kulisten , o sahnelere ... Beni bir Türkücü yapmadınız ya !! Biliyorum bugün #tbt günü değil ,ancak bu şapşik halimi görünce hatırladım ve sizlerle bu anıyı paylaşmak istedim.
Dünya'da yaş 17,başta kavak yelleri diyemiyorum ,çünkü oğlum çoktan 3 yaşına giriyor bile .. Evde yine bir geçim derdi ,o kulisten , o sahnelere evdekiler 7 den 77 ye beni bekler ekmek diye..
Yinede cehalet işte bakmayın resimdeki süslü oluşuma,kafa yaşı 10🙈ruh ta 100 de olabilir 1000'de ruh o zamandan teslim olmuş dünya Türküsüne 🌎
Ruhum türkücüydü zaten ,yanık ,yanık 'Döndüm Daldan Düşen Yaprağa Leylim ley okurdum hiç ara vermeden🙈Kulislerde sahne öncesi de Türkü çığırıyordum sahnede dans yerine türkü söylemek için çağıran olur diye🙈
Aşık Veysel,Neşet Ertaş ,İzzet Altınmeşe dönemin bir numaralı bayan Türkü solisti Bedia Akartürk ve Belkıs Akkale'nin kasetleri uyku saatleri dışında yaşamıma eşlik ediyordu..Ben çok küçüktüm Belkıs Akkale'nin sesini taklit ederek okumaya çalışırdım.
İlk okuldayken okul korosundaydım 23 Nisan gösterilerinin birinde türkü potborisini bana söyletmişti müzik öğretmenim diye sevinçten uçmuş ve kendimi Türkücü oldu saymıştım galiba🤣Okulun folklor ekibinde Dinar yöresini oynuyordum .
Türkümüz şuydu ' Haydi Güzelim Kunduranı Sağlam Yere Bas '
Şaka bir yana , ki bu şaka değil hepsi gerçek🙈Sonraki yıllarda Nuray Hafiftaş ve Zara türküleri başucu kitabı gibiydi .
Rahmetli Nuray Hafiftaşın Dağlar Atamadım Sevdamı , Sevdamı Atamadım Dağlar 'bir günde kaç yüz kere dinlenebilirdiki ? Odama taşımıştım müzik setini durmadan dinlerdim o türküsünü nurlar içinde yatsın🙏Zara'nın Bül bül kasidesi canımın paresi ve daha nicesi yüreğimi mühürleyen Aşık Veysel sözleri 'Uzun İnce bir yoldayım' Dostum,Dostum ve Neşet Babanın ' Ah Yalan Dünya' son zamanların en büyük yorumu İbrahim ağbi nin sesinden dinlenen türküler uzun havalar.. Karadeniz i sevdiren Volkan Konak ,Ankaralı kardeşlerimi unutmasak hepsi özümüzün müziği 💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Bir Türkü söyliyesim geldi şimdi .
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ EMRE’YLE ÇOCUKLARIMIZ HARİCİNDE BiR ARKADAŞLIĞIMIZ ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ EMRE’YLE ÇOCUKLARIMIZ HARİCİNDE BiR ARKADAŞLIĞIMIZ YOK @cakobel79 @gulben123 “Erkek çocuk annesi olmanın 5 güzel yanı” diye video çektin... Aslında orada biraz pratik olmayı, zamanı iyi yönetmeyi, çocuklarla oyun oynamayı, evin ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
EMRE’YLE ÇOCUKLARIMIZ HARİCİNDE BiR ARKADAŞLIĞIMIZ YOK @cakobel79 @gulben123 🔷“Erkek çocuk annesi olmanın 5 güzel yanı” diye video çektin... Aslında orada biraz pratik olmayı, zamanı iyi yönetmeyi, çocuklarla oyun oynamayı, evin aslında onlara uygun bir ortam haline getirilmiş olduğunu anlatıyorum. Güzel yanları var. Etrafında enerjisi hiç bitmeyen minik minik erkek çocukları, onlara uyum sağlamaya çalışan bir anne... Bu açıdan zamanı biraz tasarruflu kullanmayı anlatıyor video da... Sadece erkek çocuğu değil, eminim siz de öyle düşünüyorsunuzdur, çocuk sahibi olmak kadar güzel bir şey yok dünyada. Ama erkek çocukların anneye olan ilgisi de tartışılmaz...
🔷Aynen öyle...Şimdiki kız çocukları için babacı diyorlar. Kızlarım olsaydı ve babalarına düşkün olsalardı çok bozulurdum.
🔷Kız çocuğu ikimizin de bilmediği bir duygu.Kız çocuğunu da yaşamak çok isterdim. Mesela bana bir kere Demet Şener söylemişti. Kızı “Anneciğim sen kalıyorsun, biz babamla tatile çıkıyoruz” demiş. Çok benlik bir şey değil. Allah biliyor ya bana erkek çocuğu vermiş. Onun o ilgisi, o beğenisi... “Gözünü boyamışsın. Ne oluyor?” diyor mesela. Hayranlıkla bakıyorlar. Hiçbir erkek bunu sana söylediğinde bu kadar için gitmez. Çok güzel bir duygu.
🔷Emre (Altuğ) ile ayrıldınız. Aranız nasıl?Çocuklarımız dahilinde görüşüyoruz. Onun dışında bir arkadaşlık ilişkimiz yok. Çocuklarımızın adının geçtiği her yerde birlikteyiz. Çok programlı, disiplinli, birbirine hiç küsmemiş, sadece iki arkadaş gibi olabiliyoruz çocuklarımızın yanında. Kışın hatta hep birlikte tatile gittik. Aslında pedagoglar “Çok da fazla yapmayın bunu” diyor. Çocuklarınız bunu isteyebilir ama bu sefer de anne-babanın bu kadar iyi anlaşıp, bu kadar birbirleriyle eğleniyor olması, “Niye bu kadar iyi anlaşıyorlar, gülüyorlar?” sorusunu akıllarına getiriyor. Onun da bir dengesini kurduk açıkçası. #ÇağlaŞikel #manken #model #fit #spor #yemek #sunucu #anne #youtube #çocuk #güzel #güzellik #gülbenergen #gulbenergen #röportaj #gazete #hürriyet #hurriyet #kelebek #hürriyetkelebek #hayat #bodrum #bayram #iyibayramlar #çarşamba #instagood #instadaily #instaphoyo
Read more
Loading...
CANIM KIZIM.. Herkes HAYAT diyor adına; Ben ZEYNEP.. Sen seviniyorsun yaş aldın diye, ben ...
Media Removed
CANIM KIZIM.. Herkes HAYAT diyor adına; Ben ZEYNEP.. Sen seviniyorsun yaş aldın diye, ben hüzündeyim, her yeni yaş, seni kendi dünyana daha da yaklaştırıyor diye.. Varım.. Yoğum.. Ziynetim.. Aldığım nefesin adı.. Uyandığım her günün tadı.. Bugünün değil yalnız, yarının anlamı.. ... CANIM KIZIM.. Herkes HAYAT diyor adına;

Ben ZEYNEP.. Sen seviniyorsun yaş aldın diye,

ben hüzündeyim, her yeni yaş, seni kendi dünyana daha da yaklaştırıyor diye.. Varım.. Yoğum.. Ziynetim.. Aldığım nefesin adı.. Uyandığım her günün tadı.. Bugünün değil yalnız, yarının anlamı.. ** Herkes MEMLEKET diyor adına;

Ben ZEYNEP.. Yan gelip yatmak da ihtimal ama;

Yarın senin, sen yarınsın.. Karanlık olmasın üzerinde.. Güneş hiç eksik olmasın diyedir,
en kritik virajda; 'Ben kızımın yüzüne bakabilmeyi tercih ediyorum.." deyişim.. ** Herkes AŞK der adına;

Ben ZEYNEP.. Ay'la gelmiş, Ay yüzlüm;

Bu yüzdendir, dünyanın en güzel annesine sarılışım.. ** Canım kızım;

Sen yokken de dik durdum.. Ama dimdik duruyorum senden sonra.. Sen yokken de kavgadaydım namusuzla.. Ama iyice namuslu ömrüm, senden sonra.. Sen yokken de susmadım zalime.. Ama daha bir gür sesim, senden sonra.. Milattan Sonra diyor bazıları, ben Senden Sonra.. ** Ömrümün adı, yüreğimin tadı kızım; "Ne güzel şeysin sen, yaşın 19.." Gör ki göreyim.. Gül ki güleyim.. Hep mutlu ol ki, nefes alabileyim.. Ama birşeyi hiçbir zaman unutma !

Daha doğmadan, bir masada senin için söylemiştim o şarkıyı.. Şairin dediği gibi; "Zulmün önünde dimdik tut onurunu.. Sevginin önünde, eğil kızım.." ** Attaya gitmeni saymazsak, hep sendeyim ama ilk defa yanında değilim ad gününde, doğumgününde.. İyi ki doğdun AŞKIM.. Ayağına taş değmesin, canım kızım.. Babanın sana en büyük armağanı hep aynı söz olacak.. Benim kızım; "Olmadı BABA" demeyecek..
Read more
arada bi babanızın dolabını karıştırın derim. #babayaselam
Media Removed
arada bi babanızın dolabını karıştırın derim. #babayaselam arada bi babanızın dolabını karıştırın derim. #babayaselam
Bugün. Kafede yalnız başıma kahvemle başbaşa oturuyorum. Karşıma bir adam geldi kitabının son ...
Media Removed
Bugün. Kafede yalnız başıma kahvemle başbaşa oturuyorum. Karşıma bir adam geldi kitabının son sayfalarındaydı ve hiçbir içecek almamıştı. Belki de satırlardan aldığı keyfi başka bir lezzetle paylaşmak istemiyordu. Yandaki berjerde uyuyan kedinin uyanıp kapı aralığından çıkmasıyla ... Bugün. Kafede yalnız başıma kahvemle başbaşa oturuyorum. Karşıma bir adam geldi kitabının son sayfalarındaydı ve hiçbir içecek almamıştı. Belki de satırlardan aldığı keyfi başka bir lezzetle paylaşmak istemiyordu. Yandaki berjerde uyuyan kedinin uyanıp kapı aralığından çıkmasıyla birlikte o da kitabını kapadı. Bitirdiğini kitaba bakmasından anladım. Babam da evlendiğimde bana öyle bakmıştı, hem nasıl büyüdüğüme hem de artık nasıl bensiz yapacağına bakar gibi. İnceledi inceledi öptü alnından masanın üzerine bıraktı. Kalktı ve kahve alıp yerine oturdu. Yüzü kitap okurkenki kadar samimi değildi artık. Belli ki orayı buradan daha çok seviyordu. Çantasını açtı, yeni bir kitap çıkardı arka kapağını okurken o kitabın yıllar önce benim okuyup hiç unutmadığım bir kitap olduğunu fark ettim. İçte bir şey beni dinlemeden atladı “o kitap, çok bilinmez ama muhteşemdir” “bir arkadaşım önerdi şansa bugün de kitap bitirip yenisine başlama günümdü gidip aldım.” “O arkadaşınızı bırakmayın anne babanın yapmadığını yapmış, çok güzel bir tavsiye” “ileteceğim” ve biraz daha diyalogtan sonra selamlaştık. Bugün yol önceliği bendeyken inatla fırlayıp yol boşken bilerek yan aynamı kıran adamın dünyanın geleceğine dair bende oluşturduğu kötümserliği aldı götürdü. Allah’ım güzel insanları sev, koru senden başka ne anlaşabildiğimiz ne iletişim kurabildiğimiz kimsemiz yok.
Read more
Hamileyken babanın desteği çok önemli! Vücudunuz gittikçe büyüdüğünde öne sürmek<span class="emoji emoji263a"></span>️ayakkabının ...
Media Removed
Hamileyken babanın desteği çok önemli! Vücudunuz gittikçe büyüdüğünde öne sürmek️ayakkabının bağlığını bağlamak, eğilip çömelme işleri daha zor oluyor🙄Ama hepsi bir yana hamilelik, Doğum ve bebekli dönem .... Her daim babanın desteği önemli. . 7-8 Temmuz'da @bebeimgeliyorakademi ... Hamileyken babanın desteği çok önemli!
Vücudunuz gittikçe büyüdüğünde öne sürmek☺️ayakkabının bağlığını bağlamak, eğilip çömelme işleri daha zor oluyor😉🙄Ama hepsi bir yana hamilelik, Doğum ve bebekli dönem .... Her daim babanın desteği önemli. .
7-8 Temmuz'da @bebeimgeliyorakademi de yapacağımız #lactamilhamileokulu da babaların bu süreçte eşlerine nasıl destek olacaklarını anlatıyorum. Hatta uygulamalarla da pekiştiritoruz✌️
.
Siz de Hamile Okulumuza katılmak isterseniz, dm atarak bilgi alabilirsiniz. Acele edin son 2 çiftlik yerim kaldı💜💜
.
Herkese iyi geceler✌️
.
#doğum #baba #babanındesteği #gebe #hamile #emzirme #yenidoğanbebek #bebek #bebekbakımı #bebekbeslenmesi #bebeklerdeilkyardim #doğaldoğum #sezaryan #sezaryandoğum #mom #father #birth #naturalbirth @ilkadimlarim
Read more
Loading...
Kars’lıyım , Kafkasya ‘dan gelmiş atalarımız . Annem Babam bu dünyadan göçüp gittiler , özlemleri ...
Media Removed
Kars’lıyım , Kafkasya ‘dan gelmiş atalarımız . Annem Babam bu dünyadan göçüp gittiler , özlemleri hala burnumun direğini sızlatır . Kars bende Ana - Baba demek . Kendimi bildim bileli onların anılarını dinledim . Memleketlerine sevdalarını , özlemlerini ... Havasının suyunun bambaşka ... Kars’lıyım , Kafkasya ‘dan gelmiş atalarımız . Annem Babam bu dünyadan göçüp gittiler , özlemleri hala burnumun direğini sızlatır . Kars bende Ana - Baba demek . Kendimi bildim bileli onların anılarını dinledim . Memleketlerine sevdalarını , özlemlerini ... Havasının suyunun bambaşka olduğunu. Babam geçici görevle 6 aylığına Kars’ın da içinde olduğu Doğu görevine gittiğinde , Annem bana 6 aylık hamileymiş . Tesadüf diye bir şey yok tevafuk var. Kars’ta dünyaya gelmişim . Doğma Kars , büyüme Kars olmasa da 3 aylıkken ayrılsak da yıllar sonra askeri hemşire olarak mecburi hİzmetim için Kars’ın Sarıkamış ilçesine gittim . Bu da tesadüf değildi , eşimle orada tanıştım . Kars’ın benim hayatımdaki önemi bambaşka . Dünyayı geziyorum evet ama memleketimde yaşadığım hazzı , anlatmam mümkün değil . Kars paylaşımlarımızla ilgili o kadar güzel yorumlar aldım ki mutluluğumu tarif edemem . Herkese öncelikle sonsuz şükranlarımı gönülden iletiyorum . Her mesaj , her memnuniyet , her tebessüm Annemle Babamı da mutlu ediyor biliyorum . Hayırlı bir evlat olduğumu her daim hep dile getirdiler ancak #birkarshikayesi projemizle , yaşasalardı sevinçten , gururdan coşarlardı eminim . Annem ve Babamın ruhununa hediye olsun , ruhları şad olsun ♥️🙏🏻 Bu arada fotoğrafta gördüğünüz kırmızı çatılı muhteşem binalar , Kars Konservatuar binaları . Kars Kalesi ’nden böyle görünüyor . Atatürkçü , aydın , çağdaş , sevgi dolu Karslı Anne Babanın , Karslı kızı olarak sonsuz gurur ve onur duyuyorum 🙏🏻 #Kars ♥️ İyi Pazarlar
Read more
<span class="emoji emoji1f4ab"></span>CHRISTMAS MARKET GARAGE SALE ALERT 🌲 🌲 🌲 istifçi anne babanın istifçi kızı olarak allahtan ...
Media Removed
CHRISTMAS MARKET GARAGE SALE ALERT 🌲 🌲 🌲 istifçi anne babanın istifçi kızı olarak allahtan en azından ara ara çok sevdiğim ve çok iyi baktığım şeyleri elden çıkarmayı biliyorum. bu sefer benim de yılın ennnn sevdiğim dönemi olan yılbaşına dair annemin önderliğinde 15 yıldır (ablamın ... 💫CHRISTMAS MARKET GARAGE SALE ALERT 🌲
🌲
🌲
istifçi anne babanın istifçi kızı olarak allahtan en azından ara ara çok sevdiğim ve çok iyi baktığım şeyleri elden çıkarmayı biliyorum. bu sefer benim de yılın ennnn sevdiğim dönemi olan yılbaşına dair annemin önderliğinde 15 yıldır (ablamın amerika’ya taşındığı yıla tekabül eder) biriken christmas / yeni yıl / winter minter temalı koleksiyonu satışa çıkarıyoruz. aralık’ta iki ayrı hafta sonu evde CHRISTMAS MARKET var. her an mağazalarda bulabileceğiniz pop yılbaşı ürünleri değil de ömür boyu bu dönem kullanabileceğiniz aşırı kaliteli parçalar, vintage oyuncaklar, vintage yılbaşı temalı sofra takımları, sayısız yılbaşı ağacı süsü nam-ı diğer ornaments, christmas temalı tereyağı bıçakları, snoopy’li yılbaşılı kupalar, ofiste kurada size çıkan o mesai arkadaşına hiç açılmamış bir sürü yeni yıl hediyeliği ile bir sürü sıcak çiko kupası, inanılmaz dayanıklı ve eskimeyecek kadar güzel kapı süsleri vs olduğunu söyleyebilirim. ayrıca herkesin hayatına kimse karışamaz ve yılbaşı ruhunu evinde yılbaşı dönemi geçtikten sonra da tema olarak kullananlara kimse bir şey diyemez :) garage sale 1-2 Aralık ve 15-16 Aralık tarihlerinde tüm garaj satışlarımda olduğu gibi kendi evimizde. bu koleksiyonu sevenlere ulaştırmak için ne kadar insana ulaşsak o kadar iyi, bu post’u story’nizde bir christmas market garaj satışı olduğunu kendiniz belirterek paylaşırsanız çok sevinirim. gelmek isteyen DM atarsa adresi ve detayları gönderiyoruz. selamlar. #garajsatışı #garagesale #yılbaşıpazarı #christmasmarket
Read more
Tabi ki merhameti annen,dik durmayı baban,vicdanını vatanından alır insan.Nedir vicdan? Vicdan,sızıdır,ar’dır,her ...
Media Removed
Tabi ki merhameti annen,dik durmayı baban,vicdanını vatanından alır insan.Nedir vicdan? Vicdan,sızıdır,ar’dır,her zaman yanına kalan tek kâr’dır.Hür irade,ve hürriyettir. Vicdanını vatanından alıcaksın,Bu vatanın vicdanı,Türklüktür. O da ; Özgürlüktür.Özgürlüğünü Mustafa ... Tabi ki merhameti annen,dik durmayı baban,vicdanını vatanından alır insan.Nedir vicdan? Vicdan,sızıdır,ar’dır,her zaman yanına kalan tek kâr’dır.Hür irade,ve hürriyettir. Vicdanını vatanından alıcaksın,Bu vatanın vicdanı,Türklüktür. O da ; Özgürlüktür.Özgürlüğünü Mustafa Kemal’den aldın. Bu gece ve her gece annenden ve babandan bile önce şükret onu sana verene.Baban dimdikse,annen babanı seçtiyse ve seçildiyse,bugün ve her gün bayram gibiyse gülümse:) ...Tarihteki liderler tarihin kaderini değiştirmiştir. Mustafa Kemal ise hepsinin kaderidir:) bu lider senin #gururlan #23nisan #23nisanulusalegemenlikveçocukbayramı #mustafakemalatatürk
Read more
Loading...
Bu duayı edenler anlar<span class="emoji emoji1f622"></span> Çok ettim bu duaları çok şükür kabul oldu. @sirenertanistanbul sizi çok ...
Media Removed
Bu duayı edenler anlar Çok ettim bu duaları çok şükür kabul oldu. @sirenertanistanbul sizi çok iyi anlıyorum. Ben polikistik over sendromu, rahim yetmezliği, borderline yumurtalık kanseri ile Allah’ın izniyle üç çocuk sahibi olduysam umut var demektir. Çocuk sahibi olmaya çalışanlar ... Bu duayı edenler anlar😢 Çok ettim bu duaları çok şükür kabul oldu. @sirenertanistanbul sizi çok iyi anlıyorum. Ben polikistik over sendromu, rahim yetmezliği, borderline yumurtalık kanseri ile Allah’ın izniyle üç çocuk sahibi olduysam umut var demektir. Çocuk sahibi olmaya çalışanlar umudunuzu kaybetmeyin. Siren Ertan duygularını çok güzel yazmış. Allah onun ve tüm çocuk sahibi olma yolunda zorluk çekenlerin yardımcısı olsun. Siz de umut veren hikayenizi lütfen yorumlarda yazar mısınız?
Repost from @sirenertanistanbul Biz bugün dr.umuza gittik. Kalbinin sana kavuşmaya can atan benim kalbim kadar hızlı atamadığına çok üzgünüm bebeğim. Ben seni sımsıkı tutuyorum, sen de hayata tutun ne olur. Ben seni nasıl bir özlemle bekliyorum bir bilsen. Sen yoksun diye ben yıllarca ne ağladım bir bilsen. Rüyamda hamile olduğumu gördüm geceleri uyumak istemedim sabahları uyanınca ağladım. Doğum günü, yılbaşı, bayram vs. her özel günde ağladım. Baban geçen gün diyordu ki; “Siren’in en sevmediği gün Anneler Günü, o gün yataktan çıkmak istemiyor”. Annelerime haksızlık etmek istemem ama haklı :( Burnuma kokun geldi ağladım. Her çocuk topluluğu gördüğümde ağladım. Aile konuşmaları yapılan her düğünde ağladım. Hatta her cenazede bile ağladım, benimkini kim kaldıracak diye. Görene bilene üzülme dedim, gerisi görmesin diye hep gülümsedim. Kimseyi üzmek istemedim. Kimsenin hayatı dışarıdan göründüğü gibi değil, hele peri masalı hiç değil miniğim. Ama senin hayatının gönlünce olması, masal gibi olması için her şeyi yaparım inan. Bil ki benim ve babanın eli hep üzerinde. Baban demişken ben ona ömrümce minnettar olacağım biliyor musun? 2 harika çocuğuna rağmen bana seni yaşatmak için uğraştığı için. Bil ki sen bana gelirsen ömrüm boyunca kıymetini bileceğim senin. Bil ki çocuklarına “öf” diyen ebeveynlerden olmayacağım. Çünkü onlar bilemezler ki yokluğunun ne demek olduğunu. Yeter ki sen güçlü ol, bizimle kal. Bu sana ilk mektubum. Annen yazmayı sever ama belki bir daha fırsatımız olmaz diye. O zayıf atan kalbinden öperim seni küçük bezelyem💋 Kalbin güçlensin bize gel ne olur..
Allahım yardım et ne olur.
Not: Ne yazık ki Siren hanım bebeğini kaybetmiş sabır diliyorum dualarımızdasınız 😢
Read more
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta ...
Media Removed
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!” Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬 🤨 Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu: “Hala ... Çok sevdiğim bir söz var:
“Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!”
🌻🌻🌻
Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬
🤨
Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu:
“Hala annen ve babanın seni nasıl kızdırabildiklerine mi şaşırıyorsun? Tüm uyaranları zaten seni yetiştirirken onlar yerleştirdi.” 😬 Gülümsemem daha da büyüyor sonra.
Eğer ailenizle yaşıyorsanız, programlarınız/inançlarınız onlardan ayrışmamış olabilir. Pek çok kişi ailesinden genç yaşta ayrılsa dahi onların inançlarıyla/programlarıyla yaşıyor. Ve tabii ki aslında birçoğu kişiye artık hizmet etmiyor. 🐛
Biz theta healing tekniğinde bu programlara öz inanç seviyesi diyoruz. Örneğin, sizi yetiştirirken babanız sizin çok başarılı bir eğitim hayatınız olmasını fazla arzulamış ve bunun için -şüphesiz tamamen iyi niyetiyle- size “Daha başarılı olmalısın!” demiş olabilir. Siz de bunu alıp kabul etmişsinizdir. Neyi?
Başarısız olduğunuzu, daha başarılı olmanız gerektiğini. Ve o program zihninizde ölene dek çalışır.
“Ben başarısızım.
Ben başarısızım.”
Bir şirket dahi yönetseniz, size durmadan sen başarısızsın diyen o sesle yaşarsınız.
Hayat acayip ve pek keyifli.
Bitmiyor çünkü, bunun geçmiş yaşamları var, dünyanın kollektif bilincinden payınıza düşeni var, aile genetiği var, ruhsal seviyesi var.
Siz de kendinizin pek kendinize has olduğunu düşünüyorsunuz. Peki öyleyse?
Bir gün anne babanız ve diğerlerinin artık size hizmet etmeyen programları sizden gitse ve yerine sonsuz yaratıcı olanları gelse? Bir düşünün. Korkuttu di mi? Bu ihtişam kimi korkutmaz ki!
🦋
Geçen sonbahar, gluten diyetini bana öneren doktora gitmiştim. Benim bir damla kanımdan, beni, ailemi, atalarımı ve hayatımı okumuştu. Ve şöyle demişti:
“Tebrik ederim Yeliz, sen Yeliz’sin!”
Yani demiştim, ben Yelizim de, bu ne demek şimdi? 😬
“Pek çok kişi buraya kendisi olarak geldiğini sanır, ama onlar anne babasıdır ve ben bunu bir testten görürüm. Ama sen bunu tamamlamış ve çözmüşsün.”
Bir şey diyeyim mi?
Hiç emin değilim. Bu mesele fayans temizlemek gibi. Arkanı bir dönüyorsun, yerde yine başka başka saç!
Yine de, oldu, oldu, oldu 😬❤️🙏🏻
Read more
Antalya'da, dairesinde oturan kızından kira alamadığını iddia eden babanın başvurusu üzerine mahkeme evin tahliye edilmesine karar verdi. Kızının iddiasına göre ise babası en başında kızından kira talep etmemişti. Sizce bu durumda hangi taraf haklı? #haber #video #gundem #türkiye ... Antalya'da, dairesinde oturan kızından kira alamadığını iddia eden babanın başvurusu üzerine mahkeme evin tahliye edilmesine karar verdi. Kızının iddiasına göre ise babası en başında kızından kira talep etmemişti. Sizce bu durumda hangi taraf haklı? #haber #video #gundem #türkiye #antalya #postacomtr #postagazetesi
Read more
Loading...
Yeni Başlayanlar İçin Muhafazakar Ortamlarda Mutlaka Bilinmesi Gereken 5 Sağcı Küfürü 1. Siyonist ...
Media Removed
Yeni Başlayanlar İçin Muhafazakar Ortamlarda Mutlaka Bilinmesi Gereken 5 Sağcı Küfürü 1. Siyonist uşağı Siyonistin anlamını bilmeyen yoktur. Filistin'de Yahudiler için bir vatan oluşturma projesinin siyasal adı. Bu sıfat bize Milli Görüşçü dedeler ne zaman siyaset konuşup ... Yeni Başlayanlar İçin Muhafazakar Ortamlarda Mutlaka Bilinmesi Gereken 5 Sağcı Küfürü

1. Siyonist uşağı

Siyonistin anlamını bilmeyen yoktur. Filistin'de Yahudiler için bir vatan oluşturma projesinin siyasal adı. Bu sıfat bize Milli Görüşçü dedeler ne zaman siyaset konuşup esip gürleseler bu sıfatı birilerine takarlardı.

