Gãƒâ¼te kardeåÿ her göte

Loading...


Unique profiles
93
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Acıbadem Hastanesi Altunizade, Ali Samiyen Türk Telekom Spor Kompleksi, Istanbul Province
Average media age
639 days
to ratio
11.5
İblis, bir gün adamlarını çağırır, (Size görev veriyorum. İçinizde en başarılı fitneci kimse, ...
Media Removed
İblis, bir gün adamlarını çağırır, (Size görev veriyorum. İçinizde en başarılı fitneci kimse, onu lider yapacağım. Benim için en makbul olanınız, fitnede en başarılı olandır. Şimdi hepiniz işlerinize dağılın)der. İblis'in adamları bir müddet sonra geri dönüp rapor vermeye başlarlar. ... İblis, bir gün adamlarını çağırır, (Size görev veriyorum. İçinizde en başarılı fitneci kimse, onu lider yapacağım. Benim için en makbul olanınız, fitnede en başarılı olandır. Şimdi hepiniz işlerinize dağılın)der.

İblis'in adamları bir müddet sonra geri dönüp rapor vermeye başlarlar. Biri, (Ben namazlarında şaşırttım) der, diğeri, (Ben oruçlarını bozdurdum) der, bir diğeri de, (Ben abdestlerini 30 defa aldırdım) gibi şeyler söyler. İblis, bunlara tek tek, (Tamam, geç!) der.
Bir tanesi gelip, (Ben karıyla kocanın arasını açtım. Önce aralarına bir kıskançlık, güvensizlik soktum. Ondan sonra, her gün en ufak meselede münakaşa ettirdim. Şimdi ikisi ayrıldılar, birbirlerine düşman oldular) der.
İblis de çok beğenir, onu alnından öpüp (Aferin, en büyük işi başardın, bundan sonra diğer işleri de nasıl olsa bozulur) der.
Bu şeytanın ismi, Hannâs'tır. Hannâs'ın vazifesi, aile arasında, kardeşler arasında, akraba arasında, iş yerinde, birbirini seven insanlar arasında geçimsizliğe sebep olmaktır. Yani İblis, ara bozmak için, Hannâs isminde birini görevlendirmiştir.

İşte onun için Nas sûresinde mealen buyuruluyor ki:
(De ki: “Ben insanlardan ve cinden, insanın gönlüne vesvese veren, Hannâs denilen şeytanın şerrinden, insanların Rabbi, insanların meliki, insanların mabudu olan sana sığınırım Yâ Rabbi!”)
(Allahümme innî e’ûzü bike min hemezâtiş-şeyâtîn )duasını sabah akşam okumalıdır.
Mânâsı, (Yâ Rabbî, şeytanların‎ [İblis'in, nefsin ve kötü insanların] şerrinden‎ sana sığınırım!) demektir...
☁️☁️☁️
Hayırlı günler...❤️❤️
Read more
Loading...
Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀 Doğduktan sonra onun bana ...
Media Removed
Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀 Doğduktan sonra onun bana bi süre dünyayı dar edeceğini biliyordum da abisinin de dar edeceğini bilemedim işte, çok hazırlıksız yakalandık 😑 Kardeşinin evdeki varlığından rahatsız olan, sürekli ağlayan, yemek yemek ... Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀
Doğduktan sonra onun bana bi süre dünyayı dar edeceğini biliyordum da abisinin de dar edeceğini bilemedim işte, çok hazırlıksız yakalandık 😑
Kardeşinin evdeki varlığından rahatsız olan, sürekli ağlayan, yemek yemek istemeyen çiş kaçıran, kendi bebeklik eşyalarını araba koltuğunu, salıncağını mama sandalyesini asla kardeşinin kullanımına izin vermeyen ( nasıl bilmiyoruz da kendinin olanları hatırlayıp izin vermedi) huzursuz mutsuz ders istemeyen okula giderken yerlere yatan ama kardeşine asla zarar vermeyen ona gülümseyerek bakan bir abi oldu çıktı canparem.
Geçecek dedik üstüne gitmedik, tırmandırdı da tırmandırdı, gece 3 te kalkıp bir daha uyumuyordu, sabah 10-11 gibi uyuduğunda da bebek uyanıyordu..
Nadıl günler geçirdim, lohusa olma lüksüm olmadı zaten..
Bir de aniden sünnet olmadı gerekti, evden çıkamadığı, yatıp dinlenmediği sürekli koştuğu için çabuk iyileşemediği bir süreç eklendi üzerine.
Doktorun biraz uzaklaşsın ev ortamından demesiyle Canım annem babam iki gün içinde tası tarağı toplayıp köye gittiler oğlumu alıp..
Başta 15 gün kalıp döneceklerdi
Ama yavrum orada eski ertuğrul oluverdi
Biz de kıyıp alıp gelemedik sadece biz gittik geldik
Böyle bir abilik macerası yaşadı işte bugüne kadar
Çok özledim
Ertuğrul hayatının en özgür yaz tatilini yaşadı ama ben çok özledim
Herşey daha iyi olacak, çok inanıyorum
Kardeşi ayaklanıp abisinin peşine düştüğünde ona kayıtsız kalamayacak canparçam
Diyeceğim şu ki, özel çocuk bir aile ve birlik beraberlik işi, destek yardım şart
Büyükanne büyükbabalar, evlatlarınızı yalnız bırakmayın
Torunlarınıza ikinci anne babalar olun emin olun maddiyatla ölçülemeyecek kadar, para pul ile profesyonel olarak kapatılamayacak kadar büyük bu destek, yeri gelip annenin zorlandığı yorulduğu bu sorumluluğu elinden geldiğince yapan çok bakıcılar olabilir, ama aile bağı gibisi yoktur, benim canım, onların cananı çünkü
Öyle seviyorlar ki şüphem yok nasıl ilgilendikleri konusunda
Az kaldı
Cuma günü Ertuğrul Annem Babam Deniz Kum Güneş ...
HAYATTAKİ ZORLUKLARIMLA BERABER KOLAYLIKLARI DA NASİP EDEN RABBİME HAMD EDERİM...
Read more
Önsiparişte!! 🤟🏽😎 Kardeşim her şey gönlünce olsun!!🏼🏼 #Repost @gtrmuzik with @get_repost ・・・ Serdar Aslan’ın ilk teklisi #AşkındanBirAnıTut Apple Music’te ön siparişe açıldı. Şarkının video klibi ise çok yakında GTR Müzik Youtube kanalında... #SerdarAslan #GTRMuzik @serdaraslan ... Önsiparişte!! 🤟🏽😎 Kardeşim her şey gönlünce olsun!!🙏🏼🙏🏼
#Repost @gtrmuzik with @get_repost
・・・
Serdar Aslan’ın ilk teklisi #AşkındanBirAnıTut Apple Music’te ön siparişe açıldı. Şarkının video klibi ise çok yakında GTR Müzik Youtube kanalında... #SerdarAslan #GTRMuzik @serdaraslan @serkanolceer @enisanci @gtrdeneyevi @ezginzl @razakiprdanismanlik @egenckaya @applemusic
Read more
‘KARDEŞİM BENİM DÜNYADA NASIL YALNIZIM SENSİZ…’ ‘Niçin öldün Nazım? ne yaparız şimdi biz şarkılarından ...
Media Removed
‘KARDEŞİM BENİM DÜNYADA NASIL YALNIZIM SENSİZ…’ ‘Niçin öldün Nazım? ne yaparız şimdi biz şarkılarından yoksun? Nerde buluruz başka bir pınar ki orda bizi karşıladığın gülümseme olsun? Seninki gibi ateşle su karışık acıyla sevinç dolu gerçeğe çağıran bakışı nerde bulalım? Kardeşim, öyle ... ‘KARDEŞİM BENİM DÜNYADA NASIL YALNIZIM SENSİZ…’ ‘Niçin öldün Nazım?
ne yaparız şimdi biz şarkılarından yoksun?
Nerde buluruz başka bir pınar ki
orda bizi karşıladığın gülümseme olsun?
Seninki gibi ateşle su karışık acıyla sevinç dolu
gerçeğe çağıran bakışı nerde bulalım?
Kardeşim,
öyle yeni duygular, düşünceler yarattın ki bende,
denizden esen acı rüzgâr kapacak olsa bunları
bulut gibi, yaprak gibi sürüklenir yaşarken seçtiğin
ve ölümünden sonra sana barınak olan
oraya, uzak toprağa düşerler.
Al sana bir demet Şili kasımpatıları
al güney denizleri üstündeki ayın soğuk parlaklığını,
halkların savaşını, kendi dövüşümü
ve yurdumun kederli davullarının boğuk
gürültüsünü…
kardeşim benim, dünyada nasıl yalnızım sensiz,
çiçek açmış kiraz ağacının altınına benzeyen
yüzüne hasret,
benim için ekmek olan, susuzluğumu gideren, kanıma
güç veren dostluğundan yoksun.
Hapisten çıktığında karşılaşmıştık seninle,
zorbalık ve acı kuyusu gibi loş hapisten,
zulmün izlerini görmüştüm ellerinde,
kinin oklarını aramıştım gözlerinde,
ama parlak bir yüreğin vardı,
yara ve ışık dolu bir yürek.
Ne yapayım ben şimdi?
Tasarlanabilir mi dünya
her yanına ektiğin çiçekler olmadan
Nasıl yaşamalı seni örnek almadan,
senin halk zekanı, ozanlık gücünü duymadan?
Böyle olduğun için teşekkürler,
teşekkürler türkülerinle yaktığın ateş için...’...
✔️Bu dizelerin yazarı Pablo Neruda, 1904 yılının bir 12 Temmuz günü geldi dünyaya. Hayatıyla ilgili uzun şeyler yazabilirim belki ama onun için söylenmiş ‘dünyanın tüm yoksullarının ve aşıklarının şairi’ cümlesinden daha iyisini bulamam sanırım. Yaşamı, aşkı, sanatı ve inandığı davayı en güzel taşıyan, en güzel şekilde yazan bir ozan Neruda. ‘Nazım’ın yanında biz de şair miyiz!’ diyebilecek kadar da mütevazı. Hayatından bir kesitin anlatıldığı muhteşem ‘İl Postino’ filmini izlemeli bugün bir kez daha. Ve içimde biriken nedenini bilemediğim tüm öfkeyi kusarcasına, Yaşar Kemal’in ‘O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler.  Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık’ dizesini tekrarlamalı Boğaz’ın akıp giden mavi sularına bakıp bir kez daha…
Read more
canım dostum iyi ki doğdun, iyi ki varsın, seninle olan her şeye iyi ki diyorum! :) hayat bildiği ...
Media Removed
canım dostum iyi ki doğdun, iyi ki varsın, seninle olan her şeye iyi ki diyorum! :) hayat bildiği gibi geliyor herkesin üstüne ama biz birlikteyken bildiği gibi gelebilir gelen. dürüst, güçlü, yetenekli, güzel kalpli güzel arkadaşım. senin gibi kaç insan kaldı yeryüzünde bilmiyorum; ... canım dostum iyi ki doğdun, iyi ki varsın, seninle olan her şeye iyi ki diyorum! :) hayat bildiği gibi geliyor herkesin üstüne ama biz birlikteyken bildiği gibi gelebilir gelen. dürüst, güçlü, yetenekli, güzel kalpli güzel arkadaşım. senin gibi kaç insan kaldı yeryüzünde bilmiyorum; çok şanslıyım. 😊
bir de bahaneyle teşekkür etmek istediğim şeyler var:

her düştüğümde kaldırdığın, her kaybolduğumda (gerçek anlamda 😄) beni bulduğun için teşekkürler canım dostum, kan bağını önemsiz kılan kardeşliğin için teşekkürler. anlatmaya çalışıp anlaşılmadığımda her zaman beni dinlediğin ve hep anladığın için teşekkürler. her şeyi bir kenara bırakıp beni olduğum gibi, “ben” olduğum için sevdiğinden ve içimi gördüğünden dolayı teşekkürler. bir saniyesinden sıkılmadan geçirdiğimiz saatler için teşekkürler.
tüm kalbimle diyorum ki iyi ki varsın, olmasaydın ne yapardım bilmiyorum. en güzel en mutlu günler, aylar, yaşlar senin olsun. yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 😂 “DAHİL OLARAK HARİÇ KAL”maya devam!
Read more
Ha şu bir bilineydi.. Bugün konuşmaya ihtiyacım var kardeşlerim daha çok anlatmaya. Bugün öfkeliyim ...
Media Removed
Ha şu bir bilineydi.. Bugün konuşmaya ihtiyacım var kardeşlerim daha çok anlatmaya. Bugün öfkeliyim kardeşlerim hem kendi günahlarıma hem bizleri günaha sokanlara.. Sokaklara çıkın ya da çıkmayın kardeşlerim, öfkeliyim kendini her yerde şehvet objesi etmiş kadınlara, erkeklere.. ... Ha şu bir bilineydi.. Bugün konuşmaya ihtiyacım var kardeşlerim daha çok anlatmaya. Bugün öfkeliyim kardeşlerim hem kendi günahlarıma hem bizleri günaha sokanlara.. Sokaklara çıkın ya da çıkmayın kardeşlerim, öfkeliyim kendini her yerde şehvet objesi etmiş kadınlara, erkeklere.. Ben özgürüm! Ben kadınım! Ben taştan adamın kuklası, ben popüler kültürün yansıması, ben sadece görüntüm ile, sadece dişiliğim ile var olabilen bir varlığım! Ben eteğimden uzun bir et parçası gösterdiğimde erkeklerin beğendiği kadar varım! Ben aklımla var olamam, beni gören dekolteme bakmaktan dediğimi anlayamıyor! İşte ben buyum, ben bir adamın beni beğendiği kadar varım! VAllahi SEN KÖLESIN! Bazen mümin erkek kardeşlerime çok üzülüyorum, Etraf böyle kadınlarla dolu, Allah kolaylık versin.. Biz kadınlar hala daha o kadınlara tesettürümüzü benzetme çabasında mıyız? Hala onlar gibi pantolon giymek, makyaj yapmak isteyecek kadar zavallı mıyız? Hala onların sokakta yaptığını burada, sosyal medyada yapacak kadar, boy boy resimlerimizi sizi hayal dünyasında çeşit çeşit şekillere sokabilecek insanların arasına atacak kadar ahmak mıyız? UYANIN kardeşim din elden gidiyor, uyanın kardeşim müslüman makyajı bozulacak diye namaz kılmıyor, uyanın kardeşim! Müslüman noel kutluyor, müslüman sarığı şalvarı terketti, müslüman gece kulüplerinde ;uyanın artık müslüman şeriati kabul etmez oldu, uyanın artık müslüman kuranı terketti! Uyanın artık müslüman hatasından dönemeden toprağın altına girdi, belki müslüman bile ölmedi... @ameldesuur
Read more
Loading...
Yıllardır lösemili kardeşlerimiz için hiçbir bedel almadan küçücük bedenlerde tarif edilemeyecek ...
Media Removed
Yıllardır lösemili kardeşlerimiz için hiçbir bedel almadan küçücük bedenlerde tarif edilemeyecek derecede büyük mutluluk dağıtan. Sevinci, hüznü, hayalleri ve umutları beraber tek bedende tek yürekte paylaşabilen, hissedebilen, anlayabilen gönülleri sevgi dolu @gonullupalyacolaradana ... Yıllardır lösemili kardeşlerimiz için hiçbir bedel almadan küçücük bedenlerde tarif edilemeyecek derecede büyük mutluluk dağıtan. Sevinci, hüznü, hayalleri ve umutları beraber tek bedende tek yürekte paylaşabilen, hissedebilen, anlayabilen gönülleri sevgi dolu @gonullupalyacolaradana ekibini tanıyormuydunuz?
Tanımıyorsanız kısaca özetleyebilirim.
Gönüllü palyaçolar ne yapar?
Temel hedefi pediatrik onkoloji, hematoloji ve diğer çocuk servislerinde yatan, hastane odalarında sıkılan tüm çocukların odalarını, hastane koridorlarını ve her şeyden önemlisi hayatlarını renklendirmek için hastane palyaçosu olarak gönüllü çalışır ve bununla birlikte Sevgi evleri, Huzur evleri ziyaretleri düzenler; aynı zamanda köy okulları, dezavantajlı bölge ve durumlarda yaşamak zorunda olan insanlara gerekli yardımları yapar. Kısaca temelinde canlıyı ve doğayı barındıran, içinde insaniyeti, sevgiyi kapsayan her yerde @gonullupalyacolaradana ekibini görebilirsiniz. Hayalleri ortak olan bu ekibi her gördüğünüzde teşekkür etmelisiniz.
Bu yıl #portakalçiçeğifestivali nde @nisandaadanada sesimizi tüm dünyaya ve ülkemize duyurmak için el ele kolkola sev kardeşim şarkısını söyleyerek bütün sokakları karış karış dolaştık festivaldeki bütün çocukları hayallerindeki kahramanların renklerine boyadık. Bu sevince mutluluğa ortak olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşamak paha biçilemez birşey. Ekip lideri @sumeyyekalkan ve @gonullupalyacolaradana ekibine sonsuz teşekkürler.

#nisandaadanada #Gönüllüpalyaçolar #mutlugünler #wanderlost #photos #statigram #photooftheday #photographers #turkiye #amazing #follow #instafoto #30likes #likeforfollow #hayat #haftasonu #beautiful #random #aniyakala #türkiye #travel #travels #anıyakala #kent #roadtrip #travelphotography #nature #interrailturkiye #gezi
Read more
Evet arkadaşlar talihsiz bi olay sonucu aracımızı dün akşam emniyet çekti bu gün akşam üzeri aracı ...
Media Removed
Evet arkadaşlar talihsiz bi olay sonucu aracımızı dün akşam emniyet çekti bu gün akşam üzeri aracı çok şükür çıkarttık olayın başından sonuna kadar yanımda olan @ahmetcan3792 kardeşim tek lafıma işini gücünü bırakıp gelen @_ozgurakcaer kardeşim her türlü yanımızda olan @mert_demirkayax ... Evet arkadaşlar talihsiz bi olay sonucu aracımızı dün akşam emniyet çekti bu gün akşam üzeri aracı çok şükür çıkarttık olayın başından sonuna kadar yanımda olan @ahmetcan3792 kardeşim tek lafıma işini gücünü bırakıp gelen @_ozgurakcaer kardeşim her türlü yanımızda olan @mert_demirkayax ve @emre_ssenturk canlarım çiğerlerim taa sivastan gücüme güç katan sadece bu olay için değil başıma liseden beri ne gelse hemen arayan soran @nadiratmacaa kardeşime teşekkür ederim
Bunlar dışında arayan soran beni yanlız bırakmayan herkese teşekkür ederim çok iyi iyi dostlar biriktirdik
Aile herşeydir.
Read more
Loading...
 #Repost @adnanoktar with @get_repost ・・・ Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş ...
Media Removed
#Repost @adnanoktar with @get_repost ・・・ Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak ... #Repost @adnanoktar with @get_repost
・・・
Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak hayatidir. İki halk da aynı peygamber soyundan. Her ikisi de Hz. İbrahim’in evladı. İki peygamber evladı olan halkı barıştırmak bizim sorumluluğumuz. Uçsuz bucaksız o topraklarda kardeşçe, çok güzel yaşayabilirler. Biz her zaman kardeşliği teşvik etmeye devam edeceğiz. (Adnan Oktar; 14 Mayıs 2018) #israil #filistin #gazze #kudüs #türkiye #sevgi #barış #çözüm #gününkaresi
Read more
Ursula K. Le Guin’in Kök, Taç ve Toprak insanlarının oluşturduğu her biri ayrı sınıf olan toplulukta, ...
Media Removed
Ursula K. Le Guin’in Kök, Taç ve Toprak insanlarının oluşturduğu her biri ayrı sınıf olan toplulukta, 2 Toprak kız kardeşin esir alınarak başka bir kentte götürülmesinin hikayesidir. Sömürgelerin olduğu dünyada, ezen ve ezilen savaşında, eğitimin olmadığı, silahların ve mülkiyetin ... Ursula K. Le Guin’in Kök, Taç ve Toprak insanlarının oluşturduğu her biri ayrı sınıf olan toplulukta, 2 Toprak kız kardeşin esir alınarak başka bir kentte götürülmesinin hikayesidir. Sömürgelerin olduğu dünyada, ezen ve ezilen savaşında, eğitimin olmadığı, silahların ve mülkiyetin mutlak güç olduğu kavimlerde en çok yarayı çocukların ve kadınların aldığını kısaca ama akıllarda kalacak şekilde anlatmış. Kitap da Ursula K. Şe Guin’ e ait söyleşileri ve şiirleri de yer alıyor.

@milaninkitapligi arkadaşımıza #kitaptavsiyesi ve bu güzel paylaşımı için teşekkür ederim. ☺

#vahşikızlar #ursulakleguin #ayrıntıyayınları #sedataş #milaninkitapligi #milaninkitapligi #roman #kitap #neokumali #okuyorum #okuyalım #okuyorum #instakitap #instabook #instagram #book #kitap #kitapklubu #kitaplaryolda #şiir #okumahalleri #neokuyorum #1kitap1fotoğraf #okumaeylemi #neokusam #vscbook #booklover #bookstore #instakitap #instabook #benimgözümden #bookshelf
Read more
"Radyoda hasret dolu bir şarkı çalar siz şarkıyı değil dostunuzu dinlersiniz. Otobüste giderken ...
Media Removed
"Radyoda hasret dolu bir şarkı çalar siz şarkıyı değil dostunuzu dinlersiniz. Otobüste giderken gülersiniz durduk yerde çünkü dostla paylaşılan bir hatıra gelmiştir hafıza defterinizden önünüze.Keşke sen de gelebilseydin ile başlayan buluşmalar anlatılır saatlerce sonra biraz ... "Radyoda hasret dolu bir şarkı çalar siz şarkıyı değil dostunuzu dinlersiniz. Otobüste giderken gülersiniz durduk yerde çünkü dostla paylaşılan bir hatıra gelmiştir hafıza defterinizden önünüze.Keşke sen de gelebilseydin ile başlayan buluşmalar anlatılır saatlerce sonra biraz hayıflanılır beraberce.Bir anda fark edersiniz ki oradadır.Zaten hep yanı başınızda.Bazen umulmadık anlarda gözleriniz dolar ağlarsınız.Sırf uzaklardaki bir dost acı çekiyor diye.Bir güvercinin kanadına yüklersiniz içinizdeki tüm sevgi tohumlarını yollarsınız acısını biraz olsun dindirsin diye.Bir buluta yüklersiniz göz yaşlarınızı, her yağmur damlasıyla ağlarsınız onunla. Onun şehrine ait kültürel faaliyetleri araştırırsınız net sayfalarında.Birlikte programlar yaparsınız gerçekleşmeyeceğini bilseniz de hayal kurmakta parayla değil ya kardeşim deyip gülüşürsünüz telefonda... Bazen konuşursunuz hiç nefes almadan dakikalardan ne çalarsam kâr diye.Bazen susarken anlatırsınız tüm hissettiklerinizi..İşte uzaklarda dostluk böyle bir şeydir.Onun kalbiyle hissetmeyi öğrenirsiniz, tekrarlarla yaşarsınız.Çünkü dostluğun dil, din, ırk ve kilometre tanımadığını en iyi siz bilirsiniz." Sana hissettiğim tam olarak budur canım kardeşim lise yıllarımın bana kattığı en büyük en değerli şeysin benim canım Cemruşum.Sen her türlü iyiliği hak ediyorsun,inşallah kalbin gibi tertemiz,saf bir gelecek senin olur.Doğum günün kutlu olsun kardeşim iyi ki varsın! Beni dostluğunla şereflendirdiğin için çok teşekkür ederim🙏🏻 #earlybirthdaycelebration #highschoolfriends #myprecious #birthdaygirl 🎊🎉🎁🎈♥️
Read more
Azeri kardeşlerime kalpten sevgiyle, teşekkürlerimle<span class="emoji emoji2764"></span>️ @ulkr.books ‘un bu yorumunu çok sevdim🤗 ...
Media Removed
Azeri kardeşlerime kalpten sevgiyle, teşekkürlerimle️ @ulkr.books ‘un bu yorumunu çok sevdim🤗 Bakın nasıl anlatmış: İclal Aydın türk aktrisası, yazıçısı və diktorudur. İlk dəfə İclal Aydını Ayna qrupunun “Ölünce sevemezsem seni” adlı musiqili klipindən xatırlayıram, sonra ... Azeri kardeşlerime kalpten sevgiyle, teşekkürlerimle❤️ @ulkr.books ‘un bu yorumunu çok sevdim🤗 Bakın nasıl anlatmış: 🔺İclal Aydın türk aktrisası, yazıçısı və diktorudur. 💠İlk dəfə İclal Aydını Ayna qrupunun “Ölünce sevemezsem seni” adlı musiqili klipindən xatırlayıram, sonra isə “İki ailə” adlı televiziya dizisində Eda rolu ilə tanımışam. Yazıçılığı və qələmiylə bu kitabını oxuyandan sonra tanış oldum.
Yaxşı ki tanış da olmuşam, çoox maraqlı və axıcı yazı üslubu var😍.
💠Kitab 2018-ci ilin fevral ayında çapdan çıxıb. Aprel ayında isə yaxın bir Əzizim tərəfindən hədiyyə olunub🙆🏻‍♀️💜 elə həmin ayda da mütailə etmişəm. Hazırda şəhərimizdə kitabın satışı var🤩.
💠”Üç Kız Kardeş” kitabı adından bilindiyi kimi 3 bacının həyatından bəhs edir. Türkan, Dərya, Dönüş adlı bacılar ailələri ilə birlikdə Ayvalıkta yaşayırlar. 💠Zaman içində bacılar böyüyür və İstanbula gedirlər. 💠Əsər ortancıl Bacı Dəryanın dilindən nəql edilir. Kitab ilk başda Türkanın qızı Dəfnənin xaricə təhsil almağa getməsi və xalası Dəryanın uşaqlıqdan indiyə qədər qeyd etdiyi dəftərini ona verməsi ilə başalyır.
💠Kitab bacılıq, dostluq,insanın içinə atdığı hisslərin orataya çıxanda insanın yaşadıqları, həqiqi ailə necə ola bilər və bir çox maraqlı həyati mövzulara toxunur.
💠 Kitab 366 səhifədir amma bir nəfəsdə oxuyacağınız çooooox maraqlı əsərdir..
💠Kitabı mütaliə edəndə səsli güləcəyimiz və səsli ağlayacağımız xeyli məqamlar var 😉 🔻
1.🌸Kendini meşgul edemeyen insan, başkasının hayatıyla meşğul olur.
2.🌼Sahip olduklarınızı sevin.Kıyasınız kendinizden zenginlerle olursa her zaman mutsuz yaşarsınız.
3.🌺İnsan üzüntüsünün,acılarının üzerine düşündüğü kadar düşünüyor mu acaba mutlu olduğu anları?
4.🌼Yardım dediyin nedir? Sahip olduğunu paylaşmak. En sevdiğinden vazgeçebilmek.
5.🌸Kimse gelip bir başkasının hayatını değiştiremez. Öyküsünün sonunu yazamaz.Herkes kendi yolunun işçisi.
#ulkrbooks #baku #2018 #bookstagramfeature #kitab #kitaboxu #books #bookstagram #booklover #bookreader #bookblogger #reading #книга #книгалучшийдруг #читеем #livre #İclalAydın #ÜçKızKardeş
Read more
Loading...
 #tbt günü madem, gecikmeli bir teşekkür paylaşımı olsun bu da...🤗 Kızımıza hatıra kalacak, böyle ...
Media Removed
#tbt günü madem, gecikmeli bir teşekkür paylaşımı olsun bu da...🤗 Kızımıza hatıra kalacak, böyle güzel fotoğraflarımızın olmasına vesile olan tatlı dilli, güler yüzlü Dilek’e..️ @izmirdogumhikayesi Doğumla ilgili aklımızdaki tüm soru işaretlerini yanıtlayan, doğum şekli ... #tbt günü madem, gecikmeli bir teşekkür paylaşımı olsun bu da...🤗
Kızımıza hatıra kalacak, böyle güzel fotoğraflarımızın olmasına vesile olan tatlı dilli, güler yüzlü Dilek’e..❤️❤️ @izmirdogumhikayesi
Doğumla ilgili aklımızdaki tüm soru işaretlerini yanıtlayan, doğum şekli ne olursa olsun mükemmel doğumu yaşayacağıma olan inancımı pekiştiren, konuşurken gözlerinin içi gülen sevgili Deniz’e.. ❤️❤️ @doula_deniz
Deniz ile tanışmamızı sağlayan, aynı dönemde aynı süreçleri yaşadığımız, desteğini her daim hissettiğim canım Güliz’e..😍😍 @gullliz
Hamileliğimin hemen hemen son üç ayını birlikte geçirdiğimiz, derslerde kendimi evimdeymiş gibi hissettiğim, hem yoga yapıp hem de dertleşebildiğimiz canım Dilekciğime..❤️❤️ @dilekbulutlar ve Dilek ile tanışmamıza vesile olan canım Başak’a..😍😍 @basak_kahraman
Doğal doğum isteğime saygı duyan,destekleyen sevgili doktorumuz Vedat Uluğ’a..❤️❤️ @op.dr.vedatulug
Güler yüzlü asistanı Gamze hanıma..❤️❤️ Hamilelik ve doğum sürecimde emeği geçen Medical Park İzmir çalışanlarına @hilalgungormez ❤️❤️ ve özellikle de o an ismini sormayı akıl edemediğim , ama bana büyük desteği olan, cesaretime cesaret katan ebemize..❤️❤️
Hamilelik ve lohusalık dönemimde hep destek olan, hiç bir zaman olumsuz doğum hikayeleri anlatmayan, doğuma dair cesaretimi hiç kırmayan, aksine yanımda, hep kolay bir şeymiş gibi konuşan canım anneme..❤️❤️ @daglarezber
Ve, sancı çektiğim sıralarda elimi hiç bırakmayan, kız kardeş eksikliğimi bana hiç hissettirmeyen, hakkını asla ödeyemeyeceğim canımın içi Şule’me...❤️❤️ @esrsule
çooook ama çook teşekkür ederim❤️❤️
Vee elbette eşime bu süreçte her türlü isteğime saygı duyduğu, her zaman destek olduğu için ve kızıma beni hiç üzmeden, yormadan geldiği, en önemlisi de bizim kızımız olduğu için çook teşekkür ederim..İkisine teşekkürlerim yazmakla bitmez...💕💕
Read more
İmanı olan namazını kılar Sual: Dinimizin emrettiği ibadetler içinde, yerine getirilmediği ...
Media Removed
İmanı olan namazını kılar Sual: Dinimizin emrettiği ibadetler içinde, yerine getirilmediği zaman imanı bile tehlikeye sokan ibadet hangisidir? Cevap: Kitâb-ül-fıkh-alel-mezâhib-il-erbe'ada, konu ille alakalı olarak buyuruluyor ki: “Namaz, İslâm dininin direklerinden ... İmanı olan namazını kılar
Sual: Dinimizin emrettiği ibadetler içinde, yerine getirilmediği zaman imanı bile tehlikeye sokan ibadet hangisidir?
Cevap: Kitâb-ül-fıkh-alel-mezâhib-il-erbe'ada, konu ille alakalı olarak buyuruluyor ki:
“Namaz, İslâm dininin direklerinden en ehemmiyetlisidir. Allahü teâlâ, kullarının yalnız kendisine ibadet etmeleri için, namazı farz etti. Nisâ sûresinin 103. âyeti; (Namaz müminler üzerine, vakitleri belirli bir farz oldu) demektir. Hadîs-i şerifte; (Allahü teâlâ, her gün beş vakit namaz kılmayı farz etti. Kıymet vererek ve şartlarına uyarak, her gün beş vakit namaz kılanı Cennete sokacağını, Allahü teâlâ söz verdi) buyuruldu.
Namaz, ibadetlerin en kıymetlisidir. Hadîs-i şerifte;(Namaz kılmayanın, İslâmdan nasibi yoktur!) buyuruldu. Mişkâtda ve Künûz-üd-dekâ'ıkda ve Sahîhaynde ve Halebîde bildirilen hadîs-i şerifte de; (İnsan ile küfür arasındaki fark, namazı terk etmektir!) buyuruldu. Bunun manası; “İnsan ile küfür, ayrı ayrı iki varlıktır. İkisini birleştiren yol, namaz kılmamaktır. Küfür bulunan insanda namaz kılmamak vardır. Küfür bulunan insan ile küfür bulunmayan insan arasındaki fark, namaz kılıp kılmamaktır” demektir. Bu hadîs-i şerif; “İnsan ile ölüm arasındaki fark, nefes almamaktır” sözüne benzemektedir. Ölüm bulunan insan nefes almaz. Nefes almamak bulunan insanın ölü olduğu anlaşılır. Bu hadîs-i şerif, namaz kılmakta tembellik edenleri şiddetle korkutmaktadır.
Namaz kılmak, Allahü teâlânın büyüklüğünü düşünerek, Onun karşısında kendi küçüklüğünü anlamaktır. Bunu anlayan kimse, hep iyilik yapar. Hiç kötülük yapamaz. Nefsine uyanın namazı sahih olsa da, bu meyvelerini veremez. Her gün beş kere, Rabbinin huzurunda olduğuna niyet eden kimsenin kalbi ihlâs ile dolar. Namazda yapılması emrolunan her hareket, kalbe ve bedene faydalar sağlamaktadır.
Cemaatle namaz kılmak, Müslümanların kalplerini birbirlerine bağlar. Birbirlerinin kardeşleri olduklarını anlarlar. Büyükler küçüklere merhametli, küçükler de büyüklere saygılı olur. Zenginler fakirlere, kuvvetliler zayıflara yardımcı olur. Sağlamlar hastaları camide göremeyince, evlerinde ararlar. (Din kardeşinin yardımına koşanın, yardımcısı Allahtır) hadîs-i şerifindeki müjde
Read more
İnsanlar neden böyle ki ? Yani hep karşıdan bişeyler beklerler. Belki bende kötüyüm bu aralar iyi ...
Media Removed
İnsanlar neden böyle ki ? Yani hep karşıdan bişeyler beklerler. Belki bende kötüyüm bu aralar iyi değilim hiç bunu düşünmezler ? Enkazın altında kaldım ezildim kırıldım parçalandım. Yapmıycağım şeyler yaptım. İhtiyacım olduğu anda neden yanımda değiller. Hemde en çok ihtiyacı olan ... İnsanlar neden böyle ki ? Yani hep karşıdan bişeyler beklerler. Belki bende kötüyüm bu aralar iyi değilim hiç bunu düşünmezler ? Enkazın altında kaldım ezildim kırıldım parçalandım. Yapmıycağım şeyler yaptım. İhtiyacım olduğu anda neden yanımda değiller. Hemde en çok ihtiyacı olan ben iken bırakıp giderler ki ? Anlatamıyorum derdimi en sevdiğim insana bile. Yani napabilirim daha diyorum ben bunu dedikçe daha da dibe batıyorum. Çok değer verdiğin insan var el uzatayım diyosun ama öyle bir halde ki seni bile düşman bellemiş durumda. Ha her zaman ki gibi araya sıkıntılarını söylemeden de edemiyor. Biliyor çünkü hep sen vardın yanında abi kardeş yada her neyse ama korkuyor yani öyle bunalmış. İyi değil biliyosun gözünün önünde ölse bişey yapamıyosun. İnsanlar gibi gamsız olmak isterdim açıkçası saatlerce karşında ağlasa telaşlanmak istemedim ama karakter denen o illet şey ve kalbi izin vermiyor. Birşey olsa ilk senin canın yanıyor ama söyleyemiyosun. Değer verdiğin insanlara zarar gelicek diye korkuyosun ama onlar ilk fırsatta seni aşağı atıyor. Olay bizde tamamen şöyle yani hani bir çocuk görürsün sigara içerken annene babana söylerim içme dersin niyetin aslında doğru yolu bulsun istersin ama o sana karşı korkar ama o korku onu büyük bir felaketten kurtarır ya ve bunu yıllar sonra anlar işte hayat böyle boktan bi yer yıllar sonra verilen kıymet bir halta yaramıyor...
Read more
Loading...
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı ...
Media Removed
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır. Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, ... @sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ

Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır.

Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, başta kanser olmak üzere, şeker, tansiyon, kalp, obezite gibi sağlık sorunlarıyla küresel salgına yakalanmıştır. Bu ürünler ve ürünlerin sebep olduğu hastalığı tedavi edecek(!) ilaçlar aynı firmalar tarafından üretilmektedir.

Sorun ve cevabı ortadadır: Doğal, geleneksel, yerel atalık ürünlere ve probiyotik beslenmeye dönmek ve de biyoçeşitliliğimizi koruyup geliştirmek... Sistem; dünya nüfusunun doyurulamayacağı safsatasıyla, doğal olana ulaşımı çeşitli yasaklarla engellemeye çalışıp, kendi ürünlerini dayatmaktadır.

Tohum köleliği ve gıda diktatörlüğü mevcut küresel sistemin ta kendisi olmuştur.

Kentlerde, o olağanüstü hızlı yaşamın içinde, ne aldığımızı, ne yediğimizi sorgulamadan, neredeyse çocuk yaşlarımızdan başlayarak, sağlık sorunlarıyla boğuşup, bi çanta dolusu ilaçla hayatlarımızı sürdürüyoruz.

Ama umudumuz var... Hâlâ doğal üretimden koparılamamış köylü küçük üreticiler ve durumun dehşetini görüp köylere yönelen insanlar var.

Hayat bize her gün, tek başına kurtuluşun mümkün olmadığının örneklerini veriyor. Bizler geleneksel, doğal üretim yapan küçük üreticilerle, buna ihtiyaç duyan tüketicilerin tanışması, sorunlarını paylaşması, birbirlerine deneyimlerini aktarması gerektiğine, sağlıklı bir insanlık, sağlıklı nesiller için, bu tür bir sosyal kardeşleşmenin gerekliliğine inanıyoruz.

Merkezi ASSOS olan, Ezine'den Ayvacık'a, Bayramiç'den Küçükkuyu'ya uzanan bölgemiz sadece doğal üretime değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının da merkezi olabilecek özelliklere sahiptir.

Koyunevi köyünün Sokakağzı mevkii de bu bölgededir.

İşte bu nedenlerle; 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde SOKAKAĞZI FESTİVALİ'nin 1.sini duyurmaktan onur duyuyoruz.

Katılımınız hepimize güç verir.

Sevgiyle... Festival için gelenler otellerin indirimli tarifesinden yaralanacaklar. Atölye ve etkinliklere katılım ücretsizdir.
Read more
Akçay'dan Antalya'ya gelirken hastalandı Efe. Bağırsak ve mide aynı anda... Her 20 kmde bir benzincide ...
Media Removed
Akçay'dan Antalya'ya gelirken hastalandı Efe. Bağırsak ve mide aynı anda... Her 20 kmde bir benzincide durduk diyebilirim. Elinde bir torba kustu durdu. "Nasılsın?" diye soruyoruz, hali yok onu bile cevaplayamıyor. Uyuyor, uyanıyor yeniden bir kusma... bir anne olarak ilk defa bu ... Akçay'dan Antalya'ya gelirken hastalandı Efe. Bağırsak ve mide aynı anda... Her 20 kmde bir benzincide durduk diyebilirim. Elinde bir torba kustu durdu. "Nasılsın?" diye soruyoruz, hali yok onu bile cevaplayamıyor. Uyuyor, uyanıyor yeniden bir kusma... bir anne olarak ilk defa bu kadar aciz hissettim kendimi. Bade sürekli ağlar, ilgi bekler, emzirilmek ister... Efe hayatında ilk defa böyle bir hastalık geçiriyor ve elimden de bir şey gelmiyor... yol boyunca inceden inceye akıttım göz yaşlarımı güneş gözlüğümün gerisinden. Efe mi? Ona kocaman bir aferin, ona kocaman bir "cidden bu kadar mı büyüdün sen yahu?" tebriği. Gık demedi yavrum. Kustu, torbasını aldı yeni koydu kenara. Karnı acıktı iki çubuk krakeri yedi midesi bulana bulana bana mısın demedi. Ben olsaydım kesin daha kaprisli olurdum. Murat olsa zaten 3 gece hastanede kalırdık garanti 😂😂😂 Şimdi işte gerçekten en çok o haketti tatili. Üç senedir geldiğimiz bu mekanda zamanını kardeşiyle de paylaşması gerekiyor elbet. Kolay olmuyor. Yani ben öyle hissediyorum, o bence yine hiç bir şey çaktırmıyor. Benim mutlu, huzurlu, gülümsemesi kendine, kendisi kahkahalara yakışan oğlum. Seviyorum ulen! #anneolmak #anneler #ilkgozagrim #efeylehayat #efetatilde #ichotels #ichotelsantai
Read more
Bugün günlerden özgeeeee <span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f382"></span>. Güçlü ama duygusal da ,asi ama kırılgan da ,dediğim dedik ama objektif ...
Media Removed
Bugün günlerden özgeeeee . Güçlü ama duygusal da ,asi ama kırılgan da ,dediğim dedik ama objektif de ,sırdaş ama sır verebilen de ,dobra ama saygılı da ,atarlı giderli ama vicdanlı da , kavga eden ama gönül alabilen de ,sahiplenen ama boş verebilen de , anne ama çocukta ,öğreten ama öğrenen ... Bugün günlerden özgeeeee 🎂🎂🎂. Güçlü ama duygusal da ,asi ama kırılgan da ,dediğim dedik ama objektif de ,sırdaş ama sır verebilen de ,dobra ama saygılı da ,atarlı giderli ama vicdanlı da , kavga eden ama gönül alabilen de ,sahiplenen ama boş verebilen de , anne ama çocukta ,öğreten ama öğrenen de böyledir işte özgem herşeyi yaşar yaşatır . Severim onu ,onun dostluğunu ,anneliğini ,ablalık yaptığı halleri .Güvenirse arkanızda dağ olur . İnanırsa sizinle heryere koşar . Hem kolaydır anlamak hem de zordur onunla bazen aynı yolda yürümek ama hep düşünür sizi ,yolun sonunda sizi hep ilk karşılayan o olur . Ne söylicekse yüzüne söyler kavga ederiz , kırar kırılırız yeri gelir büyük büyük de tartışırız ama sonra sarılır kucaklaşırız kardeşlikte bu değilmidir. Ama kimseye konuşmaz konuşturmaz arkandan iş çevirmez . İyikimsin hep öyle kal hep omuz omuza sırtımızı korkmadan ,şüphe duymadan yaslayalım birbirimize . Benim küçük kızkardeşim Doğum Günün Kutlu Olsun . 🙏🏼❤️❤️🙏🏼 @ozgepekerrr
Read more
Loading...
Merhabalar Ben mustafa bilirsiniz uzun süredir video atmıyorum çünkü izleyen 3 5 kişi var sağolsunlar ...
Media Removed
Merhabalar Ben mustafa bilirsiniz uzun süredir video atmıyorum çünkü izleyen 3 5 kişi var sağolsunlar fakat uğraştigim spordan hic bir zaman istedigimi alamadım şuanda üniversite sınavına calisiyorum video atamıyorum kusura bakmayın.... 6-7 senedir bisiklet sürüyorum ilk bisikletimi ... Merhabalar
Ben mustafa bilirsiniz uzun süredir video atmıyorum çünkü izleyen 3 5 kişi var sağolsunlar fakat uğraştigim spordan hic bir zaman istedigimi alamadım şuanda üniversite sınavına calisiyorum video atamıyorum kusura bakmayın.... 6-7 senedir bisiklet sürüyorum ilk bisikletimi 2500 tl ye aldim 9 sınıfta ve suan harcamalarim rahat 10.000 bini aşmıştır.hic biryerden maddi destegim olmadan kendi başına ailemin destekleri ile bu sporla uğraştım sabah 9 da ciktim gece 12 de girdim evine gecemi gündüzüme kattim antrenman yaptim amaç gütmeden yurt dışından parca getiremedim kendim birşeylerle onarmaya çalıştım ellerim nasır oldu 6 senedir inşaat işçisi gibi oldu ellerim emek bu dedim gurur duydum kendimle ellerimi gördükçe hiç bir gun sıkılmadım her gün daha istekli sürdüm tek başıma park köşelerinde antreman yaptim dostlarımla kardeşim dediklerimle antrenman yaptim elimden geldiğince cabaladim ama hic bir zaman bu sporlarla uğraşan kişiler hak ettiği değeri almadı alamazda bu ülkede orasını burasını açıp makyaj videosu yapmadık ama daha çok emek verdik hak ettiğimize bak 🤣😂🤣 diz kapağında menüsküs yırtıldı ilerde mecbur ameliyat olmak zorundayım gine bırakmadım daha neler oldu gine yılmadım ama bu spor benim icin 50 yaşında 60 yaşında da hayatimda olacak çünkü bir sevda benim.icin..... ha birde yüzüme gülüp arkamdan gevşek gevşek mustafa araba aldı değişti diyenler daha baska seyler diyenler cebinize 200 tl koysam benliginizi satarsınız... 😂🤣😂BENIM HAYATIM BENIM SPORUM TAKIP EDEN INSANLARA TESEKKUR EDERİM BENI DESTEKLEYEN BAŞIM SIKIŞTIĞINDA YARDIMCI OLAN INSANLARA DA TEŞEKKÜR EDERIM ARKAMDAN ATIP TUTANLARINDA EZIKLIKLERIYLE BAS BAŞA BIRAKIYORUM
Read more
@elimdentut Teşekkür ederiiiiiz <span class="emoji emoji1f60a"></span>Bir diş macunu bir ip... Bir çocuğu nasıl bu kadar mutlu edebilir ...
Media Removed
@elimdentut Teşekkür ederiiiiiz Bir diş macunu bir ip... Bir çocuğu nasıl bu kadar mutlu edebilir ? Herşey ellerine ulaşmış. Güzel niyetlerinden dolayı @nurdancalikogluu @koyokullarinadestekk teşekkürler. #elimdentut #köyokulları #yardım #çocuk #yardım #eğitim #okul #burs ... @elimdentut Teşekkür ederiiiiiz 😊Bir diş macunu bir ip... Bir çocuğu nasıl bu kadar mutlu edebilir ? Herşey ellerine ulaşmış. Güzel niyetlerinden dolayı @nurdancalikogluu @koyokullarinadestekk teşekkürler.
#elimdentut #köyokulları #yardım #çocuk #yardım #eğitim #okul #burs #yardımeli #islam #onlaricin #kardeşlik #insan #canlı #hak #paylaşmak #mutluluk #güzelinsanlar
Read more
Bugün bir yaş daha yaşlanıyorum evet ama nasıl güzel bir giriş yaptım🏼 elhamdulillah 🏼 Bu şiirde bana özel yazılmış 😇 Kimin yazdığını çoğunuz anlamıştır 😇‍♀️ . Her çiçek gülüşünü bırakır vakti dolunca !.. mevsimi vardır ay’ı bahar’ı yaz’ı Aklıma ilk gelen Güllerin hikayesi, tek Demet Velhasıl ... Bugün bir yaş daha yaşlanıyorum evet ama nasıl güzel bir giriş yaptım🙏🏼 elhamdulillah 🙏🏼
Bu şiirde bana özel yazılmış 😇
Kimin yazdığını çoğunuz anlamıştır 😇👯‍♀️
.
🌹 🌹Her çiçek gülüşünü bırakır vakti dolunca !..
mevsimi vardır
ay’ı
bahar’ı
yaz’ı
Aklıma ilk gelen Güllerin hikayesi,
tek🌹
Demet🌹
Velhasıl
bir de,yedi vereni var güllerin
yıl boyu gülüşünü yok etmeyen..
Her çiçeğin bir hikayesi varmış bir de anlam taşıyan renkleri
Gül’ün hikayesi değeriymiş bir kere kokusu efendimizin kokusu..
Değdi mi en sevdiğine doyamazmış koklamaya..
En değerlisi..
renkleri de ayrı anlam taşırmış..
Kırmızı Gül;aşkmış sevginin sembolü,yüklenmiş heybetine..
Her Gül’ün bir de kardeşi varmış dikeni,olmazsa olmazı..
Dalın da bitermiş tek tek yaprakların gölgesin de..
imtihanı dallarındaymış hayatın gerçekleri..
Ne var ki,Gül hep gülermiş..
En dayanıklı oymuş mesela,
kurusa dahi
döküldükçe altında yeşereni..
Güller de seni anlatıyor desem..
Dökülse mesela yüreğimden
Beyaz Gül’ü anımsatıyor kalbinin temizliği..
Pembe Gül,ne hoştur ahengi nezaketin,aşkın zerafeti..
Sarı Gül;arkadaşlık,samimiyetin değerini döküyor sen deyince..
Siyah Gül;yok denecek kadar azdır,güven diyor sessizce..
Mor Gül;derinliktir,ebedi sevgiyi alır yüreğine..
Benim gözümde her Gül sensin,kalbim de değerin sonsuzluk derim,son nefes derim yüreğimle...
Kardeşlik aynı anneden doğmayla olmaz sadece,kardeşten öte arkadaşlıklar vardır bir yerler de..
Dost olduk,kardeş olduk biz seninle can olduk... iyi ki doğdun yaram,iyi ki tanıdım seni,iyi ki varsın..
yerin gönlüm,avuçlarım duan..
kalan ömrün geçmiş ömründen kat be kat güzel geçsin...
ömrün sevdiklerinle
Gül/sün...
doğum günün kutlu olsun...🌹
🌹
🌹
#doğumgünü #benim #yeniyil #dost #kardes #herseyim #love #happy #happybirthday #instagram #tagsforlikes #like #istanbul
Read more
“Ey iman edenler! Zandan çok sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli kusurunu ...
Media Removed
“Ey iman edenler! Zandan çok sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli kusurunu (casus gibi) araştırmayın ve biriniz, diğerini çekiştirmesin. Herhangi biriniz (normal insan olarak) ölmüş kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte bundan iğrendiniz (değil mi?) O halde ... “Ey iman edenler! Zandan çok sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli kusurunu (casus gibi) araştırmayın ve biriniz, diğerini çekiştirmesin. Herhangi biriniz (normal insan olarak) ölmüş kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte bundan iğrendiniz (değil mi?) O halde ‘Allah’a saygı duyup emrine uygun yaşayın’ aykırı davranmaktan sakının. Şüphesiz Allah tevbeleri kabul edendir, çok merhametlidir.” Hucurat, 12.
.
. “Yarabbi sen bizi Gıybet eden ve gıybeti edilenlerden olmaktan muhafaza et. Az ve lüzumlu konuşanlardan eyle bizi Ya Rab! Zamanı hayırlı işlerde sarf edenlerden eyle bizi Ya Rab! Hayırlı dostlar edinen ve hayırlı dost olanlardan eyle bizi Ya Rab! Kişiler arasında söz getirip götürenlere itibar etmeyenlerden eyle bizi Ya Rab! Sen bizi kusurları araştıranlardan eyleme Ya Rab! Gıybete götüren riya, haset, kibir, gurur gibi her türlü hastalıktan bizleri uzak tut Ya Rab! Sen bizi hayalî hareket edenlerden eyle Ya Rab! Su-i Zan’dan bizleri muhafaza et Ya Rab!” #portakalagacinindualari
Read more
Hani derler yaa...Sıkıştığın umutsuzluğa düştüğün an sabret ALLAH tan iste...İşte öyle bir zamandı ...
Media Removed
Hani derler yaa...Sıkıştığın umutsuzluğa düştüğün an sabret ALLAH tan iste...İşte öyle bir zamandı Gaziantep te bir öğretmen arkadaşım sınıfında bazı sıkıntıların olduğunu ve kalem dahi ihtiyacı olan öğrencilerinin olduğunu söylemişti...İşte o vakit hızır gibi yetişti Nejla kardeşim ... Hani derler yaa...Sıkıştığın umutsuzluğa düştüğün an sabret ALLAH tan iste...İşte öyle bir zamandı Gaziantep te bir öğretmen arkadaşım sınıfında bazı sıkıntıların olduğunu ve kalem dahi ihtiyacı olan öğrencilerinin olduğunu söylemişti...İşte o vakit hızır gibi yetişti Nejla kardeşim ve @njlcngz_mavimucizelerkres @mavimucizelerkres_projeleri ekibi...biz bu işe talibiz dediler ve taaa Mersinden Gazşantep e bu yavrularımızın ihtiyaçlarını fazlası ile götürdüler....Şimdi çok güzel bir projenin altına imza atıyorlar bu çıktıkları yolda ALLAH yardımcıları olsun ve bilmelerini isteriz ki bizler burada maddi manevi her zaman yanlarında olacağız...Hadi BİSMİLLAH🙏🙏🙏
Read more
Selam herkese<span class="emoji emoji2728"></span> Size en en çok severek okuduğum kitabı paylaşmak istiyorum. Jane Austen’dan gerçek ...
Media Removed
Selam herkese Size en en çok severek okuduğum kitabı paylaşmak istiyorum. Jane Austen’dan gerçek ismi ile Gurur ve Önyargı ama bazı çevirmenlere göre de Aşk ve Gurur ki hiiiç sevmiyorum bu kitap ismini. Her zaman ve daimi olan Gurur ve Önyargı’dır benim için çünkü kitabın konusu ile isim ... Selam herkese✨ Size en en çok severek okuduğum kitabı paylaşmak istiyorum. Jane Austen’dan gerçek ismi ile Gurur ve Önyargı ama bazı çevirmenlere göre de Aşk ve Gurur ki hiiiç sevmiyorum bu kitap ismini. Her zaman ve daimi olan Gurur ve Önyargı’dır benim için çünkü kitabın konusu ile isim her açısından cuk diye oturmuş. Yani ne alaka Aşk ve Gurur ne mantık? İlla okuru kendine çekicen diye de saçmalama istersen. Neyse yoruma geçiyorum ben🤦🏽‍♀️ #yorum Güney İngiletere Netherfield’da yaşayan Bennet Ailesi ile tanışıyoruz. Bennet kız kardeşleri birbirinden çok farklı karakterlere sahiplerdir. Bizi ilgilendiren iki kız kardeş aslında; Elizabeth ve Jane. Kız kardeşlerin annesi kızlarını zengin erkeklerle evlendirip refah içinde yaşamalarını istemektedir ama sakın aklınıza kötü anne modeli gelmesin tamamiyle saf, temiz ve tatlı bir biri aslında😌 Gün gelir ve yan çiftliğe Bay Bingley ve arkadaşı Darcy taşınır tabiiii kiiii anneciğimizin gözünden kaçmaz bu zengin, yakışıklı soylu genç adamlar kaçmaz😏 Malumunuz 19. yüzyılda yapılan o aristokrat balolar meşhurdur kiii geçmişte yaşamak isteseydim kesinlikle 19. yüzyılın ‘upper class’ ın da olmak isterdim yaaaassss🤓 Neyse neyse konudan şaşmıyorum öhöömm.. Şey heh anacım Bay Bingley ve onun cooolllll arkadaşı Darcy😏 Bennet Ailesi’nin yanına taşınınca balo verirler bizim ana Bennet durur mu tuttuğu gibi götürür kızlarını ve işteeeeeeee Elizabeth ve Jane’in hayatı değişir. Gurur ve Önyargı kitabı Elizabeth ve Darcy ilişkisi ile biz okurları içine çeker. Yeminle diyorum ki okuduğum en güzel kitaplar arasındadır ve filmi de müüükooooo müko müko ahhhhğğğğ al şarabını geç filmin başına otur iç izle hadi baaayyyy🧚🏽‍♀️
••
#kitaptavsiye #kitapzamani #kitapgalerim #kitaplariyikivar #okumahalleri #edebiyat #kitap #vsco #vscotoday #vscocam #gununkitabi #okuyorum #okudumbitti #kitapalintilari #kitapyorumu #fotografheryerde #kitapvatani #gununkaresi #kitaplaryolda #okunacak #1kitap1fotograf #galerikitap @kitapgalerim #kirmizikitaplik @kirmizikitaplik #HerkesOkusun #kütüphanem #kitaplaryolda #janeausten #prideandprejudice #gururveönyargı
Read more
Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle ...
Media Removed
Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak hayatidir. İki halk da aynı peygamber ... Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak hayatidir. İki halk da aynı peygamber soyundan. Her ikisi de Hz. İbrahim’in evladı. İki peygamber evladı olan halkı barıştırmak bizim sorumluluğumuz. Uçsuz bucaksız o topraklarda kardeşçe, çok güzel yaşayabilirler. Biz her zaman kardeşliği teşvik etmeye devam edeceğiz. (Adnan Oktar; 14 Mayıs 2018)
Read more
Öncelikle herşeyim,canım bitanem @betulaydinoglu7 ‘na ve bizi yalnız bırakmayan @demetselseyler ...
Media Removed
Öncelikle herşeyim,canım bitanem @betulaydinoglu7 ‘na ve bizi yalnız bırakmayan @demetselseyler @tevfikra @chngrmrvi #osman kardeşlerim,kankalarım bana süprizi yapmak için 8 saat beni evde beklettiler bu özel gün için sizlere çok teşekkür ediyorum iyiki tanımışım sizleri iyiki ... Öncelikle herşeyim,canım bitanem @betulaydinoglu7 ‘na ve bizi yalnız bırakmayan @demetselseyler @tevfikra @chngrmrvi #osman kardeşlerim,kankalarım bana süprizi yapmak için 8 saat beni evde beklettiler bu özel gün için sizlere çok teşekkür ediyorum iyiki tanımışım sizleri iyiki varsınız 🤣🤣🤣şey bugün benim doğum günümde 😜😜😜
Read more
Alelacele, kanunsuz oturumlarla Meclis'ten geçen sözde "İç Güvenlik Yasası"yla geçen haftadan ...
Media Removed
Alelacele, kanunsuz oturumlarla Meclis'ten geçen sözde "İç Güvenlik Yasası"yla geçen haftadan daha karanlık günlere uyanıyoruz. Cumartesi gecesi Meclis'te yaşananların tek umut verici yanı tüm muhalefet partilerinin birlik olup, yasayı engellemek uğruna baş kaldırmalarıydı. ... Alelacele, kanunsuz oturumlarla Meclis'ten geçen sözde "İç Güvenlik Yasası"yla geçen haftadan daha karanlık günlere uyanıyoruz. Cumartesi gecesi Meclis'te yaşananların tek umut verici yanı tüm muhalefet partilerinin birlik olup, yasayı engellemek uğruna baş kaldırmalarıydı. Bir geceliğine Gezi Ruhu'nu Meclis'te görmüş gibi olduk.

Bu yüzden haftayı Gezi'yi yardımcı başrolüne oturtmuş bir kitabı, Deliduman'ı anlatarak bitirmek istedim.
Kitap yarısına kadar ergenliğin en isyankar günlerindeki Çağlar'ın küçük bir şehirdeki, küçük çevresiyle olan ilişkisini anlatıyor. Çağlar, Emrah Serbes'in "Erken Kaybedenler" kitabındaki erkek çocukların ve yetişme çağındaki erkeklerin birleşmesinden oluşmuş bir karakter gibi... Çok akıllı, çok ukala, çok isyankar ama çok tanıdık... Ergenlik çağındaki diğer tüm çocuklar gibi her hareketinin altında sevgi ve ilgi beklentisi var aslında. O kadar gerçekçi bir hikaye ki karşımızdaki... Kiminiz Çağlardık, kimimiz tüm garipliklerimizle Çağlar'ın en yakın arkadaşı Mikrop Cengiz, kimimiz yeni keşfettiğimiz kadınlığımızı biraz zalimce kullanışımızla Çisem'dik o yaşlarda.
Kitabın yarısında atmosfer birdenbire değişiyor ve Çağlar, çok sevdiği kız kardeşinin peşinde, Gezi Direnişi'nde buluyor kendini. Biz de parkta yaşadıklarımızı tekrar hatırlıyoruz. Kendisi de direnişte aktif olarak yer alan yazar, tarafsız bir gözle anlatıyor süreci; belki de kitabın en güzel yanı bu. Ne kadar iyi niyetliydik, birbirimizden ne kadar farklıydık ve aslında kafamız ne kadar karışıktı o günlerde... Memleket için kurtuluş ararken, kendimizi de bulmaya çalışıyor gibiydik biraz.

