Güllü ahşap

Loading...


Unique profiles
30
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Türkbükü, Muğla, Turkey, Mardin Süryani Katolik Meryem Ana Kilisesi, Aslanhane Camii
Average media age
602.4 days
to ratio
12
<span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f331"></span>Mutlu Pazar’lar<span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f331"></span> . Bu güzel paylaşımı için Senem hanıma çok teşekkürler. Güllü kasalarımızı ...
Media Removed
Mutlu Pazar’lar . Bu güzel paylaşımı için Senem hanıma çok teşekkürler. Güllü kasalarımızı kahve sunumunda kullanması orjinal bir fikir olmuş🏼🏼 @ssenemcakirr Güllü kasalarımız için dm den bilgi alabilirsiniz #dm #sizdengelenler #repost #teşekkürederim #shabbychic ... 🌱🌷🌱Mutlu Pazar’lar🌱🌷🌱
.
Bu güzel paylaşımı için Senem hanıma çok teşekkürler. Güllü kasalarımızı kahve sunumunda kullanması orjinal bir fikir olmuş👏🏼😍👍🏼☕️☕️🌱🌷🌱 @ssenemcakirr Güllü kasalarımız için dm den bilgi alabilirsiniz📩 #dm #sizdengelenler #repost #teşekkürederim #shabbychic #sezini #sezinihome #güllü #ahşap #kasa #güllükasa #butikürün #instagood #instagram #decoration #kitchen #cafe #kahvesunumu #şıksunumlar #evdecor
Read more
Loading...
Güneysu ilçesinde, kıble yönünde olması ve ilçenin birçok yerinden görülebilmesi nedeniyle Kıbledağı ismiyle anılan 1130 rakımlı dağın zirvesine inşa edilen caminin yapımı yaklaşık 2 yıllık çalışmanın ardından sona erdi. Söz konusu proje çerçevesinde camiye giden yolun yapımı ... Güneysu ilçesinde, kıble yönünde olması ve ilçenin birçok yerinden görülebilmesi nedeniyle Kıbledağı ismiyle anılan 1130 rakımlı dağın zirvesine inşa edilen caminin yapımı yaklaşık 2 yıllık çalışmanın ardından sona erdi.
Söz konusu proje çerçevesinde camiye giden yolun yapımı tamamlandıktan sonra etrafında yürüyüş parkuru, dinlenme alanı, konukların çay içebileceği park alanı ve mesire yerleri inşa edilerek, güzel vakit geçirmek isteyen vatandaşların hizmetine sunuldu.
Tarihi bir geçmişi de olan Cami, ilk olarak 1800'lü yıllarda Meşula Mehmet Efendi ve Kuş Ahmed Efendi tarafından inşa ettirildi. 1960 yılında bu ahşap camide yangın çıkması nedeniyle Yusuf Yılmaz Hocaefendi tarafından yapı yeniden taştan yapıldı. Yapı uzun yıllar bir dua ve ibadet merkezi olarak kullanıldı. Bölgeye gelen insanların yaya olarak ulaştıkları camide konaklama imkânı da bulunmaktaydı #rizeblog #hayırlıcumalar
Read more
 #Repost @tanerceylanstudio ・・・ Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ...
Media Removed
#Repost @tanerceylanstudio ・・・ Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ahşap bir heykeldir. Bir heykelin resmini yapma fikri benim kendi resim tarihimde daha önce yapmamış olduğum oldukça kışkırtıcı bir deneyim olarak ... #Repost @tanerceylanstudio
・・・
Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ahşap bir heykeldir. Bir heykelin resmini yapma fikri benim kendi resim tarihimde daha önce yapmamış olduğum oldukça kışkırtıcı bir deneyim olarak karşıma çıktı. Tabi her şeyden önce o tarihlerde bu kadar gerçekçi duygu aktarımı resimde mümkün değilken heykelde bunu gerçekleştirmiş olmaları olağanüstü bir durum. Daha sonra benzerlerini NY Metropolitan, Londra National Galerileri de gördüm. Özellikle resmini yaptığım bu heykelde figür acıya gönüllü görünür hatta haz alır. Dudakları hafif aralık, çenesi yukarı kalkık, gözleri buğulu ve kısık. Efendisinden bir kırbaç daha bekler durumda, bedenini vermiş ruhunu da ona vermeyi, ellerini de ona doğru uzatmış alınmasını bekliyor. Bu resim “ Seni Seviyorum” serimin ana kaynağıdır geri kalan beş resim bu bahsettiğim elementlerden doğmuştur. Seriyi olduğu gibi 2016’da Londra’da S2 galeride sergiledim. Mardin bienali kuratörlerinden Nazlı Gürlek’in Bienale katılmam önerisi üzerine kendisine bu resmi Mardin’de bir kilisede sergileme koşuluyla katılabileceğimi söyledim. Bundan sonrasında inanılmaz gelişmeler yaşandı. Resim ilk önce Mardin’de bir kiliseye gösterildi. Kilisenin yetkilisi bu İsa’nın kendi mezheplerine ait bir İsa figürü olmadığını söyleyerek bu İsa’ya ait kilisenin ‘Meryem Ana’ kilisesi olduğunu belirtti. Akabinde ‘Meryem Ana’ kilisesi yetkilileri resmi görünce mahzenden benim tahminimce en az dörtüyüz yaşında olan, resmini yaptığım heykelin bir benzerini çıkarttılar ortaya. İlahi bir karşılaşmayla şimdi her iki figür yan yana kilisede kendilerine ait nişte suskun söyleşilerine hasretle başladılar.
Ben ilham yoluyla resimleri yaparım ‘aklım’ ara ara dahil olsa da zaman içinde hiç işe yaramamıştır. Kalbimi dinleyerek yaptığım resimler her zaman kendi yollarını herkesten bağımsız olarak çizmişlerdir. Londra için yaptığım resim şimdi Mardin de hayatına devam ediyor ve kendini asırlardır bekleyen arkadaşını gün yüzüne çıkartarak.
..
‘The Man Of Sorrows’
2016, oil on canvas/ oil on canvas, 100 x 140 cm
#mardinbienali #mardinbiennial @doneotyam @nazligurlek @ddyucel @arapoglufirat @fru
Read more
kapı gibi adamlarda eski kapılardandı galiba. bugün ablamla yürürken, baksana şu bina ermeniler ...
Media Removed
