Hep ben ya hayat

Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Crystal Sunset Luxury Resort & Spa, Konya, Turkey, Kavanoz İstanbul
Average media age
484.5 days
to ratio
10.1
Sadece 'Türkçe' yazacağım;Crystal Sunset Luxury CAPİTALİZM Resort Spa; Son iki sene Vikingen ...
Media Removed
Sadece 'Türkçe' yazacağım;Crystal Sunset Luxury CAPİTALİZM Resort Spa; Son iki sene Vikingen İnfinity'de çalıştıktan sonra(Hardcore,Sürekli Aktif,Sürekli Aktivite,Sürekli Parti,Sürekli Enerji,Sürekli Action Animasyon Kültüründen Geliyor Olma Sebebimdir),Burada sezonu ... Sadece 'Türkçe' yazacağım;Crystal Sunset Luxury CAPİTALİZM Resort Spa;
Son iki sene Vikingen İnfinity'de çalıştıktan sonra(Hardcore,Sürekli Aktif,Sürekli Aktivite,Sürekli Parti,Sürekli Enerji,Sürekli Action Animasyon Kültüründen Geliyor Olma Sebebimdir),Burada sezonu açtık,burayı ilk açtığımızdaki animasyon ekibi ile otel yönetimi bir sebepten anlaşamayınca,ekip komple otelden ayrıldı,Sadece bana 'Kerem' biz senin 'CRYSYAL' otellerinde çalışmaya devam etmeni istiyoruz denerek bana,'Pozitif Referans' olundu ve ben 1 ay Crystal Admiral'de çalıştıktan sonra,Crystal Sunset'e geri çağrıldım.Crystal'lerdeki animasyon ekibindeki animatörlerin çoğunluğu'nun daha animasyondaki ilk senesi,zaten öyle de kalmasını öneririm,tecrübe ile sabittir ;) Benim ise 20'li yaşların en başından beri gerek İstanbul gerekse Antalya;bu tam '5'. ve SON senem. Tam da 'Profesyonel Animatör','Şef Animatör','Manager Animatör'lük için yetişmem gereken bir dönemde bu işi bırakıyorum. Bugüne kadar En heyecanlı anıları yaşadım,ve yaşattım.
Bu '5' senede Değil animasyon ekiplerindeki animatörler,Crystal Sunset'e gelen 50.000 kişi içinde 'manyak adamlıkta' ilk 3'e girerim herhalde :) Kahrını çektik,ama sunset'te benim az kahrımı çekmedi :) Bu süreçte bazı zamanlar gerçek hayatı en güzel şekilde bazı arkadaşlara hep ben göstermek zorunda kaldım ama onun dışında;Hep güçlü,hep iyi,hep 'MERHAMETLİ' kalmaya çalıştım. Uzatmayacağım.Benden bu kadar,ben gidiyorum,Haydi 'EYVALLAH' CRYSTAL SUNSET ;) #günaydın #goodmorning #gutenmorgen #Доброеутро #vsco #vscocam #internasyonel #work #hard #play #hard #аниматора #sonofanarchy #staystrong #byyourself #neverbackdown #all5starshotelsfuckyou #memoriesthankyou #HAYDİ #EYVALLAH #CRYSTALCAPİTALİZMSUNSET
Read more
Önce pazarlamasını yaptığım markalar sebebiyle modayla ilgilendim. Sonra moda diye millet, ...
Media Removed
Önce pazarlamasını yaptığım markalar sebebiyle modayla ilgilendim. Sonra moda diye millet, çorap üstüne terlik giyip, pantolonlarını da göğüslerinin altına kadar çekince modadan sıkıldım. Biraz göbek yapıp,esneme payı sınırsız olan taytları, V yakalı uzun tişörtlerle kombinleyerek ... Önce pazarlamasını yaptığım markalar sebebiyle modayla ilgilendim. Sonra moda diye millet, çorap üstüne terlik giyip, pantolonlarını da göğüslerinin altına kadar çekince modadan sıkıldım. Biraz göbek yapıp,esneme payı sınırsız olan taytları, V yakalı uzun tişörtlerle kombinleyerek kendimi mutfağa attım. Yemeyi ve yemek yapmayı sevdiğimden, modayı mutfakla takas ettim. Sonra yediklerimi yüzüme sürdüm ve maskesiz hayatımı maskeler yaparak paylaştım. Sevdim, bazen sevilmedim, terkettim ve bazen terkedildiğimi bile çözemedim ama hep yazdım. Delirtme kapasitesi olanlara inat delirmemek için. Herkes şanslı doğmuyor belki ama herkes şansını yaratmak için uğraşıyor. Ömür bir tane, yol bin tane. Seçene kadar anamız ağlıyor. Allah “yürü ya kulum” demeden ben koşmaya başlamıştım sanki. Koşmazsam yakalayıp tartaklayacaktı hayat beni. Şansızlıklarım şansa döndü. Terkedilmelerim kitaplara, verdiğim sınavlar ödüle ve alın terim paraya. Yazdığım kitaplar çok satmasa kimsenin derdi olmazdı sanırım ama madem dert oldu; ben bu derdi dinler, anlar, yaşar ve yine bir kitap yaparım. Evimde oturup atmaca gibi başkalarının hayatına bakıp “biri iyi bir şey yapsa da ben de eleştirsem” diyemeyecek kadar değerli zamanım. Şunu anladım. Nobel edebiyat ödülü kazansam bile bu boş insanlara yaranamayacağım. Ben başkasına hakaret ederek yaşamımı idame ettireceğime pazarda limon satarım ve yine alın terimle paramı aslanlar gibi kazanırım.
Artık üreteni değil, tüketenleri eleştirmenin vakti gelmedi mi? Yapanları, yapmayanlar ya da yapamayanlar eleştiriyor. Bu haksızlık değil mi? Kitap yazdım kardeşim. Ülkeme atom bombası atmadım. Yetim hakkı yemedim.Terör saldırısında bulunmadım. Tamam, anlaştık. Edebiyat da yapmadım. Yaşadıklarımı yazdım. Suçluyum. Hadi onca asalak, piskopat, hırsız,vatan haini,sosyopat dururken beni tutuklayın. Yalnız farkına varmadığınız bir şey var. Bana yapılan her haksızlık bir başarı hikayesiyle son buluyor. Çünkü annemin duası var ya, işte o beni koruyor. Twitter’daki ünlü düşünürler,size sesleniyorum. Sınırlı karakterlerle yazdığınız cümlelerle sınırlı karakteriniz. Bu sebeple,ben yazacağım ve siz, çıkardığım sesi ve bıraktığım izi sindirmekle ömrünüzü tüketeceksiniz.
Read more
Bazı köpeklerin hızlı öğrenmesi yüzünden aptal insanlara katlanamıyorum bazen. İstiyorum ki ...
Media Removed
Bazı köpeklerin hızlı öğrenmesi yüzünden aptal insanlara katlanamıyorum bazen. İstiyorum ki insan gezegendeki en zeki hayvanken aynı ölçüde düşünebiliyor olsun. Hayal etsenize duymayan köpek komut öğrenebiliyor, agresif köpek sakinleşiyor, insan evladı iki yaşına kadar altı ... Bazı köpeklerin hızlı öğrenmesi yüzünden aptal insanlara katlanamıyorum bazen. İstiyorum ki insan gezegendeki en zeki hayvanken aynı ölçüde düşünebiliyor olsun. Hayal etsenize duymayan köpek komut öğrenebiliyor, agresif köpek sakinleşiyor, insan evladı iki yaşına kadar altı bezlenirken yavru köpek için birkaç ay sabrediyoruz sadece. Meseleyi b.ktan hale getiren de hep bu “ben istiyorsam olur” culuk. Ben mesela rallici olmak istedim hep ama 25 yaşında zorla ehliyet aldırdılar bana. İsteyince olmuyorsa uğraşmayın. Bazı insanların yetenekleri yoktur, bazıları da doğru konuyu seçme şansına sahip değiller.
Köpekler için ise söylediklerimi tamamen unutun. Başka hiçbir hayvanı hayatımıza uydurmaya çalışmak için bu kadar inat etmiyoruz. Siz o hayvan için her şeyi yaptınız mı? Mesela zamana ya da ilgiye ihtiyacı varken yıllık izninizi kullanabiliyor musunuz yoksa tatile giderken eğitime mi bırakıyorsunuz?
Öyle yapmayın! Gelin biz birlikte çalışalım. :)
.
☎️05363465598
.
#köpekeğitimi #köpekeğitmeni #mesutsari #juliusk9tr #americanstaffordshire #dog #doglover #iloveit #ilovemydog #cutedog
Read more
Ev 9 : Ara vermiştim bir süre ama geçenlerde soluk soluğa eve geldiğimde aklımda tek bir şey vardı.. ...
Media Removed
Ev 9 : Ara vermiştim bir süre ama geçenlerde soluk soluğa eve geldiğimde aklımda tek bir şey vardı.. Evini bul Eren.. Gece yola çıktım..öğlen evimi buldum.. Mardin’den sonra Ankara’ya tayinimiz çıktığında oturduğumuz ilk ev burası..en üst kat..12-13 yaşlarımı bu evde geçirdim.. Ergen ... Ev 9 :
Ara vermiştim bir süre ama geçenlerde soluk soluğa eve geldiğimde aklımda tek bir şey vardı.. Evini bul Eren.. Gece yola çıktım..öğlen evimi buldum.. Mardin’den sonra Ankara’ya tayinimiz çıktığında oturduğumuz ilk ev burası..en üst kat..12-13 yaşlarımı bu evde geçirdim.. Ergen evrimim, Büyükşehire ayak uydurma keşmekeşim hep burada.. 1 yıl sonra tekrar okul değiştirdim, sürekli bi “Merhaba ben Eren” zaman diliminin ortası..şimdi bana çocukluk arkadaşın nerde diye sorsanız size gülümserim çünkü 3-4-5-6-7.sınıfların hepsini farklı okullarda okudum :) Hayat her şeyi aynı anda vermez, bazen alır, bazen takas eder.. Çok insan, az arkadaş takası bu.. Bu evin en alt katında Elif var.. Dünyanın en güzel saçlarına ve lösemi tanısına sahipti Elif.. benden 2 yaş büyük.. meğer ben yıllarca ona sağlık ver Allahım diye dua ederken o çoktan vefat etmiş.. çok geç öğrendim..Bazen alır hayat.. Bu evden sonra başka bir şey başlıyor.. alışık olmadığım bir şey.. Bu Eren büyük, buna aşina değilim.. Tanışmamız gerek..
#perfectreplacementproject
Read more
Her KEŞKE, geçmişe doğru zamanda yolculuk isteğidir aslında… Keşkelerimiz varsa, bugünkü ...
Media Removed
Her KEŞKE, geçmişe doğru zamanda yolculuk isteğidir aslında… Keşkelerimiz varsa, bugünkü aklımızla geçmişte daha farklı yapmak istediğimiz şeyler var demektir. Mümkün olmadığını bildiğimiz bir gerçeği kabullenemediğimiz için keşkeler var hayatımızda. Ben zaman yolculuğunu ... Her KEŞKE, geçmişe doğru zamanda yolculuk isteğidir aslında…
Keşkelerimiz varsa, bugünkü aklımızla geçmişte daha farklı yapmak istediğimiz şeyler var demektir. Mümkün olmadığını bildiğimiz bir gerçeği kabullenemediğimiz için keşkeler var hayatımızda. Ben zaman yolculuğunu sadece bilim kurgu kitap,dizi ve filmlerde gördüm. Ya siz? Sizin de zaman makineniz yoksa bırakın keşkelerinizi… Bu keşkeler sadece size stres sebebi olur.
Her KEŞKE yeni bir keşkeye gebedir.
Çünkü geçmişe o kadar odaklanırız ki, bugün de elimizden gider…
Geçmişte yaptıklarımız ya da yapamadıklarımızın çaresi yok. Ama bugünü de es geçersek, gelecek de elimizden gider. Bugünü yaşamanın zamanı gelmedi mi …
Keşkeler hep bugünü değiştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba…
Bugün değiştirilemez sadece yaşanır…
Bugün değiştirilemez çünkü bugünün tohumlarını dün attık. Ama gelecek hala bizim elimizde… Bugün yaptıklarımızla geleceğin tohumlarını atıyoruz.
Geçmişe olduğu gibi geleceğe de çok takılmamak lazım. Tüm dikkatimizi geleceğe yöneltirsek bu sefer de kaygılarımız artar.
Kaygılar da geleceği kontrol etme çabasıyla beslenir.
Oysa şu koskaca evrende o kadar küçücük bir yer kaplıyoruz ki…. Geleceği kontrol etme kabiliyetimiz de yok.
Bu yazıyı yazıyorum ama yayınlayabilecek miyim bilmiyorum, kaç kişi görecek bilmiyorum, kaç kişi okuyacak bilmiyorum, her hangi birinizin hayatına olumlu bir dokunuşum olacak mı bilmiyorum ??? Bütün bunlar benim kontrolüm dışında. Ben sadece yapabileceğim şeye odaklanıyor ve düşüncelerimi yazarak size aktarmaya çalışıyorum. Elimden sadece bu kadarı geliyor ve tüm odağım elimden geleni en iyi şekilde yapabilmek.
Keşkelerimi bıraktım… Artık geçmiş hatalarımdan ders almaya ve tekrarlamamaya çalışıyorum. Keşkem yapmadıklarımla ilgili ise, hala nefes alıyorken yapmaya çalışıyorum.
Kaygılarımı da bıraktım… Artık kontrol edemeyeceğim gelecek için stres yapmak yerine şu an yapabileceğim ne varsa ona odaklanmaya çalışıyorum. Ben elimden gelenin en iyisini yapayım, sonra hayat bana ne getirirse ona göre de yarını yaşarım.
Zaman makinem yok, demek ki keşkelere ve kaygılara da zamanım yok.
Nefes aldığımız sürece umut vardır.
#yaşamsanatı #yaşamkoçudilekyeşil
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span>Bugün günlerden @nilgunbodur <span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span> Son dönemlerin yükselen yıldızı. Sosyal medya fenomeni. ...
Media Removed
Bugün günlerden @nilgunbodur Son dönemlerin yükselen yıldızı. Sosyal medya fenomeni. Öyle bir fenomen ki son kitabı, “Sen Gittin Ya, Ben Çok Güzelleştim!” 150 bin sattı. 15 haftadır bir numara. Seven çok seviyor, 750 bin takipçisi ona bayılıyor, nefret edenler de onu Kezbanlıkla, ... 🔺Bugün günlerden @nilgunbodur 🎶🎶🎶🎶 Son dönemlerin yükselen yıldızı. Sosyal medya fenomeni. Öyle bir fenomen ki son kitabı, “Sen Gittin Ya, Ben Çok Güzelleştim!” 150 bin sattı. 15 haftadır bir numara. 👉
🔺Seven çok seviyor, 750 bin takipçisi ona bayılıyor, nefret edenler de onu Kezbanlıkla, vasatlıtla, ortaokul kompozisyonu seviyesinde ve özellikle de çok satmakla suçluyorlar!!!! Çok satıp para kazanmakla, popüler olmakla :)))) 😳😂
🔺Eğlenceli bir ülke burası!! Nilgün Bodur da öyle… Avusturya Lisesi mezunu bir pazarlama uzmanı. 40 yaşında kurumsa hayatı bırakıp, kendisine yeni bir hayat inşa ediyor. Kabul etmek istemeyenler olsa da, sıkı ve yaratıcı işler yapıyor. Yazılarını seslendiriyor ve sosyal medyada paylaşıyor. 👉
🔺16 Eylül’de da Trump Gösteri Merkezi’nde nasıl küllerinden defalarca doğduğunu anlatacak… #kimtutar #seni #bravooo @nilgunbodur #yaşasınkadınlar #yaşasın #üreten #yaratıcı #kadınlar 💪💪💪 #Repost @nilgunbodur with @get_repost
・・・
Tam 18 yıl perakende sektöründe kurumsal iletşim yaptım ve sevgili @armanayse ile markalarım için röportaj yapabilmek için çılgınlar gibi uğraştım. Rahmetli Bernard Lacoste ile 2003 senesinde röportaj yaptığında iş yerinde havamdan geçilmiyordu. Ayşe Arman’ın röportajı mesleğinde zirve demekti. Ofiste elimde zafer meşalesi ile dolaşıyordum sanki. Patronum @mehmeteren_me ‘ye bu ay maaşı feci hakettim der gibi bakıyordum toplantılarda. Havam çok uzun sürdü inanın. İki gün önce Ayşe Arman bana ulaştığında “bugünü hayal bile edemezdim” diye düşündüm. O gün keyfim kaçıktı biraz ve yine hayat bana bir sürpriz yollamıştı. Hayat bana bunu hep yapıyor. Beklemediğim anda yüzümü güldürüyor. Ben ona hiç dokunmuyorum. O benim saçımı okşuyor. İşte böyle dostlar. Ben tam kanayacağım, yaram sarılıyor. Bir de bana “sosyetik kezban” diyenler varmış, cevabım röportajda yazıyor 😉
Read more
 #günaydın #mutlusabahlar #hamileanneler @sevdemirel ・・・ İyiki Dogdun Mila’m <span class="emoji emoji2728"></span><span class="emoji emoji1f47c"></span>🏻 Gecen sene ...
Media Removed
#günaydın #mutlusabahlar #hamileanneler @sevdemirel ・・・ İyiki Dogdun Mila’m 🏻 Gecen sene bugun 12;35 te geldin aramıza ve ben bir mucizeyi kucaklamak ne demek onu gördüm, hayatım boyunca hep duygularımı yazıya döken ben bu kez konu sen olunca kelımeler donup kaldı, buymuş megerse ... #günaydın #mutlusabahlar #hamileanneler
@sevdemirel ・・・
İyiki Dogdun Mila’m ✨👼🏻
Gecen sene bugun 12;35 te geldin aramıza ve ben bir mucizeyi kucaklamak ne demek onu gördüm, hayatım boyunca hep duygularımı yazıya döken ben bu kez konu sen olunca kelımeler donup kaldı, buymuş megerse annelık, içinin titremesiymiş, kalp atısını kalbinde hissetmekmiş, sonsuz aşkmış annelik, nefesinin nefesım olmasıymıs, canım meleğim ben bugun anneysem eger bu senın sayende, umarım gelecekte secme sansım olsa yıne senın benım annem olmanı isterdım dedirtebilecek kadar güzel bir ömür yaşarız seninle,hayatın boyunca sana iyi bir rehber olacagıma söz veriyorum, senin büyüme serüvenın benım en güzel en özel hikayem 🙏🏻 kim olursan ol,nasıl olursan ol seninle hep gurur duyacagım ❤️ iyiki Dogdun Kalbim 🎂
Seni hayatta sevebileceği en büyük tutkuyla seven Annen (bunu anlamaya çalışma cünkü ancak anne oldugunda anlayacaksın) #anne #bebek #mutluluk
Read more
CANIM KIZIM.. Herkes HAYAT diyor adına; Ben ZEYNEP.. Sen seviniyorsun yaş aldın diye, ben ...
Media Removed
CANIM KIZIM.. Herkes HAYAT diyor adına; Ben ZEYNEP.. Sen seviniyorsun yaş aldın diye, ben hüzündeyim, her yeni yaş, seni kendi dünyana daha da yaklaştırıyor diye.. Varım.. Yoğum.. Ziynetim.. Aldığım nefesin adı.. Uyandığım her günün tadı.. Bugünün değil yalnız, yarının anlamı.. ... CANIM KIZIM.. Herkes HAYAT diyor adına;

