Dedi ne mi repost

Loading...


Unique profiles
55
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Catz, Çubuklu, Charles Bridge, Old Town, Prague
Average media age
605.3 days
to ratio
6.8
 #Repost @khrmnngkhnn • • • • • SÜT TOZU Ankara’da bir ilkokul... 1955-60’lar, öğrenciler, ...
Media Removed
#Repost @khrmnngkhnn • • • • • SÜT TOZU Ankara’da bir ilkokul... 1955-60’lar, öğrenciler, Amerikan yardımı olarak yurda gelen sulandırılmış süt tozlarını içmek için sıradalar... O günlerden yaşanmış bir anı "1960'lı yıllarda ilkokula gidiyordum. Öğretmenimiz süt tozu paketleri ... #Repost @khrmnngkhnn
• • • • •
SÜT TOZU

Ankara’da bir ilkokul... 1955-60’lar, öğrenciler, Amerikan yardımı olarak yurda gelen sulandırılmış süt tozlarını içmek için sıradalar...
O günlerden yaşanmış bir anı "1960'lı yıllarda ilkokula gidiyordum.
Öğretmenimiz süt tozu paketleri dağıttı; Abd'den yardım olarak gelmiş!
Bizim evde 100'e yakın keçi vardı, 30'dan fazla inek vardı.
Süt ve yoğurdu satma imkânımız yoktu.
Bize yetecek kadar her türlü süt ürünümüz vardı.
Ama ben cicili paketler içindeki süt tozu paketlerini sevine sevine eve getirdim.
Eve girmeden önce avluda dedemle karşılaştım; 'elindeki nedir?' diye sordu. Açıkladım... 'Bizim sütümüz var, götür onu geri ver, sütü olmayan çocuklara versinler.' dedi. aslında köyümüzde sütü olmayan ev yoktu. ben biraz duraklayıp götürmek istemedim. 'Oğlum, bunlar bizim iyiliğimiz için bunu vermiyorlar, bizi zehirlemek için gönderiyorlar!' dedi.
Ben okulda aldığım derslerden kendime güvenerek dedeme karşı geldim.
Söylediklerini okula gitmemiş dedemin cehaletine yordum.
Ona itirazlar ettim.
Beni ikna edemeyince inandırmak için bir deneye başvurdu. Güçlü bir köpeğimiz vardı. 'Git, süt tozunu süte çevir getir.' dedi. Gittim, süt tozundan süt yapıp getirdim. Köpeğimiz kulübesinde idi.
Götürdük ve önüne koyduk.
Ağzını koydu, yaladı, çekti, bırakıverdi; 'Siz beni zehirlemek mi istiyorsunuz?!.' anlamında hırsla bize baktı.
Saldıracak gibiydi.
Kabı aldık.
Dedem onu suda yıkadı.
Sonra bana 'git, evden bizim sütten getir.' dedi.
Evden yarım kilo kadar sütü götürüp yıkanmış kaba koydum. Yine köpeğin önüne sürdük.
Ağzını koydu.
Bir defa nefes aldı.
İki içimde sütü bitirdi. dedem hiç okula gitmemişti ama öğretmenimden ve o sütleri okulumuza gönderen yetkililerden daha çok şey biliyordu..." Ve bu dağıtılan süt tozlarından sonra Turkiyede ilk "Çocuk felci vakaları görüldü ve felç salgını başladı." Sonra ne mi oldu?
Amerika bize milyon dolarlar karşılığında çocuk felci aşıları sattı..
Ne kadar manidar..
Bizi bomba ve silahlarla öldürenlerin,aşı ve yiyeceklerini masum gördüğümüz sürece daha çok aldanacağız.
Önce bizi hasta edip,peşine ilaç ve aşısını satıyorlar!
Read more
Loading...
Meltem bin teşekkür Zümran Ömür ile tanıştırdığın için bizi. İçim ısındı,umutlarım perçinlendi.<span class="emoji emoji1f33f"></span> #Repost ...
Media Removed
Meltem bin teşekkür Zümran Ömür ile tanıştırdığın için bizi. İçim ısındı,umutlarım perçinlendi. #Repost @melimelostore Zümran Ömür ile tanıştırayım sizi. Okuyacaklarınız birebir bize anlattıkları.. İlginizi çekecek eminim :)Kars Boğatepe Köyü'nde öyle bir işe imza atmış ... Meltem bin teşekkür Zümran Ömür ile tanıştırdığın için bizi. İçim ısındı,umutlarım perçinlendi.🌿 #Repost @melimelostore
Zümran Ömür ile tanıştırayım sizi. Okuyacaklarınız birebir bize anlattıkları.. İlginizi çekecek eminim :)🌿Kars Boğatepe Köyü'nde öyle bir işe imza atmış ki köyün kadınlarıyla birlikte.Türkiye'de her köy böyle olsa, bugün bambaşka ve tam da arzuladığımız ülke olurduk.
🌿Zümran hn, Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Başkanı. 🌿2007 yılında kurdukları dernekte, köydeki 45 kadın ve 15 erkek üye çalışıyor. 🌿Köylerinde 650 endemik bitki olduğunu ve bunlardan 35'inin tıbbi bitki olduğunu öğrenmişler. Nasıl mı? 🌿Hindistan'dan Vinot Kumar isimli bitki doktorunu misafir etmişler,Kumar, onlara köylerindeki endemik bitki türlerini öğretmiş. Ardından Türk uzman hekimler gelip, bu bitkileri nasıl kurutmaları gerektiğini ve tıbbi değeri olan kremler ve yağlar üretmeyi öğretmiş. Bitki literatürünü iyi kavrayabilmek için 1 sene fransızca eğitim almışlar.
🌿Zümran hn, asıl amaçlarının kırsaldaki kadınların toplumda yer alması olduğunu anlattı bize. "Atatürk bize seçme ve seçilme hakkımızı vermiş, evde mi otursaydık" diyor. "Kadının yeri eşinin arkası değil, yanıdır" diye de ekliyor. Gelecek nesillere doğanın bize sunduğu bitkilerle sağlıklı bir yaşam bırakmak istiyorlar. 🌿Boğatepe aynı zamanda bir ekoturizm köyü. Bitkilere merakınız varsa, yaz aylarında 3-4 günlük bir programa dahil olabilirsiniz. Köy evlerinde misafir ediyorlar sizi. Bitki türlerini, hangisinin ne amaçla kullanılabileceğini, nasıl kurutulacağını..vb öğretiyorlar. 🌿Boğatepe Köyü ayrıca Kars gravyerinin çıkış noktası. Köyün eski adı "Zavot", mandıra - üretim yeri demekmiş. Katıldığınız program kapsamında peynir üretimi ile ilgili de eğitim alabiliyorsunuz.
Zümran hn bize kurdukları peynir ve bitki müzesini gezdirdi. Bu müze Türkiye’nin ilk peynir müzesi aynı zamanda. Ardından tadım yaptık, kantaron kremimizi satın aldık. Köyün kadınlarına katkımız olduysa ne mutlu bize. 🌿Son bir çağrı, Zümran hn dedi ki, "köyümüze gelip bize bitki türleri ile ilgili bilgilerini aktarmak isteyen herkese kapımız açık”
Bilgi almak ve/veya ürünlerle ilgili siparişleriniz için: tel: 04742591065 [email protected]
Read more
Eminim tanıdığım arkadaşım dediğim herkes de böyle düşünüyordur ama olur da unuttuğumuz anlar ...
Media Removed
Eminim tanıdığım arkadaşım dediğim herkes de böyle düşünüyordur ama olur da unuttuğumuz anlar olursa hatırlatması için.. #Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ Hep iğfal edileni konuşuyoruz, hadi biraz da olayın failini konuşalım. Erkeklerin köküne kibrit suyuuu, ... Eminim tanıdığım arkadaşım dediğim herkes de böyle düşünüyordur ama olur da unuttuğumuz anlar olursa hatırlatması için..
#Repost @serminyasarofficial (@get_repost)
・・・
Hep iğfal edileni konuşuyoruz, hadi biraz da olayın failini konuşalım. Erkeklerin köküne kibrit suyuuu, idaaam, as, kes... Bunlarla çözülecek mi mesele? Dün herkes paylaşım yaptı, mühim değil, yarın üstü kapanır. Ayşe Arman yeni bir istismar vakasını yazana kadar herkes susar. Gündemi onun sosyal medya hesabı belirliyor, bir anda ayaklanıyoruz, olayı araştıran da yok ha, yorumlardan takip ediyoruz olanları, sonra susuyoruz. Oysa evvelki gün de birileri istismar edildi, dün gece de, hatta şu anda da bir yerlerde birileri acı çekiyor. Bilmediğimiz için sesimiz çıkmıyor. Tüm gerçekliği ile bakalım olaya. Kadınmış, erkekmiş, çocukmuş, yaşlıymış, karısıymış kızıymış fark etmiyor bunlara. At olur, eşek olur, damacana olur... Geçenlerde okumuştum, adam rulmana tecavüz etmiş, sıkışmış da hastanede çıkartmışlar. Soksun bir yere kıymetli şeyini de o, nereye olursa olsun. Onun gözünde öz kızıyla rulman arasında fark yok. Çünkü sevgisiz, eğitimsiz, ahlaksız, çünkü sizin de pek çok kez duyduğu gibi “erkektir, yapar.” Şu an bizim evde iki erkek yetişiyor, anaları benim, mesuliyet benimdir. Sizin evde de var. Yoksa kardeşinizde var, komşunuzda var bu çocuklar; mesuliyet sizindir. Kız çocuklarına susmamayı öğretirken, erkek çocuklarına da çükünden mühim bir beyni ve kalbi olduğunu öğretelim. Erkek oğlum, aslan oğlum, kaplanım, sırtlanım diye piyazlayacağımıza nasıl iyi insan olunur, bunu öğretelim. “İki sevgilisi varmış bu yaşta, oooo aferin, yakışır oğluma”, “Kadının görevi erkeği mutlu etmektir.” “Kocamdır, döver de sever de”, “Karım değil misin, yapacaksın tabi” gibi sufli cümlelerin kurulduğu evlerden zannetmem ki nitelikli insanlar yetişsin. Nasıl davranacağımızı anlatacak kişi ben değilim; yeri de burası değil. Yine işaret edeceğimiz yer; kitaplar. Okumadan, anlamadan, düşünmeden, iyi çocuklar yetiştirmeden bu işin önünü almak mümkün değil. Dün de aynı şeyi söylemiştim, mesuliyet bizimdir. Şimdi lütfen karalar bağlamayı bir kenara bırakalım ve “ben bu dünya için ne yapabilirim” sorusunun cevabına bakalım.
Read more
Hislere tercüman<span class="emoji emoji1f44c"></span> Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun! #Repost @serminyasarofficial ・・・ “Kadının ...
Media Removed
Hislere tercüman Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun! #Repost @serminyasarofficial ・・・ “Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım ... Hislere tercüman👌
Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

#Repost @serminyasarofficial
・・・
“Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde “kadına” yüklediğin anlamı düşün, ondan sonra kutlayalım kadınlar gününü.

İki kadının birbirini tepeden tırnağa süzdüğü, gözleriyle yiyip bitirdiği anları, duyduğu kıskançlığı, yaptığı dedikoduyu, attığı çamuru düşün ondan sonra kutlarız kadınlar gününü.

Çalışanın çalışmayana, emzirenin emzirmeyene, kentlinin köylüye, çocuk sahibi olanın olmayana, bekarın evliye, evlinin bekara, alayının boşanmış olanlara ettiği lafları düşün sonra gel bir ara kutlarız kadınlar gününü.

Şimdi bugün bir çiçekle kutlasak ne yazar, bir gül bahçesinin içine düşsek ne yazar... Değil mi ki; o gülü diken de, büyüten de, toplayan da, dikenleriyle elleri kanayan da bir kadın.

Hadi adet üzere kutlayalım, ama ne olur bunları düşünmekten de geri durmayalım. Sevgiyle sarılıyor; sırf kadın olduğunuz için ruhunuzda açılmış yaralarınızı üflüyorum. Yanyana bir demli çay; ellerinize biraz kolonya, alnınıza bir öpücük, sırtınızda bir dost eli... Bugün bize gösterilen, kendimize ve birbirimize gösterdiğimiz ihtimamın devamını sair zamanda da bekleriz. (Fotoğraf: @kemalgol )
Read more
 #Repost @serpilkirbooks with @get_repost ・・・ Susan Ee || Meleğin Düşüşü . #alinti ..."Somurtmuyorum," ...
Media Removed
#Repost @serpilkirbooks with @get_repost ・・・ Susan Ee || Meleğin Düşüşü . #alinti ..."Somurtmuyorum," diye karşılık verdim fısıldayarak. "Tabii ki. Senin gibi bir kız, benim gibi savaşcı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında tekerlekli sandalyeyi ... #Repost @serpilkirbooks with @get_repost
・・・
Susan Ee || Meleğin Düşüşü .
#alinti
..."Somurtmuyorum," diye karşılık verdim fısıldayarak. "Tabii ki. Senin gibi bir kız, benim gibi savaşcı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında tekerlekli sandalyeyi geri de bırakmanın lafı mı olur?"
Az daha yerdeki bir dala takılıp düşecektim. "Benimle dalga geçiyorsun herhalde."
"Savaşçı statümle ilgili asla dalga geçmem."
"Aman Tanrım." Fısıldamayı unutmuştum, o yüzden hemen sesimi alçalttım. "Altı üstü kendini beğenmiş bir kuşsun. Tamam, biraz adalelisin,ona lafım yok. Ama kuş dediğin de nedir ki zaten? Azıcık evrimleşmiş bir kertenkele. Sen de busun işte."
.
#kitapyorumu
Nasıl nasıl bu kadar uzun bir süre bekletmiş olabilirim bu seriyi biri bana anlatsın!! Dün öğle saatlerinde başlayıp akşama biten, keyifle okutan, son sayfalarda aglatan,deli gibi meraklarda bırakan bir kitaptı.
Çıkış tarihine bakınca o dönemlerde bu türün çeşitlerini epey okuduğumuzu hatırlıyorum, sanırım bundandır ki arada kaynamış(kendi sorumu kendime anlattım SORUN YOK✋).
Dünya savaşcı melekler tarafından istila edilmiş durumda. Içlerinde pek de iyi melek yok ve o hep bildiğimiz koruyucu melek tabirini yerle bir ediyorlar. Penryn, kafayı sıyırmış annesi ve tekerlekli sandalyeye mahkum kiz kardeşi ile bir gece sessizce kaçmaya çalışır. Ne var ki meleklerin kendi içlerindeki savaşın arasına düşerler. Raffe, melek arkadaşları tarafından kanatları kesilir ve bu duruma tanık olan Penryn ve kız kardeşi Paige olayın tam ortasında bulur kendilerini. Penryn kızkardeşini korumak istese de kanat kesen meleklerin onu kaçırmasına engel olamaz. Şimdi elinde, düşmüş bir melek ve koparılan kanatlar var. Raffe'nin hayatı Penryn'in elinde, tek bir şartla kanatlarını iade eder; Penryn'e kiz kardeşini bulmakta yardımcı olacaktır. Bu, kuşların inine girmeyi gerektirsede. Şimdi ikilimiz bir şekilde Meleklerin Üssüne ulaşacak ve Paige kurtaracaktir.
.
Keyifle okunann harika bir kitaptı. Bu kitapla #leydilerdexokuyor etkinliğimizin üçüncü ve son kitabını okumuş bulunuyorum. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere. .
@dexpub #sussanee #düşmüşmelek #book #kitap #books #instabook #likebook #instabook
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ <span class="emoji emoji1f537"></span>Geçen hafta, Türkiye’nin birçok ilinde öldürülen ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ Geçen hafta, Türkiye’nin birçok ilinde öldürülen o yavru köpekle ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Sesinizi yeteri kadar duyurabildiğinizi düşünüyor musunuz?İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Avukat Yasemin Babayiğit: ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
🔷Geçen hafta, Türkiye’nin birçok ilinde öldürülen o yavru köpekle ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Sesinizi yeteri kadar duyurabildiğinizi düşünüyor musunuz?İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Avukat Yasemin Babayiğit: Basın açıklaması 17 ilde yapıldı. Türkiye’deki 79 baronun 45 tanesinde hayvan hakları komisyonları var. Bu komisyonlarda gönüllü meslektaşlarımız çalışıyor. Basın toplantısına çok kısa zamanda organize olmaya çalıştık. 17 baro fiziki olarak basın açıklaması yaptı. Diğerleri ise yazılı olarak açıklamada bulundu.
🔷Sapanca’da 2-3 aylık bir köpek, bacakları ve kuyruğu kesilerek katledildi. Olayı vinç operatörünün yaptığı iddialarına ne diyorsunuz?Av. Yasemin Babayiğit: Her ne kadar “Vinç operatörü yaptı” dense de bu bizim için asla kabul edilebilir bir şey değil. Çünkü 15 tonluk bir aracın 2 kiloluk bir hayvanın üzerinden sadece bacaklarını alacak şekilde geçmesi, kuyruğunu ve bacaklarını simetrik biçimde kesmesi mümkün değil. Bu husus veteriner hekimlerinin raporlarıyla da tespit edildi. Hekimler “Bu insan eliyle yapılmıştır” dedi. O yavru köpek maalesef hayata tutunamadı ve ameliyatta hayatını kaybetti. Bu olay hayvanseverler için bardağı taşıran son damla oldu. Ve ardından yasal düzenlemelerden beklediklerimizi dile getirmek istedik.
Bana Göz Kulak Ol Derneği Başkanı Özge Özder:
Ben operatörün yaptığına asla inanmıyorum. Bu canlı bir hayvan ve kaçabilir. Ve bu kadar kollarının, bacaklarının, kuyruğunun düzgün kesilmesi mümkün olabilir mi? Veteriner raporları da bunu doğruluyor. Kesici bir aletle yapıldığı, raporlarda var.
Burak Arslan:
Bir köpeğin operatör ona yaklaşırken kaçmaması neredeyse imkansız. Bir tarafına değdiği an kaçar.
Av. Yasemin Babayiğit:
Geçen hafta yine Bursa’da bir kedinin 4 bacağı kesildi. Tecavüz edilmiş cansız bir kedi bedeni bulundu. Konya’da köpeğe dakikalarca tecavüz eden ve bunu Facebook hesabından canlı yayınlayan biri yakalandı. Adamın yüzü gözükmediği için cinsel organının adli tıp tarafından tespiti istendi. Ve tutuklandı.
Burak Arslan: Geçen sene Anadolu’da farkındalık yaratmak için çok yere gitme fırsatımız oldu. Akıl almaz olaylara tanık olduk. #hayvan
Read more
Loading...
Aynı pislik geçen sene iki köpeğe tecavüz ettikten sonra iple boğarak öldürmüş.. Yasayı çıkarmayanlar ...
Media Removed
Aynı pislik geçen sene iki köpeğe tecavüz ettikten sonra iple boğarak öldürmüş.. Yasayı çıkarmayanlar da o sapık kadar suçlu artık! #Repost @azrakohen with @get_repost ・・・ Eylül’ü kim öldürdü?! Sapıklar ortada! Hiç bir yere saklanmıyorlar ki, sokaktaki kedileri, köpekleri tekmelerken, ... Aynı pislik geçen sene iki köpeğe tecavüz ettikten sonra iple boğarak öldürmüş.. Yasayı çıkarmayanlar da o sapık kadar suçlu artık!
#Repost @azrakohen with @get_repost
・・・
Eylül’ü kim öldürdü?!
Sapıklar ortada! Hiç bir yere saklanmıyorlar ki, sokaktaki kedileri, köpekleri tekmelerken, silahla vururken, testere ile işkence yaparken şikayet üzerine karakola alınıp 300 küsür lira bazen ödeyip, bazen onu bile ödemeyip bırakılıyorlar.
Sokaktalar!
Bakın o pisliğin geçmişine bir sürü kedi köpeğin kanı çıkacaktır ellerinde!
Hayvan öldürenler, yaralayanlar, kendi sapık duygularını çocuklarda uygulamadan önce hayvanlarda tatbikat yapan kişilerdir!
Kim öldürdü sanıyorsunuz Eylül’ü?
HAYVAN YASASINI ÇIKARMAYANLARA SORMAK LAZIM küçük Eylül’ün ölümü ile ilgili ne hissetmişler!
Eylül’e üzülmüşler mi, yoksa yakalanan adama mı üzülmüşler?
Eylül’ü kim öldürdü?! Beceriksiz bir sapık mı, hayvan yasasını çıkarmayan gizli sapıklar mı?
İnsan dediğin varlık hak verdiğini korur.
Cana hak veren canı korur!
Sapığa hak veren sapığı korur!
Hazırladığımız kısa araştırmayı yayınlamaktan, bakanlara göndermekten vazgeçmeyeceğim!
Bu sapıkların tek tek tespit edilip çocuklarımıza tehlike oluşturmayacak hale getirilmesini istiyorsanız hayvan yasasını, adabıyla, olması gerektiği şekilde, yaptırım gücüyle çıkarın!
O yasa sayesinde bu sapıkları tek tek tespit edebileceğiz!
Amerika’da hayvanı ve çocukları küçücük bile olsa taciz edenler, etrafta kötü bir şey olduğunda ilk bakılacak yer orası olduğundan, evlerinin adresine kadar intertetteki bir listede yer alırlar. Mimlenirler. Devletin onlara izin verdiği, okullardan ve çocukların yoğunlukta bulunduğu bölgelerden uzakta ev tutmak zorundadırlar, öyle canlarının istediği yerde yaşayamaz, sınırlandırılırlar!
Eylül’ü bu hayvan yasasını çıkarmayan, bu canilerin varlığına normal gözle bakanlar ve buna seyirci kalan bizler, hepimiz öldürdük! Yazıklar oldu bile... #eylülyağlıkara #hayvanyasasıdüzenlensin #hayvanyasasıçıkmalı #azrasarızeybekkohen #akilahazrakohen #azrakohen #canasahipçık #antisosyalkişilikbozukluğu #Biz #yazıklarolsun
Read more
 #Repost @azrakohen with @get_repost ・・・ Eylül’ü kim öldürdü?! Sapıklar ortada! Hiç bir yere ...
Media Removed
#Repost @azrakohen with @get_repost ・・・ Eylül’ü kim öldürdü?! Sapıklar ortada! Hiç bir yere saklanmıyorlar ki, sokaktaki kedileri, köpekleri tekmelerken, silahla vururken, testere ile işkence yaparken şikayet üzerine karakola alınıp 300 küsür lira bazen ödeyip, bazen onu bile ... #Repost @azrakohen with @get_repost
・・・
Eylül’ü kim öldürdü?!
Sapıklar ortada! Hiç bir yere saklanmıyorlar ki, sokaktaki kedileri, köpekleri tekmelerken, silahla vururken, testere ile işkence yaparken şikayet üzerine karakola alınıp 300 küsür lira bazen ödeyip, bazen onu bile ödemeyip bırakılıyorlar.
Sokaktalar!
Bakın o pisliğin geçmişine bir sürü kedi köpeğin kanı çıkacaktır ellerinde!
Hayvan öldürenler, yaralayanlar, kendi sapık duygularını çocuklarda uygulamadan önce hayvanlarda tatbikat yapan kişilerdir!
Kim öldürdü sanıyorsunuz Eylül’ü?
HAYVAN YASASINI ÇIKARMAYANLARA SORMAK LAZIM küçük Eylül’ün ölümü ile ilgili ne hissetmişler!
Eylül’e üzülmüşler mi, yoksa yakalanan adama mı üzülmüşler?
Eylül’ü kim öldürdü?! Beceriksiz bir sapık mı, hayvan yasasını çıkarmayan gizli sapıklar mı?
İnsan dediğin varlık hak verdiğini korur.
Cana hak veren canı korur!
Sapığa hak veren sapığı korur!
Hazırladığımız kısa araştırmayı yayınlamaktan, bakanlara göndermekten vazgeçmeyeceğim!
Bu sapıkların tek tek tespit edilip çocuklarımıza tehlike oluşturmayacak hale getirilmesini istiyorsanız hayvan yasasını, adabıyla, olması gerektiği şekilde, yaptırım gücüyle çıkarın!
O yasa sayesinde bu sapıkları tek tek tespit edebileceğiz!
Amerika’da hayvanı ve çocukları küçücük bile olsa taciz edenler, etrafta kötü bir şey olduğunda ilk bakılacak yer orası olduğundan, evlerinin adresine kadar intertetteki bir listede yer alırlar. Mimlenirler. Devletin onlara izin verdiği, okullardan ve çocukların yoğunlukta bulunduğu bölgelerden uzakta ev tutmak zorundadırlar, öyle canlarının istediği yerde yaşayamaz, sınırlandırılırlar!
Eylül’ü bu hayvan yasasını çıkarmayan, bu canilerin varlığına normal gözle bakanlar ve buna seyirci kalan bizler, hepimiz öldürdük! Yazıklar oldu bile... #eylülyağlıkara #hayvanyasasıdüzenlensin #hayvanyasasıçıkmalı #azrasarızeybekkohen #akilahazrakohen #azrakohen #canasahipçık #antisosyalkişilikbozukluğu #Biz #yazıklarolsun
Read more
Loading...
 #Repost @unfpa_turkey with @get_repost ・・・ Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (@unfpa ) İnsani ...
Media Removed
#Repost @unfpa_turkey with @get_repost ・・・ Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (@unfpa ) İnsani Yardım Programı Sözcüsü @sngloden , #Suriyeli kadın ve kız çocuklarına #İstanbul’da sağlık hizmeti veren UNFPA Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’ni ziyaret etti ve kadınlarla birlikte renkli ... #Repost @unfpa_turkey with @get_repost
・・・
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (@unfpa ) İnsani Yardım Programı Sözcüsü @sngloden , #Suriyeli kadın ve kız çocuklarına #İstanbul’da sağlık hizmeti veren UNFPA Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’ni ziyaret etti ve kadınlarla birlikte renkli bir sosyal aktiviteye katıldı.
@unfpa_turkey Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’ni ziyaret eden @sngloden “Merkezde tanıştığım kadınlar çok güçlü kadınlar. Yaşadıkları zorluklara rağmen, hayata sıkı sıkı tutunuyorlar. Kimisi çok güzel Türkçe konuşuyor. Aralarında öğretmenler var. Onların hikayelerini dinlediğimde yaşananların ne kadar ağır olduğuna bizzat şahitlik ediyorum. Bu kadınlar, ellerindeki tüm imkanları kullanarak, kendileri ve çocukları için daha iyi bir gelecek elde etmek adına durmaksızın çaba gösteriyorlar” dedi.
Suriyeli göçmen kadınların gelecekten beklentilerini işlediği bohça çalışmasına getirdiği ve manevi değeri olan bir parçayı işleyen Öden, kadınların mesajlarını tek tek okudu ve mesajı işleyen kadınlarla sohbet edip, onların beklentilerini, yaşadıkları sorunları, bu sorunları aşmak için gösterdikleri çabayı dinledi.

Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım (@eu_echo ) tarafından finanse edilen ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (@sgdd_asam) yürütücü ortağı tarafından işletilen @unfpa_turkey UNFPA Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’ni ziyaret eden başarılı oyuncu Songül Öden, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, ECHO, UNFPA ve SGDD yetkililerinden de merkez hakkında bilgi aldı.
Ziyaret detayı hakkında: goo.gl/aFH5Gt
@unic_ankara @unfpaeecaro @eudelegationturkey @idiletisim #wgss #SongülÖden #SongulOden #Unfpa #birleşmişmilletler #nüfusfonu #echo #insaniyardım
Read more
ÜÇ DERİN NEFES <span class="emoji emoji1f4d6"></span> NESRİN ÖZ #kitapyorumu #repost @varolmayankitapci “Mutlu son diye bir şey yoktu. ...
Media Removed
ÜÇ DERİN NEFES NESRİN ÖZ #kitapyorumu #repost @varolmayankitapci “Mutlu son diye bir şey yoktu. Sadece SON vardı.” Üç Derin Nefes arka kapak yazısını okuduğumda konusu hakkında pek fazla bilgi edinemesemde bende oldukça merak uyandırmayı başaran bir kitap oldu. Bu gizemin sadece ... ÜÇ DERİN NEFES 📖 NESRİN ÖZ
#kitapyorumu #repost @varolmayankitapci
“Mutlu son diye bir şey yoktu. Sadece SON vardı.”
Üç Derin Nefes arka kapak yazısını okuduğumda konusu hakkında pek fazla bilgi edinemesemde bende oldukça merak uyandırmayı başaran bir kitap oldu. Bu gizemin sadece burada geçerli olduğunu, kitabı okumaya başladığınızda tüm gizemin kaybolacağını düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz çünkü Üç Derin Nefes okudukça daha da merak uyandıran bir kitap.
Karakterlerin geçmişleri ise kitaptaki en büyük gizem.
Okudukça ve olayları kavradıkça hem üzüldüm hem öfkelendim.
Karakterlerden biraz bahsetmem gerekirse eğer Sera, çok güçlü bir karakterdi. Küçüklüğünden beri sevdiklerini korumak uğruma her şeyi yapabilecek bir cesarete sahipti. Bu cesaretine ve sevdiklerine olan bağlılığına hayran kalsam da yer yer beni sinirlendirmeyi de başardı. Öncelikle öğrendiği o sırrı saklaması, en başında bunun için çabalamaması ve kendisine yardım edecek bir sürü insan varken yardım istememesi bence çok yanlıştı. Birden ajanlığa soyunması ve bu büyük tehlikeyle tek başına başa çıkabileceğine inanmasa açıkçası bana biraz anlamsız geldi. Onun gibi zeki birinden beklemeyeceğim bir hareketti.
Arsen, her ne kadar yaptığını şeyleri, yaşam şeklini onaylamasam da kalbinin sevgiyle dolu olduğuna inandığım bir karakterdi. Sera’ya olan aşkı gerçekten çok saf ve gerçekti. Bunu okurken bana hissettirmeyi başardı.
Nehir... Sera’yı bilemem ama ben onu affedemezdim sanırım. Yaşadıklarına ne kadar üzülsemde daha sonra yaptıkları çok bencil ve nankörceydi.
Asaf, sevdiğim ve kitabın “umarım o da mutlu olur” dediğim kahramanıydı.
Orçun, Sahra ve Aşure kitapta sevdiğim diğer karakterlerdi. Onlar kesinlike kitaba ayrı bir renk kattılar. Esma’da beni yaralayan bir diğer karakter oldu.
Sonradan dahil olan Garabi ise kitaptaki favorilerim arasında yerini almayı başardı.
DEVAMI YORUMDA...👇🏻
Read more
Onlar öldurulduler! Neden kimse gormuyor? Sadece kopek olduklari icin mii? #Repost @patidasgrubu ...
Media Removed
Onlar öldurulduler! Neden kimse gormuyor? Sadece kopek olduklari icin mii? #Repost @patidasgrubu with @get_repost ・・・ #Repost @damlaakcay (@get_repost) ・・・ Dünden beri yaşadıklarımı, hissettiklerimi nasıl anlatacağım, yazacağım buraya bilmiyorum. Cino, Ghost ve Cooki'yi ... Onlar öldurulduler! Neden kimse gormuyor? Sadece kopek olduklari icin mii? #Repost @patidasgrubu with @get_repost
・・・
#Repost @damlaakcay (@get_repost)
・・・
Dünden beri yaşadıklarımı, hissettiklerimi nasıl anlatacağım, yazacağım buraya bilmiyorum. Cino, Ghost ve Cooki'yi bu canlı kanlı mahallede koşturdukları, kedi mamaları yedikleri, çöpleri karıştırdıkları halleriyle hatırlamak istiyorum. O korkunç görüntülerini paylaşmayacağım. Dün yaşam hakları doğup büyüdükleri, beslendikleri, sevildikleri yerde gaspedildi. Benim asla bizim buralarda olmaz dediğim yerde, İstanbul'un göbeğinde İstinye'de adı Hukukçular olan bir sitede dün sabah 07:30 sularında güpegündüz zehirlendiler. Çocukların okula, insanların işe gittiği bir saatte... can çekişerek ölmelerini istediği gibi okuluna giden veya serviste arkadaşını bekleyen bir çocuğun bu görüntüyü görmesini umursamayan bir insan tarafından yaşam hakları gaspedildi. Onların hayatı hep zordu. Mesela cino'nun kafasına daha 3 aylıkken ormanlık alanda uyuşturucu kullananların kestiği su şişesi geçmişti. Kafasında o şişeyle günlerce gezmişti. Cookie ölümlerden dönmüştü. Sadece iki gönüllüleri sayesinde karınları doyan, sevgi gören geriye kalan yüzlercesi tarafından istenmeyen, itilip kakılan hatta üzerlerine ateş açılan ve bu yüzden saldırganlaşınca da "ay bu köpekler çok saldırgan, bu köpekleri istemiyoruz, bu köpekleri belediye neden almıyor, alın bunları götürün" denilen bir lokma mamaya biraz da sevgiye muhtaç canlılardı. Ne yazık ki onları geri getiremiyoruz. Fakat Cino, Ghost ve Muffin'in hatta #djangobozburun ve onlar gibi bu zulme uğrayan binlercesinin adaleti için sesimizi çıkarmalıyız. Sahipli olsun, olmasın her canlının yaşam hakkı olduğunu unutmamalı, unutanlara hatırlatmalı ve bu hakkı gaspedenlerin en ağır cezalarla cezalandırılmalarını sağlamalıyız. Hayatlarımıza hiçbir şey olmamış gibi devam edemeyiz. Güçsüzün, sessizin yanında olmak erdemli bir davranış. Burada benimle olan tanıdığım, tanımadığım herkesin vicdanlı ve erdemli olduğuna eminim. Lütfen bu üç güzel canlının adaleti için @patidasgrubu nu takip edin, katilin yaşadığı Hukukçular Sitesi'nde gerçekleşecek eyleme katılın ve hayvanlara yapılan her kötülüğün
Read more
Eyfel için bileti önceden mi almalı, Paris’e gelip gişeden mi almalı? Her ikisinin de avantajları ...
Media Removed
Eyfel için bileti önceden mi almalı, Paris’e gelip gişeden mi almalı? Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var. Aslında işiniz şansa kalmış. Şanslılardan olabilmeniz dileğiyle ・・・ ・・・ 🏻🏻 #Repost @leylekhavadaa with ・・・ ・・・ Hayatın davet ettiği anlar var ya onları ... Eyfel için bileti önceden mi almalı, Paris’e gelip gişeden mi almalı? Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var. Aslında işiniz şansa kalmış. Şanslılardan olabilmeniz dileğiyle 🍀 ・・・
・・・
🙏🏻💙🙏🏻 #Repost @leylekhavadaa with ・・・
・・・
Hayatın davet ettiği anlar var ya onları hiç kaçırmamak lazım...
Paris'e giderken Moulin Rouge hariç hiçbir yere bilet almadık. İlk gün kaldığımız otele çok yakın olan Pantheon'dan başladık gezmeye, sonra Lüksemburg Bahçesi'ni dolaştık, çıkışta acıkmaya başladık ve birçok şubesi olan "Le Relais de l'Entrecote" en yakın şubesine gidip bir ziyafet çektik. İyi ki dediğimiz hatta ertesi gün tekrar gittiğimiz bir yer oldu, bu arada kesinlikle tavsiye ederim.👌
Sonrasında ise doğruuu Orsay Müzesinin yolunu tuttuk. Bilet almamıştık ama şans bizimleydi, az bir kuyruk sonrası içeri girebildik. Hem içeride hem de güzel kafesinde verimli ve keyifli saatler geçirdik. Çıkışta neler yaptık biliyor musunuz? Dinçer'e sorarsanız tek günde Paris'i gezdik.🙈🙈
Çünkü nehrin karşı tarafına geçip bu sefer de Louvre Müzesine 'merhaba' deyip Tuileries Bahçesi'ne geçtik ve havuz kenarındaki sandalyelere oturup dinlendik. Sonrası ise bahçelerin çıkışında nefis çeşmeleriyle Concerde Meydanı, daha ileride karşılıklı Petit Palais ve Grand Palais, onların tam ortasından devam ettiğimizde muhteşem heykellerle süslü Alexandre III. Köprüsü karşıladı bizi❤ Nehir kenarından yürüyerek Eyfel'e adım adım yaklaştıkça daha da yakın olmak istedik. Tam yanından geçiyorduk ki sıranın çok yoğun olmadığını fark edip kendimizi kuyrukta bulduk.
İşte bundan sonrası hayatın sunduğu daveti geri çevirmemekti❣Çünkü gitmeden önce planlarken 'Bilet alsak mı?Oradan mı alırız? Gece mi gündüz mü gitsek?' vs. sorular içindeyken hiç plansız Eyfel'e çıkmak hatta hem aydınlık hem karanlık hâlinde orada olmak mutluluğun ta kendisi oldu tabii ki✌
Demek ki zaman zaman kendimizi hayatın ve yolların bizim için yaptığı planlara bırakmamız gerekiyor.🙃 #tbt

#worldtraveler #travelingram #bloggers #today #paristenet #france #world #parisrehberi #travelblogger #paristenet #cokgezenadamlar #eiffeltower #seetheworld #travel #travelpics #anıyaşamak #eyfel #vscodaily #fransa #vacation #ootd #paris #allshotsturkey
Read more
Loading...
 #Repost @ugurludukkan with @repostapp. ・・・ Uğurlu dükkan 2007 yılında buralar dutlukken uykumda ...
Media Removed
#Repost @ugurludukkan with @repostapp. ・・・ Uğurlu dükkan 2007 yılında buralar dutlukken uykumda yarattığım bir siteydi evet adı dükkan ama kendi bir web sitesiydi. Facebook yeni yayılmış, twitter henüz tutulmamış, instagram kollektif bilinçten çekilmemişti. GG'ye rakip olmak ... #Repost @ugurludukkan with @repostapp.
・・・
Uğurlu dükkan 2007 yılında buralar dutlukken uykumda yarattığım bir siteydi😂 evet adı dükkan ama kendi bir web sitesiydi. Facebook yeni yayılmış, twitter henüz tutulmamış, instagram kollektif bilinçten çekilmemişti. GG'ye rakip olmak ise düşüncede harikaydı... Çocukluğumdan beri hep bir iş fikrim, birilerine fayda sağlayacak projelerim oldu. Altın Örümcek'li bir sosyal sorumluluk sitem bile var.
Yaratıcı bir girişimciyim ama çok yavaş kalırım hemen harekete geçemem, dışarıdan motivasyon beklerim çünkü ne zaman harakete geçsem başarılı olurum ve tuhaf ki bunu bilmek beni çok korkutur. 😁 farkındalıklı yaşamı tercih edenler için bu tip yüzleşmeler ilginç gelmeyecektir.
Bahaneleri çeşitli ama altta yatan sebebin KORKU olduğu bir 7 yıl bekledim.
Şimdi ise harekete geçmiş olmamın sonucu bana harika hissettiriyor. Uğurlu dükkan Kermeslerde, yılbaşı etkinliklerinde gözükmeyip, ünlülerin bloggerların sayfalarını süslemediği, İG takipçisi yeni yeni 1000'e yaklaştığı halde stoklarını tüketen harika müşterilere sahip. (Saydıklarıma asla karşı değilim yeni projemize ağırlık verdiğimizden hiç zaman ayıramadım Tamam tamam üfff duyulmaktan korkuyorum 😂😂😂 şarkı söylerken bile dinleyenlerin gözlerini kapattırırım ben)

Eğer inandığınız, yeteneğiniz olan ve ticarete dönüştürmeye çekindiğiniz bir iş fikriniz varsa lütfen artık ertelemeyin... Harekete geçmek için motive edilmeyi beklemeyin... Denemeden asla bilemeyeceksiniz... Aklınızdan geçenleri çok iyi biliyorum, hatta o üşenmelerinizin veya kaynak yokki bahanelerinizin altında bile yetersizlik, başarısız olma korkularınız yatıyor. Lütfen buna kanmayın. Kimse beğenmese bile o size ait olduğu için bile çok çook güzel... Geçenlerle O sese katılan bir kız kimse dönmese bile kendime güveniyorum sonuç ne olursa olsun ben çok iyiyim ve orada eğlenicem dedi... Kimse dönmedi O sahne kendine göre ebru gündeşti, çok eğlendi kocaman gülümsedi, fikri hiç değişmedi ve teşekkür edip indi. Taktir ettim... Hepimiz için; esasında etrafımızı kuşatmış olan aşk, keyif, sağlık, para ve başarıya bir çırpıda kavuşmamızı sağlayan kalıplarımızdan özgürleşmeyi diliyorum
#ayneyazasımvarmış #2016dileğim #
Read more
 #Repost @baklavacigulluoglu with @repostapp ・・・ BASIN DUYURUSU 8 Eylül 2016 Baklavacı Güllüoğlu ...
Media Removed
#Repost @baklavacigulluoglu with @repostapp ・・・ BASIN DUYURUSU 8 Eylül 2016 Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı M. Nejat Güllü serbest bırakıldı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bilgisine başvurulan Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı M. Nejat Güllü, ... #Repost @baklavacigulluoglu with @repostapp
・・・
BASIN DUYURUSU
8 Eylül 2016
Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı

M. Nejat Güllü serbest bırakıldı
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bilgisine başvurulan Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı M. Nejat Güllü, verdiği ifadenin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. “Hiçbir terör örgütü ile bağımız olmadı, olmayacak!” Savcılıkta ifadesini verdikten sonra sevk edildiği mahkemece serbest bırakılan M. Nejat Güllü, “FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında bir süre gözaltında tutuldum. Ne benim ne de kurumumun, terör örgütü ile herhangi bir bağlantısı olmadığını tüm detaylarıyla sayın savcımıza da anlattım. Ülkemin hukuk sistemine ve adaletine güvenim tam. FETÖ terör örgütüyle mücadelede sonuna kadar gidilmesini, ülkesini seven tüm Türk vatandaşları gibi ben de can-ı gönülden istiyorum. Ülkemin ve devletimin menfaatleri benim için her şeyden önce gelir. Bu ülkenin değerlerine saygı duymayan, birlik ve bütünlüğümüze kasteden, demokratik düzene başkaldıran tüm yapılanmaların ortadan kaldırılması için, kişisel olarak elimden gelen bir görev varsa, üzerime düşeni yapmaya hazırım. Bu süreçte beni ve ailemi yalnız bırakmayan, dualarıyla varlığını hissettiren tüm dostlarıma, iş arkadaşlarıma, iş ortaklarıma ve müşterilerime teşekkür ederim” dedi. “Ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” “Bizim tek derdimiz, ülkemiz” diyen Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı M. Nejat Güllü, “15 Temmuz günü bu ülkede yaşanan darbe girişimi, hepimizi derinden etkiledi. Ülke olarak zor bir dönemden geçtik ve geçmekteyiz. Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmak amacıyla böyle alçakça, haince bir darbe girişimi planı yapanlar hezimete uğradılar. Çünkü bu milletin tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu; çünkü bu millet geçmişte olduğu gibi bugün de gözünü kırpmadan vatanı uğruna canını ortaya koyar. Tüm zorlukları aşacağımıza eminim. Yaşadığımız zor günleri bir kenara bırakarak, ülkemiz için, ekonomimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Read more
Ah ne tanıdık!!! Bundan üç dört sene evvel bir etkinlikte kayıt standı açmıştınız Doğa Koleji! Ben ...
Media Removed
Ah ne tanıdık!!! Bundan üç dört sene evvel bir etkinlikte kayıt standı açmıştınız Doğa Koleji! Ben de kayıt için oğlumla oradaydım! Stanttaki bayana oğlumun pek konuşamadığını belirtmiştim ilgilenmeye çalışırken, “önemli değil bu yaş grubu sınıflarımızda konuşamayan çok çocuk ... Ah ne tanıdık!!!
Bundan üç dört sene evvel bir etkinlikte kayıt standı açmıştınız Doğa Koleji!
Ben de kayıt için oğlumla oradaydım!
Stanttaki bayana oğlumun pek konuşamadığını belirtmiştim ilgilenmeye çalışırken,
“önemli değil bu yaş grubu sınıflarımızda konuşamayan çok çocuk var” dedi.
oğlumun yaş grubuna bakarak sınıf içinde de tek farkı konuşamamasıydı o sıra, belirginleşmemişti ve otizmli olduğunu söylemesem inanın pek kolay anlamayacaktınız!ama ben durumu söyledim ve o buz gibi suratı ve “biz sizi ararız” ı ve aramamanızı hiç unutmadım Doğa Koleji!!!
@repost @ozgunugurlu .

