Loading Content...

Dedi biri mı can

Loading...


Unique profiles
73
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tudors, Erzurum Province, Maslak-Mashattan
Average media age
677.6 days
to ratio
14.2
SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN. ...
Media Removed
SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN. @saitdavran - HIRSIZIN İBRETLİK ÖLÜMÜ Peygamberimizin ashâbından Ebû Mı’lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. ... SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN.
@saitdavran - HIRSIZIN İBRETLİK ÖLÜMÜ
Peygamberimizin ashâbından Ebû Mı’lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. Bir defasında yine yola çıkmıştı.
Karşısına çıkan silahlı bir hırsız: – Neyin varsa çıkar seni öldüreceğim, dedi. Ebu Mı’lâk:
– Maksadın mal almaksa al, dedi. Hırsız:
-Ben sâdece senin canını istiyorum, dedi. Ebu Mı’lâk:
– Öyleyse bana müsaade et de namaz kılayım dedi. Hırsız: – İstediğin kadar namaz kıl, dedi. Ebu Mı’lâk namaz kıldıktan sonra üç defa şöyle duâ etti:
– Ey gönüllerin sevgilisi (Yâ Vedûd), ey yüce arşın sâhibi, ey dilediğini yapan Allâhım! Ulaşılmayan izzetin, kavuşulmayan saltanatın ve arşını kaplayan nûrun için beni şu hırsızın şerrinden korumanı istiyorum! Ey imdâda koşan Yetiş imdâdıma.
Ebu Mı’lâk duasını bitirir bitirmez, elindeki kargıyı kulakları hizâsında tutan bir süvârî peydâ oldu! Süvâri mızrağı hırsıza saplayıp onu öldürdü. Sonra da tâcire döndü. Tacir:
– Kimsin sen? Kimsin sen? Allâh seni vasıta kılarak bana yardım etti, diye sorunca süvari:
– Ben dördüncü kat semâ ehlindenim. İlk duânı yapınca semânın kapılarının çatırdadığını işittim. İkinci defa duâ edince gök ehlinin gürültüsünü işittim. Üçüncü defa dua edince, zorda kalan biri dua ediyor, denildi. Bunu duyunca Allâh’tan, onu öldürmeye beni memur etmesini istedim. Allâh Teâlâ da kabul etti ve geldim. Şunu bil ki, abdest alıp dört rek’at namaz kılan ve bu duayı yapan kimsenin, zorda olsun veya olmasın duası kabul edilir, dedi.
Kaynak; İbn-i Hacer, el-İsabe, IV, 182.
.
.
.
.
ℹ Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, İlm, 14.)
.
.
.
.
Allahümme salli ala seyydina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed 🌹🌹🌹🌹🌹
.

#Allah #namaz #nasip  #huzur #kuran #elif #din #ilim #islam #güzelsözler #gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah #vazgecememkii #melek
Read more
Loading...
17 Temmuz Salı uyduruğu: Ekleme yapayım: Özellikle insanların “Ne var canım bu yaptığında?”dediği ...
Media Removed
17 Temmuz Salı uyduruğu: Ekleme yapayım: Özellikle insanların “Ne var canım bu yaptığında?”dediği el emeği veya zihin emeği verdiğiniz işiniz varsa tuzağa düşmeyin. Emeğinizin karşılığını alın. 1.Para bir gün var bir gün yok. 2.Hayat sosyal medyadaki gibi değil. Gerçekte ne yaşanıyor ... 17 Temmuz Salı uyduruğu:
Ekleme yapayım: Özellikle insanların “Ne var canım bu yaptığında?”dediği el emeği veya zihin emeği verdiğiniz işiniz varsa tuzağa düşmeyin. Emeğinizin karşılığını alın.
1.Para bir gün var bir gün yok.
2.Hayat sosyal medyadaki gibi değil. Gerçekte ne yaşanıyor ne mücadeleler veriliyor bilemeyiz. Yazmak paylaşmak zorunda da değil kimse. Bilmek zorunda değiliz tahmin etmek için.
3.İnsanlar parayı türlü şekillerde kullanabilirler.
4. Bazıları atadan anadan daha bol paralı olabilir.
5. Bazıları tırnaklarıyla kazımak zorunda kalabilir.
Ben inanıyorum ki çok büyük yaşanan içi boş hayatlardaki mutluluk seviyesiyle küçük ama kaliteli yaşanan hayattaki mutluluk seviyesi karşılaştırma bile kabul etmez.
Küçük ve nitelikli, anlamlı yaşamı seçmeli.
Para olmasın mı?
Para olsun. Tü kaka değil para. Eskiden öyle düşünürdüm. Para insanı bozar. Bizimkilerin bir lafı vardır “Siz onlar gibi öyle şımarık zengin çocuğu değilsiniz”
Para insanı bozmaz.
Paran olsun. Sen yine git ihtiyacı olana ver istersen.
Bizde çok gelişmemiş, kötücül bir taraf var. Hem paradan korkmak hem de olana haset etmek.
Paradan korkmaya gerek yok.
Olana haset etmeye de...
Benim en çok kıskandığım insanlar uzun dost sofraları kurabilenler, çok parası olanlar değil.
O parayı kazanmak için o sofraları bırakmak gerekmesin.
Para da kazanalım dost sofralarımız da olsun. Hepbirlikte iyi olalım. Biri yerken öbürü bakmasın. Hepimize yetecek kadar kaynak var.
Tekrar edelim. Hepimize yetecek kadar kaynak var.
Birbirimize destek olalım.
Hepimiz kardeşiz bu öfke ne diyeeee?diye bitirmesem olmazdı😂
Not:Storylere bakmayı unutmayın🎈
Read more
<span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span>Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım. Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı ...
Media Removed
Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım. Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular ... 😢😢😢😢Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım.
Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular o gün oraya. En az 3 saat bu şekilde gürültülü, soğuk bir uçağın içinde uçmak nedir bilir misiniz? Cesaret edip bir türlü onun yanına gidememek nasıldır bilir misiniz? Gidip orda olduğunu bile bile yüzünü görememek sarılıp koklayamamak nedir bilir misiniz? 3 saat be. 3 saat ben ona baktım o bana baktı konuşamadım dokunamadım sarılamadım.
Beyazıt'ın en büyük isteklerinden biri uçağa binmekti. Söz oğlum bindiricem seni demiştin. Bir şekilde yine tuttun sözünü babam. Verdiğin her sözü tuttun bir şekilde. İçin rahat olsun.
Seni son kez gördüğümde evden giderken beni yataktan kaldırmamıştın. Vedalar hep zordu senin için. Yatak sıcacıktır şimdi ben olsam hiç kalkmam ooh mis demiştin. Şimdi çok üşüyor musun toprağın altında? Sen soğuğu hiç sevmezsin ki. Ama bilirim. Başındaki bayrağın kızıllığında ısınmayı iyi bilirsin -ki o kızıllığın birazı da sensin.
Bugün 1 yıl oldu canımın içi. Senden sonra hiçbir şey aynı değil. En mutlu anımızda bile bir burukluk var. Herhangi bir saygı duruşunda hep gözlerimiz dolar. Ki ben sana karşı hep öyle duruyor olacağım.
Ne mutlu sana ki istediğin şekilde gittin oraya. Ne mutlu. Ama biz seni, sesini, kokunu, gülüşünü çok özledik. Sensiz çok zor.
Aşkın yaşı 17'ydi baba. Ben senden sonra 18 oldum...
Zühre Selma Karaman
Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet KARAMAN'ın kızı...
Read more
Geçen gün oguzumla konuşuyoruz o da yakın tarihte babasını İsmail amcamızı kaybettik. Dertlesiyoruz ...
Media Removed
Geçen gün oguzumla konuşuyoruz o da yakın tarihte babasını İsmail amcamızı kaybettik. Dertlesiyoruz konusurken ölümün bize verdiği kocaman bir pişmanlık olduğunu anladık. Ben öyle yaptıklarından pişmanlık duyan biri değilimdir ne yaptıysam yine olsa yine yaparım istisnasız ama. ... Geçen gün oguzumla konuşuyoruz o da yakın tarihte babasını İsmail amcamızı kaybettik. Dertlesiyoruz konusurken ölümün bize verdiği kocaman bir pişmanlık olduğunu anladık. Ben öyle yaptıklarından pişmanlık duyan biri değilimdir ne yaptıysam yine olsa yine yaparım istisnasız ama. Ahlanip vahlanmam hata olsa da. Meğer bu duymadığım bütün pişmanlıkları annemle olan diyalogumda biriktirmisim. İçimde bir yığın keşke ve pişmanlık var. Uzun uzun yazmiyim. Buradan yazıyorum böyle vefasız arkadaşlarım dostlar var anneye babaya karşı yapmasinlar diye içim yanıyor lannn bunu söndürecek tekbirsey dahi yok zaman anca zaman..hayatimda ilk defa çaresizliği yaşıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Bu yara kabuk tutmaz. Kanar durur.
Derdim acitasyon yapmak değil yanlış anlamayın öyle olsa hergun birinizi arar anlatır dururdum. 1 aydır kimseyle görüştüğüm yok. Üzgün gözlerin bana bakmasına dayanamıyorum. Veya hergun anlatarak karşımdakileri uzmek. Bana göre şeyler değil. Olayın özü şu
#deger #bilin #arkadaslar değer bilin hala hayattayken değer bilin. Giden gittikten sonra anca ahlanir vahlanirsin benim gibi dışa yansıtmiyorsan da için çürür gider. Şebnem ferah in dediği gibi "senin gördüğün yanaklarımdan süzülen, asıl içimde içinde yuzdugum bir deniz var"
#bugün melek Sultan'ın doğum günü. Elini öpmek varken gittik mezarlıkta #dua ettik.
#ne diyim ki nurlar içinde yatsın #canım #annem
Read more
Uzun zamandır cevaplanmayan arama ve mesajların üzerine, günün son saatlerinde düştü ekrana, ...
Media Removed
Uzun zamandır cevaplanmayan arama ve mesajların üzerine, günün son saatlerinde düştü ekrana, davet isteği.. Mesaj gayet resmi, soğuk ve netti.. ‘Aynı yerde’.. O an müzik dinliyor, onu düşünüyordu. Ceket almadı, üşümesi imkansızdı, neredeyse terleyecekdi.. İnsan vücudu entresandı, ... Uzun zamandır cevaplanmayan arama ve mesajların üzerine, günün son saatlerinde düştü ekrana, davet isteği..
Mesaj gayet resmi, soğuk ve netti..
‘Aynı yerde’..
O an müzik dinliyor, onu düşünüyordu.
Ceket almadı, üşümesi imkansızdı, neredeyse terleyecekdi..
İnsan vücudu entresandı, yeter ki istesin, saatlerce eksi derece de birini bekleyebilir, kilometrelerce biri uğruna yürüyebilir, hiç düşünmeden canını verebilirdi..
Yeter ki istesindi işte, bunun için sevmek gerekirdi.
Çocuk; çok seviyordu..
Serçe parmağının yardımıyla eğilerek giydi ayakkabılarını, koşar adım fırladı, koştu..
Oradaydı şimdi.
‘Aynı yerde’..
Kız henüz gelmemişti..
Boş iki sandalyeyi yan yana koydu, ne çok yakın ne de çok uzak. Sevdikleri manzaranın yakomozuna mıhladı açıyı.
Kız gelene kadar oturmadı. Sahil boyu bir ileri iki geri yürüdü, yüzüne bir tebessüm yayıldı.. konuyu hiç uzatmıyacaktı. Onu ne kadar çok sevdiğini, özlediğini söyleyecek, sarılacak, yaralarını saracağına söz verecekti.. herşey güzel olacaktı..
O an bir ses duydu..
Kız gelmişti..
Kız, sandalyeyi ters çevirdi, diğer sandalyenin tam zıt açısına oturdu..
Sessizce bekledi..
Çocuğun gelip, oturmasını bekliyordu..
İyi tanıyordu çocuk onu.
Önce onun diyecekleri vardı, davet eden söze başlamalıydı.
Çocuk sandalye ye oturdu, hayal ettiği gibi değil, kızın istediği gibi sırt sırtaydılar şimdi.
Derin bir nefes aldı kız,
Nefesinin sesini de, kokusunu da duydu çocuk,
o çok sevdiği teninin ve saçlarının kokusuyla birlikte.
Başkasını seviyorum dedi kız,
Nefesi buna yetmişti..
Sandalye den kalktı, ağır ağır yakomozun ışığından uzaklaşarak karanlıkta kayboldu..
Ayağa kalktı, baktığında kızın silüeti kaybolmak üzereydi.. gönlünde bir başkası varken, tam karşısında olsa ne işe yarardı..
Bir kaç adım attı, sırt sırta oturdukları sandalyelere ve manzaraya son kez baktı..
Aklında kalan son resim, çok yabancıydı..
#dilsizadam #şiirsokakta #sonkalan #aşk #resim #müzik #kitap #roman #hikaye #istanbul #sahil #söz #yazı #yazar #sözsokakta #şiirduvarda #izmir #muğla #ankara #izmit #sakarya #bursa #deniz #yakomoz
Read more
Sakın yapmayın! Yazacaklarımı dikkatle okuyunuz 🤬 Ben hep konuşmayı çok seven biri oldum. Mahallede ...
Media Removed
Sakın yapmayın! Yazacaklarımı dikkatle okuyunuz 🤬 Ben hep konuşmayı çok seven biri oldum. Mahallede ilk telefon bizim eve gelmişti babamın o dönemki işinden dolayı. Küçücüktüm. Her gün o kırmızı çevirmeli telefonun başına oturur bir sürü hayali arayan insanların telefonunu cevaplardım. ... Sakın yapmayın! Yazacaklarımı dikkatle okuyunuz 🤬
Ben hep konuşmayı çok seven biri oldum. Mahallede ilk telefon bizim eve gelmişti babamın o dönemki işinden dolayı. Küçücüktüm. Her gün o kırmızı çevirmeli telefonun başına oturur bir sürü hayali arayan insanların telefonunu cevaplardım.
Komşular yakınları ile telefonda konuşmak için bizim eve gelirdi, ben de onlara hayali bilet keserdim.
Yani hem telefon sevdam, hem de girişimci ruhum küçüklükten.
Yıllar geçti, kendi şirketimi kurdum, işim hep telefonda. Şarjım bitse nefesim bitiyormuş gibi oluyorum. Sadece iş için değil, bütün hayatı telefon ile yaşıyorum. Çocukların aşı takvimleri, özel gün kayıtları, Notlar, yazdığım yazıların arşivleri, müzikler falan.
Yani bir telefondan çok öte.
Ablam telefonunun bir üst modeline geç deyip Amerika’dan aldırdığı telefonu bana verdi. Çünkü benim telefonumun talibi vardı. Yeğenim :) Yeni telefonla ilişkimiz iyi başladı. Sonra yaklaşık bir sene sonra telefon birden kapandı ve ekran Adam&Eve oldu. 🍏 ‘ya döndü ve asla açılmadı. İçinde annemin son fotoğrafları da olduğu için en çok ona üzüldüm. Buradaki Apple’a götürdüğümde “nasıl yardımcı olabilirim” diyen kızın kolunu can çekişen bir edayla tutup “bana yardım etmek zorundasınız” deyip ağlamaya başladım. O an belki de herkes telefonu bozulmuş ağlıyor manyak diye düşünmüş olabilir. Neden sonra nefesimi toparlayıp annem yoğun bakımda ve son fotoğrafları da bunun içinde ve annemin durumu hiç iyi değil bir daha göremeyebilirmişiz deyince kız işini gücünü bırakıp hemen aslında yurtdışı kaynaklı olduğu için aslında hiç bakmayacaklardı bir telefon için uğraştı ve dedi ki ne yazık ki imkansız. Update edilmesi lazım ve içindeki her şey gider. Yedekleme yapmadıysanız gider.
O ses o an kulaklarımda yankılandı çünkü hiç bir zaman hiç bir şeye vakit bulamadığımız şu dünyada onun son yedeklemesini almamıştım ve fotoğraflar gidecekti. Bir toplantıya gittim telefonum olmadığı için adresi kağıda yazdım, navigasyon olmadan sora sora o adresi buldum. Yarım saat erken gidip önünde @handweaving ‘i beklemeye başladım. Acaba gelecek mi zamanında. Devamı yorumda
Read more
Loading...
“Hani bin yıl önce bir şey olmuştu ve gerilmiştik. İşte ben o konuda ona hala kırgınım ve bin yıldır, ...
Media Removed
“Hani bin yıl önce bir şey olmuştu ve gerilmiştik. İşte ben o konuda ona hala kırgınım ve bin yıldır, tüm küslüklerimi o ilk kırgınlığıma ekledim. . . Hüzünlerim öyle çok birikti ki, ona karşı gizli bir nefrete dönüştü. Sevgiyi çoktan kaybettim ama en acısı o değildi. Aramızdaki saygı ... “Hani bin yıl önce bir şey olmuştu ve gerilmiştik. İşte ben o konuda ona hala kırgınım ve bin yıldır, tüm küslüklerimi o ilk kırgınlığıma ekledim.
.
.
Hüzünlerim öyle çok birikti ki, ona karşı gizli bir nefrete dönüştü. Sevgiyi çoktan kaybettim ama en acısı o değildi. Aramızdaki saygı ölen bir yaprak gibi önce sarardı ve kurudu, sonra parçalandı.
.
.
Geride kalan “halledilmemişliklere” rağmen yan yanayız çünkü kendimize de saygımızı yitirdik. İşin aslı, artık kendimi de tanıyamıyorum. Çocukken böyle biri olacağımı düşünmemiştim.
.
.
Hayallerin, aşkın, özgürlüğün peşinden koşmak için yaratılmıştım, yetişkinlik tarafından zehirlendim, uyuştum, beni heyecanlandıran şeylerin değil, zorlamayanların-rahatımı bozmayanların içinde takıldım kaldım. Karanlık bir delikte gibiyim ve buradan nasıl çıkacağımı bilmiyorum”dedi gözlerini bir noktaya dikerek.
.
.
“Aslında biliyorsun, reddetmezsen olmayacağını sen benden daha iyi biliyorsun.
.
.
Seni sevmeyen, saygı duymayan, inceden ağır laflar sokan, sana inanmayan ve küçümsemek için muhakkak bir yol bulanların arasında kalarak o delikten çıkamayacaksın.
.
.
Büyümekten korkma, bizi yaşlandıran yıllar değil, kalbimizde birikenler. Canının istediği şeyi, istediğin anda yapmak değil mi yaşamak?
.
.
Güven istiyorsan çocukluk hayallerine baksan yeter ve unutma aza razı olursan, gelecek sana asla fazlasını vermeyecek. Sen biriciksin, saygı duyulması gereken eşsiz bir varlıksın. Kim olursa olsun, bunu göremeyenlere hoşçakal deme vakti geldi de geçiyor.”
#aslitarafindanyazildi #alextarafindanyazildi #kralailesi #kka
🖤Yazıyı yazdım çünkü 14 yıl önce tanıştığım adama hala aşığım ve hiç kırgın değilim. Yaralar iyileşmeden üstünü kapatıp yola devam etmeyin lütfen, iç kanamalar o güzel aşkları bitirmesin🖤
Read more
“Her anımı dinleyemezsin, James!" diye tısladım. "Dinlerim," dedi alayla. "Hatta her anını ...
Media Removed
“Her anımı dinleyemezsin, James!" diye tısladım. "Dinlerim," dedi alayla. "Hatta her anını öyle bir işgal ederim ki, benden habersiz kimseye gülümseyemezsin bile." Merhabalar efendim 😇 Lacivert - Safir yorumumla geldim ‍♀️ Benim için harika bir seri resmen içimi kıpır kıpır ... “Her anımı dinleyemezsin, James!" diye tısladım.
"Dinlerim," dedi alayla.
"Hatta her anını öyle bir işgal ederim ki, benden habersiz kimseye gülümseyemezsin bile."
💎
Merhabalar efendim 😇
Lacivert - Safir yorumumla geldim 🙆‍♀️
Benim için harika bir seri resmen içimi kıpır kıpır ediyor 😉💃
Konusundan bahsetmiyorum bu sefer çünkü ilk kitabı okuyanlar bilir dehşet bir sonu vardı!
Ve o sondan sonra tabii ki çıldırdım, hem de kitabı her düşündüğümde!
Seride akıl almaz bir teknoloji ve inanılmaz görevler var, ilk kitabı okuduğumda hem şaşırdım hem de seri böyle bir konuya sahip olduğu için mutlu olmuştum 😍
Şimdiyse -o çıldırtıcı sondan sonra- Beren ve James'le birlikte maceraya kaldığımız yerden devam ediyoruz 😍
Fakat bu sefer o soğuk tavırlı Lacivert'imiz o kadar farklı ki. Aşık James, kıskanç James, flörtöz James 😍 İnanılmaz. Her halinden hoşlansam da işte beklediğim tavırlar bunlardı dedim ve tek kelimeyle BAYILDIM!
Beren'in güçlü duruşu ve aşık hallerini seviyorum ama tabii ki kitaptaki yıldızım James Hunter 😍😎
Vee canım Mike. Seri içerisinde onu okumayı seviyorum kesinlikle esprili ve renkli bir karakter 🤗
Sevmediğim tek bir karakter var ama söylemiyorum çünkü kitabın sonunda çıldırmamı o sağladı! James'in tatlılığına kendimi fazla kaptırmış olmalıyım ki yaptığı sinsiliğe dikkat edemedim.
Anlayacağınız üzere kitabın kapağını kapatınca yine çıldırma noktasına geliyorsunuz.
Öyle bir yerde öyle bir olayla bitiyor ki!
İlk kitap da öyleydi zaten alıştım, diyemiyorsunuz çünkü müthiş heyecanlı bir final sizi bekliyor. Ve de öyle akıcı ki. Okumaya başladım ve bıraktığımda bitmişti. Doyamadım 🙊 Daha çok James istiyorum 😉 Lütfen 😍🤗
Ben seriyi çok seviyorum ve de kesinlikle tavsiye ederim 💙
Bence James Hunter en sevilesi karakterlerden biri 😎
Yalnız çıldırtıcı sonlara hazır olun.
📷: @kitapprensesii
#ephesusyayınları #kitap #book #tymazer #lacivertsafir #reader #kitapkurdu
Read more
Loading...
İki sene evvel bu fotoğraf çekildiğinde hayatımın en özel sabahlarından biri olduğunu bilmiyordum. ...
Media Removed
İki sene evvel bu fotoğraf çekildiğinde hayatımın en özel sabahlarından biri olduğunu bilmiyordum. Gece saat 10:30 da setten çıkıp aceleyle ne olduğunu anlamaya çalışırken, üzerimizden sonik patlamalarla geçen uçaklara, helikopterlere, ölüm saçan tanklara, tüfeklere gözümüzü ... İki sene evvel bu fotoğraf çekildiğinde hayatımın en özel sabahlarından biri olduğunu bilmiyordum. Gece saat 10:30 da setten çıkıp aceleyle ne olduğunu anlamaya çalışırken, üzerimizden sonik patlamalarla geçen uçaklara, helikopterlere, ölüm saçan tanklara, tüfeklere gözümüzü kırpmadan engel olmaya çalışırken bulduk kendimizi.12 Mayıs’ta Şükrü Saraçoğlu stadımızda yapılan eziyetin daha ağırı yine aynı hain, zavallı, aşağılık gruplar tarafından yapılmaya çalışılıyordu. O gece sokaklarda, caddelerde gördüklerim bu vatanın neden bu kadar kutsal olduğunun net cevabıydı. Otu çek köküne bak misali tarih tekerrür ediyordu. Çok iyi hazırlandığını düşünen hainler, bakkal amcayı, reklamcı abi ve oğlunu, ev hanımı kamyonu olan teyzeyi, tekerlekli sandalyedeki abiyi, işinden evine gitmeye çalışan elinde filesi olan ablayı, şehit olacağını bilerek kahpeleri alınlarından ortasından vuran kahraman abileri, kadehini masada bırakıp meydana koşarken ayıldığını söyleyen kardeşi, topallarken aynı zamanda avaz avaz haykıran amcayı, iki defa giden tankın önüne yatan abiyi, elindeki mikrofonla işini de aksatmamaya çalışan muhabir kardeşi, evindeki elli günlük bebeğini düşünmeden sokağa çıkan ve evden gelen telefonlara bakmayan beni ve akla, hayale gelemeyecek sıradan, kendi halindeki milyonlarca güzel insanımızı hesaba katmamışlardı.Eşi, benzeri görülmemiş, at izinin it izine karıştığı bir geceydi. Hainleri planları suya düşmüş haksızlığa, kahpeliğe isyan eden sessiz ama güçlü çoğunluk galip gelmişti. 254 canımızı şehit vermiştik. Ne yiğitlik hikayeleri yaşanmıştı o gece. Sadece ben şehit olamadım diye hayıflandığımı düşünürken binlerce benden çok üzülen insanları görünce hiç şaşırmamıştım! Madden ve manen ödediğim bedeller, kaybettiğim bir sürü işler, benimle konuşmayan eski dostlarım, sanki devlete ben kurşun sıkmışım gibi tavır alan tanıdıklarım ve daha niceleri.. O gece yaşadığımız herşey ifadesi zor bir tecrübeydi. Sokakta yaşamadan bilmeyenin anlayamayacağı bir geceydi. O nedenle anlattıklarımın aksini düşünenlere hak veriyorum. O gece yaşadığım herşey çocuklarıma bırakacağım en değerli mirasım, onurum, şerefimdir.Allah bir daha böyle günler yaşatmasın. Ne mutlu Türk'üm diyene❤️
Read more
Başını Turgut Uyar ile Edip Cansever’in çektiği bir grup şair, bir gün “sevgilileri” ile birlikte ...
Media Removed
Başını Turgut Uyar ile Edip Cansever’in çektiği bir grup şair, bir gün “sevgilileri” ile birlikte Rumeli Hisarı’ndaki bir meyhanede oturmaktadırlar. Her şey yolunda. Rakı güzel. Muhabbet güzel. Dünya güzel. Derken, masadaki hanımlardan biri hastalığından, vücudundaki bir iğneden ... Başını Turgut Uyar ile Edip Cansever’in çektiği bir grup şair, bir gün “sevgilileri” ile birlikte Rumeli Hisarı’ndaki bir meyhanede oturmaktadırlar. Her şey yolunda. Rakı güzel. Muhabbet güzel. Dünya güzel.

