Loading Content...

Evli dã¼äÿã¼n aåÿk düğün

Loading...


Unique profiles
77
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Turgutreis, Moda Sahili, Samsun
Average media age
765.9 days
to ratio
6.2
Prens sandığın adamın öptükten sonra kurbağaya dönüşmesini görmek kadar kahredici başka bir ...
Media Removed
Prens sandığın adamın öptükten sonra kurbağaya dönüşmesini görmek kadar kahredici başka bir şey daha var mıdır acaba bir kadın için... Gerçek hayat masaldakinin tam aksine. Hiçbir kurbağa prense dönüşmüyor ama prensler 24 saat içinde kurbağaya dönüşebiliyor. Hangisi daha utanç ... Prens sandığın adamın öptükten sonra kurbağaya dönüşmesini görmek kadar kahredici başka bir şey daha var mıdır acaba bir kadın için... Gerçek hayat masaldakinin tam aksine. Hiçbir kurbağa prense dönüşmüyor ama prensler 24 saat içinde kurbağaya dönüşebiliyor.

Hangisi daha utanç verici bilemiyorum. İnsanken kurbağaya dönüşmek mi bir kurbağayı prens sanmak ve ardından göz yaşı dökmüş olmak mı?

Bir olaydan söz edecek değilim. Genel erkek davranışından söz ediyorum. İlişki başladıktan sonra karakter değiştiren, saçmalamaya başlayan, düştükçe düşen, sonunda "Allah'ım ben nasıl oldu da bu adamı elledim?" dedirten erkek davranışından.

Yaşa bakan bir şey de değil bu. 18'lerinde de kurbağa olabiliyorlar 43'lerinde de. Meslek ve sosyal konuma da bakmıyor. Evli, bekar, zengin, fakir, doktor, mühendis fark etmiyor.

Öpüyorsun ve bir bakıyorsun karşında tanımadığın bir adam duruyor! O prens gitmiş yerine en bayağısından bir mahalle bıçkını gelmiş. Ona gelemem, buna gelemem diye höt zot yapan, giderim bak diye ikide bir tehditler savuran, kendini sana bir lütuf gibi gören, küçük aklıyla geçmişini kurcalamaya kalkan düşük bir yaratık... Nedenini tam olarak anlamış değiliz.. Erkeklerin büyük bir bölümü biliyorsunuz 15 yaşını geçemiyor. Empati kurma yeteneği, kalp kırma freni, ettiğim bu saçma laf veya berbat espri nereye gider öngörüsü, açık sözlülükle kabalığı ayırt etme becerisi, kalp kırdıktan sonra gönül alma bilinci, sevgiyi kadını ağlatmadan ve terk edilmeden ifade etme yeteneği 18 yaşından sonra geliştiği için büyük bir bölümü erişkinliğin gerekliliklerinden en önemlisini (=sevilmeyi) kaldıramıyor.
Ergenliklerini atlatabilselerdi -küçük bir neşter müdahalesiyle mesela- aslında onlar da lokum gibi insanlardan olacaklardı belki. Ama işte anneler yüzünden midir bilinmez 15'lerinde takılı kalıyorlar.
Nedeni ne olursa olsun bir zamanlar sevip değer verdiğin adamın dakika dakika gözünün önünde iğrençleşmesi çok kahredici. Terk edilmekten çok daha acı verici. Acı değil düpedüz utanç verici. Merdivenlerden aşağıya kendi salaklığı yüzünden yuvarlanan bir adamı seyretmek gibi. Hem gülünç hem zavallı... (25.08.2005 Vatan Gazetesi'nde yayınlanmış yazım.. Fikrim aynı)
Read more
Loading...
Sen nasıl bir adamsın be suç makinesi... 30 sabıkan var bunun 16 sı hırsızlık , nasıl oluyorda hala ...
Media Removed
Sen nasıl bir adamsın be suç makinesi... 30 sabıkan var bunun 16 sı hırsızlık , nasıl oluyorda hala dernek başkanlığı yapıyorsun 3 senedir ne ölümle tehdit etmediğin kaldı, ne uydurmadığın yalan, aldığın sahte takipçilerin ve kandırdığın 5 hastanla neyi amaçlıyorsun hala? bak adını ... Sen nasıl bir adamsın be suç makinesi... 30 sabıkan var bunun 16 sı hırsızlık , nasıl oluyorda hala dernek başkanlığı yapıyorsun 3 senedir ne ölümle tehdit etmediğin kaldı, ne uydurmadığın yalan, aldığın sahte takipçilerin ve kandırdığın 5 hastanla neyi amaçlıyorsun hala? bak adını da yazıyorum Adem Akyüz benden uzak dur... Hakkında verilmiş denetimli serbestlik ve adli kontrol kaydına rağmen uğraşmaya devam ediyorsun ... Burdan savcılarımıza sesleniyorum bu adam azılı bir suçludur tüm uyarılara rağmen , tüm tedbirlere rağmen şizofrenik şekilde takip etmeye ve etrafımdaki herkesi de takip etmeye , hakaret etmeye , taciz etmeye devam ermektedir . Bunu okuyacağını bildiğim için yazayım biz her organizasyonumuzda önce senin nasıl bir adam olduğunu mutlaka organizasyonu yapanlara ulaşıp onları taciz edeceğini , derneği bir çetenin yönettiğini anlatıyoruz yani şunu söylemek istiyorum herkes senin kim olduğunu ne türlü bir sahtekar olduğunu biliyor. Bak yolunu açıyorum sana hakaret ediyorum mahkemeye ver beni diye ...Evli barklı kadınlara mesaj atıp taciz etme artık yeter şuan yurt dışından dönüyorum yarın yine ilk işim seninle ilgili gerekli işlemleri başlatmak olucak Adem Akyüz ....Sayın avukatım @allosmankahraman bilgine ...
Read more
Sevgili dedemizi Dün kaybettik. Kendisini 14 ay önce uğurladığımız anneannemizin yanına gönderdik<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 ...
Media Removed
Sevgili dedemizi Dün kaybettik. Kendisini 14 ay önce uğurladığımız anneannemizin yanına gönderdik🏻 Huzur içinde beraber uyumalarını dilemekten başka birşey gelmiyor insanın elinden🏻 60 küsür sene evli olup da karının gözlerinin içine aşkla gözleri dolarak içi titreyerek bakman Bana ... Sevgili dedemizi Dün kaybettik.
Kendisini 14 ay önce uğurladığımız anneannemizin yanına gönderdik🙏🏻 Huzur içinde beraber uyumalarını dilemekten başka birşey gelmiyor insanın elinden🙏🏻 60 küsür sene evli olup da karının gözlerinin içine aşkla gözleri dolarak içi titreyerek bakman
Bana 8 yıllık beraberliğimzde verdiğin en güzel hayat dersiydi.
Çok sevdiğin yanında olmak istediğin güleç ve şen eşinin yanında huzurlusundur umarım 🙏🏻
Read more
Yoğun istek üzerine bugün konumuz: “Boşnak’lar” Muhteşem eğlenceli,keyifli bir kültür. Yemeklerini bilmeyen yoktur zaten. Hele ki Boşnak biri ile evlenirseniz takılan takılar öyle şaşalıdır ki , takılardan boynunuz tutulabilir. Bu arada bilmeyenleriniz için hemen açıklayayım, Şarkıda ... Yoğun istek üzerine bugün konumuz:
“Boşnak’lar”
Muhteşem eğlenceli,keyifli bir kültür.
Yemeklerini bilmeyen yoktur zaten.
Hele ki Boşnak biri ile evlenirseniz takılan takılar öyle şaşalıdır ki , takılardan boynunuz tutulabilir.

Bu arada bilmeyenleriniz için hemen açıklayayım,
Şarkıda adı geçen “Dimija” geleneksel bir kıyafet.
Ha bir de “Temenna” var,o da gelinlerin düğünlerde kayınvalidesine ve eşine yaptığı bir çeşit geleneksel saygı figürü,internette aratıp bulabilirsiniz❤️
Sırada kimler var acaba😂
Haa bir dee klibimizi şereflendiren sevgili @denizdelic gerçek bir boşnak veee bekar hahahaha😂 Bilemiyorum artık!Diğer yakışıklımız boşnak değil ama en az bir boşnak kadar yakışıklı:
@kemanikasound
Ama o evli hem de BENİMLE 😂😂😂
Read more
Özdemir çifti karşımızda! Hayır henüz evli değiller, fakat aynı soy isme sahipler. Biz bu çifti ...
Media Removed
Özdemir çifti karşımızda! Hayır henüz evli değiller, fakat aynı soy isme sahipler. Biz bu çifti çok sevdik. Bakalım burç uyumları ikili hakkında bize neler söyleyecek? www.yamiba.com Balık kadının sezgileri inanılmazdır. Bu yüzden Başak erkeğinin ne istediğini çok iyi bilir. ... Özdemir çifti karşımızda! Hayır henüz evli değiller, fakat aynı soy isme sahipler. Biz bu çifti çok sevdik. Bakalım burç uyumları ikili hakkında bize neler söyleyecek?

www.yamiba.com

Balık kadının sezgileri inanılmazdır. Bu yüzden Başak erkeğinin ne istediğini çok iyi bilir. Başak erkeği için belki de en uygun eş adayı Balık kadınıdır. Her anlamda o kadar iyi anlaşırlar ki... El ele her şeyi çözebilirler. İkisi de evcimen olan bu iki burcun aşk hayatı bizden geçer notunu aldı!
#yamiba  #tarot  #kahve  #kahvefalı  #falbaktır  #katina  #falcı  #astroloji  #dilek  #elfalı  #fal  #seçkinözdemir #dileközdemir
Read more
Bugün bizim 9.yıldönümümüz <span class="emoji emoji1f64a"></span> Yazarken bile zaman nasıl geçti sorusunun cevabını bilmiyorum. ...
Media Removed
Bugün bizim 9.yıldönümümüz Yazarken bile zaman nasıl geçti sorusunun cevabını bilmiyorum. Ama bildiğim tek bir şey var ilk günki gibi aşkla, sevgiyle atan kalplerimiz🧡 Biricik sevgilim, birlikte büyüdüğüm, diğer yarım, ellerini hiç bir zaman benden esirgemeyenim, her zaman yanımdaki ... Bugün bizim 9.yıldönümümüz 🙊 Yazarken bile zaman nasıl geçti sorusunun cevabını bilmiyorum. Ama bildiğim tek bir şey var ilk günki gibi aşkla, sevgiyle atan kalplerimiz🧡 Biricik sevgilim, birlikte büyüdüğüm, diğer yarım, ellerini hiç bir zaman benden esirgemeyenim, her zaman yanımdaki en buyuk desteğim seni herşeyden çok seviyorum ❤ Hep hayalini kurduğumuz yuvamızı 4 ay sonra kuruyoruz. O yüzden bu aralar çok tatlı koşuşturmaların içinde tarifsiz duygular içindeyiz 🙊 Seneye 10. yılımıza inşallah hayallerimizde ki gibi evli olarak giricez 😍 Bu arada 9.yılımızı nasıl kutluycaz biliyor musunuz😂 Bizim hep stadyumda birlikte maç izleme hayalimiz vardı 😍 Nişanlım beyin fenerbahçe maçına aldığı bilet sürpriziyle birlikte kendimizi İstanbul’da bulduk💃 Bi hayalimize daha “✔️” atmaya geldik🙊 En büyük aşk tabiki de YağmurErcan ama Fenerbahçe de yıldönümümüzde bizi üzmeyip yenerse tadından yenmez 💙💛 😂
Read more
Loading...
Biliyorum bazılarınızın ne kadar da yorulduğunu. Sonuna kadar mücadele etttiniz, mücadele etmeye ...
Media Removed
Biliyorum bazılarınızın ne kadar da yorulduğunu. Sonuna kadar mücadele etttiniz, mücadele etmeye de devam ediyorsunuz. Kalbinizdeki onca yaraya ve onca hayal kırıklıklarına rağmen, içinizdeki o kocaman umuda sığındınız. Tutulma döngüsünde bazı konular döndü dolaştı etrafınızda. Peki, ... Biliyorum bazılarınızın ne kadar da yorulduğunu. Sonuna kadar mücadele etttiniz, mücadele etmeye de devam ediyorsunuz.💪 Kalbinizdeki onca yaraya ve onca hayal kırıklıklarına rağmen, içinizdeki o kocaman umuda sığındınız. Tutulma döngüsünde bazı konular döndü dolaştı etrafınızda.
↪Peki, ilişkisi olan ya da evli olanlar siz bu döngünün içinde hangi aşamadasınız❓
#twitburcsoruyor #zeynepturan
Read more
Artık şunu anlamamız gerekiyor, Eşcinsel olmak, bekar bir insanken hiç kimseye zarar vermeden, ...
Media Removed
Artık şunu anlamamız gerekiyor, Eşcinsel olmak, bekar bir insanken hiç kimseye zarar vermeden, karşısındaki kişinin iradesiyle dilediği gibi yaşamak Ne suç, ne ayıp Ne de sakıncalıdır! Dini inançlar, dini yaşayış biçimine göre kişiden kişiye değişen kriterleri olsa da Ne şekilde ... Artık şunu anlamamız gerekiyor,
Eşcinsel olmak, bekar bir insanken hiç kimseye zarar vermeden, karşısındaki kişinin iradesiyle dilediği gibi yaşamak Ne suç, ne ayıp Ne de sakıncalıdır! Dini inançlar, dini yaşayış biçimine göre kişiden kişiye değişen kriterleri olsa da Ne şekilde yaşamak isteyeceğimiz bize kalmalıdır! Sakıncalı olan ise; Tecavüzcü, Pedofili (çocuk tacizcisi), Zoofili (hayvan tavizcisi) olmak, evli insanları ayartmak, evlilik birliği içinde herşey yolundaymış gibi davranıp eşini kandırıp, kendini başka insanlarla tatmin etmektir! Hiç bir Anne cinsel tercihi veya bekar bir insan olarak (çocuğunun gözü önünde olmayan) bir cinsel ilişki veya cinsel tercih konusunda kusurlu bulunamaz ve velayet hakkı elinden alınamaz! Zatı muhterem “sanatçı”yı kınıyorum! Çocuğunun velayetini almak ve nafaka derdinden kurtulmak için çocuğunun annesinin evine gizli kamera sokup sonra da onu milyonlara ifşa etmek zorunda kalması çok acı! Maddi çıkarlar bu denli Onur zedeleyici yapmamalı bizleri.. Diğer yandan olayın öteki mağdurunun işiyle, ekmeğiyle oynanarak terbiye edilmeye çalışılması bir de yapım şirketinin marifet gibi basın açıklaması ile bu utancı bildirmesi de ayrı bir fiyasko!! #mustafaceceli
Read more
Loading...
 #Repost @showtv ・・・ Bige Önal, #TehlikeliKarım'da "hırslı ve aşkı için her şeyi göze alabilen" ...
Media Removed
#Repost @showtv ・・・ Bige Önal, #TehlikeliKarım'da "hırslı ve aşkı için her şeyi göze alabilen" Seda karakterine hayat verecek! Bige Önal, 25 Mart’ta Show TV ekranında seyirciyle buluşacak olan #TehlikeliKarım dizisinde Gonca Vuslateri ve Seçkin Özdemir’le başrolü paylaşıyor. Show ... #Repost @showtv
・・・
Bige Önal, #TehlikeliKarım'da "hırslı ve aşkı için her şeyi göze alabilen" Seda karakterine hayat verecek! 📰 👇
Bige Önal, 25 Mart’ta Show TV ekranında seyirciyle buluşacak olan #TehlikeliKarım dizisinde Gonca Vuslateri ve Seçkin Özdemir’le başrolü paylaşıyor.
Show TV’nin merakla beklenen yeni dizisi #TehlikeliKarım 25 Mart’ta ilk bölümüyle ekranda olacak. Dizide hırslı ve aşkı için her şeyi göze alabilen Seda Çelik karakterine hayat veren Bige Önal, “Hikâye beni cezbetti. Çarklar her bölümde ayrı dönecek. Seyirciyi fazlasıyla şaşırtacağız” diyor.
Genç kuşağın hem yeteneğiyle hem de güzelliğiyle dikkat çeken oyuncularından Bige Önal, 25 Mart’ta Show TV ekranında seyirciyle buluşacak olan #TehlikeliKarım dizisinde Gonca Vuslateri ve Seçkin Özdemir’le başrolü paylaşıyor. Evli bir çiftin aşkla başlayan ilişkilerinin hayatın kendilerine yüklediği telaşla değişimini konu edinen dizide, hırslı ve aşkı için her şeyi göze alabilen Seda Çelik karakterine hayat verecek olan Önal, #TehlikeliKarım’dan özel hayatına kadar pek çok konuyu anlattı!

Röportajın tamamına showtv.com.tr'den ulaşabilirsiniz... @tehlikelikarim @bigeonal
#dizi #diziler #showtv #tehlikelikarim #bigeönal #sedaçelik #röportaj
Read more
MUSTAFA CECELİ'NİN ESKİ EŞİ SİNEM GEDİK İLK KEZ ORTAYA ÇIKTI! Son dönemin en çok konuşulan haberlerinden biri Mustafa Ceceli-Sinem Gedik- İntizar olayı olmuştu. Olayın taraflarından Ceceli ve İntizar’ı haberlerden sonra konserlerde görüntülendi anca Sinem Gedik hiç ortaya çıkmamıştı. ... MUSTAFA CECELİ'NİN ESKİ EŞİ SİNEM GEDİK İLK KEZ ORTAYA ÇIKTI!
Son dönemin en çok konuşulan haberlerinden biri Mustafa Ceceli-Sinem Gedik- İntizar olayı olmuştu. Olayın taraflarından Ceceli ve İntizar’ı haberlerden sonra konserlerde görüntülendi anca Sinem Gedik hiç ortaya çıkmamıştı. Sinem Gedik de ilk kez ortaya çıktı.
Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik oğlu Arın ve akrabalarıyla görüntülendi.
Medya Tava’dan Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Ünlü popçu Mustafa Ceceli'nin 9 yıl evli kaldığı eski eşi Sinem Gedik, dün uzun bir aradan sonra ilk kez objektiflere yansıdı.
Geçen ay eşinin açtığı velayet davası ve mahkemeye sunulan gizli kamera görüntüleri nedeniyle Türkiye gündemine yerleşen Gedik, dün akşamüstü oğlu Arın ve akrabalarıyla sahilde dolaşırken görüldü.
Gedik, oğlu scooter'la gezerken bebek arabasıyla onu takip etti.
Akrabalarının bebeğini gezdiren Sinem Gedik'in oğluyla yakından ilgilenmesi ve bir dediğini iki etmemesi de fotoğrafları çeken vatandaşların dikkatinden kaçmadı.
HABERİN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKE TIKLAYINIZ…
#sinemgedik #mustafaceceli #intizar #sondakika #skandal #magazin #olay
Read more
Nikah... connecting people <span class="emoji emoji263a"></span>️ zamanında 3310kullananlar tebessüm ediyo şuan, hemen elleri ‘beğen’e ...
Media Removed
Nikah... connecting people ️ zamanında 3310kullananlar tebessüm ediyo şuan, hemen elleri ‘beğen’e gitti 🤣 dünkü hikayenin ufak bir devam detayını anlatiyim️ Peygamberimiz asm hayırlı işlerde acele etmemizi söylemiş️ biz de bu hadise göre hareket edelim dedik tanışmamız ve evlenmemiz ... Nikah... connecting people ☺️ zamanında 3310kullananlar tebessüm ediyo şuan, hemen elleri ‘beğen’e gitti 🤣 dünkü hikayenin ufak bir devam detayını anlatiyim☺️ Peygamberimiz asm hayırlı işlerde acele etmemizi söylemiş☺️ biz de bu hadise göre hareket edelim dedik tanışmamız ve evlenmemiz evimize yerleşmemiz herşey dahil 2 ayda halloldu😁 kampanya dönemiydi 🤣 hiç nişanlı kalmadık direk isteme kızı alma ve akabinde dini nikah sonra grup olaysız dağıldı😁 ve halaysız😌 mehir yazma biraz komikti sonra paylaşırım onu artık.. ama nikah esnasında ne oldu biliyor musunuz? Mucizevi bir his.. biranda kalbe düşen bi yıldırım gibi.. ya da daha çok kalbe çöken bi huzur sekine gibi bi anda emniyet güven oluştu ruhumda.. eşimle sanki 30yıldır evli gibi hissettim o da aynı böyle hissetmiş.. Allah kalbimize verdi o aidiyeti bianda nikahta.. bi anda kalplerimiz mühürlendi elhamdulillah ve bunu başka evlenenlerden de duydum çokça😌 hani bu nikahın manevi dini tarafı olduğunu Allah için olduğunu Rahmanın tecellisi olduğunu çok net hissediyorsun çünkü sen Rabbine tevekkül etmişsin açmışsın ellerini”Rabbim ben hayırlısıyla evlenmek istiyorum. Sen hakkımda hayırlı olanı bilensin. Karşıma hayırlı zamanda çıkar hayırlı bi eş. Benim niyetim kendimi haramdan korumak. Beni sana yaklaştıracak bi eş istiyorum senden. Ve sana bırakıyorum havale ediyorum bu işi. Sen evlenmemeyi hakkımda irade etsen ona da razıyım sana teslim oluyorum. Sen hakkımda hayırlıysa nasip eyle😌” demişsin sonucunda ne olursa olsun teslim olmuşsun ve Rabbin haramdan kendini koruman için sana seni Rabbine yaklaştıracak eş nasip etmiş.. zerre tereddüt koymuyor kalbine bağlanıyor imana teşne gönüller.. ☺️Rabbim amin diyen tüm kardeşlerime en hayırlı evlilikleri en hayırlı şekilde en hayırlı zamanda nasip eylesin 😌
Read more
'Gurur'la Zaman Duruyor' Mayıs 2016’da ölen Oya Aydoğan’ın oğlu Gurur Aydoğan, geçtiğimiz ...
Media Removed
'Gurur'la Zaman Duruyor' Mayıs 2016’da ölen Oya Aydoğan’ın oğlu Gurur Aydoğan, geçtiğimiz Aralık’ta oyuncu Başak Güröz ile nişanlanmıştı. Sevgililer 10 gündür Bodrum’da tatilde. Düğün 2019 yazında, İstanbul’da. Başak Güröz ilişkisine dair şunları söyledi: “Gurur yanımdayken ... 'Gurur'la Zaman Duruyor'

Mayıs 2016’da ölen Oya Aydoğan’ın oğlu Gurur Aydoğan, geçtiğimiz Aralık’ta oyuncu Başak Güröz ile nişanlanmıştı.

Sevgililer 10 gündür Bodrum’da tatilde. Düğün 2019 yazında, İstanbul’da.

