Loading Content...

Günün sözü e m

Loading...


Unique profiles
82
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Fener Restaurant Akyarlar, Paphos Harbour, Cyprus, Kırıkkale
Average media age
719.2 days
to ratio
6.7
Nasıl geçiyor kadınlar günü..bi de burdan dinleyin,,kerimcan ,sen ne güzel bi yüreksin... #Repost ...
Media Removed
Nasıl geçiyor kadınlar günü..bi de burdan dinleyin,,kerimcan ,sen ne güzel bi yüreksin... #Repost @kerimcankamal with @get_repost ・・・ Sevgili erkekler, Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı? İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden ... Nasıl geçiyor kadınlar günü..bi de burdan dinleyin,,kerimcan ,sen ne güzel bi yüreksin...
#Repost @kerimcankamal with @get_repost
・・・
Sevgili erkekler,
Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı?
İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden bir ömür boyu utandınız mı ki siz?
Bizbizeyiz, boşverin süslü lafları.
Bütün çocukluğunuz sakın oğlanlarla oynama diye korkutularak geçip evlendiğinizde vajinismus olduğunuzu bilmeden yıllarca her geceyi kabusla geçirdiniz mi?
Yani söze gelince kadınların ayaklarının altına cennet serenlerden olmayın,gerçekten hissedin.
Hiç daha evinizde bebeklerinizle oynarken 60 yaşında bir adamla evlendirilip de gerdeğe sokuldunuz mu?
Öz ağabeyinizin tecavüzüne uğrayıp hamile kalınca karnınızda bebeğinizle infaz edildiniz mi hiç?
Yıllarca dayak yedikten sonra boşanmak istediğinizde ölümle tehtid edilip,devletten nafile koruma beklerken sokak ortasında katledildiniz mi ki?
Okuldan dönerken minibüs şöförünün tecavüzüne uğradıktan sonra tanınmayın diye elleriniz kesilip,yakıldınız mı?
Otobüste şort giydiniz diye yüzünüze tekme atılınca,bir kişinin bile yardıma gelmediğini görüp de o sapıktan öte kendini insan sayan o güruhtan nefret ettiniz mi?
Lise çıkışında kafasını size takmış biri tarafından onunla çıkmıyorsunuz diye pompalı tüfekle 16 yaşında öldürüldünüz mü?
Bir yandan yıllarca başörtülüsünüz diye okulunuza giremezken öte yandan hakkınızda 9 yaşında evlenebilir,dövülmesi caizdir diye fetva verildi mi sizin hiç?
Kocanız tarafından zorla erkeklere pazarlandınız,sıra kızınıza gelince katil oldunuz da 30 yıl hüküm giydiniz mi?
3 yaşında tecavüz edip içorganlarınızı parçalayan adam iyi halden serbest kaldı mı sizin?
8 mart Kadınlar gününü davul zurnayla değil utanarak kutlayalım.
Çünkü kadınlar yılın her günü gibi bugünü de gözyaşı ve kanla geçiriyor.
Siz bu satırları okurken bir kadın tecavüze, işkenceye uğruyor,cinayete kurban gidiyor.
Ve erkekler erkek olup,olamayışlarını, kadının etine,bedenine bağladıkları ve insan olmayı öğrenmeden erkek olabileceğini sandıkları sürece asla bitmeyecek bu zulüm.
Ayşe Paşalı ve tüm kadın kurbanlara rahmetle.
Read more
Loading...
Askerdi. Ankara'nın küçük bir köyünde dünyaya gelmiş, o dönemin en pratik, en garantili seçimi ...
Media Removed
Askerdi. Ankara'nın küçük bir köyünde dünyaya gelmiş, o dönemin en pratik, en garantili seçimi olduğu için, yapısına pek uygun olmasa da resmi üniformayı seçip, ömrünü ülkenin pek çok farklı bölgesinde geçirmeye karar vermişti. İki kız bir erkek evlat sahibi oldu, tüm yaşamını onlar ... Askerdi. Ankara'nın küçük bir köyünde dünyaya gelmiş, o dönemin en pratik, en garantili seçimi olduğu için, yapısına pek uygun olmasa da resmi üniformayı seçip, ömrünü ülkenin pek çok farklı bölgesinde geçirmeye karar vermişti.
İki kız bir erkek evlat sahibi oldu, tüm yaşamını onlar için düzenledi.
Üç çocuğu da sıkça babalarının asker olup olmadığı konusunda kuşkular duyardı. Hiç asker gibi değildi. Ne kendilerine, ne annelerine ne de diğer insanlara karşı sesini yükselttiği, sertleştiği görülmüş şey değildi.
İnançları güçlüydü. "Kemal'in Askerleri oruç tutmaz, Ordu'da din yasaktır" fantezilerinin tersine, düzenli oruç tutar, mümkün olduğunca teravih namazını aksatmaz, çok güzel keman çalardı. Demokrattı. O kadar ki, teravih namazına giderken bir tanecik oğluna "hadi sen de gel" demek yerine, "gelmek ister misin" diye sorardı.
Kimin Türk kimin Kürt ya da Ermeni, kimin Alevi kimin Sünni olduğunun bilinmediği, hatta merak dahi edilmediği o dönemlerde üç evladını da aydınlık eşiyle birlikte çağdaş bireyler olarak yetiştirdi. Neredeyse tüm babalar gibi ilk kez baba olduğu andan itibaren tüm yaşamını çocukları için düzenledi, unuttu kendisini, her soluğunu ailesi için alıp verdi.
Şimdi kızlarımızın kadınlarımızın gündüz vakti bile rahatça yürüyemedikleri sokaklarımızda çifter çifter camilerimiz, binlerce İmam Hatip Lisemiz, çok dindar ve kindar bir neslimiz, dini bütün, alnı secdeden ayrılmayan devlet büyüklerimiz, doğal olarak kendi insanlarını bombalayan Sümüklü hocalarımız, "hamile kadınlar sokağa çıkmasın" diyen sapık ulemalarımız ve dini bütün halkımız, önünü alamadığımız, hesabını yapamadığımız hırsızlıklarımız, suistimallerimiz, hukuksuzluklarımız, cemaat yurtlarında istismar edilen minicik oğlan çocuklarımız, tarikatlar elinde diri diri yakılan kızlarımız, Özge Canlarımız var.
Üç evladını da çağdaş bireyler olarak yetiştiren o eski asker Alzeimer şimdi. Hiç bir şeyi hatırlamıyor. Hala yaşadığını sandığı biricik eşini bile. Tanımıyor üç çocuğunu da. Gülümsüyor yalnızca herkese.
Eminim biliyor cennette yerinin hazır olduğunu. Eşinin yıllardır onu beklediğini.
Gidince yanına, "geldin mi İbrahim" diyeceğini...
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span> Bu günün #Cuma adını alması bilhassa toplantı günü olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı adı taşıyan ...
Media Removed
Bu günün #Cuma adını alması bilhassa toplantı günü olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı adı taşıyan sûrede, "Cuma günü #namaz için çağrı yapıldığında hemen namaza gidin ve alışverişi bırakın" (62 / CUMA – 9) mealindeki âyet, Cuma namazının farz kılınmasından önce de günün bu adla anıldığına ... 🌺 Bu günün #Cuma adını alması bilhassa toplantı günü olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı adı taşıyan sûrede, "Cuma günü #namaz için çağrı yapıldığında hemen namaza gidin ve alışverişi bırakın" (62 / CUMA – 9) mealindeki âyet, Cuma namazının farz kılınmasından önce de günün bu adla anıldığına ve bir toplantı günü olduğuna işaret etmektedir.

Çeşitli hadislerden anlaşıldığına göre Cuma, haftalık #ibadet günü olarak daha önce yahudi ve hristiyanlar için tayin ve takdir edilmiş, fakat onlar bu konuda ihtilâfa düşerek yahudiler cumartesiyi, hristiyanlar pazarı haftalık toplantı ve ibadet günü olarak benimsemişler, #Allah da Cuma gününü müslümanlara #nasip etmiş, onları bu konuda hakka ulaşmaya muvaffak kılmıştır
( #Müslim, Cum'a, 19-23).
Böylece İslâm'da haftalık toplu ibadet günü olarak Cuma seçilmiş, bu günün bir bayram olduğu birçok rivayette açıkça belirtilmiştir (Beyhakî, es-Sünenü'l-kübrâ, 3/243; İbn Kayyim el-Cevziyye, Zâdü'l-mesîr, 1/369). Hz. Peygamber Efendimiz sav, "Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır; kıyamet de cuma günü kopacaktır" (Müslim, Cum'a, 18) sözüyle bu günün özelliğini dile getirmiştir.

Cuma gününün sünnet/ibadetleri:
Boy abdesti almak (bazı âlimlere göre farzdır), bıyıkları kısaltma, tırnak kesme vb. bedenî temizlikleri yapmak, misvak veya fırça ile dişleri temizlemek, güzel elbise giymek, güzel koku sürünmek, camiye erkenden gitmek, #Kehf sûresini okumak, camileri temizleyip kokulandırmak, sabah namazında Secde ve Dehr sûrelerini, Cuma namazında ise Cum'a ve Münâfikün veya A'lâ ve Gâşiye sûrelerini okumak, çokça #dua ve #zikir yapmak, Hz. Peygamber Efendimiz'e #salavat getirmek. 💕

#hayirlicumalar #hayırlıcumalar #sorularlaislamiyet #alıntı
Read more
Uzun zamandır cevaplanmayan arama ve mesajların üzerine, günün son saatlerinde düştü ekrana, ...
Media Removed
Uzun zamandır cevaplanmayan arama ve mesajların üzerine, günün son saatlerinde düştü ekrana, davet isteği.. Mesaj gayet resmi, soğuk ve netti.. ‘Aynı yerde’.. O an müzik dinliyor, onu düşünüyordu. Ceket almadı, üşümesi imkansızdı, neredeyse terleyecekdi.. İnsan vücudu entresandı, ... Uzun zamandır cevaplanmayan arama ve mesajların üzerine, günün son saatlerinde düştü ekrana, davet isteği..
Mesaj gayet resmi, soğuk ve netti..
‘Aynı yerde’..
O an müzik dinliyor, onu düşünüyordu.
Ceket almadı, üşümesi imkansızdı, neredeyse terleyecekdi..
İnsan vücudu entresandı, yeter ki istesin, saatlerce eksi derece de birini bekleyebilir, kilometrelerce biri uğruna yürüyebilir, hiç düşünmeden canını verebilirdi..
Yeter ki istesindi işte, bunun için sevmek gerekirdi.
Çocuk; çok seviyordu..
Serçe parmağının yardımıyla eğilerek giydi ayakkabılarını, koşar adım fırladı, koştu..
Oradaydı şimdi.
‘Aynı yerde’..
Kız henüz gelmemişti..
Boş iki sandalyeyi yan yana koydu, ne çok yakın ne de çok uzak. Sevdikleri manzaranın yakomozuna mıhladı açıyı.
Kız gelene kadar oturmadı. Sahil boyu bir ileri iki geri yürüdü, yüzüne bir tebessüm yayıldı.. konuyu hiç uzatmıyacaktı. Onu ne kadar çok sevdiğini, özlediğini söyleyecek, sarılacak, yaralarını saracağına söz verecekti.. herşey güzel olacaktı..
O an bir ses duydu..
Kız gelmişti..
Kız, sandalyeyi ters çevirdi, diğer sandalyenin tam zıt açısına oturdu..
Sessizce bekledi..
Çocuğun gelip, oturmasını bekliyordu..
İyi tanıyordu çocuk onu.
Önce onun diyecekleri vardı, davet eden söze başlamalıydı.
Çocuk sandalye ye oturdu, hayal ettiği gibi değil, kızın istediği gibi sırt sırtaydılar şimdi.
Derin bir nefes aldı kız,
Nefesinin sesini de, kokusunu da duydu çocuk,
o çok sevdiği teninin ve saçlarının kokusuyla birlikte.
Başkasını seviyorum dedi kız,
Nefesi buna yetmişti..
Sandalye den kalktı, ağır ağır yakomozun ışığından uzaklaşarak karanlıkta kayboldu..
Ayağa kalktı, baktığında kızın silüeti kaybolmak üzereydi.. gönlünde bir başkası varken, tam karşısında olsa ne işe yarardı..
Bir kaç adım attı, sırt sırta oturdukları sandalyelere ve manzaraya son kez baktı..
Aklında kalan son resim, çok yabancıydı..
#dilsizadam #şiirsokakta #sonkalan #aşk #resim #müzik #kitap #roman #hikaye #istanbul #sahil #söz #yazı #yazar #sözsokakta #şiirduvarda #izmir #muğla #ankara #izmit #sakarya #bursa #deniz #yakomoz
Read more
Birisi arka fonda hüzünlü bir şarkı çalsa hiç te fena olmaz hani . Nedenine gelecek olursak fotoğraflardan ...
Media Removed
Birisi arka fonda hüzünlü bir şarkı çalsa hiç te fena olmaz hani . Nedenine gelecek olursak fotoğraflardan da belli olduğu gibi bir veda daha yapıldı bu gece hem de 3 ayımı her gün beraber geçirdiğim bu insanlar adeta ailem oldular bana .Yeri geldi kızdık birbirimize yeri geldi ağlayana ... Birisi arka fonda hüzünlü bir şarkı çalsa hiç te fena olmaz hani . Nedenine gelecek olursak fotoğraflardan da belli olduğu gibi bir veda daha yapıldı bu gece hem de 3 ayımı her gün beraber geçirdiğim bu insanlar adeta ailem oldular bana .Yeri geldi kızdık birbirimize yeri geldi ağlayana kadar güldük ne yaşadıysak ortaktı . Kimisiyle başta anlaşamadık sonradan çok sevdik .Yaşadığım herşey birbir aklımdan geçiyor şu an . En son yalnız başına havaalanında oturup bunları düşünmek biraz buruklaştırıyor açıkçası . Hala kulaklarımdadır faviiiii, gabiiii , reneeee ,awesomeeeeee, belki birer kelimeden ibaretler ama. Herşey bunların söylenmesiyle başladı . İlk geldiğim zamanlar biraz bencil davrandım bu şehre zaman geçtikçe kıymete bindi ,şimdi ise ayrılmak dahi istemiyorum . Zaman ne kadar da hızlı geçti diyor insan geriye dönüp bakınca. Hedeflediğim ne varsa yaptım sonuna kadar pişman olduğum hiçbir şey olmadan buradan ayrılmak beni mutlu eden şeyler arasında . Artık konuşmanın teşekkür kısmına geçebiliriz 🙏😊
Aklıma gelmişken yazıyım bana evlerini açan koca yürekli insanlara da selam olsun . Mutfağa ne zaman girsem mutlaka canım bişeyler çekerdi . Gizli kapaklı bunları şeflere söylerdim hayır yapamam dediğini hiç duymadım birinde hiç unutmam pişi istemiştim internetten videoları falan gösterdim aha bi baktım mutfaktan hamur kokuları bir hareketlilik derken 1 saate kalmadı pişiler hazır hem de 3 çeşit 🙈 ellerine sağlık Rene iyiki varsın gabi . Ve çılgın meksika kızı favi aslen huetamala söylentileri dönsede biz meksikalı diyelim 😂Ve son olarak kensas taki ender denk gelen bir kadın belki 2 defa falan sohbet edebilme imkanı bulduk ama o kadar içten ve samimi ki hemen sevebiliyor insan İzmir 'de çayın benden hoşçakal Zeynep .Yazamadığım bir çok kişi daha var bu paragraflara ama hepsi bir bir aklımda kalacaklar 😉Daha da yazılır ama kimseyi sıkmam istemem şimdi biraz gelecek planlarımızdan bahsedelim .Ya da bahsetmiyorum sürpriz olsun zaten gün be gün yazmayı düşünüyorum haberleşiriz mutlaka 😘
Gözler hafif uykulu sırt çantamı yastık yapıp uzaklaşıyorum buradan kendinize iyi bakın hoşçakalın 😘🙌👐👋
#kansas #kansascity #crownplaza #missouri #goodbye #hoşçakal
Read more
Arkadaşım Şeyda Şule Erkahraman. Gururdan göğsüm kabararak yazıyorum. Dünya’nın en zor ekstrem ...
Media Removed
Arkadaşım Şeyda Şule Erkahraman. Gururdan göğsüm kabararak yazıyorum. Dünya’nın en zor ekstrem uzun mesafe triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de yarışan tarihteki ilk Türk kadın ekstrem atletimiz olacak. Katılımı başararak tarihe geçti bile. Ne kadar çok çalıştı bilen biliyor. ... Arkadaşım Şeyda Şule Erkahraman. Gururdan göğsüm kabararak yazıyorum. Dünya’nın en zor ekstrem uzun mesafe triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de yarışan tarihteki ilk Türk kadın ekstrem atletimiz olacak. Katılımı başararak tarihe geçti bile. Ne kadar çok çalıştı bilen biliyor. Nasıl bir özveri, nasıl bir disiplin tanık olanlar suskun saygıdan. 50 yaşında, cesur sağlam azim ve tanıdığım en sevgi dolu yürek! Yüzbinkoş’un kuruluşundan beri sporcusu olan demirbaşı. Norseman’in mesafeleri, standart bir uzun mesafe triatlon yarışının mesafeleri. Yani 3800m yüzme, 180km bisiklet ve 42.2km koşu. Olayı ekstrem zor kılan ise ortamlar ve koşullar. Dünya’nın en zor yarışlarından “biri” unvanını fazlasıyla hak ediyor.
Bisiklette toplam irtifa kazancı 3000-3500m. Koşuda ise yaklaşık 1700m. Yüzmeyi anmıyorum o ayrı delilik. Yarış boyunca her türlü hava koşulu ile karşılaşmak mümkün. Hani bi triatlon daha ne kadar zor olabilirse, bu o. Şeyda’nın göğüs numarası 36. Yanında 2. fotoda göreceğiniz mükemmel ekip var. Ablası Müstesna ve tanıdığım en şahane spor adamları tecrübeli Özhan ve Bora -ki onlar da akıllara zarar nice triatlon yaptılar. Heyecandan ne yazacağımı şaşırdım. Canlı takip için live.nxtri.com linki var. Deli bir şey! Yüzbinkoş olarak nefesimizi tuttuk, ciğerimizi, bacaklarımızı, yüreğimizi Şeyda’ya saklıyoruz. Destek ekibi zaten 10 numara 5 yıldız. Her şeyden önemlisi Şeyda, o gülümseyen, mütevazi ve en sade ihtişamıyla çoktan örnek hepimize. Gerisi vallahi boş billahi boş. Sağlıkla start alsın, sağlıkla bitsin. Şeydacım, sakın yalnız hissetme! Cesaret yalnız. Hele de ilklere kalkışan cesur kadınlar için bu daha da geçerli. Bugün değil, yarın bi gün anlayacaklar ülkesinin bence hayli cengaver eşsiz kadınlarından birisin ve seni tanıyor olmak, senle eşzamanlı yaşayarak tarihi izlemek bizim şansımız! Kulacına ciğerine bacağına yüreğine cesaretine kuvvet! Sağlıkla başla sağlıkla bitir. Bakiye Abla, “kahvaltımızı ettik, yatmaya yetişelim” der her uzun startta... yolculuğun keyifli olsun! Ekibin de sen de sağlamsın. Benim için bundan sonra en büyük Viking Kraliçesi sensin! ❤️ #nxtri #norseman2018 @seydaerkahraman 🌀 #yuzbinkos
Read more
Loading...
Qeyb aləmi dedikdə mələkut aləminin nuru və varlıqları nəzərdə tutulur.Allah, vəhy, mələklər ...
Media Removed
Qeyb aləmi dedikdə mələkut aləminin nuru və varlıqları nəzərdə tutulur.Allah, vəhy, mələklər və məad kimi hissiyyatın dərk edə bilmədiyi şeylər qeyb aləminə aiddir. Bu mələklərin hər biri Allahın onlar üçün təyin etdiyi vəzifə ilə məşğuldurlar. Onlar Allahın əmrlərini yerinə yetirirlər. ... Qeyb aləmi dedikdə mələkut aləminin nuru və varlıqları nəzərdə tutulur.Allah, vəhy, mələklər və məad kimi hissiyyatın dərk edə bilmədiyi şeylər qeyb aləminə aiddir.
Bu mələklərin hər biri Allahın onlar üçün təyin etdiyi vəzifə ilə məşğuldurlar. Onlar Allahın əmrlərini yerinə yetirirlər. Onları görmək maddi gözlərdən uzaqdır, lakin iman bəsləmək dindarlığın əlamətlərindəndir. "Yaxşılıq yalnız üzlərinizi (ibadət üçün) şərq və qərbə tərəf çevirmək deyildir. Lakin həqiqi yaxşılıq - Allaha, axirət gününə, mələklərə, (səmavi) kitaba və peyğəmbərlərə iman gətirən(başlanğıc və məada, həmçinin bu ikisinin arasında olan etiqadi əsaslara iman gətirən), eləcə də öz malını – çox sevməsinə (və ona ehtiyacı olmasına) baxmayaraq – Allah eşqinə qohumlarına, yetimlərə, yoxsullara, yolda qalanlara, dilənçilərə və qullar(ın azad olunmasın)a verən, namaz qılan, zəkat verən, əhd-peyman bağlayan zaman öz əhdinə vəfalı olanlar, (məxsusən) maddi çətinlikdə, cismi zərərlərdə və cihad zamanı səbirli olan kəs(in iman və əməli)dir. Onlardır doğru danışanlar və onlardır təqvalılar!(Ümumiyyətlə yaxşılıq üç cəhətdən - etiqad, əməl və əxlaqdan ibarətdir)". (Bəqərə, ayə 177). Bu varlıqlar bizim gözlərimizdən gizli olsalar da, mövcuddurlar. Onlara iman bəsləmək hər bir möminin bariz sifətlərindəndir. İnsandan gizli qalan çox həqiqətlər vardır ki, insan onları qəbul etməlidir. Bərzəx aləmi, Qiyamət, sirat, behişt, cəhənnəm... kimi.

İman - elə bir həqiqətdir ki, qəlbdə olar. Əgər ürəkdə iman olmazsa, ancaq insan dildə kəlmeyi-şəhadətləri deyərsə, bu insan mömin hesab olunmaz. Bunu bizə Quran buyurur: “Ey Peyğəmbər, küfrdə (ona meyl göstərməkdə və kömək etməkdə) tələsən kəslər – istər dilləri «iman gətirdik» deyib qəlbləri iman gətirməmiş kəslər (münafiqlər), istərsə də yəhudilər səni kədərləndirməsinlər”. (Maidə,ayə 41). İman qəlbdə olmalıdır. "Onlar elə kəslərdirlər ki, Allah onların qəlbində imanı sabit etmişdir."(Mücadilə,ayə 22). Qeyb sözü ümumi bir söz olub, insanın gözündən gizli olan hər şeyə aid olmasına baxmayaraq, lakin mələklər elə varlıqlardır ki, onlara iman bəsləmək zərurətlərdəndir. Onlara iman bəsləmək insana nicat verər.
Read more
#Repost @news24.az with @get_repost ・・・ Alqış, gül yağışı və unudulmaz ifa- Nəzakət Teymurovanın musiqi ziyafəti Azərbaycanın xalq artisti, YUNESKO-nun “Ən gözəl səsi” Nəzakət Teymurova ötən gün Yaşıl Teatrda solo konsert proqramı ilə çıxış edib. Anşlaqla keçən konsert sənətə, ... #Repost @news24.az with @get_repost
・・・
Alqış, gül yağışı və unudulmaz ifa- Nəzakət Teymurovanın musiqi ziyafəti

Azərbaycanın xalq artisti, YUNESKO-nun “Ən gözəl səsi” Nəzakət Teymurova ötən gün Yaşıl Teatrda solo konsert proqramı ilə çıxış edib.
Anşlaqla keçən konsert sənətə, sənətkara olan hörmət və sevginin bariz nümunəsi idi. Səhnədə ifaçıya təqdim olunan gül-çiçəklər isə elə onun repertuarına yeni daxil etdiyi “Çiçək yağışı” mahnısını xatırladıb.
Gecənin aparıcı əməkdar mədəniyyət işçisi Leyla Əliyeva sənətkarı təqdim edib və operamızın ən təsirli “Leyli”si sevənlərinin qarşısına çıxıb. Musiqi ziyafətinin səbəbkarı illədir səhnədə olmasına baxmayaraq həyəcanlı olduğunu bildirib:
“Həyəcan sənət adamlarının yaxasını boş buraxmır. Bu da sizə qarşı olan məsuliyyətdən irəli gəlir. İstəyirik ki, hər şey yüksək səviyyədə olsun. Bu gün öz vaxtını ayırıb, buraya təşrif buyuran hər kəsə öz təşəkkürümü bildirirəm. Həyəcanımı, sevgimi, sevincimi sizlərlə bölüşdüyüm üçün çox şadam”. Xanəndənin səsləndirdiyi ilk mahnının sözləri Hafiz Baxışa, musiqisi Ələkbər Tağıyeva aid “Eşqimi sönməyə qoymaram” bəstəsi olub.
Gecənin ən çox gözlənilən əsəri Nəzakət Teymurovanın möhürünü vurduğu “Qal sənə qurban” idi. Gözəl səs, əsər və peşəkar musiqiçilərin vəhdəti muğam ustadını dinləməyə gələnlərin yaddaşında hələ uzun müddət qalacaq.
Səhnədə xalq artistini əməkdar artist Əliağa Sədiyevin rəhbərlik etdiyi orkestr və “Hicaz” qrupu müşayiət edib.
Gözəl səsli xanəndənin həmkarlarına olan hörməti, onları ayrı-ayrılıqda salamlaması diqqətlərdən yayınmayıb.
Nəzakət Teymurovanın solo konserti yeniliklərlə də yadda qalıb. O, söz verdiyi kimi, indiyədək heç bir muğam ifaçısının müraciət etmədiyi aşıq mahnılarını da səsləndirib.
Ümumiyyətlə isə xalq, bəstəkar, aşıq mahnılarının fərqli aranjimanda təqdimatı hər kəs tərəfindən böyük maraq və alqışla qarşılandı.
Xatırladaq ki, N. Teymurovanın xarici görünüşü üzərində tanınmış stilist Elnur Həsənov çalışıb. @nazakatteymurova72 @tima_mamedov @nurlangm_photo @elnurhasanov_ #instafamous #aztagram #news24 #followme
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f31f"></span> Birine bir şey öğretin. Ve birinden bir şey öğrenin. Bunu isterseniz, mutlaka fırsatınız olacaktır. <span class="emoji emoji1f31f"></span> ...
Media Removed
Birine bir şey öğretin. Ve birinden bir şey öğrenin. Bunu isterseniz, mutlaka fırsatınız olacaktır. Bulunduğunuz şehirde hiç gitmediğiniz bir semti ve neden hiç gitmediğinizi düşünün. O neden üzerine bir daha düşünün. Ve oraya gidin. Bir kahveye girin. Bir saat kadar durun. Başka ... 🌟 Birine bir şey öğretin. Ve birinden bir şey öğrenin. Bunu isterseniz, mutlaka fırsatınız olacaktır.
🌟 Bulunduğunuz şehirde hiç gitmediğiniz bir semti ve neden hiç gitmediğinizi düşünün. O neden üzerine bir daha düşünün. Ve oraya gidin.
🌟 Bir kahveye girin. Bir saat kadar durun. Başka bir şey yapmadan durun. Telefonla da konuşmayın. Öylece durun.
🌟 Önünden her gün geçtiğiniz ya da bulunduğunuz şehirde olduğu halde hiç gitmediğiniz önemli bir tarihi yapıyı ziyaret edin. Yurtdışına geziye çıktığınızda gittiğiniz şehrin önemli yerlerini görmek isterken neden kendi yaşadığınız yerde bunu yapmadığınızı düşünün. 🌟 Kısıtlı zamanların sizi nasıl harekete geçirdiğini, oysa kısıtlı olmadığını zannettiğiniz için ne çok şeyi ertelediğinizi düşünün. 🌟 Hayatınızın sonlu olduğunu düşünün. Sevgilinizin gözlerine bakıp onun hastalanabileceğini, ölebileceğini, onu bir gün göremeyeceğinizi hayal edin. 🌟 “Bir gün değiştireceğim”, “Bir gün bunun içinden çıkacağım” dediğiniz şeylere bakın. Aslında çok vaktiniz olmadığını düşünün.
🌟 Gün içinde ezan sesi duyuyorsanız kulağınızı kabartın. Bazen bunlardan biri salâ sesi olabilir. Eğer cuma salâsı değilse birisi ölmüştür. O birisini düşünün. Eğer yetişebilirseniz tanımadığınız o kişinin cenazesine gidin. İnanan biriyseniz cenaze namazını kılın.
🌟 Mahallenizdeki esnafa selam verin. 🌟 Bir rüyanızı not edin. Kimseye anlatmayın. Üzerine düşünün. 🌟 Bir gün boyunca aklınızdan geçen önemli önemsiz birçok düşünce ve duyguyu en yakınınıza söylemeye çalışın. Söyleyemediklerinizin, eğip büktüklerinizin neler olduklarına bakıp üzerine düşünün.
🌟 Aslında şu an ne hissediyorum diye sorun kendinize. Cevaplarınızın düşünce değil duygu olmasına dikkat edin. 🌟 Kullanmıyorsanız eğer bir toplu taşıma aracına binin.
🌟 Kendi portrenizi çizmeye çalışın.
🌟 İster şehir içinde ister şehir dışında yola koyulun. Nereye gittiğinizi bilmeden gidin. Beyniniz size sürekli soracaktır nereye gittiğinizi. Onunla biraz kavga edin. -Kendine Bakma Kitabı, sf.187, Yaz İçin Garip Öneriler bölümü

#okuyanus
@cemmumcu
#kendinebakmakitabı
#yenilenme
Read more
Mevlana'nın "Her canlı ölümü tadacak ama sadece bazıları hayatı tadacaktır" sözüyle başlamış ...
Media Removed
Mevlana'nın "Her canlı ölümü tadacak ama sadece bazıları hayatı tadacaktır" sözüyle başlamış kitabına Sevgili Müjdat Gezen Kendi hayat hikâyesinden kesitlerle selâmlamış sevenlerini. "Ben kimim" muhakemesini de bizlerin gözü önünde gerçekleştirmek istemiş. Yıllar boyu her ... Mevlana'nın "Her canlı ölümü tadacak ama sadece bazıları hayatı tadacaktır" sözüyle başlamış kitabına Sevgili Müjdat Gezen📚
Kendi hayat hikâyesinden kesitlerle selâmlamış sevenlerini. "Ben kimim" muhakemesini de bizlerin gözü önünde gerçekleştirmek istemiş.
Yıllar boyu her Cumhuriyet Bayramı kutlamasının kendi doğumgünü için hazırlandığını düşünmüş meselâ. Ki Cumhuriyet'in kuruluşunun hepimizin doğumunu anlamlı kıldığını düşünecek olursak, o gün dünyaya gelen biri için bu düşünce bence çokta yanılgı içermiyor!
Hırka-i Şerif sokağında büyümüş, aynı adlı okulda okumuş biri olarak, anlamındaki kıymeti hiç unutmamış.
Aşkla henüz 10 yaşında iken gelen vekil öğretmen sayesinde tanışmış☺
Erdek'teki kampından, gerçek aşkı olan 30 yıllık eşi-vazgeçilmezi Leyla Hanım'dan, sevgili kızı Elif ve MSM'ye 🎭 tüm kıymet verdiklerini paylaşmış bizlerle. Bir çoğumuzun ilk kelimesi "anne-baba-mama" iken onun 4 heceli neyi söylediğine hem inanamayacak hem de katıla katıla güleceksiniz. Söylediği sözcükle kendi farkını henüz 1 yaşındayken koymuş ortaya Müjdat Gezen bence.
Şuan halâ 5 köpeği olan Müjdat Bey tam bir hayvansever. Bugüne dek kedi, köpek, kaplumbağa, maymun, papağan, balık, tavşan beslemişse de kuşlar bambaşka bir yerdeymiş onun için. Özgürlüğe kanat çırpan o güzellikleri kim sevmez ki 🕊Bağımsızlığın bir karakter meselesi olduğunu, açıklamasını yaparak vurgulamış.
Zeki Müren ile tanışmadan çok önce kendisiyle anısını vareden babası ve annesinin yarım asırlık aşklarını ve bilhassa 1881 adlı oyununu yazarken yaptıklarını okurken gözleriniz yaşaracak.
4 Nisan 1953! Naboland'ın; evlatlarının arkasından ağlattığı anneleri için yazdıklarıyla dinleyin bir kez de Dumlupınar'ı. (Benimde doğup büyüdüğüm caddenin ismiydi doğumgünümün gecesi sonsuzluğa dalan ve nice hayatları barındıran Dumlupınar)
Çoğu hikâyesini yazmayacağım. Bence okuyarak keşfetmeli ve her bir satırın yüzünüzde oluşturacak tebessümlerine teslim olmalısınız.
Müjdat Gezen'in kaleme aldığı kitabı "SIR"! pardon- "Güle Güle Dünya. Ben Burda Kalıyorum" kitabını mutlaka okuyunuz📚👏👏
Not: İmla dehaları; "Burda" değil "burada" diye belirtmeyin ☺ olur mu? ;) Hiçbir şey sebepsiz değildir!
.
.

