Loading Content...
Unique profiles
60
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tirana County, Bees & Trees Bio-Cosmetics, RTSH Radio Televizioni Shqiptar
Average media age
664.1 days
to ratio
9
Nuk ndodh te reagoj shpesh ndaj komenteve fyese, denigruese dhe dashakeqe qe lexoj here pas here ...
Media Removed
Nuk ndodh te reagoj shpesh ndaj komenteve fyese, denigruese dhe dashakeqe qe lexoj here pas here ne rrjetet e mia sociale. Mendje te semura ka plot dhe derisa nje individ hap nje profil fals enkas per te te sulmuar, tregon se ka probleme serioze me veten. Shpesh nuk u kthej fare pergjigje. ... Nuk ndodh te reagoj shpesh ndaj komenteve fyese, denigruese dhe dashakeqe qe lexoj here pas here ne rrjetet e mia sociale.
Mendje te semura ka plot dhe derisa nje individ hap nje profil fals enkas per te te sulmuar, tregon se ka probleme serioze me veten.
Shpesh nuk u kthej fare pergjigje. U bej block dhe nuk harxhoj energjite e mia me shpirtra e mendje te kalbura.

Me ka ndodhur te sulmohem edhe nga persona qe i njoh, qe u kam ndenjur prane kur kane kaluar situata te veshtira dhe pasi kane kaluar lumin, nuk e kane kursyer "kalin".😊
Tipike e mosmirenjohesve kjo!
Nuk do i kuptoj kurre ata qe me ndjekin ne rrjetet e mi sociale dhe me pas bezdisen nga postimet.
Kur nuk te pelqen dikush injoroje!
Pse kaq shume ligesi?
Si ka mundesi qe nuk kursejne as femijet keta ligavece frikacake qe fshihen pas nje profili fals?
Si nuk gjeti guximin nje nga keta mjerane ta thote troç mendimin e tij, me emer dhe mbiemer, pa sajuar profile anonime?
Kaq perfekte jane qe merren me jeten e tjetrit?
Nuk besoj se ka qenie me te peshtira se sa ata qe kane frike edhe nga hija e tyre dhe behen trima pas nje profili anonim, duke sulmuar dhe femijet!

Ku do e çoni shpirtin?
Mire qe ia dilni te fshiheni perpara njerezve dhe gjeni prehje tek nje adrese false, po perpara Zotit nuk fshiheni dot.
Nuk keni frike as nga Zoti?
Nese jo, atehere, jeni ca mjerane qe duheni meshiruar!

Ju vafte mbare ne hapjen e profileve te tjera anonime dhe clironi veten nga vreri qe ju ka pushtuar mendjen e shpirtin!
Jargës të pavlerë!

P.S: do u lutesha kolegeve te portaleve te mos e benin lajm kete postim!
Read more
Dashuria ime @bigbastaofficial ka ditelindjen sot! Do kisha thene aq shume gjera per ty sot..por ...
Media Removed
Dashuria ime @bigbastaofficial ka ditelindjen sot! Do kisha thene aq shume gjera per ty sot..por po i zgjedh ate qe sigurt i di ..: Kam pas shume fat te te kem ty “ gjysmen” time. Ty,qe cdo sfide e tejkalon aq lehtesisht me deshiren me te madhe qe ne te tre te jetojme ne harmoni dhe dashuri pa limit..Ty,qe ... Dashuria ime @bigbastaofficial ka ditelindjen sot! Do kisha thene aq shume gjera per ty sot..por po i zgjedh ate qe sigurt i di ..: Kam pas shume fat te te kem ty “ gjysmen” time. Ty,qe cdo sfide e tejkalon aq lehtesisht me deshiren me te madhe qe ne te tre te jetojme ne harmoni dhe dashuri pa limit..Ty,qe je aq i guximshem qe te jesh gjithmone i pari qe hedh hapa drejt se ardhmes..Ty qe dashuron pa kushte ,dhe jeton ne maximum cdo moment! Me ty jeta eshte nje aventure aq e bukur qe nuk dua ta ndal asnjehere! Liani eshte me fat qe ka nje baba shembull! Te duam me se shumti ❤️ #happybirthday #bigbasta
Read more
10 vjet shtet, 10 vjet «liri», ja ku gjindemi po thuajse te lire por ma invalid se kurre. Invalid ne ...
Media Removed
10 vjet shtet, 10 vjet «liri», ja ku gjindemi po thuajse te lire por ma invalid se kurre. Invalid ne aspekte qe skemi mundesi te zhvillohem si njerez, ta arrijme nje shkollim pa korrupcion, te dalim jashte shtetit te eksplorojme kultur dhe vende te ndryshme, te punesohem me nje rrog dhe orar ... 10 vjet shtet, 10 vjet «liri», ja ku gjindemi po thuajse te lire por ma invalid se kurre. Invalid ne aspekte qe skemi mundesi te zhvillohem si njerez, ta arrijme nje shkollim pa korrupcion, te dalim jashte shtetit te eksplorojme kultur dhe vende te ndryshme, te punesohem me nje rrog dhe orar sic e meriton mundi. Kemi familje qe kan ngelur ne kosove pa asnje mbeshtetje, kemi familje qe gjysmen e familjes e kan larg dhe kemi familje qe cdo anetar te familjes e ka ne shtete te ndryshme. Pa asnje qellim per me paraqit veten me pak patriote se qe jam, se jemi popull i perqam ne shume vende anemban te botes per shkak te luftes, po me zemer te pervluar e them qe vllezerit dhe motrat e mi nuk kan pas liri nga shkau, por invalid ne kete menyr skan qene. Oj kosov oj nana ime, shume veta e dhane zemren e gjakun per ty, je tu e mbajt popullin ma mikprits dhe te dashtun per njoni tjetrin, po kto 10 vite ti ke vujt edhe akoma ke me vujt deri sa vjen dita ku njerez te shkollum, te dashtun per shtetin e vet dhe mbi te gjitha te respektushem ndaj drejtave te popullit e marin titullin minister dhe president.
Read more
Si thoni sikur ta nisni javen duke blere nje liber te ri? Sugjerimi im eshte “Kambana e Qelqte”, te ...
Media Removed
Si thoni sikur ta nisni javen duke blere nje liber te ri? Sugjerimi im eshte “Kambana e Qelqte”, te cilin sapo e kam mbaruar. Eshte shume i trishte ky liber, por shume i bukur. Nje autobiografi e autores, Sylvia Plath, e cila vrau veten ne moshen 30 vjecare, pas nje lufte te vazhdueshme me depresionin ... Si thoni sikur ta nisni javen duke blere nje liber te ri? Sugjerimi im eshte “Kambana e Qelqte”, te cilin sapo e kam mbaruar. Eshte shume i trishte ky liber, por shume i bukur. Nje autobiografi e autores, Sylvia Plath, e cila vrau veten ne moshen 30 vjecare, pas nje lufte te vazhdueshme me depresionin dhe disa perpjekjeve per vetvrasje. E ka lexuar kush nga ju?
Nderkohe pres dhe sugjerime per librin e radhes. Cfare keni lexuar dicka te bukur keto kohe, qe do ta sugjeronit dhe per mua?
Read more
Zyrtare! @kledi Kledi Kadiu do te jete anetari i panelit te jurise ne #dancewithmealbania/ Edicioni i 5! Pas disa eksperiencave te rendesishme ne Mediaset si balerin, anetar jurie, dhe profesor ne Serialin "Amici" dhe jo vetem, Kledi rikthehet ne Shqiperi ne statusin e Anetarit te Jurise! ... Zyrtare! @kledi Kledi Kadiu do te jete anetari i panelit te jurise ne #dancewithmealbania/ Edicioni i 5!
Pas disa eksperiencave te rendesishme ne Mediaset si balerin, anetar jurie, dhe profesor ne Serialin "Amici" dhe jo vetem, Kledi rikthehet ne Shqiperi ne statusin e Anetarit te Jurise! Koreografi dhe Balerini shqiptar qe i ka rrembyer zemrat publikut italian, rikthehet ne vendlindje me statusin e profesionistit te vetem te vertete te baletit ne panel. Javen e dyte te shtatorit nisim festen me te bukur te vallezimit ne ekranet shqiptare ne @rtvklan ---------------------------
@kledi sara une bellissimma aventura! #promessa
Confermato! @kledi Kledi Kadiu sarà il nuovo giurato di #dancewithmealbania!
Dopo le importanti esperienze a Mediaset come ballerino, giurato e maestro di "Amici" e non solo, Kledi torna in Albania! Il coreografo e ballerino albanese che ha rubato il cuore al pubblico italiano, torna nella città natale con il ruolo di unico e vero ballerino e coreografo professionista della trasmissione. Nella seconda settimana di settembre ricomincia la più bella festa di ballo @rtvklan
Read more
Clarins Extra-Firming Day Dite dhe nate, @clarins Extra Firming, hidratonlekuren tone duke ...
Media Removed
Clarins Extra-Firming Day Dite dhe nate, @clarins Extra Firming, hidratonlekuren tone duke luftuar rrudhat dhe plakjen e lekures fale lules Kangaroo nga Australia 🇦🇺 Dite pas dite, lekura juaj do jete me e shendetshme , e fresket dhe e hidratuar. #clarins #hydration #antiaging #skincare ... Clarins Extra-Firming Day

Dite dhe nate, @clarins Extra Firming, hidratonlekuren tone duke luftuar rrudhat dhe plakjen e lekures fale lules Kangaroo nga Australia 🇦🇺 Dite pas dite, lekura juaj do jete me e shendetshme , e fresket dhe e hidratuar.🍃 #clarins #hydration #antiaging #skincare #skincareroutine #skin #health #treatyoself #treat #treatment #etosparfumeri
Read more
Sot @neshtepinetone Janë të vogla por bëjnë punë të jashtëzakonshme në shëndetin tonë. Po flasim ...
Media Removed
Sot @neshtepinetone Janë të vogla por bëjnë punë të jashtëzakonshme në shëndetin tonë. Po flasim për lajthinë, ku vendi ynë është i bekuar me këtë arror të pasur me proteina dhe vitamina. Zonat më prodhimtare të lajthive shqiptare janë Mati, Bulqiza, Dibra, Përmeti dhe Berati, por i gjejmë ... Sot @neshtepinetone

Janë të vogla por bëjnë punë të jashtëzakonshme në shëndetin tonë. Po flasim për lajthinë, ku vendi ynë është i bekuar me këtë arror të pasur me proteina dhe vitamina. Zonat më prodhimtare të lajthive shqiptare janë Mati, Bulqiza, Dibra, Përmeti dhe Berati, por i gjejmë edhe në Vlorë dhe Pogradec.
E ftuar: Anila Kalleshi, nutricioniste, flet për vlerat ushqyese të lajthisë.
Recetat e ditës: Nociolalat dhe Nociola "crunch"
Rrobat e plazhit të realizuara me grep handmade edhe këtë sezon ngelen të preferuarat e personazheve më të njohura shqiptare por edhe ndërkombëtare. Sot do iu tregojmë disa modele, si realizohen, tendencat, ngjyrat dhe se sa kushtojnë.

ED SHOP- HELIX ORIGINAL!
Helix Original, është produkti i radhës që vjen me ofertë. Një preparat 100% natyral, vepron si një anti- inflamator dhe si një trajtim natyror për artritin reumatoid dhe artritin. Mjaft jetuat me dhimbje, përdorni HELIX ORIGINAL!
Frutat e pyllit: Kemi udhëtuar drejt bjeshkëve të Fushë Arrëzit, ku në mbi 1400 m nga niveli i detit kemi mbledhur fruta pylli. Gjatë udhëtimit tonë në mbledhjen e boronicave, mjedrave dhe dredhëzave na ka shoqëruar grumbulluesi Agustin Prendi ku na tregoi se mbledhja e frutave të pyllit është një mënyrë jetesë për banorët e zonës. Pas mbledhjes kemi ndjekur nga afër procesin e përpunimit por gjithashtu edhe receta me këto produkte. Na ndiqni në udhëtimin tonë!
BCTV-KRËHËRI PRO-LINE: Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e dhëmbëzave që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri. PRO-LINE ju jep çdo ditë pamje të kururar. E shpejtë-ekonomike-e lehtë në përdorim!
Read more
Sot me 20 Mars jam ulur dhe po mendoj. Po mendoj për Fëmirinë time, për kohën që kemi kaluar bashkë ...
Media Removed
Sot me 20 Mars jam ulur dhe po mendoj. Po mendoj për Fëmirinë time, për kohën që kemi kaluar bashkë dhe për sherret që kam dit t' bëj. Me lot në sy dhe njëkosisht me një kënaqësi në zemër po t'a shkruaj këtë letër për Ty Babë. Sa me fat qe jam që i kam Prindërit e tillë. Sa me fat që e kam ni Babë si Ti. Prej ... Sot me 20 Mars jam ulur dhe po mendoj. Po mendoj për Fëmirinë time, për kohën që kemi kaluar bashkë dhe për sherret që kam dit t' bëj. Me lot në sy dhe njëkosisht me një kënaqësi në zemër po t'a shkruaj këtë letër për Ty Babë.
Sa me fat qe jam që i kam Prindërit e tillë. Sa me fat që e kam ni Babë si Ti. Prej se qysh isha i vogël më keni mësuar çka është e mira dhe çka e është e keqja. Kur bojsha sherre ishe Ti ai që më ke mbrojtur, më këshilluar, nuk është që me ke lazdruar, përkundrazi ke mundur edhe Ti shumë serioz me u sjell me m'u.
Sot i mbush 49 vjet .. hiq s'po më besohet. Shpesh herë ndalem dhe të shikoj e falenderoj Zotin që të kam! I lutna me të pas edhe shumë vite të tjera afër vetit, Ty, Mamin edhe krejt Familjën time te dashur.
Me kujtohet si sot, kur të pritsha me pa durim me ardhë prej punes… Aq me pa durim sa që thirrjet në telefonin tënd s'kanë patur fund. Fytyra jote ma sillke një buzëqeshje, me duar të hapura të pritsha te dera. Isha shumë i vogël tek vendi im i preferuar, aty ku unë e ndija vetën e sigurt dhe e qetë isha afër teje. Edhe pse i lodhur shumë, Ti gjeje kohë me qesh e me loz me m'ua,
Ti nuk je veq Zot i Shtepisë, Ti për krejt njerëzit që të njohin je një shembull, një Burr, me moral të fort e respekt, një shok, baba shumë i mirë dhe i dashur që rrall kund egziston. Jemi shumë me fat që të kem në mesin tonë.
Për ditëlindje ti dëshiroj tona të mirat e botës, duke filluar me shëndet, lumturi, dashuri edhe harmoni në jetën tënde. Vazhdo dhe qendro kështu qysh je, me plot kuptimin e fjalës je gjithçka për mua.
Të duam Familja jote pa mas dhe të falenderohem Ty edhe Nënës tonë për çdo sakrificë dhe sfidë që keni kaluar për neve, për të qëndruar aty ku gjindemi sot, fal juve.
Festofsh edhe shumë Vite të tjera!
Read more
 #Scitec – Ami-NO Xpress <span class="emoji emoji2705"></span>https://goo.gl/HHiRv2 <span class="emoji emoji2705"></span>whatsapp viber <span class="emoji emoji2705"></span>+355673222022 +355674619350 <span class="emoji emoji2705"></span>TRANSPORT ...
Media Removed
#Scitec – Ami-NO Xpress https://goo.gl/HHiRv2 whatsapp viber +355673222022 +355674619350 TRANSPORT FALAS KUDO NE SHQIPERI. Tregtojme me shumice DHE pakice Scitec – Ami-NO Xpress AMINOACIDE TË MIKRONIZUARA, BETAINË, L-CITRULINË, BETA-ALANINË DHE MË SHUMË! DOZA ... #Scitec – Ami-NO Xpress
✅https://goo.gl/HHiRv2
✅whatsapp viber
✅+355673222022 +355674619350
✅TRANSPORT FALAS KUDO NE SHQIPERI.
✅Tregtojme me shumice DHE pakice

Scitec – Ami-NO Xpress

AMINOACIDE TË MIKRONIZUARA, BETAINË, L-CITRULINË, BETA-ALANINË DHE MË SHUMË!
DOZA TË LARTA DHE FORMULË TRANSPARENTE!
Shtypni stërvitjet tuaja me formulën e re AMI-NO XPRESS e dizejnuar posaçërisht për trajnime me intensitet të lartë! AMI-JO XPRESS është një formulë gjatë-stërvitjes me 19 përbërës aktiv të përzgjedhur me kujdes në 4 matricat më të rëndësishme për stërvitje të shumëfishta! Betaina është një donator metil në trupin e njeriut. Shumë proçese të rëndësishme biokimike mbështeten në metilimin (p.sh.: metilimi i homocisteinës për të formuar L-Metioninë që është pjesë e strukturës së njohur të kreatinës dhe është aminoacid fillestar në sintezën e proteinave). Ne gjithashtu siguruam për të ju dh aminoacidet e mikronizuara për absorbim më të shpejtë, duke përfshirë BCAA të mikronizuar dhe L-Argininë të mikronizuar (paraardhësi i oksidit nitrik dhe kreatinës). Dhe në krye të gjithë kësaj kemi shtuar L-Citrulinë të pastër ( përforcuesi më i mirë i oksidit nitrik!) Së bashku me Acid Malik dhe L-Argininë Alpha-Ketoglutarate (AAKG) janë ndërmjetës të rëndësishëm të cikleve metabolike. Të gjitha aminoacidet shtesë, Beta-Alaninë, vitaminat dhe mineralet do t’ju mbajnë në rrugën e duhur gjatë stërvitjes tuaj intnesive dhe të djersitur!

Fosfori dhe vitaminat B6, B12 kontribuojnë në metabolizmin normal të energjisë. Vitaminat B9 dhe B12 kontribuojnë në uljen e lodhjes. Vitamina C ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas stërvitjes intensive. Magnezi kontribuon në funksionin normal të muskujve dhe sintezën e proteinave. Magnezi dhe fosfori kontribuojnë në ruajtjen e kockave. Kaliumi kontribuon në funksionin normal të muskujve, në mbajtjen e tensionit normal të gjakut dhe në funksionimin normal të sistemit nervor.

Udhëzime:

Përzierni 1 dozë (22 g) me 500 ml ujë dhe pijeni gjatë stërvitjes tuaj.

Informacion Mbi Faktorët Alergjik:

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustace
Read more
 #Scitec nutrition <span class="emoji emoji2705"></span>Mega Daily One Plus <span class="emoji emoji2705"></span>https://goo.gl/HHiRv2 <span class="emoji emoji2705"></span>whatsapp viber <span class="emoji emoji2705"></span>+355673222022 ...
Media Removed
#Scitec nutrition Mega Daily One Plus https://goo.gl/HHiRv2 whatsapp viber +355673222022 +355674619350 TRANSPORT FALAS KUDO NE SHQIPERI. Tregtojme me shumice DHE pakice Scitec – Mega Daily One Plus Mega Daily One Plus është formula jonë e avancuar me shumë vitamina ... #Scitec nutrition ✅Mega Daily One Plus
✅https://goo.gl/HHiRv2
✅whatsapp viber
✅+355673222022 +355674619350
✅TRANSPORT FALAS KUDO NE SHQIPERI.
✅Tregtojme me shumice DHE pakice

Scitec – Mega Daily One Plus

Mega Daily One Plus është formula jonë e avancuar me shumë vitamina dhe minerale, me 25 përbërës! Ajo përmban një kompleks vitaminash B të lartë dhe vitaminë C, plus minerale esenciale duke përfshirë magnezin, seleniumin dhe zinkun. Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe nervor, dhe në reduktimin e lodhjes.

Gjithashtu ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas stërvitjes intensive (efekti pozitiv përfitohet me marrjen ditore prej 200 mg përveç marrjes së përditshme të vitaminës C)! Vitamina B2 kontribuon në ruajtjen e vizionit normal dhe qelizave të kuqe të gjakut. Folatët kontribuojnë në sintezën normale të aminoacideve.

Mega Daily One Plus ka 240% të dozës së vitaminës D3! Vitamina D kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe të sistemit imunitar dhe në absorbimin / shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit.

Zinku kontribuon në fertilitetin normal, riprodhimin dhe ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, si dhe në metabolizmin normal.

Magnezi kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor: neurotransmisionin dhe tkurrjen e muskujve duke përfshirë muskujt e zemrës; gjithashtu ndikon në sintezën normale të proteinave dhe për ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve .

Seleniumi kontribuon në spermatogjenezën normale, në funksionimin normal të tiroideve dhe në mirëmbajtjen e thonjve. * * Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe autorizuar nga Komisioni Evropian (KE). Udhëzime:

Merrni 1 kapsulë 2 herë në ditë me vakte.

Informacion Mbi Faktorët Alergjik:

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, përbërës peshku dhe të krustaceve.

Paralajmërime:

MBAJENI LARG FËMIJËVE! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj.

VLERAT USHQYES
Read more
Falenderoj te gjitha mamat ne cdo cep te botes qe pas kesaj videoje me prezantuan me vajzat e tyre kukulla te bukura si kandidate per nuse per cunat e mi Ato qe ishin me dokumenta Amerikane nuk po ua them cunave (sidomos Ianit) qe te mos influencohen dhe te zgjedhin njerine Sinqerisht ... Falenderoj te gjitha mamat ne cdo cep te botes qe pas kesaj videoje me prezantuan me vajzat e tyre kukulla te bukura si kandidate per nuse per cunat e mi 😂😂😂 Ato qe ishin me dokumenta Amerikane nuk po ua them cunave (sidomos Ianit) qe te mos influencohen dhe te zgjedhin njerine 😂😂😂 Sinqerisht ju falenderoj shume per gjithe dashurine qe tregoni per ne. Ju duam shume ♥️ Puthje per te gjithe ju qe na shkruani cdo dite. P.s. Uroj vertete qe djemte e mi te ndajne punet me partneret e tyre kur te rriten dhe te bejne cdo gje qe ti bejne re ndihen si Princesha 👸🏼
Read more
 #Tesla Whey Charger 100 <span class="emoji emoji2705"></span>https://goo.gl/HHiRv2 <span class="emoji emoji2705"></span>whatsapp viber <span class="emoji emoji2705"></span>+355673222022 <span class="emoji emoji2705"></span>+355674619350 <span class="emoji emoji2705"></span>TRANSPORT ...
Media Removed
#Tesla Whey Charger 100 https://goo.gl/HHiRv2 whatsapp viber +355673222022 +355674619350 TRANSPORT FALAS KUDO NE SHQIPERI. Tregtojme me shumice DHE pakice Tesla Whey Charger 100 Proteina 24 g Karbohidrate 4,2 g Energjia 543 kJ/ 129 kcal Proteina Whey Me Formulën ... #Tesla Whey Charger 100
✅https://goo.gl/HHiRv2
✅whatsapp viber ✅+355673222022 ✅+355674619350
✅TRANSPORT FALAS KUDO NE SHQIPERI.
✅Tregtojme me shumice DHE pakice

Tesla Whey Charger 100
Proteina 24 g
Karbohidrate 4,2 g
Energjia 543 kJ/ 129 kcal
Proteina Whey Me Formulën Më Cilësore
Përbërësit: Whey Protein Matriks [89% Whey Protein Concentrate, 5% Whey Protein Isolate, 6% Hydrolyzed Whey Peptides], Pluhur i skremuar kakao, Vajra bimor [Vegetable Medium Chain triglycerides (MCT) nga vaji i arrës së kokosit], aroma, ëmbëlsues (sucralose)
Suplement Ushqimor/Pa Aspartam

Produkt që përmban 74 % proteinë posaçërisht për sportistët, me embëlsues.

74 % protein whey (nga hirra), është shumë e rëndësishme të konsumohet pas stërvitjes pasi proteina rimbush muskujt tuaj me energji. Proteina që nxirret nga hirra e qumështit është një burim i shkëlqyer i amino acideve esenciale. Ajo merr pjesë në rritjen dhe mbajtjen e masës muskulare dhe suporton sistemin kockor.* *Këto të dhëna janë provuar shkencërisht nga European Food Safety Authority (EFSA) dhe janë autorizuar nga European Commission (EC). Udhëzime për përdorimin:

Përzieni 1 lugë të masës (32G) të Whey Charger 100 me 250 ml ujë të ftohtë. Si shtesë ushqimore merrni 1 lugë në ditë. Në ditët që ushtroheni konsumoni 1 lugë 30 minuta pas stërvitjes. Në ditët që nuk ushtroheni përdorni 1 scoop menjëherë pas zgjimit në mëngjes.

