Loading Content...

Bilen bir aşk sevgi

Loading...


Unique profiles
26
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Istanbul Ataturk Airport - IST, Sekapark Marina Cafe, Merzifon, Amasya
Average media age
648.6 days
to ratio
2.7
ARILAR ve SİNEKLER.. Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa ...
Media Removed
ARILAR ve SİNEKLER.. Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştirmişler. Arıların hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşmüşler. Ama şişenin tabanı kapalı olduğundan çıkmayı başaramamışlar. Bu arada ... ARILAR ve SİNEKLER.. Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştirmişler.

Arıların hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşmüşler. Ama şişenin tabanı kapalı olduğundan çıkmayı başaramamışlar. Bu arada sinekler, şişenin ağzına doluşmuşlar ve karanlıkta dışarı çıkıp kaybolmuşlar.

Ağzı açık olan şişenin karanlık tarafına doğru tek bir arı bile gelmemiş! Camın önünde ışığa doğru çabalarına devam etmişler.

İnsanın aklına hemen arıların akılsızca davrandıkları geliyor. Ancak daha derinlemesine düşününce; karşımıza bir anıt gibi dikilen gerçek çok farklı oluyor.

Bilim adamlarına göre arılar olmazsa, insan yaşamı da olmaz. Ayrıca nerede, hangi çiçek ile besleneceğini bilen, yüzlerce kovan arasında kendi kovanını bulan ve o kovanın yüzlerce peteği arasından kendininkine yumurtlamayı hiç şaşırmadan uygulayabilen bir canlıdır arı.. Nasıl olur da şişenin ağzını bulup çıkamaz değil mi?

Işığa doğru yürüyenlerin önünde her zaman engeller olacaktır kuşkusuz... Onlar, engellere rağmen ışıktan vazgeçmeyenlerdir. Ne tür engel olursa olsun önlerinde, çabalarını sürdürenlerdir. Ve bu uğurda da gerektiğinde ölebilenlerdir Yürek, azim, sevgi, ilkeler, dürüstlüktür bunu yaptıran... Kendine saygı, yaşadığı topluma saygıdır.

Sinekler, karanlıkta sıvışan kaçaklardır. Karanlığa yürüyenlerdir.Karanlık düşüncelerdir. Şişenin ağzının karanlığa bakmasının onlarca hiçbir önemi yoktur. Sinsi, ilkesiz, yüreksiz, korkak varlıklardır.
Sadece kendi yaşamları söz konusudur. Nerede yemek varsa, nerede rahat yaşayacaklarsa, nerede çok para kazanacaklarsa oraya giderler. Onlar için karanlık olması önemli değildir; açık ağızların... Arıyı kovalamak isterseniz savaşır. Engellere aldırmaz. Amacı sadece ışığa ulaşmaktır. İğnesini sapladığında öleceğini bilerek savaşır. Ve değerleri için ölür. Ama sinekler kaçarlar. Sonra yılışık yılışık tekrar dönerler kovaladığınız yere.. Yemeklerinize, kollarınızın üstüne tünerler Pis ayaklarıyla ezerler; yaşadığımız her yeri... Arılar yumurtalarını yalnızca kovanlarına bırakırlar. Oysa sinekler her yere yumurtlar, her yerde ürerler. (Devamı aşağıda)
Read more
Loading...
YENİ! MİO, BENİM MİO’M (Ciltli) - ASTRID LINDGREN Geçtiğimiz yıl 15 Ekim’de radyodaki kayıp ...
Media Removed
YENİ! MİO, BENİM MİO’M (Ciltli) - ASTRID LINDGREN Geçtiğimiz yıl 15 Ekim’de radyodaki kayıp çocuk ilanını dinleyeniniz oldu mu? Polise hiç bilgi gelmemişti. Kayıp çocuk Bo buhar olup uçmuştu sanki, nereye kaybolduğunu bilen yoktu. Bir tek ben biliyordum. Çünkü Bo benim. Çocuk ... YENİ!

MİO, BENİM MİO’M (Ciltli) - ASTRID LINDGREN

Geçtiğimiz yıl 15 Ekim’de radyodaki kayıp çocuk ilanını dinleyeniniz oldu mu? Polise hiç bilgi gelmemişti. Kayıp çocuk Bo buhar olup uçmuştu sanki, nereye kaybolduğunu bilen yoktu. Bir tek ben biliyordum. Çünkü Bo benim.

Çocuk sevmeyen yaşlı bir çiftin evinde evlatlık olarak büyüyen dokuz yaşındaki Bo, her çocuğun ihtiyaç duyduğu küçücük şeylere özlem duymaktadır; sıcak bir yuva, sevgi dolu bir sarılma, en önemlisi de sevinç ve hüznünü paylaşabileceği gerçek bir aile.

Günün birinde ortadan kaybolan Bo, polisin tüm aramalarına karşın bulunamaz. O artık Uzak Ülke’nin prensi Mio’dur, oğlunu yıllardır arayan Kral babasına sonunda kavuşmuştur ve hayatında ilk defa sevgi ve mutluluk dolu bir hayat sürmektedir. Ancak çok geçmeden her şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenir; Mio, Uzak Ülke’de binlerce yıldır anlatılagelen kehanetteki çocuktur. Karanlık Ülke’de yaşayan taş kalpli Şövalye Kato’nun kötülüklerine karşı koymak için en yakın arkadaşı Jum-Jum ve güzeller güzeli atı Miramis’le tehlikeli bir yolculuğa atılmalıdır... Kötünün karşısında iyinin, ölümün karşısında yaşam savaşının anlatıldığı, sevginin ve ailenin gücüne dair bir Lindgren klasiği.

Özgün Adı: Mio, min Mio
Çeviri: Ali Arda
Tür: Çocuk
Sayfa: 184
Satış Tarihi: 02 Ağustos
Read more
Öyle güzel dostlarım var ki <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻🧡 dostum @yesimmutlu aylardır gelemedi diye üzülüyorduk ikimiz ...
Media Removed
Öyle güzel dostlarım var ki 🏻🧡 dostum @yesimmutlu aylardır gelemedi diye üzülüyorduk ikimiz de bugün öyle güzel oldu ki @bademlebuduk Elifim ; @duyguuakdeniz Duygum 🧡 Çoluk çocuk bir arada @mutluvilla daydık 🏻 Insanın emek vererek ilmek ilmek dokuduğu ilişkileri , işleri , dostlukları ... Öyle güzel dostlarım var ki 🙏🏻🧡 dostum @yesimmutlu aylardır gelemedi diye üzülüyorduk ikimiz de bugün öyle güzel oldu ki @bademlebuduk Elifim ; @duyguuakdeniz Duygum 🧡 Çoluk çocuk bir arada @mutluvilla daydık 🙏🏻 Insanın emek vererek ilmek ilmek dokuduğu ilişkileri , işleri , dostlukları olunca ve onu yıllar sonra da aynı mutluluk sevgi ve heyecanla paylaşınca bambaşka özel duygulara kapılıyor 🧡🙏🏻 Dilerim sizin de hayallerinizi gerçekleştirirken verdiğiniz mücadelede yanınızda olan ; sonrasında da takdir etmeyi de , öneri getirmeyi de , paylaşmayı da ve sonrasında yaptığı iyilikleri başa kakmayan; kadir kıymet bilen dostlarınız olsun 🙏🏻 Ben çok şanslıyım iyi ki varsınız #bloggerdostlar 🧡🧡🧡 Ve bugün @animatorpalyaco Talha abimiz tine efsane eğlendirdi hem bizi hem çocukları 💃 siz de storyler ve igtv silinmeden izleyin izletin😁 #mutlulukyayılsın
Read more
 #Repost @refikabirgul with @get_repost ・・・ Bugün sıcak evlerimizde güzel sofralar kurup, ...
Media Removed
#Repost @refikabirgul with @get_repost ・・・ Bugün sıcak evlerimizde güzel sofralar kurup, güzel yemekler pişirip, boğazımızdan güzel lokmalar geçirebiliyorsak, yenemeyen o yemeklere uyunamayan gecelere ve feda olsun denen canlara borçluyuz.. büyük dedesi ve 8 kardeşini çanakkalede ... #Repost @refikabirgul with @get_repost
・・・
Bugün sıcak evlerimizde güzel sofralar kurup, güzel yemekler pişirip, boğazımızdan güzel lokmalar geçirebiliyorsak, yenemeyen o yemeklere uyunamayan gecelere ve feda olsun denen canlara borçluyuz.. büyük dedesi ve 8 kardeşini çanakkalede şehit vermiş bir ailenin torunu olmanın, anadolunun her köyünün her köşesinin benzer yollardan aynı gönüllerden geçen insanlarla dolu olduğunu bilen ve bu inançla çalışan biri olarak Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun.. tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğilerek.. Bütün milleti sonrasında da savaşla geçilemeyen Çanakkale’yi tepside sunan İstanbul ‘a bırakmayıp tüm şehitlerimizin kanının yerde kalmasından kurtardığı için memleketi birleştiren M.Kemal Atatürk’e saygı ve sonsuz sevgi teşerkkürle...
Read more
Ne şanlı bir gündür 19 Mayıs! Ne güzel günlerin başlangıcıdır bilen var mı? Vatanın ve Milletin ...
Media Removed
Ne şanlı bir gündür 19 Mayıs! Ne güzel günlerin başlangıcıdır bilen var mı? Vatanın ve Milletin rahatça derin nefes almasını sağlayan ''Milli Mücadelenin'' başlangıcı, bu mücadeleye önderlik eden, fikirleri ile, duruşu ile bizlere fazlasıyla zenginlik katan, karanlıkta ışık olan ... Ne şanlı bir gündür 19 Mayıs! Ne güzel günlerin başlangıcıdır bilen var mı? Vatanın ve Milletin rahatça derin nefes almasını sağlayan ''Milli Mücadelenin'' başlangıcı, bu mücadeleye önderlik eden, fikirleri ile, duruşu ile bizlere fazlasıyla zenginlik katan, karanlıkta ışık olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Doğum günü ve bizlere yani bugünü gençlere adadığı için Gençlik ve Spor bayramı! Kutlu olsun, Şen olsun, Değer bilinsin! İnsanlık, artık bilinçlensin!
@cengizinceer

