Dhe e kam per

Loading...


Unique profiles
54
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Albania, Rilastil Albania, OASIS Bar Restorant Pizzeri
Average media age
788.4 days
to ratio
4.9
Paskemi vuajtur gjithe jeten per kaq gje Ja nje gje kaq e vogel si Fungispray te ndryshon cilesine e jetes dhe e kam seriozisht kete. Me kete vape te tmerrshme edhe me sandale e shapka na djersijne kembet, lere pastaj atletet apo kepucet e burrave🤢 Qe mos te turperoheni here tjeter e t'i hiqni ... Paskemi vuajtur gjithe jeten per kaq gje 😅
Ja nje gje kaq e vogel si Fungispray te ndryshon cilesine e jetes dhe e kam seriozisht kete. Me kete vape te tmerrshme edhe me sandale e shapka na djersijne kembet, lere pastaj atletet apo kepucet e burrave🤢
Qe mos te turperoheni here tjeter e t'i hiqni kepucet e sandalet pa siklet kudo qe te jeni (pa shkaktuar viktima😂) sprucojeni te kembet direkt ose te atletet. Dheeee jeni te nderuar e te respektuar, kembe te fresketa qe mbajne arome kaaaq fantastike fal tea tree oil dhe 4 vajrave te tjera qe jane perzjere per te nxjerr kete produkt bio, kaq te domosdoshem per taniiii. Antibakterial dhe antimykotik gjithashtu.
Shpetoniii veten nga sikleti i sindromes "kom kackavall" dhe shpetoni jetet e atyre qe ju rrethojne. Mjafton nje sprucim me Fungispray e gjeni per kollaj @olainfarm_albania
Read more
Dhe nje ore dhe dita sot mbaron...dites time sot i munguan provat me ty... Me mori malli more... Ne ...
Media Removed
Dhe nje ore dhe dita sot mbaron...dites time sot i munguan provat me ty... Me mori malli more... Ne 7 vite dancing skam qene kurre kaq e urte e kaq e qete... Merite e gjitha e jotja... Merite e nje njeriu puntore,inteligjent,nje njeriu plot jete , plot batuta e mbi te gjitha te nje njeriu plot miresi ... Dhe nje ore dhe dita sot mbaron...dites time sot i munguan provat me ty... Me mori malli more... Ne 7 vite dancing skam qene kurre kaq e urte e kaq e qete... Merite e gjitha e jotja... Merite e nje njeriu puntore,inteligjent,nje njeriu plot jete , plot batuta e mbi te gjitha te nje njeriu plot miresi e me nje shpirt shume te bukur... Lum ata qe te kane e une qe te gjeta... Faleminderit qe shenderove punen time ne nje liber magjik... Jam e lumtur e shume me fat qe Zoti me solli ne jeten time nje mik si ti... Une gjithmone them se Zoti me perkedhel se sjell ne jeten time vetem njerez plot me miresi,jam e bekuar per kete... Faleminderit Amos Muji Zaharia per njeriun qe je... Te kam shume xhan my A... @amosmujizaharia #lovetodance #lovelypeople #emocion #dancequotes #dancing #dance #dancer #contemporaryart #amosmujizaharia #dancingwiththestarsalbania #partner #edicion #love #lovely #happy #happiness #beauty #beautiful #shine #isidamollaymeri #blessed #thankful #amazing #dress #by @ardiasllani 💙
Read more
#Repost @enca with @get_repost ・・・ Kam kaq shume kohe qe pres dhe planifikoj momentin e duhur per nje koncert gjigand ne Tirane / Sheshin Skenderbej dhe momenti erdhi ne 27 korrik -> Daddy Yankee & Enca Im more than proud to be the opening act for the King of Reggaeton worlwide ... #Repost @enca with @get_repost ❤️❤️❤️🔥🔥🔥🔥
・・・
Kam kaq shume kohe qe pres dhe planifikoj momentin e duhur per nje koncert gjigand ne Tirane / Sheshin Skenderbej dhe momenti erdhi 🙀😻 ne 27 korrik -> Daddy Yankee & Enca 😻 Im more than proud to be the opening act for the King of Reggaeton worlwide @daddyyankee 🙌🏻 Meeeziiii pres 🔥🔥🔥 #QueenOfReggaetonAlbania + #KingOfReggaetonWorlwide = Dont fuckin miss it !
Read more
Qe kur kam zbuluar @summerdepo_tirane jam shume e qete dhe e lumtur, qe pasditet e veres per Amaren ...
Media Removed
Qe kur kam zbuluar @summerdepo_tirane jam shume e qete dhe e lumtur, qe pasditet e veres per Amaren nuk jane te merzitshme. Nje vend fantastik per femijet, por edhe per te rriturit, qe kur shohin femijet te luajne e argetohen, lumturohem dyfish Duke qene se nje nder pyetjet qe me beni me shpesh ... Qe kur kam zbuluar @summerdepo_tirane jam shume e qete dhe e lumtur, qe pasditet e veres per Amaren nuk jane te merzitshme. Nje vend fantastik per femijet, por edhe per te rriturit, qe kur shohin femijet te luajne e argetohen, lumturohem dyfish 😃 Duke qene se nje nder pyetjet qe me beni me shpesh ne inbox eshte: ne cilat lodra e con vajzen tani ne vere, po perfitoj nga rasti te bej nje postim publik e t’ju kthej pergjigje te gjithave: @summerdepo_tirane eshte vendi ku na gjeni cdo mbasdite 😍😍
Read more
Kam knaqesi me ju njoftu se BUKA do te jete pjese e projektit filmik “Illyricvm” qe do te xhirohet ...
Media Removed
Kam knaqesi me ju njoftu se BUKA do te jete pjese e projektit filmik “Illyricvm” qe do te xhirohet vitin e ardheshem ne Kroaci. Producentja e filmit eshte zonja Ankica Tilic, nje emer i madh i kinematografise europiane kurse regjisor dhe skenarist eshte Simon Bogojevic Narath Falemnderoj ... Kam knaqesi me ju njoftu se BUKA do te jete pjese e projektit filmik “Illyricvm” qe do te xhirohet vitin e ardheshem ne Kroaci. Producentja e filmit eshte zonja Ankica Tilic, nje emer i madh i kinematografise europiane kurse regjisor dhe skenarist eshte Simon Bogojevic Narath

Falemnderoj jurine e QKK per votimin e keti projekti i cili do te jete koproduksion ne mes te Kroacise, Sllovenise, Italise dhe Kosoves. Uroj qe te na bashkangjitet edhe Shqiperia.
KINORAMA (HR), FORUM LJUBLJANA (SI), LA SARRAZ (IT), BUKA PRODUCTIONS (KS) @bukaproduction
Read more
Kjo kenge eshte shkruar dhe realizuar brenda nates nga une @bini_diez @nurteel me shume emocion dhe qejf,njesoj kemi realizuar dhe klipin ne Gjakoven e bukur.. Aq shume e kam shijuar sa vendosa te dal kembezbathur @xl.films Faleminderiit per cdo koment tuajin. Vetem energji pozitive ... Kjo kenge eshte shkruar dhe realizuar brenda nates nga une @bini_diez @nurteel me shume emocion dhe qejf,njesoj kemi realizuar dhe klipin ne Gjakoven e bukur..
Aq shume e kam shijuar sa vendosa te dal kembezbathur 😂 @xl.films
Faleminderiit per cdo koment tuajin.
Vetem energji pozitive 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
JU DUA ME ZEMER!
#VetemTy LINK IN BIO 🔥
Read more
Loading...
Nje Urime shumë shumë te vecant per nje njeri shumë shumë te vecant. Nje mrekulli se na ka fal Zoti për te na ndimuar per zhdo te mir. Nje mrekulli jashtzakanshem, nje mrekulli se mund ta ndryshoj jeten, nje mrekulli se ti shton shpresat e jetes. Nje mrekulli me nje familje te mrekullushem. Nuk ... Nje Urime shumë shumë te vecant per nje njeri shumë shumë te vecant. Nje mrekulli se na ka fal Zoti për te na ndimuar per zhdo te mir. Nje mrekulli jashtzakanshem, nje mrekulli se mund ta ndryshoj jeten, nje mrekulli se ti shton shpresat e jetes. Nje mrekulli me nje familje te mrekullushem. Nuk ka fjal ne kete bote se mund te mjaftojn per te pershkruar kete mrekulli me gjith familjen e vet. Vetem mund te them se kjo mrekulli esht Motra ime dashur se kam te gjith rrespektin e botes per ket.
Motra ime Dashur te uroj ket dit e shejt edhe per shumë shumë vite te tjera, me shendet, dashuri familjare me gjith armoni sa me te madhe, dhe te gjitha te mira te Zotit, Zoti te bekoft ty me gjith familje per gjithmon me jet te gjat. Amin
#LOVEYOU #THEBESTFAMILY @lusi_ajani_rajana_ardeo 😘😘😘❤️❤️❤️😍😍😍🎁🎁🎁🎂🎂🎂🎉🎉🎉🥂🥂🥂💯💯💯
Read more
Kam dashur gjithmone te jem Uendi dhe e vogel lija dritaren e dhomes hapur me shpresen se Peter do ...
Media Removed
Kam dashur gjithmone te jem Uendi dhe e vogel lija dritaren e dhomes hapur me shpresen se Peter do vinte dhe do shkoja ne ishullin e Askund-it Por Peter Pan nuk erdhi kurre, sepse si cdo çun kur shikon qe goca ka ndjenja apo interesohet per te, ben interesantin #peterpanuarealoser Ky ... Kam dashur gjithmone te jem Uendi dhe e vogel lija dritaren e dhomes hapur me shpresen se Peter do vinte dhe do shkoja ne ishullin e Askund-it😂😂😂 Por Peter Pan nuk erdhi kurre, sepse si cdo çun kur shikon qe goca ka ndjenja apo interesohet per te, ben interesantin 😏
#peterpanuarealoser
Ky fustan dhe kjo foto me kujtoi nje nga librat me te dashur te femijerise 😍
Photo @ergi_nune_photography
Fustani; @savenue_al ❤
Read more
Loading...
Jam ndergjegjesuar se cila eshte vlera e shtuar ne rutinen time, kur perdor produkte 100% natyrale. ...
Media Removed
Jam ndergjegjesuar se cila eshte vlera e shtuar ne rutinen time, kur perdor produkte 100% natyrale. Dy produkte me ngelen ne mendje nga @australianskincare.al Sasy N Savy dhe NEO. Ka plot 47 perberes aktive ne gamen e produkteve dhe 41 perfitime shendetsore per lekuren, duke stimuluar ... Jam ndergjegjesuar se cila eshte vlera e shtuar ne rutinen time, kur perdor produkte 100% natyrale. Dy produkte me ngelen ne mendje nga @australianskincare.al Sasy N Savy dhe NEO. Ka plot 47 perberes aktive ne gamen e produkteve dhe 41 perfitime shendetsore per lekuren, duke stimuluar kolagjenin. Te gjitha ne vajzat e dime se sa e rendesishme lekura per nje pamje te fresket . Mirembajtja eshte proces i cdo dite! Pastro, hidrato, shkelqe dheeeeee mbaj ere te mire! Une e kam shume merak qe produktet qe perdor te vijne ere te mire
@australianskincare.al @apialpharma @sasynsavy
Read more
Vitet e fundit nuk kam shkuar ne biblioteke sepse librat qe me jane dashur i kam gjetur neper librari. ...
Media Removed
Vitet e fundit nuk kam shkuar ne biblioteke sepse librat qe me jane dashur i kam gjetur neper librari. Por ne gjimnaz dhe here pas here, edhe per qellime pune, e kam frekuentuar Biblioteken Kombetare. E di qe mbase shume prej jush nuk kane hyre asnjehere e as i intereson, ose e thene ndryshe ky ... Vitet e fundit nuk kam shkuar ne biblioteke sepse librat qe me jane dashur i kam gjetur neper librari. Por ne gjimnaz dhe here pas here, edhe per qellime pune, e kam frekuentuar Biblioteken Kombetare. E di qe mbase shume prej jush nuk kane hyre asnjehere e as i intereson, ose e thene ndryshe ky vend mund te kete probleme shume me te mprehta. Por kete e shoh si nje problem vertet shume te madh. E kemi zene gjithe vemendjen duke u marre me kullat e godinen e Teatrit por po harrojme qe jo shume larg nje tjeter instituticion i than librat e lagur ne kushte te mjerueshme.
Read more
Moter moj, a e din ti qe per mua je mendimi i par kur zgjohem ne mengjes dhe ai i fundit para se tflej jo ...
Media Removed
Moter moj, a e din ti qe per mua je mendimi i par kur zgjohem ne mengjes dhe ai i fundit para se tflej jo mi jo nuk esht Ai je ti, sepse ti je njeriu me me vlere ne jeten time! Gjithmone kam dasht’ te behem si ty kaq e mire sa je ti! Se ti di te duash, ti di tfalesh ti di te japesh! Urimet e mia per ty nuk kan fund ... Moter moj, a e din ti qe per mua je mendimi i par kur zgjohem ne mengjes dhe ai i fundit para se tflej jo mi jo nuk esht Ai je ti, sepse ti je njeriu me me vlere ne jeten time! Gjithmone kam dasht’ te behem si ty kaq e mire sa je ti! Se ti di te duash, ti di tfalesh ti di te japesh! Urimet e mia per ty nuk kan fund ( po ajo qe kam me shume me merak burrat vllezerr😂) Kur isha e vogel tthoja motra te dua sa Hena por tani ska asgje qe ta krahasoj dashurine time per ty! Gezuar ditlindjen Motra ime!! Faleminderit qe ekzistion ❤️
Read more
Mbretëresha ime urime ditëlindjen, te urojë shumë shëndet lumturi begati e suksese në jetë. Nuk ...
Media Removed
Mbretëresha ime urime ditëlindjen, te urojë shumë shëndet lumturi begati e suksese në jetë. Nuk shkruaj per ty shpesh sepse atë dashuri qe kam per ty mami dua ta mbaj vetëm per vehte, por sotë nuk ja dal dot pa ti then keto fjalë. Ti e din që për mua je shtylla e jetes, dhe më ke ndejtë pranë gjithmonë, ... Mbretëresha ime urime ditëlindjen, te urojë shumë shëndet lumturi begati e suksese në jetë.

Nuk shkruaj per ty shpesh sepse atë dashuri qe kam per ty mami dua ta mbaj vetëm per vehte, por sotë nuk ja dal dot pa ti then keto fjalë.

Ti e din që për mua je shtylla e jetes, dhe më ke ndejtë pranë gjithmonë, më ke këshilluar më ke mesuar, më ke kritikuar sa e sa here por nje gjë e di qe qdo fjalë e jotja dhe qdo gjë qe më ke thëne më ka dalë në jetë.

Ti nuk je vetem mamja ime, por je shoki i jetës time.

Festofsh gjithmonë shpirtë
Read more
Loading...
Nje vit i gjate ishte ky po leme pas, plot me lodhje, trishtime e gezime. Kam shkruar Dhe komunikuar ...
Media Removed
Nje vit i gjate ishte ky po leme pas, plot me lodhje, trishtime e gezime. Kam shkruar Dhe komunikuar me ju per gati cdo dite. Here në receta Te pelqyera e here Te kritikuara . Jemi shpesh aq te ngjashme me njera - tjetren dhe here te tjera te ndryshme shume. Shprehem publikisht se nuk jam ne kete ... Nje vit i gjate ishte ky po leme pas, plot me lodhje, trishtime e gezime. Kam shkruar Dhe komunikuar me ju per gati cdo dite. Here në receta Te pelqyera e here Te kritikuara . Jemi shpesh aq te ngjashme me njera - tjetren dhe here te tjera te ndryshme shume. Shprehem publikisht se nuk jam ne kete rrjet, per të ndritur askend me mendimet e mia Dhe recetat e mia por sepse kam menduar Se kemi nevoje per shkembimin e mendimeve dhe ideve te njera tjetres . Urojme njera tjetren ne gezime dhe ne hidherime ngushellojme. Ndodh qe kur flasim shume pa dashur dike te lendojme, por nje gje eshte e sigurte; edhe pse me çdonjeren prej disa mijera fanseve Qe beni pjese në faqen time nuk mund te na lidhin gjera shume, me kalimin e kohes, eshte nje shtellunge njerezish qe edhe pse teresisht te panjohur, i lexojme me kenaqesi idete dhe keshillat , i kujtojme shpesh . Qofte nje vit i mbare dhe i begate ky qe po troket ne dere. Shendet e jete, dashuri, mirkuptim dhe mirnjohje!
Read more
 #Repost @amosmujizaharia with @get_repost ・・・ @isidamollaymeri , faleminderit per gjithçka! ...
Media Removed
#Repost @amosmujizaharia with @get_repost ・・・ @isidamollaymeri , faleminderit per gjithçka! Per momentet e mrekullueshme, per durimin, per besimin qe ke patur tek une, per buzeqeshjet qe nuk te kane munguar kurre, per miqesine dhe ngrohtesine qe ke treguar ndaj meje. E them me bindje ... #Repost @amosmujizaharia with @get_repost
・・・
@isidamollaymeri , faleminderit per gjithçka! Per momentet e mrekullueshme, per durimin, per besimin qe ke patur tek une, per buzeqeshjet qe nuk te kane munguar kurre, per miqesine dhe ngrohtesine qe ke treguar ndaj meje. E them me bindje qe kam qene me shume fat qe te kam patur ne krah keto 3 muaj, qe per mua kane rrjdhur si lumenjte qe rrjedhin ne xhenet... lum ata qe te njohin, lum une qe pata mundesi tet njoh. Te puth ne ball!! 😇 Jam e bekuar nga Zoti cdo here edhe me shume... #emociones #dancequotes #dancing #dance #dancer #contemporaryart #amosmujizaharia #dancingwiththestarsalbania #partner #edicion #love #lovely #happy #happiness #beauty #beautiful #shine #isidamollaymeri #blessed #thankful #amazing #dress #by @ardiasllani 💙
Read more
Një minutë, fshehur në errësirë Ku ndjej rrahjet e zemres të më cajnë kraharorin. Mendoj për jetën, ...
Media Removed
Një minutë, fshehur në errësirë Ku ndjej rrahjet e zemres të më cajnë kraharorin. Mendoj për jetën, që të ketë pak dritë. Terri sec më pëshpëret dicka pa kuptim... Një minutë, përqafuar në krahët e mamasë time Ku me shtrëngon nën krahe dhe me thot mos ki frikë, Ti je trim, djali im. Më puth ... Një minutë, fshehur në errësirë
Ku ndjej rrahjet e zemres të më cajnë kraharorin.
Mendoj për jetën, që të ketë pak dritë.
Terri sec më pëshpëret dicka pa kuptim... Një minutë, përqafuar në krahët e mamasë time
Ku me shtrëngon nën krahe dhe me thot mos ki frikë,
Ti je trim, djali im.
Më puth sytë e mbyllur të zgjohem në agim.
Një minutë jam në gjumë, një minutë jam në cmendinë.