kapı gibi adamlarda eski kapılardandı galiba. bugün ablamla yürürken, baksana şu bina ermeniler zamanından kalma, şu bina 60 yıllık vardır derken mimar olmanın vermiş olduğu o coolluk ile terimsel bir şeyler söyledi. O kısımlarda güzeldi ama hoş görün akılda kalmıyor. () -aklımda ... kapı gibi adamlarda eski kapılardandı galiba. bugün ablamla yürürken, baksana şu bina ermeniler zamanından kalma, şu bina 60 yıllık vardır derken mimar olmanın vermiş olduğu o coolluk ile terimsel bir şeyler söyledi. O kısımlarda güzeldi ama hoş görün akılda kalmıyor. (😁) -aklımda kalanlardan- Daha sonra bana baktı ve "hülya, evler orda yaşayan insanlar hakkında güzel ipucuları verir" dedi. "Ev kapılarına baksana, eski olanlar direk sokağa açılıyor. Bu insanlar eş dostla haşir neşir güven duygusu hakim. Bu evin avlusu var, demekki mahremiyet ön planda. Şu apartmana baksana, üst üste bir sürü daire, bir dış kapı var ama herkes birbirinden habersiz" dedi. düşününce hak verdim, önce ahşap kapıları söktük, sonra kapılarımızı demirden yaptık, sonra evlerimizi yükselttik, sonra kapıları açmaz misafir ağırlamaz olduk. en sonunda yalnız kaldık ama buna hüzünlenemez olduk. halbuki hüzün bize dünyanın faniliğini, şeylerin gelip geçiciliğini öğreten görkemli bir misafirdi.
Read more
8500 yıllık İstanbul, İslam tarihinin müthiş cevherleri ile dolu. Boğaz’ın güzellikleri arasına ...
Media Removed
8500 yıllık İstanbul, İslam tarihinin müthiş cevherleri ile dolu. Boğaz’ın güzellikleri arasına serpiştirilmiş pek çok cami de o cevherler arasında. ☘️☘️☘️ Karaköy Yeraltı Camii, İstanbul’un az bilinen hazinelerinden. 7. yüzyıldaki Arap kuşatması sırasında şehit düşen Vehb ... 8500 yıllık İstanbul, İslam tarihinin müthiş cevherleri ile dolu. Boğaz’ın güzellikleri arasına serpiştirilmiş pek çok cami de o cevherler arasında.
☘️☘️☘️
Karaköy Yeraltı Camii, İstanbul’un az bilinen hazinelerinden. 7. yüzyıldaki Arap kuşatması sırasında şehit düşen Vehb Bin Hüseyre ve Süfyan Üyeyne’nin gömüldüğü yere yapılmış. Burası, Bizans döneminde Haliç’in girişinde bulunan zincirin bağlandığı kulenin olduğu yermiş.
🍂🍂🍂
Caminin az ilerisinde Perşembe Pazarı’ndaki iş yerlerinin arasına sıkışan Arap Camii var. Tek kelimeyle müthiş bir eser. Eski bir Katolik kilisesinin yerine yapılan cami, ahşap işçiliği ile göz kamaştırıyor.
☘️☘️☘️
İstanbul’un Art Nouveau mimari üslubunda yapılan tek türbesini ise Beşiktaş’ta görebilirsiniz. Şeyh Zafir Türbesi, adeta bir Avrupa şehrinden getirilip buraya kondurulmuş gibi... Mimarı Raimondo d’Aronco, dantel gibi işlemiş eserini.
🍁🍂🍂
#SETleramazan dizisinde yeni adresler yazacağım size; sadece İstanbul değil Türkiye’nin dört bir yanından önerilerim olacak. Şimdilik bir virgül ve herkese iyi geceler!
🔻
Fotoğraf: @bildrone
Read more
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimizi görmek için görseli sağa kaydırabilirsiniz;
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
Loading...
İstanbul gezisinde boş durmadık, 20 yıllık bir sehpayı yeniledik.zımpara yapmadan direk @richartcraft ...
Media Removed
İstanbul gezisinde boş durmadık, 20 yıllık bir sehpayı yeniledik.zımpara yapmadan direk @richartcraft multisurfaces boya ile yaklaşık 3-4 kat boyadım. Cam kısmına @stencilsepeti nden aldığım stencilı uyguladım.sonra da richart ayna efekti ile ayna görünümü kazandırdım.en son ... İstanbul gezisinde boş durmadık, 20 yıllık bir sehpayı yeniledik.zımpara yapmadan direk @richartcraft multisurfaces boya ile yaklaşık 3-4 kat boyadım. Cam kısmına @stencilsepeti nden aldığım stencilı uyguladım.sonra da richart ayna efekti ile ayna görünümü kazandırdım.en son da sprey vernik ile vernikledim ahşap kısımları... Aytekin hanım güle güle kullansın. #ahsap #wooden #woodart #wood #yenileme #repair #dıy #richart #stencil #verychalk #chalkpaint
Read more
Atlas Dergisi'nden alıntıdır. #Kaçkarlar , kaybolan #patikalar . Yazı Uğur Biryol. <span class="emoji emoji27a1"></span>️Aşağılara ...
Media Removed
Atlas Dergisi'nden alıntıdır. #Kaçkarlar , kaybolan #patikalar . Yazı Uğur Biryol. ️Aşağılara doğru yürüyoruz ve belli bir mesafeden sonra ırmağı geçip patikaya kavuşuyoruz nihayet. Eğreltiotları ve ormangüllerinin yolu her an istila etmeye hazır halleriyle başlıyoruz düşlerimizin ... Atlas Dergisi'nden alıntıdır. #Kaçkarlar , kaybolan #patikalar . Yazı Uğur Biryol. ➡️Aşağılara doğru yürüyoruz ve belli bir mesafeden sonra ırmağı geçip patikaya kavuşuyoruz nihayet.
Eğreltiotları ve ormangüllerinin yolu her an istila etmeye hazır halleriyle başlıyoruz düşlerimizin peşinden koşmaya. Yollar gayet temiz, dingin ve rahat. Asırlık ağaçların arasından kâh dik kâh düz bir biçimde sessizce yürüyoruz, bazen de boz ayılara orman içinde olduğumuzu haber vermek için haykırıyoruz. Orman içinde devrilmiş ya da kurumuş ağaçları görünce üzülüyoruz elbette, kim bilir nelere tanıklık etmişti bu anıtlar? Yolda yamaçlardan gelen suları da kana kana içip son düzlüğe ulaşıyoruz, dağlar bütün heybetiyle karşımızda. Ardından #Hazindak (ya da Hazindağ) Yaylası’na varıyoruz. Evlerinin dizilimiyle Kaçkarlar’ın en güzel yaylalarından biri o. Ahşap işçiliğinin bu metrede bile estetikten taviz vermemesinin en güzel örneği buradaki yüzyıllık evler.
Read more
Loading...
Otomotiv sektörünün tartışmasız kralı Rolls Royce (RR), uzun zamandır beklenen Luxury-SUV segmentindeki modeli Cullinan’ı bugün tanıttı. Tıpkı diğer tüm RR modelleri gibi “Suicide Doors” olarak anılan, önden arkaya doğru açılan arka kapılara sahip olan Cullinan, köklü İngiliz ... Otomotiv sektörünün tartışmasız kralı Rolls Royce (RR), uzun zamandır beklenen Luxury-SUV segmentindeki modeli Cullinan’ı bugün tanıttı.
Tıpkı diğer tüm RR modelleri gibi “Suicide Doors” olarak anılan, önden arkaya doğru açılan arka kapılara sahip olan Cullinan, köklü İngiliz marka için pek çok ilke imza atılan bir model oldu aynı zamanda.

