Hakkı dalıgül

Loading...


Unique profiles
37
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kadıkoy, Burgazada, Istanbul, Turkey, Diva Klinik
Average media age
639.7 days
to ratio
Hayırlı huzurlu sabahlar sevgili dostlar ... Nokta dahi olsa beğeni ve yorumlarınızla bizleri ...
Media Removed
Hayırlı huzurlu sabahlar sevgili dostlar ... Nokta dahi olsa beğeni ve yorumlarınızla bizleri destekleyebilirsiniz ✍🏻️ Şimdiden cok teşekkür ederim ! ~ ~ Yazi paylasimi isteyen sevgili dostlarimiz için buyrun🏼🏼🏼 ~ ~ Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Sevdiğiniz şeylerden infâk ... Hayırlı huzurlu sabahlar sevgili dostlar ...
Nokta dahi olsa beğeni ve yorumlarınızla bizleri destekleyebilirsiniz ✍🏻❤️
Şimdiden cok teşekkür ederim !
~
~
Yazi paylasimi isteyen sevgili dostlarimiz için buyrun👇🏼👇🏼👇🏼 ~
~

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Sevdiğiniz şeylerden infâk etmedikçe aslâ “birr”e (yâni hayrın kemâline) eremezsiniz! Her ne infak ederseniz, Allâh onu hakkıyla bilir.” (Âl-i İmrân, 92)
~
~
Rasûlullah (sav) buyurdular: “Benim ümmetimin misâli, yağmurun misâli gibidir. Evveli mi daha hayırlıdır, sonu mu daha hayırlıdır bilinmez! (Evveli de hayırlıdır, sonu da hayırlıdır.)” (Tirmizî, Edeb, 81/2869; Ahmed, III, 130)
~
~
Kur’ân-ı Kerîm’de “birr” diye tâbir olunan, “sevdiklerinden infâk edebilmek” fazîleti de tıpkı îsâr gibi yüksek seviyedeki bir infâk keyfiyetidir.

Ahlâkî fazîletlerin hepsinde ideal bir nümûne olan Allâh Rasûlü (sav), hiç şüphesiz bu hususta da kâbına varılmaz bir zirve şahsiyettir. O’nun küçücük bir şeyde bile mü’min kardeşini kendi nefsine tercih etmek husûsundaki hassasiyetinden bir misal şöyledir.

Bir gün Allâh Rasûlü (sav), bir misvak dalından iki misvak yaptı. Misvakların birisi eğri, diğeri düz ve güzel idi. Rasûl-i Ekrem, misvakların güzel olanını yanındaki sahabisine verdi ve eğri olanını kendisine ayırdı. Sahabî: "-Bu güzel misvak size yakışır Yâ Rasûlallah" deyince, Rasûl-i Ekrem (sav): “Bir saat de olsa, bir kimse ile arkadaşlık edene, arkadaşlık hakkına riâyet edip etmediği sorulur.” buyurdu ve bu hakkın îsâr ve birr anlayışı ile, yani mü’min kardeşini kendi nefsine tercih edip sevdiğinden infâk etmekle ödeneceğini anlatmış oldu. (İhyau Ulûmiddîn, c. 2, s. 435)
~
~
Mü’min, karanlık bir gecenin mehtâbı gibi nûrlu, derin, hassas, rakîk, diğergâm, cömert, merhamet ve şefkat sâhibi ve infak heyecânı içinde olmalıdır !
@z.e.e.i #kahvalti #kahvaltiyadair #food #foodphotography #instafood #afiyetolsun #sunum #sunumönemlidir #mukemmellezzetler #lezzetlerim
Read more
Loading...
YENİ! YOLCU 23 - SEBASTIAN FITZEK Her yıl onlarca kişi gemilerde kayboluyor. Üstelik arkalarında ...
Media Removed
YENİ! YOLCU 23 - SEBASTIAN FITZEK Her yıl onlarca kişi gemilerde kayboluyor. Üstelik arkalarında bir iz bile bırakmadan. Onlar Yolcu 23’ler. Bu da onların hikâyesi. Burada kim olduğunuzun, kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok. Eğer çok kötü bir şey yaptıysanız sıradaki Yolcu ... YENİ!

YOLCU 23 - SEBASTIAN FITZEK

Her yıl onlarca kişi gemilerde kayboluyor.
Üstelik arkalarında bir iz bile bırakmadan.
Onlar Yolcu 23’ler.
Bu da onların hikâyesi.
Burada kim olduğunuzun, kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok.
Eğer çok kötü bir şey yaptıysanız sıradaki Yolcu 23 siz olabilirsiniz.
Gemiye hoş geldiniz.

Polis ve psikolog olan Martin Schwartz, beş yıl önce karısını ve oğlunu kaybetmiştir. Bu üzücü olay, onların Sultan of the Seas adlı yolcu gemisindeki seyahatlerinde gerçekleşmiş ancak kimse Martin’in ailesinin ölümü hakkında ona net bilgi verememiştir.
Hayatındaki en önemli insanları kaybettikten sonra Martin büyük bir psikolojik yıkıma uğrar. Gizli polis olarak çalıştığı her davaya gözü kara bir şekilde dalıp kendini uyuşturmaya, acısını bir nebze de olsa unutmaya çalışır. Ummadığı bir anda, kendisini gerilim yazarı olarak tanıtan yaşlı bir kadından telefon alır. Kadın ona Sultan of the Seas gemisine mutlaka binmesi gerektiğini, orada ailesinin başına gelenleri aydınlatacak ipuçlarının olduğunu söyler. Aslında Martin o gemiye binip acı dolu geçmişiyle yüzleşmekten korksa da merakına yenik düşer ve yine aynı gemide kaybolmuş küçük bir kızın, elinde kendi oğluna ait bir oyuncak ayıyla ortaya çıktığını öğrenir. “Sinirleri zayıf olanlara hiç uygun değil!”
Südhessen Wochenblatt “Yolcu 23’ün güvertesine davetlisiniz. Ancak sizi uyarayım: Sadece cesur olanlar bu okuma yolculuğunu tamamlayabilir.”
denglers-buchkritikde “Bu kitap sessiz, sakin yerlerde yaşamayanlar ve kolay kolay korkmayanlar için uygun. Fitzek’in romanlarını okumak için akşamları televizyonu kapatmaya değer. Onun kitapları, ekranlardaki birçok programdan çok daha iyi.”
Maren Keller

Özgün Adı: Passagier 23
Çeviri: Anıl Alacaoğlu
Tür: Psikolojik Gerilim
Sayfa: 400
Satış Tarihi: 17 Temmuz
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2zp8Q5w

#kitap #yolcu23 #passagier23 #sebastianfitzek #gerilim #psikolojikgerilim #pegasusyayınları
Read more
BASIN AÇIKLAMASI Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan ...
Media Removed
BASIN AÇIKLAMASI Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan UMKE görevlisi Burak Tatar, bugün Afrin bölgesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit olmuştur. Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde ... BASIN AÇIKLAMASI
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan UMKE görevlisi Burak Tatar, bugün Afrin bölgesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit olmuştur.
Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde gerek ambulanslarda gerekse cephede canları pahasına yaralılarımıza müdahale eden çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir görev üstlendiklerine bir kez daha şahitlik ettik/ediyoruz.
Yüzlerce sağlık çalışanı gibi Burak Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezinden gönüllü olarak savaş bölgesine gidip kutsal görevi icra ederken Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
Şehitlik gibi yüce bir mertebeye nail olan Burak Kardeşime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum.
Dr. Ahmet Demircan
T.C. Sağlık Bakanı
Read more
 #Repost @cengiz_numanoglu with @get_repost ・・・ ARAFAT'TA SÖZ VERDİM Mevlâ'ya dua ettim, ...
Media Removed
#Repost @cengiz_numanoglu with @get_repost ・・・ ARAFAT'TA SÖZ VERDİM Mevlâ'ya dua ettim, kolay kıldı işimi; Kucakladım Kâbe'de, üç milyon kardeşimi.. Bırak artık, ey şeytan! Bırak artık peşimi; Arafat'ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben. Kefen misâli beyaz ihramlara sarındım, Kanat ... #Repost @cengiz_numanoglu with @get_repost
・・・
ARAFAT'TA SÖZ VERDİM

Mevlâ'ya dua ettim, kolay kıldı işimi;
Kucakladım Kâbe'de, üç milyon kardeşimi..
Bırak artık, ey şeytan! Bırak artık peşimi;
Arafat'ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben.

Kefen misâli beyaz ihramlara sarındım,
Kanat kanat, melekler gölgesinde barındım,
Nefsin bataklığında, hevâlardan arındım,
Arafat' ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben.

Dilde Kur'ân , elde mey, ikiyüzlü yaşamam,
Çağdaşlığı saptırıp, şer peşinden koşamam,
''Hoşgörü'' diye diye, dalâlete düşemem;
Arafat 'ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben.

Milyonlarca bedeni, kuşatırken çöl yeli,
Milyonlarca sînede, titrerken gönül teli,
Milyonlarca gözlerden, akarken tevbe seli,
Arafat'ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben.

Nûra bulanmış eller, semâları delerken,
Rabbim, kul defterinden, günahları silerken,
O şeytan ki; nefretle, neşterini bilerken,
Arafat'ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben.

Öyle bir aşkla yandım, güneş sönse sönemem,
Gökler tersine dönse, Hakk yolundan dönemem
Îman tahtına çıktım.. Ölüm ne ki!.. İnemem,
Arafat'ta söz verdim Cenab-ı Allah'a ben.

Tok sofrada aç durmak, zor gelse de nefsime;
El açmam mâsivâya, leke sürmem neslime,
Tertemiz dönmek için, toprak olan aslıma,
Arafat'ta söz verdim, Cenâb-ı Allah'a ben.

Cengiz Numanoğlu

www.facebook.com/CengizNumanogluSiirleri

twitter.com/CengizNumanoglu

instagram.com/cengiz_numanoglu

www.cengiz-numanoglu.com/SiirSayfalari.html

#şiir #şuur #beytullah #kabe #umre #hac #kutsalyolculuk #hacılar #mekke #arafat #arafatvakfesi #vakfe #arafattasözverdim #arafat2018 #arafattaolmak #vakfeduası
#gününşiiri #cengiznumanoglu #cengiznumanoğlu
Read more
<span class="emoji emoji1f525"></span> gölgeler okuduğum en iyi melek kitabıydı! cidden harikaydı, olağanüstüydü! kitabın mükemmelliğini ...
Media Removed
gölgeler okuduğum en iyi melek kitabıydı! cidden harikaydı, olağanüstüydü! kitabın mükemmelliğini anlatmaya kelimeler yetmez yani, o derece. gaby yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi jude'u bir trafik kazasında kaybetmiştir. kazadan sonra bedenindeki yaralar iyileşmiştir ancak ... 🔥 gölgeler okuduğum en iyi melek kitabıydı! cidden harikaydı, olağanüstüydü! kitabın mükemmelliğini anlatmaya kelimeler yetmez yani, o derece. gaby yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi jude'u bir trafik kazasında kaybetmiştir. kazadan sonra bedenindeki yaralar iyileşmiştir ancak acısı hala tazedir ve her gece kabuslar görüyordur. kabuslarında ise cehennemin iblisleri ve diğer yaratıkları ile savaşıyordur. ve sonra karşısına rafa çıkar. rafa, sadece kabuslarında gördüğü çocuk değildir, aynı zamanda ikiz kardeşi jude'la da bir geçmişleri olduğunu iddia etmektedir. gaby, hayatı ve kendi hakkında bildiği tüm gerçeklerin bir yalandan ibaret olduğunu kabul etmek zorundadır ve bulması gereken gerçekler de kabuslarındaki gölgelerde saklıdır. arka kapakta yazılanlar böyle, burada spoiler vermeyeceğim çünkü spoiler verdiğim bir yorum blog da var zaten. BENİM SİZE TEK SÖYLEYEBİLECEĞİM MUHTEŞEM BİR KİTAP OLDUĞU! ya ben bu kadar güzel bir kitap daha okumadım! (aslında elbette ki okudum ama susun) serinin diğer kitaplarını okumadan bile favori melek serilerim dalında birinci oldu resmen. kitabın içinde her şey vardı, aksiyon vardı, romantizm vardı, aşırı da eğlenceli ve akıcıydı! muhteşem bir melek kitabından isteyebileceğiniz her şeye fazlasıyla sahipti yani. karakterler müthişti zaten. normalde ben kadın karakterleri pek sevemem ama gaby süperdi! rafa desen zaten başlı başına bir doğa harikası! onun o ukala tavırlarına ölürüm ama ben! okuyan herkesin beğeneceği, aşık olabileceği bir kitap gölgeler! @hulyakarayuksel 'e de kucak dolusu öpücük ve teşekkür! ∆ 5/5

