Loading Content...

Gã¼lsã¼m gülsümüm olsun bizim

Loading...


Unique profiles
36
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Türkiye Cumhuriyeti T.C., Sydney, Australia, Üsküdar, Istanbul, Turkey
Average media age
795.6 days
to ratio
17.5
Sercan'ın isteği üzerine bu mektup paylaşılmıştır. Yaklaşık 2 aydır can yoldaşım, dert ortağım, ...
Media Removed
Sercan'ın isteği üzerine bu mektup paylaşılmıştır. Yaklaşık 2 aydır can yoldaşım, dert ortağım, kadim dostum, kardeşim Kadir Dursun ile birlikte cezaevindeyiz.Üzerimize yıkılmaya çalışılan bir komplonun içinde kaldık. 5.Ağır CezaMahkemesinde yargılanmaya başladık.Mahkeme ... Sercan'ın isteği üzerine bu mektup paylaşılmıştır. Yaklaşık 2 aydır can yoldaşım, dert ortağım, kadim dostum, kardeşim Kadir Dursun ile birlikte cezaevindeyiz.Üzerimize yıkılmaya çalışılan bir komplonun içinde kaldık. 5.Ağır CezaMahkemesinde yargılanmaya başladık.Mahkeme heyeti kurulan komplonun,ifadelerin asılsız yalan olduğunun farkına vardı. Son çıkacağımız mahkemede suçsuz olduğumuz göz önündeydi. Kurulan komplo oynanan oyun bozuluyordu. Son mahkeme biz askerdeyken ne olduysan mahkemede davaya hakim olan heyet ve savcılar değişti. Yeni hakimler ve savcılar atandı. Yapılan duruşmayı iptal ederek 1 ay sonraya attı. Ve 1 ay sonra daha dosyaya bile bakıp incelemeden oynanan oyuna kurulan komployo göz yumup 15 yıl 2.5 ay bize ceza kesti. Dava Yargıtay'a gitti. Çok geçmeden 15 Temmuzda yapılan olaylardan 1 gün önce onanıp geldi.Fakat karar çıktıktan bir ay sonra tutuklandık. O gün bizim tutuklanmamızı isteyen cumhuriyet savcısı ve Yargıtay'da davayı onayan Yargıtay Cumhuriyet Savcısı FETO soruşturmasından dolayı görevden alındı ve tutuklandılar. ALLAH işte alma mazlumun ağını çıkar aheste aheste derler ya. Tutuklanmamızı isteyen savcılardan biri geçen gün Ceza evinde kendisini astı. Allah büyük yeniden yargılanma yolu açıldı.Suçsuz olduğumuz ispatlanacak, tekrar özgürlüğümüze sevdiklerimize kavuşacağız.Az kaldı. Bu zaman da dostumuzu da gördük dost gibi görünüp arayıp sormayanları da gördük. Dost gibi görünen arkamızdan atıp tutan hainleri de gördük duyduk. Olsun biz yine yıkılmadık. Bizi yıkamayacaklar da. Dimdik ayaktayız. Buğra Demez abimizin bizim için hazırlamış olduğu bir video varmış İNADINA GÜLECEKSİNİZ. Evet inadına güleceğiz dimdik ayaktayız.Düşmeye de düşürülmeye de niyetimiz yok.Burada bizi bırakmayıp dışarıda bizim için çabalayanları çok iyi biliyor ve onlara minnet duyuyoruz. ALLAH onlardan razı olsun. ALLAH a emanet olun. Kalktığımız Zaman yanımızda olanlar değil düştüğümüzde yanımızda olup kaldırmaya çalışanlar bizim DOSTUMUZDUR bundan sonra. Yakında görüşmek üzere.Sağlıcakla kalın.Sizleri çok seviyorummm Annemmm Ürkmez Arga Arzu babammmm Erdoğan Arga Hakkı'nızı helal edin. @arzuerdoganarga
Read more
Loading...
Biz şehirde yıllarca çalışıp çalışıp Cemilelerin yaşadığı hayatın hayalini kuruyoruz...@guvenislamoglu Günaydın. ...
Media Removed
Biz şehirde yıllarca çalışıp çalışıp Cemilelerin yaşadığı hayatın hayalini [email protected] Günaydın. Sizi Cemile ile tanıştırayım. Dedesine yardım ediyor.Okula gidiyor ama hayvanlar bu mevsimde önemli.Okuldan çıkar çıkmaz meraya kosuyor.Utangaç ama çok cana ... Biz şehirde yıllarca çalışıp çalışıp Cemilelerin yaşadığı hayatın hayalini [email protected]
Günaydın. Sizi Cemile ile tanıştırayım. Dedesine yardım ediyor.Okula gidiyor ama hayvanlar bu mevsimde önemli.Okuldan çıkar çıkmaz meraya kosuyor.Utangaç ama çok cana yakın bir çocuk. Mutlu ve huzurlu bir yaşamı var.Köylerde ara yaş pek yok.Gençler ergenliğe ulaştığında köyünü terk etmenin yollarını arıyor. Ne olursa olsun bir şekilde kaçıyor. Kalanlara çiftçilik ile uğraşmaya devam ediyor.Sayıları çok az.Kız çocukları için biraz daha zor.Kaçamayan erken evlendiriliyor. Sehirden talibi çıkan şanslı. Peki gercekten şanslılar mı ? Sanmam...Köyde nasılsınız dediğimde , "%99 çok şükür çok iyiyiz,herseyimiz var,karnımız doyuyor,havamız suyumuz güzel, daha ne isteyelim " der. Sehirde bu soruya olumlu cevabı veren %10 nu geçmez.
Azla çok mutlu olmayı unutmuşuz.Hayatın tadını çıkarın elinizdeki ile mutlu olmaya çalışın.Mutlu olun ki çevrenizi de mutlu edin.Cemile ile tanışmak beni çok mutlu etti.
Bu arada o bizim artık çevre dedektifimiz. #huzur #çocuk #kadın #çobanı #çevre #doga #cevrededektifi #çevrededektifi
Read more
İşleer güçler bitti yardım edenlerden ALLAH razı olsun <span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>Yarım yerler kaldı onlarıda akşama ustalar ...
Media Removed
İşleer güçler bitti yardım edenlerden ALLAH razı olsun Yarım yerler kaldı onlarıda akşama ustalar gelip bitirecek evde en sevdiğim koku temizlik ve badana kokusu 🧚‍♀️Şimdi salon duvarları siyah moda ister tek duvar ister iki duvar tercih size kalmış ben siyah içinde sim olan alıcaktım ... İşleer güçler bitti yardım edenlerden ALLAH razı olsun 💪🙏Yarım yerler kaldı onlarıda akşama ustalar gelip bitirecek 👍 evde en sevdiğim koku temizlik ve badana kokusu 🧚‍♀️Şimdi salon duvarları siyah moda ister tek duvar ister iki duvar tercih size kalmış ben siyah içinde sim olan alıcaktım eşim bu koyu griyi beğendi güzel oldu aynanın etrafına let takılacak bu akşam takılsın resimlicem 😍 çocuk odaları gri hasır duvar kağıdı oldu süper oldu öyle güzeel duvar kağıtları modelleri varkii insan şaşırıyor ne yaptıracağını aslında benim salon için beğendiğim modeli hikayemde paylaşıcam onu yaptıracaktım çok kararsız kaldım 😑 şimdi aklımda pencereler vaar rustik tül perde yaptırıcam ama camdan cama tavandan aşşağı diil biraz araştırıyorum tül modelimi buldum perde’de kararsız kaldım ikea’nın rustik modelleri istediğiniz cama göre uzayıp kısalıyo bizim seneye taşınma düşüncemiz olduğu için ikea tercihim ama tülüm burada bir mağazadan 😍 öyle güzelkiii 🙆‍♀️ herkes yazmış neden taşınmayı düşünüyorsanız masraf yapıyorsunuz diye benim hacı annemin bir lafı var Bir günlük beylik beyliktir 💪👌
#gununsozu #evim #decor #dekorasyon #homedecor 🖤
Read more
Yatsı Namazını bir Camide kıldım, Vallahi Allah biliyor acaba evde kılsam dahamı hayırlıydı demeden ...
Media Removed
Yatsı Namazını bir Camide kıldım, Vallahi Allah biliyor acaba evde kılsam dahamı hayırlıydı demeden kendimi alamadım. Diyanetin İmamlarının büyük çoğunluğu zaten İmamlığı meslek babında yapıyorlar zannımca. Zahiren görünen kattiyetle bu yani. Camiye girdim, herşeyden evvel ... Yatsı Namazını bir Camide kıldım, Vallahi Allah biliyor acaba evde kılsam dahamı hayırlıydı demeden kendimi alamadım.

Diyanetin İmamlarının büyük çoğunluğu zaten İmamlığı meslek babında yapıyorlar zannımca. Zahiren görünen kattiyetle bu yani.

Camiye girdim, herşeyden evvel orda örnek olması gereken İmam sol tarafta Takkesiz, sarıksız, cübbesiz Yatsının Sünnetini kılıyor. Sanki Farz Namaza geçerken gerekli sadece onlar. Sanki iş kıyafeti onlar sadece Farz Namaza mütakip yani mesai saatleri içinde giyilip sonra çıkarılacak hemen. Her o camiye gittiğimde bu İmamı bu minval üzere görüyorum.

Neyse Kamet getirildi Safa geçtik. Yanımda bir adam sarımsak mı yemiş soğanmı bilemiyorum ancak öyle ağır kokuyor ki Vallahi midem bulanıyor Farz boyunca ağzımdan nefes alıp vermeye çalıştım. Efendimiz buyuruyor ki Sallallahu Aleyhi Vesellem " Sarımsak, soğan yiyen bizim Mescitlerimize yaklaşmasın. Yani evinde kılsın. Ama Dinimizi bilmediğimiz için Sevap deyip Cemaate giderken birde Kul Hakkına giriyoruz.

Onada EyvaAllah dedik yahu bu sefer önümdeki abi safa öyle duruyor ki secdeye gittiğimizde kafam ayaklarına vurup vurup duruyor. Takkede kafada durmuyor tabi haliyle. Be Mübarek adam hadi toprakta kılarız ayarlayamazsın, düz zeminde kılarız ayarlayamazsın, Yahu Camide koca koca şerit çekmişler safı beceripte şu çizgide kılın diye bu kadarından da mı acizsiz? Bir çizgide durmayı beceremiyormuyuz yani?

Valla anlatsak daha neler çıkar. İmam sure okurken safta başka sureler okuyanlar mı dersiniz, değişik değişik sesler çıkaranlarmı dersiniz, geğirenlermi dersiniz, hapşırırken ensenizi yıkayanlar mı dersiniz say say bitmez.