2. Fasık

Fıkıhta büyük günahları aleni işleyen kişiye denir. Nadiren duyarız bu hakareti. Büyük bir suçlama olduğu için kimse kimseye açıktan kullanmaz.  Evden kaçan kızına söyleyen babanın da ortağı tarafından dolandırılan esnafın da kullandığını görebilirsiniz.

3. Ahmet Hakanlaşmak

Bu da muhafazakar ortamlarda kullanılan bir hakaret. Ahmet Hakan malum olduğu gibi 90lı yıllarda Kanal 7'de haber sunmuş eski bir Milli Görüşçü. Sonradan Doğan Medya'ya transfer olunca ülkede epey bir tepki almıştı.

4. İrancı

Bu çok eskilerde kalmış bir sıfattı. Eskiden hakaret olarak kullanılmazdı. Suriye'de patlayan iç savaştan sonra daha çok duyar olduk. En çok, küçük bir cemaat liderine, ( kim olduğunu tahmin edenler olmuştur :) )  meczup bir iki gazeteciye ( bunu da tahmin eden olmuştur ) kullanılsa da savaşta Eseddestekçisi islamcılara da sık sık bu sıfat hakaret olarak kullanılıyor.

5. Danışman

Muhafazakar ortamların en yeni hakareti bu. Son bir iki aydır, meclislerde sık sık duymaya başladık. Tabi hemen soruyorsunuz, bu ne biçim hakaret? Bir meslek ya da bir pozisyon ne zaman hakaret oldu? Birden oluverdi. Biz de tam olarak anlamadık. Bu genellikle muhafazakar camiaya sonradan girip türlü türlü ayak oyunlarıyla makam mevki sahibi olanlar için kullanılır. Çok farklı meslek gruplarından olabilir ama ''danışman'' etiketi onlara yapıştırılır.
Read more
Can arkadaşım,kardeşim, aynı anne babanın çocuğu olmaya gerek yok sözünün hayatımdaki özeti... ...
Media Removed
Can arkadaşım,kardeşim, aynı anne babanın çocuğu olmaya gerek yok sözünün hayatımdaki özeti... iyiki iyiki doğmuşsun.. #hepmutluol #cankardes #doğumgünü #dorugumunanasi #yuzunhepgulsun Can arkadaşım,kardeşim, aynı anne babanın çocuğu olmaya gerek yok sözünün hayatımdaki özeti... iyiki iyiki doğmuşsun.. #hepmutluol #cankardes #doğumgünü❤ #dorugumunanasi #yuzunhepgulsun
Her yer o kadar kırmızı ve ışık ışıl ki.. <span class="emoji emoji1f384"></span><span class="emoji emoji1f4ab"></span> Noel babanın ansızın çıkıp geleceğini, hiç olmadı istediğim ...
Media Removed
Her yer o kadar kırmızı ve ışık ışıl ki.. Noel babanın ansızın çıkıp geleceğini, hiç olmadı istediğim tüm şeyleri şöminedeki çorabın içine gizlice bırakacağını hayal ediyorum. Sonra bir anda kendime geliyorum ve adamın birinin zamanında, ‘Noel baba dürüst biri olsa bacadan girmezdi’ ... Her yer o kadar kırmızı ve ışık ışıl ki.. 🎄💫 Noel babanın ansızın çıkıp geleceğini, hiç olmadı istediğim tüm şeyleri şöminedeki çorabın içine gizlice bırakacağını hayal ediyorum. Sonra bir anda kendime geliyorum ve adamın birinin zamanında, ‘Noel baba dürüst biri olsa bacadan girmezdi’ dediğini hatırlıyorum. Şimdi düşününce hak vermedim de değil. 🎅🏻
Read more
Bu fotoğrafın hikayede harcanmasına gönlüm razı gelmedi<span class="emoji emoji1f609"></span> Can’ı bu fotoğrafta görüp soğuk endişesiyle ...
Media Removed
Bu fotoğrafın hikayede harcanmasına gönlüm razı gelmedi Can’ı bu fotoğrafta görüp soğuk endişesiyle panikleyen mesajları okudukça gülümsüyoruz☃️️ Toplum olarak bebeklerin birçok şeyi yapmaması, yeni doğurmuş kadının evine kapanması, anne babanın herşeyden uzunca bir süre ... Bu fotoğrafın hikayede harcanmasına gönlüm razı gelmedi😉
Can’ı bu fotoğrafta görüp soğuk endişesiyle panikleyen mesajları okudukça gülümsüyoruz☃️❄️ Toplum olarak bebeklerin birçok şeyi yapmaması, yeni doğurmuş kadının evine kapanması, anne babanın herşeyden uzunca bir süre uzak kalması üzerine geçmişten bu güne gelmiş kalıplarımız var. Kimine göre doğrudur saygı duyarım ama biz böyle yaşamıyoruz🙌🏻 İstanbulda girip çıkılan bir sürü havasız kalabalık ortamda olmaktan çok daha sağlıklı, bol oksijenli bir yerdeyiz. ❄️⛷Güzelce giydirip, keyifle ve gönül rahatlığıyla da kısa süreli temiz hava almaya çıkarttık Can’ı. Herşey kontrol altında🤞🏻✌🏻
Yaniii demek istediğim Can bizim hayatımıza dahil oldu, bizde onun hayatına👌🏼👶🏻 Bizden tavsiye, daha kıymetli birşey yok🙏🏻🧿çok şükür🙏🏻
Read more
Herkesin bir ablası olmalı <span class="emoji emoji1f49a"></span>o yüzden ben çok şanslıyım <span class="emoji emoji1f49a"></span>koruyup kollayan , sahiplenen, onun gözünde ...
Media Removed
Herkesin bir ablası olmalı o yüzden ben çok şanslıyım koruyup kollayan , sahiplenen, onun gözünde hep küçük kardeş kalan....benim için bu çok güzel bir duygu, ama ablam için zor bir durum olmalı Anne & Babanın görevini üstlenmek...hemde fazlasıyla İyi ki varsın iyi ki....Vicdan ... Herkesin bir ablası olmalı 💚o yüzden ben çok şanslıyım 💚koruyup kollayan , sahiplenen, onun gözünde hep küçük kardeş kalan....benim için bu çok güzel bir duygu, ama ablam için zor bir durum olmalı 💚 Anne & Babanın görevini üstlenmek...hemde fazlasıyla 😊 İyi ki varsın iyi ki....Vicdan demek sen demek 💚 sevgi demek sen demek ,cesaret, merhamet, aşk hepsi sende 💚 Tuttuğunu koparan, olmazı oldurtan, savaşçıl, deli dolu....senin gibi olmayı çok isterdim 😏 korkak, çekingen, cesareti sıfır olan bi kardeşin var 🤗 senin tam tersin 💚 ikinciler böyle oluyo herhalde 😊 hep senin koruman altında büyüdüğümden belkide...."Benim ablam var bana bişey olmaz "🤗 Bu gün senin günün 🎂 seni anlatmakla bitmez, seninle yaşamak lazım 😉 Canımın içi 💚diğer yarım 💚ömrüm benim İYİ Kİ DOĞMUŞSUN 🎂🎂Sağlıklı yaşların olsun....sen hep iyi ol hep yanımda ol 🙏
Küçük kardeşin sana emanet biliyosun 🙏💚🎂💚🎂💚🎂💚🎂💚🎂💚🎂
Varlığına şükrettiğim 🙏💚🙏😘😘😘😘
Read more
Şu kedi yavrusu gibi taşıdığım bebişin anneciği ne çekti <span class="emoji emoji1f602"></span> ... İlk doğumunda sezaryen yapılmış ...
Media Removed
Şu kedi yavrusu gibi taşıdığım bebişin anneciği ne çekti ... İlk doğumunda sezaryen yapılmış olması ve annemizin ikinci doğumda da vajinal doğum tercih etmemesi nedeniyle zaten sezaryen planlamıştık Ama ne zamana? 40. hafta dolup da, doğum tarihi gelince yaparız diye düşünmüştük ... Şu kedi yavrusu gibi taşıdığım bebişin anneciği ne çekti 😂
...
İlk doğumunda sezaryen yapılmış olması ve annemizin ikinci doğumda da vajinal doğum tercih etmemesi nedeniyle zaten sezaryen planlamıştık 👍
Ama ne zamana? 40. hafta dolup da, doğum tarihi gelince yaparız diye düşünmüştük 👍
...
Peki beklenen doğum tarihi ne zamandı??? 🙄
Uzuun yaz tatilimden hemen sonra 😳
...
Yani ben 15 gün tatil yapacaktım, annemizin doğumu başlamazsa dönüşte sezaryeni gerçekleştirecektik 😷
...
Gitmeden kontrollerimizi yaptık, “bu doğum kesin başlamaz” diye okuyup üfledik, tatile çıktık 😎
Hee bu arada doğarsa da koşup yetişecektik 🚀 hiç yapmadığımız iş değil 🤓
...
Doğum tarihinden hemen önce ben tatil yapmışım bu da birşey mi ki? 🤨
Asıl bomba 💣 babamızın bayram ve sonrasında “hac” görevi için gidecek olmasıydı 😬
...
Doktor dediğin nedir ki? Koşar yetişir, yetişmezse de, aslanlar gibi ekibi var 🦁
Peki ya baba olmazsa 🤢
...
İşte annemiz son 15 gününü instagramdan doktorunun tatilini, WhatsApp’tan kocasının hac ziyaretini takip ederek geçirdi 🤯
...
Bu arada da tosuncuk büyüdü büyüdü, bol yanaklı, koca göbekli bir delikanlı oldu 🐨
Tam 4190 gram doğdu 🐣
...
Doğumda gördüğünüz gibi bendeniz mevcut idim 😷
Babamız ise??? 😲
Korkmayın korkmayın o da ameliyathanede, eşinin yanındaydı 🤩
...
Artık benim son kontroldeki okuyup üflemem mi, babanın kutsal topraklardaki duaları mı, yoksa annenin temiz kalbi mi iş yaradı bilmem ama doğuma tam kadro girmeyi başardık 🙏
...
#hosgeldinkerimbebek
#selimabioldu
#tosuncuk #4190gram
#anneistememiştide #sankidoğabilecekmiş 😂
#kadrotamam #doktorbabaannebebiş
#furkaninbebekleri
...
Foto için @gozdeyildirimphotography teşekkürler 🙏
Read more
88 sonu 89, yeni yılın ilk ayı, provalar... 13 Ocak'ta premier yapacak Soyut Padişah Küçük Sahne'de. ...
Media Removed
88 sonu 89, yeni yılın ilk ayı, provalar... 13 Ocak'ta premier yapacak Soyut Padişah Küçük Sahne'de. Ben çift haneli yaşlara ulaşmak üzereyim... Sahnede İstanbul'u Satıyorum dekoru, Ferhangi Şeyler Tuzla'da 300. oyununu oynuyor... Ortaoyuncular seneye Ses Tiyatrosu'na geçecek ... 88 sonu 89, yeni yılın ilk ayı, provalar... 13 Ocak'ta premier yapacak Soyut Padişah Küçük Sahne'de. Ben çift haneli yaşlara ulaşmak üzereyim... Sahnede İstanbul'u Satıyorum dekoru, Ferhangi Şeyler Tuzla'da 300. oyununu oynuyor... Ortaoyuncular seneye Ses Tiyatrosu'na geçecek fakat daha kimse bilmiyor.
Fuayede koca bir şömine, odun çıtırtısı, Erol Ağabey hayatta, Erbil Ağabey hayatta, Baykal Ağabey hayatta... Anneannemin evde izlediği Türk filmlerinden biliyorum kendisini. Erol Ağabey'e ve ona gösterilen ayrı bir hürmet, ilgi alaka var. Farkındayım ama tam da anlayamıyorum. Ortaoyunundan, Kel Hasan Efendi'den, Dümbüllü İsmail'den bahsediyor, ustamızdır diyor babam... Babam bu tarz şeylere çok önem veriyor, "Münir ağabey", "Münir Usta" diyor. Ben usta nedir onu bile tam olarak bilmiyorum... Babam sahnede, rehabilitasyon olarak biraz saz çalacak, o gece canı hangi metronomdan isterse, sesini gırtlağın en pes yerine atmış: "...Ağustos 22 dediler ustan ölmüş, çok gülünçsün Azrail Turgut Uyar ölür mü? RamDiDam, RamDiDaDiDiDam......" yeniden yeniden hafızama kazınıyor, zaten tüm oyunlara çok acayip ezberim. O gün hiç aklıma gelmiyor, ustaların bir şarkı sözünden gerçek olduğu... Ve Ocak 5, bilinç de yerinde. Dediler babanın ustası ölmüş... yahu Münir Özkul hiç ölür mü? Harbiden çok gülünçsün Azrail... Işıklar içinde olsun ustaların ustası... #münirözkul #ferhanşensoy #erolgünaydın #rasimöztekin #baykalkent #deryabaykal #ortaoyuncular #küçüksahne #sestiyatrosu #soyutpadişah #istanbulusatıyorum #ferhangişeyler
Read more
Bmw X5 2.5d X-Drive Motor Hacmi: 1998 cc Motor Gücü: 208 bg 0-100 km/h: 7.5 sn Bmw'nin SUV segmentinde ...
Media Removed
Bmw X5 2.5d X-Drive Motor Hacmi: 1998 cc Motor Gücü: 208 bg 0-100 km/h: 7.5 sn Bmw'nin SUV segmentinde en ünlü arabası. Her babanın bir gün çocukların okul masrafları bitse de alsam dediği bir araç. Bu sürümünde genelde 5 serisyle aynı iç dizaynı kullanan jip, bu sürümünde eknomik ... Bmw X5 2.5d X-Drive

Motor Hacmi: 1998 cc
Motor Gücü: 208 bg
0-100 km/h: 7.5 sn

Bmw'nin SUV segmentinde en ünlü arabası. Her babanın bir gün çocukların okul masrafları bitse de alsam dediği bir araç. Bu sürümünde genelde 5 serisyle aynı iç dizaynı kullanan jip, bu sürümünde eknomik bir motorla buluştu. 525xd 'dan alınan motor X5'i de çok iyi götürüyor. Eğer Range Rover almak için biraz daha zamana ihtiyacınız varsa X5 çok iyi bir araç sizin için. Göz dolduran hatlarıyla X5, BMW'nin yine basardığının kanıtı.

#bmw #SUV #suv #x5 #X5 #luxury #city #offroad #country #carmentary #performance #economy #follow #boss #bmwlove
Read more
Biz geldik ve geldiğimiz gibi Ela’nın büyükler okulundaki ilk oryantasyon günü için soluğu okulumuzda ...
Media Removed
Biz geldik ve geldiğimiz gibi Ela’nın büyükler okulundaki ilk oryantasyon günü için soluğu okulumuzda aldık. Okulumuz diyorum çünkü artık o okul, anneyle babanın da okul hayatına sıfırdan başlayıp silbaştan aynı şeyleri yeniden öğreneceği bi kurum. Şöyle bi kendi ilk okul günümü ... Biz geldik ve geldiğimiz gibi Ela’nın büyükler okulundaki ilk oryantasyon günü için soluğu okulumuzda aldık. Okulumuz diyorum çünkü artık o okul, anneyle babanın da okul hayatına sıfırdan başlayıp silbaştan aynı şeyleri yeniden öğreneceği bi kurum.
Şöyle bi kendi ilk okul günümü düşünüyorum, bıcır bıcır koşturan ve arkadaş edinme derdinde olan bi çocuktum ben. Sağa sola laf atan ve mütemadiyen konuşan bi çocuk (ben diil pardon yaa, bi tanıdık😂). Ama etrafımdaki çocukların çok büyük bi kısmı ağlıyo ve anne babasından ayrılmak istemiyodu. Şimdikilere bakıyorum, hepsi o kadar özgüvenli, ayakları yere basan, girişken ve geveze ki, nerdeyse yok denecek kadar azdı ağlayan ya da ailesinden ayrılmak istemeyen çocuk sayısı.
Umutluyum, gururluyum ve gözüme toz kaçtı.
Dilerim bütün kuzular için hayırlı, bol eğlenceli ve çok öğrenmeli bir eğitim yılı olur. Gidiyim de şu tozu çıkariyim gözümden😭😭
Read more
Sömestr tatilinde, Noel babanın köyüne ailece çoook keyifli vakit geçirmeye gidiyoruz<span class="emoji emoji1f60a"></span> <span class="emoji emoji2744"></span><span class="emoji emoji2744"></span> 19-23 ...
Media Removed
Sömestr tatilinde, Noel babanın köyüne ailece çoook keyifli vakit geçirmeye gidiyoruz 19-23 Ocak 2019 tarihinde çocuklarımızı çok sevindirecek bir hediye... Türkiye'nin İLK ve TEK çocuk gezgin projesi @ailemlegeziyorum dan. Genç Kaşiflerin Dikkatine! Hayatınızın ... Sömestr tatilinde, Noel babanın köyüne ailece çoook keyifli vakit geçirmeye gidiyoruz😊
❄❄
19-23 Ocak 2019 tarihinde çocuklarımızı çok sevindirecek bir hediye...
Türkiye'nin İLK ve TEK çocuk gezgin projesi @ailemlegeziyorum dan.
❄❄
Genç Kaşiflerin Dikkatine!
Hayatınızın her döneminde tekrar tekrar hatırlayacağınız serüvene hazırlıklı olun!
❄❄
Noel baba ile tanışacağız.
Heykeltraş olup buzdan heykeller yapacağız.
Husky köyünü ziyaret edip, kızaklı safariyi deneyimleyeceğiz.
Elf’lerin ormanında masal aleminin içine dalacağız.
Glass Villalar’da konaklayıp gökyüzünü seyredeceğiz.
Ren Geyikleri ile zaman geçireceğiz.
❄❄
Bu çok özel programımıza katılmak için son 4 ailemiz için kontenjanımız kalmıştır.
❄❄
Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için;
☎0544 564 0404 📝[email protected]
Read more
Berra'nın kardeşiyle Bora'nın da dünya ile ilk tanışma anı Dostlarımızın telefonlarında yer edinen ham görüntüler bunlar Babanın sesindeki endişe ile karışık heyecanı duyuyorsunuz dimi ? #MalkoçFamilyası #BoraMalkoç #29Mart2018 #BerraMalkoç Berra'nın kardeşiyle Bora'nın da dünya ile ilk tanışma anı 🙏❤🙏 Dostlarımızın telefonlarında yer edinen ham görüntüler bunlar 😍 Babanın sesindeki endişe ile karışık heyecanı duyuyorsunuz dimi ? 🙏
#MalkoçFamilyası #BoraMalkoç #29Mart2018 #BerraMalkoç
Mavi ve Demir... Hayatımıza hayat, ömrümüze ömür, neşe, renk, şaşkınlık, büyük hatırlatmalar, ...
Media Removed
Mavi ve Demir... Hayatımıza hayat, ömrümüze ömür, neşe, renk, şaşkınlık, büyük hatırlatmalar, uyarı, uyanış, tazelik, masumiyet, kahkaha, yeniden doğma, özenme, özlem, kavuşma... ve nice duyguları aynı anda ve tam zamanında kattınız. Sağlıklı şanslı mutlu umutlu azimli ve hep böyle ... Mavi ve Demir... Hayatımıza hayat, ömrümüze ömür, neşe, renk, şaşkınlık, büyük hatırlatmalar, uyarı, uyanış, tazelik, masumiyet, kahkaha, yeniden doğma, özenme, özlem, kavuşma... ve nice duyguları aynı anda ve tam zamanında kattınız. Sağlıklı şanslı mutlu umutlu azimli ve hep böyle eğlenceli kalın dilerim. Çocukluk hatıralarınızı unutmadan, ne kadar önemli becerileriniz var her biri her daim aklınızda kalsın ve öyle büyüyün diye elimden geleni yaparım her daim. Hanginiz ne sever, neye karşı duyarlı, ilgisi ne, neye hassas neye güçlü, neye kırılgan hepsini kendimce not ediyorum. İnsan büyürken çevre ve hatta okul, bazen o özellikleri gereksiz ve hadsiz törpüleyip, unutturuyor. Oysa onlar öz. Kendi bireysel gerçek özünüz. En kıymetli güç de o özde saklı. Çocukların o ilk 3-5 yılının dip notları sunulmalı 18 yaş hediyesi diye. Bak sen busun. Üstüne giydirdiklerimizi bırak, bu çıplak halini yaşa diyebilmeli. Yüreğinin götürdüğü yere gidebilme, bunun için her türlü çalışkanlığı ayrımcı hor görücü olmadan yapabilme erdemi olsun hayat okulu size. Şu anki gibi, Dünya’ya hep böyle etiketsiz, yargısız, başkasının lafından değil kendi kalbinizden bakın. Birinizin temkini birinizin karagözü dengeniz sağduyunuz takım gücünüz olsun. Yediğiniz en muazzam tatlı hep annenizin hazırladığı bu şahane dalından doğadan gelen pasta gibi olsun! Her sabah güneş doğar ve gün iyi başlar diyen babanız gibi zor günde bile kendinizle dalga geçebilecek özgüveniniz olsun. Annenizin çılgın müdanasız yaratıcı oldurucu gücünden, babanızın toplayıcı yapıcı birleştirici gücünden mayanız tam tutsun. Kitaplar ve doğa her daim korusun sizi. Gülmeyi ağlamayı düşüp kalkmayı özgürce yaşayın. Doğum gününüz kutlu olsun. #mavivedemir 🍀💙🎼🐣🛴
Read more
Bir video görmüştüm Suriyeli bir çocuk hastaneye getirilip tedavi uygulanıp uyandırılıyor ...
Media Removed
Bir video görmüştüm Suriyeli bir çocuk hastaneye getirilip tedavi uygulanıp uyandırılıyor . Çocuk bombadan hasar görmüş gözlerini açamayınca ., baba göremiyorum göremiyorum diye bagırdıgın da o babanın evladına çaresizliğini unutamıyorum Bugün evladımın çapaklanmadan dolayı ... Bir video görmüştüm
Suriyeli bir çocuk hastaneye getirilip tedavi uygulanıp uyandırılıyor .
Çocuk bombadan hasar görmüş gözlerini açamayınca ., baba göremiyorum göremiyorum diye bagırdıgın da o babanın evladına çaresizliğini unutamıyorum
Bugün evladımın çapaklanmadan dolayı açamadığı tek gözünü görünce o video geldi aklıma 😟