Ben ZEYNEP.. Sen seviniyorsun yaş aldın diye,

ben hüzündeyim, her yeni yaş, seni kendi dünyana daha da yaklaştırıyor diye.. Varım.. Yoğum.. Ziynetim.. Aldığım nefesin adı.. Uyandığım her günün tadı.. Bugünün değil yalnız, yarının anlamı.. ** Herkes MEMLEKET diyor adına;

Ben ZEYNEP.. Yan gelip yatmak da ihtimal ama;

Yarın senin, sen yarınsın.. Karanlık olmasın üzerinde.. Güneş hiç eksik olmasın diyedir,
en kritik virajda; 'Ben kızımın yüzüne bakabilmeyi tercih ediyorum.." deyişim.. ** Herkes AŞK der adına;

Ben ZEYNEP.. Ay'la gelmiş, Ay yüzlüm;

Bu yüzdendir, dünyanın en güzel annesine sarılışım.. ** Canım kızım;

Sen yokken de dik durdum.. Ama dimdik duruyorum senden sonra.. Sen yokken de kavgadaydım namusuzla.. Ama iyice namuslu ömrüm, senden sonra.. Sen yokken de susmadım zalime.. Ama daha bir gür sesim, senden sonra.. Milattan Sonra diyor bazıları, ben Senden Sonra.. ** Ömrümün adı, yüreğimin tadı kızım; "Ne güzel şeysin sen, yaşın 19.." Gör ki göreyim.. Gül ki güleyim.. Hep mutlu ol ki, nefes alabileyim.. Ama birşeyi hiçbir zaman unutma !

