Dua bir namaz hadis

Loading...


Unique profiles
28
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Armutlu Tatil Köyü, Pforzheim, Kütahya
Average media age
637 days
to ratio
11.5
Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden ...
Media Removed
Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden hemen sonra, iki rekattan altı rekata kadar kılınır. Niyet ettim Allah rızası için evvabin namazını kılmaya şeklinde niyet edilebilir. Evvabin namazını üç tane iki rekat şeklinde, ... Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden hemen sonra, iki rekattan altı rekata kadar kılınır. Niyet ettim Allah rızası için evvabin namazını kılmaya şeklinde niyet edilebilir. Evvabin namazını üç tane iki rekat şeklinde, altı rekat olarak kılmamız daha güzel olacaktır. Fahr-ı Kainat -sallallahü aleyhi ve sellem-Efendimiz şöyle buyuruyor: "Bir kimse Akşam namazından sonra hiç konuşmadan altı rekat namaz kılsa, o namaz (sevap bakımından) on iki senelik ibadete denk olur."
{Tirmizi, Mevakit, 204}
_____________________________
şöyle buyurmuştur: “Kim akşam namazından sonra altı rekat namaz kılarsa, evvabinler(tövbe edenler)den sayılır.”
{Tahtavî, Merakı’l-felah, s.317}
_____________________________
Hazreti Ammar b. Yasir akşam namazından sonra altı rekat namaz kılınca yanındakiler bu namazı sordular, o şu cevabı verdi: “Ben sevgili dostum Allah Resulü’nü gördüm akşam namazından sonra altı rekat kıldı.” ve şunu ekledi “Kim akşam namazından sonra altı rekat kılarsa, deniz köpüğü kadar günahı olsa bile affolur.”
{Ebû Nuaym el-İsfahanî, Ma’rifetus Sahabe}
_____________________________
Hazreti Selman-ı Farisî, Efendimiz (s.a.v)’den naklen şunları aktarıyor: “Akşamla yatsı arasındaki namaza dikkat edin, zira bu namaz gün içinde eğlenme ve yanlış işlere bulaşmadan ötürü oluşan manevi kirleri giderir ve günün sonunu güzelleştirir.”
{Abdurrezzak, Musannaf, III, 44; Kenzu’lUmmal 387}
_____________________________
Hazreti Huzeyfe anlatıyor: “Allah Resulü’ne gelip onunla beraber akşam namazını kıldım. Kendisi yatsıya kadar namaz kılmaya devam etti.”
{İbn Hanbel, Müsned, V, 392}
_____________________________
Efendimiz’in (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) azatlılarından Hazreti Ubeyd’e, Efendimiz’in farz namazlar dışında bir namaz kılmayı emredip etmediği sorulduğunda, “Evet, akşamla yatsı arasında namaz kılmamızı emrederdi.” cevabını verdi.
{İbn Hanbel, Müsned, V, 431}
_____________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
____________________________
#evvabin #sünnet #evvabinnamazı #ilim #hadisişerif #ilmihal #tövbe #istiğfar #af #sünnetiseniyye #salavat #hadis #dua
Read more
Loading...
KAYDEDİN, EFENDİMİZ'DEN DUALARDIR... SIKINTI ANINDA OKUNACAK DUA <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> Anlamı: Ya Rabbi! Senden ...
Media Removed
KAYDEDİN, EFENDİMİZ'DEN DUALARDIR... SIKINTI ANINDA OKUNACAK DUA Anlamı: Ya Rabbi! Senden rahmetini diliyorum.Göz açıp kapayıncaya kadar bir zaman kadar bile beni kendi nefsime bırakma. Benim bütün işlerimi islah eyle(düzelt).Senden başka ilah yoktur.” (Ebû Davud; edeb ... KAYDEDİN, EFENDİMİZ'DEN DUALARDIR... SIKINTI ANINDA OKUNACAK DUA 👇👇👇 Anlamı:

Ya Rabbi! Senden rahmetini diliyorum.Göz açıp kapayıncaya kadar bir zaman kadar bile beni kendi nefsime bırakma. Benim bütün işlerimi islah eyle(düzelt).Senden başka ilah yoktur.”
(Ebû Davud; edeb 110)
.
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #istekduası #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #dilekduası #sıkıntıduası #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
Ebu Hüreyre' den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber (sav) şöyle dua ediyordu: "Allah'ım! Fakirlikten, ...
Media Removed
Ebu Hüreyre' den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber (sav) şöyle dua ediyordu: "Allah'ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım. Haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan da sana sığınırım." (Dl 544 Ebü Davud, Vitr, 32) - Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır. Bizlere ... Ebu Hüreyre' den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber (sav) şöyle dua
ediyordu: "Allah'ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım.
Haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan da sana sığınırım."
(Dl 544 Ebü Davud, Vitr, 32)
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
#ilahiaşk #duaile
Read more
Ebu Hüreyre, Allah Resülü'nün (sav) şöyle dua ettiğini söylemektedir: ''Allah'ım! Bozgunculuktan, ...
Media Removed
Ebu Hüreyre, Allah Resülü'nün (sav) şöyle dua ettiğini söylemektedir: ''Allah'ım! Bozgunculuktan, münafıklıktan ve kötü ahlaktan sana sığınırım." (Dl546 Ebu Davud, Vitr, 32; N5473 Nesaı, İstiaze, 21) - - Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır. Bizlere katılmak için paylaşım, ... Ebu Hüreyre, Allah Resülü'nün (sav) şöyle dua ettiğini söylemektedir:
''Allah'ım! Bozgunculuktan, münafıklıktan
ve kötü ahlaktan sana sığınırım."
(Dl546 Ebu Davud, Vitr, 32; N5473 Nesaı, İstiaze, 21)
-
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
Read more
Ebu'I - Verd İbnu Sümâme anlatıyor: "Hz. Ali (radıyallahu anh) İbnu Ağyed'e dedi ki: "Sana kendimden ...
Media Removed
Ebu'I - Verd İbnu Sümâme anlatıyor: "Hz. Ali (radıyallahu anh) İbnu Ağyed'e dedi ki: "Sana kendimden ve Resûlûllâh ﷺ'ın kızı Hz. Fâtıma (radıyallahu anhâ)'dan -ki o, babasına, ailesinin en sevgili olanı idi- bahsedeyim mi?'' "Evet, bahsedin!'' dedim. Bunun üzerine: "Hz. Fâtıma radıyallahu ... Ebu'I - Verd İbnu Sümâme anlatıyor: "Hz. Ali (radıyallahu anh) İbnu Ağyed'e dedi ki: "Sana kendimden ve Resûlûllâh ﷺ'ın kızı Hz. Fâtıma (radıyallahu anhâ)'dan -ki o, babasına, ailesinin en sevgili olanı idi- bahsedeyim mi?'' "Evet, bahsedin!'' dedim. Bunun üzerine: "Hz. Fâtıma radıyallahu anhâ değirmen çevirirdi; elinde yaralar meydana gelirdi. Kırba ile su taşırdı. Bu da boynunda yaralar açtı. Evi süpürüyordu. Üstü başı toz toprak oldu. (Bu sıralarda) Resûlûllâh ﷺ'a bir kısım köleler getirilmişti.. Fâtıma 'ya: "Babana kadar gidip bir köle istesen!" dedim. Gitti. Aleyhisselâtu vesselâm'ın yanında bazılarının konuşmakta olduklarını gördü ve geri döndü. Ertesi gün Resûlûllâh ﷺ Hz. Fâtıma (radıyallahu anha)'ya gelerek: "Kızım ihtiyacın ne idi?" diye sordu. Hz.Fâtıma (radıyallahu anha) süküt edip cevap vermedi. Ben araya girip: "Ben anlatayım Ey ALLÂH ﷻ'ın Resülü!'' dedim ve açıkladım: "Fatıma'nın değirmen kullanmaktan elleri yara oldu, kırba ile su taşımaktan da omuzları incindi. Köleler gelince ben kendisine, size uğramasını, sizden bir hizmetçi istemesini ve böylece biraz rahata kavuşmasını söyledim. Bu açıklamam üzerine Resûlûllâh ﷺ: "Ey Fatıma, ALLÂH ﷻ'tan kork, ALLÂH ﷻ'a olan farzlarını eda et, aileyin işlerini yap. Yatağına girince otuzüç kere sübhanallah, otuzüç kere elhamdülillah, otuzüç kere ALLÂHÛ EKBER de. Böylece hepsi yüz yapar. Bu senin için hizmetçiden daha hayırlıdır.." buyurdular. Hz. Fatıma (radıyallahu anha): ALLÂH ﷻ'tan ve ALLÂH ﷻ'ın Resulünden razıyım" dedi. Resulullah ona hizmetçi vermedi." Buhari, Fedailul Ashab 9, Humus 6, Nafakat 6, 7, Da'avat 11; Müslim, 80, (2727); Tirmizi, Da'avat 24, (3405); Ebu Davud, Harac 20, (2988, 2989), Edeb 109, (5062, 5063). .
.
.
☝️ALLÂHÛ EKBER ☝ 
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Ali Seyyidina Muhammed ( s.a.v )
.
.
▂ ▃ ▅ ▆ █@ashabi_suffa█ ▆ ▅ ▃ ▂ .
"Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis,Tirmizî,)
. ▂ ▃ ▅ ▆ █@ashabi_suffa█ ▆ ▅ ▃ ▂ .
.
.
#Allah #Din #İslam #Kuran
#Müslüman #namaz #Amin
#Kabe #Ezan #Peygamber #Sevgili
#muhammed #Hzmuhammed
#Hadis #AllahuEkber #Dua #Hayat
#İlim #Medine #Secde #Aşk #quran
#Huzur #Kuranıkerim #Mekke #follow
#Mevlana #SubhanAllah #İstanbul #hijab
Read more
"Kim, "Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâşerîke leh, lehu'l mülkü ve lehu'l hamdü ve hüve alâ külli şey'in ...
Media Removed
"Kim, "Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâşerîke leh, lehu'l mülkü ve lehu'l hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadîr." duasını bir günde yüz kere söylerse, kendisine on köle âzad etmiş gibi sevab verilir, ayrıca lehine yüz sevab yazılır ve yüz günahı da silinir. Bu, ayrıca üç gün akşama kadar onu ... "Kim, "Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâşerîke leh, lehu'l mülkü ve lehu'l hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadîr." duasını bir günde yüz kere söylerse, kendisine on köle âzad etmiş gibi sevab verilir, ayrıca lehine yüz sevab yazılır ve yüz günahı da silinir.
Bu, ayrıca üç gün akşama kadar onu şeytana karşı muhafaza eder. Bundan daha fazlasını okumayan hiçbir kimse, o adamınkinden daha efdal bir amel de getiremez.
Kim de bir günde yüz kere "Sübhânallahi ve bihamdihi" derse hataları dökülür, hatta denizin köpüğü kadar (çok) olsa bile." [Buhârî, Daavât 54, Bed'ü'l-Halk 11; Müslim, Zikr 28, (2691); Muvatta, Kur'ân 20, (1, 209); Tirmizî, Daavât 61, (3464)]
____________________________________________________________________
#dua #duaet #zikir #dhikr #oku #Allah #allahswt #Subhanallah #lailaheillallah #rabbim #müslüman #islam #cennet #huzur #kalp #ümmet #hadis #hadisişerif #hadisiserif #kuran #ayet #namaz #sözler #instaislam #instaturkey #instaturk #instatürk #smileitssunnahツ #dua_ve_zikir
Read more
Loading...
İmam-ı Rabbani Hazretleri buyuruyor: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile ...
Media Removed
İmam-ı Rabbani Hazretleri buyuruyor: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir ... İmam-ı Rabbani Hazretleri buyuruyor: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir.
Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir.
Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur.
Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.
Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de affolur, Cehennemden azat olur.
Ramazan-ı şerif ayında, Rasulullah aleyhisselatü vesselam, esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi.
Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur.
Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer.
Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir.
ALLAHÜ teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır.
Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir.
Oruçlu iken günahtan sakınmalıdır.
Gözü ve dili günahlardan koruduğumuz gibi, kulağımızı da korumamız gerekir.
Konuşulması haram olan şeyi, dinlemek de haramdır.
El, ayak ve diğer uzuvları da haramdan korumalıdır! Oruç tutup azaları ile günah işleyen, ilaç yerine zehir içen hastaya benzer. Çünkü günah zehirdir. İbadetlerimizin sevabını yok eder.

Resul (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:“Ramazan ayı size bir bereket ayı olarak gelmiştir. Allah’u Teala bu ayda rahmetiyle sizi kuşatır. Bu ayda rahmet indirir, hataları siler, duaları kabul eder. Allah’u Teala bu ayda hayır hususundaki yarışlarınıza bakar ve meleklere karşı sizinle iftihar eder. Allah’a karşı hayır ortaya koyunuz. Çünkü bedbaht kişi, bu ayda Allah’ın rahmetinden mahrum olan kişidir.” (Tabarani)
________________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
________________________________________
#hadisişerif #hoşgeldinramazan #ramazanışerif #ramazan #üçaylar #islamiyet #rahmet #bereket #mağfiret #dua #ibadet #ilim #amel #izzet #namaz #teravih #hadis #sünnet #fazilet
Read more
Cabir b. Abdullah'ın rivayet ettiğine göre, Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurmuştur: "(Evine ...
Media Removed
Cabir b. Abdullah'ın rivayet ettiğine göre, Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurmuştur: "(Evine girdiğin zaman) besmele çekerek kapını kapa. Çünkü şeytan (besmeleyle) kapanan bir kapıyı açamaz. Besmele çekerek lambanı söndür. Besmele çekerek, (enine koyacağın) bir tahta parçası ... Cabir b. Abdullah'ın rivayet ettiğine göre, Hz. Peygamber (sav) şöyle
buyurmuştur: "(Evine girdiğin zaman) besmele çekerek kapını kapa. Çünkü
şeytan (besmeleyle) kapanan bir kapıyı açamaz. Besmele çekerek lambanı
söndür. Besmele çekerek, (enine koyacağın) bir tahta parçası ile de olsa kabını(n
ağzını) ört. Yine besmele çekerek su kabını(n ağzını da) ört."
(D37 3 1 Ebu Davud, Eşribe, 2 2)
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Diğer sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizlere katkı sağlamış olursunuz.

İnstagram : hadisoku
Twitter : 1hadisoku
Youtube : hadisoku
-
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
Read more
Loading...
Kimseyi ölecek kadar sevme, 'sevgilin kim' değil "Rabbin kim" diye soracaklar..! @allah_yolunda_biri . . Bir ...
Media Removed
Kimseyi ölecek kadar sevme, 'sevgilin kim' değil "Rabbin kim" diye soracaklar..! @allah_yolunda_biri . . Bir Hadis Büyük günahlar şunlardır: Allah'a ortak koşmak, ana babaya itaatsizlik etmek, haksız yere adam öldürmek ve yalan yere yemin etmek. (Buhârî, Eymân ve'n–nüzûr, ... Kimseyi ölecek kadar sevme,
'sevgilin kim' değil
"Rabbin kim" diye soracaklar..! @allah_yolunda_biri
.
.
Bir Hadis
Büyük günahlar şunlardır: Allah'a ortak koşmak, ana babaya itaatsizlik etmek, haksız yere adam öldürmek ve yalan yere yemin etmek.
(Buhârî, Eymân ve'n–nüzûr, 16, Diyât, 2) .
.
.
.

#Allah #hzmuhammed #namaz #nasip #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #namaz #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah #melek #kunfeyekun #ayet #tasavvuf #ilahiaşk #duaile #elhamdulillah #islamvehuzur
Read more
İnsaAllah...<span class="emoji emoji1f337"></span>NE GÜZEL OLUR.<span class="emoji emoji1f337"></span> Sabahları şükürle başlayabilsek güne. Sonra selam versek doğan ...
Media Removed
İnsaAllah...NE GÜZEL OLUR. Sabahları şükürle başlayabilsek güne. Sonra selam versek doğan güneşe. Bizi bekleyen işler aklımıza geldiğinde sarılsak duaya. Ey Rabbim kolaylaştır işimi , ferahlandır gönlümü. Kahvaltı ederken çocukların dağınıklığını değil beraberliğin ... İnsaAllah...🌷NE GÜZEL OLUR.🌷 Sabahları şükürle başlayabilsek güne.

Sonra selam versek doğan güneşe.

Bizi bekleyen işler aklımıza geldiğinde sarılsak duaya.
Ey Rabbim kolaylaştır işimi ,
ferahlandır gönlümü.

Kahvaltı ederken çocukların dağınıklığını değil beraberliğin mutluluğunu görebilsek.

Birisine sinir olduğumuzda Rabbim onu güzelleştir, neticede hepimiz bir kuluz, şaşarız beşeriz ben de aynı hatayı yapabilirim bize yardım et,bizi birbirimize kolay kıl diyebilsek.

Sıkıntılarımıza değil bize verilen sayısız nimete bakabilsek... Birin de imrenilecek birşey gördüğümüzde ona nazarımızı bırakmak yerine Rabbim bu nimeti ona hayırlı eyle daha güzelinden Ümmeti Muhammede içinde de bana ve sevdiklerime de nasip et diyebilsek... Ne güzel olurdu.

Rabbim bize geniş bir gönül, güzel gören bakış, umut eden bir anlayış ver. Güzel bir sabaha uyanmanız dileği ile hayırlı günler ❤
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #sınav #istanbul #__mevlanaa_
Read more
Cuma hutbesi okunurken insanların konuşmaları, tesbih çekmeleri, telefona bakmaları, konuşana ...
Media Removed
Cuma hutbesi okunurken insanların konuşmaları, tesbih çekmeleri, telefona bakmaları, konuşana sus demeleri, aksırıp "elhamdulillah" diyene "yerhamükallah" demeleri, selam vermeleri ve selam almaları mekruhtur. Hutbe okunurken Peygamber Efendimize (Aleyhisselam) salavat ... Cuma hutbesi okunurken insanların konuşmaları, tesbih çekmeleri, telefona bakmaları, konuşana sus demeleri, aksırıp "elhamdulillah" diyene "yerhamükallah" demeleri, selam vermeleri ve selam almaları mekruhtur.
Hutbe okunurken Peygamber Efendimize (Aleyhisselam) salavat getirmek ve yapılan duaya âmin demek de mekruhtur.
Eğer salavat getirmek ve âmin demek gerekiyorsa bu kalben okunur.
Dil ile teleffuz edilmez. Kesinlikle ses çıkartılmaz.
__________________________________
Bir Müslümanın Camide dünya kelamı konuşması, gülmesi, şakalaşması sevaplarını yok eder.
Cami âdabı ile ilgili Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
Ahir zamanda bazı kimseler mescidlerde dünyadan konuşacaklar, dünya kelamı söyleyecekler. Onlarla beraber olmayın! Allahü Teâlânın böyle kimselerle işi yoktur.
(İbni Hibban)
__________________________________
Hayvanların kuru otu yediği gibi camilerde (dünya kelâmı) konuşmak da sevabları mahveder."
(İhya, C1, 414)
__________________________________
Kur'ân'dan, zikirden, hayırlı bir şey sormaktan ya da onu vermekten (Allah'ın rızasının bulunmadığı işlerden) başka, camide her konuşulan söz sahibi için bir vebaldir."
(Ramuzu'l-Ehadis, 4246)
__________________________________
“Kul mescidde tükürmeğe kasd ederse mescidin sütunları sarsılır, (sevabı) ateşte buzun eridiği gibi erir. Eğer onu (mescide hürmeten) tükürmeyip yutarsa, Allah ondan yetmiş hastalığı gi­derir ve ona iki milyon hasene yazılır."
(Ramuzu'l-Ehadis, No:900)
__________________________________
Mescitte dünya kelamı söyleyenin ağzından kötü bir koku çıkar. Melekler, “Ya Rabbi, bu kulun mescitte söylediği kelamdan dolayı, ağzından çıkan fena koku bizleri rahatsız ediyor” derler. Hak teâlâ da buyurur ki: “İzzim celalim hakkı için, onlara büyük bela veririm.”
[Ey Oğul İlm.]
__________________________________
Mescidde gülmek, kabirde karanlığa sebebiyet verir."
(Ramuzu'l-Ehadis, H: 2672)
__________________________________
#cami #cumanamazı #hadisişerif #ilim #salavat #diyanet #ilmihal #cemaat #sessizlik #cuma #dua #namaz #imam #hutbe #adab #vaaz #sohbet #sus #cumahutbesi #islamiyet #hayırlıcumalar #hadis #cumagünü #fetva #camii #salavatışerif #islamahlakı
Read more
"Yatağına yatmak istediğin zaman namaz abdesti gibi abdest al. Sonra sağ yanına yat ve: 'Allâhümme ...
Media Removed
"Yatağına yatmak istediğin zaman namaz abdesti gibi abdest al. Sonra sağ yanına yat ve: 'Allâhümme eslemtü nefsî ileyke ve veccehtü vechî ileyke ve fevvaztü emrî ileyke ve elce'tü zahrî ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke, lâ melcee velâ mencâ minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitâbikellezî ... "Yatağına yatmak istediğin zaman namaz abdesti gibi abdest al. Sonra sağ yanına yat ve: 'Allâhümme eslemtü nefsî ileyke ve veccehtü vechî ileyke ve fevvaztü emrî ileyke ve elce'tü zahrî ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke, lâ melcee velâ mencâ minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitâbikellezî enzelte ve bi-nebiyyikellezî erselte.' 'Allah'ım! Kendimi sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşimi sana ısmarladım. Sırtımı sana dayadım. Ümit bağladığım sen, korktuğum yine sensin. Senden kaçıp sığınacak ve senin elinden kurtulacak bir yer varsa yine sensin. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin peygamberine iman ettim.' de!
Eğer ölürsen iman üzere ölürsün. Bu dua senin o geceki son sözlerin olsun." (Buhârî, Vudû 75, Daavât 6; Müslim, Zikir 56)
__________________________________