Allah ım savaşta hiç bir çocuk ölmesin
Merhametsizlerin , merhametsizliklerinden sen muhafaza eyle onları Amin ..
Read more
Tatildeyken tanıştığımız ailelerden birinin oğlunun adıydı Ateş. Büyük bir heyecanla havuzdan ...
Media Removed
Tatildeyken tanıştığımız ailelerden birinin oğlunun adıydı Ateş. Büyük bir heyecanla havuzdan çıkıyor ve ısrarla yanına babasını da çağırıyordu. Babasıyla yüzmek, onunla vakit geçirmek, belki de suda şakalaşmak istiyordu. Annesi beş aylık olan bebeğinden başka bir şeyi görmüyor, ... Tatildeyken tanıştığımız ailelerden birinin oğlunun adıydı Ateş. Büyük bir heyecanla havuzdan çıkıyor ve ısrarla yanına babasını da çağırıyordu. Babasıyla yüzmek, onunla vakit geçirmek, belki de suda şakalaşmak istiyordu. Annesi beş aylık olan bebeğinden başka bir şeyi görmüyor, onunla koyu bir agucuk gugucuk sohbetine dalmış, kızıyla aşk yaşıyordu. Ateş babasını çağırıyor, babası ise sadece uzanmak ve dinlenmek istiyordu. Çocuğa artık yüzmeye ara vermesini söylediler; o ise ısrarla ailesiyle yüzmek istiyordu. Sonrasında, Anne güneş koruyucunun yeniden sürülmesi gerektiğini buyurdu ve çocuk ailesiyle birlikte havuza girecekleri umuduyla krem sürülmesini kabul etti. Baba uzandığı yerden kalktı, Ateş’i kremledi, tabi babanın rahatı kaçtı, Ateş hadiledi, Anne hayır 30 dk gölgede beklemek zorundasın dedi, bebek agucuklandı gugucuklandı, Ateş kandırılmış gibi hissetti. Ama ben yalnız yüzmek istemiyorum, sizinle yüzmek istiyorum dedi. Baba tamam 30 dk sonra dedi. Tüm bunlar hemen yanımızdaki şezlongta yaşanırken kulak misafiri oluyordum ve sonra Ateş arkamdaki şezlonga 30 dk beklemek için geçtiğinde ara ara ona baktım. Uzandı, kollarını bağladı ve annesini izledi. Dakikalarca onları izledi. Anne sadece bebeğiyle ilgileniyor, baba ise sadece uzanıp dinlenmek istiyordu. Ateş 5 dakikada bir “bitmedi mi baba, kaç dk kaldı baba, hadi baba” diyordu. O an Ateş’e gel birlikte yüzelim demek istiyordum; ama O’nun ihtiyacı olan tek şey anne ve babası tarafından ”fark edilmekti”
Ateş’e de bana da otuz dakika bitmedi, bitemedi. Nihayet babasıyla havuza gittiğinde, içimde kelebekler havalandı.
Anne hala bebeğiyle agucuklanırken bakıştık ve bu şekilde aramızda bir sohbet başladı. Sohbet arasında “İlk çocukta cefa çekiyorsun ama ikincide sefasını sürüyorsun. ” dedi. Baktım. Bakakaldım.
Bilse ben az önce ikinci kez anne olmaktan, bir kez daha, vazgeçmiştim.
Ara ara böyle aklıma düşüyor Ateş.
Ateş de sefa sürüyor mudur acaba diyorum?
Umarım sürüyordur.
Umarım.
Read more
Polis çocuğu olmak; Çok havalıdır, fiyakalıdır.Bir de mesleği hakkıyla yapan doğrucu , erdemli ...
Media Removed
Polis çocuğu olmak; Çok havalıdır, fiyakalıdır.Bir de mesleği hakkıyla yapan doğrucu , erdemli bir babanın evladıysanız...Ne yakışır boncuk gözlerine babamın mavi Amerikan filmlerinden fırlamış üniforması.Okula bir gelirdi ama ayda yılda sadece bir kere gelirdi. Çoğu zaman gelemezdi.Zamanı ... Polis çocuğu olmak; Çok havalıdır, fiyakalıdır.Bir de mesleği hakkıyla yapan doğrucu , erdemli bir babanın evladıysanız...Ne yakışır boncuk gözlerine babamın mavi Amerikan filmlerinden fırlamış üniforması.Okula bir gelirdi ama ayda yılda sadece bir kere gelirdi. Çoğu zaman gelemezdi.Zamanı yoktu.Bazen gece evdeydi. Bazen gündüz ses çıkarmazdık. Nöbetten geldiğinde dinlensin uyusun diye.Polis çocuğu olmak...Bir şehire ait olamamaktır. hatırlamıyorum. Doğduğum yeri. Trabzon Akçaabat" desen belli bir yaşıma kadar yarım yamalak...Ama Kütahya doğdum yer gibi.Hayatım orada geçti. Şimdi hem doğduğum hem de doyduğum yerdeyim ama yine de yabancıydım sanki...Kurulu bir düzenin olamamasıdır.Sürekli farklı okullarda okumaktır.Nereli olduğunu anlatamamaktır.Annem babam şurada doğmuş, ben burada doğdum ama ilkokulu şurada liseyi burada bitirdim... vıdı vıdılarıdır.Şark görevinde babanın mesleğini söyleyememektir.Silah ve kelepçe ile erken yaşta tanışmaktır.Şimdiki çocuklar babalarını biber gazcı ve jopcu da görebilir.Polis insandır. Kalbi vardır. Evde onu bekleyen evlatları geçim derdi belki kooparatife aldığı ev borcu vardır.Polis sizin güvenliğiniz için canını feda edendir.Öncelikle sevgili babamın ve tüm silah arkadaşlarının Polis haftasını kutlarım. İyiki varsın Türk polisi! #TürkPolisTeşkilatınınkuruluşunun173üncüyılı
Read more
Babasız büyüyen bir yetimin kızıyım ben ...Babalar gününde Böyle duyarlı bir Babanın kızı olmaktan gurur duyuyorum Biz İnsana Hayvana Allah'ın yarattığına saygılı yetiştirildik...Bu insanlık dışı olayın içimi nasıl acıttığını anlatamam Kıymetli Hocam Prof Dr Mustafa Karataş ... Babasız büyüyen bir yetimin kızıyım ben ...Babalar gününde Böyle duyarlı bir Babanın kızı olmaktan gurur duyuyorum Biz İnsana Hayvana Allah'ın yarattığına saygılı yetiştirildik...Bu insanlık dışı olayın içimi nasıl acıttığını anlatamam 😢Kıymetli Hocam Prof Dr Mustafa Karataş ve Duyarlı Hocalarımız defaatle anlattılar Onların yönlendirmeleri çok çok önemli Çok Teşekkür ediyorum . Tüm yetkililerden İvedilik ve ciddiyetle konunun SUÇ Kabul edilmesini ve artık yasalaşmasını istiyorum... #hayvanhaklarıyasası #vicdansızlar #hayvanaeziyetcezakanununageçsin @barobirlik @cumhuriyetincocuklari @cumhurunbaskani @tc_basbakan @avolgunhamarat @globalmedya
Read more
 #arakan #katliamvar # Teselliyi mezarlıklarda arayan bir düşünür “İnsanların mezarlarına baktığım ...
Media Removed
#arakan #katliamvar # Teselliyi mezarlıklarda arayan bir düşünür “İnsanların mezarlarına baktığım zaman, içimdeki her türlü kıskançlık duygusu ölüyor. Güzel insanların mezar taşlarını okuduğumda her türlü aşırı arzu sönüyor. Bir mezar taşında anne-babanın yasıyla karşılaştığımda ... #arakan #katliamvar # Teselliyi mezarlıklarda arayan bir düşünür “İnsanların mezarlarına baktığım zaman, içimdeki her türlü kıskançlık duygusu ölüyor. Güzel insanların mezar taşlarını okuduğumda her türlü aşırı arzu sönüyor. Bir mezar taşında anne-babanın yasıyla karşılaştığımda merhametten içim eziliyor. Aynı anne-babanın mezar taşını gördüğümde kısa bir süre sonra izleyeceğim kişiler için yas tutmanın faydasızlığını düşünüyorum.
Kralların, kendilerini tahttan indirenlerle birlikte yattığını gördüğümde yan yana gömülmüş, bir birinin rakibi olan dehaları, ya da yarışmaları tartışmalarıyla dünyayı bölen adamları düşündüğümde, insanoğlunun küçük rekabetleri, bölücülükleri ve tartışmaları bende hem hüzün hem de hayret uyandırıyor.
Kimi dün, kimi de altı yüz yıl önce ölmüş insanların mezar taşlarındaki tarihleri okuduğumda hepimizin çağdaş olacağı ve hep birlikte ortaya çıkacağımız,
O Büyük Günü düşünüyorum” diyor.
Read more
BİZ DÖNDÜK! enver'in çegan tepesine balbal olan gümüş kılıcı, ödemiş dağlarında celal bayar'ın körüklü çizmesi, mustafa necati'nin latin alfabesini yazan tebeşiri, vasıf çınar'ın maşatlık'taki gözyaşı, hasan tahsinin konağa düşen revolveri, sait'in altay marşını yazdığı kalemi, ... BİZ DÖNDÜK! enver'in çegan tepesine balbal olan gümüş kılıcı, ödemiş dağlarında celal bayar'ın körüklü çizmesi, mustafa necati'nin latin alfabesini yazan tebeşiri, vasıf çınar'ın maşatlık'taki gözyaşı, hasan tahsinin konağa düşen revolveri, sait'in altay marşını yazdığı kalemi, vahap'ın altay kongresinde duran kalbi, lejyonerin körüklediği 64 meşalesinin isi, recep babanın meşhur karavanasının kokusu, esin amcanın purosunun dumanı, koca çerkesin ondörtlüsünün gölgesi, mazhar babanın siyah takım elbisesi, sambanın siyah beyaz ruganlarının ışığı, gümbür gümbür murtake davullarının tozu, alsancak selvilerinin gölgesi...BİZ GELDİK
Read more
Eylülde #BaşkaSinema’da: 7 Eylül’de Christian Petzold’un anlatımıyla 2. Dünya Savaşı’nda bir kaçış ve aşk hikayesi #Transit gösterime giriyor. 14 Eylül’de küçük bir adada yerleşik küçük bir toplulukta yaşayan genç bir kadının, adaya dışarıdan gelen bir yabancıya âşık olmasıyla ... Eylülde #BaşkaSinema’da: 7 Eylül’de Christian Petzold’un anlatımıyla 2. Dünya Savaşı’nda bir kaçış ve aşk hikayesi #Transit gösterime giriyor. 14 Eylül’de küçük bir adada yerleşik küçük bir toplulukta yaşayan genç bir kadının, adaya dışarıdan gelen bir yabancıya âşık olmasıyla gelişen olayları konu alan #Canavar/Beast ile, bir grup Alman işçinin Bulgaristan kırsalında çalışmaya gitmesinin doğurduğu kültürel - ve ötesi çatışmaları konu alan #Western seyirciyle kavuşuyor. 28 Eylül’de Başka Sinema’da vizyona girenlerde ise; #Radiogram, komünist Bulgaristan’da Rock’n Roll delisi oğluna bir radyo almak için 100 km yürüyerek şehre giden bir babanın hikayesi, #Güvercin ise Adana’da çatıda yetiştirdiği güvercinleriyle özel bir bağ kuran gencin hikayesini anlatıyor. 28 Eylül’de ise abisinin reenkaryasyonu olduğunu iddia eden #Halef’le tanışan Mahir’in hikayesi ile yakınlık ihtiyacı, cinsel fetişler ve estetik güzelliğin farklı tanımları gibi konuları işleyen Altın Ayı sahibi #DokunmaBana/ Touch Me Not sinemalara geliyor.
.
Detaylı bilgi için baskasinema.com/filmler adresine göz atabilirsiniz.
Read more
Bize hep çok güzel baktınız, sizden öğrendik güzel bakmayı. Birlikte aynı yöne bakabilmeyi öğrettiniz. ...
Media Removed
Bize hep çok güzel baktınız, sizden öğrendik güzel bakmayı. Birlikte aynı yöne bakabilmeyi öğrettiniz. Kız erkek ayırt etmeden, size karşı bile güçlü durmayı öğrettiniz. Bu dünyada hayallerimiz kadar yer kapladığımızı, ufkumuz kadar ileri gidebileceğimizi, başarının her adımda ... Bize hep çok güzel baktınız, sizden öğrendik güzel bakmayı. Birlikte aynı yöne bakabilmeyi öğrettiniz. Kız erkek ayırt etmeden, size karşı bile güçlü durmayı öğrettiniz. Bu dünyada hayallerimiz kadar yer kapladığımızı, ufkumuz kadar ileri gidebileceğimizi, başarının her adımda kendimizi aşmamız olduğunu, en önemli derslerin; vicdan ve ahlak olduğunun her an bir daha altını çizdiniz. Mutluluklarımız kadar, sevildiğimiz kadar ve sevebildiğimiz kadar koca yürekli olabileceğimizi öğrettiniz. Bazen bir bakışla, bazen bir sözle, bazen elimizden tutarak, bazen hayatın tam içine atarak. Biz bazen anlayamadık, bazen sinirlendik ama öyle ya da böyle sizden en güzel dersleri aldığımızı anladık, değerini de anladık. Keşke biraz daha yaşasaydınız, insan büyüdükçe daha çok ihtiyaç duyuyor sizlerin sevgisine, tecrübesine... Ama öyle ya, bazı zamanlar çok çabuk geçiyor, elinden kayıp gidenler nedense hep elinde tutmak istediklerin oluyor. Babanıza, dedenize doya doya sarılın, bugün bir fotoğraf daha çekin koyun kenara… Fotoğraflar zamanla daha da değerli oluyor... Onlardan sonra üzerimizde emeği olan dayılarıma, eniştemize, ailemizin tüm babalarına ve tüm babalar, babalar gününüz kutlu olsun! •
P.S 1: Akıllara gelebilecek olası soru; “Neden Müge’nin hiç büyük halinden fotoğraf yok?” Tabii var çekinmem koyarım ama bir dönemim var birkaç seneyi kapsıyor, gözlerinize zarar😂 •

P.S 2: Gözler nemlendiyse hemen story’e bakın derim. •
#babalargünü #fathersday #father #dad #follow #instamood #instagood #instadaily #sunday #pazar #goodnight #goodevening #iyiakşamlar #iyigeceler
Read more
Babanızın kıymetini çok Ama çok iyi bilin Çünkü gittiler mi geri dönmüyorlar bir daha @urfa_diyari #urfa_diyarı #HARRANÜNİVERSİTESİ #urfa 🐋 #balıklıgöl #şanlıurfa #diyarbakır #van #konya #gaziantep #adıyaman #adana #izmir #suruç #ceylanpınar #akçakale ... Babanızın kıymetini çok Ama çok iyi bilin Çünkü gittiler mi geri dönmüyorlar bir daha😒
👆
👉💚💛@urfa_diyari💛💚👈
✔ #urfa_diyarı ⏩ #HARRANÜNİVERSİTESİ ⭐ #urfa 🐋 #balıklıgöl ❇ #şanlıurfa ➡ #diyarbakır 🔹 #van 🔷 #konya 🔶 #gaziantep ➰ #adıyaman 🔓 #adana ↪ #izmir 🔘 #suruç 🔎 #ceylanpınar 🔏 #akçakale 🔃 #viranşehir 🔊 #hilvan ☑ #elazig ◼ #birecik ⬜ #bozova 📧 #harran 🔆 #halfeti 💢 #siverek 💥 #malatya ✳ #ankara 🎋 #lezzet 🎀 #konya 🎄 #bursa 🔮 #mardin 🐋 #istanbul 🍭 #turkiye🍂
Read more
Mavinin tonuna karar verememiş bir mavi... Dezenfektan kokusunun karıştığı serum ve kan kokuları... Yoğun ...
Media Removed
Mavinin tonuna karar verememiş bir mavi... Dezenfektan kokusunun karıştığı serum ve kan kokuları... Yoğun bakımda yatan annem... Şu pencerelerden birinde... Ben Mina ve Ela’nın doğduğu andaki hissiyatını hala anımsıyorum. Parmaklarındaki dokusunu, tenlerinin sıcaklığı ... Mavinin tonuna karar verememiş bir mavi...
Dezenfektan kokusunun karıştığı serum ve kan kokuları...
Yoğun bakımda yatan annem...
Şu pencerelerden birinde...
Ben Mina ve Ela’nın doğduğu andaki hissiyatını hala anımsıyorum. Parmaklarındaki dokusunu, tenlerinin sıcaklığı ve kaymak gibi pürüzsüzlüğü... 30 küsür seneye rağmen annem de ellerimi hatırlıyor belli ki...
Ellerimi burnuna götürüp, koklayan, çaresizce bakan canım annem.
Bunu neden yazıyorum biliyor musunuz?
Ailenize sahip çıkın, çok sevin ve hiç bir zaman keşke demeyin diye... Çok şükür ki 5 evladın, bir babanın, 10 torununun hiç biri keşke demedi. İnşallah diyoruz hala, inşallah yine toparlar bundan öncesinde defalarca topladığı gibi... #hastaneodasıanıları
Read more
<span class="emoji emoji1f349"></span>Göbeği Karpuzla Erit! Babanızın nasıl bir vücudu olduğunun bir önemi yok, göbekli bir baba proporsiyonu ...
Media Removed
Göbeği Karpuzla Erit! Babanızın nasıl bir vücudu olduğunun bir önemi yok, göbekli bir baba proporsiyonu değiştirilemez bir durum değil. Sabahları içtiğiniz meyve suyunda değişiklik yaparak bile göbeğinizi eritmeye başlayabilirsiniz. Portakal suyundan daha az şeker içeren, ... 🍉Göbeği Karpuzla Erit!
Babanızın nasıl bir vücudu olduğunun bir önemi yok, göbekli bir baba proporsiyonu değiştirilemez bir durum değil. Sabahları içtiğiniz meyve suyunda değişiklik yaparak bile göbeğinizi eritmeye başlayabilirsiniz. Portakal suyundan daha az şeker içeren, buna karşılık daha çok sitrülin içeren karpuz suyuna geçin. Paris Descartes Üniversitesi’nin hayvanlar üzerine yaptığı bir araştırma, bu içeriğin inatçı karın yağlarını gevşetebildiği ve vücudun yakmasını kolaylaştırdığını buldu. Kendi karpuz suyunuzu evde kendiniz yapın. #menshealthtr #karpuz #spor #beslenme
Read more
<span class="emoji emoji1f4e3"></span><span class="emoji emoji1f4e3"></span> ÇEKİLİŞŞŞŞ VAARRRR.. Oyun hamurunu sevmeyen çocuk yoktur sanırım.. Girişimci bir babanın ...
Media Removed
ÇEKİLİŞŞŞŞ VAARRRR.. Oyun hamurunu sevmeyen çocuk yoktur sanırım.. Girişimci bir babanın hayaliyle ortaya çıkan ve sayısız çocuğa ulaşan çocukların hayal gücünü engellemeden ( bazı şekilleri hamurdan sizin yapmanızı istese de, tasarımda tamamen özgür olduğunuz) eğlenceli vakitler ... 📣📣 ÇEKİLİŞŞŞŞ VAARRRR.. Oyun hamurunu sevmeyen çocuk yoktur sanırım.. Girişimci bir babanın hayaliyle ortaya çıkan ve sayısız çocuğa ulaşan çocukların hayal gücünü engellemeden ( bazı şekilleri hamurdan sizin yapmanızı istese de, tasarımda tamamen özgür olduğunuz) eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayan çok özel illüstrasyonla tasarlanan ve ikişer parça olduğu için aslında bir puzzle gibi birleştirilen oyun hamuru kartlarını kazanmak ister misiniz? . @cocukakademi nin ❤️ Sayılar - Hayvan- Şekiller❤️ den oluşan TOPLAM 3 SET ini Hem oyun hamuru, hem Zeka Kartları, hem Puzzle setini sizlere hediye ediyoruz🎁 kazanmak için yapmanız gerekenler 👇👇 @cocukakademi ve @sanat.etkinligi sayfalarını takibe alıp bu gönderinin altına sadece 1 kisiyi etiketlemek ✋🏼 Ne kadar etiket o kadar cekilis hakki ☺
🙌🏻 sayfadaki dilediğiniz 10 gönderimi begenmek ✋🏼✋🏼
iste bu kadarcık 😉😉
Çekiliş sadece 4 gün sürecek ve persembe günü tamamlanacaktir 🙌🏻🙌🏻 Hepinize bol şans💖💖 #nurayogretmen #cekilis #cekilisvar
Read more
Sadece kendi çocuklarına değil, her bayram günü tüm çocuklara mutluluk veren bir babanın bayrağını ...
Media Removed
Sadece kendi çocuklarına değil, her bayram günü tüm çocuklara mutluluk veren bir babanın bayrağını gururla taşıyoruz ve çocukları mutlu eden Babalarının Gününü, kutluyoruz.. #BabalarGünü #KutluOlsun #DönerciOrhan #İzmir Sadece kendi çocuklarına değil, her bayram günü tüm çocuklara mutluluk veren bir babanın bayrağını gururla taşıyoruz ve çocukları mutlu eden Babalarının Gününü, kutluyoruz.. #BabalarGünü #KutluOlsun #DönerciOrhan #İzmir
Yeni yaşa yeni umutlarla giriyorum. Bir çok arkadaş ve dost biriktirdik çok şükür. Aşkında ...
Media Removed
Yeni yaşa yeni umutlarla giriyorum. Bir çok arkadaş ve dost biriktirdik çok şükür. Aşkında dibini, kazığında okkalısını yedik geçen zamanda. Fark etmeden olgunlaştırıyor sizi hayat. Geçen zaman size şunu öğretiyor; Kimse için üzülmeye gerek olmadığını, anne babadan ve aileden ... Yeni yaşa yeni umutlarla giriyorum.
Bir çok arkadaş ve dost biriktirdik çok şükür.

Aşkında dibini, kazığında okkalısını yedik geçen zamanda. Fark etmeden olgunlaştırıyor sizi hayat.

Geçen zaman size şunu öğretiyor;
Kimse için üzülmeye gerek olmadığını, anne babadan ve aileden daha önemli bir değer olmadığını... Meslek olarak zor bir mesleği seçtik. Yolun başında tanıdığım insanların nasıl değiştiğini, yüzüme gülüp arkamdan iş çeviren, ayağımı kaydırmak için elinden gelen her şeyi yapan insancıkları.

