Gülsüm günümüz yüzük art

Loading...


Unique profiles
90
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Büyükada, Akarca Sahilleri, Iznık Ayasofya Orhan Camii
Average media age
628.9 days
to ratio
11.5
'' Nevruz Bayramı'' Türk halkları ve özellikle Azerbaycan Türklerine özgü bir bayram (Yeni Yıl kutlamaları). Bu bayramın Eski Türk inançlarına göre hayatın başlangıcı olan toprağa hayat veren dört ünsürü derin bir bakışla içinde barındırıyor . Su,Od(ateş),Yel (hava),Toprak. ... '' Nevruz Bayramı'' Türk halkları ve özellikle Azerbaycan Türklerine özgü bir bayram (Yeni Yıl kutlamaları).
Bu bayramın Eski Türk inançlarına göre hayatın başlangıcı olan toprağa hayat veren dört ünsürü derin bir bakışla içinde barındırıyor .
Su,Od(ateş),Yel (hava),Toprak.
🍀 Nevruz bayramı 21 Mart günü olsa da bayramı biz Azerbaycan Türkleri 4 hafta önce kutlamaya başlıyoruz.
Ve bu dört haftalık süreye Boz (gri) ayı diye isim verilmektedir.
Ve bu aydaki her Salı akşamı (Azerice çerşenbe akşamı) Su çerşenbesi, Od çerşenbesi, Yel çerşenbesi, Torpak çerşenbesi adlanıyor ve her Çerşembe her evde kutlanılıyor.
💧Su çerşenbesi : “Ezel çerşenbe” bahar kendi belirtilerini gösteriyor, dağlarda buzlar erimeye başlıyor ve nehir sularına karışıyor. Kızlar pınar başından soğuk su getirip evleri temizleyip yüzlerini yıkıyorlar, hastalıklarının bu Su ile geçip gideceğine inanıyorlar.
🔥Od çerşenbesi: Bahara doğru güneş kızınır, torpağı ısındırır. Bu çerşambe hem de eski insanların güneşe, ateşe olan inamından geldiği söyleniliyor. Eskiden insanlar derdi ki, biz ne kadar ezizlersek, okşarsak toprak, doğa bir o kadar tez canlanar, ısınar bize mutluluk getirer.
💨Yel çerşenbesi – “Külekli çerşenbe”, bu artık sıcak rüzgarların gelişinden haber veriyor ve ağaçları, güllerı bu sıcak rüzgar uykudan oyandırıyor.
🌾Toprak çerşenbesi :“ Yılın son çerşenbesi” Allah’ımız Su ile ıslatı, Ateş'ile ısıttı, Rüzgarla oyattı ve son çerşembe de artık toprak yeni hayata hazır ve ekime hazır, tohum serpmek olur ve Allahın bahş ettiği nimetlerden yine yararlanmak mümkün oluyor .
Yılın son çerşembesi mutlaka ateş - tonqal yakılır ve üzerinden hoplanır, bununla da her bir kötülüklerin o ateşde yanıp gideceğine inanırlar.
“Ağırlığım – uğurluğum tökülsün, odda yanıb kül olsun”, “Yansın alov saçılsın, benim bahtim açılsın” ve ya '' kızlar diyer atıl matıl çeşenbe ayna tekin bahtım açıl çerşenbe.''
---
Sadece Ateş yakmak değil gerçek , Gerçek bir dünya felsefe kendinde barındıran bu inamdan ibarettir , kopyalamakla olmuyor bu işler. Türk doğdüm ve Türk öleceğim
''Ne Mutlu Türküm Diyene ''
#çərşənbə #ergenekon #türkmilleti #su #od #yel #toprak
Read more
Loading...
Kucağımda ki “Bebeğimiz” de “Sezaryenle” gelmeye karar verenlerden.. Bugün “Sezaryen” sonrası ...
Media Removed
Kucağımda ki “Bebeğimiz” de “Sezaryenle” gelmeye karar verenlerden.. Bugün “Sezaryen” sonrası Emzirme den bahsedeceğim sizlere..🤱🤱🤱 Sezaryen ile dünyaya gelen bebeğiniz için yapılacak ilk şey “Tentene Temas” ve “En kısa Sürede Emzirme Başlatılması ! “ Tabi ki Herşey Yolundaysa.. ... Kucağımda ki “Bebeğimiz” de “Sezaryenle” gelmeye karar verenlerden.. Bugün “Sezaryen” sonrası Emzirme den bahsedeceğim sizlere..🤱🤱🤱 Sezaryen ile dünyaya gelen bebeğiniz için yapılacak ilk şey “Tentene Temas” ve “En kısa Sürede Emzirme Başlatılması ! “ Tabi ki Herşey Yolundaysa.. 🤱 Araştırmalar sonucunda tahmin ediliyor ki “Normal Doğum esnasında salgılanan hormonlar ki bunları hep anlatıyorum “oksitosin” “endorfin” gibi hormonlar “Prolaktin” dediğimiz süt yapım hormonunu uyardığı için “Süt inişi daha hızlı ve daha fazla olabiliyor” 🤱🤱🤱 Acil Sezaryen ve Planlı Sezaryen Durumlarında “Doğum Ağrıları” oluşmadığından dolayı hem “endorfin” hem de “oksitosin” salgılanması gecikebildiğinden “süt yapım ve inimi” daha geç olabiliyor araştırmalar bunu gösteriyor.. İşte diyorum ki “Sezaryen Sonrası en erken zamanda tentene temas ve Emzirme Sağlanmalı “ ki “Süt yapım hormonumuz Prolaktin Uyarılsın” bebeğinizle yaptığınız ten tene temas aşk hormonumuz olan aynı zamanda memelerden süt akımı ! Emrini veren “Oksitosini” yükseltsin 🤱 Artık “Anne Dostu Sezaryen” kavramları günümüzde mevcut bunların amacı da “en kısa zamanda anneyle bebek bağlanması gerçekleşssin emzirme başlatılsın ve en az müdahale ile en güzel şekilde anne ve bebek iyi olsun”dur 🤱 Ayrıca araştırmalar “sezaryen” ile doğan bebeklerin “kan şekerlerinin” daha düşük olma eğiliminde olduğunu vurguluyor.. O yüzden de “en kısa zamanda” emzirme başlatılması Bebek için de çok çok önemli bir hal alıyor🤱🤱🤱 O yüzden Sevgili Anneler “Sezaryen” sonrası ne yapabilirim diye soruyorsunuz ya eğer herşey yolundaysa hemen bebeğinizle kavuşmayı ve emzirmeyi talep edin edin ki memeleriniz de hormonlarınız da uyarılsın zaman kaybetmeden emzirmeye baslansin 🤱🤱 Unutmayin ki “sut uretimi hamileliginizde baslar” Panik yapmadan Sabirla Inancla “Sutunuzu Bebeginizle Kavusturmak icin Bol Bol Emzirin” 🤱🤱🤱🤱 Sevgiler Ayse Ebe 🦋🦋🦋 #emzirme #sezaryen #birthing #bebek #baby #midwifery #sezaryen #section #emzirmek #annesütü #sezaryendoğum #normaldoğum #annelik #tentenetemas #skintoskin #baby #breastfeeding #breastaugmentation #breastfeed #mom #anne #birthcenter #birthing #baby #newborn @ebeaysee
Read more
Regrann from @kedigiller_ - <span class="emoji emoji1f50a"></span><span class="emoji emoji1f50a"></span> #İZMİR #ACİL #YUVA <span class="emoji emoji1f50a"></span><span class="emoji emoji1f50a"></span> 05533341835 #yuva Bu kızı sahipleri sandığı ...
Media Removed
Regrann from @kedigiller_ - #İZMİR #ACİL #YUVA 05533341835 #yuva Bu kızı sahipleri sandığı insanlar boxuyla birlikte parka terketmişler. Yavrum hergün ağlıyor evlere girmek için, kapılarda bekliyor. Alıp biyere atcaklar diye çok korkuyorum çöplerden de beslenemiyor ev kedisi ... Regrann from @kedigiller_ - 🔊🔊 #İZMİR #ACİL #YUVA 🔊🔊 05533341835
#yuva
Bu kızı sahipleri sandığı insanlar boxuyla birlikte parka terketmişler. Yavrum hergün ağlıyor evlere girmek için, kapılarda bekliyor. Alıp biyere atcaklar diye çok korkuyorum çöplerden de beslenemiyor ev kedisi öğrenmemiş ki napsın. Bunlar yetmez gibi bir de köpek boynundan ısırmış, yara hep boynu.. Tedavisini ben yaptıracagım ama ya sonra yine aynısı gelecek başına nereye kadar küçücük bedeni dayanabilir sokaklarda kalırsa? Oysa öyle de uysal ki azcık sevilince mırmır hemen.
Salem kapıya mama istemeye gelen kedileri dövüyor. Balkondayken bile bizi besleme yaparken gördüğünde strese giriyor, bağırıyor ve eşyalara zarar veriyor. Eve alamıyoruz Doğumu da yaklaştı bebekler doğunca çocukların elinde oyuncak olacaklar. Durum böyleyken böyle bu kız çok zorluk çok acılar çekti oysa kendi de daha küçücük şu dünyada şiddet, terkedilme, yaralanma, açlık gördü hep..yüzü gülsün artık o da mutlu olsun azcık başının okşanması, bir lokmacık doyması bile yeterken ona reva mı çektikleri?
Yavruları doğduğunda sahiplendirilmeleri için yardım edeceğim, kısırlaştırılmasını da ben yaptıracağım. Yeter ki bi evi olsun, sokaklarda yitip gitmesin. Çok sevgi dolu, uysal, diğer kedilerle de anlaşıyor,mırıl mırıl bi kızcağız.
Ona aile olup yuvanızı açmak isterseniz benimle irtibata geçin 🤗 - #regrann
Read more
Bugün 5 MAYIS <span class="emoji emoji1f33a"></span>Hıdrellez! <span class="emoji emoji1f483"></span> Baharın başladığı, bütün dileklerin dile geldiği, ağaçların kırmızı ...
Media Removed
Bugün 5 MAYIS Hıdrellez! Baharın başladığı, bütün dileklerin dile geldiği, ağaçların kırmızı kurdelelerle dolduğu, ateşlerin yakıldığı o sihirli gün geldi!! Her sene büyük bir neşeyle kutluyoruz biz bugünü. Bütün geleneklere de harfiyen uyuyoruz Gerçekleşmek için zamanını ... Bugün 5 MAYIS 🌺Hıdrellez! 💃
Baharın başladığı, bütün dileklerin dile geldiği, ağaçların kırmızı kurdelelerle dolduğu, ateşlerin yakıldığı o sihirli gün geldi!!
🍀
Her sene büyük bir neşeyle kutluyoruz biz bugünü. Bütün geleneklere de harfiyen uyuyoruz
💐
Gerçekleşmek için zamanını bekleyen dileklerim olsa da, yazdıklarımın çoğu da gerçekleşti bu arada😍
🔹
Aşağıda yazıyorum size de, haydi bu sefer hep beraber hazırlanalım Hıdrellez'e!
Varsa sizin de ekleyecekleriniz lütfen yazın! Ritüeller tam olsun🙏
🌺
🔹Bu sabah erkenden kalkın. Camları kapıları açın, eviniz tertemiz hava ile dolsun, bütün kapılar bolluk bereket için açılsın!
🔹Doğa ile içiçe olun. Doğa ve insan sevgisinin, iyiliğin, cömertliğin, bereketin çağrısı bugün!
🔹Bugün kırlardan çiçek veya ot toplayıp onları kaynattıktan sonra suyu içilirse bütün hastalıklara iyi geleceğine, bu su ile kırk gün yıkanılırsa gençleşip güzelleşileceğine😍❗️inanılıyor.
🔹Çok bilinen bir adettir: kağıda dileklerimizi resmetmek! Aşk, iş, ev, okul...artık ne ise gönlünüzden geçeni çizin.
🔹Bu gece, kağıtları bir gül ağacının dibine gömün. Ya da kırmızı bir kurdeleye bağlayıp gül ağacına asın. 🔹Bitmedi! Sabahın ilk ışıklarıyla bu dilekleri ağaçtan alıp akan suya bırakmak gerek! : suyun enerjisiyle çabucak olsun diye.
🔹Bahçeniz uygunsa, Hıdrellez ateşi yakmak da adettendir. 🔥
🔹 Dileğinizi bir de bu ateşin üzerinden atlarken tutun!
🌺
Dilerim ki hepimizin gönlünden geçen tüm dilekler gerçek olsun; evlerimiz neşeyle, bolluk ve bereketle dolsun, ülkemizde huzur,birlik olsun🙏
Hıdrellezimiz kutlu olsun🎉
#hıdrellez #umut
Read more
Şu kitabın yorumunu girmek için psikolojimin düzelmesini bekledim ama olmadı. Kafka bizi sarsan ...
Media Removed
Şu kitabın yorumunu girmek için psikolojimin düzelmesini bekledim ama olmadı. Kafka bizi sarsan kitaplar okumamızı önermiş ama altından nasıl kalkacağımızı söylememiş. Kitabın genelinde aslında kadın cinayetleri var. İkiz kardeşinin sevgilisinin ona şiddet uyguladığını, onu ... Şu kitabın yorumunu girmek için psikolojimin düzelmesini bekledim ama olmadı. Kafka bizi sarsan kitaplar okumamızı önermiş ama altından nasıl kalkacağımızı söylememiş. Kitabın genelinde aslında kadın cinayetleri var. İkiz kardeşinin sevgilisinin ona şiddet uyguladığını, onu kısıtladığını düşünen Callie bu tarz mağdur kadınların olduğu bir site forumunda takılmaya başlar. Buradaki konuşulanlar ve siteye üye tanıdığı birinin öldürülmesi şüphelerini iyice artırır ve artık endişelerini kontrol edemez duruma gelir. Sonu gerçekten sürpriz bir şekilde bitiyor. İyi görünen karakterlerin bile manyak bir yönleri var. Yazarın yazım dili sayesinde hem rahat okunuyor, hem de kitabın kolayca içine giriliyor. Bu kitabın üstüne daha bugün karısını, çocuklarını öldüren adam haberlerini duymam hiç iyi olmadı. Kusura bakmayın da Allah bu erkeklerin beyninde bir yeri eksik mi koymuş, merhamet, vicdan, şefkat, mantık nerede? Neden yüzde 90 erkekler çıkıyor şiddet olaylarının içinden? Neden bu kadar iradesiz, akılsız, vurdumduymaz ve aptallar? Umarım sağduyulu, okuyan erkek takipçilerim onları kastetmediğimin farkındalardır ama onların dışında şiddete, savaşmaya meraklı onlarca insan, kişilik bozukluğu olan onca insan aramızda dolaşıyor. Ve ben bunu artık kaldıramıyorum. Bunlar yolda yürürken, oturduğumuz kafede, markette yanımızdalar belki. Belki bir öğrencim, belki bir öğretmen arkadaşım. Belki bir milletvekili, belki bir oyuncu. Evet, bu şiddet uygulamaya meyilli herkeste kişilik bozukluğu var ve toplum içinde dolaşmamalılar. Bu kadar basit. Neden bunu normalleştiriyoruz? Neden aman o hassas, hemen parlar, aman dokunma ona çok çalışıyor, ama onu da çok sinirlendirdiler... gibi cümlelerle aslında zihinsel hasta olan bu insanları hayatımızda tutmaya devam ediyoruz. Evet hastalar, evet çoğu da erkek. Ve yine evet bu hayat böyleyse ben de erkek düşmanıyım bundan sonra!
Read more
SENDİN YÜREĞİM Hiç bir gönülde aşk aramadım ki Bir gün olsun seni saramadım ki Hangi diyardasın ...
Media Removed
SENDİN YÜREĞİM Hiç bir gönülde aşk aramadım ki Bir gün olsun seni saramadım ki Hangi diyardasın soramadım ki Benim tek dileğim sendin yüreğim . Ne mal mülk ne şöhret ne de çok para Neyleyim tabibi yüreğim yara Gülsüz bir bülbülüm düşmüşüm dara Benim tek dileğim sendin yüreğim. Sevemedim ... SENDİN YÜREĞİM

Hiç bir gönülde aşk aramadım ki
Bir gün olsun seni saramadım ki
Hangi diyardasın soramadım ki
Benim tek dileğim sendin yüreğim .

Ne mal mülk ne şöhret ne de çok para
Neyleyim tabibi yüreğim yara
Gülsüz bir bülbülüm düşmüşüm dara
Benim tek dileğim sendin yüreğim.

Sevemedim gülüm hiç bir insanı
Ne aldım kokunu ne de tadını
Ruhuma işledim senin adını
Benim tek dileğim sendin yüreğim.

Varsın aşkın ile kanasın içim dışım
Sen olmadan zaten ben de bir hiçim
Dağıldım bu gece kafam o biçim
Benim tek dileğim sendin yüreğim.