Informacion mbi faktorët alergjik:

Prodhuar në një GMP që përdori soj, qumësht, hirrë, vezë dhe arra.

Pesha neto :

2270 g
Read more
Sot per ne eshte feste e dyfishte, ditelindja jote dhe 3 vite bashkepunim mes neve. Si menagjer marr ...
Media Removed
Sot per ne eshte feste e dyfishte, ditelindja jote dhe 3 vite bashkepunim mes neve. Si menagjer marr pergjegjesine e plot ta them se jam krenar me zerin tend. Viti qe lam pas, pa dyshim qe ka qene nje vit shum i sukses'shem per ne, dhe per vitet e ardhshme te uroj gjithe te mirat e botes me gjithe ... Sot per ne eshte feste e dyfishte, ditelindja jote dhe 3 vite bashkepunim mes neve. Si menagjer marr pergjegjesine e plot ta them se jam krenar me zerin tend. Viti qe lam pas, pa dyshim qe ka qene nje vit shum i sukses'shem per ne, dhe per vitet e ardhshme te uroj gjithe te mirat e botes me gjithe ata qe i do. GEZUAR 🎂 @aidadoci1
Read more
Clarins Tonic Body Treatment Oil Firming/Toning Ja si duhet te kujdesemi per lekuren pas stines ...
Media Removed
Clarins Tonic Body Treatment Oil Firming/Toning Ja si duhet te kujdesemi per lekuren pas stines se nxehte te veres!️ Vaj i trupit nr.1 nga @clarinsofficial me 100% ekstrakte bimore si Rozmarine, Geranium, Mente dhe Vaj Lajthie te cilat ndihmojne ne tonifikimin dhe permiresimin ... Clarins Tonic Body Treatment Oil
Firming/Toning

Ja si duhet te kujdesemi per lekuren pas stines se nxehte te veres!☀️ Vaj i trupit nr.1 nga @clarinsofficial me 100% ekstrakte bimore🍃 si Rozmarine, Geranium, Mente dhe Vaj Lajthie te cilat ndihmojne ne tonifikimin dhe permiresimin e strijave ne lekure .
I pershtatshem edhe per trajtime te lekures gjate shtatzanise🤰🏻 Per nje lekure me te tonifikuar dhe elastike!

#treatyoself #treatment #bodycare #body #liveyourbody #heath #healthy #pregnancy #pregnant #shtatzania #shtatzani #hydration #etosparfumeri
Read more
KOMENTIMI I AJETEVE: 13 -29 TË SURES JA SIN <span class="emoji emoji2935"></span>️ _______________________________ "Përmendju atyre ...
Media Removed
KOMENTIMI I AJETEVE: 13 -29 TË SURES JA SIN ️ _______________________________ "Përmendju atyre një shembull të banorëve të fshatit, kur atyre u patën ardhur të dërguarit. Kur Ne dërguam te ata dy, e ata i përgënjeshtruan që të dy, atëherë i përforcuam me një të tretë dhe u thanë: 'Ne jemi ... KOMENTIMI I AJETEVE: 13 -29 TË SURES JA SIN ⤵️ _______________________________
"Përmendju atyre një shembull të banorëve të fshatit, kur atyre u patën ardhur të dërguarit. Kur Ne dërguam te ata dy, e ata i përgënjeshtruan që të dy, atëherë i përforcuam me një të tretë dhe u thanë: 'Ne jemi të dërguar te ju'. Ata (fshatarët) thanë: 'Ju nuk jeni tjetër, vetëm se njerëz sikurse ne dhe All-llahu nuk ju ka shpallur asgjë; ju nuk jeni tjetër vetëm se rrenacakë'. Ata thanë: 'Zoti ynë e di se me të vërtetë ne jemi të dërguar te ju dhe ne nuk jemi të obliguar për tjetër, përveç t'u kumtojmë ashtu qartë'. Ata (fshatarët) thanë: 'Ne parandjejmë kob me ju dhe nëse nuk tërhiqeni, ne do t'ju gurëzojmë dhe do të përjetoni ndëshkim të idhët prej nesh'. Ata (të dërguarit) thanë: 'Fati i keq është i juaji, edhe pse u këshilluat (e na kërcënoheni)? Jo, por ju jeni popull i shfrenuar'." Në Kur'an nuk është cekur se cilët janë banorët e fshatit, e as për cilin fshat bëhet fjalë. Për këtë ekzistojnë transmetime të llojllojshme të cilat s'ka nevojë t'i cekim këtu.

Mostregimi i emrit në Kur'an është argument se emri apo lokaliteti nuk kanë ndikim të madh në këtë rrëfim. Pas mënjanimit të një përkufizimi të tillë i është qasur thelbit të shembullit. Ky është një fshat, në të cilin Zoti xh.sh. ka dërguar dy pejgamberë ashtu siç e dërgoi Musain dhe vëllain e tij Harunin (a.s.) te Faraoni dhe populli i tij. Pasi fshatarët i përgënjeshtruan, Zoti i përforcoi me një pejgamber të tretë, i cili konfirmonte se ai së bashku me dy të tjerët janë të dërguar nga Zoti xh.sh. Kështu përsëri filluan thirrjen e tyre e thanë: "Ne jemi të dërguar te ju." Mirëpo fshatarët i refuzuan ashtu siç u mohuan edhe të dërguarit dhe mesazhet tjera në histori: "Ata (fshatarët) thanë: 'Ju nuk jeni tjetër vetëm se njerëz sikurse ne dhe All-llahu nuk ju ka shpallur asgjë, ju nuk jeni tjetër vetëm se rrenacakë'." Në refuzimin e përsëritur për shkak të natyrës njerëzore të pejgamberëve vërehet naiviteti i përfytyrimit dhe njohjes si dhe mosnjohja e misionit të pejgamberit. Gjithmonë kanë pritur të gjejnë ndonjë mister të paqartë në personalitetin dhe jetën e pejgamberit, pas të cilit fshehen iluzionet dhe legjendat...
Read more
Musa alejhi selam, Pejgamberi i Allahut, a e dini se kush ka qenë Musa alejhi selam?!! Pejgamber, ...
Media Removed
Musa alejhi selam, Pejgamberi i Allahut, a e dini se kush ka qenë Musa alejhi selam?!! Pejgamber, i cili ka folur me Allahun subhanehu ve teala drejtpërdrejt, pa ndërmjetësues, dhe ka qenë njëri prej pesë Pejgambereve më të zgjedhur (ulul azm). Tregohet se një ditë prej ditësh Musa alejhi ... Musa alejhi selam, Pejgamberi i Allahut, a e dini se kush ka qenë Musa alejhi selam?!! Pejgamber, i cili ka folur me Allahun subhanehu ve teala drejtpërdrejt, pa ndërmjetësues, dhe ka qenë njëri prej pesë Pejgambereve më të zgjedhur (ulul azm). Tregohet se një ditë prej ditësh Musa alejhi selam iu drejtua Allahut me lutje:
- O Zoti im, o Zoti im! Kam dëshirë ta di se kush është shoqëruesi im në xhenet!
- Njeriu i parë që do të kalojë pranë teje do të jetë shoqëruesi yt në xhenet - ia ktheu Allahu subhanehu ve teala.
Musa alejhi selam priti dhe tha:
- A thua kush do të kalojë pranë meje?!
Papritmas kalon një njeri i thjeshtë që Musa alejhi selam nuk njihte atë, dhe as ai njeriu nuk e njihte Musën alejhi selam.
- Njeri i thjeshtë si gjithë njerëzit - ka menduar Musa alejhi selam - A mos do të jetë ky njeri prej Pejgamberëve, apo njeri i njohur me devotshmërinë e tij.
Mirëpo ky njeri nuk ishte i njohur, ishte njeri i zakonshëm .
Musa alejhi selam filloi ta ndjekë nga pas, dhe të shikojë se kush është ky shoqërues i tij në xhenet. Pas pak pa se ky njeri hyri në një shtëpi të vjetër dhe të hapur (pa dyer e pa dritare). Djaloshi hyri në këtë shtëpi, dhe u ul përpara një gruaje të plakur, të shtyrë në moshë dhe e sëmurë me sëmundje të ndryshme. Gruaja ishte e ulur në tokë, Musa alejhi selam shikonte nga larg se çfarë po vepronte ky djalë.
Djaloshi e përshëndeti gruan (plakë) me selam, dhe filloi t'ia përgatit ushqimin. Ia solli ushqimin dhe filloi ta ushqente atë me dorën e tij. Pasi e ushqeu, i dha ujë, ia pastroi gojën e saj. Pastaj filloi ta pastrojë shtëpinë, dhe në fund doli nga shtëpia.
Musa alejhi selam e takoi atë, e përshëndeti me selam. Djaloshi nuk e njihte Musën alejhi selam, dhe Musa filloi ta pyet atë:
- O filan, kush është kjo grua (plakë), të cilës i solle ushqimin, e ushqeve, i dhe ujë, ia pastrove gojën e saj, ia pastrove shtëpinë dhe dole?
- Ajo është nëna ime, - iu përgjigj djaloshi
- A bën lutje (dua) nëna jote ndonjëherë për ty? - ia ktheu Musa alejhi selam.
- Po bën lutje të shumta, mirëpo një lutje e bën vazhdimisht që nuk e ndërprenë atë asnjëherë, - iu përgjigj djaloshi.
- E cila është ajo lutje? - pyeti Musa alejhi selam.
Read more
Shume njerëz m'kan thon, edhe më thon ,,Jeta për ty ish kon''! A e din pse? Sepse une nuk pres dhurata ...
Media Removed
Shume njerëz m'kan thon, edhe më thon ,,Jeta për ty ish kon''! A e din pse? Sepse une nuk pres dhurata e mrekulli nga babadimri, e as me mi plotesu deshirat, fal Zotit i kam pas dhe i kom gjitha t'mirat. Une behem vet babadimer, i'a plotesoj gjitha deshirat vetvetes. Sepse une e du jeten, i'a jap ... Shume njerëz m'kan thon, edhe më thon ,,Jeta për ty ish kon''! A e din pse? Sepse une nuk pres dhurata e mrekulli nga babadimri, e as me mi plotesu deshirat, fal Zotit i kam pas dhe i kom gjitha t'mirat. Une behem vet babadimer, i'a plotesoj gjitha deshirat vetvetes. Sepse une e du jeten, i'a jap me te mirat e mundshme nga vetja, dhe ajo po ma kthen ne te njeten menyre 😉 jetoje jeten si te mundesh, sepse si te duash nuk mundesh, por gjithmonë mundohu të jetosh si te duash😊
Read more
@vagheggi.albania Linja “LIME” www.vagheggi.com <span class="emoji emoji1f34a"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f33c"></span>Linja me vitamin C ka veprim anti-oksidues.Pas ...
Media Removed
@vagheggi.albania Linja “LIME” www.vagheggi.com Linja me vitamin C ka veprim anti-oksidues.Pas pushimeve, por edhe pas ushtrimit fizik, eshte e rendesishme te mineralizohni lekuren e fytyres dhe te trupit. Linja Lime kryen nje veprim energjik dhe elastik. Eshte zgjedhja ideale ... @vagheggi.albania Linja “LIME” www.vagheggi.com 🍊🍂🌼Linja me vitamin C ka veprim anti-oksidues.Pas pushimeve, por edhe pas ushtrimit fizik, eshte e rendesishme te mineralizohni lekuren e fytyres dhe te trupit.
Linja Lime kryen nje veprim energjik dhe elastik. Eshte zgjedhja ideale per mbrojtjen e lekures nga sulmet,nga radikalet e lira dhe oksidimi pasues,per nje efekt rigjenerues te garantuar ne lekurat e stresuara nga faktore te ndryshem qe shkaktojne plakjen e [email protected] 🙆🏻
Read more
Në qenien tënde lulëzon arti i Qiejve dhe Tokës Ti je oqeani ku takohen lotët dhe gëzimet e gjithë ...
Media Removed
Në qenien tënde lulëzon arti i Qiejve dhe Tokës Ti je oqeani ku takohen lotët dhe gëzimet e gjithë botës Ti je zog i mbyllur brenda kafazit, por çelësin e ke brenda vetes Nga gjërat që ke dëgjuar, s'ka gjë të vërtetë përveç vdekjes Hija jote s'ështê barrë, edhe pse te ndjek nga pas Kafazi ... Në qenien tënde lulëzon arti i Qiejve dhe Tokës
Ti je oqeani ku takohen lotët dhe gëzimet e gjithë botës
Ti je zog i mbyllur brenda kafazit, por çelësin e ke brenda vetes
Nga gjërat që ke dëgjuar, s'ka gjë të vërtetë përveç vdekjes
Hija jote s'ështê barrë, edhe pse te ndjek nga pas
Kafazi është bërë për ty por ti nuk je bërë për kafaz
Vallëzo i lirë në Shtatë Qiej e kthehu ne tokë dhe vdis
Ata që janë mësuar me robërinë, liria do t'i bezdisë.
Read more
Pyetja me e shpeshte qe me keni derguar ne mesazhe keto kohe eshte “Eva si e ka ermin ky plazhi misterioz?” ...
Media Removed
Pyetja me e shpeshte qe me keni derguar ne mesazhe keto kohe eshte “Eva si e ka ermin ky plazhi misterioz?” Ju pelqen edhe ju kur ska kembe njeriu ne plazh ee... Une e dua shume vendin tim dhe gjate gjithe veres kam promovuar pika turistike e biznese (disa edhe pa pagese) neper te cilat thjesht ... Pyetja me e shpeshte qe me keni derguar ne mesazhe keto kohe eshte “Eva si e ka ermin ky plazhi misterioz?” Ju pelqen edhe ju kur ska kembe njeriu ne plazh ee...
Une e dua shume vendin tim dhe gjate gjithe veres kam promovuar pika turistike e biznese (disa edhe pa pagese) neper te cilat thjesht ia kam kaluar mire dhe jam relaksuar ne menyre qe ate audience qe kam ta orientoj drejt turizmit ne Shqiperi meqenese e kam bere vete si zgjedhje. Gjithmone, ama jo plazhet e virgjera!!! E pse ta bej? Qe te kete dyndje masive mbi kapacitet ne nje zone te caktuar, (si Pasqyrat, you ruined Pasqyrat for me) qe pas 1 viti te vije dikush te me thote sa veta duhet te rrine ne nje cader apo te shoh nje kompleks gjigand turistik qe edhe pse per disa mund te jete shume i bukur zona te caktuara duhen lene absolutisht te paprekura.
Jo! Per nje here do tregohem egoiste prandaj ky plazh quhet “bli nje pale atlete te forta dhe nise vete eksplorimin e Shqiperise”.
Read more
Bismilahi Rrahmanin Rrahim urime muaji i shenjet i ramazanit Duke ju uru agjerim sa me te lehte per ...
Media Removed
Bismilahi Rrahmanin Rrahim urime muaji i shenjet i ramazanit Duke ju uru agjerim sa me te lehte per gjithe vllezerit musliman . Per te gjuthe vllezerit qe agjerojne dhe merren me sport nje keshille per muajin e shenjet qe gjat agjerimit njeriu humb uje dhe vitamina dhe ato mundemi me i kompensu ... Bismilahi Rrahmanin Rrahim urime muaji i shenjet i ramazanit Duke ju uru agjerim sa me te lehte per gjithe vllezerit musliman . Per te gjuthe vllezerit qe agjerojne dhe merren me sport nje keshille per muajin e shenjet qe gjat agjerimit njeriu humb uje dhe vitamina dhe ato mundemi me i kompensu pas iftarit, ku per iftar sa me leht ushqim dhe sa me pake qe me ngrem deri ne syfyr 2x ne iftar jo me ushqy me ushqim te rende por te leht si psh 1 hurme uje dhe nje filet pule me patate pastaj para ushtrimeve zink vitamin Bkomplex c, d3 e, arginin gjat ushtrimeve pini uje shum mir po ujin ta beni me Createston dmth i ka te gjitha vitaminat prej A-L pas ushtrimeve nje whey bccaa glutamin magensium pastaj dhe peme ne syfyr ushqim me te rende buke te zez mish vici pastaj pas gjysme ore bcca dhe magnesium Ne fund uje dhe hurme „createston“ mund ta gjeni ne @unisuppsofficial
Hallo meine muslimischen Brüder ich gebe euch einen Tipp für Ramadan. Durch den Tag verlieren viel Wasser und Vitamine,
Dies kannst du jedoch beim Sonnenuntergang Iftar ausgleichen. Das Essen soll leicht und ausgewogen sein. Man sollte nicht viel essen damit man bis zum Sonnenaufgang immer wieder kleine Portionen zu sich nehmen kann. Wie z.b 1 Dattel ein Poulet Steak mit Kartoffeln. Vor dem Training solltest du zusätzliche Vitamine wie Zink bkomplex c,d3 e, arginin, createston whey bccaa glutamin, Magnesium. Beim Sonnenaufgang empfehle ich dir dunkles Brot und Poulet steack und Früchte. Nach einer halben Stunde kannst du bccaa und createston zu dir nehmen. Alle Vitamine findet ihr bei @unisuppsofficial ich wünsche euch einen gesegneten Ramadan
Agjerim te lehte B.T. Rrespect
Read more
BIE NË SEXHDE DHE IA DORËZON SHPIRTIN ALLAHUT. Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej së cilës po ikni, ka për t'ju zënë, e mandej do të silleni te Ai që e di të padukshmen dhe të dukshmen, dhe atëherë Ai do t'ju njoftojë me atë që keni punuar". (El Xhuma: 8) A nuk e kuptuan ata se All-llahu që ... BIE NË SEXHDE DHE IA DORËZON SHPIRTIN ALLAHUT.

Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej së cilës po ikni, ka për t'ju zënë, e mandej do të silleni te Ai që e di të padukshmen dhe të dukshmen, dhe atëherë Ai do t'ju njoftojë me atë që keni punuar". (El Xhuma: 8)

A nuk e kuptuan ata se All-llahu që krijoi qiejt e tokën është i plotfuqishëm që të krijojë ashtu siç janë ata, dhe Ai u ka caktuar afatin (e vdekjes e të ringjalljes) në të cilin nuk ka dyshim, po zullumqarët nuk deshën tjetër, vetëm të refuzojnë. (Isra:99)

Ai është që ju vë në gjumë natën dhe e di çka vepruat ditën, pastaj ju ngjall-zgjon në të (ditën) deri në afatin e caktuar (vdekje). Pastaj do të ktheheni e do t'ju njoftojë me atë që keni pas vepruar. (En'am: 60)
Read more
Elhamdulilah <span class="emoji emoji2764"></span>️. Falenderimi i takon Allahut Jam shume i lumtur që u riktheva perseri te luaje futboll ...
Media Removed
Elhamdulilah ️. Falenderimi i takon Allahut Jam shume i lumtur që u riktheva perseri te luaje futboll pas nje lendimi te rëndë qe pata afer 8muaj jashte fushav, do vazhdoje aty ku e lash dhe shpresoje ti rikthehem formes per te arritur qellimet qe kisha. Falenderoje familjen time qe me kane ... Elhamdulilah ❤️. Falenderimi i takon Allahut Jam shume i lumtur që u riktheva perseri te luaje futboll pas nje lendimi te rëndë qe pata afer 8muaj jashte fushav, do vazhdoje aty ku e lash dhe shpresoje ti rikthehem formes per te arritur qellimet qe kisha.
Falenderoje familjen time qe me kane mbeshtetur gjate kesaj periudhe dhe gjithe ata qe ishin afer meje.
Pa dyshim qe duhet me i falenderu doktorret qe jane kujdesur per sherimin time.
Doktorr Zoran Nestorovskin qe beri operimin.
Dy fizioterapeutat ma tmire kosove qe isha me ta afer 7 muaje.
Ervin Meqikukiqi Edona Januzi Meqikukiqi 🙏💪🏻👍🏻😍
Gjithashtu fizoteparautat e klubit
Nysret Rexhepi Premtim Kadriu
Kryesin e klubit te Sc.Gjilanit qe ka qene korrekte ndaj meje. Me respekt Z.Mustafa 7🙏💪🏻☝🏻🔙🔛🔝⚽️
Read more
<span class="emoji emoji1f388"></span>Bday girl @anna_lika <span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f49d"></span> Me then te drejten jam e detyruar ta bej ket postim(tip qoke me shume)se ...
Media Removed
Bday girl @anna_lika Me then te drejten jam e detyruar ta bej ket postim(tip qoke me shume)se ma kerkoi vet kjo vajza qe ben sikur ka lidh kerthizen me muaGjithsesi dhe pse eshte totalisht e padurushme dhe shume e afte tme acaroj dhe kur jam ne super humor,eshte po aq e afte tme ngre humorin ... 🎈Bday girl @anna_lika 🎂💝
Me then te drejten jam e detyruar ta bej ket postim(tip qoke me shume)se ma kerkoi vet kjo vajza qe ben sikur ka lidh kerthizen me mua😒😂😂Gjithsesi dhe pse eshte totalisht e padurushme dhe shume e afte tme acaroj dhe kur jam ne super humor,eshte po aq e afte tme ngre humorin ne cdo situat e tme shtoj jeten me te qeshura(dmth zevendson ato oret qe mi vret qelizat e trurit me idiotlliqet e veta)E cuditshme fija e holle qe ndan urrejten nga dashuria dhe ne ja kemi arritur me se miri ta ruajme pa e shqyer kete fijen➰🙈Tregohem e ashper me ty sepse kjo eshte menyra ime e te dashurit shume dike(kur tet sillem mire kuptoje vet dmth qe ka mar fund😂)dua me te miren per ty dhe e di qe me e mira akoma ska ardhur ashtu sikurse e di qe ti akoma ske dhen maksimumin tend,kush te njeh e di sa vajz me vlera je hahahaha bej shaka thjesht kush te njeh eshte me shume fat(tmire ose tkeq varet😅)Une mendoj se jemi shume me fat qe te kemi e te duam akoma pran nesh dhe shpresoj te mbetesh gjithmon kaq energjike dhe mos lejosh asgje ne ket jet tet marr lumturin dhe haren qe ti ke ne shpirtin tend,i cili sdo plaket kurre..🎈
Te uroj 100 pranvera te lumtura si kjo qe sapo lam pas ose akoma me te bukura pran atyre qe te do zemra❤️🙏🏼
(Ps:Ma ke borxh cdo gje kam ber per ty!!😉)
Read more
Sot, pas gazit lotsjellës dhe këmbënguljes së deputetëve të vendosur në anën tjetër, votuam pro ...
Media Removed
Sot, pas gazit lotsjellës dhe këmbënguljes së deputetëve të vendosur në anën tjetër, votuam pro ratifikimit, kalimit të Ligjit për Demarkacionin e kufirit mes Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi. I uroj të gjithë qytetarët e Kosovës me këtë rast për shumë arsye: E para, që si klasë politike ... Sot, pas gazit lotsjellës dhe këmbënguljes së deputetëve të vendosur në anën tjetër, votuam pro ratifikimit, kalimit të Ligjit për Demarkacionin e kufirit mes Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi. I uroj të gjithë qytetarët e Kosovës me këtë rast për shumë arsye:
E para, që si klasë politike përfunduam sagën dhe zhurmën gati tri vjeçare të Demarkacionit, e cila gati tërë fokusin dhe energjinë na e ka marrë si temë.

E dyta, me kalimin e kësaj nyje, pasi i tërë korpusi politik në Kosovë pati hyrë në një ngërç të keq, më në fund tregon se lidershipi politik në Kosovë, për interesa të vendit arrin të negociojë për të arritur konsensus në të mirë të qytetarëve. Kjo shënon një hap të mirë se përmes dialogut politik arrijmë t’i tejkalojmë flamujt partiak kur është në pyetje forcimi i shtetit tonë.
E treta, Demarkacioni si një temë (detyrë) që kemi pasur për obligim ta kalojmë edhe në raport me aleatët dhe miqtë tonë ndërkombëtarë tregon seriozitetin dhe partneritetin tonë si shtet i Kosovës dhe orientimin tonë drejt rrugës euro-atlantike. Kalimi i sotëm i Demarkacionit është edhe një fakt se ne jemi përcaktuar të vazhdojmë rrugën dhe plotësimin e kritereve që na vihen si detyra nga Bashkimi Evropian që në fazën finale ne të integrohemi plotësisht në gjirin e BE-së.