Daha doğmadan, bir masada senin için söylemiştim o şarkıyı.. Şairin dediği gibi; "Zulmün önünde dimdik tut onurunu.. Sevginin önünde, eğil kızım.." ** Attaya gitmeni saymazsak, hep sendeyim ama ilk defa yanında değilim ad gününde, doğumgününde.. İyi ki doğdun AŞKIM.. Ayağına taş değmesin, canım kızım.. Babanın sana en büyük armağanı hep aynı söz olacak.. Benim kızım; "Olmadı BABA" demeyecek..
Read more
Canımızın en içi, varlığıyla hep hayatımızın en çok anlamlı hareketlerini yapmış, kim bilir kaçımızın ...
Media Removed
Canımızın en içi, varlığıyla hep hayatımızın en çok anlamlı hareketlerini yapmış, kim bilir kaçımızın hayatına neler neler katmış, kendi hayatına hangi sıfatları sığdırmışsındır. Boşuna süper babane demiyorlardı sana nereye gitsen.. Ben seni anladığımı düşünmeye tenezzül bile ... Canımızın en içi, varlığıyla hep hayatımızın en çok anlamlı hareketlerini yapmış, kim bilir kaçımızın hayatına neler neler katmış, kendi hayatına hangi sıfatları sığdırmışsındır. Boşuna süper babane demiyorlardı sana nereye gitsen.. Ben seni anladığımı düşünmeye tenezzül bile edemem, tam anlamıyla eski toprak bir kadın, öyle de bir hayat yaşamışsın, benim ara ara kelimelere döküldüğünde bile tam anlamıyla idrak edemediğim yollardan geçmişsin. Neler olursa olsun her daim özgürlüğünde inatçı, gururlu, kuralcı, disiplinli ama şefkatli, prensiplerine sadık, dağ gibi, gölgesinde dinlenmelik kocaman bir ağaç gibi bir kadınsın benim için her daim. Yemekleriyle, reçelleriyle, turşularıyla dillere destan! Çocukluğumuzun mimarı, bizi herşeyden herkesten sakınan, öğütleri, hikayeleri, bazen mükafat ve bazen cezalarıyla yetiştiren ve ama her daim sevgi veren en değerli varlığımızsın. Öyle mutluyum ki senin için, bırak kendi torunlarını bu yaşlarımıza kadar getirmeyi, bizim yol haritamız, pusulamız, ve hem de yoldaşımız olmakla kalmayıp, torunlarının çocuklarını da gördün, sevdin ve büyüttün yetebildiğince. Ve öyle mutluyum ki benim için ve birlikte büyüdüğüm canım ablamlar için ki sen yanımızda, başımızda, arkamızdaydın. Bazen inanmakta güçlük çeksem bile sanki gelip gidiyorsun arada diye düşünüyorum bitanem, bu sabah senle yemek masasında sohbette iken uyandım yine. Hep gel bize. Biz aynen böyle hep dizinin dibindeyiz, ve de yolundayız. Hep gez sen en sevdiğin, hep istediğin gibi. Uyuduğunda da nur içinde, huzurla uyu, biz meleklerin izindeyiz ve iyiyiz merak etme. Seni çok ama çok seviyoruz.
Read more
Standart Sapma Okulda öğrenmiştim. İstatistik’in kökeni italyancadan gelen “istatista” ...
Media Removed
Standart Sapma Okulda öğrenmiştim. İstatistik’in kökeni italyancadan gelen “istatista” sözcüğüne dayanırmış ve anlamı devletmiş. Belki de bu yüzden istatistik bilimi için bedenimizin bir yerlerinde bazı rakamlar gizlidir. Ya da hayatımız kimi rakamların karşılığına denk gelir. ... Standart Sapma