#cengizinceer #anadolugram #sevgi #mustafakemalatatürk #yazar #huzur #turgutuyar #iyigeceler #özdemirasaf #cemalsüreya #şiirsokakta #şiir #şiirheryerde #masamdannotlar #edebiyat #sanat #türkü #şiirduvarda #nazımhikmet #necipfazıl #ahmetarif #sözler #kitapkurdu #kitap #amator #nuripakdil #oğuzatay #cahitzarifoğlu #franzkafka
Read more
İZMİR... Repost from @masum__gozler using @RepostRegramApp - SÜRMELİ GÖZLÜ ŞEKER OĞLAN ' A ÇOK ...
Media Removed
İZMİR... Repost from @masum__gozler using @RepostRegramApp - SÜRMELİ GÖZLÜ ŞEKER OĞLAN ' A ÇOK SEVİLECEĞİ ÖMÜRLÜK YUVASINI ARIYORUZ İZMİR İLETİŞİM : 0554 114 46 13 İLAN SAHİBİ İLETİSİ; İZMİR...İşte hikayem..Rm.ye getirildim saşkın, korkak, kuyrugum altta, basima ne gelecek ... İZMİR... Repost from @masum__gozler using @RepostRegramApp - SÜRMELİ GÖZLÜ ŞEKER OĞLAN ' A ÇOK SEVİLECEĞİ ÖMÜRLÜK YUVASINI ARIYORUZ
İZMİR
İLETİŞİM : 0554 114 46 13
İLAN SAHİBİ İLETİSİ;
İZMİR...İşte hikayem..Rm.ye getirildim saşkın, korkak, kuyrugum altta, basima ne gelecek bilmiyorum ki...Kısırlastirildim, orada sürem doldu, bilen bilir.Rm.lerin kuralı var..Sokağa gidecek iken meleklerim girdi devreye.. bırakmayın, care ariyoruz dediler benim için.."oradaki tüm kardeşlerim de bu umutla yasiyorlar"lutfen Onlari da kurtarin, barinaklari ziyaret edin..ADIM.."SÜRMELİ GÖZLÜ ŞEKER OGLAN"..Çok sevdim adımı..Huyum mu..Arayın ögrenin..Cok akilli imisim, hep gülüyormusum.. sevgi dolu tam bir dost canlisiyim, tuvalet egitimim var, kuru mamayi seviyorum, herkesi kucakliyorum..Şimdi böyleyim ancak ne badireler atlattim bilemezsiniz, biz barinak cocuklari misler gibi cikmiyoruz, emekle, sabırla, sevgiyle boyle oluyoruz.. Henüz 8-9 ayligim, ilk ve simdiki halimi paylaşıyorum Sizlerle, tüylerim tertemiz tras oldum..asılarım yapildi.. İZMİR de ÖMÜRLÜK ailesine sözleşme ile yuvalandirilacaktir..iletişim 05541144613