Humbin pejsazhet,kujtimet,muzikat, fytyrat në hapësirë.
Kërkoj të zbres në tokë, por këmbët më janë mpirë.
Iluzion, magji, verbim, mallkim
E kam të vështirë.
Se kuptoj dot ku është shpirti im.
Një minutë jam në gjumë, një minutë në cmendin.
Më kanë lidhur duart tek krevati im.
Nën jastëk është fshehur një kartolinë.
Përpelitem nga dhimbja me tërbim.
Na vret cfarë nuk e dim... Një minutë, më bije një rreze drite si në vegim.
Arrij të shof trupin tim,
Sytë i mbyll e kujtoj babin tim.
Kur më mësonte notin në detin që kisha shumë frikë.
Kur perëndonte dielli dhe në rërë vizatoja cfarë e dija që do fshihnin dallgët e detit.
Kur mbrëmjeve yjet më mbanin me shpresën
Se me sakrificën e tyre
Do më plotësonin një dëshirë.. Një minutë, nën ujë.
Mbaj mend cdo kujtim
Cdo fytyrë, të qeshur, fotografi e kërcim.
Udhëtime, qiej, puthje, ledhatime... Një minutë jam në gjum, një minutë jam i lirë.
Pa pranga duart dhe këmbet e cmpira
Rrahjet e zemrës, nën venat e mia
Sytë e hapur dhe ritmi i kthyer
Shofë dritën e mijera yjesh
Nje minute në ajer, një minutë në tokë.
Një minutë i heshtur, një minutë nuk hesht dot.
Një minutë dashuria
Një minutë sa një botë... Xh.B ©️
Read more
Loading...
Sot u benen nje vjet pa ty o Babi im i dashur Bab po me mungon shume. Cdo nat e dit po e ndi mungesen tende. Po ...
Media Removed
Sot u benen nje vjet pa ty o Babi im i dashur Bab po me mungon shume. Cdo nat e dit po e ndi mungesen tende. Po me mungojn telefonat ne mengjes. Cdo mengjes kur me urojshe nje dit te mbar e me thoshe qe me don shume. Telefonatat ne mbramje kur te tregosha dhe me tregoshe se si e kalova dhe e kalove ... Sot u benen nje vjet pa ty o Babi im i dashur
Bab po me mungon shume.
Cdo nat e dit po e ndi mungesen tende.
Po me mungojn telefonat ne mengjes. Cdo mengjes kur me urojshe nje dit te mbar e me thoshe qe me don shume.
Telefonatat ne mbramje kur te tregosha dhe me tregoshe se si e kalova dhe e kalove diten.
Kur me thoshe: " ahhh bre bi menzi spo pres met tpa"....
Po me mungojn perqafimet e tuaaa... po me mengon ngrohtesia yte, puthjet e tuaaa ne ball, me mungojn qastet qe kalonim bashk, kur shikonim filma se bashku.
Hajgaret qe i bonim bashk, kur te perkrasha ty saher qe e ngucshmi nanen...😢
Ishim shpesh mendimeve te ndryshme e shume diskutonim deri sa e bindshim njani tjetrin (ne shumicen e rasteve leshoshe ti pej). Po kam qef veq diqka me te than. Tash po ta di dhimten e nanes loke. Tash po e di se sa shume je merzit per loken. Kur thosheee ooohh bre nan sa shume po me mungon 😢

Mungesa per ty po shkon dit per dit tu u shtu.... 😫😣😔😔 Teeee duuuuuuuaaaa shume
E jotja bija Shpetimja #missingyou #mydaddy #mydaddyismyhero
Read more
Nane, i vetmi person i pazevendesushem ne jete. Besimi ne perjetesine tende ishte gabim. Falenderoj ...
Media Removed
Nane, i vetmi person i pazevendesushem ne jete. Besimi ne perjetesine tende ishte gabim. Falenderoj Zotin e Ty qe luftove aq shume mos me na lon vet. Ti na rrite, na edukove na shkollove e na mesove qysh duhet me qene njeriu i forte e intelektual. Nuk gjeje fjale me pershkru dhimbjen dhe krenarine ... Nane, i vetmi person i pazevendesushem ne jete. Besimi ne perjetesine tende ishte gabim. Falenderoj Zotin e Ty qe luftove aq shume mos me na lon vet. Ti na rrite, na edukove na shkollove e na mesove qysh duhet me qene njeriu i forte e intelektual. Nuk gjeje fjale me pershkru dhimbjen dhe krenarine qe kam per ty. Dhimbja qenka e pasherushme e krenaria per ty e perjetshme. Ke qene dhe do te mbetesh gjithmone idhulli im, femra e preferuar e imja, Doktoresha ma e mire ne bote, e qe gjithmone do te mburrem per ty! Te dua nani! I perjetshem ka me qene kujtimi per ty! Do te shihemi nje dite, e ne deri atehere gjithmone te fort para seciles sfide ne jete, ne maja te suksesit, sepse ashtu na mesove ti nane! 💔
Read more
Qe femije mbaj mend veten duke investuar shume ne shoqerite e mia. Edhe pse jeta eshte munduar te ...
Media Removed
Qe femije mbaj mend veten duke investuar shume ne shoqerite e mia. Edhe pse jeta eshte munduar te me tregoje te kunderten vazhdoj dhe insistoj ne disa njerez sepse e di qe me to do plakem. Njera nga ato eshte dhe @roza_lati , e vetmja qe e Dua 100% dhe qe e kam mikeshe nga showbizzi. Eshte e veshtire ... Qe femije mbaj mend veten duke investuar shume ne shoqerite e mia.
Edhe pse jeta eshte munduar te me tregoje te kunderten vazhdoj dhe insistoj ne disa njerez sepse e di qe me to do plakem. Njera nga ato eshte dhe @roza_lati , e vetmja qe e Dua 100% dhe qe e kam mikeshe nga showbizzi.
Eshte e veshtire te gjesh shok ne ditet tona edhe me e veshtire te gjesh nje person si Roza prandaj dhe falenderoj zotin qe me ka bekuar me vllezer dhe motra te denje per te eliminuar fjalen "femije i vetem"!!!! CRD ° @klevinhalili
Read more
Loading...
@vikkraja Dje nje nga mbremjet me te bukura ne Tirane <span class="emoji emoji1f64f"></span> Ju pash ne sy te gjitheve, ju pershendeta ...
Media Removed
@vikkraja Dje nje nga mbremjet me te bukura ne Tirane Ju pash ne sy te gjitheve, ju pershendeta te gjitheve dhe e leshova shpirtin sikur te ishte nata e fundit qe do isha prane jush... Nuk e di kur do te rishihemi por e di se do te me mungoni. Kemi data te mbyllura nderkohe dhe sigurisht do ti realizojme ... @vikkraja
Dje nje nga mbremjet me te bukura ne Tirane 🙏
Ju pash ne sy te gjitheve, ju pershendeta te gjitheve dhe e leshova shpirtin sikur te ishte nata e fundit qe do isha prane jush... Nuk e di kur do te rishihemi por e di se do te me mungoni. Kemi data te mbyllura nderkohe dhe sigurisht do ti realizojme pa marr parasysh kushtet e tmerrshme te vendeve ku kendojme dhe pse bejme si “ARTISTA” “njerezit” me te cilet bashkepunojme, organizator, “menaxher” sekser apo pronar fatkeqesisht 70% nuk kane lidhje fare me muziken, edhe pse ndihen më “ARTIST” se vet “ARTISTI” te cilin kane ftuar dhe mezi e kane siguruar! Ndoshta disa do kenaqen, ska gje une gjithmone kam preferuar te flas me pune! Gjithesesi qe mos ta dramatizoj shume, ne do jemi prane jush ne ato pak data qe kemi mbyllur per vitin 2018 dhe do bejme maksimumin! Ju dua? Eshte pak! Shihemi gjate veres 🤗🤗
Read more
Sot shenohet Dita Boterore e Shendetit Oral. Kjo dite ka per qellim sensibilizimin e populates rreth rendesise se shendetit oral. Shendeti oral ne pergjithesi nuk konsiderohet pjese e shendetit te pergjithshem dhe perkunder faktit se jemi te vetedijeshem per masat parandaluese, akoma ... Sot shenohet Dita Boterore e Shendetit Oral. Kjo dite ka per qellim sensibilizimin e populates rreth rendesise se shendetit oral.
Shendeti oral ne pergjithesi nuk konsiderohet pjese e shendetit te pergjithshem dhe perkunder faktit se jemi te vetedijeshem per masat parandaluese, akoma vuajm nga semundjet orale. Ne Kosove kemi nje prevalence te larte te semundjes se kariesit (prishjes se dhembeve), posacerisht tek femijet. Kjo si pasoje e konsumimit te tepert te sheqerit por edhe mosmirembajtjes se higjienes orale.

Ju prezantoj kete klip te cilin e kam zhvilluar ne bashkepunim me @errisveliu . Falenderoj Errisin per kreativitetin dhe kohen!

Ju lus qe ta shperndani sa me shume, sadopak te sensibizojm popullin per rendesine e shendetit oral.

Ju falenderoj duke ju uruar nje buzeqeshje te shendoshe!

MSc.Besa Begu
Qendra per Stomatologji Preventive

#WOHD2018
#DitaBoteroreeShendetitOral
#centerforpreventivedentistry #smile #oralhealth #tepe #dentalcarekosova #healthysmile2018 #healthysmile #healhysmiles #kosova #oralhealthpromotion #oralhealthpromotion #oralhealthpromotioncampain #worldoralhealthday #dentist #dentalhygienist #wohd18
Read more
Iku java sa hap e mbyll dhe e premtja e “Dancing with the stars” eshte mbas porte <span class="emoji emoji1f601"></span> Nderkohe qe ne behemi ...
Media Removed
Iku java sa hap e mbyll dhe e premtja e “Dancing with the stars” eshte mbas porte Nderkohe qe ne behemi gati per tangon e kesaj jave, si thoni sikur te rikujtojme dhe nje here vallen e javes se kaluar? E di qe jeni dakord! E nderkohe ju e dini qe une kam shume nevoje per votat tuaja, prandaj nese ... Iku java sa hap e mbyll dhe e premtja e “Dancing with the stars” eshte mbas porte 😁 Nderkohe qe ne behemi gati per tangon e kesaj jave, si thoni sikur te rikujtojme dhe nje here vallen e javes se kaluar? E di qe jeni dakord! 😁 E nderkohe ju e dini qe une kam shume nevoje per votat tuaja, prandaj nese me doni e mbi te gjitha nese mendoni se une kercej mire dhe i meritoj votat tuaja mos e kurseni hic 😆😆 Vip8 ne nr 51115
Read more
Nje nuse si Ada...Nuse Geraldine<span class="emoji emoji1f60d"></span> "Mirembrema, faleminderit nga zemra per mundesine qe te vishja ...
Media Removed
Nje nuse si Ada...Nuse Geraldine "Mirembrema, faleminderit nga zemra per mundesine qe te vishja fustanet e endrrave, me rehatine dhe bukurine e duhur. E kam shijuar dasmen time ne cdo moment fale tyre. E lumtur jo vetem une per zgjedhjen time , por te gjithe ata qe ishin te pranishem dhe komplimentuan ... Nje nuse si Ada...Nuse Geraldine😍 "Mirembrema, faleminderit nga zemra per mundesine qe te vishja fustanet e endrrave, me rehatine dhe bukurine e duhur. E kam shijuar dasmen time ne cdo moment fale tyre. E lumtur jo vetem une per zgjedhjen time , por te gjithe ata qe ishin te pranishem dhe komplimentuan zgjedhjet.
Ju uroj te vazhdoni te gezoni gjithmone e me shume vajza, si une. Perqafime per ju dhe stafin e mrekullueshem.
Ada, nuse Geraldine"
@adakaloci faleminderit ty!

#geraldinasposa #weddingdresses #details #madebyhand #importantday #weddingphotography #bridestory #make #your #dream #come #true #happylife #ourstyle #art #marriage #fashion #beauty #bridal #gettingmarried #weddingplanning #frymezim #amazing #realdream #photoshooting #ideas #neveshimendrra #nusegeraldine #simplythebest
Read more
Eugenti flet per here te pare pas Eurovisionit Pasi na perfaqesoi denjesisht ne Eurovision mbremjen ...
Media Removed
Eugenti flet per here te pare pas Eurovisionit Pasi na perfaqesoi denjesisht ne Eurovision mbremjen e 9 dhe 12 Majit, Eugent Bushpepa ka nje "koment" per gjithcka qe ka ndodhur keto dite. "Nuk gjej fjale qe te pershkruaj ndjesine qe kam, per dashurine, perkrahjen dhe komentet e ngrohta ... Eugenti flet per here te pare pas Eurovisionit

Pasi na perfaqesoi denjesisht ne Eurovision mbremjen e 9 dhe 12 Majit, Eugent Bushpepa ka nje "koment" per gjithcka qe ka ndodhur keto dite. "Nuk gjej fjale qe te pershkruaj ndjesine qe kam, per dashurine, perkrahjen dhe komentet e ngrohta qe me keni dhene!
Shume faleminderit Shqiperi!
Shume faleminderit Europe!" Ndoshta nuk ishte Eurovisioni per shqiptaret, por e sigurt qe ishte Eurovisioni i shqiptareve dhe jemi me krenare se kurre.
Read more
Tribute Masai... E pa imagjinueshme se si jetojne! Nje kulture e pazakonte! Per respekt te femijeve te vuajtur te kesaj varferie ekstreme kjo video nuk do ta kete te lejuar te komentohet! Ka mendje te cuditshme mes komentuesish qe edhe mes mjerimit do gjejne nje argument edhe me te mjeruar! ... Tribute Masai... E pa imagjinueshme se si jetojne! Nje kulture e pazakonte!
Per respekt te femijeve te vuajtur te kesaj varferie ekstreme kjo video nuk do ta kete te lejuar te komentohet! Ka mendje te cuditshme mes komentuesish qe edhe mes mjerimit do gjejne nje argument edhe me te mjeruar! Nese shume prej nesh ne instagram vendosin vetem pjesen e bukur te nje udhetimi, kam dashur te ndaj me ju te gjitha ngjyrat e tij! Te bukuren por edhe dhimbjen! Duke njohur kete pjese te botes ne te gjithe mrekulline e natyres, por edhe ne kushtet me te paimagjinueshme qe mendja jone mund te kape, do lexoni nje artikull te plote tek Revista Class me te gjitha arsyet Pse Afrika e pare nga syte e mi, eshte nje udhetim i jashtezakonshem dhe i paharrueshem qe nese do t’ju krijohet mundesia, duhet te pakten njehere ne jete ta jetoni!
Read more
Nga te gjitha fotot (ta mora shpirtin e di🤣) e dua shume kete foto Jonuçja ime @jonas_cogitationes ...
Media Removed
Nga te gjitha fotot (ta mora shpirtin e di🤣) e dua shume kete foto Jonuçja ime @jonas_cogitationes sepse po te shikoj ashtu si ndihem per ty, plot krenari, dashuri dhe adhurim per te voglen time. Une kam bere mamin me ty (tmerr lool) dhe kam pakez pjese ne arritjet e tua e kjo me ben kaaaq te lumtur, ... Nga te gjitha fotot (ta mora shpirtin e di🤣) e dua shume kete foto Jonuçja ime @jonas_cogitationes sepse po te shikoj ashtu si ndihem per ty, plot krenari, dashuri dhe adhurim per te voglen time.
Une kam bere mamin me ty (tmerr lool) dhe kam pakez pjese ne arritjet e tua e kjo me ben kaaaq te lumtur, sa nuk kam fjale te shprehem❤
Edhe pse sot nje goce e rritur, do jesh gjithmone e vogla ime, loku motreees dhe po do vazhdoj te te caj koken now and forever😂😂😂😂😂😂
Te dua pafund dhe do jem gjithmone aty per ty, ne cdo hap, duke te pare me po kaq krenari edhe kur te biesh, sepse e di qe dhe kur te biesh nuk do prekesh ne toke, por do fillosh te fluturosh. ❤❤❤❤❤
U were meant to do great babygal, never forget this.
Miss u so much already, por me thene te drejten kishte ardhur koha te ikje se sikur ssssss 😂😂😂😂😂😂😂💗
#sistersloveaboveall #kushkamoterbotenka
Read more
@cocobella_shop Nje nga debatet me te shpeshta qe zhvillohet prej vitesh dhe jam e sigurt qe nuk ...
Media Removed
@cocobella_shop Nje nga debatet me te shpeshta qe zhvillohet prej vitesh dhe jam e sigurt qe nuk do te ndaloj ndonjeher esht ai i produkteve jo origjinale . Njera kategori, zakonisht ajo qe ka mundesi ekonomike te blej Origjinalin dhe kategoria tjeter ajo e cila nuk ka mundesi te blej Canta ... @cocobella_shop

Nje nga debatet me te shpeshta qe zhvillohet prej vitesh dhe jam e sigurt qe nuk do te ndaloj ndonjeher esht ai i produkteve jo origjinale . Njera kategori, zakonisht ajo qe ka mundesi ekonomike te blej Origjinalin dhe kategoria tjeter ajo e cila nuk ka mundesi te blej Canta dhe Kepuc nga 5000 euro , por ama pelqen dizanijn apo modelin dhe zgjedh te blej Imitacionin . Nuk e kam kuptuar kurre perse paragjykohet kjo kategori e dyte ?
Ajo qe mua zakonisht nuk me pelqen esht kur imitacionin ta shesin me cmimin e origjinalit . Prandaj per te gjitha ato vajza qe me ndjekin dhe kan deshir te ken ne garderoben e tyre Imitacion te dores se Pare me nje cilesi shum te mire dhe me Cmime te arsyeshme ju sugjeroj nje nga faqet me  te besuara Online sa i perket cilesis dhe korrektesis
@cocobella_shop jam e sigurt qe do tju pelqej cdo gje ne kete dyqan Online .
Read more
USHTRIA IME KISHTE KRISHTER DHE MYSLIMAN ILIRIAN DHE DARDAN UNË NUK I VRAVA SHQIPTARËT PSE ISHIN ...
Media Removed
USHTRIA IME KISHTE KRISHTER DHE MYSLIMAN ILIRIAN DHE DARDAN UNË NUK I VRAVA SHQIPTARËT PSE ISHIN MYSLIMAN POR I VRAVA ATA TRADHTAR QË LUFTUAN PËR SULTAN SHQIPTARËT KRISHTER DHE MYSLIMAN BESA BESË LUFTUAN PËR VATAN LUFTUAN VETEM PËR SHQIPËRI PËR TOKAT QË NA FALI ZOTI NE E MBROJTËM ... USHTRIA IME KISHTE KRISHTER DHE MYSLIMAN
ILIRIAN DHE DARDAN
UNË NUK I VRAVA SHQIPTARËT
PSE ISHIN MYSLIMAN POR I VRAVA ATA
TRADHTAR QË LUFTUAN PËR SULTAN
SHQIPTARËT KRISHTER DHE MYSLIMAN
BESA BESË LUFTUAN PËR VATAN
LUFTUAN VETEM PËR SHQIPËRI
PËR TOKAT QË NA FALI ZOTI
NE E MBROJTËM ATËDHEUN TONË
SI TË PARËT TANË DHE KURR NUK U DURZUAM
SOT TRADHTARËT MË AKUZOJNË
QË KAM LUFTU PER KRYQIN
PO NESË ISHTE ASHTU ATHERË
DO TË RRIJA TE PAPA NË VATIKAN
PO JO VLLEZERË, UNË E BËRA
NJË FLAMUR KUQ E ZI ME SHQIPONJË
PA SIMBOLE FETARE
LUFTOVA NË MALET E SHQIPERISË
PA SIMBOLET FETARE
NË 25 VITE E MBROJTËM ATËDHEUN
PËR BASHKIMIN E SHQIPTARËVE
ME NJË FLAMUR, GJUHË DHE KANUN 🙏🇦🇱 @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare #gjergjkastrioti
Read more
 #Repost @enedatarifa (@get_repost) Suksese zemer! <span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> @enedatarifa ・・・ Erdhem drejt finishit ...
Media Removed
#Repost @enedatarifa (@get_repost) Suksese zemer! @enedatarifa ・・・ Erdhem drejt finishit te ketij rrugetimi te bukur te quajtur @voicealbania Ka qene kaq i veçante dhe me kaq te papritura sa edhe po ti biesh botes mbare per 13 jave nuk mund te argetoheshe kaq shume. Kenaqesia qe ... #Repost @enedatarifa (@get_repost) Suksese zemer! ❤❤❤❤ @enedatarifa
・・・
Erdhem drejt finishit te ketij rrugetimi te bukur te quajtur @voicealbania Ka qene kaq i veçante dhe me kaq te papritura sa edhe po ti biesh botes mbare per 13 jave nuk mund te argetoheshe kaq shume. Kenaqesia qe kam marre ka qene e pamase dhe miqte e mi te vegjel (nga te cilet kam mesuar shume) jane shtuar. Por gara mbaron sot dhe une me @ritadaklani dhe @kleachutra do mundohemi te bejme me te miren. Jam krenare per keta zera te padiskutuar sido qe te veje... Ju uroj suksese dhe fitore my superstars.... #keepitup @voicealbania #skuadraeneda 🤩✌🏽🙏🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼
Read more
Asnjehere nuk i kam kuptuar njerezit qe i kane pasion armet, duke qene se gjithmone i kam pasur tmerrisht ...
Media Removed
Asnjehere nuk i kam kuptuar njerezit qe i kane pasion armet, duke qene se gjithmone i kam pasur tmerrisht frike, po do ti qe, kur bera qitje per here te pare fillova te afeksionohem pas tyre, e sidomos pas sportit te qitjes. Dje kalova nje pasdite shume te bukur tek @poligonirogat ku nder te tjera ... Asnjehere nuk i kam kuptuar njerezit qe i kane pasion armet, duke qene se gjithmone i kam pasur tmerrisht frike, po do ti qe, kur bera qitje per here te pare fillova te afeksionohem pas tyre, e sidomos pas sportit te qitjes. Dje kalova nje pasdite shume te bukur tek @poligonirogat ku nder te tjera kuptova qe kam dhe nishan (prandaj kujdes) 😜 @poligonirogat eshte vendi ku ju mund kaloni momente argetuese me shoqerine, por mund te shkoni dhe vetem (si une) per te nxjerre gjithe stresin e akumuluar, ne menyre te shendetshme, pa demtuar askend! Dhe nese jeni nga ata qe i dashuroni armet, tek @poligonirogat gjeni nga te gjitha llojet, mjafton te pajiseni me lejen e nevojshme me pare. 🔫
Read more
Kurs Proffesional @eni.nails . Kursi zgjat 3 jave, cdo dite nga 2 ore. Ne dy orarshin e kursit une ...
Media Removed
Kurs Proffesional @eni.nails . Kursi zgjat 3 jave, cdo dite nga 2 ore. Ne dy orarshin e kursit une nuk punoj me kliente, por merrem vetem me pjesen e kursit. Si ne pak vende te tjera ju ofrojm nje menyre mesimdhenje shume Professionale dhe ashtu sic une punoj me shume dashuri kete pune, dua qe ... Kurs Proffesional @eni.nails . Kursi zgjat 3 jave, cdo dite nga 2 ore. Ne dy orarshin e kursit une nuk punoj me kliente, por merrem vetem me pjesen e kursit. Si ne pak vende te tjera ju ofrojm nje menyre mesimdhenje shume Professionale dhe ashtu sic une punoj me shume dashuri kete pune, dua qe cdo vajze qe meson nga une te dal perfekt duke ju mesuar shuume sekrete te ketij zanati.

Do mesohen:

Produktet dhe aplikimi i tyre
Paisjet e punes dhe njohja profesionale ndaj tyre (te jeni ju ato qe duhet ti dalloni produktet e mira, jo t'ju mashtrojne te tjeret me produkte kot 😂)
Shtimi i thoit me xhel (pa tipsa)
Shtimi i thoit me tipsa
Format dhe llojet e ndryshme te thoit qe do punoni (pershtatjen e formes sipas thoit dhe gishit te klientes)
Punimi i xhelit ne shume menyra aplikimi
Ore dizenjo (ngjitjet, 3d, 4d, plasteline gel, guret, aksesoret,xixat, chrome nails, ombre ...etj)
Xhel manikyri
Trajtimi i kembes ( trajtimi, pastrimi i kembes ne raste te ndryshme, parafina, pikat kryesore te masazhit)
Trajtimi i dores
Akriliku (Sekreti i plote per te krijuar pafund dizenjo 3d dhe 4d)
Perdorimi i Frezes

Gjithashtu shume gjera qe duhet te dini rreth kesaj pune do mesohen ne 3 jave. Cdo dite nga 2 ore mesimi mjafton qe ju te mesoni. Qe nga dita e par fillon praktika ne thonj artificial, pastaj ne duart tuaja dhe kur te jeni gati do sillni vajza per te praktikuar.
Si perfundim, asnje nuk perfundon kursin pa mesuar gjitha keto qe kam shkruar me lart.