Okulda öğrenmiştim. İstatistik’in kökeni italyancadan gelen “istatista” sözcüğüne dayanırmış ve anlamı devletmiş. Belki de bu yüzden istatistik bilimi için bedenimizin bir yerlerinde bazı rakamlar gizlidir. Ya da hayatımız kimi rakamların karşılığına denk gelir.
Buna biz de o kadar alışırız ki günü gelince artık yaşamı bazı rakamlarla soğuturuz. ...
Nihal’in 3. yaş günü.
Burak’ın 4. yalnızlığı.
Esma’nın köşebaşında vücudunun çeşitli yerlerine aldığı 17 bıçak darbesi.
Sertaç’ın 2. çocuğu, 3. evliliği.
Meclisteki 13. oturum.
Çok makamlı bir patronun 1744 işçisi,
Koalisyon görüşmelerinin 3.’sü.
2,7 gram gelen bir pinpon topu.
Standart bir anahtarlığa sığan 7 anahtar.
2 kalem.
3 toka.
156 sayfalık not defteri.
Bir yılda kazalarda ölen ortalama insan sayısı 7814.
Sarı; 3 ana renkten biri, Yasemin’in saç rengi. ...
Hayata dokunduğumuz andan itibaren biz de birer istatistikle ifade ediliriz. Ve zamanla ifade ettiğimiz şeylere dönüşürüz. Birer rakama.
Beni 36 yaşında, 184 cm boyunda, 78 kg ağırlığında bir adam olarak tarif eder rakamlar. Ama ben istatistikdeki hata payıyım. O küçük istisna. Ben kendi içimde rakamla 6 ediyorum mesela.
Sadece 6.
Bu sırtımda taşıdığım insan sayısı. Ölülerini kendiyle taşıyan bir adamın ederi bu olur ancak. Tam 6 ömür, 6 yarım kalmış hayal, istatistiklerde kendine sadece hata payı olarak yer bulacak 6 insan.
Annem bunların 1.’si, 8. Başkan Gorbaçov’un gidişine yakın sayılabilecek bir dönemde; 24 şubat 1991’de öldü. Ben de öldüm. Şubattan daha soğuk bir gündü. Çok sonraları okuduğum bir yazar, acısını tarif edebilmek için şöyle demişti bir kitabında; “Gorbaçov Rusya’sı kadar dağıldım.” Ben henüz acımı tarif edebilecek kadar büyük bir yıkımla karşılaşmadım.
Sonra sırasıyla babam ve arkadaşlarımı kaybettim. 2, 3, 4, 5 ve O’nunla beraber 6.
O’nu bir Ağustos günü saat: 15:21’de kaybettim. Bir nisan günü öldü.
Bizler, insanlar gidince mi yoksa ölünce mi kaybederiz?
Cevabını bilmiyorum.
Ama ben zemheri kar da yağsa dışarda, hep bir ağustos ortasında üşüyorum.
Devamı yorumda... #öykü #yenikitap
Read more
Beni bu eylül öldürecek Bir aşk kadar zehirli,bir orospu kadar güzel. Zina yatakları kadar akıcı,terkedilişler ...
Media Removed
Beni bu eylül öldürecek Bir aşk kadar zehirli,bir orospu kadar güzel. Zina yatakları kadar akıcı,terkedilişler kadar hüzünlü. Sabah serinlikleri; yeni bir aşkın haberlerini getiren eski yunan ilahelerinin bağbozumu rengi solukları kadar ürpertici. Öğlen güneşleri; üzüm ... Beni bu eylül öldürecek
Bir aşk kadar zehirli,bir orospu kadar güzel.
Zina yatakları kadar akıcı,terkedilişler kadar hüzünlü.
Sabah serinlikleri; yeni bir aşkın haberlerini getiren
eski yunan ilahelerinin bağbozumu rengi solukları kadar ürpertici.
Öğlen güneşleri; üzüm salkımları kadar sıcak.
Akşam rüzgarları; tene dokunan bir kamçı kadar şehvetlidir.
Ben her yıl ölümü ve aşkı bu ayda beklerim.....Ve eylülün çıplak ayakalrına bir yazı bırakırım.
Eylül sabahları; kılıçlar kadar keskin ışıltılarıyla
tenimi kanatarak uyandırır beni.
Ben eylüle akarım.
Bir hüzün gibi akarım ben eylüle kanayan bir aşk gibi,
siyah şallara bürünmüş,genç bir ölüm gibi akarım.
Sevişerek,ağlayarak ve ölerek akarım ben eylüle.
Her yıl,hep aynı vakitte,geniş bir ırmak gibi
bütün hayatı berrak sularında yıkayarak gelir,
beni ve herşeyi koynuna alarak,
bir meçhule hüznüyle emzirerek götürür hep.
Kadınları ve hüznü eylülde severim...Keman konçertolarını,
akşam saatlerinde bir bir ışık yangını ile kıpkızıl tüten
yalnız ağaçları,ürkek tebessümleri ve edepsiz kahkahakarı severim.
Lacivert bir deniz benim ellerimde oynaşır.
Sahiller,yaşlı bir kadın gibi kendine terkedilir
Şarkılar,incecik bürümcükten acılar vaad eder her dinleyene
Bitenin başlayana dokunduğu yerdir eylül...Onun için yanık yanık tütsü kokar,
Onun için değdiği yeri kanatır.
Eylülde aşk,eylülde acı,eylülde yalnızlık zordur,
eylülde herşey zordur,ben eylülü onun için severim.
Eylül ışıklarında çırılçıplak ruhlar yıkanır
Herkes herşeye kapısını aralar 'bir aşk oluverir aşinalık'.
Ölüm kıvırcık saçlarını hayatın göğsüne dokundurur.
Aşkı ve ölümü ben hep bu ayda beklerim.
Nasıl da mahsun ve nasıl da tehditkardır.
Ben eylülde bütün aşklardan ve kadınlardan korkarım...Ben her yıl eylülün çıplak ayaklarına bir yazı adarım.
Ve ben eylüle akarım
Bir hüzün gibi akarım ben eylüle,
kanayan bir aşk gibi akarım,
Siyah şallara bürünmüş bir genç ölüm gibi akarım... #ahmetaltan
Read more
ANLAŞ(AMA)MAK AMA’LARI BOŞVERİN Hep aynıdır bahane…anlaşamadık ve bitti.Çevremdeki insanlara ...
Media Removed
ANLAŞ(AMA)MAK AMA’LARI BOŞVERİN Hep aynıdır bahane…anlaşamadık ve bitti.Çevremdeki insanlara kesin bilgi yayalım diye başlayan sözlerle anlatmaktan yoruldum artık. Sizce en doğru iletişim şekli anlaşmak mıdır?Ya da şöyle sormalıyım iki insan anlaşıyorsa bu mükemmel bir ... ANLAŞ(AMA)MAK
AMA’LARI BOŞVERİN
Hep aynıdır bahane…anlaşamadık ve bitti.Çevremdeki insanlara kesin bilgi yayalım diye başlayan sözlerle anlatmaktan yoruldum artık.
Sizce en doğru iletişim şekli anlaşmak mıdır?Ya da şöyle sormalıyım iki insan anlaşıyorsa bu mükemmel bir durum mudur? Cevap benden gelsin o zaman : HAYIR.
Sevdiğiniz insala tanışana kadar senelerce onunla hiçbir bağı olmayan ailenle,arkadaşlarınla ve bambaşka sorunlarla yada güzelliklerle mücadele ederek geçirdiğin bir hayatın oluyor.Onunla çoğu zaman apayrı dertlerin oluyo…O belki bu güne kadar el bebek gül bebek bir eli yağda bir eli balda büyümüş sense hep zorluklarl mücadele etmişsindir. Ya da o aldatılmanın çok normal olduğu bir hayattan gelirken sen bunun affedilemez bir hata olduğunu doğru kabul ederek yetişmişsindir.Belki de onun ailesi senelerce sol görüşlü insanlarla mücadele ederken senin ailen sağ görüşlü insanlarla kabul edilemez bir savaşa girmiştir.Bilemezsin.Çünkü aynı hayatın bambaşka yerlerinde büyümüş ve yolunuz belki okulda belki bi kafede belki sokakta yürürken kesişmiştir.Sizi anlayamadığınız bir güç ona inatla itmiştir.Aşktır işte bu kendinize engel olsanız bile gelirde en olmadık zamanda en olmadık yerde ayaklarını yere vura vura ben geliyorum der.Ne durdurmak ne de kendinize engel olmak elinizde değildir.Ve siz senelerce bu sevginiz için mücadele ederken bi anda anlaşamadık bitti diye ayrılıyorsunuz.Senelerce neden mücadele ettiniz dediklerinde de çok seviyorduk cevabını verip seve seve ayrıldık diyorsunuz.
DURUN!ARKANIZI DÖNÜN VE BARIŞIN
Birbirinden senelerce habersiz yaşamış iki insanın anlaşamaması değil ANLAŞMASI BİR MUCİZE!Birbiriniz için ne değişin ne de birbirinize kızın. Sadece birbirinizi olduğunuz gibi kabul edin.Siz onu zaten böyle olduğunu bile bile sevdiniz.Eminim ki siz onu değiştirebilirim sanmıştınız ama olmadı değil mi? Olmaz.Çünkü insan özüyle birdir.Özünden pekte fazla dönemez.
Read more
 #tbt <span class="emoji emoji1f306"></span>Günümüzde maalesef hala kadın bedeni üzerinde inanılmaz bir beklenti var. İdeal kilo, ideal ...
Media Removed
#tbt Günümüzde maalesef hala kadın bedeni üzerinde inanılmaz bir beklenti var. İdeal kilo, ideal beden, bikini vücudu ve daha nicesi...Medyada sosyal medyada ve genel toplumda gördüğümüz bu algı kadınların, kendilerini bedenlerine ve görünüşlerine indirgemelerine neden olabiliyor. ... #tbt 🌆Günümüzde maalesef hala kadın bedeni üzerinde inanılmaz bir beklenti var. İdeal kilo, ideal beden, bikini vücudu ve daha nicesi...Medyada sosyal medyada ve genel toplumda gördüğümüz bu algı kadınların, kendilerini bedenlerine ve görünüşlerine indirgemelerine neden olabiliyor. Bu konuda özellikle ergenlik sürecinden geçen ya da yirmili yaşlarına yeni adım atan kişilerin korunmaya ihtiyaç duyduğunu ama böyle bir şeyin de pek mümkün olmadığını görüp ara ara üzülsem de en azından elimden gelen yazmak diyerek bu konuda ara ara yazmaya çalışıyorum.
_
Bizim bir bedenimiz var ve biz bu bedenin içinde yaşıyoruz ama bizi biz yapan şey, sadece görüntümüz değil, tercihlerimiz, yaptıklarımız, ideallerimiz ve zevklerimiz. Yani bu bedenin içinde ne yaptığımız hayatımızı ne şekilde değerlendirdiğimiz aslında bizi biz yapan şey. Bedenimiz sadece bunları yapmak için bir araç, amaç değil. Ve kişilerin öz değerlerini sadece bedenlerine indirgemeleri hem kendine güvenlerini ciddi şekilde azaltan hem de bedeni kabullenmeyi zorlaştıran bir faktör olduğu için özellikle buna değinilmeli diye düşünüyorum.
_
Bedeninizle mutlu olmanız için, toplumun ya da medyanın karar verdiği ve sadece fiziksel görüntüye dayanan "ideal" kavramına ulaşmanız gerekmiyor. Ve kendimizi, diğer kadınları ve aslında herkesi sadece bedenleriyle değil de bir bütün olarak görmeye odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.
_
Burada kendi fotoğrafımı pek paylaşmıyorum, çünkü profilimin amacı "ben ben ben" değil, benim anlattıklarım olsun istedim hep. Fakat ara ara, kendi fotoğrafımı altındaki yazının daha çok kişiye ulaşacağını bildiğim için kullanıyorum, ama bu durumda bile en son paylaştığım fotoğrafta ilk gelen yorumun "kilo vermişsin" olması beni baya düşündürdü. Hayır vermedim, vermeye de çalışmıyorum. Neredeyse 3 senedir aynı kilodayım. 38 bedenim, genel olarak iyi besleniyorum, hareketliyim ve düzenli spor yapıyorum, sağlıklıyım, PCOS'luyum ve uzun zamandır her şey yolunda, kendimden, halimden ve hayatımdan genel olarak mutluyum. Çok sevdiğim bir işim, hayallerimizin çok benzer olduğu bir hayat arkadaşım, çok sevdiğim arkadaşlarım ve ailem var. (devam ediyor 👇🏼👇🏼👇🏼) #cerenyavuz #pozitifpersembe #bedenalgisi
Read more
Doğrusunu bildiğim yalanları dinlerken ben. Sahi ne çok yalan duyar olduk, böyle gözümüzün içine ...
Media Removed
Doğrusunu bildiğim yalanları dinlerken ben. Sahi ne çok yalan duyar olduk, böyle gözümüzün içine baka baka gerçekleri saklayan ne kadar çok insan var. Hatta kendi kendimize bile yalanlar söyleyip üstüne üstlük kendimizi buna inandırarak yaşamaya başladık. Kendi kurduğumuz yalanlarımızla ... Doğrusunu bildiğim yalanları dinlerken ben.
Sahi ne çok yalan duyar olduk, böyle gözümüzün içine baka baka gerçekleri saklayan ne kadar çok insan var. Hatta kendi kendimize bile yalanlar söyleyip üstüne üstlük kendimizi buna inandırarak yaşamaya başladık. Kendi kurduğumuz yalanlarımızla hayatı gerçek yaşamaya çalışmak ne kadar doğruydu?
Bir de şu var ki biz gerçeklerle bir gün illaki yuzlesiyoruz, yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış oysa günümüzde hem teknoloji olarak hem de bilgi/kültür bazındaki hızlı gelişmelerle aslında her an doğrusunu bildiğimiz yalanları görüyoruz çevremizde. Asıl trajikomik olan kısmı herkesin sessiz bir anlaşma yapmış gibi bu düzene ayak uydurması.
Peki hayatımızda yapmak istediklerimiz için yalan söylemek yerine çalışıp, uğraşıp neden onları gerçek yapıp yaşamıyoruz ki. Instagramda, facebookta "-miş gibi yapmak(pretend)" basit. Bunlara başkalarını hatta kendimizi inandırmakta basit ama bunlar için çalışmak zor.
Sizce kolay yoldan yalandan da olsa bir hayat mi yoksa hayatta bir şeyleri basarmak icin çalışmamızın gerekeceği gerçek hayat mi?
Sadece sosyal medyada değil, gerçek hayatta da yüzünüz hep gülsün.
#yalan #gercek #hayat (*edit: fotoğrafı kendi kendime çektim yani haberim yokmuş falan değil, gayet haberim vardı😊)
Read more
Bugün doğum günüm.Seninle her göz göze gelip,cennet kokun cigerlerimi doldurduğunda dilimden ...
Media Removed
Bugün doğum günüm.Seninle her göz göze gelip,cennet kokun cigerlerimi doldurduğunda dilimden hep şükürler dökülüyor EN GÜZEL HEDİYEM.ALLAH karşına kötü insanlar çıkarmasın demeyeceğim.yanlışlardan,zorluklardan uzak tutsun demeyeceğim.Bunları yaşayacaksın çünkü hayatın ... Bugün doğum günüm.Seninle her göz göze gelip,cennet kokun cigerlerimi doldurduğunda dilimden hep şükürler dökülüyor EN GÜZEL HEDİYEM.ALLAH karşına kötü insanlar çıkarmasın demeyeceğim.yanlışlardan,zorluklardan uzak tutsun demeyeceğim.Bunları yaşayacaksın çünkü hayatın kuralı bu.Gerekli bir kuraldır.Sana hayatı yaptığın yanlışlar,yaşadığın zorluklar,karşılaştığın kötü insanlar ögretecektir.Baban olarak duam ve çabam bunlar karşısında güçlü,dayanıklı ve zeki olman olacak hep.Bunları buraya yazıyorum çünkü kaybolmayacak bu yazdıklarım ve aklın erdiği andan itibaren hep karşına çıkacak, okuyacaksın.Unutma'ki şartlar ne olursa olsun ben hep yanında olacağım.gücüm yettiğince,aklım erdiğince sana son nefesime kadar fiziken,ruhen eşlik edeceğim.Sana yanlış seçimler yaptığını düşündüğünde doğrunun ve yanlışın göreceli olduğunu,tıkandığında hep bir çıkış yolunun bulunduğunu,zihnini hep açık tutman gerektiğini,her durumda bakış açını değistirip durumu başka açılardan da görmen ve kararlarını öyle vermen gerektiğini,bir zorlukla karşılaştığında yeryüzünde herhangi bir insan o zorluğu aşmışsa senin de aşabileceğini,öğrenmekten ve de düşünmekten yoksun olmaman gerektiğini,uzaklarda dahi olsan aile birligine önem vermen gerektigini,gerçek dostlukları önemsemeni,aşkı bulduğunda üçüncü sahıslara kulak asmadan doya doya yaşaman gerektiğini,senin yaşam enerjini yok edecek,hiçleştirecek insanlardan kim olursa olsun uzak durman gerektiğini,sahiplenmekle kölelik,bağlanmakla bağımlılık arasınki farkın ne olduğunu,kadinlara saygılı ve zarif olman gerektiğini,kimseyi ayiplamaman ve şekilci olmaman gerektiğini,en yok zamanında dahi çalmaman ve çalısarak kazanman gerektigini,hayallerini büyük tutup onları gercekleştirmekten korkmaman gerektigini,söhrete ve paraya köle olmaman gerektigini,cimri olmaman ama seni yoksullaştıracak kadar da bonkör olmaman gerektiğini,yokluğun içinde öğrenecek çok şey olduğunu,kaba kuvvetin zayıf insanların işi olduğunu,ama sana uygulandığında da karşılığını vermeye hazır olman gerektiğini,hayvanları ve doğayı sevmeni,sanatı ve bilimi önemsemeni,daha bir çok hayat tecrübemi sana ömrüm yettiğince ögretmeye çalısacağim.Tek duam bu.seni çok seviyorum.iyiki doğduk.
Read more
İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde ...
Media Removed
İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde nefret olmayan, sadece sevmek için atan, anne ve babasını göreceği günün heyecanıyla pıt pıt atan bir kalp... Sonra dik durabilelim diye omurgalarımız sarıldı sevgi dolu kalbimizin ... İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde nefret olmayan, sadece sevmek için atan, anne ve babasını göreceği günün heyecanıyla pıt pıt atan bir kalp... ❤