Çok şükür ayaktayız ve her şey daha güzel olacak.
O iki yüzlü insanları daha çok üzeceğim... Size iki tavsiyem var;
Birincisi ne yaparsanız yapın ama sevdiğiniz işi yapın.
İkinciside annenizin babanızın değerini, kıymetini bilin.
Tüm sevenlere, dostlara, arkadaşlara teşekkürler, iyi ki varlar... İyi ki doğmuşum 😉
Read more
Şirin babanın keyfe bakın
Media Removed
Şirin babanın keyfe bakın Şirin babanın keyfe bakın
Sanırım havalar onu da etkiledi. Bu aralar pek bir miskin ve mutsuz. Az önce bir kediyle didişirken ...
Media Removed
Sanırım havalar onu da etkiledi. Bu aralar pek bir miskin ve mutsuz. Az önce bir kediyle didişirken sakatladığı sağ patisinin sızlaması da keyfini kaçırıyor olabilir. Halbuki böyle yakışıklı, zengin, karizmatik komik kaslı bir babanın kızısın. Neden keyfin kaçar ki shdjkdlsösmsmmdmd ... Sanırım havalar onu da etkiledi. Bu aralar pek bir miskin ve mutsuz. Az önce bir kediyle didişirken sakatladığı sağ patisinin sızlaması da keyfini kaçırıyor olabilir. Halbuki böyle yakışıklı, zengin, karizmatik komik kaslı bir babanın kızısın. Neden keyfin kaçar ki shdjkdlsösmsmmdmd neyse devam edemicem. Ben kaçar spora. 😎🤘🏃‍♂️
Read more
Bunca yıllık hayatımda çok hediye aldım çok kez teşekkür ettim ama böyle çıldırmadım galiba.. Bi kere çok çıldırmıştım ortaokul zamanları bi telefon istiyorum ama nasıl belli değil gazeteden fotoğrafını kesip baş ucuma asmışım falan. Nokia 3330.. Deliler gibi harçlıklarımı biriktiriyorum ... Bunca yıllık hayatımda çok hediye aldım çok kez teşekkür ettim ama böyle çıldırmadım galiba.. Bi kere çok çıldırmıştım ortaokul zamanları bi telefon istiyorum ama nasıl belli değil gazeteden fotoğrafını kesip baş ucuma asmışım falan. Nokia 3330.. Deliler gibi harçlıklarımı biriktiriyorum ama hayal yani ben o telefonun parasını biriktirene kadar üstüne 3 model daha çıkar o derece. Doğum günüm geldi o arada. Annem bi paket verdi dedi ki; Babanın hediyesi.. Şaşırdım. Babam doğum günlerinde genelde bize güzel dualar eder falan. Neyse bunları düşünürken açtım Avon parfüm kutusu tekrar şaşırdım babam ve parfüm. Kokusuna bakmak için kutuyu bi açtım içinde telefon. Sahne hala gözümün önünde. Bi anda ağlamaya başladım ki sevinçten ağladığım tek andı sanırım 😳 Bugün @neclainanyetim ‘in bu hediyesini açınca yine aynı şeyleri hissettim. Ne kadar delirdiğimi tahmin edemezsiniz. Yavuz abi muhtemelen gerçekten deli olduğumu düşünüyodur mesela. İçimimi okudun be kadın. Bu nasıl güzel hediye, nasıl güzel keyif.. Hadi ikimize gelsin şarkı. Çünkü bende senin içini az çok bilirim. Çok seviyorum seni, sizi, Yağız’ı, Kerem’i ama Allah içimi biliyo en çok derinliğinde huzur bulduğum Yavuz Selim’i...
Read more
Yaz Aylarında Uyku Düzeni konusu ve sorularınız için dün canlı yayındaydık ofisimde. Kaçıranlar ...
Media Removed
Yaz Aylarında Uyku Düzeni konusu ve sorularınız için dün canlı yayındaydık ofisimde. Kaçıranlar birkaç saat daha #story bölümünden bu canlı yayını paylaştığım için dönüp bakıp bu bilgilere ulaşabilir. Biz aynı zamanda bunu video haline getirip #youtube #tansuoskay kanalıma da koyacağız.. ... Yaz Aylarında Uyku Düzeni konusu ve sorularınız için dün canlı yayındaydık ofisimde. Kaçıranlar birkaç saat daha #story bölümünden bu canlı yayını paylaştığım için dönüp bakıp bu bilgilere ulaşabilir. Biz aynı zamanda bunu video haline getirip #youtube #tansuoskay kanalıma da koyacağız.. ✔️ Bir sonraki canlı yayının ve videonun #oyun konusunda olmasını planlıyorum. Geçen gün oyunlarınızı da önceki postlardan birinin altında paylaşmıştınız, hepsine cevap vermeye çalıştım, oyun çok önemli bir konu. 🌈Oyun saatini zenginleştiren, duygusal olarak doyurucu hale getiren, anne babanın kaliteli zaman olarak adlandırdığı zamanı duygusal olarak en verimli etkin faydalı hale getiren bazı önerilerimi bu vanlı yayın ve videoda paylaşırken sorularınızı da yanıtlayacağım. En çok nedir OYUN konusunda ebeveyn olarak merak ettikleriniz? Nelere değinmemi daha çok istersiniz? #pedagoji #oyunterapisi #çocukveoyun #bebek #anne #ebeveyn #ebeveynlik #pozitifebeveynlik #pedagogtansuoskay #pedagog #tansuoskaylasorucevap
Read more
Psikiyatri ihtisasına başladığım ilk yıl, anne ve babanın/bakım verenin kişilik gelişimine ...
Media Removed
Psikiyatri ihtisasına başladığım ilk yıl, anne ve babanın/bakım verenin kişilik gelişimine etkilerini öğrenirken en çok kafamı kurcalayan konu, anne ve/veya babasını kaybeden, bir kurumda ya da akrabalarının yanında yetişen ve sabit bir bakım vereni olmayan kişilerin sağlıklı ... Psikiyatri ihtisasına başladığım ilk yıl, anne ve babanın/bakım verenin kişilik gelişimine etkilerini öğrenirken en çok kafamı kurcalayan konu, anne ve/veya babasını kaybeden, bir kurumda ya da akrabalarının yanında yetişen ve sabit bir bakım vereni olmayan kişilerin sağlıklı bir kişilik organizasyonu geliştirip geliştiremeyeceğiydi. O zamanlar bir hocamız, çocuğun bir tane bile uygun, yeterli rol modelinin olması, ve onu içselleştirmesi karakterinin sağlıklı gelişmesinde etkili olur demişti. Kimsesi olmayanlarla ilgili biraz olsun yüreğime su serpmişti bu cümle.. Bu anlamda en önemli rol modeller sevgili öğretmenlerimiz oluyor. Bilgi, artık çağımızda her şekilde öğrenilebilir. Önemli olan, sağduyu, empati, hoşgörü, yenileklere açık olabilmek, psikolojik esneklik, dürüstlük, adalet gibi özellikleriyle bir rol model olabilmek çocuklara ve gençlere. Bugüne kadar karşıma çıkan ve ışıklarıyla yolumu aydınlatan tüm öğretmenlerime, hocalarıma, kızımın öğretmenlerine, böyle kutsal bir vazifeyi hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyor, bu özel günlerini kutluyorum 💐 #24Kasım #ÖğretmenlerGünü
Read more
Herkese güzel dilekleri için çok çok teşekkür ederiz <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 İnsan uzakta olunca daha anlamlı oluyor ...
Media Removed
Herkese güzel dilekleri için çok çok teşekkür ederiz 🏻 İnsan uzakta olunca daha anlamlı oluyor bu mesajlar, yorumlar.. ️ Çok çok sağolun. Bugündü yarındı derken söyleyemedim hamile olduğumu Aslında yolun yarısı bitti yani 20 hafta bitti, 21 deyiz 🤰🏻 Bu fotoğraflar da detaylı ultrason ... Herkese güzel dilekleri için çok çok teşekkür ederiz 🙏🏻 İnsan uzakta olunca daha anlamlı oluyor bu mesajlar, yorumlar.. ☺️ Çok çok sağolun. Bugündü yarındı derken söyleyemedim hamile olduğumu 🙈 Aslında yolun yarısı bitti 😁 yani 20 hafta bitti, 21 deyiz 🤰🏻 Bu fotoğraflar da detaylı ultrason için gittiğim doktor kontrolünden (ikinci ultrasondan) Her şey yolundaymış 😊 Marisu cephesinde de her şey yolunda ☺️ Hatta abla olmaya o kadar hazır ve hevesli ki 🎊 Sürekli kardeşine bir şeyler beğeniyor alışverişe gittiğimizde 😄 Madem geç söyledim, tadını çıkartayım, cinsiyeti de yarın söyleyeyim dimi? 😄
Tekrar çok çok sağolun, beni/ bizi çok mutlu ettiniz ❤️ Not: Dün babanın fotoğrafını koymayı unutmuşuz ☺️ pardon diğer annenin 😄 ve karşınızda Utkuuuuu!
#marisu #toddler #3 #instagramers #igers #picoftheday #photooftheday #family #vscocam #instagood #instadaily #happy #love #smile #stl #missouri #usa #instakids #instafashion #america #turkish #mo #laugh #instagram #instalike #instamood #nofilter #pregnant #pregnancy #20weekspregnant
Read more
Sonra büyüyorsun işte. Artık babanın elini tutamayacak kadar, her başın sıkıştığında, annenin ...
Media Removed
Sonra büyüyorsun işte. Artık babanın elini tutamayacak kadar, her başın sıkıştığında, annenin arkasına saklanamayacak kadar kocaman oluyorsun.Yüklerin, dertlerin ve hüzünlerin de seninle beraber büyüyor. Dünyan, o çocuk gözlerinle baktığından çok daha farklı bir renge bürünüyor. ... Sonra büyüyorsun işte. Artık babanın elini tutamayacak kadar, her başın sıkıştığında, annenin arkasına saklanamayacak kadar kocaman oluyorsun.Yüklerin, dertlerin ve hüzünlerin de seninle beraber büyüyor. Dünyan, o çocuk gözlerinle baktığından çok daha farklı bir renge bürünüyor. Sorumlulukların kadar yorgunluklarında artıyor. Ve hiç bir yerde, annenin dizinin dibindeki sıcaklığı bulamıyorsun. Sana herşeyin azını layık gören insanları tanıdıkça, babanın o uçsuz bucaksız yüreğindeki şefkati arıyorsun. Büyüdüğün o küçük evin sevgi dolu havasını soluduktan sonra, huzurun mekanlarda değil, insanlarda olduğunu, gözünde herşey değersiz ve küçülmeye başladığı zamanlarda büyüdüğünü anlıyorsun. ( Uğur Gökbulut Fotoğraf Özgür Konur #🇹🇷 #merdak #_baykus_owl_ #ig_serenity #loverofpicture #HUMANITY_SHOTS_ #fotogulumse #turkobjektif_animal #siyah #beyaz #şampiyon #beşiktaş #turkportal_people #magical_shots_ #infinity_nofaceportal_people #magical_shots_ #infinity_noface #life10_16 #super_streetlife_channel #yozgat #çayiralan #kings_portraits #everthing_bnw #spain #basquecountry #laconcha #blackwhite #cutest #portekiz #be_one_faces #kings_third_age)
Read more
Regrann from @tugba_barones - Boşanmış anne babanın çocuğu hep yaralıdır. Hep eksiktir, hep huysuzdur, ...
Media Removed
Regrann from @tugba_barones - Boşanmış anne babanın çocuğu hep yaralıdır. Hep eksiktir, hep huysuzdur, hep hüzünlüdür, hep kıskançtır ve hep huzursuzdur☹ Bu durumunu bilen en yakınların bile cocuguna agzina geleni saymaktan çekinmez acimasizca eleştirir. Kendi tranvalarimi kalp ... Regrann from @tugba_barones - Boşanmış anne babanın çocuğu hep yaralıdır. Hep eksiktir, hep huysuzdur, hep hüzünlüdür, hep kıskançtır ve hep huzursuzdur☹😔 Bu durumunu bilen en yakınların bile cocuguna agzina geleni saymaktan çekinmez acimasizca eleştirir. Kendi tranvalarimi kalp kiriklarimi umursamadan sadece kızım için hep birşeyler yapmaya çalısıyorum. Çoğu zamanda desteğe ihtiyaç duyuyorum. Umarım bana iyi bir yol gösterici olursun🙇‍♀️
@dr.ozgurbolat
#aniyakala #ozgurbolat #cocukpsikolojisi #holiday #mydaugather #kizim #Kitaplaryolda #Kitap
Read more
Çocuklarımız güzel yarınlarda yaşasınlar <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 ... Onlar #çocukişçi nedir, #işsizlik nedir bilmesinler, ...
Media Removed
Çocuklarımız güzel yarınlarda yaşasınlar 🏻 ... Onlar #çocukişçi nedir, #işsizlik nedir bilmesinler, çocuğuna yemek bulamadı diye intihar eden bir babanın haberini okumasınlar. ... Onların ülkesinde #çocukistismarı olmasın. #çocukgelin diye bir ad miras kalmasın onlara. ... #kadın, ... Çocuklarımız güzel yarınlarda yaşasınlar 🙏🏻
...
Onlar #çocukişçi nedir, #işsizlik nedir bilmesinler, çocuğuna yemek bulamadı diye intihar eden bir babanın haberini okumasınlar.
...
Onların ülkesinde #çocukistismarı olmasın. #çocukgelin diye bir ad miras kalmasın onlara.
...
#kadın, ne hor görülsün, ne dövülsün ne de öldürülsün ülkelerinde.
...
#hayvanaeziyet diye bir şey de bilmesin onlar, #hayvantecavüzü nedir hiç duymasınlar.
...
#ayrımcılığı yaşamasınlar. Engellere, eksiklere #saygı yı öğrensinler mutlaka. Renklerin, #din lerin ve tüm farklılıkların eşitliğini tatsınlar, #savaş ı hiç görmesin gözleri, bombalar patlayan bir ülkeleri olmasın, #vatan #millet kalleşleri barınmasın aralarında.
...
Hiçbir ülkenin sahip olamadığı kadar büyük liderleri #Atatürk ’ lerine gönülden sahip çıksın herbiri.
...
Üreten bir #ülke leri olsun. #sanayide, #teknoloji de, #eğitim de, #bilim de, #tarım da ve #spor da dünyaya kafa tutsun bu ülke, #gurur duysunlar 🇹🇷
...
Bu #seçim ne ilktir ne sondur. Bizim tek duamız da her seçim olduğu gibi bu seçimde de o olsun, bu gelsin değil ‘vatana millete hayırlı olsun’ dur🙏🏻
...
Kim geliyorsa başa, kim sokuyorsa elini bu büyük taşın altına, kendi cebini değil çocuklarımıza yaşanır bir ülkeyi büyütsün isteğim, tüm temennim, başka bir şey değil!
...
Read more
<span class="emoji emoji1f496"></span>DÜNYAYI SEVGİ KURTARIR<span class="emoji emoji1f496"></span> Dört bir yanımız Kan Göz yaşı Acı Feryat Mutsuzluk... Biz ne kadar ...
Media Removed
DÜNYAYI SEVGİ KURTARIR Dört bir yanımız Kan Göz yaşı Acı Feryat Mutsuzluk... Biz ne kadar mutlu olmaya çabalarsak çabalayalım gözümüzün önünde bunca keder olduğu sürece nafile ! Birileri daha çok kazansın, silah ve petrol tüccarları daha da güçlensin diye, Dünyayı aralarında ... 💖DÜNYAYI SEVGİ KURTARIR💖
Dört bir yanımız
Kan
Göz yaşı
Acı
Feryat
Mutsuzluk...
Biz ne kadar mutlu olmaya çabalarsak çabalayalım gözümüzün önünde bunca keder olduğu sürece nafile !
😤Birileri daha çok kazansın, silah ve petrol tüccarları daha da güçlensin diye,
😩Dünyayı aralarında paylaşamayan emperyal güçler yüzünden masum çocuklar acı içinde ölmeli mi ?
🤔Peki çaresi ne ?
Bana göre çözüm ANNELERDE...
Biz kadınlar ŞEFKATLİYİZ
Allah Teala insanı yaratırken yeryüzüne dağıttığı sevgi ve şefkatin 10/9 unu kadına bahşetmiş.
💖Fıtratımızda var. Bir anne evladı için gözünü kırpmadan kendini feda edebilir.
Ama buna gerek kalmadan daha yapıcı da olabilir..
👶🏻İnsanoğlu minicik bir bebekken bembeyaz bir kağıt gibi saf ve temiz gelir dünyaya. Sonra ne olursa olur.
👍Ya, iyi bir anne ve düzgün bir çevre de sağlıklı ve sevecen bir insan olur.
👎Ya da, sorumsuz ve cahil bir ailede sağlıksız ortamlarda bir canavara dönüşür..
O zaman KADINLARI İYİ EĞİTELİM,
💖MUTLU edelim ki,
SAĞLIKLI DÜZGÜN ÇOCUKLAR yetiştirsin..
Benim sloganım bellidir.
👩🏻MUTLU ANNE
👶🏻MUTLU ÇOCUK
👪MUTLU AİLE
👫👫MUTLU TOPLUM
Mutluluğun yolu SEVGİDEN geçer.
💖Sevgi TOHUMLARI ekmeden,
Sevgi EKİNİ HASAT edemezsiniz..
💖Sevgi öyle büyük bir NİMETTİR ki, tüm SORUNLARIN üstesinden gelebilir..
🤔Bunca ACININ bana göre KAYNAĞI hep SEVGİSİZLİK !
Sevgi olmadığı için ne MERHAMET var ne de ANLAYIŞ !
🐕Sizce bu videodaki kadının hayatını kurtaran köpeğe bunu yaptıran nedir ?
💖SAF SEVGİ💖
Bir köpek bile bu kadar duyarlı olabiliyorsa, sahibinin hayatını kurtarabiliyorsa
🙄Ya biz İNSANLAR O SAF SEVGİYLE NELER YAPARIZ ?
🙋🏻Ey KADINLAR Ey ANNELER!
💖Çocuklarınıza lütfen önce SEVMEYİ ÖĞRETİN..
👶🏻Daha kucağınızda bir bebekken başlayın SEVDİRMEYE..
Önce börtü böcekle, ÇİÇEKLE,
en kolayı KUŞ ile, KEDİYLE, KÖPEKLE kısaca tüm hayvanlar ile..
Size de seslenmek isterim ey BABALAR
👨🏻Bir babanın ÇOCUĞUNA verebileceği en büyük HEDİYE
çocuğunun 💖ANNESİNİ SEVMEKTİR !💖
Dedim ya bu DÜNYAYI SEVGİ KURTARIR ve bu sevgiyi de en iyi ANNELER İNŞA EDER..
💖Sevgiyle kalın dostlar
Khayrlı ömürler sevgili dostlar..
Read more
Kardeş <span class="emoji emoji1f36c"></span> . Kardeşi olmayan ve çoçuğunun kardeşsiz kalmasını istemeyen bir anneydim ben şükür ...
Media Removed
Kardeş . Kardeşi olmayan ve çoçuğunun kardeşsiz kalmasını istemeyen bir anneydim ben şükür Allah dualarımı kabul etti Eymen’e Ali geldi. . Çok sorulan sorulardan kardeşlerin arasında kaç yaş olmalı memnun musunuz arada yaş farkı olması iyi mi? Bir arada arkadaş gibi mi büyüsünler? ... Kardeş 🍬
.
Kardeşi olmayan ve çoçuğunun kardeşsiz kalmasını istemeyen bir anneydim ben şükür Allah dualarımı kabul etti Eymen’e Ali geldi. .
Çok sorulan sorulardan kardeşlerin arasında kaç yaş olmalı memnun musunuz arada yaş farkı olması iyi mi? Bir arada arkadaş gibi mi büyüsünler? .
evlendik eee çocuk ne zaman dediler çocuğumuz oldu eee ikinciyi düşünmüyorsunlar başladı 😅 düşünmemek mümkün mü düşündürüyorsunuz sorularınızla. .
Benim kardeşlerin arasında 7,5 yaş var. Ben memnunum iyi ki Ali şimdi geldi. Eymenle kaliteli vakit geçirdim, gezdik dolaştık, onunla çocukluğumu yaşadım, anaokulunda 1. Sınıfta sıkı takipteydim. Yıllar geçtikçe evde bir bebek özlemi Eymen de de kardeş isteği oldu. Genç anne olduğum için yaşım beklemeye gayet müsaitti şimdi Eymen kardeşine karşı anlayışlı, onu seviyor, onunla neden daha çok ilgilendiğimizin farkında,bir yere gittiğimizde aman Eymen yedi mi elimizi bırakma dikkat et demiyoruz kendine sahip çıkıyor şükür hatta ali’ ye yarım saat bakıyor ki bilirsiniz bu bir anne için hayat kurtarır😄 .
Bence kardeşler arası doğru yaş diye bir şey Yok en doğru zaman anne ve Babanın tekrar bir bebeğe sahip olmaya can attıkları, annenin iki çocuğun sorumluluğunu almaya hazır olduğu, ruhen ve bedenen iki evlada yetecek enerjilerinin olduğunu düşündükleri zamandır. Bırakın lütfen arkadaş gibi büyürler mantığını onlar kardeş olmalı arkadaş değil. Anne iki çocukla bitik baba yorgun çocuklar perişan olduktan sonra yaş farkının az olması bir avantaj değil. .
Eğer 3 yaşında tam da oyun, ilgi çağında ki çoçuğa ve beşikte ki 24 saat ilgi isteyen diğer bebekle gerçekten hakkıyla ilgilenebileceğini düşünüyorsan evet yakın yaş iyidir ama yok benim enerjim biri eşikte biri beşikte iki çocuğa yetmez diyorsan bekle biraz ne kendini ne de çocukları harap et. .
Hayat senin hayatın kararı sen ver kendine sor hazır mıyım diye çünkü geceleri uykusuz gündüzleri ayakta kalacak olan sensin.unutma çocukların önce ruh ve beden sağlığı yerinde bir anneye ihtiyaçları var 🍬🤗
.
Sevgiler 🍬
.
#örnekbiraderler #kardeş #kardeşsevgisi
Read more
‘’Kader bizi seçti işte! Ruhumuzu vurdu, kırdı, dağıttı onu, mahvetti. Yoksa ne diye herkes gibi ...
Media Removed
‘’Kader bizi seçti işte! Ruhumuzu vurdu, kırdı, dağıttı onu, mahvetti. Yoksa ne diye herkes gibi kendi güzel hayatımızın içinde yaşayıp gitmeyelim ? ‘’ Herkese selamlar millet! #bulbeniziba kitap yorumuyla karşınızdayım. Kitapla ilgili öncelikle bir şeyler söyleyecek olursam ... ‘’Kader bizi seçti işte! Ruhumuzu vurdu, kırdı, dağıttı onu, mahvetti. Yoksa ne diye herkes gibi kendi güzel hayatımızın içinde yaşayıp gitmeyelim ? ‘’
Herkese selamlar millet! #bulbeniziba kitap yorumuyla karşınızdayım. Kitapla ilgili öncelikle bir şeyler söyleyecek olursam bana göre çok hassas bir konu işliyor. Bundan dolayı okurken ne düşüneceğinizi bilmiyorsunuz size ya da Ziba’ya doğru gelen şey aslına bakarsanız dünyanın en yanlış şeyi olarak karşımıza çıkabiliyor. Bu kitapta bana göre gerçekten doğrunun yanlışın ne olduğu tam olarak seçilemiyor, bizi buna itende baş karakterimizin olaylara karşı bakışı ve duyguları. Kitap genel olarak beni her duyguya soktu, gerçekten çok eğlendiğim kısımlar oldu ama bunun peşinden ağlatan yerlerde geldi. Aslına bakarsanız kitap bence tam olarak bir kartın beyaz yüzüne bakarken o kartı bir anda çevirerek karanlık yüzünü gözler önüne seriyordu, bunu ancak bu şekilde anlatabilirim.
Kitabın konusundan bahsedecek olursam Ziba tamda doğum gününde, akıl hastanesindeki babasından bir telefon alır ve işler bu noktadan ilginçleşir. Ziba’ya okuduğu kitaplardaki gibi macera dolu gözüksede günün kararacağı anlarda gelecektir, babası Ziba’dan akıl hastanesinden kaçmak için yardım istemiştir ve Ziba’nın doğum gününü kutlayıp bazı şeyleri telafi etmek için bunu istediğini söyler. Şimdi bu noktada sizden şunu istiyorum, ailesi tarafından istenilmeyen bir nevi sokağa atılmış bunun haricinde şiddet görmüş, küçük yaşında birçok darbe almış bir kız ve onun akli dengesi yerinde olmayan babasıyla geçireceği koca bir gün düşünün, kesinlikle bugün pembe gözlüklerle bakılacak birgün değil. Kitap sadece bu günü anlatıyor ama bugün yaşanırken sürekli olarak geçmişe giderek yaşanan şeylerin daha detaylarını öğreniyoruz. Kızına, geçmişte şiddet uygulayan bir babanın gözümde neden kötü görünmediğini anlamlandıramıyorum, bu gerçekten benim için kitap boyunca sinir bozucu bir şey olarak dolandı etrafımda, bunda Ziba’nında büyük etkisi vardı sanırım çünkü onun sevgisini öyle bir hissediyorduk ki işte bu noktada sürekli kendimi Ziba yerine koydum ve yaşadığı şeyleri düşündüm kafamda dolanan tek soru onun gibi olabilirmiyim ? Devamı 👇🏻
Read more
OLD BUT GOLD'lar toplanın diyeceklerim var!!! Eskiler anlamıştır zaten ne diyeceğimi ;) Gönüllerde ...
Media Removed
OLD BUT GOLD'lar toplanın diyeceklerim var!!! Eskiler anlamıştır zaten ne diyeceğimi ;) Gönüllerde taht kurmuş LOMBAK dergisinin haşere eki KEMİK'te kısa süre de olsa gönüllerin efendisi olmuş o efsane köşeden bahsedeceğim.Bir nesle portre karikatürünü sevdiren ve hiç bir anne ... OLD BUT GOLD'lar toplanın diyeceklerim var!!!
Eskiler anlamıştır zaten ne diyeceğimi ;) Gönüllerde taht kurmuş LOMBAK dergisinin haşere eki KEMİK'te kısa süre de olsa gönüllerin efendisi olmuş o efsane köşeden bahsedeceğim.Bir nesle portre karikatürünü sevdiren ve hiç bir anne babanın evladına neye benzediğini söyleyemediği o acı gerçekleri,biz değerleri okurlarının sadece vesikalarına bakarak,yüzümüzün ta ortasına ŞAAAK diye hönküren,şanına mutaassıp,en ama en yetenekli ressam CEMİİİİİİİİİLLL PALEEEETTT üstat...CE MİL PALET'İN ASKERLERİYİZ.CE MİL PALET'İN ASKERLERİYİZ...CE MİL PALET'İN ASK...tamam yeter konuya geleyim efendim...Çizimlerimi koyduğum nine yadigarı sandığa göz atarken,teaa sene 2006'dan kalma, Gokan Sav'ı Gökhan Sav eden ilk portre karikatürü çizimlerime denk geldim,o zamanlar İhlas pazarlamada temizlik sağlık robotu diye pazarlanan ama elektrikli süpürge olarak satılan,pahallı bir zımbırtının tanıtımından sorumlu olarak çalışıyordum,o dönemler mizah dergileri bağımlılığımın olduğu dönemlerdi ve ofis arkadaşlarımın vesikalıklarından portre karikatürlerini çiziyordum.Hah işte onlara denk geldim.Gözlerim doldu,hacaletimi anlatamam ve şu an inanın konuşmakta zorluk çekiyorum,dilim düğümleniyor,iradem bitti,yanan bir mum gibi mum tahtaya dayand...lan yok be duygu sömürüsü yapıyorum.Dedim ne kadar dandik çiziyormuşum,şu rezalete bak diye kendi kendime çemkirirken,neden şimdi yapmayayım da üstadın öğrencisi olarak ben de bu kamu hizmetini yurttaşlarıma sunmayayım,gerçekleri onların yüzüne vurmayayım?dedim neden !neden! neden!
Evet çok yakında Sevgili üstadımız CEMİL PALET hazretleri hocamızın anısına bu kutsal görevi siz değerli takipçilerim için devam ettireceğim.Sizlere,aynı bana sevdirdiği gibi sevdireceğim Portre Karikatürünü,tatlı sözlerlerle gönlünüzü hoş ederek sevdireceğim,5 kavanoz balın birleşip verdiği lezzeti sever gibi sevdireceğim.SEVECEKSİNİZ UNAN!!!...
Senin için geliyorum kendisine özgüvenli ama barışıksız insan.Benim burnum böyle miöğ ,benim kulağım kepçe miö ,benim gözlerim şaşı mö diye ağlanan,babalarının premsesleri sizin için geliyorum!Gerçek kimliğinizle yüzleşme vaktiniz geldi...
DEV HİZMET ÇOK YAKINDA!Hemen yakında!Öğlen falan!
Read more
SUPA etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. #Repost @tohumistanbul with @get_repost ・・・ Harekete ...
Media Removed
SUPA etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. #Repost @tohumistanbul with @get_repost ・・・ Harekete geç. Hem bugünün hem geleceğin için harekete geç. Ben değil iyi yaş alma konusunda çalışan psikiyatri profesörü Sibel Çakır söylüyor. @drsibelcakir ile 26 Nisan’da @supaistanbul’da ... SUPA etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
#Repost @tohumistanbul with @get_repost
・・・
Harekete geç. Hem bugünün hem geleceğin için harekete geç. Ben değil iyi yaş alma konusunda çalışan psikiyatri profesörü Sibel Çakır söylüyor.
@drsibelcakir ile 26 Nisan’da @supaistanbul’da İyi Yaş Alma atölyesi yapacağız. Neler mi anlatacak?
🌿🌿🌿
Hayat hızla akarken, orta yaşlı oluvermek ne çabuk. Hatta daha ötesi de çok yakın. Elimizde navigasyonlarımızla her yeri kolayca buluyoruz, ya gelecek günlerimizi de tahmin ettiğimiz, planladığımız gibi bulabilecek miyiz?
Ebedi gençliğin ve güzelliğin olmadığını kabullendiniz, barıştınız mı?