Na presin detyra e obligime tjera, me të tjera sfida do të përballemi por shpresoj që do t’i kalojmë me maturi e korrektësi.

Edhe njëherë urime për të gjithë qytetarët. Zgjidhja e nyjës së Demarkacionit na ka hapur rrugë që atë energji e fokus tashmë ta orientojmë në punë tjera dhe ta zbusim kohën të cilën e ka humbur Kosova.

Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj!

Me respekt,
Mergim Lushtaku
Read more
Një njeri ishte duke kaluar pranë një rruge të boshatisur, kur vërejti një djalosh që dukej inteligjent ...
Media Removed
Një njeri ishte duke kaluar pranë një rruge të boshatisur, kur vërejti një djalosh që dukej inteligjent dhe mendjemprehtë, por tejet i dobët. Njeriu i dha disa të holla dhe e pyeti: - Përse qëndron këtu, djalosh? Djaloshi u përgjigj: - Jam duke pritur Allahun të vij dhe të kujdeset për mua, ... Një njeri ishte duke kaluar pranë një rruge të boshatisur, kur vërejti një djalosh që dukej inteligjent dhe mendjemprehtë, por tejet i dobët.

Njeriu i dha disa të holla dhe e pyeti: - Përse qëndron këtu, djalosh?
Djaloshi u përgjigj: - Jam duke pritur Allahun të vij dhe të kujdeset për mua, zotëri.
Njeriu u habit dhe tha: - E pret Allahun?
Djaloshi ia ktheu: - Po, Allahu më dërgoi nënën, dhe e mori, e para saj edhe babanë dhe vëllezërit e mi. Nëna më ka thënë që pas saj do të vjen Allahu të përkujdeset për mua, prandaj unë e pres Atë, zotëri.
Pastaj, djaloshi u kthye kah njeriu dhe i tha: - A nuk beson se do të vjen Allahu? Nëna ime asnjëherë nuk ka gënjyer dhe nëse më ka thënë se do të vjen Allahu, atëherë unë besoj se Ai do të vjen.
Sytë e njeriut u mbushën me lot dhe iu përgjigj djaloshit: - Nëna jote nuk ka gënjyer, Allahu më dërgoi mua për shkak tëndin.
Në këtë djaloshi buzëqeshi ëmbël dhe tha: - Por, zotëri je vonuar mjaft gjatë rrugës.

O Allah, të lutemi për falje, mbrojtje dhe ndihmë jetimëve!

Ka thënë Muhammedi s.a.v.s.: -
A dëshiron që të zbutet zemra dhe që t’i realizosh dëshirat tua? Bëhu i mëshirshëm ndaj jetimit, lëmoje në kokë dhe ushqeje me atë që ti ushqehesh, zemra do të zbutet dhe çdo dëshirë do të plotësohet.” (Bejhekiu) “Për Allahun më e dashur është ajo familje që kujdeset për jetimin.” (Ebu Umame)
Read more
Me danoçin tim @redijupi <span class="emoji emoji26bd"></span><span class="emoji emoji1f3c6"></span>🌳 Një BRAVO e madhe për të dhe Vivian në hapjen e FUTBOLL REPUBLIC në Mullet ...
Media Removed
Me danoçin tim @redijupi 🌳 Një BRAVO e madhe për të dhe Vivian në hapjen e FUTBOLL REPUBLIC në Mullet - 4 super fusha me ambiente moderne për 1,000 sportiste nga 4-18 vjec! Pas 62 palestrave për basketboll dhe vollejboll, ky padyshim është investimi më i madh për futbollin në Tiranë! Me danoçin tim @redijupi ⚽🏆🌳 Një BRAVO e madhe për të dhe Vivian në hapjen e FUTBOLL REPUBLIC në Mullet - 4 super fusha me ambiente moderne për 1,000 sportiste nga 4-18 vjec! 👫👏 Pas 62 palestrave për basketboll dhe vollejboll, ky padyshim është investimi më i madh për futbollin në Tiranë! 👟
 #Gentius ( #Albanian:  #Genti; ruled 181–168 BC) was the last  #Illyrian king of the  #Ardiaean ...
Media Removed
#Gentius ( #Albanian:  #Genti; ruled 181–168 BC) was the last  #Illyrian king of the  #Ardiaean #State. The name appears to derive from PIE *g'en- "to beget", cognate to #Latin  #gens, gentis "kin, clan, race". He was the son of Pleuratus III, a king who kept relations with #Rome ... #Gentius ( #Albanian:  #Genti; ruled 181–168 BC) was the last  #Illyrian king of the  #Ardiaean #State. The name appears to derive from PIE *g'en- "to beget", cognate to #Latin  #gens, gentis "kin, clan, race". He was the son of Pleuratus III, a king who kept relations with #Rome very strong. Gentius's principal city was  #Shkodra, the #capital of Ardiaean State at the time.

Genti ishte #mbret #ilir që sundoi nga viti 181p.e.s. deri në vitin 168 p.e.s. Ishte biri i mbretitPleuratit (lat. Pleuratos) i cili u bëri rezistencë romakëve në zgjerimin e aspiratave të tyre në tokat Ilire. Genti ia arriti që të forcoje shtetin e tij politikisht, ushtarakisht si dhe ekonomikisht.

Filloi të priste monedhat e para nga bronzi me emrin e tij. Mirëpo rrethe viteve 170-ta p.e.s. Roma kishte vendosur pushtimin e Maqedonisë dhe të ndërhyjë në punët ePerseut, mbretit Maqedonas. Sipas Polibit, Perseu kërkoi përkrahje tek Genti i cili pranoi dhe së bashku dërguan ambasadorët tek aleatët e tyre në Rodë (Rhodes) që të zgjedhin çështjen e kësaj krize por nuk patën sukses. Romakët kishin vendosur më në fund që të ndërhynin ushtarakisht në Gadishullin #Ballkanik.

Pas, betejës së Pidnas ( #Pydna), (qytet në pellgun e Thesalonikut) më 22 qershor të vitit 168 p.e.s. Perseu pësoi disfatë dhe brenda ditës ushtria e tij dhe falanga e famshme #maqedonase u thye nga Pol Emili (Paulus Aemilius) ku dhe Genti e pësoi duke rënë në duart e romakëve pas tri dite rezistencë në Kalanë e #Shkodrës.
Read more
Ktë vendin un e njoh si Akuariumi (kshu mbaj mend q e ka qujt #DrFlori). Kam qen për her tpar në vitin ...
Media Removed
Ktë vendin un e njoh si Akuariumi (kshu mbaj mend q e ka qujt #DrFlori). Kam qen për her tpar në vitin 1999 dhe sa u pam, ram ndashni. Sdonte as men e as kalem ajo pun se thjesht ngecesh në rrjetën e emocioneve të bukra tnatyrës Shqiptare. Sa her rikthehemi te njëri-tjatri emocioni ësht isoj si ... Ktë vendin un e njoh si Akuariumi (kshu mbaj mend q e ka qujt #DrFlori). Kam qen për her tpar në vitin 1999 dhe sa u pam, ram ndashni. Sdonte as men e as kalem ajo pun se thjesht ngecesh në rrjetën e emocioneve të bukra tnatyrës Shqiptare.
Sa her rikthehemi te njëri-tjatri emocioni ësht isoj si herën e par. Ajo që të vret e të dhemb ësht dora e robit që ngjitet deri aty ku jam un e ha patatina e pi birra dhe zhulin e le pas. Rastisi që ktë her të ishim në Jalë sëbashku me Ministrin e Turizmit dhe Mjedisit z. @blendi_klosi dhe @zv. Min. znj @ornela.cuci dhe përveç pastrimit dhe promovimit të Turizmit shqiptar, bëm edhe plazh. Ata që mnjohin e din që un do bëj gjithmon 1 rrug e 2, 3, 4 apo më shum pun sepse dua ta mbush ditën me sa m shum aktivitet.
Për hir tShqipris, kalamojve dhe kalaviçave tuj, si edhe shëndetit personal e mjedisor, ju them thjesht silluni mir me mjedisin dhe ai do sillet mir me ju.
#SmileAlbania #VariTorbenQeses #JetoShendetshem #UneMbrojMjedisin #Akuariumi #AkuariumiJale
Read more
Puna e paster gjethmon shperblen, pune dhe besim ne nje Supertalent si @ardianbujupi pa intriga ...
Media Removed
Puna e paster gjethmon shperblen, pune dhe besim ne nje Supertalent si @ardianbujupi pa intriga dhe pa mashtrime, e pa manipulime, ndihem krenar qe sot e nje jave e ke tregu veten qe din edhe e meriton me qen aty ku je sot, faktet po flasin tjeret qe nuk besonin ne ty sot po heshtin, kjo e verteton ... Puna e paster gjethmon shperblen, pune dhe besim ne nje Supertalent si @ardianbujupi pa intriga dhe pa mashtrime, e pa manipulime, ndihem krenar qe sot e nje jave e ke tregu veten qe din edhe e meriton me qen aty ku je sot, faktet po flasin tjeret qe nuk besonin ne ty sot po heshtin, kjo e verteton me se miri pse une kam qendruar gjethmon me ty edhe pas teje sepse une dhe @_egzonkrasniqi_ e shume te tjere mrapa teje kemi besu ne ty sepse je unik si ne shijen e muzikes qe e ke kultivu me te gjithe ekipin por edhe me ata qe bashkpunuan me ty ... nuk kam fjal per gezimin dhe gjerat qe do ndodhin tash e mbas, gjithashtu nje falemderim i madh shkon edhe per @aldornini dhe @anxhelafaber @arkivashqip per punen e tyre ne ket drejtim ne lidhje me kete sukses ne @youtube Ardian Bujupi bena krenar sikur ti din... ❤️❤️❤️ Falemderit te gjithe Fansave dhe Bashkpuntoreve
Read more
Sot @neshtepinetone në rubrikën "Sfida e amvisave" Nikoleta e përfundoi recetën pas tërmetit. ...
Media Removed
Sot @neshtepinetone në rubrikën "Sfida e amvisave" Nikoleta e përfundoi recetën pas tërmetit. Në këtë rubrikë kemi dy kunata: Nikoleta Proko, 52 vjeçe dhe Migena Proko, 33 vjeçe. Recetat e ditës: Kaurmane, patëllxhanë të mbushur; qumështor; cheesecake. Koriandra është e ngjashme ... Sot @neshtepinetone në rubrikën "Sfida e amvisave" Nikoleta e përfundoi recetën pas tërmetit.
Në këtë rubrikë kemi dy kunata: Nikoleta Proko, 52 vjeçe dhe Migena Proko, 33 vjeçe.

Recetat e ditës: Kaurmane, patëllxhanë të mbushur; qumështor; cheesecake.

Koriandra është e ngjashme me majdanozin, vetëm se shija e saj është më e fortë. Kësaj erëze aromatike i përdoren gjethet për gatim, të cilat kanë shumë vlera ushqyese dhe shërbejnë si antoksidantë.
Dreamcatcher janë aksesore që origjinën e largët e kanë indiane dhe janë quajtur "Kapëse e ëndrrave" si simbol i mbrojtjes dhe rehatisë. Ata i vendosnin në dhomat e gjumit ose në djepat e fëmijëve për një gjumë të rehatshëm dhe pa ëndrra të këqija. Realizimin e dreamcatcher si aksesorë, dekor por edhe si varse në vendin tonë e ka sjellë një vajzë shumë e re.
BCTV - Ofertat e kuzhinës: Nga linja e mirënjohur italiane Panwell vjen Tigani 40 cm Maxipanwell me copëza guri natyral që shërben edhe si tigan por edhe si zgarë për vetëm 3990 lekë. Seti Panwell me grimca guri natyral që përfshin Tiganin panëell me vrima në qëndër për zierje dhe pjekie + tiganë 24 cm + tigan 28 cm dhe kapëse dhuratë për vetëm 6990 lekë. Super ofertë dhe në setin MiracleBlade me 13 thika Çelik i çertifikuar sipas standarteve gjermane për vetëm 6990 lekë. #TopChannel #neshtepinetone
Read more
Sot në @pasditenetopchannel në pritje të dasmës së vitit mes Princit Harry dhe aktores Meghan Markle, ...
Media Removed
Sot në @pasditenetopchannel në pritje të dasmës së vitit mes Princit Harry dhe aktores Meghan Markle, diskutuam për risitë e këtij eventi. Atmosfera në Londër, a është kaq elektrizuese sa e përcjellin mediat dhe tabloidet e ndryshëm? A po toleron në protokoll dhe jo vetëm, familja mbretërore ... Sot në @pasditenetopchannel në pritje të dasmës së vitit mes Princit Harry dhe aktores Meghan Markle, diskutuam për risitë e këtij eventi. Atmosfera në Londër, a është kaq elektrizuese sa e përcjellin mediat dhe tabloidet e ndryshëm? A po toleron në protokoll dhe jo vetëm, familja mbretërore në këtë rast? Për këto dhe të tjera bisedë dhe lidhje direkte nga Londra.
Merita Rexha Tershana ndau me ne pasditen e saj dhe na rrëfeu rutinën artistike. Një kohë kjo e mbushur me koncerte të shumta që e mbajnë të lidhur pas pianos dhe studimit. Merita tregoi jetën mes muzikës dhe familjes, bashkëshortit dhe tre fëmijeve të saj.
Deni Hoxha nxënësi ekselent nga Shqipëria mes më të mirëve të Universitetit të Harvardit. Deni na tregoi si mund të bëhesh pjesë e këtij universiteti me famë botërore, dhe cilat janë pikat e forta të fituesve. #pasditenetopchannel #TopChannel
Read more
 #Scitec <span class="emoji emoji26d4"></span>100% Whey Isolate <span class="emoji emoji2705"></span>2000 gr 9500 Leke <span class="emoji emoji2705"></span>https://goo.gl/HHiRv2 <span class="emoji emoji2705"></span>whatsapp viber <span class="emoji emoji2705"></span>+355673222022 ...
Media Removed
#Scitec 100% Whey Isolate 2000 gr 9500 Leke https://goo.gl/HHiRv2 whatsapp viber +355673222022 +355674619350 Transport falas kudo nshqiperi Tregtojme me shumice& pakice Serving size: 25 g Energy 87 kcal Fat 0.5 g Carbohydrate 0.6 g Protein 21 g 100% Whey Isolate ... #Scitec ⛔100% Whey Isolate
✅2000 gr 9500 Leke
✅https://goo.gl/HHiRv2
✅whatsapp viber
✅+355673222022 ✅+355674619350
✅Transport falas kudo nshqiperi
✅Tregtojme me shumice& pakice

Serving size: 25 g
Energy 87 kcal
Fat 0.5 g
Carbohydrate 0.6 g
Protein 21 g

100% Whey Isolate është një proteinë e cilësisë së shkëlqyer whey e izoluar dhe e fortifikuar me hidrolizën më të shpejtë thithëse të hirrës. Kjo formulë është më e ulët në karbohidratet se kurrë më parë! Proteinat e "izoluara" në përgjithësi prodhohen për të patur një përqindje më të lartë të proteinave sesa përqendrimet e proteinës whey të thjeshtë, gjë që nënkupton gjithashtu se "izolatet" kanë sheqer më të ulët (përfshirë laktozën) dhe përmbajtje e yndyre! Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, të cilat trupi i kërkon për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Prandaj 100% Whey isolate kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore, si dhe në ruajtjen e kockave normale *. Proteinat e hirrës nga qumështi janë proteinat më të plota, sepse ato i sigurojnë trupit të gjitha llojet e nevojshme të aminoacideve, duke përfshirë 9 aminoacidet që trupi nuk mund të sintetizojë dhe duhet të furnizohet nga dieta (dmth Histidine, Isoleucine, Leucine, Lizina, Metionina, Phenylalanine, Threonine, Tryptophan, Valine). 100% Whey Isoate ka L-Glutaminë të, që është aminoacidi më i lirë në gjakun e njeriut. * Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE). Udhëzime:

Përzieni 1 lugë (25 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë për t'u përdorur është pas stërvitjes.

Informacion Mbi Faktorët Alergjik:

Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës të krustaceve.

Paralajmërime:

MBAJENI LARG FËMIJËVE! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj.
Serving size: 30 g (3/4 scoop)
30 g RI%* 100 g
Energy 112 kcal 6% 371 kcal
470 kJ 1558 kJ
Fat 2.0 g 3% 6.7 g
of which Saturates 0.7 g 4% 2.3 g
Carbohydrate 1.4 g 1% 4.7 g
of which Sugars 1.4 g 2% 4.7 g
Prote
Read more
Ajo kishte vetëm një ditë pushimi dhe nuk arriti ta shijojë për shkak të një shakaje e cila u keqkuptua ...
Media Removed
Ajo kishte vetëm një ditë pushimi dhe nuk arriti ta shijojë për shkak të një shakaje e cila u keqkuptua dhe u përdor kundra saj online. Këngëtarja australiane publikoi një foto të një vaske në rrjetin social Instagram në diçiturën e së cilës shkruante: “I Will Always Love You”, (do të të dua ... Ajo kishte vetëm një ditë pushimi dhe nuk arriti ta shijojë për shkak të një shakaje e cila u keqkuptua dhe u përdor kundra saj online.

Këngëtarja australiane publikoi një foto të një vaske në rrjetin social Instagram në diçiturën e së cilës shkruante: “I Will Always Love You”, (do të të dua gjithmonë), e shkëputur nga kënga e famshme e këngëtares së ndjerë Whitney Houston.

Mijëra komentues shprehën irritimin e tyre nga shakaja e këngëtares 21-vjeçare e cila fillimisht nuk e kishte kuptuar se çfarë kishte bërë.

Kujtojmë se Whitney Houston ndërroi jetë brenda një vaske pas një ataku në zemër në dhomën e një hoteli në vitin 2012 dhe postimi i Lorde përkon me momentin e ngjarjes fatkeqe.

Shumë fansa të saj shkruan se ky ishte momenti kur Lorde shkatërroi të gjithë karrierën e saj, por më pas ajo e hoqi foton nga rrjeti social dhe kërkoi ndjesë publike.

Megjithëse ishte një mënyrë e vakët për të kërkuar falje ajo u shpreh se nuk e bëri me një qëllim që shakaja të kishte një konotacion kaq të errët dhe negativ. Ajo thjeshtë ishte e emocionuar që do të relaksohej në vaskë. “Kërkoj ndjesë, më vjen shumë keq, por sot nuk është dita ime më e mirë” -shkruan ajo në disa postime në historinë e Instagram-it.
Read more
Lidhja e Prizrenit ishte lëvizja e parë shqiptare që organizuar në mënyrë administrative, politike ...
Media Removed
Lidhja e Prizrenit ishte lëvizja e parë shqiptare që organizuar në mënyrë administrative, politike dhe ushtarake që prej kohës së Skënderbeut. Të detyruar nga rrethanat specifike të vitit 1878, shqiptarët thirrën një Kuvend Mbarëkombëtar, i cili synonte bashkimin e Shqipërisë. Pas ... Lidhja e Prizrenit ishte lëvizja e parë shqiptare që organizuar në mënyrë administrative, politike dhe ushtarake që prej kohës së Skënderbeut. Të detyruar nga rrethanat specifike të vitit 1878, shqiptarët thirrën një Kuvend Mbarëkombëtar, i cili synonte bashkimin e Shqipërisë. Pas firmosjes së Marrëveshjes të Shën Stefanit mes Rusisë dhe Turqisë, ku Shqipërisë nuk iu njoh asnjë e drejtë territoriale, dhe në pritje të kongresit të Berlinit, i cili me shumë mundësi do t’i hiqte hartës shqiptare krahina të shumta, atdhetarët shqiptarë ideuan këtë mbledhje, ku do të shpallnin ndarjen përfundimtare nga sundimi osman.

Më 10 qershor 1878 në xhaminë Bajraklie të Prizrenit në Kosovë, Kuvendi hapi dyert për të pritur delegatët, të cilët do të vinin nga të katërt Vilajetet e Shqipërisë: Shkodrës, Manastirit, Janinës dhe Kosovës. Edhe pse fraksione të ndryshme penguan organizimin e kësaj mbledhjeje dhe një pjesë e mirë e të ftuarve arritën me vonesë Kuvendi i nisi punimet. Dy ishin rrymat kryesore që u debatuan: atdhetarët të cilët mbrojtën idenë e një bashkimi kombëtar dhe territorial, dhe fraksionet osmane të cilët ushtronin presionin që edhe nëse Shqipëria do të funksiononte veç administrativisht, sërish të varej nga Porta e Lartë. Kuvendi, i cili themeloi lidhjen e parë mbarëshqiptare zgjati 5 ditë dhe numri i delegatëve shkoi në 110.

Një nga fjalimet që u mbajt mend aty ishte ai i Abdyl Frashërit: “Qëllimi i Kuvendit është që t’ua presim hovin armiqve të pashpirt, duke lidhur besën shqiptare dhe duke u betuar që t’i mbrojmë me gjak trojet që na kanë lënë gjyshërit dhe stërgjyshërit tanë”. Dy aktet e para që mori Lidhja e Prizrenit ishin një peticion nisur Kongresit të Berlinit dhe një tjetër perandorisë osmane. Aty i bënin të qartë se Shqipëria nuk mund të jepte asnjë pëllëmbë tokë nga viset e saj,të shoqëruara më dhjetëra firma nga atdhetarët pjesëmarrës. 🇦🇱🇦🇱 @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare #lidhjashqiptare #shqiptar #albania #kosova #kosovo #kuqezi #gjergjkastrioti #shqiperia #shqiperi #shkup #prizreni #presheva #peja #gjakova #kumanova #durres #burrel #fier #vlore #gjirokastër #tropoja #shkoder #tetova
Read more
Thonë, ndryshimet e mëdha historike i bëjnë grupe të vogla njerëzish. Kësisoj është edhe shembulli ...
Media Removed
Thonë, ndryshimet e mëdha historike i bëjnë grupe të vogla njerëzish. Kësisoj është edhe shembulli i rrugëtimit të një grupi të vogël shqiptarësh të Kosovës që ndryshuan historinë e vendit të tyre, atdheut tonë të dashur. Në 20-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i kujtojmë ... Thonë, ndryshimet e mëdha historike i bëjnë grupe të vogla njerëzish. Kësisoj është edhe shembulli i rrugëtimit të një grupi të vogël shqiptarësh të Kosovës që ndryshuan historinë e vendit të tyre, atdheut tonë të dashur.
Në 20-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i kujtojmë dhe çmojmë me pietet e me krenari njëkohësisht, këtë grup, me në krye komandantin legjendar Adem Jashari, që morën mbi supet e tyre barrën e madhe për t’iu kundërvënë armikut për çlirimin e Kosovës që gjeneratat që vijnë pas të gëzojnë lirinë.
Fjalët tona janë të vogla ta qëndisin një mozaik që do të prezantonte idealin, sakrificën dhe veprën e këtij grupi, frymëzim për aradhet që iu bashkuan më pas formacionit ushtarak me kapacitete të pakta por me zemër të madhe, UÇK-së.
Mjaftohemi të themi: Zoti i gradoftë të rënët për lirinë e vendit tonë. U kujtoftë gjithherë vepra e tyre dhe qoftë motivim për gjenerata e gjenerata.