Ediz ,mart 2015 doğumlu, yani 3. Yaşını sürüyor. Doğumunda hastaneden çıktığımız andan itibaren onun eğitimi için ne yapabileceğimizi düşündük. 20 günlüktü ilk fizyoterapiye gittiğinde.8 aylıktan itibaren de hem @novaozelegitimmerkezi nde hem de dışardan ve ev destekleriyle elimizden geldiğince eğitimlerimizi aksatmamaya çalışıyoruz.Aynı zamanda @mygymkemerburgaz ‘a da devam ediyoruz.. Ediz 2 ,2,5 yaşındaki normal gelişim gösteren çocuklarla birarada gayet uyum içersinde derslerini yapabilir durumda. Biz de bundan yola çıkarak yeni dönemde bir anaokulunda 2 yaş sınıfıyla birarada eğitim görmesini isteyerek yola çıktık . @kemerburgaz_doga_koleji görüşmeye gittik. Adının Yıldız olduğunu öğrendiğim hanımefendiyle görüşmeye başladık. Ediz’in down sendromlu olduğunu söylediğim anda ifadesi değişti. Bize İngilizce ağırlıklı bir okul olduklarını Edizin uzun derslerde daha Türkçe konuşamazken nasıl katılacağını sordu.sanki 2 yaşındaki her çocuk bunu yapabiliyormuş gibi.sonra başladı sorguya kaba motordan girdi makas tutmadan çıktı. Bizi ötekileştirmek onun için çok doğaldı. Geçen yıl okullarında kaslarıyla ilgili özel durumlu bir öğrencinin onları nasıl zorladığından ve kaydını yenilemediklerinden çok doğal birşeymiş gibi bahsetti.sanki takdir istercesine.psikologlarıyla değerlendirmeleri gerekiyormuş . Afedersiniz @kemerburgaz_doga_koleji siz sadece tabiri caiz ise kolay çocukları kabul ederek iyi eğitimi mi ilke edindiniz?.buna başarı mı diyorsunuz. ?21 martta instagrama hepimiz aynıyız mesajları da yazıyorsunuzdur eminim. #engelSizsiniz #dogakoleji #kemerburgazdogakoleji @tcmeb #downsendrom
Read more
Loading...
İyiler üzülür yazınca başlığa, hemen aklınıza kendiniz geldiniz değil mi? İyi olduğunuzu ve mutlaka ...
Media Removed
İyiler üzülür yazınca başlığa, hemen aklınıza kendiniz geldiniz değil mi? İyi olduğunuzu ve mutlaka sizi üzeceklerini düşündünüz. Kimlerin sizi üzeceğini hayal ettiniz? Kötülerin değil mi? Yani siz olmayan herkesin. Neden siz bu kadar iyisiniz ve diğerleri neden bu kadar kötü? Bu ... İyiler üzülür yazınca başlığa, hemen aklınıza kendiniz geldiniz değil mi? İyi olduğunuzu ve mutlaka sizi üzeceklerini düşündünüz. Kimlerin sizi üzeceğini hayal ettiniz? Kötülerin değil mi? Yani siz olmayan herkesin.
Neden siz bu kadar iyisiniz ve diğerleri neden bu kadar kötü?
Bu ajitasyonun mutlaka bir sebebi olmalı.
Bir ara cami mi yaptırdınız? Yetim okutup Nasa’da uzaya araç gönderecek kıvama mı getirdiniz? Zenginden alıp fakire mi verdiniz? Dolara dur mu dediniz? Şükrederken kendinizden mi geçtiniz? Devlet ekonomisine, dış borçlara, trafiğe, canlı bombalara, boş savaşlara çare mi ürettiniz? Hayvana, kadına, çocuğa şiddet göstereni adalete mi teslim ettiniz?
İyi olmayı nereden biliriz? Zamanında iki üç “hashtag” ile yanlışların karşısında durduk değil mi? Bravo hepimize 👏🏻 Herkes kadar insanız. İyi ve kötü içimizde elele volta atıyor. Bir sokak hayvanının önüne koyduğun bir kap su, bir “kolay gelsin”i çok gördüğün apartman görevlisinin içerlemesiyle buharlaşıveriyor. İhtiyacı olana ayırdığın zaman, ihtiyacı olan bir diğer kişiye ayıramadığın zamanla uçup gidiyor. Sırtından bıçaklayan olursa, arkasından konuştuklarınla acısı diniyor.
İyi olduğumuz için üzüyorlar sanıyoruz. Oysa ki biz iyi olduğumuzu düşünerek üzülüyoruz. Rahat olun. Çok iyi değiliz. En zararsızımız da durduğu yerde oksijen ve doğal kaynakları tüketiyor.
İlerlerken yolları, zamanı ve insanları aşındırıyoruz. Hayatta ve ayakta kalabilmek için birilerini sevindirirken birilerini üzüyoruz. Sevdiğimiz sevmediğinde o “kötü” oluyor da, seveni sevmediğimizde kendi fikrimizde “kötü” olmayı beceremiyoruz.
Senin “şeytan” dediğin bir başkasının meleği, çünkü sana ayırmadığı zamanı, göstermediği sevgiyi ona gösteriyor.
İyi ve kötü yok bu hayatta. Bizim için doğru ve yanlış olan insanlar var dünyada. Bizim için doğru olanlarla karşılaştırsın rabbim hepimizi. İyiler üzülmez, merak etmeyin. Siz sadece yanlışı görebilmek ve doğruyu seçebilmek için dua edin. “İyiyim” diye de havaya girip çok dertlenmeyin... #repost @nilgunbodur
Read more
#repost @akustikadam GİTMEMİZ GEREK BU ŞEHİRDEN ! Sizce de İstanbul’u fazla şımartmadık mı ? Neyine güveniyor ki bu İstanbul ? Balat’a mı, Moda’ya mı ? Ya da kız kulesine mi ? Yoksa boğaz’ına mı ? Yaşadığımız her şey “boğaz”ında kalsın İstanbul ! Ruh bizim. Biz nereye gidersek oraya ... #repost @akustikadam
GİTMEMİZ GEREK BU ŞEHİRDEN !
Sizce de İstanbul’u fazla şımartmadık mı ?
Neyine güveniyor ki bu İstanbul ?
Balat’a mı, Moda’ya mı ? Ya da kız kulesine mi ?
Yoksa boğaz’ına mı ?
Yaşadığımız her şey “boğaz”ında kalsın İstanbul !
Ruh bizim. Biz nereye gidersek oraya “ruhumuzu” katarız. Biz nereye gidersek, orası bize İstanbul !
Biz gidersek Balat’ı da, Moda’yı da, kız kuleni de, o güvendiğin bütün güzellikleri, her şeyini alır, öyle gideriz buralardan. O zaman ruhsuz, tatsız, tuzsuz tek başına kalırsın İstanbul. Yok yok tehdit etmiyoruz seni. Büyüksün eyvallah ! Ama biz gidersek Düş Sokağı’nı, Ortaçgil’ini, Neşet Baba’nı, Orhan Veli’ni de alıp gideriz buralardan. O zaman “yağmur yağsa da güneşin yerine” ıslanmaktan korkmayız. İliklerimize kadar hissederiz... Haa üzülme sakın, Sinan Akçıl’ı almayız yanımıza, o sende kalsın, yalnız kalmazsın. Dedik ya “ruh” meselesi bu ! Anlayamazsın ! ( akustikadam günlükleri 20.07.18)
.
.
Biraz cesaret ! Ha gayret güzelim ha GAYRET !
.
.
Hey Tahtası Eksikler !
Murat abinin dün konserin sonunda dediği gibi : “Aklınızla kalbinizin kesiştiği yere dikkat edin, elimizde bir tek o kaldı.” @dussokagisakinimuratcelik .
.
#akustikadam #günlükleri #tahtasıeksikler #atölyekafası
Read more
 #Repost @iyibirimisin (@get_repost) ・・・ Günün #hayvanhakları haberi: CHP Genel Sekreteri ...
Media Removed
#Repost @iyibirimisin (@get_repost) ・・・ Günün #hayvanhakları haberi: CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, hayvanların daha iyi korunmasını sağlamak ve hayvanlara karşı işlenecek cezaların yükseltilerek caydırıcılığı sağlamak amacıyla TBMM’ne kanun teklifi verdi. ... #Repost @iyibirimisin (@get_repost)
・・・
Günün #hayvanhakları haberi: CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, hayvanların daha iyi korunmasını sağlamak ve hayvanlara karşı işlenecek cezaların yükseltilerek caydırıcılığı sağlamak amacıyla TBMM’ne kanun teklifi verdi. Hamzaçebi, Kabahatlerin yaptırımları son derece zayıftır. 'Hayvanlara yönelik her türlü şiddetin ülkemizde suç değil kabahat olarak değerlendirilmesi ve yaptırım olarak sadece idarî para cezalarının öngörülmesi, savunmasız bir hayvana karşı her türlü kötülüğü düşünen bir suçlunun mahkemeye dahi çıkmadan para ödeyerek suçtan aklanması sonucunu doğurmaktadır." şeklinde konuştu. Gelişmişlik düzeyi arttıkça her canlıya verilen değerin daha da artacağını belirten Akif Hamzaçebi, şöyle devam etti: "Verilecek cezanın 3 yılın üzerinde olması hâlinde kişinin sabıka kaydına da işleneceğinden ceza ile amaçlanan şey söz konusu suçu caydırıcı hâle getirmektir. Her tür canlıya karşı uygulanan şiddetle ilgili mevcut düzenlemeler eğer caydırıcı olsaydı tekrarlanan bir suç olmaktan çıkardı. Bu nedenle ceza süresinin 3 yıla kadar çıkarılması Türk Ceza Kanunu'nun Türk Ceza Kanunu'nun hazırlanış anlam ve mantığına da uygun olacaktır. dedi. #iyibirimisin #hayvanaeziyetcezakanununageçsin #onlarınsesisensin #sendesahiplen #satınalmasahiplen
Read more
Loading...
Regrann from @patidasgrubu - #Repost @damlaakcay (@get_repost) ・・・ Dünden beri yaşadıklarımı, ...
Media Removed
Regrann from @patidasgrubu - #Repost @damlaakcay (@get_repost) ・・・ Dünden beri yaşadıklarımı, hissettiklerimi nasıl anlatacağım, yazacağım buraya bilmiyorum. Cino, Ghost ve Cooki'yi bu canlı kanlı mahallede koşturdukları, kedi mamaları yedikleri, çöpleri karıştırdıkları ... Regrann from @patidasgrubu - #Repost @damlaakcay (@get_repost)
・・・
Dünden beri yaşadıklarımı, hissettiklerimi nasıl anlatacağım, yazacağım buraya bilmiyorum. Cino, Ghost ve Cooki'yi bu canlı kanlı mahallede koşturdukları, kedi mamaları yedikleri, çöpleri karıştırdıkları halleriyle hatırlamak istiyorum. O korkunç görüntülerini paylaşmayacağım. Dün yaşam hakları doğup büyüdükleri, beslendikleri, sevildikleri yerde gaspedildi. Benim asla bizim buralarda olmaz dediğim yerde, İstanbul'un göbeğinde İstinye'de adı Hukukçular olan bir sitede dün sabah 07:30 sularında güpegündüz zehirlendiler. Çocukların okula, insanların işe gittiği bir saatte... can çekişerek ölmelerini istediği gibi okuluna giden veya serviste arkadaşını bekleyen bir çocuğun bu görüntüyü görmesini umursamayan bir insan tarafından yaşam hakları gaspedildi. Onların hayatı hep zordu. Mesela cino'nun kafasına daha 3 aylıkken ormanlık alanda uyuşturucu kullananların kestiği su şişesi geçmişti. Kafasında o şişeyle günlerce gezmişti. Cookie ölümlerden dönmüştü. Sadece iki gönüllüleri sayesinde karınları doyan, sevgi gören geriye kalan yüzlercesi tarafından istenmeyen, itilip kakılan hatta üzerlerine ateş açılan ve bu yüzden saldırganlaşınca da "ay bu köpekler çok saldırgan, bu köpekleri istemiyoruz, bu köpekleri belediye neden almıyor, alın bunları götürün" denilen bir lokma mamaya biraz da sevgiye muhtaç canlılardı. Ne yazık ki onları geri getiremiyoruz. Fakat Cino, Ghost ve Muffin'in hatta #djangobozburun ve onlar gibi bu zulme uğrayan binlercesinin adaleti için sesimizi çıkarmalıyız. Sahipli olsun, olmasın her canlının yaşam hakkı olduğunu unutmamalı, unutanlara hatırlatmalı ve bu hakkı gaspedenlerin en ağır cezalarla cezalandırılmalarını sağlamalıyız. Hayatlarımıza hiçbir şey olmamış gibi devam edemeyiz. Güçsüzün, sessizin yanında olmak erdemli bir davranış. Burada benimle olan tanıdığım, tanımadığım herkesin vicdanlı ve erdemli olduğuna eminim. Lütfen bu üç güzel canlının adaleti için @patidasgrubu nu takip edin, katilin yaşadığı Hukukçular Sitesi'nde gerçekleşecek eyleme katılın ve hayvanlara yapılan her kötülüğün hapis cezasıyla cezalandırılmasını savunun. @ormanvesuisleribakanligi
Read more
 #Repost @sarikazaklikizneokuyor (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji1f43c"></span>Ne çok özledim seni. Özlemlerim içimde ...
Media Removed
#Repost @sarikazaklikizneokuyor (@get_repost) ・・・ Ne çok özledim seni. Özlemlerim içimde ne çok büyüttüm seni. Sen güzel bir düştün. İmkansızdın. Ve ben yine de, o düşün peşine düştüm. • • KİTAP YORUMU: Yine mi panda dediğinizi duyar gibiyim Evet ben ve pandalara olan aşkım ... #Repost @sarikazaklikizneokuyor (@get_repost)
・・・
🐼Ne çok özledim seni. Özlemlerim içimde ne çok büyüttüm seni.
🐼Sen güzel bir düştün. İmkansızdın. Ve ben yine de, o düşün peşine düştüm.