Derken, masadaki hanımlardan biri hastalığından, vücudundaki bir iğneden bahseder; vücudunda dolaşan iğnenin kalbine saplanması korkusuyla yaşadığı endişeyi anlatır. “Ölüm” korkusuyla…

Bir şişe rakı ister Turgut Uyar masaya, tüm şairlerin imzalaması için şişeyi, ardından bir geleneği başlatan o cümle gelir: “Bu şişeyi al; gelecek sene bugüne kadar sakla, 26 Mart’ta burada yine buluşup birlikte içeceğiz bu rakıyı.” Buluşurlar da. Rakı güzel. Muhabbet güzel. Dünya güzel… Bu şekilde gelenekselleşen, tesadüf eseri baharın da en güzel günlerine gelen “Ölmeme Günü”, yetmişlerin sonunda başlayıp 1985′e kadar her yıl yaşatılır.

Ta ki Turgut Uyar 22 Ağustos 1985′te “ölüp”, 26 Mart 1986 “Ölmeme Günü” şişesinin boynunu bükük bırakana kadar… Rakı güzel. Muhabbet güzel. Mümkün degil... –Ferhan Şensoy’un dediği gibi:
“Ağustos yirmi iki, dediler ‘Ustan ölmüş’,
Çok komiksin Azrail, Turgut Uyar ölür mü?” Cemal Süreya’nın “Ertesi gün için bir şey diyemem ama rakı içtiğin gün ölmezsin” sözünü bugün tekrar düşünmenin keyfi ayrı sadece. “Örneğin rakı içiyoruz, içimize bir karanfil düşüyor gibi
Bir ağaç işliyor tıkır tıkır yanımızda”sını Edip Cansever’in… “Öldüğü gün
hepimizi işten attılar”,
demişti yine Cemal Süreya Turgut Uyar’ın ardından, şüphesiz “Ölmeme Günü” masasından da.

Unutmadan.

Can Yücel, Salim Şengil, Edip Cansever, Tomris Uyar, Muhteşem Sünter bir “Ölmeme Günü” masasında.
Masanın sağ tarafında ise arkadan öne; İsa Çelik , Mehmetcan Köksal, Turgut Uyar, Dürnev Tunaseli, Nezihe Meriç, Ömer Uluç, Tunga Uyar. #dunyaolmemegunu
Read more
25 Nisan 1970 Selim gibi, günlük tutmaya başlayalım bakalım. Sonumuz hayırlı değil herhalde ...
Media Removed
25 Nisan 1970 Selim gibi, günlük tutmaya başlayalım bakalım. Sonumuz hayırlı değil herhalde onun gibi. Bu defteri bugün satın aldım. Artık Sevin olmadığına göre ve başka kimseyle konuşmak istemediğime göre, bu defter kaydetsin beni; dert ortağım olsun. "Kimseye söyleyemeden, içimde ... 25 Nisan 1970
Selim gibi, günlük tutmaya başlayalım bakalım. Sonumuz hayırlı değil herhalde onun gibi. Bu defteri bugün satın aldım. Artık Sevin olmadığına göre ve başka kimseyle konuşmak istemediğime göre, bu defter kaydetsin beni; dert ortağım olsun. "Kimseye söyleyemeden, içimde kaldı, kayboldu," dediğim düşüncelerin, duyguların aynası olsun. Kimse dinlemiyorsa beni - ya da istediğim gibi dinlemiyorsa - günlük tutmaktan başka çare kalmıyor. Canım insanlar! Sonunda, bana, bunu da yaptınız.
-
#OğuzAtay #Günlük
-
6 Ağustos
Üç aydan fazla zaman geçti, bu deftere bir satır, bir düşünce, bir duygu kaydetmedim. Bu arada kitabı bitirdim, yani üç yüz sayfa yazdım; onun telâşı vardı. Sonra, yeni bir şey yapmak isteğim yoktu. On gündür boştayım. İşinden ayrılmış biri gibi. Kitabı düzeltmeliyim. Vüsat'ı bekliyorum.
Bugün Sevin'den mektup geldi. Mektup bekleme telâşından kurtulamadım. 20 gündür yazmamıştı. Beklediğimi bilmek, onu da telâşlandırıyor. Bundan vazgeçmesi için onu inandırmalıyım ki ne isterse yapabilir. Yoksa, bilemiyorum, sadece ben bekliyorum diye mi yazıyor? Bunu istemiyorum.
-
Çarşamba,
Oğuz Atay..
Ne güzel bir ikili değil mi? Oğuz Atay ve Çarşamba.. Poyraz Karayel'den kalma bir alışkanlık.
Almanya Fuar'ı öncesi işler birazcık yoğun. Aslında yoğun değil de bazen bir anda 297319827 tane iş geliveriyor önüme. Elhamdülillâh işimiz var; şikâyetimiz yok. Ama vakit biraz yalancı. Yetiştirilmesi gereken işler varken hızlı geçiyor da, sevgiliden ayrıyken bitmek bilmiyor. Senin yanındayken geçmeyen bu zamanın bir hilesi olmalı @kkyldzMerve 'm.
Kahvemi demledim. Alışkanlık demişken Sagopa Kajmer de bende başka bir alışkanlıktır.
Birol Giray ''BeeGee'' (@birolgiray) feat. Sagopa Kajmer (@sagopakajmerofficial) - Naber dinleyelim..
-
Seni yıkabilemezler.
Seni kibrit çöpü gibi yakabilemezler.
Ses ver.
Read more
Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. ...
Media Removed
Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. Bu "annelik" olayını ben anne olunca da anlamadım sanırım, bu işte bir şeylik var. Öncelikle; doğumdan sonra bebeğimi kucağıma bir aldım resmen her şeyim oldu, böyle sanki benim ... Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. Bu "annelik" olayını ben anne olunca da anlamadım sanırım, bu işte bir şeylik var.

Öncelikle; doğumdan sonra bebeğimi kucağıma bir aldım resmen her şeyim oldu, böyle sanki benim bir parçam sanki o benimmiş gibi şeyleri çok duydum. Fakat ben böyle bir şey yaşamadım. Evet, hayatımın en mucizevi anı olabilir, evet o gün, o anda çok farklı duygular hisseldi ama Masal'a alışmam sanırım ilk üç ayımı aldı diyebilirim. Hatta onun da bana alışması. Alışması diyorum çünkü hala tanışma sürecindeyiz bana göre.
Daha sonrasında ise; Her şey çok zor ya da tam tersi çok kolay olacak algısı. 'Bebek büyütmek mi, amaaaaan çocuk oyuncağı' yaklaşımına da, dünyanın en zor şeyiymiş gibi her sürecine aman aman edilmesini de anlayamadım şimdiye kadar. Çünkü eşşiz bir dans gösteri gibi geçen günün ardından, birbirimizin ayaklarına basa basa dünyanın en amatör dans gösterisini sunabiliyoruz. 4 gün birarada geçirdiğimizde çok yoruldum dediğim için kendime kızdığımda bir durup düşünmem gerekti. Tabii ki de yorulabilirim, tabii ki de ben de insanım ve üstün güçlerim yok, önemli olan bu hareketli müzikte en uyumlu ritmi elimden geldiğince tutturmak.

Peki en çok neyde zorlanıyorsun derseniz; hala canı acıdığında, bir yerine bir şey olduğunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum; çünkü hayatımda hiç kendim dışında bir başkasının acısını, ağrısını böyle hissetmedim; kendiminkini bile böyle yaşadım mı inanın hiç bilmiyorum. O kadar kitap okudum hiç biri beni buna hazırlamadı oysa.

#psikologesrayatagan #hihieved #anneoluncaanladim #annelik #bebeğimveben #bebeklehayat
Read more
Loading...
Çünkü sen, nerede olmadık adam var onu seversin. Anlıyor musun? Sen nerede senin canını acıtacak, ...
Media Removed
Çünkü sen, nerede olmadık adam var onu seversin. Anlıyor musun? Sen nerede senin canını acıtacak, kendine bağlayacak, kendisini hayatının merkezi yaptıracak, ondan başka bir şeyi düşündürmeyecek adamlar, ordasın. Hiç ağlama boşuna. Hiç ağlama diyorum. Kaldır kafanı, bak bir aynaya. ... Çünkü sen, nerede olmadık adam var onu seversin. Anlıyor musun? Sen nerede senin canını acıtacak, kendine bağlayacak, kendisini hayatının merkezi yaptıracak, ondan başka bir şeyi düşündürmeyecek adamlar, ordasın. Hiç ağlama boşuna. Hiç ağlama diyorum. Kaldır kafanı, bak bir aynaya. Kaldırsana. Acıma kendine, bak bir. Ne kadardır gülmediğinin farkında mısın? Bu yüzün neden hep asık? En güzel zamanlarını böyle mi geçireceksin. Yapma Allah aşkına, değer mi? O seni üzüyorsa zaten sevmemiştir. Sevseydi, dayanamazdı. Sana diyorum. Canın yanıyor evet, hissediyorum. Görüyorum. Ama yapma. Anlıyor musun? Yeter. Güçlüsün sen. Ağzını büküp, kafanı sağa sola sallama öyle, gayet güçlüsün. Onsuz yapabileceğini ikimiz de biliyoruz. Neden yapamayacaksın ki? Söyle bana. O kim ki? Kim o? Kaç aydır hayatında, kaç senedir birliktesin? Cevap veremezsin. Daha önce de aynısı oldu. “Onsuz yapamam” dediğin kim var şimdi yanında? Hiç. Aklına bile gelmiyorlar. Bu da aynısı. Bu da öyle. Uğraştın işte yeter. Umrunda olsaydın, biraz olsun umursasaydı seni o da uğraşırdı. Kendini kahretme boşuna. O böyle biri, değiştiremezsin. Onu böyle kabul ettin. “Dayanamıyorum” diye mırıldanma. Ben anlıyorum tamam da, o anlamıyor. Anlasaydı zaten böyle olmazdı. Yazık gözlerine. Sen ne olduğunu bile bile başladın. Sen yaptın kendine. Sil şu göz yaşlarını nolur. “O benim herşeyim” demekten vazgeç. O senin için son, ama sen onun için öyle misin? Öyle miymişsin, sordun mu hiç? O da senin gibi hayaller kuruyor mu? O da geleceğinde seni yanında istiyor mu? O, seninle her sabah kahvaltı yapmak istiyor mu? Yediği, içtiği, gördüğü her şeyde aklında mısın? O da seni herkese anlatıyor mu? O da, ismini duyduğunda amaçsızca gülümsüyor mu? O da senin gibi kör kütük seviyor mu? Evet desene. Söyle hadi. Söylersen susacağım da, diyemiyorsun. Kaybetmekten korkuyorsun. İlk defa korkuyorsun. Çok korkuyorsun. Ona bir şey olsun, size bir şey olsun istemiyorsun. Ağlama nolur, benim içim yanıyor. Onu nasıl sevdiğini biliyorum, herkes biliyor. Ama bazen seversin, ötesi olmaz. Sen söylemiştin bunu.🍷
"01.15"🌙
Read more
 #tbt #2002 #temmuz #adana #düğün FOTO ŞİPŞAK Aklımız bir karış havada,aşkımız tavan olmasa ...
Media Removed
#tbt #2002 #temmuz #adana #düğün FOTO ŞİPŞAK Aklımız bir karış havada,aşkımız tavan olmasa Adana’nın 49 derece sıcağında düğün yaparmıydık?Deli miyiz,divane miyiz? Hadi biz deliyiz,büyükler bizi neden uyarmamış.Ben 24 yaşımdayım,Barış 26 yaşında,ayaklar yere değmiyor,ruhumuz ... #tbt #2002 #temmuz #adana #düğün
FOTO ŞİPŞAK

Aklımız bir karış havada,aşkımız tavan olmasa Adana’nın 49 derece sıcağında düğün yaparmıydık?Deli miyiz,divane miyiz? Hadi biz deliyiz,büyükler bizi neden uyarmamış.Ben 24 yaşımdayım,Barış 26 yaşında,ayaklar yere değmiyor,ruhumuz anarşist,sadece Adana’nın sıcağına değil her şeye kafa tutuyoruz.İşte size bugün anarşist ruhumuzla kendi düğünümüzü nasıl sabote ettiğimizi anlatacağım🤪
Mart ayında atladık Adana’ya gittik ki düğün salonunu ayarlayıp,tarihi netleştirelim.Seyhan nehrinin kıyısında,ağaçlar arasında o dönemin en şirin salonuna karar verdik,600₺ miş. Peki olsun dedik,kapora verdik.’Düğünden bir hafta önce gelin fotoğraf konusunu konuşalım’dediler peki dedik(sandık ki nasıl pozlar olsun falan filan konuşulacak).
Düğüne 1 hafta kala atladık araba İstanbul’dan Adana’ya 15 saatte keyifle,dura kalka,Bolu dağında Varan turizm(Varan da satılmış bu arada çok üzüldüm,sanki benim gençliğimin anısı benden izin almadan satmışlar gibi hissettim) Bolu dağı tesislerinde domates çorbası içip,tuz gölünde meşhur tuz gölü fotosu çekilip,arkada gelinlik ve damatlık serili bir şekilde eğlenerek gittik.Ertesi gün,düğün salonuna fotoğrafları konuşmak için uğradık.Salon sahibi yan odadaki fotoğrafçı yazılı odaya buyur etti bizi. 150 poz ₺300 dedi fotoğrafçı.
Biz de safça -150 poz çok,bi en fazla 50 poz istiyoruz,100₺ değil mi? Diye sorduk.
-hayır fix 150 poz çekilmelisiniz,
-😮nasıl yani biz gereksiz fotoğraf istemiyoruz.
-çekilmeseniz bile 300₺ ödemek zorundasınız.
-O zaman biz hiç fotoğraf istemiyoruz,zaten stüdyo fotoğrafı çekileceğiz.
-ödeme yapmazsanız ben de içeride fotoğraf çekilmenize izin vermem.
-Nasıl yahu mafya mısınız? Kendi düğünümüzde fotoğraf çekmemize nasıl karışırsınız?
-Ben bu salona yıllık ihale parası verdim.ÇEKTİRMEMMMM -Bak aşkım ben bu foto çetesine para vermem ne dersin?
-Canım elbette vermeyelim tabi ki,ikimizin de arkadaşları gizlice 1 er poz çekse 100 poz eder Allah bereket versin🙏
Bu konuya aile büyükleri dahil oldu’yapmayın çocuklar verin gitsin,canınızı sıkmayın,düğünümüzü güzel anımsayalım’dediler.Biz iki anarşist ruh,Nuh dedik peygamber demedik.Düğün öncesi herkesi tembihledik biri çekerken diğer
Read more
Mazrufun zarftan şikâyetidir! Bir gün deniz dalgalarını alıp geldi, kıyı yerinde yoktu! “Aslında ...
Media Removed
Mazrufun zarftan şikâyetidir! Bir gün deniz dalgalarını alıp geldi, kıyı yerinde yoktu! “Aslında ne söylersem kendime söylediğimin hep farkındaydım” diye geçirdi içinden, “Asıl merak ettiğim, söylediklerimi gerçekten dinleyip dinlemediğim! ” Her şeyi unutmak istiyorum!” ... Mazrufun zarftan şikâyetidir!

Bir gün deniz dalgalarını alıp geldi, kıyı yerinde yoktu! “Aslında ne söylersem kendime söylediğimin hep farkındaydım” diye geçirdi içinden, “Asıl merak ettiğim, söylediklerimi gerçekten dinleyip dinlemediğim! ”
Her şeyi unutmak istiyorum!” dedi kederle biri.

İnsanlar birbirinin canını acıtmaktan hoşlanır hale geldi ve gariptir, her metrekareye tonlarca sevgi sözcüğünün düştüğü bir zamanda oluyor bu!

Masumiyeti delik deşik eden bunca tahrip gücü yüksek cümleyi, bütün o şarjörlere kim dolduruyor diye soranlara eğip bükmeden cevabı söyleyeyim: Şeytan dolduruyor!

İçinde bu kadar çok nefret biriktirme! Bil ki nefretin bütün uçları keskindir ve iç kanama diye bir şey var!

Her nereye gitsen seninle gelen, herkes gittiğinde seninle kalan, yandığında seninle yanan ve her karanlık gecenin sabahına senden önce uyanan bir şey var mı içinde?

Dokunaklı sözler, dokunaklı şiirler, dokunaklı şarkılarla dolu dokunaksız hayatlarımızın her yanı!

Madem ki can canayız âlemin orta yerinde; bana şifa olan kim, bende şifa bulan kim?

Yaptığı bir yanlışı farkettiğinde göğsüne sanki bir hançer saplanıyor, canını acıtan yaraya hamdediyordu.

Eminim, rahmet yağdıktan sonra gerçekten içinde gökkuşağı oluşan insanlar var.

Bir an dalıp gitti ve “Dışım bir amma içim binbir!” diye mırıldandı kendi kendine meczup.

