Görüşürüz u l

Loading...


Unique profiles
83
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kaptanpaşa, Beyoğlu, Yalikavak, Bodrum, Turkije, Gaziantep
Average media age
604.2 days
to ratio
8.1
Hepimize iyi geceler.Allah rahatlıklar versin. 🤗 Biz yarın sabah çok erken Eskişehir yolcusuyuz. Allah'ın ...
Media Removed
Hepimize iyi geceler.Allah rahatlıklar versin. 🤗 Biz yarın sabah çok erken Eskişehir yolcusuyuz. Allah'ın izni ile ( Görümcemin) Güzel kızımızı verip ,çok değerli oğlumuzu almaya gideceğiz ⚘ Buraya tuzlu , mısır unlu kek tarifimi bırakıyorum. İnşallah yolda bizim kahvaltımıza ... Hepimize iyi geceler.Allah rahatlıklar versin. 🤗
Biz yarın sabah çok erken Eskişehir yolcusuyuz.
Allah'ın izni ile ( Görümcemin) Güzel kızımızı verip ,çok değerli oğlumuzu almaya gideceğiz ❤⚘
Buraya tuzlu , mısır unlu kek tarifimi bırakıyorum.
İnşallah yolda bizim kahvaltımıza eşlik edecekler .
Sizede tavsiyem hafta sonu kahvaltınıza ,ikindi çayınıza normal kalıpda da yapabileceğiniz mısır unlu kekimi mutlaka denemeniz. Bloğumun çok eski tarifidir. Sayfamın alt kısımlarında dilimli baton kek şeklinde de var.
Bugün slikon kalıpda yapınca ölçülerimi yarı yarıya azalttım aynen yaptığım gibi yazıyorum. 16 ad. Mini mini keklerim oldu. Haydi önce beğenin ve kaydetmeyi unutmayın olur mu ?
Sevgi ve saygılar ⚘
@nursevincelezzetler
Malzemeler
1 su bardağı oda sıcaklığında yoğurt
1 su bardağı mısır unu ( açık satılanlardan )
2 çorba kaşığı dolu beyaz un
1 küçük çay bardağı sıvı yağ
2 yumurta
1 çay kaşığı karbonatın
Üzerine yarım limon suyu
Ve tuz
20 ad. Ceviz içi.
Nasıl Yapılır
Kalıbımızı yağlayalım içlerine yarım kırık ceviz bırakalım.
Malzemelerimizin tamamı oda sıcaklığında olmalı
Öncelikle yoğurt ve limon sıkılmış karbonatı karıştırma kabımıza alalım.
Yumurtaları kırıp karıştıralım .Sıvı yağ ve beyaz unuda ilave ederek karıştırmaya devam edelim. Çok az tatlı kaşığının ucu ile tuz atalım. En son Mısır ununu yavaş yavaş karıştırarak kek kıvamını elde edelim.
Not: Mısır unum , paket mısır ununa göre daha kalındı. Mısır unu karıştırılırken kıvamını aynen kek hamuru kıvamından çok az katı olacak şekilde ilave ediniz.
Hazır olan kek hamurumuzu kalıbına dökmeden önce fırınımızı 200 derecede ısıtmaya ayarlayalım.Kek hamurunu kalıbımıza dağıtalım.
Üzerlerine isteğe bağlı ceviz bırakalım. Bakınız kaydırmalı foto kolaj.
200 derece de ısıttığımız fırına kekimizi sürelim ve fırın derecesini 175 e getirelim. Bu şekilde kabarmaya başlayacaktır. Kontrol ederek üzeri kızarana kadar orta rafda pişirelim.
Yaylada mini fırınım olduğu için slikon kalıbımı fırın tepsime yerleştirip pişirdim.
Afiyetle kalın.
Mutlaka deneyin 🤗👍💃💃
#nursevincelezzetler #mısırunlukek #swtts1love #mısırunuilekekyapımı #tuzlukek #kahvaltıkeki #kahvaltıtarifleri #antalya #eskişehir #konya
Read more
Loading...
Bu sergi kaçmaz diyorum kocaman da kalp gönderiyorum <span class="emoji emoji1f609"></span>gidile ve görülee #çokkalplivarlık @neclaruzgar ...
Media Removed
Bu sergi kaçmaz diyorum kocaman da kalp gönderiyorum gidile ve görülee #çokkalplivarlık @neclaruzgar @galatarumokulu nda ki sergi açılışından. @_galerinev_ Galata Rum Okulu 5 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında Necla Rüzgar’ın “Çok Kalpli Varlık”larına ev sahipliği yapıyor. ... Bu sergi kaçmaz diyorum kocaman da kalp gönderiyorum 😉gidile ve görülee #çokkalplivarlık @neclaruzgar @galatarumokulu nda ki sergi açılışından. @_galerinev_
Galata Rum Okulu 5 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında Necla Rüzgar’ın “Çok Kalpli Varlık”larına ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, “Çok Kalpli Varlık”ı, farklı tür ve özelliklere sahip canlıların, durumların ya da düşünme biçimlerinin iç içe geçmesi olarak tanımlıyor. Deniz Artun küratörlüğünde kurulan sergi, bu varlıkların, canavarların, çirkinliklerin ve kötülüklerin karşısına çıktığı masalsı bir mücadeleden sahneleri andırıyor.
Rüzgar’ın son dönemde üzerinde çalıştığı yılan saçlı kadın portrelerinin merkezde olduğu sergi, sanatçının bu eserlerde tercih ettiği mürekkebin akışkanlığının da yardımıyla, Medusaların başlarını birbirine doluyor. Öte yandan, kadınların saçlarının arasından daima görünen gözleri, efsanenin köklerinin de referansı ile, vicdanımızın katılığını yokluyor. Yeni dönem işler arasında, ayrıca, bakışı ile kesinlikle karşılaşamadığımız, yüzlerini bütünüyle örten kadınların yağlıboyaları da dikkat çekiyor. Necla Rüzgar aynı zamanda, uykuda kadınlarının gözlerini de, yanlarında uzanan ve bedenlerine karışan hayvanların gözleri ile birlikte kapatıp, Medusa bakışının karşısına yerleştiriyor. “Çok Kalpli Varlık”, yeni eserler arasında, Rüzgar’ın daha eski tarihli bilinen ve bilinmeyen pek çok eserini de yerleştiriyor. Böylece, tıpkı sergideki varlıklar gibi, eski ve yeni eserlerin de birbirlerine nasıl dolandıkları izleyicinin dikkatini çekiyor. Boyası henüz kurumuş bir eserin temeli, sanatçının çok erken yıllarında atılmış olabiliyor. Ya da belirli bir bağlamda izlemeye alışmış olduğumuz bir tanıdık eser, başkaca bir bağlama oturup bütünüyle yenilenebiliyor. #bendenizyaso @neclaruzgar @inciaksoy @merv_y
@ferhanistanbullu
@leylaalaton #busergikaçmaz
Read more
<span class="emoji emoji1f380"></span>BAL RENGİ ANNE BEBEK KOLYE VE BEBEK BİLEKLİK SETİ<span class="emoji emoji1f380"></span> AÇIKLAMA Ürünlerimizin hepsi garantili ...
Media Removed
BAL RENGİ ANNE BEBEK KOLYE VE BEBEK BİLEKLİK SETİ AÇIKLAMA Ürünlerimizin hepsi garantili sertifikalıdır. Sertifikalar ürün ile beraber gönderilir. Yetişkin Kolye Uzunluk: 45cm 0-3 Yaş Kolye Standart Ölçü: 32cm - 33cm 0-3 Yaş Bebek Bileklik: 13cm-14cm Kehribar türlerinden ... 🎀BAL RENGİ ANNE BEBEK KOLYE VE BEBEK BİLEKLİK SETİ🎀

AÇIKLAMA

Ürünlerimizin hepsi garantili sertifikalıdır. Sertifikalar ürün ile beraber gönderilir.

Yetişkin Kolye Uzunluk: 45cm

0-3 Yaş Kolye Standart Ölçü: 32cm - 33cm
0-3 Yaş Bebek Bileklik: 13cm-14cm
Kehribar türlerinden bir tek Baltik kehribarının içeriğinde %3-%8 oranında süksinat asit  bulunmaktadır. İçeriğinde ki süksinat asit nedeniyle kehribar hem doğal bir ağrı kesici hemde doğal bir antibiyotik etkisi yaratmaktadır.

Diş çıkartma dönemindeki bebeklerde çok sık görülen ağız suyu akması, ağrı, iştahsızlık, boğaz, kulak ve mide yanmalarını veya enfeksiyonlarını azaltıcı etkisiyle bilinir.

Bebek diş boncuğunu taktığında, vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışır. Kehribar bir taş olmadığından, sıcak ve yumuşak bir dokunuşu vardır.

Kehribar sadece diş çıkartma döneminde değil çocuğunuzun büyüme, ergenlik ve diğer dönemlerinde de kullanabileceği birden fazla faydası olan muhteşem bir şifalı taştır.

Her boncuk arası, kopma ve dağılma riskine karşı ayrı ayrı düğümlenmiştir.

Her kolye için kehribarın rengine uygun sağlam ipek iplik ve güvenlik için vidalı klips kullanılmıştır.  Bütün kehribar kolye ve bilekliklerinin ölçüleri açıklamasında yazmaktadır.

Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.24-72 saat içerisinde etkisini göstermektedir.Çocuklara her zaman gözetim altında takılmalı, uyurken veya yanlız bırakılacakları zaman çıkartılmalıdır.Kehribar bir taş değil fosilleşmiş reçine olduğu için hiç bir koşulda ağıza konulmamalıdır ve oynamaları için çocukların ellerine verilmemelir.Çocuğun bakımını sağlayan veya ilgilenen kişiler kullanımı için bilgilendirilmelidir.Bir tek atopik- kuru cilt yapısı olan kullanılmamalıdır.
Read more
CANLARIMIZA DİKKAT! Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'da kuduz vakası görüldüğüne ...
Media Removed
CANLARIMIZA DİKKAT! Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'da kuduz vakası görüldüğüne dair açıklama yapılmış, buna göre Büyükşehir, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu, Serik, Kepez ve Kemer Belediyeleri tarafından da toplama yapılacağı açıklanmıştır. Buna ek olarak belli ... CANLARIMIZA DİKKAT!
Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'da kuduz vakası görüldüğüne dair açıklama yapılmış, buna göre Büyükşehir, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu, Serik, Kepez ve Kemer Belediyeleri tarafından da toplama yapılacağı açıklanmıştır. Buna ek olarak belli bölgelerden alınan BÜTÜN KEDİ VE KÖPEKLERİN 6 AY SÜREYLE BAKIMEVLERİNDE TUTULMALARINA karar verilmiştir. Bunun için bakımevlerinin kapasitelerinin yeterli olmadığı açıktır. Bu halde akla gelen ilk soru SOKAK HAYVANLARININ İTLAF EDİLECEĞİ KORKUSUDUR. SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİLDİR, HEPİMİZİN ONLARIN SAHİBİ OLDUĞU VE HAKLARINI KORUYUP GÖZETECEĞİ BİLİNMELİDİR‼️ Ayrıca belediyelerin görevi hayvanların gerekli aşı ve tedavilerini yapıp aldıkları alana geri bırakmaktır ve bu eylemler çip ve küpe numaraları kapsamında kayıt altına alınmaktadır. Yapılmadı gereken Alınan hayvanların kuduz aşılarının yapılmış olup olmadığına bakılıp, kuduz aşısı koruma süresi devam edenlerin geri bırakılmalarıdır. Belediyenin olay öncesinde 5199 Sayılı Kanun ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği kapsamında kendilerine yükümlenen aşılama görevlerini yerine getirmiş olduğunu, bu yönde Türk Ceza Kanunu m. 257 kapsamına girecek nitelikte ihlal veya ihmali olmadığını temenni etmekteyiz. Antalya sokak hayvanlarının bu uzun süre zarfında tutulabileceği kapasitede barınma imkanına sahip barınak bulunmaması, hayvanların bu kararla ölüme gönderildiğini, İTLAF EDİLECEKLERİNİ düşündürmektedir. Konu hakkında İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi olarak bilgi edinme başvurumuzu CİMER üzerinden yaptık ve konunun takipçisi olacağız. #antalya #antalyasokakhayvanlari #antalyasokakhayvanları
#Repost @hayvanhaklarimerkezi with @get_repjost
・・・
Read more
"Rüyalar gerçekleşir mi? " diye sordu. "Benimkilerin bazıları gerçekleşir," dedi yaşlı adam."Bazıları, ...
Media Removed
"Rüyalar gerçekleşir mi? " diye sordu. "Benimkilerin bazıları gerçekleşir," dedi yaşlı adam."Bazıları, hepsi değil; ve nadir olarak da içlerinden biri hemen ya da daha hayal edilirken gerçekleşir." -------------------------------------------------------------------- Roverandom’ın ... "Rüyalar gerçekleşir mi? " diye sordu. "Benimkilerin bazıları gerçekleşir," dedi yaşlı adam."Bazıları, hepsi değil; ve nadir olarak da içlerinden biri hemen ya da daha hayal edilirken gerçekleşir." -------------------------------------------------------------------- Roverandom’ın temelleri, Tolkien’in ailesiyle birlikte gittiği yaz tatilinde atılmaya başlanır. Oğlu Michael’ın çok sevdiği oyuncak köpeği kaybolunca Tolkien bu boşluğu doldurmak adına oğluna bu öyküyü yazıp anlatmış. Bu öykü belli bir zaman sonra Roverandom adlı bir romana dönüşüverir.

Bu masalımsı roman, bir büyücünün pantolununu ısırdığı için oyuncağa çevrilen ve daha sonra birçok fantastik macera atlatan Rover adlı köpek etrafında oluşur. Rover, Ay’da bazı sebeplerden dolayı Roverandom adını alır ve kitap sonuna kadar onu Roverandom adı ile görürüz. Onu alan sahibinin bahçesinde başlayan olaylar daha sonra Ay’da ve denizaltında gelişir ve en son yine başladığı mekânda son bulur.

Kitaba başlamadan önce aslında Tolkien’in alışmış olduğumuz o “Orta Dünya”sından bir parça beklemiştim fakat yanıldım. Ama ne kadar Orta Dünya ile alakası olmasa da Tolkien’in o bilindik Orta Dünya ayrıntıları gözümüze çarpıyor. Örnek vermek gerekirse Roverandom, Uin ile gezerken görmemesi gerektiği hâlde Elf diyarını görmesi gibi. Ama yazarın tabirine göre Roverandom gibi öyküler Orta Dünya’nın oluşmasında büyük etken, yani öncüleri diyebiliriz.

Ayrıca her Tolkien kitabında olduğu gibi bu romanda da Tolkien’in komik ikilemelerine, abartılı ve kasıtlı isimlere, fantastik mekânlara ve isimlere bolca rastlıyoruz. (En sevdiğim. 😇) Ejderhalar, aksi büyücüler, denizsel varlıklar, mitolojik ve fantastik kavramlar… Eğer fantastik bir dünyada zaman geçirmek istiyorsanız kaçırmak istemeyeceğiniz şirin mi şirin bir roman Roverandom. Zaten Tolkien’in namını anlatmaya gerek bile yoktur sanırım.🤗Keyifli okumalar.
---------------------------------------------------------------------
@ithakiyayinlari
#book #books #bookstagram #kitaplar #kitap #bookworm #bookshelf #kitapkurdu #roverandom #tolkien #ithakiokurlari
Read more
Ay Taşı Kolye Ucu Ben size hep en güzellerinden tasarımlar göstermeye çalışıyorum.İstiyorum ki klasik modeller değil de ustanın elinin değdiği taşın en güzel halinden tasarımların enerjisi size de geçsin😎Normal taşları nasılsa görüyorsunuz her yerde🙄 Bu tarz özel tasarımlar ... Ay Taşı Kolye Ucu💎😍 Ben size hep en güzellerinden tasarımlar göstermeye çalışıyorum.İstiyorum ki klasik modeller değil de ustanın elinin değdiği taşın en güzel halinden tasarımların enerjisi size de geçsin😎💕😍Normal taşları nasılsa görüyorsunuz her yerde🙄
Bu tarz özel tasarımlar bir tane,başka yok...
Mutlaka bir sahibi var bu güzel kolyenin.🙋‍♀️💃Tüm sevdiklerim birer birer gidiyor😢Tam da sahibiyle buluştuğu an aradaki o Aşk’ı görünce ben de mutlu oluyorum.Zaten bana söyleyecek söz kalmıyor.Çok beğendiği bir ürünü bir ürünü kodlayıp totem yapıp ‘bir ay sonra benim olacaksın’ diyenler de var tabi😂😂’Tamam’ diyorum ‘bu ürün satılmaz artık’ Onlarca soran olsa da gerçekten de sahibini bekliyor ve onun oluyor yine..
Özelliklerinden,şifasından dolayı beğendiğiniz ürün olunca çok da takılmayın paylaştığım ürüne,fiyatına.Dediğim gibi ben farklı tasarımları göstermek istiyorum.Ay taşı istiyorsanız ,şifasından yararlanmak istiyorsanız mesela yine güzel ürün buluruz,yine tasarım yaparız,nasıl sürekli kullanabileceğiniz bir ürün yapılır beraber bakarız nasılsa.Her bütçeye uygun ürün çıkarmaya çalışıyoruz zaten👍Siz sadece sizi çağıran taşı bulun yeter😉Bugün olmazsa başka bir gün😎😀💐💕
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji25aa"></span>️ Erkeğin kalbine giden yolu siktir et. Mideden ulaşabileceğin tek yol bağırsaktır. Birisinin ...
Media Removed
️ Erkeğin kalbine giden yolu siktir et. Mideden ulaşabileceğin tek yol bağırsaktır. Birisinin kalbine giden yolun girişi iki dudak arasına tekabül eder. Müsaadenizle anlatayım. 300 sayfalı bir kitap duruyor kitaplığında. Açmıyorsun! Onlarca karakterden birisi oluyorsun ... ▪️
Erkeğin kalbine giden yolu siktir et. Mideden ulaşabileceğin tek yol bağırsaktır.
Birisinin kalbine giden yolun girişi iki dudak arasına tekabül eder.
Müsaadenizle anlatayım.
300 sayfalı bir kitap duruyor kitaplığında. Açmıyorsun!
Onlarca karakterden birisi oluyorsun ve binlerce kelimenin üzerinden geçerken bir cümleye tutuluyorsun. Pek tabi başka bir öznenin isminin seni tamladığına denk düşüyorsun. İki kelimeyle aklından kalbine düşüyorsun
O özneyi karşına oturtuyorsun. Kalabalığın arasında bir o var ve aranızda bir masa. Dudaklarını takip ediyorsun. İki kelime etsin diye bekliyorsun. Parmaklarıyla kadehi kavrayışı, kadehi dudaklarına götürüşü ve rakıdan ilk yudumunu alışı öyle ağır çekimde ilerliyor ki arka plan hızından flulaşıyor.
O ilk yudum kalbin kapısından yoluna düşüyor ve önce ses tellerine uğruyor. Sana hitap ettiği her bir cümlenin öğelerine hasıl oluyorsun. “Mark Eliyahu Through me” notaları gibi geliyor Öl dese “memnuniyetle” diyeceksin.
Richard Brautigan’ın cümleleri zihnine kürtaj gibi yerleşiyor; “Kendisine de bakmıyordu. Neye baktığını bilmiyorum ama ısrarla bir şeye bakıyordu. Galiba baktığı şey onun içindeydi. Yalnızca onun görebileceği birşeydi. “
Ve bir yudum daha alıyor ilk yudum kana karışmamışken. Gözlerinde takılı kalıyorsun. Zira o yolun evveli bir çift gözden esastır.
O yudumlar hiç mideye uğramadan kana karışmıştır artık. Bütün yudumların mideye uğramadan kana karışması bir esastır.
Kalp kanı arttırır her bir yudum kanı sulandırır. Kanı kalbine karışmıştır artık.
O an için “Mükemmel” diyebilirsin işte. “Mükemmel “ ekmel yani “zirve” sözcüğünün kökeninden gelir.
O an zirvedesindir artık. Nemrutun zirvesinde. Gezegenlerin zirvesinde.
Karşındaki değil mükemmel olan.
O an!
Gözleri, sözleri, gördüğün, yarattığı tasavvur, kulağına çalınan şarkı.
Birinin kalbine gidecek yolu seçmek için kanına karışmak gerekir.
Ve tek bir özne yeterlidir.
Velhasıl kalp özneldir.

#kapkaralamalar
[ DengeYasası020818]
Read more
Günbatımının dünyada en güzel izlenebildiği noktalardan olduğu söylenen Mecidiye Köprüsü; ...
Media Removed
Günbatımının dünyada en güzel izlenebildiği noktalardan olduğu söylenen Mecidiye Köprüsü; 12 kemerli olup, hafızalardan silinmeyecek kadar güzel bir görünüşe sahiptir. Önceden Meriç nehri üzerinde mevcut köprünün yerinde ahşap bir köprü bulunmakta ve bu köprüye 1785 (H.1200) ... Günbatımının dünyada en güzel izlenebildiği noktalardan olduğu söylenen Mecidiye Köprüsü; 12 kemerli olup, hafızalardan silinmeyecek kadar güzel bir görünüşe sahiptir. Önceden Meriç nehri üzerinde mevcut köprünün yerinde ahşap bir köprü bulunmakta ve bu köprüye 1785 (H.1200) tarihinden sonra cisr-i sani (İkinci Köprü) denildiği ve 1827 (H.1243 ) taşkınında yıkılarak 3874 kuruşa tamir ettirildiği şeriat mahkemesi eski kayıtlarında yazılıdır.
Köprü Kitabesi
Köprü ortasındaki tarih köşkünü tepesi üzerinde evvelce bir güneş sembolü bulunmakta idi. Ziver Efendi tarafından tertip ve ta’lik hat ile yazılan köprü kitabesi bu tarih köşküne yerleştirilmişti. İstiklal Savaşı'nda Yunanlılar köprü kitabesini yok etmişlerdir.
Köprünün Özellikleri ve Ölçüleri
Köprü ortasında tümü mermerle yapılmış bir tarih köşkü vardır. 263 m uzunluğunda, 7 m genişliğinde, 13 ayak üzerinde 12 sivri kemerli bir taş köprü olup yanlara doğru eğilidir. Köprü ayakları içinde boşaltma gözleri vardır. Boşaltma gözlerinde karşılıklı ejder figürleri selyaranlar üçgen şekildedir. Menbaa tarafında Edirne yönündeki birinci boşaltma gözünün kemerinin üzerinde kemere sarılmış kabartma şeklinde karşılıklı ejder figürleri, sol tarafında ayın içinde altı köşeli yıldız kabartması ve 12 hayvanlı takvim bulunmaktadır.
On iki Hayvanlı Türk Takvimi ile ilgili olarak ejder yılında çok yağmur yağdığı, o yıl bereket ve bolluk getirmesinden ileri gelir.
Seyir Köşkü
Köprü kesme taştan olmasına karşın tarih köşkü ile karşısındaki balkon mermerden yapılmıştır. Dört sütun üzerine kemerle oturan ve aynalı tonozlu üst örtüye sahip olan Seyir Köşkü’nün alınlık kısmı dönemin üslubu olan ampir sanatının süsleme örgeleriyle bezenmiştir.
Seyirköşkü’nün bir diğer önemli özelliği de aynalı tonoz olan örtünün içinin, Osmanlı sanatının batılaşma döneminde görülmeye başlanan ve gittikçe yaygınlaşan duvar resimleriyle bezenmiş olmasıdır..
💫✨☄️Sevgiler, bugünlerdeki yaşam savaşlarımızdaki; zor köprüleri inş hayırlısıyla, kolayca geçebilmenizi dilerim canım dostlarım, ışıl ışıl aydınlık iyi akşamlar diliyorum💫✨☄️
Read more
Loading...
⠀
 #repost @gokalp.barlan⠀
• • •⠀
Ey odun kafalı münafıkun! Ey odun kafalı münafıkat! Sizden ...
Media Removed
⠀
 #repost @gokalp.barlan⠀
• • •⠀
Ey odun kafalı münafıkun! Ey odun kafalı münafıkat! Sizden önceki münafıklar da Binlerce sene önce de Yüzlerce sene önce de Günümüzde de Hep aynı formüllerle Ortaya çıkmışlardı Aynı nizamnamelerle Aynı düzenleme planlarıyla Aynı taktiklerle ... ⠀
 #repost @gokalp.barlan⠀
• • •⠀
Ey odun kafalı münafıkun!
Ey odun kafalı münafıkat!
Sizden önceki münafıklar da
Binlerce sene önce de
Yüzlerce sene önce de
Günümüzde de
Hep aynı formüllerle
Ortaya çıkmışlardı
Aynı nizamnamelerle
Aynı düzenleme planlarıyla
Aynı taktiklerle
Aynı dolandırıcı üsluplarıyla
Aynı sahtekar planlarıyla
Aynı sinsi tuzaklarıyla
Fakat hepsi dünyaya daldı
Hepsi dinden uzaklaştı
Hepsi kendi keyfinde zevkindeydi
Siz de öylesiniz
Diğer münafıklarla aynısınız
Siz de kendi keyfinizde
Kendi zevkinizdesiniz
Hiç görülmüş mü
Bir münafık Harun Yahya'nın yazdığı kitapların
Bir benzerin yazsın
Sn Hocamız'ın yazdığı kitapların
Tek bir tanesini yapsın
Yıllardır bu iddiayla ortaya çıkanlar
Kitap değil,
Tek bir sayfa yazı bile yazamadılar
Hiçbir tebliğ faaliyetleri olmadı
Hiç kimsenin hidayetine vesile olmadılar
Ancak fitne fücur
İnsanları Müslümanlıktan soğutmak
İbadetten soğutmak
Müslümanların birliğini bozmak
İslam Birliği'ni engellemek
Mehdiyet'e tavır almak
İsa Mesih (as)'ın gelişine tavır almak
Müslümanların dünya çapında kurtuluşuna tavır almak
Dünyevi pis çıkarlarıyla uğraşmak
Mallar oğullar mantığıyla hareket etmek
Gezmek tozmak
Gününü gün etmek
Ana amacınız
Nerede kalmış Darwinizm'i eleştiren
İlimle yerden yere vuran konferanslar yapmak
Asla yapmayacağınız şeyler
Homoseksüelliğe karşı mücadele etmek
İngiliz Derin Devleti'ne karşı mücadele etmek
Sizin derdiniz gününüz
Büyük bir başarıya
Delice haset edip
Ortadan kaldırmaya çalışmak
Siz bunu yaptıkça
Biz daha da güçleniyoruz
Daha da şevkleniyoruz
Daha da faydalı hale geliyoruz
Kitaplarımızın sayısı artıyor
Konferanslarımızın sayısı artıyor
Türkiye'nin büyümesi için
Birlik beraberlik için
PKK'ya ve bölücülüğe karşı
Çok etkili mücadele veriyoruz
PKK'yı kahredecek
Her türlü bilimsel çalışmayı yapıyoruz
Siz ancak denizlere pisliğinizi yapıyorsunuz
Tarlalara, dağlara, ovalara pisliğinizi yapıyorsunuz
Ağzınızdan pislik lağım akıyor
Suratınızdan melanet iğrençlik akıyor
Ey alçak münafıklar!
Yapabilecek olsanız
Yeniden bir şey
Meydana getirmeniz gerekirdi
Bir ihtişam ve güzellik
Meydana getirmeniz gerekiyordu
Read more
from @yaseminbabayigit - Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'da kuduz vakası görüldüğüne ...
Media Removed
from @yaseminbabayigit - Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'da kuduz vakası görüldüğüne dair açıklama yapılmış, buna göre Büyükşehir, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu, Serik, Kepez ve Kemer Belediyeleri tarafından da toplama yapılacağı açıklanmıştır. Buna ek olarak ... from @yaseminbabayigit - Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'da kuduz vakası görüldüğüne dair açıklama yapılmış, buna göre Büyükşehir, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu, Serik, Kepez ve Kemer Belediyeleri tarafından da toplama yapılacağı açıklanmıştır. Buna ek olarak belli bölgelerden alınan BÜTÜN KEDİ VE KÖPEKLERİN 6 AY SÜREYLE BAKIMEVLERİNDE TUTULMALARINA karar verilmiştir. Bunun için bakımevlerinin kapasitelerinin yeterli olmadığı açıktır. Bu halde akla gelen ilk soru SOKAK HAYVANLARININ İTLAF EDİLECEĞİ KORKUSUDUR. SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİLDİR, HEPİMİZİN ONLARIN SAHİBİ OLDUĞU VE HAKLARINI KORUYUP GÖZETECEĞİ BİLİNMELİDİR‼️ Ayrıca belediyelerin görevi hayvanların gerekli aşı ve tedavilerini yapıp aldıkları alana geri bırakmaktır ve bu eylemler çip ve küpe numaraları kapsamında kayıt altına alınmaktadır. Yapılmadı gereken Alınan hayvanların kuduz aşılarının yapılmış olup olmadığına bakılıp, kuduz aşısı koruma süresi devam edenlerin geri bırakılmalarıdır. Belediyenin olay öncesinde 5199 Sayılı Kanun ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği kapsamında kendilerine yükümlenen aşılama görevlerini yerine getirmiş olduğunu, bu yönde Türk Ceza Kanunu m. 257 kapsamına girecek nitelikte ihlal veya ihmali olmadığını temenni etmekteyiz. Antalya sokak hayvanlarının bu uzun süre zarfında tutulabileceği kapasitede barınma imkanına sahip barınak bulunmaması, hayvanların bu kararla ölüme gönderildiğini, İTLAF EDİLECEKLERİNİ düşündürmektedir. Konu hakkında İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi olarak bilgi edinme başvurumuzu CİMER üzerinden yaptık ve konunun takipçisi olacağız. Sizler de lütfen bu bilgiyi paylaşın ve #antalya daki sokak hayvanlarının bilinmeze gönderilmesine engel olmamıza yardım edin‼️ #antalyasokakhayvanlari
Read more
İstismar ve tecavüz olaylarında fiilin kendisi kadar acı verici diğer bir olay yakınlarının suçtan ...
Media Removed
İstismar ve tecavüz olaylarında fiilin kendisi kadar acı verici diğer bir olay yakınlarının suçtan sağ kalana inanmaması. Tecavüz olaylarının çoğunda kişi kimsenin kendisine inanmayacağı düşüncesiyle susuyor. Objektif olduğumda insanların kardeşlerinin, babalarının, kocalarının ... İstismar ve tecavüz olaylarında fiilin kendisi kadar acı verici diğer bir olay yakınlarının suçtan sağ kalana inanmaması. Tecavüz olaylarının çoğunda kişi kimsenin kendisine inanmayacağı düşüncesiyle susuyor. Objektif olduğumda insanların kardeşlerinin, babalarının, kocalarının veya kendileri için önem arz eden kimselerin, en yakınını taciz etmesi fikri zorlayıcı olabilir. İnanmak güç olabilir, insan inanmak istemeyebilir ama ülkemizde geldiğimiz günde herkes artık bu bilince sahip olmalı ve biri ortaya böyle bir iddia koyuyorsa kulak vermeli. Çünkü artık emin olduğum bir şey var o da şu:
🐶👶🏼Çocuklar ve hayvanlar, tacizci ve tecavüzcüler için en kolay açık hedef. Hayvanlar malesef konuşamıyor ama çocuklar belli bir yaşta bir şeyler anlatabiliyor. DİNLEYİN. Çocuklar ayrıntılı cinsel fiil tasviri yapamaz. Mesela “Orasında saç vardı, babamın sütü acıydı” gibi (Bunlar gerçek iddianamelerden okuduğum çocuk beyanları). Çok üzüldüğüm bir ifade vardı, erkek çocuğu 5 yaşlarında dayısı tecavüz ediyor ve evde sapından tutup kırıntıları temizledikleri gırgır gibi bir alet var.Çocuk diyor ki dayım süpürgeyi orasına koymuştu 😞 Affınıza sığınarak yazdım, tek amacım çocuklar böyle şeyler anlattıklarında dikkat kesilmenizi sağlamak. Sorun, nazikçe tatlı biçimde sorun ve tek söylemek gereken şey “Bu senin suçun değil”
💃🏼👙🤱🏽🤰🏼 Kadınlar çocuklar hayvanlar kadar savunmasız olmasa da her zaman hedef tahtasında. Şimdi herkes kendisini düşünsün, tecavüze uğradım dediğinizi ve sonrasında yaşayacaklarınızı.. Bu kadınlar için zor ,bunu dile getirmek zor her zaman bunu düşünün ;bu kadın böyle bir şey dediyse vardır doğruluğu diye düşünün. Peki yok mu iftira olayları?Kesinlikle var. Birisi ofisime geldiğinde tecavüz davası ise en ince ayrıntıya kadar irdeliyorum; en ufak şüphe bırakmak istemiyorum; bir intikam, bir hırs meselesiyse ben yokum;kimsenin günahına giremem. Her şeyden evvel benim oğlum genç olacak, hep onu düşünüyorum. Olaylara sağ duyulu yaklaşmak zorundayız. Biri tacize uğradım, tecavüze uğradım dediğinde o olayı ortaya çıkarmak boynumuzun borcudur. Bu iletiyi aslında daha çok erkekler için yazdım etiketleyin onlar okusunlar💋
Read more
Macahel yüreğime işledi. Yeşille doldum; işte bu resimdeki gibi taştı içim! Aşkla, tefekkürle, ...
Media Removed
Macahel yüreğime işledi. Yeşille doldum; işte bu resimdeki gibi taştı içim! Aşkla, tefekkürle, şükranla demlendim. Elbet o demin harı, yalnız neşeli anlar değildi. . Bir tek yayla yolunda gördüğüm turuncu gelincikler, dörtnala yağmur altında indiğimiz şelalenin gürül gürül sesi, ... Macahel yüreğime işledi. Yeşille doldum; işte bu resimdeki gibi taştı içim! Aşkla, tefekkürle, şükranla demlendim. Elbet o demin harı, yalnız neşeli anlar değildi.
.
Bir tek yayla yolunda gördüğüm turuncu gelincikler, dörtnala yağmur altında indiğimiz şelalenin gürül gürül sesi, dost sofralarda yudumlanan ıhlamur ve paylaşılan sırlar, dağlara bakıp pusuna daldığımız çaylar, derinlik algımı yerle bir eden vadiler ve ovalar, her molada dokunduğumuz serin berrak sular, daha nice eşsiz anlar, anılar var.
.
Ve elbet bir yayla yürüyüşünde boşalan gözyaşları, şelalenin taşa vurduğu gibi yüreğimde patlayan öfke, dağlarla aramdaki boşluk gibi sarp, kaçınılmaz bir ayrışma da oradaydı. Bile bile taşıdıklarım, göre göre sustuklarım, yutkunup durduklarım yoğruldu içimde. Dağlar, hayatın çehreleri gibi yükseldi önümde, ben küçüldüm, durdum, yavaşça eğildim. Arada taştım, arada durdum, kapağı araladım. Döküldüm.
.
Dağlar bana kap oldu. Bıraktım, neyse olana.
Yağmur büyüktü. Bulutlar sınırsız. Sessizlik engelsiz.
Dağlarsa ezeli, ebedi. Öylece duruyor, her şeyi duyuyorlar.
.
İnsan demlenmeye gitmeli dağlara. Demlenirken bir de yoldaşları olmalı yolunda.
.
Heybetinden güç bulduğum, sarmaladığı yerde durduğum o dağlardan bir parça benimle döndü şehre. Tabi sığamadım duvarlara, sokaklara, seslere. Evin içinde amaçsızca gidip gelirken, ruhum dağların kokusunu aradı hep.
.
İşlere, toplanmaya, müthiş bir baş ağrısına dağıldım. Bugün, böyleydi, zorluğu kaçınılmaz. Dağları anımsadım, dağların heybetini; gök gürlerken, yağmur dökülürken, bulutlar basarken ve güneş kavururken. .
Durdum, bugün de geçti içimden. Her gün gibi. Her hal gibi.
.
Yüreğimde dağlar, otların kokusu ve sıcacık dostluklar.
Yine geleceğiz dağlarına Macahel. Demlenmeye, anlamaya, kutlamaya!
.
@dreamyogaevents @macahelhan #macahel #artvin #mountains #dağ #yayla #green
Read more
Loading...
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Dün gece tam yatacağız gördün mü tuvalet kağıtları ne kadar olmuş dedi Yasin. O ...
Media Removed
Günaydın️ Dün gece tam yatacağız gördün mü tuvalet kağıtları ne kadar olmuş dedi Yasin. O kadar olurdu olmazdı derken fiyat fiyatı açtıkça bir baktım alışveriş yapıyor Yoğurt, süt, şeker... Ekledikçe ekledi. En son 600 küsur lira çıktı. Sonra da sucuk da yemeyiverelim çıkartıyorum ... Günaydın☀️☀️☀️ Dün gece tam yatacağız gördün mü tuvalet kağıtları ne kadar olmuş dedi Yasin. O kadar olurdu olmazdı derken fiyat fiyatı açtıkça bir baktım alışveriş yapıyor😄 Yoğurt, süt, şeker... Ekledikçe ekledi. En son 600 küsur lira çıktı. Sonra da sucuk da yemeyiverelim çıkartıyorum onu diye tasarruf yapmaya başladı😅 Bu arada ben mi yanlış görüyorum bilmiyorum ama fiyat artışları Türkiye’de yaşayanların umrunda değil gibi, sadece yurt dışında yaşayanlar konuşuyor bu şu kadar olmuş şu nasıl pahalanmış diye. Hala Avrupa’ya tatile gidiyor insanlar, aklım almıyor, havadan para yağıyor da bir bizim başımıza mı düşmüyor anlamıyorum. Öyle bir şey varsa da bana söylemiyorsanız alacağınız olsun😅 Ya da biz gelmeyelim diye bizi mi kandırıyorsunuz n’apıyorsunuz gelmeyin gelmeyin buralar çok pahalı diye😄 Öyleyse de doğruyu söyleyin artık lütfen, üzülüyoruz çünkü biz😕 Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #yemek #yemektarifleri #bugünnepişirsem #yemekblogu #yemekfotoğrafçılığı #mutfak #mutfağımdan #mutfakgram #yemekgram #yemekrium #lezzet #lezzetler #food #foodie #yummy #nom #hungry #cleaneating
Read more
 #kitapyorumu #serçe #thesparrow Russell'ın ödüllere doyamayan muhteşem romanı, uzun zamandır ...
Media Removed
#kitapyorumu #serçe #thesparrow Russell'ın ödüllere doyamayan muhteşem romanı, uzun zamandır ilk defa kalemimin kaşınmasına sebep oldu. Hani böyle sivrisinek ısırığı gibi tatlı tatlı bir kaşıntı.  Mutad olduğu üzere, eğer roman bilimkurgu romanı olması yanı sıra ayakları yere ... #kitapyorumu #serçe #thesparrow
Russell'ın ödüllere doyamayan muhteşem romanı, uzun zamandır ilk defa kalemimin kaşınmasına sebep oldu. Hani böyle sivrisinek ısırığı gibi tatlı tatlı bir kaşıntı.  Mutad olduğu üzere, eğer roman bilimkurgu romanı olması yanı sıra ayakları yere sağlam basan düşünsel bir roman da olmasaydı, o sivrisinek bana hayatta kalem kıpırdatamaz, vız gelir tırıs giderdi malumunuz 😼 Ama ısırıldım işte o zaman buyrunuz kaşıyalım.
Sene 2019. Uzayın derinliklerinden bir müzik sesi yükselirken, dünyada uzay sinyallerini dinleyen gökbilimci Jimmy Quinn isimli bir zat bu melodiyi duyar. Şaşkın gökbilimci, amirlerinden evvel niyedir bilinmez bir grup eşine dostuna haber verir ve bu şarkıyı onlara da dinletmeyi uygun görür. Hani dananın kuyruğu ille kopacak ya bu eylemin niyesini pek sormamak lâzım. Eş dost dediysek, bu eş dost bizim bildiğimiz, elinde tığ ile patik ören, ayşe kadın fasulye kırarken dedikodu yapan, akşam çaya davet edip ülke meselelerini konuşurken tavla attığımız türden eş dost gibi değil pek. Altı tane, hepsi birbirinden yetkin, becerikli ve konusunda uzman eş dost bunlar. Biri dilbilimci ve cizvit rahibi olan Emilio Sandoz, diğeri tıp doktoru Anne Edwards, bir diğeri makina mühendisi George Edwards, diğeri yüksek düzey yazılım programcısı Sofia Mendes, bir diğeri Montreal doğa bilimcisi ve sanatçısı olan Marc Robichaux, ve diğeri de İngiliz bir müzikolog olan Alan Pace.
Uzaylı müziğini neredeyse ilahi bir huşu içerisinde dinleyen dört başı mamur ekibin, elbette hemen kanı bitlenir ve müziğin kaynağı gezegene gitmek, orayı o canlıları keşfetmek isteğiyle yanıp tutuşurlar. Lakin bilmem kaç ışık yılı uzaktaki bir gezegene "hadin kalkın gidiyoruz, bir gezip gelelim" deyince gidilir mi sayın müstakbel okur? Elbette gidilmez. İlkin sırtını hem finansal hem de bürokratik bir kuruluşa dayaman icap eder. Hükümetlerin kapısını çalsalar, bir sürü ıdı vıdıyla oyalayıp duracaklar. Bitmek bilmez müzakereler, bütçe ayarlama talep onay süreçleri, ohooo bekle dur. Peki ne yapar bizimkiler? ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
Read more
>>!!!>> @dinisorular <<!!<< ・・・ Soru: Selamünaleyküm hocam şuanda sizin “Bir Umut Bir Mektup” ...
Media Removed
>>!!!>> @dinisorular <>>!!!>> @dinisorular <<!!<<
・・・
Soru: Selamünaleyküm hocam şuanda sizin “Bir Umut Bir Mektup” kitabınızı okuyorum. Sorum şu ki evlilik görüşmesinde geçmişe dair biriyle çıktın mı diye sormak ne kadar doğru? Ya da geçmişteki günahına tövbe etmiş bu beni ilgilendirmez deyip sormamak m?