Allah Namazlarımızı onun Kabul edeceği şekle getirip kabul etsin yoksa Halimiz yaman.

Son olarak diyeceğim şu ki ;

KİM KAÇ YAŞINDA OLURSA OLSUN BİLMELİ Kİ İSLAM AHLAK DİNİDİR!

oturup bir ilmihal okumaktan aciz bir toplum Rabbim bizi ıslah etsin.
Read more
Horoz öttü, kalktık. Gerçi o horoz ötmeden başka horozlar çoktan ötmüştü. De işte ben nefes almadan ...
Media Removed
Horoz öttü, kalktık. Gerçi o horoz ötmeden başka horozlar çoktan ötmüştü. De işte ben nefes almadan nasıl bi toprakla uğraşmışsam, kaç horoz ötüşü sonrası anca kalkabildim. De siz beni bırakın, esas Baykuş da gece ciyaklamıştı diye nasıl fırladım yerimden mutlu mutlu “geldiiii diye” ... Horoz öttü, kalktık. Gerçi o horoz ötmeden başka horozlar çoktan ötmüştü. De işte ben nefes almadan nasıl bi toprakla uğraşmışsam, kaç horoz ötüşü sonrası anca kalkabildim. De siz beni bırakın, esas Baykuş da gece ciyaklamıştı diye nasıl fırladım yerimden mutlu mutlu “geldiiii diye” bi onu hayal edin.
Ahh ama ya, meğer “tilki var” diye bağırıp duruyormuş, az ilerdeki tavukları bildiğinden. Hiç bilmezdim ki tilkinin tavuğa gelişini Baykuş haber verirmiş. Ya ama bunun masalını kesin yazmalı! Ben Tilki ve Baykuş’un afacan hikayesini yazasıya kadar, siz acilen @sineksekiz ‘den “Sonya’nın tavukları” alın, okuyun, okutun. Çocuklara masallar değil sadece. Biz büyüklere hatırlatma da bence.
Bugün narenciye ve arıların çok sevdiği lavanta, biberiye diktim. Kekik filan da dikicem, tabi güz zamanı. Sinek Sekiz’in şahane bi ne zaman ne ekilir kılavuz kitabı da var. Alın arkadaşlar, öğrenin. Bilin. Paylaşın. Ben sırf o kitaplar bu ülkede basılsın çevrilsin okunsun diye gün geldi bikaç adet aldım, sevdiklerime armağan ettim.
Bugün ayrıca bi canım teyzeden hayatımın en anlamlı tespitini duydum. “Vallahi billahi sen de bizim gibi toprakla bir gibisin, bak yemin bile verdim” dedi.
Beyaz saçlarındaki yemenisinden öperim!
Bugün aldığım bilgiler doğrultusunda, domatesimizin en hasını hayata döndürmek için çalışmaya karar verdim. Toprakla hayatını geçiren, kazanan insanları dinlerken öğrendiklerim hem içimi yara yaptı, hem de çaresi olan derde çözüm bulabileceğimi bildiğimden, çevremde hemen yardıma koşacak insanların varlığına güvendiğimden sevindim. İlk amacım domates, biberi ait olduğu öze geri kazandırmak. E tabi arılar sağolsun. Biraz fazla fikrim geldi bugün toprak atarken. Ellerim toprak kokuyor. Kol kaslarım aylardır böyle çalışmadı. 300kg yakın kayrak taşıdım. Bence daha şahane kol kası yapma anısı olamaz. Öyle çok çömdüm kalktım ki, totom kalkmış olabilir. Ben bugün en az 10 tane çok kıymetli bilgi edindim, ne nedir öğrendim yaşayanlardan.
Mutluluğumun resmi aha budur o yüzden. Şu an 1 bira içiyorum. Gara Kuzu. Yanında taze badem. Dolunay tam başımın tacı. Allah biliyor, çok aşığım. Çok şükür. 🍀❤️🐣🌿🐝🐓🦉
Read more
Regaib Gecemiz mübarek olsun.. Günün mana ve önemine binaen duamız ; Bizim için kutsal topraklara ...
Media Removed
Regaib Gecemiz mübarek olsun.. Günün mana ve önemine binaen duamız ; Bizim için kutsal topraklara tekrar kavuşmak, gitmemiş olanlara da tez zamanda nasip olur inşallah.. Hem de bugün #tbt ise anlamına uygun bir paylaşım yapmış olalım.. Allah bu mübarek gecelerin yüzü suyu hürmetine ... Regaib Gecemiz mübarek olsun.. Günün mana ve önemine binaen duamız ; Bizim için kutsal topraklara tekrar kavuşmak, gitmemiş olanlara da tez zamanda nasip olur inşallah.. Hem de bugün #tbt ise anlamına uygun bir paylaşım yapmış olalım.. Allah bu mübarek gecelerin yüzü suyu hürmetine dualarınızı kabul etsin.. Devletimizi payidar kılsın, hainlere fırsat vermesin, Askerimizin, Polisimizin yardımcısı olsun..
Read more
Loading...
Doğduğu günden beri bizimle olan Zehra’mız 🦋Büyüdüğünü görmek <span class="emoji emoji1f64f"></span>Bir ayağı 29 , bir ayağı 22 numara ...
Media Removed
Doğduğu günden beri bizimle olan Zehra’mız 🦋Büyüdüğünü görmek Bir ayağı 29 , bir ayağı 22 numara daha yürüyemiyor ancak ayakta durabiliyorolsun nefes alsın yeter bizim için Allah’ım şifasını versin. Doğru bakım, doğru pansuman iyileşmez denilen, yaşamaz denilen bebekler işte ... Doğduğu günden beri bizimle olan Zehra’mız 🦋Büyüdüğünü görmek 🙏Bir ayağı 29 , bir ayağı 22 numara 😥daha yürüyemiyor ancak ayakta durabiliyor🙏olsun nefes alsın yeter bizim için Allah’ım şifasını versin. Doğru bakım, doğru pansuman iyileşmez denilen, yaşamaz denilen bebekler işte Allah izin versin yeter ki yaraları da iyileşiyor , yaşıyorlar da🙏Zehra Allah’ın mucizelerinden biri ama önce anneciği sonra biz çok mücadele ettik son fotosunda artık pozlar veriyor bize şükürler olsun bu halimize 🙏 #kelebekcocuklar #kelebek #epidermolysisbullossa #hayallergercekolsa # #kelebekçocuklarımız #kelebekçocuklargülsün #benifarkettir #benifarket
#iyilikpahalıbişeydeğildir
#1hazirankelebekbayramı
#kelebekbayramı #askiyaat
Read more
Mutlu akşamlar millet <span class="emoji emoji1f388"></span> N’apıyosunuz, aşk-ı memnu finali izler gibi seçim sonucu izliyorsunuz ...
Media Removed
Mutlu akşamlar millet N’apıyosunuz, aşk-ı memnu finali izler gibi seçim sonucu izliyorsunuz di mi Dünyanın en heyecanlı memleketinde yaşıyor olabiliriz. Biz de bügün Ali Efendiyle oyumuzu kullandık. Kendisinin forsu büyük 😎, sıra beklemeden VIP’den girdik kabine. Gerçi kabinde ... Mutlu akşamlar millet 🎈 N’apıyosunuz, aşk-ı memnu finali izler gibi seçim sonucu izliyorsunuz di mi 😅 Dünyanın en heyecanlı memleketinde yaşıyor olabiliriz. Biz de bügün Ali Efendiyle oyumuzu kullandık. Kendisinin forsu büyük 😎, sıra beklemeden VIP’den girdik kabine. Gerçi kabinde bi darlandı, bastı yaygarayı ama zarfı sandığa atar atmaz da uyudu. Bu da bizim 2018 seçim hatıramız olsun: A benim minnak oğlum, bakalım sana nasıl bir ülke hazırlıyoruz elbirliğiyle... Neyle karşı karşıya kalırsan kal, sen hep mutlu olmanın bir sebebini bul. Tek başına bile kalsan kalabalığın değil hakikatin peşinden git. Tarafgirlikle değil, vicdan ve adaletle hükmet. Bazen kazandım zannederken kaybedebileceğini, kaybettiğini düşünürken de kazanabilecek olduğunu unutma. Sabri dedem gibi ol. Savunduğun ve hiçbir surette vazgeçmeyip sımsıkı sarıldığın doğru bir yolun olsun. Fakat diğer yollarda yürüyenlerin de kalbini kırma. Kendi kalbini de koru, ne kırılsın, ne kararsın. Annen.
Read more
Loading...
Televizyon da ya da çevremde kedisi, köpeği, kuşu (beslediği hayvanı) öldü diye feryat koparanlara ...
Media Removed
Televizyon da ya da çevremde kedisi, köpeği, kuşu (beslediği hayvanı) öldü diye feryat koparanlara bi anlam veremiyordum "hayvan sonuçta" diyip geçebiliryor insan "hayvan sonuçta". . Bu sabah uyandım ama uyanamadım. nasıl bir acı tarif edilemez! Sabah namazını kaçırdım. Alarmın ... Televizyon da ya da çevremde kedisi, köpeği, kuşu (beslediği hayvanı) öldü diye feryat koparanlara bi anlam veremiyordum "hayvan sonuçta" diyip geçebiliryor insan "hayvan sonuçta". .

Bu sabah uyandım ama uyanamadım. nasıl bir acı tarif edilemez! Sabah namazını kaçırdım. Alarmın sesini duydum ama gafletten kalkamadım. "Anniş namaza kaldır beni emi" diyip yattığım, alarm çalmaya başladığı gibi başıma gelip beni zorla kaldırmaya çalışan o "Kıl Yumağı" yok!
Elhamdulillah iyi ki Allah var.
iyi ki Allah var ve iyi ki ölüm var. "Annee! Bi kere anne olsun sonra kısırlaştıralım olur muu?!" diye Vâlide Hatunu ikna etmişken tamda, anne olamadı benim kızım.
saçma geliyor dimi kulağa? "Hayvan sonuçta". .
olur da Rabbim nasip eder Cennetine alır bu günah yüklü ruhumu, eminim ki benim kızım anne olmuş bebişleriyle Cennet bahçelerinde koşturuyor olacak.

Bir hayvana dahi dayanamayan biz, şu zalim dünyanın altında ezilen müminlere nasıl dayanıyor?
Madem bizim silahımız Duâ o zaman Duâ edelim herkese, her canlıya, herşeye. Kıymet bilelim.

