Loading...


Unique profiles
79
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Istanbul, Turkey, Atatepe/GEMLİK, Ak Parti Keçiören Ilçe Başkanlığı
Average media age
684.1 days
to ratio
12
Şef: Rengim Gökmen Solistler: Teona Dvali “Soprano” Murat Karahan “Tenor” Marin Gheras “Flüt” Kültür ...
Media Removed
Şef: Rengim Gökmen Solistler: Teona Dvali “Soprano” Murat Karahan “Tenor” Marin Gheras “Flüt” Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu Koro Şefi: Cemi’i Can Deliorman Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Yeni Yıl Konseri Özel Programı Şef: Rengim Gökmen
Solistler:
Teona Dvali “Soprano”
Murat Karahan “Tenor”
Marin Gheras “Flüt”

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu
Koro Şefi: Cemi’i Can Deliorman

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Yeni Yıl Konseri Özel Programı
Loading...
Ömer Halis Demir....Allah’ın rahmeti üzerine olsun ey şehit! Sen bu toprakların bağrından çıkan ...
Media Removed
Ömer Halis Demir....Allah’ın rahmeti üzerine olsun ey şehit! Sen bu toprakların bağrından çıkan bir kahramansın. Sen bu ülkenin şanlı tarihinin şanlı bir askerisin. Sadakati herhangi bir kişiye, namlusunu halkına çevirenlere değil; devlet ve millete olan gerçek askersin. 
Allah ... Ömer Halis Demir....Allah’ın rahmeti üzerine olsun ey şehit! Sen bu toprakların bağrından çıkan bir kahramansın. Sen bu ülkenin şanlı tarihinin şanlı bir askerisin. Sadakati herhangi bir kişiye, namlusunu halkına çevirenlere değil; devlet ve millete olan gerçek askersin. 
Allah bütün şehitlerimizin hesabını soracaktır. 
Hep gönüllerde olacaksın. 
Hep dualarda olacaksın.
 #ömerhalisdemir #türkiye
Read more
. OSMANLI’DA ENGELLİLERE VERİLEN ÖZEL EĞİTİM Altı asır dünyaya adâlet ve merhametle hükmetmiş ...
Media Removed
. OSMANLI’DA ENGELLİLERE VERİLEN ÖZEL EĞİTİM Altı asır dünyaya adâlet ve merhametle hükmetmiş Osmanlı Devleti’nde engelliler ve hastalar için sayısız vakıf ve rehabilitasyon merkezleri açılmıştır. Özellikle cami ve pazar yerlerinin yanında “Bîmarhâne: Bakımevi” isimli kurumlar ... .
OSMANLI’DA ENGELLİLERE VERİLEN ÖZEL EĞİTİM

Altı asır dünyaya adâlet ve merhametle hükmetmiş Osmanlı Devleti’nde engelliler ve hastalar için sayısız vakıf ve rehabilitasyon merkezleri açılmıştır. Özellikle cami ve pazar yerlerinin yanında “Bîmarhâne: Bakımevi” isimli kurumlar yaptırılmış, yaşlı ve engellilere, şehrin merkezinde, sosyal hayattan kopmadan barınma, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verilmiştir.

Dört yaşında sıbyan mektepleriyle başlayan eğitimde, işitme ve konuşma engelli çocuklar da ihmal edilmemiş; Sultan II. Abdülhamid döneminde “bî-zebanlar” adıyla bu çocuklar için özel merkezler açılmıştır. 1891’de buna “Âmalar” sınıfı da ilâve edilmiştir.

Mektepte Türkçe ve Fransızca okuma-yazma dersleri yanında hüsn-i hat, matematik ve meslekî eğitim ile en çok kullanılan kelimeleri telaffuz ettirmeye yönelik “Konuşma Dersleri” okutulmuştur.

Farklı yaş aralığındaki bedenî engeli bulunan öğrenciler, okula giderken zorluk yaşamasın diye mektebe özel kıyafet uygulaması yapılmış; böylelikle halkın ve yoldaki araçların onlara yardımcı olması sağlanmıştır. İşitme ve görme engelli çocuklar, kol kola girdirilerek birbirlerini ikmal etmeleri öğretilmiş, ulaşımda tramvay kullanan çocuklar için indirimli bilet uygulaması başlatılmıştır.

Ülkemizde sosyal yardımların devlet tarafından müesseseleşmesi, II. Abdülhamid Han döneminde, “Dârü’l-Hayr-ı Âlî: Yüksek Hayır Kurumu”nun kurulması ile başlamıştır. Meşrûtiyet döneminde ise, kimsesiz çocuklar için “Dâru’l-Eytam: Yetimler Evi” açılmıştır. 1917’de bu müesseselerin yetersiz kalması üzerine “Himâye-i Etfâl Cemiyeti: Çocuk Esirgeme Kurumu” kurulmuştur.

İnsanların kendi maîşetini kendileri kazanarak başkasına muhtaç olmama hususuna önem veren Osmanlı Devleti’nde herkesin üretime katkıda bulunması sağlanmış, görme engelliler; medreselerde hocalık, câmilerde müezzinlik ve mevlithanlıkla vazifelendirilmiştir. Ayrıca matbaalarda mürettiplik (dizgicilik) işlerinde istihdam edilmiş; işitme ve konuşma engelliler ise daha çok Babıâlî’de odacılık ve hademelik gibi işlerde çalıştırılmıştır.

Devamı yorumda
Read more
18 Mayıs 1944-kafkas türkleri nde soykırım.? https://www.polonyadayiz.com/kirim-tatar-surgunu-ve-soykirimi-18-mayis-1944/ ...
Media Removed
18 Mayıs 1944-kafkas türkleri nde soykırım.? https://www.polonyadayiz.com/kirim-tatar-surgunu-ve-soykirimi-18-mayis-1944/ Türkiye’de ne cumhurbaşkanlığı ne başbakanlık ne de devlet tarafından ne anlamda ne lanetlendi ne de hakkında konuşan ne oldu? Anadolu halkının ekseriyeti ... 18 Mayıs 1944-kafkas türkleri nde soykırım.? https://www.polonyadayiz.com/kirim-tatar-surgunu-ve-soykirimi-18-mayis-1944/
Türkiye’de ne cumhurbaşkanlığı ne başbakanlık ne de devlet tarafından ne anlamda ne lanetlendi ne de hakkında konuşan ne oldu? Anadolu halkının ekseriyeti orta asyadan Kafkaslardan gelen değişik adlarla değil lan Türklerden oluşmuştur elbetteki Müslümanız ve Allah’ın kitabına Resulullah’ın sünnetine binlerce yıldır bayraktarlığını yapıyoruz peki niçin Türkiye cumhuriyeti devleti ahıskalları,inguşları -Çerkesleri,Tatarları, kırım TürklerineYapılan soykırımı dillendirenmez bizler Türküz ve Müslümanız soykırımı kınıyoruz her ne kadar Yenikapı’da kudüs mitingi olsada yüreğimiz onlarla ama bir tarafı da dünyanın her yerine saçılmış olan soydaşlarımız ve dindaşlarımızla vesselam
EY RABBİM !!!! Ne zaman ruhum sıkılsa senin kapındayım.
Ne zaman dara düşsem, senin ismin dilimde.
Ne zaman kalbimi taşıyamaz duruma gelsem, “Feinnemeal usri yüsrâ.” der, sana yönelir, her zorluğun arkasından bir kolaylığın geleceği müjdene sığınırım.
*YA RABBİM!* Bu günümüzü külli hayırları, nurlara, bereketlere vesile kıl. Lütfunla maddi manevi şifalar, müjdeler, rızıklar gönder. Hayra giden yolları kolaylaştır ve bizi sıdk ve ihlas üzere daim eyle. Bizi, ailemizi ve bütün müminleri rızana, muhabbet ve marifetine mazhar eyle.
Müminin duası, Mümine ; Şifadır... Rahmettir..Berekettir. imandır. Hidayetine vesiledir. Rabbim bizleri birbirine düşürüp gıybet eden değil, birbirlerini düşünüp 'dua' eden mü'min kullarından eylesin. CUM'A MIZ MÜBAREK OLSUN 🌷🌷🌷
Read more
 #Repost @sineksekiz with @get_repost ・・・ Doğum, anneliğin -çoğu zaman- başlangıcıdır ve hem ...
Media Removed
#Repost @sineksekiz with @get_repost ・・・ Doğum, anneliğin -çoğu zaman- başlangıcıdır ve hem kadın hem bebek için bedensel/ruhsal olarak önemi büyüktür. . '21.yüzyılın anneleri ve doğum çalışanları için öneriler' başlığıyla kaleme aldığı bölümünde #inamaygaskin , "daha çok ... #Repost @sineksekiz with @get_repost
・・・
Doğum, anneliğin -çoğu zaman- başlangıcıdır ve hem kadın hem bebek için bedensel/ruhsal olarak önemi büyüktür.
.
'21.yüzyılın anneleri ve doğum çalışanları için öneriler' başlığıyla kaleme aldığı bölümünde #inamaygaskin , "daha çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler"le ilgili şunları diyor:
.
• Her annenin nerede doğum yapacağına kendi karar verebilmesi.
• Hiçbir kadının ameliyat olmaya mecbur bırakılmaması.
• İnsanların çok daha iyi yapabildiği şeyler için nadiren makinelerin kullanılması.
• Hamile ve doğum yapan kadınlar için cesaretlerini kırmak yerine onları güçlendirmek için çalışan doğum çalışanı sayısının artması. Ebelerin sayısının doktorlarla orantılı olması.
• Tüm kadınlar için doğumdan sonraki on gün boyunca bakım hizmetinin mümkün olması ve bunun bir kısmının devlet tarafından karşılanması.
• Doğum sonrası depresyonun bir hastalık ve halk sağlığı problemi olarak tanınması.
#annelergünü #doğumhakları #inamaygaskin #inamayindogumahazırlıkrehberi
Read more
Kuzey Kore'den döndükten sonra bana en çok sorulan sorulardan biri, "Fotoğraf çekmek serbest ...
Media Removed
Kuzey Kore'den döndükten sonra bana en çok sorulan sorulardan biri, "Fotoğraf çekmek serbest mi?" oldu. 🤔 Kısa bir cevap istiyorsanız "Evet". Ancak her şeyin ve her yerin fotoğrafını çekmenize tabi ki izin verilmiyor. Yasak olan ve fotoğraf çekimine izin verilmeyen pek çok yer var. ... Kuzey Kore'den döndükten sonra bana en çok sorulan sorulardan biri, "Fotoğraf çekmek serbest mi?" oldu. 🤔 Kısa bir cevap istiyorsanız "Evet". 🙌
Ancak her şeyin ve her yerin fotoğrafını çekmenize tabi ki izin verilmiyor. Yasak olan ve fotoğraf çekimine izin verilmeyen pek çok yer var. 🇰🇵🚫
Esasında bazı ülkelerde de geçerli olan, asker ve polislerin fotoğrafını çekmeniz yasak. Askeri bölgelerin, uçak içerisinde hosteslerin ve bazı binalarda devlet görevlilerinin, yerel halkın gittiği alış-veriş merkezlerinin, yerel marketlerin ve birkaç yerin daha fotoğrafını çekmeniz aynı şekilde yasak.
"Peki, çekerken gördüklerinde ne oluyor?" Bazen kibarca, bazen daha sert bir şekilde çekimin yasak olduğu hatırlatılıyor. Benim şahit olduğum iki üç yerde çekilen görüntüler kontrol edilip silindi. 📵
Sanılanın aksine her çektiğiniz fotoğraf birileri tarafından kontrol edilmiyor. ❗️
#korea #northkorea #kore #kuzeykore #pyongyang #dunyadegismeden #soldier #womens
Read more
Loading...
"Kırmızı okul." 565 yıldır eğitimini sürdürüyor. Meraklısına : ÖZEL FENER RUM LİSESİ'NİN ...
Media Removed
"Kırmızı okul." 565 yıldır eğitimini sürdürüyor. Meraklısına : ÖZEL FENER RUM LİSESİ'NİN TARİHÇESİ Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethinden bir yıl sonra 1454'te, Rum halkına vermiş olduğu hakların yanı sıra okulun "Fener Rum Mekteb-i Kebiri" adı altında eğitime devam etmesine ... "Kırmızı okul." 565 yıldır eğitimini sürdürüyor.
Meraklısına :

ÖZEL FENER RUM LİSESİ'NİN TARİHÇESİ
Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethinden bir yıl sonra 1454'te, Rum halkına vermiş olduğu hakların yanı sıra okulun "Fener Rum Mekteb-i Kebiri" adı altında eğitime devam etmesine izin verdi.

Okulun Fener semti Tevkii Cafer Mahallesi'ndeki bugünkü binası, Rum zenginlerin bağışlarıyla, mimar Kostandin Dimadis tarafından 1881'de inşa edildi. Bugün kullanılan görkemli binanın yapımından önce, yine Fener semtinde, zaman zaman ismi değişse de okulda 560 yıl boyunca aralıksız eğitim verildi.

1804 yılında Kuruçeşme'ye taşınan okul, 1850 yılında tekrar Fener semtine dönerek Patrikhane karşısındaki binada eğitime devam etti.

17. ve 18. yüzyıllarda okuldaki Felsefe bölümü, "Akademi" unvanını almasını sağladı. 1904-1919 yılları arasında faaliyet gösteren "Öğretmen Okulu" bölümünün mezunları, Osmanlı toprakları üzerinde öğretmenlik yapabiliyordu. Mezunlar ayrıca, Osmanlı sarayında çevirmen ve devlet kurumlarında yüksek makam sahibi olabiliyordu. Patrik İoakim 3 zamanında okulu üniversiteye dönüştürme planları yapılsa da sonuca ulaşılamadı. 19. yüzyılda, okulda kısa bir süre için "Tıp" bölümü de açıldı.

Rumların birçok patrik ve despotu, Osmanlı Devleti zamanında saray ve Bab-ı Ali tercümanı, Eflak ve Boğdan voyvodalarının çoğu bu okulda yetiştirildi.

İç mekanında süslemelerin göze çarptığı okulun tavan ve duvarlarında önemli kişilerin portreleri yer alıyor. #rumerkeklisesi #Balat # fenerrumerkeklisesi #city #kırmızıokul #Istanbul #halic #gununkaresi
Read more
LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN... #Repost @sedauren with @get_repost ・・・ #sesimiduy #sma #smabenimleyürü #smailacımıver @saglikbakanligi @rterdogan @sgksosyalmedya Tüm sevenlerimden beni takip eden ve duyarlı halkımız olmak üzere sanatçılarımızdan lütfen bu videoyu SMA Hastası ... LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN... #Repost @sedauren with @get_repost
・・・
#sesimiduy #sma #smabenimleyürü #smailacımıver
@saglikbakanligi @rterdogan @sgksosyalmedya
Tüm sevenlerimden beni takip eden ve duyarlı halkımız olmak üzere sanatçılarımızdan lütfen bu videoyu SMA Hastası çocuklarımızın şifasını acilen bulması için paylaşmanızı istiyoruz. Çözümü hızlandırmak adına çocuklarımız için lütfen paylaşın!Amerika’da 2017’de “n itibaren Devlet tarafından tüm tipleri karşılanarak tedavi ediliyor. Türkiye’de henüz 3 aydır yapılmakta ve @sgksosyalmedya tarafından tüm tiplerinin tedavisinin karşılanmasını talep ediyoruz.
Türkiye'de yaklaşık 2000 SMA hastası çocugumuz var.Bu hastalık hızla ilerliyor ve ilaç tedavisi uygulanmayan çocuklar hayatını kaybediyor.İlacın her bir dozu 90.000 eur.Evet yanlış duymadınız.Bir ailenin bu tedavi ücretini karşılaması neredeyse imkansız.

Sağlık Bakanlığı derhal harekete geçmeli,
komisyon biran önce toplanmalı
ve Tip 1,2,3,4 ayırt edilmeden, hastalığın tedavisini üstlenmelidir❗

Kaybettiğimiz her dakika,çocuklarımız ölüme biraz daha yaklaşıyor.Sende harekete geç ve bu çocukların sesi ol ❗️Dualarımızla birlikte bu meleklerimiz için sesimizi duyurmaya ihtiyacımız var. Yapabilirsiniz🙌🏼
@smabenimleyuru @smadestekplatformu
Read more
Loading...
veee karşınızda YAKARANLAR. 8 mart'ta prömiyer yapan ve 2500 yıl önce yazılan bu oyun çoğunluğu ...
Media Removed
veee karşınızda YAKARANLAR. 8 mart'ta prömiyer yapan ve 2500 yıl önce yazılan bu oyun çoğunluğu kadınlardan oluşan 50 kişilik amatör oyuncu grubunun erkeklere diz çökmeyen, özgür ama mülteci kadınlarının tecavüz, zorla evlendirilme ve yerinden edilmeye karşı verdikleri kök salma ... veee karşınızda YAKARANLAR. 8 mart'ta prömiyer yapan ve 2500 yıl önce yazılan bu oyun çoğunluğu kadınlardan oluşan 50 kişilik amatör oyuncu grubunun erkeklere diz çökmeyen, özgür ama mülteci kadınlarının tecavüz, zorla evlendirilme ve yerinden edilmeye karşı verdikleri kök salma ve özgürlük mücadelelerini müzikal eşliğinde anlatıyor. 60 dakika boyunca, özellikle ilk anlarda, kendimi feminist gece yürüyüşünde gibi hissettim ki ortadoğuda yaşayan tece vatandaşı bi kadın olarak kendimi ennnn iyi hissettiğim yerlerden biri ora ve oyun her saniyesinde adeta BİRLİKTE GÜÇLÜ ve GELSİN BABA GELSİN KOCA GELSİN DEVLET İNADINA İSYAN İNADINA ÖZGÜRLÜK diye bağırıyor. amatörlük çok sık hissettiriyor kendini, özellikle erkek oyuncularda (valla erk*k boklamak için demiyorum) ama en güzel taraflarından biri görmeye alıştığımız güzellik kalıplarının olmaması. tombiş, gözlüklü, çekik gözlü, peltek yani aşşşırı güzel ya da yakışıklı olmayan normal insan izlemek. özellikle @hayalkoseoglu ve @seymagcengiz pırıl pırıl parlıyor 💕 rejiye de ayrı bir tebrik @volkanyosunlu, @mert_firat, @didembalcin. bilet fiyatları da oldukça makul, özel tiyatroya göre ucuz bile. başta büttttün sistalarım olmak üzere halkımızı izlemeye davet ediyorum ve maalesef #icantbelievewestillprotestthisshit diyorum. tabiiğ ki #kadınlarsahneye #inadınaisyaninadınaözgürlükdiyebağırırmıyıztatlıkıslar [📷: @inanckalayci]
Read more
 #Dünya tiyatrolar günü kutlu olsun #Tiyatroya ilk kez üniversite yıllarında gittim. Ankara’da, ...
Media Removed
#Dünya tiyatrolar günü kutlu olsun #Tiyatroya ilk kez üniversite yıllarında gittim. Ankara’da, Ankara Sanat Tiyatro’sunun ‘Bir halk düşmanı’ oyunu ilk gittiğim oyun. Yıllar sonra anladım ki, çok şanslıydım, tiyotroseverliğe ve pek tabii ki tiryakiliğe şahane bir oyunla giriş yapmıştım. ... #Dünya tiyatrolar günü kutlu olsun #Tiyatroya ilk kez üniversite yıllarında gittim. Ankara’da, Ankara Sanat Tiyatro’sunun ‘Bir halk düşmanı’ oyunu ilk gittiğim oyun. Yıllar sonra anladım ki, çok şanslıydım, tiyotroseverliğe ve pek tabii ki tiryakiliğe şahane bir oyunla giriş yapmıştım. Rutkay Aziz’in, Altan Erkekli, Nuri Gökaşan’ın tiradları, diğer ismini sayamadığım oyuncuların yalın, samimi, etkileyici oyunculukları günlerce aklımdan çıkmadı.Bir gecede tiyatrosever oluvermiştim. Operaya gitmeye ilk kez yine Ankara’da; A. Borodin’in Prens İgor temsiliyle başladım. Müthiş tınısı halen kulaklarımdadır. Ne zaman aklıma düşse o an’a dönerim, içimden falsosuz söylerim, mistik, güzel bir duygu kaplar içimi. Ankaralılar n’olur gücenmesin ama yavan, denizsiz Ankara yıllarımda AST, Ankara Devlet Opera Balesi ve CSO konserleri bir ışık gibi doğdu hayatıma. Kırmızı kadife perdelerin müptelası oldum #Antik Yunan’da, insanlar bir kent kuracakları zaman denizden esen yele karşı, önce devasa bir tiyatro inşaa ederlermiş, sonra da şehri...Bu devasa sahnede, oyuncular büyük maskeler kullanırlarmış, herkes onları rahatlıkla görebilsin diye. İşte, tiyatronun simgesi, ağlayan surat, gülen yüz, bu masklardan geliyormuş. Hayat akıyor, günler geçiyor. Beni ben yapan, iyi ne varsa, başka şeyler kadar tiyatroda duyduğum tiradlara, operada dinlediğim tınılara da borçluyum aslında. Bazen bir replik, bir diyalog, bir an beni benden alır. O tiradlar ki bana hep hayatın geçiciliğini ve dünyanın bir yalan olduğunu hatırlatır. Tıpkı ‘Opera’daki Hayalet’ gibi, kırmızı perde kapanınca, perdenin ardındaki hayat bitecek ancak tüm o tiradlar evrende yankılanmaya devam edecek #İyi ki tiyatro var #Yaşasın sanat #tiyatroaşkına🎭 #
Read more
Eserlerini okumaya doyamadığım bilge,her fotoğrafı ayrı heyecanlandıran fenomen.Salonların ...
Media Removed
Eserlerini okumaya doyamadığım bilge,her fotoğrafı ayrı heyecanlandıran fenomen.Salonların beyefendisi, savaş meydanlarının gözü kara yiğidi.Halkına yıkılmaz bir miras bırakan büyük devlet adamı ve milyonların sevgilisi. ...Nurlar içinde uyu.. Eserlerini okumaya doyamadığım bilge,her fotoğrafı ayrı heyecanlandıran fenomen.Salonların beyefendisi, savaş meydanlarının gözü kara yiğidi.Halkına yıkılmaz bir miras bırakan büyük devlet adamı ve milyonların sevgilisi. ...Nurlar içinde uyu..
Selam olsun Uçaklar kalkmasın diye tarlada mahsulünu yakan dayiya Selam olsun Motosikletle ...
Media Removed
Selam olsun Uçaklar kalkmasın diye tarlada mahsulünu yakan dayiya Selam olsun Motosikletle tankı kovalayan delikanlıya Selam olsun Hain mermilere kendini siper eden teyzeye Selam olsun Gökdelenin üstünden jetlere " in ulan aşağıya" diyen gençlere Selam olsun tankın önüne ... Selam olsun
Uçaklar kalkmasın diye tarlada mahsulünu yakan dayiya
Selam olsun
Motosikletle tankı kovalayan delikanlıya
Selam olsun
Hain mermilere kendini siper eden teyzeye
Selam olsun
Gökdelenin üstünden jetlere " in ulan aşağıya" diyen gençlere
Selam olsun tankın önüne yatan aslana
Selam olsun kamyonla halkı taşiyan baciya
Selam olsun hain darbe girişimine karsi sağlam duran devlet erkanina
Selam olsun koca yürekli #omerhalisdemir e
Selam olsun şu #çılgınturklere...
Mevzu vatan di beyler. Eğer mevzu vatansa gerisi teferruattir.
Bu millet herşeyin en iyisine en güzeline layıktır. Damarlarında böyle güzel kan akan başka bir millet daha yoktur yeryüzünde.
Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Böyle yürekli evlatlari doğuran anaları Allah başımızdan eksik etmesin...
#sehitlerolmezvatanbolunmez #15temmuz #darbeyehayır #darbeyekarşıtekyürek #
Read more
Loading...
KOYDUK MU ? #AKP li bir arkadaş sormuş KOYDUK MU Demiş. EVET koydunuz Tebrik ederiz.. Anlayamadığımız ...
Media Removed
KOYDUK MU ? #AKP li bir arkadaş sormuş KOYDUK MU Demiş. EVET koydunuz Tebrik ederiz.. Anlayamadığımız şu, niye bu kadar sevindiniz ilk defa koymuyorsunuz ki, 15 yıldır sürekli koyuyorsunuz. Masumları Kumpasla Hapse Koydunuz, Genel Kurmay Başkanını kumpasla kodese Koydunuz, ... KOYDUK MU ?
#AKP li bir arkadaş sormuş
KOYDUK MU Demiş. EVET koydunuz Tebrik ederiz..
Anlayamadığımız şu, niye bu kadar sevindiniz ilk defa koymuyorsunuz ki, 15 yıldır sürekli koyuyorsunuz.
Masumları Kumpasla Hapse Koydunuz,
Genel Kurmay Başkanını kumpasla kodese Koydunuz,
#FETO yu, #APO yu adam yerine Koydunuz,
Halkı asgariye köle edip, paraları cebinize Koydunuz,
Medyaya el Koydunuz,
Devlet kurumlarına vasıfsız sahte diplomalıları koydunuz,
Limanlara yabancıları Koydunuz,
Dini siyasetin Merkezine koydunuz,
Paket paket makarnalarla paket paket açılımlar Koydunuz,
Torba torba kömürler le TORBA TORBA yasalar Koydunuz,
Çalıntı sorularla Üniversiteye Akademilere HARP okullarına teröristleri, gerici yobazları, yandaşları koydunuz,
Suriyelileri sınavsız kamulara, Türkiye Cumhuriyetinin çocuklarını sokakta Koydunuz,
Bakan, vekil çocuklarına askerlik yaptırmayıp, gariban çocuklarını tabuta Koydunuz,
Kadınların madencilerin fıtratına koydunuz,
Yetmedi Adaleti, Ekonomiyi, Eğitimi, Tarihi, Sanatı bitirip Milleti aptal yerine Koydunuz.
Bir Tek Şeye Koymadınız; #ELİNİZİ #VİCDANINIZA..
Ama unutmayın ki bu dünyanın birde #Ahireti var..
#ABD #germany🇩🇪 #france #TÜRKİYEM
Read more
Sayın Devlet Bahçeli canla başla 15 temmuzda ve16 nisan Referandumda Türk halkının geleceği ...
Media Removed
Sayın Devlet Bahçeli canla başla 15 temmuzda ve16 nisan Referandumda Türk halkının geleceği icin elinden gelenin en iyisini yaptı teşekkürler🇹🇷 Yeni Türkiye'nin kapısını araladık. Büyük Türkiye idealimize Güçlü Liderimiz #RecepTayyipErdoğan ile durmadan yorulmadan devam ... Sayın Devlet Bahçeli canla başla
15 temmuzda ve16 nisan Referandumda Türk halkının geleceği icin elinden gelenin en iyisini yaptı teşekkürler🇹🇷
Yeni Türkiye'nin kapısını araladık.
Büyük Türkiye idealimize Güçlü Liderimiz #RecepTayyipErdoğan ile durmadan yorulmadan devam ediyoruz. #EvetZaferMilletindir.
Read more
Devlet yetkilileri adına sizlerden özür diliyoruz<span class="emoji emoji1f64f"></span> O kadar gereksiz işlerle yoğunlarki! Sizleri ...
Media Removed
Devlet yetkilileri adına sizlerden özür diliyoruz O kadar gereksiz işlerle yoğunlarki! Sizleri sadece belirtilmiş tarihlerde hatırlayıp,bir kaç tatlı sözle geçiştiriyorlar. Halk olarak Farkındayız Sizinleyiz...Devlet yetkilileri adına sizlerden özür diliyoruz🙏 O kadar gereksiz işlerle yoğunlarki! Sizleri sadece belirtilmiş tarihlerde hatırlayıp,bir kaç tatlı sözle geçiştiriyorlar. Halk olarak Farkındayız Sizinleyiz...❤️
Loading...
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan 4 Eylül Mesajı Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivas Kongresi’nin ...
Media Removed
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan 4 Eylül Mesajı Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivas Kongresi’nin 99´uncu yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. "Ulusal egemenliğe dayalı, bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri Sivas Kongresi ile ilimizde atılmıştır. Türkiye ... Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan 4 Eylül Mesajı