#MüjdatGezen
#MSM
Read more
• “İkinci oku da siz atmayın.” • . Buddha’nın öğretisinde çok sevdiğim bir hatırlatıcı. Peki ...
Media Removed
• “İkinci oku da siz atmayın.” • . Buddha’nın öğretisinde çok sevdiğim bir hatırlatıcı. Peki hep hatırlıyor muyum? Hayır. Bunda yanlış bir şey var mı? Hayır. Kendi hızımda yol alıyorum. . İlk ok geldi saplandı. İlk ok, hayatımızdaki kaçınılmaz fiziksel, duygusal ve zihinsel acılar. ... • “İkinci oku da siz atmayın.” •
.
Buddha’nın öğretisinde çok sevdiğim bir hatırlatıcı. Peki hep hatırlıyor muyum? Hayır. Bunda yanlış bir şey var mı? Hayır. Kendi hızımda yol alıyorum.
.
İlk ok geldi saplandı. İlk ok, hayatımızdaki kaçınılmaz fiziksel, duygusal ve zihinsel acılar. Bunları engelleme, değiştirme imkanımız yok.
.
Ancak özenle, farkındalıkla, bunun üzerine kendimize ikinci oku fırlatmamayı yavaş yavaş öğrenebiliriz.
.
Yaşadığımız acıya verdiğimiz tüm olumsuz tepkiler, ikinci oklar. Acımıza bakıp kendimizi kıyasıya yargılamak, kendimize kızmak, acımak, geçmeyeceğini tekrarlamak, kendimizi suçlamak.
.
İkinci oklardan aldığımız yaralar ilk oklardan sayıca hep daha fazla.
.
Acı duyduğunuzda, acınızı tanımaya, hissetmeye zaman tanıyın. Bir dua gibi, kendinize özen gösterin, çevrenizden destek isteyin, meditasyonunuza vakit ayırın. (biliyorum ki ben dahil hepimiz tam tersini yapıyoruz!)
.
Gururum incindiğinde, sınırlarım zorladığında, verdiğim kararları sürdüremediğimde, veya kendimi bana hizmet etmeyen davranışlar içinde bulduğumda, biraz da her şey üst üste geldiğinde - o eski acımasız ses devreye girebiliyor.
.
Ne yapacağız? Farkındalıkla izleyecek, tanıyacağız, ve eski sesin gelmesine de anlayış gösterebilir miyiz, bakacağız.
.
- Acınıza alan verin. Kendinize zaman verin. ağlamaktan, üzülmekten, biraz kendinizle kalmaktan kaçınmayın.
- İkinci okları nasıl ve ne zaman attığınızı gözlemleyin, bunu diğerlerinde görmek, kendinizde görmekten daha kolaydır. diğerlerinde gördükçe kendinizdeki yansımaları da fark edersiniz.
- ikinci ok için yayı gerdiğinizi fark edince duraklayın, bunun faydası var mı sorun? Bazen oku teninize batınca fark edecek, bazen havada yakalayacaksınız.
- farkına vardığınızda, bunu kutlayın! ikinci okları fark ettikçe, bu alışkanlığı geride bırakmak kolaylaşacak.
- kendinizin sırtını sıvazlayın. elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı takdir edin. “iyi gidiyorum” deyin ve tüm çabanızı onurlandırın.
.
Ben de bu sabah, kendimi çokça hırpaladığım günlerden sonra yeniden yazabilecek ilhamı, gücü ve neşeyi bulmayı kutluyorum..!
İkinci oklarımı çıkarıp yaralarıma bakıyorum; şefkatle.
.
Kalbimle 🖤
.
Read more
Ana qarğışı və qəbr əzabı Nəql olunur ki, günlərin birində Peyğəmbər (s) məsciddə olduğu vaxt ...
Media Removed
Ana qarğışı və qəbr əzabı Nəql olunur ki, günlərin birində Peyğəmbər (s) məsciddə olduğu vaxt Cəbrayıl (ə) nazil olub, salam verdikdən sonra dedi: "Ey Allahın Rəsulu! Bəqi qəbiristanlığına gedin. Bəlkə sizin mübarək qədəmlərinizin sayəsində dar və qaranlıq qəbir içində əzab çəkənlər ... Ana qarğışı və qəbr əzabı

Nəql olunur ki, günlərin birində Peyğəmbər (s) məsciddə olduğu vaxt Cəbrayıl (ə) nazil olub, salam verdikdən sonra dedi:
"Ey Allahın Rəsulu! Bəqi qəbiristanlığına gedin. Bəlkə sizin mübarək qədəmlərinizin sayəsində dar və qaranlıq qəbir içində əzab çəkənlər nicat tapalar.” Peyğəmbər (s) səhabələrdən bir neçəsi ilə birlikdə Bəqi qəbristanlığına yollandı. Əli (ə) Peyğəmbərlə (s) yolda rastlaşarkən salam verib hara getdiklərini soruşanda "Bəqi qəbristanlığına”–deyə Peyğəmbər (s) cavab verdi. Həzrət Əli (ə) də onlarla birgə Bəqi qəbristanlığına yollandı. Qəbristanlığa çatanda Peyğəmbər (s) qəbirlərin birindən gələn səsi eşitdi:
"Dadıma çat, ya Rəsuləllah!
Peyğəmbər (s) səs gələn qəbirə yaxınlaşıb dedi: "Ey qəbir əhli! Nə üçün və necə əzab çəkdiyinin səbəbini söylə.
Qəbirdən cavab gəldi: "Ey günahkarların dadına yetən! Ana qarğışı məni bu əzaba düçar etmişdir. Ona görə ki, anamı çox incitmişdim.”
Peyğəmbər (s) üzünü Bilal Həbəşiyə tutub dedi: "Mədinə camaatına xəbər verin ki, hamı öz ölənlərinin qəbirləri ətrafında toplaşsın.” Bilalın çağırışını eşidən Mədinə camaatı qəbristanlığa toplaşdılar. Beli bükülmüş qoca bir qarı da gəlib həmin qəbrin kənarında dayandı.
Qarı Peyğəmbərə (s) salam verib, soruşdu: "Ey Allahın Rəsulu! Bizi buraya yığmağınızın səbəbi nədir?”
"Ay qarı, bu sənin övladının qəbridir?–deyə
Peyğəmbər (s) soruşdu.
Qarı dedi: Bəli.
Peyğəmbər (s) qarıya dedi: "Sənin övladın çox dəhşətli əzaba düçar olub. Gəl sən onun təqsirindən keç və haqqını ona halal et!”
"Yox, onu heç vaxt bağışlamaram!–deyə qarı dilləndi.
Peyğəmbər (s) səbəbini soruşanda qarı dedi: "Ey Allahın rəsulu! Bu uşağı min bir əzab-əziyyətlə böyütdüm ki, qocalanda mənə hayan olsun. Amma o, böyüyüb mənə daha da əziyyət verdi.
Peyğəmbər (s) buyurdu: "Ay qarı, övladının təqsirindən keç ki, bu dəhşətli əzabdan qurtula bilsin.”
Peyğəmbər (s) əllərini göyə qaldırıb dua etməyə başladı:
"Ey Rəbbim, Səni and verirəm "Pənc tən Ali əba hörmətinə, bu övladın səsini anasının qulağına çatdır. Bəlkə ana ürəyi övladının yalvarışlı səsini eşidib rəhmə gələ!” Sonra üzünü qarıya tutub dedi:
"Qulağını oğlunun qəbrinə söykə ki, onun fəryad səsini eşidəsən.”
Read more
Loading...
Bak küçük kızım. Ne kadar büyümüş olursan ol, aynı güzellikte sakla kalbini. Sistem bu, düzen bu ...
Media Removed
Bak küçük kızım. Ne kadar büyümüş olursan ol, aynı güzellikte sakla kalbini. Sistem bu, düzen bu diyenlere inanma, sürüye uyma. Aman diyim içindeki çiçekleri sakın koparma İnandığın şeylerin peşinden gitmekten korkma, çünkü seni ancak bu çıkarır yeni çiçekli yollara🌳 Geceye nasıl ... Bak küçük kızım. Ne kadar büyümüş olursan ol, aynı güzellikte sakla kalbini. Sistem bu, düzen bu diyenlere inanma, sürüye uyma. Aman diyim içindeki çiçekleri sakın koparma🌹 İnandığın şeylerin peşinden gitmekten korkma, çünkü seni ancak bu çıkarır yeni çiçekli yollara🌳🌵 Geceye nasıl inanıyorsan, güneşe de öyle inan ve beklemeyi bil🙏🏽 Sabırlı ol. İnsan ancak sabrederek kazanabilir güzel şeyleri. Güzel bir şey bulduğunda onu al koru ve sakla. Artık güzel şeyler yok diyenleri dinleme küçük kızım. Aklını bir kenara atma ama hissettiklerini de mutlaka yanına al öyle koyul yola🚶🏻‍♂️ Hisler gerçektir. Yaralarının üzerini ört ama onlarla yaşama. Kendine karşı şefkatli ol canını acıtma. Özlediklerini koy içinin bavuluna; seninle gelsin her yere. Hem gökyüzü diye bir yer kafanı kaldırıp bak arada, belki onlar da orada..🌠 Omzundaki eli asla unutma, her gece huzurla dal uykuya, korkma. Bu dünya geçici bir yer kızım kalp kırma. İz bırak ama güzel bir iz olsun. Işıltılı, zarif ve içten💫 Bir amacın olsun hayatta, uğrunda her gün uyuyup uyanacağın bir amacın olsun. Paradan çok bunları biriktir, çünkü bunlar götürebileceğin şeyler. Küçük şeylerden haz almayı ve mutlu olmayı unutma. Kahveni kokla mesela içmeden☕️, o şarkıyı tekrar tekrar dinle aynı heyecanla🎶 Karnındaki kelebekleri öldürme küçük kızım, onlar senin hala yaşadığının göstergesi.. Kendini çok sev, kimse sevmediğinde bile. Birini daha çok sev. Seni sen yapan birini. Yanında en gerçek olabildiğin birini. Yüzünü kimseye değişmeyeceğin birini. Tüketmeye alışma kızım, büyütmeye çalış. Çalış ki solmasın çiçeğin. Eşyalar sana sahip olmasın sen sahip ol ihtiyacın olanlara. İnandıklarından hiçbir zaman vazgeçme. İnanç, yaşamın gücüdür. Aldığından fazlasını verdiğinde sakın boşa gitti sanma. Bir yerlerde toplanıp sana geri dönmeyeceğini nereden biliyorsun? Yorulsan da geriye adım atma kızım, arada dur nefes al ve devam et yola. İleride bir yerlerde o ışık karşına çıkacaktır illa🌈 #Kendime
#yazdımyine #içimdengeldi #unutma #iyigeceler #istanbul
Read more
Kadınlar günü deyince...Çiçekle böcekle değil de farkındalıkla kutlanmasını diliyorum. Baba, ...
Media Removed
Kadınlar günü deyince...Çiçekle böcekle değil de farkındalıkla kutlanmasını diliyorum. Baba, abi, dede, amca, dayı ve kocadan oluşan namus timine ilk sözüm. Kıçını, başını ört, sokağa çıkma, okula gitme, çalışma, ayaklarının üzerinde durama, nefes alabilirsin ama yaşadığının ... Kadınlar günü deyince...Çiçekle böcekle değil de farkındalıkla kutlanmasını diliyorum. Baba, abi, dede, amca, dayı ve kocadan oluşan namus timine ilk sözüm. Kıçını, başını ört, sokağa çıkma, okula gitme, çalışma, ayaklarının üzerinde durama, nefes alabilirsin ama yaşadığının çok da farkında olma. Çoğunlukla din adı altında yaptınız bunları. Kız çocuklarının diri diri gömüldüğü, regl olan kadınların, günleri dolana kadar mağaralara tıkıldığı cahiliye devrini tarihe gömen, eşinin su içtiği kaptan, hem de onun dudaklarının değdiği yerden su içerek kadınına sevgisini gösteren peygamberin getirdiği din adı altında yaptınız. Allah' tan çok sizden korkan kadınlar türettiniz. Sevmeyi şımartmak sandınız. Peygamberin izinde yürüdüğünüzü iddia ettiniz, ümmetçilik oynadınız. Apaydın laik kesim de on tane kadınla evlenmiş dediniz, karı-kız düşkünü yaptınız. Onlar sıvadı, siz tüy diktiniz.
Kendini dinin temsilcisi sananlar! Hey! Orda mısınız? Kadını yalnızca seks objesi, tahrik unsuru olarak gördünüz. Baba kızına hallenebilir, genç kayınvalide şehvet uyandırır dediniz. Ensest fantezilerinizi, ahlak yapısı zaten çökmüş topluma empoze ettiniz. Kirli beyinlerinize değil, uçkurlarınıza kan gitti hep. Çocuklar tecavüze uğrarken, kadınlar öldürülürken sustunuz, eserlerinizi seyrettiniz sadece.
Yurdum barzoları hey! Tecavüze uğrayıp, yakarak öldürülen gencecik kızların arkasından, dekolte giyerseniz olacağı bu dediniz. Şort, mini etek giyen gördünüz mü dolmuşta da olsanız es geçmediniz, taciz ettiniz. Duyar kasanlar siz de sokağa döküldünüz isteyen istediği gibi giyinir, istediği gibi gezer, istediği yere gider dediniz. Başörtüsüyle üniversiteye,devlet kurumlarına girebilmek için mücadele veren kadınlara ise yallah Arabistan'a dediniz, saygıyı, duyarlılığı, hoşgörüyü böyle öldürdünüz.
Karanlık kuyulardan çıkamamış yurdum kadını! "Ey kahraman türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın" dedi Atatürk sana. Sen bilmem kimin götünün kılıyım dedin. Sana seçme seçilme, toplumda söz sahibi olma hakkı verdi, sen kocan kime oy veriyorsa gittin ona oy verdin. Kadınların birbirlerine ve kendilerine verdiği zararı erkek ırkı vermedi zaten.
Read more
Günaydınlar herkese. Gününüz güzelliklerle dolu bir gün olsun benim değerli takipçilerim... Köz ...
Media Removed
Günaydınlar herkese. Gününüz güzelliklerle dolu bir gün olsun benim değerli takipçilerim... Köz Patlıcanlı Midye Börek Malzemeler 5 adet Yufka 5 adet közlenmiş patlıcan 1 adet orta boy kuru soğan 3 adet sivri biber 2 adet közlenmiş kapya biber 2 adet domates 2 yemek ... Günaydınlar herkese.
Gününüz güzelliklerle dolu bir gün olsun benim değerli takipçilerim...
Köz Patlıcanlı Midye Börek
Malzemeler
🍥5 adet Yufka
🍥5 adet közlenmiş patlıcan
🍥1 adet orta boy kuru soğan
🍥3 adet sivri biber
🍥2 adet közlenmiş kapya biber
🍥2 adet domates
🍥2 yemek kaşığı zeytinyağı yada sıvıyağ
🍥1 tatlı kaşığı domates salçası
🍥1 tatlı kaşığı biber salçası
🍥1 adet küp şeker
🍥Karabiber,kırmızı pul biber, tuz
🍥250 gr rendelenmiş kaşar peyniri
Sosu İçin
🍥1 çay bardağı sıvıyağ
🍥1 adet yumurta
🍥1 su bardağı süt
🍥1 çay bardağı yoğurt
🍥1 çay kaşığı tuz
Üzeri İçin
🍥1 adet yumurta sarısı
🍥Mavi haşhaş
Yapılışı :Öncelikle iç harcımızı hazırlayalım patlıcanlarımızı ve kırmızı biberimizi yıkayıp üzerine bıçak yardımıyla delikler açarak fırında yada ocağımızı üzerinde közleyelim.
Közlediğimiz patlıcan ve biberlerin Kabuklarını soyup küp şeklinde doğrayalım.
Soğanımızı minik küp şeklinde doğrayalım ve tavamıza alıp iki yemek kaşığı zeytinyağı ile pembeleşene kadar soteleyelim.
Sivri biberleride ve yine küp şeklinde doğradığımız domatesleride ilave edip birkaç dakikada kavuralım.
Salçasını da ilave edilip karıştıralım ve bir kaç dakika sonra köz patlıcanları ve kırmızı biberimizi, tuz, şeker ve baharatlarımızı da ilave edip kısık ateşte bir miktar daha soteledikten sonra soğumaya bırakalım .
Sosumuzu hazırlamak için cam bir kase içersinde süt sıvıyağ yoğurt ve yumurtayı çırparak karıştıralım.
Yufkalarımızı düz zemin üzerinde açalım ve önce boyuna sonra enine keserek 4 eşit parçaya bölelim.
Yufkalarımızı 4 eşit parçaya bölüyoruz...
Yufkaların üzerine yağ, süt, yoğurt ve yumurta ile hazırladığımız sosumuzdan fırça yardımıyla sürelim.
Yufkamızın üçgen şeklinde olan dar kısmından geniş kısmına doğru işaret parmağımız yardımıyla büzelim.
Fiyonk Şeklinde olan yufkanın iki ucunu bir araya getirip üst üste getirelim.
Devamı yorumlarda.... 💗
#midyebörek #borek #sahanelezzetler #foodgasm #hautescuisines
Read more
Loading...
Her günün sonunda kendine sor. Bugün neyi daha iyi yapabilirdim? Ne öğrendim? Bugünü nasıl geçirdim? ...
Media Removed
Her günün sonunda kendine sor. Bugün neyi daha iyi yapabilirdim? Ne öğrendim? Bugünü nasıl geçirdim? “Bir gününü nasıl geçiriyorsan, hayatın öyle geçer.” diye bir sözle tamamlayalım sorularımızı. Geride bıraktığın günü sorgulamanın, yarın için yatırım olduğunu başımıza gelenlerle ... Her günün sonunda kendine sor. Bugün neyi daha iyi yapabilirdim? Ne öğrendim? Bugünü nasıl geçirdim? “Bir gününü nasıl geçiriyorsan, hayatın öyle geçer.” diye bir sözle tamamlayalım sorularımızı. Geride bıraktığın günü sorgulamanın, yarın için yatırım olduğunu başımıza gelenlerle öğreniyoruz.

Bütünün iyi olabilmesi için, bütünü oluşturan parçaları iyileştirme oyunum var benim.

Her günün cebine güzel bir an sıkıştırmak bizim elimizde. ‘Hayat bu bahşişi hak etmiyor’ diye düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz.

Bir günün içinde yaşadığı küçük mucizeleri görmek istemeyenlerden hep duyduğumuz bir cümle var: “Hayat sana güzel.” Bu cümlenin açılımını yazıyorum şimdi size; eğleniyorsun, yiyip içiyorsun, geziyorsun, gülüyorsun, zaman kavramın yok, istediğini yapıyorsun, derdin yok anlamına geliyor.

Koynunda olumsuzluk barındırmayan bir ömür olabilir mi? Hayat sana, bana, ona güzel değil, ancak özel olabilir.

Unutuyor insan gecenin sabahını, sonbaharın bir de ilki olduğunu... Fotoğraf karelerindeki ‘mış gibi’ yapılan hayatlara aldanır olduk. Herkes mutluymuş, mutsuzluk da neymiş der gibi... Kim, nerede, ne zaman, ne yapıyor, nasıl yapıyor? sorularıyla göz gezdiriyoruz sosyal medyanın çıkmaz sokaklarında... Gerçeğimizi yaşayamıyoruz. İnstagram başkalaştırılan yaşamların örtüsü olmuş, üzerinde piknik yapıyorlar.

Tuttuğumuz o acı yas bile hesabımızda paylaştığımız siyah ekrandan ibaretken, nasıl duyguların özünü yaşamaya varacağız biz?

Hayat gösterilmeye çalışıldığı gibi toz pembe değil. Pembe olduğu, kadar tozu da var. Kimse kimsenin kapısını da süpürmüyor artık, yalnız sen süpüreceksin kiri, pası, acıyı... Gerçeği görmeye çalışacaksın bunca yapaylığa inat. O bir gün, başka türlü iyi geçmiyor çünkü.

O yüzden işte sor kendine “Bugün neyi daha iyi yapabilirdim?” diye. Gel önce şükrederek başlayalım mesela biz o iyiye...
Read more
Emine+Sinan <span class="emoji emoji1f33f"></span> Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde ...
Media Removed
Emine+Sinan Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan ... Emine+Sinan 🌿
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Emine+Sinan çiftimin çekimleri için biz yine yollarda <span class="emoji emoji1f60d"></span> <span class="emoji emoji1f4f7"></span> <span class="emoji emoji1f3ac"></span> Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En ...
Media Removed
Emine+Sinan çiftimin çekimleri için biz yine yollarda Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip ... Emine+Sinan çiftimin çekimleri için biz yine yollarda 😍 📷 🎬
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Loading...
Minik Tuana'yı beklerken.. 🤰<span class="emoji emoji1f46a"></span> Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En ...
Media Removed
Minik Tuana'yı beklerken.. 🤰 Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook ... Minik Tuana'yı beklerken.. 🤰👪
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
"Sen, ben gerisi vs. " Mihriban+Ahmet Mutlu bayramlar.. Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En ...
Media Removed
"Sen, ben gerisi vs. " Mihriban+Ahmet Mutlu bayramlar.. Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip ... "Sen, ben gerisi vs. " Mihriban+Ahmet
Mutlu bayramlar..
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Mihriban+Ahmet Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde ...
Media Removed
Mihriban+Ahmet Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan ... Mihriban+Ahmet
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Biz dün çekime giderken<span class="emoji emoji1f60d"></span>📸<span class="emoji emoji1f3ac"></span><span class="emoji emoji1f33f"></span> Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En ...
Media Removed
Biz dün çekime giderken📸 Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook ... Biz dün çekime giderken😍📸🎬🌿
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Tanımaktan hoşnut olduğum bir çift daha ve yepyeni hikayeleriyle.. Emine+Sinan<span class="emoji emoji1f33f"></span> Devamı çok ...
Media Removed
Tanımaktan hoşnut olduğum bir çift daha ve yepyeni hikayeleriyle.. Emine+Sinan Devamı çok yakında takipte kalın.. Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile ... Tanımaktan hoşnut olduğum bir çift daha ve yepyeni hikayeleriyle..
Emine+Sinan🌿
Devamı çok yakında takipte kalın..
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Turkisiminsgame’:de 6. gün..(Ne olduğunu merak edenler @turkisiminimalizm sayfasına bakabilir.) ...
Media Removed
Turkisiminsgame’:de 6. gün..(Ne olduğunu merak edenler @turkisiminimalizm sayfasına bakabilir.) Bugün 6 Nisan 6 parça eşya Böyle bir işe neden kalkıştım, bugün anladım. 3 paket ıslak mendil ve 3 tane önü saten, parlak bone. Bugün size bir hikâye anlatacağım bu eşyalarla ilgili. Hiç ... Turkisiminsgame’:de 6. gün..(Ne olduğunu merak edenler @turkisiminimalizm sayfasına bakabilir.) Bugün 6 Nisan 6 parça eşya Böyle bir işe neden kalkıştım, bugün anladım. 3 paket ıslak mendil ve 3 tane önü saten, parlak bone. Bugün size bir hikâye anlatacağım bu eşyalarla ilgili. Hiç kullanmadığı ya da hiç sevmediği bir şey insanın evinde nasıl dururun cevabı olan hikâye.

7-8 senedir ıslak mendil kullanmıyorum. Bir gün arkadaşlarımdan biri söylemişti. Bir belgeselde izlemiş, pet bardaklar bile on yüz yıl sonra toprağa karışabilirken bir ıslak mendil için kaç yüz yıl geçmesi gerekiyormuş... O gün bir ampul yandı bende çokta ihtiyaç bir şey değil, hele hele elzem hiç değil.. Elimi yıkayabilirim, elimi havluyla temizleyebildik. O gün bugün bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar kullandım. Islak mendil kullanmadığım için hiç zor durumda kalmadım. Belki ufak bir uhde kalmış olabilir. İçimden geçirirdim bir gün anne olursam tıpkı annelerimiz gibi, önce bebeğimin ağzını sonra elini, sonra kendi elimi, sonra kıyafetteki herhangi bir lekeyi en sonunda da ayakkabımı silip öyle atacağım o ıslak mendili çöpe.evet evet bu hunharca anne davranışından mahrum kaldım.(tebessüm)

Diğer bir hikâyem ise nişan günüme dair.. Hayatımda o güne kadar hiç önü saten ve parlak bone taktığımı hatırlamıyorum. Sonra nasılsa nişanım için sarı boneyi satın almışım. İnanın hangi saikle aldığımı hatırlamıyorum çünkü her şey olacak illa eksiksiz olacak gibi bir kaygım yoktu, hatta kendi abimin nişanından topuklu ayakkabım var diye ayakkabı almamıştım.. Nişan günüm geldi, arkadaşlarım etrafımda. Gülüyoruz eğleniyoruz bir yandanda ben hazırlanıyorum... Her şey tamam başörtümü yapamıyoruz. Çünkü bu ne idüğü belirsiz bone kafamda durmuyor. Eşim ve ailesi geldi oldu... Bone bir türlü olmuyor zaman daralıyor stres oluyoruz derken kapı çalıyor... Eşim anne ve babasını atlatmış önden gelmiş bir kaç dakika kapıda çiçek buketini bana vermek için.. ve ben bonemi yapamadığım için o kapıya çıkamadım.. Annem hala anlatır, Ömer’den çiçeği alırken, Fatima yok mu cümlesindeki şaşkınlığı, kırgınlığı..Ben kapıya çıkamadım bu bone yüzünden.. Meğerse altına yazma takmak gerekiyormuş kaymaması için...devamı yorumlarda
Read more
Günaydın! Allah'ın izni ve meleklerin yardımıyla, muhteşem bir gün geçirmeniz niyetiyle hepimiz ...
Media Removed
Günaydın! Allah'ın izni ve meleklerin yardımıyla, muhteşem bir gün geçirmeniz niyetiyle hepimiz için günün kartı: GÖZÜNÜ HEDEFLEDİĞİN NİYETİNDEN AYIRMA. Başmelek Mikail yaşam amacı yolunu boyunca size hep rehberlik yapıyordu. Arzu ettiğiniz mesleği ve eylemleri ne zaman düşünseniz ... Günaydın! Allah'ın izni ve meleklerin yardımıyla, muhteşem bir gün geçirmeniz niyetiyle hepimiz için günün kartı: GÖZÜNÜ HEDEFLEDİĞİN NİYETİNDEN AYIRMA. Başmelek Mikail yaşam amacı yolunu boyunca size hep rehberlik yapıyordu. Arzu ettiğiniz mesleği ve eylemleri ne zaman düşünseniz içinizin coşkuyla dolduğunu hatırlayabiliyor musunuz? Bu, doğru yolda olduğunuzun bir göstergesidir. Bu kart gözünüzü hedeflerinizden ayırmamanız gerektiğini hatırlatır. Düzenli olarak, rüyalarınızın mesleğine ve işine kavuşmuş olduğunuzu gözünüzün önüne getirin. Kendinizi kalbinize temas eden insanlara ve konulara yardımcı olurken görün. Bu önemli işe kendinizi adadığınızda parasal olarak tümüyle güvende olduğunuzu hayal edin. Amacınıza odaklı kaldığınız sürece, her arzunuz gerçekleştirilebilir. Niyetlerinizi gerçeğe dönüştürme yolunuz, beklentilerinize göre değişkenlik gösterebilir ve hatta kazancınız hayal ettiğinizden çok daha fazla olabilir. Bilin ki, melekler tüm bu yolculukta hemen yanınızda yürüyorlar. İnancınızı koruyun. Ve yola devam edin... Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#günaydın #mutluluk #neşe #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #şükür #bereket #gununfotografi #huzur #dua #güven #gününsözü #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #sevgi #şükürlerolsun #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
@pacikanin_mutfagi Yok böyle bir pancake Bu pofidiklikte bir pancake tarifi istiyorsanız yoruma bir kalp alabilir miyim Bulut gibi hafif Pamuk gibi puf puf japon pancake Klasik pancake'ten çok farklı onun 4-5 katı kadar kabarık ve sünger gibi oluyor çokta lezzetli Hem de kabartmatozu ... @pacikanin_mutfagi Yok böyle bir pancake 😳 Bu pofidiklikte bir pancake tarifi istiyorsanız yoruma bir kalp alabilir miyim ❤ Bulut gibi hafif 👌 Pamuk gibi puf puf japon pancake 😍 Klasik pancake'ten çok farklı onun 4-5 katı kadar kabarık ve sünger gibi oluyor çokta lezzetli 😋 Hem de kabartmatozu yok 😶Bu videoyu kaydedin mutlaka tarif gelsin mi 🤗
Not: İçi pişmeyen bir tarifi sizle paylaşır mıyım acaba 🙄 İçinin piştiğini düşünmeyenler videonun sonunda kestiğim kısımda pişmişliği gayet görünüyor aslında 🙊
💕💕💕
İsterseniz limon kabuğu ya da portakal kabuğu da ekleyebilirsiniz. Yumurta kokacak endişesine kapılanlar özellikle böyle yapabilir 🙂
Bu ölçüden bu boylarda 5 adet çıktı. Daha küçükte yapabilirsiniz ya da ölçüyü iki katına çıkarabilirsiniz. İnce bir pancake gibi değil ama daha doyurucu 🙂
Japon pancake

2 yumurta
2 yemek kaşığı toz şeker
3 yemek kaşığı süt
3 yemek kaşığı un
1 paket vanilya
Bir tutam tuz

Üzeri için; dilerseniz pudra şekeri, çilek, muz, bal ya da krema, dondurma veya soslarla servis edebilirsiniz

Yapılışı: Yumurtanın sarısını ve beyazını iki farklı kaba ayırın. Yumurta beyazını mikserle yüksek devirde çırpın. Katılaştıkça azar azar 1 yemek kaşığı şekeri dökün ve tamamen krema kıvamına gelen kadar çırpın. Kabı ters çevirdiğinizde akmayıp sabit kalacak. Kenarda beklerken hemen yumurtanın sarısı 1 yemek kaşığı şeker 1 paket vanilya bir tutam tuzu miksersiz bir çırpıcıyla bir dk kadar karıştırın. Sonra süt ve unu da ekleyip tekrar çırpın. Köpürmüş yumurta beyazından azar azar alıp sarılı kısma ekleyin ve aynı yönde katlaya katlaya yavaş yavaş karıştırın. İsterseniz bir sıkma torbasına bu karışımı koyup tavaya öyle de sıkabilirsiniz ya da kepçeyle kaşıkla. Bir tatlı kaşığı kadar tereyağını yapışmaz bir tavaya koyun. Orta ateş kısık ateşe yakın tava tamamen ısınınca kek karışımından az bir miktar koyun. Tavanın kapağının kapatıp 2dk bekleyin. Üzerine tekrar çok az daha kek karışımından koyun ve tekrar kapağı kapatın. 1-2 dk daha bekletin. 3.kez karışımdan çok az daha koyup kapağı kapatıp yine 1-2 dk bekletin ve spatulayla pancake'i çevirin. Kapağı kapatıp 3-4 dk daha bekletin. Altının rengi de değişince o sürede pişmiş olacaktır. #pancakes
Read more
NOSTALJİ RÜZGARIYLA YENİDEN BULUŞMAK İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ. “RETRO DAY” 4 AĞUSTOS’TA BÜMED’DE! Boğaziçi ...
Media Removed
NOSTALJİ RÜZGARIYLA YENİDEN BULUŞMAK İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ. “RETRO DAY” 4 AĞUSTOS’TA BÜMED’DE! Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Türk pop müziğinin en önemli isimlerini 4 Ağustos Cumartesi günü Retro Day’de sevenleri ile buluşturuyor. BÜMED ve KENT FM işbirliği ... NOSTALJİ RÜZGARIYLA YENİDEN BULUŞMAK İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ.
“RETRO DAY” 4 AĞUSTOS’TA BÜMED’DE!
Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Türk pop müziğinin en önemli isimlerini 4 Ağustos Cumartesi günü Retro Day’de sevenleri ile buluşturuyor.
BÜMED ve KENT FM işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen, 70’ler, 80’ler ve 90’ların müzikleri ile sizlere yeniden nostaljik bir gün yaşatacak olan RETRO DAY, retro etkinlikler, muhteşem konserler ve performanslar ile tüm gün sürecek.