@yabanciyayinlari #gölgeler #shadows #paulaweston #book #bookstagram #booklover #kitap #bookworm #kitapyorumu #books #booklove #bookloves
Read more
Herkese merhaba! Ben Bir Gürgen Dalıyım'ı dün akşam bitirdim. Gerçekten çok ama çok güzeldi. Kitap ...
Media Removed
Herkese merhaba! Ben Bir Gürgen Dalıyım'ı dün akşam bitirdim. Gerçekten çok ama çok güzeldi. Kitap hakkında ne söylesem, ne yazsam eksik kalacak. Elimden geldiğince size anlatmaya çalışacağım. Kitapta bir gürgen ağacının ağzından insanlığımız öyle bir yüzümüze vuruluyor ki. Okurken ... Herkese merhaba! Ben Bir Gürgen Dalıyım'ı dün akşam bitirdim. Gerçekten çok ama çok güzeldi. Kitap hakkında ne söylesem, ne yazsam eksik kalacak. Elimden geldiğince size anlatmaya çalışacağım.
Kitapta bir gürgen ağacının ağzından insanlığımız öyle bir yüzümüze vuruluyor ki. Okurken kahroldum. Bu zalimliğimize, etrafımızdaki güzellikleri fark edemeyip üstüne bir de onları mahvedişimize ağladım.
Doğayı her zaman seven bir insan oldum. Hatta itiraf ediyorum ki küçükken okuduğum kitaplardan ağaçların filan da konuşabildiğini düşünürdüm. Bu kitapla tekrar düşünmeye başladım. Çünkü onlar da bir canlı, tam bizim gibi değiller ama onların da bir canı var işte.
Sizden rica ediyorum ilk alışverişinizde bu kitabı alın. Hepinizin mutlaka okuması gerek. Ben arkadaşlarıma okutacağım. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun. Ne olur...
"Boş yere hayallere kapılıp şu insan denen yaratığa bel bağlamamalıydım. Çünkü, yüzyıllardır çözülemeyen acayip bir bilmeceydi insan. Derinlerden daha derin bir sırdı ya da, ucu bucağı olmayan, içi pisliklerle, içi eşsiz güzelliklerle dolu, alabildiğine karanlık ve karmakarışık bir evrendi."
"Keşke insanlar dünyayı sevmeyi öğrense; yaşadıkları topraklarda birer misafir olduklarını anlayıncaya ve çocuklarına daha yeşil bir gelecek hazırlamanın bilincine erişinciye kadar, ne yazık ki bu katliam sürüp gidecek!"
"Dönüp dolaşıp insanda başlıyordu her şey, dönüp dolaşıp insanda bitiyordu.
Gerisi boştu.
Yani, insanın karışmadığı her şey bir masaldı."
16.10.16 • Kazım Koyuncu - Mohevis Kalo #kitap #book #bookstagram #kitapönerisi
Read more
Loading...
 #Repost @insta_archaeo ・・・ Yeni Başlayanlar İçin TROYA <span class="emoji emoji1f4da"></span> Troya, insanlık tarihinin en tanınmış ...
Media Removed
#Repost @insta_archaeo ・・・ Yeni Başlayanlar İçin TROYA Troya, insanlık tarihinin en tanınmış söylencelerine mekân olmuş, belki de dünyanın en önemli #antik kentlerinden biri. Ömrünü Troya'ya adamış bir bilim insanı, Prof. Rüstem Aslan konunun Türkiye'deki en önemli uzmanı. ... #Repost @insta_archaeo
・・・
Yeni Başlayanlar İçin TROYA 📚
Troya, insanlık tarihinin en tanınmış söylencelerine mekân olmuş, belki de dünyanın en önemli #antik kentlerinden biri. Ömrünü Troya'ya adamış bir bilim insanı, Prof. Rüstem Aslan konunun Türkiye'deki en önemli uzmanı. Prof. Manfred Osman Korfmann'ın ardından Troya kazılarının sorumluluğunu üstlenen Prof. Rüstem Aslan #tarih ve #edebiyat meraklıları için bir başucu kitabı kaleme aldı. Yeni Başlayanlar İçin Troya, Homeros'un yaşadığı dünyadan, yazdığı satırlardan, #Akhilleus, #Hektor ve Helena'nın hikâyesine, #arkeolojik katmanlardan günümüze uzanan bir içeriğe sahip.