KİTAP YORUMU:
Yine mi panda dediğinizi duyar gibiyim😂🐼 Evet ben ve pandalara olan aşkım bu kitabı almaya yetti ki zaten Caner Yaman’ın önceki kitaplarını okuyup beğenmiştim ve yeni kitabı çıkınca hemen gidip aldım🙈 Güzel kaybettik benim için güzel bir kitaptı içinde altını çizdiğim çok fazla cümle birikti ve benim için bir kitapta altını çizdiğim birsürü cümle varsa o kitap benden 10 üzerinden 10 alır🙆🏼‍♀️ Sizde kaybedenler kulübündenseniz bu kitap yaralarınıza merhem olacaktır😌 Hoşçakalın sevgili kaybedenler!
.
. .
#kitap #kitapaşkı #kitaplar #güzelkaybettik #caneryaman #book #mybook #booklove #instabook #kimneokudu #kitapokuru #kitapkurdu #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @bookmrv (@get_repost) ・・・ #okudumbitti #kitapyorumu #aimeecarter #piyon #piyonvezirşah Merhaba ...
Media Removed
#Repost @bookmrv (@get_repost) ・・・ #okudumbitti #kitapyorumu #aimeecarter #piyon #piyonvezirşah Merhaba sevgili arkadaşlar 🕊️ Sürekli ertelediğim seriye sonunda başladım. Seri kitaplarına başlarken ürkek başlıyorum acaba diğer kitaplarda ne kadar saçmalayacaklar diye. ... #Repost @bookmrv (@get_repost)
・・・
#okudumbitti #kitapyorumu #aimeecarter
#piyon #piyonvezirşah
Merhaba sevgili arkadaşlar 🕊️
Sürekli ertelediğim seriye sonunda başladım. Seri kitaplarına başlarken ürkek başlıyorum acaba diğer kitaplarda ne kadar saçmalayacaklar diye. Vezir ve Şah okuduğuma değecek mi çok merak ediyorum. Piyon serisini okurken bile sonlara doğru gereksiz uzatmalar olduğunu hissettim. Tam bir distopik eser. Konusu akıcı ve sürükleyiciydi . Kısaca baş karakter Kitty 'nin yaşadığı ülkede insanlar belli yaşa geldiğinde sınava tabi tutuluyor ve aldıkları puanlara göre yaşamları belirleniyor. 1,2,3 puan alanlar genellikle alt tabaka 4,5,6 üst tabaka ve son olarak 7 soylu tabakadan oluşuyor.Tabi her zamanki gibi Soylu ve halk arasında ki rekabet, çatışma,isyan, kaos olmazsa olmazları 😀 Okurken Kitty 'nin macera dolu anlarına tanık oluyorsunuz. . Kitap durgun değil konusu hareketliydi. Sizi okurken sıkmıyor ve bunaltmıyor diğer sayfalarda açıkcası neler olacağını merak ettim. Ama sonlara doğru saçmalamaya başladı.🙄 Vezir ve Şahı okumaya korkuyorum şuan.😕 Başladığım işi bitirmekde istiyorum. Bakalım bu ay Veziri de araya sokuştururum😄. Dediğim gibi sade üslubu ile kolayca okunuyor, hareketli konusu ile kitaba bağlıyor ama sonlara doğru gereksiz uzatmalar hissettim ve bu da diğer kitaplara başlamamda aklımda kocaman soru işaretleri oluşturdu. 🤔 İnşallah diğerleri okuduğuma değer benim yorumlarım bu kadar sevgi ile kalın 🕊️
#kitaplaryolda
Read more
Her cümlesine imzamı atarım <span class="emoji emoji1f44c"></span> #Repost @paylasananne (@get_repost) ・・・ Hey kızlar! Size koca ...
Media Removed
Her cümlesine imzamı atarım #Repost @paylasananne (@get_repost) ・・・ Hey kızlar! Size koca olacak kadar çocuklarınıza da baba olacak adamlar seçin hayat yolunda! Öyle çocuklar olmadan, her şey en basit halindeyken canımlar cicimler kolay İşler zora girdi mi o adam elini tutuyor ... Her cümlesine imzamı atarım 👌
#Repost @paylasananne (@get_repost)
・・・
Hey kızlar! Size koca olacak kadar çocuklarınıza da baba olacak adamlar seçin hayat yolunda! Öyle çocuklar olmadan, her şey en basit halindeyken canımlar cicimler kolay😏 İşler zora girdi mi o adam elini tutuyor mu ben ona bakarım ✋🏻 Sanki tek görevi çocuğun yapım aşamasıymışcasına takılan ne babalar görüyor bu gözler🙄. Bir de her yardımında takdir bekleyenler de var😾 Eğer seni her gün takdir ediyorsa o adam tamam aynısını beklemek hakkıdır. He anne olmayı doğal süreç olarak görüyor, baba olmayıysa alkışlar eşliğinde gerçekleştiriyorsa onda da bir terslik var söyleyeyim. Baba dediğin de gece uyanacak, kaka temizleyecek, banyo yaptıracak, giydirecek, besleyecek, oynayacak, sarılacak, saracak, sevecek, koklayacak... Öyle beleşten babalık yok bu dünyada. Evlenmeden, çocuğa karar vermeden önce hep düşünün bunları. Hatta pazarlık bile yapın benden söylemesi 😂 benim kocam mı? Bazen kendisine carladığım durumlar olsa da 🙈 bence bu dünyadaki en iyi baba❤(yazar kocasının ig'si olmadığı ve dolayısıyla yazdıklarını görüp şımaramayacağı için bu kadar açık sözlü.😉) #babaolmakherbabayigidinharcidegil #anneolmak #babaolmak #iganneleri #internetanneleri
Read more
 #Repost @kitab_hanem_ (@get_repost) ・・・ #pia #üveykırmızı ... ... ☆"Boş ver birilerinin ...
Media Removed
#Repost @kitab_hanem_ (@get_repost) ・・・ #pia #üveykırmızı ... ... ☆"Boş ver birilerinin sana inanıp inanmamasını... Sarıl içindeki masum çocuğa, dikilen her düşüşte tekrar ayağa...Olmadımı? Hadi bu kez daha bir inanarak... Bir daha... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☆"Unutma ... #Repost @kitab_hanem_ (@get_repost)
・・・
#pia
#üveykırmızı ...
...
☆"Boş ver birilerinin sana inanıp inanmamasını...
Sarıl içindeki masum çocuğa, dikilen her düşüşte tekrar ayağa...Olmadımı?
Hadi bu kez daha bir inanarak... Bir daha...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☆"Unutma sen kabuğunu aralamazsan kalıcı değildir hiç bir yara...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☆"Şimdi sıra sende. İnan kendine! Öyle lafla değil...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☆"Sabırla ,inatla inan... Sonra dur ve bak geçmişe...
Gülümse.
... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☆"Tüm inanmayanların gözüne başarını sokarak
GÜLÜMSE!...
...
...
Aşık olup tüm kusurlarını görmezden gelerek evlendiği adam ona hayatı zindan eder. Şiddet ,kıskançlık dolu bir evlilik ve kızının hatırı için uzun yıllar yürütmeye çalıştığı bu evlilik yürümez artık. Yıllarca herkesten saklamaya çalıştığı, gördüğü şiddetten daha çok yoruyordu. Bir kadını yaşayabileceği en kötü olayları yaşar, yinede sabırla bekler taki en kötüsü başına gelene kadar ve sonunda kurtulmaya karar verir...
Nida'nın yaşam mücadelesi biz Türkiye'mizde şiddet gören tüm kadınların hikayesi...
Okurken öyle duygu dolu anlar yaşadımki bazı yerlerde yeter artık dediğim oldu ve sonunda işte bu olmalıydı dedim...
...
...
@piagridenbozma 'nın ilk #manikintiharlar kitabıyla tanışmıştım ama #üveykırmızı
Kitabıyla dahada hayran kaldım. Değerli eseri okumama vesile olan @gokyuzunemektupp Firdevs'ime çok teşekkür ederim..
Beraber okuduğum fidan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler...
Yeni kitaplarda buluşmak dileğiyle..
Mutlu Akşamlar 🙋
...
...
#pia
#üveykırmızı #okudumokuyun #okudumbitti #kitaptavsiyesi #kitapalıntıları #kitabhanem #kitaptansözler #kitapkardeşliği #instakitap #instagood #instagram #instabooks #instread
Read more
Ne sürpriz ama! Bora’nın şokunu unutamayacağım.. Dediği gibi en ilginç d.günü kutlaması oldu ...
Media Removed
Ne sürpriz ama! Bora’nın şokunu unutamayacağım.. Dediği gibi en ilginç d.günü kutlaması oldu sanırım:))) Aklınıza-fikrinize, elinize-kolunuza sağlık Ve gecenin sonucu: #Repost @boraoztoprak with @get_repost ・・・ Yeni dizi pek yakında !!!! #gıybetgazinosu Saf genci ... Ne sürpriz ama! Bora’nın şokunu unutamayacağım.. Dediği gibi en ilginç d.günü kutlaması oldu sanırım:))) Aklınıza-fikrinize, elinize-kolunuza sağlık 😍😘🙏 Ve gecenin sonucu: #Repost @boraoztoprak with @get_repost
・・・
Yeni dizi pek yakında !!!!
#gıybetgazinosu
😂😂😂😂
Saf genci ağına düşüren fettan gelin @cicekdilligil mi istersin, babacan kabadayı patron @hakanozfrnc ve para düşkünü genç karısı mı dersin @iremozfirinci ... patronun halledilemeyen iş bırakmayan bıçkın askeri @gokhanozfirinci ve kocasını eve bağlamak için binbir numara çeken bedbaht eş @cekucanan mı istersin... ailenin sonradan ortaya çıkan ve mirasta gözü olmadığına yeminler ederek zorla içeri sızan @metehanyasamis ve ailenin töre düşkünü kaynanasınca horlanan yine bedbaht eş @hacer_yasamis ve daha neler neler... Pek ama çok yakında 😂😂😂
Read more
 #Repost @morduslerkitapligi with @get_repost ・・・ Mahmut Amca önce karanlık bir silüet olarak ...
Media Removed
#Repost @morduslerkitapligi with @get_repost ・・・ Mahmut Amca önce karanlık bir silüet olarak görünen adaya, sonra da Bay Kostas'a baktı, "Bu, o mu?" diye sordu. Yavaş yavaş başını salladı Kostas. O da aynı yere bakmaya devam ediyordu. "Galiba evet. Hisus Kristos..." dedi, haç çıkardı. ... #Repost @morduslerkitapligi with @get_repost
・・・
Mahmut Amca önce karanlık bir silüet olarak görünen adaya, sonra da Bay Kostas'a baktı, "Bu, o mu?" diye sordu. Yavaş yavaş başını salladı Kostas. O da aynı yere bakmaya devam ediyordu.
"Galiba evet. Hisus Kristos..." dedi, haç çıkardı. Büyülenmiş gibiydi.
"Vordonisi..." diye fısıldadı.
🏝️🏝️🏝️🏝️🏝️
Herkese merhaba 💫
Çok farklı bir türde kitabın yorumuyla geldim bugün. Gerilim tarzını çok fazla okumasam da ara ara okumaya çalışıyorum. Seçimlerim genelde yabancı yazarlardan yana oluyordu fakat bu kez Tozlu kızları olarak Türk bir yazara şans vermek istedik. İyi ki öyle yapmışız. Çünkü Kayıp Ada Vordonisi beklentimin çok çok üstünde, türünün hakkını veren bir kitaptı. Konusundan biraz bahsedecek olursam;
Burgazada da bir anda gizemli cinayetler işlenmeye başlanır. Bunların ardından yüzlerce yıl önce lanetlenip sulara gömülen Vordonisi adası bir gün yeniden gün yüzüne çıkar. Bu adadaki tuhaf yaratıklarda bir amaç için Burgazada'ya musallat olur. Hem tüm bu gizemli olaylarin sebebi nedir, çözüme ulaşabilecek mi? diye düşünerek merak içinde, hem de gerçekleşen olaylar sebebiyle epey bir gerilerek okudum.
Yazarımız olayları gerçek mekanlar ve durumlar ile birleştirerek kurguladığı için çok daha gerçekçi bir hal almış. Bu konuda kendisini tebrik etmek istiyorum. Gerçekten çok başarılı bir kitap yazarak bizlere sunmuş. Gerilim türünü okumayı seven herkesin bu kitaba bayılacağını düşünüyorum. Kayıp Ada Vordonisi kitabını belirli bir yaş seviyesinin üstündeki herkesin okumasını tavsiye ederim. 👌
.
.
.
.
#kayipadavordonisi #attilaşanbay #martiyayinlari
#bookstagram #book #instabooks #blogger #vscobooks #bookworm #bookaddict #read #reading #bookphotography #igreads #booklover #booknerd #bookporn #currentlyreading #bookaholic #bookblogger #kitap #kitapkurdu #vscophoto #bibliophileph #kitapagaci #1kitap1fotograf
Read more
 #Repost @mutfagmdanlezzetler (@get_repost) ・・・ Hepinize kocaman sevgiler canlar <span class="emoji emoji1f60d"></span> şu ara ...
Media Removed
#Repost @mutfagmdanlezzetler (@get_repost) ・・・ Hepinize kocaman sevgiler canlar şu ara yaz olma sebebiyle ve beğenilerin düşmesinden sebep pek tarif paylaşmak istemiyorum açıkçası 🤭 ama yinede beğeni ve yorumlarıyla destek olan arkadaşlarım iyiki varsınız️ gelelim benim ... #Repost @mutfagmdanlezzetler (@get_repost)
・・・
Hepinize kocaman sevgiler canlar 😍 şu ara yaz olma sebebiyle ve beğenilerin düşmesinden sebep pek tarif paylaşmak istemiyorum açıkçası 🤭 ama yinede beğeni ve yorumlarıyla destek olan arkadaşlarım iyiki varsınız❤️ gelelim benim bayıldığım kısıra 😍 adı niye kısır hiç bilmiyorum 🤷‍♀️ama “Kısır” bende çocukluğumdan kalma çok özel bir yere sahiptir 😍 her ne kadar kardeşleri (çiğ köfte ve mercimek köftesi)de pek tatlı olsalarda benim gönlüm illa kısırdan yana 😋 her gün yesem bıkmam ,yeşillik bulsam “kısır yapayım” derim, biri kısır yapsa çok mutlu olurum 😂 neyse biri tarif mi dedi 🤔 çeşitli yapılış şekilleri var ve her hali çok güzel bence 🤩 ama ben hep bu şekilde yapıyorum buyrun birde benim tarifime göz atın 👌🏻
Kısır tarifi
3çay bardağı  ince  bulgur
Üzerini  geçecek  kadar sıcak su
1  tatlı  kaşığı  kara biber
1  tatlı kaşığı  pul biber
1 çay kaşığı  kimyon
(Tuzunu salçanıza göre ayarlayın)
Bulguru baharatlarıda ilave ederek üzerini geçecek kadar suyla ıslayın.eğer kullanacağınız salça tuzlu ise tuz ilave etmeyin.kapağını kapatıp sosunu hazırlayın.
Sos için
1 adet kuru  soğan
1çay bardağı  zeytinyağ
1  çorba  kaşığı  biber  salçası
1  çorba  kaşığı  domates  salçası
1  tutam  taze  nane (yoksa bir tatlı kaşığı kuru nane)
1  tutam  maydanoz
3 adet  taze  soğan
Öncelikle soğanları incecik doğrayın ve zeytinyağında pembeleşinceye kadar kavurun.üzerine salçayı ilave edin kokusu çıkıncaya kadar kavurmaya devam edin,kırmızı toz biber ilave edin ve kavurma işlemi bitince ocağın altını kapatın.baharatları ilave edin,bulguru sosa yavaş yavaş karıştırın,yeşillikleri ekleyin ve isteğe bağlı nar ekşisi ilavesiyle servis yapın.
Not;ben bulguru kişi sayısına göre çay bardağı ile hesaplıyorum tam denk geliyor 👌🏻
.
.
.
#yummy #toptags #ınstafood #instafood #amazing #ınstagood #photooftheday #sweet #dinner #lunch #breakfast #fresh #tasty #tagsforlikes #like4like #hungry #meringuemushrooms #likiforliketeam #follow4follow #tagsforlikesapp #instafoodie #instafoodapp #instacool #foodporn
Read more
Наглядный пример как тональный крем ложится на кожу лица с праймером/основой для макияжа и без! ...
Media Removed
Наглядный пример как тональный крем ложится на кожу лица с праймером/основой для макияжа и без! 🤗 . Обязательно используйте основу для макияжа, милые Дамы! 🏻🏼🏽🏾🏿 #repost @mesdem - Herkese Merhaba 🧚🏼‍♀️ Bu deli kız yine ne yapmış dediğinizi duyar gibiyim Evde, ... Наглядный пример как тональный крем ложится на кожу лица с праймером/основой для макияжа и без! ✔🤗 .
Обязательно используйте основу для макияжа, милые Дамы! 💕👸👸🏻👸🏼👸🏽👸🏾👸🏿
〰〰〰
#repost @mesdem 😍💕 - Herkese Merhaba 🎈🙊
🧚🏼‍♀️ Bu deli kız yine ne yapmış dediğinizi duyar gibiyim 😂
Evde, yüzümüzde ki gözeneklere benzeyen tek şey portakaldı o yüzden bende portakaldan yararlandım 😀 Makyaj bazının anlam ve önemi diyorum 🤔🤔 Aradaki farkı görüyorsunuz değil mi ?? 😱
İkisine de birer pompa fondöten sıktım ama baz kullanılmış olana, daha az fondöten sıkılmış gibi çünkü ? Makyaj bazları ☝🏻
. 👉🏻Ciltteki kusurlu bölgeleri kapamak 👉🏻Cilde kadifemsi bir görüntü kazandırmak 👉🏻Ton farklılıklarını dengeleyip kızarıkları kapamak 👉🏻’’Gözenekleri küçük göstermek gibi işlevlere’’ sahiptir☝🏻
.
❌Ufak bir düzeltme ben burada bazın anlam ve önemine dikkat çekmek istedim illa benim kullandığım bazı almak zorunda değilsiniz. Kendi cilt tipinize en uygun bazı kullanmanız her zaman sizin faydanıza 💓
.
.
.
#cosmetics #beautyblogger #beuautyblogger #beautytips #tips #diy #likeforlike #likemyphoto #likemyphoto #baharmodam
Read more
Aslında hepimiz yeni dünyayı böyle KİRLİ kabul etmedik mi? Ben artık hiç bir şeye şaşırmıyorum. #facebook #skandal #Repost @futuristufuk ... Mark Zuckerberg’in Cambridge Analytica skandalı ile ilgili Amerikan kongresinde verdiği ifade dün an be an bir çok yabancı platformda canlı ... Aslında hepimiz yeni dünyayı böyle KİRLİ kabul etmedik mi? Ben artık hiç bir şeye şaşırmıyorum. #facebook #skandal
#Repost @futuristufuk ... Mark Zuckerberg’in Cambridge Analytica skandalı ile ilgili Amerikan kongresinde verdiği ifade dün an be an bir çok yabancı platformda canlı yayınlandı. Ve bakın o, tam olarak ve o kadar laf kalabalığının özünde aslında ne dedi? Tüm bunlar olmasaydı, Trump seçilmez miydi acaba? Ya da çakal dinazorlar, Trump’ı yemek için bıyığı yeni terlemiş Mark’ı mı kurban ediyorlar? #markzuckerberg #facebook
Read more
#Repost @kayaakkaya ・・・ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun🇹🇷 bizler Atatürk’ün bakışlarındaki gücü, kararlılığı, vizyonu sadece fotograflarından ve kaydedilmiş nadir videolarından bile alabiliyor ve ruhumuzda hissedebiliyoruz! onun karşısına ... #Repost @kayaakkaya ・・・
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun🇹🇷 bizler Atatürk’ün bakışlarındaki gücü, kararlılığı, vizyonu sadece fotograflarından ve kaydedilmiş nadir videolarından bile alabiliyor ve ruhumuzda hissedebiliyoruz!
onun karşısına geçip gözünün içine baktığı insanları hayal ediyorum.. ya istiklal ya ölüm dediğinde gözlerinden çıkan ateşi merak ediyorum.. ve yine o gözlerdeki şefkati görebiliyorum.. o, savaşmak zaruri olmadığında, istiklal mücadelesi kazanıldığında “yurtta sulh cihanda sulh” demiş bir liderdi!
belki de dünya tarihindeki en büyük komutan, strateji uzmanı ve savaşçı olan Atatürk’ü diğerlerinden ayıran en büyük özelliği buydu.. o özgürlük ve barış için savaştı!
o sadece savaş kazanmadı, o toplumu kazandı,
o örnek insandı,
o çok kimsenin istediği ama hiç kimsenin cesaret edemediklerini yapandı!
o bazı kimselerin korkutarak da kazanabilecekleri saygıyı, felsefesiyle ve duruşuyla kazanandı!
o bulunduğu konuma erişmiş pek az liderin başarabildiği şeyi yaptı!
Bir milletin sevgisini kazandı! Ulu önderimizi saygıyla ve minnetle anıyorum! Ona inanan ve bugünlerimizi borçlu olduğumuz tüm kahramanlara şükranlarımı sunuyorum🙏🏻
Her senenin bir 19 Mayıs’ı vardır ve bu bayramımız, özgürlüğümüze kast edecek tüm düşmanlara da bir hatırlatmadır..! 🇹🇷
Bu güzel video için;
Fenerbahçe Spor Kulübüne, sayın başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizle💙💛🇹🇷
#yaşamustafakemalpaşayaşa
Read more
Güzelleşmek için çirkinleşmeyelim #Repost @alalimguzelleselim (@get_repost) ・・・ Bazılarınız ...
Media Removed
Güzelleşmek için çirkinleşmeyelim #Repost @alalimguzelleselim (@get_repost) ・・・ Bazılarınız için bu fotoğraflar çok grafik olabilir..Inanın ben bunu kolaj yaparken hüngür hüngür ağladım... Sadece dikkatinizi çekmek istiyorum başka bir amacım yok. Bakın.. Sol üst fotoğrafta ... Güzelleşmek için çirkinleşmeyelim #Repost @alalimguzelleselim (@get_repost)
・・・
Bazılarınız için bu fotoğraflar çok grafik olabilir..Inanın ben bunu kolaj yaparken hüngür hüngür ağladım...
Sadece dikkatinizi çekmek istiyorum başka bir amacım yok.

Bakın..
Sol üst fotoğrafta gördüğünüz evimizin ailemizin ''can dostu'' dediğimiz bir köpeğin derisini yüzerek üzerinde resmen işkence uygulanan bir kozmetik firmasının deney aşamasının içler acısı görüntüsü..Yan fotoğraf keza aynı ..İçimi en burkan,en acıtan şey ise en fazla deneye tabi tutulan Beagle cinsinin insanlara tüm cinslerden daha fazla güveniyor olmasıymış.. Hangimiz hayvan hangimiz insan yarabbim... Bizlere zarar gelmemesi içim fotoğrafta gördüğünüz iki Beagle yavrusuna toksin içeren maddeleri zorla ciğerleri harap olup can çekişerek ölene kadar oturup izliyorlar..Ölenin yerine kafeslerde tutulan bir başka köpek deneye maruz kalıyor.

Sürdüğümüz,kullandığımız,yere göre sığdıramadığımız rimeller,rujlar,allıklar...
Bütün bunlara değer mi arkadaşlar?
Nerede bizim vicdanımız??? Mac,Loreal,Maybeline,Estee Lauder,sayamadığım daha bir sürü marka.../hayvanlar üzerinde test edilen tüm markalar sayfamın en yukarısında cruelty free olarak linki mevcut,tıklayarak tüm markaları görebilirsiniz/

Reklamını yaptığımız,sayfalarımızda öve öve bitiremediğimiz,fotoğraf çekip paylaştığımız her ürünün sonucu bu işte.Bir canın karışılığı sürdüğümüz belki bir rimel belki de bir ruj.. Beni affedin ama bugünden itibaren cruelty free olmayan,sayfalarında bu ve benzeri paylaşımları yapan arkadaşlarımı (kendilerini her ne kadar çok seviyor olsam da) artık takipten çıkıyorum.
İsteyen beni de derhal çıkartabilir,zira artık bir satış hesabı olmadığımdan takipçi sayımın hiç bir önemi yok benim için.

Gözümüzü açalım ve daha da önemlisi vicdanımıza kulak verelim.
Ben iki köpeğimin suratına bakınca duyduğum pişmanlığın ve acının tarifini sizlere buradan yazarak anlatamıyorum.

Geçen seneden beri insanların cruelty free duyarlılığı sayesinde tam 400 milyon hayvan hayatta kalabilmeyi başardı.