Buda burda taze kedisi ölmüş biri tarafından bırakılsın. Kediyi sevdiren Allah'a binlerce hamd ve şükür ile. .

#hayvansonuçta
Read more
Bundan 17-18 sene önce, sanırım 4. sınıftayım. Bir akşam babamın arkadaşlarından birine misafirliğe ...
Media Removed
Bundan 17-18 sene önce, sanırım 4. sınıftayım. Bir akşam babamın arkadaşlarından birine misafirliğe gittik. Benimle yaşıt bir çocuğu vardı evin, tanıştık, Allah’ımm, çocuk bir efendi, bir kibar, hayret bir şey, hiç bizim erkeklere benzemiyor, “Sınıfındaki kızların saçını da çekmiyordur ... Bundan 17-18 sene önce, sanırım 4. sınıftayım. Bir akşam babamın arkadaşlarından birine misafirliğe gittik. Benimle yaşıt bir çocuğu vardı evin, tanıştık, Allah’ımm, çocuk bir efendi, bir kibar, hayret bir şey, hiç bizim erkeklere benzemiyor, “Sınıfındaki kızların saçını da çekmiyordur bu kesin!!!!” diyorum içimden 😄😄 Neyse birkaç oyun oynadıktan sonra bana kitaplığını gösterdi. Ayyy bir de o yaşta kendine kitaplık oluşturmuş, hepsini listelemiş kitaplarının, asmış duvara listeyi, aşşırı kıskandım, uyuz oldum çocuğa 😒 Sonra bana kitaplığından bir kitap çıkardı, dedi ki “Bak bu kitap çok zevklidir” ben de oracıkta okumaya başladım. Kitap beni öyle sardı ki, annem yanıma gelip “Kızım hadi geç oldu artık, gidiyoruz” demese ben gerçek dünyaya dönmezdim herhalde:) Sonra annesi, oğlundan izin alarak kitabı bana hediye etti, “Bu kitabı oğlumla birlikte ben de okumuştum, sonunu görmeden için rahat etmez, bu kitap artık senin olsun.” dedi, oğlu da biraz gönülsüz de olsa, annesini onayladı:) O gece eve gittiğimde, kitabı bitirmeden uyumadım. Sonra kayboldu gitti bir yerlere. Bir gün, internetten kitap sipariş ederken gördüm, ay bi’ gözlerim doldu, duygulandım, ama satışı yok, artık basılmıyormuş, ee 98-99 yıllarının kitabı tabii, normal. Yeni jenerasyon, Candan’ın maceralarından bihaber, ne kötü 😑😑😑 Sahaf festivallerinde sordum, arkadaşlarıma sordum, kitapçılara sordum, yok yok. En son sorduğum bir arkadaşım nadir kitaba bakmamı söyledi ve orada yalnızca bir tane kalmıştı, onu da ben aldımm 😍😍 Şu an çocukluğumu elimde tutuyorum, Candan’ın maceralarını bir kez daha okumalıyım bence 🤗🧡 #kitap #okudumokuyun #okudumbitti
Read more
Her şey tam 3 yıl önce şu küçük pembe çoraplı yer elmasının hayatımıza girmesiyle başladı.. hiç ...
Media Removed
Her şey tam 3 yıl önce şu küçük pembe çoraplı yer elmasının hayatımıza girmesiyle başladı.. hiç öpmiyim canısığğğ diyen ekşimik bakışları ve kedi hıçkırığı gibi ağlayışlarıyla nasıl da bal nasıl da pamuk nasıl da melodik bir bebekti.. herkesinki kendine evet ama bizimkisi de bir ayrı ... Her şey tam 3 yıl önce şu küçük pembe çoraplı yer elmasının hayatımıza girmesiyle başladı.. hiç öpmiyim canısığğğ diyen ekşimik bakışları ve kedi hıçkırığı gibi ağlayışlarıyla nasıl da bal nasıl da pamuk nasıl da melodik bir bebekti.. herkesinki kendine evet ama bizimkisi de bir ayrı yahu 👶🏼💗 Ailenin en küçüğü en torik balığı en şeftali kokuşlusu maailesinin biriciği oldu hiç şüphesiz... Ve bugün tam 3 yaşına girdi bu koala yanaklı hanım efendi🤹🏼‍♀️ #alirizbikovamasallahinizi Hep gülsün kahkahaları hiç eksik olmasın sevdikleriyle kucak kucağa büyüsün hep güçlü olsun balonu elinden mumları önünden hiç eksik olmasın 🦄🎈iyi ki doğmuş iyi ki annesini babasını seçmiş iyi ki bizim olmuş.. #elizaçıkel #eniştesininçıçaaaa #halasininfindiklimacaronu #babygirl #princesscutipie #overdosecuteness #140914
Read more
Bizim çocuklarımız gülsün diye kendi cocuklarını yetim bırakmayı göze alan tüm şehitlerimizin ...
Media Removed
Bizim çocuklarımız gülsün diye kendi cocuklarını yetim bırakmayı göze alan tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun.. #şehitlerölmezvatanbölünmez #allahimsentürkükoru🇹🇷 Bizim çocuklarımız gülsün diye kendi cocuklarını yetim bırakmayı göze alan tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun.. #şehitlerölmezvatanbölünmez #allahimsentürkükoru🇹🇷
Loading...
Bizim neşeli,şakacı kızımız iyi ki doğmuş.Bizlere en güzel mutluluğu tattırmış🤗 5 yıl önce ki ...
Media Removed
Bizim neşeli,şakacı kızımız iyi ki doğmuş.Bizlere en güzel mutluluğu tattırmış🤗 5 yıl önce ki aceleciliği halen devam🙃 Tarihe notumuz olsun: Her zaman senin o sevecen yüzün hep gülsün. Bize kattığın herşeyle bizlerde büyüyoruz.Sen herşeysinHayat seninle ayrı bir anlamlı IU Bizim neşeli,şakacı kızımız iyi ki doğmuş.Bizlere en güzel mutluluğu tattırmış🤗 5 yıl önce ki aceleciliği halen devam🙃
Tarihe notumuz olsun:
Her zaman senin o sevecen yüzün hep gülsün. Bize kattığın herşeyle bizlerde büyüyoruz.Sen herşeysin💞Hayat seninle ayrı bir anlamlı😍 I❤U
🎉🎉🎉🎉💃💃💃
Bizim çoçuklarımız gülsün diye kendi çoçuklarını yetim bırakan tüm şehitlerimizin mekanları ...
Media Removed
Bizim çoçuklarımız gülsün diye kendi çoçuklarını yetim bırakan tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun ... Bizim çoçuklarımız gülsün diye kendi çoçuklarını yetim bırakan tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun ...
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz İsveç’in başkenti Stokholm’den herkese selamlar! :) 🇸<span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span><span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span>🇪 Stokholm’e ...
Media Removed
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz İsveç’in başkenti Stokholm’den herkese selamlar! :) 🇸🇪 Stokholm’e bu ikinci gelişim. Daha önce Şubat 2008’de gelmiştim. Neredeyse 11 sene geçmiş, insan inanamıyor. ️ O zaman geldiğimde de İsveçli arkadaşlarım sayesinde çok ... Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz İsveç’in başkenti Stokholm’den herkese selamlar! :)
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Stokholm’e bu ikinci gelişim. Daha önce Şubat 2008’de gelmiştim. Neredeyse 11 sene geçmiş, insan inanamıyor. 😳
❄️❄️❄️
O zaman geldiğimde de İsveçli arkadaşlarım sayesinde çok güzel vakit geçirmiştim ama bu defa Stokholm bana ayrı bir güzel göründü. Sokak araları, küçük meydanları, soğuk görünen ama aslında cana yakın insanları daha bir sevmemi sağladı.
⛄️⛄️⛄️
Stokholm’e geldik ama asıl amacımız İsveç’in en kuzeyindeki kasaba olan Kiruna’ta gidip kuzey ışıklarını görmek. Şu anda trendeyiz. 15 saat yolumuz var. Şimdilik hava Kirun’da bulutlu görünüyor. Bizim içim dua edin de hava açılsın ve kuzey ışıklarını görebilelim! 😇🙏🏾🙏🏾🙏🏾
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Cumartesi günü de Stokholm’e geri döneceğiz. Eğer daha önce gelenler varsa gezilecek yerler olsun, mekanlar olsun tavsiyelerinizi beklerim :)
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #stokholm #isveç #stockholm #sweden #sverige #iskandinavya #scandinavia #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nereyekaçsak #kuzeyışıkları #northernlights #nkstokholm #nkisveç #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Fotoğraftaki çocukları tanımıyoruz hatta ben şu an isimlerini bile bilmiyorum <span class="emoji emoji1f602"></span> Sokaktan ağlama ...
Media Removed
Fotoğraftaki çocukları tanımıyoruz hatta ben şu an isimlerini bile bilmiyorum Sokaktan ağlama sesi geldi bugün Ali Mirza durur mu? Fırladı balkona yeşil şortlu olan klasik çocuk krizi geçiriyo 🤷🏻‍♀️ Abisinin umrunda değil. Annesi küçük olanı ikna etmeye çalışıyo falan hepimizin ... Fotoğraftaki çocukları tanımıyoruz hatta ben şu an isimlerini bile bilmiyorum 😂 Sokaktan ağlama sesi geldi bugün Ali Mirza durur mu? Fırladı balkona yeşil şortlu olan klasik çocuk krizi geçiriyo 🤷🏻‍♀️ Abisinin umrunda değil. Annesi küçük olanı ikna etmeye çalışıyo falan hepimizin yaşadığı şeyler işte.. Hişt hadi bize gelin ❤️ dedik.. Ufaklık hala susmuyo ee tabi damdan düşeni damdan düşen anlar. Ali Mirza koştu içerden en en en büyük tırını getirdi ‘Gel oynayalım!’ dedi ve hooop o an minik sustu sonrası malum bizdelerdi 😂 Anneye dedim kahveni nasıl içersin oturalım balkonda bi dinlen eee tabi damdan düşeni damdan düşen anlar di mi 😂 Ay dedi orta olsun oh dedim hadi olsun ❤️ 1 saat kadar biz balkonda kahve keyfi yaptık çocuklar içerde oyun keyfi.. Herkes fazlasıyla mutluydu.. Çevremde herkesten en sık duyduğum ‘Bizim çocuk yalnız büyüyo!’... Siz yalnızlığı tercih ettiğiniz için olabilir mi? Parkta, sokakta gördüğünüz insanlarla kaynaşın korkmayın yahu! Çocuklarınızın yaşıtlarının ebeveynleri ile bol bol görüşün. Eviniz pislensin, dağılsın bişey olmaz. Bugün Ali Mirza’nın 1 kere bile anne demeden geçirdiği o 1 saat eminim benimle saatlerce oynasa bile elde edemeyeceği mutluluğu getirdi 💕 İnsanın kaderi insandır, kaynaşın, tanışın, kalabalıklaşın 🌿
Read more
Namazın hikmət və sirləri Bildiyimiz kimi, füruiddinin (əməli hökmlərin) birincisi namazdır. ...
Media Removed
Namazın hikmət və sirləri Bildiyimiz kimi, füruiddinin (əməli hökmlərin) birincisi namazdır. Namaz o qədər əhəmiyyətlidir ki, hətta döyüş meydanında, xəstəlik və s. şəraitlərdə belə tərk olunmamalıdır. Adəm peyğəmbərin (ələyhissalam) yaradılışından başlayaraq sonuncu peyğəmbər ... Namazın hikmət və sirləri