13.00’de havuz partide Kent FM DJ’lerinin performansları ile başlayacak güne, BÜMED Üst Bahçe’de devam edecek retro etkinlikler, ödüllü yarışmalar, oyunlar ve konserler renk katacak. Kostüm yarışmasında konsepte en uygun kıyafeti ile katılan misafirimiz büyük ödülü kazanırken, pek çok ödül ve sürpriz de konukların olacak.
Günün erken saatlerinden başlayan Retro Day, akşam saatlerinde Hakan Eren sunuculuğunda Ah Canım Ahmet, Asu Maralman, Bilgen Bengü, Ercan Turgut, Ferda Anıl Yarkın, Funda, Güzin ile Baha, Hazal, İskender Doğan, Jale, Meral-Zuhal, Rana Alagöz, Seyyal Taner ve Neşe Karaböcek’in sahne performansları ile eğlenceyi doruğa taşıyacak.
RETRO DAY ana sahnede yer alacak sanatçılar şöyle:
18.15 – 19.00:
İSKENDER DOĞAN - MERAL-ZUHAL - FUNDA - GÜZİN ile BAHA - ASU MARALMAN

19.20 – 20.00:
UHDE SEÇİL - AH CANIM AHMET - JALE - HAZAL -
FERDA ANIL YARKIN

20.20 – 21.00:
RANA ALAGÖZ - ERCAN TURGUT - SEYYAL TANER
NEŞE KARABÖCEK
Sunan: Hakan Eren
21.00 – 23.00DJ PERFORMANSI
İyi müzik dinlemek ve doyasıya eğlenmek isteyen tüm Türk pop müziği severleri RETRO DAY’e bekliyoruz!
Biletler Biletix ve Bümed giselerinde
http://www.biletix.com/etkinlik/VXS02/ISTANBUL/tr
@bumedofficial @seyyal_taner @turgut_ercan @iskender_dogan_ @bilgen_bengu @guzinsokullu @bahaboduroglu @hazalfansayfasi @ferdaanilyarkin @jaleofficiall @uhde_secil @ahcanimahmetakkaya @fundasevilay @meralozan3434 @34_zuhal @asumaralman #retroday #bumed #hakaneren #likes #instagood #like4like
Read more
Camaat namazının əhəmiyyəti və təsirləri Camaat namazının ictimai və fərdi tə’sirləri ilə ...
Media Removed
Camaat namazının əhəmiyyəti və təsirləri Camaat namazının ictimai və fərdi tə’sirləri ilə yanaşı, digər mükafatları da vardır. Bu haqda bə’zi rəvayətlərə diqqət yetirin: Allahın rəsulu (s) buyurur: "Azan səsini eşidib heç bir dəlil olmadan camaat namazında iştirak etməyən şəxsin ... Camaat namazının əhəmiyyəti və təsirləri

Camaat namazının ictimai və fərdi tə’sirləri ilə yanaşı, digər mükafatları da vardır. Bu haqda bə’zi rəvayətlərə diqqət yetirin:
Allahın rəsulu (s) buyurur: "Azan səsini eşidib heç bir dəlil olmadan camaat namazında iştirak etməyən şəxsin namazı dəyərsizdir.”
Başqa bir hədisdə camaat namazını təhqir etmək Allahı təhqir etmək hesab olunmuşdur.
Daim camaat namazı qılmaq insanı münafiqlikdən sığortalayır.
Məscid və camaat namazı məqsədi ilə atılan hər bir addım üçün savab nəzərdə tutulmuşdur. Camaat namazı üçün evdən xaric olan şəxs və ya məsciddə camaat namazının başlanmasnı gözləyən şəxs həmin arada namaz qılan şəxsin savabını alır.
Camaat namazında iştirak edənlərin sayı nə qədər çox olsa, namaza verilən mükafat da bir o qədər çox olar. Camaat namazının fəziləti haqqında maraqlı bir hədis var: "Əgər iqtida edən bir nəfər olsa, 150 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 2 nəfər olsa, 600 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 3 nəfər olsa, 1200 nəfərin mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 4 nəfər olsa, 2400 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 5 nəfər olsa, 4800 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 6 nəfər olsa, 9600 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 7 nəfər olsa, 19200 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edən 8 nəfər olsa, 36400 namazın mükafatı verilər;
Əgər iqtida edənlərin sayı imamla birlikdə 10 nəfərə çatarsa, 72800 namazın mükafatı verilər.
Lakin namaz qılanların sayı 10 nəfəri keçərsə, verilən mükafatın sayını Allahdan savay kimsə bilməz.
Başqa bir hədisdə deyilir: "Hər kəs camaat namazını sevsə, Allah və mələklər onu sevər.”
Peyğəmbər (s) zamanı camaat namazı qılan şəxslər azaldıqda həzrət (s) insanlar arasında axtarış aparır və buyururdu: "Sübh və işa namazında iştirak etmək münafiqlər üçün hər şeydən ağırdır.”
Qur’an namaz zamanı yorğunluq və halsızlığın münafiq sifətlərindən olduğunu bildirmişdir. Çünki sübhlər qalxıb istidə və soyuqda uzaq yol keçib camaat namazında iştirak etmək həqiqi iman və eşq nişanəsidir.
Cəmiyyət namazı hansısa xüsusi məntəqəyə aid deyil. İnsan harada olmasından asılı olmayaraq, yaxşı olar ki, camaat namazı qılsın və başqalarını da də’vət etsin.
Read more
Kıymetli dostlarım, Filistin’de 55 şehidimizin ve binlerce yaralımız olduğu için ülkemizde ...
Media Removed
Kıymetli dostlarım, Filistin’de 55 şehidimizin ve binlerce yaralımız olduğu için ülkemizde 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Bu kararın alınmasında emeği geçen tüm yetkililere biraz sonra anlatacağım sebeplerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Cennetmekan Necmettin Erbakan Hoca ... Kıymetli dostlarım, Filistin’de 55 şehidimizin ve binlerce yaralımız olduğu için ülkemizde 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Bu kararın alınmasında emeği geçen tüm yetkililere biraz sonra anlatacağım sebeplerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Cennetmekan Necmettin Erbakan Hoca 1990’lı yıllarda başbakanlık koltuğuna oturduğu zaman o zamanki egemen güçlerin kendisine dayattıkları dış politikanın aksine nüfusu 50 milyonun üzerinde olan 8 Müslüman ülkeyi (Türkiye, İran, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Malezya, Mısır, Nijerya) yan yana getirerek D8 Ekonomi ve Politik Platformunu kurmak için gayret etti. Bu fikri ilk paylaştığı liderlerden olan Pakistan lideri Benazir Butto’dan beklemediği bir desteği görmüştür. Benazir Butto bu ülkelerin liderlerinin bazılarıyla yakın dostluğu olduğunu onları da ikna etmek için görüşmeler yapacağının sözünü vermişti kendisine. Erbakan Hocayı 28 Şubat darbesi süreciyle başbakanlıktan indiren daha sonra da komik suçlamalarla rüşvetten cezaevine attıran güçle D8’e en çok desten veren liderlerden Benazir butto’yu önce al aşağı eden sonra da kendi kurdurdukları terör örgütlerine öldürten güç aynı güçtür. Erbakan Hoca’nın Benazir Butto’ya açtığı ve kendisinden çok fazla destek gördüğü D8 Ekonomik Platformunun ilk yapacakları şeylerden biri kendi aralarındaki ticaretleri dolar üzerinden değil de altın üzerinden yapmaları olacaktı. Şuanki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek ticaret hacmimiz olan ülkelere alışverişlerimizi dolar ile yapmayalım fikrini çokca seslendirmesinden sonra ülkemize yapılan ekonomik saldırıların hepimiz farkındayız değil mi? Bunu yapan güç de inanınki yukarıda anlattıklarımı yapan aynı güçtür. Gezi olaylarında başaramadıklarını 17-25 Aralık Polis-Yargı darbesiyle yapmak istediler. Onda da başarılı olamayınca 15 Temmuz’da askeri darbe girişimi yaptılar. Bana inanmanızı isterim ki tüm bunları yapan güç de aynı güçtür.
Read more
#tbt bitmeden benim için çok özel bir anı paylaşmak istiyorum.12 Mayıs 2017 tarihinde öğrendim ilaçların artık fayda etmediğini ve en kısa sürede kalp nakli olmazsa Kartal’ın yaşama şansı olmadığını.Doktora sadece ama bugün benim doğumgünüm demiştim.Sarılıp ağlamıştık.Elim ayağım ... #tbt bitmeden benim için çok özel bir anı paylaşmak istiyorum.12 Mayıs 2017 tarihinde öğrendim ilaçların artık fayda etmediğini ve en kısa sürede kalp nakli olmazsa Kartal’ın yaşama şansı olmadığını.Doktora sadece ama bugün benim doğumgünüm demiştim.Sarılıp ağlamıştık.Elim ayağım titreye titreye işe dönmüştüm.Öğrencilerime hiçbirşey çaktırmadan bahçede sohbet edip onlara gülümserken gelen sürpriz pasta ile ağlamaya başlamıştım.Sarılıp öptüğüm kız çocuğu öğrencim.2 gün kaldı doğumgünüme.1 sene de 10 yaş aldım sanki.Her sene heyecanla beklediğim doğumgünüm hayatım boyunca bu anıyı hatırlatacak bana.Bu arada aşağıda Almanya’ya gitmemiz gerekiyor bizim diye ilk kez yazmışım.Hala hakkımda bazı kalp rahatsızlıkları sayfalarında atıp tutanlar ,türlü iftiralarla karalamaya çalışanlar var duyuyorum.Biz buraya nakil için gelmemiştik.Kendi paramızla bikaç test yaptırmaya gelmiştik.Ne valiliği kandırdım, ne halkı, ne de başka çocukların hakkına gasp ettim.Biz burada resmen rehin kaldık.Sizleri Allah affetsin.Neyse Allah’ım sana binlerce kez şükürler olsun,hamd olsun .İyilik hep kazanacak🙏 #Repost @muzisyenanne
・・・
Bugün yeni hayatımın ilk günü.Bugün ruhumun çekildiği ilginç bir gün.Yıllardır isterim bir sürpriz partim olsun ,videom olsun.Bu yıl hepsi oldu ama ben mutlu muyum ? Hayır değilim önce sağlık olsun.Kartal Dilate Kardiyomiyopati hastası.Geçen hafta pulomer hipertansiyon da çıktı.Bu sebepten doktorumuz bir kalp operasyonu olmasını önerdi.Aynı zamanda kalpten bir parça alınıp biyopsi yapılmasını istedi.Almanya bu konuda daha tecrübeli ve deneyimli olduğu için oraya gidin dedi.Bizim Yılmaz Kartal için Almanya'da bir çocuk hastanesinden randevu almamız gerekiyor.Bu kadar ufak bebeğe Türkiye’de henüz kalp nakli yapılmadığı için biraz büyüyene kadar hayatını kolaylaştıracak ,bize zaman kazandıracak bir operasyon yapılıyormuş orada.Riskli bir opersayon oldupu için Türkiye'de çok yapmayı tercih etmiyorlarmış.Şimdi o hastahaneden randevu almaya çalışacağız.Vize,pasaport derken toparlanıp gideceğiz Allah'ın izni ile.Ayrıca bu sürpriz pastayı alan canım asistanım @gokhannbasarann a tüm öğretmenlerimize ve siz değerli velilerimİze sonsuz teşekkürler. #tbt
Read more
Neresinden tutulur bu dünyanın? Neresinden tutsam elimde kalıyor ne yapacağımı bilemiyorum. ...
Media Removed
Neresinden tutulur bu dünyanın? Neresinden tutsam elimde kalıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Hiç bir yanı, sol yanıma denk gelmiyor, gelemiyor. Kaybettiklerimi bu yaşlarımda bulamıyorum. Yapabildiğim tek şey ile Her Şeyin Sahibine sığınıp, af diliyorum. Ve yine içten, içimden, ... Neresinden tutulur bu dünyanın? Neresinden tutsam elimde kalıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Hiç bir yanı, sol yanıma denk gelmiyor, gelemiyor. Kaybettiklerimi bu yaşlarımda bulamıyorum. Yapabildiğim tek şey ile Her Şeyin Sahibine sığınıp, af diliyorum.
Ve yine içten, içimden, içlice 'Yâr' duyuyorum, bir şair oracıkta kalemini elden düşürüyor. 'Yâr' duyuyorum, dünya siyahına dönüyor yüzünü. Zaten İbrahim de ilk orada değil miydi ararken? Siyah, hâlâ simsiyah oradaysa ve tüm müslümanlar oraya çeviriyorsa en az beş kere yönünü, demek hep bir arayış olacakmış İbrahimce teslim olup, İbrahimce severken...
"İbrahim gönlümü put sanıp kıran kim?" derken. İçli bir bulutla dolaşa dolaşa akşamı ediyorum. Gözüm takılıyor bir pırıltıya. Büyükçe bir pırıltı. Gönlümde sakladığım cinsten. Bir göğe bakıp, sonra gönlüme 'Ah diyorum..' sen misin sızlatan geceleri burnumun direğini.. Gece oluyor. Kalbime bakıyorum sızı orada sımsıkı duruyor ama gökte pırıltı yok.. Rabbim diye bir nida kopuyor. 1400 yıl öncesinden gibi. 1400 metre yükseklikten bıraksam bir bilyeyi, hızlana hızlana gelişir ya, öyle. Süratle ! 'Rabbim ! Varsın ve Birsin ! Giden gitsin sen bana yetersin !' Yetersin.. Sana yönelsem sadece. Ama sadece sana. Tuzu suyun tatlı suya karışmasına izin vermediğin gibi.. 'Siyah, karışma beyazına' dediğin gibi gözüme.. Helale haram karıştırmama izin verme Rabbim. Sızayım bir papatyanın karnından heybetli bir bulutun yamaçlarına.
Read more
Tüm takipçilerimi sevgiyle kucaklıyorum. Güzel bir gün.Gelin bu günü keyifli, tutkuku, neşeli ...
Media Removed
Tüm takipçilerimi sevgiyle kucaklıyorum. Güzel bir gün.Gelin bu günü keyifli, tutkuku, neşeli geçirin; bırakın hayatı kontrol etmeye çalışmayı. Herşey olacağına varıyor o yüzden kendinize çizdiğiniz sınırların içinde kalacağım diye debelenmek boşa...Ne çok yoruyoruz kendimizi ... Tüm takipçilerimi sevgiyle kucaklıyorum. Güzel bir gün.Gelin bu günü keyifli, tutkuku, neşeli geçirin; bırakın hayatı kontrol etmeye çalışmayı. Herşey olacağına varıyor o yüzden kendinize çizdiğiniz sınırların içinde kalacağım diye debelenmek boşa...Ne çok yoruyoruz kendimizi sonlara odaklı yaşamda. Andan zevk almak dururken sonlara odaklı bakış açılarımızın çıkmazlarını yaşıyoruz. Ve geç oldu öğrenmem ama artık net öğrendiğim en değerli hayat dersi nedir derseniz, söyleyim; ÖĞRENDİM Kİ:
.
Yaşadığımız hiç bir konuda, aşk, evlilik, eğitim, çocuk, dostluk, arkadaşlık, sağlık, iş, başarı, vs vs ne süreçleri ne sonları kontrol edebiliriz.Sonucu öngörerek yaşama alışkanlığı yıpratıcı ve yorucudur.Bu türlü yaşamak yaşamak değil her ne ise duygunuz yaşayamamaktır.Yani sonucu merak ederek ve dizayn ettiğimiz bir hayatı yaşamak için öngördüklerimize göre sınırlı yaşamak, asıl yaşamamız gerekenleri doğal, içten, sevgi ve huzur dolu, tutkulu, her aşamanın zevkine, tadına vara vara yaşamaktan alıkoyan bir davranıştır. Evet hedeflerimiz, niyet ve isteklerimiz, beklentilerimiz olacak ve hedeflerimiz niyetlerimiz doğrultusunda kendi davranış ve düşüncelerimizi tabiki kontrol edeceğiz. Yani sadece bunları edebiliriz ama yaşamın süreç ve sonuçlarını kontrol edemeyiz. Hayata güvenmeyi, kendimize güvenmeyi öğrenmeliyiz.Hayattan zevk almayı, sorumluluklarımızı ve beklentilerimizi angarya haline getirmemeyi öğrenmeliyiz. Ben öğrendim. Kontrol edemeyeceğim şeyler için kaygı duymamayı öğrendim. Uzak görüşlü olacağım derken yakını görememekten vazgeçtim. Artık daha çok içime bakıyorum, hayatın sürecine güveniyorum. Yolda öğrenmeye artık değer veriyorum, tesadüflerin en kıymetli öğretmen olduğunu gördüm. Acı, mutluluk, huzur, aşk, güven, tutku, mutsuzluk, herşey benimle ilgili ve ben yaşayarak öğreniyorum öngörerek değil...Yüreğimle, tutkuyla öğreniyorum. Artık kontrol etmekten vazgeçtim. Hayata, sürecime, yolculuğuma güvenmeyi öğrendim. Kendime güvenmeyi öğrendim. Sonuçlar artık beni ilgilendirmiyor. Benim için sonlar yazmıyorum. Sonum yok. Süreçler ve süreçlerin içinde öğrendiklerim ve yaşadığım her biri birbirinden kıymetli yaşantılar var. Bıraktım hayat beni şekillendiriyor. #hayat
Read more
İki üç ay evvel ilk defa bir barınağa gittim ve o gün Marla hayatımıza girdi. Kırma kedimiz, kendisine taparcasına aşığız sanırım. Yavru kedi alalım dedik ama Marla’yı görünce fikrimiz değişti. Zaten barınakta da mutlu değilmiş, hep sessiz köşede otururmuş. İçgüdüsel olarak yemeğini ... İki üç ay evvel ilk defa bir barınağa gittim ve o gün Marla hayatımıza girdi. Kırma kedimiz, kendisine taparcasına aşığız sanırım. Yavru kedi alalım dedik ama Marla’yı görünce fikrimiz değişti. Zaten barınakta da mutlu değilmiş, hep sessiz köşede otururmuş. İçgüdüsel olarak yemeğini de tuvaletini de örtü yoksa bile kapamaya o kadar çok çabalıyor ki, barınakta onlarca diğer kediyle neden mutlu olamadığına şaşırmadık.
İlk günlerde asla ona dokunamadık. İnsanlara da alışık değildi ve bizden çok korkuyordu. Yemek verirken bile en az üç defa arkasına bakar, sonra emin olunca kabına yaklaşırdı. Biz onu korkutmamak için tetikteydik, o da kendini korumak için.
Sevgi, sabır ve paylaşım günün sonunda hepimizi değiştirdi. Marla bize alıştı ve güvendi. Hatta o kadar ki her sabah yastığın başında bizi koklayarak uyandırıyor. Evde kapıları kapatmıyoruz artık çünkü asla yalnız kalmak istemiyor, hep bizimle temas halinde olmalı. Küçük tüylü bir çocuk gibi. İletişimi de öğrendi ne zaman aç ne zaman susadı hemen anlayabiliyoruz. Toksa ve mırlıyorsa biliyoruz kucağımıza gelmek istiyor, bir kere bile hırlamadı koltukları tırmalamaması gerektiğini biliyor. Onun sayesinde biz de karşılıksız sevginin değerini öğreniyoruz. Bir hayvanın varlığı bir yaşam alanını nasıl güzelleştirebilir buna günbegün tanık oluyoruz.
Şu anda Marla’sız bir ev ortamı hayal dahi edemiyorum. Ona birşey olma ihtimalini dahi düşündükçe içim titriyor, gözlerim doluyor.
Kısacası hayvanlar mal değil. Onlar birer can ve hepimiz gibi kaliteli, sağlıklı ve sevgi dolu yaşama sahip olmaya ihtiyaçları var. Onlara bir şans verin sonra hayatınızda ne eksik siz de göreceksiniz. Eğer evinize alamıyorsanız da barınakları ziyaret edin, onlarla paylaşın oynayın. Sokakta görüyorsanız besleyin. Güvenliğinden emin olun. Değilseniz güvendiğiniz bir barınağa veya veterinere teslim edin. Eğer hayata değer vermezseniz, hayat da size vermez. Mutlu olmayı kendinizden ve bu canlardan esirgemeyin. Paylaştıkça güzeliz.
@baransumer 😺🐯🦊🐥🐔🦋🐛🐜🦉🐒
Read more
Galatasaray taraftarı; kurucumuz Ali Sami Yen'den Metin Oktay'a; Gündüz Kılıç'tan Greame Souness'a; ...
Media Removed
Galatasaray taraftarı; kurucumuz Ali Sami Yen'den Metin Oktay'a; Gündüz Kılıç'tan Greame Souness'a; Avrupa'nın yeniden fethinin resmedildiği Fatih Sultan Mehmet'ten Aslan karakterine, Fatih Terim'den Setrak Dede'ye; Godfather'dan Fred Çakmaktaş'a kadar uzanan ve tüm dünyaya ... Galatasaray taraftarı; kurucumuz Ali Sami Yen'den Metin Oktay'a; Gündüz Kılıç'tan Greame Souness'a; Avrupa'nın yeniden fethinin resmedildiği Fatih Sultan Mehmet'ten Aslan karakterine, Fatih Terim'den Setrak Dede'ye; Godfather'dan Fred Çakmaktaş'a kadar uzanan ve tüm dünyaya örnek olan koreografiler zincirine bir yenisini 22 Ekim 2017 Pazar günü oynanan Fenerbahçe derbisinde ekledi... Her zaman olduğu gibi gerekli tüm resmi makamlardan onay alınarak Türk Telekom Stadyumu bir görsel şölene daha tanıklık etti.

Geçmişte olduğu gibi, dünyanın önde gelen taraftar grupları ve uluslararası medya organları günlerce, hatta haftalarca emek harcanarak hazırlanan bu "Rocky" koreografisinden övgüyle bahsetti.

Ancak... Masabaşı oyunlarında doktora yapanların yıllardır süregelen itibarsızlaştırma çabası derbi maçtan sonra yine hortladı... 2017-2018 sezonunun tek namağlup takımını aşağı çekmek isteyenlerin sinsi emelleri bir kez daha gün yüzüne çıktı. Biz yapılmak istenenin ne olduğunun farkındayız! Derbi öncesinden sonuna kadar televizyon programlarındaki kuklalardan, gazete sütunlarındaki piyonlara ve sosyal medyadaki tetikçilere kadar algı yaratılarak asıl gündem olması gereken hadiseler görmezden gelinmektedir.
Mayıs 2017'de Bursa'da açılan "Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk" pankartından yola çıkarak hazırlanan, sayısız ödül almış "Rocky" filminin temasının işlendiği görsel şölen zavallıca çarpıtılmaya çalışılmaktadır. Aylardır Galatasaray tribünlerinde olan bir pankartın, kimsenin hayalinden geçemeyecek bir koreografiyle sunulmasını aşağılık terör örgütüne bağlayıp bu görsel muhteşemlikte bile o terör örgütünün reklamını yapan; koreografi bahane edilerek yine aşağılık terör örgütünün eli kanlı lideriyle Galatasaray ismini yan yana getirmeye çalışan hangi kurum, hangi kişi, hangi sosyal medya hesabı varsa her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız ve bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. 
@galatasaray
Read more
1. Fotoğrafta dün Dünya’nın en zorlu esktrem triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de finişi ...
Media Removed
1. Fotoğrafta dün Dünya’nın en zorlu esktrem triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de finişi gören 2 Türk sporcumuz: Şeyda Şule Erkahraman ve Önder Anıltürk. Benim hatam, Önder Anıltürk’ü çok sonra öğrendim. Arkadaşım Şeyda Erkahraman bu çılgın “şey”e hak edip başvuran kura da çıkan ... 1. Fotoğrafta dün Dünya’nın en zorlu esktrem triatlonu olarak kabul edilen Norseman’de finişi gören 2 Türk sporcumuz: Şeyda Şule Erkahraman ve Önder Anıltürk. Benim hatam, Önder Anıltürk’ü çok sonra öğrendim. Arkadaşım Şeyda Erkahraman bu çılgın “şey”e hak edip başvuran kura da çıkan çalışan giden yarışan ve bitiren ilk Türk kadın ekstrem triatlet olacak olunca gözüm dönmüş, başka kimseyi görmemişim. Oysa Bakiye Duran (bana, bize en büyük ilham ve bu toprakların en sessiz ve cesur ilk kadın ultracısı der ki; “Yonca Türk kadın/erkek değil, Türk sporcu olarak yarışıyoruz.” Nitekim dün Dünya’nın bilmem kaç yerinde nice arkadaşım, tanıdığım tanımadığım sporcu, elit veya değil, profesyonel -ki bunu da artık tartışalım çünkü işimiz gücümüz bambaşka ama bir profesyonel gibi çaba emek veren çok sayıda amatör sporcuyuz- veya değil, yarıştı, finiş gördü.
Dahası yine atlamışım, 3. Fotoğrafta da Bengisu Avcı, Manş denizini solo yüzerek geçen 3 Türk Kadından biri oldu. (Umarım eksik yanlış yazmıyorum, hatam varsa derhal düzeltirim, lütfen uyarın). Fotoğraflara bakınca, gördüğüm yüz ifadesi, gözlerdeki o müthiş mahçup ve gurur dolu gülümseme kalbime işliyor. Nereye, kime, nelere odaklanacağını, hayatın tüm zorlukları, kişisel ailevi iş güç ülke vs ne varsa çevrende hepsinin sayesinde veya ona rağmen kendini aşmaya çalışmak, “ben de yapabilirim, deneyebilirim” duygusu, ilhamı, heyecanı ve söylemi yaratmak bize en büyük armağan. Bir baba geldi yanıma geçen hafta Tuz Gölü’nde finişte, “sizin Likya Yolu Ultra maratonunu koşarken anlattıklarınız olmasa kızımı anlamazdım. “Koşma!” derdim, oysa şimdi desteklemeye geliyorum yanında. “Yaparsın!” diyorum. Aklım almıyor, ama durdurmuyorum” dedi.. bunu bize yaptıran, yol açan, fikri içimize düşüren tüm Çılgınlara selam, sevgi, saygı! Dünden beri kimyam değişti.. gözümün içi gülüyor! Teşekkür ederim, sizi anlıyorum ve yalnız değilsiniz. Bilin! 🍀❤️👏🇹🇷🎯 @seydaerkahraman @onder.anilturk @bengisuavci #türksporcusu #gurur
Read more
Bir gün 6 yaşındayım, 6 yaşında olduğum günlerden birindeyim. Sabah erkenden dürtülmüş gibi uyandım ...
Media Removed
Bir gün 6 yaşındayım, 6 yaşında olduğum günlerden birindeyim. Sabah erkenden dürtülmüş gibi uyandım (çünkü 0-7 yaş grubu olmak bunu gerektirir). Babam işe gitti, ana kız kaldık bi başımıza. Yine o yaş grubuna özgü geleneksel tekerleme ile annemin gününü şenlendirmeye koyuldum: "Anneeee ... Bir gün 6 yaşındayım, 6 yaşında olduğum günlerden birindeyim. Sabah erkenden dürtülmüş gibi uyandım (çünkü 0-7 yaş grubu olmak bunu gerektirir). Babam işe gitti, ana kız kaldık bi başımıza. Yine o yaş grubuna özgü geleneksel tekerleme ile annemin gününü şenlendirmeye koyuldum: "Anneeee canım sıkılıyooooo!"
Annem gitti arka odadan elinde birkaç parça ıvır zıvırla döndü. Iğne, iplik, kumaş. Gel sana nakış öğreteyim dedi. O yaştaki bir çocuk için Mars'a ayak basmayla eşdeğer bir heyecan vaadi.
O kısımlar biraz bulanık, öğrenme aşaması ne kadar sürdü, neler konuştuk, neler yaptık pek hatırlamıyorum. Öğrendiğimden emin olduğunda annem iğne ipliği elime, birer parça özgüven, gurur ve itibarı gönlüme teslim edip mutfağa gitti. Ben kumaşı kucağıma oturtup kim bilir kaç saat sanatımı icra ettim de ettim...
Eserimi tamamlayıp anneme göstermek için ayağa fırladığımda beni trajik bir sürpriz bekliyordu; kucağımda çarpı işi yapıp dururken, meğer kumaşla birlikte pijamamı da dikmişim! Gülecegimiz kadar gülüp bitirdikten sonra acı gerçekle yüzleşmenin vakti geldi, dikişleri pijamadan keserek ayırdık. İlk emeklerim böyle zayi olup gitti diye o gün çok üzülmüştüm ama bu benim zihnime en keyifli anılardan biri olarak kodlandı.🎈
Bugün kızım 6 buçuk yaşında, aile geleneğimizi yaşatmak adına😂 bugün eline etamin verdim. Kumaşı pijamasına dikmesin diye kısa paçalı giydirmeyi ihmal etmedim 🙄 biz kumaştaki minik pikselleri görüp çarpılar oluşturmaya çalışırken oğlanlar başımızda "hadi sıra bende" kavgası yapıyordu. Iğne bacaklarına battıkça sıkılan Gülce 8-10 carpidan sonra "Anne ben sıkıldım, kardeşlerim devam etsin" deyip kaçtı.
Ya ben iyi bir öğretmen değilim ya da işin büyüsü kumaşı pijamayla birlikte dikmekteydi... 😊
Read more
Kasiyatün Ariyatün: Görünüşte giyinmiste olsa, gercekte çıplaktır. Zira çıplakken yapacagı tesiri bu giyimle yapıyor, benzeri fitneyi, bu sözde giyimle de uyandırabiliyor. Bedendeki cazibeyi gizleme şöyle dursun, aksine daha da tahrik edici hale getiriyor... Hatta olmayan ... Kasiyatün Ariyatün: Görünüşte giyinmiste olsa, gercekte çıplaktır. Zira çıplakken yapacagı tesiri bu giyimle yapıyor, benzeri fitneyi, bu sözde giyimle de uyandırabiliyor.
Bedendeki cazibeyi gizleme şöyle dursun, aksine daha da tahrik edici hale getiriyor...
Hatta olmayan güzelligi bile var gibi gösteriyor.
__________________________________
“Dikkat edin! Kim cehennemlikleri görmediyse, giyindikleri halde çıplak olan, meylettiren kadınlara baksın. Başlarını sıska develerin hörgücü gibi yapan kadınlar Kıyamet gününde ateş ile eritileceklerdir.”
(Mürsel. Abdulmelik b. Habib, el-Gaye ve’n-Nihaye, 218)
__________________________________
Ahir zamanda ümmetimin kadınları vücutlarını gösterecek elbiseler giyecekler, saçlarını da deve hörgücüne benzetecek şekilde topuz yapacaklardır. Onlar lanetliktir.
[İbni Hibban]
__________________________________
“Miraca çıktığım gece, Cehennemdekilerin çoğunun kadın olduğunu gördüm” buyurdu.
(Tirmizi)
__________________________________
“Kadınların şerlisi kendini beğenip kibirlenen ve (açılıp saçılarak) teberrüc yapanlardır. Onlar münafıktırlar. Bu sebeple kadınlardan cennete girecek olanlar siyah kargalar içindeki alacalı karga gibi az olacaktır.”
(Beyhaki,71/82)
__________________________________
Sahabeden Enes Bin Malik (ra) anlatıyor, Allah Rasulu Sallallahu Aleyhi ve Sellem;
“Ey Kadınlar, Şeytanın Size, dışarıya karşı güzel görünmek hilesi, aldatması vardır, Şeytanın güzel görünmek hilesi, sizin başkalarına süslü, güzel, cazibeli görünmek İçin, gözünüze sürme çekmeniz, dudaklarınızı boyamanız, (yani Makyaj yapmanızdır)” dedi der.
(Camiussagır, Suyuti Hadis: C1 Şeytan H1)
__________________________________
Bir kadın, güzel kokular sürünüp, göz alıcı güzel elbiseler giyerek, bir toplumun önünden geçerse, zina etmiş gibi günaha girer.
[İbni Hibban]
___________________________________
Kadınların güzel ve şık görünme arzusunu şeytan iyi bilir, şeytan, kadının kılık kıyafeti ile, açık saçıklığı güzel gösterir ve bu durum o kadının/kızın helak olmasına sebep olur.
Açık saçık ve makyajlı olarak sokağa çıkan kadından, eşi, sözü geçen diğer aile büyükleri de, sorumlu olur.
#timurtaşhoca #hadis #vaaz #tesettür #timurtaşuçar
Read more
Beynimiz hansı qidaları xoşlayır Adətən insanlar beyini orqan olaraq unudurlar. Orqan deyəndə ...
Media Removed
Beynimiz hansı qidaları xoşlayır Adətən insanlar beyini orqan olaraq unudurlar. Orqan deyəndə ürək ciyər mədə öd və sairə ağıllarına gəlir. Bəs görəsən beynimizi yetərincə qidalandırırıq . Bizi ayaqda tutan beynimizi yetərincə qoruyuruq. Hansı qidaların beyinə xeyirli olduğunu ... Beynimiz hansı qidaları xoşlayır Adətən insanlar beyini orqan olaraq unudurlar. Orqan deyəndə ürək ciyər mədə öd və sairə ağıllarına gəlir. Bəs görəsən beynimizi yetərincə qidalandırırıq . Bizi ayaqda tutan beynimizi yetərincə qoruyuruq. Hansı qidaların beyinə xeyirli olduğunu bilirik?!

Araşdırmalar sübut edir ki, bəzi qidaların daim qəbulu insanın əqli fəaliyyətini və yaddaşını yaxşılaşdırır, streslə mübarizədə kömək edir, əhval-ruhiyyəsini yaxşılaşdırır.
Umumillikdə bu qidaların qəbulu beyini sağlam vəziyyətdə saxlamağa kömək edir.
Beləliklə, bizim beynimiz bu məhsulları "xoşlayır":

- Giləmeyvələrin bir çox hissəsi "antioksidant" adlandırılan maddələrlə zəngindir. Bu maddələr sərbəst radikallarla mübarizə aparır. Sərbəst radikallar insan orqanizminin hüceyrələrini zədələyən atomlar toplusudur. Həkimlər məhz onları xərçəngin inkişafında, ürək-damar sistemi xəstəliklərində, qocalıq ağıl zəifliyində "günahlandırır".
- Qoz-fındıq beyin üçün çox xeyirlidir. Bu məhsulların arasında beyin üçün ən faydalı olan qozdur.
Qoz-fındıq dedikdə biz həmçinin araxis, keşyu, badam və s. nəzərdə tuturuq. Onlar da omeqa 3 və omeqa 6 yağlı turşularla zəngindir. Bundan əlavə onlar B6 və E vitaminlərinin zəngin mənbəyidir. Qoz-fındıq beyinin fəaliyyətini yaxşılaşdırır, insanın əhval-ruhiyyəsini qaldırır, depressiyadan çıxmağa kömək edir. Bu səbəbdən həkimlər əqli fəaliyyəti ilə məşğul olanlara, məktəbdə oxuyan uşaqlara və tələbələrə bu məhsulları hər gün qəbul etməyini tövsiyə edirlər (gün ərzində bir ovuc qoz-fındıq kifayətdir).
- Günabaxan, kətan, küncüt, balqabaq tumları yaddaşı möhkəmləndirir, beyinin fəaliyyətini yaxşılaşdırır.
- Müxtəlif dənli bitkilər fol turşusu və B qrupu vitaminləri ilə zəngindir ki, insanın yaddaşını və umumillikdə insanın zehnini yaxşılaşdırır. Dənli bitkilərin arasında beyin üçün ən xeyirli olanlar bunlardır - yulaf yarması, arpa yarması, qəhvəyi düyü və s.
- Tünd şokolad beyinin əsas "dostlardan" biri sayılır.

- Balıq və digər dəniz məhsulları (krevet, istridiyə vnöv şokolad antioksidantlarla zəngindir. Şokolad insanın diqqətini va yaddaşını yaxşılaşdırır, beyini qan təchizatına müsbət təsir edir.