Sonra dik durabilelim diye omurgalarımız sarıldı sevgi dolu kalbimizin etrafına... Kendi ayaklarımızın üzerinde durabilelim diye ayaklarımız, kendi işimizi görebilelim diye ellerimiz eklendi vücudumuza... Sonra gözlerimiz, kulaklarımız, burnumuz... Bütün organlarımız yaratıldığında "Merhaba" dedik dünyaya... Hepimiz ağlayarak doğduk; ama yüzlerinde tebessüm olduk anne ve babalarımızın... 🤱

Sadece sevmeyi bilen küçük kalplerimiz zamanla nefreti, kini, kıskançlığı öğrenmeye başladı. Adına "büyümek" dediler. Ne büyümek ama?
Ben hiç büyümek istemedim mesela. En sevdiğim yaşım, 8 oldu hep. Annemin "oğluşu" babamın "yavrusu" olarak kalmak istedim. 👪

Sonrası malûm... Hayal kırıklıkları, ayrılıklar, gözyaşları, dost kazıkları... Sizi de üzmediler mi? Hem de çok üzdüler, biliyorum; ama güzel şeyler de girdi her birimizin hayatına... Kendi canından, kendi pıt pıt atan kalbinden daha çok sevdiğin insanlar oldu. Bunlardan bir tanesine "eşim" dedik/diyeceğiz. 💞

Bir kere daha doğabildiğini o zaman anladım insanların. Yaşı kaç olursa olsun, içindeki sevgi bitmiyorsa her gün yeniden doğuyorsun aslında.

Sonra Allah sana bir mucize daha bağışlıyor. "Bitmedi" diyor. Senden bir kalp daha yaratıyor. Onu dinliyorsun, onunla bölüyorsun bazen uykularını; ama hiç şikayet etmiyorsun. Adına "evlat" dediğin mucize ile bir kez daha doğabileceğini anlıyorsun. Gecenin 3'ünde seni sokak sokak karpuz aramaya gönderebilecek tek bir güç olabiliyor hayatında... Çok doğum günü gördüm hayatımda. Ben bile saymadım bir yerden sonra... Her birinde hep heyecanla bekledim. Geri geri saymaya başladım bir ay öncesinden... Ne kadar haklı olduğumu en çok da bu sene anladım. Son 1 senede 2 kere daha doğdum çünkü. Saymanın gerçekten manası yokmuş yılları... Büyüdükçe çocuk olabiliyormuş insan.
Ben bugün bir yaş daha gençleştim. Büyüdüm; ama büyüdükçe çocuk oldum. Hâlâ annemin 8 yaşındaki "oğluşu"yum mesela... Babamın "yavrusu"yum hâlâ. Eşimin "sevdiceği" ve "Zeynep Masal'ın babası..."
Read more
Oyunculuk meslektir! Önce okulumu okuyayım kendi işimi kurayım yandan da oyunculuk yaparım diye düşünen kardeşlerimiz hep yanıldı ve olmadı.Olmaz... O bir sevda işidir. Gönlünü koymalısın hiç bir şey seni o aşktan vazgeçirememeli işte o zaman sarıldığın inanç ve tuttuğun o güç seni ... Oyunculuk meslektir!
Önce okulumu okuyayım kendi işimi kurayım yandan da oyunculuk yaparım diye düşünen kardeşlerimiz hep yanıldı ve olmadı.Olmaz...
O bir sevda işidir. Gönlünü koymalısın hiç bir şey seni o aşktan vazgeçirememeli işte o zaman sarıldığın inanç ve tuttuğun o güç seni de tutuyor hem de sımsıkı. İstanbul’a geldiğimden bu yana bir gün köyüme döner miyim acaba diye hiç aklıma getirmedim. Ben bu işe baş koydum başaracağım dedim... Bu diziye başlama anım Perşembe tbt si olsun dedim sevenlerime👍🎬Çok emek var çok büyük fedakarlıklarım var. Sağlam mücadele diyelim.
Geçmiş yıllarda işsiz kaldığım ender dönemlerimden bir gün bana bir teklif geldi. Malatya’da çekilen Kürtçe bir dizide ana karakter oynar mısın diye; ben tabi balıklama atladım. Egeliyim ve hiç ama hiç Kürtçe bilmiyorum ama işi kapabilmek için derdimi anlatabilecek kadar biliyorum dedim. Hayatımın yalanı idi.Ve derdimi hiç anlatamadım.Ben kenarda köşede senaryodaki Kürtçe kelimeleri ezberledim gizli gizli bana öğretin diye insanların peşinden koştum. Bilmediğimi yönetmen farketseydi belki de kovulacaktım diziden. Kulakları çınlasın o zamanlar görüntü yönetmenimiz şimdi Payitahtın yönetmeni Emreciğim ile çaresiz bakışmalar ben lafımı unuttuğumda eyvah yandık diye:) Sevgili Yunus Yılmaz beni o zor şartlarda bu diziye dahil ettiğin için hep minnettar oldum. Yaşasın kendi evimi alabilecek parayı kazanıyordum. Bir yandan da bir dil daha öğreniyordum. Hayat bir mucizedir. Kendinize inanın Allahtan başka hiç bir şey gözünüzü korkutmasın. Sonra ne mi oldu? Daha sonra bu diziden keşfedildim ve Seksenler maceram başladı. Mem u Zin Helin #tbt Perşembe’ye güzel bir anı ile başlayalım mı?💋🥰😅👋🏻
Read more
Bu benim hayatım, tutamadım ellerimden kaydı Sigaraya başladığımda tam 2 liraydı İlk okuldan ...
Media Removed
Bu benim hayatım, tutamadım ellerimden kaydı Sigaraya başladığımda tam 2 liraydı İlk okuldan kaçtığımda 6 yaşımdaydım Bir camide yattığım gün hava eksi 6. .. Bomfunk'ın kasetini aldım ve odamdan Marilyn Manson posterleri kalktı O zamanlar bende hayat belirtisi vardı Salak gibi en ucuz ... Bu benim hayatım, tutamadım ellerimden kaydı Sigaraya başladığımda tam 2 liraydı İlk okuldan kaçtığımda 6 yaşımdaydım Bir camide yattığım gün hava eksi 6. .. Bomfunk'ın kasetini aldım ve odamdan Marilyn Manson posterleri kalktı O zamanlar bende hayat belirtisi vardı Salak gibi en ucuz mikrofonu çaldım! Eskiden altı değil, gözlerim karaydı Şimdi bunları yazarken gözlerim karardı Nefret etmek için yaşım müsaitti ve Kendime gelmem için bir vesait vardı. Bir gün odada buldular beni yarı baygın Sonra verdiğim sözleri yine hiçe saydım Utancım, anneannemin bileziğini çaldım Onunla da kıyafet ve biraz içki aldım... Sahneye ilk çıktığımda 300 kişi vardı Yarısından fazlası da zorla bilet aldı Ben hiçbir b** içmiyorken 9 albüm yaptım 2 senede bir o kadar albüm çöpe attım... Seninki palavrayla mixlenen bir şarkı Süslü cümleler beni hiç etkilemez tatlım Durdurdum kalbimi, bu mutluluğun şartı Bazen ekmek almak için kredi kartı... Bilmiyorum, dün gece ben hangi evde kaldım Doktor, söyle bende biraz umut var mı? 2 seansta kapıyı pis yüzüne çarptım 300 liramla 4 şişe viski sana kaldı... Yaşarken ben içimde bir ceset yarattım Çabalarım, boş gezenin hep gözüne battı Şimdi ben de boş gezenin kendisiyim, artı Dinle diye yapılmadı nice böyle şarkı...
Read more
 #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #şiirler i #EkremÇulfa Öğretmenler Günü için #güzel ve #anlamlı ...
Media Removed
#24Kasım #ÖğretmenlerGünü #şiirler i #EkremÇulfa Öğretmenler Günü için #güzel ve #anlamlı #mesajlar Herkesin kendine göre bir zevki vardır.Kimi bahçe ile meşgul olmak, güzel çiçekler yetiştirmek ister. Bazı insanlarda... 24 Kasım #Öğretmenler Günü #şiir lerle ve şarkılarla ... #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #şiirler i #EkremÇulfa
Öğretmenler Günü için #güzel ve #anlamlı #mesajlar

Herkesin kendine göre bir zevki vardır.Kimi bahçe ile meşgul olmak, güzel çiçekler yetiştirmek ister. Bazı insanlarda...
24 Kasım #Öğretmenler Günü #şiir lerle ve şarkılarla anılacak. Hayatımızın her kesimine hitap eden #değerli öğretmenler imiz için milyonlarca #öğrenci şiir ve #kutlama mesajlarını araştırmaya devam ediyor. Öğretmenler Günü'nde okunacak olan şiirler, bizleri yetiştiren ve bu günlere getiren bireylere #teşekkür mahiyetinde iletilecek. İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü için en güzel şiirler ve kutlama mesajları

Çocukluktan #yetişkinlik çağına kadar hayatımızın her alanına güzel dokunuşlar yapan öğretmenlerimiz için en güzel ve anlamlı Öğretmenler Günü şiirlerini derledik. Milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya devam eden Öğretmenler Günü şiirleri, öğretmenlere güzel duygular yaşatacak. İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü için en güzel şiirler ve kutlama mesajları.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

#ÖĞRETMENİM

Güler yüzlü öğretmenim,
Bir tanesin, canım benim.
Masallarla bilmeceler,
Anlatırsın neler neler... Kalemimi tutamazken
Kitabımı açamazken
Bir de baktım yazıyorum,
Sular gibi okuyorum.

Çalışıp iyi olmayı,
Koşup el ele vermeyi,
Bu güzel yurdu sevmeyi
Sen öğrettin öğretmenim.

Bizde pek çok emeğin var,
İçimizde çok yerin var
Yetiştirdin hepimizi,
Ver öpelim elinizi

Süleyman KARAGÖZ

ÖĞRETMENİM-2

Öğretmenim, 
Canım benim! 
Seni ben pek 
Çok severim.

Sen bir ana, 
Sen bir baba, 
Her şey oldun 
Artık bana

Gözüm sende, 
Gönlüm sende. 
Okut, eğit 
Beni sen de

Okut, öğret 
Ve nihayet 
Yurda yarar 
Bir insan et!

Rakım ÇALAPALA

BİRİCİK ÖĞRETMENİM

#Öpmek istiyorum hep o şefkatli elleri. 
Yerimde sayıyordum alıp geçtin ileri. 
Bana hep sen öğrettin o güzel bilgileri. 
Benim bilgi kaynağım, sevgili öğretmenim.