Nureddin Yıldız Hoca: Evlenecek erkek/kadın birinin eş adayının geçmişini inceleme hakkı vardır. Bu incelemede iki ölçüye dikkat edilmelidir:
a. Kendi seviyesinin çok üstünde hayali bir eş adayı arayışını getiren inceleme anlamı düşük bir iş olur.
b. Allah Teâlâ’nın örttüklerini açmak ve teşhir etmek mü’mince bir iş değildir.
Bunun ötesinde bir inceleme yapılmalı elbette ama bu inceleme mesela bekâret sorgulaması düzeyine gelmemelidir.
Neden?
Bu sorgulama o kadar uç bir noktayı karıştırmaktır ki, öyle bir sıkıntı ihtimali bulunan kapıda zaten mü’minin işi olmamalıdır. Mü’minler olarak birbirimizi bilecek bir konumda bulunmaya mecburuz. Kim nasıldır acaba sorunu yüzeysel olarak tahmin edebiliriz. Ve özellikle evlilikler bir referans üzerinden yapılmaktadır genelde. O referansların niteliği de bizim için önemli olmaktadır.
Bir genç kıza ‘bekâretin var mı?’ sorusu yöneltildikten sonra cevap ne olursa olsun sorunlu ilişkiler dönemi de başlatılmış olabilir. Evet, bir afet dönemine girdik. Erkeği ile kızı ile iffetin itibarsızlaştırıldığı dönemde yaşıyoruz. Bu doğrudur ama mü’minler olarak birbirimize bu kadar ağır ve hakir bir soruyu sormayı yıpratıcı buluyorum.
Bu uç noktanın haricindeki sorgulamalar yapılabilir.
Öyle veya böyle gerçek bir tevbenin gücünü unutmayacağız elbette! #nureddinyıldız #dinisorular #evlilik #düğün #fetva
Read more
Loading...
Anlayan beri gelsin, Bize de anlatsın. Adam önce Yemekteyiz'e katılıyor. Sapık supuk tavırlarıyla ...
Media Removed
Anlayan beri gelsin, Bize de anlatsın. Adam önce Yemekteyiz'e katılıyor. Sapık supuk tavırlarıyla izleyiciye ekran başında saç baş yolduruyor.O mülayim @onurbyktpc 'yu çıldırtıyor, kovuluyor. Buraya kadar olağan. Bu adamın ekranda o kadar bile görünmemesi lazım aslında da hadi ... Anlayan beri gelsin,
Bize de anlatsın.
Adam önce Yemekteyiz'e katılıyor. Sapık supuk tavırlarıyla izleyiciye ekran başında saç baş yolduruyor.O mülayim @onurbyktpc 'yu çıldırtıyor, kovuluyor. Buraya kadar olağan. Bu adamın ekranda o kadar bile görünmemesi lazım aslında da hadi olağan diyelim.
Film bundan sonra başlıyor.
Bu psikopat Yemekteyiz'den kovulunca terfi (!) edip @masterchefturkiye ye katılıyor. Burası olağan değil artık, çünkü iki yarışma da Acun'un. Bir yarışmadan kovulan adamı daha büyüğüne almak kovulduğu programın izleyicisine, kovan sunucusuna saygısızlık değil mi?
Masterchef'e terfi eden psikopat Murat elbette yaptıklarının kendisine şöhret, programa da reyting kazandırdığını düşünerek cüretini artırıyor. En vahimi anormal tavırları ekran karşısında azımsanmayacak destekçi buluyor, hayran kazandırıyor. Bu bir dram aslında.
Sonra ...ama çok çok sonra, olması gerekenden çok sonra diskalifiye ediliyor nihayet... Ben kendiliklerinden değil yarışmacılar ve izleyenlerden gelen tepkiyle diskalifiye edildiğini düşünüyorum.
Neyse...
Önce küfür ve hakaretten karakol kapısında canlı yayın yaparken görüyoruz psikopati, ardından hakaretler, tehditler devam ediyor.
Bu gece... İzlemeye yürek dayanmaz, evindeki papağana işkence ederken video çekip paylaşıyor.
İnfial yaratıyor görüntüler.
Sosyal medya ayağa kalkıyor ve...
Bu ruh hastası gözaltına alınıyor.
Acun, Acun Medya, Masterchef şefleri ardarda kınama paylaşıyorlar.
Bu canavarın ağzına şöhret balını çalan kim?
Reyting uğruna kovulduğu programın daha büyüğüne alan kim?
Niye aldınız Masterchef'e?
Niye ALDINIZ?
Şimdi kınasanız ne, kınamasanız ne? 😖😖😡😡
Read more
İyi bir filozof olmak için gereksindiğimiz tek şeyin hayret etme yeteneğimiz olduğunu söylemiş ...
Media Removed
İyi bir filozof olmak için gereksindiğimiz tek şeyin hayret etme yeteneğimiz olduğunu söylemiş miydim ? Eğer söylemediysem şimdi söylüyorum: iyi bir filozof olmak için gereksindiğimiz tek şey hayret etme yeteneğimizdir. Bütün küçük çocukların bu yeteneği vardır. Bunu herkes bilir. ... İyi bir filozof olmak için gereksindiğimiz tek şeyin hayret etme yeteneğimiz olduğunu söylemiş miydim ? Eğer söylemediysem şimdi söylüyorum: iyi bir filozof olmak için gereksindiğimiz tek şey hayret etme yeteneğimizdir.

Bütün küçük çocukların bu yeteneği vardır. Bunu herkes bilir. Birkaç ay sonra yepyeni bir gerçekliğin içine itilirler. Büyüdükçe bu yetenek azalmaya başlar. Bunun nedeni ne olabilir ? Acaba #Sofie Amundsen bu soruyu cevaplayabilir mi ?

Yani, eğer küçücük bir bebek konuşabilseydi nasıl ilginç bir dünyaya geldiğini anlatacaktı. Çünkü konuşamamasına rağmen nasıl odadaki nesneleri bize gösterdikleri ve merakla onları tutmaya calıştıklarını görebiliriz.

İlk kelimeleri söylemeye başlayınca, çocuk ne zaman bir köpek görse durup "hav hav" der. Bebek arabasında nasıl zıpladığını ve kollarını nasıl salladığını görürüz. "hav hav! hav hav!" Arkasında birkaç seneyi bırakan bizler çocuğun bu heyecanını biraz aşırı buluruz. "evet evet bu bir hav hav" diyerek yolumuza devam ederiz. "ama sen şimdi güzelce tekrar yerine otur." Daha önce köpekleri gördüğümüz için biz böyle heyecanlanmayız.

Çocuk bir köpeğin yanından geçerken artık heyecan göstermediği güne kadar, bu heyecanlı senaryo belki de yüzlerce kez tekrarlanır. Bir fil veya bir su aygırı içinde bu geçerlidir. Çocuk doğru dürüst konuşmayı öğrenmeden çok önce 'veya felsefi düşünmeyi öğrenmeden çok önce' dünya onun için bir alışkanlık haline gelmiştir.

Çok yazık bence.
Önemli olan, sevgili Sofie, senin de hayatı olduğu gibi kabul eden insanlardan biri olmaman. Emin olmak için kendi felsefe kursumuza başlamadan önce birkaç düşünce deneyi yapacağız.

Ormanda bir gezintiye çıktığını düşün. Birdenbire kendini küçük bir uzay gemisine giderken buluyorsun.Gemiden küçük bir Marslı çıkmış ve sana bakıyor.
Bu durumda ne düşünürsün ? Aslında çok önemi yok. Kendinin bir Marslı olduğunu hiç düşündün mü ?

Tabii ki, birgün başka bir gezegenden gelen bir yaratıkla karşılaşmak o kadar kolay değil. Başka gezegenlerde hayatın olup olmadığını da tam bilemiyoruz. Ama kendi kendinle karşılaşmış olduğunu düşünebilirsin. Belki güzel bir günde birden bire durup kendini yeni bir gözle görebilirsin. (devami yorumlarda...)
Read more
NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem Bir ceylan su içmeye iner Çayırları ...
Media Removed
NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem Bir ceylan su içmeye iner Çayırları büyürken görürüm. Her akşam seninle Yeşil bir zeytin tanesi Bir parça mavi deniz Alır beni. Seni düşündükçe Gül dikiyorum elimin değdiği yere Atlara su veriyorum Daha ... NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem
Bir ceylan su içmeye iner
Çayırları büyürken görürüm.
Her akşam seninle
Yeşil bir zeytin tanesi
Bir parça mavi deniz
Alır beni.
Seni düşündükçe
Gül dikiyorum elimin değdiği yere
Atlara su veriyorum
Daha bir seviyorum dağları.’
Turgut Uyar, bu dizelerin yazarı İlhan Berk için ‘Yeryüzünde şiir diye bir şey olmasa bile onu icat edebilecek bir şairdi’ demiş. Bugün aramızdan ayrılışının onuncu sene-i devriyesi. Elbette hayatını yazmak mümkün. Ve fakat bu yoğunluk, güç ve derinlikte bir kalemi, yine kendi dizeleriyle anmak en güzeli olsa gerek. Cemal Süreya ‘Yeryüzünde her şey yazılmak için varmış gibi geliyor ona. Sözgelimi bardağa bardak olarak değil, yazılacak bir şey olarak bakıyor’ demiş. Berk’in hayata bakışını, en yalın ve güzel haliyle özetlemiş.
Müsaadenizle ben de lüzumsuz taramalardan kaçınıyorum ve sözü, sözün bu büyük ustasına, İlhan Berk’e bırakıyorum. Saygı ve rahmetle…
‘Geceye hey dedim bir bulut beyaz aydınlık
geçiyor ve ben görüyorum belki yalnızlık
Kağıt gibi bir kadın sana bakıp gülüyor
Demek sen daha güzelsin gökyüzünden artık
Sokakları bembeyaz evleri geçiyorum
Bir koşu bir rüzgârı alıyorum karanlık
Bir kenttesin ve var ta ne zamanlardan beri
O zamandan trenler evler geçiyor kapanık
Aşkın ki hiç durup dinlenmek nedir bilmiyor
Aşkın ki anlatılamaz ihtiyar ve yıkık
Nice nice yaşamalara açılmışsındır
Nice yaşamalar ki kalmıştır yarım buruk
İşte Adakale Sokağı’ndayım ve birden
Benim işte dünya kadar güzel ağzın artık
Durup bir yıkık aşk dedim İlhan Berk bir yıkık
aşk şimdi o şiirlerde senden kalan ancak…’
Read more
Loading...
İyi Bir Gül Suyu Çok Şey Demektir <span class="emoji emoji1f339"></span> * Göz altı kararmalarını giderir. * Cildin erken yaşlanmasını ...
Media Removed
İyi Bir Gül Suyu Çok Şey Demektir * Göz altı kararmalarını giderir. * Cildin erken yaşlanmasını engeller. * Cildin PH dengesini korur. * Düzenli kullanımda cilt rengini açar. * Cilt lekelerini zamanla açar ve daha berrak bir cilt rengine kavuşmanıza yardımcı olur. * Cildin alt katmanlarına ... İyi Bir Gül Suyu Çok Şey Demektir 🌹 * Göz altı kararmalarını giderir. * Cildin erken yaşlanmasını engeller. * Cildin PH dengesini korur. * Düzenli kullanımda cilt rengini açar. * Cilt lekelerini zamanla açar ve daha berrak bir cilt rengine kavuşmanıza yardımcı olur. * Cildin alt katmanlarına inerek oluşan yağ ve kiri temizler tekrar oluşmasını önler. * Peeling sonrası oluşan gerginliği,kuruluğu ve kaşıntıyı alır. * Ciltte oluşan kızarıklığı giderir. * Cilde daha canlılık ve parlaklık verir. * Düzenli olarak kullanıldığında akne ve sivilce oluşumunu önler * Rahat bir uyku uyumanızı sağlar. * Baş ağrılarını dindirir. * Vücuttaki kollajen sentezini hızlandırıp, serbest kökleri etkisiz hale getirerek yaşlanma sürecini yavaşlatır. * Rahatlatıcı ve stres giderici etikisi vardır. * Cildi gün boyu biriken yağdan arındırır. * Saçların gür ve sağlıklı şekilde uzamasını sağlar. Bunun için şampuanınıza biraz gül suyu eklemeniz yeterli olacaktır. * Bakteriyel enfeksiyonlara karşı iyi gelir. * Gül suyu düzenli kullanımda cildin fazla yağ üretimine engel olur. * Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarının neden olduğu kuruluk ve kaşıntıya iyi gelir. * Gül suyu, iltihap söktürücü ve dekonjestandır.

Size bu kadar iyi gelecek bir Gül suyu önerebiliriz. Gülsha Tam Gül Suyu Aradolu.com'da!
Read more
Yarın ne olur bilinmez. Gül dökülür yaprak ıssız kalır. Gönlümüz bizi sevmeyenlere karşı dargın, Yüzümüzse ...
Media Removed
Yarın ne olur bilinmez. Gül dökülür yaprak ıssız kalır. Gönlümüz bizi sevmeyenlere karşı dargın, Yüzümüzse herkese gülüyor. Bir ısırgan otunun rüyası gibi Bize uzanan her el pişman Yıkanmış bir nevresim gibi kokuyor bahar Yanılgılar başka ülkelerin iklim şartlarına ayak ... Yarın ne olur bilinmez.
Gül dökülür yaprak ıssız kalır.
Gönlümüz bizi sevmeyenlere karşı dargın,
Yüzümüzse herkese gülüyor.
Bir ısırgan otunun rüyası gibi
Bize uzanan her el pişman

Yıkanmış bir nevresim gibi kokuyor bahar
Yanılgılar başka ülkelerin iklim şartlarına ayak uyduramamış
Kendi çorak yalnızlığına sığınmış
Kısmi intiharlara yani yaşamaya alışmış.
Dilek tutmuş, yıldız kaymamış
Yıldız kaymış, o görememiş
Şehrin kirliliği gökyüzünü karartmış çoktan.

Şükrü Erbaş'ı dinlememiş
Bekir Erdoğan'ı okumamış
Ali Lidar'ı anlamamış
S.. olmak isterken popüler olmuş
Özgün olmak uğruna kendi gibi milyonlarca nokta ile aynı kümeye sığışmış

ayın sekizi ziraat kuyruğu gibi bir hayat
Emeğin karşılığı para, zamanın karşılığı bir ömür
İlkini atm'lerden bekledi ama ikincisi için başvuracak bir kurum bulamadı
Bulamadım
Uyumak için acelem yoktu uyanmak içinse nedenim
işte böyle bir karanlıktan çıktı bedenim
Read more
<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽 #Repost @incicandemir_ with @get_repost ・・・ Anne sütü ve anne göğüsünden emme ...
Media Removed
🏽🏽🏽🏽🏽 #Repost @incicandemir_ with @get_repost ・・・ Anne sütü ve anne göğüsünden emme konusunda annelere söylediğim bir söz var 🤗”Oxford vardı da biz mi okumadık “ yani imkan olsa hangi anne bebeğini emzirmek istemezGerçek şu ki inanarak doğru şekilde süt sağımı gerçekleştirilirse ... 👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽
#Repost @incicandemir_ with @get_repost
・・・
Anne sütü ve anne göğüsünden emme konusunda annelere söylediğim bir söz var 🤗”Oxford vardı da biz mi okumadık “ 💜yani imkan olsa hangi anne bebeğini emzirmek istemez💜Gerçek şu ki inanarak doğru şekilde süt sağımı gerçekleştirilirse benim gibi bebeği hiç emmediği halde 18 ay süt sağmak mümkün 💜 Yoğun Bakım günlerinde zor da olsa süt temin edebilmiş anneler , eve taburculuk sonrası dönemde yaşadıkları başlıca sorun biberondan anne göğsüne geçiş konusu.Birçok görüş ve varsayım karşısında nihai gerçek şu ki , 32 hafta ve altında doğan bebeklerin büyük coğunluğu %100 öğün BESLENMESiNi anneden emmerek sağlayamamaktadır( istisnalar var elbet)Bu konuda annelerin "oldurma gayreti" son derece taktir ile karşılanacak bir fedakarlık.💜Destek verdiğim ailelerde gözlemlediğim sonuç benzer.Evdeki zorlu uyum süreci ve yorgunluğu , bebeğin emme refleksindeki güçlük ve prematüreliğin doğası gereği anne göğüsünden etkin şekilde kavrama güçlüğü ve birçok neden sütün göğüsten tamamen boşalmasına engel teşkil etmektedir. 💜Her 3 saate 1 kez çift başlıklı hastane tipi pompa ile az veya çok süt sağımı gerçekleşmeli ki prematüre bebek mümkün olan en uzun süre anne sütü ile beslenebilsin.Dolaysıyla anne sütü söz konusu olduğunda prematüre bebeğin biberon veya anne göğsünden beslenmesi çokta önemli değil. Ancak bilinmeli ki anne göğüsü boşaltıldığında tekrar süt üretimi gercekleşecektir. Daha fazla bilgi için www.pbed.net sitesinde Yazılar bölümünü ziyaret edebilirsiniz.💜Önemli bir son mesaj prematüre bebek annesi olarak zaten ağır olan duygusal yükünüze başka yükler binmesine izin vermeyin. Doğru sağım ve doğru bilgilenme konusunda elinziden gelenin en iyisini yapın 💜daha fazla bilgi icin www.pbed.net ve #prematürebebekbakımı adlı kitabımı okuyabilirsiniz #kadergayreteaşıktır✔️✔️ 💜 #prematürebebekbakımı #prematüregücü #prematuregucu #prematureannesi #annesütü
Read more
İmani Şüur . . Nə deyir Astronomiya elminin qurucusu olan Kepler, "Təbiət kitabına görə biz astronomlar, ...
Media Removed
İmani Şüur . . Nə deyir Astronomiya elminin qurucusu olan Kepler, "Təbiət kitabına görə biz astronomlar, Uca Allahın din adamları olduğumuzdan, bizim Allahın şanından danışmağımız lazımdır." O həm də elmlə məşğul olmağı bir insanın sənət əsəri qarşısında hiss etdiyi həzz duyğusuna ... İmani Şüur .
.
Nə deyir Astronomiya elminin qurucusu olan Kepler, "Təbiət kitabına görə biz astronomlar, Uca Allahın din adamları olduğumuzdan, bizim Allahın şanından danışmağımız lazımdır." O həm də elmlə məşğul olmağı bir insanın sənət əsəri qarşısında hiss etdiyi həzz duyğusuna oxşatmışdır. Yəni dahi astronomdan niyə elmlə məşğul olduğu soruşulduğunda Kepler'in cavabı, "Yaradıcının əsərlərindəki ləzzəti dadmaq üçün" olmuşdur. Bu hissi insanlarda imani şüur formalaşdırır. Elm insanın imani şüurunu dərinləşdirir. Elm insanlarda Allahın ağılına, qüdrətinə olan heyranlığa səbəb olur. Necə deyərlər elm insanları Allaha aparan yoldur. "Bizim Allahımızdır və O ən böyükdür və Onun üstünlüyü ən böyükdür və Onun ağlı sonsuzdur, Onun sonu yoxdur." (Johannes Kepler (1571-1630)) .
.
.
Kepler sözlərini bu şəkildə davam etdirmişdir: " Yaradanı anlamaq üçün sahib olduğunuz bütün duyğularınızı istifadə edin." Bir insan elmi məlumatları da oxuya bilər, təbiətdə gözəllikləri də görə bilər, amma bütün bunlara yanaşma tərzi adidirsə, bu zaman möhtəşəmlik qarşısında alınan ləzzətin də nə olduğundan xəbəri olmaz. Kompyuterə yüklənən məlumat necə sadəcə yaddaşında mövcud olar və yalnız başqa cihaza köçürülər, duyğudan, hissdən söhbət belə gedə biməz, robotlaşan insanlarda da eyni hallar baş verər. Məlumatlar olar, insanlar arasında bir-birilərinə ötürülər, amma məlumat sadəcə məlumat olaraq qalar. İnsanların təfəkkürünə heç bir şey qatmaz. Allahın verdiyi nemətlərdən insanlar ruhlarında mövcüd olan, hikmət, dərinlik dərəcəsi qədər ləzzət alırlar. Məna kəsb edən, həyat kəsb edən dərin düşünmə qabiliyyətinə sahib insan, həm ləzzət alma gücü böyük, həm də nemətlərə görə şükr etmə bacarağı yüksək olur. Ruhumuzda sahib olduğumuz dərinlik və hikmət dedikdə, yaradılışımızda, fitrəmizdə bu istedada sahib olduğumuz deməkdir. Sadəcə insanlar dünya həyatı boyunca seçimlərini, tərcihlərini boş şeylərdən yana da edə billirlər. Bütün kainatdakı yaradılış Allahın şanından bəhs edir. Bunlar insanların susması üçün deyil.
Read more
Qasımov İxtiyar Qasım oğlu . Qasımov İxtiyar Qasım oğlu 22 mart 1970-ci ildə Ağdam rayonunun ...
Media Removed
Qasımov İxtiyar Qasım oğlu . Qasımov İxtiyar Qasım oğlu 22 mart 1970-ci ildə Ağdam rayonunun Salahlı kəndində anadan olub. 1977-ci ildə kənd orta məktəbinin birinci sinifinə getmiş və səkkizinci sinifədək burada təhsil alır. İxtiyar 1985-ci ildə Bakıya gəlir və təhsilini kimya-biologiya ... Qasımov İxtiyar Qasım oğlu
.
Qasımov İxtiyar Qasım oğlu 22 mart 1970-ci ildə Ağdam rayonunun Salahlı kəndində anadan olub. 1977-ci ildə kənd orta məktəbinin birinci sinifinə getmiş və səkkizinci sinifədək burada təhsil alır. İxtiyar 1985-ci ildə Bakıya gəlir və təhsilini kimya-biologiya təmayüllü məktəbdə davam etdirir. Məktəbi uğurla bitirir. O, sənədlərini Gəncə Kənd Təsərrüfatı Akademiyasına verir. İmtahanları yüksək səviyyədə verərək, aqronomluq fakultəsinə daxil olur. O, ilk kursdan fərqlənməyə başlayır. Onun torpağa sevgisi, məhəbbəti böyük idi. Bütün fikri soydaşlarımızın öz dədə-baba torpaqlarından qovulmasının qarşısının alınmasında yaxından iştirak etmək idi.
.

1992-ci ilin yanvarında tələbələr istehsalat təcrübəsinə buraxılır. O, fürsətdən istifadə edib, hərbi komissarlığa müraciət edir. Arzusunu yerinə yetirirlər. O, 836 saylı hərbi hissənin 3-cü batalyonunda əlinə silah götürür. Qasımov İxtiyar Qasım oğlu döyüşə kəşfiyyatçı kimi başlayır. Seçdiyi düzgün plan nəticəsində Qazançı kəndində ermənilərin üç PDM-i, bir zirehli maşını və onlarla canlı qüvvəsi məhv edilir. Qasımov İxtiyar Qasım oğlu 15 mayda düşmənin Abdal-Gülablı kəndinə basqınının qarşısının alınmasında xüsusi olaraq fərqlənir.
.

14 iyul 1992-ci ildə ermənilər Canyataq kəndinə hücuma keçirlər. Döyüş zamanı əsgərlərimizdən bir neçəsi yaralanır. İxtiyar onların düşmən əlinə keçməsindən ehtiyat edərək, özünü qabağa atıb, düşmənlə üzbəüz dayanır. O, əks hücumun qarşısını təkbaşına almağa müvəffəq olur. Yaralıları xilas edirlər. İxtiyarın özü isə qəhrəmancasına həlak olur. 
Subay idi.
.

Azərbaycan Resbublikası Prezidentinin 7 dekabr 1992-ci il tarixli 350 saylı fərmanı ilə Qasımov İxtiyar Qasım oğluna ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adı verilmişdir.
Salahlı kənd qəbristanlığında dəfn edilmişdir.
Vaxtilə oxuduğu Salahlı kənd orta məktəbi Qasımov İxtiyar Qasım oğlunun adını daşıyır.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Milan - İtaliyanın ən sıx əhalisi olan və çiçəklənən şəhəri, işgüzar həyatın, maliyyə, moda və ...
Media Removed
Milan - İtaliyanın ən sıx əhalisi olan və çiçəklənən şəhəri, işgüzar həyatın, maliyyə, moda və kütləvi informasiya vasitələrinin paytaxtıdır. ————— Roma - Əbədi şəhəri - böyük meqapolis, fit siqnalları ilə doldurulmuş "vesp" və cingilti zəngidir. Roma - başgicəlləndirici bədii ... Milan - İtaliyanın ən sıx əhalisi olan və çiçəklənən şəhəri, işgüzar həyatın, maliyyə, moda və kütləvi informasiya vasitələrinin paytaxtıdır.
—————
Roma - Əbədi şəhəri - böyük meqapolis, fit siqnalları ilə doldurulmuş "vesp" və cingilti zəngidir. Roma - başgicəlləndirici bədii və memarlıq inciləriın vəhdəti, antik dağıntılar, ekstravaqant barokko üslubunda kilsə və meydanlardır.
—————
Hola, Barcelona! İnanılmaz şəhəri görərkən, bu ilk ağıla gəlir. Barselona, misilsiz kataloniya koloriti və isti günəşi ilə sizi qarşılayacaq. Bu şəhərə vurulmamaq mümkün deyil, o, tamamilə digər avropa ölkələrinə oxşamır.
—————
🇮🇹 Milan: 19-22.09.2018.
🇮🇹 Roma: 22-25.09.2018.
🇪🇸 Barselona: 25.09-28.09.2018.
—————
Otellər:
✅Sant'Ambroeus - Milan.
✅B&B Hotel Milano Sant'Ambrogio - Milan.
✅Hotel Trinità Dei Monti - Roma.
✅Hotel Concordia - Roma.
✅Aparthotel Atenea Calabria - Barselona.
✅Hotel Aranea - Barselona.
—————
2 nəfərlik qiymət: 2160 USD-2547 USD (qiymət dəyişikliyi otel seçiminə görə təyin olunur)
—————
Qiymətə daxildir:
➡️ Aviabilet (Kutaisidən uçuşla).
➡️ Şəhərlər arası uçuşlar.
➡️ Mərkəzdəki otellərdə gecələmə.
➡️ Səhər yeməyi.
—————
📞 + 994 55 212 38 88 (+Whatsapp).
☎ +994 12 599 88 99.
📍 M. Əliyev 29/30 (Winter Park Plaza, 1-ci mərtəbə).
Read more
 #şekerportakalı<span class="emoji emoji1f34a"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> <span class="emoji emoji1f34a"></span>"Şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum. Ayağını bir cam parçasıyla ...
Media Removed
#şekerportakalı "Şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum. Ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu. Acı,insanın birlikte ölmesi gereken şeydi. Kollarda, başta en ufak güç bırakmayan, yastıkta kafayı bir yandan öbür yana çevirme cesaretini ... #şekerportakalı🍊📚 🍊"Şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum. Ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu. Acı,insanın birlikte ölmesi gereken şeydi. Kollarda, başta en ufak güç bırakmayan, yastıkta kafayı bir yandan öbür yana çevirme cesaretini bile yok eden şeydi."
🍊"Totoca bana bir dirsek attı.Ayıldım.
"Nen var Zezè?"
"Hiç. Şarkı söylüyordum."
"Şarkı mı söylüyordun?"
"Öyleyse ben sağır olmalıyım."
İnsan içinden de şarkı söyleyebildiğini bilmiyor muydu yoksa? Bir şey demedim. Bilmiyorsa bunu ona öğretmeyecektim."
🍊"Kimseden hiçbir şey beklemiyorum. Böylece hayal kırıklığına da uğramamış oluyorum."
🍊"Daha çok anlat ." dedim.
"Hoşuna gidiyor mu?"
"Çok. Elimden gelse seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurduk."
"Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?"
"Gider gibi yaparız." 📚Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını"söyler.
Kitap sizi duygusal anlamda çok yere itiyor. Ne kadar erken okunursa o kadar tat verecek bir kitap. (Giden arabanın arkasına asılmanın moda olduğu dönemde kimler cesaret edip denemiştir😊🙋🙈)
#josemaurodevasconcelos #şekerportakalı #canyayınları
Read more
Dünyalar tatlısı Melek’in hediyesini vermek için tekrardan hastanemize gittiğimizde Melek’i ...
Media Removed
Dünyalar tatlısı Melek’in hediyesini vermek için tekrardan hastanemize gittiğimizde Melek’i odasında annesiyle birlikte otururken bulduk. Bizi görür görmez gülümsedi güzel kızımız.Biz de daha fazla bekletmeden çok istediği oyuncak bebeğini minik kızımıza verdik. Hediyesini ... Dünyalar tatlısı Melek’in hediyesini vermek için tekrardan hastanemize gittiğimizde Melek’i odasında annesiyle birlikte otururken bulduk. Bizi görür görmez gülümsedi güzel kızımız.Biz de daha fazla bekletmeden çok istediği oyuncak bebeğini minik kızımıza verdik. Hediyesini görür görmez gözleri parlayan miniğimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Minik Melek’in o güzel yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz.
Read more
Teşekkürler @mehtapvekitap <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f60c"></span> Günün kitabı tazecik bir yayınevi olan @florakitap 'ın ilk kitabı ...
Media Removed
Teşekkürler @mehtapvekitap 🏻 Günün kitabı tazecik bir yayınevi olan @florakitap 'ın ilk kitabı Eğlenilecek Erkek. Nice güzel kitaplar diliyorum. #tunçilkman daha önce Parla kitabını da okumuştum.  Bu defa çok farklı bir kitap yazmış Tunç İlkman. Oldukça eğlenceli, komik bir ... Teşekkürler @mehtapvekitap 🙏🏻😌
Günün kitabı tazecik bir yayınevi olan @florakitap 'ın ilk kitabı Eğlenilecek Erkek. Nice güzel kitaplar diliyorum.📚 #tunçilkman daha önce Parla kitabını da okumuştum. ❤  Bu defa çok farklı bir kitap yazmış Tunç İlkman. Oldukça eğlenceli, komik bir kitap. Duyunca da şaşırmıştım.  Okurken de şaşırdım. Kötü anlamda demiyorum ama. Şikago'nun ağzından onun yalnızlığını okuyup eğleniyoruz. Yalnızlık eğlendirici olmayabilir de onun ki öyle... Alttan alta da hüzünlenmedim değil haline. Fazla yalnızlık da iyi olmuyor demek ki. 😛 Kızsızlık üzerine eğlenceli bir okuma oldu diyebilirim. Aslında çok sık rastlanan bir karakter olsa da, işte her zaman bir sapın iç dünyasına misafir olamıyoruz. Her gördüğü kızı avlamaya çalışmaktan kaçınmayan, yürümenin kitabını yazan ve azminin ekmeğini yiyemeyen Şikago ile tanışmak güzeldi. Ama uzaktan. 😀Sanırım hepsi Pınar yüzünden.
___________________________________________________ ''Bir kadında ilk baktığım yer her zaman gözleridir. Çünkü asıl bakmak istediğim yerlere bakabilmek için öncelikle beni katiyen görmediğinden emin olmam gerekir.'' _______________________________________________ ''İnsan nereye giderse gitsin, yalnızlığını da beraberinde götürüyormuş. Her yere tek kişilik bilet aldığım hâlde, kaçak yolcu olarak yalnızlığım da otobüs, uçak, tren dinlemiyor ve benimle beraber geliyormuş.'' #okudumbitti #bookstagram #neokudum #eğlenilecekerkek #florakitap #nekitapsiznekedisiz #booksandcats #kitapvekedi #kitap #instabook #instakitap #okumayiseviyorum #catstagram #angoracats
Read more
18 yaşlı qızın anası Çimnaz Vəliyeva ağlayaraq danışmaq istəmədiyini bildirdi. Daha sonra ...
Media Removed
18 yaşlı qızın anası Çimnaz Vəliyeva ağlayaraq danışmaq istəmədiyini bildirdi. Daha sonra qızı haqda sosial şəbəkələrdə yazılanlardan sarsıldığını və danışmaq istəyini dilə gətirdi. Nərgizin anası deyir ki, hadisədən əvvəlki gecə qızı rəfiqəsinin evində qalıb: "Qızım rəfiqəsi ... 18 yaşlı qızın anası Çimnaz Vəliyeva ağlayaraq danışmaq istəmədiyini bildirdi.