Hepinizden tek tek rica ediyorum,
LÜTFEN INSAN OLMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA HATIRLAYALIM.
Read more
 #Repost @alkalioldumbenanne ・・・ Yürümek ve yazmak benim için meditatif eylemler. Moralim ...
Media Removed
#Repost @alkalioldumbenanne ・・・ Yürümek ve yazmak benim için meditatif eylemler. Moralim mi bozuldu, yüreğim mi daraldı, içim mi çömeldi; ya kendimi yollara vururum, ya da zihnimi meşgul eden ne varsa akıtırım kağıda. (Bkz. Dünkü paylaşımım) Çocukluğumdan üniversite yıllarına ... #Repost @alkalioldumbenanne
・・・
Yürümek ve yazmak benim için meditatif eylemler. Moralim mi bozuldu, yüreğim mi daraldı, içim mi çömeldi; ya kendimi yollara vururum, ya da zihnimi meşgul eden ne varsa akıtırım kağıda. (Bkz. Dünkü paylaşımım)
Çocukluğumdan üniversite yıllarına kadar günlük yazdım, çalıştığım yıllarda sözlüğe yazdım, arkadaşlarıma sayfalarca mail yazdım, kocamı zaten yazarak tavladım-en azından o beni buna inandırdı☺️ Ama ilk kez geçen kış çocuklar için bir hikaye yazdım.
Senelerce çocuklarla, çocuk kitaplarıyla çalışıp, onlarca oyun-şarkı adapte etmişken bunun hayalini kurmuş, ama gerçekleşme ihtimalini hiç düşünmemiştim. Başarısız olma korkusu ve o lanetli mükemmelliyetçiliğim yüzünden de-birkaç arkadaşıma ve bilene okutmamın haricinde-bu vakte kadar günışığına çıkaramamıştım onu.
Ceyhun'un muhteşem çizimiyle can buldu yavrularım🙏🏻 O paylaşınca, ben de içimde tutamadım🙊
Belki bir resimli çocuk kitabı olacak, belki de sadece rehberim olarak kalacak. Her halükarda, o benim ilk gözağrım.
Yolun açık olsun minik armadillom💗

Uçsuz bucaksız yağmur ormanının bir köşesinden cılız bir ses yükseliyordu:
"Herkes benden büyük, güçlü, hızlı, yetenekli. Bu dünya büyüklerin dünyası. Bir de bana bak, püf desen uçacağım!"
"Peki ya 'poh' desem?" dedi peri.
Ve Armin'in hayali gerçek oldu.
Ancak bazı gerçekler acıydı.

#Repost @ceyhun._.sen ・・・
Talihli yayıncısını arayan ''Bir Armadillo Hikayesi''
@alkalioldumbenanne yazdı, ben de karaladım.
Read more
Yeni baskısı yeni çıkan, en güzel kitaplarımızdam birinin yorumunu okumaya ne dersiniz! #Repost ...
Media Removed
Yeni baskısı yeni çıkan, en güzel kitaplarımızdam birinin yorumunu okumaya ne dersiniz! #Repost @sonkahvebukucu (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Geçmişimin bazen yok olmasını çok istiyorum. Her gece kafamı yastığa rahat koymak, acaba şunu yaşamasaydım nasıl olurdum diye düşünmek ... Yeni baskısı yeni çıkan, en güzel kitaplarımızdam birinin yorumunu okumaya ne dersiniz!

#Repost @sonkahvebukucu (@get_repost)
・・・
#kitapyorumu Geçmişimin bazen yok olmasını çok istiyorum. Her gece kafamı yastığa rahat koymak, acaba şunu yaşamasaydım nasıl olurdum diye düşünmek istemiyorum ama hayat istemediğim her şeyi burnumun dibinde bitiriyor ve her yeni günde bana farklı dersler veriyor.

Yıllar önce sahil kasabasında yaşanılan trajik kazanın ardından hayata küsen Berat’ın hikayesi sadece kazadan ibaret değildi. Çocukluğunun tüm masumiyetini yiyen o acı günler şimdi hayat buluyor. Genç bir psikolog adayın olan Nur’un verdiği defterde hayat bulacak olan bu anılar sadece Berat’ı veyahut Nur’u değil çoğu kişiyi derinden etkileyecek.

Mutsuz çocukların tanrısı çok yakın bir dönemde İzmir’de bir çilingir sofrasında duyduğum ve duyduğum andan itibaren deli gibi merak ettiğim bir kitaptı. Hatta bu kitap için yayın evini bile bastım çünkü kitap konusu itibariyle bu zamana kadar okuduğunuz kitaplardan çok daha farklı. Berat’ın çocukluğu, kasabadaki mutlu olduğu ve hayatını tamamen değiştiren o yazdan itibaren başlayan bu kitabın sadece okuyucuları şaşırtacak ve uykularını kaçıracak gerçekliğinin yanı sıra yazarın olayları birleştirme yöntemi de sizi kendine hayran edecek. Yazar olayları öyle bir kördüğüme bağlayarak anlatıyorki, siz olayların çarpıcılığının yanı sıra karakterlerin de içinde bulunan kördüğümlerde kaybolacaksınız. Dediğim gibi kurgu oldukça çarpıcı hatta kiminizi rahatsız edecek ama günümüzde çokça yaşanan bir olaydan gelme. Kitabın bu şekilde kördüğüm oluşu ve kitabın sonunda herşeyin çözülmesi, yazarın bunu anlatış dili o kadar güzeldiki, ilk defa bir karakterin başına gelen kötü olaylar için sevinirken buldum kendimi. Eğerki yazarın kalemiyle henüz tanışmadıysanız bu sizin için mükemmel bir fırsat çünkü yazarın kaleminin en mükemmel seviyeye çıktığı kitap bu! Bu kitap kesinlikle okumanız gereken kitapların başını çekecek ve uzun yıllar boyunca bırakmayacak bir kitap. Kim bilir belki de sizin de içinde yaşadığınız acıları ortaya dökecektir. Belli mi olur?
Read more
CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI <span class="emoji emoji1f4d6"></span> BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU #repost @_yabancicegi_ Karanlık bir gecede, sokakları ...
Media Removed
CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU #repost @_yabancicegi_ Karanlık bir gecede, sokakları esir alan ahmak ıslatan yağmurun altında, çaresizce çıkış yolunu arayan şiddet görmüş bir genç kadın ve gecenin karanlığında tesadüfen o sokağa arabayla girmiş genç kızların sevgilisi, ... CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI 📖 BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU
#repost @_yabancicegi_
Karanlık bir gecede,
sokakları esir alan ahmak ıslatan yağmurun altında,
çaresizce çıkış yolunu arayan şiddet görmüş bir genç kadın
ve gecenin karanlığında tesadüfen o sokağa arabayla girmiş
genç kızların sevgilisi,
sahnelerin yakışıklı prensi
üç pop star...
Kaya... Burak... Mert... Aylin... Kitabın daha ilk sayfalarından olaylar silsilesi seni etkisi altına alıyorken, gelişen olaylar içerisinde kaybolurken, o üç adamın birbirine olan bağlılığını ve Aylin'in başına gelenlerini okuyoruz.
3 adamın, birbirine olan bağlılığı, dostluğu kardeşliği hani özendirmiyor değil hani. Okuyan birçok kişinin dediğine eminim böyle güzel yürekli dostlarının olmasını istediğini. 🤗
Çok şükür ki benim hayatımda da iyi ki dediğim dostlarım, kardeşlerim var. 😍
Neyse efendim konudan sapmadan kitabımıza dönelim. 😎
Aylin'in başına gelenleri okurken, acaba başına daha neler gelebilir diye düşünmeden edemedim hani. Bir insanın başına bunca şey gelmişken, ayakta kalma mücadelesi çok güzeldi. 😊
Hani kitapta da geçiyor ya, "Yüzümde gereksiz bir gülümseme peydah olmuştu yine. Hoş, ben ne zaman ayağım kayıp
uçurumdan aşağı düşsem, ağlanacak hâlime gülmeye başlıyordum." işte tam da durum bu şekildeydi.
Acaba bizlerde hayatlarımız da böyle mi olmalıydık? 🤔
Başımıza ne kadar kötü bir şey gelse de, ağlamak yerine inat edip gülmeli miydik?
Ben sendan daha güçlüyüm hayat mı demeliyiz? 🤔
Aşk mı, sevgi mi, dostluk mu, kardeşlik mi?
Bence yaşamak için hepsi gerekliydi. Peki kitapta hangisi öncelikliydi?
Bunu okumadan bilemeyiz değil mi?
Merak edipte okumak isteyenlere duyrulur... Yüzünüzden gülümseme, 😊
Kalbinizden iyilik hiç eksilmesin. 🤗
En güzeline emanetsiniz... 💜#cebimdekigözyaşları #olimposyayinlari #kitap #book #books #booklover #bookstagram
Read more
Hayırlı Cumalar.. #Repost @celikcandemir ・・・ Selam verin. Selam verdim. Ne mi demek istedim? Öncellikle o kişiye "seni fark ettim" dedim. Sonra Fark etmekle kalmadım, "benim için değerlisin" dedim. Değerli olduğun için "fiziksel olarak yanımda". "Zihinsel olarak beynimde". ... Hayırlı Cumalar.. #Repost @celikcandemir
・・・
Selam verin.

Selam verdim. Ne mi demek istedim?

Öncellikle o kişiye "seni fark ettim" dedim.

Sonra Fark etmekle kalmadım, "benim için değerlisin" dedim.

Değerli olduğun için
"fiziksel olarak yanımda". "Zihinsel olarak beynimde". "Manevi olarak gönlümde"

Sana yer açtım dedim.

O nedenle....selam verin.

Yola çıkınca her sabah.
Bulutlara selam ver.
Taşlara, kuşlara, atlara, otlara.
İnsanlara selam ver.
Ne görürsen selam ver.
Sonra çıkarıp cebinden aynanı.
Bir selam da kendine ver.
Hatırın kalmasın el gün yanında.
Bu dünyada sen de varsın!
Üleştir dostluğunu varlığınla.
Bir kısmı seni de sarsın.

Üstün Dökmen

Bugün bir karar verelim. Üstün Dökmen'in dediği gibi karşımıza gelen herkese selam verelim. İçimizden geldiği gibi iyi günler dileyelim. Ama tanıdığımız... Ama tanımadığımız. Ama ismini bildiğimiz ama kendisini bilip ismini bilmediğimiz. Mutlu olmak için. Mutlu etmek için. Gördüğümüz kuşlara, börtü böceğe... Herkese ama herkese.Alanın canı olsun. Almayanın... Onun da olsun. Alanın, verenin, almayanın, görmeyenin, görmezden gelenin. Herkesin canı sağolsun.

Cumanız hayırlı olsun. Cuma,zaten hayırlı diyen için. O zaman onun için de..Cuma'nın hayrı, ışığı, bolluğu, bereketi üzerine olsun.

Herkese ama herkese selam olsun.

#selam #selamvermek #sünnet #selamalmak #farzdır #hzmuhammed #hzali #ali #hzömer #ömer #peygamber #halife #hayat #ders #enbüyükibadet #selamolsun #mutluluk #mutluolmak #üstündökmen #hzmevlana #mevlana #şems #sufi #sufininyolu #gübaydın #bestoftheday #cuma #hayır #hayırlıcumalar #
Read more
 #Repost @delikizkesifte ・・・ Yarın bizim evimizde birlikte karşılayacağımız ilk Ramazan Bayramı’mız<span class="emoji emoji263a"></span>️Çok ...
Media Removed
#Repost @delikizkesifte ・・・ Yarın bizim evimizde birlikte karşılayacağımız ilk Ramazan Bayramı’mız️Çok heyecanlıyız,midemizde kelebekler uçurtan cinsten Şimdi kıyafetlerimizi ütülemeye hazırlanırken bu hoş satırları sizinle paylaşmak istedim. İyi bayramlar ahali,sevgiyle ... #Repost @delikizkesifte
・・・
Yarın bizim evimizde birlikte karşılayacağımız ilk Ramazan Bayramı’mız☺️Çok heyecanlıyız,midemizde kelebekler uçurtan cinsten😌
Şimdi kıyafetlerimizi ütülemeye hazırlanırken bu hoş satırları sizinle paylaşmak istedim.
İyi bayramlar ahali,sevgiyle🌸🎈💜 "İlk kim dedi "bayramlarda el öpmeyin, el öpmek geriliktir,tokalaşın" diye?Ve ilk kim inandı?İlk kim "aman hastalık bulaşıyor,dikkat çok sarılmayın bayramlarda"dedi ve ilk kim buna itibar etti?
İlk kim "bayramlar tatildir, güneye inelim" dedi,ilk hangi araba yolunu memleketten sahile çevirdi?İlk hangi evde kalkılmadı bayram namazına,erkenden uyanmadı ev halkı,ilk hangi evde bayramlaşılmadı?
Hangi hain bayramda kapısına gelen çocukları kaçırdı ilk kez?Annelerin gönlüne şüphe,korku tohumları ekti.Onun yüzünden kapılar kapandı ve çalınmaz oldu.Çocuklar bir film geri sarıyormuş gibi anlamsızca uzaklaştılar kapı önlerinden.Şekerler,mendiller,kolonyalar kapının arkasında kaldı.İlk kim kucak kucak kıyafet,ayakkabı taşıdı eve,bayramlık denen o güzelim heyecanın bir önemi kalmadı...İlk kim yatağımızın başından bayramlıklarımızı,kalbimizden bayram heyecanını alıp kaçtı?
Kim yırtıp attı kartpostalları?İlk SMS'i kim gönderdi? lk kim "dur yaa boşuna arıyoruz milleti,yazıverelim facebook'tan olsun bitsin" dedi?Kenarı işli mendilleri kim kaldırıp yerine kağıt mendil koydu?Yahu el kadar mendilden,içindeki 5 liradan ne istedin?
Ne istedin sen benim en güzel günlerimden,çocukluğumdan,bayramımdan?
Alan daraldı,daraldı,daraldı,küçücük köylere,beldelere sıkışıp kaldı bayram.Bir avuç insanın yaşatma telaşı var bugün.Kolonyanın,baklavanın,sarmanın,kahvenin belki de son demleri.Kim yaptı bunu?
Modernizm mi?Şehirleşme mi?Bireysel mutluluğun toplumsal mutluluğa tercih edilmesi mi?Her neyse,biri yaptı,biz de alkış tuttuk.Başlı başına bir mutluluk vesilesi olan bayramları el birliğiyle geride bıraktık.Şimdi "nerde o eski bayramlar" demek kolayımıza gidiyor.Bayramlar burada,her yıl iki kez,düzenli olarak geliyor.Kapıyı açmayan biziz...
Açalım ve tutalım ellerinden.Çünkü bayramlarda kapımıza gelen çocuklar poşetlerinde ağır yükler taşır.Biz onlara şeker veririz,onlar bize çocukluğumuzu...
#şerminyaşar
Read more
 #Repost @azadinannesii (@get_repost) ・・・ #okudumbitti # . . . Sanırım kitabı yorumlamakta ...
Media Removed
#Repost @azadinannesii (@get_repost) ・・・ #okudumbitti # . . . Sanırım kitabı yorumlamakta zorlanacağım. Kitabın kurgusu, karakterler, kitabın verdiği his hepsi çok çok ilginç çok çok başkaydı. Öğlen saatlerinde başladığım kitabı akşam saatlerinde elimden hiç bırakmadan ... #Repost @azadinannesii (@get_repost)
・・・
#okudumbitti #
.
.
.

Sanırım kitabı yorumlamakta zorlanacağım. Kitabın kurgusu, karakterler, kitabın verdiği his hepsi çok çok ilginç çok çok başkaydı. Öğlen saatlerinde başladığım kitabı akşam saatlerinde elimden hiç bırakmadan bitirdim. Kitabın her bir sayfasında kendinizi mutlaka buluyorsunuz. Her bir cümlede içinizde hissettiğiniz veya söylenmemiş cümlelerinizi duyuyorsunuz. En azından ben 'Ne güzel söyledin be gel bir öpeyim seni alnından' dedim sık sık. Her bir sayfada satırların altını çizmek istiyorsunuz.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
.
.
Bir insanı delirmenin eşiğine ne getirir? Hangi yaşanmışlık ya da yaşanmamışlık. Ne kendini unutmasına sebep olur? Ne kadar tutunursa tutunsun düşmesi için son çelmeyi kim takar? Kader mi? Kendisi mi? Genler mi? Kabuk mu?
Üç kadın, üç ayrı hikâye, üç ayrı kabuktan çıkma, çıkarken delirme.. İlk başta anlamadığım bu üç kadın son sayfalarda yerine oturdu. Başlarda kişileri karıştırdım. Kim anne kim anneanne kim çocuk... Ama sonra çözülüyor kişiler. Bazen noktalama işaretlerini kullanmamıştı yazar. İki sayfayı bulan virgülle ayrılmış tek bir cümle vardı. Okurken zordu biraz ama duyguyu vermek için bence güzel olmuştu. En çok da konuşan o iç sesi sevdim. Doğruları açık açık söyleyen, yanlışlarını yüzüne vuran, kendini olması gereken neyse onun gibi hissettiren o sesi. Şartlar ne olursa olsun kadın olmak, kendin olmak, içinden geçenleri söylemek o kadar zor ki. Yazarın da dediği gibi “Bir insan tam anlamıyla kendi olduğunda ışıklar saçabiliyordu demek." Işıklar saçmanız ve kabuğunuzdan çıktığınızda delirmemeniz dileğiyle.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
.
.
📍 “Kabuk, bu yüzden… ve bu yüzden böylesine kalın sıradanlığımız.”
. 📍 " Her çocuk emin olmalı annesinin sevgisinden. Bir tek bu bilgi bile yeter insana ömür boyu ayakta durabilmek için."
. 📍 “Nasıl geçer zaman içindeyken kendinin ve asla dışına çıkamamak kendi çaresizliğinin”
.
.
#zeynepkaçar #selyayıncılık #kabuk #bookstagram #book #kitaplaryolda
Read more
Neşesiz bir sabaha uyanmıştım. Bu yorumdan sonra hâlâ öyle kalmak ne mümkün. 😇 . #Repost @_sporcuanne_ ...
Media Removed
Neşesiz bir sabaha uyanmıştım. Bu yorumdan sonra hâlâ öyle kalmak ne mümkün. 😇 . #Repost @_sporcuanne_ (@get_repost) ・・・ Cengizhan edasıyla yazıma başlıyorum. Yazarım ben açılın. 🤭 Konuşma korkusu olan ve yazı yazmayı çok isteyipte eline yüzüne bulaştıran biri olarak Cengizhan ... Neşesiz bir sabaha uyanmıştım. Bu yorumdan sonra hâlâ öyle kalmak ne mümkün. 😇 .

#Repost @_sporcuanne_ (@get_repost)
・・・
Cengizhan edasıyla yazıma başlıyorum. Yazarım ben açılın. 🤭
Konuşma korkusu olan ve yazı yazmayı çok isteyipte eline yüzüne bulaştıran biri olarak Cengizhan idolüm. 👏
Ormanı Yemek Yasak olsun gerçekten böyle olsun.
Ne kadar boşluk varsa bina dikilir mi arkadaş? Nasıl nefes alacak canlı, gökyüzünü nasıl görecek yavrucaklar, rüzgar camlardan içeri girmiyor bile. Ya yandaki binaya takılıyor ya da karşıdakine. 😔 Köylere gidiyoruz, ilçeleri görüyoruz, binalar dikildi mi gelişiyor bak buralarda gelişiyor diyoruz. Oysa ki ne eğitim gelişiyor ne sosyal ilişkiler aksine azaldıkça azalıyor.
@katmerinsevisi çocuk kelimesinin karşılığı olarak yazmış bu kitabı. Fakat her yaşa hitap etmiş. O ne güzel kurgu o ne güzel içerik. Hayvanların konuşmasındaki duygu yoğunluğumu anlatamam. Kitabı almadan önce çocuk kitabı ne olabilir ki, bildiğimiz şeylerdir demiştim. Kırtasiyeye sormuştum birden aklıma gelince ve bir tane var dedi. Tamam alayım dedim. Aldım başladım hala bi isteksiz okuyorum. Okudukça baktım gülüyorum, heyecanlanıyorum, şaşırıyorum dedim devam okumaya sonlarına doğru ağladım ağlıcam. İşte öyle değişik bi kitap ☺️
💐Hayvan sevgisini aşılamak için okunmalı. 💐Doğaya bakmak değilde sevmek için okunmalı. 💐Arkadaşlığın tablet düzeyine indiği bu dönemde arkadaşlığın yeniden canlanması için okunmalı.
💐Mahallemizin dedelerini, ninelerini sevmek için okunmalı.
Shorleck holmes gibi kitap olmuş.
Emeğin istikamet üzerine olsun. Yüreğine sağlık. 
@katmerinsevisi
@cezvecocuk
Read more
 #Repost @kuranamaz with @repostapp.
・・・
"KİM RABBİ İLE KONUŞMAK DİLERSE KUR’ÂN-I KERÎM OKUSUN.” . ...
Media Removed
#Repost @kuranamaz with @repostapp.
・・・
"KİM RABBİ İLE KONUŞMAK DİLERSE KUR’ÂN-I KERÎM OKUSUN.” . Resûlullah Efendimiz (s.a.v) buyurdular: "Cebrâil (a.s) bana dedi ki: Allâhü Teâlâ sana selâm söylüyor ve buyuruyor ki: Kul benim huzurumda namaza durup "Allâhu Ekber" dediğinde ... #Repost @kuranamaz with @repostapp.
・・・
"KİM RABBİ İLE KONUŞMAK DİLERSE KUR’ÂN-I KERÎM OKUSUN.”
.
Resûlullah Efendimiz (s.a.v) buyurdular: "Cebrâil (a.s) bana dedi ki: Allâhü Teâlâ sana selâm söylüyor ve buyuruyor ki:

Kul benim huzurumda namaza durup "Allâhu Ekber" dediğinde onunla aramızda bulunan perdeyi kaldırırım.