#gökhanözcan
Read more
Loading...
Canım Kars <span class="emoji emoji2744"></span>️Burası Çıldır Gölü.. ucsuz, bucaksızzzz beyazlık sonsuzluk... O kadar kısaydı ...
Media Removed
Canım Kars ️Burası Çıldır Gölü.. ucsuz, bucaksızzzz beyazlık sonsuzluk... O kadar kısaydı ki doyamadım.. Gitmeyen herkes gitmeli, görmeli...ben cok sevdim... Tarihi inanılmaz, Ani harebeleri büyüleyici, Kafkas Medeniyet Müzesi’nde içinize bir şey oturuyor... yaşanan tarih ... Canım Kars ❄️Burası Çıldır Gölü.. ucsuz, bucaksızzzz beyazlık sonsuzluk...
O kadar kısaydı ki doyamadım..
Gitmeyen herkes gitmeli, görmeli...ben cok sevdim...
Tarihi inanılmaz, Ani harebeleri büyüleyici, Kafkas Medeniyet Müzesi’nde içinize bir şey oturuyor... yaşanan tarih tüylerinizi diken diken yapıyor..
Şehirde gezmek inanılmaz keyifli, her an yeni bir şey çıkıyor karşınıza...hele insanların samimiyeti o kadar içtendi ki...
Keşke daha önce dediğim yerlerden biri oldun Kars..dönmek istemedik hiç..canım #teampatagonia ve canım minik arkadaşım Deniz muhteşem bir tatildi🙏🙏
Tabii ki yine gidilecek #doğuekspresi ile.. ve tabii ki yine @tekinnakcay ile gezilecek Çıldır❤️
Read more
Dalgalar dans edebileceğim ayarı geçti. Rüzgarın hızı artarken, yönü belirsizleşti. İrili ufaklı ...
Media Removed
Dalgalar dans edebileceğim ayarı geçti. Rüzgarın hızı artarken, yönü belirsizleşti. İrili ufaklı kaygı, çekince ve eski düşüncelerin art arda gelmesiyle, sistemimi hafiften bir kaosa yuvarlanırken gördüm. . İşte o her şeyin ortasında “galiba yapamayacağım!” dediğim yerdeydim. ... Dalgalar dans edebileceğim ayarı geçti. Rüzgarın hızı artarken, yönü belirsizleşti. İrili ufaklı kaygı, çekince ve eski düşüncelerin art arda gelmesiyle, sistemimi hafiften bir kaosa yuvarlanırken gördüm.
.
İşte o her şeyin ortasında “galiba yapamayacağım!” dediğim yerdeydim. Oysa daha bir kaç gün önce, fonda iyi bir müzik olduktan sonra, on kaplan gücündeydim! .
Tetiklenmiştim. Biraz yorgunluk, hormonlar, ülkede olanlar, sert rüzgar, ve kendi-sessizliğimden-mahrumiyet ile, bir anda içimin dipsiz kuyuları çözülmüş, nicedir selam etmeyen çaresizlik havai fişekler patlatarak boğazıma yerleşmişti.
.
Kendime güvenli bir alan açıp bir temiz ağladım. Ohhh. Sonra acil durum insanlarımdan birini aradım. Gözlerim rüzgarda savrulan zakkumların pembesinde, kulağım onun sesinde, ıslak yanaklarımın serinliğinde yumuşadım, bıraktım. .
Sesim sakinlerken, hala korku duyan, bir anda kaybolacağını zanneden halime gülümsedim. Kalbimi sıvazladım ve “her şey yolunda” dedim. “başka türlü olamazdı.”
.
Karışan saçlarımızın arasından baktık birbirimize. Maya taşına elmaslar çizerken ben de sarmallar çizdim. Taş boyadık, sakladık, bulduk.
.
20 dk kadar Pema Chödrön dinledim, onun o nükteli ve sade anlatımında sakinledim. Neden kahramanlarımdan biri olduğunu hatırladım.
.
Bir öğrencimi dinledim, duydum, gördüm. Belki ne kadar güzel olduğunu ilk defa fark ettim. Çünkü ilk defa o denli can kulağıyla dinledim.
.
Ve gerginlik yaratan düşünceleri, dut ağacının gölgesinde bıraktım. Neye değer verdiğime baktım. Neye yönlendiğimde, her şeye rağmen, yüreğim ışıldar? .
Durdum. Bu güne ışık katan tüm küçük şeylere teşekkür ettim.
.
Siz de fırtına dinerken, o darmadağın alandayken;
- ağlamaya, bırakmaya, titremeye izin verin. kendinize zaman verin.
- anlam içeren küçük şeylere özeninizi sunun.
- bir kahramanınız, üstat veya hocanız varsa okuyun, hatırlayın.
- birini, canı gönülden, sahiden, her şeyinizle dinleyin.
- hikayenizi bırakın ve şu ana gelin.
- uğruna yaşadığınız değerleri anımsayın. - ve durup, teşekkür edin.
.
Fırtına gelecek, ve biz savrulacağız. Mühim olan her şey dağıldığında ne yapacağımız. Çaba, özen ve sevgiyle, ne için yeniden başlayacağımız.
.
Kalbimle💙
Read more
Bir gün 6 yaşındayım, 6 yaşında olduğum günlerden birindeyim. Sabah erkenden dürtülmüş gibi uyandım ...
Media Removed
Bir gün 6 yaşındayım, 6 yaşında olduğum günlerden birindeyim. Sabah erkenden dürtülmüş gibi uyandım (çünkü 0-7 yaş grubu olmak bunu gerektirir). Babam işe gitti, ana kız kaldık bi başımıza. Yine o yaş grubuna özgü geleneksel tekerleme ile annemin gününü şenlendirmeye koyuldum: "Anneeee ... Bir gün 6 yaşındayım, 6 yaşında olduğum günlerden birindeyim. Sabah erkenden dürtülmüş gibi uyandım (çünkü 0-7 yaş grubu olmak bunu gerektirir). Babam işe gitti, ana kız kaldık bi başımıza. Yine o yaş grubuna özgü geleneksel tekerleme ile annemin gününü şenlendirmeye koyuldum: "Anneeee canım sıkılıyooooo!"
Annem gitti arka odadan elinde birkaç parça ıvır zıvırla döndü. Iğne, iplik, kumaş. Gel sana nakış öğreteyim dedi. O yaştaki bir çocuk için Mars'a ayak basmayla eşdeğer bir heyecan vaadi.
O kısımlar biraz bulanık, öğrenme aşaması ne kadar sürdü, neler konuştuk, neler yaptık pek hatırlamıyorum. Öğrendiğimden emin olduğunda annem iğne ipliği elime, birer parça özgüven, gurur ve itibarı gönlüme teslim edip mutfağa gitti. Ben kumaşı kucağıma oturtup kim bilir kaç saat sanatımı icra ettim de ettim...
Eserimi tamamlayıp anneme göstermek için ayağa fırladığımda beni trajik bir sürpriz bekliyordu; kucağımda çarpı işi yapıp dururken, meğer kumaşla birlikte pijamamı da dikmişim! Gülecegimiz kadar gülüp bitirdikten sonra acı gerçekle yüzleşmenin vakti geldi, dikişleri pijamadan keserek ayırdık. İlk emeklerim böyle zayi olup gitti diye o gün çok üzülmüştüm ama bu benim zihnime en keyifli anılardan biri olarak kodlandı.🎈
Bugün kızım 6 buçuk yaşında, aile geleneğimizi yaşatmak adına😂 bugün eline etamin verdim. Kumaşı pijamasına dikmesin diye kısa paçalı giydirmeyi ihmal etmedim 🙄 biz kumaştaki minik pikselleri görüp çarpılar oluşturmaya çalışırken oğlanlar başımızda "hadi sıra bende" kavgası yapıyordu. Iğne bacaklarına battıkça sıkılan Gülce 8-10 carpidan sonra "Anne ben sıkıldım, kardeşlerim devam etsin" deyip kaçtı.
Ya ben iyi bir öğretmen değilim ya da işin büyüsü kumaşı pijamayla birlikte dikmekteydi... 😊
Read more
Loading...
Verilmiş sadakam varmış sanırım,bir kaç sıyrıkla yırtmış olmamın başka bir açiklamasi yok,tek bir kırık vs olmadan,şükür diyelim. Ögle arasi motorla yemege Rumeli Kavağina gittim,seyyar köfteci var orada sevdiğim,hatta story'de paylaşıp şakasını yapmıştim,story'de görebilirsiniz. ... Verilmiş sadakam varmış sanırım,bir kaç sıyrıkla yırtmış olmamın başka bir açiklamasi yok,tek bir kırık vs olmadan,şükür diyelim. Ögle arasi motorla yemege Rumeli Kavağina gittim,seyyar köfteci var orada sevdiğim,hatta story'de paylaşıp şakasını yapmıştim,story'de görebilirsiniz. "Ölürsem üzerime toprak değil tükürük kofte,seyyar köfteci köftesi atın" yazmıstım 😊. Yazmamdan 40 dakika gecti geçmedi az kaldı tahtalı köyü boyluyorduk.Allah uyardı al dedi sani köfte yağında bir kaydırayım,cana gelmedi canım motoruma geldi,sağlık olsun..Yerdeki yaği farkettiğimde artık çok geç kalmıştım,90 km/h ile seyrediyordum yag uzerinde oldugumu farkettigimde,frene dokunamazdim,daha kotu olurdu o yuzden dokunmadimda,kuru alana gecmem hata oldu ama anlik refleks,dengeyi kaybettim kayinca ,taklacı mardin guvercini gibi savrulmusum motor ise 90 ile gittigim icin yakalsik 100 metre suruklenmis. Tesadufen yasiyoruz gercekten, adam kamyonetle trafo yağı tasiyor ve tasidigi bidonlardan biri paletten devrilmis yag akitiyor yola ve farkında değil farkettiği zaman ise umrunda değil,yahu baktın yağ akittigini farkettin hemen koysana geriye bir trafik levhası, mal mal cekmissin kenara .. Anlamadıgım diger konu ise bu tarz yag veya glikoz surubu gibi trafikte tehlike arz edecek maddeler tasimanin bir usulu yok mu,her kamyonete gelisiguzel koyan tasiyabiliyor mu ? Nasıl kuralsiz,nizamsız bir ulkedeyiz anlayamıyorum..
Not: Cok fazla kufur etmisim o yuzden muzik koymak zorunda kaldim videoya
Read more
İlk gördüğünüz fotoğraf arkadaşım diye hitap ettiğim zamanlar yeni yeni samimi olma yolundaydık ...
Media Removed
İlk gördüğünüz fotoğraf arkadaşım diye hitap ettiğim zamanlar yeni yeni samimi olma yolundaydık galiba tabi bu kadar yakınım olacağını hiç tahmin etmemiştim bu fotoğraftan bir süre sonra biz yol arkadaşı olduk birbirimize desteğin dibine vurduk birbirimize evimizi açtık yemeğimizi ... İlk gördüğünüz fotoğraf arkadaşım diye hitap ettiğim zamanlar yeni yeni samimi olma yolundaydık galiba tabi bu kadar yakınım olacağını hiç tahmin etmemiştim bu fotoğraftan bir süre sonra biz yol arkadaşı olduk birbirimize desteğin dibine vurduk birbirimize evimizi açtık yemeğimizi yedik biz kardeş olduk beraber uzak diyarlara gittik birbirimizin omuzunda saatlerce ağladık sonra saatlerce kahkaha attık çok dedikodu yaptık ama kimsenin hakkına girmedik güzele güzel iyiye iyi kötüye kötü dedik biz birbirimize can olduk hep ağlamak olmaz dedik çoğu günler eğlendik ayaklarımız şişene kadar oynadık ama hiç bi yerde birbirimizi bırakmadık ya o abla oldu ya ben benim can dostum var gerçek has çok iyi niyetli bazen kötülüğü öğretmeye çalıştım beceremedim bıraktım öğretmeyi korumaya çalıştım benim kankam boksör döver o kızı derken hep güldüm yaşım olgunlaştı kimseyi dövmem dedim ama sana zarar gelmesin biri zarar vermeye çalışırsa ben o zman döverim dostum 😊senin hakkın bende çok ben söylemeden çoğu zaman yardımıma koştun bi kere çok kırılmıştım sen sadece 5 dakika beni görmek için saatlerce yol çekmiştin bunları hiç bi zamn unutmam ben can dostum şuan yanında olamıyorum malesef geldiğimde telafi edeceğim kırılma bana annemin babamın merve kızım niye hiç gelmiyo dediği günlerdeyiz evimizin 4.kızı seni çok seviyorum iyi ki varsın seninle dost olabilmemi seni benimle tanıştıran yüce insanlara selam olsun doğum günün kutlu olsun seni çok seviyorum iyi ki varsın 😘😘
Read more
Geçen gün nebahatlerden biri dedi ki; hamile fotoğrafı paylaşanları hiç anlamıyormuş çünkü hamile ...
Media Removed
Geçen gün nebahatlerden biri dedi ki; hamile fotoğrafı paylaşanları hiç anlamıyormuş çünkü hamile göbeği hiç estetik değilmiş 🤔. Zaten estetik kaygımız olsa ikinci çocuğu yapmazdık be canısı. Bak bu doğumdan 2 gün önceki halim. Normal doğurdum, 3 aydır çılgınca emziriyorum ama göbeğim ... Geçen gün nebahatlerden biri dedi ki; hamile fotoğrafı paylaşanları hiç anlamıyormuş çünkü hamile göbeği hiç estetik değilmiş 🤔.
Zaten estetik kaygımız olsa ikinci çocuğu yapmazdık be canısı. Bak bu doğumdan 2 gün önceki halim. Normal doğurdum, 3 aydır çılgınca emziriyorum ama göbeğim nerdeyse hala böyle 🤡.
Ya ben tabuları yıkıyorum ya da normal doğur göbek kalmaz, emzirirken de kilolar hemen gider miti komple uydurma. Seni lohusa göbeğimle döverim neboş 🤰🏻.
Alo, bana 3 lahmacun bi de etli ekmek. 1,5 olsun evet 🤫. #tbt
Read more
Regrann from @kedisahiplenelim - #ISTANBUL Bu yavrucak tahminimce 2-3 aylık bir sarman. Kardeşiyle ...
Media Removed
Regrann from @kedisahiplenelim - #ISTANBUL Bu yavrucak tahminimce 2-3 aylık bir sarman. Kardeşiyle herkese kendini sevdirmeye çalısıyorlardı ve kardeşine biri tekme atmış veteriner apandist zarı yırtılmıs dedi ve suan ameliyatta. Sokakta kalırsa bu canın da basına aynı seyin gelmesinden ... Regrann from @kedisahiplenelim - #ISTANBUL
Bu yavrucak tahminimce 2-3 aylık bir sarman. Kardeşiyle herkese kendini sevdirmeye çalısıyorlardı ve kardeşine biri tekme atmış veteriner apandist zarı yırtılmıs dedi ve suan ameliyatta. Sokakta kalırsa bu canın da basına aynı seyin gelmesinden korkuyorum. İstanbuliçi her yere sahiplendirebilirim..
ILETİSİM 👉 @__witchy_
@askpatinefestir @gezersema @eda_korkmaz1_ @dilekshiva - #regrann
Read more
Biri Pazartesi sendromumu dedi? Yok canım... :)) Mutlu haftalar herkese 🦋<span class="emoji emoji1f340"></span><span class="emoji emoji2b50"></span>️
Media Removed
Biri Pazartesi sendromumu dedi? Yok canım... :)) Mutlu haftalar herkese 🦋Biri Pazartesi sendromumu dedi? Yok canım... :)) Mutlu haftalar herkese 🦋🍀⭐️
"En canınızdan bezip 'Benden bu kadar,' dediğiniz anlarda, bir oyunbozan çıkar ortaya. Kendinizi ...
Media Removed
"En canınızdan bezip 'Benden bu kadar,' dediğiniz anlarda, bir oyunbozan çıkar ortaya. Kendinizi yok etmeyi, en azından yok saymayı düşündüğünüz bir anda, birisi bir kahve ısmarlayıverir ve bir kahveye fit olup, yaşama devam etmeye karar verirsiniz. Değişen bir şey yoktur tabii ve ... "En canınızdan bezip 'Benden bu kadar,' dediğiniz anlarda, bir oyunbozan çıkar ortaya. Kendinizi yok etmeyi, en azından yok saymayı düşündüğünüz bir anda, birisi bir kahve ısmarlayıverir ve bir kahveye fit olup, yaşama devam etmeye karar verirsiniz. Değişen bir şey yoktur tabii ve bu kimse yeni biri de değildir. Bu, iyiniyetli olduğu sanılan, o anda yaptığının farkında olmayan insanlar yüzünden yüzlerce intihar önlenir; yüzlerce kopuk yaşam, çürük de olsa yaşamımızın rengine uymayan renkte iplikle dikilir." diyordu Şule Gürbüz Kambur’da. Haklıydı da. Bu olasılık birine kahve ısmarlamak için tek başına iyi bir sebep, hatta aniden kendinize bile❤️
Read more
Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur. Düşmem dersin düşersin,şaşmam dersin şaşarsin. Öldüm der durur ...
Media Removed
Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur. Düşmem dersin düşersin,şaşmam dersin şaşarsin. Öldüm der durur yinede yaşarsin. MEVLANA Zaman zaman Mevlana sözlerini okumak gibi bı huyum var. Nedendir bilmem ama bildiğim sözleri zaman zaman okumak ve her defasında da aynı duyguları hissetmek...Bizim ... Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur. Düşmem dersin düşersin,şaşmam dersin şaşarsin. Öldüm der durur yinede yaşarsin. MEVLANA
Zaman zaman Mevlana sözlerini okumak gibi bı huyum var. Nedendir bilmem ama bildiğim sözleri zaman zaman okumak ve her defasında da aynı duyguları hissetmek...Bizim MEVLANA gibi bir değerimiz var. Ne mutlu bize.
En sevdiğim sözlerinden biri de budur.
Bu arada poğaça tarifini can dost @burcunun_mutfak_seruveni nden aldim. Tarif sayfasında mevcut. Bulamazsanız seslenin ekleyim.
Haydi ben kaçar...
#feedfeed #foodgasm #dessert #foodblogger #foodlover #daily #nomnom #yum #delicious #tasty #yummy   #tagsforlikes #webstagram #instagood #frühstück #kuchen #homemade #hayatakarken #objektifimden #aniyakala #맛스타그램 #집밥 #خوشمزه #لذيذ # #بزن #lezzetlitarifler #sweet #amazing #kesfet #nefisyemektarifleri #
Read more
Canımın içi dediğin biri varsa etiketle <span class="emoji emoji1f618"></span>
Media Removed
Canımın içi dediğin biri varsa etiketle Canımın içi dediğin biri varsa etiketle 😘
Boklu kral dün halkının arasına karışmıştı. "Vegan peynir bulamıyorlarsa, simit yesinler" dedi. O da bir şey miydi, "şu parkı denetleyeceğim" diye tutturmuştu. İnsanlık için küçük, onun için büyük adımlar atmıştı "Bugünlere gelmek için çok çalıştık. Mucizeler gerçektir, krallar ... Boklu kral dün halkının arasına karışmıştı. "Vegan peynir bulamıyorlarsa, simit yesinler" dedi. O da bir şey miydi, "şu parkı denetleyeceğim" diye tutturmuştu. İnsanlık için küçük, onun için büyük adımlar atmıştı "Bugünlere gelmek için çok çalıştık. Mucizeler gerçektir, krallar isterse" demişti 😁💜 #KralArthur
#arthurtheking #frenchbulldog #boklukral
*** ilk kez tanışanlar için 10 şubatta haberimiz oldu. Felç kaldı diye uyutulacaktı, yani öldürülecekti. Kimsenin bu hakkı yok elbette ama can güvenliği olmadığından ve bu halde diye terk edildiğinde Giresun'dan İstanbul'a tedaviye aldık. Önce klinikte başlayan süreç şimdi evde devam ediyor. Himayemizde, en yakın tarihlisi 1 sene olmak üzere bakılan felçli ve sakat canlarımızın hiçbiri Arthur kadar dikkat çekmemişti. Üzücü ama gerçek. Hepsi sokak köpeği. ***
Read more
. Etrafımızdaki bir takım teyzeler de "bir şey olmaz canım!"cıdır. Bazen bu bir teyze değildir ...
Media Removed
. Etrafımızdaki bir takım teyzeler de "bir şey olmaz canım!"cıdır. Bazen bu bir teyze değildir de eşinizdir. Bazen kız kardeşiniz, anneniz, kayinvalideniz olabilir. Ben çocuğum düştüğünde, hastalandığında vb. durumlar başına geldiğinde, iç güdülerimden de geçip doktorumuza ... .
Etrafımızdaki bir takım teyzeler de "bir şey olmaz canım!"cıdır. Bazen bu bir teyze değildir de eşinizdir.
Bazen kız kardeşiniz, anneniz, kayinvalideniz olabilir.
Ben çocuğum düştüğünde, hastalandığında vb. durumlar başına geldiğinde, iç güdülerimden de geçip doktorumuza haber veriyorum.  Sağolsun mutlaka hemen dönüyor bize. Çünkü benim karar veremediğim durumlarda hemen " aman bir şey olmaz yeaa!" diyen biri, birileri çıkıyor. Doktor böyle dedi,  olunca olay kısa kesiliyor. Doktor riske atmaz , muhabbeti dönüyor sonra. Hah işte. ..
Bu çocuğun anası da benim. Tabi ki de risk almayan tarafı seçeceğim 😏
.
İçerik editörü: @anadiyoo
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
Yazmak istemiyordum aslında ama az önce bir video izledim iki kelam etmesem içimde kalır diye yazıyorum ...
Media Removed
Yazmak istemiyordum aslında ama az önce bir video izledim iki kelam etmesem içimde kalır diye yazıyorum bu satırları. 93 yılı, 1 yaşındayım haliyle hatırladığım, tanık olduğum bir tarih değil. Yaşım ilerledikçe, televizyon programlarında Madımak denildikçe anneme soruyorum. Diri ... Yazmak istemiyordum aslında ama az önce bir video izledim iki kelam etmesem içimde kalır diye yazıyorum bu satırları. 93 yılı, 1 yaşındayım haliyle hatırladığım, tanık olduğum bir tarih değil. Yaşım ilerledikçe, televizyon programlarında Madımak denildikçe anneme soruyorum. Diri diri yaktılar insanları diyor. Daha da büyüdüğümde gazete yazılarından, internetten, sosyal mecralardan her sene bir şeyler okumaya başlıyorum. Alevilerdi, ateist vardı aralarında vs vs şeklinde sebep diye nitelendirilen saçma sapan onlarca acımasız cümle. Dedim ya az önce bir video izledim. Kan donduran cinsten yapanların çektiği bir video bu. 'Yakın la yakın' diye ağzından küfürler saça saça bağıran iğrenç insanlar... Biri ordan 'kafirlerin yanacağı ateş bu işte' diyor. Acıyorum ülkeme. Ellerinde onlarca masum insanın kanı... Babasız kalmış çocukların feryatları... Bir yaratıcının olduğuna inanıyorsak ve bir din varsa eğer sorum şu, sen hangi sıfatla birinin kafir olduğuna karar verme yetkisini buluyorsun kendinde?! Sizin inandığınız din buysa ben buna inanmıyorum. Benim için din, birinin hakkını yememek birinin canına kastetmemek ve başını yastığa huzurlu koyabilmek. Vicdan insanın içindeki tanrıdır diye bir söz var ya. Buna inanıyorum işte ben. Yumuşak karnı din olan bir toplum haline gelişimizi acıyarak izliyorum sadece. Sahiden dini yaşayanlara lafım yok ama sahte din anlayışıyla içinde merhametten eser olmayan, din dediğimiz olguyu bile çıkarlarına alet eden insanlardan nefret ediyorum. Tarihinde çok hüzün olan ülkem umarım aydınlık günler görür. Tek temennim bu.