Bildiyimiz kimi, füruiddinin (əməli hökmlərin) birincisi namazdır. Namaz o qədər əhəmiyyətlidir ki, hətta döyüş meydanında, xəstəlik və s. şəraitlərdə belə tərk olunmamalıdır. Adəm peyğəmbərin (ələyhissalam) yaradılışından başlayaraq sonuncu peyğəmbər həzrət Məhəmmədin (salləllahu ələyhi və alihi və səlləm) dövrünə kimi bu ibadət müxtəlif formalarda yerinə yetirilmişdir.
Təəssüflə qeyd etmək lazımdır ki, hal-hazırda bəzi müsəlmanlar namaza əhəmiyyət vermir və bu ibadəti xurafat sayırlar. Onlar belə deyirlər: "Allah öz bəndəsinə qarşı çox mehribandır, namaz qılmasan da olar, təki ürəyin təmiz olsun!”
Yəqin ki, belələri müqəddəs kitabımız Qurani-Kərimin ayələrindən xəbərsizdirlər. Onlar düşünmürlər ki, hətta peyğəmbərin övladı, əmisi yaxud həyat yoldaşı Allah-təalaya iman gətirib lakin saleh iş görməsə, axirətdə əbədi əzab içində olasıdır. 
Bəziləri də namazın hikmət və fəlsəfəsindən agah olmadıqları üçün bu ibadətə etinasız yanaşırlar. 
Hər bir insanın təbiətində "təşəkkür” hissi var. Məsələn, əgər avtobusda cavan bir şəxs özündən yaşca böyük birinə oturmaq üçün yer verərsə, o, istər-istəməz həmin cavana öz təşəkkür və minnətdarlığını bildirəcək. Namazın hikmətlərindən biri də Yaradana "şükr etmək” hissidir. Belə ki, biz namaz qılmaqla Allah-təalanın bəxş etdiyi sonsuz nemətlərin (hava, su, sağlamlıq və s.) qarşısında Ona təşəkkürümüzü bildirmək və möhtaclığımızı etiraf etmək istəyirik. Bu da vücudumuzda olan "təşəkkür” duyğusunun büruzə verilməsidir.
Bəziləri isə "namaz vaxtımızı alır” kimi, bir sıra bəhanələr gətirməklə ondan boyun qaçırırlar. Həqiqətdə isə Allah-təala ixtiyarımıza verdiyi 24 saatın təxminən 20 dəqiqəsinin Onun (Allah) üçün ayrılmasını istəyir. Əlbəttə ki, Allah-təalanın bizim namazlara heç bir ehtiyacı yoxdur. Əsl məqsəd budur ki, insan namaz qılmaqla kamilliyə, mənəviyyata ucalıb dünya və axirət səadətinə yetişsin. 
Bir daha namazın əhəmiyyətli olduğunu yada salaraq Qurani-Kərimin "Muddəssir” və "Maun” surələrindən bir neçə ayəni zikr edirik:
Read more
Dəyişən "PıçıldamızZəhmət çəkən bütün komandamıza eşq olsun 🤗🤗🤗🤗🤗🤗 #Repost @shahincavadsoy Həftələrdir gözlədiyimiz #pichilda layihəsini böyük məmnunluqla sizə təqdim edirikİstedadlı ifaçımız @kenan_qedimov_singer in söz və musiqisi dəyərlimiz @emil.murad ... Dəyişən "Pıçıldamız💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥Zəhmət çəkən bütün komandamıza eşq olsun 🤗🤗🤗🤗🤗🤗 #Repost @shahincavadsoy Həftələrdir gözlədiyimiz #pichilda layihəsini böyük məmnunluqla sizə təqdim edirik💣💣💣💣💥💥💥💥💥İstedadlı ifaçımız @kenan_qedimov_singer in söz və musiqisi dəyərlimiz @emil.murad a məxsus olan bu mahnısı, seçkin #dj @dj_r3sul tərəfindən bir az fərqli versiyada hazırlandı. Və fikrimcə komanda olaraq uğurlu iş ərsəyə gətirməyi bacardıq✌✌✌✌ Təqdim etdiyimiz ekran işində siz rəqibsiz #oriental #star @kama_safaraliyeva nı aktrisa kimi görürsüz👍👍👍👍👍Həm #kamasafaraliyeva həm də #djr3ul təmənnasız bizimlə olduğunuz üçün var olun❣❣❣Klipin ideaya müəllifi və #PR menejerliyi mənə həvalə olunsa da burada peşəkar rejissorumuz @dr.nicat1976 və onun komandası @vasif__ibrahimov
@mamedoffmurad
@rshdhsynfilm in əziyyəti kifayət qədər olub✊✊✊✊ Ekstravaqand işləri ilə nümunə olmağı bacaram modelyer-dizayner @modelyer_shelale_ sizə də sonsuz təşəkkürlərimiz var. @kenan_qedimov_singer üçün özəl çox qısa müddətdə fərqli geyimlər ərsəyə gətirdiniz👏👏👏👏👏 Kənanın, Kama və Dj Rəsulun qrimi üzərində @hairdresser_xaliq çalışdı. Bir sözlə mükəmməlsən qardaş😍😍😍😍 Əziz izləyicilər #Youtube da baxıb, fikirlərinizi oxumaq, bizim üçün çox maraqlıdır. Yaratdıqları şəraitə görə @laterraccebaku kollektivinə, şəxsən @hajisoy_elmir qardaşımıza, eləcədə @phantom_quests mərkəzinə #big #thanks 👍👍👍👍👍 #mobil #Aksessuar @komptelbaku.vip 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Read more
Loading...
Neçə ay idi ki bir "Altın Kelebek" sevdası dolaşırdı gündəmdə. Röya Ayxan, Nigar Camal və Miri Yusif ...
Media Removed
Neçə ay idi ki bir "Altın Kelebek" sevdası dolaşırdı gündəmdə. Röya Ayxan, Nigar Camal və Miri Yusif arasında aparılan səsvermə nəticəsində üçündən biri sözügedən mükafatı alacaqdı. Xanım rəqiblər arasında bu istiqamətdə əməlli başlı rəqabət də gedirdi. Vədə yetişdi və məlum oldu ... Neçə ay idi ki bir "Altın Kelebek" sevdası dolaşırdı gündəmdə. Röya Ayxan, Nigar Camal və Miri Yusif arasında aparılan səsvermə nəticəsində üçündən biri sözügedən mükafatı alacaqdı. Xanım rəqiblər arasında bu istiqamətdə əməlli başlı rəqabət də gedirdi. Vədə yetişdi və məlum oldu ki, Nigar Camal sorağını gül-çiçəkdən alana qədər kəpənək Röyaya sarı uçub. Çox gözəl, xoş xəbər oldu. Bizim ifaçımız qardaş ölkədə mükafata layiq görüldü. Amma... "Ağac bar verdikcə başını aşağı əyər" - deyiblər. Önəmli olan səhnədə baş əymək deyil, içindəki eqonu, mən sizdən üstünəm hissini əydirməkdir. İnsanlar bəzən eqoist olduqlarının fərqində belə olmurlar. Hətta özlərinə haqq qazandırararaq eqonu "özünə hörmət və sevgi" ilə əlaqələndirirlər. Amma özünə hörmət edən kəs insanların bərabər olduğunu da bilir. Eqo özünə hörmət yox, başqalarından üstün görmə hissidir. Diqqət edin iki həmyerlimiz, iki sənət nümayəndəmiz başqa bir ölkədə təmsilçilik edir, amma bir-birləri ilə danışmır, salamlaşmır. Hətta tədbir zamanı bunu açıq-aydın hiss etdirirlər. Təmsilçilərdən biri mükafatlandırılır, digəri buna nəinki sevinmir, hətta təbrik də etmir. İki ayrı-ayrı dövlətin idmançısı yarışanda belə məğlub olan tərəf üzülsə də, qalib tərəfi təbrik edir. Evrovision - 2010 musiqi yarışmasının qalibi olsa da, daha çox uşaq bezi reklamları ilə yadda qalan Nigar Camal nə olursa olsun başqa bir ölkədə öz həmyerlisinə bu soyuqluğu göstərməməliydi. Sonradan sosial şəbəkələrin vasitəsilə "çox sevindim, təbrik edirəm" kimi qeyri-səmimi təbrikləri də yazmasaydı daha yaxşı olardı zənnimcə. Mükafat alan təmsilçimiz Röya Ayxana gəlincə isə, sanki, qürürlanmaq və "baxın! mənimlə fəxr edin!" hissi sevinmək hissindən üstün idi. Düşünürəm, biz bir xalq olaraq uçub - qaçan kəpənəklərlə yox, öz qanı ilə torpağı yuyan şəhidlərimizlə fəxr edirik, qürur duyuruq. Təbii xoş bir xəbər oldu, Azərbaycan sənətçisi daha bir mükafat aldı. Və KİV -də kifayət qədər bu xəbər tirajlandı. Sosial mediada hadisəyə sevinən insanlar ürək sözlərini yazdılar. Amma əlində bir kəpənək tutmaqla başqa həmkarlarını özündən aşağı görüb, atmacalar atıb, acıq verməklə və ən əsası SMS -lə qalib olunmur.... davami linkde http://simsar.az/news/a-7702
Read more
Bəlkə “yol azıbsan” sən də nə bilim, Qəribi, yoxsulu, yoxlayan olmaz, Bu nə faci`ədir, nə quruluşdur? ...
Media Removed
Bəlkə “yol azıbsan” sən də nə bilim, Qəribi, yoxsulu, yoxlayan olmaz, Bu nə faci`ədir, nə quruluşdur? Qardaş da qardaşın halını sormaz? Çoxlarına salam göndərdim səndən, Hanı salamımı alan kim oldu? Sayarkən bağrımın yaralarını, Hansı göz yaşardı, hansı göz güldü? Qəriybə ... Bəlkə “yol azıbsan” sən də nə bilim,
Qəribi, yoxsulu, yoxlayan olmaz,
Bu nə faci`ədir, nə quruluşdur?
Qardaş da qardaşın halını sormaz?
Çoxlarına salam göndərdim səndən,
Hanı salamımı alan kim oldu?
Sayarkən bağrımın yaralarını,
Hansı göz yaşardı, hansı göz güldü?
Qəriybə “yengim ye” zəmanəsidir, “Həyatın qəriybə romanları var” “Payandaz” döşənər “sultan”lar gəlsə,
Obalı qardaşdan salam almazlar.
Qarqış zəmanənin qanunlarına,
Qarqış ürəkləri ayıranlara.
Qarqış insanları qəfəsə salıb “Bəşər huququndan” dəm vuranlara. (bu şeri yazanda Tehranda bəşər hüququnun
iclası keçirilirdi)
Kimə deməliyik dərdimizi biz?
Dil bilənim hanı söz qanan hanı.
Əsir bir millətə, məhkum bir elə,
Qayğı çəkən hanı, ağlayan hanı?
Kora gecə - gündüz yəqin ki, birdir,
Nədən qorxuram qoy deyim sözümü.
Mən ki, baxar koram qoyun dustaqban,
Heç əsirgəməsin, oysun gözümü.
Dilimi dalımdan çıxartsalarda,
Qoy, qardaş dərdimi deyim, barı bil.
Güneydən quzeyə, şərqdən qərbə,
Hansı xalqi gördün bizim tək zəlil?
Demirəm dünyada əsarət yoxdur,
Çox yerlərə süngü taxmış iste`mar.
Ancaq bizim kimi əzilən azdır,
Harda “haq verməz” var, “haq batırmaz”var.
Korə, Viyetnam, Alman bölünüb, amma
Dünya bilir belə bölünmələr var.
Söz gəlib çatanda Azərbaycana,
Farsda bir məsəl var: “enqar nə enqar”! Milli azadlıqlar əsri olsa da
Hər yerdə, hər yanda adı bu əsrin,
Nə etmək “dünyanı buğda tutsa da,
Kəhliyin ruzusu çınqıldır” həmin.
Bu “şərəf” bu.”şövkət”. bu “qüdrət” bu “şan”
Havar, doğrudanda bizə ar olsun.
Həyatın amansız bir qanunu var,
Tə`sübsüz millət gərək xar olsun.
Milli tə`sübdən danışdım, olsun,
Əslini itirən həramzadadir.
Mərd oğul vətənin haqqın itirməz,
Vətən insana ən böyük anadır.
Qoyun məhkum olum “millətçiliyə”, Dünyada millətin sevməyən kimdir?
Dilin, elin, yurdun talan etsələr,
Acıyıb başına döyməyən kimdir.
Gərək gözlərindən göz ötə bir kəs,
Qarqa yuvasına yanaşa əyər,
Niyə vətənimi sevməyim, niyə... Mən bir qarqadan da əsgiyəm məyər?
Mən demirəm “üstün nəjad”danam mən,
Demirəm, ellərim ellərdən başdı.
Mənim məsləkimdə, mənim yolumda... Millətlər hamısı dostdu, qardaşdı. .....
Read more
Canım oğlum en değerlim Rabbimin en güzel emaneti<span class="emoji emoji2665"></span>️ Bugün benim için en özel gün <span class="emoji emoji2665"></span>️ 5 yıl önce bugün ...
Media Removed
Canım oğlum en değerlim Rabbimin en güzel emaneti️ Bugün benim için en özel gün ️ 5 yıl önce bugün katıldın hayatımıza iyiki doğdun iyiki varsın annem ️ Günden güne büyüdüğünü görmek bizi gururlandırıyor 5 yıldır seninle geçirdiğimiz her dakika her an özel bizim için ️şükürler olsun ... Canım oğlum en değerlim
Rabbimin en güzel emaneti♥️
Bugün benim için en özel gün ♥️ 5 yıl önce bugün katıldın hayatımıza iyiki doğdun iyiki varsın annem ♥️ Günden güne büyüdüğünü görmek bizi gururlandırıyor 5 yıldır seninle geçirdiğimiz her dakika her an özel bizim için ♥️şükürler olsun Rabbime seni bize verdiği için . Doğum günün kutlu olsun mis kokulum . Birlikte nice nice yıllarımız olsun insallah can parçam ♥️ Allahım sana hayırlı sağlıklı mutlu başarılı ömürler versin insallah kuzum ayağına taş gözüne yaş değmesin annem ♥️ hayatın boyunca yüzün hep gülsün ♥️ seni cok seviyorum canım oğlum ♥️
#evlat #canım #kanım #endegerlim #annesininbitanesi #kuzum #iyikidogmus #iyikivar #rabbimin #emaneti
Read more
Çocuklarımız güzel yarınlarda yaşasınlar <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 ... Onlar #çocukişçi nedir, #işsizlik nedir bilmesinler, ...
Media Removed
Çocuklarımız güzel yarınlarda yaşasınlar 🏻 ... Onlar #çocukişçi nedir, #işsizlik nedir bilmesinler, çocuğuna yemek bulamadı diye intihar eden bir babanın haberini okumasınlar. ... Onların ülkesinde #çocukistismarı olmasın. #çocukgelin diye bir ad miras kalmasın onlara. ... #kadın, ... Çocuklarımız güzel yarınlarda yaşasınlar 🙏🏻
...
Onlar #çocukişçi nedir, #işsizlik nedir bilmesinler, çocuğuna yemek bulamadı diye intihar eden bir babanın haberini okumasınlar.
...
Onların ülkesinde #çocukistismarı olmasın. #çocukgelin diye bir ad miras kalmasın onlara.
...
#kadın, ne hor görülsün, ne dövülsün ne de öldürülsün ülkelerinde.
...
#hayvanaeziyet diye bir şey de bilmesin onlar, #hayvantecavüzü nedir hiç duymasınlar.
...
#ayrımcılığı yaşamasınlar. Engellere, eksiklere #saygı yı öğrensinler mutlaka. Renklerin, #din lerin ve tüm farklılıkların eşitliğini tatsınlar, #savaş ı hiç görmesin gözleri, bombalar patlayan bir ülkeleri olmasın, #vatan #millet kalleşleri barınmasın aralarında.
...
Hiçbir ülkenin sahip olamadığı kadar büyük liderleri #Atatürk ’ lerine gönülden sahip çıksın herbiri.
...
Üreten bir #ülke leri olsun. #sanayide, #teknoloji de, #eğitim de, #bilim de, #tarım da ve #spor da dünyaya kafa tutsun bu ülke, #gurur duysunlar 🇹🇷
...
Bu #seçim ne ilktir ne sondur. Bizim tek duamız da her seçim olduğu gibi bu seçimde de o olsun, bu gelsin değil ‘vatana millete hayırlı olsun’ dur🙏🏻
...
Kim geliyorsa başa, kim sokuyorsa elini bu büyük taşın altına, kendi cebini değil çocuklarımıza yaşanır bir ülkeyi büyütsün isteğim, tüm temennim, başka bir şey değil!
...
Read more
Yaşasınnnn tam 5 ay olmuş Gluten free Wholemeal @gozlemestore açılalı<span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span> Bizi takip ettiğinize ...
Media Removed
Yaşasınnnn tam 5 ay olmuş Gluten free Wholemeal @gozlemestore açılalı Bizi takip ettiğinize pişman olmaz,hatta İnan'ın şişmanda olmazsınız. Avustralya 'da ilk Glutenfree ve Wholemeal gözleme ilk aşkım canım oğlum Taylanımın öncülüğünde @gozlemestore açılalı 5 ay olmuş ... Yaşasınnnn tam 5 ay olmuş Gluten free Wholemeal @gozlemestore açılalı🌟🌟🌟🌟🌟
Bizi takip ettiğinize pişman olmaz,hatta İnan'ın şişmanda olmazsınız.
Avustralya 'da ilk Glutenfree ve Wholemeal gözleme ilk aşkım canım oğlum Taylanımın öncülüğünde @gozlemestore açılalı 5 ay olmuş 🇦🇺
Biz bir aileyiz ve ailece aşkla yaptığınız iş birlik,dirlik,huzur ,bolluk,bereket getirir.