Farz-ı Mahal:
-D Sütunu bulunan ilk RR: Cullinan -Arka yolcu koltukları katlanarak bagajın genişletilebildiği ilk RR: Cullinan
-Bagajın yolcu kompartmanından tamamen ayrılarak bi cam duvar arkadında izole edilmesinin sağlandığı ilk RR: Cullinan

RR Cullinan’da Arka makam koltukları 2 farklı şekilde sipariş verilebiliyor:
1. 3 Kişilik & Katlanabilir (Lounge Seats)
2. 1+1 Kişilik & ortasında buzdolabı ve bar malzemeleri kutusu bulunan (Individual Seats)
Bagaj hacminin 560 lt ila 1930 lt arasında değiştiği Cullinan, uzaktan kumandasının bir tuşuna basılması (yahut kapı kolunun dışardan kavranması) ile asil yolcularının rahatça içine bilebilmesi için 40mm alçalıyor.

Arazi/Asfalt sürüş modları, hava süspansiyonları, multimedya, navigasyon ve otomobile ait tüm özellikler; orta konsola entegre edilen dokunmatik ekran yardımıyla ayarlanıyor.
Gece görüş, arazi (yaban hayvanı) ve asfalt (yaya) görüş asistanı, 360derece kamera, aktif Hız sabitleyici, şerit takip yardımcısı gibi yarı otonom sürüş için tüm gerekli donanım, RR Cullinan’da mevcut, akıllı telefonlar için kablosuz şarj istasyonu ve 5 adet USB girişinin araç içinde bulunması da cabası.

Magical Carpet Ride (Uçan Halı Sürüşü) adlı sistem ise: hava süspansiyonları, alüminyum şasi, çok bağlantılı ön ve arka akslar, kamera ve sensörler, 4 tekerlekten çekiş (RWD) ve yönlendirme (4WS) ve maksimum torku 1600 d/d’de yakalayan yeni Biturbo 12 Silindirli motorun yardımıyla, gerek asfalt gerekse arazide olabilecek en en konforlu sürüşün sağlanmasını vaadediyor.
Tipik Rolls Royce tarzı ultra lüks materyallerin kullanılması ise RR Cullinan’ın gerçek alamet-i farikası.

Ekstra sağlam ve su geçirmez deri döşemeler, el işçiliğiyle işlenen gerçek etap metalden üretilen iç-dış aksam, 3 boyutlu görünümü verilerek monte edilen birinci kalite ahşap kaplamalar.
👇🏼Devamı Aşağıda👇🏼
Read more
Kai Shun Premier Tim Malzer Minamo Serisi Satışta! Alçakgönüllü zarafeti ile #Shun #Minamo serisi ...
Media Removed
Kai Shun Premier Tim Malzer Minamo Serisi Satışta! Alçakgönüllü zarafeti ile #Shun #Minamo serisi birinci sınıf #Kai bıçak serisine katıldı. Japon ve Avrupa bıçakların özelliklerinin sanatsal bir kombinasyonu. #TimMälzer 'in fikri, tipik Japon Santoku ile klasik Avrupalı şef bıçağının ... Kai Shun Premier Tim Malzer Minamo Serisi Satışta!
Alçakgönüllü zarafeti ile #Shun #Minamo serisi birinci sınıf #Kai bıçak serisine katıldı. Japon ve Avrupa bıçakların özelliklerinin sanatsal bir kombinasyonu. #TimMälzer 'in fikri, tipik Japon Santoku ile klasik Avrupalı şef bıçağının bir sentezini oluşturmaktı. Siyah ahşap sap, bıçakla birlikte özel olarak tasarlanmış, homojen damassen deseni ile bir araya getirilmesi, bıçağın tek bir parça gibi görünmesini sağlar. Serinin adı; yağmur damlalarının su yüzeyinde oluşturduğu görsele benzeyen, ince deseninden gelmektedir. (Japonca 'da Minamo) Bıçak konstrüksiyonu, esnek damassen çelik ile çevrelenmiş, sert bir çekirdeğe sahiptir. Böylece en yüksek keskinliği, uzun kesim dayanıklılığını ve ideal performansı sağlamaktadır.
Bıçağın Özellikleri;
Her işin üstesinden gelen santoku, hızlı ve hafif
Elde bilenmiş çift yüzlü konik bıçak 16 °
Kesici Bıçağın Uzunluğu: 15 cm
Sap Uzunluğu: 10.5 cm
Materyal: 32 Katman #VGMAX #Damaskus (Şam) Çeliği 60±1 HRC
#Kochmesser
Read more
<span class="emoji emoji1f4ab"></span>Göl Yazı; Bursanın Nilüfer ilçesine bağlı küçük bir kasaba.Tarihi milattan öncelere dayanan ...
Media Removed
Göl Yazı; Bursanın Nilüfer ilçesine bağlı küçük bir kasaba.Tarihi milattan öncelere dayanan bir yer. 250 yıllık rum evleri, 730 yıllık anıt ağacı, korunmaya alınmış kuşları mevcut bir yer. tenekeden sardunya saksılarının arasında el işi yapan, ağ ören kadınlar görebilirsiniz. ... 💫Göl Yazı;

Bursanın Nilüfer ilçesine bağlı küçük bir kasaba.Tarihi milattan öncelere dayanan bir yer. 250 yıllık rum evleri, 730 yıllık anıt ağacı, korunmaya alınmış kuşları mevcut bir yer. tenekeden sardunya saksılarının arasında el işi yapan, ağ ören kadınlar görebilirsiniz. güneş batmaya başlarken zambak tepesine çıkıp nefes kesen mehtabı seyredebilirsiniz...
💫Cumalıkızık;
Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş Cumalıkızık. İncir ve kestane ağaçları ile çevrili, Osmanlı mimarisinin en çarpıcı örneklerinin yer aldığı 700 yıllık bir anıt köydür burası. Kuzey Ege ve Marmara Bölgesi’nde çoğu Rumlardan kalma yüzyıllık köylerin aksine, Bursa – Cumalıkızık tam bir “Türk Köyü“dür. Bol oksijenin baş döndürdüğü bu yamaçlarda eski dağ köylerinin havası var.
Temiz havanın tüm hücrelerinizi ele geçirdiği Cumalıkızık, “Kınalı Kar“dizisinden sonra ününe ün katmıştır.
💫Misi Köyü;

