Beni instagram bir book

Loading...


Unique profiles
16
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bursa, Ağrı Province, Beyan Yayınları
Average media age
681.2 days
to ratio
Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak ...
Media Removed
Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak Kapan kitabına kısmetmiş. Kitabın konusu ilk bakışta aslında oldukça sıradan duruyor. Her zaman karşımıza çıkan kurgulardan. Zengin adam, genç ve güzel bir kadın. Türü polisiye olunca ... Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak Kapan kitabına kısmetmiş. Kitabın konusu ilk bakışta aslında oldukça sıradan duruyor. Her zaman karşımıza çıkan kurgulardan. Zengin adam, genç ve güzel bir kadın. Türü polisiye olunca da aldatıldığına inanıp genç karısını öldürmesi için kiralık katil tutmuş bir konu çizelim şuraya. Bu nedenle beklentimi yüksek tutmadım ama yazarın kaleminin de beni hayal kırıklığına uğratmayacağından emindim. Öyle de oldu.
Kalemini beğendim. Kurgu akıp gidiyor. Tek bir kopukluk yok ve sıradan olaylar sıradışı karakterlerle renklenmiş. Üstelik okuyucunu şaşırtmayı da iyi biliyor.
Zengin ve yaşlı adam Vahap’ın kiralık katil tutabilecek karakterde bir adam olması, genç ve güzel karısını size saf bir olarak düşündürtecektir ama hiçte öyle değildi. Onu en güzel tanımlayan ise kiralık katili Sezgin olacaktı. Ruhu kokuşmuş biri. Bence de Ada tam olarak böyle biriydi. Hayatta tek istediği para ve şöhret olan biri... Maddiyata manevi şeylerden daha çok değer veren biri.
Peki ya Sezgin nasıl biriydi dersiniz? Gerçekten bir katil mi?
Hayır katil olarak tutulan bir heykeltıraştı o.
Anlayacağınız yazar benim gözümde sıradanı alıp sıradışı hale getirmeyi başardı.
Ayrıca bir kez daha gördüm ki bizim de çok başarılı yazarlarımız var.
Çok fazla konuya girmek istemiyorum çünkü türü itibariyle ne söylesem spoi olacak. Polisiye severler kaçırmasın derim.

KAPAN | OSMAN AYSU
📷: @kitapsokagii
#kitap #instagram #reading #book #books #dasbuch #bookaholic #bibliophile #bookworm #booknerdigans #bookshelf #bookreader #igreads #bookalcoholic #okumakguzeldir #okumakayrıcalıktır #kitaplayasamak #kitap #like4like #bookstagramfeature #bookishfeatures
Read more
Loading...
 #muptelaokurlari | @siyahimmavikitapligi • Çok severek okuduğum ve bir türlü kopamadığım ...
Media Removed
#muptelaokurlari | @siyahimmavikitapligi • Çok severek okuduğum ve bir türlü kopamadığım kitabın yorumu sonunda sizlerle. #karakterler Oğlumuz neredeyse hayatının tamamını savaş alanlarında geçirip kan dökerek yaşamını idame ettiren bir İskoç savaşçı. O Kafa Kaparan ... #muptelaokurlari | @siyahimmavikitapligi

Çok severek okuduğum ve bir türlü kopamadığım kitabın yorumu sonunda sizlerle. 🙈 💕
#karakterler
💪Oğlumuz neredeyse hayatının tamamını savaş alanlarında geçirip kan dökerek yaşamını idame ettiren bir İskoç savaşçı. O Kafa Kaparan Brian McKay.
👸Kızımız ise odasının sınırları dışına çıkmamış, tek kaçamağı sarayın bahçesi olan sarı saçları mavi gözleriyle 18 yaşında genç bir kız.O Sarayın Keçisi aynı zamanda Altın Vadinin tek varisi Evangeline McLaughlin.
#konusu
Herşey Kralın mirasın başka ellere geçmemesi için en güvendiği askeri olan Brian ve 18 yaşına kadar İskoç Sarayında tutsak olan Eva'nın evlendirilmesiyle başlıyor.
#kitapyorumum
Öncelikle Brian ve Eva çok sevdiğim iki karakterdi.
Brian karakteri başta yaptığı tek ve önemli bir hareketle takdirimi kazandı.Fakat sonraları duygularının savaşında ise beni çileden çıkarmayı başardı. 🙄
Eva ise öyle naif, zarif ve masum ki, insanın sevesi geliyor. Özellikle meraklı halleri ve Brian'a birşeyler sorup onun söylediklerine verdiği tepkiler çok sevimliydi. Herşeye rağmen içindeki isyancı ve mücadeleci ruhunu yeri geldiğinde ortaya çıkarması mükemmeldi.
Kısaca ben bu çifte ba-yıl-dım. Zıt kutuplar birbirini çeker derler ya tam anlamıyla onlar zıt kutup. 🤭
Şunu söylemeliyim ki kitaptaki diğer karakterler de çok iyiydi. Öyle ki Bradach, Kia ve Lain adındaki bu 3 genç adamla gurur duydum.
Rodina cesur karakteriyle beni büyüledi. Mairi ise sessizliğiyle kitaba renk kattı.
Ervyn adlı küçük oğlan ise "lordum, lordum" diye etrafta dolanması çok şekerdi.
Tabi ki en favori yan karakterim kesinlikle Caci. Yaşlı Büyücü Caci🧙‍♀️
Yani anlayacağınız karakteriyle sizi kendine çeken bir tarihi roman arıyorsanız, kesinlikle okuyun derim. 👍🏻
Unutmadan yazarımıza sesleniyorum. Keşke Karanlık savaşçı Marrok ve Vahşi Kaçık Alistaire karakterleri de kitap olsa da okusak iyiydi. 🤩
___
📝Puanım 5/5
#safir #malemariz #muptelayayinlari #bookstagram #book #instagram #instabook #kitapalıntısı #bookblogger #bookish #alıntı #kitapönerisi #kitapokuyorum #kitapblogu
Read more
* “Kalabalık beni sahiden sıktı. Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına ...
Media Removed
* “Kalabalık beni sahiden sıktı. Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına sarılıp öpecek kadar seviyorum, bazen da hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. Bu nefret filan değil... İnsanlardan nefret etmeyi düşünmedim bile... Sadece bir yalnızlık ihtiyacı.” ... * “Kalabalık beni sahiden sıktı. Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına sarılıp öpecek kadar seviyorum, bazen da hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. Bu nefret filan değil... İnsanlardan nefret etmeyi düşünmedim bile... Sadece bir yalnızlık ihtiyacı.” İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali
.
.
.
.
.
#kitap #kitapkurtlari #okudumbitti #kütüphane #kitaplik #kitaplarim #oku #okumak #kitapkurdu #book #bookstagram #books #bookshelf #bookblogger #bookworm #bookbinding #igreads #igers #instagram #instalike #instadaily #instamood #instagood #instacool #instalove #instabook #vs #vscobook
Read more
“Gözünüzü kapattığınızda bedeninizi, duygularınızı, düşüncelerinizi gözlediniz. Gözleyen ...