Nasıl bir orta yaş, emeklilik planladınız ?
Anne ve babanızdan çok farklı olmayı istersiniz değil mi?
Ne kadar hazırsınız?
Planladığınız, arzu ettiğiniz yaşamın neresindesiniz?
İyi yaş alma, yaşlanma nedir?Bedensel, zihinsel ve psikolojik olarak sağlıklı, güçlü ve mutlu yaşlanmanın yolları nedir?
Bitmeyen bir enerji mümkün mü, süper bir orta yaş çılgınlık mı?
Gençlik planlarından tamamen vaz mı geçelim?
Zihni ne kadar berrak, işlek tutabiliriz?Depresyondan, unutkanlıktan nasıl korunuruz?
Ne zaman ve nasıl, nereden başlamalı?
Gelin bu çok yeni başlıklara bilimsel verilerle bakalım, geleceğimizi planlayalım.
🌿 🌿🌿
Bu atölye özellikle kimler için uygun:
-40'lı yaşlarında olup iyi yaşlanmak isteyenler
-Kendi yaşı kaç olursa olsun anne ve babasının iyi yaşlanmasını isteyenler
-50 yaş üzerinde olup hayatını değiştirip neşeli, keyifli bir hayat sürmek isteyen kadın / erkek herkes için uygun.
🌿🌿🌿Ne Zaman: 26 Nisan 2018 Perşembe günü, SuPa İstanbul'da gerçekleşecek atölye 19.00'da başlayacak ve 2 saat sürecek. 💫💫🌿🌿🌿Katılım ücreti: kişi başı 100 TL. 💫💫
🌿🌿🌿Kayıt: Kapasitemiz sınırlı olduğu için ödemesi yapılan rezervasyonlar kesin kayıt anlamına gelir. Ödeme bilgileri için DM’den yazabilirsiniz. 💫💫
#tohumistanbul #tohumistanbulatölye #tohum #tohumistanbulatölye #istanbul #iyiyaşlanma #iyiyaşam #yaşlı #yaşalmak #etkinlik #atölye #seminer #supaistanbul #suriyepasajı #kendiniçin #hayat #yaşam
Read more
Merhaba Aysun🤗 Bugünlerinde dünyaya gelişinin daha ilk yılları... Anne babanın ilk çocuğu ...
Media Removed
Merhaba Aysun🤗 Bugünlerinde dünyaya gelişinin daha ilk yılları... Anne babanın ilk çocuğu olarak doğdun. Senden 5,5 sene sonra bir kız kardeşin olacak. Tahminen 2-3 seneye o da yanınızda olacaktır. Senden bir kaç isteğim ve unutmanı istemediğim bazı şeyler olacak beni eminim ki ... Merhaba Aysun🤗

Bugünlerinde dünyaya gelişinin daha ilk yılları... Anne babanın ilk çocuğu olarak doğdun. Senden 5,5 sene sonra bir kız kardeşin olacak. Tahminen 2-3 seneye o da yanınızda olacaktır.
Senden bir kaç isteğim ve unutmanı istemediğim bazı şeyler olacak beni eminim ki dinlersin🧚🏻‍♀️ Öncelikle hayata hep böyle meraklı, inceleyerek ve tüm dikkatinle ve en önemlisi saflığınla bak!
En büyük avantajın da silahın da bunlar olacak... Güzel bir aileye doğdun. Kötü de olabilirlerdi.. Ama tam senin ruh yapına uygun olduklarını ve iyi-köyü taşıdıkları tüm özellikleri seni İnsan olmaya evrilmeye dair olacak. Buna inan.
Onlardan öğreneceklerini öğren ama onların bakış açılarına sıkıştırmaya çalışma kendini. Kimse kimsenin bakış açısına sığamaz bu hayatta çünkü Allah her yarattığına hayatı başka açılardan izlettirmek ister bunu büyüdükçe daha rahat anlayacaksın!

Öğren merak ettiklerini...
Sıkılmaktan korkma.
Belki ait olduğun yer/şey/zaman orası değildir.
Hayatın sana sunduğu işaretleri doğru okumaya çalış.
Ne diyordu Allah ilk ayette;
“Rabbinin İsmiyle oku”

Neyi oku diyor?
Kainatı!!! Bu senin 3D dünyaya doğma sebebin. Bunu asla unutma!!! Her başına geleni varoluşunu sorgulamak için malzeme gibi kullanmayı öğren!

Mesela duyguların.
En ilahi şey sana verilen!
Ama nefsinle özünden gelenleri de ayırt etmeyi öğrenmemezlik etme. Yoksa hep yanlış tercihler yapar sonra da kendini suçlarsın... Tanıyorum seni, şimdi ki halinden pek ödün vermeden büyüyeceksin..
Buna sebep içindeki taşındığın o güçlü hırçınlığın ve inadın olacak. Çünkü zamanla onları iyi ve doğru zamanda kullanmayı öğreneceksin.
Her özellik nasıl da önemli anlayacaksın.
Hep hoşgörmenin de hep öfkeli davranmanın da hep alttan almanın da hep mesafeli olmanın da iyi olmadığını deneye yanıla öğreneceksin.
Ve anlayacaksın ki İnsan olmak için nerde nasıl olman gerektiği sanatını öğrenmek zorundasın!

Tembellikten her şeye ‘pozitiflik’ maskesi takıp uyuşmuş biri olmaman gerektiğini;
Olanı biteni kavrayamamaktan isyankarlığın ardına gizlenen bir aciz olmaman gerektiğini anlayacaksın. ➡️➡️➡️➡️devamı yorumda➡️➡️➡️
Read more
Bende bir kız annesiyim bende bir babanın kızıyım benim 2 tane abim var . Kızlarımızı babalarına ...
Media Removed
Bende bir kız annesiyim bende bir babanın kızıyım benim 2 tane abim var . Kızlarımızı babalarına bile mi emanet edemiyecegiz bu nasıl bi insanlıktır. Yemin ediyorum gözüme uyku girmiyor ya nasıl insanlar olduk erkek çocuklarının her dediğini yapan biz zavallılar . Bu erkek çocuklarını ... Bende bir kız annesiyim bende bir babanın kızıyım benim 2 tane abim var . Kızlarımızı babalarına bile mi emanet edemiyecegiz bu nasıl bi insanlıktır. Yemin ediyorum gözüme uyku girmiyor ya nasıl insanlar olduk erkek çocuklarının her dediğini yapan biz zavallılar . Bu erkek çocuklarını da biz yetiştiriyoruz yapmayın her dediklerini dur diyin yapma diyin ya gerekirse iki tokat atın. Çorabını ayağına götürmeyin. Kıyafetlerini ayağına götürmeyin. Küçükken hadi aslanım kaplanım yiğidim demeyin . Cinsel organını o erkek diye hadi göster amcana demeyin
Biz kız çocuklarına nasıl ogretiyorsaniz iyi yi kötüyü namusu bırakın onlarada öyle öğretin . Bırakın kız gibi temizlik yapsın kız gibi ev toplasın büyünce size yardımcı olur evlenin ce eşine ölünce de ahirette gelir bu yaptıkları önüne. Namusu öğretin evlatlarınız a güzel ahlakı öğretin vurup dökmeyi değil .
Bi kadın gördüklerinde yanında ki eşinden utanıp kafasını eğen erkekler olsunlar sapık gibi karısından kızından utanmadan kadına abazan gibi bakan erkekler olmasınlar .
Bunların hepsi biz bayanların elin de nolur bi anne olarak yalvarıyorum size
Kimse size kızmaz alnıniz dan öper
#bunlara #idam #istiyorum #yasattiklatini #yasiyarak #gebersinler
Read more
YARIN LETNİK <span class="emoji emoji1f60a"></span>Makedonya göçmeni bir anne babanın çocuğu olarak küçüklüğümden beri çok eğlendiğimiz ...
Media Removed
YARIN LETNİK Makedonya göçmeni bir anne babanın çocuğu olarak küçüklüğümden beri çok eğlendiğimiz bir etkinlik.Annem tembihledi yatarken yastık altına ceviz koyasın.Sabah ta kalkar kalkmaz camdan bak ve bir kuş gör ki bütün sene kuş gibi hafif olasın Slavlar tarafından her senenin ... YARIN LETNİK 😊Makedonya göçmeni bir anne babanın çocuğu olarak küçüklüğümden beri çok eğlendiğimiz bir etkinlik.Annem tembihledi yatarken yastık altına ceviz koyasın.Sabah ta kalkar kalkmaz camdan bak ve bir kuş gör ki bütün sene kuş gibi hafif olasın 😍😍😍 Slavlar tarafından her senenin 14 mart ında kutlanılan bahar bayramıdır. dünya uluslarının hemen hemen hepsi baharın gelişini kutlamaktadır. darwin yaklaşımına göre ortak kökenden geldiğimizi, sosyalist yaklaşıma göre halkların kardeşliğini destekler.*oldukça eğlenceli ritüelleri bulunan bir bahar bayramı, bugün içerisinde yapılanların bütün yazın nasıl geçeceğini belirlediğine inanılır. *öncelikle güne uyanırken, ilk görülen canlı önem taşır, bu yüzden yataktan kalkınca direk pencereye gidilir ve aşağılara hiç bakmadan gözler kuşları arar ki, kuş kadar özgür bir yaz geçirebilelim, kuş gibi uçabilelim, kuş görüldüğünde söylenen bir tekerleme de vardır aynı zamanda.
Ti letay ya da leta😂 böyle hatırlıyorum. *sonrasında kemik ve fiziksel sağlamlık simgesi olarak, ince kızılcık dalları gece boyunca durdukları yastıkların altından çıkar ve ev ahalisi birbirlerine bunlarla vurup, kızılcık kadar "kırılmaz" olmalarını diler. *yiyecekler de ritüellerden nasibini alır bugünde, nedenini bilmediğim bir şekilde şekerli mısır günün en önemli yemeği olsa da, yine tatlı dilli olmak için şeker, "hafif yada atik" olmak için fındık tüketilir.

bunlar dışında, evlerin kapılarına çiçek asmak, güzel kokmak için güllerle banyo yapmak, çocuklara hediye yiyecek kuruyemiş torbaları ve madeni para vermek, doğaya çıkabilecek zaman ayırmak ve muhtemelen şu an hatırlayamadığım daha bir çok şekilde gün boyu kutlama devam eder.
Read more
Anne-babanın yüzüne sevgi ile bakmak ibadettir.” "Kim anne-babasının yüzüne şefkat ve merhametle ...
Media Removed
Anne-babanın yüzüne sevgi ile bakmak ibadettir.” "Kim anne-babasının yüzüne şefkat ve merhametle bakarsa, Allah Teâlâ onun için makbul olan bir haccın sevabını yazar.” - Peygamber Efendimiz (asm) “Ana-babanın yüzüne merhametle bakana, hac ve umre sevabı yazılır.” buyurunca: “Günde ... Anne-babanın yüzüne sevgi ile bakmak ibadettir.” "Kim anne-babasının yüzüne şefkat ve merhametle bakarsa, Allah Teâlâ onun için makbul olan bir haccın sevabını yazar.” - Peygamber Efendimiz (asm) “Ana-babanın yüzüne merhametle bakana, hac ve umre sevabı yazılır.” buyurunca:
“Günde bin defa bakarsa da böyle midir?” denildi. Cevaben buyurdu ki: “Günde yüz bin defa baksa da... ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.
Read more
Hayirli cumalar<span class="emoji emoji1f495"></span> Bir hadis-i şerif meali şöyledir: (Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. ...
Media Removed
Hayirli cumalar Bir hadis-i şerif meali şöyledir: (Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde şu beş özellik vardır: 1- Hazret-i Âdem o gün yaratıldı. . 2- O gün yeryüzüne indirildi. . 3- O gün vefat etti. . 4- ... Hayirli cumalar💕
Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde şu beş özellik vardır:
1- Hazret-i Âdem o gün yaratıldı. .
2- O gün yeryüzüne indirildi. .
3- O gün vefat etti. .
4- O günde öyle bir an vardır ki, günah veya akrabalarla ilişkiyi kesme konularında olmamak şartıyla kul Allahü teâlâdan bir şey isterse Allahü teâlâ mutlaka onu verir. .
5- Kıyamet o gün kopacaktır. Allah’a yakın hiç bir melek, hiçbir gök, hiçbir yer yoktur, hiçbir rüzgar, hiçbir dağ ve taş yoktur ki, Kıyametin kopmasına sahne olacağı için Cuma gününün heybetinden korkmasın.) .
[Buhari, İ. Ahmed] .
. . . (Cuma günü günah işlemeden geçerse, diğer günler de selametle geçer.) [İ.Gazali] .
. . (Cuma günü gusleden kimsenin günahları affolur.) [Taberani] .
.
. . (Cuma günü sabah namazından önce, “Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa, bütün günahları affolur.) [İbni Sünni] .
. . .Cuma günü veya gecesi ölen mümin, şehit olur, kabir azabından kurtulur.) [Ebu Nuaym] .
. .
(Ana-babanın kabrini, Cuma günleri ziyaret eden kimsenin günahları affolur, haklarını ödemiş olur.) [Tirmizi] .
. .
(Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.) [Dare Kutni] .
. . (Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın günahları affedilir.) [İsfehani] .
.
.

Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk verilir.) [Taberani]

Kendisine Cuma namazı farz olan her müslümanın alışverişini bırakıp namaza gitmesi farzdır. Özürsüz Cumaya gitmemek haramdır. Ezan okunurken de, alışveriş yapmak mekruhtur. Halbuki alışverişin kendisi helaldir. Yani alınan mal mekruh değil, helaldir. Fakat ezan okunurken alışveriş yapılması mekruhtur. (Dürer)

#cuma
Read more
İLK VE SON AŞKIMA... Kız babası olmak başkadır.. Başka bi özeldir,zordur ağırdır yükleri.. ama ...
Media Removed
İLK VE SON AŞKIMA... Kız babası olmak başkadır.. Başka bi özeldir,zordur ağırdır yükleri.. ama başkadır işte bambaşka.. İlk aşktır kız babası olmak aslında.. ilerde seveceği adamların yol göstericileridir biraz... bazende ürkütücüdür... Senden başkasına aşık olacaktır gün gelecek ... İLK VE SON AŞKIMA... Kız babası olmak başkadır.. Başka bi özeldir,zordur ağırdır yükleri.. ama başkadır işte bambaşka.. İlk aşktır kız babası olmak aslında.. ilerde seveceği adamların yol göstericileridir biraz... bazende ürkütücüdür... Senden başkasına aşık olacaktır gün gelecek ve o gün hiç gelmesin isterler içten içe..:) en özelide vicdanlıdır kız babaları.. Gözleri sevgi doludur.. Söyleyemez bazen sevdiğini ama hissettirir ve sen bunu her an hissedersin.. Uzakta olsa da sesinden anlar mutsuzlugunu ve öyle bir zamanda öyle bir şey söyler ki siler bütün hüznünü.. yeniden umut verir sana.. koyverme der aslında sakın vazgeçme der.. Sen babanın kızısın asla pes etme der cümlelere dökmesede sen anlarsın demek istediği şeyi.. Bir babanın kızı olmak mı? daha güzeldir ama hele ki aşık bir kız evlatsa bu başarmışsındır layık baba olmayı.. Babasına aşık kızlar hep biraz çocuk kalırlar biraz şımarık en güzelide herşeye rağmen masumiyetlerini kaybetmezler korkudan değildir o aşktandır ilk aşkını yanıltmak istememelerindendir.. hata da yaparlar her insan her evlat gibi ama hataları bile güzeldir masumca yaparlar,babalarına aşık kızlar.. Büyümüş gibi davransalarda hiç bir zaman büyümek istemezler hep ilgi görmek korunmak isterler.. Sana aşık bir kız evladın varsa başarmısındır demektir.. Korkma asla korkma her ne olursa olsun bil ki evladın seni asla utandırmayacak o ilk aşkını asla hayal kırıklığına ugratmayacaktır.. zorluklar çeksede göğüs gereçektir her zorluğa, tıpkı babası gibi güçlü duracaktır çünkü öğrenmiştir zorluklarla mücadeleyi ilk aşkından.. Sen benim bu hayatta başıma gelen en güzel aşksın canım babam.. Herkes baba olamıyor maalesef ben şanslı doğanlardanım işte doğuştan şanslı olanlardan.. çünkü benim dağ gibi babam var arkamda.. Babalar günün kutlu olsun ilk ve son aşkım..💜Seni tahmininden de çok seven şımarık kızın Buse’n... Veee tabiki canım dedem görüyorsun hissediyorsun biliyorum..çünkü bende hissediyorum yanıma gelişlerini.. bana güç verişlerini.. ölüm yürekten bağlı olanları asla ayıramaz.. asla.. Bi tanecik torunun inan seni hiç unutmuyor ve inan sözlerin hala kulagında yaşıyor... 🙏🏻
Read more
Günaydın #bluelagoon’dan 🇮🇸 İzlanda bence doğası keşfedilmemiş farklı gezegende miyim dedirten ...
Media Removed
Günaydın #bluelagoon’dan 🇮🇸 İzlanda bence doğası keşfedilmemiş farklı gezegende miyim dedirten olağan üstü güzelliklere ev sahipliği yapıyor? Yeni bir kaç bilgiyle sizlere olur mu böyle şey diyeceğiniz olaylar İzlanda’da ?️ #iceland aktif volkanik ada ve her yıl 1-2 cm büyüyor, ... Günaydın #bluelagoon’dan 🇮🇸 İzlanda bence doğası keşfedilmemiş farklı gezegende miyim dedirten olağan üstü güzelliklere ev sahipliği yapıyor? Yeni bir kaç bilgiyle sizlere olur mu böyle şey diyeceğiniz olaylar İzlanda’da ?✌️ #iceland aktif volkanik ada ve her yıl 1-2 cm büyüyor, genişliyor 🙋‍♂️ Ne enteresan değil mi? Jeotermal kaynaklardan yenilenebilir enerji üretimi sayesinde sıcak su, ısınma ve elektrik neredeyse bedava. 10 bin şelale, 130 adet volkan ki bunların 15 adeti aktif 🇮🇸 Ülkede sürekli deprem var ve bu adayı daha da enteresan hale getiriyor. Sürekli bir coğrafik değişime sahip olmasını sağlıyor. İzlanda’da soyadı yok. Ad var soyad ise babanın adı ve ardına oğlu annenin adı ardına kızı geliyor. Yani Ali Velioğlu, Fatma Ayşekızı gibi. Yılbaşında buraya özgü #puffin adlı kuşu bizdeki hindi gibi yiyorlar. İzlanda’da ordu yok demiştim peki güvenliği kim sağlıyor dersiniz? NATO uçakları!!! İzlanda’nın milli sporu hentbol 🤾‍♀️ Yeni bilgi edinirsem paylaşmaya devam edeceğim 🙌 Birazdan balina izlemek için buradan #reykjavik’e limana. Orada özel #speedyboat ile okyanusa açılacağız ♥️ Not: Puffin yaşam alanlarında yarın olacağız ve size mutlaka göstereceğim bu efsane güzel kuşu 😉
Read more
 #kucukkitapkurtlari için #lkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner'in oğlu İda ile yaptığı ...
Media Removed
#kucukkitapkurtlari için #lkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner'in oğlu İda ile yaptığı Kadıköy-Moda yolculuğu eşliğinde tanıttığı iki güzel kitabın yer aldığı sezonun ilk yazısı yayında! Üstelik 26 Eylül Çarşamba akşamına kadar profildeki linke tıklayıp site üzerinden ... #kucukkitapkurtlari için #lkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner'in oğlu İda ile yaptığı Kadıköy-Moda yolculuğu eşliğinde tanıttığı iki güzel kitabın yer aldığı sezonun ilk yazısı yayında!
🐻
Üstelik 26 Eylül Çarşamba akşamına kadar profildeki linke tıklayıp site üzerinden yazının altına yorum yapan 1 kişiye, @beta.kids ten yayınlanan "Ayını Asla Okula Götürme" kitabı çevirmeni @sima_ozkan 'dan hediye.
🐻
Haydi, yorumlara bekliyoruz 😊
🐻
"Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba, bu yaz yapmaktan keyif aldığımız şeylerden biri Kadıköy Çarşı’ya inmekti. Zaman zaman tramvaya binip zaman zaman da scooter ile -tabii hurda ve külüstür arabalar yerinde duruyor mu diye kontrollerimizi yaparak çarşı turları yaptık. Bu kez istedik ki siz de katılın bize. Beraber renkleri, sesleri, kokuları duyumsayalım ve kitabevlerinde kitaplar okuyalım. Ne dersiniz? Çarşı durağında inince hemen sokaktan yukarı doğru yürüyoruz. İda İş Bankası Kültür Yayınları’na giriyor. Tabii ben de arkasından.  İş Bankası Kültür Yayınları pek çok anne babanın tercih ettiği kitapçıların başında geliyor. Elimiz Julia Donaldson kitaplarına gidiyor. “Bu kadın bize yazılacak bir şey bırakmamış!” diyorum içimden. Şaka bir yana bütün kitaplarını pek bir beğeniyorum. İda’nın en sevdiklerinden biri ise Axsel Scheffler’ın resimlediği “Pırtık Tekir” adlı kitap.
Hangi meyve/sebze hangi mevsimde olur muhabbetine dalıp kendimizi İmge Kitabevi’nin önünde buluyoruz. Oğlum koşarak içeri giriyor ve hemen raftan “Ayını Asla Okula Götürme”adlı kitabı kapıp yanıma geliyor. Gördüğünüz gibi artık nitelikli kitabı kapağına bakıp seçiyor. Benim ise yeni çıkan kitaplar seçkisine bakma şansım bile yok."
Yazının devamı ve #kitap çekilişi için link profilde 🙋
🐻
#mutluannemutlubebek #cekilisvar #cekilisekatil #çekiliş # #kadıköyanneleriöneriyor #kadıköyanneleri #Kadıköy #moda #kadikoy #kitaptavsiyesi #kadikoyanneleri
Read more
Bugün Annemin Doğum Günüydü.Aramizda olsaydın yeni yaşını kutlardik tıpkı bu güzel fotoğraftaki ...
Media Removed
Bugün Annemin Doğum Günüydü.Aramizda olsaydın yeni yaşını kutlardik tıpkı bu güzel fotoğraftaki gibi ama olmadı bundan sonra da olamiycak.Sizlerden tek ricam Annenizin Babanızın ve Ailenizin sevgisini saygısını değerini kıymetini bilin onları üzmeyin kırmayın inciltmeyin mutlu ... Bugün Annemin Doğum Günüydü.Aramizda olsaydın yeni yaşını kutlardik tıpkı bu güzel fotoğraftaki gibi ama olmadı bundan sonra da olamiycak.Sizlerden tek ricam Annenizin Babanızın ve Ailenizin sevgisini saygısını değerini kıymetini bilin onları üzmeyin kırmayın inciltmeyin mutlu edin ozaman sizde mutlu olur ve vicdaniniz da rahat eder..Öncelikle Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Kostantin Yuvanidis ve Yönetimine Tüm Doktor Hemsire ve Mesai arkadaşlarıma 4 yıl boyunca ilk günden itibaren sevgisini saygısını değerini kıymetini fedakarlığini hiç eksik etmeyen Eşime ve Kızıma her zaman iyi mutlu zor ve kötü günümde bile manevi desteğini hiç eksik etmeyen ve aynı bölümde görev yaptığım Dr.Sayin Aygen Yiğit'e hep güleryüz şakalariyla espirileriyle ve meşhur laf atmalariyla aile dostumuz ve Annemin çocukluk arkadaşı olan Sayın Yorgo Vaporidis ve Nihat Karaduman'a ve tüm beni tanıyan herkese çok teşekkür ederim sağolun iyilik varsınız.Evet Anne beni bırakıp gideli tam 21 gün oldu şimdiden seni çok özledim hemde çoook 😢😢.Buna alışmak okadar kolay değil.Bunu yaşamış ve yaşayan bilir neler hissettiğimi.Herkesin bildiği ve dediği gibi.Sözün bitti yer ...
Read more
Ne olur ne olur ne olur anneler&babalar! Çocukları rahat bırakın! Üzerinden pervanelerinizi ...
Media Removed
Ne olur ne olur ne olur anneler&babalar! Çocukları rahat bırakın! Üzerinden pervanelerinizi çekin, şu helikopter ebeveynliği bir kenara bırakın...(yapanlar için söylüyorum, yapmayanların ellerinden öpüyorum 🤗) Birinci sınıfa başlayacak olan çocuğunun sınıfına öğretmeni ... Ne olur ne olur ne olur anneler&babalar!
Çocukları rahat bırakın!
Üzerinden pervanelerinizi çekin, şu helikopter ebeveynliği bir kenara bırakın...(yapanlar için söylüyorum, yapmayanların ellerinden öpüyorum 🤗) Birinci sınıfa başlayacak olan çocuğunun sınıfına öğretmeni dinlemeye girmek isteyen veli profili de duydu ya bu kulaklar ben şok 🙀Daha neler!
Bugün @yonkoleji ‘nde çok güzel bir aile semineri vardı.
Kızlarla birlikte katıldık.
Psikolog Fatma Nihal Ada’nın bu seminerdeki bazı notlarını kendi yorumlarını aktarıyorum. Hepimize ışık olsun. ✌🏻Vedalaşmaları kısa tutun ne kadar uzarsa bu duygu yoğunlaşıyor. Ağdalı bir sürece giriyor ve çocuk bağımsızlaşamıyor. Kapıdan salın gitsin😉
👆🏻Pazarlık yapmayın - ödül vermeyin- normalleştirin:
Şu testi yap, hadi sınıfla git sana akşam dondurma alıcam demeyin mesela. Dondurma almak istiyorsanız tabi alın ama bu işi okula ya da başka bir şey bağlamayın!
Kimse evi topladınız diye size ödül vermiyor. ✌🏻okul, çocuğun annesinden ayrıldığı ilk ortamdır.
✌🏻okul korkusunun temelinde anneden ayrılma durumunun yarattığı kaygı vardır.
Çocuğun bizden beklediği şey anlayıştır.
Okul fobisi olmasının nedenleri;
Ortam farklılığı
Anne&babanın gerçekçi olmayan yüksek beklentileri.
Öneriler
Okula gitme bedeni ve orada yalnız olmadığı anlatılmalı
Vedalaşmalar kısa tutulmalı
Bunun bir süreç olduğu unutulmamalı ve çocuğa zaman tanınmalı
Okul ve öğretmen ile iş birliğini içinde olunmalı
Tüm okula başlayan çocuklara bol eğlence diliyorum. Okul eğlenilen bir yerdir, bütün okulların da eğlenceli olmasını temenni ediyorum!
Annelere de soğumamış bir Türk kahvesi içebilmeyi temenni ediyorum.
Read more
Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan ...
Media Removed
Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.! ... Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.! Sakın inanma.! Sana derlerse ki babaların sevgisi anaların sevgisinden azdır diye.! Babalar kızlarını analardan daha çok severlerde, analar kıskanır.! Bilirler ki babalar kızlarına kıyamazlar.! Anneler bile anlayamazlar bu sevgiyi...İşte sevgimizi kıskanırlar.! Bir gün sende ana olacaksın belki sende kıskanacaksın. O zaman beni düşün.! Hayat babalara dik durmasını öğrettiği için babaların sevgisi az gibi gözükür de, sen inanma.! Sakın babanın ağlamadığını düşünme.! Tek göz yaşı göremezsin. Bil ki yüzünü döndüğü an ağlıyordur. İçten içe yanıyordur yüreği.! Babanın ağladığını tek yağmur yağdığı günlerde görebilirsin. Onun içindir babalar yağmuru çok severler.! Her yağmur yağdığı zaman baban senin üzüldüğüne ağlıyordur.! Kimsecikler görmesin diye.! Her yağmur yağdığında bil ki baban ağlıyor.! Belki sevinçten belki de üzüntüden ama her zaman yağmuru sev.! Ben yağmuru seviyorum.! Canım kızım her zaman bu yürek seninle atacak.! Seni seven yüreklerde olacak ama unutma ilk nur yüzüne düştüğü zaman, ilk yüzüne bakan benim.! Sen hala gözümde ilk doğduğun anki kızımsın.! Mavişimsinn!Kimse gideceğini bile, bile seni sevemez.. İşte bir tek babalar sever kızlarını bile, bile.! İyi ki doğdun gül yüzlü güzel kızım hiç boynunu bükme Sakın.! inanma ben hep senin yanında olacağım.! Sıkı, sıkı sarılacağım sana…Bulutların yeri değişebilir kızım; kâh oradadır bulutlar, kâh burada. Ama yıldızlar yerli yerindedir hep. Eğer ki bir bulut, görünmez eylemişse bir yıldızı, sanma ki yıldız sır olmuştur. Aldırma bulutlara kızım, yıldızlar hep ışıldar; bulutlar olsa da, olmasa da… Sen benim tasalı, kederli, yorgun zamanlarımda gülümsediğim bir yıldızsın kızım; en güzel yıldıza, canım kızıma bir baba gülüşü yolluyorum 🤗iyiki doğdun canmavişim..
Read more
Biz yılbaşında hediye getiren Noel babanın değil Miraç'tan "namaz" getiren Hz Muhammed (sav)in ümmetiyiz hamd olsun, Bizler ki Allahı bir O'lan kabul etmiş emir ve yasaklarına boyun eğmişiz biliriz bilmeliyiz yanlışı doğruyu haramı helali özentilik olmaz asla Avrupaya gayrimüslimlere ... 🌼🍁🍂
Biz yılbaşında hediye getiren Noel babanın değil
Miraç'tan "namaz" getiren Hz Muhammed (sav)in
ümmetiyiz hamd olsun, Bizler ki Allahı bir O'lan kabul etmiş emir ve yasaklarına boyun eğmişiz biliriz bilmeliyiz yanlışı doğruyu haramı helali özentilik olmaz asla Avrupaya gayrimüslimlere sen de özünü bulursun O'na yöneldiğin her vakitte özünü kaybetmiş insanlardan olma diye tüm bu çabalar hiç ölmeyecek gibi yaşama hayatı herşeyin bir sonu vardır yolun sonunda hesap soracak bir Yaradan vardır güzel ameller biriktir ki hikayenin sonu kurtarsın seni herkes bunca hengamenin içinde birbirini dahi duyamaz halde iken seni herdem duyan bir O'lan var girme razı olmayacağı hal ve hareketlere bir düşün koskoca bir yıl daha geçti ömrümden hiç hesaba çektin mi kendini acaba neler var heybemde ne kadar yerine getirdim kulluk görevimi farkına vardım mi acaba bu dünyaya geliş amacıma bir gün hersey için geç olacak sen önceden öldür nefsini ki gerçek ölümle yüzleşmeye yüzün olsun inan Değmiyor dünya bunca alakaya Herşey boş fanîlikten öte
Koy elini kalbine dokun imanına
Zira çalmaya çalışan fırsatçılar ile dolu fırsat verme senin en büyük varlığın o uyan ey dost yoksa uyuyacaksın pişman olacağın günlere uyanmak için.
.
.
✏ Rahmi Aksöz .
.
.
#etkileşimgrup #edebiyat #şiirsokakta #şiir #sevgi #gönül #banamutluluktanbahset #dua #huzur #sevgi #yazar #şair #kitap #okuma #dünya #papatya #çiçek #gül #2019 #videos #likeforlike #yeşillik #rahmiaksöz #ağaç #edebiyat #ig_photozoom #tr_splashot #fotografbiz #fotografsevenler #gfk_tr #sonbaharsondem1 #banamutluluktanbahset
Read more
"Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin ...
Media Removed
"Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle." (İsrâ Sûresi-23) _________________________________ Hadis-i ... "Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle."
(İsrâ Sûresi-23)
_________________________________
Hadis-i Şeriflerde buyurulur:
Ana-babaya karşı gelmek büyük günahtır.
[Buhari]
__________________________________
Ana-babası, yanında ihtiyarladığı halde, [onların rızalarını alamayıp] Cenneti kazanamayanın burnu sürtülsün.
[Tirmizi]
_________________________________
Ana babanın yüzüne sert bakmamalı, şefkatle ve sevgi ile bakmalı! Hadis-i şerifde buyuruldu ki:
“Ana-babanın yüzüne şefkatle bakana, kabul olmuş bir hac sevabı yazılır.”
[İ.Rafi]
Evladın, ana-babaya, sevgi ile bakışı için, kabul edilmiş hac sevabı verileceği bildirilince, oradakiler, (Günde bin defa bakarsa da böyle sevaba kavuşur mu?) dediklerinde, Peygamber efendimiz, (Günde yüzbin defa baksa da) buyurdu.
[Şir’a]
_________________________________
Ana-babasına hizmet edenin ömrü bereketli ve uzun olur. Onlara karşı gelenin, âsi olanın ömrü bereketsiz ve kısa olur.
[Ey Oğul İlm]
_________________________________
Rabbin rızası, ana babanın rızasında, gazabı da, ana babanın gazabındadır.
[Buhari]
Hasan-ı Basri hazretleri, (Âlim bir evladın ana babası kâfir olsa, kuyudan su çekmeleri için ona muhtaç olsalar, o da birkaç kova çektikten sonra öf dese, bu sebeple bütün amellerinin sevabı yok olur) buyuruyor.
_________________________________
Ana-babanıza ihsan ederseniz, çocuklarınız da size ihsan eder.
[Taberani]
_________________________________
Ana-babasına asi olan Cennete giremez.
[Nesai]
_________________________________
Huzurunda alıcı ile satıcı arasındaki köle gibi durmayan kimse babasının hakkını ödeyemez.
[İ.Gazali]
_________________________________
Anne ve baba aynı anda çağırınca, önce annenin çağrısına uy!
[Deylemi]
_________________________________
Bir zat, (Ya Resulallah, ana-baba, evladına zulmetse de rızalarını almayan Cehenneme girer mi?) diye sorunca, cevaben 3 defa (Evet zulmetseler de rızalarını almayan Cehenneme girer) buyurdu.
[Beyheki]