#unutMADIMAKlımda
Read more
 #Repost @kitap_sevdam (@get_repost) ・・・ #okudumbitti Geçen ay okuduğum ama yorum giremediğim ...
Media Removed
#Repost @kitap_sevdam (@get_repost) ・・・ #okudumbitti Geçen ay okuduğum ama yorum giremediğim kitaplardan biri de Son Raunt’tu. Öncelikle bu yıl okuduğum tartışmasız en iyi kitap olduğunu en baştan söyleyeyim . Soluksuz okudum ... Gerildim .. Delirdim... Kızdım öfkelendim ... #Repost @kitap_sevdam (@get_repost)
・・・
#okudumbitti
Geçen ay okuduğum ama yorum giremediğim kitaplardan biri de Son Raunt’tu.

Öncelikle bu yıl okuduğum tartışmasız en iyi kitap olduğunu en baştan söyleyeyim .
Soluksuz okudum ...
Gerildim ..
Delirdim...
Kızdım öfkelendim ... Kısacası kitap bütün duyguları iliklerinize kadar hissettiriyor .
Kitabın ilk yarısı beklediğim gibi ilerledi ama öyle bir ikinci yarı var ki tadından yenmez modunda ☺️ ‘’sen ne kadar safsın ‘’ dediğim birinin oyunu tam tersine çevirmesi ve o müthiş ve zekice final bu kitabın uzun süre aklımdan çıkmamasını sağlayacak .
Psikopat koca Jackson’a ne söylesem az kalır 😡
Ve canım Daphne çok sevdim seni .

Psikolojik kitapları seviyorsanız asla kaçırmamanız gereken bir kitap mutlaka okumalısınız .

Mutlu bir gün diliyorum bol keyifler
#kitaplaryolda
Read more
Bu akşam Tr saati ile 22.30’da ... sevgili @ozlemgurses #BanaBaştanAnlat dedi, konuştum bolca... ...
Media Removed
Bu akşam Tr saati ile 22.30’da ... sevgili @ozlemgurses #BanaBaştanAnlat dedi, konuştum bolca... ️ @teve2 de... #Repost @ozlemgurses with @get_repost ・・・ SİZİN HİÇ MAVİNİZ VAR MI ? merhaba gençlik !!! Haaaarika bir Mayıs haftasonu diliyorum hepinize... yarın #BanaBaştanAnlat ... Bu akşam Tr saati ile 22.30’da ... sevgili @ozlemgurses #BanaBaştanAnlat dedi, konuştum bolca... ❤️ @teve2 de... 🙏
#Repost @ozlemgurses with @get_repost
・・・
SİZİN HİÇ MAVİNİZ VAR MI ? merhaba gençlik !!! Haaaarika bir Mayıs haftasonu diliyorum hepinize... 🌸🌸 yarın #BanaBaştanAnlat günü 👈🏻👈🏻 canım meslektaşım @ozge_uzun taaaa Bakü’den geldi, konuklarımdan biri oldu stüdyomda 🧚‍♀️🧚‍♀️ bana baştan anlattı, hayatını, evlatlarını, mücadelesini, aşkını, sabrını... 💙💙 yarın gece beraberiz değil mi ?
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span>️Bu geldiğin en güzel Tezgah<span class="emoji emoji2764"></span>️ Tezgah Dergi’nin Nisan 4. sayısı dolu dolu... . Zamanın ötesinde ...
Media Removed
️Bu geldiğin en güzel Tezgah️ Tezgah Dergi’nin Nisan 4. sayısı dolu dolu... . Zamanın ötesinde iki insanın karşılaştırılması; Oğuz Atay ve Nikola Tesla... . Biri fiziği, öteki kelimeleri sıra dışı bir şekilde kullanan tüm zamanların iki tutunamayanı... . Sezgin Kaymaz’ın ... ❤️Bu geldiğin en güzel Tezgah❤️ Tezgah Dergi’nin Nisan 4. sayısı dolu dolu...
.
Zamanın ötesinde iki insanın karşılaştırılması; Oğuz Atay ve Nikola Tesla...
.
Biri fiziği, öteki kelimeleri sıra dışı bir şekilde kullanan tüm zamanların iki tutunamayanı...
.
Sezgin Kaymaz’ın devam eden öyküsü, oyuncaklar çocukların sözcükleridir diyen Sunay Akın ile röportaj; hayatım sanat diyen Haydar Ergülen; modern öyküler ve güncel komik karikatürler... Okurların yazılarına yer veren Okur Tezgah köşesi...
.
Elinize aldığınızda bırakamayacağınız, her köşesini okumalıyım dediğiniz bu sayı; cep öykü ve ayraç hediyeli...
.
Sendromsuz bir pazartesi diliyorum canımlar🤗💙
.
.
#tezgahdergi #dergi #kitap #okumahalleri #gününkaresi #book #like4like #kadrajımdan #oguzatay #nikolatesla #edebiyat #literature #edgarallanpoe
Read more
Bazen kargo şirketi yalan söylüyor, aldığın mal kusurlu çıkıyor, şikayet için aradığında yarım ...
Media Removed
Bazen kargo şirketi yalan söylüyor, aldığın mal kusurlu çıkıyor, şikayet için aradığında yarım saat Mozart çalıyor ve hat düşüyor, un paketi patlayıp her yeri berbat ediyor, postanede sistem çöküyor, kombi bozuluyor, selam verdiğin esnaf cevap vermiyor, komşu gürültü yapıyor, okulda-işte ... Bazen kargo şirketi yalan söylüyor, aldığın mal kusurlu çıkıyor, şikayet için aradığında yarım saat Mozart çalıyor ve hat düşüyor, un paketi patlayıp her yeri berbat ediyor, postanede sistem çöküyor, kombi bozuluyor, selam verdiğin esnaf cevap vermiyor, komşu gürültü yapıyor, okulda-işte birileri durduk yere canını sıkıyor, bazen ne kadar çabalarsan çabala emeklerin karşılık bulmuyor. Haruki Murakami’nin dediği gibi Yugoslav bir çoban olup her gece yıldızları izlemeliydim diyorsun. Yahut güler yüzlü bir yunus olarak mı doğsaydım? Mutluluğun ayıplandığı, mutlu insanların aptal bulunduğu, hüznün ve melankolinin yüceltildiği bir dünyada un paketi patladığında yüzünüzü asmayın, kahkaha atın. Gadjo Dilo’nun oynak şarkılarını açın biri sivrisinek gibi kelimelerle soktuğunda. Gamsızlığı akordiyonsuz yürüyemeyen göçebe halklar bedavaya öğretiyor sokaklarda, biraz onları gözlemleyin. Bu hafta sonu ne yapın edin karın kaslarınızı acıtacak kadar gülecek bir şeyler bulun.
#kahkaha #mutluluk #mutsuzluk
Read more
Double Chocolate Bundt Cake. One of my favorite recipes from The Artful Baker. The cake is strong ...
Media Removed
Double Chocolate Bundt Cake. One of my favorite recipes from The Artful Baker. The cake is strong enough to stand upright, yet fragile enough to yield to the slightest prick of a fork. The intense punch from strong brewed coffee and cocoa powder is softened by the sweet, sticky ganache glaze. ... Double Chocolate Bundt Cake. One of my favorite recipes from The Artful Baker. The cake is strong enough to stand upright, yet fragile enough to yield to the slightest prick of a fork. The intense punch from strong brewed coffee and cocoa powder is softened by the sweet, sticky ganache glaze. You can find the recipe at Leite's Culinaria. Link in profile. Also check out the recipe tester reviews at the bottom of the post. I am thrilled to read that everyone loved it! Thank you @davidleite!
#theartfulbaker #theartfulbakercookbook #cafefernando #bundtcake #chocolatecake **************************************************** Kitabımı yeni alan biri hangi tariften başlayacağımı bilmiyorum dediğinde önerim hep çikolatalı kek tarifi oluyor. Henüz denememiş olanlar için tarif etmem gerekirse: Pamuk gibi, yoğun çikolatalı ve tepesi dişe damağa yapışan cinsten bir çikolatalı sosla kaplı. Tarifin The Artful Baker'daki İngilizce versiyonu (Türkçe kitaptakiyle birebir aynı) geçenlerde Leite's Culinaria'da yayımlandı. Altındaki yorumlara baktım da; gurur duyun benimle 😂
Read more
Bu şahane kadın Suna Akyıldız @cadikazanii kendisini çok kişi magazin gurusu olarak tanır.işinin ...
Media Removed
Bu şahane kadın Suna Akyıldız @cadikazanii kendisini çok kişi magazin gurusu olarak tanır.işinin en iyilerindendir.Beni daha çok ilgilendiren kısmı ise yıllara dayanan gerçek anlamdaki dostluğumuz️ onun magazindeki başarıları dışında ne kadar özel biri olduğunu bilmek. Yemez ... Bu şahane kadın Suna Akyıldız @cadikazanii kendisini çok kişi magazin gurusu olarak tanır.işinin en iyilerindendir.Beni daha çok ilgilendiren kısmı ise yıllara dayanan gerçek anlamdaki dostluğumuz♥️♥️ onun magazindeki başarıları dışında ne kadar özel biri olduğunu bilmek. Yemez içmez, hiç bir karşılık beklemeden ihtiyacı olan okullara, çocuklara her türlü ihtiyaçlarını toplar gönderir. Hepimizi de bu konuda yardıma çağırır. Sayesinde bizler de bişeyler yapabiliriz. İnsandır her anlamda. Örnek alınacak insandır hemde.. @carsi.kadin1903 hesabına girip sizlerde katılabilirsiniz bu yardımlara. Ne de güzel olur.♥️ Her neyse işte bu çok sevdiğim, özel kadın aynı zamanda benim Sarıyer’li komşum olur. Hastalansam, yetişin desem ilk koşacak kişidir♥️♥️ Geçen akşam bir araya geldik sadece sohbet etmek için. Özlemiştim de..Konu konuyu açtı sohbet şahaneydi.Dedi ki ben bu sohbeti ropörtaj halinde yayınlasam? Neden olmasın dedim☺️ Hesapsız kitapsız yaptığımız sohbet, pazar günü Posta Gazetesi, Pazar Postasında yayınlanacak şahane bir anıya dönüştü ☺️ Canım Suna’m. Benim değerli arkadaşım. ♥️♥️♥️
Read more
 #Repost @kitap_kralice (@get_repost) ・・・ Selam dostlar, hangi kitaplar okuyorsunuz? Pia'nın ...
Media Removed
#Repost @kitap_kralice (@get_repost) ・・・ Selam dostlar, hangi kitaplar okuyorsunuz? Pia'nın Manik İntiharlar kitabını severek okudum benim gibi azcık deli kadınlara da tavsiyemdir. Yazarımız adeta cümle mühendisi diyebilirim. Her cümlenin altı çizilecek muhteşem kitap olduğunu ... #Repost @kitap_kralice (@get_repost)
・・・
Selam dostlar, hangi kitaplar okuyorsunuz?
Pia'nın Manik İntiharlar kitabını severek okudum benim gibi azcık deli kadınlara da tavsiyemdir. Yazarımız adeta cümle mühendisi diyebilirim. Her cümlenin altı çizilecek muhteşem kitap olduğunu alıntılardan anlayabileceksiniz.
Ayrıca; edebiyatın yaramaz kızları olarak adlandırdığı 3 kadının da hayatlarından çok özel kesitler sunulmaktadır.

Şiirleri dış dünyaya açılan pencere değil de, aksine kapanan kapılar olan ve 5. Kattan atlayarak intihar eden Nilgün Marmara ... Ölerek unutulmayı değil de ölümüyle hatırlanmayı isteyen , gazlı fırının içine kafasını sokarak inrihar eden Sylvia Plath... Cesur ve feminist olan,ceplerine taş doldurarak ırmakta boğulan Virgina Woolf... Kadın dediğin naif olur diyor bana biri,
Ben kadın değilim...
Deliyim!...
Koynu en geniş fahişedir yalnızlık,
Canı yanan onda alıyor soluğu... Cesur ol,
Senin en güzel intiharın olacak,
Bir kadının kalbinden atlamak... Kimsenin içine şeytan kaçtığı falan yok.
Bozuk kişiliklerin kokuşmuşluğundan tüm çirkinlikler... @piagridenbozma kaleminiz daim olsun🙏

#pia #manikintiharlar #destekyayinlari #kitapaşkı #kitapagaci #kitapsever #kitapkokusu #tavsiyekitap #kitapyorumu #okumahalleri #kitap_kralice #kitapsever #kitapagaci #edebiyatklubu #kimsekitapsızkalmasın #kitapkralice #okudumbitti #kitapönerisi
#kitapayraci #kitapkurdu #neokuyorum #kitapkardeşliği #kitapyurdu # #hediyekitap #bookslove #bookstagram
#stoy #stories #okuyorum
Read more
Onlar benim can parçam. Her biri terk edilmiş çocuklar, o yüzden onlara sorumluluğum iki kat daha ...
Media Removed
Onlar benim can parçam. Her biri terk edilmiş çocuklar, o yüzden onlara sorumluluğum iki kat daha fazla. Hepsinin hikayesi ayrı. Sevgili @ercanportreler @milliyetcomtr için yaptığı bu harika çekim bittiğinde dedi ki, onlardan biri yanınıza geldi mi yüzünüz aydınlanıyor, objektife ... Onlar benim can parçam. Her biri terk edilmiş çocuklar, o yüzden onlara sorumluluğum iki kat daha fazla. Hepsinin hikayesi ayrı. Sevgili @ercanportreler @milliyetcomtr için yaptığı bu harika çekim bittiğinde dedi ki, onlardan biri yanınıza geldi mi yüzünüz aydınlanıyor, objektife yansıyor.
Doğrudur... Onlar karşılıksız seviyor, sadece yaşamak için yiyor ve birbirlerine saygı, sevgi besliyorlar. Siz hiç insana kaynar su atan bir köpek gördünüz mü? Elinde sopa insan kovalayanını? İnsana tasma takıp, önüne küflü ekmek atanı? Neden bilmiyorum ama tüm bunlara karşın hepsinin insan sevme potansiyeli var. Ruhu aydınlatıyorlar, yüze nasıl yansımasın?

O yüzden bir iyilik yap kendine alışverişten öte... müracaat 👉🏻@kimsesiz_canlara_yuva

#kedi #köpek #satinalmasahiplen #dost
Read more
Kıymetlimizin teklisi çıktı pek de şahane olmuş yürü be Çubukçu!<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻Dinleyiniz, dinletiniz.. #Repost ...
Media Removed
Kıymetlimizin teklisi çıktı pek de şahane olmuş yürü be Çubukçu!🏻Dinleyiniz, dinletiniz.. #Repost @pnrcbkc ・・・ Kağıt Kesiği artık i tunes’ta size emanet!! Ben gönlümden koparak bir şarkı yaptım demiştim haftalar önce..Aylardır ilmek ilmek dokuyoruz...Şarkı benim ama o kadar ... Kıymetlimizin teklisi çıktı pek de şahane olmuş yürü be Çubukçu!👏🏻Dinleyiniz, dinletiniz..
#Repost @pnrcbkc
・・・
Kağıt Kesiği artık i tunes’ta size emanet!!
Ben gönlümden koparak bir şarkı yaptım demiştim haftalar önce..Aylardır ilmek ilmek dokuyoruz...Şarkı benim ama o kadar çok emek verenim var ki herkesi tek tek paylaşmak istiyorum sizlerle..
Önce bana,dostluğuma,şarkıma inanan en büyük emek ortağım,dostum,aranjörüm @sahinkurnaz ...Bu şarkıya hayat verdin can verdin sen önrümce minnettar kalacağım sana...🙏🏼Sonra onun fikirlerini hayata geçiren dev müzisyen dostlarım...
Davul: @sinandavul
Bas Gitar: Ertunç Savga
Percussion: @gururnar
Gitar: Caner Güneysu
Yaylılar: @timuratasever @istanbulstrings
Geri Vokaller: @sibelgrsoy @tubalooba @fatihertur
Klasik Kemençe: @nevagulses
Tanbur: @pelindegirmenci55
Veeeee mix-mastering: Elbette @tarikceran (DigilogbyTC)
Bu saydığım isimlerin her biri yıllardır dostum,canım,arkadaşım demekten hep gurur duyduğum,aynı sahnede olmaktan hep mutlu olduğum isimler,onlar Türkiye’nin en iyileri, bu benim için ayrı bir gurur tartışmasız...Ama ondan da ziyadesi sadece bir ricamla @marsandizstudyo ya aktı geldi hepsi hiç tereddütsüz... @tarikceran günlerce ne kahrımızı çekti de “işimiz iyi olsun önemli olan o” dedi hep saatlerini bize ayırırken..Bu şarkı böyle bir dostluk ağının ve gönül birlikteliğinin ürünüdür!Menfaat içermeyen,güzelliklerle iyiliklerle örülü arkadaşlıkların hikayesidir baştan sona...Bu birliktelikle ortaya çıkan şarkımız artık bizden çıktı sizlere emanet! Emek veren,destek olan bütün arkadaşlarıma minnetim sonsuz..İyi ki varsınız🙏🏼❤️
Geceli gündüzlü kahrımı çeken,sadece bir basın danışmanı değil herşey olan @cemaydinlii ...Yolumuz daha çok uzun seninle❤️🙏🏼
Şarkımıza yuva olup sahip çıkan @garajmuzik ailesi iyi ki beraberiz..Sizinle çok klas hissediyorum kendimi❤️
Ayrıca bana kendimi bu projede hep iyi hissettiren @mehmet_uysal_mehmet_tatli ve can dostum @meltemyuksekbas size de minnetim sonsuzdur...🙏🏼
Fotoğraflarımı da @erenyigit çekti ona da teşekkür..
Kapak Tasarım: @irem.onay bin teşekkür🙏🏼
Şarkıma iyi bakın çok sevin olur mu?
Alladım pulladım size emanet ediyorum🙏🏼🙏🏼 bahtın güzel olsun #kağıtke
Read more
Selaaam<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️ Şimdi daha önce storyde diş teli taktıracağımı duyurmamın ardından ...
Media Removed
Selaaam🏼‍♀️🏼‍♀️🏼‍♀️ Şimdi daha önce storyde diş teli taktıracağımı duyurmamın ardından çokça soru geliyordu. Ben de ilk takıldığı zamandan beri yazmak istiyordum. Çünkü böyle bir yazı böyle bir destek karar verme aşamalarında çok teşvik olmuştu bana da.. Ayrıntısı ile #dişteli ... Selaaam🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️
Şimdi daha önce storyde diş teli taktıracağımı duyurmamın ardından çokça soru geliyordu.
Ben de ilk takıldığı zamandan beri yazmak istiyordum. Çünkü böyle bir yazı böyle bir destek karar verme aşamalarında çok teşvik olmuştu bana da..
Ayrıntısı ile #dişteli maceram şöyle.😬😬
32 Sene boyunca demeyeyim abartmanın dibine vurmayayım ama kendimi tam bildim bileli hiç ağzımı açarak gülmedim! Ağzımı açarak çıktığım fotoğrafları hep sildim! Bakamadım! Düğün fotoğrafçımız ile bile ağzımı açmadan güldüğümden tartıştım! ! Yeni tanıştığım biri ile konuşurken ağzımı nerelere saklasam hele onu hiiiiç bilemedim!
Kesinlikle abartmıyorum!
Küçükken tel için devlet hastanesinde sıradaydım. Sıra bana geldiğinde ise biz Bağ-Kur’dan sigortaya geçtik sigorta da o zaman için ödemeyi karşılamıyordu ve o tutarı ödeyebilecek bir durum yoktu kaldı😬😬 Sonrasında da bir türlü ona sıra gelemedi hep ertelendi. Sonra bu yaştan sonra olmazlar başladı kendi kendime..
Koca kadınım annecim tel mel takamam diye direttim. Dedim ki kendi dişimi kestireyim estetik yapsınlar bitsin. Hatta 20’li yaşlarda gittiğim bir dişçi(!) bir iki günde 7 dişi birden çekmeyi teklif etmişti bir hafta da komple yeni diş yapacaktı😂😂😂
Olaylar olaylar😂
Net kararımı canım müşterimiz @dishekimi.emel.striko.koroglu ile yazışa yazışa aldım. Bıkmadan tüm sorularımı yanıtladı. Endişelerimi giderdi.
@drmertyuce ile görüşmeye gittiğimde bu ağzımı komple değiştirin dedim😂 Dişler kesilebilirdi. Minik bir diş tanesi kalana kadar kesilebilir ancak buna psikolojin dayanmaz ve sonrasında bir elmayı bile ısıramaz hale gelirsin dedi. Kendi dişin en güzeli tel takalım! Anında tamam dedim tabii..
Hazır gitmiştim artık istiyordum. Artık kararlıydım.
Sonra beni ortodontistimiz canım Nazlı Hanım ile tanıştırdı.
Görür görmez ona da ne yaparsanız tamam kabulüm dedim ve ağlamaklı olarak bir güzel yapılacakları dinledim. (Bu ağlamak korkudan değil bu defa istediğim birşeyi yapma cesareti gösterdiğim için mutluluk ve heyecanlandı)

