Loading Content...

Gibi sen farklı repost

Loading...


Unique profiles
9
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Miami, Florida, Istanbul Province
Average media age
714 days
to ratio
8
 #Repost @yeliz.07.yel (@get_repost) ・・・ "Düz bir kadınım ben azizim. Severken de düz giderim, ...
Media Removed
#Repost @yeliz.07.yel (@get_repost) ・・・ "Düz bir kadınım ben azizim. Severken de düz giderim, söverken de... "Ben aslında bana çok iyi bakıyordum da... Aynami kirmislar... "Kaç yaşında olursak olalım fark etmiyor, Kalbimizin kırıldığı yaşta başlıyor çürümeye..." Manik intiharlar ... #Repost @yeliz.07.yel (@get_repost)
・・・
"Düz bir kadınım ben azizim. Severken de düz giderim, söverken de... "Ben aslında bana çok iyi bakıyordum da... Aynami kirmislar... "Kaç yaşında olursak olalım fark etmiyor, Kalbimizin kırıldığı yaşta başlıyor çürümeye..." Manik intiharlar adı gibi aslında 3 şairin intiharı.. "Farklı yaşlarda farklı isim farklı zaman farklı mekan aynı acı... " okudum bitti/ Pia nin kaleminde en çok ben deliyim sen delisin o deli bunu sevdim evet farklı isyankar ama haklı/okudum bitti/5.5
Read more
Loading...
Yeni baskısı yeni çıkan, en güzel kitaplarımızdam birinin yorumunu okumaya ne dersiniz! #Repost ...
Media Removed
Yeni baskısı yeni çıkan, en güzel kitaplarımızdam birinin yorumunu okumaya ne dersiniz! #Repost @sonkahvebukucu (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Geçmişimin bazen yok olmasını çok istiyorum. Her gece kafamı yastığa rahat koymak, acaba şunu yaşamasaydım nasıl olurdum diye düşünmek ... Yeni baskısı yeni çıkan, en güzel kitaplarımızdam birinin yorumunu okumaya ne dersiniz!

#Repost @sonkahvebukucu (@get_repost)
・・・
#kitapyorumu Geçmişimin bazen yok olmasını çok istiyorum. Her gece kafamı yastığa rahat koymak, acaba şunu yaşamasaydım nasıl olurdum diye düşünmek istemiyorum ama hayat istemediğim her şeyi burnumun dibinde bitiriyor ve her yeni günde bana farklı dersler veriyor.

Yıllar önce sahil kasabasında yaşanılan trajik kazanın ardından hayata küsen Berat’ın hikayesi sadece kazadan ibaret değildi. Çocukluğunun tüm masumiyetini yiyen o acı günler şimdi hayat buluyor. Genç bir psikolog adayın olan Nur’un verdiği defterde hayat bulacak olan bu anılar sadece Berat’ı veyahut Nur’u değil çoğu kişiyi derinden etkileyecek.

Mutsuz çocukların tanrısı çok yakın bir dönemde İzmir’de bir çilingir sofrasında duyduğum ve duyduğum andan itibaren deli gibi merak ettiğim bir kitaptı. Hatta bu kitap için yayın evini bile bastım çünkü kitap konusu itibariyle bu zamana kadar okuduğunuz kitaplardan çok daha farklı. Berat’ın çocukluğu, kasabadaki mutlu olduğu ve hayatını tamamen değiştiren o yazdan itibaren başlayan bu kitabın sadece okuyucuları şaşırtacak ve uykularını kaçıracak gerçekliğinin yanı sıra yazarın olayları birleştirme yöntemi de sizi kendine hayran edecek. Yazar olayları öyle bir kördüğüme bağlayarak anlatıyorki, siz olayların çarpıcılığının yanı sıra karakterlerin de içinde bulunan kördüğümlerde kaybolacaksınız. Dediğim gibi kurgu oldukça çarpıcı hatta kiminizi rahatsız edecek ama günümüzde çokça yaşanan bir olaydan gelme. Kitabın bu şekilde kördüğüm oluşu ve kitabın sonunda herşeyin çözülmesi, yazarın bunu anlatış dili o kadar güzeldiki, ilk defa bir karakterin başına gelen kötü olaylar için sevinirken buldum kendimi. Eğerki yazarın kalemiyle henüz tanışmadıysanız bu sizin için mükemmel bir fırsat çünkü yazarın kaleminin en mükemmel seviyeye çıktığı kitap bu! Bu kitap kesinlikle okumanız gereken kitapların başını çekecek ve uzun yıllar boyunca bırakmayacak bir kitap. Kim bilir belki de sizin de içinde yaşadığınız acıları ortaya dökecektir. Belli mi olur?