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivas Kongresi’nin 99´uncu yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. "Ulusal egemenliğe dayalı, bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri Sivas Kongresi ile ilimizde atılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatma kararlığının ortaya konulduğu ve Türk halkını ulusal irade ve egemenlik ilkeleri çerçevesinde birleştiren Sivas Kongresi’nde alınan kararlar, bugün de çok büyük önem taşımaktadır.
99 yıl önce Sivas Kongresi’nde aldıkları kararlarla ülkemizin kaderini belirleyen önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kongreye katılan tüm delegeleri rahmet ve minnetle anıyorum." Mecnun Otyakmaz
Demir Grup Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı 👉https://bit.ly/2MIfcTz
Read more
Sevgili Güngör Uras’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. tez canlı bir önre 3-4 ömür ve kariyer ...
Media Removed
Sevgili Güngör Uras’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. tez canlı bir önre 3-4 ömür ve kariyer katmış, çizgisini, hep zamanının ilerisinde olmayı başarmış, herhangi bir işte kendini tekrara girmemiş ve birçok yönden müthiş meziyetlere sahipti.. şimdi onunla neden daha çok vakit ... Sevgili Güngör Uras’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. tez canlı bir önre 3-4 ömür ve kariyer katmış, çizgisini, hep zamanının ilerisinde olmayı başarmış, herhangi bir işte kendini tekrara girmemiş ve birçok yönden müthiş meziyetlere sahipti.. şimdi onunla neden daha çok vakit geçirmedim diye hayıflanıyorum.. nafile.. Nuran hn a ve kuzına ve tüm sevenlerine Allah sabır versin.. Işıklar içinde uyu sevgili Güngör Urasımız.. ... belki gazetecilik harici kriyerini bilmeyenler vardır ..
Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras.... 22 Temmuz 1933 dünyaya gelir Uras, İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da TED Yenişehir Koleji'nde tamamlayan Güngör Uras; 1955 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 'mali şube'sinden mezun olmuş, 1988'de Boğaziçi Üniversitesi'nde doçentliğe hak kazanmış, 1994'te Marmara Üniversitesi'nde Profesör olmuştur.

Çalışma hayatına Halk Bankası Genel Müdürlüğü ile başlayan Uras, daha sonra Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, İktisadi Planlama Dairesi Uzmanı olarak görev yaptı. 1974 - 1980 yılları arasında Tüsiad Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Aksigorta İdare Meclisi başkanlığı yapan Güngör Uras, 1993 yılına kadar İ.Ü. İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi, 2001 yılına kadar da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılında Türkiye İktisat Gazetesi`nde köşe yazarlığına başlayan Uras, sırasıyla Rapor, Tercüman, Güneş, Sabah, Yeni Yüzyıl, Dünya ve Milliyet gazetelerinde köşe yazarlığını sürdürdü. Halen Dünya ve Milliyet gazetelerinde yazmaya devam etti. Evli ve bir çocuk babası idi.

Güngör Uras, 1980 yılından itibaren Prof. Dr. T. Güngör Uras, T. Güngör Uras, Güngör Uras, Tevfik Güngör, Ali Rıza Kardüz imzaları ile 10.000 civarında makale yazdı.
Read more
Ve karşınızda heybetli heykelleriyle beni büyüleyen Kahramanlar Meydanı....<span class="emoji emoji263a"></span>️ Bu guzel meydan ...
Media Removed
Ve karşınızda heybetli heykelleriyle beni büyüleyen Kahramanlar Meydanı....️ Bu guzel meydan Macaristan halkının bağımsızlık ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlara adanmış harikulade bir meydandır.... Arkamda gördüğünüz heykeller ise önemli devlet adamlari ve krallara ... Ve karşınızda heybetli heykelleriyle beni büyüleyen Kahramanlar Meydanı....☺️ Bu guzel meydan Macaristan halkının bağımsızlık ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlara adanmış harikulade bir meydandır.... Arkamda gördüğünüz heykeller ise önemli devlet adamlari ve krallara aittir ( bu gördüğünüz sadece bir kısmı). Heykellerin altlarında onlarla ilgili bilgiler vardir ve tam ortada bulunan ikonik Milenyum Anıtı budapestenin en önemli simgelerinden biridir🏛(Keske kadrajda olsaydı dedim su an) Ve #citypark hemen arkadasında kalıyor gidince mutlaka icerisine girip uc bes saatinizi ayirmanizi öneriyorum... Huzur bulacağınız, bir masalin içerisindeymişsiniz gibi hissedeceginiz bir yer... Cok vakit ayırmalı sana #Budapeşte güzelliklerini doya doya yasamalı günlerce... Zarif, kibar insanlarınla bizi karşılayıp uğurladığın icin ayrıca teşekkürler.... #budapest #hungary #macaristan #heroessquare #hosoktere #travel #traveller #holiday #rize #karadeniz #çayeli
Read more
Loading...
İstanbul Boğazı; yalıları, köşkleriyle bir başka güzel... Karşılıklı iki kıyıya bir dantel ...
Media Removed
İstanbul Boğazı; yalıları, köşkleriyle bir başka güzel... Karşılıklı iki kıyıya bir dantel gibi dizilmiş bu tarihi binaların her birinin de ilginç öyküleri var. Dilden dile dolaşan öyküler, o binaların gizemine gizem katıyor. Yusuf Ziya Paşa Köşkü ya da halk arasındaki adıyla ... İstanbul Boğazı; yalıları, köşkleriyle bir başka güzel...
Karşılıklı iki kıyıya bir dantel gibi dizilmiş bu tarihi binaların her birinin de ilginç öyküleri var. Dilden dile dolaşan öyküler, o binaların gizemine gizem katıyor.
🌀🌀🌀
Yusuf Ziya Paşa Köşkü ya da halk arasındaki adıyla Perili Köşk...
Rumeli Hisarı manzarasına bakarken İstanbul manzarası üzerinde tüm yapılardan farklı özgün mimarisiyle göze çarpar.
🌀🌀🌀
Yapımına 1900’lerin başında başlanan inşaata ilk çivi 1910 yılında çakılsa da köşkün istenildiği gibi bitirilmesi mümkün olmamış bir türlü. Köşkün sahibi zamanın zengin tüccarı ve Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşanın başyaveri olan Yusuf Ziya Paşa'dır.
🌀🌀🌀
Sacred7 Travel 25 Eylül tarihinde başta Kraliçe II. Elizabeth olmak üzere bir çok ünlü ismi ve devlet adamını ağırlayan Keyifstyle teknesinde 2012’nin en iyi gezi kitabı ödülü alan Boğaz Hakkında Her Şey'in yazarı Saffet Emre Tonguç @saffetemretonguc ile birlikte Boğaz’ı yaşamaya davet ediyor.
🌀🌀🌀
Detaylı Bilgi İçin;
💻www.sacred7travel.com
📧[email protected]
☎05427227340
#sacred7travel #hayatbiryolculuktur #istanbulhakkındahersey #istanbul #bogaz #saffetemretonguc #kültürturu #gezgin #instadaily #instagezi #istanbulbogazi #travelling #sunset
Read more
 #Repost @_epia ・・・ Günaydın... mutlu bayramlar herkese... #okudumbitti Yine enfes bir kitap ...
Media Removed
#Repost @_epia ・・・ Günaydın... mutlu bayramlar herkese... #okudumbitti Yine enfes bir kitap okudum tadı damağımda, burukluğu kalbimde kalan. Bir damla yaş süzüldü yanağımdan satırlar arasında kaybolurken. Bir ülkenin yoktan var ediliş mücadelesine ( hem de her koldan yeşermeye ... #Repost @_epia
・・・
Günaydın... mutlu bayramlar herkese...
#okudumbitti
Yine enfes bir kitap okudum tadı damağımda, burukluğu kalbimde kalan. Bir damla yaş süzüldü yanağımdan satırlar arasında kaybolurken.
Bir ülkenin yoktan var ediliş mücadelesine ( hem de her koldan yeşermeye çalışırken) şahit olunurken, aydınlık ve ileri görüşlü, sanatsever beyinlerin devlet desteğiyle ve ülkeleri adına çok daha faydalı olabilmeleri için hem dil öğrenmek, hem de sanat, edebiyat ve pek çok konuda eğitim alarak yurdun dört bir yanında halkı yetiştirmek, eğitebilmek adına verdikleri mücadeleleri, kurulan iş sahalarını, eğitim ve öğretimin Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi yapılabilmesi için açılan köy enstitülerini ve gencecik bir ülkenin yaşama dair tüm çabalarını okurken buluyorsunuz kendinizi. .
Diğer yandan kendi ülkenizdeki olaylar silsilesini, yapılan haksızlıkları, kutuplaşmaları şaşkınlık içerisinde okuyup sindirmeye çalışırken, dünyanın girdiği kaosa, savaşlara, ölen masum insanlara üzülerek, nefes dahi alamadan, insanlık böyle bir şey mi?? demeden geçemediğiniz tarihe damgasını vuran olayları okurken buluyorsunuz kendinizi. .
# #sabahattinali nin yeşil mürekkebiyle yazdığı ölümsüz eserleri yazarken ya da yazdıktan sonra başına gelenleri okuyunca acı bir gülümseme yerleşiyor yüzünüze. Bir #sırçaköşk , #kürkmantolumadonna , #kuyucaklıyusuf bizlerle buluşuncaya kadar ne mücadeleler verdi bir bilseniz...
.
Yazılası, söylenesi çok şey var aslında...
.
Bana kalırsa bir koşu gidip alın kitabı ve okuyun. @destekyayinlari kalitesiyle ve @osmanbalcigil kalemiyle her türden yaşam mücadelesine şahit olduğunuz, sonunu bilmenize rağmen gözlerinizin dolu dolu olmasına sebep olan enfes bir #roman olmuş #yeşilmürekkep .
.

Bayram tadında geçsin her gününüz, kitapla geçsin🙏🏻🙏🏻 sevgiyle...
.
.
#kitap #book #bookworm #bookphotography #bookstagrammer #bookstagram #books #read #reading #readingtime📖 #kitapkurdu #kitapönerisi #kitapokumak #kitaponer #kitaptavsiyesi #okuma #okumak #okumakgüzeldir #okumahalleri
Read more
Trump’ı en başta ABD halkı ahlaken sorgulamalı, artık tahammül sınırlarını aşan, sabırları zorlayan ...
Media Removed
Trump’ı en başta ABD halkı ahlaken sorgulamalı, artık tahammül sınırlarını aşan, sabırları zorlayan patolojik siyasetiyle ilgili ihtar ve ikazını yapmalıdır. MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Trump’ı en başta ABD halkı ahlaken sorgulamalı, artık tahammül sınırlarını aşan, sabırları zorlayan patolojik siyasetiyle ilgili ihtar ve ikazını yapmalıdır.

MHP Genel Başkanı
Devlet BAHÇELİ
Bugün #GERÇEKLERİ konuşmak gerekirse şayet... Evet bu ülkede bir 15 Temmuz gerçeği var... Siyaset ...
Media Removed
Bugün #GERÇEKLERİ konuşmak gerekirse şayet... Evet bu ülkede bir 15 Temmuz gerçeği var... Siyaset te dahil bütün kurumların içine sızan Fetö'nün, Askeriye'nin içine de sızmış olması bir gerçektir... Hainlerce Milletinin üzerine namlusunu çevirmiş bir tank gerçektir, sivil halka ... Bugün #GERÇEKLERİ konuşmak gerekirse şayet... Evet bu ülkede bir 15 Temmuz gerçeği var... Siyaset te dahil bütün kurumların içine sızan Fetö'nün, Askeriye'nin içine de sızmış olması bir gerçektir... Hainlerce Milletinin üzerine namlusunu çevirmiş bir tank gerçektir, sivil halka ateş eden hainler gerçektir. Helikopterden atılan bombalar, alçak uçuş yapan jetler gerçektir. Sivil vatandaşlarımızın şehit olması, özel harekatçı polislerimizin şehit olması gerçektir, gaziler gerçektir... O gün meydanlara çıkarak kalkışmayı engellemeye çalışan halk gerçektir... Bütün bunlar gerçektir... Ülkemize bunu yaşatanlar en ağır ama en ağır şekilde cezalandırılsınlar.. Yalnız bütün gerçekler sadece bunlardan ibaret değildir... O gün tatbikat var diyerek kışladan çıkarılan Mehmetçiğin linç edilmesi de gerçektir. Kanlar içinde yatan askerin başına geçip sol eliyle bozkurt yapan piçte gerçektir. Hiç bir şeyden habersiz "abi yapmayın ben öğrenciyim bizim bi alakamız yok " demesine rağmen katledilen harbiyeliler de gerçektir. Darbeci komutanının emrine uymadığı için vurulan teğmenler gerçektir. Doğuya gidemediği için ağlayan Mehmetçik gerçektir. O gün bunu fırsata çeviren sakallı tarikatçı piçlerde gerçektir. Öncesine gidelim 2004 de MGK nın Fetö ye karşı hükümeti uyaran mit raporu ve hükümetin bunu dikkate almayarak devletin bütün organlarını babalarının çiftliği gibi kullandırmaları da bir gerçektir. "Ne istediniz de vermedik " demeleri de bir gerçektir. Fetö'nün polislik sorularını kendi adamlarına vererek devlet kadrolarına yerleştirdiğini sağır sultan bile duymuşken hükümetin buna ses çıkarmaması da bir gerçektir. Fetöye parsel parsel arazi verip okul yurt yaptıran belediyeler de gerçektir. Okullarında çocuklarını okutan siyasiler de gerçektir. "Gel bu hasret bitsin" diyenlerde gerçektir. Elini eteğini öpmeye giden ve hala o koltukta oturan siyasiler de gerçektir. 1 TL ye Olimpiyat parası bastıranlar da gerçektir. Sizin fırsat verip, göz yumduğunuz bu hainlerin yaptığı yanlışı şanlı #Türk Ordusuna mal etmek TSK'yı zedelemekten başka birşey değildir. Sözlerimi İlker Başbuğ'un şu sözleri ile sonlandırıyorum "15 Temmuz askeri bir darbe değil, FETÖ'nün silahlı darbesidir...✍️
Read more
Çok fazla istek olduğu için tekrar paylaşıyorum. Güzelce dinleyip sonra yorum yapın. -Milletimiz daha da dindar olmalıdır diyorum.Ama bütün sadelik ve güzelliği ile.Dinime,bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum.Şuura aykırı ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva ... Çok fazla istek olduğu için tekrar paylaşıyorum. Güzelce dinleyip sonra yorum yapın. -Milletimiz daha da dindar olmalıdır diyorum.Ama bütün sadelik ve güzelliği ile.Dinime,bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum.Şuura aykırı ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva etmiyor.
-Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.
-Şu anda batıl itikatlardan oluşan ikinci bir din mevcuttur.Fakat bu cahiller sırası gelince aydınlatılacaktır.
-Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.(Burada halkın cahil bir şekilde inandığı, sorgulamadan kabullendiği dinden bahsetmekle birlikte ilhamını hurafelerden değil doğru olan ilimden aldığını kast ediyor.)
Atatürk dini bir inanışa sahip olmasa dahi bizler için yaptıkları yadsınamaz gerçeklerdir. Atatürk'e yolsuzluk yaptı, rüşvet yedi, insanları kandırdı diye bir şey söyleyip kötüleyemediklerinden din kullanılarak saldırılmaya çalışılıyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. #atatürk #islam
Read more
Ülkemizin idaresi meclisimiz. Nerden nereye. Oylarımızla bir yerlere gelen insanların halka ...
Media Removed
Ülkemizin idaresi meclisimiz. Nerden nereye. Oylarımızla bir yerlere gelen insanların halka karşı dokunulmazlıkları olması ne acı. 1 ekmek çalana hapisane yolu, devlet malı çalanaysa dokunamıyorsun. Çalmak diyorum evet çünkü bundan sizler gibi bende eminim. Ülkenin geleceği için ... Ülkemizin idaresi meclisimiz. Nerden nereye. Oylarımızla bir yerlere gelen insanların halka karşı dokunulmazlıkları olması ne acı. 1 ekmek çalana hapisane yolu, devlet malı çalanaysa dokunamıyorsun. Çalmak diyorum evet çünkü bundan sizler gibi bende eminim. Ülkenin geleceği için bir tartışma göremiyorum hiç. Hiçbiri oturup ülkeyi kalkındırabilmek için bir tartışmaya müdahil değiller. Argo bir tabirle it dalaşından ibaret. Birbirlerini karalamaktan başka yapabildikleri tek şey yolsuzluk ve halkı ayrıştırmak. Cem evlerine ucube yapı diyen bir cumhurbaşkanı. Ananıda al git diyen bir cumhurbaşkanı. Zam neyinize yetmiyor diyen bir cumhurbaşkanı. Ve şimdilerde yeni modası terör örgütünün paçavrasını ülkeme çekip çıkarları uğruna şimdide ali kıran baş kesen oluşu. Bir gün zengin olursam haram yemişimdir dediniz. Şimdi söylemeye gerek yok haram yediğinizi bilmeyen yok.
Read more
Askerdi. Ankara'nın küçük bir köyünde dünyaya gelmiş, o dönemin en pratik, en garantili seçimi ...
Media Removed
Askerdi. Ankara'nın küçük bir köyünde dünyaya gelmiş, o dönemin en pratik, en garantili seçimi olduğu için, yapısına pek uygun olmasa da resmi üniformayı seçip, ömrünü ülkenin pek çok farklı bölgesinde geçirmeye karar vermişti. İki kız bir erkek evlat sahibi oldu, tüm yaşamını onlar ... Askerdi. Ankara'nın küçük bir köyünde dünyaya gelmiş, o dönemin en pratik, en garantili seçimi olduğu için, yapısına pek uygun olmasa da resmi üniformayı seçip, ömrünü ülkenin pek çok farklı bölgesinde geçirmeye karar vermişti.
İki kız bir erkek evlat sahibi oldu, tüm yaşamını onlar için düzenledi.
Üç çocuğu da sıkça babalarının asker olup olmadığı konusunda kuşkular duyardı. Hiç asker gibi değildi. Ne kendilerine, ne annelerine ne de diğer insanlara karşı sesini yükselttiği, sertleştiği görülmüş şey değildi.
İnançları güçlüydü. "Kemal'in Askerleri oruç tutmaz, Ordu'da din yasaktır" fantezilerinin tersine, düzenli oruç tutar, mümkün olduğunca teravih namazını aksatmaz, çok güzel keman çalardı. Demokrattı. O kadar ki, teravih namazına giderken bir tanecik oğluna "hadi sen de gel" demek yerine, "gelmek ister misin" diye sorardı.
Kimin Türk kimin Kürt ya da Ermeni, kimin Alevi kimin Sünni olduğunun bilinmediği, hatta merak dahi edilmediği o dönemlerde üç evladını da aydınlık eşiyle birlikte çağdaş bireyler olarak yetiştirdi. Neredeyse tüm babalar gibi ilk kez baba olduğu andan itibaren tüm yaşamını çocukları için düzenledi, unuttu kendisini, her soluğunu ailesi için alıp verdi.
Şimdi kızlarımızın kadınlarımızın gündüz vakti bile rahatça yürüyemedikleri sokaklarımızda çifter çifter camilerimiz, binlerce İmam Hatip Lisemiz, çok dindar ve kindar bir neslimiz, dini bütün, alnı secdeden ayrılmayan devlet büyüklerimiz, doğal olarak kendi insanlarını bombalayan Sümüklü hocalarımız, "hamile kadınlar sokağa çıkmasın" diyen sapık ulemalarımız ve dini bütün halkımız, önünü alamadığımız, hesabını yapamadığımız hırsızlıklarımız, suistimallerimiz, hukuksuzluklarımız, cemaat yurtlarında istismar edilen minicik oğlan çocuklarımız, tarikatlar elinde diri diri yakılan kızlarımız, Özge Canlarımız var.
Üç evladını da çağdaş bireyler olarak yetiştiren o eski asker Alzeimer şimdi. Hiç bir şeyi hatırlamıyor. Hala yaşadığını sandığı biricik eşini bile. Tanımıyor üç çocuğunu da. Gülümsüyor yalnızca herkese.
Eminim biliyor cennette yerinin hazır olduğunu. Eşinin yıllardır onu beklediğini.
Gidince yanına, "geldin mi İbrahim" diyeceğini...
Read more
Guanajuato Deneyimlerim: <span class="emoji emoji1f534"></span>Burası dünyanın en renkli şehirlerinden biri. O yüzden bol miktarda ...
Media Removed
Guanajuato Deneyimlerim: Burası dünyanın en renkli şehirlerinden biri. O yüzden bol miktarda fotoğraf çekmeye/çekilmeye hazır olun! Mumya Müzesi gitmeniz gereken yerlerin başında geliyor. 150 yıl önce kolera salgınında ölen yakınlarını mumyalayan halk, ölülerini devletten ... Guanajuato Deneyimlerim:
🔴Burası dünyanın en renkli şehirlerinden biri. O yüzden bol miktarda fotoğraf çekmeye/çekilmeye hazır olun!
🔴Mumya Müzesi gitmeniz gereken yerlerin başında geliyor. 150 yıl önce kolera salgınında ölen yakınlarını mumyalayan halk, ölülerini devletten saklıyor çünkü devlet, ölen insanları gömmek için halktan çok yüksek vergiler istiyor. Finalde de hepsi müzelik oluyor. (Son fotoğraf). Giriş 60 Peso // 15₺
🔴 Don Kişot Müzesi, şehrin keyifli müzelerinden bir diğeri. Şahane bir kafesi var. Giriş 60 Peso // 15₺
🔴 Guanajuato'yu tepeden görmek için fünikülerle 25 Peso // 7₺ karşılığında yukarı çıkabilir, manzaranın ve rengin tadını çıkarabilirsiniz.
🔴Halk geç saatlere kadar eğleniyor burada. Merkezdeki tiyatronun önü hep coşkulu.
🔴Meksika mutfağı için La Bohemia, İtalyan mutfağı için Hotel San Diego'nun içindeki Dagsa, güzel mamalar yiyebileceğiniz yerler.
🔴Biz Guanajuato'ya Mexico City'den otobüsle gittik! Tek yön 735 Peso // 185₺. Otobüsler son derece konforlu, internet var. Yolculuk 5 saat sürüyor. Otobüs terminalinden Guanajuato merkeze gitmek yeşil taksilerle 60 Peso // 15₺ tutuyor.
🔴Kaldığımız Mansion Von Humboldt'un yeri nefisti, odalar da güzeldi ama oda içerisindeki üstü açık tuvalet (uçak tuvaleti gibi) biraz hayalkırıklığj yarattı. O yüzden pek tavsiye edemeyeceğim.
#YiyelimGüzelleşelim #guanajuato #guanajuatorehberi #ygmeksikada #mexico
Read more
Bugunün benim için önemi 2007 -15 Temmuzunda fetöcülerin iftiralarla,yalanlarla,namussuzluklarla ...
Media Removed
Bugunün benim için önemi 2007 -15 Temmuzunda fetöcülerin iftiralarla,yalanlarla,namussuzluklarla içeriye attıkları kapıyı üzerime kapattıkları günden başlıyor.Cezaevinde evlendim çünkü devlet nikahı olmadan imamlarda bildiginiz gibi Allahın iznini vermiyorlar.kısa kesecegim ... Bugunün benim için önemi 2007 -15 Temmuzunda fetöcülerin iftiralarla,yalanlarla,namussuzluklarla içeriye attıkları kapıyı üzerime kapattıkları günden başlıyor.Cezaevinde evlendim çünkü devlet nikahı olmadan imamlarda bildiginiz gibi Allahın iznini vermiyorlar.kısa kesecegim iki sene önce eşimin dogum günü olan bugün o imansızların Halk tarafından hepberaber iplerinin çekildigi gündü. tam onbir sene sonra yapılan yanlarına kalmamıştı, on bir sene önce eşimin ozamanki sözlümün dogum günüydü Rabbim öyle büyük ki kimsenin ahı kimsede kalmıyor deneyimmi alın size öyle bir deneyimki şuan verdikleri cezayı yatsaydım dört sene daha cezaevinde hücrede olacaktım. Altı sene psikolojik,fiziki her işkenceye dayanırken, cam kırıkları yutmuş gibi yutkunurken,acı çekerken,bugün Şükürler olsun sevgili eşimin,hemde üçünçü cocuguma hamileyken özgürlük içinde yeni yaşını kutluyorum.nice mutlu senelerimiz olsun iyiki varsın iyiki karımsın canımsın aşkımsın....umudun cesaretidir yaşamak @mervemurathan
Read more
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’de cumhurla buluşuyor. ‬ ‪Tüm halkımız davetlidir.‬ Cumhuriyet Meydanı 🗓 8 Haziran Cuma 🕰 17:00 #VakitKayseriVakti • • • #kayseri #kayserili #türkiye #turkey #cumhurbaşkanı #receptayyiperdoğan #akp #akparti #ramazan ... Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’de cumhurla buluşuyor. ‬
‪Tüm halkımız davetlidir.‬ 📍 Cumhuriyet Meydanı
🗓 8 Haziran Cuma
🕰 17:00
#VakitKayseriVakti#kayseri #kayserili #türkiye #turkey #cumhurbaşkanı #receptayyiperdoğan #akp #akparti #ramazan #ramazansokağı #kayserililertoplandik_ #instagood #instagram #gurbetci #selam #memleket #aski #tek #millet #bayrak #vatan #devlet
Read more
Sonsuza kadar kalbimizde... #devrim #cumhuriyet #atatürk #lider #büyük #türk #inkilapçılık ...
Media Removed
Sonsuza kadar kalbimizde... #devrim #cumhuriyet #atatürk #lider #büyük #türk #inkilapçılık #milliyetçilik #cumhuriyetçilik #devletçilik #laiklik #halkçılık Sonsuza kadar kalbimizde... #devrim #cumhuriyet #atatürk #lider #büyük #türk #inkilapçılık #milliyetçilik #cumhuriyetçilik #devletçilik #laiklik #halkçılık
Azerin Gönüllere Dokundu Halk oyunlarından sonra sahne alan Türk ve Azerbaycan müziğinin güçlü ...
Media Removed
Azerin Gönüllere Dokundu Halk oyunlarından sonra sahne alan Türk ve Azerbaycan müziğinin güçlü sesi Azerin Türk ve Azerbaycan türkülerinin en güzel örneklerinden oluşan repertuarını dinleyenlerin beğenisine sundu. “Sarı Gelin” türküsü ve “Çırpınırdı Karadeniz” marşlarını ... Azerin Gönüllere Dokundu