Hayırlı huzurlu Geceler. ✨🌜⭐️ #dua #duaet #uyku #uyumadan #önce #akşam #gece #sabah #oku #Allah #allahswt #Subhanallah #muslim #müslüman #islam #ummah #ümmet #hadis #hadisişerif #hadisiserif #kuran #ayet #namaz #instaislam #instaturkey #instaturk #instatürk #smileitssunnah #iyigeceler #dua_ve_zikir
Read more
Loading...
Sizden birine gam veya keder isabet ettiğinde şöyle desin: "Allah, Allahü Rabbî, lâ üşriku bihî ...
Media Removed
Sizden birine gam veya keder isabet ettiğinde şöyle desin: "Allah, Allahü Rabbî, lâ üşriku bihî şey'en. Allah, Allahü Rabbî, lâ üşriku bihî şey'en. (Allah, Allah Rabbimdir. Ona hiçbir şeyi ortak koşmam.) Ravi: Hz. Âişe (r.anha) . . .👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile ... Sizden birine gam veya keder isabet ettiğinde şöyle desin: "Allah, Allahü Rabbî, lâ üşriku bihî şey'en. Allah, Allahü Rabbî, lâ üşriku bihî şey'en. (Allah, Allah Rabbimdir. Ona hiçbir şeyi ortak koşmam.)
Ravi: Hz. Âişe (r.anha)
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
. .
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super
Read more
Unutarak yiyen içen kişi, oruçlu olduğunu hatırlarsa hemen ağzındakileri çıkarıp ağzını yıkar ...
Media Removed
Unutarak yiyen içen kişi, oruçlu olduğunu hatırlarsa hemen ağzındakileri çıkarıp ağzını yıkar ve orucuna devam eder. Unutarak doyasıya yemek yense, kanasıya su içilse, hatırlanmadıkça oruca bir zarar vermez. Hatırlandığı an hemen ağzın çalkalanması gerekir. Oruçlu olduğunu hatırladıktan ... Unutarak yiyen içen kişi, oruçlu olduğunu hatırlarsa hemen ağzındakileri çıkarıp ağzını yıkar ve orucuna devam eder. Unutarak doyasıya yemek yense, kanasıya su içilse, hatırlanmadıkça oruca bir zarar vermez. Hatırlandığı an hemen ağzın çalkalanması gerekir. Oruçlu olduğunu hatırladıktan sonra yeme içmeye devam eden kişinin haliyle orucu bozulur.
Bu hüküm farz oruçlar için olduğu gibi, nafile oruçlar için de geçerlidir. Çünkü farz orucu da, nafile orucu da bozan haller aynıdır.
___________________________________

Bu meseleyi açıklayıcı mahiyette şöyle bir hadis rivayet edilir:

Ümmü İshak Radiyallâhu Anhâ, Resul-i Ekrem Efendimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellemin huzurunda bulunuyordu. Peygamberimiz Sallallâhu Aleyhi Veselleme bir kapta tirit getirdiler. Zülyedeyn Radiyallâhu Anh de oradaydı. Peygamberimiz, Ümmü İshak Radiyallâhu Anhâ etli bir kemik verdi.
Zülyedeyn, “Ey Ümmü İshak bundan ye!” dedi.

Ummü İshak diyor ki:

o anda oruçlu olduğumu hatırladım. Adeta elim tutuldu. Elimi ne uzatabiliyordum, ne de çekebiliyordum. Bunun üzerine Peygamber Sallallâhu Aleyhi Vesellem “Ne oldu sana?” diye sordu. “Oruçluydum, unuttum” dedim.

Zülyedeyn, “Doyduktan sonra mı aklına geldi?” dedi.

Bunun üzerine Resul-i Ekrem Sallallâhu Aleyhi Vesellem şöyle buyurdu: “Orucunu tamamla. Bu ancak Allah’ın sana gönderdiği bir rızıktır.”
(Kütüb-i Sitte Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, 9:457)
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadisişerif #hoşgeldinramazan #ramazanışerif #ramazan #üçaylar #islamiyet #rahmet #bereket #mağfiret #dua #ibadet #ilim #amel #izzet #namaz #salavat #hadis #sünnet #fazilet #oruç #savm
Read more
Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz ...
Media Removed
Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz zalimlerden oldum." ______________________________ Peygamber Efendimiz (Sallallâhu aleyhi ve sellem) buyurmuştur ki: “Kim ki kardeşim Yunus'un (Yunus Peygamberin) balığın karnında ... Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz zalimlerden oldum."
______________________________
Peygamber Efendimiz (Sallallâhu aleyhi ve sellem) buyurmuştur ki: “Kim ki kardeşim Yunus'un (Yunus Peygamberin) balığın karnında iken okuduğu duâyı okursa, Allah o kimsenin istediğini verir.
Sıkıntılı, kederli ânında okuyanın sıkıntı ve kederini Allahü Teâlâ hemen giderir.” Yine başka bir hadis şerifte Efendimiz buyurmaktadır: “Hasta olan bir kimse 40 defa "Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minezzalimin" okurda ölürse şehit olarak ölür. Eğer hastalıktan kurtularak şifa bulur iyileşirse, günahları affedilir. (Hakim. El-Müstedrek 1/506)
______________________________
“La ilahe illa ente, sübhaneke inni küntü minezzalimin" diyen, uğradığı beladan kurtulur.
[İ. Sünni]
______________________________
«Ben öyle bir söz biliyorum ki sıkıntı ve kedere düşmüş bir kimse onu söyleyecek olursa mutlaka o sıkıntı ve kederden kurtulur. O söz, kardeşim Yunus'un sözüdür. Karanlıklar içinde şöyle sesleniyordu: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANE-KE İNNI KÜNTÜ MİNE'Z-ZALİMIN>
______________________________
«Herhangi bir müslüman bir şey hakkında bu duayı yapacak olursa, mutlaka Allah onun duasını kabul buyurur.»
______________________________
Birinize dert ve bela gelince, Yunus Peygamberin duasını okusun! Allahü teâlâ onu muhakkak kurtarır. [Tirmizi]
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#zikir #dua #mağfiret #ilim #tesbihat #yunus #lailaheillaentesubhanekeinniküntüminezzalimin #hadis #salavat #iftar #ezan #sünnet #rahmet #haramay #hadisişerif #zilkade #namaz #yakarış #tesbih #salavatışerif #balina #balık #hzyunus
Read more
Loading...
Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz ...
Media Removed
Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz zalimlerden oldum." ______________________________ Peygamber Efendimiz (Sallallâhu aleyhi ve sellem) buyurmuştur ki: “Kim ki kardeşim Yunus'un (Yunus Peygamberin) balığın karnında ... Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz zalimlerden oldum."
______________________________
Peygamber Efendimiz (Sallallâhu aleyhi ve sellem) buyurmuştur ki: “Kim ki kardeşim Yunus'un (Yunus Peygamberin) balığın karnında iken okuduğu duâyı okursa, Allah o kimsenin istediğini verir.
Sıkıntılı, kederli ânında okuyanın sıkıntı ve kederini Allahü Teâlâ hemen giderir.” Yine başka bir hadis şerifte Efendimiz buyurmaktadır: “Hasta olan bir kimse 40 defa "Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minezzalimin" okurda ölürse şehit olarak ölür. Eğer hastalıktan kurtularak şifa bulur iyileşirse, günahları affedilir. (Hakim. El-Müstedrek 1/506)
______________________________
“La ilahe illa ente, sübhaneke inni küntü minezzalimin" diyen, uğradığı beladan kurtulur.
[İ. Sünni]
______________________________
«Ben öyle bir söz biliyorum ki sıkıntı ve kedere düşmüş bir kimse onu söyleyecek olursa mutlaka o sıkıntı ve kederden kurtulur. O söz, kardeşim Yunus'un sözüdür. Karanlıklar içinde şöyle sesleniyordu: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANE-KE İNNI KÜNTÜ MİNE'Z-ZALİMIN>
______________________________
«Herhangi bir müslüman bir şey hakkında bu duayı yapacak olursa, mutlaka Allah onun duasını kabul buyurur.»
______________________________
Birinize dert ve bela gelince, Yunus Peygamberin duasını okusun! Allahü teâlâ onu muhakkak kurtarır. [Tirmizi]
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#zikir #dua #mağfiret #ilim #ramazanışerif #hadis #salavat #iftar #ezan #sünnet #rahmet #ramazan #hadisişerif #üçaylar #namaz #yakarış #tesbih
Read more
Bu dua ile ilgili olarak Peygamber Efendimiz (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur: "Sabah namazını ...
Media Removed
Bu dua ile ilgili olarak Peygamber Efendimiz (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur: "Sabah namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi defa 'Allahümme ecirnî minennar = Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru.' de. Eğer o gün ölürsen, Allah senin için cehennem ateşinden koruyucu ... Bu dua ile ilgili olarak Peygamber Efendimiz (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur:
"Sabah namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi defa 'Allahümme ecirnî minennar = Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru.' de.
Eğer o gün ölürsen, Allah senin için cehennem ateşinden koruyucu bir berat yazar.
Akşam namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi defa 'Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru.' de.
Eğer o gece ölürsen Allah senin için Cehennem ateşinden koruyucu bir berat yazar."
(Müsned, IV/234)
___________________________________
"Allahümme ecirna minennar."
Meali: "Allah'ım, bizi cehennem ateşinden koru." "Allahümme ecirni minennar."
Meali: "Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru."
___________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
___________________________________
#hadis #cehennem #ateş #azab #dua #kurtuluş #ilim #rahmet #allahummeecirnaminennâr #ceza #nar #koruma #vird #hadisişerif #sünnet #salavatışerif
Read more
Hz. Aişe anlatıyor: "Bir gece Allah Resulü'nü (sav) yatakta bulamadım, onu el yordamıyla aramaya ...
Media Removed
Hz. Aişe anlatıyor: "Bir gece Allah Resulü'nü (sav) yatakta bulamadım, onu el yordamıyla aramaya başladım. O sırada elim ayaklarının tabanlarına değdi. Ayaklarını dikmiş vaziyette secde halindeydi ve 'Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. ... Hz. Aişe anlatıyor: "Bir gece Allah Resulü'nü (sav) yatakta bulamadım,
onu el yordamıyla aramaya başladım. O sırada elim ayaklarının
tabanlarına değdi. Ayaklarını dikmiş vaziyette secde halindeydi ve
'Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana
sığınırım. Sana tüm övgüleri saysam yine de bitiremem. Sen kendini nasıl
övdüysen öylesin.' diye dua ediyordu."
(Ml090 Müslim, Salat, 222)
-
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
#ilahiaşk #duaile
Read more
Loading...
Sual: Sabah akşam okunması gereken dualar nelerdir? CEVAP Hadis-i şeriflerde bildirilen ...
Media Removed
Sual: Sabah akşam okunması gereken dualar nelerdir? CEVAP Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyle: (Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr”diyen Cehennemden kurtulur.) [E. Davud] (Sabah akşam, 3 defa, “Bismillahillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün ... Sual: Sabah akşam okunması gereken dualar nelerdir?
CEVAP
Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyle:
(Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr”diyen Cehennemden kurtulur.) [E. Davud] (Sabah akşam, 3 defa, “Bismillahillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemî’ul alîm” okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.) [İbni Mace] (Sabah 3 defa, “Eûzü billahis-semî’il alîmi mineşşeytânirracîm” diyerek Haşr suresinin son üç âyetini okuyana, 70 bin melek, akşama kadar dua eder. O gün ölürse şehid olur. Akşam okursa yine aynı şeylere kavuşur.) [Tirmizi] "Sabah namazından sonra 11 ihlas okuyana, Cennette bir köşk verilir." [Haraiti] "Sabah namazından sonra on defa, "La ilahe illallahü vahdehü la-şerikeleh lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyi ve yümit ve hüve ala külli şeyin kadir" okuyan, akşama kadar her çeşit zarardan korunur, hiçbir günah ona zarar vermez." [Nesai] ("Günah zarar vermez" demek, günah işlemez veya işlediği günaha tevbe eder, o günah ona zarar vermemiş olur demektir." "Akşam namazından sonra [yukarıdaki tesbihi] okuyan, sabaha kadar şeytandan korunur. On sevaba kavuşur, on günahı affolur ve on köle azat etmiş gibi sevap verilir." [Tirmizi] "Sabah namazlarından sonra üç defa Sübhanallah-il azim ve bi hamdihi diyen körlük, cüzzam ve felçten korunur." [İ. Ahmed] "Şirkten korunmak için “Allahümme innî eûzü bike min en-üşrike bike şey-en ve ene a’lemü ve estağfiruke li-mâ lâ a’lemü inneke ente allâmülguyûb” okuyun!" [İ. Ahmed] "Sabah akşam 7 defa, “Hasbiyallahü lâ ilahe illâ hü, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm” okuyanın, dünya ve ahiret işine Allâh-u teâlâ kâfi gelir." [Beyheki] “Allahümme mâ esbaha bî min ni’metin ev bi ehadin min halkıke, fe minke vahdeke lâ şerîke leke, felekel hamdü ve lekeş-şükr” duasını, gündüz okuyan o günün, akşam okuyan o gecenin şükrünü ifa etmiş olur." [M. Rabbani 3/17] (Akşam esbaha yerine emsâ denir.) Bir kimse, sabah akşam yüz defa “Sübhânallahi ve bihamdihi” derse, o gün ve o gece, hiç kimse onun kadar sevab kazanamaz." [Deylemi]

Evden çıkarken “Bismillahi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” diyen, tehlikelerden korunur ve şeytan ondan uzaklaşır."
Read more
Şüteyr b. Şekel'in naklettiğine göre, babası Şekel b. Humeyd şunları anlatmıştı: "Hz. Peygamber'e ...
Media Removed
Şüteyr b. Şekel'in naklettiğine göre, babası Şekel b. Humeyd şunları anlatmıştı: "Hz. Peygamber'e (sav) giderek, 'Ey Allah'ın Resulü, bana kendisiyle Allah'a sığınacağım bir dua öğret.' dedim. Hz. Peygamber omzumdan tuttu ve şöyle buyurdu: 'De ki, Allah'ım! Kulağımın şerrinden, gözümün ... Şüteyr b. Şekel'in naklettiğine göre, babası Şekel b. Humeyd şunları
anlatmıştı: "Hz. Peygamber'e (sav) giderek, 'Ey Allah'ın Resulü, bana
kendisiyle Allah'a sığınacağım bir dua öğret.' dedim. Hz. Peygamber
omzumdan tuttu ve şöyle buyurdu: 'De ki, Allah'ım! Kulağımın şerrinden,
gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve şehvetimin
şerrinden sana sığınırım."'
(T3 492 Tirmizl, Deavat, 74)
-
--
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
#ilahiaşk #duaile
Read more
Cenab'ı Hak hayırını dilediği, Cenneti ile mükâfatlandırmak istediği bir kulunu, bu Dünya'ya ...
Media Removed
Cenab'ı Hak hayırını dilediği, Cenneti ile mükâfatlandırmak istediği bir kulunu, bu Dünya'ya küstürür. Dünya zevklerine dalıp kaybolmaması için, hakikaketlere erebilmesi için, zor ve can yakıcı imtihanlardan geçirir. Ancak değer verdiği bir kulunu çaresiz bırakır, ve ... Cenab'ı Hak hayırını dilediği,
Cenneti ile mükâfatlandırmak istediği
bir kulunu, bu Dünya'ya küstürür.
Dünya zevklerine dalıp kaybolmaması için, hakikaketlere erebilmesi için,
zor ve can yakıcı imtihanlardan geçirir.
Ancak değer verdiği
bir kulunu çaresiz bırakır,
ve imtihanlara layik görür.

Acı çeken bir yürek, Allah'ın ismini zikreder. O'ndan medet umar.
O'na sığınır. Herşeyi o'na bırakır,
ve acıları kalbine gömer.
Hiç farkına varmaz kul ilk başta yüreğinin değişmeye başladığını.
O kadar çok canı yanar ki, kafasındaki aklındaki sorgulamalardan,
Allah'ın aslında kalbine rahmetle dokunduğunu duyamaz.

İçinde yaşadığı acılar,
yüreğini pişirmeye başlar.
Acı çektiği için, yüreği yanar da, yanar.
O kadar çok çaresiz kalır ki,
adeta çaresizlik duygusunda bittim der.
Bundan daha fazla acı kaldıramam der.
Ama acılar o'nu pişirmeye,
yüreğini yakmaya, kavurmaya devam eder. Göz pınarları ağlamaktan kurur.
Ta ki, Cenab'ı Hak'ın feyizi ve nur'u
o kalbe aksettiği noktaya kadar.

İşte tam bu nokta'da, gönül aynası aydınlanır. Pişmiş kıvamına gelen bir yürek, Allah'ın gariplikleriyle dolup taşar.
O gönülde artık Vuslat Gülleri açar.
Mis kokuları bütün ruhu sarar.
Dünya sevdası gider,
Ahirete hasretlik başlar.

İzin ver değişsin yüreğin kurbânım !
Yanmayan bir yürek değişemez.
Ancak acılarla yanıp kül olan bir yürekte
Güller açar. Allah'ın ilâhi sırlarından kokular yayılır. Sonsuz bir merhamet
eli o kalbi tutar.
Bunun için dert etme Can !
Şu an ağlayıp sızlandığın derdin,
dermanını içinde gizliyor.
SELAM VE DUA İLE...
@__mevlanaa_ 👈👈👈Buyrun takibe
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #sınav #istanbul #__mevlanaa_
Read more
Enerjisi yüksek insanlar.. Enerji kinetik enerji ve potansiyel enerji olarak kendi aralarında ...
Media Removed
Enerjisi yüksek insanlar.. Enerji kinetik enerji ve potansiyel enerji olarak kendi aralarında ayrılır. Kinetik enerji bir cismin hareketinden dolayı sahip olduğu enerji iken potansiyel enerji bulundukları durum ile sahip olduğu enerjidir. Enerji aslına bakılırsa olmazsa olmazdır ... Enerjisi yüksek insanlar.. Enerji kinetik enerji ve potansiyel enerji olarak kendi aralarında ayrılır. Kinetik enerji bir cismin hareketinden dolayı sahip olduğu enerji iken potansiyel enerji bulundukları durum ile sahip olduğu enerjidir. Enerji aslına bakılırsa olmazsa olmazdır ve evren için herşeydir. Düşüklüğü hastalıklara bile yol açarken yüksekliği apayrıdır. Tıpkı toprağın suyla kucaklaşıp üstünde rengarenk çiçeklerin çıkması gibi.
Yüksek enerjili insanların genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse; *Genellikle hemen veya kısa sürede farkedilirler.
*Yaşamı Severler ve Yaşam Amaçlarının farkındadırlar.
*Kişi ile uğraşmaz işlerine odaklıdırlar.
*Motivasyonları yüksektir veya yükseltecek olanak kendilerine sunarlar.
*İnsancıl Hümanisttirler
*Paylaşmayı severler
*Okumayı ve bilgi edinmeyi severler
*Zorlu hayat şartlarında Enerjileri düşse bile bunu olağan karşılayıp yükselişe geçmesini bilirler veya yollarını ararlar.
*Zorluklar karşısında pes etmezler *Dostlukları neşelidir.
*Kıskançlık hasetlik gibi duygu biçimlerine girmezler çünkü kendileri ile mutluludurlar.
*Tatillerin vazgeçilmezidirler,Kafa dengi ve uyumlu olurlar..
*Hayatı acısı ve tatlısıyla kabullenirler. *Risk almaktan çekinmezler.
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
"Allah'im! Efendimiz Muhammed'e Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettigi sürece ...
Media Removed
"Allah'im! Efendimiz Muhammed'e Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettigi sürece salat ve selam eyle. " . . . .. Hz. Fatıma buyurmuş: Bir kimse bu salavatı bir kere okursa denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa bunun sevabını yazmakla bitiremez. Bu salavat-ı şerifeyi ... "Allah'im! Efendimiz Muhammed'e Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettigi sürece salat ve selam eyle. " .
.
.
..
Hz. Fatıma buyurmuş: Bir kimse bu salavatı bir kere okursa denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa bunun sevabını yazmakla bitiremez.
Bu salavat-ı şerifeyi bir defa okumak, yedi yüz bin salavat-ı şerife okuma fazilet ve değerindedir.
Cuma günleri biner defa okuyan kimse iki cihan saadetini elde eder.
....
...Biiznillah..
...Amin...
.
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
. .
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
İbn Abbas'tan nakledildiğine göre, Hz. Peygamber (sav) Hasan ile Hüseyin için dua ederek şu sözlerle ...
Media Removed
İbn Abbas'tan nakledildiğine göre, Hz. Peygamber (sav) Hasan ile Hüseyin için dua ederek şu sözlerle (onların başına gelebilecek kötülüklerden) Allah'a sığınırdı: "Her tür şeytandan, haşereden, kem nazardan Allah'ın tam kelimelerine (sonsuz iradesine ve hükmüne) sığınırım." ... İbn Abbas'tan nakledildiğine göre, Hz. Peygamber (sav) Hasan ile
Hüseyin için dua ederek şu sözlerle (onların başına gelebilecek
kötülüklerden) Allah'a sığınırdı: "Her tür şeytandan, haşereden,
kem nazardan Allah'ın tam kelimelerine (sonsuz iradesine ve hükmüne)
sığınırım." Sonra da ''Atanız İbrahim de bu duayı oğulları İsmail ile
İshak için yapardı." derdi.
(B337 1 Buharı, Enbiya, 1 0)
-
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
#ilahiaşk #duaile
Read more
KAYDEDİN LÜTFEN...<span class="emoji emoji2764"></span>️ Resûlullah (s.a.v.) Efendimiz; “Ey Muaz! Günde kaç kere zikredebiliyorsun; ...
Media Removed
KAYDEDİN LÜTFEN...️ Resûlullah (s.a.v.) Efendimiz; “Ey Muaz! Günde kaç kere zikredebiliyorsun; günde onbin zikir yapabiliyor musun? Dikkat et, sana bir kaç kelime göstereceğim ki bunlar hem daha kolay, hem de onbinlerce (kelimeden) daha büyüktür: Lâ ilahe illallahü adede kelimâtihi, Lâ ... KAYDEDİN LÜTFEN...❤️ Resûlullah (s.a.v.) Efendimiz; “Ey Muaz! Günde kaç kere zikredebiliyorsun; günde onbin zikir yapabiliyor musun? Dikkat et, sana bir kaç kelime göstereceğim ki bunlar hem daha kolay, hem de onbinlerce (kelimeden) daha büyüktür:

Lâ ilahe illallahü adede kelimâtihi,

Lâ ilahe illallahü adede halkihî,

Lâ ilahe İllallahü zînete arşihî,

Lâ ilahe illallahü mil-e semavâtihî,

Lâ ilahe illallahü misle zâlike me'ahü velhamdü  lillahi misle zâlike me'ahü, .
.
.
👉👉(Meali: “Allah’ın kelimeleri adedince Lâ ilâhe illallah, yaratıkları adedince Lâ ilâhe illallah, arşın ağırlığınca Lâ ilahe illallah, semalar dolusu La ilahe illallah, bununla beraber bunların mislince la ilahe illallah, bunlarda beraber bunların mislince elhamdulillah..”) Kaynak:(Râmûzu’l-Ehâdîs, Hadîs  No: 6226)
.
.
.
.
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
. .
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
KAYDEDİN, LUTFEN....Anlamı: Allah bize yeter.O ne guzel dost ve ne guzel bir vekildir........Bir ...
Media Removed
KAYDEDİN, LUTFEN....Anlamı: Allah bize yeter.O ne guzel dost ve ne guzel bir vekildir........Bir isteği olan biri, o istegi gerceklesene kadar gunde 100 kere okumaya devam etsin...İnsaAllah duasi kabul olur.. . . . Her türlü sıkıntınız, zorluklar, başınıza ne gelirse gelsin ... KAYDEDİN, LUTFEN....Anlamı:
Allah bize yeter.O ne guzel dost ve ne guzel bir vekildir........Bir isteği olan biri, o istegi gerceklesene kadar gunde 100 kere okumaya devam etsin...İnsaAllah duasi kabul olur..
.
.
.
☺Her türlü sıkıntınız, zorluklar, başınıza ne gelirse gelsin bu zikriyatı sürekli yapın.Allah(C.C) a havale ettiğiniz her şey mutlaka hayırla sonuçlanacaktır. Bu zikirin anlamını okuyan zaten öneminide anlar. Çok faziletli bir zikirdir. Yüce Allah'a tam teslimiyet, ona olan sonsuz güven, tam tevekkül, her işinizi ona havale etmek, ona olan bağlılık ve sevgi...
.
. .👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
.
.
. .

#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #dilekduası #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #depresyonduası #melek #ayet #panikatakduası #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #istekduası #istanbul
Read more
Görmeden sevenler bir salavat biraksin yorumlara <span class="emoji emoji1f49c"></span> _ _ .<span class="emoji emoji1f449"></span>@vazgecememkii << Tıkla takip et, ...
Media Removed
Görmeden sevenler bir salavat biraksin yorumlara _ _ .@vazgecememkii << Tıkla takip et, öğren ve öğret. • • Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, ... Görmeden sevenler bir salavat biraksin yorumlara 💜
_
_
.👉@vazgecememkii << Tıkla takip et,
öğren ve öğret. •

ℹ Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, İlm, 14.)
.
.
.
.
Allahümme salli ala seyydina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed 🌹🌹🌹🌹🌹
#Allah #namaz #nasip  #huzur #kuran #elif #din #ilim #islam #güzelsözler #gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah #vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf  #ilahiaşk #duaile
Read more
Hz. Peygamber ﷺ inikâs vazifesini hakkıyla yerine getiren, iman ettiği değerleri her daim bir ...
Media Removed
Hz. Peygamber ﷺ inikâs vazifesini hakkıyla yerine getiren, iman ettiği değerleri her daim bir ayna gibi yansıtan, böylece temsiliyet makamına gölge düşürmeyen genci sever. İnikâs, yansıtmak demektir. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki söz çok, amel yok. Rivayet çok fakat riayet yok. Tebliğ ... Hz. Peygamber ﷺ inikâs vazifesini hakkıyla yerine getiren, iman ettiği değerleri her daim bir ayna gibi yansıtan, böylece temsiliyet makamına gölge düşürmeyen genci sever. ✔ İnikâs, yansıtmak demektir. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki söz çok, amel yok. Rivayet çok fakat riayet yok. Tebliğ çok ama temsil yok. Bunlar olmadığı için de sözlerimizin insanlara tesiri olmuyor. Bugün hayatlarımız birilerine etki etmiyorsa bunun başlıca sebeplerinden biri temsiliyet makamının hakkını verememiş olmamızdır. ✔ Bugün hayatlarımızda var olan bir diger sıkıntı ise bütünlük eksikliği. İnsanlar söylediklerimizle bütünleşmiş bir yaşama tanık olmadıkları için bizlerden etkilenmiyorlar. Sözlerimiz güzel, vaazlarımız güzel ancak bunlar hayatlarımıza tesir etmiyor. İnsanlar bu tür durumlarla oldukça fazla karşılaşıyorlar ve Müslümanlara olan bakış açıları değişiyor. ✔ Bütün bunların doğrultusunda bizler temsil ve tebliğ dengesini tekrar gözden geçirip hayatlarımızı bu dengenin ekseninde yaşamaya gayret etmeliyiz. Bu sayede hem Allah Resûlü’nü (sas) hem de çevremizdeki insanları memnun etmiş olacağız inşallah.

#kuran #quran #cami #hoca #siyervakfi #mekke #islam #insan #tevbe #mescit #kabe #mekke #mubarek #ayet #siyer #sahabe #ahlak #hak #hakikat #dua #namaz #salavat #Resulullah #hadis #secde #kitap #oku #hzpeygamberinsevdiğigenç
Read more
Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ...
Media Removed
Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıktan sonra. “HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.” 7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk getirecek,hem ... Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıktan sonra.
“HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.”
7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk getirecek,hem de Aile içi geçimsizlik varsa fayda sağlayıp,geçimsizlikler gidecektir.(Sabah ve akşam) @__mevlanaa_ 👈👈👈👈
.
.
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super
Read more
Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ...
Media Removed
Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıktan sonra. “HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜVEL ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.” 7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk ... Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıktan sonra.
“HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜVEL ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.”
7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk getirecek,hem de Aile içi geçimsizlik varsa fayda sağlayıp,geçimsizlikler gidecektir.(Sabah ve akşam).
@__mevlanaa_ 👈👈👈👈 Buyrun takibe
.
.
.
.
.
.. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #sınav #istanbul #__mevlanaa_
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>KAYDEDİN, LUTFEN...Yetmiş Milyar Hasene Kazandıran Dua 70 MİLYAR HASENE ARAPÇA OKUNUSU <span class="emoji emoji2764"></span>️‘Allahümme ...
Media Removed
KAYDEDİN, LUTFEN...Yetmiş Milyar Hasene Kazandıran Dua 70 MİLYAR HASENE ARAPÇA OKUNUSU ️‘Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedey külli nefesin velem hatin ve lahzetin ve tarfetin yatrifü biha ehlüssemavati ve ehlül arzi ve külli şey’in hüve fi ı’lmike kainün ev kadkane.Ükaddimü ... 👉KAYDEDİN, LUTFEN...Yetmiş Milyar Hasene Kazandıran Dua
70 MİLYAR HASENE ARAPÇA OKUNUSU ❤️‘Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedey külli nefesin velem hatin ve lahzetin ve tarfetin yatrifü biha ehlüssemavati ve ehlül arzi ve külli şey’in hüve fi ı’lmike kainün ev kadkane.Ükaddimü ileyke beyne yedey zalike küllih’

70 MİLYAR HASENE TÜRKCE MEALİ ❤️”Allah’ım! Ben sana her nefes , her an ve saniye ,gök ve yer ehlinin her göz açıp kapayışından ve ilminde olacağını bilip de,şu anda mevcut olan ,istikbalde mevcut olacak veya evvelce geçmiş olan herşeyden evvel Ayetü’l-kürsi’yi takdim ediyorum ”
Ayetü’l kürsiy’yi (Ayetel-Kursi ) sonuna kadar okursa ,gece ve gündüzün her saatinde, o kulumdan bana 70 milyar hasene yükselir ve Sur’a üfleyinceye kadar melekler onun sevabını yazmakla meşgul olurlar.” ❤️Ayetel Kursi Türkçe Okunuşu:
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm. .
.
.
❤️Ayetel Kursi Anlamı (Meali): Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür. 👉👉KAYNAK: CÜBBELI AHMET HOCAEFENDI DUALARIM KİTABI VE COK FAZILETLI SALAT-U SELAMLAR KITABI
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
. OSMANLI’DA MÜBAREK RAMAZANAYI (1) Osmanlılar zamanında, Ramazan’ın gelişi büyük bir sevinçle ...
Media Removed
. OSMANLI’DA MÜBAREK RAMAZANAYI (1) Osmanlılar zamanında, Ramazan’ın gelişi büyük bir sevinçle karşılanırdı, Ramazan’ı haber veren davullar çalmaya, kandiller yanmaya başlayınca herkes birbirini tebrik eder, iftar vermek için fakirler paylaşılamazdı. Osmanlı ülkesinde, ... .
OSMANLI’DA MÜBAREK RAMAZANAYI (1)

Osmanlılar zamanında, Ramazan’ın gelişi büyük bir sevinçle karşılanırdı, Ramazan’ı haber veren davullar çalmaya, kandiller yanmaya başlayınca herkes birbirini tebrik eder, iftar vermek için fakirler paylaşılamazdı.

Osmanlı ülkesinde, Ramazan ayı, hilâlin (yeni ayın) görülmesiyle başlardı. Ayı görünce oruç tutunuz! Tekrar görünce orucu bırakınız (bayram yapınız!)” hadis-i şerifine mutlak surette uyardı. Şayet Ramazan hilali gökte görülemezse Şaban ayı otuza tamamlanır. Ertesi gün oruca niyetlenilirdi.

Bu sebeple Şaban ayının 28’i geldiğinde halkı bir heyecan sarardı. İstanbul’da zahmetsizce ayı görebilmenin mümkün olduğu yerler yangın kulesi, Süleymaniye, Fatih, Sultan Selim ve Cerrah Paşa camilerinin minareleri olduğundan buralara özel seçilmiş doğru ve itimat edilir memurlar gönderilirdi. Bunların yanına cami hademeleri ile bazı meraklılar da katılırdı. Ramazan hilalini görenler olursa süratle kadılığa gelip haber verirlerdi. Bulutlu havada hilali bir âdil Müslüman kadın veya erkeğin gördüm demesiyle, açık havada ise bir çok kimsenin söylemesiyle kadı Ramazan olduğunu ilan ederdi.

KANDİL VE DAVULLA İLAN EDİLİRDİ

Süleymaniye Camii kandilcileri aldıkları işaret üzerine kandilleri yakarak ve bekçiler davullarını çalarak Ramazan’ın başladığını mahalle halkına duyurmaya başlarlardı.

Şükür bu aya girdik

Akşam hilali gördük

Sevinçlere gark olduk

Yüzü toprağa sürdük.
Aleme rahmet geldi

Büyük bir nimet geldi

Ramazanla birlikte

Müjde-i Cennet geldi.

Ramazanın ilanından dolayı bütün Müslümanların büyüklü küçüklü sevinç ile birbirlerini tebrik etmeleri adetti.

FAKİRLER BAŞTACI EDİLİRDİ

Yaşlılar, gençler, babalar ve çocuklar, fenerleri ellerinde olarak akın akın camilere koşarlar saf saf, hazin hazin Kur’ân-ı kerim okunmasını dinlerlerdi. Sonra yatsı namazı ile ilk teravihi kılıp dua eder ve sevinçle Ramazan tebriklerinde bulunurlardı.

İki cihan güneşi Sevgili Peygamberimiz buyurdular ki:

Ramazan ayının gelmesine sevineni Allahü teâlâ kıyamet gününün korkusundan emin eyler.

Devamı yorumda
Read more
“Aklı olan anlar bunu, bu dünya bir misafirhanedir. Sonsuz sefa yeri cennete gitmek için gayret ...
Media Removed
“Aklı olan anlar bunu, bu dünya bir misafirhanedir. Sonsuz sefa yeri cennete gitmek için gayret etmeyen, akılsız bir divanedir.” Aziz Mahmud Hüdâyî (k.s) . @tevekkulvakti ALLAH razı olsun . . . . . . . . #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam ... “Aklı olan anlar bunu, bu dünya bir misafirhanedir. Sonsuz sefa yeri cennete gitmek için gayret etmeyen, akılsız bir divanedir.”
Aziz Mahmud Hüdâyî (k.s)
.
@tevekkulvakti 👈👈👈👈 ALLAH razı olsun
.
.
.
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #sınav #istanbul #__mevlanaa_
Read more
Sizlerden ricam beğendiniz paylaşımları kaydetmeniz böylece daha çok kişinin okumasına vesile ...
Media Removed
Sizlerden ricam beğendiniz paylaşımları kaydetmeniz böylece daha çok kişinin okumasına vesile olursunuz . . Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah"tan başka ilah yoktur. Allah en büyüktür . . . Ebu Hureyre (R.A.)'dan rivayet ... Sizlerden ricam beğendiniz paylaşımları kaydetmeniz böylece daha çok kişinin okumasına vesile olursunuz .
.

Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah"tan başka ilah yoktur. Allah en büyüktür
.
.
.

Ebu Hureyre (R.A.)'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Sübhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahü vallâhü ekber demek, benim için, üzerine güneş doğan her şeyden daha kıymetlidir." (Müslim)

Peygamber Efendimiz (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem); "Her kim bu duayı okursa her okuyuşunda cennette kendisi için bir ağaç dikilir.” buyurmuştur.

Bir başka rivayette de İbni Mes"ud (ra) anlatıyor: “(sas) buyurdular ki: Miraç sırasında Hz. İbrahim"le karşılaştım. Bana: Ey Muhammed! Ümmetine benden selam söyle ve haber ver ki, cennetin toprağı temiz, suyu tatlıdır. Burası (suyu tutacak şekilde) düz ve boştur. Oraya atılacak tohum da sübhanallahi, velhamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu vallahü ekber cümlesidir. (Tirmizi: Daavat, 60). .
.
.
.
.

ℹ Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, İlm, 14.)
.
👉Dua eder dua bekleriz .
🏷Sayfamızı takip
Gönderilerimizi beğenip yorum yapmayı ve arkadaşlarınızı etiketlemeyi unutmayın👍
.
.
#Allah #islam #kuran #allahuakbar #islamic
#Muslimah #türkiye #maşallah
#namaz #Amin #islamvehuzur
#mekke #subhanallah
#hzmuhammed #Muslim #istanbul #dua #
#islam #doğa #madina #kabe #sultanahmet #Makkah #hzmuhammedmustafa
#müslüman #Madinah #sünnet #mevlana
#hijabers #hijab
Read more
. Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah"tan ...
Media Removed
. Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah"tan başka ilah yoktur. Allah en büyüktür . . . Ebu Hureyre (R.A.)'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Sübhânallâhi velhamdülillâhi ve ... .

Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah"tan başka ilah yoktur. Allah en büyüktür
.
.
.

Ebu Hureyre (R.A.)'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Sübhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahü vallâhü ekber demek, benim için, üzerine güneş doğan her şeyden daha kıymetlidir." (Müslim)

Peygamber Efendimiz (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem); "Her kim bu duayı okursa her okuyuşunda cennette kendisi için bir ağaç dikilir.” buyurmuştur.

Bir başka rivayette de İbni Mes"ud (ra) anlatıyor: “(sas) buyurdular ki: Miraç sırasında Hz. İbrahim"le karşılaştım. Bana: Ey Muhammed! Ümmetine benden selam söyle ve haber ver ki, cennetin toprağı temiz, suyu tatlıdır. Burası (suyu tutacak şekilde) düz ve boştur. Oraya atılacak tohum da sübhanallahi, velhamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu vallahü ekber cümlesidir. (Tirmizi: Daavat, 60). .
.
.
.
.

ℹ Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, İlm, 14.)
.
👉Dua eder dua bekleriz .
🏷Sayfamızı takip
Gönderilerimizi beğenip yorum yapmayı ve arkadaşlarınızı etiketlemeyi unutmayın👍
.
.
#Allah #islam #kuran #allahuakbar #islamic
#Muslimah #türkiye #maşallah
#namaz #Amin #islamvehuzur
#mekke #subhanallah
#hzmuhammed #Muslim #istanbul #dua #
#islam #doğa #madina #kabe #sultanahmet #Makkah #hzmuhammedmustafa
#müslüman #Madinah #sünnet #mevlana
#hijabers #hijab
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span>Efendimiz (sav) buyurduki: .. . "Sabah namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi ...
Media Removed
Efendimiz (sav) buyurduki: .. . "Sabah namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi defa 'Allahümme ecirni minennar = Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru.' de. . . Eğer o gün ölürsen, Allah senin için cehennem ateşinden koruyucu bir berat yazar. . . Akşam namazını ... 🌹Efendimiz (sav) buyurduki: ..
. "Sabah namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi defa 'Allahümme ecirni minennar = Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru.' de. .
.
Eğer o gün ölürsen, Allah senin için cehennem ateşinden koruyucu bir berat yazar.
.
.
Akşam namazını kıldığında hiç kimseyle konuşmadan önce yedi defa 'Allah'ım, beni cehennem ateşinden koru.' de. .
.
Eğer o gece ölürsen Allah senin için Cehennem ateşinden koruyucu bir berat yazar."
.
.
(Müsned, IV/234)
.
.
. #aksamnamazı #sabahnamazı #hadis #istanbul #ezan #dua #sevap #cennet #cehennem #hzmuhammed #islam #muhtesem #super #lise #genç #musluman #kalptendualar #hac #kabe #sabah
.
.
.
Arkadaslarinizi da etiketleyiniz...
Read more
‪Kalbinde Kuran’dan Hiçbir Şey Olmayan Kimse Harap Bir Ev Gibidir.‬ ‪(Hadis)‬ #kuran #hadis #dua ...
Media Removed
‪Kalbinde Kuran’dan Hiçbir Şey Olmayan Kimse Harap Bir Ev Gibidir.‬ ‪(Hadis)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunne #instagood #haşir #ölüm #kabir ... ‪Kalbinde Kuran’dan Hiçbir Şey Olmayan Kimse Harap Bir Ev Gibidir.‬ ‪(Hadis)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunne #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Read more
"Dua ettiğinizde çok isteyin çünkü; vereceği hiçbir şey Allah'a ağır gelmez. . Hz.Muhammed (s.a.v) ...
Media Removed
"Dua ettiğinizde çok isteyin çünkü; vereceği hiçbir şey Allah'a ağır gelmez. . Hz.Muhammed (s.a.v) . #huzurinsta #islam #hz.muhammed #Allah #aşk #elhamdulillah #huzur #Müslüman #Kuran #sevgi #mekke #mevlana #türkiye #hadisişerif #bismillah #ramazan #namaz #sabır #ibadet ... "Dua ettiğinizde çok isteyin çünkü; vereceği hiçbir şey Allah'a ağır gelmez. .
Hz.Muhammed (s.a.v) 🌹
.
#huzurinsta #islam #hz.muhammed #Allah #aşk #elhamdulillah #huzur #Müslüman #Kuran #sevgi #mekke #mevlana #türkiye #hadisişerif #bismillah #ramazan #namaz #sabır #ibadet #mutluluk #hadis #mosque #islamic #cami #din #cennet #şükür #amin #medine
Read more
Dünyanın Allah Katında Sinek Kanadı Kadar Bir Değeri Olsaydı, Kafirler Ondan Bir Yudum Su Bile ...
Media Removed
Dünyanın Allah Katında Sinek Kanadı Kadar Bir Değeri Olsaydı, Kafirler Ondan Bir Yudum Su Bile İçemezlerdi. (Hadis-i Şerif) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman ... Dünyanın Allah Katında Sinek Kanadı Kadar Bir Değeri Olsaydı, Kafirler Ondan Bir Yudum Su Bile İçemezlerdi. (Hadis-i Şerif) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Read more
<span class="emoji emoji1f539"></span>“ Elif & Lam & Mim “ tablolarımızın bir takımı daha hazır. <span class="emoji emoji1f53b"></span>50x70 cm olculerinde <span class="emoji emoji1f538"></span>Sipariş ve bilgi ...
Media Removed
“ Elif & Lam & Mim “ tablolarımızın bir takımı daha hazır. 50x70 cm olculerinde Sipariş ve bilgi için DM den ulasabilirsiniz. Farklı çerçeve modeli ve rengi hazırlanabilmektedir . #aynalıçerçeve #aynatablo #aynaçerçeve #modern #tasarım #photo #elif #lam #mim #vav #desing #dekor ... 🔹“ Elif & Lam & Mim “ tablolarımızın bir takımı daha hazır. 🔻50x70 cm olculerinde 🔸Sipariş ve bilgi için DM den ulasabilirsiniz. Farklı çerçeve modeli ve rengi hazırlanabilmektedir 😊👍 .