DAHA ETRAFLI SAYTIMIZDA.
Read more
Sual: Sabah akşam okunması gereken dualar nelerdir? CEVAP Hadis-i şeriflerde bildirilen ...
Media Removed
Sual: Sabah akşam okunması gereken dualar nelerdir? CEVAP Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyle: (Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr”diyen Cehennemden kurtulur.) [E. Davud] (Sabah akşam, 3 defa, “Bismillahillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün ... Sual: Sabah akşam okunması gereken dualar nelerdir?
CEVAP
Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyle:
(Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr”diyen Cehennemden kurtulur.) [E. Davud] (Sabah akşam, 3 defa, “Bismillahillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemî’ul alîm” okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.) [İbni Mace] (Sabah 3 defa, “Eûzü billahis-semî’il alîmi mineşşeytânirracîm” diyerek Haşr suresinin son üç âyetini okuyana, 70 bin melek, akşama kadar dua eder. O gün ölürse şehid olur. Akşam okursa yine aynı şeylere kavuşur.) [Tirmizi] "Sabah namazından sonra 11 ihlas okuyana, Cennette bir köşk verilir." [Haraiti] "Sabah namazından sonra on defa, "La ilahe illallahü vahdehü la-şerikeleh lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyi ve yümit ve hüve ala külli şeyin kadir" okuyan, akşama kadar her çeşit zarardan korunur, hiçbir günah ona zarar vermez." [Nesai] ("Günah zarar vermez" demek, günah işlemez veya işlediği günaha tevbe eder, o günah ona zarar vermemiş olur demektir." "Akşam namazından sonra [yukarıdaki tesbihi] okuyan, sabaha kadar şeytandan korunur. On sevaba kavuşur, on günahı affolur ve on köle azat etmiş gibi sevap verilir." [Tirmizi] "Sabah namazlarından sonra üç defa Sübhanallah-il azim ve bi hamdihi diyen körlük, cüzzam ve felçten korunur." [İ. Ahmed] "Şirkten korunmak için “Allahümme innî eûzü bike min en-üşrike bike şey-en ve ene a’lemü ve estağfiruke li-mâ lâ a’lemü inneke ente allâmülguyûb” okuyun!" [İ. Ahmed] "Sabah akşam 7 defa, “Hasbiyallahü lâ ilahe illâ hü, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm” okuyanın, dünya ve ahiret işine Allâh-u teâlâ kâfi gelir." [Beyheki] “Allahümme mâ esbaha bî min ni’metin ev bi ehadin min halkıke, fe minke vahdeke lâ şerîke leke, felekel hamdü ve lekeş-şükr” duasını, gündüz okuyan o günün, akşam okuyan o gecenin şükrünü ifa etmiş olur." [M. Rabbani 3/17] (Akşam esbaha yerine emsâ denir.) Bir kimse, sabah akşam yüz defa “Sübhânallahi ve bihamdihi” derse, o gün ve o gece, hiç kimse onun kadar sevab kazanamaz." [Deylemi]

Evden çıkarken “Bismillahi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” diyen, tehlikelerden korunur ve şeytan ondan uzaklaşır."
Read more
Ramazanın: 1. günü: Allah cc nün rızası için. 2. günü: Peygamberlerin ruhuna vasiı edip onlari ...
Media Removed
Ramazanın: 1. günü: Allah cc nün rızası için. 2. günü: Peygamberlerin ruhuna vasiı edip onlari benden razi etmen icin. 3. günü: Adem as ın ruhuna vasıl edip onu benden razı kılman için. 4. günü: Havva ra anamızın ruhuna vasıl edip onu benden razı kılman için. 5. günü: Ebu Bekir Sıddık ... Ramazanın:
1. günü: Allah cc nün rızası için.
2. günü: Peygamberlerin ruhuna vasiı edip onlari benden razi etmen icin.
3. günü: Adem as ın ruhuna vasıl edip onu benden razı kılman için.
4. günü: Havva ra anamızın ruhuna vasıl edip onu benden razı kılman için.
5. günü: Ebu Bekir Sıddık ra ın ruhuna vasıl edip onu benden razı kılman için.
6. günü: Ömer Faruk ra ın ruhuna vasıl edip onu benden razı kılman için.
7. günü: Osman Zünnureyn ra ruhuna vasil edip onu benden razı kılman için.
8. günü: Ali Mürteda ra ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
9. günü: Fatima Zehra ra anamızın ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
10. günü: Hatice Siddiyka ra anamızın ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
11. günü: Hasan r.a ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
12. günü: Hüseyin r.a ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
13. günü: Zeynel-abidiyin ra ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
14. günü: Ashabin ruhuna vasıl edip onları benden razı etmen için.
15. günü: Kuranın ruhuna, zatına ve nuruna müştak olmak onu benden razı kılıp hakkımda şefaatci kılman için.
16. günü: Ruhumuzun kolay teslimi için ahırnefeste ve kabirde ve mizanda kolay olması için.
17. günü: Suallerimin kolay olması için.
18. günü: Münker Nekir as ın suâlinin kolay olması için.
19. günü: Allah cc nün Kemâlı ve Cemâlinin nurunun kabrimde aydinlik vermesi için.
20. günü: Allah cc nün Kelâmını sevmek için.
21. günü: Sevap mizanımızın ağır basması için.22. günü: Sıraatı kolay geçmemiz için.
23. günü: Arşu Ala gölgesinde gölgelenmek için.
24. günü: Allah cc ya emânet olmak için ve kendimizi gelecek ramazana kadar Allah cc ye ısmarlamak için.
25. günü: Peygamberimiz sas e komşu olmak için.
26. günü: Azrail as ruhumuzu alırken canımızı incitmemesi için.
27. günü: Büyük ve küçük günahların gizli ve açık günahların hata-en olan günahların cehaleten ve zelleten olan günahların affı için.
28. günü: Rabbul-Alemiynin cemalini hem dünya hem mahşer ve hemde cennette görmemiz için.
29. günü: Cümle müslümanların selameti için.
30. günü: Yarabbi okuduğum yasin mukabelesinin sevabını sana emanet ettim.
Senden baska ibadete layik yoktur. Emanetimin kabulu icin.
Salav
Read more
Allah bin kere razı olsun... Başka ne diyebilirim, nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum, Rabbim ...
Media Removed
Allah bin kere razı olsun... Başka ne diyebilirim, nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum, Rabbim cennetmekan eylesin... Çoğu zaman pozitif olsam güçlü durmaya çalışsam da, bazı gün olur ki bana birşey olursa ne olur evladımın hali derim, içim ağlar, kahrolurum... Kendine yetemezse, ... Allah bin kere razı olsun...
Başka ne diyebilirim, nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum, Rabbim cennetmekan eylesin...
Çoğu zaman pozitif olsam güçlü durmaya çalışsam da, bazı gün olur ki bana birşey olursa ne olur evladımın hali derim, içim ağlar, kahrolurum...
Kendine yetemezse, ben olmazsam kim ilgilenir, nasıl ilgilenir???
Lafa gelince eş dost der ki sen merak etme biz de varız, ama bi işin düşse çağırsan bir gelir ikincisine mırın kırın ederler, işin olduğunda getir bırak derler, bırakayım dersin ya işleri olur ya da durmazsa derler... Olmaz yani, aile gibi olmaz..
dersin ki sen kendine iyi bak gözüm, iki elin iki gözün...
Anca varsa ailenden fayda var, hem de bıkmadan, seve seve!!
Melisa doğdu doğalı oğlum öyle hassaslaştı, öyle krizler yaşadı ki Allah biliyor..
Çok çaresiz kaldığım, ne yapacağım nasıl geçecek bu günler dediğim oldu..
Bir de ansızın sünnet konusu çıktı, çocuk çok gerildi, evden çıkmadı bir ay neredeyse iyice bunalıma girdi kıyamadığım 😔..
Annem Babam..
Dediler ki alır köye götürürüz, gözün arkada kalmasın, seni özleyip de arayana kadar orada gezdirir tozdurur yüzünü güldürürüz.. Hiç şüphem yok!!
Özledim çok ama onu böyle mutlu görüyorum ya, çok şükür değdi özlemime😊
Ben biliyorum ki bugün bana birşey olsa beni aratmazlar, öyle bakar sevgiyle sahip çıkarlar..
Kardeşi dilerim hayırlı akıllı vicdanlı bir kardeş olsun, güzel kızım...
Rabbim ellerin eline koymasın evlatlarımızı, özel gereksinimli evlatlarımızı, annelerine hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin..
Anne Baba.. Ellerinizden öpüyor sizi çoook seviyorum!
Ana okulumu açayım, sen müdür annem halkla ilişkiler baba, söz!! 🙈❤️
Read more
. Yüzüm denize dönük oturuyorum, kulağımda kulaklık. Yan masadan bana seslenen kadını şarkının ...
Media Removed
. Yüzüm denize dönük oturuyorum, kulağımda kulaklık. Yan masadan bana seslenen kadını şarkının bir anlık sessizliğine denk gelince farkediyorum. Çıkarıyorum kulaklığı. "İyi misiniz?" diyor. "İyiyim iyiyim. Böylesi iyi, akmazsa fena." diyorum gülümseyerek. "Ben de çok iyiyim ... .
Yüzüm denize dönük oturuyorum, kulağımda kulaklık. Yan masadan bana seslenen kadını şarkının bir anlık sessizliğine denk gelince farkediyorum. Çıkarıyorum kulaklığı.
"İyi misiniz?" diyor. "İyiyim iyiyim. Böylesi iyi, akmazsa fena." diyorum gülümseyerek. "Ben de çok iyiyim gördüğünüz gibi, gelmek ister misiniz masamıza?" diyor, yanaklarında benimkine eşlik eden parıltılarla. Yanındaki genç adamın ve onun yüzüne biraz daha uzun bakıp "Yok ben rahatsız etmeyeyim." diyorum ama aslında rahatsız edildiğimi düşünüyorum o an. Israr edince kahve fincanımı kapıp geçiyorum yan masaya. "Neyiniz var?" diyor. "Benimki dünyanın en basit hikayesi, konuşmaya değmez, sen anlat." diyorum. Siz'ler sen olduktan kısa süre sonra "Dün sevdiğim insanı kaybettim." diyor. "Kalp krizi geçirdi."
Tam dindik derken karşılıklı tekrar başlıyoruz ağlamaya, ama bu sefer aynı acıya.
Sohbette teselliler, "her olayın bir öğreteceği var" lakırdıları, denize bakmalar ve klişeler sıralanıyor. "Ben bu acıyı istemiyorum, bununla yaşayamam." diyor.
"Geçmesin, hep aynı şiddetiyle beni kül etsin istediğim çok acım oldu ama hepsine bir bir alıştım. Hiçbiri ilk günkü kadar canımı yakmaz oldu. İstemesen de alışacaksın ama geçmeyecek bunu bil." diyorum çok önemli ve farklı bir şey söylemişim tavrıyla.
Devamında yeni yılı, insanların bu akşamki neşesine karşılık şu garip halimizi konuşuyoruz. "Bu gece iç, iyi gelir." diyorum sohbetin sonuna doğru.
Telefonunu isteyip istememekte kararsız kalıyorum fakat halini merak edeceğimi düşünüp utana sıkıla istiyorum. Veriyor.
"Hadi gel bizimle, sanki planın mı var bu akşam" diyorlar tam kalkarken.

Deniz, önümde ışıklarıyla çok güzel görünüyor. İçimdeki o bitmez bir an önce yalnız kalmak isteğini sakinleştirip "Bir planım yok ama şu an burada yalnız kalmam gerek." diyorum hızlıca. Peki deyip gidiyorlar.

Bir çay söylüyorum. Bana yılın son günü ölümü hatırlatan İstanbula bugün de bu yüzden aşık oluyorum. Yolumu kesen hikayeleri, kaçsam da beni bulan tesadüflerimi şikayet ede ede seviyorum.
Kimse ölümü unutmasın, ölümü anlasın, onu ötelemesin, sevsin, üstüne düşünsün istiyorum.
Gülümseyerek eve dönüyorum.

Herkese iyi seneler. Aramak yeter.
Read more
Allah şahit, bu yoğun ve yorğun günlerimde bile dinmedi sana olan hasretim. "Sen yaparsın, başaracaksın" ...
Media Removed
Allah şahit, bu yoğun ve yorğun günlerimde bile dinmedi sana olan hasretim. "Sen yaparsın, başaracaksın" sözüne sarılıp teselli buluyorum... . . "Bu kadar kısa zamanda bunca insana iş vermek, onca zorluğun altından kalkıp hayatta bende varım demek zordur. Sen bunu başardın, peki ... Allah şahit, bu yoğun ve yorğun günlerimde bile dinmedi sana olan hasretim. "Sen yaparsın, başaracaksın" sözüne sarılıp teselli buluyorum... .
.
"Bu kadar kısa zamanda bunca insana iş vermek, onca zorluğun altından kalkıp hayatta bende varım demek zordur. Sen bunu başardın, peki bu yüzündeki anlaşılamaz ifadenin sebebi nedir dostum" dedi... .
.
Elimde kül olan sigarayı bıraktım, makam koltuğunun çıkardığı gıcırtılı sesle karışık kalktım yerimden, "Bana biraz musade" dedikten sonra çıktım ofisten. Biliyormusun insanların bu sorularından bıktım artık. Yalnızlığımın tek sebebi, yüreğimdeki senin adındı "Hiç" . Bahçeye doğru gidiyordum. Bildiğim en kısa yol bile uzadı gözümde, aracın gücü yetmiyordu sanki. Huzurun kapısındayım, elime kurumuş ağaçtan kestiğim çift uçlu dalı aldım. Sağ dan sol dan topladığım çalı cırpıyla yaktığım ateşe bakıp bakıp dalıyordu gözlerim. Adını yazıp ateşe dokundum dakiklarca. "Hiç" olmak sana yakışıyor biliyormusun, canım yanarken bile aşk ile yanıyor. Sonra bir kıvılcım çakıyor gözlerimde, bir kaç damla yaş sakalıma doğru inerken yanaklarımdan, ellerin dokunuyor yüzüme siliyorsun. Kalkamıyorum bağdaş kurup oturduğum yerden. Telefonun bir ucunda dakikalarca ağladığımızda olmuştu bu en son. Ben uykuya dalmak üzereyken, sen gelip hala yüzümde kurumayan yaşları silip gitmiştin sessizce. Aynı beyaz elbise, aynı tebessüm yüzünde. Ve sen gidiyorsun biliyorum, senin beyaz elbisen gelinliğin, yüzündeki tebessüm mutluluğun, ellerindeki göz yaşlarım sana son hediyem olsun. Ben seni Allah'a emanet ettim, ondan istedim hep, dönüp dönmeyeceğin "O" na kalmış. @gece.yazar
Read more
SARMAŞIĞIN GÜNEBAKANA OLAN AŞKI <span class="emoji emoji1f33b"></span><span class="emoji emoji1f33b"></span><span class="emoji emoji1f33b"></span> sarmaşık bir günebakanın yanında bitivermiş sıcak bir haziran ...
Media Removed
SARMAŞIĞIN GÜNEBAKANA OLAN AŞKI sarmaşık bir günebakanın yanında bitivermiş sıcak bir haziran ayında onu görür görmez içine ılık ılık akan şeyin aşk olduğunu anlamış hemen
ve ona sarılarak onunla birlikte büyümeye başlamış
ona onu sevdiğini anlatabilmek için sıkıca sarılmış ... SARMAŞIĞIN GÜNEBAKANA OLAN AŞKI 🌻🌻🌻
sarmaşık bir günebakanın yanında bitivermiş sıcak bir haziran ayında onu görür görmez içine ılık ılık akan şeyin aşk olduğunu anlamış hemen
ve ona sarılarak onunla birlikte büyümeye başlamış
ona onu sevdiğini anlatabilmek için sıkıca sarılmış sarmaşık
ama her nedense günebakan bi türlü sarmaşığın yüzüne bakmıyormuş gün doğduğunda yüzünü güneşe çeviriyor ve gün batana dek yüzünü başka hiç bi yöne çevirmiyormuş 
aslında günebakanda güneşe aşıkmış
sarmaşıksa bu durumunda zamanla elbet farkına varmış ama günebakanında kendisine sarılmış ve onu sevdiğini anlatmak için delicesine seven birinin farkına varmasını istiyormuş ve bunu ona anlatabilmek için çılgıncasına ona sarılıyormuş
aradan bir müddet geçtikten sonra bir sabah günebakanın kendine baktığını görmüş öylesine mutlu olmuşki artık sevgisine karşılk almış olmanın mutluluğu onu havalara uçururcasına içinde çoştukça coşmuş artık sevdiği güneşe değilde kendisine bakıyormuş ve o günden sonrada hiç güneşe bakmamış
aradan bir kaç dün geçince günebakanın yüzünde solgunluk olduğunu fark etmiş biraz daha zaman geçtiğinde ise günebakanın kurumaya başladığını anlamış 
VE İŞTE o zaman anlamışki onu sevdiğini anlatmak için ona sıkı sıkı sarılırken günebakana duyduğu aşkın onu yavaş yavaş öldürdüğünü...... severken ne kadar dikkatli olmayı kavramak için önemli bir hikaye sanırım ❤️❤️❤️
#keşfet #nefisyemektarifleri #sahanelezzetler #tatlı #sütlütatlı #portakallıtatlı #günebakan #ayçiçeği
Read more
“ #Repost @denizcengizz ・・・ Gelen giden hikaye anlatıyo herkes bi başarı hikayesi “... ahahahahahaha uzun süredir seyrettiğim en toplu ve en özel laf sokma videosu, dahası en gerçek ... toplumun direk kocaman bir kara deliği ... üstelik 3-5 kişi başarılı oldu diye herkesin bu durumlara ... “ #Repost @denizcengizz
・・・
Gelen giden hikaye anlatıyo herkes bi başarı hikayesi “... ahahahahahaha uzun süredir seyrettiğim en toplu ve en özel laf sokma videosu, dahası en gerçek ... toplumun direk kocaman bir kara deliği ... üstelik 3-5 kişi başarılı oldu diye herkesin bu durumlara soyunması da proje üretemez taklit manüplasyonlar ile sınıfta kalması da pek komik ... ama onlara gülmüyoruz , alkışlar gibi görünüp amaan salak diyoruz içimizden ... yazık ama zihnimizin de bir kapasitesi var .. doldu .. herkes güzellik uzmanı herkes diyetisyen olup bir şeyin reklamını yapıyor , herkes gelişim bilişim olmadı titreşim uzmanı, herkes personal trainer, spordan bacağımızı ayırıp amuda kalkamasak da iki yakamızı da bir araya getirtmeyecekler gibi , ne idüğü ne kütüğü bellisiz insanlar spor Hocası , sağlıklı yaşam koçu , herkes terapist herkes cilt uzmanı ... ne iyi gelir yalanlarını size dayayıp , kendi ceplerine dolarları dayıyorlar ... hangi diploma hangi tecrübe hangi bilgi ile ... ağzı laf yapan süslü 3-5 cümle ile karaborsa satış uzmanlıkları ile ... hayır bir de adı eğitmen oluyor...eğitim veriyor , konuşmacı oluyor ... bu salak bilgiler için bir de bilet alınıp para ödeniyor .. valla millet canı sıkılıyor vakit geçirmeye sosyete beni piyasa da görsün derdinde... çok eğitimliyim ben süper sertifikalarım var .. ahhh benim yer olmadığı için artık asamadığım duvar kağıtlatım , arşiv odasında tozlanırken ağlamakta haklısınız ... katılım veya dinleme karşılığı verilen çekirdek külahı etmeyecek belgeleri, parayla satın alınan sertifikaları eğitim diye halka kakalayanlar utansın, bu zihniyete güvenen, canım bilmeyen, saf ,evet cahil ve çabuk inanan halkım utanmasın dik dursun ve artık bir ayılsın .💙
Read more
Kelime anlamı doğum yapmış kadın. Google’da şerbeti, tacı, terliği, geceliği, ziyareti ya da ...
Media Removed
Kelime anlamı doğum yapmış kadın. Google’da şerbeti, tacı, terliği, geceliği, ziyareti ya da fiziksel alametleri çıkar. Kanama, dikiş, mastit, süt yetmezliği gibi korku pompalayan kelimeler eşliğinde depresyonu 40 gün olarak tanımlanır. Bence bugüne kadar kendisinin toplum tarafından ... Kelime anlamı doğum yapmış kadın. Google’da şerbeti, tacı, terliği, geceliği, ziyareti ya da fiziksel alametleri çıkar. Kanama, dikiş, mastit, süt yetmezliği gibi korku pompalayan kelimeler eşliğinde depresyonu 40 gün olarak tanımlanır. Bence bugüne kadar kendisinin toplum tarafından kız, kadın, bekar, nişanlı, evli gibi tanımlanmasına farkında olmadan izin vermiş; şimdi de toplumun annelik tanımına sığmaya çalışan bu sırada da etraf tarafından dışlanmadan içinden gelen anneliği ortaya çıkarmaya çalışan kadın. Yeni sıfatının hiç deneyimlemediği rolüne alışırken yeni endişeler ve beceriler edinen, bunları da tek başına yaptığını sanan insandır, lohusa. Kadının artmış endişeleri nedeniyle kendine güvenini kaybetmesi, yalnızlık ve korku hissetmesidir. Anne olmanın bebeği emzirmek, altını değiştirmek, uyutmak, yıkamak ve bunları tekrarlamanın çok daha ötesinde olduğunu bilen kadının hisleridir”Lohusa Depresyonu”. Dünyaya yeni gelmiş canlının sağlığı, açlığı, mutluluğu bir ömür ondan sorulacaktır artık. Bu kadın yalnız, yetersiz ve beceriksiz olmadığını bilmeye ihtiyaç duyar. Emzirme seansları arasında aynada kendisini tanıyamayabilir, yapabilecek miyim endişesi hissedebilir, ağlayabilir, yataktan çıkmak, çocuğuna bakmak hatta emzirmek bile istemeyebilir. Sakin, ama az ama çok hepimiz benzer şeyler atlattık. Kimimiz kaçtı, kimi çocuğuna yapışıp her işine koştu. Kimimiz kendini işe attı, kimimiz depresyona girmemek için hamileyken diyet, spor yapıp daha hastanedeyken ideal kilosuna kavuştu. İşe yaradı mı? İçinden insan çıkan, tüm sistemi değişmiş, hormonları tarafından yönetilen ve kendini sadece anneliğe adamış bu kadında en çok işe yarayan eşi! Sarılmanın,“ben buradayım” seni seviyorum, birlikte yapacağız demenin büyülü etkisini hatırlatmak isterim Lohusa Depresyonu Farkındalık Haftası dolayısıyla! Sevgili baba, daha önce anne/lohusa olmuşlara, çok bilmişlere, hısım ve akrabalara karşı harika bir kalkan olabilirsin bu fırsatı kaçırma! Eşine sımsıkı sarıl, ona güvende ve güzel olduğunu hissettir.Lohusa değilse bile!Sen de şanslı lohusa,eşine teşekkür et hadi çekinme! #lohusayilfarkindayim #bepantholbabydestegiyle #onuncuay @Uykusuzanneler @bepantholbabyturkiye
Read more
Minik öğrencim Mihra’nın bu güzel uyuyuşundan yola çıkarak tüm annelere demek isterim ki, lütfen ...
Media Removed
Minik öğrencim Mihra’nın bu güzel uyuyuşundan yola çıkarak tüm annelere demek isterim ki, lütfen yatağın en köşesine sıkışmış gibi uyuyan bebeğinizi yatağın ortasına çekip durmayınız, bebekler küçük alanda daha rahat ve güvende hissediyorlar çünkü kendilerini #Repost @ebrueksiogluu ... Minik öğrencim Mihra’nın bu güzel uyuyuşundan yola çıkarak tüm annelere demek isterim ki, lütfen yatağın en köşesine sıkışmış gibi uyuyan bebeğinizi yatağın ortasına çekip durmayınız🙈, bebekler küçük alanda daha rahat ve güvende hissediyorlar çünkü kendilerini☺️😍 #Repost @ebrueksiogluu with @get_repost
・・・
Mezuniyet kutlaması için nereye gidiyoruz 👯‍♀️🎉🎊 Toplanın, çok önemli bir konuya parmak basıyorum.Bir anne ve kesintisiz uyuyan bir bebek.! Mihra; gündüzleri uyumayan, gece 12 lere kadar ayakta olan bi bebekti. İşe bir de 4 ay süren gaz sancıları da eklenmişti.Sürekli ağlayan, kucaktan inmek istemeyen, nefes aldırmayan bir bebeğe sahiptim. Bir şekilde uyuması da gerekiyordu. Uyutmak için 2 tane hamak aldık hatta. Bir tanesi kesmiyordu 😂 Yeri geldi battaniye de, ayakta salladık. Ama yok uyumuyordu. Sallanırken 3.dünya savaşı çıkıyordu sanki. Komşular kapıya gelip bebeğe napıyorsunuz bile demişti.Sinirlerim o kadar yıpranmıştı ki ben artık kızımı uyutmak istemiyordum.Sabaha kadar oynayalım ama seni ben uyutmayayım diyordum. İşin can alıcı noktası benden başka kimse Mihrayı uyutamıyordu.Canımı çok sıkıyordu uyku olayı. Ben kaliteli uyusun, mutlu uyansın istedikçe sanki inadına tersini yapıyordu.Artık dayanamadık..
Hemen Pınar hanımla irtibata geçtik. Zor geçen ama sonu mükemmel sonuçlanan bir eğitimi tamamladık. Artık 18:30 dan sabah 7 ye kadar uyuyan, gülerek uyanan bir meleğe sahibim 🙏🏻 Şimdi keyfini sürme zamanı.Mihra uyurken yemek yapabilmek, kendine vakit ayırabilmek, eşinle sohbet edebilmek, beraber film izleyebilmek ne güzel şeymiş 😍 Gelelim bu mucizenin kahramanına @kundakuyku Pınar hanım size ne kadar teşekkür etsek az bizi resmen hayata döndürdünüz iyi ki varsınız 🌸 Ve sizinle tanışmamıza vesile olan canım @seray.nuyan sende iyi ki varsın kuzum 😘 Sen örnek olmasan çok zordu bizim için bu adımı atabilmek. Şimdi siz ister sallayın, ister emzirerek uyutun, ister uyutmayın kendiniz bilirsiniz.Mutsuz anne olup mutsuz bebek büyütmekte bir tercih sonuçta 😉
Read more
Bugün 5 Aralık Kadın Hakları Günü. Ben de ülkemizdeki kadınların seçme-seçilme özgürlüğüne kavuşmasının ...
Media Removed
Bugün 5 Aralık Kadın Hakları Günü. Ben de ülkemizdeki kadınların seçme-seçilme özgürlüğüne kavuşmasının satır başlarını yazmak istedim. Bilenlere hatırlatma bilmeyenlere hap bilgiler. Kadınları hep şiddet ya da mağduriyet haberleriyle anmak, onların hayata etkilerine de ... Bugün 5 Aralık Kadın Hakları Günü. Ben de ülkemizdeki kadınların seçme-seçilme özgürlüğüne kavuşmasının satır başlarını yazmak istedim. Bilenlere hatırlatma bilmeyenlere hap bilgiler. 😊

Kadınları hep şiddet ya da mağduriyet haberleriyle anmak, onların hayata etkilerine de potansiyellerine de yapılacak en büyük kötülük. Hala bu konuların gündemimizde olması sakız gibi sürekli çiğnediğimiz bir malzeme değil, utanç vesilesi olmalı! Cinsiyet eşitliğinin hayal olmadığı günlere tez vakitte ulaşmak dileğiyle...
👧👱👼
Kadınlar ilk parti girişimini Cumhuriyetin ilanıyla aynı yıl yapmış. Fakat yasal düzenleme olmadığı için Kadınlar Halk Fırkası olarak kurulmaya çalışılan oluşum Türk Kadınlar Birliği’ne dönüşmüş.
👧👱👼
1924 Anayasası hazırlanırken henüz ilk yılını yaşayan bir cumhuriyetin kadınlarına milletvekili seçme ve seçilme hakkı verilmesi gündeme gelmiş. Fakat Meclis’teki erkek bakış açısı kırılamadığından başka bahara kalmış.
👧👱👼
O bahar tam 10 yıl sonra 1934’te gelmiş. Başbakan İsmet İnönü ve 191 milletvekilinin sunduğu yasal değişiklik oylamaya katılan tüm milletvekillerinin evet oyuyla kabul edilmiş. Erkek bakış açısı bir kırılmış pir kırılmış anlayacağınız!
👧👱👼
Yasanın çıkması, Türk Kadınlar Birliği tarafından İstanbul Beyazıt Meydanı’nda düzenlenen büyük bir mitingle kutlanmış. Meydandan Taksim’e kadar coşkulu bir yürüyüş yapılmış.
👧👱👼
Kadınların katıldığı ilk genel seçim, 8 Şubat 1935’te yapılmış ve 17 kadın, milletvekili olarak Meclis’e girmiş.
👧👱👼
Bitirmeden önce bu değişikliklerin vizyonunu ve gerisinde yatan itici güç olan Atatürk’ü bir kez daha sevgiyle anıyorum. Cumhuriyet ilan edilmeden birkaç ay önce söylediği şu sözler, zihninin aynası, kadınların kavuşacağı hakların habercisi gibi...
👧👱👼
“Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun, bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse, o sosyal toplum felçlidir.”
👧👱👼
Kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verilişinin 82.yılı kutlu olsun! #5AralıkDünyaKadınHaklarıGünü

Kazanılmış haklarımızı kaybetmeyelim...
#yolcuyolundagerek.com
Read more
Tuğba+Güney<span class="emoji emoji1f33f"></span> Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde ...
Media Removed
Tuğba+Güney Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan ... Tuğba+Güney🌿
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Yok böyle bir pancake Bu pofidiklikte bir pancake tarifi istiyorsanız yoruma bir kalp alabilir miyim Bulut gibi hafif Pamuk gibi puf puf japon pancake Klasik pancake'ten çok farklı onun 4-5 katı kadar kabarık ve sünger gibi oluyor çokta lezzetli Hem de kabartmatozu yok 😶Bu videoyu ... Yok böyle bir pancake 😳 Bu pofidiklikte bir pancake tarifi istiyorsanız yoruma bir kalp alabilir miyim ❤ Bulut gibi hafif 👌 Pamuk gibi puf puf japon pancake 😍 Klasik pancake'ten çok farklı onun 4-5 katı kadar kabarık ve sünger gibi oluyor çokta lezzetli 😋 Hem de kabartmatozu yok 😶Bu videoyu kaydedin mutlaka tarif gelsin mi 🤗
Not: İçi pişmeyen bir tarifi sizle paylaşır mıyım acaba 🙄 İçinin piştiğini düşünmeyenler videonun sonunda kestiğim kısımda pişmişliği gayet görünüyor aslında 🙊
💕💕💕
İsterseniz limon kabuğu ya da portakal kabuğu da ekleyebilirsiniz. Yumurta kokacak endişesine kapılanlar özellikle böyle yapabilir 🙂
Bu ölçüden bu boylarda 5 adet çıktı. Daha küçükte yapabilirsiniz ya da ölçüyü iki katına çıkarabilirsiniz. İnce bir pancake gibi değil ama daha doyurucu 🙂
Japon pancake

2 yumurta
2 yemek kaşığı toz şeker
3 yemek kaşığı süt
3 yemek kaşığı un
1 paket vanilya
Bir tutam tuz

Üzeri için; dilerseniz pudra şekeri, çilek, muz, bal ya da krema, dondurma veya soslarla servis edebilirsiniz