Devamı yorumlarda👇🏻
Read more
Ayətullah Şeyx Məhəmməd Əli Əraki Qum elmi hövzəsinin tanınmış alimlərindən biri olmuşdur. Kimsə ...
Media Removed
Ayətullah Şeyx Məhəmməd Əli Əraki Qum elmi hövzəsinin tanınmış alimlərindən biri olmuşdur. Kimsə onun yüksək elmi məqam və təqvaya malik olduğuna şübhə etmir. "Alimlərin xəzinəsi” kitabının müəllifi onun ikinci cildinin 64-cü səhifəsində yazır: "Bu əhvalat müəllifə 1393-cü ilin ... Ayətullah Şeyx Məhəmməd Əli Əraki Qum elmi hövzəsinin tanınmış alimlərindən biri olmuşdur. Kimsə onun yüksək elmi məqam və təqvaya malik olduğuna şübhə etmir. "Alimlərin xəzinəsi” kitabının müəllifi onun ikinci cildinin 64-cü səhifəsində yazır: "Bu əhvalat müəllifə 1393-cü ilin Rəbius-sani ayının 26-da çərşənbə axşamı nəql olunub.
Hacı Ərakidə ərdə olan qızım Məkkəyə həcc ziyarətinə getmək istəyirdi, amma oradakı izdihamdan təvafını rahat və kamil yerinə yetirə bilməyəcəyindən narahat idi. Bir gün ona dedim: Əgər ziyarət zamanı «Ya Hafizu! Ya Əlim!» (Ey hər şeyi qoruyan! Ey hər şeyi bilən!) – zikrini ardıcıl olaraq təkrar etsən, Allah-təala sənə kömək edər. Nəhayət, həcc ziyarətinə gedib qayıdandan sonra orada başına gələni mənə nəql etdi: Ziyarət zamanı mənə tövsiyə etdiyiniz zikri ardıcıl olaraq təkrar etməklə, şükür Allaha, ziyarəti çox rahat yerinə yetirdim. Ziyarət günlərinin birində sudanlılar böyük bir izdiham yaratdılar. Təvaf etməzdən əvvəl öz-özümə fikirləşdim ki, görəsən bu qədər insanın içində necə təvaf edəcəyəm? Heyf ki, burada məni qoruya biləcək məhrəm olan bir şəxs yoxdur. Birdən qulağıma belə bir səs gəldi: İmam Zamandan kömək istə ki, rahat təvaf edə biləsən. Dedim: İmam Zaman (ə) haradadır? Cavab verdi: Qarşında gedən həmin bu şəxsdir.
Baxıb gördüm ki, qarşımda alicənab bir şəxs gedir və təxminən, özündən kənara bir metr ətrafı tamamilə boşdur. Həmin səs bir daha mənə dedi: O dairəyə daxil ol və həmin şəxsin ardınca təvaf et! Mən də dərhal həmin dairəyə daxil olub İmam Zaman (ə)-ın ardınca hərəkət etməyə başladım. Mən ona o qədər yaxın idim ki, əlimi uzatsaydım ona toxuna bilərdim!
Sakitcə əlimi onun əbasına sürtüb sonra üzümə çəkdim. Elə hey öz-özümə deyirdim: Qurbanın olum ey İmam! Canım sənə fəda olsun ey İmam! O qədər sevinirdim ki, hətta ona salam verməyi belə unutdum. Bir sözlə, kimsə mənə toxunmadan yeddi dəfə Kə`bəni təvaf etdim və gördüyüm həmin izdiham məni əsla narahat etmədi. Təəccüb edirdim ki, bu qədər insandan biri də olsun həmin dairəyə daxil olub mənə toxunmurdu.
Onun yeganə istəyi elə bu olduğundan daha Həzrətdən başqa bir şey istəməmişdi."
Read more
Pazartesi sendromu dost sohbeti ve kahve desteğiyle ortadan kaldırılıyor ???????????? ‪Az önce ...
Media Removed
Pazartesi sendromu dost sohbeti ve kahve desteğiyle ortadan kaldırılıyor ???????????? ‪Az önce kahvemizi içerken, çalışanlardan biri “Pardon” dedi, “Hemen karşıda siyah bir audi var, sizin mi acaba?” Ah canım benim, keşke bizim olsaydı, çok isterdik ama y Pazartesi sendromu dost sohbeti ve kahve desteğiyle ortadan kaldırılıyor ???????????? ‪Az önce kahvemizi içerken, çalışanlardan biri “Pardon” dedi, “Hemen karşıda siyah bir audi var, sizin mi acaba?” Ah canım benim, keşke bizim olsaydı, çok isterdik ama y
Öğrencilik yıllarımda bir akşam Kızılay da bir kafede oturuyorum. Saat 22.30 civarıydı. Dışardan ...
Media Removed
Öğrencilik yıllarımda bir akşam Kızılay da bir kafede oturuyorum. Saat 22.30 civarıydı. Dışardan camdan bir kız çocuğu gördüm. Dağılmış dolaşık görünen sarı saçları , mavi gözleri vardı. Cama yapışmış bizim masaya bakıyordu. Elinde sadece bir mendil paketi vardı. Masaya birazdan ... Öğrencilik yıllarımda bir akşam Kızılay da bir kafede oturuyorum. Saat 22.30 civarıydı. Dışardan camdan bir kız çocuğu gördüm. Dağılmış dolaşık görünen sarı saçları , mavi gözleri vardı. Cama yapışmış bizim masaya bakıyordu. Elinde sadece bir mendil paketi vardı. Masaya birazdan geliyorum diyerek dışarı çıktım. Kız çocuğunu çağırdım. Bana elindeki mendili uzattı. “Merhaba, şu an mendile ihtiyacım yok, canım dondurma çekti, birlikte dondurma yiyelim mi” dedim. “Olur” dedi. Karşıdaki büfeden dondurmalarımızı seçtik. Kaldırıma oturduk. 7 yaşında olduğunu İstanbuldan geldiğini babasının İstanbul’da çalışmak için kaldığını söyledi. Okulunu seviyordu. Bu saatte evine nasıl döneceksin dedim. Her gün geliyorum ki, abilerim var onlarla dönüyorum. Saat 11.30 da otobüse biniyoruz” Aradan 3 ay geçmişti. Kızılay’da otobüs durağında akşam üzeri bekliyordum. Durağın orada bir duvar bulup oturdum. “Sibel abla” diye bir çocuk beni çağırıyordu. Ben değilim diye düşündüm, yine de ismime dönüp baktım. Sarı saçlı mavi gözlü bir kızdı. Bu sefer saçları örülüydü. Gülümsüyordu. Duvardan aşağı inip yanına gittim. “Beni hatırladın mı, birlikte dondurma yemiştik seninle” Hatırlamaz mıyım? Her dondurma gördüğünde belki beni hatırlayacaktı , bu kız çocuğu...Kimbilir, belki de biri dondurmasını alacak, belki de tadına bakamadan dondurmasını yere düşürecekti. Dondurmayla ilgili deneyimleri arttıkça ona olan ilgisi sevgisi ya azalacaktı ya da artacaktı. Tıpkı ebeveynlerimizle olan ilişkilerimiz gibi. İçinde güven, sevgi ilgi şefkat dolu bir ilişkimiz oldukça , ebeveynlik algısı bu yönde gelişecekti. Şimdi, kendi ebeveynlerimizliğimizi düşünürken, geçmiş durağına giden bir otobüse binmek istedim. Belki geçmişte bir yerlerde karşılaşırız 🤗
#uzmansibelozdemir
__________
#düşünmezamanı #kuşaktankuşağa #çocukolmak #ebeveynolmak #dondurma #ilişki #iletişim #aileiçiiletişim
Read more
Sankopark müdavimlerinden Hurşit baba. Emekli Hurşit baba, 80'li yaşlarda, bazen sankoparkın ...
Media Removed
Sankopark müdavimlerinden Hurşit baba. Emekli Hurşit baba, 80'li yaşlarda, bazen sankoparkın serin olan içinde, bazen de hava serinleyince dışında oturuyor arkadaşlarıyla. Neşeli, hayata bağlı, hoş sohbet, pırıl pırıl giyimi kuşamı, ne zaman görsem sinek kaydı traşı, sevecen, ... Sankopark müdavimlerinden Hurşit baba.

Emekli Hurşit baba, 80'li yaşlarda, bazen sankoparkın serin olan içinde, bazen de hava serinleyince dışında oturuyor arkadaşlarıyla.
Neşeli, hayata bağlı, hoş sohbet, pırıl pırıl giyimi kuşamı, ne zaman görsem sinek kaydı traşı, sevecen, nasılsın dediğinizde şükrü bilen biri.

Kısa sohbetimizde geçtiğimiz aylarda eşi Emire hanımı kaybettiğini söyledi. Bunu söylerken az gören gözleri nemlendi sesi titredi. 60 yıllık yol arkadaşını yitirmiş olmasına rağmen hayata tutunmayı bilmiş, acısını içine gömmüş.
Gözleri geçirdiği hastalık ve üzüntüyle az görür olmuş. Bu nedenle en sevdiği hobisi motorsikletine binememek canını sıkıyor. Gazı açınca özgürlüğün tadını çıkarıyor kendimi rüzgarın kollarına bırakıyordum diyor.

Aza kanaat eden biri, biraz sohbet ettiğinizde türk sanat müziğinden bazen dertli çoğu zaman neşeli şarkılardan bir kubleyi araya sıkıştıran, Antep tabiri ile tam "tebaat saabi" bir kişilik Hurşit baba.

Hurşit baba nasıl bu kadar şen şakrak olabiliyorsun dediğimde; Her Şeyi Boz Bilgisayarı Bozma" oğlum dedi. Bu ne demek Hurşit baba dediğimde, "hiç bir şeyi kafana takma, her şey olacağına varır, demekmiş.

Yolunuz sankoparka düşerse iki kelam da siz edin Hurşit babayla, ya da arkadaşlarından kime denk gelirseniz. Emin olun ki önemsendikleri için çok ama çok mutlu oluyorlar.