Artık seni sana emanet ettim
Îmansız mum gibi eridim bittim
Yine bir senli güzel günlere gittim
Benim tek dileğim sendin yüreğim.
Read more
Loading...
Şu anda Şebnem Burcuoğlu’nun “Çevrimdışı Aşk”ını okuyorum. Hepimiz sanırım onu “Kocan Kadar ...
Media Removed
Şu anda Şebnem Burcuoğlu’nun “Çevrimdışı Aşk”ını okuyorum. Hepimiz sanırım onu “Kocan Kadar Konuş” kitaplarıyla tanıdık. Oradaki üslubunu öyle çok sevdim ki, diğer iki kitabını da bu yaz için ayırdım. Çünkü tam yazlık, eğlenceli, rahat kafayla okunacak kitaplar yazıyor. Aynı anda ... Şu anda Şebnem Burcuoğlu’nun “Çevrimdışı Aşk”ını okuyorum. Hepimiz sanırım onu “Kocan Kadar Konuş” kitaplarıyla tanıdık. Oradaki üslubunu öyle çok sevdim ki, diğer iki kitabını da bu yaz için ayırdım. Çünkü tam yazlık, eğlenceli, rahat kafayla okunacak kitaplar yazıyor. Aynı anda birsürü kitap okuduğum için henüz 50.sayfadayım galiba, o yüzden kitap yorumunu daha sonra yapacağım ama bugün başka bir şeyden bahsedicem size. Kitabın bir kısmı canım Datça’da geçiyor, okurken dostlarımla yaptığımız tatile gitti hemen aklım, sabah fotoğrafları karıştırmaya başladım iç çekerek. Kitapta, herkesin Ege’de bir sahil kasabasına yerleşme modasıyla ilgili şöyle bir cümle var, “Hem sen Ege’yi istiyorsun da Ege seni istiyor mu bakalım?” Haydaaaaaaaa 😄😄 Bilen bilir, zorunlu hizmet bitince, yani önümüzdeki sene İstanbul’dan ayrılıp İzmir, Muğla ve Balıkesir’in deniz kenarı ilçelerinden birine atanmak istiyorum inşallah. İstanbul’da uzun süre geçirince denizsiz yaşayamam korkusu oluşturuyorsunuz kendinize:) Maalesef ben de bu fobinin kurbanlarındanım 😂😂 Aileme yakın olmak istiyorum, bir haftasonu kafam estiğinde soluğu yanlarında alabilmek, aynı şekilde onlar da canları istediğinde hemen yanıma gelsinler istiyorum, artık onlara kilometrelerce uzakta olmak istemiyorum.. Bu saydığım beldelere gittiğimde de kafamda liste oluşturuyorum, okulun yeri harikaymış ya, açılırsa burayı yazayım mutlaka diye. Şu arkamda, sağda görünen okula göz koydum mesela, yazıcam 😄😄 Ama hiç olaya bu açıdan bakmamıştım, acaba Ege’cim beni istiyor mudur 🤔 Sen elmayı seviyorsun diye, elmanın da seni sevmesi şart mı 🤔🤔 Tabii ki şart değil ama cânım Ege’m, kendi bağrından kopup gelenlere kıyak geçiyordur bence yaaaaa 💛💛💛 Lütfen geçsin noluuuur 😍😍😍 Evet arkadaşlar bütün bunları bana dua edin diye yazdım 😂😂😂 Lütfen duayı ihmal etmeyelim, insanların birbirine gıyaben ettiği dualar daha çabuk kabul olur bilirsiniz, hadi bakalım 😄 Cuma bizleri hayırlı kılsın 🙏🏻
Read more
Saçımın uzunluğuna takanlara mesaj :) Günaydın millet nasılsınız.Hepinize mutlu hafta sonları.Ben ...
Media Removed
Saçımın uzunluğuna takanlara mesaj :) Günaydın millet nasılsınız.Hepinize mutlu hafta sonları.Ben bugün annemle çalışamaya gidiyorum..Lina ablanın 7 yaş partisinde çocukları eğlendirecekmiş annem.Bana dediki hayata sil baştan başlıyoruz ufaklık.Eskiden ,okulunu yeni kurduğunda ... Saçımın uzunluğuna takanlara mesaj :) Günaydın millet nasılsınız.Hepinize mutlu hafta sonları.Ben bugün annemle çalışamaya gidiyorum..Lina ablanın 7 yaş partisinde çocukları eğlendirecekmiş annem.Bana dediki hayata sil baştan başlıyoruz ufaklık.Eskiden ,okulunu yeni kurduğunda borçlarını ödemek için doğumgünü partilerinde bu işi yaparmış Neyse efendim gelelim son bir haftadır yine kılıma,tüyüme özellikle saçıma takan ablalara.Canım ablalarım şu annemi darlamışsınız yine.Kadın kibarlığından zor tutuyormuş kendini ama bazen SANANE desem ayıp olur mu diyor 😂😂😂Saçını neden kestirmiyorsunuz,saçını kestir kadın artık çocuğun, of ben sıkıldım alıp makası gelicem,kadın biraz oğluna bak,Lal geldi Kartal bakımsız kaldı gibi artık yeter be dedirtecek cinsten mesajlardan bunaldık.Saçlarımın en son yapılan traşı biraz kısa olduğu için uzatıyorlar.Model verilecekmiş bu sebeple bir geçiş dönemi yaşıyoruz sağlık sebebi ile değil yani.Traş olmam yasak değil.Beni çok sevdiğiniz için teşekkürler gurur duyuyorum,biliyorum kendi çocupunuz gibi sahiplendiniz ama o kadar da özelime karışmasanız.Herkes kendi çocupunun saçıyla ilgilense.Kadın benim canımı kurtarmak için tek kelime dilini bilmediği Almanya’ya geldi yerleşti,tüm hayatını geride bıraktı.Heralde bir saçımı kestirmeyi de becerir.Yeminle imdaaaaatttt diyesi geliyor kadının.Biz hepinizi çok seviyoruz.Lütfen siz de benim saçımla değil ne kadar çabuk geliştiğimle ilgilenin.Günde kaç ilaç içiyorum,babam beni haftada kaç terapiye taşıyor görseniz inanın saçım aklınıza gelmezdi.Bu arada olay sadece Kartal değil hepimizin başına geliyor parkta,sokakta her yerde herkes herkesin çocuğuna karışıyor.Aaa hala bebek arabasına mı biniyor,aaa altı bezli mi,aa evladım çok kısa giymiş,ay terliycek kalın giymiş.Sonra da ay Ahu çok takıyorsun ruh halin iyi değil tedavi ol sen diye yazan kadın var.Bunları yapanlar normal ben mi terapilik oldum şimdi ? 😂😂😂 🙈🙈🙈🙈.. #kids #hair #kalpnakillibebek
Read more
Loading...
Rabbimiz dünya hayatını, insan nefsinin hoşuna gidecek sayısız nimetle birlikte yaratmıştır. ...
Media Removed
Rabbimiz dünya hayatını, insan nefsinin hoşuna gidecek sayısız nimetle birlikte yaratmıştır. Allah Kuran’da, “Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür.”(İbrahim ... Rabbimiz dünya hayatını, insan nefsinin hoşuna gidecek sayısız nimetle birlikte yaratmıştır. Allah Kuran’da, “Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür.”(İbrahim Suresi, 34) ayetiyle bu gerçeği insanlara hatırlatmaktadır. Rabbimiz, her insanın, yaşadığı ömür süresince, tüm bu güzelliklerden dilediği gibi istifade etmesine izin vermiştir. Ayrıca Allah Kuran’da, kendilerine verilen tüm bu nimetlerin Rabbimiz’den geldiğini bilen ve O’na karşı şükredici davranan kulları için, bu nimetlerin daha da artacağını vaat etmiştir. Allah’ın salih kullarına olan bu rahmeti Kuran’da şöyle bildirilmektedir: “Rabbiniz şöyle buyurmuştu: “Andolsun, eğer şükrederseniz gerçekten size artırırım ve andolsun, eğer nankörlük ederseniz, şüphesiz, Benim azabım pek şiddetlidir.” (İbrahim Suresi, 7)
Her biri birbirinden güzel olan nimetlerine karşı nankörlük edenler için ise, Allah tüm bunları birer azap vesilesine dönüştüreceğini bildirmektedir:
Kim de Benim zikrimden yüz çevirirse, artık onun için sıkıntılı bir geçim vardır ve Biz onu kıyamet günü kör olarak haşredeceğiz. (Taha Suresi, 124)
Öyleyse kazandıklarının cezası olarak az gülsünler, çok ağlasınlar. (Tevbe Suresi, 82)
Ayetlerde bildirilen bu gerçek, Kuran’ın önemli sırlarından ve Allah’ın adaletinin tecellilerinden biridir. Aynı zamanda da, Allah’ın hikmetli yaratışının önemli bir göstergesidir. Hayatlarını Kuran ahlakına uyarak yaşayan insanlar Allah’ın yarattığı her detayda bir güzellik görür, yaşadıkları her olayda Allah’tan razı olurlar. Bu bir zorluk ya da sıkıntı da olsa, yine de Kuran’ın “… Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.” (Bakara Suresi, 216) ayetini bilerek Allah’a karşı şükredici bir tavır içerisinde olurlar. Çünkü iman edenler, dünya hayatında kendilerine verilen her güzellik ve nimetin geçici olduğu bilirler. Daha fazlası için: @muslumangencler.
Read more
günaydınnnnn<span class="emoji emoji263a"></span>️<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏼 bir cuma sabahı durdum düşündüm de bakın aklıma ne geldi dikkat edin birşeyleri ...
Media Removed
günaydınnnnn🏼 bir cuma sabahı durdum düşündüm de bakın aklıma ne geldi dikkat edin birşeyleri saklamak için kutulara koyarsınız yada bişeylere sararsınız kapatıp saklarsınız işte böyle bişey kesin o sakalları yüzünüz gözünüz açılsın kiminiz kimliğiniz ortaya çıksın çıkın o çarşafların ... günaydınnnnn☺️🙏🏼 bir cuma sabahı durdum düşündüm de bakın aklıma ne geldi dikkat edin birşeyleri saklamak için kutulara koyarsınız yada bişeylere sararsınız kapatıp saklarsınız işte böyle bişey kesin o sakalları yüzünüz gözünüz açılsın kiminiz kimliğiniz ortaya çıksın çıkın o çarşafların içinden kadınmısınız?erkekmi? ne olduğunuz belli olsun her inanca saygı duyun dünya birçok inancı içinde barındırıyor siz sizin kabileden ibaret değilsiniz! sevin insanları sizden başka dinleriyle sizden hariç bedenleriyle sizin yaşam şeklinizin dışında sizden olmasalarda sevin! müslümanlık bunu emrediyor! ayrıştırmayın tüm canlıları sevin sapık zihniyetlerden sıyrılın! herşey 100 gr et parçasından ibaret değildir bilin artık! insanların farklı değer yargıları vardır öğrenin! ibadet etmeyin demiyorum tabiiki edin ama kimse bilmesin gizleyin çünkü bu sadece ALLAHI ilgilendirir hatta belki oda ilgilenmiyor bu bir inançtır maneviyattır doğru insan olmanın bir şartıdır☺️🙏🏼 bakın bugün cuma neden hayırlı bilen varmı? hayır yok! ama hayırlı cumalar demek müslümanlığın şartıdır evett cuma hayırlıdır ama cumarteside hayırlıdır pazarteside çarşambada😉☺️siz hayırlımısınız? ondan haber verin☺️tertemiz mis gibi dinimizi ibadetimizi alet edenlenlerden uzak durun siz Allaha yakın olun yeter.. ☺️❤️🙏🏼😘 #günaydın #müslüman #din #kardeşlerim #😊 #bir #notum #var #okuyun #derim #☺️ #🙏🏼 #
Read more
@sanatvesanat8 • • • "İnsanın ortak kaderi doğum, ölüm ve o aradaki zaman, yaşam... Doğmak, ...
Media Removed
@sanatvesanat8 • • • "İnsanın ortak kaderi doğum, ölüm ve o aradaki zaman, yaşam... Doğmak, ölmek isteğe bağlı değil... Ölmek, belki bazen. Bize düşen yaşamak. Koşullar ne olursa olsun yaşamak... Ayakta kalmak... Hadi sıyırttın sıyırttın, hayatta kalabildin zar zor... Uzun ... @sanatvesanat8
• • •
"İnsanın ortak kaderi doğum, ölüm ve o aradaki zaman, yaşam...
Doğmak, ölmek isteğe bağlı değil...
Ölmek, belki bazen.
Bize düşen yaşamak.
Koşullar ne olursa olsun yaşamak...
Ayakta kalmak...
Hadi sıyırttın sıyırttın, hayatta kalabildin zar zor... Uzun yaşamak, bir ayrıcalık.
İyi, güzel...
Ama ayakta kalmak, kalabilmek.
Ceza!
Müthiş bir ceza!
İlkokuldaydım, birinci sınıfta.
Hiç unutmadığım bir cezaya çarptırıldım.
Karatahtann önünde, sırtım sınıfa, yüzüm karatahtaya dönük, ders bitimine kadar kıpırdamadan ayakta durmak...
Utanıyorum, midem bulanıyor, ölmek istiyorum.
Herkesten nefret ediyorum, herkes ölsün istiyorum.
Sonra bir ara cebimdeki kabarıklığı hissediyorum:
Kabak çekirdeklerim!
Bir kuruşluk kabak çekirdeği almıştım, bir tane bile yemedim. Mahmut'la (benden birbuçuk yaş büyük ağabeyim; üçüncü sınıfa gidiyor) eve giderken yiyecektik.
Evimiz taa tepede, Abidin Paşa Konağı'nın orada.
Baharda...
Bademler açmış, tepeye giden toprak yol bomboş.
Ev yok pek. Apartman hele hiç yok. Göz alabildiğine tarla.
Papatyalar, gelincikler.
Hadi be sen de!..
Ne diye ölecekmişim... Mati'ciğimle güzelim dağ yolunda çekirdek yiyerek,
konuşa gülüşe eve gitmek varken!
Şimdi dönüp geriye baktığımda,
hep çekirdek misali umutlar peşinde
ayakta kalabildiğimi görüyorum.
Öleceğimi bile bile bir çekirdek uğruna
bu kadar çaba, çırpınma!
Değer mi?.. Bir şey yap, Met'i anımsıyorum, sevgili Aziz Nesin'i...
İçim ısınıyor yeniden.
Kalk hadi diyorum,
durma koş, bir şeyler yap.
Yaşa... Dur diyorlar bir yandan da, koşma...
Yeter dinlen artık. Koşma...
Öl artık!
Ama çekirdeklerim bitmedi ki daha..." #YıldızKenter #AmaÇekirdeklerimBitmedikiDaha
Read more
Bahar Temizliği Hayatı anlamak, hayatı anlamlandırmak, hayata umutla ve heyecanla sarılmak ...
Media Removed
Bahar Temizliği Hayatı anlamak, hayatı anlamlandırmak, hayata umutla ve heyecanla sarılmak için ihtiyacınız olan şey geçmişinizle yüzleşmek, sağlam bir bahar temizliği yapmaktır. Tıpkı gardrobunuzda ki artık giymekten keyif almadığınız ancak; hala orada tuttuğunuz belki modası ... Bahar Temizliği
Hayatı anlamak, hayatı anlamlandırmak, hayata umutla ve heyecanla sarılmak için ihtiyacınız olan şey geçmişinizle yüzleşmek, sağlam bir bahar temizliği yapmaktır. Tıpkı gardrobunuzda ki artık giymekten keyif almadığınız ancak; hala orada tuttuğunuz belki modası geçmiş, belki yıpranmış belki de üzerinizde iken nahoş anılarınızın olduğu kıyafetleri tek tek elden geçirir gibi...yaşadığınız, düşündüğünüz, hissettiğiniz ve artık size hizmet etmeyenleri de gözden geçirin.
Sizi anda kalmaktan geri tutan, amaca bağlanmanızı zorlaştıran ne varsa bir bakın onlara size ve etrafınıza faydası var mı? Yoksa giymedikleriniz gibi yer kaplamaktan, toz yapmaktan başka bir işe yaramıyor mu?
Size hizmet etmeyen ne varsa temizleyin artık! Geçmişin kancalarını takıldıkları yerlerden çıkartın! Canınızı acıtacak biliyorum ama temizleyerek şefkatle çıkartırsanız son kez acıtacak emin olun! Kendi başınıza temizlemekte zorlanıyorsanız lütfen yardım isteyin, yeniden değerlendirin herşeyi, elemeniz gerekenleri eleyin ki yeniye yer açılsın... Amaçlar belirsin, netleşsin...
Amaç varsa; heyecan ve tutku vardır. İlgi ve merak ise onların peşinden gelir.
Amacınız, bedeninize sağlığı geri çağırmak, huzuru keşfetmek, kavramları tanımak, ilişkilerinizi yeniden düzenlemek, başladığınız işleri bitirmek, yeni başlangıçlar yapmak, yeni kurslara gitmek, yeni kitaplar okumak, başka alanlarda eğitim almak, yeni yerler keşfetmek, gezmek, görmek ise....Hoşgeldiniz hayata!
Haydi! Baharın doğada uyandırdığı coşku; sizi de sarsın! Kendinize ve geçmişinize yaklaşmakta cesur olun! O cesaret sizde hep vardı! Artık üzerindeki örtüleri kaldırın... Ve hep hatırlayın kendinize doğru attığınız her adım sizi özünüze yaklaştırır ve özgürleştirir. Öz'den #özdenöze #özdenözeiletişim #bahartemizliği #geçmişitemizle #hayatınanlamı #hayatamacı #tutku #yenidendoğum #travmalar #yüzleşme #cesaret #cesaretelçisi #hoşgeldinhayatına
Read more
Loading...
Bir kardeş/evlat aldılar bizden ama binlerce milyonlarca kardeşimiz/evladımız oldu... Biz ...
Media Removed
Bir kardeş/evlat aldılar bizden ama binlerce milyonlarca kardeşimiz/evladımız oldu... Biz her gün büyüyen kocaman bir aileyiz... iyi ki varsınız... #Repost @sirinminekilic ・・・ Bugün Döver Köyü'nde annemle benim çok özel misafirlerimiz vardı. Şahap Korkmaz, Emel Korkmaz ve ... Bir kardeş/evlat aldılar bizden ama binlerce milyonlarca kardeşimiz/evladımız oldu...
Biz her gün büyüyen kocaman bir aileyiz... iyi ki varsınız...
#Repost @sirinminekilic
・・・
Bugün Döver Köyü'nde annemle benim çok özel misafirlerimiz vardı. Şahap Korkmaz, Emel Korkmaz ve oğulları Gürkan Korkmaz. Köyümüzün imamlarından Şıh Ahmet Sözbilir de bize katıldı. Gürkan'ın oğulları Ali ve Deniz (ki kardeşlerimin de adları) köyümün sularında sırılsıklam oldu. Dostlar günümüze anlam kattı, artık her Antakya ziyaretimde yeni bir ailem var ❤️ #emelkorkmaz #şahapkorkmaz #gürkankorkmaz #alikev #aliismailkorkmazölümsüzdür @avgurkankorkmaz @semiha6616 @naime.kilic.5 @mali_gs71 @denizthered
Read more
Kıymetli sevenlerim,değerli basın mensubu arkadaşlarım;Öncelikle annemi kaybetmiş olmanın ...
Media Removed
Kıymetli sevenlerim,değerli basın mensubu arkadaşlarım;Öncelikle annemi kaybetmiş olmanın şu an da bana yaşattığı acıya rağmen böyle bir paylaşım yapmak zorunda kalmaktan son derece rahatsız olduğumu bilmenizi isterim. Bizim mesleğimizin en güzel tarafı her türlü acınızda sevenlerinizin ... Kıymetli sevenlerim,değerli basın mensubu arkadaşlarım;Öncelikle annemi kaybetmiş olmanın şu an da bana yaşattığı acıya rağmen böyle bir paylaşım yapmak zorunda kalmaktan son derece rahatsız olduğumu bilmenizi isterim.
Bizim mesleğimizin en güzel tarafı her türlü acınızda sevenlerinizin sizi hiç tanımadan,koşulsuz şartsız yanınızda ve üzüntünüzü paylaşıyor olmasıdır. Bunun için hepinize ayrı ayrı minnettarım.Ancak bu açıklamayı yapmaktan rahatsızlık duymamın sebebi siz kıymetli sevenlerim değil,her durumda ve her şartta ,insanların acısını yok sayan ve içinde her daim art niyet bulunduran insanlardır.
Hayatta ki en büyük kayıplardan biri ANNE dir...Bu süreçte abim Sn.Ahmet Önengil ve bir kaç yakın akrabamla birlikte kaybımızın acısını kendi içimizde yaşamayı tercih ettik ve bu tercih hakkımızı koruyoruz.Birkaç küçük mecrada ,sosyal medya ya da sosyal iletişim kanallarında çıkan asılsız,yersiz haberleri ve paylaşımları esefle kınıyorum.Annemi kaybetmeden uzunca bir süreden beri hayatımın hem fiziksel hemde ruhsal olarak en sağlıklı dönemini yaşarken,bir kaç kendini bilmez insanın sürekli yerme,insanlara kötü biri olarak gösterme ve geçmişte yaşadığım olumsuzlukları sanki bugünde devam ediyormuş gibi gündeme getirme çabaları beni son derece şaşırtıyor..Bu kişilere karşı hukuki yollarla her türlü hakkımı savunacağımı buradan bildirmek isterim.Sebep aramıyorum artık.Anladım ki ;bazı insanlar kötülüğü sadece kendini tatmin etme aracı olarak bile kullanabiliyorlar.
Değerli basın mensubu arkadaşlarım;size de bilgi olarak geçmek isterim ki şu an da ne meslek hayatım ne de özel hayatımla ilgili hiçbir üçüncü kişi hakkımda sizlere bilgi verme konusunda yetkili değildir.Yetkili çalışma arkadaşım tarafımca sizlere bildirilecektir.Uzunca bir zamandır geçmişten gelen bir çok kişi ile kendi isteğim doğrultusunda ilişiğimi ve iletişimimi kesmiş bulunmaktayım.Lütfen vermiş olduğum bu bilgiyi dikkate alınız.
Umarım böylesine üzüntülü bir dönemimde siz sevenlerime duyduğum saygı ve göstermiş olduğunuz sevgiye verdiğim değerden kaynaklanan ve yazarken son derece zorlandığım bu uzunca paylaşımımın içeriği gerçek yerini bulmuştur ve kendimi doğru ifade edebilmişimdir
Read more
. Haydar : Vahüt Emmüü , şey... Evlülük... Nası bi şeydür ? .. Vahit : Evlülük , dağdaki geçi yolu ...
Media Removed
. Haydar : Vahüt Emmüü , şey... Evlülük... Nası bi şeydür ? .. Vahit : Evlülük , dağdaki geçi yolu gibidür evlat. . Haydar : Anlamadum. . Vahit : Evet şimdü , bi dağ düşün .Yalçun mu yalçun , sivri gayaları derin uçurumları vaa... İşte doğar doğmaz bizü " hadi bu dağı aş " diye eteğüne bırakıveriyolağğ. . Haydar ... .
Haydar : Vahüt Emmüü , şey... Evlülük... Nası bi şeydür ? ..
Vahit : Evlülük , dağdaki geçi yolu gibidür evlat.
.
Haydar : Anlamadum. .
Vahit : Evet şimdü , bi dağ düşün .Yalçun mu yalçun , sivri gayaları derin uçurumları vaa... İşte doğar doğmaz bizü " hadi bu dağı aş " diye eteğüne bırakıveriyolağğ.
.
Haydar : Hayat yanü ? .
Vahit : Aferün . İlk başlarda iş golay amma yükselmeye başladukça dağ sarpa sarıveriyoo , dimdük gayaların , uçurumlarun arasunda galıveriyon . Gücün azalıyo , derken senin gibü bi yolcu daha çıkıyoo . Yoldaşınla omuz omuza can cana verip bi geçi yolu açıyonuz gendünüze . Biliyon ki artuk tek başuna diğülsün... Biliyon ki artuk o yolu iki başuna yürüyeceksin . Dağ gene yalçun ama artık yürümek zevklüü... Nefesüm tükenecek diye gorkmuyo insan çünkü yanunda gendi nefesün gibi bi nefes daha var... Anladun mu ? .
Haydar : Her evlülük sizin ki gadar mutlumudur Vahit emmüü ? .
Vahit : Yoldaşuna bağlu . Biz Zelühamla yan yana yürürken dikenleri diil çiçeklerü derdük... Canumuz yanunca bi yandan ağladuk bi yandan türkü söylemeyi bildük... Ben pes diyünce o " hadü " dedi . O yorulunca ben sırtumda taşudum...
.
Haydar : Peki , geçüm sıkıntusu insanı mutsuz etmez mü ? .
Vahit : Bilmiyom... Biz mutluluğu ne parada na handa bulduk evlat . Bak bugün denüz kenarında Zelühamla beraber çekürdek çıtlayup çay içerken mutluluk da bizimle beraber masa da oturuyodu sanküü... .👍 💑💏
Can'ım yarim ... Gün'eşim... Yolarkadaşım... Kocamm... Hanemin bereketi , kalbimin neşesi... Bana baktığında ikimiz aynıymışız gibi sanki ben senin devamınmışım gibi bakan ruh eşim... Bizde senle mutluluğu ne parada ne handa bulduk... Biz de mutluluğu birbirimizin gözünde özünde çocuklarımızda yuvamızda bulduk... Hamdolsun... Şu üç günlük dünyadan geçip giderken bana yol arkadaşı can yoldaşı olduğun için ( önce Rabb'ime 😉 ) sonra sana çok teşekkür ederim... İyi ki doğdun...İyi ki kocamm oldun ...😘
Biliyom dağ gene yalçun ama senle yürümek zevklüü... 😊
Onunla nesine deseler , koskoca bir ömrüne daha derim... İki dünyada da bizi ayırmasın Rabb'im... Seni seviyorum 😘💕💓
.
#iyikidoğdun #şükürlerolsunverene #canımkocam #gözümünaydınlığı #ruheşim #niceyıllara .
#uzunyazdımokumayındiye
Read more
Loading...
Annem yok artık. Beni düşünen kalbi yok.Bitti. Umutsuz olmak istemiyorum. Umutsuzluğun bir ...
Media Removed
Annem yok artık. Beni düşünen kalbi yok.Bitti. Umutsuz olmak istemiyorum. Umutsuzluğun bir çıkar yol olmadığını biliyorum. Annem yok artık,yeryüzü çok gördü onu, Kalabalığın arasında kuş gibi çırpınan varlığını Çok gördü Dalgın yüreğini çok gördü Bizim için çarpan,kaygılarla ... Annem yok artık.
Beni düşünen kalbi yok.Bitti.
Umutsuz olmak istemiyorum.
Umutsuzluğun bir çıkar yol olmadığını biliyorum.
Annem yok artık,yeryüzü çok gördü onu,
Kalabalığın arasında kuş gibi çırpınan varlığını
Çok gördü
Dalgın yüreğini çok gördü
Bizim için çarpan,kaygılarla dolu yüreğini.
Annem yok artık.Bu kesin.Gelinecek bir yere gitmedi.
İşte geldim çocuklar demeyecek
Nasılsın yavrum demeyecek
Sobanın yanında oturup uzatmayacak yorgun ayaklarını,
Sabah kahvaltılarının masası olmayacak artık,
Yine gel demeyecek,
Çıkarken ben kapıdan, çıkıp karanlığa karışırken
Yeni bir dönemi başladı ömrümün,
Annemin olmadığı dönemi,
Onu yüreğimin üstüne nasıl bastırmak
İstediğimi bilemeyecek artık.
Gençlik dönemleri birşey anlatmıyor bana,
Aklımda hep son dönemlerinin annemi
Hayatım sürüp gidecek,annem olmadan,
Çocuklarım olduğunda onlara annemi anlatabileceğim
Sadece.
Fotoğraflarına bakacaklar,
Ufarak,biraz mahsunca bir kadın
Küçücük tozlu pabuçlarıyla merdivenleri tırmanıp
Kapımı açıp girmeyecek
Yüreği dopdolu,trafikten insanlardan şaşkın,
Kocasına sığınan biraz bütün fotoğraflarında
Hayatım rüzgar gibi akıp geçiyor,
Uğultulu bir rüzgar gibi akıp geçiyor hayatım.. Ataol BEHRAMOĞLU #
Read more
Ağır işiten bir adam, hasta komşusunu ziyaret etmek istemiş ama komşusunun sesi hastalıktan iyice ...
Media Removed
Ağır işiten bir adam, hasta komşusunu ziyaret etmek istemiş ama komşusunun sesi hastalıktan iyice kısıldığı için onu nasıl anlayacağını da bilememiş. Kendi kendine şöyle bir diyalog düşünmüş: “Ona nasılsın derim, İyiyim dediğinde ‘Şükürler olsun’ der ne yediğini sorarım. O da şerbet ... Ağır işiten bir adam, hasta komşusunu ziyaret etmek istemiş ama komşusunun sesi hastalıktan iyice kısıldığı için onu nasıl anlayacağını da bilememiş. Kendi kendine şöyle bir diyalog düşünmüş: “Ona nasılsın derim, İyiyim dediğinde ‘Şükürler olsun’ der ne yediğini sorarım. O da şerbet ya da çorba içtiğini söyler ben de afiyet bal şeker olsun derim. Sonra sana hangi hekim bakıyor derim, o da filanca hekim deyince , pek iyi hekimdir çok şanslısın der konuşmayı bitiririm” demiş. Planından memnun, hasta komşusunun yanına varmış, Nasılsın deyince komşu “Öldüm” demiş. Adam “Şükürler olsun, peki ne yedin?” Diye sormuş. Bu söze gücenen hasta “Zehir zıkkım” demiş. Adam yine “Oh afiyet bal şeker olsun peki sana hangi hekim baktı?” Diye sormuş. Hasta adam artık dayanamayıp sinirle “Azrail” demiş. Bizimki “Öyle mi ne şanslısın onun ayağı çok uğurludur” deyip komuşusunun yanından ayrılmış ve bir komşu olarak görevini yerine getirdiği için çok mutluymuş. Hasta komşu ise “Bu kişi meğer benim can düşmanımmış” diye düşünmüş. Bu adam gibi, öyle kişiler vardır ki harfi duyar ama gönül kulağı sağırdır. Kuşun sesini duydun diye kendini ona eşit sayma.Sıfattan isimden, harften arın da özünü gör. Gönüldeki bilgi insana yardım eder, bedendeki bilgi ise yük olur. Kendine gel de heves edip o yükü taşıma. #mevlana #mesnevi (Boğaç Babür Turna derlemesiyle Bütün Öyküleriyle Mesnevi Şerif kitabından)
Read more
dbdevletbahceli • Ramazan Bayramı’nda sevinçlerimizi artırmanın, hüzün ve hasretlerimizi ...
Media Removed
dbdevletbahceli • Ramazan Bayramı’nda sevinçlerimizi artırmanın, hüzün ve hasretlerimizi azaltmanın peşindeyiz. Sıkılı yumruklar açılsın, çatık kaşlar düzelsin, buruk kalpler dirilsin, yaralı bakışlar iyileşsin arzusundayız. Çok şey değil, sadece huzur, saadet, adalet ve ... dbdevletbahceli •
Ramazan Bayramı’nda sevinçlerimizi artırmanın, hüzün ve hasretlerimizi azaltmanın peşindeyiz. Sıkılı yumruklar açılsın, çatık kaşlar düzelsin, buruk kalpler dirilsin, yaralı bakışlar iyileşsin arzusundayız. Çok şey değil, sadece huzur, saadet, adalet ve mehabet istiyoruz.
İnsanı insan yapan vicdanıdır. Bayram aynı zamanda maşeri vicdanın tecelli ettiği, muhabbet pınarlarının gönülden gönüle akıp coştuğu müstesna zamanlardır. Dileğim her günümüzün bayram olması, her anımızın bayram coşkusuyla dolup taşmasıdır.
Bu bayramda şahsımı çok sarsan, yüreğimi fazlasıyla sızlatan bir haberi Sakarya’nın Sapanca ilçesinden aldım. Hiçbir vicdana, hiçbir insanlık değerine sığmayacak bir şiddet ve alçaklığın bir hayvana, bir köpek yavrusuna reva görüldüğünü irkilerek öğrendim.
Sapanca’da, bir ormanlık alanda, dört bacağı hunharca kesilmiş halde bulunan bir köpek yavrusu insanım diyen herkesi infial ve isyana sürükledi.Gözümün önünden o fotoğraf bir türlü gitmiyor.Cani ruhlular,insanlığın defolu yüzleri minik bir köpeğe kast etmişler! Ne hazin değil mi?
Bacakları kesilmiş köpek yavrusu hepimizin vicdanını kanattı. Be hey canavarlar, gücünüz bu masum hayvana mı yetti? Katiller nasıl bir ruh haline sahipti? İnsanlığın utanç vesikası olan canilere söylenecek ne bir söz, dehşet verici fiillerini örtecek ne de bir kılıf vardır!
İşkence ve eziyete maruz kalan yavru köpek can verdi. Ama altında insanım diyen herkes kaldı. Karıncayı bile incitmekten sakınan bir medeniyetten böylesi aşağıların aşağısı yaratıklar nasıl çıktı? Üzerinde mutlaka durup düşünmemiz gereken soru emin olunuz budur.

Allah’ın her yarattığını aziz bilen bir inancın mensupları hayvan katillerini affetmeyecektir. Ha bir köpek yavrusunu kesmişler, ha bir emzikli bebeği katletmişler, mana ve muhteva olarak hiçbir fark yoktur.
Bilhassa söylemeliyim ki,hayvanlara karşı işlenen suçların Ceza Kanunu kapsamına alınması için her mücadeleyi yapacağız. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununda ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri de kesinlikle sağlayacağız.Hem insan hem de hayvan katilleriyle mutlaka hesaplaşacağız.

Unutulmasın merhamet edene Allah da merhamet eder.
Read more
Loading...
 #Repost @banuguc_ with @get_repost ・・・ Öl insan öl yok ol! Regrann from @snndmrkl - Ben annemin ...
Media Removed
#Repost @banuguc_ with @get_repost ・・・ Öl insan öl yok ol! Regrann from @snndmrkl - Ben annemin karnında iken, bazen acı acı titrerdi bedeni hissederdim. Sonra doğdum. Onun simsiyah saçlarını gördüm ilk. Birkaç gün sonra ayırdılar yanından. Sadece akşamları bir araya geliyorduk ... #Repost @banuguc_ with @get_repost
・・・
Öl insan öl yok ol!

Regrann from @snndmrkl - Ben annemin karnında iken, bazen acı acı titrerdi bedeni hissederdim. Sonra doğdum. Onun simsiyah saçlarını gördüm ilk. Birkaç gün sonra ayırdılar yanından. Sadece akşamları bir araya geliyorduk ve ben sütümü içerken, annem sereserpe yatardı sessiz sedasız. Bir zaman sonra annemle beraber beni de çıkarmaya başladılar dışarı. Annemi bir arabanın önünde iki kalın tahtanın arasına bağladılar önce. Sonra ağzına bir demir parçası soktular. Gözlerinin iki tarafını kapattılar. Beni de hemen yanıbaşına bağladılar kısacık bir iple. Birileri gelip o arabaya biniyordu ve bu olunca anneme vura vura koşturuyorlardı. Bütün gücümle arkasından yetişmeye çalışıyordum. Günün birinde anneme vururlarken ondan sekerek bana çarpmıştı o kırbaç... O an yaşadığım acıyı hiç unutmadım. Annem küçücük bir otlak görse yavaşlardı, duraksardı. Hiç anlamazdım. Meğer aç bırakıp koştururlarmış annemi. Tok karnına koşarsa çatlarmış.. Çok dövdüler benim annemi. Ve günün birinde pes edip, yığıldı hemen yanıma. Ona bağlı olduğum ip altında kaldı ve boynum tam da annemin yüzüne doğru eğildi. Onun o halini hiç görmek istememiştim ama gözlerim gözlerine yapıştı ve son nefesine kadar  bırakmadı bana bakmayı. Yerden kaldırmak için hiç durmadan vurmaya devam ettiler. Ama kalkamadı. Çözdüler bütün o lanet olası kilitleri ve annemi yol kenarına çekip oracıkta bıraktılar. Yerine beni bağladılar sonra. Artık acı çekmeyecek diye sevinirken, dönüp anneme son kez bakmak istedim ama boynumu çeviremedim.Siz hiç içiniz cayır cayır yanarken, can parçanızın gidişine sevindiniz mi ?... Vücudunuzu saran kırbaç darbelerini, tebessüm ederek karşıladınız mı ? İşte o yolun kenarında annemi bıraktığım zaman ben yaşadım. 2 yıl geçti üzerinden. Hiç istemesem de maalesef yakında bir bebeğim olacak… N'olur gelmeyin, n'olur binmeyin bu arabalara. Yalvarırım benim yaşadıklarımı bebeğime yaşatmayın… 10 dakikalık keyfiniz için, almayın canımızı… N'olur… Bu katliama ortak olmayın...
.
.
#snndmrkl
.
.
.
#faytonabinmeatlarölüyor #atlarölüyor #faytonabinme #faytonahayır #faytonlarkaldırılsın #hayvanseverler #hayvansevgisi #satınalmasahiplen #hayvanlar
Read more
"Merkez Bankasının gücünü abartmayalım.." TCMB'nin faiz hamlesini "anlamsız hareketlerden ...
Media Removed
"Merkez Bankasının gücünü abartmayalım.." TCMB'nin faiz hamlesini "anlamsız hareketlerden biri" diye tarif edince, sosyal medyada ciddi bir tartışma başlattım sanırım. Aslına bakılırsa normal zamanlarda "cesur" diye nitelendireceğimiz bu hamlenin, geciktirilerek bugünlerde ... "Merkez Bankasının gücünü abartmayalım.." TCMB'nin faiz hamlesini "anlamsız hareketlerden biri" diye tarif edince, sosyal medyada ciddi bir tartışma başlattım sanırım. Aslına bakılırsa normal zamanlarda "cesur" diye nitelendireceğimiz bu hamlenin, geciktirilerek bugünlerde yapılmasını eleştirdim.
Döviz Kurların hem enflasyon hem de diğer parametreler üzerindeki tahribatını önceden fark ederek yapılan bir hamle, 500 baz puanlık artışı gerektirmeyecek bir ortamı yaratabilirdi. Ancak TCMB Yönetimleri bugüne kadar ısrarla "faiz yükseltmiyoruz" demek için olmadık manevralar ve icatlar yaptılar. Politika faizini unutturdular, önce faiz koridorunu icat ettiler sonra da Geç Likidite Penceresini kendi fonksiyonundan soyutladılar. Bunun belli başlı iki sebebi vardı.
Birincisi, "eğer piyasa likit olursa herkes gider döviz alır" takıntısı. İkincisi ise siyasetten gelecek eleştirilerin korkusundan politika faizini unutturmak, "faiz artırmıyoruz" diyerek şirin gözükmek çabası. Bu takıntı ve çabanın ne onlara faydası oldu, ne de piyasalara. Maalesef, geç kalınmış ya da üzeri örtülmüş müdahaleler Türkiye'ye büyük bir fatura çıkardı. "Bütün işi bizlere bırakmayın..." Peki hatalı sadece Merkez Bankası mı ? Değil elbette. Para, Maliye, Ekonomi ve Dış Ticaret Politikaları uzun bir zamandır ayrı telden çalıyor. Yüksek Dolaylı Vergiler ve İthalat Vergileri sebebiyle hayat pahalılığı, nihayetinde enflasyon artıyor. Sonra yükselen fiyatların sebebini başka yerlerde arıyoruz. Dış Ticaret Açığı ve Cari Açık rekor üzerine rekor kırıyor. Ancak biz ihracat artışına bakmayı tercih ediyoruz. Özel Sektörün Dış Borcunun Milli Gelire oranında gelişen ülkeler arasında ilk basamaklardayız. Katma Değeri bir türlü artıramıyoruz. Sürekli inşaat yapıyoruz. Tarım Politikaları ne üreticiyi ne de tüketiyici memnun ediyor. Gıda fiyatları sürekli artıyor. Bu çarpıklıkları daha da artırmak mümkün.
Ve bekliyoruz ki Merkez Bankası faizleri artırınca herşey çözülsün. TCMB Yönetimi kendilerinde bu gücü buluyorlarsa büyük bir yanılgı içindeler. Eğer başka türlü düşünüyorlarsa da ortaya çıkıp konuşsunlar. Bütün işi bizlere bırakmasınlar.
Read more
Siz Eylül geldi diye sevinin ben okullar açılacak diye, yazın son aylarında çocukların dağınıklıklarından bıkıp artık okullar açılsın diye feryat eden anneler grubundayım ya siz Herkese mutlu haftalar, sadece mevsiminiz son bahar olsun, ömrünüz hep ilk bahar Balık ekmek ... Siz Eylül geldi diye sevinin ben okullar açılacak diye, yazın son aylarında çocukların dağınıklıklarından bıkıp artık okullar açılsın diye feryat eden anneler grubundayım 😂 ya siz

Herkese mutlu haftalar, sadece mevsiminiz son bahar olsun, ömrünüz hep ilk bahar 🌸

Balık ekmek diye bilinen yumurtalı ekmek kızartmasının yapılmadığı ev var mı acaba, yumurtalar Tuz eklenerek çırpılır, dilim ekmekler yumurtaya bulanıp kızartılır 👍🏻


Web sitemi ziyaret ederek yüzlerce tarifime kolayca ulaşabilirsiniz
👇👇👇
www.lezzetustasiyim.com

Ayrıca videolu tariflerim için YouTube kanalımı ziyaret edebilir yeni videolardan haberdar olmak için ücretsiz abone olabilirsiniz 😘😍❤

Takip edin
👇
YouTube 👉 lezzetustasiyim
Facebook👉 lezzetustasiyim
Twitter 👉 lezzetustasiyim
Pinterest 👉 lezzetustasiyim

#eylül #pazartesi #günaydın #kahvaltı #ekmek #balıkekmek #kızarmışekmek #food #yummy #yemek #yemektarifleri #nefis #pratik #sahanelezzetler #lezzetustasiyim
Read more
Artık kulağa garip geliyor muhtemelen ama bir insanın diğer bir insana çıkarsız ilgi ve sevgi duyması ...
Media Removed
Artık kulağa garip geliyor muhtemelen ama bir insanın diğer bir insana çıkarsız ilgi ve sevgi duyması hâlâ görülen bir şey. Nadir, biliyorum. Her yörede bulunmayan, biricik çiçeklere benzetiyorum bu durumu. Bunun içindir ki, hayatımdaki kimi insanların yerini kalbimde hiç değiştirmiyorum. ... Artık kulağa garip geliyor muhtemelen ama bir insanın diğer bir insana çıkarsız ilgi ve sevgi duyması hâlâ görülen bir şey. Nadir, biliyorum. Her yörede bulunmayan, biricik çiçeklere benzetiyorum bu durumu.
Bunun içindir ki, hayatımdaki kimi insanların yerini kalbimde hiç değiştirmiyorum. Özellikle 25 yaşımdan sonra kalbimin demirbaşları olduğunu kendim de gördüm. Geri dönüp şöyle ardından tebessümle, “Biz neler yaşamışız,” dediğim tüm insanların başına ağrılar değil, çiçekler dökülsün ömürleri boyunca. 🌸🙏🏻
#günaydın / #goodmorning
Read more
“BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR ...
Media Removed
“BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?” Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş eşsiz bir yazar. ... “BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?” Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş eşsiz bir yazar. Yunan mitolojisiyle harmanlanan Bu Ölümsüz ise hem Zelazny’nin ilk romanı olması hem de Hugo En İyi Roman Ödülü’nü Dune gibi bir başyapıtla paylaşması sebebiyle bilimkurgudaki kilometre taşlarından biri.
Nükleer savaş Dünya’yı neredeyse yerle bir etmiş, yalnızca dört milyon insan ve bundan çok daha fazla sayıda mutasyona uğramış canlı türü geride kalmıştır. Evrenin en güçlü uzaylı ırklarından biri olan Vegalılar için bu harabe gezegen artık turistik bir bölgeden farksızdır.
Nüfuzlu bir Vegalıyı, Dünya’da gezdirme görevi verildiğinde tüm bilinmezliklerin düğüm noktasındaki Conrad Nomikos bu buyruğu gönülsüzce kabul eder. Bu yolculukta Conrad’ın ve Dünya’nın kaderi yeniden şekillenecektir zira ne Conrad sadece bir insandır ne de bu yolculuk yalnızca turistik bir gezidir.
Ölümün pençesinde olan Dünya’yı bir ölümlü kurtarabilir mi? Yok olmak, esarete düşmekten daha mı iyidir?
Read more
Günaydın dünya. Günaydın göz yaşartıcı güzellikteki fışkırık begonvil. Günaydın ekmeğe 10 ...
Media Removed
Günaydın dünya. Günaydın göz yaşartıcı güzellikteki fışkırık begonvil. Günaydın ekmeğe 10 kat çıkan ponçik teyze. (Ekmek, kaymak, terayağı, bal, reçel, tekrar kaymak. Noluyoruz ya :)) Günaydın karbonhidrat yemekten beyni pofuduklaşanlar. Bknz: Ben. Pişi üstü poğaça, yetmedi ... Günaydın dünya. Günaydın göz yaşartıcı güzellikteki fışkırık begonvil.
Günaydın ekmeğe 10 kat çıkan ponçik teyze. (Ekmek, kaymak, terayağı, bal, reçel, tekrar kaymak. Noluyoruz ya :))
Günaydın karbonhidrat yemekten beyni pofuduklaşanlar. Bknz: Ben. Pişi üstü poğaça, yetmedi bazlama ekmeği, ay azıcık simit yesem nolcak diye diye yuvarlanarak gezer oldum. Bir de ekmeği sıcacıkken yersem kilo almam zannediyorum ki en fenası o. Yok yok. İtiraf ediyorum: Aslında en fenası patatesi sebze zannediyor oluşum 😂🍟🍞🍕🍔🥐 .