Me respekt,
Mergim Lushtaku
Read more
Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te ...
Media Removed
Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te duan! Shqiperia me beri kjo qe jam, dhe Shqiperise edhe sikur te jem ne anen tjeter te globit do ti detyrohem shume gjithmone! Gjithcka qe kam mberritur permes ndihmes suaj, eshte per mua sot nje ... Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te duan! Shqiperia me beri kjo qe jam, dhe Shqiperise edhe sikur te jem ne anen tjeter te globit do ti detyrohem shume gjithmone!
Gjithcka qe kam mberritur permes ndihmes suaj, eshte per mua sot nje pashaporte qe me hap shume dyer pertej kufirit te Shqiperise sone te vogel qe e dua shume shume dhe pergjithmone, sepse ketu linda, ketu kam rrenjet! Ndjej pergjegjesine ta nderoj kete vend dhe cdo shqiptar jo vetem ne punen qe bej ne Televizion, por ne cdo gje te thjeshte te jetes time per ata qe me njohin dhe ata qe se kane idene fare se c’pune bej, ku dhe si jetoj, e cfare perfaqesoj! Ne koke kam vetem nje mendim te qendrueshem; te jem nje model i mire!
Perpiqem te kujtoj gjithmone qe pas ekraneve te telefonave tuaj ka zemra njerezish te ndjeshem, e di qe ne Shqiperi ka plot njerez te varfer qe me veshtiresi ja dalin ne fund te muajit; por dua tju kujtoj qe une kam qene njera nga ju! Kam enderruar gjithmone per gjera te medha, te mira dhe te bukura, dhe kam punuar fort per to. Fat kam pasur plot, por fatin edhe e kam gjetur, e kam kerkuar; fati edhe krijohet ndaj ne fund te te gjithave edhe kur shikoni ndonje foto me shume shkelqim qe mund te duket e paarritshme, mendoni qe Mund tja dilni! Yes You Can!
Ky profil ka vetem nje mision, te frymezoje!
FALEMINDERIT SHQIPERIA BUKUR❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span>Superior 14 <span class="emoji emoji2705"></span>https://goo.gl/HHiRv2 <span class="emoji emoji2705"></span>whatsapp viber <span class="emoji emoji2705"></span>+355673222022 <span class="emoji emoji2705"></span>+355674619350 <span class="emoji emoji2705"></span>Tregtojme ...
Media Removed
Superior 14 https://goo.gl/HHiRv2 whatsapp viber +355673222022 +355674619350 Tregtojme me shumice DHE pakice SUPERIOR BCAA+B6 AMINOACIDE ME VARG TË DEGËZUAR DHE VITAMINË B6 Superior BCAA +B6 AMINOACIDE ME VARG TË DEGËZUAR DHE VITAMINË B6 Superior BCAA +B6 përmban ... ✅Superior 14
✅https://goo.gl/HHiRv2 ✅whatsapp viber ✅+355673222022
✅+355674619350
✅Tregtojme me shumice DHE pakice

SUPERIOR BCAA+B6

AMINOACIDE ME VARG TË DEGËZUAR DHE VITAMINË B6

Superior BCAA +B6

AMINOACIDE ME VARG TË DEGËZUAR DHE VITAMINË B6

Superior BCAA +B6 përmban tre aminoacidet esenciale leucine, izoleucine, valine në raportin 2:1:1.

Superior BCAA përmban dhe vitaminë B6 e cila gjithashtu kontribuon në metabolizmin energjitik dhe redukton lodhjen muskulare. Vitamina B6 merr pjesë në metabolizmin normal të glikogjenit dhe proteinave si dhe në funksionin normal të sistemit imunitar.* * Këto deklarata janë provuar shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore dhe EFSA autorizuar nga Komisionit Evropian.

UDHËZIME PËR PËRDORIMIN:

Merrni një racion( 4 tableta) në ditë përpara trajnimit ose vakteve ushqimore.

PARALAJMËRIME:

Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë një dietë të balancuar dhe mënyrë jetese të shëndetshme. Mos tejkaloni dozën e rekomaduar ditore. Mbajeni larg fëmijëve. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit.

FAKTORËT ALERGJIK:

Prodhuar në një strukturë GMP , që përdor qumësht, sojë, vezë, kikirikë.

KUSHTET E RUAJTJES:

Të ruhet në një vend me temperaturë midis 5-30 ° C ( 41-86 ° F) . Mbani larg nga të nxehtit e drejtpërdrejtë, lagështia dhe rrezet e diellit . Pas hapjes mos e mbani produktin më shumë se 2 muaj.

Specifikimet e Produktit:
Përbërja për dozë
(4 tableta) %RFU*
Vitamin B6 1,4 mg 100 %
L-Leucine 2.000 mg
L-Isoleucine 1.000 mg
L-Valine 1.000 mg
Read more
Ahhh keto kembe e dine sa te lumtura jane, pasi kane perfunduar seancen e tete te lazerit... Nuk e di pse kam pritur kaq gjate dhe kam torturuar veten per kaq shume vite, kur shfarrosesine e qimeve e kisha kaq afer! ⚒🗡⚔️ Depilim definitiv me lazer diode 808 nm. Aparatura eshte fjala ... Ahhh keto kembe e dine sa te lumtura jane, pasi kane perfunduar seancen e tete te lazerit...😍😍😍 Nuk e di pse kam pritur kaq gjate dhe kam torturuar veten per kaq shume vite, kur shfarrosesine e qimeve e kisha kaq afer! 🔨⚒🗡⚔️💣🔫
Depilim definitiv me lazer diode 808 nm.
Aparatura eshte fjala e fundit e teknologjise (prodhim i 2018) se lazerave e cila fale rrezeve lazer me gjatesi te madhe, arrin te depertoje ne rrenjen e qimes dhe ben shkaterrimin e saj definitiv. Zona qe do te depilohet, ftohet ne fillim, gjate dhe pas aplikimit te energjise lazer me ane te kristaleve te zafirit e cila vendoset ne aparature dhe vihet ne kontakt me lekuren. Kjo ben qe trajtimi i zonave, sidomos atyre delikate te mos kete efekte anesore, bezdi dhe acarim lekure te pacientit.
Kam zgjedhur @viplinealbania sepse eshte vendi im i besuar ne lidhje me cdo trajtim trupi dhe fytyre, por mbi te gjitha sepse nuk doja ta pesoja, te demtohesha apo mos te kisha rezultat, sic kam pare dhe degjuar shume raste te tjera!
P.S: ju lutem per cdo pyetje drejtohuni tek @viplinealbania sepse e para, ato jane specialistet qe kane infon e duhur dhe e dyta, e kam te pamundur ti pergjigjem cdo mesazhi qe me vjen ne inbox sepse jane shuuume
Read more
Hail Cesar! Sado i fortë të jetë 'peshku i madh' , vjen dita që ta bëjnë në kokë. #aktualitet #roma ...
Media Removed
Hail Cesar! Sado i fortë të jetë 'peshku i madh' , vjen dita që ta bëjnë në kokë. #aktualitet #roma #romanforum #detailsofrome #italia Sado të fortë peshqit e mëdhenj, erdhi dita që zogjtë tua bëjnë mbi kokë. Të dashur miq, vë re se ka shumë eksponentë politikë që postojnë në Facebook fjalime ... Hail Cesar! Sado i fortë të jetë 'peshku i madh' , vjen dita që ta bëjnë në kokë. #aktualitet #roma #romanforum #detailsofrome #italia

Sado të fortë peshqit e mëdhenj, erdhi dita që zogjtë tua bëjnë mbi kokë.
Të dashur miq, vë re se ka shumë eksponentë politikë që postojnë në Facebook fjalime patetike që nisin me “Të dashur miq“ e më tutje vijojnë me banalitet dhe idiotësi, frikë dhe panik. Janë ish-zyrtarë që kanë marrë qindra mijëra euro me çanta duke shantazhuar e kërcënuar bizneset dhe qytetarët. Kanë vjedhur ujin, tokën, djersën dhe gjakun tonë. Kanë abuzuar me pushtetin, kanë përdhunuar ligjin, janë zhgërryer si majmunë në luksin e krijuar me hajni. Tani tremben në makthin ku kanë rënë e po luajnë çdo gur e po mbërthehen pas çdo fije kashte që u vjen afër. Duan t'i ikin burgut, të ruajnë sulltanatin e salltanetet, mënyrën e jetesës mbi ligj e mbi shpinat e qytetarëve të Shqipërisë. Por është “game over“, koha për të hapur kartat. Qytetarët e ndershëm duan Shqipërinë si gjithë Europa, ndaj dhe janë ndarë me vendin për të jetuar gjetkë, atje ku ka rend dhe drejtësi, ku ministrat, kryeministrat dhe presidentët nuk janë Çesarë por të barabartë para ligjit. Mos ua vini veshin, përqeshini, tallini, e u kërkoni llogari, se nuk ua bëmë ne të ligën por ata ne, Atdheut tonë dhe në fund vetes. Bëjuani mbi kokë.
Read more
Nuk pati pasion thane, ishe me e embel sec duhet per nje tango thane... booo mbase vertete ishte keshtu ...
Media Removed
Nuk pati pasion thane, ishe me e embel sec duhet per nje tango thane... booo mbase vertete ishte keshtu per jurine, ama di qe per mua dhe partnerin tim nuk ishte fare keshtu dhe mbi te gjitha, ajo cka eshte me e rendesishmja per publikun nuk ishte keshtu dhe kete e di nga qindra mesazhet qe me keni ... Nuk pati pasion thane, ishe me e embel sec duhet per nje tango thane... booo mbase vertete ishte keshtu per jurine, ama di qe per mua dhe partnerin tim nuk ishte fare keshtu dhe mbi te gjitha, ajo cka eshte me e rendesishmja per publikun nuk ishte keshtu dhe kete e di nga qindra mesazhet qe me keni derguar dje pas kercimit. Kam kercyer gjysmen e koreografise me volumin e muzikes ne minimum, per nje problem teknik qe akoma nuk e di cfare ishte. Mund ta kisha ndaluar kercimin dhe te rifilloja sic duhej, por nuk e bera, sepse kam aq besim ne vete dhe aftesite e mia, qe tangon mund ta kisha kercyer edhe pa muzike fare. Ama nje problem i tille, aspak i vogel sic e beri juria te dukej, sepse muzika eshte 90% e gjendjes se kercimit ndikon dhe tek profesionistet, jo me tek amatoret. Thene kjo, vazhdojme me pjesen me te rendesishme qe jeni ju: duhet te shpik nje fjale te re per t’ju falenderuar te gjitheve ju qe me votat tuaja bete qe une ta mbyllja naten e djeshme e para ne renditje! Dashuria dhe mbeshtetja juaj eshte motivimi im me i madh! Mirenjohje pa fund!
Faleminderit @martinqafzezi_photography per fotot
Read more
90% e seratonines prodhohet ne traktin digjestiv (apo sistemin e tretjes). Sistemi i tretjes poashtu ...
Media Removed
90% e seratonines prodhohet ne traktin digjestiv (apo sistemin e tretjes). Sistemi i tretjes poashtu posedon numrin me te madh te receptoreve te seratonines. . Dy te tretat e sistemit imunitar poashtu gjindet ne sistemin e tretjes, prandaj, nese si rrini gati ketij sistemi kaq te rendesishem ... 90% e seratonines prodhohet ne traktin digjestiv (apo sistemin e tretjes). Sistemi i tretjes poashtu posedon numrin me te madh te receptoreve te seratonines. .
Dy te tretat e sistemit imunitar poashtu gjindet ne sistemin e tretjes, prandaj, nese si rrini gati ketij sistemi kaq te rendesishem per mireqenjen tone, ateher pjesa tjeter e trupit ka me pesu.
.
Kur sistemi i tretjes inflamohet, mbeshtjellesi i traktit digjestive (i cili ka per detyre mos me i leju substancat toksike me depertu ne gjak) fillon me u demtu dhe keshtu keto substanca toksike fillojne me qarkullu ne gjak dhe depertojne deri ne tru (kjo semundje poashtu njihet me emrin leaky gut).
.
Nga kjo fillojne simptoma nga me te ndryshmet si ankthi, depresioni, brain fog etj. .
Lajmi i mire eshte qe integriteti i sistemit te tretjes mundet te permiresohet dhe kthehet ne gjendje te mire edhe pas viteve e viteve abuzimi te ushqyeshmerise jo te duhur, perdorimit te substancave narkotike e alkoholike, infeksioneve te ndryshme, konsumit te tepert te antibiotikeve etj.
.
Permiresimi behet permes 3 faktoreve kryesore: ushqimit, suplementeve specifike qe mbeshtesin sistemin e tretjes, si dhe gjumit. .
Per detaje dhe protokole specifike, mundeni me u konsultu me mu. L
.
#guthealth #gutlove #gutbrainaxis #healthiswealth #functionalmedicine #integrativemedicine
Read more
Vagheggi 🌎 Per nje ngjyre intensive dhe uniform per nje kohe me te gjate?  Pas ekspozimit ndaj diellit ...
Media Removed
Vagheggi 🌎 Per nje ngjyre intensive dhe uniform per nje kohe me te gjate?  Pas ekspozimit ndaj diellit eshte e domosdoshme perdorimi i produkteve te vecanta qe lehtesojnë,ushqejne dhe freskojne lekuren e fytyres e te trupit tuaj. Per cdo informacion apo porosi me kontaktoni ne inbox. ... Vagheggi 🌎 Per nje ngjyre intensive dhe uniform per nje kohe me te gjate?
 Pas ekspozimit ndaj diellit eshte e domosdoshme perdorimi i produkteve te vecanta qe lehtesojnë,ushqejne dhe freskojne lekuren e fytyres e te trupit tuaj. Per cdo informacion apo porosi me kontaktoni ne inbox. ☀️ Do you want an intensive and even long lasting tan?
After sun exposure it is important to use specific products that give lasting skin nourishment and comfort.

#VagheggiPhytocosmetici #VagheggiSolariEverlastingSummer #summer #summer2018 #isidamollaymeri #love #blessed #princess #natural #life #albania #vagheggialbanialine i #instagood #beautiful #beauty #photooftheday #stylish #style #fashion #cosmetics #phytocosmetics #madeinitaly #italy #cute #nature #sea.
Read more
 #Repost @sipas_fatmes with @get_repost ・・・ Koncertet ne Albanistan; - paguan bileten 52 euro ...
Media Removed
#Repost @sipas_fatmes with @get_repost ・・・ Koncertet ne Albanistan; - paguan bileten 52 euro per te qendruar ne nje plate te caktuar, pas pak hapen dyert dhe hyn kushdo se demek nuk u mbush sa duhet ai vendi aty.( pra ty te duket vetja nje debile qe ta futen sy per sy, se askush nuk e respektoi ... #Repost @sipas_fatmes with @get_repost
・・・
Koncertet ne Albanistan;
- paguan bileten 52 euro per te qendruar ne nje plate te caktuar, pas pak hapen dyert dhe hyn kushdo se demek nuk u mbush sa duhet ai vendi aty.( pra ty te duket vetja nje debile qe ta futen sy per sy, se askush nuk e respektoi faktin qe ti ke paguar me shume per ate cope vendi dhe ske ca ben eshte me e bukura) -Nuk ka program te qarte; kur fillon apo mbaron, te shkruan ne bilete fillon ne 7, fillon ne 22.00. Prit njerezit e shkrete 7 ore ne kembe se ashu o i muhabet andej nga mbrapa.... -Vdes per nje pike uji, nuk ble dot asnje pije, sepse stafi eshte i patrajnuar dhe nuk di ta perdori sistemin me credite (jep leket, mbushet chip-i i byrzylykut qe hyre, me kredite dhe ti ble neper stenda pijesh cfare do) -Te vjedhin sy per sy dhe te trajtojne si dele, stafi vertet nuk ishte trajnuar dhe asnjeri nuk piu dot asgje (7 ore ne kembe, ne ate vape, mes turmes, pati nga ata qe iken se ishin ne gjendje te fikti, iken leket e biletes) poor amaaa stafi i merrte leket. Pra te merrnin leket dhe kur shkoje te blije pije, te thoshin nuk ble dot se sti kane hedhur kreditet. (Kush nuk e di di, eshte e ndaluar te marresh pije me vete, nga jashte) - Trajtimi si dele part 2.
U tha se sistemi pesoi crash, por askush nuk rimbursonte (njerezit kishin paguar nga 50 mije leke deri ne 300€ per pijet qe do konsumonin). Te sorollasnin sa andej ketej, duke thene jane te huaj keta sdime gje, pa treguar kush ishte manaxheri dhe si do merrin njerezit leket mbrapsh.
Shume njerez iken (sigurisht duke share e mallkuar neper dhembe, por pa kerkuar rimbursim. Pihet ky llafi?) Ata qe ngelen nuk u moren seriozisht nga stafi, derisa ne kercenuam se do behej e madhe ne media. Pra u detyruan te leviznin nga "frika" jo se e kishin per DETYRE te rimbursonin njerezit (kulmiiiii!!!!!!) -Ne fund duke pare njerezit qe nuk leviznin ben sikur hapnin sistemin qe nuk kishte punuar kurre dhe filluan te paguanin me leke nga xhepi (skam fjale) per t'i hequr qafe disa. Nuk e di a u rimbursuan te gjithe (shkruani ketu mqs ra fjala nqs nuk ju ktheu njeri leket). Perfundimi; organizim skandaloz, staf i patrajnuar, vjedhje sy per sy, prishje nervash, D
Read more
Koncertet ne Albanistan; - paguan bileten 52 euro per te qendruar ne nje plate te caktuar, pas pak ...
Media Removed
Koncertet ne Albanistan; - paguan bileten 52 euro per te qendruar ne nje plate te caktuar, pas pak hapen dyert dhe hyn kushdo se demek nuk u mbush sa duhet ai vendi aty.( pra ty te duket vetja nje debile qe ta futen sy per sy, se askush nuk e respektoi faktin qe ti ke paguar me shume per ate cope vendi ... Koncertet ne Albanistan;
- paguan bileten 52 euro per te qendruar ne nje plate te caktuar, pas pak hapen dyert dhe hyn kushdo se demek nuk u mbush sa duhet ai vendi aty.( pra ty te duket vetja nje debile qe ta futen sy per sy, se askush nuk e respektoi faktin qe ti ke paguar me shume per ate cope vendi dhe ske ca ben eshte me e bukura) -Nuk ka program te qarte; kur fillon apo mbaron, te shkruan ne bilete fillon ne 7, fillon ne 22.00. Prit njerezit e shkrete 7 ore ne kembe se ashu o i muhabet andej nga mbrapa.... -Vdes per nje pike uji, nuk ble dot asnje pije, sepse stafi eshte i patrajnuar dhe nuk di ta perdori sistemin me credite (jep leket, mbushet chip-i i byrzylykut qe hyre, me kredite dhe ti ble neper stenda pijesh cfare do) -Te vjedhin sy per sy dhe te trajtojne si dele, stafi vertet nuk ishte trajnuar dhe asnjeri nuk piu dot asgje (7 ore ne kembe, ne ate vape, mes turmes, pati nga ata qe iken se ishin ne gjendje te fikti, iken leket e biletes) poor amaaa stafi i merrte leket. Pra te merrnin leket dhe kur shkoje te blije pije, te thoshin nuk ble dot se sti kane hedhur kreditet. (Kush nuk e di di, eshte e ndaluar te marresh pije me vete, nga jashte) - Trajtimi si dele part 2.
U tha se sistemi pesoi crash, por askush nuk rimbursonte (njerezit kishin paguar nga 50 mije leke deri ne 300€ per pijet qe do konsumonin). Te sorollasnin sa andej ketej, duke thene jane te huaj keta sdime gje, pa treguar kush ishte manaxheri dhe si do merrin njerezit leket mbrapsh.
Shume njerez iken (sigurisht duke share e mallkuar neper dhembe, por pa kerkuar rimbursim. Pihet ky llafi?) Ata qe ngelen nuk u moren seriozisht nga stafi, derisa ne kercenuam se do behej e madhe ne media. Pra u detyruan te leviznin nga "frika" jo se e kishin per DETYRE te rimbursonin njerezit (kulmiiiii!!!!!!) -Ne fund duke pare njerezit qe nuk leviznin ben sikur hapnin sistemin qe nuk kishte punuar kurre dhe filluan te paguanin me leke nga xhepi (skam fjale) per t'i hequr qafe disa. Nuk e di a u rimbursuan te gjithe (shkruani ketu mqs ra fjala nqs nuk ju ktheu njeri leket). Perfundimi; organizim skandaloz, staf i patrajnuar, vjedhje sy per sy, prishje nervash, Daddy Yankee fantastik LIVE!
Read more
Copëtimi i Shqipërisë ishte procesi i ndarjes së trojeve shqiptare nga Kongresi i Berlinit deri ...
Media Removed
Copëtimi i Shqipërisë ishte procesi i ndarjes së trojeve shqiptare nga Kongresi i Berlinit deri në Konferencën e Ambasadorëve në Londër në 1913. Copëtimi i 1913-ës la pasojë të rënda në kombin shqiptar dhe ishte tragjedia më e madhe kombëtare. Copëtimi i parë i trojeve shqiptare u realizua ... Copëtimi i Shqipërisë ishte procesi i ndarjes së trojeve shqiptare nga Kongresi i Berlinit deri në Konferencën e Ambasadorëve në Londër në 1913. Copëtimi i 1913-ës la pasojë të rënda në kombin shqiptar dhe ishte tragjedia më e madhe kombëtare. Copëtimi i parë i trojeve shqiptare u realizua pas vendimeve të Kongresit të Berlinit për të shpërblyer Malin e Zi me Plavën e Gucinë. Gjatë kësaj kohe, iu kaluan Serbisë zonat e Toplicës, Prokuples, Kurshumlisë, Nishit, Vranjes dhe Leskovacit. Popullsia shqiptare në këto zona u përzu me dhunë, dhe e gjithë u spastrua etnikisht nga shqiptarët, duke krijuar 70 000 refugjatë shqiptarë nga këto zona që u vendosën në Kosovë e 60 000 të tjerë që u vendosëm në zonën që sot është në Maqedoni. Kongresi i Berlinit i dha Malit të Zi dhe qytetin e Tivarit dhe Podgoricën, ku gjithashtu kishte popullata shqiptare.