Misi Köyü, 2000 yıllık tarihi geçmişe sahiptir.
Bursa’nın merkezine 12 km uzaklıkta olan ve ziyaret edenleri tüm doğallığıyla karşılayan Misi Köyü asma yaprağı, misket üzümü, pekmezi ve şarabıyla çok ünlüdür.
Osmanlı mimarisini yansıtan Misi, 1989 yılında kentsel sit alanı ilan edilmiş olup koruma altına alınmıştır.
💫Trilye;
Bursa’nın Mudanya ilçesinin 11 km uzağında, Marmara’ya kıyısı olan şirin bir belde.Küçük, sakin bir kasabada, zeytin bahçeleri ve ahşap evlerin arasında geçmişi keşfe çıkmak isteyenler için nefis bir adres.
Bir yanı deniz, bir yanı yemyeşil tepelerin olduğu, kıvrıla kıvrıla giden bir yoldan ulaşılıyor. Köyün adı 1963’de “Zeytinbağı” olarak değiştirilse de 2011’de tekrar iade edilmiş. Cumhuriyet, Melekler Adası, Sev Kardeşim, Kezban Yenge gibi film ve dizilere ev sahipliği yapmış olan şirin küçük bir kasaba burası. 💫Kestel Saitabat Şelalesi.
💫Mustafa Kemalpaşa Suuştu Şelalesi.
💫Karacabey Longoz Ormanları.
💫Atatürk Kent Ormanı.
Read more
Bu güne özel 6adet gümüş püsküllü orjinal ateş kehribarı tesbih isme özel ahşap kutusuyla 500₺ Bu güne özel 6adet gümüş püsküllü orjinal ateş kehribarı tesbih isme özel ahşap kutusuyla 500₺
Loading...
 #Repost @uretenellerimiz (@get_repost) ・・・ Mutlu bir hafta sonu geçirdiğinizi varsaymak ...
Media Removed
#Repost @uretenellerimiz (@get_repost) ・・・ Mutlu bir hafta sonu geçirdiğinizi varsaymak istiyorum. Çocuklarımızın hayatında maviliğin ve yeşilliğin bol olduğu bir yaz diliyorum. Kalın kırçıllı polyester makremo ipi yapılmış bir #canta. Ahşap boncuklu sap ile harika oldu. Güle ... #Repost @uretenellerimiz (@get_repost)
・・・
Mutlu bir hafta sonu geçirdiğinizi varsaymak istiyorum. Çocuklarımızın hayatında maviliğin ve yeşilliğin bol olduğu bir yaz diliyorum. Kalın kırçıllı polyester makremo ipi yapılmış bir #canta. Ahşap boncuklu sap ile harika oldu. Güle güle kullanın Elmas hanım. (Bu arada annemiz olur kendileri
🤣🤣🤣)
İpimiz @kilerci.iplik .
.
#orgu #tığişi #knitting #crochet #crocheted #crocheting #knit #canta #portfoy #bag #handbag #clutch #makrome #örgü
Read more
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
150 yıllık kadim bir kağıda yazılmış yazı...Yine o dönemin estetik zevkine uygun bir süsleme...Bir ...
Media Removed
150 yıllık kadim bir kağıda yazılmış yazı...Yine o dönemin estetik zevkine uygun bir süsleme...Bir de yine antika ahşap bir çerçeve...Hepsi biraraya gelince ortaya harika, kadim bir güzellik çıktı... 150 yıllık kadim bir kağıda yazılmış yazı...Yine o dönemin estetik zevkine uygun bir süsleme...Bir de yine antika ahşap bir çerçeve...Hepsi biraraya gelince ortaya harika, kadim bir güzellik çıktı...
Loading...
And once , they’ll meet... Ve bir kez, buluşacaklar... . . . . . . . . #sea #deniz #bridge ...
Media Removed
And once , they’ll meet... Ve bir kez, buluşacaklar... . . . . . . . . #sea #deniz #bridge #köprü #wood #wooden #ahşap #water #su #pure #saf #ston #taş #mauntain #dağ #sky #gökyüzü #cloudy #cloud #cloudysky #bulut #bulutlugökyüzü #seagull #martı #boat #tekne #fisherman #balıkçı ... And once , they’ll meet...
Ve bir kez, buluşacaklar...
.
.
.
.
.
.
.
.
#sea #deniz #bridge #köprü #wood #wooden #ahşap #water #su #pure #saf #ston #taş #mauntain #dağ #sky #gökyüzü #cloudy #cloud #cloudysky #bulut #bulutlugökyüzü #seagull #martı #boat #tekne #fisherman #balıkçı #memorys #hatiralar
Read more
Yazlık hırka; 11 ağustosta yeniden minikterzi.com'da! Üstelik 11-12-13 ağustos tarihlerinde ...
Media Removed
Yazlık hırka; 11 ağustosta yeniden minikterzi.com'da! Üstelik 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat ... Yazlık hırka; 11 ağustosta yeniden minikterzi.com'da! Üstelik 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon da aynı tarihte siteye eklenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
Gülüm! Tarihi geçidim. Hem geçmişim, hem bugünüm, yaşlılığım, taş devrinden interstellar’a ...
Media Removed
Gülüm! Tarihi geçidim. Hem geçmişim, hem bugünüm, yaşlılığım, taş devrinden interstellar’a evrimim! Tabi kaprislerim, şımarıklıklarım, aşk ve kırıklarım. Hasretlerim, anılarım. Gençliğim, ergenliğim. Kar, kış, yağmur. Side’de Calgary kış olimpiyatların. Kuşadası-Ankara. ... Gülüm! Tarihi geçidim. Hem geçmişim, hem bugünüm, yaşlılığım, taş devrinden interstellar’a evrimim! Tabi kaprislerim, şımarıklıklarım, aşk ve kırıklarım. Hasretlerim, anılarım. Gençliğim, ergenliğim. Kar, kış, yağmur. Side’de Calgary kış olimpiyatların. Kuşadası-Ankara. Offf ne biçim hatırlarım, hatıralarım. Hani yatağın içinden akrep çıkmıştı, “Alo Tannnsu” deyip deyip güldüğümüz şeyler vardı. Ralph Steadman karikatürleri kadardık, gibiyiz. Ve hani o makasın ikiye ayrıldığı gece! Acele acemi anneliğimiz, kadınlığımız, erkekliğimiz! Cesaret!Aldanmalarımız, iş işsizlik. Güç, güçsüzlük, başarı ve başarısızlıklarım. 35 yıllık arkadaşlığımız, şiir!
Atlatıp atlamadıklarımız. Can ağrısıyla keyiften sapıtmalarımız. Çekirdek, cacık, mantı, ketçap, cin, bloody mary, şarap ve müzik. Varolmanın dayanılmaz hafifliği. Ah ulen arada kaçırdıklarımız.
Ve nihayet bi de yaşasın Yarasa!
Gülüm, bu hikaye daha çok uzar! Arkadaşım doğum günün kutlu olsun! İyi ki varsın, adınsın! Seni çok seviyorum! 🍀🦇🌹@glmsn
Read more
Loading...
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’teki ikinci günümüz. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Sıcak Temmuz havasına ...
Media Removed
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’teki ikinci günümüz. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Sıcak Temmuz havasına rağmen yine şehrin altını üstüne getirdik. 🏽‍♂️🏽‍♀️ Görülecek o kadar çok yer var ki, gez gez bitmiyor. Bence Tiflis kesinlikle yakın zamada hem güzelliğiyle, hem de ekonomik ve vizesiz ... Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’teki ikinci günümüz. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪
Sıcak Temmuz havasına rağmen yine şehrin altını üstüne getirdik. ☀️🚶🏽‍♂️🚶🏽‍♀️ Görülecek o kadar çok yer var ki, gez gez bitmiyor. Bence Tiflis kesinlikle yakın zamada hem güzelliğiyle, hem de ekonomik ve vizesiz oluşuyla çok popüler olacak. ✈️
Merak ettim, var mı aranızda Tiflis’e seyahat planı yapmaya başlayanlar? 😀
➡️ HEMEN GELELİM KAYDETMELİK TİFLİS’TE GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER LİSTESİNE. Bir kısmını bu fotoğrafta arka planda görebilirsiniz hatta :) Hikayelerde de detaylı olarak işaretledim.
📌 ESKİ TİFLİS - İşlemeli ahşap balkonu olan evleri, Yunan adalarını andıran dar ce yokuşlu sokakları ve tarihi ambiyansıyla şehrin en güzel yeri. Sokakları tam kaybolmalık ve bol bol Instagram fotoğrafı çekmelik! 📸 Jumah Camii’ni ve Orbelianı Hamamı’nı görmeyi unutmayın.
📌 SAMEBA KATEDRALİ - 2007’de açılmış. 87 metre yükseklikte ve Gürcistan’ın en büyük katedrali.
📌 ÖZGÜRLÜK MEYDANI - Şehrin ana meydanı. Avrupa’daki birçok meydandan güzel.