Daha sonra qızı haqda sosial şəbəkələrdə yazılanlardan sarsıldığını və danışmaq istəyini dilə gətirdi.

Nərgizin anası deyir ki, hadisədən əvvəlki gecə qızı rəfiqəsinin evində qalıb: "Qızım rəfiqəsi Aynurun evində qalmışdı. Gecə saat 01:30-da telefonla Nərgizlə danışmışam. Rəfiqəsi ilə evdə idilər. Hadisə olan gün biz rayona gedəcəkdik. Qızımla əlaqə saxladım, dedi ki, ana, taksi çağırmışam, evə gəlirəm. Taksi ünvana çatan zaman intihar edib.

Necə olur ki, taksi gəlib həyətdə qızımı gözləyən vaxt qızım özünü 17-ci mərtəbədən atıb? Mən bütün bunları analaya bilmirəm. Özünü atdığı yer rəfiqəsinin yaşadığı bina deyil”. Çimnaz Vəliyeva bildirdi ki, qızı haqda deyilənlər əssassızdır: "Mən övladımı özünü atdığı binada görəndə təccübləndim ki, ay Allah, bura haradır? Mən gedəndə yerdə uzanmışdı, polislər yaxınına da buraxmadılar. Üstünü örtmüşdülər, ayağında ayaqqabı gördüm. Qızımın meyiti bir saat yerdə qalıb. Mən axı qızımı ora qoyub, getməmişdim. Aynurun evində qoymuşdum. Onun evi 9-cu mikrorayondadır.

Necə olub ki, Nərgiz intihar etdiyi binaya gəlib? Bütün bunları bilmirəm. Hər kəsdən xahiş edirəm, qızım haqda nəsə yazmasın. Mənim 18 yaşında övladım ölüb. Bu, hər kəsin başına gələ biləcək hadisədir.

Uşağımın arxasınca deyilən sözlər bir ana kimi məni sarsıdır. Hər kəs bir söz danışır. Kimisi qızımın özünü atanda lüt olduğunu deyir. Bu, düzgün deyil. Onun əynində qara şort, qırmızı gödəkçə və ayağında ayaqqabı olub”. İntihar edən qızın anası deyir ki, Nərgiz öldüyü gün səhər sosial şəbəkədə aktiv olub: "Qızım saat 09:10-da "Whatsapp”da aktiv olub. Şahidlər açıqlama verib ki, gecə səhərə qədər binadan ağlamaq səsi gəlib. Bəs, elədirsə, niyə bir nəfər qızımla maraqlanmayıb? Biriniz qapını açıb deyəydiniz ki, ay bala, sənə nə olub?

Bəlkə, mənim uşağımı öldürürdülər? Polisə xəbər verəydilər. Kaş qızım sağ olaydı. Mən onu bütün səhvləri ilə qəbul edərdim”.
Read more
Əziz xanımlar! o.b. brendi tərəfindən Obacardi layihəsi haqqında sizə danışmaq üçün seçilməyim ...
Media Removed
Əziz xanımlar! o.b. brendi tərəfindən Obacardi layihəsi haqqında sizə danışmaq üçün seçilməyim məni həqiqətən də çox sevindirir. Adətən, insanlar qarşılarına bir çox hədəf qoyur, lakin onlara nail olmurlar. Məhz bunu düşünərək o.b. qadınların hədəf və məqsədlərini bölüşəcəkləri ... Əziz xanımlar!
o.b. brendi tərəfindən Obacardi layihəsi haqqında sizə danışmaq üçün seçilməyim məni həqiqətən də çox sevindirir.
Adətən, insanlar qarşılarına bir çox hədəf qoyur, lakin onlara nail olmurlar. Məhz bunu düşünərək o.b. qadınların hədəf və məqsədlərini bölüşəcəkləri və bu məqsədlərə çatmaq yolunda bir-birilərinə dəstək olacaqları #Obacardi klubunu yaradır.
Mən isə sizə həyatda ən böyük uğurum saydığım - analıq hissindən yazmaq istəyirəm. Çünki məhz o andan etibarən qadın özünü güclü və yetkin hiss etməyə başlayır. Övladın həyatı insanın öz həyatından daha vacib olur və istənilən təhlükə zamanı ana öz həyatı bahasına belə, övladını qorumağa can atır.
Yəqin ki, bir çoxları bilmir, yalnız mən böyrək köçürülməsi kimi əməliyyat yaşadığıma görə səhhətimdə ciddi problemlər var idi. Hamilə qalmaq və uşaq dünyaya gətirmək mənə həkimlər tərəfindən məsləhət görülmədiyinə baxmayaraq, özümə "mən bu təhlükəni gözə alıb, bunu bacaracam" dedim.
Beləliklə, 6 il əvvəl səbirsizliklə gözlədiyim qızım - Dilək dünyaya göz açınca, mən özümü dünyanın ən xoşbəxt insanı hiss etdim.
Bu təbii ki, heç də asan olmadı. Hədsiz qorxular, maneələr məni təqib edirdi. Lakin çox xoşbəxtəm ki, bu sınaqdan uğurla çıxdım və Azərbaycanda nəinki orqan köçürülməsindən sonra dünyaya uşaq gətirən ilk qadın, həmçinin də, sağlamlığı ilə problem yaşayan, "ANA" olmaqları sadəcə, xəyal olan qadınların gərçəyi oldum!
Mən həyatda qoyduğum bir çox hədəfə çatdım, lakin bunu əminliklə söyləyə bilərəm ki, ən böyük xoşbəxtliyi və arzularımın gerçək olduğunu məhz 6 il əvvəl, qızımın dünyaya göz açdığı gün duydum.
Xanımlar, unutmayın ki, istənilən məqsədə nail olmaq üçün mübarizə aparmaq və dözümlü olmaq çox vacibdir.
Gəlin ilk olaraq, "Hədəfləriniz nədir?" sualından başlayaq.
o.b. ilə birgə hədəfinizi müəyyən edin və keçiddə olan postu (https://www.facebook.com/obacardi/posts/194203201278000) səhifənizdə paylaşaraq, dostlarınızı “like” və “repost”larla sizi dəstəkləməyə çağırın.
Qeyd edim ki, aranızda ən çox “like” və “repost”yığan xanım iştirakçı hədiyyə olaraq Türkiyəyə ikinəfərlik səyahət əldə edəcək.
Read more
Hz. İsa gezilerinden birinde bir sahil kasabasına uğrar. <span class="emoji emoji1f331"></span> Orada, altın gibi pırıl pırıl parıldayarak ...
Media Removed
Hz. İsa gezilerinden birinde bir sahil kasabasına uğrar. Orada, altın gibi pırıl pırıl parıldayarak görenlerin gözlerini kamaştıran bir kuş görür. Bu kuş durup durup çamur bataklığına dalarak altın rengini pislikle sıvıyor, fakat hemen ardından temiz suya dalarak yıkanıyor, ... Hz. İsa gezilerinden birinde bir sahil kasabasına uğrar.
🌱
Orada, altın gibi pırıl pırıl parıldayarak görenlerin gözlerini kamaştıran bir kuş görür. Bu kuş durup durup çamur bataklığına dalarak altın rengini pislikle sıvıyor, fakat hemen ardından temiz suya dalarak yıkanıyor, yine eski göz alıcı, gönül açıcı güzelliğine bürünüyordur. 🌱

Hz. İsa (a.s.)’ın meraklı bakışları arasında nur kuşu, aynı hareketi arka arkaya beş kere tekrar eder. Hz. İsa (a.s) hayretler içinde kalır ve bu işe hiçbir mana veremez. 🌱
Tam o sırada Cebrail (a.s), Hz. İsa (a.s.) görünerek, hadiseyi şu şekilde açıklar; “Güneş ışıkları gibi ,pırıl pırıl pırıltılar saçan nur kuşu, Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in, namaz kılan ümmetini temsil etmektedir; çamur, günahkar olanların işleyeceği türlü günahları göstermekte; kuşun, temiz suyun içene dalarak çamur pisliklerinden sıyrılması ve öz parlaklığına kavuşması da namazın yerini tutmaktadır. 🌱

Kuş nasıl durup çamura batarken kirleniyorsa, ahir zaman Peygamberinin ümmeti de dünyalık çalışmalar içinde çeşit çeşit günahın kir ve pasına bürünerek, yaratılıştan getirmiş oldukları öz temizlik ve nurlarını karartacaklardır. 🌱

Ama arkasından namaza durarak Allah’ın huzuruna dikilince öz temizliklerini gölgeleyen günah kirinden sıyrılıvererek eski nurlu görünüşlerine börünecelerdir. 🌱 Hz. Muhammed (s.a.v)’in ümmetine günde beş vakit namaz kılmanın farz edildiğini belirtmek üzere, gördüğün nur kuşu, peşpeşe aynı hareketi beş kere tekrarlamaktadır.” ⭐️🎈 Bol bereketli,sağlıklı cumalarımız olsun💫
Rabbim gerçekten salih olan ve çamurdan temizlenen kullarından eylesin🤲🏻⭐️
Read more
Sene 99 ya da 2000, hatırlamak dahi istemiyorum:) Zaten gecenin bir yarısı. Yukarıda yüzünü saklayan ...
Media Removed
Sene 99 ya da 2000, hatırlamak dahi istemiyorum:) Zaten gecenin bir yarısı. Yukarıda yüzünü saklayan bu naif hanımefendiden şahsıma bir çağrı aldım. Tabi yüreğim ağzıma geldi; sene o sene diyoruz, telefonların tuşlu, zil seslerinin polifonik olduğu zamanlar. Yani telefonu sadece ... Sene 99 ya da 2000, hatırlamak dahi istemiyorum:) Zaten gecenin bir yarısı. Yukarıda yüzünü saklayan bu naif hanımefendiden şahsıma bir çağrı aldım. Tabi yüreğim ağzıma geldi; sene o sene diyoruz, telefonların tuşlu, zil seslerinin polifonik olduğu zamanlar. Yani telefonu sadece gerektiğinde iletişim kurma amaçlı kullandığımız zamanlar... Hanımefendi telefonun bir ucundan hönküre hönküre ağlayarak "Seda, n'olur gel, çok kötüyüm" dedi. Tabi beni tanıyanlar ne derece gözlerimi belertip, kafamda çılgın, uçuk kaçık soru işaretleriyle yola düştüğümü tahmin eder. Neyse efendim kalp krizi tadında kısa bir yolculuk sonrası soluğu bu güzel hanımefendinin yanında aldık. Salona bi girdim ki, tv de zamanının en hit dizilerinden Sır Kapısı, hanımefendi koltuğa gömülmüş ağlamakta, beni görür görmez boynuma sarıldı (işin trajikomik kısmı bana bir daha ne zaman öyle sarıldı hiç hatırlamıyorum) "Seni çok seviyorum, canım arkadaşım çok seviyorum" diyerek salya sümük ağlamaya devam. E tabi durduk yerde ben de başladım mı ağlamaya. Sonra birden durdu, bana baktı "Sağol ya geldiğin için, hadi git artık sen de, yalnız kalsam daha iyi" dedi ve beni uğurladı. Onunla orada ağladığım yetmemiş gibi bir de yolda, ee n'oldu şimdi diye düşünmeden daha, ya bu kızın kalbi ne kadar narin, şu saçma sapan şeyi izlerken nasıl da duygulanmış bak diyerek bir kez daha ağladım mı... Sonra eve geldim, hiç bir şey olmamış gibi yattım ve uyudum. İşte o gün bile arkadaşlığımızı bir kez daha gözden geçirmeyi hiç düşünmediğim gibi, 20 yıl oldu bir kez olsun aklımın ucundan bile geçmez. Öyle sanıyorum ki bir insanın bir diğer insana kendinden verebileceği en kıymetli, en ölümsüz parçasıdır dostluğu, ve bir şansı daha olsa asla değiştirmek istemeyeceği belki de tek şeydir sahip olduğu dostları... Yüreği kocaman kadın, canımın bir parçası, güzelim..Nice mutlu yaşlara..Yine birlikte, hep birlikte...❤️🙏😚 #selmasbirthday #friends #gorgeouswomen #happybirthday #together #myfriends #mybestfriends
Read more
Göztepe kadrolarında 1960’larda ve 1970’lerde çok sayıda Mehmet görürüz, 30 Eylül 1969 tarihli ...
Media Removed
Göztepe kadrolarında 1960’larda ve 1970’lerde çok sayıda Mehmet görürüz, 30 Eylül 1969 tarihli Fotospor’da, o sezon Göztepe kadrosunda yer alan 5 tane Mehmet’in olduğu bir fotoğraf var. Ayakta solda : K.Mehmet-Mehmet II-Papi Mehmet-Mehmet Işıkal Ayakta ortada : B.Mehmet-Mehmet ... Göztepe kadrolarında 1960’larda ve 1970’lerde çok sayıda Mehmet görürüz, 30 Eylül 1969 tarihli Fotospor’da, o sezon Göztepe kadrosunda yer alan 5 tane Mehmet’in olduğu bir fotoğraf var.
Ayakta solda : K.Mehmet-Mehmet II-Papi Mehmet-Mehmet Işıkal
Ayakta ortada : B.Mehmet-Mehmet I-Tireli Mehmet-Mehmet Aydın
Ayakta sağda : Fuji Mehmet-Mehmet III-Mehmet Türken
Oturan solda : Asker Mehmet-Mehmet Ergun
Oturan sağda : Sarı Mehmet-Mehmet Kiraz (Halil Kiraz’ın kardeşi)
Bunlardan ayaktaki Mehmet’ler Göztepe tarihinde önemli bir yere sahiptirler, oturanlar ise önemli bir iz bırakmamışlardır.
Sonraki sezonlarda ise Mehmet IV-Mehmet Akpınar (Beşiktaş’ta da oynadı) ve Mehmet V-Şarlo Mehmet-Mehmet Kırmızıbayrak, o dönemin Göztepe kadrolarında yer alan diğer Mehmet’ler oldular.

#EfsanesinTarihinleGÖZTEPE
#Göztepe #GöztepeTv
Read more
Şuşa xəyanətindən 26 il keçir... Şuşanı necə itirdik. Ölkədə baş verən siyasi hadisələr Azərbaycanın ərazilərinin işğal olunmasına şərait yaradırdı. Xocalıdan sonram ermənilərin növbəti işğal hədəfi şuşa idi. Çünki strateji cəhətdən güclü olan şuşa digər rayonları işğal etmələrini ... Şuşa xəyanətindən 26 il keçir... Şuşanı necə itirdik. Ölkədə baş verən siyasi hadisələr Azərbaycanın ərazilərinin işğal olunmasına şərait yaradırdı. Xocalıdan sonram ermənilərin növbəti işğal hədəfi şuşa idi. Çünki strateji cəhətdən güclü olan şuşa digər rayonları işğal etmələrini asanlaşdıracağdı. 1992- ci ilin yanvarında Kərkicahan, fevralında Malıbəyli, Quşçular kəndləri işğal olundu. Şuşa muhasirəyə alındı. Yeni yaradılmağa başlayan hərbi hissələrin Şuşanı mühasirədən çıxarmaq məqsədilə apardığı Daşaltı əməliyyatı satqınçılığ ucbatından uğursuz oldu.

1992-ci ilin aprelində polkovnik-leytenant Elbrus Orucov Şuşaya göndərildi, o, qüvvələri bir araya gətirərək yeni “Şuşa briqadası”nı formalaşdırmalı idi. O,
həmçinin Şuşa , Laçın, Qubadlı, Zəngilanın komendantı təyin olunmuşdu. Onun səyləri heç bir nəticə vermədi. 1992-ci il mayın əvvəlində Şuşa qarnizonunun şəxsi heyəti 1500 nəfərdən ibarət olmalı idi, lakin onların yarıdan çoxu Müdafiə naziri R.Qazıyevin əmri ilə ezamiyyət və məzuniyyətə göndərilmişdi. Şəhərdə yalnız Şuşa briqadasının qərargahı, reyd dəstəsi, “Səbayıl” tank taburu, 5 rayondan gəlmiş könüllülərin dəstələri, yerli milis (polis) qüvvələri qalmışdı.

Ermənistan böyük canlı qüvvə və texnika ilə mayın 7-də axşam Şuşa üzərinə hücuma başladı. Şəhərin az saylı müdafiəçiləri ağır döyüşlərdən sonra səhərisi gün Lıseqor aşırımından Laçına doğru geri çəkilməli oldular. Şuşa döyüşü bir gün davam etdi və hər iki tərəfdən 250-ə qədər adam öldü. Ermənilər öz itgilərinin 58 nəfər olduğunu bildirirdilər. Azərbaycan tərəfindən isə 159 nəfər şəhid olmuş, 22 nəfər itgin düşmüşdü. Şuşanı son tərk edənlərin içərisində məşhur çeçen səhra komandiri olmuş Şamil Basayev də var idi. O, ANS telekanalına verdiyi müsahibəsində bildirirdi: “Şuşanı taleyin hökmünə buraxmışdılar. 700-ə yaxın erməni hücuma keçmişdi. O cür güclü qarnizon və o qədər silahla, həmçinin şəhərin strateji mövqeyini nəzərə almaqla 100 nəfərlik qüvvə şəhəri ən azından bir il müdafiə edə bilərdi. Amma təşkilatçılıq yox idi...”. Sonrakı günlər ərzində ermənilər hücumu davam etdirərək mayın 18-də Laçını ələ keçirdilər. Beləliklə Şuşadan sonram Laçın da süquta uğradı...!
Read more
Onunla görüşmək istəyənlər üçün qaçırılmaz bir fürsət! Keçiriləcək müsabiqəyə əsassən, biletlərin satışa çıxdığı ilk gündən, Noyabr ayının 1-ə qədər Murat Boz konsertinə bilet alanlar, o biletləri öz Instagram səhifəsində, SƏHİFƏNİN HAMIYA GÖRÜNÜR (AÇIQ) ŞƏKİLDƏ OLMAĞI ŞƏRTİ ... Onunla görüşmək istəyənlər üçün qaçırılmaz bir fürsət! 😉
Keçiriləcək müsabiqəyə əsassən, biletlərin satışa çıxdığı ilk gündən, Noyabr ayının 1-ə qədər Murat Boz konsertinə bilet alanlar, o biletləri öz Instagram səhifəsində, SƏHİFƏNİN HAMIYA GÖRÜNÜR (AÇIQ) ŞƏKİLDƏ OLMAĞI ŞƏRTİ İLƏ, #muratbozlagorus haştagi ilə paylaşıb, şəkilin ÜSTÜNDƏ @iticket.az və @muratbozbaku səhifələrini tag edərək (işarə edərək) müsabiqədə iştirak edin! Müsabiqənin sonunda 20 şanslı konsert izləyicisi Murat Bozla kulisdə görüşmək şansı əldə edəcək! Qaliblər təsadüfi şəkildə seçiləcək! Oyunçu aparsın! 😉✨
Biletləri şəhərin bütün kassalarından, 28 Mall, Ganjlik Mall ticarət mərkəzlərindən, ASAN Xidmət mərkəzlərindən və www.iticket.az saytından əldə edə bilərsiniz.
Read more
Azərbaycanda daha bir körpə ölümü baş verib. 26 yaşlı Aytən Sadıqovanın 7 saylı Doğum Evində dünyaya gətirdiyi 3 kq 500 qram çəkili oğlan uşağı doğuşdan 45 dəqiqə sonra ölüb. Gənc qadın açıqlamasında normal hamiləlik keçirdiyini və hamiləliyin sonuncu həftəsində xəstəxanaya müraciət ... Azərbaycanda daha bir körpə ölümü baş verib. 26 yaşlı Aytən Sadıqovanın 7 saylı Doğum Evində dünyaya gətirdiyi 3 kq 500 qram çəkili oğlan uşağı doğuşdan 45 dəqiqə sonra ölüb.
Gənc qadın açıqlamasında normal hamiləlik keçirdiyini və hamiləliyin sonuncu həftəsində xəstəxanaya müraciət etdiyini bildirir: "Hər ay həkim müayinəsindən keçmişəm. Heç bir problemim olmayıb. Həkim normal doğuşun vaxtını avqustun 12-nə təyin etmişdi. Mənim sancılarım 1 gün əvvəl, 11 avqustda başladı. 7 saylı Doğum Evinə getdim. Normal doğuş üçün problem olduğunu söylədilər, lakin məni evə buraxmadılar. Həyat yoldaşıma doğuşu asanlaşdıran dərman aldırdılar, onun da xeyri olmadı.
Sancılarım dözülməz olduğundan qeysəriyyə əməliyyatı istədik. Hətta anam qışqırıqlarımı eşidib, həkim Səbinə Baharzalovaya dedi ki, nə sənəd lazımdırsa verin, imzalayaq, qızımı əməliyyata salın, təki qızım belə əziyyət çəkməsin.
S.Baharzalova anama və mənə barmağını silkələyərək qışqırdı ki, mənə göstəriş verməyin, nə etmək lazımdırsa, özüm bilirəm. Normalda həkim vəziyyətimə görə qeysəriyyə əməliyyatına qərar verməli idi. Mənim və körpəmin həyatını riskə atmamalı idi". A.Sadıqovanın sözlərinə görə, həkim doğuşu təhqirlərlə həyata keçirib: "Dediyim kimi, sancılarım dözülməz idi və hər dəfə ağrıdan qışqıranda məni təhqir edirdi.
Qışqırırdı ki, doğa bilmirsən, abort etdirərdin, niyə uşaq istəyirsən? Söyüşlərə heç bir reaksiya vermirdim.
Tək istəyim uşağımı sağ-salamat qucağıma almaq idi. Gecə 3-ün yarısında süni doğuş həyata keçirdilər. Doğuşun vaxtı uzandıqca söyüşlərdən zərbələrə keçdilər. Səbinə Baharzalova söyə-söyə dirsəyilə qarnıma zərbələr vururdu. Uşaq sağ doğuldu, amma ağlamadı. Oğlumu sinəmə qoydular, nəfəs alırdı.
Sonra məndən alıb oksigen verdilər. 45 dəqiqə sonra oğlumun öldüyünü xəbər verdilər. Soruşdum ki, niyə? Öz qulağımdan eşitdim ki, dirsəklərilə vuranda uşağın ciyərləri əzilib və açılmayıb. Bilirsiz ölüm səbəbini mənim özümə nə dedilər? Dedilər ki, sən sancı çəkəndə "Ay Allah, mənə ölüm ver" dediyin üçün uşağın öldü".
Read more
Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar ...
Media Removed
Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir ... Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o konuşmalar, maç bitimine, yemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir.

Kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır. Yine bir sıkıntı, tatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.

Bir kadın şikayet ediyorsa, ya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa; erkek bilmelidir ki, o ilişkiden hala ümidi vardır kadının. Yürütmek, birlikte yaşamak, sorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. Daha önemlisi, o adamı hala seviyordur.

Kadın susarak gider!

En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir. Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir. #cemalsureya
Read more
Günün kitabı tazecik bir yayınevi olan @florakitap 'ın ilk kitabı Eğlenilecek Erkek. Nice güzel ...
Media Removed
Günün kitabı tazecik bir yayınevi olan @florakitap 'ın ilk kitabı Eğlenilecek Erkek. Nice güzel kitaplar diliyorum. #tunçilkman daha önce Parla kitabını da okumuştum.  Bu defa çok farklı bir kitap yazmış Tunç İlkman. Oldukça eğlenceli, komik bir kitap. Duyunca da şaşırmıştım.  ... Günün kitabı tazecik bir yayınevi olan @florakitap 'ın ilk kitabı Eğlenilecek Erkek. Nice güzel kitaplar diliyorum.📚 #tunçilkman daha önce Parla kitabını da okumuştum. ❤  Bu defa çok farklı bir kitap yazmış Tunç İlkman. Oldukça eğlenceli, komik bir kitap. Duyunca da şaşırmıştım.  Okurken de şaşırdım. Kötü anlamda demiyorum ama. Şikago'nun ağzından onun yalnızlığını okuyup eğleniyoruz. Yalnızlık eğlendirici olmayabilir de onun ki öyle... Alttan alta da hüzünlenmedim değil haline. Fazla yalnızlık da iyi olmuyor demek ki. 😛 Kızsızlık üzerine eğlenceli bir okuma oldu diyebilirim. Aslında çok sık rastlanan bir karakter olsa da, işte her zaman bir sapın iç dünyasına misafir olamıyoruz. Her gördüğü kızı avlamaya çalışmaktan kaçınmayan, yürümenin kitabını yazan ve azminin ekmeğini yiyemeyen Şikago ile tanışmak güzeldi. Ama uzaktan. 😀Sanırım hepsi Pınar yüzünden.
___________________________________________________ ''Bir kadında ilk baktığım yer her zaman gözleridir. Çünkü asıl bakmak istediğim yerlere bakabilmek için öncelikle beni katiyen görmediğinden emin olmam gerekir.'' _______________________________________________ ''İnsan nereye giderse gitsin, yalnızlığını da beraberinde götürüyormuş. Her yere tek kişilik bilet aldığım hâlde, kaçak yolcu olarak yalnızlığım da otobüs, uçak, tren dinlemiyor ve benimle beraber geliyormuş.'' #okudumbitti #bookstagram #neokudum #eğlenilecekerkek #florakitap #nekitapsiznekedisiz #booksandcats #kitapvekedi #kitap #instabook #instakitap #okumayiseviyorum #catstagram #angoracats
Read more
Konyalılar biliyordur ama bilmeyenlere biraz bahsedelim... Sille, geçmişi M.Ö. 7. Yüzyıl Frig ...
Media Removed
Konyalılar biliyordur ama bilmeyenlere biraz bahsedelim... Sille, geçmişi M.Ö. 7. Yüzyıl Frig uygarlığına kadar uzanan bir yerleşim yeri. Şu anda en çok Roma İmparatorluğunun izleri var. Aya Elenia Kilisesi Bizans İmparatoru Konstantin'in annesi Helen adına yapılmış. Önce Efes'ten ... Konyalılar biliyordur ama bilmeyenlere biraz bahsedelim... Sille, geçmişi M.Ö. 7. Yüzyıl Frig uygarlığına kadar uzanan bir yerleşim yeri. Şu anda en çok Roma İmparatorluğunun izleri var. Aya Elenia Kilisesi Bizans İmparatoru Konstantin'in annesi Helen adına yapılmış. Önce Efes'ten doğuya giden Kral Yolu olması, Efes'in önemini kaybetmesi sonrasında İstanbul'dan Kudüs'e giden hacıların uğrak yeri olması önemini artırmış. 1. Kılıç Arslan döneminde bölgeye gelen Haçlı Ordusu yüzünden halk dağlara yerleşmiş, kayaların içine oyulmuş yerleşim yerleri var. Daha önce kayalara çıkıp gezmiştik. 2010 yılından bu yana her sene gelirim bir çok yeri de gördüm. Ayrıca davetleriniz için teşekkür ederim, aileyle bir kaç gün vakit geçirmek için geldik. İnşallah radyo ekibimizle gelirsek sizlerle de görüşürüz bu seferlik anlayış göstermenizi rica ediyorum 🙏
.
#Konya #Sille #gezi #trip #geziyoruz #seyahat #gezilecekyerler #gezgör #gezgin #travel #travellingram #Turkeystagram #gununkaresi #photooftheday #ayaelenia #kilise #church
Read more
(...) Michel Tournier’in “Cuma Ya Da Pasifik Arafı ” hakkında lafazanlık yaptım bu ay #ayarsizdergi ...
Media Removed
(...) Michel Tournier’in “Cuma Ya Da Pasifik Arafı ” hakkında lafazanlık yaptım bu ay #ayarsizdergi de. Aslında o, Daniel Defoe’nin meşhur Robinson Crusoe romanının yeniden yazılması neticesinde oluşmuş bir metin. Durun yahu, hemen “ohoo Banu, ne yani Tournier, bir nevi annesini boyamış ... (...) Michel Tournier’in “Cuma Ya Da Pasifik Arafı ” hakkında lafazanlık yaptım bu ay #ayarsizdergi de. Aslında o, Daniel Defoe’nin meşhur Robinson Crusoe romanının yeniden yazılması neticesinde oluşmuş bir metin. Durun yahu, hemen “ohoo Banu, ne yani Tournier, bir nevi annesini boyamış babasına görücüye çıkarmış ve sen de bize bu nefis bir metin mutlaka okuyun mu diyorsun?” deyip dudak bükmeyiniz. Önyargılı olmayınız. Ellerimi belime götürtmeyiniz canım pencere önü sakinleri. Burada kastettiğim yeniden yazma eylemi aslında daha önceden söylenmeyeni söyleme, sessizde bırakılmış boşlukları dolduran bir yeniden yazma. Hadi sizin güzel hatırınız için biz ona “mütemmim cüz” diyelim, kim tutar bizi? 😄 “Mütemmim Cüz nedir allasen Banu” diyorsanız hemen izah edeyim; mesela bir sözleşme var ve fakat eksikleri var, bir takım yetkin insanlarca o eksikler tespit edilip sözleşmeye “ekler” ve “ayrılmaz bir parçası” olarak bağlanıyor. Hah işte bu sonradan dahline, el çırpmak suretiyle sevindiğimiz eklere, mütemmim cüz diyoruz. Ve artık bir kere eklenip, ayrılmaz parçası olduğunda -ki kitabı okuduğunuzda anlayacaksınız öyle olmuş-, artık asıl sözleşme metni onsuz olmaz. Onsuz bir hiç! 😈 Bak bak Banu’nun cüretine bak, etine buduna bakmadan sarf ettiği cümlelerin iddialarına bak. Hey yavrum hey! 😼 Yahu ne var, şurada dost meclisi kurmuş, meşrebimizce ahkam falan kesiyoruz. Olur da şu cüretimizi büyük abiler/ablalar duyarsa “deli” desin geçsinler bir zahmet 😄 (...) önü arkası dergide... Keyifle okuyunuz 😘 #pencereonucadisi #micheltournier #ayrıntıyayınları #metiskitap #cumayadapasifikarafı #cumayadayabanyaşam #kitap #edebiyat #felsefe Not: Fotoğraftaki Metis Baskısı minnoşlar (çocuklar) için olan versiyonudur. Yetişkin iseniz Ayrıntı Yayınları'ni (Cuma Ya Da Pasifik Arafı) tercih etmelisiniz 🙋‍♀️🌻
Read more
Xəzər tv də internet əsrinin ən böyük problemlərindən biri olan "virtual təcavüz"dən danışdıq. ...
Media Removed
Xəzər tv də internet əsrinin ən böyük problemlərindən biri olan "virtual təcavüz"dən danışdıq. Bundan bütün yaş qruplarından olan insanlar müxtəlif formalarda psixoloji travmalar alırlar. Qurbanlar daha çox ailədə, iş həyatında, ətrafla münasibətdə problem yaşayan, yaxud "ekzistensional ... Xəzər tv də internet əsrinin ən böyük problemlərindən biri olan "virtual təcavüz"dən danışdıq. Bundan bütün yaş qruplarından olan insanlar müxtəlif formalarda psixoloji travmalar alırlar. Qurbanlar daha çox ailədə, iş həyatında, ətrafla münasibətdə problem yaşayan, yaxud "ekzistensional böhran" yaşayan insanlar olur. "Virtual təcavüz"ə məruz qalanlar çox zaman problemini yaxınları ilə paylaşmır, əlaqədar qurumlara müraciət etməkdən çəkinir. (daha çox yanlış anlaşılacağından qorxur). Nəticədə problem daha da dərinləşir, hörümçək toru kimi insanı öz ağuşuna alır. Ona görə də hansı istiqamətdə problem yaşamağınızdan asılı olmayaq çalışın ilk növbədə bu haqda yaxınlarınızın dəstəyini alın, əgər alınmırsa o zaman sahə üzrə mütəxəssisə müraciət edin. Əks təqdirdə "qaş düzəldən yerdə vurub gözü də çıxara bilərik"
Hər birinizə hüzurlu bir həyat arzulayıram, Dəyərli Dostlar!
Read more
Fotoğraf #rize den ama bu sefer #trabzon da görülmesi gereken yerleri yazacağım: <span class="emoji emoji2b50"></span>️Barok mimariye ...
Media Removed
Fotoğraf #rize den ama bu sefer #trabzon da görülmesi gereken yerleri yazacağım: ️Barok mimariye sahip hoş bir yapı olan Atatürk Köşkü Müzesi. Atatürk’ün 1937’de vasiyetnamesini hazırladığı yer olarak biliniyor ️Merkezdeki Trabzon Kalesi ️Maçka ilçesinde sarp kayalar üzerine ... Fotoğraf #rize den ama bu sefer #trabzon da görülmesi gereken yerleri yazacağım:
⭐️Barok mimariye sahip hoş bir yapı olan Atatürk Köşkü Müzesi. Atatürk’ün 1937’de vasiyetnamesini hazırladığı yer olarak biliniyor
⭐️Merkezdeki Trabzon Kalesi ⭐️Maçka ilçesinde sarp kayalar üzerine yapılmış olan Sümela Manastırı
⭐️Vazelon Manastırı
⭐️Maçka’nın Şimşir Köyü yakınlarındaki Peristera Manastırı
⭐️Bir tabiat harikası olan Uzungöl
⭐️Dünyanın en uzun 2. mağarası olan Çal Mağarası
⭐️Doğal güzelliğine bayılacağınız Altındere Vadisi
⭐️Kentin en eski çarşısı tarihi Bedesten
⭐️Forum Trabzon Avm
⭐️Trabzon’u tepeden izleyebileceğiniz, deniz ve günbatımı manzarasına karşı çay kahve keyfi yapabileceğiniz Boztepe
⭐️Trabzon’un en beğenilen ziyaret noktalarından biri olan Ayasofya Müzesi
⭐️Süslemeleriyle dikkat çeken renkli yapı Santa Maria Kilisesi. Sultan Abdülmecit döneminde 19yy’da Trabzon’a gelen yabancılar için yaptırılan bir katolik kilisesi, hala işlevini sürdürüyor
⭐️Sütlacıyla meşhur, Zigana Dağı eteklerinde 1600m yükseklikte kurulu, havası ve doğasıyla insanı etkisi altına alan Hamsiköy
⭐️Şehrin merkezinde yemyeşil bir alan Zağnos Vadisi
⭐️Otantikliğini koruyan, Karadeniz’in en güzel plajlarına sahip olan, köftesiyle meşhur minik ve şirin Akçaabat ilçesi ve Safranbolu havasındaki Orta mahalle
⭐️Yomra ilçesinde Cazılar Deresi
⭐️Pazarcık Şelali yollar sonunda Tilkibeli Yaylası’na ulaşıyor yol boyunca güzel görüntüler veriyor
⭐️Trabzonluların buluşma noktası olan Uzun Sokak ⭐️Sera Gölü
⭐️Yaylaların Başlıcaları: Lapazan Yaylası, Mızraklı Su, Sultan Murat Yaylası, Düzköy Yaylası (Haçkaobası), Maçka’da Şolma, Mavura, Kiraz, Çakırgöl Yaylaları, Karadağ Yaylası, Çatma Obası Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Tonya Erikbeli Yaylası, Sazalanı Yaylası…
⭐️Kvaçoli Balık Restoranı ⭐️Akçay Dönercisi ⭐️Beton Helva
⭐️Kalkanoğlu Pilavcısı (Dedeleri Osmanlı Hanedanı’na pilav yaparmış)
⭐️Rüştü’nün Fırını - #karadeniz Pidesi
⭐️İskenderpaşa Köftecisi- Orijinal Akçaabat Köftesi - Trabzon merkez İskender Paşa Camisi’nin arkasında
⭐️Akçaabat’ta Köfteci Ramiz
⭐️Memiş Ağa Konağı - Akçaabat Orta Mahalle
⭐️Balıkçı Dede -Doymadım dersiniz yenisini getirir, doyana kadar getirir, fiyat aynıdır #blacksea
Read more
<span class="emoji emoji2757"></span>️"Müasir Azərbaycan" mövzusunda uşaq və gənclər arasında rəsm müsabiqəsinə start verilir<span class="emoji emoji1f446"></span>🏻Müsabiqəyə ...
Media Removed
️"Müasir Azərbaycan" mövzusunda uşaq və gənclər arasında rəsm müsabiqəsinə start verilir🏻Müsabiqəyə daxil olan rəsm əsərləri peşəkar rəssamlar və sənətşünaslar tərəfindən qiymətləndiriləcəkdir. Müsabiqənin qalibləri mükafatlandırlacaqdır. ​Müsabiqənin sonunda seçilmiş ... ❗️"Müasir Azərbaycan" mövzusunda uşaq və gənclər arasında rəsm müsabiqəsinə start verilir👆🏻Müsabiqəyə daxil olan rəsm əsərləri peşəkar rəssamlar və sənətşünaslar tərəfindən qiymətləndiriləcəkdir. Müsabiqənin qalibləri mükafatlandırlacaqdır.
​Müsabiqənin sonunda seçilmiş əsərlərdən ibarət sərgi təşkil olunması nəzərdə tutulur. Müsabiqədə iştirak üçün tələb olunur:
🔺Müsabiqəyə təqdim edilən əsərlərin orijinal nüsxəsi
🔺Müəllifin 2 ədəd 3x4 ölçüdə fotoşəkli
🔺Müəllifin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti
Müsabiqədə iştirak üçün namizədlərin qeydiyyatı və əsərlərin qəbulu 10 sentyabr tarixindən 31 oktyabr tarixinədək həyata keçirilir. Təqdim olunacaq əsərlər:
🔺Rəsm və rəngkarlıq sahəsinə aid olmalıdır
🔺Əsərlərin ölçüləri 70x50 sm qədər olmalıdır
🔺Mənzərənin mövcud janr qruplarında işlənməlidir (marina, veduta və s.)
🔺Əsərlər kağız, karton, kətan üzərində işlənməlidir
🔺Əsərlərin işlənmə texnikaları sərbəstdir (sulu boya, yağlı boya, quaş, qarışıq texnika və s.)
🔺Əsərlər səliqəli işlənməlidir
🔺Əsərlər müvafiq çərçivələrdə təqdim olunmalıdır. Qaliblərin mükafatlandırılması:
1-ci yer 🎁1000 AZN
2-ci yer 🎁700 AZN
3-cü yer 🎁300 AZN
Əsərlərin qəbulu həftə içi saat 10:00-dan 17:00-dək aşağıda qeyd olunan ünvanda həyata keçiriləcəkdir: 📍Bakı ş., Xətai r., Babək pr, Ə.Quliyev 11/31, Babək Plaza, Blok B, 15-ci mərtəbə, AZ 1025
📞(+994 12) 488-05-80, (050) 228-16-13 #yaratcontemporaryartspace #aztagram #yaratcontemporaryartspace
Read more
Gizem Onay (@gizemonayluna ) Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Uzmanlık Programı  26-27 Ocak ...
Media Removed
Gizem Onay (@gizemonayluna ) Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Uzmanlık Programı  26-27 Ocak & 9-10 Şubat 2019 Her kadın için gerek fiziksel gerekse manevi anlamda büyük değişim ve dönüşümler yaratan hamilelik ve doğum sonrası süreçlerde, anne adaylarını yoga pratiğiyle desteklemek ... Gizem Onay (@gizemonayluna )
Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Uzmanlık Programı 
26-27 Ocak & 9-10 Şubat 2019
Her kadın için gerek fiziksel gerekse manevi anlamda büyük değişim ve dönüşümler yaratan hamilelik ve doğum sonrası süreçlerde, anne adaylarını yoga pratiğiyle desteklemek isterseniz bu eğitim tam size göre!
Hamile yogası uzmanlık ve anatomi eğitimlerinin yanı sıra sekiz yıllık deneyimi ve verdiği sayısız hamile yogası dersleri ile doğuma hazırlık eğitmenliği geçmişinden de beslenen Gizem Onay’ın bu eğitimi, iki ayrı modülden oluşmaktadır. Dilerseniz iki modülü birden, dilerseniz tek modül alarak katılabileceğiniz programın içeriğinde ise şu konu başlıkları yer almaktadır: - Hamileliğin aşamaları - Bedendeki değişimler - Doğum mucizesi - Pelvis ve perineyi tanımak - Hamile ve postpartum yoga hocasının nitelikleri ve sorumlulukları - Güvenli ders planlama ve verme - Temel hareketler - Asanalar ve trimesterlere göre modifikasyonları - Sık görülen rahatsızlıklar ve şifalı asanalar - Yoga proplarının derslerde kullanımı - Hamilelikte ve postpartum dönemde pranayama - Meditasyon - Ders akışı oluşturma - Postpartum dönemde bedendeki değişimler ve karşılaşılabilen sorunlar - Postpartum dönemde yoga prensipleri

Eğitimin 28 saati, hoca ile bire bir pratik ve çalışmalara ayrılmıştır. Ders verme, ders gözlem ve ödevlerle birlikte 45 saate tamamlanan eğitim, iki hafta sonunu kapsamaktadır.
Dört güne yayılan eğitimin ilk üç buluşması Hamile Yogası Uzmanlık Modülü’ne, son buluşma ise Doğum Sonrası Yoga Uzmanlık Modülü’ne ayrılmıştır.