Halk oyunlarından sonra sahne alan Türk ve Azerbaycan müziğinin güçlü sesi Azerin Türk ve Azerbaycan türkülerinin en güzel örneklerinden oluşan repertuarını dinleyenlerin beğenisine sundu. “Sarı Gelin” türküsü ve “Çırpınırdı Karadeniz” marşlarını da seslendirsen Azerin, Bayburtluları mest etti. Konserin ardından Belediye Başkanı Mete Memiş Azerin’e Bayburt Saat Kulesi biblosu ve çiçek hediye etti.

Karabağı, Hocalı’yı Unutmadık

Hediye takdiminin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Memiş, “Azerbaycan’dan gelen kardeşime, Bayburt’tan oradaki bütün kardeşlerimize ifade ediyoruz ki Azerbaycan’da bir kardeşimizin parmağına diken değse, ayağı taşa değse Türkiye üzülür, ağlar Bayburtlum kana boğulur. Biz Bayburt olarak Azerbaycan’ı unutmadık. Karabağ’ı, Hocalı’yı unutmadık. Unutmayalım ki o zalimler, o alçaklar tarihte Müslüman Türk’e, soydaşlarımıza, dindaşlarımıza bu kötülükleri yapamasınlar. Onlar yüz yıl önce Bayburt’ta yapmıştılar. Aynı soydur, aynı kandır. Ders almazlarsa, tokat yemezlerse tekrar ettirecekler. Dün Hocalı’da yaptılar. Diyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yardımlarıyla Türk Dünyası’nı umudu olarak, Müslüman ümmetin, ezilen bütün insanların umudu ve ümidi olarak yeniden büyük Türkiye’nin inşası yakındır “ diye konuştu.
#Azerin
Read more
Merhamet,sadece insanlara değil,TÜM CANLILARA duyulan bir histir...Devlet büyüklerimize ...
Media Removed
Merhamet,sadece insanlara değil,TÜM CANLILARA duyulan bir histir...Devlet büyüklerimize sesleniyorum #idamşart 🏼 yalvarıyorum daha ne bekliyorsunuz🏼 ben bu çocukları hayatım boyunca Asla unutmayacağım.Kalbimi söküp aldınız benden,bizden!!! Allah siZin cezanızı elbet ... Merhamet,sadece insanlara değil,TÜM CANLILARA duyulan bir histir...Devlet büyüklerimize sesleniyorum #idamşart 🙏🏼 yalvarıyorum daha ne bekliyorsunuz🙏🏼 ben bu çocukları hayatım boyunca Asla unutmayacağım.Kalbimi söküp aldınız benden,bizden!!! Allah siZin cezanızı elbet verecek...ama once cehennemızını bu dünyada yaşayın halkın eline versinler mesela sizi kol bacak kesmek tecavuz etmek neymiş anlarsınız 😡verilen cezaların caydırıcı olmasını istiyorummmm bu suçların hepsı BİRBİRİNİN UZANTISI uyanın artık
Sakın ALLAH’I zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma..Allah onları,ancak gözlerin dehşetle bakakalacagı bir güne erteliyor...İbrahim süresi 42.ayet #idamistiyoruz bu sefer de kendi başımıza isyan etmeyelim Allah aşkınıza sesimizi duyun kendi başımıza gelmesini mi bekleyecegız hak hukuk istemek için.. adaletinize sığınıyoruz @rterdogan

ÖYLE BİR ÖLSEM,
ÖYLE BİR ÖLSEM Kİ ÇOCUKLAR,
SİZE HİÇ ÖLÜM KALMASA.. Aziz Nesin
Read more
Neden @koyuyorum u seçmelisiniz ? * Hamilelik 9 aydan 4 aya indirilecek. * Bütün Şahinler mercedes ...
Media Removed
Neden @koyuyorum u seçmelisiniz ? * Hamilelik 9 aydan 4 aya indirilecek. * Bütün Şahinler mercedes görünümünde olacak * Avrupa Birliği bize girecek. * Ekonomi, kek ve çayla kıyaslanacak. * Hayat bayram olacak. * Halkı cumhurbaşkanı seçecek. * Çöller, kutup ayılarından arındırılacak. * ... Neden @koyuyorum u seçmelisiniz ? * Hamilelik 9 aydan 4 aya indirilecek.
* Bütün Şahinler mercedes görünümünde olacak
* Avrupa Birliği bize girecek.
* Ekonomi, kek ve çayla kıyaslanacak.
* Hayat bayram olacak.
* Halkı cumhurbaşkanı seçecek.
* Çöller, kutup ayılarından arındırılacak.
* Beslenen karga, gözü oymadan devlet tarafından vurulacak.
* Dolardan, 6 sıfır atılacak.
* Tüm köylere trafik lambası konulacak.
* Eşek, sudan koşarak gelecek.
* Barınak olmayacak,
sokak hayvanlarını sevmeyenler barınağa kapatılacak. * Denizliye Deniz gelecek.
* Beyazlar daha beyaz,
renkliler ilk günkü gibi pırıl pırıl olacak.
* Matematik dersleri kolaylaştırılacak,
tüm denklemler birinci dereceden bir bilinmeyenli olacak.
* Basamakta durulacak, otomatik kapı çarpmayacak.
* Erkekler de çocuk doğurabilecek.
* El elin eşeğini türkü çağırarak aramayacak.
* Yalandan kim ölmüş, lafı kaldırılacak.
* 1 litre mazot alana 5 TL para verilecek.
* Sadece çarşamba günleri çalışılacak.
* Rio karnavalı, Türkiyede düzenlenecek.
* 3 korner, 1 penaltı olacak.
* Parti liderleri geri gelmemek üzere Antartikaya gönderilecek.
* Çorapların teki makinede kaybolmayacak.
* Düğünlerde zorla halaya kaldırmak yasaklanacak.
* Neşe'nin kepek sorununa müdahale edilecek.
* Arabayı yıkattığınız gün, yağmur yağmayacak.
* Dışardan alınan borçlar inkar edilecek.
* Para vermeden de düdük çalınabilecek.
* Sigara, zararsız olacak.
* Tüm vatandaşlar, istedikleri ideal kilolarına ulaştırılacak.
* Tuttuğunuz altın olacak.
* Yazlar ılık ve yağışlı, kışlar kurak olacak.
* Günler 28 saat olacak. Artık, 4 saat fazla uyunacak.
* Pi sayısı bundan sonra 3 olacak,
kalan 0,14 fakire fukaraya dağıtılacak.
* Okeye dördüncü aranmayacak,
kahvehaneler sigortalı dördüncü oyuncu çalıştıracak.
Read more
Ortaokul-Lise-Üniversite öğrenimlerimin tamamını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda ...
Media Removed
Ortaokul-Lise-Üniversite öğrenimlerimin tamamını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda aynı bina,aynı yönetim,aynı arkadaşlar ve aynı öğretmenlerle geçirdim ben.10 yaşımdan itibaren Maltepe’ den Beşiktaş’a gidip geldim.Ne kötü yola düştüm,ne bir olaya karıştım,ne ... Ortaokul-Lise-Üniversite öğrenimlerimin tamamını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda aynı bina,aynı yönetim,aynı arkadaşlar ve aynı öğretmenlerle geçirdim ben.10 yaşımdan itibaren Maltepe’ den Beşiktaş’a gidip geldim.Ne kötü yola düştüm,ne bir olaya karıştım,ne arsız ,ne hırsız oldum.Piyanist oldum,sanatçı oldum,öğretmen oldum,anne oldum.Hepsinden öte iyi insan oldum.Nedir bu artık 2 ay içinde kaçıncı kapanan konservatuvar.Üstelik henüz içeride sınavları devam eden öğrenciler varken,taşınabilecekleri yeni bir bina bile göstermeden 4 koca bina ve 2 ek binası ile kocaman yerleşkesi 1400 öğrencisi ile boşaltın demek ne demek ? Bu öğrencilerin geleceği ne olacak.Kayıp 1 seneleri ne olacak.O sınavlar bizim için ne demek siz biliyor musunuz ? Kaç saat o enstruman başında ömrümüzü veriyoruz.Sayın Cumhurbaşkanım okulumuz Başbakanlık çalışma ofisine binasına yapışık evet ama biz 1986 yılından beri vardık orada.Sizin ofisiniz sonradan geldi.Otobüs duraklarının yerini değiştirdiniz,önünden geçen yolları trafiğe kapadınız tamam anlıyorum güvenlik.Ama bizim okul olarak kimseye yıllardır bir zararımız,saygısızlığımız olmadı olmazda.Güvenlik sorunu yaratmayız.Sanatçıyız biz asil,duygusal,yetenekli insanlarız.Kaç çeşit sınavla o okula seçilmiş kişileriz.Ama halk oylaması ile değil Allah vergisi yeteneklerimizle seçildik.Yıllardır tek bir olay çıkmayan okulu güvenlik sebebi ile boşaltmaya kalkmak büyük haksızlık.Bilmenizi isterimki birçok Avrupa Ülkesi Başbakanı,bakanı bisikletle işe gidiyor.Ağlıyorum duyduğum andan beri.26-06-2018 Salı sabahından itibaren tüm öğrenci ve mezunlar Beşiktaş Konservatuvar binasında olacaklar.Ben olamayacağım tabiki.Gücümün yettiği yere kadar buradan duyuracağım bu adaletsiz düzene boyun eğmeyeceğiz.Bu ülkeyi sanatsız bırakmaya kimsenin gücü yetmeyecek.Yeter artık ,lütfen yeter yapmayın.Yazıklar olsunki bu postu yoruma kapatmak zorunda kaldığım bölünmüşlüğümüze. #konservatuvarımadokunma
Read more
HaritacA Not Köşemizden 🤗🔭<span class="emoji emoji1f4cb"></span><span class="emoji emoji1f4dd"></span><span class="emoji emoji1f4cc"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> #HaritacıNotu #HaritaMühendisi #haritakadastroteknikeri ...
Media Removed
HaritacA Not Köşemizden 🤗🔭 #HaritacıNotu #HaritaMühendisi #haritakadastroteknikeri #HaritaTapuKadstroTeknisyeni #cbs #istimlak #temel #imarplanı #parsel #tapu #kadastro . . . ️Not hoşuna gittiyse emek için beğenebilirsin . . . İstimlak Nedir ️ . . . Özel ... HaritacA Not Köşemizden 🤗🔭📋📝📌📚
#HaritacıNotu #HaritaMühendisi #haritakadastroteknikeri #HaritaTapuKadstroTeknisyeni
#cbs #istimlak #temel #imarplanı #parsel #tapu #kadastro
.
.
.
❤️Not hoşuna gittiyse emek için beğenebilirsin😊
.
.
.
İstimlak Nedir ⁉️
.
.
.
🏡Özel mülkiyete sahip bir gayrimenkulün, devletin ya da belediye gibi kamu tüzel kişisinin mülkiyetine geçmesine olanak sağlayan istimlak, kanuni bir yoldur. Kamulaştırma Kanunu ile istimlakın hangi durumlarda ve nasıl yapılacağı hükme bağlanmıştır.
.
.
. 🏫İstimlak, özel mülkiyete sahip gayrimenkulün tamamının ya da belirli bir kısmının devlet mülkiyetine geçmesi şeklinde olabileceği gibi, gayrimenkul üzerinden geçit hakkı kurulması gibi idari irtifak hakları şeklinde de olabilir. Özel kanunlar ile ön görülmüş, halk sağlığı tehdit eden olağanüstü durumlarda kamulaştırma kararının alınmasında Bakanlar Kurulu yetkilidir.
.
.
.
💰İstimlak Bedeli
İstimlak edilecek gayrimenkulün kanunda öngörülen esaslara göre değeri tespit edilerek, istimlak bedeli nakit ve peşin olarak, herhangi bir koşula tabi olmaksızın ödenir. Kamu tüzel kişisi statüsündeki belediyelerin yürüttüğü istimlak işlemlerinde mülkiyet durum tespitini takiben belediye encümeninden istimlak kararı alınır ve tapu kütüğüne istimlak şerhi konulur. İstimlak edilecek gayrimenkullerin değer takdirleri Kıymet Takdir Komisyonunca belirlenir. Komisyonun uzmanlık alanı dışında kalan değer takdirleri için bilirkişiye müracaat edilebilir. Mülk sahibine ya da sahiplerine tebligat yapılarak pazarlıkla satın alma için uzlaşmaya davet edilir. Uzlaşmaya sağlanıp sağlanamadığı bir tutanak ile kayıt altında tutulur. İstimlak bedelinde uzlaşma sağlandığı takdirde Encümen kararı çıkar ve ödeme işlemi yapılır.
.
.
. 👨🏽‍⚖️👩‍⚖️İstimlak Davası
İstimlak bedeli üzerinde anlaşmazlık oluşması halinde mülk sahibi ya da sahipleri bedele itiraz ederek mahkeme yoluna başvurabilir. Mahkemenin atayacağı bilirkişi detaylı değerleme raporu ile gayrimenkulün değerini tespit eder. Mahkeme kararını verdikten sonra ilgili kurum mülk sahibi hesabına ödemeyi yapar ve mahkeme tescil kararı açıklanır.
Read more
‘GEREKSİZ TARAMALARDAN KAÇININ ÇOCUKLAR…’ Dünyada mizah dergisi olarak satış liderliği, Rusların ...
Media Removed
‘GEREKSİZ TARAMALARDAN KAÇININ ÇOCUKLAR…’ Dünyada mizah dergisi olarak satış liderliği, Rusların ‘Timsah’ındadır. İkinci sırada ise Amerikan ‘Mad’ yer alır. Üçüncü sırada, bugün vefatının 14. sene-i devriyesinde olduğumuz Oğuz Aral’ın ‘Gırgır’ı vardır. ‘Gırgır’ kimi zaman ... ‘GEREKSİZ TARAMALARDAN KAÇININ ÇOCUKLAR…’ Dünyada mizah dergisi olarak satış liderliği, Rusların ‘Timsah’ındadır. İkinci sırada ise Amerikan ‘Mad’ yer alır. Üçüncü sırada, bugün vefatının 14. sene-i devriyesinde olduğumuz Oğuz Aral’ın ‘Gırgır’ı vardır.
‘Gırgır’ kimi zaman bir milyonu aşan tirajıyla, Türk yayıncılığının çok önemli kilometre taşlarındadır. Hasan Kaçan, Latif Demirci, Mehmet Çağçağ, Metin Üstündağ ve Gani Müjde gibi pek çok isim, Oğuz Aral okulunun öğrencileri arasındadır.
Oğuz Aral 1936 yılında, Silivri'de dünyaya gelir. Davutpaşa Lisesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ne girer fakat eğitimini yarıda bırakmak durumda kalır.
İlk karikatürü 1950 yılında, 14 yaşındayken yayınlanan Aral, o tarihten sonra çeşitli dergi ve gazetelerde karikatürler çizmeye başlar. 17 yaşına geldiğinde dönemin en büyük ve en uzun süreli yayınlanan mizah dergisi olan Akbaba'nın çizerleri arasındadır.
Gırgır’ı çıkartmadan önce pandomim gösterileri yapan Aral, ülkenin pek çok yerinde turnelere çıkar. TRT için çizgi filmler de hazırlayan usta sanatçı, Türkiye'nin ilk canlı karikatür stüdyosunu kurar ve burada reklam filmleri de yapar.
Kardeşi Tekin ile birlikte çıkarttıkları Gırgır ekonomik, sosyo – politik eleştiriler içeren ve halkın üzerinde büyük etkisi olan bir dergidir ve elbette 12 Eylül yönetiminin kapattığı ilk yayın organlarından biri olur.
1990 yılında Avni dergisini çıkartır. Sevilen karakteri Avanak Avni'nin adıyla kurulan dergi, 96 yılına kadar yayın hayatına devam eder. Derginin kapanmasının ardından Hürriyet Gazetesi'ne geçen Aral, vefatına kadar karikatür ve yazılarını bu gazetede yayınlar.
Çalışma hayatındaki titizliği ile bilinen usta karikatürist, beğenmediği işleri tekrar tekrar çizdirir ve çalışanlarına karşı tatlı – sert bir abi tavrıyla yaklaşırmış. Çalıştığı dergilere yollanan amatör karikatürleri tek tek inceler, yayınlanmaya uygun bulduklarına da mutlaka telif hakkını ödermiş.
‘Gereksiz taramalardan kaçının çocuklar’ ise sık sık tekrarladığı ve yetiştirdiği öğrencileri tarafından da bir sonraki kuşağa aktarılan efsane cümlesiymiş.
Ruhu şad, mekanı cennet olsun…
Read more
Suudi hükümeti Medine'de kilise açıyordu,Amerika en büyük müttefikiydi. BAE hükümeti plajda ...
Media Removed
Suudi hükümeti Medine'de kilise açıyordu,Amerika en büyük müttefikiydi. BAE hükümeti plajda poz veren bikinili Rus kızlarının arkasındaki gökdelenleriyle övünüp turizm tanıtımı yapıyordu. Mısır, kukla bir askeri hükümetle çöldeki Amerika olmuştu.. Ve Amerika paraya olan sadakatini ... Suudi hükümeti Medine'de kilise açıyordu,Amerika en büyük müttefikiydi. BAE hükümeti plajda poz veren bikinili Rus kızlarının arkasındaki gökdelenleriyle övünüp turizm tanıtımı yapıyordu. Mısır, kukla bir askeri hükümetle çöldeki Amerika olmuştu.. Ve Amerika paraya olan sadakatini tescilliyor; nüfusunda %2 ,fakat sermayesinde %55 olan yahudilerin bir dediğini iki etmiyor, Müslümanların ilk kıblesini İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan ediyordu.
Müslüman eğitime,bilime,teknolojiye yönlenmedikçe ve gelişmedikçe. Sapanla tankları yenebileceğine inandıkça, gevşek oldukça, mazlum edebiyatına sığınıp duracağız. Böyle olmaz. Uyan artık müslüman!
Bağımsızlığını kimsenin ellerine bırakmayan, boyun eğmeyen güçlü devlet adamlarına ve halkın eğitime sımsıkı sarıldığı güçlü beyinlere ihtiyaç var. Bugün Kudüs için yapabileceklerimizin bundan ibaret olmasının utancı bile bizi mahçup etmeye yetmeli. Üzgün ve mahçubuz. Allah bugünlerin hesabında bizleri affetsin 🇵🇸 #palestine #jarusselam #killerusa #killerisrael #filistin #kudüs #katilisrail #katilamerika #Nakba70
Read more
 #300lerKomitesi "Seçilmiş hükümetler pek nadiren halklarını yönetirler." - Benjamin Disraeli, ...
Media Removed
#300lerKomitesi "Seçilmiş hükümetler pek nadiren halklarını yönetirler." - Benjamin Disraeli, İngiliz Başbakanı "Birbirini tanıyan sadece üç yüz adam Avrupa'nın kaderini idare etmektedir. Bu adamlar haleflerini kendi çevrelerinden seçerler. Bu adamların tasvip etmedikleri ... #300lerKomitesi "Seçilmiş hükümetler pek nadiren halklarını yönetirler." - Benjamin Disraeli, İngiliz Başbakanı "Birbirini tanıyan sadece üç yüz adam Avrupa'nın kaderini idare etmektedir. Bu adamlar haleflerini kendi çevrelerinden seçerler. Bu adamların tasvip etmedikleri her devleti yok edecek araçları bulunmaktadır."
-Walther Rathenau, Alman Dışişleri Bakanı ve AEG başkanı