Read more
Ok I know what book this is. Get off my back, people <span class="emoji emoji1f605"></span>. Turkish Kaleidoscope Hearts! <span class="emoji emoji1f60d"></span> Fun fact I learned ...
Media Removed
Ok I know what book this is. Get off my back, people . Turkish Kaleidoscope Hearts! Fun fact I learned last year: my paternal grandfather was Turkish #Repost @kitaplikperisi with @get_repost ・・・ •Kaleydoskop Kalpler alıntıları• "İşte bu, hayatın ta kendisiydi. Anı yaşamayı bıraktığında ... Ok I know what book this is. Get off my back, people 😅. Turkish Kaleidoscope Hearts! 😍 Fun fact I learned last year: my paternal grandfather was Turkish 😱 #Repost @kitaplikperisi with @get_repost
・・・
•Kaleydoskop Kalpler alıntıları• 💞 "İşte bu, hayatın ta kendisiydi. Anı yaşamayı bıraktığında olan şey buydu işte. İnsanlar büyüyordu, değişiyordu. Hayatlarına devam ediyorlardı ve sen de keşke zamanında yakalayıp onlarlar birlikte yürüseydim derken buluyordun kendini."
💞"Dokunulmanın ve layığıyla öpülmenin nasıl bir his olduğunu bana o öğretmişti. Daha sonra, büyürken bağlandığınız birisinin aniden hayatınızdan çıkıvermesinin yaşattığı acıyı da o öğretmişti. Öğretmeyi unuttuğu tek şeyse kalbimi kırdıktan sonra yerinde bıraktığı, artık kalp sayılamayacak kadar harabeye dönüşmüş şeyin göğsümü sıkıştırmasıyla nasıl baş edeceğimdi. Bunun daima alınmamış bir ders olup olmadığını merak etmişimdir. Şimdi düşünüyorum da, belki de bunun kendisi için ne anlama geldiğini bulmaya çalışıyordu. Ya da zerre kadar bir şey hissetmemiştir sadece."
💞"İstememem gereken fakat istediğim tek adam. İstemeyi istemediğim tek adam ve istemekten ölümüne korktuğum adam."
💞"Çok geciktin," diye fısıldadım.
"Sadece on dakikamı aldı."
"Bana sonsuzmuş gibi geldi."
"Ben yanında olmadığım her zaman öyle gelir,"
💞"Benim yaptığım kalpler parçalanmışlardı fakat bütündüler.Onlar güneş ışıkları altında parıldayan kaleydoskoplardı.Aşkı kaybettiğiniz zaman aşktaki ümidi gösteriyorlardı.Çünkü tıpkı aşkta olduğu gibi, kaleydoskopa bin türlü farklı şekillerde bakabilir ve her defasında yeni bir şeyler bulabilirdiniz.Parçalanmış olsun ya da olmasın, eğer yeterince dikkatli bakıyorsanız, onların içinde güzel bir şeyler bulacaktınız.Ve güzel şeyler birazcık kırılmış oluyordu."