#masumgözler #kedi #köpek #sahiplendirme #satınalmasahiplen #animals #animal #pet #TagsForLikes #dog #cat #dogs #cats #photooftheday #cute #pets #instagood #animales #cute #love #nature #animallovers #pets_of_instagram #petstagram #petsagram..
Read more
Loading...
Allah sevgiyi sever. Samimiyet sevgi içindir. Kuran’ın bütün hükümlerini yerine getiren insan ...
Media Removed
Allah sevgiyi sever. Samimiyet sevgi içindir. Kuran’ın bütün hükümlerini yerine getiren insan samimi yani sevgiyi bilen insandır. Sevgiyi iyi bilen insan takva sahibidir. Allah Kendisi’nin sonsuza açılan bir sevgiyle sevilmesini ister. Kendisi de sonsuza açılan bir sevgiyle sever. #a9tv ... Allah sevgiyi sever. Samimiyet sevgi içindir. Kuran’ın bütün hükümlerini yerine getiren insan samimi yani sevgiyi bilen insandır. Sevgiyi iyi bilen insan takva sahibidir. Allah Kendisi’nin sonsuza açılan bir sevgiyle sevilmesini ister. Kendisi de sonsuza açılan bir sevgiyle sever.
#a9tv #adnanoktar #love #happy
Read more
Arkadaşım Şeyda Şule Erkahraman. Gururdan göğsüm kabararak yazıyorum. Dünya’nın en zor ekstrem ...
Media Removed
Arkadaşım Şeyda Şule Erkahraman. Gururdan göğsüm kabararak yazıyorum. Dünya’nın en zor ekstrem uzun mesafe triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de yarışan tarihteki ilk Türk kadın ekstrem atletimiz olacak. Katılımı başararak tarihe geçti bile. Ne kadar çok çalıştı bilen biliyor. ... Arkadaşım Şeyda Şule Erkahraman. Gururdan göğsüm kabararak yazıyorum. Dünya’nın en zor ekstrem uzun mesafe triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de yarışan tarihteki ilk Türk kadın ekstrem atletimiz olacak. Katılımı başararak tarihe geçti bile. Ne kadar çok çalıştı bilen biliyor. Nasıl bir özveri, nasıl bir disiplin tanık olanlar suskun saygıdan. 50 yaşında, cesur sağlam azim ve tanıdığım en sevgi dolu yürek! Yüzbinkoş’un kuruluşundan beri sporcusu olan demirbaşı. Norseman’in mesafeleri, standart bir uzun mesafe triatlon yarışının mesafeleri. Yani 3800m yüzme, 180km bisiklet ve 42.2km koşu. Olayı ekstrem zor kılan ise ortamlar ve koşullar. Dünya’nın en zor yarışlarından “biri” unvanını fazlasıyla hak ediyor.
Bisiklette toplam irtifa kazancı 3000-3500m. Koşuda ise yaklaşık 1700m. Yüzmeyi anmıyorum o ayrı delilik. Yarış boyunca her türlü hava koşulu ile karşılaşmak mümkün. Hani bi triatlon daha ne kadar zor olabilirse, bu o. Şeyda’nın göğüs numarası 36. Yanında 2. fotoda göreceğiniz mükemmel ekip var. Ablası Müstesna ve tanıdığım en şahane spor adamları tecrübeli Özhan ve Bora -ki onlar da akıllara zarar nice triatlon yaptılar. Heyecandan ne yazacağımı şaşırdım. Canlı takip için live.nxtri.com linki var. Deli bir şey! Yüzbinkoş olarak nefesimizi tuttuk, ciğerimizi, bacaklarımızı, yüreğimizi Şeyda’ya saklıyoruz. Destek ekibi zaten 10 numara 5 yıldız. Her şeyden önemlisi Şeyda, o gülümseyen, mütevazi ve en sade ihtişamıyla çoktan örnek hepimize. Gerisi vallahi boş billahi boş. Sağlıkla start alsın, sağlıkla bitsin. Şeydacım, sakın yalnız hissetme! Cesaret yalnız. Hele de ilklere kalkışan cesur kadınlar için bu daha da geçerli. Bugün değil, yarın bi gün anlayacaklar ülkesinin bence hayli cengaver eşsiz kadınlarından birisin ve seni tanıyor olmak, senle eşzamanlı yaşayarak tarihi izlemek bizim şansımız! Kulacına ciğerine bacağına yüreğine cesaretine kuvvet! Sağlıkla başla sağlıkla bitir. Bakiye Abla, “kahvaltımızı ettik, yatmaya yetişelim” der her uzun startta... yolculuğun keyifli olsun! Ekibin de sen de sağlamsın. Benim için bundan sonra en büyük Viking Kraliçesi sensin! ❤️ #nxtri #norseman2018 @seydaerkahraman 🌀 #yuzbinkos
Read more
Loading...
Bişr-i Hâfî Hz. İslam dünyasında nasuh tövbenin örneği olarak gösterilir. Bazı sözleri; Kötülüklerini gizlediğin gibi iyiliklerini de gizle. _____________________________ Dün öldü, bugün can çekişiyor, yarın doğmadı. Öyle ise şu anı değerlendirmek için amele sarıl. _____________________________ Akıllı ... Bişr-i Hâfî Hz. İslam dünyasında nasuh tövbenin örneği olarak gösterilir. Bazı sözleri;
Kötülüklerini gizlediğin gibi iyiliklerini de gizle.
_____________________________
Dün öldü, bugün can çekişiyor, yarın doğmadı. Öyle ise şu anı değerlendirmek için amele sarıl.
_____________________________
Akıllı kimse, hayrı ve şerri bilen kimse değildir. Akıllı kimse hayrı gördüğünde ona tâbi olan, şerri gördüğünde ondan kaçınan kimsedir.
_____________________________
Bir kimse Bişr-i Hâfî'ye gelerek; 'Gecenin bir saatinde olsun istirâhat etseniz.' dedi. O da; 'Allahü teâlâ geçmiş ve gelecek bütün günahlarını bağışladığı Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellem, ayakları şişinceye kadar ibadet ettikleri halde ben nasıl uyuyabilirim?Çünkü ben bir tek günahımın bile, Allahü teâlâ tarafından bağışlanmış olduğunu bilmiyorum.
______________________________
Şâyet insanlar Allahü teâlânın büyüklüğünü düşünselerdi, O'na isyân etmezlerdi.
______________________________
Ekmeğini nereden kazandığına iyi bak. Kendini Cehennem'e atma.
______________________________
Bir gün Bişr-i Hafi’nin eşyasını çaldılar. Ağlamaya başladı. 'Mal için ağlanır mı? ' denilince; 'Mal için değil, hırsızın günah işlediğini, kıyamet gününde bunun azabını çekeceğini düşünüp ağlıyorum.' dedi.
_____________________________
Yediğiniz ekmeğin nereden olduğuna, çoluk çocuğunun oturduğu evin hangi yoldan kazanıldığına dikkat ediniz.
_____________________________
Amellerin kıymetlisinin üç tane olduğunu bildirir: 'Birincisi mal az olduğunda da cömert olabilmektir. İkincisi, tenhada da verâ sahibi olabilmek yani haramlardan kaçınabilmektir. Üçüncüsü, kendisinden korkulan ve bir şeyler umulan kimsenin huzurunda da hakkı söyleyebilmektir.
_____________________________
Kendinle arzu ve isteklerin arasına demirden bir perde çekmedikçe, ibadetten lezzet duyamazsın.
_____________________________
Şaşarım o adamın aklına ki din kardeşini arkasından çekiştirir de yüzüne gelince ona sevgi gösterir, hemen onu övmeye başlar. Kim insanların şeref ve haysiyetiyle oynadığı halde, Allahü teâlânın kendisini sevdiğini iddia ederse, şüphesiz o bir yalancıdır. Çünkü o bir şeytandır. Şeytan ise Allahü teâlânın düşmanıdır.
#bişrihafi
Read more
Şu gerçeği unutmayalım, işçiler olmasa hepimiz açlıktan ölürüz. Ya da hayatta kalmak için bir ...
Media Removed
Şu gerçeği unutmayalım, işçiler olmasa hepimiz açlıktan ölürüz. Ya da hayatta kalmak için bir şeyler yaparız. Bir şey yapan herkes işçidir artık. İşçilik bu yüzden ölmez çünkü hayatta kalmaktır. Bunu anlamadan kimse işçiyi anlayamaz. Hayatta kalmak ayıp değildir. Patronun, işçilerine ... Şu gerçeği unutmayalım, işçiler olmasa hepimiz açlıktan ölürüz. Ya da hayatta kalmak için bir şeyler yaparız. Bir şey yapan herkes işçidir artık. İşçilik bu yüzden ölmez çünkü hayatta kalmaktır. Bunu anlamadan kimse işçiyi anlayamaz. Hayatta kalmak ayıp değildir. Patronun, işçilerine ‘muhtaçlar sürüsü’ gibi davranması bundandır. Ama patronlar işçiye daha çok muhtaçtır. İşçi hayatta kalır, işi bu, hayatta kalmak. Kimse sabahın köründe yollara düşmek istemez, bir kuyuya inmek istemez. Birinin bunları yapması gerekir. Birilerinin bunları yapmak zorunda bırakılması gerekir. Fakat kimsenin diğerleri için de gecesini, gündüzünü feda eden insanlara saygısızlık yapma hakkı yoktur. Hayatta kalmak, hayatta tutmak ayıp değildir. Bir çocuk işçi olarak geldiğim dünyadaki gözlemlerimi komik yolla sahneden anlatırken, “biz sanatçıya gelmiştik ama bu çocuk işçi çıktı” şeklinde göz deviren pasif agresifleri görmüyor muyum? Hayat boyu defalarca kez hayatta tuttuğum insanların saygısızlıklarını, şımarıklıklarını görmedim mi? İşçilere öncelikle saygınlığı geri verilmelidir. Gece yarısı mahallesine ekmek pişiren bir fırıncı saygı hak eder. Hayatta kalma becerileri tüm toplumu ayakta tutan bir sınıf en azından, hiç olmazsa bayramında saygıyı hak eder. Sevgi neydi? Emekti! Peki saygı neydi? Bence o da emekti! Sevgi de, saygı da topluma verdiklerimizle değerlendirilmelidir. Düzenbaz patron yaratan da dolandırcı taksici, dolandırıcı tamirci yaratan da bu bozuk toplum bakışıdır. Diğerlerini hayatta tutmak için kendi hayatını feda edenlere kahraman denir. Sabahın köründe yollara düşen biri kesinlikle kahramandır. Bir işin ne kadar zor olduğunu bilen bilir ve herkes tahayyül edebilir. Saygınlığı geri verilen mesleklere, sonrasında hakları da verilmek zorunda kalınacaktır ve bunu hiç bir patron istemez. Belki de bu yüzdendir ‘işçiye saygısız toplum’ yaratışları. Emeği gör, saygını ver. Teninin rengi, yüzünün karası seni yanıltmasın, emin ol sana gülümseyecektir işçiler. Yemin ederim gülümseyecektir işçiler. 1 Mayıs tüm emekçilere kutlu olsun!
Read more
Suçtur kadın olmak.Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun ...
Media Removed
Suçtur kadın olmak.Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin. Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ... Suçtur kadın olmak.Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin.
Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.
Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler.
Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın Aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.
Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.
Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendisinin ödemesidir.
Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen vurgun yeme ihtimalini de göze alabilmelidir.
Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa bodoslama atlar, sevdiği için tüm engelleri aşar.
Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister ne de ona bir gelecek vaat eder Yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.
Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; sevgi, sadakat, dürüstlüktür... #8martdünyakadınlargünü
Read more
Küçük Leyla, masum Leyla, böyle mi baktın, başına bir kötülük geleceğini bilemeden, masum masum? Bizi ...
Media Removed
Küçük Leyla, masum Leyla, böyle mi baktın, başına bir kötülük geleceğini bilemeden, masum masum? Bizi soracak olursan, biz çaresizlikten bıktık, bittik.. İçimizin yanmasından ülser ödülümüz oldu.. Ama ne çare.. Sen, Eylül, bir çok erkek çocuk , küçük büyük hayvancıklar bile acı ... Küçük Leyla, masum Leyla, böyle mi baktın, başına bir kötülük geleceğini bilemeden, masum masum?