#aynalıçerçeve #aynatablo #aynaçerçeve #modern #tasarım #photo #elif #lam #mim #vav #desing #dekor #dekorasyonfikirleri #dekorasyon #handwrite #life #photographer #tablo #elif #lam #mim #ayet #namaz #dua #hadis #ask #ankara #ulus #hacibayram
Read more
“SEMA KAPILARINI AÇAN TESBİH" Hz. Ömer'in oğlu (Allah ondan razı olsun) anlatıyor; Biz bir ...
Media Removed
“SEMA KAPILARINI AÇAN TESBİH" Hz. Ömer'in oğlu (Allah ondan razı olsun) anlatıyor; Biz bir gün Resulullah Aleyhisselam ile birlikte namaz kılıyorduk. Halktan biri; "Allahu ekber kebira, velhamdulillahi kesira, sübhanallahi bükreten ve esila" Yani "Allah büyüklerin en büyüğüdür. ... “SEMA KAPILARINI AÇAN TESBİH"

Hz. Ömer'in oğlu (Allah ondan razı olsun) anlatıyor;

Biz bir gün Resulullah Aleyhisselam ile birlikte namaz kılıyorduk. Halktan biri; "Allahu ekber kebira, velhamdulillahi kesira, sübhanallahi bükreten ve esila"

Yani "Allah büyüklerin en büyüğüdür. Allah'a olan hamdimiz çoktur. Sabah akşam her an tesbihimiz Allah'adır." Dedi;

Resulullah Aleyhisselam; "Bu sözleri söyleyen kimdir?" "Ben Ey Allah'ın Resulü" dedi

Resulullah Aleyhisselam; "Bunlar çok hoşuma gitti. Biliyormusunuz, onlar için sema kapıları açıldı." Buyurdu.

İbni Ömer devamla; "Bunu söylediğinden beri o zikri okumayı hiç terk etmedim" dedi.
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadis #zikir #ilim #islamiyet #sevap #salavat #salavatışerif #ilmihal #hadisişerif #dua #hasenat
Read more
Hz. Cüveyriye (r. anha) anlatıyor: Peygamberimiz (sallallâhu aleyhi be sellem) bir gün sabah ...
Media Removed
Hz. Cüveyriye (r. anha) anlatıyor: Peygamberimiz (sallallâhu aleyhi be sellem) bir gün sabah namazını kılmak üzere erkenden yanımdan çıktı. Daha sonra kuşluk vaktinden sonra geri döndü. Cüveyriye hâlâ oturuyordu. Allah Rasûlü (sallallâhu aleyhi ve sellem) ‘Hâlâ yanından ayrılırken ... Hz. Cüveyriye (r. anha) anlatıyor:

Peygamberimiz (sallallâhu aleyhi be sellem) bir gün sabah namazını kılmak üzere erkenden yanımdan çıktı. Daha sonra kuşluk vaktinden sonra geri döndü. Cüveyriye hâlâ oturuyordu. Allah Rasûlü (sallallâhu aleyhi ve sellem) ‘Hâlâ yanından ayrılırken seni bıraktığım durumda mısın?’ diye sordu. Cüveyriye: Evet deyince, Peygamberimiz aleyhisselam şöyle buyurdu:

Andolsun senden (ayrıldıktan) sonra dört kelimeyi üç defa tekrarladım. Eğer bunlar sabahtan beri senin söylediklerinle tartılacak olursa hiç şüphesiz benim söylediklerim seninkilerden ağır basacaktır. Söylediklerim şunlardır: "Sübhânallahi ve bihamdihi adede halkıhî ve rıdâ nefsihi ve zînete arşihi ve midâde kelimâtihi"

Yarattıklarının sayısınca, zatını hoşnut edecek kadar, arşının ağırlığınca ve kelimeleri sayısınca yüce Allah’ı hamd ile tesbih ederim.
{Müslim, 4/2090; Tirmizî, 5/556}
____________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
____________________________
#zikir #hadis #islam #ilim #salavat #sünnet #tesbihat #ramazan #hadisişerif #vird #dua #haramay #arefe #bayram #tesbih #zilkade #salavatışerif
Read more
Geceye bir dua bırakalım; . "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimiin.." Ya Rabbi, ...
Media Removed
Geceye bir dua bırakalım; . "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimiin.." Ya Rabbi, razı olmadığın şeylerden ne yapmışsak hepsini affeyle.. “Amin” . #mevlana #mekke #medine #hzmuhammed #cami #allah #mevla #secade #sevgi #kuran #kalp #salavatışerif #mevlana #resulullah ... Geceye bir dua bırakalım;
.
"La ilahe illa ente sübhaneke
inni küntü minezzalimiin.." Ya Rabbi, razı olmadığın şeylerden
ne yapmışsak hepsini affeyle.. “Amin”
.
#mevlana #mekke #medine #hzmuhammed
#cami #allah #mevla #secade #sevgi #kuran #kalp #salavatışerif #mevlana #resulullah #Allah #secde #namaz #kabe #hac #umre #salavat #ahiret #arefe #ölüm #tevbe #ehlibeyt #sahabe #ölüm #hadis #kurbanbayramı #ravza #hac #umre #tavaf
Read more
#allah #din #namaz #kuran #müslüman #amin #kabir #ezan #cehennem #ibadet #hzmuhammed #bir_ensar #allahuekber #dua #hayat #ayet #cennet #secde #bismillah #huzur #kuranıkerim #islam #subhanallah #hadis #allah #din #namaz #kuran #müslüman #amin #kabir #ezan #cehennem #ibadet #hzmuhammed #bir_ensar #allahuekber #dua #hayat #ayet #cennet #secde #bismillah #huzur #kuranıkerim #islam #subhanallah #hadis
@tarz_i.osym Fuzuli'den güzel bir dize... #OsmanliTorunu #Osmanlica #Osmanli #OsmanliTürkcesi ...
Media Removed
@tarz_i.osym Fuzuli'den güzel bir dize... #OsmanliTorunu #Osmanlica #Osmanli #OsmanliTürkcesi #tarih #Osmanlı #adalet #Ottoman #Osmanlidevleti #Türk #Türkiye #Sultan #Padişah #Ümmet #Vatan #Din #Allah #Allahim #namaz #iman #risale #risaleinur #hak #cihad #Kuran #dua #Hadis ... @tarz_i.osym Fuzuli'den güzel bir dize...
#OsmanliTorunu #Osmanlica #Osmanli #OsmanliTürkcesi #tarih #Osmanlı #adalet #Ottoman #Osmanlidevleti #Türk #Türkiye #Sultan #Padişah #Ümmet #Vatan #Din #Allah #Allahim #namaz #iman #risale #risaleinur #hak #cihad #Kuran #dua #Hadis #amin
Read more
Razı oldugun bir ömür bahşeyle Ya Râbb! Aldigimiz nefes dahi zâyi olmasin... . بِسْــــــــــــــــــــــمِ ...
Media Removed
Razı oldugun bir ömür bahşeyle Ya Râbb! Aldigimiz nefes dahi zâyi olmasin... . بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم #namaz #dua #ayet #hadis #ibadet #kalp #ogul #kuran #islam #istanbul #sabah #sabahnamazı #mevlana #zikir #tevbe #yetim #kabe #hz #Kuran #mekke ... Razı oldugun bir ömür bahşeyle Ya Râbb! Aldigimiz nefes dahi zâyi olmasin... .
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
#namaz #dua #ayet #hadis #ibadet #kalp #ogul
#kuran #islam #istanbul #sabah #sabahnamazı #mevlana #zikir #tevbe #yetim #kabe #hz #Kuran #mekke #medine
#kudus #mescidiaksa #elhamdulillah #mevlana
Read more
Ey evlat! Gönlünün geniş, kalbinin hoş olmasını istersen, halkın dedikodusunu işitme. Onların ...
Media Removed
Ey evlat! Gönlünün geniş, kalbinin hoş olmasını istersen, halkın dedikodusunu işitme. Onların sözlerine bakma. Onlar, yaratanına bile laf atıyorlar, bilmiyor musun? Senin ne önemin olur? Yaratanına kafa tutmak isteyen senden memnun olur mu? Görmüyor musun, onların çoğu, ... Ey evlat!
Gönlünün geniş, kalbinin hoş olmasını istersen, halkın dedikodusunu işitme.
Onların sözlerine bakma.
Onlar, yaratanına bile laf atıyorlar, bilmiyor musun?
Senin ne önemin olur?
Yaratanına kafa tutmak isteyen senden memnun olur mu?
Görmüyor musun, onların çoğu, ne iman bilir, ne aklını çalıştırır, ne hakkı görür, ne de doğruya gider.
Durmadan yalan söyler.
Ve daima inkâr yoluna saparlar.
Hak’tan başkasını tanımayanlara uy.
O'nun gayrini bilmeyenlere tabi ol.
Asıl insan onlardır.
Onlar asıldan ayrılmayan bir topluluktur. ♥️
{ Abdulkadir Geylani (ks) }

#kuran #müslüman #islam #oruç #namaz #zekat #ibadet #hadis #ayet #dua #peygamber #hzmuhammedmustafa #mevlana #tasavvuf #aşk5vakittir #şükür #şehadet #zikir #huzur #mutluluk #salavat #iman #tevhid #kıyamet #ahiret #kabir #cennet #cehennem
Read more
Şükretmeyi hiçbir zaman elden bırakma.. <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Unutma! Sahip olduklarına şükretmeyi bilmeyenin, ...
Media Removed
Şükretmeyi hiçbir zaman elden bırakma.. 🏻 Unutma! Sahip olduklarına şükretmeyi bilmeyenin, kaybettiklerine isyan etmeye hakkı yoktur.. #huzurinsta #Allah #elhamdulillah #tevekkül #namaz #pray #dua #mekke #istanbul #islam #huzur #amin #peygamber #muslim #salavat #türkiye ... Şükretmeyi hiçbir zaman elden bırakma.. 🙏🏻 Unutma! Sahip olduklarına şükretmeyi bilmeyenin, kaybettiklerine isyan etmeye hakkı yoktur.. 👆
#huzurinsta #Allah #elhamdulillah #tevekkül #namaz #pray #dua #mekke #istanbul #islam #huzur #amin #peygamber #muslim #salavat #türkiye #söz #ayet #hadis #kuran #mutluluk #iman #kitap #müslüman #medine #kabe #kaaba #takva #ihsan
Read more
Hayirli cumalar<span class="emoji emoji1f495"></span>dualarda bulusmak ümidiyle... İftar vermenin sevabı nedir? . . İftar vermek ...
Media Removed
Hayirli cumalardualarda bulusmak ümidiyle... İftar vermenin sevabı nedir? . . İftar vermek çok sevabdır. Yolda giderken bir oruçluya bir hurma veya bir zeytin verilse de iftar verme sevabına kavuşulur. Peygamber efendimiz, (Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları ... Hayirli cumalar💕dualarda bulusmak ümidiyle...
İftar vermenin sevabı nedir?
.
.

İftar vermek çok sevabdır. Yolda giderken bir oruçluya bir hurma veya bir zeytin verilse de iftar verme sevabına kavuşulur. Peygamber efendimiz, (Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları affolur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevab verilir) buyurunca, Eshab-ı kiramdan bazıları, bir oruçluyu iftar ettirecek kadar zengin olmadıklarını söylediler. Onlara cevaben (Bir hurmayla iftar verene de, yalnız suyla oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de bu sevab verilir) buyurdu. (Beyhekî)
.
.

Yine bir hadis-i şerifte, (Ramazanda bir misafire oruç açtırana Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır) buyuruldu. (V. Necat)
.
.

Yemek yedirmek çok sevabdır. Hele oruçluya yedirmek daha çok sevabdır. Oruç tutanın sevabı kadar sevab alır, oruçlunun sevabından eksilme olmaz.
.
.

Peygamber efendimiz, (Ramazan ayında bir oruçluyu su ile iftar ettiren, anasından doğduğu günkü gibi günahsız olur) buyurunca da, Eshab-ı kiram, “Su az ve kıymetli iken mi?” diye sual etti. Onlara cevaben (İsterse nehir kenarında versin, aynıdır) buyurdu. (V. Necat)
.
.

Yemek yedirmeyi nimet bilmelidir! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Amellerin en faziletlisi, bir müminin aybını örtmek, karnını doyurmak ve bir ihtiyacını karşılamak suretiyle onu sevindirmektir.) [İsfehani]
.
. (Allahü teâlâ, yemek yediren cömertle meleklerine övünür.) [İmam-ı Gazali]
.
. (Misafir, sofrada bulunduğu müddetçe, melekler, ev sahibine dua eder.) [Taberani]
.
. (Cennette öyle güzel köşkler vardır ki, bunlar, tatlı konuşan, yemek yediren ve herkes uyurken namaz kılanlar içindir.) [Tirmizi]
.
. (Arkadaşına, sevdiği yemeği ikram edenin günahları affolur.) [Bezzar]
.
.
#iftar #sevab #mutfakkapisi #esmaulhusna #kerim #sofra #oruc #ramazan #huzur #ramazanaözel #dinimizislam #birlik #misafir #sahur #davet
Read more
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin adede mâ fi ilmillâhi selâten dâimeten bidevâmi mülkillah. ...
Media Removed
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin adede mâ fi ilmillâhi selâten dâimeten bidevâmi mülkillah. ANLAMI: "Allah'im! Efendimiz Muhammed'e Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettigi sürece salat ve selam eyle. " . . . . . Hz. Fatıma buyurmuş: Bir kimse bu salavatı ... Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin adede mâ fi ilmillâhi selâten dâimeten bidevâmi mülkillah. 🌷ANLAMI:
"Allah'im! Efendimiz Muhammed'e Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettigi sürece salat ve selam eyle. " .
.
.
. . 🌷Hz. Fatıma buyurmuş: Bir kimse bu salavatı bir kere okursa denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa bunun sevabını yazmakla bitiremez.
Bu salavat-ı şerifeyi bir defa okumak, yedi yüz bin salavat-ı şerife okuma fazilet ve değerindedir.
Cuma günleri biner defa okuyan kimse iki cihan saadetini elde eder.
....
...Biiznillah..
...Amin... .
.
.
. . 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #sınav #istanbul
Read more
KAYDEDİN<span class="emoji emoji1f449"></span>Hz. Ömer bin Hattâb (Radıyallahu Anh)’dan rivayet ile Resulullah (Sallallahu Aleyhi ...
Media Removed
KAYDEDİNHz. Ömer bin Hattâb (Radıyallahu Anh)’dan rivayet ile Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu: . . “Her kim musibete uğramış birisini görürde: ‘El-Hamdü lillahillezi âfânî mimma ibtelâke bihi ve feddalanî alâ kesîrım mimmen haleka tefdîlâ. . . . (Anlamı: ... KAYDEDİN👉Hz. Ömer bin Hattâb (Radıyallahu Anh)’dan rivayet ile Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu: .
. “Her kim musibete uğramış birisini görürde: ‘El-Hamdü lillahillezi âfânî mimma ibtelâke bihi ve feddalanî alâ kesîrım mimmen haleka tefdîlâ. .
.
. (Anlamı: Seni Müptela kıldığı şeyden bana afiyet veren ve yarattığı çok kimseler üzerine beni üstün kılan Allah’a hamd olsun.)’ derse, .

yaşadığı sürece o bela ona dokunmaz.“ Bir rivayette ise: “O dert ne olursa olsun, (o dua) mutlaka onu ondan muhafaza eder.” buyrulmuştur... .
.

NOT : "Haleka" derken Ha' yı boğazdan hırıltılı bir sekilde okuyun... . . .
.
. . 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif) ..
.
.
.
. . . #ibadet #iman #instamüslim #instaturkey #resim #super #sevap #zikir #dua #muhtesem #namaz #lise #genç #tirmizi #turkiye #sevgi #aşk #mutluluk #Allah #hzMuhammed #Muhammed #peygamber #islam #cennet #cehennem #love #kalptendualar
Read more
Çocukları alnından sevgiyle öpmenin faydaları. Uykusu verimli olur. Sözünüzü dinler. Başarılı ...
Media Removed
Çocukları alnından sevgiyle öpmenin faydaları. Uykusu verimli olur. Sözünüzü dinler. Başarılı olur. Basireti açılır,akli melekeleri açılır. Hafıza güçlenir. Zihni arınık olur. Büyüme hormonu dengeli olur. Moral motivasyon tam , yetkin olur. Çocuğun benlik ... Çocukları alnından sevgiyle öpmenin faydaları.

Uykusu verimli olur.

Sözünüzü dinler.

Başarılı olur.

Basireti açılır,akli melekeleri açılır.

Hafıza güçlenir.

Zihni arınık olur.

Büyüme hormonu dengeli olur.

Moral motivasyon tam , yetkin olur.

Çocuğun benlik gelişimine katkı olur.

Bilinç altı korkuları azalır.

Alının tam ortası kişinin zihin ,odaklanma makamıdır.

Makamı Mahmud..(s.a.v) ezan duasını hatırlayın.. "Gecenin bir vaktinde sana mahsus bir nafile namaz kılmak üzere uyan, belki böylece Rabbîn seni övülmüş bir makama (makam-ı mahmûda) ulaştırır" (el-İsrâ, 17/79). Hak ve Hakikat noktası müşehade (Nuru Muhammedi,Alın) noktasıdır.Gece namazı olanın makamı'da yüce olur.

Yavrularınızı bol,bol alınlarındandan öpünüz İnşaAllah.

Alnınız açık. Nur ala nur , olsun.
.
.
.
.
.
👉Arkadaşlarınızı da etiketler misiniz❤️
. .
.
.
. .
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #
Read more
. Yatsiyi kilmayan arkadaslarinizi etiketler misiniz vesile olabilirsiniz<span class="emoji emoji1f499"></span> . . Ahiretteki, ...
Media Removed
. Yatsiyi kilmayan arkadaslarinizi etiketler misiniz vesile olabilirsiniz . . Ahiretteki, azabla ilgili Allah tealâ şöyle buyuruyor: "Mucrimlere soracaklar ki, sizi cehenneme koyan şey nedir? "Namaz kılanlardan değil idik" diyecekler." (Muddesir, 43), . . . "Namaz kılıp ... . Yatsiyi kilmayan arkadaslarinizi etiketler misiniz vesile olabilirsiniz💙
.
.
Ahiretteki, azabla ilgili Allah tealâ şöyle buyuruyor: "Mucrimlere soracaklar ki, sizi cehenneme koyan şey nedir? "Namaz kılanlardan değil idik" diyecekler." (Muddesir, 43), .
.
.
"Namaz kılıp da namazlarından gafil olanlara azap vardır." (Mâûn, 4), .
.
"Onlardan sonra Öyle bir nesil geldi ki, Namazı kılmadılar ve şehvetlerine uydular.", .
.
"Onlar yakında gayya kuyusuna gireceklerdir." (Meryem, 59) .
.

Hz. Peygamber (s.a.v.) de şöyle buyuruyor:
"Bilerek Namazı Terk eden kişiden, Allah ve Rasulunun zimmeti uzaktır." (Ahmed b. Hanbel, IV, 238, VI, 461 isnadı ile Mekhul'den rivayet etmiştir) . .

