Devlet halk halkım kimdir

Loading...


Unique profiles
1
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Istanbul, Turkey
Average media age
547 days
to ratio
Ünlü ekonomi yazarı #güngöruras hayatını kaybetti. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı ...
Media Removed
Ünlü ekonomi yazarı #güngöruras hayatını kaybetti. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı dileriz #başsağlığı #ekonomi #ayseteyze #vefat #milliyet . Güngör Uras Kimdir; . Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras, 22 Temmuz 1933 doğumlu Türk gazeteci ve yazardır. İlk ve orta öğrenimini ... Ünlü ekonomi yazarı #güngöruras hayatını kaybetti. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı dileriz #başsağlığı #ekonomi #ayseteyze #vefat #milliyet
.

Güngör Uras Kimdir;
.

Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras, 22 Temmuz 1933 doğumlu Türk gazeteci ve yazardır.

İlk ve orta öğrenimini Ankara'da TED Yenişehir Koleji'nde tamamlayan Güngör Uras; 1955 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 'Mali Şube'sinden mezun olmuş, 1988'de Boğaziçi Üniversitesi'nde doçentliğe hak kazanmış, 1994'te Marmara Üniversitesi'nde Profesör olmuştur.

Çalışma hayatına Halk Bankası Genel Müdürlüğü ile başlayan Uras, daha sonra Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, İktisadi Planlama Dairesi Uzmanı olarak görev yaptı. 1974 - 1980 yılları arasında TÜSİAD Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Aksigorta İdare Meclisi Başkanlığı yapan Güngör Uras, 1993 yılına kadar İ.Ü. İktisat Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi, 2001 yılına kadar da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılında Türkiye İktisat Gazetesi`nde köşe yazarlığına başlayan Uras, sırasıyla Rapor, Tercüman, Güneş, Sabah, Yeni Yüzyıl, Dünya ve Milliyet gazetelerinde köşe yazarlığını sürdürdü. Evli ve bir çocuk babasıydı.
Read more
Loading...