Kul "elhamdü" dediğinde Allâhü Teâlâ, "Hamd kime mahsustur?" diye sorar, o da "lillâhi" diye cevap verir.

Allâhü Teâlâ, "Allah kimdir?" diye sorunca "Rabbilâlemîn" der. "Alemlerin Rabb'i kimdir?" buyurunca "Errahmânirrahîm" der. "Rahman ve Rahim kimdir?" diye sorunca "Mâlikiyevmiddîn" der. Bunun üzerine Allâhü Teâlâ, "Ey kulum, din gününün sahibi benim" der. Kul, "İyyâke na'budu ve iyyâke nesteîn; Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isteriz" deyince Allâhü Teâlâ, "Ey kulum, mademki yalnız bana kulluk edip yalnız benden yardım istiyorsun, o halde istediğini dile ki sana verilsin" buyurur.

Kul "İhdinâ; bize hidayet et" deyince Allâhü Teâlâ, "Hangi hidayeti istiyorsun?" buyurur. Kul "Essırâta'l-müstakîm; "Sırât-ı müstekîmi, doğru yolu" deyince Allâhü Teâlâ, "Hangi yolu istiyorsun?" diye sorar. Kul "Sırâtallezîne en'amte aleyhim" "Kendilerine in'âm ettiğin bahtiyarların yoluna" deyince

Allahü Teâlâ: "Ey meleklerim, siz de şahit olun ki ben bu kulumu, kendilerine nimet verdiğim peygamberler, sıddîklar, şehitler ve salihlerle beraber kıldım" buyurur. Kul, "Ğayri'l-mağdûbi aleyhim veleddâllîn; Ne o gadap olunanların, ne de sapkınların" deyince Allâhü Teâlâ tekrar meleklere, "Şahit olun ki ben bu kulumu nimet verdiğim kimselerden kıldım, gazaba uğramışlardan ve sapkınlardan eylemedim" buyurur.

Kul "Amin" deyince onunla beraber bütün melekler de "Amin" derler. .

Arkadaslarinizinda okuma vesile olmak icin yoruma etiketleyin.
Read more
 #Repost @atvturkiye with @get_repost ・・・ Erdal Cindoruk #SenAnlatKaradeniz'de! Yakın ...
Media Removed
#Repost @atvturkiye with @get_repost ・・・ Erdal Cindoruk #SenAnlatKaradeniz'de! Yakın zaman önce yeni sezon çekimleri başlayan Sen Anlat Karadeniz’e usta oyuncu Erdal Cindoruk dahil oldu. Çekimleri Karadeniz'de devam eden Sen Anlat Karadeniz dizisine Erdal Cindoruk dahil ... #Repost @atvturkiye with @get_repost
・・・
Erdal Cindoruk #SenAnlatKaradeniz'de!

Yakın zaman önce yeni sezon çekimleri başlayan Sen Anlat Karadeniz’e usta oyuncu Erdal Cindoruk dahil oldu.

Çekimleri Karadeniz'de devam eden Sen Anlat Karadeniz dizisine Erdal Cindoruk dahil oldu. Yeni sezonda sürpriz bir karakter ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Cindoruk, "Sen Anlat Karadeniz uzun süredir yakalanamayan reytingleri yakaladı ve yeni sezonunda ben diziye dahil oldum, dolayısıyla oldukça heyecanlıyım. Dizide yine tehlikeli bir adamı oynuyorum. Her ne kadar sektöre bu tip rollerle başladıysam da uzun süredir bir mafya babasını oynamamıştım. Bu sefer bilge, ne dediğini ne yaptığını bilen bir "mafya babasını" oynuyorum" dedi.

Sen Anlat Karadeniz, geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkânsız aşkını anlatıyor. Heyecanla izlenen dizide Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.
Read more
 #Repost @terapi_defteri • • • • • Sahip olduğun gücü senden daha zayıf olanlara bakım vermek için ...
Media Removed
#Repost @terapi_defteri • • • • • Sahip olduğun gücü senden daha zayıf olanlara bakım vermek için kullanmak; iyi ebeveynlik tanımım. Bu kendi çocuğun,başkasının çocuğu,hiç tanımadığın bir çocuk ya da başka bir canlı olabilir. Peki ya sana bu şekilde bakım veren hiç olmadıysa? Ya ... #Repost @terapi_defteri
• • • • •
Sahip olduğun gücü senden daha zayıf olanlara bakım vermek için kullanmak; iyi ebeveynlik tanımım.
Bu kendi çocuğun,başkasının çocuğu,hiç tanımadığın bir çocuk ya da başka bir canlı olabilir.
Peki ya sana bu şekilde bakım veren hiç olmadıysa? Ya senden güçlü olanlar o güçlerini seni ve başkalarını suistimal etmek için kullandılarsa? Ya bunu önlemek, durdurmak için gerekli sosyal bir sistem de yoksa? O zaman gücü eline geçirdiğin ilk anda ne yapma olasılığın daha yüksektir?
🌻
Doğuştan kötü insan diye bir şey var mıdır? Yoksa insanlar sevilmeyip,şiddet görüp, korunup kollanmayıp,hakaret ve istismara uğradıkça mı kötüleşirler? Tüm bunlara maruz kalsa da sağlam durabilen, kendisine yapılanı başkasına yapmamak için kendini eğitebilen insanlar da var mıdır? Eğer varsa bu neyin göstergesidir? İnsanların doğuştan iyi mi kötü mü olduğunun? 🌻
Belki size ilginç gelecek ama bu soruyu psikoloji değil siyaset bilimi derslerinde tartışırdık. İnsan doğası iyi midir kötü müdür? "State of nature" olduğu zaman (medeniyetin hiç olmadığı o ilk hal); Hobbes'ın dediği gibi herkesin herkese karşı olduğu bir hayat mı olur yoksa Locke efendinin dediği gibi kolektif rasyonellik üzerine kurulu daha güvenli bir alan mı olur? Bu sorular tartışmakla bitmez. 🌻
Bu soruya en güzel cevap kimden geldi diye düşünüyorum biliyor musunuz? John Nash! Bir matematikçi; dayanışmanın herkesin birden daha çok çıkarına olduğunu gösteren teziyle doğamıza dair sağlam bir dayanak sundu bize. Multi disipliner yaklaşımın önünde saygıyla eğiliyorum.
🌻
Köpekçik hepimizi sarstı. Beni de sarstı. Böyle sarsıcı olaylarda her zaman baş vurduğum baş etme yöntemini kullandım, kendimi kapatıp mantığa bürüdüm, düşündüm düşündüm düşündüm... Yukarıdakileri yazdım. Teselli oldu mu? Hayır... Tesellim nerede? Suça meyilli bölgelerde risk altında yaşayan çocuklar için çalışmakta... Teselli dayanışmada,uzun vadede geri dönüşü olacak yatırımları desteklemekte. Fark Yaratan insanlar da olduğunu bilmekte...
Gücünü korumak,geliştirmek,beslemek için kullanan tüm babaların ve babalık edenlerin gününü kutlarım. İyi ki varsınız.
Read more
#Repost @gonulayyildizz (@get_repost) ・・・ Hani diyorlar ya; Beğenmeden geçmeyin. Yok bunu beğenmeden geçebilirsiniz ama lütfen dinlemeden geçmeyin. Kendiniz için dinleyin bunu. Ne yapsam bilmiyorum dediğiniz ve diyeceğiniz tüm anlar için dinleyin. En umutsuz anlarınızda tutunmak ... #Repost @gonulayyildizz (@get_repost)
・・・
Hani diyorlar ya; Beğenmeden geçmeyin. Yok bunu beğenmeden geçebilirsiniz ama lütfen dinlemeden geçmeyin. Kendiniz için dinleyin bunu. Ne yapsam bilmiyorum dediğiniz ve diyeceğiniz tüm anlar için dinleyin. En umutsuz anlarınızda tutunmak için dinleyin. Bu günahlardan nasıl sıyrılacağız diye karamsarlığa düşecekken, Rabbinize sığınmak için dinleyin. Öyle ki zaman geçiyor, ömür bitiriyor. Geçmişe takılıp kalarak, ağlayarak dövünerek değil, ayağa kalkıp geleceğe yön vermek için dinleyin. İnsana insanlığını hatırlatarak yol göstermek ne kıymetli bir nasihattır. Eyvallah Hocam. Rahmet olsun.
Read more
Biri düşünceli, ince, zarif insan mı dedi? Bknz @semaguralsurmeli <span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>. Bütün meslektaşlarım ...
Media Removed
Biri düşünceli, ince, zarif insan mı dedi? Bknz @semaguralsurmeli . Bütün meslektaşlarım adına şimdiden, ellerinize, aklınıza sağlık. Çok teşekkür ederiz. #6hazirandiyetisyenlergünü #diyetisyen #diyetidiyetisyenyazar . . #Repost @semaguralsurmeli with @get_repost ・・・ Herşey ... Biri düşünceli, ince, zarif insan mı dedi? Bknz @semaguralsurmeli 🙏🙏🙏.
Bütün meslektaşlarım adına şimdiden, ellerinize, aklınıza sağlık. Çok teşekkür ederiz. #6hazirandiyetisyenlergünü #diyetisyen #diyetidiyetisyenyazar .
.
#Repost @semaguralsurmeli with @get_repost
・・・
Herşey bir anda oldu🙄🙄eskiden duygusal şiirler yazan ben ne olduysa böyle dörtlükler yazıverdim 😰😰😰😂😂😂😱😱😱 hemen diyetisyenler için bişeyler yapmalıyım dedim ki meğer 6 haziran #diyetisyenlergünü müş. Onların affına ve ve espri anlayışına sığınarak @diyetisyenalidereli ile bir liste hazırladık. Gününüz kutlu olsun. Neden mi erken paylaştım? Geç kalmaktan iyidir 😂 @dyt_elvanodabasi @dilarakocakiyiyasam @kutahyaporselen #diyet #diyetisyen #sağlık #sağlıklıbeslenme
Read more
Yarın ki ameliyatın için dua edicem Fuldencim @fuldenuras .Şimdiden çok geçmiş olsun,acil şifalar ...
Media Removed
Yarın ki ameliyatın için dua edicem Fuldencim @fuldenuras .Şimdiden çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum❣️Repost @fuldenuras ・・・ Tüm dostlar arıyor Allah razı olsun herkes yanımda, herkes duacım birazcık üzgünüm sadece dualarınızı bekliyorum 15 güne iyileşirim ben dualarınız ... Yarın ki ameliyatın için dua edicem Fuldencim @fuldenuras .Şimdiden çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum❣️Repost @fuldenuras
・・・
Tüm dostlar arıyor Allah razı olsun herkes yanımda, herkes duacım birazcık üzgünüm sadece dualarınızı bekliyorum 15 güne iyileşirim ben dualarınız yeter 🙏 #Repost @2.sayfaofficial with @get_repost
・・・
10 senede 11 kere ameliyat olan Fulden Uras’a rutin kontrol kontrolleri için gittiği hastanede meme kanseri teşhisi konuldu. Yarın bıçak altına yatacak olan şarkıcı, “Sağ göğsümün tamamı, sol göğsümün bir kısmı alınıcak. Benim için dua edin” dedi. 📍@fuldenuras sen çok güçlü bir kadınsın, bunu da atlatırsın. Dualarımız seninle.
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ İNSAN OLARAK BAŞKASINA MUHTACIZ #profdrözcanköknel ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ İNSAN OLARAK BAŞKASINA MUHTACIZ #profdrözcanköknel @gulben123 Benliğimizi sizce nasıl terbiye edebiliriz?İhsan Şükrü Aksel. Çok sevdiğimiz bir hocaydı. Türkiye’de ilk defa ana-baba okullarını kurdu. Ben Beyazıt şubesinin hekimiydim. ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
İNSAN OLARAK BAŞKASINA MUHTACIZ #profdrözcanköknel @gulben123 🔷Benliğimizi sizce nasıl terbiye edebiliriz?İhsan Şükrü Aksel. Çok sevdiğimiz bir hocaydı. Türkiye’de ilk defa ana-baba okullarını kurdu. Ben Beyazıt şubesinin hekimiydim. 1960’lı yıllardı.
Fakat uzun süremedi. Daha sonra öğrencim olan 1980’lerde Haluk Yavuzer yeniden ana-baba okullarını kurdu.
Türkiye’nin birçok ilinde ana-baba okulları eğitimi vermeye başladık.
Bütün bu illere giderek ana-baba okuluyla ilgili konferanslar vermeye başladım. Karı-kocayla ilgili ilişkiler ne şekilde çözülebilir üzerineydi.
🔷İnsanlar oraya çekinmeden gelebiliyorlar mıydı?Geliyorlardı. Ama gelenlerin yüzde 80’i kadındı. Halbuki hem annelerin hem de babaların eğitime ihtiyacı var.
🔷Peki 1960 ile 1980 yıllarındaki ana-baba okullarını mukayese ettiğinizde nasıl bir tablo çıkıyor ortaya?1960’lardaki amatör bir uygulamaydı. Fakat daha sonra Haluk Bey’le beraber yürüttüğümüz hakikaten Türkiye çapındaydı. Ataerkil, erkek egemen zihniyetin değişmesi için bu tür şeylere gerek var.
🔷Değişim oluyor muydu?Evet. Bu da gösteriyordu ki demek ki o ana-baba okulunda verilen mesajlar o aile içindeki dinamikleri değiştirebiliyor. Bunun bir devlet politikası haline getirilmesi gerekliydi.
🔷Buna çok ihtiyaç var... Jung’un kelimeye reaksiyon testi vardır. Gayet basit bir testtir. “Anne” deyince çok kişi “baba” der. “Masa” deyince çok kişi “sandalye” der.Ama 100 kişiden 60-70’i “anne” deyince “baba” diyorsa bir tanesi “nefret” diyor mesela.Ben derste uyguladığımda mesela baba dediğimde “öfke” diyen öğrencilerim oluyordu.Peki neden? Baba bir kavram ama her kavram sadece anlam taşımıyor ki. Her kavramın bir duygu yükü var. Çok önemli.Benim “İnsanı Anlamak” diye bir kitabım var.
Kitabın özeti şu:
Biz insan olarak başkasına muhtacız. Çünkü tek başına bir insan olamaz.
Bizim kimliğimizin ve kişiliğimizin gelişmesi için mutlaka başkasının olması lazım.
Annemin, babamın, dostumun olması lazım değil mi? İnsanlara muhtaçsak insanlarla iletişim kurmaya muhtacız.
Read more
 #Repost @begusunkutuphanesi (@get_repost) ・・・ Ben "Kasedi Başa Sardır"ıyorum ve diyorum ...
Media Removed
#Repost @begusunkutuphanesi (@get_repost) ・・・ Ben "Kasedi Başa Sardır"ıyorum ve diyorum ki; Bir kapı aralığından bakıp gelsem çocukluğuma Tanır mı beni gözlerimden? Derler ya; kaybolursanız çocukların gözlerine bakın. Ama benim çocukluğum kayboldu. İçinde masum bakışlarım ... #Repost @begusunkutuphanesi (@get_repost)
・・・
Ben "Kasedi Başa Sardır"ıyorum ve diyorum ki;
Bir kapı aralığından bakıp gelsem çocukluğuma
Tanır mı beni gözlerimden?
Derler ya; kaybolursanız çocukların gözlerine bakın.
Ama benim çocukluğum kayboldu.
İçinde masum bakışlarım ve hayallerim de vardı.
Ne ben onlara ulaşabildim.
Ne onlar beni tanırlar hangi kapıdan baksam.
Şimdi hükümsüzler
.
.
"Ahh nerede o eski günler" diye iç çekiyorsanız geçmişteki o masum çocuksu güzel yıllarınızı özlüyor, hatırlamak istiyorsanız buyrun Kasedi Başa Sardır kitabına😍🤗
Geçmiş yıllarımız ne güzeldi dimi?
Okuldan koşarak eve gelir.Hemen sokağa çıkar akşama kadar oyun oynar, eve asla girmek istemezdik.
Aile, akraba ziyaretlerin sıkça olduğu dönemlerdi.
Yazı iple çekip tatil olduğunda soluğu denizde, köyde büyüklerimizin yanında geçirirdik.
Hep bir neşe hep bir mutluluktu o günler...
İşte bu kitabi okuduğumda öyle güzel günlerime yolculuk yaptım ki hep bir gülümse ve hep bir mutluluk içinde okudum.
Yazarımız bize o yıllarda neler olduğunu ve nelerin değiştiğini anlatmış.
Kaset doldurup dinlediğimiz günleri, bilye oynadığımız çocukluğumuzu, ansiklopedi Larousse'den dersleri araştırmamızı bunları ne güzel anlatmış.
Ahh o eski tatlı günler dedim😍🤗
80'li ve 90'lı yıllara rastlayanların okudukları zaman kimi yerde gülecekleri kimi yerde hüzünleneceğı eski günleri anımsayacakları akıcı çok güzel bir kitap.
.
"Bir ömür geçti gitti, yaşananların izleri kaldı.
Kalpte küçük küçük damlalar halinde."
Yazar ne güzel söylemiş.
O günler gitti ve bir daha geri gelmeyecek...
Ahh, nerede o eski günler dediğiniz neler aklınızda ?
Ne dersiniz, o güzel günlere geri dönelim mi?
.
.
#kasedibaşasardır
#karinayayinevi
#kitap #kitaplar #kitapsever #kitapkurdu #kitapoku #bookstagram #books #bookworm #instabook #begüşünkütüphanesi📚
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @fundayildirim_cocukveaile (@get_repost) ・・・ Bu görselle(netliğini bozdum) birkaç ...
Media Removed
#Repost @fundayildirim_cocukveaile (@get_repost) ・・・ Bu görselle(netliğini bozdum) birkaç gün önce karşılaştım.Bir yakınım gönderdi ve ‘lütfen bu konuda bişeyler yap’ dedi.Ben de tam çocukların yetişkin gibi giydirilmesi ile ilgili bir platforma yazı oluşturuyordum o sıralar.Evet...ne ... #Repost @fundayildirim_cocukveaile (@get_repost)
・・・
Bu görselle(netliğini bozdum) birkaç gün önce karşılaştım.Bir yakınım gönderdi ve ‘lütfen bu konuda bişeyler yap’ dedi.Ben de tam çocukların yetişkin gibi giydirilmesi ile ilgili bir platforma yazı oluşturuyordum o sıralar.Evet...ne yazık öyle değil mi?Kendi zevklerimiz için,kendi ‘kabul görme’ sıkıntılarımızla baş etmek için bizimle birlikte büyümeye çalışan çocuklarımızı bu hale getirmemiz...hele de satışını yapmaya çalıştığımız bu kıyafetler için çocuğumuzu teşhir etmemiz!Henüz hayatla ilgili kararlar alma yaşında olmayan bir çocuğun ne hissettiğini,ileride ne hissedeceğini ya da bundan dolayı mutsuz olabileceğini hiç mi düşünmüyoruz? Kendi amaçlarımız için onları bu tür şeylere razı etmek ‘ebeveynlik hakları’ndan biri mi yoksa? Ya da böyle haklar mı var?Yaşamdaki projelerimiz arasında mı çocuk YAPMAK(!)Acelemiz ne?Şimdiden bu kıyafetleri giyip,makyaj yapan ve kendine YouTube kanalı açan ‘’çocuk yetişkinler’’ merak ediyorum,ne zaman çocuk olacaklar? Lütfen sen de ses ver!!! #cocugunuteshiretme #çocukhakları #çocuk #çocukistismarınahayır #cocukistismari #pedagoji #farkındalık #fundayildirim_cocukveaile
Read more
 #Repost @ecem_gursel (@get_repost) ・・・ Öncelikle böyle, yersiz ve gereksiz muhabbetlerin ...
Media Removed
#Repost @ecem_gursel (@get_repost) ・・・ Öncelikle böyle, yersiz ve gereksiz muhabbetlerin ve haberlerin içinde, ismimin geçmesinden dolayı, son derece üzgünüm. Bu durumdan dolayı,tüm sevenlerimden, takipçilerimden ve hayranlarımdan bizzat özür diliyorum. Tam içeriğini bilmeden ... #Repost @ecem_gursel (@get_repost)
・・・
Öncelikle böyle, yersiz ve gereksiz muhabbetlerin ve haberlerin içinde, ismimin geçmesinden dolayı, son derece üzgünüm. Bu durumdan dolayı,tüm sevenlerimden, takipçilerimden ve hayranlarımdan bizzat özür diliyorum. Tam içeriğini bilmeden yorum yapanlara istinaden, kendim yazmak istedim. Konu tamamen şu şekilde gelişti; stüdyoda bulunan “Bilal Özcan” bana, evlilik ve çocukla alakalı sorular sordu, akabinde de “sperm bankasından alır mısın” sorusunu yöneltti. Geçmişte de bu konuyla alakalı açıklamalarım olduğu bilindiği için; ben de, geçmişte annem; eğer hayatına evlenebileceğin bir adam girmezse, çocuksuz kalacağına,bankadan alırsın, demişti ve o zaman da, evet alırım, demiştim, dedim. Fakat zaman içerisinde bu fikrim tamamen değişti ve yayında da “almam”, dedim. Şimdi izliyorum da, olay tamamen benim üzerime yıkılmak isteniyor. Gerçekten çok komik. Klasik, beni hiç şaşırtmayan tavırlar. Ben yayında, ne sperm bankasından alırım, ne de alacağım, dedim. Ne, statü sahibi bir eş bulmaktan bahsettim, ne de başka bir şeyden... Ben sadece evlenebileceğim bir “eş” bulamazsam, dedim. Statü ve zenginlikten asla bahsetmedim. Bugün görüyorum ki, olay benim üzerime çekilmeye çalışılıyor. Ben, geçmişte ki bir “habere” sadece açıklık getirirken, Seda abla da kendi “üslubuyla” tatsız bir yorum yaptı ve konu buralara geldi. İşte geçen günkü paylaşımımda da dediğim gibi, bu tarz konular içinde ismim geçmesin diye, yıllardır magazin içerikli programlara katılmamayı tercih ediyorum. Çünkü söylediğiniz herşey çarpıtılıyor ve istenildiği gibi sunuluyor, ardından da, üzerine yorumlar yapılıyor. Neticede, bomboş mevzular bunlar... Son olarak,diyeceğim o ki; tiyatroya gidin, konserlere gidin, sinemaya gidin. Boş muhabbet ve konulardan uzak durun. Benim uzun zamandır, uzak durduğum gibi... Arada sevdiğim insanları kıramayıp çıkıyorum işte, sonra da boyumun ölçüsünü alıyorum. Ve bir kez daha yine “asla” çıkmayacağım, diyorum. Hadi hayırlısı...
Read more
 #Repost @serenserengil (@get_repost) ・・・ #Repost @ersoy_akdemir (@get_repost) ・・・ “Buraya ...
Media Removed
#Repost @serenserengil (@get_repost) ・・・ #Repost @ersoy_akdemir (@get_repost) ・・・ “Buraya Deniz’i ziyaret etmek için gelmiştim, o yüzden her yer tanıdık bana. Bavulumla geldim, bavulum arandıktan sonra elime 2 çöp torbası verdiler eşyalarımı içine koyayım diye. Birisi yardım ... #Repost @serenserengil (@get_repost)
・・・
#Repost @ersoy_akdemir (@get_repost)
・・・
“Buraya Deniz’i ziyaret etmek için gelmiştim, o yüzden her yer tanıdık bana. Bavulumla geldim, bavulum arandıktan sonra elime 2 çöp torbası verdiler eşyalarımı içine koyayım diye. Birisi yardım edecek diye bekledim ama herkes kendisi taşıyormuş 😄Bayağı bir şey getirmişim gören 6 ay kalacağım sanır 😅 içlik, yün çorap, 2 pijama, 2 eşofman, makyaj malzemelerim ve onları çıkartmam için gereken temizleyici toniklerim…