#yabancıyayınları #kaleydoskopkalpler #kitapalıntısı
Read more
#Repost @izzetcapa with @get_repost ・・・ DENİZ VE MEHTAP SORDULAR SENİ NEREDESİN... Geçek adı David Arugete'dir.... 3 Nisan 1921’de Aydın'da dünyaya geldi. Tren istasyonunda çalışan babası ölünce yetim kaldı. Bu olaydan sonra annesiyle İzmir'e yerleşti. Madam Roza ikinci kez evlendiğinde, ... #Repost @izzetcapa with @get_repost
・・・
DENİZ VE MEHTAP SORDULAR SENİ NEREDESİN... Geçek adı David Arugete'dir.... 3 Nisan 1921’de Aydın'da dünyaya geldi. Tren istasyonunda çalışan babası ölünce yetim kaldı. Bu olaydan sonra annesiyle İzmir'e yerleşti. Madam Roza ikinci kez evlendiğinde, biraz da maddi sıkıntılar yüzünden Sefarad Yetimhanesi’ne bırakıldı. Dört yaşına kadar da orada kaldı. Gençlik yıllarında pek çok farklı işte çalıştı. Geceleri kendi çabasıyla Fransızca öğrendi.
Yine bu yıllarda gitara merak sardı. 18 yaşına geldiğinde artık İzmir'de iyice tanınır olmuştu...
İkinci Dünya Savaşı sırasında askerliğini Akhisar Orduevi'nde yaptı. İlk konserini ise Konak Vapur İskelesi’nin üzerindeki gazinoda verdi. Maddi durumu düzelince annesiyle Mithatpaşa Caddesi üzerindeki Asansör Sokağı'na taşındı. Sokağın bugünkü adı Dario Moreno Sokağı'dır...
İzmir Palas Oteli’nde iyice parladı. Bir süre Fenerbahçe'deki "Belvu" gazinosunda sahne aldı.
Ankara’da Bomonti Gazinosu’nda çıktığı dönemde Orhan Veli ile oda arkadaşlığı yaptı. Daha sonra Atina’ya gitti; burada para biriktirip Paris’e geçti. Fransa'da ilk kez Cannes'daki Palm Beach Oteli’nde şarkı söyledi. Paris'te ‘Jezabel’ şarkısıyla müthiş bir başarı elde etti. O artık Fransa’nın en ünlü şarkıcılarından biriydi. Plağa ilk okuduğu şarkılardan biri olan ‘Quizas, Quizas’ ile şöhreti iyice perçinlendi. O yıllarda çevirdiği filmlerle de büyük başarı elde etti. Fanatik bir İzmirli ve Türk olduğunu belgeleyen ilginç olay 1968 yılında Paris’te düzenlenen Latin Şarkıları Festivali’nde gerçekleşti. Fransa adına yarışıp, birinci seçildiğinde göndere Fransız bayrağı çekilirken, göğsünden Türk bayrağını çıkarıp “Ben Türk'üm ve İzmir'liyim” diye haykırdı...
Sezen Cumhur Önal ve Fecri Ebcioğlu, onun şarkılarına Türkçe sözler yazdı. Jacques Brel'in sahneye koyduğu ‘Don Quichotte’ müzikalinde ‘Sancho Pancho’ rolünü oynadı. Eserin Belçika promiyeri 4 Ekim 1968’de Brüksel'de yapıldı. 10 Aralık'taki Paris prömiyerinden hemen önce hayata gözlerini yumdu. Ondan geriye Canım İzmir, Deniz ve Mehtap, Hatıralar Hayal Oldu, Her Akşam Sarhoş gibi eşsiz şarkılar kaldı. Toprağı bol, mekanı cennet olsun...
Read more
 #Repost @yasam_pinari_ (@get_repost) ・・・ Paul Auster/ Görünmeyen, kurgusal açıdan tamamen ...