Buluşma Tarihleri:
Hamile Yogası Uzmanlık Modülü: 
26-27 Ocak / ‪9 Şubat 2019‬ ‪10:00-17:00‬

Doğum Sonrası Yoga Uzmanlık Modülü: ‪10 Şubat 2019 ‬
10:00-17:00

Ücret:
Her iki modül için: 1950 TL
Her iki modül için ‪10 Ekim 2018‬’e kadar yapılacak nakit ödemelerde indirimli fiyat 1800 TL 
Hamile Yogası Uzmanlık Modülü 1650 TL
Doğum Sonrası Yoga Uzmanlık Modülü 350 TL

Kayıt:
‪0212-343 93 10 / 0530-418 95 03 ‬
[email protected]
Read more
Beyler bayanlar.. Şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili ...
Media Removed
Beyler bayanlar.. Şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili bir konu olduğu için ve yanlış örnek olmamak için açıklama yapmak ve toplu bir cevap vermiş olmak isterim :) Biliyorsunuz ki Deliha'nın ilk filminde epey kilo almıştım. Ardından Görümce filmimde ... Beyler bayanlar.. Şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili bir konu olduğu için ve yanlış örnek olmamak için açıklama yapmak ve toplu bir cevap vermiş olmak isterim :) Biliyorsunuz ki Deliha'nın ilk filminde epey kilo almıştım. Ardından Görümce filmimde epey verdim. Sonra Deliha 2'de tekrar aldım. Her seferinde alıp verdiğim kilolar da 20 küsürler... Az değil yani.
Şimdi başta baktım motivasyonla ve gazla acayip hızlı veriyorum- alıyorum. Oh ne güzel. Etraftan gelen uyarılara da 'yek yeaaaa bişi olmaz karaktere girmem lazım' falan diyorum. Taaa ki sağlığım bana tokat atana kadar.. Deliha'nın çekimlerinden sonra aldığım 20 küsür kiloyu vermek için her zamanki gibi yemeği azaltıp harekete ağırlık verdim. Lakin bu sefer bi sorun var. Hep gittiğim detox merkezinin Antalya şubesine falan gittim ama hayret yav ne yapsam veremiyorum. Aksine kilo almaya devam ediyorum. Üstelik bütün gün uyuyorum. Çok uyuduğum için ağlıyorum. Sonra tekrar uyuyorum.
Sonra dedim ki herhalde yoruldum ben. Dedim yurtdışına gideyim orda vereyim. Tropik iklim, meyve sebze deniz... İyi fikir. Gittim. Tayland'a. Detox merkezine. (Bknz fotodaki halim Tayland uçağında..) Oradaki Tayland'lı doktor ikinci gün dedi ki test yapalım sana. Dedi senin tipin iyi değil şişsin. (Tipin kaymış da diyemiyor) Günde 16 saat uyuyorsun. Normal değil bu dedi. Peki abim dedim test yapalım.
Aha! Test sonucu geldi. TSH oranım 185.. (Tiroidi olanlar bilir) Adamcağız yanlışlık var deyip yeniden yaptı. Yok sonuç doğru.
Neyse, ben stresten ve hızlı kilo alıp vermekten dolayı, hipotiroid, haşimato (ki bunun filmlerimde şakasını dahi yapmıştım) karaciğer yağlanması ve hipoglisemi teşhisiyle Türkiye'ye geri gönderildim. Ve Mart ayından beri tedavi oluyorum. Suçluyum; bunu hak ettim. Şimdi 17 kilo verdim. 5 kilo daha vericem ve bir daha asla kısa sürede kilo alıp vermeyecem. Çünkü gerizekalılık bu. :) Özet; aman diyim doktor kontrolü olmadan asla kilo alıp verme olayını abartmayın. Dengeli olmak önemli. Bide şekeri ekmeği falan net kesin. Yemeyin valla... Öperim sizi çok.
Read more
HAYATIMIZI ETKILEYEN ASLINDA DETAYLARDIR.... Titreyip kendine gelmenin vaktidir. Yaşam çok ...
Media Removed
HAYATIMIZI ETKILEYEN ASLINDA DETAYLARDIR.... Titreyip kendine gelmenin vaktidir. Yaşam çok ama çok geniş bir çeşitlilik skalası olan detaylar yığınıdır. Sadece küçük bir detay diğerlerini bir anda olumlu ya da olumsuz yönde sıfırlayabilir. Bilinçaltınız kapılma kararını vermişse ... HAYATIMIZI ETKILEYEN ASLINDA DETAYLARDIR....
Titreyip kendine gelmenin vaktidir. Yaşam çok ama çok geniş bir çeşitlilik skalası olan detaylar yığınıdır. Sadece küçük bir detay diğerlerini bir anda olumlu ya da olumsuz yönde sıfırlayabilir. Bilinçaltınız kapılma kararını vermişse cımbızla çıkarır görür o özelliği..
Ne bütün erkekler aynıdır, Ne de her Kadın dengesiz değildir!
Oysa sıradan bir sabahı bir adam nasıl sıradışı hissedebilir di ki Kadınına ?
Neydi Aidiyet duygusu? Ait olmak? Ya da Sahip olmak?
Bence sizden bağımsız size ait olmalarıdır. Sabah uyanıp yataktan doğrulursunuz, kadınınız içeride bulaşık yıkar ya da kahvaltı hazırlar ya da telefonla konuşur. Sesini ya da çıkardığı gürültüyü ya da yaydığı kokuyu duyarsınız. İşte o an bir daha aşık olursunuz. varlığına aşık olursunuz. Sanki sizle özellikle ilgilenmiyor havası vardır. Oysa içerdedir, uyandığınızdan bi haber dünyevi işleriyle uğraşır. Telefonuyla konuşurken içeri girer, uyandığınızı görür, gözleriyle öper ama konuşmaya devam eder. Panjurları açıp, odadan çıkar. İşte siz o 3 saniyeye aşık olursunuz. Işte siz sizden bağımsız size ait olmasına aşık olursunuz. O an oyle bir andır ki yıllar sonra;
- "Bırak aşkım, panjurlar kapalı kalsın" demek için her şeyinizi vermeye hazırsınızdır artık.
Saygılarımla....
Read more
Miyop Astigmatlar bu post altında toplanıyor!🤓 Ey güzel gözlüler!!! Siz hep gülüyoruz sanıyorsunuz ...
Media Removed
Miyop Astigmatlar bu post altında toplanıyor!🤓 Ey güzel gözlüler!!! Siz hep gülüyoruz sanıyorsunuz ama aslında hep görüntüyü netlemeye çalışıyoruz biz! Ondandır o kısık gözler!(burda olduğu gibi) Siz uzaktan el sallar selam verirsiniz ama bilmezsiniz ki bizim için 15 cm yakınlığa ... Miyop Astigmatlar bu post altında toplanıyor!🤓
Ey güzel gözlüler!!!
Siz hep gülüyoruz sanıyorsunuz ama aslında hep görüntüyü netlemeye çalışıyoruz biz! Ondandır o kısık gözler!(burda olduğu gibi)
Siz uzaktan el sallar selam verirsiniz ama bilmezsiniz ki bizim için 15 cm yakınlığa kadar herkes gibisiniz! Sonra da arkamızdan konuşursunuz -görmemezlikten geldi beni amk diye! Hayır görmedim ben seni! Miyop Astigmatım ben!
Bir akşam vakti 500T’ye binip Tuzla’ya gitmek isterken ,500A ‘ya binip Topkapı’da inmek ne demektir bilemezsiniz!
Denizden sahildeki sevgilinize el sallayıp öpücük atamamanın acısını çekmediniz hiç! Çünkü azcık açıldığınızda sahildeki herkes sevgiliniz olabilir. Dayınız bile! Allah korusun!
Ay ne güzel hilal olmuş değil mi? dendiğinde siz hiç dolunay gördünüz mü? Hayır!
Araba kullanırken tabelaları Kiril alfabesi olarak görmek, “köprüden önce son çıkış’ı “önünüze kanguru çıkabilir” olarak okumak ne acıdır anlayamazsınız!
Nice aşklar kayıp gitmiştir ellerinden miyop astigmatların! Göremeyiz bizi kesenleri ve kesemeyiz hiç kimseyi... Dayınızı bile kesersiniz habersiz! Allah korusun!
Sözün özü; Arkadaki abi Kel! 🤓 #Miyop #Astigmat #MiyopAstigmat #Çeşme #Tb 💪🏽🍔🤗
Read more
Üzerinden 5 sene geçtiği için bir kez daha paylaşmakta sakınca görmüyorum. (yoksa arada tekrar ...
Media Removed
Üzerinden 5 sene geçtiği için bir kez daha paylaşmakta sakınca görmüyorum. (yoksa arada tekrar paylaştım mı?🤔) Böyle bu festival fotoğraflarını filan görünce içimi bir hüzün kaplıyor Delilik. Diyeceksiniz ki “artık festival yok mu?” Var da -iyi ki var- o zamanlardaki hava yok. ... Üzerinden 5 sene geçtiği için bir kez daha paylaşmakta sakınca görmüyorum.
(yoksa arada tekrar paylaştım mı?🤔)
Böyle bu festival fotoğraflarını filan görünce içimi bir hüzün kaplıyor😔 Delilik.
Diyeceksiniz ki “artık festival yok mu?” Var da -iyi ki var- o zamanlardaki hava yok. Ya da ruh yok, bilemiyorum. “Hayır efendim, şimdi daha güzel” diyen varsa üzerine saatlerce üşenmeden konuşurum🙄
İşin en acısı da onlarca yıl önce gibi gelmesine rağmen bütün bunların resmen “biraz” önce olması... Bir bana mı öyle geliyor?🤦🏻‍♀️
O yıllarda ekşisözlük’e hakkımda şöyle bir entry girilmişti de çok gülmüştüm:
“dream tv'de rock'n coke 2013 sunumunu üstlenmiş oldukça çekici red head. dövmelerinden ve kısa şortun altına giydiği çizmeden uçuk bir yaşam tarzını seçtiği anlaşılmakta. ne güzel.”
Uçuk? :)
Kızıl saç hariç gerisi aynı da...
Ne uçuk bir yaşam tarzı seçtim, ne de hayat bayram oldu...
Gerçi olduğu çok zaman da oldu hakkını yemeyelim.
Büyümek pis bir şey. Böyle tü kaka bir şey.
Zamanın neye acelesi var zaten anlamıyorum.
Ay lav yu müzik.
Bye.
#tb #rockncoke #rockncoke2013 #itsonlyrocknrollbutilikeit #goodolddays
Read more
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! <span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span> “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak ...
Media Removed
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu. 🗺🗺🗺 Hem yerli hem yabancı ... 8 AYDA 1 MİLYON TURİST!
🎊🎊🎊
“Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu.
🗺🗺🗺
Hem yerli hem yabancı turist gitmiş olması ayrıca güzel. Bu hareketlilik şehrin kalkınması için büyük şans. Türkiye’nin tanıtımı içinse müthiş bir fırsat. Özellikle de iletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği bir çağda, sosyal medya üzerinden viral yayılım tanıtımdaki en önemli ayağı oluşturabilir.
🎖🎖🎖
Yılın 8 ayındaki rakama bakınca, 2018 bitmeden yeni bir rekor kırılarak 1,5 milyona ulaşacağı umudu da var. Neden olmasın ki? Tüm kalbimle gerçekleşmesini diliyorum.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Uzun zamandır beklediği UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kabul edilince ilgi de arttı. Uzun yıllardır yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve şirketler de Urfa’daki tarihi – kültürel değerlerin öne çıkarılması için çok çalıştılar, birçok başarılı proje yapıldı. Ben de zaman zaman parçası oldum. Bu kadar çabanın karşılığı şimdi alınıyor.
🏛🏛🏛
Daha önce yazmıştım ama tekrar hatırlatayım size Göbeklitepe’yi. Şanlıurfa merkeze 17 km uzaklıkta. Dünyanın en eski arkeolojik tapınağı.
⏳⏳⏳
Göbeklitepe keşfedilmeden önce, M.Ö. 5000 yılına tarihlenen Malta Adası'ndaki tapınağın en eski olduğu kabul ediliyordu. Ama bizim topraklarımız sayesinde, bu geçmiş 12 bin yıl geriye gitti ve tüm ezberleri bozdu.
🍋🍋🍋
Neolitik dönemde avcılık ve toplayıcılık ile birlikte insanların ilk kez tarıma yöneldiği, buradaki kazılarda ortaya çıkarıldı. Yabani şekilde yetişen buğday, arpa, mercimek türü ürünlerin ilk kez burada deneme yanılma yoluyla ekildiği düşünülüyor.
🐄🐄🐄
Hayvanların evcilleştirilmesi ve ilk dini ve sivil mimari örneklerinin ortaya çıkması da aynı dönem. Yani Göbeklitepe'de bulunanlar, yaklaşık 12 bin yıl önce yerleşik hayata geçen eski insanların inançlarını ve yaşamlarını yansıtan önemli belgeler.
👇🏼
FAZLASINI MERAK EDENLER; @ayricaliklirotalar için çektiğimiz Urfa-Göbeklitepe bölümünü Youtube’dan izleyebilir ve web sitem saffetemretonguc.com dan 10 Adımda Urfa yazımı okuyabilir.
🔻
Fotoğraflar: @boraoyaci @ntv | #göbeklitepe
Read more
bir anda müthiş bir huzursuzluk hissediyorum. bakıyorum zihnim hareket, bedenim sıkışma halinde. ...
Media Removed
bir anda müthiş bir huzursuzluk hissediyorum. bakıyorum zihnim hareket, bedenim sıkışma halinde. çoğu zaman bu huzursuzluğu tetikleyen “keşke” ile başlayan bir cümle veya imge. bu ilk düşünce elinde bayrağıyla gelip kabul görünce, hemen arkadaşı, eşi dostu tüm pekiştirici düşünceler ... bir anda müthiş bir huzursuzluk hissediyorum. bakıyorum zihnim hareket, bedenim sıkışma halinde. çoğu zaman bu huzursuzluğu tetikleyen “keşke” ile başlayan bir cümle veya imge. bu ilk düşünce elinde bayrağıyla gelip kabul görünce, hemen arkadaşı, eşi dostu tüm pekiştirici düşünceler de peşisıra gelivermiş. bu cümbüşle karşılaşınca, hemen duraklıyorum. belli ki, uykuya dalmışım :)
.
bakıyorum, zihnim şu anda olana bir direnç, başka türlü olmasına bir özlem içinde. bu eski bir alışkanlık, görünce hemen tanıyorum. artık şaşırmıyorum, daha güzeli artık kızmıyorum da.
.
duruyorum, dikkatimi “noksan” olandan alıp, nazikçe “tamam” olana taşıyorum. dikkatimi tetikleyicilerden hafifçe geriye çekip, tanık mekanına yerleşiyorum. nefesimi, 5 duyumla bana ulaşan pek çok şeyi izliyorum. zihnimin söylenmelerini çok uzaktan işitirken, zamanın seyrinde, “ben” diye tutturduğum her şeyden önce orada olanda kalıyorum.
.
orada kalırsam, “noksan” olana dair hissim ve yorumum eriyip gidiyor. orada kalırsam sorularım önemini yitiriyor. orada kalırsam huzursuzluğumu da, her şey gibi, öylece görüyorum.
.
şayet hormonlar, dış koşullar, çoklu tetikleyiciler varsa; şayet o an geriye çekilip tanıklığa varmak çok zorsa, ara sıra başvurduğum başka bir yöntem var. bunu, yıllardır, neredeyse kendimi bildim bileli yaparım. çok hızla etki eder.
.
bir an için kendimi ölüm döşeğimde son bir kaç dakikamda düşünürüm. o an nasıl belirirse, en gerçekçi ve detaylı haliyle oraya kendimi ışınlarım. bir kaç dakikaya bu kimlik, bu beden, bu birikim gözlerini kapatacak. bu isim ve form hayata hoşçakal diyecek. o andan şu mevcut anıma bakarım. kimbilir bu ana baktığımda oradan ne derim?
.
bu, yüzümü soğuk suyla yıkamak gibi; beni hemen tazeliyor. şu ana geliyorum; her şeye merhaba diyorum. çoğu zaman az önce şikayet ettiğim durumu iki yanağından öpüyorum. kendimi içimden gülümserken buluyorum ve günüme devam ediyorum.
.
uykuya dalmazsam, biliyorum ki, nefes aldığım sürece, “noksan” olandan çok “tamam” olan var.
.
şu anı yorumlamayı bırakırsam, şu anda teşekkür edecek pek çok şey var.
.
ve kendimi kaç defa uykuda bulursam bulayım, uyanmak ve uyanık kalmak için sınırsız imkan var.
.
çok şükür!
Read more
Selam millet. Bilin bakalım kim @kitapyurducom 'un indiriminden bir sürü kitap aldı? Tabiki benn! ...
Media Removed
Selam millet. Bilin bakalım kim @kitapyurducom 'un indiriminden bir sürü kitap aldı? Tabiki benn! Aklımda olan @pegasusyayinlari 'nın kitaplarını %50 indirimi görür görmez attım hemen sepete. Uzun zamandır instagramdan takip ettiğim Sarah Andersen'in iki tane kitabını aldım. 5 ... Selam millet. Bilin bakalım kim @kitapyurducom 'un indiriminden bir sürü kitap aldı? Tabiki benn! Aklımda olan @pegasusyayinlari 'nın kitaplarını %50 indirimi görür görmez attım hemen sepete. Uzun zamandır instagramdan takip ettiğim Sarah Andersen'in iki tane kitabını aldım. 5 dakikada yalayıp yutmamak için yanımda İstanbul'a götürmeyi planlıyorum.
Rupi Kaur'un Süt ve Bal'ını okuyorum şu sıralar. Bana beni anlatan şiirler diye düşündüğüm için hazır indirimdeyken diğer kitabını da aldım.
Sevdiğim Tüm Erkeklere'yi daha önce İngilizce okuyup çok beğenmiştim. Yakın zamanda Netflix'te filmini izleyince bende tekrar okuma isteği oluştu. Ben de hazır indirimdeyken cildini çok beğendiğim için Türkçe okuyayım dedim.
Simon Homo Sapiens'e Karşı yine filmi çıkan ve ben izlemeden önce okumayı tercih ettiğim için listede yer alan bir kitap. Zaten popüler kültürde LGBTQ+ temsilini hep merakla okuduğum için en başından beri ilgimi çeken bir kitaptı.
Gazap ve Şafak, Gül ve Hançer bir süredir ilgimi çekiyordu. Hazır elim değmişken aldım.
Eleanor Oliphant Gayet İyi yeni bir kitap açıkçası neden aldığımı hiç bilmiyorum. Size de oluyor mu ben kitap seçerken kendimi kaybedip her şeyi sepete atıyorum. Umarım güzel çıkar.
Ve son olarak sepeti bir tane bile olsa feminist manifesto eklemeden bırakamayacağım için Kadın ve İktidar Bir Manifesto'yu da aldım. Çok keyifli bir alışverişti. Umarım bolca %50 indirim görürüz bu yıl çünkü malum kağıt fiyatlarındaki artış yüzünden kitap fiyatları cep yakıyor.
Read more
Çeşitli kaynaklarda, görsellerde, belgesellerde hep görürüz onu, kam(şaman) davulu denilen ...
Media Removed
Çeşitli kaynaklarda, görsellerde, belgesellerde hep görürüz onu, kam(şaman) davulu denilen bu binlerce yıllık enstrüman, adeta Türk Tarihi ile iç içe geçmiş bir nesnedir. Üzerinde garip şekiller bulunur, anlam veremeyiz çoğu zaman. İlgilenmeyiz belki de. Ama “Türk Kültürüne ... Çeşitli kaynaklarda, görsellerde, belgesellerde hep görürüz onu, kam(şaman) davulu denilen bu binlerce yıllık enstrüman, adeta Türk Tarihi ile iç içe geçmiş bir nesnedir.

Üzerinde garip şekiller bulunur, anlam veremeyiz çoğu zaman. İlgilenmeyiz belki de. Ama “Türk Kültürüne ait  binlerce yıllık bir nesnenin üzerindeki şekiller, çizgiler anlamsız, alelade şeyler olamaz” diye de düşünürüz elbette.

İşte Kam Davulunda bulunan semboller, çizgiler…Emin olun hiç biri anlamsız değil, hiç biri alelade şekiller değil…

1)Göğün Direği: Gök kubbeyi taşıyan kutsal direk. Direğin bir ucunda “uçmağ” diğer ucunda “kızıl tamu” bulunmaktadır.

2)Yer-Gök Çizgisi: Gök ile yeri ayıran çizgi.

3)Uçmağ: Ya da “Yukarı Gök” yani cennetin olduğu yer, Gök Tanrı’nın bulunduğu yerdir. İyi kişilerin ve savaşta ölenlerin tinleri  buraya yükselir.

4)Kızıl Tamu: “Aşağı Gök” yani cehennem olarak bilinen yer. Yerin yedi kat altındadır, Orada Erlik Han adındaki cezalandırıcı oturur. Kötü kişilerin tinleri, arınıncaya kadar Albız tarafından oraya götürülür.

5)Atlar: Türk kültüründe önemli bir yeri olan varlıklar da kam davulunda tasvir edilmiştir.

6)Sungur: Pek çok Türk aşiretinin ongun hayvanı olan sungur kuşları.

7)Alageyik: Yine Türk Kültüründe önemli bir yere sahip pek çok tamgada görülen ve bir çok boy tarafından ongun yapılan canlı.

8)Tabiat Ana: Türkler için doğa kutsaldır, doğanın, tabiatın bir ruhu olduğuna inanılır. Tabi ki tabiat ana tasfirinin de kam davulu üzerinde olması bu yüzdendir.

9)Türk-Turan Birliği: Türklerde birlik ve beraberlik çok önemlidir. Türk ve Turani topluluklar hangi devirde birleşmiş, birlik olmuşlarsa ortaya büyük devletler, büyük imparatorluklar çıkmış, birlik olan boylar yüksek medeniyetler kurmuşlardır. Bu sembolde de birliğin bir olmanın önemine dikkat çekiliyor.

10)Gökyüzü: Türkler tarafından kutsal sayılan ve Gök Bayrağa rengini veren, Türk’ün rengi olan mavilik.

11)Güneş ve Yıldızlar: Yine Türk kültüründe önemli bir yere sahip bir başka figür.
Read more
Kesinlikle dünyanın en tatlı okurları sizlersiniz! #benimnemesisim diyerek paylaştığınız ...
Media Removed
Kesinlikle dünyanın en tatlı okurları sizlersiniz! #benimnemesisim diyerek paylaştığınız yüzlerce fotoğraf ve storyler bugün sosyal medyayı salladı. Sayenizde bugün her yerde kitaplarımız vardı! Her birinize bin sayfa teşekkür etsek az! Pazartesi de birbirinden güzel sürprizlerle ... Kesinlikle dünyanın en tatlı okurları sizlersiniz!
#benimnemesisim diyerek paylaştığınız yüzlerce fotoğraf ve storyler bugün sosyal medyayı salladı. Sayenizde bugün her yerde kitaplarımız vardı!
Her birinize bin sayfa teşekkür etsek az!
Pazartesi de birbirinden güzel sürprizlerle tam burdayız! Görüşeceğiz, biliyoruz!

#Repost @nuraytakaz (@get_repost)
・・・
Bu nasıl bir kitaptı böyle? Gercek mi tüm yaşananlar? İnanmıyorum, inanmak istemiyorum. Para uğruna bir insan bu kadar vicdansız olamaz! Sayfalar ilerledikçe çöktüm, darmadağın oldum. O kadar acıyı nasıl kaldırır bir insan. Bir çocuk. Çocuklar. O çocukların çığlıkları, bir kılıç misali deldi geçti kalbimi. Miniklerin yalvarışlarını, sefaletlerini, ağlamalarını, açlıklarını, kardeşlerin birbirinden koparılmasını okudukça ben nefes alamaz oldum...
Georgia Tann. Modern Evlat Edinmenin Anası olarak ilan edilmiş 1920'lerden 1950'ye kadar. Binlerce yetimin evlat edinmesine olanak sağlamış. Tennessee Çocuk Esirgeme Kurumunun başında. Ne yüce bi kadın di mi? 30 yıl boyunca yetimlere iyi bakmış, onları iyi ailelere evlatlık vermiş. Bu madalyonun bi yüzü. Ya öteki yüzü. Gerçekten de hayırsever mı bu kadın? Ya kapalı kapılar ardında yaşananlar? İşte bu gerçekler acıtıyor insanın içini. Georgia Tann aslında bilinen en acımasız katil. Yüzlerce çocuğun ölümüne sebep olmuş, birçoğu da kayıp. Özellikle bekâr anneleri, yoksul aileleri, sosyal hizmetten yardım isteyen anneleri tercih ediyor, ya çocuklarını kaçırıyor ya da sahte belgeler düzenleyerek çocuklarını ellerinden alıyor. Hem sosyal hem de politik olarak güçlü bir çevreye sahip. Emniyet teşkilatı ve aile mahkemesi hâkimleri kontrolu altında. Çok güçlü. Aileleri çocukların pesine düşüyor ama elleri boş geri dönüyor.
Bir kadının bunu çocuklara yapması aklım almıyor. Yataklara bağlanan, tazyikli suyun altına sokulan, tecavüz edilen ve en acısı da, çok ağladıklarında güneşe bakan bir pusete koyup öylece bırakılan minik bedenler. Kurumda yaşananları hayretle, öfkeyle, üzülerek okudum.
Georgia Tann. Cehennemde yanarsın inşallah!!!
.
.
#nehirkuşlarınınşarkısı #lisawingate #nemesiskitap #bookstagram #bookworms #kitapkurdu #1kitap1fotoğraf #okudukçabüyürinsan #ayda10kitap #ok
Read more
Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu Fiyatı Sadece 19.99₺<span class="emoji emoji1f495"></span> Whatsapp Sipariş 0551 553 1127<span class="emoji emoji1f49c"></span> Destekli ...
Media Removed
Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu Fiyatı Sadece 19.99₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Destekli Sütyen Giymeden Hoş Görünmeyen Elbiseler Ya Da Potluk Yapan Bluzlar... Tüm Bu Sorunlara veda Edin! Barelifts Göğüslerinizi Dik ve Daha Güzel Göstermek İçin Tasarlanmış Müthiş ... Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu

Fiyatı Sadece 19.99₺💕
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127💜

Destekli Sütyen Giymeden Hoş Görünmeyen Elbiseler Ya Da Potluk Yapan Bluzlar... Tüm Bu Sorunlara veda Edin!

Barelifts Göğüslerinizi Dik ve Daha Güzel Göstermek İçin Tasarlanmış Müthiş Bir Üründür.
Barelifts İle Her İki Göğsünüzü De Kaldırabilir ve D Cup’Tan Daha Büyük Bir Ölçüde Olsanız Bile Göğüslerinizin Dimdik Görünmesini Sağlayabilirsiniz!

Ürün Özellikleri
Askı Gerektirmez.Barelifts’İn, Straplez ve Push Up Sütyenlere Kıyasla Daha Kullanışlıdır.

Göğüslerinizin Daha İyi Görünmesini ve Daha İyi Hissetmenizi Sağlarlar.

Sütyen Kullanmadan Kullanabilir, Böylelikle Sütyen İzi Engellenmiş Olur.

Su Geçirmez Olduklarından Yüzerken De Kullanılabilir.

24 Saate Kadar Kullanılabilir.

Pahalı Push Up Sütyenlere Göre Çok Düşük Maliyetlidir.

15 Saniye İçerisinde Sahip Olduğu Etki Kesinlikle İnanılmazdır, Tek Bir Küçük Hareketle Göğsünüzün Şekli Tamamen Değişmektedir.

Ürünün Kullanımı:
Cildinizin Temiz ve Kuru Olduğundan Emin Olunuz.

Barelifts™’İ Göğüs Büyüklüğünüze Göre Noktalı Çizgilerden Kesiniz. (Göğüsleriniz D Büyüklüğünde Ya Da Daha Büyük İse Kesmeye Gerek Yoktur). Bu Göğüs Kaldırıcı Ürün A, B, C ve D Boyutlarındaki Göğüsler İçin Sütyensiz Kullanılabilir. Göğüsleri D Boyutundan Büyük Olan Kadınlar Ek Destek ve Rahatlık İçin Barelifts™’İ Sutyenle Kullanabilirler.
Barelifts™ Ciltle Dost, Lateks İçermeyen ve Su Geçirmeyen Bir Üründür, Cilde Dost Tıbbi Özellikli Yapışkanla Üretilmiştir.

Göğüs Kaldırıcılarınızı Her Gün Değiştirmenizi Tavsiye Ederiz.

Kızarıklık Oluşması Durumunda Kullanmaya Devam Etmeden Önce Bir Veya İki Gün Bekleyiniz.

Ciddi Kızarıklık Ya Da Tahriş Olması Gibi Küçük İhtimallerde Ürünü Kullanmayı Bırakınız.

Uyarı:Oda Sıcaklığında Muhafaza Ediniz. Sıcağa Ya Da Güneş Işığına Maruz Bırakmayınız.

Barelifts™ Göğüs Ucunun Altına Değil Üstüne Uygulanır.

Her Göğüs İçin Yalnızca 1 Adet Barelift™ Kullanılmalıdır.