Media Removed
“Gözünüzü kapattığınızda bedeninizi, duygularınızı, düşüncelerinizi gözlediniz. Gözleyen sizin bilincinizdi; bedeniniz, duygu ve düşüncelerinizle ilgili algılamalarınız ise içerikti.” “‘Ben kimim?’ sorusuna cevap ararken hep bilincin içeriğini saymışızdır; ben öğretmenim, ... “Gözünüzü kapattığınızda bedeninizi, duygularınızı, düşüncelerinizi gözlediniz. Gözleyen sizin bilincinizdi; bedeniniz, duygu ve düşüncelerinizle ilgili algılamalarınız ise içerikti.”
“‘Ben kimim?’ sorusuna cevap ararken hep bilincin içeriğini saymışızdır; ben öğretmenim, ben anneyim, doktorum, evladım, vb. gibi. Çoğu kez o soruyu soran bilinci hesaba katmadık. Halbuki, ‘ben kimim?’ sorusunun cevabı orada yatıyor: Ben bütün bu sorulan soran, farkında olan, gözlemleyen bilincim.”
-Çocukluğumdaki Arifle, şimdiki Arif arasındaki ilişki de bu bilincin sürekliliğinden mi kaynaklanıyor?
-Resimde, “İşte ben buyum” demenizi sağlayan sizin bilincinizin sürekliliğidir. Duygularınız, düşünceleriniz, bedeniniz, sosyal rolleriniz değişse de, ‘ben’ özdeşimini ayakta tutan sizin bilincinizin sürekliliğidir.” “-Bilimsel psikoloji uzun zaman bu farkında olan, gözlemleyen bilinçle, gözlemlenen arasındaki farkı pek önemli görmedi. Böylece ne oldu biliyor musunuz?
-Hayır, bilmiyorum, ne oldu?
–Gözlemleyen benle, gözlemlenen ben arasındaki fark bilinmeyince insanlar gözlemlenen şeyin içinde hapis oldular. ‘Ben öğretmenim, marangozum, babayım, anneyim, müslümanım, kadınım, erkeğim’ gibi sosyal rollerin içinde kendilerini tanımlamaya çalıştılar ve tabii ki boğulup kaldılar.
-Sizin bunalımınızın temelinde, sizin de böyle bir hapishanenin içinde olmanız yatıyor.
-Beni tıpış tıpış hapishaneye sokmuşlar da haberim yokmuş. Hatta onlar sokmamışlar, ben hapishaneye kendi ayaklarımla gitmiş, hapishanenin kapısını da üstüme kilitlemişim. Daha sonra hapishanenin penceresinden bakarak, “Batsın bu dünya” arabeskini söylüyorum.
-Hapishaneden yüzde yüz kurtulanlar var mı?
-Evet, var. Sayıları az ama, yine de var.
-Onların ismi ne?
-Savaşçı! @dogancucelogluofficial
#doğancüceloğlu #savaşçı #instaquotes #motivationalquotes #quotes #quote #book #bookstagram #instabook #books #photo #photography #photooftheday #photographer #instaphoto #travelphotography #photoshoot #nature #izmir #türkiye #instagood #instadaily #instagram #iphoneonly #iphonesia #iphone #vscocam #bestoftheday
Read more
Salı günü ufak bir ameliyat geçirecek olmam sebebiyle hem ev hem de iş yerimde yetiştirmem gereken ...
Media Removed
Salı günü ufak bir ameliyat geçirecek olmam sebebiyle hem ev hem de iş yerimde yetiştirmem gereken bir dünya iş varken tahmin edin ben ne yapıyorum~ tabi ki yaklaşık 2-3 hafta video çekemeyeceğim için video çekiyorum. Ortalarda pek görünemeyebilirim yoğunluktan unutmayın beni emi ... Salı günü ufak bir ameliyat geçirecek olmam sebebiyle hem ev hem de iş yerimde yetiştirmem gereken bir dünya iş varken tahmin edin ben ne yapıyorum~ tabi ki yaklaşık 2-3 hafta video çekemeyeceğim için video çekiyorum.
Ortalarda pek görünemeyebilirim yoğunluktan unutmayın beni emi 🙈, hoş siz unutmazsınız bilirim ama Instagram unutturabilir~ 😄🙋🏻
Mutlu pazarlar~~ #birkutukitap
#kitap
#neokumalı
#book
Read more
 #Repost @acepkimim #alinti || "Ey Oğul! Lokman Hekim'in oğluna şöyle bir öğüt verdiği rivayet ...
Media Removed
#Repost @acepkimim #alinti || "Ey Oğul! Lokman Hekim'in oğluna şöyle bir öğüt verdiği rivayet edilmiştir: "Ey oğulcağızım, Seher vakitlerinde uyuyarak, öten horozu kendinden akıllı kılmayasın." Şair ne güzel söylemiştir! "Gece ben uyurken, bir daldaki güvercin aşkından ağlıyordu, Allah'ın ... #Repost @acepkimim #alinti || "Ey Oğul!
Lokman Hekim'in oğluna şöyle bir öğüt verdiği rivayet edilmiştir: "Ey oğulcağızım, Seher vakitlerinde uyuyarak, öten horozu kendinden akıllı kılmayasın." Şair ne güzel söylemiştir!
"Gece ben uyurken, bir daldaki güvercin aşkından ağlıyordu,
Allah'ın evine yemin olsun ki, yalancıyım ben,
Âşık olsaydım eğer, ağlamakta güvercinler beni geçemezdi.
Kendimi Rabbime âşık zannederdim.
Oysaki hayvanlar bile ağlarken ben ağlamıyormuşum." . .
.
.
#kitapyorumu
Yoldayız belki ama nereden ve nereye yürüyeceğimizi bilmeden yürüyoruz. Bu kıymetli eser yolun neresinden yürüyeceğimizi gösteriyor. Doğru yöne yürümeyi bırak koşasın geliyor. Yanından ayırma. Varsa gücün ezberle. Ama en önemlisi uygulayabilmek için çabala.
Selametle.
.
.
#book  #onerikitap  #kitap  #vsco  #love #instagram  #instragoods  #instragood  #canon #yazar  #siir  #okumalistem  #okuyorum  #okudubitti   #книга  #buch  #كتاب  #libri  #livre  #libro  #książka #livro  #carte  #black #imamgazali #eyogul #öğüt
Read more
Loading...
Herkes yapmış benimki de dursun bi köşede,bi tek benim hesabım gitmesin hahahaha. @instagram ...
Media Removed
Herkes yapmış benimki de dursun bi köşede,bi tek benim hesabım gitmesin hahahaha. @instagram #instagram Vee Gece Yolu bitti,kelimenin tam anlamıyla DA-ĞIL-DIM. Kristin Hannah beni öldürecek arkadaşlar. Sonraki kitabım Bir Psikiyatristin Gizli Günlüğü.Nasıl bir beklentim ... Herkes yapmış benimki de dursun bi köşede,bi tek benim hesabım gitmesin hahahaha.