Ozanlar ozanı #Homeros 'un günümüzden 2700 yıl önce yazıya geçirdiği İlyada Destanı, uğruna pek çok kahramanın öldüğü Troya kenti için verilen mücadeleyi anlatmaktadır. On yıl süren Troya Savaşı, aynı zamanda Doğu'nun Batı'ya; Asya'nın Avrupa'ya karşı verdiği bir savaş olarak da kabul görmüştür. Aradan geçen binyıllar sonrasında Troya Savaşı, alevler içinde yanan bir kentin sembolü olmuştur. Bu savaş, eşi benzeri olmayan öfkeyi, insan yüreğinin dayanamayacağı trajedileri, her şeyi bir anda tersine çeviren hileyi, yok olup giden kentleri ve umutları en etkileyici şekilde anlatmak için bir başlangıç noktasıdır.
Yazar Hakkında
Rüstem Aslan, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prehistorya Anabilim Dalı’ndan mezun oldu.1988 yılında Prof. Dr. M. Osman Korfmann’ın başlattığı yeni dönem Troya kazılarına öğrenci olarak katıldı. Lisans sonrasında Tübingen Üniversitesi’nde (Almanya) Prof. Korfmann’ın yanında Troya ve Troas konusunda yüksek lisans ve doktora çalışması yaptı. 1988 yılından itibaren Anadolu’nun farklı bölgelerindeki (Tekirdağ, Urfa, Diyarbakır) #arkeolojik çalışmalarının yanı sıra, aralıksız bir şekilde Troya kazılarına katıldı. 2005’te Prof. Korfmann’ın ölümü sonrasında Troya kazı eşbaşkanlığını yaptı. 2013 yılından beri Troya kazı başkanlığını yürütmektedir. #Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi #Arkeoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olan Prof. Rüstem Aslan’ın, #Troya ve #Troas konulu Türkçe, İngilizce,Almanca çok sayıda kitap ve makalesi var.
Read more
Bugün biraz beslenmedeki bu bilgi kirliliğini ve nedenlerinden bahsetmek istiyorum. 🤓Belki ...
Media Removed
Bugün biraz beslenmedeki bu bilgi kirliliğini ve nedenlerinden bahsetmek istiyorum. 🤓Belki okuyucu olarak kafanızda bir şeyler biraz daha olsun şekillenir diye. Öncelikle her zaman başladığım gibi beslenme bir bilim diyerek anlatmaya başlayayım , temelleri biyokimya ve fizyoloji ... Bugün biraz beslenmedeki bu bilgi kirliliğini ve nedenlerinden bahsetmek istiyorum. 🤓Belki okuyucu olarak kafanızda bir şeyler biraz daha olsun şekillenir diye. 🌱 Öncelikle her zaman başladığım gibi beslenme bir bilim diyerek anlatmaya başlayayım 😊, temelleri biyokimya ve fizyoloji üzerine kurulu uygulamalı bir bilim dalı. 💁🏻‍♀️Uygulamalı kısmı ise işin içine psikoloji, sosyoloji, ekonomi, kültür vb insana dair şeyleri katılması anlamına geliyor 🤓.
__
👉🏼Beslenmede "doğru" yani prensip olarak kabul edilen bazı şeyler var, örneğin enerji dengesi fakat bu doğruların yanı sıra dünyanın dört bir yanında her gün beslenme alanında birçok çalışma yapılıyor, ve bu çalışmaların sonucu bilimsel dergilerde makale olarak yayınlanıyor. 👉🏼Herhangi bir konuda yapılmış bir çalışmanın sonucu hemen "doğru" olarak kabul edilmiyor. Sadece "çalışma bunu söylüyor" olarak tabir ediliyor. 👉🏼Birçok çalışma aynı şeyi gösterir ve karşıtı bir çalışma sonucu ya da herhangi bir teori çıkmazsa bu bilgi seneler sonunda "doğru" statüsüne kavuşuyor ✅.
__
👉🏼Uzun lafın kısası, beslenme hakkında herhangi bir konuda yorum yapabilmek için tek bir çalışmaya değil, bu alanda yapılmış bütün çalışmalara bakıp derleyerek yorum yapmak gerekiyor. 💁🏻‍♀️ Örneğin "süt ürünleri sağlık için yararlı mı, zararlı mı?" sorusunu cevaplamak için bu konuda yapılmış 👉🏼TÜM👈🏼 çalışmalara, sonuçlarına, çalışmaların kalitelerine, metodolojilerine👉🏼 bakıp yorum yapmak gerekiyor. Bunu yapmak için oldukça fazla bir altyapı ve araştırma tecrübesi gerektiriyor. 👉🏼Bu durumun zorluğundan dolayı, bilimadamları belli aralıklarla bazı konulardaki o güne kadar yapılmış çalışmaları derliyor, ve bunun sonucu olarak derleme adı verilen makaleler ortaya çıkıyor. 👉🏼Fakat derlemeler her sene değil, konunun akademideki popülerliğine göre 5-10 bazen 20 senede bir yapılabiliyor. 👉🏼Bu da demek oluyor ki örneğin süt ürünleri ve insan sağlığı konusunda yayınlanan derleme 2016 senesine aitse, bir sonuca ulaşabilmek için 2016'dan beri yapılmış çalışmalara da bakmak gerek... (devam ediyor 👇🏼) #cerenyavuz
Read more
Loading...
Lankayan Adası'ndan merhabalar<span class="emoji emoji1f499"></span> Hem kendime not, hem de merak edenler için rota seyrimi yer değiştirdikçe ...
Media Removed
Lankayan Adası'ndan merhabalar Hem kendime not, hem de merak edenler için rota seyrimi yer değiştirdikçe burada paylaşmaya karar verdim. Önce İstanbul'dan Malezya Kuala Lumpur'a uçmak üzere Atatürk Airport'a geldik. TK'nın direkt uçuşu olmasına rağmen biz daha uygun fiyat diye ... Lankayan Adası'ndan merhabalar💙
Hem kendime not, hem de merak edenler için rota seyrimi yer değiştirdikçe burada paylaşmaya karar verdim.
Önce İstanbul'dan Malezya Kuala Lumpur'a uçmak üzere Atatürk Airport'a geldik. TK'nın direkt uçuşu olmasına rağmen biz daha uygun fiyat diye Emirates'den Dubai aktarmalı bilet almıştık.
Check in'de bizi bir sürpriz bekliyordu. TK ile direkt uçuş için bilet, uçuş gece olduğu için 5 saatlik beklemeyi Prime Class Lounge'da geçirme hakkı, vip girişler ve bir yıl geçerli gidiş-dönüş Kuala Lumpur bileti! (Sanırım fazla bilet satıp zor durumda kaldılar😀)
Tabi ki kabul ettik.
Kuala Lumpur'a uçtuk, bir gece havaalanı otelinde konaklayıp sabah 11.30'daki Malezya Havayolları'na ait uçakla Borneo Adası'nın Sabah Bölgesi'ne uçtuk.
Uçuş 2,5 saat sürdü.
Borneo Adası çoğumuzun da bildiği üzere Brunei Sultanlığı'nı da içine alan bir ada. Hani şu uçağı dahil herşeyi altından olan, dünyanın en zengin adamının yönettiği sultanlık.
Brunei Sultanlığı Borneo Adası'nın Kuzeybatısı'nda. Bizim geldiğimiz bölge Kuzeydoğu'daki Sabah Bölgesi.
Uçaktan sonra yerel turun aracıyla yağmur ormanlarında yer alan Sepilok Resort'a geldik. Burada iki gün konaklayıp Orangutan ve dünyanın en küçük ayısını ve bir çok kuş çeşidini görebilmek için Sepilok National Park'a gittik, muhteşemdi.
Şimdi bu sabah oradan ayrılıp, yarım saat karayolu ile limana, 1 saat 20 dakika süren, hızlı botla bir deniz yolculuğu ile Lankayan Adası'na geldik.
İlk izlenimim; Burası dünyanın en güzel adası olabilir.
Minnak bir ada, çevresini ve tüm adayı 15 dakikada gezebilirsiniz, tek bir konaklama var 25 kulübeden oluşan. Kulübeler direkler marifetiyle sudan yükseltilerek yapılmış, hepsi denize nazır🙏(Sulu Denizi)
Arkamız orman. Denizde envai çeşit balık ve buraya özgü deniz kaplumbağaları. İsteyene dalış imkanı, dileyene snorkel👯‍♀️
İki gün buradayız.
Afedersiniz ben kaçtım denize🏊‍♂️💙💞👋👋😍
Read more
Tevbe ve Önemi Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teâlâ hazretleri sizi helâk eder ve yerinize, ...
Media Removed
Tevbe ve Önemi Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teâlâ hazretleri sizi helâk eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı.' (Müslim, Tevbe:9)İnsan, mükellef ve imtihana tâbi bir varlık olduğundan günah işleyebilecek ... Tevbe ve Önemi
Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teâlâ hazretleri sizi helâk eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı.' (Müslim, Tevbe:9)İnsan, mükellef ve imtihana tâbi bir varlık olduğundan günah işleyebilecek bir şekilde, böyle bir temayül üzere yaratılmıştır. Nakletmiş olduğumuz hadîs-i şerîf, bu hakikate dikkat çekmektedir. Bu sebeple, lügatte; ‘geri dönmek, dönüş yapmak’; dinî ıstılahta; ‘dinde, sakınılması gerektiği beyan edilmiş şeyleri terk edip övgüye lâyık olanlara yönelme’ anlamlarına gelen tevbe, bir mü’minin rabbiyle arasında olan en mühim mefhumlardan biridir.Kur’ân-ı Kerîm’de, Allâh'u Te‘âlâ’nın affedici ve bağışlayıcı olduğuna dair yer alan vurgular ve ‘ğafûr, ğaffâr ve tevvâb’ gibi ism-i şerîfleri, tevbe ile ilgilidir. Bu anlamda peygamberler (hepsine selâm olsun) günahtan korunmuş kimseler olduklarından farklı bir konumdadırlar. Buna rağmen en çok tevbe edenler ve sakınanlar yine onlar olmuştur. Onların tevbesi günah sebebiyle değil; normal insanlar için kusur sayılmayacak, insanî birtakım davranışları sebebiyledir.Tevbenin kabulü için hakikî bir pişmanlık, tevbe edilen günaha bir daha dönmemek üzere sebat ve eğer kul haklarına yönelik bir günah söz konusu olmuşsa, o hakların telafisi lazımdır. Tevbe eden bir kimse hâlini düzeltmeli ve eski hayatına geri dönmeme konusunda özverili olmalıdır.;Muhakkak o kimseler ki; inanmalarından sonra kâfir olmuşlar, sonra da kâfirlikte artış kaydetmişlerdir; onların (ölürken yapacakları) tevbeleri asla kabul edilmeyecektir. İşte ancak onlar (hak yoldan şaşıp) dalâlete düşenlerin ta kendileridir!' {Âl-i İmrân Sûresi:90}Tevbelerin kabul mercii yalnızca Allâh'u Te‘âlâ’dır. Tevbesi kabul edilecek olanlar da, Allâh'u Te‘âlâ’ya hakkıyla îmân eden, şirkten ve küfürden uzak olanlardır. Şirk ve küfür içinde bulunanların tevbesi aslâ kabul edilmeyecektir.
Read more
Tirmizî'nin sahih olduğunu belirttiği bu hadisle Hazreti Peygamber ﷺ "mal" konusuna dikkat çekmiştir. ...
Media Removed
Tirmizî'nin sahih olduğunu belirttiği bu hadisle Hazreti Peygamber ﷺ "mal" konusuna dikkat çekmiştir. Şârihler, hadiste geçen "fitne'yi dalâlet ve masiyet, yani sapıtma ve Hakk'a isyan olarak anlarlar. Yani bu ümmeti hak yoldan ayıracak, İslâm'dan uzaklaştıracak en mühim âmil "madde ... Tirmizî'nin sahih olduğunu belirttiği bu hadisle Hazreti Peygamber ﷺ "mal" konusuna dikkat çekmiştir. Şârihler, hadiste geçen "fitne'yi dalâlet ve masiyet, yani sapıtma ve Hakk'a isyan olarak anlarlar. Yani bu ümmeti hak yoldan ayıracak, İslâm'dan uzaklaştıracak en mühim âmil "madde ve mal" olmaktadır. İslâm düşmanı gizli ve açık komitelerin, mahallî ve beynelmilel teşkilatların Müslümanları ayartabilmek için en ziyade "madde"ye dayandıklarını müşahede ettikçe, nice yakınlarımızın, bu vatan evlatlarının maddî menfaat sebebiyle dinden koptuklarını gördükçe, "Kâfirler mallarını, Allah'ın yolundan insanları alıkoymak için sarfederler ve daha da sarfedeceklerdir." (Enfal: 8/37) âyetinin teyidini görmekle Resûlullah'ın ﷺ benzeri ihbaratında ortaya çıkan gaybtan haber mucizesi karşısında hayranlığımızı ifade etmekten kendimizi alamıyoruz.
Bu ve bundan sonra da göreceğimiz bir kısım hadisler, yanlış yoruma sebep olmamalı. İslâm temelde servete, kuvvete karşı değildir. Bilakis, pekçok hadis Müslümanı kazanmaya teşvik eder. Dinimizin mühim bir parçasını teşkîl eden zekât, sadaka gibi farz ve mendup emirlerin yerine getirilmesi, cihad vazifesinin başarıyla yürütülmesi hep "mal"a, mal sahibi olmaya bağlıdır. Keza: "Veren el alan elden üstündür", "Kuvvetli mü'min, Allah nezdinde zayıf mü'minden daha hayırlı, daha üstün, daha sevgilidir", "Müttakî olana zenginliğin bir zararı yoktur" gibi hadisler, "(Ey mü'minler!) onlara karşı gücünüzün yettiğince -Allah'ın düşmanı ve sizin düşmanlarınızı ve bunların dışında Allah'ın bilip, sizin bilmediğinizi yıldırmak üzere kuvvet ve savaş atları hazırlayın" (Enfal:8/60), gibi âyetler Müslümanı çalışmaya, kuvvetli olmaya teşvik etmektedir.
Öyle ise, "mal" ve "madde"yi kınayan ifadelerin gayesi, bunların, her an uyanık olunmadığı takdirde ahlâki ve dinî hayatımızda sebep olacağı sefahat ve düşüklüklere karşı uyarmaktır.
Unutmayalım ki, bütün terakki ve kalkınma hareketleri yoksulluk ve darlıktan doğduğu halde, duraklama ve gerileme hareketleri de doruk noktasına ulaşan bolluk ve zenginliğin getirdiği rehavet ve sefâhetle başlamaktadır.
Devamı yorumda 👇
Read more
Evet size dün gittiğimiz muhteşem oyundan söz etmenin zamanı geldi. Alanya' da gösterilen iki ...
Media Removed
Evet size dün gittiğimiz muhteşem oyundan söz etmenin zamanı geldi. Alanya' da gösterilen iki perdelik Karmakarışık, isminin hakkını verecek şekilde nabzı yüksek, aklı ayakta tutan, müthiş eğlenceli ve kahkaha dolu bir tiyatro gösterisi. İngiltere Başbakan yardımcısı Bay Phillips, ... Evet size dün gittiğimiz muhteşem oyundan söz etmenin zamanı geldi. Alanya' da gösterilen iki perdelik Karmakarışık, isminin hakkını verecek şekilde nabzı yüksek, aklı ayakta tutan, müthiş eğlenceli ve kahkaha dolu bir tiyatro gösterisi. İngiltere Başbakan yardımcısı Bay Phillips, tek gecelik bir kaçamak için ana muhalefet partisinin sekreteriyle bir otel odasında buluşur. Ama o otel odası ikisi haricinde birçok davetsiz misafire evsahipliği yapacaktır. En karmaşık hale getiren de kadının kocasının casus olarak tuttuğu dedektifin cesetidir. Bir kaçamak, birçok kişi için sürpriz, hayal kırıklığı, yeniden doğma, kendini keşfetme gibi devinimlere sebep olur. Abzürt komedi dalında, oyuncuların kendilerini aştıkları, ayakta deliler gibi alkışladığımız, hatta haftaya tekrar gösterilirse gitsek mi diyecek kadar eğlenerek çıktığımız bir oyun oldu. Emeği geçen genç oyuncuları tekrr teker yazmak istiyorum çünkü onları bir yerlerde daha sonra göreceğimizden kesinlikle eminim. Tabi kendileri istedikleri sürece. Biliyorsunuz sahne tozu yutmaktan vazgeçip ekranlara geçmeyi tercih etmeyen bir dolu sanatçı var. Bu oyun tekrar gösterilecek. Bu kadroyla, bu dekorla mutlaka görmeniz gerek denk getirebilirseniz.
Hepsine teşekkür ederim.
Nejat Koper, Fırat Onur Deniz, Aysel Özdemir, Ezgi Melek Kerman, Kartal Türkoğlu, Esra Tığlı Kutertan, Mustafa Erman Doğan, Emir Burak Kaya, Birke Muratal, Vedat Akbulut, Nilbanu Engindeniz
Read more
Loading...
Hayallerimi kurarken kimsenin yıkmasına izin vermedim bu güne kadar.Elletmedim bile kimseye,onlar ...
Media Removed
Hayallerimi kurarken kimsenin yıkmasına izin vermedim bu güne kadar.Elletmedim bile kimseye,onlar benim..Ben kurarım olmadı ,yıkarım. Konuşturmam bile onlar hakkında,duyarlarsa yıkılırlar yoksa. Sonra ben ne kurarım onlar olmazsa. Hayatla olan bağı bir anda kopar insanın ... Hayallerimi kurarken kimsenin yıkmasına izin vermedim bu güne kadar.Elletmedim bile kimseye,onlar benim..Ben kurarım olmadı ,yıkarım.
Konuşturmam bile onlar hakkında,duyarlarsa yıkılırlar yoksa.
Sonra ben ne kurarım onlar olmazsa.
Hayatla olan bağı bir anda kopar insanın hayalleri yıkıldığında.
Onlar bizi yasatan, her zaman olmasada.
Insanın peşinden koştuğu bir kaç şey var.
Hayal en masumu.
Kurulması kolay,gerçek olması en zor şey olsada.
Yaşama arzusuna lezzet katan bir olgu.
Gece rüyalara dalıp uyumamızı sağlayan.
Gündüz yaşama enerji olan.
Tükenmeyen.
Biri bitince bir diğeri devreye giren.
Sonu olmayan.
Hayallerimiz hep olsun..
Bitmesin,tükenmesin.
Sabah onlara uyanalım.
Sarılalım hayallere.
Günaydın diyelim en mutlu halimizle.
Onları kurmak güzel,pesinden koşmak.
Hayallerden başka ne var pesinden koştukça mutlu eden.
Itiraz etmeyen.
Yeter artık gelme diyen..
GÜNAYDIN...
Güzel sabahlarınız olsun..💕
Read more
Artık pazar tezgahlarında arzı endam eden çilekli çoluk çocuk herkesi sevindirecek bir pasta ...
Media Removed
Artık pazar tezgahlarında arzı endam eden çilekli çoluk çocuk herkesi sevindirecek bir pasta gelsin... Çilek hakkında… - Çilek, limondan fazla C vitamini içerir. Ayrıca dalında ne kadar çok kalırsa, o derece C vitamini barındırır ve tadı lezzetli olur. - Düzenli olarak tüketildiğinde ... Artık pazar tezgahlarında arzı endam eden çilekli çoluk çocuk herkesi sevindirecek bir pasta gelsin...🍓🍓 Çilek hakkında…
- Çilek, limondan fazla C vitamini içerir. Ayrıca dalında ne kadar çok kalırsa, o derece C vitamini barındırır ve tadı lezzetli olur.
- Düzenli olarak tüketildiğinde öğrenme kapasitesini geliştirir.
- Vücudu temizleyen doğal şeker kaynağıdır.
- Çekirdekleri meyvesinin dışında olan tek meyvedir.
- Fazla tüketildiğinde alerjiye neden olabilir.

Çilekli pasta
7-8 kişilik
500 gram çilek
200 gram damla çikolata
1 paket çilekli krem şanti
2 dal nane
Kek için:
3 adet yumurta
1 su bardağı tozşeker
2 çorba kaşığı sıvıyağ
Bir buçuk su bardağı un
1 paket kabartma tozu
Dolgu kreması için: 
İki buçuk su bardağı süt
1 adet çubuk vanilya
150 gam tozşeker
5 adet yumurta sarısı
Yarım su bardağı un
3 çorba kaşığı tereyağı
50 gram mısır nişastası
Kek için yumurtaları derin bir kaba kırıp üzerine tozşeker ekleyin. Dört dakika mikserle çırparak kabartın. Sıvıyağ, un ve  kabartma tozu ilave edip karıştırın. 18 cm çapında yağlanmış kek kalıbına boşaltıp, önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20-25 dakika pişirin. Soğuyunca kalıptan çıkarıp, keki enlemesine 3 eşit parçaya kesin ve kenara alın.
Dolgu kreması için sütü bir tencereye alın. Vanilya çubuğunu uzunlamasına ikiye bölün. Bir bıçağın tersiyle özünü sıyırıp süte ilave edin ve ısıtın. 
Ayrı bir yerde tozşeker ve yumurta sarılarını iyice çırpıp, un, tereyağı ve nişasta ekleyin. Sütlü vanilya karışımını ekleyip karıştırın. Tencereye alıp ocağa oturtun. Sürekli karıştırarak muhallebi kıvamı alana dek pişirin. Ocaktan alıp, karıştırarak soğutun.
Kek parçalarının aralarına dolgu kreması sürüp, doğranmış çilek yerleştirin ve damla çikolata serpin.
Ayrı bir yerde krem şantiyi paketin üzerindeki tarife göre hazırlayıp, pastanın her yerini kaplayın. Çilek, çikolata ve nane yapraklarıyla süsleyip servis yapın.