Dünyayı 1600'lü yıllardan beri uyuşturucu ticareti parasıyla servetler kazanmış ve başında İngiliz monarşisinin bulunduğu 300 kişilik bir komite yönetmektedir. Yeni Dünya Düzeni içinde Tek Dünya Devleti kurmayı amaçlayan bu komitenin her ülkede vatan hainliği yaparak komplo hiyerarşisi içinde yükselmek isteyen adamları bulunmaktadır. Komite her devlette paralel yapılar oluşturarak aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmektedir:

Dindarlık kisvesi altında "Dinler arası diyalog" senaryosu içinde tüm dinleri tek bir din altında birleştirmek…

Kalkınmakta olan ülkelerde endüstriyelleşmeyi önlemek, tarımı ortadan kaldırmak…

Halkları devlet yardımı ile yaşayacak hale getirmek…

2050 yılına kadar dünya nüfusunu açlık, salgın hastalıklar, kanser, savaşlar ve homoseksüelliğin yaygınlaştırılmasıyla 3 milyar kişi azaltmak…

Halkları din ve uyuşturucu kullanımını artırarak kontrol etmek…

Tüm milliyetçilik akımlarını yıkmak ve üniter devletlerde çok kültürlülük adı altında bölünmeyi sağlamak, kolay yönetilebilir küçük feodal devletler oluşturmak…

Dünyada eğitim düzeyini aşağı çekmek…

Yandaş medya ile halk kitlelerinin beyinlerini yıkayarak umutsuzluğa düşmelerini sağlamak...
Ülkelere "demokrasi" getirmek adı altında saldırarak doğal kaynaklarını ele geçirmek...
@destekyayinlari
#DestekMedyaGrubu
Read more
SAVUNMA TEMEL İNSAN HAKLARINDAN BİRİDİR VE KUTSALDIR Avukatlar, toplumda hukuka, eşitliğe ...
Media Removed
SAVUNMA TEMEL İNSAN HAKLARINDAN BİRİDİR VE KUTSALDIR Avukatlar, toplumda hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin en yüksek seviyede olmasında önemli bir yere sahiptir. Savunma mesleği, yargının bağımsızlığı ve adil yargılanmanın teminatıdır. Savunmanın temsilcisi avukatın ... SAVUNMA TEMEL İNSAN HAKLARINDAN BİRİDİR VE KUTSALDIR
Avukatlar, toplumda hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin en yüksek seviyede olmasında önemli bir yere sahiptir. Savunma mesleği, yargının bağımsızlığı ve adil yargılanmanın teminatıdır. Savunmanın temsilcisi avukatın olmadığı, savunma ve avukata gereken önemin verilmediği yerde; ADALET YOKTUR! ADİL YARGILANMA YOKTUR! HUKUK DEVLETİ YOKTUR!
Ülkede yaşanan haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı çıktıkça, ülkenin götürülmek istendiği hukuksuzluklar alanına çekilmesinin önüne geçmek için halkı uyardıkça, üstünün değil, hukukun üstünlüğünü savundukça, avukatları itibarsızlaştırmadan istediklerini yapamayacaklarını görenler, avukatlara saldırmaya devam edeceklerdir.
#kadınpartisi #5nisanavukatlargünü #avukat #adalet #hukuk
Read more
Singapur 🇸🇬 Dışarda sakız çiğnemek yasak 3 kişiden fazla gezmek yani gruplaşmak yasak yürürken ...
Media Removed
Singapur 🇸🇬 Dışarda sakız çiğnemek yasak 3 kişiden fazla gezmek yani gruplaşmak yasak yürürken sigara içmek yasak belli noktalar var dur iç sigaranı diyo singapur. o yasak bu yasak. Bu kadar yasağı bu milletin sırtına bindirmenin ne manası var dicem ama millet mala bağlamış :) elde telefon ... Singapur 🇸🇬 Dışarda sakız çiğnemek yasak 3 kişiden fazla gezmek yani gruplaşmak yasak yürürken sigara içmek yasak belli noktalar var dur iç sigaranı diyo singapur. o yasak bu yasak. Bu kadar yasağı bu milletin sırtına bindirmenin ne manası var dicem ama millet mala bağlamış :) elde telefon başı önde arada yaşayıp yaşamadığını sorgulamak için kafasını kaldırıo ha ok hala insanım! diyo devam edio. Bahçelievler ile gaziosmanpaşanın birleşimi kadar küçük bu ülke ama boyundan büyük gelişmiş. Farkettim ki yani aslında hepimizin bildiği ve malesef neden diye sorguladıgımız sistemsizlik ülkemizde her nedense bir türlü oturtamadığımız ve ne yaZık ki asla da kuramayacağımız o sistemi adamlar öle bi kurmuş ki tıkır tıkır işlio yani burda her dakika adalet tecelli edio kimsenin hakkının kimseye kalmayacağı bir sistem. devlet düzeni buna göre işlio halk da alışmış benimsemiş. Yani hiç bir singapurlu için sorun yok sistemden gayet memnunlar gibi geldi bana. Kısacası sezarın hakkını sezara teslim etmişler. Canım türkiyem sen başkasın sistemine kurban olduğumun ülkesi :) 🇹🇷 bizim sistem süper ( ne olacaahhh yaaaa ) sistemi :) #turkey #singapore #malaysia #melaka #johorbahru #kualalumpur #asia #asiatrip #worldtravel #thailand #cambodia #bangkok #backpackers #backpack #backpacking #backpacker #gezgin #hayatkısa #aniyakala #dünyaturu
Read more
Ankara'ya öyle yakışırdı ki kar.. Asfaltlar ışıldar, buz tutardı resmi yalanlar... Kimse keman ...
Media Removed
Ankara'ya öyle yakışırdı ki kar.. Asfaltlar ışıldar, buz tutardı resmi yalanlar... Kimse keman çalmaz belki ama Çok keman çalınsın balolarında Diye yapılmış Gri sisli binalar... Alnının ortasında Ciddi bir devlet asabiyeti. Çok kötü günlermiş gibi en genç zamanlar, Bu zulüm ... Ankara'ya öyle yakışırdı ki kar.. Asfaltlar ışıldar, buz tutardı resmi yalanlar... Kimse keman çalmaz belki ama
Çok keman çalınsın balolarında
Diye yapılmış
Gri sisli binalar... Alnının ortasında
Ciddi bir devlet asabiyeti.
Çok kötü günlermiş gibi en genç zamanlar,
Bu zulüm bu sevda bitmezmiş sevmek
Bir halkı sevmekse aşk o zaman sevmekmiş! (biz bir şeyi delicesine severiz ama tanrım neyi?) Kahve önü çatlak mozaik
Bel kemiğine tehdit
Kürsüler üstünde
Çok sigara içen
Öğrenciler
Bir daha asla yaşayamayacağı
Aşkları teğet geçerken
Hep onu sevmeyenleri severek
Hep onu sevenin gözlerinden
Kalabalıklara kaçarak
Karışarak toplumcu gerçekçi yalnızlıklara,
Yüksek rakımlarda çatlamış dudaklarını
Bir izmirli güzele dayatmak varken (hep kardeş olacak değiliz ya,
Yaşasın halkların sevgililiği!) Soyut bir sevdaya
Beşik kertilmiş olan
Dağda çoban,
Şehirde şark çıbanı sayılan,
Fırat'ın büyük elleri
Ararat'ın kız yelleri
Cilo'nun derin nefesleri
Hülasa kente hukuk mukuk okumaya
Mümkünse o arada da memleketi kurtarmaya gelmiş
Anadolu çocukları, ankara' ya öyle yakışırdı ki kar
Asfaltlar ışıldar ,
Buz tutardı resmi yalanlar YILMAZ ERDOĞAN
#biryılmazerdoğanşiiri #ankarayaöyleyakışırdıkikar #kar #ankara #şiir #snow #nature #blog #blogger #instadaily #instagram #instagood #instalike #poems #yılmazerdoğan #blogger #doğa #ankaralife #travel #yollarda #yolda #angara #şiirsokakta #şair #snowwhite #photography #photographer
Read more
 #ATATÜRK #SONSUZAKADARKALPLERİMİZDESİN #HEPİMİZİKİAYYAŞIZ #VATAN #BAYRAK #TÜRKMİLLETİ # ...
Media Removed
#ATATÜRK #SONSUZAKADARKALPLERİMİZDESİN #HEPİMİZİKİAYYAŞIZ #VATAN #BAYRAK #TÜRKMİLLETİ # TÜRKİYECUMHURİYETİ #NAMUS #LAİKLİK #HALKÇILIK #DEVLETÇİLİK #MyHeart #ULUSCULUK #ATATÜRK #SONSUZAKADARKALPLERİMİZDESİN #HEPİMİZİKİAYYAŞIZ #VATAN #BAYRAK #TÜRKMİLLETİ # TÜRKİYECUMHURİYETİ #NAMUS #LAİKLİK #HALKÇILIK #DEVLETÇİLİK #MyHeart #ULUSCULUK
Çiçekler açıyordu İzmir'in dağlarında, biz Mustafa Kemal Atatürk yazarken mücevher taşlara.... ...
Media Removed
Çiçekler açıyordu İzmir'in dağlarında, biz Mustafa Kemal Atatürk yazarken mücevher taşlara.... Ruhun şad olsun Atam... #cumhuriyetçilik #laiklik #halkçılık #devletçilik #milliyetçilik #inkılapçılık #fikirlerölmez #Atatürk Çiçekler açıyordu İzmir'in dağlarında, biz Mustafa Kemal Atatürk yazarken mücevher taşlara.... Ruhun şad olsun Atam... #cumhuriyetçilik #laiklik #halkçılık #devletçilik #milliyetçilik #inkılapçılık #fikirlerölmez #Atatürk
‪ #Didim‬ ilçesinin ilk yerleşim izleri Neolitik Devre (MÖ 8000) uzanır. MÖ 16. yüzyılda Miken, ...
Media Removed
‪ #Didim‬ ilçesinin ilk yerleşim izleri Neolitik Devre (MÖ 8000) uzanır. MÖ 16. yüzyılda Miken, Giritliler ve daha sonra da Aka kolonilerinin varlığı görülür. Persler, Romalılar ve Bizanslılardan sonra 1071 Malazgirt Muharebesi'nden sonra Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasından ... ‪ #Didim‬ ilçesinin ilk yerleşim izleri Neolitik Devre (MÖ 8000) uzanır. MÖ 16. yüzyılda Miken, Giritliler ve daha sonra da Aka kolonilerinin varlığı görülür. Persler, Romalılar ve Bizanslılardan sonra 1071 Malazgirt Muharebesi'nden sonra Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasından sonra ilk olarak Karia olarak anılan bu bölge Türklerin eline geçmiştir. 1. Haçlı Seferlerinin ardından yeniden Bizans'ın eline geçti. 1261 yılından sonra Karia’da Menteşe Beyliği'nin kurulmasıyla Didim ve çevresi bu beyliğin içine alınmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu zamanında varlığını "Yeronda - Yoran" ismi ile sürdürmüstür. 1924'ün 23 Martında Lozan Antlaşması gereği Selanik'in Pravuşta bölgesi ve köylerinden (Kuçkar, Devekıran) gelen mübadiller Didim'in ilk sahipleri olmuşlardır. Yoran'dan giden Rumlar ise gittikleri yerde Nea Yeronda yani yeni Yoran anlamına gelen bir köy kurmuşlardır. 1955 depreminden sonra önceleri halk arasinda "HiSAR" olarak da adlandırılan YORAN devlet tarafından yaptırılan afet evlerine taşındıktan sonra "YENiHiSAR" adını almıştır. Sonrasında isim benzerliğine meyil vermemek için dünya üzerinde sadece bir yerde blunan ve kök olarak "DIDYMAION"'dan gelen "DIDIM" olarak yenilemiştir.[kaynak belirtilmeli]9 Mayıs 1990 tarihine kadar Didim ve çevresi Söke ilçesinin bir parçası iken bu tarihte yayınlanan bir kanunla Yenihisar kasabası merkez olmak üzere Akbük, Ak-Yeniköy beldeleri ile Balat, Batıköy, Denizköy ve Yalıköy köyleri ve Milas ilçesinden alınan Akköy ile ilçe olmuştur. 1999 yılında Yenihisar ilçesinin ismi Didim olarak değiştirilmiştir.
Read more
Ünlü ekonomi yazarı #güngöruras hayatını kaybetti. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı ...
Media Removed
Ünlü ekonomi yazarı #güngöruras hayatını kaybetti. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı dileriz #başsağlığı #ekonomi #ayseteyze #vefat #milliyet . Güngör Uras Kimdir; . Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras, 22 Temmuz 1933 doğumlu Türk gazeteci ve yazardır. İlk ve orta öğrenimini ... Ünlü ekonomi yazarı #güngöruras hayatını kaybetti. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı dileriz #başsağlığı #ekonomi #ayseteyze #vefat #milliyet
.

Güngör Uras Kimdir;
.

Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras, 22 Temmuz 1933 doğumlu Türk gazeteci ve yazardır.

İlk ve orta öğrenimini Ankara'da TED Yenişehir Koleji'nde tamamlayan Güngör Uras; 1955 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 'Mali Şube'sinden mezun olmuş, 1988'de Boğaziçi Üniversitesi'nde doçentliğe hak kazanmış, 1994'te Marmara Üniversitesi'nde Profesör olmuştur.

Çalışma hayatına Halk Bankası Genel Müdürlüğü ile başlayan Uras, daha sonra Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, İktisadi Planlama Dairesi Uzmanı olarak görev yaptı. 1974 - 1980 yılları arasında TÜSİAD Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Aksigorta İdare Meclisi Başkanlığı yapan Güngör Uras, 1993 yılına kadar İ.Ü. İktisat Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi, 2001 yılına kadar da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılında Türkiye İktisat Gazetesi`nde köşe yazarlığına başlayan Uras, sırasıyla Rapor, Tercüman, Güneş, Sabah, Yeni Yüzyıl, Dünya ve Milliyet gazetelerinde köşe yazarlığını sürdürdü. Evli ve bir çocuk babasıydı.
Read more
Osmanlı Kahvehaneleri Mekân, Sosyalleşme, İktidar Hazırlayan: Ahmet Yaşar 1.Baskı: Ekim ...
Media Removed
Osmanlı Kahvehaneleri Mekân, Sosyalleşme, İktidar Hazırlayan: Ahmet Yaşar 1.Baskı: Ekim 2009 Gözden Geçirilmiş 3.Baskı: Ocak 2018 Satın almak için tıklayınız: https://www.kitapyayinevi.com/ Kahvehane; Kültürel birikim ortamı, sosyalleşme mekânı ve siyasi iktidar ... Osmanlı Kahvehaneleri
Mekân, Sosyalleşme, İktidar
Hazırlayan: Ahmet Yaşar
1.Baskı: Ekim 2009
Gözden Geçirilmiş 3.Baskı: Ocak 2018

Satın almak için tıklayınız: https://www.kitapyayinevi.com/

Kahvehane; Kültürel birikim ortamı, sosyalleşme mekânı ve siyasi iktidar karşısında halkın sesini duyurabildiği bir kamusal alan… Osmanlı toplumunda 16. yüzyıl ortalarında bir şehir mekânı olarak gelişen kahvehaneler, yepyeni bir sivil deneyimin gelişmesine katkıda bulundular. Değişik zümrelerden ve kültür seviyelerinden insanların kahve içmek ve sohbet etmek amacıyla gittikleri bu yerler, kısa zamanda toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayan bir konuma geldi. Bu kitap, beş akademisyenin bu konudaki çalışmalarını bir araya getiriyor. Makalelerin en önemli ortak yanı “kamusal alan” kavramsallaştırmasının bir çeşit eleştirisi ve Osmanlı’da kahvehane kamusallığını anlama çabası. Selma Özkocak; kahvehanelerin gelişiminin daha geniş ölçekli gelişmelerle, örneğin 16. yüzyıl ve sonrasında artan şehirleşme, şehre göç ve bunun bir sonucu olarak sosyalleşmedeki yükseliş ve bütün bunların da özel alanın ve daha çok ev yaşamına ait geleneksel konukseverlik yapısının dönüşümü ile ilişkilendirilmesinin önemini vurguluyor. Uğur Kömeçoğlu; kahvehaneleri Sennett’in “aktör olarak insan” biçiminde kavramsallaştırması ve kamusal alanın bir sosyallik formu olarak okunması üzerinden irdeliyor ve bu mekânda gerçekleşen meddah, karagöz, ortaoyunu, âşık gösterileri gibi toplumsal performansları mekânsal ve eleştirel kamusallığın öğeleri olarak sunuyor. Ahmet Yaşar; kahvehanelerin, Osmanlı İstanbul’una girişi sırasında ve sonrasında devlet erkânı ve ulema arasındaki kötü şöhretini inceliyor ve siyasi iktidarın kahvehane kamusallığı üzerindeki kontrolünü irdeliyor. Ali Çaksu; 1826 yılına kadar Osmanlı siyasetine belirgin biçimde yön veren yeniçerilerin kahvehanelerle ilişkilerini inceliyor ve yeniçeri kahvehanesinin kahve ve tütün içilecek bir yer olmasının yanısıra bir edebiyat salonu, isyancı karargâhı, karakol, tekke, iş bürosu ve mafya kulübü gibi işlediğini örneklerle ortaya koyuyor. Cengiz Kırlı ise 1840-1845 yıllarına ait “havadis jurnalleri” adını taşıyan bir dizi belge
Read more
günaydınnn<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏼 açlık sınırında bir ülkenin nedir bu tatil aşkı diye sorup duruyorum kendime?! ...
Media Removed
günaydınnn🏼 açlık sınırında bir ülkenin nedir bu tatil aşkı diye sorup duruyorum kendime?! evet insanlar boğuldu bunladı ama 9 gün bu ülkeye fazla değil mi? yoksa benmi başka dünyada yaşıyorum? şahsen bu kadar uzun tatilleri hiç sevmem devlet ekonomisinine aile ekonomisinie insan ... günaydınnn💙🙏🏼 açlık sınırında bir ülkenin nedir bu tatil aşkı diye sorup duruyorum kendime?! evet insanlar boğuldu bunladı ama 9 gün bu ülkeye fazla değil mi? yoksa benmi başka dünyada yaşıyorum? şahsen bu kadar uzun tatilleri hiç sevmem devlet ekonomisinine aile ekonomisinie insan piskolojisine hep zarar şimdi yataktan zor kalkanlar var ay sonu 9 günü nasıl kapatıcam diye düşünenler var herşeyi bir kenara atmış tatilden çıkamayanlar var kısaca bizim gibi aç bir ülkenin ne haddine 9 gün tatil diye sadece ben düşünmüyorum inşallah☺️🙏🏼 git gide araplaşmaya çalışan bir sistemin içinde çırpınan bir halk görüyorum ama onların euroları dolarları ve Allahları var peki bizim neyimiz var?😊aslında bizim çokk şeyimiz var fakat değetini bilen yok!neyse tatiller bittiyse yol çilelerinden çıkıldıysa hadi iş başına😉 hepimize hayırlı uğurlu şanslı bereketli kısmetli bir hafta olur umuduyla başladım ben güne hepinizin işi rastgele..☺️🙏🏼 #günaydın #yeni #haftaya #yeni #umutla #❤️ #🙏🏼 #
Read more
26. yüzyılda geçen Biz'de; insan doğadan ve kendi benliğinden koparılmış ve "biz" haline getirilmiştir. ...
Media Removed
26. yüzyılda geçen Biz'de; insan doğadan ve kendi benliğinden koparılmış ve "biz" haline getirilmiştir. Devlet, halkın "oy birliğiyle" tekrar tekrar seçtiği "Velinimet" tarafından yönetilmektedir. Tek Devlet'te bireyler yoktur, sayılar vardır. Farklı düşünce diye bir şey yoktur; ... 26. yüzyılda geçen Biz'de; insan doğadan ve kendi benliğinden koparılmış ve "biz" haline getirilmiştir. Devlet, halkın "oy birliğiyle" tekrar tekrar seçtiği "Velinimet" tarafından yönetilmektedir. Tek Devlet'te bireyler yoktur, sayılar vardır. Farklı düşünce diye bir şey yoktur; çünkü sadece tek bir düşünce,tek bir doğru ve tek bir gelecek vardır. Onu da yönetim belirler. Cam duvarlar arasında yaşayan insanların her anı sistem tarafından denetlenmektedir,insanlar sadece önceden belirlenmiş sevişme saatlerinde birbirlerini ziyaret ettikleri zaman perdeleri indirme hakkına sahiptirler.

Aldous Huxley'in "Cesur Yeni Dünya" sından 12 yıl önce, George Orwell 'in "1984" ünden 28 yıl önce yazılan Biz; ilk anti-ütopya örneklerinden biri sayılır. Yevgeni Zamyatin'in 1920 yılında yazdığı roman, yazarın ülkesinde ancak 1988 yılında yayımlanabilmiştir.