📌 RUSTAVELİ BULVARI - Burası da şehrin ana caddesi. Özgürlük Meydanı’ndan başlayıp 1,5 km boyunca devam ediyor. MİLLİ OPERA VE BALE TİYATROSU, RUSTAVELİ DEVLET AKADEMİK TİYAROSU gibi önemli yapılara ev sahipliği yapıyor.
📌 NARİKALA KALESİ - Kaleden çok manzarası için mutlaka gidin derim. İster yürüyerek, ister teleferikle çıkabilirsiniz. Hemen arkasında da BOTANİK BAHÇESİ var. Bir de Tiflis’in 1500. yılını kutlamak için 1958’de yapılan devasa GÜRCÜ ANA HEYKELİ kaleye çok yakın.
📌 BARIŞ KÖPRÜSÜ - Tiflis’in tarihi dokusu içinde çağdaş mimarisiyle dikkat çeken, çam ve çelikten yapılmış bir köprü. 2010 yılında açılmış. Hemen yanında da yine modern mimarisiyle öne çıkan TİFLİS MÜZİK VE KONSER SALONU var.
📌 METEKHİ KİLİSESİ - Kura Nehri’nin yanında yüksek kayalıklar üzerinde çok fotojenik bir şekilde duran bir kilise. 1200’lerde inşa edilmiş.
📌 SİONİ KATEDRALİ - Yine 13. yüzyıldan kalma, şehrin en eski dini yapılarından birisi. 🎁🎁🎁 Bu arada yine size çok güzel bir sürprizim olacak! :) Yarın sabahı bekleyin! 🎁🎁🎁
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #hadiozaman #tiflis #gürcistan #tbilisi #georgia #nktiflis #nkgürcistan #nereyekacsak
Read more
Siz hiç yüz yüze karşılaşmadığınız, elini sıkmadığınız, oturup karşılıklı çay kahve bile içmediğiniz ...
Media Removed
Siz hiç yüz yüze karşılaşmadığınız, elini sıkmadığınız, oturup karşılıklı çay kahve bile içmediğiniz birisini dost gördünüz mü? Rick bir marangoz, şair, sahaf, heykeltraştı. Michigan’da, küçük bir kasaba olan Three Oaks’da yaşardı. Kendisini tanımama vesile olan şey, kitaplardan ... Siz hiç yüz yüze karşılaşmadığınız, elini sıkmadığınız, oturup karşılıklı çay kahve bile içmediğiniz birisini dost gördünüz mü? Rick bir marangoz, şair, sahaf, heykeltraştı. Michigan’da, küçük bir kasaba olan Three Oaks’da yaşardı. Kendisini tanımama vesile olan şey, kitaplardan yaptığı harikulade sanat eserleriydi. Yüzyıllık Yalnızlık için müthiş bir ahşap kutu yapmıştı mesela, üzerinde silik bir Macondo yazısıyla, pek yakında dünyanın bir başka köşesinde bir ailenin masasına gitmek üzere yola çıkacak muzların konduğu paletleri andıran. Bu sandığın etrafına metalden kahverengi kelebekler serpiştirmişti, romandaki kahramanlardan birini hep takip eden kelebekleri. Dalton Trumbo’nun “Johnny Silahı Kaptı”sı için kitabı deriyle kaplamış, üzerine antika bir telgraf vericisi yerleştirmişti. Moby Dick’ten Çimen Yaprakları’na, Prens’ten Kuzgun’a birçok edebi eseri birer sanat objesine çevirmeyi başarıyordu ürettikleriyle. Rick’le zamanla sosyal medyada tanıştık, ara ara sohbet etmeye başladık. Hiç unutmam, ilk konuşmamız mülteciler (aralarında bir iki Türk de vardı) için yaptıklarıyla ilgiliydi. Amerikan taşrasında kitap, antika eşya ve kendi tasarımlarını sattığı dükkânı, etraftakilerin buluşma noktalarından biriydi. Eşi bir çiçekçiydi, bir konuşmamızda onu, taze kır çiçekleriyle tavladığını anlatmıştı. Pek kasaba dışına çıkmazlardı, büyük şehirleri sevmezlerdi, boş vakitlerinde şiir günleri düzenlerler, dostlarıyla vakit geçirirler, Cumartesi akşamları dans etmeye giderlerdi. Bir iki videosunu izlemiştim, hem danslarını hem de gözlerinden akan sevgilerini izlemeye doyamamıştım. Tıpatıp aynı ada sahip Amerikalı ressam hakkında “hem babam, hem de benim için bela oldu, herkes karıştırıp duruyor” derdi gülerek. Babasının ismi de Richard Tuttle’dı. Tom Waitz dinler, uzun uzun Mevlana’dan bahsederdi. Bu fakir, maalesef çok beğendiği Yüzyıllık Yalnızlık’ı alamamıştı ama Gazap Üzümleri’nin büyük boy eski bir baskısından yaptığı, Tom Joad’un Oklahoma’dan Kaliforniya’ya taşıdığı, artık eskimiş, sararmış hayali deri çantayı bir doğum günü hediyesi olarak postasında gördüğünde oldukça şaşırmıştı. “Aslı astarı eski bir kitap” demişti, üstünde durmaya değmezdi. (Devamı aşağıda)...
Read more
<span class="emoji emoji1f33f"></span>El yapımı, İsme özel cam kupa kavanoz<span class="emoji emoji1f343"></span> Ahşap el yapımı Bank raf havluluk <span class="emoji emoji1f33f"></span>Ahşap el yapımı Kiraz ...
Media Removed
El yapımı, İsme özel cam kupa kavanoz Ahşap el yapımı Bank raf havluluk Ahşap el yapımı Kiraz Tepsi Polyester güllü , ahşap kaşıklık Sipariş ve detaylar için profil bilgilerime bakabilir / whatsapp' dan 0535 811 77 38 ulaşabilirsiniz 🌿El yapımı, İsme özel cam kupa kavanoz🍃
Ahşap el yapımı Bank raf havluluk 🌿Ahşap el yapımı Kiraz Tepsi 🍒 Polyester güllü , ahşap kaşıklık💚🌷🌿🌷🍃
Sipariş ve detaylar için profil bilgilerime bakabilir / whatsapp' dan 0535 811 77 38 ulaşabilirsiniz😊
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
Her güzel tatilin bir sonu var ,<span class="emoji emoji1f614"></span>artık işimizin başına dönüyoruz haftaya güllü çantayla ilgili ...
Media Removed
Her güzel tatilin bir sonu var ,artık işimizin başına dönüyoruz haftaya güllü çantayla ilgili tüm detayları sizlerle paylaşıcam ,güllü çantamızın biri çift sıra gül ahşap saplı ,bir taneside tek sıra gül ağzı büzgülü ..... bence ikiside ayrı güzel oldu huzurlu ,mutlu günleriniz ... Her güzel tatilin bir sonu var ,😔artık işimizin başına dönüyoruz haftaya güllü çantayla ilgili tüm detayları sizlerle paylaşıcam ,güllü çantamızın biri çift sıra gül ahşap saplı ,bir taneside tek sıra gül ağzı büzgülü ..... bence ikiside ayrı güzel oldu 👍🌺 huzurlu ,mutlu günleriniz olsun 😍❤️💐🌺görüşmek üzere 🙋 #örgü #bag #kagıtip #knitting #knittingbag #sibelkavaklıoğlu #örmeyiseviyorum #rose #güllüçanta
Read more
Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ...
Media Removed
Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ahşap bir heykeldir. Bir heykelin resmini yapma fikri benim kendi resim tarihimde daha önce yapmamış olduğum oldukça kışkırtıcı bir deneyim olarak karşıma çıktı. Tabi her şeyden önce ... Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ahşap bir heykeldir. Bir heykelin resmini yapma fikri benim kendi resim tarihimde daha önce yapmamış olduğum oldukça kışkırtıcı bir deneyim olarak karşıma çıktı. Tabi her şeyden önce o tarihlerde bu kadar gerçekçi duygu aktarımı resimde mümkün değilken heykelde bunu gerçekleştirmiş olmaları olağanüstü bir durum. Daha sonra benzerlerini NY Metropolitan, Londra National Galerileri de gördüm. Özellikle resmini yaptığım bu heykelde figür acıya gönüllü görünür hatta haz alır. Dudakları hafif aralık, çenesi yukarı kalkık, gözleri buğulu ve kısık. Efendisinden bir kırbaç daha bekler durumda, bedenini vermiş ruhunu da ona vermeyi, ellerini de ona doğru uzatmış alınmasını bekliyor. Bu resim “ Seni Seviyorum” serimin ana kaynağıdır geri kalan beş resim bu bahsettiğim elementlerden doğmuştur. Seriyi olduğu gibi 2016’da Londra’da S2 galeride sergiledim. Mardin bienali kuratörlerinden Nazlı Gürlek’in Bienale katılmam önerisi üzerine kendisine bu resmi Mardin’de bir kilisede sergileme koşuluyla katılabileceğimi söyledim. Bundan sonrasında inanılmaz gelişmeler yaşandı. Resim ilk önce Mardin’de bir kiliseye gösterildi. Kilisenin yetkilisi bu İsa’nın kendi mezheplerine ait bir İsa figürü olmadığını söyleyerek bu İsa’ya ait kilisenin ‘Meryem Ana’ kilisesi olduğunu belirtti. Akabinde ‘Meryem Ana’ kilisesi yetkilileri resmi görünce mahzenden benim tahminimce en az dörtüyüz yaşında olan, resmini yaptığım heykelin bir benzerini çıkarttılar ortaya. İlahi bir karşılaşmayla şimdi her iki figür yan yana kilisede kendilerine ait nişte suskun söyleşilerine hasretle başladılar.