#strawberry #berry #cake #cakes #dessert #desserts #food #instafood #delicious #hungry
Read more
Her yıl onlarca kişi gemilerde kayboluyor.  Üstelik arkalarında bir iz bile bırakmadan.  Onlar ...
Media Removed
Her yıl onlarca kişi gemilerde kayboluyor.  Üstelik arkalarında bir iz bile bırakmadan.  Onlar Yolcu 23’ler.  Bu da onların hikâyesi. Burada kim olduğunuzun, kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok.  Eğer çok kötü bir şey yaptıysanız sıradaki Yolcu 23 siz olabilirsiniz.  Gemiye ... Her yıl onlarca kişi gemilerde kayboluyor. 
Üstelik arkalarında bir iz bile bırakmadan. 
Onlar Yolcu 23’ler. 
Bu da onların hikâyesi.
Burada kim olduğunuzun, kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok. 
Eğer çok kötü bir şey yaptıysanız sıradaki Yolcu 23 siz olabilirsiniz. 
Gemiye hoş geldiniz.
Polis ve psikolog olan Martin Schwartz, beş yıl önce karısını ve oğlunu kaybetmiştir. Bu üzücü olay, onların Sultan of the Seas adlı yolcu gemisindeki seyahatlerinde gerçekleşmiş ancak kimse Martin’in ailesinin ölümü hakkında ona net bilgi verememiştir.
Hayatındaki en önemli insanları kaybettikten sonra Martin büyük bir psikolojik yıkıma uğrar. Gizli polis olarak çalıştığı her davaya gözü kara bir şekilde dalıp kendini uyuşturmaya, acısını bir nebze de olsa unutmaya çalışır. Ummadığı bir anda, kendisini gerilim yazarı olarak tanıtan yaşlı bir kadından telefon alır. Kadın ona Sultan of the Seas gemisine mutlaka binmesi gerektiğini, orada ailesinin başına gelenleri aydınlatacak ipuçlarının olduğunu söyler. Aslında Martin o gemiye binip acı dolu geçmişiyle yüzleşmekten korksa da merakına yenik düşer ve yine aynı gemide kaybolmuş küçük bir kızın, elinde kendi oğluna ait bir oyuncak ayıyla ortaya çıktığını öğrenir.
#yolcu23 #sebastianfitzek #gerilim #korku #psikolojik #psikolojikgerilim #pegasusyayınları #yenikitap #yeni
Read more
Loading...
Doğadayız "Marmaris" Erken Rezervasyon Fırsatı başladı! <span class="emoji emoji2600"></span> <span class="emoji emoji1f4b0"></span>Eski katılımcılarımız 100 tl indirim ...
Media Removed
Doğadayız "Marmaris" Erken Rezervasyon Fırsatı başladı! Eski katılımcılarımız 100 tl indirim kuponundan yararlanabilirler! Fiyata Konaklamanız, Aktiviteler, Sabah Öğle Akşam Yemekleri ve Alkolsüz Soft İçecekler Dahildir Marmaris Programında Neler Var 🛥Marmaris ... Doğadayız "Marmaris" Erken Rezervasyon Fırsatı başladı! ☀
💰Eski katılımcılarımız 100 tl indirim kuponundan yararlanabilirler!
👉Fiyata Konaklamanız, Aktiviteler, Sabah Öğle Akşam Yemekleri ve Alkolsüz Soft İçecekler Dahildir👈 ❓ Marmaris Programında Neler Var❓
🛥Marmaris Gökova Tekne Turu
🚘Jeep Safari 🐳Tüplü Dalış
⛵Rüzgar Sörfü
🛶Kano
🚣‍♀Rafting 💃 ve Gece Eğlenceleri! ‼Şimdi 300 tl ön ödeme yap, kalanı otele girişte nakit öde! Planın değişirse son 7 güne kadar iptal yada tarih değişikliği hakkını kullan! ‼ 📲Ayrıntılar için https://dogadayiz.net/marmaris-multi-aktivite-tatil-paketi-6-gece-7-gun/ ☎ Soruların için 0(541) 336 85 79 - 99
Read more
 #2018 #keşiftezhipsergisi #yeditepebienali @emelsonmezisikturkmen @emelturkmenvealtindanhaleler ...
Media Removed
#2018 #keşiftezhipsergisi #yeditepebienali @emelsonmezisikturkmen @emelturkmenvealtindanhaleler ...sergimizi Değerli hocam Prof. Dr. @faruktaskale ziyaret ettiler . #mimarsinangüzelsanatlarüniversitesi #gelenekseltürksanatları bölümü Tezhip Anasanat dalı talebeleriyle ... #2018 #keşiftezhipsergisi #yeditepebienali @emelsonmezisikturkmen @emelturkmenvealtindanhaleler ...sergimizi Değerli hocam Prof. Dr. @faruktaskale ziyaret ettiler . #mimarsinangüzelsanatlarüniversitesi #gelenekseltürksanatları bölümü Tezhip Anasanat dalı talebeleriyle teker teker sabırla inceleyen hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.. yorumları çok güzel ve yapıcıydı ..özgün tasarımlar ile ilgili ilk çalışmaları bize yaptırdığında bir ışık yakmıştı ..Üzerimdeki emeğini asla ödeyemem ..hocalarımızın hakkı ödenmiyor... Allah sağlıklı ve sanatlı ömür nasip etsin inşallah... 🌹🌹🌹🌹☺️👏👏 @faruk_taskale
Read more
Nil Karaibrahimgil’in o harika şarkısını yazdığı yaşta olduğuma göre artık gönül rahatlığıyla ...
Media Removed
Nil Karaibrahimgil’in o harika şarkısını yazdığı yaşta olduğuma göre artık gönül rahatlığıyla karşılaştırmamı yapabilirim. Nil şarkısında bu yaşlarda ayaklanıp kanatlandığından bahsediyor ama benim oturmaktan oturma organım dümdüz oldu. Ayrıca halk arasında can simidi olarak ... Nil Karaibrahimgil’in o harika şarkısını yazdığı yaşta olduğuma göre artık gönül rahatlığıyla karşılaştırmamı yapabilirim. Nil şarkısında bu yaşlarda ayaklanıp kanatlandığından bahsediyor ama benim oturmaktan oturma organım dümdüz oldu. Ayrıca halk arasında can simidi olarak bilinen bel yağlarım büyürken Nil’in koşup ilerlemekten bahsetmesi de “böyle can olmaz olsun” dedirtmekle kalmıyor, insanı simitten bile soğutuyor. “Zaten simit de neymiş, gevrektir onun  adı” diye çıkışasım var ama benimki bıngıl bıngıl kocaman bir sütlü nuriye kıvamında oluduğundan mütevellit o sıfatın hakkını verebilir mi emin değilim.
Şarkının analizine devam etmek istemiyorum. Zira Nil’in şarkının devamında dediği gibi güzel bir kadın olsaydım şu an bu durumda olmazdım. Peşimdeki erkeklerden kaçmak için topuklarken bel bölgemdeki can simitlerimden kurtulur, sıkı ve düz bir karınla Ebru Şallı’ya selam çakardım. Ya da erkek peşinde koşmaktan üç buçuk numara şiş kadar inceldiğim yetmiyormuş gibi bir de onları ikna etmek için bin dereden su getirirken çok pis kas yaparmışım gibime geliyor ama bunlar hep kader, kısmet ve libido. O kadar kas yaptıktan sonra zaten önüme bariyer koysalar kaç yazar zaten. Yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım bacım afedersin.
Nil’in şarkısına dalıp doğum günümü unutacağımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Doğum günüm olması vesilesiyle bugün öylesine festival ve karnavallarla kutlanıyor ki sanırsın olay Brezilya’da geçiyor. Keşke kutlamalar sırasında bir dans figürü olarak attığım teorik göbekler pratik anlamda da atılabilse fakat nafile. Şimdi bu konuyla ilgilenmeleri için İsviçreli bilim adamlarını göreve çağırsam kesin yaptıkları gereksiz bir araştırmayı bahane edip gelmezler. Norveçli bilim adamları desen, zaten ellerine krem sürmekten başka bir şeye vakitleri olmuyor. Gerçi onlar Norveçli balıkçı abilerdi sanırım ama konumuz o değil.
Demem o ki, umarım benim doğum günüm vesilesiyle attığınız göbekler gerçek anlamda vücutlarınızdan ayrılıp bir bilinmeze doğru yol alırlar. Fırsat bu fırsatken attırıverin üç beş göbecik. Ayrıca doğum günü hediyesi alamayanlar için IBAN numaramı büyük bir keyifle paylaşabilirim. Israrla isteyiniz.