Media Removed
#Repost @yasam_pinari_ (@get_repost) ・・・ Paul Auster/ Görünmeyen, kurgusal açıdan tamamen kurmaca olan roman en iyi yaratıcı yazarlık konusunda, yazara hakkını teslim etmiş. Fiziki açıdan kitabı ele alırsak dört bölüme ayrımış. Hikaye içinde hikayecikler İlk ağızdan anlatım... ... #Repost @yasam_pinari_ (@get_repost)
・・・
Paul Auster/ Görünmeyen, kurgusal açıdan tamamen kurmaca olan roman en iyi yaratıcı yazarlık konusunda, yazara hakkını teslim etmiş. Fiziki açıdan kitabı ele alırsak dört bölüme ayrımış. Hikaye içinde hikayecikler İlk ağızdan anlatım... Hikayeye giren karekterlerin kendi ağzıyla anlatım, birde iç ses (sen diliyle anlatım)Bu noktada okurlara tavsiyem ara vermeden okumaları. Çünkü diyaloglar arasında geçişlerde sazı kimin eline aldığı belli değil, bu da kafa karışıklığı yapıp okuru zorlayabir.
Muhteviyatına gelecek olursak, şair olmak isteyen Adam Walker'ın tanıştığı kişiler ve ablasıyla geçirmiş olduğu olayların gerçek mi, yoksa paranoyadan ibaretmi bunu kestirmek zor. Bu noktada, bünyesinde gizem barındırsada, ilerleyen bölümlerde tamamen konudan kopma ve bağlanamayan sonla biter kitap. Daha önce yazarın "anı"sını okuduğum için, hikayede kendinden izlerede rastladım.

Paul Auster'in okuduğum ilk kitabı "iç Dünyamdan Notlar" benim için tam bir fiyaskoydu.... "Görünmeyen" teknik anlamda farklı olsada, beni hikayede rahatsız eden, ahlak dışı bir konuyu sıradanmış gibi aktarması. İnsanın aklından bile geçse utanç duyulan şeyin yazıya dökülme fikri beni dehşete düşürüyor. O kısımları okurken midem kalktı. Edebiyatta bu kadar sıradış olucam diye sapıkça bir düşünceyi yayınlamak bana normal gelmiyor. Bunları kabulenmediğim için belkide geri kafalıyım😔 Kitap artı onsekiz❌
Sağlıcakla kalın
.
.
#paulauster #görünmeyen #canyayınları #kitapkurdu #kitaplaryolda
Read more
Ne güzel oldu... İçimiz umut doldu. <span class="emoji emoji1f338"></span>Eğitim bu ülkenin en önemli konusu. Onu çözersek, her konuyu ...
Media Removed
Ne güzel oldu... İçimiz umut doldu. Eğitim bu ülkenin en önemli konusu. Onu çözersek, her konuyu çözeriz. Bakınız sevgili @futuristufuk Ziya Selçuk hocayla ilgili hangi noktaları öne çıkarıyor?🏽 #Repost @futuristufuk with @get_repost ・・・ İlk kez, 2009’da liseli gençler için ... Ne güzel oldu... İçimiz umut doldu. 🌸Eğitim bu ülkenin en önemli konusu. Onu çözersek, her konuyu çözeriz. Bakınız sevgili @futuristufuk Ziya Selçuk hocayla ilgili hangi noktaları öne çıkarıyor?👌🏽👏👏👏 #Repost @futuristufuk with @get_repost
・・・
İlk kez, 2009’da liseli gençler için tasarımını yaptığım Fütürist Senaryo Yarışması’nda gençlerle yönettiği şahane panelde tanıdığım, sonrasında eğitimin geleceğine dair farklı panellerde, zirvede bir araya geldiğimiz, Prof. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı olması çok çok çok önemli, olumlu ve umut veren bir gelişme. Eğer yeterince özgür bırakılırsa, geleceğe dair unutlarım katlanarak artacak👍🏻✌🏻👌🏻👏🏻
・・・
Damardan eğitimci, son derece zeki, çalışkan, pozitif, güler yüzlü, mütevazı, enerjik, güven veren, açık fikirli, ilerici, nüktedan, yaratıcılığa, eğitimde inovasyona çok önem veren, çağdaş ve daima bunu savunan, hayli birikimli, dünyayı tanıyan, bir profilin Milli Eğitim Bakanı olması şimdilik “oh dedirtti”.