Ben ilham yoluyla resimleri yaparım ‘aklım’ ara ara dahil olsa da zaman içinde hiç işe yaramamıştır. Kalbimi dinleyerek yaptığım resimler her zaman kendi yollarını herkesten bağımsız olarak çizmişlerdir. Londra için yaptığım resim şimdi Mardin de hayatına devam ediyor ve kendini asırlardır bekleyen arkadaşını gün yüzüne çıkartarak.
..
‘The Man Of Sorrows’
2016, oil on canvas/ oil on canvas, 100 x 140 cm
#mardinbienali #mardinbiennial @doneotyam @nazligurlek @ddyucel @arapoglufirat @frutholstrup
Read more
Anadolu'nun neresini gezsem antik zamanlardan kalma kalıntıların sonraki dönemlerde bir şekilde ...
Media Removed
Anadolu'nun neresini gezsem antik zamanlardan kalma kalıntıların sonraki dönemlerde bir şekilde yapılarda kullanılmış olduğunu görüyorum. Medeniyetlerin geçişini bir devamlılık olarak gören kişiler eserlerini de ona göre yapmış. İnsanlık ailesinin parçalarını ustalıkla birleştirmiş. Bu ... Anadolu'nun neresini gezsem antik zamanlardan kalma kalıntıların sonraki dönemlerde bir şekilde yapılarda kullanılmış olduğunu görüyorum. Medeniyetlerin geçişini bir devamlılık olarak gören kişiler eserlerini de ona göre yapmış. İnsanlık ailesinin parçalarını ustalıkla birleştirmiş.
Bu fotoğraflar 1200'lü yıllarda yapılan Aslanhane Camii'nden, ahşap direklerin arasında kullanılan taş oymaları da Antik dönemlerden. Onu da katmışlar binaya, kırıp parçalamamışlar. Bana ait değil dememişler.
Musalla taşları dahi antik zamanlardan.
Binlerce yıllık eserleri kullanabilen bu anlayışı kavramak gerek.
Propaganda ve magazinle Islamofobik bir hafıza oluşturuldu. Yanıbaşımızda gördüklerimizi dahi yorumlayamıyoruz.
#history #tarih #antik #Aslanhane #cami #mosque #Ankara
Read more
Cumartesi 16.00'da kadıköyde ücretsiz seminerim var<span class="emoji emoji1f60d"></span> duygu şifresini de anlatacağım. Yerler ...
Media Removed
Cumartesi 16.00'da kadıköyde ücretsiz seminerim var duygu şifresini de anlatacağım. Yerler sınırlı olduğundan lütfen katılımınızı telefonla teyit edin Şehrin ortasında muhteşem kokan bir samanevde oluyor. Hiç görmediyseniz mutlaka gelmelisiniz ************* @yeniinsanyayinevi ... Cumartesi 16.00'da kadıköyde ücretsiz seminerim var😍 duygu şifresini de anlatacağım. Yerler sınırlı olduğundan lütfen katılımınızı telefonla teyit edin ❤ Şehrin ortasında muhteşem kokan bir samanevde oluyor. Hiç görmediyseniz mutlaka gelmelisiniz 😘
************* @yeniinsanyayinevi - Ekolojik Yaşam Merkezi'nde bu cumartesi🌸 Yeryüzü Derneği gönüllüsü @huseyin_varis ile Çocuklar İçin Ahşap Oyuncak Atölyesi ile başlıyoruz. Ardından Vegan Akademi'de 'Bağlantıyı Kurmak- Vegan Olmak Nedir?' filmini izleyip, söyleşeceğiz. Doğal Annelik'te de @dogalanneyim ile Modern Şehirde Sağlıklı Kalmak ve Duygusal Dengelenme'yi konuşacağız. Sonrasında bir kadının tek başına çıktığı Hindistan yolculuğunu anlatan Goa'dan Geçen Yol kitabının söyleşisini yazarı Fer İnsanoğlu ile yapacağız. Kayıt için: [email protected] @kadikoybelediye @kadikoyetkinlikler #kadıköy #etkinlik #ekolojikyasam #cumartesi #annelik #ahşapoyuncak #veganlık #hindistan #goa #yolculuk #singletrip #bağlantıyıkurmak #[email protected] www.BasakPirtini.com
Read more
Günaydın tüm sevdiklerim❣️ Kaydedilesi Post yaptım size<span class="emoji emoji1f4af"></span> Bu postum özellikle instagram da ...
Media Removed
Günaydın tüm sevdiklerim❣️ Kaydedilesi Post yaptım size Bu postum özellikle instagram da satış yapan kızkardeşlerim için; ürünlerini, yaptığı çantayı, aksesuarı, pastayı bir ekiple değil! kendi başına fotoğraflayanlara minik bir öneri postu niteliğinde olsun istedim 🛑I ... Günaydın tüm sevdiklerim❣️
Kaydedilesi Post yaptım size💯
Bu postum özellikle instagram da satış yapan kızkardeşlerim için;
ürünlerini, yaptığı çantayı, aksesuarı, pastayı bir ekiple değil! kendi başına fotoğraflayanlara minik bir öneri postu niteliğinde olsun istedim📌
🛑I Ş I K 🛑
Hangi tarz fotoğraf çekersek çekelim, fotoğraflarımızda DOĞAL bir his yaratmak istiyorsak, her zaman gün ışığı kullanmak gerekir..
Yemek fotoğrafçılığında genellikle yanal ışık veya arkadan gelen ışık kullanılır.. Bu şekilde ışık kullanmamızın en büyük amacı ışık gölge dengesinden faydalanarak boyut hissini çok daha iyi yansıtan fotoğraflara sahip olmaktır.
Eğer sizde benim bu fotoğrafta olduğu gibi doğal ışık kullanacaksanız, direkt günışığı almayan bir camın önüne çekim alanınızı oluşturup masanızı buraya kurmanız sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle yumuşak bir ANA IŞIK kaynağına sahip olmuş olacaksınız.
Işık yardımcı malzemeleri için neler kullanabilir çok fazla para harcamadan neler yapabiliriz konusunu bir başka postta sizler için yazacağım❣️ ama minikte olsa bu fotoğrafın hikayesini de eklemek isterim:)
Arka fonda kullandığım siyah kumaş bir masa örtüsü🤭rafların üzerinde durması için büyük mandallarla tutturdum ve oldumu size siyah fon👍🏻 zemini marangoza 3 yıl önce yaptırmış kendim boyamıştım.
Kullandığım proplardan seramik olanlar @bak_kaltasarim el emeği❤️
ahşap kaşıklık @mojolon ❤️
bıçak ve spatula en az 7-8 yıllık..
masada ki sararmış kitap eski bir sahaftan (bence siz de kendinize 2-3 adet eski sayfaları sararmış kitap edinin)
.
📌🛑📌 Gelecek konu ne olsun?
A) Kompozisyon
B) Altın Oran
C) Denge
D) Renkler
E) Işık devam
Read more
ÇEKİLİŞ ❣️ GIVEAWAY <span class="emoji emoji1f38a"></span> GEWINNSPIEL - Merhaba <span class="emoji emoji1f44b"></span>🏻 resimde gördüğünüz kitabı ve malzemeleri aranızdan ...
Media Removed
ÇEKİLİŞ ❣️ GIVEAWAY GEWINNSPIEL - Merhaba 🏻 resimde gördüğünüz kitabı ve malzemeleri aranızdan bir kişiye hediye etmek istiyorum @tuvapublishing tarafından yayınlanan ve bana gönderilen @kornflake_stew Alison’un amigurumi kitabında çok şeker karakterler var ve yakın zamanda ... ÇEKİLİŞ ❣️ GIVEAWAY 🎊 GEWINNSPIEL
-
Merhaba 👋🏻 resimde gördüğünüz kitabı ve malzemeleri aranızdan bir kişiye hediye etmek istiyorum 🎈 @tuvapublishing tarafından yayınlanan ve bana gönderilen @kornflake_stew Alison’un amigurumi kitabında çok şeker karakterler var ve yakın zamanda Türkçe olarak da satışa sunulacaktır. Kitaptan hemen birşeyler örebilmeniz için 6 adet DMC Natura Cotton, 8 çift kilitli göz, 6 adet handmade yazılı ahşap düğme ve Clover firmasından bir kesici ve ilmek işaretleyicileri ekliyorum. Katılmak için

