Loading Content...

Dåp r d dip

Loading...


Unique profiles
93
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Babamın Bahçesi, Linköping, Sweden, İzmir, Turkey
Average media age
747.7 days
to ratio
5.3
ÜNLÜ YAPIMCI POLAT YAĞCI, İKİLİ OYNAYANLARI İFŞA ETTİ! . “DİP DALGA YALANINDA BOĞULAN ÜNLÜLER VAR!..” . Polat Yağcı, “saklambaç”a son veren ilk adımı attı!.. . Seçimden çok önce, birçok ünlü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan paylaşımları yapıyordu. Sonrasında seçim yaklaşırken, ... ÜNLÜ YAPIMCI POLAT YAĞCI,
İKİLİ OYNAYANLARI İFŞA ETTİ!
.
“DİP DALGA YALANINDA
BOĞULAN ÜNLÜLER VAR!..”
.
Polat Yağcı, “saklambaç”a son veren ilk adımı attı!..
.
Seçimden çok önce, birçok ünlü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan paylaşımları yapıyordu.
Sonrasında seçim yaklaşırken, özellikle Beşiktaş-Bodrum hattında hayatları geçen bir grup “Dip dalga geliyor, İnce ilk turda Başkan oluyor” söylentileri çıkardı.
Ama halka çok inandırıcı gelmedi.
Ancak ünlüler dünyasında bu furyadan çok etkilenen oldu.
Sonuçta ise dip dalgada boğulan bazı ünlüler ortaya çıktı!..
Hatta Alişan’ın düğününde bile telefonlardan yapılan canlı yayınlara takılıp, farkında olmadan rengini gösteren, sonra da bu yayınları ağlaya sızlaya sildiren ünlüler oldu!.. Davetlere katılıp, fotoğraf çektirme yarışına girip, seçim yaklaşınca dip dalga yalanlarıyla kaybolan ünlüler de oldu.
Ve şimdi…
İşte bu durumu da, dakika 1, gol 1 dillendiren isim ünlü yapımcı Polat Yağcı oldu.
Polat Yağcı, seçimden hemen önce, her zaman olduğu gibi paylaşımlar yapılması için tanıdığı birçok ünlü isme Erdoğan’la ilgili paylaşımlar gönderdiği öğrenildi. Ancak enteresan bir sessizlikle karşılaşmış, bir çok ünlüden yanıt bile alamadığı konuşuluyor!..
Ve dün gece…
Bombayı patlattı Polat Yağcı… Her fikre saygılı olduğunu ancak iki yüzlülere tepki gösterdiğini vurgulayan Polat Yağcı’nın olay olacak paylaşımı:
“ Bir dönüm noktasını daha geride bıraktık. Hem milletimize hem milletimize hayırlı olsun. Bu süreçte oyunu kullanarak demokrasiye sahip çıkan herkese kendi adıma teşekkür ederim… Yine bu süreçte, özü sözü bir, düşüncesi ne olursa olsun rengini belli etmekten çekinmeye3n herkesi tebrik ederim. Sonuçlar açıklanmadan bir kenarda çaktırmadan gizlenmeye çalışan, sessiz kalmayı tercih eden “duruma göre” pozisyon alan, kapılar kapılar ardında cengaver kesilip, sosyal medyada ya da toplum içinde dut yemiş bülbüle dönen ve SONUÇ KESİNLEŞTİKTEN SONRA destek ve bağlılık mesajları atan, fotoğraf paylaşan “arkadaş”lar bu sonuç en çok da sizlere hayırlı olsun. NOT: Bu sözlerim tüm ikiyüzlülere”
Şimdi sıra isimlerde!..
İkili oynayanları belli ki uykusuz geceler bekleyecek!..
Read more
Loading...
#Repost @juanandresmejia with @get_repost ・・・ A 28 días del secuestro del Dip. @JuanRequesens exigimos al Ministerio Público que designe un fiscal que pueda constatar su estado de salud y el respeto de sus Derechos Humanos. Hoy los ojos del mundo están puestos sobre Venezuela, diversos ... #Repost @juanandresmejia with @get_repost
・・・
A 28 días del secuestro del Dip. @JuanRequesens exigimos al Ministerio Público que designe un fiscal que pueda constatar su estado de salud y el respeto de sus Derechos Humanos. Hoy los ojos del mundo están puestos sobre Venezuela, diversos organismos internacionales han expresado su preocupación por este nuevo ataque a la democracia venezolana. Nuestro país está pasando por una grave crisis económica y social, mientras el régimen destina todos los recursos y organismos del Estado para perseguir, encarcelar y amedrentar a quienes piensan distinto y trabajan por un cambio, en lugar de dotar a los hospitales, brindar mayor seguridad y no asfixiar la economía #LiberenARequesens
Read more
Dev hizmetin başlayacağı kara öğlene hazır mıyız?Ben hazırım efenim. Yetenekli ressam Cemil ...
Media Removed
Dev hizmetin başlayacağı kara öğlene hazır mıyız?Ben hazırım efenim. Yetenekli ressam Cemil Palet üstadımızın başlattığı asrın projesi Vesikalıktan Portre çizimleri hizmetine yıllar aylar sonra #karizmamçizilsin etiketiyle bıraktığı yerden devam ediyorum. Siz de Vesikalığınızdan ... Dev hizmetin başlayacağı kara öğlene hazır mıyız?Ben hazırım efenim.
Yetenekli ressam Cemil Palet üstadımızın başlattığı asrın projesi Vesikalıktan Portre çizimleri hizmetine yıllar aylar sonra #karizmamçizilsin etiketiyle bıraktığı yerden devam ediyorum.
Siz de Vesikalığınızdan yada selfilerinizden veyahut arkadaşlarınızın etiketlediği çirkin çıkan fotolarınızdan karakter tahliliniz yapılsın istiyorsanız,atmanız gereken adımlar çok basit!
Sadece yorum kısmına Karizmam çizilsin yazıp kendinizle barışık,inanılmasibıl kişiliğinizi ifşa etmeniz kafidir,makuldür.
24 saat sonra katılanlar arasından yapılacak olan çekiliş sonunda,seçilen 2 kişinin Karakter Tahlili yapılacak şekilde Karizması çizilecek ve paylaşılacaktır,çekiliş sonucunu hikaye ķısmında görebilirsiniz.Katılımcılar bizzat gerçek kendileri olmak zorundadır,bedava diye sevgilinizi çizdirmeye kalkmayın.Bu etkinlik hafta da çok kez yapılmaya çalışılacaktır,takipte kalmanız yeterli.
Dip not Büyük uyarı!
Gerçekler acıdır,ne görüyorsak onu söyler,onu çizeriz! Vay ben böyle miyim,vay ben şöyle miyim demek yok,karışmam görüyorsunuz,kendine bunu yapan size naaağpmaz felsefesini aklımıza ctrl+v veyahut alt+del yapalım.
Katılım şartları arasında zorlama bir Takip etme şartı yoktur,ha takip ederseniz takip edeni takip etmem,çünkü böyle yapınca insan kendini daha bi cool daha bi harika hissediyor.Zamanla artan yorumlara cevap bile vermeyebilirim,bu da insana kendini erişilmez hissini veren bir duygu,anlayamazsınız ama yine de siz bilirsiniz.
Unutmayın ki Karikatür bir mübalağa sanatıdır.Saygı ve sevgi ile hönkürüyorum efenim!
Read more
Kaç hafta oldu bilmem. Sabah güneşin doğuşundan, gece ay en tepeye çıkıp inişe geçene kadar durmadan ...
Media Removed
Kaç hafta oldu bilmem. Sabah güneşin doğuşundan, gece ay en tepeye çıkıp inişe geçene kadar durmadan yuvamı derledim, topladım, ayıkladım, temizledim, tamir ettim, düzenledim. Her şeyi yıkadım. Tepeden tırnağa, dip bucak. Solmuş tozlanmış kırılmış hayatımıza taze toprak verdim. ... Kaç hafta oldu bilmem. Sabah güneşin doğuşundan, gece ay en tepeye çıkıp inişe geçene kadar durmadan yuvamı derledim, topladım, ayıkladım, temizledim, tamir ettim, düzenledim. Her şeyi yıkadım. Tepeden tırnağa, dip bucak. Solmuş tozlanmış kırılmış hayatımıza taze toprak verdim. Suladım. Güneşlendirdim. Çapa yaptım. Budadım. Ektim biçtim. Yaban otlarını temizledim. Değerlendirilecek her şeyi yeniden değerlendirdim. Başkasının işine yarayabilecek ne varsa, sahiplendirdim. Kuşlarımız uzun zamandır yağmur hissetmemişti mesela, onları yağmurla kavuşturdum. Bir tür meditasyon gibi geldi. Veya inziva. Artık neyse ne adı. Çok iyi geliyor bu “ara”. Sosyal Medya’dan uzak kalınca hayatımızı ne kadar kontrol ve yargı altına aldığını -ki buna insan kendi izin veriyor- gördüm. Bir yandan faydası çok, bir yandan hep yetersiz hissettirdiği şeyler var. “Daha çok çalışabilirdim, yapabilirdim, mükemmel olabilirdim; bak onlar yapmış, daha çok çalış sen de yap Yonca” diye diye kendimi ne kadar haksız ve kolay dövebildiğimi ve bütün bunların çocukları ne kadar vahim etkilediğini fark ettim. Bana bu ara koyan şeylerin bir yazısını -canım yanıyor diye yazabilemiyorum- yazmaya cesaret toplamak istiyorum. Üstüme serpilen bu ağırlığı nasıl kaldırma yolları buldum paylaşmak istiyorum. Kendimle yeniden yol arkadaşı olmak için çok uğraşıyorum. Ruj sürmeyince herkesi çok rahat öpebildim. Öptüğüm herkes kırmızı iz kalıyo diye itiyodu mesela... sürmedim. Öptüm-öptürüldüm doya doya. Simler olmadan da parladığını görmek istedim baktığım yerlerin. Gözlükle detayları net seçmekten de çekinmiyorum. Tembel değilim ki gözlerim tembel olsun. Ayrıca, ben de bazen tembel olabilirim. Bi sıkıntım var.. ağlayamıyorum. Oysa çok ihtiyacım var. Elbet açılır göz yaşlarım. O da bi ihtiyaç. Evimi, evde olmayı acayip seviyorum. Nasıl bir huzur, güven, sakinlik. Özlem... durmak, her ne kadarcıksam o kadarcık olmak... iyi geliyor. Puzzle makinasına sokulmuşum da, parçalarımı birleştiremiyorum gibi geliyordu, üç beş parça birleşti gibi... Çok şükür dediğim ne çok şeyim var. Allah biliyor, her şart altında hep farkındayım. (Bunlar beni “başarısız beceriksiz güçsüz” yapmaz. Öyle düşünme Yonca, çünkü değilsin❤️🍀)
Read more
Part3 ü yazmama neden olan tüm yorum sahibi insanlara çok teşekkür ederim , <span class="emoji emoji1f605"></span> öncelikle okuduğumuzu ...
Media Removed
Part3 ü yazmama neden olan tüm yorum sahibi insanlara çok teşekkür ederim , öncelikle okuduğumuzu anlamak anlayabilmek alt ve üst mesajları iyi görmek gerekir , yazıda istisnalar kaideyi bozmaz meali var , hepsi böyle değil elbette demek mesela bu kendimi bile işin içine katarak bir ... Part3 ü yazmama neden olan tüm yorum sahibi insanlara çok teşekkür ederim , 😅 öncelikle okuduğumuzu anlamak anlayabilmek alt ve üst mesajları iyi görmek gerekir , yazıda istisnalar kaideyi bozmaz meali var , hepsi böyle değil elbette demek mesela bu 😉 kendimi bile işin içine katarak bir eli yağda bir eli balda doğum yapan kadınlara da değil bu yazı dedim. Yahu dünyanın en iyi babasına ben sahibim yarışması değil ki, öyle olsa benim abilerim birinciliği paylaşır ikisi arasında , babamda Fahri birincilik alır yaş haddinden😂 ... ben toplumun büyük bölümünde var olan bir gerçeği patdanak sofranıza koydum , yersiniz yemezsiniz diettesinizdir orasını bilmem , ama aha gün gibi ortada bir tespit yaptım . Bir şeyi beğenmeniz için illa yaşamanız gerekli de değil ayrıca .. yaraya parmak doğru basılıp farkındalık yaratılıyorsa çekinmeden beğeneceksin . Üstelik olurda anlaşılmaz diye kocaman yazının ana fikri deyip açıklama yapmışım.Elbette bir yazının dikkat çekilip okunabilirliğini artırmak amaçlı kelimelerle dans etmek en sevdiğim şey . Ama anlatılmak istenen şudur. Çocukların gençlerin bilinçaltına bir elmanın iki yarısı gibi bir anne baba ikonu koyulmaktadır. Böyle bir eşitlik söz konusu değildir. Anne emeği fedakarlığı sorumluluğu ve bilinci farklıdır. Sizin erkek olup çocuğunuzu ölesiye sevmeniz ve fedakar olmanız muhteşem olmanız da bu gerçeği değiştirmez. Bu eşitsizliği ise eşitmiş gibi çocuk yaşta gençlere enjekte edilmesi ise doğayı kandırmak doğaya ters bir hipotezden ileri geçemez. Fakat şunu itiraf edeyim yorum yazarak hatta muhalif yazarak yaşadığınızı biz de varız demenizi çok sevdim . Bu yüzdendir ki yorumlara değer verdiğim için part 3 ü bir açıklama olarak yazdım. Oysa ki şiir yazacaktım daha😉 , ama dm den gelen üstüme yapışan yorumlardan sonra bir ara dip not haykırıverdi. Benim Ya da başkasının bir şeyi kaleme kağıda kitaba hatta beyaz perdeye hatta alçıya, tuvale yansımasına biz sanat diyoruz, ve o durumu illa yaşamamız gerekmiyor . Başka insanların duygularını yansıtabilmek yazabilmek ayrıdır. Şiir de böyledir. O an bir hikayeden bir insandan toplumun hatasından etkilenip yazılır.Lütfen artık bunu idrak edelim💙
Read more
Profiterol sevenler yoruma birer kalp bırakabilirmi<span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f499"></span> Pufpuf kabaran ve tüm şekilde bir profiterol ...
Media Removed
Profiterol sevenler yoruma birer kalp bırakabilirmi Pufpuf kabaran ve tüm şekilde bir profiterol ipeksi kaymaksı kreması ile enfes bir lezzet oldu. Ben hamuru çiçek şeklinde dip dibe sıktım. Malzemeler: Hamuru için; 100gr tereyağı, 1 su bardağı soğuk su, 1 su bardağı un, 4 ... Profiterol sevenler yoruma birer kalp bırakabilirmi💜💙
Pufpuf kabaran ve tüm şekilde bir profiterol 😍 ipeksi kaymaksı kreması ile enfes bir lezzet oldu. Ben hamuru çiçek şeklinde dip dibe sıktım. Malzemeler:
Hamuru için;
100gr tereyağı,
1 su bardağı soğuk su,
1 su bardağı un,
4 yumurta,
1 tutam tuz..
Kreması için;
4 su bardağı süt,
5 çorba kaşığı un,
1 çorbakaşığı nişasta,
8 çorba kaşığı şeker,
2 paket vailya,
yarım paket krem şanti..
Çikolata sosu için;
100 gr krema 150 gr çikolata
Yapılışı:
İlk olarak hamur için 1 bardak suyu ve 100 gr tereyağını tencereye alıp kaynatın. Kaynadıktan sonra bir fiske tuz atıp, 1 bardak unu ekleyip iki üç dakika pişirin. Daha sonra bu hamuru soğumaya bırakın. Hamur soğuyana kadar kremamızı pişirelim. Krema için sütü, un nişasta ve toz şekerimizi tencereye alıp yoğunlaşana kadar pişirin. Piştikten sonra vanilyaları ve krem şantiyi ekleyip çırpın. Hamurumuz soğuduktan sonra yumurtaları tek tek içine kırıp mikserle çırpın bu işlem bittikten son videodaki gibi sıkma torbası ile tepsiye sıkın. 200 derece fırında hafif pembeleşene kadar pişirin. Kremayı kaynama noktasına getirin çikolatayı ilave edip karıştırın. Kremamız soğuduktan sonra hamurların içini kremayla doldurup üstüne çikolata sosu döküp dolapda soğutun. servise hazır hale getiriyoruz.
Read more
Loading...
SOMON BALIĞINIZIN HANGİ RENK OLMASINI İSTERSİNİZ? Endüstri öyle bir düzeye geldi ki istediğiniz ...
Media Removed
SOMON BALIĞINIZIN HANGİ RENK OLMASINI İSTERSİNİZ? Endüstri öyle bir düzeye geldi ki istediğiniz ürünün rengini, renk skalasından siz seçiyorsunuz. Bunda ne gariplik var diyebilirsiniz. Ancak garip olan kısmı evin duvarlarının rengini değil artık üreteceğiniz balığın veya yumurtanın ... SOMON BALIĞINIZIN HANGİ RENK OLMASINI İSTERSİNİZ?
Endüstri öyle bir düzeye geldi ki istediğiniz ürünün rengini, renk skalasından siz seçiyorsunuz. Bunda ne gariplik var diyebilirsiniz. Ancak garip olan kısmı evin duvarlarının rengini değil artık üreteceğiniz balığın veya yumurtanın sarısının rengini seçiyorsunuz.
Belirlediğiniz renge göre yemi alıp balığa yediriyorsunuz, balığın rengi, aynen sizin renk skalasından seçtiğiniz renkte oluyor. Bizim çok akıllılar da gidip ne güzel rengi varmış doğal görünüyor diye somonu veya yumurtayı alıyorlar.

Daha önce Dr. Yavuz Dizdar Hocamızdan tavuk yemleriyle yumurtaların sarılarının renginin nasıl belirlendiğini sizlere aktarmıştık. (1)
Rahmetli Prof. Dr. Ahmet Aydın Hocamızın 7'den 70'e Taş Devri Diyeti kitabında somon balığı ile hamsi, sardalya ve istavritin EPA+DHA değerlerinin çok benzer olduğunu sizlerle paylaşmıştık. (2)
Biz maalesef cahiliye dönemimizde Türkiye’de satılan somon balıklarını doğal balık sanıp alıyorduk. 7 yıldır somon balığını yemiyoruz. Yurtdışında bir gün doğal somon balığını yiyince aradaki farkı anladık. Henüz hamsi çıkmadı ama sardalya ve istavritten şaşmayın. Benim favori balığım her zaman hamsi.
Şimdi siz bu skaladaki renklere göre İMAL EDİLEN somonu mu yersiniz yoksa doğal yollardan yetişen hamsiyi, sardalyayı ve istavriti mi?
Bundan sonraki gönderide sizlerle Ağustos ayında bulunabilen balıkları paylaşacağız. Bizler her mevsimde bulunan çiftlik / kültür balıklarını yemediğimizden hangi balığın hangi ayda doğal olarak bulunabileceği bilgisini önemsiyoruz. Biz dip balıklarının daha fazla ağır metal içermesi nedeniyle yüzeyel balıkları tercih ediyoruz. Balığın üstüne de tahin helvası artık şekerli geldiğinden doğal tahin veya susam ezmesi yiyoruz. Bilin bakalım neden?

Sağlıklı Yaşıyoruz® @saglikliyasiyoruzcom
Kaynaklar: ▶️ Yorumlarda
#sağlıklıyaşıyoruz #sygıda #sybalık #sysomon #syyemek #syyiyecek #somonrengi #balıkyemi #beslenme #diyet #diyetteyim #diyetteyiz #diyetisyen #beslenmevediyetetik #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #hamsi #sardalya #istavrit
Read more
Bugün şahane bir lezzet tarifi vereceğim. Eminim bir çoğunuz da benim gibi acaba tadı nasıl olur ...
Media Removed
Bugün şahane bir lezzet tarifi vereceğim. Eminim bir çoğunuz da benim gibi acaba tadı nasıl olur yok ya yiyemem diyenlerden misiniz? Yapıp tadına bakınca daha önce neden yemedim diye pişman oldum. Hazır #diyet yapıyoruz #diyetyemekleri tarifi veriyorum. Bu da hem doyurucu hemde kalorisi ... Bugün şahane bir lezzet tarifi vereceğim. Eminim bir çoğunuz da benim gibi acaba tadı nasıl olur yok ya yiyemem diyenlerden misiniz? Yapıp tadına bakınca daha önce neden yemedim diye pişman oldum. Hazır #diyet yapıyoruz #diyetyemekleri tarifi veriyorum. Bu da hem doyurucu hemde kalorisi çok az. Hadi kızlar yapın yiyin kilo verin.
#kısır gelsin 😋😋
KARNABAHAR KISIRI

Malzemeler:

1 büyük karnabahar

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Tuz, karabiber, pul biber, nane, kimyon

1 yemek kaşığı biber salçası

1 yemek kaşığı domates salçası

1 yemek kaşığı nar ekşisi

1 adet limon

3-4 adet yeşil soğan

2 adet kırmızı biber

Yapılışı:

1 adet büyük karnabaharı güzelce yıkayın, dip kısmını kesin ve böldükten sonra robota koyun. Robotu çalıştırın. Karnabaharlar minik taneler haline gelecek.

Orta ateşteki tavaya 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyun. Karnabaharları üzerine dökün. Üzerine tuz ve karabiber dökün biraz çevirdikten sonra üzerine biber ve domates salçasını ekleyin. Biraz daha çevirin ve karnabaharların yumuşadığına emin olunca ocaktan alın.
Yeşil soğanları güzelce yıkayın ve halka halka doğrayın.
Kırmızı biberleri güzelce yıkayın ve istediğiniz şekilde küçük küçük doğrayın.

Karnabahar karışımı soğuyunca içerisine baharatları, yeşil soğanı, biberi ekleyin.

Tamamiyle soğuduğunda 1 adet limonun suyu, nar ekşisi ekleyin.