Per regjistrimin +355699424131😍
Read more
Per shume mund te duket nje kercim i lehte (madje dhe per vete jurine), per mua ishte nje nder me te ...
Media Removed
Per shume mund te duket nje kercim i lehte (madje dhe per vete jurine), per mua ishte nje nder me te veshtiret: e para, te mesohesha me idene e nje kercimi te tille (sepse e dija qe nga shume do paraggjykohej); e dyta te futesha ne “gjendje”, sepse ky kercim me shume se sa hapa, eshte gjendje; e treta, ... Per shume mund te duket nje kercim i lehte (madje dhe per vete jurine), per mua ishte nje nder me te veshtiret: e para, te mesohesha me idene e nje kercimi te tille (sepse e dija qe nga shume do paraggjykohej); e dyta te futesha ne “gjendje”, sepse ky kercim me shume se sa hapa, eshte gjendje; e treta, te kerceja me taka 12 cm dhe te mbaja Isiden ne padjeshka me taka 12 cm 😅😅; e katerta, te isha perball @isidamollaymeri , nje super balerine e cila do eklipsonte kedo, jo me nje diletante! Ka dhe shume arsye te tjera perse per mua ky kercim ishte nje nder sfidat me te medha te ketyre nente javeve, nje nder kercimet qe me ka lodhur me shume, me ka derrmuar me shume fizikisht, por ne te njejten kohe ishte dhe nje nder ata qe me ka shijuar me shume dhe kam dashuruar me shume!
Ama jam e lumtur qe ne fund, solla dicka ndryshe! Dhe mbi te gjitha qe ju e pelqyet dhe shijuat, po aq sa une!
Dhe dy te premte na ndajne nga finalja e madhe e “Dancing with the stars”, surprizat do te vazhdojne! Ju vazhdoni tregoni mbeshtetjen tuaj duke votuar Vip8 ne nr 51115
Read more
Musai (a.s) dhe mëkatari që u pendua! Transmetohet se ne ditet kur Musai alejhi selam endej me ...
Media Removed
Musai (a.s) dhe mëkatari që u pendua! Transmetohet se ne ditet kur Musai alejhi selam endej me Beni Izraelet ne shkretetire, nje thatesire e madhe kaploi. Se bashku, ata i ngriten duart drejt qiellit duke u lutur per shi. Por per çudi te Musait (a.s) dhe te atyre aty, pak re te shperndara ne ... Musai (a.s) dhe mëkatari që u pendua!

Transmetohet se ne ditet kur Musai alejhi selam endej me Beni Izraelet ne shkretetire, nje thatesire e madhe kaploi. Se bashku, ata i ngriten duart drejt qiellit duke u lutur per shi. Por per çudi te Musait (a.s) dhe te atyre aty, pak re te shperndara ne qiell u zhduken krejt, nxehtesia u leshua edhe me mbi ta dhe thatesira po ashtu. Iu shpall Musait (a.s) se ne mes tyre gjendej nje njeri qe nuk i bindej Allahut Subhanehu ue teala per me shume se 40 vjet. "Thuaj qe te largohet vet ai nga bashkesia juaj", i tha Allahu Musait, "dhe vetem atehere Une do te derdh shiun mbi ju."Keshtu Musai a.s thirri njerezit dhe u tha: "Nje njeri mes nesh nuk i eshte bindur Allahut per 40 vjet. Vetem pasi ai te dali vet dhe te largohet nga turma, Allahu do te na leshoje shiun." Burri priti duke pare majtas e djathtas me shprese se po del dikush tjeter te thote qe ai eshte, por askush nuk po dilte. Djerset filluan t'i dalin dhe ai e dinte se behej fjale per të. Burri filloi te mendoje se nese nuk tregonte gjithe njerezit do te vdisnin nga etja, por nese dilte para turmes do te turperohej pergjithmone. Ashtu ne heshtje i ngre duart me nje sinqeritet te madh qe nuk e kishte ndjerë me pare dhe me lotet qe i ridhnin ne faqe tha: "O Allah me meshiro! O Allah m'i mbulo mekatet! O Allah, me fal! "E ndersa Musa a.s dhe njerezit e tjere po prisnin qe nje njeri te dale para turmes si mekatari, rete u mblodhen ne qiell dhe shiu filloi te bjere mbi ta. Musai a.s e pyeti Allahun e Mëshirshëm "O Allah, Ti na bekove me shi edhe pse mekatari nuk e tregoi se kush eshte." Allahu iu pergjigj: "O Musa, eshte per shkak te pendimit te atij njeriu qe une bekova gjithe Beni Izraelet me shi. "Musai a.s duke dashur te dije se kush eshte ky njeri i bekuar pyet: "Ma trego se kush eshte ky njeri O Allah?" Allahu i tha: "O Musa, ia kam mbuluar atij mëkatet gjatë mosbindjes së tij, pra si mund t'ia ekspozoj gabimet pasi ai është kthyer tek Unë me pendim".
Read more
Nje nuse si Arlinda...Nuse Geraldine "Faleminderit shume per fustanet e bukura qe sillni, është ...
Media Removed
Nje nuse si Arlinda...Nuse Geraldine "Faleminderit shume per fustanet e bukura qe sillni, është e vertete qe vishni endrra Faleminderit shume vajzave per sherbimin dhe gadishmerine qe kane treguar per te me ndihmuar ne cdo detaj 🤗 Tek ju kam gjetur fustanet që kam ëndërruar " @arlinda_marku Nje nuse si Arlinda...Nuse Geraldine "Faleminderit shume per fustanet e bukura qe sillni, është e vertete qe vishni endrra 😍 Faleminderit shume vajzave per sherbimin dhe gadishmerine qe kane treguar per te me ndihmuar ne cdo detaj 🤗 Tek ju kam gjetur fustanet që kam ëndërruar 😍"
@arlinda_marku
Meqe ti ke kaq shum deshire te dalesh gjithmone tek insta im, edhe un po te bej njecik qejfin sot meqe ...
Media Removed
Meqe ti ke kaq shum deshire te dalesh gjithmone tek insta im, edhe un po te bej njecik qejfin sot meqe ke ditelindjen!😛 Se ti e di shum mir qe un & ti bashke, vetem rast ditelindjesh dhe njeher per Vitin e Ri meqe thon duhet te na gjeje viti sa me te bashkuar, edhe pse asgje ska ndryshuar asnjeher ... Meqe ti ke kaq shum deshire te dalesh gjithmone tek insta im, edhe un po te bej njecik qejfin sot meqe ke ditelindjen!😛 Se ti e di shum mir qe un & ti bashke, vetem rast ditelindjesh dhe njeher per Vitin e Ri meqe thon duhet te na gjeje viti sa me te bashkuar, edhe pse asgje ska ndryshuar asnjeher😂😂 @matteo.daci me rente pika qe e ke qejfin emrin me 2 "t"😂❤️ Matteo edhe 1000 vjec zemer e motres! Te uroj shum suksese dhe fat ne jeten tende (tani pak e pamundur me mua afer por do mundohem te ms te te pengoj shum) 😛 Ndoshta nk ta kam thene por te dua shum❤️ he more se kot Bej un ashtu se te kam shum xhan po he 😂😂
E mbaj mend si sot diten qe ti ke erdhur ne jete, ka qene nje lumturi e papershkrueshme! Cdo ditelindje tende me kujtohet ku babi me kishte sjelle nje cokollate ne jasteku dhe me tha ta solli vllai dhe un si "idiote" e besova😂kjo ka qene arsyeja pse te doja se me solle cokovate😂🍫🍭 (qe te jem e sinqerte😂😘) Ia kalofsh sa me bukur sot dhe pergjithmone😍
Meriton gjithe lumturine e botes dhe motra ben gjithcka per ty! Thon qe vllai per motren djeg boten por pz per ne eshte e kunderta😂❤️ Love you Berbatovi🐒 Happy Birthday to you🎂🎉🎁💘 Uuuu, meqe ra fjala, sa vjec ben? Hahaha 😂😂😍😍❤️❤️
Read more
Hervin Çuli ashpërson tonet me Mirush Kabashin, e quan atë një mashtrues ordiner. Postimi ne ...
Media Removed
Hervin Çuli ashpërson tonet me Mirush Kabashin, e quan atë një mashtrues ordiner. Postimi ne Facebook: Hahahaha! Zoteria “hani pini dhe rrembeni”, pasi “grabiti” per 15 vjet rrogen ne Teatrin Kombetar, ka filluar te recitoje patologjikisht mediave gjoja se i dhemb shpirti per godinen ... Hervin Çuli ashpërson tonet me Mirush Kabashin, e quan atë një mashtrues ordiner.

Postimi ne Facebook:
Hahahaha! Zoteria “hani pini dhe rrembeni”, pasi “grabiti” per 15 vjet rrogen ne Teatrin Kombetar, ka filluar te recitoje patologjikisht mediave gjoja se i dhemb shpirti per godinen e Teatrit Kombetar. Ky individ qe morri rrogen 15 vjet dhe u ngjit ne skenen e TK-se vetem me nje shfaqje, eshte objekt per librin e rekordeve Gines. 100 milion leke (te vjetra) ka perfituar me statistike ne 15 vjet zoteria qe fuste karten ne bankomat pa u skuqur fare. Nese ndonje nga miqte me gjen diku ne Europe, Amerike, Australi ose ne Hene apo ne Mars nje “grabites” te tille, ju lutem miq te me beje me dije. Nderkohe individi “hani pini dhe rembeni” eshte edhe nje mashtrues ordiner. Me akuzon sonte tek emisioni i Eni Vasilit si censor te programit artistik te institucionit. Por kaq genjeshtar ordiner eshte saqe shembullin e shpik aty per aty, duke ju marre fjala si memec, dhe ja ve ne goje regjisorit Altin Basha. Tmerr!!! Genjen me zerin e tjetrit! Genjeshtari ordiner thote se une i kam kerkuar regjisorit Basha tekstin e vepres “Gomari i Babatasit” per ta kontrolluar perpara se te jepja lejen per tu shfaqur ne skenen e TK-se.
Altin Basha dhe Rita Gjeka, amani, nese ju kam kerkuar tekstin ma thoni se une i shkreti se mbaj mend, po ma thoni aman, se mendja e shkrete ne keto kohe te turbullta nuk i dihet ne c’drejtim te paditur rreshket.

Ky reagim i drejtorit te Teatrit Kombetar vjen pas deklaratave të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi dje në emisionin ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar.
Read more
O lul’e bukur e gjakut tim. I gjithe kuptimi i jetes dhe i vetes, qenka jo me i madh se ti, jo me shum ...
Media Removed
O lul’e bukur e gjakut tim. I gjithe kuptimi i jetes dhe i vetes, qenka jo me i madh se ti, jo me shum se 2 duart e mia, as me i rende se disa kg, sa e vogel bota, kaq sa ti qenka. Asgje si ty, asnjehere sja kam ndjere rendesin, vleren dhe plotesin jetes me shum se sot. Vendosem te te quanim AJKA. Babai ... O lul’e bukur e gjakut tim.
I gjithe kuptimi i jetes dhe i vetes, qenka jo me i madh se ti, jo me shum se 2 duart e mia, as me i rende se disa kg, sa e vogel bota, kaq sa ti qenka.
Asgje si ty, asnjehere sja kam ndjere rendesin, vleren dhe plotesin jetes me shum se sot.
Vendosem te te quanim AJKA. Babai yt, qysh i vogel mezi priste qe Ija te ziente qumeshtin dhe fshehurazi ti vidhte AJKEN, si shija me e mire e femijerise. Nena jote eshte “ajke” me vete. Eshte kujdesur aq shum per ty, eshte lutur aq shum edhe sa shum te ka kenduar kenge engjejsh. Nuk do t’kesh probleme ninullash me pak fjale. Edhe un do perpiqem, por un di ninulla vetem per Skiftera, me vjedhje zemrash, edhe per Baftjarin, por qe ti ske si ta njohesh.😂
Ajka, ne jete jep sa me shum dashuri, nga bota jote, po vjen ne nje bote tjeter ku per kaq shekuj kemi bere vetem shpikje se si ta shkaterrojme edhe jo ta ndreqim. Ti nise kontributin tend duke ber gjithcka me dashuri, si forcen dhe energjine me te jashtzakonshme, prej saj erdhi edhe krijimi i qenies tende, dhe prej saj erdhi i gjithe krijimi i gjithckaje. Ndaje kafshaten e bukes me nevojtaret edhe mos jep vetem therrimet.
Gjat jetes kam dashur te jap vetem buzqeshje tek te tjeret, por askush sme ka bo te qesh e t’qaj njekohesisht, askush si ti. Hera e pare qe jam publik, ti me bon te qesh vec sa levize doren, me bone te qesh edhe kur hape syt, me bone me qesh edhe kur po flije, kuptova qe un sja them humorit fare, kot e mbaj veten per te tille.
Un edhe nena jote te premtojm me teper se sa dashuri. Nejse, do me duhet te bohem edhe çun Fushe-Kruje kur naj djale do guxoje te grricet me ty.
Vendosem qe ti te lindje ketu n’Shqipni, ta duash vendin tend, mbase nuk do te t’ofroje aq sa duhet, por do t’flasesh gjuhen me hyjnore n’bote, gjuhen e Perendive, dhe gjuhen e Zotit, te paren, shqipen, pasurin me t’madhe te ketij kombi.
Lutem per te gjithe ata qe me njohin dhe i njoh, qe Zoti ti bekoje me femije, sinqerisht.
Ajka, ti nuk e ke idene sa t’lumtur jemi me ty, tani te lutem mundohu te na lesh te flem pak gjume. Amen.
Zoti ju rujt.
Bes & Xhensila Kallaku.

PS: Ju lutemi respektoni privatesine e cdo fotoje te dal pa miratimin tone. Flm.
Read more
Mendoj se ka ardhur koha per nje ndryshim ne look... Une jam nga ata njerez qe merzitem shpejt me gjerat ...
Media Removed
Mendoj se ka ardhur koha per nje ndryshim ne look... Une jam nga ata njerez qe merzitem shpejt me gjerat dhe me pelqejne shume ndryshimet, sidomos ne look. Prandaj, nder vite i kam provuar thuajse te gjitha ngjyrat e ylberit ne koke, por dhe modelet) dhe keshtu mbeta me dy qime hahahah). E gjeni ... Mendoj se ka ardhur koha per nje ndryshim ne look... Une jam nga ata njerez qe merzitem shpejt me gjerat dhe me pelqejne shume ndryshimet, sidomos ne look. Prandaj, nder vite i kam provuar thuajse te gjitha ngjyrat e ylberit ne koke, por dhe modelet) dhe keshtu mbeta me dy qime hahahah). E gjeni dot cfare kemi menduar per look-un tim, ne sezonin e ri te Thumb, une dhe @lorel_makeupartist ? 😁😁
Read more
Në kujtim te bashkeshortit tim Xhuljan Tiko <span class="emoji emoji2764"></span>️😇<span class="emoji emoji2764"></span>️😇 You will always be missed Always in our heart ...
Media Removed
Në kujtim te bashkeshortit tim Xhuljan Tiko ️😇️😇 You will always be missed Always in our heart and your memory will live with Me Nick & Alex forever Until I meet you again my love I can’t never say goodbye to you I can’t never say goodbye to you my love “When I come to the end of my journey And ... Në kujtim te bashkeshortit tim
Xhuljan Tiko ❤️😇❤️😇
You will always be missed
Always in our heart and
your memory will live
with Me Nick & Alex forever
Until I meet you again my love
I can’t never say goodbye to you
I can’t never say goodbye to you my love “When I come to the end of my journey
And I travel my last weary mile
Just forget if you can, that I ever frowned
And remember only the smile
Forget unkind words I have spoken
Remember some good I have done
Forget that I ever had heartache
And remember I've had loads of fun
Forget that I've stumbled and blundered
And sometimes fell by the way
Remember I have fought some hard battles
And won, ere the close of the day
Then forget to grieve for my going
I would not have you sad for a day
But in summer just gather some flowers
And remember the place where I lay
And come in the shade of evening
When the sun paints the sky in the west
Stand for a few moments beside me
And remember only my best”

Kur të vij në fund të udhëtimit tim
dhe unë udhëtoj miljet e fundit I lodhur,
vetëm harroni, nëse mundeni, ne qofte se unë ndonjëherë Ju lendova
dhe mos harroni vetëm buzëqeshjen.
Harro fjalët e këqija që kam thënë;
mbani mend disa të mira që kam bërë.
Harrojeni se unë kam ngecur dhe gabuar
dhe nganjëherë rash nga rruga.
Mos harroni se kam luftuar disa beteja të vështira
dhe fitova, deri në fund të ditës.
Pastaj harroni brengosjen për të shkuaren time;
Unë nuk do të ju trishtoj asnjehere me
por në verë vetëm mblidhni disa lule
dhe mos harroni vendin ku unë shtrihem,
dhe të vini në hijen e mbrëmjes
kur dielli perqafon qiellin në perëndim.
Qëndroni për disa momente pranë meje
dhe mos harroni vetëm të mirën time!

The link is in my page watch it is some of the photos since he was a little boy up to the very last days
Linkun e keni në faqen time, shikojeni ka foto qe kur ka qene djale i vogel e deri në ditet e fundit

#dorinatiko #new #photos #albanian #american #singer #shqipetare #ingers #photooftheday #picoftheday #mua #motd #lotd #fotd #mybeautifulhusband #rip #youwillalwaysbeinmyheart #foreverandever #myheartislost #mylove #imissyousomuch #maygodhelpme #andmakemestrog #forourkids #mybaby #XhuljanTiko #ripxhuljan👼🏻🐼
Read more
Vajzaaaa si ju duket ky fustani qe kam veshur ? E doni dhe ju nje dhurate qe te behemi njesoj ? <span class="emoji emoji1f603"></span>GIVEAWAY ...
Media Removed
Vajzaaaa si ju duket ky fustani qe kam veshur ? E doni dhe ju nje dhurate qe te behemi njesoj ? GIVEAWAY @coco.mamakids dyqani me i madh Online per femra dhe femije vendos te dhuroje nje fustan Roberto Cavalli per ju, mikeshat e mija, qe te behemi njesoj me te njejtin ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Hapat ... Vajzaaaa si ju duket ky fustani qe kam veshur ? E doni dhe ju nje dhurate qe te behemi njesoj ? 😃GIVEAWAY 🌹
@coco.mamakids dyqani me i madh Online per femra dhe femije vendos te dhuroje nje fustan Roberto Cavalli per ju, mikeshat e mija, qe te behemi njesoj me te njejtin 😍
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hapat per te marr pjese ne konkurs jane te thjeshta ;
Follow faqen @coco.mamakids
Bej tag ne kete foto 5 shoqe ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komenti meposhtem qe merr me shume like shpallet fitues ne daten 26 Gusht.⚠ Kujdes nese fituesja nuk ka plotesuar ndonje nga kushtet e lojes atehere do te skualifikohet dhe do te perzgjidhet nje vajze tjeter!
Ju urojme fat te mbare
Eliona and Coco 💋
Read more
Xhuljo ️ Na mungon shume shume Nuk e besoj akoma qe nuk je me, #ripxhuljan🏻 Si mund buzeqeshja jote bukur mos te jete me Une e ti ️ une e ti ️ Kam nje jete me kujtime Kam Nick & Alex qe i mungon Babi vet shume por mundohen te jene te forte per mua, me shikojne ne sy per cdo levizje qe bej Ah ... Xhuljo ❤️ Na mungon shume shume
Nuk e besoj akoma qe nuk je me, 😢😢😢 #ripxhuljan👼🏻🐼 Si mund buzeqeshja jote bukur mos te jete me 😢
Une e ti ❤️ une e ti ❤️
Kam nje jete me kujtime
Kam Nick & Alex qe i mungon Babi vet shume por mundohen te jene te forte per mua, me shikojne ne sy per cdo levizje qe bej
Ah Xhuljo
I tregoj cunave cdo dite historit tona dhe me degjojne cdo fjale qe them edhe pse ti i ke treguar keto histori shume here
Kjo eshte nje enderr e keqe qe pres te zgjohem, pres te te shoh Xhuljo ❤️por kjo enderr nuk po di te mbaroj kurre 😢
Nuk mund Te pajtohem me kete ikje nuk mundem
Nuk mundem te te them lamtumire kurre nuk mundem
I will never say goodbye to you never
Until I meet you again ❤️ E di qe je Ëngjelli jone dhe na mbron, e di qe je me ne gjithmone ❤️❤️❤️
#xhuljantiko #mybeautifulhusband
Read more
4-vite me pare rreth kesaj ore, lindi DIELLI i jetes tone🌞 Linde tamam si diell, i bukur, i ngrohte, ...
Media Removed
4-vite me pare rreth kesaj ore, lindi DIELLI i jetes tone🌞 Linde tamam si diell, i bukur, i ngrohte, i shndritshem dhe une nga ato momente mbaj mend vetem rrahjet e zemres tende dhe asnje dhimbje. Sepse une isha me fat, lindjen tende e perjetova te gjithen natyralisht dhe ne menyren me te bukur ... 4-vite me pare rreth kesaj ore, lindi DIELLI i jetes tone🌞
Linde tamam si diell, i bukur, i ngrohte, i shndritshem dhe une nga ato momente mbaj mend vetem rrahjet e zemres tende dhe asnje dhimbje. Sepse une isha me fat, lindjen tende e perjetova te gjithen natyralisht dhe ne menyren me te bukur te mundshme per nje nene❤
Nuk ndjeva asnje nga ato te tmerrshmet qe njihen si dhimbjet e lindjes, mbaj mend vetem qe pyesja: Si eshte Kian, une jam shume mire dhe isha vertet aq e lumtur, sa fjalet nuk e pershkruajne ate ndjesi.
Dhe kur ti qave, une nuk mbaja dot me asgje nen kontroll, te shtrengoja fort, te puthja parreshtuar dhe me ty siper gjoksit tim kur zemrat tona u sinkronizuan, lindi nje tjeter UNE, mami i Kianit, qe do te ishte dhe titulli me i bukur dhe me i rendesishem i jetes time.
Drite e jeteve tona, nuk dua te uroj te jesh, mjek, arkitekt, president, aktor, kengetar i suksesshem, etj, etj dua vetem te jesh i LUMTUR!!!! Diellin ta kam vene kurore e zemren time e ke mbreteri, qofte jeta jote plot drite e ngrohtesi ne keto 100 vite e me shume dhe qofsh nje rreze drite e ngrohte ne kete bote❤ Te dua mbi gjithcka, mbi cdo gje❤ #kianmbretidiell👑
Read more
Nuk ndodh te reagoj shpesh ndaj komenteve fyese, denigruese dhe dashakeqe qe lexoj here pas here ...
Media Removed
Nuk ndodh te reagoj shpesh ndaj komenteve fyese, denigruese dhe dashakeqe qe lexoj here pas here ne rrjetet e mia sociale. Mendje te semura ka plot dhe derisa nje individ hap nje profil fals enkas per te te sulmuar, tregon se ka probleme serioze me veten. Shpesh nuk u kthej fare pergjigje. ... Nuk ndodh te reagoj shpesh ndaj komenteve fyese, denigruese dhe dashakeqe qe lexoj here pas here ne rrjetet e mia sociale.
Mendje te semura ka plot dhe derisa nje individ hap nje profil fals enkas per te te sulmuar, tregon se ka probleme serioze me veten.
Shpesh nuk u kthej fare pergjigje. U bej block dhe nuk harxhoj energjite e mia me shpirtra e mendje te kalbura.