Teşekkürler!
Read more
Loading...
...... Dağlarının, dağlarının ardı korkunçtur. Hiç akıl edip de düşünen var mı? Gün kimin hesabına ...
Media Removed
...... Dağlarının, dağlarının ardı korkunçtur. Hiç akıl edip de düşünen var mı? Gün kimin hesabına tutar akşamı, Rahmetinden kim demlenir bulutun, Hayırlı evlat makina Nasıl canavar kesilir. Kurdun, karıncanın rızkını veren Toprak nasıl ayartılır, Yüz vermez topal öküze, Ve almaz ... ...... Dağlarının, dağlarının ardı korkunçtur. Hiç akıl edip de düşünen var mı? Gün kimin hesabına tutar akşamı, Rahmetinden kim demlenir bulutun, Hayırlı evlat makina Nasıl canavar kesilir. Kurdun, karıncanın rızkını veren Toprak nasıl ayartılır, Yüz vermez topal öküze, Ve almaz koynuna kara sabanı. Sepetçioğlu'm kömür işçisidir, Mavzer değil, kürek tutar Urfalı Nazif Mal, haraç - mezattır, Can, pazar - pazar. Kırmızı, ak ve esmer, Yumuşak ve sert buğdaları Yaratan ellerin sahibidir bu, Kör boğaz, nafaka uğruna, Haldan düşmüş, tebdil gezer... Dağlarının, dağlarının ardı Nasıl anlatsam... Ağaçsız, kuşsuz, gölgesiz. Çırılçıplak, Vay kurban... "Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda." Yiğitlik, sen cehennem olsan bile Fedayı kabul etmektir, Cennet yapabilmek için seni, Yoksul ve namuslu halka. Bu'dur ol hikayet, Ol kara sevda. Seni sevmek, Felsefedir kusursuz. İmandır, korkunç sabırlı. İp'in, kurşun'un rağmına, Yürür pervasız ve güzel. Sıradağları devirir, Akan suları çevirir, Alır yetimin hakkını, Buyurur, kitabınca... Gün ola, devran döne, umut yetişe, Dağlarının, dağlarının ardında, Değil öyle yoksulluklar, hasretler, Bir tek başak tanesi bile dargın kalmayacaktır, Bir tek zeytin dalı bile yalnız... Sıkıysa yağmasın yağmur, Sıkıysa uyanmasın dağ. Bu yürek, ne güne vurur... Kaçar damarlarından karanlık, Kaçar, bir daha dönemez, Sunar koynunda yatandan, Hem de mutlulukla sunar Beynimizin ışığında yeraltı. Her mevsim daha genç, daha verimli, Sunar, pırıl - pırıl, sebil, Ömrünün en güzel aşk hasadını, Elimizin hünerinde yeryüzü. Dolu sofra, gülen anne, gülen çocuklar, Bir'e on, bir'e yüz'le akşama gebe Şafakla doğan işgücü. Yalanım yok, sözüm erkek sözüdür, Ol kitapta böyle yazılıdır, Ol sevda, böyledir çünkü... Ahmed ARİF
Read more
Deniz Feneri'nde Ramsay ailesi ve misafirlerini okuyoruz. Pencere, Zaman Geçer ve Fener adlı ...
Media Removed
Deniz Feneri'nde Ramsay ailesi ve misafirlerini okuyoruz. Pencere, Zaman Geçer ve Fener adlı 3 bölümden oluşuyor kitap. İlk bölümde yetişkinler sohbet ediyor, bol bol düşüncelere dalıyor, gezintilere çıkıyor, çocuklar oyun oynuyor. İkinci bölümde 10 yıl gibi bir süreyi hızlıca anlatıyor ... Deniz Feneri'nde Ramsay ailesi ve misafirlerini okuyoruz. Pencere, Zaman Geçer ve Fener adlı 3 bölümden oluşuyor kitap. İlk bölümde yetişkinler sohbet ediyor, bol bol düşüncelere dalıyor, gezintilere çıkıyor, çocuklar oyun oynuyor. İkinci bölümde 10 yıl gibi bir süreyi hızlıca anlatıyor Virginia Woolf. Bu yıllar savaş yılları ve aile dağılıyor, değişiyorlar. Üçüncü bölümde ise ailenin bazı üyeleri ve bazı konuklar tekrar geri dönüyor adadaki eve. Adanın karşında bulunan deniz fenerine Ramsay'ler ilk defa bu bölümde gidiyor. Fener yolculuğundakilerin düşünceleri ve yolculukları dışında, genellikle Lily Briscoe (evdeki konuklardan biri) 'nun düşünceleri de anlatılıyor. Virginia Woolf genel olarak karakterlerin iç betimlemelerine, düşüncelerine yer vermiş uzuuun uzun. Kitapta olay örgülerinden daha çok derin düşünceler yer aldığı ya da olay örgüsü sıradan gündelik hayat olduğu için biraz sıkıcı gelebilir. O yüzden biraz okumaya alışmak gerekiyor ama alıştıktan sonra sizinle fazlasıyla şey paylaşıyor kitap. 🚩 "Zaten insanlar böyle şeyler olmadan da yeterince farklıyken, durduk yerde yeni farklılıklar icat etmek."
🚩 "Sekiz çocuğun karnını felsefeyle doyurmak!"
🚩 "İnsan birini nasıl yargılayacak, hakkında nasıl düşünecekti? Bir sürü şey bir araya gelip biriktiğinde duyduğu şeyin hoşlanma mı, itilme mi olduğuna nasıl karar verecekti?"
🚩 "Sizin yoğrulduğunuz çamurdan doğada pek az vardır."
🚩 "İnsanın botuyla tekmelediği bir taş parçası bile Shakespeare' den uzun yaşayacak."
🚩 "Çünkü insanın bazen ne düşündüğü ne de bir şey hissettiği anlar vardı."
🚩 "Böyle sessiz durmakla daha çok şey söylemiş olmuyor muyuz?"
🚩 "...her şey mesafeye bağlı, yani insanların yakınımızda ya da uzağımızda olmalarına..."
🚩 "Fikir olarak basit görünen her şey, iş uygulamaya gelince çok karmaşıklaşıyordu."
#powerofthebook
Read more
Babam tekel 2000 sigarası içerdi sümerbank ‘ dan alınma perdelerimizin olduğu salonda .. herkesin ...
Media Removed
Babam tekel 2000 sigarası içerdi sümerbank ‘ dan alınma perdelerimizin olduğu salonda .. herkesin evinde arçelik buzdolabı vardı .. eniştemin bir Anadol arabası vardı .. büyük bir gösterişle kutlardık yerli malı haftalarını ... kahvaltıda çaykur demlenirdi ... hacı şakir ‘le yıkanır ... Babam tekel 2000 sigarası içerdi sümerbank ‘ dan alınma perdelerimizin olduğu salonda .. herkesin evinde arçelik buzdolabı vardı .. eniştemin bir Anadol arabası vardı .. büyük bir gösterişle kutlardık yerli malı haftalarını ... kahvaltıda çaykur demlenirdi ... hacı şakir ‘le yıkanır , arko sürerdik elimize ... ören-bayan iplerle danteller işlerdi annem ... mekap spor ayakkabısı vardı dedemin ... adel kalem , silgi kullanırdık .. saray halılar seriliydi ,,, tarım , hayvancılık bol herkes eker biçer , ahırlarda koyun , inek doluydu ... düğünler , halaylar .. şehire sadece okumak için , mecbur kalınca giderdin,,, bolluk, bereket , hayat köydeydi ..... suyu musluktan içerdik .. anneannem cola’ya siyah zehir derdi ... sabah marka katı yağ vardı karton kutuda ,mavi poşet içinde ... “mintaksla canım mintaksla “ yakanırdı bulaşık ...herkesin tanış olduğu , merhabalaştığı mahalle bakkalları vardı ... veresiye defterleri ... mobilyalar marangoz tanıdıklara yaptırılırdı ... “peyder pey öderiz , hakkını helal et “ ler vardı .. her okul devletindi .. her hastane devletindi .. uçağa değil trene binerdik ...belki çok zengin değildik ama en azından daima umutlarımız vardı geleceğe dair .. yabancı markalar kullanmaya başladıkça yabancılaştık kendimizden .. davul zurna avam oldu düğün salonlarına geçtik ... halk , sanat müziğinden pop’a geçtik o da yetmedi Türkçe dinlemez olduk ... bakkal ,kasap yalan oldu avm ‘lere geçtik ... eş , dost yalan oldu sanal aleme geçtik ... sevgi saygı yalan oldu “ çok da tıınn “ lara geçtik .. en pahalı parfümleri sıkarken soba üstünde portakal kabuğu kokusunu özler olduk ... yün yatağı , yorganı bıraktık elyafla terbiye olduk ... tarımı öldürdük domatesin tadını arar olduk .. aşkı öldürdük günübirlik ilişkilerle söndük .. saflığı kınayıp “ işini biliyor helal olsun “la üçkağıtçıları alkışlar olduk .. kızımızı zengine , oğlumuzu güzele layık gördük .. ..
"...deli gönül hangi dala konarsın,
senin tutunacak dalın mı kaldı..."
Read more
Bugün benim için özel bir gün... Evlilik yıldönümüm. Hakkımda yazan yeri okuyanlar bilir. İşkoliklikten ...
Media Removed
Bugün benim için özel bir gün... Evlilik yıldönümüm. Hakkımda yazan yeri okuyanlar bilir. İşkoliklikten buralara geldim. 49 yaşında evlendim. O zamana kadar sevgili egom tarafından yönetiliyordum. Her şey bana göre tam olmalıydı.:) Çok başarılıydım, güzel para kazanıyordum, dünyayı ... Bugün benim için özel bir gün... Evlilik yıldönümüm.
Hakkımda yazan yeri okuyanlar bilir. İşkoliklikten buralara geldim. 49 yaşında evlendim. O zamana kadar sevgili egom tarafından yönetiliyordum. Her şey bana göre tam olmalıydı.:) Çok başarılıydım, güzel para kazanıyordum, dünyayı geziyordum, çok arkadaşım vardı, çok eğleniyordum, çok çalışıyordum. Uçuyordum, dalıyordum...bol hobi...Ama evlenmek için tam bana göre biri karşıma çıkmıyordu. Hep bir şeyler eksik oluyordu. Armutun sapı, üzümün çekirdeği misali...Bedenim başladı sinyaller vermeye...Ağrılar (fibromiyalji) gibi...İyice gözüme sokmaya başladığı an, dönüşümüm de başladı.
Meşhur soru: Ben kimim? Bu dünyadaki amacım neydi? Ben benden kaçmışım, sorunların üstünü kapatmışıp ama hep gülümsemişim. Arındım.. arındım.. taki kalbime küçük Işıl'a ulaşana dek. Orda beni bekliyordu... Onunla kucaklaştığımda koşulsuz sevgiyle tanıştım. Önce kendimi her halimle suçlamadan, yargılamadan sevdim. Sonra karşıma eşim çıktı. Eşim ile biz 20 sene önce birlikte çalışmıştık. Ben firmasının reklam işlerini yapmıştım. 20 sene sonra tesadüfen karşıma çıktı. O da hayatında büyümüş, olgunlaşmış ve koşulsuz sevgiye adım atmıştı.
Şimdi bizim için her gün evlilik yıldönümü. Her saniyemiz çok kıymetli. Bana diyorlar ki sen her sene gençleşiyorsun. Nedeni SEVGİ... Sevgi ile hücrelerimin mutluluğunu hissediyorum. Birbirimize bir bardak suyu verirken içine sevgimizi de koyuyoruz.
Hep empati yapıyoruz.
Ben değil evimizde BİZİZ.
Birbirimizin lafını kesmeden dinlemeyi, yargılamadan önce düşüncelerimizin farkına varmayı, birbirimizden beklenti yerine herşeyi konuşmayı, isteklerimizi sevgiyle birbirimize söylemeyi öğrendik.
Her gün önce birlikteliğimize, sonra her şeye şükrediyoruz.
Yargısız, beklentisiz yani koşulsuz sevgi ile her saniyenizin çok mutlu geçmesini dilerim.