Hikaye boyunca Gezi Direnişi'nin unsurlarına yakıştırdığı takma isimlerse kitabın başka bir gülümseten yanı: "Her Şeye Başka Bir Şey Diyen Parti", "Ara Sıka Sıkan Silahlı Örgüt", "İnsanı Paradan Soğutan Müslümanlar", "Sağdan Al Soldan Ver Market"...Keyifli bir nostalji...
Şimdiden iyi haftasonları!
Read more
Cody ailesinde işler karışıyor! Annelerinin yönetimi altında organize bir suç şebekesi gibi çalışan, birbirinden farklı dört kardeşin suç dünyasındaki maceraları, Animal Kingdom’un yeni sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor! Animal Kingdom yeni sezonuyla hafta içi her gün beIN ... Cody ailesinde işler karışıyor!
Annelerinin yönetimi altında organize bir suç şebekesi gibi çalışan, birbirinden farklı dört kardeşin suç dünyasındaki maceraları, Animal Kingdom’un yeni sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor! Animal Kingdom yeni sezonuyla hafta içi her gün beIN SERIES VICE HD’de!
Animal Kingdom, beIN CONNECT’te!
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji2600"></span>️ . Zihin yanıltır. Eksik olana odaklanır. Olumsuzluklara takılır. Alışkanlıklara ...
Media Removed
Günaydın ️ . Zihin yanıltır. Eksik olana odaklanır. Olumsuzluklara takılır. Alışkanlıklara çağırır. Felaket senaryoları yazar. . Ötesine geçmek için, gönüllü olmak gerekir. Farkına varmak için tanık olmak, kıymetli dikkatimizi doğru yerlere getirmek, uyandıran sorular ... Günaydın ☀️
.
Zihin yanıltır. Eksik olana odaklanır. Olumsuzluklara takılır. Alışkanlıklara çağırır. Felaket senaryoları yazar.
.
Ötesine geçmek için, gönüllü olmak gerekir. Farkına varmak için tanık olmak, kıymetli dikkatimizi doğru yerlere getirmek, uyandıran sorular sormak, ve hayatımızda var olanlara şükran duymak.
.
- Günde 10dk ile başlayarak meditasyona zaman aç, 🧘‍♀️ - Günde 20-30dk da olsa hareket et, bu salt yürüyüş olabilir, 🚶‍♂️ - Sana ilham veren müziklere, eserlere, doğal güzelliklere dalmak için kısa molalar yarat, ☘️
- Bir not defteri edin, her sabah içine uyandığın bu hayatta teşekkür etmek istediğin 3 şeyi yaz; 🙏 her akşam o gün sana umut, neşe, yaşam sevinci vermiş 3 anı hatırla ve not et, 😌
- Nitelikli sosyal ilişkilerine zaman ayır,👫👭👬
- Sonuç veya karşılık beklemeden küçük bir güzellik yap,🙋‍♀️
- Sevgisiyle kalbini büyüten bir kişiye teşekkür et,🙌
- İhmal ettiğin bir kişiden, doğrudan veya içinden af dile,💐
- Sor kendine:
• Bu hayatta en önemli 3 kaynağım nedir?
• Benim için vazgeçilmez 5 değerim nedir?
• Hangi biricik eylemde bulunarak kendime ve diğerlerine katkı sağlıyorum?
.
Ve hep teşekkür et. Çünkü zihin yanıltır. Ötesine geçmek için, biricik hayatının kıymetini, seni yaşatan değerleri ve bu hayata kendi hediyelerini hatırla.
.
Aşkla 🖤
.
.
.
💛 kalbimi en çok büyütenlerden ikisi. Kardeşim, yol arkadaşım @cansetyoga, ve kızım, cansuyum, şefkat kaynağım, Maya 💛
Read more
Hayırlı geceler dostlarım . Bugün gene bol stresli koşturmacalı günlerimden birini yaşadım. ...
Media Removed
Hayırlı geceler dostlarım . Bugün gene bol stresli koşturmacalı günlerimden birini yaşadım. Babamın aylardır devam eden ve birtürlü ilaçlara rağmen geçmeyen mide problemini çözebilmek adına #medipolmega hastanesine gittik. Ve en sonunda endoskopiye karar verildi. Aynı dakikalar ... Hayırlı geceler dostlarım . Bugün gene bol stresli koşturmacalı günlerimden birini yaşadım. Babamın aylardır devam eden ve birtürlü ilaçlara rağmen geçmeyen mide problemini çözebilmek adına #medipolmega hastanesine gittik. Ve en sonunda endoskopiye karar verildi. Aynı dakikalar içinde hemen hazırlıklarımzı tamamladık ve babam o çok çekindiği , korktuğu endoskopiyi çarçabuk şahane bir şekilde oluverdi.Rabbime nekadar şükretsem azdır sonucumuzda pangastrit. Doktorumuz gerekli açıklamaları yapıp ilaçlarımızı düzenledi. Hepimizin üzerimizden sanki tonlarca yük kalkmıştı. Sanırım fazla rahatladım ki dönüşte evimin sokağında yağmura yakalanınca ayakkabılarımı çıkarıp çocuklar gibi şen şakrak evime kadar öylece yürüdüm. Evde biraz dinlenip ardından atölyeye gidip ustalarımızla birlikte tablolarımızı hazırlamaya devam ettik. Sonra tekrar ev yemek vs vs vs ... Kısacası günün özeti Rabbim herşeyin hayırlısını versin. Dermansız dertler vermesin. Sağlık sıhhat versinde varsın koşturalım. Hep iyiliklere güzelliklere koşturalım. Ayrıca burdan teşekkür etmek istediğim bir kardeşim var.Bugün tam endoskopi öncesi bana birşey sormak için mesaj atan @cananzoroglu kardeşim durumu öğrenince hemen fetih suresine başladı. Abla sizde İnşirah okuyun dedi. Kuzummm öyle iyi geldinki anlatamam. Rabbim senden binlerce kez razı olsun güzel yüreklim.
Read more
Yeni Şarkımız ve Klibimiz "İKİ YÜZLÜ" Tüm Digital Medya ve NetD Müzik Youtube Kanalında Sizlerle!!! Bugün çok büyük bir emek,sabır ve özveri ile aylardır üzerinde çalıştığımız projemiz "İKİ YÜZLÜ" isimli şarkımızı sizlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyorum Şunu çok iyi biliyorum ... Yeni Şarkımız ve Klibimiz "İKİ YÜZLÜ" Tüm Digital Medya ve NetD Müzik Youtube Kanalında Sizlerle!!!🎧
Bugün çok büyük bir emek,sabır ve özveri ile aylardır üzerinde çalıştığımız projemiz "İKİ YÜZLÜ" isimli şarkımızı sizlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyorum🙏 Şunu çok iyi biliyorum ki teşekkür etmem gereken ve yaptığım her iş de yanımda olan öyle güzel dostlarım var ki yaz yaz bitmez biliyorum🙏Ama öncelikle şarkımızın hem sözlerini yazan hem de her daim yanımda olduğunu fazlasıyla hissettiren yüreği ve kalemi güzel abim Zafer Kerey'e , şarkımıza o güzel enerjisi ve sesi ile renk katan, desteğini hiçbirzaman esirgemeden yanımda olmaya devam eden sevgili kardeşim Banu Parlak ' a , şarkının ruhunu en iyi şekilde yansıtan ve kahrımı çeken:) aranjörüm Atınç Tombak'a , Klip yönetmenim ve sevgili dostum Onur Aldoğan'a , projemize inanıp yanımızda olan Sevgili Yapımcım Samsun Demir'e ve DMC ailesine çok teşekkür ediyorum🙏😊🙏
🎶Biz çok büyük bir ekibiz ve birlikte daha güzeliz😚Emeği geçen tüm herkese ve ekibe tekrar teşekkür ediyorum🙏 @prlkbanu @samsundemir @dmccomtr @padoff @iseyaramazshow @harun_akbulut
Söz : @zaferkereyofficial
Beste: @turgaysakaofficial
Aranje: @atinctombak
Mix&Mastering : @emrekirall
Radyo Pr : @cenkalptekin
Klip Yönetmeni : @onuraldogan
Yard.Yönetmen : @ezgituraneli
Görüntü Yönetmeni : @cagatayuysalll
Kamera Ekibi : Anıl Buldu - @zeyneplevii
Klip-Montaj : @cinemoonfilm
Efect : @imertkose
Styling : @hassanozaystyling
Make Up : @makeupartistebru
Kuaför : @maydnn67
Fotoğraf : @buraksphoto
Kapak Tasarım : @sedasarimesemeram
Gitarlar : @canergnys
Ud&cümbüş : @mustafaipekcioglu
Yaylılar : @istanbulstrings
Kayıt : @gokhanerken
#ikiyüzlü #banuparlak #turgaysaka #dmc #oholsun
Usanmadan nazımızı çeken can abim Hüseyin Aydın'a da ayrıca teşekkürü borç bilirim🙏🎶🙏
Read more
Muharrem İnce seçildiğinde ilk oraya gidecek Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, Samsun'da ...
Media Removed
Muharrem İnce seçildiğinde ilk oraya gidecek Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara seslendi: Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları: Bu toplar bizim ülkemizin tarihin kuruluşun, kurtuluşun, direnişin başlangıç topraklarıdır. İşte Muharrem ... Muharrem İnce seçildiğinde ilk oraya gidecek Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara seslendi:
Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları:

Bu toplar bizim ülkemizin tarihin kuruluşun, kurtuluşun, direnişin başlangıç topraklarıdır.

İşte Muharrem İnce'nin seçim manifestosunun tam metniİşte Muharrem İnce'nin seçim manifestosunun tam metni

Atatürk'ün Nutku.... Başlangıcı Samsun'dur.
Ya soru sayısını değiştirdiler, ya ders sayısını değiştirdiler, ya sonuç biçimini değiştirdiler. Son sınava 2 ay kalada sınav tarihini değiştirdiler. Liseyi bitirmiş kardeşlerim bunlar sizin için hayati derece önemli olan sınavın her ay birini değiştirdiler.
Şimdi güzel kardeşlerim paketleyin bunları, paketleyin... Bunlar sizinle dalga geçiyor.

Hepiniz 19 Mayıs ve 29 Ekim'de geri ödemezsiz 500'er TL gençlik bursu alacağız.
Bir öğrenci bile tarikat yurtlarına muhtaç olmayacak.

Barışacağız, içeride de dışarıda da! AK Partili kardeşlerim siz de bu şemsiyenin altında olun.

Saray'a harcadığı para 2 milyar dolar, ev yapsaydık 100 bin ev yapardık. Suriyelilere 40 milyar dolar harcadı.

Cumhurbaşkanı olduğumda o Saray'da oturmayacağım. Orayı bu memleketin gençlerine vereceğim. Bilim merkezi olacak orası.

Benim Cumhurbaşkanlığımda kisme aşşağılanmayacak. Meydanlarda 'CHP tezek' diyor, 'pislik' diyor. Benim ağzımdan böyle bir şey duymayacaksınız. Unutmayın testinin içinde ne varsa ağzından o dökülür.

Yol yaptılar, çöküyor: Köprüden geçmesen de para ödüyorsun.

Tezek pislik değil, kalite ve girişimcilik konuşacağız.

O devletin parasıyla, ben milletin gönlünlenden kopanla... Milli Eğitim politikamız nasıl olacak? Son 20 yılda 10 bakan değişti, kaç defa sınav sistemi değişti. Bütün partililere söz veriyorum; Eğitim sistemini değiştireceğiz. Muharrem İnce'nin isteği olmayacak. 81 milyor 1 yıl boyunca uzlaşana kadar tartışacağız.
Bu yargıdan memlekete hayır gelmez.
Bu ciddiyetsiz, gayri ciddi yönetimden kimseye hayır gelmez! El birliği ile değiştireceğiz. Öğretmenden Cumhurbaşkanı seçiyoruz, bundan iyisi
Read more
20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. ...
Media Removed
20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. Meğer işte o bilmemezliğin rahatlığıymış, seni kucağıma aldığım an anladım. Meğer anne olana öyle rahatım yokmuş, anne olan endişeyi heyecanı hep yüreğinde taşıyormuş. 3800 kilosu dediklerinde ... 20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. Meğer işte o bilmemezliğin rahatlığıymış, seni kucağıma aldığım an anladım. Meğer anne olana öyle rahatım yokmuş, anne olan endişeyi heyecanı hep yüreğinde taşıyormuş. 3800 kilosu dediklerinde "Vay be" dedim içimden, "Kocaman bir bebek doğurmuşum". Sonra kollarıma koydular seni. 3800 bu muymuş? Bu kadar kuş kadar mı büyütebilmişim 9 aydır seni karnımda? Peki bundan sonra nasıl büyüteceğiz seni? Karnının aç mı tok mu olduğunu nasıl bileceğiz? O narin vücudunu nasıl temizleyeceğiz? Büyüttük seni, kocaman yaptık...Karnın aç mı tok mu hep bildik. Narin vücudunu temizledik daha en ufak bir kir yüzü görmeden...Ama bunların hiç biri aslında çok da önemli değildi. Hiç biri seni sen yapan detaylar değildi. Seni sen yapan her şey bizim sevgimizde saklı oldu hep...Biz seni öyle çok sevdik ki oğlum! Her gün biraz daha fazla olamaz herhalde bu sevgi diye diye geldik bugüne. Birazdan 5. Yaşına uyandığında seni yine her zamankinden çok seviyor olacağız. Ve biliyorum ki sen o sevgiyi alacak, çoğaltacak bize, kardeşine, bahçedeki ağaca, çiçeğe, yoldan geçen bir köpeğe vereceksin. Çünkü sen böylesin. İyi şeyleri alıp, daha da iyi şeylere çeviren minik bir süper kahramansın benim gözümde. Hayatta bir çok şey olabilirsin kuzum. Okulda başarılı bir öğrenci olabilirsin mesela. "Bana çekmiş" diye havamı atarım kesin😂. Büyüdüğünde bir pilot olabilirsin örneğin, baban "Oğlum pilot oldu" diye ne kasılır düşünemiyorum bile. Ama bunların hiç biri olamayadabilirsin. Olmadığın hiç bir şey ne bizim seninle daha az gurur duymamıza sebep olur, ne de seni daha az sevmemize. Sen attığı top karıncaya geldi diye vicdan azabı çeken o güzel yürek olduğun sürece oğlum, başka hiç bir şey önemli değil bizim için. Sarı kafam, kirpikleri gözüne değen minik adamım, güzel kalpli, güzel ruhlu çocuğum. Bana bu hayatta yaşattığın ilkler için çok teşekkür ederim. İyi ki doğmuşsun, iyi ki beni annen olarak seçmişsin. Doğum günün kutlu olsun. Seni seviyorum ❤❤❤
Read more
Hadîsi şerîfde; ‘İ’mel vestağfir’ buyuruldu. Yâni İbâdetini yap, arkasından tövbe et. Çünki ...
Media Removed
Hadîsi şerîfde; ‘İ’mel vestağfir’ buyuruldu. Yâni İbâdetini yap, arkasından tövbe et. Çünki biz ibâdet yaparken de günâha girebiliriz… Buyurdular ki.… Allahü teâlânın gadabı, günâhlar içinde gizlidir. Küçük olsun, büyük olsun. Allahü teâlâ söz veriyor ki: “Kim tövbe ederse, onu ... Hadîsi şerîfde; ‘İ’mel vestağfir’ buyuruldu. Yâni İbâdetini yap, arkasından tövbe et. Çünki biz ibâdet yaparken de günâha girebiliriz…
Buyurdular ki.… Allahü teâlânın gadabı, günâhlar içinde gizlidir. Küçük olsun, büyük olsun. Allahü teâlâ söz veriyor ki: “Kim tövbe ederse, onu affedeceğim”. Rabbimizin vâdi bu. Öyleyse her günâha tövbe edeceğiz kardeşim. Çünki tövbe etmek, farzdır. Bir küçük günâh yüzünden, iki yüz bin sene ibâdet eden İblîs’i, cenâb-ı Hak tardetmişdir, yâni kovmuşdur.
Onun için hadîs-i şerîfde “İ’mel, vestağfir” buyuruldu. Bu, emirdir bize. Yâni İbâdet yap, arkasından tövbe et. Çünki biz, ibâdet yaparken de günâha girebiliriz. Hattâ İmâm-ı Gazâlî hazretleri buyuruyor ki: “Bizim tövbelerimiz bile bir başka tövbeye muhtaçdır”. Kim buyuruyor bunu? İmâm-ı Gazâlî hazretleri. Çok mühim kardeşim.
Read more
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla Dedim: Umudum kalmadı. Buyurdu: "Umutsuzlardan olma. ...
Media Removed
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla Dedim: Umudum kalmadı. Buyurdu: "Umutsuzlardan olma. Zaten sapıklardan başka kim Rabbinin rahmetinden umudunu keser." {Hicr Sûresi/55-56} Dedim: Süleyman Peygamber nasıl dua etti. Buyurdu: "Rabbim! Bana ve ana babama verdiğin nimete ... Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Dedim: Umudum kalmadı.

Buyurdu: "Umutsuzlardan olma. Zaten sapıklardan başka kim Rabbinin rahmetinden umudunu keser." {Hicr Sûresi/55-56}

Dedim: Süleyman Peygamber nasıl dua etti.

Buyurdu: "Rabbim! Bana ve ana babama verdiğin nimete şükürde hoşnud olacağın işi yapmakta beni muvaffak kıl. Rahmetinle beni iyi kulların arasına koy." {Neml Sûresi/19} "Ya müfettihal ebvab iftahlena hayrel bab" “Ey kapılar açan Allahım bizim için de hayırlı kapılar aç”

Dedim: Duymasam görmesem, kalbim hasta olsa halim ne olurdu?

Buyurdu: "Belki şükredersiniz diye (Allah) size kulak, göz, ve kalp vermiştir." {Nahl Sûresi/78} "Bu dünyada kalbi kör olan ahirette de kör ve daha şaşkındır." {İsra Sûresi/72} "Allâh insanın içine iki kalb koymamıştır." {Ahzâp Sûresi/4} "Ve o zaman ikiyüzlüler (münafıklar) ile kalplerinde hastalık (iman zayıflığı) olanlar." {Ahzâb Sûresi/12}

Allâh göz, kalp ve kulak nimetini her kuluna vermiştir. Ancak her kulak duyar ama işitmez, her göz bakar ama görmez, her kalp çarpar ama Yaratandan bi-haber yaşar. Bu nedenle duyduğunda Allah için işiten, baktığında Allah için gören, kalbi çarptığında Allah için zikreden olabilmeyi niyaz etmeliyiz. Zaten canlı cansız her yaratılan istese de istemese de yaradılışı gereği Allah’ı zikretmektedir.

Dedim: Mucizelerin hikmeti nedir?

Buyurdu: "Oysa biz mucizeleri yalnız insanları korkutmak için göndeririz." {İsra Suresi/59}

Mucize: Şaşırtıcı, insan aklının almakta zorlandığı olaylardır. Bunları Peygamberlerin ve Ashab-ı Kehf’in Kur’an’da anlatılan kıssalarında da görmekteyiz.

Dedim: Bir işi yapmakta kesin vaadde bulunuyorum.

Buyurdu: "Her hangi bir şey için Allâh’ın dilemesi dışında “ben onu yapacağım” deme." {Kehf Sûresi/23} İnşa-Allahû Teâlâ- Allah nasip ederse…

Dedim: İhtiyaç sahiplerine yardım edenlerin durumu nedir?

Buyurdu: "Doğrusu Allah iyilik yapanların ecrini zayi etmez. Allah yaptıklarınızın karşılığını en güzel şekilde kendilerine vermek üzere az veya çok sarf ettikleri her şey, yürüdükleri her yol onlar için ecir yazılır." {Tevbe Sûresi/120-121} “Allahû Fî Avni’l Ab’di Mâdâmel’ Abdu Fî Avni Ehihi”
“Kul kardeşine yardım ettiği sürece Allâh da onun yardımcısıdır
Read more
1 yıl önce ACABA diye çıktığımız guzel ama zor olan bu yolda siz değerli üyelerim ile 1 yıl sonra IYIKI diyorum. Tüm üyelerime hepinize teşekkür ediyorum. Başta ailemizin reisi atam babama Varlığı ile bizi biz yapan Anneme Her turlu zorlukta yanimda olan Sevgili eşime Yoldaşım kardeşim ... 1 yıl önce ACABA diye çıktığımız guzel ama zor olan bu yolda siz değerli üyelerim ile 1 yıl sonra IYIKI diyorum. Tüm üyelerime hepinize teşekkür ediyorum.

Başta ailemizin reisi atam babama
Varlığı ile bizi biz yapan Anneme
Her turlu zorlukta yanimda olan Sevgili eşime
Yoldaşım kardeşim canım kanım buragima

Gülsenem Bayramoglu hocama gecesini gündüzüne katip bu salonu benimseyip ailemizden olan can hocama.

Geçen sene bu zamanlarda tüm vaktini bu salon için bizim için canla başla çalışan emek veren sevdiğim dostlarıma abilerime ve kardeşlerime.

En zorlandığım dönemlerde yalnız bırakmayan maddi manevi yardımını esirgemeyen sevgili komşularıma esnaf arkadaslarima

Gelmiş geçmiş salonumuzda çalışan bana yoldaş olan bu ekmekteknesinde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim
1.yılımız kutlu olsun
Hasan Hüseyin KILINÇ
Power Up Fitness Center
Read more
. Söze "bir başka lohusa hikayesi" diye afilli bir giriş yapmak güzel olabilirdi. Ancak değildi. ...
Media Removed
. Söze "bir başka lohusa hikayesi" diye afilli bir giriş yapmak güzel olabilirdi. Ancak değildi. Benim hikayem de herkesin yaşadığı kadar zor ve karanlıktı. Çok fazla  yetersizlik ve gözyaşı içeriyordu.  Canım lohusa kardeşim; azıcık dinlersen ben de anlatayım mı? Ben göğüsleri ... .
Söze "bir başka lohusa hikayesi" diye afilli bir giriş yapmak güzel olabilirdi. Ancak değildi. Benim hikayem de herkesin yaşadığı kadar zor ve karanlıktı. Çok fazla  yetersizlik ve gözyaşı içeriyordu.  Canım lohusa kardeşim; azıcık dinlersen ben de anlatayım mı?

Ben göğüsleri eve gelir gelmez sütle dolmuş, normal doğum yaptığı için hareket kısıtlaması olmayan,  annesi ve eşi hatta zaman zaman kız kardeşi  yanında olan, destek alan bir lohusaydım. Peki neden böyle zor bir dönem yaşadım?

Hamileliğin sona ermesinden kaynaklanan hormonel değişimler, uykusuzluk, kısacık uykularda gördüğüm kabuslar ve daha akabinde çok uykusuzluk en temel sebepleriydi biliyorum. Bir diğer sebep ise sütüm bebeğime yetmediği için değil de; sütümü bebeğim reddettiği için yaşadığım yetersizlik duygusuydu.Ben eğer iyi bir anne olabilseydim bebeğim beni emer, ya da sağdığım sütü içer diye düşünüyordum. İçsesim "iyi bir anne değilsin ve olamayacaksın" diye çığlıklar atarken; ben sessiz sesiz ağlıyordum. Emzirme problemleri ve besin alerjisiydi aslında benim canıma okuyan ama o zamanlar ben, benim suçum sanıyordum. Sadece benim beceriksizliğim! ... Canım lohusa kardeşim 40 gün değil!
Galiba yedi ay sonraydı, nefesimin artık ciğerlerime ulaştığını hissetmelerim. Ama geçti işte, geçiyor gerçekten.Her şeyin üstesinden geldim, geldik. Besin alerjisini fark ettik; bebeğim çok daha mutlu ve huzurlu oldu. Zamanla meme ucu yaralarım iyileşti ve tabi ki ruhum da.

Not: Resimdeki biziz, beşinci günümüz. Elimde ki biberonda da taze sağılmış ılık  ılık sütüm. Bebeğim birazını içip bıraktıktan sonra, kalanı lavaboya dökerken, nefesim kesilene kadar ağladım. Oysaki değmezdi. Ama ben farkında değildim! Çünkü lohusaydım.
.
İçerik editörü:@alerjiylebuyuyorum
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
#lohusayimfarkindayim
#onuncuay
Read more
 #Repost @adnanoktar with @get_repost ・・・ Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş ...
Media Removed
#Repost @adnanoktar with @get_repost ・・・ Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak ... #Repost @adnanoktar with @get_repost
・・・
Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak hayatidir. İki halk da aynı peygamber soyundan. Her ikisi de Hz. İbrahim’in evladı. İki peygamber evladı olan halkı barıştırmak bizim sorumluluğumuz. Uçsuz bucaksız o topraklarda kardeşçe, çok güzel yaşayabilirler. Biz her zaman kardeşliği teşvik etmeye devam edeceğiz. (Adnan Oktar; 14 Mayıs 2018)
Read more
Tamam bir dinazor, bir ejderha değilim ama bende tükendim hafız. Yalancılarda sanıyor ki, biz ...
Media Removed
Tamam bir dinazor, bir ejderha değilim ama bende tükendim hafız. Yalancılarda sanıyor ki, biz inanıyoruz. Bilmiyorlar ki, biz yakarsak söndüremezler. Üstelik herşeyi geçtim. Birileri hep mi çekip gidecek bu hayatımızdan, biraz çekip götürse ya biri. Kafamda hep aynı soru dönüyor ... Tamam bir dinazor, bir ejderha değilim ama bende tükendim hafız. Yalancılarda sanıyor ki, biz inanıyoruz. Bilmiyorlar ki, biz yakarsak söndüremezler. Üstelik herşeyi geçtim. Birileri hep mi çekip gidecek bu hayatımızdan, biraz çekip götürse ya biri. Kafamda hep aynı soru dönüyor bu aralar; hangi ara kaybettik lan biz bu kadar diye dönüp dönüp kendime soruyorum. - O ne oldu, kardeşim.

O derken, hafız.

O İşte kardeşim.
Tamam tamam anladım. Ona soğuk davrandığıma bakma. Belli edersem o da gider, hafız ama bir gülüşü var. Her güldüğünde bana sigaramı ters yaktıran gülüşünü s*key.. pardon pardon seveyim diyorum.