Yapılışı: Yumurtanın sarısını ve beyazını iki farklı kaba ayırın. Yumurta beyazını mikserle yüksek devirde çırpın. Katılaştıkça azar azar 1 yemek kaşığı şekeri dökün ve tamamen krema kıvamına gelen kadar çırpın. Kabı ters çevirdiğinizde akmayıp sabit kalacak. Kenarda beklerken hemen yumurtanın sarısı 1 yemek kaşığı şeker 1 paket vanilya bir tutam tuzu miksersiz bir çırpıcıyla bir dk kadar karıştırın. Sonra süt ve unu da ekleyip tekrar çırpın. Köpürmüş yumurta beyazından azar azar alıp sarılı kısma ekleyin ve aynı yönde katlaya katlaya yavaş yavaş karıştırın. İsterseniz bir sıkma torbasına bu karışımı koyup tavaya öyle de sıkabilirsiniz ya da kepçeyle kaşıkla. Bir tatlı kaşığı kadar tereyağını yapışmaz bir tavaya koyun. Orta ateş kısık ateşe yakın tava tamamen ısınınca kek karışımından az bir miktar koyun. Tavanın kapağının kapatıp 2dk bekleyin. Üzerine tekrar çok az daha kek karışımından koyun ve tekrar kapağı kapatın. 1-2 dk daha bekletin. 3.kez karışımdan çok az daha koyup kapağı kapatıp yine 1-2 dk bekletin ve spatulayla pancake'i çevirin. Kapağı kapatıp 3-4 dk daha bekletin. Altının rengi de değişince o sürede pişmiş olacaktır. Afiyet olsun 🙂
Read more
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin ...
Media Removed
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapıyor. • İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: • Beni kimse tehdit etmedi. Tehdit edecek adam da yeryüzüne gelmedi. Eşimi kaçırmışlar beni tehdit etmişler, bunlar birkaç ... CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapıyor. • İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: • Beni kimse tehdit etmedi. Tehdit edecek adam da yeryüzüne gelmedi. Eşimi kaçırmışlar beni tehdit etmişler, bunlar birkaç şizofrenin çıkardığı bir şey. • 15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. Bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Bunun için uğraşacağım. • Sayın Erdoğan, lütfen artık bugünden sonra AK Parti Genel Başkanı gibi davranmayınız. Herkesi kucaklayınız. Bu gerginliğe son verin, herkesi kucaklayın. • Bu seçim ilan edilme biçiminden sonuçlarının açıklanmasına kadar adaletsiz bir seçim olmuştur. Seçime kan bulaşmıştır. Seçim sonuçlarına dönük açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır. 16 Nisan'da hayır-evet bloku olarak şekillenme ortaya çıkmıştı. Hayır oyunun 16 Nisan'dan az olması açıklanmaya muhtaçtır. Oylara seçim sürecinde müdahale edildiğini gördük. Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazandır. Bize ulaşan tutanaklarla YSK'nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum. • Türkiye demokratik değerlerle bağını koparmıştır. Parlamenter sistemle bağını koparmıştır. Toplumsal barışımızı tehdit eden faktörler iş başında olmaya devam edecektir. Tam anlamıyla bir tek adam rejimine geçilmiştir. Geleceğimize dair her zaman büyük endişelerimiz olmaya devam edecek. • Her 3 vatandaştan birinin onayını almış biri olarak tüm vatandaşların takdirini kazanma mücadelemi sürdüreceğim. Bize düşen söylediklerimizin takipçisi olmak ve seçimde yaşadığımız heyecanı büyüyerek devam ettirmektir. Türkiye Tayyip Erdoğan ve kadrolarıyla yaşamını sürdüremez. Yerel seçimlere kadar süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Kendi adıma beni aday yapan partime ve tüm seçmenlere dönük çıkaracağımız sayısız dersler bulunmaktadır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize düşen yanlışlarımızı düzeltmek olmalıdır. Birbirimize güvendiğimizde çok şeyler yapabileceğimizi bu seçim göstermiştir. Geleceğimizi kazanmak için herkesle birlikte olmaka devam etmeliyiz. Benim gündemim Türkiye
Read more
(Arefe günü tutulan oruç, biri geçmiş, biri de, gelecek yılın günahlarına kefaret olur.) [Müslim] ...
Media Removed
(Arefe günü tutulan oruç, biri geçmiş, biri de, gelecek yılın günahlarına kefaret olur.) [Müslim] [Bu oruç, geçmiş ve gelecek yılda yapılan tevbelerin kabul olmasına yarar.] (Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Allahın kıymet verdiği bir gündür.) [Deylemî] (Arefe günü, kulağına, gözüne ... (Arefe günü tutulan oruç, biri geçmiş, biri de, gelecek yılın günahlarına kefaret olur.) [Müslim] [Bu oruç, geçmiş ve gelecek yılda yapılan tevbelerin kabul olmasına yarar.] (Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Allahın kıymet verdiği bir gündür.) [Deylemî] (Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur.) [Taberânî] (Şeytan, Arefe gününden başka bir günde daha zelil, rezil, hakir ve kinli görülmez.) [İ. Mâlik] (Allahü teâlâ, Arefe günü kullarına nazar eder. Zerre kadar imanı olan kimseyi affeder.) [Gunye] (Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan duâ, reddolmaz. Fıtr ve Kurban bayramının birinci gecesi, Berât ve Arefe gecesi.) [İsfehânî]
Bugünü fırsat bilip duâ etmeli! Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Duânın faziletlisi, Arefe günü yapılanıdır.) [Beyhekî]
Çok değerli bir gün olduğu için, Arefe gününü ibadetle, zikir ve fikirle geçirmeye, insanlara iyilik etmeye çalışmalıdır! Peygamber efendimiz, (Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Allahü teâlânın kıymet verdiği bir gündür) buyurdu. (Deylemî) Hürmet etmek, günah işlememekle olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan magfiret olur.) [Taberânî]
Kulağına sahip olmak, gıybet, gibi haram olan şeyleri dinlememek demektir. Eğer biz istemeden kulağımıza gelmişse, bize günah olmaz. 
Gözüne sahip olmak da, haram olan şeylere bakmamak ve mubah olarak baktığı şeylerden ibret almak demektir. 
Diline sahip olmak ise, yalan söylememek, gıybet etmemek, kötü söz söylememek, hatta boş şey konuşmamak, kimseyi dili ile incitmemek demektir. 
Bunlara riayet eden Arefe gününü değerlendirmiş olur. Arefe gecesini de değerlendirmelidir. 
Hadis-i şerifte buyuruluyor ki: (Arefe gecesi ibadet eden, cehennemden azat olur.)[Se'âdet-i Ebediye]  #arefegunu #arifegunu #arefeguniyapilacaklar #arefegunuduasi #ibadetler #nafileibadetler #faziletliibadetler
Read more
»Tanrım, beni yavaşlat. Aklımı sakinleştirerek, kalbimi dinlendir. Zamanın sonsuzluğunu göstererek, ...
Media Removed
»Tanrım, beni yavaşlat. Aklımı sakinleştirerek, kalbimi dinlendir. Zamanın sonsuzluğunu göstererek, bu telaşlı hızımı dengele. Günün karmaşası içinde, bana, sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükûnetini ver. Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belliğimde yaşayan akarsuların ... »Tanrım, beni yavaşlat. Aklımı sakinleştirerek, kalbimi dinlendir. Zamanın sonsuzluğunu göstererek, bu telaşlı hızımı dengele. Günün karmaşası içinde, bana, sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükûnetini ver. Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belliğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür. Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol. Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret. Bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı, güzel bir köpek ya da kedi okşayabilmek için durmayı, güzel bir kitaptan birkaç satır okumayı, balık avlayabilmeyi, hülyalara dalabilmeyi öğret. Her gün bana kaplumbağa ve tavşan masalını hatırlat. Hatırlat ki, yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yaşamda hızı artırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyim. Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla. Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması, yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır.
Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et.
Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlam olarak yükseleyim. Ve hepsinden önemlisi… Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmek için sabır, ikisi arasındaki farkı bilmek için akıl ve beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak dostlar ver.« •••
Sıkça ve severek okurum #WilferdArlanPeterson nin #TanrımBeniYavaşlat şiirini. Okuyunca yavaşlamayı hatırlıyor ve bu zamanın hızına kapanıp sürüklenmeyi engelliyorum. Daha hızlı daha hızlı, daha fazla daha fazla tükettiriyor bu düzen, bu sistem bize. Bu akıma akıllıca dur demeyi bilmeli ve hızlı değil, kaliteli anda yaşamayı seçmeli her birey. Sizce güzel yürekliler? Mutlu pazar akşamı dileklerimle ve sevgimle, #AyferÖztürk •••
#1advent #sunday #enjoythelittlethings #goodevening #theartofslowliving #thankful #dankbar #slowmedownlord #xmasiscoming #vorweihnachten #gedicht #şiir #poem #blond #sarışın #deargodthankyouforeverything #qualitytime #çakırgözlü #blueeyes #tb #blackandwhitephoto #designerlifestyle #creativedirector #AOe #zeichenlust #designbüro #designagency
Read more
"Şeyda ve Eylül’e, Kızlarıma, fotoğrafın çeyreklerine, Deli gönlün isteğine ve içimdeki sonbahar ...
Media Removed
"Şeyda ve Eylül’e, Kızlarıma, fotoğrafın çeyreklerine, Deli gönlün isteğine ve içimdeki sonbahar hüznüne, Bu zarfsız mektubun ancak yıllar sonra size ulaşacak olması, posta idaresinin yavaşlığından değil; postacının babanız olmasından kaynaklanıyor. Benim tembelliğim üzerine ... "Şeyda ve Eylül’e,
Kızlarıma, fotoğrafın çeyreklerine,
Deli gönlün isteğine ve içimdeki sonbahar hüznüne,
Bu zarfsız mektubun ancak yıllar sonra size ulaşacak olması, posta idaresinin yavaşlığından değil; postacının babanız olmasından kaynaklanıyor. Benim tembelliğim üzerine gerekli dersleri, büyüme serüveninin her aşamasında annenizden alacağınız için bu konuyu fazla eşelemiyorum yavrularım.
Dünyaya gelmek bizim seçimimiz değildi. Sizin de. Sizin dünyaya fırlatılmanıza da biz vesile olduk. Sevgiyle ve iyi niyetle yaptık bunu, ama dünya denilen yeri biraz olsun tanıyorsam, iyi niyet ve sevginin de hoş olmayan sonuçlara yol açabileceğini söyleyebilirim; ilkönce ebeveynlere isyan edilir, edeceksiniz, ana baba kucağının hem cennet ve hem de cehennem olduğunu anladığınız anlarda. Üstelik haklılığınız şüphe götürmez olacak; biz de göğüsleyemeyeceğimiz gerçeğe karşı şimdiki iyi niyetimize ilişkin anıları ve bir zamanlar karşısında olduğumuz gelenekleri kalkan yapıp size verdiğimiz emekleri silah diye kuşanarak direnmeye çalışacağız boş yere. O vakit anlamaya ve kalbinizi ve sözlerinizi anlaşılabilir ve ulaşılabilir bir kıvamda tutmaya çalışın yavrularım.
Eylül, kızım, ben doğumhaneden çıkan çocuğun kız olmasına sevinen adamları daima sevdim; onların kız çocuk arzulamakla eşlerine / sevgililerine duydukları sevgiyi kutsadıklarını düşündüm. Ben de, sende ve ablanda anneni çoğalttım yavrum. Asılla suret arasındaki birebirliğin asıl ve asıl arasında mümkün olamayacağını bile bile.Bildim ki, siz, ben ve annenizden bir parçaysanız, biz değil kendiniz olacaksınız. Çelişik gibi görünse de böylelikle bize benzeyeceksiniz. Çünkü anneni ve kendimi birkaç kelimeyle özetleyecek olsam şunları söylerim size: zekâ, inat ve başına buyrukluk. Sana Eylül gibi sonbaharın tüm hüzünlerini ve sancılarını kuşanmaya hazır ve üstüne her mevsim hazan yaprakları düşen bir ad vermekle hata mı ettik, bilemiyorum. Ben sadece adının bile sana özgü olmasını arzu ettim. Hüzne ve acıya uzak duramazsın ama en azından her insanın olduğu kadar yakın olmanı dilerim bu duygulara, daha fazla değil.👇🏽
Read more
:) Dünya Hepatit Günü: . 1-Her yıl 28 Temmuz, Dünya Hepatit Günü olarak kutlanmaktadır. 28 Temmuz ...
Media Removed
:) Dünya Hepatit Günü: . 1-Her yıl 28 Temmuz, Dünya Hepatit Günü olarak kutlanmaktadır. 28 Temmuz Viral Hepatit B hastalığının yüzey antijeni olarak bilinen “HBsAg”-nin bulunduğu gün olup, Hepatit B'nin ilacının bulunmasında çok büyük rol oynamıştır. . 2-Dünya sağlık örgütünün ... :)
Dünya Hepatit Günü:
.
1-Her yıl 28 Temmuz, Dünya Hepatit Günü olarak kutlanmaktadır. 28 Temmuz Viral Hepatit B hastalığının yüzey antijeni olarak bilinen “HBsAg”-nin bulunduğu gün olup, Hepatit B'nin ilacının bulunmasında çok büyük rol oynamıştır.
.
2-Dünya sağlık örgütünün kararıyla bu günün “Dünya Hepatit Günü” olarak anılmasına karar verilmiştir.
.
3-Dünyada her 3 kişiden biri, Ülkemizde her 10 kişiden biri Hepatit B virüsünü taşımakta ve bulaştırmaktadır.
.
4-Hepatit; karaciğer iltihabı anlamına gelen bulaşıcı bir hastalıktır. Halk arasında sarılık hastalığı olarak da bilinir. Hepatit hastalığının A, B, C, D, E, G olmak üzere 6 tipi vardır.
.
📪: Platin Tower İş Merkezi, (Medicana Hastanesi Yanı), Kat:3/No:12, 06530 Çankaya/Ankara
☎: 0312 285 50 10
💻:www.sukrancakmak.com.tr
📧: [email protected]
.
Detaylı bilgi için telefonumuzu arayabilir, web sitemizi ziyaret edebilir,
YouTube Kanalımıza abone olabilir ve ilgili videolara göz atabilirsiniz.
.
#gebelik #riskligebelik #vajinismus #infertilite #polikistikover #doğum #vajinaldoğum #sezaryensonrasıvajinaldoğum #ssvd #sezaryendoğum #genelanestezi #epiduralanestezi #spinalanestezi #endometriozis #çikolatakistleri #miyomlar #kadınhastalıkları #kadındoğumuzmanıankara #infertiliteankara #riskligebelikankara #ağrısızdoğumankara #şükrançakmakankara #kadınhastalıklarıankara #çatıdarlığı #preeklampsi #zehirligebelik
Read more
UÇANKUŞ TV’DE FUTBOL SEZONU PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR! 1 Ağustos’ta yeni sezona merhaba diyen UçanKuş TV, dopdolu içeriğiyle, haberden, sosyal yaşama; müzikten, magazine; yemek programlarından, mini dizilere; yerli-yabancı filmlerden spora, kültür-sanat’tan, eşsiz-muhteşem nostalji ... UÇANKUŞ TV’DE FUTBOL SEZONU PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR!
1 Ağustos’ta yeni sezona merhaba diyen UçanKuş TV, dopdolu içeriğiyle, haberden, sosyal yaşama; müzikten, magazine; yemek programlarından, mini dizilere; yerli-yabancı filmlerden spora, kültür-sanat’tan, eşsiz-muhteşem nostalji programlarına ve ayrıca şahane gezi programlarına kadar her çeşit yapımla dikkati çeken UçanKuş TV’de “naklen futbol maç yayını” dönemi de başlıyor.
İşte UçanKuş TV’de sezonun ilk maçı…
Pazar saat 18.30’da…
İki muhteşem takım…
Biri Almanya’nın devi Borussia Dortmund…
Diğeri, İtalya’nın adeta sembolü Lazio…
Bu çok enteresan hazırlık maçı UçanKuş TV’den naklen yayınlanacak.
UçanKuş TV’de bu sezon futbola doyacaksınız.
Büyük sürprizlerimiz olacak.
UçanKuş TV, geçen 4 yılın sonunda kanal olarak, AB kitlesi ve özellikle de ağırlıklı olarak kadın kanalı olarak şekillenirken, futbol maçlarıyla erkekleri de ihmal etmediğini gösteriyor.
#borussiadortmund #lazio #maç #futbol #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat
Read more
Chị của Bi, nói chuyện lúc nào cũng ngắn gọn, ai ko hiểu thì thấy dữ nhưng thật ra tốt tính , thẳng và thật. ...
Media Removed
Chị của Bi, nói chuyện lúc nào cũng ngắn gọn, ai ko hiểu thì thấy dữ nhưng thật ra tốt tính , thẳng và thật. ( Thy thương Oanh vì có khi O còn hiểu Thy hơn cả Bi..., nhìn sơ cũng biết muốn gì, buồn hay vui ) Thy và Oanh đều ít bày tỏ, chẳng ai nói quý mến hay yêu thương ai...tự hiểu qua hành động thôi. Mấy đứa ... Chị của Bi, nói chuyện lúc nào cũng ngắn gọn, ai ko hiểu thì thấy dữ nhưng thật ra tốt tính , thẳng và thật. ( Thy thương Oanh vì có khi O còn hiểu Thy hơn cả Bi..., nhìn sơ cũng biết muốn gì, buồn hay vui )
Thy và Oanh đều ít bày tỏ, chẳng ai nói quý mến hay yêu thương ai...tự hiểu qua hành động thôi. Mấy đứa cháu Bi cũng y zậy...chưa bao giờ mấy dì cháu nói quá nhiều với nhau nhưng tụi nó luôn là người nghĩ đến Thy, đợi Thy khi Thy đi sau cùng , nhường cho Thy cả những món đồ mà tụi nó thích. Còn Thy, có lẽ khuyết điểm lớn nhất của Thy đối với Bi là Thy ko dịu dàng, ko nói đc những lời hay ý đẹp, phản ứng mạnh...nhưng cũng có thể là ưu điểm với ng nhà Bi...nên đc mọi người thương...
Thy nói vu vơ thích ăn canh bầu, Oanh cũng qua nhà nấu cơm cho 2 đứa ăn vì Thy ko biết nấu ăn, còn Bi thì thích ăn cơm...
Vì ko biết nấu ăn nên lúc nào Thy cũng phải là người rửa chén, Thy nghĩ đó là cách cư xử bình thường thôi...nhưng Oanh và mấy đứa nhỏ ko bao giờ cho Thy làm...( dù Thy ko bao giờ để mn fai làm nhưng vẫn cảm động...vì Thy hay bị sụm nụ bởi những điều nhỏ nhặt.. )
Hôm bữa cầm đồ chơi thấy dễ thương, giống bánh kem xong nói “Oanh ơi , mai mốt mua cho em bánh kem giống zậy đi, nhìn ngon quá”...Rồi tự nhiên hồi 2 ng đi mua đồ xách cái bánh kem về y chang cái xe hơi..Thy bị đơ và bất ngờ ( ý là còn hơn sinh nhật đc làm bất ngờ..) Chưa kể những lần Thy và Bi mệt mỏi, chỉ muốn vùi đầu ngủ cho qua ngày...thì duy nhất chỉ có Oanh là hiểu 2 đứa, chăm sóc và yêu thương 2 đứa bằng sự cục mịch..nhưng ấm áp của Oanh..
Đi đâu cũng lôi Thy Bi theo, chơi bời mọi thứ...
Thy ko nghĩ Thy sẽ viết cho Oanh những lời ntn vì Thy ngại bày tỏ..nhưng Thy biết nếu ko phải là hôm nay thì sẽ ko có ngày nào nữa nên cứ viết thôi hihi...
Thời gian này thật là quá nhiều thử thách cho cả Thy và Bi...nếu ko có Oanh thì chắc 2 đứa cảm thấy chán nản và lạc lõng lắm...
Những điều nhỏ nhỏ Oanh đang làm và nghĩ đến Thy vs Bi...tụi e trân trọng và thương Oanh nhiều...Một ngày đáng nhớ vì mém mất mạng ngu ngốc nhưng cũng nhận ra đc quá nhiều điều...và mới biết được Oanh thương Thy ra sao ☺️ Muốn viết nhiều cho Oanh đọc lắm nhưng thôi...tiếp tục hành động sẽ hay hơn. Đợi Thy và Bi nha Oanh 😄
Read more
Şu rengin güzelliğine bakar mısınız? Annemin yaptığı vişne reçeli bu. Annem şekeri az koyduğu için suyu da az oldu. Suyu bol olursa, vişneler daha dolgun görünüyor. Ben orijinal tarifi ekliyorum. Reçeli çok az kaynatıp, güneşte de olgunlaştırabilirsiniz. . VİŞNE REÇELİ Malzemeler: 1 ... Şu rengin güzelliğine bakar mısınız?
Annemin yaptığı vişne reçeli bu.
Annem şekeri az koyduğu için suyu da az oldu.

Suyu bol olursa, vişneler daha dolgun görünüyor.
Ben orijinal tarifi ekliyorum.
Reçeli çok az kaynatıp, güneşte de olgunlaştırabilirsiniz. 🍒
.
VİŞNE REÇELİ 🍒

Malzemeler:

1 kg.vişne🍒
1 kg. şeker (5 su bardağı kadar)
1 çay bardağı su
1 silme çay kaşığı limon tuzu veya çeyrek limon suyu
1 silme çay kaşığı tereyağı
Vişne reçelinin yapılışı

Vişneleri yıkayıp ayıklayın. Sap kısmına yakın kısmına iki parmağınızla sıktırarak çekirdeğini çıkarın.

Dibinde biriken sudan 1 çay bardağını süzün. (bunun yerine normal su koyacağız. Bunu ekşiliğinin gitmesi ve renginin daha pembe olması için yapıyoruz.) Üzerine şekeri döküp ağzını kapatın. en az 6-8 saat kadar bekletin.

Bu süre sonunda şekerin büyük bir kısmı erimiş olmalı.

Üzerine 1 çay bardağı su ve bir silme çay kaşığı tereyağı ekleyip ateşe koyun.

Kaynamaya başlayınca üzerine biriken köpükleri bir kevgirle alın. Altını kısıp reçelin suyu kıvam alana kadar kaynatmaya devam edin.

Altını açtığınızda kaynarken iri gözenekler  çıkarmaya başlayınca limon tuzunu ekleyip 2-3 dakika daha kaynatın.

Sıcakken kavanozlara  doldurup soğuyunca ağzını kapatın. Güneş görmeyen bir yerde saklayın.
Afiyet şifa olsun 🍒
Read more
Hayaller ve hayatlar adlı çalışmam<span class="emoji emoji1f64a"></span> Çünkü bugün hayaller, kahveleri alıp kardeşimle sahile inmek, ...
Media Removed
Hayaller ve hayatlar adlı çalışmam Çünkü bugün hayaller, kahveleri alıp kardeşimle sahile inmek, manzaraya karşı #brownimsi keyfi yapmaktı Ama kahveyi alıp arabaya binince usulca başlayan yağmur bir anda fırtınaya dönüşünce️, hayatlar arabada yenen fıstık ezmeli #brownimsi ... Hayaller ve hayatlar adlı çalışmam🙊 Çünkü bugün hayaller, kahveleri alıp kardeşimle sahile inmek, manzaraya karşı #brownimsi keyfi yapmaktı☕️🌊 Ama kahveyi alıp arabaya binince usulca başlayan yağmur bir anda fırtınaya dönüşünce☔️, hayatlar arabada yenen fıstık ezmeli #brownimsi oldu🥜🍩 Öyle doyurucu ki, kardeşim bile bir dilimi yedikten sonra fena kesti dedi🤩 Ben bu tarifi yıllardır paylaşıyorum, 1500 den fazla kişi denedi❤️ Ne zamandır sayfada yeniden paylaşmadığımı farkettim, soranlar oluyor hala çünkü👀 O yüzden aşağıya ekliyorum😌 Fıstık ezmesi ile ilgili de, kıvamı için içine ne koyuyorsunuz diye merak edenler oluyor. Hiçbir şey koymuyorum, sadece azıcık tuz çekiyorum🤪 Detaylı anlattığım, püf noktalarını da içeren tarifim @nosugarclub da🥜💯
*
BROWNİMSİ
✔️2 yumurta ✔️1 çb keçiboynuzu özü ✔️1/2 çb süt
✔️2/3 çb kakao
✔️1,5 sb tam buğday unu
✔️1 tk kabartma tozu
✔️1 çb çiğ fındık / file badem / ceviz
✔️50 gr. en az %70 kakao, bitter çikolata (kullanmayabilirsiniz ben bu defa kullanmadım, gayet tatlı)
Fırını 180 dereceye ayarlayın ve tepsinize pişirme kağıdı serip kenara alın👍🏽 Fındık ya da ceviz kullanacaksanız tavada hafifçe kavurun🔥 Yumurtaları pekmez ya keçiboynuzu özü ile güzelce köpük köpük olana dek çırpın👌🏽 Sütü, kakaoyu ekleyin kaşıkla karıştırın. Unu kabartma tozunu, fındıkların yarısını ve ekleyecekseniz parçaladığınız🔪bitter çikolatanın yarısını ekleyin, kaşıkla karıştırmaya devam edin💪🏽 Karışım homojen hale gelince fırın kabına dökün, kıvamının koyu olmasından korkmayın👍🏽 Üzerine ayırdığınız fındıkları ve bitteri serpin🍫 Sadece 12 dakika pişirin ve soğumaya bırakın🍩 Buzdolabında bir gece bekletirseniz kıvamı ve tadı daha da güzel bir hale gelecektir❤️ Üzerine 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi ve yanında bizim yaptığımız gibi sıcacık bir kahve ile hayattaki tüm dertlerinizi unutabilirsiniz🤣👅 #eatclean #alltime 💫 #flatwhite #coffee #peanutbutter #sagliklibeslenme #saglikliyasam #istanbul #homemade #brownimsi #brownie #şekersiz #yağsız #eatclean #cleaneating #healthy #sağlıklı #nosugar #sugarfree #nosugarclub #şekeribirakanlarkulubu
Read more
Herkese selammm Evet bayadır yorum yazmamıştım hatta paylaşım yapmıyordum. Bugün Psikopat ...
Media Removed
Herkese selammm Evet bayadır yorum yazmamıştım hatta paylaşım yapmıyordum. Bugün Psikopat serisini eleştireceğim. Wattpad kitabı olduğunu bilmeyen yoktur. Ben de ilk wattpad'de çıktığında 20 bölüme yakın okumuş daha sonra nedenini bilmediğim bir sebebden geri kalanını okumamıştım ... Herkese selammm
Evet bayadır yorum yazmamıştım hatta paylaşım yapmıyordum.
Bugün Psikopat serisini eleştireceğim.
Wattpad kitabı olduğunu bilmeyen yoktur. Ben de ilk wattpad'de çıktığında 20 bölüme yakın okumuş daha sonra nedenini bilmediğim bir sebebden geri kalanını okumamıştım ve hazır yaz iken okumaya karar verdim.
Konusundan kısaca bahsedeyim. Buket'in ailesi iflas edince Ankara'ya taşınırlar ve Buket yeni bir liseye başlar. Fakat Buket alışık olmadığı bu ortamda yaptığı her şeyle göze batar. En çok da Kağan'ın. Kağan tam bir beladır ve Buket'in inatçı ve cesurca kendisine verdiği karşılıklarla ikisi birbirinden ölesiye nefret ederken ileride birbirlerini imkansız bir aşkın içinde bulurlar.
Tipik bir kötü çocuk-iyi kız seneryosu diyebilirim. İki kitabı bitirmem 3 günümü aldı. Basit bir dille yazılmış ve tam bir çıtır kitap havasında demek isterdim lakin tam olarak öyle değil. Evet kitap klişe biraz ama bağlıyor insani. İlk 200-300 sayfa daha önce okuduğum halde bazı olaylarda sinirlendim bazı olaylarda "hadi artık onu sevdiğini biliyorummm" diye hayıflandım bazi olaylarda ise yerimde çırpınıp heyecanlandım. 2 kitabi da yorumlamayacağım çünkü birbirini takip eden bir seri ve daha seri bitmedi. Kağan'ın Buket'i kıskanması ve bunu kabullenemediği halde koruması ilk kitabın temel aldığı olaydı. İkinci kitapsa ise Buket'in başının belaya girmesiyle -evet arkadaşlar spoiler- Kağan'a ihanet etmesiyle aralarının tekrar iyi olmasına çabalamasıyla geçti. Şimdi ilk defa bir kitapta aşırı sinir olduğum olaylardan bahsedeceğim. Birincisi kızın devamlı ne giydiğini veya ne kadar bakımlı olduğunu anlatması bir süre sonra sinirimi bozdu. Yani kızın her sabah kalkıp mini etekle ince topuklu ayakkabı giymesi -okulun kıyafet yönetmeliğinin olmasına rağmen- ve daha kızın 16-17 yaşında olmasına karşın tam bir 20-21 yaşındakiler gibi giyinme tarzı çok gözüme battı. Daha sonra kitap okurken "şu şu şarkıyı dinlemeye başladım" cümlesini okumak wattpad üzerinde bölümün başına link koyarak dinlemesi için mantıklıydı ama gerçek anlamda bir kitap basıldığında %90 kimse o müziği dinleyerek okumuyor olmasından kitapta bulunması saçma. Evet en büyük son yorumum. (Sığmadı 😂)
Read more
hayatım boyunca unutamayacağım iki gün yaşadım. @wwf_turkiye’nin daveti üzerine Adana’da “Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası”ndaydık. 12 yıldır bu sahada çalışan WWF-Türkiye yetkililerinden kamp içinde teorik bilgiler aldık ve bazı saha çalışmalarına katıldık. … Bu video ... hayatım boyunca unutamayacağım iki gün yaşadım. @wwf_turkiye’nin daveti üzerine Adana’da “Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası”ndaydık.
12 yıldır bu sahada çalışan WWF-Türkiye yetkililerinden kamp içinde teorik bilgiler aldık ve bazı saha çalışmalarına katıldık.

Bu video üzerinden bazı bilgileri paylaşayım.
🐢Öncelikle bu kampın ya da yumurtlama sahalarının turistik olarak ziyareti mümkün değil. WWF yetkilileri haricinde çalışan gönüllüler Mayıs ayındaki başvuru döneminde seçiliyor.
🐢Bu video çekilirken alanında uzman kişilerin kontrolündeydik ve bize rehberlik ediyorlardı. Yumurtlama döneminde 22 kilometrelik sahilin 14 kilometresini her sabah yürüyor ve yuvaları kontrol ediyorlar. Koordinatları not edilip ilerlemeler kaydediliyor. 🐢Yuvadan çıkan canlı yavru, cansız yavru, kusurlu ya da hasar görmüş yumurtalar sürekli not ediliyor.
🐢Yavrulardan gece çıkabilenler kendileri denize ulaşmaya çalışıyorlar. Yumurtadan çıkan bir yavrunun yüzeye çıkışı 3-4 günü bulabiliyormuş. Yüzeye yakın kalanlar, sıkışanlar, köke takılanlar gibi mazereti olan yavrulara ekipler destek oluyor. Gündüz toplanan yavrular durumlarına göre gece tekrar kumsala bırakılıyor ve denize yürüyüşleri takip ediliyor.
🐢Yavrular gündüz toplanmaz ise çakal, yengeç, martı gibi hayvanlara yem olabiliyor. Doğanın kendi dengesine müdahale gibi gözüküyor ancak buradaki amaç kritik derecede tehlike altında olan yeşil deniz kaplumbağalarının neslinin devamını sağlayabilmek. Akdeniz’de dolaşan yeşil deniz kaplumbağalarının yaklaşık %50sinin Türkiye kumsallarında yumurtladığı öngörülüyor.
🐢Yumurtalardan çıkan yavruların yaklaşık %65i denize kavuşuyor. Bu yavruların kendi çabaları ve koruma çalışmaları ile beraber yaklaşılan bir rakam. Her 1000 yavrudan 1 tanesinin yumurtlayabilecek yaşa ulaşabildiği öngörülüyor.
@wwf_turkiye ekibi 12 yılda 200.000’e yakın yavrunun kontrollü denize ulaşmasını sağlamış.

Aklınıza takılan sorular veya yapabileceğiniz destekler için lütfen @wwf_turkiye ekibine mesaj atın. Yapabileceğiniz destekler çok, yeter ki onlara ulaşın🖖🏼💛

#gurukafa #wwftürkiye #yeşildenizkaplumbağası #turtle #adana #akyatan #seaturtle #wwf
Read more
Medîneli hanımlar, çok fasih ve beliğ hitâbeti olan Esmâ’ya (r.a.)gelip mânevî dertlerini anlatarak, ...
Media Removed
Medîneli hanımlar, çok fasih ve beliğ hitâbeti olan Esmâ’ya (r.a.)gelip mânevî dertlerini anlatarak, kendi durumlarını sorması için onu Peygamber Efendimiz’in huzuruna elçi olarak gönderdiler. Peygamber Efendimiz ﷺ, Esmâ’yı görünce yanındakilere: “–Esmâ kimsenin hatırına ... Medîneli hanımlar, çok fasih ve beliğ hitâbeti olan Esmâ’ya (r.a.)gelip mânevî dertlerini anlatarak, kendi durumlarını sorması için onu Peygamber Efendimiz’in huzuruna elçi olarak gönderdiler. Peygamber Efendimiz ﷺ, Esmâ’yı görünce yanındakilere:
“–Esmâ kimsenin hatırına gelmeyen sorular sorar.” buyurdu.
Esmâ, huzûra çıkarak Efendimize ﷺ iyice yaklaştı ve ardından edeple:
“–Yâ Rasûlâllah! Hanımların kabahati nedir?” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:
“–Anam-babam Sana fedâ olsun, yâ Rasûlâllah!.. Ben, Sana kadınların elçisi olarak geldim. Doğuda ve batıda bulunan bütün kadınlar, benim buraya çıktığımı işitsin veya işitmesin, hepsi de benimle aynı görüşü paylaşmaktadır ki, Allah Teâlâ, Sen’i bütün erkek ve kadınlara peygamber olarak göndermiştir. Biz, Sana ve Sen’in Rabbine îmân ettik. Kadın olduğumuz için, evlerimizin sınırları içinde yaşıyoruz. Beylerimize huzur ve sükûnet kaynağı oluyor, çocuklarımızı büyütüp terbiye ediyoruz. Lâkin Cenâb-ı Hakk’a yakınlaşabilmek için erkeklerden farklı olarak bizim bâzı mahrûmiyetlerimiz var. Erkekler cuma namazı kılıyor, câmiye ve cemaate devam ediyor, hastaları bizden daha çok ziyâret ediyor, cenâzelerde bulunuyor, hacca da bizden fazla gidiyorlar. Bunların en mühimi de beylerimiz, düşmanla savaşmak için evlerinden çıkıyor ve Allah yolunda cihâd ediyorlar. Bizler ise, beylerimizin mallarını koruyor, iplik eğirip elbise yapıyor, çocuklarımızı besliyoruz. Buna göre bizler, beylerimizin kazandığı hayır ve sevaplarda onlara ortak olur muyuz?”
Hazret-i Esmâ’nın bu basîret ve firâset dolu sözleri, Rasûlullah ﷺ Efendimiz’in pek hoşuna gitti. Ashâbına dönerek:
“Siz,hiç din husûsunda soru soran bir kadından, bundan daha güzel sözler işittiniz mi?” diye sordu. Onlar da:
“–Ey Allâhın Rasûlü! Biz, bir kadının böyle güzel ifâdelere sâhip olabileceğine ihtimâl vermezdik!..” dediler.
Rasûl-i Ekre, bu defa Esmâ’ya hitâb ederek: “Ey Esmâ! İyi anla ve seni buraya gönderen hanımlara da iyice anlat ki, bir kadının kocasıyla güzel geçinip onun memnûniyetini kazanması, sevap bakımından o saydığın üstünlüklerin hepsine müsâvîdir/denktir.”buyurdu.
Esmâ, bu cevaptan çok memnun oldu. Dönüp giderken,sevincinden tehlîl ve tekbir getiriyordu.
Kaynak👇
Read more
Şöyle birkaç gün hava alıp geliyim diye çıktığım Balkan turunun bugün 25. günündeyiz ve hepinizin ...
Media Removed
Şöyle birkaç gün hava alıp geliyim diye çıktığım Balkan turunun bugün 25. günündeyiz ve hepinizin merakla beklediği sona geldik. Ben de sizlerin de yakından takip ettiği bu sürecin perde arkasını sizlerle paylaşmak istedim. Memleketin ekonomik durumu malûm olduğu için bütçeyi elimden ... Şöyle birkaç gün hava alıp geliyim diye çıktığım Balkan turunun bugün 25. günündeyiz ve hepinizin merakla beklediği sona geldik. Ben de sizlerin de yakından takip ettiği bu sürecin perde arkasını sizlerle paylaşmak istedim. Memleketin ekonomik durumu malûm olduğu için bütçeyi elimden geldiği kadar düşük tuttum ve olabildiğince asgari şartlarda yaşamaya çalıştım. Şehirlerarası ulaşımı otostopla sağladım ve yolda çok ilginç insanlarla yolculuk ettim. İngilizce hatta Türkçe bilenlerle gideceğim ülkenin veya şehrin tarihini etnik yapısını ekonomik durumunu tartıştım birinci ağızdan bilgilerle öğrenerek gezdim -her zaman dediğim gibi çok gezen çok okuyanı her türlü alır- Götürüp otobanın ortasında bırakan da oldu muhabbetin tadına doyamayıp İngilizce konuşmayı özlemişim yav diye 150 km fazladan götüren de oldu. Arnavutluk sınırını geçirmek için para isteyen dayıya verdiğim 5euro ve Kotor'dan Dubrovnik'e götürmesi için taksici dayıya ısmarladığım yemeğe verdiğim 3 euro dışında ulaşıma para vermedim. Sınırlarda elimi kolumu sallayarak hatta pasaporta mühür vurdurmadan geçtiğim de oldu yürüyerek geçemezsin sana araba bulmamız lazım diye bekletildiğim hatta sorgu odalarında terletildiğim de oldu. Konaklamayı 5 gün hostelde bir gün kardeşim İvan'da ve kalan 18 gün çadırda kalarak hallettim. Sürekli hareket halinde olsam da hiçbir zaman acele etmedim Ohrid ve Dubrovnik'te olduğu gibi güzel bir kamp yeri bulduğumda sıkılana kadar kaldım. Kıyafetlerimi Ohrid gölünde yıkadım. En çok merak edilen duş olayını ise Tuna nehrinde, Ohrid gölünde, Adriyatik denizinde, plajdaki duşlarda, Matka nehrinde, hostellerde, Zagreb Belediyesi'nin şehir merkezine yaptığı duşlarda, benzin istasyonlarında ve bir kere de yağmurda koşarak hallettim. İstatistikle konuşacak olursak yolculuk esnasında bütün harcamalar dahil 140 euro harcamış, 6 ülke 10 şehir gezmiş, 20 araba değiştirmiş, 240 km yürümüş 3470 km yol almış bir beden incelmiş ve iki ton bronzlaşmışım. Sonuç olarak pembe travelerlar gibi yol açık yola çık derdim ama isteyen çıkar gezer isteyen sıcak yatağında yatar bana ne. #traveling #travel #interrail #interrailturkiye #gezgin #seyyah #hichhiking #camping
Read more
Şimdiden Randevu Alın Gelin Saçınızı Yarı Fiyatına Yapalım Tel: cep :0544 5957334 Tel: iş :0232 ...
Media Removed
Şimdiden Randevu Alın Gelin Saçınızı Yarı Fiyatına Yapalım Tel: cep :0544 5957334 Tel: iş :0232 4417704 Düğün hazırlıklarının ve gelinin güzelliğinin en önemli unsurlarından biri gelin başının yapımında kuaför seçimidir. Kuaförünüzü seçtikten varsa saç aksesuarlarınızı ve duvağınızı ... Şimdiden Randevu Alın Gelin Saçınızı Yarı Fiyatına Yapalım Tel: cep :0544 5957334
Tel: iş :0232 4417704 Düğün hazırlıklarının ve gelinin güzelliğinin en önemli unsurlarından biri gelin başının yapımında kuaför seçimidir. Kuaförünüzü seçtikten varsa saç aksesuarlarınızı ve duvağınızı da yanınızda götürüp aksesuarlarınıza gore saç modelinizi belirleyin. Hatta mümkünse gelinliğinizin ve kullanacağınız takının bir fotoğrafını da gösterebilirsiniz.Kuaförünüzü seçerken iki kere düşünün, daha düğün başlamadan bozulmuş bir saç modeli neşenizi kaçırmasın.