#anne #baba #hadis #anababa #ilim
Read more
CANIM KIZIMA...... Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.! Sen benim biricik kızımsın.! ...
Media Removed
CANIM KIZIMA...... Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.! Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında ... CANIM KIZIMA...... Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.! Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.! Sakın inanma.! Sana derlerse ki babaların sevgisi anaların sevgisinden azdır diye.! Babalar kızlarını analardan daha çok severlerde, analar kıskanır.! Bilirler ki babalar kızlarına kıyamazlar.! İşte bazı analar çıkarda kızlarının üzerinden duygu sömürüsü yaparlar. İşte sevgimizi kıskanırlar.! Bir gün sende ana olacaksın belki sende kıskanacaksın. O zaman beni düşün.! Hayat babalara dik durmasını öğrettiği için babaların sevgisi az gibi gözükür de, sen inanma.! Sakın babanın ağlamadığını düşünme.! Sen giderken, sular seller gibi ağlarlar da, Tek göz yaşı göremezsin. Bil ki yüzünü döktüğü an ağlıyordur. İçten içe yanıyordur yüreği.! Babanın ağladığını tek yağmur yağdığı günlerde görebilirsin. Onun içindir babalar yağmuru çok severler.! Her yağmur yağdığı zaman baban senin gidişine ağlıyordur.! Kimsecikler görmesin diye.! Her yağmur yağdığında bil ki baban ağlıyor.! Belki sevinçten belki de üzüntüden ama her zaman yağmuru sev.! Ben yağmuru seviyorum.! Canım kızım her zaman bu yürek seninle atacak.! Seni seven yüreklerde olacak ama unutma ilk nur yüzüne düştüğü zaman, ilk yüzüne bakan, erkek benim.! Sen hala gözümde ilk doğduğun anki kızımsın.! Doğduğun gün sevincimi kimseler bilemedi.. Kimse gideceğini bile, bile seni sevemez.. İşte bir tek babalar sever kızlarını bile, bile.! İyi ki doğdun gül yüzlü güzel kızım hiç boynunu bükme, bir gün öldü deseler. Sakın.! inanma ben hep senin yanında olacağım.! Sıkı, sıkı sarılacağım sana…

SENİ SEVİYORUM CANIM KIZIM... BABAN
Read more
Bazen hayatın içinde mini minicik bir nokta olduğumuzu unutuveriyoruz. Sadece biz, çocuğumuz, ...
Media Removed
Bazen hayatın içinde mini minicik bir nokta olduğumuzu unutuveriyoruz. Sadece biz, çocuğumuz, bizim dertlerimiz, mutluluklarımız var zannediyoruz. Ben satırlarımı yazarken kimlerin okuduğunu bilmeden yazıyorum mesela. “oğlum anne sen ölecek misin?” sorusunu cevaplamakta ... Bazen hayatın içinde mini minicik bir nokta olduğumuzu unutuveriyoruz. Sadece biz, çocuğumuz, bizim dertlerimiz, mutluluklarımız var zannediyoruz.
Ben satırlarımı yazarken kimlerin okuduğunu bilmeden yazıyorum mesela. “oğlum anne sen ölecek misin?” sorusunu cevaplamakta zorluk çektiğimi yazıyorum, gerçekten hasta olan ve hayatta kalma mücadelesi veren bir annenin okuduğunu bilmeden.
Bir bayram mesajı yazıyorum, o bayram mesajının onkoloji hastanesinde çocuğunun ilaç almasını beklerken bir annenin okuduğunu bilmeden.
Eşimle bir fotoğraf paylaşıyorum, bir önceki gece eşinden şiddet görmüş bir kadının okuduğunu bilmeden.
Babanın çocuk gelişimindeki rolünden bahsediyorum, bir şehit eşinin gözyaşlarıyla okuduğunu bilmeden…
Koşulsuz sevmenin öneminden bahsediyorum, az önce çocuğuna kızan bir annenin vicdan azabıyla okuduğunu bilmeden…
Çocuğuma sarılmış bir fotoğrafımı paylaşıyorum, bir annenin evine, çocuğuna hasret yaşan bir anne/babanın okuduğunu bilmeden…
Anneler günü, babalar gününü kutluyorum, anne baba hasreti çekenlerin okuduğunu bilmeden…
Peki paylaşmayalım mı o zaman? Paylaşalım ama tüm dertlerimiz, kederlerimiz, yalnızlıklarımızla, küçücük bir nokta olduğumuzu unutmadan. Bir nokta kadar küçücük ama bir cümleyi kapatacak kadar güçlü olduğunu unutmadan yaşamak gerekiyor bu hayatta…
Read more
Biz neden ülke olarak bu duruma geldik? Son 5 senede çocuğa, kadına, hayvana başta olmak üzere insana ...
Media Removed
Biz neden ülke olarak bu duruma geldik? Son 5 senede çocuğa, kadına, hayvana başta olmak üzere insana şiddet neden bu kadar arttı? Sanıkları lanetlemekle, idam istemekle devam mı edeceğiz? Yeterince güçlü olmayan zihinsel ve ruhsal yapıda, ama bir anadan doğarak bir şekilde fiziksel ... Biz neden ülke olarak bu duruma geldik? Son 5 senede çocuğa, kadına, hayvana başta olmak üzere insana şiddet neden bu kadar arttı? Sanıkları lanetlemekle, idam istemekle devam mı edeceğiz? Yeterince güçlü olmayan zihinsel ve ruhsal yapıda, ama bir anadan doğarak bir şekilde fiziksel olarak büyüyen- ancak ruhsal dünyasına girseniz, hayvan öldürmekten zevk alan, çocuklara cinsel istek duyan, bu uğurda bir çocuğu öldürmekten çekinmeyecek kadar saplantı içinde olan, aslında gelişmemiş insan olma Vasıf’larına sahip olamamış, toplumda sokakta işyerlerimizde okullarımızda toplu taşıma araçlarımızda Avm’lerimizde bizim aramızda gezen, insan kılığındaki sapıklar. Tehlikenin farkında mısınız? Adalet sistemine ve Emniyet birimlerine sesleniyorum! Şiddet suçtur, Ayrıldığı kocası sokak ortasında bıcaklarlen izleyici kalıp Kadına şiddeti meşrulaştırırsan, koruma isteyen kadını evine yollar, çocuklarının önünde babanın anneyi katletmesine sebep olursan, 15 yaşında uyuşturucu verilip tecavüz edilen ve öldürülen kızın katillerini serbest bırakırsan, hayvana şiddeti Anadolu’da olur böyle seyler diye önemsemezseniz, olacağı budur. Bunlar normalize edilemez. Adalet sisteminin görevi Halkı korumaktır. Adaleti ve Ceza sistemini bu yaratıklar üzerinde 10 katı ağırlaştırarak, Suç oranını düşürmek icin caydırıcı cezalar koymaktır. Ben bir vatandaş, bir kadın, bir anne olarak bunları yaşamaktan bıktım. Ben 8 yaşında bi çocuk annesi olarak, kızımın bisikletle sokakta rahatça gezmesini istiyorum. Ve iyi bir vatandaş olarak bu en insani yaşam hakkımdır diye düşünüyorum! Artık #yeter Adaletin yerini bulmasını istiyorum! #çocuklaradokunma
Read more
Adı Mehmet Akif..6 yaşındaymış.O kadar sormama rağmen susmayı tercih etti.Gözümün içine bakmadı ...
Media Removed
Adı Mehmet Akif..6 yaşındaymış.O kadar sormama rağmen susmayı tercih etti.Gözümün içine bakmadı bir kez..Babası geldi yanımıza sonra..O söyledi.Kusura bakmayın ne olur dedi mezar ustasıymış babası..Harç karıp babasına yardım ediyormuş meğer..Öğlen arasında yemek molası vermiş ... Adı Mehmet Akif..6 yaşındaymış.O kadar sormama rağmen susmayı tercih etti.Gözümün içine bakmadı bir kez..Babası geldi yanımıza sonra..O söyledi.Kusura bakmayın ne olur dedi mezar ustasıymış babası..Harç karıp babasına yardım ediyormuş meğer..Öğlen arasında yemek molası vermiş Mehmet Akif..Ben ömrümde bu kadar güzel karpuz yiyen böylesine tatlı bir çocuk görmedim..Çok çalışmış,acıkmış belli ki..Beni görünce toparlanmaya çalıştı önce..Kimdim ve neden yanına gelmiştim acaba..Gölge diye buraya oturmuş dedi babası..Bizler de okuduk babanıza az evvel,Nurlar içinde uyusun mekanı cennet olsun inşallah dedi bana.. Biz yıkayıp akıtırız dökülenleri ne olur kusurumuza bakmayın dedi biraz mahcup..İyi de yapmış Mehmet Akif dedim bu sıcakta güneşte durulur mu..Onu görse babam nasıl da mutlu olurdu dedim ..onun tatlılığı çalışkanlığı nasıl da dokunmuştu içime..
Ben duamı ederken,konuşurken babamla o da karpuzunun içinde kaybolmuştu mutluluktan..Ne pahabiçilmezdi çocuk olmak küçücük dünyasının devasa mutluluğu nasıl da unutturmuştu hüznümü bana..İçimden"Zaman" dedim zaman ne kıymetli biliyor musun Mehmet Akif..Yarın gidişinin 6.yılı bitiyor bu gölgesinde dinlendiğin dedenin..6 yıl evvel tam da bugün hastane odasında yanıbaşındaydık amcamla beraber..Yarı açık bir bilinçle "Abi demişti amcama..senin kolunda saatin var,benim kolumda neden yok ?"Yavaşça kaldırıp kolunu havaya ,işaret etti..Saat dedi..Saat kaç bilemiyorum böyle..Dün gibi gözümün önünde,amcam saatini hemen kolundan çıkarıp babamın bileğine taktı..Bak Taner,artık saatin kolunda..senindi zaten,ben öylesine alıp takmıştım koluma kaybolmasın diye..Saat tabii ki amcamındı..Evdeydi onun saati..Son zamanlarında hep yattığı İçin başucunda dururdu.. ben 15.07.2011 de saat 09.06 da onu sonsuza dek durduruncaya kadar da başucunda kalmıştı.."Zaman Mehmet Akif zaman dedim..Giderken bile kıymetini hatırlatıyor demek insana.."Duâm bitmişti..Mehmet Akif'in de karpuzu..Tamamdı zaman..Sessizce vedalaştık Mehmet Akif'le..Giderken de kaldırmadı başını,ayağa kalktığında farketmiştim şortundan..Fenerliydi o da..Konuşmasa da ,bir ortak noktamız olmuştu en azından.. İşte böyle BABAM❤️
Hüzne bulanmış bir çocuk heyacanıydım bugün ❤️🌹
Read more
MSGSÜ Devlet Konservatuarı Kapatılıyor. Bu kararı alanların sundukları gerekçelere bakılırsa; ...
Media Removed
MSGSÜ Devlet Konservatuarı Kapatılıyor. Bu kararı alanların sundukları gerekçelere bakılırsa; en basitinden okulun bahçesindeki tarihi çınarların gölgesinde soluklanmamış, her pencereden yayılan ahenkli sesleri dinlememiş, etrafta koşturan çocukların/gençlerin heyecanlarını ... MSGSÜ Devlet Konservatuarı Kapatılıyor.
Bu kararı alanların sundukları gerekçelere bakılırsa; en basitinden okulun bahçesindeki tarihi çınarların gölgesinde soluklanmamış, her pencereden yayılan ahenkli sesleri dinlememiş, etrafta koşturan çocukların/gençlerin heyecanlarını izlememiş, dışarıda beklerken evlatlarını gelecek için destekleyen anne babanın “iyiki” diyerek verdiği derin huzur nefesine şahitlik etmemiş kişiler olmalı.

Daha iki gün önce bahçesinde olduğumuz okulun iki gün sonra yok olması berbat bir sürpriz. Tarifi mümkün değil...Oldu bittiyle; öğrencileri, emekleri, akademisyenleri, geleceği umursamayan tavırları görünce koca bir üzüntü duygusu oturuyor kalbime.

Nasıl? Neden? Neler oluyor? soruları içinde hayal kırıklığı... Anlatacak daha çok şey var ama öncelik başka. Change.org kampanyasına destek olmak... #istanbuldevletkonservatuarı #MSGSÜ #sanatadestek #sanatadokunma #binamızadokunma
Read more
Allah-u Teala ve Tekaddes Hazretleri, mü’minlerle kâfirlerin müsavi olmayacağını ve mü’minler ...
Media Removed
Allah-u Teala ve Tekaddes Hazretleri, mü’minlerle kâfirlerin müsavi olmayacağını ve mü’minler arasında büyük derece farkları olduğunu taat eden kimseler için Allah’ın indinde büyük ecirler bulunduğunu beyan ettikten sonra, mü’minlerin kâfir ana ve babalarını veli ittihaz etmemeleri ... Allah-u Teala ve Tekaddes Hazretleri, mü’minlerle kâfirlerin müsavi olmayacağını ve mü’minler arasında büyük derece farkları olduğunu taat eden kimseler için Allah’ın indinde büyük ecirler bulunduğunu beyan ettikten sonra, mü’minlerin kâfir ana ve babalarını veli ittihaz etmemeleri hususunda bazı hükümleri beyan etmek üzere buyuruyor ki; “Ey o iman edenler!… İman üzerine küfre muhabbet eden babalarınızı ve kardeşlerinizi veliler tutmayın. Sizden bir kimse onlara dönerse işte ancak zalimler onlardır.” Anan, baban, kardeşin veya yakınların küfrü iman üzerine tercih ediyorlarsa onları dost edinmemelidir. Ancak ana-babanın zaruri ihtiyaçları olursa giderilir lakin onlar sevilmez. Nitekim buna dair Mevla buyuruyor; “Bununla beraber ana-baban bilmediğin (putlardan ve şirkten ibaret) bir şeyi bana ortak koşman için seni zorlarsa, bu takdirde kendilerine itaat etme. Onlara, dünyada iyi bir şekilde sahiplik et ve bana yönelenin (mü’min kimsenin) yolunu tut. Sonra dönüp bana geleceksiniz de, ben size yaptıklarınızı haber vereceğim.” (Lokman suresi:15)

Ne hain ana babalar var. Bugün kaç kişiden telefon geldi. Gençler diyorlar ki: “Dini ilimleri okumak istiyoruz fakat anamız, babamız bırakmıyor.” Anne baba razı olmayınca çocuk da: (ferra, yefirru, firaren) sigasını uyguluyor. Yani kaçıp gidiyor.

Hayırsız evlad anne-babanın ehli (yakın akrabası) olmadığı gibi, hayırsız ana-babada hayırlı evladın ehli olmuyor.

Bazı ana-babalar islamı tam tatbik etmeye çalışan çocuklarının aklından şüphelenip Bakırköy’e götürmeye dahi yeltenebiliyorlar. Bu neden oluyor? Kişilerin imanı kolaylıkla paslanır demirin paslandığı gibi ki onun cilası zikretmektir. Bir kere Allah dedin imanın tazelendi bir daha dedin daha fazla tazelendi. Peki ya denmezse denmediği müddetçe kalbi paslanır ve kişiyi evladı zikrediyor diye Bakırköy’e götürmeye kadar katılaştırır.

Eyvah! İnsan ne yapması gerekirken nereye gidiyor.

İlim tahsile müsade edilmeyen bir çocuğun hali ne olacaktır alaca dana gibi yatacak mıdır?