Neyse, her neyse; konumuz bu değil.
Bu saatten sonra defansa yardıma gelmeyen forvete geri dön derim ve bizim acılarımız zamanla geçmiyor. Bu hayatta öğrendiğim bir şey varsa, zamanla geçen tek şey belediye otobüsü #dediadam… - #şiirsokakta #kitap #oku #şiirheryerde #yazar #şiirsokakta_ #şiir #kitaplar #takip #yalnız #aşk #sinema #twitter #sev #followme #film #roman #hayal #edebiyat #fotoğraf
Read more
<span class="emoji emoji2728"></span> Tüm Aşklarımla Birlikteydim. Canım Oğluma ve Gelinime değerli torunlarım canlarıma . Herşey ...
Media Removed
Tüm Aşklarımla Birlikteydim. Canım Oğluma ve Gelinime değerli torunlarım canlarıma . Herşey için Çok teşekkür ediyoruz güzel hediyeler için ve muhteşem Dinner Fondue Yemeği. Çok lezzetliydi Ellerine Sağlık Kalbi güzel kendi güzel Gelinim. İyiki varsınız iyiki bizim yavrularımız ... ✨ Tüm Aşklarımla Birlikteydim. Canım Oğluma ve Gelinime değerli torunlarım canlarıma . Herşey için Çok teşekkür ediyoruz güzel hediyeler için ve muhteşem Dinner Fondue Yemeği. Çok lezzetliydi Ellerine Sağlık Kalbi güzel kendi güzel Gelinim. İyiki varsınız iyiki bizim yavrularımız canlarımızsınız. ♥SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ♥ çok güzel bir doğum günü kutlaması ve Yeni yıl eğlencesiydi güzel olan çocukluğumu sevincimi yaşattınız eski günlerdeki gibi. Herşey gönlünüzce Olsun İnşallah. 🙏🙏🙏 Kuzucuklarla biten yıla teşekkürler şükürler olsun. 2018 e dileklerimizde oldu. Öncelikle Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Şehitsiz bir yıl olur inşallah. Sağlık huzur sevgi ve barış olsun.🐞🍀🐞🍀🐞😘♥😘♥😘♥😘♥
✨İnstagram ve FacebookTakipçilerime, kardeşlerime, dostlarıma ve Arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Kalbinizin Işıl Işıl parlayan güzel yorumlarınız dilekleriniz çok güzel ve çok duygulandım İyiki varsınız. Aynı dilekleri sizler içinde diledim. 🙏🙏🙏🙏🐞🍀🐞🍀🐞
👈👈👈 Sayfayı ilerleyin diğer fotoğrafları görmek için
Read more
Hamalın biri namazdan sonra dâima; "Yâ Rabbi, bana ne vereceksen hayırlısını ver, bir ekmek de ...
Media Removed
Hamalın biri namazdan sonra dâima; "Yâ Rabbi, bana ne vereceksen hayırlısını ver, bir ekmek de olsa hayırlısından ihsan eyle!" diye dua ediyor­muş. Adamın hep aynı duayı tekrarlaması, yanındakilerin dikkatini çekmiş. Nihayet biri, bir gün sormuş; " Kardeşim, sen her namazdan sonra ... Hamalın biri namazdan sonra dâima; "Yâ Rabbi, bana ne vereceksen hayırlısını ver, bir ekmek de olsa hayırlısından ihsan eyle!" diye dua ediyor­muş.
Adamın hep aynı duayı tekrarlaması, yanındakilerin dikkatini çekmiş. Nihayet biri, bir gün sormuş;
" Kardeşim, sen her namazdan sonra Yâ Rabbi, bana ne vereceksen hayırlısını ver, bir ek­mek de olsa yine hayırlısından ihsan eyle" diye yalvarıyorsun. Ekmeğin hayırsızı da mı olur ki?"
Hamal cevap vermiş: "Birader, benim başıma geleni bir bilsen sen de aynı duayı tekrarlardın."
"Neymiş başına gelen, anlat da biz de duyalım." Hamal, başlamış anlatmaya:
" Ben ekmeğimi hamallıkla kazanırım. Bir gün yokuş yuka­rı sırtımda ağır yükle çıkarken öyle yoruldum ki, yükümü yere indirdim. Alnımın terini silerken içimden dedim ki: "Yâ Rabbi, rızkımı ne kadar zor veriyor­sun. Ne olurdu oturduğum yerden ekmeğimi ka­zansam böyle zorlanmasam!"
Tam bu duayı ettim, birden karşımda iki kişinin dövüştüklerini gördüm. Aralarına girip ayıracakken,yediğim yum­rukla yüzüm kanlar içinde kaldı, tam o sırada gelen polisler, beni de kavgacılardan biri sanıp doğruca hapse attılar.
Mahkemeye çıkıncaya kadar, ha­piste her gün bana ekmek veriliyordu. Yattığım yerde ayağıma gelen ekmeği üzüntüden yiyemiyordum. Kendi kendime diyordum ki," işte ne sırtın­da yük taşıyorsun, ne de alnından terler akı­yor. Sana oturduğun yerde bedavadan gelen ekmek. Zevkle yesene hadi." Dışarıda alın teriyle kazandığım ekmek, hapiste ayağıma gelen bu ekmekten daha huzur verici ve lezzetliydi.
O zaman anladım ki, ben yanlış dua etmişim. Oturduğum yerden bir ekmek ver demişim, ama hayırlısından ver dememi­şim. İşte o günden bu yana dualarımda isteğimi değiştir­dim. Rabbimden zahmetli de olsa hayırlısını, huzurlusu­nu vermesini niyaz ediyorum.
✨✨✨
Allahü teâla hakkımızda herşeyin hayırlısını nasip etsin inşaallah...
Hayırlı günler...
Read more
Bugün bir annemiz Lal ile ilgili hiç paylaşım yapmıyorsunuz yazmış.Hastanedekine ayrı,telefonun ...
Media Removed
Bugün bir annemiz Lal ile ilgili hiç paylaşım yapmıyorsunuz yazmış.Hastanedekine ayrı,telefonun ucundakine ayrı şebeklik yapıyorum.Özlemimi dile getirsem annesi ölen çocuklar ne yapsın sen de iyice şımarık kadın oldun yazıyorlar.Yine sanki ben düşünemiyormuşum gibi Lal i yanınıza ... Bugün bir annemiz Lal ile ilgili hiç paylaşım yapmıyorsunuz yazmış.Hastanedekine ayrı,telefonun ucundakine ayrı şebeklik yapıyorum.Özlemimi dile getirsem annesi ölen çocuklar ne yapsın sen de iyice şımarık kadın oldun yazıyorlar.Yine sanki ben düşünemiyormuşum gibi Lal i yanınıza neden almıyorsunuz diye yazanlar olmadan açıklayayım.Az kaldı.8 haziranda karnesini alınca yanımıza yerleşecek.Sadece Kartal’ın ameliyatlarının biraz azalmasını bekliyoruz.Ben de meraklısı değilim kızımın hasretini çekmeye ama olmuyor işte öyle yazmakla.Hayatımız hastanede geçiyor.Kim bakacak ona biz hastanedeyken? 12 yaş altını almıyorlar ziyarete bile.Kanayan yaram ,baharım,yazım,evimin neşesi,vicdan azabım,hasretim,gururum,ilk göz ağrım.Ne paylaşabilirim onunla ilgili.Sadece kardeşi olsun istemiştik.Hayatımız alt üst oldu.İsyan etmedik.Allah’ın verdiği sınavı aldık baş tacı ettik.Ve bunu dertleşmek için paylaştığım bir arkadaşım Kartal’dan önceki bebepimiz öldüğü için bana “sen kaşındın tutturdun kardeş diye yapmayaydın kardeş “dedi.🙈 Ne kadar çok eli sırtımda dost bildiğim gizli düşmanım varmış.Zehirleri dillerinin ucundaymış.Ne iyi oldu temizlendi çevrem.Türkiye’ye gelince zaten ne kadar az kişi görüyorum artık farkettiyseniz.Haftasonu veli toplantısı varmış.Babaannemiz gitmiş.Öğretmen harika bir çocuk yetiştirmişsiniz çocuk gibi çocuk demiş.Kayınvalidem çok gururlanmış.Dersleri çok iyiymiş.Psikolojisi de çok sağlam demiş.Ağlıyodu bugün.Genelde beni üzmemek için hiç göstermiyo ağladığını.Güya serviste 8. Sınıfa giden bir kıza sinirlenmiş.Bir ara storyde anlatıcam çok komik anlattı yazsam anlaşılmaz.Ben biliyorum aslında,derdi servis değil beni özledi başka bir bahaneyle yine ağlıyor.Sadece çok arada yapıyor.Az kaldı gelicem yanına dedim,ne kadar az dedi.10 tane kalp çiz kağıda yapıştır,her sabah o kalplerin içini doldur.10. Kalp dolduğunda geleceğim dedim . #lalprenses
Read more
Sihirli parmakların dostlukla buluşma hikayesi -1... Bu hikaye yine bir seyahat esnasında, Ankara’dan ...
Media Removed
Sihirli parmakların dostlukla buluşma hikayesi -1... Bu hikaye yine bir seyahat esnasında, Ankara’dan Kıbrıs’a uçarken, yazılıyor olsa da aslında çok uzun yılların getirdiği bir dostluğun hikayesi... @tamerccn ile @turkan_cayan hikayesi... Sene 1999, aylardan Ekim ve hafta içi ... Sihirli parmakların dostlukla buluşma hikayesi -1... Bu hikaye yine bir seyahat esnasında, Ankara’dan Kıbrıs’a uçarken, yazılıyor olsa da aslında çok uzun yılların getirdiği bir dostluğun hikayesi... @tamerccn ile @turkan_cayan hikayesi...
Sene 1999, aylardan Ekim ve hafta içi bir akşam üzeri, mesai sonrası. Elektromanyetik Alan Etkileri Sempozyumu için harıl harıl çalıştığımız günlerden bir gün. Sempozyum için acil gönderilmesi gereken bir faks var ve nereden bulabiliriz diye Ayşe ile düşünürken onun aklına evinin karşısındaki, kendisininden her zaman gittiği kuaför salonu geldi ve hemen koşarak oraya gittik. Salondan içeri girip faks işimizi halledince gözüm Canım @turkan_cayan ’ıma takıldı ve Ayşe’ye dönüp “Gelmişken bir manikür yaptırsam mı” dedim.
İşte o andır benim için @turkan_cayan ’ımla birbirimize dost olmamız. Bir süre sonra öğrendik ki ikimiz de Koç kadınıyız, belki de biraz da bu sebeple birbirimize can olmaya çabuk karar verdik. Tırnaklarımı en dibine kadar yediğim anlarda bile elimi güzelleştirmeyi başaran, her kapıdan girişimde sanki bir ömürdür görüşemiyormuşuz gibi sımsıkı sarılan, sohbetine asla doymadığım, kimi zaman kardeşim kimi zaman ablam ve herşeyin ötesinde öngörüleri ile büyülendiğim kadındır Türkan. Ne zaman onun sihirli parmakları dolansa bedenimde kendimi bir tuval gibi hisseder, ne kadar özel bir insan olduğumu hissederim. En berbat halimde bile beni muhteşem bir kadına dönüştürmekte ustadır onun sihirli parmakları. Yalansız, dolansızdır, dosdoğru kadındır benim canım Türkan’ım, dobradır, tek bir an için bile hakedilmeyen hiçbir sözü söylemez. Eğer bir şekilde @turkan_cayan dokunduysa hayatınıza onu her andığınızda kocaman bir gülümse gelir konar gözbebeklerinize.
İşte bu yüzdendir ben çooook severim canımı ve hep derim ki İYİ Kİ VARSIN @turkan_cayan
#iyikivarsın #sihirliparmaklar #miracle #dost
Read more
#Repost @fazla_anne with @get_repost ・・・ Zeynep’in @zeynepinharikalardiyari henüz çocuğu yok. Bu #yarantespitler de bulunmasına mani değil. Bakmak kâfi geliyor çoğu zaman, görmek isteyen bakınca görüyor zaten. Bu videodaki kadın var ya güldük hepimiz evet ama bu kadınlar gerçek; ... #Repost @fazla_anne with @get_repost
・・・
Zeynep’in @zeynepinharikalardiyari henüz çocuğu yok. Bu #yarantespitler de bulunmasına mani değil. Bakmak kâfi geliyor çoğu zaman, görmek isteyen bakınca görüyor zaten.
Bu videodaki kadın var ya güldük hepimiz evet ama bu kadınlar gerçek; hem de gepgerçek. Özellikle özel okul koridorlarında, veli whatsapp gruplarında yaşıyorlar, 7/24 ölçüm,test,üstün,zeka,sıralama ve puan durumlarından bahsediyor ve mütemadiyen çocuklarını başka çocuklarla kıyaslıyorlar.
Artık çocuklar birer proje, her adımları fizibilite raporuna göre düzenlenen, boş beleş saati geçmesin diye sabahı akşamı haftasonusu tatili türlü kurs, etüt ve aktivite ile planlanan.
Artık çocukların sıkılmaya pek vakti yok, çünkü hiç boş kalmıyorlar.
Eh zaten sokakta oynamalar da parka götürülmeklerle sınırlı.
Enerjileri bedenlere hapis, küçücük çocukların reçeteleri var; çünkü sistem böyle.
Herkes gibi, sivrilmeyen, ortalama ve normal kabul edilen çerçevenin içine oturan çocuklar çok kıymetli; aksi var ise bu videodaki gibi anneler hepsini ortamdan uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar çünkü doğal seleksiyon çünkü dominantlığın zirvesinde kontrolcü ve planlayıcı ebeveynler jenerasyonu.
Öte yandan aynı bu veliler yeri gelince başka velilere,hatta öğretmene de ayar çekebiliyorlar çünkü para onların,parayı veriyorlar o yüzden her istediklerini yapabilirler,çünkü parasıyla değil mi kardeşim?!
Çocukları yedi yaşında üç dil bilen ,hem piyano çalan hem de puz pateni yapan öte yandan bilim kulübü başkanı olanlar bu anneler.
Tanıdınız mı?
‘Çünkü bu anneler çocuklarının en büyük şansı’,
Çünkü aslında çok büyük şanssızlık.
Hırslar, hedefler ve hedefe giden yolda her şeyin mübah görüldüğü hayatlar.
Türkiye’de sisteme köle olmak an meselesi yavrucum.
İşte öyle bir şey...🤷🏼‍♀️ #ykuşağıebeveynler
Read more
Bugün kardeşlerin kralının doğum günü🤓 Kendisiyle 4 sene önce lise 2'de yeni sınıfımızda tanıştık. ...
Media Removed
Bugün kardeşlerin kralının doğum günü🤓 Kendisiyle 4 sene önce lise 2'de yeni sınıfımızda tanıştık. Ben okulun ilk günleri duvar kenarında tek başıma otururken yanıma gelip "burası boşsa oturabilir miyim?" diye sordu. Ben de "buyur kardeş" dedim. Ve bu andan itibaren dostluğumuz başladı. ... Bugün kardeşlerin kralının doğum günü🤓 Kendisiyle 4 sene önce lise 2'de yeni sınıfımızda tanıştık. Ben okulun ilk günleri duvar kenarında tek başıma otururken yanıma gelip "burası boşsa oturabilir miyim?" diye sordu. Ben de "buyur kardeş" dedim. Ve bu andan itibaren dostluğumuz başladı. Birbirimizin adını, tuttuğumuz takımları, geçen sene hangi sınıfta olduğumuzu öğrendik. Akşamında Serkan beni facebooktan eklemiş, tüm durum ve fotoğraflarımı beğenmişti. Tabi ben de karşılıklı etkileşim yaptım😂 Sonrasında her geçen gün artan samimiyetle devam etti dostluğumuz. Beraber ağladık beraber güldük. (en çok güldük tabi) Hatta o bir ara başka bir okula nakil yaptı. Koca sınıfın içinde ağladım. Ama o dayanamadı tabi bensizliğe, 1 hafta sonra geri döndü. Çok güzel anılar biriktirdim onunla. Şimdi farklı şehirlerdeyiz ama bir gün eksilmedi dostluğumuz. Hala bir derdim olunca ilk o dinler. Ve şunu anladım; iki insan birbirini kalpten seviyorsa mesafelerin hiçbir önemi yok. Kilometreler sadece bir uzaklık birimidir. Neyse daha fazla uzatmadan, varlığın için teşekkür ederim kardeşim. İyiki doğdun🐣 Beraber nice güzel yıllara🤗🎁🎈
Read more
Hayata baktığınız yer önemli ben ailemden hep güzel bakmayı öğrendim. Siz güzel baktıkça size ...
Media Removed
Hayata baktığınız yer önemli ben ailemden hep güzel bakmayı öğrendim. Siz güzel baktıkça size bakan gözler de güzel oluyor. Güzeli görüyor. Bu anneler gününde; İyikilerimin en büyüğü beni büyüten aileme anneme her daim yanımda olan kardeşlerime ve mutluluğumu daim kılan biricik eşime, ... Hayata baktığınız yer önemli ben ailemden hep güzel bakmayı öğrendim. Siz güzel baktıkça size bakan gözler de güzel oluyor. Güzeli görüyor.
Bu anneler gününde; İyikilerimin en büyüğü beni büyüten aileme anneme her daim yanımda olan kardeşlerime ve mutluluğumu daim kılan biricik eşime, bana annelik duygularını her günüm de hissettiren evlatlarıma sonsuz teşekkürler 🙏🏼Tüm Kadınların Aneler Günü Kutlu Olsun ❤️
(Kıyafetim kardeşlerimin özel dikimi @5in1canpolat💫 )
Read more
Merhaba Kıymetli Dostlar! Doğu Batı Topluluğu olarak Mirasımız Derneği aracılığıyla Kudüs'te ...
Media Removed
Merhaba Kıymetli Dostlar! Doğu Batı Topluluğu olarak Mirasımız Derneği aracılığıyla Kudüs'te bir yetim kardeşimize sponsor olduk. Her ay 10 kişi olarak kişi başı 10 TL yardım gönderiyoruz. Bu uzun soluklu yardım faaliyetine katılmak isteyen kardeşlerimizin whatsapp dan erkekler ... Merhaba Kıymetli Dostlar!
Doğu Batı Topluluğu olarak Mirasımız Derneği aracılığıyla Kudüs'te bir yetim kardeşimize sponsor olduk. Her ay 10 kişi olarak kişi başı 10 TL yardım gönderiyoruz. Bu uzun soluklu yardım faaliyetine katılmak isteyen kardeşlerimizin whatsapp dan
erkekler için; 0539 495 74 82
bayanlar için; 0553 022 82 88 no'lu telefona mesaj atmaları ve her ay bu bedeli bize teslim etmeleri yeterli olacaktır. Sayı artarsa yetim kardeşlerimizin sayısını arttırabilme şansımız var. Sponsor olduğumuz kardeşimizin bilgileri görselde mevcuttur.
Read more
<span class="emoji emoji1f525"></span> gölgeler okuduğum en iyi melek kitabıydı! cidden harikaydı, olağanüstüydü! kitabın mükemmelliğini ...
Media Removed
gölgeler okuduğum en iyi melek kitabıydı! cidden harikaydı, olağanüstüydü! kitabın mükemmelliğini anlatmaya kelimeler yetmez yani, o derece. gaby yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi jude'u bir trafik kazasında kaybetmiştir. kazadan sonra bedenindeki yaralar iyileşmiştir ancak ... 🔥 gölgeler okuduğum en iyi melek kitabıydı! cidden harikaydı, olağanüstüydü! kitabın mükemmelliğini anlatmaya kelimeler yetmez yani, o derece. gaby yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi jude'u bir trafik kazasında kaybetmiştir. kazadan sonra bedenindeki yaralar iyileşmiştir ancak acısı hala tazedir ve her gece kabuslar görüyordur. kabuslarında ise cehennemin iblisleri ve diğer yaratıkları ile savaşıyordur. ve sonra karşısına rafa çıkar. rafa, sadece kabuslarında gördüğü çocuk değildir, aynı zamanda ikiz kardeşi jude'la da bir geçmişleri olduğunu iddia etmektedir. gaby, hayatı ve kendi hakkında bildiği tüm gerçeklerin bir yalandan ibaret olduğunu kabul etmek zorundadır ve bulması gereken gerçekler de kabuslarındaki gölgelerde saklıdır. arka kapakta yazılanlar böyle, burada spoiler vermeyeceğim çünkü spoiler verdiğim bir yorum blog da var zaten. BENİM SİZE TEK SÖYLEYEBİLECEĞİM MUHTEŞEM BİR KİTAP OLDUĞU! ya ben bu kadar güzel bir kitap daha okumadım! (aslında elbette ki okudum ama susun) serinin diğer kitaplarını okumadan bile favori melek serilerim dalında birinci oldu resmen. kitabın içinde her şey vardı, aksiyon vardı, romantizm vardı, aşırı da eğlenceli ve akıcıydı! muhteşem bir melek kitabından isteyebileceğiniz her şeye fazlasıyla sahipti yani. karakterler müthişti zaten. normalde ben kadın karakterleri pek sevemem ama gaby süperdi! rafa desen zaten başlı başına bir doğa harikası! onun o ukala tavırlarına ölürüm ama ben! okuyan herkesin beğeneceği, aşık olabileceği bir kitap gölgeler! @hulyakarayuksel 'e de kucak dolusu öpücük ve teşekkür! ∆ 5/5

@yabanciyayinlari #gölgeler #shadows #paulaweston #book #bookstagram #booklover #kitap #bookworm #kitapyorumu #books #booklove #bookloves
Read more
Yeni yuvamızından bir kesit. Ama önemli olan dekarasyon değil. İçinde huzur, sevgi ve samimiyet ...
Media Removed
Yeni yuvamızından bir kesit. Ama önemli olan dekarasyon değil. İçinde huzur, sevgi ve samimiyet olmadıktan sonra kalan sadece ambalajdan ibaret. Zorlu bir maratonu atlattıktan sonra ayağımızın tozuyla taşınma telaşına düştük. Şimdilik ufak tefek ince ayarlar dışında herşey ... Yeni yuvamızından bir kesit.
Ama önemli olan dekarasyon değil.
İçinde huzur, sevgi ve samimiyet olmadıktan sonra kalan sadece ambalajdan ibaret.
Zorlu bir maratonu atlattıktan sonra ayağımızın tozuyla taşınma telaşına düştük. Şimdilik ufak tefek ince ayarlar dışında herşey tastamam.
Bu meşakkatli süreçte bize yardım eden, yanımızda olmasa da uzaktan sesini eksik etmeyen, bizimle aynı heyecanı paylaşan tüm canlara teşekkürler.
Ve elbette kendi zamanlarından kısıp yanımızda olup yükümüzü hafifletip bir an önce yerleşmemizi sağlayan can dostlar @serkanridvanogullari @sevda_rdvn @ay_lin_ridvan sağolun varolun.
Güzel adamlar güzel kardeşler @iamhasanalswied @abdoo_a.s_it @fadialnoaemi @mahmad2034 sonsuz teşekkürler.
#family #newhouse #house #neu #photoofday #photo #pic #picture #relax #bestfriends #happy #good #sunday
Read more
Her daim yanımda olan,derslere ve sınavlara benimle birlikte çalışan, uyanamadığımda okula ...
Media Removed
Her daim yanımda olan,derslere ve sınavlara benimle birlikte çalışan, uyanamadığımda okula yetişemedigimde benden çok telaşlanan canım nişanlım Arif'e; Ve her zaman ellerini üstümde hissettiğim, daima yanımda olan beni okutmak için her çabayı gösteren birtanecik anneme, babama ... Her daim yanımda olan,derslere ve sınavlara benimle birlikte çalışan, uyanamadığımda okula yetişemedigimde benden çok telaşlanan canım nişanlım Arif'e;
Ve her zaman ellerini üstümde hissettiğim, daima yanımda olan beni okutmak için her çabayı gösteren birtanecik anneme, babama ve güzel kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum. Sizi herşeyden çok seviyorum.. 💜
@berfcevik
@ozlemgogerr
@cevik1643
#istanbulayvansarayüniversitesi
#mezun
#graduation
Read more
 #Repost @stylopunk ・・・ Ve bir veda artık.Kitapların insanlar arasında kuvvetli bağlar kurduğunu ...
Media Removed
#Repost @stylopunk ・・・ Ve bir veda artık.Kitapların insanlar arasında kuvvetli bağlar kurduğunu gördüğüm o muhteşem oluşuma an itibariyle veda ettik. 3 yıla yakın zamandır güzel anılar biriktirip , güzel anlar yaşamıştık hep birlikte... tabiki tek başıma değildim hiç bir zaman evet ... #Repost @stylopunk ・・・
Ve bir veda artık.Kitapların insanlar arasında kuvvetli bağlar kurduğunu gördüğüm o muhteşem oluşuma an itibariyle veda ettik. 3 yıla yakın zamandır güzel anılar biriktirip , güzel anlar yaşamıştık hep birlikte... tabiki tek başıma değildim hiç bir zaman evet ben sadece bir fikir öne sürdüm ve kitap kardeşliği ortaya çıktı lakin ardında tabiki bir çok insan vardı bazı bazı dönemlerde... bu fikre başta inanan gülsah ve çilem olmuştu. Sonrasında kemik bir kadro vardı ve toplu olarak konuştuğumuz bir platformda kitap seçimleri yapıyorduk o dönemlerde ise derya,sesil ,fatma zehra, kitapkurdu ebru ,canan ,candan, asuman vardı.sonrasında beyazkitaplik ,mor kitaplık ,afede,kitapcikedisi, ,kitapkurduserpil,kitapbocegi hatice ,gamze, ilgi, cansu da bir çok yardımı dokundu bu kardeşliğe kemik bir kadro pek olmadı yani görseller ve liste gibi işleri birlikte yürüttüğümüz kişilerdi. Belki benden çok emeği olan kisiler de vardır bu saydığım kisiler içinde bu kisiler sayesinde trt 1 radyo da o harika günü yaşadım ben. Sesimin ilk kez o gün titredigini kardesligi anlatır iken heyecandan sözcükleri birbirine karistirdigim o güzel dakikaları yasadim kardeşlik ile. Bu güzel insanlara emekleri için çok teşekkür ederim... tabi birde içimizden biri olup daha sonra saadet partisinden ayrılıp ak partiyi 😉 kuran kardeşlerimiz var her ne kadar bize sırtlarını dönmüş olsalar , yoktan var olmuş gibi gösterseler,birlikte kurduğumuz hayalleri kendi hayalleri gibi ortaya çıkarmış olsalar da öncelikle kurucu üyelerine bizimle birlikte okudukları, yanımızda durdukları günler için teşekkürler... yolları açık olsun...
Kardeşlik güzel bir rüyaydi benim için ve bu güzel rüyaya veda ettik artık
Instagramdaki ilk okuma grubu olarak güzel bir kapı açtık diye düşünüyorum bunu ilk biz yaptık lakin tek elimizde olması gibi bir durum yoktu. Kardeşlik veda etti lakin hepimizin hayatının bir köşesinde durmaya devam edecek en özel köşesinde hatta;
Kitaplıklarımızda....
Read more
Si te vas yo también me voy Si me das yo también te doy Mi amor Bailamos hasta las diez Hasta que ...
Media Removed
Si te vas yo también me voy Si me das yo también te doy Mi amor Bailamos hasta las diez Hasta que duelan los pies #np - #enriqueiglesias Duele el Corazón 🏻 🏻 We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act but a habit. 🏻 🏻 •You’re only one workout away from a good mood. 🏻 🏻 Ben ... Si te vas yo también me voy
Si me das yo también te doy
Mi amor
Bailamos hasta las diez
Hasta que duelan los pies 🎶 #np - #enriqueiglesias 🎈 Duele el Corazón 🎈
👉🏻
👉🏻 We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act but a habit.
👉🏻
👉🏻 •You’re only one workout away from a good mood.
👉🏻
👉🏻
Ben spor yapmaya açık konuşayım; popo kaldırmak için başladım çünkü kardeşim her gün “ dümdüz popon var, popon çok çirkin “ diyip beni aşağılıyordu. 😂😂 Onun sayesinde başladım. 20dk lık onun önerdiği egzersizleri yaptım. Tabi cılkım çıkıyordu vücut hareketsizlikten ağlar haldeydi tabi 😂 Her gün egzersiz yapıyordum ama kardiyo falan değil. Sonra kardeşim bana 30 dklık yağ yakıcı bir video göstererek “ var mısın iddiaya bunu tamamlayamazsın “ dedi.. Ve o gün bugündür; cardio, fat burn, hit workout vs hepsini yapar oldum. Hem kilo verdim hem de popoma şekil 😂 Amacıma ulaştım 💪🏻 Durmak yok, yola devam! Kardeşime sonsuz teşekkürler .. 🎈🎈😂😂
🎈
🎈 •


#turkishamerican #marriedlife #girlswhosquat #watchme #modeling #beauty #model #quote #fitness #summervibes #vines #booty🍑 #streetphotography #fashion #watchme #internationalcouple #turkishgirl #girlswhoworkout #bonnenuit #workout #fashion #ootd #셀스타그램 #맞팔 #손팔 #goodnight #photoshoot
Read more
Pkk 36 yıllık eylememsellik sürecinde hiç bir zaman er veya erbaş askerí kuvvetlerine bu boynuna ...
Media Removed
Pkk 36 yıllık eylememsellik sürecinde hiç bir zaman er veya erbaş askerí kuvvetlerine bu boynuna bağladığı bayrağı cellat önlüğü belleyen kalabalık gibi saldırmadı. Kürt halkının özellikle pusu ile öldürülen asgerí güçleri sahiplendiği onların naaşlarını aileleri üzülmesin ... Pkk 36 yıllık eylememsellik sürecinde hiç bir zaman er veya erbaş askerí kuvvetlerine bu boynuna bağladığı bayrağı cellat önlüğü belleyen kalabalık gibi saldırmadı.

Kürt halkının özellikle pusu ile öldürülen asgerí güçleri sahiplendiği onların naaşlarını aileleri üzülmesin diye kendi yaşadıkları topraklarının ağaç yaprakları ile örtüşünü yaşamımın son gününde dahi unutmayacağım! Dün gece ise bu ülkenin insanları kendi akrabasının kendi komşularının 20 li yaşlarında ki çocuklarına vahşice kanla barutla saldırdı. Beni bilen bilir dünyamda silaha yer yoktur afedersiniz bir çocuğun masallarda ki canavarlardan korktuğu kadar korkarım silahtan. Ve bir o kadar da nefret ederim elinde silah olan her kurum,kuruluş ve şahısdan. Lakin çok değil saatler önce güneşin vatanımda olmadığı ayın aydınlattığı geceyi tıpkı geçmişte olduğu gibi kara yüzleri ile örttüler. Dilimde söyleye bilecek onca küfür onca hakaret varken sırf ekmeklerine bal-yağ olmasın diye tüm bedenim titreye titreye kendini tutmakta. Yaşım belki dar-beleri görmedi,lakin onun acılarını hep duyduğum çocukluk anılarım her gün kapı eşiğimde,Erdal Erenin yaşına geldiğimde ölüme ne kadar uzak olsamda hep acırdı yüreğim. Büyüklerim,tanıdığım Kürt ailelerin 80 dönemi anlattıkları dar-be işkenceleri sırf dillerini konuşmak adına tutuştuğu özgürlük tutkularına indirilen balyoz bu ülkeye Pkk olarak geri döndü. Ve bu yüzden halkımın düğünlerinde söylenen türküler dahi acıdır üzüntüdür. Bizler kadar kimse bu darbelere karşı değildir. Dün dönen oyun,Tayyip Erdoğan'ın kendi saltanatı olan başkanlık hükümdarlığına vatanıma kazıdı. Asgarí kuvvetlere bunu yapan katiller yarın öbür gün biz sivil halka neler yapar kim bilir,kim bilir kanımızı taslarla içmek için sıraya girerler. Madem ki yarimi göğsüme alıp rahatça yaşaya bileceğim bir ülke olmayacak, kalsın Anadolu onların saltanatına,kenefe çevirdikleri ülkeyi onların boklu suratlarına bırakacağım ki kendi pisliklerinde boğulsunlar.

En yakın zamanda yanıma alacağım yarim ve kardeşimle buradan uzaklara gitmek istiyorum. Burnuma kan kokusu gelmeyecek yerlere,,, #darbe #Türkiye #ülkem #kan #gözyaşı #vahşet #asker
Read more
Her gün ajanslardan dillendikçe insanın insana düşmanlığı haber olarak, Dağlarımızda ölüyorken ...
Media Removed
Her gün ajanslardan dillendikçe insanın insana düşmanlığı haber olarak, Dağlarımızda ölüyorken masum gencecik adamlar, Sokaklarımızda coplanıyorken memuru, işçici, öğrencisi, Başın örtülü diye ayrılıyorsa kadınlar bir başka köşeye, Açık saçık diye ayıplanıyorsa genci ... Her gün ajanslardan dillendikçe insanın insana düşmanlığı haber olarak,
Dağlarımızda ölüyorken masum gencecik adamlar,
Sokaklarımızda coplanıyorken memuru, işçici, öğrencisi,
Başın örtülü diye ayrılıyorsa kadınlar bir başka köşeye,
Açık saçık diye ayıplanıyorsa genci yaşlısı,
Aç aç uyuyan bir çocuk varsa memleketin dört bir yanında,
Gözyaşları beyhude yere akıtılıyorsa anaların,
Kalkıyorsa arsız bir el masum bir kadının yüzüne,
Kandırılıyorsa ideoloji, inanç adına nice güzel insanlar,
Yorgunsa benim memleketimin gayri resmi tarihi,
İhalelerde pasta niyetine yeniyorsa yetim hakları,
Kardeşlik, dostluk, vefa taşınmışken bizim semtten,
Ben seni sevemem sevgilim.

Taş atsam Küdüs’e döner kalbim, gül atsam Hallaç’ın masum yüzünde biriken kanlara,
Mermi sıkamam, düşman da olsa öldürmek yakışmaz insan olana,
Kucaklayamamam zalimi, öbir yanağımı çeviremem zulme,
İsyan ederim, alıp başımı giderim,
Kimseyi bırakamam geride.
Ben seni sevemem sevgilim.

Ne zaman ki özgür bir ülke olur kalbimizin hudutları,
Ne zaman analar ağlamaz, çocuklar taş atmaz,
Ne zaman aykırı sözler söyleyenler coplanmaz, mahkemelerde yargılanmaz,
Ne zaman merhamet yer içer memleketimin insanları,
Köpeğini bile sahipsiz bırakmaz sokakta,
Ne tinercisi ne evsizi kalır dışarda,
Ne zaman ki işçisi patronuna eş olur haklarda,
En garibi en zengiyle aynı saygıyı görür toplumda,
Özgür oluruz, özgürlük şarkılarımız olur dudaklarımızda,
İşte ben o zaman sevgilim,
İşte o zaman,
Severim seni.
#AdemÖzbay
#KalbiminSanaSelamıVar
10 yıl önce yazdığım bir şiir. Bakıyorum şimdi pek değişen yok. Bazı konularda ufak iyileştirmeler belki.
Bu sorunları halledebilseydik bugün dolar karşısında bu kadar kırılgan olmazdık.
Herşeye rağmen bu memleket bizim. Kimseye yar etmeyiz.
Güçlü olalım, birlikte olalım.
Bunların da üstesinden geliriz dostlarım...
#Türkiye
Read more
İbrahim Erkal Gözyaşlarıyla Anıldı Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim ...
Media Removed
İbrahim Erkal Gözyaşlarıyla Anıldı Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal, ölümünün 1’inci yıl dönümünde dostları tarafından sevilen şarkılarıyla anıldı. Büyükçekmece Belediyesi, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ı ölümünün ... İbrahim Erkal Gözyaşlarıyla Anıldı

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal, ölümünün 1’inci yıl dönümünde dostları tarafından sevilen şarkılarıyla anıldı.