Paket İçeriği: 10 Adet Bare Lifts Göğüs Dikleştirici Bant

#barelifts #sutyen #sütyen #gizlisütyen #göğüsdikleştirici #göğüsbantı
Read more
ELMA kokusunu sever misiniz<span class="emoji emoji2049"></span>️ Ya da şöyle sorayım. Hiç elma yerken aslında boğazınızda bir yanma ...
Media Removed
ELMA kokusunu sever misiniz️ Ya da şöyle sorayım. Hiç elma yerken aslında boğazınızda bir yanma hissettiniz mi? Hayır mı? O halde size bir şey anlatayım.. Bu sabah elma kokusuyla uyandı İdlibliler. Sevinçle mutfağa yöneldiler önce. Kokunun mutfaktan gelmediğini görünce camlarını ... ELMA kokusunu sever misiniz⁉️
Ya da şöyle sorayım. Hiç elma yerken aslında boğazınızda bir yanma hissettiniz mi? Hayır mı? O halde size bir şey anlatayım.. Bu sabah elma kokusuyla uyandı İdlibliler. Sevinçle mutfağa yöneldiler önce. Kokunun mutfaktan gelmediğini görünce camlarını açtılar. Baktılar ki koku dışarıdan daha çok hissediliyor, hemen dışarı akın ettiler merak ve heyecanla. Çıktıklarında gördüler ki herkes aynı merak ve heyecanla dışarı çıkmış. Hızlı hızlı yürümeye başladılar; kokunun kaynağını aramaya başladılar. Gittikçe şiddetlendi elma kokusu. Ama bir yandan da derilerinde bir yanma hissettiler sanki. Aldırmadılar ve yürümeye devam ettiler. Bu sefer daha hızlı koşmaya başladı bir çoğu. Ancak zamanla o yanma gittikçe şiddetlendi. Koşuyorlardı; ama yanıyorlardı da. Bu sefer de dönüp eve doğru koşmaya başladılar. Yanma iyice artıyordu. Zamanla derilerinin morarmaya ve büzülmeye başladığını gördüler korkuyla. Bir an önce suya ulaşmalılardı. Kendilerini can havliyle suya attıklarında ise bedenleri kavruldu bu sefer, asit dolu bir havuza girmişler gibi. Artık ölmüşlerdi, ölümün nereden geldiğini anlayamadan. Yanarak ölmüşlerdi, üstelik ateşsiz ve dumansızdı bu yanma çığlıklarla bağırışlarla çağırışlarla. Bir avuç kül oluvermişlerdi aniden, ne olduğunu anlayamadan… "Saçlarım tutuştu önce
Gözlerim yandı, kavruldu
Bir avuç kül oluverdim
Külüm havaya savruldu.” Kimyasal zehir öyle bir şeydir ki; vücudunuza temas ettiği anda yakar sizi, nefes almak için çırpınırsınız; alamazsınız. Deriniz büzülüp çürür. Yavaş yavaş, acı çeke çeke ölürsünüz. Öyle ki başınıza silah vurularak öldürülmeyi buna tercih edebilirsiniz. Bu zehir de elma kokuluydu. Güzel kokulu zehir, Zekice planlanmış bir katliamdı. Hedeflerinde çocuklar vardı, geleceği hedeflemişlerdi.. En çok da çocuklar öldü İdlib'de. Tıpkı diğer katliamlardaki gibi... Yıllar sonra ülkelerine demokrasi getirecek olan o uzak memleketteki adamlar, kendi memleketlerindeki o diktatöre hediye etmişlerdi bu elma kokulu zehri. Ölmeden önce, ölürken, yanarken İdliblilerin attıkları çığlıkları duyamadılar o özgürlükçü ve demokrat adamlar. Çünkü o sırada başka ülkelerde başka hayatları mahvetmekle meşgullerdi. Başka so
Read more
Posa 2 çeşittir. Çözülen posa ve çözülmeyen atılan posa ki bu da bağırsakları süpürür. Posalar ...
Media Removed
Posa 2 çeşittir. Çözülen posa ve çözülmeyen atılan posa ki bu da bağırsakları süpürür. Posalar su tutukları için dışkımızı yumuşatır ve kabızlığı önler. Tabii mutlaka her gün en az 2 litre su içmek şartıyla, kabızlığı önler. Özellikle çözülmeyen erimeyen posalar bağırsaklardan dışkıların ... Posa 2 çeşittir. Çözülen posa ve çözülmeyen atılan posa ki bu da bağırsakları süpürür. Posalar su tutukları için dışkımızı yumuşatır ve kabızlığı önler. Tabii mutlaka her gün en az 2 litre su içmek şartıyla, kabızlığı önler. Özellikle çözülmeyen erimeyen posalar bağırsaklardan dışkıların hızla atılmasını sağlayarak, bağırsak kanserini önlerler. Her gün sağlıkla dışkı yapmak şarttır. Çünkü bu kansere sebep olan maddelerin bağırsakta günlerce beklemesini engeller, toparlar, süpürür atar, dışkılarız. Her gün dışkılayan, normal sağlıklı dışkı yapan insanlar şanslıdırlar. Çünkü sağlıklı beslendikleri bilinir. Kanserojen zararlı maddeler, atıklar bağırsaklarımızda ne kadar uzun kalır ve bağırsak içi hücreleri ile ne kadar çok temas ederlerse, kanser olma riskimiz de o kadar artar. Posalar işte burada da imdada yetişirler! Ayrıca posa tokluk hissini arttırır, kalorilerini arttırmadan yiyeceklerimize tokluk, hacim ekler ve bu yüzden de obesiteyi, diyabeti de önler. Yüksek posalı beslenmek bağırsaklarda cepleri - divertikülü önler. Bağırsak içindeki basıncı düşürerek, kabızlıktan ıkınmanızı ve ıkınarak hemoroit olmanızı engeller.
Günde ortalama en az 30 gram posa herkese yetişkinlere şarttır. Hangi besinlerde ne kadar posa vardır? En çok elma, portakal, nohut, tüm mercimekler, özellikle de siyah ve kırmızı kuru fasulyelerin ve kuru bezelyelerin tümü, humus, bulgur, tarçın, katkısız fıstık ezmezi, kereviz, kereviz sapları, kabuğu ile pişmiş patates yapılan salata, kabukları soyulmamış domates, yeşil-koyu yeşil her şeyler, buharda-suda haşlama karnabahar, lahana, marullar, ıspanak, patlıcan, çilek, keten tohumu, salatalık, kuru kayısı ve benzerleri, greyfurt, çavdar, yulaf tüm her renk her cins kuru taneliler mercimekler, havuç renkli patates, ABD de "all bran" "oat bran" diye hazır kutuda satılan tahılların dış kabukları, arpa, bulgur, kuskus, kahverengi pirinçler, yabani pirinç, gerçek tahıllı ekmekler, doğal- rafine edilmemiş tam tahıl olan her şey, evde yapılmış patlamış mısır, elma, portakal, tüm narenciye meyveleri, kuru incir, kuru erik, kuru kayısı, hurma, kuru üzümler, frambuaz, armut, ıspanak, mango, enginar, kabaklar, bal kabağı, bezelye, brokoli, elma.....
Read more
Part 3 : İlk okul eğitiminden itibaren Los Angeles da yaşayan #nevbaharkoc şu an 43 yaşında , hayatını sanata adamış bir Atatürk sevdalısı , gelelim Tarkan olayına , bana sanki dedikodu olarak geldi , zira sanatla bu kadar iç içe bir hanım ve o sırada aynı dönemde Los Angeles da yaşayan mega ... Part 3 :
İlk okul eğitiminden itibaren Los Angeles da yaşayan #nevbaharkoc şu an 43 yaşında , hayatını sanata adamış bir Atatürk sevdalısı , gelelim Tarkan olayına , bana sanki dedikodu olarak geldi , zira sanatla bu kadar iç içe bir hanım ve o sırada aynı dönemde Los Angeles da yaşayan mega star ile tanışıyor olması haddinden fazla normal hatta dost olmaları benzer görüş ve ideallerde olmaları ise kaçınılmaz , bu da dostluğu sağlam yapar üstelik .. zira aynı dönemde ünv eğitimini orda yapan bir de #alikoç var .. bu asil naif sanat düşkünü ve mükemmel aileden gelen hanımı evliliğe ikna etmesi zaman bile almış deniyor . 2005 de evleniyorlar , bir kız ,bir erkek çocukları oluyor . Nevbahar hanım kaçabildiği oranda magazinden uzak yaşamaya çalışıyor. Fakat bu arada ülke tanıtımı için Bosphorus Private adında ünlü #assoline serisine bir İstanbul tanıtımlı kitap ekliyor .ilk Londra da tanıtımı yapılan bu kitap ise yine Türkiye de bir ilk... gördüğünüz üzere genetik asıl olandır. Nevbahar hanım kökten gelen asaletine ve şu anda da her imkana sahip olan bir hanım olarak asla bir moda ikonu gibi dolaşmıyor . Bilakis yakalandığı fotoğraflarda kot ,üstelik dar paça bile değil, platform sandaletler ile direk 80’li yıllara gönderme yapıyor tarzda .. bir estetikçi olarak dikkatimi çeken burnunu dahi yaptırmamış olması, sanki sosyetenin inadına ,ısrarla görüntüsü ile değil görüşleri ile önde olmayı ister tarzda hissettim. Koç ailesinin Atatürk e bağımlılığı aşikar fakat Ali Koç un bu konuda kırmızı çizgi gibi durması ve korumasında bence Nevbahar hanımın yürek bütünlüğü aşikar. Bu hikayeyi araştırıp yazınca Ali bey e bir kez daha hayran oldum açıkçası. Böyle lider eğitimli aydın görmüş insanların olması ülke için şanstır. Çoğalmaları dileğiyle ve fikirlerinin su damlasının göle düşmesi gibi büyüyen halkalar ile halka yayılmasını dilerim. İsmi gibi bahar fikirli kadın Nevbahar Koç , iyi ki araştırıp yazdım seni .. nasıl güzel hissettirdin bizlere bir anne bir Türk kadını olarak ...👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻💐💐💐💐💐💐💐💐
Read more
Vətən əbədi qoruqdur… Müəllif: Cabir Novruz Vətəni sevmək azdır, Onu qorumaq gərək. Vətənim ...
Media Removed
Vətən əbədi qoruqdur… Müəllif: Cabir Novruz Vətəni sevmək azdır, Onu qorumaq gərək. Vətənim demək azdır, Vətənin olmaq gərək. Onun adi torpağı, Ruhdan, candan irəli… O, anandan qabaqdır, O, atandan irəli… Sərhədləri qız təki Toxunulmaz, bakirə. Hələ övlad deyil ... Vətən əbədi qoruqdur…

Müəllif: Cabir Novruz

Vətəni sevmək azdır,
Onu qorumaq gərək.
Vətənim demək azdır,
Vətənin olmaq gərək.

Onun adi torpağı,
Ruhdan, candan irəli…
O, anandan qabaqdır,
O, atandan irəli…

Sərhədləri qız təki
Toxunulmaz, bakirə.
Hələ övlad deyil ki,
Hər doğulan sakini…

Övlad gərək vətənə,
Vətəndir yol, deyirlər…
Ona qurban gedənə
Əsl oğul deyirlər…

Sevməyirsə el səni,
Yox dərdinin çarəsi.
Onun dili, lisanı,
Ən basılmaz qalası…

Onun əvəzi olmur,
O hər kəsdən irəli.
Gözdən əzizi olmur,
Vətən gözdən irəli…

Adi quşcuğazın da
Ola Vətəni gərək.
Vətəni sevmək azdır,
O sevə səni gərək…

Nə vaxt viran olur o,
Zülmət gəzir üzündə:
Cığırını, yolunu
Yad çəkmələr əzəndə…

O nə zaman bölünər,
Nə vaxt çıxar əlindən?
Ləhcəsinə, dilinə
Yad ləhcələr girəndə…

O keçməz əldən-ələ,
O əbədi diləkdir.
Qara tikanı belə
Yenə Vətən deməkdir…

Fərqi yoxdur azca da;
Ya kiçik yalı getdi,
Ya bir quru ağacı,
Ya bir mahalı getdi…

O daimi namus, ar,
O əbədi qoruqdur.
Ürkək quş kimi uçar,
Onu əldən buraxdın…

Bilir ərlər, ərənlər,
Vətənə tay olmayır,
Ömürdən pay verərlər,
Vətəndən pay olmayır.
Read more
İmam Hüseyn (ə) hərəkatı misli görünməmiş elə bir hərəkatdır ki, həm o dövrün, həm də bu dövrün insanları ...
Media Removed
İmam Hüseyn (ə) hərəkatı misli görünməmiş elə bir hərəkatdır ki, həm o dövrün, həm də bu dövrün insanları bu hərəkata borcludur. Bu dövr insanlarının hərəkata olan borcu bu hadisənin düzgün tarixini, səbəb fəlsəfəsini, hədəf və ideloji əsalarını qorumaq, öz həyatını və əqidəsini bu ... İmam Hüseyn (ə) hərəkatı misli görünməmiş elə bir hərəkatdır ki, həm o dövrün, həm də bu dövrün insanları bu hərəkata borcludur. Bu dövr insanlarının hərəkata olan borcu bu hadisənin düzgün tarixini, səbəb fəlsəfəsini, hədəf və ideloji əsalarını qorumaq, öz həyatını və əqidəsini bu prinsiplər əsasında qurmaqdan ibarətdir. İnsanlıq, böyük ictimai rezonans doğuran, bu rezonansla tağutun təməlini sarsıdan və onu əbədi lənətə duçar edən İmam Hüseyn (ə) hərəkatına borcludur.

Milli.Az islaminsesi.info-ya istinadən bildirir ki, niyə məhz İmam Hüseyn (ə) ?

İslam İnqilabının Ali Lideri Ayətullah Seyid Əli Xamenei özünün "250 yaşlı insan" kitabında bu mətləbə toxunaraq belə bəyan edib:

Əgər əziz Peyğəmbərin(s) relsə saldığı bu qatarı (islami hökümət, islami qanunlar, islami cəmiyyət) bir əl, yaxud hadisə relsdən çıxarsa, onda vəzifə nədir? Əgər İslam cəmiyyəti yoldan yayınaraq bütün İslamın və İslam maarifinin təhrifi təhlükəsi yaranma həddinə çatsa, vəzifə nədir? Peyğəmbər (s) vəzifənin nə olduğunu buyurub.

Quran da belə buyurub: "Sizdən hər kəs dinindən dönsə, (bilsin ki) Allah (onun yerinə) elə bir tayfa gətirər ki, (Allah) onları, onlar da (Allahı) sevərlər" (Maidə 54). Allahın bu hökmü cəmiyyətin yoldan çıxdığı zaman icra oluna bilər. Allahın cəmiyyətin yoldan çıxdığı zaman üçün təyin etdiyi hökmü var. -Allah heç bir insanı hadisə qarşısında vəzifəsiz qoymur-

Yaxşı, bu hökmü kim yerinə yetirib vəzifəni icra etməlidir? Peyğəmbərin(s) canişinlərindən biri, lakin bu şərtlə ki, şərait münasib olsun. Çünki Allah faydası olmayan işi vacib etmir. Şərait münasib olmasa, nə etsələr, faydasız olar və təsir bağışlamaz. Şərait əlverişli olmalıdır. Şəraitin əlverişli olmasının da xüsusi mənası var. ---Deyə bilmərik ki, təhlükə varsa şərait münasib deyil. Xeyr, söhbət bundan getmir. Şərait münasib olmalıdır, yəni insan bilməlidir ki, bu işi gördükdə nəticə hasil olacaq, söz xalqa çatdırılacaq, xalq başa düşüb səhv etməyəcək.--- Bu, kiminsə əməl etməli olduğu həmin vəzifədir. İmam Hüseynin(ə) dövründə sözügedən sapqınlıq və bu vəzifəyə münasib şərait yaranmışdı. Deməli, İmam Hüseyn(ə) Allahın vacib buyurduğu əməli yerinə yetirməli idi...
Read more
Herkese merhaba! Bugün kitaplarını ayıla bayıla okuduğum bir yazar olan @busraatoraman’ın Kırmızı ...
Media Removed
Herkese merhaba! Bugün kitaplarını ayıla bayıla okuduğum bir yazar olan @busraatoraman’ın Kırmızı Başlıklı Kız serisinin ikinci kitabını inceleyeceğiz. Cellat’ın Kalbi’yle ilgili olan düşüncelerimi paylaşmadan önce ufak bir iki konuya değinmek istiyorum. Biliyorsunuz Wattpad’a ... Herkese merhaba! Bugün kitaplarını ayıla bayıla okuduğum bir yazar olan @busraatoraman’ın Kırmızı Başlıklı Kız serisinin ikinci kitabını inceleyeceğiz.

Cellat’ın Kalbi’yle ilgili olan düşüncelerimi paylaşmadan önce ufak bir iki konuya değinmek istiyorum. Biliyorsunuz Wattpad’a karşı iyimser olan bir insan değil(d)im. Bunun sebebi de şu sürekli ortalığı velveleye veren, aşık olduğu yazarın kitabını birisi beğenmeyince üstüne saldıran, sözde kitap okuyan, insanların düşüncelerine saygılı olması gereken (!) topluluk. Bu gibi tipler yüzünden Wattpad kitaplarından uzak duruyordum. Taa ki gerçekten kalıbımı basarak “yazar” diyebileceğim güzel insanlarla karşılaşana kadar. Şekil A, gönlümün birincisi @busraatoraman 🖤 Wattpad’den kitap önermemi isteyin gözüm kapalı Kırmızı Başlıklı Kız serisi diyeyim. 😏

Bana sürekli soruyorsunuz Wattpad’den şunu okudun mu bunu okudun mu diye. Peki şimdi de siz söyleyin bakalım Kırmızı Başlıklı Kız serisini okudunuz mu? Okumadım diyin de buradan domatesleri camınıza fırlatayım. 😂 Abi gerçekten harika gerçekten muhteşem. Bakın Wattpad’den kolay kolay “kitap” adı altında değerlendirebileceğim bir şey bulmam. Kalıbımı basarak ise hiç önermem. Bu yüzden Büşra Toraman farkı diyorum başka bir şey de demiyorum. 🔥 Okuyun da yabancı yazarlarla kapışacak, hatta onları sollayacak bu kalemle tanışın. 💃🏻 Evet, şimdi gelelim Cellat’ın Kalbi’ne, neden bu kadar güzelsin?!? Üçüncü kitap çıkana kadar seni bin kere okusam yeridir. Her sayfada hatta bir sayfada kırk olay okuduğumu biliyorum. Bu nasıl bir hayal gücüdür aklım almıyor. Cellat’ın Kalbi, Kırmızı Başlıklı Kız serisinin ikinci kitabı olduğu için spoiler olmaması adına konuya maalesef değinemiyorum. Ama şu kadarını söyleyebilirim ilk kitap ne kadar güzelse, bu ondan kat kat ve kat daha güzel. Bir yazarın kaleminin nirvanaya ulaşmasını gözlemliyoruz gençler. 😏

Cellat’ın Kalbi’ni @puglardakitapokur, @bikitapokudum, @okuryazarannecik ve @nevininkitapligi ile birlikte okuduk. Kitap güzel olunca gıybet kaçınılmaz oluyor. Uğraşsak bu kadar entrikalı bu kadar eşsiz bir kitap bulamazdık. Seriye zaten bayılıyorduk, şimdi iyice bayıldık! Ayıltabilene aşk olsun. 😂

Puanım: 5/5
Read more
Beynimiz hansı qidaları xoşlayır Adətən insanlar beyini orqan olaraq unudurlar. Orqan deyəndə ...
Media Removed
Beynimiz hansı qidaları xoşlayır Adətən insanlar beyini orqan olaraq unudurlar. Orqan deyəndə ürək ciyər mədə öd və sairə ağıllarına gəlir. Bəs görəsən beynimizi yetərincə qidalandırırıq . Bizi ayaqda tutan beynimizi yetərincə qoruyuruq. Hansı qidaların beyinə xeyirli olduğunu ... Beynimiz hansı qidaları xoşlayır Adətən insanlar beyini orqan olaraq unudurlar. Orqan deyəndə ürək ciyər mədə öd və sairə ağıllarına gəlir. Bəs görəsən beynimizi yetərincə qidalandırırıq . Bizi ayaqda tutan beynimizi yetərincə qoruyuruq. Hansı qidaların beyinə xeyirli olduğunu bilirik?!

Araşdırmalar sübut edir ki, bəzi qidaların daim qəbulu insanın əqli fəaliyyətini və yaddaşını yaxşılaşdırır, streslə mübarizədə kömək edir, əhval-ruhiyyəsini yaxşılaşdırır.
Umumillikdə bu qidaların qəbulu beyini sağlam vəziyyətdə saxlamağa kömək edir.
Beləliklə, bizim beynimiz bu məhsulları "xoşlayır":

- Giləmeyvələrin bir çox hissəsi "antioksidant" adlandırılan maddələrlə zəngindir. Bu maddələr sərbəst radikallarla mübarizə aparır. Sərbəst radikallar insan orqanizminin hüceyrələrini zədələyən atomlar toplusudur. Həkimlər məhz onları xərçəngin inkişafında, ürək-damar sistemi xəstəliklərində, qocalıq ağıl zəifliyində "günahlandırır".
- Qoz-fındıq beyin üçün çox xeyirlidir. Bu məhsulların arasında beyin üçün ən faydalı olan qozdur.
Qoz-fındıq dedikdə biz həmçinin araxis, keşyu, badam və s. nəzərdə tuturuq. Onlar da omeqa 3 və omeqa 6 yağlı turşularla zəngindir. Bundan əlavə onlar B6 və E vitaminlərinin zəngin mənbəyidir. Qoz-fındıq beyinin fəaliyyətini yaxşılaşdırır, insanın əhval-ruhiyyəsini qaldırır, depressiyadan çıxmağa kömək edir. Bu səbəbdən həkimlər əqli fəaliyyəti ilə məşğul olanlara, məktəbdə oxuyan uşaqlara və tələbələrə bu məhsulları hər gün qəbul etməyini tövsiyə edirlər (gün ərzində bir ovuc qoz-fındıq kifayətdir).
- Günabaxan, kətan, küncüt, balqabaq tumları yaddaşı möhkəmləndirir, beyinin fəaliyyətini yaxşılaşdırır.
- Müxtəlif dənli bitkilər fol turşusu və B qrupu vitaminləri ilə zəngindir ki, insanın yaddaşını və umumillikdə insanın zehnini yaxşılaşdırır. Dənli bitkilərin arasında beyin üçün ən xeyirli olanlar bunlardır - yulaf yarması, arpa yarması, qəhvəyi düyü və s.
- Tünd şokolad beyinin əsas "dostlardan" biri sayılır.

- Balıq və digər dəniz məhsulları (krevet, istridiyə vnöv şokolad antioksidantlarla zəngindir. Şokolad insanın diqqətini va yaddaşını yaxşılaşdırır, beyini qan təchizatına müsbət təsir edir.

DAHA ETRAFLI SAYTIMIZDA.
Read more
Namazı gözəl şəkildə qılmaq və namazda yalnız Allahı düşünə bilmək üçün yerinə yetiriləsi ən əhəmiyyətli ...
Media Removed
Namazı gözəl şəkildə qılmaq və namazda yalnız Allahı düşünə bilmək üçün yerinə yetiriləsi ən əhəmiyyətli iş namaza başlamamışdan öncə oturub namaz və Allahın əzəməti haqqında düşünməkdir. İnsan namaz qıldığı yerdə oturaraq beş on dəqiqə fikirlərini cəmləməlidir. Gündəlik baş verən ... Namazı gözəl şəkildə qılmaq və namazda yalnız Allahı düşünə bilmək üçün yerinə yetiriləsi ən əhəmiyyətli iş namaza başlamamışdan öncə oturub namaz və Allahın əzəməti haqqında düşünməkdir. İnsan namaz qıldığı yerdə oturaraq beş on dəqiqə fikirlərini cəmləməlidir. Gündəlik baş verən hadisələri unudub, qəlbi maddi arzulardan təmizləyib və kimin qarşısında dayanacağını düşünərək, bütün qəlbi ilə Allaha yönəlmiş halda namaza durmalıdır.

Milli.Az maide.az-a istinadən bildirir ki, insanın namazdan əvvəl düşüncəsini və xəyallarını kontrol etməlidir, hər şeyi unudub, fikrini yalnız namaza, Allaha və səcdəgahına yönəltməlidir. Əgər namazını tək qılırsa, rahat oturmalı, bədənini aram etməli, zehnini məşğul edəcək şeyləri özündən uzaqlaşdıraraq, Allahın hər yerdə hazır olduğunu və Onun qarşısında dayandığını düşünməlidir.
Allahın hər zaman bizi gördüyünü və hər yerdə bizimlə birlikdə olduğunu deyirik, halbuki buna heç özümüz də yəqin etməmişik. Yalnız dilimizdə bunu söyləyirik, qəlbimizlə Allahın hər yerdə olduğuna inanmamışıq. İnsan bir otaqda tək olarkən fərqli davranış sərgiləyir. Amma başqasının, hətta bir uşağın onu gördüyünü bildikdə davranışın dəyişir, hərəkətlərinə diqqət edir. Əgər başqasının yanında özünə diqqət edirsə, namaz qılarkən Allahın qarşısında da özünə daha çox diqqət etməlidir.
Həqiqi iman sahibi, Allahın qarşısında dayandığına həqiqətən inanıbsa qətiyyən başqa şeyləri düşünməyəcək. İnsan hörmətli bir şəxsin qarşısında, başqa işlərlə məşğul olarmı? Namaza duran və "Allahı Əkbər" deyən həqiqətən də Allahın hər şeydən böyük olduğunu dərk etməlidir, ancaq bu şəkildə Ondan qafil olmaz. Bizlər Allahın böyüklüyünü dərk etməkdə acizik, ağıllar əsla onu dərk edə bilməz. Bir az da olsa dərk edə bilməyimiz üçün, "Allah böyükdür" cümləsindən istifadə edirik, lakin ağılımız böyüklüyün xüsusiyyətini və nə qədərliyini əsla anlaya bilməz. Əlbəttə ki, insan Allahın yaratdığı varlıqlara baxaraq və bəzi mərhələləri qət edərək Allahın əzəmətini az da olsa dərk edə bilər.
İmam Sadiq (ə) Peyğəmbərdən (s) nəql edir ki, ətir satıcısı olan Zeynəb, Peyğəmbərin evinə gəlir və ondan Allahın əzəmətini ona izah etməsini istəyir.
Read more
“Atv maqazin onlarla” verilişinin “Hit-parad” rubrikası əkizlər Sevil və Sevinc Səfərova bacılarının ...
Media Removed
“Atv maqazin onlarla” verilişinin “Hit-parad” rubrikası əkizlər Sevil və Sevinc Səfərova bacılarının qalmaqallı açıqlaması ilə yadda qalıb. Axxşam.az-ın məlumatına görə, bacılar xalq artisti Aygün Kazımova ilə Raufun “Yaraşdın mənə” mahnısını birinci ediblər. Əkizlər ilk ... “Atv maqazin onlarla” verilişinin “Hit-parad” rubrikası əkizlər Sevil və Sevinc Səfərova bacılarının qalmaqallı açıqlaması ilə yadda qalıb.

Axxşam.az-ın məlumatına görə, bacılar xalq artisti Aygün Kazımova ilə Raufun “Yaraşdın mənə” mahnısını birinci ediblər.

Əkizlər ilk növbədə Roza Zərgərliyə söz atıb və onun “Aygünə ancaq Namiqi yaraşdırıram” sözünə münasibət bildiriblər: “Bəziləri deyir, Aygün təkcə Namiqə yaraşır. Amma xeyr... Bu klip, mahnı, tərz sübut etdi ki, Aygünə al da, şal da yaraşır. Ulduz belə olmalıdır. Birincilikdən yüksən pillə olsaydı onu da edərdim. Bir çoxları xaricdə, Bakıda iş görür, uğursuz alınır. Ona necə "nömrəbir" demək olar? Geyim tərzi də, konserti də birincidir. Bu insan birinciliyə layiqdirsə, onu yerindən heç kim çəkə bilməyəcək. Çəkmək istəyənlər olsa da, alınmır. Kişilər, qadınlar arasında birinci odur. O, kişiləri də əvəz edir. Onun etdiklərini heç birimiz edə bilməyəcəik”. Əkizlərin bu sözləri prodüser Tarix Əliyevi (Tolik) özündən çıxarıb. Bir vaxtlar bacılarla çalışan, indi isə onlarla küsülü olan Tolik qalmaqala əməkdar artist Röya Ayxanı qatıb: "Deyirəm ki, ay Röya, sən nə ağıllı qadınsan. Deyirsən ki, məndən danışmayın, çəkməyin, amma bu Aygünün fanatları ona yaltaqlanmaqdan bezmədilər. Sevil və Sevinc, siz deyildiniz Moskvada Aygün Kazımovaya salam verməyən? O da sizi hamının yanında pərt etdi ki, Tolik, bu uşaqlara de ki, ağıllı olsunlar, məni səhv salmasınlar. Sonra da təyyarədə Aygün Kazımovanı öpdünüz. Mənə dedilər ki, siz bu verilişdə başqa müğənni nəzərdə tutmusunuz. Əgər ürəyinizdən, ağlınızdan Röya keçibsə, sizə bir məsləhət verim: 20 il də oxusanız Röyanın yanında dura biləcək müğənni olmayacaqsınız. Uşaq-muşaq fanatlarınız sizi 1,5 milyon edib, onlar heç kimin fikrini dəyişə bilməz. Aygünün fanatlarının verilişdə, radioda işləyib, onu tərifləməklə deyil. Aygünü də, Röyanı da sevən sevib. Sizə düşüb onlar haqda rəy bildirmək? Öz fikrinizə görə, yəqin Aygündən də qabaqdasınız. Ürəkliydinizsə, ad çəkərdiniz. Röya qədər xalqın sevgisiniz qazanıb, onun qədər iş görənlər kənarda qalıb. Siz müğənnilər haqda nə vaxt fikir bildirən olmusuz?".
Read more
Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu Fiyatı Sadece 19.99₺<span class="emoji emoji1f495"></span> Whatsapp Sipariş 0551 553 1127<span class="emoji emoji1f49c"></span> Destekli ...
Media Removed
Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu Fiyatı Sadece 19.99₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Destekli Sütyen Giymeden Hoş Görünmeyen Elbiseler Ya Da Potluk Yapan Bluzlar... Tüm Bu Sorunlara veda Edin! Barelifts Göğüslerinizi Dik ve Daha Güzel Göstermek İçin Tasarlanmış Müthiş ... Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu

Fiyatı Sadece 19.99₺💕
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127💜

Destekli Sütyen Giymeden Hoş Görünmeyen Elbiseler Ya Da Potluk Yapan Bluzlar... Tüm Bu Sorunlara veda Edin!

Barelifts Göğüslerinizi Dik ve Daha Güzel Göstermek İçin Tasarlanmış Müthiş Bir Üründür.
Barelifts İle Her İki Göğsünüzü De Kaldırabilir ve D Cup’Tan Daha Büyük Bir Ölçüde Olsanız Bile Göğüslerinizin Dimdik Görünmesini Sağlayabilirsiniz!

Ürün Özellikleri
Askı Gerektirmez.Barelifts’İn, Straplez ve Push Up Sütyenlere Kıyasla Daha Kullanışlıdır.

Göğüslerinizin Daha İyi Görünmesini ve Daha İyi Hissetmenizi Sağlarlar.

Sütyen Kullanmadan Kullanabilir, Böylelikle Sütyen İzi Engellenmiş Olur.

Su Geçirmez Olduklarından Yüzerken De Kullanılabilir.

24 Saate Kadar Kullanılabilir.

Pahalı Push Up Sütyenlere Göre Çok Düşük Maliyetlidir.

15 Saniye İçerisinde Sahip Olduğu Etki Kesinlikle İnanılmazdır, Tek Bir Küçük Hareketle Göğsünüzün Şekli Tamamen Değişmektedir.

Ürünün Kullanımı:
Cildinizin Temiz ve Kuru Olduğundan Emin Olunuz.

Barelifts™’İ Göğüs Büyüklüğünüze Göre Noktalı Çizgilerden Kesiniz. (Göğüsleriniz D Büyüklüğünde Ya Da Daha Büyük İse Kesmeye Gerek Yoktur). Bu Göğüs Kaldırıcı Ürün A, B, C ve D Boyutlarındaki Göğüsler İçin Sütyensiz Kullanılabilir. Göğüsleri D Boyutundan Büyük Olan Kadınlar Ek Destek ve Rahatlık İçin Barelifts™’İ Sutyenle Kullanabilirler.
Barelifts™ Ciltle Dost, Lateks İçermeyen ve Su Geçirmeyen Bir Üründür, Cilde Dost Tıbbi Özellikli Yapışkanla Üretilmiştir.

Göğüs Kaldırıcılarınızı Her Gün Değiştirmenizi Tavsiye Ederiz.

Kızarıklık Oluşması Durumunda Kullanmaya Devam Etmeden Önce Bir Veya İki Gün Bekleyiniz.

Ciddi Kızarıklık Ya Da Tahriş Olması Gibi Küçük İhtimallerde Ürünü Kullanmayı Bırakınız.

Uyarı:Oda Sıcaklığında Muhafaza Ediniz. Sıcağa Ya Da Güneş Işığına Maruz Bırakmayınız.

Barelifts™ Göğüs Ucunun Altına Değil Üstüne Uygulanır.

Her Göğüs İçin Yalnızca 1 Adet Barelift™ Kullanılmalıdır.

Paket İçeriği: 10 Adet Bare Lifts Göğüs Dikleştirici Bant

#barelifts #sutyen #sütyen #gizlisütyen #göğüsdikleştirici #göğüsbantı
Read more
Allahın ayı xoş gəlir<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f337"></span>! “İnsanları hidayət edən, aydın yolu göstərən və haqqı batildən ayıran ...
Media Removed
Allahın ayı xoş gəlir! “İnsanları hidayət edən, aydın yolu göstərən və haqqı batildən ayıran Quran bu ayda - Ramazanda nazil olub. Bu ayı görənlər oruc tutmalıdır... Sizə doğru yol göstərdiyinə görə Allahı böyüklüyü ilə yad edin. Bəlkə şükr edəsiniz”. (Bəqərə:185) Ramazan ayı Allahın ... Allahın ayı xoş gəlir😍🌷! “İnsanları hidayət edən, aydın yolu göstərən və haqqı batildən ayıran Quran bu ayda - Ramazanda nazil olub. Bu ayı görənlər oruc tutmalıdır... Sizə doğru yol göstərdiyinə görə Allahı böyüklüyü ilə yad edin. Bəlkə şükr edəsiniz”. (Bəqərə:185)
Ramazan ayı Allahın bəndələrinə böyük lütfüdür. Peyğəmbərimiz (s) buyuruduğu kimi, bu ay daxil olduqda göyün qapıları açılar və ay boyunca açıq qalar. Ramazan ayının gəlişi ilə bəndələrin üzünə cənnət qapıları açılar, cəhənnəm qapıları bağlanar, şeytanlar zəncirlənər, günahlar isə yanar. İlahi ziyafətə hazırlaşan hər kəs bu mənəvi fəzaya xüsusi hazırlıqla daxil olar.
Bir çox hallarda Ramazan ayının ilk günü gec elan olunur. Məsələ orasındadır ki, ayın görsənməsindən asılı olaraq, eyni qəməri ay 29 və ya 30 gün ola bilər. Ona görə bir çox oruc tutan şaban ayının otuzuncu və Ramazan ayının birinci günü arasında şübhəyə düşürlər. Bu günə şəkk günü deyilir. Yaxşıdır ki, şəkk günü qəzası olan qəza, qəzası olmayan isə müstəhəb oruc tutsun. Məlum olsa ki, həmin gün Ramazan ayının ilk günü idi, həmin oruc Ramazan ayının ilk günün orucu hesab olunacaq.
Ramazan hilalı görsənən gecə ay boyunca oruc tutulacağını niyyət etmək gərəkdir. Hilalı görən zaman ona baxıb aşağıdakı duanı oxumaq olar:
Rəbbi və rəbbukəl-lahu rəbbəl-aləmin. Allahummə əhilləhu əleyna bil-əmni vəl-iman vəs-səlaməti vəl-islam vəl-musaraati ilə mə tuhibbu və turza. Allahummə bərik ləna fi şəhrina haza vərzuqna xəyrah və əunəh vəsrif ənna zurrahu və şərrəh və bəlaəhu və fitnətəh.
Rəbbim və rəbbin aləmlərin rəbbi olan Allahdır! İlahi, bu ayla birgə bizə əmniyyət, iman, salamatlıq və Sənə təslimlik gətir. Qoy bu ayda Sənin sevdiyin və razı olduğun işlərə tələsək. İlahi, bu ayı bizim üçün bərəkətli, onun xeyir və dəstəyini isə nəsibimiz et. Onun zərər və pisliklərini, bəla və pərişanlığını bizdən uzaqlaşdır.
Ramazan ayının ilk gecəsi müstəhəb qüsl almaq tövsiyə olunur. İmkanı olanlar “Səhifeyi-Səccadiyyə” kitabındakı 44-cü münacatı - imam Səccadın (ə) bu mübarək ayın daxil olması münasibətilə oxuduğu duanı oxuya bilər. Habelə, aşağıda göstərilən qaydada dörd rükətli namaz qılmaq da bəyənilir: (ardi komentde)
Read more
6 dəstənin 6 xüsusiyyətə görə cəzalandırılması İslam dinində cəza və savab nəzm üzərindən həyata ...
Media Removed
6 dəstənin 6 xüsusiyyətə görə cəzalandırılması İslam dinində cəza və savab nəzm üzərindən həyata keçər. İslam elə bir dindir ki, burada heç kəsə ədalətsizlik və zülm edilməz. Hər kəs yerinə yetirdiyi əmələ görə təşviq və ya tənbeh olunar. İmam Əli (ə) 6 dəstəni 6 xüsusiyyətinə görə ... 6 dəstənin 6 xüsusiyyətə görə cəzalandırılması

İslam dinində cəza və savab nəzm üzərindən həyata keçər. İslam elə bir dindir ki, burada heç kəsə ədalətsizlik və zülm edilməz. Hər kəs yerinə yetirdiyi əmələ görə təşviq və ya tənbeh olunar.
İmam Əli (ə) 6 dəstəni 6 xüsusiyyətinə görə məzzəmət edir və buyurur: "Allah 6 dəstəni 6 xüsusiyətinə görə cəzalandırar: ərəbləri təəssübkeşliklərinə görə, kəndxudanı təkəbbürünə görə, rəhbərləri zülmlərinə görə, fəqihləri həsədlərinə görə, ticarətçiləri xəyanətə görə, kəndçiləri cəhalətlərinə görə".
Bu nirani hədisdə İmamın (ə) buyurduğu kateqoriyalar üzərində duraq.

1. Təəssübkeş ərəblər

Ərəbləri etdikləri yersiz təəssübkeşliklərinə görə Allah cəzalandıracaqdır. Çünki təəssübkeşlik haqqın və həqiqətin qəbul olmasına mane olar və həqiqətləri görməyin qarşısını alar. Allah bəndəsi o kəsdir ki, Allaha təslim olar və təvazökarlıq edər. Əksinə, hər cür təəssübkeşlik haqdan uzaqlaşmağa səbəb olar. İlahi peyğəmbərlərin (ə) həyatına nəzər salan zaman görmək olur ki, ümmətlərinin məhv olmasının və ya yolunu azmasının səbəbi üç şey olmuşdur: təəssübkeşlik, tərslik və kor-koranə təqlid etmək. Həzrət Peyğəmbər (s) buyurur: "Hər kəsin ürəyində xardal dənəsi qədər təəssüb olarsa, Allah Qiyamət günü onu cahil ərəblərlə məhşur edər". 2. Təkəbbürlü kəndxudalar

Kəndxuda dedikdə, kəndin böyüyü nəzərdə tutulur. Allah Təala bu insanı təkəbbürünə görə cəzalandırar. Çünki bu insanların bəzisi o qədər təkəbbürlüdür ki, insanlarla heyvan kimi rəftar edir. Onlara ən az dəyəri verir.