@instagram #instagram
Vee Gece Yolu bitti,kelimenin tam anlamıyla DA-ĞIL-DIM.
Kristin Hannah beni öldürecek arkadaşlar.
Sonraki kitabım Bir Psikiyatristin Gizli Günlüğü.Nasıl bir beklentim olduğunu takip edenler bilirler.
Vasipjiim tatil yaptı yine yaa,yerim.Bu fotoğrafı da bi önceki kar zamanı çekmiştim.Kar zamanı hava öyle beyaz ve aydınlık oluyor ki fotoğraf çekmenin temellerinden olan ışık tamamlanıyor.
Sizi seviyorum,iyi okumalar!
#lfl #l4l #kitap #kitaplar #kitapaşkı #kitapkurdu #okumak #oku #okuyalım #okur #book #books #bookcase #bookworm #bookstagram #bookstore #booklover #birpsikiyatristingizlidefteri #56.baskı
Read more
* Yeni kitabım @genctimas dan soluksuz okuduğum En Yakın Uzak <span class="emoji emoji1f4da"></span> Şimdiden çok sevdim ve sonunu çok ...
Media Removed
* Yeni kitabım @genctimas dan soluksuz okuduğum En Yakın Uzak Şimdiden çok sevdim ve sonunu çok merak ediyorum bakalım beni hangi maceralar bekliyor Merak edenler için konusunu buraya bırakıyorum ️ Keyifli akşamlar ️ . . . “İki kardeş, Griff ve Dylan, aileleri ile Manhattan'a ... * Yeni kitabım @genctimas dan soluksuz okuduğum En Yakın Uzak 📚 Şimdiden çok sevdim ve sonunu çok merak ediyorum bakalım beni hangi maceralar bekliyor 🙌 Merak edenler için konusunu buraya bırakıyorum ☺️ Keyifli akşamlar ☺️
.
.
.
“İki kardeş, Griff ve Dylan, aileleri ile Manhattan'a giderken yıkıcı bir aile trajedisi yaşarlar.
Bundan sonra Dylan ve Griff mutlu bir eve ve bir geleceğe sahip olabilecekler mi?
Dylan’ın endişe duyduğu bir şey daha var: Griff’in üzüntüsüyle başa çıkarak iyi olması… Çünkü o, bu trajedi hakkında konuşmak ya da ailelerinin kaybını gerçekten kabul etmek istemez…
Ancak Dylan'ın Griff'ten daha cesur olması gerekiyor, çünkü devam etmeden önce karşı karşıya kalması gereken çok önemli bir şey var…”
.
.
.

#kitap #kitapkurtlari #okudumbitti #kütüphane #kitaplik #kitaplarim #oku #okumak #kitapkurdu #book #bookstagram #books #bookshelf #bookblogger #bookworm #bookbinding #igreads #igers #instagram #instalike #instadaily #instamood #instagood #instacool #instalove #instabook #vs #enyakinuzak
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4d6"></span> "Atlar, göklere yönelin ve beni bu dünyadan uzaklara götürün! Uzaklara, çok uzaklara, öyle ...
Media Removed
"Atlar, göklere yönelin ve beni bu dünyadan uzaklara götürün! Uzaklara, çok uzaklara, öyle uzaklara ki artık hiçbir şey görünmesin." ~~~~ ~~~~ Hayata verilmiş kısa neşeli bir mola gibi. Bitiyor , yüzünüzde hala bir tebessüm. Gogol'a bir kez daha hayranlık duyuyor insan. Olağandışı ... 📖
"Atlar, göklere yönelin ve beni bu dünyadan uzaklara götürün! Uzaklara, çok uzaklara, öyle uzaklara ki artık hiçbir şey görünmesin."
~~~~
~~~~
Hayata verilmiş kısa neşeli bir mola gibi.
Bitiyor , yüzünüzde hala bir tebessüm. Gogol'a bir kez daha hayranlık duyuyor insan. Olağandışı absürt bir kurguyu sanki olağan bir durummuş gibi anlatmış, keyiflendirmiş.
Bu da Gogol’un ustalığı.
Keyifli okumalar.✋🏻
~~~~
~~~~
.
.
.
#gogol #palto #book #bookstagram #bookshelf #bookworm #bookday #instagram #instasize #instadaily #instabook #instagood #instalike #photography #photo #kadrajturkiye #booklove #booklover #coffee #coffetime #kesfetsaatti053
Read more
"Başarıyı ve başarısızlığı umursamayacak kadar çok yapmak istediğiniz, yapmayı sevdiğiniz ...
Media Removed
"Başarıyı ve başarısızlığı umursamayacak kadar çok yapmak istediğiniz, yapmayı sevdiğiniz şey nedir?" Herkese merhaba❣️ Çok güzel bir kitabın yorumu ile geldim yine🤓"Büyük Sihir"️Elizabeth Gilbert'ı az çok tanıyorsunuzdur.Ye, Dua Et, Sev kitabının yazarı. Ayrıca kitabın Julia ... "Başarıyı ve başarısızlığı umursamayacak kadar çok yapmak istediğiniz, yapmayı sevdiğiniz şey nedir?" Herkese merhaba❣️ Çok güzel bir kitabın yorumu ile geldim yine🙈🤓"Büyük Sihir"⚡️Elizabeth Gilbert'ı az çok tanıyorsunuzdur.Ye, Dua Et, Sev kitabının yazarı. Ayrıca kitabın Julia Roberts'ın başrol olduğu harika filmi de çekildi.İzlemenizi kesinlikle öneririm.☺️ Gelelim biz Büyük Sihir kitabına.Beni az çok takip eden kişisel gelişim kitaplarına aşık olduğumu bilir. Büyük Sihir sürekli yabancı bloggerlarda gördüğüm, kapağına, içindeki alıntılara bayıldığım bir kitap olmuştu. Her kitabın okunmak için zamanı olduğuna inanıyorum. Büyük Sihir'de bu sene motivasyona en çok ihtiyacım olduğu anlarda hayatıma girdi. Özelllikle şu kişilere tavsiye etmek isterim demek istemiyorum ama hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, sınav, mülakat tarzı bir şeylere hazırlanıyor, yaratıcılık gerektiren işlerle uğraşıyorsanız ya da bir farklılık istiyorsanız bu kitabı tavsiye ederim. Kitap bitince 'Büyülendim! Harikaydı! Hayatımı değiştirdi!' gibi şeyler demezsiniz belki ama hayatınıza, size ufak dokunuşlar sağlayacak bir kitap. Güzel konulara değinerek, size yol göstermekten çok nasıl bir yola çıkacağınızı ve o yolda ne gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz, bunları nasıl atlatırsınız gibi konular anlatılıyor. Aslında birçok konu yerine tek konu üzerinden gidiyor kitap. Elizabeth Gilbert'ın hayatını değiştirme kararını nasıl aldığından, sihirli seyahatinden, kitap yazma sürecinde nelerle mücadele ettiğinden bahsediyor. Ama kitapta kendi hikayenizi de muhakkak bir sayfasında buluyorsunuz. Ufak bir sihir, mucize, motive için okumanızı tavsiye ettiğim hayat dolu bir kitap🌿🌸 #kitaptavsiyesi #bookworm #kitapyorumu #book #bookstagram #elizabethgilbert #juliaroberts #bigmagic #doğankitap #kitap #coffeetime #coffee #instagram #instablogger #instabook #libro
Read more
@sonbaharlakitaplar "Başkaları beni göremiyor."dedi küçük hayalet. "Biliyorum,"dedim "Adım ...