#yevgenizamyatin #yevgenizamyatinbiz #ayrıntıyayınları #ayrintiyayinlari
Read more
23 Nisan ÇOCUK BAYRAMI Kutlu olsun🇹🇷 Atatürk’ün en sevdiğim resmidir bu resim. Belki de kendimize, ...
Media Removed
23 Nisan ÇOCUK BAYRAMI Kutlu olsun🇹🇷 Atatürk’ün en sevdiğim resmidir bu resim. Belki de kendimize, içimizdeki çocuğa en yakın gelen resim olduğu içindir. Onun ve beraberindeki bir avuç insanın inancı ve cesareti sayesinde üzerinde yaşadığımız bu toprak bizler için vatan kalabildi. ... 23 Nisan ÇOCUK BAYRAMI Kutlu olsun🇹🇷
Atatürk’ün en sevdiğim resmidir bu resim. Belki de kendimize, içimizdeki çocuğa en yakın gelen resim olduğu içindir. Onun ve beraberindeki bir avuç insanın inancı ve cesareti sayesinde üzerinde yaşadığımız bu toprak bizler için vatan kalabildi. Bugünün çocuklara bayram olarak hediye edilmesine vesile olan TBMM sayesinde demokrasi kültürü ülkemize gelmiş ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletin olmuştur.
Şimdilerde her ne kadar Atatürk ismi devlet kurumlarından silinmeye çalışılsa da bu milletin gönlündeki yerinden silinemeyecek, bu salıncakta sallanan koca bir kurtarıcının çocuksu mutluluğu o milletin çocuklarına ilham olacaktır.
Eski 23 Nisan ları hatırlıyorum; çocukluğumuzdaki; stadyum törenlerini canlı verirdi TRT. İzlerdik soluksuz, dünya çocukları gerlirdi Halk Oyunları yarışmasına. Ülkemizin ekibini heyecanla beklerdik ve izlerken gururlanırdık; bizim halk oyunlarımız gibisi yok derdik hep birlikte. O sayede tanıdık birçok yörenin oyununu. Acaba o dönemdeki 23 Nisan kutlamaları daha fazla “Yerli ve Milli” değil miydi diye düşünüyorum şimdilerde...
Bir de bizim çocuklarımızla Gelişmiş ülkelerin çocukaları arasındaki farkı düşünüyorum; Neden biliyor musunuz? Onların çocuklarının hiç biri gelecek kaygısıyla büyütülmüyor. Hiç birinin Teog meog sınav mınav kaygısı yok. Çünkü buna ihtiyaçları yok. Sosyal devlet olabilmişler ve çocuklarına eşit eğitim hakkını sağlamışlar. Oysa bizim çocuklarımız sınavlara yarışlara hazırlanmak ZORUNDALAR.
Oysa oyun oynamak, kültür sanatla haşır neşir olmak onların hakkı. Üstelik bu hakkı ve imtiyazı onlara Mustafa Kemal Atatürk ün hediye ettiği bu bayramda coşkuyla ve gururla kutlamaları gerekir. İçimizdeki çocukları yaşatabilmek umuduyla; YAŞASIN CUMHURİYET VE ONUN KAZANIMLARI, YAŞASIN 23 NİSAN #23nisan
Read more
_ Tarihin bir tekerrür sahnesi olduğu ne kadar da âşikâr son günlerde. Zamanın düz bir çizgi değil ...
Media Removed
_ Tarihin bir tekerrür sahnesi olduğu ne kadar da âşikâr son günlerde. Zamanın düz bir çizgi değil de bir daire içinde vücud bulduğunu söyler Necip Fazıl. · Hatırlayalım: 1919 yılında Afganistan’ın yönetimini İngilizlerden bağımsız yürütme hakkını Ravalpindi savaşı ile kazanan ... _
Tarihin bir tekerrür sahnesi olduğu ne kadar da âşikâr son günlerde. Zamanın düz bir çizgi değil de bir daire içinde vücud bulduğunu söyler Necip Fazıl.
·
Hatırlayalım:
1919 yılında Afganistan’ın yönetimini İngilizlerden bağımsız yürütme hakkını Ravalpindi savaşı ile kazanan Emanullah Han, 1923’de kendisini padişah ilan eder. Afganistan üzerinde ekonomik yaptırımlarını kaybetmek istemeyen İngiltere, Lawrence tipi bir İngiliz ajanını görevlendirir. İngiliz Ajanla birlikte görevli gelen diğer ajanlar, Topal Molla lakabı verilen ajan hakkında kerametler anlatmak üzere bölgeye dağılırlar. Köy köy, kasaba kasaba gezerek Topal Molla’nın kerametlerini anlatırlar. Bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde binlerce müridi olur Topal Molla’nın. Üç yıl içerisinde yüz bin civarı (bazı kaynaklarda daha fazla olduğunu yazıyor) mürid toplar etrafına.
Tarikat şeyhi olarak geniş bir çevre ve etki alanına sahip olduktan sonra ülkesini bağımsız yönetmeye karar veren Kral Emanullah Han'a karşı, müridlerini kışkırtır Topal Molla. Devlet yönetiminde yolsuzluk yapıldığını, ahlaksızlık ve israfın çok olduğunu, hükümete ve başında ki krala karşı mücadele etmenin Farz olduğunu anlattığı müridleriyle beraber ülkeyi iyice karıştırır. Ülkede kardeş kanı dökülmeye başlayınca, halkı karşısına almaktan korkan Emanullah Han 1928'de ülkesini terk eder. Bu şahsın ‘ajan’ olduğunu bildiği halde, halkına bunu söyleyemez. Bir daha da ülkesine dönemez.

Emanullah Han, Kabil Hava limanında İtalya’ya gitmek üzere uçağın hareketini beklerken, bastonlu, İngiliz tipi takım elbiseli, beyaz şapkalı sarışın bir adam yanına yaklaşır. Bu kişi Topla Molla’nın kendisidir. Kralı selamlar ve hemen sorar; ‘Benim ajan olduğumu bildiğin halde neden bunu halkına söylemedin? Bu benim en büyük korkumdu, ama sen bunu bile yapamadın! Bildiğin halde neden sustun?’ Ülkesini terk etmek zorunda kalan Kral Emanullah Han, ‘Söyleseydim daha da kötü olayların olabileceğinden korktum. Çünkü halkımın size olan güveni çok fazlaydı’ der.
·
=Sait Çamlıca
·
·
·
"Olimpos dağının çocukları Hira dağının evlatlarını asla kabullenemeyecektir."
·
=Cemil Meriç
·
·
·
#ibret
Read more
Günaydınnnnn<span class="emoji emoji263a"></span>️<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏼 başta şunu söylemek isterim kimseden korkmadan kendini özgürce dile getirebildiğin ...
Media Removed
Günaydınnnnn🏼 başta şunu söylemek isterim kimseden korkmadan kendini özgürce dile getirebildiğin bir ülkede yaşamak istiyorsan fikirlerini savun! neyi savunduğunla ilgilenmiyorum sadece bir fikrinin olmasıyla ilgileniyorum çünkü kişilerin karekterleri kendini ifade ettikleri ... Günaydınnnnn☺️🙏🏼 başta şunu söylemek isterim kimseden korkmadan kendini özgürce dile getirebildiğin bir ülkede yaşamak istiyorsan fikirlerini savun! neyi savunduğunla ilgilenmiyorum sadece bir fikrinin olmasıyla ilgileniyorum çünkü kişilerin karekterleri kendini ifade ettikleri zaman güçlenir😉☺️hepimiz aynı fikirde olmayabiliriz buna saygı duyarım açık, kapalı dindar yada değil bu beni hiç ilgilendirmiyor sizide ilgilendirmesin hepimizi ilgilendiren tek şeyin ülkemizin geleceği için fikirlerimizin imzasını bugünkü seçimde atmaktır! OY VERİN! hepimizin geleceği bugünün elinde! geçiştirmek gibi bir lüksümüz yok! kime oy verdiğinizle ilgilenmiyorum ! ülkenin geleceği için oy vermeniz gerektiği ile ilgileniyorum!şahsen ben ülkeyi karış karış satanları! fakiri fakir zengini dahada zengin yapanları! kendi halkını süründürüp başkalarına bakanları! kullanılamayan köprüleri,yolları yapıp halkına pazarlayanları!kendine sarayları layık görüp, halkına bir kilo soğanı çok görenleri ! tüm eş dost akraba ve yandaşlarını önemli mevkilere koyup, ülkemin öğretmenini, doktorunu ,komutanını, gazetecisini içeri tıkanları! kendinden olmayanları tehtidle,yasakla ,zorla yandaş yapanları! halkını susuturup fikirsiz kılanları! dini alet ederek devlet, koltuk ,mevki sahibi olanları! biz değil ben diyenleri! her konunun içinde bitenleri! MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gerçeğini beyinlerden silmeye çalışanları! yazıp ,yönetip ,oynadıkları senaryoda kendini baş komutan ilan edip bunca günahsızın hayatıyla oynayanları kısaca diktatörlükle yönetilen bir hükümeti artık istemiyorum! oy verin oy! bir kilo kömür bir paket makarnaya değil özgür,güzel ,güvenli ,sağlam bir geleceğe OY VERİN!! günaydın #gün #seçim #günü #oy #verin #demokrasiye #özgürlüğe #güzel #geleceğe #oy #verin #👍 #🇹🇷 #
Read more
''Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıllık Hatrı Vardır'' <span class="emoji emoji2615"></span>️<span class="emoji emoji2615"></span>️<span class="emoji emoji2615"></span>️ Kahve sıcak iklimlerde yetişen bir ...
Media Removed
''Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıllık Hatrı Vardır'' ️ Kahve sıcak iklimlerde yetişen bir ağaçtır. Bunun çekirdeği kavrulup dövüldükten sonra suda kaynatarak yapılan içeceğe de “kahve” denir. ️ Türk Kahvesi‘nin ilk dönemlerine dair farklı hikayeler olsa da ortalama zaman ... ''Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıllık Hatrı Vardır''
☕️☕️☕️
Kahve sıcak iklimlerde yetişen bir ağaçtır. Bunun çekirdeği kavrulup dövüldükten sonra suda kaynatarak yapılan içeceğe de “kahve” denir.
☕️☕️☕️
Türk Kahvesi‘nin ilk dönemlerine dair farklı hikayeler olsa da ortalama zaman aralığı olarak 1500’lü yıllar alınabilir. Bu hikayelerden biri kahvenin 1500’lü yılların başlarında Yemen Valisi tarafından İstanbul’a gönderildiği, bir diğer ise 1500’lü yıllların ortalarında Halepli Hukm ile Şamlı Şems tarafından İstanbul’a getirildiği yönündedir.
☕️☕️☕️
Başlangıçta saray içerisinde üst düzey görevliler, önemli devlet adamları ve halkın ileri gelenleri için hazırlanan Türk Kahvesi zamanla halk arasında da yaygınlık kazanmaya başlamıştır.
☕️☕️☕️
İstanbul'u tanımaya devam ediyoruz;
☕️19.09.2018 @kenan_tamer Kenan Tamer İle Mimar Sinan'ın İzinden
☕️20.09.2018 Kenan Tamer İle Fener Balat
☕️21.09.2018 Kenan Tamer İle Kapalıçarşı, Çarşılar Ve Hanlar
☕️23.09.2018 @merttaner72 Beyoğlu'ndan Galata'ya Lezzet Durakları
☕️27.09.2018 @rehberkurtmansur Yeldeğirmeni'nden Kadıköy'e Kültür Ve Lezzet Durakları
☕️30.09.2018 Marmara'nın İncisi Büyükada
Gezilerimiz hakkında bilgi ve rezervasyon için;
💻www.sacred7travel.com
📧[email protected]
☎️05427227340
#sacred7travel #hayatbiryolculuktur #gezgin #gezgininstagram #instadaily #bosphorus #turkkahvesi #istanbul #kültürturu #lezzetdurağı #büyükada #fenerbalat #beyoğlu
Read more
ÖZEL FENER RUM LİSESİ'NİN TARİHÇESİ Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethinden bir yıl sonra ...
Media Removed
ÖZEL FENER RUM LİSESİ'NİN TARİHÇESİ Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethinden bir yıl sonra 1454'te, Rum halkına vermiş olduğu hakların yanı sıra okulun "Fener Rum Mekteb-i Kebiri" adı altında eğitime devam etmesine izin verdi. Okulun Fener semti Tevkii Cafer Mahallesi'ndeki ... ÖZEL FENER RUM LİSESİ'NİN TARİHÇESİ
Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethinden bir yıl sonra 1454'te, Rum halkına vermiş olduğu hakların yanı sıra okulun "Fener Rum Mekteb-i Kebiri" adı altında eğitime devam etmesine izin verdi.

Okulun Fener semti Tevkii Cafer Mahallesi'ndeki bugünkü binası, Rum zenginlerin bağışlarıyla, mimar Kostandin Dimadis tarafından 1881'de inşa edildi. Bugün kullanılan görkemli binanın yapımından önce, yine Fener semtinde, zaman zaman ismi değişse de okulda 560 yıl boyunca aralıksız eğitim verildi.

1804 yılında Kuruçeşme'ye taşınan okul, 1850 yılında tekrar Fener semtine dönerek Patrikhane karşısındaki binada eğitime devam etti.

17. ve 18. yüzyıllarda okuldaki Felsefe bölümü, "Akademi" unvanını almasını sağladı. 1904-1919 yılları arasında faaliyet gösteren "Öğretmen Okulu" bölümünün mezunları, Osmanlı toprakları üzerinde öğretmenlik yapabiliyordu. Mezunlar ayrıca, Osmanlı sarayında çevirmen ve devlet kurumlarında yüksek makam sahibi olabiliyordu. Patrik İoakim 3 zamanında okulu üniversiteye dönüştürme planları yapılsa da sonuca ulaşılamadı. 19. yüzyılda, okulda kısa bir süre için "Tıp" bölümü de açıldı.

Rumların birçok patrik ve despotu, Osmanlı Devleti zamanında saray ve Bab-ı Ali tercümanı, Eflak ve Boğdan voyvodalarının çoğu bu okulda yetiştirildi.

İç mekanında süslemelerin göze çarptığı okulun tavan ve duvarlarında önemli kişilerin portreleri yer alıyor.

Fransa'dan getirilen kırmızı tuğlalarla yapıldığı için halk arasında "Kırmızı Okul" diye anılan okulla ilgili bilgi vermek gerekirse: "Kırmızı kiremitleri Marsilya'dan gelmiş. Bu kiremitler artık okulun süsü gibi. Hava koşullarına ve tüm diğer şeylere karşı dayanıklı olarak yapıldığı için o kadar senedir dayanıyor."
.
.
#ig_renk_shots #istanbul_hdr
#turkiye #sizinkareleriniz
#evrenselkareler #worldbestgram
#istanbul #istanbuldayasam
#aniyakalafk #fotogulumse
#a72017 #turkinstagram
#benimkadrajim #instagramturkey
#kadrajturkiye #objektifimden
#anlatistanbul #ahguzelistanbul
#gununfotografi #gununkaresi
#hayatandanibarettir #hayatinrenkleri
#fotografdukkanim #fotografatolyesi
#fotografheryerde #balatkiremitcaddesi
#galataköprüsü #balatsokakları
#galatakulesi #balat
Read more
Yavrularımız melek oldular.. Allah kederli ailelerine sabır versin.. Bunu yapan caniler insan ...
Media Removed
Yavrularımız melek oldular.. Allah kederli ailelerine sabır versin.. Bunu yapan caniler insan olamaz. Yavrularımıza musallat olan şerefsizlere nereye kadar tahammül göstereceğiz? Hepimizin vijdanı paramparça oldu. Başka Eylül’ler, Leyla’lar olmaması için bu konuda hepimiz ... Yavrularımız melek oldular.. Allah kederli ailelerine sabır versin.. Bunu yapan caniler insan olamaz. Yavrularımıza musallat olan şerefsizlere nereye kadar tahammül göstereceğiz? Hepimizin vijdanı paramparça oldu. Başka Eylül’ler, Leyla’lar olmaması için bu konuda hepimiz çok dikkatli ve duyarlı olalım lütfen, hepimize görev düşüyor. Dikkatimizle bir yavrumuzun hayatını kurtarmaya yardım edebiliriz. Yaşamımızda çevremizde ki çocuklara duyarlı olalım farklı hareketler sezdiğimizde takip edelim bir alçak tarafından kaçırılıyor olabilir, istismara uğruyor olabilir. Peşini bırakmayalım ve hemen resmi mercilere haber verelim. Bu olayların yaşanmasını engellemek için bu canilere karşı gerekli caydırıcılık gücüne sahip yasanın hemen çıkarılması konusunda tüm halk olarak birleşmiş durumdayız ve devletimizin arkasındayız. Bu konuda daha fazla Kamu spotu ve ruh sağlığı konusunda eğitim için adımlar atılmasının ve bu konuda bu olayın peşini bırakmayan başta devlet yöneticilerimiz ve basın mensuplarımız olmak üzere tüm halkımızın paylaşımlarıyla bilgilendirme ve bilinçlendirme de katkılarının çok büyük olduğunu belirtmek istiyorum.
Read more
Дэди уногъ Мурат Куканым дызэрэлъэгъугъ Adige Devlet tiyatrosunun Ünlü oyuncusu Murat KUKAN ...
Media Removed
Дэди уногъ Мурат Куканым дызэрэлъэгъугъ Adige Devlet tiyatrosunun Ünlü oyuncusu Murat KUKAN dipdibe kapı yan komşumuz... Murat Kukan, Rusya ve Adigey Cumhuriyeti, Abhazya, Kuban, Adige Cumhuriyeti'nin en fazla devlet ödülünü alan olarak madalya sahibi Onur Sanatçısı, Halk ... Дэди уногъ Мурат Куканым дызэрэлъэгъугъ
Adige Devlet tiyatrosunun Ünlü oyuncusu Murat KUKAN dipdibe kapı yan komşumuz... Murat Kukan, Rusya ve Adigey Cumhuriyeti, Abhazya, Kuban, Adige Cumhuriyeti'nin en fazla devlet ödülünü alan olarak madalya sahibi Onur Sanatçısı, Halk Sanatçısı ...maşaallah... Bizde onure olduk sevindik "tebrik ediyoruz başarılarının devamıyla sağlıcakla tüm sevdikleriyle ... 12 Şubat 1950'de Takhtamuköy'da doğdu. 1972'de Adige Devlet Üniversitesi'nden mezun oldu. Daha sonra Leningrad Devlet Tiyatro, Müzik ve Görüntü Yönetmenliği Enstitüsüne girdi ve 1976'da tiyatro ve sinema oyuncusu olarak mezun oldu.
Read more
 #Repost @orayadageliriz with @repostapp ・・・ Beş duyunu kullanabildiğin her toprak seni hayatta ...
Media Removed
#Repost @orayadageliriz with @repostapp ・・・ Beş duyunu kullanabildiğin her toprak seni hayatta tutmuyor mu? Toprak birleştiriyora tüm insanlığı , yaşaması için yetiyorsa geri kalan her şey sonradan yaratılmış ihtiyaçlar değil mi? Toprağı mı yönetiyorsun, içinde yaşayan insanları ... #Repost @orayadageliriz with @repostapp
・・・
Beş duyunu kullanabildiğin her toprak seni hayatta tutmuyor mu? Toprak birleştiriyora tüm insanlığı , yaşaması için yetiyorsa geri kalan her şey sonradan yaratılmış ihtiyaçlar değil mi? Toprağı mı yönetiyorsun, içinde yaşayan insanları sınırlarına tıkıştırdığın alanı mı? Doğada ki yönetim de farklı stratejiler, düşünceler yok. Herşey çok net, yağmur yağdığı için üstü kapalı bir barınağa ihtiyacın var. Malzemesi ücretsiz işgücü ücretsiz alanı zaten insanlar ve hayvanların ortak evi. Benim adıma karar veren bir devlet biçimini onaylamıyorum. Düşüncelerimin, isteklerimin, hayallerimin önemsendiği, dinlendiği bir devlet biçimi istiyorum. Madem ki doğanın yönetimine alternatif bir yapılaşma yaratıldı. Ok. Tamam devlet, millet, ırk kavramlarını icat ettiniz , en azından bunu; dünyaya eşit hayat hakkıyla gelmiş tüm canlıları ekstra yormayacak yönetimler kurarak oluşturmalısınız. Gelişmesine engel olunmayan halkın devlet kavramından beklentisinin önemli olduğu ve denetlenebilinen bir dünyada yaşamak istiyorum. Bu yüzden, anayasamızda yapılacak değişikliklere , başkanlık sistemine izin verecek gelişmelere #hayır diyeceğim. Parlementer sistem doğru vicdanla uygulandığında insanlığın sistemli ve barış içerisinde yaşaması için gereklidir. Tek adamın en yetkili olması eninde sonunda hissi duygularla yanlış kararlar vereceği günleri gösterecektir ki dünya yönetim tarihinde örneği çoktur. İktidar sensin ey insan. Her birimizin diğerinden üstün nefes sayısı yok. Açgözlülük çok tehlikelidir. Vicdanen kötü olduğunu hissettiğim tüm konulara #hayır diyorum.
#referandum #cumhuriyet #TürkiyeBüyükMilletMeclisi #vicdan #HAYIR #hayır #Hayır #yüzbinkerehayır #inanmıyorumsana #hayırhayırhayır #yüzbinkere #hayır #acı #çektirdinbana
Read more
“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” ...
Media Removed
“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” Cihan Padişahımız #KanuniSultanSüleyman ’ı vefatının 452. yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz. “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” Cihan Padişahımız
#KanuniSultanSüleyman ’ı vefatının 452. yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz.
. SULTAN II. AHMED HAN'IN ŞAHSİYETİ VE İCRAATLARI II. Ahmed Han Sultan İbrahim’in üçüncü oğludur. ...
Media Removed
. SULTAN II. AHMED HAN'IN ŞAHSİYETİ VE İCRAATLARI II. Ahmed Han Sultan İbrahim’in üçüncü oğludur. IV. Mehmed Han ile II. Süleyman Han’ın kardeşidir. 25 Şubat 1643’de Hatice Muazzez Valide Sultan’dan dünyaya geldi. Ağabeyi II. Süleyman Han’ın vefatı üzerine 1691 Haziran’ında ... .
SULTAN II. AHMED HAN'IN ŞAHSİYETİ VE İCRAATLARI

II. Ahmed Han Sultan İbrahim’in üçüncü oğludur. IV. Mehmed Han ile II. Süleyman Han’ın kardeşidir. 25 Şubat 1643’de Hatice Muazzez Valide Sultan’dan dünyaya geldi.

Ağabeyi II. Süleyman Han’ın vefatı üzerine 1691 Haziran’ında kırk dokuz yaşında hükümdar ilan edilmiştir. Tahta çıktığı zaman söylediği sözler, II. Ahmed Han’ın nasıl manevi bir mesuliyetle devlet reisliğini kabul ettiğini anlatmakta ve milletine hizmet duygusunun derinliğini göstermektedir.

Silahdar tarihi’nin kaydına göre Sadrazam Fazıl Mustafa Paşa Padişahı “hüsn-i hal ve zühd ü takva ile mevsuf, her fende mahir, âlicenab bir kâmil-vücud” olarak nitelenmiştir. Bu ifadeler Sultan II. Ahmed’in memleket meselelerini takip ettiğini ve ilim öğrenmekten geri kalmadığını göstermektedir. Nitekim o, Arapça ve Farsça’yı da çok iyi bilmekteydi.

Mizaç itibariyle hassas, hiddetli fakat son derece merhametli bir zattı. Saraydaki ileri gelen ağaların tesiri altında kalarak verdiği emirleri gerekirse anında değiştirirdi. Yaptığı herhangi bir hatayı düzeltmekten çekinmezdi.

Devlet işlerini, divan-ı hümayun müzakerelerini dinler ve hasta olduğu zamanlar da bile bunu takip ederdi. Haftada dört gün divan yapılması kanununu yeniden ihya etmişti.

Tebdil-i kıyafet ile halk arasında dolaşır, dertlerini sabırla dinler, çare bulunması için gerekli yerlere emirler verirdi. İslamiyet’e, Hicaz bölgesine ve seyyitlere hizmet hususunda derin bir mesuliyet hissi içinde hareket ederdi. Çoğu kez kararlarını halk arasında duydukları ve öğrendikleri bilgilerden sonra alırdı.
II. Ahmed Han, kısa süren saltanatı boyunca adil olmaya çalışmış, milletini memnun etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışmıştır. Gösterişten hoşlanmaz, sade giyinmeye özen gösterirdi. Uzun uzun düşündükten ve bilenlerle istişare ettikten sonra karar verirdi.