Bizi soracak olursan, biz çaresizlikten bıktık, bittik..
İçimizin yanmasından ülser ödülümüz oldu.. Ama ne çare.. Sen, Eylül, bir çok erkek çocuk , küçük büyük hayvancıklar bile acı çekti.. “İnsan” olan, vicdanı olan, kadını kadın, erkeği erkek, çocuğu çocuk olarak gören, algılayan, birbirinden korkmayan ama sınırlarını bilen “aklı” olan, “nefsini” aklı ve sevgi ile yönetebilen insanların hepsi çaresizlikten çırpınıyor bilesin.. Kadının gölgesi duvara düşünce nefsi uyanabilir diye sansür uygulayan zihniyetler, size sesleniyorum, korkmayın Allah yaratmış kadınları, iki tane memesi var evet ama gözünüzü kapattıkça aklınızda zararlı düşünceler kıpraşıyor.. El ele tutuşmaktan, sevdiğini öpmekten birşey olmuyor korkmayın.. Zamanında yaşıtınızın elini tutun da , yaşıtınıza cesaret edemediğiniz için çocuklara, hayvanlara uzanmasın eliniz.. İdam mı? Gereksiz, çünkü gördüğüm kadarı ile mantar gibi bitiyorlar.. Önce sevgiyle büyümeleri lazım, travmatize olmuş toplumun sağlığına kavuşması lazım..
Ayıp, günah, yasak söylemlerinin sevgi,akıl, mantık, eğitim ve vicdan ile yer değiştirmesi lazım.. Dejenere olan bikinisi ile denizde öpüşen bir kadın ve erkek ise varsın dejenere olayım.. Köpeğe, kediye, kız ve erkek çocuğa tecavüz edeceğine varsın benim bacağıma baksın.. Üzgünüm olanlar için..
Bu hasta ruhluların artmasına sebep olan herşeyden nefret ediyorum ..
Read more
Loading...
“ 5”yıl da ilmek ilmek örülen menfaatsiz,fedakarlık ile işlenen, içten samimice verilen “sevgi “olduğunu hisseden bilen “ Dostlar “ile hayatımız hep kesişsin inşallah ,tb Doğum günü hikayem de öyle işte demiştim hanımlara seneye paylaşacağım bu video ve resimleri ki yanımda olduğunuzu ... “ 5”yıl da ilmek ilmek örülen menfaatsiz,fedakarlık ile işlenen, içten samimice verilen “sevgi “olduğunu hisseden bilen “ Dostlar “ile hayatımız hep kesişsin inşallah ,tb Doğum günü hikayem de öyle işte demiştim hanımlara seneye paylaşacağım bu video ve resimleri ki yanımda olduğunuzu hissedeyim özlemimiz gitsin 😊çok süpriz yaptım ,içinde oldum ama bana yapılan ki kadar heyacanını hala daha hissettiğim ki gibisi hiç olmadı 😍Doğum günü ve “VEDA” ikisi bir arada olsun istemişler sevgili arkadaşlarım ,film Ahmet hoca ve Ali Furkan Karahan da dahil olunca başlamış aslında gram hisssetmez mi insan ,ki bu kişi ben 😂Allah sizi inandırsın 😅😅olağan üstü bir süpriz çıktı karşıma 😳o kadar bayan siz eve gelin hazırlanın ayakkabılar bile daha ne detaylar düşünülerek oooo, anlatılmaz yaşanır işte videosu ile sizinle 🎁🎂🎊🎉🎊🎉şunu da belirteyim Doğum günüm felan çoktan geçmişti öyle bir beklenti içinde olmadığım bir an “28 Ağustos “Hülya ablacım❤️fadikcim❤️gamzeli kızım berracığıma ❤️minik Zeyneb’e ❤️hanneciğime ❤️Ahsen & Zeyneb’e ❤️
Read more
Bu ne harika bi yazı videodakiler ne güzel “anlar” ve daha nice yaşanacak “anılar” bizden önce, bizi bize ne de güzel anlatmışsın. @anilpelin Çok teşekkür ederek bunu paylaşmak istedim ️ #Repost @anilpelin with @get_repost ・・・ Değişmeden, üzmeden, kırmadan, incitmeden.. Dikkat ... Bu ne harika bi yazı videodakiler ne güzel “anlar” ve daha nice yaşanacak “anılar” bizden önce, bizi bize ne de güzel anlatmışsın. @anilpelin Çok teşekkür ederek bunu paylaşmak istedim ♥️ #Repost @anilpelin with @get_repost
・・・
Değişmeden, üzmeden, kırmadan, incitmeden..
Dikkat ederek, önemseyerek, ilgi göstererek, hissederek ve iz bırakarak, anlayış gösterip güven duyarak sevmek.. Sevmenin ne demek olduğunu defalarca kanıtlayan bir adam.. O sevgiye aynı şekilde karşılık veren ve kıymet bilen, sadakat dolu bir kadın... Evlenirken erkeğin en güzel hediyesi kadınına verdiği soyadıdır.. Anıl bey soyadını hediye etti Pelin'ine.. Miniğim diye seven bir adam.. Başını sevdiği adamın omzuna yaslayıp huzurla dolan bir kadın.. Uyurken nefes alıp verişini kontrol eden bir adam.. Uyurken sevdiği adamın saçlarından öpen bir kadın.. Sevginin bana göre tanımı Anıl & Pelin.. Bana göre 5 harflik küçük bir kelimeyi, yaptığınız büyük şeylerle dolduruyorsunuz.. Kocaman seviyorsunuz.. Eskisi gibi değil bu aşk.. Eskisinden de fazla.. Her geçen gün biraz daha fazla.. Evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun güzellikler.. İnşallah koca bir ömür böyle mutlu ve sevgi dolu olursunuz.. 🙏🏻 Beni benden alan bu aşkınız hep canlı ve ilk gün ki gibi olsun.. Videoya eklenmesi gereken bir sürü anı var ama sığmıyor..❤️ Açıklamaya yazılması gereken bir çok güzel cümle var ama olmuyor... Kelimeler anlamsız kalıyor sizin yanınızda.. Gerçekten şahanesiniz..siz birlikte güzelsiniz ❤️ Dünyanın her yerinde ayak izleriniz, dokunuşlarınız olsun.. Siz birbirinizi, ben sizi.. ❤️ 'çok seviyorum' hep hep hep.. [umarım günün birinde fotoğraf atıp "Biz bu fotoğrafta 3 kişiyiz" dersiniz...🙏🏻❤️😻 En yakın zamanda.. Amin.. 🤲🏻❣️💭]
* Bu arada Pelin Altan Oley, Pelin Altan Oley, Pelin Altan Oleeeeeyy 👏🏻👏🏻 '01.09.2016 ♥️🎈 @pelinakil @anilaltann