Me ka ndodhur te sulmohem edhe nga persona qe i njoh, qe u kam ndenjur prane kur kane kaluar situata te veshtira dhe pasi kane kaluar lumin, nuk e kane kursyer "kalin".😊
Tipike e mosmirenjohesve kjo!
Nuk do i kuptoj kurre ata qe me ndjekin ne rrjetet e mi sociale dhe me pas bezdisen nga postimet.
Kur nuk te pelqen dikush injoroje!
Pse kaq shume ligesi?
Si ka mundesi qe nuk kursejne as femijet keta ligavece frikacake qe fshihen pas nje profili fals?
Si nuk gjeti guximin nje nga keta mjerane ta thote troç mendimin e tij, me emer dhe mbiemer, pa sajuar profile anonime?
Kaq perfekte jane qe merren me jeten e tjetrit?
Nuk besoj se ka qenie me te peshtira se sa ata qe kane frike edhe nga hija e tyre dhe behen trima pas nje profili anonim, duke sulmuar dhe femijet!

Ku do e çoni shpirtin?
Mire qe ia dilni te fshiheni perpara njerezve dhe gjeni prehje tek nje adrese false, po perpara Zotit nuk fshiheni dot.
Nuk keni frike as nga Zoti?
Nese jo, atehere, jeni ca mjerane qe duheni meshiruar!

Ju vafte mbare ne hapjen e profileve te tjera anonime dhe clironi veten nga vreri qe ju ka pushtuar mendjen e shpirtin!
Jargës të pavlerë!

P.S: do u lutesha kolegeve te portaleve te mos e benin lajm kete postim!
Read more
• 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️ Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri ...
Media Removed
• 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️ Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” ... • 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️
Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” tek nje foshnje eshte gezim dhe lumturi, sepse historia nuk duhet harruar kurre. Vetem duke u percuar breze pas brezi, dashuria per vendin tone, per heronjte tane, do kemi te ardhme
#HeraCompany #hero #gjergjkastrioti #gjergjkastriotskenderbeu #skenderbeu #Baby #babyphotography #babyvideo #newbornphotography #newborn
Read more
• 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️ Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” ... • 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️
Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” tek nje foshnje eshte gezim dhe lumturi, sepse historia nuk duhet harruar kurre. Vetem duke u percuar breze pas brezi, dashuria per vendin tone, per heronjte tane, do kemi te ardhme
#HeraCompany #hero #gjergjkastrioti #gjergjkastriotskenderbeu #skenderbeu #Baby #babyphotography #babyvideo #newbornphotography #newborn
Read more
Ky eshte publiku qe blen bilete, duartroket, shpreh emocionin pa kurrfare ndroje dhe meriton #RESPEKT. ...
Media Removed
Ky eshte publiku qe blen bilete, duartroket, shpreh emocionin pa kurrfare ndroje dhe meriton #RESPEKT. Ky eshte publiku qe nuk eshte aq i pasur, por nuk kursen kurre per nje shfaqje, aq me teper te te tilla nivele artistike. Eshte publiku qe respekton punen e nje skuadre te tere, e cila perpiqet ... Ky eshte publiku qe blen bilete, duartroket, shpreh emocionin pa kurrfare ndroje dhe meriton #RESPEKT. Ky eshte publiku qe nuk eshte aq i pasur, por nuk kursen kurre per nje shfaqje, aq me teper te te tilla nivele artistike. Eshte publiku qe respekton punen e nje skuadre te tere, e cila perpiqet te beje me te miren. Faleminderit cdo qytetari shqiptar, ne te treja netet e shfaqjes se baletit “Zhizel”. Ne dy vite te punes time ne krye te Marketingut dhe PR ne TKOB kete here sdi pse kam qene kaq i mbushur emocionalisht. U ndjeva shume krenar per punen e skuadres time dhe uroj te perjetojme sa me gjate emocione te tilla. Faleminderit!
Read more
Njëzet dite pa ty Cfare mund të them me shume Xhuljo <span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ Po shikoja fotot tona ndër vite dhe vetem ...
Media Removed
Njëzet dite pa ty Cfare mund të them me shume Xhuljo ️ Po shikoja fotot tona ndër vite dhe vetem qaj, qaj per ty jeta ime sepse me ke merzitur, me ke lënduar shume shume me ikjen tende Gjithmone kam menduar se do isha une qe do ikja perpara teje. Flisnim shpesh se kur tu benim gjysher me floke ... Njëzet dite pa ty
Cfare mund të them me shume Xhuljo ❤️❤️❤️ Po shikoja fotot tona ndër vite dhe vetem qaj, qaj per ty jeta ime sepse me ke merzitur, me ke lënduar shume shume me ikjen tende
Gjithmone kam menduar se do isha une qe do ikja perpara teje.
Flisnim shpesh se kur tu benim gjysher me floke te bardha do ecnim dore per dore dhe do ishim pleq nga mosha por zemra do qendronte gjithmone e re, do shetisnim boten gjithmone bashke dhe do kenaqeshim me niper e mbesa dhe djemt tane.
Xhuljo im, Zemra ime nuk e besoj akoma qe kan kaluar 20 dite pa ty në cdo moment pres te te shoh dhe në cdo moment shikoj telefonin sepse pres te me telefonosh te degjoj zerin sepse me mungon shume, Nick & Alex qajne per ty sepse me thone I mungon dhe atyre pa mase.
Ku eshte buzeqeshja jote e bukur?
Kur me ngacmoje dhe buzeqeshje te thoja mos qesh sepse me ate buzeqeshje ma more zemren dhe ti vazhdoje te buzeqeshje dhe me perqafoje fort ashtu si në kete foto
Do jesh me mua, Nick & Alex përgjithmone sepse ti ishe dhe do mbetesh zemra jone
Deri kur te takohemi serisht shpirt, e di qe je Ëngjëlli jonë mbrojtës dhe je me ne në cdo hap.
Te duam shume shume Babi Xhuljo ❤️❤️❤️ Nuk te them dot lamtumire kurre shpirt kurre
Until I meet you again
#rip #myhusband #mylove #xhuljantiko #ripxhuljan👼🏻🐼
Read more
Dyzet dite pa ty sot <span class="emoji emoji1f494"></span> Dua Te zgjohem nga kjo enderr e keqe Xhuljo dua Te zgjohem dhe te te kem prane ...
Media Removed
Dyzet dite pa ty sot Dua Te zgjohem nga kjo enderr e keqe Xhuljo dua Te zgjohem dhe te te kem prane dhe te tregoj kete enderr te keqe te tregoj se sa shume jam merzitur pa ty, se sa shume me ka marre malli per ty dhe ti si gjithmone do me thoje eshte vetem enderr shpirt une jam ketu me ty Zemer dhe nuk ... Dyzet dite pa ty sot 💔
Dua Te zgjohem nga kjo enderr e keqe Xhuljo dua Te zgjohem dhe te te kem prane dhe te tregoj kete enderr te keqe te tregoj se sa shume jam merzitur pa ty, se sa shume me ka marre malli per ty dhe ti si gjithmone do me thoje eshte vetem enderr shpirt une jam ketu me ty Zemer dhe nuk do iki asgjekundi
Na mungon shume Zemer ❤️❤️❤️ Nick & Alex nate per nate vine tek dhoma jone dhe une I tregoj historite tona
Nuk e besoj dot se nuk je me dhe ne momentet kur e mendoj se nuk te kam prane me dhemb zemra dhe lotet nuk pushojne
Flas me ty sa here jam vetem flas dhe te pyes si je Zemer a te ka marr malli per ne a e shikon se na ke vrare zemren dhe eshte plage qe nuk sherohet kurre 💔
I lutem Zotit ta kthej edhe nje here kohen mbrapa te te kem akoma prane ❤️
Buzeqeshja jote bukur ❤️
Ku eshte Xhuljo im ku je zemra ime
Me Zotin e di po duhet te ishe me ne akoma deri sa tu beje plak me mjeker te bardhe me nipa dhe mbesa qe ti tregoje per cdo gje sepse ti ishe enciklopedia vete dhe Nick & Alex dine cdo gje qe ja ke mesuar ti
O Xhuljo te lutem dua te jesh me ne, e di qe je me shpirte por na mungon shume shume shume
Nuk do Te them kurre lamtumire kurre
Deri sa te shihemi nje dite
May your beautiful soul Rest In Peace with God 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
#ripxhuljan👼🏻🐼 #mybeautifulhusband #myhusband #xhuljantiko
Read more
Atehere gocat e mia te dashura, meqe nje nga kerkesat kryesore qe keni eshte te postoj video te ndryshme me ushtrime qe mund te behen ne shtepi, une po e postoj nje te tille. Ne fakt une postoj vazhdimisht video me ushtrime, per cdo pjese te trupit, por jane video me ushtrime te shkeputura, duke ... Atehere gocat e mia te dashura, meqe nje nga kerkesat kryesore qe keni eshte te postoj video te ndryshme me ushtrime qe mund te behen ne shtepi, une po e postoj nje te tille. Ne fakt une postoj vazhdimisht video me ushtrime, per cdo pjese te trupit, por jane video me ushtrime te shkeputura, duke qene se pjese e rutines time stervitore ne palester jane edhe veglat, gje qe e ben te pamundur qe disa ushtrime ti beni ne shtepi. Edhe ne kete video jane vetem gjysma e ushtrimeve qe une kam bere sot, per kembet dhe vithet, sepse pjesa tjeter jane me vegla, megjithate disa ushtrime jane me mire se fare, apo jo? 😁Nese doni rezultat me te shpejt dhe te sigurte, atehere une do t’ju sugjeroja te vinit tek @flexgym_tirane sepse ka me te vertete instruktore fantastik, qe te rrine te koka dhe bejne qe ndryshimi te jete i dukshem brenda nje kohe te shkurter. Megjithate, e di qe jo kushdo ka mundesi, keshtu qe dhe ushtrimet nga shtepia jane shume me mire se sa pa ushtrime fare.
- Per ushtrimin e pare, kemben mbeshteteni ne nje vend me bazament, divan ose karrige, beni 10 perseritje per secilen kembe (pra 20 me te dyja kembet). Beni 1 minute pushim dhe perseriteni ushtrimin 4 here. Fillestaret mund ta bejne pa pesha. Mire do ishte te blinit gira 3 ose 4 kilshe dhe ti keni ne shtepi, sepse ju sherbejne shume dhe per ushtrimet e kraheve. Ne pamundesi, mbani nga nje shishe 2 litra ne secilen dore 😃
- Ushtrimi 2: Beni ecje, 8 vajtje, 8 ardhje. Perseriteni ushtrimin 4 here, me pushim 1 minutesh ndermjet. Per peshat vlen e njejta gje shpjegimi tek ushtrimi nje.
- Ushtrimet 3-4 duket sikur jane te njejte, por ka diference tek kembet. Tek video 3 kembet jane te hapura, te video kater jane te bashkuara fare. Merrni patjeter dy shishe uji 1.5 ose 2 litra (ne mungese te girave), sepse duhet te keni pak peshe per me sh rezultat. Beni 10-12 perkulje, me gjunjet shume pak te thyera, me perseritje 4 here (8 gjithesej, 4 perseritje me kembet e hapura, 4 me te mbyllurat)
- Video 5 eshte thjesht rezultati i seances se sotme stervitore 😛😛 Hajdeni tani, cohuni nga kolltuku dhe filloni ushtrimet 😒😒😒❤️❤️❤️
Read more
Jam shume mirenjohese dhe njekohesisht shume e lumtur, per gjiithe ato mesazhe urimi, qe kam mare ...
Media Removed
Jam shume mirenjohese dhe njekohesisht shume e lumtur, per gjiithe ato mesazhe urimi, qe kam mare nga miqte, koleget dhe fansat e mi te dashur per projektet e fundit. Ne pa mundesi per ti kthyer te gjitha pergjigjet une, ju falenderoj te gjithve nga ️ qe keni ndare kohen me te vlefshme, duke ... Jam shume mirenjohese dhe njekohesisht shume e lumtur, per gjiithe ato mesazhe urimi, qe kam mare nga miqte, koleget dhe fansat e mi te dashur per projektet e fundit.
Ne pa mundesi per ti kthyer te gjitha pergjigjet une, ju falenderoj te gjithve nga ❤️ qe keni ndare kohen me te vlefshme, duke me dhene mbeshtetje dhe vullnet per projektet e tjera.🙏🏻
Ju duaaaaaaaa 😘
Read more
Me fjal merren te gjithe me fjal ta hajn M.... Te Gjithe ... a e kuptoni qe sdini se cfare thuani nuk dini te kuptoni nje loje ne nje televizion Prestigjoz dhe doni te beni buj me shkrimet tuaja .(Kazana Plerash) Media e flliqur se kam me te gjithe por ato e din se per ke e kam . Me asnjeren prej kolegeve ... Me fjal merren te gjithe me fjal ta hajn M.... Te Gjithe ... a e kuptoni qe sdini se cfare thuani nuk dini te kuptoni nje loje ne nje televizion Prestigjoz dhe doni te beni buj me shkrimet tuaja .(Kazana Plerash) Media e flliqur se kam me te gjithe por ato e din se per ke e kam . Me asnjeren prej kolegeve skam pasur te bei e as te kem pasur flirt apo dicka tjeter . Gjithsesi E doni Dhe ju Nje rroge prej 350 mi lekesh ne muaj dhe lendoni njerez tjere , fuck off ncncncncnc
Read more
Gjithmone e kam dashur natyren por tani e dua me shume. Ky vit ka qene teper i veshtire per mua. Perballja ...
Media Removed
Gjithmone e kam dashur natyren por tani e dua me shume. Ky vit ka qene teper i veshtire per mua. Perballja me e veshtire ishte ajo me ankthin. Nuk isha ndjere asnjehere me e pafuqishme se ne ato momente. Kisha momente qe mendova te hiqja dore nga muzika , sepse nuk mundesha te beja asgje , gjithcka ... Gjithmone e kam dashur natyren por tani e dua me shume. Ky vit ka qene teper i veshtire per mua. Perballja me e veshtire ishte ajo me ankthin. Nuk isha ndjere asnjehere me e pafuqishme se ne ato momente. Kisha momente qe mendova te hiqja dore nga muzika , sepse nuk mundesha te beja asgje , gjithcka po me perkeqesonte dhe po me merrte frymen me shume. Nuk po frymezohesha nga asgje , nga askush qe me rrethonte. Gjeja me e frikshme ne fillim eshte se ndodhesh perballe me nje situate te panjohur me pare dhe realisht ndihesh tmerresisht i dobet dhe i pafuqishem per te bere dicka per veten tende.Aty fillon sfida per te mbijetuar dhe per te njohur pjese brenda vetes qe nuk i kishe njohur kurre me pare. Gjeja e pare eshte te pranosh ate cka po ndodh dhe te perballesh me te sepse eshte e vetmja zgjidhje nese do tja dalesh mbane!U bera tmerresisht e ndjeshme, receptoret e mi ndijore ndjenin cdo gje te mundshme qe me rrethonte dhe me vinin trupin ne alarm gje qe me perkeqesonte, me bente te qaja edhe per gjera qe nuk kisha pse!Zgjodha te le pezull shume gjera qe deshiroja , enderroja qe kisha ne plan per tbere , vetem e vetem per te menduar per veten dhe shendetin tim!Zgjodha te pushoj , te qetesoja trupin edhe mendjen! Kisha shume deshire te udhetoja, te levizja dhe te isha shume prane natyres.Kuptova qe cdo tingull edhe zhurme e natyres ndodhej brenda meje, cdo gje qe me rrethonte , cdo pikepyetje e kishte pergjigjen tek une. Nuk ishte e lehte akoma nuk eshte sepse ankthi , stresi me demtuan stomakun , me te cilin kam probleme edhe sot,por tani jam me e forte dhe dita dites mesoj te kontrolloj me mire cdo gje nese ankthit i teket te kaloje te beje nje xhiro ktej nga une🤷🏻‍♀️Ky vit me ka rritur shume! Jam akoma shume e ndjeshme me cdo gje dhe cdo njeri qe me rrethon por kjo me ben te jap me shume dashuri te tjereve! Dashuria eshte force sepse cdokush jam e bindur ka kaluar ose po kalon kete sfide ashtu si une! Edhe mua dashuria e madhe me beri te jem e forte dhe te dua veten! Kam vendosur qe nuk do heq kurre dore nga vetja dhe as nga muzika!We all struggle with different problems and situations in life and that’s our superpower💪🏼🙏❤️ #wearestrongerthananxiety #wehavelove
Read more
Atehere! Meqe kam pak kohe te lire dhe meqe eshte nje fenomen qe e kam hasur shume shpesh, jo vetem ...
Media Removed
Atehere! Meqe kam pak kohe te lire dhe meqe eshte nje fenomen qe e kam hasur shume shpesh, jo vetem tek vetja, por dhe tek personazhe te tjere, po merrem pak me te! Une kam hedhur nje foto, e cila persa kohe une e kam hedhur dmth qe mua me pelqen. Si mua, ka dhe disa te tjere qe e pelqejne, ashtu sic ka ... Atehere! Meqe kam pak kohe te lire dhe meqe eshte nje fenomen qe e kam hasur shume shpesh, jo vetem tek vetja, por dhe tek personazhe te tjere, po merrem pak me te! Une kam hedhur nje foto, e cila persa kohe une e kam hedhur dmth qe mua me pelqen. Si mua, ka dhe disa te tjere qe e pelqejne, ashtu sic ka dhe te tjere plote qe nuk e pelqejne. Te dyja palet vijne ne profilin tim dhe e shkruajne mendimin e tyre. Ok deri ketu! Nders shume komente eshte dhe ai i @xhesika_gapi e cila, nuk ben nje koment ne lidhje me foton, nuk eshte se ja shpif foto, por une qe per Xhesiken jam njeriu me i shpifur ne bote dhe po ashtu i ngjall neveri, sic e ka thene ne nje koment me poshte! Ok dhe deri ketu! E kuptoj dhe jam dakord me faktin qe ka shume njerez te cileve une mund t’ja shpif (edhe pse nuk me duket normale te shkosh me shtepine e tjetrit dhe ti thuash je me e shpifura ne bote dhe me ngjall neveri, gjithsesi jo te gjitheve nga kane edukuar prinderit njesoj, per fat te keq). Mendoj qe padyshim foto ime do i kete dale rastesisht kesaj zonjes se neveritur, sepse nuk do te kishte kuptim te kishte follow dike qe ja shpif dhe neverit, keshtu qe klikoj ne profilin e saj per kuriozitet dhe surprize: zonja me kishte follow, sic shihet edhe te foto e dyte qe kam postuar.
Meqe kishte nje njeri tjeter qe i kishte bere like komentit e saj dhe qe rrjedhimisht une ja shpifja, futem per kuriozitet dhe tek profili dhe zbuloj qe edhe @erikhoxha7490 me ka follow!
Tani ju si mendoni, a jane normal menderisht keta njerez? A eshte normale qe dikush te cilin ti as nuk e njeh, as nuk i ke vajtur me zor ne profilin e saj/tij, por perkundrazi vjen vet dhe te ndjek, vjen dhe leshon gjithe vrerin e jetes se frustruar dhe te mjere qe duhet te kete? A meritojne dashamiresi dhe mirekuptim keta njerez, apo duhet t’ja kthesh me te njejten monedhe? Me thoni ju, se mbase une e di gabim...
Read more
Nuk e kam fajin une por Bjondet se me cmenden s’na bere nje kenge neve🤣.Kenga ime me e re”Bjonde” ju pershedes te gjitheve ju falenderoj perzemersisht per mbeshtetjen.Falenderim i veçante si gjithmone shkon per autoret e kenges per miqt e mi qe ma kan gjet fiks çelsin se cfar dua @irkenc.hyka ... Nuk e kam fajin une por Bjondet se me cmenden s’na bere nje kenge neve😜🤣.Kenga ime me e re”Bjonde” ju pershedes te gjitheve ju falenderoj perzemersisht per mbeshtetjen🙏.Falenderim i veçante si gjithmone shkon per autoret e kenges per miqt e mi qe ma kan gjet fiks çelsin se cfar dua @irkenc.hyka per muziken @petroxhori per tekstin dhe @jojoitsmixing per mixmasterin si dhe @maxproductional per videon.Shpresoj t ‘ju pelqeje🙏❤️👌.
Read more
Ahhh keto kembe e dine sa te lumtura jane, pasi kane perfunduar seancen e tete te lazerit... Nuk e di pse kam pritur kaq gjate dhe kam torturuar veten per kaq shume vite, kur shfarrosesine e qimeve e kisha kaq afer! ⚒🗡⚔️ Depilim definitiv me lazer diode 808 nm. Aparatura eshte fjala ... Ahhh keto kembe e dine sa te lumtura jane, pasi kane perfunduar seancen e tete te lazerit...😍😍😍 Nuk e di pse kam pritur kaq gjate dhe kam torturuar veten per kaq shume vite, kur shfarrosesine e qimeve e kisha kaq afer! 🔨⚒🗡⚔️💣🔫
Depilim definitiv me lazer diode 808 nm.
Aparatura eshte fjala e fundit e teknologjise (prodhim i 2018) se lazerave e cila fale rrezeve lazer me gjatesi te madhe, arrin te depertoje ne rrenjen e qimes dhe ben shkaterrimin e saj definitiv. Zona qe do te depilohet, ftohet ne fillim, gjate dhe pas aplikimit te energjise lazer me ane te kristaleve te zafirit e cila vendoset ne aparature dhe vihet ne kontakt me lekuren. Kjo ben qe trajtimi i zonave, sidomos atyre delikate te mos kete efekte anesore, bezdi dhe acarim lekure te pacientit.
Kam zgjedhur @viplinealbania sepse eshte vendi im i besuar ne lidhje me cdo trajtim trupi dhe fytyre, por mbi te gjitha sepse nuk doja ta pesoja, te demtohesha apo mos te kisha rezultat, sic kam pare dhe degjuar shume raste te tjera!
P.S: ju lutem per cdo pyetje drejtohuni tek @viplinealbania sepse e para, ato jane specialistet qe kane infon e duhur dhe e dyta, e kam te pamundur ti pergjigjem cdo mesazhi qe me vjen ne inbox sepse jane shuuume
Read more
Si thoni sikur ta nisni javen duke blere nje liber te ri? Sugjerimi im eshte “Kambana e Qelqte”, te ...
Media Removed
Si thoni sikur ta nisni javen duke blere nje liber te ri? Sugjerimi im eshte “Kambana e Qelqte”, te cilin sapo e kam mbaruar. Eshte shume i trishte ky liber, por shume i bukur. Nje autobiografi e autores, Sylvia Plath, e cila vrau veten ne moshen 30 vjecare, pas nje lufte te vazhdueshme me depresionin ... Si thoni sikur ta nisni javen duke blere nje liber te ri? Sugjerimi im eshte “Kambana e Qelqte”, te cilin sapo e kam mbaruar. Eshte shume i trishte ky liber, por shume i bukur. Nje autobiografi e autores, Sylvia Plath, e cila vrau veten ne moshen 30 vjecare, pas nje lufte te vazhdueshme me depresionin dhe disa perpjekjeve per vetvrasje. E ka lexuar kush nga ju?
Nderkohe pres dhe sugjerime per librin e radhes. Cfare keni lexuar dicka te bukur keto kohe, qe do ta sugjeronit dhe per mua?
Read more
Në kaq vite sa kam jete kam pare popullin e vendit tim te dale rrugeve e bulevardeve dhe te ndreqe ‘hiç ...
Media Removed
Në kaq vite sa kam jete kam pare popullin e vendit tim te dale rrugeve e bulevardeve dhe te ndreqe ‘hiç gjënë’ Mer fryme o njeriu im.. mer fryme o popull im . Ndal njehere hap syte e bukur , mos i mbyll mos u qorro ! Pashe në Kukes nje Spital te rrenuar dhe nenen qe tundte femijen ne djep nen harta myku ... Në kaq vite sa kam jete kam pare popullin e vendit tim te dale rrugeve e bulevardeve dhe te ndreqe ‘hiç gjënë’ Mer fryme o njeriu im.. mer fryme o popull im . Ndal njehere hap syte e bukur , mos i mbyll mos u qorro ! Pashe në Kukes nje Spital te rrenuar dhe nenen qe tundte femijen ne djep nen harta myku dhe nuk pashe askend te dale a te ngre zërin ! Pashe në Elbasan kater kate pediatri me keq nuk ka dhe nuk pashe njeri te ngre zë apo te petetijë! Se thjesht nuk ka njeri t’ju shtyje se halli mos ju çofte kurre në ato kate te mykosura pa krevat pa dere dimer e vere ! Ashtu ka qene Spitali njesoj qe ne 91 -shin atehere kur u mbyll kapitulli “xhaxhi enver” .Sa kam jete kam pare qe çdo hall ne mahall zgjidhet në rruge e bulevard me grushta në shqelma me arme me 21 janar e me nena qe ne fund qajne . Karriget nderrohen ikin e vijne, populli im keshtu je hutuar apo nga halli je kompromentuar je paguar shitur lire per nje thes miell per nje vend pune per nje nder në qeder.. e ne fund e zgjidh rrugeve i copetuar.. Te percelluar vrap si ne vathe shtyhemi ngrihemi nder veti grihemi .
A do behet ky vend o njeriu im o populli im?!? Te ndersyer nder veti te urryer te harlisur ç’bejme keshtu ?! Mer fryme populli im si ne mriz pa parë mire pa ditur mire pa bere ç’eshte e mire dhe e drejte mos u shit mos u nguc mos u ngre as mos u tut ! Nga kaq vite sa kam jete njeriu im populli im te kam pare .. Por s’dua me te shoh ! Kaq shemtuar me jo ! Mos u shty si ne mriz mos u tund nen hije te padijenise, kupto ç’ndodh perreth ec me boten jo me ate qe ju meson keq si per dreq e ne fund hiç njesoj te perqesh e te ngre te ul te zvarrit ne rruge e shesh ! Se ti mbete I hutuar I vuajtur e I mohuar, ti. Mer fryme njeriu im populli im hap syte e bukur mos I mbyll mos u qorro !
Read more
Ky fustan eshte nje perralle e vertete! Mund dhe ta mbaja per vete por duke qene se ju kam shume xhan, ...
Media Removed
Ky fustan eshte nje perralle e vertete! Mund dhe ta mbaja per vete por duke qene se ju kam shume xhan, kam vendosur t’ja u bej dhurata. Ne bashkepunim me @coco.mamakids kemi vendosur te bejme kete GIVEAWAY. Cilat jane rregullat? 1️⃣ Follow dy faqet @aulonamusta dhe @coco.mamakids (nese ... Ky fustan eshte nje perralle e vertete! Mund dhe ta mbaja per vete por duke qene se ju kam shume xhan, kam vendosur t’ja u bej dhurata. Ne bashkepunim me @coco.mamakids kemi vendosur te bejme kete GIVEAWAY. Cilat jane rregullat?