Afiyet olsun! ☺ Kalorisi oldukça düşük, besleyici olan bu karnabahar kısırını dilediğiniz kadar Tüketebilirsiniz #karnıbaharkısırı tarifi için @renklidiyetonline @diyetisyenipekagaca hanıma tesekkür ederim.
#zayıflama #yoladevam #renklidiyetonline #karnabahar #karnabaharkısırı
Read more
Loading...
Tillbaka på brottsplatsen. Skippade kundduschen idag men fastnade för den här. Petters ”Håll-käften-burgare”. ...
Media Removed
Tillbaka på brottsplatsen. Skippade kundduschen idag men fastnade för den här. Petters ”Håll-käften-burgare”. Kan det ens bli töntigare? Visst, bamsekorv och driver dog med gurkmajo kanske inte låter jättefränt. Men ärligt ”En god Håll-käften-burgare”. Min gåshud får fan gåshud, ... Tillbaka på brottsplatsen. Skippade kundduschen idag men fastnade för den här. Petters ”Håll-käften-burgare”. Kan det ens bli töntigare? Visst, bamsekorv och driver dog med gurkmajo kanske inte låter jättefränt. Men ärligt ”En god Håll-käften-burgare”. Min gåshud får fan gåshud, så pinsamt. Jag skulle betala ett bra inträde för att få vara bisittare på spånmötet när det namnet såldes in. Huuuuu.
. – Asså, Petter är ju fett street va, så burgaren måste ha fett med attityd. Det får lixom inte låta som nån jävla mesig svenneburgare. Ska Käk samarbeta med en bensinmack måste det låta rått. True dat! Långtradarchaffissarna ska fan skita på sig så tufft ska det låta. Håll käften på dig liksom. Fan där satt den. Ska’ru ha dig en en håll-käften-burgare, med dra-åt-helvete-dressing, och din-jävel-pommes med stick-och-brinn-dip. Nä fan det blir lite för tungt. Vi nöjer oss med: En god Håll-käften-burgare från Käk. 👊🏼
Read more
Tanımlanamaz, betimlenemez, açıklanamaz, açık edilemez, anlatılamaz ve anlaşılamaz onlarca ...
Media Removed
Tanımlanamaz, betimlenemez, açıklanamaz, açık edilemez, anlatılamaz ve anlaşılamaz onlarca ve belki yüzlerce, yüz binlerce olay gerçekleşiyor her gün etrafımızda. Uzay boşluğunda dolaşan sesler, yıldızların dansı, yeraltında biriken sular, sulardan oluşmuş taşlar, ölü bedenlerden ... Tanımlanamaz, betimlenemez, açıklanamaz, açık edilemez, anlatılamaz ve anlaşılamaz onlarca ve belki yüzlerce, yüz binlerce olay gerçekleşiyor her gün etrafımızda. Uzay boşluğunda dolaşan sesler, yıldızların dansı, yeraltında biriken sular, sulardan oluşmuş taşlar, ölü bedenlerden beslenen toprak, topraktan beslenen onlarca ölümlü... Aleme bakıp da inanmamak mümkün mü senin sanatına? Peki biz insanlar?... Kalbimizde çırpınan o küçücük hislerle dünyanın en kritik, en radikal kararlarını alıyor, bizi mutlu ve var eden şeyin bizi mutsuz ve yok eden bir şeye dönüşümünü izlemiyor muyuz zaman zaman? Hayatımıza sadece hislerimize güvenerek aldığımız onlarca önemli yüz, sadece güvenmediğimiz için dışarıda tuttuğumuz yüzlerce isim... Karma karışık bir bedende küçücük hücrelerin taşıdığı, yine küçücük hücrelerin beynimize, kalbimize ulaştırdığı bu duygular ve kararlar yazmıyor mu kaderimizi? Yanlış tercihler, doğru tercihler, iyi zamanlama, kötü zamanlama, şans ve şanssızlık değil; büsbütün kader. Öyle ya; başka bir kelime ile açıklayamıyorum bilmediğim diyarlarda, tanımadığım insanların ekmeğini yemiş olmamı... başka bir izahı yok; dün el olanın bugün cân olmasının. Allahım; bizi yaratırken üflediğin ruhundan bir parça taşımak çok gurur verici ve fakat çok ağır. Ruhum ip ince bir kağıt. İçim/dışım ortada. Ne kadar kandırabilirim kendimi ve başkasını? Bende senden izler var... bende yaşayan bir bedenden öte, dip diri bir ruh var. Küçük hücrelerimin içinde dolaşıp hislerimle ve kararlarımla iletişime geçerek sürekli nerede, ne halde olduğumu sorgulatan bir ruh. Çok akıllı, çok zarif, çok titiz... Senin yüce sanatın karşısında şükür ve hayretle eğiliyorum. Beni, ruhuma benzet. Beni maddenin gölgesinden al götür senin yüzü façalı göğünün yedi kat üstüne. Ben de ruhumun şarkısını duymak istiyorum; senden bir nida taşıyor diye. Bu şarkı, beni kendi hudutlarımın ritmine taşıyacak; inanıyorum. Bu şarkı beni derin suların da, hatta magmanın... uzayın ve evrenin tüm sırlarına... bana ruhumun şarkısını duyacak zaman/imkan/izan ver. #uzunzamansonra #uçuşankelimeler
Read more
G ü n a y d ı n~ <span class="emoji emoji1f60c"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span> Yeşili uğurladığımız, soğuk havaları karşılamaya başladığımız günler geldi~ ...
Media Removed
G ü n a y d ı n~ Yeşili uğurladığımız, soğuk havaları karşılamaya başladığımız günler geldi~ ee kışı da sevdiğimize göre hoş geldi sonbahar~ Dipçe: acil spora başlayıp bacaklarımı kuvvetlendirmem gerek yoksa bu ağrılarla bu sene kayak yapmam çok zor~ #takeyourbookoutdoors #kitap #book #neokumalı G ü n a y d ı n~ 😌💚
Yeşili uğurladığımız, soğuk havaları karşılamaya başladığımız günler geldi~ ee kışı da sevdiğimize göre hoş geldi sonbahar~
Dipçe: acil spora başlayıp bacaklarımı kuvvetlendirmem gerek yoksa bu ağrılarla bu sene kayak yapmam çok zor~ 🙈😄
#takeyourbookoutdoors
#kitap
#book
#neokumalı
Vía: @juanandresmejia ・・・ A 28 días del secuestro del Dip. @JuanRequesens exigimos al Ministerio Público que designe un fiscal que pueda constatar su estado de salud y el respeto de sus Derechos Humanos. Hoy los ojos del mundo están puestos sobre Venezuela, diversos organismos internacionales ... Vía: @juanandresmejia ・・・
A 28 días del secuestro del Dip. @JuanRequesens exigimos al Ministerio Público que designe un fiscal que pueda constatar su estado de salud y el respeto de sus Derechos Humanos. Hoy los ojos del mundo están puestos sobre Venezuela, diversos organismos internacionales han expresado su preocupación por este nuevo ataque a la democracia venezolana. Nuestro país está pasando por una grave crisis económica y social, mientras el régimen destina todos los recursos y organismos del Estado para perseguir, encarcelar y amedrentar a quienes piensan distinto y trabajan por un cambio, en lugar de dotar a los hospitales, brindar mayor seguridad y no asfixiar la economía #LiberenARequesens
Read more
Loading...
Ve son durak #bosnahersek #saraybosna 1 haftada 4 ülke gezdik, yaklaşık 900 km otobüsle 75 km yürüyerek ...
Media Removed
Ve son durak #bosnahersek #saraybosna 1 haftada 4 ülke gezdik, yaklaşık 900 km otobüsle 75 km yürüyerek yol gittik. İstanbul-Üsküp arası uçuş ve son olarak yarın Saraybosna-İstanbul uçuşu. Balkanlara dair çok yer görüp, çok fazla deneyim edindik. Yollar bizi perişan etmek yerine hayallerimizin ... Ve son durak #bosnahersek #saraybosna 1 haftada 4 ülke gezdik, yaklaşık 900 km otobüsle 75 km yürüyerek yol gittik. İstanbul-Üsküp arası uçuş ve son olarak yarın Saraybosna-İstanbul uçuşu. Balkanlara dair çok yer görüp, çok fazla deneyim edindik. Yollar bizi perişan etmek yerine hayallerimizin peşinde daha da güçlü kıldı. Sıra yeni rotalar belirlemekte. Dünya aynı yere iki kez gitmek için çok büyük ve gezilecek çok yer var. Gezin, görün, deneyimleyin. Hep dediğim gibi bir de çok sevin. Yarın ülkeme dönüyor olmak mutluluk verici bu da dip not olsun. Yeni rotalar bizi bekler. @aydinmeray #saraybosna #sarajevo #travel #traveler #likeus #followus #international #gezi #seyahat #instapic #bosnahersek #bosniaandherzegovina #balkanturu
Read more
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• B E A U T Y B R E A K D O W N •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• ...
Media Removed
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• B E A U T Y B R E A K D O W N •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• S K I N: @lamer Creme de La Mer @tatcha Camellia Gold Spun Lip Balm x @beccacosmetics Backlight Priming Filter @beccacosmetics Skin Love Weightless ... ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
B E A U T Y B R E A K D O W N
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• S K I N: @lamer Creme de La Mer @tatcha Camellia Gold Spun Lip Balm x @beccacosmetics Backlight Priming Filter @beccacosmetics Skin Love Weightless Blur Foundation x @narsissist Radiant Creamy Concealer x @hourglasscosmetics Translucent Powder(to set concealer) x @maccosmetics Mineralize Skinfinish Medium Golden x @narsissist Laguna Bronzer x @tartecosmetics Clay Play Palette(Terracotta)mixed with x @narsissist Sex Appeal Blush x @tomford Reflects Gilt Highlight Duo x Topped off with @tatcha Dewy Skin Mist
————————————————————————
E Y E S: @lauramercier Moonlight Caviar Stick x @tomford Nude Dip Eye Quad x @ctilburymakeup Amethyst Aphrodisiac Eyeshadow Pencil blended with @inglot_usa AMC Gel Liner x @hourglasscosmetics Caution Extreme Lash Mascara x @ecobrow Sharon Defining Wax ————————————————————————
L I P S: @jouercosmetics Nude Long-wear Creme Lip Liner x @maccosmetics Myth Lipstick x @armanibeauty Lip Care💋

#makeupbyliz #lizcastellanos #oliviaculpo #wingedliner
Read more
@tugcenin.renkli.mutfagi - . <span class="emoji emoji1f3bc"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span>MÜTHİŞ ŞİŞLEME PASTA<span class="emoji emoji1f49e"></span> . <span class="emoji emoji1f449"></span><span class="emoji emoji1f338"></span>Herkese mutlu akşamlar Dostlarım.. ...
Media Removed
@tugcenin.renkli.mutfagi - . MÜTHİŞ ŞİŞLEME PASTA . Herkese mutlu akşamlar Dostlarım.. Süper Bir çay saati tarifi sizler için Geldi. . Keki için;3 adet yumurta, 1 su bardağı şeker, 1 paket vanilya,!1 çay bardağı sıvı yağ, 1 çay bardağı süt, 1 su bardağı un +2 yemek kaşığı un ... @tugcenin.renkli.mutfagi - .
🎼😍MÜTHİŞ ŞİŞLEME PASTA💞
.
👉🌸Herkese mutlu akşamlar Dostlarım.. Süper Bir çay saati tarifi sizler için Geldi.💓💞
.
Keki için;3 adet yumurta, 1 su bardağı şeker, 1 paket vanilya,!1 çay bardağı sıvı yağ, 1 çay bardağı süt, 1 su bardağı un +2 yemek kaşığı un ilave,Yarım su bardağı buğday nişastası, 1 paket kabartma tozu
Islatmak için;1 su bardağı su, Yarım su bardağı süt, 3 yemek kaşığı kakao,Yarım su bardağı şeker
Üzeri için;2 kutu krema, 2 paket krem şanti, 4 yemek kaşığı süt
.
💞💞3 adet oda ısısındaki yumurta 2-3 dakika çırpılır.İçerisine şekeri ilave edilip, yumurtaların renginin açıldığını ve şekerin eridiğini hissedene kadar işlem devam eder. (7-8dk) Sırasıyla; yağ, süt ve vanilya katılır.Ayrı bir kapta un elenip, nişasta ve kabartma tozuyla birleştirilir.Katı karışım ve sıvı karışım nazikçe bütünleştirilip, temel kek harcımız oluşur.Güzelce yağladığımız borcamımıza dökülüp, önceden ısıtılmış 180 derece fırında üstü kızartma kadar pişirilir. Benim kekim 40. Dakikada kürdan testini geçti. Ortamlama süre 35/40 dakikadır.Pişen kek ılınması için bir kenara alınır.Sosumuz için tüm malzemeler tencereye alınıp, kakaonun topaklanmaması adına çırparak, kaynama noktasına getirilir.Ilıyan kekimizin üzerinde, çok dip dibe gelmeyecek şekilde delikler açılır. Ben orjinalinde olduğu gibi 6 numara şiş kullandım😁Siz elinizde yoksa; bir pipettende yardım alabilirsiniz. 😉😉Oda ısısına gelen sosumuz nazikçe kekimizin üzerine dökülür. Bu işlemi yavaş yavaş kek çektikçe, sos bitene kadar yapılır.Üst kreması için; 2 adet süt krema ve 2 adet krem şanti- 4 yemek kaşığı süt ilavesiyle beraber çırpılır. Kekimizin üzerine yayılarak, sürülür. 🎉🌟Süsleme bölümünde ben tüm krema yüzeyini Hindistan cevizi kaplayıp, küçüklü-büyüklü top çikolatalar kullandım. Bunlarıda fındık parçalarıyla destekledim.Yiyen herkes bayıldı. 💕❤️🌸Müthiş şişleme pastamız en az 4/5saat, tercihen 1 gece buzdolabında bekletildikten sonra servise hazırdır.Afiyet olsun..💞🌸
.
#nefisyemektarifleri #keşfet #sunum #çaysaati #instalike #foodphotography - #regrann
Read more
Loading...
Sen uçmağa giderken şerefine içip seninle anılarımızı anmak... Bu fotoğraf çekildiğinde 93 buçuk ...
Media Removed
Sen uçmağa giderken şerefine içip seninle anılarımızı anmak... Bu fotoğraf çekildiğinde 93 buçuk yaşındaydı. İnsan yaşlanınca bu kadar daha yaşabildiğim için buçuklar önem kazanıyor derdi. O akşam güzel bir sofrada muhabbet devam etmişti. Yan masadan Rutkay Aziz kalkarken bizim ... Sen uçmağa giderken şerefine içip seninle anılarımızı anmak... Bu fotoğraf çekildiğinde 93 buçuk yaşındaydı. İnsan yaşlanınca bu kadar daha yaşabildiğim için buçuklar önem kazanıyor derdi. O akşam güzel bir sofrada muhabbet devam etmişti. Yan masadan Rutkay Aziz kalkarken bizim masaya uğrayıp Hocam bizim masaya hiç bakmadınız demişti. O da gençler var masam demişti. Ne anılar dinlemiştik. Sonra ertesi yıl Semih Poroy Yüz Kumbarası için çekimi Çiçek Pasajında yapalım demişti. Orada da çekimin hemen ardından Akademi Cuma Müdavimlerinin masasında beraber sohbette idik. Sonra Yüz Kumbarası Projesinin müthiş kalabalık açılışına o soğukta gelmişti. Kapıda onu karşılayıp Dedem gelmiş. demiştim. 93buçuk yaşında sizinle içtim 94buçukta da sizinle içmiştim demiştim . O da o zaman 95 de de içelim 100 de içelim demişti ki 95 yaşında idi o zaman. O gün de içtik beraber ama 100 de olamayacak.... Hayatımda tanıdığım en incelikli insanlardan biri idi. Öyle ki onun inceliği yanında mağara adamına eş durumdayım. Yanına gelen her kadına öyle iltifatlar ederdi ki yanına gelmiş kadınlar kanatlanıp adeta uçardı. Adı gibi aydınlatan anıları düşünceleri ile ayaklı kütüphane ve bir anıt çınardı. Bir dönemin ne kadar iyi eğitim aldığının işareti idi aynı dönemin diğer değerli insanları gibi. Uçmakta görüşmek üzere Aydın Boysan, Münür Özkul ve bir dönemin hayatımıza damgasını vurmuş diğer değerli isimlerimizle beraber... Dipçe : Yüz Kumbarası Projesi olmasa benim de dışarıdan takip ettiğim biri olacaktı. Bu yüzden Projenin mimarı @muammeryanmaz ' a da ayrıca ve her zaman teşekkür ederim.
Fotoğraf @bubobubo
#aydınboysan #aydinboysan #tbt #mimar #yazar #rakı #raki #yüzkumbarası
Read more
<span class="emoji emoji1f4b0"></span><span class="emoji emoji1f4b0"></span> SALE LỖ VỐN <span class="emoji emoji1f4b0"></span><span class="emoji emoji1f4b0"></span> Milk Makeup Lip Color (fullsize 0,1oz ~ 2.83g) ——— <span class="emoji emoji1f48b"></span> O.G.Red - Đỏ thuần #230k <span class="emoji emoji1f48b"></span> ...
Media Removed
SALE LỖ VỐN Milk Makeup Lip Color (fullsize 0,1oz ~ 2.83g) ——— O.G.Red - Đỏ thuần #230k GRRRL - Hồng đất có chút tím nhẹ #200k Dip Out - Đỏ rượu #230 Đúng như tên gọi của mình, em ấy vừa thơm ngọt ngào vừa sở hữu chất son nhẹ mềm như bơ sữa luôn các nàng ạaa.. Lên màu cực chuẩn chỉ sau ... 💰💰 SALE LỖ VỐN 💰💰 Milk Makeup Lip Color (fullsize 0,1oz ~ 2.83g)
———
💋 O.G.Red - Đỏ thuần #230k
💋 GRRRL - Hồng đất có chút tím nhẹ #200k
💋 Dip Out - Đỏ rượu #230
👯👯👯
Đúng như tên gọi của mình, em ấy vừa thơm ngọt ngào vừa sở hữu chất son nhẹ mềm như bơ sữa luôn các nàng ạaa.. 😚
Lên màu cực chuẩn chỉ sau MỘT lần thoa duy nhất và sở hữu đầu son thuôn nhọn tiện lợi - ẻm có thể giúp các nàng tiết kiệm kha khá thời gian "tô trát" và chỉnh sửa viền môi mỗi buổi sáng vội vã đi học, đi làm nữa đó. 😜
Đôi môi các nàng sẽ không bao giờ còn phải chật vật chiến đấu với cảm giác khô tróc, nứt nẻ đáng ghét mà vẫn mang lớp finish lì lộng lẫy và cực kỳ thời thượng nhé!!
Mềm và thơm chẳng kém gì Bite, sắc son rực rỡ, nịnh da không thua gì NARS - Sao các nàng không nhanh tay sở hữu cây son High-end độc đáo đầy mới lạ này đi nhỉ? 😁
Điều đặc biệt của em son Milk Makeup Lip Color này là gì nhỉ? Chính là nằm ở thành phần từ thiên nhiên, nào là bơ hạt mỡ, dầu dừa và cả tinh dầu vỏ bưởi nữa đấy. Các sản phẩm của Milk Makeup đều nổi tiếng là không hề có chất độc hại nha 👍🏻
Rất nhiều beauty blogger và khách hàng đã review rằng màu son lên rất chuẩn, chỉ cần đánh một lần là đã có đôi môi xinh xắn rồi. Son bám màu nhanh mà lại không khô, đánh như không đánh luôn ạ, có thể giữ màu lên tới 7-8 tiếng cơ đấy. Quá tuyệt phải không nào!
Vì thế nàng nào đang muốn tìm một cây son high-end có những tông màu đẹp mà không lo khô hay hại môi thì Milk Makeup Lip Color là lựa chọn số một đấy ạ!
Đảm bảo mê luôn lè !! 🤤
🚫Các gái mua hàng hay hỏi phí ship vui lòng nhắn hotline hoặc inbox FB nhé ❤️
📞Hotline: #0904799794 (viber/imess/zalo) / #0435147915 #felicemac
Read more
İndirim ile ilgili dip notlarımızı hatırlatayım. İndirim dönemlerinde aynı gün kargo sadece ...
Media Removed
İndirim ile ilgili dip notlarımızı hatırlatayım. İndirim dönemlerinde aynı gün kargo sadece hazır ürünler ise stokta varsa öyle çıkıyor. Onun dışında 2/3 ayrı sıra oluşturuyoruz. O sıralardan hazırlanıp kargolanıyorlar. Üye girişi yapıp siparişlerim bölümünden ürününüzün hazırlanma ... İndirim ile ilgili dip notlarımızı hatırlatayım. İndirim dönemlerinde aynı gün kargo sadece hazır ürünler ise stokta varsa öyle çıkıyor. Onun dışında 2/3 ayrı sıra oluşturuyoruz. O sıralardan hazırlanıp kargolanıyorlar. Üye girişi yapıp siparişlerim bölümünden ürününüzün hazırlanma aşamasında olduğunu, kargolandığını ve kargı takip numarasını görebiliyorsunuz. Onaylandı yazıyorsa sıra maalesef daha size gelmemiş demektir. Hazırlanıyor yazıyorsa o gün kargolanır zaten.
İndirim dönemleri bizler için zor dönemler. Sıradan hazırlayıp, önce sipariş vereni çıkarınca hak geçmemiş oluyor. Ama dediğim gibi ürünler hazırda olanlarsa onlar tabii ki bekletilmiyor.
Bu aşamada hoş görünüz çok önemli. O ürün size en iyi şekilde ulaşsın istediğimizden kargo şirketini de değiştirdik. Sonunda mutlu gülen yüzler görebilmek en önemlisi🙏 Yoğun ilginize sonsuz teşekkürler🙏🙏🙏🙏
Read more
Loading...
Chỗ nhậu mới toe ở Sài Gòn - Shamoji Robata Yaki Mở cửa: 4:30pm cho đến 2:00am nha mọi người Add: số ...
Media Removed
Chỗ nhậu mới toe ở Sài Gòn - Shamoji Robata Yaki Mở cửa: 4:30pm cho đến 2:00am nha mọi người Add: số 8 Đồng Khởi (nhưng là mặt Ngô Đức Kế bên trong KS Grand nha, và vô chung cửa với YEN sushi sake pub) . Quán được ngắt ra một góc riêng trong không gian lớn của YEN nên vẫn đảm bảo được cảm giác ấm cúng, ... Chỗ nhậu mới toe ở Sài Gòn - Shamoji Robata Yaki
Mở cửa: 4:30pm cho đến 2:00am nha mọi người
Add: số 8 Đồng Khởi (nhưng là mặt Ngô Đức Kế bên trong KS Grand nha, và vô chung cửa với YEN sushi sake pub)
.
Quán được ngắt ra một góc riêng trong không gian lớn của YEN nên vẫn đảm bảo được cảm giác ấm cúng, thoải mái kiêm xuề xoà mà một quán nhậu Nhật thường có. Không khí thì khỏi nói, từ lúc muốn đi vô phải chui qua cửa gỗ thấp và được chào đón bằng tiếng trống thùng thùng với giọng hê của mấy anh bếp là tớ đã cười toe toe rồi (dễ vui quá :)) )
.
Menu không nhiều lắm đâu, chủ yếu là xiên que nướng, heo bò gà cá nướng, nấm nướng, khoai lang nương, kèm thêm một ít món khai vị, cơm thố, và 2 món lẩu miso và shoyu đơn giản. Các must try thì theo cá nhân tớ thích món Nui nhum sốt phô mai với trứng cá (Uni Ikura Makaroni Guratan), cá saba nướng da nhấp nhánh (Saba Yaki) và khoai lang mật nướng vỏ giòn rụm siêu thơmm. Salad khoai tây nghiền ăn beo béo dễ chịu. Riêng món cá hồi băm nhỏ nướng tái cuộn rong biển thì theo miệng tớ ướp hơi nhạt, đâm ra món đó kết cục là ngồi dip vào tí nước tương chắc các chú chef Nhật buồn lắm :))) Còn lại thì tất cả các món xiên đều nêm ổn, quan trọng là bắt bia :))) mấy bàn khác gọi cả tháp bia cơ, nhưng tụi tớ k có sức nên tự thoả mãn với một bình rượu mơ umeshu mằn mặn nhâm nhi tới cuối giờ. .
Tổng bill tầm 1tr9, nhưng do đang discount 50% đến hết ngày 10/6 rất lợi nên ai đi thì nhớ book bàn trc nhé vì đông lắm. Thật ra do bọn tớ uống rượu hết nửa bill rồi, còn đồ ăn thì giá tầm đó khu vực đó là ổn. 8g30 - 9g tuỳ ngày sẽ có tiết mục giã bánh mochi hoặc nướng cá trên nguyên đống rơm to oạch nhe. .
Điểm nhỏ tớ ưng ở Shamoji nữa là không có cái chén đĩa nào bưng ra giống nhau cả. Tớ ngồi ngay quầy, cứ tự lựa lựa chén và đũa cho riêng mình thôi nên vui phết. Đèn trong quán cũng khác nhau nữa, tạo cảm giác tuỳ tiện nhưng thật ra là hoàn toàn có chủ ý cả. Ngắm thôi cũng giết thời gian :))
.
Thế nhe. Không tính post giờ này đâu vì ít người đọc, nhưng thôi. Vì sự nghiệp đặt bàn sớm ai cũng dc ăn :)) cuối tuần vui nhé các bồ tèo iu dấu <3

#followusandeat #shamojirobatayaki #japfood #robata #yaki #robatayaki #saigon
Read more
Karry foccacia med hvidløg, sort sesam og chili til vegetardag på @mannovdk Et godt krydret madbrød, ...
Media Removed
Karry foccacia med hvidløg, sort sesam og chili til vegetardag på @mannovdk Et godt krydret madbrød, gerne kombineret med en frisk yoghurt dip, tilfører noget af den umami og tekstur, vi ellers kommer til at mangler i maden når kødet fjernes eller reduceres, prøv selv #brød #bread #foccacia ... Karry foccacia med hvidløg, sort sesam og chili til vegetardag på @mannovdk
Et godt krydret madbrød, gerne kombineret med en frisk yoghurt dip, tilfører noget af den umami og tekstur, vi ellers kommer til at mangler i maden når kødet fjernes eller reduceres, prøv selv👍
#brød #bread #foccacia #karry #spicy #vegetar #vegetarian #bageri #bakery #bagning #bagværk #vegetar #vegetarian
Read more
Mutlu haftasonları.Dün videolu Erikli kek paylaşımında keki pişirirken bazı dikkat edilmesi ...
Media Removed
Mutlu haftasonları.Dün videolu Erikli kek paylaşımında keki pişirirken bazı dikkat edilmesi gereken hususları paylaşımda tarifin altına sığmayınca diğer bir paylaşımda, paylaşacağımı sizlere yazmıştım.Bu noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum. ️Erikleri kek kalıbına ... Mutlu haftasonları.Dün videolu Erikli kek paylaşımında keki pişirirken bazı dikkat edilmesi gereken hususları paylaşımda tarifin altına sığmayınca diğer bir paylaşımda, paylaşacağımı sizlere yazmıştım.Bu noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum.
✔️✔️Erikleri kek kalıbına dizerken dip dibe koymayı unutmayın, hiç boşluk bırakmayın ki ters çevirdiğinizde görüntüsü düzgün olsun.✔️✔️Fırında her zaman kekleri pişirdiğiniz rafın bir alt rafında kekinizi pişiriniz.. Çünkü altındaki meyveler sulandığı için alt tabana yakın kekin pişmesi birazgeç oluyor✔️Keki pişirmeden önce fırın telinin üstüne yağlı kağıt koyunuz. Kek pişerken kekin altından eriklerin suyu çıkabiliyor.Fırının alt tabanına damlatıp fırınınızı kirletebilir. Hatta yanarak yanık kokusu oluşuyor.Yada kelepçeli kalıptaki kağıdın kenarlarını hiç kesmeyip biraz yanlardan sarıp dökülmemesini sağlayın.
Erikli Kek
Malzemeler
125 gr tereyağı (oda ısısında yumuşamış)
1 su bardağı toz şeker
3 yumurta
3 yemek kaşığı yoğurt
1.5 su bardağı un (elenmiş)
1 paket kabartma tozu
1 adet limon kabuğu tendesin
Alt tabanı için
Yağlı kağıdı ve kalıbı yağlamak için tereyağ
7-8 adet erik
2 yemek kaşığı tereyağ
Yapılışı
Tereyağını ve toz şekeri krema haline gelinceye kadar çırpın. Yumurtaları teker teker ekleyip çırpmaya devam edin. Yoğurdu da ilave edip çırpın. Son olarak elediğiniz kabartma tozunu,unu ve limon kabuğu tendesiniz ekleyip tekrar çırpın. Erikleri yıkayıp yarıya bölün ve tekrar yarıya bölün. Kelepçeli kek kalıbınızın tabanına yağlı kağıt koyun. Kalıbın kenarlarını ve yağlı kağıdını üzerine az tereyağı ile yağlayın ve her tarafına toz şeker serpin. Erikleri üzerine düzgünce dizin. Hazırladığınız kek hamurunu eriklerin üzerine dikkatlice döküp yayın. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında 45 dk pişirin. Fırından çıkarmadan önce kürdanla kekin pişip pişmediğini kontrol ediniz.Keki fırından çıkarıp soğuması için 1 saat bekletin. Kalıbın kelepçesini açıp büyük bir tabağa dikkatlice ters çevirip üzerindeki kağıdı çıkarın. İster dondurma ister krema yada sade olarak servise sunum yapabilirsiniz.
#kek #sunumönemlidir #lezzet #sahanelezzetler #afia #keşfet #türkiye #video #mukemmellezzetler #bes_cayi_lezzetleri #nefissunumlar
Read more
D I P S • T U T O R I A L My brother (@sliderCuts) always moans about me not brushing my hair in my videos & if I want to continue getting free hair cuts, he’s the boss. Back to why I’m here today. To help you learn how to do a dip (or dips). From teaching these to my clients I realise that the first stage ... D I P S • T U T O R I A L

My brother (@sliderCuts) always moans about me not brushing my hair in my videos & if I want to continue getting free hair cuts, he’s the boss.