Media Removed
@sonbaharlakitaplar "Başkaları beni göremiyor."dedi küçük hayalet. "Biliyorum,"dedim "Adım Gwendolyn,ya senin?" "Senin için hala Doktor White'ım,"dedi Doktor White "Adım Robert" dedi hayalet. "Bu çok güzel bir ad,"dedim. "Çok teşekkürler,"dedi Doktor White."Senin de ... @sonbaharlakitaplar "Başkaları beni göremiyor."dedi küçük hayalet.
"Biliyorum,"dedim "Adım Gwendolyn,ya senin?"
"Senin için hala Doktor White'ım,"dedi Doktor White
"Adım Robert" dedi hayalet.
"Bu çok güzel bir ad,"dedim.
"Çok teşekkürler,"dedi Doktor White."Senin de damarların çok güzel."
🌸Yakut Kırmızı 5/5🌸
•••
Herkese yeniden merhabalar! Hiçbir kitabı gömemiyorum glvblxidğg Bu da yine övülecek kitaplardan💗 Geçen yaz okumuştum ama serinin diğer kitaplarını bu yaz tamamladığım için ilk kitaba yeniden başladım. Sanki ilk defa okuyormuş gibi oldum. 1 gün içerisinde bitirdim. Rs'deyseniz size ilaç gibi gelecek!💕 Ve ben eski zamanı konu alan kitapları daha çok seviyorum. Daha keyifli oluyor okuması. Eski zamandaki karakterlerin yaşadığı çevre, giydikleri kıyafetler falan ilgimi çekiyor. Serinin isminden de anlayacağınız üzere zaman yolculuğunu konu alıyor. Bence çok çok özgündü. Başkarakterimiz Gwendolyn ve arkadaşı Leslie favori karakterlerimdi. Glenda teyze ve Charlotte acayip sinirlendirdi beni. Bu ego nedir yahu?! Gideon'u başlarda sevmesemde sonradan sevmeye başladım. Ve daha bir sürü karakter vardı dlvgkdidhpj Gerçekten bazılarının o kadar uzun isimleri vardı ki Yok kont bilmem ne, lord bilmem ne govşsüfphpk Sanırım sevmediğim tek şey buydu Ben seriye devam edeceğim ve sizde kesinlikle bu seriye şans vermelisiniz Yazın okumak mükemmel oluyor hele💘Diğer kitaplarını okuduktan sonra favori serilerime gireceğini düşünüyorum çünkü dediğim gibi konusunun çok özgün olduğunu düşünüyorum💖
•••
#book #books #bookshelf #bookworm #bookstagram #bookshelves #instagram #instabook #bookblogger #kitap #kitaplar #kitaplarım #kitapkurdu #kitapokumak #kitaplariyikivar #kitaplık #kitapsever #oku #okumak #okuyalım #okutalım #kütüphane
Read more
"Beni, Cate'den çok, zaman, yıllar ilgilendiriyordu. İnanılmaz bir şeydi. Sekiz mi, on yıl mı? ...
Media Removed
"Beni, Cate'den çok, zaman, yıllar ilgilendiriyordu. İnanılmaz bir şeydi. Sekiz mi, on yıl mı? Sanki unutulmuş bir odayı, bir dolabı açmıştım ve burada başkasına ait bir hayat, boşuna yaşanmış, risklerle dolu bir hayat bulmuştum. Unuttuğum buydu, Cate değil, bir zamanların zavallı ... "Beni, Cate'den çok, zaman, yıllar ilgilendiriyordu. İnanılmaz bir şeydi. Sekiz mi, on yıl mı? Sanki unutulmuş bir odayı, bir dolabı açmıştım ve burada başkasına ait bir hayat, boşuna yaşanmış, risklerle dolu bir hayat bulmuştum. Unuttuğum buydu, Cate değil, bir zamanların zavallı zevkleri değil. Ama o günleri yaşayan, bir şeyler olacak korkusuyla olaylardan kaçan ürkek genç, çoktan adam olmuştu, o hala çevresine bakınıyordu, yaşam neler getirecek diye bekleyen genç beni şaşırtıyordu. Benimle onun arasında ortak ne vardı ki? Ben onun için ne yapmıştım? O banal ve ateşli akşamlar, o rastlantısal riskler, bir yatak ya da pencere kadar tanıdık umutlar, her şey uzak bir ülkenin, şimdi tekrar düşününce, tadına bakıp da nasıl böylesine ihanet ettik diye düşündüğüm hareketli yaşamın anısı gibi geliyordu."
#pavese #cesarepavese #tepedekiev #canyayınları #kitap #kitaplar #kitapkurdu #kitaplık #kitapaşkı #kitapyurdu #kitaplardankesitler #book #books #bookshelf #booksworm #bookstagram #instabook #instagram #instamood #instakitap
Read more
Loading...
. Elimden tut yoksa düşeceğim yoksa bir bir yıldızlar düşecek eğer şairsem beni tanırsan yağmurdan ...
Media Removed
. Elimden tut yoksa düşeceğim yoksa bir bir yıldızlar düşecek eğer şairsem beni tanırsan yağmurdan korktuğumu bilirsen gözlerim aklına gelirse elimden tut yoksa düşeceğim yağmur beni götürecek yoksa beni Geceleri bir çarpıntı duyarsan telaş telaş yağmurdan kaçıyorum Sarayburnu'ndan ... .
Elimden tut yoksa düşeceğim
yoksa bir bir yıldızlar düşecek
eğer şairsem beni tanırsan
yağmurdan korktuğumu bilirsen
gözlerim aklına gelirse
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni

Geceleri bir çarpıntı duyarsan
telaş telaş yağmurdan kaçıyorum
Sarayburnu'ndan geçiyorum
akşamsa, eylül'se, ıslanmışsam
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni
#atillailhan #yağmurkaçağı #şiir #akşamokumaları #photography #photooftheday #fotografia #instagram #instapic #instadaily #kitap #book
Read more
"Meryem ve Leyla'nın acılarını sırtlanma. Unutma Leyla sevdiğine kavuştu. Meryem'de bu uğurda ...
Media Removed
"Meryem ve Leyla'nın acılarını sırtlanma. Unutma Leyla sevdiğine kavuştu. Meryem'de bu uğurda sükûnetle öldü. Tablo kötü görünüyor oysa aslında tam aksi. Acı her zaman kötü değildir çocuk. Uğruna çekecek bir acıya sahip olmak bile lütuftur." Bugün bir kitabın beni ne kadar etkilediğinden ... "Meryem ve Leyla'nın acılarını sırtlanma. Unutma Leyla sevdiğine kavuştu. Meryem'de bu uğurda sükûnetle öldü. Tablo kötü görünüyor oysa aslında tam aksi. Acı her zaman kötü değildir çocuk. Uğruna çekecek bir acıya sahip olmak bile lütuftur."