#pelinanilaltan  #pelinakil #anilaltan #pelinanil #anilpelin #happy #iloveyou #best #valentines #askligram #kalbimdehuzur #aşkadair #instagram #love #bestlove #bestlovestory #bestkiss #bestcouple
Read more
3 kişi çıktığımız yolda, her zamanki şeyler tekrarladı; Kiraz’la ikimiz başbaşa kaldık. Gıcık ...
Media Removed
3 kişi çıktığımız yolda, her zamanki şeyler tekrarladı; Kiraz’la ikimiz başbaşa kaldık. Gıcık biraz evet ama işte her zorluk içinde başka potansiyelleri de barındırıyor: Hayatta kalma ve kendine iyi geleni/gelmeyeni tanıma becerilerini geliştirme gibi. Hem bu konuda yeni de sayılmayız. ... 3 kişi çıktığımız yolda, her zamanki şeyler tekrarladı; Kiraz’la ikimiz başbaşa kaldık. Gıcık biraz evet ama işte her zorluk içinde başka potansiyelleri de barındırıyor: Hayatta kalma ve kendine iyi geleni/gelmeyeni tanıma becerilerini geliştirme gibi. Hem bu konuda yeni de sayılmayız. Biraz daha öğrendik işte :)
Ama asıl, biraz da bu vesileyle yabancı ve biraz da hazırlıksız olduğumuz bu ülkede tanıdık tanımadık türlü kadından gördüğüm sevgi ve paylaşımı anmak, hep hatırlamak istiyorum.
Ozanın ‘gönülden gönüle bir yol vardır görünmez’ dediğinden bir yol, kadın dayanışması ağı. Kitap kapağına çizdiğim birbirini gözetme, yaraya merhem, omza baş olma hali. Birbirinden çok farklı ama yine de en özde aynı klandan olduğunu bilen kadınların, farkındalıklı ve özel bir tip, birbirini gözetme hali.

. Bana çocuk koltuklu bir bisikleti mahalledeki ödünç verme ağından bulup olduran, zor zamanda ev veren, türlü bilgiyi hikayeyi paylaşan Nalan Hanım,
. Çok kalabalık ve 4 saatlik bir tren yolculuğunda yol boyuKiraz’la türlü oyunlar oynayan yaşlı iskoç kadın
. 1 haftalık misafirliğe neler sığdırdığımız Yağmur’cuğum . British Museum’daki görevli kadın, çaktırmadan bize yardım eden
. The Guardian’ın binasındaki sergide görevli Polonyalı güvenlik görevlisi kadın, nasıl da sarılmıştık!
. Edinburgh’tan Zeynep, Ayşe Hanım.
. Ve Sinmuc’cuğum.
.
Ve adını hatırlamadığım daha bir sürü özel kadın. ❤️ Teşekkür ederim.
Read more
Loading...
Bir varmış bir yokmuş.Evvel zaman içinde kalbur saman içinde.. Pire berber iken,deve tellal ...
Media Removed
Bir varmış bir yokmuş.Evvel zaman içinde kalbur saman içinde.. Pire berber iken,deve tellal iken,ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken portakal ağaçları arasında sevimli bi evde portakal çiçeklerini boynuna kolye,bileğine bilezik yapan küçük sevimli bir kız yaşarmış.Ufacık ... Bir varmış bir yokmuş.Evvel zaman içinde kalbur saman içinde.. Pire berber iken,deve tellal iken,ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken portakal ağaçları arasında sevimli bi evde portakal çiçeklerini boynuna kolye,bileğine bilezik yapan küçük sevimli bir kız yaşarmış.Ufacık şeylerden mutlu olmayı bilen bi kız.Daha küçük olmasına rağmen çevresi kıskanç arkadaşlarla doluymuş.O sınırsız fedakarlıklar yapsada asla yeterince sevilmiyormus.Hatta kötü olanlar o zamanlar bile cook seviliyor değer görüyormuş.Bu yüzden onun en yakın dostu daima ailesi olmuş.Dedim ya küçük şeylerden mutlu olur diye..Kağıt bebekleri çokmuş..Her birinin ayrı adı ayrı kıyafeti varmış..Onları özenle süsler,büyümelerini sabırla beklermiş ama ne yazık büyümeden yırtılırlarmış..Onlarda dışardaki arkadaşları kadar acımasız ve vefasızmış..Ama ailesi yanındaymış ya..Küçük kız sevgi dolu olduğu için ailesinin her üyesine "Seni seviyorum" dermiş günü birlik..Ve karşılığında "Sende beni seviyor musun?"diye muhakkak sorarmış.Hepsi çok seviyormuş tabiki.Ama bir gün babası kızına sevgisini kanıtlamak için yıldızlarla ilgili bilimsel bir yazı okutmuş.Yazıda yıldızların adetinin kum tanesi adetinden 10 kat fazla olmasından bahsediyormuş.Kız yazıyı bitirir bitirmez babası kızının omzuna dokunmuş ve "İste kızım ben seni yıldızlar kadar seviyorum.Seni ne kadar sevdiğimi soracağın zaman yıldızlara bak ve seni ne çok sevdiğimi hatırla ❤" Kız bunu duyunca gözleri dolu dolu olmuş,zaten babasınında gözleri dolu doluymuş.Hassas duygusal evlatlarını seven adam gibi adam bir babası varmış."Ama yıldızlar çok azlar ve gece ortaya çıkar.Benim sevgim kumtanesi olsun.Gece de gündüz de onu görür ve ona dokubiliriz o daha gerçek"Babası kızının zekasından hoşnut olarak kahkaha atmış.."Sen öyle sev tamam ama ben seni daima yıldızlar kadar seveceğim ve muhakkak sana ne kadar çok yıldız olduğunu göstereceğim." Evet babacığım beni yıldızların en çok olduğu yere bir gün götüreceğinizi çok iyi biliyorum..Sizi hem yıldızlar hem kumtanesi kadar çok seviyorum..⭐👑Siz ve annem benim başımın üstündeki yıldızlı tacımsınız 👑⭐@c.ilhamikaytanci
Bu masalda böyle biter..Okuyanların yıldız kadar seveni çok olsun insaallah 😎
Read more
İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde ...
Media Removed
İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde nefret olmayan, sadece sevmek için atan, anne ve babasını göreceği günün heyecanıyla pıt pıt atan bir kalp... Sonra dik durabilelim diye omurgalarımız sarıldı sevgi dolu kalbimizin ... İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde nefret olmayan, sadece sevmek için atan, anne ve babasını göreceği günün heyecanıyla pıt pıt atan bir kalp... ❤

Sonra dik durabilelim diye omurgalarımız sarıldı sevgi dolu kalbimizin etrafına... Kendi ayaklarımızın üzerinde durabilelim diye ayaklarımız, kendi işimizi görebilelim diye ellerimiz eklendi vücudumuza... Sonra gözlerimiz, kulaklarımız, burnumuz... Bütün organlarımız yaratıldığında "Merhaba" dedik dünyaya... Hepimiz ağlayarak doğduk; ama yüzlerinde tebessüm olduk anne ve babalarımızın... 🤱

Sadece sevmeyi bilen küçük kalplerimiz zamanla nefreti, kini, kıskançlığı öğrenmeye başladı. Adına "büyümek" dediler. Ne büyümek ama?
Ben hiç büyümek istemedim mesela. En sevdiğim yaşım, 8 oldu hep. Annemin "oğluşu" babamın "yavrusu" olarak kalmak istedim. 👪

Sonrası malûm... Hayal kırıklıkları, ayrılıklar, gözyaşları, dost kazıkları... Sizi de üzmediler mi? Hem de çok üzdüler, biliyorum; ama güzel şeyler de girdi her birimizin hayatına... Kendi canından, kendi pıt pıt atan kalbinden daha çok sevdiğin insanlar oldu. Bunlardan bir tanesine "eşim" dedik/diyeceğiz. 💞

Bir kere daha doğabildiğini o zaman anladım insanların. Yaşı kaç olursa olsun, içindeki sevgi bitmiyorsa her gün yeniden doğuyorsun aslında.