Për t'i bërë ballë copëtimit të trojeve shqiptare, u krijua Lidhja e Prizrenit, e cila kundërshtoi me armë aneksimin e trojeve shqiptare. Luftime të rrepta u zhvilluan në Plave e Guci, ku sipas burimeve të kohës "zona kufitare u mbulua me gjak". Forcat malazeze nuk mundën të marrin Plavën e Gucinë dhe kërkuan nga Kongresi i Berlinit një zonë tjetër. Kongresi caktoi Hotin e Grudën, ku sërish pat luftime të përgjakshme dhe forcat malazeze nuk arritën të thyejnë qëndresën shqiptare. Kongresi atëherë i dha Ulqinin Malit të Zi. Forcat e Lidhjes së Prizrenit në Ulqin u ndodhën para sulmeve të ushtrisë malazeze dhe nga lindja nga sulmet e ushtrisë Osmane, e cila u dërgua nga Sulltani për të shtypur Lidhjen dhe për të dorëzuar Ulqinin te malazezët. Shqiptarët u tërhoqën dhe u mundën nga forcat e shumta osmane të udhëhequra nga Dervish Pasha, të cilat shkatërruan Lidhjen e Prizrenit në një sërë betejash.
Gjatë copëtimit të parë, shqiptarët humbën zonat veriore të Toplicës, Pazarit të Ri, Nishit, Ulqinin dhe disa territore në jug të Çamërisë.
Read more
Kur behesh me femije e fillon plazhin qe ne 7.00 dhe e mbaron ne 12.00 🤣🤣🤣 Ne fakt, edhe pse qesh, kjo eshte e verteta. Packa se do jepja nje veshke per ate gjumin e mengjesit te dielen kur behet fjale per ate qe eshte me e mire per Amaren, cohemi qe pa gdhire dhe ne oren 7.00 familja jone hap plazhin ... Kur behesh me femije e fillon plazhin qe ne 7.00 dhe e mbaron ne 12.00 🤣🤣🤣 Ne fakt, edhe pse qesh, kjo eshte e verteta. Packa se do jepja nje veshke per ate gjumin e mengjesit te dielen 😩😩😩 kur behet fjale per ate qe eshte me e mire per Amaren, cohemi qe pa gdhire dhe ne oren 7.00 familja jone hap plazhin kudo qe shkon 🤣🤣🤣 Tashme te gjithe e dime qe rrezet e mengjesit jane ato me te mirat, prandaj sa me heret te nisi plazhi aq me mire eshte, sidomos per femijet. Ne oren 12.00 mbledhim plackat dhe kthehemi ne shtepi, e nderkohe qe ne kthehemi shohim vargun e makinave qe vijne per plazh. 🤣🤣 Dhe meqe me keni pyetur shume ne inbox se ne cfare vendi po e beja plazhin, nisur dhe nga postimi i para disa diteve qe bera ne story, ju them qe sot jam rikthyer ne Spille pas 20 vitesh. Dhe mund te them qe mbeta mjaft e kenaqur me vendin, plazhin dhe organizimin/sherbimin. Padyshim qe do rikthehem.
Dhe meqe une shkruajta shume, eshte radha juaj te me thoni nga po pushoni. Cila eshte zona juaj e preferuar per plazh (brenda dites, ose me sakte brenda paradites 🤣🤣) Jeni nga ata qe plazhin e nisin kur te tjeret jane duke bere gjumin e drekes, apo te mengjesit? 🤣🤣🤣
Read more
Dje 20 Qershor, pasi i kisha çu sms Rafit @rafaelarica : “Të marr për pak” (ky ësht sms që përdor me ...
Media Removed
Dje 20 Qershor, pasi i kisha çu sms Rafit @rafaelarica : “Të marr për pak” (ky ësht sms që përdor me raste kur jam i zën). Pak a shumë: - O Rafo hë më yllo ça bohet? - Mir më lalo, përgjithsisht mir. Ti ça ke bo? Dëgjo do organizohet një aktivitet ke Sheshi Skënderbej nga ora 1700-1900 dhe do ket lidhje ... Dje 20 Qershor, pasi i kisha çu sms Rafit @rafaelarica : “Të marr për pak” (ky ësht sms që përdor me raste kur jam i zën). Pak a shumë: - O Rafo hë më yllo ça bohet?
- Mir më lalo, përgjithsisht mir. Ti ça ke bo? Dëgjo do organizohet një aktivitet ke Sheshi Skënderbej nga ora 1700-1900 dhe do ket lidhje me ushqimin e shëndetshëm e quhet #EatLikeAPro. A kalon dot?
- Po më yllo, ja sa tshof nja dy gjona dhe do kaloj.
Dhe pas palestre ia shaloj biçikletës dhe kaloj aty pikërisht në momentin kur chef @renatomekolli thot: - E tani fusim picën në furrë dhe e lemë të piqet. - MOOOS! JOOOO. Pikërisht sot e tani e gjete?! Hahaha
Nejse, un vdes për pizza po zakonisht e preferoj nfundjav. Kto fastfood dhe teknologjit nzhvillim jan një dëm shum i madh që po i bëhet miletit dhe sidomos fëmijëve.
Pizza e chef Renatos kish dal super, por ajo që mpëlqeu më shum ishte smoothie me luleshtrydhe, mana të zeza të cilat i shkartisa me protein shake që kisha me vete.
Aty takova dhe ca lala tvegjël që po i thoshin sho-shoqit:
- Uee shife qeka ky që kno #KOMSHIA!
- O me lali ca bot mir e! - i thash. Hajde knojm meqë e dikeni kongën.
E aty për aty improvizum (vdes për improvizomet dhe xhirimet teke) i pjes nga konga. Më gëzuan shum!
Uroj shum që kta lalat e vegjël tken sa më shum dit tbardha e tgëzuara e sa më pak halle.
Kjo ësht veçse një dit tjetër (jo) e zakonshme, por me dashuri tmadhe. 👊🏼 #FaleminderitFamilja
Read more
LINE UP Zyrtar i @hardh_fest 2018. Hiti i madh botëror #TheFinalCountdown vjen në këtë edicion të festivalit, që do të performohet nga ylli i madh botërore, Kee Marcello ish anëtari i rock grupit #Europe. Poashtu pas dy vite rikthehet grupi i shumë kërkuar nga ju, TROJA. Eksluzivisht ... LINE UP Zyrtar i @hardh_fest 2018. 🔥🔥🔥 Hiti i madh botëror #TheFinalCountdown 🔥 vjen në këtë edicion të festivalit, që do të performohet nga ylli i madh botërore, Kee Marcello 🎸👑 ish anëtari i rock grupit #Europe.

Poashtu pas dy vite rikthehet grupi i shumë kërkuar nga ju, TROJA. 🎸

Eksluzivisht për herë të parë pas Eurovizionit 2018 vjen në një koncert në Kosovë, zëri magjik i @eugentbushpepa . 🎸

Nuk mungojnë as DJ ndërkombëtar, si DJ @nouveaubeats nga Amsterdam.
Shum e shumë artistë tjerë të njohur të skenës vendore dhe ndërkombetare ju presin me 7, 8 dhe 9 Shtator në Hardh Fest 2018 (Rahovec, KS) 🍇

TAG/SHARE shoqërinë me të cilët do të vini të dëgjoni Live hitin #TheFinalCountDown dhe plot hite të tjera gjatë këtyre netëve! 😀

#HardhFest2018 #MePamjeKahVneshta #TheFinalCountdown
Read more
Kane bere xhiron e rrjetit reagimet e Alex Rodriguez, te dashurit te Jennifer Lopez, teksa ajo performonte ...
Media Removed
Kane bere xhiron e rrjetit reagimet e Alex Rodriguez, te dashurit te Jennifer Lopez, teksa ajo performonte ne skene, apo pozonte ne tapetin e kuq. Femrat e gjithe botes u shkrin nga kenaqesia, por edhe pak xhelozia tek shikonin videon dhe foton: dhe te gjitha komentet e bera shprehnin te njejten ... Kane bere xhiron e rrjetit reagimet e Alex Rodriguez, te dashurit te Jennifer Lopez, teksa ajo performonte ne skene, apo pozonte ne tapetin e kuq. Femrat e gjithe botes u shkrin nga kenaqesia, por edhe pak xhelozia tek shikonin videon dhe foton: dhe te gjitha komentet e bera shprehnin te njejten deshire: ah, ta kisha dhe une nje partner te tille!
Dhe lind pyetja: pse te mbetet vetem, deshire? Pse deshira mos te behet realitet? Pse te kenaqesh me pak, kur mund te kesh shume?
Po, ti mund te kesh partnerin qe enderron! Partnerin e vertete! Partner i vertete eshte ai qe jo vetem te sheh me dashuri, e adhurim, teksa ti shkelqen (pavaresisht profesionit), por edhe ai qe te mbeshtet, e ta lehteson rrugen drejt ketij suksesi! Partner i vertete eshte ai qe te ndihmon ne zhvillimin dhe permiresimin intelektual, shpirteror e fizik. Partner i vertete eshte ai qe nuk behet xheloz, por gezohet kur “bota” te vlereson, e sheh me admirim. Partner i vertete eshte ai qe te do njesoj edhe kur je ne shtepi, pa grim, duke gatuar, e lodhur pas nje dite pune, edhe kur ke veshur ate minifundin super seksi, qe te ben te dukesh aq bukur, e njerezi te kthejne koken per te te pare. Sepse partneri i vertete s’ka frike nga shikimet e njerezve mbi ty. Ai eshte krenar per ty! Ai do me te miren per ty! Dhe ai e di qe me e mira per ty, eshte ajo qe do ti per veten!
Vajze/grua e dashur, mos u kenaq me pak! Lufto per te patur ate qe do dhe meriton! ❤️
Read more
Në të gjitha këto vite që mësova për historinë e SHQIPËRISË kuptova që është e pamundur që ti njohësh ...
Media Removed
Në të gjitha këto vite që mësova për historinë e SHQIPËRISË kuptova që është e pamundur që ti njohësh të gjithë SHQIPTARËT që lanë jetë për ëndrrën e realizimit të ideollogjisë pan-SHQIPTARE. Ne kemi shum BURRA dhe GRA që kanë dhanë jetën për ATDHE. Azem Galica ishtë njëri nga personazhet ... Në të gjitha këto vite që mësova për historinë e SHQIPËRISË kuptova që është e pamundur që ti njohësh të gjithë SHQIPTARËT që lanë jetë për ëndrrën e realizimit të ideollogjisë pan-SHQIPTARE. Ne kemi shum BURRA dhe GRA që kanë dhanë jetën për ATDHE. Azem Galica ishtë njëri nga personazhet kryesorë të luftës anti-osmane dhe anti-serbe në vitet 1910-1924. Bashkë me gruen e ti Shote Galica(që është shembull i forcës të grave Shqipëtarë) ai drejtoi levizjet e SHQIPTARËVE në veri të SHQIPËRISË deri në vdekjen e tij. Azemi në vitet 1910-1912 mori pjesë në kryengritjet antiosmane. Pas shpalljes së Pavarësisë 1912-1915 luftoj kundër pushtuesve serbë, dhe më pas, më 1915-1918 kundër pushtuesve austriakë e bullgarë. Në korrik 1924 morën pjesë Shote dhe Azem Galica në mbrojtjen e zonës së lirë të Drenicës. Aty ku Azemi vdiq nga plagët që mori në luftimet e përgjakshme të korrikut 1924, për mbrojtjen e zonës së lirë të Drenicës, "Arbanisë së vogël". Pas vrasjes se A. Galicës e mori Shote Galica drejtimin e çetës së bashku me M. Deline dhe F. Beranin. Në ballafaqimet politike në Shqipërinë e vitit 1921-1924, ishte përkrahëse e opozitës demokratike dhe mbështetje e qeverise se F. Nolit. Në dhjetor 1924 mori pjesë në radhët e luftëtarëve të B. Currit, që priten me arme në kufi forcat e Ceno bej Kryeziut dhe të intervencionistëve serbe e ruse (bjellogardiste të gjeneralit Vrangel). U rikthye në Kosovë, ku mbajti gjallë në popull frymën e qëndresës antiserbe. Më 1926, pas 12 vjetësh luftë, pjesëmarrëse në mbi 40 aksione të rëndësishme, në të cilat humbi 22 anëtare të familjes, e plagosur dhe e sëmure, u kthye ne Shqipëri. Shota u vendos në Shullaz, pranë Milotit dhe me pas në Derven të Fushë-Krujës. Ndonëse në gjendje të vështire dhe pa burime ekonomike, u kujdes për tre fëmije jetimë të bashkëluftëtareve të vrarë. Vdiq në Fushë-Krujë më 3 korrik e braktisur nga qeveria e Ahmet Zogut.

Heriot tonë kombëtar duhet ti kujtojmë, duhet ti ringjallim dhe MOS TI HARROJMË! @lidhjashqiptare
Read more
• 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️ Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri ...
Media Removed
• 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️ Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” ... • 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️
Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” tek nje foshnje eshte gezim dhe lumturi, sepse historia nuk duhet harruar kurre. Vetem duke u percuar breze pas brezi, dashuria per vendin tone, per heronjte tane, do kemi te ardhme
#HeraCompany #hero #gjergjkastrioti #gjergjkastriotskenderbeu #skenderbeu #Baby #babyphotography #babyvideo #newbornphotography #newborn
Read more
RepostBy @intvalbania: "FUN DAY - Ngjyrat pushtuan sheshin Nënë Tereza diten e shtune. "Colour Day Festival" erdhi për herë të parë në Shqipëri, një festë, kryefjala e së cilës janë ngjyrat dhe muzika. Këngëtarë dhe DJ të shumtë kanë ndezur atmosferën gjatë kohës që publiku është mbuluar ... RepostBy @intvalbania: "FUN DAY - Ngjyrat pushtuan sheshin Nënë Tereza diten e shtune. "Colour Day Festival" erdhi për herë të parë në Shqipëri, një festë, kryefjala e së cilës janë ngjyrat dhe muzika. Këngëtarë dhe DJ të shumtë kanë ndezur atmosferën gjatë kohës që publiku është mbuluar nga pluhurat shumëngjyrësh. Për 12 orë rresht, qindra të rinj pjesëmarrës në “Colour Day Festival” pushtuan sheshin “Nënë Tereza”. Të apasionuarit pas aventurës patën mundësi që të mbushnin ditën me muzikë, buzëqeshje dhe me plot ngjyra nën shoqërinë e miqve të tyre. Muzike e mire plus ngjyra plus shoqerie e mire, cfare kerkonit ju me teper.
Kengetaret qe interpretuan ishin te shumte dhe me te kerkuarit dhe me te preferuarit nga publiku
-Alban Skenderaj -Diona Fiona
-Gjergj Kacinari
-Lumi B
-Elvana Gjata
-Capital t
-Buta
-dhe shume dj te huaj
#INTvAlbania #FunDay" (via #InstaRepost @AppsKottage)
Read more
Madhëroje larg të metave Zotin tënd, më të lartësuarin! I cili krijoi dhe përsosi. {KUR'AN: 87:1-2} Lutja ...
Media Removed
Madhëroje larg të metave Zotin tënd, më të lartësuarin! I cili krijoi dhe përsosi. {KUR'AN: 87:1-2} Lutja hyrëse “subhaneke” Dijetarët kanë shpjeguar thuajse çdo gjë rreth namazit, në mënyrë që masa e gjerë t’i ketë të gatshme përgjigjet dhe të mos brengoset fare për çështjet e ndryshme ... Madhëroje larg të metave Zotin tënd, më të lartësuarin! I cili krijoi dhe përsosi. {KUR'AN: 87:1-2}

Lutja hyrëse “subhaneke”

Dijetarët kanë shpjeguar thuajse çdo gjë rreth namazit, në mënyrë që masa e gjerë t’i ketë të gatshme përgjigjet dhe të mos brengoset fare për çështjet e ndryshme që ata preokupohen rreth namazit.
Lutja-duaja hyrëse konsiderohet sunet sipas pjesës dërmuese të dijetarëve dhe është quajtur “Dua el-Istiftah”, (quhet edhe si duaja e madhërimit) sepse ajo bën hapjen e leximit në namaz. Zakonisht kjo lutje hyrëse në namaz bëhet pasi të merret tekbiri fillestar dhe të vendosen duart poshtë kërthizës.

S’ka dyshim se lutja e madhërimit, e njohur si subhaneke, është ndër lutjet që argumentet për të janë të shumta dhe që transmetohen nga sahabë të njohur, si Omeri, Abdullah ibën Mesudi, pastaj Aisheja dhe gjeneratat pas sahabëve me shumicë, ashtu siç ka potencuar edhe Tirmidhiu se shumica absolute nga të gjitha gjeneratat e njihnin dhe e praktikonin më së shumti lutjen e subhanekes. Prandaj, gjatë hapjes së namazit, gjegjësisht pas tekbirit fillestar, tekstet që preferojnë më së shumti të lexohet është pikërisht ajo lutje.
Read more
Na lejoni që pas kaq shumë mëngjesesh që ndamë bashkë t'iu falenderojmë nga zemra që na bëtë pjesë ...
Media Removed
Na lejoni që pas kaq shumë mëngjesesh që ndamë bashkë t'iu falenderojmë nga zemra që na bëtë pjesë të shtëpive tuaja. Na lejoni t'ju falenderojmë që në dritaren e emisionit "Mirëmëngjes Shqipëri" ndatë historitë tuaja të suksesit, ringritjes, të dhimbjes, të pasionit, të dashurisë me ... Na lejoni që pas kaq shumë mëngjesesh që ndamë bashkë t'iu falenderojmë nga zemra që na bëtë pjesë të shtëpive tuaja. Na lejoni t'ju falenderojmë që në dritaren e emisionit "Mirëmëngjes Shqipëri" ndatë historitë tuaja të suksesit, ringritjes, të dhimbjes, të pasionit, të dashurisë me ne! Jemi pafund krenarë që hapësira publike e ketij emisioni ju dedikua më së shumti atyre shqiptarëve që janë modele pozitive frymëzimi! Shqipëria i përket mbi të gjitha edhe atyre qindra mijëra njerëzve të thjeshtë që punojnë shpesh ne heshtje dhe me ndershmëri! Falenderoj ata dhjetëra profesionistë dhe kolegë gazetar, që pavarësisht se nuk duken në ekran, kanë mundësuar gjatë gjithë sezonit të mbajnë në këmbë themelet e këtij emisioni! Falenderoj autoren Dori Daka për të gjithë pozitivitetin me të cilën mundohet të zgjidhë edhe situata aspak të thjeshta! Kelin me të cilin e konsideroj fat të quhem "koleg"! Falenderoj përzemërsisht drejtorin e programacionit Rez Agën, që ka besuar tek ne në çdo hap të këtij projekti që në fillesat e tij dhe për të gjitha këshillat dhe sugjerimet që na ka ofruar! Falenderoj drejtorin e pergjithshëm Z.Thoma Gëllçi, për të gjithë mbështetjen dhe mbi të gjitha që ka ringritur një institucion të pavarur duke ja rikthyer serish shqiptarëve! Dhe falenderoj mbi të gjitha kolegen time Blerinën, për të gjithë profesionalizmin, mirëkuptimin dhe pozitivitetin e saj, pa të cilin do ta kisha të pamundur të mbyllja me qetësi dhe dashuri një sezon të tërë! Ju duam shumë ❤ Dhe pushime të mbara yje 🌟
Read more
A JEMI GATI APO JOOOOO?🇦🇱 I dua e respektoj KAMPIONET, e jam e gatshme per te mbeshtetur vellezerit ...
Media Removed
A JEMI GATI APO JOOOOO?🇦🇱 I dua e respektoj KAMPIONET, e jam e gatshme per te mbeshtetur vellezerit KETA ne eventin e madh sportiv "DUEL NE THEMEL" dt 8 shtator ne Diber të madhe ku kampioni yne Gjetan Keta ndeshet kundra boksierit sllav per titullin e botes, dhe patriotik pas vellezerit KETA ... A JEMI GATI APO JOOOOO?🇦🇱 I dua e respektoj KAMPIONET, e jam e gatshme per te mbeshtetur vellezerit KETA ne eventin e madh sportiv "DUEL NE THEMEL" dt 8 shtator ne Diber të madhe ku kampioni yne Gjetan Keta ndeshet kundra boksierit sllav per titullin e botes, dhe patriotik pas vellezerit KETA ne nder te heroit tone (viti i SKËNDERBEUT) e organizuan aty ku heroi ynë lindi.
.
Do te jem aty , te suprizoj publikun dhe respektoj heroin tone,Gjergj KASTRIOTIN.
.
@mike_gjetan_keta @feritketa @ismailketa 🇦🇱 Kliko këtu per me shume info me eventin. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2155944614478093&id=128860350519873
Read more
Goodmorning skin <span class="emoji emoji1f33a"></span> Pas pastrimit te fytyres, kjo eshte treshja qe kompleton nje lekure me plote ...
Media Removed
Goodmorning skin Pas pastrimit te fytyres, kjo eshte treshja qe kompleton nje lekure me plote vetebesim, per ti dale cdo problemi te dites balle per balle 🏼‍♀️ Te lehta ne perthithje, mbajne lekuren e bute, mbrojne nga rrezet e demshme UV, nga pluhuri, luftojne radikalet e lira, hidratojne ... Goodmorning skin 🌺
Pas pastrimit te fytyres, kjo eshte treshja qe kompleton nje lekure me plote vetebesim, per ti dale cdo problemi te dites balle per balle 💁🏼‍♀️
Te lehta ne perthithje, mbajne lekuren e bute, mbrojne nga rrezet e demshme UV, nga pluhuri, luftojne radikalet e lira, hidratojne ne thellesi.
Serumi ndihmon me rigjenerimin e thelle te lekures, dhe per shenjat qe ju ngelen nga aknet apo problematika te tjera. Extra points: eshte dhe nje primer shume i mire per make up, pasi i ben poret shume pak te dukshme 😃
Kremi i syve antirrudhe Eye Contour ndihmon me rrudhat e mimikes, qeskat dhe rrathet e zinje. Pervec perbersve te tjere antirrudhe dhe hidratues, permban dhe acid hialuronik me peshe molekolare te ulet (perthithet me thelle dhe ben efekt afatgjate antirrudhe) dhe te larte (qendron nen siperfaqen e lekures dhe jep efekt te menjehershem antirrudhe, duke mbushur rrudhat). Kremi hidratues antirrudhe eshte i lehte ne perthithje, mban lekuren e bute, mbron nga rrezet e demshme UV, i jep ndricim lekures dhe lufton rrudhat.
Te gjitha produktet e linjes se re kane veti mbrojtese nga agjentet e jashtem (pluhuri, dielli, papastertite e tjera) dhe fale vetive te fuqishme antioksiduese japin nje ndricim te shendetshem shume shpejte te dukshem ne lekure 🌺 Dhe me e mira, jane te gjitha organike! 😍
#beesandtrees #biocosmetics #organic #skincare #albania #kosova
Read more
Ne kete postim dua te ndaj nje eksperience personale, te motres time, por qe jam e bindur qe eshte ...
Media Removed
Ne kete postim dua te ndaj nje eksperience personale, te motres time, por qe jam e bindur qe eshte eksperienca edhe e shume prej jush. Gjate periudhes se adoleshences motra ime kishte shume kompleks hunden, si pasoje e nje harku ne pjesen e siperme, nuk ndihej mire me te, nuk e pelqente, shto ... Ne kete postim dua te ndaj nje eksperience personale, te motres time, por qe jam e bindur qe eshte eksperienca edhe e shume prej jush. Gjate periudhes se adoleshences motra ime kishte shume kompleks hunden, si pasoje e nje harku ne pjesen e siperme, nuk ndihej mire me te, nuk e pelqente, shto ketu dhe ngacmimet dhe shakate e miqve te saj, ndikonin shume negativisht ne perceptimin dhe mendimin qe ajo kishte per veten dhe pamjen e jashtme. Prandaj ne moshen 19 vjecare vendosi te bente nje nderhyrje per ta rregulluar ate qe ajo e shikonte si difekt dhe e shqetesonte shume ne pamjen e saj, hunden. Nuk di c’t’ju them per ate eksperience...pervecse ishte nje nderhyje horror, me mpirje lokale, ku motra gjate gjithe operacionit kishte ndjere gjithcka dhe ulerinte nga dhimbja, rezultati ishte nje hunde jo vetem estetikisht me keq se me pare, por ne kalimin e viteve filloi te krijonte probleme edhe me frymemarrjen. Nuk preferoj ta them emrin e doktorit qe e beri gjithe kete kasaphane, edhe pse kam degjuar edhe shume raste te tjera qe kane patur te njejten histori te tmerrshme si motra ime.
Mbas gati 10 vitesh qe nga nderhyrja e pare, nje nderhyrje e dyte u be e domosdoshme, sepse ndryshe rrezikonte te mbetej dhe pa hunde 😱😱😱 Por nderhyrja nuk ishte aq e lehte per tu bere, sepse rinoplastica sekondare eshte gjithmone e veshtire, sidomos nese nuk gjehet vendi dhe doktori i duhur! Na keshilluan shume doktore, prandaj zgjedhja ishte shume e veshtire. Por sot, dy jave pas nderhyrjes une dua ti them publikisht faleminderit doktor @kostandin.balloma i cili me kujdesin dhe profesionalitetin e tij solli kete rezultat qe per shume mjek te tjere ishte thuajse i pamundur, pa dhimbje dhe me nje rezultat fantastik. Aq shume me pelqen hunda e re e motres saqe po me vjen deshira ta bej dhe une 😍😍 Te duash te permiresosh veten eshte gjeja me normale ne bote, te gjithe kane te drejten te bejne nderhyrjet qe duan per t’u ndjere me mire, ama eshte shume e rendesishme te gjendet profesionistet e duhur, perndryshe pasojat mund te jene shume te renda.
Read more
Me kalimin e viteve, njerëzit iu kthyen sërish adhurimit të shumë zotave e perëndive. Këtë herë, ...
Media Removed
Me kalimin e viteve, njerëzit iu kthyen sërish adhurimit të shumë zotave e perëndive. Këtë herë, Zoti dërgon një profet tjetër të nderuar, profetin Salih a.s. Ai ishte arab dhe rridhte nga familja e Themudit. Emri dhe gjenealogjia e tij ishte Salih, biri i Ubej, biri i Isaf, biri i Mashif, ... Me kalimin e viteve, njerëzit iu kthyen sërish adhurimit të shumë zotave e perëndive. Këtë herë, Zoti dërgon një profet tjetër të nderuar, profetin Salih a.s. Ai ishte arab dhe rridhte nga familja e Themudit. Emri dhe gjenealogjia e tij ishte Salih, biri i Ubej, biri i Isaf, biri i Mashif, biri i Ubejd, biri i Hadhir, biri i Themudit, biri i Ad, biri i Irem, biri i Sam, biri i Nuhut a.s. Themud, janë pasardhësit e Ad-it. Ata i kishin braktisur vendbanimet e tyre në Jemen dhe ishin vendosur në veri të  Gadishullit arabik. Ata banonin në një rajon që njihet me emrin Hixhr, emër të cilin e mban dhe një kaptinë e Kuranit. Thotë Zoti i lartësuar në Kuran:"Edhe banorët e Hixhrës (fisi Themud), i quajtën të dërguarit për gënjeshtarë." (Hixhr, 80)