Neredeyim? Neresi burası? @orhaniyeincir 🏠🏡🏠
Bugüne kadar gördüğüm en tatlış denize sıfır otellerden biri! Denizle arasında sadece kumsal var, patika bile yok! Devasa okaliptüs ağaçlarının gölgesinde 6 tane konforlu ahşap ev ve güzel bir restorandan oluşuyor.
Dün saçma, aşırı sıcak ve yorucu bir Marmaris gününden sonra geldik buraya. Uzun uzun denize baktım. Odamın minnak bahçesindeki pofuduk koltuğa yayıldım, Ağustos böceklerinin sesini dinledim ve oh be dedim. Dünya varmış! Günün sonunda mükafatım buymuş. İnsana sebepsizce iyi gelen yerler vardır ya. ORHANİYE İNCİR benim için tam da böyle bir yer 🌴🌴 .

Ağaçların gölgesi, begonvilin en fuşyası, Ağustos böcünün en ötücüklüsü burada 🐞🐞😁
Hemen yandaki garip müzikler çalan tur teknelerini saymazsak epey sakin bir yer. Çocuklu aileler için, manitalar için, kızkıza gidip kafayı kıralım diyenler için, aşk acısı ile ne yapacağını şaşıran şapşikolar için biçilmiş kaftan. Odaların önünde kendi bahçesi var. Hemen önü deniz. Hem de sığ. Dalga yok. Yüz metre ötesi Kızkumu. .

Ay burası çok sakin. Öyleee ben bir hafta otelde sıkılırım diyenler için cillop gibi gidilecek yerler var. Selimiye, Bozburun, Söğüt, Hisarönü, Kumlubük... .

Not: İlk fotodaki çoşkurtulu begonvil Mayıs ayından. Diğerlerini ise bu sabah taze taze çektim 🙈 (Kaydırın fotoları, içiniz açılsın)

TEL: 0505 048 48 48 ☎️
@gezerkenogrenen’den gördük derseniz Eylül ve Ekim ayı için %10 indirim var 📢📣📢📣🎈
#orhaniye #orhaniyeincir #marmaris
Read more
beyaz uzun sakallı gri gözlü şeyh dedikleri dedemin cebinden çıkarıp verdiği küçük tadelle çikolata, ...
Media Removed
beyaz uzun sakallı gri gözlü şeyh dedikleri dedemin cebinden çıkarıp verdiği küçük tadelle çikolata, babaannemin evinde dişime yapışıp kalan meyveli şeker, sabah erkenden uyanmak zorunda kalmak-erken uyanmazsam harçlık alamamakla tehdit edilmek(hiçbir zaman bayram harçlığını ... beyaz uzun sakallı gri gözlü şeyh dedikleri dedemin cebinden çıkarıp verdiği küçük tadelle çikolata, babaannemin evinde dişime yapışıp kalan meyveli şeker, sabah erkenden uyanmak zorunda kalmak-erken uyanmazsam harçlık alamamakla tehdit edilmek(hiçbir zaman bayram harçlığını sevmedim her gün bayram niyetiyle sarılsınlar bana saçımdan öpsünler istedim), samimiyetini hissetmediğim birçok yaşça büyük akrabamın elinden öpmek zorunda kalmak, babamın köyünde sürekli sataşan salak kuzenlerim (durup dururken dut ağacı dalıyla kafalarına vurup ağaca tırmanıp saklanmam ben kehehe), bayramlık falan da alınmazdı temiz yeni kıyafet giymeyi de hiç sevmedim zaten, aklıma geldikçe rahmet dilediğim mavi mavi gözlü yaşlı büyük amcalarım(aynı dili konuşmuyorduk ama biliyorum beni çok seviyorlardı), bizi hep güldüren Kıbrıslı anneannemin sesi(artık cennetten sesleniyor, duyuyorum), bir hafta boyunca sarmaş dolaş oyun oynadığım koyunu gözümün önünde kesip kanını alnıma süren amcam (bazı gereklilikler var ama empati, elverdiğince opsiyonlar ve kurallar dahilinde gerçekleşmeli bence~keşke küçükken de böyle bilmişlik yapabilseydim sessizce bir köşede ağlamak yerine).. o yüzden bana her gün bayram işte. uzaktan ya da yakından, akılla ya da sesle sevgiyi paylaşabildiğimiz her gün bayram. kendi elimi öper alnıma koyar kendime harçlığımı veririm; size de sonsuz sevgi ve saygı duyarım yürekten. sizse bana sarılın, saçlarımdan öpün yeter♥️
Read more
Haydut kızım gideli 3 haftayı geçti. Buradan duyurma işini hep erteledim. Arkadaşlarıma bahsederken ...
Media Removed
Haydut kızım gideli 3 haftayı geçti. Buradan duyurma işini hep erteledim. Arkadaşlarıma bahsederken bile yüreğim ağrıyor. Çıkıp gelecek diye çok inandığım için yayılsın istemedim. Hâlâ inanıyorum. Uzaklarda değil, buralarda, Erenköy Kazasker civarında. Bir evin bahçesinde belki. ... Haydut kızım gideli 3 haftayı geçti. Buradan duyurma işini hep erteledim. Arkadaşlarıma bahsederken bile yüreğim ağrıyor. Çıkıp gelecek diye çok inandığım için yayılsın istemedim. Hâlâ inanıyorum. Uzaklarda değil, buralarda, Erenköy Kazasker civarında. Bir evin bahçesinde belki. Belki defalarca ona seslendim, önünden geçtim ama o anda meşguldü duymadı. Artık siz de bir el atsanız olur mu? Bu fotoğrafı paylaşsak, daha çok kişiye ulaşsak. 5 yaşında, kısırlaştırılmış (bu bilgi bi işe yarar mı bilmiyorum), 6 kg civarındaydı en son tabii şimdi zayıflamış olabilir. Patileri beyaz, karnı beyaz, sırtı kırçıllı kahve, kuyruğu siyah, yüzü basık, kocaman sarı gözleri var. Ismi Haydut ama Şirin deyince cevap veriyor. Evde doğdu, evde büyüdü, ilk kez sokakta. Daha ne diyeyim bilemedim. Evlat gibi oluyor bunlar. Gibisi fazla, evlat işte. Çok zor kayıp yaşamak. Paylaşmak da zor. Bin türlü laf eden çıkıyor. Kedinin peşine mi düştün diyen oluyor. Neyse, bunlardan bahsetmek istemiyorum. Haydut geri dön Tülay nerdesiiiğin 😣
Read more
Artık dayanamayacak kadar düşmüş bir haldeyiz, ve yerdeki olan gölgemi takip etmekteyim. Gecenin ...
Media Removed
Artık dayanamayacak kadar düşmüş bir haldeyiz, ve yerdeki olan gölgemi takip etmekteyim. Gecenin karanlığından kurtulma çabası boşa olsada, köşe başında bekleyen abilere selam vermeden olmazdı aslında. Sokağıma adımımı atmam ile birlikte, beynimdeki mayınlar imha edilmekte. ... Artık dayanamayacak kadar düşmüş bir haldeyiz, ve yerdeki olan gölgemi takip etmekteyim.
Gecenin karanlığından kurtulma çabası boşa olsada, köşe başında bekleyen abilere selam vermeden olmazdı aslında.
Sokağıma adımımı atmam ile birlikte, beynimdeki mayınlar imha edilmekte. Bazıları patlamaya yakın nüksetsede biliyorum kendimi nasıl bir haldeysem.
Akıl almaz olsada yaşadıklarım, annenin cahilliğine ve babanın akılsızlığına veriyorum prezervatif satışlarını.
Daha bir çok sebepten dolayı, dünyaya geldiğime pişman bir haldeyim..
Bir daha gelmiceğimi bile bile, son verme çabasına giriyorum hayatımın.
Aslında, bizim gibilerin hayatı hep aksi yönde devam etmekte, düşüncelerin içinde bırakıp giden bir kadını oynayan bir filmin, figuranlarıyız.
Sadece gişe rekorları kırmak için gitmesi gereken bir hatundan bahsederken bile, aklıma her zaman beş harften oluşan ölüm senfonisi gelir ; '' Bitti. ''
Kelimeye bak amına koyyim.
Herşeyi hiç'e sayarak, verilen onca zamanın, gençliğin, yılların ve sevginin bir kelimeyle sona ermesi, hayatın amına koyma düşüncesini doğruyordu kafamda.
Doğuran keşke sadece kafam olsaydı da, girmeseydin onun altına.
Yazdırmayın ulan bana.
Kelimelerce kahpeliğini anlatıp, gece'nin bir vaktinde seni sana anlatmak istemediğim içindir bu içişlerim.
Ve her defasında yaptığın herşeye, son bir darbeydi iç çekişlerim.
Çeksinler şimdi sana.
Bir fotoğraf olabilir gülümserken,
Ve ya ; Yazdırma işte, o çekerken elindekini yüzüne.. Kusura bakmasın kimse, eğer bir daha altına giricek birşey ararsan, toprağı bulursun üstünde..
Read more
<span class="emoji emoji1f4cc"></span> Mistik Tılsım Yüzük – Şans ve Olumlu Düşünce Enerjisi – Yeşim ve Oniks <span class="emoji emoji2728"></span> <span class="emoji emoji1f340"></span> Özellikle “şans taşı” ...
Media Removed
Mistik Tılsım Yüzük – Şans ve Olumlu Düşünce Enerjisi – Yeşim ve Oniks Özellikle “şans taşı” olarak bilinen yeşim bolluk bereketten, başarıya kadar pek çok konuda faydalı olarak bilinmektedir. Oniks taşının en önemli özelliği taşıyanın olumlu düşünce gücünü arttırması ve bağımlılıklardan ... 📌 Mistik Tılsım Yüzük – Şans ve Olumlu Düşünce Enerjisi – Yeşim ve Oniks ✨ 🍀 Özellikle “şans taşı” olarak bilinen yeşim bolluk bereketten, başarıya kadar pek çok konuda faydalı olarak bilinmektedir.
🌀 Oniks taşının en önemli özelliği taşıyanın olumlu düşünce gücünü arttırması ve bağımlılıklardan özgürleşmesini sağlamasıdır. 🌿 İkinci önemli özelliği ise güçlü bir odaklayıcıdır. Yani taşıyan kişi hangi düşüncenin veya enerjinin çoğalmasını istiyorsa o alanda enerji artırır. Bu nedenle niyet edilerek kullanılması faydalıdır. 💘 🍀 Yaşamın büyüsünü keşfet
Detaylı bilgi ve sipariş için 👉 [email protected] 📌 mistikdukkan.com
Whatsapp Sipariş📲0543 733 16 36
💳 Kapıda ödeme / Kredi kartı / Banka havale / EFT 📦 2 günde kargoya verilir.
#mistikdükkan #doğal #yeşim #oniks #çakraterapi #yüzük #takı #negatiftenkorun #alışveriş #pozitifenerji
Read more
 #yenikitap • “BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE ...
Media Removed
#yenikitap • “BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?” Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş ... #yenikitap

“BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?” Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş eşsiz bir yazar. Yunan mitolojisiyle harmanlanan Bu Ölümsüz ise hem Zelazny’nin ilk romanı olması hem de Hugo En İyi Roman Ödülü’nü Dune gibi bir başyapıtla paylaşması sebebiyle bilimkurgudaki kilometre taşlarından biri.
Nükleer savaş Dünya’yı neredeyse yerle bir etmiş, yalnızca dört milyon insan ve bundan çok daha fazla sayıda mutasyona uğramış canlı türü geride kalmıştır. Evrenin en güçlü uzaylı ırklarından biri olan Vegalılar için bu harabe gezegen artık turistik bir bölgeden farksızdır.
Nüfuzlu bir Vegalıyı, Dünya’da gezdirme görevi verildiğinde tüm bilinmezliklerin düğüm noktasındaki Conrad Nomikos bu buyruğu gönülsüzce kabul eder. Bu yolculukta Conrad’ın ve Dünya’nın kaderi yeniden şekillenecektir zira ne Conrad sadece bir insandır ne de bu yolculuk yalnızca turistik bir gezidir.
Ölümün pençesinde olan Dünya’yı bir ölümlü kurtarabilir mi? Yok olmak, esarete düşmekten daha mı iyidir?
Read more
“BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR ...
Media Removed
“BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?” Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş eşsiz bir yazar. ... “BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?” Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş eşsiz bir yazar. Yunan mitolojisiyle harmanlanan Bu Ölümsüz ise hem Zelazny’nin ilk romanı olması hem de Hugo En İyi Roman Ödülü’nü Dune gibi bir başyapıtla paylaşması sebebiyle bilimkurgudaki kilometre taşlarından biri.
Nükleer savaş Dünya’yı neredeyse yerle bir etmiş, yalnızca dört milyon insan ve bundan çok daha fazla sayıda mutasyona uğramış canlı türü geride kalmıştır. Evrenin en güçlü uzaylı ırklarından biri olan Vegalılar için bu harabe gezegen artık turistik bir bölgeden farksızdır.
Nüfuzlu bir Vegalıyı, Dünya’da gezdirme görevi verildiğinde tüm bilinmezliklerin düğüm noktasındaki Conrad Nomikos bu buyruğu gönülsüzce kabul eder. Bu yolculukta Conrad’ın ve Dünya’nın kaderi yeniden şekillenecektir zira ne Conrad sadece bir insandır ne de bu yolculuk yalnızca turistik bir gezidir.
Ölümün pençesinde olan Dünya’yı bir ölümlü kurtarabilir mi? Yok olmak, esarete düşmekten daha mı iyidir?
Read more
Ramazanın mənası Sual: «Ramazan»ın mə`nası nədir? . Cavab: «Ramazan», «rəmz» kökündən olub, ...
Media Removed
Ramazanın mənası Sual: «Ramazan»ın mə`nası nədir? . Cavab: «Ramazan», «rəmz» kökündən olub, qızmar isti və günəşin daşa və quma saçması mə`nasındadır. Ramazan ayı aclıq, susuzluq və çətinliklər qarşısında dözüm ayı olduğu üçün bu adı almışdır. Bu ay hicri-qəməri təqvimində ilin ... Ramazanın mənası Sual: «Ramazan»ın mə`nası nədir?
.

Cavab: «Ramazan», «rəmz» kökündən olub, qızmar isti və günəşin daşa və quma saçması mə`nasındadır. Ramazan ayı aclıq, susuzluq və çətinliklər qarşısında dözüm ayı olduğu üçün bu adı almışdır. Bu ay hicri-qəməri təqvimində ilin 9-cu və yeganə ayıdır ki, adı Qur`anda çəkilmişdir və Allahın adlarından biridir. Bu baxımdan rəvayətlərdə bəyan olunmuşdur ki, «mah» kəlməsi «ramazan» kəlməsinə artırılsın və heç vaxt ayrıca işlənməsin. Ramazan ayının bütün aylardan üstünlüyü vardır. Çünki, bütün qiymətli səmavi kitablar (Tövrat, İncil, Zəbur, Suhuf və Qur`an) məhz bu ayda nazil olmuşdur. Qədr gecəsi və Həzrət Əlinin (ə) şəhadəti bu ayda baş vermişdir. Bəlkə bu xüsusiyyətlərə görə uyğun ay orucluq üçün seçilibdir.
Read more
Bazen sesli söyleyemeyiz "Tut Beni" diye.. Gözlerimizle,hareketlerimizle karşımızdaki anlasın,sarılsın isteriz. Ama kaçırdığımız en önemli şey; beklemek yerine söylemek, doğru iletişimi kurmak! Kendimizi nedenli, niçinli düşünüp öncelikle sonra kendimizi ifade etmek...Karşımızdakini ... Bazen sesli söyleyemeyiz "Tut Beni" diye.. Gözlerimizle,hareketlerimizle karşımızdaki anlasın,sarılsın isteriz. Ama kaçırdığımız en önemli şey; beklemek yerine söylemek, doğru iletişimi kurmak! Kendimizi nedenli, niçinli düşünüp öncelikle sonra kendimizi ifade etmek...Karşımızdakini dinlerken de; hepsinden önce gözlerle bakmamak, kulakla dinlememek,sadece akılla karar vermemek! Eskiler; "gördüğünün yarısına, duyduğuna hiç inanma!" demişler.. Herkesin sebeblerini bilmeden,bilsek te anlamadan yargılar olduk.. Halbuki ne kulak, ne göz, ne de akıl tek bi gerçeklik var bu hayatta; o da; SEVGİ...! Herkesi sevgiyle dinleyin, sevgiyle bakın, sevgiyle anlamaya çalışın! Bildiklerinizin, gördüklerinizin ötesinde ne çok şey olduğunu ozaman farkediyor insan! Sevgiyle varolmak her an; doğanın en başlangıç ilkesi.. Oyüzden içimizdeki sevgiyi çoğaltalım, böyle davranarakta yayalım.. Sevgi dolu günleriniz, anlarınız daim olsun! Kırmadan,kopartmadan büyüğümüz koskoca ömürlerimiz olsun🙏🏻🌸
----- "HOLD ME" - "TUT BENİ"
100x150cm Acrylic #melisbinay #art #painting #acrylic #weneedspace #exhibition
Read more
🧜🏻‍♂️<span class="emoji emoji1f30a"></span>🌧⛰🗺🛶 Bıraktı gitti kimi dostlar, gidenin geri dönmediği “o elemli yere” doğru usulca 🧜🏻‍♂️<span class="emoji emoji1f30a"></span>🌧⛰🗺🛶 Nasıldı ...
Media Removed
🧜🏻‍♂️🌧⛰🗺🛶 Bıraktı gitti kimi dostlar, gidenin geri dönmediği “o elemli yere” doğru usulca 🧜🏻‍♂️🌧⛰🗺🛶 Nasıldı o sözler; “Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu Yorulmuşsun hakkını almış yılların” Tam da öyle işte Yorulmuşsunuzdur dinlenin artık “o temelli gidenler.” 🧜🏻‍♂️🌧⛰🗺🛶 Kimini ... 🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Bıraktı gitti kimi dostlar, gidenin geri dönmediği “o elemli yere” doğru usulca
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Nasıldı o sözler;
“Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu
Yorulmuşsun hakkını almış yılların”
Tam da öyle işte
Yorulmuşsunuzdur dinlenin artık “o temelli gidenler.”
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Kimini ise ben bıraktım, başkaları için yaşarken benim için ölmüşlerdi
Bilirsiniz hani, o gün ışıklarından bi haber “yaşayanlardı” onlar da
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Bıraktım bazen önüme bakmayı
Ardımda kalanlara bakarak, bugüne yine yeniden doğmak için daha da güçlü
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Bıraktım bazen de adımlarımı, durdum
Çektim çıkardım taşlaşmış topraklardan
Bir yerlere mıhlanmış ikametlerimi
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Terk ettim, sırılsıklam ve ağız dolusu küfürlerimin yankılandığı suskun bir günün akşamında
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Daldım bir maviliğe
Adımlarım iz bırakmasın diye üstünde
Benim sandığım ne varsa,silindi bu tualde “İzsiz” kaldım
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
İşte o an
Bıraktım benden ötürü ne varsa!
Tuzu yaktı, acıttı mavinin
İyileşmeye rotalı “tam yol ileri” dedim
🧜🏻‍♂️🌊🌧⛰🗺🛶
Yıkandım kirlerimden
Mavi ben oldum
Yıkadım geri kalan tüm renkleri
Ben mavi oldum…
Read more
ƏZİZ QARDAŞIM QOCAQ @qocaq__esgerov CƏNAB PREZİDENTİMİZ İLHAM ƏLİYEV SƏNİ ƏMƏKDAR ARTİST FƏXRİ ...
Media Removed
ƏZİZ QARDAŞIM QOCAQ @qocaq__esgerov CƏNAB PREZİDENTİMİZ İLHAM ƏLİYEV SƏNİ ƏMƏKDAR ARTİST FƏXRİ ADLA DƏYƏRLƏNDİRMƏSİ MÜNASİBƏTİ İLƏ SENİ TƏBRİK ELİYİREM UĞURLARIN BOL OLSUN SƏSİN DAİMA UCALARDAN GƏLSİN. BÖYÜK HÖRMƏTİM OLAN ƏZİZ İNSAN EHTİBAR BABAYEVİ GÖRMƏYİMƏ ŞAD OLDUM #ELNUR ... ƏZİZ QARDAŞIM QOCAQ @qocaq__esgerov CƏNAB PREZİDENTİMİZ İLHAM ƏLİYEV SƏNİ ƏMƏKDAR ARTİST FƏXRİ ADLA DƏYƏRLƏNDİRMƏSİ MÜNASİBƏTİ İLƏ SENİ TƏBRİK ELİYİREM UĞURLARIN BOL OLSUN SƏSİN DAİMA UCALARDAN GƏLSİN. BÖYÜK HÖRMƏTİM OLAN ƏZİZ İNSAN EHTİBAR BABAYEVİ GÖRMƏYİMƏ ŞAD OLDUM #ELNUR #2018
Read more
ll Wisteria ll ○ Herkese selam, nasılsınız? Ben şuanda Kaplumbağa Kabuğunda Dünya'yı okuyorum ...
Media Removed
ll Wisteria ll ○ Herkese selam, nasılsınız? Ben şuanda Kaplumbağa Kabuğunda Dünya'yı okuyorum ama maalesef ana karakter olan Aza'yı bir fan-art yüzünden erkek zannederken kız çıktı Ama kitap harika ilerliyor John Green'in kalemini çok özlemişim. Ayrıca yukarıda gördüğünüz happyhelloartların ... ll Wisteria ll

Herkese selam, nasılsınız? Ben şuanda Kaplumbağa Kabuğunda Dünya'yı okuyorum ama maalesef ana karakter olan Aza'yı bir fan-art yüzünden erkek zannederken kız çıktı 😂😂 Ama kitap harika ilerliyor John Green'in kalemini çok özlemişim. Ayrıca yukarıda gördüğünüz happyhelloartların kim olduğunu soranlar olmuştu, kızların üçü de Kızıl Kraliçe serisinden Mare, ama ilki 1.kitaptaki, ortadaki 2., sonuncu 3.kitaptaki hali 😂😂 Baştaki de Cal. Team Maven olduğum halde Maven'ı yapmadım ama en kısa zamanda onu da yapacağım 🙈😻 Buradan toplu cevap vermiş olayım dedim. 😊 Siz neler yapıyorsunuz?

🌈10Nisan2018🌈
#redqueen #marebarrow #kızılkraliçe #pegasusyayınları
Read more
3 Aralık 2014 akşamı iş dönüşü çıktı karşıma... Bugünkü gibi bir pastırma yazı sıcağı yoktu... ...
Media Removed
3 Aralık 2014 akşamı iş dönüşü çıktı karşıma... Bugünkü gibi bir pastırma yazı sıcağı yoktu... Tersine buz gibi bir havaydı... Otobüs ile gelmek yerine yürümeyi seçmiştim o akşam... Bir şey dürtmüştü demek ki... Bir Pet malzemeleri satan dükkanın önünde rastladım ona... Gelene geçene ... 3 Aralık 2014 akşamı iş dönüşü çıktı karşıma... Bugünkü gibi bir pastırma yazı sıcağı yoktu... Tersine buz gibi bir havaydı... Otobüs ile gelmek yerine yürümeyi seçmiştim o akşam... Bir şey dürtmüştü demek ki... Bir Pet malzemeleri satan dükkanın önünde rastladım ona... Gelene geçene sevdiriyordu kendini... Tabii ki bana da... Götürsenize beni de der gibiydi... Hasta, salya sümük, tek gözü rahatsız... Aslı'yı aradım, anlattım; getiriyorum dedim😊 3 yıldır bizimle artık Pofu... Evin neşesi. Satın almayın sahiplenin lütfen... Yüzlerce lira vererek o boktan sektöre destek olmayın... Sahiplendiğiniz de bir can, yüzlerce lira verdiğiniz de...
#satınalmasahiplen #canparaylasatılmaz #tekbaşkomutanAtatürk #cat #adopt #kedi #pofu #petshoplarahayir #geçicivergininsondönemikaldırılsın #breakingbad #walterwhite
Read more
Merhaba, nasılsın; hiç bir dinde yer edinmemiş, edilinmemiş, , hiç bir dilde benim gibi anlaşılmamış ...
Media Removed
Merhaba, nasılsın; hiç bir dinde yer edinmemiş, edilinmemiş, , hiç bir dilde benim gibi anlaşılmamış atmosfer basıncı altında yaşayan canlı. Biliyorsun sonuçta bizi yakanlar terlemedi bile. Acaba hangi gözden düştük ki, parçamız bile bulunmuyor artık. Baksana ruhumuza iyileşmiyor. ... Merhaba, nasılsın; hiç bir dinde yer edinmemiş, edilinmemiş, , hiç bir dilde benim gibi anlaşılmamış atmosfer basıncı altında yaşayan canlı. Biliyorsun sonuçta bizi yakanlar terlemedi bile. Acaba hangi gözden düştük ki, parçamız bile bulunmuyor artık. Baksana ruhumuza iyileşmiyor. Çünkü her seferinde öyle güzel yaktılar ki canımızı dur diyemedik. Kusmak üzereyim içine girdiğimiz dünyaya. Acaba hangi kadın bizi özlediği için balkondan atlar. Bilhassa bahsetmediğim şeyler yüzünden bir gün beni ara. Bir atın kısraklığını, bir kitabın en son raddede hayatını nasıl kurtaracağını sor. Nefret edebilirsin belkide nefretten. Kanıma enjekte edilmeye hazırlanan zamanı usulca görebilecekler böylece. Sonuçta seni de unuttuklarını göreceksin bir balonun söndüğü anda. Şimdi kır aynaları, utanma hiç bir şekilde ve sakın dipsiz kadehleri taşırma. Hatırlamak bunu gerektirdiğinde, unutmak treni aynı saate geçecek kaçırma. Sıralı günlerin geldiğinde hiçlik anlatacak içinde var olmadığın bir masalı. Gözlerinsiz yaşamak, ölümsüzlüğü imrendirecek kadar vehamet barındıracak. Şimdi ruhum aşağıya inerken bir patikadan düşmek üzere, aşağıya inince görüşürüz #dediadam… - #şiirsokakta #kitap #oku #şiirheryerde #yazar #şiirsokakta_ #şiir #kitaplar #takip #yalnız #aşk #sinema #twitter #sev #followme #film #roman #hayal #edebiyat #fotoğraf
Read more
2 ay önce kullanıp yorumlarımı yapıcam diye söz vermiştim @philips in @philips_lumea_prestige ...
Media Removed
2 ay önce kullanıp yorumlarımı yapıcam diye söz vermiştim @philips in @philips_lumea_prestige lazer aletinden son derece memnun kaldım.. Bu en son çıkanı... Yıllardır lazere giden biri olarak artık gitmekten usanıp evimde bir lazer aleti olsun ve ben istediğim zaman istediğim şekilde ... 2 ay önce kullanıp yorumlarımı yapıcam diye söz vermiştim @philips in @philips_lumea_prestige lazer aletinden son derece memnun kaldım.. Bu en son çıkanı... Yıllardır lazere giden biri olarak artık gitmekten usanıp evimde bir lazer aleti olsun ve ben istediğim zaman istediğim şekilde lazer yapayım derken mart ayında bu aleti aldım ve bugün tam 2 ay oldu ve bu süre zarfında yaklaşık 5-6 kez kullandım inanılmaz bir rahatlık ve tüylerde azalma oldu... yaza pırıl pırıl tertemiz bir cilt için hatta yazın yanık tende bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir alet.. cildim açılsın die bekleme zahmeti yok. Genital, bikini bölgesi, bacak, kol altı, kol, bıyık çene tüm bölgelere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 3 başlığı var. İstediğiniz bölge için takıyorsunuz. Teninizin rengine göre 5 e kadar atış şiddeti var, makina otomatik olarak kendi belirliyor. Uygulama öncesi alınacak bölgeler jiletle temizleniyor ve sonra Yattığınız yerden yapın o kadar pratik..şiddetle #tavsiye ediyorum... Bir çok yerde var ben #teknosa dan almıştım 2 yıl garantili.. Alın farkı kısa sürede görün.. lazer merkezlerine yıllar boyu paralar harcamayın;)! #beauty #blog #blogger #beautyblogger #güzellik #lazer #lazeraleti
Read more
+ Alo Dumlu. — Evet, Dumlu. + Ben Üsteğmen Suat. — Evet efendim, ben Selami + Selami nasılsınız, ...
Media Removed
+ Alo Dumlu. — Evet, Dumlu. + Ben Üsteğmen Suat. — Evet efendim, ben Selami + Selami nasılsınız, biz geldik, şimdi bana durumu anlat. — Efendim dizeller'den yara aldık, manevra dairesinde yangın çıktı, bataryayı sıfıra alarak kıç torpido dairesine geçtik, şimdi manevra dairesi su ... + Alo Dumlu.
— Evet, Dumlu.
+ Ben Üsteğmen Suat.
— Evet efendim, ben Selami
+ Selami nasılsınız, biz geldik, şimdi bana durumu anlat. — Efendim dizeller'den yara aldık, manevra dairesinde yangın çıktı, bataryayı sıfıra alarak kıç torpido dairesine geçtik, şimdi manevra dairesi su ile dolu.
+ Kaç kişisiniz orada?
— 22 kişiyiz.
+ Diğer dairelerle irtibatınız var mı?
— Yarım saat evvel kıç batarya dairesi ile konuştum, şimdi cevap vermiyorlar.
+ Merak etmeyin 'Kurtaran' geldi biz buradayız.
— Efendim manometre 267 kadem gösteriyor doğru mu?
+ Selami Kurtaran geldi şimdi kurtarma işine başlanıyor, ben biraz sonra yine gelirim.
— Peki efendim... Denizaltındaki subay ve astsubay ve erlerin tümüne korkunç gerçek söylendi; kendilerini su yüzüne çıkaramayacaklarını buna imkân olmadığı bildirildi. Artık kendilerine başta söylenen “gerekmedikçe konuşmayın ve sigara içmeyin'' telkininin yerine “konuşabilirler, türkü söyleyebilirler ve isterlerse sigara da içebilirler'' denildi. Bunu duyan kahraman denizcilerimizin son sözleri “Sizler sağ olun! Vatan sağ olsun! '' oldu. O andan itibaren oksijen bitinceye kadar 72 saat hayatta kaldılar ve “Ah, bir ataş ver cigaramı yakayım, sen sallan gel ben boyuna bakayım…'' türküsünü söyleyerek büyük bir tevekkülle son nefeslerini verdiler.
Son sözleri “Vatan Sağ Olsun! '' diyerek şehit olan 81 denizcimiz bugün Çanakkale Boğazı'nın derinliklerinde ebedi uykularındalar.
Vatan sağ ve onlara minnettardır, huzur içinde uyusunlar! #Dumlupınar #4Nisan1953... Kahraman şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.. Mekanınız Cennet Olsun.. Unutulmadınız...
Read more
2018 Sezonunda Servis Desteği İçin @avkservis İle Anlaştık. Yarışlarda Küçük Sorunlar Bile ...
Media Removed
2018 Sezonunda Servis Desteği İçin @avkservis İle Anlaştık. Yarışlarda Küçük Sorunlar Bile Büyük Aksaklıklara Neden Olabiliyor. Hatta Yarışı Bırakmamıza Bile.. @avkservis Uzun Yıllardır Corvette Motorlu Profesyonel Yarış Araçları ve Günlük Araçlar Hazırlayan, Ayrıca Takımımızın ... 2018 Sezonunda Servis Desteği İçin @avkservis İle Anlaştık.