Sonra elime bir kantin listesi verdiler, istediklerinizi sipariş veriyorsunuz. Cmtesi pazar burada kimse olmayacağı için ne kadar gofret, çikolata, patlamış mısır, kola varsa aldım. Kütüphaneden kitabımı seçtim Bertrand Russell “evlilik ve ahlak” beğenirsem mutlaka önereceğim birileri olacaktır. Odamı yerleştirdim minik bir televizyonum ve buzdolabım var. Kral tv yi açtım şarkılarda fal tutuyorum

Derken yemek geldi biraz çorba içtim ama diğer yemekleri yiyemedim. Moralim bozuk bir şekilde ancak o kadar geçti boğazımdan. Bir acil butonumuz var, bir şey istediğimiz zaman o düğmeye basıyoruz. Boşların alınması için düğmeye bastım meğerse burada boş alınmıyormuş 😀 Gelen görevli gardiyanımız burada boşları çöpe atacaksınız, tabakları da siz yıkayacaksınız dedi 😀😀 Kantinden bulaşık deterjanı ve bulaşık süngeri aldım, boşlarımı kendim yıkadım.

Akşam oluyor, tabi yavaş yavaş özlem başlıyor. Noynoy, lady, tomtom ve jash’ı özlüyorum. Annemi merak ediyorum, benim cezaevine konuluşumu seyredip üzülmüş müdür diye. Derken kapımdaki küçük pencerem açılıyor ve “Seren hanım ziyaretçiniz var avukatınız gelmiş” diyorlar.

Buradaki birçok kadının içeride olma nedeni hep bir erkek olmuş. Bir tek ben bir kadın yüzünden buradayım. Onlarınki mi acı benimki mi diye düşünmedim değil !

Bir kızla tanıştım, kocasını öldürdüğü iddia ediliyor, müebbetle yargılanıyor ve 2 yıldır burada. Bu hafta son duruşması var belki de ömür boyu burada kalacak. Onun hikayesini dinleyince kendime üzülmekten vazgeçtim ve en az benim kadar yufka yürekli olan avukatımdan kendisinin avukatlığını üstlenmesi için ricada bulundum. Hiçbir sebebim yokken buraya konulduğumu düşünmekte iken belki de bir insanın hayatına
Read more
 #Repost @kitapvehuzurrr (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu #öngörü <span class="emoji emoji270f"></span>Öncelikle şunu belirtmeliyim ...
Media Removed
#Repost @kitapvehuzurrr (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu #öngörü Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, kitabın kurgusu, akıcılığı, karakterleri gerçekten de beklentimin çok üstünde çıktı Yazarımızın hayal gücüne hayran kaldım. Öyle çok sahiplendim ki bazı basit detayları okudukça ... #Repost @kitapvehuzurrr (@get_repost)
・・・
#kitapyorumu #öngörü ✏Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, kitabın kurgusu, akıcılığı, karakterleri gerçekten de beklentimin çok üstünde çıktı 👌 Yazarımızın hayal gücüne hayran kaldım. Öyle çok sahiplendim ki bazı basit detayları okudukça o güzel kurguda olmasa da olur dediğim yerler oldu. Sevgili @senaburcusenturk bunu bir eleştiri olarak değil de kaleminizi seven ve devam kitaplarınızı herkesin okumasını isteyen bir #okuyucu olarak
değerlendirirseniz çok sevinirim❤
・・・
✏Düşünün ki, iyi bir aile ve okul hayatınız var. Tam kariyer basamaklarını hızla çıkarken yanlış şirket seçimi yapıyorsunuz ve hak ettiğiniz pozisyonda, maaşta çalışmıyorsunuz. Yani hayallerinizi gerçekleştirmek için artık çok geç. Sürekli de bu durumdan şikayet ediyorsunuz. Bir gece uyuyor, uyandığınızda tam altı yıl öncesinde kariyerinizin başladığı yerde buluyorsunuz kendinizi. Nasıl o döneme geldiğinizi sorgularken, uyuduğunuz gece mükemmel bir eşe ve yuvaya sahip aşık biri kadın olduğunuzu da hatırlıyorsunuz. Ve artık sizin için ne kariyer ne de para önemli…. Tek istediğiniz eşinize kavuşmak, yuvanıza dönmek.
.
✏Bunu başarmak isterken altı yıl öncesini tekrar yaşıyorsunuz, kaldığınız yerden devam yani. Toplantılar mesela… Ki hatırlamıyorsunuz bile.. Ne konusunu, ne sunumu ne de bundan sonra yapmanız gerekenleri.
Durumun garipliğini araştırırken geleceğin mi, şimdiki zamanın mi gerçek olduğunu çözmeye çalışıyorsunuz... Benden bu kadar😉 Daha fazla detay veremeyeceğim maalesef ☺ İçerisinde aksiyon, aşk, dostluk, ders alınacak hayatlar/hikayeler ve gerçek bildiğiniz yalanlar, yalan
olarak okuduğunuz gerçekler var. Ve çok mutluyum ki devam kitabı da var💃 Öyle bir yerde bitti ki, en kısa sürede ikincisi gelmeli diyor, yazarımıza başarılar diliyorum. Birde artık hiçbir şey için şikayet etmeyeceğime söz veriyorum🙏😉
.
#parolayayinlari @parolayayinlari
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
#bookstagram #okumakgüzeldir #kitapyurdu #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @food_advisor_istanbul ・・・ 'Tarifler birebir uygulanır, bambaşka sonuçlar çıkarsa ...
Media Removed
#Repost @food_advisor_istanbul ・・・ 'Tarifler birebir uygulanır, bambaşka sonuçlar çıkarsa ortaya ,sevginizi katmamışsınız hamura' dedi abla Belli ki bunlarin icinde bolca sevgi, emek var ,nefis olmuş Size de günaydın olsun Pazar sabahına yetiştirmek isterseniz tarif ... #Repost @food_advisor_istanbul
・・・
'Tarifler birebir uygulanır, bambaşka sonuçlar çıkarsa ortaya ,sevginizi katmamışsınız hamura' dedi abla 😉 Belli ki bunlarin icinde bolca sevgi, emek var ,nefis olmuş 😊👌
Size de günaydın olsun😅🙏
Pazar sabahına yetiştirmek isterseniz tarif vereyim mi ?? Tamam tamam sakiiin 😅🙏
KATIKLI EKMEK
4 ekmek hamuru ( Ben yarim kilo undan kendim mayalarim)
500gr çökelek
1 orta boy ince kiyilmis soğan
Yarım demet ince kıyılmış maydanoz
1kasik biber salçası
1cay bardağı zeytinyağı
1tatli kaşığı susam
1tatlı kaşığı çörekotu
1tatlı kaşığı kimyon
1tatlı kaşığı zahter
1/2tatli kaşığı karabiber
Damaginiza göre tuz
Hepsini karıştırıp lahmacuna döşer gibi ister küçük ister büyük (tam tepsi) hazırların. Önceden ısıtılmış fırında 200 derecede yağlanmış tepside hafif pembeleşinceye kadar pişirin( tabii tandırınız varsa ne alâ 🙃) .içine mutlaka sevginizi de katın 😉 Başkasının hatrına, soylene soylene yapıp tarifi ziyan etmeyin 😂. Mutfağı, emeği, yemeği seven yapsın 😊🙏👌💕
.
.
.
. #lezzet #mukemmellezzetler #foodphotography #foodandtravel #gurmelezzetler #gurme #gezelim #gezgin #foodporn #mutlulukyakalanir #antakya #yapyepaylas #yemekgram #yemekrium #yemeksohbetleri #yemekyemek #deliciousfood #delicious #bendenbirkare #objektifimden #mutluyumçünkü #gunaydin
Read more
Çok teşekkürler paylaşmak en güzel şey bu hayatta ellerine sağlık annem @gullsunal #Repost @gullsunal ...
Media Removed
Çok teşekkürler paylaşmak en güzel şey bu hayatta ellerine sağlık annem @gullsunal #Repost @gullsunal with @get_repost ・・・ Biraz fazla övülmüşüm ama yine de teşekkürler 🙂 #Repost @marpling with @get_repost ・・・ Sadece okuyun hiç birşey okumasanız da bunu okuyun.Kitaplığımın ... Çok teşekkürler paylaşmak en güzel şey bu hayatta ellerine sağlık annem @gullsunal #Repost @gullsunal with @get_repost
・・・
Biraz fazla övülmüşüm ama yine de teşekkürler 🙂 #Repost @marpling with @get_repost
・・・
Sadece okuyun hiç birşey okumasanız da bunu okuyun.Kitaplığımın en değerli kitabını okudum.ne tolstoylar,ne dostoyevskiler ne ilk baskılar.çok güzel bir aşk okudum ,çok güzel bir baba ,okudum çok muhterem bir insan okudum.dersine girdiğim her çocuğa kitabı gösterdim bu adamı tanıyormusunuz diye. Ki en büyüğü 2004 doğumlu hepsi “ aaaa Şaban “ dedi gurur duydum,mutlu oldum(bana ne oluyosa ama öyle hissettim) kitabı ilk çıktığından beri okumak istiyordum ama çok üzülürüm diye ertelemiştim.evet çok üzüldüm ve inanın çok güldüm.zaten öyle tahmin ediyordum ama bu aile gercekten bizden biri.okurken başlarına birsey gelirse bu kadıncagızın bende karşısındayım herkesin ,diyede çok da sinirlendim.ya onlar bunu yaşarken ben napıyordum niye yanlarında değildim diye kendime kızdım( tuhaf ama okuyun anlıycaksız)tertemiz bir adam kemal sunal biz eşşolueşek demeyi ondan öğrenmedik mi ? hiçde ayıp degıldi biplerde yoktu ozamanlar bence hiç de ahlaksız olmadık .nurlar içinde yat Kemal SUNAL dualarımdasın 🙏🙏❤️ saygılar @gullsunal
Read more
 #Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ “Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen ...
Media Removed
#Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ “Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde “kadına” yüklediğin anlamı ... #Repost @serminyasarofficial (@get_repost)
・・・
“Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde “kadına” yüklediğin anlamı düşün, ondan sonra kutlayalım kadınlar gününü.

İki kadının birbirini tepeden tırnağa süzdüğü, gözleriyle yiyip bitirdiği anları, duyduğu kıskançlığı, yaptığı dedikoduyu, attığı çamuru düşün ondan sonra kutlarız kadınlar gününü.

Çalışanın çalışmayana, emzirenin emzirmeyene, kentlinin köylüye, çocuk sahibi olanın olmayana, bekarın evliye, evlinin bekara, alayının boşanmış olanlara ettiği lafları düşün sonra gel bir ara kutlarız kadınlar gününü.

Şimdi bugün bir çiçekle kutlasak ne yazar, bir gül bahçesinin içine düşsek ne yazar... Değil mi ki; o gülü diken de, büyüten de, toplayan da, dikenleriyle elleri kanayan da bir kadın.

Hadi adet üzere kutlayalım, ama ne olur bunları düşünmekten de geri durmayalım. Sevgiyle sarılıyor; sırf kadın olduğunuz için ruhunuzda açılmış yaralarınızı üflüyorum. Yanyana bir demli çay; ellerinize biraz kolonya, alnınıza bir öpücük, sırtınızda bir dost eli... Bugün bize gösterilen, kendimize ve birbirimize gösterdiğimiz ihtimamın devamını sair zamanda da bekleriz. (Fotoğraf: @kemalgol )
Read more
#Repost Belki bu aralar biraz zor gidiyor hayat.Her zamankinden daha fazla hüzün kaplı belki de gönlün.Sonbahar esintisinde dalgalanan küçük bir serçe gibi nereye vursa rüzgar, o tarafa sendeleniyor duyguların.Önceden çok sevdiğin yağmurlar canını yakmaya başlamış gibi, her bir ... #Repost
Belki bu aralar biraz zor gidiyor hayat.Her zamankinden daha fazla hüzün kaplı belki de gönlün.Sonbahar esintisinde dalgalanan küçük bir serçe gibi nereye vursa rüzgar, o tarafa sendeleniyor duyguların.Önceden çok sevdiğin yağmurlar canını yakmaya başlamış gibi, her bir tanesi ayrı bir özlem hatırlatıyor.Geceleri bir sofra kuruyorsun göğe, ay ve yıldızlar ne var ne yok dinliyor.Bir dost arıyor bazen gözlerin veya aranacak dost oluyorsun yıkık dökükken için.Şu nasılsın sorusuna hiç aldırış etmiyorsun bu aralar, nasıl olduğunu bir sen biliyorsun, anlamazlar.Senin bile adını koyamadığın bir şeyler saklı içinde.Bir damla su musluğun ağzında, düşecekmiş gibi ama bekliyor, bekletiyor.Merak ediyorsun.Hep böyle mi olacak, böylemi geçecek yıllar diye aklını kurcalayıp duruyorsun.Ama böyle gitmeyecek derttaş;
Sabrederek yılmadan, usanmadan ettiğin o duaların hepsi biriktiriliyor.İnsan olarak yaşamak yetmiyor, bu hayatta insanca yaşamak gerekiyor.Kurumuş dalı sulamayı, ekmeği yerden kaldırmayı veya insanların hepsine sevgi ile bakmayı iyilik olarak değil olması gereken bir şeymiş gibi görmen gerekiyor.Hiç ummadığın bir yerde ve ummadığın bir anda çalacak kapın.Kucak dolusu mutluluk ve demet demet aşk çıkacak karşına.Çiçek açmış taneler dökülecek gözlerinden.Güneşin sararacak, sabah kalktığın vakitler günlerin gerçekten aydınlanacak.Ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin şunu sakın unutma!
"İyilik yapan, yalnızca iyilik bulacak."
Ve bir gün anılar gelecek gözlerinin ardına.Şöyle bir bakıp, iç çekeceksin.Şimdide olduğu gibi, geçmez dediğin ne kadar şey varmış da, hepsi geçmiş tek tek göreceksin.Yaşlar eksik olmayacak yüzünden.Kirpiklerinden sıyrılıp, yanaklarından akacak tekrar çiçek açmış tanelerin.Sen güçlü bir insansın.Hayatın canını sıkan her cilvesine şimdilik eyvallah diyeceksin.Kalbinden geçeni yaşayıp, her zaman aslını bürüneceksin.Her dua vaktine esirdir.O günleri göründüğün gibi olup, olduğun gibi bekleyeceksin..
🍃@zarifbirkalem
Read more
Sevgili Dr’um @drvolkandede gözünden ; bizimde hikayemiz böyle başladı. İyi ki geldi kıymetli ...
Media Removed
Sevgili Dr’um @drvolkandede gözünden ; bizimde hikayemiz böyle başladı. İyi ki geldi kıymetli Çınar #Repost @drvolkandede (@get_repost) ・・・ Doğuma Hazırlık, Ebeveynliğe Hazırlık İçsel doğum doulasısınız ve aynı zamanda yoga eğitmenisiniz. Doğuma hazırlık ve nefes eğitimine ... Sevgili Dr’um @drvolkandede gözünden ; bizimde hikayemiz böyle başladı. İyi ki geldi kıymetli Çınar 🍀
#Repost @drvolkandede (@get_repost)
・・・
Doğuma Hazırlık, Ebeveynliğe Hazırlık

İçsel doğum doulasısınız ve aynı zamanda yoga eğitmenisiniz.
Doğuma hazırlık ve nefes eğitimine gider miydiniz?

Gebemiz Yeşim’e ‘’sizi doğuma hazırlık eğitimine göndereyim mi?’’ diye sorduğumda verdiği cevap çok hoşuma gitmişti. ‘ Ben bir doulayım. Doğumla ilgili bilgiliyim ama eğitimi bir de gebe gözüyle dinlemek istiyorum. Ama daha önemlisi doğumda eşim ile birlikte olacağız ve tek ebeveyn ben değilim. Onun da doğuma ve sonrasına hazırlanması için eğitime mutlaka gitmeliyiz. ‘

Bu cevap aslında doğuma hazırlık ile ilgili herşeyi özetliyor.
Ülkemizde ne yazık ki doğuma hazırlık eğitimlerini genellikle doğal doğuma hazırlık eğitimi ve ya vajinal doğum sonucunu elde etmek için uygulanan bir süreç gibi algılıyoruz.

Doğuma hazırlık eğitimlerini aynı zamanda ebeveynliğe de hazırlık olduğunu da unutuyoruz. Bu nedenle de doğuma sadece sadece sonuç odaklı hazırlanıyoruz.
Halbüki doğumu hayata bakış açımız olarak algılayabilesek;
Doğumu kontrol edemeyeceğimizi kabul edebilsek,
Bebeğin tercihi dediğimizde bunun ne anlama geldiğini anlayabilsek,
Doğumda sorumluluk almayı ve risklere ortak olabilmeyi öğrenebilesek,
Problemler ile başa çıkabilme yetimizi geliştirebilsek ,
Doğumu bir sınav ve vajinal doğumu da bir başarı gibi görmemeyeyi becerebilsek doğumun ve ebeveynliğin ne anlama geldiğini daha iyi anlayacağız.