Bugün bir kitabın beni ne kadar etkilediğinden daha çok bir kadına yakışan yazarlıktan bahsedeceğim. Özge Meral Siyah Notalar ve Asi adında iki kitabı var. İkisininde yürekleri dağlayan kendilerine has hikayeleri var. Özellikle Siyah Notalar🤦🏻‍♀️🥀 O nasıl bir son?! Nasıl bir erkek karakterdir?! Okurken gözyaşlarım durmadı. Öyle bir (acımasız demek istiyorum burada çünkü gerçekten çok acımasız bir sondu) acımasız son hayal edemiyordum.😔 Özge Meral'ın kitaplarını okurken birçok duyguyu hissediyorum ama özellikle bana ağır basan sanat oluyor. Karakterleri sanki bir heykeltıraşın elinden çıkmış; parçaları eksik ve çirkin heykeller ama yazar o heykelleri fark edip onları kendi kurgulamış olduğu hikayelerde bir bütün haline getirmiş. Özellikle kitaptaki olayların gidişatı değil beni etkileyen. Etkilendiğim karakterlere yakıştırdığı finaller🌿. Ciddi anlamda yazdığı finaller bir tabloda resmedilebilinir ya da bir beste olabilir. Sadece biraz olayların gidişatı daha etkili olabilir. Çünkü vuruş hep finalde oluyor. Yine final sahnesiyle beni kahreden Siyah Notalardan biraz bahsedeceğim. Ginny Morales ve Adam Rogers bir zamanlar birbirini seven ve ortak acıları olan iki insan. Geçmişte tadılan bir masum aşk ve büyük bir acı gelecekteki hesaplaşmaya ve pişmanlığa sebep oluyor. Kitapta hem şimdiki zamanda anlatılıyor hemde ara ara karakterler bizi geçmişe götürüyor. Geçmişteki olayı çok merak ederek okumuyorsunuz zaten çok bekletmeden olay açıklığa kavuşuyor ya da tahmin edebiliyorsunuz. Asıl merak ettiren şimdi neler olacak? Çünkü geçmişte yaşanılan çok acı bir hikaye var ve Adam Rogers okuduğum en acımasız karakterlerden biri. Daha ne yapabilir dediğiniz anda bombayı patlatabiliyor. Özellikle o son!!!😔😭 Sevdiğim, kafa dağıtan, sürükleyici kitaplardan biri. Bence Ginny ve Adam'ın hikayelerine bir şans verin...🥀 #instabook #instablogger #instagram #libro #müptelayayinlari #özgemeral #siyahnotalar #bookworm #bookstagram #book
Read more
Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz? <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f454"></span><span class="emoji emoji1f50d"></span><span class="emoji emoji1f4bb"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span> "Daha önce ...
Media Removed
Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz? "Daha önce de sevdiğim birini kaybettim ve bu beni değiştirdi. Daha önce de sevdiğim birinden vazgeçtim ve bu beni darmadığın etti. Sen gittiğinde Liis, neden olursa olsun... bunun beni bitireceğini ... Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz?
💙👔🔍💻🔫
"Daha önce de sevdiğim birini kaybettim ve bu beni değiştirdi.
Daha önce de sevdiğim birinden vazgeçtim ve bu beni darmadığın etti.
Sen gittiğinde Liis, neden olursa olsun... bunun beni bitireceğini biliyorum."
💙👔🔍💻🔫
Şu zamana kadar üç Maddox kardeşin hikayesini okudum ve aralarından en çok Thomas Maddox u sevdim💕 Elimde değil üzgünüm Travis, Trenton...
Tatlı Sır'ın sonundan sonra bu kitap için çok meraklı ve heyecanlıydım o yüzden hiç bekletmeden ardarda iki kitabıda okudum. Thomas ve Liis'in FBI da çalışması kitaba çok ayrı bir hava katmış. Suçlarla felan uğraşmaları (fazla olmasada) baya serinin havasını değiştirdi.
Kitapta sinirlendiğim çok önemli bir nokta var. Daha önce cidden görmediğim ve beni sinir krizine sokan bir olay vardı. Ve asla çözüme kavuşmamasıda cabası.
Thomas ve Liis arasında iki taraftada sorunlar var. Tamam ikiside kabul ediyor ama yinede birbirlerini sevdikleri için beraber bir ilişkide olmayı istiyorlar ve deniyorlar. Sonra bir şey oluyor ve yine bir tartışma ve ayrılık. Sonra yine birbirlerine geri dönüyorlar sonra yine aynı şey ayrılık. Son 60-70 sayfa aynen bu şekilde devam etti ve ben yeter artık diye bağırmak istedim. Sırf bu yüzden bir puan kırdım hemde hiç acımadan. Bunun dışında kitap güzeldi. Bütün kardeşleri bir arada görmek seride en sevdiğim olaylardan birisi. Tyler ve Taylor ın kitaplarında aşk yaşayacağı kızlarıda görmüş olduk. Kitabın son bölümü gerçekten tahmin ettiğim gibi değildi. Yani bu şekilde gelişeceğini hiç düşünmemiştim. Liis, işine bağımlı birisi ve hayalleri vardı. O hayalleri bırakmamasına çok sevindim.
Tekrar ve tekrar söylüyorum Maddox kardeşlerine hayranım!
Puanım: 4/5
.
.
.
.
.
#tatlibela #tatlisir #tatliyalan #tatlibela #jamiemcguire #yabanciyayinlari #maddoxbrothers #thomasmaddox #travismaddox #kitap #kitapyorumu #kitaplar #book #books #booklove #booklike #like #bookstagram #instagram
Read more
Loading...
 #geçengünlerdenkalan <span class="emoji emoji23f3"></span> Son anda tutunduğum upuzun zincirde sallanıyordum ve çınlıyordu duvarlar. ...
Media Removed
#geçengünlerdenkalan Son anda tutunduğum upuzun zincirde sallanıyordum ve çınlıyordu duvarlar. Nem.. kulaklarımı yosunlar tıkamıştı , burnumda tesbih böcekleri . Bir tanesi tutunamadı düştü düştü . Uzun bir ara. Sonra şıp! Sudaydı. Su gözükmüyordu. Çünkü karanlığın gözü yüksekteydi. ... #geçengünlerdenkalan ⏳

Son anda tutunduğum upuzun zincirde sallanıyordum ve çınlıyordu duvarlar. Nem.. kulaklarımı yosunlar tıkamıştı , burnumda tesbih böcekleri . Bir tanesi tutunamadı düştü düştü . Uzun bir ara. Sonra şıp! Sudaydı. Su gözükmüyordu. Çünkü karanlığın gözü yüksekteydi.
Elini uzattı, gülümseyerek bir şeyler mırıldandı.