Başak Güröz ilişkisine dair şunları söyledi: “Gurur yanımdayken zaman duruyor. Saatler hiç geçmesin istiyorum. Aşk böyle bir şey. Ben 31 yıldır evli olan anne ve babamı örnek alıyorum. Hâlâ birbirlerini seviyorlar.” #oyayadoğan #gururaydoğan #tatil #başakgüröz #aşk #instagram
Read more
Loading...
Bir mutasyon hikayesi... Öğrencim @menguczeyrek_83 ile yakaladığımız 4 aylık mükemmel değişimin ...
Media Removed
Bir mutasyon hikayesi... Öğrencim @menguczeyrek_83 ile yakaladığımız 4 aylık mükemmel değişimin motivasyon olması adına, kafalarda çok fazla büyütülen ulaşılması imkansız gibi görünen değişimin mümkün olduğunu göstermek adına hikayesini sizlerle paylaşmak istedim. Kendisi ... Bir mutasyon hikayesi...
Öğrencim @menguczeyrek_83 ile yakaladığımız 4 aylık mükemmel değişimin motivasyon olması adına, kafalarda çok fazla büyütülen ulaşılması imkansız gibi görünen değişimin mümkün olduğunu göstermek adına hikayesini sizlerle paylaşmak istedim.
Kendisi iktisad mezunu, 2.el ekspertiz işi yapan günlük hayatın koşturmasına kaptırmış sizlerden bizlerden birisi. Spor yapmayı özellikle bisiklete binmeyi çok seviyor. Ancak evlenince genellikle Türk erkeklerinin başına gelenler geliyor, spordan uzaklaşıyor ve hızlıca kilo almaya başlıyor. Bu gidişat onu rahatsız etmeye başlıyor ve evine bir çoklu egzersizlerin uygulanabildiği bir istasyon aleti alıyor. Kendi kendine birşeyler yapmaya çalışıyor ancak beslenme ve idman konularında ilerlemekte zorlanıyor ve tıkanma noktasına geliyor. Beni eskiden beri takip ettiğinden benimle iletişime geçiyor ve 6 aylık programa kayıt olup mutasyon için startı veriyor.
Kendisi ile çalışmaya başladığımızdan beri büyük keyif alıyorum, çünkü çok büyük bir motivasyon ve değişime karşı duyduğu bir açlık var ve doymuyor😄. Ne dediysem, ne idman verdiysem ne beslenme planı verdiysem aynı motivasyon ile eksiksiz uyguladı ve gerçekten @mutasyonacademy ‘nin en başarılı ve iz bırakan isinlerimlerinden birisi oldu. Kendisini gönülden kutluyorum, biz daha uzun zaman beraberiz.
Mengüç evli yoğun bir iş temposuna sahip. Çoğu insan malesef bu hayat girdabının içinde kendi bedeniyle sağlığıyla zevk aldığı şeyler ile ilgilenmeyi unutuyor, ihmal ediyor veya vakit ayıramıyor. Ancak yıllar çok hızlı geçiyor çok geç olmadan bir yerde radikal kararlar almak gerekiyor, yoksa kaybedilen şeylerin bedeli büyük oluyor. Bu değişim kolay olmayabilir ancak mental olarak bunu yapacak güce kesinlikle sahibiz. Mengüç, değişimi önce kafasına koydu, gerekli hamleleri yaptı, @mutasyonacademy ‘ye kayıt oldu ve düğmeye bastı, ne gerekiyorsa yaptı bahane ile değil, sıkı çalışma , irade ve disiplin ile bunu yakaladı. Herkes hakettiğini yaşar, sen kendine neyi lâik görüyorsan seçimlerini ona göre yap ve geleceğini hazırla.Başkalarının dedikodusundan değil kendi başarı hikayenden bahset. BİRYERDEN BAŞLA, YARIN DEĞİL HAFTAYA DEĞİL, BUGÜN BİR KARAR VER,UYGULA!!!
Read more
Baştan söyleyeyim sonunu söyleyeceğim <span class="emoji emoji1f648"></span> tavsiye üzerine okundu ve tavsiye edilir <span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻 #kursatbasar ...
Media Removed
Baştan söyleyeyim sonunu söyleyeceğim tavsiye üzerine okundu ve tavsiye edilir 🏻 #kursatbasar gene kadın gözünden yazmış ve bu konuda hayli başarılı olduğunun altını çizmek gerek. Yalnız bana biraz fazla uzatılmış geldi , yaklaşık 500 sayfa ama sıkmıyor. Aşk romanı denebilir ama ... Baştan söyleyeyim sonunu söyleyeceğim 🙈 tavsiye üzerine okundu ve tavsiye edilir 👍🏻 #kursatbasar gene kadın gözünden yazmış ve bu konuda hayli başarılı olduğunun altını çizmek gerek. Yalnız bana biraz fazla uzatılmış geldi , yaklaşık 500 sayfa 😱 ama sıkmıyor. Aşk romanı denebilir ama böyle bir sınıflandırmayı haketmiyor aslında. Bir hariciyeci karısı olan kahramanımız kocasında bulamadığı aşkı heyecanı gene evli ve kendinden yaşça büyük bir adamda buluyor. Ve kocadan ayrılıyor, bakan olan erkek tarafı ise bu topa girmiyor 🙄 sonuna doğru nihayet adam asılınca kafamda ışık yandı ve kahramanları tarih sahnesinde konumlandırmayı başardım😅 Fatin Rüştü Zorlu ile Vesamet Kutlu’nun aşkı çıkış noktası. Bana en enteresan gelen yanda kitapta erkek Fuat olarak geçiyor ama hikayeyi anlatan esas kadının adı 500 sayfa boyunca bir kez bile geçmedi. Ve ben bunu oturup dönemi araştırıp buldum. Eeee bi kitaptan beklenen de zaten okuyucuyu merak ettirip , araştırmaya yöneltmek değil midir ? 👍🏻 #basucumdamuzik #kitap #edebiyat #tavsiye #okumahalleri #okumakgüzeldir #okumakeyfi #okumakozgurluktur
Read more
Herkes uzatmış ayaklarını ceceli ile eski eşinin ilişkilerini ağza alınmayacak sözlerle eleştiriyor.. ...
Media Removed
Herkes uzatmış ayaklarını ceceli ile eski eşinin ilişkilerini ağza alınmayacak sözlerle eleştiriyor.. yahu siz çoçuğunuz yan odada uyurken karınızla kocanızla sevişmiyor musunuz? Hiç birinizin çocuğu sizi iş üstündeyken yakalamadı sanki. Böyle bişey dünyada imkansızmış gibi ... Herkes uzatmış ayaklarını ceceli ile eski eşinin ilişkilerini ağza alınmayacak sözlerle eleştiriyor.. yahu siz çoçuğunuz yan odada uyurken karınızla kocanızla sevişmiyor musunuz? Hiç birinizin çocuğu sizi iş üstündeyken yakalamadı sanki. Böyle bişey dünyada imkansızmış gibi sanki hiç yaşanmamış gibi kadını yerden yere vurmak nedir..? Kadın aldatılmış boşanmış ve artık tercihini erkeklerden yana yapmıyor olabilir sizeneeeeeee!!!! Siz gidin çocuğunun annesini tüm Türkiye’ye rezil eden babayı yargılayın. O görüntüler ömür boyu Google da duracak. O çocuk büyücek evlenecek annesi adına hep utanacak. Bir baba evladına bunu yapamaz yapmaya hakkı yok!! Gidin bunu yargılayın...!!!!!!!!!!!!!! Ya geçen gün abisi ve dayısı tarafından senelerce tecavüze uğrayan küçük kız doğum yaptı doğum!!!!!!!! Bu kadar tepki bu olaylara gösterseniz belki değişirdi bişeyler!! Ceceli karsını evliyken aldattığında yanında oldunuz mu Sinem’in?? Adam gitti aldattığı kişiyle evlendi.. evliyken intizarla ilişkisi varmış diye savunuyorsunuz. Ceceli aldatırken evli değilmiydi? Çocuğun psikolojisini düşünenler ceceli aldattığında da evi terkettiğinde de düşünseydi keşke !! Yazmasam çatlardım... Kimse kusura bakmasın tanımam etmem isimlerden yana değilim haktan yanayım..
Read more
Loading...
Kuşadası Gençlik Festivali aşşırı kalabalık bir şekilde devam ediyor <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> Yaşımın elverdiği ölçüde, ...
Media Removed
Kuşadası Gençlik Festivali aşşırı kalabalık bir şekilde devam ediyor Yaşımın elverdiği ölçüde, ergenliğimin yapıtaşları Emre Aydın, Manga, Athena, Şebnem Ferah, Vega, Mor ve Ötesi, Duman, Teoman gibi sanatçıların yanında, sonradan sevdiğim grupların, daha önce hiç dinlemediğim ... Kuşadası Gençlik Festivali aşşırı kalabalık bir şekilde devam ediyor 😍😍😍 Yaşımın elverdiği ölçüde, ergenliğimin yapıtaşları Emre Aydın, Manga, Athena, Şebnem Ferah, Vega, Mor ve Ötesi, Duman, Teoman gibi sanatçıların yanında, sonradan sevdiğim grupların, daha önce hiç dinlemediğim sanatçıların da canlı performanslarını dinlemeye başladık 💛💛 Melek Mosso diye tatlış bir kadın dinledik mesela, “Kedi” şarkısını çok beğendimmm, nakaratı çok hoştu, eşlik ettim seve seve 😍 Sonra “90lara gidelim hadi” dedi ve Rengin’in Aldatıldık şarkısını söyledi, bağıra çağıra eşlik ettim tabii ki, aaaa bir de ne göreyim, tek ben bağırıyorum ortada “Bize neler neleeer öğrettileeer sevdalar üstüneee, aldatıldık aldatıldık sevda böyle değiiiiil” diye 😂😂 Lan dedimmm, hiç 90lar çocuğu yok mu aranızda, hepiniz milenyum çocuğu musunuz 😂😂😂 Zaten kuzenlerim dünden beri 157263 tane arkadaşlarını gördüler, bense kocaman bir sıfır! Bizim jenerasyon artık evli mutlu çocuklu, festivallerden elini ayağını çekmiş galiba herkes 😄 Resmen festivaldeki yaş ortalamasının 10 yaş üstündeyim! 30’a merdiven dayayınca böyle oluyor arkadaşlar, ne yapalımm :) Ama olsun bağıra çağıra şarkılar söylemeli, cânım ergenliğime selamlar göndermeli zamanlar geçirip, bolca enerji depolayacağım inşallah festival boyunca 😍😍❤️ #kgf2018 #yüzdeyüzmüzik
Read more
 #Repost @altunhukuk with @get_repost ・・・ TİHEK Başkanı Süleyman Arslan, konuya ilişkin AA ...
Media Removed
#Repost @altunhukuk with @get_repost ・・・ TİHEK Başkanı Süleyman Arslan, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumun insan haklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla 2016’da kurulduğunu hatırlattı. İşkence ve kötü muamelenin önlenmesi maksadıyla cezaevi ... #Repost @altunhukuk with @get_repost
・・・
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumun insan haklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla 2016’da kurulduğunu hatırlattı. İşkence ve kötü muamelenin önlenmesi maksadıyla cezaevi ve nezarethanelerde haberli, habersiz ziyaretler gerçekleştirdiklerini bildiren Arslan, TİHEK’in bu yönüyle de ulusal önleme mekanizması görevini üstlendiğini aktardı. Kurumun, 2018’den itibaren ayrımcılık yasağına ilişkin şikayetleri almaya ve değerlendirmeye başladığını anlatan Arslan, cinsiyet, ırk, renk, dil, din, inanç, mezhep, felsefi ve siyasi görüş, medeni hal gibi nedenlerden dolayı ayrımcılık yapılmasının önlenmesinin görev alanları arasında yer aldığını belirtti. Bu konuda vatandaşların kuruma doğrudan ya da kaymakamlık ve valilikler aracılığıyla başvuruda bulunabileceğini ifade eden Arslan, "Ayrımcılık yasağının ihlalinin tespitinde TİHEK’in bin liradan 15 bin liraya kadar idari para cezası verme yetkisi bulunmaktadır" dedi.

MEDENİ HAL NEDENİ İLE AYRIMCILIK YAPILAMAZ

Eskişehir’de ev arayan bir çocuk annesi kadının, emlakçı aracılığıyla bulduğu evin, sahibi tarafından dula, bekara, öğrenciye kiralanmasının istenmediğini öğrendiğini aktaran Arslan, kadının suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Şikayetin savcılık aracılığıyla TİHEK’e iletildiğini anlatan Arslan, taraflarla görüşmeler gerçekleştirdiklerini, ev sahibinin beyanını kabul ettiğini anlatan Arslan, şunları kaydetti: "Kurumumuzun görevlerinden birisi de vatandaşlar arasında yapılan ayrımcılıkların ortadan kaldırılmasıdır. Ayrımcılıklardan birisi de medeni hal temellidir. Böyle bir ayrımcılık tespit edildiğinde gerekli cezalar veriliyor. Bir insan, evli, bekar veya dul diye ayrımcılığa tabi tutulamaz. Bu insani bir durumdur. Bu karar, ayrımcılık yasağının ihlali konusunda verdiğimiz ilk karardır." AA
Kaynak:posta.com.tr
Read more
@gulseninmoralguncesi • • • Herkese iyi akşamlar <span class="emoji emoji1f490"></span> ... Bugün' Bir kadının Yaşamından 24 saat' ...
Media Removed
@gulseninmoralguncesi • • • Herkese iyi akşamlar ... Bugün' Bir kadının Yaşamından 24 saat' adlı kitabın yorumu ile geldim. Yazdığı yüz sayfalık bir kitapla bile insanı kendine çok rahatlıkla bağlayabiliyor Zweig. Herhangi bir eserine başladığım zamn o eserin o gün bitmesi gerek ... @gulseninmoralguncesi
• • •
Herkese iyi akşamlar 💐
...
Bugün' Bir kadının Yaşamından 24 saat' adlı kitabın yorumu ile geldim.
Yazdığı yüz sayfalık bir kitapla bile insanı kendine çok rahatlıkla bağlayabiliyor Zweig. Herhangi bir eserine başladığım zamn o eserin o gün bitmesi gerek diye düşünüyorum ve gerçektende ele alındığı zaman bırakılamıyor.
Bu kez bunu orta yaşlarını biraz geçmiş bir kadın üzerinden bunu başarıyor. Kitap belki 80-90 sayfalık fakat yazdığı her bir cümlede derin anlamlar yatıyor .
Hikayenin konusuna gelecek olursak;
Hikaye otele bir grup tatilci ile başlıyor .Oteldeki bir gençle bir kadın ortadan kaybolur .Fakat kadın evli ve iki çocuk annesidir .Hanriette aslında kendi halinde yaşayan bir kadındır fakat bu yaşananlardan sonra ardından söylenmeyen kalmaz .Herkes yargılamaya başlar ve olaya önyargiyla yaklaşır .Tek bir kişi hariç ...anlatıcımız. Anlatıcı Hanriette yi savunan tek kişidir olaya yüzeysel değil daha derinden yaklaşır .Sadece bir kişi onun bu olaya bakış açısını çok beğenir .Mrs C anlatıciyla konuşmak ister .Ona hayatının 24 saatlik bir kısmını anlatmayı ister .Neleri nasıl değiştirdiğini nelerin neleri kaybettirdigini gösteren 24 saat...Çok kısa ama kısa gibi görünen fakat bir ömre bedel 24 saat ...
.
.
.
.
.
.
.
#bookstagram #gece #bikahve #kitap #kahveliblog #kitap #huzur #tatil #instaphoto #vsco #efekt #zulfulivaneli #sabahattinali #ondakikaonkitap #zweig #serenad #studyblr #dailyblog #gulseninmoralguncesi
Read more
Loading...
Kimi zaman aniden bavulunu toplayıp yola çıkan bir gezgin<span class="emoji emoji1f463"></span>, kimi zaman toplantıdan toplantıya ...
Media Removed
Kimi zaman aniden bavulunu toplayıp yola çıkan bir gezgin, kimi zaman toplantıdan toplantıya koşan bir yönetici🏻‍, bazen ailemin vefalı kız çocuğu🏻, bazen sırdaş, kardeş, sevgili, arkadaş oldum. Sıfatlar değişti, ben de değiştim.. Yeri geldi eteğim kısa diye terk edildim, ... Kimi zaman aniden bavulunu toplayıp yola çıkan bir gezgin👣, kimi zaman toplantıdan toplantıya koşan bir yönetici👩🏻‍💼, bazen ailemin vefalı kız çocuğu👧🏻, bazen sırdaş, kardeş, sevgili, arkadaş oldum. Sıfatlar değişti, ben de değiştim..
✨Yeri geldi eteğim kısa diye terk edildim, yeri geldi mesaim çok yemek yapamam diye, ya da fotoğraf çekmeyi gezmeyi seviyorum diye evliliğe layık görülmedim. ✨Çok başarılı fikirler üretip takdir edilmedim bazen, bazen ayda 1 gün hasta olup ağrı çekiyorum diye benim suçummuş gibi kötü hissettirildim. ✨Hani evliliği layıkıyla yürüten, saygının, sevginın, fedakarlığın, hoşgörünün gerçek anlamını bilen çok çiftimiz var ya etrafımızda, hala evli değilim diye eleştirildim. Ne mi yaptım? Hepsini aldım, kabul ettim. Bana 2 büyük ders verdi kabul ettiklerim. ❤️Birincisi; Ne olursa olsun, hiç kimsenin, yapmak istediğiniz şeylere müdahale etmesine asla izin vermeyin. Sizi gerçekten seven herkes, sizi olduğunuz gibi kabul edecek ve isterse sizinle birlikte yürüyecektir. Bu, asla taviz vermeyin demek değil. Sadece hayallerinizden ve sizi mutlu edecek şeylerden vazgeçmeyin..
❤️İkincisi; istersek hepimizin çok bakımlı ve fit bir kadın, çok iyi bir eş, anne, ev hanımı, çalışan, evlat, kardeş, abla olabileceğimizi zaten biliyoruz, önemli olan şey, kendinizi herşeyi en iyi şekilde yapmak, her zaman en mükemmel olmak zorunda hissetmeyin. Toplumun dayattığı bu sıfatlar yüzünden kendinize yüklenmeyin. Eksik hissetmeyin. Hiç kimse mükemmel değil. Biz de öyle. Bunları düşündüğümden beri daha hafiflemiş hissediyorum. Aldığım her karar, attığım her adım benim sorumluluğumda. Ne olursa olsun mutlu, huzurluyum🙏🏻
Bugün, bu iki şeyi Sizlerle de paylaşmak istedim. Daha güçlü, daha cesur, daha özgür kadınlar olarak daha da mutlu geçecek günlerimiz kutlu olsun. Sevgiyle❤️ .
.
.
#8mart #8martdünyakadınlargünü #dünyakadınlargünü #worldwomensday #van #vankalesi #kale #castle #photo #photography #photographer #travel #traveller #travellife #nature #gezgin #instagram
Read more
Avrupa topluluklarının temelinin Yunanistan’ın Girit Adası’na dayandığını biliyor muydunuz? ...
Media Removed
Avrupa topluluklarının temelinin Yunanistan’ın Girit Adası’na dayandığını biliyor muydunuz? Peki bu toplulukların temelini oluşturan halkın kralının Zeus’un oğlu olduğunu? Zeus bir gün Fenike kralı Agenor’un Kızı Europa ile karşılaşır. Arkadaşları ile deniz kenarında ... Avrupa topluluklarının temelinin Yunanistan’ın Girit Adası’na dayandığını biliyor muydunuz?
Peki bu toplulukların temelini oluşturan halkın kralının Zeus’un oğlu olduğunu?
🌿🌿🌿
Zeus bir gün Fenike kralı Agenor’un Kızı Europa ile karşılaşır. Arkadaşları ile deniz kenarında çiçek toplayana kızdan Zeus çok etkilenir ve aşık olur.
Daha sonra genç, görkemli ve sevimli bir boğa kılığına giren Zeus Europa’ya yaklaşır. Durumu fark edemeyen prenses boğanın üzerine biner ve boğa birden denize dalar ve Europa’yı Girit’e kaçırır. Birlikleri sonucunda 3 oğulları olur. Bunlardan biride Minos Krallığı’nı kuracak olan Minos’tur. Tanrılar Tanrısı Zeus bir ölümlü ile evli olamayacağından dolayı prenses Girit Kralı Asterios ile evlenir. Kralın ölümünden sonra tahta Zeus’un emri ile oğlu Minos geçer ve Minos Uygarlığı’nı kurar. Bu uygarlığın merkezi Girit’te bulunan en önemli tarihi yapılardan biri olan Knossos Sarayı’dır.
🌿🌿🌿
19-23 Eylül 2018 tarihlerinde Dr. Elif Çamlıkaya ie Minoa Uygarlığı’nın İzlerini keşfetmeye gidiyoruz.
Girit programımız hakkında detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında da 0542 722 73 46 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #Girit #Crete #Hanya #Chania #Greece #instagezi #instatravel #instago #bestoftheday #yoldaolmak
Read more
Bundan tam 10 sene önce hayatıma giren en güzel insanlardan birini tandım.. o uzun siyah saçlarının ...
Media Removed
Bundan tam 10 sene önce hayatıma giren en güzel insanlardan birini tandım.. o uzun siyah saçlarının bir gün sarı olacağını ve duvağının altından parlayacağını tahmin bile edemezdim🙃 seninle hangi ara kardeş gibi olduk bilmiyorum ama Manfredin bizi tanıştırdığı o ilk günden beri hep ... Bundan tam 10 sene önce hayatıma giren en güzel insanlardan birini tandım.. o uzun siyah saçlarının bir gün sarı olacağını ve duvağının altından parlayacağını tahmin bile edemezdim🙃 seninle hangi ara kardeş gibi olduk bilmiyorum ama Manfredin bizi tanıştırdığı o ilk günden beri hep yanımdaydın. Zor zamanlarımda beni işyerinde idare ettin, yeri geldi korudun.. bizim dostluğumuz böyle başladı ve ömür boyu sürer inşallah. Dün hayat defterinde yepyeni bir sayfa açtın ve artık evli, mutlu, (çocukluya daha zaman var) kesime ayak bastın.. Kim derdi ki bir gün damat tarafı seni evinden alırken yanı başında olacağımı, kına gecende davulunu çalacağımı, nikah şahidin olmayı kıl payı Sezgine kaptıracağımı, imam nikahında hocanın beni Suriyeli sanacağını. Ama oldu hayallerin gerçek oldu.. öyle böyle derken o gün geldi çattı ve sen dünyanın en güzel gelini oldun❤️ hep mutlu ol çünkü bunu fazlasıyla hak ettin, yüzünden gülücüklerin eksik olmasın, çünkü en çok gülmek sana yakışıyor. Allah herşeyi güzel kalbine göre versin. Şu üç günlük dünyada birbirinizi çok sevin ve sevginiz her doğan gün ile çoğalsın❤️ ve son olarak kardeşim.. ne olursa olsun umutma ki burda hep başını yaslayabileceğin bir omuz var. Seni çok seviyorum #sevgimiziverdik
Read more
Japon’la evli olmak nasıl, neden Japonya, neden Japon vs vs. Soruların muhatabı ben değilim. Ben ...
Media Removed
Japon’la evli olmak nasıl, neden Japonya, neden Japon vs vs. Soruların muhatabı ben değilim. Ben Yoshi ile evlendim. Ben Yoshi’yi seçtim. Japonya ya da Japon koca derdinde değildim. En fazla İzmir’e evlenirim ve kesin Türk ile evlenirim diyordum :) ahanda büyük konuşmanın cezası :) dünyanın ... Japon’la evli olmak nasıl, neden Japonya, neden Japon vs vs. Soruların muhatabı ben değilim. Ben Yoshi ile evlendim. Ben Yoshi’yi seçtim. Japonya ya da Japon koca derdinde değildim. En fazla İzmir’e evlenirim ve kesin Türk ile evlenirim diyordum :) ahanda büyük konuşmanın cezası :) dünyanın öbür ucundan selamlar efendim. Tavsiyem şudur katalogdan eşya alır gibi eş seçmeyin. Saçı sarı olsun, gözü mavi olsun, Japon olsun, avukat olsun vs yapılabilecek en büyük yanlış bence. Neden Yoshi? Bilmiyorum bilmediğim için de adı aşk bence. Bilseydim şu, şu diye adı başka bir şey olurdu. 11. yıldan selamlar! #11yearstogether #30weekspregnant #happy
Read more
@erkanpetekkaya Erkan petekkaya, Nurgül Yeşilçay @nurgulyesilcayy ile ilgili ''gerçekler ...
Media Removed
@erkanpetekkaya Erkan petekkaya, Nurgül Yeşilçay @nurgulyesilcayy ile ilgili ''gerçekler okadar kötü ki konuşursam yer yerinden oynar demisti'' Nurgül'de Ayşe Arman'a @armanayse verdiği röportajda bütün gerçekleri anlatmış zaten Petekkaya'nin içki problemi olduğunu duymuştuk ... @erkanpetekkaya Erkan petekkaya, Nurgül Yeşilçay @nurgulyesilcayy ile ilgili ''gerçekler okadar kötü ki konuşursam yer yerinden oynar demisti'' Nurgül'de Ayşe Arman'a @armanayse verdiği röportajda bütün gerçekleri anlatmış zaten Petekkaya'nin içki problemi olduğunu duymuştuk Nurgül'de doğrulamış oldu. Anadolu'daki muhafazakar insanları düşündüğü için dizide güya öpüşmeyen evli ve çocuklu Erkan Petekkaya yıllar önce gece yarısı evliyken Sinem Erulgen ile öpüşürkende basılmıştı. Nurgül'ün anlattıklarına görede Nurgül Yeşilçay'ada yavşamış. Petekkaya'nın açıklamaları bize pek inandırıcı gelmedi.
#Erkanpetekkaya #nurgülyeşilçay #nurgulyesilcay #paramparca #paramparça #paramparcadizi #dizi #gülseren #gulseren #cihangürpınar #hurriyet #hürriyet #Türkiye #istanbul #magazin #kadın #kavga #alinaboz #ebruozkan #ebruözkan #leylatanlar #haber #olay #resim #dilahanim #haticeşendil #paramparçadizi #komik #video
Read more
22. Yıla Özel Poz! Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan, evliliklerinin 22. yıl dönümünü romantik bir ...
Media Removed
22. Yıla Özel Poz! Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan, evliliklerinin 22. yıl dönümünü romantik bir paylaşımla kutladılar. Aşklarını dolu dizgin yaşayan ve evililikle taçlandıran Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan çifti bugün mutlu beraberliklerinin 22. yıldönümlerini yine samimi ve ... 22. Yıla Özel Poz!

Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan, evliliklerinin 22. yıl dönümünü romantik bir paylaşımla kutladılar.

Aşklarını dolu dizgin yaşayan ve evililikle taçlandıran Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan çifti bugün mutlu beraberliklerinin 22. yıldönümlerini yine samimi ve aşk dolu paylaşımla yaptılar. Onan'ın paylaşımına hayranlarından ve ünlü dostlarından büyük beğeni geldi.

Peki Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan çiftinin aşkı nasıl başlamıştı.

Bu dillere destan aşk bir telefonla başladı. 1993 film şirketi kuran Mehmet Aslantuğ bir yıl kadar sonra, 93'te Türkiye Güzeli olan Arzum Onan'ı iş teklifi için bir telefonla aramış.

Mehmet Aslantuğ buluştukları gün hayatını beraber geçirmek isteyeceği kişinin Onan olduğunu anlamış ve iki gün sonra evlenme teklifi etmiş. Belirli bir sürelerini birbirlerini daha yakından tanımaya ayıran çift, 1996 yılında dünya evine girdi.