Sonra Allah sana bir mucize daha bağışlıyor. "Bitmedi" diyor. Senden bir kalp daha yaratıyor. Onu dinliyorsun, onunla bölüyorsun bazen uykularını; ama hiç şikayet etmiyorsun. Adına "evlat" dediğin mucize ile bir kez daha doğabileceğini anlıyorsun. Gecenin 3'ünde seni sokak sokak karpuz aramaya gönderebilecek tek bir güç olabiliyor hayatında... Çok doğum günü gördüm hayatımda. Ben bile saymadım bir yerden sonra... Her birinde hep heyecanla bekledim. Geri geri saymaya başladım bir ay öncesinden... Ne kadar haklı olduğumu en çok da bu sene anladım. Son 1 senede 2 kere daha doğdum çünkü. Saymanın gerçekten manası yokmuş yılları... Büyüdükçe çocuk olabiliyormuş insan.
Ben bugün bir yaş daha gençleştim. Büyüdüm; ama büyüdükçe çocuk oldum. Hâlâ annemin 8 yaşındaki "oğluşu"yum mesela... Babamın "yavrusu"yum hâlâ. Eşimin "sevdiceği" ve "Zeynep Masal'ın babası..."
Read more
@spiridonova_svetik Değişik bir tavuk çorbası adını bilen varmı . #objektifimden #ig_turkey #mutluyumçünkü #aşk #keşfet #eniyilerikesfet #sunum #tavukcorbasi #sevgi #instavideo #istanbul #mutluluk #mutfak #lovely #love #instafood #followme #foodporn #eating #eat #cake ... @spiridonova_svetik
Değişik bir tavuk çorbası adını bilen varmı
.

#objektifimden #ig_turkey #mutluyumçünkü #aşk #keşfet #eniyilerikesfet #sunum #tavukcorbasi #sevgi #instavideo #istanbul #mutluluk #mutfak #lovely #love #instafood #followme #foodporn #eating #eat #cake #nuggets #family  #hashtag
#instalike #chocolate #çikolata #tavuk #mydubai
Read more
Loading...
Eleştirmek yok hepimiz aynı yollardan geçtik. Bugün, lüzumsuz geliyor olabilir ama bir zamanlar değildi. Gençlik Devrim yapın! 14 Şubat Sevgililer gününü bir gün değil her gün kutlayın. Kutlamak illa bir hediye almak değildir. Kalbinizin yarısını sevdiğinizde bırakın hep onun ... Eleştirmek yok hepimiz aynı yollardan geçtik. Bugün, lüzumsuz geliyor olabilir ama bir zamanlar değildi.
Gençlik Devrim yapın!
14 Şubat Sevgililer gününü bir gün değil her gün kutlayın. Kutlamak illa bir hediye almak değildir. Kalbinizin yarısını sevdiğinizde bırakın hep onun yanında atsın. Umudumuz siz de gençlik, yapabilirsiniz. Kirlenme oranını azaltsanız da olur. Bugün az görüyorsa gözler, aşk da ne diyerek inkar ediyorsa bilinç... sevmenin gerçek manasını hissettiremeyen yüreklerdendir. Haydi o zaman bugün değiştirin herşeyi. Sevdiniz mi adam gibi sevin, tuttuğunuz eli bırakmayın, söz ağızdan bir kere çıkar diyin ve "Seni Seviyorum" dedikten sonra gidip başkasını sevmeyin. Hanımlar "adam gibi"sözü sizler için de geçerli!!!
Mutlu yarınlar için sevgi gerek, emek gerek. Hadi kalın sağlıcakla, bu arada her daim genç olan yürekler siz de vazgeçmeyin hepiciğinize sizi sevmenin değerini bilen sevgili diliyorum ❤
Yarın varsa umut var demektir!!!
#berrince #14şubat #aşkolsun
Read more
#19MayısAtatürküAnmaGençlikveSporBayramı nda Ata’mızın sofrasına yakından bakmak istermisiniz? ️🇹🇷️🇹🇷️🇹🇷 Atatürk'ün ilim, bilim insanlarından, yazarlara, yabancı dünya liderlerine, sanatçılara, gençlere....uzanan pek çok farklı kişinin ağırlandığı “ülke sorunlarını ... #19MayısAtatürküAnmaGençlikveSporBayramı nda Ata’mızın sofrasına yakından bakmak istermisiniz?
❤️🇹🇷🌹❤️🇹🇷🌹❤️🇹🇷🌹
Atatürk'ün ilim, bilim insanlarından, yazarlara, yabancı dünya liderlerine, sanatçılara, gençlere....uzanan pek çok farklı kişinin ağırlandığı “ülke sorunlarını çözmek” için araç olarak kullandığı o dillere destan sofralarındaki sözleri, felsefesi, yol göstericiliği, fıkraları, vecizeleri mutlaka hazine değerindeydi. Onun sofralarında sevgi, vefa ve arkadaşlık havası eser, ilim, sanat, kültür, gerçekler, idealler yer alırdı.
Ülke sorunları ve geleceği konuşulur, çözüm biçimleri aranırdı.
Yemekler bazen müzikli olur, Safiye Ayla’dan Müzeyyen Senar’a, Türk musikisini önemli sanatçıları konser verirdi.
Karatahta, tebeşir ve kitaplar ise bu sofraların ayrılmaz parçaları idi.

Atatürk, çok yiyen bir insan değildi. Kendisi bir konuşmasında ziyafetlerde çok yemek yenmesini tasarrufa aykırı bulduğunu ve sağlığa zararlı olduğunu söylemiştir. Sağlıklı beslenmenin en önemli koşullarından olan “az yemek” Atatürk'ün de beslenme politikası olmuştur.
Beslenmesinde Türk mutfak zevkinin baskın olduğu görülür.
Atatürk’ün sevdiği yemeklerin listeside oldukça kısa
Yoğurt, ayran, günde 10-15 orta şekerli kahve, ıspanaklı börek, ekmek, kuru fasülye, pilav, gece geç saate peynirli omlet, fava, kuşkonmaz, beyaz leblebi, fıstık, kavun. Tatlı pek sevmezmiş, gül reçeli ve irmik helvası sevdiği sayılı tatlılardan.