KÖTÜ OLURSA ANA
ONUN EVLADI OLUR ALACA DANA
KORKARIM CEHENNEMDE YANA
Read more
Büyüyorsun oğlum.. Mesela parmakların arasına pamukçuklar birikmiyor artık.. Büyüyorsun.. ...
Media Removed
Büyüyorsun oğlum.. Mesela parmakların arasına pamukçuklar birikmiyor artık.. Büyüyorsun.. Uzun gelen kıyafetlerin kısalıyor birbir.. Adımların sağlamlaşıyor, kelimelerin çoğalıyor.. Saçların mesela her geçen gün biraz daha uzuyor.. Sen de büyüyorsun oğlum.. Tıpkı anne ve ... Büyüyorsun oğlum.. Mesela parmakların arasına pamukçuklar birikmiyor artık..
Büyüyorsun.. Uzun gelen kıyafetlerin kısalıyor birbir.. Adımların sağlamlaşıyor, kelimelerin çoğalıyor.. Saçların mesela her geçen gün biraz daha uzuyor.. Sen de büyüyorsun oğlum.. Tıpkı anne ve babanın büyüdüğü gibi.. Büyüyor, insan oluyorsun.. Yeni yaşın;
İLK YAŞIN !
Kutlu olsun oğul.. Ellerin ellerimizde, neşen canımız üzre, ömrün ömrümüzde bir olsun oğul.. ~30.10.2017~
Read more
İnsanın kimin çocuğu olarak dünyaya geldiği mühimdir. Bu hayattaki karakterini, saygınlığını, ...
Media Removed
İnsanın kimin çocuğu olarak dünyaya geldiği mühimdir. Bu hayattaki karakterini, saygınlığını, yaşayış biçimin tamamen onların elindedir. Keza ben şanslı doğanlardanmışım orası kesin. Ve bir kız çocuğu olarak her ne kadar çoğu şeyi anneden öğrenip onunla paylaşsamda, babanın yeri ... İnsanın kimin çocuğu olarak dünyaya geldiği mühimdir. Bu hayattaki karakterini, saygınlığını, yaşayış biçimin tamamen onların elindedir. Keza ben şanslı doğanlardanmışım orası kesin. Ve bir kız çocuğu olarak her ne kadar çoğu şeyi anneden öğrenip onunla paylaşsamda, babanın yeri hep ayrıdır. İlk aşktır ya baba!! tanıdığın ilk erkek. Bu yüzdende onun tarafından ruhuna konulan lokmalar değerlidir. Bilinçaltına işler o şefkat dolu bakışlar. Anne bazen savrulurken, babadan bir ağaç gibi dik ve sağlam durmasını beklersin. Çünkü gövdesine sarılıp ağlayabileceğin , gölgesine sığınabileceğin tek yer orasıdır. Sana güçlendirici meyvesinden verir, üzerine tırmandırıp herşeyi kuş bakışı gösterir. Ki yıllar geçsede değişmeyen ; dünyanın en güzel yeridir baba omuzu. Yıkılmaz tek kalendir. Bu yüzdendir ki baba ; senin gözlerindeki bir hüzün , kolundaki bir yara beni darmaduman etmeye yetiyor. Bu yaşıma kadar ben her ne başardıysam hep senin omuzlarındayken başardım; Çalışmayı , azmi seninle öğrendim. Her ne kadar yorulsan da bırakmamayı , pes etmemeyi sende gördüm. Asla beni kısıtlamadın ve yasaklarla boğmadığın için ayaklarımın üzerinde durabiliyorum şimdi. Ben hem prenses oldum sayende hemde mücadeleci...Asıl Zenginliğin insanların cebindekiyle değil , kalbindekiyle ölçüleceğini ; dil din ırk ayırt etmeksizin insanlara değer verebilmeyi ve karşılık beklemeden yardım etmeyi sen gösterdin. Çoğunluğun aksine ,teknolojiyi ve yenilikleri bizden bir adım önde takip ettiğin için bizi anlaman hiç zor olmadı ve gelişime hep açık oldun. Bu yüzden aynı frekansta olup uçabildik seninle . Bilgiyle , sevgiyle beslendik , büyüdük biz. Sen benim kahramanım oldun , sen yanımızda olduğun sürece kanatlanıp uçmaya ve tüm engellere , zorluklara göğüs germeye gücümüz var bizim. Bizim için En büyük mutluluk; en büyük lüks; bu doğumgününde de birlikte olmak canım babacım. Seni çok ama çok seviyorum. Doğumgünün kutlu olsun @reisogluosman #happybirthday ❤️
Read more
Lütfen okuyun; Levent Gültekin, Cine5'te medya grup başkanı olduğu dönemde, korkunç bir şekilde ...
Media Removed
Lütfen okuyun; Levent Gültekin, Cine5'te medya grup başkanı olduğu dönemde, korkunç bir şekilde zarar eden kanaldan personel çıkarımı yapar. Kanalın aylık geliri 300 bin tl olmasına karşın gideri 2 milyon civarındadır. Zarar ise devletin kasasından ödenir. Kendisi şöyle açıklar: ... Lütfen okuyun;

Levent Gültekin, Cine5'te medya grup başkanı olduğu dönemde, korkunç bir şekilde zarar eden kanaldan personel çıkarımı yapar. Kanalın aylık geliri 300 bin tl olmasına karşın gideri 2 milyon civarındadır. Zarar ise devletin kasasından ödenir.

Kendisi şöyle açıklar: "Cine5, Ak Partili etkili kişilerin çiftliği olmuştu ve devlet kasasından milyonlarca dolar harcanıyordu. Kanalda işe başladığımın üzerinden birkac gün geçmemişti ki personelin üçte birinin işine son verdim. Kanalda 20 yıllık gazeteci arkadaşlarım program yapıyorlardı fakat çok yüksek maaş alıyorlardı. Bir program başına piyasada ödenen rayiç bedelin neredeyse iki katı kadardı." Ancak bu durumu kabullenemeyen gazetecilere küçük bir indirimle TV'deki programlarına geri dönüyorlar.

Kimse meselenin aslını astarını sormadan Levent Gültekin'i kınar ve haksız olduğunu söyler. Neyse Ak partili milletvekili ve iş adamı olan bir arkadaşı arar ve meseleyi sorar. Levent Bey de kanalın zarar ettiğini ve normalden yüksek maaş alanların maaşını normal seviyeye çektiğini, devletin parasının istismar edilmesinin yanlış olduğunu izah eder. Milletvekilinin cevabı şudur: -Levent, Allah aşkına, babanın parasını mı veriyorsun?
.
.
İmtihan olunmaktayız, böyle bir ideoloji iflah olur mu gerçekten? İçler acısı bir durum, kitabı mutlaka temin edin derim, sevgiyle
Read more
Birbirini tekrar eden günlerin içerisinde yaşıyoruz hayatı acı, tatlı... İşe giderken, işten ...
Media Removed
Birbirini tekrar eden günlerin içerisinde yaşıyoruz hayatı acı, tatlı... İşe giderken, işten dönerken... Okul yolunda ilerlerken... Maça giderken... Maçta alınan bir galibiyetle sevinirken... Bazen tatilin keyfini çıkarırken... Aileyle, dostlarla aynı sofrayı paylaşmanın, ... Birbirini tekrar eden günlerin içerisinde yaşıyoruz hayatı acı, tatlı...
İşe giderken, işten dönerken...
Okul yolunda ilerlerken...
Maça giderken...
Maçta alınan bir galibiyetle sevinirken...
Bazen tatilin keyfini çıkarırken...
Aileyle, dostlarla aynı sofrayı paylaşmanın, sohbetin tadına varırken...
Çocuğunun yarınlarından umut dolarken...
Hayattalarsa hala anne, babanın dizinin dibinde hiç bitmeyecekmiş gibi büyürken...
Bizi kavuşmaya götüren bir yola düşmenin mutluluğunu yaşarken bazen...
An geliyor, şehit haberiyle dağılıyor her şey.
İnsan, sevinçlerinden, rutininden mahcup olacak hale düşüyor.
İşe gidecek/ gitmiş...
Maçta sevinecek/ sevinmiş...
Çocuğuna sarılacak/ sarılmış...
Bir annenin, babanın kuzusu, umutları gitmiş bu dünyadan...
Geride kalanlar sevinçlerini ve belki de kendilerine artık klişe gelen aynı günleri yaşayabilsinler diye.
Bu coğrafyada bir arada kalabilelim, huzurla yaşayabilelim diye bunca acı.
Ne yapsak haklarını ödeyemeyiz.
Kahraman askerlerimizin her zaman yanındayız.
Read more
Koridora - 3. Sayfa. Kişilik bozukluğu olan bir babanın elinden kurtulmaya çalıştığınız, korku ...
Media Removed
Koridora - 3. Sayfa. Kişilik bozukluğu olan bir babanın elinden kurtulmaya çalıştığınız, korku unsurlarında yenilik getirdiğini düşündüğümüz Koridora'nın 3. Sayfa isimli oyununu ziyaret ettik. Koridora ekibinin oyun içinde size hissettirdiklerinin alışkın olduğumuz korku oyunlarından ... Koridora - 3. Sayfa. Kişilik bozukluğu olan bir babanın elinden kurtulmaya çalıştığınız, korku unsurlarında yenilik getirdiğini düşündüğümüz Koridora'nın 3. Sayfa isimli oyununu ziyaret ettik. Koridora ekibinin oyun içinde size hissettirdiklerinin alışkın olduğumuz korku oyunlarından farklı olması zaten başlı başına bu oyunu mutlaka denemenizi belirtmemiz gerektirdiğini başardı. Oyun içerisinde sizleri şaşırtacak olan psikolojik korku unsurlarının olması da, Koridora - 3. Sayfa'nın tavsiye ettiğimiz kaçış evlerinin başında geleceğini söyleyebiliriz. Çoğu korku evinde bulmacaların basit, yenilikçi olmayan tarzda şifrelemeleri ve ipuçları olduğu bir gerçektir. Koridora - 3. Sayfa bu algıyı kırarak hiç bir yerde görmediğimiz zorlayıcı kriptoları ve basit olan birkaç bulmacayı harmanlayarak komple bir kaçış evi olmayı başarmışlar. Oyunun akıcılığını bozmadan tam yerinde müdahale yapan, sizi bir saat içinde maksimum seviyede eğlendirmeye ve korkutmaya odaklanmış çok çalışkan ekiplerinin olduğunu, ve buradan kendilerine bir kez daha teşekkür ettiğimizi söylememiz gerekir. Tam anlamıyla gizli bir hazine olan Koridora - 3. Sayfa'yı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Hikaye: ***
Zorluk: ****
Çeşitlilik: *****
Dekor: ***
Personel: *****
Korku: *****
Puan: 8/10