Back to why I’m here today. To help you learn how to do a dip (or dips). From teaching these to my clients I realise that the first stage of lowering yourself down is never really an issue. It’s when they get down to the bottom and then they feel as if their Clavicle (Chest bone) is going to snap. Completely normal!
Learning Dip(s):
1. Learn how to hold your body up at the lowest part.
2. Eccentric Dips to create control on the downwards motion.
3. Once you become comfortable with step 1 & 2 try doing one reps where you lift yourself back up, then 2, 3 etc.... Music:
Black Coffee - Drive
BUM PLAN:
https://www.pmacfitness.com/shop/6weekbumplan or in my bio
#BeTheBestYou #PMacfitness
Read more
Alterra Naturkosmetik ürünlerinde %30 indirim fırsatı yarın gün sonuna kadar tüm Rossmann mağazalarında devam ediyor! #Repost @edaliblog with @get_repost ・・・ Makyaj ve inceleme videolarını özledik mi?🤓 Sadece @rossmannturkiye mağazalarında bulabileceğiniz ve tamamen ... 🍃Alterra Naturkosmetik ürünlerinde %30 indirim fırsatı yarın gün sonuna kadar tüm Rossmann mağazalarında devam ediyor! 😍

#Repost @edaliblog with @get_repost
・・・
🍃Makyaj ve inceleme videolarını özledik mi?🤓
Sadece @rossmannturkiye mağazalarında bulabileceğiniz ve tamamen doğal içerikli olan Alterra Naturkosmetik markasının makyaj ürünleriyle size bir inceleme videosu hazırlamak istedim.
🍃Bu marka vegan, organik içerikli ve Natrue sertifikalı olup silikon, paraben, parfüm, kimyasal koruyucu içermiyor.
🍃Makyajımı yaptığım ürünler😍;
•Alterra Mousse Primer (Yapısı yumuşacık. Gözeneklerin belirginliğini azaltarak makyajın kalıcılığını artırıyor.)
•Alterra Make-up Elixier Fondöten 02-Medium.(BAYILDIM. Son zamanlarda kullandığım en iyi fondöten olabilir. Larissa da görüp denemek istemiştim. İyi ki denemişim. Yüzde hafif duruyor. Kapatıcılığı ve kalıcılığı organik içerikli bir ürün için çok iyi. 😍)
•Alterra Eyebrow Styler(Kaşların üzerinde kalıntı bırakmayan ve aşırı sertlik yaşatmayan doğal bir görünüm veren kaş maskarası)
•Alterra Tekli Far 02 Shiny Violet
•Alterra Dip Eyeliner (İçerisinde Aloe Vera ve E vitamini barındırıyor. Bu sayede üst kirpik diplerini besleyeceğini düşünüyorum. Sürümü kolay ve mat.
•Alterra Ectreme Lash Maskara (Günlük kullanıma uygun ve temiz içerikli maskara arayanlara ideal)
•Alterra Multicolour Rouge Allık 01 Rose Shimmer (Işıltılı ve pembe allık sevenlerin beğeneceği bir ürün.)
•Alterra Colour Correcting Highlighter (Hem ışıltılı bir pudra olarak hem de benim gibi aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. İnce ve ıslak duruşlu bir yapısı var. Sim sim durmuyor.)
•Alterra Sıft Matt Lipstick 02 Vintage Pink
•Alterra Cushion Care Lipgloss 01 Nude
Yarın yani pazar gün sonuna kadar Alterra Naturkosmetik ürünleri %30 indirimli 😍
#makyaj #makeup #rossmann #makeuptutorial #edaliblogvideo
Read more
Garanterad träningsvärk imorgon! Bröst å armar har fått sin beskärda del! #nocco styrde upp ...
Media Removed
Garanterad träningsvärk imorgon! Bröst å armar har fått sin beskärda del! #nocco styrde upp så orken fanns där idag! Det var behövligt efter en natt med kass sömn och mycket nytt på jobbet. Ser en framtid på att innan februari slut så ska ja minst ha gjort en dip med hela kroppsvikten! Imorgon ... Garanterad träningsvärk imorgon!
Bröst å armar har fått sin beskärda del!
#nocco styrde upp så orken fanns där idag! Det var behövligt efter en natt med kass sömn och mycket nytt på jobbet.

Ser en framtid på att innan februari slut så ska ja minst ha gjort en dip med hela kroppsvikten!

Imorgon står dans åtminstone på schemat men kan ju bli så att ett pass axlar kan slinka in beroende på hur dagen går imorgon.

#dans #bugg #styrketräning #hantlar #rockrullarna #hemvärnet
Read more
Karadenizliler bilir, milli yemeğimizdir Muhlama. Hele bir de tereyağınız-mısır ununuz has Trabzon mahsülüyse deymeyin keyfine..🏻 Memleketimden temin ettiğim tereyağım, mısırunum ve dil peynirim kargoyla kapıma kadar geliyo, daha ne isterim. İşini titizlikle yapan tedarikçimi ... Karadenizliler bilir, milli yemeğimizdir Muhlama. Hele bir de tereyağınız-mısır ununuz has Trabzon mahsülüyse deymeyin keyfine..👌🏻 Memleketimden temin ettiğim tereyağım, mısırunum ve dil peynirim kargoyla kapıma kadar geliyo, daha ne isterim. İşini titizlikle yapan tedarikçimi kesinlikle tavsiye ederim;
@yaylaciksuturunleri
@yaylaciksuturunleri
@yaylaciksuturunleri
.
Siparişinizi verirken selamımı da iletmeyi unutmayın e mi?😍
.
. 💜Muhlama-Kuymak (Biz Rumca'da havist deriz.)💜
.
.
-2 yemek kaşığı tereyağ eritilir.
-Fokurdamaya başlayınca 3 çorba kaşığı mısır unu eklenip kavrulur.
-Mısır ununun rengi hafif döndükten sonra 3 su bardağı ılık su eklenip karıştırılır.
-Kapağı kapatılıp kısık ateşte 2-3 dk dibinin tutması beklenir. (Bu dip tutma meselesi bizde kutsaldır, dibini kaşıkla sıyırmak için; babamla, kardeşimle yarışırım genelde.🤓) -Son olarak 1 kase kadar trabzon dil peyniri, yoksa da kaşar peyniri eklenip kapağı tekrar kapatılır. Kısık ateşte yağının üzerine çıkması beklenir.
-Son olarak tuzu da ayarlanıp servis edilir.
.
.
#kuymak #muhlama #hayatimmutfak #tarifburada #sahanelezzetler #yemekrium #tarifsunum #mukemmellezzetler #yumm #foodporn #sizin_sunumlariniz #lezzetlerim #lezzetimutfak #misss_lezzetler
Read more
Maya’nın okulda ilk uyum günüydü. 3 yıldır anaokuluna giden çocuğun annesi neden ilkokulun ilk ...
Media Removed
Maya’nın okulda ilk uyum günüydü. 3 yıldır anaokuluna giden çocuğun annesi neden ilkokulun ilk gününde İstiklal Marşı’nda ağlanmaya başlar, çocuğu zil çalıp sınıfa girerken tekrar hüngürder, Müdür konuşma yaparken boyna gözlerini siler? Meğer içimde annem varmış da bu anı bekliyormuş ... Maya’nın okulda ilk uyum günüydü. 3 yıldır anaokuluna giden çocuğun annesi neden ilkokulun ilk gününde İstiklal Marşı’nda ağlanmaya başlar, çocuğu zil çalıp sınıfa girerken tekrar hüngürder, Müdür konuşma yaparken boyna gözlerini siler? Meğer içimde annem varmış da bu anı bekliyormuş ☺️
.
Normalde çok dip dibe durmayan biz, tüm veliler çocuklarına yapıştıkça bir başka olduk. İsmi söylenince, “Anne gelmene gerek yok, ben kendim giderim.” diyen Maya, bütün anneler çocukların yanına çıkınca “Anne sen de gel” deyiverdi. Ben de ya sağ ya sol elimi hep Maya’nın omzunda, sırtında buldum. Bu şaşkın, duygulu hallerimizi, kalbimin iniş çıkışlarını izledim.
.
Sonra park, yürüyüş ve evde oyunlar, film keyfi ve dinlenmeyle geçti. Maya her zamanki gibi duygusunu anlatmaya tam uykuya dalmadan önce, karanlıkta, el ele anımızda hazır oldu.
.
“Anne bugün hem mutlu hem mutsuz hissettim. Okula başladığım için mutlu hissettim. İçerde seni özledim, teneffüs istedim olmadı, mutsuz hissettim.. Ben okula gitmek istemiyorum. Ben teneffüs seviyorum, ders çok sıkıcı. Ben Fransızca değil Japonca öğrenmek istiyorum. Ben keşke bu kurada çıkmasaydım...”
.
O hafifçe ağlayarak bunları anlatırken, ben de canım Nilüfer’den hep dinlediğim gibi, OI’da öğrendiğim gibi, empatiyle, güven ve uyumda, onu kesmeden, düzeltmeden, motive etmeden sadece dinledim. Sözü bitince: “Canım. Seni anlıyorum, senin için zor değil mi? Yeni bir okul, kolay değil. Ben buradayım. Benim için de kolay değil. Seni seviyorum, bana anlatabilirsin.” dedim.
.
O zaman bir adım sonrası geldi:
“Anne hiç arkadaşım yok ki, kimseyi tanımıyorum, çok yalnızım.” dedi. Tuttum, sarıldı, biraz ağladı. “Ben de yeni bir okula başlayınca bir süre yalnız hisseder, bazen üzülür, bazen çekinirim Maya’m.” dedim. “Bakalım günler geçtikçe nasıl yeni arkadaşların olacak...”
.
Çanta hazırlarken, su koyarken, giysini seçerken, bir iş becermeye çabalarken ellerimi çekiyorum kızım. .
Duygunu, varlığını, söylediklerini duymak için, kapsamak ve taşımak içinse hep buradayım. .
Senin yanındayım. .
Senin kabınım.
.
Olabildiğimce.
.
Yapabildiğimce.
.
Ben de seninle büyüyorum.
.
Seni seviyorum.
.
Tüm kalbimle 💛
Read more
Arkadaşlarımın ısrarlarına kulak verip saç rengimi iyice açıp içimdeki %5'lik İskandinav Suzan'a ...
Media Removed
Arkadaşlarımın ısrarlarına kulak verip saç rengimi iyice açıp içimdeki %5'lik İskandinav Suzan'a fırsat vermeye karar verdim. Boya, gür ama zaten kuru ve kolay kabaran saçlarımı tabii ki yıprattı. Şimdi dip boya aralıkları da sıklaştı. Saç bakımına gitmek bana göre değil. Doğrusu, ... Arkadaşlarımın ısrarlarına kulak verip saç rengimi iyice açıp içimdeki %5'lik İskandinav Suzan'a fırsat vermeye karar verdim😉. Boya, gür ama zaten kuru ve kolay kabaran saçlarımı tabii ki yıprattı. Şimdi dip boya aralıkları da sıklaştı. Saç bakımına gitmek bana göre değil. Doğrusu, buna vaktim de yok. Ben pratik çözümleri tercih ederim. Bugünden itibaren #14GündePanteneSaçıDönüşümü 'ne başlıyorum. Yeni 3'ü1 Arada ürünü ile birbirimize şans vereceğiz. Bu 2 haftalık süreci story'lerde de paylaşacağım. Sonucu merak ediyorum. Mesela aşırı güzel & bakımlı olurmuşum😏💛. #GüçlüOlmakGüzeldir @panteneturkiye
Read more
" #Harp #Türklüğündür ! " Turan Kurultayı'na dair her şeyi hikayemde sizler için derledim. Kurultayın nasıl olduğunu merak edenler gururla izleyebilir. #Dipçe: Durumu yanlış anlayan beni orada zanneden arkadaşlar olmuş. Ne yazık ki ben de kurultayda değilim arkadaşlar. Bunun ... " #Harp #Türklüğündür ! "
Turan Kurultayı'na dair her şeyi hikayemde sizler için derledim. Kurultayın nasıl olduğunu merak edenler gururla izleyebilir.

#Dipçe: Durumu yanlış anlayan beni orada zanneden arkadaşlar olmuş. Ne yazık ki ben de kurultayda değilim arkadaşlar. Bunun üzüntüsünü derinden yaşarken ben ve benim gibi gidemeyenler için en azından gitmiş kadar olmalarını, bir nebze de olsa o gururu yaşayıp, #Türklüğün geleceğine umutla bakmalarını sağlamak adına oradaki dostlarımdan elime ulaşan ve kendi derlediğim görüntü ve videolardan sizlere böyle bir sunum yaptım.

Bütün olay hikayede döner.
İyi seyirler.. 🇹🇷 🖐️
Read more
Salatburgeren fra min story i går var populær at dømme efter savlekommentarerne i indbakken<span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span>🏼 ...
Media Removed
Salatburgeren fra min story i går var populær at dømme efter savlekommentarerne i indbakken🏼 Og det er jo simpelthen både nemt og dejligt her i varmen. En flok hakkebøffer på grillen, nogle salatblade som ‘wrap’, diverse grønt og en snasket dip eller to. Bacon, hvis du er heldig. That’s ... Salatburgeren fra min story i går var populær at dømme efter savlekommentarerne i indbakken😄👌🏼 Og det er jo simpelthen både nemt og dejligt her i varmen. En flok hakkebøffer på grillen, nogle salatblade som ‘wrap’, diverse grønt og en snasket dip eller to. Bacon, hvis du er heldig. That’s it!😍
〰️〰️〰️
Burger in lettuce wrap - Such an easy way to enjoy a low carb burger😍👌🏼 #hvadjanespiser #lchfdanmark #lchf #keto #ketofood #lowcarbhighfat #lowcarblifestyle #ketodinner #ketogenicliving #eatrealfood #burgernight #fatfueled #madbanditten
Read more
Festival sezonumuz dün gece Eskifest ile başladı. 'Hayko Cepkin Konseri Sadece Bir Konser Değildi' ...
Media Removed
Festival sezonumuz dün gece Eskifest ile başladı. 'Hayko Cepkin Konseri Sadece Bir Konser Değildi' mottomuzu en güçlü şekilde gözler önüne sereceğiz. Hani derler 'kralı gelse tanımaz' ha o işte benim 🤘 Dip not: Eskişehir gençliği mekanların dayattığı tırışka isimlerden çok sıkılmış ... Festival sezonumuz dün gece Eskifest ile başladı. 'Hayko Cepkin Konseri Sadece Bir Konser Değildi' mottomuzu en güçlü şekilde gözler önüne sereceğiz. Hani derler 'kralı gelse tanımaz' ha o işte benim 🤘
Dip not: Eskişehir gençliği mekanların dayattığı tırışka isimlerden çok sıkılmış bunu dün birebir yüzlerinden ve güçlü seslerinden görme duyma şansımız oldu. Yani bu festival hem size hem bize ilaç gibi geldi.) Haftaya #adana abbbooow geliyoruz
Sevgiler öpüldünüz.)
#haykocepkin #haykocepkinstage #haykocepkincrew #haykocepkinfestivalde #stage #show #sadecebirkonserdegil #festival #eskifest #haykocepkinlive #konser @ Eskifest
📷@akinbaraneren
Read more
Bu hafta 2.Sinem Kral ve Kraliçesi Yarışmasında yürüyüş ve duruş eğitimimizide verdik final gecesi ...
Media Removed
Bu hafta 2.Sinem Kral ve Kraliçesi Yarışmasında yürüyüş ve duruş eğitimimizide verdik final gecesi tüm yarışmacılar performansları ile jüriyi büyülediler. @atillakaplakarslan ve @arifbonartajans @hknsolaker in organize ettiği yarışma Türkiye nin en kaliteli en güzel yarışması ... Bu hafta 2.Sinem Kral ve Kraliçesi Yarışmasında yürüyüş ve duruş eğitimimizide verdik final gecesi tüm yarışmacılar performansları ile jüriyi büyülediler. @atillakaplakarslan ve @arifbonartajans @hknsolaker in organize ettiği yarışma Türkiye nin en kaliteli en güzel yarışması olduğunu gösterdi yarışmacılar @kutukogluavni ve @aslinisanci tarafından hazırlanan oyunlara çalışıp sahneden performasnlarını sergilediler bu organizasyonda tanıştığım herkese teşekkür ederim @aycakurumedyaokulu #aycakuruakademi #aycakurumedyaokulu #aycakuru #sinemanınkralvekraliçesi #sinemanınkralvekraliçesi #sinemagüzeli #yarışma #bestmodelofturkey #missturkey #başarı #ödül #istanbul #alkış #emek #kitap #sevgi #türkiye #manken #model #oyuncu #sinema #dizi #fi #dip #şahsiyet
Read more
I cannot stop thinking about you since I found out. They’re laying you to rest tomorrow and I am so ...
Media Removed
I cannot stop thinking about you since I found out. They’re laying you to rest tomorrow and I am so sad I’m not there for you. This past week I’ve had so many reminders of you it’s crazy. We met freshman year and it’s been history since I remember all those times you convinced me to skip by making ... I cannot stop thinking about you since I found out. They’re laying you to rest tomorrow and I am so sad I’m not there for you. This past week I’ve had so many reminders of you it’s crazy. We met freshman year and it’s been history since 😂I remember all those times you convinced me to skip by making me breakfast. Every morning you’d come find me and be like “let’s dip” We ran from teachers, administrators, and cops 😭 I remember every night you’d wait till I had free minutes to call me after 9 because I would never answer a minute before lmfao. Or that one time you stole someone’s umbrella so i didn’t have to walk to class in the rain lmao. But I think my favorite memory of you was that one day you made us watch slumdog millionaire 😂😂😂 We definitely had our hiccups but always found a way to make it work. The last time I heard from you, we were all grown up and about to start our own families. I don’t think I would be able to handle seeing you like that today, so I am grateful that my last few memories of you were amazing ones. I pray that you are at peace now. Thank you so much for all the memories and the impact you made on me. I will forever be “highatdamoment” 😂 S.I.P. Christopher R. Culpepper ❣️
Read more
"kim o?” benim... Mustafa!” (o tanıdık sesle taze isim arasında gidip gelen dönüp dolaşan sessizlik) "- Mustafa kim?” "- Mustafa, bunca yıl senden gizlenerek toprağını sürmeme müsaade eden ve şimdi dip derinden çıkarak suyun yüzeyinde suyun sahibi hem görünen, hem dipte ikimizi ... "kim o?”
benim... Mustafa!” (o tanıdık sesle taze isim arasında
gidip gelen dönüp dolaşan sessizlik) "- Mustafa kim?”
"- Mustafa, bunca yıl senden gizlenerek
toprağını sürmeme müsaade eden
ve şimdi dip derinden çıkarak
suyun yüzeyinde suyun sahibi
hem görünen, hem dipte
ikimizi bizden kurtarmaya geldi” -Alper Gencer
Read more
Có rất nhiều bạn hỏi sổ của Threedots có vẽ được không? có viết callygraphy được không? màu nước thì ...
Media Removed
Có rất nhiều bạn hỏi sổ của Threedots có vẽ được không? có viết callygraphy được không? màu nước thì thế nào? Vâng, sổ tay Threedots có thể đáp ứng mọi nhu cầu của các bạn designer, artist, writer... Bạn có thể sử dụng sổ tay Threedots với tất cả những ý tưởng, ý định nào bạn muốn: vẽ chì, vẽ màu nước, ... Có rất nhiều bạn hỏi sổ của Threedots có vẽ được không? có viết callygraphy được không? màu nước thì thế nào?
Vâng, sổ tay Threedots có thể đáp ứng mọi nhu cầu của các bạn designer, artist, writer... Bạn có thể sử dụng sổ tay Threedots với tất cả những ý tưởng, ý định nào bạn muốn: vẽ chì, vẽ màu nước, vẽ phấn, bút kim, viết mực, pilot, dip pen ... Hãy để Threedots giúp bạn lưu giữ tất cả những ý tưởng tuyệt vời với của bạn!

Website: www.threedotsvn.com
Email: [email protected]
Hotline: (+84) 937 566 561 - (+84) 916790004
#threedots #threedotsvn #threedotsvietnam #notebook #sotay #sổtay
Read more
Ingen sommer uden chips og guaca! <span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji1f64c"></span>🏼 Jeg gnider min morter med hvidløg, når jeg laver guaca. På den ...
Media Removed
Ingen sommer uden chips og guaca! 🏼 Jeg gnider min morter med hvidløg, når jeg laver guaca. På den måde får jeg smag af hvidløg, men uden at den overdøver avocadoen. Tjek opskriften i @lorangco - link til magasinet i min bio. Og glæd dig til midt august! Der kommer nemlig et nyt magasin ️ #lorangco ... Ingen sommer uden chips og guaca! 💚🙌🏼 Jeg gnider min morter med hvidløg, når jeg laver guaca. På den måde får jeg smag af hvidløg, men uden at den overdøver avocadoen. Tjek opskriften i @lorangco - link til magasinet i min bio. Og glæd dig til midt august! Der kommer nemlig et nyt magasin ⭐️ #lorangco #foodstyling #foodphotography #chips #guacamole #picodegallo #salsa #dip #food #feedfeed #lorangco #gratismagasin #opskrifter #recipes Crew @mariawarnkenoerregaard @tina_halse #louisalorang
Read more
Evet masamız hazır yemeklerde pişti 😇 Evi tertemiz bırakıp tatile gitmiştim sanki öyle bırakıp ...
Media Removed
Evet masamız hazır yemeklerde pişti 😇 Evi tertemiz bırakıp tatile gitmiştim sanki öyle bırakıp gitmemişim gibi yine dip köşe temizledim 2 saat ütü sürdü yemekler derken akşamı ettik hamd olsun herşey yıkanıp yerine yerleşti yine 1 güne heerşeyi sığdırdım şükürler olsun sabahki konudan ... Evet masamız hazır yemeklerde pişti 😇 Evi tertemiz bırakıp tatile gitmiştim sanki öyle bırakıp gitmemişim gibi yine dip köşe temizledim 2 saat ütü sürdü yemekler derken akşamı ettik hamd olsun herşey yıkanıp yerine yerleşti yine 1 güne heerşeyi sığdırdım şükürler olsun🙏 sabahki konudan azıcık bahsedecek olursam bu sunum sayfası duracak ama kızıma anı biriktirmek için başka bir yol buldum 👍 iyi oldu heep aklımdaydı 🙈 Herkese iyi akşamlar bereketli sofralar 🍽🍹
#sunumönemlidir #tagsforlike #amazing #homesweethome #evimgüzelevim #trend #webstagram #instagramtags #tags #instadaily #instasunum #likeforlike #like #evim #turkey #nofilter #lifeishere #mutfak #yemekteyiz #sofradüzeni #yemekmasasi
Read more
Evdeki malzemelerle akşam yemeğine ne yapsam diye düşünürken Taco'nun külah hali geldi aklıma ️ Taco'yu yerken benim gibi zorlananlara göre bir tarif. Bende malzeme vardı metal korne adı(pasta malzemesi satan yerlerde var) külahı onunla yaptım ama kürdanla sabitleyerekte yapabilirsiniz. Kırılma ... Evdeki malzemelerle akşam yemeğine ne yapsam diye düşünürken Taco'nun külah hali geldi aklıma ☺️ Taco'yu yerken benim gibi zorlananlara göre bir tarif.