Randevu saati

Kuaförden randevu alırken mutlaka planlanandan 2-3 saat öncesi için randevu alın. Kuaförünüzü seçmeden önce gelin başı yaptırmış arkadaşlarınızla konuşun. Unutmayın ki gelin başı bu konuda deneyimli kuaförlerin marifetli ellerine teslim edilmeli! Bazı kuaförler düğünden once gelin başı provası yapmayı kabul edecektir. Böylelikle saç modelinizin nasıl duracağını önceden görme şansına sahip olabilirsiniz.

Saç modeliniz

Saç modelinize karar verirken gelinliğinizi düğünün yapılacağı ortam ve düğün konseptini de göz önünde bulundurun. Bir kır düğünü için açık saçlarda minik çiçekler çok daha hoş dururken, balo salonu için topuz bir model ve ışıltılı bir taç çok güzel olacaktır. Ayrıca düğünün yapılacağı yerin iklim koşulları da seçiminizi etkileyecektir. Rüzgarlı bir günde kır düğünü yapıyorsanız saçlarınızın dağılmayacağı bir modeli ve buna uygun aksesuarları seçmelisiniz. Saçlarınız için eğer duvak kullanmayacaksanız güzel bir taç, inci tokalar, mini çiçekler, boncuklar, ışıltılı tokalar çok şık aksesuarlar olacaktır. Kendi düğününüzün güzellik kraliçesi olmak istiyorsanız örnek gelin tacı modelleri veya duvak modellerini önceden incelemeniz ve karar vermiş olmanız gerekiyor.
Saç modelinizi seçerken damadı unutmayın. Aranızda boy farkı varsa, yukarı doğru bir topuz, topuklu ayakkabılarla birleşince sizi damattan çok daha uzun gösterebilir. Bu durumda başınızın arka bölümünde yapılacak bir topuz tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün yapısı da gelin başı modeli seçiminde önemlidir. İnce, uzun bir yüzde uygulanacak topuzda yüze doğru saç düşürülmesi gelinin yüzünü daha da uzun göstereceği için tercih ed
Read more
Şemsettin Baş “Bize gönül vermiş ve her zaman yanımızda olmuş taraftarımızın, yönetimimizin, ...
Media Removed
Şemsettin Baş “Bize gönül vermiş ve her zaman yanımızda olmuş taraftarımızın, yönetimimizin, teknik ekibimizin ve en önemlisi de sahada alınlarının son damlasına kadar savaşan sporcularımızın emekleri, umutları adeta gasp edilmiştir. Maalesef derin bir üzüntü ve kırgınlık içerisinde ... Şemsettin Baş “Bize gönül vermiş ve her zaman yanımızda olmuş taraftarımızın, yönetimimizin, teknik ekibimizin ve en önemlisi de sahada alınlarının son damlasına kadar savaşan sporcularımızın emekleri, umutları adeta gasp edilmiştir. Maalesef derin bir üzüntü ve kırgınlık içerisinde bu sözleri sarf etmek zorunda kalıyorum.
Sezon boyunca saha avantajını elde etmek için yapmış olduğumuz mücadeleyle birlikte, normal sezonu ikinci basamakta bitirmeyi başardık. Ancak alın terimiz ile kazandığımız saha avantajımız, anlamsız bir şekilde elimizden alındı ve bu emeğimiz adeta birilerinin eliyle çöpe atıldı.
Bütçeleri bize göre çok yüksek olan takımlara karşı, saha içinde gerekli mücadeleyi sergilerken, masa başında kaybetmiş olmak, bizlere yeni ödevlere çalışmamız gerektiğini de göstermiştir.
Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da en kritik maçlarımızı seyircisiz oynamak zorunda kaldık. İki sezon üst üste Süper Lig’e yaklaştığımız anlarda almış olduğumuz bu üzücü cezalar da dersimize iyi çalışmadığımızı ortaya çıkardı.
Bursaspor Durmazlar basketbol takımının, kamuoyunun vicdanında gerçek şampiyon olduğunu biliyor ve hissediyoruz. İnanıyorum ki Bursaspor camiası gereken dersleri çıkartıp, aynı hataları tekrarlamayarak en kısa sürede hak ettiği Süper Lig’e çıkacaktır.
Sezonu istemediğimiz şekilde noktalarken, başta karakterli oyuncularıma, teknik ekibime, menajerimize, masörümüze, malzemecimize, basketbola destek veren çalışanlarımıza, yönetimimize ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Türkiye’nin en muhteşem taraftarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla,”
Şemsettin BAŞ
Bursaspor Durmazlar Baş Antrenörü
Read more
Günaydın Herkese ♡♡ Bir telaş içindeyiz, kilo vermeyi ve en önemlisi hayatı bir yarış hâline getirdik! ...
Media Removed
Günaydın Herkese ♡♡ Bir telaş içindeyiz, kilo vermeyi ve en önemlisi hayatı bir yarış hâline getirdik! Haftasonları okula giden çocuk duyunca gerçekten üzülüyorum!.. Ve unuttuk bir yandandan zamanın ne kadar önemli olduğunu, giden zamanın geri gelemeyeceğini... "Bugün şunu yedim, ... Günaydın Herkese ♡♡
Bir telaş içindeyiz, kilo vermeyi ve en önemlisi hayatı bir yarış hâline getirdik! Haftasonları okula giden çocuk duyunca gerçekten üzülüyorum!.. Ve unuttuk bir yandandan zamanın ne kadar önemli olduğunu, giden zamanın geri gelemeyeceğini... "Bugün şunu yedim, akşam öğününde de hocam şunu yiyeyim" düşüncelerini bir kenara bırakın ya da çocuğum hadi ödeve bugün demeyin; doğanın tadını çıkarın! Zamanım yok düşüncesinden sıyrılıp, sevdikleriniz ile birlikte baharı yaşayın, yürüyüşlere çıkın.. Düşünmeden, strese girmeden bir öğünde günaha girin 😊😊 ne seviyorsanız onu yiyebilirsiniz, sağlıklı ve lezzetli besinlerle günü dengelerseniz eğer sorun olmaz merak etmeyin!
Ve bir yandan kahve içerken muhakkak bu yazıyı da okuyun! Ne güzel kaleme dökmüş sihirli sayfalara!.. Insanı büyülerken, neler kaçırdığını hatırlatıyor bir yandan.. Sevgiler....
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸 Hep bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşındasınız değil mi?
Hiç vaktiniz yok, "Fast live", "Fast food", "Fast music", "Fast love"... Dikte ettirilen "yükselen değerler", "in" ler, "out" lar...
Buna benzer bir odada, şanslıysanız gökyüzünü görebilen bir pencere ardında bitecek hepsi.
Dostluğu klavyelerinde, yaşamı monitörlerinde arayanlar, size sesleniyorum!
Hangi tuş daha etkilidir ki sıcacık bir gülüşten, ya da hangi program verebilir bir ağaç gölgesinde uyumanın keyfini?
Copy-paste yapabilir misiniz dalgaların sahille buluşmasını?
İçinizi ısıtan gün ışığını gönderebilir misiniz maille arkadaşlarınıza?
Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız?
Öpüşmek için hangi tuşlara basmak gerekir?
Ya da geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi kaybolan zaman?
Doğayı bilgisayarlarına döşeyenler, neden görmezsiniz bahçedeki akasyanın tomurcuklandığını?
Ve ıslak toprak kokusu var mıdır dosyalarınız arasında?
Koklamak, duymak, dokunmak, yok mu yaşam skalanızda?
Bilgi toplumu oldunuz da, duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor?
Müşfik Kenter (1932- 2012)

#diyetisyen #cihangirakca #gününsözü #gününfotosu #musfikkenter #like #instagram #Günaydın #mutluluk #mutlulukzamanı #mutlugünler
Read more
Bir yangın başlattım ben; bıktığımdan artık eski mektupların beyaz renkli yumrukları ve öldüren ...
Media Removed
Bir yangın başlattım ben; bıktığımdan artık eski mektupların beyaz renkli yumrukları ve öldüren gevezeliğinden çöp kutusuna epey yaklaştığımda. Benim bilmediğim neyi biliyorlardı ki sanki? Kaçak bir araba gibi pak su sevdasının sırıtarak uzaklaşmasıyla tüm kum taneleri tek ... Bir yangın başlattım ben; bıktığımdan artık
eski mektupların beyaz renkli yumrukları ve öldüren gevezeliğinden
çöp kutusuna epey yaklaştığımda.
Benim bilmediğim neyi biliyorlardı ki sanki?
Kaçak bir araba gibi pak su sevdasının sırıtarak uzaklaşmasıyla
tüm kum taneleri
tek tek gözler önüne serildi
Ben hilekâr değilim.
Aşktan, bıktım artık aşktan
İçinde nefret taşıyan karton kutulardan, tutkalın renginden
ambalajlardan
Aptal, kırmızı ceketli adamların gözlerine ve posta damgalarının
tarihlerine bakmaktan.Bu yangın can yakabilir ya da sönebilir bir anda; fakat acımasızdır daima
Bir gözlük kabını
açabilir parmaklarım -Kırık ve bozuk, dokunma-
yazıyor olmasına rağmen üzerinde.
İşte yazıma uygun bir son.
Eğilen, korkuyla diz çöken dinç kancalar ve gülümsemeler, gülümsemeler
En azından güzel bir yer olacak artık, tavan arası.
Yüzeyin altında oltaya takılmış,
tek bir gözüyle yakamozları seyreden
bir bu arzu, bir o arzu arasındaki kutup bölgesinde
dolaşıp duran ahmak bir balık olmayacağım en azından.Bu yüzden, uçuracağım yaşlı kuşları evimden
Daha güzel onlar benim vücutsuz baykuşumdan.
Yükselip uçarak kör gözleriyle
avutuyorlar beni.
Havada çırpınırlarken siyah ve parıldayan
kömür melekleri gibi görünüyorlar
Ve söyleyecekleri hiçbir şeyleri yok
biri dışında kimseye.
Şahit oldum buna ben.
Bir tırmığın arkasıyla
insan kokan o mektupları tanelerine ayırdım
Yelpaze gibi serdim onları
Çivit, tuhaf rüyalarda ve
Bir cenin içinde varlığını sürdüren
Sarı marullar ve Alman lahanalarının ortasına
Ve siyah kenarlarıyla bir isimÇürüyor ayakuçlarımda
Salep çiçeği
Köklerin ve usanmışlığın,
solgun gözlerin ve rugan seslerin yuvasında duruyor!
Ilık yağmur yalnızca saçlarımı yağlandırıyor, söndürmüyor hiçbir şeyi.
Ağaçlar gibi alev alıyor damarlarım.
Köpekler dışkılamaya devam ediyorlar. Böyle bir şey işte bu.
Bilindik bir patlama ve yırtılmış bir poşetten sızıp hiç durmayan bir feryat
Ölü bir gözüyle,
Tıkanmış ifadeleriyle durmaksızın devam ediyor
Anlatıyor bulut parçacıklarına, yapraklara, suya ölümsüzlüğün ne olduğunu
Havayı boyayarak.
Ölümsüzlük işte bu. 🖋 Sylvia Plath 🖋
.
.
#edebiyat #şiir #edebinotlar #felsefesozleri #şiirheryerde #okuyunazizim #yazaryayazar
Read more
Nasıl anlatmalı bilmem ki... Bir gün kapınız güm güm çalsa, ve hiç tanımadığınız cehennem suratlı ...
Media Removed
Nasıl anlatmalı bilmem ki... Bir gün kapınız güm güm çalsa, ve hiç tanımadığınız cehennem suratlı insanlar gelip salonunuzdaki koltuğa kurulsa.Halıda emekleyen yavrunuza kurşun yağdırsa...”Burası artık bizim evimiz,siz teröristsiniz,şu kömürlüğe gidin,orada sizi öldüreceğimiz ... Nasıl anlatmalı bilmem ki... Bir gün kapınız güm güm çalsa, ve hiç tanımadığınız cehennem suratlı insanlar gelip salonunuzdaki koltuğa kurulsa.Halıda emekleyen yavrunuza kurşun yağdırsa...”Burası artık bizim evimiz,siz teröristsiniz,şu kömürlüğe gidin,orada sizi öldüreceğimiz günü bekleyin “ deseler ne hissederdiniz! Ya da,kapınızı çalıp,sizi acilen toplantıya çağırsalar ve yanınıza hiçbirşey almayın,toplantıdan sonra hemen evlerinize döneceksiniz diye size yalan söyleseler. Elinizde sadece kapısını kilitlediğiniz anahtarlarınız kalsa maziye dair ne yapardınız? Çocuklarınızın eşyaları,tüm anılarınız,fotoğraflarınız,annenizden yadigar kalan vazonuz,çatal bıçağınız,hayalleriniz de o evde kalmış olsa ve türlü bahanelerle o evleri de Cehennem suratlılar yıkmış olsa? Her sabah çocuğunuzu,eşinizi okula,işe yollarken geriye dönme ihtimalleri %20 olsa,akşamı nasıl ederdiniz acaba? Ah... Filistinli kardeşim,seni nasıl anlatsam ki bilemedim. Biz,daha sahurdayken iftarda ne yiyeceğimizi düşünmekle meşgulüz,dolaplarımız hınca hınç eşya dolu ve hala hiçbirşeyimiz yok diye hayıflanıyoruz diye nasıl derim sana? Siz orada yiyecek ekmek bulamazken,tek derdimiz kilolarımız, şu mekan güzelmiş,şu yarışmada pişen yemekler iğrençmiş, falan kişi şunu giymişlerle uğraşıyoruz diye nasıl diyeblirim? Dua edin bizim için,silkelenelim!
Read more
Gece gündüzü severse... # Yine günlerden bir gün, gün bitmiş gece başlamış; sevda tepelerinin ...
Media Removed
Gece gündüzü severse... # Yine günlerden bir gün, gün bitmiş gece başlamış; sevda tepelerinin ardındaki son ışık kırıntıları da yerini karanlığa terk etmişti. O gün, gece her zamankinden biraz farklı hissediyordu kendini. Gün ışığı ufuktaki son demlerini yaşarken gece onu az biraz ... Gece gündüzü severse...
#
Yine günlerden bir gün, gün bitmiş gece başlamış; sevda tepelerinin ardındaki son ışık kırıntıları da yerini karanlığa terk etmişti. O gün, gece her zamankinden biraz farklı hissediyordu kendini. Gün ışığı ufuktaki son demlerini yaşarken gece onu az biraz görme fırsatı bulabilmişti. İlk görüşte aşk böyle bir şey olsa gerekti. Göz ucuyla şahit olduğu bu eşsiz manzara kendisinin karanlıklarla kaplı dünyasının aydınlığa dair umutları oluvermişti.

Gece, ağırdan alıp gündüzü beklemeyi koydu kafasına. Zamanı durdurmak, hiç olmazsa yavaşlatmak için uğraştı, didindi. Bir türlü akıp giden zamanın önüne geçemedi. Sonraki gece farklı bir şey denemeye karar verdi. “Madem durduramıyorum zamanı, o zaman biraz acele edeyim, yetişeyim gündüze.” dedi. Aya dil döktü, yıldızlara seslendi ellerini çabuk tutmaları için. Bütün bu mücadele esnasında zamanın hızlandığını düşünüyordu ki yine yetişemedi gündüze. Ne yaparsa yapsın, gece gündüzle göz göze gelemedi.

Hüzün yerini öfkeye bıraktı sonra. Bütün çabalarına rağmen gündüzün ona kayıtsız kalışına anlam veremedi. Sevda birliktelik demek değil miydi, aşk fedakarlık gerektirmez miydi? Düşüncelere dalmış geçerken zaman, gün doğmak üzereyken bir sıcaklık hissetti. Anlam veremedi buna önce. “Ben geceysem eğer, soğuk olmalıydı her yer.” diye geçirdi içinden. Akreple yelkovan birbiriyle yarışırken yine sahne sırası kendindeydi. Gündüz çekerken ellerini, gece bütün karanlığıyla yeryüzünü kucaklayıverdi. İşte o anda tekrar hissetti o tatlı sıcaklığı. Öylesine değişik bir duyguydu ki sıcaklık, bütün soğukluğuna rağmen gecenin kalbi sımsıkı sarıldı bu duyguya.

O an anladı. Zamanın engin duvarları geceyle gündüzün vuslatına hiç izin vermeyecekti demek ki. Bütün bunlara rağmen gündüz kendisinden bir parçayı her gün onun için arkada bırakmaktaydı. Gündüze kızdığı için utandı kendisinden. Bundan sonra, sonsuzluğa uzanan zamanın içinde gündüzün hayaline ve yeryüzüne kendisi için bıraktığı o sıcak anlara tutundu hep. Kavuşamasalar da gündüzün ardında bir ömür geçirmekten yine de memnun oldu gece.... #gecegunduz #gecegündüz #gecegüneşidüşler
Read more
Merhaba,bu foto çekildiğinde;Gecen pazardı Girnede güneşli bir gün,tümmm aile beraber,keyifliydi ...
Media Removed
Merhaba,bu foto çekildiğinde;Gecen pazardı Girnede güneşli bir gün,tümmm aile beraber,keyifliydi tatil.Geldik tüm hızıyla daldım 23 Nisan hazırlıklarına keza bu hafta gene öyle zamanla yarış adeta..onlar okusun ve mutlu olsunda ,bayramlarını layıki ile kutlamak en doğal hakları,Atam ... Merhaba,bu foto çekildiğinde;Gecen pazardı Girnede güneşli bir gün,tümmm aile beraber,keyifliydi tatil.Geldik tüm hızıyla daldım 23 Nisan hazırlıklarına keza bu hafta gene öyle zamanla yarış adeta..onlar okusun ve mutlu olsunda ,bayramlarını layıki ile kutlamak en doğal hakları,Atam onlara hediye etti sonuçta,bizde elden geleni yapıyoruz işte..Keşke imkanlar el verse tüm çocukları sevindirsek..Allah büyük..Eric Kandelin dediği gibi.. Çok basit bir tabiat kuralıdır:
Sahip çıkmadığınız ilgi göstermediğiniz her şeye ve herkese
bir gün bir başkası sahip çıkacaktır...
O yüzden 23 nisanlara,19 mayıslara tüm bayramlarımıza sahip çıkalım canlar..çorbada benimde tuzum olsun derseniz nazik yardımlarınızı bekleriz...Pazar anlatımda şu soruyu sormak istiyorum size?? Başarı sizce nedir????Bence...
Toplumun gözünde başarı iyi maddi gelir getiren bir kariyer, büyük bir ev, lüks bir arabadır.
Aslında bunlar başarılı olmanın tanımı değildir.
Ralph Waldo Emerson başarıyı şöyle tanımlıyor.
BAŞARI ; Sık sık gülmek ve çok sevmektir;
Akıllı insanların saygısını ve çocukların sevgisini kazanmaktır; Dürüst eleştirmenlerin onayını almak; sahte dostların arkadan vurmalarına dayanmaktır; Güzeli iyiyi sevmektir.
Herkesteki en iyiyi bulmaktır.Karşılık beklemeyi hiç düşünmeden kendiliğinden vermektir; Geride ister sağlıklı bir çocuk, ister kurtarılmış bir ruh, ister bir parça yeşil bahçe, ister iyileştirilen bir sosyal durum bırakarak dünyanın iyileşmesine katkıda bulunmaktır;
Gönlünce eğlenmek ve gülmek; Kendinden geçerek şarkı söylemektir; Tek bir kişi bile olsa, birinin sizin varlığınızdan ötürü daha rahat nefes aldığını bilmektir.İşte bizde BAŞARDIK ,bir değil tam 100 çocugun baştan aşagı 23 nisan kıyafeti sağlayarak onların milli duygularını şahlandırmanın mutluluğunu yaşadık ve yaşayacagız...BAŞARDIK sayenizde ,iyi ki varsınız.. Bir 23 nisan kıyafeti yada bir kırtasiye seti 35tl dir. Bayrak ve tişört seti 15tldir🇹🇷👫📚📐📝🏡❤️🔬👫📝✂️📌✒️🔍👫📖🇹🇷 #minikyüreklerokusundabüyüsün #eşiteğitimhaktır #eğitimşart #türkiyecumhuriyeti #hedef1000kirtasiyeseti
Read more
Sait faik abasıyanık’dan Dülger balığının ölümü; Mümkün olsaydı da balolara canlı balık sırtlarının ...
Media Removed
Sait faik abasıyanık’dan Dülger balığının ölümü; Mümkün olsaydı da balolara canlı balık sırtlarının yanar döner renkleriyle gidebilselerdi bayanlar; balıkçılar milyon, balıklar şan ü şeref kazanırdı. Ne yazık ki soluverir ölür ölmez, öyle ki, büzülmüş böceklere döner balık sırtının ... Sait faik abasıyanık’dan Dülger balığının ölümü;
Mümkün olsaydı da balolara canlı balık sırtlarının yanar döner renkleriyle gidebilselerdi bayanlar; balıkçılar milyon, balıklar şan ü şeref kazanırdı. Ne yazık ki soluverir ölür ölmez, öyle ki, büzülmüş böceklere döner balık sırtının pırıltıları. Benim, size ölümünü hikâye edeceğim balığın öyle parıltılı, yanar döner pulları yoktur. Pulu da yoktur ya zavallının. Hafifçe, belirsiz bir yeşil renkle esmerdir. Balıkların en çirkinidir. Kocaman, dişsiz, ak ve şeffaf naylondan bir ağzı vardır: Sudan çıkar çıkmaz bir karış açılır. Açılır da bir daha kapanmaz.
Vücudu kirlice, esmer renkte demiş miydim?
Rum balıkçıların hrisopsaros -Hristos balığı- dedikleri bu balık, vaktiyle korkunç bir deniz canavarı imiş. İsa doğmadan evvel, Akdeniz'de dehşet salmış. Bir Finikeli denize düşmeye görsün! Devirdiği Kartacalı çektirmesinin, Beni İsrail balıkçı kayığının sayısı sayılamamış. Keser, biçer; doğrar, mahmuzlar; takar, yırtar; koparır atar; çeker, parçalarmış. Akdeniz'in en gözü pek; insandan, hayvandan, fırtınadan, yıldırımdan, belâdan, işkenceden yılmaz korsanı, dülger balığının adından bembeyaz kesilirmiş.
İsa, günlerden bir gün, deniz kenarında gezinirken sandallarını büyük bir korkuyla bırakıp kaçan balıkçılar görmüş. Ne oluyorsunuz? diye sorunca balıkçılara; Aman demişler balıkçılar, elâman! Elâman bu canavardan! Sandalımızı kırdı, arkadaşlarımızı parçaladı. Hepsinden kötüsü, balık tutamaz olduk, açlıktan kırılırız.
İsa, yalın ayak, başı kabak, dülger balıklarının yüzlercesinin kaynaştığı denize doğru yürümüş. En kocamanını, uzun parmaklı elleriyle tutup sudan çıkarmış. İki elinin başparmağı arasında sımsıkı tutmuş, eğilmiş, kulağına bir şeyler söylemiş…
O gün bu gündür dülger balığı, denizlerin görünüşü pek dehşetli, fakat huyu pek uysal, pek zavallı bir yaratığıdır. Birçok yerlerinde çiviye, kesere, eğriye, kerpetene, destereye, eğeye benzer çıkıntıları, kemikle kılçık arası dikenleri vardır. Dülger balığı adı ona bunlardan ötürü takılmış olmalı. (Rivayete göre iki yanında bulunan noktalar İSA peygamberin baş parmak izleridir) Hepimize hayırlı kandiller, yapıcağımız ibadet ve dualarımızı Allah(c.c.) kabul etsin inşallah.
Read more
 #Repost @gidadedektifi (@get_repost) ・・・ Piyasaya çıktığında incelediğimiz Pınar Protein ...
Media Removed
#Repost @gidadedektifi (@get_repost) ・・・ Piyasaya çıktığında incelediğimiz Pınar Protein Sütler çokça sorulmaya devam ediyor. Biz de önceki gün markette rastladığımız yeni çeşidini inceleyerek ürünü yeniden sizlere sunuyoruz. Pınar Protein Yer Fıstığı ve Muz aromalı çeşidini ... #Repost @gidadedektifi (@get_repost)
・・・
Piyasaya çıktığında incelediğimiz Pınar Protein Sütler çokça sorulmaya devam ediyor. Biz de önceki gün markette rastladığımız yeni çeşidini inceleyerek ürünü yeniden sizlere sunuyoruz. Pınar Protein Yer Fıstığı ve Muz aromalı çeşidini inceleyeceğiz.
🔸İlk olarak, ürünün aslında Laktozsuz süt yani daha doğrusu Laktaz enzimi eklenmiş İnek sütü olduğunu belirtmek gerekiyor. Öyle ki, aslında Laktozsuz süt, süte laktaz enzimi eklenmek suretiyle sütteki laktozun glikoz ve galaktoza yani basit şekerlere ayrışmasını sağlayarak elde edilmektedir. Bu durumda, vücutlarında laktaz enzimi salgılanmayan yani laktoz intoleransı olan bireyler sütü tükettiklerinde rahatsızlık duymamaktadır. Bu durumun başka bir sonucu da vardır; O da sütteki laktazın Glikoz ve Galaktoz şekerlerine ayrışması sebebiyle sütün daha tatlı gelme durumudur. Bu haliyle, ürünün tek kutusunda 31,5 gr. Karbonhidrat olduğunu ve bunun da Glikoz ve Galaktoz şekerleri olduğunu belirtmek gerekiyor. Tabi burada bahsi geçen şekerler, ilave şeker değil, sütteki doğal şekerin ayrışması sonucu oluşmuş doğal monosakkaritler yani basit şekerlerdir. Bu oranın aynı markanın standart laktozsuz sütünde 23,9 gr. olduğunu belirtelim.
🔸Ürünün 500 ml.’de 25,75 gr. Protein içerdiğini görüyoruz. Yani ambalajdaki 26 gr. protein ifadesi bu miktarın yuvarlatılmış halidir. Bunun yanısıra, ambalaja 500 ml. yani 2 büyük su bardağı kadar sütün tüketimi sonrasında alınan miktar yazılmıştır. Protein oranı aynı miktardaki standart laktozsuz sütte 15 gr.’dır. Bu da 100 ml. üründe standart laktozsuz süte 2,15 gr. Süt proteini eklendiğini göstermektedir. Bu da 500 ml.’de ilave toplam 10,75 gr. Süt proteini demektir. Süt proteini olarak ürüne whey proteini ve kazein ilave edildiğini anlıyoruz. Ürünün 500 ml.’lik tek kutuda 600 mg. Kalsiyum içerdiğini de belirtelim. Bu oran, aynı markanın standart laktozsuz sütünde 625 mg.’dır.
🔸Üründe katkı maddeleri olarak Stabilizörler, Aroma vericileri bulunmaktadır. Bunun yanısıra, ürün vitamin ilaveleri ile L-karnitin ve Koenzim Q10 ilavesi içermektedir. Ürünün katkı maddeleri içermeyen Laktozsuz Sade yoğurt çeşidi de mevcut olup, 180 gr.’lık tek kutuda 16 gr.
Read more
Spor yapamıyorum. Mecbur böyle oturup gün batımını izleyeceğiz bu tatil. Gün batımına karşı runner's ...
Media Removed
Spor yapamıyorum. Mecbur böyle oturup gün batımını izleyeceğiz bu tatil. Gün batımına karşı runner's high yaşamak vardı oysa En az üç hafta daha böyle... Runner's high tanımını ilk duyduğum süpervizyon 2008 senesindeydi. Bağımlılık üzerine çalışan bir arkadaşın danıştığı konu ... Spor yapamıyorum. Mecbur böyle oturup gün batımını izleyeceğiz bu tatil. Gün batımına karşı runner's high yaşamak vardı oysa 😔En az üç hafta daha böyle...
Runner's high tanımını ilk duyduğum süpervizyon 2008 senesindeydi. Bağımlılık üzerine çalışan bir arkadaşın danıştığı konu üzerinden; ne bağımlılık ne değil, dereceleri ve kimyasal bağımlılıkla psikolojik bağımlılık farklarını konuşuyorduk.
Şimdi teknoloji çok daha fazla bilgi veriyor bize. Yeme bağımlılığının da etkisinin kimyasal bağımlılık gibi beyinde değişikliğe yol açtığına dair çalışmalar var.
Herhangi bir şeyi esneyemeden, zorlantılı bir şekilde yapıyorsanız, sağlığınızın, üretkenliğinizin ve sosyal ilişkilerinizin önüne geçiyorsa, yapamadığınızda başka bir insana dönüşüyorsanız bunlar uyarı sinyalleri olabilir.
Bacaklardan birini kullanmadan yapılabilecek egzersizler konusunda uzmanlaşacağım bir süreç olacak, beynimin plastikliğini arttıracağım diye de avutayım bari kendimi 😆😆
Edit:Runner's high; koşarken bedeni maksimum düzeye yakın ama o derece zorlamadan koşulduğunda salgılanan endorfin ile deneyimlenebilme olasılığı olan duygu durumu. Her zaman olacak ya da aynı şekilde olacak diye bir koşul yok. Doğanın dehası da burada aralıklı pekiştireç ile verdikçe veriyor coşkuyu 😂
Read more
“O anı hatırlıyorum. O şafağı izlerken bir unutulmuşluk ele geçirmişti aklımı. Bir yok oluş. ...
Media Removed
“O anı hatırlıyorum. O şafağı izlerken bir unutulmuşluk ele geçirmişti aklımı. Bir yok oluş. Neredeydim? Nereye gidiyordum? Bilmiyordum. O an üzerinden yıllar geçti şu an ama… Hala unutamadım. Her adımımda, her bakışımda bir şey arıyorum yıllardır. Hayır, bir şey değil. Birisini ... “O anı hatırlıyorum.
O şafağı izlerken bir unutulmuşluk ele geçirmişti aklımı. Bir yok oluş. Neredeydim? Nereye gidiyordum? Bilmiyordum. O an üzerinden yıllar geçti şu an ama… Hala unutamadım. Her adımımda, her bakışımda bir şey arıyorum yıllardır. Hayır, bir şey değil. Birisini arıyorum. Biliyorum ki bir gün onu bulacağım. Biliyorum ki bir gün seni bulacağım. O an gözlerine bakarak, hatırlayarak ve hatırlamanı umarak tek bir şey diyeceğim. ” – Taki

Genelde izlediklerimi burada yorumlamam fakat dün "Kimi no Na wa" adlı animeyi izledim ve bu etkileyici hikayenin daha çok kişiye ulaşması gerektiğini düşündüm. 😻 "Kimi no Na wa" ya da Türkçe çevirisiyle "Senin Adın" yönetmeni Makota Shinkai olan 2016 yapımı bir Japon anime.

İtomori adlı bir kasabada yaşayan Mitsuha isimli genç bir kız ve Tokyo'da yaşayan Taki isimli bir erkek çocuğun hayatını anlatılıyor animede.

Mitsuha, kız kardeşi ve büyükannesi ile birlikte yaşadığı kasabayı oldukça sıkıcı bulduğu için; "Keşke Tokyo'lu bi erkek çocuğu olsam." diye sürekli yakınıyor. Taki ise günlerini liseye giderek ve yarı zamanlı bir işte çalışarak geçiriyor.

Bir gün iki karakter birbirlerinin bedeninde uyanıyor ve ne olduğuna anlam veremiyorlar. Bir süre sonra iletişim kurmayı başarıyorlar fakat büyük bir sorunla karşılaşıyorlar. Bir meteor hızla dünyaya yaklaşıyor ve İtomori kasabası tehlikede. Bu iki gencin zaman ve mekan kavramını çözüp olaylara el atması gerekiyor.

Senaryo kesinlikle çok güzel. Mitsuha'nın büyükannesinin geleneklerine bağlı kalmaları için torunlarına uygulattığı ritüeller -özellikle festivalde sake yapmaları-, Kataware Doki kavramının işlenişi kesinlikle çok ilgimi çeken şeylerdi.

Senaryonun yanı sıra çizimler de mükemmeldi. Müzikleri de oldukça beğendim.

Aşırı dram içermemesi, kurgusal dünyasının akılda soru işareti bırakmamasıyla beni büyüleyen bir anime anlayacağınız. Hiç vakit kaybetmeden izleyin!