Mehmet Aslantuğ bu aşkı ayakta tutan şeyi şu sözlerle açıklıyordu... "Çok zor bir zemin, sadece bizim için değil, hayat da çok zor. Vahşi kapitalizmin dayatmalarıyla insanın kendine bile tahammülünün azaldığı bir yerde çift, evli, sevgili olmak çok kolay taşınabilir değil.O yüzden de böyle çabuk bitiyor, insanlar birbirlerini hırpalıyor. Arzum'la birbirimize olan saygı ve güvenimiz bizi bu zemin de dahil ayakta tutuyor..." #mehmetaslantuğ #arzumonan #evlilik #aşk #aile #instagram
Read more
Evli misiniz, aile misiniz<span class="emoji emoji2753"></span><span class="emoji emoji2753"></span><span class="emoji emoji2753"></span> AİLE olmak ile EVLİ olmak arasında büyük fark vardır. Evli olmak ...
Media Removed
Evli misiniz, aile misiniz AİLE olmak ile EVLİ olmak arasında büyük fark vardır. Evli olmak insanların bir arada yaşamasıyken, aile olmak bir üst basamağa geçebilmektir. Aile olmak için, eşler ve çocuklar arasında aidiyet duygusu gereklidir. Kadının/erkeğin ayrılma düşüncesi ... Evli misiniz, aile misiniz❓❓❓ AİLE olmak ile EVLİ olmak arasında büyük fark vardır. Evli olmak insanların bir arada yaşamasıyken, aile olmak bir üst basamağa geçebilmektir. Aile olmak için, eşler ve çocuklar arasında aidiyet duygusu gereklidir.
Kadının/erkeğin ayrılma düşüncesi varsa ve kendilerini garantiye almaya çalışıyorlarsa aile olamamış bir evlilik söz konusudur.
"Duyularla sözel iletişim” karşıdakine hitap edilen iletişimdir. Yakın çevre ile kurulur ve karşı tarafa duyguları ifade etmeyi kapsar. Ancak duyuları kapalı olan kişiler, duygusal ifadelerden rahatsız olurlar.
Ruh “duyularla sözel iletişim”den beslenir. Zihinsel iletişim, duyguları besleyemez; yüzeysel bir yaşam sürdürür.
Aile olabilmek için kişiler arasında duyularla iletişimin olması gereklidir. Eşler kendilerini birbirine teslim eder, aralarında kördüğüm gibi bir bağlanma olursa aile oluşur.
Kişileri birbirine kördüğüm gibi bağlayan ve aralarında aidiyet oluşturan iletişim, “duyularla olan iletişim”dir.
Örneğin, eşinin eve geç gelmesinden rahatsız olan bir kadın, bunu eşine şikayet edercesine söylemek yerine, "Sen geç gelince seni özlüyorum." derse duygularını ifade ederek "duyularla sözel iletişim" kurmuş olur.
#ademgüneş #aile #evlilik
Read more
Şükreden kalbe, zikreden dile ve ahiret hususunda size yardımcı olacak saliha bir hanıma sahip ...
Media Removed
Şükreden kalbe, zikreden dile ve ahiret hususunda size yardımcı olacak saliha bir hanıma sahip olmaya çalışın! {Tirmizi} _________________________________ "Gençlerden ailesini geçindirecek kadar geliri olanlar derhal evlensin. Çünkü evlenmek gözü haramdan daha fazla sakındırır, ... Şükreden kalbe, zikreden dile ve ahiret hususunda size yardımcı olacak saliha bir hanıma sahip olmaya çalışın!
{Tirmizi}
_________________________________
"Gençlerden ailesini geçindirecek kadar geliri olanlar derhal evlensin. Çünkü evlenmek gözü haramdan daha fazla sakındırır, nefsi daha fazla korur. Evlenmeye gücü yetmeyenler oruç tutsun. Zira oruç şehveti kırar."
{Buhari}
_________________________________
"Dünya bir metadır. Dünya metaının en iyisi salih bir kadındır."
{Müslim}
_________________________________
Bir genç evlenince, şeytan şöyle der: "Eyvah, dinini benden korudu."
{İ. Asakir}
_________________________________
"Evlenin çoğalın..."
{Beyhakî}
_________________________________
"Evlenmek benim sünnetimdir. Benim sünnetimi yerine getirmeyen benden değildir. Evlenin! Zira ben, diğer ümmetlere sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim."
{İbn-i Mace}
_________________________________
Kadın, ya malı için veya güzelliği için, yahut da dini için alınır. Siz dini olanını alınız! Malı için alan malına kavuşamaz. Yalnız güzelliği için alan, güzelliğinden mahrum kalır.
{Müslim}
_________________________________
Güzelliği ve malı için bir kadınla evlenen, ikisinden de mahrum kalır. Dini için evlenene, mal ve güzellik de verilir.
{Taberani}
_________________________________
Gün gelir, kişinin helakı, hanımının, ana-babasının ve çocuklarının elinden olur. Bunlar onu, fakirlikle ayıplar. Gücünün yetmediğini kendisinden isterler. Kişi bu sebeple tehlikeli işlere girer ve dini gider, helak olur.
{Beyheki}
_________________________________
Haramlardan korunmak maksadıyla evlenene, Allah’ın yardımı hak olur.
{İbni Meniğ}
_________________________________
"İmanca en mükemmeliniz, ahlakça en güzelinizdir. En hayırlınız eşlerine en iyi davrananızdır."
{Tirmizi}
_________________________________
"Kadınlara davranışlarınız konusunda Allah’tan korkunuz. Çünkü siz onları Allah’tan emanet olarak aldınız."
{Ebu Davud}
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#evlilik #hadis #sünnet #karıkoca #eş #aile #hak #din #islam #namus #nikah #haya #iffet #ar #evli
Read more
 #yenikitap #birazcıkevli Marjorie Weissman, kardiyolog olan kocası David’in davranışlarında ...
Media Removed
#yenikitap #birazcıkevli Marjorie Weissman, kardiyolog olan kocası David’in davranışlarında bir takım gariplikler fark ettiğinde bazı şeylerin ters gittiğini anlamıştı. David de otuz sekiz yaşındaki karısı Marjorie’nin Manhattan’daki tiyatro kursuna katılmasının çok da normal ... #yenikitap #birazcıkevli
Marjorie Weissman, kardiyolog olan kocası David’in davranışlarında bir takım gariplikler fark ettiğinde bazı şeylerin ters gittiğini anlamıştı. David de otuz sekiz yaşındaki karısı Marjorie’nin Manhattan’daki tiyatro kursuna katılmasının çok da normal olmadığının farkındaydı. Ancak her ikisinin de bilmediği şey, çekingen ve aşırı kilolu kızları Julie’nin hamile olduğuydu.
İşte şimdi Weissmanlar için zorlu bir yaz başlıyordu. David’in romantik, Marjorie’nin çılgın düşleriyle, Julie’nin öz saygısını kazanma çabaları ortaya inanılmaz olayların çıkmasına neden olacaktı.
Birazcık Evli; asla unutamayacağınız, güldürürken gözünüzden yaş getirecek nefis bir roman.
#kitap #tanıtım #çokyakında
Read more
İZMİT’İN EVLADI, PAŞASI VEFAT ETTİ.... 1943 yılında İzmit Yukarıpazar’da dünyaya gelen, ilk ...
Media Removed
İZMİT’İN EVLADI, PAŞASI VEFAT ETTİ.... 1943 yılında İzmit Yukarıpazar’da dünyaya gelen, ilk ve orta eğitimini İzmit’te tamamladıktan sonra, Deniz Harp Okuluna giderek mezun olan hemşehrimiz, yıllar içinde önce Gölcük Donanma Komutanı, ardından da oramiralliğe terfi ederek Deniz ... İZMİT’İN EVLADI, PAŞASI VEFAT ETTİ....
1943 yılında İzmit Yukarıpazar’da dünyaya gelen, ilk ve orta eğitimini İzmit’te tamamladıktan sonra, Deniz Harp Okuluna giderek mezun olan hemşehrimiz, yıllar içinde önce Gölcük Donanma Komutanı, ardından da oramiralliğe terfi ederek Deniz Kuvvetleri komutanı olan (2003) Özden Örnek Paşamızı kaybettik. Sevil Örnek ile evli olan ve geçtiğimiz aylarda bir evladını kaybeden emekli oramiral Özden Örnek(75) aynı zamanda yönetmen Tolga Örnek’in de babasıydı. Değerli büyüğümüz Özden Örnek, İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanlığında düzenlenen törenden sonra, ikindi namazını takiben İstanbul Levent Camiinden kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verilildi. Değerli büyüğümüze Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Bu ülke hizmetlerini unutmayacaktır. Mekanı cennet olsun......
Read more
 #syria #mülteci #çadırkent 7 milyar nefes için yek 1 tane kafes  Tarih milyonlarca kurban verdi ...
Media Removed
#syria #mülteci #çadırkent 7 milyar nefes için yek 1 tane kafes  Tarih milyonlarca kurban verdi milyonlarca eses Göçüp giden bedenlere şahit oldu güneş Bu fırtınam dinmedikçe sönmez içimdeki ateş Gölgesini satamıyorsa fayda etmez ambiyans  Nükleer savaşta gelmez polis yada ... #syria #mülteci #çadırkent
7 milyar nefes için yek 1 tane kafes 
Tarih milyonlarca kurban verdi milyonlarca eses
Göçüp giden bedenlere şahit oldu güneş
Bu fırtınam dinmedikçe sönmez içimdeki ateş
Gölgesini satamıyorsa fayda etmez ambiyans 
Nükleer savaşta gelmez polis yada ambulans 
Kan ter katliam ört pas ve imtiyaz 
İtirazım infilakına cephane ekselans 
Kosova'da yetimdim ben Darfur'da öksüzüm 
Aklımda Filistin ve bombalanan gökyüzü 
Gözüm gör sözüm ağlak olmak değil çözüm 
Şimdi cennetten cehenneme evrilirken yeryüzü
Balıktan hafıza toplum teninde yara
Toplama kampları artı kutuplaşan onca taraf 
Geçip giden zaman zarar beni derinlerde ara 
Para hayat kurtarır ama *** silmeyede yarar

Yorum yok sorun sonuçta sesssiz olan onurlumu? 
Bölündükçe bölün bölündükçe sonuç olumlumu?
Sığlaşan akılların hangimizdir sorumlusu?
Nedir? Kuracağan en uç hayal evli mutlu çocuklu mu?
Dünya gibi sorumsuz ve dünya gibi yorumsuzum 
Wikileaksten sızar koku araştırıp soruşturun 
Bir çok şeyi unutturun ayna kadar yakın durum 
Bakın durun demokrasi katilleri bulundu mu? 
Yakın tarih unutturulur tekrardan yazmak için Neden? 
Geçmişe at gözlüğüne baktırmak için Sebep? 
İnançtan uzaklaştırmak ve robotlaştırmak için demek
Maziyi asla unutmamak gerek
Hiçbir insan haketmez zalimden zulüm görmeyi 
Kendinden başka hiçbir kimse yokmuşcasına yaşarken 
Yapar kalbinden geçenlerin dilediğince hepsini 
Bir yandan ezerken bir yandan gerçekleşir her istediği
Read more
 #Repost @my.precious.books (@get_repost) ・・・ #yorum @kirmizikediyayinevi . . Mader Zad ...
Media Removed
#Repost @my.precious.books (@get_repost) ・・・ #yorum @kirmizikediyayinevi . . Mader Zad Palas yorumu. 2017'de okuduğum ve bence yıla damgasını vuran bir kurgu #maderzadpalas. Yapılan tüm övgüleri ve alınan ödülleri hakediyor. Okuyunca sizler de bana hak vereceksiniz. Yazarımız ... #Repost @my.precious.books (@get_repost)
・・・
#yorum @kirmizikediyayinevi .
.
Mader Zad Palas yorumu.

2017'de okuduğum ve bence yıla damgasını vuran bir kurgu #maderzadpalas. Yapılan tüm övgüleri ve alınan ödülleri hakediyor. Okuyunca sizler de bana hak vereceksiniz.

Yazarımız ve en büyük destekçilerimden olan #erbugkaya'nın kaleminin güçlü olduğunu en iyi bilenlerdenim. Kendisinin psikolojik tahlilleri ve hayal gücüne hayranım. Sırlar içinde sırlar olan bir kitap Macerada Palas.

Bir trafik kazası ile başlayıp rüya ve gerçek olaylarla devam eden olaylar zinciri... Ali ve Betül evli ama mutsuz bir çift. Birbirine gerçek anlamda zor iki karakter... Ali; kendi halinde, işinde gücünde, elindekilerle mutlu olan biri. Betül ise huysuz, sürekli şikayetçi, gözü yükseklerde ve  saygı sevgiden çok uzakta bir karakter... Bu arada (Betül'ü sevmediğim doğrudur.) Devam edelim; Ali geçirdigi trafik kazasında hafızasını kaybetmiş olup arafta kalmıştır. Gördüğü  rüyalarla gerçek hayatta yaşadığı olayların yolu kesisir ve arayışa girer. Derken kendini Maderzad Palas'ta bulur. Çok değişik bir isim değil mi? İşte bu da yazarımızın özgün oluşundan kaynaklanıyor. Böyle bir yer var mı yoksa bir hayal ürünü mü bilemiyorum. Meşruke ağacı..? Daha önce bunu duydunuz mu?Yada gördünüz mu? Yazarımız, kitabında detaylı olarak ele almış. Ben hayran kaldım.Peki burada yolunuz Mesmerin ile kesişirse...? Kim diye soracaksınız; onu anlatmaya kelimeler yetmez. Kaybolmuş, birbirini arayan kaderleri, birbirine benzeyen iki insan diyelim. Diyelim mi? Diyelim diyelim.

Daha önce Mesmerin gibi biri ile karşılaşmamışsınızdır. Ben daha önce Türk yazarlarımızdan böyle değişik bir kalem ile karşılaşmadım. 2017'de böyle bir kurgu daha görmedim. Yazarımızın hayal dünyasına hayran kaldım.

Kitabı okudukça kendinizle ilgili bile yanılgılara düşebilirsiniz. Kitap oldukça düşündürücü ayrıca bilgilendirici ve şaşırtıcı... Kapağı göz kamaştırıcı, büyüleyici ve puntoları da normal büyüklükte kolaylıkla okunuyor.Devamı yorumda 👇👇👇 .
Read more
Dostlarımı haftasonu İstanbul dışında günü birlik doğayla içiçe olalım diye aradığımda -hacı ...
Media Removed
Dostlarımı haftasonu İstanbul dışında günü birlik doğayla içiçe olalım diye aradığımda -hacı biz doğu ekspresiyle karsa oradan güneydoğu dedikten sonra evli bir adam olarak boynu bükük hayırlısı demek düşüyordu.Hanım sordu gidiyormuyuz? -böyleyken böyle dedim.Eee sen niye gitmiyorsun ... Dostlarımı haftasonu İstanbul dışında günü birlik doğayla içiçe olalım diye aradığımda
-hacı biz doğu ekspresiyle karsa oradan güneydoğu dedikten sonra evli bir adam olarak boynu bükük hayırlısı demek düşüyordu.Hanım sordu gidiyormuyuz?
-böyleyken böyle dedim.Eee sen niye gitmiyorsun dedi.Tamam benim hanım anlayışlıdırda bukadarını kadınlardan beklemek zor olsa 😂.
Alo hacı bende geliyorum dememle on günlük yolculuk doğu ekspresi ile başlayıp otostopla devam eden enteresanlıklarla dolu güneydoğu turumuzun rotası şöyleydi
Kars-Ağrı-Van-Batman-Mardin’de benim yol ayrılırken dostlarım yola devam ettiler.Diyarbakır-Urfa-Antep-K.Maraş-Adana-Kayseri derken yirmibir günlük yolculukları bitmiş oldu.
Yeni rotalar için planımız belli olmasada yola çıkmak için sabırsızlanıyorum.
.
.
.
.
.
.
.
.

#nature #sky #sun #summer #beautiful #pretty #sunset #sunrise #blue #flowers #night #tree #clouds #beauty #light #photooftheday #love #green #skylovers #iphonesia #shotoniphone #sıradışıgezginler #kars
Read more
Karı-Koca Arasındaki Muhabbet İçin Dua Taha suresinin 39. ayetini toplam 41 defa okuyunuz. ...
Media Removed
Karı-Koca Arasındaki Muhabbet İçin Dua Taha suresinin 39. ayetini toplam 41 defa okuyunuz. Böylece karı ve koca arasındaki muhabbet artacaktır. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM ” VE ELKAYTÜ ALEYKE MEHABBETEM MİNNİ ”  Türkçe Meali Şu Şekildedir : (ey musa ! sevilmen ve benim nezaretimde ... Karı-Koca Arasındaki Muhabbet İçin Dua

Taha suresinin 39. ayetini toplam 41 defa okuyunuz. Böylece karı ve koca arasındaki muhabbet artacaktır.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
” VE ELKAYTÜ ALEYKE MEHABBETEM MİNNİ ” 
Türkçe Meali Şu Şekildedir : (ey musa ! sevilmen ve benim nezaretimde yetiştirilmen için )sana kendimden sevgi verdim.

Evli kadınlar sela ve cuma ezanı arasındaki vakitte cuma suresini 5 kere okursa ve bunu 7 cuma günü tekrarlarsa, Allah’ın izniyle evlerine bereket gelir ve eşleriyle hep mutlu olurlar. Üstelik dargın olan eşler de barışacaklardır.

2 cuma arasında sabah ve akşam namazından sonra her gün 12 defa aşağıdaki duayı okursanız ve her defasında bir bardak suya üfleyerek o suyu eşinize içirirseniz, inşallah eşiniz ile aranızdaki soğukluk bitecektir. ( YA KAVİYYÜ.YA GANİYYÜ. YA VEFİYYÜ. YA AZİZÜ. YA RAHİMÜ. YA RABBİ. YA ZEL ARŞİL MECİD .YA FA’ALÜN LİMA YÜRİDÜ Bİ’L HAKKI E’INNA BİRAHMETİKE YA ERHAMER-RAHİMİN )
Her gün sabah namazının ardından 66 defa YA ALLAH diyen ve sonrasında bir kez TARIK suresini okuyan kişiyi herkesler sever. Eğer bu zikre devam ederseniz eşiniz ile aranızdaki sevgi daim olur. Tarık suresi aşağıda verilmiştir.

86 – TARİK SURESİ

Bismillahirrahmanirrahim
1. Vessemai vettarikı.
2. Ve ma edrake mettariku.
3. Ennecmüssakıbü.
4. İn küllü nefsin lemma ‘aleyha hafizun.
5. Felyenzuril’insanü mimme hulika.
6. Hulika min main dafikın.
7. Yahrücü min beynissulbi vetteraibi.
8. İnnehu ‘ala rec’ıhı lekadirün.
9. Yevme tüblesserairü.
10. Fema lehu min kuvvetin ve la nasırin.
11. Vessemai zatirrec’ı.
12. Vel’ardı zatissad’ı.
13. İnnehu likavlün faslün.
14. Ve ma hüve bilhezli.
15. İnnehüm yekiydune keyden.
16. Ve ekiydü keyden.
17. Femehhililkafiriyne emhilhüm rüveyden.
Read more
Nasıl yaaaa <span class="emoji emoji1f631"></span> bu cicekler bana mi demiştim <span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏼 @festihijab da yaşadığım o dört gün içerisindeki ...
Media Removed
Nasıl yaaaa bu cicekler bana mi demiştim 🏼 @festihijab da yaşadığım o dört gün içerisindeki bana gösterdiğiniz ilgiyi, sevgiyi hala anlamış değilim. Hala kendime gelemedim. Annem, arkadasım @ekonero ve hatta esim şok yaşadık böyle bir ilgi İnanin beklemiyordum. Öyle güzel ... Nasıl yaaaa 😱 bu cicekler bana mi demiştim 🙈😍❤🙏🏼
@festihijab da yaşadığım o dört gün içerisindeki bana gösterdiğiniz ilgiyi, sevgiyi hala anlamış değilim. Hala kendime gelemedim. Annem, arkadasım @ekonero ve hatta esim şok yaşadık 🙈 böyle bir ilgi İnanin beklemiyordum. Öyle güzel geçti ki bu dört gün, tecrübe edindik. Dostluklar edindik, sevgi aldık ve geri verdik... bazılarınızla dertleşirken gözyaşlarımızı tutamadık. Benim de kızkardeşim almanla evlenecek dedi.... tuttum elini, baktım gözlerine kardeşinin yanında ol karşısında olma dedim. Bugün variz yarın yokuz, zaman acımasız seneler su gibi akıp gidiyor. Mutlu olun dedim... ikimizde gözyaşlarımıza hakim olamadık. Sonra başka tatlı mi tali bir hanım geldi, dediki: biraz takip ettikten sonra takibi bıraktım Alman'la evli olduğun icin dedi ama sonra yine takibe aldım ve benim bütün ön yargılarımı yıktın dedi ve yine gözlerim doldu 🙈 buydu benim amacim, ön yargıları yıkmaktı...
Sonra standları biraz dolanırken biri seslendi arkamdan, latokka ekstra senin icin geldim dedi. Kucaklaştık sımsıkı. Sonra başladı ağlamaya 😱😭🙈 ardından bende. Allahimmmm yaaa anlat anlat bitmez vallahi 🙈 bundan sonra Instagram benim icin daha bi farklı oldu. Daha bi netleşti. 86 bin in yavaş yavaş yüzleri olmaya başladı bende. Artık sadece bir sayı değil resmen bir sürü güzel yüz kaydettim hafızama 😍
Rabbim verdiğiniz, gösterdiğiniz sevginin bin katını size geri versin.
İyiki burdayız, sizleri seviyorum ❤
.
.
#latokka #sevgiversevgial #mutluluk #sevgi
Read more
CÜNEYT ÖZDEMİR DENİZ ÇAKIR OLAYININ PERDE ARKASI! İSPİYONCU KİM? Geçen hafta başı “karakol ifadeleri”yle ilk olarak UçanKuş’ta ortaya çıkan ve sonrasında Deniz Çakır’ın çalıştığı diziden kovulmasıyla bir başka noktaya giden tartışmalar zincirinin aslında bir “Whatsapp Grubu” ... CÜNEYT ÖZDEMİR DENİZ ÇAKIR OLAYININ PERDE ARKASI! İSPİYONCU KİM?
Geçen hafta başı “karakol ifadeleri”yle ilk olarak UçanKuş’ta ortaya çıkan ve sonrasında Deniz Çakır’ın çalıştığı diziden kovulmasıyla bir başka noktaya giden tartışmalar zincirinin aslında bir “Whatsapp Grubu” yüzünden patladığı öğrenildi. İspiyoncu kim?
Whatsapp yazışmaları bir “skandal”ın patlamasına neden oldu.
Olay şöyle gelişti.
Bilindiği gibi Cüneyt Özdemir, TV-Film dünyasının duayenlerinden Türker İnanoğlu’nun kızı Zeynep Özdemir’le evli ve çocuk sahibi…
Olayın bir diğer kahramanı Volkan Yüksel ise Cüneyt Özdemir’in bir dönem hiç yanından ayrılmayan eski çalışma arkadaşı…
Öte yanda ise New York dahil hep birlikte oldukları ortaya çıkan ünlü oyuncu Deniz Çakır var.
Peki ne oluyor da, bu ekip arasında kıyamet kopuyor?.. DENİZ ÇAKIR, BİR WHATSAPP GRUBU KURUYOR VE!.. Bu isimler aynı zamanda sürekli olarak Bodrum’da da görüşüyorlar.

Çakır da bilindiği gibi bolca gece gezmeleri seven bir kişi… Birlikte gezip tozuyorlar.

İşte bu dönemler içinde Deniz Çakır’ın Volkan Yüksel’le arası açılıyor. Hatta Volkan Yüksel’in bir arkadaşıyla daha…

Bu arkadaşlık içinde bir başka dikkat çeken durumsa, birbirleriyle haberleşmek için “Whatsapp grubu” kurmuş olmaları…

Ancak bu soğukluk sonrası Deniz Çakır, aralarında Derya Alabora gibi arkadaşlarının da bulunduğu bir başka Whatsapp Grubu açıyor ve Volkan Yüksel ile arkadaşını almıyor bu gruba!.. İşte oradaki yazışmaların birinde Deniz Çakır, Volkan Yüksel ve arkadaşı için çok ağır ifadeler kullanıyor. Gruptaki arkadaşlarıyla bu sözleri paylaşıyor!..
HABERİN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKE TIKLAYINIZ
#canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat #denizcakır #cuneytozdemir
Read more
Ağaçta duran kuş,dalın kırılmasından hiç korkmaz.Onun güvendiği ağaç değil kendi kanatlarıdır. ...
Media Removed
Ağaçta duran kuş,dalın kırılmasından hiç korkmaz.Onun güvendiği ağaç değil kendi kanatlarıdır. #yelizyeşilmen # #evliçocuklugezgin # #çeşme # #tatil # #gezelimgörelim # #summer # #gezgin # #alaçat # #otel # Ağaçta duran kuş,dalın kırılmasından hiç korkmaz.Onun güvendiği ağaç değil kendi kanatlarıdır. #yelizyeşilmen # #evliçocuklugezgin # #çeşme # #tatil # #gezelimgörelim # #summer # #gezgin # #alaçat # #otel #
Dünyayı dolaşmak, bir ev almak, romantik tatillere gitmek, gün boyu sadece dondurma yemek istiyorum. ...
Media Removed
Dünyayı dolaşmak, bir ev almak, romantik tatillere gitmek, gün boyu sadece dondurma yemek istiyorum. Başka ülkelerde yaşamak, harika bir roman yazmak, eski arkadaşlarla haberleşmek, bir ağaç dikmek istiyorum. Nefis bir akşam yemeği hazırlamak, kendimi başarılı hissetmek, buz banyosu ... Dünyayı dolaşmak, bir ev almak, romantik tatillere gitmek, gün boyu sadece dondurma yemek istiyorum. Başka ülkelerde yaşamak, harika bir roman yazmak, eski arkadaşlarla haberleşmek, bir ağaç dikmek istiyorum. Nefis bir akşam yemeği hazırlamak, kendimi başarılı hissetmek, buz banyosu yapmak, yunuslarla yüzmek, gerçek bir doğum günü partisi vermek, yüz yaşına kadar yaşamak, ölene dek evli kalmak, bir şişede coşkulu bir mesaj yollayıp, aynı derecede ilginç bir cevap almak, tüm korkularımın üstesinden gelmek, bütün gün bulutları izleyerek yatmak, antikalarla dolu eski bir ev almak, bir maratonu sonuna dek koşmak, harika bir kitap okuyup, güzel cümleleri hayatım boyunca hatırlamak, hislerimi yansıtan harika resimler yapmak, bir duvarı sevdiğim resimlerle ve sözcüklerle kaplamak, sevdiğim dizilerin tüm sezonlarına sahip olmak, önemli bir konuya dikkat çekip, insanların beni dinlemesini sağlamak, paraşütle atlamak, helikopter kullanmak, çırılçıplak yüzmek, her gün aradığım türden iyi işi bulmak, gece açık havada uyumak, bir filmde ya da ulusal tiyatroda rol almak, piyangoda milyon kazanmak, faydalı işler yapmak ve sevilmek istiyorum.
Read more
#Evli çiftlerin sık karşılaştığı #problemler çözüme gidilmezse çok daha büyük sonuçlar doğurabilir. Bu sorunlar bazen sadece havada kalır ve tekrar karşılaşılana kadar çözüme ulaştırılmaz. Peki bu sorunlara şimdi birkez daha bakıp nasıl çözülebileceği hakkında fikir sahibi olmak ... #Evli çiftlerin sık karşılaştığı #problemler çözüme gidilmezse çok daha büyük sonuçlar doğurabilir. Bu sorunlar bazen sadece havada kalır ve tekrar karşılaşılana kadar çözüme ulaştırılmaz. Peki bu sorunlara şimdi birkez daha bakıp nasıl çözülebileceği hakkında fikir sahibi olmak ister misiniz? 📌 Psikolog Merve Tunay Dünya, "Evliliklerde Karşılaşılan 5 Problemle Başa Çıkmak için 5 Başarılı Yöntem" başlıklı yazısını Yesiltopuklar.com'da paylaştı. Hemen görmek için profilimizdeki ya da hikayemizdeki linke göz atın! 🔗 #yesiltopuklar #yesiltopuklaryazarlar #ytyazarlar #yesiltopuklarpsikoloji @psikologmervetunaydunya
Read more
Metin Aydın Kimdir: 1971’de, Mardin / Kızıltepe’de doğdu. 1990 yılından bu yana, birçok gazete ...
Media Removed
Metin Aydın Kimdir: 1971’de, Mardin / Kızıltepe’de doğdu. 1990 yılından bu yana, birçok gazete ve dergide yazı ve şiirleri yayınlandı. “Biraz daha ışık!” sözüyle, edebiyat, sanat ve fikir ağırlıklı yayın yapan, yeniperspektif.com sitesinde kurucu editörlük yaptı. 2010 yılında ... Metin Aydın Kimdir:
1971’de, Mardin / Kızıltepe’de doğdu. 1990 yılından bu yana, birçok gazete ve dergide yazı ve şiirleri yayınlandı. “Biraz daha ışık!” sözüyle, edebiyat, sanat ve fikir ağırlıklı yayın yapan, yeniperspektif.com sitesinde kurucu editörlük yaptı. 2010 yılında ilk kitabı “Biblo Hayat” (Deneme) Babil Yayınları tarafından yayımlandı. Evli ve iki çocuk (Robîn ve Sermîyan) babasıdır.

@biblohayat

#seyhmuskino #tuvaldekisanat #metinaydin #biblohayat #kitap #yazar #roman #kimdir
Read more
Magazamizda var <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f4d5"></span> Milena'ya mektuplar Dünyada benim ihtiyaç duyduğum kadar sabır var mıdır, ...
Media Removed
Magazamizda var Milena'ya mektuplar Dünyada benim ihtiyaç duyduğum kadar sabır var mıdır, söyleyin lütfen Milena? Milena ile Franz, 1919 yılının sonbaharında Prag’da tanıştı. Milena o sırada evli, Kafka da nişanlıydı. Ortak dostların bulunduğu bir ortamda Milena, Kafka’nın ... Magazamizda var 😍📕 Milena'ya mektuplar

Dünyada benim ihtiyaç duyduğum kadar sabır var mıdır, söyleyin lütfen Milena?