Bende malzeme vardı metal korne adı(pasta malzemesi satan yerlerde var) külahı onunla yaptım ama kürdanla sabitleyerekte yapabilirsiniz.

Kırılma ve yerken çok dağılma olmasın diye #tamtane lavaşları silikon fırça yardımıyla bir miktar su ile ıslattım. 180 derecelik fırında 10-15 dk pişirdim.

İç harcı için malzemeler;

300 gr kıyma
1 adet kırmızı biber
2 adet yeşil biber
2 adet domates
1 adet soğan
Tuz, karabiber
Zeytinyağı

Doğradığın biberleri biraz zeytinyağında kavurup soğanları ilave ettim. Daha sonra kıymayı ilave edip iyice kavurdum. Rendelenmiş domatesleri, tuz ve karabiberi ilave edip bir miktar pişirdim.

Kıymalı harcı külahların içine doldurup üzerine mozzerella peyniri koydum aslında cheddar peyniri olması gerekiyordu ama evde yoktu 🙈

Avokado dip sos ; 1 adet olgun avokado, yarım limon suyu, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber ile püre haline getirdim. #unolezzetleri @unolezzetleri
Read more
SOHBET......... İFTAR VERMEK Pey­gam­ber efen­di­miz “sal­lal­la­hü aley­hi ve sel­lem” ...
Media Removed
SOHBET......... İFTAR VERMEK Pey­gam­ber efen­di­miz “sal­lal­la­hü aley­hi ve sel­lem” bu­yur­du ki: “Bir kim­se Ramazan ay­ın-da bir oruç­lu­ya if­tar ve­rir­se, gü­nah­la­rı affolur. Hak te­âlâ, onu Ce­hen­nem ate­şin­den azat eder. O oruç­lu­nun se­va­bı ka­dar, ona ... SOHBET......... İFTAR VERMEK

Pey­gam­ber efen­di­miz “sal­lal­la­hü aley­hi ve sel­lem” bu­yur­du ki:
“Bir kim­se Ramazan ay­ın-da bir oruç­lu­ya if­tar ve­rir­se, gü­nah­la­rı affolur. Hak te­âlâ, onu Ce­hen­nem ate­şin­den azat eder. O oruç­lu­nun se­va­bı ka­dar, ona se­vap ve­ri­lir.”
Es­hâb-ı ki­râm, “Yâ Re­sû­lal­lah! Her bi­ri­miz, bir oruç­lu­ya if­tar ve­re­cek, onu do­yu­ra­cak ka­dar zen­gin de­ği­liz.” de­yin­ce, bu­yur­du ki:
“Bir hur­ma ile if­tar ve­re­ne de, yal­nız su ile oruç aç­tı­ra­na da, bi­raz süt ik­ram ede­ne de, bu se­vap ve­ri­le­cek­tir. Bu ay öy­le bir ay­dır ki, ilk gün­le­ri rah­met, or­ta­sı af ve mağ­fi­ret ve so­nu Ce­hen­nem­den azat ol­mak­tır. Bu ay­da, em­ri al­tın­da olan­la­rın va­zi­fe­si­ni ha­fif­le­ten­le­ri, Al­la­hü te­âlâ af­fe­dip, Ce­hen­nem ate­şin­den kur­ta­rır. Bu ay­da 4 şe­yi çok ya­pı­nız! Bu­nun iki­si­ni Al­la­hü te­âlâ çok se­ver. Bun­lar, ke­li­me-i şe­hâ­det söy­le­mek ve is­tiğ­far et­mek­tir. İki­si­ni de za­ten her za­man yap­ma­nız lâ­zım­dır. Bun­lar da Al­la­hü te­âlâ­dan Cen­ne­ti is­te­mek ve Ce­hen­nem ate­şin­den O’na sı­ğın­mak­tır. Bu ay­da, bir oruç­lu­ya su ve­ren bir kim­se, kıyâmet gü­nü su­suz kal­ma­ya­cak­tır.” [Beyhekî]
Read more
Chúc Mừng Năm Mới Mọi Người <span class="emoji emoji1f38a"></span> Đây là clip makeup nho nhỏ của em gửi tặng đến mọi người, my subscribers ...
Media Removed
Chúc Mừng Năm Mới Mọi Người Đây là clip makeup nho nhỏ của em gửi tặng đến mọi người, my subscribers và những ai đã ủng hộ em năm vừa rồi mặc dù em vẫn chưa ra nhiều video 😛 Đầu năm mì xưa để cả năm nay mong em sẽ ra thêm nhiều video nữa Makeup look lần này rất phù hợp với tất cả mọi người, từ đi làm đi chơi, ... Chúc Mừng Năm Mới Mọi Người 🎊
Đây là clip makeup nho nhỏ của em gửi tặng đến mọi người, my subscribers và những ai đã ủng hộ em năm vừa rồi mặc dù em vẫn chưa ra nhiều video 😛
Đầu năm mì xưa để cả năm nay mong em sẽ ra thêm nhiều video nữa 😆
Makeup look lần này rất phù hợp với tất cả mọi người, từ đi làm đi chơi, hẹn hò hay đi chơi Tết.
ĐỪNG QUÊN SHARE VIDEO ĐỂ LẤY RA XEM BẤT CỨ LÚC NÀO KHÔNG BIẾT MAKEUP KIỂU GÌ 😅
SUBSCRIBE TO MY CHANNEL : https://m.youtube.com/channel/UCg36GSzvGzSiagp_c-p7SRQ (link on my bio)

PRODUCTS USED : ❤️ EYEBROW
- @anastasiabeverlyhills Dip Brow - Chocolate
❤️ EYE - @anastasiabeverlyhills Morden Renaissance Palette
- @maybelline Fit Me Concealer (base shadow)
- @nyxcosmetics Matte Liquid Eyeliner - @maybelline Push Up Angle Mascara ❤️ FACE - @maybelline Baby Skin Primer - @fentybeauty Pro Filt’r Matte Foundation : shade 200 - @rimmellondonus Silky Loose Face Powder
- @benefitcosmetics Hoola Matte Bronzer - @milanicosmetics Powder Blush : 08 Tea Rose - @milanicosmetics Highlighter Instant Glow : 03 Sun Glow ❤️ LIP - @nyxcosmetics Soft Matte Lip Cream 19 Cannes - @nyxcosmetics Soft Matte Lip Cream 02 Stockholm ❤️ BRUSH - @ofeliacosmetics Foundation Brush S130 - And most is from @elfcosmetics and @wetnwildbeauty
Read more
Günaydın gençler <span class="emoji emoji2764"></span>️ Geçenlerde Schwarzgopf markasının bir maskesini incelemiş ve L'Oreal Hindistancevizi ...
Media Removed
Günaydın gençler ️ Geçenlerde Schwarzgopf markasının bir maskesini incelemiş ve L'Oreal Hindistancevizi ve değerli yağlar harmanı içeriğindeki banyo öncesi maskeyi de almayı düşündüğümü belirtmiştim.İndirimde imiş, aldım. Bu arkadaş Hindistan cevizi özünden önce neden ... Günaydın gençler ❤️
Geçenlerde Schwarzgopf markasının bir maskesini incelemiş ve L'Oreal Hindistancevizi ve değerli yağlar harmanı içeriğindeki banyo öncesi maskeyi de almayı düşündüğümü belirtmiştim.İndirimde imiş, aldım.

Bu arkadaş Hindistan cevizi özünden önce neden parfüm içeriyor diyerek öncelikle şu PR gözlüklerini bir çıkaralım.Hindistan cevizi zaten kendisine has kokusu olan bir şey.Neyse çok üzerinde durulacak bir şey değil; yalnız alerjisi olan arkadaşlar dikkat etsin.

Kuru saça banyo öncesinde ihtiyacınız olan bir oranda uygulayıp 5-10 dk saçınızda tuttuktan sonra yıkayabilirsiniz diyor ürün açıklamamız.

Dip kelimesi geçmiş.Saç diplerine ben uygulamadım.Zira o kadar yoğun bir maske ki saç diplerini ağırlaştırabileceğini düşündüm.Orta ve uçlara uyguladım ve 1 saat (evet 5-10 dk değil) beklettim ve duruladım.Ardından şampuan.. Sonuç; yumuşacıklık, bir sakinleşme, şampuana rağmen gitmeyen parfüm (!) kokusu.

Uzun vadede işe yarar mı?
Açıkçası ben bu maskelerin tedavi edici özellikli değil, durum kurtarma amacı taşıdığını düşünüyorum.Kurtarıyor da 🙂
Read more
Dip dizisiyle adından söz ettiren #NeslihanAtagül, L’Officiel Nisan sayısı için kamera karşısına ...
Media Removed
Dip dizisiyle adından söz ettiren #NeslihanAtagül, L’Officiel Nisan sayısı için kamera karşısına geçti. Samimi sohbetimizde “Neden vazgeçemeyeyim?” diye sorguladığım bir dönemdeyim. Patatesten vazgeçemem muhtemelen. Patatesle ilgili her şeyi çok seviyorum. Sonra deniz börülcesi, ... Dip dizisiyle adından söz ettiren #NeslihanAtagül, L’Officiel Nisan sayısı için kamera karşısına geçti.
Samimi sohbetimizde “Neden vazgeçemeyeyim?” diye sorguladığım bir dönemdeyim. Patatesten vazgeçemem muhtemelen. Patatesle ilgili her şeyi çok seviyorum. Sonra deniz börülcesi, portakal suyu, portakalın zamanı geldiğinde onu böyle posası ile sıkıp içmek.” açıklamasını yapan oyuncunun röportajının tamamı Nisan sayımızda.
Röportaj: @baglankeskin
Moda editörü: @aycaelkap
Fotoğraf: @emreguven
Read more
Vi slår ett slag för att kommande vecka på tisdag och onsdag öppnar vi tidigare. 13:00 åker dörren ...
Media Removed
Vi slår ett slag för att kommande vecka på tisdag och onsdag öppnar vi tidigare. 13:00 åker dörren till ladan upp. Boka bord på www.thebarn.se 🏻 #thebarn #sweetpotatofries #dip #cheeseballs Vi slår ett slag för att kommande vecka på tisdag och onsdag öppnar vi tidigare.
13:00 åker dörren till ladan upp.
Boka bord på www.thebarn.se 👍🏻
#thebarn #sweetpotatofries #dip #cheeseballs
<span class="emoji emoji1f525"></span> I’m spicing things up with these Nashville Hot Mozzarella Sticks and Hatch Chile Blur Cheese Dip ...
Media Removed
I’m spicing things up with these Nashville Hot Mozzarella Sticks and Hatch Chile Blur Cheese Dip with my partners at @krogerco on the blog today! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 😎 Nashville Style Kettle Cooked Hot Chicken Potato Chip breaded mozzarella sticks with a Hatch Chile blue cheese dip. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🧀 ... 🔥 I’m spicing things up with these Nashville Hot Mozzarella Sticks and Hatch Chile Blur Cheese Dip with my partners at @krogerco on the blog today!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
😎 Nashville Style Kettle Cooked Hot Chicken Potato Chip breaded mozzarella sticks with a Hatch Chile blue cheese dip.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🧀 Find the recipe on the blog! Link in my profile.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#southernfatty - # s p o n s o r e d
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#feedfeed #f52grams #foodlove #lovefood #huffposttaste #bonappetit #beautifulcuisines #eeeeeats #eatmunchies #instafood #foodblogger #foodphotographer #makesmewhole #imsomartha #bakefromscratch #buzzfeast #tastingtable #epicurious #nytcooking #realfood #tastemade #eattheworld #seriouseats #cheese #kroger #hotchicken #mozzarella
Read more
 #Repost @arvenberen (@get_repost) ・・・ Arven’in bu mutluluğu nerden geliyor derseniz tabiki ...
Media Removed
#Repost @arvenberen (@get_repost) ・・・ Arven’in bu mutluluğu nerden geliyor derseniz tabiki bebek arabasından... Yeni yaşında ona hediyemiz #zigi Oldu... Bu hediyesinden kendi kadar bizde mutluyuz elbette... Offf yok böyle bir rahatlık ve kolaylık...🏻🏻🏻 Yemin ... #Repost @arvenberen (@get_repost)
・・・
Arven’in bu mutluluğu nerden geliyor derseniz tabiki bebek arabasından... 🙈🙈🙈
Yeni yaşında ona hediyemiz #zigi Oldu...😍😍😍
Bu hediyesinden kendi kadar bizde mutluyuz elbette...🙈🙈🙈
Offf yok böyle bir rahatlık ve kolaylık...👌🏻👌🏻👌🏻
Yemin ediyorum tek parmağımla kullanıyorum...🤣🤣🤣
@mimaturkiye Modern ve Elegan şıklığıyla pratikliği ve ultra hafifliği bir arada harika bir araba tasarlamış...
Ben tek elimle taşıyorum,tek elimle açıp kapatabiliyorum...
Ve merkezi bir yerde oturduğumuz için heryere de yürümeyi tercih ettiğim için #mimazigi benim ve benim gibi anneler için süper tercih...✌🏻✌🏻✌🏻
Soran olacağı içinde söylüyorum Sizlerede gönül rahatlığıyla tavsiyemdir...👍🏻👍🏻👍🏻
Herşey bebişler için ama onların konforunu düşündüğümüz kadar kendi sağlığımızı ve konforumuzuda düşünmek önemli o sebeple hafif ve kolay kullanabileceğiniz arabalar tercih edin...☝🏻☝🏻☝🏻
Dip not: #zigi Ebatı sebebiyle rahatlıkla uçak kabini içerisinede sokulabiliyor...bu benim için büyük bir artıdır...ya sizin için...?😉😉😉
Mutlu Akşamlar olsun...🤗🤗🤗😘😘😘
#arvenberen #arvenbüyüyor #arven2yasinda #arvenberenkuşatman
@leyla.kusatman @fanaticbaba @mimaturkiye teşekkürler 😍
Read more
Woke up to an amazing review of The Artful Baker by Wendell Brock: "This is not a collection of pretty ...
Media Removed
Woke up to an amazing review of The Artful Baker by Wendell Brock: "This is not a collection of pretty pictures to put on a shelf and forget. It’s a treasure to get lost in, as you will when you read Sonmezsoy’s essays on life, ice cream, his beautiful aunt and everything from fine macarons to commonplace ... Woke up to an amazing review of The Artful Baker by Wendell Brock: "This is not a collection of pretty pictures to put on a shelf and forget. It’s a treasure to get lost in, as you will when you read Sonmezsoy’s essays on life, ice cream, his beautiful aunt and everything from fine macarons to commonplace granola." Thank you for your kind words, @wendelldavidbrock! Link to the full review is on my profile page.
On another note: Are you baking anything special for New Year's eve? I was planning on baking something new with the shagbark hickory bark and nuts I brought back from the U.S. (ever since I tasted @mirouskokovic's wonderful hickory ice cream at @gramercytavern, I've been obsessed with the flavor) but friends and family have all been asking for a chestnut dessert. So marrons déguisés, “chestnuts in disguise,” it is. I'll blanch and peel about 5 pounds of chestnuts, chop them finely, cook the chopped pieces in milk with sugar, blend everything it into a smooth puree, shape small portions of the puree into chestnuts, coat them with tempered chocolate, and dip the flat ends in pistachio flour. The recipe for the chestnut puree as well as everything you need to know about tempering chocolate is in my book (pages 62 & 82 respectively). #theartfulbakercookbook #marronsdeguises #happynewyear #cafefernando #newyearseve
******************************************************************************** Bu sene köşkteki yeni yıl partisi için Amerika'dan getirdiğim hickory ağacının kabukları ve cevizleriyle (biraz uzun bir hikaye; son imza günüme gelenler biliyor, bilmeyenler de ileride blogda okuyacak) yeni bir tatlı yapmayı planlıyordum ama herkes geçen sene yaptığım marrons déguisés diye ısrar edince vazgeçtim. Yarın 2 kilo kestane haşlanıp soyulacak, şekerle birlikte sütün içinde pişirilecek, püre haline getirilecek, kestane şekli verilecek, çikolatayla kaplanacak ve fıstığa batırılacak. Kestane püresinin tarifi kitapta mevcut.

Bu arada, güne Wendell Brock'un kitabım hakkında yazdığı muhteşem bir yazıyla başladım. Merak edenler profilimdeki linkten ulaşabilir.
Read more
8.Etap.. Çocuklar mışıl mışıl uyurken, bir iki duble yuvarlamak lazım<span class="emoji emoji1f60d"></span>🖖🏻 Dip not: Hasankeyf ...
Media Removed
8.Etap.. Çocuklar mışıl mışıl uyurken, bir iki duble yuvarlamak lazım🖖🏻 Dip not: Hasankeyf gerçekten dünya miraslarına girebilecek en önemli bölgelerin başındadır. Unesco 10 kriter belirlemiş bu konuda ve bunların 1 ine sahip olan yerler Unesco tarafından koruma altına alınmaktadır. ... 8.Etap.. Çocuklar mışıl mışıl uyurken, bir iki duble yuvarlamak lazım😍🖖🏻
Dip not: Hasankeyf gerçekten dünya miraslarına girebilecek en önemli bölgelerin başındadır. Unesco 10 kriter belirlemiş bu konuda ve bunların 1 ine sahip olan yerler Unesco tarafından koruma altına alınmaktadır. Hasankeyf bu 10 kriterin 9 una evet yanlış duymadınız 9 una sahip olan, Dünya üzerindeki tek alan.. lakin yoğun uğraşlara rağmen, yetkili devlet kurumlarının hiçbir başvurusu olmamış ve baraj yapılacağı için belki 1 maksimum 5 sene içerisinde sular altında kalacaktır. Bu sebeple milyonlarca tl harcanıp bölgedeki önemli yapılar yuksek yerlere taşınmaktalar.. falan filan işte, bence gelin görün, yoksa 2. Halfeti olayı yaşanacak ve sonrasında batık kent Hasankeyf olarak gelecekte ziyaret edebileceğiniz bir baraj köyü olarak anılacak.. konuyu Anunnakilere de bağlarım ama çok uzar, artık onu da daha sonra konusuruz🖖🏻
Read more
En dip ve en altları tonlayacağım derken unutup tüm saça fırçayı yapıştırmamız ,önce ve sonra karısımdaki ...
Media Removed
En dip ve en altları tonlayacağım derken unutup tüm saça fırçayı yapıştırmamız ,önce ve sonra karısımdaki oksidasyon miktarı boya kodu uygulama vs sorunları ve zaten açık yerlere yapısan fazla gri- viyole yansımaları akıtırken olusan çılgın yıpranma ... Saçı kurtarıp, belki kesmeyip ... En dip ve en altları tonlayacağım derken unutup tüm saça fırçayı yapıştırmamız ,önce ve sonra karısımdaki oksidasyon miktarı boya kodu uygulama vs sorunları ve zaten açık yerlere yapısan fazla gri- viyole yansımaları akıtırken olusan çılgın yıpranma 😅
...
Saçı kurtarıp, belki kesmeyip ama yine de daha da rengiyle vs uğraşmamak için mikro kaynak yapıp bir süre kendimle ve saçımla mutlu olmaya bakacağım. Uzamak yerine zamanında siyahtan kızıla metal içerikliden kınamsıya,su bazlıya, maviden mora en zoru da kırmızı ve en aon turuncuya bin çeşit işlem görmüş saçı açma çabamdan dolayı kısalan saçımla uğraşım burda biter. Acık sarıyken kalsın,kopmasın.
...
Aklımda ne zamandır takip ettiğim @mikro_kaynak_izmir var ctesi ye bi randevu aldım, hadi hayırlısı😅
Sanırım yaptıracağım🙄

Sabırsızlandım su anda. Ama uçları düşünüyorum. Biraz gidebilir daha iyi olacaksa. O arada ben de hep yağ bakımı yapar, sülfatsız şampuanlarımı kullanır toparlarım.