Unutmadan, Leonardo Patrignani'nin Telepati kitabını okuyanlar için de oldukça tanıdık bir hikaye olduğunu söylemem gerek. Fakat ben Telepati'nin kurgusunda hep bir eksiklik olduğunu düşündüğümden serinin devamını okumamıştım. Kimi no Na wa ise sanki bu eksiklikleri karşılamak için yapılmış. ✌🏻
Read more
Gönül Âlemi; Gönül Yolculuğu; . Hayatımın hiç bir döneminde okumuş olduğum, günün modası kitapların yada popüler inançların adamı olmadım. . İnsan, insanlığının farkına varıp, onu arama yoluna girerek, bulmak ve gerçek anlamda İNSAN olmak zorundadır. İnsan, yaradılış amacını ... Gönül Âlemi;
Gönül Yolculuğu;
.
Hayatımın hiç bir döneminde okumuş olduğum, günün modası kitapların yada popüler inançların adamı olmadım.
.
İnsan, insanlığının farkına varıp, onu arama yoluna girerek, bulmak ve gerçek anlamda İNSAN olmak zorundadır. İnsan, yaradılış amacını unuttuğundan artık bunlar birer ütopya halini almıştır.
.
Bu hedefe ulaşmak için de bir gönül yolcusu olup, o yolda çaba harcayarak, farkındalığını arttırarak, bilinçli bir şekilde İNSAN’lık yolunda yol almalıdır. Ve bu yolda bir çok evreden geçmesi gerektiğini de bilmelidir.
.
Bu yolculukta unutmaması gereken önemli hususlardan biri, inançları ne olursa olsun tüm insanları kucaklayabilmesidir. Hz.Pir Seyyîd Ahmed Er’Rîfâî’ nin buyurduğu gibi;” “Bizim yolumuz cümle mahlukata karşı şefkatli olmaktır.”.
.
İnsan, yolculuğu sırasında Attâr Hz.lerinin kuşları misalı kainatın geçirmiş olduğu tüm evrelerden farkında olsa da olmasa da geçmektedir. .
Tüm kainat, insanın içinde var olduğundan dolayı bunun imkansız olduğunu düşünenler, büyük bir yanılgı içersinde olurlar. .
İnsanlığın tüm bilgileri, var olduğu günden itibaren hep şu GÖNÜL içersinde kaydedilmiştir.
.
Bugün bilimin geldiği nokta çok ileri gözükmekle birlikte manevi keşifler ve mâ-verâ konusunda kısır kalmıştır. Çünkü bilim, perde arkasında araştırıp inansa da, ancak ispat edebildiklerini gerçek olarak kabul ettiğini bizlere göstermektedir.
.
Bir Müslüman da tuti-vari, papağan-vari değil de gerçek anlamda Müslümanlığa erişebilmesi için de taş devrinden başlayarak, cahiliye dönemlerinin tüm eksik ve bilgisizlikle, duygusuzluklarının tamamının farkında olarak duygularıyla, tefekkür ederek deneyimlemek zorundadır. Aksi halde müslümanlığı bugün olduğu gibi hep kalemşörlükle ve sadece dilde kalacaktır.
.
Deneyimlemeyen, farkında olmayan insanlığın, kemal haline erişmesi mümkün değildir. .
Bizler, bilinçli yada bilinçsiz olarak zaten cahillik dönemi, taş devri ve sonradan gelen tüm evrelerle içiçe yaşamaktayız.
.
Toplumda yaşanan tüm kötülükler bunun birer göstergesidir.
.
Devam edecek...
. .

#seyyidmirhamzanigari
#merhamet #muhabbet
#dünya #birds
#şiir #edebiyat #sevgi #hüzün #doğa #deniz #kuşlar #earth #earthquake #spirit #spiritual #gönül
Read more
"Yüreğime ferahlık veren yâr; gözlerini kaçırma benden.. " Ümmü Gülsüm+Kemal <span class="emoji emoji1f33f"></span> Daha fazlasi ...
Media Removed
"Yüreğime ferahlık veren yâr; gözlerini kaçırma benden.. " Ümmü Gülsüm+Kemal Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf ... "Yüreğime ferahlık veren yâr; gözlerini kaçırma benden.. " Ümmü Gülsüm+Kemal 🌿
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
NOSTALJİ RÜZGARIYLA YENİDEN BULUŞMAK İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ. “RETRO DAY” 4 AĞUSTOS’TA BÜMED’DE! Boğaziçi ...
Media Removed
NOSTALJİ RÜZGARIYLA YENİDEN BULUŞMAK İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ. “RETRO DAY” 4 AĞUSTOS’TA BÜMED’DE! Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Türk pop müziğinin en önemli isimlerini 4 Ağustos Cumartesi günü Retro Day’de sevenleri ile buluşturuyor. BÜMED ve KENT FM işbirliği ... NOSTALJİ RÜZGARIYLA YENİDEN BULUŞMAK İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ.
“RETRO DAY” 4 AĞUSTOS’TA BÜMED’DE!
Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Türk pop müziğinin en önemli isimlerini 4 Ağustos Cumartesi günü Retro Day’de sevenleri ile buluşturuyor.

BÜMED ve KENT FM işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen, 70’ler, 80’ler ve 90’ların müzikleri ile sizlere yeniden nostaljik bir gün yaşatacak olan RETRO DAY, retro etkinlikler, muhteşem konserler ve performanslar ile tüm gün sürecek.

13.00’de havuz partide Kent FM DJ’lerinin performansları ile başlayacak güne, BÜMED Üst Bahçe’de devam edecek retro etkinlikler, ödüllü yarışmalar, oyunlar ve konserler renk katacak. Kostüm yarışmasında konsepte en uygun kıyafeti ile katılan misafirimiz büyük ödülü kazanırken, pek çok ödül ve sürpriz de konukların olacak.
Günün erken saatlerinden başlayan Retro Day, akşam saatlerinde Hakan Eren sunuculuğunda Ah Canım Ahmet, Asu Maralman, Bilgen Bengü, Ercan Turgut, Ferda Anıl Yarkın, Funda, Güzin ile Baha, Hazal, İskender Doğan, Jale, Meral-Zuhal, Rana Alagöz, Seyyal Taner ve Neşe Karaböcek’in sahne performansları ile eğlenceyi doruğa taşıyacak.
RETRO DAY ana sahnede yer alacak sanatçılar şöyle:
18.15 – 19.00: İSKENDER DOĞAN
MERAL-ZUHAL
BİLGEN BENGÜ
FUNDA
GÜZİN ile BAHA
ASU MARALMAN

19.20 – 20.00: UHDE SEÇİL
AH CANIM AHMET
JALE
HAZAL
FERDA ANIL YARKIN

20.20 – 21.00: RANA ALAGÖZ
ERCAN TURGUT
SEYYAL TANER
NEŞE KARABÖCEK
Sunan: Hakan Eren
21.00 – 23.00DJ PERFORMANSI
Konserlerin ardından da DJ performansı ile keyifli bir kapanış gerçekleşecek. İyi müzik dinlemek ve doyasıya eğlenmek isteyen tüm Türk pop müziği severleri RETRO DAY’e bekliyoruz!

Biletler Biletix ve Bümed giselerinde
http://www.biletix.com/etkinlik/VXS02/ISTANBUL/tr
#bumed #retroday #hakaneren #likes #like4like #likeforlike #instalike #instagood #nesekarabocek #seyyaltaner #bogaziciuniversity #parti
Read more
Ümmü Gülsüm+Kemal <span class="emoji emoji1f33f"></span> Daha fazlasi için; <span class="emoji emoji1f449"></span> facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde ...
Media Removed
Ümmü Gülsüm+Kemal Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan ... Ümmü Gülsüm+Kemal 🌿
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Bugünkü tatlı çiftim; Ümmü Gülsüm+Kemal<span class="emoji emoji1f33f"></span> Devamı çok yakında, takipte kalın.. Daha fazlasi ...
Media Removed
Bugünkü tatlı çiftim; Ümmü Gülsüm+Kemal Devamı çok yakında, takipte kalın.. Daha fazlasi için; facebook.com/aysearabaciphotography En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf ... Bugünkü tatlı çiftim;
Ümmü Gülsüm+Kemal🌿
Devamı çok yakında, takipte kalın..
Daha fazlasi için;
👉 facebook.com/aysearabaciphotography
En mutlu gününüzde stresten biraz olsun uzaklaşıp eğlenceli dakikalar geçirirken yıllar sonra bile keyifle izleyeceğiniz mükemmel fotoğraf karelerine sahip olmak istiyorsanız facebook sayfamızdan mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.
#düğün #nişan #dışçekim #düğünfotoğrafları #dışmekanfotoğrafçısı #weedingphotograph #weeding #married #mutluan #izmir #bayraklı #sahil #nikah #gülenyüzler #keyiflidakikalar #photograph #fotoğrafaşkı #aysearabaci_photography #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #vintage #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #weeding #photograph #mutluan #sevgi #aşk #love #düğün #nişan #photograph #anıyakala #mutluyüzler #muhabbet #mutluan #düğün #nişan #siyahbeyaz #whiteblack #canon #married #weedingphotograph #düğünfotoğrafçısı #married #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography #aysearabaci_photography #dışmekanfotoğrafçısı #artphotography @aysearabaci_photography
Read more
Günün kitabı son iki aydır okunup bloga yazılmayı bekleyenlere inat sıcağı sıcağına okuyup bitirdiğim ...
Media Removed
Günün kitabı son iki aydır okunup bloga yazılmayı bekleyenlere inat sıcağı sıcağına okuyup bitirdiğim #EvcilHayvanlar Adı ve kapağı listemde öne almama sebep olmuştu. İzlanda Edebiyat Ödülü Finalisti'ymiş. Farklı ülke edebiyatlarından bir şeyler okumayı da seviyorum. Kitabın ... Günün kitabı son iki aydır okunup bloga yazılmayı bekleyenlere inat sıcağı sıcağına okuyup bitirdiğim #EvcilHayvanlar Adı ve kapağı listemde öne almama sebep olmuştu. İzlanda Edebiyat Ödülü Finalisti'ymiş. Farklı ülke edebiyatlarından bir şeyler okumayı da seviyorum. Kitabın arka kapak yazısını okuyunca, adı ve kapağın da etkisiyle bahsi geçen hayvanların aktif rol oynayacağını düşünmüştüm. Onlar da kendi aralarında konuşacaklar, hatta işi ilerletip insanlarla da iletişime geçecekler falan zannettim ama öyle olmadı. Bu beğenmediğim anlamına gelmesin. Severek okudum. Kedi Ratty, albino kobay faresi Moby, tavşan Dick ve on dokuz yaşındaki iguana Ahab kahramanımız Emil ve Havard'ın geçici bir süre bakıcılık yaptıkları hayvanlar. Onlardan kısa süreli bahsediyorlar. Asıl olan piyangodan iyi para kazanan Emil'in seyahat dönüşünde yaşadıkları. Size de olur mu bilmiyorum ama bazen eve gelen birilerine kapıyı açmak istemezsiniz ya işte Emil de Havard'a kapıyı açmıyor. Ama o benim kadar şanslı değil. 😛 Havard içeriye girmenin bir yolunu buluyor. 
_______________________________________________ Kendi evinde, yatağının altında saklanıp kitap boyunca eve giren çıkanları oradan gözetlemek zorunda kalan Emil'i okudukça benim sırtım ağrımış, elim ayağım uyuşmuş kadar oldum. 😊 Eğlenceli bir anlatımı vardı kitabın. Yazar aynı zamanda Björk'ün solistliğini yaptığı grubun bas gitarcısıymış. Başka kitapları olsa okurdum. 
_________________________________________________ ''Bazen insanlar ve nesneler dünyada belli bir yere adeta delibozuk birinin heveslerine uymak için konmuş gibidirler; sanki yukarıdaki birisi tüm sağduyunun aksine bizi dilediği gibi yerleştirerek kendini eğlendiriyor. Bazen, birisi ensemden tutmuş ve beni farklı durumlarda ya bir felaketten kurtarmak ya da - korkarım daha sık olduğu gibi- kasten başımı belaya sokmak için hareket ettiriyormuş gibi hissediyorum.'' #bookstagram #neokudum #mhtpvktp #okudumbitti #okudumbitti2018 #booksandcats #nekitapsiznekedisiz #bragiolafsson #bragiólafsson #zeplinkitap #gæludýrin
Read more
Günaydın! Allah'ın izni ve meleklerin yardımıyla, muhteşem bir gün geçirmeniz niyetiyle hepimiz ...
Media Removed
Günaydın! Allah'ın izni ve meleklerin yardımıyla, muhteşem bir gün geçirmeniz niyetiyle hepimiz için günün kartı: BU DURUMLA BAĞINI KOPAR! Bir durumu objektif olarak değerlendiremeyecek noktaya gelerek kaosa düşmüşsünüz... Bu kart bir adım geri gelmeniz ve büyük resme odaklanacak ... Günaydın! Allah'ın izni ve meleklerin yardımıyla, muhteşem bir gün geçirmeniz niyetiyle hepimiz için günün kartı: BU DURUMLA BAĞINI KOPAR! Bir durumu objektif olarak değerlendiremeyecek noktaya gelerek kaosa düşmüşsünüz... Bu kart bir adım geri gelmeniz ve büyük resme odaklanacak bir bakış açısı kazanmanız gerektiğini bildirmektedir. Kendinize mola vermek, olayın içerisindeki kişilerden uzaklaşmak için izin verin. Çözümü şu anda bilmeye ihtiyacınız yok. Sizin için önemli olan iç barışınızı sağlamaktır. Bu öyle bir duygudur ki, yeni ve yardımcı içgörülere önderlik eder...
Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#günaydın #mutluluk #neşe #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #şükür #bereket #gununfotografi #huzur #dua #güven #gününsözü #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #sevgi #şükürlerolsun #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
Sevgili arkadaşlarım Merkür bu sabah Başak burcuna geçti. Ay Yengeç burcunda. Saat 17.00 sonrasında ...
Media Removed
Sevgili arkadaşlarım Merkür bu sabah Başak burcuna geçti. Ay Yengeç burcunda. Saat 17.00 sonrasında Aslan burcuna geçiş yapıyor. Hepimiz gün boyunca zihnimizi rahatlatmalı ve fazla takıntılı olmamalıyız. Günün olumlaması: “Ben kendime ve kaderime güveniyorum.” Koç: Son derece ... Sevgili arkadaşlarım Merkür bu sabah Başak burcuna geçti.
Ay Yengeç burcunda. Saat 17.00 sonrasında Aslan burcuna geçiş yapıyor. Hepimiz gün boyunca zihnimizi rahatlatmalı ve fazla takıntılı olmamalıyız. Günün olumlaması: “Ben kendime ve kaderime güveniyorum.” Koç: Son derece enerjik ve yoğun bir gün geçireceksiniz. Her konuda Aşırı alıngan olabilirsiniz.
Boğa: Her konuda düzen ve disiplin sizin için önemli olacak.
İkizler: Geleceğe duyduğunuz güven artıyor. Geçmişte yaşadığınız tüm zorluklar, ilerleyen zamanlarda sizin en büyük motivasyonunuz olacak.
Yengeç: Lütfen gün boyunca işlerinizi önemseyin. Problem karşınıza çıkan zorluklar değil, asıl problem onlar hakkında gerektiğinden fazla kafa yormanız. Küçük ayrıntılara takılmak, enerjinizi yanlış yönde harcamanıza neden olur.
Aslan: Çevrenizde hakınızda boş , konuşanların sizin sinir sisteminizi bozmasına asla izin vermeyin. Hayatın getirdiği ve getireceği şeyleri kontrol edemeseniz de, olanlara nasıl tepki vereceğiniz sizin elinizde.

Başak: Gün boyunca her şeyin denge içinde olması için çok huzurlu olmaya özen gösterin. Kendi gelişiminizi başkalarınınkiyle kıyaslamayın. Hepimiz kendi yolumuza ve kendi zaman dilimimize sahibiz. Bir sonraki adım yerine şu an üzerinde bulunduğunuz basamağa odaklanın.

Terazi: İşlerinizin ve isteklerinizin gelecegi için mücadele etmekten asla vazgeçmeyin. İnsanlara güven duygusu ile yaklaşım. İç dünyanda huzur ve sevginin yolu güven duygusundan geçer.

Akrep: Hayatınızdaki her işiniz yolunda ilerlemesi için geçmişi burakın. Bazı şeylerin hiçbir zaman eskisi gibi olamayacağını kabul etmeniz gerek. Bu sayede her bitiş sizin için yepyeni bir başlangıç olacak.

Yay: Korkularınızdan arının, alın terinizin karşılığını alacağınızdan emin olun. İnsanlar size kaba davrandığında, gülümseyin ve tepki vermeyin.

Oğlak:Sorumluluklarınızın farkındasınız ve düzenli yaşamaya önem veriyorsunuz.

Kova: Bugün ruhsal ve fiziksel olarak kendinizi yeniden yenilemek isteyeceksiniz. Huzurunuzu ne kadar uzun süre korursanız o kadar güçlenirsiniz. İç huzurunuz sizi gerçek ve anlamlı değerlerle buluşturacak.
Sevgilerimle ...❤️❤️❤️❤️❤️❤️ @nurviral #hayataherşeyvar #nuraysayari
Read more
Başımı dayayıp taşına düşünmeye başladım.. Öldüğünde henüz 9 yaşındaydım; sarılmak ne bilmez ...
Media Removed
Başımı dayayıp taşına düşünmeye başladım.. Öldüğünde henüz 9 yaşındaydım; sarılmak ne bilmez miydim acaba.. Doya doya sarılmayı bırakın da, adam akıllı bile sarıldığımı hiç hatırlamıyorum.. Bugün kaç özlem yılı uzağında hissettim bu eksikliği.. Kollarım mezar taşının üzerinde ... Başımı dayayıp taşına düşünmeye başladım..
Öldüğünde henüz 9 yaşındaydım; sarılmak ne bilmez miydim acaba.. Doya doya sarılmayı bırakın da, adam akıllı bile sarıldığımı hiç hatırlamıyorum.. Bugün kaç özlem yılı uzağında hissettim bu eksikliği.. Kollarım mezar taşının üzerinde birleşmiş kafam yine aynı taşa dayalı; dertleştim babamla.. Doların kaç olduğundan, ekonominin nereye gittiğinden değil, kendimden bahsettim. Neler yaptığımdan, neleri yapamadığımdan, ne kadar da sanki yanındaymışım gibi aslında, olandan bitenden bahsettim. Mesela çok güzel bir karım olduğundan, annemin abimin durumlarından, çok güzel bir kızın amcası olduğumdan bahsettim.. Ona bir kez olsun sımsıkı sarılmak istediğimi söyledim ama ne zaman buluşacağımızı kestiremediğimi, Allah ömür nasip ettikçe özleyeceğimi, unutmayacağımı fısıldadım.. Elime bir yaprak düştü üstündeki ağaçtan, kendime çeki düzen verdim. Bahsedemediğim de çok şey oldu, onu çok özlediğimi söylemeyemedim, huzuru kaçsın istemedim. Unutmayın sevgili okur, yalnızca ölüler huzurludur.. Huzursuzluğumuzun kıymetini bilerek; hesapsız şükür ile.. Gönüldendir şikâyet; kimseden feryâdımız yoktur.. -
#TuğberkBahadırtürk
Read more
Bir insanın bana neler verebileceğine değil benim için nelerden vazgececegine bakarım ... #gününsözü ...
Media Removed
Bir insanın bana neler verebileceğine değil benim için nelerden vazgececegine bakarım ... #gününsözü #egemendeninciler #gokyuzubizediyorki yeni haftaya çalışkan akıllı sosyalleserek mutlu olduğumuz enerjiler altında başlıyoruz! Duygularımızın değişkenlik gösterebileceği ... Bir insanın bana neler verebileceğine değil benim için nelerden vazgececegine bakarım ...
#gününsözü #egemendeninciler
#gokyuzubizediyorki yeni haftaya çalışkan akıllı sosyalleserek mutlu olduğumuz enerjiler altında başlıyoruz!
Duygularımızın değişkenlik gösterebileceği bugün sözlerimize dikkat etmekte fayda var saat 05:37 itibariyle İkizler burcunda sondördün ile başladık maddi ve manevi değerlerinizle ilgili konularda mantıklı düşünmenin önemini vurguluyor. Bugün siz, ne kadar güvende iseniz ve ne kadar sağlam olarak yere ayak basıyorsanız kendinizi de o denli güçlü ifade edersiniz.Bu durum aşk hayatınızla ilgili konularda da hemen hemen aynıdır. Yaşadığınız beraberlikte her şeyi iki yönüyle ele aldığınız için kimi zaman stres altında kalmanız mümkündür. Fakat bilirsiniz ki, güçlü ve güvenilir ilişki yaşamanın yolu ayrıntılarında gizlidir ve devamının sağlanması için akıllı seçimlerde bulunmak ve olayları akıllıca değerlendirmek gerekmektedir.
Saat 13:41 Ay-Neptün görünümü, dikkatli olmamızı gerektiriyor. Bir hayal dünyasında olmayalım. Eğer bir karar vermemiz gerekiyorsa önüne ardına iyi bakalım.
Saat 15:59 Merkür-Venüs görünümü, aileyi ilgilendiren konuların ele alınması ve üzerinde düşünülmesini sağlayıcıdır.
#egementoreli #burclarinefendisi #astrolog #astroloji #astrologia #astrologist #astrologer #astro #astrology #astrologia #instaastro #instaastrology #instaastrologer #zodiac #horoscope #instazodiac #instagram #turkinstagram #instaday #instamood #pazartesi #mutluhaftalar
Read more
Pekiiiiiiii şimdi bir kakaolu bisküvi tabanlı vişneli #cheesecake olsa yerdim diyen kaç kişiyiz ...
Media Removed
Pekiiiiiiii şimdi bir kakaolu bisküvi tabanlı vişneli #cheesecake olsa yerdim diyen kaç kişiyiz 😬😬😬 bence sayımız 4-5 haneli olacaktır🤔🤔🤔 bazen diyorum beni şaşırtsanız ve beğenilerim şöyle 3000 - 5000 bin civarına çıksa 😬😬😬 ama gariban yasmin’e çok görüyorsunuz bu kadar Sevinci ... Pekiiiiiiii şimdi bir kakaolu bisküvi tabanlı vişneli #cheesecake olsa yerdim diyen kaç kişiyiz 😬😬😬 bence sayımız 4-5 haneli olacaktır🤔🤔🤔 bazen diyorum beni şaşırtsanız ve beğenilerim şöyle 3000 - 5000 bin civarına çıksa 😬😬😬 ama gariban yasmin’e çok görüyorsunuz bu kadar Sevinci 😢😢😢 ben yine de ümitvar olayım belli bir gün görürüm o rakamları diye bekliyorum 🤪🤪🤪 bu olağan üstü sade ve pratik ve gösterişli ve leziz ve ve ve ve daha bir çok sıfatı bünyesinde barındıran cheesecake tarifini buraya bırakıyorum 🤩🤩🤩 sizde yasmin’e ve Elif’e bir iyi geceler mesajı bırakın 😁😁 VİŞNE TANELİ CHEESECAKE 🍒

TABANI İÇİN : 🍒🍒2 paket kakaolu Bisküvi 🍒🍒100 gr tereyağı
KREMASI İÇİN: 🍒🍒600 gr labne 🍒🍒200 ml krema 🍒🍒3 yumurta 🍒🍒2,5 YK nişasta 🍒🍒6 YK toz şeker
ÜZERİ İÇİN : 15-20 adet vişne🍒🍒 YAPIMI : Bisküvileri robottan geçirip un haline getirin 💪🏻 tereyağını eritip kelepçeli kalıp içinde Bisküvi unu ile karıştırın 💪🏻 bir bardağın arkası ile kalıbın altına bunu yayın ve buzdolabına kaldırıp yarım saat dinlendirin 💪🏻 kreması için önce labne ve sekeri tel çırpısı kullanarak karıştırın 💪🏻 ardından nişasta ve kremayı ekleyip karıştırın 💪🏻 sonra yumurtaları teker teker ekleyip cırpın 💪🏻 Kelepçeli kalıbın etrafını aliminyum folyo ile sarıp hazırladığımız kremayı dökün 💪🏻 💪🏻 kremanın üzerine vişneleri dizin ve önceden ısıtılmış fırının içine bir tepside su koyup üstündeki tel ızgaraya kalıbı koyun 💪🏻 1-1,5 saat arası 160 derecede pişirin 💪🏻 üstü cok hafif kızarınca fırını Kapatın fakat kapağını yarım açıp kelepçeli kalıbı içinde bırakın 💪🏻 bir saat sonra çıkarıp oda sıcaklığına gelmesini bekleyin 💪🏻 💪🏻3-4 saat buzdolabında bekletip üzerine pudra şekeri serpip servis edin 😁 #tarif #cookies #cooking #tatlı #desserts #vişne #cake #pratiktarifler #cizkek #goodnight #iyigeceler #cherry #youtuber #blogger
Read more
Öyle bir apartmanda büyüdüm ki, o çatının altında her daireden bambaşka hayatlar öğrendim, dersler ...
Media Removed
Öyle bir apartmanda büyüdüm ki, o çatının altında her daireden bambaşka hayatlar öğrendim, dersler aldım en güzeli; din, dil, ırk ayırmadan sevmeyi, saymayı, değer vermeyi, şefkati öğrendim. Kaç dairede büyüdüm. En özeli kimliksiz sevmeyi öğrendim; anneanne, abla, abi ve dedelerimden. ... Öyle bir apartmanda büyüdüm ki, o çatının altında her daireden bambaşka hayatlar öğrendim, dersler aldım en güzeli; din, dil, ırk ayırmadan sevmeyi, saymayı, değer vermeyi, şefkati öğrendim. Kaç dairede büyüdüm. En özeli kimliksiz sevmeyi öğrendim; anneanne, abla, abi ve dedelerimden. Ve iz bırakan insanlar tanıdım. Onlar öyle insanlar ki, öyle izler bıraktılar ki hayatımda, bahar dalı gibi çok şey anlattılar; umut ve birlik gibi ve kaç yaşına gelirsem geleyim unutamam sözlerini, öğütlerini ve sevgiyle bakışlarını. Nasıl başlasam?Nereden başlasam? Seni nasıl anlatsam? Sen; güçlü, dimdik duruşunla, yaşıtlarının aksine dilimizden anlayışın, kahkahaların, iyi kalbin, aydın vizyonun, hayata bağlılığın, her daim şıklığın, yaşı olmayan Siran Teyze’m seni ne kadar yazsam az! Öğrendiğim andan itibaren çocukluğum geçiyor gözlerimin önünden, yaşadıklarımız, verdiğin öğütler... Dile kolay 14 sene! Gece, gündüz demeden birbirimizin evlerinde geçirdiğimiz zamanlar. En yakın çocukluk arkadaşlarımdan biriydin sen, çocukluğum yaralandı, canım yandı çok.Zayıfladığım zaman ilk sana geldim ben.Nasıl şaşırmıştın? Hani demiştin ya; “Şimdi fıştık oldun işte, özüne döndün! Mige, fıştığım benim... Yemezdin hiç, musluk başında...”diye başlardın hatırlamadığım ve bazen de hatırlamak istemediğim yılları:) sıralamaya ve gözlerin ışıl ışıl bakardın ya bana, benimle mutlu olurdun ya, anneme annelik yaptın ya... Melike’nin doğacağı gece evde heyecanlı bekleyişimiz? Neler paylaştık, neler... Ve bir zaman sonra otururduk mutfağa uzun uzun birbirimize bakar gözlerimiz dolardı ya, sonra babamı anardık. Orada bir yerde karşılaşırsanız belki, babamla gündemden konuşursunuz anlatır mısın fıştığının nasıl zayıfladığını ona? Sana da anlatmıştım ya, Levon dedeme de söyler misin onun dediği gibi her şeyden bir avuç yedim. Bizi anlatır mısın onlara? Siran Teyze’m; Ayşe Kadın fasulyen, Paskalya yumurtaların, her sene hazırladığın efsane çam ağaçların, evinin kokusu ve o köşedeki devasa Benjamin’in... Umarım her şeye rağmen sen gibi yaş alırım. Levon Dedem ve sen Siran Teyze’m iyi ki hayatımıza girmişsiniz🙏 Yeriniz çok özel. İyi ki bize birer dede ve anneanne oldunuz. Seni çok özleyeceğim...Fıştığın
Read more
. BEYOĞLU'NDAN KADIKÖY'E BİR YOL HİKAYESİ Tatar Beyi Sokağının yüz adım aşağısı boğazın en soğuk ...
Media Removed
. BEYOĞLU'NDAN KADIKÖY'E BİR YOL HİKAYESİ Tatar Beyi Sokağının yüz adım aşağısı boğazın en soğuk yerine açılıyor. Ama aşağıya vardığımda aldığım sıcaklığın tarifi yok. Nereden biliyorsun yüz adım olduğunu diye sorarsan; Her sabah yürüdüğüm o kara taşların kaç adım olduğunu benden ... .
BEYOĞLU'NDAN KADIKÖY'E BİR YOL HİKAYESİ
Tatar Beyi Sokağının yüz adım aşağısı boğazın en soğuk yerine açılıyor.
Ama aşağıya vardığımda aldığım sıcaklığın tarifi yok.
Nereden biliyorsun yüz adım olduğunu diye sorarsan;
Her sabah yürüdüğüm o kara taşların kaç adım olduğunu benden daha iyi bilecek biri yoktur herhalde.
.
Bir de Hacımimi'nin meşhur tenekecisi bilir.
Her sabah karşıma çıkmasa ne iyi olur diye iç geçiririm hep.
O, birtakım hurdalar alacak diye o bed sesiyle bütün sabahımı mahvetmeye hakkı yok!
.
Ekseriyetle bu yolu kullanırım Beyoğlu’nda.
Arkama Cenevizlilerin kulesini alırım,
Yolun bitiminde yüzüncü adımımı attığım yerden seni görürüm.
Zaten sabahın ilk ışıklarıyla seni görmek için yaptığım bu yolculuğun amacı da bu değil mi.
Seni görmek!
.
Karşı yakanın en güzeli her sabah karşımda durur öyle.
Kadıköy’e bakarak derin bir boğaz havası da çekerim içime, fena mı!
Güne senle başlamak, günde üç defa aç karna alınan bir şifa gibidir adeta bana.
.
Ha, sonra ne mi olur; aynı yolu geri dönmek var.
İşte o yüz adım koca bir yokuş eşliğinde bana bin adım gibi gelir.
Senden ayrılmak ne kadar zorsa, o yolun geri dönüşü de boynuna ip geçirilmiş bir faninin tabureye gitmesi gibi gelir hep bana.
Read more
Günler Aydın Her Gün Biten Günden Daha Mutlu Daha Umutlu Olması Dileğiyle<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f618"></span> Poğaçalarımız kahvaltıya ...
Media Removed
Günler Aydın Her Gün Biten Günden Daha Mutlu Daha Umutlu Olması Dileğiyle Poğaçalarımız kahvaltıya hazırdır. #PamukPoğaça 2 tepsi çıkıyor yaklaşık 2,5 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı şeker 2 tane yumurta akı içe sarısı üzerine 1 paket yaş maya yaklaşık ... Günler Aydın Her Gün Biten Günden Daha Mutlu Daha Umutlu Olması Dileğiyle❤😘 Poğaçalarımız kahvaltıya hazırdır.💯 #PamukPoğaça
💯2 tepsi çıkıyor yaklaşık 💯2,5 su bardağı süt
💯1 su bardağı sıvı yağ
💯3 yemek kaşığı şeker
💯2 tane yumurta akı içe sarısı üzerine
💯1 paket yaş maya
💯yaklaşık 5-6 su bardağı un ben aldığı kadar diyorum
💯bir tatlı kaşığı tuz
💯iç malzemesi
💯peynir ve maydanoz
💯üzerine susam💯haş haş💯çörekotu💯yumurta sarısı 💯Yapılışı👉hamuru çok sert yoğurmayın
💯geniş bir yoğurma kabına 💯ılık sütü💯yağımızı💯şekeri💯mayamızı koyalım biraz kabarsın 5 dakika çok değil💯daha sonra ağır ağır unumuzu ve tuzumuzu koyalım yumuşak bir hamur olacak💯iç malzememizi hazırlayalım ben peynir koydum hamurumuzu alıyoruz şekil verelim tepsimize dizelim üzerine yumurta sarısını sürelim isteğe bağlı olarak 💯susam💯çörek otu💯haşhaş arzunuza göre daha sonra biraz tepside mayalandıralım üzerine aynı tepsiden varsa kapatalım veya fırınımızı 75 derecede ısıtalım kapatalım tepsimizi fırına koyalım biraz mayalansın15-20 dakika kadar daha sonra fırından tepsimizi alıp ayarımızı 170 -180 dereceye getirelim fırınımız ısındıktan sonra tepsimizi tekrar koyalım üzeri kızarıncaya kadar pişirelim💯afiyet olsun☕️ #yemekrium #nefistarifler #sonsuztarifler #benimtarifim #lezzet #sahanelezzetler #gulunsectikleri #mucizelezzetler #tencereyemegim #kaynar_tencere #en_iyileri_kesfet #mucizetatlar #mucizelezzetler #hayatburada #folowme #like4like #likeforfollow #likes #foodporn #food #like4follow #yummy #kesfet #keşfet #delish #dessert #delicious #recipe
Read more
Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. ...
Media Removed
Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. Çoğu kişi için verilen kilonun korunması fiziksel olarak önem taşımakta ama sağlık sorunlarının oluşmaması için ideal kilonun korunması daha önemli. Yazın kilo verip kışın kilo alanlardansanız ... Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. Çoğu kişi için verilen kilonun korunması fiziksel olarak önem taşımakta ama sağlık sorunlarının oluşmaması için ideal kilonun korunması daha önemli.
Yazın kilo verip kışın kilo alanlardansanız metabolizmanız yavaşlamakta, metabolik sendrom, hipertansiyon ve diyabetin görülme riski de artmaktadır. Şu anki yaşınıza kadar olan süreçte kaç kez kilo verip geri aldıysanız hastalıklar daha sık görülmekte.
Kilo vermek,korumaktan biraz daha kolaydır. Bu nedenle kilo verme kadar kilo koruma programı da önemlidir. Peki kişiler verilen kiloları neden koruyamamaktalar?
Nasıl kilo verdiğiniz önemli

Moda diyet akımlarına uyup sağlıksız beslenip kilo veriyorsanız verdiğiniz kiloları fazlasıyla almanız mümkün. Lezzetsiz, aç bırakan, sinir sisteminizi bozan yada fazlasıyla protein yükleyen yo-yo diyetleri bırakıldığında, kişi normal beslenme alışkanlıklarına döndüğünde hızla verilen kilolar geri alınıyor. Vücudunuzun bütün besin gruplarına ihtiyacı var, eksikliği veya fazlalığı sağlık sorunları oluşturmakta. Protein ağırlıklı beslenme veya meyve diyetleri veya sebze suyu ile beslenme ve daha niceleri kilo kaybını sağlıyor ama giden kas veya su oluyor, kan bulgularınız düzensizleşiyor.
Bilimsel olmayan önerilerden uzak durun

Kapı komşu diyeti, ünlü bir sanatçının uyguladığı program, kitap satın alarak ve size uygun olup olmadığını bilmediğiniz sağlıksız programlar ve daha niceleri. Bu tarz programlar hep vardı ve talep oldukça da daha çok olacak ama sizin yaşam tarzınıza uygun olmayan geçici çözümler sağlık sorunlarınızı da artıracak.
Kendi isteğinizle mi yoksa başkasının zoruyla mı kilo veriyorsunuz?