Milena ile Franz, 1919 yılının sonbaharında Prag’da tanıştı.

Milena o sırada evli, Kafka da nişanlıydı. Ortak dostların bulunduğu bir ortamda Milena, Kafka’nın orijinali Almanca olan öykülerini Çekçeye çevirme isteğini dile getirmişti. Masum ve dostça başlayan mektuplaşmaları sayesinde birbirlerine duydukları arzu ve özlem arttı ancak ne yazık ki aralarında hep mesafeler vardı. “Milena, eğer bana el uzatmazsan dayanabilmem imkânsız, seni kaybetme korkusuyla baş edebilecek cesarete sahip değilim.” Yaklaşık iki yıl süren bu mektuplaşmalar, tutkularının kanıtları hâline geldi ve dünya edebiyatının klasikleri arasına girecek olan eserin oluşumunu sağladı. Birbirlerine duydukları aşklarını her zaman yüreklerinin en derinlerinde, zihinsel bir yolculuk hâlinde yaşadılar, hiç kavuşamadılar.

Yüreğimin derinliklerinde taşıdığım kadının yazdığı her şeyin altına imzamı hiç düşünmeden atarım
Read more
Moğol arkadaşım Namuna ile birlikte birkaç gün süren zorlu yolculuk sonunda Dukha Türklerinin ...
Media Removed
Moğol arkadaşım Namuna ile birlikte birkaç gün süren zorlu yolculuk sonunda Dukha Türklerinin obasına ulaştık ve yeni evli bir çiftin çadırına yerleştik. 3 günümüzü yaklaşık 25 ailenin yaşadığı bu obada geçirdik. . Dukha Türkleri; Güney Sibirya bölgesinde yaşayan ve benim de daha ... Moğol arkadaşım Namuna ile birlikte birkaç gün süren zorlu yolculuk sonunda Dukha Türklerinin obasına ulaştık ve yeni evli bir çiftin çadırına yerleştik. 3 günümüzü yaklaşık 25 ailenin yaşadığı bu obada geçirdik.
.
Dukha Türkleri; Güney Sibirya bölgesinde yaşayan ve benim de daha önce gittiğim Tuva Türklerinden gelme. Bazı kelimeleri kullandığımız Türkçe ile benzer olsa da tercümansız anlaşmak mümkün değil.
.
Bu oba,doğu tayga diye geçiyor ve bir benzeri batı tarafında da var. Hepsi uzak/yakın birbirinin akrabası ve kültürleri aynı. Dukha Türkleri kış aylarında başka obaya göçüyorlar. Genelde o aylarda çocuklar ve anne kasabadaki evde yaşıyor, erkekler kışlık tarafta kalıyor. Geyiklerin etinden, sütünden, boynuzundan, derisinden yani aklınıza gelebilecek her şeyinden faydalanıyorlar.
.
Dukha Türkleri Tuva Türklerinden geldikleri için kesinlikle Türkler. Ama, neredeyse hepsi Türk olduğunu kabul etmiyor ya da “Biz Türk gibi hissetmiyoruz” diyorlar. Dukha Türkleriyle ilgili Türkçe kaynaklara baktığınızda her şeyin güllük gülistanlık olduğundan, bu insanların sanki dünya dışı varlıklarmış gibi çok ferah, mutlu, çevreye duyarlı vs. bir hayat sürdüklerinden bahsediliyor ama madalyonun diğer tarafını kimse anlatmamış. Beni ve tahmin ediyorum ki sizleri de rahatsız edecek çok fazla detay var. Onları da paylaşacağım.
.
Günümüzde bu şekilde çadırlarda yaşayan sadece 200 kadar Dukha Türkü kalmış. Dilleri yok olmak üzere olan diller arasında yer alıyor. Şamanizm ya da budizm arasında bir inanışa sahip olsalar da benim gözlemlerime göre hiç birine de tam anlamıyla yakın değiller.
.
Dukha Türklerinden belki 25-30 kişiyle tanıştım ve isimlerini sordum. Hepsi de Moğol isimlere sahipti. “Çocuklar okula gittiğinde dalga geçmesinler diye Moğol ismi veriyoruz” diyorlardı.
.
Ölülerini kimi aile fertleri gömüyor kimileri ise eski geleneklerini devam ettirip, kendilerinden birkaç dağ uzaktaki bir ormana bırakıyorlar. Biz obaya gitmeden bir ay önce 45-50 yaşlarındaki bir adam ölmüş. Eşiyle de tanışıp, sohbet ettik. Eşinin isteğiyle ölü bedeni ormana bırakılmış. Amaç; bedeni doğaya bağışlamak, hayvanların yemesini sağlayıp doğayla bütünleşmek.
*Fotoğraflar Canon Eos M50 ile çekilmiştir.
Read more
Birazcık Evli <span class="emoji emoji1f470"></span>🤵<span class="emoji emoji1f48d"></span><span class="emoji emoji1f49e"></span> #repost @cevizin_kitaplari Herkese merhaba Cevizle @olimposyayinlari ...
Media Removed
Birazcık Evli 🤵 #repost @cevizin_kitaplari Herkese merhaba Cevizle @olimposyayinlari tarafından basılan #gailparent ın yazdığı #birazcıkevli kitabına başlıyoruz bakalım nasıl olacak eğlenecek miyiz? #arkakapak Marjorie Weissman, kardiyolog olan kocası David’in davranışlarında ... Birazcık Evli 👰🤵💍💞
#repost @cevizin_kitaplari
Herkese merhaba Cevizle @olimposyayinlari tarafından basılan #gailparent ın yazdığı #birazcıkevli kitabına başlıyoruz bakalım nasıl olacak eğlenecek miyiz?
#arkakapak
Marjorie Weissman, kardiyolog olan kocası David’in davranışlarında bir takım gariplikler fark ettiğinde bazı şeylerin ters gittiğini anlamıştı. David de otuz sekiz yaşındaki karısı Marjorie’nin Manhattan’daki tiyatro kursuna katılmasının çok da normal olmadığının farkındaydı. Ancak her ikisinin de bilmediği şey, çekingen ve aşırı kilolu kızları Julie’nin hamile olduğuydu.
İşte şimdi Weissmanlar için zorlu bir yaz başlıyordu. David’in romantik, Marjorie’nin çılgın düşleriyle, Julie’nin öz saygısını kazanma çabaları ortaya inanılmaz olayların çıkmasına neden olacaktı.
Birazcık Evli; asla unutamayacağınız, güldürürken gözünüzden yaş getirecek nefis bir roman.
Read more
 #düğün #dernek #evli #mutlu #weeding #aşk #sevgi
Media Removed
#düğün #dernek #evli #mutlu #weeding #aşk #sevgi #düğün #dernek #evli #mutlu #weeding #aşk #sevgi
Bunu da dün gece saolsun naz almıştı evli bana deliler gibi aşık 😀<span class="emoji emoji1f603"></span><span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f61c"></span><span class="emoji emoji1f61d"></span>Kocası nöbetteyken
Media Removed
Bunu da dün gece saolsun naz almıştı evli bana deliler gibi aşık 😀Kocası nöbetteyken Bunu da dün gece saolsun naz almıştı evli bana deliler gibi aşık 😀😃😄😜😝Kocası nöbetteyken
Takipçimden gelen <span class="emoji emoji270c"></span>️ Maşallah🌲 Sizlerde dm den fotoğraflarınızı atın paylaşayım <span class="emoji emoji1f4ab"></span> #gelin #damat ...
Media Removed
Takipçimden gelen ️ Maşallah🌲 Sizlerde dm den fotoğraflarınızı atın paylaşayım #gelin #damat #aşk #maşallah #dügün #evlilik #gelinlikmodeli #model #beyaz #love #sevgi #evli Takipçimden gelen ✌️ Maşallah🌲 Sizlerde dm den fotoğraflarınızı atın paylaşayım 💫 #gelin #damat #aşk #maşallah #dügün #evlilik #gelinlikmodeli #model #beyaz #love #sevgi #evli
 #tb <span class="emoji emoji1f609"></span><span class="emoji emoji1f493"></span> #crossstitch #crossstitcher #handmadewithlove #turkish #kasnak #kanavice #etamin #hediyelik #pano #havlu #elişi #hediye #nişan #düğün #dekor #çeyiz #çeyizlik #doğumgünü #bebek #mutfak #satılık #sipariş #vintage #ev #dekor #çay #evlilik #evli #aşk #doğumpanosu
Media Removed
#tb #crossstitch #crossstitcher #handmadewithlove #turkish #kasnak #kanavice #etamin #hediyelik #pano #havlu #elişi #hediye #nişan #düğün #dekor #çeyiz #çeyizlik #doğumgünü #bebek #mutfak #satılık #sipariş #vintage #ev #dekor #çay #evlilik #evli #aşk #doğumpanosu #tb 😉💓 #crossstitch #crossstitcher #handmadewithlove #turkish #kasnak #kanavice #etamin #hediyelik #pano #havlu #elişi #hediye #nişan #düğün #dekor #çeyiz #çeyizlik #doğumgünü #bebek #mutfak #satılık #sipariş #vintage #ev #dekor #çay #evlilik #evli #aşk #doğumpanosu
Onunla altı yıl önce tanıştım, üç senesini sevgili, bir senesini nişanlı, iki senesini de tam bugün ...
Media Removed
Onunla altı yıl önce tanıştım, üç senesini sevgili, bir senesini nişanlı, iki senesini de tam bugün evli olarak geride bırakıyoruz. İki sene önce bugün bu saatlerde hatta bir gün öncesinde sabaha kadar uyumamıştım. Çoğu zaman aynı yollardan yürümeyi tercih etsek de, farklı yollardan ... Onunla altı yıl önce tanıştım, üç senesini sevgili, bir senesini nişanlı, iki senesini de tam bugün evli olarak geride bırakıyoruz.
İki sene önce bugün bu saatlerde hatta bir gün öncesinde sabaha kadar uyumamıştım.
Çoğu zaman aynı yollardan yürümeyi tercih etsek de, farklı yollardan yürümek istediğimde bile elimi sıkı sıkı tuttuğun için,
Öfke denen şeyi asla göstermeyip, yerini bana karşı hep sevgiyle örttüğün için,
Bazen üzüldüğümde, ağlama ama içine de atma deyip, anlatmanın rahatlattığını hatırlattığın için,
Gitmek istediğim yolları, uzakları en zor zamanlarımızda en "gidemeyiz" dediğimiz zamanlarda bile mümkün kıldığın,
Üç hafta evden çıkmayıp, dördüncü hafta benimle aynı mutlulukla o uçağın penceresinden bakabildiğin için,
1.90'lık boyunla, iki koltuk arası mesafeler ızdırap olsa bile benimle hep ekonomi sınıfı uçtuğun için,
Çengelköy'de üç çeyrek kokoreç yerken, herkes nasıl bu kız bu kadar yiyiyor diye bakarken, ye ya nolucak dediğin için,
En önemli toplantında, pazardayım akşama ne yapayım dediğimde benimle o akşamın yemeğine o stresli anında bile kafa yorduğun için,
El mahkum, yıllar geçiyor, zamanla unutulacak her şeyi, her günümüzü hep "anı" tadında yaşattığın için,
Dünyanın gördüğümüz yüzlerce şehrinde, sayısız ülkesinde iki farklı kalbi aynı ritimle attırdığın için teşekkür ederim sana,
Nicelerine sevgilim, yol arkadaşım. Nice 2. senelere, 22'lere, 42'lere olsun. Sevgiyle.
Ha bir de, cebindeki bozuk paraları, ağırlık yapmasın diye hep benim cüzdanıma koymaya devam et olur mu?
Çünkü bozuk paralar da, sevdaya dahil. 💜💜 #alicozlem #alicozlembeyrut #love #couple #weddinganniversary #lebanon #beirut #beyrut
Read more
Tam 10 bitmiş evliliğimizde Dün Konferans sonrası Öğrenci kardeşlerimden biri sordu “Hocam hep hayallerinizi yapmışsınız şimdi ne olacak?” Gerçekten düşündüm de hayallerimin bir çoğunu başardım hamdolsun. Eşimin hayranıydım, onu yazılarını Türkiye’nin en iyi sesleri okurdu, ... Tam 10 bitmiş evliliğimizde Dün Konferans sonrası Öğrenci kardeşlerimden biri sordu “Hocam hep hayallerinizi yapmışsınız şimdi ne olacak?” Gerçekten düşündüm de hayallerimin bir çoğunu başardım hamdolsun. Eşimin hayranıydım, onu yazılarını Türkiye’nin en iyi sesleri okurdu, popülerdi, farklı bir kalemi vardı, hep mor yazardı, hiç bir resmi yoktu sanalda, kimseyle iletişim kurmuyordu. sesi nasıldı mesela? Neleri severdi, evlilik düşünüyor muydu? Kimse bir şey bilmiyordu. Bana “sana cevap bile vermez boşuna uğraşma” demişlerdi🙁
Ben hayallerinin peşinde koşan biriydim bunu zamanla öğreneceklerdi ayrıca zoru da severdim 💪🏻 ne de olsa köyden göçmüş gecekondu’da büyümüş hayatın zorluklarını yaşam mücadelesini görmüş bir gençtim. Bana hakikaten cevap vermedi oralı bile olmadı ben değişilik bir yol izledim, gittim babasını buldum ve evlilik maksatlı görüşmek istediğimi en azından “msn”de yazışmak İçin izin verirse mutlu olacağımı söyledim. Babası akşam eve gidince “kızım aynı benim gibi biri” demiş, ilk virajı geçmiştim 😎
Hiç resmini görmeden sesini duymadan evlenmeye karar vermiştim, o mor yazıların sahibi tam evlenilecek biriydi çünkü...
Onun ve benim bir hayalimiz vardı Nikahımız Umre’de Kabe’nin avlusunda kıyılacaktı, ve gerçek oldu🕋 “iki T” diye bir şiir yazmıştım O’na bu benim aynı zamanda evlilik teklifimdi. 💍
Şimdi bizi görenler hala yeni evli sanıyor, bu çok hoşuma gidiyor, tabi ki kavga ediyoruz hem de ne kavgalar edebi kavgalar 😂
Sevgiyi yaratan Rabbim aynı zamanda ruh eşinizi de yaratıyor, ortak hayaller kurduğunuzda hayatı beraber omuzluyorsunuz.
Dile kolay koca 10 olmuş
Ve ben her geçen zaman daha çok seviyor ve bağlanıyorum.
İyi ki kalplerimiz, kalemlerimiz, hayallerimiz kesişmiş.
Bir maşallahınızı alırız.
Rabbim bekarlara göz ve gönül aydınlığı eşler nasip etsin, evlilere iki cihanda huzur sağlık afiyet versin, her şey gönlünüzce olsun. (Amin)
Seviyorsanız asla vazgeçmeyin, hayallerinizin peşinden koşun.
Sevgi olmadan hayat çekilmez
Aşık olmak ayıp değildir, eşine aşık olmak bunu sosyal medyadan söylemek hiç ayıp değildir, Aile kutsaldır. Birileri aile kurumuna darbe atarken, ailenin kutsallığını kurumak görevimiz
Read more
...... (S)eninle geçirdiğimiz yılların heyecanını yaşıyorum hala.. (E)n güzelide 14 yıllık ...
Media Removed
...... (S)eninle geçirdiğimiz yılların heyecanını yaşıyorum hala.. (E)n güzelide 14 yıllık hayatımızda 5 yıllık evli olmak.. (N)e akıp giden zamanı anladım seninleyken nede akıp gidecek olan zamanı.. (İ)mkanlar el verseydi seninle ölümsüzlüğe gitmek isterdim seni daha iyi ... ......
(S)eninle geçirdiğimiz yılların heyecanını yaşıyorum hala..
(E)n güzelide 14 yıllık hayatımızda 5 yıllık evli olmak..
(N)e akıp giden zamanı anladım seninleyken nede akıp gidecek olan zamanı..
(İ)mkanlar el verseydi seninle ölümsüzlüğe gitmek isterdim seni daha iyi yaşayabilmek için..
(Ç)ocukluk zamanımdı seni tanıdığımda yinede geç kalmıştım seni tanımaya..
(O)lsun Rabbime şükürler olsun ki yinede seni bana yazmış..
(K)aybedecek bir saniyem bile yok artık içinde senin olmadığın hayatta..
(A)şk mı dersin sevgi mi dersin bilemem..
(M)utlu olabilmek için sevmek gerek senin gibi birisini..
(A)ma bağırarak söyleyebilirim seni ne kadar sevdiğimi sana ne kadar değer verdiğimi..
(Ç)ıkmazsın aklımdan bir an bile seven adam unutabilirmi sevdiğini..
(O)lacağı buydu zaten seni sevmemek mümkün mü?
(K)endimden geçsem senden geçmek mümkün mü?
(S)eninle dolu dolu mutlu huzurlu içinde aşk dolu sevda dolu 5 yılı geride bıraktık en güzelide ortak sevgimizin meyvesini hayata bağladık..
(E)FE can evlat senden bana yadigar
(V)e tabiki sana her zaman söylediğim gibi..
(İ)yiki varsın iyi ki eşim iyi ki yuvamın en güzel annesisin
(Y)üzündeki gülümseme hiç solmasın..
(O)ğlum ve Eşim.. sizinle daha nice yıllar görmek dileğimdir..
(R)abbim bizi birbirimizden ayırmasın sağlığımızı huzurumuzu bozmasın..
(U)zun Uzun ömürler nasip etsin ki birlikte daha birçok yıldönümleri kutlayalım..
(M)utluluk kapından eksik olmasın.. evlilik yıl dönümümüz kutlu olsun....
Read more
ÇÖP KAMYONCULARININ EŞCİNSEL İLİŞKİSİ BELEDİYEYİ KARIŞTIRDI! Kâğıthane Belediyesi, ilçede çöp toplama işi yapan 4 işçinin karıştığı eşcinsel ilişki ile çalkalanıyor. Belediye, 3 çöp kamyonu şoförünü, beraberlerinde çalışan çöp toplayıcısı işçi ile ilişkiye girdikleri gerekçesi ... ÇÖP KAMYONCULARININ EŞCİNSEL İLİŞKİSİ BELEDİYEYİ KARIŞTIRDI!
Kâğıthane Belediyesi, ilçede çöp toplama işi yapan 4 işçinin karıştığı eşcinsel ilişki ile çalkalanıyor. Belediye, 3 çöp kamyonu şoförünü, beraberlerinde çalışan çöp toplayıcısı işçi ile ilişkiye girdikleri gerekçesi ile işten çıkardı. Tazminatsız çıkarılan işçilerden ikisi işe iade davası açtı. Belediyeden Hürriyet’e yapılan açıklamada ise “İnfial duyduğumuz bir konu; taviz vermemiz mümkün değildir” denildi
HÜRRİYET’İN ulaştığı dava dosyası, savunma tutanakları, fesih kararları ve tanık anlatımlarına göre ilginç olaylar dizisi şu şekilde gelişti: Çöp kamyoncularının eşcinsel ilişkisi belediyeyi karıştırdı
İ. D. (50), A. A. (47), R. S. (42) belediyeye bağlı şirkette çöp kamyonu şoförü olarak çalışıyordu. Üçü de evli ve çocuk sahibi olan şoförlerden İ. D. aynı zamanda torun sahibi. Belediyede ortalama 10 yıla yakındır çalışan üç isim ile ilgili çöp toplayıcısı işçi M. Ş.’nin (27) anlattıkları ve verdiği ifade, yaşanılanları gün yüzüne çıkardı.
ÇALIŞTIĞI EKİP DEĞİŞİNCE ANLATTI
M.Ş., İ. D.’nin şoförlüğünü yaptığı kamyonda çöp toplayıcılığı yapıyordu. İşle ilgili ikili arasında çıkan bir tartışma sonrası, D.’nin talebiyle Ş.’nin çalıştığı ekip değiştirildi. Başka bir çöp kamyonunda çalışmaya başlayan Ş., bir süre sonra yeni ekip arkadaşına, daha önce yaşadıklarını anlattı. Daha önce birlikte çalıştığı İ. D. ile cinsel ilişki yaşadığını anlatan Ş., yaşadıklarına diğer şoförler A. A. ve R. S.’nin de tanık olduğunu anlattı. Ş.’nin konuştuğu işçi konuyu beraber çalıştığı kamyon şoförüne anlattı. Bu şoför de zaman geçirmeden bağlı bulundukları şefe durumu bildirerek, M. Ş. ile çalışmak istemediklerini söyledi.
HABERİN DEVAMI VE ÇOK ÖNEMLİ DETAYLAR İÇİN PROFİLDEKİ LİNKİ TIKLAYINIZ.
#canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat
Read more
Yaz boyu çantamda gezdirdiğim Rosshalde’yi sonunda bitirdim. Kitapta uzun yıllardır görünürde ...
Media Removed
Yaz boyu çantamda gezdirdiğim Rosshalde’yi sonunda bitirdim. Kitapta uzun yıllardır görünürde evli olan fakat aslında ortak noktası kalmamış, aynı ev içinde tamamen ayrı hayatlar yaşayan bir çiftin tamamen kopmasının hikayesi anlatılıyor. İletişim kopuklukları, umursamazlık, ... Yaz boyu çantamda gezdirdiğim Rosshalde’yi sonunda bitirdim. Kitapta uzun yıllardır görünürde evli olan fakat aslında ortak noktası kalmamış, aynı ev içinde tamamen ayrı hayatlar yaşayan bir çiftin tamamen kopmasının hikayesi anlatılıyor. İletişim kopuklukları, umursamazlık, beklentilerinin farklılıkları falan iyi güzel de beni asıl etkileyen kısım, romanın erkek kahramanı Johann Veraguth’un küçük oğlu Pierre ölüm döşeğindeyken onun başında düşündükleri oldu. Şuracığa iliştiriyorum: Pierrecik bir zaman nasıl ikide bir çıkıp kendisine gelmiş, onu yorgun ya da umursamaz halde bulmuştu, işine gömülmüş ya da kaygı ve tasalar içinde yitik. Bu küçük sıska eli ne kadar sık elinin içinde tutmuştu Veraguth, dalgın ve ilgisiz. Pierre’in ağzından çıkan ve her biri şimdi paha biçilmez değer kazanan sözlerine kulak vermeksizin.Bunların telafisi mümkün değildi” Sevdiklerimizin değerini kaybedince anlamakla ilgili sözler gelip insanın içine oturuveriyor :/ #nuraysbooks2018 #rosshalde #hermanhesse
Read more
Bugüne kadar neler edinmişim şu hayatta düşünüyorum, neler kazanmışım? Maddi hırslarım hiç olmadığı ...
Media Removed
Bugüne kadar neler edinmişim şu hayatta düşünüyorum, neler kazanmışım? Maddi hırslarım hiç olmadığı gibi ekonomik olarak çok rahatlıktan dibe kadar inmeyi de tecrübe etmiş biri olarak asıl zenginliğin zor zamanlarda edinilen tecrübelerle kendime katabildiklerim ve hayatımıza ... Bugüne kadar neler edinmişim şu hayatta düşünüyorum, neler kazanmışım? Maddi hırslarım hiç olmadığı gibi ekonomik olarak çok rahatlıktan dibe kadar inmeyi de tecrübe etmiş biri olarak asıl zenginliğin zor zamanlarda edinilen tecrübelerle kendime katabildiklerim ve hayatımıza bir sihir gibi dokunan insanların varlığı olduğu biliyorum. Kimi sözüyle, kimi biz ağlarken esirgemediği şefkatiyle, belki uzattığı eliyle, ah vahlar içindeyken bizle ah vah çekmek yerine ahvalimize merhem olmaya çalışanla, yapamayacağımız şeylere değil yapabileceğimizin farkında olmadıklarımıza bizi yüreklendirenlerle, belki biz kendimize yeterince inanmıyorken bize inananlarla zenginleşiyor insan biliyorum. Bir insanı güzel olana teşvik etmenin, kendi egonu aşarak başkasına ilham vermenin ve böylesi yüce gönüllere muhatap olabilmenin değerini hiç bir maddi zenginlik karşılayamaz kendimden biliyorum. Ben hiç, gerektiği kadar bile hırslı olamadım, liseyi bütünlemelerle bitirebilmiş yeni evli biri olarak o zamanki avukat komşum, manevi ablamın dayatması olmasaydı, benle oturup ders çalışmasaydı Marmara Ünv. Diplomasını hayal bile edemezdim. Her sene yaşamıyor bunlar diyerek yenisini aldığım sardunyalara nasıl bakmam gerektiğini sabırla anlatan eski dostum olmasaydı ömrüme ömür katan, benle yaş alan sardunyalar olmayacaktı. Hayaline bile yeltenmediğim resim yapmaya beni ikna edip başlatana kadar vazgeçmeyen, bana benden çok inanan canım @_sanatevim_ olmasaydı değerli arkadaşım @yildiz_korkmaz 'ın isim annesi olduğu hayal evler hep hayal kalacaktı. Ve sayfamdaki güzel insanların gönüllerinden nasiplendiklerimle bakıyorum da şu anki servetim hiç bir ekonomik krizden etkilenmeyecek, hep bende kalacak ve ömrümce şükür sebebi olacak. Biz birbirimize merhem oluruz inanırsak, hep ben egosundan, bencilliğinden kurtulup "hadi sen de" diyebildiğimizde dünya da daha güzel olur. Şu masada yaptığım ilk ik ev var, hayal evlerin ilk adımları, vesile olanlar, nasip eden olmasa ne kadarını ben yaptım aslında diye düşünmeden edemiyorum. Hepimizin sonsuz bir bütünlüğün küçük parçaları olduğumuzu bilsem de dilerim idrakine varabilmek de nasip olsun. Hayırlı Cumalar 🌹
Read more
 #Repost @okuyan1anne (@get_repost) ・・・ 40 yaşındaki Dick Forrest, büyük bir araziye ve bu arazi ...
Media Removed
#Repost @okuyan1anne (@get_repost) ・・・ 40 yaşındaki Dick Forrest, büyük bir araziye ve bu arazi üzerindeki birçok çiftlik evine sahiptir. Evli olduğu Paula ile buradaki 'Büyük Ev'de yaşamaktadırlar. İşinde gayet başarılı olan Dick, geçmişten gelen büyük bir miras ile çiftçiliğe ... #Repost @okuyan1anne (@get_repost)
・・・
40 yaşındaki Dick Forrest, büyük bir araziye ve bu arazi üzerindeki birçok çiftlik evine sahiptir. Evli olduğu Paula ile buradaki 'Büyük Ev'de yaşamaktadırlar. İşinde gayet başarılı olan Dick, geçmişten gelen büyük bir miras ile çiftçiliğe başlamış ve parlak zekası sayesinde de malvarlığını artırmıştır. Çift dostlarını sıklıkla Büyük Ev'de ağırlamakta iken, Dick'in eski dostlarından Graham'ın uzun süreli ziyarete gelmesi, çiftin hayatını baştan aşağı değiştirecektir.
Yazarın hayattayken yayınlanan son romanı olması, eleştirmenlerce karakterlerin yazarın yaşamından otobiyografik izler taşıdığının belirtilmesi ve dönemine ait feminist izler taşıması, kitabı oldukça ilgi çekici hale getiriyor. Dilimize ilk kez çeviren Maya Kitap sayesinde, canım @ebrulogoglu ile okuduğumuz kitaptan farklı bir keyif aldım 💜 Zira alışılagelmiş Jack London tarzından farklı tarzda bir London kitabı okumak isteyenlere tavsiyemdir 👍
"Dick Forrest emindi; eli masanın üstündeki herhangi bir eşyaya uzandığı zaman, tökezlemeden veya bir santim bile kaymadan doğrudan o eşyayı alacağından emindi. Beyni, domuz kolerası metninin önemli kısımlarına atladığı zaman hiçbir şey kaçırmadığından emindi; dönen sandalyesindeki dengeli bedeninden, dengeli ensesinden emindi; yüreğinde ve mantığında, hayattan, işinden, sahip olduğu her şeyden ve kendinden emindi." Sf.38
#büyükevinküçükhanımefendisi #jacklondon #thelittleladyofthebighouse #mayakitap #okuyan1anneokudu @mayakitap
#kitaplaryolda
Read more
"Hiçbir şey bir anda değişmez: derece derece ısınan bir küvette farkına varmadan haşlanarak ölürsünüz." ...
Media Removed
"Hiçbir şey bir anda değişmez: derece derece ısınan bir küvette farkına varmadan haşlanarak ölürsünüz." #damızlıkkızınoykusu Şimdi şunu hayal etmenizi istiyorum. Evlisiniz, kocanız ve çocuğunuzla sıradan bir yaşam sürüyorsunuz. Sabah kalkıyorsunuz, her zamanki gibi hazırlanıp ... "Hiçbir şey bir anda değişmez: derece derece ısınan bir küvette farkına varmadan haşlanarak ölürsünüz." #damızlıkkızınoykusu
Şimdi şunu hayal etmenizi istiyorum. Evlisiniz, kocanız ve çocuğunuzla sıradan bir yaşam sürüyorsunuz. Sabah kalkıyorsunuz, her zamanki gibi hazırlanıp evden çıkıyorsunuz, işe gitmeden önce markete uğrayıp bir paket sigara alıyorsunuz ama kredi kartınız çalışmıyor. Bir tuhaflık sezseniz de meseleyi uzatmayıp işe gidiyorsunuz ama işyerinizde siz de dahil olmak üzere tüm kadın çalışanların çıkarıldığını öğreniyorsunuz. Önce çok da ciddi görünmeyen bu kısıtlamalar kısa süre sonra size hayatı zindan edecek bir yapıya dönüşüyor. Ülke çeşitli saldırılar sonunda teokratik bir rejimin başı çektiği bir yönetim biçimine doğru savrulmuştur. Üstelik çeşitli hastalıklar ve radyasyon gibi etkenler nedeni ile doğurganlık oranı ciddi biçimde düşünce, yönetim çareyi damızlık kızlarda yani iki bacaklı rahimlerde bulur. Artık doğurgan tüm kadınların tek amacı üst düzeyde çalışan erkeklere (evli dahi olsalar) çocuk doğurmak, yani bir nevi seks kölesi olmak. Kadının adının esamesinin okunmadığı bu toplumda damızlık kadın olarak hayatta kalmaya çalışan bir kadının kendi öyküsünü kendi ağzından dinlediğimiz bu kitap beni oldukça derinden etkiledi. Ayrıca henüz izlemeyenler için de (bkz:ben) dipnot, kitabın dizisi de var!
Yer yer konunun biraz fazla uzatıldığını hissetsem de kitaba genel anlamda hayran kaldım. Yakın bir gelecekte geçen bu distopya, aslında hayatımıza hiç de uzak değil. Hatta kişisel kanım, bu hayatı yaşayan pek çok kadın olduğu yönünde; söz hakkı olmayan, ev işi yapmak ve çocuk doğurmak dışında erkeğin gözünde bir işlevi olmayan, çocuk doğuramazsa ve hatta kimi zaman doğursa bile üzerine kuma olarak başka kadınların getirildiği ve bu kadınların birlikte yaşamak zorunda bırakıldığı hayatlar azımsanamayacak kadar çok. Bunları düşününce acaba bizlerin "distopya" diye nitelendirdiği bir öykünün pek çok kadının hayatının gerçeği olduğunun farkına varmak, beni hem üzdü hem de farkındalığımı arttırdı. Bizden çok mu uzak bu distopik öykü? Yine arka kapağında yazdığı gibi, "Anlatılan bizim hikayemizdir!". www.thesittingpanda.com🐼
Read more
Kadın, erkek, evli, bekar… Duygusal şiddet ilişkide bir tarafın diğer tarafa uyguladığı küçümseme, küçük düşürme, tehdit etme, zorlama, korkularını ya da zaaflarını kullanma, suçlu hissettirme ve manipüle etme gibi kontrolü altına alma durumudur. Duygusal şiddet dışarıdan ... Kadın, erkek, evli, bekar… Duygusal şiddet ilişkide bir tarafın diğer tarafa uyguladığı küçümseme, küçük düşürme, tehdit etme, zorlama, korkularını ya da zaaflarını kullanma, suçlu hissettirme ve manipüle etme gibi kontrolü altına alma durumudur.