Banorët e Hixhrës që përmenden në ajet, janë populli i Salihut a.s, themudi. Ata banonin në atë që sot njihen me emrin qytetet e Salihut a.s dhe që ndodhet në veri-perëndim të Medines, në Arabinë Saudite. Distanca mes Medines dhe këtij vendbanimi është 380 km. Artin e gdhendjes dhe skalitjes së shtëpive në shkëmbinj ata e kishin trashëguar nga Adi. Kështu, shtëpitë e tyre i kishin skalitur në shkëmbinj të mëdhenj. Thotë Zoti në Kuran:"Dhe me fisin Themud, që gdhendi shkëmbinjtë në luginë (për të bërë shtëpi)?" (Fexhr, 9) "E njëjta gjë u ndodhi edhe fiseve Ad dhe Themud, gjë që ju është bërë e qartë prej (gjurmëve të) banimeve të tyre."(Ankebut, 38)

Vendbanimet e të dy këtyre popujve janë provë e qartë e ekzistencës dhe potencialeve që gëzonin. Të gdhendësh dhe skalitësh shkëmbinj gjigandë, patjetër që kërkon forcë, teknikë dhe mjeshtri. Thotë Zoti në Kuran:"Dhe sillni në mend, kur Ai ju bëri zëvendës pas fisit Ad dhe ju dhuroi vendbanime në Tokë; në rrafshinat e saj po ngrini pallate e në kodrina po gdhendni shtëpi. Kujtoni të mirat e Allahut dhe mos bëni çrregullime në tokë!” (Araf, 74)

Ashtu si populli i Adit, edhe populli i Salihut a.s ishte i rrethuar nga begatitë dhe mirësitë e Zotit. Për këtë, Ai ua kujtonte këtë fakt dhe u kërkonte të mos  bëhen mosmirënjohës me Zotin.
Read more
Çdo libër që ndihmon një fëmijë ta bëjë leximin zakon, një nga mënyrat e tij të “arratisjes” dhe një ...
Media Removed
Çdo libër që ndihmon një fëmijë ta bëjë leximin zakon, një nga mënyrat e tij të “arratisjes” dhe një nevojë të vazhdueshme, është libër i mirë. – Maya Angelou E nisa kete postim me kete shprehje qe me pelqen shume, thene nga dikush qe padyshim eshte shume me i mencur se sa une Ama do perpiqem ... Çdo libër që ndihmon një fëmijë ta bëjë leximin zakon, një nga mënyrat e tij të “arratisjes” dhe një nevojë të vazhdueshme, është libër i mirë. – Maya Angelou

E nisa kete postim me kete shprehje qe me pelqen shume, thene nga dikush qe padyshim eshte shume me i mencur se sa une 😝😝 Ama do perpiqem te shkruaj dhe une nja dy rreshta, mbase jo aq te mencura, por konkluzione te arritura nga eksperienca ime si nene. I kam dashuruar gjithmone librat! Mendoj se jane ushqimi me i mire per shpirtin dhe mendjen e njeriut! E kam kuptuar ne “lekure” qe te gjitha ato qe thuhe per rendesine qe kane librat ne formimin intelektual dhe shpirteror te nje njeriu jane mese te verteta. Prandaj dhe nje nga detyrat kryesore dhe primare qe i kam vene vetes time si prind eshte ta mesoj dhe rris Amaren me dashurine per librat. Kam filluar t’i lexoj qe kur ajo ishte ne barke dhe pastaj qe nga momenti qe lindi nuk kam ndaluar me se lexuari. Nese fillimisht, kur u rrit pak dhe nisi te kuptonte, perrallat e darkes ishin me shume nje “detyre” nga ana ime: s’ka gjume pa lexuar! Sot eshte Amara qe ka vendosu rregullin: s’ka gjume pa lexuar, edhe kur ndonje mbremje i pergjerohem t’i leme perrallat sepse jam shume e lodhur! Ama brenda vetes lumturohem qe ajo nuk leshon pe sikur bota te permbyset dhe leximin e mbremjes do ta beje patjeter. Po ashtu lumturohem kur me kerkon ndonje liber te ri “se na u merziten keto qe kemi mami”. Apo kur shoh sesi nje fjale te re dhe te veshtire qe e ka degjuar ne ndonje nga perrallat e reja, perpiqet ta perdore ne fjali disa dite me pas. Mbi te gjitha jam e lumtur sepse e shoh me syte e mi se sa pozitivisht i ka ndikuar leximi dhe dashuria per librat ne formimin e saj.
Prandaj eshte keshilla kryesore qe ju jap te gjithe prinderve, mos anashkaloni dhe nenvleresoni asnjehere rendesine e leximit. Mos mendoni kurre: eshte shpejt, ka kohe per libra! Nuk eshte asnjehere shpejt per te edukuar tek femija dashurine per librat! Dashuri nga e cila vetem te mira do te kete!
Dhe meqe ka sh nena qe me shkruajne per ti dhene disa tituj librash per femije, Martina dhe gjithe historite e saj, te ndara ne disa vellime, jane te preferuarit e Amares prej disa muajsh. ❤️
Read more
Pra pushimet mbaruan! Kane tre dite ne fakt qe kane mbaruar, por mua me duhet pak kohe te marr veten ...
Media Removed
Pra pushimet mbaruan! Kane tre dite ne fakt qe kane mbaruar, por mua me duhet pak kohe te marr veten nga stresi post pushime, keshtuqe vetem sot u ndergjegjesova tamam Ky eshte nje post permbledhes, duke u munduar t’i pergjigjem sadopak, shkurt, gjithe pyetjeve qe me keni bere. Pyetja ... Pra pushimet mbaruan! Kane tre dite ne fakt qe kane mbaruar, por mua me duhet pak kohe te marr veten nga stresi post pushime, keshtuqe vetem sot u ndergjegjesova tamam 😂😂
Ky eshte nje post permbledhes, duke u munduar t’i pergjigjem sadopak, shkurt, gjithe pyetjeve qe me keni bere. Pyetja mbizoteruese ishte: Po Amaran se/pse nuk e ke marre? Jo, sic edhe e keni pare, Amaren nuk e morem. Arsyeja? Vendimi qe si une dhe bashkeshorti kemi marre, qe here pas here te bejme nje shkeputje te dy bashke, te shkojme diku, te udhetojme dhe te rrime vetem te dy. Duke qene se gjate vitit per shkak te puneve, na ndodh qe mos te kalojme bashke aq kohe sa do te donim, keto “arratisjet” per pushime jane zgjidhja me e mire qe ne kemi menduar per marredhenien tone. Dhe sic e kam thene dhe here te tjera, eshte gjeja me e mire qe nje cift me femije, mund te beje per marredhenien.
Perse zgjodhem Cuben? Nuk di te them nje arsye konkrete! Gjithmone kam dashur ta vizitoj ate vend, jo vetem per plazhet, por dhe per kulturen, per gjithe historine qe mbart. Te dy deshironim te shkonim ne nje vend larg Europes, e kemi vendosur qe nje here ne disa kohe te bejme nje udhetim te larget. Pas Republikes Domenikane, qe vizituam para 5 vitesh dhe Cubes tani, them se me Ameriken Latine e mbyllem. Tani synimi dhe deshira eshte Azia.
Ja vlejti Cuba? Po, shume! Me ka bere shume pershtypje ai vend. Me ka lene sh mbresa, nje miks ndjesishe pozitive, por dhe negative. Nje vend i bukur, me njerez te bukur e mbi te gjitha te dashur, por ne te njejten kohe shume te varfer e te vuajtur. Njerez qe i shikoje te qeshnin, e te kendonin nga mengjesi ne darke, pavarsisht se jetojne akoma me tollona, apo i kishin shtepite pa dyer e dritare. Njerez pa shkolle, injorante, por shume te sjellshem e te respektueshem. Taksistet s’te linin te futeshe e te dilje nga makina, pa te hapur deren. Plazhet fantastike. Kurre s’me kishte ndodhur me pare te lahesha ne uje deti te nxehte! Dhe me besoni qe s’po e ekzagjeroj aspak!
Do te doja te shkruaja me gjate por per fat te keq Instagrami vetem pak rreshta ka. Pervec kesaj, mendoj se kam ndare mjaftueshem me ju nepermjet fotove e videove. 😃 Per ta permbledhur: Cuba ishte magjike!
Read more
• 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️ Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” ... • 𝔊𝔧𝔢𝔯𝔤𝔧 𝔎𝔞𝔰𝔱𝔯𝔦𝔬𝔱 𝔖𝔨𝔢𝔫𝔡𝔢𝔯𝔟𝔢𝔲⚔️
Ky eshte seti me i vecante dhe me domethenes qe kam realizuar deri me sot. Kam perjetuar shume emocion teksa e realizoja dhe emocionohem edhe tani, teksa e shoh. Gjergj Kastriot Skenderbeu eshte heroi yne Kombetar, eshte krenaria jone dhe ta shohesh te “rilindur” tek nje foshnje eshte gezim dhe lumturi, sepse historia nuk duhet harruar kurre. Vetem duke u percuar breze pas brezi, dashuria per vendin tone, per heronjte tane, do kemi te ardhme
#HeraCompany #hero #gjergjkastrioti #gjergjkastriotskenderbeu #skenderbeu #Baby #babyphotography #babyvideo #newbornphotography #newborn
Read more
Nuk ka asgjë turke te Gjysmëhëna dhe Ylli, tregohet nga monedha e mbishkrime, të ketë qenë një simbol ...
Media Removed
Nuk ka asgjë turke te Gjysmëhëna dhe Ylli, tregohet nga monedha e mbishkrime, të ketë qenë një simbol i lashtë ilir. Nuk ka asgjë të qartë turke në kombinimin e Gjysmëhënës dhe Yllit që shfaqet në standardin kombëtar turk – ky i fundit tregohet nga monedha e mbishkrime, të ketë qenë një simbol ... Nuk ka asgjë turke te Gjysmëhëna dhe Ylli, tregohet nga monedha e mbishkrime, të ketë qenë një simbol i lashtë ilir. Nuk ka asgjë të qartë turke në kombinimin e Gjysmëhënës dhe Yllit që shfaqet në standardin kombëtar turk – ky i fundit tregohet nga monedha e mbishkrime, të ketë qenë një simbol i lashtë ilir dhe sigurisht, është i zakonshëm në urdhrat e fisnikërisë dhe ato dekorative. Sot ne shqip shqiptohet ende si “ana”(shkruhet edhe te Meshari per “hënën”); “hana”; “hona”, kemi edhe kalimin nga toskt-geg, A-O… Me pas kemi asocacionin e hana me pjellshmerin. Që perseri lidhjet me gjuhën shqipe, sepse hena konsiderohet nga mitologjia se nena, kurse dielli si ati, që bashk krijaun pjellen. Pra, kemi ana(hana) dhe nana (nëna). @lidhjashqiptare
Read more
Pasioni nuk vdes kurre. Nje pjese e jetes time ka qene dhe ende eshte e lidhur shume ngusht me fotografine; ...
Media Removed
Pasioni nuk vdes kurre. Nje pjese e jetes time ka qene dhe ende eshte e lidhur shume ngusht me fotografine; prej shume kohe me pare si nxenese e shkolles fillore kur aparatin me “36 poza” e sjellsha ne shpi plot me peisazhe e objekte interesante per synin tem, e mandej si fotografe 17 vjeqare ... Pasioni nuk vdes kurre. Nje pjese e jetes time ka qene dhe ende eshte e lidhur shume ngusht me fotografine; prej shume kohe me pare si nxenese e shkolles fillore kur aparatin me “36 poza” e sjellsha ne shpi plot me peisazhe e objekte interesante per synin tem, e mandej si fotografe 17 vjeqare duke u mundu me bo vepra artistike 🙈(flickr: dhuratalipovica), e perderisa jeta merr kthesa e te ben Modele (prap jo shume larg fotografise). Me keto foto une sot po i kthehem dashurise ma te paster qe e kam pas si fmij. Prandaj e nisa edhe pershkrimin me shprehjen: Pasioni nuk vdes kurre, dhe per mua sapo ka marre jete.
1 milion falenderime per bashkepuntoret e mij te cilet ma kane besu punen dhe me kane ndihmu ne cdo menyre te mundshme per me arrit une deri ktu.
@artonhumolli_photography
@sellmakasumoviq
@kacilleshi
@donika.meziu ❤️❤️❤️❤️ #newera #passionneverdies #newphotographer #dhuratalipovica #copyright #godisawoman
Read more
Dhe historia vazhdon...Xhesika me dergoi sms ne inbox...fillimisht me shkroi qe nuk i prish fare ...
Media Removed
Dhe historia vazhdon...Xhesika me dergoi sms ne inbox...fillimisht me shkroi qe nuk i prish fare pune postimi im, pas 10 minutash pasi nderroi foton e profilit nderroi dhe mendje, e kuptoi “gabimin” dhe me kerkoi falje. Pas 10 minutash te tjera nderroi dhe emrin dhe me tha qe s’ka asgje personale ... Dhe historia vazhdon...Xhesika me dergoi sms ne inbox...fillimisht me shkroi qe nuk i prish fare pune postimi im, pas 10 minutash pasi nderroi foton e profilit nderroi dhe mendje, e kuptoi “gabimin” dhe me kerkoi falje. Pas 10 minutash te tjera nderroi dhe emrin dhe me tha qe s’ka asgje personale me mua (a thua se kjo i ben me normale sharjet dhe bullizmin) dhe m’u lut t’i fshi profilin! Dhe perfundoi duke e fshire fare profilin ne Instagram!
Pra Xhesika nje ore nuk e duroi dot presionin, sharjet, ofendimet. Xhesika dhe shoqet e Xhesikes, jane mesuar te shajne, te ofendojne, te bullizojne dhe kete ta justifikojne me faktin qe: je njeri publik dhe duhet ta pranosh. Por Xhesika dhe shoqet e saj, duhet te kuptojne qe cilido personazh publik, perpara se te jete i tille, eshte njeri, prandaj, Xhesika dhe shoqet e saj eshte mire qe here pas here te provojne ate qe u bejne te tjereve, me aq normalitet.
Une normalisht qe e fshiva postimin; sepse ndryshe nga sa mendon Xhesika nuk jam njeriu me i shpifur ne bote. Edhe pse jam e sigurte qe kategoria e Xhesikes; qe jane te mbushura me urrejtje e mllef, nuk zene mend. I vetmi ndryshim eshte qe Xhesika tani do hapi nje profil fallco dhe sharjet do vije te m’i bej me profilin fallco dhe jo te vertetin, jam e sigurte per kete 😉😉
Read more
Kjo gjendje vazhdoi e tillë derisa u shfaq profeti Idris a.s. Ai ishte biri i Jarim, biri i Mihlail-it, ...
Media Removed
Kjo gjendje vazhdoi e tillë derisa u shfaq profeti Idris a.s. Ai ishte biri i Jarim, biri i Mihlail-it, bir i Kinanit, bir i Anushit, bir i Shithit, bir i Ademit a.s. Shithi ishte gjyshi i pestë i Idrisit a.s. Idrisi a.s kishte lindur ndërkohë që Ademi a.s ishte akoma gjallë, duke jetuar me të ... Kjo gjendje vazhdoi e tillë derisa u shfaq profeti Idris a.s. Ai ishte biri i Jarim, biri i Mihlail-it, bir i Kinanit, bir i Anushit, bir i Shithit, bir i Ademit a.s. Shithi ishte gjyshi i pestë i Idrisit a.s. Idrisi a.s kishte lindur ndërkohë që Ademi a.s ishte akoma gjallë, duke jetuar me të njëqind e pesëdhjetë vite. Pas vdekjes së Ademit a.s dhe më pas të Shithit, Zoti ia besoi Idrisit a.s amanetin e profecisë. Në një hadith thuhet se Idrisi a.s është profeti i parë pas Ademit a.s dhe Shithit. Ashtu siç thuhet se Idrisi a.s është profeti i parë që ka shkruar me penë. Atij i atribuohet merita si njeriu i parë që ka shkruar në tokë.

Ibnu Kethiri e përshkruan Idrisin a.s me fjalët:"Ai ishte me shtat të plotë, fytyrë të hirtë, me mjekur të dendur, me trup të bukur, i gjatë, shpatull gjerë, kockë trashë, me pak mish në trup, sy shkëlqyes, fjalë pakët, i heshtur, i qetë, kur ecte e mbante shikimin mbi tokë, i mendueshëm, dukej si i brengosur, kur zemërohej ashpërsohej dhe luante gishtin tregues kur fliste." Idrisi a.s pasonte legjislaturën e Shithit a.s, por atë e plotësoi me disa ligje dhe norma të reja, pasi ishte edhe i dërguar. Siç e dimë, një i dërguar i Zotit, shton ose heq nga ligjet e profetit të kaluar, por kjo sipas udhëzimeve dhe shpalljes hyjnore.

Duke konstatuar revanshin e shthurjes morale dhe agresivitetin e të degjeneruarve mbi besimtarët dhe të ndershmit, Idrisi a.s legjitimoi luftën (xhihadin). Kështu, Idrisi a.s konsiderohet si njeriu i parë që ka luftuar të keqen në rrugë të Zotit. Gjithashtu, ai është njeriu i parë që ka marrë robër pas lufte.

Ai përgatiti një ushtri kalorësish dhe këmbësorësh, i sulmoi njerëzit e Kabilit dhe i theu, duke zënë robër shumë prej tyre. Kjo është koha kur beteja mes të keqes dhe të mirës ndizet dhe nuk do të shuhet gjer Ditën e Kiametit.