Saç önemli. Benim için güzelliği ve tarzı gösteren en önemli unsur. Oynaması da en keyifli olanı nalet 🙈😂
Read more
I think I'll go for a morning dip! . It's been a hot week don't you think . with Julia Shocink sneaking ...
Media Removed
I think I'll go for a morning dip! . It's been a hot week don't you think . with Julia Shocink sneaking out for a dip . H a p p y F r i d a y . #alfredlee #vividxposure #vividbabes #vividciousvixens #vividplaymates #julia #juliashocink #international #published #photographer #model ... I think I'll go for a morning dip!
.
It's been a hot week don't you think
.
with Julia Shocink sneaking out for a dip
.
H a p p y F r i d a y
.
#alfredlee #vividxposure #vividbabes #vividciousvixens #vividplaymates #julia #juliashocink #international #published #photographer #model #publication #magazine #covergirl #topless #sideboobs #boobies #booty #implied #nude #porofile #photoshoot #bali #indonesia #fit #figure #fitness #toned #asianbabes #hotbabes
Read more
Creamy white bean dip with fresh lemon juice, garlic and tahini. New favourite next to hummus! 🍋 ...
Media Removed
Creamy white bean dip with fresh lemon juice, garlic and tahini. New favourite next to hummus! 🍋 // Silkemyk og kremet hvit bønnedipp. Nydelig som dipp eller tilbehør til alskens middagsretter. Prøv den også på ristet brød, til tapas, i wraps, som sandwichkrem eller som et sunnere og smakfullt ... Creamy white bean dip with fresh lemon juice, garlic and tahini. New favourite next to hummus! 🍋 // Silkemyk og kremet hvit bønnedipp. Nydelig som dipp eller tilbehør til alskens middagsretter. Prøv den også på ristet brød, til tapas, i wraps, som sandwichkrem eller som et sunnere og smakfullt alternativ til majones på burgeren etc. Her får hummusen en konkurrent! 😋 Oppskrift på bloggen nå ✨ #veganmisjonen
Read more
Benim için bu dünyada telafisi olmayan tek şey zaman. Birçok şey yerine gelebilir yeniden. Kaybedersiniz, ...
Media Removed
Benim için bu dünyada telafisi olmayan tek şey zaman. Birçok şey yerine gelebilir yeniden. Kaybedersiniz, bir daha kaybedersiniz fakat yeniden başlayabilir ve burası dip, burası en kötüsü, bitmişim, çok yaralanmışım, artık gücüm yok dediğiniz yerden ayağa kalkabilirsiniz. Olmuştur ... Benim için bu dünyada telafisi olmayan tek şey zaman. Birçok şey yerine gelebilir yeniden. Kaybedersiniz, bir daha kaybedersiniz fakat yeniden başlayabilir ve burası dip, burası en kötüsü, bitmişim, çok yaralanmışım, artık gücüm yok dediğiniz yerden ayağa kalkabilirsiniz. Olmuştur bu, hatta yine olacaktır... Ama zaman işte: Geri gelmeyen, bir kez yaşanan, yaşandığı gibi kalan, iz bırakıp gözünüzün yaşına bakmayan zaman... Son yıllarda sık sık hastaneye götürüyorum babamı. Yaşlılık hali... Ve ne zaman hastaneye gitsek inanılmaz gergin oluyor... "Oğlum çok yoruluyorsun, bitse de gitsek artık, ama çok yoruldun, oğlum sen de çok yoruldun, otur biraz, dinlen, çok yoruldun, yoruldun, yoruldun..." Devamlı bunları söylüyor... Biliyorum beni düşünüyor. Biliyorum çok samimi... Ama bilmiyor onun elini tuttuğumda bu koca adamın kollarımın arasında yalpalanması beni mahvediyor. Günlerce gelemiyorum kendime... Sonra yaşamak isteyip de yaşanabilecekken yaşayamadığım her şey doluşuyor kalbime. Bundan işte benim zaman takıntım. Bir yere sığmamam bundan. Dünya denilen bu mezarlıkta çoğu insan yaşarken gömüyor kendini.
.
.
.
Babamla ilgili yazdığım hiçbir yazıyı bitirmemiştim. Bu da onlardan biriydi. Sağdı o zaman. Daha yirmi gün önce bunları düşünmüştüm... Diyeceğim o ki; zaman hızla tükeniyor. Sarılın sevdiklerinize, kıymet bilin ve bu hayatın bir gün biteceğini anımsayın mutlaka.
Read more
ve devran yükünü aldı her siyah beyaz bakışta derin ve gerçek çok şey anlatırlar  eski fotoğraflar ...
Media Removed
ve devran yükünü aldı her siyah beyaz bakışta derin ve gerçek çok şey anlatırlar  eski fotoğraflar gümüş çerçeveler arasında albümdeki fotoğraf siyah beyaz film şeridi ruhumda, tıpkı sen ve ben gibi sonsuzluğa dalan bir çift gözün evrene  hakimiyetini çağrıştırıyor renkler ... ve devran yükünü aldı her siyah beyaz bakışta
derin ve gerçek çok şey anlatırlar 
eski fotoğraflar gümüş çerçeveler arasında
albümdeki fotoğraf siyah beyaz film şeridi ruhumda,
tıpkı sen ve ben gibi
sonsuzluğa dalan bir çift gözün evrene 
hakimiyetini çağrıştırıyor
renkler kır beyaza dönüştüğü zaman saçlarında, 
resimler güler yüzlü olsun 
eski fotoğraflarında
kimdi şu arkadaki hani elini atmış omzuma
kim kaldı, 
hanginizi taşıdık geçmişten
her bakışımda şaşarım bu ben miyim,
ya etrafımdakiler, 
şimdi nerdeler
gözlerimiz dalar, 
kareye alınmış bakışlarımızdaki 
sevince sevgiye hasrete
bana ait olan sadece bir eski fotoğrafın ve 
o fotoğraftan ömür boyu yüzüme bakan 
kahverengi gözlü bakışların kaldı
eskittin sevdamı ey zalim, 
hayallerimde senden kalan 
sararmış fotoğraftan başka birşey değil artık
renkleri sararmış fotoğrafına 
kalbimi çerçeve yaptım, 
al yuvarlar renk versin diye
yırtık fotoğrafın elimde, 
aklıma gelince an'ı yaşadığımız gün, 
ağlamaya başladım
baktıkça her kare, 
ya güldürüyor ya da ağlatıyor, 
hem ağlamaya hem de gülmeye razıyım ben
anılarımın izlerine baktıkça 
yekpare sonsuz bir orman açılır 
yüreğimin dip köşelerine
bir tebessüm kalmış 
sadece eski fotoğraflarda,
bana ait değil gibi yüzüm
dinlenceye çekilmiş sevdalım 
yüzün masalsı anıların dip notlarında
bir erin eski fotoğrafları, 
kabirlerde uçuyor son bahar yaprakları
aradan otuz yıl geçse de, 
çıkartıp bakıyorum hergün bin kerre, 
o eski fotoğrafta gülen gözlerine
yanında götürdüğün o karaağaç varya, 
hani eskiyen bir fotoğraf karesine sığdırdığın! 
budaklandı yıllar sonra; 
rengarenk çiçekler koklanıyor şimdi dallarında
Read more
S A T U R D A Y S P L A S H Pool Party for the Pooches!! What a perfect way to #SplishSplash end the summer!.. by taking a dip for the @edmonton_humane_society annual #EHSdogDive #AllfunAndgames #UntilSomeonepoopsinthePool Paws down one of the funnest pool parties I’ve been to! #PoolParty ... S A T U R D A Y S P L A S H 💦Pool Party for the Pooches!!💦
What a perfect way to #SplishSplash end the summer!.. by taking a dip for the @edmonton_humane_society annual #EHSdogDive #AllfunAndgames #UntilSomeonepoopsinthePool 🙈
🐾Paws down one of the funnest pool parties I’ve been to!🐾 #PoolParty #OliverPool #doggiedip #partypooper #wherestheafterparty #edmontonhumanesociety #dogpoolparty #weekendfun #swimmingDog #Mommasboy #Bostonterrier #Bostonterrierlove #DogLove #DogSwimming #DogLover #bostonterriersforever #dogsofyeg #yeg #yegdog #tailsofyeg #yegdogs #yeg_dogs #flatnosedogsociety #ilovemydog #furbabies
Read more
... #Repost with @Repostlyapp @hihieved Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet ...
Media Removed
... #Repost with @Repostlyapp @hihieved Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal ... ... #Repost with @Repostlyapp @hihieved Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, kendisine, hayata, tüm canlılara saygı duymayı, kendini sevmeyi, onları sevmeyi bilsin diye, mutlu olsun diye. Masallarla, hikayelerle, oyunlarla iyi insan olmayı, paylaşmayı, sevmeyi, dostluğu, güzellikleri anlat. Daha iyi bir insana dönüş, anlatmanın en iyi yolunun bu olduğunu bildiğinden. Yapmam dediklerini yap, o büyürken senin de kalbin büyüsün, aklın, ruhun, şefkatin büyüsün. Yaralarına üfle, sıcak yemeğine üfle, gözyaşlarından öp, hayal kırıklıklarına sarıl, terlemiş üstünü değiştir, yerlerde yuvarlan, uykusunda izle gözlerin dolarak, şükrederek ve inanamayarak. Bir can büyüt, ilmek ilmek. Sonra biri gelsin, bir zamanlar yine bebek olan biri. İnandığı, inanmadığı, hissetmediği, bilmediği, hiç düşünmediği şeyler için bir otelde, bir cadde ortasında, bir cami avlusunda, evinin önünde, bir dağın tepesinde, bir ara sokakta, bir arabanın içinde, hemen yan odada, iki sokak ötede, bir köy meydanında yok etsin onu. Ayakkabıları kapının önünde, akşam yiyeceği yemek ocakta, yediği meyvenin çekirdeği masanın üzerinde, pijamaları yastığının üstündeyken. Dünyanın en dip karanlığı. En dip karanlığı.
Read more
 #Repost @hihieved ・・・ Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. ...
Media Removed
#Repost @hihieved ・・・ Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, ... #Repost @hihieved
・・・
Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, kendisine, hayata, tüm canlılara saygı duymayı, kendini sevmeyi, onları sevmeyi bilsin diye, mutlu olsun diye. Masallarla, hikayelerle, oyunlarla iyi insan olmayı, paylaşmayı, sevmeyi, dostluğu, güzellikleri anlat. Daha iyi bir insana dönüş, anlatmanın en iyi yolunun bu olduğunu bildiğinden. Yapmam dediklerini yap, o büyürken senin de kalbin büyüsün, aklın, ruhun, şefkatin büyüsün. Yaralarına üfle, sıcak yemeğine üfle, gözyaşlarından öp, hayal kırıklıklarına sarıl, terlemiş üstünü değiştir, yerlerde yuvarlan, uykusunda izle gözlerin dolarak, şükrederek ve inanamayarak. Bir can büyüt, ilmek ilmek. Sonra biri gelsin, bir zamanlar yine bebek olan biri. İnandığı, inanmadığı, hissetmediği, bilmediği, hiç düşünmediği şeyler için bir otelde, bir cadde ortasında, bir cami avlusunda, evinin önünde, bir dağın tepesinde, bir ara sokakta, bir arabanın içinde, hemen yan odada, iki sokak ötede, bir köy meydanında yok etsin onu. Ayakkabıları kapının önünde, akşam yiyeceği yemek ocakta, yediği meyvenin çekirdeği masanın üzerinde, pijamaları yastığının üstündeyken. Dünyanın en dip karanlığı. En dip karanlığı.
Read more
Yüreğimiz ağladı okurken. Oysa kelimeler kifayetsizdi.<span class="emoji emoji1f622"></span> @hihieved #Eylül koy ismini, #Leyla ...
Media Removed
Yüreğimiz ağladı okurken. Oysa kelimeler kifayetsizdi. @hihieved #Eylül koy ismini, #Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın ... Yüreğimiz ağladı okurken. Oysa kelimeler kifayetsizdi.😢 @hihieved
#Eylül koy ismini, #Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, kendisine, hayata, tüm canlılara saygı duymayı, kendini sevmeyi, onları sevmeyi bilsin diye, mutlu olsun diye. Masallarla, hikayelerle, oyunlarla iyi insan olmayı, paylaşmayı, sevmeyi, dostluğu, güzellikleri anlat. Daha iyi bir insana dönüş, en iyi anlatmanın yolunun bu olduğunu bildiğinden. Yapmam dediklerini yap, o büyürken senin de kalbin büyüsün, aklın, ruhun, şefkatin büyüsün. Yaralarına üfle, sıcak yemeğine üfle, gözyaşlarından öp, hayal kırıklıklarına sarıl, terlemiş üstünü değiştir, yerlerde yuvarlan, uykusunda izle gözlerin dolarak, şükrederek ve inanamayarak. Bir can büyüt, ilmek ilmek. Sonra biri gelsin, bir zamanlar yine bebek olan biri. İnandığı, inanmadığı, hissetmediği, bilmediği, hiç düşünmediği şeyler için bir otelde, bir cadde ortasında, bir cami avlusunda, evinin önünde, bir dağın tepesinde, bir ara sokakta, bir arabanın içinde, hemen yan odada, iki sokak ötede, bir köy meydanında yok etsin onu. Ayakkabıları kapının önünde, akşam yiyeceği yemek ocakta, yediği meyvenin çekirdeği masanın üzerinde, pijamaları yatağının üstündeyken. Dünyanın en dip karanlığı. En dip karanlığı.
Read more
Biliyorum tatlı ve hamurişinden daha sağlıklı olduğu halde onlar kadar beğeni almayacak ama ben ...
Media Removed
Biliyorum tatlı ve hamurişinden daha sağlıklı olduğu halde onlar kadar beğeni almayacak ama ben yinede çok beğendiğim için sizinle de paylaşmak istedim. Yapraklarını koparıp içindeki pirinçleri sıyırarak yemek çok keyifli. Birkaç yıldır bu dış yapraklarının dip kısmının çok kıymetli ... Biliyorum tatlı ve hamurişinden daha sağlıklı olduğu halde onlar kadar beğeni almayacak ama ben yinede çok beğendiğim için sizinle de paylaşmak istedim. Yapraklarını koparıp içindeki pirinçleri sıyırarak yemek çok keyifli. Birkaç yıldır bu dış yapraklarının dip kısmının çok kıymetli olduğunu öğrendiğimden beri bu şekilde dolmasını yapıyorum. Hazır mevsimiyken bol bol tüketmek lazım karaciğer için çok faydalı bir sebze çünkü👍🙌🙌😍
.
ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR DOLMASI
.
✔️Malzemeler
.
🌿3 tane yapraklı enginar
🌿2 su bardağı sıcak suda ıslanmış pirinç
🌿1,5 su bardağı zeytinyağı
🌿2-3 tane limon suyu
🌿1 demet dereotu
🌿Yarım demet maydonoz
🌿1 demet taze soğan
🌿Tuz .
Enginarların sapı kesilir ve güzelce yaprakların arası koparmadan yıkanır ve bir saat kadar sirkeli suda bekletilir. Bu arada pirinç de tuz eklenerek sıcak su ile ıslatılır. Yeşillikler yıkanır ve ince ince doğranır. Limonların suyu sıkılır. Bir kapta zeytinyağı limon ve tuz güzelce karıştırılır. Yıkanıp süzülen pirinçler zeytinyağlı karışım ve yeşillikler bir kapta güzelce karıştırılır. Yıkanan enginarların yapraklarının arasına bu karışım doldurulur tencereye dizilir kalan zeytinyağı da enginarların üzerine gezdirilir. Enginarların yarısına gelecek kadar sıcak su eklenir ve pirinçler yumuşayana kadar pişirilir. Su biterse tekrar ilave edilir. Ilıkken servis edilir. 👌👌👌
.
#buzzfeedfood #huffposttaste #yahoofood #f52grams #feedfeed #foodaddict #foodlover #diy #foodpic #yumyum #yummy #delicious #lunch #foodie #foodgasm #kahvalti #dinner #hungry  #food tatlı #photooftheday #delish #tasty #fresh #yum #like4likeback #amazing #keşfet
Read more
Když ráno stihnete téměř dvouhodinový trénink s partou, zajet na nákup a o půl 12 si uvědomíte, že ...
Media Removed
Když ráno stihnete téměř dvouhodinový trénink s partou, zajet na nákup a o půl 12 si uvědomíte, že jste od rána přijali akorát 6 kcal z přetréninkovky a banán... tak je čas ukuchtit pořádnou snídani! A ta dnešní byla EŇO ŇUŇO 🤤 Pořád nechápu, jak to mohlo být tak strašně dobrý. Jablko ve skořicovém ... Když ráno stihnete téměř dvouhodinový trénink s partou, zajet na nákup a o půl 12 si uvědomíte, že jste od rána přijali akorát 6 kcal z přetréninkovky a banán... tak je čas ukuchtit pořádnou snídani!
A ta dnešní byla EŇO ŇUŇO 🤤 Pořád nechápu, jak to mohlo být tak strašně dobrý. Jablko ve skořicovém Snickerdoodle těstíčku podle receptu @baru_svobb, jogurtový dip a koko-čipsy 🍎 A ja předpokládám, že to teď bude můj snídaňový #staple 🙏 #dobrerano #postworkout #foodporn
Read more
Bu seferki Merkür gerilemesi bana çok iyi geldi. Evde tadilat olduğu için her zamankinden daha ...
Media Removed
Bu seferki Merkür gerilemesi bana çok iyi geldi. Evde tadilat olduğu için her zamankinden daha fazla dip köşe detaylı bir temizlik yapma fırsatım oldu. Hatırası var, zayıflayınca giyerim, gün gelir lazım olur, çok para verdim kıyamam, ne günlerdi vs gibi düşüncelerle elimde tuttuğum ... Bu seferki Merkür gerilemesi bana çok iyi geldi. Evde tadilat olduğu için her zamankinden daha fazla dip köşe detaylı bir temizlik yapma fırsatım oldu. Hatırası var, zayıflayınca giyerim, gün gelir lazım olur, çok para verdim kıyamam, ne günlerdi vs gibi düşüncelerle elimde tuttuğum herşeyi elden çıkardım. Yığınla kitabımı belediyenin kitap toplayan bürosuna gittim teslim ettim.

Tek temizliğim eşyalar olmadı. Çok küçükken yine evle ilgili yaşadığım bir olayın izleri de ortaya çıktı. Bütün gün temizlik yaptım ve temizliği yaparken inanılmaz şekilde rahatlarken bir o kadar da bir huzursuzluk duydum. O günlerde yaşadığım üzüntü yeniden gözümün önüne geldi. O günlerde çocuk aklımla yaşadığım ,hissettiğim duyguların şimdi bir anlamı olmasa da içimde biryerlerde kalmış ve beni etkilemiş .O duyguları da attık çöp torbasına yolladım gitti.

Bu temizliği ne için yaptım peki? Tabi ki gelecek günler için. Bu temizlikte çoğu mobilyamı da attım ve yenisini almayı da düşünmüyorum ta ki 18 Kasım`da Venüs retrosu bitene kadar. Neden derseniz bu sene Mars, Satürn, Venüs, Jüpiter, Merkür, Uranüs geri gidecek . Bu durum hayatımızda değiştirici etki meydana getirecek gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olacak. Örneğin ben belki de bu evde olmayacağım.

Bu sene bu kadar gezegenin geri gitmesi , Akrep burcundaki Jüpiter ve Oğlak burcundaki Satürn enerji toplamak, yeniye yer açmak için temizlenin, arının, bitirin mesajını veriyor bize. Jüpiter 7 Kasım`a kadar Akrep burcunda olacak ve bizler yeniden canlanabilmek için artık bize faydası olmayan, ölmüş, enerjimizi tüketen ne varsa hepsini hayatımızdan çıkarmamız gereken durumlar yaşayacağız. Tıpkı bir ağacın Sonbahar`da Akrep burcu döneminde enerjisini toplayıp İlkbahar`da yeniden canlanmak için yapraklarını dökmesi gibi bizde artık bizi mutsuz eden, dibe çeken kişileri, bozulan veya sürekli tamir isteyen eşyaları, giysileri , bağımlılıkları, alışkanlıkları, vedalaşmamız gereken ne varsa hepsini hayatımızdan çıkaracağımız, bırakacağımız günlerden geçeceğiz.
Satürn zaten alışkanlıklarımızı değiştirmemiz, kendimize ve hayatımıza yeni bir düzen getirmemiz için üzerimizdeki baskısını ciddi şekilde hissettirecek...DEVAMI AŞAĞIDA⬇️⬇️
Read more
<span class="emoji emoji1f381"></span> <span class="emoji emoji1f4b0"></span><span class="emoji emoji1f4b0"></span> SALE CÒN #250K<span class="emoji emoji1f4b0"></span><span class="emoji emoji1f4b0"></span> Milk Makeup Lip Color (fullsize 0,1oz ~ 2.83g) ——— <span class="emoji emoji1f48b"></span> O.G.Red - Đỏ thuần <span class="emoji emoji1f48b"></span> ...
Media Removed
SALE CÒN #250K Milk Makeup Lip Color (fullsize 0,1oz ~ 2.83g) ——— O.G.Red - Đỏ thuần GRRRL - Tím oải hương Dip Out - Đỏ rượu Đúng như tên gọi của mình, em ấy vừa thơm ngọt ngào vừa sở hữu chất son nhẹ mềm như bơ sữa luôn các nàng ạaa.. Lên màu cực chuẩn chỉ sau MỘT lần thoa duy nhất ... 🎁
💰💰 SALE CÒN #250K💰💰 Milk Makeup Lip Color (fullsize 0,1oz ~ 2.83g)
———
💋 O.G.Red - Đỏ thuần
💋 GRRRL - Tím oải hương
💋 Dip Out - Đỏ rượu
👯👯👯
Đúng như tên gọi của mình, em ấy vừa thơm ngọt ngào vừa sở hữu chất son nhẹ mềm như bơ sữa luôn các nàng ạaa.. 😚
Lên màu cực chuẩn chỉ sau MỘT lần thoa duy nhất và sở hữu đầu son thuôn nhọn tiện lợi - ẻm có thể giúp các nàng tiết kiệm kha khá thời gian "tô trát" và chỉnh sửa viền môi mỗi buổi sáng vội vã đi học, đi làm nữa đó. 😜
Với thành phần hoàn toàn lành tính, không thử nghiệm trên động vật 👍🏻 cùng các dẫn xuất đến từ thiên nhiên như bơ hạt mỡ, dầu dừa, tinh dầu vỏ bưởi, ... - Đôi môi các nàng sẽ không bao giờ còn phải chật vật chiến đấu với cảm giác khô tróc, nứt nẻ đáng ghét mà vẫn mang lớp finish lì lộng lẫy và cực kỳ thời thượng nhé!!
Mềm và thơm chẳng kém gì Bite, sắc son rực rỡ, nịnh da không thua gì NARS - Sao các nàng không nhanh tay sở hữu cây son High-end độc đáo đầy mới lạ này đi nhỉ? 😁
Đảm bảo mê luôn lè !! 🤤
🚫Các gái mua hàng hay hỏi phí ship vui lòng nhắn hotline hoặc inbox FB nhé ❤️
📞Hotline: #0904799794 (viber/imess/zalo) / #0435147915 #felicemac
Read more
Gorgeous ️Repost from @serenaaaa_mua -WR️ - 🧡 ARMED & GORGEOUS 🧡 TAG @jaclynhill & @morphebrushes Get Away x Kehlani (Esta Remix) •• P R O D U C T S @morphebrushes x @jaclynhill Armed & Gorgeous Eyeshadow Palette @tartecosmetics Shape Tape Concealer (Tan Sand) @urbandecaycosmetics ... Gorgeous ❤️Repost from @serenaaaa_mua -WR❤️ - 🧡 ARMED & GORGEOUS 🧡
TAG @jaclynhill & @morphebrushes
🎤 Get Away x Kehlani (Esta Remix)
••
✨ P R O D U C T S ✨
@morphebrushes x @jaclynhill Armed & Gorgeous Eyeshadow Palette
@tartecosmetics Shape Tape Concealer (Tan Sand)
@urbandecaycosmetics Heavy Metal Glitter Eyeliner (Midnight Cowboy)
@nimaebeauty Lashes (Mari)
@maccosmetics Highlighter (Oh, Darling)
@artistcouture x @jackieaina Highlighter (La Peach)
@doseofcolors x @desiperkins @katy Lipstick (More Creamer Please)
@nyxcosmetics Lingerie Lipgloss (Sable)
@jouercosmetics Lip Topper (Skinny Dip)
@morphebrushes Continuous Setting Mist
••
@undiscovered_muas
@makeupartists_worldwide
@makeupartists.worldwide
@makeupforwoc
@bretmansvanity
#makeupbyme #makeupartist #makeupartistsworldwide #undiscovered_muas #anastasiabrows #discovervideos #mfwocfff #makeupformelaningirls #bretmansvanity #melaninmakeup #makeupinspo #glamvirtue #makeupforwoc #makeupforbarbies #makeupjunkie #beautyblogger #makeuptutorial #morphexjaclynhill #morphe #morphebrushes #morphegirl #jaclynhill #jaclynhillvault #armedandgorgeous #wakeupandmakeup #xmakeuptutsx #pressplay #oneminutemakeup #fakeuproom #SerenaNicole 💗✨
Read more
Sen elimden tutunca Deniz basardı içimi Sen elimden tutunca, yüreğim Yeşil yosunlara takılıp ...
Media Removed
Sen elimden tutunca Deniz basardı içimi Sen elimden tutunca, yüreğim Yeşil yosunlara takılıp günlerce Dip akıntılarının peşisıra gitmek isterdi. Günlerce, gözbebeklerini tutuşturan o gizli alevin kaynağını Sorardım kendime. Geceler boyu yolumu arardım zor ve aşılmaz ... Sen elimden tutunca
Deniz basardı içimi
Sen elimden tutunca, yüreğim
Yeşil yosunlara takılıp günlerce
Dip akıntılarının peşisıra gitmek isterdi.

Günlerce, gözbebeklerini tutuşturan o gizli alevin kaynağını
Sorardım kendime. Geceler boyu yolumu arardım zor ve
aşılmaz tepelerde. Sonra ışıklar söner, sonra yıldızlar
Düşerdi içimdeki serin göllere. Sen elimden tutunca
Ben miydim, yoksa bir başkası
yürüyen seninle…
Dalgalara ve rüzgâra basmadan yürüyen.

Sen elimden tutunca
Bir mavilik çökerdi gözlerime
Sonra tüm denizler çekilir
Bir orman uğultularla sarsılır
Bir güvercin sürüsü havalanırdı
Kış bürümüş yüreğimden
Sen tutunca ellerimden
Avlunun beyaz taşlarına dökülürdü
Kızıl yaprakları bir çınarın
Ve ben günlerce
O yapraklara gömülüp ölmek isterdim.

Panjurları açık kalmış eski evler gibiydik
Rüzgârda çarpan, başıboş ve ürkek
Sen elimden tutunca
Kayaları delip çıkardı bir çiçek.