Oğlumun hazırladığı ,içeriğinde süt ürünlerinin kullanılmadığı,sağlıklı ve özel hamurlara organik ve kaliteli ürünlerde eklenince ,gözlemeye başka bir bakış açısı getirdi.
Buluşma noktanız olmaktan çok mutluyuz.
Bizdeki Gluten Free intolered rahatsızlığından haberimiz olalı , 10 yılı çoktan geçti ,Taylan tüm yemek alışkanlığını o zaman değiştirdi,gluten free tarifleri geliştirdi ve ortaya hani exclusive bir menü çıkardı desem yalan değil.
Yabancılar çok geldi ,gidenler hep geri geldi ,en çokta Glutenfree ( Silyak hastalarının gözünün içi güldü ,buda oğlumun ve hepimizin yüreğini güldürdü)
Bilenler bilir ,mutfakta ailece tam bir sanatçıyız ve iddalıyız, çünkü MUTFAK TERAPİDİR bizim için.Her zaman derdim iki sahnem var benim birinci mutfak ( Dans etmek için göbek lazımdı ,tamam ben ipin ucunu kaçırdım:) Misafir ağırlama bahanesi ile mutfağa dalmayı ,orda bir kaç saat içinde harikalar yaratmayı, özelliklede tariflerimize ,kendimizden bir şeyler katmayı ,çok severiz ,bizim için mutfak şiir yazmak gibi,mutfakla aşk kanımızda var,dünya mutfağını severiz🌟En çok TÜRK mutfağının lezzetini duyuranları ,bol kepçe koyup, aç doyuranları,aşkla sofra kuranları,tadına bakanların ,gözlerinin içi gülerse başarımızı onaylamayı severiz.
Biz sizi severiz biz gibi, @gozlemestore buluşma noktamız,şık giyinip gözleme yemeğe gittinizmi ?
Özel menümüz 1 kere deneyin size anlatır.