Duygusal şiddet dışarıdan görünen yaralara sebep olmasa da iç dünyamızda iyileşmesi zor yaralar bırakabiliyor.

Bu tarz ilişkiler yaşayan insanlar çoğunlukla fiziksel olarak zarar görmedikleri için şiddet gördüklerinin ya farkında olmuyorlar ya da bunu kabul etmiyorlar!
#duygusalşiddet #emotionalabuse #sevgi #birleşmişeller #aşk #ilişki #şiddet
Read more
Her evli çift gibi akşamları patates çuvalı gibi koltuğa yayılıp Netflix’te Queer Eye diye bir ...
Media Removed
Her evli çift gibi akşamları patates çuvalı gibi koltuğa yayılıp Netflix’te Queer Eye diye bir program izliyoruz. Bir kısmınız zaten biliyordur, 5 gay arkadaş arabalarına atlayıp, miserable olarak adlandırabileceğimiz bir kişinin yaşadığı şehre gidiyor ve bütün hayatını bir haftada ... Her evli çift gibi akşamları patates çuvalı gibi koltuğa yayılıp Netflix’te Queer Eye diye bir program izliyoruz. Bir kısmınız zaten biliyordur, 5 gay arkadaş arabalarına atlayıp, miserable olarak adlandırabileceğimiz bir kişinin yaşadığı şehre gidiyor ve bütün hayatını bir haftada anahtar teslim değiştiriyor. Birisi saçını sakalını hallediyor, diğeri janti janti giydirip dolabını yeni kıyafetlerle dolduruyor, birisi evi baştan aşağı dekore ediyor, bir diğeri sağlıklı yeme alışkanlıkları kazandırıyor. Sonuncusu da çoğunlukla introvert olan bu tiplerin sosyal hayatlarını organize ediyor, yarım kalan işlerini tamamlamalarına yardım ediyor. Çöp evlere girip kirli donların arasından size çikilop gibi yepyeni bir hayat kuruyorlar. O arada karşılıklı alınan verilen hayat dersleri de cabası. ‘Ignition’ diye bir terim vardır, belki duymuşsunuzdur, ‘ateşleme’ anlamına gelir. Resmen adamın kendi hayatını baştan aşağı sorgulaması ve kendinin en iyi versiyonu olabilmesi için ilk kıvılcımı, o ‘ignition’ı veriyorlar bir şekilde ne yapıp ne edip. Bunu da böyle minnoş minnoş tarzlarıyla, danslarıyla, şakacan tavırlarıyla alttan alta öyle bir yapıyorlar ki değişmemek, gelişmemek ayıp günah kaçıyor. Programı izlemeye başladık başlayalı öyle dağınık evler gördük ki Daniel çorabını yere atmaya korkar oldu, ya biz de ilerde bu hale gelirsek diye. Queer Eye nedense bize tuhaf şekilde ilham veriyor, akşamlarımızı şenlendiriyor. İnsan kendi hayatını, evini, yaşam tarzını sorguluyor. Onların her gün şıkır şıkır değişik şeyler giymeleri, yaşam enerjileri, hayatı tiye alan hafif tavırları bize çok iyi geliyor. Çevrenizde pozitif düşünen ve sizi uplift eden insanlar varsa siz de bir süre sonra hayata başka pencereden bakmaya başlıyorsunuz. 5 tane mood booster arkadaşımız olmuş gibi. Ve en nihayetinde yaşam enerjisi gerçekten de bulaşıcı bir şey. Bu çok net. Yerde yatan pörsük çorabımıza bile bulaştıysa daha ne isterim şu fani hayattan 😂
Read more
Bir Zamanlar Yalova Arabalı Vapurunda bestelenen Meşhur Nihavend Şarkı "Bir Demet Yasemen" Zeki ...
Media Removed
Bir Zamanlar Yalova Arabalı Vapurunda bestelenen Meşhur Nihavend Şarkı "Bir Demet Yasemen" Zeki MÜREN Anlatıyor; "Efendim, o gün çok sevdiğim Yakacık'ta oturmuş, yorgunluk atmış, sevdiğim yasemen çiçeklerinden toplamıştım. Akşam üstü Kartal'dan arabalı vapur ile Yalova'ya ... Bir Zamanlar Yalova Arabalı Vapurunda bestelenen Meşhur Nihavend Şarkı "Bir Demet Yasemen"
Zeki MÜREN Anlatıyor;
"Efendim, o gün çok sevdiğim Yakacık'ta oturmuş, yorgunluk atmış, sevdiğim yasemen çiçeklerinden toplamıştım.
Akşam üstü Kartal'dan arabalı vapur ile Yalova'ya geçecek oradan da Bursa'ya gidecektim.
Arabamla vapura girdim. Az sonra yanımızdaki sıraya, içinde benim Bursa'dan çocukluk aşkım olan hanımefendinin olduğu bir otomobil geldi, durdu. Bir an onunla göz göze geldik.
O artık evli bir kadındı ve bambaşka bir hayata aitti.
İşte o sırada, lise yıllarımda onun için topladığım yasemen çiçekleri geldi aklıma. Onlar 'ilk aşkımın' çiçekleriydi.
Yol boyunca hep onu düşündüm.
Vapurumuz Yalova'ya vardığında, yıllarca dillerden düşmeyecek o nihavend şarkımı bestelemiştim bile" "Bir demet yasemen aşkımın tek hatırası
Bitmiyor ayrılık, bitmiyor gönlümün hicran yarası
Ağlasam, inlesem silinmez bahtın karası
Bitmiyor ayrılık, bitmiyor gönlümün hicran yarası" #zekimüren # #birdemetyasemen
Read more
Bakının Qaradağ rayonunda qadını intim video və fotoları ilə şantaj edən Miryusif Məmmədovun ...
Media Removed
Bakının Qaradağ rayonunda qadını intim video və fotoları ilə şantaj edən Miryusif Məmmədovun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin müddəti artırılıb. İstintaq orqanı Miryusif Məmmədovun barəsində əlavə istintaq hərəkətlərinin aparılması üçün onun barəsində olan cinayət ... Bakının Qaradağ rayonunda qadını intim video və fotoları ilə şantaj edən Miryusif Məmmədovun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin müddəti artırılıb.
İstintaq orqanı Miryusif Məmmədovun barəsində əlavə istintaq hərəkətlərinin aparılması üçün onun barəsində olan cinayət işi üzrə istintaqın və həbs qətimkan tədbirinin uzadılması üçün Qaradağ rayon Məhkəməsinə təqdimat göndərib.

Hakim Fuad Hüseynovun sədrliyi ilə baş tutan prosesdə istintaq orqanını təqdimatı təmin edilib və Miryusif Məmmədovun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin daha 2 ay müddətinə uzadılması barədə qərar qəbul edilib.

İttihama görə, bu ilin martın 9-da Bakı şəhər sakini Əfsanə Babayeva (ad və soyad şərti verilib – red.) Qaradağ rayon Polis İdarəsinin 10-cu polis bölməsinə ərizə ilə müraciət edib.

O, qeyd edib ki, 2017-ci ilin martından cari il martın 9-dək olan müddətdə tanışı Miryusif Məmmədovun onun şəkillərini sosial şəbəkələrdə yayacağı ilə hədələyib.

Miryusif Məmmədov ondan 5140 manat və 4000 ABŞ dollarını alıb.

Polis əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində Miryusif Məmmədov həbs edilib.

Müəyyən edilib ki, Miryusif Məmmədov Əfsanə ilə sosial şəbəkələrdən birində tanış olub.

Sonradan Miryusif ilə Əfsanənin münasibətləri istiləşib. Onlar əvvəlcə bir-birlərinə intim şəkillərini göndəriblər.

Sonra görüntülü danışmağa başlayıblar. Bu zaman Miryusif Əfsanənin intim hərəkətlərini videoya çəkib.

Bundan sonra Miryusif Məmmədov onu şantaj etməyə başlayıb. Evli olan qadın Miryusifə hissə-hissə pul verməyə başlayıb.

Miryusif Əfsanədən ümumilikdə 5140 manat və 4000 ABŞ dolları almasına baxmayaraq, şantajlarını davam etdirib.

Bundan sonra Əfsanə hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etməyə məcbur olub.
Read more
Hamer Kabilesi Hamer ve Banna kadın ve erkeklerinin en dikkat çekici özelliği bakır renkli saçları ...
Media Removed
Hamer Kabilesi Hamer ve Banna kadın ve erkeklerinin en dikkat çekici özelliği bakır renkli saçları ve süslü saç modelleri. Kadınlar toz halindeki kırmızı kil, su ve tereyağını karıştırıp, saç tutamlarını bu karışım ile ovuyorlar. Birbirinden ayrık duran tutamlar katı haline getiriyorlar, ... Hamer Kabilesi
Hamer ve Banna kadın ve erkeklerinin en dikkat çekici özelliği bakır renkli saçları ve süslü saç modelleri. Kadınlar toz halindeki kırmızı kil, su ve tereyağını karıştırıp, saç tutamlarını bu karışım ile ovuyorlar. Birbirinden ayrık duran tutamlar katı haline getiriyorlar, ve kalıp gibi saçların uçlarına renk renk boncuklar ve süslemeler takıyorlar. Katılaşan saçları tereyağ sürerek birkaç ay aynen koruyorlar.
Aynı zamanda taktıkları kolyelerden kadının evli olup olmadığı anlaşılıyor.
Boyunlarına taktıkları kalın bakır kolyeleri bize evli olduklarını anlatıyor.
Hamer erkekleri de saçlarına aynı uygulamayı yaparak saçlarını topuz yapıyorlar. Başlarında balçıktan topuzları varsa, son bir sene içinde vahşi bir hayvanı öldürdükleri anlamını taşıyor.
Kafalarına tüy dikenlerin ,evlenme çağına geldiği ve kendisini kızlara fark ettirme çabası içinde olduğu biliniyor.
Erkeklerin yanlarında taşıdıkları olmazsa olmaz aksesuarlardan birisi,hem üstüne oturdukları hem de uyurken kafalarının altına koydukları ‘’boyunluk’’ #gokhanemreakil #ruhunrengiolmaz #etiyopya #africa #dunyadabiyerde
Read more
Şeker fabrikaları vatandır ama… * Aile kavramı bizim toplumumuzda kutsaldır. Bayramda seyranda ...
Media Removed
Şeker fabrikaları vatandır ama… * Aile kavramı bizim toplumumuzda kutsaldır. Bayramda seyranda bütün akrabalar birbirinin elini öper, sarılır kucaklaşır, büyüklere saygıda kusur edilmez, küçüklere sevgi had safhadadır, amcalar baba yarısıdır, teyzeler anneden farksızdır, ... Şeker fabrikaları vatandır ama…
*
Aile kavramı bizim toplumumuzda kutsaldır. Bayramda seyranda bütün akrabalar birbirinin elini öper, sarılır kucaklaşır, büyüklere saygıda kusur edilmez, küçüklere sevgi had safhadadır, amcalar baba yarısıdır, teyzeler anneden farksızdır, dayılar halalar kuzenler yeğenler can ciğer kuzu sarmasıdır, enişteler abi gibidir, gelinler öz kızın olsa bu kadar sevilir. Dünyada akrabalarına böylesine bağlı bir başka millet yoktur, yabancı milletler gıptayla seyreder.
*
Dede bi ölür kardeşim…
İki tane osuruktan halı için bütün sülale mahkemelik olur!
Mazallah ev arsa filan kaldıysa, miras davası kan davasına dönüşür!
*
“Bunak bu” diye anasını mahkemeye veren evlat mı ararsın, “üç aylığımı çalıyor” diye torununu savcılığa veren babaanne mi… Kayınçonun saçını başını yolan yenge, baldıza tüküren elti, görümceyi yumruklayan bacanak, takılarla kaçan gelin, adliye önünde bayılan kaynana… Dünyada bizim kadar öz kardeşleriyle mahkemelik olan bir başka millet yoktur, “cenazeme bile gelmesinler” falan.
*
Mal mülk, para pul ziynet, sayın ahalimiz için tarifsiz derecede önemlidir.
Evladına bile vermek istemez.
Mümkün olsa, öbür tarafa giderken yanında götürmek ister.
Firavunlar gibi piramite saklayıp, öyle ölmek ister.
*
Boş vita tenekesini bile atmak istemez. Divanların altı, kanepelerin arkası, çekyatların sandığı, çekmeceler, balkonlar, bin senedir kullanılmayan, asla kullanılmayacak olan kolilenmiş eşyalarla doludur. Paslanmıştır, çürümüştür, bozuktur… Kıyamaz.
*
Herhangi bir Türk kadınının mutfak dolaplarını kurcala, iddia ediyorum, restoranların mutfağında bu kadar tencere olmaz… Her evli Türk erkeği ömrü boyunca ortalama iki otomobil tutarında tencere parası ödemiştir. Yatak odalarındaki elbise dolaplarının kuytularını karıştır, her evde en az 20 tane borcam bulursun. Ben kendi payıma, 1960 yılına ait henüz ambalajı açılmamış borcam bile gördüm. İstifler. Kızın çeyizi ayağıyla saklar, geline bile koklatmaz.
*
Read more
 #tbt #1993 #temmuz #samsun Tiripli,gergin,kaprisli bir ergenim.Neden ya neden herkes gibi ...
Media Removed
#tbt #1993 #temmuz #samsun Tiripli,gergin,kaprisli bir ergenim.Neden ya neden herkes gibi tatile çıkmıyoruz(halbu ki bütün mahalle,tüm ahali aynı gelir düzeyinde olduğumuz için kimsenin tatile çıktığı falan yok,çıkılan en serin yer balkonlar)? Sürekli ağlama Ve hönkürme durumlarındayım.Annem ... #tbt #1993 #temmuz #samsun
Tiripli,gergin,kaprisli bir ergenim.Neden ya neden herkes gibi tatile çıkmıyoruz(halbu ki bütün mahalle,tüm ahali aynı gelir düzeyinde olduğumuz için kimsenin tatile çıktığı falan yok,çıkılan en serin yer balkonlar)? Sürekli ağlama Ve hönkürme durumlarındayım.Annem bıkmış,usanmış,çaresiz.Tek sığınağım basketbol antrenmanlarım.Yaz nasıl biter,ah bu 15 yaşımın yaz tatili Adana’nın 58 C sıcağında heba oluyor diye hayıflanırken telefon çaldı,en büyük abim @metinbahcivan (Samsun’da yaşıyor Ve yeni evli) her gün ki rutin sakinleştirici aramalarından birini yapıyor.Abi! diyorum çok daraldım,annem beni anlamıyor,kimse anlamıyor bu hayatta beni!
- @semiranbahcivan Samsun’a yanıma gelecek sen de onunla gel Karadeniz’i gezersin bizimle.
Akdeniz akşamları bir başka oluyormuş,sahilde,kumsalda hayali kurarken bahtımıza Karadeniz çıktı neyse buna da şükür deyip gittim.En güzel kıyafetlerimi götürdüm;LC Waikiki t-Shirt,Amerikan pazarından alınmış Levis 501,Kinetix spor ayakkabı.Bu fotoğrafın çekildiği anı hiç unutamıyorum,Abimin hem bana hem de eşine sarılışı,sarılırken’kızlarrr size sarılınca içim sızlarrr’deyişi ve benim kendimi şanslı hissedişim.Ne şanslıyım gerçekten de,sıkışınca sığınacak güçlü dallarım var benim’İyi ki doğdun abi🙏
Read more
“Neden Mercan’ı engellemedin?” dedi. Çok ağladı. Çok bağırdı. “Beni sevmiyorsunuz” dedi. Hiç ...
Media Removed
“Neden Mercan’ı engellemedin?” dedi. Çok ağladı. Çok bağırdı. “Beni sevmiyorsunuz” dedi. Hiç böylesini görmemiştim. Seans odasında gördüm ama evde bu kadar büyüğünü görmedim. Tatlı tatlı sakinleşmesine yardımcı oldum. Ebeveyn olmak kolay değil. Büyük sorularla karşılaşıyorsun. ... “Neden Mercan’ı engellemedin?” dedi. Çok ağladı. Çok bağırdı. “Beni sevmiyorsunuz” dedi.
Hiç böylesini görmemiştim. Seans odasında gördüm ama evde bu kadar büyüğünü görmedim.
Tatlı tatlı sakinleşmesine yardımcı oldum.
Ebeveyn olmak kolay değil. Büyük sorularla karşılaşıyorsun. Kendi üstünde epey sıkı çalışmış olman lazım topu göğsünde yumuşatabilmek için.
Bu sorunun kimi ailelerde dışavurulup ilişkilerin alt üst olmasına sebep olan,kimi ailelerdeyse kişinin içinde patlaması suretiyle samimiyetsizliğe yol açan farklı versiyonları var. Mesela:
Babamı sevmediğin halde neden evli kaldın ve bizi kavga dövüşün ortasında büyüttün?
Neden abim/ablamın bana baskı/haksızlık yapmasına izin verdin ve “O büyüğün idare et” dedin?
Neden bir çocuğunu ve ona ait torunlarını diğerlerinin üstünde tuttun?
Neden beni sevdiğini bir kere bile söylemedin?
Sorular kıymetli. Sorular ağır.
6 yaşta başladı.
Bol bol sevdiğimi söyledim ona bugün. Babasının onu ne kadar sevdiğini, onunla bebekken neler yaptığını anlattım.
Arkadaşları, akrabaları için ne kadar değerli olduğunu...
İnsan kızgın olduğunda hatırlamakta zorlanır dedim.
İnsan kızgın oldu mu böyle olur haklısın dedim.
Ben de küçükken böyle olurdum, yetişkinler de böyle hisseder bazen dedim.
Bir sürü zor sey yasadın bir süredir bunlar normal dedim.
Bırak seni seveyim sarılayım dedim.
Kapının arkasından “Benim için ne kadar değerli olduğunu biliyor musun?” dediğimde sessizlik oldu.
Bir soru sordum yani ona. En uzun ve tatlı sessizlik orada oldu. Kırılma işte orada başladı. Ve “şöför amca kafam kapıya sıkıştı” espirisiyle kapıyı açabildim.
Küçük prensi okurken kıkırdadı sonra.
“Güldüğüme bakma hala mutsuzum” dedi.
Sonra keman konserini kaçırdı diye üzüldü.
Ne diyordum?
Heh.
Sorular önemli.
Niyet önemli.
Verdiğin cevapla kalbinden geçenin bir olması gerek.
Yoksa gitmiyor mesaj yerine.
Gelişiyorum. Genişliyorum. Gelişen yerlerim ağrıdı 😂 Komiksiz bitiremedim.
Komik çünkü.
Read more
EDİLOV YELMAR ŞAHMAR oğlu . . 10 aprel 1946-cı ildə Ağdam rayonunun Əlimədədli kəndində dünyaya ...
Media Removed
EDİLOV YELMAR ŞAHMAR oğlu . . 10 aprel 1946-cı ildə Ağdam rayonunun Əlimədədli kəndində dünyaya göz açmışdır. 1954-64-cü illərdə Əlimədədli kənd orta məktəbində təhsil almış, sonra Ağdam Kənd Təsərrüfatı Texnikumuna daxil olmuşdur. O, 1964-cü ildə Minsk şəhərində hərbi xidmətə ... EDİLOV YELMAR ŞAHMAR oğlu
.
.

10 aprel 1946-cı ildə Ağdam rayonunun Əlimədədli kəndində dünyaya göz açmışdır. 1954-64-cü illərdə Əlimədədli kənd orta məktəbində təhsil almış, sonra Ağdam Kənd Təsərrüfatı Texnikumuna daxil olmuşdur. O, 1964-cü ildə Minsk şəhərində hərbi xidmətə başlayır. Yelmar yaxşı idmançı idi. Sambo ilə məşğul olurdu. Baş vermiş bir hadisə onu ordudan geri dönməyə məcbur etdi. Qarnizon birinciliyi uğrunda sambo yarışları zamanı boyun sümüyü zədələnmişdi. O, hərbi xidmətdən ikinci qrup əlil kimi tərxis olundu və texnikumda yarımçıq qalmış təhsilini davam etdirməyə başladı. 1970-ci ildə təhsilini başa vurdu. M.F.Axundov adına üzümçülük kolxozunda işə düzəldi.
.

1988-ci il... Ermənilərin Azərbaycana ərazi iddiaları başlayan vaxtdan Yelmar Edilov namuslu bir Vətən övladı kimi dincliyini də, yuxusunu da itirmişdi. O, könüllü müdafiə batalyonlarının yaradılmasını təkid edirdi. Yalnız 1990-cı il hadisələrindən sonra bu yöndə müəyyən işlər görülməyə başladı. 1991-ci ilin əvvəllərindən başlayaraq Ağdamın bir çox kəndləri - Sırxavənd, Qazançı, Kiçan və Fərrux erməni hərbçiləri tərəfindən gecə-gündüz atəşə tutulurdu. Ümid yerli özünümüdafiə dəstələrinə qalmışdı. Belə bir vaxtda Kolanı kəndində Y.Edilovun başçılığı ilə belə bir dəstə yaradıldı. Bu dəstə Qazançı, Sırxavənd, Manikli kəndləri uğrunda gedən döyüşlərdə əsl rəşadət göstərirdi.