1️⃣ Follow dy faqet @aulonamusta dhe @coco.mamakids (nese nuk i keni faqet follow, fituesi nuk do te quhet dhe do te zgjidhet dikush tjeter)
2️⃣ Bej tag 5 shoqe
3️⃣ Keni kohe deri ne daten 5 shtator, date ne te cilen mbyllet konkursi (ora 20.00 do shpallet fituesi ne faqen time)
5️⃣ KUJDES! VEMENDJE! Qe mos te kete keqkuptime fiksoni qe fituesi do te perzgjidhet ne menyre rastesore nga mua ne nje live qe do te bej, per te qene sa me transparente! Pra jo komenti qe ka me shume like (meqe le vend per spekullim) por komenti qe do te perzgjidhet ne menyre rastesore nga mua, ne daten 5 shtator, ora 20.00
Le te filloje lojaaaaa!
Read more
Pra pushimet mbaruan! Kane tre dite ne fakt qe kane mbaruar, por mua me duhet pak kohe te marr veten ...
Media Removed
Pra pushimet mbaruan! Kane tre dite ne fakt qe kane mbaruar, por mua me duhet pak kohe te marr veten nga stresi post pushime, keshtuqe vetem sot u ndergjegjesova tamam Ky eshte nje post permbledhes, duke u munduar t’i pergjigjem sadopak, shkurt, gjithe pyetjeve qe me keni bere. Pyetja ... Pra pushimet mbaruan! Kane tre dite ne fakt qe kane mbaruar, por mua me duhet pak kohe te marr veten nga stresi post pushime, keshtuqe vetem sot u ndergjegjesova tamam 😂😂
Ky eshte nje post permbledhes, duke u munduar t’i pergjigjem sadopak, shkurt, gjithe pyetjeve qe me keni bere. Pyetja mbizoteruese ishte: Po Amaran se/pse nuk e ke marre? Jo, sic edhe e keni pare, Amaren nuk e morem. Arsyeja? Vendimi qe si une dhe bashkeshorti kemi marre, qe here pas here te bejme nje shkeputje te dy bashke, te shkojme diku, te udhetojme dhe te rrime vetem te dy. Duke qene se gjate vitit per shkak te puneve, na ndodh qe mos te kalojme bashke aq kohe sa do te donim, keto “arratisjet” per pushime jane zgjidhja me e mire qe ne kemi menduar per marredhenien tone. Dhe sic e kam thene dhe here te tjera, eshte gjeja me e mire qe nje cift me femije, mund te beje per marredhenien.
Perse zgjodhem Cuben? Nuk di te them nje arsye konkrete! Gjithmone kam dashur ta vizitoj ate vend, jo vetem per plazhet, por dhe per kulturen, per gjithe historine qe mbart. Te dy deshironim te shkonim ne nje vend larg Europes, e kemi vendosur qe nje here ne disa kohe te bejme nje udhetim te larget. Pas Republikes Domenikane, qe vizituam para 5 vitesh dhe Cubes tani, them se me Ameriken Latine e mbyllem. Tani synimi dhe deshira eshte Azia.
Ja vlejti Cuba? Po, shume! Me ka bere shume pershtypje ai vend. Me ka lene sh mbresa, nje miks ndjesishe pozitive, por dhe negative. Nje vend i bukur, me njerez te bukur e mbi te gjitha te dashur, por ne te njejten kohe shume te varfer e te vuajtur. Njerez qe i shikoje te qeshnin, e te kendonin nga mengjesi ne darke, pavarsisht se jetojne akoma me tollona, apo i kishin shtepite pa dyer e dritare. Njerez pa shkolle, injorante, por shume te sjellshem e te respektueshem. Taksistet s’te linin te futeshe e te dilje nga makina, pa te hapur deren. Plazhet fantastike. Kurre s’me kishte ndodhur me pare te lahesha ne uje deti te nxehte! Dhe me besoni qe s’po e ekzagjeroj aspak!
Do te doja te shkruaja me gjate por per fat te keq Instagrami vetem pak rreshta ka. Pervec kesaj, mendoj se kam ndare mjaftueshem me ju nepermjet fotove e videove. 😃 Per ta permbledhur: Cuba ishte magjike!
Read more
Pasioni nuk vdes kurre. Nje pjese e jetes time ka qene dhe ende eshte e lidhur shume ngusht me fotografine; ...
Media Removed
Pasioni nuk vdes kurre. Nje pjese e jetes time ka qene dhe ende eshte e lidhur shume ngusht me fotografine; prej shume kohe me pare si nxenese e shkolles fillore kur aparatin me “36 poza” e sjellsha ne shpi plot me peisazhe e objekte interesante per synin tem, e mandej si fotografe 17 vjeqare ... Pasioni nuk vdes kurre. Nje pjese e jetes time ka qene dhe ende eshte e lidhur shume ngusht me fotografine; prej shume kohe me pare si nxenese e shkolles fillore kur aparatin me “36 poza” e sjellsha ne shpi plot me peisazhe e objekte interesante per synin tem, e mandej si fotografe 17 vjeqare duke u mundu me bo vepra artistike 🙈(flickr: dhuratalipovica), e perderisa jeta merr kthesa e te ben Modele (prap jo shume larg fotografise). Me keto foto une sot po i kthehem dashurise ma te paster qe e kam pas si fmij. Prandaj e nisa edhe pershkrimin me shprehjen: Pasioni nuk vdes kurre, dhe per mua sapo ka marre jete.
1 milion falenderime per bashkepuntoret e mij te cilet ma kane besu punen dhe me kane ndihmu ne cdo menyre te mundshme per me arrit une deri ktu.
@artonhumolli_photography
@sellmakasumoviq
@kacilleshi
@donika.meziu ❤️❤️❤️❤️ #newera #passionneverdies #newphotographer #dhuratalipovica #copyright #godisawoman
Read more
Sot dola pa asnje grimce make up-i nga shtepia! E di qe per shume nga ju mund te duket e ekzagjeruar ...
Media Removed
Sot dola pa asnje grimce make up-i nga shtepia! E di qe per shume nga ju mund te duket e ekzagjeruar kjo qe po shkruaj, por me besoni qe ditet pa make up jane nder ditet me te lumtura per mua, aq me shume gjate kesaj periudhe, qe per muaj me radhe kam qene e detyruar te lyhem 7 dite ne 7 per shkak te xhirimeve ... Sot dola pa asnje grimce make up-i nga shtepia! E di qe per shume nga ju mund te duket e ekzagjeruar kjo qe po shkruaj, por me besoni qe ditet pa make up jane nder ditet me te lumtura per mua, aq me shume gjate kesaj periudhe, qe per muaj me radhe kam qene e detyruar te lyhem 7 dite ne 7 per shkak te xhirimeve te shumta. E njejta gje vlen dhe per floket, te cilet jane mbingarkuar me lyerje e krehje, keshtu qe ne rastin e pare qe m’u dha mundesia dola nga shtepia pa i krehur fare, madje dhe pa i bere me shkume, me ate bicim kacurreli qe kam une 🤣🤣 E di qe po te me shikonte dikush nga ju rrugeve do mendonte: “Pfff shiko si duket ne jeten reale dhe si del ne tv”. Dhe keni te drejte! Shpeshehere ndryshimi midis realitetit dhe “iluzionit” eshte i madh. Iluzioni qe quhet make up, ben qe toni qe vendoset ne lekuren time t’i fshehe gjithe qukat dhe njollat qe une kam; dritehijet qe vendosen tek pjesa e hundes ta zvogelojne disi ate: peneli dhe tonet e ndryshme qe vendosen mbi sy, t’i zmadhojne ato e t’i bejne te duken me te bukur; e keshtu me radhe, 100 truqe te vogla qe e shnderrojne realitetin ne iluzion. Deri ne momentin qe nuk je para lavamanit dhe mjafton pak uje dhe nje lares per ta shnderruar serish iluzionin ne realitet. Fiks si perralla e Hirushes. Une mendoj se te gjitha ne vajzat, e sidomos vajzat e ekranit, jemi nga pak Hirushe cdo dite, sa here dalim e kthehemi ne shtepi! Dhe i gjithi ky eshte nje proces shume normal. Nuk ka asgje per t’u ndjere keq, apo per te te ardhur turp.
Ajo qe mua me shqeteson eshte fakti qe per shkak te gjithe presionit qe shoqeria e sidomos rrjetet sociale kane filluar te bejne, shume vajza ndiejne nevoje per te qene perfekte ne cdo moment. Duke ndjekur idhujt e tyre ne Instagram qe jane gjithmone te kuruar dhe duken gjithmone perfekt ne kamera dhe video, mendojne se realiteti eshte ky. E keshtu, pa e kuptuar fillojne e krijohen komplekse: s’mund te dal nga shtepia pa make up, nuk mund te me shohin pa penelin e bere ne menyre perfekte, lapsi i buzeve duhet te jete gjithmone i bere si me kompas, floket duhet te jene gjithmone te krehur, etj, etj.
(Vazhdon ne koment 🔽)
Read more
Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te ...
Media Removed
Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te duan! Shqiperia me beri kjo qe jam, dhe Shqiperise edhe sikur te jem ne anen tjeter te globit do ti detyrohem shume gjithmone! Gjithcka qe kam mberritur permes ndihmes suaj, eshte per mua sot nje ... Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te duan! Shqiperia me beri kjo qe jam, dhe Shqiperise edhe sikur te jem ne anen tjeter te globit do ti detyrohem shume gjithmone!
Gjithcka qe kam mberritur permes ndihmes suaj, eshte per mua sot nje pashaporte qe me hap shume dyer pertej kufirit te Shqiperise sone te vogel qe e dua shume shume dhe pergjithmone, sepse ketu linda, ketu kam rrenjet! Ndjej pergjegjesine ta nderoj kete vend dhe cdo shqiptar jo vetem ne punen qe bej ne Televizion, por ne cdo gje te thjeshte te jetes time per ata qe me njohin dhe ata qe se kane idene fare se c’pune bej, ku dhe si jetoj, e cfare perfaqesoj! Ne koke kam vetem nje mendim te qendrueshem; te jem nje model i mire!
Perpiqem te kujtoj gjithmone qe pas ekraneve te telefonave tuaj ka zemra njerezish te ndjeshem, e di qe ne Shqiperi ka plot njerez te varfer qe me veshtiresi ja dalin ne fund te muajit; por dua tju kujtoj qe une kam qene njera nga ju! Kam enderruar gjithmone per gjera te medha, te mira dhe te bukura, dhe kam punuar fort per to. Fat kam pasur plot, por fatin edhe e kam gjetur, e kam kerkuar; fati edhe krijohet ndaj ne fund te te gjithave edhe kur shikoni ndonje foto me shume shkelqim qe mund te duket e paarritshme, mendoni qe Mund tja dilni! Yes You Can!
Ky profil ka vetem nje mision, te frymezoje!
FALEMINDERIT SHQIPERIA BUKUR❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Read more
Jam shume krenar që të kam ne krah ty zemer, Emri që ti mban, Agnesa simbolizon ,,pastertine‘‘ dhe ...
Media Removed
Jam shume krenar që të kam ne krah ty zemer, Emri që ti mban, Agnesa simbolizon ,,pastertine‘‘ dhe ,,shenjeterine‘‘ prandaj pastertine e shpirtit tënde ruaje si diçka të shenjete qe ta ka dhuruar Zoti, sepse kjo ishe njera nder arseyet qe me beri te dashurohem ne ty. Jam me fat qe kam dashurin ... Jam shume krenar që të kam ne krah ty zemer, Emri që ti mban, Agnesa simbolizon ,,pastertine‘‘ dhe ,,shenjeterine‘‘ prandaj pastertine e shpirtit tënde ruaje si diçka të shenjete qe ta ka dhuruar Zoti, sepse kjo ishe njera nder arseyet qe me beri te dashurohem ne ty. Jam me fat qe kam dashurin dhe respektin tend zemer. Ne ate çfare ndjejm per nejri tjetrin besuan familjart dhe miqte tane. Si mos te jem krenar me Familjart dhe miqte e mi, jam njeriu me i lumtur ne bote qe kam dashurin dhe respektin tuaj te dashur familjar dhe miq. Sepse kjo me la te kuptoj se dashurin dhe respektin qe kam per ju me eshte kthyer ne te njeten monedhe. Une dhe Agnesa u jemi mirenjohes e falenderues gjithe secilit prej juve qe ceromonin e fejeses tone e bëret me te bukur me pjesmarrjen tuaj dhe urimet tuaja. Faleminderit perzemersisht prinderve tane qe zgjaten duart dhe besun ne miqesin e re. Faleminderit nga zemra atyre që moren mundin dhe beren mijra kilometra per ta bër edhe me te bukur ceromonin e fejeses tone, dua te i‘u falenderoj veç e veç gjithe secilin prej jush. Faleminderit vellau im, Dini, kunat ime Fatmire, flm Xhaxhi, Beni, Gena, Linda e Tima. Pa juve fejesa ime nuk do te ishte ajo qe ishte. Faleminderit shume, atyre qe me ndihmuna me organizimin e fejeses. Faleminderit Nëne flm moter Sehare faleminderit kunatave te mia Hikmete & Fatmire qe u munduat aq shume qe tradita shqipetare te jete ashtu siç duhet. Faleminderit shume, vellau im Visar qe shkove shtepi per shtepi e i bere bashke gjithe familjart e miqt e mi. Faleminderit juve qe me prekrahet e asistuat ne gjithçka, shoqeria ime Abaz & Gona , flm hallat e mia, agjallar, daj e teze, faleminderit per asistenc inxhe, Ibrahim, buqe e dada Lum. Faleminderit gjithe juve qe u beret bashke dhe i dhate hijeshin e madheshtin fejeses tone. do ju falenderoj juve per atmosferen qe bët ne ceromoni, familjar miq e dashamir qe nuk u lodht aspak gjate gjithe mbremjes. Nuk do te lodhem asnjher duke iu falenderuar te gjitheve juve qe i’u permenda emrat per perkrehaje morale, per gjitha befasti e surprizat. Dhe ne fund Faleminderit Zot qe me bekove e me rrethove me njerze kaq te mire.
Read more
Shoqkani dhe shok kam nevoje per ndihmen tuaj. Kam nje dasme se shpejti dhe kam filluar kerkimet ...
Media Removed
Shoqkani dhe shok kam nevoje per ndihmen tuaj. Kam nje dasme se shpejti dhe kam filluar kerkimet per fustanin. Per fat te mire dyqanin e gjeta @ysatisalbania qe ka nje larmi veshjesh, stilesh, e masash (imagjinoni mbeti e kenaqur dhe mami im qe nuk kenaqet kurre ) ama kam problem se me pelqyen ... Shoqkani dhe shok kam nevoje per ndihmen tuaj. Kam nje dasme se shpejti dhe kam filluar kerkimet per fustanin. Per fat te mire dyqanin e gjeta @ysatisalbania qe ka nje larmi veshjesh, stilesh, e masash (imagjinoni mbeti e kenaqur dhe mami im qe nuk kenaqet kurre 😂😂😂) ama kam problem se me pelqyen disa fustane e s’di ke te zgjedh. 😩😩😩😩 Dy te preferuarit jane keta ne foto. Ju ke do kishit zgjedhur: te parin, apo te dytin; dmth te gjatin apo te shkurtrin; gurkalin apo lejlan? Me ndihmoniiii! Nderkohe nese dhe ju po kerkoni per fustanin e duhur per dasmen apo nje event qe keni kete vere, te @ysatisalbania e sigurte qe do gjeni ate qe doni
Read more
Ky eshte nje nga shume mesazhet qe marr cdo dite, nje nga shume mesazhet qe kam marre ne lidhje me ISIDE ...
Media Removed
Ky eshte nje nga shume mesazhet qe marr cdo dite, nje nga shume mesazhet qe kam marre ne lidhje me ISIDE 22 dhe keshillat e faqes @ommed.albania Nuk ka lumturi me te madhe se sa kur shikon qe i vjen ne ndihme njerezve me gjera qe per dike mund te duken te vogla e te parendesishme, por per dike tjeter ... Ky eshte nje nga shume mesazhet qe marr cdo dite, nje nga shume mesazhet qe kam marre ne lidhje me ISIDE 22 dhe keshillat e faqes @ommed.albania Nuk ka lumturi me te madhe se sa kur shikon qe i vjen ne ndihme njerezve me gjera qe per dike mund te duken te vogla e te parendesishme, por per dike tjeter mund te jene te nje rendesie te madhe. Eshte gje e bukur te ndajme informacionin me njeri-tjetrin. Edhe pse sot jetojme ne kohen e internetit dhe te gjithe kemi akses pafund ne informacione te te gjitha llojeve, serish shoh qe ka nje munges te madhe deshire per t’u informuar. Njerezit jane te lire te zgjedhin burimet e tyre te informacionit. Une jam shume e lumtur per kedo qe me beson mua dhe ndjek te informohet nepermjet instagramit tim per gjera te ndryshme. Dhe jam dyfish e lumtur kur marr feedback pozitiv nga ju, per sugjerimet qe bej. ❤️
E nderkohe, mos harroni, ndiqni @ommed.albania faqja qe do t’ju jape te gjitha informacionet qe ju duhen ne fushen gjinekologjike.
Read more
Ekziston ende një mendësi e vjetër, diskriminuese dhe tejet qesharake, se një vajzë/grua, pasi ...
Media Removed
Ekziston ende një mendësi e vjetër, diskriminuese dhe tejet qesharake, se një vajzë/grua, pasi bëhet nënë duhet të ndryshojë me 180 gradë jetën e saj. Kur them ndryshim, nuk e kam fjalën për gjëra të vogla, të cilat duhet t’i pranojmë, ndodhin automatikisht dhe në mënyrë të pashmangshme, ... Ekziston ende një mendësi e vjetër, diskriminuese dhe tejet qesharake, se një vajzë/grua, pasi bëhet nënë duhet të ndryshojë me 180 gradë jetën e saj. Kur them ndryshim, nuk e kam fjalën për gjëra të vogla, të cilat duhet t’i pranojmë, ndodhin automatikisht dhe në mënyrë të pashmangshme, por për gjëra që prekin thuajse çdo sferë të jetës dhe të vetes, duke filluar nga pamja fizike, tek imazhi për veten e deri tek sjellja me të tjerët. Ndryshime të cilat më shumë se sa të kërkuara e të dëshiruara janë të imponuara, të imponuara nga një shoqëri që sado të mos duam ta pranojmë, vazhdon të jetë patriarkale dhe rolin kryesor të gruas sheh mëmësinë.