Sen elimden tutunca
Yolculuk basardı içimi
Külrengi bulutlara takılıp günlerce…

Tuğrul Tanyol
.
.
.
Yol arkadaşıma...sevgiyle, aşkla💜

#banumuratli #be_one_doorsandwindows #world_details #world_great #kings_doorsandco #instagood #landscape #portasejanelas #total_doorsandwindows #the_great_gothic_world #thebest_windowsdoors #tv_allwindows #found_doorswindows #all_wallshots #rsa_doorsandwindow #all_colorshots #sojanelas #tv_doorsandwindows #windowsofinstagram #rsa_ladies #doorsandwindows_greatshots #ig_artistry #tv_monotones #traveling_windows #objektifimden #objektifimdenyansıyanlar #vscoturkey #gununkaresi #severekcekiyoruz #fotoğrafheryerde
Read more
🏳️‍<span class="emoji emoji1f308"></span> P R I D E 🏳️‍<span class="emoji emoji1f308"></span> I know I’ve been gone from my page for a while, but I really wanted to wish the LGBTQIA ...
Media Removed
🏳️‍ P R I D E 🏳️‍ I know I’ve been gone from my page for a while, but I really wanted to wish the LGBTQIA community a happy #pride! "Gay Pride was not born of a need to celebrate being gay, but our right to exist without persecution. So instead of wondering why there isn’t a Straight Pride movement, ... 🏳️‍🌈 P R I D E 🏳️‍🌈 I know I’ve been gone from my page for a while, but I really wanted to wish the LGBTQIA community a happy #pride! "Gay Pride was not born of a need to celebrate being gay, but our right to exist without persecution. So instead of wondering why there isn’t a Straight Pride movement, be thankful you don’t need one."
— Anonymous 💜💙💚💛❤️ TAG A FRIEND YOU WANT TO WISH A HAPPY PRIDE TO 💗

FACE:
- @maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation
- @morphebrushes Concealer
- @physiciansformula Butter Bronzer - @urbandecaycosmetics Jean-Michel Basquiat Galley Blush palette (X-Rated and Nows The Time)

BROWS:
- @anastasiabeverlyhills Dip Brow Pomade (Caramel)

EYES:
- @urbandecaycosmetics Electric Palette
- @morphebrushes 35B Color Glam Palette
- @nyxcosmetics_canada Jumbo Pencil (Milk) - @makeupgeekcosmetics Sparklers (Stargazer)
- @elfcosmetics Winged & Bold Luxe Lash Kit
- @elfcosmetics Expert Liquid Liner

LIPS:
- @elfcosmetics Lip Definer & Shaper
- @annabellecosmetics Marie-Mai Bigshow Lip Shine (Glow)

______________________
#makeup #urbandecay #udcanada #makeupbyme #makeupaddict #makeupfix #morphe #makeupgeek #makeupbyme #redhair #rainbowmakeup #rainbow #yyc #yycliving #yycpride
Read more
Sözün bittiği yer... Rahat uyuyun çocuklar🕊 #Repost @hihieved with @get_repost ・・・ Eylül koy ...
Media Removed
Sözün bittiği yer... Rahat uyuyun çocuklar🕊 #Repost @hihieved with @get_repost ・・・ Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, ... Sözün bittiği yer... Rahat uyuyun çocuklar🕊 #Repost @hihieved with @get_repost
・・・
Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, kendisine, hayata, tüm canlılara saygı duymayı, kendini sevmeyi, onları sevmeyi bilsin diye, mutlu olsun diye. Masallarla, hikayelerle, oyunlarla iyi insan olmayı, paylaşmayı, sevmeyi, dostluğu, güzellikleri anlat. Daha iyi bir insana dönüş, anlatmanın en iyi yolunun bu olduğunu bildiğinden. Yapmam dediklerini yap, o büyürken senin de kalbin büyüsün, aklın, ruhun, şefkatin büyüsün. Yaralarına üfle, sıcak yemeğine üfle, gözyaşlarından öp, hayal kırıklıklarına sarıl, terlemiş üstünü değiştir, yerlerde yuvarlan, uykusunda izle gözlerin dolarak, şükrederek ve inanamayarak. Bir can büyüt, ilmek ilmek. Sonra biri gelsin, bir zamanlar yine bebek olan biri. İnandığı, inanmadığı, hissetmediği, bilmediği, hiç düşünmediği şeyler için bir otelde, bir cadde ortasında, bir cami avlusunda, evinin önünde, bir dağın tepesinde, bir ara sokakta, bir arabanın içinde, hemen yan odada, iki sokak ötede, bir köy meydanında yok etsin onu. Ayakkabıları kapının önünde, akşam yiyeceği yemek ocakta, yediği meyvenin çekirdeği masanın üzerinde, pijamaları yastığının üstündeyken. Dünyanın en dip karanlığı. En dip karanlığı.
Read more
Hıh Adrian ‘mış bir şeye de benzese bari bu kadar öküz gibi bağırmana ... insan zor da kaldığında hem anneeeeeeee diye bağırır evladım ... el de ki can olmaz yar olsa da canın gibi böyle gün gelince senin gibi anırmaz ... ah bu erkeklere tez vakitte öğretmeli ... hayır salonda ben olmasam bağır ... Hıh Adrian ‘mış 😌 bir şeye de benzese bari bu kadar öküz gibi bağırmana ... insan zor da kaldığında hem anneeeeeeee diye bağırır evladım ... el de ki can olmaz yar olsa da canın gibi böyle gün gelince senin gibi anırmaz ... ah bu erkeklere tez vakitte öğretmeli ... hayır salonda ben olmasam bağır da ... biraz saygı edep ... çok bekledim senaryo da bir değişiklik yaparlar hani bunun annesi deli falan deyip korkmamışlarda... eee durum böyle olunca saliseler içinde snaps yapan beyin hücrelerim hemen Merve aksak a bağlandı .. bükemediğin eli öp ... yok canım kısa bir süre taktik için sadece( takdiğimi ilerleyen günlerde paylaşacağım ders niteliğinde kaçırmayın)... öyle el bel öpmem asla eğilmem kimseyi eğmeği de sevmem farkım tam burdadır ... ama gelin eğilecek el öpecek yok öyle yağma ... zaten şu erkeğin diz çöküp tek taş uzatmasına da hastayım ... erkek adama yakışır mı ... ben olsam hani evet diyeceksem ,anında ben de yere çökerim küçük Hüsamettin boyutunda, diz üstünde emeklerim mesela ... bu kadınlar çok oldu valla ... bir afra bir tafra bir şöyle gerim gerim ,sıçan kuyruğu gibi saçları atmalar, sanırsın rapunzel ... yemezler ☺️ o kız buraya gelecek bu el öpülecek ... hiç deli danalar gibi böğürme , hem böyle bağırdığınızı belli ederseniz ,bu kadınlar buzağıyı size doğurturlar valla söyliim beyler ... Ha yani burda oğlum sana söylüyorum sevgili erkek takipçilerim siz anlayın ... beter bu kadın milleti .. aha böyle adamı 1600 kişinin önünde bağırtmadan egoları Sönmez ... hanımlar beni yemeden ben iftar için çalışmaya kaçayım 😂😂😂... malum iftar sofraları fix 85 den başlıyor .. üst limiti ise sağlık müdürlüğü belirliyor ... ÖZET ; oğlumun mükemmel oyunculuğundan siz beylere gönderme yaptım , açken karar vermeyin mesela 😂😂😂 hanımlara dip not düştüm erkekler o kadar komplex düşünemez lütfen acıyın,biraz evladınız gibi görün, sevin mahsimleri , iftarda çok yemeyin üst limiti hastahaneler belirlemesin, fazla tuzlu bir menü olur altından kalkamayız . Ha birde elbette oğlumun başarısını müthiş bir şekilde ödüllendirdim ... ilerleyen günlerde onu yayınlayacağım fakat biraZ daha başınızı şişirip görseller ile keyif yapacağım ... ☺️💙💙💙💙💙
Read more
Part 1 Önce oku sonra çemkirirsin <span class="emoji emoji1f609"></span> babalar günü ne zaman çıktı bir bak , anneler gününden çoookkk ...
Media Removed
Part 1 Önce oku sonra çemkirirsin babalar günü ne zaman çıktı bir bak , anneler gününden çoookkk sonra ... nasıl taklit bir dayatmadır bu ... bu durunda anne ve baba mertebesi eşit gösteriliyor ... hayır efendim zorla yediremezsiniz! Valla ben yemiyorum yiyen kadınları da bizzat uyarıyorum. ... Part 1
Önce oku sonra çemkirirsin 😉 babalar günü ne zaman çıktı bir bak , anneler gününden çoookkk sonra ... nasıl taklit bir dayatmadır bu ... bu durunda anne ve baba mertebesi eşit gösteriliyor ... hayır efendim zorla yediremezsiniz! Valla ben yemiyorum yiyen kadınları da bizzat uyarıyorum. Şöyle bir en başından anlatalım meseleyi... önce hamile kalıyorsun .. daha keyfine varamadan yallah öğürmeler ... yandım allah derken düştü düşecek diye herşeyden el ayak çekmeler ,düşün ki dip boyan bile çekiliyor, tam o sırada hiç ağrımayan dişin bir gece vakti seni gözlerini devirtecek kadar inletiyor, sabah olsun da çektireyim diyorsun , aman o da ne diş çekilmez düşük tehditi var ... neyyyy ?? Diyemiyorsun .. dahası ilaç alamıyorsun ... lan bu nasıl diet arkadaş diyemeden gelen kilolar , baki kalan bel ağrıları , çatlayan karınlar , yarım dünya dolaşmalar , o yaz sezonu kapatmalar, bebekle 2 saatte bir uyanmalar , uykusuzluktan göz altı ışık dolgusunun bile çaresiz kaldığı memleket meseleleri ... sonrasında sarkan memeler , kollar bacaklar , popolar... ama o da ne sezonu erken açan babalar var orda ... kalk ördeği al güneş kremi bile sürmeden bebeeemii suya götür susuz getir ... fit vücudunla kumsalda baaakkkk ben baba oldum başardım pozları ... ne yaptın yavrucum hele anlat .. mesela karın hamileyken kaç loğusa avcısı kadına yenik düştün , mesela uykusuz gecelerde eşin bebekle düşüp kalkarken sen kimle düşüp kalktın , anlat bak valla , mesela annecik acil süt isterken sen hangi aciziyetinin peşindeydin , mesela süt ve bez almaktan ileri gitmeyen babalık görevinizi bir anlatın allah aşkına da susayım bende ... bak puset dönemi ve sonrasına girmiyorum , çocuğun fallik döneminde ki rol model olarak önde ki öküzü görmelerini hiç demiyorum da , orta lise şu bu hiç anlatmıyorum bak kıymetimi bil,ha sende mertebeni bil ... yok öyle durum eşitleme ...hazır dünya kupası varken hatırlatayım , biz bu maça 9-0 önde başlıyoruz !Eşitlik yok bu dünya da!Annelik tektir mertebesi dinen bile cennet ile ödüllendirilir. Babalık desem kelime bile tuhaf gelir kulağa. 2 parkta oyna 3 şiir ezberle, 2 kamyon al bir top oyna ohhh mis , baba oldun di mi?
Read more
Tarif isteyenleri bekletmeden bir ileti daha yapıp hemen paylaşayım armutlu kekin yapılışını ...
Media Removed
Tarif isteyenleri bekletmeden bir ileti daha yapıp hemen paylaşayım armutlu kekin yapılışını . . Malzemeler . 🍐🍐🍐🍐🍐🍐 . Ya benim kullandığım akça armut veya çok ham veya çok da olgun olmayan santamaria cinsi armut . Bir miktar da kayısı, istemezseniz sadece armutlu da yapabilirsiniz ... Tarif isteyenleri bekletmeden bir ileti daha yapıp hemen paylaşayım armutlu kekin yapılışını .
.
Malzemeler .
🍐🍑🍐🍑🍐🍑🍐🍑🍐🍑🍐 .
Ya benim kullandığım akça armut veya çok ham veya çok da olgun olmayan santamaria cinsi armut .
Bir miktar da kayısı, istemezseniz sadece armutlu da yapabilirsiniz .
🍐150 gr tereyağ .
🍐150 gr şeker .
🍐4 adet yumurta .
🍐150 ml süt .
🍐300 gr un .
🍐1 paket kabartma tozu .
🍐1 tatlı kaşığı vanilya şekeri .
25-26 cm ilk kelepçeli bir kalıp tabanı ve kenarları yağlanır, tabana yağlı kağıt döşenir .
Oda ısısındaki tereyağ ve şeker mikserle krema kıvamına gelene kadar çırpılır. Yine oda ısısındaki yumurtaların ilki hamura eklenir ve mikserle çırpılır, sonra aralarda çırparak teker teker diğerleri de ilave edilir. Kabartma tozu eklenmiş un iki kez elenir ve bir kaşık un sütün 1/4 ü hamura eklenir en düşük devirde çırpılır. Un ve süt bitene kadar bu şekilde devam edilir. Hamurun yarısı kalıba dökülür ve büyük armut kullanıyorsanız bir tanesi soyulup tavla zarı büyüklüğünde doğranmış olarak hamurun üzerine serpilir. Kalan hamur armutların üzerine dökülüp üzeri düzeltilir. Sonra da isterseniz sadece küçük boy armutlar (benim armutlar çok küçük olduğu için soymadan, sadece dip kısımlarını keserek ) hamura eşit bir şekilde batırılır. İsterseniz benim bu sefer yaptığım gibi yine ne çok sert ne de çok yumuşak olmayan kayısılar dizilir, üzerlerine bir çorba kaşığı şeker serpilip önceden 180 derecede ısınmış fırına pişmek üzere konur. Kek kabardıktan bir süre sonra fırın ısısı 170-160 derecelere düşürülerek içinin de iyice pişmesi sağlanır. Yaklaşık 35-40 dakika sonra kürdan ile kontrol edilir içi pişmişse fırından çıkarılır. İsterseniz üzerine glazür veya benim yaptığım gibi az pudra şekeri serpilip tercihen Ilık haldeyken çay, kahve yanında servis edilir .
.
#armutlukek #armutvekayısılıkek #pearcake #apricotcake #lezzetkareleri #photooftheday #eniyilerikesfet #kesfet #instafollowers #instaphoto #mukemnellezzetler #vscocamfood #instafoodandplaces #feedfeed #onlinelezzetler #tatifcegram #lezzetkareleri #caylezzetleri #sunumduragi
Read more
#Repost @gorumcegelinmutfagi ・・・ Becerebilirsem artık video da ekleyeceğim sizlere. Bakalım bu acemilikle nasıl olacak. Beğeni ve yorumlarınızla destek olur musunuz bana acaba . Geçen sene buzluğa koyduğumuz köz biberler bitti tükendi. E yaz geldi semizotu salatası taze ... #Repost @gorumcegelinmutfagi
・・・
Becerebilirsem artık video da ekleyeceğim sizlere. Bakalım bu acemilikle nasıl olacak. Beğeni ve yorumlarınızla destek olur musunuz bana acaba 😘🙈
.

Geçen sene buzluğa koyduğumuz köz biberler bitti tükendi. E yaz geldi semizotu salatası taze fasulye salatası yogurtlu kirmizi köz biber ve daha niceleri bizi bekler 😍 yenisini yapmak lazımdı 😎😉
.

Dün hikaye de paylaştığım evde biber közlemeyi video olarak da çekmiştik bakalım becerebilecekmiyiz diye 😉
Mangalı her zaman bulmak zor bulunca biber közlemeye sıra gelmiyor ki zaten 😂 .

Isterseniz biberlerin üzerine poşet ya da gazete ya da bi tepsi daha örtebilirsiniz daha kolay soyabilmek için ama bizimkilere gerek kalmadı çok güzel soyuluyorlardı. .
. 💝 dip not olsun fırında yaptığınız zaman yukarıda yazdıklarıma gerek kalmıyor soyuluyor zaten. Biberden kaynaklı bir sorun yoksa tabi 😂 .

Ayrıca isterseniz tohumlarını çıkartıp da pişirebilirsiniz bu da bir seçenek ama o zaman yağlı yağlı olmuyor bize pek güzel gelmedi 😉 .
.

FIRINDA BİBER KÖZLEME
Kırmızı biber yağ biberi yani ya da kapya biber isim çok
Biberleri yıkayıp yağlı kagit serdigimiz tepsiye dizip 200 derece de kızarana kadar pişirdik. Sonra biraz ilinmasini bekledik. Kabuklarını soyduk içindeki tohumlardan temizledik. Küçük küçük doğrayıp buzdolabı posetlerine bölüşürtürdük. Ve buzluga attik.
1 tepsi den 4 poşet cıktı bize.
.
Posetlendirme videosu yok acemiliğe verin daha yeniyiz öğrenicez öğrenicez 🤗🙈 #sahanelezzetler #mukemmellezzetler #tencereyemegim #tarifsaati #tarifsunum #tarifdefteri #tarif #közbiber #sunum #keşfet #mutfaktakigurme #kitchen #dubai #kışlıkhazırlıklar #video #foodie #instafood
Read more
Getting ready to make 'MY 1ST EVER' Buffalo Chicken Dip for our KARAOKE FAMILY CHRISTMAS @alcjax ...
Media Removed
Getting ready to make 'MY 1ST EVER' Buffalo Chicken Dip for our KARAOKE FAMILY CHRISTMAS @alcjax H E L P M E L O R D!!!!! #ICANCOOK #SUGGESTIONSPLEASE Getting ready to make 'MY 1ST EVER' Buffalo Chicken Dip for our KARAOKE FAMILY CHRISTMAS @alcjax H E L P M E L O R D!!!!! #ICANCOOK #SUGGESTIONSPLEASE
🥕<span class="emoji emoji1f35f"></span> Kdo máte rád jednoduché, dobré a zdravé večeře, určitě vyzkoušejte zeleninové hranolky. K těm ...
Media Removed
🥕 Kdo máte rád jednoduché, dobré a zdravé večeře, určitě vyzkoušejte zeleninové hranolky. K těm se skvěle hodí třeba dip s jarní cibulkou. Budete potřebovat (cca 4 porce): 1/2 celeru 3 mrkve 3 petržele 4 brambory olej (já použila obyč slunečnicovej) a po půl lžičkách chili, rozmarýn, ... 🥕🍟 Kdo máte rád jednoduché, dobré a zdravé večeře, určitě vyzkoušejte zeleninové hranolky. K těm se skvěle hodí třeba dip s jarní cibulkou.
Budete potřebovat (cca 4 porce): 1/2 celeru
3 mrkve
3 petržele
4 brambory
olej (já použila obyč slunečnicovej)
a po půl lžičkách chili, rozmarýn, medvědí česnek, sůl, pepř, mletou papriku

Postup je hodně jednoduchý. Celer, petržel a mrkev oloupejte, brambory jen omyjte. Nakrájejte je na hranolky a vyskládejte na pečící papír. Smíchejte si olej (pár lžic) s kořením a tím potřete hranolky. Pečte je v troubě cca 45 min na 180°C. Posledních pár minut klidně přidejte na teplotě, aby se pořádně opekly.
A na dip potřebujete:

1 zakysanou smetanu (mám ráda tu z Globusu, přímo jejich, je hezky hustá)
1 větší jarní cibulku
1 stroužek českého česneku
trochu chilli, soli, pepře a mleté sladkeé papriky

Cibulku nakrájejte na slabá půl kolečka, česnek rozetřete s trochou soli. Přidejte do zakysanky a pak postupně dochucujte kořením.
A je hotovo. Teď už to jen všechno dohromady snězte! 😉
__________________________________

#recipe #recipes #food #foodstyle #foodstagram #foodphoto #foodporn #prudkojedle #recipesbyyou #fries #vegetable #dip #yummy #healthy #fit #befit #recept #jidlo #hranolky #zelenina #zdravavecere #dnesjim #dnesjem #vkuchyni #uzasnejedlo
Read more
“Sen elimden tutunca Deniz basardı içimi Sen elimden tutunca, yüreğim Yeşil yosunlara takılıp ...
Media Removed
“Sen elimden tutunca Deniz basardı içimi Sen elimden tutunca, yüreğim Yeşil yosunlara takılıp günlerce Dip akıntılarının peşisıra gitmek isterdi... ... Sen elimden tutunca Bir mavilik çökerdi gözlerime Sonra tüm denizler çekilir Bir orman uğultularla sarsılır Bir güvercin sürüsü ... “Sen elimden tutunca Deniz basardı içimi Sen elimden tutunca, yüreğim Yeşil yosunlara takılıp günlerce Dip akıntılarının peşisıra gitmek isterdi...
...
Sen elimden tutunca Bir mavilik çökerdi gözlerime Sonra tüm denizler çekilir Bir orman uğultularla sarsılır Bir güvercin sürüsü havalanırdı Kış bürümüş yüreğimden Sen tutunca ellerimden Avlunun beyaz taşlarına dökülürdü Kızıl yaprakları bir çınarın Ve ben günlerce O yapraklara gömülüp ölmek isterdim. Panjurları açık kalmış eski evler gibiydik Rüzgârda çarpan, başıboş ve ürkek Sen elimden tutunca Kayaları delip çıkardı bir çiçek. Sen elimden tutunca Yolculuk basardı içimi Külrengi bulutlara takılıp günlerce.” Tuğrul Tanyol

#ig_world_colors #ig_today #ig_eurasia #igers #igersmood #superhubs #thebest_capture #worldz_shout #master_shots #huntagram #earth_shotz #landscape #sky_sea_sunset #sky_shot #vsco #vscoturkey #cityhunter #cityofizmir #explore #sanpseed #sizinkareleriniz #vscocam #europe #seagull #blue #music #air #izmir
Read more
Kelimeleri toparlamakta ve duygularımı ifade etmekte çok zorlandığım bir konu, hele bir kız annesi ...
Media Removed
Kelimeleri toparlamakta ve duygularımı ifade etmekte çok zorlandığım bir konu, hele bir kız annesi olarak... @hihieved hislerimiz ortak, maalesef... #Repost @hihieved with @get_repost ・・・ Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. ... Kelimeleri toparlamakta ve duygularımı ifade etmekte çok zorlandığım bir konu, hele bir kız annesi olarak... @hihieved hislerimiz ortak, maalesef... #Repost @hihieved with @get_repost
・・・
Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, kendisine, hayata, tüm canlılara saygı duymayı, kendini sevmeyi, onları sevmeyi bilsin diye, mutlu olsun diye. Masallarla, hikayelerle, oyunlarla iyi insan olmayı, paylaşmayı, sevmeyi, dostluğu, güzellikleri anlat. Daha iyi bir insana dönüş, en iyi anlatmanın yolunun bu olduğunu bildiğinden. Yapmam dediklerini yap, o büyürken senin de kalbin büyüsün, aklın, ruhun, şefkatin büyüsün. Yaralarına üfle, sıcak yemeğine üfle, gözyaşlarından öp, hayal kırıklıklarına sarıl, terlemiş üstünü değiştir, yerlerde yuvarlan, uykusunda izle gözlerin dolarak, şükrederek ve inanamayarak. Bir can büyüt, ilmek ilmek. Sonra biri gelsin, bir zamanlar yine bebek olan biri. İnandığı, inanmadığı, hissetmediği, bilmediği, hiç düşünmediği şeyler için bir otelde, bir cadde ortasında, bir cami avlusunda, evinin önünde, bir dağın tepesinde, bir ara sokakta, bir arabanın içinde, hemen yan odada, iki sokak ötede, bir köy meydanında yok etsin onu. Ayakkabıları kapının önünde, akşam yiyeceği yemek ocakta, yediği meyvenin çekirdeği masanın üzerinde, pijamaları yastığının üstündeyken. Dünyanın en dip karanlığı. En dip karanlığı.
Read more
<span class="emoji emoji2b50"></span>️ P L O C K M A T på balkongen <span class="emoji emoji2b50"></span>️ Jag var sällskapssjuk ikväll & bjöd över en kompis för lite balkonghäng, ...
Media Removed
️ P L O C K M A T på balkongen ️ Jag var sällskapssjuk ikväll & bjöd över en kompis för lite balkonghäng, köpte med mig svenska #jordgubbar hem (ja dom var löjligt dyra..) (men ja så goda). Och sen blev det melon, mango, lite lax jag hade i kylen, sallad, knäcke (med rödbeta, goda 🏻), ost, tomater ... ⭐️ P L O C K M A T på balkongen ⭐️
Jag var sällskapssjuk ikväll & bjöd över en kompis för lite balkonghäng, köpte med mig svenska #jordgubbar hem (ja dom var löjligt dyra..) (men ja så goda😍). Och sen blev det melon, mango, lite lax jag hade i kylen, sallad, knäcke (med rödbeta, goda 👍🏻), ost, tomater & glass från @lohilo. Mysigt 🤗
Javisstja, röran som syns är en dip/sås/grej gjord på turkisk yoghurt, lime, mynta & honung, salt & peppar. Passade både till frukten & laxen 😀 Nu ska jag brygga kaffe & hänga tvätt innan serie-kväll 🌸 Kram på er och trevlig kväll, imorgon är det fredag 🤗❤️
Read more
⠀ ☆彡 do it yourself: hɑir growth serum cɑption credits to me ɑkɑ @diyprojectss♡ similɑr diys ...
Media Removed
⠀ ☆彡 do it yourself: hɑir growth serum cɑption credits to me ɑkɑ @diyprojectss♡ similɑr diys under #diyprojectssbeauty ⠀ 🔭 ✦ m ɑ t e r i ɑ l s 1) smɑll empty contɑiner 2) cɑstor oil 3) coconut oil 4) sweet ɑlmond oil 5)ɑvocɑdo oil (optionɑl) 6)vitɑmin e (optionɑl) ⠀ i n t r o d u c t i o ...
☆彡 do it yourself: hɑir growth serum
cɑption credits to me ɑkɑ @diyprojectss♡
similɑr diys under #diyprojectssbeauty

🔭 ✦ m ɑ t e r i ɑ l s
1) smɑll empty contɑiner
2) cɑstor oil
3) coconut oil
4) sweet ɑlmond oil
5)ɑvocɑdo oil (optionɑl)
6)vitɑmin e (optionɑl)

i n t r o d u c t i o n
before doing this, mɑke sure you ɑren't ɑllergic to ɑny of the ingredients. this serum will leɑve stronger, longer ɑnd heɑlthier eyelɑshes ɑnd thicker eyebrows. you should stɑrt seeing ɑmɑzing results ɑ few weeks ɑfter doing this.

📉✧ p r o c e d u r e
pour 2 tbsp of the cɑstor, coconut ɑnd sweet ɑlmond oils into ɑ smɑll cleɑn contɑiner. optionɑl: ɑdd 1 tsp of ɑvocɑdo oil ɑnd 1 vitɑmin e cɑpsule into the mixture. shɑke the contɑiner to mix ɑll ingredients.

🌧✧ ɑ p p l i c ɑ t i o n
dip ɑ cleɑn q-tip or ɑ cleɑn mɑscɑrɑ wɑnd into your serum ɑnd gently ɑpply it on your brows ɑnd lɑshes.