Yarışlarda Küçük Sorunlar Bile Büyük Aksaklıklara Neden Olabiliyor. Hatta Yarışı Bırakmamıza Bile.. @avkservis Uzun Yıllardır Corvette Motorlu Profesyonel Yarış Araçları ve Günlük Araçlar Hazırlayan, Ayrıca Takımımızın Corvette Ls Motorlu Araçlarını da Hazırlayan Profesyonel Bir Ekip.
Artık @avkservis ve @volkantanju Sayesinde Yarışlarda Gözümüz Arkada Kalmayacak ve Daha Güçlü Bir Takım Olarak Sezona Başlayacağız. ✌💪 #aliasracingteam #apexmasters #apexmasters2018 #avkservice
Read more
( dün gece geç saatte yazmıştım... rast gelemeyen “ödül verenler” ve hala devam eden “adaylıklarım” ...
Media Removed
( dün gece geç saatte yazmıştım... rast gelemeyen “ödül verenler” ve hala devam eden “adaylıklarım” dolayısı ile tekrar yayınlamak isterim... ) ÖDÜL TÖRENLERİ VE ADAYLIKLARIM HAKKINDAKİ YAZIMDIR... Öncelikle yazdıklarımın ukalalık olarak algılanmamasını, bir müzisyenin kişisel ... ( dün gece geç saatte yazmıştım... rast gelemeyen “ödül verenler” ve hala devam eden “adaylıklarım” dolayısı ile tekrar yayınlamak isterim... ) ÖDÜL TÖRENLERİ VE ADAYLIKLARIM HAKKINDAKİ YAZIMDIR... Öncelikle yazdıklarımın ukalalık olarak algılanmamasını, bir müzisyenin kişisel düşünceleri oluğunun iyi anlaşılmasını isterim. Geçtiğimiz yıllarda sanırım yaşımdan dolayı daha “heyecanlı ve heyecanına yenik düşen bir müzisyen olarak” sorgulamaktan kaçındığım ve “sistemin çarklarından biri” olarak gördüğüm, ÖDÜLLER VE ADAYLIKLAR meselesi hakkında bir yazı yazmaya ve artık bu içinde bulunmak istemediğim sistemin de dışında kalmak istedim. Müziğin, müzisyenlerin, sanatın, sanatçıların, şarkıların, albümlerin yarıştırılmasını son derece SAÇMA ve SANATI BASİTLEŞTİREN, KÜÇÜMSEYEN bir eylem olarak görüyorum. Kainatta hiçbir merci, hiç kimse, hiçbir topluluk ve hiçbir oylama bir müzisyenin diğerinden daha iyi, bir şarkının diğerinden daha kötü olduğunu belirleyemez. Buna kendinde hak bulan “GELENEKSEL ZİHNİYET” sadece “AKTİVİTE” uğruna sanatı, sanatçıları, müziği, üretimi, emeği, çabayı bir diğerinden üstün kılamaz. BU VAKİTTEN İTİBAREN SANATIMLA İLGİLİ ADAY GÖSTERİLDİĞİM HİÇBİR ÖDÜLÜ KABUL ETMİYORUM. BENİ ADAY GÖSTEREN TÜM ÖDÜL AKTİVİTELERİ BENİ LÜTFEN ADAYLIKTAN ÇIKARSINLAR. Bizi kategorilere ayırıp, ve o kategorilerde çoğunlukla arkadaş olduğumuz, beraber müzik yaptığımız sanatçılarla bizi yarıştırmak ve ödüllendirmek ??? bizi motive de edemez. Yazımın başında da belirttiğim gibi lütfen kimse bunu bir ukalalık olarak algılamasın. Kimse de bu sebepten kırılsın incinsin istemem. Ancak ben sizle oynamıyorum. Sevgi ve saygılarımla. ( fotoğraf: bir dinleyici dostumuz tarafından bana hediye edilen temsili ödül 💎)
Read more
Deli gibi Aşk sırılsıklam sıkıca sarılıp dans edecek kadar harcadığını bile hatırlamayacağın ...
Media Removed
Deli gibi Aşk sırılsıklam sıkıca sarılıp dans edecek kadar harcadığını bile hatırlamayacağın kadar çokça para güç sağlık huzur sevdiklerimizle bu klasikleri es geçiyorum artık efendim Bu yıl hayatımızda hangi güzellik eksikse onunla bir deniz kıyısında Günbatımını izlerken kesişsin ... Deli gibi Aşk sırılsıklam sıkıca sarılıp dans edecek kadar harcadığını bile hatırlamayacağın kadar çokça para güç sağlık huzur sevdiklerimizle bu klasikleri es geçiyorum artık efendim Bu yıl hayatımızda hangi güzellik eksikse onunla bir deniz kıyısında Günbatımını izlerken kesişsin yollarımız hani eksik ya bi şey eksik işte diyoruz ya tamamlansın işte bu yıl Yeni yıl mükemmel değil olağan üstü geçsin o kadar olağanüstü geçsin ki hadi ama bu kadarda tatlı olamazdı herşey dedirtsin bi şey olsun be değişik bi şey hayatımda dediğimiz herşey bizi bulsun kötü olan hiç bir ayrıntıyla karşılaşmayız umarım #iyiyıllar👁️👋
Read more
Selam selam selam! Nasılsınız, ne yapıyorsunuz, okul nasıl gidiyor? Baya uzun zamandır bu hesabıma ...
Media Removed
Selam selam selam! Nasılsınız, ne yapıyorsunuz, okul nasıl gidiyor? Baya uzun zamandır bu hesabıma uğramıyordum bile, çünkü sanırım kitap okumayı unuttum bir türlü elime alıp da kitap okuyamıyorum. En son Ada-Sırlar Çözülüyor kitabını okuyordum, -gerçi hala okuyorum ama konumuz ... Selam selam selam! Nasılsınız, ne yapıyorsunuz, okul nasıl gidiyor? Baya uzun zamandır bu hesabıma uğramıyordum bile, çünkü sanırım kitap okumayı unuttum😓 bir türlü elime alıp da kitap okuyamıyorum.
En son Ada-Sırlar Çözülüyor kitabını okuyordum, -gerçi hala okuyorum ama konumuz o değil😏- kitapta hâlâ başladığım sayfadayım resmen, bir türlü ilerleyemiyorum. •Sanırım kitap zevkim değişti çünkü artık genç-yetişkin tarzı kitaplar okumaktan o kadar sıkılıyorum ki! Artık şiir kitaplarına ve edebi eserlere daha çok yöneleceğimi düşünüyorum😌
Her neyse;
Ben de kitap okuyamadığım dönemlerde elime Dönüşüm'ü aldım ve okuyup bitirdim. Kafka'dan okuduğum ilk kitaptı ve kendimi bu klasikleşmiş eseri yorumlayacak kadar üstün görmüyorum. •O yüzden ArkaKapak dergisi 10. Sayısında, A. Yavuz Altun'un da dediği gibi: "İroni şu ki Kafka; olabilecek en gerçekdışı durumu, yani bir insanın böceğe dönüşmesini anlattığı romanında insanlık hâlinin en gerçekçi durumunu, yani orta sınıf bir aileye maddi gelir sağlayan genç Samsa'nın artık bu vazifeyi üstelenemeyecek olmasından doğan utancını anlatmıştı." Kitabın özeti bu diyebiliriz. Ben sevdim. Yazarın diğer kitaplarını da en yakın zamanda okumak istiyorum🤗
Fotoğraf mankenim @isimsizkitaplar 'a tişikkirlir❤️
Read more
<span class="emoji emoji270c"></span>🏼 #Repost @yalnizokurum w/@get_repost #kitapyorumu Selamlar, öncelikle tanımayanlarınız ...
Media Removed
🏼 #Repost @yalnizokurum w/@get_repost #kitapyorumu Selamlar, öncelikle tanımayanlarınız için şunu belirteyim: Fotoğraftaki beyefendi oyuncu falan değil :) Hatta beklentimin çok çok üstünde eğlenceli bir yazar(mış) diyebilirim. Öncelikle @doguyucel 'i ilk olarak nerede okuyup ... ✌🏼 #Repost @yalnizokurum w/@get_repost #kitapyorumu Selamlar, öncelikle tanımayanlarınız için şunu belirteyim: Fotoğraftaki beyefendi oyuncu falan değil :) Hatta beklentimin çok çok üstünde eğlenceli bir yazar(mış) diyebilirim.
Öncelikle @doguyucel 'i ilk olarak nerede okuyup hayal kırıklığına uğradığımdan söz etmek istiyorum: @otkitap 'tan çıkan #50ŞahaneHikaye adlı kitapta, Doğu Yücel'in de 2 hikayesi bulunuyordu. İşe bakın ki benim de okuyup beğenmemiş olduğum yalnızca 2 hikaye vardı bu kitapta! (E bilin bakalım bu 2 hikaye kime ait?!) Yani kısa kesmek gerekirse ben #DoğuYücel ismini o kitaptan biliyorum. (Şu an bu anımdan dolayı utansam da yüzleşmem gerekiyordu artık, evet, evet...)
Peki #KimdirBuMitatKaraman? diyecek olursak da, tam olarak hayal ettiğim 'kara mizah kahramanı' diye düşünüyorum.(Düşündüğünde işin tılsımı bozuluyor olsa da neyse...)
Şu şekilde özetleyebilirim aslında beni yakalayan şeyleri: Filmlerde, Onur Ünlü biçeminde, olumlu değil olumsuz ve şanssız yönleriyle sevip kabullenilebilen karakterler yaratılınca sevebiliyorum senaryoyu örneğin. Kitaplar için de geçerli olabiliyor bu ekseriyetle. Doğu Yücel'in Mitat'ı da kendini bana o kadar sevdirdi ki!💕(Bir Trakyalı olarak isminin h'siz olmasına ayrıca bayıldığımı da eklemeden geçemeyeceğim😁)
Kitap içeriğiyle ilgili bilgi vermek istemiyorum, sadece fazlasıyla eğlenceli ve sürükleyici olduğunu söyleyebilirim. Puanım kesinlikle 5/5⭐. Bu nedenle pek de spoiler vermeye gerek yok sanıyorum.
Not: Bu adam gerçekten yaşının yarısını falan gösteriyor diyerek maşallahlarımı bir güzel tahtaya vuruyorum, güzel okumalar diliyorum herkese 🌠
~Nadia
#kitaptavsiyesi #canyayınları
Read more
Biz şehirde yıllarca çalışıp çalışıp Cemilelerin yaşadığı hayatın hayalini kuruyoruz...@guvenislamoglu Günaydın. ...
Media Removed
Biz şehirde yıllarca çalışıp çalışıp Cemilelerin yaşadığı hayatın hayalini [email protected] Günaydın. Sizi Cemile ile tanıştırayım. Dedesine yardım ediyor.Okula gidiyor ama hayvanlar bu mevsimde önemli.Okuldan çıkar çıkmaz meraya kosuyor.Utangaç ama çok cana ... Biz şehirde yıllarca çalışıp çalışıp Cemilelerin yaşadığı hayatın hayalini [email protected]
Günaydın. Sizi Cemile ile tanıştırayım. Dedesine yardım ediyor.Okula gidiyor ama hayvanlar bu mevsimde önemli.Okuldan çıkar çıkmaz meraya kosuyor.Utangaç ama çok cana yakın bir çocuk. Mutlu ve huzurlu bir yaşamı var.Köylerde ara yaş pek yok.Gençler ergenliğe ulaştığında köyünü terk etmenin yollarını arıyor. Ne olursa olsun bir şekilde kaçıyor. Kalanlara çiftçilik ile uğraşmaya devam ediyor.Sayıları çok az.Kız çocukları için biraz daha zor.Kaçamayan erken evlendiriliyor. Sehirden talibi çıkan şanslı. Peki gercekten şanslılar mı ? Sanmam...Köyde nasılsınız dediğimde , "%99 çok şükür çok iyiyiz,herseyimiz var,karnımız doyuyor,havamız suyumuz güzel, daha ne isteyelim " der. Sehirde bu soruya olumlu cevabı veren %10 nu geçmez.
Azla çok mutlu olmayı unutmuşuz.Hayatın tadını çıkarın elinizdeki ile mutlu olmaya çalışın.Mutlu olun ki çevrenizi de mutlu edin.Cemile ile tanışmak beni çok mutlu etti.
Bu arada o bizim artık çevre dedektifimiz. #huzur #çocuk #kadın #çobanı #çevre #doga #cevrededektifi #çevrededektifi
Read more
Mavi beyaz diyince akan suları durduran markaların başında ‘Royal Copenhagen’ gelir. Kraliyet ...
Media Removed
Mavi beyaz diyince akan suları durduran markaların başında ‘Royal Copenhagen’ gelir. Kraliyet ailesine el boyaması yemek takımları yapan bu markanın temelleri 1710’da sonunda Çin’in porselenlerini üretme sırrının çözülmesi ile Meissen’de atılıyor. İlk üretimden bu yana olan Antika ... Mavi beyaz diyince akan suları durduran markaların başında ‘Royal Copenhagen’ gelir. Kraliyet ailesine el boyaması yemek takımları yapan bu markanın temelleri 1710’da sonunda Çin’in porselenlerini üretme sırrının çözülmesi ile Meissen’de atılıyor. İlk üretimden bu yana olan Antika koleksiyonu ‘Designmuseum Danmark’ da görebilirsiniz. 1775’den itibaren üretilen markanın ilk ve en ikonik deseni ‘Blue Fluted’ minik mavi çiçek ve çizgilere sahip olan zarif desen. 75 € civarındaki tabaklardaki bu desen kimi zaman kenarları tırtıklı ve delikli daha çok işçilik gerektiren model ‘Half Lace’ ile birleşip tek tabağı 550 €’ya kadar çıkabiliyor. Mağzada altın kenarlı sepet formdaki krem üzeri renkli kase ise ‘Flora Danika’ serisinden ve neredeyse 11.000 € ! Markanın diğer meşhur deseni ise ‘Blue Fluted Mega’ daha minimal ve modern severler için tek iri çiçeklerden oluşuyor. Yeni ve son serisi ‘Blomst’ ise 1179’ da üretilen 2. desenlerinden ilhamla yapılmış fakat bence çiçek deseninde de, formunda da yoğun Uzakdoğu esintileri taşıyor. Kahve fincanı ve baş harfli bardakları mağazanın en rağbet gören parçaları. En güzel kısmı ise alışveriş sonrası satış danışmanı hiçbir mağazada duymadığım bir notu anlatıyor. Dudak uçuklatan özel seriler dışında alınan her parça 2 yıl boyunca garantiliymiş. Her ne sebeple ve şekilde kırılırsa kırılsın yurtdışında bile yaşasanız gönderip değişim yaptırabiliyormuşsunuz. Çünkü aldığınız ürünü kullanın istiyoruz dediler. Lütfen durun artık daha fazla aşık olmak istemiyorum dedim💙
Ps: Tesadüfen giyim bit pazarında karşıma çıkan Royal Copenhagen benzeri desenli uygun fiyatlı, damgalı Alman veya İsveç porselenlerini yakalamak için gözünüzü dört açın. Kendisini bir antikacıda daha gördüm ama kapalıydı. #royalcopenhagen #danmark #vintage #platelovers #websitesindekirüyafotoğraflarakesinbakın #ezcopenhagen #çarpıbeşaşkıöldürdü #senroyaltymarkasısınbiztlsahibiTürkühühühü
Read more
“ Sana , ona değil. Kendime kendime “ Dinmeyen bir öfke , diyorum ya sana ona değil asla. Kendime ...
Media Removed
“ Sana , ona değil. Kendime kendime “ Dinmeyen bir öfke , diyorum ya sana ona değil asla. Kendime kızıyorum. Ne çok düşünüyorsun etrafı ne çok üzülüyorsun. Sen baksana bi kendine , hayret bişisin Burcu. Yaşadıklarını sadece sen biliyorsun. Onlar sadece görüneni biliyor. Sen daha ne milletin ... “ Sana , ona değil. Kendime kendime “
Dinmeyen bir öfke , diyorum ya sana ona değil asla. Kendime kızıyorum. Ne çok düşünüyorsun etrafı ne çok üzülüyorsun. Sen baksana bi kendine , hayret bişisin Burcu. Yaşadıklarını sadece sen biliyorsun. Onlar sadece görüneni biliyor. Sen daha ne milletin derdini dinleyip kendine dert ediyorsun ki ? Öğrenmedin mi güzel kalbim , üzüldüğün başkasının derdini dert bildiğin olayı aynen sen de yaşıyorsun. Artık başıma neyin geleceğini hesaplayabilir oldum tövbe tövbe. Biraz bencil ol. Ben kendimi bencil sanardım ama insanlar emin ol çok daha bencil. Sen milleti düşünüp dinliyorsun ya offf çok sıkıcısın Burcu. Bu dertler bitmez annem. Hem bir laf var herkesin derdi kendine. Ohh ne güzel laf. Herkes şimdi derdini alsın ve köşeye çekilsin yanına da bir çay demlesin missss öyle takılsın. Ayhhh yeterin yahu , ben limitimi doldurdum. Dert alışım bitti. Verişlerim başlasın artık lütfen. Bana beni unutturacaksan gel 😍 yeni bir dert düşündüreceksen değil. (Yılda 2 defa bu konuşmayı kendi kendize hatta sayfanızda paylaşırsanız daha çok kişi göreceğinden daha çabuk kabul olur. Bu duayı edin 😊 kesin bak kesin söylüyorum. Dert açıcı dua)
Arada yapın şu serzenişleri vallahi iyi geliyor. Bu arada bu fotoğrafta bildiğiniz zenciydim. Yine zenci olmak istiyorum. Al bak işte sana dert 🤪 ( bi içimi bilsen )
Read more
MaşAllah meleğime😇 Biz bize yeteriz elhamdülillah Yıllar önce bana deselerdiki göreceksin birgün oğlun ağlamadan, öfke nöbeti geçirmeden saçına dokunmanıza izin verecek diye, inanmasamda sadece inanmak zorunda kalırdım herhalde, çünkü okadar zor anlar yaşadıkki bu saç ve tırnaklar ... MaşAllah meleğime😇
Biz bize yeteriz elhamdülillah😌
Yıllar önce bana deselerdiki göreceksin birgün oğlun ağlamadan, öfke nöbeti geçirmeden saçına dokunmanıza izin verecek diye, inanmasamda sadece inanmak zorunda kalırdım herhalde, çünkü okadar zor anlar yaşadıkki bu saç ve tırnaklar kesme konusunda. Bazen üç kişi tutmak zorunda kalırdık saçı kesileceği zaman. Yani saç bu mecbur kesilecek!!Hepimiz ter su içinde, oğlum ağlar salya sümük sırılsıklam. Ben perişan😖
Birde berbere götürdüğümüzü düşünün🤭 aman aman, o işe hiçmi hiç girmedik. Eşim sağolsun araştırdı, çok az ses çıkaran saç kesme makinasını aldı ve inanın sesin çok etkisi var, oğlum sanırım 4 yada 5incide artık ağlamıyordu ve ben yavaş yavaş uzaklaştım yanından. Şimdi ben olmadanda eşim kesebilir. Birkere o sevgiyi güveni verirseniz, herşey sizin için dahada kolay olur. Ve lütfen olmadığında bağırmayın, o sadece işinizi zora sokar. Sabır sabır sabır🙏🏻 Ve ben diyorum şimdi size anneler, sabredin, sevgiyle yaklaşın, illaki başlarda korkacak, otizm vücuduna dokunmayı sevmez. Ama ona zarar vermeyeceğinizi anladığı an her seferinde dahada sakin geçecek. Siz o sevgiyi güveni verirseniz, gün gelecek böyle baskı yapmadan, kimse tutmak zorunda kalmadan kolayca olucak hepsi. Eşim berber değil, ama en azından oğlumuzun saçlarını rahatlatabiliyor. 12 yaşında şuan ve bu yıllardır hep böyle😌
Dün eşim yine oğlumuzun saçlarını ferahlatırken bende otizmli evladı olan anneler için çekmek istedim bunu, okadar çok anneler varki özelden görüştüğüm ve otizm ile yeni tanıştıkları için panik içinde olanlar.. Sizlere umut olsun bu paylaşımlarım. Benim oğlumun otizmi hafif değil, gerçekten klasik otizmli ve zihinsel olarakda geri geliyor. O derecede otizm bile bunları başarıyorsa, sevgiyle neleri başarabileceğinizi düşünün🙏🏻 ve büyüdükce hayatınız zorlaşmayacak, dahada kolaylaşacak emin olun❤️
Sevgiyle kalın💐
#otizm #autisme #autism
Read more
Herkese selam! Nasılsınız? Benim pek iyi olduğum söylenemez ama iyi olmaya çalışıyorum işte. ...
Media Removed
Herkese selam! Nasılsınız? Benim pek iyi olduğum söylenemez ama iyi olmaya çalışıyorum işte. Gerek ülkemizdeki olaylardan dolayı, gerekse şu son 2 hafta içerisinde 2 tane yakınımı kaybetmiş olmamdan dolayı. Her neyse, ölenle ölünmüyor napalım🙁 Durum böyle olunca haliyle ne kitap ... Herkese selam! Nasılsınız? Benim pek iyi olduğum söylenemez ama iyi olmaya çalışıyorum işte. Gerek ülkemizdeki olaylardan dolayı, gerekse şu son 2 hafta içerisinde 2 tane yakınımı kaybetmiş olmamdan dolayı. Her neyse, ölenle ölünmüyor napalım🙁
Durum böyle olunca haliyle ne kitap okuyabildim, ne de buralarda bir şeyler paylaşabildim. Aynı anda 2 dergi ve 1 kitap okuduğum için uzun bir okuyamama dönemi içerisindeydim. Ama bugün dergilerden birisini bitirdim ve yorumuyla karşınızdayım. Artık kitap ve dergileri aynı anda değil de teker teker okuyacağım çünkü baya bi zamandır hiç bir şeyler okuma isteğim gelmedi😅


Kafkaokur'un bu ayki sayısında kapağında da görmüş olduğunuz İranlı şair Füruğ Ferruhzad'ın hayatı, günlük yaşantısı, eserleri ve eserleri hakkındaki düşünceler yer alıyor.
Füruğ Ferruhzad hakkındaki yazıyı yazan Feyza Altun, Füruğ hakkında 'efkarını sevdiğim kadın' demiş, ne de güzel demiş!❤️
Kendini şiirlerine ve biricik oğluna adayan bir kadının içsel güzelliği tüm dergi boyunca sayfalara yansıtılmış😍


Dergi boyunca en sevdiğim yazılar ise;
-Servan Altıkanat'tan "Hayat, çocuklarla güzelleşen bir bahçe...",
-Oğuz Aslan'dan "Sevince Güzel Sevenlerdeniz" şiiri,
-Kaan Murat Yanık'tan "Bitmemesi İçin Ara Verdiğimiz Kitaplara Benzeseydi Ya Her Şey" adlı yazı,
-Elif İşçi'den "Yarım" isimli şiir,
- ve Gökhan Coşkun'dan "Aksan" adlı yazı oldu💟


Ayrıca dergi içerisinde verilen Füruğ posteri ve Nazım Hikmet kitap ayracının güzelliği beni benden aldı💕

İlk defa bir dergi yorumunu bu kadar uzun ve detaylı yaptım, tuhaf hissettim bilmiyorum umarım beğenirsiniz😁