Në momentin që bëhesh nënë ti e përmbushe misionin sublim. Tani mos jeto më e dashur grua! Tani mund të ndalosh së dashuri veten dhe së investuari tek vetja, sepse misioni yt është një dhe i vetëm: të duash dhe të investohesh vetëm për fëmijën tënd!

Dakord, i ndjeva që tani shikimet dyshuese dhe mendimet negative të disave prej jush që kanë nisur të lexojnë këtë shkrim, e me siguri po mendoni që fjalitë që shkruajta më sipër janë shumë egoiste. “Si mund të mendosh të duash veten dhe të investosh tek vetja, kur bëhesh nënë?” “Çfarë janë këto broçkulla që thua? Je dhe nënë vetë ti!”
————————————
Nese doni te lexoni shkrimin e plote ose shikoni albumin, se e kam hedhur pjese pjese, meqe insta i ka fjalet e kufizuara. Ose klikoni per linkun e artikullit qe e keni ne story.
Read more
Meqenese e kemi nisur diten sot duke folur per nenat, e per prinderimin, po sikur ta vazhdojme edhe ...
Media Removed
Meqenese e kemi nisur diten sot duke folur per nenat, e per prinderimin, po sikur ta vazhdojme edhe pak? Kete here ne fakt kam nje informacion qe dua ta ndaj me ju, per t’ju ardhur ne ndihme te gjithe atyre prinderve qe jane ne pune dhe kane veshtiresi per te menaxhuar orarin e femijeve pasi dalin ... Meqenese e kemi nisur diten sot duke folur per nenat, e per prinderimin, po sikur ta vazhdojme edhe pak? Kete here ne fakt kam nje informacion qe dua ta ndaj me ju, per t’ju ardhur ne ndihme te gjithe atyre prinderve qe jane ne pune dhe kane veshtiresi per te menaxhuar orarin e femijeve pasi dalin nga shkolla dhe s’kane ku te shkojne. E dini qe ekziston nje qender ne Tirane, konkretisht tek Pazari i Ri, e cila mundeson per te gjithe prinderit, transportin dhe qendrimin e femijeve ne kete qender pas shkolle, nga momenti qe mbarohet shkolla deri ne oren 16.30? Transporti mundesohet nga vete qendra. Me te mberritur ne qender femijet hane dreken dhe me pas kane nje ore ne dispozicion per te hequr mendjen nga mesimet, e per t’u shplodhur e argetuar me kujdestaret e animatoret. Nga 13.00 deri ne 16.30 eshte orari i studimit, per t’u derguar me pas neper shtepira.
Njoh shume prinder qe e kane shume merak e shume problem, momentin qe femija i tyre mbaron mesimin, sepse jane ne pune e nuk kane kush ja mban femijen. Qendra pas shkollore @kali_i_detit eshte nje zgjedhje e shkelqyer, qe i vjen ne ndihme shume prinderve. Nje vend ku femijet kalojne kohen, mesojne, por edhe argetohen.
E vlefshme per nxenesit nga klasa e pare ne te pesten.
Per me shume detaje e info kontaktoni @kali_i_detit
Read more
Çdo libër që ndihmon një fëmijë ta bëjë leximin zakon, një nga mënyrat e tij të “arratisjes” dhe një ...
Media Removed
Çdo libër që ndihmon një fëmijë ta bëjë leximin zakon, një nga mënyrat e tij të “arratisjes” dhe një nevojë të vazhdueshme, është libër i mirë. – Maya Angelou E nisa kete postim me kete shprehje qe me pelqen shume, thene nga dikush qe padyshim eshte shume me i mencur se sa une Ama do perpiqem ... Çdo libër që ndihmon një fëmijë ta bëjë leximin zakon, një nga mënyrat e tij të “arratisjes” dhe një nevojë të vazhdueshme, është libër i mirë. – Maya Angelou

E nisa kete postim me kete shprehje qe me pelqen shume, thene nga dikush qe padyshim eshte shume me i mencur se sa une 😝😝 Ama do perpiqem te shkruaj dhe une nja dy rreshta, mbase jo aq te mencura, por konkluzione te arritura nga eksperienca ime si nene. I kam dashuruar gjithmone librat! Mendoj se jane ushqimi me i mire per shpirtin dhe mendjen e njeriut! E kam kuptuar ne “lekure” qe te gjitha ato qe thuhe per rendesine qe kane librat ne formimin intelektual dhe shpirteror te nje njeriu jane mese te verteta. Prandaj dhe nje nga detyrat kryesore dhe primare qe i kam vene vetes time si prind eshte ta mesoj dhe rris Amaren me dashurine per librat. Kam filluar t’i lexoj qe kur ajo ishte ne barke dhe pastaj qe nga momenti qe lindi nuk kam ndaluar me se lexuari. Nese fillimisht, kur u rrit pak dhe nisi te kuptonte, perrallat e darkes ishin me shume nje “detyre” nga ana ime: s’ka gjume pa lexuar! Sot eshte Amara qe ka vendosu rregullin: s’ka gjume pa lexuar, edhe kur ndonje mbremje i pergjerohem t’i leme perrallat sepse jam shume e lodhur! Ama brenda vetes lumturohem qe ajo nuk leshon pe sikur bota te permbyset dhe leximin e mbremjes do ta beje patjeter. Po ashtu lumturohem kur me kerkon ndonje liber te ri “se na u merziten keto qe kemi mami”. Apo kur shoh sesi nje fjale te re dhe te veshtire qe e ka degjuar ne ndonje nga perrallat e reja, perpiqet ta perdore ne fjali disa dite me pas. Mbi te gjitha jam e lumtur sepse e shoh me syte e mi se sa pozitivisht i ka ndikuar leximi dhe dashuria per librat ne formimin e saj.
Prandaj eshte keshilla kryesore qe ju jap te gjithe prinderve, mos anashkaloni dhe nenvleresoni asnjehere rendesine e leximit. Mos mendoni kurre: eshte shpejt, ka kohe per libra! Nuk eshte asnjehere shpejt per te edukuar tek femija dashurine per librat! Dashuri nga e cila vetem te mira do te kete!
Dhe meqe ka sh nena qe me shkruajne per ti dhene disa tituj librash per femije, Martina dhe gjithe historite e saj, te ndara ne disa vellime, jane te preferuarit e Amares prej disa muajsh. ❤️
Read more
Kete fundin kam plot 6 vjet qe e kam! Eshte blere tek H&M per plot 6 euro dhe une gjate ketyre viteve ...
Media Removed
Kete fundin kam plot 6 vjet qe e kam! Eshte blere tek H&M per plot 6 euro dhe une gjate ketyre viteve e kam veshur sa ja kam nxjerre zine, por ai ka qendruar stoik! Fundi me pelqen shume dhe kam ne plan ta vesh dhe per 6 vitet qe vijne 🤣🤣🤣 Shkeputur nga libri: “Kronike e nje veshje te paralajmeruar” Kete fundin kam plot 6 vjet qe e kam! Eshte blere tek H&M per plot 6 euro dhe une gjate ketyre viteve e kam veshur sa ja kam nxjerre zine, por ai ka qendruar stoik! Fundi me pelqen shume dhe kam ne plan ta vesh dhe per 6 vitet qe vijne 🤣🤣🤣 Shkeputur nga libri: “Kronike e nje veshje te paralajmeruar”
Atehereeeee...meqenese inboxi im keto 24 ore praktikisht eshte duke plasur nga mesazhet tuaja, ...
Media Removed
Atehereeeee...meqenese inboxi im keto 24 ore praktikisht eshte duke plasur nga mesazhet tuaja, ne lidhje me linjen e kundra renies se flokeve qe postova dje ne story dhe ne pamundesi per t’ju pergjigjur dot te gjithave nje nga nje, po bej nje postim permbledhes ketu, per te gjitha pyetjet ... Atehereeeee...meqenese inboxi im keto 24 ore praktikisht eshte duke plasur nga mesazhet tuaja, ne lidhje me linjen e kundra renies se flokeve qe postova dje ne story dhe ne pamundesi per t’ju pergjigjur dot te gjithave nje nga nje, po bej nje postim permbledhes ketu, per te gjitha pyetjet qe me keni bere.
Kjo eshte linja qe une cdo vit perdor, sidomos ne kete periudhe kur renia e flokeve eshte me e madhe, jo vetem per mua, por per te gjitha vajzat/grate. Une jam shume e kenaqur nga rezultatet. Linja permban shampon kundra renies, masken, ampulat qe perdoren tre here ne jave per 60 dite dhe vitaminat (nje kokerr ne dite me vaktin kryesor). Une i perdor te katerta ne menyre qe te kem rezultat maksimal. Kam gjetur derman me kete linje, edhe pse kam provuar edhe linja te tjera kundra renies gjate jetes time, Bioclin e kam te preferuar sepse raporti cilesi/cmim eshte shume i mire. Meqe me keni pyetur nese perdoret pa recete, nuk jane ilace keshtu qe normalisht qe s’ka nevoje per recete. E gjeni ne cdo farmaci! ❤️
Read more
Pyetja me e shpeshte qe me keni derguar ne mesazhe keto kohe eshte “Eva si e ka ermin ky plazhi misterioz?” ...
Media Removed
Pyetja me e shpeshte qe me keni derguar ne mesazhe keto kohe eshte “Eva si e ka ermin ky plazhi misterioz?” Ju pelqen edhe ju kur ska kembe njeriu ne plazh ee... Une e dua shume vendin tim dhe gjate gjithe veres kam promovuar pika turistike e biznese (disa edhe pa pagese) neper te cilat thjesht ... Pyetja me e shpeshte qe me keni derguar ne mesazhe keto kohe eshte “Eva si e ka ermin ky plazhi misterioz?” Ju pelqen edhe ju kur ska kembe njeriu ne plazh ee...
Une e dua shume vendin tim dhe gjate gjithe veres kam promovuar pika turistike e biznese (disa edhe pa pagese) neper te cilat thjesht ia kam kaluar mire dhe jam relaksuar ne menyre qe ate audience qe kam ta orientoj drejt turizmit ne Shqiperi meqenese e kam bere vete si zgjedhje. Gjithmone, ama jo plazhet e virgjera!!! E pse ta bej? Qe te kete dyndje masive mbi kapacitet ne nje zone te caktuar, (si Pasqyrat, you ruined Pasqyrat for me) qe pas 1 viti te vije dikush te me thote sa veta duhet te rrine ne nje cader apo te shoh nje kompleks gjigand turistik qe edhe pse per disa mund te jete shume i bukur zona te caktuara duhen lene absolutisht te paprekura.
Jo! Per nje here do tregohem egoiste prandaj ky plazh quhet “bli nje pale atlete te forta dhe nise vete eksplorimin e Shqiperise”.
Read more
Duke qene se postimi qe kam bere para pak ditesh, ne lidhje me integratorin Iside 22, qe sherben per ...
Media Removed
Duke qene se postimi qe kam bere para pak ditesh, ne lidhje me integratorin Iside 22, qe sherben per parandalimin dhe trajtimin e infeksioneve bakteriale e mykotike uro-vaginale, ngjalli shume reagime, debat, por dhe kuriozitet e pyetje ne lidhje me funksionon qe ka konkretisht Iside, ... Duke qene se postimi qe kam bere para pak ditesh, ne lidhje me integratorin Iside 22, qe sherben per parandalimin dhe trajtimin e infeksioneve bakteriale e mykotike uro-vaginale, ngjalli shume reagime, debat, por dhe kuriozitet e pyetje ne lidhje me funksionon qe ka konkretisht Iside, vendosa ti dedikoj dhe nje tjeter post sqarues, per te gjithe ato vajza dhe gra qe duan te dine me shume.
ISIDE 22 rekomandohet në të gjithë rastet e alterimit të përkohshëm të ekuilibrit mikrobik uro-vaginal. Ndihmon përmirësimin e kushteve fiziologjike vaginale duke luftuar rritjen e mikroorganizmave të demshëm, përgjegjës për infeksionet uro-vaginale, te pranishme ne pjesen me te madhe te grave.
ISIDE 22 eshte integrator dhe ne farmaci mund te merret edhe pa receten e mjekut, sepse NUK KA EFEKTE ANESORE!
Sigurisht qe mund te sugjerosh integrator si Iside 22 i cili eshte per vetmjekim e mjekim te thjeshte te shqetesimeve lidhur me irritimet e traktit gjenital (prurit/kruarje,djegje,ndjesi parehatie,dhimbje siperfaqesore, erj). Riekuilibron floren vaginale bakteriale. Nuk demton pH sikurse bejne laresit e jashtem te cilet merren ne menyre frekuente duke e bere edhe me sensibel kete zone Perdoret ne shtatezani pa asnje risk, si dhe gjate gjidhenies.
Nje infeksion i rendomte dhe fare i thjeshte vaginal, nese nuk kurohet sic duhet dhe kur duhet, mund te shnderrohet ne fatal. Per fat te keq shume gra nuk dine, nuk kane mundesi, apo nuk duan te shkojne tek informacioni. Atehere le ta bejme me te thjeshte, kush ka mundesi, le te sjelle informacionin tek to! Per fat te keq ne Shqiperi vajzat dhe grate vazhdojne te kene shume pak informacion ne lidhje me trupin e tyre ne radhe te pare dhe per rrjedhoje edhe per problemet e semundjet.
Per cdo pyetje, apo keshilla ne lidhje me sferen gjinekologjike mund t’i drejtoheni @ommed.albania ku do te gjeni specialistet e duhur!
Read more
Miq te dashur, permes rrjeteve sociale po ndaj pak fjale nga zemra ne adrese te gjithe atyre qe kete vere ma mbushen plot dashuri, gezim e hare. Kam kaluar gati plot dy muaj me pjesmarrje ne ahengje familjare, duke qene i ftuar ne familje te ndryshme ne Kosove e Maqedoni ne percjellje te momenteve ... Miq te dashur, permes rrjeteve sociale po ndaj pak fjale nga zemra ne adrese te gjithe atyre qe kete vere ma mbushen plot dashuri, gezim e hare.
Kam kaluar gati plot dy muaj me pjesmarrje ne ahengje familjare, duke qene i ftuar ne familje te ndryshme ne Kosove e Maqedoni ne percjellje te momenteve me te bukura te kurorezimeve per shume qifte. Dhe kjo me ka nderuar jashtezakonisht shume, m’ka bo me kuptu se sa shume ia vlen kjo jete te kalohet ne momente te vecanta me njerez te sinqerte e te gezueshem.
Gjate ketyre javeve kam pasur prezantime te mbremjeve rinore edhe ne Kosove, Mal te Zi e Shqiperi, dhe cdo nate me eshte deshmuar se sa rini te shendosh e te mire kemi.
Per cdo dite, secili prej atyre qe kam takuar, ma ka deshmuar se sa shume vlen cdo realizim televiziv qe bej cdo jave per ta, dhe kjo me jep emocion te papershkruar per te vazhduar tutje dhe per te bere me te miren e mundshme per shikuesit kudo qe jane.
Ju falenderoj nga zemra per krejt dashurine dhe rrespektin qe me dhate ne kete vere. Ju jam mirnjohes sot dhe perjete.
Paqit veq gezime secili prej jush. Flm per gjithqka Avni Selimi @avniselimi_official na shkoft mire e mbare edhe viteve tjera. Edhe nje falenderim per gjitha produksionet per bashkpunimin ket rast produksioni @idea.films per videon. Me dashuri e respekt Labi juaj
Read more
Sic ju premtova, keto jane videot me ushtrimet e barkut qe mund te beni ne kushte shtepie. E THEKSOJ, ...
Media Removed
Sic ju premtova, keto jane videot me ushtrimet e barkut qe mund te beni ne kushte shtepie. E THEKSOJ, une nuk jam profesioniste, nuk e kam pretenduar e as thene ndonjehere kete. E shkruaj, per te evituar komentet e lodhura, se me cfare statusi i publikoj une keto video! Me statusin e dikujt qe ... Sic ju premtova, keto jane videot me ushtrimet e barkut qe mund te beni ne kushte shtepie. E THEKSOJ, une nuk jam profesioniste, nuk e kam pretenduar e as thene ndonjehere kete. E shkruaj, per te evituar komentet e lodhura, se me cfare statusi i publikoj une keto video! Me statusin e dikujt qe palestren e ka pasion dhe meqe kam nje platforme ku mund te ndaj gjera nga jeta ime, e bej. Sidomos per gjithe ato vajza dhe gra qe me shkruajne cdo dite, e me rrefejne per arsyet perse nuk kane mundesi te shkojne ne palester, duke filluar nga pamundesia ekonomike, e deri tek arsye si: nuk me le i dashuri, apo burri, por qe serish perpiqen te kujdesen per veten me sa kane mundesi, ne shtepi.
Kush do te stervitet me profesionistet shkon ne palester, nuk pret te frymezohet dhe mesoj nga une. Te njejten gje bej dhe une, meson cdo dite dicka te re nga instruktoret e @flexgym_tirane Keshtu qe, ju lutem me shume miresjellje, nese keto video ju duken pa interes dhe kot, thjesht anashkalojini dhe vazhdoni jeten tuaj. Flm per mirekuptimin! 😀
Thene kjo:
- Video 1, ka tre ushtrime te cilat duhen bere rresht ashtu sic jane me video, ne nje interval 5 minutesh, me sa me pak pushim ne mes. Ushtrimi i pare 15 reps, i dyti (ku une kam marre “peshen) qe ju mund ta zevendesoni me nje shishe uji) 12 reps, i treti, 10 reps. Pushim 15-20 sekonda, filloni nga e para dhe bejeni kete per 5 minuta.
- Video 2, kapuni ne nje vend me bazament te forte dhe beni 10 repsa me kembet e ulura sa me poshte dhe 10 me kembet gjysme te ulura. Pushoni 15-20 sekonda, filloni serish. Perseriteni ushtrimin tre here.
- Video 3, serish me nje peshe (qe mund te jete nje gire qe e keni ne shtepi, ose shishe uji 😁) beni 15 nga secila ane, 30 gjithesej.
- Video 4, beni sa te keni fuqi 🤣🤣 Une ne kete video kam bere 12 reps dhe 10 sekonda qendrim plank. Perseriteni 3 here.
Bejini keto ushtrime cdo dite dhe do shikoni ndryshimin.
Read more
Nuk pati pasion thane, ishe me e embel sec duhet per nje tango thane... booo mbase vertete ishte keshtu ...
Media Removed
Nuk pati pasion thane, ishe me e embel sec duhet per nje tango thane... booo mbase vertete ishte keshtu per jurine, ama di qe per mua dhe partnerin tim nuk ishte fare keshtu dhe mbi te gjitha, ajo cka eshte me e rendesishmja per publikun nuk ishte keshtu dhe kete e di nga qindra mesazhet qe me keni ... Nuk pati pasion thane, ishe me e embel sec duhet per nje tango thane... booo mbase vertete ishte keshtu per jurine, ama di qe per mua dhe partnerin tim nuk ishte fare keshtu dhe mbi te gjitha, ajo cka eshte me e rendesishmja per publikun nuk ishte keshtu dhe kete e di nga qindra mesazhet qe me keni derguar dje pas kercimit. Kam kercyer gjysmen e koreografise me volumin e muzikes ne minimum, per nje problem teknik qe akoma nuk e di cfare ishte. Mund ta kisha ndaluar kercimin dhe te rifilloja sic duhej, por nuk e bera, sepse kam aq besim ne vete dhe aftesite e mia, qe tangon mund ta kisha kercyer edhe pa muzike fare. Ama nje problem i tille, aspak i vogel sic e beri juria te dukej, sepse muzika eshte 90% e gjendjes se kercimit ndikon dhe tek profesionistet, jo me tek amatoret. Thene kjo, vazhdojme me pjesen me te rendesishme qe jeni ju: duhet te shpik nje fjale te re per t’ju falenderuar te gjitheve ju qe me votat tuaja bete qe une ta mbyllja naten e djeshme e para ne renditje! Dashuria dhe mbeshtetja juaj eshte motivimi im me i madh! Mirenjohje pa fund!
Faleminderit @martinqafzezi_photography per fotot
Read more
Ky liber per mua eshte nje thesar i cmuar, qe nuk duhet te mungoje ne biblioteken e asnje vajze/gruaje! ...
Media Removed
Ky liber per mua eshte nje thesar i cmuar, qe nuk duhet te mungoje ne biblioteken e asnje vajze/gruaje! “Seksi i dyte” me dy vellimet e tij eshte nje himn i feminizmit! E kam lexuar kur kam qene 18 vjece dhe mund te them pa asnje dyshim qe eshte libri qe Ky liber per mua eshte nje thesar i cmuar, qe nuk duhet te mungoje ne biblioteken e asnje vajze/gruaje! “Seksi i dyte” me dy vellimet e tij eshte nje himn i feminizmit! E kam lexuar kur kam qene 18 vjece dhe mund te them pa asnje dyshim qe eshte libri qe
Per shume nga ju kjo veshja mund te quhet “e shpifur”, per disa te tjere “si fshatare” (sic me shkruajtet ...
Media Removed
Per shume nga ju kjo veshja mund te quhet “e shpifur”, per disa te tjere “si fshatare” (sic me shkruajtet ne inbox), dikush e quajti dhe “stil”, per mua personalisht ka nje emer shume te vecante...Kjo eshte veshja: “dita e pare e ciklit” Kjo veshje i tregon botes qe je aq me nerva dhe e acaruar, ... Per shume nga ju kjo veshja mund te quhet “e shpifur”, per disa te tjere “si fshatare” (sic me shkruajtet ne inbox), dikush e quajti dhe “stil”, per mua personalisht ka nje emer shume te vecante...Kjo eshte veshja: “dita e pare e ciklit” 😂😂😂😂 Kjo veshje i tregon botes qe je aq me nerva dhe e acaruar, saqe nuk duron dot as rrobat e tua, larg qofte te jene te ngushta e te te rrine ngjitur ne trup... 😂😂😂 Une kam disa rroba te tilla ne dollap, “veshje speciale” per “dite speciale”😂😂😂 Po ju te dashura e keni nje kategori te tille rrobash aty ne dollapet tuaj?
P.S: I kerkoj falje kujt ju drodhen duart dhe i ra parainfarkt kur lexoje fjalen “cikel”
Read more
<span class="emoji emoji1f388"></span>Bday girl @anna_lika <span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f49d"></span> Me then te drejten jam e detyruar ta bej ket postim(tip qoke me shume)se ...
Media Removed
Bday girl @anna_lika Me then te drejten jam e detyruar ta bej ket postim(tip qoke me shume)se ma kerkoi vet kjo vajza qe ben sikur ka lidh kerthizen me muaGjithsesi dhe pse eshte totalisht e padurushme dhe shume e afte tme acaroj dhe kur jam ne super humor,eshte po aq e afte tme ngre humorin ... 🎈Bday girl @anna_lika 🎂💝
Me then te drejten jam e detyruar ta bej ket postim(tip qoke me shume)se ma kerkoi vet kjo vajza qe ben sikur ka lidh kerthizen me mua😒😂😂Gjithsesi dhe pse eshte totalisht e padurushme dhe shume e afte tme acaroj dhe kur jam ne super humor,eshte po aq e afte tme ngre humorin ne cdo situat e tme shtoj jeten me te qeshura(dmth zevendson ato oret qe mi vret qelizat e trurit me idiotlliqet e veta)E cuditshme fija e holle qe ndan urrejten nga dashuria dhe ne ja kemi arritur me se miri ta ruajme pa e shqyer kete fijen➰🙈Tregohem e ashper me ty sepse kjo eshte menyra ime e te dashurit shume dike(kur tet sillem mire kuptoje vet dmth qe ka mar fund😂)dua me te miren per ty dhe e di qe me e mira akoma ska ardhur ashtu sikurse e di qe ti akoma ske dhen maksimumin tend,kush te njeh e di sa vajz me vlera je hahahaha bej shaka thjesht kush te njeh eshte me shume fat(tmire ose tkeq varet😅)Une mendoj se jemi shume me fat qe te kemi e te duam akoma pran nesh dhe shpresoj te mbetesh gjithmon kaq energjike dhe mos lejosh asgje ne ket jet tet marr lumturin dhe haren qe ti ke ne shpirtin tend,i cili sdo plaket kurre..🎈
Te uroj 100 pranvera te lumtura si kjo qe sapo lam pas ose akoma me te bukura pran atyre qe te do zemra❤️🙏🏼
(Ps:Ma ke borxh cdo gje kam ber per ty!!😉)
Read more
Allah ti um ke kriju ti ma dhurove jeten ti um dhurove gjdo tmir nkett jet faleminderitt allah me gjith ...
Media Removed
Allah ti um ke kriju ti ma dhurove jeten ti um dhurove gjdo tmir nkett jet faleminderitt allah me gjith zemer po flas e po shprehna na fal allah per mekatet gjynahet e haramet o me i lartesuari allah se askush nuk na fal ato tjeter perveq teje ktto fjal qe pi thom i kom nxerr prej zemres teme e cila ... Allah ti um ke kriju ti ma dhurove jeten ti um dhurove gjdo tmir nkett jet faleminderitt allah me gjith zemer po flas e po shprehna na fal allah per mekatet gjynahet e haramet o me i lartesuari allah se askush nuk na fal ato tjeter perveq teje ktto fjal qe pi thom i kom nxerr prej zemres teme e cila rrah vetem per allah te dua allah. Te lutem na ndriqo eshtrat trupi floket lekuren varrin tone se me te vertete te gjithe do te vdesim nje ditte allah une besojj ne Islam Une besojj tek ty melaqet dhe besoj se muhamedi eshtte i gerguari ytt po ashttu besojj se kijametti eshte i verttete ditta e gjykimit eshte e vertete te dua allah o zoti i arshit fisnik zoti i arshit madheshtor o zoti i shtate qieve dhe i shtate tokave te dua allah o krijuesi i shtate qieve dhe i shttatte tokave te dua allah te dua allah muslim 4life te dua allah te dua allah ZEMRA IME RRAH VETEM PER ALLAH TE DUA ALLAH arsyeja pse nuk kam vene ass pik e as pressjjee eshtte se fjalet e miia per allahun jane pafund te dua allah
Te lutem allah ndimoju te varfeve jetimeve attyre ne siri te lutem te dua allah♥♥♥♥♥………!!!
Read more
GIVEAWAY <span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> Mqs e nisa si loje ne story, them ta bejme me serioze situaten tani, mqs kam kaq ...
Media Removed
GIVEAWAY Mqs e nisa si loje ne story, them ta bejme me serioze situaten tani, mqs kam kaq shume kacurrelse yjeee qe me ndjekin. Gjithmone me pyesni se cfare linje perdor per kacurrelat e mia. Kam disa kohe qe jam dashururar me @seipuntozero_albania dhe ndaaaaaj kam vendosur qe ... GIVEAWAY ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ Mqs e nisa si loje ne story, them ta bejme me serioze situaten tani, mqs kam kaq shume kacurrelse yjeee qe me ndjekin.
Gjithmone me pyesni se cfare linje perdor per kacurrelat e mia. Kam disa kohe qe jam dashururar me @seipuntozero_albania dhe ndaaaaaj kam vendosur qe t'ju dhuroj dhe juve setin qe une perdor😍; shampo, balsam dhe kremin e kacurrelave.
Do te kemi jo nje por DY FITUESE!!!!
RREGULLAT : 👉🏻 Follow kacurrelsen me krejzi n'vend aka @sipas_fatmes 😈 👉🏻 Follow @seipuntozero_albania 👉🏻 Tag 5 mikesha ❤
Fitueset do t'i shpallim ne date 28 Korrik😍😍😍😍 Paci fat kacurrelset e miaaaa
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Read more
Ju falem'nderoj pafund per urimet e sinqerta dhe kerkoj ndjese sepse e kam te pamundur per t'ju kthyer ...
Media Removed
Ju falem'nderoj pafund per urimet e sinqerta dhe kerkoj ndjese sepse e kam te pamundur per t'ju kthyer pergjigje te gjitheve. Ju ndjej si familje e madhe andaj duhet te mendojme nje mundesi qe t'ju kemi te ftuar te gjiiiitheve ne dasem. P.S Ndiqni dashurine,jo luksin.Kur ke dashurine ... Ju falem'nderoj pafund per urimet e sinqerta dhe kerkoj ndjese sepse e kam te pamundur per t'ju kthyer pergjigje te gjitheve.
Ju ndjej si familje e madhe andaj duhet te mendojme nje mundesi qe t'ju kemi te ftuar te gjiiiitheve ne dasem.😁 P.S
Ndiqni dashurine,jo luksin.Kur ke dashurine i ke dhene pergjigje cdo situate. 🙏
Read more
Te shikoja Daddy Yankee live ka qene nje nder deshirat e mia me te madhe, duke qene se jam adhuruese e muzikes latine dhe sidomos ritmeve reggaeton, ndersa @daddyyankee e kam pasur te preferuarin tim qe ne vitet 2000. Nuk e kisha menduar ndonjehere qe do te vinte ne Shqiperi e do kisha mundesi ... Te shikoja Daddy Yankee live ka qene nje nder deshirat e mia me te madhe, duke qene se jam adhuruese e muzikes latine dhe sidomos ritmeve reggaeton, ndersa @daddyyankee e kam pasur te preferuarin tim qe ne vitet 2000. Nuk e kisha menduar ndonjehere qe do te vinte ne Shqiperi e do kisha mundesi ta ndiqja ne nje koncert live. Edhe pse per fat te keq, ne Shqiperi detyra qe bejne me mire njerezit eshte te te shqetesojne e bezdisin pafund, duke te ta kthyer qejfin ne stres, ai nje oresh qe Daddy Yankee qendroi ne skene, ishte magjik dhe une e shijova shuuuume! Prandaj dhe une kam kenduar dhe kercyer si e cmendur 🤣🤣🤣
Read more
Gocaaaat e miaaaa, por edhe cunat qe duan te bejne te lumtur ndonje goce <span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> jeni ketu? Kam nje dhurate ...
Media Removed
Gocaaaat e miaaaa, por edhe cunat qe duan te bejne te lumtur ndonje goce jeni ketu? Kam nje dhurate per ju, ose me sakte 3 dhurata Te cilat mund ti fitoni pa u lodhu fare, aty ku jeni, vetem me nje telefon ne dore. Nje cante aq e bukur sa do t’ju dalin zemra nga syte (si kjo ne foto); nje peshqir ... Gocaaaat e miaaaa, por edhe cunat qe duan te bejne te lumtur ndonje goce 😁😁 jeni ketu? Kam nje dhurate per ju, ose me sakte 3 dhurata😍😍 Te cilat mund ti fitoni pa u lodhu fare, aty ku jeni, vetem me nje telefon ne dore. Nje cante aq e bukur sa do t’ju dalin zemra nga syte (si kjo ne foto); nje peshqir plazhi por jo nga ata te zakonshmit, peshqiri me trendi dhe cool, me te cilin do te beni diference ne cdo bregdet qe te jeni; si dhe nje komplet varese dhe vethe, ideali per cdo ore e cdo rast, sic e shikoni tek foto tre. Te gjitha te mundesuara nga @margot.al__ Rregullat jane fare te thjeshta