Hep #okulda geçirsem günleri, geceleri, 
Daha erken öğrensem harfleri, heceleri. 
Sende saklı bulunan o güzel bilgileri, 
Ben de almak isterim biricik #öğretmenim.

İstemez oldum artık vefasız geceleri. 
Hep sınıfımda olsam, okusam heceleri. 
Atamın önerdiği olmam istenen yeri, 
Bana sen hazırladın biricik öğretmenim.
Hakkı ÇEBİ
Read more
Aslında bu yılın bir konsepti vardı bir elimde 3, diğer elimde 0 uçan balonları sallayarak video ...
Media Removed
Aslında bu yılın bir konsepti vardı bir elimde 3, diğer elimde 0 uçan balonları sallayarak video çekecektim lakin olmadı, şarkı bile hazırdı sürpriz bozulmasın belki sonra çekerim diye şarkıyı tabi ki de söylemeyeceğim çok beklersiniz. Az önce 29. Yaşımla vedalaştık başladığımız gibi ... Aslında bu yılın bir konsepti vardı bir elimde 3, diğer elimde 0 uçan balonları sallayarak video çekecektim lakin olmadı, şarkı bile hazırdı sürpriz bozulmasın belki sonra çekerim diye şarkıyı tabi ki de söylemeyeceğim çok beklersiniz. Az önce 29. Yaşımla vedalaştık başladığımız gibi bitirdik ilişkimizi, gece yarısı cırcır böceklerinin öttüğü hafif esen sahil kenarında bir çardakta son sohbetimizi yaptık, ellerimizde Bomontilerimizle “çok eğlendim, ilk gün yaptığımız konuşmada eğleneceğimizi biliyordum ama bu kadar eğleneceğimiz aklıma gelmezdi” dedi ve ekledi “başlarda çok eğlendiğimiz için sonlarda biraz ağırdan aldım 30’a hazırladım seni o yüzden sonsuz vedaları soktum hayatına, inzivaya çekilmene vesile olacak oyunlar yaptım, affet” dedi. “Herkes gibi 30 sana şunu getirir, senden şunu götürür demeyeceğim, sen zaten neyin ne olduğunu biliyorsun, tekamülüne gönlün nasıl istiyorsa öyle devam et Naksu’cuğum yaşadıkların her zaman yanına kar kalacak, eğer bir şey söylerse sen 30’a o kadar kulak asma” dedi son yudumunu aldı şişeyi masaya bıraktı ve gitti, arkasından el bile sallayamadım öylece bakakaldım. Şimdi 30’la oturuyoruz, önce masada derin bir sessizlik vardı ilk oturduğunda başımızla birbirimize selam verdik uzunca bir süre bekledik konuyu ilk kim açacak diye ya da o hiç bir zaman konuya girmeyecekti de ben bekledim. 20’li yaşlardan daha yeni ayrılamamanın vermiş olduğu delilikle bodoslama girdim konuya, “benim hayallerim var” dedim “biliyorum” dedi net bir ses tonu ile, “aklım hep bir karış havada öyle ağır olamam ben, bekleme sakın” dedim, “beklemiyorum” dedi aynı tonda, “Burnumun diki...” diye cümleye başlayacaktım ki “biliyorum her şeyden haberim var, hala çocukça hayallerinin peşinden koşuyorsun, özgürlüğün kısıtlandığı anda içinden bir canavar çıkıyor, ‘ben gidiyorum’ diye çekip gidiyorsun, salaklığa asla tahammül edemiyorsun gibi nice durumdan haberim var sen merak etme” diye araya girdi. Yine sustuk o ufuka bakıyor ben elimdeki şişeye bakıyordum ki yine tutamadım çenemi “eee ne yapacağız?” dedim. Kafasını kaldırdı, gülümsedi…Öyle korkulacak bir gülümseme değildi içten hani böyle bazen yeni biriyle tanışırsın sanki hep onunla tanışmayı beklersin (⬇)
Read more
Merhaba sevgili arkadaşlarr<span class="emoji emoji1f337"></span> Ben uzun yıllarımı mutfakta çalışarak bu şekilde para kazanarak ...
Media Removed
Merhaba sevgili arkadaşlarr Ben uzun yıllarımı mutfakta çalışarak bu şekilde para kazanarak geçirdim. Mutfak benim hayatım huzur bulduğum mutlu olduğum tek yer günde 40 tepsi baklavayı banamısın demeden hazırlayan ben bazan ben bile kendime şaşırıyordum ben üzüntümü sıkıntımı ... Merhaba sevgili arkadaşlarr🌷
Ben uzun yıllarımı mutfakta çalışarak bu şekilde para kazanarak geçirdim. Mutfak benim hayatım huzur bulduğum mutlu olduğum tek yer günde 40 tepsi baklavayı banamısın demeden hazırlayan ben bazan ben bile kendime şaşırıyordum ben üzüntümü sıkıntımı derdimi etrafıma yansıtamam içimde yaşarım belki güleceksiniz ama hamur benim en iyi arkadaşım okadar baklavayı yapınca kendime şaşarken derdimi üzüntümü anlattığım hamurların bana yardımcı olduğu düşünememişim 😊iyi anlaşıyorduk elime alınca baklava hamurunu kendiliğinden açılıyordu.Tariflerimi eksiksiz paylaşıyorum bunu burda çok anlatmaya çalıştım ders gibi kurs gibi binlerce mesaj aldım burda olmuyor YouTube kanalı açın diye açtım ama ben teknolojiden pek anlamıyorum ben sadece müşterilerime yaptıklarımın resmini çekip göstereyim diye açtığım sayfam bu güne geldi.Hayatımın hiç bir döneminde menfaatçi hesapçı çıkarcı olmadım duygularımla yaşarım öyle davranırım burada ciddi istatistikler yapıp benim videolarımda benden çok takipçi sayısına ulaşan sayfalar var hiç bir zaman rakamlara takılmadım takipçi kaybetme korkum olmadı para kazanma hırsım olmadı haketmediğim bir lokmayı Allah’tan istemem nasipte etmesin.Benim sağlam bir kitlem var benim benim baklava tariflerimle yüzlerce arkadaşımız evine katkıda bulunmak İçin siparişe başladı ve binlerce insanın duasını aldım bundan büyük ödül olabilirmi her sabah işiniz gücünüz rast gitsin diye onlarca mesaj almak ne ile ölçülebilirki. 🌿Çok zor ve acılarda dolu oldu hayatımın son bir kaç yılı sizin dualarınızla ayaktayım hayata tekrar tutundum çok yoğun olduğum zamanlarda sorulara döneniyorum kırılmak darılmak yok o an bana dua edin destek olun🌷YouTube kanalım 1,5 yaşında 500.000 aboneye olaştım bütün tariflerimi okul gibi kurs gibi orda paylaşıyorum sizlerinde desteği ile hep birlikte tam gaz devam edicez yine desteklerinizi bekliyorum yazın biraz az paylaşım yaptım bundan sonra süper tariflerle tekrar hep birlikte devam inşallah🌷teşekkür ederimmmmm 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
👉🏻YouTube:bera tatlidunyasi 👉🏻youtube:bera tatlidunyasi
Read more
Hep gül güzel kadın. Hep güçlü ol. Çünkü hayatın akışında her birimizin ayağına taşlar takılıyor, ...
Media Removed
Hep gül güzel kadın. Hep güçlü ol. Çünkü hayatın akışında her birimizin ayağına taşlar takılıyor, düşüp dizlerimizi parçalanırcasına kanatıyoruz. Kimi zaman karşımıza koskacaman bir buz dağı çıkıyor. Bin bir zorlukla onu da geçmeye çalışıyoruz ama bir bakıyoruz ki okyanusun altında ... Hep gül güzel kadın. Hep güçlü ol. Çünkü hayatın akışında her birimizin ayağına taşlar takılıyor, düşüp dizlerimizi parçalanırcasına kanatıyoruz. Kimi zaman karşımıza koskacaman bir buz dağı çıkıyor. Bin bir zorlukla onu da geçmeye çalışıyoruz ama bir bakıyoruz ki okyanusun altında çok daha büyük bir buz dağı var. Pes edecek gibi oluyoruz; her şey o kadar tahammülsüzleşiyor ki artık dayanamayacağımızı zannediyoruz. Aslında her zorluğun karşısında yine bizi bu zorluktan çıkarabilecek olan bir Allah var. Geçmez diyoruz geçiyor, katlanamam diyoruz katlanıyoruz. Ee peki biz bu engellerden sonra ders çıkartıp önümüze baka baka yürüdükten sonra hayatın akışının getirdiklerine de 'işte ben buradayım, ben seninle var olacağım' deyip kendi benliğimize kattıktan sonra yürümeliyiz. Zor olur. Kolay olur. Fark etmez. Yürümeliyiz. Hayat arkaya dönüp bakmak ve orada takılı kalmak için kısa. Sadece daha fazla tecrübe sahibi olup yürümeliyiz.
Herkesin farklı imtihanı var ve bu imtihanlardan güçlü çıkacak gücü de var.
Hiçbir insanı ilgilendirmez bizim yapacağımız ya da yaptıklarımız. Bi' biz biliriz ne yaşadığımızı, ne duygular hissettiğimizi ve artık nasıl devam edeceğimizi. Ve yine en güzel, çiçekli yolu seçeriz ve gelecek günlere koşarız yüzümüzde en samimisinden bir gülümseme ile...
Nazım Hikmet ne demiş: "Güzel günler göreceğiz çocuklar
Güneşli günler göreceğiz.
Motorları maviliklere süreceğiz çoçuklar
Işıklı maviliklere süreceğiz.."
Ve yine Nazım Hikmet ne demiş: "En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımız" .
.
Güçlü Ol Güzel Kadın! Biz buradayız, yanındayız, önündeyiz, arkandayız, biz hep seninleyiz! 💜
@gizemkaraca 💜💪 .
.
.
.
.
.
.
. #güçlüolgüzelkadın
Read more
Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime ...
Media Removed
Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime uğramış olsam da, söz konusu duyguların ifadesi olunca kat ettiğim yoldan şüpheliyim biraz… Hele hele ben öyle kendiliğinden değil de, sadece özel bir sebepten ötürü bir şeyler karalayacaksam ... Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime uğramış olsam da, söz konusu duyguların ifadesi olunca kat ettiğim yoldan şüpheliyim biraz… Hele hele ben öyle kendiliğinden değil de, sadece özel bir sebepten ötürü bir şeyler karalayacaksam bu sefer, sanırım işim hayli zor… Zira sanki yazmak zorundaymışım da, kendimi kasıyormuşum gibi bir halet-i ruhiye durumu yaşamak gibi bir korkum var nedense… Ama hatırlayamayacak olsan bile, senin için, benim için, bizim için bu kadar özel olan bir günde, senin adına hazırlanmış bu bloğu bomboş bırakmaya nasıl razı olabilirdi gönlüm?