#namaz #dua #ayet #hadis #ibadet #ayet #hadis #kuran #islam #universite #istanbul #sabah #lise #namaz #Allah #semerkand #mevlana #zikir #tevbe #dua #ogrencievi #menzil #kabe #iftar #okul #ramazan #hzMuhammedsav #sahabe #oruc
Read more
Resulullah (Aleyhissalatu Vesselam) "Düşman süvarisi kovalasa bile sabah namazının iki rekât ...
Media Removed
Resulullah (Aleyhissalatu Vesselam) "Düşman süvarisi kovalasa bile sabah namazının iki rekât sünnetini terketmeyin" (Ebu Davud, Ahmed b. Hanbel) buyurarak, zor şartlarda bile bu sünnetin kılınmasına ve dünyevi hiçbir şeyin bu sünneti terk etme nedeni olmayacağına dikkat çekmişlerdir. _________________________________ "Hz. ... Resulullah (Aleyhissalatu Vesselam) "Düşman süvarisi kovalasa bile sabah namazının iki rekât sünnetini terketmeyin"
(Ebu Davud, Ahmed b. Hanbel) buyurarak, zor şartlarda bile bu sünnetin kılınmasına ve dünyevi hiçbir şeyin bu sünneti terk etme nedeni olmayacağına dikkat çekmişlerdir.
_________________________________
"Hz. Peygamber, sabah namazının iki rekatı gibi başka hiçbir nafile namaza devam etmemiştir."
(Buhâri, Teheccüd, 27; Müslim)
_________________________________
"Her kim bir gün ve gecede, farz namazlar dışında on iki rekat namaz kılarsa, Allah Teâlâ ona cennette bir ev bina edecektir.
Bunlar şu namazlardır:
Sabah namazından önce iki rekat, öğleden önce dört rekat,
öğleden sonra iki rekat,
akşamdan sonra iki rekat ve yatsıdan sonra iki rekat."
(Tirmizi, Salât, 189; Nesâî, İbn Mâce)
_________________________________
“Farz namazlardan önce kılınan sünnetler, şeytanın hevesini, desiselerini ve vesveselerini kesmektedir." Şeytan: "Bu adam farz olmayan namazı bile bırakmadı; hiç farz namazı bırakır mı!" diyerek hevesi kırılır!
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#sabahnamazı #sünnet #ilim #dua #hadisişerif #ehlisünnetvelcemaat #ibadet #farz #gece #kalk #namaz #ezan #cemaat #hasenat #sevap #sabah #rahmet #islamiyet #müslüman #salavat #hadis #salavatışerif #teheccüd #gecenamazı #seccade #sünnetiseniyye #diyanet #ilmihal #sabah #dua
Read more
Abdülhakim Arvasi (Rahmetullahi Aleyh) e ait Delail-i Şerif Bir hatırlatmamız var. Bu gece. ...<span class="emoji emoji1f4da"></span>...Hadis-i ...
Media Removed
Abdülhakim Arvasi (Rahmetullahi Aleyh) e ait Delail-i Şerif Bir hatırlatmamız var. Bu gece. ......Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Allahü teâlâ, ibadetler içinde, Zilhiccenin ilk on gününde yapılanları daha çok sever. Bu günlerde tutulan bir gün oruca, bir senelik nafile oruç ... Abdülhakim Arvasi (Rahmetullahi Aleyh) e ait
Delail-i Şerif
Bir hatırlatmamız var. Bu gece.
...📚...Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Allahü teâlâ, ibadetler içinde, Zilhiccenin ilk on gününde yapılanları daha çok sever. Bu günlerde tutulan bir gün oruca, bir senelik nafile oruç sevabı verilir. Gecelerinde kılınan namaz, Kadir gecesinde kılınan namaz gibidir. Bu günlerde çok tesbih yani "Sübhanallah", tehlil yani "Elhamdülillah" ve tekbir yani "Allahü ekber" söyleyiniz!)
İmâm-ı Rabbânî hazretleri, bir talebesine hitaben buyuruyor ki:
“Ramazan-ı şerifin son on günü yapamamış olduğunuz itikafın kazası olmak için niyet ederek, Zilhicce ayının ilk on günü itikaf ediniz. Böyle niyet ederek, sünnet sevabına kavuşursunuz. Bu itikafta, Allahü teâlâya, boyun bükerek, ağlayarak, sızlayarak, kusurların affı için çok yalvarınız!”
🌿Bizim de iman selametimiz için dua edermisiniz😔
Read more
Kabir azabı haktır. Kabir azabı ile ilgili Hadis-i Şeriflerden bazıları söyledir; "Namaz kılmayanın ...
Media Removed
Kabir azabı haktır. Kabir azabı ile ilgili Hadis-i Şeriflerden bazıları söyledir; "Namaz kılmayanın kabri ateşle dolar. Gece-gündüz onu yakar. Bir tinnin, her namaz vaktinde onu sokar." [Kurretül-uyun] [Tinnin isimli yılan, dünya yılanı değildir. Kâfire ve günahkâra azap etmesi ... Kabir azabı haktır. Kabir azabı ile ilgili Hadis-i Şeriflerden bazıları söyledir;
"Namaz kılmayanın kabri ateşle dolar. Gece-gündüz onu yakar. Bir tinnin, her namaz vaktinde onu sokar." [Kurretül-uyun]
[Tinnin isimli yılan, dünya yılanı değildir. Kâfire ve günahkâra azap etmesi için Allah’ın yarattığı bir mahlûktur.]
_______________________________
Peygamber efendimiz bir cenazede, "Ya rabbi bunu kabir azabından koru" diye dua etmiştir.
(Tirmizi)
_______________________________
Gizleyebilseydiniz, kabir azabını işitmeniz için Allah’a dua ederdim.[Buhârî]
_______________________________
Dün gece rüyamda, bir kimseyi kabir sıkarken gördüm. Namazı gelip onu kabir azabından kurtardı.
[Hâkim]
_______________________________
Kabir ya Cennet bahçesi veya Cehennem çukurudur.
[Tirmizî]
_______________________________
Kabir azabından Allah’a sığının![Müslim]
_______________________________
Ölen kişi mümin ise, kabri genişletilir, diriltilene kadar kabri hoş kokularla doldurulur. Kâfir ise, demirden bir tokmakla başına vurulur. Öyle bir çığlık atar ki, cin ve insan hariç, her canlı işitir.
[Buhârî]
_______________________________
Resulullah efendimiz, iki kabir yanında durup, "Bunlardan biri idrar sıçramasından sakınmadığı için, diğeri ise, Müslümanlar arasında söz taşıdığı için, kabir azabı çekiyorlar" buyurdu.
(İbni Mace)
_______________________________
Dört kişinin, çektikleri şiddetli azaptan dolayı, Cehennemdekiler rahatsız olur.
Bunlardan biri, ateşten kapalı bir tabut içinde, biri bağırsaklarını sürür, biri de kan ve irin kusar, öteki ise kendi etini yer. Tabuttaki, borçlu olarak ölmüştür, üzerinde kul borcu vardır. [Geriye mal da bırakmadığı için borcu ödenmemiştir.]
Bağırsakları sürünen, idrardan sakınmamıştır.
İrin ve kan kusan, müstehcen konuşmuştur.
Kendi etini yiyen de, gıybet ve kovuculuk etmiştir.
[Taberani]
_______________________________
Hz. Ömer şehit olduğu olaydan sonra, evine götürülmüş ve bir ara bayılmıştır. Gözlerini açtığı zaman günün ağardığını görünce oradakilere sormuş: “İnsanlar namazlarını kıldılar mı?”
“Evet” cevabını alınca da: “Namazı terk eden kimsenin İslam’dan nasibi olmaz” demiş ve abdest alıp namaz kılmıştır.
(İbn Hacer)
#kabirazabı
Read more
Ne gözel bir yazi cox Duygulandim.Geceniz Xeyre qalsin. #Hayirli #geceler #Allahbüyükdür #dünya #mezar #yarin #dost #dua #zikir #tefekkur #iman #tevekkul #huzur #islam #secde #namaz #hzmuhammed #mumin #musulman #hadis #ayet #SubhanAllah #Elhamdulillah #allahu_ekber #derd_etme_dua_et
Media Removed
Ne gözel bir yazi cox Duygulandim.Geceniz Xeyre qalsin. #Hayirli #geceler #Allahbüyükdür #dünya #mezar #yarin #dost #dua #zikir #tefekkur #iman #tevekkul #huzur #islam #secde #namaz #hzmuhammed #mumin #musulman #hadis #ayet #SubhanAllah #Elhamdulillah #allahu_ekber #derd_etme_dua_et Ne gözel bir yazi cox Duygulandim.Geceniz Xeyre qalsin.
#Hayirli #geceler #Allahbüyükdür #dünya #mezar #yarin #dost #dua #zikir #tefekkur #iman #tevekkul #huzur #islam #secde #namaz #hzmuhammed #mumin #musulman #hadis #ayet #SubhanAllah #Elhamdulillah #allahu_ekber #derd_etme_dua_et
KAYDEDİN<span class="emoji emoji1f449"></span><span class="emoji emoji1f449"></span>Sefere çıkarken okunacak duâları Nebiyy-i Ekrem (Sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz ...
Media Removed
KAYDEDİNSefere çıkarken okunacak duâları Nebiyy-i Ekrem (Sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: . .. “Bir sefere çıktığın zaman arkadaşların içinde hâli en güzel ve azığı en bol bir kimse olmak ister misin ey Cübeyr? Öyle ise şu beş sûreyi oku: Kâfirûn, Nasr, İhlâs, Felâk ve Nâssûrelerini. ... KAYDEDİN👉👉Sefere çıkarken okunacak duâları Nebiyy-i Ekrem (Sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: .
..
“Bir sefere çıktığın zaman arkadaşların içinde hâli en güzel ve azığı en bol bir kimse olmak ister misin ey Cübeyr? Öyle ise şu beş sûreyi oku: Kâfirûn, Nasr, İhlâs, Felâk ve Nâssûrelerini. Her sûreye besmele ile başla ve besmele ile bitir.” (Heysemî, X, 134)
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #yolculukduası #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #arabaduası #sınav #istanbul
Read more
KAYDEDİN...Anlamı:  Ben inanır ve inandığımı bildiririm ki Allah’tan başka gerçek ilah yoktur ...
Media Removed
KAYDEDİN...Anlamı:  Ben inanır ve inandığımı bildiririm ki Allah’tan başka gerçek ilah yoktur ancak Allah vardır o tektir onun ortağı yoktur. Bir olup ikincisi olmayan tektir. Herkes ve her şey ona muhtaç olup o kimseye muhtaç değildir. Eş ve çocuk edinmemiştir. Hiçbir şey ona denk ve ... KAYDEDİN...Anlamı:  Ben inanır ve inandığımı bildiririm ki Allah’tan başka gerçek ilah yoktur ancak Allah vardır o tektir onun ortağı yoktur. Bir olup ikincisi olmayan tektir. Herkes ve her şey ona muhtaç olup o kimseye muhtaç değildir. Eş ve çocuk edinmemiştir. Hiçbir şey ona denk ve benzer olamaz o hiçbir şeye benzetilemez.”derse, .
.. Allah ona kırk milyon sevap yazar." (Tirmizî, Daavat, 63))
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
KAYDEDİN... <span class="emoji emoji1f449"></span>Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ...
Media Removed
KAYDEDİN... Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur. Hz. Ali (R.A.)'dan: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul ... KAYDEDİN...
👉Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur.

Hz. Ali (R.A.)'dan: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul mübin" derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ve cennetin kapısını çalmış olur." Özellikle "Cuma" günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri kabul olur. Her gün yüz defa okuyan rızık darlığı çekmez. (Rumuz elhadis s.43)
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
. . #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #muharrem #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #muharremayı #bismillah #melek #ayet #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN. ...
Media Removed
SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN. @saitdavran - HIRSIZIN İBRETLİK ÖLÜMÜ Peygamberimizin ashâbından Ebû Mı’lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. ... SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN.
@saitdavran - HIRSIZIN İBRETLİK ÖLÜMÜ
Peygamberimizin ashâbından Ebû Mı’lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. Bir defasında yine yola çıkmıştı.
Karşısına çıkan silahlı bir hırsız: – Neyin varsa çıkar seni öldüreceğim, dedi. Ebu Mı’lâk:
– Maksadın mal almaksa al, dedi. Hırsız:
-Ben sâdece senin canını istiyorum, dedi. Ebu Mı’lâk:
– Öyleyse bana müsaade et de namaz kılayım dedi. Hırsız: – İstediğin kadar namaz kıl, dedi. Ebu Mı’lâk namaz kıldıktan sonra üç defa şöyle duâ etti:
– Ey gönüllerin sevgilisi (Yâ Vedûd), ey yüce arşın sâhibi, ey dilediğini yapan Allâhım! Ulaşılmayan izzetin, kavuşulmayan saltanatın ve arşını kaplayan nûrun için beni şu hırsızın şerrinden korumanı istiyorum! Ey imdâda koşan Yetiş imdâdıma.
Ebu Mı’lâk duasını bitirir bitirmez, elindeki kargıyı kulakları hizâsında tutan bir süvârî peydâ oldu! Süvâri mızrağı hırsıza saplayıp onu öldürdü. Sonra da tâcire döndü. Tacir:
– Kimsin sen? Kimsin sen? Allâh seni vasıta kılarak bana yardım etti, diye sorunca süvari:
– Ben dördüncü kat semâ ehlindenim. İlk duânı yapınca semânın kapılarının çatırdadığını işittim. İkinci defa duâ edince gök ehlinin gürültüsünü işittim. Üçüncü defa dua edince, zorda kalan biri dua ediyor, denildi. Bunu duyunca Allâh’tan, onu öldürmeye beni memur etmesini istedim. Allâh Teâlâ da kabul etti ve geldim. Şunu bil ki, abdest alıp dört rek’at namaz kılan ve bu duayı yapan kimsenin, zorda olsun veya olmasın duası kabul edilir, dedi.
Kaynak; İbn-i Hacer, el-İsabe, IV, 182.
.
.
.
.
ℹ Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, İlm, 14.)
.
.
.
.
Allahümme salli ala seyydina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed 🌹🌹🌹🌹🌹
.

#Allah #namaz #nasip  #huzur #kuran #elif #din #ilim #islam #güzelsözler #gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah #vazgecememkii #melek
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>Karı koca arasında bir tartışma çıkar ve büyür, koca: seni boşuyorum ve seni ancak bir uğursuz, ...
Media Removed
Karı koca arasında bir tartışma çıkar ve büyür, koca: seni boşuyorum ve seni ancak bir uğursuz, nursuz ve talihsiz bir günde nikahıma alırım, der. . . . Eşi ağlayarak babasınin evine gider, koca sakinleşince pişmanlık duyar ve köy hocasına gider, meseleyi ona anlatır, . . . hoca: ... 👉Karı koca arasında bir tartışma çıkar ve büyür, koca: seni boşuyorum ve seni ancak bir uğursuz, nursuz ve talihsiz bir günde nikahıma alırım, der. .
.
.
Eşi ağlayarak babasınin evine gider, koca sakinleşince pişmanlık duyar ve köy hocasına gider, meseleyi ona anlatır, .
.
.

hoca: ben buna fetva veremem, nerden böyle bir gün bulacağız? Şehrin müftüsüne git, der. Ertesi gün geç kalkar ve şehrin yolunu tutar, müftüye derdini anlatır, müftüden de aynı cevabı bulur, böyle bir günü nasıl bulacağız? Der. .
... Müftülükten çıkar, çarşıda bir dükkanın yanında uzunca oturur. Dükkan sahibi derdini sorar, o da her şeyi anlatınca, ona der ki şu fakir, saçı dağınık ve bakımsız adama derdinin çaresini sor, der. O da umutsuz bir şekilde gider ve derdini ona anlatır, fakirde:
.
.
.
Sabah namazını kıldın mı? Sorar. Koca: Geç kalktım kılamadım, der. Bu gün anne ve babanı sordun mu? veya onlara için dua ettin mi? Koca: şehre geldiğim için zaman bulamadım. Bu gün Kur’an okudun mu? Sorar. Koca: Vakit bulamadı okuyamadım, diye cevap verince.
.
.
.
. Adam: git hanımını al, sabah namazı kılınmayan, anne ve babası sorulmayan onlara dua edilmeyen ve Kur’an okunmaya bir günden daha uğursuz, nursuz ve talihsiz bir gün var mı? Der.
.
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
. .
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #sınav #istanbul #__mevlanaa_
Read more
Okuyan; @wadie_alymni Kısmi Tefsir; İbni Kesir Okunan Ayetler; Ankebut 43-45 «Muhakkak ki bunda (Allah Teâlâ'nın yaratma, tedbîr, idare etme ve ilâh olmada yegâne olduğuna) mü'minler için bir âyet vardır.» Sonra Allah Teâlâ, Rasûlüne ve inananlara Kur'ân okumalarını emreder. ... Okuyan; @wadie_alymni
Kısmi Tefsir; İbni Kesir
Okunan Ayetler; Ankebut 43-45
➖➖
«Muhakkak ki bunda (Allah Teâlâ'nın yaratma, tedbîr, idare etme ve ilâh olmada yegâne olduğuna) mü'minler için bir âyet vardır.»
Sonra Allah Teâlâ, Rasûlüne ve inananlara Kur'ân okumalarını emreder. Kur'ân'm okunması demek aynı zamanda onu insanlara ulaştırmak demektir. «Namaz kıl. Muhakkak ki namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı zikretmek ise o en büyük şeydir.» Namaz, iki şeyi içermektedir. Bunlardan birisi hayâsızlıkları ve kötülükleri terketmektir. Yani namaza devam etmek, kişiyi bunları bırakmaya sevkeder. İmrân ve İbn Abbâs'tan merfû' olarak rivayet edilen bir hadîste şöyle buyrulur: Kimi namazı hayâsızlık ve kötülükten alıkoymamışsa onun namazı ancak Allah'a olan uzaklığını artırmıştır.
Bu hususta vârid olan haberleri zikredelim:
İbn Ebu Hatim der ki: Bize Muhammed İbn Hârûn elMahremi'nin... İmrân İbn Huseyn'dan rivayetine göre; o, şöyle anlatıyor: Hz. Peygamber (s.a.)e Allah Teâlâ'nın: «Muhakkak ki namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar.» âyeti sorulmuştu. Şöyle buyurdu: Kim ki namazı onu hayâsızlık ve kötülükten alıkoymamışsa, onun namazı yoktur. Yine İbn Ebu Hâtim'in Ali İbn Hüseyn kanalıyla... İbn Abbâs'tan rivayetine göre Allah Rasûlü (s.a.) şöyle buyurmuş: Kimin namazı kendisini hayâsızlık ve kötülükten alıkoymamışsa bununla sâdece Allah'a olan uzaklığı artmıştır.
➖➖
#sea #ocean #child #children #baby #tower #kızkulesi
#dua #pray #hadis #muhammad #kuran #quran #islam #muslim #sunnah #allah #masallah #subhanallah #mumin #allahuakbar #lailahaillallah
#الحرم_المدني  #الحرم_المكي  #مكة_المكرمة  #سعود_الشريم   #ناصر_القطامي  #الله  #أذكار_الصباح #ﻻيك
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f449"></span>Kalp Allah ile birlikteyken dinlenir. Başkalarının yanında ise yorulur Uzun emellerini ...
Media Removed
Kalp Allah ile birlikteyken dinlenir. Başkalarının yanında ise yorulur Uzun emellerini kısalt, hırsını azalt. Her namazı veda namazı olarak kıl. Dünyaya ihtiyacın kadar bağlan ! Kalpten sevme; Nasibin neyse gelir, üzülme... “ Belâlar, Kul’a; Cenab-ı Hâkkın kapısını çalmayı ... 🌸👉Kalp Allah ile birlikteyken dinlenir.
Başkalarının yanında ise yorulur

Uzun emellerini kısalt, hırsını azalt.
Her namazı veda namazı olarak kıl.

Dünyaya ihtiyacın kadar bağlan !
Kalpten sevme;
Nasibin neyse gelir, üzülme... “ Belâlar, Kul’a; Cenab-ı Hâkkın kapısını çalmayı öğretir. . ” "Her kalp kendi içindeki çiçeğin kokusunu verir

Birbirinize düşman değil, kardeş olun.
Birbirinize buğz etmeyin.
Allah-ü Teâlâ’ya,
rızası için yapılan Sabırlar ve tahammüller,
asla karşılıksız kalmaz.
Bütün insanlar seni kendi menfaatin için ister,
Allah ise seni, senin menfaatin için ister. "Hayatta olduğunuz müddetçe,
ömrü fırsat biliniz!
Bir müddet sonra hayat kapısı kapanacak,
bu dünyadan ayrılacaksınız.
Gücünüz yettiği müddetçe hayırlı işler yapmayı ganimet biliniz.
Tevbe kapısı açıkken
ve elinizde bu imkân varken bunu fırsat biliniz.
Tevbe ediniz...Allah'a emanet olunuz🌷🌷❤.
.
. 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif).
.
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span>HANIMLARIN EFENDİSİ HZ. FÂTIMA (R. ANHÂ): <span class="emoji emoji1f33a"></span>Hazret-i Fâtıma, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ...
Media Removed
HANIMLARIN EFENDİSİ HZ. FÂTIMA (R. ANHÂ): Hazret-i Fâtıma, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) kızlarının en küçüğü ve ona en sevgilisi olup annesi Hazret-i Hatîce vâlidemizdir. Hazret-i Fâtıma, nur yüzlü olup mübârek yüzü ay gibi parladığından “Zehrâ” lakabı ile anılmıştır. Hazret-i ... 🌷HANIMLARIN EFENDİSİ HZ. FÂTIMA (R. ANHÂ): 🌺Hazret-i Fâtıma, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) kızlarının en küçüğü ve ona en sevgilisi olup annesi Hazret-i Hatîce vâlidemizdir.