Sevgiyle aşkla kalın💕 #evlilikyıldönümü #evlilik #ilişki #ilişkidanışmanlığı
Read more
Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şanlıurfa'nın bir ilçesi olan Halfeti, “saklı ...
Media Removed
Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şanlıurfa'nın bir ilçesi olan Halfeti, “saklı cennet”, “kayıp şehir” gibi isimlerle de anılır. “DÜNYANIN MOZAİĞİ'' NEMRUT, GAZİANTEP, ŞANLIURFA, ANTAKYA TURU” hakkında detaylı bilgi için profildeki linkten turları görebilir ... Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şanlıurfa'nın bir ilçesi olan Halfeti, “saklı cennet”, “kayıp şehir” gibi isimlerle de anılır.
👉 “DÜNYANIN MOZAİĞİ'' NEMRUT, GAZİANTEP, ŞANLIURFA, ANTAKYA TURU” hakkında detaylı bilgi için profildeki linkten turları görebilir ya da bizi arayabilirsiniz!
☎️ 0312 466 91 91
.
📌 2000 yılında Birecik Barajı'nın yapılmasıyla yarısı sular altında kalan diğer yarısında ise yerleşim yerleri oluşturulan Halfeti, M.Ö. 855 yılında Asur Kralı III. Salmanassar tarafından zapt edildiği zaman "Şitamrat" adını taşıyordu. Zaman içerisinde birçok isim alan ilçe, Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı egemenliğine geçerek günümüzde de kullanılan “Urumgala” ve “Rumkale” adlarını almıştır.
📌 İlçede hububat, fıstık ve üzüm üretimi önemli bir yer kaplamaktadır. Halfeti’de ekilebilir alanlar dışındaki taşlık ve kıraç araziler, halkı küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine yöneltmektedir.
📌 Karagülü ile ünlü olan Halfeti, güllerin siyah renkte açması ile bu ismi almış. Karagül dalından koparılıp başka bir yere götürüldüğünde rengi değişiyor, tohumu alınıp başka topraklarda yetiştirildiğinde ise siyah gül vermiyor. Bu durum Halfeti’nin mikroklima iklimine sahip olmasından kaynaklanıyor.
📌 Dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olan Halfeti, Cittaslow yani Sakin Şehir unvanını alan nadir yerlerden biridir.
.
.
#tempoturizm #tempotur #tur #tour #seyahat #turizm #tempoylakeşfet #holiday #erkenrezervasyon #indirim #gezi #tatil #travel #travelgram #gezitakvimi #kültürgezisi #tempotravel #tempolugeziler #tempoilegeziyorum #tempoilekesfet #sanlıurfa #halfeti #karagül #cittaslow #rumkale
Read more
günaydın <span class="emoji emoji2600"></span>️ . kalbimin atmasını sağlayan öz, her şeyin kaynağı, cömert, büyük ve sonsuz. . her ...
Media Removed
günaydın ️ . kalbimin atmasını sağlayan öz, her şeyin kaynağı, cömert, büyük ve sonsuz. . her bir anda, her nefeste uyanmak ve sevmek için bir fırsat var. . zira her an geçici; zaman, her şeyi bizden alır. . duyularımın değdiği her şey, bugün dokunduğum, gördüğüm veya tattığım, ... günaydın ☀️
.
kalbimin atmasını sağlayan öz, her şeyin kaynağı, cömert, büyük ve sonsuz.
.
her bir anda, her nefeste uyanmak ve sevmek için bir fırsat var.
.
zira her an geçici; zaman, her şeyi bizden alır.
.
duyularımın değdiği her şey, bugün dokunduğum, gördüğüm veya tattığım, geçici.
.
sevdiklerim, nesnelerim, duygularım ve düşüncelerim geçici.
.
bedenimin formu, kondisyonum, zihinsel becerim ve gücüm geçici.
.
işim, ismim ve ismimin başına dizdiğim her şey; kazanmakta veya kaybetmekte olduğum her şey geçici.
.
çocukken açılıp genişleyen ve sonu gelmeyecek bir öğrenme, edinme, büyüme yolculuğu gibi görünen hayat,
yaş aldıkça bir veda etme, serbest bırakma, çözülme yolculuğu gibi görünür.
.
beden yaşlanır, her şey bozulur ve tüm canlılar ölür. formlu olan sonlanır.
.
bana ait görünen her şey benden alındı bile.
.
tatmin arayışıyla bakarsam bunu bilmek yıkımdır.
.
açık bir zihin ve yürek ile bakarsam bunu bilmek şükrandır.
.
kızımın kokusuna, cırcır böceklerinin sesine, sıkıcı anlara şükran.
.
yürüyüp koşabilmeye, saatlerce konuşabilmeye, iş üretebilmeye şükran.
.
bir gülüşe dalıp gidebilmeye, bir kitabın sayfalarını çevirebilmeye, bir meyvenin kokusuna şükran.
.
sevdiklerimi kucaklayabilmeye, bitkilerin toprağını değiştirebilmeye, bir köpeğin başını okşayabilmeye şükran.
.
zaten benden alınmış olan, henüz benimleyken, şu an uyanabilirim:
.
sevmek, paylaşmak, keyif almak, hissetmek, üretmek, keşfetmek ve yaratmak için.
.
en sıkıcı, en sıradan, rutin görünenin içinde bile,
hakkını vererek, farkına vararak, hakikatle yaşamak için.
.
.
.
her şey senden alındı bile; bunu duyduğun yerde bir an dur:
.
şimdi her şeye bak yeniden, içinden ne yükseliyor ? 😌
.
.
.
.
.
.
.
fotoğraf ‘geçmiş’ bir an @karakayaretreat @sevgenbengiyoga #karakayaretreat
Read more
Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında ...
Media Removed
Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında da her milletten , her tenden insanın görülebildiği. Call shopların hiç boş kalmadığı bir yerdir. Siyahi arkadaşların yaşayıp sokak köşelerinde beklediği yerlere girdiğinizde ise ... Kumkapı'yı bilir misiniz? Kiralık evden çok kiralık oda ilanlarının olduğu yer hani, sokaklarında da her milletten , her tenden insanın görülebildiği. Call shopların hiç boş kalmadığı bir yerdir. Siyahi arkadaşların yaşayıp sokak köşelerinde beklediği yerlere girdiğinizde ise kendinizi 3. Sınıf amerikan filmlerinde hissedebilirsiniz. Genel olarak ekşın olsun diye bazen yolumu uzatıp farklı sokaklara dalıyorum. Bugün de aynısını yaptım ve bi binanın ikinci katından gelen şarkıya oynayan siyahi arkadaşta kitlendim kaldım. Rahat tavırlarıyla bilinen bu arkadaşların karesi alınıp üçle çarpılmış gibi rahatlıktaydı bu Cuf (nasıl yazılıyor bilmiyorum ama sorduğumda isminin cuf olduğunu söyledi). Öyle de güzel dans ediyordu ki mahallenin çocukları hemen etrafında toplanmıştı. Yorulunca oturduğu kaldırımdan gülerek seyircilerini uzaklaştırdı. Biraz daha zorlasa kendini, benden de iyi Türkçe konuşabilir gibi geldi bi ara. Senegal'den 9 yıl önce gelmiş buralara ve daha da gitmemiş, gitmeyi de düşünmüyormuş. İnsanlarımızın fazla kastığından da dem vurdu. Ne konuda diye sorduğumda 'Nasıl ne konuda! Herşey için çok kasıyorsunuz abi. Herkes acaba hakkımda ne düşünüyorlar diye kafayı yiyor, biri bir hata yaptığında çözüm üretmeyi bırakıp kimin o hatayı yaptığını bulmak için kafa yoruyorsunuz. En önemlisi kendiniz için değil başkaları için yaşıyorsunuz abi' dedi. Haklıydı , ertelediğimiz hayallerimizi düşündüm ve hayallerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini sordum kenya ovasında olmayan rahatlığı süren Cuf'a. 'Şuan hayallerimi yaşıyorum ben, canım nasıl istiyorsa öyle yaşıyorum' dedi. Hayalini gerçekleştirdiği hayatından daha fazla vaktini almadan uzaklaştım yanından. Buraya onun fotoğrafını da atmak isterdim ama vga kameralı telefonum ile çekilen fotoğrafıyla gözlerinizi yakmak istemedim.
Read more
Bursalı Hassas Anneler müjdemi isterim<span class="emoji emoji1f389"></span>Bu festivalin bir parçası olmak benim için büyük bir gurur ...
Media Removed
Bursalı Hassas Anneler müjdemi isterimBu festivalin bir parçası olmak benim için büyük bir gurur çünkü anneannem Bursa Orhangazili ve bizim de zeytinliklerimiz vardı. Zeytinin çok değerli olduğuna inanıyorum. 7-8-9 Eylül tarihlerinde Gemlik Belediyesi ve @gemlikentkonseyi tarafından ... Bursalı Hassas Anneler müjdemi isterim🎉Bu festivalin bir parçası olmak benim için büyük bir gurur çünkü anneannem Bursa Orhangazili ve bizim de zeytinliklerimiz vardı. Zeytinin çok değerli olduğuna inanıyorum. 7-8-9 Eylül tarihlerinde Gemlik Belediyesi ve @gemlikentkonseyi tarafından düzenlenecek olan 4. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali’nde, 8 Eylül Cumartesi günü Arda Tükmen @ardaturkmen , @sulealkis , @uzm.ozgeselcukbozkurt ve ben de #zeytininbaşkentigemlik ‘te olacağım ve gün boyu bu etkinlikleri takip edip sizlerle bu güzellikleri paylaşacağım. Ayrıca Cumartesi günü 14:00’te sevgili @ardaturkmen ile zeytinin çocuklar için faydaları ve #Gemlikzeytini ‘nin özelliklerini konuşacağız. Bu sohbet sırasında Şef. Arda Türkmen’den sizler için lezzetli ve sağlıklı zeytinli tariflerini alacağım☺
7-8-9 Eylül tarihlerinde #UluslararasıGemlikZeytiniFestivali ‘nin bu sene dördüncüsü düzenlenecek. 7 Eylül Cuma günü saat 16.00’da başlayacak olan festival, birbirinden keyifli söyleşi, buluşma ve etkinlikler ile 3 gün boyunca devam edecek. Coğrafi yapısı, iklimi, yetiştirme şekli ve daha bir çok etkenle kendine özgü karakteristik özellikleri ve ayrı bir rayihası olan ve bu özelliklerini Türk Patent Enstitütüsü’den 15 sene önce Coğrafi Tescil İşareti alarak kanıtlamış olan Gemlik Zeytini, dünyanın en kaliteli zeytinidir. Çekirdeği küçük, kabuğu ince ve etli olan Gemlik Zeytini, ülkemizde yetişen onlarca çeşit zeytinin de en ünlüsü…
Doğal zeytin hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse;
1- Tipi, çeşidi, taklidi değil; aslıdır.
2- Doğal siyahtır, dalında kararır ve tamamen siyah olmadıkça hasadı yapılmaz. Hiç bir kimyasal katkı maddesi kullanılmadan, doğal haliyle sofranıza gelir. Sadece tuz ve su ile salamura edilip, fermante edilir.
3- Yıl boyunca bitmek tükenmek bilmeyen bir emek ve itina ile yetiştirilir. Elle tek tek toplanır.
Doğal Gemlik zeytini hakkında da bir blog yazısı gelecek tabii ki 💚
Bursa’daki anneler lütfen yorumda yazsınlar ve Bursalı arkadaşlarını etiketlesinler
Read more
Sözlerinde acı, ayrılık, sitem olmayan şarkılar dinleyeyim dedim. Neredeyse yok. Sonra birden ...
Media Removed
Sözlerinde acı, ayrılık, sitem olmayan şarkılar dinleyeyim dedim. Neredeyse yok. Sonra birden aklıma Hatırla Sevgili’nin jeneriği geldi. Bir haftayı geçti dinlemeyeli; benim için epey uzun süre 😬 Hatırla Sevgili’yle yaşayan bir bünyem var. Dizi acıyla dolu olsa da jenerik müziği ... Sözlerinde acı, ayrılık, sitem olmayan şarkılar dinleyeyim dedim. Neredeyse yok. Sonra birden aklıma Hatırla Sevgili’nin jeneriği geldi. Bir haftayı geçti dinlemeyeli; benim için epey uzun süre 😬 Hatırla Sevgili’yle yaşayan bir bünyem var. Dizi acıyla dolu olsa da jenerik müziği beni en mutlu eden şeylerdendir. Akordeonla çalınan versiyonu var, bilirsiniz. Heh işte akordeon sevdam oradan gelir 🎶 2006’dan yani, dizinin çekildiği tarih. Başrolün ismi Yasemin’di. Büyükada’da doğduğu yaz gecesi buram buram kokan yaseminlerden esinlenip vermişti babası ona bu ismi. Yasemin sevdam da bu diziye dayanıyor yani. Ada tutkum da ona keza. Ama geçen seneye kadar hiç yaz mevsiminde bir adaya gitmemiştim. Hep ilkbahar ve sonbaharda anılar biriktirmiştim sevdiğim adalarda. Geçtiğimiz sene bir yaz gecesi, saat 1 civarı Cunda’da gezerken burnuma tanıdık bir koku geldi ama tanıdığım bildiğim kokulardan çok daha güzel. Soluma bir döndüm; ada yasemini! O an hiç canlı yasemin görmediğimi fark ettim. Hep esansları, yağlarıyla almıştım kokusunu. O andaki heyecanımı Portakal gördü. Gözlerim dolu dolu, içimde çığlık atma isteği, dokunamıyorum heyecandan. Uzattım başımı, sarhoş olana kadar kokusunu çektim içime. Kaç dakika orada kaldım, kaç dakika yasemin hakkında konuştum bilmiyorum. Portakal’ı bıraktım arkamda, Hatırla Sevgili’yi söyleyerek yürümeye başladım o güzel sokakta. Sonra baktım elinde küçük bir dal yaseminle geldi yanıma. Benim aklıma gelmemişti koparmak, sevgiliyi ilk gördüğünde elin ayağına dolaşır ne yapacağını unutursun ya öyle olmuştum çünkü yaseminle ilk karşılaştığımda. Aldım taktım kulağıma. Küçük bir taç yaprağını da yedim. Evet, yedim 🙈 Nasıl güzel, kokusu gibi.. O gece Fedon Kaptan’ın teknesinde uyudum gökyüzünü izleyerek, tek kulağımda yasemin olduğu için hep öbür tarafıma dönük; ezilmesin ama gece boyunca saçımda kalsın istedim. Şimdi en sevdiğim kitaplardan birinin ayracı o ilk yaseminim. Ve o günden beri aradığım saf yasemin kokan parfümü de 2 Şubat’ta İzmir’de aldım. Müthiş bir koku haritam vardır bu arada; sevdiklerimin kokularını yıllar sonra bile unutmam. Ortaokuldaki Türkçe öğretmenimin çiçeksi ten kokusunu dahi hatırlıyorum, düşünün.(Devamı yorumda)
Read more
<span class="emoji emoji1f33b"></span>İçindeki İnsan olan parçanın yüzünü güneşe döndüren, kaybolsan bile seni sana hatırlatan, ...
Media Removed
İçindeki İnsan olan parçanın yüzünü güneşe döndüren, kaybolsan bile seni sana hatırlatan, İçini kıpır kıpır eden, yanındaysa her halini dalıp dalıp izlemekten keyif aldığın, yanında yokken de varlığıyla doyuran, duyguların kelimelerin çok ötesine geçtiği o nedenle avaz avaz ... 🌻İçindeki İnsan olan parçanın yüzünü güneşe döndüren,
kaybolsan bile seni sana hatırlatan,
İçini kıpır kıpır eden,
yanındaysa her halini dalıp dalıp izlemekten keyif aldığın,
yanında yokken de varlığıyla doyuran, duyguların kelimelerin çok ötesine geçtiği o nedenle avaz avaz susturan,
her an daha çok hayran kaldığın,
karanlıkta yön bulduran kutup yıldızın, korktuğunda adını anımsayıp cesaret aldığın,
tanıdıkça daha çok heyecan duyduğun, kavramlarını sorgulatan ve yeniden bulduran,
her duygunun hakkını veren,
maskenin değil samimiyetin gücünü izlettiren,
hakikatin ihtişamına hayranlık uyandıran, her sözü kanun her sözü söz her sözü senet olan güzel İnsanlar da tanımasak Gönlümüzün Sultanını farklı silüetlerde göremesek hiç çekilmezdi bu 🌍... 🌻Hepimizin yakın çevresinde kendisine İnsan olduğunu hatırlatacak;
neden doğduğunu ne için bu 🌍’da olduğunu anımsatacak Gönül ehli kişiler olsun dilerim ki... Bir kaç kişi kafi fazlası da olmaz zaten çünkü burası 🌍!!!! 🌻Kötü huy ve korkularımızı kurban ettikçe kesişir yolumuz belki de gerçek bir İnsan ile kim bilir... İnsan bedenli bir canlı değil bahsettiğim; İnsan, İnsan kastettiğim!!! 🌻Çevreye bakıp beklentileri kısmak yok! Her şeye rağmen iyi olandan ve kendimizden ümidi kesmek yok! 🌻
İnsanı İnsan yapan şeyleri anlamak ve öyle olabilmek her şeye değer; bunu da unutmak yok!!!! 🌻Aksi halde cesedini gezdiren eğlendiren yediren içiren ve süsleyen bir varlık olarak geçip gideceğiz bu 🌍’dan hem de hiiiç yaşamadan!!! 🌻
Vazgeçmek yok en samimi dileklerimizden, çünkü İNSANlar da var bu 🌍’da yaşayan!!!! 🌻Haydi bir adım atmak için KENDİMİZE bir de manevi bir kurban keselim; bir kötü huy/düşünce/duygumuzu bu bayram kurban edelim😉 🌻KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN ❤️ Hepimize Aşk Olsun ❤️
Read more
Selam herkes<span class="emoji emoji1f64b"></span> Türlü entrika ve dalavere ile Adem ve Havva'nın dünya sürgününü başlatan ezeli ...
Media Removed
Selam herkes Türlü entrika ve dalavere ile Adem ve Havva'nın dünya sürgününü başlatan ezeli düşman şeytan(nefs-acziyet)ile ademoğlunun günümüze dek süregelen -sürecek olan savaşının yahut "insana dair"ne varsa'nın kitabı; #içimizdekişeytan #okudum bitti Yıl 1940'lar ... halkevleri ... Selam herkes🙋
Türlü entrika ve dalavere ile Adem ve Havva'nın dünya sürgününü başlatan ezeli düşman şeytan(nefs-acziyet)ile ademoğlunun günümüze dek süregelen -sürecek olan savaşının yahut "insana dair"ne varsa'nın kitabı;
#içimizdekişeytan
#okudum bitti
Yıl 1940'lar ...
halkevleri ve alafranga cemiyet hayatı ile muasırmedeniyetlere çıkma hayali kuran dönemin aydınları ki,
tek yapabildikleri-
"Rakı masalarında ağdalı cümlelerle kendi kendilerini tatmin etmektir"🙆🏻
Bunların arasında ana karakterimiz Ömer ;
kendisi hodbinlikte sınır bilmez derecede ölçüsüz,ayrıca,
"Bir şeyler yapmak,yaratmak yerine,yapanlara istihfafala bakmaktan öteye gidemedim" gibi fiyakalı itiraflarda-iç dökmelerde bulunan,kendi arayışlarında kaybolmuş bir adamdır.
İkinci ana karakter Macide hanımkızımız*😁
Onun hakkında tek bir lakırdı dahi etmek istemiyorum aşırı kayıtsızlığını sevemedim.
Romanın jokeri Bedri(bay yere bakan yürek yakan😎)
Ve
Baş rol oyuncusundan daha fiyakalı tiradı ile okuru mest eden bir hafız efendi muvcut ki-Bu kitabı okuyup da adından söz etmemek büyük talihsizlik olur🙆🏻
..
Zengin bir okadar zihin doyurucu diyalogları ve "tam yerine rast geldi"minvalinde analizleri ile kişisel gelişim türüne dahil olabilecek bu eser tavsiyedir,naçizane ...
Yıl oldu 2018 ,şeytan hala içimizde iyimi😛
..
..
..
..
#hemdemokumagrubu
#kitap #kitapyorumu #icimizdekiseytan #kitaptavsiyesi #sabahattinali #edebiyat #türkedebiyatı #book #bookstagram #booklover #bookworm #instagood #instabook #bookphoto #1kitap1fotograf
Read more
 #canlar #bilgilendirme . . <span class="emoji emoji1f49c"></span> İşte ikiz gebelikte ultrason görüntüsü... Hani size #ayrıntılıultrason ...
Media Removed
#canlar #bilgilendirme . . İşte ikiz gebelikte ultrason görüntüsü... Hani size #ayrıntılıultrason diyoruz #renkliultrason diyoruz #dörtboyutluultrason diyoruz ya... İşte hepsi aynı aslında... Gebelik takibine gittiğinizde hekiminiz sizi bazı haftalarda gerekli ... #canlar
#bilgilendirme .
.
💜
İşte ikiz gebelikte ultrason görüntüsü...
Hani size #ayrıntılıultrason diyoruz #renkliultrason diyoruz #dörtboyutluultrason diyoruz ya...
İşte hepsi aynı aslında...
💜
💜
Gebelik takibine gittiğinizde hekiminiz sizi bazı haftalarda gerekli testler ve tetkikler için yönlendirir...
💜Mesela ilk gittiğinizde sizinle mutlaka ayrıntılı bir konuşma yapar...
Yaşınızdan, mesleğinize, hastalıklarından, ameliyatlarınıza sizin hakkınızda her bilgi bizim için takipte altın değerindedir...
Sizi bırakın eşinizi, eşinizden sonra akrabalarınız hakkında önemli bilgiler alınır...
💜Geldiğinizde mutlaka ultrason yapar neden mi? Gerçekten gebemisiniz? Kaç haftalıksınız? Yeri normal mi? Anormal bir yerleşim var mı? Gibi gibi ...
💜kan ve idrar ( dolu dolu 3-4 tüp ) amacımız gebeliğin ilk döneminde kanı nasıl, iltihap var mı? Karaciğeri böbreği iyi mi? Gibi...
.
.
💜💜
İşte bunlardandan biri de ayrıntılı ultrason
Bu ultrasonu bu alanda tecrübeli, yan dal yapmış perinatologlar ya da radyologlar yapabilir...çünkü bu ultrason adı üstünde herşeyi ayrıntılı ayrıntılı inceler... beynin içindeki yapının damarlarını mesela, kalbin içinin ayrı ayrı odalarını, böbreğin iç yapısını gibi gibi...
Hekiminiz sıra ayrıntılı ultrasona geldi hadi yaptıralım dediğinde hafta 20. Haftadır... ( burda biraz kafa karışıklığı yaşıyorsunuz farkındayım onu biraz rahatlatmak için söylüyorum ki bebeğin kalbi 20. Haftadan sonra tam oluştuğu için bu ultrasonu bu haftadan sonra yaptırın Canlar... 16. Haftada yaptırdınız diyelim kalp net oluşmadıği için 20. Haftadan sonra tekrar bakmak ister hekim, bu ne demek? Hem sizin 2 defa ultrasona ücret ödemeniz hem de zaman kaybı ...
Yaptırıp yaptırmamayı soruyorsunuz..
NET... YAPTIRIN...
(Ama işinin ehli hekimlere)
Şu kuzularımın güzelliklerine bakın Canlar...
#ultrason #gebelik #ikizgebelik #drgokcenerdogan #drgökçenerdoğan
Read more
Coğrafya kaderdir...🖤 Sarının bütün tonları siyaha karışmış bu coğrafyada.Ne Dicle'nin suyu ...
Media Removed
Coğrafya kaderdir...🖤 Sarının bütün tonları siyaha karışmış bu coğrafyada.Ne Dicle'nin suyu ne de Fırat'ın suyu serinletemedi yakılan ateşleri. Serinletemedi genizde acı tatlar bırakan boğazda düğüm düğüm bağlanan ateşleri. İnsan bu, önce ateşler yakar. Çalı çırpıyla coşturur ... Coğrafya kaderdir...🖤
Sarının bütün tonları siyaha karışmış bu coğrafyada.Ne Dicle'nin suyu ne de Fırat'ın suyu serinletemedi yakılan ateşleri.
Serinletemedi genizde acı tatlar bırakan boğazda düğüm düğüm bağlanan ateşleri.
İnsan bu, önce ateşler yakar. Çalı çırpıyla coşturur ateşi sonra her şeyi atmaya başlar ateşin üstüne ,anlamaz sonunda onu da yakacağını o ateşin,
anlamaz uğruna her şeyini verdiği ateşin canına kastettiğini... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kitap kapağında ve belleklerde her ne kadar "Merhamet, Zulmün Merhemi Olamaz" yazsa da beni derinden etkileyen en güzel cümle Nergis’in ölmeden önce sarf ettiği ''Ben Bir İnsandım'' cümlesiydi. Yaşamayı en güzel haliyle hak eden bir insandı hem de.