3. Zalım rəhbərlər

İnsanlara hökmranlıq edən kəslər nəzərdə tutulur. Bu insanlar etdikləri zülmə görə cəzalandırılacaqlar.

4. Həsəd aparan fəqihlər

Həsəd də İlahi əzaba səbəb olan amillərdəndir. Bu rəzil əxlaqi sifət fəqihləri ağır İlahi əzaba düçar edəcəkdir. İmam Baqir (ə) buyurur: "Necə ki, atəş odunu yeyər, həsəd də imanı yeyər". 5. Xəyanət edən ticarətçilər

Allah bu insanları başqalarının malına xəyanət etdiklərinə görə cəzalandırar. Ticarətdə hiylə işlətmək, fırıldaq - xəyanətin növlərindəndir.

6. Cahil kəndçilər

Kənd əhalisi dindən uzaq olduqları və cahil olduqları üçün cəzalandırılacaqlar. Belələrinin hər nə sualı olar, onu soruşmaz və araşdırmaz.
Read more
Hayatta üç şeyi hakkıyla yapamıyoruz bir türlü. Dinlemek, iyi ve dürüst olmak, sevmek. Doğuştan ...
Media Removed
Hayatta üç şeyi hakkıyla yapamıyoruz bir türlü. Dinlemek, iyi ve dürüst olmak, sevmek. Doğuştan bencil, agresif ve egolu olarak doğmuşuz sanki dünyada tek başımıza yaşayacakmışız gibi. Halbuki insanlara ve doğaya değer vermek bize en çok mutluluk getiren şeylerin başında geliyor. ... Hayatta üç şeyi hakkıyla yapamıyoruz bir türlü. Dinlemek, iyi ve dürüst olmak, sevmek. Doğuştan bencil, agresif ve egolu olarak doğmuşuz sanki dünyada tek başımıza yaşayacakmışız gibi. Halbuki insanlara ve doğaya değer vermek bize en çok mutluluk getiren şeylerin başında geliyor. Evrende herşey denge içinde. İyi olursan iyilik görürsün, bencil olursan bencillik ve seversen de daima sevgi görürsün. Kötülükten beslenmek diye birşey yoktur. Kötülükten beslenildiğini zannetmek vardır. Halbuki sonuçta vardığın noktada yine hasar gören sensindir. Geçici hazlarla hayattaki mutluluğunu gerçek sanmak sonunda infilak edecek bir bombadan başka birşey değil. Yalan, intikam, saygısızlık, kötülük, bencillik hepsi birgün geri döner ve sen yine bu duygularla yalnız kalırsın.
4 yıla yakındır bu hesaptan birşeyler paylaşıyorum. Yapmak istediğim şey ne güzel yemek yemeniz, ne de harika yerlere seyahat etmeniz. Yapmak istediğim şey imkanlarınızla mutlu olmayı gösterebilmek, hayal kurmayı bırakmamanızı sağlayabilmek. Hepimiz çok kötü şeyler yaşayabiliyor, hayattan bıkma noktasına gelebiliyoruz. Haksızlığa uğrayıp, çaresiz kalabiliyoruz. İlk anda zor gibi görünse de yapmanız gereken, kötü enerjiyi kendinizden hemen uzaklaştırmanız. Çok hatalar yapacaksınız, onları da sevin. Sizin enerjinizi sömürecek, sizden faydalanmaya çalışacak, size yalan söyleyecek, arkanızdan konuşacak çok insan olacak. En güzel gülümsemenizle ders verin onlara. Sahip olduğum en güzel şey hayatım ve sanırım hayatımda zekamı ve mutluluğumu yenebilecek birisi çıkmadı, izin vermem. Şu fotoğrafta oturduğum yerde aklımdan geçirmiştim, ‘hayatta yapamayacağım hiçbir şey yok!’ Yüzünüzü doğaya dönün, sımsıkı sarın onu ve kendinize güvenin. En saf sevgi bu. Biraz daha iç dünyamıza dönelim diye yaza tatlı bir veda edeceğiz 7-9 eylülde, en sevdiğim yer Ayvalık’ta. Tüm kötü enerjinizden arının diye harika bir yoga etkinliği, doğa yürüyüşleri ve lezzet durakları planladık. Kontenjan sınırlı🙌🏻 Bir haftasonunuzu çok mutlu geçirmeye ne dersiniz? Sıfırlıyoruz🧚🏻‍♀️ @envyoga ve @bugunbiraradayiz ile birlikte olacak tabii ki💙 #gurme_izmir #izmir .
.
.
.
#ayvalık #balıkesir #travel #bali #indonesia #uzakdoğu #traveller #asian
Read more
“Statistikaya görə, bir il ərzində 500 məktəb yaşlı şagirdlər erkən nikaha daxil olub”. Bunu AzNews.az-a ...
Media Removed
“Statistikaya görə, bir il ərzində 500 məktəb yaşlı şagirdlər erkən nikaha daxil olub”. Bunu AzNews.az-a açıqlamasında təhsil eksperti Kamran Əsədov bildirib. Onun sözlərinə görə, statistikada 17 yaşa qədər qızların vaxtından əvvəl erkən nikaha daxil olma faktları var: “Statistika ... “Statistikaya görə, bir il ərzində 500 məktəb yaşlı şagirdlər erkən nikaha daxil olub”. Bunu AzNews.az-a açıqlamasında təhsil eksperti Kamran Əsədov bildirib. Onun sözlərinə görə, statistikada 17 yaşa qədər qızların vaxtından əvvəl erkən nikaha daxil olma faktları var: “Statistika hər il açıqlanır. UNİCEF-in Azərbaycanla bağlı hesabatına görə, hər il 500 nəfər şagird erkən nikaha daxil olur. Qanunvericiliyin tələblərinə əsasən, onlar orta ümumtəhsil məktəblərində oxumalı olduğu halda erkən nikaha cəlb edilirlər. Bu faktlara daha çox Şimal, Çənub bölgəsində və Bakı kəndlərində rast gəlinir. Elə bir neçə gün öncə 14 yaşlı məktəblinin şadlıq sarayında toyu olması ilə bağlı məlumat yer aldı. Bu gün rəsmi şəkildə orta ümumtəhsil məktəblərində 9-cu sinif şagirdlərinin razılığı olmadan valideinləri tərəfindən qeyri- rəsmi formada ərə verilmə halları var”. Ekspert problemin həlli yollarını da açıqlayıb. Onun sözlərinə görə, bütün toyların ünvanı şadlıq saraylarıdır. Şadlıq saraylarının rəhbərləri toyu olan gənclərin sənədlərini alıb yoxlamalıdır ki, görsün onların qanunvericiliyə görə nikaha girmək hüquq varmı? Təəssüf ki şadlıq saraylarının rəhbərləri bu məsələni bilərəkdən nəzarətsiz buraxıb. Orta məktəbi bitirən 9-cu sinif şagirdi ilə 11-ci sinif şagirdləri arasında ciddi fərq yoxdur. Bəzi məktəb direktorları buna göz yumur. Yetərsayın qorunması üçün 9-cu sinifdən çıxan şagirdlərin adını məktəbdən xaric etmirlər. Jurnalda onların adı gedir. Əslində, onlar sənəd üzərində tədris prosesinin iştirakçılarıdır, amma reallıqda isə sinifdə deyil, ər otağındadırlar. Bunu heç kim inkar edə bilməz.

Kamran Əsədov qeyd edib ki, məktəb yaşlı şagirdlərin erkən nikaha girməsi çox təhlükəlidir: “Abortların sayına baxanda biz bunu görürük. Ən dəhşətlisi isə hamiləliklə bağlıdır. Rəsmi statistikada erkən nikahların sayı 500 göstərilir, amma yetkinlik yaşına çatmayanların uşaq dünyaya gətirmə faktı 3 min olaraq göstərilir. Bir il ərzində 15-17 yaşlı qızlar 3 minə yaxın uşaq dünyaya gətirib. Bu ciddi rəqəmdir. Nikaha girmədən qeyri-rəsmi uşaq dünyaya gətirmək necə olur?”.
Read more
Möcüzə axtarmağa gərək yoxdur, insanın özü elə ən böyük möcüzədir. Sümük sayı – Böyüklərdə uşaqlara ...
Media Removed
Möcüzə axtarmağa gərək yoxdur, insanın özü elə ən böyük möcüzədir. Sümük sayı – Böyüklərdə uşaqlara nisbətən daha az sümük olur. Dünyaya gəldiyimiz vaxt təqribən 270 sümüyə sahib oluruq, ancaq inkişaf etdiyimiz müddətdə sümüklər əriyərək bir birinə qarışır. Və yetkin olduğumuzda ... Möcüzə axtarmağa gərək yoxdur, insanın özü elə ən böyük möcüzədir.

Sümük sayı – Böyüklərdə uşaqlara nisbətən daha az sümük olur. Dünyaya gəldiyimiz vaxt təqribən 270 sümüyə sahib oluruq, ancaq inkişaf etdiyimiz müddətdə sümüklər əriyərək bir birinə qarışır. Və yetkin olduğumuzda orqanizmamızda sadəcə 206
sümük olur.

Yeni mədə – Mədəmizin üst təbəqəsinin ömrü çox qısa olduğu üçün 3 – 4 gündən bir yeniləndiyini bilirdinizmi? Əgər yenilənməsəydi, mədəmizdəki qidaları həzm etmək üçün istifadə etdiyimuz güclü həzmedicilər, mədəmizə güclü ziyan vura bilərdi.

Qoxu xatırlama – Burnumuz itlər qədər həssas deyil, ancaq 50 min fərqli qoxunu xatırlaya bilir.

Vücüd qoxusunun mənbəyi – Qol altlarında olduğu kimi, ayaqlarında iylənməsinin səbəbi tərdir. İnsan ayağıda tərləyir. Bir cüt ayaq 500 min tər lifinə malikdir və bir gün ərzində yarım litrə yaxın tər ifraz edə bilir.

Saç rəngi və sayı – Sarışınlar daha çox əyləncəli ola bilər ya da olmaz, ancaq bu bir həqiqətdir ki, sarışınlarda saçların sayı daha çoxdur. Saç rəngi saçımızın nə qədər sıx olmasımı anlamağa kömək edə bilər. Buna görədə sarışınlar ən üst sıradadır. Bir insanda təxmini 100 min saç olduğu halda, sarışınlarda bu 146 minə çatır. Qara saçlı insanlarda 110 min, qəhvəyi rəngli saçlı insanlarda 100 minə qədər saç tükü ola bilər. Qızılı saçlı insanlarda isə daha az, yəni 86 minə qədər saç tükü ola bilər.

Dırnaq inkişafı – Əgər əl dırnaqlarınızı, ayaq dırnaqlarımızdan daha tez-tez kəsirsinizsə bu normaldır. Əl dırnaqlarımızı daha çox işlətdiyimiz üçün daha sürətlə uzanır. Əlimizin dırnaqları 0.5 – 0.6 mm sürətlə uzanır. Əgər kəsilməzsə ildə 2.5 – 3 santimetrə qədər uzana bilər. Ayaq dırnaqlarının uzanma sürəti isə bunun dörddə biri qədərdir. Ən sürətlə uzanan dırnaq orta barmağın dırnağıdır.

Başın ağırlığı – Uşaqlar doğulduğu zaman başını saxlaya bilmir. İnsanın başı doğulduğu zaman vücudunun dörddə biri qədər olur. Ancaq, bu hal yetkin vaxtımızda vücudumuzun səkkizdə birinə bərabər olur.

Dil izi – Əgər şəxsiyyətinizi gizləmək istəsəniz, dilinizi çıxarmayın. Barmaq izi kimi, hər bir kəsdə dil izidə fərqlidir.
Read more
@haccugun_mutfagi - Hayırlı hafta sonları sevgili Takipçilerim Bugün de sizlere Bostan patlıcandan yaptığım patlıcan musakka tarifi paylaşmak istiyorum Çok güzel oldu kemer patlıcanla uğraşmanıza hiç gerek yok bu daga dolgun etli bi patlıcan 4 adet postan patlıcan gayet yeterli ... @haccugun_mutfagi - Hayırlı hafta sonları sevgili Takipçilerim Bugün de sizlere Bostan patlıcandan yaptığım patlıcan musakka tarifi paylaşmak istiyorum Çok güzel oldu kemer patlıcanla uğraşmanıza hiç gerek yok bu daga dolgun etli bi patlıcan 4 adet postan patlıcan gayet yeterli oluyor Ben bu patlıcanla olanı daha çok sevdim büyük dilimleri parçaları oluyor en azından yaparsanız bana hak vereceksiniz hemen tarifi ekliyorum görüşürüz inşaallah
.
.
.
.malzemeler:

4 adet postan patlıcan
500 gr kıyma
1 kaşık tereyağı
2 kaşık zeytinyağı
1 kaşık salça
2 adet kurusoğan
2 adet domates
5 adet yeşil biber
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı kara biber
1 çay kaşığı pulbiber
2 diş sarımsak
üzeri için :
yeşil biber çeri domates
patlıcanları kızartmak için sıvıyağ .
.

Evet Hanımlar videoda da gösterdiğim gibi ilk önce 4 adet bostan patlıcanı alacalı soydum bir parmak genişliğinde kestim ve onları tek tek ayçiçek yağında kızarttım ayrı bir yerde 500 gram Kıymayı kavurdum Üzerine doğranmış kuru soğan ilave ettim doğranmış biber ilave ettim salçasını baharatlarını ilave ettim domates sarımsak tuz ilave ettim karıştırdım iç kıymalı harcım da hazır oldu en son kızarmış olan patlıcanların üzerine tuz ekledim fırın kabında patlıcanları düzelttim kıymalı Karışımı üzerine eşit bir şekilde döktüm yaydım Arzuya göre üzerine kıl biber çeri domates ile süsledim salçalı su koymadım kendi suyu vardı o yüzden salçalı su koymadım ıslatılmış yağlı kağıt serdim üzerine 200 derece ısıtılmış fırında 10 dakika pişirdim Hepsi bu kadar Şimdi sizlere Kolay gelsin hayırlı haftasonları Allah'a emanet olun
.
.
.
.
.
.
.
..
#haccugunmutfagi #patlıcanmusakka #nefissunumlar
#videoluyemektarifleri #mucizetatlar #kesfetteyiz
#afia #keşfet #iyi_fikirr #mukemmellezzetler #instasunumlar . #enlezzetlitarifler #yemekrium #eniyilerikesfet #amazing #خوشمزه #kesfet #aniyakala #맛스타그램 .
.
. - #regrann
Read more
Rengarenk günlerden siyah beyaz metraja geçiş .... yılların gazetecisi , şu şehirde eğriyi doğruyu epeyce bir oranda yazabilen adam , çizgisi belli , emeği ile dik duran çalışkan azimli bir abimiz ...medya sahibi @okkesozeksi #gaziantep27 Gazetesini siyah beyaz bastı ... haberiniz ... Rengarenk günlerden siyah beyaz metraja geçiş .... yılların gazetecisi , şu şehirde eğriyi doğruyu epeyce bir oranda yazabilen adam , çizgisi belli , emeği ile dik duran çalışkan azimli bir abimiz ...medya sahibi @okkesozeksi #gaziantep27 Gazetesini siyah beyaz bastı ... haberiniz var mı ? Nedenleri allayıp pullayıp yazarım ama tarzım değil ... ben lap diye aha orda kral çıplak diyenlerdenim.. elimle gösterebilirim ve işte nedeni ...
1- gazete okumuyoruz
2-sosyal medya ve teknoloji yazılı basını çiğnedi,yenik düştü
3- kimse gazete dergi yazılı basın okumayınca , kimse de reklam vermez oldu zira görünebilirlikleri azaldı
4- zaten zor ayakta duran yerel medya üstüne tsunami etkisi yapan global ekonomik kriz ile çökme noktasına geldi .. Ve ilk çare işten çıkarımlar ile ilk olarak yine gazete çalışanlarını vurmak zorunda kaldı , ulusal dev gazete ve dergilerin bir bir kapanıp sahiplerinin iflas gösterdiği bu günlerde dolar yükselmeden tüm Şirketi satıp dolara yatıran Doğan grubu golü penaltılarda 90 a çakanlardan . Şans mı ? Peki değişimi zaten teknolojiden dolayı kullanan insanoğlunun gazete okumamasını nasıl değerlendiriyoruz. Aslında haber okumuyor değil ! Bunu iyi gözlemlemek lazım hatta eskiden çok daha fazla oranda doğru bilgiye ulaşma şansı var ! Peki reklam olayına ne demeli ? Tam sayfa yarım sayfa şu sayfa bu sayfa dehşet fiyatlarda idi ... zamanla Google, YouTube Facebook derken şimdilerde en yüksek görünebilirlikte olan instagram da reklam nerdeyse bedava ... çok düşük ücretlere çok Yüksek insan kitlesine ulaşırken bir gazete diyelim ki 1000 adet basılıp dağıtılıyor .. ee ben yazıyorum 10.000 kişi görüyor ... Cem Yılmaz geğirse Trump duyuyor. Aslında okuyoruz yani hepimiz kimse okumuyoruz diyemez ... haddinden fazla kirli bilgi de görüyoruz ama çok elden çok kaynaktan ... peki ne yapmalı bu yerel medyayı canlandırmak için ? Bitsin mi ölsün mü ? Elbette değil var gücümüzle her Antepli olarak destek verelim mutlak. Ama zaten kısıtlı medya imkanları ve baskılı yazılar hatta sipariş yazılar ile ne kadar ayakta kalınabilir. Ben şahsım adına gazete,dergi kelimelerinin kartpostal gibi hayatımızdan çıkıyor olmasına çok üzülüyorum✍🏻 destek şart🙏
Read more
ŞEYH AHMED KUDDUSİ, MEHDİ AS'MIN OĞUZ TÜRK'LERİNDEN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİR. TÜRK IRKI OĞUZ BOYUDUR. TÜRK DEVLETLERİN ESASINI TEŞKİL EDEN OĞUZLARDIR. TÜRK IRKI OĞUZ BOYUDUR. TOKUZ, OĞUZLARA DENİR. Nakşibendi Piri Bor'lu Hak Aşığı Şeyh Ahmed Kuddusi Hazretleri Divanın da beklenen ... ŞEYH AHMED KUDDUSİ, MEHDİ AS'MIN OĞUZ TÜRK'LERİNDEN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİR. TÜRK IRKI OĞUZ BOYUDUR.

TÜRK DEVLETLERİN ESASINI TEŞKİL EDEN OĞUZLARDIR.

TÜRK IRKI OĞUZ BOYUDUR.

TOKUZ, OĞUZLARA DENİR.

Nakşibendi Piri Bor'lu Hak Aşığı Şeyh Ahmed Kuddusi Hazretleri Divanın da beklenen
Mehdi-i Reul,
Mehdi-i Muntazar,
12 inci İmam olan
Mehdi İmam Halife Resul
İmam İskender Ali Mih’in

Bediuzzaman Saidi Nursi Hazretlerinden hemen sonra geleceğini ve Mehdi as’mın OĞUZ Türklerinden olduğunu ve Allah’ın Kendisine 140 Yıldan Fazla bir Ömür verdiğini belirtmiştir.

Bugün bin iki yüz elli tokuz
Bugün bin iki yüz elli TOKUZ târîh-i hicret
Muhakkak bil birader kim karîb rûz-ı kıyamet
Zuhur ider imiş yüz yıl başında çiinki Mehdî
Eğer üç yüzde iderse zuhur yaklaşdı müddet
O vakte varmağa kalur hemân kırk dahi bir yıl
Yaraşmaz ehl-i îmâna bu ezmân içre gaflet
Eğer dört yüzde teşrîf ider ise ol cihanı
Kalur yüz kırk ve bir yıl bulmağa ümmet refâhet
Hurûc ider imiş sonra dahi Deccâl ü fiten
Cihanda yok imiş andan eşed hergiz musibet
İnüb' Isâ nebî gökden anı kati eyler imiş
Ahadîs ile müsbetdir ki hîç yok şekk ü reybet
Kıyamet dört yüz ile biş arasında koparmış
Bize lâyık olan şimdi bükâ-yı havf u haşyet 'Alâmetler te'âkub ider imiş ol zemânda
Dime yokdur kıyamet iktirâbına 'alâmet
Zuhur ider imiş tîz tîz melâhim az vakitde
Çeker imiş o günlerde cihanın halkı zahmet
İdelim rûz u şeb Kuddûsiyâ mü'minler ile
Du'â vü zikr ü istiğfar ü Mevlâya inâbet

MEHD-İ AS'AMIN BAŞINDAKİ SALAH NURU VE SOY KÜTÜĞÜ ✍12'İNCİ İMAM
✍DEVRİN İMAMI
✍HUZUR NAMAZININ İMAMI
✍MEHDİ ALEYHİSSELAM ✍MEHDİ-İ RESUL ✍MEHD-İ MUNTAZAR ✍BOZUKLU HAN
✍OĞUZLAR
✍EVRENOSOĞLU ✍OSMANLI KURUCU AİLESİNDEN GELME ✍EN AZ 1400 YILLIK SECEREYE SAHİP
BİR BEY EFENDİ
✍PEYGAMBER EFENDİMİZ SAV'İN TORUNU HAZRETİ HASAN SOYUNDAN BİR ŞERİF ✍ITLA İT TÜRK İSKENDER-EL-EKBER ✍MEHDİ İMAM HALİFE RESUL ✍İMAM İSKENDER ALİ MİHR ❤BAŞININ ÜZERİNDE Kİ SALAH NURU❤ HALEP ORDA İSE ARŞIN BURADA.

Sevgili Kardeşlerin bu suallerin cevaplarını onlar veremezler.

Bizim Kardeşlerimiz bu zavallı insanlara bunları öğretmekle vazifelidir.

SOY KÜTÜĞÜMÜZ:

Hamd olsun Yüce Rabbimize ki ;

Osmanlı İmparatorluğunun başlangıc
Read more
PARADİGMANIN İFLASI… Her şey iki kutupludur ve birbirine karşıttır. Kutuplar, aynı zamanda ...
Media Removed
PARADİGMANIN İFLASI… Her şey iki kutupludur ve birbirine karşıttır. Kutuplar, aynı zamanda kendi içlerinde karşıtlarını da barındırır. Bunlar bir bağımlılık ilişkisi içindedir. Ve yine karşılıklı olarak biri, diğerine dönüşebilir. Bu hal, üreten - tüketen veya destekleyen ... PARADİGMANIN İFLASI…

Her şey iki kutupludur ve birbirine karşıttır. Kutuplar, aynı zamanda kendi içlerinde karşıtlarını da barındırır. Bunlar bir bağımlılık ilişkisi içindedir.
Ve yine karşılıklı olarak biri, diğerine dönüşebilir.
Bu hal, üreten - tüketen veya destekleyen - kısıtlayan ilişkisi olarak da tarif edilebilir. Güçlü ve zayıf, aydınlık ile karanlık, yaşam ya da ölüm gibi örneklerle de açıklanabilir.
Anlatmaya çalıştığım ‘Yin – Yang’, evrendeki karşıt kutupları ve bunların birbiriyle ilişkilerini ortaya koyan bir felsefi öğretidir.
Bir anlamda da her kriz, kendi içinde bir fırsat barındırır demektir. Sözün özü tüm krizler fırsatlara, fırsatlar da aynı şekilde krizlere dönüşebilir.
Mevlana aynı şeyi şu yalın cümlede ifade etmiştir: ‘Her şey zıddı ile anlamlıdır.’
Bütün bu lacivert lafları neden söylediğimi tahmin edebilirsiniz. Acayip zamanlardan geçiyor ülkemiz; enteresan şeyler yaşıyor mavi gezegenimiz.
Alıştığımız, yıllardır kanıksadığımız, içinde yaşadığımız paradigma, her gün – her gece farklı bir hal alıyor hızla. Bir yanda tek başına silahlanmaya kendi dışındaki dünyanın toplamından fazla para harcayan süper güç Amerika; karşısında bölgesel bir belirleyici olma yolunda giden biz, ülkemiz.
Oyun dolarla oynanıyor şimdilik ama meselenin sadece parayla, pulla alakalı olmadığını da tahmin edebiliriz.
2. Dünya Savaşı’ndan ve Doğu Bloku’nun yıkılmasından sonra tek süper güçlü bir medeniyet tezi, mütemmim cüz olmuştu devletler arasındaki ilişkilerde. Amerika kimi zaman çuvallasa da, istediği gibi at oynatıyordu dünyanın her yerinde. Pek kimse de ses çıkaramıyordu bu yeni dünya düzenine.
Ve fakat görülen o ki bu ezber bozuluyor şimdilerde.
Nasılını, nedenini anlatmak için bir instagram sayfası yeterli değil elbette. Zaten olan biteni çözebildiğimi, vaziyeti tam manasıyla okuyabildiğimi iddia edecek de değilim bu fırtınalı iklimde.
Sadece müthiş bir topyekun değişimin içinde olduğumuzu görüyorum. Mamafih bu krizin kime fırsata dönüşeceğini, kimin ürkütücü bir krizin içine düşeceğini tahmin edersiniz ki öngöremiyorum.
Son söz; ülkemin yanındayım. Ülkem olmadan hiçbir şeye sahip olmadığımın farkındayım. Tıpkı sizler gibi…
Read more
Günaydıııınnn <span class="emoji emoji1f64b"></span>🏻‍♀️😀 <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> Bu sabah uyandığınızda aynada size tembel tembel gülümseyen bir ...
Media Removed
Günaydıııınnn 🏻‍♀️😀 Bu sabah uyandığınızda aynada size tembel tembel gülümseyen bir yüz ile karşılaştınız mı? Gözlerinde çapaklar duruyor, olsun böyle de güzel😀 Temiz havayı içinize çekip ciğerlerinizi yaşam enerjisi ile doldurdunuz mu? Yanınızda sevdiğiniz birisi ... Günaydıııınnn 🙋🏻‍♀️😀
🌺🌸🌺🌸
Bu sabah uyandığınızda aynada size tembel tembel gülümseyen bir yüz ile karşılaştınız mı? Gözlerinde çapaklar duruyor, olsun böyle de güzel😀

Temiz havayı içinize çekip ciğerlerinizi yaşam enerjisi ile doldurdunuz mu?

Yanınızda sevdiğiniz birisi var mı?
Ya da kavuşacağınız?Ya da hayallerinizde?

Çook gerilerde kalan çocukluk anılarınızdan bir kaç görüntü geliyor mu zihninize sizi gülümseten? (Bak anımsamak ta çok kıymetli )
🌺🌸🌺🌸
Özlem, hasret, pişmanlık, hüzün, neşe, sevgi, öfke, güven, huzur, şükür...
Birbirini kovalamakla ömrün geçtiği duyguları taşıyor musunuz yüreğinizde?

Toplu veya özel, telefonunuza mesaj geliyor mu? Çıt çıt ötüyor mu o telefon bu sabah?

Pizzacı, banka, Vodaphone, modaphone olsun😀
🌺🌸🌺🌸
Hayalleriniz var mı, hayalleriniz?
Bir,
Üç,
Beş?
Bin olsun!
#

Şöyle başınızı masmavi semaya çevirip “Ohhhhh şükürler olsun” diyor musunuz?

Begonvilin o muhteşem, tanımlayamadığınız rengine hala ilk gördüğünüz günkü hayranlık ve çoşkuyla bakabiliyor musunuz?
🌺🌸🌺🌸
Bugün BAYRAM olsun o zaman😀🎶🎶 —————————
Maceralı bir yolculukla Bodrum’a geldim dün akşam.
Havalimanına tam saatinde yetişsem de, bilgisayarımı takside unuttuğumu uçağa binmeden fark edip, geri getirttim. Check in deskinde “Uçak overbook, neden daha önce check-in yapmadınız hanımefendi”
serzenişlerine rağmen binmeyi başardım. Daha uçağın en arka sırasındaki yerime geçmeden, “Bu uçuşta türbülans olacak” Gayet cool anonsu duymayayım mı? ( Türbülanstan çok korkarım ben geçmişte yaşadığım bir maceradan dolayı😬)
Neyse indik sağ salim ama bu sefer de valiz gelmez.
“Daha yüklenmemiş valizinizzzz ama hanumefendi” Zoraki kibarlıkta bir ses tonu.
Buna da şükür, kalsın orada, kaybolmasın da😀

Ben dört gün Yalıkavak’ta masada küçük mumlar, pencerede kuş cıvıltıları, bahçede begonviller, sağlıklı beslenme konusunda staj yapmış arkadaşımla huzur yapacağım.
Bilgisayarım yanımda, @canantoprakkaya söz verdiğim bir gezi yazısı var, bu tatil bitecek.
Bende durumlar böyle,
Sizin bayram nerede, nasıl geçecek acaba😀
Nerede olursanız olun bayramda,
İyilikler, güzellikler, sağlık ve AŞK sizinle olsun🙏
Read more
Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu Fiyatı Sadece 19.99₺<span class="emoji emoji1f495"></span> Whatsapp Sipariş 0551 553 1127<span class="emoji emoji1f49c"></span> Destekli ...
Media Removed
Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu Fiyatı Sadece 19.99₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Destekli Sütyen Giymeden Hoş Görünmeyen Elbiseler Ya Da Potluk Yapan Bluzlar... Tüm Bu Sorunlara veda Edin! Barelifts Göğüslerinizi Dik ve Daha Güzel Göstermek İçin Tasarlanmış Müthiş ... Bare Lifts Göğüs Dikleştirici 10'lu

Fiyatı Sadece 19.99₺💕
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127💜

Destekli Sütyen Giymeden Hoş Görünmeyen Elbiseler Ya Da Potluk Yapan Bluzlar... Tüm Bu Sorunlara veda Edin!

Barelifts Göğüslerinizi Dik ve Daha Güzel Göstermek İçin Tasarlanmış Müthiş Bir Üründür.
Barelifts İle Her İki Göğsünüzü De Kaldırabilir ve D Cup’Tan Daha Büyük Bir Ölçüde Olsanız Bile Göğüslerinizin Dimdik Görünmesini Sağlayabilirsiniz!

Ürün Özellikleri
Askı Gerektirmez.Barelifts’İn, Straplez ve Push Up Sütyenlere Kıyasla Daha Kullanışlıdır.

Göğüslerinizin Daha İyi Görünmesini ve Daha İyi Hissetmenizi Sağlarlar.

Sütyen Kullanmadan Kullanabilir, Böylelikle Sütyen İzi Engellenmiş Olur.

Su Geçirmez Olduklarından Yüzerken De Kullanılabilir.

24 Saate Kadar Kullanılabilir.

Pahalı Push Up Sütyenlere Göre Çok Düşük Maliyetlidir.

15 Saniye İçerisinde Sahip Olduğu Etki Kesinlikle İnanılmazdır, Tek Bir Küçük Hareketle Göğsünüzün Şekli Tamamen Değişmektedir.

Ürünün Kullanımı:
Cildinizin Temiz ve Kuru Olduğundan Emin Olunuz.

Barelifts™’İ Göğüs Büyüklüğünüze Göre Noktalı Çizgilerden Kesiniz. (Göğüsleriniz D Büyüklüğünde Ya Da Daha Büyük İse Kesmeye Gerek Yoktur). Bu Göğüs Kaldırıcı Ürün A, B, C ve D Boyutlarındaki Göğüsler İçin Sütyensiz Kullanılabilir. Göğüsleri D Boyutundan Büyük Olan Kadınlar Ek Destek ve Rahatlık İçin Barelifts™’İ Sutyenle Kullanabilirler.
Barelifts™ Ciltle Dost, Lateks İçermeyen ve Su Geçirmeyen Bir Üründür, Cilde Dost Tıbbi Özellikli Yapışkanla Üretilmiştir.

Göğüs Kaldırıcılarınızı Her Gün Değiştirmenizi Tavsiye Ederiz.

Kızarıklık Oluşması Durumunda Kullanmaya Devam Etmeden Önce Bir Veya İki Gün Bekleyiniz.

Ciddi Kızarıklık Ya Da Tahriş Olması Gibi Küçük İhtimallerde Ürünü Kullanmayı Bırakınız.

Uyarı:Oda Sıcaklığında Muhafaza Ediniz. Sıcağa Ya Da Güneş Işığına Maruz Bırakmayınız.

Barelifts™ Göğüs Ucunun Altına Değil Üstüne Uygulanır.

Her Göğüs İçin Yalnızca 1 Adet Barelift™ Kullanılmalıdır.

Paket İçeriği: 10 Adet Bare Lifts Göğüs Dikleştirici Bant

#barelifts #sutyen #sütyen #gizlisütyen #göğüsdikleştirici #göğüsbantı
Read more
‪Papaz meselesi... Kimileri dolarla bağdaştırdı, iyi bir bahaneydi, kimileri ikinci çuval rezilliği ...
Media Removed
‪Papaz meselesi... Kimileri dolarla bağdaştırdı, iyi bir bahaneydi, kimileri ikinci çuval rezilliği dedi, devlet karakterini sorguladı, kimileri bütünlükle kıyasladı, sözde astı kesti, kimileri de her olaya verdiği, önceden hazırlanmış, şişirilmiş tepkilerini verdi. Bişiler ... ‪Papaz meselesi... Kimileri dolarla bağdaştırdı, iyi bir bahaneydi, kimileri ikinci çuval rezilliği dedi, devlet karakterini sorguladı, kimileri bütünlükle kıyasladı, sözde astı kesti, kimileri de her olaya verdiği, önceden hazırlanmış, şişirilmiş tepkilerini verdi. Bişiler bişiler... Bence yine asıl meseleyi kaçırıyor olabiliriz... Bence tabii. Aslında ABD başkanın ajan papaz için attığı şekil, kestiği racon, Trump’a özel bir hassasiyet değildi... Bu bir ABD geleneğidir. Bugün avrupada öğrencilik yapan bir Türk genci, okuduğu ülkenin polisine sesini yükselttiği için gözaltına alınabiliyor... Aynı okulda, aynı vasıfla okuyan ABD vatandaşı genç, okuduğu ülkenin polisini yumruklamasına rağmen ufak bir azar yiyerek evine dönüyor. Hani bir çok filmde duymuşsunuzdur; “hey dostum! Ben amerikan vatandaşıyım, haklarım var!” Aslında adamlar, bizim halk arasında “sen benim kim olduğumu biliyor musun ulan!?” atarının bir tık fazlasını dünyaya haykırıyor. Bizdekiler gibi boş değil tabii... Adamların arkası var. Bunun sebebi, bugün Trump’ın papazı sahiplendiği gibi, dün de diğer ABD başkanlarının vatandaşlarını sahiplenmesiydi. Bu mesaj sadece bize değil, tüm dünyaya verilen bir mesaj aslında. Bu olay yıllar evvel pozlanmış bir fotoğraftır. İçine düştüğümüz, detaylarında kaybolduğumuz... Peki kafayı geri çeksek... Ne görürüz? Bugün halen pkk’nın elinde esir askerlerimiz var. (Pek azımız biliyor...) Avrupa’da görevi ifşa olmuş devlet görevlilerimiz... (Kim bilir?..) Çöl ülkelerinde baskı gören iş adamlarımız... (belki bir kaç haberde yer almıştır) İlaç bekleyen hastalarımız... (bence artık herkes biliyor...) Her neyse... Kimin neleri neden söylediği hakkında bol bol konuşmak yerine, neden olayı temelinden değerlendirmiyoruz? Biz kazandığımız savaşların gururunu zaten bol bol taşıyoruz da, acaba neden sonucuna, kazanılan bağımsızlığa bir türlü odaklanamıyoruz? Dünya devletleri sonu ünlem olan cümleler yerine başı önlem olan çözümlerle büyüyor. Ne ifade eder size al bayraktaki yıldız, hilal? Yani elin conisinin hakkı var da, hakkı değil mi hakka tapan milletimin İstiklal?.. 🇹🇷
Read more
1968-ci il fevral ayının 26-nda Ağdam rayonunun Çuxurməhlə kəndində dünyaya göz açıb. Əhmədavar ...
Media Removed
1968-ci il fevral ayının 26-nda Ağdam rayonunun Çuxurməhlə kəndində dünyaya göz açıb. Əhmədavar kənd orta məktəbinin səkkizinci sinifini bitirdikdən sonra, bir müddət kolxozda işləyib. 1988-ci ildə ordu sıralarına çağrılıb. Hərbi xidmətini raket qoşunları hissəsində keçir. Burada ... 1968-ci il fevral ayının 26-nda Ağdam rayonunun Çuxurməhlə kəndində dünyaya göz açıb. Əhmədavar kənd orta məktəbinin səkkizinci sinifini bitirdikdən sonra, bir müddət kolxozda işləyib. 1988-ci ildə ordu sıralarına çağrılıb. Hərbi xidmətini raket qoşunları hissəsində keçir. Burada hərbi texnikanın sirlərinə mükəmməl yiyələnir. Hərbi xidməti elə bir vaxta təsadüf edirdi ki, erməni quldurları tez-tez kəndlərimize soxulur, görünməmiş vəhşiliklər törədirdilər. Sovet Ordusunda xidməti başa çatdıqdan sonra o, hərbi hissədə qalıb təhsilini davam etdirdi. Leytenant rütbəsi aldı.
.