❁ follow my other ɑccount ⇝ @girlstipsto
hiiiiii check out my we heɑrt it: glxmourous
follower count: 9627 || mɑrch 28, 2016

#qotp would you rɑther hɑve no lɑshes or brows?
#aotp eyelɑshes
Read more
 #Repost @hihieved ・・・ Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. ...
Media Removed
#Repost @hihieved ・・・ Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, ... #Repost @hihieved
・・・
Eylül koy ismini, Leyla koy, Özge koy, Dilruba koy, Ahmet koy, Türkan koy. Koklayarak büyüt. Damla damla, lokma lokma, emek emek, sabırla, şefkatle, binbir mücadeleyle. Bir damla daha süt içsin diye, gazı çıksın diye, rahat uyusun diye, bir çatal daha yesin diye, kendisine, hayata, tüm canlılara saygı duymayı, kendini sevmeyi, onları sevmeyi bilsin diye, mutlu olsun diye. Masallarla, hikayelerle, oyunlarla iyi insan olmayı, paylaşmayı, sevmeyi, dostluğu, güzellikleri anlat. Daha iyi bir insana dönüş, anlatmanın en iyi yolunun bu olduğunu bildiğinden. Yapmam dediklerini yap, o büyürken senin de kalbin büyüsün, aklın, ruhun, şefkatin büyüsün. Yaralarına üfle, sıcak yemeğine üfle, gözyaşlarından öp, hayal kırıklıklarına sarıl, terlemiş üstünü değiştir, yerlerde yuvarlan, uykusunda izle gözlerin dolarak, şükrederek ve inanamayarak. Bir can büyüt, ilmek ilmek. Sonra biri gelsin, bir zamanlar yine bebek olan biri. İnandığı, inanmadığı, hissetmediği, bilmediği, hiç düşünmediği şeyler için bir otelde, bir cadde ortasında, bir cami avlusunda, evinin önünde, bir dağın tepesinde, bir ara sokakta, bir arabanın içinde, hemen yan odada, iki sokak ötede, bir köy meydanında yok etsin onu. Ayakkabıları kapının önünde, akşam yiyeceği yemek ocakta, yediği meyvenin çekirdeği masanın üzerinde, pijamaları yastığının üstündeyken. Dünyanın en dip karanlığı. En dip karanlığı.
Read more
ÖNEMLİ BİR ANALİZ! SEÇİMİN 10 KAZANANI 10 KAYBEDENİ KAYBEDENLER 1-KEMAL KILIÇDAROĞLU VE CHP:Yüzde 22.7’de kalarak büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Ve artık CHP’de değişim kaçınılmaz oldu. 2-AKŞENER VE KARAMOLLAOĞLU:Çok yüksek beklentiler yarattılar ancak Meral Akşener ... ÖNEMLİ BİR ANALİZ! SEÇİMİN 10 KAZANANI 10 KAYBEDENİ
KAYBEDENLER
1-KEMAL KILIÇDAROĞLU VE CHP:Yüzde 22.7’de kalarak büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Ve artık CHP’de değişim kaçınılmaz oldu.
2-AKŞENER VE KARAMOLLAOĞLU:Çok yüksek beklentiler yarattılar ancak Meral Akşener yüzde 7.3, Temel Karamollaoğlu ise yüzde 0.9 alarak söylemlerinin tam tersinde, dibinde yer aldılar, hatta partileri kadar bile oy alamadılar.
3-RATINGLER:Bugüne dek ratingler, sonuçların en büyük belirleyicisi olurdu. Bu seçim öncesi ise TV’deki rating sonuçları hep Erdoğan aleyhine, muhalefet lehine çıktı! Ancak seçimde tam tersi oldu!.. Bu durum, “Denekler belirlenirken, siyasi görüşleri hiç mi alınmıyor? Türkiye’yi yansıtacak bir denek planlaması yapılmıyor mu?” sorularına neden olacak?
4-SOSYAL MEDYA:Bir klasik oldu. Sosyal Medya’daki sonuçlar, tepkiler hiçbir şekilde halkı yansıtmıyor. Sanal hesapların ağırlığı, sosyal medyaya inanları yine çok büyük yanlışa sevk etti.Ayrıca sosyal medya’nın; esas medya, özellikle de televizyonlar yanında hiçbir anlam taşımadığı ortaya çıktı. Sosyal Medya, bundan böyle, sadece Ana Medya Mecraları’na malzeme taşıyan bir mecra olarak tanımlanacak.
5-ANKETLER:Bir, ikisi hariç anketlerin çoğu Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçim kazanacağını bilemedi. Özellikle de MHP konusunda büyük yanılgıya düştüler.
6-YURT DIŞI-YABANCI MEDYA:ABD ve Avrupa açıkça ülkemizin iç siyasetine el attı. Ancak tahminlerinden, girişimlerine kadar toplu halde yanıldılar kaybettiler.
7-DİP DALGADA KAYBOLAN ÜNLÜLER: Özellikle sosyal medya vasıtasıyla yayılan güya “dip dalga” bugüne dek hep Recep Tayyip Erdoğan’ı destekledikleri bilinen bazı ünlülerin “ortadan kaybolması”na neden oldu! Seçim sonrası ortaya çıkan ve çıkacak bazı ünlüler herkesin bu saklambacı gözlemlediğinin farkındalar mı acaba?
8-GİZLİ GİZLİ MUHALEFET YAPAN ANCAK HİÇ BİR ŞEY YAPMAYAN İŞ ADAMLARI:Muhalefet, uzun zamandır, özellikle medya konusunda dertli…Ancak, elini taşın altına koyan yok. Özellikle, medya konusunda bir yatırım yapan, girişim yapan yok. Anadolu Ajansına kızılırken, yıllardır neden iş adamlarının desteğiyle bir ajans bile kurulmadığını konuşan da yok. DEVAMI, SEÇİMİN KAZANANLARI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKE
Read more
Roasted Red Pepper and Feta Dip aka "Htipiti" // This whipped feta and roasted red pepper dip will make you the hit of any party or BBQ. It’s just a few ingredients and ready in literally about 3 minutes. This dip is one of our family’s favorite – thanks to my Dad’s amazing recipe! • Tangy, salty ... Roasted Red Pepper and Feta Dip aka "Htipiti" // This whipped feta and roasted red pepper dip will make you the hit of any party or BBQ. It’s just a few ingredients and ready in literally about 3 minutes. This dip is one of our family’s favorite – thanks to my Dad’s amazing recipe!


Tangy, salty and a little spicy, it’s great as a dip with crudités or crackers, as a spread on sandwiches or wraps, a dollop on your favorite salad, just about any protein, eggs and more!


F U L L R E C I P E + V I D E O
O N T H E W E B S I T E N O W #linkinbio (go to tap.bio and click on this image)


#glutenfree #keto #lowcarb #primal
Read more
Aquaholic Sea<span class="emoji emoji1f4a7"></span> P R O D U C T S Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer Foundation: @urbandecaycosmetics ...
Media Removed
Aquaholic Sea P R O D U C T S Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer Foundation: @urbandecaycosmetics All Nighter 3.5 Setting Power: @wetnwildbeauty Photofocuse pressed powder In shade Neutral Buff Brows: @milanicosmetics dip brow promise in shade dark brown Eyes: @tartecosmetics ... Aquaholic Sea💧

P R O D U C T S
Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer
Foundation: @urbandecaycosmetics All Nighter 3.5
Setting Power: @wetnwildbeauty Photofocuse pressed powder In shade Neutral Buff
Brows: @milanicosmetics dip brow promise in shade dark brown
Eyes: @tartecosmetics tartiest tarts pallete in punk for the crease
@nyxcosmetics blue eyeliner for lid
@elfcosmetics black eyeliner
Lashes: @iikonn in Bella use 35% using code foreverglam93
Lips: @lacolorscosmetics in shade suede matte
Highlight: @milanicosmetics Strobelight
Blush: @janecosmetics Berry bouquet
#janecosmetics #milanicosmetics #milani #elfcosmetics #iikonn #nyxcosmetics #nyxcosmetics_uk #wetnwild #wetnwildcosmetics #urbandecay #urbandecaycosmetics #tartecosmetics #wakeupandmakeup #flawlessdolls #lagirlcosmetics #kisslashes #makemyfaceup #undiscovered_muas #makeupforbarbies #fleeektown #muasfeaturing #fiercesociety #flawlesssdolls #makeupforallz #shout_out_makeup #makeup__shoutouts #makeup #ghanamuas #beauty_artists_ @makeup_artist_worldwide_ #lacolorscosmetics
Read more
Yoncanın Üç Yaprağı I. Bade güle can eylese Yonca başın eğmez değil Zahit ömrü vakfeylese Yonca ...
Media Removed
Yoncanın Üç Yaprağı I. Bade güle can eylese Yonca başın eğmez değil Zahit ömrü vakfeylese Yonca dönüp bakmaz değil. // II. uzun patikalar lazım yoncalarımıza akıl örüyoruz onlara, ölüyorlar anlamıyorum bu dip dibe vuruşlar uçuşuyor ben her gün su veriyorum bağında mesut ... Yoncanın Üç Yaprağı
I.
Bade güle can eylese
Yonca başın eğmez değil
Zahit ömrü vakfeylese
Yonca dönüp bakmaz değil.
//
II.
uzun patikalar lazım yoncalarımıza
akıl örüyoruz onlara, ölüyorlar anlamıyorum
bu dip dibe vuruşlar uçuşuyor
ben her gün su veriyorum bağında mesut yoncalara
biri kendini koparana sevdalanıyor
biri üstüne basıp geçene
//
III.
Çiçek sevmez oğlanlara
Düştü yoncanın kaderi
Kadir bilmez insanlarca
Ekildi yoncanın yeri

Ne yar oldu ne de yaren
Bağımda mesuttum derken
On beşinden biraz erken
Kapandı yoncanın göğü

Dört yapraklı bir kadermiş
Ağırlığınca gidermiş
Ne şans ne umut getirmiş
Bitmez yoncanın kederi.
//
IV.
Dördüncüsü ölüm, dördüncüsü vazgeçiş.
Read more
Goedemorgen <span class="emoji emoji1f64c"></span>🏻<span class="emoji emoji1f338"></span>🦋 ESTHETISCHE BEHANDELING SCHIMMELNAGELS U wilt ook in uw slippers of op blote ...
Media Removed
Goedemorgen 🏻🦋 ESTHETISCHE BEHANDELING SCHIMMELNAGELS U wilt ook in uw slippers of op blote voeten kunnen lopen, Maar u durft niet vanwege uw kalknagels ? Laat dan een laagje acryl over de kalk-schimmelnagel zetten. U kunt dit naturel of met nagellak dragen. Niet van echt te onderscheiden. - Gunaydin ... Goedemorgen 🙌🏻🌸🦋
ESTHETISCHE BEHANDELING SCHIMMELNAGELS
U wilt ook in uw slippers of op blote voeten kunnen lopen, Maar u durft niet vanwege uw kalknagels ?
Laat dan een laagje acryl over de kalk-schimmelnagel zetten.
U kunt dit naturel of met nagellak dragen.
Niet van echt te onderscheiden.
-
Gunaydin 💕🦋🌸
AYAKTA PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI
Protez Tırnak Uygulaması yalnızca ellerde değil, ayak tırnaklarına da uygulanabilen bir işlemdir. Eğer ayak tırnaklarınızda bozukluktan ve görünüşünden memnun değil yada tırnak yatağı bozukluklarına bağlı tırnaklarınızda bozulma var ve güzel tırnaklara sahip olmak istiyorsanız; Protez Tırnak tam size göre bir işlemdir. Ayakta uygulanan Protez Tırnağın bakımı elde ki ile aynıdır. Dip dolgu işlemleri zamanında yapıldığı müddetçe siz çıkartmak isteyene kadar kalırlar.
​Ayak medikal protez tırnak uygulaması özel Protez Tırnak malzemeleri ile bu konudaki uzman kişilerce yapılan bir işlemdir. Bu işlemde tırnaktaki sorunlu alanlar temizlendikten sonra , tırnak formu verecek şekilde tırnak, özel malzemelerle kaplanmaktadır. Bu malzemeler kendi tırnaklarınızdan 40 kat daha sağlamdır. Sudan etkilenmezler, Kolayca kırılııp dökülmez ve çizilmezler. Kendi tırnaklarınıza zararı yoktur. Ortalama 4-6 haftada bir bakımları yapıldığı takdirde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Çözümsüz bir çok tırnak rahatsızlığında, kozmetik kamuflaj yolu ile normale yakın görüntü oluşmasını sağlaması ve ağrısız bir işlem olması itibari ile benzersiz bir tekniktir.
Read more
Nếu đã trót “phải lòng” em gel kẻ mày Anastasia Dip Brow nhưng “ví tiền” lại kêu la lên tiếng?? <span class="emoji emoji1f628"></span> NYX ...
Media Removed
Nếu đã trót “phải lòng” em gel kẻ mày Anastasia Dip Brow nhưng “ví tiền” lại kêu la lên tiếng?? NYX hiểu lòng các chị em, tung ra ngay một phiên bản y chang Dip Brow, vừa là chiều lòng fan hâm mộ kẻ mày gel, vừa chiều cả những chiếc ví tiền đang “biểu tình” dữ dội Đã là bản DUPE có thể chiều lòng được ... Nếu đã trót “phải lòng” em gel kẻ mày Anastasia Dip Brow nhưng “ví tiền” lại kêu la lên tiếng?? 😨
NYX hiểu lòng các chị em, tung ra ngay một phiên bản y chang Dip Brow, vừa là chiều lòng fan hâm mộ kẻ mày gel, vừa chiều cả những chiếc ví tiền đang “biểu tình” dữ dội 😰
Đã là bản DUPE có thể chiều lòng được chị em thì hẳn Nyx Tame & Frame cũng không-phải-dạng-vừa-đâu. Chất gel mềm mịn, tán đều chứ không bết rít. Lông mày tơi mịn tự nhiên, chưa kể đến khả năng bám màu, lâu trôi tuyệt đối lên tới 10 giờ cùng khả năng chống thấm nước cao 🙆‍♀ Lại thêm một bản DUPE hoàn hảo đến từ NYX, so sánh mà cũng “kẻ 8 lạng, người nửa cân” 👀 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
giá: 165k
Xuất xứ: Mỹ
Thương hiệu: #sinonyx
Danh mục: #sinoeyebrown
Hotline: 0978 626 628
Địa chỉ: 283/56 Cách mạng tháng tám, F12, Q10
Địa chỉ: 120/1 Trần Huy Liệu, p15, Phú Nhuận
📷 Hình do tụi mình tự chụp và hàng có sẵn nha các bạn
❌ Sử dụng nội dung sản phẩm của shop xin vui lòng ghi rõ nguồn
#hangmoive #newarrival #vietnam #saigon #hcm #auth #chinhhang #myphamsino #cosmetic
Read more
FAST FOOD CHICKEN<span class="emoji emoji1f357"></span> gør sin mandag fuldendt med denne lækre kyllingkebab der både er fit, sund og ...
Media Removed
FAST FOOD CHICKEN gør sin mandag fuldendt med denne lækre kyllingkebab der både er fit, sund og velsmagende! På side 48 i det nye FIT finder du flere fast food retter med lavt kalorieindhold. Kyllingekebab i grovpita 2 PERSONER 225 g kyllingeinderfilet ½ tsk. tørret oregano ½ tsk. ... FAST FOOD CHICKEN🍗 gør sin mandag fuldendt med denne lækre kyllingkebab der både er fit, sund og velsmagende! På side 48 i det nye FIT finder du flere fast food retter med lavt kalorieindhold.
Kyllingekebab i grovpita

2 PERSONER
225 g kyllingeinderfilet
½ tsk. tørret oregano
½ tsk. tørret mynte
1 tsk. olivenolie
1 fed knust hvidløg
Revet skal og saft af
½ økologisk citron
Salt og peber

Yoghurt-agurke-dip:
1 dl yoghurt naturel
1 fed knust hvidløg
Friskhakket eller
tørret mynte
½-1 tsk. spidskommen
¼ agurk
1 hjertesalat
1 grovpita
Lidt citron

Sådan gør du: Kom kyllingefileterne i en skål, og bland dem omhyggeligt med de tørrede krydderier, olie, hvidløg samt citronskal og saft. Sæt kødet på spyd, og steg dem i en stor pande. Steg dem i 3-4 minutter på hver side. Rør og smag yoghurten til med hvidløg, mynte og spidskommen samt salt og peber. Høvl agurken fint, og vend den i yoghurten. Lun, og del pitabrødene. Servér kyllingekebabben med hjertesalat, citron, pitabrød, frisk mynte og lunt pitabrød.

Energi pr. person: 305 kcal, fedt 16 %, protein 48 %, kulhydrat 36 %

#fitmandagsmad #fitlivingmagsin #chicken #lowcalorie
Read more
Artiskokker er jo så mums og så nemme at lave! <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f64c"></span>🏼 Smagte første gang ‘rigtige artiskokker’ (altså ...
Media Removed
Artiskokker er jo så mums og så nemme at lave! 🏼 Smagte første gang ‘rigtige artiskokker’ (altså hvor de ikke er lavet til alt muligt), da min mand inviterede mig til Paris sidste efterår. Men det er først for nogle dage siden at jeg prøvede at lave dem selv. Og det er jo fjollet nemt 🏼 ⠀⠀⠀⠀⠀ Jeg ... Artiskokker er jo så mums og så nemme at lave! 😍🙌🏼 Smagte første gang ‘rigtige artiskokker’ (altså hvor de ikke er lavet til alt muligt), da min mand inviterede mig til Paris sidste efterår. Men det er først for nogle dage siden at jeg prøvede at lave dem selv. Og det er jo fjollet nemt 😋🙌🏼💖
⠀⠀⠀⠀⠀
Jeg lavede en simpel olie eddike dressing til, af koldpresset olivenolie, øko æblecidereddike, havsalt/peber og lidt sennep. Og spise artiskokkerne som “chips og dip” - genialt 😋💖🙌🏼
⠀⠀⠀⠀⠀
Jeg har lige lånt en opskrift fra @aarstiderne hvis du vil prøve at lave dem selv:
⠀⠀⠀⠀⠀
INGREDIENSER
2 artiskokker
½ citron
Olivenolie
Havsalt og peber
⠀⠀⠀⠀⠀
SÅDAN GØR DU
Sæt vand over til artiskokker.
Knæk stokkene af artiskokkerne, og kasser dem.
Kom artiskokkerne i det kogende vand, og tilsæt salt og ½ citron med skal.
Kog artiskokkerne i 25-30 minutter (gerne kraftigt for at undgå mørkning). Tag artiskokkerne op, dryp dem af, og stil dem på et skærebræt.
Tag de midterste hjerteblade ud af artiskokkerne, og kasser dem. Nede i blomstens midte sidder "hårene", som du kan fjerne med en lille ske. Vær forsigtig med ikke at tage selve artiskokkens hjerte med op.
Dryp med olivenolie, drys med salt, og server.
Tip: Har du ikke spist artiskokker før, skal du vide følgende: På bladene sidder en masse dejligt artiskokkød, som du spiser ved at plukke et blad, holde på bladets spids og bide ved stokken. Træk bladet ud af munden, og nyd det fine kød. Det inderste af artiskokken hedder hjertet – det er det bedste på hele grøntsagen. Du kan evt. rive lidt parmesan ud over artiskokken og ned i midten af den.
Read more
Asi jste už zaregistrovali, že se blíží slavnostní večer a vyhlašování cen @foodblogroku a letos ...
Media Removed
Asi jste už zaregistrovali, že se blíží slavnostní večer a vyhlašování cen @foodblogroku a letos to bude opravdu asi úžasná párty bez ohledu na ocenění. Každý rok FBR vypisuje ještě extra soutěž na různá témata a letos mě téma tak nadchlo, že i když je tento měsíc pro mě šílený (pro koho ne že ... Asi jste už zaregistrovali, že se blíží slavnostní večer a vyhlašování cen @foodblogroku a letos to bude opravdu asi úžasná párty bez ohledu na ocenění. Každý rok FBR vypisuje ještě extra soutěž na různá témata a letos mě téma tak nadchlo, že i když je tento měsíc pro mě šílený (pro koho ne že jo?), tak jsem se včera do receptu pustila.
Hlavním partnerem této akce je #AEG a #MamaShelterPrague, proto se jedná o #aegmamadish.
Mama Shelter, který FBR letos hosti si zakládá na konceptu sdílení jídla jako od maminky, tak bylo téma jasné. Vytvořit tradiční české jídlo, jako od maminky, ovšem s moderním twistem. Něco, co by zapadlo do restaurace tohoto cool hotelu. Něco, co se dá servírovat na jeden společný talíř pro více lidí. Něco, co byste uvařili kamarádům cizincům, ale v moderním podání. A hádejte co? Poslední možný den pro zařazení se do soutěže je dnes! :D
Nemohla jsem se rozhodnout, jestli budu dělat plněné papriky a nebo kapustové závitka a jelikož mají hodně společného, tak jsem udělala oboje, což je na společný talíř ideální, navíc hosté mohou ochutnat více věcí. Tedy se tu jedná o moderní twist těchto dvou jídel. Celkově je chuť hlavně masové náplně lehce laděná do Ásie a tyto rolky/papriky jsou servírované s avokádem (protože koho nepotěší), s čerstvým koriandrem, grilovanými papričkami Padrone, rajskou omáčkou jako dip a malými knedlíčky s koriandrem a to hlavně proto, aby vše bylo kompletní a nováčci mohli ochutnat houskový knedlík. Recept na knedlíky je jinak ale skvělý! Je to celkem jednoduchý, ale povedený recept po mé babičce. Obsahuje také návod, jak si vytvořit jednoduše malé kuličky aniž byste s nimi měli hodně práce či se při varu rozpadaly.
A na závěr pro osvěžení chuti i mezinárodní osvětu, servíruju tuhle dávku tradice v moderním podání s mističkou rychlokvašek.
Záměrně jsem připravila rolky malé a plnila do mini papriček Padrone, protože pak je to pravý finger food. Doma si můžete připravit rolky normální velikosti, i když mám to včera doma tak strašně přišlo vhod mít na stole tyto sharovací talíře a malé sousta.
Read more
En güçlü baharatlardan biri TARÇIN. Faydalarını saymakla bitiremeyiz tabiki de bu faydaları ...
Media Removed
En güçlü baharatlardan biri TARÇIN. Faydalarını saymakla bitiremeyiz tabiki de bu faydaları görüp fazla fazla tüketenlere de dip not ‘herşeyin azı karar çoğu zarar’ . Diyetisyenlerin de son zamanlarda daha çok tercih ettiği bir baharat. Tok tutuyor, şeker/tatlı ihtiyacınızı azaltıyor. Tarçının ... En güçlü baharatlardan biri TARÇIN. Faydalarını saymakla bitiremeyiz tabiki de bu faydaları görüp fazla fazla tüketenlere de dip not ‘herşeyin azı karar çoğu zarar’ .
Diyetisyenlerin de son zamanlarda daha çok tercih ettiği bir baharat. Tok tutuyor, şeker/tatlı ihtiyacınızı azaltıyor.

Tarçının faydaları‼️ Kolesterolü düzenler ve kötü kolesterolü iyileştirir.
Yüksek şekeri olan şeker hastalarının kan şekerinin düşmesini sağlar.
Hafızayı güçlendirir ve unutkanlığa iyi gelir.
Kanser hücreleri ile savaşır ve çoğalmalarını önler.
Kan dolaşımını düzenler.
Adet sancılarını hafifletir ve kanamayı düzenler.
Yağ yakarak kilo vermeyi destekler.
Migren ağrılarını azaltır.
Doğal bir koku gidericidir.
Bakterileri öldürür.
Tarçın yağı ile yapılan masaj ağrıların büyük ölçüde azalmasını sağlar.
Tarçın çayı ve tarçın yağı soğuk algınlığına iyi gelir.
Öksürük kesicidir.
Boğaz enfeksiyonlarını giderir.
Bağırsak ve mide rahatsızlarına çok faydalıdır.

Tarçının zararları ‼️‼️ Aslında tarçının bilinen bir zararı yoktur ancak fazla tüketilmesi ya da bazı durumlarda dikkatli davranılması gerekiyor. Kan şekerini düşüren tarçın, düşük kan şekeri olan kişiler tarafından fazla tüketildiğinde soruna neden olabiliyor. Yine kimilerinde alerjiye neden olmasından ötürü bebeklerde kullanılmaması gerekir.

#tarcın #bilgeciftligi #bilgefikir #bilgi #baharat #alternatiftıp #saglık #beslenme #diyet
Read more
🌍🌞<span class="emoji emoji2764"></span>️ _______________________________________________________ • P R O D U C T S • Brows: @anastasiabeverlyhills ...
Media Removed
🌍🌞️ _______________________________________________________ • P R O D U C T S • Brows: @anastasiabeverlyhills dip brow in ash brown & @benefitcosmetics gimme brow in no. 1 Eyeshadow: all @bhcosmetics 120 color palette 2nd edition Liner: @nyxcosmetics liquid liner & white ... 🌍🌞❤️
_______________________________________________________ • P R O D U C T S •

Brows:
@anastasiabeverlyhills dip brow in ash brown & @benefitcosmetics gimme brow in no. 1

Eyeshadow:
all @bhcosmetics 120 color palette 2nd edition
Liner:
@nyxcosmetics liquid liner & white liquid liner
Highlighter:
@beccacosmetics @jaclynhill Champagne pop
Glitzer:
Unknown
#nyx #nyxcosmetic #nyxliner #nyxgermany #nyxcosmeticsgermany #anastasiabeverlyhills #anastasiabrows #benefit #benefitcosmetics #benefitbrows #bhcosmetics #bhcosmeticspalette #bhcosmeticsgermany #mua #makeupartist #makeup #nyxcosmeticsfrance #beccacosmetics #beccachampagnepop #beccaxjaclynhill Anzeige
Read more
@oliviaburley_xo ・・・ The sun is peeking out today <span class="emoji emoji2600"></span>️what is the weather like where you live? . . P ...
Media Removed
@oliviaburley_xo ・・・ The sun is peeking out today ️what is the weather like where you live? . . P R O D U C T S @nyxcosmetics "swear by it" palette & "jet black" gel liner & smudger on the eyes, butter gloss in "praline" on the lips. @hudabeauty @shophudabeauty #fauxfilterfoundation ... @oliviaburley_xo
・・・
The sun is peeking out today ☀️what is the weather like where you live? .
.
P R O D U C T S
@nyxcosmetics "swear by it" palette & "jet black" gel liner & smudger on the eyes, butter gloss in "praline" on the lips.