#füruğferruhzad #kafkaokur #nazımhikmet @kafkaokurdergi
Read more
Artık son günler İzmir! AOG, 5 Eylül Çarşamba günü 5.yaşına giriyor. Büyük bir konvoy ve sonrasına zirve ile 5.yaşımızı kutlayacağız. Yine unutulmaz anlar ve anılar bırakacağız. 5 Eylül Çarşamba 19:00’da Forum Bornova İkea otoparkında toplanıp 19:30 da hareket edeceğiz. Güzergah: ... Artık son günler İzmir! AOG, 5 Eylül Çarşamba günü 5.yaşına giriyor. Büyük bir konvoy ve sonrasına zirve ile 5.yaşımızı kutlayacağız. Yine unutulmaz anlar ve anılar bırakacağız. 5 Eylül Çarşamba 19:00’da Forum Bornova İkea otoparkında toplanıp 19:30 da hareket edeceğiz. Güzergah: Forum Bornova’dan çıkıp çevre yolu sonra Karşıyaka’ya bağlanıp sahil yolundan tekrar Bornova’ya gireceğiz. Konvoy en son küçükparkta meşalelerimizi yakarak bayraklarımızı sallayarak son bulacaktır. Konvoydan hemen sonra yine küçükpark’ta Bariyer Bar’da zirvemiz olacaktır. (Araçları olmayanlar zirve 21:00 da başlayacaktır ona gelin. Bilet 30₺ isteyen alkollü istemeyen alkolsüz kafasına göre takılsın) Zaten hafta içi olduğu için çok geç saatlere kadar takılamayacağız 23:00 gibi zirve tamamen bitip evlere dağılacağız. Sonuçta özel günümüz, gelebilecek herkesi konvoya veya zirveye bekliyoruz. ❤️ (Not2: Konvoya motorlular da katılabilir)
Read more
 #Repost @golgeailesigazetesi (@get_repost) ・・・ Hep gülsün yüzümüz :)) Okullar açılıyor, ...
Media Removed
#Repost @golgeailesigazetesi (@get_repost) ・・・ Hep gülsün yüzümüz :)) Okullar açılıyor, nasıl hissediyorsunuz. Ben şahsen birazcık okullar açılsın istiyorum. Evet yaz tatili yetmedi çünkü hayatımın en yoğun senesini geçirdim. Okul hem derste hem etkinliklerde zorluyor bizi ... #Repost @golgeailesigazetesi (@get_repost)
・・・
Hep gülsün yüzümüz :))
Okullar açılıyor, nasıl hissediyorsunuz. Ben şahsen birazcık okullar açılsın istiyorum. Evet yaz tatili yetmedi çünkü hayatımın en yoğun senesini geçirdim. Okul hem derste hem etkinliklerde zorluyor bizi birazcık. Bir de siz Tübitak, voleybol, edebiyat dergisi ve sayamadığım şeylere katılıp boş öğlen arası geçiremiyorsanız çoook yoruluyorsunuz 😂😂 ama bu sene artık ders odaklı olacağım inşAllah. Bakalım bakalım nasıl bir sene olacak?
Read more
İnşallah tatilde sevdiklerinizle mutluluk dolu, keyifle, şahane zamanlar geçirip <span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji1f425"></span> güzel ...
Media Removed
İnşallah tatilde sevdiklerinizle mutluluk dolu, keyifle, şahane zamanlar geçirip güzel havaların tadını çıkarıp, bol bol D Vitamini aldınız🌞 Öte yandan bizim "Bitmeyen Bayramlar Ülkesi"nde🤦🏻‍♀️ kilo kontrolü yapmak pek de kolay değil 🙄 Nerde olursak olalım Bayram&Tatil demek, ... İnşallah tatilde sevdiklerinizle mutluluk dolu, keyifle, şahane zamanlar geçirip ♥️🐥 güzel havaların tadını çıkarıp, bol bol D Vitamini aldınız🌞
Öte yandan bizim "Bitmeyen Bayramlar Ülkesi"nde🤦🏻‍♀️ kilo kontrolü yapmak pek de kolay değil 🙄 Nerde olursak olalım Bayram&Tatil demek, acıkmadan, çeşit çeşit ve her saatte, aralıksız yemek yemek demek🤢
Eh bir iki gün tamam da, uzun tatillerde ipin ucu kaçınca, bir iki minik tüyo işe yarayabilir; ✅Suyu elimizden düşürmeyelim. Her gün en az 3 litre, alkol veya kafeini abarttıysak; 4 litre su içelim. Suya muhakkak Alkali Damla, Organik Elma Sirkesi, Taze Sıkılmış Limon Suyu, Karbonat seçeneklerinden birini ekleyelim. Kattiyen yemeklerle birlikte su içmeyelim. Yemeklerden yarım saat önce su içmeyi bırakalım, en erken yemeklerden bir saat sonra tekrar su tüketmeye başlayalım. ✅Otofaji yaptıralım vücudumuza. Özellikle de dün yemeği fazla kaçırdıysak. 16 saat bir geçsin son lokmanın üzerinden. Sabah hemen yemeğe başlamakta acele etmeyelim. Akşam yemeği erken bitirelim. 10:00-18:00 veya 11:00-19:00 arası 8 saatlik sürede yiyelim, geri kalan 16 saatte sadece su ve bitki çayları içelim. Bir günde bile hemen fark edecek, karnımızın şişi inecek.
✅Seçeceğimiz yiyecek ve içeceklerde, gün içinde 2 kiloya kadar almamıza sebep olan, bizi hemen şişiren 4 büyük intolerans gıdası olmayanları tercih edelim, bunları vücudumuza almayalım; Maya (hamurişler, peynir, yoğurt, bira, şarap), Gluten (hamurişleri, makarnalar, bulgur), Laktoz (tüm hayvansal süt kullanılan ürünler) ve Yumurta
👍Tamam anlaştık diyenler haydi!
Günde 1 saat yürüyüş, 1 saatte de yüzme ekledik mi, bu iş tamam👍
"Eh Gül bunları kendim yapabilseydim, zaten bu kiloları almazdım🙄🤷🏻‍♀️” diyenler, hemen bizim kapıya teslim paketlerden sipariş veriyorlar🙋🏻‍♀️ 0532 560 2111 [email protected], yarın #Pazartesi sabahı ilk paketle başlıyorlar👍
Yukarıdaki karikatürdeki gibi ertelemek yok😂
Bu arada @splendidpalasbuyukada #Detoks Kampımızda yerlerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin; 23-28 #Eylül birlikteyiz🎪🍹🌴
Evde artık sağlıklı şeyler yapılsın diyenler: 1 Eylül, Cumartesi günü 13:00-17:00 @cafe__11 de 4 saatlik dolu dolu bir #Workshop umuza bekliyoruzz👭👭👭👭👭 #mutlupazarlar 😍
Read more
Aslında üzgün değilim yalnızca üzgün ağız sendromuna sahip bir insanım.. peki nedir bu üzgün ağız ...
Media Removed
Aslında üzgün değilim yalnızca üzgün ağız sendromuna sahip bir insanım.. peki nedir bu üzgün ağız sendromu, geçen ay bbc türkiyenin yaptığı bir araştırmaya göre ülkemizde 30 yaşına yaklaşmış ve wikipedia’yı kullanmaya çalışan her 3 kadından 1’inde görünen bir rahatsızlık, yapılan ... Aslında üzgün değilim yalnızca üzgün ağız sendromuna sahip bir insanım.. peki nedir bu üzgün ağız sendromu, geçen ay bbc türkiyenin yaptığı bir araştırmaya göre ülkemizde 30 yaşına yaklaşmış ve wikipedia’yı kullanmaya çalışan her 3 kadından 1’inde görünen bir rahatsızlık, yapılan araştırmalara göre bir süre “zero” yöntemi ike giriş sağlayan hastaların bir kısmında üzgün ağız sendromunun azaldığı gözlemlense de hastalar üzgün ağızla dolaşmaya devam ediyorlar. Yine bbc’nin yaptığı habere göre bu hastalığın tedavisi olmamakla birlikte çok da şaapmamak yöntemi ile hastalığın şiddetinde azalma gözlemlenmiş! Ben bu hastalıkla 1 senedir mücadele ediyorum, aslında üzgün değilim ama dışarıdan bakan insanlar için üzgünmüşüm gibi duruyor. Belki de üzgünümdür ya 🤔 neyseki @doc.dr.haldun_kamburoglu bu üzgün ağız sendromu için botox yaparak hastaları mutlu ediyor ❤️ nasıl göründüğünüz önemli değil nasıl hissettiğiniz önemli. Ya şu wikipedia açılsın artık, ayıptır günahtır! #humanisthayallerinyüzündenyıkıldıoptimistyalanlarım 🤷🏽‍♀️
Read more
‘İÇİMDEKİ GAMLI BAYKUŞU KAYBETTİM; HÜKÜMSÜZDÜR!’ Sabah gözümü açtım hava pırıl pırıl. Toparlandım, en resmi iş kıyafetimi yani kotumla, tişörtümü giyip kapının önüne çıktım; felaket bir sağanak başladı. Hani o meşhur ahmak var ya her yağmurda mutlaka ıslanan, işte o benim efendim ... ‘İÇİMDEKİ GAMLI BAYKUŞU KAYBETTİM; HÜKÜMSÜZDÜR!’ Sabah gözümü açtım hava pırıl pırıl. Toparlandım, en resmi iş kıyafetimi yani kotumla, tişörtümü giyip kapının önüne çıktım; felaket bir sağanak başladı. Hani o meşhur ahmak var ya her yağmurda mutlaka ıslanan, işte o benim efendim bunu bugün bir kez daha anladım. Evden arabaya üç adımlık mesafede, tepeden tırnağa sırılsıklamdım…
Ofise geldim ıslak sokak kedisi gibi; hava kapkara. Dışarıda nefis bir fırtına… Anlayacağınız tam benlik hava. Şimdi ruhumun hatıralar galerisinden yine en hüzünlüsünden anılar çıkartıp; yürek dağlayan, ağlamaklı yazılar yazacağım ama hayırlara çıksın nedense bir türlü giremiyorum o moda. Youtube’dan en ağdalı arabeskleri açıyorum art arda ama içimde, penceredeki iç karartan manzaranın aksine adını koyamadığım bir tuhaf neşe…
Bana, beni bile şaşırtan duygu yüklü yazılar yazdıran ‘gamlı baykuş’ yok bu sabah; alıp başını, çekip gitmiş bir yerlere… Çay demlenmemiş, ortalık dağınık, işler her zamanki gibi aksıyor ama hiç umurumda değil nedense!
Bir adam gece Nazım’dan şiirler okuyan Genco Erkal hissiyatında yatıp, sabah her şeyi makaraya alan sulu ‘maraba televole’ sunucusu gibi uyanır mı?
Uyanırmış… İçinde benim gibi sayısız manyak barındıran dengesiz ruhlar, saati saatini tutmaz, öğlen Yılmaz Erdoğan’ın ‘Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim’ şiiriyle ağlar, yarım saat sonra ‘Oy farfara farafara’yla hopbidi hopbidi göbek bile atarmış…
Bir elim klavyede öbür elim havada benden bağımsız parmak şıklatırken, odaya Çapamag’in acar editörleri girdi. Baş editör Memo halay başına geçti, ekipçe harmandalından kolbastıya kan ter içinde kalana kadar hep beraber halaya durduk. Tamam ben manyağım eyvallah ama bunlar benden de deli!
Ortada hiçbir şey yokken mutfaktan muhasebeye lorke lorke zıplaya zıplaya oynuyoruz iyi mi! Havadan nem kapan, her tatsız haberde ‘Bir cisim yaklaşıyor komutan logar’ tribine girip huysuzlanan bünyem, bugün Kalipso Kralı Metin Ersoy misali ‘Ah o gemide ben de olsaydım’ tadında ahenkle dans ediyor kendi havasında… Dedim otur İzzet, otur bunları da yaz. Milletin içini kararttığın yeter, haydi kalemine güveniyorsan şimdi güldür biraz…

Not: Yazı yeni, görsel Cahide’den #tbt
Read more
 #Repost Teşekkürler @lunarianbooks ・・・ Sır | Kitap Yorumu<span class="emoji emoji1f440"></span> "Mehtap kızın yüzüne baktı. Gözleri ...
Media Removed
#Repost Teşekkürler @lunarianbooks ・・・ Sır | Kitap Yorumu "Mehtap kızın yüzüne baktı. Gözleri dönmüş, bembeyaz, neredeyse bütün vücudu sırılsıklam, ağzından leş gibi bir koku yayılan bu kız Mehtap'la yılan gibi eğile doğrula konuşuyordu. Mehtap kızın anormalliği karşısında ... #Repost Teşekkürler @lunarianbooks
・・・
Sır | Kitap Yorumu👀
"Mehtap kızın yüzüne baktı. Gözleri dönmüş, bembeyaz, neredeyse bütün vücudu sırılsıklam, ağzından leş gibi bir koku yayılan bu kız Mehtap'la yılan gibi eğile doğrula konuşuyordu. Mehtap kızın anormalliği karşısında donmuş kalmıştı, konuşamıyordu."
°
Mehtap ve Sinan oğulları Berk'i yaz okulu için Viyana'ya gönderirler. Bu sırada Mehtap'ın sırt ağrıları artınca annesi yakınlarından duyduğu İsa Hoca'yı tavsiye eder kızına. Mehtap artık son çare Sinan'ı da ikna eder ve yola koyulurlar. Bu yolculukta korkunç gerçekler onları beklemektedir.
°
Alıntıdan da anlaşılacağı gibi kitap korku/gerilim tarzında. Fakat böyle bir kitabın beni çokça güldüreceğini hiç düşünmezdim. Mehtap karakteri o kadar komikti ki... Özellikle oğluyla yaptığı görüntülü telefon konuşmaları yok mu😁 Kocası Sinan ile sürekli didişmelerini okumak da çok eğlenceliydi. Belki bir tutam da romantizm isterdim.
°
Diyalogların ağırlıkta olduğu kitapta komedi ve korkunun harmanlanması farklı bir tat katmıştı. Olayların arkasında yatan sır ise o kadar sinirlerimi bozdu ki. Maalesef böyle iğrençlikler günümüzde de var. Elbette ne olduğunu söyleyemiyorum, okuyanlar hak verirler.
°
Yani sözün özü yazarımız farklı türleri güzel bir şekilde harmanlamış ve ortaya okuması zevkli bir kitap çıkmış💛
#sır #mehtaperel #yitikülke #yitikülkeyayınları
Read more
Bundan 17-18 sene önce, sanırım 4. sınıftayım. Bir akşam babamın arkadaşlarından birine misafirliğe ...
Media Removed
Bundan 17-18 sene önce, sanırım 4. sınıftayım. Bir akşam babamın arkadaşlarından birine misafirliğe gittik. Benimle yaşıt bir çocuğu vardı evin, tanıştık, Allah’ımm, çocuk bir efendi, bir kibar, hayret bir şey, hiç bizim erkeklere benzemiyor, “Sınıfındaki kızların saçını da çekmiyordur ... Bundan 17-18 sene önce, sanırım 4. sınıftayım. Bir akşam babamın arkadaşlarından birine misafirliğe gittik. Benimle yaşıt bir çocuğu vardı evin, tanıştık, Allah’ımm, çocuk bir efendi, bir kibar, hayret bir şey, hiç bizim erkeklere benzemiyor, “Sınıfındaki kızların saçını da çekmiyordur bu kesin!!!!” diyorum içimden 😄😄 Neyse birkaç oyun oynadıktan sonra bana kitaplığını gösterdi. Ayyy bir de o yaşta kendine kitaplık oluşturmuş, hepsini listelemiş kitaplarının, asmış duvara listeyi, aşşırı kıskandım, uyuz oldum çocuğa 😒 Sonra bana kitaplığından bir kitap çıkardı, dedi ki “Bak bu kitap çok zevklidir” ben de oracıkta okumaya başladım. Kitap beni öyle sardı ki, annem yanıma gelip “Kızım hadi geç oldu artık, gidiyoruz” demese ben gerçek dünyaya dönmezdim herhalde:) Sonra annesi, oğlundan izin alarak kitabı bana hediye etti, “Bu kitabı oğlumla birlikte ben de okumuştum, sonunu görmeden için rahat etmez, bu kitap artık senin olsun.” dedi, oğlu da biraz gönülsüz de olsa, annesini onayladı:) O gece eve gittiğimde, kitabı bitirmeden uyumadım. Sonra kayboldu gitti bir yerlere. Bir gün, internetten kitap sipariş ederken gördüm, ay bi’ gözlerim doldu, duygulandım, ama satışı yok, artık basılmıyormuş, ee 98-99 yıllarının kitabı tabii, normal. Yeni jenerasyon, Candan’ın maceralarından bihaber, ne kötü 😑😑😑 Sahaf festivallerinde sordum, arkadaşlarıma sordum, kitapçılara sordum, yok yok. En son sorduğum bir arkadaşım nadir kitaba bakmamı söyledi ve orada yalnızca bir tane kalmıştı, onu da ben aldımm 😍😍 Şu an çocukluğumu elimde tutuyorum, Candan’ın maceralarını bir kez daha okumalıyım bence 🤗🧡 #kitap #okudumokuyun #okudumbitti
Read more
15 Temmuz Pazar : Dün akşamın devamı: Evet biri bizim yatakta biri kendi yatağında uydular, kendi ...
Media Removed
15 Temmuz Pazar : Dün akşamın devamı: Evet biri bizim yatakta biri kendi yatağında uydular, kendi kendilerine. Mercan biraz ağladı (yorgunluktan zira geç olmuştu) Uzay biraz mızırdandı ama kendileri uyudular. Bu sabah da dinlenmiş hissediyorum çünkü uyanıp kendi kendilerine oynadıklar ... 15 Temmuz Pazar :
Dün akşamın devamı:
Evet biri bizim yatakta biri kendi yatağında uydular, kendi kendilerine. Mercan biraz ağladı (yorgunluktan zira geç olmuştu) Uzay biraz mızırdandı ama kendileri uyudular.
Bu sabah da dinlenmiş hissediyorum çünkü uyanıp kendi kendilerine oynadıklar ve ben 8’e kadar uyudum. Oh!
Sabah 5.30 da kedimiz gelip ayağıma kafasını sürüp kalkmayınca minik minik ısırarak mama istedi ama artık onu uyanmaktan saymıyorum.
Şimdi “tatil sabahı çizgi filmi” izliyorlar.
Kapat diyince kapatıyorlar. Uzay kapatıyor, Mercan mecburen uyuyor.
Uzay büyüdü. Biraz canım sıkılıyor bu duruma. Deli misin? Çocuk filmi kapat diyince kapatıyor ? Evet de böyle gözüme bakıyor, “Üzgün müsün? Mutlu musun şu anda?” diye soruyor. Büyük büyük cevaplar veriyor. “Sen dünyanın en iyi annesisin. Her şey için çok teşekkürler” falan diyor.
En samimi, en gerçek düşüncemi yazacağım şimdi, biraz içim titreyerek.
Biliyoruz ki 6 yaşında artık kafa çalışmaya başlıyor. Büyük cocuk oluyorlar. Yavas yavas empati becerisi gelişiyor. Ön beyin açılın gelişiyorum! diyor. Kişiselarası ilişkilerde çağ atlamasalar da göze yüze bakarak durum kritiği yapma ve kendini ona göre planlama becerisi gelişiyor.
Tamam. Bu iyi.
Ama onun memnun etme ve uyum gösterme çabası beni endişelendiriyor.
Her hassas ebeveynin bir gün başına üşüşecek bir düşünce bırakayım şuraya “Ulan fazla mı üstüne gittik çocuğun bu aralar?”
Oysa ki pozitif disiplin diyoruz, ödülsüz cezasız, tehditsiz yapmaya çalışıyoruz.
Sonra bazen arka arkaya kek, dondurma, çizgi film ve oyuncak istiyorlar. O zaman da “Yine olmadı. O kadar uğraştık bak. Bi işe yaramadı ki şeker, ekran, oyuncak üçlüsü beyni ele geçirdi” diyorum.
Kendime hatırlatma:
Beyin gelişiyor. Sen sev, şefkat göster, sarıl öp ki iyi gelişsin.
Şekere de o yüzden takılıyor. Sen sanki bayılmıyor musun çikolataya?
Sen sanki tüketim tuzağından çok mu kolay kaçıyorsun bir yetişkin olarak?
Sen telefon ekranına bakmıyor musun Pınarcım?
Tatlı tatlı sınır koymalara devam.
Ayrıca sevin bence. Oğlun büyümüş de senden memnuniyetini dile getiriyor,sen onun da altında bi bit yeniği arıyorsun.
Git hadi kitabını yaz, kaşlarını aldır,yürüyüşe çık,balkondaki çamaşırları falan topla.
Read more
Bence kesin orda bir köy var uzakta. Yani illaki o yönde de bir köy vardır sonuçta di mi? “Yeni hafta ...
Media Removed
Bence kesin orda bir köy var uzakta. Yani illaki o yönde de bir köy vardır sonuçta di mi? “Yeni hafta iyi olsun” demek yerine daha geniş bir “iyi olsun” temennisinde bulunmak istiyorum. Sadece haftaya indirgeyip hedef küçültmeyelim yani. Yüzler gülsün, müzikler çalsın, bol bol cheers ... Bence kesin orda bir köy var uzakta. Yani illaki o yönde de bir köy vardır sonuçta di mi?
“Yeni hafta iyi olsun” demek yerine daha geniş bir “iyi olsun” temennisinde bulunmak istiyorum. Sadece haftaya indirgeyip hedef küçültmeyelim yani.
Yüzler gülsün, müzikler çalsın, bol bol cheers (!) yapılsın. Sonracığıma gözler gülsün; çok sıkıldım gülmeyen göz görmekten. Heyecanlı ve güzel şeyler olsun, varolan iç sıkıntıları emekliye ayrılsın. Taşikardiler tatile çıksın, pamuk gibi dönsün. Bir sarılmayla “oh” densin ama piis, lav ve teletubbies’e bağlanmasın. Nezaketin ezik olmadığı artık öğrenilsin. Kötülük yapan kötü niyetlilere de hiç iyi bir şey olmasın valla, o kadar da değil😂 Bir de hava 30 derecenin altına düşsün.
It’s only rock’n roll but i really like it🤘🏻
Şimdilik bu kadar👋🏻
P.s Gökyüzüne renkleri konduran Ressam Bob’a biraz katkıda bulundum hdr dokunuşu ile, idare edin.
#haveaniceweek #summer #tb #itsonlyrockandrollbutilikeit
Read more
Biliyor musunuz 8 kadın artı +3 mürettabat kadın İran’ın sipsivri karlı dağlarına çakıldı ! Ölmeden ...
Media Removed
Biliyor musunuz 8 kadın artı +3 mürettabat kadın İran’ın sipsivri karlı dağlarına çakıldı ! Ölmeden önce canlı belki de yandılar ! Kimlik tespiti için DNA a bakılacak çünkü kömür halinde hepsi ve bir cesetleri bile yok ! Ama sen kalkıp kaltaklar eğlenmeye gitmiş Dubai ye ne halt ettiler ... Biliyor musunuz 8 kadın artı +3 mürettabat kadın İran’ın sipsivri karlı dağlarına çakıldı ! Ölmeden önce canlı belki de yandılar ! Kimlik tespiti için DNA a bakılacak çünkü kömür halinde hepsi ve bir cesetleri bile yok ! Ama sen kalkıp kaltaklar eğlenmeye gitmiş Dubai ye ne halt ettiler kimbilir , sarhoşlarmış zaten, bekarlığa veda için pastadan da zenci çıkardılar mı , hamam da şeyh oynattılar mı , eee jetin varsa riskin var , zaten bornozla poz vermişler şu hale bak , babaları kocaları yok mu .............. hah işte son cümle seni ele veriyor , zihniyetini içini dışını hatta yedi ceddini.... VAR ULAN VAR ! Eşi de var nişanlısı da var , babası da var , kocası da var ölenlerin ... sana ne ! Senin sorunun ne dindarlığın ne mezhebin senin tek derdin var ! Hayatta yapamadıklarını başaramadıklarını hayallerini başkası yapınca krize giriyorsun , gözün dönüyor ve ne dediğini bilmez hale geliyorsun. Senin derdin zengin komplexin! Senin derdin okumuş iş kadını olmuşlara kıskançlığın ! Senin derdin yapamadıklarını yapanları hırsından başkasının yapmasını istememen! Senin derdin çok be ! Valla yazık sana ! İnanın acıyorum ! Bir dönüp işine bakıp kendi yolunda kendi ile yarışmayı öğretemedik çevremize! Eee zengin o ölsün! Niye eee zaten güzel yaşamış vicdanınız sızlamaz !Ama Suriyeli çocuk boğulunca yeri göğü oynatırız ( gerçi o da el gördülük paylaşım çığırtkanlığının ötesine geçmez) Ah be güzel ülkemin çirkin kalmış yürekleri sizi nasıl düzeltiriz ki ! Hep mi vardınız da bu klavye şovalyeliği ile sosyal medya ile eskrim müsabakalarına girdiniz yoksa sonradan mı bir mutasyonla türediniz! 11 kadın kadınlar gününden 3 gün sonra yanarak öldü hepsi çalışan üreten iş sahibi hatta çocuk sahibi eş sahibi olanı var ! Yüreğinize çamaşır suyunu döküp bir ıslayın! Belki ağarırsınız! Bir insanın acısına sevinen bir varlık ile aynı familya ve türden değilim ben ! Ben insanım ! Ben doktorum ! Her acı çeken insanoğlunun yanında olmaya hem ruhen hem etik olarak yemin etmişim. Bu işten haz duyuyorsan bilki ciddi komplekslerin, hayatta yenemediklerin ve mağlup düştüğün büyük çukurlar var. !!!!Allah rahmet eylesin güzel kadınların bedenleri cennette çiçekler ile donatılsın inşallah 🙏
Read more
Yaşşa sen #juno <span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span> 26 Ağustos BALIK Burcunda Dolunay<span class="emoji emoji2653"></span><span class="emoji emoji1f340"></span> Anlam vermekte ya da kabullenmekte zorluk ...
Media Removed
Yaşşa sen #juno 26 Ağustos BALIK Burcunda Dolunay Anlam vermekte ya da kabullenmekte zorluk çektiğimiz durumlar hakkında, derin bir anlayış getiren, içsel bir idrak ve uyumlanmaya yol açan ya da zorlandığımız konularda çözülme ve teslimiyet hissi getiren bir DOLUNAY yaşayacağız… Evinizin, ... Yaşşa sen #juno 🌟👌 26 Ağustos BALIK Burcunda Dolunay♓🍀 Anlam vermekte ya da kabullenmekte zorluk çektiğimiz durumlar hakkında, derin bir anlayış getiren, içsel bir idrak ve uyumlanmaya yol açan ya da zorlandığımız konularda çözülme ve teslimiyet hissi getiren bir DOLUNAY yaşayacağız…
Evinizin, aklınızın, kalbinizin ve hayatınızın köşelerini TEMİZLEMEKTEN kaçınmayın. Bırakın serin ve taze sular girsin köşeciklerinize…

Artık meyve vermeyen dallar budansın ve siz ağacı koruyun. Başağı kurumuş saplar sökülsün topraktan ve siz verimliliği koruyun.

Tüm mevyelerden daha geç olgunlaşan ama daha tatlı ve besleyici olan üzümlerin – BİLGELİĞİN – tadına varın asma gölgelerinde…

Her ne olursa olsun güneşin her gün doğduğunu ve battığını bilin. Gündoğumlarını ve batımlarını yüksek bir tepeden seyredip, onların sizi iyileştirmesine ve kulağınıza gerçekleri fısıldamasına izin verin.

Her şeyin geliştiğini, her şeyin değiştiğini, her kavganın bir sonu, her aşkın bir dinginliği, her çocukluğun bir olgunluğu olduğunu bilin ;) #astroloji #balıkdolunayı #dolunay #gökyüzü #muazzam #yaşam #mylife #photo #alijardine #populer #passion #tt #yıldızgözlemcisi #astrology #hayatakarken #şükür
Read more
@farkli_yemek_tarifleri Merhabalar sevgili Takipçilerim Nasılsınız bakalım Umarım iyisinizdir kış telaş hazırlıkları  nasıl gidiyor bakalım? Bu aralar herkes kış hazırlıkları ile uğraşıyor. Ben  o kadar çok bir kavanoz  yapmıyorum Çünkü eşimde Ben de çok yiyen bir insan değiliz ... @farkli_yemek_tarifleri Merhabalar sevgili Takipçilerim Nasılsınız bakalım Umarım iyisinizdir kış telaş hazırlıkları  nasıl gidiyor bakalım? Bu aralar herkes kış hazırlıkları ile uğraşıyor. Ben  o kadar çok bir kavanoz  yapmıyorum Çünkü eşimde Ben de çok yiyen bir insan değiliz azar azar yapıyoruz hep küçük kavanozlarda o bize yetiyor Hatta artıyor bile😅 arkadaşım beni beş çayına davet etmişti ve orada soğan turşusu vardı tadını açıkçası merak ettim kısır ile çok güzel gitti Ben de deneyip sizlere sunmak istedim. Tarifi sayfanızda kalmasını istiyorsanız beğenmeyi ve kaydetmeyi unutmayın. Denemek isteyenlere Şimdiden afiyet olsun 😊

Detayli bir sekilde Youtube kanalımıza ziyaret edilebilirsiniz ☺ Yukarida ki Mavi linke tıklamaniz yeterli ♥️
#farkli_yemek_tarifleri #pratikbilgiler #kishazirliklari #salıkeşfeti

4 tane iri mor soğan
1/3 dolduracak sekilde su
2/3 dolduracak sekilde sirke
1 çay kaşığı her bir kavanoz icin tuz
Yarım limon suyu
Nasıl yapılır
Ilk önce kavanozlarımızı güzel bir şekilde yıkayalım. Ardından mor soğanları çok ince olmayacak şekilde doğrayalım. Doğradığımız soğanları güzel bir şekilde yıkadığımız kavanozlara yerleştirelim, yerleştirdikten sonra üzerine tuz gezdirelim limon, sirke ve suyu unutmayalım bu işlemler bittikten sonra sterilize ettiğimiz kapakları kapatalım ve dolapta iki gün bekletelim, bekletilen soğan turşusu seve seve servise sunabilirsiniz denemek isteyenlere Şimdiden afiyet olsun😊
Read more
Soğan turşusu Kışın balıkların yanına da harika olur @farkli_yemek_tarifleri @farkli_yemek_tarifleri Merhabalar sevgili Takipçilerim Nasılsınız bakalım Umarım iyisinizdir kış telaş hazırlıkları  nasıl gidiyor bakalım? Bu aralar herkes kış hazırlıkları ile uğraşıyor. ... Soğan turşusu😍😍😋👌
Kışın balıkların yanına da harika olur😋😋
@farkli_yemek_tarifleri
@farkli_yemek_tarifleri

Merhabalar sevgili Takipçilerim Nasılsınız bakalım Umarım iyisinizdir kış telaş hazırlıkları  nasıl gidiyor bakalım? Bu aralar herkes kış hazırlıkları ile uğraşıyor. Ben  o kadar çok bir kavanoz  yapmıyorum Çünkü eşimde Ben de çok yiyen bir insan değiliz azar azar yapıyoruz hep küçük kavanozlarda o bize yetiyor Hatta artıyor bile😅 arkadaşım beni beş çayına davet etmişti ve orada soğan turşusu vardı tadını açıkçası merak ettim kısır ile çok güzel gitti Ben de deneyip sizlere sunmak istedim. Tarifi sayfanızda kalmasını istiyorsanız beğenmeyi ve kaydetmeyi unutmayın. Denemek isteyenlere Şimdiden afiyet olsun 😊

Detayli bir sekilde Youtube kanalımıza ziyaret edilebilirsiniz ☺ Yukarida ki Mavi linke tıklamaniz yeterli ♥️
#farkli_yemek_tarifleri #pratikbilgiler #kishazirliklari #salıkeşfeti

4 tane iri mor soğan
1/3 dolduracak sekilde su
2/3 dolduracak sekilde sirke
1 çay kaşığı her bir kavanoz icin tuz
Yarım limon suyu
Nasıl yapılır
Ilk önce kavanozlarımızı güzel bir şekilde yıkayalım. Ardından mor soğanları çok ince olmayacak şekilde doğrayalım. Doğradığımız soğanları güzel bir şekilde yıkadığımız kavanozlara yerleştirelim, yerleştirdikten sonra üzerine tuz gezdirelim limon, sirke ve suyu unutmayalım bu işlemler bittikten sonra sterilize ettiğimiz kapakları kapatalım ve dolapta iki gün bekletelim, bekletilen soğan turşusu seve seve servise sunabilirsiniz denemek isteyenlere Şimdiden afiyet olsun😊
Read more
Teyzeye anne yarısı derler, teyzesi olmayana anne yarısı anneanne olmalı. Torununu evladından ...
Media Removed
Teyzeye anne yarısı derler, teyzesi olmayana anne yarısı anneanne olmalı. Torununu evladından bile kayıran odur, İstanbul'a dönen her kim varsa rica minnet eline, arabasına ufacık da olsa çuval bir çanta sıkıştırıverip anneme pancar, tereyağı, daha ondan güzelini yapanınkine denk ... Teyzeye anne yarısı derler, teyzesi olmayana anne yarısı anneanne olmalı. Torununu evladından bile kayıran odur, İstanbul'a dönen her kim varsa rica minnet eline, arabasına ufacık da olsa çuval bir çanta sıkıştırıverip anneme pancar, tereyağı, daha ondan güzelini yapanınkine denk gelmediğim yazma ekmeği, içi cevizli mis gibi kıvrım çöreği, sapsarı süzme yoğurdu ve bahçeden eline geçen her şeyi koyardı o minnet çantasına. Annem kızardı yoruyor kendisini diye "Anne aynıları İstanbul'da da var" deyince "Olsun yavrum sizsiz boğazımdan geçmiyor hem ordakiler böyle güzel değildir" derdi.
Bayramların neredeyse tamamını uzak geçirsek de bu içi nimet dolu çantalardan istisnasız her bayram gönderirdi. O zaman heyecanla biz açardık, poşetlerin içinde gizli bir poşet dolusu çikolata, şeker koyar bir de mendile bayram harçlığı sarar poşeti güzelce bağlardı. Açana kadar delirirdik meraktan, çocukluk işte... "Kızlarıma selam söyle oğlanımı öp" derdi annemle her konuşmasının sonunda.
Artık yok pamuk anneannem, dayımla, dedemle buluştu. Çok ağıtlar yaktı oğlunun ardından, ondan kalan televizyonu bile oğlunun başını okşar gibi okşadı, şimdi hasret gideriyor olmalılar. Annem bize onun da emaneti artık dayımdan sonra.
Son saatlerinde Gülsüm'ümle konuşuyorum demiş dayıma, annem sanmış geleni gideni. Annem "Anne ben kimim" dedi 20 gün önce, son görüşünde. "Amannnn delü kıza bak sen benim yavrumsun, Gülsüm'ümsün" dedi. En son o zaman duydum sesini... Gözlerini sonsuzluğa yummadan hakkını herkese helal ettim deyip hakka yürüyen meleğim benim ❤
Kabrin nurla dolsun anneannem, yerin cennet olsun 🙏
Read more
Şöyle gülsünler hep daha ne isteriz ki... Son yıllarda İstanbul hastalığı diye bir şey çıktı. ...
Media Removed
Şöyle gülsünler hep daha ne isteriz ki... Son yıllarda İstanbul hastalığı diye bir şey çıktı. Kirli hava, egzos dumanı gibi etkenler çocukların rahat nefes almasını engelliyor. Hem yeğenlerimde hem de iki çocuğum bahar ayları geldiğinde burun tıkanıklığı yaşıyor. Bu süreç iyi saptanamazsa ... Şöyle gülsünler hep daha ne isteriz ki...
Son yıllarda İstanbul hastalığı diye bir şey çıktı. Kirli hava, egzos dumanı gibi etkenler çocukların rahat nefes almasını engelliyor. Hem yeğenlerimde hem de iki çocuğum bahar ayları geldiğinde burun tıkanıklığı yaşıyor. Bu süreç iyi saptanamazsa ve tedavi edilmezse çok ciddi sorunlara yol açıyor. Doktorumuzun uyarılarını sizlerle de ara ara paylaşıyorum biliyorsunuz. En basit ve ilk adım çözümü çocukların burnun tıkanıklığını açmak. O yüzden bizim bu mevsim geçişlerinde en yakın arkadaşlarımızdan biri Otribebe. Ela da alıştı artık, bebekliğinden beri kullanıyoruz ve yangında ilk kurtarılacaklar arasında. Rahat nefes alınca bütün bebekler neşeli.
Yarın ve 3 gün boyunca saat 12:00 itibari ile beni zor günlerimde yalnız bırakmayan @otribebe'nin standında olacağım. Gelin neşeli bebekler nasıl oluyor konuşalım. #rahatnefesler
Read more
İmam Əli (ə) "Nəhcul-bəlağə"nin 137-ci xütbəsində buyurur: "Ruzini sədəqə vasitəsilə yerə endirin". Milli.Az ...
Media Removed
İmam Əli (ə) "Nəhcul-bəlağə"nin 137-ci xütbəsində buyurur: "Ruzini sədəqə vasitəsilə yerə endirin". Milli.Az deyerler.org-a istinadən bildirir ki, İmamın (ə) nəzərində ruzi dedikdə, bütün İlahi nemətlər nəzərdə tutulur. İstər maddi olsun, istərsə də mənəvi. . İmamın (ə) ... İmam Əli (ə) "Nəhcul-bəlağə"nin 137-ci xütbəsində buyurur: "Ruzini sədəqə vasitəsilə yerə endirin".
Milli.Az deyerler.org-a istinadən bildirir ki, İmamın (ə) nəzərində ruzi dedikdə, bütün İlahi nemətlər nəzərdə tutulur. İstər maddi olsun, istərsə də mənəvi.
.