・・・
Çoğu zaman, kendisini Türkiye’nin #KenRobinson u (Sir Robinson olarak da bilinir, okullar yaratıcılığı öldürüyor videolarından tanırsınız, izlemediyseniz mutlaka hemen seyredin) olarak düşündüğüm ve “Niye Ziya Hoca gibi profiller MEB olmaz ki?” diye dertlendiğim bir profil Eğitimin başına geçti anlayacağınız. Ben şok! Ama iyi şok👍🏻
・・・
Ziya Hoca’ya tüm kalbimle kutluyor, kolaylıklar diliyorum ve tekrar yineliyorum “eğer özgür bırakılır, kaynak tahsisatında, yatırım önceliklerinde, kadrolarında yolu açılırsa, eğitime dair taşıdığımız dehşetli tedirginlik açısından -ah hadi inşallah” çekincesi ile tabii- rahat bir nefes alabiliriz” diyorum. En azından eğitimde dümende gelecekçi bir beyin olacak görünüyor. 👍🏻✌🏻🤞🏻👏🏻
・・・
Ziya Hocam, aman diyim, lütfen, hadi artık, sana güveniyoruz ve destekçiniz, arkandayız, ama sen de lütfennnn... @ziyaselcukprofdr twitter 👉🏻 @ziyaselcuk
・・・
#futurist #futurism #uktarhan #Tinsan #yılıneninovatifişkitabı #futuristufuksözü  #gelecekgüzelgelecek #augmentedreading 
#arttırılmışokuma #keynotespeaker #moderator www.t-insan.com
Read more
Loading...
 #Repost @zeynebinkitapligi_ - Zey Yorumluyor||Ateşin Oğlu 5/5 Selamlar efendim mükemmel ...
Media Removed
#Repost @zeynebinkitapligi_ - Zey Yorumluyor||Ateşin Oğlu 5/5 Selamlar efendim mükemmel bir kitabın yorumuyla geldim. Kitabı almadan önce yorumlarını okudum, herkes çok beğeniyordu. Neden almayayım dedim ve direk sepetime ekledim. Kitabın konusu bile farklı ilk önce o klasik ... #Repost @zeynebinkitapligi_ - Zey Yorumluyor||Ateşin Oğlu
5/5
Selamlar efendim mükemmel bir kitabın yorumuyla geldim. Kitabı almadan önce yorumlarını okudum, herkes çok beğeniyordu. Neden almayayım dedim ve direk sepetime ekledim. Kitabın konusu bile farklı ilk önce o klasik wattpad kitaplarından değil. Aras Karahanlı’ya aşık oldum. Eylül Avcı’ya ise hep hak verdim. Kitabın sonunda ise kalbim eridi. Kitap bitince çığlık attım annem ne yaşıyorsun sen der gibi baktı. Eee haklı ama. İkinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Kitabı okurken postitlerim bitti, teşekkürler Şule abla. Kısacası size bu kitabı kesinlikle öneriyorum. Bir alıntı bırakayım ve kaçayım. 🐙💗
“Bu” dedi üzerimi göstererek. Yine ne diyerek moralimi bozacak diye düşünürken, omuz silkti ve ciddiyetini bozmadan konuştu. “Yakışmış.”

@sulisindunyasi @epsilonyayinevi @atesinogluserisi •
#zeyyorumluyor #book #kitap #bookworm #kitapkurdu #kitapaski #atesinoglu #suleavlamaz #epsilonyayinevi #araskarahanli #eylulavci #eylulkarahanli
Read more
PARLA <span class="emoji emoji1f4d6"></span> TUNÇ İLKMAN #okuyucuyorumu #repost @heryazardanbitutam "Çünkü senin bir gülüşün var, ...