Hazret-i Fâtıma, nur yüzlü olup mübârek yüzü ay gibi parladığından “Zehrâ” lakabı ile anılmıştır. Hazret-i Âişe “Ben karanlık gecede Hazret-i Fâtıma’nın yüzünün nûru (aydınlığı) ile iğneye iplik geçirirdim.” demiştir. Bir rivâyete göre hayız ve nifas görmediği için kendisine Zehrâ lakabı verilmiştir. Onun için bir vakit namazını bile geçirmemiştir. Lakaplarından biri de kesilmiş manasında olan Betûl’dür. Dünyadan kesilip dâima Hakk’a yöneldiğinden Fâtıma Betûl denilmektedir. Torunu ve Hazret-i Hüseyin’in kızı Fâtıma’dan ayırmak için Fâtımatü’l-Kübrâ da denilir.

Hazret-i Âişe (r.anhâ) anlatıyor: Bir gün Resûlullâh’ın (s.a.v.) yanında oturuyorduk. Hazret-i Fâtıma geldi. Yürüyüşü tıpkı Resûlullâh’ın (s.a.v.) yürüyüşü gibiydi. Resûlullah (s.a.v.) ona “Merhaba ey kızım!” diye iltifat ettikten sonra yanına oturtup kulağına gizlice bir şeyler söyledi. Hazret-i Fâtıma ağladı.

Resûlullah (s.a.v.) tekrar bir şeyler söyledi, Hz. Fâtıma güldü.

Ben, ‘Resûlullâh’ın (s.a.v.) söylediği ne idi ki önce ağladınız, sonra güldünüz?’ diye sordum. “Resûlullâh’ın sırrını kimseye ifşâ etmem” dedi.

Resûlullah (s.a.v.) âhirete irtihal ettikten sonra tekrar sordum. Şöyle dedi:

Birincisinde “Cebrâîl Aleyhisselam, Kur’ân-ı Kerîm’i tâlîm için bana senede bir defa gelirdi. Bu sene iki defa geldi.

Öyle zannediyorum ki ecelim yakındır. Ehl-i beytim içinde de bana ilk önce sen kavuşacaksın ve ben sana güzel selef olacağım” buyurdular. Ben de ağladım. İkinci defasında: “Ey Fâtıma! Sen bütün âlemlerin kadınlarının efendisi olmaya razı değil misin?” buyurunca sevinip güldüm.

Hz. Fâtıma, Resûlullâh’ın (s.a.v.) âhirete irtihâlinden 6 ay sonra, hicretin on birinci senesi, Ramazan ayının 3. günü, salı gecesi vefat ettiler. (Radıyallâhu anhâ) (Üsdü’l-Gâbe-Meşâhiru’n-Nisâ).
.
.

#اسلاميات  #umre #mekke  #medine #dua #namaz #nabawi  #hzmuhammed  #ayet #الكعبة_المشرفة  #hadis #المسجد_الحرام  #الحج  #mecca  #اسلام  #madinah #fazilettakvimi  #makkah  #مكة  #umrah  #dua #ALLAH  #hac #الله_اكبر  #umre  #الله  #
Read more
Amin...Mahrum kimdir? Mahrum o kimsedir ki, kuşluk vakti (yaklaşık 6 saatken) o kadar vakitte ...
Media Removed
Amin...Mahrum kimdir? Mahrum o kimsedir ki, kuşluk vakti (yaklaşık 6 saatken) o kadar vakitte 2 rekatlık (en fazla 5 dakikalık), (vücudundaki 360 ekleme sadaka sayılan o 2 rekatlık) namazı bilip ona güç yetiremeyendir. Mahrum o kimsedir ki, gece boyu (yaklaşık 11 saat) 3 rekatlık ... Amin...Mahrum kimdir?

Mahrum o kimsedir ki, kuşluk vakti (yaklaşık 6 saatken) o kadar vakitte 2 rekatlık (en fazla 5 dakikalık), (vücudundaki 360 ekleme sadaka sayılan o 2 rekatlık) namazı bilip ona güç yetiremeyendir. 😔

Mahrum o kimsedir ki, gece boyu (yaklaşık 11 saat) 3 rekatlık vitr (yaklaşık 3 dakika) namazına güç yetiremeyendir. 😔

Mahrum o kimsedir ki, bir gün boyu (24 saat) Kur'an'dan 1 cüz okuyamaya (40 dakika) güç yetiremeyendir.😔 Mahrum o kimsedir ki, imkanı olduğu halde dakikalarca saatlerce Allah'ı zikretmeye güç yetiremeyendir. (Oysa Allah'ı zikretmek insanı yormayan masrafsız bir ibadet..)😔 💔Ve hayat bu şekilde (gaflet içinde) tükenir gider..
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #pazartesi #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
Rabbim dualarımızı kabul etsin. (Amin) . . . Hiçbir iğne dikemez gönül söküklerimizi ve hiç ...
Media Removed
Rabbim dualarımızı kabul etsin. (Amin) . . . Hiçbir iğne dikemez gönül söküklerimizi ve hiç bir makas kesemez ömür sesimizi. Her şey "Kûn Fe Yekûn" emrinin amadesi. -Yasemin Ünlü . . . #hayırlıkandiller #kandilimizmübarekolsun #hayırlıcumalar #miraç #dua #amin #namaz #ayet ... Rabbim dualarımızı kabul etsin. (Amin) .
.
.
Hiçbir iğne dikemez gönül söküklerimizi ve hiç bir makas kesemez ömür sesimizi. Her şey "Kûn Fe Yekûn" emrinin amadesi.
-Yasemin Ünlü
.
.
.

#hayırlıkandiller #kandilimizmübarekolsun #hayırlıcumalar #miraç #dua #amin #namaz #ayet #kuran #hadis
Read more
Ali(ra) anlatıyor: Bir gün kendisine biri gelmiş ve; _ Ben borcumu ödemekten aciz kaldım, bana ...
Media Removed
Ali(ra) anlatıyor: Bir gün kendisine biri gelmiş ve; _ Ben borcumu ödemekten aciz kaldım, bana yardim et, demişti... Hz.Ali(ra): _Peygamber Efendimiz'in bana öğrettiği duayı sana öğreteyim mi? (Ona devam edersen) dağ kadar borcun bile olsa, Allah Teala o borcu ödemeni kolaylaştırır: "Allah'ım, ... Ali(ra) anlatıyor: Bir gün kendisine biri gelmiş ve;

_ Ben borcumu ödemekten aciz kaldım, bana yardim et, demişti...
Hz.Ali(ra):
_Peygamber Efendimiz'in bana öğrettiği duayı sana öğreteyim mi? (Ona devam edersen) dağ kadar borcun bile olsa, Allah Teala o borcu ödemeni kolaylaştırır:
"Allah'ım, bana helalinle yetinip haramdan uzaklaşmayı, verdiklerinle yetinip başkasına muhtaç olmamayı nasip eyle" diye dua et, demustir.
(Tirmizi, "Da'avât",111)
.
.
.
#ibadet #iman #instamüslim #instaturkey #resim #super #sevap #zikir #dua #muhtesem #namaz #lise #genç #tirmizi #turkiye #sevgi #aşk #borçduası #Allah #hzMuhammed #Muhammed #peygamber #islam #cennet #cehennem #love #kalptendualar
.
.
. 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
Read more
Okunuşu: "Allahümme ahsente halkî fe ahsin hulükî" _______________________________________________ “Kıyamet ...
Media Removed
Okunuşu: "Allahümme ahsente halkî fe ahsin hulükî" _______________________________________________ “Kıyamet gününde mü’minin terazisinde güzel ahlaktan daha ağır bir şey bulunmaz. ALLAH çirkin hareketler yapan ve kötü sözler söyleyen her kişiden nefret edip buğzeder ve onları ... Okunuşu: "Allahümme ahsente halkî fe ahsin hulükî"
_______________________________________________
“Kıyamet gününde mü’minin terazisinde güzel ahlaktan daha ağır bir şey bulunmaz. ALLAH çirkin hareketler yapan ve kötü sözler söyleyen her kişiden nefret edip buğzeder ve onları sevmez.” (Tirmizi, Birr 61.) "Mü’minlerin iman bakımından en mükemmeli, huyu en iyi olanıdır. Hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanlardır.” (Tirmizî, Radâ’ 11. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Sünne, 15; İbni Mâce, Nikâh 50.) “Bir mü’min, güzel ahlâkı sayesinde, gündüz oruç tutup gece namaz kılan kimselerin derecesine ulaşır.” (Ebû Dâvûd, Edeb 7. Ayrıca bk. Tirmizî, Birr 62.) “En hayırlınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır.” (Müslim, Fedail, 68, II/1810) “Su, buzu erittiği gibi güzel ahlâk da günâhları eritir (yok eder); sirke balı bozduğu gibi kötü ahlâk da ameli bozar.” (Taberanî, el- Mu’cemu’l-Evsat, No: 854, I, 470) “Bedene kolay ve hafif gelen ibadeti size bildireyim mi? Susmak ve güzel ahlâk sahibi olmaktır.” (İbn-i Ebi’d-Dünya, Kitabu’s-Samt, No: 27, 48, Beyrut, 1988)

#güzel #ahlak #dua #islam #sahih #hadis #hadisişerif #kuran #ayet #peygamber #Allah #cennet #sözler #instaislam #gülümse #itssunnah #keepsmiling :)
Read more
KAYDEDİN LUTFEN...Amin.Bismillahi tevekkeltû âlalallah velâ havle velâ kuvvete illâ billah”.. İşleriniz ...
Media Removed
KAYDEDİN LUTFEN...Amin.Bismillahi tevekkeltû âlalallah velâ havle velâ kuvvete illâ billah”.. İşleriniz rast gitsin inşaAllah .. Hayırla başlayan, hayırla biten bir gün olsun. İyi insanlara açılsın yollarımız … ... ANLAMI : Ey celal ve ikram sahibi, ey yedi kat gökleri yaratan, ... KAYDEDİN LUTFEN...Amin.Bismillahi tevekkeltû âlalallah velâ havle velâ kuvvete illâ billah”..
İşleriniz rast gitsin inşaAllah ..
Hayırla başlayan, hayırla biten bir gün olsun.
İyi insanlara açılsın yollarımız …
...
🌷 ANLAMI : Ey celal ve ikram sahibi, ey yedi kat gökleri yaratan, ey nimet ve ihsani bol, ey rahmeti ve merhameti bol olan Allah'ım! senden baska (ibadet edilecek) hic bir ilah yoktur” ...
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
#ibadet #iman #instamüslim #instaturkey #şems #super #sevap #zikir #dua #muhtesem #namaz #lise #mevlana #tirmizi #turkiye #hadisiserif #hadis #mutluluk #Allah #hzMuhammed #Muhammed #cumaduası #islam #cennet #cumanamazı #cuma #kalptendualar
Read more
“...Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.” (Nebe’ Sûresi-39) __________________________________ “Allah ...
Media Removed
“...Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.” (Nebe’ Sûresi-39) __________________________________ “Allah kimi doğru yola götürmek isterse, gönlünü müslümanlığı kabul etmesi için açar. Kimi de sapıklıkta bırakmak isterse onunda kalbini son derece daraltır, iman ... “...Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.”
(Nebe’ Sûresi-39)
__________________________________
“Allah kimi doğru yola götürmek isterse, gönlünü müslümanlığı kabul etmesi için açar. Kimi de sapıklıkta bırakmak isterse onunda kalbini son derece daraltır, iman teklifi karşısında göğe çıkacakmış gibi zahmet görür. Allah iman etmeyenlerin üstüne işte böyle azab bırakır.”
(En’am Sûresi-125)
__________________________________
Rabbimiz! Bizi doğru yola erdirdikten sonra kalblerimizi eğriltme, katından bize rahmet bağışla; şüphesiz Sen sonsuz bağışta bulunansın.
(Ali-İmran Sûresi-8)
__________________________________
Ey mü'minlerin anası!
Resul-i Ekrem Efendimiz yanınızda bulundukları zaman
en çok yaptığı dua neydi? diye sordum.
Ümmü Seleme Hazretleri:

Ya mukallibel kulubi sebbit kalbi ala dinike
ey kalpleri çeviren Allah!
benim kalbimi hak dininin üzerinde sabit kıl
diye dua ederdi,cevabını verdi.
“Ey kalpleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sabit kıl"
"Ya mukallibel-kulubi sebbit kalbi ala dinik”
(Hadis-i Şerif/Tirmizi)

__________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
__________________________________
#kuran #ayet #sure #hadisişerif #hoşgeldinramazan #ramazanışerif #ramazan #üçaylar #islamiyet #rahmet #bereket #mağfiret #dua #ibadet #ilim #amel #izzet #namaz #hadis #farz #sünnet #fazilet #salavat #hak #din #islam
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>KAYDEDİN...Amin.. Ali(ra) anlatıyor: Bir gün kendisine biri gelmiş ve; _ Ben borcumu ödemekten ...
Media Removed
KAYDEDİN...Amin.. Ali(ra) anlatıyor: Bir gün kendisine biri gelmiş ve; _ Ben borcumu ödemekten aciz kaldım, bana yardim et, demişti... Hz.Ali(ra): _Peygamber Efendimiz'in bana öğrettiği duayı sana öğreteyim mi? (Ona devam edersen) dağ kadar borcun bile olsa, Allah Teala o ... 👉KAYDEDİN...Amin..
Ali(ra) anlatıyor: Bir gün kendisine biri gelmiş ve;

_ Ben borcumu ödemekten aciz kaldım, bana yardim et, demişti...
Hz.Ali(ra):
_Peygamber Efendimiz'in bana öğrettiği duayı sana öğreteyim mi? (Ona devam edersen) dağ kadar borcun bile olsa, Allah Teala o borcu ödemeni kolaylaştırır:
"Allah'ım, bana helalinle yetinip haramdan uzaklaşmayı, verdiklerinle yetinip başkasına muhtaç olmamayı nasip eyle" diye dua et, demustir.
(Tirmizi, "Da'avât",111)
.
.
.
#ibadet #iman #instamüslim #instaturkey #resim #super #sevap #zikir #dua #muhtesem #namaz #lise #genç #tirmizi #turkiye #sevgi #aşk #borçduası #Allah #hzMuhammed #Muhammed #peygamber #islam #cennet #cehennem #love #kalptendualar
.
.
. 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
Read more
Her gün bir ayet, hadis veya güzel söz almak için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz: . . ...
Media Removed
Her gün bir ayet, hadis veya güzel söz almak için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz: . . @imanveask @imanveask @imanveask @imanveask @imanveask . #imanveask #allah #hzmuhammed #namaz #kuran #mekke #medine #kabe #ibadet #dua #müslüman #tevbe #elhamdulillah ... Her gün bir ayet, hadis veya güzel söz almak için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz: .
.
@imanveask 👈👈👈
@imanveask 👈👈👈
@imanveask 👈👈👈
@imanveask 👈👈👈
@imanveask 👈👈👈
.
#imanveask #allah #hzmuhammed #namaz #kuran #mekke #medine #kabe #ibadet #dua #müslüman #tevbe #elhamdulillah #hadis #iman #elhamdulillah #din #islam #peygamber  #şükür #inşallah #huzursokağı
Read more
Hadis-i Şerflerde buyurulur ki; Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı ...
Media Removed
Hadis-i Şerflerde buyurulur ki; Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı dil ile, güzel ahlakla memnun etmeye çalışınız! {Hakim} ________________________________ İçinizde en ziyade sevdiklerim ve kıyamet gününde bana en yakın olanlarınız, ahlakı en güzel ... Hadis-i Şerflerde buyurulur ki;

Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı dil ile, güzel ahlakla memnun etmeye çalışınız!
{Hakim}
________________________________
İçinizde en ziyade sevdiklerim ve kıyamet gününde bana en yakın olanlarınız, ahlakı en güzel olanınızdır.
_________________________________
Selam verirken gülümseyen, sadaka sevabına kavuşur.
{İ.E.dünya}
________________________________
İnsanın, teraziye konulacak işlerinde güzel ahlaktan daha ağır hiç bir şey yoktur. Zira ahlâkı, güzel olan kimse güzel huyu ile nâfile oruç tutup namaz kılanın derecesini elbette bulur.
Mümin kardeşinin yanında suratı asık durana melekler lanet eder.
{Hatib}
________________________________
Hayrı, iyiliği, güzel yüzlülerin yanında arayınız!
{Buhari}
________________________________
Din kardeşine güler yüz göstermek, iyi şeyler öğretmek, kötülük yapmasını önlemek birer sadakadır.
{Tirmizi}
________________________________
"İyiliğin hiçbir çeşidini sakın küçümseme, velev ki kardeşine güler bir yüzle kavuşup buluşmanı bile."
________________________________
Huyu ve yüzü güzel olan dünya, ahiret iyiliğine kavuşur.
{İbni Şahin}
________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
________________________________
#hadis #tebessüm #sadaka #islamiyet #salavat #ilim #güleryüz #ilmihal #hak #din #islam #gülmek #gülen #sevap #dua #hasenat #hadisişerif #salavatışerif #ilmihal #gül #tebessümsadakadır #gülümse #tatlıdil
Read more
KAYDEDİN,COK GUZEL BİR DUA<span class="emoji emoji1f449"></span>*YA RAB!*_ _Bizim senden istediklerimizi değil, Senin bizde görmek ...
Media Removed
KAYDEDİN,COK GUZEL BİR DUA*YA RAB!*_ _Bizim senden istediklerimizi değil, Senin bizde görmek istediklerini ihsan eyle, Dostlarımızı dostun kabul eyle._ *بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم* _*EY RABBİM !!!!*_ _Ne zaman ruhum sıkılsa senin kapındayım._ ... KAYDEDİN,COK GUZEL BİR DUA👉*YA RAB!*_
_Bizim senden istediklerimizi değil, Senin bizde görmek istediklerini ihsan eyle, Dostlarımızı dostun kabul eyle._ *بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم*

_*EY RABBİM !!!!*_
_Ne zaman ruhum sıkılsa senin kapındayım._
_Ne zaman dara düşsem, senin ismin dilimde._
_Ne zaman kalbimi taşıyamaz duruma gelsem,_
_*“Feinnemal usri yüsrâ.”*_
_der, sana yönelir, her zorluğun arkasından bir kolaylığın geleceği müjdene sığınırım._
_*EY RABBİM*_
_Hani Sen_
_*“Elemneşrahleke sadrek”*_
_diyenlerin ruhlarına genişlik veriyorsun ya, hani onlara ilim ve hikmet ihsan ediyorsun ya, hani onları şeytanın vesvesesinden koruyorsun ya;benim ve tüm kardeşlerimin de göğsüne genişlik ver ?_ _Bizimde belimizi büken yüklerimizi,üzerimizden kaldır._
_Bizim de kendi katında şanımızı yücelt._ _Bizi şeytanın vesveselerinden koruyarak sadece sana yönelenlerden eyle._ *YA RABBİM!* _Bu günümüzü külli hayırlara, nurlara, bereketlere vesile kıl._ _Lutfunla maddi manevi şifalar, müjdeler, rızıklar gönder._
_Hayra giden yolları kolaylaştır ve bizi sıdk ve ihlas üzere daim eyle._
_Bizi, ailemizi ve bütün müminleri rızana, muhabbet ve marifetine mazhar eyle._

Amin Amin Amin
Hayrlı Nurlu Günler Cümleten kardeş[email protected]__mevlanaa_
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul @kalptendualar @kalptendualar @kalptendualar
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........<span class="emoji emoji1f337"></span>"Şüphesiz ...
Media Removed
"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin. (AHZÂP SURESİ 56.AYET) . . Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa ... 👉"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........🌷"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin. (AHZÂP SURESİ 56.AYET)
.
.
🌷Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa salavat getirmek farzdır.Ve adı her anıldığında ona salavat getirmek vaciptir.(imamı kurtubi)
.
🌷Hadis: "Kıyamet günü insanların bana en yakın olanları üzerime en çok salavat getirenlerdir"
.
.
🌷Hadis: "Kim benim üzerime 1 salavat getirirse Allah onun üzerine 10 salavat getirir. Kim benim üzerime 100 salavat getirirse Allah onun iki gözü arasına nifaktan kurtuluş beratı yazar.Ayrıca ateşten kurtulduguna dair bir beraat yazar. Ve kıyamet günü onu şehitlerle beraber cennete iskan eder"
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh.Tüm Mü'minlerin şefeatçisi ol ya ResulAllah...
.
.
. 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)

#Allah #iman #namaz #salavat #dua #ayet #hadis #ibadet #kuran #islam #kabe #tefekkur #türkiye #huzur #cumaduası #müslüman #cuma #cumagünü #cumanamazı #kalptendualar #salavat #cumagecesi
.
.
@__mevlanaa_ 👈👈👈 Buyrun takibe
Read more
16 Maddede Gözlerin Nûru Çocukları Dua İle Terbiye Etmek 1. Hazreti Enes (radıyallahü anh)’dan ...
Media Removed
16 Maddede Gözlerin Nûru Çocukları Dua İle Terbiye Etmek 1. Hazreti Enes (radıyallahü anh)’dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulullah ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz şöyle buyurmuştur; “Köleleriniz, hayvanlarınız ve çocuklarınızdan kötü huylu olanların kulağına ... 16 Maddede Gözlerin Nûru Çocukları Dua İle Terbiye Etmek

1. Hazreti Enes (radıyallahü anh)’dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulullah ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz şöyle buyurmuştur; “Köleleriniz, hayvanlarınız ve çocuklarınızdan kötü huylu olanların kulağına bu ayeti okuyun! (1)

أَفَغَيْرَ دِينِ اللّهِ يَبْغُونَ وَلَهُ أَسْلَمَ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا وَإِلَيْهِ يُرْجَعُون

Çocuğun iki kulağına okunur.