@hudabeauty @shophudabeauty #fauxfilterfoundation in 410g "brown sugar"
@anastasiabeverlyhills ebony dip brow, foundation stick in "Chestnut" for bronzer, abh x @amrezy highlight
@fentybeauty match stix matte skinstick in "mocha" for contour
L E N S E S @prettyfabulouz freshtone lenses in "ivory"
L A S H E S @iikonn lashes in "jealous" (OLIVIA89 at checkout to save)
.
#nyxcosmetics
#nyxprofessionalmakeup #swearbyitpalette #swearbyit #hudabeauty #shophudabeauty #anastasiabeverlyhills #abhcosmetics #abhxamrezy #fentybeauty #makeupgoals #makeuptutorial #pnwbeauties #pnw #pnwonderland #beautyinfluencer #iikonnjealous #iikonnlashes #iikonn
Read more
Negril, Jamaica foi pojetada para ser um destino de primeira para os viajantes em busca de praia, ...
Media Removed
Negril, Jamaica foi pojetada para ser um destino de primeira para os viajantes em busca de praia, a cidade-resort de Negril tem um dos mais belos litorais do mundo. Seven Mile Beach é uma faixa convidativa de areia dourada, perfeita para o banho de sol ou um mergulho nas águas tépidas do Mar ... Negril, Jamaica foi pojetada para ser um destino de primeira para os viajantes em busca de praia, a cidade-resort de Negril tem um dos mais belos litorais do mundo. Seven Mile Beach é uma faixa convidativa de areia dourada, perfeita para o banho de sol ou um mergulho nas águas tépidas do Mar do Caribe. Dê um mergulho revigorante na fonte de água mineral de Blue Hole e depois admire as múltiplas cores do pôr do sol sentado em um bar à beira-mar. 🌴🇯🇲 • #PageVibe .

The resort town of Negril has some of the most beautiful coastline in the world. Seven Mile Beach is an inviting stretch of golden sand, perfect for sunbathing or taking a dip in the warm Caribbean Sea. Jump into the Blue Hole Mineral Spring for a rewarding adrenaline rush, then take in a kaleidoscopic sunset from the comfort of a beachfront bar.
Read more
Aquaholic Sea<span class="emoji emoji1f4a7"></span> P R O D U C T S Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer Foundation: @urbandecaycosmetics ...
Media Removed
Aquaholic Sea P R O D U C T S Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer Foundation: @urbandecaycosmetics All Nighter 3.5 Setting Power: @wetnwildbeauty Photofocuse pressed powder In shade Neutral Buff Brows: @milanicosmetics dip brow promise in shade dark brown Eyes: @tartecosmetics ... Aquaholic Sea💧

P R O D U C T S
Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer
Foundation: @urbandecaycosmetics All Nighter 3.5
Setting Power: @wetnwildbeauty Photofocuse pressed powder In shade Neutral Buff
Brows: @milanicosmetics dip brow promise in shade dark brown
Eyes: @tartecosmetics tartiest tarts pallete in punk for the crease
@nyxcosmetics blue eyeliner for lid
@elfcosmetics black eyeliner
Lashes: @iikonn in Bella use 35% using code foreverglam93
Lips: @lacolorscosmetics in shade suede matte
Highlight: @milanicosmetics Strobelight
Blush: @janecosmetics Berry bouquet
#janecosmetics #milanicosmetics #milani #elfcosmetics #iikonn #nyxcosmetics #nyxcosmetics_uk #wetnwild #wetnwildcosmetics #urbandecay #urbandecaycosmetics #tartecosmetics #wakeupandmakeup #flawlessdolls #lagirlcosmetics #kisslashes #makemyfaceup #undiscovered_muas #makeupforbarbies #fleeektown #muasfeaturing #fiercesociety #flawlesssdolls #makeupforallz #shout_out_makeup #makeup__shoutouts #makeup #ghanamuas #beauty_artists_ @makeup_artist_worldwide_ #lacolorscosmetics
Read more
Nougathummus ala. @koekkenetpaakvisten <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> Ja du hørte rigtigt - det redder lige fredag aften! ...
Media Removed
Nougathummus ala. @koekkenetpaakvisten Ja du hørte rigtigt - det redder lige fredag aften! 🤤 Opskrift: 1 dåse kikærter 100 g hasselnødder (evt. bagte – se note) 15 bløde udstenede dadler 2 spsk. kakaopulver evt. 2 spsk. hasselnøddesmør for en stærkere hasselnøddesmag og en ... Nougathummus ala. @koekkenetpaakvisten 😍😋 Ja du hørte rigtigt - det redder lige fredag aften! 🤤

Opskrift:
1 dåse kikærter
100 g hasselnødder (evt. bagte – se note)
15 bløde udstenede dadler
2 spsk. kakaopulver
evt. 2 spsk. hasselnøddesmør for en stærkere hasselnøddesmag og en mere cremet konsistens
evt. en lille smule vand eller smagsneutal kokosolie, hvis du ønsker en mere blød nougathummus.
Note: At bage mandler og nødder fremhæver smagen.
Vejledning til bagte mandler og nødder:
Bag mandlerne i 15 minutter ved 150 grader almindelig ovn.

Fremgangsmåde:
1. Hæld vandet fra kikærterne og skyl dem.
2. Kom hasselnødderne i en blender og blend dem til fin mel.
3. Kom hasselnøddemelet og resten af ingredienserne i en skål og blend det grundigt med en stavblender.

Serveringsforslag:

Spis den lækre nougathummus på brød, i pandekager, på vafler mm., brug den som dip til frugtstænger, rul den til kugler og overtræk dem evt. med chokolade og lad ellers fantasien få frit slag 🤗😍🙏 @koekkenetpaakvisten har jeg fulgt i årevis.
Hun er så kreativ og elsker hendes opskrifter (vi er så ens på det område) 🙈😉
Derudover er hun den sødeste og deler ud af både opskrifter og privatliv 😍🙏 #food #tasty #foods #madblog #madblogger #madinspiration #foodie #sund #sundt #livsstil #fit #vægttab #aalborg #glutenfri #mad #healthy #glutenfree #sugarfree #træning #sukkerfri #lowcarb #sundmad #økologi #organic #glutenfritt #nemmad #sundhed #lækkert #mums #sundlivsstil
Read more
Aquaholic Sea<span class="emoji emoji1f4a7"></span> P R O D U C T S Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer Foundation: @urbandecaycosmetics ...
Media Removed
Aquaholic Sea P R O D U C T S Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer Foundation: @urbandecaycosmetics All Nighter 3.5 Setting Power: @wetnwildbeauty Photofocuse pressed powder In shade Neutral Buff Brows: @milanicosmetics dip brow promise in shade dark brown Eyes: @tartecosmetics ... Aquaholic Sea💧

P R O D U C T S
Primer: @wetnwildbeauty CoverAll Primer
Foundation: @urbandecaycosmetics All Nighter 3.5
Setting Power: @wetnwildbeauty Photofocuse pressed powder In shade Neutral Buff
Brows: @milanicosmetics dip brow promise in shade dark brown
Eyes: @tartecosmetics tartiest tarts pallete in punk for the crease
@nyxcosmetics blue eyeliner for lid
@elfcosmetics black eyeliner
Lashes: @iikonn in Bella use 35% using code foreverglam93
Lips: @lacolorscosmetics in shade suede matte
Highlight: @milanicosmetics Strobelight
Blush: @janecosmetics Berry bouquet
#janecosmetics #milanicosmetics #milani #elfcosmetics #iikonn #nyxcosmetics #nyxcosmetics_uk #wetnwild #wetnwildcosmetics #urbandecay #urbandecaycosmetics #tartecosmetics #wakeupandmakeup #flawlessdolls #lagirlcosmetics #kisslashes #makemyfaceup #undiscovered_muas #makeupforbarbies #fleeektown #muasfeaturing #fiercesociety #flawlesssdolls #makeupforallz #shout_out_makeup #makeup__shoutouts #makeup #ghanamuas #beauty_artists_ @makeup_artist_worldwide_ #lacolorscosmetics
Read more
Glass noodle salad with raw salmon, mango, greens, cucumber, carrots and cilantro. Served with ...
Media Removed
Glass noodle salad with raw salmon, mango, greens, cucumber, carrots and cilantro. Served with a dip made of lime, red pepper, honey, sesame oil, fish sauce, rice vinegar and ginger 🥒🥕🌶 Glassnudelsalad med rå lax, mango, gröna, gurka, morötter och koriander. Serveras med ett dressing ... Glass noodle salad with raw salmon, mango, greens, cucumber, carrots and cilantro. Served with a dip made of lime, red pepper, honey, sesame oil, fish sauce, rice vinegar and ginger 🥒🥕🌶 Glassnudelsalad med rå lax, mango, gröna, gurka, morötter och koriander. Serveras med ett dressing gjord på lime, röd chili, honung, sesamolja, fisksås, risvinäger och ingefära 🥒🥕🌶
Read more
Anyone lost and confused about #healthysnacks for that mid arvo slump? Give this one a go! Double ...
Media Removed
Anyone lost and confused about #healthysnacks for that mid arvo slump? Give this one a go! Double the recipe, make it once, portion it all out and 4 days of arvo snacks done! ️ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - H e r b i e C a u l i f l o w e r D i p - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - •Half a head of cauli, I roughly ... Anyone lost and confused about #healthysnacks for that mid arvo slump? Give this one a go! Double the recipe, make it once, portion it all out and 4 days of arvo snacks done! ✔️💛✔️
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
H e r b i e C a u l i f l o w e r D i p
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
•Half a head of cauli, I roughly chopped and then popped it under the grill to save a little bit of time. Took about 10-15 mins.
•Small handful of parsely
•1 Tbs of tahini
•1/2 teaspoon of crushed garlic
•Juice of half a lemon
•Dash or two of olive oil + 1tbs of water - more if it’s too thick for your liking
•Optional: pinch of dried Thyme, crushed chilies and turmeric.
~ Roughly chop/blend together/ pop into Thermomix 10/-/5 (scrap down sides and redo once) aaaaaaand done ✅🙌🏼🌿
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
#plantbased #plantbasedsnacks #vegan #vegansnacks #paleo #paleosnacks #turmeric #carrotsticks #cucumber #parsely #lemon #dip #healthydip #foodie #foodiegram #plantbasedmeal #vegandip #vegetarian #vegetariansnack #mealprep #arvosnack #freshfoodfeb #healthyinspiration #bestofthermomix
Read more
D O U B L E T A K E Featuring my current favourite winged liner - Double Take by @tartecosmetics (you can find it online & in-store at @sephoraaus too) P R O D U C T S @colourpopcosmetics Cabana Boy Gloss @anastasiabeverlyhills Dip Brow @benefitaustralia Roller Lash @juviasplace Saharan ... D O U B L E T A K E

Featuring my current favourite winged liner - Double Take by @tartecosmetics (you can find it online & in-store at @sephoraaus too)

P R O D U C T S

@colourpopcosmetics Cabana Boy Gloss
@anastasiabeverlyhills Dip Brow
@benefitaustralia Roller Lash
@juviasplace Saharan II Palette
@fentybeauty Match Stix in "Mocha"
@tartecosmetics Amazonian Clay Stick in "Medium Sand"
@fentybeauty Pro Filtr in 180
@oribeaustralia Dry Texturising Spray (from @adorebeautyofficial)
@gormanclothing Dress

#fentybeauty #fentyprofiltrfoundation #profiltr #profiltrfoundation #muaaustralia #makeupartistaustralia #sydneymua #ilovesydney #juviasplace #SAHARANIIPALETTE #rollerlash #benefitcosmetics #tarteamazonianclay #doubletake #oribe #undiscovered_mua #undiscoveredmuas #grwm #makeupaddiction #makeuplook #wingedliner #colourpop #cabanaboy #anastasiabeverlyhills #anastasiabrow #sydneysider #sydneyblogger #meccabeautyjunkie #sephoraaus #beautyblogger
Read more
Glenmorangie Nectar D'or | Crab Meat & Avocado | Croissants with Hung Curd Dip | o r i e n t e x p r e s s #vsco ...
Media Removed
Glenmorangie Nectar D'or | Crab Meat & Avocado | Croissants with Hung Curd Dip | o r i e n t e x p r e s s #vsco #instafood Glenmorangie Nectar D'or | Crab Meat & Avocado | Croissants with Hung Curd Dip | o r i e n t e x p r e s s

#vsco #instafood
Dün akşam sevgili arkadaşım @muguet12 nin sağlıklı sofrasından sonra ancak böyle bir tarifle ...
Media Removed
Dün akşam sevgili arkadaşım @muguet12 nin sağlıklı sofrasından sonra ancak böyle bir tarifle karşınıza çıkabileceğimi düşündüm🏼️ ZEYTİNLİ DİP SOS VE SEBZELER 250 gr süzme yoğurt 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı tuz 100 gr biberli yeşil zeytin 10 dal frenk soğanı ... Dün akşam sevgili arkadaşım @muguet12 nin sağlıklı sofrasından sonra ancak böyle bir tarifle karşınıza çıkabileceğimi düşündüm🙈🙏🏼❤️ ZEYTİNLİ DİP SOS VE SEBZELER

250 gr süzme yoğurt
1-2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı tuz
100 gr biberli yeşil zeytin
10 dal frenk soğanı
Biberli zeytinleri kesin ve sos için gerekli olan tüm malzemeyi karıştırın. Sebzelerin kabuklarını soyun ve istediğiniz şekilde doğrayın. Hazırladığınız dip sos eşliğinde servis edin. Dilerseniz kırmızı biberle süsleyin🙏🏼
Read more
Lại chuyên mục update sale ^^. Thú thật cả năm nay ít nhận order, chẳng qua là chờ dip sephora sale thì ...
Media Removed
Lại chuyên mục update sale ^^. Thú thật cả năm nay ít nhận order, chẳng qua là chờ dip sephora sale thì bung lụa thôi đó mấy chế . Hy vọng năm nay sớ bill dài hơn năm ngoái ahihii Thông báo tin hot cho chị em bung xoã đây ^^. Tích cả năm chỉ chờ dịp này mà bung xoã thôi đó hihi ^^ Private sale cho Vib và ... Lại chuyên mục update sale ^^. Thú thật cả năm nay ít nhận order, chẳng qua là chờ dip sephora sale thì bung lụa thôi đó mấy chế 😂😂. Hy vọng năm nay sớ bill dài hơn năm ngoái ahihii 🍀🍀Thông báo tin hot cho chị em bung xoã đây ^^. Tích cả năm chỉ chờ dịp này mà bung xoã thôi đó hihi ^^ Private sale cho Vib và Vib rouge, beauty insider của Sephora ạ, Sephora sẽ sale toàn bộ web và store 20% đó mấy chế, tha hồ bung lụa nha.
Lịch sale sẽ kéo dài từ 24/8-3/9 Sephora sẽ sale 20% cho Vib rouge nha mấy chế. Nên mình sẽ nhận từ h luôn ạ. Đợi đến sale thì hốt liền tay ngay và luôn nha ^^ Cách thức order vẫn như cũ ^^
- Bước 1: gửi link sản phẩm or ảnh kèm giá để được báo giá
- Bước 2: cọc 50%
- Bước 3: chờ và chờ hàng về thui nè và pay phần còn lại hen

Sephora sale nên mua gi?????? Các chế chờ suggest các post sau nha. H chế nào tăm tia dự mưu gì rồi thì gửi nhanh lên nào ^^. Em sẽ cố gắng hoạt động hết công sức phục vụ mấy chế 😊😊😊😊 ————————————————
🏷Info mua hàng r🏷:
📲/viber/imess: 0909906402 🏡: 285/101/49 cmt8 p12 q10 (open 10 am to 9pm)
🏧: 0721000528370 vietcombank chi nhánh Kỳ Đồng. Tên chủ tk: Lum Khiếu Thảo Ngân

#lumlecosmetic #lumlepreorder #lumlenotification #lumleupdated #sephorasale
Read more
Protáhnutí po včerejšim pekelnym workoutu s Honzou Vávrou, @elguapo1992 a @rrraffan bylo dneska ...
Media Removed
Protáhnutí po včerejšim pekelnym workoutu s Honzou Vávrou, @elguapo1992 a @rrraffan bylo dneska docela bolavý Je to jen krabí setík a je hoooodně co zlepšit, ale zkoušim najíždět na víc cviků a víc opakování. Lepší než sedět doma 🤷🏽‍♂️🦀5kol: 6x dip na hrazdě 3x pull up 3x chin up + 3x 20 dipů ... Protáhnutí po včerejšim pekelnym workoutu s Honzou Vávrou, @elguapo1992 a @rrraffan bylo dneska docela bolavý 😂 Je to jen krabí setík a je hoooodně co zlepšit, ale zkoušim najíždět na víc cviků a víc opakování. Lepší než sedět doma 🤷🏽‍♂️🦀5kol: 6x dip na hrazdě 3x pull up 3x chin up + 3x 20 dipů na hrazdě a pár dalších cviků k tomu. Dneska to nebyl workout ale spíš chillout, nemám sílu po tom nesmyslnym včerejšku. Místo - Ďáblický les 😈🌲 @drillathletics
Read more
Mavi ve Demir... Hayatımıza hayat, ömrümüze ömür, neşe, renk, şaşkınlık, büyük hatırlatmalar, ...
Media Removed
Mavi ve Demir... Hayatımıza hayat, ömrümüze ömür, neşe, renk, şaşkınlık, büyük hatırlatmalar, uyarı, uyanış, tazelik, masumiyet, kahkaha, yeniden doğma, özenme, özlem, kavuşma... ve nice duyguları aynı anda ve tam zamanında kattınız. Sağlıklı şanslı mutlu umutlu azimli ve hep böyle ... Mavi ve Demir... Hayatımıza hayat, ömrümüze ömür, neşe, renk, şaşkınlık, büyük hatırlatmalar, uyarı, uyanış, tazelik, masumiyet, kahkaha, yeniden doğma, özenme, özlem, kavuşma... ve nice duyguları aynı anda ve tam zamanında kattınız. Sağlıklı şanslı mutlu umutlu azimli ve hep böyle eğlenceli kalın dilerim. Çocukluk hatıralarınızı unutmadan, ne kadar önemli becerileriniz var her biri her daim aklınızda kalsın ve öyle büyüyün diye elimden geleni yaparım her daim. Hanginiz ne sever, neye karşı duyarlı, ilgisi ne, neye hassas neye güçlü, neye kırılgan hepsini kendimce not ediyorum. İnsan büyürken çevre ve hatta okul, bazen o özellikleri gereksiz ve hadsiz törpüleyip, unutturuyor. Oysa onlar öz. Kendi bireysel gerçek özünüz. En kıymetli güç de o özde saklı. Çocukların o ilk 3-5 yılının dip notları sunulmalı 18 yaş hediyesi diye. Bak sen busun. Üstüne giydirdiklerimizi bırak, bu çıplak halini yaşa diyebilmeli. Yüreğinin götürdüğü yere gidebilme, bunun için her türlü çalışkanlığı ayrımcı hor görücü olmadan yapabilme erdemi olsun hayat okulu size. Şu anki gibi, Dünya’ya hep böyle etiketsiz, yargısız, başkasının lafından değil kendi kalbinizden bakın. Birinizin temkini birinizin karagözü dengeniz sağduyunuz takım gücünüz olsun. Yediğiniz en muazzam tatlı hep annenizin hazırladığı bu şahane dalından doğadan gelen pasta gibi olsun! Her sabah güneş doğar ve gün iyi başlar diyen babanız gibi zor günde bile kendinizle dalga geçebilecek özgüveniniz olsun. Annenizin çılgın müdanasız yaratıcı oldurucu gücünden, babanızın toplayıcı yapıcı birleştirici gücünden mayanız tam tutsun. Kitaplar ve doğa her daim korusun sizi. Gülmeyi ağlamayı düşüp kalkmayı özgürce yaşayın. Doğum gününüz kutlu olsun. #mavivedemir 🍀💙🎼🐣🛴
Read more
Hikayeden bu fotoğrafı paylaşınca o kadar çok mesaj geldi ki, inanamadım. Cildine ne oldu diye ...
Media Removed
Hikayeden bu fotoğrafı paylaşınca o kadar çok mesaj geldi ki, inanamadım. Cildine ne oldu diye soran, ne ara bu kadar çillendin diyen, beğenen, beğenmeyen, eski fotoğraflarını büyütüp büyütüp bakıyorum, nasıl böyle gizleyebildin diyen ve daha niceleri. Demek ki sahte çillerim gerçekçi ... Hikayeden bu fotoğrafı paylaşınca o kadar çok mesaj geldi ki, inanamadım. Cildine ne oldu diye soran, ne ara bu kadar çillendin diyen, beğenen, beğenmeyen, eski fotoğraflarını büyütüp büyütüp bakıyorum, nasıl böyle gizleyebildin diyen ve daha niceleri. Demek ki sahte çillerim gerçekçi olmuş😆 Gelelim nasıl yaptığıma. Tahminler arasında kına, diş fırçası, tarak gibi aslında sahte çil yapmak için kullanılan yöntemler vardı. Vallahi bravo👏🏻 Olay şöyle gelişti😆 Dip boya zamanım geldi ama biraz daha beklemek istiyorum. Fotoğrafta da beyaz beyaz göz yormasın diye geçtiğimiz aylarda marka gönderisi olarak gelen L’oreal Magic Retouch sprey boyayı kullanayım dedim. Birden saçımda koyu bir leke bırakmasın diye yavaş yavaş sıkarken damla damla aktığını gördüm ve ampul yandı💡😂 Yüzümde de denesem çil gibi durur mu diye düşünürken saçmalama Hacer, güzelim makyajı mahvedeceksin diye düşünmedim de değil ama sonucu güzel oldu. Yüzümü yıkadığımda iz de kalmadı. Daha ne olsun😜 Deneysel çalışmak isteyen, çil seven ama kalıcı da olmasın diyenler mutlaka denesin 😄
#freckles #fakefreckles #cil #çil #makyaj
Read more
Nasıl bir başarı istiyorsun bana onu söyle, hayallerin var mı ? Oturduğun yerden yemek bile yapamazsın ...
Media Removed
Nasıl bir başarı istiyorsun bana onu söyle, hayallerin var mı ? Oturduğun yerden yemek bile yapamazsın karnını doyurmak için. EMEK vereceksin, illaki mecbursun buna Sofraya koyacak bir tabak yemek için bile malzemesini almak için dışarı çıkmalısın Onları yemek haline getirmek ... Nasıl bir başarı istiyorsun bana onu söyle, hayallerin var mı ?
Oturduğun yerden yemek bile yapamazsın karnını doyurmak için.
EMEK vereceksin, illaki mecbursun buna 👊
Sofraya koyacak bir tabak yemek için bile malzemesini almak için dışarı çıkmalısın 👊
Onları yemek haline getirmek için hazırlamalısın 👊
Kıvamını tutturmak ve dip tutmasını engellemek için vakit ayırıp kontrol etmelisin 👊
Özenmelisin, çünkü özenmezsen kendi yaptığın yemeği kendin bile yiyemezken başkasının önüne koyamazsın 👊👊
Parayı kazan yemek yapacak olan da bulunur. Emin ol.. 👊👊👊
Para kazanmak için de önce çalışmak, EMEK vermek gerekir 👍
Hayalleri, Hedefleri olan, Öğretme becerisi kuvvetli, çalıştığı, EMEK verdiği kadar kazanmayı ilke edinmiş ve asla vazgeçmeyen yeni lider adayları ile yoluma devam etmek istiyorum ✔
Ve sende diyorsan ki evet bende varım ☝, o zaman haydi işimize bakalım.. Artan kazancımızı 💰, LR 'ın bize sunduğu hediyeleri ⌚📱, tatilleri 🗽🏊🏂, organizasyonları 🎉🎊, araçları 🚘 ve tabii ki beraberinde gelen unvanları kutlamaya hazırlanalım 🏆🏆🏆 -- birlikte. #lrhandbeauty #lrdeğerkatar #güzellik #kazanç #ciltbakımı #cosmetic #makyaj #saçbakımı #sivilce
Read more
Loading...
Load More
Loading...