Media Removed
PARLA TUNÇ İLKMAN #okuyucuyorumu #repost @heryazardanbitutam "Çünkü senin bir gülüşün var, dünyadaki bütün çiçeklerin aynı anda açtığına eminim. Yanağında oluşan o çukura saklanıp ölene kadar orada yaşayabilirim..." (Sayfa/152)
.
Güney, Sümer, Luna ve Parla.. "Parla'yı ... PARLA 📖 TUNÇ İLKMAN
#okuyucuyorumu #repost @heryazardanbitutam
"Çünkü senin bir gülüşün var, dünyadaki bütün çiçeklerin aynı anda açtığına eminim. Yanağında oluşan o çukura saklanıp ölene kadar orada yaşayabilirim..." (Sayfa/152)
.
Güney, Sümer, Luna ve Parla.. "Parla'yı sen mi öldürdün?" Sorusuyla başlıyor ve Güney kendini Parla cinayeti sorgusunda buluyor. Başlıyor Parla'yı anlatmaya. Belki bir sorguda değildir ve böyle başlamıyordur aslında kitap. İki farklı hikaye gibi devam ediyorken bir anda olaylar birleşiyor. Kitap bittiğinde 'Nasıl yani? Ne oldu şimdi?' demeden kendinizi tutamıyorsunuz. 
Ters köşe yapan kitapları seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim. 
Sevgiyle ve kitaplarla kalın🌸💜
 #kimneokudu #kim_neokuyor #kitapdolusu #kitapvatani #kitaptanitimi #instakitapyorumu #fotografcekkitapoku #kitapokufotografcek #bookstagram
Read more
Loading...
 #Repost @evinkitapkurdu • • • Size biir solukta okuyabileceğiniz, macera dolu ve fantastik ...
Media Removed
#Repost @evinkitapkurdu • • • Size biir solukta okuyabileceğiniz, macera dolu ve fantastik bir kitap önermeye geldim, okurken merakla sayfalarını çevirdiğim ve çok eğlendiğim bir kitap olmuştu kendisi, okuyalı uzun bir zaman oldu, hani derler ya olayları unutursunuz ama size hissettirdikleri ... #Repost @evinkitapkurdu
• • •
Size biir solukta okuyabileceğiniz, macera dolu ve fantastik bir kitap önermeye geldim, okurken merakla sayfalarını çevirdiğim ve çok eğlendiğim bir kitap olmuştu kendisi, okuyalı uzun bir zaman oldu, hani derler ya olayları unutursunuz ama size hissettirdikleri aklınızdan çıkmaz diye, öyle hissediyorum ben de.😻 Ana hatlarıyla kitabı hatırlasam da ayrıntıları unuttum ancak çook sevdiğimi hatırlıyorum ve post-itlediğim yerleri arada açıp okuyorum, okuduktan bir süre sonra herkese bunu önerdiğimi de hatırlıyorum 😂 ve şimdi de bu türden kitaplar okumayı sevenlere gönül rahatlığıyla önerebilirim.
Birkaç alıntı bırakıp gidiyorum 😊
.
.

#alıntılar 🎬 "Deneyene dek bir şeyden ne kadar hoşlanacağını bilemezsin."
.
.
🎬 "Kötülerin olduğu yerde, kahramanlarda olacaktır." .
.
🎬 "Altında bir tebaan yoksa kral olmanın ne anlamı kalır ki?"
.
.
🎬 "Başka kimse savaşmıyor,'' diye seslendim arkalarından. ''Başka kimse denemiyor bile! Geriye kalan yalnızca sizsiniz. Sizler bile Steelheart gibi adamlardan korkuyorsanız, o zaman başkaları nasıl daha farklı düşünebilir?''
.
.
🎬 "Neler olacağından çok fazla korkarsan, asla harekete geçemezsin."
.
.
🎬 "Asla ilk yumruğu atan sen olma. İkinci yumruğu atmak zorunda kalırsan da, karşındaki kişiyi üçüncü yumruğu atamayacak duruma getir."
.
. **Arka kapağı yorumdaa okumayı unutmayın.**👇👇👇
Read more
Loading...