Sanatkârları korur, taltiflerde bulunarak daha iyiye ve güzele doğru yönlendirirdi. Kendisi de güzel yazı yazardı. Yazdığı Kur’an-ı kerimler ve çoğalttığı kitaplar vardır. Mekke’ye gönderdiği surre hediyeleri içerisinde padişahın kendi hattıyla yazdığı mükemmel tezhipli bir Kur’an’ı kerim de bulunurdu.
Read more
Kimsenin birbirinin dini inancını, siyasi görüşünü sorgulamadığı, herkesin tam bir eşitlik ...
Media Removed
Kimsenin birbirinin dini inancını, siyasi görüşünü sorgulamadığı, herkesin tam bir eşitlik halinde huzur ve güvenle yaşadığı mutlu bir ada halkı düşünün. (DÜŞÜNEMEDİLER) Şimdi de egoist, acımasız, çıkarları için değil ağaçları kesmek, hiç günahsız küçücük bir çocuğu tekmeleyecek ... Kimsenin birbirinin dini inancını, siyasi görüşünü sorgulamadığı, herkesin tam bir eşitlik halinde huzur ve güvenle yaşadığı mutlu bir ada halkı düşünün. (DÜŞÜNEMEDİLER) Şimdi de egoist, acımasız, çıkarları için değil ağaçları kesmek, hiç günahsız küçücük bir çocuğu tekmeleyecek kadar gaddar bir başkan düşünün. (DÜŞÜNEBİLDİLER). Emekliliğine ayrılıp medeniyetten uzak o adaya yerleşen eski bir devlet başkanının, ada hayatını ve ada insanlarını nasıl ‘dönüştürdüğü’ anlatılıyor kitapta. Önce yol yapma gerekçesiyle binlerce ağaç kesiliyor, medeniyet, insanlık falan gibi ağzında eğreti duran sözcüklerle otellerden AVM’lerden bahsedip halkı zaten var olan doğal güzelliği bozup betondan cennet yapacağına ikna etmeye çalışıyor -ki adanın çoğu da kerizmiş ki akılları çeliniyor- , insanlara zarar verdikleri söylenerek binlerce martı katledilip ekolojik denge bozuluyor, başkan gelene kadar öyle ya da böyle geçinebilen ada halkı gittikçe yoksullaşıyor ama nedense hâlâ başkanın vaatlerini dinlemeye devam ediyor (herkes yoksullaşırken bilin bakalım kim onlarca korumasıyla sırça köşkünde lüks içinde yaşamaya devam ediyor?) ve nihayet bir aklıselim çıkıp “TAMAM artık! Sen gelene kadar biz kendi halimizde gül gibi geçinip gidiyorduk. Sen hem bunca yıldır dostluk içinde yaşayan bizleri ayrıştırdın hem de doğanın mucizesi bu adayı bencilliğin yüzünden yok ettin. Git artık.” diyor. Ve bunu diyen kişi terörist ilan edilip hapse atılıyor çünkü demokrasiyle yönetilen bir ada sonuçta. (Demokrasi: Başkan nasıl isterse ülkenin öyle yönetilmesine verilen ad.) Kitabın sonunu söyleyeceğim, spoiler falan demeyip okuyun yoksa spoiler’ın tillahını yakında hep beraber göreceğiz. Hikâyenin sonunda cennetin yansıması gibi görünen o ada kül, onu engellemeye çalışan kişiler başkana hakaretten mahkum oluyor. Siyasetten anlamayacak kadar küçük, masum ve tek suçu evlere ekmek ve gazete götürmek olan küçücük bir çocuk ise ölüyor. Otopsi raporunda “hırs, ego, kin” yazmıyor elbette ama haberlerde adı terörist olarak geçiyor. Kitabı bir an önce okuyun. Zafer çığlığı atan martı mı yoksa bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyip yılanın ilk soktuğu ada halkı mı olmak istiyorsunuz, düşünün. #leonetmoi 🌿
Read more
Sn. Mevlüt Uysal'ın dağıttığı bu kartların bedeli İBB Meclis üyelerinin verdiği bilgiye göre ...
Media Removed
Sn. Mevlüt Uysal'ın dağıttığı bu kartların bedeli İBB Meclis üyelerinin verdiği bilgiye göre tam 9 milyon TL. Şahsi propaganda faaliyeti için İstanbul'un kaynakları kullanılıyor ancak para yok diye toplu taşıma bedava değil yüzde 50 indirimli oluyor. Bu zihniyeti değiştireceğiz. İster ... Sn. Mevlüt Uysal'ın dağıttığı bu kartların bedeli İBB Meclis üyelerinin verdiği bilgiye göre tam 9 milyon TL. Şahsi propaganda faaliyeti için İstanbul'un kaynakları kullanılıyor ancak para yok diye toplu taşıma bedava değil yüzde 50 indirimli oluyor. Bu zihniyeti değiştireceğiz.
İster devlet yönetiminde ister yerel yönetimlerde kamu kaynakları kamu çıkarı için kullanılmalıdır. Halkın parası para halk için etkin ve verimli bir şekilde değerlendirilmeli. Şahsi menfaat için halkın parasını kullanmak hem etik hem de ekonomik bir sorundur.
Read more
Neşe doluyor insan <span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f388"></span> teşekkürler Ata'm <span class="emoji emoji2764"></span> “Bu bayram, 1914'de başlayan cihan savaşı içinde özellikle ...
Media Removed
Neşe doluyor insan teşekkürler Ata'm “Bu bayram, 1914'de başlayan cihan savaşı içinde özellikle çanakkale savaşında ve kurtuluş savaşı’nda vatanımızı savunmak için kanlarını veren yüzlerce şehidimizin çocuklarını korumak,onlara “devlet olarak babalarınız yerine sizleri ... Neşe doluyor insan 🎈🎈🎈 teşekkürler Ata'm ❤
“Bu bayram, 1914'de başlayan cihan savaşı içinde özellikle çanakkale savaşında ve kurtuluş savaşı’nda vatanımızı savunmak için kanlarını veren yüzlerce şehidimizin çocuklarını korumak,onlara “devlet olarak babalarınız yerine sizleri koruyacak bizler varız” demekti.evet bayramın amacı, bu babasız çocukları “size yardım ediyoruz”, diye incitmemek için bu yardımın bir bayram havasına sokulmasıydı.

Bu yardımı yine Atatürk akıl etmişti.O’nun çocuklara karşı ayrı bir sevgisi vardı.tarihte ilk kez bir devlet başkanı olarak çocuklara,“küçük hanımlar, küçük beyler! sizler her biriniz geleceğin bir gülü, bir yıldızı, ikbalisiniz. ülkemizi asıl ışığa boğacak sizsiniz. kendinizin ne kadar değerli,önemli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışını! sizlerden çok şeyler bekliyoruz,kızlarım,çocuklarım”diyerek seslenmiş, onları insan yerine koymuş, onlara yurttaşlık hakkı kazandırmıştır.o zamana kadar çocuklar adam yerine konulmuyordu ki.

ilk olarak 1921 yılında şehit çocuklarını koruma derneğı (himaye-i etfal cemiyeti) kurulmuştu.23 nisan 1923 de de, ilk cumhuriyet devrinin büyük millet meclisinin açılması,hakimiyeti milliye bayramı olarak kutlanıyordu.bu törende bu şehit çocuklarını korumaya alan himaye-i etfal derneği’ni, herkesin tanıması için başkanını da protokole davet etmişti atatürk.devlette para yoktu bunlar için ayrılacak. bir tür rozet çıkardılar, onu satmaya başladılar.böylece büyük bir yardım kampanyası başladı, halk elinden gelen yardımı yapmaya çalışıyordu,1923-1929 yılları arasında yalnız halkın yardımlarıyla 300 binden fazla şehit çocuğu korumaya alınabilmişti.”1929'da Atatürk, 23 nisan şenliğinin bir hafta boyunca çocuk bayramı olarak sürmesini önerdi.bu günlerde balolar,müsamereler,çeşitli şenlikler yapıldı.bu şenlikleri organize eden türk ocağı’nda ilk kez çocuklara bu ocağın idaresindeki kişilerin işlerini yapma hakkı veriliyordu.o zaman başlayan bu gelenek, bir gün için çocuklara devlet başkanlarının yerine oturup onların görevlerini üstlenmek olarak sürdü ."(m.ilmiye çığ)
.
.' Tüm dünya çocuklarının ve yüreği çocuk olanların bayramını kutluyorum.cumhuriyete ve Atatürk'e sıkı sıkı sarıldığımız nice 23 nisanlara..
Read more
halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihân da bir nefes sıhhât gibi • • • #bursa ...
Media Removed
halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihân da bir nefes sıhhât gibi • • • #bursa #bursayasam #instalike #picoftheday #photooftheday #fotograf_sokakta_ #kadrajotesi #ig_foto #ig_fotograf #anadolufotograf #turkey #memlekethasreti #vsco #vscocam #vscoturkey ... halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihân da bir nefes sıhhât gibi •


#bursa #bursayasam #instalike #picoftheday #photooftheday #fotograf_sokakta_ #kadrajotesi #ig_foto #ig_fotograf #anadolufotograf #turkey #memlekethasreti #vsco #vscocam #vscoturkey #vscoanadolu #anadolu_izleri #bursa_turkey #vsco_galeri #vscosunny #bursafotokulup #kadraj_arkası #aniyakala #fotografheryerde #ig_today #nature_altınkare #imajanotolia #bursadazaman #bursamekan #bursa_insta
Read more
17aralık2016 - periyodik neşriyat'ı.. 🏴 . . zamanında güneydoğu'da kendini nirvana'da gören ...
Media Removed
17aralık2016 - periyodik neşriyat'ı.. 🏴 . . zamanında güneydoğu'da kendini nirvana'da gören ırkçı rütbeliitler, ırkçı gizli servisciitler ve ırkçı siyasetçiitler yüzünden gereksiz baskı ve şiddete mâruz kalıp; devlete küsenlerin, hâtta nefret edenlerin, terörü desteklemesi ... 17aralık2016 - periyodik neşriyat'ı.. 🏴 .
.
zamanında güneydoğu'da kendini nirvana'da gören ırkçı rütbeliitler, ırkçı gizli servisciitler ve ırkçı siyasetçiitler yüzünden gereksiz baskı ve şiddete mâruz kalıp; devlete küsenlerin, hâtta nefret edenlerin, terörü desteklemesi bu muamele yüzünden..
.

bölge halkını ötekileştiren, zulmeden zebaniitlerin vebalini, bugünkü türk-kürt kardeşliği çekiyor.. bölge halkının intikam hırsını en iyi kullanan pkk'yı desteklemesi de bu yüzden.. ve akbaba ülkelerin de pkk'yı desteklemeleri yine bu yüzden.. .
.

ÇÖZÜM? zamanında "âkil adam" diye yollanan çoğu gereksiz "yığın"ı; yararlı aydınlardan oluşturup bölgeye yollamak olabilir, gereksiz işkenceye uğrayanların hakları aranabilir, evleri ohal'de yıkılanların tümüne ev yardımı yapılabilir..
.

işin özü; devlet tüm artistliği terör örgütüne yapmalıdır.. bölge halkına pozitif ayrımcılıkla daha da iyi davranılabilir.. yüz yıldır itilen bölge halkının yüzü güldürebilir; devlet kendini affettirebilir..
.

dipnot: "iyi niyetli" fikrimizi yazıyoruz, içimizden geldiği gibi.. çarpıtmayın.. provokasyon yapmayın..🇹🇷🌿🌿 #mixertv art by @aykutmaykut
.
.
ve evet @babalativi'nin az önce yayınlanan mevzular 18'ini izleyince aklıma geldi bu eski gönderim.. ne de güzel değinmiş incelerin adamı kıdemli kingim yeni videosunda.. var'olsun.. 🌿🌿 ülkem bu kafadaki adamlarla kadınlarla güzelleşecek..
Read more
Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhur ittifakı birlik beraberlik içinde, Kudüs’e karşı yapılacakları anlatacaklar!!! Peygamber (sav) ölçümüz olsun! Bizim rehberimiz Peygamberimiz (sav) ise O ne yapmışsa biz de onu yapalım derim! Hayber’deki Yahudileri bir türlü alt edemeyen ... Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhur ittifakı birlik beraberlik içinde, Kudüs’e karşı yapılacakları anlatacaklar!!! Peygamber (sav) ölçümüz olsun!

Bizim rehberimiz Peygamberimiz (sav) ise O ne yapmışsa biz de onu yapalım derim!

Hayber’deki Yahudileri bir türlü alt edemeyen Efendimiz (sav) Yahudinin gelir kaynaklarını yok edersek bunlar burayı terk eder diyerek her Müslümana bir ağaç kesmesini emreder ağaçları kesilen yani servetleri gelirleri yok olan Yahudilerin ekonomileri çökecek ve HAYBER’i terk edecekler!

Siz gerçekten bu savaşı kazanmak zafere ulaşmak istiyorsanız;

1-Başta TRT olmak üzere Yahudinin -Düşmanlarının ürettiği ürünlerin reklamlarını yasakla!

2-Bunların hiçbirinin devlet kuruluşları ve belediyelerce alınmasına izin verme!

3-Bunların Reklamlarında çıkan destekleyen kişi kuruluş sanatçı vs adı altındaki kişilere ve kuruluşlara her yıl devlet sanatçısı ve ödülü vereceğine yasaklama getir!!! 4-Yahudilerin başşehri Hayber Peygamber (sav) Efendimizin düşmanın ekonomik gücünü yok etmesiyle şehri terk edip zafer kazanması bu yolla olmuştur!

Kaleyi feth edemezsiniz!

Dilimizde tüy bitti yazdık dinlemediniz!! Yahu hiçbir şey yapamazsınız devletin elindeki kuruluşlardan başta TRT’de reklamları yapılanlar olmak üzere evinde her içtiğin yabancı sigara, kolalı gazlı içecekler, cicili bicili NBŞ’li yiyecekler, kullandığın deterjanlar hatta bilinen markalı suları boykot edin!

Onlara verdiğin paralar bir kurşun olarak Filistin’deki Müslüman kardeşine de bir gün sana döneceğini unutma!

Hayber’i feth etmek istiyorsan gel bir ağaç da sen kes...! Cuma günü cumhur ittifakı ve Sayın cumhurbaşkanı zulüme lanet Kudüs’e destek isteyecek!

Siyasetin gereğidir belki... Halk sizden bir söz bekliyor!

Hayber’i feth etmek istiyorsak başta devlet kuruluşlarından ve ilk önce TRT’deki reklamlardan başlayarak vur baltayı Yahudi besleyen ağaçlara!

Gerekçe mi istiyorsun; halk sağlığına faydalı olmadığı, dünyanın İngiltere olmak üzere gelişmiş okullarında ve devlet televizyonlarında zararlı yiyecek ve gazlı içecekler reklamı yapılmıyor ve satılmıyor...! Bunu da yapmayacaksanız söyleyecek hiçbir sözümüz yok!
Read more
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in 96. kurtuluş yıldönümünü birbirinden renkli etkinliklerle ...
Media Removed
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in 96. kurtuluş yıldönümünü birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak. İşte program: 9 Eylül Pazar 09.00 - 96. Yıl Zafer Yürüyüşü - Basmane Karakolu Önü Türk Ordusu'nun İzmir'e girerken kullandığı güzergah üzerinde Saat 9.00’da Basmane ... İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in 96. kurtuluş yıldönümünü birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak.

İşte program:
9 Eylül Pazar

09.00 - 96. Yıl Zafer Yürüyüşü - Basmane Karakolu Önü

Türk Ordusu'nun İzmir'e girerken kullandığı güzergah üzerinde Saat 9.00’da Basmane Karakolu önünden başlayacak tarihi yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Yürüyüşte 350 metrelik Bayrağımız taşınacak.

10.00 - Çelenk Sunumu - Cumhuriyet Meydanı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların asker ve izci öğrenciler tarafından göndere çekilmesi

10.30 - Bayrak Töreni - Valilik Önü

İzmir Valisi, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı ve Başkan Aziz Kocaoğlu, Hükümet Konağı önünde yerlerini aldıktan sonra Kahraman Süvari Birliklerimizin temsili olarak İzmir’in kurtarılmasını canlandırması

Şanlı Bayrağımızın. İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilmesi

Başkan Aziz Kocaoğlu’nun Süvari Birlik Komutanı’na plaket taktimi

11.15 - Cumhuriyet Meydanı’ndaki Tören * Saygı Duruşu
* İstiklal Marşı
* Telgrafların Arzı
* Başkan Aziz Kocaoğlu’nun konuşması
* Kültür Modern Brass Ensemble Orkestrası Konseri
* İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Üsküp Gösterisi
* İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu
* Şiir Dinletisi
* İzmir Devlet Opera ve Çocuk Bale Gösterisi
* Kültür Modern Brass Ensemble Orkestrası
* İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Zeybek Gösterisi
* Kültür Modern Brass Ensemble Orkestrası
Ortalama süre 80 dakika

17.00 - 17.30 Atlı Süvari Birliklerinin Yürüyüşü - Cumhuriyet Meydanı
17.30 - 17.50 SOLOTÜRK Gösterisi - Gündoğdu Meydanı
18.00 - 18.30 TÜRK YILDIZLARI GÖSTERİSİ - Gündoğdu Meydanı
20.30 - Fener Alayı - Cumhuriyet Meydanı
21.00 - Türk Rock Müziğinin efsane ismi Haluk Levent ve Olten Filarmoni Orkestrası aynı sahneyi paylaşacak.

Gece, İzmir Marşı eşliğinde lazer ve ışık gösterileriyle devam edecek.
Read more
Ahlâk, fazîlet ve adâlet dolu idâresiyle halkının gönlünde taht kuran 2. Bâyezîd Hân-ı Velî (1448-1512) ...
Media Removed
Ahlâk, fazîlet ve adâlet dolu idâresiyle halkının gönlünde taht kuran 2. Bâyezîd Hân-ı Velî (1448-1512) sekizinci Osmanlı pâdişâhının özellikleri… Küçük yaştan itibaren büyük bir ihtimamla yetiştirilmiş, henüz yedi yaşında iken Hadım Ali Paşa’nın nezâretinde Amasya vâliliğine ... Ahlâk, fazîlet ve adâlet dolu idâresiyle halkının gönlünde taht kuran 2. Bâyezîd Hân-ı Velî (1448-1512) sekizinci Osmanlı pâdişâhının özellikleri…
Küçük yaştan itibaren büyük bir ihtimamla yetiştirilmiş, henüz yedi yaşında iken Hadım Ali Paşa’nın nezâretinde Amasya vâliliğine tâyin edilmiştir. Böylece üstün bir devlet adamı olarak yetiştirilmesi sağlanmıştır.

II. Bâyezîd Han, üstün bir devlet adamı olduğu gibi, aynı zamanda sanatkâr bir mizaç ve şahsiyete de sahipti. Bestekâr, şâir ve hattat olarak da temâyüz etmiştir.

O, Osmanlı sultanlarının en âlimlerinden biridir. Zira şehzâdeliğinde, sadece fennî ilimleri tahsîl etmekle iktifâ etmemiş, mânen de büyük zâtların üstün terbiyeleriyle yetişip olgunlaşmıştır. Ebu’s-Suûd Efendi’nin babası Muhyiddîn-i İskilibî gibi devrin birçok evliyâsının teveccühlerini kazanmış, onların tasarruf, himmet ve duâlarını almıştı. Birçok hayır müessesesi kurarak, asıl tahtını, ahlâk, fazîlet ve adâlet dolu idâresiyle halkının gönlüne kurmuştu. Bu yüzden kendisine “velî” sıfatı verilerek “Bâyezîd-i Velî” diye anılagelmiştir.

Onu bu makâma, yani zâhirî ve bâtınî sultanlığa yücelten, ihlâs ve takvâsıydı. Nitekim çıktığı seferlerde elbise ve papuçlarına sıçrayan tozları toplattırırdı. Bunların vefâtından sonra yanaklarının altına konmasını va­si­yet etmiş, böylece Hazret-i Peygamber -sal­lâl­lâ­hu aleyhi ve sellem-’in hadîs-i şerîfindeki müjdeye[1] nâil olmak istemiştir.
Şiirlerini, “Adlî” mahlası ile yazardı. Onun gönül derinliğini ve mârifetullâha olan iştiyâkını ifâde eden şiirlerinden iki beyit şu şekildedir:

Hudâyâ, hudâlık Sana yaraşır,
Nitekim gedâlık bana yaraşır..
Çü Sen’sin penâhı, cihân halkının,
Kamûdan Sana ilticâ yaraşır…” “Ey Allâh’ım, Sana ilâhlık lâyık olduğu gibi, bana da (Sen’in yolunda ve huzûrunda) kölelik lâyıktır.” “Zira bütün cihan halkının sığınağı olan (Mevlâ) Sen’sin.. (Bu sebeple) bütün yaratılmışlara, ancak Sana sığınmak yaraşır.” [1] Hadîs-i şerîfte: «Allah yolunda tozlanan kulun tozları ile Cehennem dumanı kat’iyyen bir araya gelmez.» buyrulmuştur. (Tirmizî, 1633; Nesâî, Cihâd, 8, VI, 12)
#osmanlı #tarih #ilim #şiir
Read more
ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin ve Türk Halk Müziği sanatçısı ...
Media Removed
ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin ve Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı konser verdi. Bu yıl 30'uncusu gerçekleşen Şehzade Korkut Şenlikleri ve Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin ... ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin ve Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı konser verdi.
Bu yıl 30'uncusu gerçekleşen Şehzade Korkut Şenlikleri ve Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin ve Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı'nın sahne aldığı konser düzenlendi.
Azerin'in konserinde Azerbaycan, Kırgızistan ve Türk bayrakları açılarak, dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Alanı dolduranlar konser boyunca Azerin'in söylediği şarkılara eşlik etti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Azerin'e Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban ve Güreş Ağası Hamdi Sarıca birer plaket takdim etti.
#Azerin #Antalya #Korkuteli #Azerbaycan #baku #sanat #vatan #
Read more
Cuma günü Sayın cumhurbaşkanı ve cumhur ittifakı birlik beraberlik ve Kudüs’e karşı yapılacakları ...
Media Removed
Cuma günü Sayın cumhurbaşkanı ve cumhur ittifakı birlik beraberlik ve Kudüs’e karşı yapılacakları anlattılar! Peygamber (sav) ölçümüz olsun! Bizim rehberimiz Peygamberimiz (sav) ise O ne yapmışsa biz de onu yapalım derim! Hayber’deki Yahudileri bir türlü alt edemeyen Efendimiz ... Cuma günü Sayın cumhurbaşkanı ve cumhur ittifakı birlik beraberlik ve Kudüs’e karşı yapılacakları anlattılar!

Peygamber (sav) ölçümüz olsun!

Bizim rehberimiz Peygamberimiz (sav) ise O ne yapmışsa biz de onu yapalım derim!

Hayber’deki Yahudileri bir türlü alt edemeyen Efendimiz (sav) Yahudinin gelir kaynaklarını yok edersek bunlar burayı terk eder diyerek her Müslümana bir ağaç kesmesini emreder ağaçları kesilen yani servetleri gelirleri yok olan Yahudilerin ekonomileri çökecek ve HAYBER’i terk edecekler!

Siz gerçekten bu savaşı kazanmak zafere ulaşmak istiyorsanız;

1-Başta TRT olmak üzere Yahudinin -Düşmanlarının ürettiği ürünlerin reklamlarını yasakla!

2-Bunların hiçbirinin devlet kuruluşları ve belediyelerce alınmasına izin verme!

3-Bunların Reklamlarında çıkan destekleyen kişi kuruluş sanatçı vs adı altındaki kişilere ve kuruluşlara her yıl devlet sanatçısı ve ödülü vereceğine yasaklama getir!!! 4-Yahudilerin başşehri Hayber Peygamber (sav) Efendimizin düşmanın ekonomik gücünü yok etmesiyle şehri terk edip zafer kazanması bu yolla olmuştur!

Kaleyi feth edemezsiniz!

Dilimizde tüy bitti yazdık dinlemediniz!! Yahu hiçbir şey yapamazsınız devletin elindeki kuruluşlardan başta TRT’de reklamları yapılanlar olmak üzere evinde her içtiğin yabancı sigara, kolalı gazlı içecekler, cicili bicili NBŞ’li yiyecekler, kullandığın deterjanlar hatta bilinen markalı suları boykot edin!

Onlara verdiğin paralar bir kurşun olarak Filistin’deki Müslüman kardeşine de bir gün sana döneceğini unutma!

Hayber’i feth etmek istiyorsan gel bir ağaç da sen kes...! Cuma günü cumhur ittifakı ve Sayın cumhurbaşkanı
Halk sizden bir söz bekliyor!

Hayber’i feth etmek istiyorsak başta devlet kuruluşlarından ve ilk önce TRT’deki reklamlardan başlayarak vur baltayı Yahudi besleyen ağaçlara!

Gerekçe mi istiyorsun; halk sağlığına faydalı olmadığı, dünyanın İngiltere olmak üzere gelişmiş okullarında ve devlet televizyonlarında zararlı yiyecek ve gazlı içecekler reklamı yapılmıyor ve satılmıyor...! Bunu da yapmayacaksanız söyleyecek hiçbir sözümüz yok!

Düşman diyor ya! “bunlar havanda su dövüyor, tavşana kaç tazıya tut ... Bunlar tribüne oynuyorlar diyen halk icraat bekliyor....
Read more
Beefeater London. %47 alkol oranına sahip, acımtırak portakal aromalı, dünyanın en çok ödül alan ...
Media Removed
Beefeater London. %47 alkol oranına sahip, acımtırak portakal aromalı, dünyanın en çok ödül alan İngiliz üç harflisi. Beefeater kelime anlamı olarak Londra Kalesinin yani Hazinenin olduğu yerin muhafızlarının adı. Benim yaptığım gibi ananas suyu ile içmeyin, tonik yada bitter lemon ... Beefeater London. %47 alkol oranına sahip, acımtırak portakal aromalı, dünyanın en çok ödül alan İngiliz üç harflisi. Beefeater kelime anlamı olarak Londra Kalesinin yani Hazinenin olduğu yerin muhafızlarının adı. Benim yaptığım gibi ananas suyu ile içmeyin, tonik yada bitter lemon tercih edebilirsiniz. Bir haftadır içim dışım cin-tonik oldu. Değişiklik olsun dedim.