Sevgili Atamızın sofraları onun zarif ruhunun yansıdığı önemli noktalardan, halkının fazla et yiyemediğini bilen Atatürk’ün sofraları genellikle sebze ve bakliyat yemekleri içerir, kendi sevdiği yemeklerinde böyle olduğu bilinmekte... Düşünmeden yapamıyorum sevdiği yemeklerin neredeyse tamamının halkının en kolay ulaşabileceği gıdalar olması bir tesadüfmüdür yoksa o yüce zarif ruhun tercihimidir?
Read more
Bu resmi tam bir yıl önce @hillsidebeachclub ‘da çektim. Bugün gidip aynı noktadan bir daha çekeceğim. ...
Media Removed
Bu resmi tam bir yıl önce @hillsidebeachclub ‘da çektim. Bugün gidip aynı noktadan bir daha çekeceğim. Manzarada en ufak bir değişiklik olmadığına eminim. Ancak resmi çekende epey değişiklik oldu. Bu yıl #hillsidebeachclub ‘a 25. yıldır geliyor olacağım. Dile kolay. Çeyrek yüzyıl. ... Bu resmi tam bir yıl önce @hillsidebeachclub ‘da çektim. Bugün gidip aynı noktadan bir daha çekeceğim. Manzarada en ufak bir değişiklik olmadığına eminim. Ancak resmi çekende epey değişiklik oldu. Bu yıl #hillsidebeachclub ‘a 25. yıldır geliyor olacağım. Dile kolay. Çeyrek yüzyıl. Şu an itibarıyla yaşımın yarısından azıcık fazla. Tekrarda mükemmellik vardır derler ama her konuda değil. Dünya’da görmediğim yer kalmasın diye çırpınan ben, ebediyete doğru hızla akıp giden zamanda her yıl buraya bir değil birkaç kere geliyorum. İki yıl önce @harvard ‘dan profesörler geldi. Merak etmişler. “Neden buraya bir gelen bir daha gelmek istiyor?” diye bana sordular. Ben de anlattım. Aylar sonra hazırladıkları rapor neticesinde @hillsidebeachclub #harvarduniversity ‘de ders olarak okutulmaya başladı. @edipilkbahar ve ekibine “her sezonun şampiyon takımı” diyorum ben. Herşeyin detayda gizli olduğunu bilen takım kaptanı, ilk günkü heyecanıyla yola devam ediyor. Müthiş bir motivasyon bu.... Üç-Dört saat sonra ayak bastığımda önce kimleri göreceğimi biliyorum. @hayaldavran , @ahmtyrdkl , @mrycann , @giusiimmorlano , @jeffhillside ve elbette @volkankaresan . Yıllar içinde kardeş kadar yakın olduk.. Sonra başımı çevirdiğimde @albanethefrench ‘ı göreceğim. “Bonjour” diyeceğiz birbirimize. @e.kerimalkin doğrudan denize atlamak istediği için ortadan kaybolacak. Elbette @aliiyamacc da onunla beraber kaybolacak. Her yıl aynı ritüel. Ben de gidip aynı yere oturacağım. İstanbul’da görmediğim ama her yıl orada karşılaştığım Dostlarla sohbete dalacağım. Sadece onlar mı ? Dünyanın her köşesinden gelen, yıllar geçtikçe aile gibi olduğumuz değerli insanlarla da görüşeceğiz. Önce ekonomiyi konuşacağız elbette. Sonra yakında @destekyayinlari ‘ndan çıkacak olan yeni kitabı. #sevesevealdattim hikayelerle doluydu. Bu sefer #novella yazdım. Her iki kitabın konusu aynı, ilhamı da aynı yerde geldi. Aşk ve sevgi.. Bakalım bu sefer ne olacak ? Haydi bana müsaade Dostlar.. Unutmadan, Milli Bayramları en çoşkulu kutladığımız yer de burası. Bu yıl yine marşlarla inleteceğiz ortalığı #paylasmasakolmazdi #tatil #fethiye #aliyamac #kerimalkin #edipilkbahar #ilham #istikrar #basari #yenikitap #emrealkin
Read more
@burcubuyukyildiz güzelliği ve naifliği ile tanıştığım Aşk Her Şeyi Affeder Mi yorumu ile geldim. ...
Media Removed
@burcubuyukyildiz güzelliği ve naifliği ile tanıştığım Aşk Her Şeyi Affeder Mi yorumu ile geldim. Yıllar önce yazdığım ilk hikâyemi keyifle oku demiş yazarım ve ben de onunla tanışmak için ilk hikayesini seçtim iyiki öyle yapmışım çünkü bir memnun oldum anlatamam Burcu yaşadığı ailevi ... @burcubuyukyildiz güzelliği ve naifliği ile tanıştığım Aşk Her Şeyi Affeder Mi yorumu ile geldim. Yıllar önce yazdığım ilk hikâyemi keyifle oku demiş yazarım ve ben de onunla tanışmak için ilk hikayesini seçtim iyiki öyle yapmışım çünkü bir memnun oldum anlatamam😂
Burcu yaşadığı ailevi nedenler yüzünden Paris'te yaşamaya başlayan ve geçmişini unutmak için çabalayan bir genç kız.
Demir ise yine bazı nedenler yüzünden bir süre bulunması gerektiği Paris'te hayatını değiştirecek kadınla tanışacağını bilmeyen birazcık gününü gün eden iş adamı.
Bu kadarcik yazacağımı düşünmediniz değil mi Demir için😂
Şimdi bilen bilir benim hani şu hala babasının nereli olduğunu çözemedigim adamlar varya heh işte tamam onlara yenisini ekledim hayırlı olsun bana😂
Kaşın gözün temelini yakinda öğreneceğim vallahi and içtim😂
Burcu'yu bir kıskandım bir kıskandım ne siz sorun ne ben söyleyim😂
Bu kızlar ne yapıyor da kapıyor böyle adamları ben neden bu kadar bahtsız bedeviyim kabartma tozu bu pastayı nasıl bu kadar kabarttı babam böyle pasta yapmayı nasıl öğrendi diye gidesim var suan siz idare edin lütfen😂
Şimdi bu kuzular Paris'te tanışıyorlar ve tanıştıkları ilk an hatta henüz tanışmadan Demir beyimiz Burcu'nun o mavi gözlerinde kayboluyor ve kayboluş o kayboluş dahası yok😉
Aslında dahası çok. Keşke bu kaybolma ile kalsa diyor insan ama malesef ki gerçekler geride bırakılmaya çalışılan sırlar anlatılmayanlar saklananlar kıskançlıklar ve geçmiş peşlerini hiç bırakmıyor. Aralarındaki tutku ve aşkı bin metre öteden görmeyeni Allah çarpar😂 ama gelin görün ki sevgi bir yere kadar..
Yapılan hatalar ve pişmanlıklar sonucu hani kitabın adı Aşk Her Şeyi Affeder Mi ya affeder mi size bırakıyorum sonunu..
Paris sokaklarında birbirlerini görür görmez başlayan aşkları İstanbul'da yaşanan maceralar ile devam ederken ben sadece esas kız ile oğlanı değil yan karakterleri de çok sevdim💙
Ama nolur okuyun ya😂
Bu aşkı okuyun görün bilin tanıyın bi şey yapın yani ama okuyun bi zahmet😉
Vallahi pişman olmazsınız🙈
.
AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ? | BURCU BÜYÜKYILDIZ
📷: @ayseninktpligii
#ephesusyayinlari #aşkherşeyiaffedermi #burcubüyükyıldız #likes4likes #bookstagram #follow4follow #followforfollow #reada
Read more
Ne ara arsızlaştı insanlar bu kadar<span class="emoji emoji2753"></span> Ne ara kendilerini, insanlıklarını unutup hırsları uğruna ...
Media Removed
Ne ara arsızlaştı insanlar bu kadar Ne ara kendilerini, insanlıklarını unutup hırsları uğruna bir başkalarını harcar oldular ️ Bir gün birisi çıkıp “Ey insanoğlu” dese kimse üzerine alınmayacak gibi. Korkarım daha da kötüye gidiyor her şey. Güzellikler gidiyor evvela. Az olanla ... Ne ara arsızlaştı insanlar bu kadar❓
Ne ara kendilerini, insanlıklarını unutup hırsları uğruna bir başkalarını harcar oldular ⁉️
Bir gün birisi çıkıp “Ey insanoğlu” dese kimse üzerine alınmayacak gibi.
Korkarım daha da kötüye gidiyor her şey.
Güzellikler gidiyor evvela.
Az olanla yetinmek varken aç gözlü insanlarla doldu taştı etrafımız.
Hatta azla yetinmesini bilen insanlar dışlanır oldu 🤷🏻‍♀️
Ama herkesin unuttuğu bir şey var ki, ölümlü bir dünyadayız. Hırslarınızı boynunuza bir taş misali bağlayıp kendinizi denizden atıyorsunuz yavaş yavaş. Üstelik bunun farkında olarak.
Ve unutulan bir şey daha var ki, içinizdeki kibir de , ego da, bencillikte bir gün sonunuz olacak.❗️
İşte bu yüzden siz asla mutlu bir son beklemeyin.
Kınadığınız ne varsa yaşayacak, ayıbını araştırdığınız kadar açığa çıkacak, rezil etmeye çalıştıkça rezil olacak insanlığınız.
Size bir şey diyeyim mi? Bazı insanları sevgi, aşk, huzur bir düzeltmez.
Kötülük bazen bulaşıcıdır.
Kötü insanlardan uzak durun.
Sizi inciten, sizi yoran ne varsa uzaklaşın.
Size iyi gibi görünüp alttan alttan mutsuzluğunuzu dört gözle bekleyen insanları fark ettiğinizde anlayacaksınız görmek için göz yetmezmiş.
Hislerin önemi işte burada devreye giriyor.
Ne hissediyorsanız hepsi gerçekleşecek.
Ispatlayamadığınız ama adınız gibi emin olduğunuz herşey bir bir çıkacak.
Daha fazla üzülmemek adına yüreği çamur bulanmış insanların penceresine çiçekler bırakmayın. Onların penceresi her yeri çamurlu görür.
Songül Ünsal
#songülünsal #kitap #iyigeceler #şiir #gününsözü
Read more
1990 yılında çıkarılan albüme de adını veren muazzam eser... Ahmet Kaya'nın bu şiiri besteledikten sonra Can Yücel'le paylaşma hikayesi de çok güzeldir.. ''Kaya’lar, çok sevdikleri bu Can Yücel şiirinin mutlak şarkılaştırılması ve Ahmet’i sevenlerle paylaşılması gerektiğine ... 1990 yılında çıkarılan albüme de adını veren muazzam eser... Ahmet Kaya'nın bu şiiri besteledikten sonra Can Yücel'le paylaşma hikayesi de çok güzeldir..
''Kaya’lar, çok sevdikleri bu Can Yücel şiirinin mutlak şarkılaştırılması ve Ahmet’i sevenlerle paylaşılması gerektiğine karar verdiklerinde, iki şey onları çok korkutur;
birincisi şiirin hakkını verememek,
ikincisi, Can baba’nın bu işe ne diyeceği?
bir tedirginlik daha vardır; Ahmet Kaya, düzenlemelerin kendi ekibinden ahmet koç tarafından yapılmasına, genç ve yetenekli arkadaşlara da yol açılmasına gerektiğine ve bu albümü osman işmen’siz gerçekleştirmeye karar vermiştir. stüdyo değiştirilir ve melih kibar’ın stüdyosunda kayıtlar başlar…