Yeni açtığımız sayfada bizi takibe alın 👉 @gozlemestore yeniliklerinden süprizlerinden haberdar kalın.
Cumanız mübarek olsun🙏Güzellikler, 1 ise bin olsun,bolluk olsun,yiyenlerde şifa olsun,uzaktan gözleyenlere sağlık olsun🙏 iyiler artsın,iyilikler artsın ,iyilik virüsü tüm hücrelere yayılsın🙏
Bu CUMA'da HAY BİN BEREKET.
Read more
Güzel Türkiyemin güzeller güzeli Antalya'sında güneşli bir güne uyandık. 🤗 çok şükür bin şükür. ...
Media Removed
Güzel Türkiyemin güzeller güzeli Antalya'sında güneşli bir güne uyandık. 🤗 çok şükür bin şükür. Cumamız ve Miraç kandilimiz hayırlara vesile olsun.Rabbim gönlümüzden geçen tüm iyi dilekleri kabul buyursun .Bizim kandillerde olmazsa olmazımız #Pişi Şimdi ben hamur yoğuruyorum ... Güzel Türkiyemin güzeller güzeli Antalya'sında güneşli bir güne uyandık. 🤗 çok şükür bin şükür.
Cumamız ve Miraç kandilimiz hayırlara vesile olsun.Rabbim gönlümüzden geçen tüm iyi dilekleri kabul buyursun .Bizim kandillerde olmazsa olmazımız #Pişi Şimdi ben hamur yoğuruyorum birikte yapıp dağıtalım mı ne dersiniz. .Kaydedip Beğenmeyi unutmayın olurmu ⚘😃😍Eski görselim ile tarifi yazıyorum. Googleye nursevince kandil tarifleri yazarak da tariflere ulaşabilirsiniz.
Pişi Tarifi için Malzemeler:
Yarım paket yaş maya (21 gr)
1,5 su bardağı ılık süt
Alabildiği kadar un diyeceğim. Ben unu yavaş yavaş ilave ediyorum. Öncelikle 4 su bardağı elenmiş un .
1 tatlı kaşığı Tuz
1 çorba kaşığı toz şeker
3 su bardağı sıvı yağ Kızartmak için.
*Yarım paket yaş mayamızı derin bir yoğurma kabının içersine bırakalım . Ilık sütümüzü yavaş yavaş üzerine boşaltalım. Toz şeker ilave edelim. Kenarından direk mayanın üzerine gelmesin.2 yemek kaşığı unu tam mayanın üzerine gelecek şekilde dökelim.
*Bu şekilde mayanın köpürüp erimesini ve üzerine döktüğümüz unun çatlamasını bekleyelim.
Tuzumuzu atalım ve yavaş yavaş un ilavemiz ile yoğurmaya başlıyalım. Yumuşak bir hamur olsun ve elimize yapışsın. Elimizi ara sıra una batırıp hamuru toparlıyabiliriz. Yeterince yoğurduğumuz zaman yine elimizi sıvı yağa batırarak hamuru toparlar ve üzerini temiz bir mutfak havlusu ile örtüp ılık ortamda bekletiriz.
1-2 Saat sonra hamur 2-3 katı kabarıp mayalanmış olacaktır. Üzerine parmağınızı batırın eğer çukur kalıyorsa mayalanmış demektir.
Kızartma tavamıza Sıvı yağımızı dökelim. Harlı ateşde altını yakalım ve tezgahımızı hamur açacak kadar yağlıyalım. Hamurdan küçük parçalar kopartıp tezgahta elimizle açalım. Bu arada bir kaseye sıvı yağ alıp elimizi ara sıra bu yağa batıralımki hamurumuz toplanmasın ve kolay açılsın. Ocağımızı orta ateşe getirelim
Ortasına parmağımızla bir delik açalım , eğer istersek çörek otuna batıralım ve bol kızgın yağda her tarafı yağa değecek şekilde yağ çektirmeden 2 taraflı kızartalım.
Kağıt havlu üzerine alalım. Fazla yağlarını emdirelim.
Hayırlı Kandiller .
#kandil #miraçkandilimübarekolsun
#kahvaltıtarifleri #günaydın #hayırlıkandiller
Read more
Erzurum'un yanık sesi, Huma Kuşu türküsü deyince aklımıza gelen ilk isim Mükerrem Kemertaş Uçmağa ...
Media Removed
Erzurum'un yanık sesi, Huma Kuşu türküsü deyince aklımıza gelen ilk isim Mükerrem Kemertaş Uçmağa varmış. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun... Ali Akbaş'ın Şiiriyle yâd edelim... Yine duman almış Palandöken’i Kerem et Mükerrem bir türkü söyle Türküler bağrımda bir gül ... Erzurum'un yanık sesi, Huma Kuşu türküsü deyince aklımıza gelen ilk isim Mükerrem Kemertaş Uçmağa varmış.
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun... Ali Akbaş'ın Şiiriyle yâd edelim... Yine duman almış Palandöken’i
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle
Türküler bağrımda bir gül dikeni
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Yükseklerde öten hüma kuşumuz
Issız gecelerde can yoldaşımız
Sen söylerken göğe değer başımız
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

İşimiz yok bizim hasetle, kinle
Gam, kasavet dağıt gür nefesinle
Yüce endamınla yiğit sesinle
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Dadaşgöğümüze bir velvele sal
Ruhu coştur, çürük aklı yele sal
Birbirine girsin gerçekle masal
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Birşehir bilirim taşı kehribar
Erkeği Köroğlu, kızları Nigâr
Eyşahin bakışlı, edası kibar
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Birşehir bilirim iniş yokuştur
Çifte minaresi nakış nakıştır
Aşılmaz yolları borandır kıştır
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Sen susarsan göğümüzü yas alır
Pasinler’i duman alır, pus alır
Türkülerle uzun yollar kısalır
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Erenler yoldaşı Mehmet Çalmaşır
Bize maveradan haberler taşır
O söylerken bize susmak yaraşır
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Kar erisin yaylalara göçülsün
Yamaçlarda mor menevşe açılsın
Ricâ et Râci’ye o da koşulsun
Kerem et Mükerrem bir türkü söyle

Ali AKBAŞ
Read more
Azərbaycan bayrağına Müəllif: Cəfər Cabbarlı Buraxınız, seyr edəyim, düşünəyim, oxşayayım, Şu ...
Media Removed
Azərbaycan bayrağına Müəllif: Cəfər Cabbarlı Buraxınız, seyr edəyim, düşünəyim, oxşayayım, Şu sevimli üç boyalı, üç mənalı bayrağı. Mələklərin qanadımı üzərinə kölgə salan? Nə imiş bu, aman Allah?! Od yurdunun yarpağı! Göy yarpaqlı, al çiçəkli, yaşıl otlar topasımı? Xayır, ... Azərbaycan bayrağına

Müəllif: Cəfər Cabbarlı

Buraxınız, seyr edəyim, düşünəyim, oxşayayım,
Şu sevimli üç boyalı, üç mənalı bayrağı.
Mələklərin qanadımı üzərinə kölgə salan?
Nə imiş bu, aman Allah?! Od yurdunun yarpağı!

Göy yarpaqlı, al çiçəkli, yaşıl otlar topasımı?
Xayır, xayır! Çiçək solur, otlar yerdə tapdanır.
Fəqət bizim bayrağımız ucaları pək seviyor,
Ulduzlardan, hilaldan da yüksəklərdə fırlanıyor.

Kölgəsində ay əyilib bir gözəli qucmada,
Qucaşaraq sevdiyilə yüksəklərə uçmada.
Şu görünüş bir ananın şəfqətinə oxşuyor,
Düşündükcə zövqlərimi, vicdanımı oxşuyor.

Bu ay, ulduz, boyaların qurultayı nə demək?
Bizcə böylə söyləmək:
Bu göy boya, Göy Moğoldan qalmış bir türk nişanı,
-Bir türk oğlu olmalı!
Yaşıl boya islamlığın sarsılmayan imanı,
-Ürəklərə dolmalı!
Şu al boya azadlığın, təcəddüdün fərmanı,
-Mədəniyyət bulmalı!
Səkkiz uclu şu ulduz da, səkkiz hərfli OD YURDU
Əsarətin gecəsindən fürsət bulmuş quş kibi,
-Səhərlərə uçmuşdur!
Şu hilal da, türk bilgisi, düzgün sevgi nişanı,
-Yurdumuzu qucmuşdur!