Büyükçekmece Belediyesi, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ı ölümünün 1’inci yılında unutmayarak anma programı düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İbrahim Erkal’ın annesi Hatice Erkal, kardeşi Abdullah Erkal ve eşi Filiz Akgün Erkal’ın yanı sıra çok sayıda sanatçı dostları ve hayranları katıldı. Gecede sanatçılar İbrahim Erkal’ın unutulmaz eserlerini seslendirirken, zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Gecede sahne alan İbrahim Erkal’ın kardeşi Abdullah Erkal ise ağabeyinin ‘Canısı’ şarkısını seslendirdi. Anma programına katılan ünlü sanatçının eşi Filiz Akgün Erkal, kucağında küçük kızı Elif Su ile birlikte eşinin gönüllere taht kurmuş şarkılarını dinlerken gözyaşlarını tutamadı.

İbrahim Erkal’ın Türkiye için çok önemli bir sanatçı olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ”Kendine has söylemiyle Türk halk müziğinde önemli bir sanatçımızdı. Daha sonra bizim ailemizin bir ferdi oldu ama maalesef 50 yaşında kaybettik. Allah rahmet eylesin. İbrahim özü sözü bir, parada gözü olmayan ve parada gözü olmadığı için diğer sanatçıların arasına girmeyen, o özlemi hiçbir zaman duyman, tamamıyla insan sevgisiyle, sanatıyla kıyak bir Erzurum delikanlısıydı” dedi.

Gecede gözyaşlarına hakim olamayan İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Akgün Erkal, ”Karmaşık duygular içerisindeyim. Her şey ortada zaten, halen seviliyor. Hayranlarından halen binlerce aldığım mesajlar, onların duaları var. Önceden nasılsa halen kimsede sevgisi azalmadı, aksine daha da çoğalarak devam ediyor. Böyle gecelerde anılarak unutulmuyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu. #ibrahimerkal #anmaprogramı #filizakgünerkal #atatürkkültürmerkezi #sevenleri #canısı #instagram
Read more
Canım çok güzel fotoğraflarımız vardı ben bunu seçtim, ilk fotoğrafımız <span class="emoji emoji1f49b"></span> Hep söylüyorum yönüm, ...
Media Removed
Canım çok güzel fotoğraflarımız vardı ben bunu seçtim, ilk fotoğrafımız Hep söylüyorum yönüm, yolum. Bu hayattaki her şey senin varlığınla anlam kazanıyor. Her şeye varlığın sayesinde cesaret edebiliyorum. Daha doğru bi anlatımla; burnumu her boka nasıl olsa annem arkamda diyerek ... Canım çok güzel fotoğraflarımız vardı ben bunu seçtim, ilk fotoğrafımız 💛 Hep söylüyorum yönüm, yolum. Bu hayattaki her şey senin varlığınla anlam kazanıyor. Her şeye varlığın sayesinde cesaret edebiliyorum. Daha doğru bi anlatımla; burnumu her boka nasıl olsa annem arkamda diyerek sokmayı başarıyorum :) bilmiyorum annem başarılı bi evlat olabildim mi? Çünkü başarılı bi öğrenci, başarılı bi kardeş, başarılı bi dost, başarılı bi sevgili olmadığım kesin. Hah ama bak başarılı bi sosyalim ben! 😌 Sana baktığımda geleceğimi görüyorum. Ne olacağımı biliyorum. Ben büyüyünce Lerzan Kürkçü olacağım! Her seyinle hayranım. Seneler geçtikçe daha da anlıyorum kıymetini ve daha da artıyor hayranlığım. Gücüne, neşene, gülüşüne, firçalarına, boyalarına ama en çok benim en iyi arkadaşım olan yanına. Seni çok seviyorum . Bu hayatı çekilir kılan tek şey senin sevgin. Dış dünyada bir savaş veriyorum. Kendi varlığımı oluşturmak için direndiğim bir savaş. Bazen yeniliyorum sonra tekrar kalkıyorum. Bazen nice zaferler benim oluyor. Bazen kaçıyorum savaşmaktan korkup saklanıyorum. Ama iç dünyamda yani senin yanında, kucağında her şey geçiyor işte o zaman en güçlü ben oluyorum.
Bir gün değil her gün beni hiç bırakmaman için dualar ediyorum. Anneler günün kutlu olsun tanrıçam 💛
Read more
Pazar günü yakın bir arkadaşımın nişanı oldu.Nişan evdeydi ve bereketleri daim olsun ( onlara ...
Media Removed
Pazar günü yakın bir arkadaşımın nişanı oldu.Nişan evdeydi ve bereketleri daim olsun ( onlara ayrıca da çok çok teşekkür ki böylesi birşeye sebep oldular! )ziyadesiyle güzel hazırlanmışlardı. Arkadaşım, ben ve diğer arkadaşlara “lütfen eve de götürün birşeyler,bol bol alın” dedi.Zaten ... Pazar günü yakın bir arkadaşımın nişanı oldu.Nişan evdeydi ve bereketleri daim olsun ( onlara ayrıca da çok çok teşekkür ki böylesi birşeye sebep oldular! )ziyadesiyle güzel hazırlanmışlardı. Arkadaşım, ben ve diğer arkadaşlara “lütfen eve de götürün birşeyler,bol bol alın” dedi.Zaten o demese de ben birşeyler alabilir miyiz sualini düşünmüştüm🙈😬 Aradaki yakınlığımızın kardeş muadili olmasından ötürü de içim rahattı. Annem mevlitlere,veya oturmalara gidince eğer yakın birileriyse yiyeceklerin fazla olduğunu görünce ister.Ama yakın olmayan biryer ise de ne hikmet ki teklif edenler çıkar ve öyle de yiyecek getirdiği çok yer olur.Niye alıyor acaba?Tabiki dağıtmak için🙃 İşte böyle büyüyünce "görgülü kuşlar gördüğünü işler"hesabına geliyor. Belki bu anlattığım kısmı garip gelebilir,ayıp bulan olabilir.Saygı duyarım,öyle bakıyor olabilirsiniz hayata. Ama elimize verilen de başkalarının hakkının olduğu biliyorsak onu paylaşmanın keyfiyetini düşünün derim. Bana sorarsanız keyfiyeti olmak da zorunda değil ya orası ayrı mevzu. Ama isteyen istediği kanaldan bakıp değerlendirebilir. İşte o gün arkadaşımla öyle konuştuğumuz gibi kaplara doldurmaya başladım. Oradan çıktığımda kime götürsem diye düşünmekteyim.Bizim bölgede öyle birkaç değil baya baya aile var.Nasip bu ya önden düşündüğüm 2-3 aile zaten her daim kontak halindeyiz diyerek, dur şu diğer aileye götüreyim dedim. Ufacık biryerde yaşayan mülteci ailenin kapısına geldim ve ilk başta tıklatmaya da çekindim.Çünkü daimi gittiğim birileri değil, onlara daha çok annem birşeyler götürdüğü için o tanıyor. Kapıyı vurdum ve temiz yüzlü genç bir hanım açtı.Kutuları verince gözlerinin içi güldü ve "abla süt,çocuk"dedi. Para değil,başka şeyler veya yiyecekler değil.Sadece süt istedi.Çünkü ufak çocuğa içirecek.Malum nişandan geliyordum ve bir sürü şey yemiştim. O an hepsini çıkarmak istedim,midem kalktı,kendimden iğrendim bir an.Ama sonra adaletin merhalelerini az evvel yukarıda zikrettiğim elimizdekinde olan haklarını vs vs düşünüp markete gittim.Sütleri aldım ve geri dönüp,verdim.Başka hiçbirşey istemediler.Sadece yarım türkçeyle teşekkür edip minnet dolu bir bakışla gülümsedi.
Devamı yorumlarda 👇🏻
Read more
"Gözlerin gözlerin gözlerin,  ister hapisaneme, ister hastaneme gel,  gözlerin gözlerin ...
Media Removed
"Gözlerin gözlerin gözlerin,  ister hapisaneme, ister hastaneme gel,  gözlerin gözlerin gözlerin hep güneşte,  şu Mayıs ayı sonlarında öyledir işte  Antalya tarafında ekinler seher vakti. Gözlerin gözlerin gözlerin,  kaç defa karşımda ağladılar  çırılçıplak kaldı gözlerin  altı ... "Gözlerin gözlerin gözlerin, 
ister hapisaneme, ister hastaneme gel, 
gözlerin gözlerin gözlerin hep güneşte, 
şu Mayıs ayı sonlarında öyledir işte 
Antalya tarafında ekinler seher vakti.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
kaç defa karşımda ağladılar 
çırılçıplak kaldı gözlerin 
altı aylık çocuk gözleri gibi kocaman ve çırılçıplak, 
fakat bir gün bile güneşsiz kalmadılar.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
gözlerin bir mahmurlaşmayagörsün 
sevinçli bahtiyar 
alabildiğine akıllı ve mükemmel 
dillere destan bir şeyler olur dünyaya sevdası insanın.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
sonbaharda öyledir işte kestanelikleri Bursa'nın 
ve yaz yağmurundan sonra yapraklar 
ve her mevsim ve her saat İstanbul.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
gün gelecek gülüm, gün gelecek, 
kardeş insanlar birbirine 
senin gözlerinle bakacaklar gülüm, 
senin gözlerinle bakacaklar." İyi ki doğdun sevgilim ❤️
Read more
1 sene olmak üzere gideli... Çok özlüyorum...İsyanda, mutsuz ya da bunalımda değilim... Ama yokluğuna ...
Media Removed
1 sene olmak üzere gideli... Çok özlüyorum...İsyanda, mutsuz ya da bunalımda değilim... Ama yokluğuna alışmış da sayılmam hala, eksikliğini her an yaşıyorum... Eski fotolarına bakıyorum, bana yazdığı mailleri okuyorum. İyi geliyor... Tanıdığım en sevgi dolu, fedakar ve yüce gönüllü ... 1 sene olmak üzere gideli... Çok özlüyorum...İsyanda, mutsuz ya da bunalımda değilim... Ama yokluğuna alışmış da sayılmam hala, eksikliğini her an yaşıyorum... Eski fotolarına bakıyorum, bana yazdığı mailleri okuyorum. İyi geliyor... Tanıdığım en sevgi dolu, fedakar ve yüce gönüllü insanlardandı... Nur kalplimin, kıymetlimin, annemin 2013 yılında bana ve kardeşime yazdığı maili paylaşmak istiyorum, bence hepimize iyi gelecek çünkü... “Annecim selam ,
geçen gün reiki hocasından bir görüş öğrendim ve uyguluyorum.
Sana da ve kardeşine de ileteyim dedim. Arkadaşlarıma ve sevile filan da bahsettim. reiki hocamız “Mahalledeki çöp bidonunun çok dikkatsizce kullanıldığını ve hep kirli ve dağınık” diye düşünüyorlarmış. Hocası da ( odağını değiştir) demiş. “Bak etrafta çok güzel ağaçları gör, çiçeklerin etrafın ne kadar güzel olduğınu fark et ve dillendir” demiş. “Biz de ana kız bunu yaptık ve çevremizi güzel düşünüp güzel gördüklerimize teşekkür ettik ve şimdi aynı çöp aynı mahalle ama artık çöp düzgün duruyor” dedi. Hocamız bunu deneyimlemiş ve öğretiyi çok beğenip ben de uygulamaya çalışıyorum . Olana da olmayana da teşekkür ederek, iyi yönde değiştirebileceğimi fark ettim.
Seçimlerimiz bize yansıyor. Güzel düşününce, ifade etmesek bile enerjimiz olumlanıyor ve etrafımız da olumlu oluyor.
Annecim, bizler çok güçlüyüz güzel ve olumlu düşünmeyi seçerek olumlu güzellikleri yaşamayı seçmeliyiz. Allah bize düşünüp yaratma yeteneği vermiş. “iste ya kulum ve teşekkür et ben bolluk sağlık bereket maddi ve manevi sana veriyorum benim sonsuz gücüm ve kaynağımdan sen de faydalan” diyor. konuşmalarımızı güzel seçmeli ve yutkunup konuşmalıyız. sevgi herzaman önderimiz olmalı. sevdiğimiz yanlarını olayları düşündükçe onları gelliştiriyoruz..sizlerle de paylaşayım istedim. çok öpüyorum sağolun sevgililerim.
Anneniz Serpil” #bonilerinanneannesi @serpil_ksk
Read more
Bugün, hayatımda yeni bir dönemin başlangıcı. Lisede hayallerimi süsleyen Boğaziçi Üniversitesinin ...
Media Removed
Bugün, hayatımda yeni bir dönemin başlangıcı. Lisede hayallerimi süsleyen Boğaziçi Üniversitesinin bir mezunuyum artık. (Burada sadece fotoğraf paylaşmak değil de biraz daiçimi dökmek istedim.) Hayatımın şüphesiz ki en güzel beş yılıydı Boğaziçi. Geçen yıllara rağmen hala her ... Bugün, hayatımda yeni bir dönemin başlangıcı. Lisede hayallerimi süsleyen Boğaziçi Üniversitesinin bir mezunuyum artık. 🎓 (Burada sadece fotoğraf paylaşmak değil de biraz daiçimi dökmek istedim.) Hayatımın şüphesiz ki en güzel beş yılıydı Boğaziçi. Geçen yıllara rağmen hala her “Boğaziçi” deyişimde yeni aşıklar gibi içim kıpır kıpır oluyor. Boğaziçili olmanın heyecanını her daim içimde canlı tutuyorum. Güney yokuştan her inişimde karşıma çıkan ilk manzara karşısında “vay be” diyor, peteklere geldiğimde boğaza bakarken soluklanıyor, güney meydana giden büyülü yolda ciğerlerimi oksijenle dolduruyor, güney meydanı gördüğümde “işte bu” diyor, teras kantinden çayımı kahvemi alıp manzarada bir bankta oturup “budur abi” diyorum. Bebek yokuşundan sallana sallana inip, nefes nefese çıkmayı da seviyorum. Her seferinde, kampüse ilk kez gelmiş lise kafilesi gibi kampüsün fotoğraflarını çekiyorum. O beton içinde kaybolmuş kuzey kampüsü de ne zaman yer arasam bulamadığım kütüphaneyi de Cmpe binasını da kahve eşliğinde en geek muhabbetlerin yapıldığı cmpe lounge’ı da seviyorum. Boğaziçinin her bir detayını ayrı ayrı seviyorum.
En çok da Boğaziçinin bende biriktirdiği insanları seviyorum. Benimle hazırlıkta aynı sınıfta olup beş sene aynı yurdun aynı odasında kalan ve bu beş sene kesintisiz kahrımı çeken Mehmet Emin‘e özellikle teşekkür ediyorum. Kardeşlerim Yunus, Mustafa ve Mehmet‘e ve burada bahsedemediğim sayısız arkadaşıma da sonsuz teşekkür ediyorum. (Burada fotoğrafını paylaşamadığım arkadaşlarımdan da özür diliyorum, buradaki fotoğraflar sadece bu yazıyı paylaşmak için rastgele seçtiğim fotoğraflar). Ben duygusal adamım, Boğaziçi ayrılığı da bir ayrı burukluk veriyor tabi ama, dediğim gibi artık yeni bir başlangıç vakti.
Hayatım boyunca Boğaziçili olmanın gururuyla yaşayacağım. Bir gün yeniden buluşmak ümidiyle, hoşçakal ve teşekkürler @unibogazici #OnceBogazici #AlwaysBogazici #BUalways #OSimdiGraduate 🎓🎓🎓 tl;dr: Abi Boğaziçi yaa
Read more
Bugün İstanbul Yarı Maratonu'nu koşmak için 6.00'da uyandım. Hazırlanıp 7 gibi sokağa indim. ...
Media Removed
Bugün İstanbul Yarı Maratonu'nu koşmak için 6.00'da uyandım. Hazırlanıp 7 gibi sokağa indim. Sol üstteki arkadaşa rastladım, 2.5 yaşında ve adı "Beşinci". Bir ay önce evimin karşısındaki kafede 3 bebe doğurmuş. Kafe (ve vicdan) sahibi ana-oğulun ona yaptığı yerde bebelerini büyütüyor. ... Bugün İstanbul Yarı Maratonu'nu koşmak için 6.00'da uyandım. Hazırlanıp 7 gibi sokağa indim. Sol üstteki arkadaşa rastladım, 2.5 yaşında ve adı "Beşinci". Bir ay önce evimin karşısındaki kafede 3 bebe doğurmuş. Kafe (ve vicdan) sahibi ana-oğulun ona yaptığı yerde bebelerini büyütüyor. Beşinci'yi besledim, sokak kedilerine kuru mama koydum. Saat 7.30'da kardeşim Ali geldi, beni, ablam Naime'yi, kardeşim Deniz'i, akrabamız Ahmet abiyi aldı yola koyulduk. Ahmet abi ve ben 21.1km, Ali ve Naime 10km koşacaktık. Deniz ve etkinlik alanında buluştuğumuz arkadaşımız Özlem bize destek için oradalardı. Hava, Nisan ayı için çok soğuk ve rüzgarlıydı. Deniz ve Özlem, organizasyon yalnızca görevlilere sıcak içecek verip koşucu yakınlarını "gereksiz" gördüğünden saatlerce üşüdüler, kötü muamele yüzünden sinirlendiler vs... Aslında yarış alanı koşucular için iyi organize edilmişti. Tuvaletler çok ve temizdi, kimin nereden yarışa başlayacağı belliydi, hızlara göre alanlar ayrılmıştı (pacer'ları göremedim maalesef), parkur boyunca ikram yeterliydi. Finişte ise yine her zamanki karmaşa vardı. Sporcular ayrı alana alınmadı. Hava güzel olsa sporculara verilen yiyecek içecek torbaları yağmalanırdı. Sonuç olarak yarışı 1.50'de bitirdim. Yaş grubumda 7. oldum. Bu yıl 3 bin civarında katılım olmuş, kadın oranı yüzde 20'ye yakın. Hayatımda ilk kez, Türkiye'de, yaş grubumda 47 kadınla koştum. Rekor bir sayı. Keşke daha çok kadınla koşsam da hiç kürsü yüzü görmesem. Parkurlar kadınlarla daha medeni, daha eşitlikçi, daha güzel... Bugün aynı zamanda 6 yıl önce kaybettiğimiz babamızın da doğum günüydü. Kardeşlerim ve ben onun için bir aradaydık, 75. yaşında onu sevgiyle anarak koştuk. Her şeye rağmen güzel ve anlamlı bir gündü. Umarım belediyemiz bir gün bu tür etkinliklerin yalnızca "koşu" değil "şehrin en güzel festivalleri" olduğunu anlar ve biz de "medeniyette" bir adım ilerlemeyi başarırız.
Read more
GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK" 11 EYLÜL 2018 Temeli 9 ...
Media Removed
GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK" 11 EYLÜL 2018 Temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan stadın kaba inşaatının yüzde 60-70 oranında bittiğini ifade eden Talat Papatya, "Kelimeler adeta kifayetsiz kalıyor. ... GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK"

11 EYLÜL 2018

Temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan stadın kaba inşaatının yüzde 60-70 oranında bittiğini ifade eden Talat Papatya, "Kelimeler adeta kifayetsiz kalıyor. Ben hayatımda hiçbir şeyi kıskanmam. Ancak İzmirli olarak Avrupa’ya gittiğimizde yapılan stattları, tesisleri Göztepe olarak kıskanmıştım. Artık bizim de kıskanılacak bir stadımız olacak. Son derece heyecanlanıyoruz. Taraftarımızla burada buluşacağımız, tarihimizdeki gibi zaferlere imza atacağımız günleri iple çekiyoruz" diye konuştu.

Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin sadece bir stat olmadığını belirten Talat Papatya, "Burası içinde çeşitli sosyal alanları barındıran, kafeleri, çocuk alanları olan bir yapı. Ayrıca çatımızda yeşil alan olacak. Orası çok önemli. Alttaki otopark kadar çatımız da bölgenin sosyal ve ekonomik yapısına değer katacak. Böyle bir yapının çok fazla örneği olduğunu düşünmüyorum. Bölge halkının da bizimle birlikte stadın bitmesini sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Burası geçmişte halkımızın maç ve antrenman olmayan günlerde spor yapabildiği, yürüyebildiği bir alandı. Biz o dokuyu koruyup alanımızı deniz manzaralı hale çevireceğiz ve halkımız çatıda aktivitesini gerçekleştirecek. O yüzden çok farklı ve kıskanılacak bir stat göreceğiz" şeklinde konuştu.

Papatya, stadın önümüzdeki sezon hizmete açılabileceğini belirterek şu cümleleri kurdu: "Her şey yolunda giderse kasım sonu kaba inşaat biter. Önümüzdeki Mayıs-Haziran gibi de stat tamamlanır. 2019-2020 sezonunda açılış maçımızı stadımızda oynamanın hayalini kuruyoruz ama bu gerçekçi bir hayal. Statta emeği geçen işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İlk baştan beri desteklerini esirgemeyen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bizim başkanımız da inşaat mühendisi. Onun vizyonunu anlayan bir mühendis olarak Sayın Yıldırım’ın çok değerli katkıları oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemize çok önemli stat hamleleri gerçekleştirdi, kendisine de teşekkür ediyorum. Haberin devamı hikayede ⬆️
Read more
Benim en büyük şansım arkamda dağ gibi sağlam olan dostlarım. Ne güzel insanlar biriktirmişim, iyi ki siz varsınız, iyi ki her kahkahamda her göz yaşımda, korkularımda, mutluluklarımda, üzüntülerimde yanımdasınız. İyi ki dostlarım, kardeşlerim, en özel çok özellerimsiniz. Sizi ... Benim en büyük şansım arkamda dağ gibi sağlam olan dostlarım. Ne güzel insanlar biriktirmişim, iyi ki siz varsınız, iyi ki her kahkahamda her göz yaşımda, korkularımda, mutluluklarımda, üzüntülerimde yanımdasınız. İyi ki dostlarım, kardeşlerim, en özel çok özellerimsiniz. Sizi asıl ben çok seviyorum♥️ Çok teşekkürler benim büyük ailem♥️ @aliyek82 @beyhannn87 @haticekaraagacli @oguzhan.bjk.2008 @naiminceyol @fatmanecla @gulsah86 @nrbahar @canarikan87 @ezgipacal @tugcealmdr @makeupbyzeynept @aysdnzatgn @ipekdmrtss @busralemdarr @beyzademirtasss @beyhaninceyol ♥️♥️♥️
Read more
 #Repost @osmanbalcigil ・・・ Bir romanın daha üstesinden geldik... Son kitabım yayınevinden ...
Media Removed
#Repost @osmanbalcigil ・・・ Bir romanın daha üstesinden geldik... Son kitabım yayınevinden çıktı, matbaanın müşfik ellerine ulaşmak üzere... Bu vesileyle, son çalışmamın, proje olarak geliştirilmeye başlaması anından itibaren yanımda olan Yelda Cumalıoğlu ve Ertürk Akşun başta ... #Repost @osmanbalcigil
・・・
Bir romanın daha üstesinden geldik... Son kitabım yayınevinden çıktı, matbaanın müşfik ellerine ulaşmak üzere... Bu vesileyle, son çalışmamın, proje olarak geliştirilmeye başlaması anından itibaren yanımda olan Yelda Cumalıoğlu ve Ertürk Akşun başta olmak üzere DESTEK EKİBİ'ne teşekkür etmem, bir nevi Allahın emri... Daha önce de defalarca söylediğim gibi, Yelda Hanım ve Ertürk Kardeşim, her kitabım için "sanki kendileri yazmışçasına" çaba gösteriyorlar... Bu sefer de öyle oldu. Özellikle de kitabın isminin kesinleştirilmesi anı kapıya dayandığında, kendimi emin ellerde hissetmemi sağladılar. Öyleyse, bu kitap benim olduğu kadar onlarındır da... Desteğin muhteşem bir editörü var. Adı Devrim Yalkut. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır... Kitaplarımın kapaklarını beğeniyorsanız (ki tüm geri dönüşlerden böyle olduğunu anlıyorum, hepsini yapan isim İlknur Muştu'dur. Ona da teşekkür ediyorum... Kitaplar artık eskisi gibi değil, iç dizaynları da en az kapakları kadar önemli. Bu konuda da Cansu Poroy'un gösterdiği çabaya şapka çıkartmam lazım... Hasılı kelam, "yeni çocuğum" dünyaya gelmek üzere matbaanın yolunu tuttu... Kitapevlerine, DESTEK'in muhteşem dağıtım kadrosu sayesinde gireceği için içim çok rahat... Ardından da devreye hakikaten işinin ehli Halkla İlişkiler Ekibi girecek (zamanı geldiğinde onları da tanıtacağım). Aşağıdaki görseli "şimdilik" ve "çerez olsun" diye sizlerle paylaşıyorum. Kitabın tam ismini ve kapağını raflarda yerini aldığı zaman söyleyeceğim... Sürprizler olmadan hayatın ne keyfi var değil mi? Herşey gönlünüzce olsun.
Read more
İki haftalık tatilimin göbeğinden vurdu bu doğum <span class="emoji emoji263a"></span>️ Türkiye’ye yeni dönmüştüm, iki gün sonra ...
Media Removed
İki haftalık tatilimin göbeğinden vurdu bu doğum ️ Türkiye’ye yeni dönmüştüm, iki gün sonra minikleri tatile götürecektim ki, tam ortasına denk geldi ... “Kardeşim doğum vardı da, tatil senin neyine” diye düşünenler vardır mutlaka 🙄 Bebişimiz tam 25 gün erken teşrif etti ... Bu ... İki haftalık tatilimin göbeğinden vurdu bu doğum ☺️
Türkiye’ye yeni dönmüştüm, iki gün sonra minikleri tatile götürecektim ki, tam ortasına denk geldi 😉
...
“Kardeşim doğum vardı da, tatil senin neyine” diye düşünenler vardır mutlaka 🙄
Bebişimiz tam 25 gün erken teşrif etti 🐣
...
Bu ailemiz Suriye’deki savaş nedeniyle evlerinden yurtlarından kopup ülkemize yerleşmiş insanlar 🤕
Annemizin bir çok sistemik sıkıntıları olduğu için çok da konforlu geçmedi hamilelik süreci 🤕
Bağırsakları, omurgası hiç rahat bırakmadı bizi 🤕🤕
...
Haftalar öyle veya böyle geçerken, 9 ay boyunca hep aynı soruyu sordu anne adayımız:
“Doğumda siz kesin olacak mısınız?”
Ben de tüm Eylül boyunca İstanbul’da olacağımın rahatlığı ile söz verdim:
“Don’t worry about it! I promise you...”
...
Gerçekten bir günde 300 km yol yaptırdı bana, vermiş olduğum bu söz ☺️
...
Ben 🚗 ile geldim de birşey mi, tüm aile ✈️ ile Abu Dhabi’den yetişti 👍
...
Vajinal doğum yapamadık, olmadı, ilerlemedi 🙈
Ama öyle bir sezaryen yaptık ki, annemiz korkudan ameliyathaneyi inletti 🙉
Allahtan doğum ilerlememiş, yoksa hepimiz ayvayı yermişiz demedik değil 🙊
...
Bebişimiz biraz erken doğdu ama 24 saat dolmadan toparladı ve annesi ile kavuştu 😍
Annemizin ameliyat sonrası biraz sancılı oldu ama bugün o da taburcu 🙏 @manoritaaa ...
Bu minik bebek vatan topraklarından uzakta dünyaya geldi 😬
Umarım hayat ona güzel şeyler sunar ve her bebeğin, her insanın hak ettiği gibi bu dünyada bir yaşama sahip olur 🙏
...
#hosgeldinminikbebek
#dogdunamaisminhalayok
#furkanmıolsaydıacaba 😜
#seniveailenimisafirettik 🙏
#ülkemizinkıymetinibilelim
#başkaTÜRKİYEyok 🇹🇷
#buaradaminikbirnot 🤗
#hastatürkçesorupbeningilizceyanıtvermedimtabiki
#anlatırkenbirazgaripdurmuş 🤯
...
Fotolar için @aynurakcayphotography çok teşekkürler 🙏🙏🙏
Read more
Geleceği güzel yapanın sadece hayaller olduğunu düşünürüz çoğu zaman. Bazen unuturuz, anıların ...
Media Removed
Geleceği güzel yapanın sadece hayaller olduğunu düşünürüz çoğu zaman. Bazen unuturuz, anıların da sonsuza dek bizimle geldiğini. Biriktirdiğimiz her güzel saniye, hiç tahmin etmediğimiz anlarda yüzümüze koyduğu bir gülümsemeyle güzelleştirir hayatımızı. Manisa günlerinde başladı ... Geleceği güzel yapanın sadece hayaller olduğunu düşünürüz çoğu zaman. Bazen unuturuz, anıların da sonsuza dek bizimle geldiğini. Biriktirdiğimiz her güzel saniye, hiç tahmin etmediğimiz anlarda yüzümüze koyduğu bir gülümsemeyle güzelleştirir hayatımızı. Manisa günlerinde başladı hikayemiz. O günden bu yana ne kadar güzel zamanlar biriktirmişiz. Çok iyi hatırlıyorum, sene 2007. İlk Milli maçın. Rakip, Norveç. Oda arkadaşımsın. Belki hayatta en çok konuştuğun anlar benim yanımda olduğun anlardı ama o gün de az konuşmuştun. Nerede olursa olsun, ne zaman olursa olsun, adın her anıldığında cümlenin bir yerinde mutlaka “iyi adam” kelimesi geçecek. Biliyorum, hangi işi yaparsan en iyisini yaparsın. Bize yaşattığın her güzel an için, abiliğin için çok teşekkür ederim. Hayatının yeni sayfası, öncekiler gibi başarılarla dolsun. Kucağımıza doğan çocuklarınla, eşinle mutlu ve huzurlu bir hayat senin olsun. Geride kalan her şeyi zaten başarırsın... Kardeşin. ** Most of the time, we get lost in our dreams believing that they are the only ones that make our future meaningful. That's why we tend to forget, it's rather the memories that we carry with us forever. The best portion of our lives are the nameless moments we spend smiling with someone who matters to us. Our paths were crossed in a small town, Manisa. How lucky we were to had the opportunity to share so many moments with a big smile on our faces. I still remember 2007 like it was yesterday. Your first international game. Against Norway. We were roommates. You were very quite on that day. And from that day on, I was going to discover that although we used to talk to each other a lot, you were the thinker and the doer, but not the talker. I can't thank you enough for being a big brother to me, always being there for me, care for me. And now it's time to move on. Good luck on the new chapter of your life. I'm sure that whereever it is or whenever it is, every one will use the same quote while they are defining you; oh man, he is such a good guy.. And I know one more thing as well; you'll always do your best whatever you do. With all your heart and soul. I wish you happiness with your admirable family; your wife and you
Read more
Bu hafta sonu raflarda...Kimin biyografik romanı yazıldığı hala gizli... Tahmini olan? #Repost ...
Media Removed
Bu hafta sonu raflarda...Kimin biyografik romanı yazıldığı hala gizli... Tahmini olan? #Repost @osmanbalcigil (@get_repost) ・・・ Bir romanın daha üstesinden geldik... Son kitabım yayınevinden çıktı, matbaanın müşfik ellerine ulaşmak üzere... Bu vesileyle, son çalışmamın, ... Bu hafta sonu raflarda...Kimin biyografik romanı yazıldığı hala gizli... Tahmini olan?