11 aprel 1994-cü il... Cəsur komandirin son döyüşü... Düşmən böyük qüvvə ilə “Çərik” kökəltmə məntəqəsinə tərəf hücuma keçir. Y. Edilovun komandirlik etdiyi tabor ölüm-dirim savaşına girir. Sol cinahdan hücuma keçən döyüşçülərimiz düşmənin 2 tankını vurmağa müvəffəq olur. Böyük itkilər verən düşmən geri çəkilməyə məcbur olur. Lakin hələ həlledici zərbə endirilməmiş, hələ döyüş bitməmişdi. Gözlənilmədən Yelmarın yanında bir mərmi partladı. Beləcə onun ömrü də, arzuları da qırıldı. Cəsur komandir 48 yaşında gözlərini əbədi yumdu.
Evli idi. 7 övlad atası idi - beş oğul, iki qız.

Azərbaycan Respublikası prezidentinin 16 sentyabr 1994-cü il tarixli 203 saylı fərmanı ilə Edilov Yelmar Şahmar oğluna ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adı verilmişdir

Bakı şəhərindəki ikinci Şəhidlər xiyabanında dəfn edilmişdir.
Read more
Bakıda yaşayan və ibtidai sinif müəlliməsi işləyən 30 yaşlı Sevinc Kərimova 5 il əvvəl boşandığı ...
Media Removed
Bakıda yaşayan və ibtidai sinif müəlliməsi işləyən 30 yaşlı Sevinc Kərimova 5 il əvvəl boşandığı əri tərəfindən fahişəliyə məcbur edilib. Qadın imtina etdikdə isə ölümlə hədələnib. “Qafqazinfo” Türkiyə KİV-nə istinadən xəbər verir ki, belə bir iddia ilə S.Kərimova çıxış edib. Qadının ... Bakıda yaşayan və ibtidai sinif müəlliməsi işləyən 30 yaşlı Sevinc Kərimova 5 il əvvəl boşandığı əri tərəfindən fahişəliyə məcbur edilib. Qadın imtina etdikdə isə ölümlə hədələnib. “Qafqazinfo” Türkiyə KİV-nə istinadən xəbər verir ki, belə bir iddia ilə S.Kərimova çıxış edib. Qadının sözlərinə görə, reklam agentliyi sahibi olan və Türkiyədə yaşayan 34 yaşlı eks həyat yoldaşı Elmir A. bir ay əvvəl “təkrar evlənək” deyərək onu 8 və 6 yaşlı iki uşağı ilə Antalyaya aparıb:
“Keçmiş ərimdən şiddət gördüyüm üçün ayrılmışdım. Çənəmi və dişimi qırmışdı. Bu səbəbdən Azərbaycanda 1 il həbs yatmışdı. Bir ay əvvəl yanımıza gələrək “Sizin başınızda duracağam. Uşaqlarıma baxacağam. Hər şey çox gözəl olacaq, əşyalarını sat, Antalyaya gəl” dedi. İnandım, gəldim, amma bir müəllimə olaraq söyləməyə utandığım şeylərlə qarşılaşdım”. Sevincin sözlərinə görə eks-əri evə yad kişilər gətirərək onu fahişəliyə cəlb etmək istəyib. Qadın iki uşağı ilə özünü otağa kilidləyərək təcavüzdən xilas ola bilib.
Elmir A. fahişəlik etmək istəməyən gənc qadını iki uşağının gözü önündə dəfələrlə döyüb, daha sonra saçlarından tutaraq binanın 11-ci mərtəbəsindən atmağa çalışıb. Keçmiş ərinin əlindən qurtulan qadın qonşulara sığınıb. Azərbaycanın Antalya və İstanbuldakı konsulluqlarına zəng edən qadın ölkəsinə dönmək üçün yardım istədiyini, lakin “bizim belə xidmətimiz yoxdur” cavabını aldığını söyləyir.
Daha sonra Sevinc polisə müraciət edib və Elmir A. haqqında uzaqlaşdırma qərarı çıxarılıb, cinayət işi açılıb.

Hadisədən sonra qaçan Elmir A.-nın Türkiyədə başqa bir azərbaycanlı qadınla evli olduğu ortaya çıxıb.
İki uşağı ilə ortada qalan azərbaycanlı qadına qonşular sahib çıxıb. Onun avtobus biletini alaraq Azərbaycana qayıtmasına yardım ediblər.
Read more
DENİZ ÇAKIR, EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ’DAN KOVULDU! Hafta başı UçanKuş TV’nin bu kez bir “karakol ifadesi”nden yakaladığı Deniz Çakır-Cüneyt Özdemir olayı Deniz Çakır’ın oynadığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinden kovulmasına neden oldu. Olay aynı UçanKuş’un yıllar ... DENİZ ÇAKIR, EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ’DAN KOVULDU!
Hafta başı UçanKuş TV’nin bu kez bir “karakol ifadesi”nden yakaladığı Deniz Çakır-Cüneyt Özdemir olayı Deniz Çakır’ın oynadığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinden kovulmasına neden oldu. Olay aynı UçanKuş’un yıllar önce Sanem Çelik’in evli olan yönetmenle yakalanması ve akabinde Türkiye’yi bile terk edip uzun süre Amerika’da yaşamasına neden olan gelişmelere çok benziyor. Çünkü gazeteci Cüneyt Özdemir evli ve çocuk sahibi…
Deniz Çakır yaşanan son skandaldan sonra oynadığı dizi “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”dan kovuldu.
UçanKuş TV’nin hafta başında Bodrum’daki bir kavga sonucu verilen bir karakol ifadesiyle ortaya çıkardığı bu haber magazin basınında da büyük yankı uyandırmıştı.
Ve daha önce de gece hayatında çeşitli olaylara adı karışan (Hatta bir ara evinin kapısını bile açmakta zorlanırken yine UçanKuş TV kameralarına yakalanmıştı-Videoda izleyebilirsiniz) Deniz Çakır için bu skandal adeta son nokta oldu ve dizideki rolüne de son verilip tanıtım çekimlerine de çağırılmadı.
Olay ile ilgili gazeteci Cüneyt Özdemir’in eşi ve eşinin ailesi tarafında da çok ciddi tepkiler oluştuğu ancak şu anda sessiz kalındığı öğrenildi.
DENİZ ÇAKIR OLAYI AYNI SANEM ÇELİK OLAYI GİBİ…
Yıllar önce aslında olayın bir benzerini ünlü oyuncu Sanem Çelik yaşamıştı.
Oynadığı ve çok başarılı giden dizinin yapımcısıyla boğazda bir otomobil içinde UçanKuş kameralarına yakalanınca adeta kıyamet kopmuş. Hatta akabinde Sanem Çelik ülkeyi bile terk edip uzun süre Amerika’da yaşamak zorunda kalmıştı.
Şimdi ise Deniz Çakır’ın bu haberini yakalayan yine UçanKuş TV oldu.
Hafta başı UçanKuş’un karakol ifadeleriyle ortaya çıkarttığı haberden sonra özellikle ekranlarda magazin programı yapanlar da konuyu masaya yatırmıştı.
EDHO’NUN SENARİSTİ DENİZ ÇAKIR’IN KOVULDUĞUNU DOĞRULADI
Dizinin senaristi Bahadır Özdener, sosyal medyasından yaptığı paylaşımda Deniz Çakır'la vedaşlatıklarını yazdı.
HABERİN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
#denizçakır #denizcakir #cüneytözdemir #dizi #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya
Read more
Genç evli bir çiftin çocukları olmaz. Onlar da kendilerine beslenti bir erkek çocuğu evlat edinirler. Kadın ile çocuk arasında fazla yaş farkı yoktur. Kadının kocası genç yaşta ölünce kadın dul kalır. Beslentisi olan evlatlığa kadın aşık olduğunun farkına varır, ancak bunu kimselere ... Genç evli bir çiftin çocukları olmaz. Onlar da kendilerine beslenti bir erkek çocuğu evlat edinirler. Kadın ile çocuk arasında fazla yaş farkı yoktur. Kadının kocası genç yaşta ölünce kadın dul kalır. Beslentisi olan evlatlığa kadın aşık olduğunun farkına varır, ancak bunu kimselere diyemez. Oğlan askere gider ve askerde ölür. Bir gizli sevdanın öyküsünün türküsüdür Eledim Eledim... Eledim Eledim hölük eledim Aynalı beşikte yavrum bebek beledim Böyüttümde besledim asker eyledim Gittide gelmedi yavrum buna ne çare Bir güzel simadır aklımı alan Aşkın ateşini canan serime salan Bizi kınamasın ehli dil olan Gitti de gelmedi canan buna ne çare... #ney #neyzen #sinansoyler #gitar #fatihyeter #rebab #yaşaroğuzocaktan #eledim #türküsü #nay #nayi #neysesi #sufi #sufizm #mevlana #konya #şems @fatihyeter1 @natkacoy
#tbt #zaferbayramı 30ağustos #sinansöyler #neyatölyesi
Read more
Tülün hanımefendi kişisi ile NOSTALJİ SAATİNE HOŞGELDİNİZ :) <span class="emoji emoji1f4fa"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️<span class="emoji emoji1f3a5"></span><span class="emoji emoji1f4fb"></span><span class="emoji emoji23f0"></span><span class="emoji emoji1f3a5"></span><span class="emoji emoji1f4fa"></span> . CAMÖNÜ teyzelerini ...
Media Removed
Tülün hanımefendi kişisi ile NOSTALJİ SAATİNE HOŞGELDİNİZ :) . CAMÖNÜ teyzelerini seviyorum. Her halta karışan, trafik polisi gibi insanları camdan yöneten hallerinin hastasıyım. ‘Ayşe üç gündür aynı tişörtü giyiyorsun evladım. Kokuştun. Ahmet annenler yok diye hemen ... Tülün hanımefendi kişisi ile NOSTALJİ SAATİNE HOŞGELDİNİZ :) 📺☎️🎥📻⏰🎥📺 .

CAMÖNÜ teyzelerini seviyorum. Her halta karışan, trafik polisi gibi insanları camdan yöneten hallerinin hastasıyım. ‘Ayşe üç gündür aynı tişörtü giyiyorsun evladım. Kokuştun. Ahmet annenler yok diye hemen eve kız arkadaşlarını getirdin, gözümden kaçmadı değil. Çocuuum her yerin dondurma oldu, azıınla ye şu zıkkımı. Bakkal efendi bu peynir geçen sefer verdiğinden değil, kalitesi mi düştü noldu, anlıyorum yani’... Tüm huysuzluklarına rağmen onlar hep olsun. Hatta camdan sepet sarkıtma olayı yeniden moda olsun. Noluuur ya. Nolur nolur. Hahaha...
Anneannem yaz tatillerinde üç öğün yemek olayımı o sepetle halletti. Dünyanın en sevimli servisiydi ya. Harçlıklarımı da mandala sıkıştırıp atardı. Heyyyy gidinin Tülünü. İlk torun olmanın avantajı ile kadının tüm aylığını az sömürmedin (Sömürmedim) 😂👵 👵 .

Cumhuriyet gazetesi adeta bir uzvu olan vapur amcalarını seviyorum 👴🏽👴🏽📰
Yaz kış farketmez. Genellikle takım elbise giyerler, köstekli saat takarlar, mutlaka sinek kaydı tıraşlıdırlar ve konuya ille de bizim zamanımızda diye başlarlar... 🙈
Bir de bu amcaların %90’ının sorduğu üç soru şunlar oluyor.
-Mesleğin ne evladım? - Evli misin? - Ev senin mi? Bazen şüpheye düşüyorum. Vapura binmeden bu soruları kağıda yazıp, onlara veren biri mi var diye? Hayır yani sırası bile değişmiyor da 😂😂😁😁 .

Eski usul çay bahçelerini seviyorum. Koca koca çınarların gölgesinde olan. Yazın efil efil esen. Anneler babalar çayın - kahvenin dibine vurmuşken uykusu gelen çocuğa sandalyeler birleştirilerek yatak yapılır. Ki uyuduğum en huzurlu uykular orada olmuştur 🛏 🛏
Çalışan genç garsonları bin yıl boyunca orada çalışır görürsün. O seni tanır, çayı kahveyi kaç şekerli içtiğini bilir.
İşte bu FEVKALADE GÜNBATIMI manzarası tam da böyle bir çay bahçesinden. Tepede yüzyıllık çınarlar, karşıda Tarihi Yarımada, manzaran deniz, manzaran Ada vapurları... .

İki gündür bu manzarada günü batırıyorum. Eskileri özlüyorum. Bazı yerler hep aynı kalsın istiyorum.
Karamel makiiyattanun, fırapaçinolu zıkkım kahvelerin hayatımıza girmediği zamanlara ışınlasanız ya beni 🙈🙈
#moda #kadikoy #istanbul #kadıköy #modaçaybahçesi #modacaybahcesi
Read more
... Bazen bir insanı sevmekle başlar her şey. Onu seversin ve ardından bütün insanları, onu düşünürsün ...
Media Removed
... Bazen bir insanı sevmekle başlar her şey. Onu seversin ve ardından bütün insanları, onu düşünürsün ve ardından bütün güzellikleri, onu özlersin sonra özlenilme ihtimali olan ne varsa bir bir hepsini özlersin. Bazen bir insanı sevmekle başlar kendi içimize olan yolculuğumuz... ... ...
Bazen bir insanı sevmekle başlar her şey. Onu seversin ve ardından bütün insanları, onu düşünürsün ve ardından bütün güzellikleri, onu özlersin sonra özlenilme ihtimali olan ne varsa bir bir hepsini özlersin.
Bazen bir insanı sevmekle başlar kendi içimize olan yolculuğumuz... Onu tanıdıkça kendini de tanırsın, onu tanıdıkça farkedersin yaşamanın en ince manâlarını. Onu tanımak ayrıntıları farketmeye dönüşür bir müddet sonra. Ve sonra dersin ki; seni tanımasam kendime bile yabancı olurdum ben.
Sevgili eşim, refikay-ı hayatım, dert ortağım, yoldaşım ve dahi sırdaşım...
Seninle evli olmak bu yeryüzünü bir baştan bir başa kendine ev bilmektir, çünkü seninle aynı gökyüzünü paylaşmak, aslında bizzat yaşamak demektir.
Read more
Kelime anlamı doğum yapmış kadın. Google’da şerbeti, tacı, terliği, geceliği, ziyareti ya da ...
Media Removed
Kelime anlamı doğum yapmış kadın. Google’da şerbeti, tacı, terliği, geceliği, ziyareti ya da fiziksel alametleri çıkar. Kanama, dikiş, mastit, süt yetmezliği gibi korku pompalayan kelimeler eşliğinde depresyonu 40 gün olarak tanımlanır. Bence bugüne kadar kendisinin toplum tarafından ... Kelime anlamı doğum yapmış kadın. Google’da şerbeti, tacı, terliği, geceliği, ziyareti ya da fiziksel alametleri çıkar. Kanama, dikiş, mastit, süt yetmezliği gibi korku pompalayan kelimeler eşliğinde depresyonu 40 gün olarak tanımlanır. Bence bugüne kadar kendisinin toplum tarafından kız, kadın, bekar, nişanlı, evli gibi tanımlanmasına farkında olmadan izin vermiş; şimdi de toplumun annelik tanımına sığmaya çalışan bu sırada da etraf tarafından dışlanmadan içinden gelen anneliği ortaya çıkarmaya çalışan kadın. Yeni sıfatının hiç deneyimlemediği rolüne alışırken yeni endişeler ve beceriler edinen, bunları da tek başına yaptığını sanan insandır, lohusa. Kadının artmış endişeleri nedeniyle kendine güvenini kaybetmesi, yalnızlık ve korku hissetmesidir. Anne olmanın bebeği emzirmek, altını değiştirmek, uyutmak, yıkamak ve bunları tekrarlamanın çok daha ötesinde olduğunu bilen kadının hisleridir”Lohusa Depresyonu”. Dünyaya yeni gelmiş canlının sağlığı, açlığı, mutluluğu bir ömür ondan sorulacaktır artık. Bu kadın yalnız, yetersiz ve beceriksiz olmadığını bilmeye ihtiyaç duyar. Emzirme seansları arasında aynada kendisini tanıyamayabilir, yapabilecek miyim endişesi hissedebilir, ağlayabilir, yataktan çıkmak, çocuğuna bakmak hatta emzirmek bile istemeyebilir. Sakin, ama az ama çok hepimiz benzer şeyler atlattık. Kimimiz kaçtı, kimi çocuğuna yapışıp her işine koştu. Kimimiz kendini işe attı, kimimiz depresyona girmemek için hamileyken diyet, spor yapıp daha hastanedeyken ideal kilosuna kavuştu. İşe yaradı mı? İçinden insan çıkan, tüm sistemi değişmiş, hormonları tarafından yönetilen ve kendini sadece anneliğe adamış bu kadında en çok işe yarayan eşi! Sarılmanın,“ben buradayım” seni seviyorum, birlikte yapacağız demenin büyülü etkisini hatırlatmak isterim Lohusa Depresyonu Farkındalık Haftası dolayısıyla! Sevgili baba, daha önce anne/lohusa olmuşlara, çok bilmişlere, hısım ve akrabalara karşı harika bir kalkan olabilirsin bu fırsatı kaçırma! Eşine sımsıkı sarıl, ona güvende ve güzel olduğunu hissettir.Lohusa değilse bile!Sen de şanslı lohusa,eşine teşekkür et hadi çekinme! #lohusayilfarkindayim #bepantholbabydestegiyle #onuncuay @Uykusuzanneler @bepantholbabyturkiye
Read more
 #Repost @bookwolfs_01 (@get_repost) ・・・ #bookstagram <span class="emoji emoji1f495"></span> Merhaba arkadaşlar<span class="emoji emoji1f44b"></span> Stefan Zweig'in ...
Media Removed
#Repost @bookwolfs_01 (@get_repost) ・・・ #bookstagram Merhaba arkadaşlar Stefan Zweig'in Ayışığı Sokağı ve Korku kitabıyla geldik. . KORKU Korku, kocasını başkasıyla aldatan bir kadının ,aldattığı kişinin kız arkadaşı olduğunu iddia eden birinin tehditleriyle başlıyor. ... #Repost @bookwolfs_01 (@get_repost)
・・・
#bookstagram 💕
Merhaba arkadaşlar👋 Stefan Zweig'in Ayışığı Sokağı ve Korku kitabıyla geldik.
.
KORKU🙌
Korku, kocasını başkasıyla aldatan bir kadının ,aldattığı kişinin kız arkadaşı olduğunu iddia eden birinin tehditleriyle başlıyor. Kadın kocası duymasın diye o kadının tehditlerine katlanıyor ve istediği paraları veriyor.Bu sırada kocası ondan şüphelenip her fırsatta kendisine söylemek istediği bir şey olup olmadığını soruyor.En son şantajcı kadın bir kez daha para istiyor fakat parası kalmadığı için kadın yüzüğünü veriyor.Kocası yüzüğünü sormaya başlayınca kadın artık dayanamayıp şantajcı kadını bulmaya gidiyor.Eski sevgilisine giderek onun yüzünden böyle bir kadınla uğraştıgını ve bulması için yardım istiyor.Fakat adam öyle birini tanımadığını söylüyor.Kadın kötüleşiyor ve eve gidiyor.Kocası kendisine hala sorup dursada bişe demiyor. Kocası dayanamayıp tüm bunları kendi yaptığını,onu aldatınca karısına böyle bir oyun yaparak itiraf etmesini sağlamaya çalıştığını söylerek özür diliyor.
.
👻İçerdeki gözyaşları dışarı akandan daha fenadır.
.
👻Karnı tok olan açlığı bilmez.
.
👻Yarın, ne kadar yakın ve ne kadar sonsuzca uzaktı.
.
👻Korku cezadan çok daha beterdir.
.
AYIŞIĞI SOKAĞI🙌
Ayışığı Sokağı bir adamın cimriliği yüzüden biten bir evliğini anlatıyor.Adam aşırı derecede cimri en ufak parayı bile gözünde büyütüyor. Kadın adamı her seferinde uyarıyor. Ancak adam söz verse bile bu huyundan vazgeçmiyor. Kadına sürekli para hesabı soruyor,evindeki sanki hanımı değil hizmetçisi gibi davranıyor.Bunun sonucunda kadın daha fazla dayanamayarak bir mektup yazıp evden kaçıyor. Adam deliye dönüyor. Kadını aramak için her yere gidiyor ve kadını buluyor. Bulduğu yer ise bir pavyon. Adam karsını pavyonda görünce çılgına dönüyor ve onunla birlikte olmak için para ödüyor. Kadın ise paranla bile artık bana sahip olamayacaksın diyip gidiyor. Sonrasında ise adamın neler yaptığını okuyacaksınız.
.
🌒Yabancı bir kentte yabancıydım.
.
🌒Görüyorsunuz, efendim, birinin insanın gerçekte olduğundan daha iyi olduğunun düşündüğünü hissetmek harika bir şeydir.
.
🌒Bir çocuk gibiydi, sıcacık ve sevgi doluydu.
5/5🌟🌟🌟🌟🌟
#kitaplaryolda
Read more
Salyan rayonunun Qaraçala qəsəbəsində gəlin toy mərasiminə bir gün qalmış başqasına qoşulub ...
Media Removed
Salyan rayonunun Qaraçala qəsəbəsində gəlin toy mərasiminə bir gün qalmış başqasına qoşulub qaçıb. Bəy, qız evinə gedən zaman gəlinin başqa bir oğlana qoşulub qaçdığını öyrənib. Bu zaman məlum olub ki, gəlin toydan bir gün öncə, yəni, el arasında "heyvankəsdi" adlanan vaxt evdən qaçıb. ... Salyan rayonunun Qaraçala qəsəbəsində gəlin toy mərasiminə bir gün qalmış başqasına qoşulub qaçıb. Bəy, qız evinə gedən zaman gəlinin başqa bir oğlana qoşulub qaçdığını öyrənib. Bu zaman məlum olub ki, gəlin toydan bir gün öncə, yəni, el arasında "heyvankəsdi" adlanan vaxt evdən qaçıb. Çıxılmaz duruma düşən bəy, toy günü bir neçə saat ərzində başqa bir gəlin taparaq evinə gətirib. Toy günü pis vəziyyətə düşən oğlan tərəfi baş verənlər barədə Space TV-yə danışıb.

Bəyin yaxın qohumu qızı qaçıran şəxsin evli olduğunu deyib: "Qız Rza adlı oğlana qaçıb. Həmin oğlan 2-3 il bundan əvvəl mənim dayım qızını almışdı. 2 il ailəli olduqdan sonra dayım qızı acıq eləyib atası evinə qayıtdı. Hələ boşanmayıblar. İndi də xalam qızını qaçırdı". Toya kifayət qədər pul xərcləyən ailə vəziyyətdən çıxmaq üçün digər varianta əl atıb. Elə toy günü qonşu Qarabağlı kəndindən olan qohum qızlarından birini evinə gəlin gətirib.
Qaracala kənd sakinlərinin sözlərinə görə isə, gəlin toydan bir gün əvvəl sevdiyi oğlanla qoşulub qaçıb. Onlar valideynlərin təkidi ilə nişanlanıb. Aralarında sevgi olmayıb. Amma hər ikisinin sevdiyi olub. Sadəcə valideynlər öz aralarında razılığa gəldiyindən gənclər buna qarşı çıxa bilməyib. Toya bir gün qalmış qız öz istədiyi ilə qoşulub qaçıb. Oğlan da gedib öz sevdiyi qızı götürüb gəlib.
Read more
Sevgili Güngör Uras’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. tez canlı bir önre 3-4 ömür ve kariyer ...
Media Removed
Sevgili Güngör Uras’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. tez canlı bir önre 3-4 ömür ve kariyer katmış, çizgisini, hep zamanının ilerisinde olmayı başarmış, herhangi bir işte kendini tekrara girmemiş ve birçok yönden müthiş meziyetlere sahipti.. şimdi onunla neden daha çok vakit ... Sevgili Güngör Uras’ı tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. tez canlı bir önre 3-4 ömür ve kariyer katmış, çizgisini, hep zamanının ilerisinde olmayı başarmış, herhangi bir işte kendini tekrara girmemiş ve birçok yönden müthiş meziyetlere sahipti.. şimdi onunla neden daha çok vakit geçirmedim diye hayıflanıyorum.. nafile.. Nuran hn a ve kuzına ve tüm sevenlerine Allah sabır versin.. Işıklar içinde uyu sevgili Güngör Urasımız.. ... belki gazetecilik harici kriyerini bilmeyenler vardır ..
Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras.... 22 Temmuz 1933 dünyaya gelir Uras, İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da TED Yenişehir Koleji'nde tamamlayan Güngör Uras; 1955 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 'mali şube'sinden mezun olmuş, 1988'de Boğaziçi Üniversitesi'nde doçentliğe hak kazanmış, 1994'te Marmara Üniversitesi'nde Profesör olmuştur.

Çalışma hayatına Halk Bankası Genel Müdürlüğü ile başlayan Uras, daha sonra Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, İktisadi Planlama Dairesi Uzmanı olarak görev yaptı. 1974 - 1980 yılları arasında Tüsiad Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Aksigorta İdare Meclisi başkanlığı yapan Güngör Uras, 1993 yılına kadar İ.Ü. İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi, 2001 yılına kadar da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılında Türkiye İktisat Gazetesi`nde köşe yazarlığına başlayan Uras, sırasıyla Rapor, Tercüman, Güneş, Sabah, Yeni Yüzyıl, Dünya ve Milliyet gazetelerinde köşe yazarlığını sürdürdü. Halen Dünya ve Milliyet gazetelerinde yazmaya devam etti. Evli ve bir çocuk babası idi.

Güngör Uras, 1980 yılından itibaren Prof. Dr. T. Güngör Uras, T. Güngör Uras, Güngör Uras, Tevfik Güngör, Ali Rıza Kardüz imzaları ile 10.000 civarında makale yazdı.
Read more
𐱅𐰼𐰇𐰰 🇹🇷 TÜRK #3mayıstürkçülükgünükutluolsun #bilgekağanTürkyasası - Türk’ten köle olmaz… - ...
Media Removed
𐱅𐰼𐰇𐰰 🇹🇷 TÜRK #3mayıstürkçülükgünükutluolsun #bilgekağanTürkyasası - Türk’ten köle olmaz… - İki Türk, tek düşmana saldırmaz… - Atlı Bir Türk, yaya düşmana saldırmaz… - Yalan söylemek yasaktır… - Aman dileyene el kaldırılmaz… - Kadın ve çocuğa vurulmaz, esir edilmez… - Kimse ... 𐱅𐰼𐰇𐰰 🇹🇷 TÜRK
#3mayıstürkçülükgünükutluolsun
#bilgekağanTürkyasası
- Türk’ten köle olmaz…
- İki Türk, tek düşmana saldırmaz…
- Atlı Bir Türk, yaya düşmana saldırmaz…
- Yalan söylemek yasaktır…
- Aman dileyene el kaldırılmaz…
- Kadın ve çocuğa vurulmaz, esir edilmez…
- Kimse kimsenin otağına namusuna göz dikmeyecek, evli kadın başka evli bir erkekle zina yaparsa cezası ölümdür ve evli erkek bekar kadınlarla zina yaparsa cezası yine ölümdür…
- Bunlara Riayetsizliğin Cezası ölümdür!
Read more
Türkiyədə azərbaycanlı qadın evli sevgilisi tərəfindən öldürülüb. Hadisə bu səhər yerli vaxtla 08:30-da Konya şəhərində baş verib. Məlumata görə, olaydan bir gün əvvəl 3 uşaq anası, 50 yaşlı Sahibə Yüksəlir özündən 4 yaş kiçik, evli sevgilisi Rahim A.nın iş yerində evlilik mövzusunda ... Türkiyədə azərbaycanlı qadın evli sevgilisi tərəfindən öldürülüb.