Cin aslında Hollanda kökenli bir içki olmasına rağmen bütün dünyada İngiliz içkisi olarak bilinir.
Bunun sorumlusu da gene bir Hollandalı, yüzyıllar önce İngiltere''yi işgal edip kendisini İngiltere kralı ilan eden William of Orange''dir. William of Orange ilk başta yeni tebalarına kendi ülkesinin içkisi cini zorla içirmiş, ama daha sonra içkiye olan düşkünlükleri bütün dünyaca bilinen İngilizler bu yeni içkiye alışmışlar ve zorlamaya gerek olmadan içmeye başlamışlar. Hatta cin salgını öyle bir boyuta ulaşmış ki zamanın kayıtlarına göre Londra''da neredeyse her dört evden birisinde cin damıtılır olmuş. Sonra devlet sürekli sarhoş vaziyette gezen halkından rahatsız olmuş olmalı ki duruma el koymuş, halkı dahiyane bir fikirle cin yerine bira içmeye teşvik etmeye başlamış.
#beefeater #beefeatergin #beefeaterlondon #gin #cin #londondrygin #gintonic #cintonik #bitterlemon #alkoldostunuzdeğildir #içkitümkötülüklerinanasıdır #alkoltümkötülüklerinanasıdır #alkolsağlığınızazararlıdır #alkol #sakınevdedenemeyin #bokiçin #içenadam #anestezi #hepinizeiyigeceler #tabieğerböylebirşeymümkünse
Read more
Bir başkanın Devlet hastanesinde doğum yapması kulağa nasıl da güzel geliyor <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #Repost @damlache ...
Media Removed
Bir başkanın Devlet hastanesinde doğum yapması kulağa nasıl da güzel geliyor #Repost @damlache with @get_repost ・・・ Bakınız bu kişiler Yeni Zelanda'nın başbakanı Jacinda Ardern ve partneri (kocası değil). Jacinda Ardern 37 yaşında bir kadın; bir devleti yöneten en genç kadın. ... Bir başkanın Devlet hastanesinde doğum yapması kulağa nasıl da güzel geliyor 😍😍 #Repost @damlache with @get_repost
・・・
Bakınız bu kişiler Yeni Zelanda'nın başbakanı Jacinda Ardern ve partneri (kocası değil). Jacinda Ardern 37 yaşında bir kadın; bir devleti yöneten en genç kadın. Devlet yönetirken doğum yapan ilk kadın.
Bebeği Yeni Zelanda'daki bir devlet hastanesinde doğduktan iki gün sonra onu bir basın açıklamasıyla ülkesine tanıttı. 2 günlük kız bebeğinin adını Neve Te Aroha koyduğunu söyledi. bu isim Maoi dilinde (Yeni Zelanda'nın yerli halkı) "Sevgi- Aşk" anlamına geliyormuş.
Bu fotoğrafta basın açıklaması yapmaya gidiyorlar. Ne kadar sade, basit, insancıl bir fotoğraf değil mi.
Jacinda'nın partneri Clark Gayford televizyonda bir balıkçılık programının sunucusu. Jacinda'nın 6 haftalık izninin sonunda evde kalıp bebeğe bakacak olan o.
Bu insanlara bakıp eşitlik görüyorum... Devleti yönetenle yönetilen arasında bir hiyerarşinin olmadığını, kadın ve erkeğin istedikleri zaman ebeveynlikte ve iş bölümünde ne kadar mahir olduklarını görüyorum... Hayal kuruyorum... Zihnimin gerilerinde John Lennon çalıyor tabii ki: Imagine all the people, living in harmony... @jacindaardern
Read more
Vira bismillah...... Av Yasağı sonra erdi ve balıkçılarımız Karadeniz’de ağlarını attılar!Balık bol deniliyor başta palamut hamsi çinekop inşallah bol bol bir balık sezonu geçireceğiz inşallah hayırlara vesile olsun diyoruz bereket olsun diyoruz yanlış balıkçılıkdan Ve avlanmadan ... Vira bismillah...... Av Yasağı sonra erdi ve balıkçılarımız Karadeniz’de ağlarını attılar!Balık bol deniliyor başta palamut hamsi çinekop inşallah bol bol bir balık sezonu geçireceğiz inşallah hayırlara vesile olsun diyoruz bereket olsun diyoruz yanlış balıkçılıkdan Ve avlanmadan dolayı balıkneslinikurutur olduk! geçen sene bunun acısını çektik ve yaklaşık 400 milyon dolarlık balık ve balık ürünleri ithal etmek zorunluluğu döviz vererek hasıl oldu!
kesinlikle üç tarafı denizlerle çevrili olan güzel Türkiyemizin balıkçılık bakanlığı demek istemiyorum ama bir etkili ve yetkilisinin bulunması lazım ve teşvik lazım.. Sağlıklı yiyecek balık ve balık ürünlerdir. Hayvan büyük ve küçükbaş hayvan etinin 50 tl çıktığı Günümüzde balığın 10-15 TL’den güvenilir gıda olarak yenmesi teşvik edilmelidir! bu neslimizin ve insanlığın ve türkiye’nin kurtuluşuna bir katkıdır bu işlerden sorumlu Nazırlar uzaktan bakanlar bakanlara demek istemiyorum artık bir kaygı duyup yeni türkiye’de bunun yolunu açsınlar diye balıkçılarımızdan çok büyük ricalar vardır!
Mevsim balıklarını yiyiniz palamut lüfer çinekop tekir barbunya hamsi istavrit zargan tavsiye edeceğimiz balıklardır bunun dışındaki çiftlik balıkları statüsünde olan çipura, levrek ve dip balıklarını yememeye çalışın bilhassa kalkan balığı dil balığı midye tamamen radyoaktif yüklü ve Karadeniz’de tarlalara ekilen ve atılan nitrat kimyasal gübreleri yağmur la birlikle denizlere sürüklenmişDenizler şuan iki Asit PH civarında insanları hastalandırır bir konumda bulunmaktadır! son sel felaketi de o bölgeleri bir kere daha temizlenmiş Karadeniz halkına bir kere daha aklını başına al demiştir diye düşünenlerdenim.? Allah adaletlidir zülüm yapmaz kullar kendine zülüm yapar her şeye böyle bakmak lazım!
tabi komşuda yapılan ilaçlama ve kimyasal gübrelemeler yan komşulara ayni zarar vermekte yağmur la birlikte bu zehirler ağır metal noktasında toprağa inerek içecek sularımıza ve denizlerimizde karışmaktadır Karadeniz’de ve inebolumuzda denize giripte hastalanmayan kimse yoktur denilebilir her gün hastanelerde zehirlenmeler kusmalar ishal vakaları kanalizasyonlar direk olarak denize verilmektedir devlet ve belediyeler ciddi tedbir almalı
Read more
Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...
Media Removed
Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi... Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...
30 Ağustos 2018 resmin üst tarafı biraz edepli olmuş daha edepsizlikler var! 30 Ağustos 1922 Buda ...
Media Removed
30 Ağustos 2018 resmin üst tarafı biraz edepli olmuş daha edepsizlikler var! 30 Ağustos 1922 Buda resmin alt tarafı...! 30 Ağustos 2018 zafer bayramı diye kutlamalar yapıyoruz acaba Zafer mi yaşıyoruz hezimet mi yaşıyoruz bu konuyla ilgili olarak cuma günü yeni akit gazetesi nde ki ... 30 Ağustos 2018 resmin üst tarafı biraz edepli olmuş daha edepsizlikler var!
30 Ağustos 1922 Buda resmin alt tarafı...!
30 Ağustos 2018 zafer bayramı diye kutlamalar yapıyoruz acaba Zafer mi yaşıyoruz hezimet mi yaşıyoruz bu konuyla ilgili olarak cuma günü yeni akit gazetesi nde ki köşemde teferruatlı bir yazı yazdım gazi mustafa Kemal’in gözüm Dumlupınar’da kulağım ineboluda diyip inebolu şerife bacılarım hamamcı kadıların silahlarıyla Anadolunun kurtuluşuna vesile olan memleketimizin hali ortaya koymak istedim!
Çok acı günler yaşıyoruz her gün şehit cenazelerinin bulunduğu ülkemizde belediyelerin festivaller adı altında çılgınca ve ahlaksızca ve devlet düşmanlığı yaparcasına kadın oynatmaları şarkı Türkiye eğlence düzenlemeleri şehitlerimizin ailelerinin yüreklerini acıtıyordur herhalde bunlar Rabbimize şikayet ediyoruz çünkü bunları destekleyenler var ki bunlar bu işleri yapabiliyorlar halkımız layık olduğu şekilde idare olmuyor demekki!
Bir gün Çanakkale’ye konferans vermek üzere davet edilmiştik konferans sonunda Çanakkale sahilinde bir gezinti yapalım dedik bu söylediklerimin hepsi gerçektir yaşanmıştır ve canlı yayında da görüntülerini sitemde paylaşmıştım yaklaşık 300.000 kişinin şehit verildi memleket evlatlarının yerin altında yattığı Çanakkale’de yerin üstünde elinde bizim çocuklarımız gençlerimiz kılık kıyafetleri için yorum yapmak istemiyorum İngiliz’in almanın Fransızın kıyafetinden farksız daha edepsiz ve ellerinde biraBen şarap şişeleriyle naraları atarak sahilde sarmaşdolaş dolaşmaları namaz kılmak için size bir tane caminin daha bulunmadığı yüzlerce meyhanenin yanyana sıralandığı bir Çanakkale ve bu topraklar için şehit olan insanlar yerin altındakiler ve üstündekiler işte bu resim aynen Çanakkaleyi Dumlupınarı Kütahya İzmir’i anadoluyu bir manada anlatıyor Rabbim aklımızı başımıza alıp Allah’a kul habibine Ümmet olup onun emir ve yasakları dairesinde hareket etmeyi tarihimize kültürümüze örf adet annelerimize sahip çıkmamızı Bizlere ve evlatlarımıza nasip eylesin âmin
Read more
Terörle mücadele biriminde görevli polisler ülkemizdeki birçok terör operasyonunda aktif rol ...
Media Removed
Terörle mücadele biriminde görevli polisler ülkemizdeki birçok terör operasyonunda aktif rol almaktadır. Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı, devlet güvenliğine, kamu düzenine ve halkın güven ve huzuruna karşı girişilen her türlü terör faaliyetlerini, bu faaliyetleri yürüten ... Terörle mücadele biriminde görevli polisler ülkemizdeki birçok terör operasyonunda aktif rol almaktadır.
Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı, devlet güvenliğine, kamu düzenine ve halkın güven ve huzuruna karşı girişilen her türlü terör faaliyetlerini, bu faaliyetleri yürüten kişi ve örgütleri tespit etmek, bunları zararsız hale getirmek amacıyla gerekli tedbirleri almak, bu konularda araştırma ve değerlendirme yapmak, illerin terörle mücadele faaliyetlerini koordine etmek, yönlendirmek veya gerektiğinde fiilen katılıp yardımcı olmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

#türkpolisi #teşkilat
#egm #polis #asayiş
#tem #terörlemücadele
Read more
. OSMANLI PÂDİŞAHLARI ADINA HUTBE OKUTAN ÜLKE Osman Nûri Topbaş, Âbide Şahsiyetleri ve Müesseseleriyle ...
Media Removed
. OSMANLI PÂDİŞAHLARI ADINA HUTBE OKUTAN ÜLKE Osman Nûri Topbaş, Âbide Şahsiyetleri ve Müesseseleriyle Osmanlı adlı eserinde şöyle anlatıyor: Otuz sene önce ilk hacca gidişimde yaşlı bir Afrikalı ile karşılaştım. Bana nereli olduğumu sordu. Türk olduğumu söyleyince, esefle ... .
OSMANLI PÂDİŞAHLARI ADINA HUTBE OKUTAN ÜLKE

Osman Nûri Topbaş, Âbide Şahsiyetleri ve Müesseseleriyle Osmanlı adlı eserinde şöyle anlatıyor:

Otuz sene önce ilk hacca gidişimde yaşlı bir Afrikalı ile karşılaştım. Bana nereli olduğumu sordu. Türk olduğumu söyleyince, esefle başını sallayarak:

Hey gidi şevketlü Devlet-i Osmânî! dedi. Bu bir Afrikalı’nın, Osmanlı’yı hasretle hatırlayıp ondaki güzellikleri hissetmesinin bir ifâdesiydi. Yine o sene Arafat’ta karşılaştığım bir Endonezyalı, Türk olduğumu öğrenince:

Bizler Endonezya’da hutbelerimizi Osmanlı pâdişahları adına okuturduk! demişti. Hâlbuki Osmanlı, Endonezya’ya gitmemişti, fakat onun merhameti, insanlığı ve şefkati tâ oralara kadar ulaşmıştı. Bugün Kafkaslar ve Orta Asya’da ideolojik kuruluş ve mezhepler, kendilerine yer bulabilmek maksadıyla yoğun bir propa-ganda yürütmektedirler. Fakat ne ibretlidir ki, Orta Asya halkı:

Bizler Osmanlı müslümanlarıyız! diye içlerinden gelen müsbet bir hisle bu propagandaları reddetmektedir. Nitekim şimdi halkın bu hassâsiyetini fark eden dînî ve fikrî akımlar, dağıttıkları kitapların üzerlerine Osmanlı câmilerinin fotoğraflarını basıyorlar. Bu, son derece câlib-i dikkat bir vâkıa'dır.
Read more
Baklava adı ile özdeşleşen Güllüoğlu, bir marka, bir firma ismi olmaktan öte, 1871 yılından bugüne baklavacılıkla uğraşan, beş kuşaktır bu mesleği babadan oğula aktaran Gaziantepli bir ailenin ismidir. 1871 yılında büyük dede Güllü Çelebi, Hac yolundaki Halep’te gördüğü bu işi yapmaya ... Baklava adı ile özdeşleşen Güllüoğlu, bir marka, bir firma ismi olmaktan öte, 1871 yılından bugüne baklavacılıkla uğraşan, beş kuşaktır bu mesleği babadan oğula aktaran Gaziantepli bir ailenin ismidir. 1871 yılında büyük dede Güllü Çelebi, Hac yolundaki Halep’te gördüğü bu işi yapmaya karar vermiştir. O güne kadar baklava, Osmanlı sarayında yenilen ancak bunun için farklı vilayetlerden özel usta getirtilip yapılan ve saray dışına çıkmayan, halkın bilmediği bir tatlıyken onu ilk defa halkla buluşturan Güllü Çelebi’dir. Ailenin bu işe gönül vermesiyle birlikte baklavacılık kuşaktan kuşağa aktarılmaya başlamıştır. Baklavaya gönül veren küçüklükten beri işin içinde olan Güllü Çelebi’nin torunlarından olan 4. kuşak temsilcisi Mustafa Güllü bu tatlının sadece Gaziantep ve civar illerde olmasından ziyade İstanbul’a da açılması gerektiğine karar vermiştir. Aldığı bu karar ile 1949 yılında İstanbul’a gelmiş ve baklavayı önce buraya sonra dünyaya tanıtma amacı ile adımlarını atmaya başlamıştır. 2017 yılının ocak ayından itibaren Faruk Güllüoğlu markası TMSF'ye devredilmiş 1 yılı aşkın süredir de Devlet Güvencesinde siz değerli halkımıza hizmet vermektedir.

#farukgulluoglu #baklava #fistikli #cevizli #kadayif #tatli #kaymakli #billuriye #lokum #afiyetolsun #fabrika #satis #magaza #antalya #turkey #turkiye #gelenektengeleceğe
Read more
Ertuğrul Gazi Mescidi.(Kuyulu Mescid) Tarihte Osmanlının ilk eseri olarak geçen 40 kişilik ...
Media Removed
Ertuğrul Gazi Mescidi.(Kuyulu Mescid) Tarihte Osmanlının ilk eseri olarak geçen 40 kişilik Ertuğrul Gazi Mescidi, Bilecik'in Söğüt ilçesindedir. Rivayete göre Söğüt 'e yerleşen Ertuğrul Gazi, Gayri müslim birinden satın aldığı arsaya 40 kişilik bu mescidi yaptırır. Müslümanların ... Ertuğrul Gazi Mescidi.(Kuyulu Mescid)
Tarihte Osmanlının ilk eseri olarak geçen 40 kişilik Ertuğrul Gazi Mescidi, Bilecik'in Söğüt ilçesindedir.
Rivayete göre Söğüt 'e yerleşen Ertuğrul Gazi, Gayri müslim birinden satın aldığı arsaya 40 kişilik bu mescidi yaptırır.
Müslümanların varlığından rahatsız olan Rumlar, Müslümanların gitmesi için mescidin hemen yanındaki ortak kullandıkları dereyi zehirlerler.
Ertuğrul Gazi bir çözüm düşünürken bir gece rüya görür. Rüyasında mescidin hemen önünde ağaçların yeşerdiğini görür. Rüyasında gördüğü yeri 3 gün boyunca kazmaya başlar ve suya ulaşır.
Suyu bulunca kimseye söylemeden zehirli olup olmadığını anlamak için 3 gün boyunca kendisi içer ve atına içirir. Zehirli olmadığını anlayınca kendi halkına ve müslümanlar gitsin diye kendi içtikleri suyu zehirleyen rum halkına dağıtır.( Müslümanların adaleti böyledir kızım! dedi amca)
Zamanla tahrip olan mescid 2011 yılında restore edilip ibadete açılır.
Bu rivayeti anlatan amca bu mescidin o zamanın reis-i cumhur sarayı olduğunu söyledi. Devlet kararları bu mescitte alınıyormuş.
Tarih gezisi sevenlerin Söğüt 'e gitmelerini, bu mescidi , Ertuğrul Gazi Türbesini ve daha bir çok tarihi eseri görmelerini tavsiye ederim.
Hayırlı cumalar 🌹🌹🌹
#benimkadrajım #objektifimden #photo #zamanidurdur #gezilecek1yer
#ertuğrulgazimescidi #photography #fotograf #fotoğraf # #ig_photooftheday #ig_mood #ig_today #turkiye
Read more
Cumhuriyet nedir? Halkın, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği ...
Media Removed
Cumhuriyet nedir? Halkın, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Yaşasın halkların gücü, yaşasın Cumhuriyet. Halk bu gücünün kıymetini bilmeli, sahip çıkmalıdır. Cumhuriyet aydınlıktır, ... Cumhuriyet nedir? Halkın, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Yaşasın halkların gücü, yaşasın Cumhuriyet. Halk bu gücünün kıymetini bilmeli, sahip çıkmalıdır. Cumhuriyet aydınlıktır, bilimdir, uzaydır, gelişmedir, karanlığın çaresidir. Kutlu olsun.
Read more
‪Papaz meselesi... Kimileri dolarla bağdaştırdı, iyi bir bahaneydi, kimileri ikinci çuval rezilliği ...
Media Removed
‪Papaz meselesi... Kimileri dolarla bağdaştırdı, iyi bir bahaneydi, kimileri ikinci çuval rezilliği dedi, devlet karakterini sorguladı, kimileri bütünlükle kıyasladı, sözde astı kesti, kimileri de her olaya verdiği, önceden hazırlanmış, şişirilmiş tepkilerini verdi. Bişiler ... ‪Papaz meselesi... Kimileri dolarla bağdaştırdı, iyi bir bahaneydi, kimileri ikinci çuval rezilliği dedi, devlet karakterini sorguladı, kimileri bütünlükle kıyasladı, sözde astı kesti, kimileri de her olaya verdiği, önceden hazırlanmış, şişirilmiş tepkilerini verdi. Bişiler bişiler... Bence yine asıl meseleyi kaçırıyor olabiliriz... Bence tabii. Aslında ABD başkanın ajan papaz için attığı şekil, kestiği racon, Trump’a özel bir hassasiyet değildi... Bu bir ABD geleneğidir. Bugün avrupada öğrencilik yapan bir Türk genci, okuduğu ülkenin polisine sesini yükselttiği için gözaltına alınabiliyor... Aynı okulda, aynı vasıfla okuyan ABD vatandaşı genç, okuduğu ülkenin polisini yumruklamasına rağmen ufak bir azar yiyerek evine dönüyor. Hani bir çok filmde duymuşsunuzdur; “hey dostum! Ben amerikan vatandaşıyım, haklarım var!” Aslında adamlar, bizim halk arasında “sen benim kim olduğumu biliyor musun ulan!?” atarının bir tık fazlasını dünyaya haykırıyor. Bizdekiler gibi boş değil tabii... Adamların arkası var. Bunun sebebi, bugün Trump’ın papazı sahiplendiği gibi, dün de diğer ABD başkanlarının vatandaşlarını sahiplenmesiydi. Bu mesaj sadece bize değil, tüm dünyaya verilen bir mesaj aslında. Bu olay yıllar evvel pozlanmış bir fotoğraftır. İçine düştüğümüz, detaylarında kaybolduğumuz... Peki kafayı geri çeksek... Ne görürüz? Bugün halen pkk’nın elinde esir askerlerimiz var. (Pek azımız biliyor...) Avrupa’da görevi ifşa olmuş devlet görevlilerimiz... (Kim bilir?..) Çöl ülkelerinde baskı gören iş adamlarımız... (belki bir kaç haberde yer almıştır) İlaç bekleyen hastalarımız... (bence artık herkes biliyor...) Her neyse... Kimin neleri neden söylediği hakkında bol bol konuşmak yerine, neden olayı temelinden değerlendirmiyoruz? Biz kazandığımız savaşların gururunu zaten bol bol taşıyoruz da, acaba neden sonucuna, kazanılan bağımsızlığa bir türlü odaklanamıyoruz? Dünya devletleri sonu ünlem olan cümleler yerine başı önlem olan çözümlerle büyüyor. Ne ifade eder size al bayraktaki yıldız, hilal? Yani elin conisinin hakkı var da, hakkı değil mi hakka tapan milletimin İstiklal?.. 🇹🇷
Read more
<span class="emoji emoji1f516"></span>Samatya Adı Nereden Geliyor? Fatih ilçesine bağlı semtlerden biri olan  #Samatya , adını geçmişte ...
Media Removed
Samatya Adı Nereden Geliyor? Fatih ilçesine bağlı semtlerden biri olan  #Samatya , adını geçmişte burada bol olarak bulunan #kumlu topraklar dolayısıyla Yunanca kumlu anlamına gelen  #Psamatyon kelimesinden almıştır. Semtin batısında #Yedikule bulunur. . . #İstanbul, ... 🔖Samatya Adı Nereden Geliyor?
Fatih ilçesine bağlı semtlerden biri olan  #Samatya , adını geçmişte burada bol olarak bulunan #kumlu topraklar dolayısıyla Yunanca kumlu anlamına gelen  #Psamatyon kelimesinden almıştır. Semtin batısında #Yedikule bulunur.
.
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
.
#İstanbul, #Theodosios zamanında(379-385) batıya doğru genişlerken, Samatya surların içinde kalan bir yerleşim olmuştur. Geçmişte çok sayıda Ermeni ve Rum vatandaşımızın yaşadığı semtte, halk arasında #SuluManastır olarak da anılan Surp Kevork Kilisesi, Hristos Analipsis ve Ayios Menas Rum kiliseleri gibi ibadethaneler yer alır.
.
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
.
Samatya, İstanbul’daki en büyük devlet hastanelerinden biri olan İstanbul Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne de ev sahipliği yapar. Sirkeci-Halkalı banliyö hattının Kocamustafapaşa istasyonu Samatya sınırları içinde kalır. Semtin tarihî çarşısı, tren istasyonun hemen arkasında yer alır. Çarşısındaki balıkçı dükkanları dikkat çekicidir. Samatya Meydanı’nda her yıl, Şehristanbul Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Balık Festivali’nde tonlarca pişirilmiş balık halka dağıtılmakta ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
.
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
.
Samatya ,büyük ölçüde korumayı başardığı tarihî dokusu nedeniyle film ve dizi yapımcılarının en gözde mekânlarından biridir de. İkinci Bahar dizisi ve Üç Maymun filmi, bu semtte çekilmiştir.