🌸 resmi beğenmenizi ve
🌸 örgü seven bir kişiyi etiketlemenizi rica ediyorum.
🌸 Dilediğiniz kadar çok katılabilirsiniz.

Cumartesi günü kazanan kişiyi açıklarım 🍀 Şansınız bol olsun! Not: Çekilişe elbette sadece takipçilerim katılabilir.
-
Hello 👋🏻 You can win one copy of the lovely 'Cutest Crochet Creations' book by sweet Alison @kornflake_stew. Thx to the publisher @tuvapublishing for this opportunity 🎈 I added 6 skeins of DMC Natura Just Cotton, 8 pairs of safety eyes, wooden buttons, a Clover yarn cutter and Clover stitch markers to the package. To enter

🌸 like the picture and
🌸 comment below tagging a friend.
🌸 Unlimited entries allowed.

I’ll announce the winner on Saturday 🍀 Good luck! Please note: The giveaway is only for my followers!
-
{werbung} Huhu 👋🏻 Ich verlose in Kooperation mit @tuvapublishing das neue Buch von der lieben Alison @kornflake_stew 🎈 Als Zugabe, damit ihr gleich mit einer der süßen Püppchen loslegen könnt, lege ich dem Päckchen noch 6 Knäuel der DMC Natura Just Cotton, 8 Paar Sicherheitsaugen, Holzknöpfe mit dem Aufdruck handmade, einen Garnschneider und Maschenmarkierer von Clover bei. Um teilzunehmen bitte

🌸 das Bild liken und
🌸 eine Person in den Kommentaren markieren.
🌸 Unbegrenzte Teilnahme möglich.