Hadisə bu səhər yerli vaxtla 08:30-da Konya şəhərində baş verib. Məlumata görə, olaydan bir gün əvvəl 3 uşaq anası, 50 yaşlı Sahibə Yüksəlir özündən 4 yaş kiçik, evli sevgilisi Rahim A.nın iş yerində evlilik mövzusunda mübahisə edib.
Şahidlər polis çağırdıqdan sonra onlar problem olmadığını bildirib və barışıblar. Lakin növbəti gün cütlük Rahim A. nın avtomobilində olarkən yenidən mübahisə düşüb və kişi Sahibəyə 8 dəfə atəş açaraq onu yaralı halda maşında qoyub qaçıb. Bildirilir ki, qadın xəstəxanaya çatdırılsa da orada dünyasını dəyişib. Hazırda polis Rahim A.nı axtarır. //Qafqazinfo.az
Read more
Diğer bazı Hadis-i Şeriflerde buyurulmuştur ki: Falcıya fal baktıran, onun sözüne inanmasa ...
Media Removed
Diğer bazı Hadis-i Şeriflerde buyurulmuştur ki: Falcıya fal baktıran, onun sözüne inanmasa bile, kırk gün kıldığı namaz kabul olmaz. [Müslim] _________________________________ Fal bakmak, yazı ve çizgi ile gelecekten haber vermek, puta tapmak gibidir. [Ebu Davud] _________________________________ Helake ... Diğer bazı Hadis-i Şeriflerde buyurulmuştur ki:

Falcıya fal baktıran, onun sözüne inanmasa bile, kırk gün kıldığı namaz kabul olmaz.
[Müslim]
_________________________________
Fal bakmak, yazı ve çizgi ile gelecekten haber vermek, puta tapmak gibidir.
[Ebu Davud]
_________________________________
Helake sürükleyen yedi şeyden biri büyüdür.
[Buhari]
_________________________________
Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.
[Bezzar]
_________________________________
(İpe üfleyip düğüm atan kimse, büyü yapmış olur. Büyü yapan da Allah’a şirk koşmuş olur.
[Nesai]
_________________________________
Büyücüye inanan kimse, Cennete giremez.
[İ. Hibban]
_________________________________
Gaibden haber vermek maksadı ile yıldız ilmi ile uğraşan kimse, büyücü gibi günaha girer.
[İbni Mace]
_________________________________
Karı-kocayı birbirine düşüren Allahü teâlânın lanetine uğrar.
[El-Envar]
_________________________________
Ana ile evladın, kardeşle kardeşin arasını açana lanet olsun.
[İbni Mace]
_________________________________
Kâhinlik yaparak alınan para haramdır.
[Buhari]
_________________________________
İnsanı helâke sürükleyen şu yedi şeyden sakının:
1- Allah’a şirk koşmak,
2- Sihir yani büyü yapmak,
3- Katillik,
4- Faiz yemek,
5- Yetim malı yemek,
6- Cihadda savaştan kaçmak,
7- Evli ve namuslu bir kadına, zina etti diye iftira etmek.
[Buhari, Müslim]
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadis #islam #ilim #haram #günah #küfür #şirk #iskambil #fal #burçlar #kahvefalı #büyücü #kahin #sihir #gayb #cehennem
Read more
ƏSƏDOV RƏFAEL ƏVƏZ oğlu . Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Əsədov Rəfael Əvəz oğlu 27 oktyabr 1952-ci ...
Media Removed
ƏSƏDOV RƏFAEL ƏVƏZ oğlu . Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Əsədov Rəfael Əvəz oğlu 27 oktyabr 1952-ci ildə Gəncə şəhərində dünyaya göz açıb. 1969-cu ildə orta məktəbi bitirdikdən sonra Tbilisi Ali Artilleriya Məktəbinə daxil olub. O, 1973-cü ildə hərbi məktəbi bitirərək, təhsilini Sankt-Peterburq ... ƏSƏDOV RƏFAEL ƏVƏZ oğlu .
Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Əsədov Rəfael Əvəz oğlu 27 oktyabr 1952-ci ildə Gəncə şəhərində dünyaya göz açıb. 1969-cu ildə orta məktəbi bitirdikdən sonra Tbilisi Ali Artilleriya Məktəbinə daxil olub. O, 1973-cü ildə hərbi məktəbi bitirərək, təhsilini Sankt-Peterburq Hərbi Artilleriya Akademiyasında davam etdirib. Rəfael Əsədov ali təhsilini başa çatdırdıqdan sonra SSRİ Silahlı Qüvvələrinin məhdud kontingenti tərkibində Macarıstan, Vyetnam və Əfqanıstanda qulluq edərək, leytenant rütbəsindən polkovnik rütbəsinədək yüksəlib.
.

1991-ci il... Azərbaycanın başının üstünü qara buludlar aldığı vaxt gənc zabit qəlbinin hökmü ilə Vətənə qayıtdı, öz taleyini təzəcə yaranmaqda olan Milli Ordu ilə bağladı. Artilleriyanın təkmilləşdirməsində, müasir zenit batareyalarının yaradılmasında bilik və bacarığını əsirgəmədi. Polkovnik Rəfael Əsədov artilleriya korpusunun komandiri təyin edildi. O, Ağdam, Goranboy, Tovuz, Gədəbəy döyüş bölgələrində aparılan hərbi əməlıyyatların təşkilatçısı və fəal iştirakçısı oldu. Onun apardığı döyüş əməliyyatlarının əksəriyyəti uğurla nəticələnirdi. Cəsur komandir 12 noyabr 1992-ci ildə Ağstafa bölgəsində növbəti əməliyyata hazırlıq zamanı döyüş mövqelərinə nəzarət edərkən, yaxınlıqda partlayan mərmi qəlpələrindən həlak olub.
Evli idi. İki övladı var.
.

Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 16 sentyabr 1994-cü il tarixli 202 saylı fərmanı ilə polkovnik Əsədov Rəfael Əvəz oğluna ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” fəxri adı verilmişdir.
Bakı şəhərində Şəhidlər Xiyabanında dəfn edilmişdir.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Bir süredir Mustafa Ceceli, eski eşi ve İntizar hakkında olan durumları biliyorsunuz. Biz toplum olarak, genellikle ahlakçılık taslamayı sever ve kendimizin ne kadar da ahlaklı olduğunu gösterebilmek için başkasını ahlaksızlıkla suçlarız. Ama bu sefer değişebileceğimize dair ... Bir süredir Mustafa Ceceli, eski eşi ve İntizar hakkında olan durumları biliyorsunuz. Biz toplum olarak, genellikle ahlakçılık taslamayı sever ve kendimizin ne kadar da ahlaklı olduğunu gösterebilmek için başkasını ahlaksızlıkla suçlarız. Ama bu sefer değişebileceğimize dair ümidim yükseldi.Çünkü homofobik bir toplum olduğumuzu düşünmeme rağmen, bu sefer çoğunluk, bir insanın her ne olursa olsun özel hayatının ifşa edilmemesi gerektiğine ve asıl ahlaksızlığın bu olduğuna dair görüş bildirdi. Bu mutluluk verici. Ama yine de bir tülü insanları gömme alışkanlığımızı bırakamadık. Ya Ceceli'yi, ya eski eşini, ya İntizar'ı gömüyoruz. Tabi ki özel hayatın ifşa edilmemesi, tabi ki insanların cinsel seçimlerine asla karışılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ama Mustafa Cece'liyi de yerin dibine sokmak istemem Benim amacım kimseyi yargılamak ve gömmek değil. Çünkü bunun asıl sorunu örttüğünü düşünüyorum. çünkü asıl suçlu Mustafa Ceceli değil, Asıl suçlu, Ceceli'ye ve daha pek çok insana, eşcinselliğin sapıklık olduğunu düşündürten toplumsal fikirler ve yargılardır. Pek çok ülkede eşcinsel evlilikler yasal olarak onaylanıyor ve çocuk evlat edinip, son derece sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirebiliyorlar.  Ama homofobik bir kültürle büyüyen bir insanın, eşcinselliğe doğal bakmaması, çocuğunu bu durumdan korumak istemesi çok normal. Bizlerin yapması gereken, Ceceli'ye küfretmek yerine şunu sorgulamak olmalı... Biz nasıl bir kültüre maruz kalıyoruz ki, bir adam, cinsel seçiminden dolayı eski eşini sapık olarak görüp, çocuğunu korumak adına eski eşini rezil etmeyi göze alabiliyor? Ülkemizde birbirini sevmeyen, sırf evli oldukları için bir arada duran, şirket gibi evlilik kuran, zorla evlendirilen, belki çocuk doğurursak evlilik kurtulur, hayatımıza bir renk gelir diye çocuk yapan, çocuğu oyuncak sanan binlerce aile var. Çocuklara en büyük zararı da bu veriyor... Bir çocuk için en sağlıklı durum, birbirine aşkla bakan ve saygı duyan ebeveynlerdir. Asıl ahlak da bu bence! Videonun tamamını www.YouTube.com/aydilgeofficial adresinden izleyebilirsiniz... #aydilge #mustafaceceli #intizar #ahlak #homofobi #eşcinsellik
Read more
"Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah ...
Media Removed
"Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır."(Saff, 61/8) Kalplerden, ruhlardan, dillerden, bedenlerden imanı silmeye çalışanların unuttuğu yegâne şey; Bu vatanı vatan yapan, ustunde iman ile yasayanlardir! Binlerce ... "Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır."(Saff, 61/8)

Kalplerden, ruhlardan, dillerden, bedenlerden imanı silmeye çalışanların unuttuğu yegâne şey;
Bu vatanı vatan yapan, ustunde iman ile yasayanlardir!
Binlerce yıldır her savaşa şehadet umuduyla çıkan bir millet bu millet,
Vatan sevgisi imanindan gelen bir millet bu millet...
Tek bir örneği yok dünyada!!
Hap ile değil mal ile değil!!
Yürek ile iman ile savaşan bir millet bu millet!
Bin sene once de, yüz sene once de, 15 temmuzda da bu millet; dini için savaşan millet!
Vatanını koruyabilmek hür olabilmek icin canını ortaya döken bir millet...
Bu millet savaşa ancak şehadet için girer, geride kalanlar hür olsun diye döker kanını toprağa!
Bu milletten imanını söküp atmaya çalışanlar anlasınlar ki; eger bu millette iman kalmaz ise bu dunyada hayat kalmayacaktir!!
10 yasindaki çocuğu, 90 yasindaki dedeyi,
Bir bacağı olmayanı, gözü görmeyeni eli tutmayanı,
Çoluğu çocuğu, kundakta bebeği,
Anasını, babasını, karısını, kocasını,
Yeni evli yuvasını bırakıpta, silahsız!
Düşüyorsa vatan toprağına,
Siper ediyorsa bedenini,
O bedenden degil, imanının kuvvetinden iste!
O silahın topun tüfeğin önünde duranı, sen sıska bir beden görürsün belki ama o beden beden değil, yaradanın nurudur işte!!
Sen agzinda eveleye geveleye, cevreni doldura taşıra, kaleminle öve söve, hainin lügatını ezber ede ede, imanı söndüreceğini sanırsın ya hani!!
Sanma ki islamın son kullanma tarihi vardir!!
Sanma ki islamın zamanı çoook eskilerde kalmıştır!!
Kıyamete 1 saat kalsa dahi, ALLAH sozunde duracak ve nurunu tamamlayacaktir!!
Sen ki kâfir oğlu kâfir!!
Ya şimdi silkelen ve kendine gel bu milletin peşini birak...
Ya da günü geldiğinde başına yıkılacak dünyanı ve ahiretini nasil kaldiracaginin planini yap!!
Çünkü o gün ALLAH şahit ki senin en çetin günün olacak!!
#tugceninsozleri
#ihanetvedirilis
#15temmuzdestani
#15temmuzdemokrasivemillibirlikgünü
#15temmuzsehitleri
#darbeyehayir
#milletinzaferi
#unutmayacagiz
#unutmaunutturma
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Geçen Pazar gününü nasıl anneler günü sanmışım şaşırdım dün. Zira anneler günü ...
Media Removed
Günaydın️ Geçen Pazar gününü nasıl anneler günü sanmışım şaşırdım dün. Zira anneler günü olunca anlamamak mümkün değilmiş Sosyal medya yıkıldı dün yine. Dini/milli bayramlar, kandiller böyle coşkuyla kutlanmıyor🙃 Keşke böyle bir gün coşmak yerine kadınlara, annelere her ... Günaydın☀️☀️☀️ Geçen Pazar gününü nasıl anneler günü sanmışım şaşırdım dün. Zira anneler günü olunca anlamamak mümkün değilmiş😅 Sosyal medya yıkıldı dün yine. Dini/milli bayramlar, kandiller böyle coşkuyla kutlanmıyor🙃 Keşke böyle bir gün coşmak yerine kadınlara, annelere her gün hak ettikleri kıymet verilse, saygı gösterilse. 364 gün aşağıla, itekle, ez; 365. gün başının üstüne koy. Ne anladım ben bu işten? Lafım safi erkeklere değil. Birbirini dış görünüşü, evli olup olmaması, çocuk sahibi olup olmaması, yaptığı iş, giydiği kıyafet, eş seçimi, saç rengi, yaptığı/yapmadığı makyaj üzerinden ayrıştırıp aklınca aşağılayan kadınlara da(dün dolaşan “sizinle eğlendi benimle evleniyor” yazılı gelin arabası en yakın örneği). Dün “saçını şöyle tarayan kadınlar kezbandır” diyen kadının bugün “ay canım kadınlar hepimizin anneler günü kutlu olsun” demesi samimiyeti sorgulatıyor ister istemez. Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edip, herhangi bir konudaki farklılığımızı fark olarak değil eziklik olarak görmeyi, birbirimizi o farklar üzerinden aşağılamayı bırakmadığımız sürece anneler gününü, kadınlar gününü onlarca sosyal medya paylaşımıyla kutlamışız ne anlamı var? Geçen hafta burada anneler günü olduğunu sosyal medyadan öğrenmedim, boşalan çiçekçi tezgahlarından anladım. Kimse sosyal medyada en güzel ben kutladımı gösterme derdine düşmemişti, herkes gerçekten kutluyordu anneler gününü. Sanırım bizim en büyük problemlerimizden biri kendimizi olduğumuz gibi kabul edememek. Değerimizi hep başkası biçsin diye bekliyoruz. Başkaları iyi bir annesin dediğinde iyi bir anne, başkaları güzelsin dediğinde güzel, başkaları hassassın dediğinde hassas oluyoruz. Bu yüzden de başkaları için yaşıyoruz. Başkaları ay ne temiz kadın desin diye üç gün temizlik yapıp kusura bakmayın ev de dandini diyoruz. Günlerce yemek yapıp son anda olunca böyle oldu işte diyoruz. Halbuki ev dandini olsa, on çeşit değil de iki çeşit yapmış olsan ne olacak? Sen zaten bilmiyor musun ne kadar temiz, ne kadar marifetli olduğunu? Uzatmayayım🙈 Mutluluğun anahtarı kendin de dahil her şeyi olduğu gibi kabul etmek👍🏻 Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #günaydın
Read more
Bolu'da imam nikahıyla evlendirilen 11 yaşındaki kız çocuğunun sekiz aylık hamile olduğu ortaya ...
Media Removed
Bolu'da imam nikahıyla evlendirilen 11 yaşındaki kız çocuğunun sekiz aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Samsun'da otomobil çarptı diye koma halinde hastaneye getirilen 14 yaşındaki kız çocuğunun, imam nikahlı eşi tarafından odunla dövüldüğü, sonra da kaza süsü vermek için motosikletle ... Bolu'da imam nikahıyla evlendirilen 11 yaşındaki kız çocuğunun sekiz aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Samsun'da otomobil çarptı diye koma halinde hastaneye getirilen 14 yaşındaki kız çocuğunun, imam nikahlı eşi tarafından odunla dövüldüğü, sonra da kaza süsü vermek için motosikletle üzerinden geçildiği anlaşıldı. Ordu'da 13 yaşındayken para karşılığında evlendirilen kız çocuğu, sürekli dayak yediği 40 yaşındaki herifin evi terketmesi üzerine, kendi ailesi tarafından kabul edilmedi, henüz 17 yaşındayken üç çocuğuyla ortada kaldı. Gaziantep'te özel hastanede 18 yaşında birinin kimliğiyle doğum yaptırılan kız çocuğunun, aslında 12 yaşında olduğu tespit edildi. Adana'da 13 yaşındaki kız çocuğuna düğün yapıldı. Sakarya'da kuzeniyle evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu, evden kaçıp polise sığındı. Tekirdağ'da bir noterin, 14 yaşındaki kızlarını evlendirmek isteyen ana-babaya muvafakatname verdiği belirlendi. Tokat'ta evlendirilen 12 yaşındaki kız çocuğunun dört aylık hamile olduğu anlaşıldı. Ağrı'da 16 yaşında evlendirilen kız çocuğu, işkence yapılmış, tuvalette eli kolu bağlanmış halde bulundu. İzmir'de 12 yaşında evlendirilen kız çocuğu, sezaryenle doğum yaptı. Adana'da imam nikahıyla evlendirilen 16 yaşındaki kız çocuğu, trenin önüne atladı. Korunması Gereken Çocuklar Sempozyumu'nda konuşan Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi, bizzat yaşadığı hadiseyi anlattı, “yol kenarında bir kız çocuğunu kucağında bebeğiyle ağlarken gördüm, 16 yaşındayken evlendirilmiş, anne olmuş, bebeğinin eli yanmış, ne yapacağını bilmiyor, bebeğiyle birlikte ağlıyordu, aslında orada bir anne ağlamıyordu, iki çocuk ağlıyordu” dedi. Kayseri'de para karşılığında evlendirildiği herif tarafından sokağa atılan, kamyonet kasasında yaşayan 15 yaşındaki kız çocuğu, av tüfeğiyle canına kıydı. Konya'da 16 yaşındayken evlendirilen kız çocuğu, inşaatın yedinci katından atladı. Siirt'te dünyaya geldi, ismi Kader'di, 12 yaşında evlendirildi, 13 yaşında anne oldu, 14 yaşında canına kıydı, adı üstünde kaderi böyleymiş denildi, geçildi. 12 yaşındayken iki bilezik karşılığında 40 yaşındaki evli herife kuma verildiği ortaya çıkan kız çocuğu “yanına yatmaya korkardım, bana oyuncak almayınca ağlardım” dedi. 11
Read more
Ülkemizin nadide çiftlerinden Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti bu haftaki #tbt konuğumuz. ...
Media Removed
Ülkemizin nadide çiftlerinden Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti bu haftaki #tbt konuğumuz. İşlerindeki başarıları kadar evliliklerindeki sevgi ve saygı da konuşuluyor. Duyduğumuza göre bu aşk bir telefonla başlamış! 1993 film şirketi kuran #MehmetAslantuğ, 93'te Türkiye Güzeli ... Ülkemizin nadide çiftlerinden Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti bu haftaki #tbt konuğumuz. İşlerindeki başarıları kadar evliliklerindeki sevgi ve saygı da konuşuluyor. Duyduğumuza göre bu aşk bir telefonla başlamış! 1993 film şirketi kuran #MehmetAslantuğ, 93'te Türkiye Güzeli olan #ArzumOnan'a iş teklifinde bulunmak için telefon açmış. Arzum Onan bu teklifi kabul etmiş. Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan'ın hayatının aşkı olduğunu ilk gördüğü anda anladığını söylüyor. Hatta tanışmalarının üzerinden iki gün geçmesine rağmen Arzum Onan'a evlenme teklifi etmiş.😊 Belirli bir süre birbirlerini tanıdıktan sonra 1996 yılında #dünyaevine girmişler. İyi ki de girmişler harika bir evlilikleri olmuş. Bu evliliğin meyvesi olarak da evlendikten 5 yıl sonra oğulları Can dünyaya gelmiş. #Erkendoğumla dünyaya gelen oğulları, çifti çok üzmüş ama bu durum birbirlerine daha çok bağlanmalarını sağlamış.

Bir röportajında onları ayakta tutan şeyi şu sözlerle açıklıyordu Aslantuğ: “Çok zor bir zemin, sadece bizim için değil, hayat da çok zor. Vahşi kapitalizmin dayatmalarıyla insanın kendine bile tahammülünün azaldığı bir yerde çift, evli, sevgili olmak çok kolay taşınabilir değil.O yüzden de böyle çabuk bitiyor, insanlar birbirlerini hırpalıyor. Arzum’la birbirimize olan saygı ve güvenimiz bizi bu zemin de dahil ayakta tutuyor...” Hayat güzelliklerin yanında bazen zorluk ve engebeleri de beraberinde getiriyor. Çiftin başka bir imtihanı ise Arzum Onan'ın hastalığı sebebiyle olmuş. Tiroit kanseri olması aileyi derinden üzmüş. 1,5 yıl tedavi görmesinin ardından Arzum Onan sağlığına kavuşmuş. Arzum Onan bu hastalık dönemi için Mehmet Aslantuğ hakkında şunları söylemiş: “Eşim, hastalığım sırasında müthiş bir eş, sevgili, ağabey ve destekçi oldu. O dönem ona bir kere daha aşık oldum...” Bugün aşkları tüm zorluklar karşısında 22 yılı devirirken, herkesin aklında aynı soru var. Bu evliliği uzun ve mutlu kılan şeyne?? Bizim tahminimiz şu yönde: #SEVGİ ve #SAYGI

#ünlülerindünyası
#dugun #düğün #duguncom #dugunfotografcisi
Read more
E.V.L.E.N.D.İ.K @bsrasglmm2 #instagramers #instagrammers #sheffield #cheflife #sevgi #ask #instagoodmyphoto #like4like #followforfollow #retrica #tagsforlikes #evli #instagoodnight #androidography #oranges #married #lacivert #tbt #redvelvet #konya #likes #popularpic ... E.V.L.E.N.D.İ.K 😍
@bsrasglmm2

#instagramers #instagrammers #sheffield #cheflife #sevgi #ask #instagoodmyphoto #like4like #followforfollow #retrica #tagsforlikes #evli #instagoodnight #androidography #oranges #married #lacivert #tbt #redvelvet #konya #likes #popularpic #followher #aşk #smile #followmenow #love #followhim #likeforlike #follow4follow
Read more
"Ama insanın kendi çıraysa yangınla savaşmaya kalkması umutsuz bir çabadır." #fransızteğmeninkadını ...
Media Removed
"Ama insanın kendi çıraysa yangınla savaşmaya kalkması umutsuz bir çabadır." #fransızteğmeninkadını JohnFowles İngiliz edebiyatının öncülerinden olan Fowles, her kitabında olduğu gibi bu kitabında da bizi ellerimizden tutup konunun içine sürüklemiş. Gelin kısaca kitabımıza ... "Ama insanın kendi çıraysa yangınla savaşmaya kalkması umutsuz bir
çabadır." #fransızteğmeninkadını JohnFowles
İngiliz edebiyatının öncülerinden olan Fowles, her kitabında olduğu gibi bu kitabında da bizi ellerimizden tutup konunun içine sürüklemiş. Gelin kısaca kitabımıza göz atalım. .
.
Kitabın geçtiği zaman dilimi benim fazlası ile ilgimi çeken dönemlerden biri olan Viktorya dönemi. Hal böyle olunca da "kuralcı" hayat anlayışının toplumun her kesminde ağırlığını fazlası ile hissettirdiği bir hava tasvir ediliyor kitapta. Bir İngiliz kasabasındayız ve burada yaşayan Sarah Woodruff yani nam-ı diğer Fransız Teğmenin Kadını ile tanışıyoruz. Sarah, yaşadığı dönemin ve toplumun kurallarına inat, kendi hissettiklerini yaşamakta direten bu yüzden halk arasında bir nevi mahkum edilmiş, yaşadığı çağın çok ilerisinde görüşlere sahip bir kadın. Gönlünü kaptırdığı ve sonrasında evli olduğunu öğrendiği bir teğmen yüzünden günahkar ilan edilmiş ve adeta dışlanmıştır. İşte bu sırada Fowles bizi Charles ile tanıştırıyor. Eğitimli ve toplumun üst tabakasına dahil olan Charles, "statü"süne uygun bir evlilik yapma arefesinde iken Sarah'ın hayat hikayesinden etkileniyor ve buradan sonra akıl ile kalbinin çatışması arasında gidip geliyor. Bu yazdıklarımdan ötürü iki kadın arasında kararsız kalmış bir erkeğin aşk hayatını mı anlatıyor bu kitap derseniz, cevabım hayır. En tutucu çağlardan
biri olarak tanımlanabilecek Viktorya dönemini,o dönemde kadının toplum içindeki rolünü, kadının görevinin erkeğine boyun eğmek, evini çekip çevirmek ve çocuk büyütmek olduğu bir çağda toplumdan dışlanma pahasına kendi isteklerinin peşinden koşabilecek cesareti gösterebilen bir kadını, bastırılan cinselliği, aşk ile mantık arasındaki bıçak sırtı yolda tercih yapmak
zorunda bırakılan bir erkeğin dramını okuyorsunuz. Ayrıca Fowles'in mükemmel betimleme yeteneği sayesinde birden bire kendinizi Viktorya döneminde buluyorsunuz. Ayrıca kitabın sonunun sizi ters köşe yapacağını da belirtemeden geçmek istemiyorum ;) Tavsiyedir... www.thesittingpanda.com 🐼
Read more
FƏRZƏLİYEV PƏHLİVAN ƏHLİMAN oğlu . . 27 sentyabr 1958-ci ildə Füzuli rayonunun Qobu Dilağarda ...
Media Removed
FƏRZƏLİYEV PƏHLİVAN ƏHLİMAN oğlu . . 27 sentyabr 1958-ci ildə Füzuli rayonunun Qobu Dilağarda kəndində doğulmuşdur. Doğma kənddə səkkizinci sinfi başa vurduqdan sonra Şuşa Kənd Təsərrüfatı Texnikumuna daxil olmuşdur. 1978-ci ildə zootexnik kimi Füzuli rayonunda əmək fəaliyyətinə ... FƏRZƏLİYEV PƏHLİVAN ƏHLİMAN oğlu .
.