İmamın (ə) bu qısa nurani kəlamından belə nəticəyə gəlmək olur ki, ruzinin artmasının yollarından biri də sədəqə verməkdir. İmam (ə) başqa yerdə buyurur: "Nə zaman yoxsul və ehtiyaclı oldunuz - sədəqə verərək, Allahla ticarət edin".
İmam Sadiqdən (ə) gələn hədisdə oxuyuruq ki, İmam (ə) oğluna buyurur: "Sənin yanında olan maldan nə qədər qalmışdır?".
.

Deyir: "40 dinar".
İmam (ə) buyurur: "Get və onu ehtiyacı olanlara sədəqə ver".
Deyir: "Ondan qeyrisi qalmayacaqdır. (Yəni, onu versək, pul qalmayacaqdır)". .

İmam (ə) buyurur: "Deyirəm ki, onu sədəqə ver və Allah onun əvəzinə bizə verəcəkdir. Məgər bilmirsənmi hər bir şeyin açarı vardır, ruzinin açarı - sədəqədir? Ona görə də get və Allah yolunda onu ehtiyacı olanlara sədəqə ver". İmamın (ə) oğlu bu işi görür.
On gün keçmir ki, İmamın (ə) xidmətinə 4 min dinar gətirirlər. İmam (ə) oğluna buyurur: "Oğlum! Allaha 40 dinar verdin və Allah bizə 4 min dinar verdi".
.

Ruzinin insana çatmasına bir çox amillər mane olur. Bu maneələr iki cür olur: maddi və mənəvi. Ruzini artıran maddi tərəfdə olan amillər: səy göstərmək, işi düzgün seçmək, insanlarla düzgün rəftar etmək, dəqiq hesab-kitaba malik olmaq durur. Və bunun əksi - tənbəllik, insanlarla pis rəftar etmək, məsləhət etmədən işə girişmək kimi amillər ruziyə mane olur.
.

Hədislərimiz tövsiyə edir ki, mömin gecə namazı qılsın. Çünki bu namazın ruziyə birbaşa təsiri vardır. Günahın olması ruzinin qarşısını alar və bəzi nemətlərin insana çatmasına mane olar. Ona görə də hədislərimiz tövsiyə edir: "Nə zaman ruzi sənin üçün çətinləşdi, günahlarına görə istiğfar et. Allah ruzini genişləndirəcəkdir".
.

O zaman ki, insanlar qəhətlikdən əziyyət çəkirlər, İmam Əli (ə) onlara tövsiyə edir ki, həm tövbə etsinlər və həm də "Nuh" surəsinin 10-cu ayəsinə istinad etsinlər. "Və dedim ki: "Öz Rəbbinizdən bağışlanmaq diləyin. Çünki O, çox bağışlayandır"".
Read more
Çocuklar bir dönem ana-babaları ne derse onu yaparlar, nereye giderlerse mecbur gelirler.. Sonra ...
Media Removed
Çocuklar bir dönem ana-babaları ne derse onu yaparlar, nereye giderlerse mecbur gelirler.. Sonra büyürler, birlikte olmaktan sıkılırlar çünkü artık “arkadaşlar” dır eğlenceli olan.. Lara 22 oldu.. Özgür, kararlarını, tercihlerini yapabilen bir kişilik.. Bu tatilde en yakın ... Çocuklar bir dönem ana-babaları ne derse onu yaparlar, nereye giderlerse mecbur gelirler..
Sonra büyürler, birlikte olmaktan sıkılırlar çünkü artık “arkadaşlar” dır eğlenceli olan..
Lara 22 oldu..
Özgür, kararlarını, tercihlerini yapabilen bir kişilik..
Bu tatilde en yakın arkadaşı bilgisayarı yok, kıymetlisi @canergelmis1 yok, ablası Ela yok, sadece @mkazimapa ve benle birlikte bir hafta eski usul bir tatide..
Sohbetlerimiz artık hayata dair, en güzeli artık biz ondan besleniyoruz..
Anne-kız birbirimizi çektik eğlendik..
Onun mutlu, gülen yüzünü görüyorum ya.. En büyük annelik ödülü🙏🙏🙏
Çocuklarımız hep gülsün, daha başka ne isteriz ki ?
Yakında hasret dolu kızımıza ve damadımıza da kavuşmak üzere zaman sayacağız artık 🙏 @elaozekici @ilterozekici #tekne #göcek #aileolmak
Read more
Bimilləhir-Rahmənir-Rahim! Həcc mövsümü artıq başlamışdır. Dünyanın hər yerindən milyonlarla ...
Media Removed
Bimilləhir-Rahmənir-Rahim! Həcc mövsümü artıq başlamışdır. Dünyanın hər yerindən milyonlarla zəvvar bir vücudi axına birləşərək, Allah Təala ilə beyətlərini təsdiqləmək üçün kəramətli Məkkəyə, Beytullaha - Allah evinə axışırlar. Vətənimizdən də müəyyən sayda hacı bu mübarək ... Bimilləhir-Rahmənir-Rahim!
Həcc mövsümü artıq başlamışdır. Dünyanın hər yerindən milyonlarla zəvvar bir vücudi axına birləşərək, Allah Təala ilə beyətlərini təsdiqləmək üçün kəramətli Məkkəyə, Beytullaha - Allah evinə axışırlar. Vətənimizdən də müəyyən sayda hacı bu mübarək ziyarətdə iştirak edir.
.

Bütün müsəlman dünyasında və eləcə də, belə demək olarsa, ənənəvi müsəlman toplumu olmayan ölkələrdə də yaşayan müsəlman icmaları indi yeni bir ab-hava yaşayır. Bir mənəvi yenilənmə yaşanır. Böyük İlahi səfərə yollanmaqla, mövcudatın mahiyyətinə yeni, təravətli nəzərlə baxmaqla səciyyələnən bir durum nəzəri cəlb edir. Beytullaha tərəf yola düşmüş insanları yola salma, onlardan xəbər tutma, onlarla birgə həyacan keçirmə kimi bir mənəvi ovqatla yaşama var dünyada. Və Uca Allahdan diləyimiz budur ki, həccin həm maariflənmə baxımından, həm həyata keçirilmə baxımından hər bir cəhətinin Həzrət Peyğəmbər (s) və Əhli-Beytinə (ə) layiq halda olduğu gün tezliklə yetişsin!
.

Həcclə bağlı yaranan suallar
.

Dünyanın müxtəlif yerlərindən gələn, irqi, milləti, ölkəsi, sosial vəziyyəti, cinsi, yaşı, sağlıq durumu və daha nələri müxtəlif olan milyonlarla insan Beytullahın ziyarətinə axışır. Misilsiz bir prosesdir bu. Tayı-bərabəri olmayan bir vücudi səfərdir bu. Sanki bütün dünya müsəlmanları bir vəhdət, eynilik, həmahənglik halına gəlib çatarlar. Allah Təala lütf və inayət etsin ki, həmin bu hal zəvvarlarda həccdən sonra da öz mövcudiyyətini davam etdirsin.
Müasir dönəmdə həccin əhəmiyyəti haqqında danışmaq xüsusi aktuallıq kəsb edir. Həcclə bağlı bir çox məsələlərə toxunmaq olar. Həccin əhəmiyyəti, fəlsəfəsi haqqında bir çox söz demək olar. Bu, həcclə bağlı ara-sıra edilən çıxışların fonunda daha da önəmli olur. Belə ki, bəzən araşdırma aparmaq istəməyən və ya qərəzli insanların qəribə çıxışları səslənir ki, bəs "həccin nə əhəmiyyəti vardır ki, bu qədər insan ora gedir, nə qədər səy, müəyyən fiziki və psixoloji gərginlik keçirir, bir neçə gün səhra şəraitində qalır və s. Hələ bir filan qədər pul də xərclənir. Ondansa, filan işə pul xərclənsə, daha məqsədəuyğun olardı və s".
Çox problemli yanaşmadır. Əvvəla, məsələnin mahiyyətində problem var.
.
ardı commetde
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Read more
“Salam əziz izləyicilərim<span class="emoji emoji1f44b"></span>🏼Bu gün sizlərlə bölüşmək istədiyim duyğularım var...İndi ki zamana ...
Media Removed
“Salam əziz izləyicilərim🏼Bu gün sizlərlə bölüşmək istədiyim duyğularım var...İndi ki zamana qədər, son 1 ildə heç bir yerdə şəxsi həyatım haqqında ağzımdan bir kəlmə çıxmadı və buna səbəblərim var idi, bəzi insanlar üzündən, hansıları ki Allahın öhtəsinə buraxmışam, məni anlamadam ... “Salam əziz izləyicilərim👋🏼Bu gün sizlərlə bölüşmək istədiyim duyğularım var...İndi ki zamana qədər, son 1 ildə heç bir yerdə şəxsi həyatım haqqında ağzımdan bir kəlmə çıxmadı və buna səbəblərim var idi, bəzi insanlar üzündən, hansıları ki Allahın öhtəsinə buraxmışam, məni anlamadam qınağa çevirdilər, amma bir çoxları dəstək oldular (hər şeyi oxuyurdum)🙇🏻‍♀️Mən onu anladım ki, insanlar necədə köbudlaşıb və acınacaqsız olub (bu hər kəsə aid deyil), bir qadının övlad həsrətində olduğunu anlamayıb, onun 15 ildən çox problemi olduğunu anlamayıb, öz çirkin fikirlərini ətrafa yayıb nədəsə günahlandırmaq nə qədər düzgündür? Özüdə qadın hamilədirsə? Bəs Allahdan gorxu? Bəs “mən bunları deyirəm, yazıram, birdən mənimdə və ya ailəmin başına bu problem gəlsə” kimi fikirlər sizi narahat etmir❓Bəyəm tanınmış sima insan deyil? Və ya onun həyatı hər zaman yağ kimi olmalıdır? Bəli, mənim şəxsi həyatım hər dəfə göz önündə olub, söz verdim özümə, ailəmə ki artıq olmayacaq...Mən ümmiyətlə heç vaxt öz problemlərimlə tamaşaçılarımla bolüşməmişəm, amma nədənsə mənim şəxsi hıyatım hər zaman marağ mərkəzində olub...əslində bu normaldır, amma düzünü yazıb düzünü desələr...maleəsef belə deyil...😒
Bəli, ailə həyatı gurmuşam...bəli, hamiləyəm...heç bir yerdə müsaibə verməmişəm...mənə bu son aylar “bəzi” media işçiləri və aparıcılar böyük bir stress yaşatdılar... onlar mənim daxili problemlərimi bilməyə bilməyə yazıb şişirtdilər...onlar düşünmədilər ki, axı bu problemi onlarda yaşaya bilər...mən hirsləndim, ağladım, kövrəldim...amma bir kəlmə cavab vermədim...çünkü söz vermişdim. İndi də cavab vermirəm, mən sadəcə sizlərlə bölüşürəm...bəlkədə həyatımda birinci dəfə...Ana olmağı isə mən hər qadına arzulayıram, Allah köməyimiz olsun... Allah saf niyyətləri qəbul etsin🤲🏼Amin🤲🏼Allah körpələri saxlasın🤲🏼
Sizdən xaişim olacaq, bundan sonra mənim ailə həyatımla bağlı suallar verməyin! Birdə ki, rəy və komment yazanda, və ya kiminsə haqqında danışanda diqqətli olun, çalışın heç kimin qəlbin qırmayın...nə vaxtsa özünüz qırıla bilərsiz..” Photo by @periarifqizi_photographer
Makeup @stilist_nura_babayeva
Dress @isabelgarciabaku
Special thanks @egana.rzaxanova @feliks_vishnevetskiy
Read more
Bu Hayat Sizin... Kimsenin Sizi Üzmesine Müsaade Etmeyin. 1) Saf olmayın...Tabiki değişmek ...
Media Removed
Bu Hayat Sizin... Kimsenin Sizi Üzmesine Müsaade Etmeyin. 1) Saf olmayın...Tabiki değişmek kolay değil ama herkesle öyle iki dakikada canciğer kuzu sarması olmaya da gerek yok...Sonra cigerinizi söküp, canınıza okuyorlar...Herkesi kendiniz sanmaktan vazgecin, birakin zamana ... Bu Hayat Sizin...
Kimsenin Sizi Üzmesine Müsaade Etmeyin.

1) Saf olmayın...Tabiki değişmek kolay değil ama herkesle öyle iki dakikada canciğer kuzu sarması olmaya da gerek yok...Sonra cigerinizi söküp, canınıza okuyorlar...Herkesi kendiniz sanmaktan vazgecin, birakin zamana yayılsın bazı şeyler, acele etmeyin... 2) Külahı başa, ayakkabıyı ayağa giydirin...Yani herkese hakettigi gibi davranin...Hatta size bir sır vereyim mi tepenize çıkaracak kadar da kimseye değer vermeyin...Her şeyin fazlası zarar, sonra yerlerini beğenip, tepenizden hiç inmek istemiyorlar... 3) Minnetsiz, bencil, teşekkür etmeyi, özür dilemeyi bilmeyen, nankör insanları ayıklayın hayatınızdan... Yapamıyorsanız aranıza yüksek duvarlar örün iyice, atlayamasın bir daha "İYİ NİYET" bahçenize... 4) Yaşınızın kac olduğu, kaçtan gün alacağınızın bir önemi yok...Bu zamana kadar hep başkalarını memnun etmek icin yaşadınız da noldu...Koskoca bir hic ve diz boyu nankörlük kaldı avuçlarınızda... Üzülmeyin zararin neresinden dönerseniz kardır, hadi bu yıl sizin yılınız olsun...Kendinize daha çok vakit ayırın...Daha cok kitap okuyun, daha cok gezin, dostlarınızla daha sık görüşün...Bir kursa yazılın, sizi mutlu edecek yeni bir seyler öğrenin... 5) Ve en önemlisi de kendinize odaklanin...Kalbiniz ne diyor, bedeniniz ne durumda...Seviyorsanız söyleyin, kiloluysanız zayıflayın...Cocuklarınız varsa daha cok sarılın daha cok öpün...Nefes alışlarınızı yavaşlatın ve dinleyin, kim ne demis, ne demek istemiş, niye aramamis, böyle seyleri takılıp kendinize de baskalarina da hayati zehir etmeyin... Farkindaliginizı artırın ve hayati hakettiğiniz gibi yaşayın. Nermin Aydin
Sinop Dergisi
Genel Yayın Yönetmeni
Read more
<span class="emoji emoji231b"></span>️Tam 6 yıl önce bugün, bayram namazıyla ibadete açılan İznik Ayasofya Camii. Yaklaşık 90 yılın ...
Media Removed
️Tam 6 yıl önce bugün, bayram namazıyla ibadete açılan İznik Ayasofya Camii. Yaklaşık 90 yılın ardından, 6 yıl önce bugün. Aynı yılın 1 Kasım’ında da Akşam ezanıyla minareleri dönmüş hayata. Fatih’in Ayasofya’sı içimizde kocaman bir yarayken, yakınımızda henüz kapanmış taptaze bir ... ⌛️Tam 6 yıl önce bugün, bayram namazıyla ibadete açılan İznik Ayasofya Camii. Yaklaşık 90 yılın ardından, 6 yıl önce bugün. Aynı yılın 1 Kasım’ında da Akşam ezanıyla minareleri dönmüş hayata. Fatih’in Ayasofya’sı içimizde kocaman bir yarayken, yakınımızda henüz kapanmış taptaze bir yara daha durmaktaymış meğer. Gidip gezdiyseniz eğer sızısı hala taze ve hissedilebilir. 19. yüzyılda Yunan işgaliyle başlayan terk ediliş ve tahrip edilişi izleyen müzeleşme süreci. Müze yapanların da hakkı var şimdi. Bizans’tan, Hıristiyanlardan önce, neolitik döneme tarihlenen kutsal mekan kalıntılarının bulunduğu bir mekan mevzu bahis. Belki de ilk yerleşimlerden itibaren ibadet için kullanılmış seçilmiş bir mekan. Ardından Konstantin, ekümenik konsil derken Hıristiyanların hac mekanı kabul etmesi ve kutsal sayması, sonra Sultan Orhan Gazi dönemi, Sultan’ın kılıç hakkı olarak alıp camiye çevirerek milletine vakfetmesi. Böyle kalabalık bir tarih. Müzeyi bir yere kadar anlarım da, 2000 yılında Vatikan’ın girişimi ve geçici hükümet kararıyla Hz. İsa’nın doğumunun 2000. Yılı şerefine düzenlenen ayini pek aklım almıyor. Eh işte son 6 yıldır girişte sizi koca bir “İznik Ayasofya (Orhan) Camii” tabelası karşılamakta ve 5 vakit ezan okunmakta. Sultan Orhan’ın gönlünü almaya yeter mi bilinmez. Orijinali korunan ve kilise halinden izler taşıyan kısımları da müze olarak ziyarete açık ve ücretsiz. Üstelik çok da etkileyici, bir iyi haber: restorasyon kurbanı demek henüz haksızlık olur. Yine de 6 yıl önceki o ilk Akşam ezanını dinlemiş olmayı isterdim ama nasipse Fatih’in Ayasofya’sına saklayalım hevesimizi. Ne de olsa şart-ı vâkıf, nass-ı şârî gibidir. [vakfedenin koyduğu kurallar şeriat hükümleri gibidir]
#birbayramnamazıkılınsınartık #kırılsınzincirlerineyayasofya #iznik #ayasofya #hagiasophia #nikaia #byzantineempire #orhangazi #throwback #6Kasım
Read more
Bendeniz, an itibariyle alakasız bir yerde oturup alakasız bir günden topladığım kareleri, yine ...
Media Removed
Bendeniz, an itibariyle alakasız bir yerde oturup alakasız bir günden topladığım kareleri, yine alakasız bir biçimde demeyip giriş gelişme sonuç üçlemesinden hallice kendimce bir kompozisizyona dahil ettiğimi düşünüyorsam,Maviye de hak vermek lazım"Hele bakın şu deryaya "diye ... Bendeniz, an itibariyle alakasız bir yerde oturup alakasız bir günden topladığım kareleri, yine alakasız bir biçimde demeyip giriş gelişme sonuç üçlemesinden hallice kendimce bir kompozisizyona dahil ettiğimi düşünüyorsam,Maviye de hak vermek lazım😉🌊"Hele bakın şu deryaya "diye başlayacaktım cümleye yoksa.. Şöyle de devam edecekti hikaye :

Bu renk de ne?Bu ne aykırılık?
Rengini gökten almaya da mı tenezzül etmedin bu sabah..O ayrı telden seninki daha bir karışık..Yeşile mi çalmışsın sanki biraz..(Evet evet biliyorum dur hele biraz müsaade et.. yalancı çıkarma beni hemen! Hem farkerder mi canım o sabah ,bu sabah,dün sabah,geçen sabah..Geçmiş geçmiştir bir kere, hem mesele de olmaz "yarın sabah"olmadıkça mevzumuz..Oyalanıp duruyoruz bir belirteçle,devam edelim hikayemize biz ..Şiirlere,hikayelere hatta o da ne ki,hayatıma parantezler açmayı neden bu kadar seviyorsam artık🙄) Lambalardaydım o sabah..
Kırmızı da durmam icap ediyorduysa da tahmin edersiniz ki Mavide 🚦🌊durmuştum ben..Maviye çoktan oltasını atmıştı üstad,sohbette koyuydu anlaşılan..Durduğumu bile farketmediler bir zaman..
Rast gelemiydi,gidemiydi acaba..Kolay mıydı,başına mı gelsindi yoksa..Göz gözü de görüyor muydu sanki buluttan☁️A noktasından mı kalkmıştı gemi,B noktasına niyeti var mıydı gitmeye,yoksa benim orada dururken problemi çözüvermemi mi bekliyordu ayaküstü,bilememiştim haliyle..Boş durmayıp İki çizgi çiziverdim yere,bari şablonu kuruvereyim dedim kolaylaşsındı keyfe keder geminin işi.,Üflememle sağa sola savruluvermeleri bir oldu.. Açılsındı şu bulutlar biraz..Netleşmişti şimdi silueti..Limana seyrediyordu gemi..Nazım'ın limanına mı diye seslendim,hani şu mavi olanına..ilahi dedi gemi,bütün limanlar mavidir.. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa oldu senin hesap..
Doğru Ya dedim çınarını,kubbesini aramadım,çıtayı yükselteyim o zaman biraz..yorgun değilim,seyir defterine de ben yazarım..Hele bir de çınarlı ve kubbeliyse liman,talibim söyle beni de o limana çıkarsın kaptan🙆🌊💙🎈"Kızım ne söyler durursun sen "diye seslenmese fotoğrafın bir köşesinden üstad ,neler yazar çizerdim daha kimbilir?Gel de soruya cevap ver şimdi🙄Rastgele!diyorum dedim..😉Kahkahayı mı basmıştı Mavi liman..🌊💙☁️☀️⛵️🙋
Read more
Selam millet! Ben kaçıyorum millet. Minicik bir açıklama yapmaya geldim. Hadi biraz beni dinleyin. ...
Media Removed
Selam millet! Ben kaçıyorum millet. Minicik bir açıklama yapmaya geldim. Hadi biraz beni dinleyin. Bunlar biraz tavsiye biraz da isyan aslında. 24’üme 2 ay kaldı ama naçizane duymak istersiniz belki bunları. İşim gereği saatlerimi sosyal medyada geçiriyorum. İletişim fakültesinden ... Selam millet! Ben kaçıyorum millet.
Minicik bir açıklama yapmaya geldim. Hadi biraz beni dinleyin.
Bunlar biraz tavsiye biraz da isyan aslında. 24’üme 2 ay kaldı ama naçizane duymak istersiniz belki bunları. İşim gereği saatlerimi sosyal medyada geçiriyorum. İletişim fakültesinden mezunuyum. İletişimin kitle yönetiminden başka bir şey olmadığı gerçeğiyle çok küçük yaşta yüzleştim.
Böyle bir çağda depresyonun dibindeyken “eheheh çok iyiyiz” ya şeklinde postlar atmak hiç bana göre olmadı. Negatif bir insan değilim bilirsiniz. Negatiflik paylaşmayı da hiç sevmem.
Süreç içerisinde sosyal medyadan zarardan başka bir şey olmadığını hissetmeye başladım.
Görüyorsunuz burada çok eğlendiğimiz story’leri. İnsan sırf bunları gördüğü icin “aman iste iyiymiş bak eğleniyor” der hale geldi. Hal hatır ne demek sormaz etmez olduk.
Fikirlerimize saygı yok denecek az zaten. Sokakta gördüğümüz sıradan insanlar burada kendi mükemmel dünyalarını yaratmaya çalışıyor. Filtreler inceltme programları daha fazla takipçi... Hepsi ama hepsi bize ait olmayan bir dünya yaratmak için sıraya girmiş gibi.
Birçok insan tanıyorum. Normların dışında oldukları icin kendilerini asla sevmiyorlar. Kilo al ver, saçların dökülsün beyazlasın. Gözlerinin kenarları kırışsın. Ya yasıyorsun iste insansın! Sev bunu seeev!!! Nefret kusuyor herkes. Onu gectim stalk etmek çıktı basımıza. Teyzenin baldızının kızının kayıncosunun yeni aldığı arabaya bile hakimsin. Çok saçma!
Ben de stalk ediyordum, dev mutsuzluk. Ruh hastalığına sürüklüyor insanı. Yapmayalım 🙌🏻 İliski kuramıyoruz. Güvensizlik had safhada. Paranoyaklık diz boyu. Özel hayatlarımızın bu denli şeffaf olması da beni çok üzüyor. “Ne yapıyorsunuz ya banane senin sevgilinle hangi ülkede gezdiğinden” degil mi aslında?? Yanlızız. Hatalı seçimler yapıyoruz. İnanın bana bazen kendi kafa sesimi duymaktan bir hal oluyorum. Ama kırılmaktan da yemin ediyorum bıktım. O yüzden varsın olsun yanliz kalalım da iki kişilik mutsuzluk çekmeyelim.
İşin kötü tarafı “seviyoruuuum” diye bağırma cesaretimiz hiç yok. Sevecekseniz de sevin be ne istediğinizi bilmemezlik etmeyin artık.
İşin özü dostlar (devami yorumlarda)
Read more
Qurani Kərimdə Allahın bizə cavabı Dedim: Çox tənhayam. Dedi: Mən ki sənə çox yaxınam. ("Bəqərə",186) Dedim: ...
Media Removed
Qurani Kərimdə Allahın bizə cavabı Dedim: Çox tənhayam. Dedi: Mən ki sənə çox yaxınam. ("Bəqərə",186) Dedim: Bilirəm SƏN mənə yaxınsan, amma mən SƏNDƏN uzağam. Kaş ki mən də SƏNƏ yaxın ola biləydim. Dedi: Səhər-axşam yalvararaq, qorxaraq, səsini qaldırmadan ürəyində RƏBBİNİ ... Qurani Kərimdə Allahın bizə cavabı

Dedim: Çox tənhayam.

Dedi: Mən ki sənə çox yaxınam. ("Bəqərə",186)

Dedim: Bilirəm SƏN mənə yaxınsan, amma mən SƏNDƏN uzağam. Kaş ki mən də SƏNƏ yaxın ola biləydim.

Dedi: Səhər-axşam yalvararaq, qorxaraq, səsini qaldırmadan ürəyində RƏBBİNİ yad et. ("Əraf", 205)

Dedim: Bu da SƏNİN köməyini istəyər.

Dedi: ALLAHIN sizi bağışlamasını istəməzsinizmi? ("Nur", 22)

Dedim: Əlbəttə ki, məni bağışlamağını çox istəyirəm.

Dedi: (Elə isə) RƏBBİNİZDƏN bağışlanmağınızı diləyin və ONA tövbə edin. Həqiqətən, RƏBBİM (bəndələrinə) rəhm edəndir, (onları çox) sevəndir! ("Hud", 90)

Dedim: Çox günahkaram, bu qədər günahla mən nə edim?

Dedi: Məgər onlar bilmirlər ki, ALLAH qullarından tövbə qəbul edər, sədəqə (zəkat) alar. Və ALLAH tövbələri qəbul edəndir, rəhmlidir?! ("Tövbə", 104)

Dedim: Dəfələrlə tövbə edib tövbəmi pozdum, artıq üzüm qalmadı.

Dedi: Günahları bağışlayan, tövbələri qəbul edən, cəzası şiddətli, kərəmi böyük olan (ALLAHDIR)! Ondan başqa heç bir tanrı yoxdur. ("Ğafir", 3)

Dedim: Bu qədər günahım var, hansının tövbəsini edim?! Dedi: ALLAH bütün günahları bağışlayandır. ("Zumər", 53)

Dedim: Yəni gəlsəm, yenə məni bağışlayarsanmı?

Dedi: Axı günahları ALLAHDAN başqa kim bağışlaya bilər? ("Ali-İmran", 135)

Dedim: Nə qədər gözəlsən ALLAHIM! Bilmirəm bu sözlərin qarşısında nə üçün içim içimə sığmır və şam kimi yanmağa başlayıram, Səni çox sevirəm.

Dedi: Şübhəsiz ki, ALLAH tövbə edənləri və təmizlənənləri sevir.

Dedim: “İLAHIM və RƏBBİM, mənim SƏNDƏN başqa kimim var”, Dedi: “ALLAH ÖZ bəndəsinə kifayət deyilmi?” ("Zumər", 36)

Dedim: SƏN ki məni bu qədər çox sevirsən və mənə qarşı bu qədər həlimsən mən nə edə bilərəm?

Dedi: Ey iman gətirənlər! ALLAHI çox zikr edin! Onu səhər-axşam təqdis edib şəninə təriflər deyin! (Sübh,zohr,esr, sam və isa namazlarını qılın!). Sizi zülmətdən nura çıxartmaq üçün mələkləri ilə birlikdə sizə mərhəmət bəxş edən Odur. (Və ya: mələkləri də Ondan sizin bağışlanmağınızı dilərlər!). ALLAH möminlərə rəhm edəndir! ("Əhzab", 41-43)
Read more
Əliyev İmamverdi Barat oğlu . . Əliyev İmamverdi Barat oğlu 1950-ci il oktyabrın 1-də İmişli ...
Media Removed
Əliyev İmamverdi Barat oğlu . . Əliyev İmamverdi Barat oğlu 1950-ci il oktyabrın 1-də İmişli rayonunun Qulabəyli kəndində doğulub. 1969-cu ildə Kürdmahmudlu kənd orta məktəbini bitirdikdən sonra İmişli rayon Hərbi Komissarlığına göndərişi ilə Saatlı rayon 9 saylı texniki-peşə ... Əliyev İmamverdi Barat oğlu .
.
Əliyev İmamverdi Barat oğlu 1950-ci il oktyabrın 1-də İmişli rayonunun Qulabəyli kəndində doğulub. 1969-cu ildə Kürdmahmudlu kənd orta məktəbini bitirdikdən sonra İmişli rayon Hərbi Komissarlığına göndərişi ilə Saatlı rayon 9 saylı texniki-peşə məktəbinin sürücülük kursuna deaxil olub. 1970-ci ildə sürücü peşəsinə yiyələnib, hərbi xidmətə gedir. 1972-ci ildə ordudan tərxis olunur və Bakı şəhəri Yasamal rayon Daxili İşlər Şöbəsində sürücü-milis nəfəri kimi əmək fəaliyyətinə başlayır. 1973-77-ci illərdə o, Bakı Maliyyə-Kredit Texnikomunun tələbəsi, 1978-ci ildə isə Bakı Xüsusi Milis Məktəbinin kursantı olur. İmamverdi Əliyev təhsilini başa çatdırdıqdan sonra Daxili İşlər Nazirlyinin göndərişi ilə İmişli rayon DİŞ-nin mühafizə bölməsində baş inspektor vəzifəsində çalışır.
.