Öğreti ve sohbetin için teşekkürler, ömrün uzun olsun Hurşit baba.
Read more
Bi çocuk buzlu badem satıyordu sahilde, Gündoğan’da. Arabayı hızlı hızlı iterek geçiyordu çok ...
Media Removed
Bi çocuk buzlu badem satıyordu sahilde, Gündoğan’da. Arabayı hızlı hızlı iterek geçiyordu çok sağa sola bakmadan, “kaça buzlu badem?” dedik. “100gr 15lira” dedi ama; durmak istemedi devam etti. Çok hızlı göz temasıyla o soruyu sorduğumuz an kadar zamanda oralarda takılan tüm diğer ... Bi çocuk buzlu badem satıyordu sahilde, Gündoğan’da. Arabayı hızlı hızlı iterek geçiyordu çok sağa sola bakmadan, “kaça buzlu badem?” dedik. “100gr 15lira” dedi ama; durmak istemedi devam etti. Çok hızlı göz temasıyla o soruyu sorduğumuz an kadar zamanda oralarda takılan tüm diğer “çocukları” gördüğünü gördüm ben de. “Dur dur badem alıcaz”, dedik. Az ileride durdu. “200gr alabilir miyiz?”, “tamam.. dedi arabasına gitti. Aramızda konuşmalar şöyle geçti. -Pek satmak istemiyo sanki..
- Hiç de değil. Şu an yaşıtları sahilde ne yesem neyle sıkılsam ne geyik yapsam derdindeyken onlarla eşit ve onların yaptığına özenik veya benzeri bi duygu ile belki de burada durmak zor geliyo bence onun durduğu yerden manzara bu
- olabilir, zor
(Sessizlik)
- oysa yaptığı işe yaramak, çalışmak, üretmek, katkı. Burada ona bakıp ilham alıp özenecek çocuklar da olabilir(di). bi bakış açısı da yazın çalışarak gelir/harçlık çıkartmaya özenmek olabilir(di). Şimdi bu durduğum yerden o çocuğa mı, diğer çocuklara mı dertlenmeli emin değilim. Birileri rahat içinde mutsuz, diğerleri ekmek kazandığı için mağdur mu yani?
Sustuk. Yanımda Aslan Cem ve Arda.
Çocuk, elinde 2 torba ile geldi. “Biri 70, biri 130gr oldu ama toplamı 200gr isterseniz denklerim” dedi. Nasıl da tatlı. “Hiç önemli değil” dedim, para uzattım, kafamda üstünün de kendi için harçlık, bayramlık olması gibi bir fikir vardı. Verdiğim Parayı bozdurmak için uğraştı, kimse bozmadı. Takip ettim her hareketini. #Çocuk denedi ve kimse bozmayınca canı sıkıldı, kafası göğsüne düştü. Görüyorum. O beni görmüyor. Yanıma geldi, bozmuyolar diyecekti. “Üstü sadece senin olsun. O senin kazancın. Kendine harçlık olarak kullanmanı istiyorum” dedim. O bir anlık gözlerindeki mahçup şaşkın ve kabul eden mutluluk yüzümü güldürdü. Hakkıydı. Bence de, onca da hakkıydı. Ellerini kavuşturdu, kabul etmeli mi hayır mı demeli sıkıştı; “çok teşekkür ederim” dedi.. ama hani geri veresi de var, gururlu hali çok net. “Adın ne?” dedim, “Umut” dedi. Gülümsedim. “Yaşın kaç Umut?” dedim, “14” dedi. Dün, bir çocuktan buzlu badem aldım. Mutlu olsun istedim, adı Umut çıktı. Ben mutlu oldum. Tadına doyamadım buzlu bademlerin. Hayat #UMUT dolu. Al ve ver. Kazanırsın. 🍀❤️
Read more
Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında ...
Media Removed
Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında da her milletten , her tenden insanın görülebildiği. Call shopların hiç boş kalmadığı bir yerdir. Siyahi arkadaşların yaşayıp sokak köşelerinde beklediği yerlere girdiğinizde ise ... Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında da her milletten , her tenden insanın görülebildiği. Call shopların hiç boş kalmadığı bir yerdir. Siyahi arkadaşların yaşayıp sokak köşelerinde beklediği yerlere girdiğinizde ise kendinizi 3. Sınıf amerikan filmlerinde hissedebilirsiniz. Genel olarak ekşın olsun diye bazen yolumu uzatıp farklı sokaklara dalıyorum. Bugün de aynısını yaptım ve bi binanın ikinci katından gelen şarkıya oynayan siyahi arkadaşta kitlendim kaldım. Rahat tavırlarıyla bilinen bu arkadaşların karesi alınıp üçle çarpılmış gibi rahatlıktaydı bu Cuf (nasıl yazılıyor bilmiyorum ama sorduğumda isminin cuf olduğunu söyledi). Öyle de güzel dans ediyordu ki mahallenin çocukları hemen etrafında toplanmıştı. Yorulunca oturduğu kaldırımdan gülerek seyircilerini uzaklaştırdı. Biraz daha zorlasa kendini, benden de iyi Türkçe konuşabilir gibi geldi bi ara. Senegal'den 9 yıl önce gelmiş buralara ve daha da gitmemiş, gitmeyi de düşünmüyormuş. İnsanlarımızın fazla kastığından da dem vurdu. Ne konuda diye sorduğumda 'Nasıl ne konuda! Herşey için çok kasıyorsunuz abi. Herkes acaba hakkımda ne düşünüyorlar diye kafayı yiyor, biri bir hata yaptığında çözüm üretmeyi bırakıp kimin o hatayı yaptığını bulmak için kafa yoruyorsunuz. En önemlisi kendiniz için değil başkaları için yaşıyorsunuz abi' dedi. Haklıydı , ertelediğimiz hayallerimizi düşündüm ve hayallerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini sordum kenya ovasında olmayan rahatlığı süren Cuf'a. 'Şuan hayallerimi yaşıyorum ben, canım nasıl istiyorsa öyle yaşıyorum' dedi. Hayalini gerçekleştirdiği hayatından daha fazla vaktini almadan uzaklaştım yanından. Buraya onun fotoğrafını da atmak isterdim ama vga kameralı telefonum ile çekilen fotoğrafıyla gözlerinizi yakmak istemedim.
Read more
Ve gözyaşları... Eski Halfeti'de bu küçüklerin hepsi çalışıyor. Biri tuvaletin başında nöbette, ...
Media Removed
Ve gözyaşları... Eski Halfeti'de bu küçüklerin hepsi çalışıyor. Biri tuvaletin başında nöbette, biri su satıyor, biri balık tutuyor, biri dondurmacı çırağı... Ayrılmadan önce tuvalet masasına para bıraktım, "Paylaşın çocuklar" dedim. Biri, "Abla paran yoksa canın sağ olsun" ... Ve gözyaşları...
Eski Halfeti'de bu küçüklerin hepsi çalışıyor. Biri tuvaletin başında nöbette, biri su satıyor, biri balık tutuyor, biri dondurmacı çırağı...
💚💚💚
Ayrılmadan önce tuvalet masasına para bıraktım, "Paylaşın çocuklar" dedim. Biri, "Abla paran yoksa canın sağ olsun" dedi, öbürü "Abla, dondurmayı hiç yalamadım, vereyim mi sana" dedi. Küçük kız, "Ama gitmeyin, hep burda kalın" diye bağırdı. Bana düşen gözyaşı... Ne kadar güzelsiniz çocuklar. Fıstık gibisiniz!
💚💚💚
#FıstığımızBolOlsun
Read more
biri #tbt mi dedi? alsınlar canımsss🤩 #tb whenever yavrularım @burockaydin böyle de birşeyler ...
Media Removed
biri #tbt mi dedi? alsınlar canımsss🤩 #tb whenever yavrularım @burockaydin böyle de birşeyler yapmış idik azizim😎 #çekimekibi #igers #photoshoot #diversofinstagram #nofilter biri #tbt mi dedi? alsınlar canımsss🤩 #tb whenever yavrularım @burockaydin böyle de birşeyler yapmış idik azizim😎 #çekimekibi #igers #photoshoot #diversofinstagram #nofilter
Mutlu akşamlar herkes <span class="emoji emoji1f388"></span>Evet, kimdi bu Aysel ve onunla konuşmak neden bu kadar zor?PTT eski müdürü, ...
Media Removed
Mutlu akşamlar herkes Evet, kimdi bu Aysel ve onunla konuşmak neden bu kadar zor?PTT eski müdürü, ihtilal dönemi MİT elemanı, hacı kisvesi altında bir tango, salsa, baçata üstadı, android telefon ve ona yüklenebilen tüm app’lerin kullanıcısı...Ayselciğim telefonla konuşulabilecek ... Mutlu akşamlar herkes 🎈Evet, kimdi bu Aysel ve onunla konuşmak neden bu kadar zor?PTT eski müdürü, ihtilal dönemi MİT elemanı, hacı kisvesi altında bir tango, salsa, baçata üstadı, android telefon ve ona yüklenebilen tüm app’lerin kullanıcısı...Ayselciğim telefonla konuşulabilecek en uzun süre neyse işte o kadar konuşur.Her şeyi merak eder, ancak asla meraklı imajı oluşmasına izin vermeden hep başka yoldan öğrenmeyi başarır.Misal sen akşama ne yemek yapacağını anlattığını sanırsın, o markete en son ne zaman gidildiğinden kredi kartı kesim tarihine kadar neyi merak ediyosa öğrenir.Önce, beni çarpraz sorguya alır, diğer kardeşlerim hakkında da sorular sorar, sonra onlarla da aynı konuşmayı gerçekleştirip bilgilerin sahihliğini double check’le kontrol etmiş olmanın verdiği iç huzurla günü bitirir.Eğer birimizin verdiği bilgi diğerininkini tutmuyorsa aynı iletişim dairesi tekrar edilir.Aklı olan ilk seferde dikkatli cevaplar vererek ikinci tura kalmaz.Temizinden uzun bir dua alarak görüşmeyi sonlandırır.Onun için Aysel ile konuşmak başlı başına bir rütüeldir.Araya sokuşturulamaz, geçiştirilemez ve sorgulanamaz.Her gün hepimizi tek tek arayan Aysel, telefonum çaldığında “kesin ananem” cümlesini hala bize kurdurabiliyoken şuradan onu ne çok sevdiğimi söyliyim de bi fake hesaptan beni stalklayıp stalklamadığını bi öğreniiim 😈Bazen diyorum ki keşke Aysel’in torunu diil de arkadaşı olsaydım.Gerçekte nasıl bir hayat yaşadı, ne kadar üzüldü, nasıl bir çocukluk nasıl bir gençlik yaşadı, ne türden hayal kırıklıkları taşıyor yüreğinde, pişmanlıkları neler, hikayesi annemin anlattığıyla ne kadar örtüşüyor, neden bazı konularda hiç konuşmuyor o zaman belki anlardım.Bu düşünceyle dün aldığım bir kararla, Aysel’le dedelerimle ve babababaannemle yeniden başka biri gibi tanışmaya karar verdim.Belki o zaman yazarın dediği gibi kendi hakikatime de biraz daha yaklaşabilirim.Her konuştuğumuzda ona yalnız tek bir soru sorup ürkütmeden hikayesini tamamlamak niyetindeyim.Bi çakarsa bana öyle bi seneryo yazıp ona öyle bi inandırır ki dedem birden Mr Spock oluverir ve ben insanlığımı sorgular hale gelebilirim.Neden, çünkü en öz hakiki troldür kendisi de ondan.Canım Aysel❤️ #numeruscombinus
Read more
<span class="emoji emoji1f4d6"></span> " İki kişi, ormanlık bir bölgede yolculuk ediyorlardı. Bir tehlike anında birbirlerine yardım ...
Media Removed
" İki kişi, ormanlık bir bölgede yolculuk ediyorlardı. Bir tehlike anında birbirlerine yardım edeceklerine dair sözleşmişlerdi. Ormanda yürürken, bir ayıya rastladılar. Yolculardan biri can havliyle en yakın ağaca tırmandı. Diğeri ise kendini yere attı. Ayının ölmüş insana ... 📖 " İki kişi, ormanlık bir bölgede yolculuk ediyorlardı.
Bir tehlike anında birbirlerine yardım edeceklerine dair sözleşmişlerdi.
Ormanda yürürken, bir ayıya rastladılar.
Yolculardan biri can havliyle en yakın ağaca tırmandı.
Diğeri ise kendini yere attı.
Ayının ölmüş insana dokunmadığını bildiğinden ölmüş gibi hareketsiz kaldı.
Ayı geldi, adamı kokladı. Ağzını adamın kulağına yaklaştırdı. Biraz sonra hırlaya hırlaya uzaklaştı.
Ayı gözden kaybolunca, ağaçtaki adam yere indi. Mahcup bir tavırla yoldaşına sordu:
-Ayının senin kulağına bir şeyler fısıldadığını gördüm, ne dedi?
Adam kendi canından başka bir şey düşünmeyen arkadaşına şu cevabı verdi.
-Bir daha senin gibi korkak ve bencil birine güvenmememi söyledi." .
.
.
.
.🐾🐾
.
.
.
.🐾🐾🐾
.
.
.🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾
.
#learn #more #good #friendship
#stunning #shot #grand #bazar
#instashot #ig_fotografdiyari
#instacat #catgram #cuteness
#vscofollow #vscolife
#vscolike #takip #fotografheryerde
#turkishfollowers #worldfollowers10k
#10k #like1000 #gt #instafriends
#istanbuldayasam #istanbulda1yer
#igerslonden #igersoftheday
#animal #instagood
.
.
.🐾
.
.
.🐾🐾
.
.
.
.
🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾
Read more
Değiştim.. Bunun en büyük araçlarından biri de eğitmeni ve uygulayıcısı olduğum Access Bars. ...
Media Removed
Değiştim.. Bunun en büyük araçlarından biri de eğitmeni ve uygulayıcısı olduğum Access Bars. Son dönemde “ay ben yapamam, yok olmaz zaten” dediğim birçok şeyi yaptım ya da oldurdum. 35’ime girerken kendime “sürpriz” :) parti bile yaptım! Beni seven benle olmak için zaman ayıran, ayırmayı ... Değiştim.. Bunun en büyük araçlarından biri de eğitmeni ve uygulayıcısı olduğum Access Bars. Son dönemde “ay ben yapamam, yok olmaz zaten” dediğim birçok şeyi yaptım ya da oldurdum. 35’ime girerken kendime “sürpriz” :) parti bile yaptım! Beni seven benle olmak için zaman ayıran, ayırmayı gönlünden geçiren yüzümü güldüren tüm can’larıma sımsıkı sarıldım. Daha iyi bir ben’e ulaşmak değişmek mümkün. Huylu huyundan vazgeçiyor, mühim olan değişimi seçmek. Ve ben yeni yaşımda da değişimi seçiyor, daha iyi bir beni kucaklıyorum. Bundan daha iyisi nasıl olur? #yolunyarisi 💙
Read more
Hər vaxtınız xeyir Əzizlərim️ Səhifəmdə izlədiyiniz hər video və fotoşəkil yalnız və yalnız işlədiyim və əməkdaşlıq etdiyim şirkətlər və markaların təklifi və razılığı ilə baş verir! Bugünkü video @zara dan gəlir Canım Qızım çox yoruldu, dedi Mama mən bilmirdim ki, sen bu qeder geyim ... Hər vaxtınız xeyir Əzizlərim❤️ Səhifəmdə izlədiyiniz hər video və fotoşəkil yalnız və yalnız işlədiyim və əməkdaşlıq etdiyim şirkətlər və markaların təklifi və razılığı ilə baş verir! Bugünkü video @zara dan gəlir😍 Canım Qızım çox yoruldu, dedi Mama mən bilmirdim ki, sen bu qeder geyim dəyişirsən, bəs yorulmursan?😂 Həyatımın mənası🙏🏻 P.S. Ana Bala geyimləri seçərkən renqlərdə və stildə daha çox oxşarlıqa üstunlük verirəm nəinki sırf biri birinə bənzər eyni Ana Bala dəstlərinə 💁🏼‍♀️
#shopwithnikadanilov #zara #zaramania #likemotherlikedaughter #baku #styleblogger #personalshopper
Read more
Ne birisi 1 yıl 3 ay mı devirdiler dedi <span class="emoji emoji1f631"></span>ne çabuk geçti ki oysa ki daha dün gibi ,biri canım hayat arkadaşım ...
Media Removed
Ne birisi 1 yıl 3 ay mı devirdiler dedi ne çabuk geçti ki oysa ki daha dün gibi ,biri canım hayat arkadaşım can yoldaşım insanın canı @yasinklcc.26 diğeri ise hani bi arkadaşı olmalı insanın bir şey olduğundan kendiliğinden gelen bi sıkıntım olunca hemen koşan fotoyu kırpmayı sevmedim ... Ne birisi 1 yıl 3 ay mı devirdiler dedi 😱ne çabuk geçti ki oysa ki daha dün gibi ,biri canım hayat arkadaşım can yoldaşım insanın canı @yasinklcc.26 diğeri ise hani bi arkadaşı olmalı insanın bir şey olduğundan kendiliğinden gelen bi sıkıntım olunca hemen koşan fotoyu kırpmayı sevmedim ben biliyorum beni kırp dicektin iyi ki varsınız @aylinyyavuz
Read more
Perde pilavı yapamıyor olabilirim🤷‍♀️ ama işyerinde bile olsam oldukça iyi sağlıklı salata yaparım ...
Media Removed
Perde pilavı yapamıyor olabilirim🤷‍♀️ ama işyerinde bile olsam oldukça iyi sağlıklı salata yaparım ️ Zaten o kadarda her bişeyi yapabilen, “mükemmel” biri olmayıvereyim dimi? Hiç gerek yok her şeyi yapabilen, düşünebilen, sorunları çözebilen, her şeyi alabilen, düzeni koruyan, ... Perde pilavı yapamıyor olabilirim🤷‍♀️ ama işyerinde bile olsam oldukça iyi sağlıklı salata yaparım ☺️ Zaten o kadarda her bişeyi yapabilen, “mükemmel” biri olmayıvereyim dimi? 😉 Hiç gerek yok her şeyi yapabilen, düşünebilen, sorunları çözebilen, her şeyi alabilen, düzeni koruyan, her şeyi halledebilen olmaya, karşındakinin hayatını fazlasıyla kolaylaştırıyor olmaya... Bişeyleride yapamamak/yap(a)mıyor olmak gerek. Mükemmel olunca karşındakine yapacak iş bırakmıyorsun, rahata alıştırıyorsun, onu yaptıysa bunuda yapar diye düşündürüp beklentiyi yükseltiyorsun, “bilmiyorum” dediğinde “hadi canım senin gibi biri nasıl olurda bilmez”e bağlanan konuya açıklama yapmaya çalışıyorsun... Yok, evet hiç gerek yok her şeyin üstesinden gelebilen kişi olmaya. O yüzden ben mükemmel değilim, ve bu yüzden sadece salata yeterli. Yersen 😘 🤷‍♀️ 😉 .
.
.
blog: gectimkendimi.com | #hülyakonar
.
.
.
.
.
.
#gectimkendimi #hayat #hayatakarken #kişiselgelişim #psikoloji #sağlık #beslenme #diyet #işhayatı #kitap #kahve #mashattan #spa #mashattanspa #supraspa #kendineiyibak #mutluluk #blog #güzellik #aşk #spor
Read more
Becerebilseydik, kalbimize sokup gitmesine izin vermeyecektik <span class="emoji emoji1f495"></span> (Tanımayanlara kısaca anlatmak ...
Media Removed
Becerebilseydik, kalbimize sokup gitmesine izin vermeyecektik (Tanımayanlara kısaca anlatmak isterim Ebru ablamı. Kanserle Dans Derneği'nin Kurucu Eş Başkanı Çok uzak yollardan geldi 6 günlüğüne eşi, dostu, akrabası herkese zaman ayırırken "Aman boşver, yüzyüze görüşmedik ... Becerebilseydik, kalbimize sokup gitmesine izin vermeyecektik 💕
(Tanımayanlara kısaca anlatmak isterim Ebru ablamı. Kanserle Dans Derneği'nin Kurucu Eş Başkanı ❤ Çok uzak yollardan geldi 6 günlüğüne eşi, dostu, akrabası herkese zaman ayırırken "Aman boşver, yüzyüze görüşmedik bile" demeden "Kuzu ben geldim görüşelim cumaya kadar ayarla bir akşam" dedi. Bende bir heyecan bir heyecan en son sözümde böyle heyecan basmıştı. Yanaklarım bile kızardı ki ne kadar soğukkanlı biri olduğumu yakından tanıyanlar bilir😋 Anneciğim, pamuk yanaklım da bana eşlik edecek kadar iyi çok şükür🙏 Ebru abla ile buluşacağımı söyleyince "Ben de geleyim" dedi. Taksiden inerken acaba nasıl olacak ilk karşılaşmamız diye düşünüyordum ki kapıyı açar açmaz gördüm can ablamı. Sımsıkı sarıldım oracıkta, öptüm yanaklarından 😚 Annem zaten hayrandı kendisine çok daha sevdi. Yol boyu "Aman Ebru ne tatlı kadın", "Aman Ebru ne güzel bir kadın", "Aman Ebru 40 yıllık akrabadan arkadaştan bile daha candan bir kadın" dedi durdu 💫 Ebru abla bir başkandan ötedir, abladır, dosttur, arkadaştır 💕. "Ebru abla bu kez galiba bitti" diye telefonda salya sümük ağlarken "Dur ablam bakalım doktor ne diyecek vardır illa ki bir çözümü" diye diye taaaa Amerika'da değil de soluğum kadar yakınımda hissetiğimdir💕)
#kanserledans #kanser #kanbagidegilcanbagi
Read more
İnsan diyorum eleştirel varlıksın kasma rahat ol. Eleştirilmekten korkma demekki bi farkın var ...
Media Removed
İnsan diyorum eleştirel varlıksın kasma rahat ol. Eleştirilmekten korkma demekki bi farkın var bırak öyle kal yada sen eleştir! Eleştiri zeka işidir aslında dedikodu dediğin yavşaklıktır! Eleştiri öylemi önünden arkasından kendine başkasına söyleye bilmeli, “HATA’lı” varlıksın ... İnsan diyorum eleştirel varlıksın kasma rahat ol. Eleştirilmekten korkma demekki bi farkın var bırak öyle kal yada sen eleştir! Eleştiri zeka işidir aslında dedikodu dediğin yavşaklıktır! Eleştiri öylemi önünden arkasından kendine başkasına söyleye bilmeli, “HATA’lı” varlıksın bir kere kabul et o güzel pürüzleri, herkes seni sevmesin zaten sende herkesi seveme zaten. Kimine göre olur kimine göre olmaz. Boşver me den dinle insanları 30’ una gelmeden anla! Hepimiz konuşuyoruz mesela en çokta ben seviyorum eleştiri yi kendimi düzeltmeye yarıyor. Ee önce can sonra canan. O şunu dedi biri peki sen ona nededin olmalı cevap. Geçen otostop da arabası eski bir amca bizi aldı ve gururla şunu dedi “ben köylüyüm” utanmam ben buyum dedi. İştee benimde feyrim orada döndü ben buyum dedim. Sadaka verin, arkadaşınıza tanımadığınız bir insana hediye alın, hayvanların tenine dokunun, aynaya bakın kendinizi sevin kırışıklıkları sevin yada siz bilirsiniz ne haliniz varsa görün. Ben buyum ne senin dediğin gibiyim ne onun ben kendi dediğim gibiyim sivri dilliyim, EGO’m var ama kendimi tuzla buz edecek kadar kimseye zarar verecek kadar değil. Ha bu arada sizlerden hepinizden ailemden, hocalarım dan, arkadaşlarım dan falan korksa idim beni ben yapan saman alevi olamazdım. SİVRİ DİLLİ BİR YÜZSÜZÜM...! Peki sen nesin?🧠🐂😎🤯
Read more
Kaç tane iki kişilik ve asla gidilememiş, denk getirilememiş biletim var bilmem. Biri bana, diğeri ...
Media Removed
Kaç tane iki kişilik ve asla gidilememiş, denk getirilememiş biletim var bilmem. Biri bana, diğeri de bana. Nasıl bir hayranlık, nasıl bir sevgi ve derin bir saygı herhangi bir kelimeyle veya anlatmak için abartmak zorunda kalınası cümlelerle anlatamam. Cem Adrian’ın bendeki yerini ... Kaç tane iki kişilik ve asla gidilememiş, denk getirilememiş biletim var bilmem. Biri bana, diğeri de bana. Nasıl bir hayranlık, nasıl bir sevgi ve derin bir saygı herhangi bir kelimeyle veya anlatmak için abartmak zorunda kalınası cümlelerle anlatamam. Cem Adrian’ın bendeki yerini bir Deniz bir Gök bir de Ben biliyorum, yeter. Böylesi sadeliğin ışığı, ihtişamı, asaleti, yeteneği, çalışkanlığı ve üretkenliği kendine yetip dile sese ete kemiğe bürünüyorken, ben zaten ne desem diyemem. Küçük Prens.. Dün gece tıpkı dediği gibi “kısmet” miş, oldu. Bunca çabaya sadece 1 kere İstanbul’da canlı izleyebilmiş, yazmış, bana telefon açma inceliği gösterince dilim tutulup kalakalmıştım. Dün gece etti 2 ve kuliste, bu fotoğrafı Cem çekerken, ben ağzım kulaklarımda küçücük yoncacık oluverdim. Gözümde Ankara’da bir parkta salıncaktayım zamanlarım. Ne kadar mutluyum. 4 kere sarıldım. 3 bana, 1’i Canım Banu Zeytinoğlu’na... Hayalim şimdi esas Mardin’de veya Doğu’da bir yerde izleyebilmek. Nefes tutulan, tutturan topraklarda...
Ben seni çok sevdim’le başladı... Herkes gider mi? diye diye bitti. Hiçbir kere elime telefon alıp çekmedim. Neyin var neyin yokunla dinlemek görmek diye bir gerçek var. Eşlik eden arkadaşlarına, her birinin ayrı devleşmesine, birlikte nehir olmalarına doyamadım. “Herkes gider mi” de bi “imkansız” var ya hani, neden bilmem ilk defa dün gece ben o imkansızı mümkün diye duydumsa... hayatta bazı şeylerin kendine ait bi masal gibi, Türkü gibi olmasındandır. Çok teşekkür ederim. @cemadrian 🍀🎼💎 @banuzeytinoglu
Read more
Tam arabadan indik, kalabalık bir ailede annesi olduğunu düşündüğümüz bir kadın çocuğunun sırtına ...
Media Removed
Tam arabadan indik, kalabalık bir ailede annesi olduğunu düşündüğümüz bir kadın çocuğunun sırtına iki yumruk attı. O an öyle kilitlendim kaldım. Bir şey diyecek oldum otopark görevlisi “Türkçe bilmiyorladır abla dedi” O yumruk öyle içimde düğüm düğüm olmuşken birden Demir “anne sen ... Tam arabadan indik, kalabalık bir ailede annesi olduğunu düşündüğümüz bir kadın çocuğunun sırtına iki yumruk attı. O an öyle kilitlendim kaldım. Bir şey diyecek oldum otopark görevlisi “Türkçe bilmiyorladır abla dedi”
O yumruk öyle içimde düğüm düğüm olmuşken birden Demir “anne sen bana vurmazsın değil mi?” diye sordu.
Görüntünün şokuyla Demir’in de aynı sahneyi gördüğünü ve kendince yorumladığını düşünememişim... Birden “Oğlum ben senin saçının teline kıyamam hiç vurur muyum?” dedim. “Hiç mi?” diye sordu tekrar. “ hiç oğlum hiç. Konuşarak her şeyi çözebiliriz” dedim. Ve can alıcı soru geldi “Peki onlar neden çözemedi? Annesi neden vurdu?”
“Oğlum sanırım annesi sinirlerini kontrol edemedi.” “Neden edemedi?”
“Sanırım annesi hızlı hareket etmek istedi ama çocuğu yürümeyince sinirlendi. Ama vurması son derece yanlıştı. Kimse kimseye vurmamalı”
Bu mevzu “sen sinirlerini kontrol edersin değil mi?”, “hiç vurmazsın değil mi?” gibi bir sürü soruyla devam etti...
O çocuk büyüyecek, arkadaşlarına vuracak, eşine vuracak, çocuğuna vuracak, belki hastanede doktora, markette kasiyere, dolmuşta şoföre vuracak...
Şiddet şiddetle mayalanıyor, neden hala bunu çözemiyoruz. En büyük erdemlerden biri merhametken neden kendimizden küçüklere bunu yapıyoruz? Neden gücü gücü yetene felsefesini güdüyoruz?
Çocuğumuza vurduğumuz her tokatı geleceğe indirdiğimizi neden neden anlamıyoruz???
Read more
“Acı diyorum efendim, O da evrensel olmalı; Bir çocuğun eline diken batsa ; İnsanoğlu yanmalı…" ...
Media Removed
“Acı diyorum efendim, O da evrensel olmalı; Bir çocuğun eline diken batsa ; İnsanoğlu yanmalı…" demiş ya Farid Farjad. Ne haklı değil mi? Ben bu fotoğrafı çektiğimde küçük lastiklerden bileklik yapıyorlardı kapı önünde. Aslında 3 küçük kızlardı ama biri 'beni çekme abla nolur' dedi onu ... “Acı diyorum efendim, O da evrensel olmalı; Bir çocuğun eline diken batsa ; İnsanoğlu yanmalı…" demiş ya Farid Farjad. Ne haklı değil mi? Ben bu fotoğrafı çektiğimde küçük lastiklerden bileklik yapıyorlardı kapı önünde. Aslında 3 küçük kızlardı ama biri 'beni çekme abla nolur' dedi onu almadım kadraja. Beyazlı olan fotoğrafa baktı 'aaa ne güzel çıkmışız' dedi. Üstüne ekledi 'bitseydi sana da verirdik abla ama bitmedi ki daha' . . .

Nasıl masumlar değil mi nasıl temiz nasıl sevgi dolu yürekleri var. Henüz şu kirli, bataklık dünya çekmemiş onları içine. Hala pırıl pırıl bakıyorlar. Öğrenim hayatımda beni en çok üzen servis neresi oldu diye dönüp baktığımda çocuk hemato geliyor aklıma. Minicik bedenlerinin kocaman savaşlar verişini, yaşıtları sokakta oyun oynarken onların koridora bile çıkmaya hasret oluşları geliyor gözümün önüne. Hiçbir çocuk hasta olmasa, hiçbir anne evladını toprağa bırakmak zorunda kalmasa keşke diye dua ediyorum ama... Hastalık belki bir yana... Belki o anneler Allah verdi Allah aldı diye soğutmaya çalışıyor içini... Ama ya şu insanlıktan nasibini almamış yaratıkların yaptıkları... Ne denir ne söylenir bilmiyorum kelimelerin tükendiği yer bu sanırım. Yüzüne bakınca canının acımasına kıyamadığımız bu çocuklara neler yapıyor bu vahşiler. Biz neden dur diyemiyoruz, önüne geçemiyoruz bu olayların?

#çocukistismarınasessizkalma❗
Read more
DEĞERİNİZİ BİLİN... İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek ...
Media Removed
DEĞERİNİZİ BİLİN... İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek basladı. 200 kişinin bulunduğu odaya, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya basladı. Ve konuşmacı ; "Bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım" ... DEĞERİNİZİ BİLİN... İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek basladı.
200 kişinin bulunduğu odaya, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya basladı. Ve konuşmacı ;
"Bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım" dedi.
Parayı önce buruşturdu ve dinleyicilere ; Hala bu parayi isteyen var mı?" diye sordu... Eller yine havadaydı. Bu sefer, konuşmacı ;
"Peki bunu yaparsam" dedi ve $ 20' i yere attı onun üstüne bastı, ezdi, pisletti ve para simdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu.
Konuşmacı şöyle dedi :
"Arkadaşlarım burada çok önemli bir şey öğrendiniz, burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil onu yine de istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 20 dolar.

Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu ya da ne olacağı önemli değil, hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz ya da pis, hırpalanmış ya da kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.
Seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir". Hayat gerçekten de her zaman iyi sürprizler hazırlamaz bize. Her zaman güzel şeyler olmaz. Ama olanlara güzel ya da çirkin olarak bakan da bizleriz. Olaylara bakış açımız değişmediği sürece sonuçlar da değişmeyecektir.

Mucizeler, sadece mucizelere inananların yaşadığı bir durumdur demiş bir bilge.
Siz kendi değerinizi bildikten sonra, ne olduğu ya da ne olamadığı o kadar önemli değildir.
Kim olduğunuzu siz biliyorsanız, hayatı ve getirdiklerini olgunlukla karşılayabiliyorsanız, bu gün yaptıklarınızın yarın yapacaklarınızın ya da başınıza geleceklerin temelini oluşturduğunuzu fark ettiyseniz, değerinizi bilin.

SİZ DEĞERLİSİNİZ! Sizden başka bir tane daha siz yok... #degerliolmak #yeninesilebeveynlik #seninhikayenhangisi #stresinesahipcik #degerlisiniz #gununhikayesi
Read more
Şezlongum en öndeydi ve iki sevimli erkek çocuğu denizde top oynuyorlardı neşeyle. Hava çok esintiliydi ...
Media Removed
Şezlongum en öndeydi ve iki sevimli erkek çocuğu denizde top oynuyorlardı neşeyle. Hava çok esintiliydi ve top sürekli uzaklara kaçma teşebbüsünde bulunarak sinirlendiriyordu onları. Küçük olan kolluklarıyla yüzdüğü için, topu alıp getirme işi de büyük olana düşünüyordu her defasında ... Şezlongum en öndeydi ve iki sevimli erkek çocuğu denizde top oynuyorlardı neşeyle. Hava çok esintiliydi ve top sürekli uzaklara kaçma teşebbüsünde bulunarak sinirlendiriyordu onları. Küçük olan kolluklarıyla yüzdüğü için, topu alıp getirme işi de büyük olana düşünüyordu her defasında ve son derece keyif vermişti onları izlemek bana. Çocukları bu kadar sevip de laf atmadan durmak olur muydu hiç? Sessizce izleyip konuşmamak yakışır mıydı bana hiç:)
Oturduğum yerden laf atıp konuşmaya başladım onlarla. Bir süre sonra beni oyuna davet ettiler “abla sen de bizimle oynasana” diye ve ısrar beklemeden kabul ettim hemen. Ne yalan söyleyeyim çok uzun yıllardır denizde top oynamamıştım ve bu yüzden de onları izlerken müthiş canım çekmişti top oynamayı. Onlar davet etmese ben davet ettirecektim kendimi zorla:) İçimdeki çocuğa dur demem için bir sebep yoktu o anda.
Biri 6 yaşındaydı çocukların, diğeri 7. Eymen ve Armağan. Kuzenlermiş. “Ne güzel isimleriniz varmış sizin” deyince, Armağan hemen başladı hararetli hararetli anlatmaya, “arkadaşlarım benimle hediye diye dalga geçiyorlar” diye. “Olur mu hiç, ne kadar güzel ismin var senin, kıskanıyordur onlar seni güzel olduğu için” dedim. Özgüvenli bir edayla “evet öyle, kıskanıyorlar beni, zaten annem de öyle söylüyor” diye cevap verdi bana. Sonra konu döndü dolaştı, nereden ve nasıl oldu oraya geldi bilmiyorum ama bir anda “abla senin kocan nerede” demesinler mi çocuklar bana pat diye! Desinler, dediler de zaten:) “Ben henüz evli değilim çocuklar” dedim. “Aa ben seni yirmi beş yaşında filan sanmıştım, daha gençmişsin herhalde” dedi Armağan. Peki sonuç? Önce etrafı tedirginlikle kolaçan eden, sonrasında kimsenin bu konuşmaya şahitlik etmediğini görmenin rahatlığıyla kahkahalara boğulan bir ben:)
Ah bu çocukların dünyası… Kim bilir yirmi beş yaş ne kadar büyük onların gözünde, yani evli ve çocuklu biri en az yirmi beşindedir onlara göre:)
Ha bir de unutmadan, topu alıp getirme işi de bana düştü tabii oyuna dahil olunca. İnanılmaz eğlendim, hatta eğlendik daha doğrusu. Ne güzel bir anı oldu bu da bana...
Read more
<span class="emoji emoji1f41c"></span> KARINCA Ahhh canım ah... Boyun kadar yükü sırtlanmış gidiyorsun. Diğer arkadaşların bunun ...
Media Removed
KARINCA Ahhh canım ah... Boyun kadar yükü sırtlanmış gidiyorsun. Diğer arkadaşların bunun beşte biri kadarını taşırken sen niye kendini böylesi hırpalarsın? Kafanın içindeki hangi ses sana bunu yapmanı söyler? Şimdi sen bana diyeceksin ki "yapabilecekken niye en iyisini yapmayayım?". ... 🐜 KARINCA
Ahhh canım ah... Boyun kadar yükü sırtlanmış gidiyorsun. Diğer arkadaşların bunun beşte biri kadarını taşırken sen niye kendini böylesi hırpalarsın?
Kafanın içindeki hangi ses sana bunu yapmanı söyler? 🌻
Şimdi sen bana diyeceksin ki "yapabilecekken niye en iyisini yapmayayım?". Ben sana diyeceğim ki "en yakın arkadaşın bu derece kendini hırpalıyor olsa ona ne derdin?" Sen de bana diyeceksin ki "Otur dinlen, kendine bu kadar yüklenme" derdim. Sonra ben diyeceğim ki "En yakın arkadaşın için geçerli olmayan bu standart niye senin için geçerli?".
Sen de durur musun hiç? Yapıştıracaksın lafı "Başka herkes rahat olabilir saçmalayabilir ama benim hakkım yok."
🌻
Yani sevgili karınca, talepkar ebeveyn modun direksiyona geçmiş kafasına göre arabayı istediği yere götürüyor. En büyük lokmayı sen taşıdığın müddetçe, onun belirlediği standartlarda performans gösterdiğin, ya da başkaları için kendini tükettiğin müddetçe de sana ne olduğunu umursamıyor. 🌻🌻
Direksiyona senin ihtiyaçlarını öncelikli tutan, sana bakım veren, rehberlik eden o "erişkin" geçse ne olur? Yani kendi kendine yeterince iyi ebeveynlik yaptığın o ses direksiyona geçse? Başka bir deyişle Şema Terapi'de Sağlıklı Erişkin Modu dediğimiz mod kumandayı devralsa, talepkar ebeveyn modu sürücü koltuğundan yolcu koltuğuna geçse ne olur?
🌻🌻🌻🌻
Davranışsal deney; ilk olarak o kocaman lokmayı bırakır. Hemen beşte biri kadar bir lokmaya geçemez belki ama yarıya indirebilir. Bunu yaptığında tetiklenen zor duyguları bastırmak ya da savaşmak yerine yargısız bir farkındalıkla izler, duygunun içinde kalır. Bilir ki olumlu da olsa, olumsuz da olsa her duygu er ya da geç tepe noktasına ulaşıp sonra da küllenecek.
İhtiyaçlarıyla irtibata geçer; Dinlenmek, spontanlık ve eğlence...Kendiliğinden oyun oynayan o çocuğu fark eder. Onun haklarını da gözetir. Bunu yaptığında tetiklenen o korkunun, sanki kontrolü bıraktığında herşey kağıt ev gibi dağılacakmış duygusunun şimdiye değil geçmişe ait bir duygu olduğunun farkındalığıyla kendine merhem olacak seçimi yapar.
🌻
Bütün bunlar bir gecede olmaz, sihirli değnek yok. Ama değişebilir mi? Elbette. Çünkü (devamı yorumlarda)
Read more
 #MUPTELAOKURLARI • 📸: @bayannkurt <span class="emoji emoji1f340"></span> • Mutlu Günler <span class="emoji emoji1f646"></span> Baharı bazı kitaplara yakıştırdığım ...
Media Removed
#MUPTELAOKURLARI • 📸: @bayannkurt • Mutlu Günler Baharı bazı kitaplara yakıştırdığım doğrudur Canım Emine'min kitabı da onlardan biri Ali ve Ayşe'den bir türlü kopamayan bir adet Yasmin bırakıyorum buraya Büyük Kaçış Zemheri 'yi okumayananız varsa çok şey kaçırdığınızı ... #MUPTELAOKURLARI

📸: @bayannkurt 🍀

Mutlu Günler 🙆 Baharı bazı kitaplara yakıştırdığım doğrudur 💃 Canım Emine'min kitabı da onlardan biri ❤ Ali ve Ayşe'den bir türlü kopamayan bir adet Yasmin bırakıyorum buraya 😂 Büyük Kaçış Zemheri 'yi okumayananız varsa çok şey kaçırdığınızı söyleyebilirim 🙏😇 İki güzel alıntı bırakıp işe geri dönüyorum ❤Mutlu Haftalarımız olsun ❤❤ ☁

☁☁☁
🌸
"Ne!" demesiyle içtiği çayı suratıma püskürttü. Başka biri yapsa eminim tiksinirdim, ama Ali'nin bu hareketi tiksinmeme neden olmamıştı. "Çok pardon," derken aynı zamanda kenardaki peçeteyi aldı ve yüzümü silmeye başladı. 🌸
🌹
Şule hâlâ gülmeye devam ederken, "Siz ikiniz evli çiftler gibi ne didişip duruyorsunuz?" dedi işaret parmağıyla bizi göstererek. Bu kız her düşündüğünü neden hemen söylüyordu.
🌹
#kitap #kitapokumak #kitapveaşk #kitapdünyası
#book #readingbook #bookandlove #bookworld #büyükacışzemheri #eminedoğan #eminedoğankitapları #müptelayayınları
Read more
SATLAR KAÇIRILAN NÜKLEER BAŞLIĞI BULUYOR! 1989 da O zaman 25 yaşında olan David Cameron’un da ...
Media Removed
SATLAR KAÇIRILAN NÜKLEER BAŞLIĞI BULUYOR! 1989 da O zaman 25 yaşında olan David Cameron’un da içinde bulunduğu bir ekip İngiliz Başbakan Thatcher’in emriyle Güney Afrika’ya gidip 3 adet bombayı imha etmek üzere satın alırlar ve Umman’da bir depoya koyarlar.Ancak bombaları Lüzumu ... SATLAR KAÇIRILAN NÜKLEER BAŞLIĞI BULUYOR!
1989 da O zaman 25 yaşında olan David Cameron’un da içinde bulunduğu bir ekip İngiliz Başbakan Thatcher’in emriyle Güney Afrika’ya gidip 3 adet bombayı imha etmek üzere satın alırlar ve Umman’da bir depoya koyarlar.Ancak bombaları Lüzumu halinde Saddam’a karşı kullanacaklardır.Fakat atom bombasına ihtiyaç olmaz ve gizlice alınan üç bomba silah tüccarlarına satılır.Kuzey Kore’nin 2009 da patlattığı bombanın bu üç bombadan biri olduğu iddia ediliyor.Diğer 2 bombanın nerede olduğu bilinmiyor.Bu sadece bir iddia.Lakin bombayı almaya giden ekip içinde bulunan Dr.David Kelly 2003’te tam da devletim gizli sırlarını açıklayacakken bir suikasta kurban gitti.

Sat Taarruz tim komutanımız Yılmaz C. Beni aradığında Hasan ağa’nın çiftliği arkasında ki Sat atış poligonu ve CQB atış çalışmaları yapıyorduk.Namık önemli bir konu var,diğer arkadaşları da aradım,Sarıyer çır çır suyunda ki mangal yerimizde buluşacağız dedi.Bu davet bir emir gibiydi ve biz eski Satlar için vatanımız kendi canımızdan çok daha önemliydi.”Neden bizim askeri birlikte buluşmuyoruz da çır çır da komutanım?”diye sorduğumda “çok özel buluşunca anlatırım” dedi.

Dizi yapımındaki deneme çekimlerinden,kendi kameramdan bazı görünütüler(bunlar sadece deneme çekimleri)
Not:Satlar siz bu kareleri biliyorsunuz zaten..
Read more
Afili afili konuşacak, gibi durma karışımda. Biraz daha kaybet, öyle dertleşelim hafız. Nasıl ...
Media Removed
Afili afili konuşacak, gibi durma karışımda. Biraz daha kaybet, öyle dertleşelim hafız. Nasıl yani, kardeşim? Senin hiç fotoğrafına bakıp, yüzünün en ince ayrıntısına kadar incelediğin biri oldu mu, hafız. Olmadı ben biliyorum. Birde bana bak, ben aşık olmam dedim, geldi güldü, ... Afili afili konuşacak, gibi durma karışımda. Biraz daha kaybet, öyle dertleşelim hafız.
Nasıl yani, kardeşim?
Senin hiç fotoğrafına bakıp, yüzünün en ince ayrıntısına kadar incelediğin biri oldu mu, hafız. Olmadı ben biliyorum. Birde bana bak, ben aşık olmam dedim, geldi güldü, o gün beni rezil etti. Üstelik çocukluğumu babam çaldı, gençliğimi o çalacaktı biliyordum. Ben yüreğimden yendiğim dayağı ne anamdan, ne babamdan nede başkasından yedim. Hiç konuştum mu, hafız?
Hayır!
Anlamayın diye sesimdeki çaresizliği sustum. O yol seni öldürür, gitme artık demedin, deseydin bile farketmezdi. Yine giderdim. Mesela o gün neyi öğrendim biliyor musun?
- Neyi, kardeşim?
Sevdiğin biri varsa içinde, seversin bu şehri. Mesela kimseler yoktu, defalarca gece oldu. Karanlığa bakıp ona inandım hep. Kızıyordum sikt*r git diyemiyordum. Gidecek diye ödüm kopuyordu. Mesela bir gün o seni çok üzdü. Sıra sende desen, ben yine kıyamam ona. Bizim hayatımızda her türlü mutluluğa giden yolda çevirme var ama biz ceza yiyeceğimizi bile bile de gideriz o yoldan. Mutsuzluğa da varız biz.Bana yakışmaz dediğim herşeyi bana yaptılar, ağzımı açıp bir şey dedim mi? Şimdi ağlamaya becerebilsem, gözyaşım söndürebilir mi; içimdeki yangını?
Neyse, her neyse; konumuz bu değil.
Bu kadar imkansızlık canımı acıtıyor. Gülmek bir gün bize de yakışacak mı? Hadi onu bunu geçtim. Tanrı’dan rica etsem. Bir çocukluk ömür ayarlayabilir mi?
Ooo hep susuyorsun. Dedim ya; biraz daha kaybet, öyle dertleşelim hafız #dediadam… - #şiirsokakta #kitap #oku #şiirheryerde #yazar #şiirsokakta_ #şiir #kitaplar #takip #yalnız #aşk #sinema #twitter #sev #followme #film #roman #hayal #edebiyat #fotoğraf
Read more
Çay Resmi Geçidi İki çay söylemiştik orda, biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. (Cemal ...
Media Removed
Çay Resmi Geçidi İki çay söylemiştik orda, biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni. (Cemal Süreya) Ve hala ince belli bardakta içilen çay tüm felsefe , poetika ve kuramların üstündedir. Çay duyguların sıvı halidir. (Bekir Erdoğan) O bir çay istemişti, trenin içinde biz ... Çay Resmi Geçidi

İki çay söylemiştik orda, biri açık,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
(Cemal Süreya)

Ve hala ince belli bardakta içilen çay tüm felsefe ,
poetika ve kuramların üstündedir.
Çay duyguların sıvı halidir.
(Bekir Erdoğan)

O bir çay istemişti, trenin içinde
biz tren yolcusuyduk, çölün içinde
ben yalnız kalmıştım, senin içinde
oysa kaç kişinin yerine sevmiştim seni!
aşkı geçtik, gözlerini açabilirsin
(Haydar Ergülen)

Ama bu kente gelirsen unutma beni ara,
sana bir çay ve temiz yaralar ısmarlarım.
(Osman Konuk)

Bizim içtiğimiz çay da çaydır
Çarpık dudaklı ezik gözlü allı mavili çaylar
Vadilerden renkli yağmurlar gibi gelir.
İçtiğimiz çay.
(Sezai Karakoç)

Çayın rengi ne güzel
Sabah sabah,
Açık havada!
Hava ne kadar güzel!
Oğlan çocuk ne kadar güzel!
Çay ne kadar güzel!
(Orhan Veli Kanık) “Günün aydın, akşamın iyi olsun” diyen biri olmalı.
Bir telefon çalmalı ara sıra da olsa kulağımda.
Yoksa, zor değil, hiç zor değil,
Demli çayı bardakta karıştırıp,
Bir başına yudumlamak doyasıya.
Ama; “Çaya kaç şeker alırsın?”
Diye soran bir ses olmalı ya ara sıra…
(Can Yücel)

Basit yaşayacaksın basit
Sanki bir gün yaşamın sona erecekmiş gibi basit,
Çay, Simit ve Peynirle.
(Nazım Hikmet Ran)

Çekti ayakları kahveye vardı
Açtı tabakasın, sigara sardı
Daldı.. neden sonra garsonu gördü
‘Çay’ dedi, yutkundu, eğdi başını.
(Abdurrahim Karakoç)

Hıncım bana kalsın gayrı
sen yalnızlığımı götür.
Bana çay demlemeyi öğret
elimi yüzümü yıkamayı,
ağzıma rakı koydurma.
(Ahmet Oktay)

Seni çay içerken izlemek
Seni çay doldururken
Seni demlerken çayı
Kimseler inanmasa da düpedüz sevap
(Alper Gencer)

Dans eden bir kadının ayak bilekleri gibidir
Judy Garland gibi çay
Kan gibi çay.
(Sezai Karakoç)

Çaycı getir ilaç kokulu çaydan
Dakika düşelim senelik paydan
(Necip Fazıl Kısakürek)

Bir bardak demli çay
burukluğu gibi kalsın
gecenin ve sabahın tadı
yaşasın anılarımızda
(Ahmet Telli)

Her gülümseyişinde tüm ülkeye çay ısmarlayayım,
seninleyken bir yudum çay zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana Şebnem.
(Murat Menteş)

Çay henüz her şey bitmedi demektir.
(Cezmi Ersöz)