O, komandanlığına raport yazıb Azərbaycana qayıtdı.
Ölkəmiz həyəcanlı günlər yaşayırdı. Canbulaq bir kamandir kimi Xramort, Xanabad, Əsgəran, Qarakənd, Gülablı kəndləri uğurunda gedən döyüşlərdə rəşadətlə vuruşdu.
.

1992-ci il fevralın 26-ı... Qəfil gələn xəbər Canbulağı sarsıtdı. Ermənilər Xocalıya soxularaq rus silahlı birləşmələrinin köməyilə qanlı qırğın törətmişdi. Od tutub yanan şəhərin yüzlərlə sakini qətlə yetirilmiş, canını götürüb qaçanlar isə Qarabağ boyunca hara gəldi səpələnmişdilər.
Canbulaq Qaraqaya kəndinə tərəf üz tutdu. Kənd hər tərəfdən güclü atəş altındaydı. Xocalıdan çıxan əhalinin xeyli hissəsi bu kəndə sığınmışdı.
Dalbadal iki sərrast atəş... Düşmən mövqeyi bir göz qırpımında darmadağın edildi. Bunu görən döyüşçülərimiz kənddə sığınacaq tapmış qız –gəlinləri oradan çıxardılar. Az keçmədi ki, düşmən yenidən Qaraqayanı hədəfə aldı. Cəsur komandir düşməni yenə cavab atəşilə qarşıladı. Bu onun son döyüşü oldu. Canbulaq bu döyüşdə əsl qəhrəman kimi həlak oldu.
Evlidir. İki oğlu var.
.

Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 7 iyun 1992-ci il tarixli 833 saylı fərmanı ilə Rzayev Canbulaq Yaqub oğluna ölümündən sonra “Azərbaycanin Milli Qəhrəmanı” adı verilmişdir.
Məzarı düşmən tapdağında olan Ağdam şəhərindəki Şəhidlər Xiyabanındadır.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
Əllahumə Salli Əla Muhammədin Və Ali Muhamməd Və Əccil Fərəcəhum
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
 #Repost @yyasminella ・・・ Balıklıgöl, rivayete göre Hazreti İbrahim’in Nemrut tarafından ...
Media Removed
#Repost @yyasminella ・・・ Balıklıgöl, rivayete göre Hazreti İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer. Allah tarafından peygamberlik görevi verildikten sonra putlarla mücadele eden Hz. İbrahim Nemrutun dikkatini çekmiş ve Hz. İbrahime düşman olmuştur. Rivayete göre Nemrut ... #Repost @yyasminella
・・・
Balıklıgöl, rivayete göre Hazreti İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer. Allah tarafından peygamberlik görevi verildikten sonra putlarla mücadele eden Hz. İbrahim Nemrutun dikkatini çekmiş ve Hz. İbrahime düşman olmuştur. Rivayete göre Nemrut bir gece rüyasında yıldız görür. Bu rüyadan çok etkilenen Nemrut rüyasını yorumlatır. Rüya yorumcuları o yıl dünyaya gelecek erkek çocuğunun hükümdarlığı elinden alacağını söylüyorlar. Bunun üzerine Nemrut o sene doğan tüm erkek çocukları öldürtme emri veriyor. Hz İbrahimin babası bu emri duyarak doğum yapmak üzere olan hanımını mağraya götürüyor.  Ve hanımı orada doğum yaptıktan sonra evladını orada bırakarak köye geliyor.Bir müddet sonra gittiğinde bakıyorki evladı yaşıyor ve bir ceylan tarafından besleniyor. Nemrut ve çevresindekiler İbrahim’in üzerine yürürler. Nemrut, Hz.İbrahim’in yakılmasını emreder. Her taraftan toplanan odunlar Halil-ürrahman Gölü’nün bulunduğu yerde yığılır. Hz.İbrahim sütunlar arasına gerilen halattan ateşe fırlatılır. Odun yığınlarının ortasına düşer düşmez ateş yerine burası bir göl olur. Atılan odunlar balığa dönüşür.
#sanliurfa #urfa #balıklıgöl #sıragecesi #gülizarkonukevi #şanlıurfa #harran #harranevleri #çamurevler #tarih #mezepotamya #peygamberlerşehri
Read more
Okul Çantası Seçerken nelere dikkat edilmeli? Okul çıkışlarında, servis sıralarında sizde ...
Media Removed
Okul Çantası Seçerken nelere dikkat edilmeli? Okul çıkışlarında, servis sıralarında sizde benim gibi kendinden daha büyük çantaları ile dolaşan o minik çocukları görünce üzülenlerden misiniz? Okul zili çalmasına sayılı günler kaldı. Okul kıyafetleri, kırtasiye malzemeleri, ... Okul Çantası Seçerken nelere dikkat edilmeli?
Okul çıkışlarında, servis sıralarında sizde benim gibi kendinden daha büyük çantaları ile dolaşan o minik çocukları görünce üzülenlerden misiniz?
Okul zili çalmasına sayılı günler kaldı. Okul kıyafetleri, kırtasiye malzemeleri, ayakkabısı, çantası derken alışveriş listesi uzayıp gidiyor. Defne kızınız bu sene 2.sınıf.
Bu sene önden bir hazırlık yapmadık.Çantası hala iyi durumda olduğu için onu kullanıcak. Fakat geçen yıl eşyalarını koyacağı, taşırken zorlanmayacağı, kullanmaktan da keyif alacağı bir çanta ararken oldukça zorlandım. Bunun içinde Modaannem okurları için okul çantası seçerken nelere dikkat etmeliyiz konulu bir yazı hazırladım. Hazırmıyız?
* İlk olarak çanta asla ağır olmamalı. İki askılı olan, askıları geniş ve yumuşak olanları tercih edin. Tek elle veya tek omuz askısı ile çocuğunuzun taşımaması gerektiğini de mutlaka belirtin.
* Özellikle birinci sınıf çocuklarının okula götürmesi gerekenler çok fazla oluyor. Su matarası ve beslenme çantasını da göz önüne alırsak bol gözlü, boş bölmeli olanlar daha mantıklı oluyor. Düzen açısından da anneler için iyi bir seçenek.
*Okula yeni başlayan yavrunuz bırakın çantasını kendi seçsin. Uyum sürecini çok kolaylaştırır. Sevdiği bir karakterin çantasını sırtında taşıması okula gitmesini kolaylaştırabilir. Siz onun için uygun olan 3-5 seçeneği çocuğunuza sunun. Ona da aralarından birini şeçmek kalsın. Yoksa onlarca seçenek arasında bırakırsanız süreç hem uzar hem içinden çıkılmaz bir hal alabilir.
*Tekerlekli olan çekmeli çantalarda son zamanlarda oldukça popüler. Fakat okul çantasının ağırlığını düşürsek merdiven çıkarken minik yavrunuz zorlanacak, koridorda koşarken ayağına takılacak, yağmurlu günlerde çantası ıslanıp çamur olacaktır. Ben bu riski göze alamadım.
* Çantayı denediğiniz zaman çanta’nın bel hizasının üstünde olması dikkat edilmesi gereken bir diğer husus.
* Ailelerin çanta seçiminde çocuklarınızın güvenliği, rahatı kadar kullanılan malzemede önem taşıyor. Sırt pedinin kaliteli olmasına dikkat edin. *Çocuklarınız da Sırt ağrılarının oluşmamasını önlemek, duruş bozukluğu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için de çocuklarınızı spora yönlendirmeyi unutmayın
Read more
Bu gün Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın ...
Media Removed
Bu gün Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın ad günüdür. Mehriban Əliyeva Azərbaycan xalqının səmimi sevgisini və hörmətini qazanmış nüfuzlu dövlət və ictimai xadimdir. Humanizm, mehribanlıq, eyni zamanda iradə, qətiyyət ... Bu gün Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın ad günüdür.

Mehriban Əliyeva Azərbaycan xalqının səmimi sevgisini və hörmətini qazanmış nüfuzlu dövlət və ictimai xadimdir. Humanizm, mehribanlıq, eyni zamanda iradə, qətiyyət - bu cizgilərin xüsusi birləşməsi rütbəsindən və vəzifəsindən asılı olmayaraq hər kəsin heyranlıq duyduğu, inandığı və sözünü dinlədiyi Birinci vitse-prezidentin şəxsiyyətinin təkrarolunmaz obrazını yaradır.

Güclü xarakter, dəqiq prinsiplər, yüksək nüfuz - bütün bunlar Mehriban Əliyevaya Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti kimi vəzifələrini ən yüksək səviyyədə icra etməyə kömək edir. Mehriban Əliyeva dövlətçiliyimizin möhkəmlənməsi və ölkəmizin çiçəklənməsi naminə çox böyük işlər görür. Onun fəaliyyəti sahəsinə irimiqyaslı sosial layihələr, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi haqqında həqiqətlərin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması, Azərbaycan reallıqlarının dünyada təbliği, Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafı üzrə tədbirlər, ölkə daxilində və xaricində çoxsaylı humanitar aksiyalar və bir çox digər məsələlər daxildir. Birinci vitse-prezident vəzifəsində çalışdığı ilyarım ərzində Mehriban Əliyeva yüksək intellekt və mürəkkəb tapşırıqları həll etmək bacarığı tələb edən nəhəng işlər görüb.

Mehriban Əliyevanın təşkilatçılıq bacarığı həm Azərbaycanda, həm də ölkəmizin hüdudlarından kənarda tanınıb. Buna nümunə kimi Bakıda "Eurovision" mahnı müsabiqəsinin təşkilini göstərmək olar. Bu, həmin beynəlxalq festivalın tarixində ən yaxşı müsabiqələrdən biri oldu. Eyni uğurla Azərbaycanda tarixdə ilk Avropa Oyunları və IV İslam Həmrəyliyi Oyunları keçirildi.

Mehriban Əliyeva Azərbaycana qarşı erməni təcavüzü ilə bağlı həqiqətlərin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması işinə böyük töhfə verir. Burada Heydər Əliyev Fondunun miqyasına görə misilsiz "Xocalıya ədalət" kampaniyası çərçivəsində dünya ictimaiyyətinin erməni işğalçılarının azərbaycanlı dinc sakinlərə qarşı dəhşətli cinayəti barədə məlumatlandırılmasına yönəlmiş və bir çox ölkələrdə keçirilən aksiyalar, sərgilər və digər tədbirləri xüsusilə qeyd etmək lazımdır.
Read more
Amasya; efsanevi aşkları ile ölümsüzleşen Ferhat ile Şirin’in yaşadığı topraklar olarak bilinmektedir. ...
Media Removed
Amasya; efsanevi aşkları ile ölümsüzleşen Ferhat ile Şirin’in yaşadığı topraklar olarak bilinmektedir. Şirin’e olan sevdası uğruna kilometrelerce uzunlukta dağları delerek, suyu getiren Ferhat’ın sevdası hâlâ Amasya’da yaşamaktadır. Bu sevdanın işareti olan “Ferhat Su Kanalı” ... Amasya; efsanevi aşkları ile ölümsüzleşen Ferhat ile Şirin’in yaşadığı topraklar olarak bilinmektedir. Şirin’e olan sevdası uğruna kilometrelerce uzunlukta dağları delerek, suyu getiren Ferhat’ın sevdası hâlâ Amasya’da yaşamaktadır. Bu sevdanın işareti olan “Ferhat Su Kanalı” binlerce yıldır Amasya’nın bağrında bir gerdanlık gibi durmaktadır. 💙💙 Efsaneye göre Ferhat meşhur bir nakkaştır. Sultan Mehmene Banu, kız kardeşi Şirin için yaptırdığı köşkün süsleme işini Ferhat’a verir. Ferhat köşkte çalışırken Şirini görür ve birbirlerine sevdalanırlar. Ferhat Sultan’a haber salarak Şirin’i istetir. Sultan kız kardeşini vermek istemez. Ferhat’ı oyalamak için, Elma Dağı’nı delip şehre su getirmesini şart koşar. Ferhat Şirin’e olan sevdasının verdiği aşkla, dağları delmeye başlar.
Mehmene Banu dağı delip, şehre suyu getirmek üzere olan Ferhat’ın yanına yaşlı dadısını göndererek Şirin’in öldüğü haberini ulaştırır. Ferhat bu acı haber üzerine elinde tuttuğu külüngü havaya atar. Düşen külünk Ferhat’ın başına isabet eder ve Ferhat ölür. Ferhat’ın acı haberini alan Şirin, korku ve heyecanla olayın geçtiği kayalığa gelir. Ferhat’ın öldüğünü görünce bu acıya dayanamaz ve kayalıklardan yuvarlanarak, orada can verir. Her iki sevgiliyi can verdikleri kayalıklarda yan yana gömerler. 💙💙💙 Derler ki; her bahar iki mezar üzerinde, biri kırmızı biri beyaz iki gül bitermiş. Bu iki gül tam birbirine kavuşmak üzere iken mezarların ortasında bir karaçalı çıkar, iki gülün kavuşmalarını engellermiş.
#cafeportakal #amasya #ferhatileşirin
Read more
"Yoxsa belə güman edirlər ki, onlara yardım etdiyimiz mal-dövlət və oğullarla onların xeyirə ...
Media Removed
"Yoxsa belə güman edirlər ki, onlara yardım etdiyimiz mal-dövlət və oğullarla onların xeyirə nail olmalarına tələsirik? (Xeyr,) əksinə, anlamırlar (ki, onların sınanmaları və bədbəxtlikdə daha da irəliləmələri üçün vasitələr hazırlayırıq)". ("Muminun" 55-56). . Həzrət Peyğəmbərin ... "Yoxsa belə güman edirlər ki, onlara yardım etdiyimiz mal-dövlət və oğullarla onların xeyirə nail olmalarına tələsirik? (Xeyr,) əksinə, anlamırlar (ki, onların sınanmaları və bədbəxtlikdə daha da irəliləmələri üçün vasitələr hazırlayırıq)". ("Muminun" 55-56).
.

Həzrət Peyğəmbərin (s) zamanında yaşayan tayfalar belə hesab edirdilər ki, əgər Allah onlara sərvət və qüdrət veribdirsə, deməli Allah onları sevir. Ancaq bilmirdilər ki, bu imtahan vasitəsiləri onların küfr etməsinə səbəb olan əsil amillər idilər.
Milli.Az deyerler.org-a istinadən bildirir ki, ona görə də hər kim sərvət və çoxlu övlad əldə edər, hesab etməsin ki, bunlar Allahın ona verdiyi lütfdür. Bəlkə bu vasitələr imtahan vasitələridir ki, Allah onların axirətdəki əzabını məhz bu imtahan vasitəsi daha da şiddətləndirər.
Bu insanlar peyğəmbərlər (ə) tərəfindən haqqa tərəf dəvət olunsalar da, nəfsləri onları mal və dövlətə bağladığı üçün hidayəti qəbul edə bilmirdilər. Ona görə də üsyan edir və müxalifətlik göstərirdilər.
.

Tarix bu kimi insanların sonunu bizə göstərmiş və insanlara ibrət olsun deyə nəql etmişdir. Ancaq qafil insan cahiliyyət dövründə olduğu kimi, öz əcdadlarının təfəkkürünü bu günə qədər də davam etdirməkdədir.

Müasir zamanda da elə insanlara rast gəlmək olur ki, sərvət və övladları ilə öyünür və onların yardımına söykənir və Allahdan üz çevirirlər.
Əksinə öz səhvlərini başa düşsələr, tövbə və nalə etsələr, saleh əməllər yerinə yetirsələr - nicat tapmaqları üçün zəminələr hazırlamış olarlar. Ancaq bu mal və dövlət gözlərini elə bağlamışdır ki, heç bir həqiqəti eşitmir və görmürlər.
.

Həzrət Peyğəmbər (s) buyurur: "Həqiqətən, Allah Təala buyurur: "Nə zaman dünya mömin bəndəni sıxar, o, qəmgin və qüssəli olar. Halbuki bu, Mənə yaxınlaşmasının bir yoludur. Əgər dünyada ona bolluq versəm, sevinər. Halbuki, bu məsələ Məndən uzaqlaşmaq mənbəyi olar"".
.

Əmirəl-möminin (ə) buyurur: "Ey Adəm övladı! Əgər görsən ki, Allah dalbadal sənə Öz nemətlərindən əta edir və sən itaətsizlik edirsən, ona görə Allahından çəkin".
Read more
YOL POLISI TOY KARVANLARINI NƏZARƏTƏ GÖTÜRDÜ – MAKSIMUM 5 AVTOMOBIL… – VİDEO Yol polisi toy karvanları ...
Media Removed
YOL POLISI TOY KARVANLARINI NƏZARƏTƏ GÖTÜRDÜ – MAKSIMUM 5 AVTOMOBIL… – VİDEO Yol polisi toy karvanları ilə bağlı sürücülərə xəbərdarlıq edib. Son illər bəy-gəlin cütlüyünü müşayiət edən avtomobil karvanları hərəkət zamanı xeyli xətalara yol verir. Median.Az Xəzər TV-yə istinadən ... YOL POLISI TOY KARVANLARINI NƏZARƏTƏ GÖTÜRDÜ – MAKSIMUM 5 AVTOMOBIL… – VİDEO

Yol polisi toy karvanları ilə bağlı sürücülərə xəbərdarlıq edib. Son illər bəy-gəlin cütlüyünü müşayiət edən avtomobil karvanları hərəkət zamanı xeyli xətalara yol verir.

Median.Az Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, nəticədə iki gəncin xoş günü yasa çevrilir. Toy karvanlarında belə hadisələrin baş verməməsi üçün polis toy sahiblərinə müraciət edib. Bəy-gəlini müşayiət edən avtomobillərin sayını azaldın.

Yol polisi toy sahiblərinə müraciət edib. Toy karvanında maksimum 5 avtomobil iştrak etsin. Bununla bağlı ''Xəzər Xəbər''ə Bakı Şəhər Dövlət Yol Polis İdarəsinin bölmə rəisi Vaqif Əsədov məlumat verib.

Bölmə rəisi ilin əvvəlindən bu günə qədər toy karvanlarında 11 yol nəqliyyat hadisəsinin baş verdiyini, bu hadisələr zamanı 2 nəfər öldüyü, 9 nəfər isə xəsarət aldğını deyir.

Buna görə də Bakı Şəhər Dövlət Yol Polis idarəsi toy sahiblərinə təklif edir ki, toy karvanlarında maksimum 5 avtomobil iştrak etsin, eyni zamanda, bu avtomobillər karvan şəklində yalnız bir zolaq üzrə sağ tərəfdə hərəkət etsinlər. Hətta bununla bağlı yol polisi animasiya da hazırlayıb.

Bölmə rəisi onu da bildirdi ki, toy karvanında hərəkət edən sürücülərin böyük əksəriyyəti yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozur. Elə buna görə də polis son illər toy karvanlarına nəzərati daha da gücləndirib.

Qeyd edək ki, ilin əvvəlindən bu günə qədər bəy-gəlini müşayiət edən sürücülər yol zolaqlarının lüzumsuz olaraq tutulması, yeri gəldi-gəlmədi səs siqnalından istifadə etdiyi, qarşı hərəkət zolağına çıxaraq nəqliyyatın hərəkətinə mane olduğu üçün 100 sürücü barəsində inzibati qaydada protakol tərtib edilib.

Toy karvanında avtoxuliqanlıq edən 10 sürücü isə aşkar edilərək barələrində məhkəmə qərarı ilə inzibati həbs qərarı çıxarılıb.
Read more
Toron öğretmenim! Sevinç<span class="emoji emoji1f490"></span> “Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne ...
Media Removed
Toron öğretmenim! Sevinç “Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil. “ 🏻Eylül’de görüşürüz canım #Repost @erbulaksevinc with @re_repost ・・・ Biliyor musun öğretmenim, ... Toron öğretmenim! Sevinç💐 “Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil. “ ❤️🙏🏻Eylül’de görüşürüz canım 💐 #Repost @erbulaksevinc with @re_repost
・・・
Biliyor musun öğretmenim, sen çok güzel anlattın, hep. Hayatın her anında anlattın çünkü hep denk geldi bir şeyler ama biz hepsini anlamadık.
Hani şu sınavdaki kopya skandalını hatırla ! Hepimizi sınıfa çağırıp, bütün sınıfları Eylül’e bıraktığını söylediğinde sana, öğretmenim ne alakası var, kopyayı kim çektiyse o sınıfta kalır, dediğimizde, yok çocuğum; ekip olarak çekseydiniz hepiniz geçerdiniz, ama kopya çekeni yalnız bıraktığınız onu ekibe dahil etmediğiniz için, mezun olduğunuzda sahnede de ekip olamayacağınızı görüyorum, kaldınız çocuğum Eylül’e, Eylül’de gelin siz, geçersiniz demiştin.
Seni, hep sonra anladım.
Ve bu sabah, kulağına ismini ezanıyla okuduğun kızımın seni bu hayatta ne kadar az gördüğünü, senin de onu ne kadar az kokladığını düşündüm. Neden biliyor musun ?
Çünkü sonsuza kadar sahnede kalacaksın sandım, ki sana bıraksalar kalırdın.
Öğrettiklerinden çok az öğrenmişim. Kendimi bu sabah da Eylül’e bırakıyorum.
Senin o uçsuz bucaksız kalbin beni bu Eylül’de de geçirir ama şunu bil ki giderken de öğretenimsin.
Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil.
O gidilen yerden burası görünüyorsa ki keşke buna inanabilseydim, o kadar da ahmak olmadığımı bilmeni istedim. Yine bencillik işte.
Seni çok seviyorum öğretmenim.

#ToronKaracaoğlu
Read more
Hoşnutluk. . Anların içinde sevinç, huşu veya dinginlikle var olmak, ne lütuf! . Orada olmak. ...
Media Removed
Hoşnutluk. . Anların içinde sevinç, huşu veya dinginlikle var olmak, ne lütuf! . Orada olmak. o asla tekrar etmeyecek anda, tüm mevcudiyetinle, içine çekmek! . Terasta gün batarken annem, babam ve Maya ile kıkırdaşıp şu kabak çekirdeklerini çitlemek. . Kakao almaya bakkala ... Hoşnutluk.
.
Anların içinde sevinç, huşu veya dinginlikle var olmak, ne lütuf!
.
Orada olmak. o asla tekrar etmeyecek anda, tüm mevcudiyetinle, içine çekmek!
.
Terasta gün batarken annem, babam ve Maya ile kıkırdaşıp şu kabak çekirdeklerini çitlemek.
.
Kakao almaya bakkala yürürken duraksayıp göğün, bulutların, ışığın haşmetli güzelliğiyle irkilmek.
.
Mozaik pasta kremasının çanakta kalanlarını, bahçenin köşesine çömelip parmaklayarak bitirmek.
.
Banyo sonrası Maya’yı giydirirken burun buruna durup bal gözlerine dalıp gitmek, gülüşmek.
.
Kumdan kulelerimizi midye kırıkları ile süslemek.
.
Deniz üstünde sırt üstü uzanmış çakılları dinlerken, sahilden koşup atlayıp yüzüp ayağımı tutan kızıma dönmek, sarılmak, gülüşünü içime çekmek. “Hadi anne tutun, seni ben kıyıya yüzdüreyim.”
.
Her şeyin yavaşladığı bu parantezde, hayatın sakin ritmine gevşemekten öyle hoşnutum ki. Yıllar yılı içimi kemiren, tedirgin ve mükemmelliyetçi “Her an bir şey yapmalıyım” hissi gevşeyip çözülmeye başlayalı beri, sanki yaşamayı yeniden keşfeder gibiyim.
.
Çabasız anların içinde, şu biricik var oluşumuzu hissetmek, sıradan görünen eylemlerin ve boşluğun neşesini hissetmek her şeye değer.
.
Çok şükür. Santosha’yı zihnin ötesinde, kalben, özden hissetmeye!
.
Senin de bugün, öyle sıradan görünen, öyle hoş bir anın oldu mu? Biliyorum ki durup, dinleyip içini, düşünsen, muhakkak bulursun.
İhtiyacımız onları fark etmek, yaşarken ve sonrasında.
Benimle paylaşır mısın? .
Kalbimle 💛
.
Read more
BAYRAMLAR Dünyâdaki bayram günleri âhiretteki bayramları hatırlatmak için meşrû kılınmıştır. Müslümanların dünyada üç bayramı vardır ki biri her hafta tekrar eden Cuma günü, diğerleri de yılda birer kere gelen Ramazan ve Kurban bayramlarıdır.  Cenâb-ı Hak, kullarının tamamladığı ... BAYRAMLAR
Dünyâdaki bayram günleri âhiretteki bayramları hatırlatmak için meşrû kılınmıştır. Müslümanların dünyada üç bayramı vardır ki biri her hafta tekrar eden Cuma günü, diğerleri de yılda birer kere gelen Ramazan ve Kurban bayramlarıdır. 
Cenâb-ı Hak, kullarının tamamladığı ibâdetlerine mukâbil, onlara dünyada bu bayramları ihsan etmiştir. Şöyle ki her gün ve gecede beş vakit namazı farz kılmış ve dünya günlerini yedi gün olarak devrettirmiştir. Müslümanların bir haftalık namazlarını ikmâl ettikleri Cuma gününü onlara bayram kılmıştır. 
Yine İslamın üçüncü rüknü olan Ramazân-ı şerîf orucunu tamamladıkları günü de onlara bayram kılmıştır. Çünkü farz olan orucu tutanlara, affını ve cehennemden âzâd etmeyi va‘detmiştir. 
İslamın dördüncü rüknü olan Hac ibâdetinin yapıldığı, kurbanların kesildiği günleri de Müslümanlara bayram kılmıştır ki bu bayramların en fazîletlisidir. 
Cenâb-ı Hak, hacceden Müslümanları bağışlamış, yakınlarına şefâatçi kılmıştır. Ebû Mûsa’l-Eş‘arî Hazretleri: “Haccedenler akrabasından dörtyüz kişiye şefâatçi kılınır, günahlarından anasından doğduğu günki gibi sıyrılır” buyurmuştur. 
Kurbânın fazîletine dâir de şu hadîs-i şerîf rivâyet olunmuştur: 
Resûlullah Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) Hazretleri, alaca bir koçu: “Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber, inne salâtî venüsükî…” okuyarak kesti. Sonra buyurdu ki: “Tüyleri ve yünü benim tüylerim için cehennemden kurtuluşuma fidye olsun. Derisi benim derime, kanı kanıma, eti etime, kemikleri kemiklerime, damarları damarlarıma cehennemden kurtuluş fidyesi olsun.” Ashâb-ı Kirâm: “Yâ Resûlallâh, mübârek olsun, bu size mahsûs bir fazîlet midir?” diye sordular. Peygamberimiz: “Hayır, kıyâmete kadar gelecek bütün ümmetlerim için aynı fazîlet vardır. Cebrâîl Aleyhisselâm Rabbim tarafından böylece bildirdi” buyurdular. 
Allâhü Teâlâ’nın dünyada Müslümanlara ihsan ettiği bu bayram günleri, cennette de umûmî bayram günleri olacaktır.
Read more
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı ...
Media Removed
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır. Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, ... @sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ

Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır.

Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, başta kanser olmak üzere, şeker, tansiyon, kalp, obezite gibi sağlık sorunlarıyla küresel salgına yakalanmıştır. Bu ürünler ve ürünlerin sebep olduğu hastalığı tedavi edecek(!) ilaçlar aynı firmalar tarafından üretilmektedir.

Sorun ve cevabı ortadadır: Doğal, geleneksel, yerel atalık ürünlere ve probiyotik beslenmeye dönmek ve de biyoçeşitliliğimizi koruyup geliştirmek... Sistem; dünya nüfusunun doyurulamayacağı safsatasıyla, doğal olana ulaşımı çeşitli yasaklarla engellemeye çalışıp, kendi ürünlerini dayatmaktadır.

Tohum köleliği ve gıda diktatörlüğü mevcut küresel sistemin ta kendisi olmuştur.

Kentlerde, o olağanüstü hızlı yaşamın içinde, ne aldığımızı, ne yediğimizi sorgulamadan, neredeyse çocuk yaşlarımızdan başlayarak, sağlık sorunlarıyla boğuşup, bi çanta dolusu ilaçla hayatlarımızı sürdürüyoruz.

Ama umudumuz var... Hâlâ doğal üretimden koparılamamış köylü küçük üreticiler ve durumun dehşetini görüp köylere yönelen insanlar var.

Hayat bize her gün, tek başına kurtuluşun mümkün olmadığının örneklerini veriyor. Bizler geleneksel, doğal üretim yapan küçük üreticilerle, buna ihtiyaç duyan tüketicilerin tanışması, sorunlarını paylaşması, birbirlerine deneyimlerini aktarması gerektiğine, sağlıklı bir insanlık, sağlıklı nesiller için, bu tür bir sosyal kardeşleşmenin gerekliliğine inanıyoruz.

Merkezi ASSOS olan, Ezine'den Ayvacık'a, Bayramiç'den Küçükkuyu'ya uzanan bölgemiz sadece doğal üretime değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının da merkezi olabilecek özelliklere sahiptir.

Koyunevi köyünün Sokakağzı mevkii de bu bölgededir.

İşte bu nedenlerle; 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde SOKAKAĞZI FESTİVALİ'nin 1.sini duyurmaktan onur duyuyoruz.

Katılımınız hepimize güç verir.

Sevgiyle... Festival için gelenler otellerin indirimli tarifesinden yaralanacaklar. Atölye ve etkinliklere katılım ücretsizdir.
Read more
Qədir-Xum gününün müstəhəb əməlləri <span class="emoji emoji1f4da"></span> Məşhur dua kitablarından sayılan “Misbahül-Kəfəmi”də ...
Media Removed
Qədir-Xum gününün müstəhəb əməlləri Məşhur dua kitablarından sayılan “Misbahül-Kəfəmi”də yazılıb ki, İmam Cəfər Sadiqdən (ə) soruşdular: “Müsəlmanlar üçün iki bayramdan (Fitr və Qurban bayramlarından) başqa bayram varmı?”. İmam cavab verdi: “Bəli, hətta onlardan daha ... Qədir-Xum gününün müstəhəb əməlləri
📚
Məşhur dua kitablarından sayılan “Misbahül-Kəfəmi”də yazılıb ki, İmam Cəfər Sadiqdən (ə) soruşdular: “Müsəlmanlar üçün iki bayramdan (Fitr və Qurban bayramlarından) başqa bayram varmı?”.
📚
İmam cavab verdi: “Bəli, hətta onlardan daha böyük və daha şərəfli bayram var”. Sual erən adam soruşdu: “O hansı gündür?” İmam buyurdu: “Əmirəl-mömininin insanlara tanıdılıb, uca məqama təyin edildiyi gün”. Hədisin ravisi soruşdu ki, bəs bu gündə hansı əməlləri yerinə yetirməyimiz məsləhətdir? İmam Sadiq (ə) cavab verdi: “Oruc tutun, Muhəmmədə və nəslinə çoxlu salavat göndərin, onlara zülm edənlərin əlindən Allaha bizarlıq (narazılıq) edin. Hər peyğəmbər öz vəsisinə (canişinlərinə) tapşırırdı ki, canişin təyin edildiyi günü bayram kimi keçirsin”. Ravi bu günün orucunun savabı haqqında soruşanda İmam buyurur: “Altmış ayın orucuna bərabərdir”.
📚
Başqa bir hədisdə İmam Sadiq (ə) Qədir gününün orucunu altmış mübarək ayın orucuna tay tutur. “Məfatihül-cinan” kitabında Qədir gününün orucunun 60 illik günahları sildiyi, bir ömrlük oruca, 100 həccə və 100 ümrəyə bərabər olduğu yazılıb.
📚
Qədir günündə qüsl almaq, təzə və gözəl libaslar geyinmək, ətir vurmaq da çox bəyənilən işdir. Bir-biri ilə görüşən zaman bu duanı oxumağın böyük savabı var: “Əlhəmdü lillahilləzi cəələna minəl-mütəməssikinə bi-vilayəti Əmiril-mömininə vəl-əimməti əleyhimüs-səlam” (“Həmd olsun Allaha ki, bizi Əmirül-mömininin və imamların vəlayətinə bağlananlardan etdi”).
📚
Qədir günündə bu duanı da 100 dəfə təkrar etməyin savabı var: “Əlhəmdü lillahilləzi cəələ kəmalə dinihi və təmamə nimətihi bi-vilayəti Əmiril-mumininə Əliyyibni Əbitalibin əleyhis-səlam”. (“Həmd olsun Allaha ki, öz dininin kamilliyini və nemətlərinin tamamını Əmirəl-möminin Əli ibn Əbutalib əleyhissalamın vəlayətində qərar verdi”).
📚
Bu gün İmam Əlinin (ə) məzarını ziyarət etməyin hədsiz savabı var. İmamlar öz səhabələrinə tövsiyə edirdilər ki, imkan daxilində Qədir günündə özlərini Nəcəfə yetirib Həzrət Əlinin (ə) məzarını ziyarət etsinlər. Əlbəttə, buna imkanı olmayanlar ziyarətnaməni uzaqdan da oxuya bilərlər. Xüsusilə, dua kitablarında qeyd edilən “Əminallah” ziyarətini vətəndə də oxumaq olar.⤵
Read more
QƏDƏRƏ TƏSLİMİYYƏT VƏ TƏVƏKKÜLDƏKİ SİRRLƏR Təvəkkül, yalnız güclü bir imana sahib, Allahın ...
Media Removed
QƏDƏRƏ TƏSLİMİYYƏT VƏ TƏVƏKKÜLDƏKİ SİRRLƏR Təvəkkül, yalnız güclü bir imana sahib, Allahın gücünü təqdir edə bilən və Ona yaxın olan möminlərə aid bir xüsusiyyətdir. Qavraya bilənlər üçün təvəkküldə önəmli sirlər və böyük nemətlər vardır. Təvəkkül Allaha və yaratdığı qədərə qəti ... QƏDƏRƏ TƏSLİMİYYƏT VƏ TƏVƏKKÜLDƏKİ SİRRLƏR

Təvəkkül, yalnız güclü bir imana sahib, Allahın gücünü təqdir edə bilən və Ona yaxın olan möminlərə aid bir xüsusiyyətdir. Qavraya bilənlər üçün təvəkküldə önəmli sirlər və böyük nemətlər vardır. Təvəkkül Allaha və yaratdığı qədərə qəti bir təslimiyyət və güvəndir. Allah, insanlar da daxil olmaq üzrə, canlı-cansız bütün varlıqları bir qədərlə yaratmışdır. Məsələn, günəşin, ayın, dənizlərin, göllərin, ağacların, çiçəklərin, kiçik bir qarışqanın, budaqdan düşən tək bir yarpağın, stolunuzun üstündəki bir toz zərrəsinin, yolda yeriyərkən ayağınıza ilişən bir daşın, on il əvvəl satın aldığınız paltarın, soyuducunuzdakı şaftalının, ananızın, atanızın , qohumlarınızın, məktəb yoldaşlarınızın, sizin, qısacası hər kəsin və hər şeyin Allah qatında, milyonlarla il əvvəl təyin olunmuş bir qədəri vardır. Və hər varlığın qədəri, Allahın qatında Lövhi-Məhfuz adlı bir kitabda yazılmışdır. Kimin nə vaxt öləcəyi, hansı yarpağın nə zaman hansı sürətlə yerə düşəcəyi, soyuducunuzdakı şaftalının nə zaman, hansı nöqtəsindən çürüməyə başlayacağı, daşın ayağınıza dəyənə qədər keçirəcəyi mərhələlər, qısacası kiçik böyük hər hadisə bu kitabda qeyd olunmuşdur.