Burnumuzun dibindeki savaşın belki de yüzleşmek istemediğimiz gerçekleriyle yüzleşiyoruz. Ezidiler başta olarak Suriye halkının çektiği acı, IŞİD'in insanlık dışı katliamları ve dünyada yarattığı etki kitabın işlediği konular.


"İnsanlığın kırılmış dalıyız." der Ezidiler.Binlerce yıllık tarihlerine rağmen inançlarının mistikliğine rağmen hep zalimler tarafından yanlış anlaşılmış,katliamlara,zulümlere kurban edilmişler ve şeytana ortaklık ile suçlanmışlar. Boyunlarına yüklenen bu yalancı ortaklık ile haksız taraf hep onlar olmuş önyargıların insan kaderini nasıl değiştirdiğini açık bir şekilde ortaya koymuşlar.
Okuduktan sonra Ezidilerle ilgili araştırma yapmak için sabırsızlanıyorsunuz.(Dilerim yaparsınız da...)
🍂
🍂
🍂
🍂
🍂
Kitabı bitirince bir hiçliğe dalıyorsunuz "Huzursuz" olmamanız ve sarsılmamanız imkansız, kitap böylece adının hakkını veriyor. 😕
Tüm yaşadığımız sahtelikler ve sahte dertler bir tokat gibi çarpıyor yüzümüze maalesef..✋🏻
Okuyun,okutun bu kitabı👌🏻
•Barış ve sevgi dolu bir bayram olsun!🤲🏻• #huzursuzluk #zülfülivaneli #mezopotamya #kitap #kitapaşkı #kitapsevgisi #kitaplık #kitapyorumu #book #bookshelf #bookworm #bookphotography #photography #photographer #photo #instagram #instadaily #instalike #instagood #instaphoto #morbadem #ağrı
Read more
Temel ve duvarlar yükselirken, iki peygamberin dudaklarından Mevlâ’ya duâlar da yükseliyordu. Yeniden ...
Media Removed
Temel ve duvarlar yükselirken, iki peygamberin dudaklarından Mevlâ’ya duâlar da yükseliyordu. Yeniden Zikr-i Hakîm’e kulak veriyoruz: “O vakit İbrâhîm, o Beyt’in temellerini, duvarlarını, İsmâil ile birlikte yükseltiyordu da, birlikte şöyle duâ ediyorlardı: Ey Rabb’imiz! ... Temel ve duvarlar yükselirken, iki peygamberin dudaklarından Mevlâ’ya duâlar da yükseliyordu.
Yeniden Zikr-i Hakîm’e kulak veriyoruz: “O vakit İbrâhîm, o Beyt’in temellerini, duvarlarını,
İsmâil ile birlikte yükseltiyordu da, birlikte şöyle duâ ediyorlardı: Ey Rabb’imiz! Senin için yapılan şu hizmeti kabul buyur. Şüphesiz ki Sen her şeyi hakkıyla işiten, her şeyi bütün yönleri ve derinlikleriyle bilensin. Ey Rabb’imiz! Bizleri Sana gerçekten teslim olan,iki Müslüman kıl.Soyumuzdan yalnız Sana boyun büken, yalnız Sana kulluk edip teslim olan bir ümmet yetiştir. İbadetlerimizi,Hac görevlerimizi nerede,nasıl ve ne şekilde yapacağımızı bizlere göster,bize öğret ve tevbemizi kabul buyur.Şüphesiz ki Sen, tevbeleri çok kabul buyuran, engin ve sonsuz rahmet sahibisin.
Ey Rabb’imiz! Onlara, senin âyetlerini okuyacak, kitap ve hikmet öğretecek,onları manevî temizliğe,nezâhete ulaştıracak kendi içlerinden bir peygamber gönder. "Şüphesiz ki Sen,azîz ve hakîm olan ALLAH’sın.”
(Bakara, 2/127-129) İbrâhîm(as), çokça duâ eden bir peygamberdi. İnsanların hak yoldan çıkıp bâtılın karanlık dehlizlerine dalınca ne hallere düştüğünü biliyordu.O, bâtılın bir çok iğrenç çehresini yakından görmüş ve tanımıştı. Sapıklığın nasıl ve ne derece azgınlıklara sürüklediğine defalarca şahid olmuştu. Yıldızlara tapan Nemrud ve kavminin çılgınlıklarını, putlarla
dolu mabedlerini, onların peşinde sürüklenen hayat seyirlerini,Lût Kavminin isyânını ve iğrençliklerini, Şam, Filistin topraklarındaki şirki ve azgınlıkları, Firavun’un zulüm ve dehşet dolu ceberûtunu görmüş, bu zihniyetlerle hep mücadele etmişti.Bunların yanında, ileri yaşına rağmen Rabb’inin kendine bahşettiği yavrusu İsmâil’in, sonraki yıllarda hanımı Sâre’den olan İshâk’ın güzel ahlâkını, ALLAH’a olan teslimiyet ve samimiyetlerini de görmüş, gönül sürûru duymuş,îman ve ihlâs ile küfr ve dalâletin ne kadar farklı, aradaki uçurumun ne kadar derin ve geniş olduğunu en iyi anlayanlardan olmuştu.Çocuklarının, gelecek yıllarda ve sonraki asırlarda devam edecek neslinin bu hak yoldan çıkarak dalâletlerin derin dehlizlerinde dünya ve âhiretlerini kaybetmelerini istemiyor,yollarının hep îman nûruyla aydınlık olmasını istiyordu... #Bestur
Read more
Necip Fazıl Kısakürek'ten çok güzel bir şiir: Yıllardır kendimi, güyâ tanırdım; Sanık ben, ...
Media Removed
Necip Fazıl Kısakürek'ten çok güzel bir şiir: Yıllardır kendimi, güyâ tanırdım; Sanık ben, yargıç ben, hep aklanırdım. Şeytanı, en büyük düşman sanırdım; Ondan da beteri..Nefsimmiş meğer... Gönlümü, hevâya kaptıran oymuş, Şuûru şehvete saptıran oymuş, Tutkuları, ... Necip Fazıl Kısakürek'ten çok güzel bir şiir:

Yıllardır kendimi,
güyâ tanırdım;

Sanık ben,
yargıç ben,
hep aklanırdım.

Şeytanı,
en büyük
düşman sanırdım;

Ondan da beteri..Nefsimmiş meğer... Gönlümü,
hevâya kaptıran oymuş,

Şuûru
şehvete saptıran oymuş,

Tutkuları,
putlar yaptıran oymuş, *En sinsi düşmanım..* Nefsimmiş meğer... Övgü dolu
sözlerine kanmışım; ''Kalbin temiz'' demiş,
gerçek sanmışım.

Hakk'ı ancak,
zor günümde anmışım,

İçimdeki nankör.. Nefsimmiş meğer... Öyle
sevdirmiş ki,dünyayı bana;

Saraylar kurmuşum, üç günlük cana.

Hevâ heves
denen,
çöplükten yana

Beni sürükleyen.. Nefsimmiş meğer... Meyhâne meyhâne, hayâl kurmuşum,

Çamurlu yollarda, yalpa vurmuşum,

Adresi hep, münâfıktan sormuşum;

Koynumdaki yılan.. Nefsimmiş meğer... Dalmışım.. Her akşam cümbüşle meşke,
Kalmamış
dilimde,
riyâdan başka.

Bir kadehlik,
ömrü olan bir aşka;
Beni kul eyleyen.. Nefsimmiş meğer... Tutkuya döndükçe, giyim markası,

Yerde paspas olmuş, hayâ hırkası.

Kuşatmış kaleyi, şeytan fırkası;

İçindeki casus.. Nefsimmiş meğer... Ne kadar soyarsa, insan bedeni;

O kadar
olurmuş,
güyâ medenî.