Sevgi duvarı bittiğinde, Can baba’ya dinletmek için onun kuzguncuk’taki evine gidilecektir...akşam 21.00 gibi sözleşilir. kuzguncuğa gelindiğinde, can baba’yı bilen esnaf “ahmet bey yandınız! baba saat 5’ten beri buralarda yolunuzu bekliyordu (buluşma saatini yanlış anlamış) ve tabii beklerken boş durmadı ve içti” derler..eve gidildiğinde ilk ‘merhaba’ gün yüzü görmemiş bir küfür olmuştur. bütün hiddetiyle ve çocuk gibi sevimliliği ile saldırıya geçmiştir bile. “neyimizle dinliycez bu şarkıyı, bu evde teyp var mı güleerrr”? sevgili Güler abla tüm sükunetiyle “yok tabii” der. panikler ahmet. gülten, yanlarındaki asistanı koşturur bir yerlerden teyp satın alıp getirmesi için ama o saatte açık yer de bulunamaz. çözümü, can baba’yı bir kat aşağıya, arabaya indirmekte bulmuşlardır. o heybetli gövdesini Ahmet’e yaslar ve Güler abla ile arabanın arka koltuğuna yerleşirler. kaya çifti önde, ‘sevgi duvarı’ teypte, sessizce ve sonuna kadar dinlerler şarkıyı. Can baba’nın gözleri nemli, iltifatını yine geleneksel küfürleri ile yapar. ahmet mutludur ve artık sabaha kadar hazırdır bu yakışıklı küfürlere… şiirler okur Can baba geç saatlere kadar ve ayrılırlar.. '
Devamı yorumda..
'
Can Yücel'e SAYGIYLA
'
#Sevgiduvarı
#Canyücel
#AhmetKaya
Read more
Çocuklarıyla en çok zaman geçiren babalardan biri olarak üçünüzün son bulduğum resmi üç sene öncesinden ...
Media Removed
Çocuklarıyla en çok zaman geçiren babalardan biri olarak üçünüzün son bulduğum resmi üç sene öncesinden olduğu için üzgünüm İnan deniyorum, ama üçünüzün fotoğrafını çekmek çok zor Genellikle ikimiz de ya çocukların peşinden koşuyor ya çocuklar ilgi istemiyorsa birlikte kahve içiyor ... Çocuklarıyla en çok zaman geçiren babalardan biri olarak üçünüzün son bulduğum resmi üç sene öncesinden olduğu için üzgünüm 🙈 İnan deniyorum, ama üçünüzün fotoğrafını çekmek çok zor 😁 Genellikle ikimiz de ya çocukların peşinden koşuyor ya çocuklar ilgi istemiyorsa birlikte kahve içiyor oluyoruz😊 Bazen hiç sonu gelmeyen çılgınca istekleri, bazen asla bitmeyen nazları, olmadık anlarda "baba" diye tutturmaları, saat kaç olursa olsun hep babayla oynamak istedikleri bir oyun olması-genelde ikisinin isteğinin farklı olması-, benim de konuyla ilgili söyleyecek bir şeyim olmadığı bir tek an bile olmaması 🙈 şartları altında gösterdiğin üstün performansı iki satırla anlatmak mümkün değil. Biliyorum ki çocuklarımız tüm bu anlarda hep yanlarında olan, onların çocukca ihtiyaçlarını kendi yetişkin işlerinden öne koyan, işi geceye kalacak olsa da o satrancı oynayan ve beşyüzüncü kez de olsa sarılmaya gelen; (genelde annelerin tek başına taşıdığı bir bayrak olan)onlar hakkında her şeyi, en küçük ayrıntıyı, kullandıkları her kelimenin, verdikleri her örneğin nereden geldiğini ve anlamını bilen bir babayla büyümenin tüm nimetlerini küçük yüreklerine ekerek büyüyorlar. O fidanlar büyürken, çiçekleri açarken, meyvelerini verirken, sert rüzgarlarda yaprakları dökülür, hatta dalları kırılırken, hayat döngüsü içinde kendi yerlerini edinirken yüreklerine ektiktikleri tüm bu nimetler onlarla olacak. Bence bir çocuğa bırakılacak en büyük miras sevgi ve ilgi dolu bir çocukluk. Çünkü o sevgi dolu toprakta büyüyen ağaçların kökleri bambaşka olur. Çocuklarımızla birlikte bu mirası bırakabildiğimiz bir toprağı yaratmaya verdiğin emek için hepimiz adına şimdilik benden teşekkürler! Eminim büyüdüklerinde kendileri oldukları insanlar olmakla da, sana sevgileriyle de teşekkürlerin en güzelini edecekler 😍Babalar günün kutlu olsun! 💜 @cnr.byk
Read more
 #iSTANBUL <span class="emoji emoji1f3e0"></span>Istanbul / Bağcılar <span class="emoji emoji260e"></span> 0545 245 83 73 <span class="emoji emoji27a1"></span>3 Temmuz doğumlu 4 kardeşten 3ümüz kaldık. Dişiyiz ...
Media Removed
#iSTANBUL Istanbul / Bağcılar 0545 245 83 73 3 Temmuz doğumlu 4 kardeşten 3ümüz kaldık. Dişiyiz ve üçümüz de aşırı tatlıyız. Evde doğduk büyüdük. Sorumluluk sahibi olan, bir canın değerini bilen, hastalıkta ve sağlıkta bize aile olacak, camında sinekliği olan merhametli sevgi ... #iSTANBUL 🏠Istanbul / Bağcılar
☎ 0545 245 83 73
➡3 Temmuz doğumlu 4 kardeşten 3ümüz kaldık. Dişiyiz ve üçümüz de aşırı tatlıyız. Evde doğduk büyüdük. Sorumluluk sahibi olan, bir canın değerini bilen, hastalıkta ve sağlıkta bize aile olacak, camında sinekliği olan merhametli sevgi dolu ailemizi arıyoruz.
Lütfen akşamları 7den itibaren arayın, yoğunluk sebebiyle gün içinde dönüş yapamıyorum.
Read more
Loading...