Si te beheni pjese? Rregullat jane keto:
1⃣ FOLLOW @aulonamusta nese nuk e keni bere deri tani turp t’ju vije 😒😒😜😙
2️⃣ Follow @margot.al__ (sepse ka gjera pafund te bukura)
3️⃣LIKE ne kete Foto/album qe kam postuar une & TAG 5 njerez
3⃣Komenti me me shume LIKE i fiton te treja dhuratat 😍😍
Kujdes! Duhet te keni follow te dyja faqet perndryshe konkursi nuk vlen
Konkursi zgjat deri me date 1 Gusht 2018 ora 23.59
Read more
Jo! Kjo nuk eshte nje buqete me lule! Kjo eshte nje buqete me perime dhe ushqime te shendetshme, qe behen akoma dhe me te shijshme per gojen, kur jane kaq te bukura per syrin Dashurie ime me @veggiestirana feston dy vjetorin e saj se shpejti dhe une jam e sigurte qe do kemi dhe shume vite te tjera ... Jo! Kjo nuk eshte nje buqete me lule! Kjo eshte nje buqete me perime dhe ushqime te shendetshme, qe behen akoma dhe me te shijshme per gojen, kur jane kaq te bukura per syrin 😍😍 Dashurie ime me @veggiestirana feston dy vjetorin e saj se shpejti dhe une jam e sigurte qe do kemi dhe shume vite te tjera per te kaluar se bashku 😬 Une e kam thene dhe here te tjera qe nuk jam vegjetariane, ama e dashuroj ushqimin e @veggiestirana i cili padyshim luan nje rol shume te rendesishem ne ruajtjen e nje forme te mire trupore 😬😬
Read more
e thirri nana e vet prej dritares si e trent: hajde ha buk! tani I fola edhe une shqip.. prej ores 12 ...
Media Removed
e thirri nana e vet prej dritares si e trent: hajde ha buk! tani I fola edhe une shqip.. prej ores 12 deri 19 ka lujt afer meje dhe postit ushtarak. u betu se kur rritet ka me u bo ushtar si une, aq intersant ju dokt bossit te vogel.. e kam nje mesazh per hoqallaret qe ja shperlan trunin Egzonit dhe Beratit ... e thirri nana e vet prej dritares si e trent: hajde ha buk! tani I fola edhe une shqip.. prej ores 12 deri 19 ka lujt afer meje dhe postit ushtarak. u betu se kur rritet ka me u bo ushtar si une, aq intersant ju dokt bossit te vogel.. e kam nje mesazh per hoqallaret qe ja shperlan trunin Egzonit dhe Beratit prej Norevgjis, dy djem te ri qe u rekrutuan prej ISIS dhe vdeken ne Siri.. Nese dikush veq tenton me ja shperla mendjen keti voglushi, une personalisht per mjekrre kam me ju ngreh neper rruget e Oslos!
Read more
Kur morem vesh qe do vije ti, sa u lutem dhe falenderuam Zotin per kete bekim. Mire se erdhe Ajka e jetes ...
Media Removed
Kur morem vesh qe do vije ti, sa u lutem dhe falenderuam Zotin per kete bekim. Mire se erdhe Ajka e jetes tone. Te mbaj ne krahe, e ta ndjej frymen, edhe aromen, a thua se te gjitha lulet e kesaj toke jan mbledhur grusht tek gusha jote. Cfar ndjesie qenka te mbash krejt boten ne duar. O kenga ime, ... Kur morem vesh qe do vije ti, sa u lutem dhe falenderuam Zotin per kete bekim. Mire se erdhe Ajka e jetes tone.
Te mbaj ne krahe, e ta ndjej frymen, edhe aromen, a thua se te gjitha lulet e kesaj toke jan mbledhur grusht tek gusha jote.
Cfar ndjesie qenka te mbash krejt boten ne duar. O kenga ime, o poezia ime.
Bej te miren edhe duaje veten. Per cdo te mire qe do besh, Zoti do shkurtoje distancen mes teje edhe Atij.
Nuk me ka emocionuar asnje publik sa ty, un jam publiku yt ne fakt, duartrokas gjithcka tenden. Zoti qofte bariu yt. Ti do jesh lutja ime. Bes, zoti na bekoi te dyve me mè te shtrenjten dashuri. Un jam me fat qe te kam, me shume akoma qe ti je babi i Ajkes sone.