Zincir beni kelepçelemişti. Paçamdan akıyordu korku. Şeytan kuşu vınladı geçti, bir karışlık ağzı vardı. Yutacak sandım, ağırlaştım, asıldım, boğuldum. Omurum değildi kırılan, sızlıyordu onurum.
Yürüdü, gitti.
Tırmandım tırmandım.
Devin evine varacak kadar tırmandım . Vardım uluyordu yaratıklar. Gizli polis sövüyordu. Arkasından baktım gidenin, bana benziyordu.
Yoksa yitik benliklerimiz miydi gölgede uzayan? Şüpheliydi .
Şükürler olsundu, oh olsundu, uğurlar olsundu !
• #bookstagram #book #bookworm #bookshelf #instagram #instagood #instalike #instadaily #instaphotos #instablog #photography #photo #photoday #fotoğraf #kadrajimdan #morbadem #içdöküş
Read more
Coğrafya kaderdir...🖤 Sarının bütün tonları siyaha karışmış bu coğrafyada.Ne Dicle'nin suyu ...
Media Removed
Coğrafya kaderdir...🖤 Sarının bütün tonları siyaha karışmış bu coğrafyada.Ne Dicle'nin suyu ne de Fırat'ın suyu serinletemedi yakılan ateşleri. Serinletemedi genizde acı tatlar bırakan boğazda düğüm düğüm bağlanan ateşleri. İnsan bu, önce ateşler yakar. Çalı çırpıyla coşturur ... Coğrafya kaderdir...🖤
Sarının bütün tonları siyaha karışmış bu coğrafyada.Ne Dicle'nin suyu ne de Fırat'ın suyu serinletemedi yakılan ateşleri.
Serinletemedi genizde acı tatlar bırakan boğazda düğüm düğüm bağlanan ateşleri.
İnsan bu, önce ateşler yakar. Çalı çırpıyla coşturur ateşi sonra her şeyi atmaya başlar ateşin üstüne ,anlamaz sonunda onu da yakacağını o ateşin,
anlamaz uğruna her şeyini verdiği ateşin canına kastettiğini... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kitap kapağında ve belleklerde her ne kadar "Merhamet, Zulmün Merhemi Olamaz" yazsa da beni derinden etkileyen en güzel cümle Nergis’in ölmeden önce sarf ettiği ''Ben Bir İnsandım'' cümlesiydi. Yaşamayı en güzel haliyle hak eden bir insandı hem de.


Burnumuzun dibindeki savaşın belki de yüzleşmek istemediğimiz gerçekleriyle yüzleşiyoruz. Ezidiler başta olarak Suriye halkının çektiği acı, IŞİD'in insanlık dışı katliamları ve dünyada yarattığı etki kitabın işlediği konular.


"İnsanlığın kırılmış dalıyız." der Ezidiler.Binlerce yıllık tarihlerine rağmen inançlarının mistikliğine rağmen hep zalimler tarafından yanlış anlaşılmış,katliamlara,zulümlere kurban edilmişler ve şeytana ortaklık ile suçlanmışlar. Boyunlarına yüklenen bu yalancı ortaklık ile haksız taraf hep onlar olmuş önyargıların insan kaderini nasıl değiştirdiğini açık bir şekilde ortaya koymuşlar.
Okuduktan sonra Ezidilerle ilgili araştırma yapmak için sabırsızlanıyorsunuz.(Dilerim yaparsınız da...)
🍂
🍂
🍂
🍂
🍂
Kitabı bitirince bir hiçliğe dalıyorsunuz "Huzursuz" olmamanız ve sarsılmamanız imkansız, kitap böylece adının hakkını veriyor. 😕
Tüm yaşadığımız sahtelikler ve sahte dertler bir tokat gibi çarpıyor yüzümüze maalesef..✋🏻
Okuyun,okutun bu kitabı👌🏻
•Barış ve sevgi dolu bir bayram olsun!🤲🏻• #huzursuzluk #zülfülivaneli #mezopotamya #kitap #kitapaşkı #kitapsevgisi #kitaplık #kitapyorumu #book #bookshelf #bookworm #bookphotography #photography #photographer #photo #instagram #instadaily #instalike #instagood #instaphoto #morbadem #ağrı
Read more
Şapkamı çıkarıp koydum kenara. Bir sigara yaktım ilkin. Birkaç olmuş, fark etmedim bile! Eski ...
Media Removed
Şapkamı çıkarıp koydum kenara. Bir sigara yaktım ilkin. Birkaç olmuş, fark etmedim bile! Eski zamanların rüzgarına kapılıp eski bir kitap çektim kütüphanemden. Fuzuli Divanı... "Beni candan usandıran" cefaları hatırlarım satır aralarında. Anladığım kadarıyla... Duman ince ince ... Şapkamı çıkarıp koydum kenara. Bir sigara yaktım ilkin. Birkaç olmuş, fark etmedim bile! Eski zamanların rüzgarına kapılıp eski bir kitap çektim kütüphanemden. Fuzuli Divanı... "Beni candan usandıran" cefaları hatırlarım satır aralarında. Anladığım kadarıyla... Duman ince ince küllükte kıvrıldı. İnce bir sızı duydum içimde. "Bendeki Mecnun'dan füzun âşıklık istidadı" daha ne kadar sürecekti? "Sabah rüzgarı yine çalarken kapımı" sessizce kendimi içeri buyur ettim. Şimdi kendimle baş başa "şair sözü" edip duruyoruz.
.
#sony #xperia #şapka #kitap #şiir #fuzuli #book #poetry #smoke #smoking #sigara #hat #bursa #library #kütüphane #altinkare #awesometurkiye #7iklim7bolge #7iklimfotograf #turkfotocular #photography #art #photooftheday #instagood #look #instagram
.
Sony Xperia Z5'te otomatik ayarlarla çekilmiştir.
Lightroom ile editlenmiştir.
Read more
Loading...
Çok Sevgili Ruh'um <span class="emoji emoji1f49c"></span> Hayata neşeyle tutunmayı ben senden öğreneceğim. Yaşamın mecbur kıldığı ...
Media Removed
Çok Sevgili Ruh'um Hayata neşeyle tutunmayı ben senden öğreneceğim. Yaşamın mecbur kıldığı acılar, felaket gibi gelen insanlar beni o kadar bu yaşamın güzelliğinden bertaraf etti ki, senin yaşattığın bu güzellikler dünyası içinde güzel insanların kalmış olabileceğine dair inancımı ... Çok Sevgili Ruh'um 💜
Hayata neşeyle tutunmayı ben senden öğreneceğim.
Yaşamın mecbur kıldığı acılar, felaket gibi gelen insanlar beni o kadar bu yaşamın güzelliğinden bertaraf etti ki, senin yaşattığın bu güzellikler dünyası içinde güzel insanların kalmış olabileceğine dair inancımı tazelemen, beni bu debdebeden çıkarıp en iyiye taşıma hevesin ve bu denli hassas oluşun karşısında şaşkınlığa düşmekten kendimi bir türlü kurtaramıyorum .