#Repost @osmanbalcigil (@get_repost)
・・・
Bir romanın daha üstesinden geldik... Son kitabım yayınevinden çıktı, matbaanın müşfik ellerine ulaşmak üzere... Bu vesileyle, son çalışmamın, proje olarak geliştirilmeye başlaması anından itibaren yanımda olan Yelda Cumalıoğlu ve Ertürk Akşun başta olmak üzere DESTEK EKİBİ'ne teşekkür etmem, bir nevi Allahın emri... Daha önce de defalarca söylediğim gibi, Yelda Hanım ve Ertürk Kardeşim, her kitabım için "sanki kendileri yazmışçasına" çaba gösteriyorlar... Bu sefer de öyle oldu. Özellikle de kitabın isminin kesinleştirilmesi anı kapıya dayandığında, kendimi emin ellerde hissetmemi sağladılar. Öyleyse, bu kitap benim olduğu kadar onlarındır da... Desteğin muhteşem bir editörü var. Adı Devrim Yalkut. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır... Kitaplarımın kapaklarını beğeniyorsanız (ki tüm geri dönüşlerden böyle olduğunu anlıyorum, hepsini yapan isim İlknur Muştu'dur. Ona da teşekkür ediyorum... Kitaplar artık eskisi gibi değil, iç dizaynları da en az kapakları kadar önemli. Bu konuda da Cansu Poroy'un gösterdiği çabaya şapka çıkartmam lazım... Hasılı kelam, "yeni çocuğum" dünyaya gelmek üzere matbaanın yolunu tuttu... Kitapevlerine, DESTEK'in muhteşem dağıtım kadrosu sayesinde gireceği için içim çok rahat... Ardından da devreye hakikaten işinin ehli Halkla İlişkiler Ekibi girecek (zamanı geldiğinde onları da tanıtacağım). Aşağıdaki görseli "şimdilik" ve "çerez olsun" diye sizlerle paylaşıyorum. Kitabın tam ismini ve kapağını raflarda yerini aldığı zaman söyleyeceğim... Sürprizler olmadan hayatın ne keyfi var değil mi? Herşey gönlünüzce olsun.
Read more
Yine kemerler çıkmış hayırlı olsun<span class="emoji emoji1f602"></span> Geçen sezonda yamanın kemer showu meşhurdu<span class="emoji emoji1f602"></span> Nasip orhanaymış.. ...
Media Removed
Yine kemerler çıkmış hayırlı olsun Geçen sezonda yamanın kemer showu meşhurdu Nasip orhanaymış.. Şaka bir yana vah ki ne vah.. Sözde iyi kalpli süper kahraman kötülerin düşmanı iyilerin dostu Yaman Turana bakın siz! Kemerle adam saldırıyor pesss bu ne korkunçluk böyle gözü dönmüş ... Yine kemerler çıkmış hayırlı olsun😂 Geçen sezonda yamanın kemer showu meşhurdu😂 Nasip orhanaymış.. Şaka bir yana vah ki ne vah.. Sözde iyi kalpli süper kahraman kötülerin düşmanı iyilerin dostu Yaman Turana bakın siz! Kemerle adam saldırıyor pesss bu ne korkunçluk böyle gözü dönmüş bunun hale bak😰 Bugün ne gördük kendinden başka kimseyi dinlemeyip sağa sola saldıran sorunlarını ŞİDDETLE çözmeye çalışan öyleki kemerle bir insana saldıran bir hasta gördük. Evet hasta diyorum çünkü bu bir hastalıktır yamanın tedaviye ihtiyacı var. Herkes sorunlarını konuşarak çözmeye çalışırken Yaman konuşmaktan anlamadığı için saldırıyor. Bakın ne Murat ne Cüneyt sorunlarını şiddetle çözüyor mu? Çözmüyorlar çünkü iyi karakterler böyle gözü dönmüş manyağa bağlamaz. Feride bile kocasının bu halini görünce korkudan nereye kaçacağını bilememiş. Durum ortada. Ve Yaman sen bir haddini bil artık! Cüneyt gel deyince gel git deyince gidecek bir karakter değil gelsinde şunlara sahip çıksın gibi saçma sapan emirlerini al kendine sakla! Güzel kardeşin diye her şeyi yapamazsın kozanlarla hiç aşık atamazsın öyle dur derler adama👊 Bugünde zaten dizi 70 ci olarak yeni bir rekora daha imza atmışken böyle sahneler yazmayın. Cüneyt karakterini yok saymaya devam edip böyle kardeşlik adı altında saçma sapan bağıran kişiler yazdığınız sürece siz daha çok 70 80 90 cı olursunuz!😉 Turanlar kim ki onların kardeşlik konusu merak edilecek? Yaman gibi sürekli bağıran bir adam varken kim ona üzülecekte reytingler yükselecek? Yükselmiyor işte düştükçe düşüyorsunuz😁 #beniaffet #beniaffetdizi #beniaffetdizisi #samhini #startv #fercün #seymur #feridecüneyt #feridecüneytgüneş #muratdanaci #seymakorkmaz #tolgaakman
Read more
Gözlerin gözlerin gözlerin,  ister hapisaneme, ister hastaneme gel,  gözlerin gözlerin gözlerin ...
Media Removed
Gözlerin gözlerin gözlerin,  ister hapisaneme, ister hastaneme gel,  gözlerin gözlerin gözlerin hep güneşte,  şu Mayıs ayı sonlarında öyledir işte  Antalya tarafında ekinler seher vakti. Gözlerin gözlerin gözlerin,  kaç defa karşımda ağladılar  çırılçıplak kaldı gözlerin  altı ... Gözlerin gözlerin gözlerin, 
ister hapisaneme, ister hastaneme gel, 
gözlerin gözlerin gözlerin hep güneşte, 
şu Mayıs ayı sonlarında öyledir işte 
Antalya tarafında ekinler seher vakti.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
kaç defa karşımda ağladılar 
çırılçıplak kaldı gözlerin 
altı aylık çocuk gözleri gibi kocaman ve çırılçıplak, 
fakat bir gün bile güneşsiz kalmadılar.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
gözlerin bir mahmurlaşmayagörsün 
sevinçli bahtiyar 
alabildiğine akıllı ve mükemmel 
dillere destan bir şeyler olur dünyaya sevdası insanın.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
sonbaharda öyledir işte kestanelikleri Bursa'nın 
ve yaz yağmurundan sonra yapraklar 
ve her mevsim ve her saat İstanbul.
Gözlerin gözlerin gözlerin, 
gün gelecek gülüm, gün gelecek, 
kardeş insanlar birbirine 
senin gözlerinle bakacaklar gülüm, 
senin gözlerinle bakacaklar.

#izmirenternasyonalfuarı
#87ief
#nazimhikmet
Read more
@vaktislam Teşrik Tekbir'lerini unutmayalım kardeşlerim.. . Arefe günü sabah namazından ...
Media Removed
@vaktislam Teşrik Tekbir'lerini unutmayalım kardeşlerim.. . Arefe günü sabah namazından itibaren bayramın dördüncü gününün ikindi namazına kadar, yirmi üç farz namazının arkasından birer defa "Allahu ekber Allahu ekber, Lâ ilâhe illallahu vallahu ekber. Allahu ekber ve lillahi'l-hamd" ... @vaktislam
Teşrik Tekbir'lerini unutmayalım kardeşlerim..
.
Arefe günü sabah namazından itibaren bayramın dördüncü gününün ikindi namazına kadar, yirmi üç farz namazının arkasından birer defa "Allahu ekber Allahu ekber, Lâ ilâhe illallahu vallahu ekber. Allahu ekber ve lillahi'l-hamd" diye tekbir getirilir ki, buna "teşrîk tekbiri" denir. Anlamı şöyledir: "Allah her şeyden yücedir, Allah her şeyden yücedir. Allah'tan başka ilâh yoktur. O Allah her şeyden yücedir, Allah her şeyden yücedir. Hamd Allah'a mahsustur.“ .
Tekbirlerin bu şekli Hz. Ali ve Abdullah b. Mes'ûd (r. anhümâ)‘ya dayanır.
.
Teşrîk tekbirlerinin başlangıcı Hz. İbrahim'in oğlu İsmail'i kurban etme olayına kadar uzanır. İbrahim (a.s), gördüğü sahih rüya üzerine oğlunu Allah yolunda kurban etmeye karar verir. Kurban hazırlıkları sırasında Cebrail (a.s) gökten buna bedel olarak bir koç getirir. Dünya semasına ulaştığında Cebrail (a.s); "Allahu ekber, Allahu ekber” diyerek, tekbir getirir. İbrahim (a.s) bu sesi işitince başını gökyüzüne çevirir ve onun bir koçla geldiğini görünce; "Lâ ilâhe illâllahu vallahu ekber" diye cevap verir. Bu tekbir ve tevhîd kelimelerini işiten ve kurban edilmeyi bekleyen İsmail (a.s) da; “Allahu ekber velillâhi'l-hamd” der. Böylece kıyamet gününe kadar sürecek büyük bir sünnet başlatılmış olur .
Kaynak 👉[es-Saffât, 37/102, 107; İsmail maddesi; el-Mavsılî, el-İhtiyar li Ta'lîli'l-Muhtar, Kahire (t.y), I, 87, 88]
Read more
Bu yazıda biraz kendimden geçmişimden anlatacağım. Bunları yazarken gerçekten içimden geldiği ...
Media Removed
Bu yazıda biraz kendimden geçmişimden anlatacağım. Bunları yazarken gerçekten içimden geldiği için yazıyorum. Hayatta hepimizin başına gelmiştir. Kıskanç insanlar. Seni çekemeyen, senin başarılı olmanı istemeyenler. Halbuki siz onlar için her zaman iyilik, güzellik, kardeşlik, ... Bu yazıda biraz kendimden geçmişimden anlatacağım. Bunları yazarken gerçekten içimden geldiği için yazıyorum.
Hayatta hepimizin başına gelmiştir.
Kıskanç insanlar. Seni çekemeyen, senin başarılı olmanı istemeyenler.
Halbuki siz onlar için her zaman iyilik, güzellik, kardeşlik, birlik ve beraberlik düşünsenizde onlar hiç bir zaman öyle düşünmemişlerdir.
Kardeş, canım dedikleriniz en çok canınızı yakanlar olmuşlardır.
Evet aynen öyle.
Belki aranızda şöyle düşünenler vardır.
Ya Resul hayata biraz güzel bak herkes hayal kırıklığı yaşamıştır geçer.
Ama size birşey söyleyim mi? Biz hayata her zaman güzel bakıyorduk.
Biz güzel bakmaya çalışırken bize güzel gözüken insanlar bu ışığı benden, bizden aldılar.
Bunu şu an eminim okuyan size bahsettiğim kişiler anlar. Ama kimseye laf sokma derdinde değilim.Biliyorum kalbi güzel, niyetleri temiz Aslanlarsınız BU YÜZDEN SİZDE YANILMAYIN! Sizleri gerçekten seviyoruz.
Evet geldik vatanımıza ve çok mutluyuz.
Evet geri dönmemizi dört gözle bekleyenler var. Ama hala bu yazıyı yazmama rağmen hiç düşünceleri değişmedi, işte kötü her zaman kötü kalır.
Şimdi anladınız mı...
Biz o ışığı o umudu sizinle tekrar yakaladık.
Sizler bizim her zaman en iyi destekçimiz oldunuz. Bizler sizleri çok sevdik.
Umarım bu yolda daha çok işlere hep beraber imza atarız.Umarım Rabbim size bizim çektiğimiz zorlukları yaşatmaz. Sizi bir yorum ile mutlu edebiliyorsam elimden geldikçe yetişebildiğim kadar cevaplarım.
Biliyorum hepsine yetişemem ama bize kırılmayın. Bizler sizler için burdayız.
Kısa bir süre için Almanyaya giriş çıkış yapma zorundayız ama çoğunlukla burdayız. Bundan sonra sizi asla yalnız bırakmayacağız, sizlerin bizi bırakmadığı gibi.
Bu yola beraber girdik ve bizim sizlere güvenimiz sonsuz. Şunu anlamıyorlar.
Bizim 3 kardeş olarak bi hikayemiz var.
Bu hikaye zamanı vakti geldiğinde anlıyacaklar ama bu hikayede yer alan sizlerde varsınız.
Son olarak şunu söylemek istiyorum.
İster gençler olsun ister bizden büyüklerimiz.
Kimsenin hakkını yemeyin. Kimseyi üzmeyin. Bırakın onlar konuşsun, bırakın onlar haklı sansınlar kendilerini. Sizin kalbiniz ve niyetiniz temiz oldukça, unutmayınki yolunuz da doğru yere varacaktır...
#shreddedbrothers
Read more
Kardeş denmez her göte ama sizle ölümünee skgkffdksdn <span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f604"></span>
Media Removed
Kardeş denmez her göte ama sizle ölümünee skgkffdksdn Kardeş denmez her göte ama sizle ölümünee skgkffdksdn 😄😄😄😄
Günaydın <span class="emoji emoji2764"></span>️ Tanıdığım her kadının anneler günü kutlu olsun <span class="emoji emoji2764"></span>️ bir belgeselde izlemiştim, dişi ...
Media Removed
Günaydın ️ Tanıdığım her kadının anneler günü kutlu olsun ️ bir belgeselde izlemiştim, dişi bir aslan 3 tane yavru ile yaşama mücadelesi veriyordu, güneşin altında bitkin düşmüş, yavrularını süt verebilmesi için kendi beslenmesine dikkat etmesi öte yandan da yavrularını diğer vahşi ... Günaydın ❤️ Tanıdığım her kadının anneler günü kutlu olsun ❤️ bir belgeselde izlemiştim, dişi bir aslan 3 tane yavru ile yaşama mücadelesi veriyordu, güneşin altında bitkin düşmüş, yavrularını süt verebilmesi için kendi beslenmesine dikkat etmesi öte yandan da yavrularını diğer vahşi hayvanlardan koruması gerekiyordu. Erkek aslanlar da işte güneşte totişleri yere sererek “vay efendim akşama doğru kimi döllesem” diye takılıyorlardı. Neyse belgeselde bu dişi aslan bi ara ava gitti, evlatlarını da bir yere sakladı, o sırada da yine hatırlamadığım bir vahşi sürü çocukları buldu, birini yediler :( sonra anne mekana geri dönüp evlatlarını aradığında çocuklardan birinin de sakat kaldığını gördü, hayatına devam edemeyecekti ve anne onu orada bırakmak zorunda kalacaktı, son sahnede gözleri yaşlı dişi anne aslan “yere batsın afrika” diye isyan ederek dağa taşa kükredi! Ben hayatımda böyle üzücü belgesel izlememiştim öyle çok ağladım ki o gün anne olmanın aslında kutsal değil aşırı zor bir şey olduğunu düşündüm, bugün annesi fiziken ya da zihnen yanında olmayan bütün çocuklar illa kutlamak isterlerse “Matidao” belgeselini izleyebilirler, ya da gördükleri en yakın kedinin elini öpüp anneler gününü kutlayabilirler, zira kediler bazı insanlardan daha iyi birer anne 😸ben de bugün hayatının ilk anneler gününü kutlayacak olan kardeşceyizimin annişler gününü kutluyorum ❤️
Read more
BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM ! BANA EN BÜYÜK HEDİYE SİZLERSİNİZ , SİZLERİN SEVGİSİ , SİZLERİN DESTEĞİ ...
Media Removed
BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM ! BANA EN BÜYÜK HEDİYE SİZLERSİNİZ , SİZLERİN SEVGİSİ , SİZLERİN DESTEĞİ OLMASA BU HİÇBİRŞEYİN ÖNEMİ YOK ! BANA BU SENENİN EN BÜYÜK HEDİYESİ SİZLERSİNİZ ! BANA BUGÜNE KADAR DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN TÜM GALATASARAY CAMİASI BAŞTA OLMAK ÜZERE ABİLERİME KARDEŞLERİME ... BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM ! BANA EN BÜYÜK HEDİYE SİZLERSİNİZ , SİZLERİN SEVGİSİ , SİZLERİN DESTEĞİ OLMASA BU HİÇBİRŞEYİN ÖNEMİ YOK ! BANA BU SENENİN EN BÜYÜK HEDİYESİ SİZLERSİNİZ ! BANA BUGÜNE KADAR DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN TÜM GALATASARAY CAMİASI BAŞTA OLMAK ÜZERE ABİLERİME KARDEŞLERİME ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ! HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN ! BEN SARI KIRMIZI OLAN HERŞEYİ ÇOK SEVİYORUM ! FUTBOLU SEVEN , MİZAÇTAN ANLAYAN TÜM FUTBOL SEVERLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM ! DOĞUM GÜNÜMÜNDE BU MÜBAREK GÜNDE OLMASI VESİLESİ İLE TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN RAMAZAN AYINI KUTLAR , BÜYÜKLERİMİN ELLERİNDEN , KÜÇÜKLERİMİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM ! UNUTMAYINKİ TÜRKİYEDİR GALATASARAY!
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span>Salih’in Bir Türlü Bitmeyen Hikayesi<span class="emoji emoji1f343"></span> Bu kitabın başına gelmedik kalmadı herhalde. Ne olduysa ...
Media Removed
Salih’in Bir Türlü Bitmeyen Hikayesi Bu kitabın başına gelmedik kalmadı herhalde. Ne olduysa nasıl olduysa ne zaman okumaya kalktıysam ya bir iş çıktı ya bir yazının yazılması gerekti. Okumak istemediğim dönemlerde oldu. Sadece eskiden okuduğum kitapları yeniden okuduğum bir ... 🍃Salih’in Bir Türlü Bitmeyen Hikayesi🍃
Bu kitabın başına gelmedik kalmadı herhalde. Ne olduysa nasıl olduysa ne zaman okumaya kalktıysam ya bir iş çıktı ya bir yazının yazılması gerekti. Okumak istemediğim dönemlerde oldu. Sadece eskiden okuduğum kitapları yeniden okuduğum bir dönem de olmuştu. Bütün bunlardan sonra bitmedi hikaye. Bitemedi.
Ama size ondan bahsedeceğim. Yazar, okurla konuşan bir yazar. Kahramanımız Salih diyerek sizi de hikayenin içine sokuyor. Dahası yazar hikayeyle bağını da söylüyor. İşte yazarının ağzından kim olduğunun, ne anlattığının hikayesi: “Ben kim miyim? Ben onun ilkokuldan üniversiteye kadar tanıdığı sıra arkadaşıyım ve ben de onun gibi gazeteci ve aynı zamanda da yazarım. Ben, onun annesinin komşusunun oğluyum -mahallemizden taşınmadan önce en yakın arkadaşıyım, kardeşi gibi gördüğü arkadaşı, oturduğu şehirdeki tek yakınıyım. Ben onun misket oynadığı, parasını ve ekmeğini paylaştığı arkadaşıyım. Düşüncelerini okuyabilen zihin okuruyum.” Evet, böylelikle Tanrısal yazar konumunu ortaya koymuş ve karakterinin bilincine kadar anlatacağını, metin içerisinde her şeyi gören göz olacağını okura gizlice -yok canım baya açıkça- söylemiş oluyor. “KENDİ HİKAYESİNİ YAZMAYA CESARET EDEMEYEN YAZARIN HİKAYESİ”ni yazan, onu da hikayenin başkahramanı yapıp size anlatanım. Ben sadece bir anlatıcıyım. Bu hikayeyi ben yazıyorum, çünkü ben onun sıkıntılarında ve sevinçlerinde çaldığı kapıyım. Şimdiyse onun isteğiyle onu sizlere anlatan yazarım. Ben hem gerçekten yazarım hem de Salih’in yazarıyım. Neyse…” Evet, yazar geveze. Yazar, benim okurken çatıştığım türden. Ama bu metne dair bir yorum değil. Ben bu geveze anlatıcıyla çatışıyorum. Saramago’nın “Filin Yolculuğu” kitabında olduğu gibi... Burada da yazar gevezeliği bir üslup olarak tercih etti diye düşünüyorum. Hikaye henüz bitmediğinden emin değilim. Hikayeyi bitiremedim henüz. Neden biliyor musunuz? Çünkü gevezelik bulaşıcı :D Bakın kaç saattir konuşuyorum car car… Durmayıp okuyorsunuz. Roman güzel bir başlangıçtan sonra gevezeleşiyor. Sonra okuru da alıyor bir gevezelik. Yazar okuruyla konuştuğundan mı dersiniz? “Salih’in Bir Anda Biten Hikayesi”nin yazarı Hüseyin Sezer’e selam olsun.
Read more
Güzel insanlarla biriktirdiğim güzel anıların sonuna geldik...3 yıldır her türlü tuhaflığımı ...
Media Removed
Güzel insanlarla biriktirdiğim güzel anıların sonuna geldik...3 yıldır her türlü tuhaflığımı çeken abilerime, kardeşlerime, dostlarıma anlam veremiyorum Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler, hoşçakal beykent tv ️ #tb #byebye #friendship Güzel insanlarla biriktirdiğim güzel anıların sonuna geldik...3 yıldır her türlü tuhaflığımı çeken abilerime, kardeşlerime, dostlarıma anlam veremiyorum 😝 Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler, hoşçakal beykent tv ✌️ #tb #byebye #friendship
Teşekkür ederiz #Repost @kitapportresi (@get_repost) ・・・ “Eğer bir çocuk kavga ve gürültü ...
Media Removed
Teşekkür ederiz #Repost @kitapportresi (@get_repost) ・・・ “Eğer bir çocuk kavga ve gürültü içinde yaşıyorsa kavgacılık öğrenir. Eğer bir çocuk korku içinde yaşıyorsa, korkmayı öğrenir. Eğer bir çocuk daima ona acıyan insanlarla beraber yaşıyorsa, kendini zavallı hissetmeyi ... Teşekkür ederiz #Repost @kitapportresi (@get_repost)
・・・
“Eğer bir çocuk kavga ve gürültü içinde yaşıyorsa kavgacılık öğrenir.
Eğer bir çocuk korku içinde yaşıyorsa, korkmayı öğrenir.
Eğer bir çocuk daima ona acıyan insanlarla beraber yaşıyorsa, kendini zavallı hissetmeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk cesaret ve heyecana değer verilen bir çevrede yaşarsa, kendine güvenmeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk sevgi içinde yaşarsa, sevmeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk kendisini adam yerine koyan bir çevrede yaşarsa, hayatta erişmek için çabalamaya değer bir amacı olmasını öğrenir.
Eğer bir çocuk dürüst hareket eden insanlar içinde yaşarsa, adaletin ne olduğunu öğrenir.
Eğer bir çocuk sözlerine güvenilir insanların içinde yaşarsa, hakikatin ne olduğunu öğrenir.
Eğer bir çocuk açık kalpli, güler yüzlü ve anlayışlı insanların arasında yaşarsa, dünyanın gerçekten yaşamaya değer güzel bir yer olduğunu öğrenir.” Sf:140 #annlader #çocukyetiştirmebilgeliği #psikolog #aslıdalan
.
Bir anne olarak aile-çocuk üzerine yazılan eğitim kitaplarını takip etmeye çalışıyorum 😊 ve hem psikolog hem de bir anne olan Aslı Dalan’nın bu güzel kitabını da severek #okudumbitti 📚
.
Kitap 0-6 yaş dönemindeki çocukların ebeveynlerine hitaben yazılmış ve sade bir uslüp ile anne- babalara ılımlı çözüm yolları sunabiliyor 👍
.
Kitapta emzirme dönemi, uyku düzeni, kardeş, korkular, okul dönemi, teknolojinin kullanımı vb gibi her anne-babayı ilgilendiren konular üzerine çözüm odaklı öğütlerle birlikte değiniliyor 💙
.
Ben özellikle psikolog Aslı Hanım’ın #okuldönemi ve #teknoloji konularındaki öğütlerinden faydalanabileceğimi düşünüyorum 👏
.
Kaynakları ile çocuk yetiştirme konusunda anne-babalara destek olabilen her uzmana sonsuz teşekkürler 🌷
.
#okudumbitti #read #ailesağlık #eğitim #psikoloji #insanokur #iyikikitaplarımvar #kafkaokur #likes #kitap #book #bookstagram #fotoğraf #goodreads #igreads #kimneokudu #kitapvatani #1kitap1fotograf #1kitap1replik #coffee #sunum #kadrajtürkiye #okumakgüzeldir
Read more
Arkadaşlar kendi seçtiğimiz ‘Kardeşlerimizdir’. Bizim hayatımızda, ailemizde, evimizde neler ...
Media Removed
Arkadaşlar kendi seçtiğimiz ‘Kardeşlerimizdir’. Bizim hayatımızda, ailemizde, evimizde neler neler olmadı ki? Biz seninle neler görüp geçirmedik ki... Engellerin üstünden hep ‘elele’ ‘yan yana’ durup aştık. Bazen ateşe yürüdük. Yine ‘elele’.. En güzel mutluluklarımda yanımda ... Arkadaşlar kendi seçtiğimiz ‘Kardeşlerimizdir’. Bizim hayatımızda, ailemizde, evimizde neler neler olmadı ki? Biz seninle neler görüp geçirmedik ki... Engellerin üstünden hep ‘elele’ ‘yan yana’ durup aştık. Bazen ateşe yürüdük. Yine ‘elele’.. En güzel mutluluklarımda yanımda sen vardın. Mutluluğu sahici yaşayan, duygularını bu kadar güzel gösteren tek kişiydin. Mutluluklarımızda da eleleyiz. Kardeş olmak işte bu. Gözlerinin içine baktığımda ne dediğini anlıyor, nefes alırken ne düşündüğünü biliyorum. Kalbin atarken senin, benimkisi de atıyor aynı hızla.. Her yerde, her zaman, her koşulda hem ellerimiz hem yüreğimiz bir. En sevdiğimsin, Kardeş Yarımsın.. Bana bu hayatla savaşmayı öğreten, dimdik durmayı, bir insanın kardeşi olursa işte bu kadar sevilebilir ya dedirten, her daim sorgusuz yanımda olan, beni canından öteye koyan kadın! İyi ki varsın, iyi ki benim kardeşimsin.. 👩‍❤️‍💋‍👩 #withmysister #mybestfriend #love
Read more
Mutlu akşamlar herkes <span class="emoji emoji1f388"></span>Evet, kimdi bu Aysel ve onunla konuşmak neden bu kadar zor?PTT eski müdürü, ...
Media Removed
Mutlu akşamlar herkes Evet, kimdi bu Aysel ve onunla konuşmak neden bu kadar zor?PTT eski müdürü, ihtilal dönemi MİT elemanı, hacı kisvesi altında bir tango, salsa, baçata üstadı, android telefon ve ona yüklenebilen tüm app’lerin kullanıcısı...Ayselciğim telefonla konuşulabilecek ... Mutlu akşamlar herkes 🎈Evet, kimdi bu Aysel ve onunla konuşmak neden bu kadar zor?PTT eski müdürü, ihtilal dönemi MİT elemanı, hacı kisvesi altında bir tango, salsa, baçata üstadı, android telefon ve ona yüklenebilen tüm app’lerin kullanıcısı...Ayselciğim telefonla konuşulabilecek en uzun süre neyse işte o kadar konuşur.Her şeyi merak eder, ancak asla meraklı imajı oluşmasına izin vermeden hep başka yoldan öğrenmeyi başarır.Misal sen akşama ne yemek yapacağını anlattığını sanırsın, o markete en son ne zaman gidildiğinden kredi kartı kesim tarihine kadar neyi merak ediyosa öğrenir.Önce, beni çarpraz sorguya alır, diğer kardeşlerim hakkında da sorular sorar, sonra onlarla da aynı konuşmayı gerçekleştirip bilgilerin sahihliğini double check’le kontrol etmiş olmanın verdiği iç huzurla günü bitirir.Eğer birimizin verdiği bilgi diğerininkini tutmuyorsa aynı iletişim dairesi tekrar edilir.Aklı olan ilk seferde dikkatli cevaplar vererek ikinci tura kalmaz.Temizinden uzun bir dua alarak görüşmeyi sonlandırır.Onun için Aysel ile konuşmak başlı başına bir rütüeldir.Araya sokuşturulamaz, geçiştirilemez ve sorgulanamaz.Her gün hepimizi tek tek arayan Aysel, telefonum çaldığında “kesin ananem” cümlesini hala bize kurdurabiliyoken şuradan onu ne çok sevdiğimi söyliyim de bi fake hesaptan beni stalklayıp stalklamadığını bi öğreniiim 😈Bazen diyorum ki keşke Aysel’in torunu diil de arkadaşı olsaydım.Gerçekte nasıl bir hayat yaşadı, ne kadar üzüldü, nasıl bir çocukluk nasıl bir gençlik yaşadı, ne türden hayal kırıklıkları taşıyor yüreğinde, pişmanlıkları neler, hikayesi annemin anlattığıyla ne kadar örtüşüyor, neden bazı konularda hiç konuşmuyor o zaman belki anlardım.Bu düşünceyle dün aldığım bir kararla, Aysel’le dedelerimle ve babababaannemle yeniden başka biri gibi tanışmaya karar verdim.Belki o zaman yazarın dediği gibi kendi hakikatime de biraz daha yaklaşabilirim.Her konuştuğumuzda ona yalnız tek bir soru sorup ürkütmeden hikayesini tamamlamak niyetindeyim.Bi çakarsa bana öyle bi seneryo yazıp ona öyle bi inandırır ki dedem birden Mr Spock oluverir ve ben insanlığımı sorgular hale gelebilirim.Neden, çünkü en öz hakiki troldür kendisi de ondan.Canım Aysel❤️ #numeruscombinus
Read more
Ne zamandır yazacağım da fırsat olmuyor canlı yayınlarımızda sadece tedavilerden bahsetmiyoruz efenim arada şehir olayları hayat spor kadın erkek herşeye dair konuşuyoruz. Kaçıranlar geceleri dizi yerine sizi izliyoruz diyorlar , valla hoşuma gidiyor geri dönüşlerin olumlu ve ... Ne zamandır yazacağım da fırsat olmuyor canlı yayınlarımızda sadece tedavilerden bahsetmiyoruz efenim arada şehir olayları hayat spor kadın erkek herşeye dair konuşuyoruz. Kaçıranlar geceleri dizi yerine sizi izliyoruz diyorlar , valla hoşuma gidiyor geri dönüşlerin olumlu ve güzel olması bizi de motive ediyor ve daha güzel projeler üretiyorum. Her seferinde farklı , yapılmayanı yapmak adetimdir. Gelelim asıl konuya; @empatidernegi ve dönem başkanı güzel kardeşim sayın @halekonukoglu geçen yıl devir aldığı başkanlığına hızlı bir giriş yapmıştı , kahvaltı organizasyonu ile başlayan ilk etkinliğinde biletler 1 ay öncesinde bitmişti .. arkasına yine yapılmamışı yaptılar ... @sertaperenerofficial i şehrimize konuk ettiler müthiş müzik ziyafeti ile ... ve son olarak ise @aytasozeri ile resmen gece gazino ortamı yapıp bir kadın suaresi yaptılar ... yurt Dışı kongrem dolayısıyla aylar önceden belli olan programım dolayısı ile yanlarında olamadım ama mutlulukla seyrettim ,gece bir başka Akdeniz ülkesinde iken... yine biletler 1,5 ay önce bitmişti ... önce size sorayım nasıl eğlendiniz mi ? Arka taraf resmen oturmamış , önde olanlar valla şanssız kızlar , bence artık bu tarz etkinlikte arkadan bilet almalı , öndekiler çibidik çalıp eh biraz eller havaya durumu var ama arka masalar, masaları devirmiş tabiri caizse , nasıl mutlu oldum ,attılar oh göbişleri gitti kurtlar, mis gibi Eve tertemiz dönecekler dedim, tabii bu işin zahmetini beyler yedi bence ... tüm şehrin kadınları organizasyondaydı ,beyler evde çocuk bekledi ... size de aferim beyler , hah işte böyle yardımcı olun kadınlara, hep gece siz çıkacak değilsiniz , kırk yılda bir de kadın gecesi olsun , helal olsun @empatidernegi başkanına yönetimine üyelerine ve özellikle İstanbul ayağını oluşturan güçlü kadınlarına ... alnınızdan öpüyorum , seviyorum, tebrik ediyorum , devamını diliyorum ... ilklere imza atmaya devam .. biz taklit iş sevmeyiz 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻💋💋💋💋💋💐💐💐💐💐💙💙💙💙
Read more
 #Repost @cuneyt_arkin1 (@get_repost) ・・・ Sevgili Dostlarım Günlerdir internet sayfasında ...
Media Removed
#Repost @cuneyt_arkin1 (@get_repost) ・・・ Sevgili Dostlarım Günlerdir internet sayfasında bana yazdıklarınız o vefalı, sımsıcak, içten,sevgi, saygı dolu yazılarınızı okuyorum. zenginleşiyorum. güzelleşiyorum. karmaklarışık, anlamsız, derme çatma, günler yaşıyoruz. dünya ... #Repost @cuneyt_arkin1 (@get_repost)
・・・
Sevgili Dostlarım
Günlerdir internet sayfasında bana yazdıklarınız o vefalı, sımsıcak, içten,sevgi, saygı dolu yazılarınızı okuyorum.
zenginleşiyorum. güzelleşiyorum.
karmaklarışık, anlamsız, derme çatma, günler yaşıyoruz.
dünya çıldırmış.
insanı insan yapan ne varsa; sevgi, vefa, dostluk, aşk, iyilik, vicdan, merhamet, hepsine acımasızca saldırıyorlar.
dünyamızda özgürlükler can çekişiyor.
tabiat çırılçıplak, sırt üstü düşmüş, yaralarından kan akıyor. akbabalar etlerini parçalıyor. insanlar üstünde tepiniyor.
benim güzelim gençler umutsuzluk içinde işsiz, yarınsız alkol, uyuşturucu belasıyla boğuşuyor.
her gün onların hayallerini öldürüyoruz.
işte bunları can alıcı, bir şekilde yaşıyorum.
kederliyim, acı çekiyorum.
ancak internet sayfasında yazılanları okuyunca umutlarım yeniden yeşeriyor. kendimi iyi hissediyorum.
hayata katılıyorum. içimde bir huzur, bir ümit çoğalıyor.
sevdiğimi fark ediyorum.
işte beni böylesine beni iyileştiren , bu güzel, vefalı, dost yazıları yazan kardeşlerimin, dostlarımı hasretle kucaklıyor, minnetle gözlerinden öpüyorum. Cüneyt Arkın 🙏💙Yazdıklarınızla aynı ruhaniyeti taşıyorum canım yanıyor acıyor...
🙏Rabbimden şifa diliyorum Cüneyt Ağabeyciğim... Sen bu dünyaya gelen koca yüreksin gerçek Türksün VATANIM SENSİN. #cüneytarkin @cuneyt_arkin1
Read more
Kısmetten öte köy yok buralarda, sende kalbinin ekmeğini yiyorsun aslında , kinle hasetle boşuna ...
Media Removed
Kısmetten öte köy yok buralarda, sende kalbinin ekmeğini yiyorsun aslında , kinle hasetle boşuna o güzel kalbini karartma, seni o yola çekmek isteyen olursa , yol ver bebeğim bekleme yapma:) . Neyse nasibin onu yaşayacaksın, kaderin var buna inancaksın, ama yola viraj döşeyen belki ... Kısmetten öte köy yok buralarda, sende kalbinin ekmeğini yiyorsun aslında , kinle hasetle boşuna o güzel kalbini karartma, seni o yola çekmek isteyen olursa , yol ver bebeğim bekleme yapma:)
.
Neyse nasibin onu yaşayacaksın, kaderin var buna inancaksın, ama yola viraj döşeyen belki senin o ‘ son ‘ kararın… .
Bilemeyiz gülüm be, yorma kendini ,yazının devamından önce kalk bi çay demle:)
.
Hayat denen şu yolda , ister maraton koş , ister tırmala, ne yaparsan yap ama sakın düşme ‘ kıyas’ denen çukura.. .
Bazen hayat şartları seni zorlasa da bak benden SADO tavsiyesi kaymaklım, ekmek kadayıfım , yukarı çok bakarsan boynun tutulur ,aşağı takılı kalırsan ruhun sıkılır , sen önüne bak , kalbini bozma , ‘aman kaçırdığım fırsatlar’ diye sakın ağlama ,daha iyileri çıkacak karşına..
.
Bir konuda sana çok net geliyorum, bu mevzuu da itiraz kabul etmem , baştan söylüyorum , ne olursa olsun vasfın , beni ilgilendirmez senin kazancın , sen tüm içtenliğinle cevap ver , yoluma yar mısın? .
Kalbini bozmadan , ‘lokma kursağıma gitsin geri kalan ahaliden banane, yatmadan  önce su içsin’ demeden, kalbine fenalık düşmeden.
.
‘Kıyas’ insan ruhunun kuyusudur, su çıkmaz oradan , ne ağalar, paşalar, bu uğurda heba oldu, bunlar hep sevgi yokuluğundan. .
Komşunun tavuğu, komşuya kaz görünür hesabı, sen hor görüp elindekini, iç geçirirsen, çok istersen elaleminkini,bil ki kaybetmeye mahkumsun. .
Üzülme diye söylemiyorlar, sende artık bir kıyas mağdurusun.
.