#çay #tea #kadikoy #istanbul #istanbuldayasam #şiirsokakta #coffee
Read more
Son vaxtlar adı qalmaqallarda hallanan kosmetoloq Elnarə Rzayeva  bu dəfə  özünəməxsus olan ...
Media Removed
Son vaxtlar adı qalmaqallarda hallanan kosmetoloq Elnarə Rzayeva  bu dəfə  özünəməxsus olan İnstaqram səhifəsində insanlar barəsində böhtan yaymaqda günahlandırılır. Azinforum.az-la əlaqə saxlayan vətəndaş Sevda Nəcəfova bildirib ki, bir müddət əvvəl onunla Elnarə Rzayeva ... Son vaxtlar adı qalmaqallarda hallanan kosmetoloq Elnarə Rzayeva  bu dəfə  özünəməxsus olan İnstaqram səhifəsində insanlar barəsində böhtan yaymaqda günahlandırılır. Azinforum.az-la əlaqə saxlayan vətəndaş Sevda Nəcəfova bildirib ki, bir müddət əvvəl onunla Elnarə Rzayeva arasında qalmaqal yaşanıb: “Buna səbəb onunla mənim aramda olan iş birliyindən yaranan narazılıq oldu. Bu məsələdə də təqsirkar Elnarə olub.  Bundan sonra o, özünə məxsus olan İnstaqram səhifəsində mənim müxtəlif adlarla aşağılamağa, təhqir etməyə başladı. Gah mənə şantajist, gah da oğru dedi. Ən dəhşətli hadisə isə iki gün əvvəl yaşandı. Elnarə Rzayeva  metroda şortik geyindiyi üçün tənqid edilən xanımın əvəzinə mənim şəkilimi paylaşaraq , intihar etdiyimi yazıb. Bundan sonra mənim bütün qohumlarım, yaxınlarım narahatlıq keçirdi. Mən həmin xəbəri tirajlayan xəbər saytlarına bir-bir zəng vurub məsələni izah etməyə məcbur olmuşam”. Kosmetoloq tərəfindən şəkli paylaşılaraq ölüm xəbəri yayılan S.Nəcəfova deyib ki, E.Rzayevanın onun haqqında yalan məlumat yaydığı üçün polisə müraciət edib: “Videosu yayılan şortikli qızla heç bir oxşarlığım olmasa da, Elnarə Rzayeva həmin şəxs olduğumu bildirib və intihar etdiyimi qeyd edib. Halbuki o qızı heç tanımıram da. Fotoma diqqətlə baxsanız, görərsiniz ki, heç bir oxşarlıq yoxdur”.
Qeyd edək ki,  Elnarə Rzayevanın virtual fəaliyyətində narazı qlanlardan biri də jurnalist, Criminal.az saytının baş redaktoru Anar Məmmədovdur. Jurnalist Azinforum.az-ın əməkdaşı ilə söhbətində bildirib ki, Elnarə Rzayeva müxtəlif təzyiq vasitələrinə əl atmaqla onun jurnalist fəaliyyətinə maneəçilik törətməyə çalışır: “Mənim onunla heç bir qəsdi-qərəzliyim yoxdur. Onunla bağlı edilən şikayətləri işıqlandırmışam. Bundan sonra Elnarə Rzayeva ən çirkin metodları işə salıb. Mənim azyaşlı qızımın şəkilini paylaşıb, təhqirlər yazdı. Sonra keçirdiyi mətbuat konfransında dedi ki, güya mən onunla sevgili olmağa can atmışam.  Bütün bu vasitələr işinə yaramadığı səbəbindən indi də mənim ailə üzvlərimin şəkillərini paylaşıb təhqirlər yazır. Amma bilsin ki, bu cür çirkin üsullarla məni yolumdan döndərə bilməyəcək. Artıq mən onunla bağlı hüquqi prosedurların başlanması ilə bağlı şikayət etməyə
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Geçen Pazar gününü nasıl anneler günü sanmışım şaşırdım dün. Zira anneler günü ...
Media Removed
Günaydın️ Geçen Pazar gününü nasıl anneler günü sanmışım şaşırdım dün. Zira anneler günü olunca anlamamak mümkün değilmiş Sosyal medya yıkıldı dün yine. Dini/milli bayramlar, kandiller böyle coşkuyla kutlanmıyor🙃 Keşke böyle bir gün coşmak yerine kadınlara, annelere her ... Günaydın☀️☀️☀️ Geçen Pazar gününü nasıl anneler günü sanmışım şaşırdım dün. Zira anneler günü olunca anlamamak mümkün değilmiş😅 Sosyal medya yıkıldı dün yine. Dini/milli bayramlar, kandiller böyle coşkuyla kutlanmıyor🙃 Keşke böyle bir gün coşmak yerine kadınlara, annelere her gün hak ettikleri kıymet verilse, saygı gösterilse. 364 gün aşağıla, itekle, ez; 365. gün başının üstüne koy. Ne anladım ben bu işten? Lafım safi erkeklere değil. Birbirini dış görünüşü, evli olup olmaması, çocuk sahibi olup olmaması, yaptığı iş, giydiği kıyafet, eş seçimi, saç rengi, yaptığı/yapmadığı makyaj üzerinden ayrıştırıp aklınca aşağılayan kadınlara da(dün dolaşan “sizinle eğlendi benimle evleniyor” yazılı gelin arabası en yakın örneği). Dün “saçını şöyle tarayan kadınlar kezbandır” diyen kadının bugün “ay canım kadınlar hepimizin anneler günü kutlu olsun” demesi samimiyeti sorgulatıyor ister istemez. Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edip, herhangi bir konudaki farklılığımızı fark olarak değil eziklik olarak görmeyi, birbirimizi o farklar üzerinden aşağılamayı bırakmadığımız sürece anneler gününü, kadınlar gününü onlarca sosyal medya paylaşımıyla kutlamışız ne anlamı var? Geçen hafta burada anneler günü olduğunu sosyal medyadan öğrenmedim, boşalan çiçekçi tezgahlarından anladım. Kimse sosyal medyada en güzel ben kutladımı gösterme derdine düşmemişti, herkes gerçekten kutluyordu anneler gününü. Sanırım bizim en büyük problemlerimizden biri kendimizi olduğumuz gibi kabul edememek. Değerimizi hep başkası biçsin diye bekliyoruz. Başkaları iyi bir annesin dediğinde iyi bir anne, başkaları güzelsin dediğinde güzel, başkaları hassassın dediğinde hassas oluyoruz. Bu yüzden de başkaları için yaşıyoruz. Başkaları ay ne temiz kadın desin diye üç gün temizlik yapıp kusura bakmayın ev de dandini diyoruz. Günlerce yemek yapıp son anda olunca böyle oldu işte diyoruz. Halbuki ev dandini olsa, on çeşit değil de iki çeşit yapmış olsan ne olacak? Sen zaten bilmiyor musun ne kadar temiz, ne kadar marifetli olduğunu? Uzatmayayım🙈 Mutluluğun anahtarı kendin de dahil her şeyi olduğu gibi kabul etmek👍🏻 Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #günaydın
Read more
 #kitapyorumu Herkese merhaba! <span class="emoji emoji1f489"></span> Polisiye, psikolojik-gerilim türünde kitaplar okumayı sever ...
Media Removed
#kitapyorumu Herkese merhaba! Polisiye, psikolojik-gerilim türünde kitaplar okumayı sever misiniz? Ben çok sık olmasa da polisiye okumayı özledikçe açıp okuyorum. Bugün bu türde enn sevdiğim yazarlardan biriyle geldim. Jane Casey. Her kitabı ciddi anlamda birbirinden güzel. ... #kitapyorumu
Herkese merhaba! 💉
Polisiye, psikolojik-gerilim türünde kitaplar okumayı sever misiniz?
Ben çok sık olmasa da polisiye okumayı özledikçe açıp okuyorum. Bugün bu türde enn sevdiğim yazarlardan biriyle geldim.
Jane Casey. Her kitabı ciddi anlamda birbirinden güzel. Buna kefil olabilirim. 🔪
Yani canınız polisiye okumak isterse sepete hiç bakmadan bir Jane Casey fırlatabilirsiniz. Bana güvenin. 💉
Evet, şimdi gelelim kitabımızın konusuna. Ana karakterimiz olan Chloe evinin kapısını açtığı an bütün evi kan gölüne dönmüş bir halde buluyor.
Maalesef iş bu kan gölüyle bitmiyor. Bundan daha büyük bir sorun var. Annesi Kate kayıp. Tüm ipuçları yaşananların bir cinayet olduğunu gösteriyor ama bunu ispat edecek bir ceset yok.
Bunun yanında konuşmaya korkan biri var.
Kate’in kızı Chloe.
Ve olayın yaşandığı sokaktaki herkesin şüpheli konumunda olduğu gerçeği...
Bu cinayet davasıyla ilgili dedektif Kerrigan’ın ihtiyacı olan tek şey bir kişinin konuşması. Ancak bu bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ortada paylaşılamayacak kadar korkunç sırlar var...
Allaah gel de işin içinden çık dedektif. 💉
Okurken kimin eli kimin cebinde, kim kiminle iş birliği yapıyor, ortada neler dönüyor diye anlamaya çalışırken kafayı yedim. 😂
Jane Casey’nin kitaplarından daha önce hiç okumadıysanız size şöyle söyleyeyim. Katilleri bir türlü tahmin edemiyoruz.
Ahanda buldum vallahi bu başkası olamaz dediğiniz an oklar hoop başka birine çevriliyor ve siz de kitaba bön bön bakmakla yetiniyorsunuz. 😂
Kim olduğunu tahmin etseniz bile olayların nasıl gerçekleştiğini öğrenirken yaşananları aklınız almıyor.
Ne zaman bir Jane kitabı bitirsem oturup birkaç saat düşünürüm. Bu kadın bu kadar olayın nasıl altından girip üstünden çıkıyor ve böylesine mükemmel kurgulayabiliyor?
Gerçi benimki de laf. Yazarın avukat bir kocası var. Yani karakollar, cinayetler ve seri katiller ona hiç uzak değil. 🔪
#alıntı
İki numaralı kapının arkasında: morarmış parmak eklemleri, boş yataklar ve Tanrı’nın sözleri.
Üç numaralı kapının arkasında: çatlaklar, dikişler, nefes almak için savaş, hayat için verilen savaş.
Acaba dört numaralı ya da beş numaralı kapıyı çalsam, nasıl bir özel cehennem bulacağım?
Read more
Daha önceden bu instagram hesabından çok şey paylaşmıştım. Hatta sizlere de takip etmenizi önermiştim. Ve şimdi bu hesapta paylaşılan bu videoda Bahçeşehir Üniversitesi-İstanbuldan. Harika bir duygu. Bravo sizlere. Gençler. Her şeyi yapabilirsiniz. Bilgi ortada. Onu alın. Geliştirin. ... Daha önceden bu instagram hesabından çok şey paylaşmıştım. Hatta sizlere de takip etmenizi önermiştim. Ve şimdi bu hesapta paylaşılan bu videoda Bahçeşehir Üniversitesi-İstanbuldan. Harika bir duygu. Bravo sizlere. Gençler. Her şeyi yapabilirsiniz. Bilgi ortada. Onu alın. Geliştirin. Yeniliklerin peşinden gidin. Yapılmayanı yapın. Yapılamaz denileni kovalayın. Geçen gün bilgisayarda bir koda ihtiyacımız oldu. Kaç kişiye sorduk. Hepsi olmaz dedi. Yapılamaz dedi. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Biri çıktı dedi ki “yaparım”. Bir günde yazdı “kod”u. Yapamazsın derler. Yapınca gülüp geçersiniz. Bahçeşehir Üniversitesi, bravo. İyi ki varsınız. Gençler! Devam. Çok işimiz var. #hayalkurun
Videonun dikkatimden kaçmasını engelleyen ve sizlerle paylaşmam konusunda bana çok yardımcı olan sevgili @y.doganci kardeşime çok teşekkürler.
#Repost @wevolverapp
・・・
Designed by students at Bahchecehir University in Istanbul, Turkey, NAMLA is an open source omnidirectional autonomous mobile robot. NAMLA, the Arabic word for ant, has been designed to carry heavy packs of food long distances while using its sensory skills to navigate urban terrain. It has four DC motors, four Swedish mecanum wheels, and multiple embedded control systems including the Arduino and Raspberry Pi. IMU and infrared sensors can be added and programmed to NAMLA to improve indoor navigation and avoid obstacles. The robot can also be controlled manually through a joystick. A big thank you to Mahmoud Sabra and Abo Mamoun Kassab for sharing the project!

#robotics #engineering #technology #design #innovation
Read more
“Canım çok işim var, yazı yetiştiriyorum. Bitsin arayacağım” dediğimde ben. <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> Hani anneme çalışmaya ...
Media Removed
“Canım çok işim var, yazı yetiştiriyorum. Bitsin arayacağım” dediğimde ben. Hani anneme çalışmaya kaçıyorum ya, anladınız siz 🦋 Şaka şaka. 100 kere diyorsam biri budur. Geri kalanı hep doğru...🤥 “Canım çok işim var, yazı yetiştiriyorum. Bitsin arayacağım” dediğimde ben. 😂😂😂 Hani anneme çalışmaya kaçıyorum ya, anladınız siz 🙈 💙🦋 Şaka şaka. 100 kere diyorsam biri budur. Geri kalanı hep doğru...🤥
30 yaşıma geldim nerdeyse.. kanka diyen oldu.. hayatım diyen oldu.. hişt diyen oldu.. kızım dediler.. ...
Media Removed
30 yaşıma geldim nerdeyse.. kanka diyen oldu.. hayatım diyen oldu.. hişt diyen oldu.. kızım dediler.. öğrencim dediler.. dost dediler.. can dediler.. ama biri "abla" dedi.. o ses umut verdi güven verdi huzur verdi hep.. iyi ki doğdu.. @zeynpturann 30 yaşıma geldim nerdeyse.. kanka diyen oldu.. hayatım diyen oldu.. hişt diyen oldu.. kızım dediler.. öğrencim dediler.. dost dediler.. can dediler.. ama biri "abla" dedi.. o ses umut verdi güven verdi huzur verdi hep.. iyi ki doğdu.. @zeynpturann
Yıkık bir ülke, fakir bir halk, düşmana göre az sayıda asker; top, mermi, silah sayılı ve tek bir ...
Media Removed
Yıkık bir ülke, fakir bir halk, düşmana göre az sayıda asker; top, mermi, silah sayılı ve tek bir plan; sonunda Anadolu’yu kaybetmek de var, yenilmek var vatan haini ilan edilmek var, imkansız yapamazlar diyenler var!!! Ama biri var MUSTAFA KEMAL... O, cephede dağılan sisin ardından düşmanın ... Yıkık bir ülke, fakir bir halk, düşmana göre az sayıda asker; top, mermi, silah sayılı ve tek bir plan; sonunda Anadolu’yu kaybetmek de var, yenilmek var vatan haini ilan edilmek var, imkansız yapamazlar diyenler var!!! Ama biri var MUSTAFA KEMAL... O, cephede dağılan sisin ardından düşmanın bozgununu izlerken şöyle dedi; “Hagi Anesti, gelde kurtar ordularını...” Kazandı, başardı... Zafer Bayramımız kutlu olsun, Canım ATAM’ı, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve yıllarca savaş ve yokluk içinde yaşayarak, herşeyini feda eden o halkı rahmet, minnet ve özlemle anıyorum... YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA... 🇹🇷 içimde sevgin, aklımda fikrin sonsuza kadar yaşayacak... #Atatürk #30Ağustos
Read more
Günaydın. Bugün vapurda “mavi” dedi kız, annesine “mavi en sevdiğim renk” dedi. Yaşı beş ya da ...
Media Removed
Günaydın. Bugün vapurda “mavi” dedi kız, annesine “mavi en sevdiğim renk” dedi. Yaşı beş ya da altı. Neden dedi annesi? Gökkuşağının bir sürü rengi varken ve evde mavi hiç bir şeyin yokken, şaşırttın beni dedi. Görseniz hemen önümdeler. Merakla dinliyorum onları. “Şimdi karar ... Günaydın.
Bugün vapurda “mavi” dedi kız, annesine “mavi en sevdiğim renk” dedi.
Yaşı beş ya da altı.
Neden dedi annesi?
Gökkuşağının bir sürü rengi varken ve evde mavi hiç bir şeyin yokken, şaşırttın beni dedi.
Görseniz hemen önümdeler.
Merakla dinliyorum onları.
“Şimdi karar verdim baksana denize, bu kadar akıcı, parıltılı, içine düşsen canını acıtmayacak kocaman bir su kütlesi deniz ve rengi mavi.
Nasıl düşünmedim ki “gökyüzü de mavi
Deniz de mavi.
Beni anneanneme götüren vapurun üstünde yüzdüğü renk mavi,
İçinde taşları sektirdiğim deniz mavi,
E okulda da öğrenmedik mi deniz ve gökyüzünün birleştiği ufuk mavi.
Ah anne!
Evet evet mavi en sevdiğim renk” dedi.
Ay çocukların her biri umut resmen, içim dışım mavi oldu benimde o minicik koca yürekli kız sayesinde.
O yüzden yeşil ve mavinin en çok büyülediği yer ile gelsin günün günaydını dedim.
🌿🌿🌿
Bir ülke düşünün onun %63’lük bir kısmı yemyeşil alanlardan ve ormanlardan oluşuyor.
2016 yılında Avrupa’nın yeşil başkent ünvanını alan Slovenya’ya yaptığımız seyahat en unutamadığımız seyahatlerimizden biriydi.
Arabada uyuduğumuz, gölde sabahladığımız, gölde yüzmenin keyfine vardığımız en çılgın tatilimizdi.
📍Slovenya blog yazısını okumak için linki profile bıraktım bile.
Sizin böyle en çok mavi ve yeşilinden büyülendiğiniz şehirler, ülkeler hangileri? 💙 #slovenia #slovenya #bled #bledlake #travelblog #travelblogger
Read more
'Hak Ettiğim Konuma Geç Ulaştım' Ünlü şarkıcı Selda Bağcan, verdiği röportajda "Değerim çok ...
Media Removed
'Hak Ettiğim Konuma Geç Ulaştım' Ünlü şarkıcı Selda Bağcan, verdiği röportajda "Değerim çok geç anlaşıldı." dedi. 4 Temmuz'da konser vermeye hazırlanan Selda Bağcan HT Magazin'den Mehmet Çalışkan's bir röportaj verdi. "YURTDIŞINDA KEŞFEDİLDİM" Ünlü sanatçı, yasaklı yılları ... 'Hak Ettiğim Konuma Geç Ulaştım'

Ünlü şarkıcı Selda Bağcan, verdiği röportajda "Değerim çok geç anlaşıldı." dedi.

4 Temmuz'da konser vermeye hazırlanan Selda Bağcan HT Magazin'den Mehmet Çalışkan's bir röportaj verdi. "YURTDIŞINDA KEŞFEDİLDİM"

Ünlü sanatçı, yasaklı yılları hakkında ve hayattan öğrendiği derslere de değinerek, "Hayattan zevk almak ve başarılı olmak. Bir sanatçı için hayattaki en önemli unsur zirvede olmaktır. Zirvede olmak bana her zaman kısmet olmadı. Biliyorsunuz 1972- 1992 yılları arasında 20 sene yasaklıydım. Şarkılarım çalınmamıştı ama yaptığım kasetler çok sattı. Halkın sırtında bugünlere taşındım. Sonra yurtdışında keşfedildim. Müzik festivallerine katılıyordum. O festivallerde seslendirdiğim ‘İnce İnce Bir Kar Yağar’, ‘Yaz Gazeteci’, ‘Yaylalar’ ve ‘Mehmet Emmi’ türküleri çok beğenildi. Bu türküler şimdi bütün dünyada dinleniyor ve ünlü DJ’ler tarafından remiksleri yapılıyor." diye konuştu. "BÜTÜN ŞARKILARIM İNTERNET SAYESİNDE DİNLENİYOR"

Türk sanatçıların neden yurtdışına açılamadığı sorusuna ise, "Benim yurtdışına açılma nedenlerimin üzerinden açıklayayım. Birinci faktör ses. İspanyol müzik eleştirmeni Vicente Fabuel, benim için “Dünyada bulunmayan bir ses. Susuz çöllerde, az bulunan vahalar gibidir” demişti. İkinci faktör, türkülerin çok güzel ve genelde anonim olması. Üçüncü faktör, Youtube ve internet ortamı. Bütün şarkılarım bu sayede biliniyor, dinleniyor. Dördüncü faktör, etnik müzik meraklılarının sayısı. Dünyada etnik müzik rüzgârları esiyor. Beşinci faktörse hapislere girip çıkmış olmam." dedi. "DEĞERİM GEÇ ANLAŞILDI"

Ayrıca Bağcan, "Dünyada ünlü olduktan sonra hak ettiğim konumda olduğuma inanıyorum ama bunun için çok geç kaldım. Daha önce de olabilirdim." diye konuştu. "47 YILDA BEŞ NESİL BÜYÜTTÜM"

Yeni nesli nasıl yakaladığını da açıklayan Bağcan, "Yurtdışında ünlü olunca, internet aracılığıyla beni görenler ‘Bu kimmiş? Bizde böyle biri varmış” dediler. Baktılar ki gümbür gümbür rock müzik de yapıyoruz. Bir kısmı da beni annesinden, babasından, ninesinden, dedesinden duymuş. 47 yılda beş nesil büyüttüm. Bu çok önemli bir şey." ifadelerini kullandı. #seldabağcan #müzik #sanatçı #yurtdışı #instagram
Read more
Babaannem ve dedem. Dün evliliklerinin 60.yılına mum üflediler. Biri 13 diğeri 15 yaşındayken ...
Media Removed
Babaannem ve dedem. Dün evliliklerinin 60.yılına mum üflediler. Biri 13 diğeri 15 yaşındayken ilk birbirlerini görmüşler. Dedem hep çok çalışmış. Emekli olmaktan hiç memnun değil. Babaanem hem yol gözlemiş, hem evini yaşatmış. Dedemin emekli olmasından memnun değil. Omuz omuza ... Babaannem ve dedem.
Dün evliliklerinin 60.yılına mum üflediler.
Biri 13 diğeri 15 yaşındayken ilk birbirlerini görmüşler. Dedem hep çok çalışmış. Emekli olmaktan hiç memnun değil. Babaanem hem yol gözlemiş, hem evini yaşatmış. Dedemin emekli olmasından memnun değil.
Omuz omuza bir hayat yaşamışlar, tonlarca anılar biriktirmişler, aslan gibi evlatlar yetiştirmişler, sabırla torunlarına bakmışlar. 60 yıllık evliliklerinin benim için özeti; gözlerinde hiç bitmeyen parıltı.
Ayla İşiten yani babaannem benim kendimi en benzettiğim kadınım.
Gözleri hep doludur, yüzü hep güler, hep umut sözcükleri vardır ağzında.. Çok iyi bilirim yaptığı fedakarlıkları. Çok iyi bilirim içine akan cümlelerini. Allah herkese onların ki gibi yürekli bir aşk nasip etsin. “Nasıl oluyor bu işler?” Dediğimde ikisinin de cevabı Ayla’ya dayanıyor.
Canım kadın Ayla.
Allah sizi başımızdan eksik etmesin.
Read more
O dediğim "Bazı Anlar" dan biri... Bazı anlar vardır, sadece susarsın... Çünkü artık bilirsin... Yaşananları bilirsin...,aldatmaları bilirsin... Gerçek dostlarını ve –mış gibi yapanları... Ne kadar sevildiğinin, istendiğinin söylenmesine gerek kalmaz... Ya da artık sevilmediğinin, ... O dediğim "Bazı Anlar" dan biri... Bazı anlar vardır, sadece susarsın... Çünkü artık bilirsin... Yaşananları bilirsin...,aldatmaları bilirsin... Gerçek dostlarını ve –mış gibi yapanları... Ne kadar sevildiğinin, istendiğinin söylenmesine gerek kalmaz... Ya da artık sevilmediğinin, karşında bulunanlar için gerçek değerinin... O enerji zaten çarpar yüzüne, bedenine ve ruhuna... Anlarsın... **** Bazı anlar vardır, sadece susarsın... Susman, sukunetin o zamanın gereğidir çünkü... Beklemen gerektiğini bilirsin... Senin de konuşacağın zaman elbet gelir... Can Ünsal Ünlü nün sesi ile... #kalbiminsestelleri
#kitapcümleleri
@inkilapkitabevi
@unlunsal
Read more
Loading...