1987-ci ildə artıq o, İmişli RDİŞ-də sahə müvəkkili işləyirdi. 
90-cı illər… Torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda qanlı döyüşlər başlamışdı. Bir azərbaycanlı kimi İmamverdi Əliyevin də ürəyində düşmənə qarşı nifrət hissi alovlanırdı.1991-ci ildə İmişli RDİŞ-nin bir qrup əməkdaşını Cəbrayıl rayon DİŞ-nə ezam etdilər. Onların arasında İmamvedri Əliyevdə var idi. O, dəfələrlə ölümlə üzbəüz gəlsə də, çevikliyi, döyüş əzmi sayəsində bütün xatalardan qurtula bilmişdi. Ağır döyüşlərdə düşmənin 4 tankını sıradan çıxarmışdı.
.

15 noyabr 1991-ci il… Erməni yaraqlıları Hadrut rayonun Şaqax kəndinə hücuma keçmişdi. Yüzlərlə erməni yaraqlısna qarşı cəmi 17 nəfər polis əməkdaşı döyüşürdü. Həmin döyüşdə ermənilərin 4 tankını sıradan çıxarmışdı. Döyüşdə xüsusi rəşadət göstərən İmamverdi Əliyev qəhrəmancasına həlak oldu.
Ailəlidir. İki övladı var.
.

Azərbaycan Resbublikası Prezidentinin 8 oktyabr 1992-ci il tarixli 264 saylı Fərmanı ilə Əliyev İmamverdi Barat oğluna ölümündən sonra “Azərbaycan Milli Qəhrəmanı” fəxri adı verilib.
Adına İmişli rayonunda küçə var. Qulubəli kənd orta məktəbi də Milli Qəhrəmanın adını daşıyır. İmişli rayon polis şöbəsi binasının önündə büstü qoyulub.
.
Allah rəhmət eləsin.
.
🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Stres ve üzüntü yaşamamak adına kaç aydır ne haberlere bakıyorum ne sosyal medyaya. Çünkü insan ...
Media Removed
Stres ve üzüntü yaşamamak adına kaç aydır ne haberlere bakıyorum ne sosyal medyaya. Çünkü insan yüreği kaldırmıyor. Dün şehit haberlerine verilen yer kadar önemli tecavüz konusu. Belki daha önemli. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bir anne babanin canı. Olayın metnini tam olarak okuyamadım ... Stres ve üzüntü yaşamamak adına kaç aydır ne haberlere bakıyorum ne sosyal medyaya. Çünkü insan yüreği kaldırmıyor. Dün şehit haberlerine verilen yer kadar önemli tecavüz konusu. Belki daha önemli. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bir anne babanin canı. Olayın metnini tam olarak okuyamadım icim almadı ama tahmin etmek zor degil. Bir ülkede kadın ve çocuk tecavüzleri günden güne artıyorsa ve gerekli önlem alınmıyorsa orada ahlak ve dinden söz edemezsiniz. Herkes kendi başına bir olay gelmediği için şükür edip olayın üstünü örtme ve önemsememe durumunda. Hani hayırlı cumalar diye paylaşım yapıyorsunuz ya yok cumalar hayırlı falan degil. Bu minik bedenlere kıyan adiler yüzünden değil. Bu tür olaylara sessiz kalmak suç ortaklığıdır. Elimizden hiçbir sey gelmiyorsa bile herkese duyurmak sorumluluktur. Herkesin kendine göre derdi olabilir ama bu toplumsal hastalık. Rızası vardi diyenler, mini etek giymeseydi diyenler, eminim suçu vardır diye yaftalayıp tecavüzü süsleyenler bu olayların sorumlusu olmakla birlikte bir gün kendi başlarına veya çocuklarının başına böyle bir olayın gelmeyeceğini garanti edemiyorlar. Kaldı ki sadece mini eteklilerin, göğüs dekoltesi olanların başına gelmiyor. 3 yaşında ki bir bebeğin ne gibi tahrik edici unsuru olabilir!!! Bu bir degil iki degil yetkililer hala neyi bekliyor.? Malum konu hükümet üzerine olsaydı bin kere önlem alınmıştı. Devlet yönetmek zordur, insanlarin hakkına girenleri aklamayın cezalandırın. Ucuzlamış siyasetinize verdiğiniz önemi toplumsal konulara yöneltin.
#sessizkalma
#tecavüzcülerasılsın #istismardeğilcinayet #çocukistismarınahayır #istismar #tecavüz #bebek #çocuk #hayırlıcumalar #cuma #Türkiye #adalet #idam
Read more
"Şeker gibi tatlı bayramlarınız olsun.", "Tatlı rüyalar", "Çooocuğum uslu durursan sana şeker ...
Media Removed
"Şeker gibi tatlı bayramlarınız olsun.", "Tatlı rüyalar", "Çooocuğum uslu durursan sana şeker vereceğim.", "Şeker gibisin" Ve benzeri... Mesela artık "Düğmeli bayramlarımız olsun." Ya da "Gökkuşağı gibi renkli..." Dünyaya geldiğimiz andan itibaren hayatımız bir nevi "karbonhidrat" ... "Şeker gibi tatlı bayramlarınız olsun.", "Tatlı rüyalar", "Çooocuğum uslu durursan sana şeker vereceğim.", "Şeker gibisin"
Ve benzeri...
Mesela artık "Düğmeli bayramlarımız olsun." Ya da "Gökkuşağı gibi renkli..."
Dünyaya geldiğimiz andan itibaren hayatımız bir nevi "karbonhidrat" üzerinden mutluluk algısı oluşturulup bir çok birey "duygusal yeme sendromu" yaşıyor. Yani mutsuzken bir çikolata yediğinde mutlu olacağı düşüncesi...
Örneğin, iş yerinde işler yolunda gitmedi, ya da evde çocuklar çok bunalttı özetle MUTLU DEĞİLSİN. Bunun çözümü 2 paket çokonat ya da magnum değil. Benzer bir başka durum ise, ilerleyen yaşlarda özellikle kadınlarda "Alışveriş" yapınca mutlu olmak algısı...
Bu algılar 7den 70'e her bireyde bulunabilirken ancak kişisel farkındalık ile ortadan kalkabilir.
En güzel çözüm ise ÜRETİM olduğunun altı vurgulanıyor. Tasarım yapıp dikiş dikmeye başlamamamın nedenlerinden biri "kurumsal iş hayatını"nın benliğimi ele geçirmesine dur demek içindi. Yani işin dışında bir hayatın var Tüba, farkındalığını kazanmam.
İster örgü örün, tasarlayın, resim yapın, ister dikiş dikin, seramik yapın, kitap okuyup, spor yapın; hayatınızın rutininde olan ev, iş, okul, çocuk faktörlerinden biraz uzaklaşarak, üretim yaparak kendinize vakit ayırdığınızda, enerjinizin farklılaştığını ve kendinizi daha iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.
Şimdi şampiyon sakince elindeki o cevizli baklava tabağını sehpaya bırak ve sadece suyunu iç.😁 .
📍Sonuç olarak, yeni proje yolda. İşte bunlar hep geçen haftadan, böyle hazır olanı yayınlamanın da keyfi bir başkaymış. Bir ürünü yaparken Düğme, kumaş ya da kombinleyeceğim ayakkabı ve çanta ilham kaynağı oluyor, bazen de kullanmak istediği bir takı...
Ne olmuştur sizce bunlardan, tahminleri alalım.💁🏼‍♀️
Kemik Renkli düğmeler ve turuncu korozo düğmeler : @dugmemcom
Kumaş: Keten, bilmem kaç sene önce Bakırköy Pazarı'ndan almıştım.
(Off tekrar okurken ben sıkıldım, inşallah okursunuz.🤪)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#iyibayramlar #bayramlarguzeldir #dugme #dugmemcom #dogaldugme #naturaldugme inci
#dikiş #freepattern #sewingproject #sewing #sewerofinstagram #instasew #dikistagram #dikişaşkı #handmade #memadeeveryday #fabric #ootd #tasarim
Read more
Bu kadının yazılarına bayılıyorum! Evet Anneler! Bahaneleri bir kenara bırakalım ve EMZİRELİM-EMZİRELİM-EMZİRELİM!!!! ...
Media Removed
Bu kadının yazılarına bayılıyorum! Evet Anneler! Bahaneleri bir kenara bırakalım ve EMZİRELİM-EMZİRELİM-EMZİRELİM!!!! Çocuğumuza bırakacağımız en büyük miras bu! 🏻 Bu kadın bedeni bir bebeği içinde var edip, onu doğurduğuna göre o bebeğe yetecek sütü de üretebilir! Ki o sütün ... Bu kadının yazılarına bayılıyorum! Evet Anneler! Bahaneleri bir kenara bırakalım ve EMZİRELİM-EMZİRELİM-EMZİRELİM!!!! Çocuğumuza bırakacağımız en büyük miras bu! ☺️👍🏻 Bu kadın bedeni bir bebeği içinde var edip, onu doğurduğuna göre o bebeğe yetecek sütü de üretebilir! Ki o sütün içeriği bile bebeğin prematüre olup olmamasına, hatta hasta olduğu zamanlara göre bile değişiyorken MİKTARINI MI AYARLAYAMAYACAK! Yeter ki sen kendine güven! 💪🏻💪🏻💪🏻 #Repost @gultenebe with @get_repost
・・・
Ama benim sütüm yetmiyor dediklerinde bu resimlere bakıp “ama bu kadınların bebekleri açlıktan ölsün o vakit!” diye çığlık arasım geliyor.. Hep bir bahanemiz var; *Ama benim bebeğimin kan şekeri düştü!
*Ama doktor ver dedi yoksa bebeğini yoğun bakıma alıcam dedi!
*Ama meme ucum yara olmuştu binerona sağıp verdikçe aaa bi baktım süt gelmiyor artık sonrada zaten beni emmedi...
*Ama benim bebeğim yoğun bakımda kaldı...
*Ama ben sezeryan oldum, sütüm gelmedi!
*Ama...
*Ama....
Hiçbiri mama için gerçek endikasyonlar değildir!!!
%10 dan fazla kilo kaybı(!) ve anne sütü ile kayıp devam ediyor, dehidratasyon hipernatremi bulguları oluşuyor ise öncelik yine emzirmek+mama takviye etmektir! Asla mama anne sütünün yerine geçmez.Asla anneye emzirme denilmez. Emzirip mama desteği ile bebeğin hızlı toparlaması sağlanırken bşr yandan annede sütünü arttıracak (ki gerçekten yetersizse!!) veya sütle ilgili bir durum değilse (ki genellikle emzirme acemlikleri ve hatalardan kaynaklanır) emzirme hatasıysada anneye öğretilir. anneye öğreten biri olmadıysa anne öğrenmeye çalışır, emzirme uzmanından destek alır. Amerikada lactation consultant lar var. Daha hastaneden cıkmadan anneye soruşur; emzirme danışmanı istermisiniz diye. ve bu danışmanlar evdede anneyle çalışmaya bebeği izlemeye emzirme sorunu devam ediyorsa çözüm üretmeye devam eder. Bir cok amerikada doğum yapan annelerim bu tarz hizmetler aldı mesela. Ama biz türkiyede bunu yaptığımızda size cok garip geliyor. emzirmeninde uzmanı mı varmış oluyor! valla var! hatta doçenti de var 😍 hala keşfetmediyseniz @doc.dr.gulizonat hocamı takip etmenizi tavsiye ederm. *Mama sarılığı tedavi etmez. Her sarılık olan bebeğe mama verilmez. Devamı👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
Daha önce varlığını hissetmediğim aşkın o tatlı sarhoşluğu bütün ruhumu alaşağı ederken durdurmadım ...
Media Removed
Daha önce varlığını hissetmediğim aşkın o tatlı sarhoşluğu bütün ruhumu alaşağı ederken durdurmadım kendimi. Yarınımı değil, önümü görmek istedim sadece. Anları yaşamak ve bir kalpte huzur bulmak istedim. Günler geçtikçe daha da susturdum içimdeki kuruntuları. Gülüşüm ve mutluluğum ... Daha önce varlığını hissetmediğim aşkın o tatlı
sarhoşluğu bütün ruhumu alaşağı ederken durdurmadım kendimi. Yarınımı değil, önümü
görmek istedim sadece. Anları yaşamak ve bir kalpte huzur bulmak istedim. Günler geçtikçe
daha da susturdum içimdeki kuruntuları. Gülüşüm ve mutluluğum korkularımı birer birer aldı. Her anımız tıpkı bir masal gibiydi. Evet, bir tanım gerekiyorsa
yaşadığım aşka; hiç tereddütsüz masal gibiydi derim. Kahramanım oldu o benim. İçimdeki
duvarları yıktı önce, sonra ön yargılarımı. Hayatın renklerini gördüm. İçime çektim kokusunu
gökyüzünün. Saatlerce yürümeyi, çılgınlar gibi eğlenmeyi, havada uçar gibi dans etmeyi…
Islanmayı yağmurlarda. Sırılsıklam olmayı. Aşkın en tutkulu yanını ondan öğrendim. Ve
emindim artık, bizim masalımız her ne olursa olsun sonsuz olacaktı.

#burcuyılmaz #birömrünsonbahari #kitap #hikaye #roman
Read more
herkese selam, merhaba! nasılsınız? 2016 yılınız nasıl geçti? yeni yılın ilk günleri nasıl geçiyor? uzun ...
Media Removed
herkese selam, merhaba! nasılsınız? 2016 yılınız nasıl geçti? yeni yılın ilk günleri nasıl geçiyor? uzun zamandır -yaklaşık 4 ay boyunca- buralarda değildim. sebebi ise o 4 ay içerisinde 3 farklı yakınım vefat etti. bu nedenle de kitap okuyamıyordum. ama artık 2017'ye güzel bir başlangıç ... herkese selam, merhaba!
nasılsınız? 2016 yılınız nasıl geçti? yeni yılın ilk günleri nasıl geçiyor?
uzun zamandır -yaklaşık 4 ay boyunca- buralarda değildim. sebebi ise o 4 ay içerisinde 3 farklı yakınım vefat etti. bu nedenle de kitap okuyamıyordum.
ama artık 2017'ye güzel bir başlangıç yapmam gerektiğini düşünüyorum, her şeye rağmen.
o yüzden yeni kararlar aldım ve bunlardan bir tanesi; ayda en az 2 kitap okuyacağıma dair kendime söz verdim🤔
2017'nin ilk kitabı olarak da kendime D&R'da 2016'da en çok satan kitap olan "Frida Kahlo:Aşk ve Acı" kitabını seçtim. Yarılamış durumdayım, bitirdiğim takdirde yorumunu girmeyi çok istiyorum.
birkaç gündür hesabıma girip anasayfaya bakıyorum, farkettim ki burayı, fotoğraf çekmeyi, yorumlarınızı okumayı, sizleri çok özlemişim🙇🏻‍♀️💖 lafı daha fazla uzatmadan gideyim ben, kendinize iyi bakın, görüşürüz😃💃🏻 #fridakahlo #aşkveacı #everestyayınları #raudajamis #biyografi #unutulmayankadınlar
Read more
. Gizli kahramanlarımız, yengelere... Bana bazen bekar arkadaşlarım "neden evlendin?" diye ...
Media Removed
. Gizli kahramanlarımız, yengelere... Bana bazen bekar arkadaşlarım "neden evlendin?" diye soruyorlar. Çünkü yengelik, çünkü eltilik diyorum. Fakat her şeyde olduğu gibi bunun da kıymetini bilemiyor toplumumuz. Sekiz yıllık evliyim. Sekiz yıldır eşimin yeğenlerine, kuzenlerinin ... .
Gizli kahramanlarımız, yengelere... Bana bazen bekar arkadaşlarım "neden evlendin?" diye soruyorlar.
Çünkü yengelik, çünkü eltilik diyorum. Fakat her şeyde olduğu gibi bunun da kıymetini bilemiyor toplumumuz.

Sekiz yıllık evliyim. Sekiz yıldır eşimin yeğenlerine, kuzenlerinin çocuklarına doğumdur, ziyarettir hediyelerini ben alıyorum. Sonuç "bak dayısı ne almış çocuğuma, teşekkür et yavrum amcana 🤗" oluyor. Hayır, ben birine kıyafet alırken çocuğun ayını hesaplayıp 'o yaza ne kadar olur da büyük ya da küçük gelir mi?' diye kafa patlatmışım. Yeri gelmiş Arife günleri milli kıyafet mağazamızda, nefes kokmuş metrobüse benzeyen sıkışıklıkta kasa sırası beklemişim. Çocuğu analiz edip nasıl bir oyuncaktan hoşlanır diye kafa patlatmışım, emeğe saygı ama? Bu kadar kafa patlatmayla ÖSS'ye girsem, direkt 'Uzay Bilimleri'nden Nasa'ya gönderirler yemin ederim... De ben istemem artık. Uzay Bilimleri de çok bozdu...Öyle böyle değil...
Sen yedir büyüt, neymiş Mars'a araba yollamış 😒
"Mars apaçilik yapma yeri değildir." diye bir Çin atasözü var hem😌

Hal böyle olunca, çocuğa nasılsın diye sorduğunda, kaçıyor senden. Neden?
Çünkü dayı aldı hediyeleri, amca getirdi, seninle kan bağım bile yok diyor... Bir diğer husus ailedeki yenge altın fonu. Ailede, özellikle geniş ailelerde bir ihtiyaç olduğunda başvurulan düğün altınları. Çok şükür benimkiler araba oldu, gene ben kullanıyorum ama eltim napsın? Kereste dükkanına kereste oldu altınlar. Element değiştirdi resmen altındı, tahta oldu.

Velhasıl yengeleri sevelim, eltilerle bir olalım.

İmza....Evlenince elti olan Black metalci kız.
.
İçerik editörü: @anadiyoo
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzyengeler 😊
Read more
Ne zaman başladı bu yazma sevdası? Nasıl bu kadar pozitif oluyorsunuz? Şu an #türkiye’nin en ...
Media Removed
Ne zaman başladı bu yazma sevdası? Nasıl bu kadar pozitif oluyorsunuz? Şu an #türkiye’nin en sevdiğim şehirlerinde, #ege’nin kalbinde şu muhteşem gün batımında sorduklarınızı yanıtlamak istedim. Kendimi bildim bileli, yedi sekiz yaşlarından beri yazıyorum. Barış Manço öldüğünde, ... Ne zaman başladı bu yazma sevdası?
Nasıl bu kadar pozitif oluyorsunuz?
Şu an #türkiye’nin en sevdiğim şehirlerinde, #ege’nin kalbinde şu muhteşem gün batımında sorduklarınızı yanıtlamak istedim.
Kendimi bildim bileli, yedi sekiz yaşlarından beri yazıyorum.
Barış Manço öldüğünde, mezarında şiir yazmışlığım bile var.
O kadar küçüktüm yani.
Gazetecilik okumayı o kadar çok istedim ki, burslu okudum çünkü bunu yapmamı sağlayan şey, dört beş yaşlarında saçlarını topuz yapıp, karşına daha okuması bile yokken gazete koyup spikerlik taklidi yapan o küçük kız çocuğu halimdi.
Yazmak beni rahatlatıyor, bu yüzden yazıyorum.
Sonra burada sizinle paylaşıyor olmak da güzel, herkes okusun diye bir derdim yok ama gittiğim yerleri anlatırken, benimle oradaymış gibi gezdiğinizi söylemeniz çok mutlu ediyor.
Düşünsenize mucize değil mi?
Sen yazıyorsun, başkaları senin yazdıkların ile gitmedikleri ya da gidecekleri bir yeri hayal ediyor.
Bence tılsım.
Yaşadığımız hayatta ve bu ülke şartlarında her an birşeye hazırlıklı olmak zorundayız, bu yüzden hep pozitif değilim tabii ki.
Ama ölüm ve sağlık probleminden öte, çözülemeyecek hiç bir şey olmadığını iki örnekle anladığımdan beri hep pozitif kalmaya çalışıyorum.
Yaşadığımız şartlarda o kadar olumsuzluk, olay, kaza, geçim derdi, olmayacak şeyleri bile artık bize normallmiş gibi karşılatan bir çağdayız ki, hep güzel olanı, iyi olan şeyleri paylaşmaya çalışıyorum.
Çünkü biliyorum umutta, mutluluk da bulaşıcı.
Bir söz bile motive eder insanı.
Çok geziyorum evet, yazmak kadar önemli benim için bu.
Ama nereye gidersem gideyim günün en parlak yerini kalbimin içinde,
Keşfetme arzumu da, içimin en güzel terasında mevsimsiz tutmaya çalışıyorum.
Böylece gördüğüm her şehir, yazdığım her yazı dünyaya giden minicik bir yol, ufacık bir sapak oluyor benim için.
Ve şimdi Bodrum’dan,
Hepinize sevgiyle. 🌊 #alicozlemtürkiye #bodrum #turkey #türkiye #summer #ootd #today #wiwt #whatiwore #style
Read more
Merhaba! Beni hatırlayan var mı acaba? Nasılsınız? Çok uzun bir süredir burada değildim bazı ...
Media Removed
Merhaba! Beni hatırlayan var mı acaba? Nasılsınız? Çok uzun bir süredir burada değildim bazı sebeplerden dolayı ve şimdi geri döndüm de diyemiyorum. Doğrusu bu hesabı ne silmeye kıyabiliyorum ne de kullanmak istiyorum. Kararsız kaldım anlayacağınız. Burada kitapla ilgili pek bir ... Merhaba!
Beni hatırlayan var mı acaba? Nasılsınız? Çok uzun bir süredir burada değildim bazı sebeplerden dolayı ve şimdi geri döndüm de diyemiyorum. Doğrusu bu hesabı ne silmeye kıyabiliyorum ne de kullanmak istiyorum. Kararsız kaldım anlayacağınız.
Burada kitapla ilgili pek bir şey paylaşacağımı sanmıyorum artık (bir şey paylaşacağımdan da emin değilim). Benimle burada kalmak isterseniz belki kısa paylaşımlarla sizi eğlendirebilirim ya da farklı konularda iletişime geçebiliriz. Tabii gçnlüm benimle kalmanız yönünde ama çok aktif olmayacağım için beni takip etmeyi zaman kaybı olarak da görebilirsiniz. Öyle işte.
Kendinize iyi bakın lütfen.
Read more
Həcc qəlblərə rahatlıq gətirər Həccin hədəflərini açıqlayan digər hədisdə isə İmam Rzadan (ə) ...
Media Removed
Həcc qəlblərə rahatlıq gətirər Həccin hədəflərini açıqlayan digər hədisdə isə İmam Rzadan (ə) nəql edirlər: ""Həcc nəyə görə əmr olunmuşdur?" soruşulanda, cavabında deyilməlidir: "Bunun səbəbi - Allaha yaxınlaşmaq və Ondan ruzinin artmasını istəmək, eləcə də dini məsələlərdən ... Həcc qəlblərə rahatlıq gətirər
Həccin hədəflərini açıqlayan digər hədisdə isə İmam Rzadan (ə) nəql edirlər: ""Həcc nəyə görə əmr olunmuşdur?" soruşulanda, cavabında deyilməlidir: "Bunun səbəbi - Allaha yaxınlaşmaq və Ondan ruzinin artmasını istəmək, eləcə də dini məsələlərdən agah olmaq və İmamların (ə) xəbərlərini hər tərəfə, hər yana çatdırmaqdır"".
Gördüyümüz kuimi, həccin ilkin məqsədi olaraq qurbi-İlahi, Allaha yaxınlaşmaq göstərilir. Həccin ana fəlsəfəsi odur ki, insan Allaha yaxınlaşsın.  Bununla yanaşı, bir daha həccin ruzinin artırılma vasitəsi olmasına diqqət çəkilir, dini maarifçiliyin güclənməsində, İlahi hökmlərin əxz olunmasında və yayılmasında əvəzsiz rolu olmasına diqqət yönəldilir.
İmam Muhəmməd Baqirdən (ə) nəql olunan digər hədisdə həccin daha bir neməti vurğulanır: "Həcc, qəlblərə rahatlıq gətirər".
Bugünün insanının stress dənizində yaşamasını nəzərə alaq. Çağdaş dünyanın ən böyük problemlərindən biri - qəlbin aramlığına nail olmaq, rahatlıq əldə etməkdir. Baxırsan, bir kəs olur ki, maddi imkanı da var, hər cür məsələlərdə zahiri uğurları da var. Amma qəlbi narahatdır. Ümumiyyətlə, İslam dininin bütün ibadi məsələləri qəlbə bir aramlıq, rahatlıq gətirir. Və əslində bu, Allaha bağlantının bərəkətlərindəndir. Allaha bağlı olanın qəlbi rahat olar. Hər nə baş verəcəksə, onda narahatlıq yaratmaz. Çünki, Allaha bağlıdır. Bu, böyük bir səadətdir.
Allaha bağlantı yoxdursa, insan nəyə istəyir bağlansın - aramlıq tapmaz. Axı, hər bir halda, insan nə isə asılı, müvəqqəti, zəif nələrəsə bağlanacaq. Streslər, narahatlıqlar, nigarançılıqlar burada yaranır, insanın bütün psixoloji problemləri buradan irəli gəlir - qeyri-müəyyənlik hissinin qəlbini ələ almasından.
Read more
<span class="emoji emoji1f331"></span> Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ <span class="emoji emoji1f331"></span> İki hafta öncesine ...
Media Removed
Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ İki hafta öncesine kadar kurumaya yüz tutmuştu yaprakları , boynu bükük yere düşmüş haldelerdi . Soğuktan etkilenip ya yaşamazlarsa artık diye de endişelenmiştim . Her gün konuştum onlarla ama canlı canlı ... 🌱
Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ 🌱
İki hafta öncesine kadar kurumaya yüz tutmuştu yaprakları , boynu bükük yere düşmüş haldelerdi . Soğuktan etkilenip ya yaşamazlarsa artık diye de endişelenmiştim . 🌱
Her gün konuştum onlarla ama canlı canlı baya baya konuştum yani 😌 Dedim ki ölmek yok yaşayacaksınız . Aşkım , canım nasılsınız diye sordum ,nazikçe dokunup okşadım her gün 💕 🌱
Öyle çok seviyorum ki diye fısıldadım onlara 😌 Biliyorum vazgeçmeyeceksiniz ha gayret dedim . Hiç kaybetmedim umudumu 🙏🏻
🌱
Vazgeçmediler , hem de öyle güzel can buldular ki , öyle çok çiçek açtılar ki şaşırmamak elde değil . Sesime ses verdiler ve yeniden yeşerip canlandılar ... 🌞🌱🌶
🌱
Görmek ve yaşamak için önce inanmak gerek di ... Ve sevgi öyle sihirli bir kelimeydi ki dokunduğu , düştüğü her bir zerre üzerinde çiçekler açtırıyordu ... Seviyorum Yaradanın yarattığı eşi benzeri olmayan tüm kainatı . Şükrediyorum tüm bu güzellikleri tadıp , görebilme lütfunu bana , bize , hepimize layık gördüğü için ....
🌱
Şükürlerim sanadır Ya Rabbim çokça bolca şükür 🤲 🌱
Bu güzel günün nuru önce gönlünüze sonra evinize yağması ümidiyle , gönülden istediğiniz tüm güzel dilekleriniz kabul Cumamız Mübarek Olsun ... 💕🦋🎈😘💐🙏🏻🍃
Read more
Hep gül güzel kadın. Hep güçlü ol. Çünkü hayatın akışında her birimizin ayağına taşlar takılıyor, ...
Media Removed
Hep gül güzel kadın. Hep güçlü ol. Çünkü hayatın akışında her birimizin ayağına taşlar takılıyor, düşüp dizlerimizi parçalanırcasına kanatıyoruz. Kimi zaman karşımıza koskacaman bir buz dağı çıkıyor. Bin bir zorlukla onu da geçmeye çalışıyoruz ama bir bakıyoruz ki okyanusun altında ... Hep gül güzel kadın. Hep güçlü ol. Çünkü hayatın akışında her birimizin ayağına taşlar takılıyor, düşüp dizlerimizi parçalanırcasına kanatıyoruz. Kimi zaman karşımıza koskacaman bir buz dağı çıkıyor. Bin bir zorlukla onu da geçmeye çalışıyoruz ama bir bakıyoruz ki okyanusun altında çok daha büyük bir buz dağı var. Pes edecek gibi oluyoruz; her şey o kadar tahammülsüzleşiyor ki artık dayanamayacağımızı zannediyoruz. Aslında her zorluğun karşısında yine bizi bu zorluktan çıkarabilecek olan bir Allah var. Geçmez diyoruz geçiyor, katlanamam diyoruz katlanıyoruz. Ee peki biz bu engellerden sonra ders çıkartıp önümüze baka baka yürüdükten sonra hayatın akışının getirdiklerine de 'işte ben buradayım, ben seninle var olacağım' deyip kendi benliğimize kattıktan sonra yürümeliyiz. Zor olur. Kolay olur. Fark etmez. Yürümeliyiz. Hayat arkaya dönüp bakmak ve orada takılı kalmak için kısa. Sadece daha fazla tecrübe sahibi olup yürümeliyiz.
Herkesin farklı imtihanı var ve bu imtihanlardan güçlü çıkacak gücü de var.
Hiçbir insanı ilgilendirmez bizim yapacağımız ya da yaptıklarımız. Bi' biz biliriz ne yaşadığımızı, ne duygular hissettiğimizi ve artık nasıl devam edeceğimizi. Ve yine en güzel, çiçekli yolu seçeriz ve gelecek günlere koşarız yüzümüzde en samimisinden bir gülümseme ile...
Nazım Hikmet ne demiş: "Güzel günler göreceğiz çocuklar
Güneşli günler göreceğiz.
Motorları maviliklere süreceğiz çoçuklar
Işıklı maviliklere süreceğiz.."
Ve yine Nazım Hikmet ne demiş: "En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımız" .
.
Güçlü Ol Güzel Kadın! Biz buradayız, yanındayız, önündeyiz, arkandayız, biz hep seninleyiz! 💜
@gizemkaraca 💜💪 .
.
.
.
.
.
.
. #güçlüolgüzelkadın
Read more
Bakmayın öyle Gamsız görünen gülüşüme O an geçmişte geziniyordu Zihnim. ... Şöyle bir düşündüm ...
Media Removed
Bakmayın öyle Gamsız görünen gülüşüme O an geçmişte geziniyordu Zihnim. ... Şöyle bir düşündüm de İçim titredi ... Geçmişte herkes bilgiyi öğrenmeyi severdi Nezaket ve haddini bilmek büyük erdemdi ... Ne olduysa oldu Şimdilerde Gaz ile çalışan Sadece ezbere alışan üstüne vazife ... Bakmayın öyle Gamsız görünen gülüşüme
O an geçmişte geziniyordu Zihnim.
...
Şöyle bir düşündüm de
İçim titredi ...
Geçmişte herkes bilgiyi öğrenmeyi severdi
Nezaket ve haddini bilmek büyük erdemdi ... Ne olduysa oldu
Şimdilerde Gaz ile çalışan
Sadece ezbere alışan üstüne vazife olmayan her işe karışan kişilikler çoğaldı.
...
En ufak bir sorun karşısında düşünerek rencide etmeden çözüm üreten insan neredeyse kalmadı.
...
Hırçın aksi sığ şiddeti marifet bilen tahammülsüz insanlar türedi ...
Ne garip değil mi
Şiddet ve öfke ile hakim olmak bu bakış açısında çok doğaldı.
#SEVGİ #BARIS #ANLAYIS artık ciddi ciddi sanal kaldı ...
İnsana umut ve erdem ile
Erdal Selçuk #Şiirmavidir #OnceInsan