Ha bugün, ha yarın derken bak geldi çattı bugün… Ne kadar hazırlık yapsam da kendimce, aslında ne kadar hazırlıksız yakalandım bir ben bilirim… Kim bilir ne kadar eksik çıkacak gün boyu… Kim bilir ne çok “keşke” dökülecek dudaklarımdan… Ama bilesin, hepsinden çok zikredeceğim bir kelime daha var ki yüreğimden akıp dudaklarıma gelen; ne bugünle sınırlı kalacak, ne bir sonraki günle… Bir kelime ki en derininden, en şiddetlisinden dile gelen… Dile gelirken her seferinde içimi titreten… Ben “şükür” diyeyim, sen anla gerisini… Elbet gelecek değil mi, bunları da anlayabileceğin günler?
Ömürde ne kadar küçük, bizim hayatımızda ne kadar büyük bir yıl oldu bu yıl… Bunca yıllık hayatımın sadece son yılında vardın sen… Ama nasıl oldu da, sensiz bir hayatı hayal bile edemeyecek bir duruma geldim bilemiyorum. Sanki hep vardın sen, sanki hep bizimleydin…
İşte artık 1 yaşındasın küçük insan… Benim küçük insanım, benim bebeğim… Tam tamına 1 yıl oldu sen hayatı, biz de seni tadalı… Neler yaşadık, neler gördük birlikte… Ne keşiflere çıktın, minik bedenin ve tertemiz ruhunla… Biz de seninle birlikte keşfettik bilmediğimiz pek çok şeyi… Seninle birlikte öğrendik anne ve baba olmayı… Ruhumuzun en karanlık, en izbe köşelerinde saklı kalmış pek çok duyguyu senin sayende bildik…
Şimdi… İşte şimdi… Varlığın için Allah’a, yaşattığın tüm güzellikler için de sana teşekkür edebiliyorum sadece… Ve bir babanin dileyebileceği en güzel şeyleri diliyorum senin için… Bu kadar büyük bir borç için daha fazlası gelmez elimden…
Read more
 #Repost @iclalaydin ・・・ “Ama bir gün, benim yaşıma geldiğin bir gün pişmanlıklarını bile sevmeyi ...
Media Removed
#Repost @iclalaydin ・・・ “Ama bir gün, benim yaşıma geldiğin bir gün pişmanlıklarını bile sevmeyi öğreneceksin. Tıpkı Beckett gibi ‘İyi ki denedim, iyi ki yanıldım. Şimdi yeniden deneyeceğim, yeniden yanılacağım. Üstelik bu kez daha iyi yanılacağım’ diyeceksin. Kendini eksiğinle ... #Repost @iclalaydin
・・・
“Ama bir gün, benim yaşıma geldiğin bir gün pişmanlıklarını bile sevmeyi öğreneceksin. Tıpkı Beckett gibi ‘İyi ki denedim, iyi ki yanıldım. Şimdi yeniden deneyeceğim, yeniden yanılacağım. Üstelik bu kez daha iyi yanılacağım’ diyeceksin. Kendini eksiğinle fazlanla, olduğun gibi sevmeyi öğreneceksin. Çünkü başka yolu yok...” 🖤
#encokbeneglendim isimli biyografik anı kitabında böyle diyor @izzetcapa 👏🏻 Abisi Celal Çapa ile karşılıklı iç dökmelerini okurken neden bilmiyorum içim buruldu... Duygulandım. Celal Çapa’nın “Şimdi olsa asla öyle yapmazdım” cümlesini okurken “ne çok geçiyor içimizden bu cümleler” diye düşündüm. Yaş almak gerçekten güzelmiş ❤️ Af dilemek, hırçınlıkların ve kopuşların nedenini anlayabilmek, anlamaya çalışmak... Güzel bir anıyı güzel kalması için kirini, tozunu alabilmek🖤 İzzet ve hiç değişmeyen hakiki yol arkadaşları benim için daima çok kıymetli olmuştur. Beni sakınıp, koruyup kollayan, sevip sayan hallerini, sözlerini, yüzlerini o güzel günleri, yılları unutmam mümkün değil🙏🏻🌿 İstanbul eğlence ve yemek dünyasının “marka” ailesinin küçük oğullarının hikayesini aslında içini korkusuzca döküşünü okuduğumda bazen çok yüksek bulduğum öfkesinin nedenlerini de gördüm... İnsan kendi haklılığına o kadar inanıyor ki neyi kırıp döktüğünü bazen hiç görmüyor. Bir gün dönüp de görebilmek ancak İzzet gibi duygusuyla yüksek yaşayan pek insana nasip oluyor. İzzet’e olmuş ne güzel... 🤗 Cemiyet hayatının en güzel, zarif ve üretken kadınlarından yengesi Şebnem Çapa’dan gönül alırken bile afacan bir çocuk olduğunu düşündüm onun... Ben bir de 60’tan sonra gelecek anıları okumak isterim. Tebrikler İzzetçiğim, hep yaz, hep not et, hep anlat, hiç yorulma❤️👏🏻 Ve hep en çok sen eğlen...
Read more
Sevgili genç kızlarım, Sizlere okadar çok şey demek istiyorum ki, okadar hayattan birşeyler ...
Media Removed
Sevgili genç kızlarım, Sizlere okadar çok şey demek istiyorum ki, okadar hayattan birşeyler anlatmak istiyorum ki, ama biliyorum çoğu nasihatlara gözlerinizi böyle yapıyorsunuz 🙄 nerden mi biliyorum çünkü bende o yollardan geçtim, çünkü bende burnumun dikine gittim. İstatistiklerim, ... Sevgili genç kızlarım,

Sizlere okadar çok şey demek istiyorum ki, okadar hayattan birşeyler anlatmak istiyorum ki, ama biliyorum çoğu nasihatlara gözlerinizi böyle yapıyorsunuz 🙄 nerden mi biliyorum çünkü bende o yollardan geçtim, çünkü bende burnumun dikine gittim.
İstatistiklerim, en çok 18-24 yaş gurubu takip ettiğini gösteriyor. Mail’lerime bakıcak olursak elinde bavulu evden kaçmak için benim “hadi kaç” dememi bekleyen onlarca gençkizlarimiz olduğunu görüyorum😥
Oysa ben hayat hikayemi anlatarak hafiflemiştim... uzun zamandır, gizli elimi uzattığım, destek olmaya çalıştığım, anneleri hatta teyzeleri, dayılari ile konuştuğum çok gençkizlarım oldu. Evden ayrılmadan, gelinliği ile çıkan çok gençkızım oldu ama ya elimi uzatamadıklarım?? Ya yetişemediklerim??? Amaaaan Yasemin ablam kaçti çok mutlu oldu bende kaçar mutlu olurum diyenlere yetişemediklerim??? Nefesim daralıyor biliyormusunuz??? Benim bütün yazılarımı okuyun gençler !!!
Ben annemde babamda bir gün bile hata bulmadım onları yargılamadım. Almanya’da yaşasak bile, annem babam Almanları sevse bile, bir almana kız verecek kadar büyük değildi sevgileri. Ama Almanlarda aynı. Kayınvalidem de beni kolları açık karşılamadı. Kadın hep bi korku ile yaşadı” oğlumu öldürecekler korkusu ile 🙈
Anneler babalarda hata yapabilirler onlarda herşeyi bilmeye bilirler, çünkü anneler babalarda insandırlar ❤️
Herkesin hayatı farklı, yaşamı farklı... ve herkesin tedavisi, ilacı farklı!!!! Keşke bir kelime ile herşeye melhelm olunabilinse???
.
Güçlü, kendi ayaklarının üstünde durabilmen için, özgürce yaşayabilmen için önce oku, meslek sahibi ol.. hayallerinin peşini bırakma. Güçlü bir şekilde insanların karşısında dur.
İnanin kadın olmak bu dünyada çok zor, sen gençkizim şu an aşkın ile uğraşırken, hayat sadece bundan ibaret sanarken... bir gün okadar başka düşüneceksin ki, omuzlarına hergün başka bir yük eklenek, onun için genç yaşta geleceğini çok güzel kurmalısın, güçlü olmalısın ki o bütün yükleri taşıya bilesin. Kizina hatta kızlarına belki senin annenin ister istemez yaptığı hataları yapmaman için ❤️
Hadi şimdi elinden o bavulu birak olurmu 😥 acınızı ve aşkınızı hissediyor ve sizi sımsıkı kucaklıyorum ❤️
Read more
Canım kocacım<span class="emoji emoji2764"></span>iyi,kötü her güne birlikte söz verdik<span class="emoji emoji1f48d"></span> bin yıl ömrüm olsa bin yıl seni severdim.. ...
Media Removed
Canım kocacımiyi,kötü her güne birlikte söz verdik bin yıl ömrüm olsa bin yıl seni severdim.. Birlikte oldukça her günümüz bir doğum günüdür benim için. Yaradanıma şükürler olsun ki sen varsın yanımda sen varsın sadece kanımda mutluluklar bizim olsun her zaman ben olayım yanında Hayat ... Canım kocacım❤iyi,kötü her güne birlikte söz verdik💍 bin yıl ömrüm olsa bin yıl seni severdim.. Birlikte oldukça her günümüz bir doğum günüdür benim için. Yaradanıma şükürler olsun ki sen varsın yanımda sen varsın sadece kanımda mutluluklar bizim olsun her zaman ben olayım yanında Hayat arkadaşım can yoldaşım Seni çok ama çok seviyorum❤️❤️❤️ Hep beraber yaşlanalım yanımdan hiç ayrılma😊 Doğum günün kutlu olsun. Nice mutlu, huzurlu, bizli yıllara kocacım 💑😍
Read more
Geçen hafta 2 günlük bir kaçamak yapmıştık evlilik yıl dönümümüzdü. Çocukları götürmedik. Eşler ...
Media Removed
Geçen hafta 2 günlük bir kaçamak yapmıştık evlilik yıl dönümümüzdü. Çocukları götürmedik. Eşler anne baba olduktan sonra neredeyse soluksuz bir tempo içinde yaşıyoruz hayatı iş hayatı, ev hayatı, çocuklar şeklinde bir döngü var muhabbetler istekler hep çocuklar üstüne çoğu zaman ... Geçen hafta 2 günlük bir kaçamak yapmıştık evlilik yıl dönümümüzdü. Çocukları götürmedik. Eşler anne baba olduktan sonra neredeyse soluksuz bir tempo içinde yaşıyoruz hayatı iş hayatı, ev hayatı, çocuklar şeklinde bir döngü var muhabbetler istekler hep çocuklar üstüne çoğu zaman yorgun bitkin uyurken buluyoruz kendimizi (hele evde bebek varsa) .
Bu tempoda arada bir durmak eşlere iyi gelecek diye düşünüyorum bazen tek bazen eşimizle kendimize yalnızlık saati vermeliyiz çünkü bizler çocuklar olmadan da birer bireyiz ve yalnız kalmak baş başa vakit geçirmek istediğimizde kötü anne baba olmuyoruz.