#koridora #3.sayfa #korkuevi #evdenkacis #evdenkaçış #evden #evdenkaçışoyunu #evdenkacisoyunu #odadankacis #odadankaçışoyunları #odadankaçış #odadankacisoyunlari #escape #room #roomescape #defnecrypto
Read more
Babanın izinde...Bu hafta ki misafirim benimle iletişime geçtiğinde babasının orman şefi olduğunu ...
Media Removed
Babanın izinde...Bu hafta ki misafirim benimle iletişime geçtiğinde babasının orman şefi olduğunu ama 20 yıl önce kadar kalp krizi sonucunda genç yaşta malesef vefat ettiğini ,annesiyle onları sürekli gittiği yerlere götürüp beraber ormanda yürüdüklerini ve tekrar o günlerdeki ... Babanın izinde...Bu hafta ki misafirim benimle iletişime geçtiğinde babasının orman şefi olduğunu ama 20 yıl önce kadar kalp krizi sonucunda genç yaşta malesef vefat ettiğini ,annesiyle onları sürekli gittiği yerlere götürüp beraber ormanda yürüdüklerini ve tekrar o günlerdeki gibi dağ bayır ormanda yürümek istediklerini söylediğinde zor bir görevin beni beklediğini farketmiştim🙇‍♂️. Yürürken ağaçlarla konuşmaları onlara sarılıp neden hastalıklandıklarını sormaları,doğayla iletişime geçmeleri benim pek alışkın olmadığım bir durumdu. Böyle güzel insanları görünce doğal olarak çok sevindim ve buna vesile olan babaya çok çok teşekkür etmek istedim.Çocuklar yapmak kolay tabi ama yetistiremediginiz çocuk sizin değildir unutmayin bu yüzden kapasitenize göre çocuk yapın kapasite yoksa hiç yapmayın derim 😉
Sonuç olarak baba erken yaşta veda etmiş ama geride inanılmaz M İ R A S L A R bırakmış.Tebrik ediyorum önemli olan bu 👏👏 #blackseatours #babanınizinde #naturewonder #tatil # #travelblogger #enjoymoment #natureland #exploretime #travelturkey #comeseeturkey #blacksea #travelphotography #cokgezenlerkulubu #turkey_home #karadeniz  #neverstopexploring #yayla #greenlife #aniyakala #objektifimden #countryside #huzur #nature_perfection #kadrajimdan #lifeofadventure #travelholic #turkey #dağlar #mountains #dağ
Read more
Seyyid Osman Hulusi Efendinin oğlu anlatıyor; Osman Hulusi Efendi ve ihvanlarıyla birlikte Umreye ...
Media Removed
Seyyid Osman Hulusi Efendinin oğlu anlatıyor; Osman Hulusi Efendi ve ihvanlarıyla birlikte Umreye gittiler. Medine-i Münevvere de seyyid cafer var idi. Bir akşam hurma bahçesinde Seyyid Osman Hulusi Efendi ile seyyid cafer buluşacaklardı. Hep birlikte ihvanlar ile beraber hurma ... Seyyid Osman Hulusi Efendinin oğlu anlatıyor; Osman Hulusi Efendi ve ihvanlarıyla birlikte Umreye gittiler. Medine-i Münevvere de seyyid cafer var idi. Bir akşam hurma bahçesinde Seyyid Osman Hulusi Efendi ile seyyid cafer buluşacaklardı. Hep birlikte ihvanlar ile beraber hurma bahçesine gittik. Seyyid cafer haber gönderdi ki hastaymış rahatsızlanmış o yüzden gelemiyor. Sonra hurma bahçesinde yemekler yendi kasideler okundu. Bu arada seyyid cafer evde hasta yatıyor yorgunluk vardı üzerinde ve uyuklar gibi olmuş. O arada Rasulullah ﷺ efendimizi Şeyh Hamideddin- Veli (Sonuncu baba) ile beraber rüyasında görmüş. Rasulullah efendimiz seyyid cafere kızmış ve "Bizim evladımız Osman Hulusi gelmiş buraya ziyarete sen ise burada yatıyorsun öyle çabuk kalk ve onun yanına git" demiş. Ardından seyyid cafer uyanır ve hemen o halde Osman Hulusi Efendinin yanına varır ve bu rüyayı da ona anlatır.. (Not: Osman Hulusi Efendi somuncu babanın torunudur ve seyyid yani peygamber efendimizin soyundan geliyor. Hayatını mutlaka okuyun araştırın nasihat yayınevinden kitaplarını alın. Fazla bilinmeyen ama büyük bir mürşid-i kamil olan Osman Hulusi Efendiyi tanıyın ve ziyaretine gidin darendeye hem onun hemde Sonuncu babanın.)
Divanındaki bir çok şiirini gece rüyasında ilham yolu ile almıştır kağıt kalemin fazla olmadığı zamanlarda uyanır kömür ile duvara şiiri yazar idi sonradan kağıt kalem bulunduğunda duvardaki yazıyı silerdi. Kendisi de bunu bir kaç beytinde beyan etmiştir ilham yolu ile geldiğini. Rabbim şefaatlerine mazhar eylesin..
Read more
Huzurum, kızım, Masal ım. Bir yıl önce bugün girdin hayatımıza. Mutluluktan ağlattın bu koca adamı. ...
Media Removed
Huzurum, kızım, Masal ım. Bir yıl önce bugün girdin hayatımıza. Mutluluktan ağlattın bu koca adamı. Seni her gördüğümde, bana her baktığında, sarılmanda, güldüğünde, bir şeyler anlatmaya çalıştığında yani her anında mutlu ettin babanı. Baban da seni bir ömür boyu mutlu etmek için uğraşacak. ... Huzurum, kızım, Masal ım. Bir yıl önce bugün girdin hayatımıza. Mutluluktan ağlattın bu koca adamı. Seni her gördüğümde, bana her baktığında, sarılmanda, güldüğünde, bir şeyler anlatmaya çalıştığında yani her anında mutlu ettin babanı. Baban da seni bir ömür boyu mutlu etmek için uğraşacak. Seni çok seviyorum kızım. #masalkız #1yaşında
Read more
KİTABIN EN ZOR BÖLÜMÜ İŞTE BURASI... Hepsini yazdım… Çocukluğumdan başladım; hatırladıklarımı ...
Media Removed
KİTABIN EN ZOR BÖLÜMÜ İŞTE BURASI... Hepsini yazdım… Çocukluğumdan başladım; hatırladıklarımı birebir, nasıl yaşandıysa öyle kaleme aldım. Hatırlamadıklarımı, hatırlayanlara anlattırdım. Kimi yerde kan ter içinde kaldım o günlere dönünce. En zor anlarımı, terk edilişlerimi, ... KİTABIN EN ZOR BÖLÜMÜ İŞTE BURASI... Hepsini yazdım… Çocukluğumdan başladım; hatırladıklarımı birebir, nasıl yaşandıysa öyle kaleme aldım. Hatırlamadıklarımı, hatırlayanlara anlattırdım. Kimi yerde kan ter içinde kaldım o günlere dönünce.
En zor anlarımı, terk edilişlerimi, yaşadığım ihanetleri, gözümün içine baka baka yalan söyleyenleri, aşkın yüreğimi delip geçen en hüzünlü – hüzzam hikayelerini yazarken, bende yalan yok bilirsiniz, gözyaşlarımı damlattım klavyenin tuşlarına.
Yazmak, bir yanıyla da yeniden yaşamakmış kendi tarihini, anladım.
Otuz yıllık ticaret hayatımda elbette başarılar kadar birçok başarısızlığa da imza attım. En yüksek zirvelere de tırmandım, dibin en dibine de battım. Şehrin en havalı havuzlu sitelerinden birinde otururken, aylarca peynir ekmekle geçirdim günü kendi halime gülerek.
Ve fakat işle – ticaretle ilgili şeylerin o kadar da derinden etkilemediğini fark ettim beni. Canımı yakan yegane şey, benimle beraber yürüyen yol arkadaşlarımın üzülmesiydi. Çok şükür atlattık o günleri...
Hep beraber omuza omuza verdik, en zor dar boğazları aştık.
Ailemin, küçüklükten beri dinlediğim ama işin aslını astarını da pek bilmediğim Osmanlı sarayına uzanan hikayesini araştırdım. Vaziyet hakikaten annemin anlattığı masallardan ibaret değilmiş. Meğer işin aslı, Gürnar Sultan’ın söylediği gibiymiş. Zaten ne zaman öyle değildir ki…
Ve fakat günlerdir aynı konunun etrafında dönüp duruyorum. Herkesi, her şeyi yazdım yazmasına yaşadığım gibi de, sıra babama, Bedii Çapa’ya gelince durdu kalem niyeyse. Her gece ‘haydi İzzet bitir artık şu işi’ diyorum kendime, mamafih bir türlü yüzleşemiyorum bu meseleyle.
Demek ki en zoru babamlı yılların üzerinden geçmekmiş. Anladım yaşın ellileri çoktan devirse bile babanın hatırası ve buna mukabil yokluğu ile vedası, bir adamın ruhundaki en ağır şeymiş.
Hiçbir zaman ‘öteki’ olamıyor bir çocuğun gözünde babası. Aşklar, ayrılıklar, batışlar – çıkışlar, yenilen kazıklar kolaymış da, insanın kalbini kilitleyen, boğazından başlayıp gönlünden düğümlenen bir yumruk, reçetesi olmayan bir tümörmüş bu diyardan göçüp giden babanın hatırası.
Yazacağım, anlatacağım ve hiç küs olmadık biz ama şimdi yeniden bir daha barışacağım.
Read more
“Babamı nasıl ikna edicem, bilgisayardan ders mi olur diyor babam..” E baban haklı. Bilgisayar ...
Media Removed
“Babamı nasıl ikna edicem, bilgisayardan ders mi olur diyor babam..” E baban haklı. Bilgisayar evinize girdiğinden beri bilgisayar oyunu oynamaktan makinenin başından kalkmadınız ki. Duyanda Wikipedia bağımlısısınız, okumalara doyamıyorsunuz sanacak. Oyun bitse iddia başlıyordur(Bu ... “Babamı nasıl ikna edicem, bilgisayardan ders mi olur diyor babam..” E baban haklı. Bilgisayar evinize girdiğinden beri bilgisayar oyunu oynamaktan makinenin başından kalkmadınız ki. Duyanda Wikipedia bağımlısısınız, okumalara doyamıyorsunuz sanacak. Oyun bitse iddia başlıyordur(Bu konuda ayrıca yuvanızı yapacam, sonra) iddia bitse geyik muhabbeti bitmez. Oğlum baban bilgisayara değil sana güvenmiyor. Sen al babanı yanına oturt. Babacım bak şimdi ben 60 dk ders çalışıcam sen de yanımda sessizce otur beni izle, bak nasıl matematik çalışılıyor internetten gör diyecek, oturtacaksınız yanınıza. Zaten babanız durumu 15 dakikada anlayacak oluru verecek size. Yani sorun babanızda değil çocuğum sizin bunca zamandır sorumsuzluk yapmanızda. Adam size antremanlı. Ne yapsın. Neyse dediğim gibi yapın, hallolur. Mesajımı okuyan tüm babalara saygılarımı iletiyorum. #hayalkurun
Read more
Bana doğum hikayelerimi kitap haline getirmemi söylüyorsunuz 🤓 Doğum yaptırmaktan yazmaya ...
Media Removed
Bana doğum hikayelerimi kitap haline getirmemi söylüyorsunuz 🤓 Doğum yaptırmaktan yazmaya fırsat bulduğum da “söz” Belki bir kitap değil ama ilk “doğum fotoroman” çalışmamı gururla sunarım Dokuz resimcik ... Bu fotoğraflar ne çok duyguyu barındırıyor ️ Azmi... Sabrı... ... Bana doğum hikayelerimi kitap haline getirmemi söylüyorsunuz 🤓
Doğum yaptırmaktan yazmaya fırsat bulduğum da “söz” 👍
Belki bir kitap değil ama ilk “doğum fotoroman” çalışmamı gururla sunarım 🙏
Dokuz resimcik 😁
...
Bu fotoğraflar ne çok duyguyu barındırıyor ☺️
Azmi... Sabrı... Endişeyi... Güveni... Rahatlamayı... Sevgiyi... Minneti...
🙏🙏🙏
...
Bence uzun uzun inceleyin siz de 🤔
Anneyi inceleyin, babanın miniklerini 😍
Anlamaya çalışın, hissedin!
...
İşte biz insanların bu anlarına şahitlik ediyoruz, ortak oluyoruz 🙏
Bizim için “iş” olan şey, insanların hayatlarındaki en özel “anlar”...
Gerçekten çok şanslıyız 🙏
...
#neredekitapyazacakzaman 🙄
#çoğunupaylaşamadımbile 😬
#arşivdopdolu 😉
#emeklilikteyaşadık 😜
#neşahanebirdoğumdu 👏
#annemizsüperbirhediyeyaptı 🎁
#babasınındoğumgünündedoğurdu 🎂
#dedemest 😁
#hosgeldinyamanbebek
#furkaninbebekleri
Fotolar @kisabifilm ’den, 🎥 video da yakında geliyor 🙏
Read more
Katil olmama ramak kaldı. STK lar, federasyonlar, dernekler nerdesiniz, ne zaman ayağa kalkacağız, ...
Media Removed
Katil olmama ramak kaldı. STK lar, federasyonlar, dernekler nerdesiniz, ne zaman ayağa kalkacağız, bunlar ancak kendi evlerimize, çocuklarımıza uzandığında mı? Bu kızlar, çocuklar bizim değil mi? Kedi-köpeğe, erkek çocuğuna, tavuğa tecavüz edilen, sessiz kalınan, adalet hiç olmayan, ... Katil olmama ramak kaldı. STK lar, federasyonlar, dernekler nerdesiniz, ne zaman ayağa kalkacağız, bunlar ancak kendi evlerimize, çocuklarımıza uzandığında mı? Bu kızlar, çocuklar bizim değil mi? Kedi-köpeğe, erkek çocuğuna, tavuğa tecavüz edilen, sessiz kalınan, adalet hiç olmayan, yapanın yanına kalan, kurbanı suçlu haline getirilen bir cehennemde yaşıyoruz biz. Hepimiz sorumluyuz, hepimiz. Yok olalım toptan. #Repost @baharakinci (@get_repost)
・・・
Kovalarca kusmak istiyorum bu ülkedeki çocuk şiddetinin, cinsel açlığın, sapkınlığın üzerine!
⚫️
Hiç bir halta yaramayan hukukun, iki senede salıverilen pisliklerin, onları o hale getiren eğitimsizliğin, cahilliğin, kadın açlığının, tabularınızın, yalancı ahlak anlayışınızın üzerine.
⚫️
Adana’da 3, Manavgat’ta 4,5 yaşındaki iki ayrı kız çocuğuna, iki öz babanın yaptığını; ben onları demir kazıklara geçirerek yapmak istiyorum. İstiyorum ki, tıpkı o minnacık çocuklara yaptıkları gibi anüsleri yırtılsın, iç organları iltahaplansın, kan işesinler!!!
⚫️
Delirttiniz beni en sonunda ya biz hala niye sokaklarda değiliz? Yok mu bu işin bir STK’sı? Kadınları örgütleyip çocuk tecavüzü için sokaklara dökecek bir sivil toplum kuruluşu? Yok mu bir babayiğit kadın derneği? YETER ARTIK BE YETER! ALLAH BİN TÜRLÜ BELANIZI VERSİN!!
Read more
Madem çok sevdiniz, aranızdan 6 kişiye @muni_toys ‘dan seçtiği bir kutu oyunu hediyem olsun. <span class="emoji emoji1f381"></span> ...
Media Removed
Madem çok sevdiniz, aranızdan 6 kişiye @muni_toys ‘dan seçtiği bir kutu oyunu hediyem olsun. Dün storyde paylaştığım şahane oyun aslında iki çocuğunun babasıyla oyun oynama istediğinden doğan, çocuklarını dijitalden uzak tutmaya çalışan mimar bir babanın eseri Tüm oyunlar ahşap ... Madem çok sevdiniz, aranızdan 6 kişiye @muni_toys ‘dan seçtiği bir kutu oyunu hediyem olsun. 🎁 Dün storyde paylaştığım şahane oyun aslında iki çocuğunun babasıyla oyun oynama istediğinden doğan, çocuklarını dijitalden uzak tutmaya çalışan mimar bir babanın eseri 🍀 Tüm oyunlar ahşap malzemelerden üretiliyor olup, tutkal vb. kimyasal ürünler içermiyormuş. Aile ve kutu oyunlarına ne kadar önem verdiğimi zaten biliyorsunuz, Muni Toys ailece kaliteli vakit geçirmenin yanı sıra oyunlarıyla odaklanma güçlenmesini, ince/kaba motor becerilerini geliştirmesini, hafızasını ve bilişsel işlem becerilerini destekleyerek stratejik düşünebilme yetisini arttırarak, üç boyutlu düşünebilme ve görsel algısını da geliştirmeyi hedefliyor. Bizim oynadığımız oyun “castrum” ✌🏻 Ama instagram sayfalarını takip edip diğer oyunlarını da incelemenizi öneririm. Çeşitli yaş gruplarında çok farklı oyunları var ve cidden çok başarılılar. 💪🏻 Çekiliş için @muni_toys hesabını takip edip , bu gönderiye beğeni ve yorum bırakmanız yeterli✌🏻 Herkese bol şans 💥 #solakaydır
Read more
TRANSFERDE YILDIZ İSİMLERE YÖNELEN KARAGÜMRÜK ŞİMDİ DE BENJAMIN FUCHS’U KADROSUNA KATTI <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji26ab"></span>️<span class="emoji emoji26bd"></span>️<span class="emoji emoji1f4a3"></span> ...
Media Removed
TRANSFERDE YILDIZ İSİMLERE YÖNELEN KARAGÜMRÜK ŞİMDİ DE BENJAMIN FUCHS’U KADROSUNA KATTI Sağ bekte görev yapmasına rağmen 1.Lig’de asist kralı oldu, şampiyonluk yaşadı... Süper Lig’de oynadı... Son olarak formasını giydiği Gümüşhanespor ile play offlarda 1. Lig’in kapısından ... TRANSFERDE YILDIZ İSİMLERE YÖNELEN KARAGÜMRÜK ŞİMDİ DE BENJAMIN FUCHS’U KADROSUNA KATTI
🔴⚫️⚽️💣 Sağ bekte görev yapmasına rağmen 1.Lig’de asist kralı oldu, şampiyonluk yaşadı... Süper Lig’de oynadı... Son olarak formasını giydiği Gümüşhanespor ile play offlarda 1. Lig’in kapısından döndü... Fit fiziğiyle dikkatleri üzerine çeken Türk statüsündeki Benjamin Fuchs (35) yeni sezonda Kırmızı-Siyahlı formayı giyecek... 1983 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de Türk anne ve Avusturyalı babanın oğlu olarak dünyaya gelen Benjamin Fuchs, üç farklı ülkenin pasaportunu taşıyor. Sağ bek mevkiinde görev yapan tecrübeli isim Almanya’da 1. FC Nürnberg, SpVgg Greuther Fürth, SV Wehen Wiesbaden ve Eintracht Braunschweig kulüplerinde futbol oynadı. 2012 yazında geldiği Türkiye’de Manisaspor, Konyaspor, Göztepe, Gaziantep B.Ş. Bld.Spor ve Gümüşhanespor formalarını giydi.
Almanya’da 21 2. Bundesliga, 69 3. Liga, 120 Oberliga, 37 Regionalliga, 3 DFB-Pokal; Türkiye’de 21 Süper Lig, 111 1. Lig, 16 2. Lig ve 13 Türkiye Kupası karşılaşmasına çıkan Fuchs kariyeri boyunca toplamda 411 maçta 26 gol atıp 22 asist yaparken 1 kez de Avusturya U19 Milli Takımı’nda oynadı.
Karagümrük’e Hoş Geldin Benjamin Fuchs! @benjamin__fuchs
Read more
Travmatik bir geçmişimiz var ulusça... Bize "çocuğuna disiplin ver" dendiğinde aklımıza, bize ...
Media Removed
Travmatik bir geçmişimiz var ulusça... Bize "çocuğuna disiplin ver" dendiğinde aklımıza, bize verilen korkunç disiplin biçimleri geliyor: Otoriter, şiddet içeren, bizden beklendiği gibi davranmadığımızda kınandığımız bir yaşam şekli. ‍♂️ Kendi anne-babamız daha yumuşak olsalar ... Travmatik bir geçmişimiz var ulusça... Bize "çocuğuna disiplin ver" dendiğinde aklımıza, bize verilen korkunç disiplin biçimleri geliyor: Otoriter, şiddet içeren, bizden beklendiği gibi davranmadığımızda kınandığımız bir yaşam şekli. 👮‍♂️ Kendi anne-babamız daha yumuşak olsalar dahi ülkece disiplin anlayışı bu yönde. Bu yüzden, çocuklarımıza "kıymamak" ve onları zulümden korumak isteyerek, onlara sınır koymakta çekimser davranıyoruz. Çocuklar "hayır" dediğimizde aslında böyle demek istemediğinizi hissediyor ve sözümüzü dinlemiyorlar çoğu zaman. Tam da bu sebeple farklı bir şekilde kıyıyoruz onlara. 👑 Bu topraklarda yaşayan her anne-babanın görmesi gereken şu ki, çocuklar anne babalarından net bir duruş gördüklerinde, sınırları bildiklerinde daha güvenli, daha huzurlu hissediyorlar. Pozitif disiplin uygulayabilmek için bizlerin kitap okuması, gerektiğinde danışmanlık alması gerekiyor çoğu zaman. Görseller, Türkiye'de büyüyüp Amerika'da yaşamını sürdüren Özge Samancı'nın hayatını anlattığı çizgi romandan. #disiplin #otorite #pozitifdisiplin #turkiye #turkiyedeegitim #turkiyedecocukolmak #egitimkulturu #cocukyetistirme
Read more
Bir ekeğin hele ki bir babanın bu yaptığı yenilir,yutulur cinsten değil..İnsanların cinsel tercihleri ...
Media Removed
Bir ekeğin hele ki bir babanın bu yaptığı yenilir,yutulur cinsten değil..İnsanların cinsel tercihleri sadece kendilerini baģlar amaaa ortada çocuk var ve o kadın senin çocuğunun annesi!!Sen önce kendi kapının önünü temizle!Ayrıca X plak şirketi sanatçısıyla bağlantısını kesmiş...Herkes ... Bir ekeğin hele ki bir babanın bu yaptığı yenilir,yutulur cinsten değil..İnsanların cinsel tercihleri sadece kendilerini baģlar amaaa ortada çocuk var ve o kadın senin çocuğunun annesi!!Sen önce kendi kapının önünü temizle!Ayrıca X plak şirketi sanatçısıyla bağlantısını kesmiş...Herkes ònce dònüp kendine baksın...Kimisi yalakalık yapar,kimisi ruhunu satar...O,ona sarkar,o ondan beraberlik karşılığı sana albüm veya iş veririm der...Piyasa pislikten geçilmiyor,ortalık Dallas'ı 10'a katlamış,dejenerasyon patlamış...Magazinler namus abidelerinden geçilmiyor...Neyi bu kadar olay yapıyorsunuz ki...Al birini,vur ötekine.Dinime küfreden,bari müslüman olsa👊👊
Read more
ÖMÜRLERİNİ BİZE ADAMIŞ OLAN İNSANLARA İTHAFEN.. Hani sorsalar, geçmişte hangi zamana dönmek ...
Media Removed
ÖMÜRLERİNİ BİZE ADAMIŞ OLAN İNSANLARA İTHAFEN.. Hani sorsalar, geçmişte hangi zamana dönmek istersiniz diye, sanırım çoğumuz o çocukluk yılları diye başlarız söze. Mesela, babanızın o adamlık dolu sesini özlersiniz, annenizin içinizi ısıtan o nefesini özlersiniz, o çocuklukta ... ÖMÜRLERİNİ BİZE ADAMIŞ OLAN İNSANLARA İTHAFEN.. Hani sorsalar, geçmişte hangi zamana dönmek istersiniz diye, sanırım çoğumuz o çocukluk yılları diye başlarız söze. Mesela, babanızın o adamlık dolu sesini özlersiniz, annenizin içinizi ısıtan o nefesini özlersiniz, o çocuklukta kalan evin neşesini özlersiniz. Çünkü avuçlarınızda izi kalmıştır, şefkatini parmak uçlarında bile taşıyan bir baba elinin. Çünkü herkesten her zaman daha sıcaktır ve onun gibisi bir daha asla bulunamayacaktır bir anne gölgesinin. Çünkü büyüdükçe anlaşılacaktır ki, hayat onlarsız çok acımasız, baş omuzsuz, dertler çaresiz ve onlar yokken yanında, insan hiç olmadığı kadar kimsesiz. Çünkü ilk defa yaptığınız bir yemek, yada evde tamir ettiğiniz herhangi bir şey sonrasında, "olmuş mu?" diye sorabileceğiniz, hayata karşı kazandığınız her zafer ve başarı sonrasında, ilk onlara koşup "başardım" diye boynuna sarılabileceğiniz, kalbi tamamen sizin için atan o insanları ararsınız. İşte bu yüzdendir ki; insanın geçmişten özlediği ne mahallesi, ne sokakta oynadığı arkadaş sesi, ne de dünyayı umursamayan gülümsemesi. Bir insanın geçmişte özlediği; kendisini o evinin kapısının arkasında bekleyen, BABASI ve ANNESİ. (Uğur Gökbulut ) (Yaşayanlara Rabbim sağlıklı ömürler, geçip gidenlere ise rahmet ihsan etsin) #🇹🇷 #merdak #_baykus_owl_ #ig_serenity #loverofpicture #HUMANITY_SHOTS_ #fotogulumse #turkobjektif_animal #siyah #beyaz #şampiyon #beşiktaş #turkportal_people #magical_shots_ #infinity_nofaceportal_people #magical_shots_ #infinity_noface #life10_16 #super_streetlife_channel #yozgat #çayiralan #kings_portraits #everthing_bnw #spain #basquecountry #laconcha #blackwhite #cutest #portekiz #be_one_faces #kings_third_age
Read more
ÖMÜRLERİNİ BİZE ADAMIŞ OLAN İNSANLARA İTHAFEN.. Hani sorsalar, geçmişte hangi zamana dönmek ...
Media Removed
ÖMÜRLERİNİ BİZE ADAMIŞ OLAN İNSANLARA İTHAFEN.. Hani sorsalar, geçmişte hangi zamana dönmek istersiniz diye, sanırım çoğumuz o çocukluk yılları diye başlarız söze. Mesela, babanızın o adamlık dolu sesini özlersiniz, annenizin içinizi ısıtan o nefesini özlersiniz, o çocuklukta ... ÖMÜRLERİNİ BİZE ADAMIŞ OLAN İNSANLARA İTHAFEN.. Hani sorsalar, geçmişte hangi zamana dönmek istersiniz diye, sanırım çoğumuz o çocukluk yılları diye başlarız söze. Mesela, babanızın o adamlık dolu sesini özlersiniz, annenizin içinizi ısıtan o nefesini özlersiniz, o çocuklukta kalan evin neşesini özlersiniz. Çünkü avuçlarınızda izi kalmıştır, şefkatini parmak uçlarında bile taşıyan bir baba elinin. Çünkü herkesten her zaman daha sıcaktır ve onun gibisi bir daha asla bulunamayacaktır bir anne gölgesinin. Çünkü büyüdükçe anlaşılacaktır ki, hayat onlarsız çok acımasız, baş omuzsuz, dertler çaresiz ve onlar yokken yanında, insan hiç olmadığı kadar kimsesiz. Çünkü ilk defa yaptığınız bir yemek, yada evde tamir ettiğiniz herhangi bir şey sonrasında, "olmuş mu?" diye sorabileceğiniz, hayata karşı kazandığınız her zafer ve başarı sonrasında, ilk onlara koşup "başardım" diye boynuna sarılabileceğiniz, kalbi tamamen sizin için atan o insanları ararsınız. İşte bu yüzdendir ki; insanın geçmişten özlediği ne mahallesi, ne sokakta oynadığı arkadaş sesi, ne de dünyayı umursamayan gülümsemesi. Bir insanın geçmişte özlediği; kendisini o evinin kapısının arkasında bekleyen, BABASI ve ANNESİ. (Yaşayanlara Rabbim sağlıklı ömürler, geçip gidenlere ise rahmet ihsan etsin) ...
Read more
"Aldığı uyuşturucu maddeden dolayı Gözü dönmüş bir fahişe kadar acımasız, Ay sonunu getiremeyen ...
Media Removed
"Aldığı uyuşturucu maddeden dolayı Gözü dönmüş bir fahişe kadar acımasız, Ay sonunu getiremeyen masum bir babanın Cinnet geçirmesi kadar tehlikeli, Sarhoş bir ağızdan çıkan elhamdülillah Kadar günahtır.. 'Bazı kadınlar' dünya kadar OROSPUDUR, Ruhunu bedeninden önce satmış, İki ... "Aldığı uyuşturucu maddeden dolayı
Gözü dönmüş bir fahişe kadar acımasız,
Ay sonunu getiremeyen masum bir babanın
Cinnet geçirmesi kadar tehlikeli,
Sarhoş bir ağızdan çıkan elhamdülillah
Kadar günahtır..
'Bazı kadınlar' dünya kadar OROSPUDUR,
Ruhunu bedeninden önce satmış,
İki kadeh viski yüzünden damgalanan,
... Vajinası boş kaldığından komaya giren,
Bir geceliğine zengin yaşamı sürdürmek için
Annesini cehenneme sokan,
Bakireliğini Bar masalarına
Bahşiş olarak bırakan,
Göğüsleriyle bebeğini emzirmek yerine,
Paraya emdiren kaltaklardır..
TüKüRESiM GELDi....!!!!
'Bazı erkekler' gerçekten masumdur,
Parası bittiğinden babasından isteyemeyecek kadar
Utangaç ve cesaretsiz,
Sevdiğinin elini tutmaya kıyamayan,
Göz göze geldiğinde gözleri dolan,
Konuşurken ne konuşacağını unutan,
Cümleler arasında köprü kuramayan,
Yanlış anlaşılma hissi vermemek için
Konuya nereden başlayacağını bilmeyen,
Konunun içinden çıkamayan,
Hesap ödedikten sonra
Göğsü kabaran,
Evinin erkeği çocuklarının babası olacak olandır..
TEBESSüM ETTiM... :))
'Bazı erkekler' kilometrelerce orospu çocuğudur,
Aklını uçkuruna adamış aciz,
Adam olmak yerine,
Piç kurusu olmayı tercih etmiş,
İlgi çekmek için arkadaşını, açık arttırma satışa çıkarmış,
Dişi bir hayvan gördümü
Ağzı uzay boşluğuna düşen,
İnsanlar değil,
Yaratıklardır..
Cebinde beş parası yokken züppelik taslayan
Tasması başkasının ellerinde dolaşan
Topal köpeklerdir,
Umutlar ve hayallerle oynayan orospu çocuğu,
Annesinin kefen parasıyla kumar oynayan
Kahvelerde gündelikçi çalışan
Babasının parasını gasp eden pezevenktir.
SENiN BEN HAYATINI SiKiYiM!!!!!!.....!!"
Read more
GENÇLİK VAKTİ AMEL ETME VAKTİDİR. İmâm-ı Rabbânî Hazretleri Mektûbât-ı Şerîfe’sinde şöyle buyurdu: Gençlik vakti, (âhiret için) amel işleme vaktidir. Akıllı kimse, bu vakti zâyi etmeyen ve fırsatı değerlendirendir. Çünkü ne kadar yaşayacağı belli değildir. Belki de o genç, yaşlılık ... GENÇLİK VAKTİ AMEL ETME VAKTİDİR.
İmâm-ı Rabbânî Hazretleri Mektûbât-ı Şerîfe’sinde şöyle buyurdu:
Gençlik vakti, (âhiret için) amel işleme vaktidir. Akıllı kimse, bu vakti zâyi etmeyen ve fırsatı değerlendirendir. Çünkü ne kadar yaşayacağı belli değildir. Belki de o genç, yaşlılık vaktine kadar ulaşamayacaktır. Bu çağa ulaşsa bile, o zamanda cem’iyyet (mânen derlenip toparlanmak) nasib olmayacaktır. Bu da nasib olsa zayıflık ve âcizliğin kuşattığı yaşlılık devrelerinde, amel işlemeye güç yetiremeyecektir. Hâlbuki şu gençlik döneminde, mânen derlenip toparlanmak için gerekli sebeplere, imkânlara ulaşmak kolaydır.
Anne-babanın hayatta olması da, Allâhü Teâlâ’nın bir nîmetidir. Çünkü senin geçimin, onların üzerinedir. Dolayısıyla bu mevsim, fırsat mevsimidir, (amel için) kuvvet ve güç yetirebildiğin zamandır. O halde hangi özür ve bahane, bu günün işini yarına bırakmayı, ihmalkârlığı tercih etmeyi mümkün kılabilir? Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdu ki:
“İşleri sonra yaparım diyerek, ihmalkâr davrananlar helak oldu.”
Evet! Sen, bugün âhiret işleriyle meşgûliyetten dolayı, mühim gördüğün dünyevi işleri yarına bırakırsan, bu gerçekten çok güzel olur. Bunun aksi olan âhiret işlerini yarına bırakman da o derece kötüdür…
Gençliğin baharı olan ve nefis ve şeytan gibi din düşmanlarının istila ettiği bu vakitte, az bir amel için, -bu vaktin dışında hiç olmayacağı kadar- kat kat îtibar vardır. Nitekim askerî kâidede, düşmanın istilası anında cesur ve sağlam yürekli askerler için çok daha fazla îtibar vardır. Hatta bu vakitte yapılan basit bir mücadele ve az bir gayret çok büyük îtibar kazandırır; bu hareket takdire şâyân bulunur. Düşmanların şerrinden emin olunduğu vakitte ise, bu kadar îtibarı olmaz. ….” (Mektûbât-ı İmâm-ı Rabbânî, c. 1/m. 73)
Read more
Üzmüşler çocuğu, diğer çocuklar. "Senin baban çöpçü, sen de pis kokuyorsun” demişler.Vicdan ...
Media Removed
Üzmüşler çocuğu, diğer çocuklar. "Senin baban çöpçü, sen de pis kokuyorsun” demişler.Vicdan duygusu tam gelişmemiştir okul öncesi çocuklarında. Zaman zaman böyle acımasız olabilirler. Kırmışlar yavrucağın kalbini. Konuştum babayla.Çok üzüldü, çocuğunun üzülmesineDağ gibi ... Üzmüşler çocuğu, diğer çocuklar. "Senin baban çöpçü, sen de pis kokuyorsun” demişler.Vicdan duygusu tam gelişmemiştir okul öncesi çocuklarında. Zaman zaman böyle acımasız olabilirler. Kırmışlar yavrucağın kalbini.
Konuştum babayla.Çok üzüldü, çocuğunun üzülmesineDağ gibi adam gözyaşlarını ilk kez ayırdı gözlerinden belki de.“Üzülmek yetmez dedim, bir planım var. Dahil olur musun?” Kabul etti seve seve.
“Pis ülke”oyunu oynattım çocuklara bir gün.
Türetilmiş (uydurma) bir oyun. Ne bulduysak attık yerlere. Bu arada “kötü koku spreyi”sıktık sınıfa, çocuklar görmeden tabii. Birazdan sınıf dayanılmaz bir kokuya karıştı. Dedim niye böyle oldu?Dediler öğretmenim çöplerden, pislikten.Durun dedim, bakın kapıya, biri gelecek, kurtaracak bizi bu pislikten, kokudan.
Büyüleniyorlar sanki.Bak bak bitiremiyorlar. 1.90 boy. Heybetli mi heybetli çöpçümüz.
Başlıyor hemen temizliğe. Ben de pencereleri açıyorum hemen. Temiz hava nüfuz edince etkisini kaybediyor kötü koku. Yardımcı öğretmenimizde yasemin kokulu oda spreyini sıkıyor birkaç fıs. Çocukların gözü bizi görmüyor zaten.Ama içlerine doluyor mis gibi çiçek kokusu
Sonra yarım ay düzeninde oturuyoruz çöpçünün karşısına. Konuşuyor prova ettiğimiz gibi. “Çöpçüyüm ben” diyor. “Siz sabahları uyurken daha ya da gece yarısı mahallenizin çöplerini topluyorum. Arkadaşlarım da var. Onlar da topluyor.Çöpler toplanmasa sokaklardan, her yer bugün sınıfınızın koktuğu gibi kokar. Çöpçülük zordur çocuklar. Çok zor iştir.” Anlatıyor uzatmadan.Kısa, öz, keskin. Anlattıkça daha da büyüyor adam.
Nasıl dinliyorlar anlatamam. Gözlerini hiç ayırmadan.Hele oğlu.Gurur duyuyor babasıyla ve her sözünde hayran oluyor ona. O bakışa ömür verilir inanın bana.
Sonra fotoğraf çektiriyoruz hepimiz kahramanımızla. Alkışlarla ve aşkla uğurluyoruz çöpçümüzü.Bir baba, bir oğul. Tedavi edilmiş iki yürek.İşimiz bu.Yüreğe dokunmak.
Hanımlar, beyler! Bir çocuğun alın teriyle para kazanan babasının mesleğinden utanmasına dayanamam. Dayanırsam, öğretmen olamam.
Ertesi sabah soruyor birkaç veli. “Bizim çocuk akşamdan beri büyüyünce çöpçü olacağım diyor.Siz ne öğretiyorsunuz bu çocuklara Allah aşkına?” Gülümseyerek cevap verir.İnsan olmayi [email protected]
Read more
Ses cikaralim hep birlikte! Sapiklar sardi ulkeyi! Turkiye Kadin dernekleri konfederasyonuna ...
Media Removed
Ses cikaralim hep birlikte! Sapiklar sardi ulkeyi! Turkiye Kadin dernekleri konfederasyonuna mail atin ve ses verin! Sevgili @baharakinci son postunda ve hikayelerde bize yol gosteriyor. #tecavuzesessizkalma #Repost @baharakinci with @get_repost ・・・ Kovalarca kusmak istiyorum ... Ses cikaralim hep birlikte! Sapiklar sardi ulkeyi! Turkiye Kadin dernekleri konfederasyonuna mail atin ve ses verin! Sevgili @baharakinci son postunda ve hikayelerde bize yol gosteriyor. #tecavuzesessizkalma #Repost @baharakinci with @get_repost
・・・
Kovalarca kusmak istiyorum bu ülkedeki çocuk şiddetinin, cinsel açlığın, sapkınlığın üzerine!
⚫️
Hiç bir halta yaramayan hukukun, iki senede salıverilen pisliklerin, onları o hale getiren eğitimsizliğin, cahilliğin, kadın açlığının, tabularınızın, yalancı ahlak anlayışınızın üzerine.
⚫️
Adana’da 3, Manavgat’ta 4,5 yaşındaki iki ayrı kız çocuğuna, iki öz babanın yaptığını; ben onları demir kazıklara geçirerek yapmak istiyorum. İstiyorum ki, tıpkı o minnacık çocuklara yaptıkları gibi anüsleri yırtılsın, iç organları iltahaplansın, kan işesinler!!!
⚫️
Delirttiniz beni en sonunda ya biz hala niye sokaklarda değiliz? Yok mu bu işin bir STK’sı? Kadınları örgütleyip çocuk tecavüzü için sokaklara dökecek bir sivil toplum kuruluşu? Yok mu bir babayiğit kadın derneği? YETER ARTIK BE YETER! ALLAH BİN TÜRLÜ BELANIZI VERSİN!! #cocuksusarsensusma #sokağadökülecekSTKarıyoruz
Read more
Annenin yüreği, babanın teri büyütüyor çocukları. Onlar güldükçe kanı kaynıyor ...
Media Removed
Annenin yüreği, babanın teri büyütüyor çocukları. Onlar güldükçe kanı kaynıyor insanın, kelebekler uçuşuyor döşünde. Ne güzel his.. 🍀 Annenin yüreği, babanın teri büyütüyor çocukları. Onlar güldükçe kanı kaynıyor insanın, kelebekler uçuşuyor döşünde. Ne güzel his.. 🍀
Loading...
Load More
Loading...