Ne nuk posedojmë më shumë informacion rreth profetit Idris. Emri i tij përmendet në Kuran, ku Zoti i lartësuar thotë:"Trego në Libër për Idrizin! Ai ishte njeri i së vërtetës dhe profet. Ne e ngritëm atë në vend të lartë." (Merjem, 56-57)
Read more
Not of all us can do great things but we can do small things with great Love <span class="emoji emoji2764"></span>️ - Mother Teresa Thirrja ...
Media Removed
Not of all us can do great things but we can do small things with great Love ️ - Mother Teresa Thirrja ne jeten e saj ishte madheshtore , rrugetimi i saj qe shpesh I veshtire . Ne letrat e shkruara prej saj kishte dite e nete qe dorezohej ne dhimbje dhe thoshte : O Zot ,Zoti im ku je .. Nuk egziston. ... Not of all us can do great things but we can do small things with great Love ❤️ - Mother Teresa Thirrja ne jeten e saj ishte madheshtore , rrugetimi i saj qe shpesh I veshtire . Ne letrat e shkruara prej saj kishte dite e nete qe dorezohej ne dhimbje dhe thoshte : O Zot ,Zoti im ku je .. Nuk egziston. Nuk ka mundesi .!! Me pas e perulur vazhdonte ne shtegetimin e saj duke I dhene gjithe lavdine dhe nderin Zotit dhe atij vetem ! Nene Tereza jeta jote qe e veçante per gjithe boten . Te dhurosh deri ne piken qe te dhemb ,kaq shume jep nga vetja . Te duash sepse eshte falas dhe te japesh pa pritur asgje ne kthim.. Nene Tereza nje njeri si ne, por me nje thirrje te jashtezakonshme mbi jeten e saj . Faleminderit Zotit te zgjodhi ty nga gjaku yne , Shqiptare . Te kujtojme sot ne forma te ndryshme . Por une dua te ngre syte lart dhe nen te njetin qiell qe ti iu drejtove Zotit tone ,te te gjitheve ne ,do doja ti thoja Faleminderit per dhuratat e medha ,sic ishe ti Nena Tereze, Faleminderit Zot qe sjell tek ne njerez te rrethuar me lavdine tende qe jane bekim , per te na kujtuar dashurine e madhe qe ke per ne , dashurine pa kushte ! ❤️ #godislove
Read more
- Masazh klasike manuale - 1. Masazh klasik manual, i cili varësisht nga qëllimi ndahet në: a. ...
Media Removed
- Masazh klasike manuale - 1. Masazh klasik manual, i cili varësisht nga qëllimi ndahet në: a. Masazh terapiko-medicinal, aplikohet në mjekimin e sëmundjeve të ndryshme dhe lëndimeve dhe mund të jetë klasik dhe refleksiv. b. Masazh sportiv, aplikohet për rritjen e aftësive ... - Masazh klasike manuale -
1. Masazh klasik manual, i cili varësisht nga qëllimi ndahet në:
a. Masazh terapiko-medicinal, aplikohet në mjekimin e sëmundjeve
të ndryshme dhe lëndimeve dhe mund të jetë klasik dhe refleksiv.
b. Masazh sportiv, aplikohet për rritjen e aftësive funksionale të sportistëve
dhe zvogëlimin e lodhjes. Ai mundet të jetë përgatitor, i cili realizohet para ndeshjeve në kombinim me ushtrimet nxehje, relaksues, i cili apliko- het menjëherë pas ngarkesës sportive dhe e shpejton procesin e relaksimit.
c. Masazh higjieniko-kozmetik, aplikohet për mirëmbajtjen e trupit dhe për ngritjen e gjendjes së përgjithshme shëndetësore.
2. Masazhi refleksiv, në të cilin bëjnë pjesë: a. Masazhi në pika nervore, aplikohet
te çrregullime të shumta të organizmit. Masazhohen pika të cilat tregojnë ndryshime në tonusin dhe elasticitetin, e të cilat janë të dhembshme në shtyp- je. H. Hed-i ka treguar se disa zona
të ashtuquajtura zona të Hed-it janë më të ndjeshme dhe më të dhembshme. Ato gjenden në lëkurën e kokës, fytyrës, tru- pit dhe ekstremiteteve, e i përgjigjen disa organeve të brendshme. Sëmundje të organeve të caktuara të brendshme shkaktojnë dhembje në dermatomin për- katës në lëkurë. Me aplikimin e masazhit ose të ndonjë procedure tjetër fizike në regjionin e zonave të Hed-it vjen gjer te njëfarë lehtësimi ose përmirësimi i vështirësive.
b. Masazhi i zonave refleksive. Mendohet se te disa sëmundje të organeve të brendshme, me rrugë refleksive mund të paraqiten ndryshime në sipërfaqen e trupit, në lëkurë, indin nënlëkuror, muskujt, periostin, edhe atë në ato zona të cilat kanë nivel të njëjtë të inervimit si edhe organi i brendshëm. Këto ndryshime në sipërfaqen e trupit bëhen burim i impulseve patologjike të cilat e mbajnë sëmundjen themelore.
Read more
Mos pertoni t'i kushtoni pak minuta kohe lekures tuaj cdo darke dhe mengjes. Koha qe i kushtoni ...
Media Removed
Mos pertoni t'i kushtoni pak minuta kohe lekures tuaj cdo darke dhe mengjes. Koha qe i kushtoni tani, do te shperblehet kur lekura juaj te mos lejoj kohen te shenjoje mbi te. Une po perdor @dermae_albania nje linje fantastike bio, qe do e dashuroni qe ne aplikimin e pare. Ne darke perdor ... Mos pertoni t'i kushtoni pak minuta kohe lekures tuaj cdo darke dhe mengjes.
Koha qe i kushtoni tani, do te shperblehet kur lekura juaj te mos lejoj kohen te shenjoje mbi te.
Une po perdor @dermae_albania nje linje fantastike bio, qe do e dashuroni qe ne aplikimin e pare.
Ne darke perdor linjen Vitamina C qe permban serumin dhe kremin intensiv riparues, rigjenerues dhe ushqyes. Serumi i Vit.C ndihmon qe lekura te ushqehet ne thellesi, te detoksikohet dhe rigjenerohet, ne ato shtresa ku kremi nuk deperton dot.
Me pas vendos kremin intensiv Night cream per hidratim, ushqim dhe tonifikim.
Keto jane hapat e thjesht per nje lekure me 5-yje (shikoni videot demonstruese) 💧Mos flini kurre me grim dhe pasi ta keni lare fytyren perdorni Micellar water @dermae_albania sepse edhe pas pastrimit me lares, ka ende mbetje te make up ne lekure. 💧Me pas perdorni serumin Vit.C 💧Aplikoni kremin e nates Intensiv Night cream 💧Nderkohe qe ju flini lekura juaj relaksohet, rigjenerohet, ushqehet dhe kur te ngriheni ne mengjes do te keni nje lekure aq te shendetshme sa do t'ju vije keq ta ngarkoni me krem puder!
#skinregiment #skincare #dermae #skinproducts #nomakeup
Read more
Kenaqesi me taku kengetarin me te madh te Turqis dhe me pas rastin me nda disa momente bashke <span class="emoji emoji1f64c"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️
Media Removed
Kenaqesi me taku kengetarin me te madh te Turqis dhe me pas rastin me nda disa momente bashke Kenaqesi me taku kengetarin me te madh te Turqis dhe me pas rastin me nda disa momente bashke 🙌❤️
Adrola Dushi vjen sonte ne @emisioni_mirage ku flet per jeten private, ish-bashkeshortin, djalin ...
Media Removed
Adrola Dushi vjen sonte ne @emisioni_mirage ku flet per jeten private, ish-bashkeshortin, djalin dhe karrieren e saj ne Amerike! Ora 19:00 ne faqen e Lajminet ne Facebook dhe me pas intervisten e gjeni ne Youtube ne kanalin e Lajminet. Adrola Dushi vjen sonte ne @emisioni_mirage ku flet per jeten private, ish-bashkeshortin, djalin dhe karrieren e saj ne Amerike! Ora 19:00 ne faqen e Lajminet ne Facebook dhe me pas intervisten e gjeni ne Youtube ne kanalin e Lajminet.
Pas nje muaji pune intensive jemi gati me u rikthy me sezonen e trete te @emisioni_mirage <span class="emoji emoji1f64c"></span> #Mirage ...
Media Removed
Pas nje muaji pune intensive jemi gati me u rikthy me sezonen e trete te @emisioni_mirage #Mirage eshte dashuria jem e pare, qe rikthehet pas nje pauze 6 mujore me shume ndryshime! Emisioni i pare vjen kete te premte ne ora 19:00 ne faqen e portalit @lajminet ne Facebook dhe me pas te gjitha ... Pas nje muaji pune intensive jemi gati me u rikthy me sezonen e trete te @emisioni_mirage 🙌 #Mirage eshte dashuria jem e pare, qe rikthehet pas nje pauze 6 mujore me shume ndryshime! Emisioni i pare vjen kete te premte ne ora 19:00 ne faqen e portalit @lajminet ne Facebook dhe me pas te gjitha materialet i gjeni ne kanalin e #Lajminet ne Youtube. Te gjitha ndryshimet teknike, permbajtesore dhe ato ne staf i mesoni te premten. Shpresoj qe ka me ju pelqy 🙏🏻 p.s jom shume krenar per suksesin qe ka pas ne dy sezonat e kaluara edhe sukses me i madh pritet tash e tutje!
Read more
Meqenese e kemi nisur diten sot duke folur per nenat, e per prinderimin, po sikur ta vazhdojme edhe ...
Media Removed
Meqenese e kemi nisur diten sot duke folur per nenat, e per prinderimin, po sikur ta vazhdojme edhe pak? Kete here ne fakt kam nje informacion qe dua ta ndaj me ju, per t’ju ardhur ne ndihme te gjithe atyre prinderve qe jane ne pune dhe kane veshtiresi per te menaxhuar orarin e femijeve pasi dalin ... Meqenese e kemi nisur diten sot duke folur per nenat, e per prinderimin, po sikur ta vazhdojme edhe pak? Kete here ne fakt kam nje informacion qe dua ta ndaj me ju, per t’ju ardhur ne ndihme te gjithe atyre prinderve qe jane ne pune dhe kane veshtiresi per te menaxhuar orarin e femijeve pasi dalin nga shkolla dhe s’kane ku te shkojne. E dini qe ekziston nje qender ne Tirane, konkretisht tek Pazari i Ri, e cila mundeson per te gjithe prinderit, transportin dhe qendrimin e femijeve ne kete qender pas shkolle, nga momenti qe mbarohet shkolla deri ne oren 16.30? Transporti mundesohet nga vete qendra. Me te mberritur ne qender femijet hane dreken dhe me pas kane nje ore ne dispozicion per te hequr mendjen nga mesimet, e per t’u shplodhur e argetuar me kujdestaret e animatoret. Nga 13.00 deri ne 16.30 eshte orari i studimit, per t’u derguar me pas neper shtepira.
Njoh shume prinder qe e kane shume merak e shume problem, momentin qe femija i tyre mbaron mesimin, sepse jane ne pune e nuk kane kush ja mban femijen. Qendra pas shkollore @kali_i_detit eshte nje zgjedhje e shkelqyer, qe i vjen ne ndihme shume prinderve. Nje vend ku femijet kalojne kohen, mesojne, por edhe argetohen.
E vlefshme per nxenesit nga klasa e pare ne te pesten.
Per me shume detaje e info kontaktoni @kali_i_detit
Read more
Nje nga aktivitetet me te bukura nga java qe lame pas ishte vizita tek @kopshtigjeniu ne Prishtine. ...
Media Removed
Nje nga aktivitetet me te bukura nga java qe lame pas ishte vizita tek @kopshtigjeniu ne Prishtine. Kalova nje pasdite shume te kendshme me femijet e mrekullueshem, te cilet ishin te dashur, te edukuar mire, kreativ e shume te zgjuar. Lexuam perralla, kenduam e biseduam edhe per ushqimet ... Nje nga aktivitetet me te bukura nga java qe lame pas ishte vizita tek @kopshtigjeniu ne Prishtine. Kalova nje pasdite shume te kendshme me femijet e mrekullueshem, te cilet ishin te dashur, te edukuar mire, kreativ e shume te zgjuar. Lexuam perralla, kenduam e biseduam edhe per ushqimet qe duhet te hame per te qene te shendetshem dhe me te forte. Ne foton e pare jam me Jonin, i cili me tha “jam shume i rende e askush s’mund te me çoi” dhe mua mu desh ta deshmoj fuqine time 😜 Nje pershtypje shume te mire me lane edhe mesueset e kopshtit, te cilat ishin shume pozitive, te kujdesshme dhe shume te dashura me femijet. Krenare me motren time #ArbereshaVuthajBeka e cila ka sjellur nje fryme te re ne edukimin parashkollor, duke ngritur cilesine dhe nivelin e dashurise dhe kujdesit ndaj femijeve ne kopsht.
Read more
Fashion face 2018 - cilat do te jene 10 imazhet me te bukura te fashion week international & si pjese ...
Media Removed
Fashion face 2018 - cilat do te jene 10 imazhet me te bukura te fashion week international & si pjese e revistes se modes "Life Style fashion Magazine" Mund te jesh ti fituesja e shperblimeve te medha! Rregullat e konkursit 1- komentoni ne kete postim, me.fjalen "dua" dhe beni tag 5 shoqe ... Fashion face 2018 - cilat do te jene 10 imazhet me te bukura te fashion week international & si pjese e revistes se modes "Life Style fashion Magazine"
Mund te jesh ti fituesja e shperblimeve te medha!
Rregullat e konkursit
1- komentoni ne kete postim, me.fjalen "dua" dhe beni tag 5 shoqe tuajat
2- repost ketij postimi ne profilin tuaj
3- screen shot postimit dhe tag Lifestyle_albania
4- dergoni ne inboxin tone foton tuaj me te bukur. Me pas fotografite do te publikohen ne faqen tone.

Pas postimeve te fotografive tuaja ne faqen tone 10 imazhet qe do kene me shume like do te perfitojne dhuratat e meposhtme.
Vendi pare: pjese e kopertines se revistes Lifestyle fashion magazine. Dhurate set produktesh kozmetike me vlere 400 $
Dhurate nje karte "vip card diamond" qe ju shperblen deri ne fundviti me nga nje dhurate cdo muaj. Nje udhetim turistik cift per dy persona: all inclusive. Abonim vjetor ne 5 sallone bukurie.make up& hair styling. Dhurate dy bileta me vlere 50 euro falas ne javen e modes. Trajtim masazh & spa relax vip

Vendi dyte: pjese e faqeve te revistes "Life style Magazine" dhurata set produktesh kozmetike me vlere 200 euro. Dhurate karten "vip card diamond" qe ju shperblen me dhurata cdo dy muaj abonim. Nje udhetim turistik per dy persona all inclusive. Dhurate dy bileta ne javen e modes me vlere 50 euro falas
Trajtim masazh ne spa&masazh vip
Vendi trete: pjese e revistes se modes , dhurate set produktesh kozmetike me vlere 100 euro. Dhurate karten "vip-card diamond" qe ju shperblen cdo dy muaj me abonim dhuratash. Nje darke vip-diner luxury-hotels cift. Dhurate bilete cift me vlere 50 euro falas.
7 vendet e tjera me numrin me te madh te like, do te perfitojne, imazhin e tyre ne revisten e modes, dhurata kozmetike me vlere 50 euro, dhurate karten "vip-gold-card" qe ju shperblen me nje dhurate antarsimi. Nga nje trajtim falas ne qendra sallone bukurie. Plus dhurate bilete me vlere 50 euro falas ne javen e modes, cift.
Kujdes: perpara se te futeni ne lojen shperblyese na kontaktoni me perpara ne inbox duke na derguar fotografine tuaj, pasi behet fjale per imazh reviste . faleminderit
Read more
Me gjysmen time me te mire ISIDE 22 <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> Por une nuk jam xheloze dhe egoiste dhe nuk e mbaj Iside 22 vetem ...
Media Removed
Me gjysmen time me te mire ISIDE 22 Por une nuk jam xheloze dhe egoiste dhe nuk e mbaj Iside 22 vetem per vete, por e ndaj me te gjitha mikeshat e mia Me gezon shume fakti qe shume nga vajzat qe e kane perdorur Iside 22 pas sugjerimit tim, me kane falenderuar, sepse kane mbetur super te kenaqura ... Me gjysmen time me te mire ISIDE 22 😍😍😍 Por une nuk jam xheloze dhe egoiste dhe nuk e mbaj Iside 22 vetem per vete, por e ndaj me te gjitha mikeshat e mia 😃😃 Me gezon shume fakti qe shume nga vajzat qe e kane perdorur Iside 22 pas sugjerimit tim, me kane falenderuar, sepse kane mbetur super te kenaqura (mund te shikoni story-t) per disa reagime te ardhura ne Inboxin tim ose te @ommed.albania ❤️ Jam shume e lumtur qe Instagrami perdoret edhe per gjera te tilla te mira, per te informuar vajzat dhe grate dhe per te rritur ndergjegjesimin e tyre ne lidhje me higjenen intime, problemet me zonat intime, parandalimin dhe kurimin e infeksioneve qe mund te jene fare te thjeshta, por nese anashkalohen mund te sjellin shume probleme.
E per ato qe mbase ende nuk e dine cfare eshte Iside 22, ju them qe Iside eshte nje integrator i cili sherben per parandalimin dhe trajtimin e infeksioneve bakteriale e mykotike uro-vaginale. Ne rastin kur keni kruarje, djegje, ndjesi parehatie,dhimbje siperfaqesore, mjafton perdorimi per nje jave i ISIDE 22 dhe gjithcka zhduket si me magji. Por ISIDE 22 nuk ka vetem funksion kurues, por edhe parandalues. Ai perdoret per mirembajtjen e traktit genital, duke parandaluar shfaqjen, apo rikthimin e infeksioneve bakteriale.
Vetem kush e ka perdorur Iside 22 ja di vleren 😉
Per cdo pyetje qe mund te keni, drejtohuni tek @ommed.albania faqja qe ka specialistet qe i pergjigjen cdo pyetjeje qe mund te keni!
Read more
Gjendje katastrofike në Prizren dhe rethinë pas vërshimeve... Qytetarët nga rethina e Prizrenit na kanë derguar pamjet nga Medveca,Smaqi dhe Mamusha ku raportojn për dëme të mëdha në këto lokalitete... Gjendje katastrofike në Prizren dhe rethinë pas vërshimeve... Qytetarët nga rethina e Prizrenit na kanë derguar pamjet nga Medveca,Smaqi dhe Mamusha ku raportojn për dëme të mëdha në këto lokalitete...
Të dashur klient, ju njoftojmë se kompania PRO zgjëron biznesin tani edhe ne fushën e ndërtimtarisë. ...
Media Removed
Të dashur klient, ju njoftojmë se kompania PRO zgjëron biznesin tani edhe ne fushën e ndërtimtarisë. Pas shumë kerkesave nga klient te cilët ndihen të zhgënjyer nga ͞mjeshtërit͟ e shumtë dhe të pa pë rgjegjshëm gjat punëve dhe renovimeve, tani këtë problem do ta zgjidhë kompania PRO ... Të dashur klient, ju njoftojmë se kompania PRO zgjëron biznesin tani edhe ne fushën e ndërtimtarisë.
Pas shumë kerkesave nga klient te cilët ndihen të zhgënjyer nga ͞mjeshtërit͟ e shumtë dhe të pa pë
rgjegjshëm gjat punëve dhe renovimeve, tani këtë problem do ta zgjidhë kompania PRO Construction, e cila është kompani e specializuar në ndertim dhe mirret me renovime të shtëpive, banesave dhe
objekteve afariste. Gjithashtu kryen punët si: Ndërtim, Suvatim, Fasade, Izolime, Dekorime, Montim i keramikave, parket dhe laminat etj.
Pro Construction është krijuar nga një ekipë punonjës dhe arkitekt profesional me një përvojë pune shumë vjecare e cila do të garanton për gjitha punët e përfunduara tek ju.
Mos e shti gjithkon nshpi! Thirri Profesionalistat.
PRO Construction +383 44 889 669
#proconstruction #pro #construction #invest #architecture #work #build #building #constructionlife #constructionworker #profesional #professionals
Read more
Pas pothuajse 10 vjetësh në Klubin e mëngjesit, kjo aventurë radiofonike mbaroi sot, këtu, në studion ...
Media Removed
Pas pothuajse 10 vjetësh në Klubin e mëngjesit, kjo aventurë radiofonike mbaroi sot, këtu, në studion ku kam dhënë të gjithë zemrën me përkushtim dhe pasion të fortë për të komunikuar me ju e për të ndarë sëbashku atë çka na bën njerëz, fqinjë dhe të afërt të njëri-tjetrit. Ndihem i bekuar për ... Pas pothuajse 10 vjetësh në Klubin e mëngjesit, kjo aventurë radiofonike mbaroi sot, këtu, në studion ku kam dhënë të gjithë zemrën me përkushtim dhe pasion të fortë për të komunikuar me ju e për të ndarë sëbashku atë çka na bën njerëz, fqinjë dhe të afërt të njëri-tjetrit. Ndihem i bekuar për mbështetjen e kolegëve të mi të shtrenjtë, publikut që na ka shoqëruar çdo mëngjes dhe @clubfmradio për besimin. Ka qënë një udhëtim i paharrueshëm që ma shenjon karrierën dhe jetën. Por mbyllja e këtij cikli është edhe një fillim i ri. Bashkë do takohemi mëngjeseve në ekranin e @a2cnn dhe shumë shpejt sërish në valët e radios me një tjetër projekt. :) Ju uroj vit të ri të mbarë, shëndet dhe gëzim.
Sinqerisht, ❤️ Blendi
Read more
VEPRIMI FIZIOLOGJIK I MASAZHIT NË ORGANIZËM DEFINICI ONI Masazhi është metodë e cila përdor ...
Media Removed
VEPRIMI FIZIOLOGJIK I MASAZHIT NË ORGANIZËM DEFINICI ONI Masazhi është metodë e cila përdor një varg të lëvizjeve sistematike të duarve në sipërfaqen e trupit. Ai paraqet metodë të aplikimit dhe veprimit të energjisë mekanike të krijuar me duart e masazhistit e cila është e sistematizuar ... VEPRIMI FIZIOLOGJIK I MASAZHIT
NË ORGANIZËM
DEFINICI ONI
Masazhi është metodë e cila përdor një varg të lëvizjeve sistematike të
duarve në sipërfaqen e trupit. Ai paraqet metodë të aplikimit dhe veprimit të
energjisë mekanike të krijuar me duart e masazhistit e cila është e sistematizuar
përmes kapjeve speciale të masazhit.
Prejardhja e fjalës masazh ende nuk është vërtetuar me siguri, por mundet
të rrjedh nga fjala greke massein ose masso, nga fjala latine massare, e cila do
të thotë shtypje ose shtrydhje etj.
HISTORIATI I MASAZHIT
Masazhi është njëra prej metodave më të vjetra të mjekimit e cila aplikohet
me mijëra vite. Teknika të ndryshme të masazhit janë aplikuar si metoda për shë-
rim dhe zvogëlim të dhembjeve te persona të sëmurë dhe të lënduar.
Masazhi është mënyra më e mirë natyrale dhe instiktive e mjekimit të sëmundjeve
dhe lëndimeve, e për këtë shkak e aplikojnë të gjitha kulturat në botë.
Dorëshkrimi më i vjetër për masazhin rrjedh nga Kina viti 2700 p.e.r. Hindusët
e vjetër në mjekësinë e tyre ajurvede, e cila daton rreth 1800 vite para erës së re,
gjithashtu e përcaktojnë masazhin si mjet për mjekim. Persikët e vjetër, egjiptianët,
japonezët gjithashtu aplikonin lloje të caktuara të masazhit në mjekimin e
sëmundjeve dhe lëndimeve të ndryshme, të cilat ishin pjesë e rëndësishme e mjekimit
gjer në shekullin e V-të.
Në Greqinë e Vjetër dhe Romë ajo është përdorur për zvogëlimin e dhembjeve.
Mjeku grek Hipokrati e ka përshkruar masazhin, vlerat e tij terapeutike, gjendjet te
të cilat aplikohet dhe ato ku nuk aplikohet. Grekët e vjetër e aplikonin masazhin
para dhe pas garave në atletikë.
Read more
Një beduin vajti tek profeti Muhamed a.s dhe i kërkoi ndihma. Profeti a.s i dha një sasi ndihmash ...
Media Removed
Një beduin vajti tek profeti Muhamed a.s dhe i kërkoi ndihma. Profeti a.s i dha një sasi ndihmash dhe pasi e pyeti:”A je i kënaqur?” Beduini i tha:”Jo për Zotin, nuk jam i kënaqur me këtë që më dhe.” Omer ibnul Hattabi u zemerua nga kjo pergjigje, por Profeti a.s i tha:”Lëre të qetë o Umer!” Më ... Një beduin vajti tek profeti Muhamed a.s dhe i kërkoi ndihma. Profeti a.s i dha një sasi ndihmash dhe pasi e pyeti:”A je i kënaqur?”
Beduini i tha:”Jo për Zotin, nuk jam i kënaqur me këtë që më dhe.”
Omer ibnul Hattabi u zemerua nga kjo pergjigje, por Profeti a.s i tha:”Lëre të qetë o Umer!” Më pas, Profeti a.s e morri beduinin dhe vazhdoi t’i japë derisa ai i tha:”Tani jam i kënaqur, Zoti t’a shpërbleftë me të mira!” Profeti a.s buzëqeshi dhe u tha shokëve të tij: ”Shembulli im dhe i këtij burri me ju, është si shembulli i një beduini deveja e të cilit ka marrë arratinë në shkretëtirë. Të gjithë njerëzit që e njihnin filluan t’i shkojnë pas për t’a kapur, por ajo e shtonte më shumë vrapin. Beduini, duke e parë këtë, u thotë njerëzve:”Lëreni të qetë devenë time. Unë ia di huqet dhe sillem butë me të.” Ai vazhdoi t’i afrohej ngadalë dhe duke e ndjellë me ushqime, derisa ajo vetë iu afrua. Në këtë mënyrë veprova edhe unë me beduinin që kërkoi ndihma, ndërkohë që ju donit të veproni siç vepruan njerëzit me devenë. Nëse do u kisha lejuar të veproni siç deshët ju, do e kishim humbur ate njeri.”
Read more
Një grua doli nga shtëpia dhe pa tre burra të moshuar me mjekrra të gjata e të bardha, ulur në oborrin ...
Media Removed
Një grua doli nga shtëpia dhe pa tre burra të moshuar me mjekrra të gjata e të bardha, ulur në oborrin e shtëpisë së saj. Nuk i njohu. Ajo u tha: “Nuk mendoj se ju njoh, por duhet të jeni të uritur. Ju lutem, ejani brenda të hani diçka”. “A është brenda burri i shtëpisë?”, pyetën ata. “Jo”, u përgjigj ... Një grua doli nga shtëpia dhe pa tre burra të moshuar me mjekrra të gjata e të bardha, ulur në oborrin e shtëpisë së saj. Nuk i njohu.

Ajo u tha: “Nuk mendoj se ju njoh, por duhet të jeni të uritur. Ju lutem, ejani brenda të hani diçka”. “A është brenda burri i shtëpisë?”, pyetën ata. “Jo”, u përgjigj gruaja. “Ka dalë”. “Atëherë nuk mund të hyjmë”, u përgjigjën ata.

Në mbrëmje, kur i shoqi erdhi në shtëpi, ajo i tregoi çfarë kishte ndodhur. “Shko thuaju që jam në shtëpi dhe ftoji brenda!” Gruaja doli dhe i ftoi. “Ne nuk hyjmë në një shtëpi së bashku”, u përgjigjën ata. “Pse?”, pyeti gruaja.

Njëri prej burrave të moshuar shpjegoi: “Ai quhet ‘Pasuria’, tha duke treguar me gisht një prej shokëve, ai është ‘Suksesi” dhe unë jam ‘Dashuria’”. Më pas shtoi: “Tani shko dhe diskuto me tët shoq, se cilin prej nesh do që të hyjë në shtëpinë tuaj”. Gruaja u fut brenda dhe i tregoi të shoqit atë që i ishte thënë. I shoqi u mbush me gëzim. “Sa mirë!”, tha ai. “Meqë është kështu, të ftojmë Pasurinë. Lëre të hyjë dhe të na e mbushë shtëpinë me pasuri!” Gruaja nuk ishte dakord. “I dashur, përse nuk ftojmë Suksesin?” Vajza e tyre po dëgjonte nga qoshja e shtëpisë. Ajo kërceu me sugjerimin e saj: “A nuk do të ishte më mirë të ftonim Dashurinë? Kështu shtëpia do të na mbushej me dashuri”. “Dëgjojmë këshillën e vajzës”, i tha bashkëshorti gruas. “Shko dhe fto Dashurinë, që të jetë mysafiri jonë”. Dashuria u ngrit në këmbë dhe nisi të ecë drejt shtëpisë. Edhe dy të tjerët u ngritën dhe e ndoqën pas.