Özetle yapılan tüm fiziksel, psikolojik ve ruhsal hazırlıkları ebeveynliğe bir hazırlık olarak görebildiğimizde ve bu hazırlıkları yapmanın da her anne ve babanın standart bir görevi olduğunu algılayabildiğimizde doğum ile ilgili önemli bir kültürel eksikliğimiz de ortadan kalmış olacak.

Bir kaç gün önce, bu cümleyi söyleyen Yeşim’in doğumda;

Sadece bir bebeğin doğduğu bir doğumu değil, aynı zamanda bir anne ve babanın da ebeveynliğe doğuşuna da şahit olduk. Babamız Kemal’in değişimini, doğumu ne kadar sahiplendiği ve eşine ne kadar destek olduğunu keyifle izledik.

Hoşgeldin Çınar. 🙏🙏 Tebrikler Yeşim Bengi ve Kemal Demirağsak.👏👏
Read more
 #Repost @evkokusu with @get_repost ・・・ Bazı yerler vardır sana çok iyi gelen ,bazı insanlar ...
Media Removed
#Repost @evkokusu with @get_repost ・・・ Bazı yerler vardır sana çok iyi gelen ,bazı insanlar vardır seni istediğin zamanlara götüren.Aslında sana böyle hissettirdiğini bile bilmez ne o insanlar ,ne de mekanlar .Hayat enerjisi diyorum ben onlara ,ne verdiğini aldığını bilmeyen karşılıksız ... #Repost @evkokusu with @get_repost
・・・
Bazı yerler vardır sana çok iyi gelen ,bazı insanlar vardır seni istediğin zamanlara götüren.Aslında sana böyle hissettirdiğini bile bilmez ne o insanlar ,ne de mekanlar .Hayat enerjisi diyorum ben onlara ,ne verdiğini aldığını bilmeyen karşılıksız sevgiler .Bu fotoğrafı çektiğim zamanı hatırlıyorum ve düşündüm Oğlumun gülleri sevdiği yeri mi özledim yoksa oğlumun gülleri sevdiğini gördüğüm o zamanı mı ?Bence his aranıyor ,özleniyor Saf enerjiyi hissettiğimiz her yer ,herkes ,her şey tek özlediğimiz .Elini suya sokup güllere dokunurken ne hissettiğini bilemem 4,5 yaşında oğlumun ama güzeli görüp güzele baktığını ve yöneldiğini gördüğüm his bile bana yetiyor .Her şeyden süzülmüş anlar olması bence bütün farklılık , çiçekler,bebekler,hayvanlar,akan su ,batan güneş ,ıslatan yağmur ,üşüten rüzgar hepsi ...Eğer o saf enerji o an yakalanmasa ve sizi çekmese insan bir yaprağı ,bir çiçeği ,bir köpeğin yüzünü ya da kiminin odun dediği bir ağacın gövdesini nasıl çok iyi hissederek sever ki ...
.
@argosincappadocia
Read more
Bir de bu tarafi var 🤔 #Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ “Kadının var mı?” diye ...
Media Removed
Bir de bu tarafi var 🤔 #Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ “Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde ... Bir de bu tarafi var 🤔

#Repost @serminyasarofficial (@get_repost)
・・・
“Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde “kadına” yüklediğin anlamı düşün, ondan sonra kutlayalım kadınlar gününü.

İki kadının birbirini tepeden tırnağa süzdüğü, gözleriyle yiyip bitirdiği anları, duyduğu kıskançlığı, yaptığı dedikoduyu, attığı çamuru düşün ondan sonra kutlarız kadınlar gününü.

Çalışanın çalışmayana, emzirenin emzirmeyene, kentlinin köylüye, çocuk sahibi olanın olmayana, bekarın evliye, evlinin bekara, alayının boşanmış olanlara ettiği lafları düşün sonra gel bir ara kutlarız kadınlar gününü.

Şimdi bugün bir çiçekle kutlasak ne yazar, bir gül bahçesinin içine düşsek ne yazar... Değil mi ki; o gülü diken de, büyüten de, toplayan da, dikenleriyle elleri kanayan da bir kadın.

Hadi adet üzere kutlayalım, ama ne olur bunları düşünmekten de geri durmayalım. Sevgiyle sarılıyor; sırf kadın olduğunuz için ruhunuzda açılmış yaralarınızı üflüyorum. Yanyana bir demli çay; ellerinize biraz kolonya, alnınıza bir öpücük, sırtınızda bir dost eli... Bugün bize gösterilen, kendimize ve birbirimize gösterdiğimiz ihtimamın devamını sair zamanda da bekleriz. (Fotoğraf: @kemalgol )
Read more
#Repost @bburcucinar (@get_repost) ・・・ KORKMA! Yalnızlık kötü bir şey değil layıkıyla yaşarsan. Sırf yalnız kalmamak için sığınma kimseye. Etrafında kimse olmasın sorun yok. Çok kalabalık düşüncelerin var senin nasılsa. YAVAŞLA! Hızlı giden çabuk yorulur demişler. Vardır ... #Repost @bburcucinar (@get_repost)
・・・
KORKMA!
Yalnızlık kötü bir şey değil layıkıyla yaşarsan. Sırf yalnız kalmamak için sığınma kimseye. Etrafında kimse olmasın sorun yok. Çok kalabalık düşüncelerin var senin nasılsa.
YAVAŞLA!
Hızlı giden çabuk yorulur demişler. Vardır illa ki bir bildikleri. Sen hedefini bil, boşver dinlene dinlene aşarsın tüm yolları..
HATIRLA!
Geçmişe dönüp bir bak, kaç hayal kırıklığı sığdırdın yaşamına,kaç ilişkiye lanet ettin bu kez çok farklı dediğin. Ne kaldı onlardan geriye içine küfürleri sakladığın gözyaşlarından başka.?
DİZGİNLE!
Sen güçlü kadınsın. Tut duygularının tasmasını. Onlar sana itaat etmeli,teslim olma her ısıttığını sandığın gülümseyişin yangınına. Sonu hep kül ateşlerin..
KORUMA!
Kimsenin hatasına kılıf uydurma. Yanlış yapan ödesin bedelini sana ne? "Hatalar affedildikçe çoğalır.." Yaz bunu aklına.
UTANMA!
Yaşadığın herşeyin bedelini sen ödersin. Sahip çık tüm yaşanmışlıklara. Onlar hayatını işlediğin kanaviçen. Tecrübeyle güzelleşecek ruhunun sanatı.. SIĞINMA!
Kendine daya sırtını. Boşver başkalarını... Mazerete ihtiyacı yok hayatın. Ya yaparsın ya yapamazsın. Verdiğin kararlar götürecek seni karakterinin inşaat alanına..
YAŞA!
Tüm zamanlar senin olsun. Takılma kolaycı kaçışlara. Kanat çırpan sen oldukça kim karışabilir ki gökyüzüne?. Ve...
UNUTMA!
SEN MUTLUYSAN GÜZELDİR DÜNYA. YOKSA ESPRİSİ YOK YAŞANMIŞLIKLARIN.İYİ OLMAYI HAK EDİYORSUN SEN. ASLA İZİN VERME GÖNLÜNÜN BOTANİĞİNİ YIKMALARINA. O ÇİÇEKLER SENİN ESERİN. KOKLAMAK YİNE EN ÇOK SENİN HAKKIN UNUTMA!... #bensendengeliyorum #pia @piagridenbozma @veliairevataoffical *** Pia- Ben Senden Geliyorum-syf:74-75
Read more
 #Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ “Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen ...
Media Removed
#Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ “Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde “kadına” yüklediğin anlamı ... #Repost @serminyasarofficial (@get_repost)
・・・
“Kadının var mı?” diye sordu birisi geçen gün. “Efendim?”, “Evde diyorum kadının var mı, sana yardım edecek?” Şimdi al takkeyi önüne düşün. Evde yardım aldığın hemcinsini sahiplenip “kadınım var” dediğinde “kadına” yüklediğin anlamı düşün, ondan sonra kutlayalım kadınlar gününü.

İki kadının birbirini tepeden tırnağa süzdüğü, gözleriyle yiyip bitirdiği anları, duyduğu kıskançlığı, yaptığı dedikoduyu, attığı çamuru düşün ondan sonra kutlarız kadınlar gününü.

Çalışanın çalışmayana, emzirenin emzirmeyene, kentlinin köylüye, çocuk sahibi olanın olmayana, bekarın evliye, evlinin bekara, alayının boşanmış olanlara ettiği lafları düşün sonra gel bir ara kutlarız kadınlar gününü.

Şimdi bugün bir çiçekle kutlasak ne yazar, bir gül bahçesinin içine düşsek ne yazar... Değil mi ki; o gülü diken de, büyüten de, toplayan da, dikenleriyle elleri kanayan da bir kadın.

Hadi adet üzere kutlayalım, ama ne olur bunları düşünmekten de geri durmayalım. Sevgiyle sarılıyor; sırf kadın olduğunuz için ruhunuzda açılmış yaralarınızı üflüyorum. Yanyana bir demli çay; ellerinize biraz kolonya, alnınıza bir öpücük, sırtınızda bir dost eli... Bugün bize gösterilen, kendimize ve birbirimize gösterdiğimiz ihtimamın devamını sair zamanda da bekleriz. (Fotoğraf: @kemalgol )
Read more
Sizlerden gelenler <span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span> #Repost @dilegin__kitapligi (@get_repost) ・・・ Merhabalar efendim🤗 ...
Media Removed
Sizlerden gelenler #Repost @dilegin__kitapligi (@get_repost) ・・・ Merhabalar efendim🤗 @okuyan_kadinlar_kulubu ile #birharfbirkitap etkinliğimiz için seçmiştim Affet'i. İyiki okumuşum çünkü çok çok sevdim. @aysegulcicekoglu 'nun okuduğum ikinci kitabı. Son olmayacak ... Sizlerden gelenler 💜💜💜💜💜 #Repost @dilegin__kitapligi (@get_repost)
・・・
Merhabalar efendim🤗 @okuyan_kadinlar_kulubu ile #birharfbirkitap etkinliğimiz için seçmiştim Affet'i. İyiki okumuşum çünkü çok çok sevdim. @aysegulcicekoglu 'nun okuduğum ikinci kitabı. Son olmayacak biliyorum. Çünkü çok güzel yazıyor. Ben kendisinin yarattığı karakterleri seviyorum. Her ne kadar Emiri boğmak istesemde😄😄 Anlatım tarzı öyle samimi ki kitap bir yerden sonra içinize işliyor ve sayfalar akıp gidiyor.
.

Çocuk yaşta annesi tarafından terk edilen Emir babasıyla yaşamaya başlar. Babasının katı kuralları, despotluğu ve sevgisizliği ile büyüyen Emir zamanla babası gibi bir adam olur. İş hayatında başarılı olmak için önüne geleni ezen, kimsenin gözünün yaşına bakmayan, çatık kaşlı, fazla egolu bir patrondur Emir.
.

Melek aslında hayatını çok zengin yaşamış bir kızdır. Babası birgün bir ihaleye girer fakat kazanamaz ve intihar eder. Melek ile annesi babasının ölümünden sonra tam bir çöküş yaşarlar. Zenginlikten beş parasız bir hayata mahkum olmuşlardır. Melek bir şirkette işe başlar ve bir gün ona 1 aylığına patronun asistanı olması teklif edilir. Paraya ihtiyacı olan Melek teklifi kabul eder ve Emir gibi zor birinin asistanı olur. Bu ikili pekte hoşmolmsyan bir şekilde karşılaşır. Melek Emir ile birlikte Japonyaya gitmek zorunda kalır ve orada yaşadıkları bir olay onları geçici bir süre birbirlerine bağlar. Emir Meleğe hayatı adeta zindan eder. Sevilmeyi, sevmeyi bilmeyen bir adam olan Emir zamanla Meleğe alışır ve hatta aşık olur ama bunu kendisine bile itiraf edemez. Zamanla çok şey yaşarlar. Bu yaşadıkları onları öyle bir noktaya getirir ki Emir Melekten af diler hale gelir. Peki Melek affeder mi?
.

Tabi bir çift daha var ki kitapta ben onları açıkçası daha çok sevdim. Emre ve İlknur. Emre Emirin kardeşi. Emre annesi ile büyümüştür ve Emirin aksine sevgi dolu, güler yüzlü bir adamdır. İlknurla birliktedir fakat babası ve abisi yüzünden aşkları çok zor bir sınavdan geçer. Birde kitabı kapattığımda şunu düşünmeden edemedim... Ben olsam affedermiydim?
Dediğim gibi ben çok sevdim ve sizde mutlaka bir şans verin. Sevgiyle kalın canlar❤🤗
.
Read more
 #Repost @besim_h Son dönemde gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında ziyaret ettiğim, yaratıcılıkları ...
Media Removed
#Repost @besim_h Son dönemde gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında ziyaret ettiğim, yaratıcılıkları ile bir şekilde öne çıkabilmiş restoranlarla ilgili beni düşünmeye iten gelişmeler oldu. Bu şefler, kaliteli ve mevsiminde malzeme ile çalışmayı sahip oldukları değerler sisteminin ... #Repost @besim_h
Son dönemde gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında ziyaret ettiğim, yaratıcılıkları ile bir şekilde öne çıkabilmiş restoranlarla ilgili beni düşünmeye iten gelişmeler oldu. Bu şefler, kaliteli ve mevsiminde malzeme ile çalışmayı sahip oldukları değerler sisteminin ayrılmaz bir parçası yaparak, bu açıdan geleneksel mutfağın bir adım önüne geçmiş oldular. Ancak esas problem bundan sonra ne yaptıkları noktasında ortaya çıkıyor. Bu noktada bence şefin kendisini nasıl konumlandırdığı hayati öneme sahip. Mesela, yurtdışında tadım menüsü üst düzey restoranların olmazsa olmazı haline gelmiş durumda. Keza, bol köpükle ve aşırı itinalı sunumlar da. Türkiye’de tadım menüsü yerine a la carte işletilen ve buna rağmen “fine dining” kategorisine girerek üst düzey olduğu kabul edilen yerler var. Son dönemde bunları büyük bir hayalkırıklığı ile tecrübe ettiğimi söylemem lazım. Biraz düşününce esas sorunlarının kendilerini yanlış konumlandırmadan kaynaklandığını düşündüm. Başka bir deyişle, “ne oldukları” ile “ne olduklarını söyledikleri” arasındaki büyük uçurumdan... @amandabravoistanbul’da geçirdiğimiz öğleden sonra bu açıdan hayli aydınlatıcı oldu. Başarının formülü aynı zamanda hem zor hem de çok basit. Basitliği neyin ne şekilde yapılması gerektiğinin açıklığından kaynaklanıyor: iyi malzemeyi doğru pişirmek ve malzemeler arasındaki dengeyi kurmak. Tıpkı “natural law” tartışmalarında Aquinas’ın dediği gibi: “natural law” her yerde aynı prensiplere sahip ama toplumdan topluma farklılıklar olduğu için onların pratikte nasıl uygulanacağı be detaylandırılacağı ciddi farklılıklar ihtiva ediyor. Gastronomide de böyle. Formülün pratikteki tezahürüne gelince şeften şefe büyük farklılıklar var. Kimisi teknik ve sunum olarak çok kompleks bir yol izlerken, kimisi de hayli yalın ve basit bir yoldan “doğru”ya ulaşıyor. Hangisinin daha doğru olduğunu söylemek zor ama @amandabravoistanbul yalın ve rüstik yaklaşımı ile öğle yemeğinde gastronomik açıdan büyük bir haz sunmayı başardı. Fırsat olursa, bir @mizanplas değerlendirmesi ile en çok keyif veren yemekleri ve yapıcı bir biçimde kusurlu olanları kaleme almaya çalışacağım. #amandabravo #amandabravoistanbul #inancbaykar
Read more
Repost from @hayvanlar_olmadan_asla): "Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Potsdam'dan ...
Media Removed
Repost from @hayvanlar_olmadan_asla): "Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Potsdam'dan geçiyor. Orayı çok beğeniyor ve 'Bana şuraya bir…" using @RepostRegramApp - Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Potsdam'dan geçiyor. Orayı çok beğeniyor ve 'Bana şuraya bir saray yapın" ... Repost from @hayvanlar_olmadan_asla): "Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Potsdam'dan geçiyor. Orayı çok beğeniyor ve 'Bana şuraya bir…" using @RepostRegramApp - Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Potsdam'dan geçiyor. Orayı çok beğeniyor ve 'Bana şuraya bir saray yapın" diyor. Ertesi gün adamları gidip bakıyorlar, Kral'ın beğendiği yerde bir değirmen. Adamlar kapıyı çalıyor, yaşlı değirmenci açıyor.
- Buyrun?
- Bizi Kral gönderdi. Burayı görüp çok beğendi, satın alacak. Kaç para?
- Satmıyorum ki ne parası?
- Saçmalama Kral istedi.
- Bana ne. Ben satmadıktan sonra kimse alamaz ki.
Adamları gelip Kral'a diyorlar ki;
- Efendim beğendiğiniz yerdeki değirmenci deli. Satmıyorum dedi.
- Çağırın bakalım bana şu adamı.
Değirmenci gelip, Kral'ın karşısında duruyor. II. Frederick;
- Yanlış anladınız herhalde beyefendi, ben satın almak istiyorum orayı. Kaç para?
- Yoo yanlış anlamadım, adamların da dün bunu söyledi. Satmıyorum!
- Beyefendi inat etmeyin, paranızı fazlasıyla vereceğim.
- Sen koskoca kralsın, paran çok. Git Almanya'nın heryerine saray yap. Burayı benden önce babam işletiyordu. Ona da babasından kalmış, ben de çocuğuma bırakacağım. Satmıyorum!
II. Frederick ayağa kalkıyor;
- Unutma ki ben Kralım!
Değirmenci bakıyor ve diyor ki;
- Asıl sen unutma ki Berlin'de hakimler var!
Hiçbir güç, hiçbir siyaset, hiçbir iktidar kral bile olsa adaletten üstün değildir. Hiçkimse adaletin üstüne çıkamaz. Orada oturamaz. Bugün bütün gelişmiş ülkeler hukuk fakültelerinde bu olayı anlatırlar. "Berlin'de hakimler var!"
- Potsdam'da Sansosi Sarayı. Saray ve değirmen yanyana. Kral ve değirmenci adaletle komşu oluyor.
Sabahları II. Frederick arka bahçeye çıktığında değirmenci sesleniyor;
- Hey Frederick, ekmek yaptım göndereyim mi?
II. Frederick diyor ki;
- Adalet her sabah bana, sıcak bir ekmek kokusuyla gelirdi.
Ve 31 Aralık 1917. Berlin'de bir otelde yılbaşı kutlamaları yapılacak, Osmanlı heyeti var orada. Aralarından biri bu öyküyü anlatıyor. Ve;
- Hadi Potsdam çok yakın. Gidip adaletin simgesi olan o değirmen ve sarayı yanyana görelim.
Kimse gelmiyor ve o öyküyü anlatan tek başına kalkıp gidiyor. Herkes yılbaşı kutlarken o gidip adaletin simgesini izliyor uzun uzun. O Mus
Read more
#Repost @mkubal ・・・ Bu kadar tereyağlı bir pide yememiştim Trabzonda geçirdiğimiz zamanda nerede ne yenir dediğimizde Terminal Pide'nin yolunu gösterdiler ️ Hatta kahvaltıyı bile bu pide ile yapıyorlarmış Karadeniz'in genelinde böyle bir şey var mı bilmiyorum ama bizim mangal ... #Repost @mkubal
・・・
Bu kadar tereyağlı bir pide yememiştim 🙈 Trabzonda geçirdiğimiz zamanda nerede ne yenir dediğimizde Terminal Pide'nin yolunu gösterdiler ☺️ Hatta kahvaltıyı bile bu pide ile yapıyorlarmış 😱
Karadeniz'in genelinde böyle bir şey var mı bilmiyorum ama bizim mangal yaptığımız gibi Trabzon'dakilerde pidelerini alıp dağlara, yaylalara çıkıyorlarmış 😉 Burada sürekli bir pide yapma telaşı var. Pidenin her türlüsünü hatta aynı pidede birden çok çeşidi görebiliyorsunuz 👍 Yarısı peynirli, yarısı kıymalı...
Bu kadar yağlı olması normal mi bilmiyorum ama lezzet kattığı kesin👌 Bir hafta sonu Trabzon'da olacaksanız siparişinizi önceden verirseniz iyi edersiniz 😉
----------------------------
📍Terminal Pide, Trabzon
💰Kuşbaşı Etli Pide 12,00 TL
💰Kıymalı Yuvarlak Pide 12,00 TL
💰Ayran 2,50 TL
⌛️Servis Süresi Ort. 10 dk.
☎️ Sipariş: 0 (462) 325 0436
----------------------------
#trabzon #pide #karadeniz #yemek #eat #food #like #foodporn #foodgasm #lezzet #eating #hungry #delicious #yummy #instafood #foodpic #tasty #yum #foodblogger #foodbeast #gastronomia #foodies #foodgram #chef #foodislife #turkishfood #meat #kebap
Read more
Loading...