2. Rad sûresi, yaramaz olan çocuğun üzerine okunursa, çocuk sakinleşir. (2)

3. Malın ve evlâdın hayırlı olmasını, rızkın artmasını isteyen kimsenin günde 70 kere ” Estağfirullahe innehü kane ğaffara ” diye istiğfar etmesi tavsiye olunmuştur. (3)
4. Bir kimse çocuğunun üzerine Bakara sûresinin ilk dört âyetini, Ayetel Kürsi ve sonrasındaki iki âyeti ve Bakara sûresinin son 3 âyetini okursa, şeytan yaklaşamaz, çocuğunda istemediği bir şeyle karşılaşmaz. (4)

5. Çocukların itaatkâr olması için; her gün dört yüz defa Esma-ül Hüsnadan “Ya Hadi (Celle Celalühü) ismi okunur. (5)
6. Çocukların dindar ve iyi huylu olması için; Esma-ül Hüsnadan ” Ya Vacid (Celle Celalühü) ismi şerifi her gün 14 defa okunur. (6)
7. İtaatsiz, söz dinlemeyen çocuğun ya da hanımın alnından bir saç alıp, bin kere Esma-ül Hüsnadan ” Ya Şehid (Celle Celalühü) ismi okunursa, ahlâkı düzelir. (7)

8. Çocuğun huyunun güzel olması için; sabah namazından sonra çocuk uyurken yüzünen doğru 21 defa ” Ya Şehid (Celle Celalühü) ismi şerifi okunup, yüzüne nazar edilir, dua edilir. (8)

9. Çocuk üzerine yedi defa “Ya Berru (Celle Celalühü) isminin okunması, çocuğun korunması ve güzel ahlâklı olmasına vesiledir. (9)

ŞEYH SEDİDÜDDİN EŞ-ŞİRAZİ (RAHMETULLAHİ ALEYH) BUYURUYOR Kİ: HOCALARIMIZ DERDİ Kİ; ” KİM ÇOCUĞUNUN ALİM OLMASINI İSTERSE, FAKİR DÜŞMÜŞ FIKIH ALİMLERİNİ GÖZETSİN, ONLARA İKRAMDA BULUNSUN. ONLARI YEDİRSİN VE KENDİLERİNE HÜRMET EDİP BİR ŞEYLER VERSİN. EĞER ÇOCUĞU ALİM OLMAZSA, MUHAKKAK TORUNU ALİM OLUR.” (10)

10. Kötü huylu bir kimsenin içine giydiği çamaşıra 3 Cuma, ikindi namazından sonra 1073 defa “İhdinas sıradal müstakim” okunursa, kötü huylardan vazgeçer. Buna aralıksız 21 gün devam edilirse, çamaşıra okumaya gerek olmaz. ⤵⤵⤵
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........<span class="emoji emoji1f337"></span>"Şüphesiz ...
Media Removed
"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin. (AHZÂP SURESİ 56.AYET) . . Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa ... 👉"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........🌷"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin. (AHZÂP SURESİ 56.AYET)
.
.
🌷Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa salavat getirmek farzdır.Ve adı her anıldığında ona salavat getirmek vaciptir.(imamı kurtubi)
.
🌷Hadis: "Kıyamet günü insanların bana en yakın olanları üzerime en çok salavat getirenlerdir"
.
.
🌷Hadis: "Kim benim üzerime 1 salavat getirirse Allah onun üzerine 10 salavat getirir. Kim benim üzerime 100 salavat getirirse Allah onun iki gözü arasına nifaktan kurtuluş beratı yazar.Ayrıca ateşten kurtulduguna dair bir beraat yazar. Ve kıyamet günü onu şehitlerle beraber cennete iskan eder"
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh.Tüm Mü'minlerin şefeatçisi ol ya ResulAllah...
.
.
. 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)

#Allah #iman #namaz #salavat #dua #ayet #hadis #ibadet #kuran #islam #kabe #tefekkur #türkiye #huzur #cumaduası #müslüman #cuma #cumagünü #cumanamazı #kalptendualar #salavat #cumagecesi
.
.
@__mevlanaa_ 👈👈👈 Buyrun takibe
Read more
#allah #din #namaz #kuran #müslüman #amin #islamivideo #ezan #cehennem #ibadet #hzmuhammed #bir_ensar #allahuekber #dua #hayat #ayet #cennet #secde #bismillah #huzur #kuranıkerim #islam #subhanallah #[email protected]_ensar @bir_ensar #allah #din #namaz #kuran #müslüman #amin #islamivideo #ezan #cehennem #ibadet #hzmuhammed #bir_ensar #allahuekber #dua #hayat #ayet #cennet #secde #bismillah #huzur #kuranıkerim #islam #subhanallah #[email protected]_ensar @bir_ensar
Arkadaşlarını etiketleyerek onlarında görmesine vesile Olabilirsiniz _________________________________ Www.youtube.com/birensar ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ Diğer hesabım @volkanaksoyresmi ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ Eşsiz kuran  tilaveti  ile @mansuralsalimi ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ __________________________________ #Allah  #Din  #namaz  #Kuran #Müslüman  #Amin  #horoz #Ezan  #cehennem ... Arkadaşlarını etiketleyerek onlarında görmesine vesile Olabilirsiniz
_________________________________
Www.youtube.com/birensar ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊
Diğer hesabım 👇
@volkanaksoyresmi
⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊
Eşsiz kuran👇  tilaveti  ile
@mansuralsalimi
⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊
__________________________________
#Allah  #Din  #namaz  #Kuran
#Müslüman  #Amin  #horoz
#Ezan  #cehennem   #ibadet
#Hzmuhammed  #bir_ensar
#AllahuEkber  #Dua  #Hayat
#ayet #cennet   #Secde  #bismillah
#Huzur  #Kuranıkerim   #islam
#SubhanAllah  #[email protected]_ensar @bir_ensar
Read more
... Delikanlı genç, kızın gözlerine baktı ve; “Arkamda namaz kılar mısın?” Dedi. İşte bunlar ...
Media Removed
... Delikanlı genç, kızın gözlerine baktı ve; “Arkamda namaz kılar mısın?” Dedi. İşte bunlar hep, modern muhafazakâr evlenme teklifleri.. Evleneceklere ufak bir taktik oldu . . . #dini #dinisözler #islam #islamiyet #namaz #şükür #sabır #dua #ayet #hadis #ilim #tefekkür ... ...
Delikanlı genç, kızın gözlerine baktı ve;
“Arkamda namaz kılar mısın?” Dedi.
İşte bunlar hep, modern muhafazakâr evlenme teklifleri..✨
Evleneceklere ufak bir taktik oldu😂
.
.
.
#dini #dinisözler #islam #islamiyet #namaz #şükür #sabır #dua #ayet #hadis #ilim #tefekkür #tevekkül #tevafuk #kuranıkerim #aşk #söz #sözler #dinisöz #taktik #evlenmeteklifi #helal #haram #sabır
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span> -Hz İbrahim a.s. Kabe’nin inşasını bitirdikten sonra.. Allah cc Hz İbrahim a.s’a: “İnsanlar ...
Media Removed
-Hz İbrahim a.s. Kabe’nin inşasını bitirdikten sonra.. Allah cc Hz İbrahim a.s’a: “İnsanlar arasında haccı ilan et ki, gerek yaya olarak, gerek uzak yollardan gelen yorgun develer üzerinde sana gelsinler.” (HAC Suresi 27. Ayet) diye emretti. Hz İbrahim a.s. “Yarabbi sesimi kime duyurabilirim ... 🌺 -Hz İbrahim a.s. Kabe’nin inşasını bitirdikten sonra..
Allah cc Hz İbrahim a.s’a: “İnsanlar arasında haccı ilan et ki, gerek yaya olarak, gerek uzak yollardan gelen yorgun develer üzerinde sana gelsinler.” (HAC Suresi 27. Ayet) diye emretti. Hz İbrahim a.s. “Yarabbi sesimi kime duyurabilirim ki?” .Dedi Allah cc .“Çağırmak senden duyurmak benden” dedi. Bunun üzerine İbrahim a.s. yüksek bir yere çıkıp insanları Hacca çağırdı. Bu sesi kıyamete kadar dünyaya gelecek tüm insanlar duydu ve kıyamete kadar hacca gidecek olan insanlar bir ağızdan “Lebeyke Allahüme lebeyk, Lebeyke la şerike leke lebeyk, İnnel hamde vennimete leke vel mülk, la şerike lek!” diye cevap verdiler. (şu an hacca gidenlerin söylediği “Lebeyk…” o çağrıya verilen cevaptır.) O gün bu çağrıya cevap vermeyenlere. Ömürleri boyunca hac nasip olmaz. Hz İbrahim a.s’ın çağrısından sonra Şeytan aleyhi lane insanlara çağrıda bulundu. En son Allah cc insanlara çağrıda bulundu. Hz İbrahim a.s’ın çağrısına cevap verip hacca gidenlere .Allah cc Hacı nasip eder. Gider Haclarını eda eder, Hacları kabul olur ve selametle eve gelirler. Şeytan aleyhi lanenin çağrısına cevap verenler. Hacca gider ve eskisinden daha beter ve kötü bir hal, huy ve karakterde geri dönerler. Allah cc’nun çağrısına cevap verenlerse Hacca gider Hacları kabul olur ve orada vefat eder geri dönmezler..
.
#Allah #hzmuhammed #peygamber #mekke #medine  #Kabe #makkah #madinah #Türkiye #islam #müslüman #muslim #muslimah #fazilettakvimi #namaz #tesettür #hijab #dua #kuran #quran #ibadet #ayet #Mekka #مکه #Mekah #Mecca #umrah #istanbul #hadis
Read more
İftar vakti duaların kabul edildiği çok kıymetli bir zaman dilimidir. Bu fırsatı ganimet bilmeli ...
Media Removed
İftar vakti duaların kabul edildiği çok kıymetli bir zaman dilimidir. Bu fırsatı ganimet bilmeli ve mutlaka bu vakti dua ile geçirmeliyiz. Peygamber Efendimiz Aleyhisselam buyurdular ki: “Üç kişinin duası reddedilmez: Âdil lider, iftar edinceye kadar oruçlu ve mazlum.” (Tirmizî) ____________________________________ İftarı ... İftar vakti duaların kabul edildiği çok kıymetli bir zaman dilimidir. Bu fırsatı ganimet bilmeli ve mutlaka bu vakti dua ile geçirmeliyiz.
Peygamber Efendimiz Aleyhisselam buyurdular ki: “Üç kişinin duası reddedilmez: Âdil lider, iftar edinceye kadar oruçlu ve mazlum.”
(Tirmizî)
____________________________________
İftarı acele yapmak, yani akşam namazından önce oruç açmak müstehabdır. Böylece oruç hali, namazda kalbin huzuruna engel olmaz. Bu konuda Resulullah (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “İnsanlar iftarda acele ettikleri sürece din üstün olmaya devam eder. Çünkü Yahudiler ve Hristiyanlar iftarı geciktirirler.”
(Ebu Davud, 2353)
____________________________________
"İFTAR DUASI"
Muaz ibni Zühre Radiyallâhu Anh anlatıyor: Bana ulaştı ki, Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellem iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: "Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü."
ANLAMI: Ey Allah´ım, Senin rızan için oruç tuttum ve Senin rızkınla orucumu açıyorum.
(Ebû Dâvud, Savm: 22)
____________________________________
"HURMA İLE ORUÇ AÇMAK SÜNNETTİR"
“Sizden biriniz orucunu açacağı zaman hurma ile açsın. Çünkü hurmada bereket vardır. Eğer hurma bulamazsa, su ile iftar etsin, zira su temizleyicidir.”
(Ebû Dâvud, Savm: 21)
____________________________________
“Resulullah, akşam namazını kılmadan evvel birkaç tane taze hurma ile orucunu açardı. Eğer taze hurma yoksa kuru hurma ile açardı. Kuru hurma bulamazsa da bir kaç yudum su yudumlardı.”
(Ebû Dâvud,Savm,22; Tirmizî,Savm,10)
____________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
____________________________________
#ramazanışerif #iftar #sünnet #hadis #iftarduası #salavat #islamiyet #üçaylar #ramazan #dua #hadisişerif #ilim #iftar #sahur #hurma #namaz
Read more
Bu iki günü oruçlu geçirmenin fazileti çok büyüktür. Muharrem ayında oruç tutmakla ilgili hadis-i ...
Media Removed
Bu iki günü oruçlu geçirmenin fazileti çok büyüktür. Muharrem ayında oruç tutmakla ilgili hadis-i şeriflerin bazıları da şöyledir: “Ramazandan sonra en faziletli oruç, Allah’ın ayı Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en faziletli namaz, gece namazıdır.” {Müslim, ... Bu iki günü oruçlu geçirmenin fazileti çok büyüktür. Muharrem ayında oruç tutmakla ilgili hadis-i şeriflerin bazıları da şöyledir:
“Ramazandan sonra en faziletli oruç, Allah’ın ayı Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en faziletli namaz, gece namazıdır.”
{Müslim, İbni Mace, Tirmizi}
____________________________________
“Nafile oruç tutacaksan Muharrem ayında tut; çünkü o, Allah’ın ayıdır. O ayda bir gün vardır ki, O günde Allah geçmiş kavimlerden birinin tevbesini kabul etti. Yine o gün tevbe edenlerin günahlarını da affeder.”
{Tirmizi}
____________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
____________________________________
#hadisişerif #salavatışerif #dua #sünnet
Read more
Arefe günü yapılması gerekenler; Arefe günü sabah namazından, kurban bayramının dördüncü günü ...
Media Removed
Arefe günü yapılması gerekenler; Arefe günü sabah namazından, kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazına kadar, kadın-erkek herkes cemaat ile kılsın,yalnız kılsın 23 vakit farz namazda selam verir vermez, bir kere vacib olan teşrik tekbirlerini söylemeli... Yani "Allahüekber ... Arefe günü yapılması gerekenler;
Arefe günü sabah namazından, kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazına kadar, kadın-erkek herkes cemaat ile kılsın,yalnız kılsın 23 vakit farz namazda selam verir vermez, bir kere vacib olan teşrik tekbirlerini söylemeli...
Yani "Allahüekber Allahüekber La ilahe illallahü vallahü ekber, Allahüekber ve lillahil hamd" demelidir.
Arefe günü oruç tutmak çok sevaptır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki;
"Arefe günü oruç tutana, Adem Aleyhisselam'dan, Sûr'a üfürülünceye kadar yaşamış bütün insanların sayısının iki katı kadar sevap yazılır."
"Arefe günü tutulan oruç, bin gün oruca bedeldir."
Arefe günü Besmele ile bin İhlas okuyanın günahları affolur, duası kabul olur.
Bugünü fırsat bilip dua etmelidir.
Arefe gününü ibadetle, zikirle, tefekkürle geçirmeli, insanlara iyilik etmeye çalışmalıdır.
"Arefe günü Cehennemden o kadar çok kul azât edilir ki, başka günlerde bu kadar azat olmaz."
"Arefe günü kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur."
🌿🌿🌿🌿🌿
Layıkı ile geçirebilmek ve affedilenlerden olmak duası ile...
#arefe #kurbanbayramı #kurban
Read more
Arkadaşlarını etiketleyerek onlarında görmesine vesile Olabilirsiniz _________________________________ Www.youtube.com/birensar ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ Diğer hesabım @volkanaksoyresmi ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ Eşsiz kuran  tilaveti  ile @mansuralsalimi ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ __________________________________ #Allah  #Din  #namaz  #Kuran #Müslüman  #Amin  #islamivideo ... Arkadaşlarını etiketleyerek onlarında görmesine vesile Olabilirsiniz
_________________________________
Www.youtube.com/birensar ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊
Diğer hesabım 👇
@volkanaksoyresmi
⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊ ⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊
Eşsiz kuran👇  tilaveti  ile
@mansuralsalimi
⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊⚊
__________________________________
#Allah  #Din  #namaz  #Kuran
#Müslüman  #Amin  #islamivideo
#Ezan  #cehennem   #ibadet
#Hzmuhammed  #bir_ensar
#AllahuEkber  #Dua  #Hayat
#ayet #vaaz   #Secde  #bismillah
#Huzur  #Kuranıkerim   #islam
#SubhanAllah  #[email protected]_ensar @bir_ensar
Read more
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Müminin rüyası nübüvvetin kırk parçasından ...
Media Removed
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Müminin rüyası nübüvvetin kırk parçasından bir parçadır. Onu anlatmadıkça, o rüya kuşun ayağında asılı kalır, anlattığı zaman düşer. O rüyayı, dostun olan akıllı kimselerden başkasına anlatma!" {Tirmizî} _________________________________ Allah ... Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Müminin rüyası nübüvvetin kırk parçasından bir parçadır. Onu anlatmadıkça, o rüya kuşun ayağında asılı kalır, anlattığı zaman düşer.
O rüyayı, dostun olan akıllı kimselerden başkasına anlatma!"
{Tirmizî}
_________________________________
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Kıyamet yaklaştığında müslümanın rüyası yalan çıkmayacak. Sizin en doğru rüya göreniniz, en doğru söyleyeninizdir.
Rüya üç kısımdır: Allahtan müjde olan doğru rüya, şeytanın sizi üzmek için gösterdiği rüya, kişinin kendi kendine konuştuğu şeylerden ileri gelen önemsiz rüya.
Eğer biriniz, hoşlanmadığı bir rüya görürse, hemen kalkıp namaz kılsın ve o rüyayı kimseye anlatmasın."
{Buhârî}
_________________________________
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Ey Aişe! Yavaş ol! Müslümanlara, gördükleri rüyalarını tâbir ederken iyi şeyler söyleyin, hayırla yorumlayın. Çünkü rüyalar, yoruma göre çıkar."
{Dârimî}
_________________________________
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Benden sonra peygamberlikten geriye hiçbir şey kalmayacak, ancak mübeşşirat kalacaktır."
"Mübeşşirat nedir?" dediler. "Doğru rüyalardır," buyurdu.
{Buhârî}
_________________________________
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Kim beni rüyasında görürse, beni gerçekten görmüş gibidir. Çünkü, şeytan benim şeklime girip görünemez."
{Buhârî}
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadis #salavat #rüya #kabus #şeytan #ilim #uyku #ilmihal #rüyatabiri #hadisişerif #salavatışerif #dua
Read more
Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere, bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup, Peygamberimizin ...
Media Removed
Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere, bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup, Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıktan sonra.. . “HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.” . . 7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk ... Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere, bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup, Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıktan sonra.. . “HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.”
.
.