Ben ki son zamanlarda her şeyden ümidi kesmiş, kendimi kimi zaman gülerek akıp giden kimi zamansa kavgaya bürünen bu hayattan soyutlayıp birkaç türlü kitabın arasına atmış çırpınıp dururken sen karanlıklar içinde kalan ömrümün içine bir sevinç ışığı gibi doğdun. Kurumaya yüz tutan çiçekler gibi solgunken sen can veren bir nisan yağmuru gibi geldin ve adının hakkını verdin.
Ben bu kadar neşe mutluluk ve değer yağmuru altında kendimi unutmuş gibiyim.
Geriye kalan ömrümün tek bir gayesi var söz sana : "Yaşamım sona erene kadar bana yalnızca iyiliği aşılayan güzel, temiz yüzüne saatlerce, senelerce hiç doymadan bakmak.. "
• #love #loveislove #coffee #coffetime #book #bookshelf #bookworm #photography #photo #photographer #photoday #instagram #instadaily #instalike #instaphoto #instabook #instalove #booklovers #rain #morbademinkaleminden
Read more
@hilallce_ Bu ülke... Cemil Meriç'in ilk okuduğum nahif bir kitabı.Kitabı okuduğumda ne yalan ...
Media Removed
@hilallce_ Bu ülke... Cemil Meriç'in ilk okuduğum nahif bir kitabı.Kitabı okuduğumda ne yalan söyleyeyim bir kac yerini sanırım sosyolojiye çok vakıf olmadığım için ve dilinin fazlasıyla ağır olması munasebetiyle yer yer idrak edemedim.Fakat genel olarak istifade ettiğim bir kitap ... @hilallce_ Bu ülke... Cemil Meriç'in ilk okuduğum nahif bir kitabı.Kitabı okuduğumda ne yalan söyleyeyim bir kac yerini sanırım sosyolojiye çok vakıf olmadığım için ve dilinin fazlasıyla ağır olması munasebetiyle yer yer idrak edemedim.Fakat genel olarak istifade ettiğim bir kitap oldu.Şöyle söyleyebilirim rafa kaldırılsa bile tekrar tekrar okunması gereken kitaplar varsa bunların içinde Cemil Meriç'in Bu Ülke kitabı'da yer almalıdır.Okumak için bence bekletmeyin okuyun ve faydalanın.Düşünmeye,bir şeyleri farkında olmağa öyle ihtiyacımız var ki... .
Bayram ertesi bunaltan bir Ankara'dan selam ederim🌿
.
#vsc #vscocam #vscodaily #vscophoto #vscosph #vscoturkey #instavsco #instagood #instadaily #instaturkey #instashot #instaphoto #instagram #instagramers #fotosentez #book #kitap

https://www.instagram.com/p/Bm5NlJqHBa9/?taken-by=eebru.cemre
@eebru.cemre Dünyanın sonu gelmiştir;doğal kaynaklar tükenmiş,çevre kirliliği başlamış,kamu hizmetleri durmuş,okullar eğitim vermeyi durdurmuştur.
Evler boşalmış ve sokak çeteleri artmıştır.

Bebekliğinden itibaren zorlu bir hayat yaşamış,ebeveynleri tarafından taciz edilmiş olan Emily,kitabın anlatıcısına bir adam tarafından emanet edilir,artık birlikte yaşayacaklardır.

Anlatıcı Emily'nin yaşadığı zorluklar üzerinden kendi geçmişine,çocukluğuna yolculuk yapacak;
kadınlık,medeniyet,eğitim sistemi gibi bir çok konu üzerine düşünecek,bizlerin de düşünmesini sağlayacak ve hayata tutunmak için çaba sarfedecektir...
'
'
#hayattakalmaguncesi #dorislessing ile tanışma kitabım oldu.
Dilini çok sevdim,çok akıcı bir anlatımı var.
Kitap konusu itibariyle önemli sorunlara ışık tutuyor.
Terk edilmiş şehirlerde yaşayan ve aileleri tarafından terk edilmiş çocukların nasıl çeteye dönüştüğünü anlatıyor.
Bizlere,ailelerin parçalanmalarının sonucunun nelere mal olacağını gösteriyor.
Nobel ödüllü yazar Lessing'in kendi hayatından da izler taşıyan bu distopik romanı severek okudum 📚🌟
Beni bu kitapla buluşturan canım Defne'm @kitapdemii çok teşekkür ederim güzelim😙😇🌼 Hafta sonunuz keyifle geçsin 🎈
'
#canyayinlari
#hayattakalmaguncesi
#hayattakalmagüncesi
#dorislessing
Read more
Shire'da başladı ve Shire'da bitti yolculuğumuz. Yüzük Taşıyıcısı Frodo, sadık dostu Samwise ...
Media Removed
Shire'da başladı ve Shire'da bitti yolculuğumuz. Yüzük Taşıyıcısı Frodo, sadık dostu Samwise Gamgee, Merry ve Pippin ile. Aslında taa en başında Gandalf ve Bilbo ile. Ardından Ayrıkvadi'de Elrond'un divanında İsildur'un varisi Dundain halkının reisi Arathorn oğlu Aragorn II Elessar,Kuyutorman'ın ... Shire'da başladı ve Shire'da bitti yolculuğumuz. Yüzük Taşıyıcısı Frodo, sadık dostu Samwise Gamgee, Merry ve Pippin ile. Aslında taa en
başında Gandalf ve Bilbo ile. Ardından Ayrıkvadi'de
Elrond'un divanında İsildur'un varisi Dundain halkının reisi Arathorn oğlu Aragorn II
Elessar,Kuyutorman'ın kralı Thranduil'in oğlu Legolas,
Gloin oğlu Gimli ve Ak Kule'nin Komutanı, Gondor Vekilharç Prensi
Boromir katıldı aramıza. Ve böylece başlamış oldu Yüzük Kardeşliği'nin hikayesi. Moria madenlerinde,Khazad-dûm köprüsünde kaybettik Gandalfı. Ardından Fangorn Ormanı'nda karşımıza çıktı tüm heybeti ile Ak Süvarı. Esir düştük, nice badireler atlattık. Miğfer Dibi ve Pelennor Çayırlarında beraber kılıç salladık Sauron'un ordularına
karşı.Rohhirim ile birlikte sürdük atlarımızı. "Yaşa Yurt Hükümdarı Theoden." Kim unututabilir Gimli'yi bile kendine aşık eden Lorien'in
Hanımı Galadriel'in güzelliğini.Veya hiçbir erkeğin öldüremeyeceği
rivayet edilen Angmar’ın Cadı Kralı'nı alt eden cesur Rohan kadını Eowyn'i.