#erdalselcuk #beardcrafters #beardedlifestyle #man #hunkman #beardedguy #beardsunglass #roma #amsterdam #beardedlife #atina #moskov #beardedguy #greybeard #beardedmodel #bearddesign #beardded #berddedman #roma #paris #instabeard #human #daddy #beardedlove #greyfashion #Newyork #dubai
Read more
O konuşamıyor olabilir Ama sen sessiz kalamazsın...! Çocuk istismarlarının artık ülkemizde ...
Media Removed
O konuşamıyor olabilir Ama sen sessiz kalamazsın...! Çocuk istismarlarının artık ülkemizde yaşanmaması ve cezaların caydırıcı olmadığını düşündüğümüz için idam istiyoruz. Yeter artık daha kaç minik beden solacak ve daha kaç eve ateş düşecek. Aylarca karnında taşı acılar içinde ... O konuşamıyor olabilir Ama sen sessiz kalamazsın...! Çocuk istismarlarının artık ülkemizde yaşanmaması ve cezaların caydırıcı olmadığını düşündüğümüz için idam istiyoruz.
Yeter artık daha kaç minik beden solacak ve daha kaç eve ateş düşecek. Aylarca karnında taşı acılar içinde dünyaya getir iyi büyüsün sağlığı sıhhati yerinde olsun diye yıllarca gözlerinin içine bak ve en önemlisi anne babası olmasına rağmen öpmeye bile kıyamamak. Evlatlarımıza dokunan eller kırılsın. Adalet istiyoruz İDAM İSTİYORUZ. SESİMİZİ DUYUN ISTIYORUZ!!!!!!!!!!!!!!! İslam hukuku istiyoruz.... #çocuk #çocukistismarınahayır #cocukistismarinaidam #çocuksusarsensusma #çocukistismarınahayır #çocukistismarınahayır #çocuktecavüzlerinesessizkalma
Read more
Bir yıldız daha kaydı gitti hayatımızdan... Hepimizin yüreklerinden yakarak geçti, kara boşluklar ...
Media Removed
Bir yıldız daha kaydı gitti hayatımızdan... Hepimizin yüreklerinden yakarak geçti, kara boşluklar bırakarak ardında... Çok gençti, çok iyiyiydi, çok kibardı,çok dost, çok arkadaştı, eşti, babaydı, kardeşti, evlattı... O çok sevdigim adanın, Samosun olmazsa olmazıydı... Gözyaşları ... Bir yıldız daha kaydı gitti hayatımızdan...
Hepimizin yüreklerinden yakarak geçti, kara boşluklar bırakarak ardında...
Çok gençti, çok iyiyiydi, çok kibardı,çok dost, çok arkadaştı, eşti, babaydı, kardeşti, evlattı...
O çok sevdigim adanın, Samosun olmazsa olmazıydı...
Gözyaşları sel oldu akıyor bu güzel insan için...
Yıllarca birlikte çalıştık, kırmadan, dökmeden, hak yemeden...
Sadece bana degil, tüm arkadaşlarıma yardımcı oldu Samos seyahatlerinde...Ne zaman Atıııınççç desem koştu...
Can Arkadaşım Ceylanın eşi, Kaanın babası, Hasene ve Abdullahın kardeşiydi...
Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak,O gitti ama biz kalanlar eksik yaşayacak...
Fotograflarımın altında onun "like" ı olmayacak... Ama anılarımızda bu fani dünyadan ayrılana kadar yaşacak...
Bugünlerde hayat gerçekten tılsımını yitirdi...
Olmadı, yakışmadı...
Turizm camiası, Meander ailesi öksüz kaldı...
Son yolculugunda yolunda ışıklar olsun, varsa cennet diye biryer mekanın orası olsun...
Sevgi, saygı, özlemle ve hep bizimle...
Read more
 #Repost @khrmnngkhnn with @get_repost ・・・ LEYLA HALEN KAYIP Daha 3,5 yaşında ve 16 gündür ...
Media Removed
#Repost @khrmnngkhnn with @get_repost ・・・ LEYLA HALEN KAYIP Daha 3,5 yaşında ve 16 gündür kayıp... Bayramın 1. günü Ağrı'da bayramlaşmaya gittigi Bezirhane köyünde evin önünde oynarken aniden kayboldu. Kaybolduğunun 3.gününde onu arayan babası ararken yorgun düşüyor ve ... #Repost @khrmnngkhnn with @get_repost
・・・
LEYLA
HALEN KAYIP

Daha 3,5 yaşında ve 16 gündür kayıp... Bayramın 1. günü Ağrı'da bayramlaşmaya gittigi Bezirhane köyünde evin önünde oynarken aniden kayboldu.

Kaybolduğunun 3.gününde onu arayan babası ararken yorgun düşüyor ve bir rüya görüyor : "Suyun içerisindeydi. Bana doğru geldi. Ona ulaşamıyordum, Gözümü açtığımda rüyaydı. Onu rüyada bile bulamadım." Jandarma ve Afet ve Acil Durum(AFAD), Özel ekipler, Türkiye onu arıyor... Tıpkı Leyla gibi ANKARA Polatlı’da 22 Haziran’da kaybolan ve bir haftadır her yerde aranan küçük Eylül’ün cesedi bulundu. Öldürüp bir elektrik direğinin dibine gömmüşler.

Her geçen gün yüreğimden sanki bir parça kopuyor. Çocuklara uzanan eller kırılsın. Getirin idamı ve çocuklara dokunan alçakları ASIN.

Anne babanın yüreğinin acısını başka hiç birşey hafifletmez... #LeylaAydemir
#LeylayıBulalım” SAPIKLAR İÇİN İDAM İSTEMİYLE Kampanya yapmıştık hatırlarsanız. Teslim etmiştim @tcbestepe ‘ye. Artık çözüm istiyoruz! Çocuk-kadın-taciz ve tecavüzcülerine #İDAMİSTİYORUZ @tcbestepe @tcicisleri @suleyman_soylu
Read more
"Azərsu" Bakıda su verilməyən ərazilərin adlarını açıqlayıb. Bu barədə ”Qafqazinfo”ya “Azərsu”ASC-nin ...
Media Removed
"Azərsu" Bakıda su verilməyən ərazilərin adlarını açıqlayıb. Bu barədə ”Qafqazinfo”ya “Azərsu”ASC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Cəbrayıllı məlumat verib. O qeyd edib ki, hazırda Xocahəsən və Sulutəpənin bir hissəsi, Xətai rayonunun Köhnə Günəşli qəsəbəsinin bir hissəsi, ... "Azərsu" Bakıda su verilməyən ərazilərin adlarını açıqlayıb. Bu barədə ”Qafqazinfo”ya “Azərsu”ASC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Cəbrayıllı məlumat verib.

O qeyd edib ki, hazırda Xocahəsən və Sulutəpənin bir hissəsi, Xətai rayonunun Köhnə Günəşli qəsəbəsinin bir hissəsi, Zabratda Ruhulla Axundov, Tramvay küçələri, Sabunçu qəsəbəsi, Balaxanı, Şüvəlan və Mərdəkanın bir hissəsində hələ də şəbəkədə təzyiqdə problem var: “Dünən axşam anbara 80 faiz ehtiyat su toplamışdıq. Onun hamısını şəbəkəyə verdik və bir çox problemli əraziləri su ilə təmin etdik. İndi anbarlar dolduqca yenə də əhalini su ilə təmin edəcəyik. Sadəcə yay aylarıdır deyə abonentlərin su sərfiyyatl artıb. Su təchizatında sabitlik təmin olunub, şəhərin mərkəzi əraziləri 24 saat su ilə təmin edilir, hələ də yaşanan lokal problemləri yaxın günlərdə həll edəcəyik. Əsas hədəfimiz şəbəkədə stabil təzyiqi saxlamaq və maksimum həcmdə anbar ehtiyatları toplamaqdır. Hazırda əməkdaşlarımız da su almayan ərazilərdədir, hər bir siyirtmə tənzimlənir ki, su olmayan və ya zəif olan ərazilərə su çatdırılsın”.
Read more
Uykumuzla göklere yıldızlar saçılsın <span class="emoji emoji1f4ab"></span> #Repost @baharineskizdefteri ・・・ İki gün önceydi... Şehime ...
Media Removed
Uykumuzla göklere yıldızlar saçılsın #Repost @baharineskizdefteri ・・・ İki gün önceydi... Şehime anlattı; Mezopotamyalı Arkeolog Mesut Alp dedi. Belgeselini izledim dedi. Bir de masalını anlattı... Masalı duydum, dedim ki; benim kesinlikle bunu çizmem lazım. Kendisini ... Uykumuzla göklere yıldızlar saçılsın 💫 #Repost @baharineskizdefteri
・・・
İki gün önceydi...
Şehime anlattı; Mezopotamyalı Arkeolog Mesut Alp dedi. Belgeselini izledim dedi. Bir de masalını anlattı...
Masalı duydum, dedim ki; benim kesinlikle bunu çizmem lazım.
Kendisini yeni tanıdım, Şehime çok teşekkür ederim hep aydınlat beni/bizi böyle. İzlediğim filmden çok etkilendim, hikayelerden ve yaptıklarından da. Çok samimi ve sahici: Mesut Alp
Ortaokula kadar annesinin anlattığı masala göre; her gün batımında yaşlı bir ninenin heybesinde yıldızlarla gelip onları gökyüzüne saçtığına sonra da onları sabaha karşı topladığına inanarak büyümüş.
Ben genç bir kadın çizdim, öyle hayal ettim :)
Artık her gece yıldızları gökyüzüne saçacak :)✨⭐️
#masal #mezopotamya #yıldız #mitoloji @sehimegulgozen @alpmesut
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span>Hz. Muhammed (S.a.v.), 20 Nisan 571 yılında Mekke’de doğdu. Annesinin adı Amine, Babasının ...
Media Removed
Hz. Muhammed (S.a.v.), 20 Nisan 571 yılında Mekke’de doğdu. Annesinin adı Amine, Babasının adı Abdullah. Babası Abdullah, O daha doğmadan önce ölmüş. Süt annesi Halime O’na 4 yaşına gelinceye kadar bakmış. 6 yaşına geldiğinde ise annesi Amine de ölmüş. 6 yaşından sonra kendisine ... 🌷Hz. Muhammed (S.a.v.), 20 Nisan 571 yılında Mekke’de doğdu.
Annesinin adı Amine, Babasının adı Abdullah. Babası Abdullah, O daha doğmadan önce ölmüş.
Süt annesi Halime O’na 4 yaşına gelinceye kadar bakmış.
6 yaşına geldiğinde ise annesi Amine de ölmüş. 6 yaşından sonra kendisine dedesi Abdulmuttalip bakmaya başlamış.
8 yaşına geldiğinde dedesi de vefat edince Peygamber Efendimize amcası Ebu Talip bakmıştır.
Peygamberimizin Hz. Hatice ile 25 yaşında evlendi, Hz. Hatice ise 40 yaşındaydı.Hz Hatice ile olan evliliklerinden altı çocukları oldu, (Abdullah, Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Kasım, Fatıma).
Çocuklarından Hz.Fatıma hariç bütün çocukları Peygamberimizden önce vefat etmişler.
Hz. Muhammed (S.a.v.) 40 yaşında (610 yılında) Peygamber oldu.
Hz. Muhammed (S.a.v.) bir grup müslümanı Habeşistan’a gönderdi, bu olay müslümanların ilk hicreti oldu, (615 yılında).
Hz. Ebubekir ile uzun ve tehlikeli bir yolculuktan sonra Medine’ye hicret ettiler, (622 yılında).
Peygamberimiz 55 yaşında iken, Hz. Ebubekir’in kızı Hz Âişe ile evlendi.
Hz. Muhammed (S.a.v.) vefatından önce humma hastalığına tutuldu, bu hastalık 13 gün sürdü.
Hz. Muhammed (S.a.v.) hicretin on birinci yılında (Miladi 632) Medine’de  vefat etti. Vefat ettiğinde kameri seneye göre 63, şemsi seneye göre 61 yaşında idi.❤ @zarifbirkelamm
#zarifbirkelamm #hüseyinkaya #hzmuhammed #peygamber #art
Read more
O köşede ne kadar kaldığımı hatırlamıyorum. Uyuyup uyumadığımı da bilmiyorum. Uyku ile uyanıklık ...
Media Removed
O köşede ne kadar kaldığımı hatırlamıyorum. Uyuyup uyumadığımı da bilmiyorum. Uyku ile uyanıklık arasındaki fark azalmıştı herhalde. Düşündüğümü hatırlıyorum. Ne düşündüğümü bilmiyorum. Uykuda düşündüm galiba. Kendi başımın çaresine bakamayacağımı düşündüm sonunda. Bunu hatırlıyorum, ... O köşede ne kadar kaldığımı hatırlamıyorum. Uyuyup uyumadığımı da bilmiyorum. Uyku ile uyanıklık arasındaki fark azalmıştı herhalde. Düşündüğümü hatırlıyorum. Ne düşündüğümü bilmiyorum. Uykuda düşündüm galiba. Kendi başımın çaresine bakamayacağımı düşündüm sonunda. Bunu hatırlıyorum, en son düşüncemi. Aklıma bir baktırmalıyım, dedim; kendimi uzmanların eline bırakmalıyım. Ben her şeyi birbirine karıştırdım; onlar daha iyi bilirler. Beni hiç olmazsa, benim gibi olan insanlarla bir araya koyarlar. Çevremdeki bağırışların, delice konuşmaların ne önemi var? Bir şey anlayamıyorum ki kelimelerden, cümlelerden. Kanşık düşünmeyi bıraktım; basit bir iki söz üzerinde yoğunlaşmayı denedim. Telefon, dedim telefon. Açılsın ve bir doktor, dedim, bana gelsin. Telefona bak, dedim. Sık sık yokla. Bir rehber aldır. Ne rehberi? Telefon rehberi. Kime aldırayım? Bakkala, bakkala. Sana çok iyiliği dokundu. Rehber aldır. Rehber aldır. Telefona bak. Neden? Açılmış mı diye. Peki. Telefona bak. Az düşün. Sağlam düşün. Telefon. Bakkal. Rehber. Doktor. Doktoru ara.
-
#OğuzAtay #KorkuyuBeklerken
-
Çarşamba,
Oğuz Atay Çarşambası evet.
Kahve içiliyor evet.
Dünya dönüyor, hayat devam ediyor evet.
Keşke etmese! Gündem malum. Fotoğrafları gördükçe, haberleri okudukça ne yemek yiyesim geliyor, ne bir şey içesim. Nefes bile almaktan hicap duyuyor insan. Gittiğimiz yol yol değill zaten, varacağımız yerin de akibeti belli değil. "Dünya artık katlanabileceğimiz gibi bir yer değil Necdet. Yirmili yaşlarımda yüreğim daha fazla ölüme alışmadan sadece insanca yaşamak istiyorum.
İnsanca.." diyen Ali Oktay'ıma selam olsun.. @alioktayozbayrak18
Read more
TRAFİK IŞIKLARINA DİKKAT!!!! Bu paylaşımı takipçi sayısı fazla eksik ,ünlü ünsüz, hiç farketmez ...
Media Removed
TRAFİK IŞIKLARINA DİKKAT!!!! Bu paylaşımı takipçi sayısı fazla eksik ,ünlü ünsüz, hiç farketmez arkadaşlarınızdan da paylasmasini rica edebilir misiniz? teşekkürler... Türk Böbrek Vakfı’nın yeni projesi “Trafik Işıkları Modeli” çalışmalarımız başladı. 2019 yılında da yürülüğe ... TRAFİK IŞIKLARINA DİKKAT!!!! Bu paylaşımı takipçi sayısı fazla eksik ,ünlü ünsüz, hiç farketmez arkadaşlarınızdan da paylasmasini rica edebilir misiniz?🙏🙏 teşekkürler... Türk Böbrek Vakfı’nın yeni projesi “Trafik Işıkları Modeli” çalışmalarımız başladı. 2019 yılında da yürülüğe girecek olan proje de artık etiketli gıdaların üzerinde kırmızı, sarı ve yeşil renkler konulacak. Kırmızı olan ürünler sağlığa zararlı, sarı olan ürünler kullanılsın ama dikkatli kullanılsın, yeşil renkli ürünler ise kullanılabilir ürünlerdir.
Vakıf olarak türk böbrek vakfının amacı, yeni başlayacak bu çalışma için şimdiden halkı bilinçlendirmek.
Böylece ileride ortaya çıkacak sağlık sorunlarının önüne geçmek.
Sizlerden ricam bu çalışmayı sosyal medya hesabınızdan #EtiketiOkuSağlığınıKoru
#EtiketeBakSepeteAt hashtagkeriyle paylaşım yapmanız...
Tabi @turkbobrekvakfi ni da etiketlerseniz süper olur🙏🙏🙏🙏
Read more
Küçükken en sevdiğim arkadaşımdı Rabia. Rabişti tabi, Rabia olduğunu yıllar sonra öğrendim. ...
Media Removed
Küçükken en sevdiğim arkadaşımdı Rabia. Rabişti tabi, Rabia olduğunu yıllar sonra öğrendim. Annem genel olarak müsaade etmezdi sokağa çıkmama, oyüzden arada bize gelirdi bazende ben giderdim. Birlikte oynardık. Nasıl severdim onu. Hayatlarımızın ve bakış açılarımızın farklı olduğunun ... Küçükken en sevdiğim arkadaşımdı Rabia. Rabişti tabi, Rabia olduğunu yıllar sonra öğrendim. Annem genel olarak müsaade etmezdi sokağa çıkmama, oyüzden arada bize gelirdi bazende ben giderdim. Birlikte oynardık. Nasıl severdim onu. Hayatlarımızın ve bakış açılarımızın farklı olduğunun farkındaydım aslında. Hayal kurmazdı pek. Benim hiç aklımda olmayan sıradan şeylerdi yapmak istedikleri. Bazen içten içe kızardım ama anneme söylemezdim, çünkü Rabiş iyi kızdı onun gözünde. Liseyi bitirir bitirmez bir akrabasıyla evlendirdiler. Gelinlikle ağlayarak gidişi içimi sızlatmıştı. Sadece bayram ziyaretinde karşılaşırdık annesinin evinde. Altın bilezik, ince çoraplar ve topuklu ayakkabılarıyla. Şehir dışında oturuyordu. Farklılıklarımıza, kopan arkadaşlığımıza rağmen yine de mutlu ederdi onu görmek. Çocukluğumdu çünkü Rabiş. Nasılsın, neler yapıyorsun dediğim de sınırlıydı anlattıkları. Yapmak istedikleriydi hayatı. Bir gün çok kalbimi kıracak birşey söyledi. Gelip anneme anlattım. Çok bayılıyordun bak anlamına gelen bir çizgi çektim anlatırken cümlelerime. Sadece "saçmalıyor" dedi. Hep onun onayından geçsin, ispat edeyim istedim bak anne ben de iyi bir kızım diye. Hiç olmadı tabi. Artık onay mercii yok. Yalnızım. Oyüzden de beklemek istemiyor, bazılarının ağzına tepiştirmek istiyorum söylediği saçmalıkları. Ya da otursunlar önüme fermuar dikeyim ağızlarına. Farkındamısın canım, benimde bir kalbim var deyip çekeyim cıırt diye... #hayat
Read more
Dev hizmetin başlayacağı kara öğlene hazır mıyız?Ben hazırım efenim. Yetenekli ressam Cemil ...
Media Removed
Dev hizmetin başlayacağı kara öğlene hazır mıyız?Ben hazırım efenim. Yetenekli ressam Cemil Palet üstadımızın başlattığı asrın projesi Vesikalıktan Portre çizimleri hizmetine yıllar aylar sonra #karizmamçizilsin etiketiyle bıraktığı yerden devam ediyorum. Siz de Vesikalığınızdan ... Dev hizmetin başlayacağı kara öğlene hazır mıyız?Ben hazırım efenim.
Yetenekli ressam Cemil Palet üstadımızın başlattığı asrın projesi Vesikalıktan Portre çizimleri hizmetine yıllar aylar sonra #karizmamçizilsin etiketiyle bıraktığı yerden devam ediyorum.
Siz de Vesikalığınızdan yada selfilerinizden veyahut arkadaşlarınızın etiketlediği çirkin çıkan fotolarınızdan karakter tahliliniz yapılsın istiyorsanız,atmanız gereken adımlar çok basit!
Sadece yorum kısmına Karizmam çizilsin yazıp kendinizle barışık,inanılmasibıl kişiliğinizi ifşa etmeniz kafidir,makuldür.
24 saat sonra katılanlar arasından yapılacak olan çekiliş sonunda,seçilen 2 kişinin Karakter Tahlili yapılacak şekilde Karizması çizilecek ve paylaşılacaktır,çekiliş sonucunu hikaye ķısmında görebilirsiniz.Katılımcılar bizzat gerçek kendileri olmak zorundadır,bedava diye sevgilinizi çizdirmeye kalkmayın.Bu etkinlik hafta da çok kez yapılmaya çalışılacaktır,takipte kalmanız yeterli.
Dip not Büyük uyarı!
Gerçekler acıdır,ne görüyorsak onu söyler,onu çizeriz! Vay ben böyle miyim,vay ben şöyle miyim demek yok,karışmam görüyorsunuz,kendine bunu yapan size naaağpmaz felsefesini aklımıza ctrl+v veyahut alt+del yapalım.
Katılım şartları arasında zorlama bir Takip etme şartı yoktur,ha takip ederseniz takip edeni takip etmem,çünkü böyle yapınca insan kendini daha bi cool daha bi harika hissediyor.Zamanla artan yorumlara cevap bile vermeyebilirim,bu da insana kendini erişilmez hissini veren bir duygu,anlayamazsınız ama yine de siz bilirsiniz.
Unutmayın ki Karikatür bir mübalağa sanatıdır.Saygı ve sevgi ile hönkürüyorum efenim!
Read more
Bakın bu emek sizlerin,ben sadece aracıyım bir şeylere. Siz olmasanız cociklerim nasıl mutlu ...
Media Removed
Bakın bu emek sizlerin,ben sadece aracıyım bir şeylere. Siz olmasanız cociklerim nasıl mutlu olur ki?İyi ki varsınız,çorbada tuzu olan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum.🏿 Yanımda olan aileme,hocalarıma,arkadaşlarıma ve herkese!İyi ki benim hayatımın içindesiniz.İçim nasıl ... Bakın bu emek sizlerin,ben sadece aracıyım bir şeylere.
Siz olmasanız cociklerim nasıl mutlu olur ki?İyi ki varsınız,çorbada tuzu olan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum.🙏🏿 Yanımda olan aileme,hocalarıma,arkadaşlarıma ve herkese!İyi ki benim hayatımın içindesiniz.İçim nasıl kıpır kıpır anlatamam.🤭Sabah cociklerime kavusaçagım,nasıl sakin olayım?🤔Gidecegim yerlere ayak uydurmak benim işim..mesela aylar önce karsa gitmeden terekeme şarkıları ezberledim,urfaya gitmeden puşim hazırdı türküler dilimdeydi,digor yaylası için zazaca seni seviyorum demeyi ögrenmiştim(ez to sinene)Peki erzurum hele dadaş hoş musan,dolu musan boş musan?Ve daha nice şeyleer.Şimdi de samsunun türkülerini ezberledim,mıhlama(muhlama,kuymak artık doğrusu neyse🙄)yemeyi düşledim,samsunspor atkımı taktım da bir horonu öğrenemedim👯‍♀️Ben hazırım.Cocikler için gönderdiginiz her şey de hazır.Hayatımın sonuna kadar çociklerim için elimden geleni yapacagım..bir gülüşleri için her seyi yapacagım.Çünkü benim çociklerim büyüyecekler ve benim karşıma gelecekler aybüke ablaa bak ben büyüdüm ögretmen oldum,doktor oldum,mühendis,avukat,sporcu,şarkıcı,oyuncu..buna inanıyorum,size de söz veriyorum çociklerinize güzel bir dünya bırakacagım tıpkı düşlerindeki gibi☘️
Tekrardan her zaman yanımda olan güzel insanlar iyi ki varsınız,sonsuz teşekkürler.❣️
Allahim hemencik yarın sabah olsun bol bol sarılayım,bol bol bal yanaklardan öpücükler alayım😍
Son kiii üç dört ALEM DUYSUN KRAL SAMSUN🤦🏿‍♀️
#sev #sarıl #gülümse #mutluyumçünkü #çocuklargülsündiye #alemduysunkralsamsun #samsun
Read more
Her yeni yaş, Kendisine yönelmemiz, yakınlaşmamız ve hoşnutluğunu kazanmamız için Allah’ın ...
Media Removed
Her yeni yaş, Kendisine yönelmemiz, yakınlaşmamız ve hoşnutluğunu kazanmamız için Allah’ın lütfettiği bir fırsat. Yaşadığımız günden eksilen her saat, her dakika, hatta her saniye ölüme ve Allah huzurunda verilecek hesaba yaklaştırıyor bizi. Bu ilerlemeyi yavaşlatmaya, durdurmaya ... Her yeni yaş, Kendisine yönelmemiz, yakınlaşmamız ve hoşnutluğunu kazanmamız için Allah’ın lütfettiği bir fırsat. Yaşadığımız günden eksilen her saat, her dakika, hatta her saniye ölüme ve Allah huzurunda verilecek hesaba yaklaştırıyor bizi. Bu ilerlemeyi yavaşlatmaya, durdurmaya ya da geri çevirmeye kimse güç yetiremiyor. Hepimizin izlediği yol bu ve her geçen gün, bu kaçınılmaz sona doğru akıyor. Allah sadakatimizi, ahde vefamızı, aşkımızı kanıtlamamız için tanıdığı her fırsatı değerlendirmeyi nasip etsin. Şanını, kudretini, gücünü gereğince takdir etme gücü versin. Kendisiyle bağımızı kesintisiz, güçlü ve kopmaz kılsın. Kendisini tek bir an bile unutturmasın. İlmimizi artırsın, imanımızı derinleştirsin. Hizmetimizi artırsın, İslam’ın yeryüzü hâkimiyetine vesile ve şahit etsin, rızasının en fazlasını bahşedip dünya hayatımıza mümin olarak son versin 🙏🏼 Elif 💞
Read more
 #Repost @ikbalgurpinar with @get_repost ・・・ #Repost @khrmnngkhnn with @get_repost ・・・ LEYLA HALEN ...
Media Removed
#Repost @ikbalgurpinar with @get_repost ・・・ #Repost @khrmnngkhnn with @get_repost ・・・ LEYLA HALEN KAYIP Daha 3,5 yaşında ve 16 gündür kayıp... Bayramın 1. günü Ağrı'da bayramlaşmaya gittigi Bezirhane köyünde evin önünde oynarken aniden kayboldu. Kaybolduğunun 3.gününde ... #Repost @ikbalgurpinar with @get_repost
・・・
#Repost @khrmnngkhnn with @get_repost
・・・
LEYLA
HALEN KAYIP

Daha 3,5 yaşında ve 16 gündür kayıp... Bayramın 1. günü Ağrı'da bayramlaşmaya gittigi Bezirhane köyünde evin önünde oynarken aniden kayboldu.

Kaybolduğunun 3.gününde onu arayan babası ararken yorgun düşüyor ve bir rüya görüyor : "Suyun içerisindeydi. Bana doğru geldi. Ona ulaşamıyordum, Gözümü açtığımda rüyaydı. Onu rüyada bile bulamadım." Jandarma ve Afet ve Acil Durum(AFAD), Özel ekipler, Türkiye onu arıyor... Tıpkı Leyla gibi ANKARA Polatlı’da 22 Haziran’da kaybolan ve bir haftadır her yerde aranan küçük Eylül’ün cesedi bulundu. Öldürüp bir elektrik direğinin dibine gömmüşler.

Her geçen gün yüreğimden sanki bir parça kopuyor. Çocuklara uzanan eller kırılsın. Getirin idamı ve çocuklara dokunan alçakları ASIN.

Anne babanın yüreğinin acısını başka hiç birşey hafifletmez... #LeylaAydemir
#LeylayıBulalım” SAPIKLAR İÇİN İDAM İSTEMİYLE Kampanya yapmıştık hatırlarsanız. Teslim etmiştim @tcbestepe ‘ye. Artık çözüm istiyoruz! Çocuk-kadın-taciz ve tecavüzcülerine #İDAMİSTİYORUZ @tcbestepe @tcicisleri @suleyman_soylu
Read more
Doğduğu günden beri bizimle olan Zehra’mız 🦋Büyüdüğünü görmek <span class="emoji emoji1f64f"></span>Bir ayağı 29 , bir ayağı 22 numara ...
Media Removed
Doğduğu günden beri bizimle olan Zehra’mız 🦋Büyüdüğünü görmek Bir ayağı 29 , bir ayağı 22 numara daha yürüyemiyor ancak ayakta durabiliyorolsun nefes alsın yeter bizim için Allah’ım şifasını versin. Doğru bakım, doğru pansuman iyileşmez denilen, yaşamaz denilen bebekler işte ... Doğduğu günden beri bizimle olan Zehra’mız 🦋Büyüdüğünü görmek 🙏Bir ayağı 29 , bir ayağı 22 numara 😥daha yürüyemiyor ancak ayakta durabiliyor🙏olsun nefes alsın yeter bizim için Allah’ım şifasını versin. Doğru bakım, doğru pansuman iyileşmez denilen, yaşamaz denilen bebekler işte Allah izin versin yeter ki yaraları da iyileşiyor , yaşıyorlar da🙏Zehra Allah’ın mucizelerinden biri ama önce anneciği sonra biz çok mücadele ettik son fotosunda artık pozlar veriyor bize şükürler olsun bu halimize 🙏 #kelebekcocuklar #kelebek #epidermolysisbullossa #hayallergercekolsa # #kelebekçocuklarımız #kelebekçocuklargülsün #benifarkettir #benifarket
#iyilikpahalıbişeydeğildir
#1hazirankelebekbayramı
#kelebekbayramı #askiyaat
Read more
Loading...
Load More
Loading...