Ayşe’nin pırlantası büyük benimkinden, Fatma’ya kocası kuş sütü içiriyormuş altın ibrikten, suzan’ın çocuğu , 3 dil konuşuyormuş henüz 2 yaşındayken ve Sultan terfi almış işe girdiği ilk günden..
.
Bir  sakin ol, bir rahatla, yoksa çok uğraşırsın, psikoterapi, antidepresanla, sonu gelmez bu işin, vazgeç takılma aslında en güzeli senin✌🏻
.
Güzel kardeşim, hemcinsim, ne yaşarsan yaşa, hatasıyla, sevabıyla, en güzeli, en özeli, senin parmak izin, geçmişin, geleceğin, her ne ise şimdiki seyrin, sana özel, en güzeli bu değil mi? .
BU HAYAT SENİN🙏🏻
Yaşadığın her ne varsa, kısmetsizliğin, yanlış seçimi, basiretsizliğin, ne olduğu önemli değil onlar senindi.
YENİ ŞARKILAR SÖYLEMEK LAZIM ŞİMDİ😉☕️
Read more
Birbirimize güzel şeyleri söylemenin maliyeti sudan ucuz bile değil: “Bedava!” Mesela; “Bu ...
Media Removed
Birbirimize güzel şeyleri söylemenin maliyeti sudan ucuz bile değil: “Bedava!” Mesela; “Bu üstündeki çok yakışmış” “Teşekkür ederim bu yaptığın ne kadar önemliydi anlatamam” “Minnettarım” “Çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. Lütfen bu yolda devam et.” “Hayırlı olsun, yolun ... Birbirimize güzel şeyleri söylemenin maliyeti sudan ucuz bile değil: “Bedava!”
Mesela;
“Bu üstündeki çok yakışmış”
“Teşekkür ederim bu yaptığın ne kadar önemliydi anlatamam”
“Minnettarım”
“Çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. Lütfen bu yolda devam et.”
“Hayırlı olsun, yolun açık olsun, her şey gönlüne göre olsun”
“Seninle gurur duyuyorum”
“İyi ki senin annenim” (eşinim, arkadaşınım, kardeşinim)
Yani işte bunun gibi cümleleri kast ediyorum. Eleştirmek, dürtmek, akıl vermek için bol keseden cümleler sarf ederken; beğeni, onay, destek cümleleri konusunda biraz cimri davranıyoruz sanki. Oysa tam tersi olsa ne güzel olur değil mi? Daha mutlu ve daha sağlıklı oluruz emin olun. Çok güzel bir gün olsun hepimiz için. Sevgiler selamlar🤗🙏💞🙋pskolog Tulay Kök #gunaydin #huzur #gülümse #aşk #kahve #cay #iş #ofis #türkkahvesi #alintilar #kitap #okumahalleri #mutluluk #dua #mutluyumçünkü #hayatkisa #istanbul #sunum #kahvesaati #kahvekeyfi
Read more
Ağustos'lar şarap olmuş, Eylül'lerde kanıma akmıştı her daim. Bu yüzden her zaman dilerdim ki ...
Media Removed
Ağustos'lar şarap olmuş, Eylül'lerde kanıma akmıştı her daim. Bu yüzden her zaman dilerdim ki yaşadıklarım, karalama kağıtlarında kalsaydı keşke. Bak hafız; bizim içimizde dinmeyen bir hasrettir mesafeler. En azından benim için öyle. Sahi ben hırslı bir çocuk muydum ki, her seferinde ... Ağustos'lar şarap olmuş, Eylül'lerde kanıma akmıştı her daim. Bu yüzden her zaman dilerdim ki yaşadıklarım, karalama kağıtlarında kalsaydı keşke. Bak hafız; bizim içimizde dinmeyen bir hasrettir mesafeler. En azından benim için öyle. Sahi ben hırslı bir çocuk muydum ki, her seferinde ele avuca sığmayan hayallere sahip oluyordum. Her adımda, adım attıkça başımı belaya sokuyor ve kaçmıyordum. Yoksa annem beni bir yaz ölümüne çiçekleri gibi hazırlar mıydı. Üstelik bize göre yapılmamış ve düzenlenmemiş bir dünyada yaşamaya devam ediyoruz. Bizi bilmiyorlar hala eksik anlatmışlar, fazlasını yaptık gidenler için, kalanlar için. Biz yaşamı çekiyoruz. Biz insanların derdiyle uğraşan adamlarız.
İnsanların hayatını ve dertlerini çekeriz. Bakarsan ne demek istediğimi iyi görürsün. Onlar toprakta çürüyorlar hafız, biz ayakta. Bu hayatta anladım ki, hiçbir şey hiçbir yere ulaşmıyor. Bundan dolayıdır ki, rahat bırakman gerekiyor kendini. Zaten insan bir kere tek başına kaldı mı, anlıyor ki nerede olsa tek başına, meydan savaşlarından bile. Sonra birileri geliyor elini uzatıyor ama avuçları uçurum kokuyor. Hiç'liğimi de kimseyle paylaşmak istemiyorum, seninle dahi kardeşim. Beni yokettiği gibi, seni ve kimseyi yok etmesini istemiyorum. Çünkü ben kendi ölümümle ilgilenmedim ki, beni sevmiş, beni tanımış insanların toprağa düşmesiyle öldüğüm için paylaşmak istemiyorum. Ne kadar hepimiz ceplerimizde, sırtımızda, yalnızlıklarımızda, müstakbel ölümü taşısakta üzüyor işte.
Neyse, her neyse; konumuz bu değil.
Şimdi kimse kaybedilen aşkı onarmaya çalışmasın. Denize bakan evinden, batan tekneleri kurtaramazsın.
Ama ne demiş Ahmet abi,
Ne yapalım paramız yoksa,
şarabımız bitince, yağmura çıkarız.
Kim güzelleşmiyor öpüşünce #dediadam… - #şiirsokakta #kitap #oku #şiirheryerde #yazar #şiirsokakta_ #şiir #kitaplar #takip #yalnız #aşk #sinema #twitter #sev #followme #film #roman #hayal #edebiyat #fotoğraf
Read more
Ah ben sizi nasıl sarıp nasıl seveyim? Hangi birinize nasıl teşekkür edeyim? Bu yıl doğum günüme ...
Media Removed
Ah ben sizi nasıl sarıp nasıl seveyim? Hangi birinize nasıl teşekkür edeyim? Bu yıl doğum günüme tesadüfen yolda girdim Üstelik canım @oznrgzlss ve @cvsglmerve ‘nin hayali olan @ikicocukbikaravan ‘da yolculuk yaparken.. Hepimiz yorgun argın kamptan dönüyorduk ki 00.00’da hepsi ... Ah ben sizi nasıl sarıp nasıl seveyim? Hangi birinize nasıl teşekkür edeyim? Bu yıl doğum günüme tesadüfen yolda girdim 😍 Üstelik canım @oznrgzlss ve @cvsglmerve ‘nin hayali olan @ikicocukbikaravan ‘da yolculuk yaparken.. Hepimiz yorgun argın kamptan dönüyorduk ki 00.00’da hepsi birden alkışlayıp “İyi ki doğdun” demeye başladı. (Özz bi ara direksiyonu bırakıp alkışladın, görmedim sanma 😉) @duslukalem video çekiyor, @benkirmizikadinn uykusundan alkış sesiyle uyanıp anında adapte oldu ve alkışlar bitince yine uyudu. Hâlâ o hâlini hatırlayıp gülüyorum. Işıklı bir hayalden karavanda, birbirinden tatlı kadınlarla spontane gelişmiş doğum günü kutlaması 🌸🙈 Sonra eve gelir gelmez komşum @ankakusu.o_0 ‘yla Tuğbam ve kardeşimin hazırladığı kitabı yazılacak aşırı güzel ve garip anlar 😂 Bir de uzaktakiler vardı ✨ Yine ilk dakikalarda arayan Portakalım @erennadiraksamoglu 🍊 T2’ye dönüşecek olan bal kabağımı hediye eden @gulsubartan ve arayıp bana doğaçlama harika bir doğum günü şarkısı söyleyen canım Sıdıka halam 😍 Arayıp beni mutluluktan ağlatan @ormangezgini , doğum günü hediyesi olarak harika bir haber verdi; astsubaylık başvurusu onaylanmış ve bayram sonrası İzmir’e yerleşiyormuş! Artık beraberiz 🤩 Baykuşun benim için ne kadar özel bir anlam ifade ettiğini bilmeden (eminim bu basit bir tesadüf değil) zarif hediyesiyle beni mutlu eden @local.admin 🌿 İsmi buraya sığmayacak kadar çok, lâkin bir o kadar özel insanın birbirinden güzel storyleri, mesajları 🎈Asıl teşekkürü hak eden canım annem @safiyeilhann (Üstelik Dünya Fotoğrafçılar Günü’nde beni dünyaya getirmiş 😉) Ve HAYAT! Bugün canımı hiç yakmadığı kadar yakarak verdiği ders, sanırım en büyük hediyemdi. Daha doğrusu almam gereken dersi yeni yaşımın ilk gününde alabilmiş olmam en güzeliydi. Şimdi yepyeni, çok daha güzel bir yaş beni bekliyor. Kurduğum hayallerin bir bir gerçekleşeceği birbirinden güzel 365 gün! Sevdiklerimle, yeteneklerimle, duruşumu bozmadan hayata güzel bakarak, her daim yeni şeyler öğrenerek, keşfederek geçecek olan bir koca yıl! Evet, heyecanlıyım tozlu bavuluma dolacak olan yepyeni şeyler için ✨ Söz, güzel dilekleriniz bu yıl gerçeğim olacak 💜 #19agustos2018
Read more
Takva ve Teslimiyet Nişanesi Kurban Mükelleflerin üzerine ‘Rabbin için kurban kes’ {Kevser ...
Media Removed
Takva ve Teslimiyet Nişanesi Kurban Mükelleflerin üzerine ‘Rabbin için kurban kes’ {Kevser Sûresi:2’den.} ayet-i kerimesiyle vacip kılınmış olan kurban ibadeti, taşıdığı ‘yakınlık’ manasına da bağlı olarak, Allâh Te‘âlâ’ya (manevî yönden) yaklaşma açısından mühim bir nişanedir. ... Takva ve Teslimiyet Nişanesi Kurban

Mükelleflerin üzerine ‘Rabbin için kurban kes’ {Kevser Sûresi:2’den.} ayet-i kerimesiyle vacip kılınmış olan kurban ibadeti, taşıdığı ‘yakınlık’ manasına da bağlı olarak, Allâh Te‘âlâ’ya (manevî yönden) yaklaşma açısından mühim bir nişanedir. İnsanın ruhî olgunluğu anlamına gelen ve hislerin en ulvîsi olan takva, kurban ibadetiyle izhar olur. Bu yönüyle kurban, takvanın gözle görülür bir alâmetidir.

Takvanın üç mertebesi vardır. Birinci mertebe; nefsi şirk ve küfürden korumaktır ki, bu her mü’minde mevcuttur. İkinci mertebesi; farzları edâ etmek, büyük günahlardan kaçınmak ve küçük günahlara tekrar tekrar düşmekten uzak bulunmaktır. Üçüncü mertebesi; kulun bütün benliği ile Mevlâ Te‘âlâ’ya kurbiyeti hedeflemesi, kalbinden masivayı çıkarması ve her an ibadet şuuru ve tefekkür üzere bulunmasıdır. Kurban ibadeti, manevî bir durum olan takvanın, müşahhas hâlidir.

Teslimiyet ve Sadakatten Kardeşliğe
Mevlâ Te‘âlâ’ya olan teslimiyet, sadakat ve bağlılık, kurban ibadetiyle açığa çıkar. Kurban ibadeti, malî bir ibadet olması yönüyle, toplumsal dayanışmaya katkı sağlar; ihtiyaç sahiplerinin gözetilmesi de, kurban yoluyla gerçekleşir.

Kurban; bir yönüyle kulları Allâh Te‘âlâ’ya yaklaştırırken, toplumsal yönüyle de insanları birbirine yaklaştıran manevî bir köprüdür. Her yıl tekbirlerle süslenen kurban bayramı günleri, Cenâb-ı Hakk’ın rızasının insanları topyekûn kuşattığı, bereket ve faziletleriyle müstesna günlerdir.

Kurbanın toplumsal yönü mühimdir. Zira kurban, bu yönüyle kardeşliğin tesisi ve kardeşlik bağlarının güçlenmesini sağlar. Kardeşlik, dinimize göre îmânî bir konudur. Kardeşliğin akîde yönünden ehemmiyeti Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle vurgulanmıştır: “Kendileri Allâh’a ve o son güne îmân etmekte olan bir toplumu, Allâh ve Rasûlünün hududu dışında birtakım sınırlar benimsemiş olan kimselerle dostluk edenler hâlinde bulamazsın; velev ki onlar, babaları yahut oğulları veya kardeşleri ya da (kavm ü kabileleri, soy-sop) aşiretleri olsun! İşte onlar ki; O (Allâh-u Te`âlâ) onların kalpleri içerisine imanı yaz(ıp sabit kıl)mış ve onları Kendinden bir ruh (olan ve canlarının canı konumunda bulunan iman ve Kur’ân nuru) ile kuvvetlendi
Read more
 #müstesnasanat • Dünya herkes için meşekkatlidir. Yani, herkes için çileli. Mü'min de, kâfir ...
Media Removed
#müstesnasanat • Dünya herkes için meşekkatlidir. Yani, herkes için çileli. Mü'min de, kâfir de, ateist de, tüccar da, bakkal da, sanatkâr da, çikolatacı da.. Aklına hayaline gelen her iş ve meslek sahibine bu dünya çetindir yani kolay değildir. Dünyanın çetinliğini /kolay olmayışını ... #müstesnasanat
• Dünya herkes için meşekkatlidir. Yani, herkes için çileli. Mü'min de, kâfir de, ateist de, tüccar da, bakkal da, sanatkâr da, çikolatacı da.. Aklına hayaline gelen her iş ve meslek sahibine bu dünya çetindir yani kolay değildir. Dünyanın çetinliğini /kolay olmayışını bilmediğimiz için biz kendi kendimizi yoruyor çilemize çile katıyoruz yâhu. Velhâsıl, dünyanın hamurunda, insanın hamurunda, hayatın felsefesinde.. Hep bu eziyet /belâ, keder, üzüntü.. v.s. vermesinin olduğunu görsek Dînimizin kadrini kıymetini hakkıyla bileceğiz. Size, kabul buyurursanız bir Abi tavsiyesi, dünyayı tanımaya çalışalım olur mu: Emin olun Allâhımızı daha çok seveceğiz: daha çok şükredeceğiz. Şunu da bilelim ki, bu çetinlik olmasaydı ebedî saâdet /huzur da olmazdı. - Ya ne yapalım Ahmed Abi, Senin kendine faydan yok bize nasihat veriyorsun yahu?! dediğinizi duyar gibiyim. - Haklısın Güzel kardeşim, hem de çok! Allah sizden râzı olsun. Âmîn. Hayatı çetinlikleri ile görüp, dünyadan imtina ile /yani (Allah için) nefsimize küçük küçük muhâlefetler ile Allah'a bağlanmak /yaklaşmak ile yol almak inşaAllah bizlere de nasib olur: Niyet ve Gayret edenlerden olalım.. O vakit biiznillâhi Teâlâ emîn olalım ki şükre gark olacağız. Dilimiz değil Kalbimiz şükredecek: Dünyamızı doğru tanıyalım; Az eziyet çekeceğiz. Yoksa, bütün gün; o onu dedi, bu bunu.. İki dert arasındayız:
1 - Geçmişte yitirdiklerimizi esefle /üzüntü ile yâd edip duruyoruz. Şöyle imkanlarım vardı. (Afedersiniz) Akılsızca: Şöyle yapsam böyle olmazdı. Şöyle etsem böyle olurdu..
2 - Geleceğin korkusu /endişesi /Nasıl olacak!? Ne yapacağım!? Ölür müyüm kalır mıyım. Olmayan iki şeyin derdini çekiyoruz.
Ne yazık ki: Bazı bedbaht insanlar da, bu gününe de zehir katıyor: başlıyor kendini başka insanlarla mukayese etmeye /kıyaslamaya. Onun arabası şu marka, benimki bu. Bir seviye yarışı. (Afedersiniz)
Ey ahmak! Hayat her hâl ü karda çile dolu! Din, bu çileyi bir bataklığa değil de: pırıl pırıl pınar'a sevk ediyor. Yani, hangi yoldan gidersen git bu eziyetler belalar senin peşini bırakmayacak. Akıllıyım diyorsan! Bu mihneti /çileyi İlâhi hedefe doğrult /istikâmetlendir ki: tüm sıkıntıların lutuf olsun. Ahmed Ali /gayretyahu!
Read more
Bu bir emar görüntüsü...çoğu kadının kabusu <span class="emoji emoji1f625"></span>korktuğu yüzünden çektirmeye çekindiği <span class="emoji emoji1f625"></span>bazen ...
Media Removed
Bu bir emar görüntüsü...çoğu kadının kabusu korktuğu yüzünden çektirmeye çekindiği bazen çok geç kaldığı bir emar görüntüsü . Yaklaşık 10 senedir 8 sağ meme 3 sol meme olmak üzere 11 ameliyat geçirdiğim kendi emarım bu gördüğünüz.Pazartesi günü saat 14 sıralarında her iki meme de ... Bu bir emar görüntüsü...çoğu kadının kabusu 😥korktuğu yüzünden çektirmeye çekindiği 😥bazen çok geç kaldığı 😥bir emar görüntüsü . Yaklaşık 10 senedir 8 sağ meme 3 sol meme olmak üzere 11 ameliyat geçirdiğim kendi emarım bu gördüğünüz.Pazartesi günü saat 14 sıralarında her iki meme de de görünen kitlelerimden kurtulucam. Çok geciktirdim, çok erteledim taa ki bıçak kemiğe dayanana kadar. Yine de şükrediyorum dönülmez bir yerde değilim. Herkes yanımda kardeşlerim , dostlarım , kardeş yerine koyduklarım , canım kadar sevdiğim 12 senelik hayat arkadaşım büyük destekler. Evet büyük bir ameliyata giricem ameliyat sonrasında sağ göğsüm yok denecek kadar küçük olucak bundan birkaç ay önce bunu çok umursamıyordum nedense ameliyata karar verildiğinden beri bi kötüyüm, dokunsalar ağlıyorum... Ameliyatta 4 seçenek sundular bize biz en sağlıklı ve doğru olanını tercih ettik. Herhangi bir estetik müdahale yaptırmıycaz Allah nefes verirse görüntü beni çok rahatsız ederse sonra bakarız dedik .Allah’ım iyi kullarını sınarmış hastalıkla Rabbim’den gelene isyan etmek ne haddime şükür doluyum ya daha kötü bişey olsaydı. Önce Allah’a sonra doktorlarıma ve tabii sizlerin dualarına çok güveniyorum. Güle oynaya gidip ameliyatımı olup hayata kaldığım yerden devam edicem Allah’ın izniyle. Bu süreçte #kelebekçocuklarımız ın kremleri ve diğer ihtiyaçları için bizlere destek olmaya devam edin birkaç güvendiğim insandan zaten telefon açıp özellikle rica edicem🙏Kendi haberimi kendim vereyim dedim dostlar dualarınızı beklerim 🙏❤️🦋
Read more
@madoturkiye den BEKLENEN AÇIKLAMA(!) bu sabah geldi arkadaşlar. Bu gönderide yazacaklarımı ...
Media Removed
@madoturkiye den BEKLENEN AÇIKLAMA(!) bu sabah geldi arkadaşlar. Bu gönderide yazacaklarımı sosyal medyada yayabileceğimiz kadar yayalım lütfen! Emziren bir kadını şikayet geldi diye Mado'dan kovmalarının açıklamasını "7 ayrı masa şikayette bulunmuş bu da 60 kişi eder" şeklinde ... @madoturkiye den BEKLENEN AÇIKLAMA(!) bu sabah geldi arkadaşlar. Bu gönderide yazacaklarımı sosyal medyada yayabileceğimiz kadar yayalım lütfen! Emziren bir kadını şikayet geldi diye Mado'dan kovmalarının açıklamasını "7 ayrı masa şikayette bulunmuş bu da 60 kişi eder" şeklinde yaptılar. Yani emziren bir kadını 60 kişi "biz burada kahvaltı ediyoruz" demek suretiyle şikayet etmişler. O yüzden karışmış ortalık. O yüzden emziren kadın dışarı alınmış. "60 kişinin şikayeti sizin emziren bir kadına mahalle baskısı uygulayarak onu dışarı almanızı meşru mu kılıyor?" diye sorduğumda, şubeye uyarı yapacaklarını söylediler. Ne olursa olsun kovmamalılarmış tabi...Ancak yine de bu konuda yönetmelikleri netmiş. Mado'larda emzirme odalarında emzirmek zorundaymışız; aksi bir açıklama yaparlarsa Diyarbakır'daki Mado'da da kadınlar emzirmeye kalkarmış, cinayet bile işlenirmiş. Zaten emzirme odaları revize ediliyormuş bu arada, rahat rahat emzirecekmişiz. He bu arada bu kendilerine mahsus bir durum da değilmiş Türkiye'de kendileri gibi büyük zincirlerin hepsi için bu yönetmelik geçerliymiş...İlk defa sosyal medya aracılığıyla siz takip edenlerden, annelerden, kadınlardan, bebeğini memesiyle veya biberonla besleyen tüm hemcinslerimden ve hemcinslerimin babalarından, abilerinden, erkek kardeşlerinden, eşlerinden destek bekliyorum. "Şubemizde bir daha emziren bir kadının tepki görmeyeceğini, dışarı alınmayacağını garanti edemeyiz" diyen bu markadan uzak durun. Kadını bu şekilde kapalı kapılar ardına hapsetmeye çalışan, mahalle baskısıyla sindirmek için çaba harcayan, her gün "Ne yapamayacağını" söylerek elindeki özgürlüğü almaya çalışan hiç bir kimseye, hiç bir kurum veya kuruluşa para kazandırmayın! Mado ve bu kafadaki diğer markalar bakış açılarını değiştirecek,biz değil! Hiç bir yerin yönetmeliğinde biz kadınları bir odaya kapatmak üzerine bir madde olamaz! Hiç bir kimse bize çocuğumuzu nerede doyuracağımızı söylemez! Hiç bir kimse çocuğumuzu emzirdiğimiz için bizi utanılacak bir şey yapmışız gibi hissettiremez! Yardım ve desteğinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. -Sezin Eremekdar Üstünsoy- #emzirgitsin #emzirmekhaktır #utanmado #iganneleri #anneler #internetanneleri
Read more
Düğünümde, doğumumda, ölümümde.. İyi günümde, kötü günümde, her daim yanımda, maddi manevi desteği ...
Media Removed
Düğünümde, doğumumda, ölümümde.. İyi günümde, kötü günümde, her daim yanımda, maddi manevi desteği olan biricik dostumun, kardeşimin doğum günü idi ve ben paylaşım yapmayı unutmuşum o yüzden çok üzgünüm Benim için, bizim için yaptığın her şey için sonsuz teşekkürler 🏻 iyi ki doğdun, ... Düğünümde, doğumumda, ölümümde.. İyi günümde, kötü günümde, her daim yanımda, maddi manevi desteği olan biricik dostumun, kardeşimin doğum günü idi ve ben paylaşım yapmayı unutmuşum o yüzden çok üzgünüm 😔 Benim için, bizim için yaptığın her şey için sonsuz teşekkürler 🙏🏻 iyi ki doğdun, iyi ki varsın ve iyi ki hayatımızdasın. Seni çookkk seviyorum ❤️ #sister #bestfriend #mybestfriend #bff #forevertogether #CanLevi
Read more
Size iki çocuklu hayatı anlatayım mı biraz? Önce kötülerden mi başlayayım iyilerden mi? <span class="emoji emoji1f648"></span> Bir kere ...
Media Removed
Size iki çocuklu hayatı anlatayım mı biraz? Önce kötülerden mi başlayayım iyilerden mi? Bir kere şu ikisini bazen öyle çok seviyorum ki içime sokasım geliyor. Ama baya karnımın içine. Hatta böyle 9 ay. Öyle ben yatayım, bunlar büyüsün. Olmuyor ama öyle, olamıyor. Ben de napıyorum, dışarıda ... Size iki çocuklu hayatı anlatayım mı biraz? Önce kötülerden mi başlayayım iyilerden mi? 🙈 Bir kere şu ikisini bazen öyle çok seviyorum ki içime sokasım geliyor. Ama baya karnımın içine. Hatta böyle 9 ay. Öyle ben yatayım, bunlar büyüsün. 😂 Olmuyor ama öyle, olamıyor. Ben de napıyorum, dışarıda büyütüyorum. Zaman zaman sevgi dolu, zaman zaman bağrış çağrışlı. Dışımdan isyanlar daha az, içimse dolup dolup taşmalı. Sabah 6 buçuk Bade hanım "Merhaba" diyor güne. Tam o sırada ayak sesleri Efe geliyor. "Bade günaydın!" diyor. Çünkü muhtarın eşeği biz...😒 Neyse sonra hatırlıyor bizi de günaydınlıyor sıradan. Abi kardeş yatakta bir sevmeler bir birlerini, bir gülücükler, bir çığlıklar. İşte o an "İyi ki yapmışız be!" dediğimiz zamanlardan. 2-3 dakika sonra "Oğlum öyle yapma", "Ne oldu Bade niye başladın yine ağlamaya" noktasına kadar çok seviyoruz biz bunları. Sonra da seviyoruz elbet de, kalbimizden böyle derinlerden...derinlerden... 😍😈 Gün içi de aynı sabahki şekliyle devam ediyor. Önce "iyi ki" sonra "niye ki" diye diye geçiriyoruz günü. He bazen gün de geçmek bilmiyor arkadaş. Saate bakıyorsun 11:00 bir dolu olay oluyor "Pilim bitti artık buraya kadarmış" diyorsun bir bakıyorsun 11:15 😩 Aralarda tabi Efe yemek yiyor, tuvaleti geliyor, susuyor, markete gitmek istiyor ve bunlar hep ya memeyle, ya Bade'nin uyku anlarıyla çakışıyor 🤷‍♀️ Her akşam üstü "Hadi" diyorum. Ya parka gidiyoruz ya havuza. Şahane bir anne olduğum için değil, evde gerçekten sıkıldığım için. Parka veya havuza gittiğimizde Efe'nin enerjisini fiziksel bir aktiviteye kanalize edebildiğim ve dolayısıyla eve daha yorgun bir Efe getirdiğim için dışarılardayım her gün 😉 ama günün sonunda, uyuduklarında... Böyle ikisi de pestil gibi yatıp kaldıklarında... çok özlüyorum... hsztwykwgshsjs saçmalamayın tabikisi de özlemiyorum. Film izleyip dua ediyorum uyanmasınlar diye. Napalım ben de böyle bi anneyim işte 🤷‍♀️ #paylasananneitrafediyor #ikicocukluhayat #ikiçocukçokçocuk #anneolmak #iganneleri #internetanneleri #ikicocukannesi #uykusuzanneler #pestilanneler #anneysekolmedik #miacaba #siblings #siblinggoals
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> 🌞. . Buradaki internet sorunu yüzünden yine uzun süren bir ayrılık oldu, sizlerden ...
Media Removed
Günaydın 🌞. . Buradaki internet sorunu yüzünden yine uzun süren bir ayrılık oldu, sizlerden uzak kaldığım İçin üzgünüm ama arkadaşlarımın dostlarımın ziyaretleriyle fazlasıyla mutlu oluyorum . . Hafta sonunda da çok güzel ve zarif iki kardeşim @caferengigul Gülhan ve @ratatli ... Günaydın 😍🌸 🌞.
.
Buradaki internet sorunu yüzünden yine uzun süren bir ayrılık oldu, sizlerden uzak kaldığım İçin üzgünüm ama arkadaşlarımın dostlarımın ziyaretleriyle fazlasıyla mutlu oluyorum .
.
Hafta sonunda da çok güzel ve zarif iki kardeşim @caferengigul Gülhan ve @ratatli Rabiacığımla yaptığımız kahvaltıda sohbetin tadı bambaşkaydı. Rabia ile her yıl bir iki kez buluşuyoruz ama bu sene Gülhanın da aramızda olması her ikimizi de çok mutlu etti .
Hele o el emeği göz nuru olan sevgiyle benim için tasarlayıp eşiyle birlikte Hindistan cevizi kabuğu ve beyaz dut ağacından yapıp armağan ettikleri hediyelerine nasıl mutlu oldum, nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim .
Böyle sevgiyle bakıp, sevgiyle sımsıcak sarıldığımız güzel kardeşlerim olduğu İçin ne şanslı bir ablayım ben . ‘’İyi ki tanıdım’’dediğiniz dostlarınız çok olsun sizlerin de .
.
Güzel bir hafta dileklerimle ...
.
#kahvalti #breakfast #dostlarım #günaydın #eniyilerikesfet #sevdiklerimle #arkadaş #muhtesemlezzetler #onlinelezzetler #paylasimplatformu #misss_lezzetler #herseydostlarladahaguzel #feedfeed #mutfakdamutfak #baglakoyu
Read more
@sebnem_sanli Herkese Merhaba Yine güzel bir kişisel gelişim kitabını bitirmenin sevinci ...
Media Removed
@sebnem_sanli Herkese Merhaba Yine güzel bir kişisel gelişim kitabını bitirmenin sevinci var içimde. Kitabın adı "Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir." Yazarlarımız @reyhan.erdgn ve @psikologsahin e teşekkür ederim. Başarıya ulaşmanın çok çeşitli yollarının anlatıldığı bu kitapta ... @sebnem_sanli Herkese Merhaba