Faleminderit gjithkujt qe u be pjese e ketij bekimi tonin.
Spitalit Amerikan 2, stafit korrekt dhe te perkushtuar ne maksimum.
Faleminderit @suavinex_albania qe na mikluat me produktet tuaja.
Doc. Genc Kabili qe pervec profesionalizmit, na e beri pritjen tone me te qete dhe me te embel. Flm Dr. Genci.
Gjithashtu ruajtjen e qelizave staminale nga @Biosavetirana per te siguruar te ardhmen e shendetit te familjes .
Ne te tre ju falenderojme. Perqafime. Xhensila, Besi dhe Ajka.
PS: Ajka, edhe dicka, do shkruajn portalet per ty keto dite, i falenderojme por edhe i lutemi ta lene me kaq edhe te respektojne privatesine e cdo fotoje te dal pa miratimin tone. Flm.
Read more
Dikur, ne Shqiperine e lire<span class="emoji emoji1f609"></span>, linda edhe une, u rrita ....erdha mes jush keshtu , sic me shikoni. ...
Media Removed
Dikur, ne Shqiperine e lire, linda edhe une, u rrita ....erdha mes jush keshtu , sic me shikoni. ..ketu 20 Vjet me pare....Ishte koha kur beja c'te me donte kokrra e qejfit me koken time, me vetullat, ngyrat e buzeve. Koha kur shume s'me kuptonin. "Si guxon kjo ta beje kete? Te dale para nesh ... Dikur, ne Shqiperine e lire😉, linda edhe une, u rrita ....erdha mes jush keshtu , sic me shikoni. ..ketu 20 Vjet me pare....Ishte koha kur beja c'te me donte kokrra e qejfit me koken time, me vetullat, ngyrat e buzeve. Koha kur shume s'me kuptonin. "Si guxon kjo ta beje kete? Te dale para nesh keshtu"? 😂... A thua se po thyeja ndonje ligj, he? Atehere I shpetova " burgut te mendjeve te ngushta " ndonjehere edhe duke u merzitur e duke qare ne shtepi, duke pyetur veten se cfare kane keta me koken time? E te nesermen e beja prape, sepse kjo jam, me pelqen edhe e bej e s'ja marr doren njeriu, perderisa kjo gje nuk u prish as jeten, as qetesine, as thyen ligje....koha kaloi,disa me deshen pikerisht per kete, disa mesuan te me pranojne keshtu, disa me urryen pikerisht per kete...disa akoma ,po po, akoma merren me koken time, edhe pse e dine qe ndryshimi qe ata presin, s'ka per te ndodhur kurre. Sa keq...sa keq me vjen per ata. Une vazhdoj jetoj po njesoj, s'kam ndryshuar asnje grime nga ajo qe isha, sepse ky eshte thelbi I te jetuarit , e lire. ...une e di qe edhe mbas vdekjes , do te kete nga ata qe do te kendojne akoma kenget😍( dhe jane shume )....e do te kete edhe nga ata qe do te thone " ah kjo qe behej si klloun "😂🤣( keta sigurisht jane me kokrra)....
Por e rendesishme eshte qe une jetoj...e theksoj,si te me doje kokrra e qejfit . Mes dashurise se familjes, njerzve qe me duan e I dua, te atyre qe ketu me falin kaq shume dashuri per ate qe marrin nga une( dhe jane kaq shume) ...e ka akoma pak nga ata qe shqetesohen per kllounllikun tim 😅🤗... Shpesh falenderoj secilin qe me fal dashuri...sepse ata jane njerezit qe na duhen rreth vetes, vetem pozitivitet. Jeta eshte kaq e bukur dhe iken shpejt per ta jetuar ndryshe. .
Nderkohe qe une jap e marr dashuri, ka , e do te kete nga ata do te vazhdojne te bejne bzzzzz bzzzzz si mizat bezdisese ne pjaten e shijshme...ose ne m..ut. varet nga kendveshtrimi 😂 .
Ata ne fakt nuk kane problem te kuqin e buzeve, joooo...ata kane problem thjeshte lirine
Read more
Nene e dashur, fjalet jane te paketa qe te pershkruaj gjithe ate se cfare kam per te thene dhe uruar ...
Media Removed
Nene e dashur, fjalet jane te paketa qe te pershkruaj gjithe ate se cfare kam per te thene dhe uruar ty! Nene e dashur te uroj ditelindjen, dhe te uroje perplote dashuri dhe lumturi ne jeten tende, pasi qe je njeri nder personat qe e merito, dhe kete e them nga thellsia e zemres! Shume Urime per ... Nene e dashur, fjalet jane te paketa qe te pershkruaj gjithe ate se cfare kam per te thene dhe uruar ty! Nene e dashur te uroj ditelindjen, dhe te uroje perplote dashuri dhe lumturi ne jeten tende, pasi qe je njeri nder personat qe e merito, dhe kete e them nga thellsia e zemres! Shume Urime per Ty dhe Shume Faleminderit per te gjitha qe ke bere per mua! Te Dua Shume NENA IME!
Read more
!!! Sapo me erdhen ca produkte qe I kisha nevoje per studion<span class="emoji emoji1f60d"></span> Cdo dite ne Instagram dhe ne studio ka ...
Media Removed
!!! Sapo me erdhen ca produkte qe I kisha nevoje per studion Cdo dite ne Instagram dhe ne studio ka goca qe me pysin ku I blej produktet qe perdor ne studio. Ja ku eshte pergjigja!! Dua tju sugjeroj kete faqe @real_brands_uk !!! Ju e dini qe une produktet I kam marr te gjitha nga jashte ne Angli ... !!! Sapo me erdhen ca produkte qe I kisha nevoje per studion😍 Cdo dite ne Instagram dhe ne studio ka goca qe me pysin ku I blej produktet qe perdor ne studio. Ja ku eshte pergjigja!! Dua tju sugjeroj kete faqe @real_brands_uk !!!
💋 Ju e dini qe une produktet I kam marr te gjitha nga jashte ne Angli personalisht se dua te jem e sigurt per cilesin qe perdor Tek klientet. Por nga fluxi I punes dhe nuk kam pas mundesine me udhetu aq shpesh. 🌹 @real_brands_uk @real_brands_uk eshte si nje personal shopper basuar ne angli qe porosit produktet qe deshiron qe nuk gjinden ne shqiperi. Mua me kam ardhe porosit Brenda javes!! 😍 ku ka me shpejt ?!
💜 Ksuqe nese Ju pelqen doni produkt qe shifni tek studio Sageri Ja ku Mund ti blini me sigurin te plote dhe te shpejt! Faliminderit @real_brands_uk qe Na e lehteson shpirtin ne gocave te cmendur pas makeupit ❤️ mezi pres te bej porosine tjeter 😍 lista me eshte ber e gjateeeeeee🤪❤️
Read more
 #Repost @aulonamusta with @get_repost ・・・ Bej c’bej dhe mendja me shkon te jive-i javes se kaluar, ...
Media Removed
#Repost @aulonamusta with @get_repost ・・・ Bej c’bej dhe mendja me shkon te jive-i javes se kaluar, aq shume e kam shijuar dhe dashuruar saqe nuk ndahem dot prej tij menderisht... Por ne te njejten kohe zemren e kam tek valsi i kesaj jave qe eshte aq i bukur, aq i bukur sa c’t’ju them...Por ... #Repost @aulonamusta with @get_repost
・・・
Bej c’bej dhe mendja me shkon te jive-i javes se kaluar, aq shume e kam shijuar dhe dashuruar saqe nuk ndahem dot prej tij menderisht... 😂😂 Por ne te njejten kohe zemren e kam tek valsi i kesaj jave qe eshte aq i bukur, aq i bukur sa c’t’ju them...Por ne te njejten kohe eshte dhe shume i veshtire, sepse partneri dhe njekohesisht koreografi im @graciano_tagani e ka marre shume seriozisht, saqe ka vendosur te me bej balerine 😂😂 Meqe valsin e te premtes qe po vjen nuk e tregoj dot, po ju kujtoj dhe nje here jive-in e javes se kaluar per tw gjithe ata qe e kane pelqyer, por dhe per ata qe mbase nuk kane pasur mundesi ta shohin. Dhe mos harroni te me votoni ne nr 51115: Vip8 qe endrra te vazhdoje dhe une te jem edhe kete jave e para
P.S: Ka nje problem me muziken dhe figuren kur videot hidhen ne youtube, prandaj per fat te keq levizjet duket sikur jane jashte ritmi 😩😩
Read more
Dje u mbyll mbremja e nente e “Dancing with the stars” dhe une mund te them qe mbylla me sukses nje tjeter ...
Media Removed
Dje u mbyll mbremja e nente e “Dancing with the stars” dhe une mund te them qe mbylla me sukses nje tjeter sfide! Sfida e pare qe kam vene me veten qe nga fillimi, qe ne cdo jave te kesaj gare kercimi une te vij totalisht ndryshe dhe te jem nje karakter i ri, ne cdo disipline. Sfida e dyte ishte te kerceja ... Dje u mbyll mbremja e nente e “Dancing with the stars” dhe une mund te them qe mbylla me sukses nje tjeter sfide! Sfida e pare qe kam vene me veten qe nga fillimi, qe ne cdo jave te kesaj gare kercimi une te vij totalisht ndryshe dhe te jem nje karakter i ri, ne cdo disipline. Sfida e dyte ishte te kerceja me nje balerine femer, aq me shume nje balerine si @isidamollaymeri qe eshte perfeksioni vet dhe qe do te eklipsonte cilendo partnere femer (jo balerine) qe do te kishte ne krah. Sfida e trete, te realizoja kete kercim, qe jam e bindur qe pak do te kishin guximin ta benin, e shume do ta paragjykonin (sic edhe ndodhi nga vete anetaret e jurise). E megjithate, sic shkruajta ne fillim, them se sfidat i realizova me sukses dhe jam shume e lumtur per rezultatin personal dhe mbi te gjitha per gjithe mbeshtetjen dhe perkrahjen tuaj. Faleminderit per cdo sms qe me keni derguar ne inbox e mbi te gjitha per cdo vote! Edhe dy te premte na ndajne nga finalja e madhe dhe une vetem me ndihmen tuaj mund te mberrij deri atje, sepse them se e meritoj apo jo 😜😜
Veshja: @ardiasllani
M.U.A: @lorel_makeupartist
Foto: @martinqafzezi_photography
Read more
vllau im numan per ty sot un po shkruj fjalet e arta nga ti ne zemer mjan ba tatu jeta e veshtir por ...
Media Removed
vllau im numan per ty sot un po shkruj fjalet e arta nga ti ne zemer mjan ba tatu jeta e veshtir por shum dyt kemi mesu xhdo her tu fol per fe e per jeten qe ekalum nuk muj me u anku asnje her nga ti vella sa her qe kam pas nevoj ti mke dal ne krah sa her qaj kemi pi te dashmir tu kesh e tu fol kur prej dashnis ... vllau im numan per ty sot un po shkruj
fjalet e arta nga ti ne zemer mjan ba tatu
jeta e veshtir por shum dyt kemi mesu
xhdo her tu fol per fe e per jeten qe ekalum
nuk muj me u anku asnje her nga ti vella
sa her qe kam pas nevoj ti mke dal ne krah
sa her qaj kemi pi te dashmir tu kesh e tu fol
kur prej dashnis per hir te Allahut spo mujshe mu lodh
jam befasu me veten qfar vllau kam musliman
Elhamdulilah qe tka qu zoti ty vella met pas pran
1 nat mos me dal shum jeta mu doka e ran
jam msu xhdo her per fe me fol me ty
kisha pas deshir asnje her mos me u ndal
jam msu merzin e tkeqen me ty me largu
jam msu me buzeqeshje sa her me nejt e ty met ngu
me ma mundesu Alllahu me dermjetsu perdikan
i pari vllau jem Numan tii ne listen tem ishe kann
prej teje shum kam msu hala po du dituri
per vllaun tem numanin botes flaken ja kisha shti
kjo asht dashni vllaznillk dashni e paster reale
nuk e dojm njani qetrin per korist e as per pare
parja per ne ska vler ska vler per ne as kjo bota
xhenneti asht nzemrat tona kjo asht e verteta jo e kota
shpresojm tek zoti madh qe kshtu sa her ke mi me vazhdu
kemi me qen vllazni musliman per Allah mu dasht xhdo dit ma shum
kam ec boten gjith kun askush kshtu si ti sem ka dal
vllaun tem e kam po ty vallahi ma shum jam tut dasht
se ti ma kujton Allahun sa her qe shejtani me afrohet
Allahuhu te shperbleft me xhdo te mir ne jet
si mos met dasht ty kur prej tkeqes me largon mu
si mos met dasht ty kur per namaz ti je tum ftu
si mos met dasht ty kur per xhennetin ti mfol mu
si mos met dasht ty kur prej haramit m'largon mu
si mos met dasht ty kur prej dashnis harame mlargon mu
kjo asht e verteta edhe ja pse ket vella un shum e du
jeten e shoh shum dryshe prej dites kur fola me ty vella
tash po mendoj veq per xhennetin po ashtu dhe per Allah
si me ba vepra te mira si me kenaq un Alll-llahun
me than hakun haptas me pas frig veq All-lllahun
kjo poezi me kaq Smbaroj jam zymeri qe shenoj
i hupi pak ndriqimi kty shkupit tonn
vllau jem numan pot lypmi e sun pot xhojm
je nis per mergim a thu kur kthehesh ma
Nur mbi nur je vlla krejt drit seroven e ki ba
aj ndriqim hupi vlla a thu kur kthehesh ti ma
Read more
Tani qe vjen Vera per ne familjet e vogla ose dhe ato te medha, hall me vete eshte te gjejme nje vend ...
Media Removed
Tani qe vjen Vera per ne familjet e vogla ose dhe ato te medha, hall me vete eshte te gjejme nje vend me komoditete, ku eshte qete dhe deti nuk eshte larg, bonus uji kristal i Jonit! Kam gjetur nje oaz te mrekullueshem pushimi, qofte per fundjaven ose 15 diteshin e famshem te Veres @royal.houses.dhermi ... Tani qe vjen Vera per ne familjet e vogla ose dhe ato te medha, hall me vete eshte te gjejme nje vend me komoditete, ku eshte qete dhe deti nuk eshte larg, bonus uji kristal i Jonit!
Kam gjetur nje oaz te mrekullueshem pushimi, qofte per fundjaven ose 15 diteshin e famshem te Veres @royal.houses.dhermi
Me cmime fantastike dhe ambjente komode per ne familjaret qe na duhen 100 yckla, ky vend eshte padyshim zgjedhja ime kete sezon.
Ne fakt une nuk kam qene fanse e Dhermiut ne periudhen e sezonit, por @royal.houses.dhermi nuk ka asnje lidhje me zhurmen, zallamahine apo mbipopullimin e vendit.
Eshte fiks nje oaz qetesie, per ata qe duan te shijojne ca dite te qeta me familjen.
Mengjesi me ate kafen ne ballkon me pamje nga deti, pastaj noti ne ujin pasqyre, pasditja barbekju ne oborr dhe ne mbremje gjumi i endrrave me kolone zanore zhurmen e dallgeve.
Shihemi @royal.houses.dhermi 🖐😘
Read more
Nuk eshte hera e pare qe emisioni "Ne Kurthin e Piter Pan" kritikohet publikisht "Shfrytezimi i ...
Media Removed
Nuk eshte hera e pare qe emisioni "Ne Kurthin e Piter Pan" kritikohet publikisht "Shfrytezimi i femijeve eshte nje poshtiresi qe me perzien zorret." Kete here ka qene Erion Kristo, i cili permes nje statusi ne Facebook ka shperthyer kunder emisioneve qe shfrytezojne femijet, inteligjencen, ... Nuk eshte hera e pare qe emisioni "Ne Kurthin e Piter Pan" kritikohet publikisht "Shfrytezimi i femijeve eshte nje poshtiresi qe me perzien zorret." Kete here ka qene Erion Kristo, i cili permes nje statusi ne Facebook ka shperthyer kunder emisioneve qe shfrytezojne femijet, inteligjencen, bukurine dhe pafajesise e tyre per "vemendje mediatike". Edhe pse nuk e ka shprehur hapur per ke emision behet fjale, lehtesisht kuptohet qe per emisionin e Alketa Vejsiut "Ne Kurthin e Piter Pan".
Nje revolte te tille, muaj me pare, e kishte dhe Olti Curri, ku ne nje postim ne Facebook u shpreh: ‘Sa shumë i ndyjmë mendjet e fëmijëve’

Reagimi i Erion Kristos:
Shfrytezimi i femijeve, i inteligjences, bukurise dhe pafajesise se tyre per tu bere fresk oligarkeve, pushtetareve dhe njerezve me produkte te dyshimta kulturore, eshte nje peshtiresi qe me perzien zorret.
Pyetja e femijes ishte: kur shkon ne pab, a i mbulon femrat me leke?
Edhe nje here ne vit qe behet emision per femije, ata perdoren. Po kjo nuk eshte me e keqja. Me e keqja eshte duartrokitja e njerezve dhe mungesa e reagimit te intelektualeve.
Po prape ka dhe me keq se sa kaq. Kam vite qe flas per femijet dhe nuk shoh asgje te bukur ne horizontin e tyre. Me sa kuptoj, kaq fuqi kemi. Kjo me derrmon plotesisht!
Read more
E si mund te mos ta merrja fungi spray me vete ne pushime? Kaq shume sa kam ecur keto dite e sa shume i ...
Media Removed
E si mund te mos ta merrja fungi spray me vete ne pushime? Kaq shume sa kam ecur keto dite e sa shume i kam lodhur kembet, fungi spray ka qene gjithmone aty gati per te me ndihmuar. Njeriu mesarisht bën 4 km në ditë sidomos gjatë udhëtimeve kjo dhe dyfishohet. Qëndrimi për një kohë të gjatë me atlete, ... E si mund te mos ta merrja fungi spray me vete ne pushime? Kaq shume sa kam ecur keto dite e sa shume i kam lodhur kembet, fungi spray ka qene gjithmone aty gati per te me ndihmuar.
Njeriu mesarisht bën 4 km në ditë sidomos gjatë udhëtimeve kjo dhe dyfishohet. Qëndrimi për një kohë të gjatë me atlete, sandale, shapka, krijon jo vetëm djersitje të këmbëve por edhe vatra bakteriale që janë përgjegjëse për erën e keqe, por dhe vatra mykotike. Myku i këmbëve do shumë kohë të shërohet madje është edhe ngjitës. Mjafton shapkat e një personi me myk të përdorni dhe do ju ngjitet dhe ju. Prandaj ne keto ditë të nxehta parandalojeni mykun , eleminojeni erën e keqe dhe mbajini këmbët
e freskëta me Fungi Spray produkt natyral me përzierje vajrash bimorë dhe acid borik. Mund të përdoret nga ju dhe e gjithë familja. Per me shume info kontaktoni @olainfarm_albania
Read more
Suksesee!!! Korça!!! #Repost @endriprifti54 with @get_repost ・・・ Doja te beja nje falenderim shume te madh , per gjithe juve qe me dergoni ne inboks , videot e juaja per te gjitha kenget tona dhe kryesisht per kengen e re , qe jane pa fund nga gjithe bota , por dua te me falni per mos percjelljen ... Suksesee!!! Korça!!! #Repost @endriprifti54 with @get_repost
・・・
Doja te beja nje falenderim shume te madh , per gjithe juve qe me dergoni ne inboks , videot e juaja per te gjitha kenget tona dhe kryesisht per kengen e re , qe jane pa fund nga gjithe bota , por dua te me falni per mos percjelljen e videove tuaja ne faqet tona . Nuk e kam perdorur dhe nuk do e perdor kete gje . Nuk me duket dicka qe duhet ta bej , ju i beni sepse i ndieni dhe une ju falenderoj me zemer . I love you all . Nje falenderim tjeter dua te bej per @pista_e_kuajve Shijak , per @bledarbarjami qe i ka rene kaq bukur saksit , per dy personazhet kryesore @marsel_seitaj modelin Shqiptar dhe partneren e tij , Rusken e bukur , artiste , modele , aktore @kseniaarova . Flm maestro @aldi.areza qe interpretoi tek disa momente te kenges , flm studio dhe kitaristit tone @endritshani producent , flm @maxproductional per punen e madhe qe kushtoi per xhirimin e ketij klipi flm @gezimmeta per lokalin e mbrekullushem qe na la ne dispozicion @godfather flm edhe mikut tone @genchoxholli , e te gjithe personazhet , kameramanet , etj etj . 😘😘😘😘😘😘😘 . Aa mos haroj , as ate shenjen me perulje nuk e perdor ... Muzik dhe kenge te bukura do ju dhurojme , deri sa te marim fryme , se bashku me byrazerin tim te dashur , profesor @stefi_prifti07 😘😘 👋👋🎤🎤 Emigranti titullohet kenga qe bera falenderimet e mesiperme . E gjeni ne youtube endri&stefioficial 😘😘
Read more
Ne kete postim dua te ndaj nje eksperience personale, te motres time, por qe jam e bindur qe eshte ...
Media Removed
Ne kete postim dua te ndaj nje eksperience personale, te motres time, por qe jam e bindur qe eshte eksperienca edhe e shume prej jush. Gjate periudhes se adoleshences motra ime kishte shume kompleks hunden, si pasoje e nje harku ne pjesen e siperme, nuk ndihej mire me te, nuk e pelqente, shto ... Ne kete postim dua te ndaj nje eksperience personale, te motres time, por qe jam e bindur qe eshte eksperienca edhe e shume prej jush. Gjate periudhes se adoleshences motra ime kishte shume kompleks hunden, si pasoje e nje harku ne pjesen e siperme, nuk ndihej mire me te, nuk e pelqente, shto ketu dhe ngacmimet dhe shakate e miqve te saj, ndikonin shume negativisht ne perceptimin dhe mendimin qe ajo kishte per veten dhe pamjen e jashtme. Prandaj ne moshen 19 vjecare vendosi te bente nje nderhyrje per ta rregulluar ate qe ajo e shikonte si difekt dhe e shqetesonte shume ne pamjen e saj, hunden. Nuk di c’t’ju them per ate eksperience...pervecse ishte nje nderhyje horror, me mpirje lokale, ku motra gjate gjithe operacionit kishte ndjere gjithcka dhe ulerinte nga dhimbja, rezultati ishte nje hunde jo vetem estetikisht me keq se me pare, por ne kalimin e viteve filloi te krijonte probleme edhe me frymemarrjen. Nuk preferoj ta them emrin e doktorit qe e beri gjithe kete kasaphane, edhe pse kam degjuar edhe shume raste te tjera qe kane patur te njejten histori te tmerrshme si motra ime.
Mbas gati 10 vitesh qe nga nderhyrja e pare, nje nderhyrje e dyte u be e domosdoshme, sepse ndryshe rrezikonte te mbetej dhe pa hunde 😱😱😱 Por nderhyrja nuk ishte aq e lehte per tu bere, sepse rinoplastica sekondare eshte gjithmone e veshtire, sidomos nese nuk gjehet vendi dhe doktori i duhur! Na keshilluan shume doktore, prandaj zgjedhja ishte shume e veshtire. Por sot, dy jave pas nderhyrjes une dua ti them publikisht faleminderit doktor @kostandin.balloma i cili me kujdesin dhe profesionalitetin e tij solli kete rezultat qe per shume mjek te tjere ishte thuajse i pamundur, pa dhimbje dhe me nje rezultat fantastik. Aq shume me pelqen hunda e re e motres saqe po me vjen deshira ta bej dhe une 😍😍 Te duash te permiresosh veten eshte gjeja me normale ne bote, te gjithe kane te drejten te bejne nderhyrjet qe duan per t’u ndjere me mire, ama eshte shume e rendesishme te gjendet profesionistet e duhur, perndryshe pasojat mund te jene shume te renda.
Read more
Puna e paster gjethmon shperblen, pune dhe besim ne nje Supertalent si @ardianbujupi pa intriga ...
Media Removed
Puna e paster gjethmon shperblen, pune dhe besim ne nje Supertalent si @ardianbujupi pa intriga dhe pa mashtrime, e pa manipulime, ndihem krenar qe sot e nje jave e ke tregu veten qe din edhe e meriton me qen aty ku je sot, faktet po flasin tjeret qe nuk besonin ne ty sot po heshtin, kjo e verteton ... Puna e paster gjethmon shperblen, pune dhe besim ne nje Supertalent si @ardianbujupi pa intriga dhe pa mashtrime, e pa manipulime, ndihem krenar qe sot e nje jave e ke tregu veten qe din edhe e meriton me qen aty ku je sot, faktet po flasin tjeret qe nuk besonin ne ty sot po heshtin, kjo e verteton me se miri pse une kam qendruar gjethmon me ty edhe pas teje sepse une dhe @_egzonkrasniqi_ e shume te tjere mrapa teje kemi besu ne ty sepse je unik si ne shijen e muzikes qe e ke kultivu me te gjithe ekipin por edhe me ata qe bashkpunuan me ty ... nuk kam fjal per gezimin dhe gjerat qe do ndodhin tash e mbas, gjithashtu nje falemderim i madh shkon edhe per @aldornini dhe @anxhelafaber @arkivashqip per punen e tyre ne ket drejtim ne lidhje me kete sukses ne @youtube Ardian Bujupi bena krenar sikur ti din... ❤️❤️❤️ Falemderit te gjithe Fansave dhe Bashkpuntoreve
Read more
2019 qofsh nje vit qe do na sjellesh te qeshura, shendet dhe begati. Kam besim tek ti, per vete dhe ...
Media Removed
2019 qofsh nje vit qe do na sjellesh te qeshura, shendet dhe begati. Kam besim tek ti, per vete dhe miqte e mi reale dhe virtuale. Bekime 🏻 2019 qofsh nje vit qe do na sjellesh te qeshura, shendet dhe begati. Kam besim tek ti, per vete dhe miqte e mi reale dhe virtuale. Bekime 🙏🏻
Drita syve te mi sot mbushi 2 vjec!! Nuk ka dashuri me te madhe e me te sinqerte se dashuria qe kam per ...
Media Removed
Drita syve te mi sot mbushi 2 vjec!! Nuk ka dashuri me te madhe e me te sinqerte se dashuria qe kam per ty dhe sidomos kur me kthehesh me po te njejten ndjenje. Je inteligjent dhe shume lozonjar, por mbi te gjitha je kampion bote absolut, golashenues numer 1 , All Blacks dhe astronaut si edhe Gucci ... Drita syve te mi sot mbushi 2 vjec!! Nuk ka dashuri me te madhe e me te sinqerte se dashuria qe kam per ty dhe sidomos kur me kthehesh me po te njejten ndjenje. Je inteligjent dhe shume lozonjar, por mbi te gjitha je kampion bote absolut, golashenues numer 1 , All Blacks dhe astronaut si edhe Gucci Gang. Tgjitha keto jane perditshmeria jote dhe personifikimi qe i jep vetes cdo dite, tipik djale dhe tipik gazmor. Te do babi me shpirt dhe te uroj me te mirat e kesaj bote!! ❤❤ edhe 100 shpirti vogel!
Read more
Meqenese po me plas inboxi me pyetjet tuaj ne lidhje ma masken qe kam postuar ne story, ja ku keni pergjigjet per te gjitha pyetjet qe me keni bere! MASKA E VETME TERMIKE USHQYESE NE SHQIPERI PER FLOKET ME EFEKTE TE MENJEHERSHME DHE TE MAGJISHME! THE COSMETIC REPUBLIC prezanton Detox Wrap ... Meqenese po me plas inboxi me pyetjet tuaj ne lidhje ma masken qe kam postuar ne story, ja ku keni pergjigjet per te gjitha pyetjet qe me keni bere!

MASKA E VETME TERMIKE USHQYESE NE SHQIPERI PER FLOKET ME EFEKTE TE MENJEHERSHME DHE TE MAGJISHME!
THE COSMETIC REPUBLIC prezanton Detox Wrap .Detox Wrap është dizenjuar për të rivitalizuar scalpin dhe flokët e dëmtuar. Në vetëm 15 minuta përmirëson elasticitetin e flokëve, duke siguruar shkëlqim, volum dhe forcimin e tyre. Formula e Wrap Detox nuk përmban përbërës të ashpër. Eshte e pasur me kolagjen, acid hialuronik dhe keratin. Përmban vaj avokado🥑, jojoba, arrë macadamia, bajame dhe ekstrakt mjalti🍯 ushqejnë flokët, duke i lënë të mëndafshtë dhe të hidratuar me një efekt të zgjatur.
• Rivitalizon flokët në 15 minuta
• Promovon flokë të fortë dhe të rinovuar
• Flokë më të ushqyer dhe të shëndetshëm, të mëndafshtë dhe të hidratuar
• Maskë termike për një trajtim më efektiv
• Pa paraben dhe pa sulfate
E gjeni tek @froika_genove_natiris
Read more
Loading...
Load More
Loading...