Son dönemlerde Samatya’nın yerli halkı, özellikle de gayrimüslim nüfus İstanbul’un daha başka merkezlerine taşınmış ve semtin nüfus profili ülkenin doğudan gelen iç göçlerle büyük ölçüde değişmiştir.
.
♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️
.
#mimarikültürkulübü #mimarikültür #oldtimesturkey #oldtimes #ottomanempire #ottomanarchitecture #ottomanculture #architectureporn #architect #tarih #archidaily #architectsinan #architecturephotography #mimarirestorasyon #mimariverestorasyon
📸@mstfatyfn 🙏
Read more
Böyle bir Türkiye ister misin? İnsan insanı sömürmeyecek, kimse bir başkasının hakkını yemeyecek. İşsiz ...
Media Removed
Böyle bir Türkiye ister misin? İnsan insanı sömürmeyecek, kimse bir başkasının hakkını yemeyecek. İşsiz kalmayacak. Herkesin insanca yaşayacağı bir evi olacak. Isınma, aydınlanma, su, toplu taşıma ücretsiz olacak. Yerli ve yabancı tekellere ait bütün işletmeler ve bankalar ... Böyle bir Türkiye ister misin?

İnsan insanı sömürmeyecek, kimse bir başkasının hakkını yemeyecek.

İşsiz kalmayacak.

Herkesin insanca yaşayacağı bir evi olacak.

Isınma, aydınlanma, su, toplu taşıma ücretsiz olacak.

Yerli ve yabancı tekellere ait bütün işletmeler ve bankalar devletleştirilecek.

Sanayi ve tarımda üretim toplumsal çıkarlar doğrultusunda planlanacak ve Türkiye her açıdan kendine yeten bir ülke haline gelecek.

Eğitim, bütün aşamalarında bilimsel temellerde ve bedelsiz olacak.

Parasız sağlık hizmeti verilecek.

Ülkeyi ekonomik, kültürel ve siyasi açıdan yıkıma götüren Avrupa Birliği üyelik süreci sonlandırılacak.

NATO’dan çıkılacak, bütün yabancı üslere el konacak.
Dinin siyaset, yargı ve devlet işlerindeki etkisi tamamen kaldırılacak.

Yeşil alanların, tarihin, kültürel varlıkların yok edilmesine son verilecek.

İnsanların özgürce ve sağlıklı bir biçimde yaşayacağı kentler yaratılacak.

Irk, din, cinsiyet farklılığı hiçbir eşitsizlik ve haksızlılığa yol açmayacak.

Çocuk işçilik ve çocuk evlilikleri yasaklanacak.

Kadınların toplumsal yaşama katılımı önünde bütün yasal, ekonomik ve kültürel engeller bertaraf edilecek.

Temel insan haklarının tamamı güvenceye alınacak, herkes yasalar önünde eşit olacak, hiçbir yöneticinin dokunulmazlığı olmayacak.

Devlet, emperyalizme karşı yurtsever, gericiliğe karşı aydınlanmacı, bireyciliğe karşı toplumcu ve halkçı bir doğrultuda yeniden yapılandırılacak.
Read more
1-Dün Sivas Çekimlerimizde, Sivas’ı kendine başkent edinen Kadı Burhaneddin’in kabrini de ziyaret ...
Media Removed
1-Dün Sivas Çekimlerimizde, Sivas’ı kendine başkent edinen Kadı Burhaneddin’in kabrini de ziyaret ettik. Böyle büyük bir devlet adamını ne yazık ki tanımıyoruz. Moğol İşgali sonrası Anadolu’nun asli değerlerine dönmesinde, toplumun toparlanmasında büyük emekleri olmuştu. 2-Yirmi ... 1-Dün Sivas Çekimlerimizde, Sivas’ı kendine başkent edinen Kadı Burhaneddin’in kabrini de ziyaret ettik. Böyle büyük bir devlet adamını ne yazık ki tanımıyoruz. Moğol İşgali sonrası Anadolu’nun asli değerlerine dönmesinde, toplumun toparlanmasında büyük emekleri olmuştu.

2-Yirmi yaşında Kayseri Kadısı oldu. 36’sında devlet başkanı. Eretnaoğulları Devleti’nin dağılmasını önlemiş, Anadolu’nun birliği için mücadele etmişti. O kadar adaletli, kadılığında halk Ondan o kadar razı idi ki, kendisini zorla devlet başkanlığına oturtmuşlardı.

3-Osmanlı Devleti Anadolu içlerine doğru genişlemekteydi. Murat Hüdavendigar o günlerde Balkanlarda küffar ile harp halindeydi. Kadı Burhaneddin’e, “tam zamanıdır vur arkadan” dediler. Verdiği cevap muhteşemdi. “Din düşmanları ile savaşırken Osmanlı’ya ilişmek doğru değildir”
Read more
Madem başgan seçildim dün 20 oyla, bugün icraatlarımı sayıyorum. 1. Hiç bir çocuk aç uyumayacak ...
Media Removed
Madem başgan seçildim dün 20 oyla, bugün icraatlarımı sayıyorum. 1. Hiç bir çocuk aç uyumayacak 2. Çocuk işçi diye bir şey olmayacak 3. Çocuğa karşı benim yönetimimde suç işlendiyse ben ve ekibim kahrolacak mahvolacak insan içine çıkamayacağız üzüntü ve utancımızdan. Bir daha olmasın ... Madem başgan seçildim dün 20 oyla, bugün icraatlarımı sayıyorum.
1. Hiç bir çocuk aç uyumayacak
2. Çocuk işçi diye bir şey olmayacak
3. Çocuğa karşı benim yönetimimde suç işlendiyse ben ve ekibim kahrolacak mahvolacak insan içine çıkamayacağız üzüntü ve utancımızdan. Bir daha olmasın diye ne yaparızı konuşacağız. Uyumayacağız. Durduruyorum tüm tv yayınlarını. Akşam 19’da tüm ana haberlerde çocuk hakları anlatıyorum. İstismar nasıl engellenir, hukuk nasıl işler, hangi devlet kurumu ücretsiz terapi sağları anlatıyorum.
4. Ücretsiz ve eğitimli bakıcıların bulunduğu kreşler de açtım her yere. Kadınlar da çalışıyor. Evdeyse de çocuğu kreşe bırakıp spora kuaföre vs gidebiliyor birkaç saatliğine. Babalık izni de var ücretli.
5. Apartmanların hepsini yıktırıyorum. 20 sene iktidarda kalsam, 20 senede bu işi bitiririm ben. Tarihi olanlar dışında gökdelenler de dahil, 4 katın üstünde yapı kalmayacak. Oh alan açıldı. Küçük ev olsun bahçeli olsun arkadaş bu ne böyle sıkıştık kaldık apartman aralarında!
6. Özel okul yok. Hepsi devlet okulu ve ücretsiz. Eğitim kalitesi her yerde aynı. Yeni okullar yaptım. Öğretmenlerimin de hepsini atadım oh.
7. Bir bostan yapmışız parklara...Bir meyve ağaçları dikmişiz dostum. Gençler çok çalıştı ama...Kurdular çadırları sabah akşam suladılar. Bereket yağdı bereket bol ağaç dikince. Aç insan kalmadı.
8.Üniversite kampüslerinde bahçede dersler yapıyoruz. Herkes katılıyor.
9. Parklar yaptık açılan alanlara. Bostanlar ağaçlar parklar...Asıl simdi özeniyorlar bize. Ulan Türkiye nasıl bu kadar iyi tarımı, temiz havayı sağlıyor biz niye yapamıyoz diye bozuluyorlar.
10. Herkes birbirinin inancı, dili, kültürünü öğrenmek için can atıyor. “Onca yıldır birlikte yaşıyoruz de bakam senin bayramın hangisidir, seni seviyorum senin dilinde nasıl denir, nasıldır sizin halayınız yemeğiniz? "diye birbirine soran halkın kaynaşmasını durduramıyoruz.
11. Alman gazeteleri bizi yazmış. Sokaklarda bu kadar güzel ve bakımlı hayvanın olduğu başka ülke var mı? Yazılar olsun,Türkiye gibi olamadık demişler.
12. Finlandiya bizim “bahçede bostanda eğitim”sistemini almış.2050’de bunu uygulayabilir miyiz havalar biraz daha ısınırsa burda diye sorguluyor
Read more
Osman Gâzi'nin son anları ve oğlu Orhan Gâzi'ye nasihatları; "Genç olsun yaşlı olsun herkes için ...
Media Removed
Osman Gâzi'nin son anları ve oğlu Orhan Gâzi'ye nasihatları; "Genç olsun yaşlı olsun herkes için nihaî son, ölüm şerbetini içmektir. Ben de beka (sonsuzluk) alemine sefer ederken senin ikbal güneşinin parlamasını dilerim. Senin gibi bir halefim olduğu için bu dünyadan ayrılışıma ... Osman Gâzi'nin son anları ve oğlu Orhan Gâzi'ye nasihatları;
"Genç olsun yaşlı olsun herkes için nihaî son, ölüm şerbetini içmektir. Ben de beka (sonsuzluk) alemine sefer ederken senin ikbal güneşinin parlamasını dilerim. Senin gibi bir halefim olduğu için bu dünyadan ayrılışıma üzülmem. Şimdi, dünyanın üzüntü ve sıkıntılarını unutarak sana yapacağım nasihatlere kulak ver.

Ey devlet ve ikbal sahibi oğlum! Zalim olma! Âlemi adâletle şenlendir ve Allah için cihadı terk etmeyerek beni şad et! Fetih hareketine devam ederek Rum memleketlerine de adalet götür. Ulemaya riayet eyle ki, din işleri nizam bulsun! Nerede bir ilim ehli duyarsan ona rağbet, ikbal ve yumuşaklık göster! Askerine ve malına gurur getirip, alimlerden uzaklaşma. Padişahlığın aslı ve esası islamiyet’tir. Bu sebeple Allahü tealanın emirlerine muhalif bir iş eylemeyesin! Bizim mesleğimiz Allah yoludur ve maksadı mız Allah’ın dinini yaymaktır. Yoksa kuru kavga ve cihangirlik davası değildir. Bu alemde benim maksadım, gayem hep dinin zaferi oldu. Sana da bunlar yaraşır. Daima herkese ihsanda bulun! Memleket işlerini noksansız gör! Rabbinin lütuf ve yardımının sana yakın olmasın istersen gece gündüz halkı korumaya çalış. Hepinizi Allahü tealaya emanet ediyorum!” Osman Gâzi’nin bu nasihati, Osmanlı devletinin anayasasının çekirdeği oldu. Osmanlı sultanlarının hemen hemen tamamı bu nasihatleri gönülden kabul ederek uygulamaya çalıştılar. Böylece dünyada hiçbir hanedana nasip olmayan 623 yıllık bir devlet, haşmet, savlet, saadet dönemi ortaya çıkmıştır.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil
#ilimmektebi #osmanlı
Read more
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi....... ...
Media Removed
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi....... 7günlük hastalığımın süresinde hamd etmekten ve Kanuni’nin şiirinden başka bişey gelmedi aklıma ve dilime. #sıhhat #sağlık #gesundheit #healthy Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi....... 7günlük hastalığımın süresinde hamd etmekten ve Kanuni’nin şiirinden başka bişey gelmedi aklıma ve dilime.

#sıhhat #sağlık #gesundheit #healthy
Sevgili Sofya'nın Bienal izlenimleri-2 (Abdülmecîd Efendi Köşkü) . Beyna: Annaneciğim, şu ...
Media Removed
Sevgili Sofya'nın Bienal izlenimleri-2 (Abdülmecîd Efendi Köşkü) . Beyna: Annaneciğim, şu kapı üstündeki hat çok güzel doğrusu... . Sofya: Doğru dersin nûr-ı aynım, Hattat Hâmid Efendi yine yapmış yapacağını... . Beyna: Hattat Hâmid Efendi kimdi acaba? . Sofya: Kendisi son ... Sevgili Sofya'nın Bienal izlenimleri-2 (Abdülmecîd Efendi Köşkü)
.
Beyna: Annaneciğim, şu kapı üstündeki hat çok güzel doğrusu...
.
Sofya: Doğru dersin nûr-ı aynım, Hattat Hâmid Efendi yine yapmış yapacağını...
.
Beyna: Hattat Hâmid Efendi kimdi acaba?
.
Sofya: Kendisi son dönemin en büyük hattatı olarak kabul edilir. Onun yazdığı evsafta yazmak pek kâbil değil doğrusu. Öyle ki, İbnülemîn Mahmûd Kemâl İnal meşhûr kitabı Son Hattatlar’da üstâd Hâmid için şöyle bir beyit yazmış:
"Mest olur görse eğer hattını erbâb-ı vukûf
Bakamaz dilberinin nokta-i hâl ü hatına"
.
Beyna: Annaneciğim, İbnülemîn bu beyitiyle çok "ince bir mevzû"ya temas etmiş lâkin sizi hiç görmediği içün böyle söylemiş olsa gerektir. Yoksa İbnülemîn gibi estetikten behredar biri sizdeki kadd-i mevzûn, boy, pos, endam ve güzellik yanında dillere destan mâh-cemâlinizdeki o ince hattı bir kerecik görmüş olsaydı büyük ihtimâlle şöyle bir kelâm ederdi:
"Mest olur görseydi eğer hatt-ı cemâl-i Sofya'yı erbâb-ı hattâtîn

Vâlih ü hayran kalub eli bir dahî kalem tutmazdı billah"😻
.
Sofya: Estağfirullah sevgili yavrum, bu senin güzelliğin... Şu fakiri mahcup ettin doğrusu. Bu ince iltifatından ve nazîrenden pek mütehassis oldum şimdi...😿
.
Beyna: Siz aslında daha fazlasına lâyıksınız annaneciğim. Bütün hattatlar sizin güzelliğiniz karşısında kalemlerini kırsa yeridir elbette...😻
Annaneciğim, Hâmid Efendi burada ne yazmış acaba?
.
Sofya: Hâmid burada, Dîvân Edebiyatında en fazla sayıda gazel yazarak bu mevzûda Zâtî'yi bile geçen Kânûnî Sultân Süleyman Han'ın meşhûr gazelindeki bir beyti yazıvermiş:

Halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi
.
Beyna: O vakit hem Kânûnî'ye hem de Hâmid'e rahmet olsun ve Allah cümlemize sağlık, âfiyet ve uzun ömürler versin.
.
Sofya: Âmin sevgili meleğim, âmin...
.
Arkası yarın🎬
.
.
#kanunisultansüleyman #hattathamidaytaç #ibnülemin #sultansofya #beynasultan #istanbulbienali #iyibirkomşu #çay #üsküdar #istanbul #bienalmevzusu #hatmevzusu
Read more
"Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.."Sağlığımız ...
Media Removed
"Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.."Sağlığımız yerindeyse en güzel bayram bizim 🌲🌲🏔🏞 İYİ BAYRAMLAR 🌲 "Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.."Sağlığımız yerindeyse en güzel bayram bizim 🍀🌲🌿🌲🍀🏔🏞 İYİ BAYRAMLAR 🌿🌲🍀
 #Repost @esraoflazguvenkaya with @repostapp ・・・ Sessiz kalmayacağız<span class="emoji emoji1f44a"></span> suça ortak olmayacağız<span class="emoji emoji1f4aa"></span>salı ...
Media Removed
#Repost @esraoflazguvenkaya with @repostapp ・・・ Sessiz kalmayacağız suça ortak olmayacağızsalı gününe kadar nöbetteyiz, TBMM de yasa teklifi geri çekilmeli... Adamlar sapık, çocuklarını satan babalar ahlaksız, göz yumanlar vicdansız olabilir. Çocukların korkmuş, satın ... #Repost @esraoflazguvenkaya with @repostapp
・・・
Sessiz kalmayacağız👊 suça ortak olmayacağız💪salı gününe kadar nöbetteyiz, TBMM de yasa teklifi geri çekilmeli... Adamlar sapık, çocuklarını satan babalar ahlaksız, göz yumanlar vicdansız olabilir. Çocukların korkmuş, satın alınmış, çaresiz rızasının arkasına saklanılamaz, imamların onayına bırakılamaz. Tecavüz meşrulaştırılamaz, çocuk gelinler sapıklarıyla evlendirilemez. Devlet vatanını, çocuklarını korumakla yükümlüdür. Devlet'in hukuku , adaleti ağırlaştırılmış hapis olmalıdır. Hatta Tecavüzcü fişlenmelidir, teşhir edilmelidir, mahalle halkı bilgilendirilmelidir. Sapıklar sokaklara salınamaz. #tecavüzinsanlıksuçudur #sessizkalma #childabuse #tecavuzmesrulastirilamaz #yasateklifigericekilsin #onergeiptaledilsin
Read more
• Buraya bakın,burada, bu kara mermerin altında Bir teneffüs daha yaşadaydı, Tabiattan tahtaya ...
Media Removed
• Buraya bakın,burada, bu kara mermerin altında Bir teneffüs daha yaşadaydı, Tabiattan tahtaya kalkacak bir çocuk gömülüdür Devlet dersinde öldürülmüştür. Devletin ve tabiatın ortak ve yanlış sorusu şuydu: -Maveraünnehir nereye dökülür? En arka sırada bir parmağın tek ve ... • Buraya bakın,burada, bu kara mermerin altında
Bir teneffüs daha yaşadaydı,
Tabiattan tahtaya kalkacak bir çocuk gömülüdür
Devlet dersinde öldürülmüştür.

Devletin ve tabiatın ortak ve yanlış sorusu şuydu:
-Maveraünnehir nereye dökülür?
En arka sırada bir parmağın tek ve doğru karşılığı:
-Solgun bir halk çocukları ayaklanmasının kalbine!dir.

Bu ölümü de bastırmak için boyuna mekik oyalı mor
Bir yazma bağlayan eski eskici babası yazmıştır:
Yani ki onu oyuncakları olduğuna inandırmıştım

O günden böyle asker kaputu giyip gizli bir geyik
Yavrusunu emziren gece çamaşırcısı anası yazmıştır:
Ah ki oğlumun emeğini eline verdiler

Arkadaşları zakkumlarla örmüşlerdir şu şiiri:
Aldırma 128! İntiharın parasız yatılı küçük zabit okullarında
Her çocuğun kalbinde kendinden büyük bir çocuk vardır
Bütün sınıf sana çocuk bayramlarında zarfsız kuşlar gönderecek. *Ece Ayhan, Meçhul Öğrenci Anıtı
Read more
Kıymetli dostlarım AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim ittifakıyla başlayan kardeşhane ...
Media Removed
Kıymetli dostlarım AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim ittifakıyla başlayan kardeşhane yaklaşımlarının gelecek günlerde çok daha samimi çok daha güçlü bir şekilde tüm dünyadaki Türklerin ve Müslümanların koruyucu hamiliğine dönüşecek bir yapıya evrileceğini hem ... Kıymetli dostlarım
AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim ittifakıyla başlayan kardeşhane yaklaşımlarının gelecek günlerde çok daha samimi çok daha güçlü bir şekilde tüm dünyadaki Türklerin ve Müslümanların koruyucu hamiliğine dönüşecek bir yapıya evrileceğini hem dost hem de tüm düşmanlar görmektedir.
Ben sade bir vatandaş olarak şunu bilir şunu söylerim. Gelecekte dünyanın kaderine dahi yön verebilecek enerjiyi ve gücü taşıyan bu birlikteliğin sahipleri tarafından çok ama çok dikkatli bir şekilde korunması gerekmektedir.
Tabanda ve ittifakı oluşturan parti liderlerinde var olan bu birlik ruhunun ve bu ruhun geleceğine olan inancın maalesef ki her iki partinin de bazı siyaset adamlarında olmadığını görmek biz sade vatandaşlar için gerçekten üzüntü verecek bir hale dönüşmektedir. (YÜCE ALLAH’a şükürler olsun ki bu kişilerin sayısı yeterince fazla değil.) Bazı AK Partili yetkililer, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin samimi olmadığını yaymaktalar. Bu erken seçim fikrinin aslında bir tuzak olduğunu, ilk partili Cumhurbaşkanı seçiminde yani 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde gerekli desteği vermemek için el altından çalışma yaptırdığını söylemekteler.
Kıymetli dostlarım bu dedikodular mutlaka sizin de kulağınıza geliyordur. Bu tip dedikoduları yayanlara siz sadece şunları söyleyin. Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski yargıtay başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun ortaya attığı Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 katılım gerekir tezine sahip çıkıp uygulamaya koymak için çalışma başlatması üzerine sayın Devlet Bahçeli hiç bir kârı olmadığı halde dönemin egemen güçlerinin düşmanlığını göze alarak meclisteki toplantılara katılıp Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesini sağlayan kişidir.
1980 darbesini yapıp Ülkücülerin idam kararını veren darbecilerin yargılanması ve ülke için birçok önemli konuda reformlar getiren referanduma destek vererek çıkmasını sağlayan da yine aynı kişi yani sayın Devlet Bahçeli değil midir?
Read more
Almanyadayız!!! Bugün Frankfurt’ta Alman tarihini anlatan bir müze var. Orayı sizler için ziyaret edeceğiz. Müstemlekeleri nasıl muamele ettiler. Söylenenlerle yazılanlar doğru mu bakacağız. Yine buradaki ticaret erbabı halkımızla, insanlarımızla beraberiz. Onlara dilimiz ... Almanyadayız!!!
Bugün Frankfurt’ta Alman tarihini anlatan bir müze var. Orayı sizler için ziyaret edeceğiz. Müstemlekeleri nasıl muamele ettiler. Söylenenlerle yazılanlar doğru mu bakacağız. Yine buradaki ticaret erbabı halkımızla, insanlarımızla beraberiz. Onlara dilimiz döndüğü kadar hem gıda güvenliğine hem Türkiyemizin geleceği ile ilgili, biz olmamız birlikte olmamız ve daha güçlü olmamız için konuşmalar yapıyoruz. Bunları vatan millet bayrak devlet için yapıyoruz. Hiç bir kişi ve kuruluş adına değil bu işleri Allah rızası için yapıyoruz. Bu işleri yapması gerekenler ne mi yapıyor, bilemiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan hakikaten teşkilat olarak ve yanındaki yetkili ve etkililer ve bu işi yapması gerekenler açısından yalnız olduğunu bir kere daha Avrupa’da gördük ama Avrupa’daki Türkler koordineli ve organizeli bir şekilde cumhur ittifakına bütün desteğini sürdürüyor.
Yeterki çözüm sürecinde olduğu gibi halktan uzak sözümona sanatçı, artist, bilim adamı gibi sonradan hain çıkan ülkeye ihanet edip yurtdışlarında demeç verenlerden bir halka oluşturmasınlar !!!
Halkın sevdiği kabul görmüş insanlar bir şeyler anlatırsa artık halk onları dinliyor buradan da bu mesajı Sayın Cumhurbaşkanına ve çalışma ekibi arkadaşlarına duyurmak istiyorum.
Read more
Yine söylüyorum, hep söylüyorum. Bu ülkede cezai yaptırımlar yeterli olmadığı sürece, bu kendini ...
Media Removed
Yine söylüyorum, hep söylüyorum. Bu ülkede cezai yaptırımlar yeterli olmadığı sürece, bu kendini bilmezler hukuka inanmayıp kaba kuvvete başvuracaktır. İnsana ve cana ve artık maalesef hayvanlara bile kast eden insan dışı varlıklara net cezalar devlet tarafından verilmezse yada ... Yine söylüyorum, hep söylüyorum. Bu ülkede cezai yaptırımlar yeterli olmadığı sürece, bu kendini bilmezler hukuka inanmayıp kaba kuvvete başvuracaktır. İnsana ve cana ve artık maalesef hayvanlara bile kast eden insan dışı varlıklara net cezalar devlet tarafından verilmezse yada verilen cezalar da bi şekilde indirime uğrarsa daha çokkkkk ağlarız biz. Yazık çokkkk yazıkkkkkkk @ceydabolunmezcankiri Sayın vekilim. Meclisteki sesimiz. Lütfen bir yol bulun bizler her daim yanınızdayız. #doktor #doktorumadokunma #adalet #hukuk @adaletbakanligi #Repost @ceydabolunmezcankiri with @get_repost
・・・
Halkımız için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımıza karşı gerçekleştilen şiddeti kınıyorum. Yaralı doktorumuza Rabbim’den acil şifalar diliyorum.
Read more
Loading...