Allah, əməllərim edib şu bayrağı intiqal,
Birər-birər doğru olmuş, bir ad almış: İSTİQLAL!
Yürəyimdə bir dilək var, o da doğru kəsilsin,
O gün olsun bir göy bayraq Turan üstə açılsın!
Read more
Regrann from @kykkedileri - @kykkedileri 05466420648 DÜNYA KÖPEKLER GÜNÜNDE BÜTÜN BU CANLAR ...
Media Removed
Regrann from @kykkedileri - @kykkedileri 05466420648 DÜNYA KÖPEKLER GÜNÜNDE BÜTÜN BU CANLAR AÇ KALIYORSA NE ANLAMI KALDI BU GÜNÜN? BİNLERCE KİŞİ GÖRÜPTE GÖRMEZDEN GELİYORSA HEPİMİZE BU YAVRULARI AÇ BIRAKIYORSAK YAZIKLAR OLSUN :(( !!! Tüm Takipçilerimize Canlar Adına Merhabalar ... Regrann from @kykkedileri - @kykkedileri 05466420648
DÜNYA KÖPEKLER GÜNÜNDE BÜTÜN BU CANLAR AÇ KALIYORSA NE ANLAMI KALDI BU GÜNÜN? BİNLERCE KİŞİ GÖRÜPTE GÖRMEZDEN GELİYORSA HEPİMİZE BU YAVRULARI AÇ BIRAKIYORSAK YAZIKLAR OLSUN :(( !!! Tüm Takipçilerimize Canlar Adına Merhabalar 🐾 Kaç Gündür Mama İlanı Paylaşıyorum Fakat Görüyorum Ki Binlerce Takipçimiz Olmasına Rağmen Gören Duyan İlgilenmeye Çalışan Sadece 2-3 Kişi!!! Lütfen Kimse Yanlış Anlamasın Ama Ben Her zaman Şunu Söylüyorum , Eğerki Sizler Varsanız Bizde Varız! Ama Eğerki Sizler Yoksanız Bizlerde Yok Oluruz!. ve Maalesef Bizim Bakmış Olduğumuz Yüzlerce Canda Yok Olur!.. EĞERKİ SİZLERİN VİCDANI BUNA EL VERİYORSA HİÇBİRİNİZ GERÇEK HAYVANSEVER DEĞİLSİNİZ! ÇÜNKÜ GÖRÜYORUM Kİ HAFTALARDIR BAĞIR ÇAĞIR ZOR DURUMDAYIM HAYCANLAR AÇ DİYE HAYKIRMAMA RAĞMEN BAYRAMDAN ÖNCE 2 KİŞİ VE ŞİMDİDE SADECE 3 KUTU KONSERVE İLE 1 KİŞİ DÖNÜŞ YAPIYOR!. BU KADARMI ? BUMU CANLARA EL UZATMAMIZ ? TAVUK KEMİĞİ BULAMIYORUM VE DURUMUM YOK MAMADA ALAMIYORUM DAHA BU NASIL SÖYLENİR? YAZIKLAR OLSUN SURADA BİNLERCE KİŞİYİZ VE İHTİYACIMIZ OLAN EN AZ 10 LARCA KEDİ , KÖPEK MAMASININ GEÇTİM 1 ÇUVALINI DAHİ ALAMIYORSAK BEN BU İŞİ BIRAKIYORUM ARKADAŞ!!! MADEM ÖYLE AZDA OLSA VİCDANI OLAN , MERHAMET SAHİBİ İSENİZ GELİN BU YÜZLERCE CANA SAHİP ÇIKIN BUNDAN SONRA..! ÇÜNKÜ GERÇEKTEN YETEMİYORUM VE BİTTİM :(( @patifood @elestibezmi @hipder @egorkem3441 @anke_schutz @asuman_adak_ @askpatinefestir @arifesensoy_ @smyr.58 @bizim.patiler @canlarinsesiol @burcuuyaray @sezen_ciftci @sezin.kargn @sedasalome @candostumvar @dilekshiva @aysegultutanlar @murat_pek @kocaeli_hayvan_sahiplendirme @1tl1umut - #regrann
Read more
Kendime çok kızgınım. Çok kızgınım. Hiçbir zaman olmadığı kadar. Her zaman sağlık dilerim, her ...
Media Removed
Kendime çok kızgınım. Çok kızgınım. Hiçbir zaman olmadığı kadar. Her zaman sağlık dilerim, her zaman. Geçen gün katıldığım bir etkinlikte hayal panosu tasarladım. Çocuklar gibi... İşte sahil kasabasına yerleşmişiz, Arkın balıkçıymış, ben kendimi spora vermişim, Irmak mutlu mutlu ... Kendime çok kızgınım. Çok kızgınım. Hiçbir zaman olmadığı kadar. Her zaman sağlık dilerim, her zaman. Geçen gün katıldığım bir etkinlikte hayal panosu tasarladım. Çocuklar gibi... İşte sahil kasabasına yerleşmişiz, Arkın balıkçıymış, ben kendimi spora vermişim, Irmak mutlu mutlu okula gidip hayal ettiği mesleğe kavuşmuş, astronot olmuş. Orada defterimden bir parça da var, para gibi görünen. Hani biriktirmişiz falan. Yine hayalime kavuşmuşum, üç kitabım var. Baskıları günden güne artan. Her zaman önce sağlık diyen ben, büyük harflerle yazmamışım o en önemli altı harfi. Elim kırılsın, yazmamışım S A Ğ L I K! Ailece (Sizin tanıdığınız üçümüz değil sadece, bütün aileden söz ediyorum) bu hafta birkaç sınavdan geçtik, geçiyoruz. Her şey güzel olacak biliyorum ama meğer kendime de yalan söylemişim. Bir daha işe güce üzülmeyeceğim deyip, yeniden üzülmüşüm. “Müşüm” değil, üzüldüm. O çok önemsediğim, para kazanacağım işi üç saniyede iptal edip, benim için ne kadar değerli olan imza gününe katılmayıp, üzerine düşünmedim bile. Şu an yazana kadar aklıma gelmedi. Hatta verdiğim sözleri tutamadım, telefonları açamadım. Hepsi öyle önemsiz geldi ki... Bir itiraf; her şey yerinde olsun, ikisi de öyle önemsiz ki şu an... Eğer bir daha işe üzülürsem ben insan değilim, onu biliyorum, onu söylüyorum. Evet her şey güzel olacak. İlk kez bir gönderiyi yoruma kapatıp yayınlayacağım (Ki düzeltiyorum vazgeçtim, enerji için belki de açmam lazım.) Soru cevaplayasım yok. İyiyiz, iyi olacak her şey... Irmak’a da rol yapmadım. Saklamadım. O da üzüldü. Sonuna kadar üzülüp duygularını yaşamasını da söyledim. Her zaman her şeyini paylaşan biri olarak bunu da yazmak istedim. İki gündür rol yapıp başka paylaşımlar yaptım da rol yapmak bana göre değil. Hissettiklerim tam olarak bu! Mesajlarınıza dönemedim, yorumlara bakamadım, WhatsApp bildirim dolu. Affedin... Koca aile sallandık, geçti, geçiyor. Güzel olacak. İnanıyorum ki güzel olacak. Hadi her zaman benden enerji aldığınızı söyleyen siz enerji gönderin şimdi bizim kocaman aileye. Geçecek ama sizden de güzel enerji gelirse daha kolay geçecek biliyorum ve buna sonuna kadar inanıyorum. 🙏🙏🙏 Teşekkür ederim...
Read more
Bugün itibariyle bu manzaraya veda ediyorum. Her mevsime ait bir fotoğraf paylaşıyorum. Hayatım ...
Media Removed
Bugün itibariyle bu manzaraya veda ediyorum. Her mevsime ait bir fotoğraf paylaşıyorum. Hayatım boyunca vedalardan nefret ettim. (Yazar burda hüznünü nefretin arkasına saklıyor.) Şundan binlerce kat iyi bir yere gideceğimi bilsem bile yine veda anının gelmesini istemiyorum. Çünkü ... Bugün itibariyle bu manzaraya veda ediyorum. Her mevsime ait bir fotoğraf paylaşıyorum. Hayatım boyunca vedalardan nefret ettim. (Yazar burda hüznünü nefretin arkasına saklıyor.) Şundan binlerce kat iyi bir yere gideceğimi bilsem bile yine veda anının gelmesini istemiyorum. Çünkü size de oluyor mu bilmiyorum ama ben vakit geçirdiğim yerlerle her zaman birer canlıymış gibi iletişim kuruyorum. Karşılık gördüğümü hissedersem de ölümüne bağlanıyorum. Burda geçirdiğim 3 yılda hayatımın bundan önceki yıllarının tamamından daha büyük bir gelişim ve değişim gösterdim. Bunun en büyük etkenlerinden birinin burası olduğunu düşünüyorum. Hayatım boyunca unutamayacağım şeyler yaşadım. Bok gibi günlerim de oldu iyi günlerim de oldu. Ama günbatımını odamda karşıladığım her gün buraya bakıp istemsizce şükrettiğimi farkettim. Birşeylere varlığından dolayı teşekkür etmek insanı hayata bağlıyor gibi. Apartman çok eski fakat bu dairede yıllarca kimse yaşamamış. Bomboş durmuş. Ama "Zaman hiçbir şeydir, mükemmel bi an yaşayana kadar" diye de bir söz var :) Bolca böcek, birbirinden dev arılar ve rengarenk kertenkeleler de.... Şehirlerin kimliğini yavaş yavaş yok eden kentsel dönüşüm yüzünden şimdi apartman yıkılıyor. Mesela 50 sene önce doğduğun yere dönüyorsun ve hiçbir iz kalmadığını görüyorsun. Çok üzücü. İlk inşaatı yan komşumuz Sabri amcanın dayısı yapmış. Adamın hayatı burda geçmiş ve yıkılsın istemiyor. Ama kararı o veremiyor :( Bu dairenin sahibi vefat edince bizim ev sahibi satın almış ve o günden beri de nefes aldığı her saniye apartmanı yıktırmak için çabaladı. Sabri amca direnebildiği kadar direndi, davasını falan açtı ama olmadı. Merak etmeyin iktidarımda bütün inşaat sevdalıları bir arada gıpgri beton manzarasına karşı yaşayacak :) Ben de bigün tam bu açıdan olmasa bile bu manzaraya daha farklı şartlarda geri dönüceğime inanıyorum. Bu da benim hayatta başarmak istediğim bir başka hedefim olsun.
Read more
Daha önce varlığını hissetmediğim aşkın o tatlı sarhoşluğu bütün ruhumu alaşağı ederken durdurmadım ...
Media Removed
Daha önce varlığını hissetmediğim aşkın o tatlı sarhoşluğu bütün ruhumu alaşağı ederken durdurmadım kendimi. Yarınımı değil, önümü görmek istedim sadece. Anları yaşamak ve bir kalpte huzur bulmak istedim. Günler geçtikçe daha da susturdum içimdeki kuruntuları. Gülüşüm ve mutluluğum ... Daha önce varlığını hissetmediğim aşkın o tatlı
sarhoşluğu bütün ruhumu alaşağı ederken durdurmadım kendimi. Yarınımı değil, önümü
görmek istedim sadece. Anları yaşamak ve bir kalpte huzur bulmak istedim. Günler geçtikçe
daha da susturdum içimdeki kuruntuları. Gülüşüm ve mutluluğum korkularımı birer birer aldı. Her anımız tıpkı bir masal gibiydi. Evet, bir tanım gerekiyorsa
yaşadığım aşka; hiç tereddütsüz masal gibiydi derim. Kahramanım oldu o benim. İçimdeki
duvarları yıktı önce, sonra ön yargılarımı. Hayatın renklerini gördüm. İçime çektim kokusunu
gökyüzünün. Saatlerce yürümeyi, çılgınlar gibi eğlenmeyi, havada uçar gibi dans etmeyi…
Islanmayı yağmurlarda. Sırılsıklam olmayı. Aşkın en tutkulu yanını ondan öğrendim. Ve
emindim artık, bizim masalımız her ne olursa olsun sonsuz olacaktı.

#burcuyılmaz #birömrünsonbahari #kitap #hikaye #roman
Read more
MƏHƏRRƏMLİK AYI BAŞLAYIR İMAM HÜSEYN (Ə) MƏCLİSLƏRİNİN QƏDRİNİ BİLƏK. Bəkr ibn Məhəmməd Əzdi ...
Media Removed
MƏHƏRRƏMLİK AYI BAŞLAYIR İMAM HÜSEYN (Ə) MƏCLİSLƏRİNİN QƏDRİNİ BİLƏK. Bəkr ibn Məhəmməd Əzdi nəql edərək deyir: “İmam Sadiq (əleyhissəlam) soruşdu: “Siz yığışıb (Əhli-Beytin buyurduğu hədis və müsibətləri) söhbət edirsiniz?”. Mən dedim: “Canım sənə fəda olsun! Bəli”. İmam buyurdu: ... MƏHƏRRƏMLİK AYI BAŞLAYIR İMAM HÜSEYN (Ə) MƏCLİSLƏRİNİN QƏDRİNİ BİLƏK.