27 sentyabr 1958-ci ildə Füzuli rayonunun Qobu Dilağarda kəndində doğulmuşdur. Doğma kənddə səkkizinci sinfi başa vurduqdan sonra Şuşa Kənd Təsərrüfatı Texnikumuna daxil olmuşdur. 1978-ci ildə zootexnik kimi Füzuli rayonunda əmək fəaliyyətinə başlayır. O, texnikumda oxuduğu illərdə idmanın sərbəst güləş növü ilə məşğul olurdu
.

Şuşada keçirilən çempionatda Qarabağ çempionu adını qazanmışdı. O, 1979-cu ildə ordu sıralarına çağırılır. Hərbi xidmətdən tərxis olunduqdan sonra isə Qazaxıstanın Aktyubinsk şəhərinə gedir və orada daxili işlər orqanlarında işə başlayır. O, təhsilini davam etdirməyi də unutmur. Sənədlərini Orenburq Politexnik Universitetinə verir. 1986-cı ildə universitetin avtomobil nəqliyyatı fakültəsini bitirir, 4 il Aktyubinsk şəhər Daxili İşlər Orqanlarında çalışır. O, 1990-cı ildə baş leytenant rütbəsində Vətənə dönür. Bir az sonra onu Füzuli rayon DİŞ-də növbətçi inspektor vəzifəsinə təyin edirlər. Sonra Füzuli rayon DİŞ-də post-patrul rotası yaradılır. 1991-ci ilin mart ayında o, rotanın 3-cü taqımına komandir təyin olunur. Yaxşı xidmətinə görə ona ikinci bir vəzifə - BTR-in ekipaj komandiri vəzifəsi etibar edilir. Füzuli rayonundakı sərhəd kəndlərinin qorunmasında o, taqımı ilə birgə mərdliklə döyüşürdü. Onun şücaəti nəticəsində Xələfşə kəndində bir qrup erməni yaraqlısı və bir BTR məhv edilmişdi. 1992-ci il aprel ayının 11-i... Taqım komandirinin son döyüşü... Qacar kəndi uğrunda gedən ağır döyüşlərdə baş leytenant qəhrəmancasına həlak oldu.
Evli idi. İki oğlu, bir qızı yadigar qalıb.
.

Azərbaycan Respublikası prezidentinin 8 oktyabr 1992-ci il tarixli 264 saylı fərmanı ilə baş leytenant Fərzəliyev Pəhlivan Əhliman oğluna ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adı verilmişdir.
Füzuli rayonunun Qobu Dilağarda kəndində dəfn edilmişdir.
.

Bakı şəhərindəki qəsəbələrdən biri qəhrəmanın adını daşıyır.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Aşktın sen, kokundan bildim seni  Bir ahırın içinde gezdirilmiş gül kokusu  Taşıttan indin, ...
Media Removed
Aşktın sen, kokundan bildim seni  Bir ahırın içinde gezdirilmiş gül kokusu  Taşıttan indin, sonra da karşıya geçtin  Elinde tuhaf bir çanta, saçında soku Akıl almaz işleri şu zambakgillerin  Sokakta bir sövgü gibi akıp gittin  Gözlerin sonsuz uzun, sonsuz çekikti  Baksan uçtan ... Aşktın sen, kokundan bildim seni 
Bir ahırın içinde gezdirilmiş gül kokusu 
Taşıttan indin, sonra da karşıya geçtin 
Elinde tuhaf bir çanta, saçında soku
Akıl almaz işleri şu zambakgillerin 
Sokakta bir sövgü gibi akıp gittin 
Gözlerin sonsuz uzun, sonsuz çekikti 
Baksan uçtan uca Çin Seddi'ni görebilirdin
Yanındaki adam mutlaka kardeşindir 
İstanbul öyle ağırbaşlı bir kent değildir 
Aşktın sen, gidişinden bildim seni 
Neye yarar sağduyuyu aşmazsa şiir
Birbirinizi kucaklarken neye yarar 
Kucaklamıyorsak eski, yeni sevgilileri 
Diyorum çoğunca evli kadınlar 
Bu yüzden ölü yıkayıcısıdırlar
Bilir misin acaba ne demiş tilki? 
Kişi bir anda nasıl çarpılıverir 
Kuliste yarasını saran bir soytarı gibi 
Giderek nasıl anlaşılmaz olur sözleri
Ömer ki gölü balığı için değil 
Kamışı için vergilendirdi 
Ama değnek vurulurken zavallı uğruya 
Yüzüne ve neresine değmesin derdi
Selam size büyük durumlar, doruk anlar 
Dağ görgüsü kazanır Ağrı'yı bir kez görse de kişi 
Marmara'dan yirmi yılda çıkaramayacağı gerçeği 
Okyanusu beş dakika seyretmekle kavrar
Belki de biraz geç rastladım sana 
Ama her şey geç gelmiyor mu yurdumuza 
1929 buhranı bile geç gelmemiş miydi 
Eksikliğe mi alışmışız, mutsuzluğa mı yoksa
Bir ahırın içinde gezdirilmiş gül kokusu 
Ağır uykusu aldatılımış olanın 
Ve aldatanın delik deşik uykusu 
Taşıttan indin, sonra da karşıya geçtin
Divan, Nazım Hikmet, İkinci Yeni 
Kaç gündür adını düşünüyorum 
Ne demiş uçurumda açan çiçek 
Yurdumsun ey uçurum

#cemalsureyagibi #cemalsureya #şiir #sair #ikinciyeni #siirheryerde
Read more
 #tbt #2002 #Bodrum #honeymoon ACEMİ DAMAT Hahaaaa 🤣🤣 10 günde nasıl 10 kg. alınır adlı deneyimim.Bi ...
Media Removed
#tbt #2002 #Bodrum #honeymoon ACEMİ DAMAT Hahaaaa 🤣🤣 10 günde nasıl 10 kg. alınır adlı deneyimim.Bi de incecik yeni damadı tüm ağırlığımla boğmaya çalışmışım.Düğünümde 52kg. idim,balayımın son gününde 62 Kg.Gittiğim kıyafetlerle dönemedim.Ama bu balayının hikayesi başka. Cumartesi ... #tbt #2002 #Bodrum #honeymoon ACEMİ DAMAT

Hahaaaa 🤣🤣 10 günde nasıl 10 kg. alınır adlı deneyimim.Bi de incecik yeni damadı tüm ağırlığımla boğmaya çalışmışım.Düğünümde 52kg. idim,balayımın son gününde 62 Kg.Gittiğim kıyafetlerle dönemedim.Ama bu balayının hikayesi başka.
Cumartesi gecesi evlendik,çiftetelliler,halaylar,sabahlara kadar göbek atmalar,hatta bir ara annem’kızım Barış’a söyle çok göbek attı,akrabalar şaşkınca bakıyor’ dedi.
-Anne! Biz evlendik,artık ailemin reisi O,başkaları Ne düşünür acaba diye kocamı üzemem’dedim.
-Kızımmmm nikahın kıyılalı 10 dakika oldu daha😳
-Basbas paraları Leyla’ya bi daha mı gelecez dünyaya 🎉🎉🎉
O eğlenceden sonra gidecek evimiz olmadığı için @adanahiltonsa açılalı 1 hafta olmuş,orada kalalım dedik,müthişşşşş Seyhan nehri manzaralı bir oda,her şey harika,kendimi Kraliçe gibi hissettim,yeni evli tıfıllar olarak ödemeyi nasıl mı yaptık? Düğünde gelinliğime takılan nakitle😄.
Pazartesi sabah arabaya atladık yola çıktık balayına gidiyoruz.Mersin,Silifke,Anamur,Alanya, 13 saatte geze geze sonunda Antalya.
-Evet aşkım hangi otelde kalıyoruz?
-Bilmem hangi otelde? -Nasıl yani?
-Ben ayarlamadım,sen ayarlamadın mı?
-Damat sensin
-Tamam dur Lara Dedeman otele soralım.
Gittik ki boş oda Yok tabi,yazın ortası highseason.10 otel baktık yok yok.Yorgunluktan,sinirden ağlamaya başladım.O ara aklıma Canım dostum @selda2718 geldi kendisi Bodrum’da bir otelde ön büro sorumlusu.
-Seldaaaaa😢😢😢
-Ne olduuu!
-Balayına yer ayırtmamışız ve açıkta kaldık
-Hemen Bodrum’a gelin.
Atladık 8 saatte araba kullanmaya devam ederek Bodrum’a vardık.Canım dostum Seldam 10 gün boyunca,Dolunay gece tekne gezileri,her gece ayrı restaurantlarda yemekler,koy gezileri neler neler ayarlamış.Ve böylece bizi balayımızda boşanmaktan kurtardı.Hayatımda unutamayacağım anılarıma ortak oldun Seldam🙏🙏🙏 Hala konusu geldiğinde’Sen niye ayarlamadın ki balayını’ diye sorar benim zeytinyağım❤️❤️❤️
Read more
Selamunaleyküm 🤚🏻 Bugün yine size efsane bişey anlatçam. Sonuna kadar oku e mi?😇 Evli olunca, ...
Media Removed
Selamunaleyküm 🤚🏻 Bugün yine size efsane bişey anlatçam. Sonuna kadar oku e mi?😇 Evli olunca, evli arkadaşlarla takılma modu da otomatikman açılıyor.😇 Dün gece yine 11’den sonra gaza geldik, arkadaşlarla Çeşme’ye geldik. Bişeyler atıştırdıktan sonra kalktık yürüyüş yapalım diye. ... Selamunaleyküm 🤚🏻
Bugün yine size efsane bişey anlatçam. Sonuna kadar oku e mi?😇
Evli olunca, evli arkadaşlarla takılma modu da otomatikman açılıyor.😇
Dün gece yine 11’den sonra gaza geldik, arkadaşlarla Çeşme’ye geldik. Bişeyler atıştırdıktan sonra kalktık yürüyüş yapalım diye. Bir kardeşimin eşinin kardeşi memleketten gelmiş, o da bizleydi. “Hadi gel bak marina falan var gezdirelim seni, hem biraz deniz havası alırız” dedik. Neyse yürüyoruz Marina’da, kardeşlerle bir muhabbet açıldı. “Oğlum bu yatlar şöyle pahalı, böyle güzel.” Ben dedim “Valla böyle bir hayalim bile olmadı sanırım benim” o trilyonluk yatlara baka baka “inşaAllah Cennette olur be” falan diye dualar ediyoruz.😂😇 “Ne hayat be, sabah uyanıyosun, istediğin limana çek, mangalını yap, takıl, dolaş” Allah var, biraz özendik.😳 Belki bir, belki iki dakika sonra orada gezerken, güzel bir yerinde fotoğraf çekinelim dedik. Arkadan bir abi/amca seslendi. “Gençler” dedi, “İngiltereden aldım bak bunu çok güzel, içersiniz hediyem olsun” dedi fırlattı şişeyi elime. Tuttum, bi baktım bu pahalı viskiler varya onlardan. Noluyoz la dedim, yatlara doğru, yani abinin yanına doğru gittim, “Abim biz içmiyoruz ki, bu sende kalsın” dedik. “Neden?” dedi “Neden içmiyorsunuz? Nasıl içmiyorsunuz?” Dedim; “Elhamdülillah derdimiz yok, mutluyuz, huzurluyuz, kendimizi uyuşturmayı sevmiyoruz, bir de yasak bizde”
Senin var mı derdin? Dedim. “Var” dedi. “Çok derdim var, mutsuzum ve şuan kafam çok güzel, çok içtim çok”
Zaten olmasa o şişeyi hediye etmezdi, eminim🤔😂
Sen ver numaranı gerçekten iyi olduğun bir gün seninle görüşelim “Dertlerinin var bir çaresi be abim” dedim. Tamam dedi verdi numarası Aşkın abi. “Bu yat benim, vaktiniz varsa gel” dedi...
Eşlerimiz var dedim, sonra söz geleceğim dedim.
Sanki Allah gözümüze soktu Aşkın abiyi. Siz küçük bebek arabanızla (normal arabamız bile yok😂) mutluyken, huzurluyken, bazıları bu yatların içinde mutsuz, dedi. “Şükredin” Ceyhun dedi. “Çoook şükredin”, dedi Rabbim bize..
Ve arkamdaki yazı olayın hemen 20 adım ilersinde idi, Aşkın abinin tüm mutsuzluğuna, bizim tüm huzurumuza ;
#BURADAMUTLUYUM , elhamdulillah 😳🤚🏻
Not 1: Helal be sana okudun ya buraya kadar, cansın😍
Read more
Şezlongum en öndeydi ve iki sevimli erkek çocuğu denizde top oynuyorlardı neşeyle. Hava çok esintiliydi ...
Media Removed
Şezlongum en öndeydi ve iki sevimli erkek çocuğu denizde top oynuyorlardı neşeyle. Hava çok esintiliydi ve top sürekli uzaklara kaçma teşebbüsünde bulunarak sinirlendiriyordu onları. Küçük olan kolluklarıyla yüzdüğü için, topu alıp getirme işi de büyük olana düşünüyordu her defasında ... Şezlongum en öndeydi ve iki sevimli erkek çocuğu denizde top oynuyorlardı neşeyle. Hava çok esintiliydi ve top sürekli uzaklara kaçma teşebbüsünde bulunarak sinirlendiriyordu onları. Küçük olan kolluklarıyla yüzdüğü için, topu alıp getirme işi de büyük olana düşünüyordu her defasında ve son derece keyif vermişti onları izlemek bana. Çocukları bu kadar sevip de laf atmadan durmak olur muydu hiç? Sessizce izleyip konuşmamak yakışır mıydı bana hiç:)
Oturduğum yerden laf atıp konuşmaya başladım onlarla. Bir süre sonra beni oyuna davet ettiler “abla sen de bizimle oynasana” diye ve ısrar beklemeden kabul ettim hemen. Ne yalan söyleyeyim çok uzun yıllardır denizde top oynamamıştım ve bu yüzden de onları izlerken müthiş canım çekmişti top oynamayı. Onlar davet etmese ben davet ettirecektim kendimi zorla:) İçimdeki çocuğa dur demem için bir sebep yoktu o anda.
Biri 6 yaşındaydı çocukların, diğeri 7. Eymen ve Armağan. Kuzenlermiş. “Ne güzel isimleriniz varmış sizin” deyince, Armağan hemen başladı hararetli hararetli anlatmaya, “arkadaşlarım benimle hediye diye dalga geçiyorlar” diye. “Olur mu hiç, ne kadar güzel ismin var senin, kıskanıyordur onlar seni güzel olduğu için” dedim. Özgüvenli bir edayla “evet öyle, kıskanıyorlar beni, zaten annem de öyle söylüyor” diye cevap verdi bana. Sonra konu döndü dolaştı, nereden ve nasıl oldu oraya geldi bilmiyorum ama bir anda “abla senin kocan nerede” demesinler mi çocuklar bana pat diye! Desinler, dediler de zaten:) “Ben henüz evli değilim çocuklar” dedim. “Aa ben seni yirmi beş yaşında filan sanmıştım, daha gençmişsin herhalde” dedi Armağan. Peki sonuç? Önce etrafı tedirginlikle kolaçan eden, sonrasında kimsenin bu konuşmaya şahitlik etmediğini görmenin rahatlığıyla kahkahalara boğulan bir ben:)
Ah bu çocukların dünyası… Kim bilir yirmi beş yaş ne kadar büyük onların gözünde, yani evli ve çocuklu biri en az yirmi beşindedir onlara göre:)
Ha bir de unutmadan, topu alıp getirme işi de bana düştü tabii oyuna dahil olunca. İnanılmaz eğlendim, hatta eğlendik daha doğrusu. Ne güzel bir anı oldu bu da bana...
Read more
Arkadaslar; bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Böylece bazı sorularınızın bitecegini, ...
Media Removed
Arkadaslar; bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Böylece bazı sorularınızın bitecegini, ama şaşıranların artacağını düşünüyorum. Ben evliyim arkadaslarZamanında biz de evlendik. "Aaaa evli misiniiiiizzz?" Evet! Bu konuya açıklık getirdikten sonra, geleyim evliliğin ... Arkadaslar; bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Böylece bazı sorularınızın bitecegini, ama şaşıranların artacağını düşünüyorum. 😂 Ben evliyim arkadaslar😍Zamanında biz de evlendik. "Aaaa evli misiniiiiizzz?" Evet!🍀 Bu konuya açıklık getirdikten sonra, geleyim evliliğin faydalarına.
Evlilik falan şekil arkadaslar. Sevgili olmak, beraber olmak, evli olmak..adı her ne ise, ici dolu olsun. Yoksa nice evlilikler var ki, vitrin çok güzel ama içeri giriyorsun alacak bir sey yok. BERABER OLMAK kelimesini sevdim ben. @kocapita ile BERABER OLMAK neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Dayanışıyoruz, yardımlaşıyoruz, destek oluyoruz..Böyle seyler soyleyecegimi düşünüyorsunuz.. kelebekler böcekler, cicekler...Yok boyle bir sey arkadaslar.😂 Kimseden duymaya alışık olmadığınız şeyleri soyleyeyim size. Kime sorsaniz herkesin tuhaf masal gibi iliskisi var. Bizimki bir iliski nasilsa oyle. iliski gibi iliski. Yani ne demek istiyorum?Tabii ki dayanışıyoruz, tabii ki yardımlaşıyoruz, seviyoruz, geziyoruz, yaninda da kavga ediyoruz, küsüyoruz, konusuyoruz, anlamaya çalışıyoruz, anlamıyoruz, fikir ayrılığı yaşıyoruz, çözmeye çalışıyoruz, sonra yine seviyoruz. En cok bu "sonra yine seviyoruz" bölümünü seviyorum. Böyle güzel! Bugün de evlilik yıldönümümüz. #tbt❤️ uğruna anlattım bunları. @kocapita yı tanimak isterseniz bugün koyduğu hikayesine bakın. 😉 Bugüne uygun gördüğü fotoyu hep beraber alkıslayalim. 🎈🎈😂KUTLU OLSUN.
Seviyorum sevgilimi!
Read more
EBRU ŞALLI "YUVA YIKAN KADIN" İLAN EDİLDİ! . UĞUR AKKUŞ İLE GONCA DERİN BOŞANDI! . Manken Ebru Şallı ile aşk yaşayan evli Uğur Akkuş, eşi Gonca Akkuş'tan anlaşmalı olarak boşandı. . Ebru Şallı ile Uğur Akkuş, geçen yaz birlikte çıktıkları Bodrum tatilinde görüntülenmiş, ikilinin ... EBRU ŞALLI "YUVA YIKAN KADIN" İLAN EDİLDİ!
.
UĞUR AKKUŞ İLE GONCA DERİN BOŞANDI!
.
Manken Ebru Şallı ile aşk yaşayan evli Uğur Akkuş, eşi Gonca Akkuş'tan anlaşmalı olarak boşandı.
.
Ebru Şallı ile Uğur Akkuş, geçen yaz birlikte çıktıkları Bodrum tatilinde görüntülenmiş, ikilinin aşkı gündeme bomba gibi düşmüştü.

Fotoğrafların basına yansımasının ardından Uğur Akkuş'un evli ve iki çocuk babası olduğu ortaya çıkmıştı.

Eleştirilere rağmen ilişkilerine devam eden çiftin, imam nikâhı bile kıydığı iddia edilmişti.

Uğur Akkuş'un eşi Gonca Akkuş da boşanmak için dava açmıştı.

Eşinin kendisini aldattığını ve şiddet uyguladığını ileri süren Gonca Akkuş, 20 milyon TL maddi, 20 milyon TL manevi toplam 40 milyon TL tazminat, kendi için 20 bin TL çocukları için de 10'ar bin TL aylık nafaka istemişti.

Aile Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Uğur Akkuş ve Gonca Akkuş avukatları ile birlikte katıldı.

Uğur Akkuş'un avukatı Sibel Engin, tarafların anlaştığını belirterek mahkemeye boşanma protokolünü sundu.

Mahkeme Akkuş çiftinin boşanmasına karar verdi.

Öte yandan Uğur Akkuş'un aşk yaşadığı Ebru Şallı da sosyal medyada "yuva yıkan kadın" olarak ilan edildi!

Protokole göre Uğur Akkuş çocuklarına Trump Towers'ta birer daire verdi.

Çocukların velayeti annede kalırken Uğur Akkuş'un 2 çocuğu ve Gonca Akkuş için 2'şer bin TL’den toplam ayda 6 bin TL nafaka ödenmesine karar verildi.
.
#ebruşallı #ebrusalli #uğurakkuş #ugurakkus #goncaderin #aşk #ilişki #aldatma #boşanma #magazin #haber #sondakika #uçankuş
Read more
Kahve sevdiğim doğrudur.Kahvemi gece kadar siyah,cehennem kadar sıcak,cennet kadar güzel ve ...
Media Removed
Kahve sevdiğim doğrudur.Kahvemi gece kadar siyah,cehennem kadar sıcak,cennet kadar güzel ve aşk tatlıdır ama bazen acı verir o yüzden aşk kadar acı severim.Ha bide kahve dumansız olmaz ona göre çayın kalabalıkla arası iyidir ama kahve yalnızlık ister buna rağmen bir kahvenin kırk yıl ... Kahve sevdiğim doğrudur.Kahvemi gece kadar siyah,cehennem kadar sıcak,cennet kadar güzel ve aşk tatlıdır ama bazen acı verir o yüzden aşk kadar acı severim.Ha bide kahve dumansız olmaz ona göre çayın kalabalıkla arası iyidir ama kahve yalnızlık ister buna rağmen bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. @evlicocuklugezgin #kahve #gezelimgörelim #evliçocuklugezgin #tatil #yelizyeşilmen #gezgin #alaçatı #çeşme #summer # Detaylar gezi sayfamda
Read more
Two and a Half Man / Türkiye dün başladı... Mis gibi evli ve mutlu olan Ronur ve Sinem’in Kemal’e kavuşmasıyla ...
Media Removed
Two and a Half Man / Türkiye dün başladı... Mis gibi evli ve mutlu olan Ronur ve Sinem’in Kemal’e kavuşmasıyla başlayan hikaye, Dulkadiroğlu Doğan’nın ev ziyaretleriyle hareketlenir.. Neşe ve kahkaha dolu bu öykü sağlık ve huzurla bir ömür sürecektir.. Hoşgeldin yeğenim #Kemal ağam ... Two and a Half Man / Türkiye dün başladı... Mis gibi evli ve mutlu olan Ronur ve Sinem’in Kemal’e kavuşmasıyla başlayan hikaye, Dulkadiroğlu Doğan’nın ev ziyaretleriyle hareketlenir.. Neşe ve kahkaha dolu bu öykü sağlık ve huzurla bir ömür sürecektir..
Hoşgeldin yeğenim #Kemal ağam Kemal paşam Kemal...
Read more
Allah herkesi;aşkın vasatından,işin kesatından özellikle dostun fesatından korusun.Sizlere ...
Media Removed
Allah herkesi;aşkın vasatından,işin kesatından özellikle dostun fesatından korusun.Sizlere tavsiyem etme sırtını duvardan başkasına emanet;en kralının içinde vardır bir nebze ihanet demişler nede güzel söylemişler.Eh bende ancak sıcacık gülümsemem ile güler geçerim gezgin ... Allah herkesi;aşkın vasatından,işin kesatından özellikle dostun fesatından korusun.Sizlere tavsiyem etme sırtını duvardan başkasına emanet;en kralının içinde vardır bir nebze ihanet demişler nede güzel söylemişler.Eh bende ancak sıcacık gülümsemem ile güler geçerim gezgin hayatıma devam ederim.Ayrıca kendimle gurur duyuyorum bi çok hayatı bilmeyen tanıdıklarıma gezmeyi,yaşamaya ve hayatı öğrettim.Bu da benden onlara hatıra ve imza olarak kalsın.Sayemde kimler kimler neler öğrendi . @evlicocuklugezgin #tatil #gezelimgörelim #evliçocuklugezgin #yelizyeşilmen #bodrum #summer #hotelbaigündogan # @hotelbaiabodrum #star #
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f49f"></span><span class="emoji emoji1f339"></span>ayy baktım da 10 gün olmuş paylaşım yapmayalı zaman su misali🤔Neler yaptınız bakalım ...
Media Removed
Günaydınayy baktım da 10 gün olmuş paylaşım yapmayalı zaman su misali🤔Neler yaptınız bakalım tatilde evli evine, köylü köyüne döndü mü ?? Biz İstanbul'un tadını çıkardık sakin sessiz keza bizim yoğun ve bol yolculuklu günlerimiz bu hafta, oğlumun üniversite tercihlerinin açıklanmasıyla ... Günaydın🌹💟🌹ayy baktım da 10 gün olmuş paylaşım yapmayalı zaman su misali🤔Neler yaptınız bakalım tatilde evli evine, köylü köyüne döndü mü ?? Biz İstanbul'un tadını çıkardık sakin sessiz😊 keza bizim yoğun ve bol yolculuklu günlerimiz bu hafta, oğlumun üniversite tercihlerinin açıklanmasıyla başlayacak sürprizler, köklü değişiklikler bizi bekliyor😊 Allah herkesin hakkında hayırlısını versin💕 Dönmüş olanlara kolaylıklar, yollarda olanlarada hayırlı yolculuklar diliyorum 💟💟💟💟
kartopu naturalbaby👉 @iplikguroglu
Himalaya perlina👉 @elit_iplikcilik
Read more
. Esas mesele...Kadının kendine ait bir odası olması..hangimizin biraz kendisiyle kalmaya ...
Media Removed
. Esas mesele...Kadının kendine ait bir odası olması..hangimizin biraz kendisiyle kalmaya ihtiyacı yok ki #uykusuzanneler? #Repost @aslikaratas__ ・・・ @5harfliler adı konmamış (ya da sonradan konmuş) #evkadını sendromunu yazmış. (Görsel de oradan.) — Kadına bahşedilen ... .
Esas mesele...Kadının kendine ait bir odası olması..hangimizin biraz kendisiyle kalmaya ihtiyacı yok ki #uykusuzanneler?

#Repost @aslikaratas__ ・・・
@5harfliler adı konmamış (ya da sonradan konmuş) #evkadını sendromunu yazmış. (Görsel de oradan.)

Kadına bahşedilen “evli, mutlu, çocuklu” düsturu her zaman gerçeği yansıtır mı? Kimi kadın “iyi bir eşim, sağlıklı çocuklarım, yeterli gelirim var, içimde bir boşluk olduğuna göre benim tatminsizliğim” diye kendini bunalıma sürüklüyor, şikayetini içine attıkça daha da şişiyor olabilir mi?

Esas mesele kadının da muhakkak maaşlı bir işte çalışması değil, eşten/evden/çocuktan bağımsız #kendineaitbiroda ya sahip olması. Hangimizin biraz düşünmek, kendimizle kalmak için zamana/mekana ihtiyacı yok ki?

#selfcare #özbakım #selflove #özsevgi
Read more
Loading...