Bu afyonu,
bir çağdaşlık nedeni,

Diyerek yutturan.. Nefsimmiş meğer... İkbâl
korkusuyla, kıstırmış beni,

Kur'ân
kapısına,
küstürmüş beni,

Zulüm
karşısında, susturmuş beni;
Nefsimin zâlimi.. Nefsimmiş meğer... Namaza, ''Bayramlık'' fetvâsı veren,

Kullukta, ''Mevlid''i yeterli gören,
Farz dururken, nâfileyi gösteren;

Dalâlet rehberi.. Nefsimmiş meğer... Ağzım bağlı,
güya oruç tutmuşum,

Haramları, gözlerimle yutmuşum.

Seher vakti, yorgan döşek yatmışım;
Secdeye musallat.. Nefsimmiş meğer... Bağ bahçede, hasat vakti gelince;

Hesaplar yapmışım, inceden ince,

Lâkin, Allah için zekât denince;
Elimi bağlayan.. Nefsimmiş meğer... Vermişim, ''Ne cömert'' desinler diye;

Üç beş çürük çarık, güyâ hediye.

Arkasından, dilenmişim medhiye;
Bu alkış delisi.. Nefsimmiş meğer... Komşuda
katık yok,
ben tok yatmışım,
''Tembel'' demiş, gıyâbında çatmışım,

Şevkât dersi vermiş, nutuk atmışım;
Bu sahtekâr maske.. Nefsimmiş meğer... Kur'ân ehli görmüş, küçümsemişim,

Üstelik
cür'etle ''Yobaz'' demişim.

Nice kul hakkını,
böyle yemişim;
Oysa gerçek
Read more
Coğrafi Bilgi sistemleri denince akla hemen coğrafya geliyor; ancak eğitimleri itibari ile coğrafyadan ...
Media Removed
Coğrafi Bilgi sistemleri denince akla hemen coğrafya geliyor; ancak eğitimleri itibari ile coğrafyadan farklı bir bölüm olup Harita Mühendisliği yan bilim dalı olup bu mühendislik dalına yardımcı personel yetiştirir. 2 Yıllık Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümünde haritacılık ve bilgisayar ... Coğrafi Bilgi sistemleri denince akla hemen coğrafya geliyor; ancak eğitimleri itibari ile coğrafyadan farklı bir bölüm olup Harita Mühendisliği yan bilim dalı olup bu mühendislik dalına yardımcı personel yetiştirir. 2 Yıllık Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümünde haritacılık ve bilgisayar programcılığı alanında geniş bir eğitim verilmektedir. Bu bölümde Mühendis işçi arasındaki teknik eleman kazandırılır. Doğa ile barışık olanlar, iş yaşamında ara ara da olsa sahada yani arazide bulunmak isteyenler için alternatif bir bölüm de Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümüdür.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü Nedir?

Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS): Dünya üzerindeki sosyal, ekonomik, çevresel vb. sorunların çözümüne yönelik olarak mekâna/konuma dayalı karar verme süreçlerinde kullanıcılara yardımcı olmak üzere; grafik ve grafik olmayan her tür mekânsal bilginin; toplanması, depolanması, işlenmesi, birbiri ile ilişkilendirilmesi, güncellenmesi, sorgulanması, analiz edilmesi ve sunulması fonksiyonlarını bütünleşik olarak yerine getiren donanım, yazılım, personel ve yöntemlerin oluşturduğu bir sistemdir.

CBS, sahip olduğu özellikler ile Harita Mühendisliğinin en gözde alt bilim dallarından biridir.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgi

Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümüne ayrıca ilgili lise veya alan mezunları için sınavsız geçiş ile de geçilebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Her eğitim-öğretim yılında 30 gün staj görülmektedir. Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümü olan üniversiteler şunlardır: -Sinop Üniversitesi
-Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
-Süleyman Demirel Üniversitesi
-Akdeniz Üniversitesi
-Selçuk Üniversitesi
-Çukurova Üniversitesi
-İstanbul Üniversitesi

Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü İş İmkanları İş Olanakları şuan devlet alımları 2 defa gerçekleşti şu ana kadar ve alımlar az maalesef. Özel sektörde iş bulma olanakları var.

#Cbs #HaritaMühendisi #haritacınotu
#haritateknikeri #GeomatikMühendisi #HaritaMühendisi #GeomaticsEngineering #haritakadastroteknikeri #survey #arazi #ölçüm #ölçümleredevam #fotogrametri #hidrografikölçmeler #netcad #autocad #totalstation #teodolit #kamuölçmeleri #taşınmazdeğerleme #tapukadastro
Read more
Günaydııııın<span class="emoji emoji263a"></span>️ Uzuun bir yazım var lütfen sonuna kadar okuyun. Bir konuyu açıklığa kavuşturmak ...
Media Removed
Günaydııııın️ Uzuun bir yazım var lütfen sonuna kadar okuyun. Bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum. İşte böyle, fotograftaki gibi,okuyorum yorumlarınızı teek tek Ama dm okuyamıyorum Yorumlarda bir çok soru soruyorsunuz. Söz konusu çocuklarımız olduğunda bu soruların ... Günaydııııın☺️ Uzuun bir yazım var lütfen sonuna kadar okuyun. Bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum. İşte böyle, fotograftaki gibi,okuyorum yorumlarınızı teek tek😍 Ama dm okuyamıyorum🙈 Yorumlarda bir çok soru soruyorsunuz. Söz konusu çocuklarımız olduğunda bu soruların sorulması elbetteki normal. “Hocam çocuğum çok hırçın ne yapayım” gibi bir çok soru geliyor ve ben yanıtlamayınca “ben de sizi iyi bir insan sanmıştım peeeh” diye mesajlar alıyorum. Cevaplamıyorsam bir nedenim var😉
Öncelikle bu soruları cevaplayabilmem için önce sizinle görüşmem sonra çocuğu değerlendirmem gerekir. Aksi bir yaklaşım hem sizi sonuca götürmez hem etik değil.
Bu nedenle sorularınızın cevaplarını lütfen sosyal medyada aramayın. Online danışmanlık veriyorum diyenlere inanmayın n’olur! Hemen hemen her devlet hastanesinde çocuk gelişimci meslektaşlarımız görevlerini icra ediyorlar. Gidip çocuğunuzun gelişim takibini yaptırabilir, öneriler alabilirsiniz.
Instagramda gelişimle ilgili genel öneriler verilebilir ama özel durumlarda hep diyoruz ya “her çocuk biricik” diye işte bu biricikliğe uygun hareket etmek gerekiyor.
Biliyorsunuz instagram “vitrin!” Herkes her konunun uzmanı gibi kendini gösterebiliyor. Örneğin ben çocuk gelişimi alanının doçenti olabilirim ama bu her vakaya ayrıntılı değerlendirme yapabileceğim anlamına gelmez. Örneğin otizmli bir çocuğun gelişimini değerlendirebilir, genel öneriler verebilirim ama daha ayrıntılı değerlendirme için bu konu hakkında uzmanlaşmış arkadaşlarıma, hocalarıma yönlendiririm. Nasıl ki karnımız ağrıdığında ilk olarak beyin cerrahına gitmiyoruz işte benzer bir durum aslında...
Lütfen uzman diye çocuğunuzu götürdüğünüz kişiyi araştırın. Güvenilirliğinden, uzmanlığından emin olun. Aynı şey burada takip ettiğiniz kişiler için de geçerli...
Çocuklarımız çok değerli, her bilim dalı gibi çocuk gelişimi bilim dalı da çok değerli... Değerlerimize sahip çıkabilmemiz dileğiyle, kocaman sevgileer😘
Read more
Saymakla bitiremeyeceğimiz nimetlerinden biri de Cenâb-ı Hakk’ın lütfettiği SABIR nimetidir. ...
Media Removed
Saymakla bitiremeyeceğimiz nimetlerinden biri de Cenâb-ı Hakk’ın lütfettiği SABIR nimetidir. “Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir”. (Bakara. 153.) “Allah sabredenleri sever.” (Ali İmran. 159.) Ve daha birçok âyetler. Sabır; insanın öfke anında öfkesini yutması; kendisine ... Saymakla bitiremeyeceğimiz nimetlerinden biri de Cenâb-ı Hakk’ın lütfettiği SABIR nimetidir. “Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir”. (Bakara. 153.) “Allah sabredenleri sever.” (Ali İmran. 159.) Ve daha birçok âyetler.
Sabır; insanın öfke anında öfkesini yutması; kendisine yapılan kötülüklere karşı iyilikle mukabelede bulunması; şeytanın ve nefsinin kışkırtmaları karşısında günah işlemekten kaçınması; musibet ve sıkıntılar karşısında metanetli olması ve son nefesine kadar Allah’a ibadette daim olması demektir Mü’min; daima bir sabır insanı olmak zorundadır Çünkü sabırsızlık insanı isyana ve haddi aşmaya sürükler Hz Peygamber (sav), ayağımıza batan dikene varıncaya kadar başımıza gelen tüm sıkıntı, hastalık, keder ve yorgunlukların, günahlarımızın bağışlanmasına vesile olacağını bizlere müjdelemiştir
Hadis Buhari

Bir tohumu düşünün toprak altında nasıl da sabırla beklediğini, taşı toprağı delip nasıl aydınlığa eriştiğini, bir üzüm tanesi olgunlaşmak için dalında ne kadar beklediğini, soğuğa ve sıcağa nasıl dayandığını kaç ay orda öylece bekleyip olgunlaştığını ve nihayet bütün ekşiliğini giderip nasıl da tatlı hale geldiğini düşünün. Aynen öyle de “sabır acıdır fakat, meyvesi tatlıdır.” Biz de “ Ya Sabur” deyip sabrı omuzumuza almalıyız. Yaşadığımız her hadisenin arkasında gizli hikmetler olduğunu unutmamalıyız. Bütün güzellikler sabırdan sonra geldiğini unutmadan yaşadıklarımıza sabır göstermeliyiz. . Sabır kuvvetimizi eğer yanlış yolda dağıtmazsak, her sıkıntıda her musîbette yeterli gelir. Çünkü bu nimeti Rabbimiz bize yetecek kadar vermiş. Rabbimiz bizi hakkıyla sabredenlerden eylesin inşAllah.Amin... #sabır #elhamdülillah
Read more
Merhaba #kitapokurum ailesi, edebiyat dalında nobel almış ve ölümünden önce yazdığı son kitabını ...
Media Removed
Merhaba #kitapokurum ailesi, edebiyat dalında nobel almış ve ölümünden önce yazdığı son kitabını (Kabil) tavsiye eden @birdelikitaptutkunu adlı arkadaşımıza teşekkürler. # # Bütün isimler adlı kitabında ilginç cümle kurgusuyla dikkati çekmiştir, 'Kördüğüm' kitabın da ise ... Merhaba #kitapokurum ailesi, edebiyat dalında nobel almış ve ölümünden önce yazdığı son kitabını (Kabil) tavsiye eden @birdelikitaptutkunu adlı arkadaşımıza teşekkürler. 👏📚 # #

Bütün isimler adlı kitabında ilginç cümle kurgusuyla dikkati çekmiştir, 'Kördüğüm' kitabın da ise bazıları bilim kurgu havasında olan ve eşyalar ve onların insanlar üzerindeki etkileri hakkında ilginç ve güzel hikayeler yazmış olan, bir de bilinmeyen adanın öyküsü diye kısacık ve içinde tek bir hikaye olan bir kitabı daha olan ve sanki herkesin yerini bilmesi gerekiyormus gibi bütün kitapların başındaki hayat hikayesinde ülke yerine doğduğu köyün adı verilen 1998 nobel edebiyat ödüllü yazar.

José Saramago ölümünden önce yazdığı ve yayımlandığı ülkelerde büyük tartışmalara yol açan son romanında (Kabil) insanlığın kutsal kitaplardaki başlangıcına geri dönüyor.
# #

#kitap_molasi #kitaplariyikivar #kitapkurdu #kitap #kitaplik #kitapci #kitapkokusu #kitapkeyfi #kitapagaci #kitapayraci #kitapaski #kitapdostu #kitapgurmesi #kitaplarim #kitabim #book #books #bookstagram #bookchallenge #books #iloveit #ilovebooks #lovebook #mybook #josesaramago #kitapagaci #kutuphane #kabil #tbt
Read more
Erik dalının gevrek, evlenecek çiftlerin mutlu zamanları. <span class="emoji emoji1f603"></span> Ve arka planda ki ben. ° ° Not: Fotoğrafın ...
Media Removed
Erik dalının gevrek, evlenecek çiftlerin mutlu zamanları. Ve arka planda ki ben. ° ° Not: Fotoğrafın izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri yasasına göre suçtur. Fotoğrafın kullanım hakkı sadece fotoğrafçı ve fotoğraf sahibine aittir. ° ° #wedding ... Erik dalının gevrek, evlenecek çiftlerin mutlu zamanları. 😃 Ve arka planda ki ben.
°
°
Not: Fotoğrafın izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri yasasına göre suçtur. Fotoğrafın kullanım hakkı sadece fotoğrafçı ve fotoğraf sahibine aittir.
°
°
#wedding #weddingphotography #dugun #düğün #gelin #damat #dugunfotografcisi #izmir #mugla #kuafor #makeup #portrait #portre #smile #hair #red #canon6d #canon #canontürkiye #ozgurru #natural #noeffect #nofilter #Türkiye #Turkey #izmirdugunfotografcisi
Read more
Loading...