Bəkr ibn Məhəmməd Əzdi nəql edərək deyir: “İmam Sadiq (əleyhissəlam) soruşdu: “Siz yığışıb (Əhli-Beytin buyurduğu hədis və müsibətləri) söhbət edirsiniz?”. Mən dedim: “Canım sənə fəda olsun! Bəli”. İmam buyurdu: “Həqiqətən, mən bu yığıncaqları sevirəm.
Bizim əmrlərimizi dirildin. Kim bizi yad etsə, kimin yanında bizdən söz düşsə və onun gözündən milçəyin qanadı boyda da olsa yaş gəlsə Allah onun günahlarını bağışlayar, hətta onun günahları dəniz köpüyü qədər olsa belə”. (Şeyx Səduq, Səvabul-Əmal və İqabul-Əmal, səh 250.)
Read more
_____ Esselamünaleyküm Arkadaşlar nasılsınız bakalım başlandımı kışlıklara 🧡🧡 Geçen yıldan ...
Media Removed
_____ Esselamünaleyküm Arkadaşlar nasılsınız bakalım başlandımı kışlıklara 🧡🧡 Geçen yıldan beridir bana en çok sorulan Tarhana tarifi bizim her yıl Annem yapıyor göz kararı yaptığı için ölçülü veremiyorum maalesef sizin için yapım aşamasını yazıyorum çok meşakkatli ama bir o kadar ... _____ Esselamünaleyküm Arkadaşlar nasılsınız bakalım başlandımı kışlıklara 🧡🧡 Geçen yıldan beridir bana en çok sorulan Tarhana tarifi bizim her yıl Annem yapıyor göz kararı yaptığı için ölçülü veremiyorum maalesef sizin için yapım aşamasını yazıyorum çok meşakkatli ama bir o kadar Vitamin deposu ekliyorum tarifi
____ Tarhana tarifi ;
Kırmızı kapya biber ve domatesi rondadan geçiriyoruz sonra ocağa alıp salça kıvamına gelene kadar pişiriyoruz
__ piştikten sonra soğumaya bırakıyoruz sonra soğanı rondodan geçiriyoruz soğuyan domates biber karışımının içine boşaltıyoruz şimdi içerisine
__ Süt
__ Yoğurt
__ Ekmek mayası veya fırından 1 ekmek hamuru ekliyoruz en son
__ Alabildiğince Un ekliyoruz çok sert bir hamur elde ediyoruz ondan sonra üzerine çok az bir un serpip bezle üzerini güzelce ürtüp 9 gün boyunca bekletiyoruz ama aralarda hamur kabardıkça yumrukluyoruz 9 gün bittikten sonra koparma işlemine geçiyoruz balkon veya kullanılmayan bir odaya sofra bekzerini seriyoruz 1 tl büyüklüğünde koparıyoruz çok kurumamasına dikkat ediyoruz üzerine ince tül gibi birşey serebiliriz iç tülbent bezi vardır bilenler tozlanmasın diye ince bir bez örtebilirsiniz dikkat edilirse örtü örtmeyede bilirsiniz Dikkat edilmesi gereken bir şey çok kurumamasına dikkat ediyoruz ovalama kıvamına gelince ovalıyoruz veya Rondodan geçiriyoruz sonra tekrar kurutmak için sofra bezlerine seriyoruz toz kıvamında olunca iyice kuruduktan sonra muhafaza edilecek yerlere kaldırıyoruz 🧡🧡
Yapabilenler için şimdiden
Afiyet şifa olsun ...
#tarhana #hppylivvs #tarif
Read more
Dünyalar güzeli bir şehit kızı. Boynu bükük bırakılan nice şehit çocuklarından sadece biri o. ...
Media Removed
Dünyalar güzeli bir şehit kızı. Boynu bükük bırakılan nice şehit çocuklarından sadece biri o. Bizim çocuklarımız gülsün diye kendi evlatlarını yetim bırakanlara selam olsun. Şehit Polis Adem Cankurtaran 08.09.2015 🇹🇷 Dünyalar güzeli bir şehit kızı. Boynu bükük bırakılan nice şehit çocuklarından sadece biri o. Bizim çocuklarımız gülsün diye kendi evlatlarını yetim bırakanlara selam olsun.

Şehit Polis Adem Cankurtaran
08.09.2015 🇹🇷
Orti @burcakavci öyle bir foto çek ki hem günbatımı anlaşılsın. Hem doğal olsun hem iyi çıkıym<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span>ne ...
Media Removed
Orti @burcakavci öyle bir foto çek ki hem günbatımı anlaşılsın. Hem doğal olsun hem iyi çıkıymne zoruz ya biz kadınlar. Bizim istediğimiz fotoyu çekmek için bayağı uğraşşş lazım. Her daim doğal olacağınız günleriniz olsun🤸‍♂️🤗 #iyibayramlar #bodrum #bff Orti @burcakavci öyle bir foto çek ki hem günbatımı anlaşılsın. Hem doğal olsun hem iyi çıkıym😂😂😂ne zoruz ya biz kadınlar. Bizim istediğimiz fotoyu çekmek için bayağı uğraşşş lazım😂😂😂😂. Her daim doğal olacağınız günleriniz olsun🤸‍♂️🤗 #iyibayramlar #bodrum #bff
Kanan M.M-in muraciyeti: Bu status yalniz mənə inanan insnalar ücündür cox xahiş edirəm dostlar diqqətlə oxuyun ve payıaşın..bir gun!!! cəmi bircə gün cibimizin dibində qalan qəpikləri bir yerə yönləndirək, bir gün qəlyan cəkməyək, enerji icməyək, cəmi bir gün özümüzdən başqasınıda ... Kanan M.M-in muraciyeti:
Bu status yalniz mənə inanan insnalar ücündür cox xahiş edirəm dostlar diqqətlə oxuyun ve payıaşın..bir gun!!! cəmi bircə gün cibimizin dibində qalan qəpikləri bir yerə yönləndirək, bir gün qəlyan cəkməyək, enerji icməyək, cəmi bir gün özümüzdən başqasınıda düşünək, bu həyatdakı tək insanın bizdən ibarət olmadığını düşünək, şikayət etdiyimiz həyatın arzusunda olan insanlar var deyə düşünək, bütün körpələrin yaşamağa haqqı var axı onlar bizim gələcəyimizdir, ailələrin üzü gülsün anaların ataların gözü yaşlı qalmasın... bəlkədə o xəstə körpə gələcəkdə Azərbaycanımlz ücün böyuk işlər görəcək... bir manat cəmi bircə manata can qurtaraq... uşaq oğurluqu, narkamanya əlehinə orqan alverinə qarşı marifləndirici bir filmimiz olsun və filmdən gələn bütün qazanc son manatına kimi imkansız xəstə balalarımıza dəstək ücün getsin savabi səngərdə olan esgərlərimizə yazılsın... Hesabı isə Allah qarşısında olacaq... ödəmə şərtləri
Bank of Baku ödəmə terminalından yükləmək istəyənlər ödəmə terminalında karta yüklə bölməsinə daxil olub
4203-8321-2801-2567 daxil edib irəli düyməsinə dasiriq daha sonra isə 06-21 daxil edirik və daha sonra ödəmı

marketlərdə yerləşən milli öndən ödəmə şərtləri... Bank emeıiyyayi bölməsində Bank of Baku yazisina basib karta yüklə secirik müşdəri kodu yerinə 318126 daxil edirik dögum tarixi yerinə isə 17-05-1976 yazırıq daha sonra isə ödəmə

bir başa banklardan ödəmək ücün isə hesab nömrəsi 3801000GD12469A64

xaricde yaşayan həmvətənlərimiz isə bu hesaba ödəyə bilərlər
AZ34JBBK0003801000GD12469A64

Allah hər birinizin ürəyinə görə versin🇦🇿❤🎥
Read more
Camide, yolda, avmde ya da herhangi bir yerde; yanımıza yöremize denk gelen insanlar tesadüf değil. ...
Media Removed
Camide, yolda, avmde ya da herhangi bir yerde; yanımıza yöremize denk gelen insanlar tesadüf değil. Yaşlısı, genci, çoluğu çocuğu önceden ayarlanmış. Hep söylediğim gibi; karşılaşmalarımız kadar karşılaşmamalarımız da kadere dahil. Sözgelimi, iki saf ötemizdeki gözleri görmeyen ... Camide, yolda, avmde ya da herhangi bir yerde; yanımıza yöremize denk gelen insanlar tesadüf değil. Yaşlısı, genci, çoluğu çocuğu önceden ayarlanmış. Hep söylediğim gibi; karşılaşmalarımız kadar karşılaşmamalarımız da kadere dahil. Sözgelimi, iki saf ötemizdeki gözleri görmeyen baba ile kucağındaki dünya güzeli çocuk, bir mesaj bizim için. Hocanın “herkes yanındaki din kardeşine sarılsın” demesiyle hiç tanımadığınız birine tebessüm ederek sarılmanız ve misliyle mukabele görmeniz, nimet. Yolumuza çıkan da yolumuzdan ayrılan da bizim için. Kararı çok önceden verilmiş. Kime hoca olduğumuz da kimin talebesi olduğumuz da özenle tasarlanmış. Böyle inanıyorum. Böyle inanınca, daha güzel gözüküyor bir türlü gerçekten sevemediğim dünya fenası. İnanıyorum ki İslâm güzel. Nasibe talepkar kim varsa, mirac gecesi mübarek olsun. Samimi bulsanız da bulmasanız da dua isterim. Neticede, bu yazıyı da hepiniz değil, önceden belirlenmiş birkaç kişi okuyacak. Boşa değildir.
Read more
22 seneden fazla yan yana geçen zaman, paylaşılan iyi-kötü onca şey, gezilen onca memleket, gülünen-ağlanan ...
Media Removed
22 seneden fazla yan yana geçen zaman, paylaşılan iyi-kötü onca şey, gezilen onca memleket, gülünen-ağlanan onca anılar, beraber yenilen binlerce yemek ne anlatılırsa anlatılsın karşılamaz yerini. İyi ki abimsin, örnek aldığım kişisin, Allah yolunu bahtını açık etsin, sağsalim ... 22 seneden fazla yan yana geçen zaman, paylaşılan iyi-kötü onca şey, gezilen onca memleket, gülünen-ağlanan onca anılar, beraber yenilen binlerce yemek ne anlatılırsa anlatılsın karşılamaz yerini. İyi ki abimsin, örnek aldığım kişisin, Allah yolunu bahtını açık etsin, sağsalim git sağsalim gel hayırlı tezkerelerin olsun.
En büyük asker bizim asker.
Read more
Loading...