Möminlər qədərə iman edərlər və Allahın yaratdığı qədərin ən xeyirlisi və ən gözəli olduğunu bilirlər. Bundan ötəri da həyatlarının hər anında təvəkküllüdürlər. Yəni hadisələri Allahın müəyyən bir hikmətlə yaratdığını və şahid olduqları hadisə nə olursa olsun, Allahdan bunda bir xeyir bilirlər. Məsələn, ölümcül bir xəstəliyə tutulmaq, çox çətin və mərhəmətsiz bir düşmən ordusu ilə qarşılaşmaq, günahsız olmasına baxmayaraq iftiralara uğramaq və ya insanın ağılına gələ biləcək ən ürküdücü hadisələr belə möminləri həyacana və ya qorxuya salmaz. Onlar Allahın özləri üçün yaratdığını səbr və mətanətlə gözləyərlər. İman etməyən bir insanın dəhşətə və ümidsizliyə qapılacağı hadisələr qarşısında, onlar böyük bir zövq alırlar. Çünki ən ürküdücü görüntü və danışma belə, Allah Qatında əvvəlcədən planlaşdırılmış və insanın imtahanı üçün yaradılmışdır. Bunlara səbr və təvəkküllə cavab verənlər, Allaha və Onun yaratdığı qədərə təslim olub güvənənlər Allahın razılığını və sevgisini qazanacaqlar, əvəzində
Read more
Marcusla küçük güneş turumuzdan size bir kaç mesajım var 🔈LÜTFEN OKUYUN<span class="emoji emoji203c"></span>️ Geçtiğimiz günlerde ...
Media Removed
Marcusla küçük güneş turumuzdan size bir kaç mesajım var 🔈LÜTFEN OKUYUN️ Geçtiğimiz günlerde takipçisi yüksek ama hiç bir uzmanlığı olmayan bir instagram hesabında D vitaminiyle ilgili bir açıklama gördüm ve gerçekten gözlerime inanamadım. Bir doktordan duyduğunu söylemiş ve ... Marcusla küçük güneş turumuzdan size bir kaç mesajım var 🔈LÜTFEN OKUYUN‼️
Geçtiğimiz günlerde takipçisi yüksek ama hiç bir uzmanlığı olmayan bir instagram hesabında D vitaminiyle ilgili bir açıklama gördüm ve gerçekten gözlerime inanamadım.
Bir doktordan duyduğunu söylemiş ve kişilere günde 10.000 IU D vitamini önerisinde bulunmuş. Evet D vitamini en önemli vitaminlerden biri ve evet gerçekten 10 kişiden 1'inde yetersizlik görülüyor. Uygun dozlarda takviye önerilmesiyle normal seviyelerin korunması bütün halk sağlığı çalışanlarını sorumluluğu.
Ama D vitamini hem bir vitamin hem de hormon görevi görüyor ve bir TOKSİK seviyesi var.
🛑Uluslararası bir kurum olan Endocrine Society Journals D vitamini seviyesinin kanda 150 ng/mL'den yüksek olduğunda intoksikasyona sebep olacağını söylüyor.
🛑Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma derneği sağlıklı bireyler için ( kandaki D vitamini seviyesi 30 ng/mL olanlar) günde 4.000 IU D vitaminin üzerinde alınan dozları güvenilir bulmuyor.
Eğer D vitamini seviyeniz eksik veya yetersizse mutlaka bir hekim kontrolünde kandaki D vitamini seviyeniz normal düzeye gelene kadar gerekli olan tedavi protokolünü uygulamanız gerekiyor, o zaman hekim kendi inisiyatifi doğrultusunda günlük dozları artırabiliyor. Fakat D vitamini seviyeniz normal düzeylere geldiğinde günde 4.000 IU'den fazla almamanız gerekiyor.
‼️‼️‼️Bu konuda çok önemli bir uyarı ve bir ricam var. Lütfen kendi sağlığınızı önemseyin ve değerini bilin. Özellikle konuyla ilgili hiç bir uzmanlığı olmayan ve sırf kendisi öyle yapıyo ve şimdilik zarar görmüyo diye öneride bulunan insanları dikkate almayın. Her okuduğunuz, her gördüğünüz şeyin altında bilimsel bir kanıt yatıyor mu sorgulayın. Bunu yapan ben de olsam, bir hekim de olsa sorgulayın.LÜTFEN‼️
Read more
Boza sevenler burada mı? 🥛 Kış günlerinin vazgeçilmezi olan boza dendiğinde akla ilk ve tek gelen ...
Media Removed
Boza sevenler burada mı? 🥛 Kış günlerinin vazgeçilmezi olan boza dendiğinde akla ilk ve tek gelen isim #VefaBoza oluyor. 🥛 Bardağı 5₺ olan bozanızı aldığınızda tam karşıda bulunan Tarihi Vefa Leblebicisi’nden taze ve sıcacık leblebinizi almayı unutmayın. 🥛 Boza sevenler için #VefaBozacısı’nın ... Boza sevenler burada mı?
🥛 Kış günlerinin vazgeçilmezi olan boza dendiğinde akla ilk ve tek gelen isim #VefaBoza oluyor.
🥛 Bardağı 5₺ olan bozanızı aldığınızda tam karşıda bulunan Tarihi Vefa Leblebicisi’nden taze ve sıcacık leblebinizi almayı unutmayın.
🥛 Boza sevenler için #VefaBozacısı’nın tarihçesini de paylaşalım:
🥛 Hacı Sadık Bey,1870 yılında Arnavutluk Prizren'den İstanbul'a gelir.
🥛 O yıllarda bozanın sulu kıvamlı, esmer renkli ve ekşi lezzetli biçimde, şehir halkından 200’e varan esnaf tarafından yapılıp satıldığını görür. O dönemde farklı bir yöntem dener ve bugünkü haliyle yani koyu kıvamlı, açık sarı renkli henüz yeni mayalanma kabarcıklarının oluştuğu andaki çok hafif ekşimsi lezzeti, bu markanın ilk imzası olur.
🥛 Evinin altında kendi imkanları ile ürettiği bozasını, altı yıl boyunca kış geceleri saray ve çevresinde, omzunda taşıdığı bakır güğümlerle dolaştırarak tanıtır.
🥛 Her köşe başında sabırsızlıkla beklenen Hacı Sadık Bey, artan talep karşısında cesaretlenir. Zamanın saraylı, aristokrat aileleri ile bürokratlarının oturduğu İstanbul'un en mutena semtlerinden biri olan Vefa'da, 1876 yılının Eylül ayında boza ürününün dünyadaki ilk resmi ticarethanesini açar.
🥛 Vefa semtinde açılan bozacının adı “Vefa Bozacısı” olarak belirlenir ve bu ata içeceği ürüne hem bir standart getirilir hem de bir meslek haline gelerek nesiller boyu devamlılığı sağlanır.
🥛 Hacı Sadık Bey, çok fazla ilgi gören bu özel Türk içeceğinin kıvam ve lezzetini koruyabilmek için yıllar boyu bizzat kendisi üretir. Daha sonraki yıllarda, oğlu İsmail Hakkı Vefa'yı da yanına alarak Vefa Bozacısı üretimine beraber devam ederler. #İstanbulLifeDergisi #İstanbulLifeLezzet
Read more
Bir âyet-i kerime meali: “Az gülsünler, çok ağlasınlar!” {Tevbe 82} Resulullah, Hazret-i ...
Media Removed
Bir âyet-i kerime meali: “Az gülsünler, çok ağlasınlar!” {Tevbe 82} Resulullah, Hazret-i Mikail’in gülmeyişinin sebebini Hazret-i Cebrail’e sual eder. O da,(Cehennem yaratıldığından beri hiç gülmemiştir) cevabını verir. {İ. Ahmed} _________________________________ “Resûlullah ... Bir âyet-i kerime meali:
“Az gülsünler, çok ağlasınlar!”
{Tevbe 82}

Resulullah, Hazret-i Mikail’in gülmeyişinin sebebini Hazret-i Cebrail’e sual eder. O da,(Cehennem yaratıldığından beri hiç gülmemiştir) cevabını verir.
{İ. Ahmed}
_________________________________
“Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Ben sizin görmediğinizi görür, işitmediğinizi işitirim. Nitekim sema uğuldadı, uğuldamak da ona hak oldu. Semada dört parmak sığacak kadar boş bir yer yoktur, her tarafta Allah'a secde için alnını koymuş bir melek vardır. Allah'a yemin olsun, benim bildiğimi siz bilse idiniz az güler, çok ağlardınız; yataklarda kadınlarla telezzüz etmezdiniz; yollara, çöllere dökülür, (belanızı defetmesi için) Allah'a yalvar yakar olurdunuz." (Ebu Zerr radıyallâhu anh ilâve etti) "Keşke sökülen bir ağaç olsaydım."
{Tirmizî, Zühd 9, (2313); İbnu Mâce, Zühd 19}
_________________________________
“Çok gülmeyiniz! Gülmenin aşırısı kalbi öldürür.”
{Tirmizi, Zühd: 2}
_________________________________
Eğer Cennet ve Cehennemi görseydiniz, az güler çok ağlardınız.
{Müslim}
_________________________________
Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem)'in Gülmesi: “Hayatı boyunca kahkaha ile hiç gülmedi. Tebessüm ederdi. Çok güldüğü zaman, mübarek dişleri bir miktar görünecek kadar güler, sesi duyulacak derecede gülmezdi.

Çoğu zaman düşünceli, üzüntülü olup, sükût ederdi. Az konuşur, az gülerdi. Konuşmağa başlayınca lütfunun çokluğu ahlâkının güzelliğinden tebessüm ederek konuşurdu.

Lüzûmsuz konuşmaz, ihtiyaç olunca, kısa, faydalı, manalı hikmetle dolu, fasih bir söz söyler, orada bulunanların hepsi işitirdi. Tamamen anlaşılması için, birçok sözlerini üç def'a tekrar ederdi.”
{Miray-ı Kâinât, Cild 1, Sayfa: 540}
_________________________________
Abdullah b. Hâris b. Cez (Radiyallâhu Anhu) diyor ki: "Resûlullah kadar mütebessim birini görmedim." Abdullah b. Hâris b. Cez'den yapılan diğer bir rivâyet şöyledir:

Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) gülmez, sadece gülümserdi.
{Hayâtü's-Sahâbe, Cild 3}
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadis #gülmek #kahkaha #ilim #din
Read more
Subhân Rabbim, başladığım yere, insan oluşuma, Arafat'a geri geldim. Bedenen değil, ruhen geldim, ...
Media Removed
Subhân Rabbim, başladığım yere, insan oluşuma, Arafat'a geri geldim. Bedenen değil, ruhen geldim, cisimler üstü bir varoluşla, duamla geldim. Kabul buyur. Bismillahirrahmanirrahim. Yâ Rabbi, ben Sen'den dilemekten başka bir çâresi olmayan Sen'den en çok da Seni ve rızanı dileyen ... Subhân Rabbim, başladığım yere, insan oluşuma, Arafat'a geri geldim. Bedenen değil, ruhen geldim, cisimler üstü bir varoluşla, duamla geldim. Kabul buyur.

Bismillahirrahmanirrahim.

Yâ Rabbi, ben Sen'den dilemekten başka bir çâresi olmayan Sen'den en çok da Seni ve rızanı dileyen bir aciz kulunum... Tüm hatalarıma rağmen, tüm ayıplarıma, eksiklerime ve haksızlıklarıma rağmen beni kulun olarak görüp bu duayı yapabilme imkanı verdiğin için Sana binlerce şükür olsun. Sen Gafûr'sun, affedensin, tüm hatalarımı bağışla ve bana tevbe samimiyeti ver. Haşr günü alnı ak kullarından olmak için çabalayan, nasuh tevbe sahiplerinden olmamı nasip eyle. Çabamın umudumun, Sen'den beklediğim af arzumun asla tükenmemesini, hayretimin artmasını nasip eyle. Bana hakikati göster, hakikati istemeyi nasib et.

Allahım yıllarını tükettiğim şu ömrün içinde bunca kusuruma rağmen öyle çok güzellik tattırdın ki, bunun şükrünü eda edememekten korkuyorum, işte bu yüzden bana hem eşyanın hem tüm nimetinin hakikatini göster, Resûlün İbrahim (as) gibi "batıp gidenlere" meylimi yok et, dünya hayatının bir imtihan, bir yol, bir geçiş, bir süreç, olduğunu âhiretin bir hesap, bir varış, bir huzur, bir kemâl olduğunu bir an bile aklımdan çıkarma... Aklımı hayra yor... Beni Senin memnuniyyetine getirecek işlerle, kişilerle, dostlarla muhattab kıl... Çıktığım her yolda yardımcım Sen ol, en kimsesiz ânımın dahi kimsesi Sen ol, Sen'in varlığında diğer tüm varlığın hem kıymetini hem kıymetsizliğini anlama şuuru ver.

Beni, eşimi ve ailelerimizi yüzüne bakıldığında Sen'i hatırlatan kullar yap. Yüzümüz içimizden bir ayna olsun, içimiz yüzümüzü kara çıkartmasın. Nasibimizde ise evlatlarımızı bu dünya imtihanlarından kılma, onlarla Sen'i seven, Sen'den korkan ve yalnız Sen'den isteyen insanlar olarak yetiştirmeyi bizlere nasip eyle... Yâ Rabbi nasıl ki hayırlı evlatlar istiyoruz, aynıyla bize hayırlı ebeveyinler olmayı da nasip eyle. Ebeveyinlerimize ise hayırlı evlatlar olalım... Öyle ki bu hayır Senin rızanı hak etsin... Allahım rızkımız şüphesiz Senin elindendir. Sen ki rızkını sırtında taşımayan nice canlılar yarattın da her gün onları o rızka ulaştırdın. Yâ Rezzak bize en temiz rızkından ver.
Read more
MIRILDANDIKLARIM Kırdın mı incittin mi birilerini Kimleri kazandım, yitirdiklerim kimler? ...
Media Removed
MIRILDANDIKLARIM Kırdın mı incittin mi birilerini Kimleri kazandım, yitirdiklerim kimler? Kendimi yeniledim mi yazdıklarımda? Yeniden düşünmeliyim Dostluklarımı, ilişkilerimi Gözlerim çocukluk fotoğraflarında mı kaldı Yitirdim mi yoksa masumiyetimi? Borçlarımı ... MIRILDANDIKLARIM
Kırdın mı incittin mi birilerini
Kimleri kazandım, yitirdiklerim kimler?
Kendimi yeniledim mi yazdıklarımda?
Yeniden düşünmeliyim
Dostluklarımı, ilişkilerimi
Gözlerim çocukluk fotoğraflarında mı kaldı
Yitirdim mi yoksa masumiyetimi?
Borçlarımı ödedim mi?
Doğru seçtim mi soruların fiillerini?
Tırnaklarım kesilmiş, dişlerim fırçalanmış, saçlarım taranmış,
Giysilerim ütülü, odam düzenli mi?
Geri verdim mi aldıklarımı:
Aşkları, dostlukları, sevgileri, güvenleri, bağları,
Kitaplara, sayfalara, satırlara borcumu ödedim mi?
Yokladım mı duygularımı
Hâlâ sevebiliyor muyum insanları?
Ovmalı gümüşleri, bakırlarımı; cila geçmeli ahşaplarıma
Ovmalı umutları
Saklı tutmalı gelecek inancını, yarınları eksik etmemeli ağzımızdan
Ey uzak akrabalarım, üvey aşklarım
Mevsim sonu dostlarım, işporta malı ayrılıklar
Arkadaş ölümleri, dost hançerleri, talan ettiğimiz zulalar
Gece telefonları, ıssız konuşmalar
Mağrur incelikler, vurgun yemiş ilişkiler
Uçurum duygusuyla yaşadığımız hayat ey
O kadar çok anlattım ki
Kendime kaldım anlatmaktan... Bunaldım kendisiyle boğuşmasını
Başkalarında çözmeye çalışan insanlardan
Usandım sözcük oynamalarından, tılsımlı sıfatlardan,
Ofset duyarlılıklardan
Kaç zamandır duru, yalın, çalışkan, iyi insanlar özlüyorum 'İçtenliğin' ya da 'dünya görüşünün' kirletmediği
Kendime bir yeni yıl kartı yazarak bunları diliyorum
Aranıp duruyorum adresini yitirdiğim insanları
Vitrin camlarına yansıyan yüzlerde
Bilmiyorum kalmış mıdır adresini yüzlerinde taşıyan insanlar
Hâlâ bir umut var mıdır
Çıkmaz bir sokağa benzeyen bu avare avunması vitrinlerde
Ne çıkmaz sokaktayım ne de mutsuz
Sadece rüzgârlardan daha güçlü olmak istiyorum o kadar
Açık denizlerde nice yolculuklara yelken açarken
Kış güneşinin mutlu ettiği bir kedi gibi mutlu, emin, tasasız
Sere serpe ve keyifli olmak tek isteğim ve dileğim
Senin ve benim , yani bizim için...
Murathan Mungan
#mırıldandıklarım  #mutlu #emin #tasasız #keyifli #kendimeyeniyılkartıyazarakbunlarıdiliyorum🙏 #crossstitch #kanaviçe #avuçiçikadarmutlulukyeter
Read more
Allahdan “imeyl”...! Ibrətamiz ... Bu gün səhər yuxudan durduğun zaman sənə tamaşa edirdim Ümidvar idim ki, Mənimlə danışacaqsan, bir-neçə kəlmə olsa da, Görəcəyin işlər barədə fikrimi bilmək istəyəcəksən. Və ya dünən həyatında baş vermiş gözəl bir hadisə üçün Mənə təşəkkür edəcəksən. Amma ... Allahdan “imeyl”...! Ibrətamiz ...
Bu gün səhər yuxudan durduğun zaman sənə tamaşa edirdim
Ümidvar idim ki, Mənimlə danışacaqsan, bir-neçə kəlmə olsa da,
Görəcəyin işlər barədə fikrimi bilmək istəyəcəksən.
Və ya dünən həyatında baş vermiş gözəl bir hadisə üçün Mənə təşəkkür edəcəksən.
Amma gördüm ki, çox məşğulsan...
Geyinmək istədiyin libası seçməyə başın qarışıqdır...
Sən işə çıxmaq üçün evdə o tərəf bu tərəfə qaçdığın zaman, Mən fikirləşirdim ki, yəqin dayanıb mənə “salam” deyəcək qədər vaxt ayıracaqsan...
Sən isə çox məşğul idin...
Görəcəyin işlər, görüşəcəyin kəslər sənin üçün daha mühüm idi...
Yolda gözləməyə məcbur oldun...
Hardasa 15 dəqiqə gözləməli idin...
Kənardakı oturacağın üstündə oturdun...
Sonra cəld yerindən qalxdın...
Elə bildim Mən yadına düşdüm, Mənimlə söhbət etmək istəyirsən...
Amma sən telefona tərəf qaçdın, dostuna zəng vurdun ki, son şayiə və xəbərləri öyrənəsən...
Bütün günü səbirlə səni gözlədim...
Sən isə o qədər müxtəlif işlərə məşğul idin ki, Mən yadına düşmürdüm, ya da buna vaxt tapa bilmədin...
Gördüm ki, günortadan öncə hey o yan bu yana baxırsan... Şayəd də Mənimlə danışmağa utanırdın, buna görə də Mənə tərəf dönmədin!
Sən evə qayıtdın... Amma yenə də hələ görüləsi işlərin çox idi...
Bir neçə iş gördükdən sonra televizoru yandırıb, notbuku da dizinin üstə yada telefonu eline aldın...
Sən hər gün bu iki şeyə çox vax sərf edirsən, müxtəlif verilişlərə baxır, müxtəlif səhifələr baş çəkir və müxtəlif dostlarının yazılarını oxuyur və öz fikirlərini onlarla bölüşürsən...
Mən bütün bunları görür, amma sənin bu vəfasızlığına səbr edir və yenə də səni gözləyirdim... Axı səni çox sevirəm!
Sənin barmaqların notbukun düymələrində və gözlərin televizorda ikən şamını da yedin... Sonra gördüm ki, yuxulayırdın, yatmaq istəyirdin. Deyəsən çox yorulmuşdun... Ümid edirdim ki, yatmazdan əvvəl Mənimlə danışasan, dərdləşəsən... Amma...
Gördüm ki, uşaqlarınla ezizlerinle sosial şebekedeki insanlarla xudahafizləşib yataq otağına keçdin...Tez də yuxuya getdin... Eybi yoxdur, axı çox yorulmuşdun... Buna görə də Məni görmədin, halbuki Mən sənin yanında və sənə kömək üçün hazır idim. Gözləyirdim ki, gözucu da olsa, Mənə baxasan, bu Mənə kifayət idi👇👇👇
Read more
Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. ...
Media Removed
Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. Çoğu kişi için verilen kilonun korunması fiziksel olarak önem taşımakta ama sağlık sorunlarının oluşmaması için ideal kilonun korunması daha önemli. Yazın kilo verip kışın kilo alanlardansanız ... Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. Çoğu kişi için verilen kilonun korunması fiziksel olarak önem taşımakta ama sağlık sorunlarının oluşmaması için ideal kilonun korunması daha önemli.
Yazın kilo verip kışın kilo alanlardansanız metabolizmanız yavaşlamakta, metabolik sendrom, hipertansiyon ve diyabetin görülme riski de artmaktadır. Şu anki yaşınıza kadar olan süreçte kaç kez kilo verip geri aldıysanız hastalıklar daha sık görülmekte.
Kilo vermek,korumaktan biraz daha kolaydır. Bu nedenle kilo verme kadar kilo koruma programı da önemlidir. Peki kişiler verilen kiloları neden koruyamamaktalar?
Nasıl kilo verdiğiniz önemli

Moda diyet akımlarına uyup sağlıksız beslenip kilo veriyorsanız verdiğiniz kiloları fazlasıyla almanız mümkün. Lezzetsiz, aç bırakan, sinir sisteminizi bozan yada fazlasıyla protein yükleyen yo-yo diyetleri bırakıldığında, kişi normal beslenme alışkanlıklarına döndüğünde hızla verilen kilolar geri alınıyor. Vücudunuzun bütün besin gruplarına ihtiyacı var, eksikliği veya fazlalığı sağlık sorunları oluşturmakta. Protein ağırlıklı beslenme veya meyve diyetleri veya sebze suyu ile beslenme ve daha niceleri kilo kaybını sağlıyor ama giden kas veya su oluyor, kan bulgularınız düzensizleşiyor.
Bilimsel olmayan önerilerden uzak durun

Kapı komşu diyeti, ünlü bir sanatçının uyguladığı program, kitap satın alarak ve size uygun olup olmadığını bilmediğiniz sağlıksız programlar ve daha niceleri. Bu tarz programlar hep vardı ve talep oldukça da daha çok olacak ama sizin yaşam tarzınıza uygun olmayan geçici çözümler sağlık sorunlarınızı da artıracak.
Kendi isteğinizle mi yoksa başkasının zoruyla mı kilo veriyorsunuz?

Diyette motivasyonunuzu ve başarınızı etkileyen önemli bir unsur da kendi isteği ile kilo verme programına başlanması. Eşinin, annesinin, sevgilisinin, arkadaşının zorlaması ile programa başlayanlarda hem başarı düşmekte hem de koruma programı uygulayamayıp fazlasıyla geri almaktalar.
Read more
S͏͏a͏͏n͏͏g͏͏a͏͏t͏͏ b͏͏e͏͏r͏͏s͏͏y͏͏u͏͏k͏͏u͏͏r͏͏ b͏͏i͏͏s͏͏a͏͏ d͏͏i͏͏p͏͏e͏͏r͏͏t͏͏e͏͏m͏͏u͏͏k͏͏a͏͏n͏͏ ...
Media Removed
S͏͏a͏͏n͏͏g͏͏a͏͏t͏͏ b͏͏e͏͏r͏͏s͏͏y͏͏u͏͏k͏͏u͏͏r͏͏ b͏͏i͏͏s͏͏a͏͏ d͏͏i͏͏p͏͏e͏͏r͏͏t͏͏e͏͏m͏͏u͏͏k͏͏a͏͏n͏͏ d͏͏e͏͏n͏͏g͏͏a͏͏n͏͏m͏͏u͏͏ a͏͏t͏͏a͏͏s͏͏ s͏͏e͏͏i͏͏z͏͏i͏͏n͏͏ A͏͏l͏͏l͏͏a͏͏h͏͏,͏͏ S͏͏e͏͏m͏͏o͏͏g͏͏a͏͏ A͏͏l͏͏l͏͏a͏͏h͏͏ m͏͏e͏͏l͏͏i͏͏n͏͏d͏͏u͏͏n͏͏g͏͏i͏͏m͏͏u͏͏ s͏͏e͏͏l͏͏a͏͏l͏͏u͏͏,͏͏ ... S͏͏a͏͏n͏͏g͏͏a͏͏t͏͏ b͏͏e͏͏r͏͏s͏͏y͏͏u͏͏k͏͏u͏͏r͏͏ b͏͏i͏͏s͏͏a͏͏ d͏͏i͏͏p͏͏e͏͏r͏͏t͏͏e͏͏m͏͏u͏͏k͏͏a͏͏n͏͏ d͏͏e͏͏n͏͏g͏͏a͏͏n͏͏m͏͏u͏͏ a͏͏t͏͏a͏͏s͏͏ s͏͏e͏͏i͏͏z͏͏i͏͏n͏͏ A͏͏l͏͏l͏͏a͏͏h͏͏,͏͏
S͏͏e͏͏m͏͏o͏͏g͏͏a͏͏ A͏͏l͏͏l͏͏a͏͏h͏͏ m͏͏e͏͏l͏͏i͏͏n͏͏d͏͏u͏͏n͏͏g͏͏i͏͏m͏͏u͏͏ s͏͏e͏͏l͏͏a͏͏l͏͏u͏͏,͏͏ t͏͏e͏͏r͏͏i͏͏m͏͏a͏͏ k͏͏a͏͏s͏͏i͏͏h͏͏ u͏͏n͏͏t͏͏u͏͏k͏͏ k͏͏e͏͏r͏͏j͏͏a͏͏ k͏͏e͏͏r͏͏a͏͏s͏͏ d͏͏a͏͏n͏͏ k͏͏e͏͏r͏͏i͏͏n͏͏g͏͏a͏͏t͏͏n͏͏y͏͏a͏͏,͏͏ j͏͏a͏͏n͏͏g͏͏a͏͏n͏͏ p͏͏e͏͏r͏͏n͏͏a͏͏h͏͏ l͏͏e͏͏l͏͏a͏͏h͏͏ u͏͏n͏͏t͏͏u͏͏k͏͏ s͏͏e͏͏l͏͏a͏͏l͏͏u͏͏ m͏͏e͏͏n͏͏j͏͏a͏͏d͏͏i͏͏ p͏͏r͏͏i͏͏b͏͏a͏͏d͏͏i͏͏ y͏͏a͏͏n͏͏g͏͏ l͏͏e͏͏b͏͏i͏͏h͏͏ b͏͏a͏͏i͏͏k͏͏,͏͏ t͏͏e͏͏r͏͏u͏͏s͏͏ s͏͏e͏͏l͏͏a͏͏l͏͏u͏͏ m͏͏e͏͏n͏͏y͏͏e͏͏m͏͏p͏͏u͏͏r͏͏n͏͏a͏͏k͏͏a͏͏n͏͏ a͏͏g͏͏a͏͏m͏͏a͏͏ d͏͏a͏͏n͏͏ m͏͏e͏͏n͏͏a͏͏m͏͏b͏͏a͏͏h͏͏ k͏͏e͏͏i͏͏m͏͏a͏͏n͏͏a͏͏n͏͏,͏͏ d͏͏o͏͏'͏͏a͏͏k͏͏u͏͏ s͏͏e͏͏l͏͏a͏͏l͏͏u͏͏ m͏͏e͏͏n͏͏g͏͏i͏͏r͏͏i͏͏n͏͏g͏͏i͏͏ l͏͏a͏͏n͏͏g͏͏k͏͏a͏͏h͏͏ m͏͏u͏͏ d͏͏a͏͏n͏͏ s͏͏e͏͏m͏͏o͏͏g͏͏a͏͏ s͏͏e͏͏l͏͏a͏͏l͏͏u͏͏ t͏͏e͏͏r͏͏l͏͏i͏͏m͏͏p͏͏a͏͏h͏͏k͏͏a͏͏n͏͏ R͏͏a͏͏h͏͏m͏͏a͏͏t͏͏ d͏͏a͏͏n͏͏ p͏͏e͏͏r͏͏t͏͏o͏͏l͏͏o͏͏n͏͏g͏͏a͏͏n͏͏ d͏͏a͏͏r͏͏i͏͏ A͏͏l͏͏l͏͏a͏͏h͏͏ a͏͏g͏͏a͏͏r͏͏ s͏͏e͏͏n͏͏a͏͏n͏͏t͏͏i͏͏a͏͏s͏͏a͏͏ m͏͏e͏͏n͏͏j͏͏a͏͏d͏͏i͏͏ k͏͏e͏͏l͏͏u͏͏a͏͏r͏͏g͏͏a͏͏ d͏͏u͏͏n͏͏i͏͏a͏͏ a͏͏k͏͏h͏͏i͏͏r͏͏a͏͏t͏͏.͏͏ A͏͏m͏͏i͏͏n͏͏
S͏͏e͏͏l͏͏a͏͏m͏͏a͏͏t͏͏ u͏͏l͏͏a͏͏n͏͏g͏͏ t͏͏a͏͏h͏͏u͏͏n͏͏,͏͏ s͏͏a͏͏y͏͏a͏͏n͏͏g͏͏❤❤❤
26 Agustus 2017
Read more
Sizi buraya getirdim çünkü unuttuğunuz bir şey var “unuttuğumuz bir şey var”. Çok çok unuttuğumuz ...
Media Removed
Sizi buraya getirdim çünkü unuttuğunuz bir şey var “unuttuğumuz bir şey var”. Çok çok unuttuğumuz bir tek şey var: ölüm var. Nerden geldiğini anlamadan gelen, kime vuracağını bilemediğimiz bir piyango gibi; ölüm var. Güle güle gidin, yaza görüşürüz, haftaya sizdeyiz, sonra ararım, ... Sizi buraya getirdim çünkü unuttuğunuz bir şey var “unuttuğumuz bir şey var”. Çok çok unuttuğumuz bir tek şey var: ölüm var.

Nerden geldiğini anlamadan gelen, kime vuracağını bilemediğimiz bir piyango gibi;
ölüm var.

Güle güle gidin, yaza görüşürüz, haftaya sizdeyiz, sonra ararım, siz gidin ben geliyorum dediğimiz her dostla, akrabayla, yarenle aramızda bir acı telefon çalışı gibi; ölüm var.

En güzel günün gecesinde her dost meclisinde en yakıştıramadığımız yerde bile; Ölüm var.

Ah dayıcım; inşallah çok özlediğin ablacığına kavuşmuşsundur. Seni çok seviyoruz, seni şu hayat öykümde tanıdığım için çok mutluyum. Allah senin mekanını cennet eylesin...
Read more
-Gidiyor musun Tolgonay? -Evet,gidiyorum,eğer yaşarsam yine geleceğim. Haydi şimdi kal sağlıkla ...
Media Removed
-Gidiyor musun Tolgonay? -Evet,gidiyorum,eğer yaşarsam yine geleceğim. Haydi şimdi kal sağlıkla güzel toprağım. Yine görüşürüz. ‘ ‘ Aytmatov’dan okuduğum ilk eser. Böylesine güzel bir eser ve yazar ile nasıl bu kadar geç tanıştım bilmiyorum. Elimde bir sürü kitabı olmasına rağmen ... -Gidiyor musun Tolgonay?
-Evet,gidiyorum,eğer yaşarsam yine geleceğim. Haydi şimdi kal sağlıkla güzel toprağım. Yine görüşürüz. ‘

Aytmatov’dan okuduğum ilk eser. Böylesine güzel bir eser ve yazar ile nasıl bu kadar geç tanıştım bilmiyorum. Elimde bir sürü kitabı olmasına rağmen hep erteliyordum. Ama sonunda okumaya karar verdim. Yeni başlangıçların çok güzel getirileri var. Denemekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. ‘

‘Kitaba gelecek olursak. Tek kelime ile b a y ı l d ı m. Herkesin okuması gereken m u h t e ş e m bir eser. Kitaplar ömrünüzden hiç eksik olmasın. Okuyun,okutturun. ‘
‘Sevgi ve kitapla kalın. Görüşmek üzere😊


‘Kitabı okuduysanız lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın 😊

#bookstagram #nofilter #starbucks #cengizaytmatov #books #love #story #timemachine #apple #macbookpro #iphonex
Read more
OTOİMMÜN HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDEKİ BESLENME PROTOKOLÜ (AIP) 4. (SON) BÖLÜM PALEO OTOİMMÜN ...
Media Removed
OTOİMMÜN HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDEKİ BESLENME PROTOKOLÜ (AIP) 4. (SON) BÖLÜM PALEO OTOİMMÜN BESLENMEDE (AIP) NELER YENMELİ NELERDEN KAÇINILMALI Paleo Otoimmün Beslenme Protokolü’nün özü besin yoğunluğu yüksek, sağlığa iyi gelecek yiyeceklere yer verip hastalıkları tetikleyecek ... OTOİMMÜN HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDEKİ BESLENME PROTOKOLÜ (AIP)

4. (SON) BÖLÜM
PALEO OTOİMMÜN BESLENMEDE (AIP) NELER YENMELİ NELERDEN KAÇINILMALI

Paleo Otoimmün Beslenme Protokolü’nün özü besin yoğunluğu yüksek, sağlığa iyi gelecek yiyeceklere yer verip hastalıkları tetikleyecek yiyeceklerden kaçınmaya dayanıyor. ✅ Bu beslenmede neler yenebilir: ▪️ Organ eti (sakatat) ne kadar sık yenirse o kadar iyi. (Yediğimiz sakatatın merada otlayan hayvanın sakatatı olmasına dikkat edilmeli. Aksi takdirde yararından çok zararını görürüz. SY)
▪️ Balık ve kabuklu deniz ürünleri
▪️ Her çeşit sebze Mümkün olduğunca çeşitli renklerden günde 8-14 bardak sebze yiyebiliriz. Çeşitlemede bulunması gerekenler:
▫️ Yeşil yapraklı sebzeler
▫️ Renkli sebzeler ve meyveler (kırmızı, mor, mavi, sarı, turuncu, beyaz)
▫️ Kükürtlü sebzeler / lahanagiller (brokoli, lahana, kale, turp, karnabahar, Brüksel lahanası, su teresi, hardal otu vb.)
▫️ Deniz sebzeleri Klorella ve spiriluna gibi algler hariç tutulmalı çünkü bunlar bağışıklık uyarırıcıdır.
▪️ Otlar ve baharat
▪️ Kaliteli et Merada otlayan hayvanların etleri tercih edilmeli.
▪️ Kaliteli yağlar Merada otlayan hayvanlardan elde edilen hayvansal yağlar, yağlı balık, zeytin, avokado, hindistan cevizi yağları yenebilir.
▪️ Meyve Sınırlı olarak tüketilmeli, günlük früktoz alımı 10 gram 20 gram arasında olmalı.
▪️ Probiyotik / fermente yiyecekler Fermente sebzeler/meyveler, su kefiri, hindistan cevizi sütünden kefir veya yoğurt, veya probiyotik takviyeleri tercih edilebilir.
▪️ Glisinden zengin besinler Bağ dokusu, eklemler ve cilde iyi gelen sakatatve kemik suyu gibi besinler yenebilir.
Sonuç olarak, yukarıda sıralanan gıdalardan mümkün olduğunca çeşitli ve kaliteli olarak beslenmeliyiz. 🚫 Beslenmede kaçınılması gereken yiyecekler: ▶️ Yorumlarda... @chriskresser @saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #sağlık #beslenme #diyet #dşyetisyen #diyetteyiz #aip #eliminasyon
Read more
#danessamyricksbeauty #danessamyricks #patmcgrath #soniarosellibeauty all about skin !! All about skin !! P h o t o g r a p h e r : E L S A J A B R E @elsajabre M o d e l: V A N E S S A K I N C E K @vanessakincek A G E N C Y: M O N T A G E @montagemodels M A K E U P : M A R C E L A H E R N A N D E Z @marcelah.makeup S k i n c a r ... #danessamyricksbeauty #danessamyricks #patmcgrath #soniarosellibeauty all about skin !! All about skin !! P h o t o g r a p h e r : E L S A J A B R E @elsajabre
M o d e l: V A N E S S A K I N C E K @vanessakincek

A G E N C Y: M O N T A G E @montagemodels
M A K E U P :
M A R C E L A H E R N A N D E Z @marcelah.makeup

S k i n c a r e: S O N I A R O S E L L I
S e x A p e e l + W a t e r B a L m @soniarosellibeauty
B a s e: K E V I N A U C O I N / U L T R A H D M U F E @makeupforeverca
H i g h l i g h t e r: P A T MCGRATH s k I n f e t i s h / Danessamyricks @danessa_myricks
B r o n z e r : N A R S L A G U N A @narsissist
L i p s: C H A R L O T T E T I L B U R Y @charlottetilbury
E y e s: M A C P A I N T P O T @maccosmetics
B R O W S. / S E N N A B R O W B O O K + P e n c I L s @sennacosmetics
Read more
Loading...
Load More
Loading...