Ve nihayaetinde Hüküm Dağı'na vardık Frodo ve Sam ile birlikte. Çok yorgun düştük, ümitlerimizi kaybettiğimiz çok zaman oldu bu yolculukta. Esir düştük orkların ellerine kara kulelerde. Shelob'a karşı savaştık.Fakat sen çok yaşa Samwise Gamgee. Sen
olmasaydın tamamlayamaz idik bu yolculuğu. Ve nihayetinde bir zamanalar Smeagol olarak bilinen Gollum. Ne demişti Gandalf "Gollum’un bile daha yapacak işleri olabilir" O olmasa idi yok edebilir miydik Yüzük'ü. Yazın en sıcak ve en bunaltıcı günlerinde beni de bu yolculuğunuza kabul ettiğiniz için teşekkürler dostlarım. Belki seneler seneler sonra bir daha bir araya gelip yeniden çıkarız yolculuğumuza. Bundan dolayı elveda demiyorum, şimdilik hoşçakalın dostlarım. #LordoftheRings #book #bookstagram #bookshelf #YüzüklerinEfendisi #kitap #instagram
Read more
ATLARI BAĞLAYIN, GECEYİ BURADA GEÇİRECEĞİZ, Melisa Kesmez <span class="emoji emoji1f434"></span> Kalemini nasıl kullanacağını ...
Media Removed
ATLARI BAĞLAYIN, GECEYİ BURADA GEÇİRECEĞİZ, Melisa Kesmez Kalemini nasıl kullanacağını bilen bir kadının başka bir kadını etkilemesi çok da zor olmasa gerek. 80 İstanbul doğumlu, sosyoloji tahsilli, -instagram hesabından geliyorum- çok da sempatik bir kadın Melisa Kesmez. Bir ... ATLARI BAĞLAYIN, GECEYİ BURADA GEÇİRECEĞİZ, Melisa Kesmez 🐴

Kalemini nasıl kullanacağını bilen bir kadının başka bir kadını etkilemesi çok da zor olmasa gerek. 80 İstanbul doğumlu, sosyoloji tahsilli, -instagram hesabından geliyorum- çok da sempatik bir kadın Melisa Kesmez. Bir de kedi annesi. 🐈 Dergilerde yayınlanmış köşe yazıları, çevirmenliğini yaptığı birsürü eser var. Ama onca tiplemesinin içinden kendime yakın bulacağım karakterlerinin; onca kurgusu arasından kendi hayatıma benzeteceğim öykülerinin çıkması bir yazarlık alameti değil benim için. Hatta tiplemeleriyle çok ortak yönüm olmasına rağmen kurgu oldukları bariz, diyalogları yapay geldi ve bazı öyküleri Türkçe dublajlı film hissi verdi bana. Fakat içimi ısıtan, çocukluk anılarımı depreştiren, göz pınarlarımı nemlendiren hikayeleri de vardı mesela. 🍭
Çerezlik ve ince kitapların o inkâr edilemez çekiciliğinden çok, hakkında okuduğum olumlu yorumlar ve yayınevinin stant görevlisinin övgüleri sayesinde almaya karar vermiştim fuardan. Bir başkasının okuduğunda doğal diye değerlendirebileceği hikayeleri ben basit buldum sanırım. Çoğu hikayesindeki esas kızlar gibi arada, arafta kalmış gibiydi. Bir kahraman, bir kurtarıcı arayışındaki aciz kadın tiplemeleri ve çoğu öykünün satır aralarına işlenmiş ataerkil toplum motifleri rahatsız etti beni. Sayfalara sinmiş burukluk rahatsız etti, fotoğraflanan sahnelerin griliği rahatsız etti. Bilemiyorum, öykü insanı değilimdir belki de ya da beklentilerimin kurbanı ettim kitabı. 🤷🏻‍♀️ #AtlarıBağlayınGeceyiBuradaGeçireceğiz #MelisaKesmez @selyayincilik #Öykü #Hikaye #Yorum #book #bookstagram
Read more
Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak ...
Media Removed
Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak Kapan kitabına kısmetmiş. Kitabın konusu ilk bakışta aslında oldukça sıradan duruyor. Her zaman karşımıza çıkan kurgulardan. Zengin adam, genç ve güzel bir kadın. Türü polisiye olunca ... Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak Kapan kitabına kısmetmiş. Kitabın konusu ilk bakışta aslında oldukça sıradan duruyor. Her zaman karşımıza çıkan kurgulardan. Zengin adam, genç ve güzel bir kadın. Türü polisiye olunca da aldatıldığına inanıp genç karısını öldürmesi için kiralık katil tutmuş bir konu çizelim şuraya. Bu nedenle beklentimi yüksek tutmadım ama yazarın kaleminin de beni hayal kırıklığına uğratmayacağından emindim. Öyle de oldu.
Kalemini beğendim. Kurgu akıp gidiyor. Tek bir kopukluk yok ve sıradan olaylar sıradışı karakterlerle renklenmiş. Üstelik okuyucunu şaşırtmayı da iyi biliyor.
Zengin ve yaşlı adam Vahap’ın kiralık katil tutabilecek karakterde bir adam olması, genç ve güzel karısını size saf bir olarak düşündürtecektir ama hiçte öyle değildi. Onu en güzel tanımlayan ise kiralık katili Sezgin olacaktı. Ruhu kokuşmuş biri. Bence de Ada tam olarak böyle biriydi. Hayatta tek istediği para ve şöhret olan biri... Maddiyata manevi şeylerden daha çok değer veren biri.
Peki ya Sezgin nasıl biriydi dersiniz? Gerçekten bir katil mi?
Hayır katil olarak tutulan bir heykeltıraştı o.
Anlayacağınız yazar benim gözümde sıradanı alıp sıradışı hale getirmeyi başardı.
Ayrıca bir kez daha gördüm ki bizim de çok başarılı yazarlarımız var.
Çok fazla konuya girmek istemiyorum çünkü türü itibariyle ne söylesem spoi olacak. Polisiye severler kaçırmasın derim.
.
KAPAN | OSMAN AYSU
📷: @kitapsokagii
#kapan #ephesusyayınları
#5te5 #osmanaysu
#kitap #instagram #reading #book #books #dasbuch #bookaholic #bibliophile #bookworm #booknerdigans #bookshelf #bookreader #igreads #bookalcoholic #okumakguzeldir #okumakayrıcalıktır #kitaplayasamak #kitap #like4like #bookstagramfeature #bookishfeatures
Read more
* “Okumaktan başka yapılacak işim, gidecek tek yerim yoktu, çünkü çevremde saygıya layık, beni ...
Media Removed
* “Okumaktan başka yapılacak işim, gidecek tek yerim yoktu, çünkü çevremde saygıya layık, beni kendine çekebilecek bir meşguliyet bulamıyordum.” * Yeraltından Notlar, Dostoyevski . . . . . . #kitap #kitapkurtlari #okudumbitti #kütüphane #kitaplik #kitaplarim #oku #okumak ... * “Okumaktan başka yapılacak işim, gidecek tek yerim yoktu, çünkü çevremde saygıya layık, beni kendine çekebilecek bir meşguliyet bulamıyordum.” * Yeraltından Notlar, Dostoyevski
.
.
.
.
. .
#kitap #kitapkurtlari #okudumbitti #kütüphane #kitaplik #kitaplarim #oku #okumak #kitapkurdu #book #bookstagram #books #bookshelf #bookblogger #bookworm #bookbinding #igreads #igers #instagram #instalike #kitaplik #instamood #instagood #instacool #instalove #instabook #vs #vscobook
Read more
Loading...