E habitur, gruaja pyeti Pasurinë dhe Suksesin: “Unë ftova Dashurinë, pse po vini dhe ju?” Tre burrat iu përgjigjën: “Po të kishe ftuar Pasurinë apo Suksesin, dy të tjerët do të rrinim jashtë, por duke qenë se ftove Dashurinë, kudo që ai shkon, ne shkojmë bashkë me të”. ❤🌹🌷
Read more
Nje vit i gjate ishte ky po leme pas, plot me lodhje, trishtime e gezime. Kam shkruar Dhe komunikuar ...
Media Removed
Nje vit i gjate ishte ky po leme pas, plot me lodhje, trishtime e gezime. Kam shkruar Dhe komunikuar me ju per gati cdo dite. Here në receta Te pelqyera e here Te kritikuara . Jemi shpesh aq te ngjashme me njera - tjetren dhe here te tjera te ndryshme shume. Shprehem publikisht se nuk jam ne kete ... Nje vit i gjate ishte ky po leme pas, plot me lodhje, trishtime e gezime. Kam shkruar Dhe komunikuar me ju per gati cdo dite. Here në receta Te pelqyera e here Te kritikuara . Jemi shpesh aq te ngjashme me njera - tjetren dhe here te tjera te ndryshme shume. Shprehem publikisht se nuk jam ne kete rrjet, per të ndritur askend me mendimet e mia Dhe recetat e mia por sepse kam menduar Se kemi nevoje per shkembimin e mendimeve dhe ideve te njera tjetres . Urojme njera tjetren ne gezime dhe ne hidherime ngushellojme. Ndodh qe kur flasim shume pa dashur dike te lendojme, por nje gje eshte e sigurte; edhe pse me çdonjeren prej disa mijera fanseve Qe beni pjese në faqen time nuk mund te na lidhin gjera shume, me kalimin e kohes, eshte nje shtellunge njerezish qe edhe pse teresisht te panjohur, i lexojme me kenaqesi idete dhe keshillat , i kujtojme shpesh . Qofte nje vit i mbare dhe i begate ky qe po troket ne dere. Shendet e jete, dashuri, mirkuptim dhe mirnjohje!
Read more
Mirememngjeeeeesss me shume dashni dhe lumturi, sepse lumturi eshte te zgjohesh me nje lekure ...
Media Removed
Mirememngjeeeeesss me shume dashni dhe lumturi, sepse lumturi eshte te zgjohesh me nje lekure qe shkelqen Perpara se te gjej cfare do vesh per sot, me duhet te "vesh" lekuren si fillim. Kremi im hidratues ne dimer ndryshon, per arsyen e thjesht sepse duhet te jete me i plote dhe konsistent ... Mirememngjeeeeesss me shume dashni dhe lumturi, sepse lumturi eshte te zgjohesh me nje lekure qe shkelqen😍
Perpara se te gjej cfare do vesh per sot, me duhet te "vesh" lekuren si fillim.
Kremi im hidratues ne dimer ndryshon, per arsyen e thjesht sepse duhet te jete me i plote dhe konsistent ne menyre qe te mbroj lekuren nga i ftohti.(🚨sot dita me e ftohte e vitit u tha per te 3 jave rresht 🙄)
Zakonisht kur thuhet krem i plote na vjen nje imazh bezdisesh ne mendje😖 qe jane kremerat qe rrine si llac ne lekure, por ky nuk eshte rasti i @dermae_albania
Linja hidratuese Hydrating eshte menduar deri ne detajet me te vogla dhe pas disa sekondash aplikimi, kremi perthithet i gjithi nga lekura dhe keshtu ajo do qendroje e buteeeeee dhe e mbrojtur deri ne darke.
Pse jam dashuruar me Hydrating Derma E?
Fakt;
Hidraton ne thellesi.
Permban Acid Hyaluronic (efekt lifting, lufton rudhat e para te mimikes)
Permban vitaminat C, A, E qe ushqejne dhe rigjenerojne lekuren, e pasuruar me caj jeshil, qe ka veti antioksiduese 😍
Perberesit e saj jane te gjithe bio, (ka certifikim eko) nuk permban paraben, silikon, vajra minerale e te tjere ingredient qe demtojne lekuren.
Derma E, cdo produkt te sajin e ka vegan dhe nuk testohen mbi kafshet ❤
Qershia mbi torte?
Raporti cmim-cilesi 🤗
Ps; per cdo info mbi lekuren tuaj dhe produktet qe ju pershtaten, flisni inbox me specialistet e @dermae_albania
#skinregiment #skinroutine #skinproducts #barebeauty #nomakeup
Read more
- Zonja Victoria, si arrini të jeni ne forme pas 4 femijeve? - Zgjohem ne mengjes, shoh ke kam per ...
Media Removed
- Zonja Victoria, si arrini të jeni ne forme pas 4 femijeve? - Zgjohem ne mengjes, shoh ke kam per burre, lexoj sa miliona femra duan te ma marrin dhe me iken oreksi. - Zonja Victoria, si arrini të jeni ne forme pas 4 femijeve?
- Zgjohem ne mengjes, shoh ke kam per burre, lexoj sa miliona femra duan te ma marrin dhe me iken oreksi. 😂😂😂😂😂😂
Vitet e fundit nuk kam shkuar ne biblioteke sepse librat qe me jane dashur i kam gjetur neper librari. ...
Media Removed
Vitet e fundit nuk kam shkuar ne biblioteke sepse librat qe me jane dashur i kam gjetur neper librari. Por ne gjimnaz dhe here pas here, edhe per qellime pune, e kam frekuentuar Biblioteken Kombetare. E di qe mbase shume prej jush nuk kane hyre asnjehere e as i intereson, ose e thene ndryshe ky ... Vitet e fundit nuk kam shkuar ne biblioteke sepse librat qe me jane dashur i kam gjetur neper librari. Por ne gjimnaz dhe here pas here, edhe per qellime pune, e kam frekuentuar Biblioteken Kombetare. E di qe mbase shume prej jush nuk kane hyre asnjehere e as i intereson, ose e thene ndryshe ky vend mund te kete probleme shume me te mprehta. Por kete e shoh si nje problem vertet shume te madh. E kemi zene gjithe vemendjen duke u marre me kullat e godinen e Teatrit por po harrojme qe jo shume larg nje tjeter instituticion i than librat e lagur ne kushte te mjerueshme.
Read more
MIRËMËNGJES <span class="emoji emoji1f603"></span> dhe me këtë moment duarshtrëngimi me një mike të madhe të Shqipërisë e shqiptarëve, ...
Media Removed
MIRËMËNGJES dhe me këtë moment duarshtrëngimi me një mike të madhe të Shqipërisë e shqiptarëve, e cila zbriti mbrëmë në vendin tonë menjëherë pas dhënies së rekomandimit për çeljen e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian, ju uroj një ditë të mbarë 🇦🇱🇪🇺 MIRËMËNGJES 😃

dhe me këtë moment duarshtrëngimi me një mike të madhe të Shqipërisë e shqiptarëve, e cila zbriti mbrëmë në vendin tonë menjëherë pas dhënies së rekomandimit për çeljen e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian, ju uroj një ditë të mbarë 🇦🇱🇪🇺
Gëzuar Kurban Bajramin! Qofshim përherë me zemrën plot! Zoti para dhe ne pas tij!
Media Removed
Gëzuar Kurban Bajramin! Qofshim përherë me zemrën plot! Zoti para dhe ne pas tij! Gëzuar
Kurban Bajramin!
Qofshim përherë me zemrën plot!
Zoti para dhe ne pas tij!
Teksa lexojmë këto etapa, ndien nevojën dhe përuljen ndaj Krijuesit të Gjithëpushtetshëm. E ...
Media Removed
Teksa lexojmë këto etapa, ndien nevojën dhe përuljen ndaj Krijuesit të Gjithëpushtetshëm. E habitshme është se teksa lexojmë proceset që kaloi krijimi i Ademit, do të vërejmë se në Kur’an herë thuhet që është krijuar nga balta, herë nga dheu, herë nga balta e ngjizur, herë nga balta e tharë ... Teksa lexojmë këto etapa, ndien nevojën dhe përuljen ndaj Krijuesit të Gjithëpushtetshëm.

E habitshme është se teksa lexojmë proceset që kaloi krijimi i Ademit, do të vërejmë se në Kur’an herë thuhet që është krijuar nga balta, herë nga dheu, herë nga balta e ngjizur, herë nga balta e tharë etj… Thotë Zoti në Kur’an: “Vërtet që çështja e Isait (përsa i përket krijimit të tij) tek Zoti është si ajo e Ademit të cilin e krijoi nga dheu dhe më pas i tha: “Bëhu” dhe ai u bë.” (Ali Imran: 59);
“Kujto kur Zoti yt u tha engjejve: Unë do të krijoj njeri prej balte.”(Sad: 71);
“Ne e krijuam atë nga balta e ngjizur.” (Es-Saffat: 11);
“Ne e krijuam atë nga argjili si qeramikë.” (Hixhr: 26)

Të gjitha sa përmendëm janë etapa në të cilat kaloi krijimi i njeriut të parë. Ai nuk u krjua me urdhërin “bëhu” dhe të bëhej. Por gjithçka kaloi në disa procese dhe etapa, për të ardhur në plotësimin e tij si krijesë përfundimtare.Krijimi i Ademit [alejhis-selam] kaloi në gjashtë procese, derisa u plotësua dhe secili prej tyre përmban në vetvete një mesazh për të përcjellë.

Etapa e parë është mbledhja e dheut, që do të përdorej për krijimin e Ademit [alejhis-selam]. Thotë profeti Muhammed [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]: ”Zoti e krijoi Ademin [alejhis-selam] nga një grusht dheu që e mori nga gjithë dheu i tokës.” Zoti dërgoi Xhibrilin [alejhis-selam] , të cilit i tha: ”Shko dhe merr një grusht dhe nga toka.” (Ebu Daudi, 4693)
Read more
Nje leter kushtuar djalit te saj!Arbi sot eshte 6 vjec dhe Emanuela Zaimi lexon ne Thurje ate leter qe nje dite Arbi do ta lexoje e do te kuptoje shume gjera!Nje leter qe te rrenqeth mishin dhe te ben te kuptosh cfare eshte dashuria dhe cfare force ka.Te plote mund te shihni ritransmetimin te ... Nje leter kushtuar djalit te saj!Arbi sot eshte 6 vjec dhe Emanuela Zaimi lexon ne Thurje ate leter qe nje dite Arbi do ta lexoje e do te kuptoje shume gjera!Nje leter qe te rrenqeth mishin dhe te ben te kuptosh cfare eshte dashuria dhe cfare force ka.Te plote mund te shihni ritransmetimin te dielen ne 17.00 ose me pas ne YouTube.
Read more
@zirina.z me duket mua, apo ketu kemi dale pak si binjake? 🤣🤣 Qe thoni ju njerez, Zirina ka qene shoqja ...
Media Removed
@zirina.z me duket mua, apo ketu kemi dale pak si binjake? 🤣🤣 Qe thoni ju njerez, Zirina ka qene shoqja ime e ngushte e tetevjecares, por mund ta konsideroj edhe si engjellin tim mbrojtes, e cila ne fazen me palluqe te jetes time, kur kisha frike dhe trembesha edhe nga hija ime ishte gjithmone ... @zirina.z me duket mua, apo ketu kemi dale pak si binjake? 🤣🤣 Qe thoni ju njerez, Zirina ka qene shoqja ime e ngushte e tetevjecares, por mund ta konsideroj edhe si engjellin tim mbrojtes, e cila ne fazen me palluqe te jetes time, kur kisha frike dhe trembesha edhe nga hija ime 😂😂😂ishte gjithmone aty gati per te me mbrojtur nga te gjithe e nga gjithcka 😂😂😂 20 vite me pas, ne vazhdojme te jemi shoqe, edhe pse Zirina s’me mbron me se jam bere trime vet 😂😂😂❤️❤️❤️ Dhe meqe (s)ra fjala, ne jemi ish Gjon Buzukse 😬 Kam ndonje tjeter nga ju qe me ndjek ish Gjon Buzuks ketu?
Read more
@luanavjollca spo di ka me ja nis ti je gjithqka per mua dashuria ime jeta ime my queen my dream un te ...
Media Removed
@luanavjollca spo di ka me ja nis ti je gjithqka per mua dashuria ime jeta ime my queen my dream un te dua shum besoj qe e din ti se sa shum te dua kisha pas shum qef met taku por deshira nuk pome plotsohet por une kam shpresa qe do te takoj ty do te isha ma e lumtura e botes do te perqafoja shume do te thoja ... @luanavjollca spo di ka me ja nis ti je gjithqka per mua dashuria ime jeta ime my queen my dream un te dua shum besoj qe e din ti se sa shum te dua kisha pas shum qef met taku por deshira nuk pome plotsohet por une kam shpresa qe do te takoj ty do te isha ma e lumtura e botes do te perqafoja shume do te thoja se sa te dua un ty o luana ti don mem çmend mua a e din se sa shum dua un ty te dua ma shum se jeten te dua ma shum se gjithqka o smuj me jetu pa ty buzëqeshja jote pome ben qe te ndjehem shum e lumtur dhe me fat met vertet un jam shum me fat qe jam fansja jote ma e madhe o spo di qka me fol durt pom dridhen po un te du shum jeta jem ti je dashuria, ime universi im, bota ime ,oksigjeni im, Lulja ime, my everything you are mu qyeen you are my life you are my heart you are my princess te dua shumm shum shpresoj qe do te vjen dita shum shpejt qe un te takoj ty o sa do isha e lumtur o do filloja te qaja nga gezimi un te dua shpresoj Luana qe keto fjal te bejn te buzëqeshin sepse un shkova shum fjal lor akoma me shum kam fjal qe smundem ti shpreh te gjithat por edhe ato do ti them nje dit se ti je e #ejemja dhe gjithmon do te jesh my queen ♥ #tiranalifestyle #luanator @luanavjollca luana mos harro se un te dua edhe me shum se te gjitha keyo fjal ti je e vetmja qe mbon te lumtur te dua shummmm jeta jem .......... Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te Te dua Te dua Te dua
Te dua Te dua Te dua Te dua
Te dua Te pa fund #luanaejemja #tiranalifestyle
Read more
Perëndimi është i bukur për shumë gjëra...Për tu parë, shijuar, medituar, ftymëzuar, pikturuar ...
Media Removed
Perëndimi është i bukur për shumë gjëra...Për tu parë, shijuar, medituar, ftymëzuar, pikturuar dhe fotografuar me filtër të polarizuar Me pas Nikon/Cannon, tana i bon Perëndimi është i bukur për shumë gjëra...Për tu parë, shijuar, medituar, ftymëzuar, pikturuar dhe fotografuar me filtër të polarizuar😍
Me pas Nikon/Cannon, tana i bon😉
vllau im numan per ty sot un po shkruj fjalet e arta nga ti ne zemer mjan ba tatu jeta e veshtir por ...
Media Removed
vllau im numan per ty sot un po shkruj fjalet e arta nga ti ne zemer mjan ba tatu jeta e veshtir por shum dyt kemi mesu xhdo her tu fol per fe e per jeten qe ekalum nuk muj me u anku asnje her nga ti vella sa her qe kam pas nevoj ti mke dal ne krah sa her qaj kemi pi te dashmir tu kesh e tu fol kur prej dashnis ... vllau im numan per ty sot un po shkruj
fjalet e arta nga ti ne zemer mjan ba tatu
jeta e veshtir por shum dyt kemi mesu
xhdo her tu fol per fe e per jeten qe ekalum
nuk muj me u anku asnje her nga ti vella
sa her qe kam pas nevoj ti mke dal ne krah
sa her qaj kemi pi te dashmir tu kesh e tu fol
kur prej dashnis per hir te Allahut spo mujshe mu lodh
jam befasu me veten qfar vllau kam musliman
Elhamdulilah qe tka qu zoti ty vella met pas pran
1 nat mos me dal shum jeta mu doka e ran
jam msu xhdo her per fe me fol me ty
kisha pas deshir asnje her mos me u ndal
jam msu merzin e tkeqen me ty me largu
jam msu me buzeqeshje sa her me nejt e ty met ngu
me ma mundesu Alllahu me dermjetsu perdikan
i pari vllau jem Numan tii ne listen tem ishe kann
prej teje shum kam msu hala po du dituri
per vllaun tem numanin botes flaken ja kisha shti
kjo asht dashni vllaznillk dashni e paster reale
nuk e dojm njani qetrin per korist e as per pare
parja per ne ska vler ska vler per ne as kjo bota
xhenneti asht nzemrat tona kjo asht e verteta jo e kota
shpresojm tek zoti madh qe kshtu sa her ke mi me vazhdu
kemi me qen vllazni musliman per Allah mu dasht xhdo dit ma shum
kam ec boten gjith kun askush kshtu si ti sem ka dal
vllaun tem e kam po ty vallahi ma shum jam tut dasht
se ti ma kujton Allahun sa her qe shejtani me afrohet
Allahuhu te shperbleft me xhdo te mir ne jet
si mos met dasht ty kur prej tkeqes me largon mu
si mos met dasht ty kur per namaz ti je tum ftu
si mos met dasht ty kur per xhennetin ti mfol mu
si mos met dasht ty kur prej haramit m'largon mu
si mos met dasht ty kur prej dashnis harame mlargon mu
kjo asht e verteta edhe ja pse ket vella un shum e du
jeten e shoh shum dryshe prej dites kur fola me ty vella
tash po mendoj veq per xhennetin po ashtu dhe per Allah
si me ba vepra te mira si me kenaq un Alll-llahun
me than hakun haptas me pas frig veq All-lllahun
kjo poezi me kaq Smbaroj jam zymeri qe shenoj
i hupi pak ndriqimi kty shkupit tonn
vllau jem numan pot lypmi e sun pot xhojm
je nis per mergim a thu kur kthehesh ma
Nur mbi nur je vlla krejt drit seroven e ki ba
aj ndriqim hupi vlla a thu kur kthehesh ti ma
Read more
HAPPY BIRTHDAY AMI EVENT!!! Hedhim nje veshtrim ne hapat e pare dhe kuptojme se u rritem profesionalisht ...
Media Removed
HAPPY BIRTHDAY AMI EVENT!!! Hedhim nje veshtrim ne hapat e pare dhe kuptojme se u rritem profesionalisht jo nga komentet e bukura por nga te pamundurat. Ato ishin shtylla jone e patundshme. Sapo kemi lene pas 11 vjet dhe vizioni i @amievent_official dhe vizioni yne per kete kompani eshte ... HAPPY BIRTHDAY AMI EVENT!!!
Hedhim nje veshtrim ne hapat e pare dhe kuptojme se u rritem profesionalisht jo nga komentet e bukura por nga te pamundurat. Ato ishin shtylla jone e patundshme. Sapo kemi lene pas 11 vjet dhe vizioni i @amievent_official dhe vizioni yne per kete kompani eshte shume ambicioz edhe ne te ardhmen.
Falenderojme te gjithe klientet qe zgjodhen te ishin pjese e @amievent_official ne gjithcka qe ne krijojme per te bere te jashtezakonshme diten e tyre. Nje urim i vecante shkon per stafin qe punojne pa u lodhur dhe me kreativitetin e tyre bejne te qeshin cdo zemer qe troket ne kete porte te bardhe.
#beststaffever
Read more
So happy for Kosovo 🇽🇰, first time to participate in “football for Friendship” World Cup Russia ...
Media Removed
So happy for Kosovo 🇽🇰, first time to participate in “football for Friendship” World Cup Russia 2018 || "Football for Friendship" njëri ndër programet më të mëdha internacionale të natyrës shoqërore për fëmijë me fokus në sport, i implementuar nga Gazprom (partner zyrtarë i FIFA dhe kampionatit ... So happy for Kosovo 🇽🇰, first time to participate in “football for Friendship” World Cup Russia 2018 😍 || "Football for Friendship" njëri ndër programet më të mëdha internacionale të natyrës shoqërore për fëmijë me fokus në sport, i implementuar nga Gazprom (partner zyrtarë i FIFA dhe kampionatit botëror Rusia 2018) do të mirëpres ambasadorë të ri nga Kosova në fazën e fundit në Moskë! E planifikuar rreth hapjes së kampionatit botëror, "Football for Friendship" do të mirëpres të ri nga e gjithë bota, 211 shtete dhe regjione. Pas përfundimit të procesit të përzgjedhjes bazuar në kritere të vendosura ndërkombëtare të projektit - të kryera në bashkpunim me Zero Pozitive sh.p.k. - Jon Latifaj dhe Denis Zaiti janë përzgjedhur të përfaqësojn Kosovën si ambasadorët e ri në rolet e Footballerit të ri dhe Gazetarit të ri. #proud #kosova #youth
Read more
Ai momenti kur flet ne <span class="emoji emoji1f4f1"></span> me shoqen e ngushte dhe je aq e perqendruar sa skupton me cfare ben nga ana tjeter. ...
Media Removed
Ai momenti kur flet ne me shoqen e ngushte dhe je aq e perqendruar sa skupton me cfare ben nga ana tjeter. #shfleton1liber & me pas #384828291xhiro kot neper shtepi 🤦🏻‍♀️ Ai momenti kur flet ne 📱 me shoqen e ngushte dhe je aq e perqendruar sa skupton me cfare ben nga ana tjeter. #shfleton1liber & me pas #384828291xhiro kot neper shtepi 🤦🏻‍♀️😅
Pas një muaji sakrifice, lutjesh e adhurimi ndaj Zotit, besimtarët myslimanë do të festojnë festën ...
Media Removed
Pas një muaji sakrifice, lutjesh e adhurimi ndaj Zotit, besimtarët myslimanë do të festojnë festën e Fitër Bajramit. Në këtë ditë feste dhe gëzimi uroj që të jeni të lumtur e të bashkuar dhe të festoni me familjarët, miqtë dhe me më të dashurit tuaj. Fitër Bajrami është festë e devotshmërisë, ... Pas një muaji sakrifice, lutjesh e adhurimi ndaj Zotit, besimtarët myslimanë do të festojnë festën e Fitër Bajramit. Në këtë ditë feste dhe gëzimi uroj që të jeni të lumtur e të bashkuar dhe të festoni me familjarët, miqtë dhe me më të dashurit tuaj. Fitër Bajrami është festë e devotshmërisë, solidaritetit , mirësisë, tolerancës e mirëkuptimit!
Uroj që kjo ditë e bekuar t’ju gjejë në harmoni, paqe e mirëkuptim me njëri-tjetrin, plot shëndet e mbarësi për ju dhe të gjithë të afërmit e të dashurit tuaj!😇🙏
Read more
Ky eshte stili qe dashuroj, vintage dhe retro dhe mendoj se eshte ai qe me pershtatet me se miri dhe ...
Media Removed
Ky eshte stili qe dashuroj, vintage dhe retro dhe mendoj se eshte ai qe me pershtatet me se miri dhe me pamjen time Dhe pas ketij, vjen street style. Po ju keni nje stil te preferuar? Ku e gjeni veten me shume? #retrodress #polkadotsfever #vintagestyle #curlyhairstyles #curlygirlmethod ... Ky eshte stili qe dashuroj, vintage dhe retro dhe mendoj se eshte ai qe me pershtatet me se miri dhe me pamjen time😍
Dhe pas ketij, vjen street style.
Po ju keni nje stil te preferuar? Ku e gjeni veten me shume?
#retrodress #polkadotsfever #vintagestyle #curlyhairstyles #curlygirlmethod #curly #curlybob
Read more
"Ne erresire" (Nga O. Curri) Do te vij aty asgje nuk kam harruar, une bie ngrihem prape nuk me ...
Media Removed
"Ne erresire" (Nga O. Curri) Do te vij aty asgje nuk kam harruar, une bie ngrihem prape nuk me kane frikesuar. Te eci s’di une, veç vrapoj dhe kujtimet do ti sheroj. Po zbret ti ne stacion te gabuar dhe une nuk kisha asnje faj. Asnje faj Me zgjo dua ta besoj, me zgjo dua ta shikoj. Si ... "Ne erresire"
(Nga O. Curri)

Do te vij aty asgje nuk kam harruar,
une bie ngrihem prape nuk me kane frikesuar.
Te eci s’di une, veç vrapoj
dhe kujtimet do ti sheroj.
Po zbret ti ne stacion te gabuar
dhe une nuk kisha asnje faj.
Asnje faj

Me zgjo dua ta besoj,
me zgjo dua ta shikoj.
Si nje narkoze gjithe muskujt me ke penguar.
Nuk mundem te veproj kur zemra ka ndaluar.

Hap syte ti nuk je,
te gjitha fjalet i mbarove dje.
Hidhi armet je dorezuar
se betejat shkuan shkuan.

Do te vij aty asgje nuk kam harruar,
une bie ngrihem prape nuk me ka frikesuar.
Te eci s’di une, veç vrapoj
dhe kujtimet do sheroj.
Po zbret ti ne stacion te gabuar
dhe une kisha asnje faj.

Dhe une nuk kisha asnje faj, asnje faj.

Ti hesht se nuk dua zhurme
Mos prit e njejta prape te mbetem une?
Veç ke lenduar, kurre i penduar
Te vrasin fjalet, fjalet e tua.

N’erresire te gjithe do te genjejne

Sa here zgjohem sa here zgjohem, lutem, qe koken pas jo kurre te mos e kthej.
Shpirtin tim, shpirtin tim e mbush me diell.
Shpirtin tim, shpirtin tim nuk mund ta shkel.

Dhe une nuk kisha asnje faj.

@jonidamaliqi @tull_productions
Read more
Loading...
Load More