7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk getirecek,hem de Aile içi geçimsizlik varsa fayda sağlayıp,geçimsizlikler gidecektir.(Sabah ve akşam) @__mevlanaa_ 👈👈👈👈
.
.
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super
Read more
KAYDEDİN,COK GUZEL BİR DUA<span class="emoji emoji1f449"></span>*YA RAB!*_ _Bizim senden istediklerimizi değil, Senin bizde görmek ...
Media Removed
KAYDEDİN,COK GUZEL BİR DUA*YA RAB!*_ _Bizim senden istediklerimizi değil, Senin bizde görmek istediklerini ihsan eyle, Dostlarımızı dostun kabul eyle._ *بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم* _*EY RABBİM !!!!*_ _Ne zaman ruhum sıkılsa senin kapındayım._ ... KAYDEDİN,COK GUZEL BİR DUA👉*YA RAB!*_
_Bizim senden istediklerimizi değil, Senin bizde görmek istediklerini ihsan eyle, Dostlarımızı dostun kabul eyle._ *بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم*

_*EY RABBİM !!!!*_
_Ne zaman ruhum sıkılsa senin kapındayım._
_Ne zaman dara düşsem, senin ismin dilimde._
_Ne zaman kalbimi taşıyamaz duruma gelsem,_
_*“Feinnemal usri yüsrâ.”*_
_der, sana yönelir, her zorluğun arkasından bir kolaylığın geleceği müjdene sığınırım._
_*EY RABBİM*_
_Hani Sen_
_*“Elemneşrahleke sadrek”*_
_diyenlerin ruhlarına genişlik veriyorsun ya, hani onlara ilim ve hikmet ihsan ediyorsun ya, hani onları şeytanın vesvesesinden koruyorsun ya;benim ve tüm kardeşlerimin de göğsüne genişlik ver ?_ _Bizimde belimizi büken yüklerimizi,üzerimizden kaldır._
_Bizim de kendi katında şanımızı yücelt._ _Bizi şeytanın vesveselerinden koruyarak sadece sana yönelenlerden eyle._ *YA RABBİM!* _Bu günümüzü külli hayırlara, nurlara, bereketlere vesile kıl._ _Lutfunla maddi manevi şifalar, müjdeler, rızıklar gönder._
_Hayra giden yolları kolaylaştır ve bizi sıdk ve ihlas üzere daim eyle._
_Bizi, ailemizi ve bütün müminleri rızana, muhabbet ve marifetine mazhar eyle._

Amin Amin Amin
Hayrlı Nurlu Günler Cümleten kardeş[email protected]__mevlanaa_
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
Yarın Terviye günüdür. Terviye, Arefe gününden bir önceki güne denir. Terviye günü oruç tutmak ...
Media Removed
Yarın Terviye günüdür. Terviye, Arefe gününden bir önceki güne denir. Terviye günü oruç tutmak çok faziletlidir. Hadis-i şerifde buyurulur ki: "Terviye günü oruç tutmak, bin köle azat etmeye, iki bin deve kurban kesmeye ve cihad için gönderilen bin ata bedeldir." {Ebulberekat} ________________________________________ Terviye ... Yarın Terviye günüdür. Terviye, Arefe gününden bir önceki güne denir. Terviye günü oruç tutmak çok faziletlidir. Hadis-i şerifde buyurulur ki:
"Terviye günü oruç tutmak, bin köle azat etmeye, iki bin deve kurban kesmeye ve cihad için gönderilen bin ata bedeldir."
{Ebulberekat}
________________________________________
Terviye gününden sonra Arefe günü gelir.
Arefe günü sabah namazından, bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar, 23 farz namazın bitiminde selam verince, teşrik tekbiri okumak vacibdir. Bir kere, (Allahü ekber, Allahü ekber, la ilahe illallahü, vallahü ekber, Allahü ekber ve lillahil-hamd) denir.
________________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed🌹
________________________________________
#terviye #arefe #zilhicce #hac #af #mağfiret #oruç #ibadet #tövbe #dua #hadis #ilim #salavat #rahmet #fazilet #haramay #hacı #kabe #islamiyet #mümin #hadisişerif #salavatışerif #terviyegünü #ilmihal
Read more
"Biriniz uyuyunca şeytan ensesine üç düğüm atar.Her düğümü atarken,düğüm attığı yere eliyle vurarak "üzerine uzun bir gece olsun,yat" dileğinde bulunur.İnsan uyanır ve Allah'ı zikrederse bir düğüm çözülür,abdest alırsa ikinci düğüm çözülür ve bir de namaz kılarsa bütün düğümler ... "Biriniz uyuyunca şeytan ensesine üç düğüm atar.Her düğümü atarken,düğüm attığı yere eliyle vurarak "üzerine uzun bir gece olsun,yat" dileğinde bulunur.İnsan uyanır ve Allah'ı zikrederse bir düğüm çözülür,abdest alırsa ikinci düğüm çözülür ve bir de namaz kılarsa bütün düğümler çözülmüş olur.Böylece kul canlı,hoş bir halet-i huriye ile sabaha erer.Aksi halde böyle yapmazsa habis ruhlu,içi kararmış ve uyuşuk bir halde sabaha erer."
(Hadis-i Buhari,Teheccüd,12)
_______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_______________________________
#sabahnamazı #farz #islamiyet #ilim #ilmihal #hadis #sünnet #salavat #hadisişerif #şeytan #hile #tuzak #düğüm #uyku #yatak #kalk #namaz #kıl #ibadet
#salavatışerif #dua #rahmet #islam #huzur #şifa
Read more
3 Ayları Değelendirme II.🕊 Tüm üç aylar süresince, elimden geldiğince faydalı olacağına inandığım ...
Media Removed
3 Ayları Değelendirme II.🕊 Tüm üç aylar süresince, elimden geldiğince faydalı olacağına inandığım naçizane önerilerde bulunmaya çalışacağım. Üç aylar önerilerimizin ikincisi “Hadis Okuma”. “Kim, benim sünnetimden (yaşama tarzımdan) yüz çevirirse, benden değildir.” (Buhârî) ... 3 Ayları Değelendirme II.🕊
Tüm üç aylar süresince, elimden geldiğince faydalı olacağına inandığım naçizane önerilerde bulunmaya çalışacağım.
Üç aylar önerilerimizin ikincisi “Hadis Okuma”. 🌹“Kim, benim sünnetimden (yaşama tarzımdan) yüz çevirirse, benden değildir.” (Buhârî) 🌹“De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.” (Âl-i İmran,31)

Yukarıda da belirtilen ve daha da arttırılabilecek olan Ayet ve Hadisler doğrultusunda, Hadis-i Şerif’ler ve Peygamberimizin sünneti, Kur’an-ı Kerim’den sonra ikinci olarak öğrenmemiz,anlamamız ,hayatımıza aksettirmemiz gereken ve Müslüman olup, Müslümanca yaşamayı isteyen herkes için elzem olan şeylerdendir.
Bunu da bir plan doğrultusunda yapabiliriz. Ben elimde olduğu için resimde gördüğünüz Sahih-i Buhari kitabı ile başladım. Ancak ilk defa edinmek isteyenler için @prof.dr.mehmetyasarkandemir Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir’in “el-Edebü’l Müfred” isimli kitabı ile başlamalarını tavsiye edebilirim. Plan olarak da gün içerisindeki vakitlerinize göre günde 10 sayfa veya günde 10 Hadis-i Şerif şeklinde bir planlama yapabilirsiniz.
Ben günde en az 10 hadisi açıklaması ile beraber okumaya çalışıyorum. Şunu da belirtmeden edemeyeceğim ‘Sabah namazından sonra uyumamak’ öyle güzel bir nimet ki, adeta günün bereketine bereket katıyor. Her gün yapamasak da haftada en az 2-3 sabah bu şekilde erken kalkmaya çalışmak bizlerin hayrına olacak, ve sabahın en bereketli vakitlerini en güzel şeyleri yaparak geçirmiş olacağız. Dua eder, dua beklerim. 🕊
.
.
#cuma #hayırlıcumalar #islam #jummah #jummahmubarak #hadisişerif #3aylar #üsküdar #türkiye #old #istanbul #galatakulesi #fotoğraf #edebiyat #canon #vsco #vscocam #istanbul #instapic #turkiyefotografcilarkulubu #canontürkiye #thekadraj #madinah #kitap #gununfotosu #turkey #objektifimden #fotogezginleri #aniyakala #makkah
Read more
Amin... Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok ...
Media Removed
Amin... Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok dua okudu, fakat biz ondan hiçbir şey ezberleyemedik. Bunun üzerine: – Yâ Resûlallah! Pek çok dua okudun, biz onları ezberleyemedik, dedik. O zaman Resûl–i Ekrem şöyle buyurdu: – “O duaların ... Amin... Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok dua okudu, fakat biz ondan hiçbir şey ezberleyemedik. Bunun üzerine: – Yâ Resûlallah! Pek çok dua okudun, biz onları ezberleyemedik, dedik. O zaman Resûl–i Ekrem şöyle buyurdu: – “O duaların hepsini içine alan bir duayı size öğreteyim mi? Şöyle deyiniz: “Allahım! Peygamber’in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in senden dilediği hayırları ben de dilerim. Peygamber’in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in sana sığındığı şerlerden biz de sana sığınırız. Yardım ancak senden beklenir. İnsanı dünya ve âhirette muradına ulaştıracak sensin. Günahtan kaçacak güç, ibadet edecek kuvvet ancak Allah’ın yardımıyla kazanılabilir.” (Tirmizî, Daavât 89)
.
.
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
.
. #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #salavat #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. [Tergib] ______________________________ Ebu Hüreyre (radıyallahu anh)'nin bir diğer rivayetinde şöyle denir: "Hâ-mim ed-Duhân suresini Cum'a ... Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur.
[Tergib]
______________________________
Ebu Hüreyre (radıyallahu anh)'nin bir diğer rivayetinde şöyle denir: "Hâ-mim ed-Duhân suresini Cum'a gecesinde kim okursa mağfirete mazhar olur."
[Tirmizi, Sevâbu'l-Kur'ân 8]
______________________________
Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.
[Dare Kutni]
______________________________
Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.
[Taberani]
______________________________
Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir.[İsfehani]
______________________________
Cuma günü gusledenin günahları affolur.
[Taberani]
______________________________
Cuma günü sabah namazından önce, "Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh" okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur.
[İbni Sünni]
______________________________
“Cuma Suresini okuyan kişiye, Müslüman şehirlerden bir şehirde Cuma Namazına gelen ve gelmeyenlerin sayısınca on sevap verilir.”
______________________________
“Cuma namazı için gusletmek, güzel koku sürünmek, yeni, temiz giyinmek, saç, tırnak kesmek sünnettir. Tırnakları Cuma namazından önce veya sonra kesmek sünnettir. Namazdan sonra kesmek efdaldir.”
[Dürr-ül-muhtar]
______________________________
“Cuma günü tırnak kesmek şifaya sebeptir.”
[E.Şeyh]
______________________________
“Cuma namazından sonra, yedi defa ihlâs ve muavezeteyn okuyanı (felak-nas), Allah-ü Teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan, kötü işlerden korur.”
[İ.Sünni]
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#cumagecesi #salavat #hadis #kehf #suresi #ilim #islam #hayırlıcumalar #hadisişerif #sünnet #yasin #duha #ayet #kuran #bayram #nebi #cuma #şevval #sohbet #vaaz #kader #tövbe #istiğfar #dua
Read more
“Ya Fatima, kalk, namaz kıl. Sakın babam Peygamber diye ihmal etme! Allah’ın rahmeti olmadan ben de bir şey yapamam.” (Müslim, İman, 89] ________________________________ “Parça parça kesilsende, yakılsanda Allah ‘a ortak koşma ve farz olan namazı bilerek terk etme. Kim ki farz ... “Ya Fatima, kalk, namaz kıl. Sakın babam Peygamber diye ihmal etme! Allah’ın rahmeti olmadan ben de bir şey yapamam.”
(Müslim, İman, 89]
________________________________
“Parça parça kesilsende, yakılsanda Allah ‘a ortak koşma ve farz olan namazı bilerek terk etme. Kim ki farz olan namazı bilerek terk ederse Allah ‘ın koruması ondan uzaklaşmıştır.”
(Müsned:5/238, Sahihi ibn Mace:3529, Beyhaki)
_________________________________
“Her kim şu beş vakit namazı eksiksiz kılarsa namazı, kıyamet gününde ona bir aydınlık, hakkında delil ve kurtuluş olur. Her kim de bu beş vakit namazı gereği gibi kılmazsa kıyamet gününde Karun’la, Haman’la, Firavun’la ve Ubeyy ibn Halefle birliktedir.”
(Müsned)
_________________________________
“Kıyamet günü kul, ilk önce namazdan hesaba çeki­lecektir. Namaz düzgün ise diğer ameller de düzgün olacaktır. Eğer namaz bo­zuk ise diğer ameller de bozuk olacaktır.”
(Taberâni, Terğib)
_________________________________
Ey namazını kılmayan kardeşim, Peygamberin kızına yaptığı bu nasihate kulak ver. Fatıma annemiz bile (Radıyallahu anha) ahirette Peygamber Efendimizle beraber olmak için kulluk vazifelerini yerine getirmek ve secdeleri çoğaltmak zorunda iken, namazı terk etmekle nasıl bir akıbetin bizleri beklediğini bil ve ayıl.
________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
________________________________
#timurtaşhoca #hadis #timurtaşuçar #namaz #vaaz #ibadet #hadisişerif #ehlibeyt #timurtashoca #farz #sohbet #ibadet #islamiyet #salavat #cennet #dua #cehennem #kabir #sorgu #azab #rahmet #ilim #ilmihal #imtihan #nasihat #mahşer #hesapgünü #farz #emir #şart #timurtaş #salavatışerif
Read more
Okuyoruz degil mi? <span class="emoji emoji1f60a"></span> 🤲🏻 Okuyanlar yoruma <span class="emoji emoji263a"></span>️ . Okunuşu Bismillahirrahmânirrahîm. 255- Allâhü ...
Media Removed
Okuyoruz degil mi? 🤲🏻 Okuyanlar yoruma ️ . Okunuşu Bismillahirrahmânirrahîm. 255- Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm,  lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih, ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,  velâ ... Okuyoruz degil mi? 😊 🤲🏻 Okuyanlar yoruma ☺️
.
Okunuşu
Bismillahirrahmânirrahîm.
255- Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm, 
lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih,
ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, 
velâ yü-hîtûne bi'şey'im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard,
velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
255- Allah'dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, 
bütün varlıkları ayakta tutandır. O'nu ne gaflet basar, ne de uyku. 
Göklerdeki ve yerdeki herşey O'nundur. O'nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. 
Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. 
O'nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,
ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.
.
.
.
#namaz #dua #ayet #hadis #ibadet #ayet #hadis #kuran #islam #universite #istanbul #sabah #lise #namaz #Allah #semerkand #naksibendi #zikir #tevbe #dua #ogrencievi #menzil #kabe #iftar #okul #ramazan #hzMuhammedsav #sahabe #oruc #karikatur #manzara #Cuma
.
.
Arkadaslarinizi etiketleyebilirsiniz.
Read more
Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Cuma günü, kuşlar ve vahşi hayvanlar birbirine "Selamün aleyküm, ...
Media Removed
Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Cuma günü, kuşlar ve vahşi hayvanlar birbirine "Selamün aleyküm, bugün Cuma günüdür" derler.” [Deylemi] _________________________________ “Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.” [Dare Kutni] _________________________________ Cuma ... Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
Cuma günü, kuşlar ve vahşi hayvanlar birbirine "Selamün aleyküm, bugün Cuma günüdür" derler.”
[Deylemi]
_________________________________
“Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.”
[Dare Kutni]
_________________________________
Cuma gecesi/günü gusletmeli. Peygamber efendimiz, “Cuma günü gusledenin günahları affolur.” buyurmaktadır.
[Taberani]
________________________________
Ana babanın ve evliyanın kabirlerini ziyaret etmeli. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
“Ana-babasının kabrini, Cuma günleri ziyaret edenin günahları affolur. Haklarını ödemiş olur.”
[Tirmizi]
________________________________
Cuma gecesi/günü Kehf Sûresini okumak sünnettir. Çok sevaptır. Hadis-i Şerifte buyurulur ki;
Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur.
[Tergib]
________________________________
Bir hadis-i şerifte, “Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın günahları affedilir” buyurulmaktadır. [İsfehani]
________________________________
Cuma günleri ve her gün şu (istigfar duası)nı çok okumalıdır:
(Allahümmagfir li ve li abai ve ümmehati ve li ebnai ve benati ve li ihveti ve ehavati ve li-amami ve ammati ve li-ahvali ve halati ve li-zevceti ve ebeveyha ve li-esatizeti ve lil-müminine vel-müminat vel hamdü-lillahi Rabbilalemin!)
Okuyan bayan ise, zevceti yerine zevci ve ebeveyha yerine, ebeveyhi demelidir.
________________________________
Cuma namazına erken gitmeli, ilk safta yer almalı. Namaz kılanın önünden geçmemeli. Hatip minbere çıkınca, konuşmamalı.
________________________________
Az da olsa sadaka vermeye gayret etmeli. Çoluk çocuğunun nafakasını vermeli.
________________________________
Cuma günü duanın kabul olduğu vakti bulmak için mümkün olduğunca ibadet etmeli.
________________________________
İkindiden sonra, seccade üzerinde elinden geldiği kadar, (ya Allah, ya Rahman, ya Rahim, ya Kavi, ya Kadir) diyerek, sonra dua edilebilir.
________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
________________________________
#hayırlıcumalar #cuma #ilim #salavat #bayram
Read more
Mübarək Ramazan ayının 19-cu gecəsi Həzrət Əli(ə) Ibn Mülcəm(l)-in əli ilə zərbətləndi. Hicrətin ...
Media Removed
Mübarək Ramazan ayının 19-cu gecəsi Həzrət Əli(ə) Ibn Mülcəm(l)-in əli ilə zərbətləndi. Hicrətin 40-cı ilində bir sıra xəvaric Məkkədə öz aralarında qərara gəldilər ki, Ramazan ayının 19-cu gecəsi Misirdə Əmr ibn Ası, Şamda Müaviyəni, Kufədə isə Imam Əlini(ə) sübh namazında öldürsünlər. ... Mübarək Ramazan ayının 19-cu gecəsi Həzrət Əli(ə) Ibn Mülcəm(l)-in əli ilə zərbətləndi. Hicrətin 40-cı ilində bir sıra xəvaric Məkkədə öz aralarında qərara gəldilər ki, Ramazan ayının 19-cu gecəsi Misirdə Əmr ibn Ası, Şamda Müaviyəni, Kufədə isə Imam Əlini(ə) sübh namazında öldürsünlər. Onlar üç nəfəri öz aralarında tə’yin etdilər. Əmr ibn Ası öldürməyi Bəkr ibn Əmr, Müaviyəni öldürməyi Abdullah ibn Həccac, Əlini(ə) öldürməyi isə Əbdürrəhman ibn Mülcəm(l) boynuna götürdü.
O gecə Əli(ə) səhərə qədər Allaha ibadət edir və dua edirdi.
O Həzrətin qızı Ümmü Gülsüm deyir: Həmin gecə atam iftara bizə gəlmişdi. Mən onun üçün duz, çörək və süddən ibarət olan bir iftar süfrəsi düzəltdim. Atam süfrəyə baxıb gözləri yaşardı və mənə buyurdu: Qızım, sən heç indiyə qədər görmüsənmi atan çörəklə iki cür yemək yesin? Bunlardan birini süfrədən götür. Mən südü götürdüm. Atam bir neçə tikə düz çörəklə iftar etdi. Lakin həmin gecə atamın halı çox fərqli idi. O gecə atam səhərə qədər Allaha ibadət edir və belə dua edirdi: “Ilahi, ölümü mənə mübarək et!” Imam o gecə tez-tez həyətə düşüb göyə baxır və bu sözləri təkrar edirdi. “And olsun Allaha ki, nə mən yalan deyirəm, nə də mənə deyilən sözlər yalandır. Bu gecə həmin və’də verilmiş gecədir.”
Nəhayət sübh namazının vaxtı yetişdi. Həzrət namaz qılmaq üçün evdən çıxdı. Həyətdə olan ördəklər Imamın ətəyindən tutub, o həzrətin məscidə getməsinə mane olurdular. Sanki ördəklər də Imamın ölməyini istəmirdilər. Imam qapıdan çölə çıxarkən əbası qapının cəftəsinə ilişdi. O gecə sanki, qapı da Imamın məscidə getməsini istəmirdi. Nəhayət, Imam Kufə məscidinə daxil oldu. Ibn Mülcəm məsciddə üzü üstə yatmışdı. Həzrət Əli(ə) onu yuxudan oyadıb buyurdu: “Ibn Mülcəm, üzü üstə yatma. Çünki, bədbəxt adamlar həmişə üzü üstə yatar.” Sonra Imam sübh namazını qılmaq üçün ibadət mehrabına keçdi. Namazı başlandı. Imam başını səcdədən qaldıran kimi, Ibn Mülcəm zəhərli qılıncı Həzrətin mübarək başına endirdi. Imam Əli(ə) buyurdu: “And olsun Kə’bənin Rəbbinə, azad oldum!” Məscidin mehrabı al qana boyandı.
Həzrət Əli(ə) Ramazan ayının 21-ci gecəsində şəhadətə çatdı. Bu hadisə bütün müsəlmanların ürəklərini kədərləndirir. Bu gecə qəm və qüssə gecəsidir.
Mövlan
Read more
LUTFEN KAYDEDİN...Rabbim şifalar ihsan eylesin, maalesef çağımızın hastalığı oldu...İhlâslı ...
Media Removed
LUTFEN KAYDEDİN...Rabbim şifalar ihsan eylesin, maalesef çağımızın hastalığı oldu...İhlâslı bir şekilde okunursa, ALLAH'ın izniyle şifa olacaktır...Ayrıca Şahmeran duası da 21 günde okunup, şifa olur inşallah . .👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz ... LUTFEN KAYDEDİN...Rabbim şifalar ihsan eylesin, maalesef çağımızın hastalığı oldu...İhlâslı bir şekilde okunursa, ALLAH'ın izniyle şifa olacaktır...Ayrıca Şahmeran duası da 21 günde okunup, şifa olur inşallah
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #panikatakduası #hadis #medine #dua #sems #mevlana #depresyonduası #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
Bu hadis, arkadaşlığın ehemmiyetine dikkat çekmektedir. O kadar ki, arkadaşlar birbirine ciddi ...
Media Removed
Bu hadis, arkadaşlığın ehemmiyetine dikkat çekmektedir. O kadar ki, arkadaşlar birbirine ciddi tesirlerde bulunabilirler. Arkadaşlık neticesinde “din”le ifade edilen itikad, âdet, siret, ahlak gibi hususlarda benzemeler meydana gelmektedir. Bu sebeple hadisin devamında, ... Bu hadis, arkadaşlığın ehemmiyetine dikkat çekmektedir. O kadar ki, arkadaşlar birbirine ciddi tesirlerde bulunabilirler. Arkadaşlık neticesinde “din”le ifade edilen itikad, âdet, siret, ahlak gibi hususlarda benzemeler meydana gelmektedir.

Bu sebeple hadisin devamında, sıkı dostluk kuracağımız kimsenin ahvalini iyice bir tedkik ve teemmülden geçirip, ondan sonra dostluğa girmemiz tavsiye buyurulmaktadır. #arkadaş #dost #hadis #iman #namaz #dua
Read more
Loading...
Load More
Loading...