Am Samstag findet die Verkündung statt 🍀 Viel Glück! Notiz: Das Gewinnspiel ist nur für meine Abonnenten!
-
Read more
Büyük gün geldi! Bayram kampanyamız yarın saat 11.30 da mağazamızda, 20.00 de sitemizde başlıyor. ...
Media Removed
Büyük gün geldi! Bayram kampanyamız yarın saat 11.30 da mağazamızda, 20.00 de sitemizde başlıyor. 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta ... Büyük gün geldi! Bayram kampanyamız yarın saat 11.30 da mağazamızda, 20.00 de sitemizde başlıyor. 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon mağazaya ve siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
Ahşap tepsi üstünde ne güzel bir tüy dediğinizi duyar gibiyiz, ammma yanıldınız kızlar<span class="emoji emoji1f343"></span>Ahşap ...
Media Removed
Ahşap tepsi üstünde ne güzel bir tüy dediğinizi duyar gibiyiz, ammma yanıldınız kızlarAhşap üzerine akrilik el boyaması ile çizmiş bu tüyü @lotusarcraft ve tek kelime ile harika olmuş Bu haftaki ödüllü etkinlik sponsorlarımızdan biri de aynı zamanda kendisi. #ahşapboyama #ahşaptepsi ... Ahşap tepsi üstünde ne güzel bir tüy dediğinizi duyar gibiyiz, ammma yanıldınız kızlar🍃Ahşap üzerine akrilik el boyaması ile çizmiş bu tüyü @lotusarcraft ve tek kelime ile harika olmuş 💚 Bu haftaki ödüllü etkinlik sponsorlarımızdan biri de aynı zamanda kendisi. #ahşapboyama #ahşaptepsi #10marifet #dekoratifboyama
Read more
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 ...
Media Removed
11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok ... 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•üstelik 11 ağustosta yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon siteye eklenecek, çok sevilen yazlık hırkalarımızın ise stokları güncellenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
Gugarwood yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum. Gugarwood ...
Media Removed
Gugarwood yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum. Gugarwood bir marka değil, kendimizi en kısa yoldan ifade etmemiz işin kullandığımız bir ‘ünvan’ olarak bilinsin. Zira ‘marka’ asıl yapıp etmek istediğimiz şeylerin öz niyetini sakatlayan ... Gugarwood
yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum.
Gugarwood bir marka değil, kendimizi en kısa yoldan ifade etmemiz işin kullandığımız bir ‘ünvan’ olarak bilinsin. Zira ‘marka’ asıl yapıp etmek istediğimiz şeylerin öz niyetini sakatlayan bir içeriğe sahip.
Sabırla ve azimle en önemlisi sizlerin teveccühüyle bir yere vardık. Fabrikasyon modern üretim tekniklerine esir olmadan da bir şeyler üretmenin, bu yolla rızkımızı temin etmenin imkan dahilinde olduğunu nasip etti Mevla.
Ortak kaderi paylaştığımız yoğunluğu el emeği olan özgün tasarımların üretildiği irili ufaklı bir çok atölye ile tanış olduk bu süreçte. Birlikte güzel işler üretmeyi, helalinden kazanmayı, bildiklerimizi paylaşmayı amaç edindik. Ve bundan böyle amaç birliği içinde olduğumuz bu mütevazi atölyelerin üretimlerine gugarwood e-ticaret sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda yer vermeye başlayacağız. Önümüzde açılan bu güzel yolun hakkını verebilmeyi nasip etsin Mevlamız. Ya Allah bismillah.
Dipnot: ürünlerin tüm özellikleri, fiyat bilgileri, üretici künyeleri kurban bayramı sonrası www.gugarwood.com sitemizde yer alacak inşallah.
#seramik #handmade #seramikkupa #seramiktasarım #istanbul
Read more
Marie Claire Maison'da bu ay: Çiçeklerin gücü adına! Norwall Wallcoverings marka Rose Garden ...
Media Removed
Marie Claire Maison'da bu ay: Çiçeklerin gücü adına! Norwall Wallcoverings marka Rose Garden 2 duvar kâğıdı rulosu, Hanna Home. 10580 duvar boyası, Jotun. Eskitme çerçeve üzeri çiçek aranjmanı,, Be Flowers. Larry berjer, Mudo Concept. Ahşap görünümlü parke, Çanakkale Seramik. Hazeranlı ... Marie Claire Maison'da bu ay: Çiçeklerin gücü adına!
Norwall Wallcoverings marka Rose Garden 2 duvar kâğıdı rulosu, Hanna Home. 10580 duvar boyası, Jotun. Eskitme çerçeve üzeri çiçek aranjmanı,, Be Flowers. Larry berjer, Mudo Concept. Ahşap görünümlü parke, Çanakkale Seramik. Hazeranlı sehpa, Something. 4’lü gold şamdan,, H&M Home. Mermer küllük, Archive. Ola masa lambası, Studio Fav. Kapaklı ve açık seramik mum, Palmhouse. Örgü silindir yastık, Fishy Knitting. 📸 Beyza Çoruhlu #marieclairemaisontr
Read more
Yazlık hırka; 11 ağustosta yeniden minikterzi.com'da! Üstelik 11-12-13 ağustos tarihlerinde ...
Media Removed
Yazlık hırka; 11 ağustosta yeniden minikterzi.com'da! Üstelik 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor! •3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak. •yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat ... Yazlık hırka; 11 ağustosta yeniden minikterzi.com'da! Üstelik 11-12-13 ağustos tarihlerinde seçili ürünlerde ikinci üründe %50 indirim seni bekliyor!
•3 günlük kampanya süresince tüm alışverişlerinizde kargo bedava olacak.
•yepyeni ürünlerimiz ahşap düğmeli tunik ve coconat düğmeli pantolon da aynı tarihte siteye eklenecek.
(ikinci üründe %50 indirim kampanyasına dahil olan ürünlerimiz:
-sepet dokulu etek -ekose ceket -sara çanta -yağmurluk -duble paça pantolon -püsküllü jean -cepli kalem etek -victorian tunik)
Keyifli alışverişler🌿
Read more
Bu püsküllü, doğal taşlı ve ahşap boncuklu kolyeler bu senenin olmazsa olmazlarından. Gönderime ...
Media Removed
Bu püsküllü, doğal taşlı ve ahşap boncuklu kolyeler bu senenin olmazsa olmazlarından. Gönderime hazır, sahiplerini bekliyor. Tüm Elys's lerde olduğu gibi tek üretildi. #ahşap #akik #aksesuar #accessory #ahşapboncuk #boho #bohem #boncuk #boncuktakı #beadjewelry #doğaltaş #doğaltaşkolye ... Bu püsküllü, doğal taşlı ve ahşap boncuklu kolyeler bu senenin olmazsa olmazlarından. Gönderime hazır, sahiplerini bekliyor. Tüm Elys's lerde olduğu gibi tek üretildi. #ahşap #akik #aksesuar #accessory #ahşapboncuk #boho #bohem #boncuk #boncuktakı #beadjewelry #doğaltaş #doğaltaşkolye #elysfan #elyapımı #elystakı #gemstone #gemstonenecklace #handmade #handmadejewelry #jewelry #kolye #kişiyeözel #necklace #püskül #renkli #styles #takı #tarz #trendy #takıtasarım
Read more
Tünaydınlar mutlu haftalar <span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♂️<span class="emoji emoji1f4f7"></span> Bu haftaki fotoğraf turumuza Küçükpazar' dan Süpürgecilerin ...
Media Removed
Tünaydınlar mutlu haftalar ‍♂️ Bu haftaki fotoğraf turumuza Küçükpazar' dan Süpürgecilerin olduğu kısımdan başlıyoruz Küçükpazar benim için fotoğraf arşivim de ap ayrı bir yer tutar unkapanından şeb sefa hatun camiinin yanından küçükpazara girdiginiz vakit Kendinizi çok ... Tünaydınlar mutlu haftalar 🙋‍♂️📷
Bu haftaki fotoğraf turumuza Küçükpazar' dan Süpürgecilerin olduğu kısımdan başlıyoruz
Küçükpazar benim için fotoğraf arşivim de ap ayrı bir yer tutar unkapanından şeb sefa hatun camiinin yanından küçükpazara girdiginiz vakit
Kendinizi çok eskilere gitmiş hissedebilirsiniz küçük küçük camileri ile hasırcıları ile kantarcıları ile şekerlemecileri ile ki(Hicipoglu şekerlemeye uğrarsanız 300 yıllık süt güğumlerini görebilirsiniz Padişahın şekerci başından günümüze kadar gelen geleneği keyifle dinlersiniz )ve bu fotoğrafta gördüğünüz süpürgecileri ile bileyci ustaları ile geçmişten günümüze harika bir yolculuk yapabilirsiniz herkese mutlu günler beni takip etmeye devam edin 📷🙋‍♂️☕🎶🎵🎶 #hart_splash #asi_es_splash #bnwsplashloverss #ig_monumentalworld_splash #be_one_splash #great_captures_splash #splash_reward #world_bestsplash #fever_splash #splash_only
#splash_turk #total_splash #splashing_rainbow
#splash_in #moon_splash_hdr #lucky_csplash #thepicart_hdr_splash #italiainunoscatto_splash #think_splash #turkportal_splash #tv_colorsplash #splash_creative_pictures #addicted_to_splash
#best_expression_splash #tot_splash #gf_splash
#photoworld_star_splash #bnwcsc_lovers_jp
#fivearts_bnwsplash
Read more
Loading...