Yine güzel bir kişisel gelişim kitabını bitirmenin sevinci var içimde. Kitabın adı "Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir." Yazarlarımız @reyhan.erdgn ve @psikologsahin e teşekkür ederim.
Başarıya ulaşmanın çok çeşitli yollarının anlatıldığı bu kitapta yine güzel hikayeler sizleri bekliyor. Bu kitap kimlere yönelik derseniz; ağırlıklı olarak sınava girecek öğrenciler ve onların ebeveynlerine yönelik. Bunun dışında genel konular da var tabiki. Herkese hitap eden bir kitap. Ancak ben öğrencilere ve velilere şiddetle öneriyorum.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Fakat onlara fazla korumacı yaklaşırken aslında onları gelecekte bekleyen sorumluluklarından da uzaklaştırdığınızı unutmayın.
Lütfen yarış atı gibi davranmayın çocuğunuza. Çocuklarınızın daha yüksek not almaları onları başarılı yapmaz. Onları hayata hazırlayın. Hayatta ne tür zorluklarla karşılaşırlar, bu zorluklarla nasıl baş ederler, bunları öğrenmeleri onları başarıya götürür. Yani hayat okulunun önemini de hissettirin. Özellikle "Sen yapamazsın" cümlesini hiç kullanmayın. Her çocuk herşeyi yapabilir. En azından denemelerine müsade edin. Çocuklarımızı korumaya bebeklikten başlıyoruz aslında. Yemeklerini kendileri yemek istediğinde engel oluyoruz. Merdiveni çıkmak istediklerinde engel oluyoruz. Bu davramışlar çocuğun özgürlüğünü engellediğini söylüyor yazarlarımız. Bence haklılar çünkü örnek olarak kardeşimi düşündüm. Annem sürekli o yapamaz küçük deyip dururdu. Şimdi özgüveni ekaik bir genç kız oldu. Sınav, ders, okul konularında aşırı stresli.
Kitapta başarı konusunu ince detaylı anlatmış yazarlarımız. Gerçekten akıcı ve sade bir dili var diğer kitaplarında olduğu gibi. Bu kitabı da sevdim. Sadece birkaç hikaye diğer kitaplarda da vardı. Tekrar gibi olmuş. Onun dışında gerçekten faydalı bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Bu kitabı sınava hazırlanan kardeşime de okutturacağım 🤗 herkese tavsiye ederim. Lütfen okuyun.
Kitap için @alfapsikolojiyayinlari ve @reyhan.erdgn a teşekkür ederim.

#orjinaldestek #sebnemsanli #kitaptavsiyesi #bookstagram #booklove #kitapyorumu #book #alfapsikolojiyayınları #hiçbirtesadüfbaşarıdeğildir #neokudum #okudumbitti #kitap
Read more
İyi ki doğdum...<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻Ben çok şanslı bir kadınım.<span class="emoji emoji1f483"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻Dünya'ya gelmeme aracı olan anneme,ışıklarda ...
Media Removed
İyi ki doğdum...🏻Ben çok şanslı bir kadınım.🏻🏻Dünya'ya gelmeme aracı olan anneme,ışıklarda uyusun🏻babama teşekkür ediyorum.Doğumumdan bu güne kadar her koşulda yanımda oldukları için.🏻Kardeşlerime teşekkür ediyorum.🏻Bana kardeş sevgisini ve bir olmayı,birlik olmayı ... İyi ki doğdum...🙏🏻Ben çok şanslı bir kadınım.💃🏻🙏🏻Dünya'ya gelmeme aracı olan anneme,ışıklarda uyusun🙏🏻babama teşekkür ediyorum.Doğumumdan bu güne kadar her koşulda yanımda oldukları için.🙏🏻Kardeşlerime teşekkür ediyorum.🙏🏻Bana kardeş sevgisini ve bir olmayı,birlik olmayı yaşattıkları için.🙏🏻Çocuklarıma teşekkür ediyorum.Bana o eşsiz annelik duygusunu tattırıp,aile olmanın güzelliğini yaşatıp,arkadaşım,sırdaşım,kızım,oğlum oldukları için.Ben sizden çok şey öğrendim.🙏🏻🙏🏻Sarp'a teşekkür ediyorum.🙏🏻Bana torun sevgisini yaşatıp,bu yaşıma kadar biriktirdiğim deneyimleri onunla paylaşmama izin verdiği ve bana öğrettikleri için.👼🏼🙏🏻Kıvanç'a teşekkür ediyorum.🙏🏻Canımı,canımın canını sevgiyle sarıp sarmaladığı için.🙏🏻Binlerce kere şükrediyorum böyle güzel bir aileye sahip olduğum için.🙏🏻🙏🏻Bu güne kadar yoluma çıkan herkese teşekkür ediyorum.🙏🏻Yoluma ışık tuttukları,bildiklerini,sevgilerini,deneyimlerini benimle paylaşıp olgunlaşmama yardım ettikleri için.🙏🏻Kapkara'ya,Sput'a,Maya'ya teşekkür ediyorum.🙏🏻Korkumu yenmeme yardımcı olup,sevgiyle sarmalanıp onlarla yaşadığım yıllar için.🐈🐩🙏🏻Hayatımda yeni bir döngü başladı.✨🌀✨🙏🏻Yaşadığım her gün için Tanrı'ya şükrediyorum.🙏🏻Yeni yaşımda hayrıma olan önüme gelsin diliyorum.🙏🏻Olanı,geleni,gelecek olanı sevgiyle alıp kabul ediyorum.🙏🏻Bu yılımın neşeyle,sağlıkla,bereketle,kolaylıkla ve ihtişamla geçmesine niyet ediyorum.1yıl sonra bu yazıyı okumak dileğiyle.Sevgilerimle.🙏🏻✨{28.08.2018}
Read more
 #Es isimli yeni albümüm tüm dijital platformlarda.. Öncelikle evde şarkıları yazarken ve söylerken ...
Media Removed
#Es isimli yeni albümüm tüm dijital platformlarda.. Öncelikle evde şarkıları yazarken ve söylerken hatta demolarını kaydederken kafasını şişirdiğim başta validem, sırasıyla evlatlarım punch, gazoz ve limon(seni asla unutmayacağım!) Peşine komşularım ve civar dostlarım Akabinde ... #Es isimli yeni albümüm tüm dijital platformlarda.. Öncelikle evde şarkıları yazarken ve söylerken hatta demolarını kaydederken kafasını şişirdiğim başta validem, sırasıyla evlatlarım punch, gazoz ve limon(seni asla unutmayacağım!😢) Peşine komşularım ve civar dostlarım
Akabinde şarkıları dinletir ya da okurken bu işe inanmaya tetikleyen nice arkadaşlarım
Hatta onlar ile birlikte şu ana kadar bekleyen sabırlı dinleyenlerim (Bu koca paragrafa etiketler yetmez üstünüze alının😅)
Sizlere teşekkür ederken bir kaç ekstra teşekküre ihtiyaç duyuyorum.. İlk 6 şarkımda müzikleriyle #es tiren @ardagzr ve hayatı havaşlattığımız @canerozgurlive bu işlerin diğer teknik detaylarında @onurasar_ derken kısacası kayıtlar ile birlikte @opirusmusic ailesine
@avrupamuzik ile birlikte çıktığımız yeni yolda ki fikir ve desteklerinden dolayı @denizerdem1973 @cengizerdemm
Sizlerle buluşan yada henüz buluşmayan, projenin tüm görsel işlerinde can kardeşim @zahit.kahveci ve @kartalseyithan
Aklıma gelmişken #es şarkısında estiren neyzen @omaroralmuzik ve klipteki destekleri için @yazvillam07 @idiker
Şuan aklımdan kaçan ya da çok uzatmamak için kısa kestiğime kırılmayacak olan nice etiketleyemediğim görünmeyen kahramanlar💪

Hepinize çok teşekkür ediyorum
Benim için her şeyiyle önemli bir yeri var bu albümün,
ve bende bu önemi daha da anlamlı hale getirmek için hayatımda hiç görüşme şansım olmadığı fakat uzaktan telefonla görüntülü de olsa büyük bağ kurduğum fakat Temmuz ayında kaybettiğimiz büyük Zeo sever Talha Aydoğdu ya armağan ediyorum
Huzur içinde uyu Aslan Parçası
Keyifli dinlemeler🎵🎧 Heh son olarak
Değerini hiç bir zaman bilemeyecek olan herkese şimdiden ekstra teşekkürler 🤣

Beklemede kalın yeni başlıyoruz!😎 Zeo Jaweed
.
.
.
.
#zeo #jaweed #album #klip #turkcerap #rap #zeojaweed #hiphop #es #yeni #gizlikahramanlar✌
Read more
Şöyle birkaç gün hava alıp geliyim diye çıktığım Balkan turunun bugün 25. günündeyiz ve hepinizin ...
Media Removed
Şöyle birkaç gün hava alıp geliyim diye çıktığım Balkan turunun bugün 25. günündeyiz ve hepinizin merakla beklediği sona geldik. Ben de sizlerin de yakından takip ettiği bu sürecin perde arkasını sizlerle paylaşmak istedim. Memleketin ekonomik durumu malûm olduğu için bütçeyi elimden ... Şöyle birkaç gün hava alıp geliyim diye çıktığım Balkan turunun bugün 25. günündeyiz ve hepinizin merakla beklediği sona geldik. Ben de sizlerin de yakından takip ettiği bu sürecin perde arkasını sizlerle paylaşmak istedim. Memleketin ekonomik durumu malûm olduğu için bütçeyi elimden geldiği kadar düşük tuttum ve olabildiğince asgari şartlarda yaşamaya çalıştım. Şehirlerarası ulaşımı otostopla sağladım ve yolda çok ilginç insanlarla yolculuk ettim. İngilizce hatta Türkçe bilenlerle gideceğim ülkenin veya şehrin tarihini etnik yapısını ekonomik durumunu tartıştım birinci ağızdan bilgilerle öğrenerek gezdim -her zaman dediğim gibi çok gezen çok okuyanı her türlü alır- Götürüp otobanın ortasında bırakan da oldu muhabbetin tadına doyamayıp İngilizce konuşmayı özlemişim yav diye 150 km fazladan götüren de oldu. Arnavutluk sınırını geçirmek için para isteyen dayıya verdiğim 5euro ve Kotor'dan Dubrovnik'e götürmesi için taksici dayıya ısmarladığım yemeğe verdiğim 3 euro dışında ulaşıma para vermedim. Sınırlarda elimi kolumu sallayarak hatta pasaporta mühür vurdurmadan geçtiğim de oldu yürüyerek geçemezsin sana araba bulmamız lazım diye bekletildiğim hatta sorgu odalarında terletildiğim de oldu. Konaklamayı 5 gün hostelde bir gün kardeşim İvan'da ve kalan 18 gün çadırda kalarak hallettim. Sürekli hareket halinde olsam da hiçbir zaman acele etmedim Ohrid ve Dubrovnik'te olduğu gibi güzel bir kamp yeri bulduğumda sıkılana kadar kaldım. Kıyafetlerimi Ohrid gölünde yıkadım. En çok merak edilen duş olayını ise Tuna nehrinde, Ohrid gölünde, Adriyatik denizinde, plajdaki duşlarda, Matka nehrinde, hostellerde, Zagreb Belediyesi'nin şehir merkezine yaptığı duşlarda, benzin istasyonlarında ve bir kere de yağmurda koşarak hallettim. İstatistikle konuşacak olursak yolculuk esnasında bütün harcamalar dahil 140 euro harcamış, 6 ülke 10 şehir gezmiş, 20 araba değiştirmiş, 240 km yürümüş 3470 km yol almış bir beden incelmiş ve iki ton bronzlaşmışım. Sonuç olarak pembe travelerlar gibi yol açık yola çık derdim ama isteyen çıkar gezer isteyen sıcak yatağında yatar bana ne. #traveling #travel #interrail #interrailturkiye #gezgin #seyyah #hichhiking #camping
Read more
Hayatım boyunca hep gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kurduğum hayalin gerçekleşmesi içinde ...
Media Removed
Hayatım boyunca hep gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kurduğum hayalin gerçekleşmesi içinde elimden gelenin fazlasını yaptımhiç kolay olmadığı kadar zor olan birşey de yoktur aslında. Bu tamamen sizin hayalinize ne kadar inandığınız ve ona sahip olmak için ne kadar çaba sarfettiğinizle ... Hayatım boyunca hep gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kurduğum hayalin gerçekleşmesi içinde elimden gelenin fazlasını yaptım😊hiç kolay olmadığı kadar zor olan birşey de yoktur aslında. Bu tamamen sizin hayalinize ne kadar inandığınız ve ona sahip olmak için ne kadar çaba sarfettiğinizle ilgilidir👍 ve sonunda 3 yıldır hayalini kurduğum plato❤️ Kolay olmadı, her zorluk yükselmek için bir basamaktı ve bu süreçte bana çok büyük destekleri olan, olmasalardı bu güzelliği ve başarıya sahip olamayacağını düşündüğüm insanlar vardı ve onlar iyi ki varlar🙏
Öncelikle en büyük teşekkürüm abilerime onların sayesinde bu güzel mesleğe sahip oldum 🙏 sonra dünyalar güzeli oğluma, onun doğumuyla başladı bu Doğum fotoğrafçılığı serüvenim ve tabi oğlumun güzel babası sonsuz teşekkürlerimde sana, her konuda yanımda, her zaman destektin bana 🙏 İlyas Başpınar kardeşim, ne desem ne yazsam az kalır sana teşekkürüm, kelimeler kifayetsiz, bana inandığın ve bu yolda hep destek olduğun için sana ve dünyalar güzeli eşine sonsuz kez teşekkürler🙏 Deniz @deniztysz bu kadar kısa sürede bu kadar güzel haber ne desem az, sonsuz teşekkürlerimde sana, sağol varol❤️bu sooon tamam, tammam bu sonnnn 😄diyip bir türlü röpörtajı sonlandıramadığı halde beni sabırla bekleyen, her çağırdığımda yoğun temposuna rağmen beni kırmayıp gelen @cagataypekel iyi ki varsın iyi ki🙏ve tabi yanında beni sabırla bekleyen saatlerce de benim bekletiğim güzel arkadaşım sağol @ozlemcingirlar mankenlerim çoook yordum sizi çok, ona rağmen hiç kırmadınız beni, öyle çok teşekkürüm var ki size ne desem bilemiyorum çok seviyorum ❤️❤️ @cagri_akbas @sanemmmy , binayı bulmamda en büyük desteği gösterin ve benimle durmadan uğraşan canım @hgungor33 , her şey için en çokta Dünya abla sen nasıl istersen diyip her defasında kolaylık sağlayan, işimi hep kolaylaştıran güzel çiftim @sulekale @sureyyabilgen iyi ki varsınız 😘
Platoma destek olan, bana inanan ve desteklerini esirgemeyen @h_concept_mobilya , @worganizasyon @parsyapı ya çok çok teşekkürler🙏
Bu süreç içinde hep yanımda olan, hep inanan hep güvenen, ben üzülsem benden çok üzülen güzel ekibim hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, iyi ki 🙏
Read more
BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ KARDEŞLİK: Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem), Mekke-i Mükerreme’den ...
Media Removed
BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ KARDEŞLİK: Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem), Mekke-i Mükerreme’den Medîne-i Münevvere’ye hicret edince muhâcirîn ve ensâr arasında din kardeşliği tesis buyurdu. Bu kardeşlik, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yardımlaşmadır. Muhâcirler, ... BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ KARDEŞLİK: Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem), Mekke-i Mükerreme’den Medîne-i Münevvere’ye hicret edince muhâcirîn ve ensâr arasında din kardeşliği tesis buyurdu. Bu kardeşlik, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yardımlaşmadır.
Muhâcirler, bütün mallarını mülklerini Mekke’de bırakarak Medîne’ye hicret etmişlerdi. Medîne Müslümanları da bu dindaşlarını evlerine alıp müsâfir etmişlerdi. Haşr sûresinin 9. âyetinde (meâlen): “Ensar, kendileri için şiddetli bir ihtiyaç bile olsa muhâcirîni kendi nefislerine tercih ederlerdi.” buyurulduğu üzere son derece müsâfirperverlik gösteriyorlardı. Fakat bu müsâfirlik hali uzun zaman bu suretle devam edemezdi. Mekke’de her biri servet ve iş, güç sahibi olan bu muhâcirlere hayatlarını bu şekilde sürdürmek güç geliyordu.
Mescid-i Nebevî’nin inşâsını müteâkip Resûl-i Ekrem Efendimiz, bir gün Enes bin Mâlik’in (radıyallâhü anh) evinde muhâcir ve ensardan doksan sahâbî arasında ikişer ikişer kardeşlik akdetti. Sonra da Hazreti Ali’nin elini tutarak “Bu da benim kardeşimdir.” buyurdular.
Bu kardeşler rast gele değil, hicret zamanından beri altı yedi ay Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bunların maddi imkânlarını ve mânevî hallerini inceden inceye tedkik etmiş ve her çift arasında müşterek vasıflar bularak kardeş yapmıştı. Mesela Selmân-ı Fârisî ile Ebu’d-Derdâ; Ammâr ile Huzeyfe; Mus’ab ile Ebû Eyyûb (radıyallâhü anhüm) Hazretleri arasında mizac, zevk ve hissiyat itibarıyla tam bir birlik vardı.
Hz. Ebû Bekir ile Hârice bin Zeyd, Hz. Ömer ile Utbân ibni Mâlik, Hz. Osman ile Evs ibni Sâbit, Hz. Abdurrahman ibni Avf ile Sa’d bin Rebî’, Hz. Bilâl-i Habeşî ile Ebû Rüveyha (r. anhüm) arasında kardeşlik yapılanlardan bazılarıdır.

Bu ictimâi yardımlaşmanın samîmiyetle devam ettiği o devirde, İslâm’ın nurunun bütün âleme yayılması, İran’ın tamamen fethi hep bu kardeşliğin eseridir. (Tecrîd-i Sarîh Trc.)
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f343"></span>🕊 Kardeşlik Çağrısı Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İnsanlar sadece bir tek ümmettiler. Sonra ayrılığa ...
Media Removed
🕊 Kardeşlik Çağrısı Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İnsanlar sadece bir tek ümmettiler. Sonra ayrılığa düştüler. Eğer Rabb’inden bir söz geçmemiş olsaydı, ayrılığa düştükleri konuda hemen aralarında hüküm verilir (işleri bitirilirdi).” (Yûnus, 19) Rasûlullah (sav) buyurdular: ... 🌹🍃🕊
Kardeşlik Çağrısı
Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İnsanlar sadece bir tek ümmettiler. Sonra ayrılığa düştüler. Eğer Rabb’inden bir söz geçmemiş olsaydı, ayrılığa düştükleri konuda hemen aralarında hüküm verilir (işleri bitirilirdi).” (Yûnus, 19)
Rasûlullah (sav) buyurdular: “Size Allah’tan korkmanızı ve başınıza bir köle bile geçse dinleyip itaat etmenizi tavsiye ederim. Sizden yaşayanlar, pek çok ihtilâf görecek. Öyleyse size sünnetimi ve hidâyet üzere olan râşid halifelerin sünnetini tavsiye ederim. Bunlara dört elle sarılın.” (Tirmizî, İlim 16; İbn Mâce, Mukaddime, 6; Müsned, IV, 126, 127)
Hikmet sâhiplerinden biri ölüm döşeğinde başına toplanan çocuklarına şu vasiyette bulundu: “-Bana değnekler getirin!” Değnekler gelince onları bağlayıp bir araya getirdi ve toplu olarak çocuklara verdi. Onlara: “-Kırın bunları” dedi.

Çocuklar değnekleri kıramadılar.

Sonra onları ayırdı ve “Tek tek alın ve kırın.” dedi. Oğulları da onları kırdılar. Bunun üzerine onlara: “İşte siz de benden sonra bu değnekler gibisiniz. Toplanıp birleştiğiniz zaman yenilmezsiniz. Parçalanıp dağıldığınız zaman düşmanınızın gücü size yeter ve sizi mahveder” dedi. (İsmail Hakkı Bursevî, Rûhu’l-Beyân, 8.Cilt, Erkam Yay.) Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)

es-Selâm: Kendisi her türlü eksiklikten sâlim olup, başkalarını da her türlü kötülüklerini meşakkat, minnet, kusur ve âfetten kullarını kurtarıp selâmete çıkaran demektir.
Dua

Yüce Rabbimiz, bizlere Peygamberimizin sık sık özlemini dile getirdiği kardeşler topluluğu olabilmeyi nasip eylesin…

#osmannuritopbaş #ihsanşenocak
#kardeşlik #eğitim #kitap
Read more
Kesinlikle dünyanın en tatlı okurları sizlersiniz! #benimnemesisim diyerek paylaştığınız ...
Media Removed
Kesinlikle dünyanın en tatlı okurları sizlersiniz! #benimnemesisim diyerek paylaştığınız yüzlerce fotoğraf ve storyler bugün sosyal medyayı salladı. Sayenizde bugün her yerde kitaplarımız vardı! Her birinize bin sayfa teşekkür etsek az! Pazartesi de birbirinden güzel sürprizlerle ... Kesinlikle dünyanın en tatlı okurları sizlersiniz!
#benimnemesisim diyerek paylaştığınız yüzlerce fotoğraf ve storyler bugün sosyal medyayı salladı. Sayenizde bugün her yerde kitaplarımız vardı!
Her birinize bin sayfa teşekkür etsek az!
Pazartesi de birbirinden güzel sürprizlerle tam burdayız! Görüşeceğiz, biliyoruz!

#Repost @nuraytakaz (@get_repost)
・・・
Bu nasıl bir kitaptı böyle? Gercek mi tüm yaşananlar? İnanmıyorum, inanmak istemiyorum. Para uğruna bir insan bu kadar vicdansız olamaz! Sayfalar ilerledikçe çöktüm, darmadağın oldum. O kadar acıyı nasıl kaldırır bir insan. Bir çocuk. Çocuklar. O çocukların çığlıkları, bir kılıç misali deldi geçti kalbimi. Miniklerin yalvarışlarını, sefaletlerini, ağlamalarını, açlıklarını, kardeşlerin birbirinden koparılmasını okudukça ben nefes alamaz oldum...
Georgia Tann. Modern Evlat Edinmenin Anası olarak ilan edilmiş 1920'lerden 1950'ye kadar. Binlerce yetimin evlat edinmesine olanak sağlamış. Tennessee Çocuk Esirgeme Kurumunun başında. Ne yüce bi kadın di mi? 30 yıl boyunca yetimlere iyi bakmış, onları iyi ailelere evlatlık vermiş. Bu madalyonun bi yüzü. Ya öteki yüzü. Gerçekten de hayırsever mı bu kadın? Ya kapalı kapılar ardında yaşananlar? İşte bu gerçekler acıtıyor insanın içini. Georgia Tann aslında bilinen en acımasız katil. Yüzlerce çocuğun ölümüne sebep olmuş, birçoğu da kayıp. Özellikle bekâr anneleri, yoksul aileleri, sosyal hizmetten yardım isteyen anneleri tercih ediyor, ya çocuklarını kaçırıyor ya da sahte belgeler düzenleyerek çocuklarını ellerinden alıyor. Hem sosyal hem de politik olarak güçlü bir çevreye sahip. Emniyet teşkilatı ve aile mahkemesi hâkimleri kontrolu altında. Çok güçlü. Aileleri çocukların pesine düşüyor ama elleri boş geri dönüyor.
Bir kadının bunu çocuklara yapması aklım almıyor. Yataklara bağlanan, tazyikli suyun altına sokulan, tecavüz edilen ve en acısı da, çok ağladıklarında güneşe bakan bir pusete koyup öylece bırakılan minik bedenler. Kurumda yaşananları hayretle, öfkeyle, üzülerek okudum.
Georgia Tann. Cehennemde yanarsın inşallah!!!
.
.
#nehirkuşlarınınşarkısı #lisawingate #nemesiskitap #bookstagram #bookworms #kitapkurdu #1kitap1fotoğraf #okudukçabüyürinsan #ayda10kitap #ok
Read more
Loading...
Load More
Loading...