Diyette motivasyonunuzu ve başarınızı etkileyen önemli bir unsur da kendi isteği ile kilo verme programına başlanması. Eşinin, annesinin, sevgilisinin, arkadaşının zorlaması ile programa başlayanlarda hem başarı düşmekte hem de koruma programı uygulayamayıp fazlasıyla geri almaktalar.
Read more
DEHŞET SAÇAN O ZANLI TUTUKLANDI! Pendik'te bir çocuk parkında silahıyla ateş açarak bir çocuğun yaralanmasına neden olduğu iddia edilen kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi. Pendik'te bir çocuk parkında silahıyla ateş açarak bir çocuğun ... DEHŞET SAÇAN O ZANLI TUTUKLANDI!
Pendik'te bir çocuk parkında silahıyla ateş açarak bir çocuğun yaralanmasına neden olduğu iddia edilen kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.
Pendik'te bir çocuk parkında silahıyla ateş açarak bir çocuğun yaralanmasına neden olduğu iddia edilen kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.
Alınan bilgiye göre, 21 Ağustos'ta Pendik Dumlupınar Mahallesi'ndeki bir çocuk parkında, evinin penceresinden ateş açarak 7 yaşındaki H.D'nin sırtından vurularak yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla emniyetten serbest bırakılan B.B, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yeniden gözaltına alındı.
B.B. emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.
Şüpheli B.B. savcılık sorgusunun ardından "korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme" ve "olası kastla kasten yaralama" suçlarından tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
“ÇOCUKLARIN SESİNDEN UYANDIM”
Öte yandan şüphelinin ortaya çıkan emniyet ifadesinde, “Bayram olması sebebiyle sabah saat 04.00’a kadar kuaför arkadaşıma yardımcı oldum. Eve sabaha karşı geldiğim için 11.00-12.00’e kadar uyudum. Yanımızdaki sitede bulunan çocukların seslerinden uyandım. Pencereye çıktığımda küçük yaşta kız ve erkek çocuklar sitenin bahçesinde oynuyorlardı. Ben çocuklara seslenerek sessiz olmalarını söyledim. Çocuklar da, “tamam” dediler. Ben Hiranur isimli çocuğu tanımam. Tekrar yattım ve uyudum” dedi.
“ANNEME BANA, ‘SEN Mİ VURDUN?’ DEDİ”
Daha sonra annesinin kendisini uyandırdığını söyleyen şüpheli, “Annem bana, ‘Parkta bir kız vurulmuş sen mi yaptın?’ dedi. Ben de anneme cama çıktığımı ve ses yapmayın dediğimi söyledim. Camda çocuklar beni gördüğü için benim yaptığımı düşünmüş olabilirler. Ben uyuduğum için herhangi bir silah sesi duymadım. Silahım da yoktur. Kızın yaralanması ile alakam yoktur” diyerek suçlamaları reddetti.
O ZANLI TUTUKLANDI
Pendik'te parkta çocuklara ateş eden zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
HABERİN VE VİDEONUN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKİ TIKLAYINIZ... #canlıyayın #gündem #güncel #pendik
Read more
Gününüz hayırlı ve bereketli geçsin dostlar .Sabah kahveme eşlik eden güzel bir yazıyı sizlerle ...
Media Removed
Gününüz hayırlı ve bereketli geçsin dostlar .Sabah kahveme eşlik eden güzel bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim "Hediyeleşin, çünkü hediye, aradaki muhabbeti artırır." Hadisimiz bu, ama biz nedense hiç hediyeleşmeyiz.. Ya da "batıdan çalıntı zamanlar"a; yılbaşı ve ... Gününüz hayırlı ve bereketli geçsin dostlar .Sabah kahveme eşlik eden güzel bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim💐💐💐
🎁🎁🎁
"Hediyeleşin, çünkü hediye, aradaki muhabbeti artırır." Hadisimiz bu, ama biz nedense hiç hediyeleşmeyiz.. Ya da "batıdan çalıntı zamanlar"a; yılbaşı ve bilumum, sonradan icat, kapitalist düzenin icadı, sadre şifa olamayan günlere has olmuş hediye.. Neden?
Hazine bizim, ama başkaları oturuyor üstünde.. Bizim masum çocuklarımız da, süslenen ağaçlara, renkli cıvıl cıvıl hediye paketlerine, balonlara, yanıp sönen ışıklara, çocuk ruhunu fetheden bin süse kapılıyor, ağzının suyu akıyor.. Ve..dönüp de bizden tarafa baktığında içi sıkılıyor, içi kararıyor.. Suçlu kim? Biz tabii ki.. Maalesef.
Sevdiremedik bu masum yüreklere aslımızı, üç-beş balona, yaldızlı hediye paketlerine kaptırdık yürekleri.. Ne olur, her münasebette sevdikleriniz için, çocuklarınız için hediye paketleri hazırlayın.. Onlara sürpriz yapın..Bayram, cuma, kandil geceleri, üç ayların girişi vb özel günler vesile olsun, gönüllerini alın.. Zaten olması gerekeni değil, giysi vs. falan değil, hiç beklemediklerini sunun onlara.. Ki batılın bin süslü kutlamalarına özenmesinler.
Ve lütfen "maddi durumumuz yok" vs. demeyin.. Çocuk ruhu bu, bir balona, bir avuç miskete avlanır onlar ;) Evde yapılacak bin türlü hediye de olabilir.. Koyun kendi ellerinizle diktiğiniz minik süslü torbacıklara ya da renkli kağıtlara, küçük oyuncaklar ya da çok istedikleri bir şeyi, kurdeleyle süsleyin, gece yataklarına asın, sabah uyanınca bulsunlar hediyelerini :) Evi süsleyin mesela renkli kağıtlarla, balonlarla.. Duvarlara yazılar yazın, resimler çizin ;) Kız çocuklarınızın ellerine kına yakın ;) eskiyi yaşatın. -Kına yakacaklar için, düzgün olsun diye şeffaf bant yapıltırabilirsiniz..Yine defter-kitap kaplanan plastiklerden keseceğiniz şekilleri yapıştırıp, nakışlı kına da yapabilirsiniz :) Aydınlığın hepsi bizdedir. Onu biz karartıyoruz.
Muhabbetle efendim.

Ayşe Reşad
Read more
İlk uçak yolculuğumuz muhteşemdi<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> Yolculuğa son iki gün kala bende bi stres başlamıştı; aman ...
Media Removed
İlk uçak yolculuğumuz muhteşemdi Yolculuğa son iki gün kala bende bi stres başlamıştı; aman Ela'nın bir şeyini unutmayayım, acaba yolculuğu nasıl geçecek, umarım kulakları çok tıkanmaz.. vb. Hatta son gün sabah saat beşte yola çıkmamız gerektiği halde uyuyamamıştım Havaalanına ... İlk uçak yolculuğumuz muhteşemdi😍💕 Yolculuğa son iki gün kala bende bi stres başlamıştı; aman Ela'nın bir şeyini unutmayayım, acaba yolculuğu nasıl geçecek, umarım kulakları çok tıkanmaz.. vb. Hatta son gün sabah saat beşte yola çıkmamız gerektiği halde uyuyamamıştım🙈 Havaalanına vardığımızda maalesef kızımızın rutinleşmiş uyku saatini biraz bozmuştuk. Saat 05:40'ta etrafındaki yoğun ışık ve hareket halindeki insanlarla bi afalladı😅 Hatta rahat bir saat kadar büyük bir ilgi ve yüzündeki şaşkınlığının verdiği kocaman gülümsemesiyle etrafını izledi👼 Uçağa otururken de kangurusunda uyku pozisyonuna aldım, kalkıştan etkilenmemesi için. Emziğini de verdim ki ağzında sürekli tükürük salgılayabilsin. Çok şükür uçak kalkarken çoktan uykuya dalıp emmeye de devam ediyordu ve böylece kalkışta hiç etkilenmedik💕 3,5 saatlik uçuşumuzun havaalanı içerisindeki uyanıklığının verdiği yorgunlukla da ilk 1,5 saatini uyuyarak geçirdi. Ki bu sürede ben uykuya tam daldığından emin olunca kangurusundan çıkarıp kemerini de açarak kollarıma aldım. Sonra uyanıp bi etrafındaki insan kalabalığına baktı. Bu kadar insanın yakın mesafede oluşundan rahatsız olur mu diye düşünürken çok şükür yüzünde koca bi gülümseme ile karşıladı bu durumu. Baya bi heyecanlanmıştı😅 Sağolsunlar yakınımızda oturanlar da çok sıcak kanlı ve nazik kişilerdi. Ela'nın kendisine baktığını farkeden herkes Ela ile sohbete başladı. Baya baya kucağımda arkadaki teyzeyle, babasının yanındaki çiftle sohbetler etmeye çalışıyordu😅 Buraya kadar uçuşun ilk 2,5 saatini çok güzel anlatmıştık ki, kızımız uyumak istedi yine. Kendi kendine! Daracık uçakta bu mümkün olmayınca ilk mızmızlığımızı yaptık🙈 Şükür ki çabuk atlatıp kucağımda tekrar uyudu💕 Ve maalesef inişe doğru uyandığı için (pilot hesapladığımızdan erken vardı) kulaklarımız inişte etkilendi. Hoş benim bile kulaklarım tıkanınca onun etkilenmesi çok normaldi! Ancak yine tedbirli davranıp yanıma aldığım doktorumuzun tavsiyesi burun spreyi ile kızımı hemen rahatlattım ve çok şükür indiğimizde gayet sakin karşıladı herşeyi🙏 Kızımız ülkemize ilk yolculuğunu gerçekleştirmiş oldu😍 Hava sıcaklığının 15C birden artması dışında buraya bayıldı😅❤
Read more
⚖️HUKUKİ VE TEKNİK BOYUTLARIYLA İMAR AFFI (BARIŞI) PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. . . . <span class="emoji emoji231b"></span>️12 Ağustos ...
Media Removed
⚖️HUKUKİ VE TEKNİK BOYUTLARIYLA İMAR AFFI (BARIŞI) PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. . . . ️12 Ağustos 2018 pazar günü, TKGM Genel Müdür Yardımcısı Sayın Adil Hakan AYBER, HKMO Genel Merkez 2. Başkanı Sayın Ayhan ERDOĞAN ve HKMO Ankara Şube Başkanı Sayın Hüseyin ARKAN` ın konuşmacı olarak ... ⚖️HUKUKİ VE TEKNİK BOYUTLARIYLA İMAR AFFI (BARIŞI) PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
.
.
. ⌛️12 Ağustos 2018 pazar günü, TKGM Genel Müdür Yardımcısı Sayın Adil Hakan AYBER, HKMO Genel Merkez 2. Başkanı Sayın Ayhan ERDOĞAN ve HKMO Ankara Şube Başkanı Sayın Hüseyin ARKAN` ın konuşmacı olarak katıldı.
.
.
. 👨‍💻Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Sayın Hüseyin ARKAN odamızın; ülkemiz ve toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkmak, kamu yararı ilkesini gözetmek, halk ile olan ilişkilerde dürüstlük ve güveni hakim kılmak, meslek disiplinlerimizde ahlakı korumak maksadıyla tüm üye ve vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri sorunları ve cezai durumları takip etmek amacıyla süreci başından itibaren yürüttüğünü belirtti ve ilk sözü TKGM Genel Müdür Yardımcısı Sayın Adil Hakan AYBER’ e bıraktı. “Yapı Kayıt Belgesi” ve “Zemin Tespit Tutanağı” hazırlanmasına ilişkin usul ve esaslar ile ilgili detaylı bilgilerin verildiği panelimizde Sayın AYBER; imar affının (barışı) amaç ve kapsamını, yapı kayıt belgesi müracaatının nasıl yapılacağını, müracaat esnasında yapılan hataları, yapı kayıt belgesinin kullanım yerlerini, hazineye ve belediyeye ait yerlerde yapılan taşınmazlar ile ilgili izlenecek yolları belirtti.
.
.
.
📜Sayın AYBER’ in ardından sözü HKMO Genel Merkez 2. Başkanımız Sayın Ayhan ERDOĞAN aldı. Odamızın yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Sayın ERDOĞAN; genelgenin yayınlanmasından itibaren TKGM ile yapılan görüşmelerin sonuçlarını, Zemin Tespit Tutanağının içeriği ile ilgili yapılan çalışmaları belirtti.
.
.
. 📚Panelimizin kapanış konuşmasını yapan HKMO Genel Başkanımız Sayın Orhan KASAP; deprem riski olan bölgeler için imar affının yapılmaması gerektiğini ve bu konunun hassasiyetiyle ilgili meslektaşlarımıza büyük görev düştüğünü belirtti.
.
.
. 📌Konuşmacıların ardından üyelerimizin katkı ve sorularıyla daha da anlam kazanan, sosyal medyadan da canlı yayınladığımız panelimiz başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Başından itibaren takipçisi olduğumuz sürecin bundan sonra da takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtir, katılan tüm üyelerimize ve konuşmacılarımıza teşekkür ederiz. #hkmo #haritamühendisi #imarbarışı
Read more
Kendime iyi baktığım yaşımdayım <span class="emoji emoji1f340"></span>keşke daha önce de diyorum ama bugün için de çok mutluyum.Bigün ...
Media Removed
Kendime iyi baktığım yaşımdayım keşke daha önce de diyorum ama bugün için de çok mutluyum.Bigün biri içinde şeker olan gıdaları tükettiğimde kendimi zehrlenmiş hissedeceğimi söylese inanmazdım.evet tam da böyle hissediyorum mayıs ayından beri. @serdalm ye bigün supangle uzattığımda ... Kendime iyi baktığım yaşımdayım 🍀keşke daha önce de diyorum ama bugün için de çok mutluyum.Bigün biri içinde şeker olan gıdaları tükettiğimde kendimi zehrlenmiş hissedeceğimi söylese inanmazdım.evet tam da böyle hissediyorum mayıs ayından beri. @serdalm ye bigün supangle uzattığımda “ben yemek istemiyorum beni mutlu etmiyor, seni de 10dk mutlu ediyor sonrası üzerine yük “ dediğinde de aydım sanırım🙄 hep yediğime içtiğime dikkat ettim,çünkü hiçbir zaman yediğini yakabilen hızda bir metabolizmam da olmadı.çünkü hep daha ince görünmek önceliğim olduğu için az ve sağlıksız beslendim.direncim kırıldığında da kat kat fazlasını yedim ve aldım.ama hiçbir zaman yediğimin içinde ne var bakma gereği görmedim...Smyrna ‘yı doğduğundan beri beyaz un, tuz şekerden, kalitesiz ve sağlıklısız gıdalardan uzak tutarak damak tadını da bu şekilde oluşturmaya çalışarak büyütüyoruz. Bu konuda etrafımdan çoğu zaman yadırgansam da hatta diğer çocukların yedikleri yanında Smyrna’yı kollamaya çalışırken bir savaş veriyor olsam da hiç yılmadım. Çünkü “bu benim fikrim” sağlıksız adandırılan gıdaların küçük bedenine girip ona zarar vermesini istemedim ve de istemiyorum... ayda yılda bir dilim pasta yediğinde saatlerce neyle telafi ederim diye düşünüyorum ama dediğim gibi bu benim fikrim ve benim annelik hissiyatım.bu konuda da eşimden, onu ek gıdaya geçtiğinden bugune büyüten anneannesinden dedesinden ve teyzesinden hep tam destek aldım.asla “cocuk yeaa nolacak” yanılgısına düşüp bana direnmediler.konuyu kendime getirecek olursam zaman zaman dikkat ettğim bu rutini neden kendi beslenmemde uygulamıyorum diye düşündüm. Çünkü konu önce Smyrna için daha zinde ve sağlıklı olmaktı...Eşimin de bu konuda takdir edilesi desteğiyle uzun zamandır firesiz temiz besleniyor ve düzenli spor yapıyoruz. Çünkü geçenlerde bugün aldığım ruh biçimime büyük katkısı olan @aysekoroglu num dediği gibi “tek birşey yaparak başarıya ulaşamazsınız” yani pis beslenip spor yaparak, sağlıklı beslenip spor yapmayarak bedeninizden sizi ödüllendirmesini bekleyeme ve şikayet etmeye hakkınız yok.Bugun 6k tamamlayamasam da 5k koştuktan sonra tam da bu hislerle çöktüm keyifle çimlere...bu tebessüm ondan.Paylaşmak istedim nacizane🍀
Read more
Kral ve 4 eşi Dr Ekrem Çulfa Aile Evlilik Cift Danismani 05057675885 "Bir zamanlar büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten kralın dört eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini severmiş. Eşinin bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini, en iyisini ona verirmiş. Kral üçüncü eşini de çok severmiş. ... Kral ve 4 eşi
Dr Ekrem Çulfa
Aile Evlilik Cift Danismani 05057675885 "Bir zamanlar büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten kralın dört eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini severmiş. Eşinin bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini, en iyisini ona verirmiş.

Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzel eşinin bir gün kendisini terk edeceğinden korktuğu için onu çok kıskanır, üzerine titrermiş.

Kral ikinci eşini de severmiş. Kendisine karşı iyi ve sabırlı olan eşi kralın ne zaman bir derdi olsa onun yanında bulunur, sorununun çözülmesinde ona yardımcı olurmuş.

Kraliçe olan birinci eşiymiş kralın. Onu çok seven, karşılık beklemeden seven, sağlığına ve hükümranlığına en büyük katkıyı sağlayan bu eşi olmasına rağmen kral birinci eşini sevmez, onunla ilgilenmezmiş.

Bir gün kral ölümcül bir hastalığa yakalanmış. Yakında öleceğini anladığı ve öldükten sonra yapayalnız kalmaktan çok korktuğu için eşlerinin hangisinin ölümü kendisiyle paylaşmak isteyebileceğini öğrenmek istemiş.

Kral en çok sevdiği dördüncü eşine ölüm yolculuğunda kendisine eşlik etmek ister mi diye sorduğunda, aldığı yanıt kalbine bıçak gibi saplanmış. Kısık sesle şöyle söylenmiş bu net yanıt “mümkün değil” “Yaşamım boyunca seni sevdim. Sen benimle birlikte ölmeyi kabul eder misin?” sorusuna üçüncü eşi “hayır, yaşamak çok güzel, sen ölünce, ben yeniden evleneceğim” diye yanıtlamış. Kral bir kez daha yıkılmış. “Her sorunumda her zaman yanımda olan, bana yardım eden sendin. Bu sorunumda da bana yardımcı olur musun?” talebine karşı ikinci eşinden “bu sorunun için hiçbir şey yapamam, olsa olsa sana mezarına kadar eşlik eder, güzel bir cenaze töreni yaptırır ve yasını tutarım” karşılığını almış

Büyük bir düş kırıklığı yaşamakta olan kral birinci eşinin sesiyle irkilmiş. “nereye gidersen git seninle olurum, seni takip ederim.” diyormuş birinci eşi.

Kral bu yanıt karşısında çok sevinmiş ve kendi kendine şöyle demiş: “Keşke bir şansım daha olsaydı”. Yaşamda hepimiz dört eşliyiz. Dördüncü eşimiz vücudumuz. Onun güzel görünmesi için ne kadar zaman, kaynak ve çaba harcarsak harcayalım öldüğümüzde bizi terk edecektir.

Üçüncü eşimiz sahip olduğumuz servetimiz ve statümüzdür… Ölür ölmez başkasına yar olacak
Read more
Merhabalar hepinize. <span class="emoji emoji1f497"></span> Umarım her şey yolunda gidiyor ve hayat tüm güzellikleri önünüze seriyordur... Bu ...
Media Removed
Merhabalar hepinize. Umarım her şey yolunda gidiyor ve hayat tüm güzellikleri önünüze seriyordur... Bu gün de böyle olsun diyerek bu güzel şiir ve papatya poğaçalarım eşliğinde selam vermek istedim siz değerli takipçilerime. Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız güzel ve herşey ... Merhabalar hepinize. 💗
Umarım her şey yolunda gidiyor ve hayat tüm güzellikleri önünüze seriyordur...
Bu gün de böyle olsun diyerek bu güzel şiir ve papatya poğaçalarım eşliğinde selam vermek istedim siz değerli takipçilerime.
Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız güzel ve herşey gönlünüzce olsun...
Sağlık, huzur ,bereket,hoş muhabbet ve iyi insanlar hep bizimle olsun kötüler ise bizlerden ırak, Allah'a yakın olsun. 💗
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var: Yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi
Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten
Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği
İnsan saatlerce bakabilir gökyüzüne
Denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa
Yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır
Kopmaz kökler salmaktır oraya
Kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını
Kavgaya tüm kaslarınla, gövdenle, tutkunla gireceksin
Ve uzandın mı bir kez sımsıcak kumlara
Bir kum tanesi gibi, bir yaprak gibi, bir taş gibi dinleneceksin İnsan bütün güzel müzikleri dinlemeli alabildiğine
Hem de tüm benliği seslerle, ezgilerle dolarcasına
İnsan balıklama dalmalı içine hayatın
Bir kayadan zümrüt bir denize dalarcasına
Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar
Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın
Değişmemelisin hiç bir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu
Fakat ne kadar sevinç varsa yaşamak özlemiyle dolmalısın
Ve kederi de yaşamalısın, namusluca, bütün benliğinle
Çünkü acılar da, sevinçler gibi olgunlaştırır insanı
Kanın karışmalı hayatın büyük dolaşımına
Dolaşmalı damarlarında hayatın sonsuz taze kanı,
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var: Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına
Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana...💕
Ataol Behramoğlu

#hautescuisines #foodaddict #instabest #poğaça #şahanelezzetler #instabest #kesfet #instdaily #nefisyemektarifleri
Read more
______________________ <span class="emoji emoji1f343"></span> • Bilgi / Info • <span class="emoji emoji1f64f"></span> Degerli Canlar, bu güzel Muharrem ayinda niyet ...
Media Removed
______________________ • Bilgi / Info • Degerli Canlar, bu güzel Muharrem ayinda niyet "oruc" tutdumuz günler; • 07.-09.09.2018 14 MASUM-U PAK (3 gün) •10.09.2018 Hz. Fatıma Ana(1 Gün)• 11.09.2018-22.09.2018, 12 Imamlar • 23.09.2018 Aşure günü NİYET NİYAZLARIMIZ KABUL ... ______________________
🍃 • Bilgi / Info • 🙏
Degerli Canlar,

bu güzel Muharrem ayinda niyet "oruc" tutdumuz günler; • 07.-09.09.2018 14 MASUM-U PAK (3 gün) •10.09.2018 Hz. Fatıma Ana(1 Gün)• 11.09.2018-22.09.2018, 12 Imamlar •
23.09.2018 Aşure günü🙏
NİYET NİYAZLARIMIZ KABUL ola Canlar🕊 "Orucumuzda"samimiyet ve bu temsil olunan değerlere bağlılık esastır.
Bu çerçevede niyetimizi tutarken kesin kes sağlığımıza zarar verecek şekilde tutmamalıyız.
Hiç bir cana kıymamak maksadıyla 16 (12)gün boyunca "oruç" tutalım veya tutmayalım- kesinlikle et yememek gerekiyor.
Yaşamımızın bütününde küfür, şiddet, nefret, öfke, kıskançlık, kin ve daha benzer olumsuz duyguların ve bu duyguların davranış halini almasına izin vermemeliyiz. Muharrem "orucu" bu kurallara daha bir dikkat etmemiz gereken özel ve anlamlı günlerdir. Bu günlerde daha dikkatli olarak bu tür olumsuzluklar varsa yaşamımızdan, kişiliğimizden çıkarıp atmalıyız.
"Oruçlarımızı" açtıktan sonra yine aşırıya kaçmamamız gerekiyor. Mümkün olduğunca, sağlığımızı ve bünyemizi de düşünerek az tüketmeliyiz.
Yine sağlığımıza dikkat ederek sade su içmemeye özen göstermeliyiz. Bunun yerine meyve suyu, ayran, çay ve benzer içeceklerle su ihtiyacımızı giderebiliriz.
Düğün, nişan ve daha başka eğlencelerden uzak durmalıyız. Muharrem orucu bizler için aynı zamanda bir yastır. İmam Hüseyin'in acısını yüreğinde hissedenler, Celal Abbas'ın kolundan akan kanın kendi yüreklerinde aktığını hissedenler doğal olarak eğlenemezler.
Bunların dışında temizliğe büyük önem vermeliyiz. Bizlerle aynı ortamı paylaşan farklı inançtan insanların hassasiyetlerini dikkate almalıyız. Bu noktada bir yandan inancımızı yaşarken diğer yandan bazı biçimsel kurallar yüzünden insanların bize, dolayısıyla inancımıza tepki duymalarını engellemeliyiz. Bu samimi duygu ve düşüncelerle niyet tutan cümle canların niyetleri ulu dergahda kabul ola.🙏🏼
Aşkı niyazlarım ile
Admin @jalek58
____________________

#alevite #aleviyiz #alevican #medetyaali #alevitischeschoenheitn #kerbela #kizilbas #zülfikar #ehlibeyt #deyis #dersim #saz #matemgünü #cem #muharremayi #hzali #hzfatimaana #hakmuhammedali #12imamlar #14masumupak
Read more
Bizim evde bayram kahvaltılarının vazgeçilmezidir Keşkek. Unutulan lezzetler arasına girmeye ...
Media Removed
Bizim evde bayram kahvaltılarının vazgeçilmezidir Keşkek. Unutulan lezzetler arasına girmeye başlaması beni çok üzüyor. Sayısız sufle deneme resimlerine karşılık bir kişiden dahi Keşkek resmi gelmedi Oysa yapması çok pratik ve bir o kadar bereketli bir yemektir. Kendine has özel ... Bizim evde bayram kahvaltılarının vazgeçilmezidir Keşkek. Unutulan lezzetler arasına girmeye başlaması beni çok üzüyor. Sayısız sufle deneme resimlerine karşılık bir kişiden dahi Keşkek resmi gelmedi 😔 Oysa yapması çok pratik ve bir o kadar bereketli bir yemektir. Kendine has özel bir lezzeti olan keşkeği bütçe olarak uygun olması için tavuklu tarifini veriyorum. İnanın böyle afili bir tarifi yaptığınız da ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız.
TAVUKLU KEŞKEK
🌼 1 kg Aşurelik Buğday
🌼 1 kg Tavuk
Yapılışı:
🌼Akşamdan buğdayımızı yıkıyor üzerini 2 parmak geçecek kadar kaynar suyla ıslatıyoruz.
🌼 Sabah suyunu süzüp yeniden yıkıyor ve tavuğumuzu üzerine yerleştiriyoruz. Özellikle but kesimlerini kullanırsak ve derisiyle pişirirsek çok daha lezzetli oluyor. Ben kuru yolum olması için organik tavuk kullanıyorum.
🌼Buğdayların üzerine çıkacak kadar soğuk su koyuyoruz ve kaynamaya başladıktan 10/15 dk sonra 15 dk lık aralarla az az soğuk su ilave ediyoruz. Ve buraya kadar asla karıştırmıyoruz.
🌼 Ara sıra gidip gelip kaynayan suyun üzerinden bir iki çay bardağı kadar soğuk su ilave ediyoruz. Soğuk su buğdayların açılmasını ve hızlı pişmesini sağlıyor.
🌼 Ne zaman buğdaylar pişiyor ve biz tencerenin altını kapatıyoruz o zaman karıştırma işlemi gerçekleşiyor. Tavuklar bu esnada çok güzel pişmiş olacaktır. Siz karıştırdığınız da kendiliğinden kemiklerinden ayrılacaktır. Kemikleri tencereden ayıklayıp patates ezme aletiyle veya iri ağızlı tahta kaşıkla yemeğinizi döverek ezin. Tavuklar belli belirsiz olana dek.. (Ezme işleminden önce derisini çıkarabilirsiniz)
🌼 Son olarak tuzunu atıp servis tabaklarına alınız. Tereyağ ilavesiyle yemeğe hazır.

ÖNEMLİ PÜF NOKTALARI
1) Kalın tabanlı bir tencere kullanınız.
2) Sadece soğuk su ilavesi yapınız.
3) Asla pişme esnasında karıştırmayınız. Eğer karıştırırsanız tencerenin dibi tutar sürekli karıştırmak zorunda kalırsınız. Ara sıra kaşığınızın ucuyla kontrol ediniz. Tutmaya başlarsa pişmiş veya pişmeye yakın hale gelmiş demektir.
Afiyet Olsun
#keşkek #tencereyemekleri #tarif #yöreselyemekler #bayramyemeği #düğünyemeği
Read more
Fotoğraf Eguisheim'den ama konumuz Doğu Ekspresi'ne bilet alırken nasıl delirdim?? 😬 Doğu Ekspresi ...
Media Removed
Fotoğraf Eguisheim'den ama konumuz Doğu Ekspresi'ne bilet alırken nasıl delirdim?? 😬 Doğu Ekspresi malumunuz Ankara'dan başlayıp Kars'a uzanan ve 24 saatlik bir yolculuğu deneyime dönüştüren son üç yılın popüler rotası. Kars seyahatine böyle bir deneyimle başlamak hepimizin tercihi. ... Fotoğraf Eguisheim'den ama konumuz Doğu Ekspresi'ne bilet alırken nasıl delirdim?? 😬 Doğu Ekspresi malumunuz Ankara'dan başlayıp Kars'a uzanan ve 24 saatlik bir yolculuğu deneyime dönüştüren son üç yılın popüler rotası. Kars seyahatine böyle bir deneyimle başlamak hepimizin tercihi. Fakat; Doğu Ekspresi'ne bilet alabilmek artık gitmekten daha zor. Zira, 7/24 TCDD sitesi ile yapışık yaşamanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gerekenler:
1️⃣ Biletlerin sabah 7.35'te satışa açıldığı yazılsa da öyle bir standart yaklaşım asla yok. Saatler o kadar tutarsız ki biz artık TCDD'de bir adamın bunu manuel olarak yaptığına inanmaya başladık. 🤣 Gece 00.15'te de, 00.30'da da, 01.15'te de denk geldiğimiz oldu; amca canı ne zaman isterse o an açıyor sanırım....
2️⃣ Örtülü kuşetli ya da yataklı vagonda bilet yakalamak hafta sonuna ve sezona denk geliyorsa imkansıza yakın. Eğer kontenjanı varsa da saniyeler içinde tükeniyor. Bunun için de pc ve telefon başında sayfayı devamlı yenilemek gerekiyor. Başarıya ulaştınız mı derseniz, sadece bir kere ve o da Çarşamba gününe denk geldiği için hobi amaçlı yatakları tutup 10 dakika sonra geri bıraktık. 🤭
3️⃣ Biletlere bakarken telefon uygulamasını kullanın diyorlar ama bir yanınıza da mutlaka laptop alın; çünkü geçen akşam tam bilet saatinde mobil uygulamada sistem temizliği yapaları geldi mesela.🤣 Biz o an bilgisayardan bakmıyorduk ve biletleri herhangi bir uyarı vermedikleri için kaçırmış bulunduk.
4️⃣ Biletlerin çoğu satışa 'dolu' çıkıyor. Yani, zaten bilet alabileceğimiz bir ortam yok. 🤣 Hafta içleri 3-5 yataklı, 8-10 kuşetli açılabiliyor; eğer tutabilirseniz ne mutlu! Benim bu süreçte en sinir olduğum konu bu; full konsantrasyon işin başındayım ama nedense yerler hep dolu. Acaba kara borsa mı var? 🤔
5️⃣ Evet, var. Bu konu ile ilgili birkaç hesap bulmanız mümkün. Genelde iki kişi yataklı odayı 330₺'ye satıyor; %50 kar ile yani.
6️⃣ Bilet hiç mi bulamazsınız? Bulursunuz. Son dakika bilet iadesi yapan çok. Son dakika derken gerçekten son ama, hani bu akşama veya yarın akşama, şanslıysanız 3gün sonraya falan. 😬 O yüzden sistemden sık sık kontrol edin. Kendinizi Ankara-Kars diye kilitlemeyin, bu rotanın bir de dönüşü var biliyorsunuz. 😌
Read more
 #RepostSave @utopyanin.k0ruyucusu with @repostsaveapp ・・・ SARAH JİO - KELEBEK ADASI - <span class="emoji emoji1f320"></span>Arka ...
Media Removed
#RepostSave @utopyanin.k0ruyucusu with @repostsaveapp ・・・ SARAH JİO - KELEBEK ADASI - Arka Kapak Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, "Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," ... #RepostSave @utopyanin.k0ruyucusu with @repostsaveapp ・・・ SARAH JİO - KELEBEK ADASI -
🌠Arka Kapak🌠
Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, "Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.
-YORUMUM-
Çok önyargılarım vardı bu kitap için, sıkıcıdır ya sevmezsem bana hitap etmezse diye açıkçası o zamanlar Sarah JİO 'nun kalemini pek bilmiyordum. Ve bu okuduğum ilk kitabıydı. Ne yalan söyleyeyim harikaydı, aşk kitabıydıve çok etkilendim. Hani böyle hiç klişe değildi. Yazarın dili hem gizem barındırıyor hemde size olayları yaşarken çok az kitabın yapabildiği gibi hissettiriyor. Ve ara sıra geçmişi vermeleri olayları geçmişte yaşanılanlarla bağdaştırması çok hoşuma gitti. Yeri geldi üzüldüm yeri geldi mutlu oldum.Her zaman baş karakterin mantıklı karar vermesini beklerken çok heyecanlandım diyebilirim. Spoiler olur diye pek konusu hakkında konuşmak istemiyorum ama konusunu bırakacağım. Kısacası çok sevdim su gibi akıp gitti. Bir günde bitebilecek bir kitap. Aşk kitabı olarak şu anlık tavsiyelerim arasında. Kendinize iyi bakın bir dahaki gönderide görüşmek üzere 🌠💗💗
PUANIM:5/5🌠
#bookstagram
#bookworm
#sarahjio
#utopyaninkoruyucusu
#kitapyorumu
#kelebekadası
#iyibirkitapgerçekbirhazinedir
Read more
Loading...
Load More
Loading...