Evlat yetiştirmede ben de ilk çocuğunda hatalar yapmış bir anneyim şimdi daha olgun ve geniş bakıyorum hayata önceden eymeni bırakıp bir hava almaya çıksam pişman olur vicdan yapardım ( gerçi hala atlatmış değilim ) Onu yanı başımdan ayırmadım her baktığında yanındaydım her şeyinde destektim ama bakıyorum da bir yerlerde bir yanlış var. Bu şekilde özellikle anneler çocuklarımızı kendimize bağımlı yetiştiriyoruz ‘ bağlı ‘ değil.
Ben hep çocuklarımdan ayrı tek gece geçiremem derdim taki Ali 13 günlükken 5 gün kuvözde yatana kadar... Dünya başıma yıkılmış gibiydi şimdi o günlere döndüğümde keşke diyorum daha olgun davranabilseydim. Çocuklarımla ilgili başıma gelen sınavlarda daha aklı selim olmalıydım. Her şeyde kazanılan bir tecrübe var işte zaman geçtikçe asla büyük konuşmamak itikatla Allah a güvenmek gerektiğini anladım.
Şimdi kendi ruh sağlığımız ilişkimizin daha iyi gitmesi ve çocuklarıma daha sağlıklı bir ruhla yardımcı olabilmek için onları kendilerine güvenen bana bağlı çocuklar olmalarını istiyorum bağımlı değil. O yüzden biliyorum ki bizim birbirimize ayırdığımız 3-4 gün sonra onlara daha özlemle döneceğim hatta daha mutlu. Yeterki onlar güvende, sağlıklı ve emin ellerde olsun gerisi birazcık tatlı özlem ve her şey Allah a emanet kendimi bu güvene bırakmak istiyorum.

Yani dostlar arada bir çıkalım eşimizle yürüyüş yapalım farklı şeylerden bahsedelim, birlikte sinemaya gidip gülelim el ele tutuşalım, çocuklar emin eldeyse ufak tatiller yapalım bunlar bizi kötü anne baba yapmaz çocuklarımız da onları bir kaç gün bıraktık diye travma geçirmez. ( yorumda👇🏻
Read more
Sizin hic sesini duymadığınız gün sayisinin 1 elin parmak sayisinin geçmediği arkadaşınız oldumu ...
Media Removed
Sizin hic sesini duymadığınız gün sayisinin 1 elin parmak sayisinin geçmediği arkadaşınız oldumu @oztrkezgi 7 yaşından @ilknurrstagram 10 yasindan beri hayatimda, hayatlarimizdayiz....Cocuklugumuz gencligimiz en deli zamanlarimiz hayatimizin en tatli en acı tecrübeleri her ... Sizin hic sesini duymadığınız gün sayisinin 1 elin parmak sayisinin geçmediği arkadaşınız oldumu @oztrkezgi 7 yaşından @ilknurrstagram 10 yasindan beri hayatimda, hayatlarimizdayiz....Cocuklugumuz gencligimiz en deli zamanlarimiz hayatimizin en tatli en acı tecrübeleri her daim yan yana omuz omuza ilk kazancini ilk maasini bana harcayıp o cok istediğim ayakkabiyi almıştı bana mesela @oztrkezgi, guclerimizi birlestirip hayir ya hepimiz ya hic diyip cooookkkkk birlik de zaman gecirmek icin harcliklarimizii bir araya getirmişligimiz var bende olan ondada olmalı diyip ya hic almadiklarimiz yada üçümüze birden alınanlar....Aman allahim onun bu derdi var diyip diğerlerinin hemen çözüm bulma cabasi biri duserse digerinin kaldirma telasi ayni yastiga cok geceler bas koyduk aynı yataga 3 yurek sarılarak cok uyuduk biz en cok birbirimizi kırdık bagardik çağardık küstük yargıladık ama en cok birbirimizi sevdik biz kosulsuz sartsiz hep affettik kaldigimiz yerden devam ettik neler yasadik yasattik birbirimize hep birimiz digerinin eksiğini tamamladik yarasini sardik dedim ya sesimizi duymadığımiz gün bir elin parmak sayisini geçmedi hic hayatımız boyunca hep aynı anda sınandık birimiz diğerine üzülürken bi digerinin basina gelenle bir öncekine alisamadan neye ugradigimizi şaşırdık ya hep birlikde taaaa gökyüzüne ciktik yada hep birlikde enn dibe vurduk sanki hayat bizi bilerek yan yana getirmiş gibi her seferinde aynı duyguları yasadik biz su siralar yine üçümüzün sinanmalari budami gelicekdi basimiza cümleleri etrafimizda ne yazikki ama ne olursa olsun basimiza ne gelirse gelsin ben bizi o kadar cok seviyor ve ben bize o kadar güveniyorum ki hepsi bize vizz gelir tırıs gider buda geçer neler gecmediki dedirtir hayatımıza kattığımiz anıların arasinda yerini alir sadece ben kendi adima sanssizliklarimizla sinanmalarimizla mutluluğumuz sevincimiz basimiza gelen her ne olursa olsun bir arada olmakdan cok mutluyum varlığıniza şükretmekden tek gün vazgeçmedim vazgeçmem caniminnn en içleri taaa dipleri siz biz iyiki variz sizi seviyorum sizi cooookkkk seviyorum ve hayattaki her kiz çocuğuna bizim ki gibi bi dostluk diliyorum bi cok seye bedelsiniz lan siz bir çok seye degersinz
Read more
Bazen herşey çok güzelmiş gibi görünürken aynen bu fotografta olduğu gibi odağını kaybetmiştir. ...
Media Removed
Bazen herşey çok güzelmiş gibi görünürken aynen bu fotografta olduğu gibi odağını kaybetmiştir. Geçenlerde güzel bir sohbet yaptık birlikte en çok sorulan soru nasıl bukadar enerjiksin nasıl hep mutlusun. Hayır hep mutlu değilim benimde inişlerim çıkışlarım, kaygılarım var aynen ... Bazen herşey çok güzelmiş gibi görünürken aynen bu fotografta olduğu gibi odağını kaybetmiştir. Geçenlerde güzel bir sohbet yaptık birlikte en çok sorulan soru nasıl bukadar enerjiksin nasıl hep mutlusun. Hayır hep mutlu değilim benimde inişlerim çıkışlarım, kaygılarım var aynen sizler gibi. Hatta sizlerin bilmediği ilerleyen dönemlerde konuşacağımız bir çok insanın yaşadığı ama inkar ettiği sorunlarım. Sosyal medyada bizim sizlere gösterdiğimiz kadarını görüyorsunuz hiçbirimiz ağlamaktan içimizin çıktığı yalnızlıktan çaresiz hissettiğimizi hallerimizi buraya eklemiyoruz. Ki zaten benim hayat kaygılarımı neden sizlerinkine ekliyeyim? Ama burada gördüğünüz hayatları %100 gerçek sanıp mutsuz olmayın, mükemmel olmaya çalışıp mutsuz olmayın. Hatta mükemmel olmayın bence kusurlarımızla( hoş kime göre kusur ? Bence herkes kendine özgü) daha güzeliz! Mutsuz musun? bir daha hayata gelmeyeceğinin onun her saniyesini doyasıya yaşamanız gerektiğinin farkındamısın? Seni mutsuz eden ne ? İnsanlar mı? Sö at onları hayatından inan bana onlara ihtiyacın yok. İçinden çıkamadığın karanlıktamısın? Pes ediyorum dediğin anda etmekten vazgeçtiğinde çıkıyorsun bu sıkıntılardan. Ama herşeyden öncesi hayır demeyi öğrendiğinde en çok kendini sevdiğinde mutlu oluyorsun. Ama içinden o söküp atamadığın dert için ben bugün size arkadaş olayım dertleşelim...
Read more
İtiraf edeyim geçmiş yıllarda annemin bazı fikirleri bencilce ve biraz da narsist gelirdi. Zaten ...
Media Removed
İtiraf edeyim geçmiş yıllarda annemin bazı fikirleri bencilce ve biraz da narsist gelirdi. Zaten daima klasik annelerden ve hemcinslerimden farklıdır. Mesela asla oturup bir kadın programı izlemişliği yoktur, siyasi programları izler, en son hangi yasa yürürlüğe girmiş onu takip ... İtiraf edeyim geçmiş yıllarda annemin bazı fikirleri bencilce ve biraz da narsist gelirdi. Zaten daima klasik annelerden ve hemcinslerimden farklıdır. Mesela asla oturup bir kadın programı izlemişliği yoktur, siyasi programları izler, en son hangi yasa yürürlüğe girmiş onu takip eder. Emniyet amiri olan babası (maalesef ben hiç görmedim) anneme adabı mauşeret öğrettiği kadar motora binmeyi, erkek gibi dövüşmeyi de öğrettiğinden zarif görüntüsüne rağmen ben çocukken beni arkasına alıp motor kullanan, yaşlı bir amcanın üç adamdan dayak yediğini görünce "gücünüz o adama mı yetiyor" diye aralarına dalıp hepsini deviren, komşunun çocuk içerde kitli kaldı paniği üzerine adeta Van Damme tekmesiyle sokak kapısını yere indiren değişik bir annem oldu hep. Daima önce kendini sevdiğini söyleyen, kendisine bir şey katmayacak şeylerle ilgilenmeyen, müşkülpesent, "fazla tevazu gösterme öyle sanırlar" diyerek olabildiğince mağrur hallerini yıllarca idrak edememiştim. Sanki dünya onun etrafında dönüyordu, merkez oydu. Bide hep duyduğum kimseye yanımı vermem repliği vardır, rahmetli babam dahil kimse annemin uyandığında nasıl göründüğünü bilmez mesela, "neden yanımı vereyim, saç baş bir tarafta halimi neden bilsinler, benim kendime saygım var bir kere" der hep. Doğal, samimi gelmezdi eskiden tüm bunlar. Neden bu kadar kasıyor diye düşünürdüm, artık anlıyorum "insan kendi değerini kendi biçer" derken ne demek istediğini. Annem kendine bir değer biçiyordu; haklı olarak ve o değerde olmak için ne gerekiyorsa yapıyordu. Evet merkez oydu, herkes kendi hayatının merkezi olabilmeydi zaten, evet kendini seviyordu, kendini sevemeyen insanın sevgisinden de hayır gelmezdi zaten. Kimsenin gücü annemin gururunu kırmaya, kompleks edinmesine, değersizlik duygusuna kapılmasına yetmedi, yetemezdi de zaten, annem hep daha çok bilen, daha çok düşünen, algıları daha açık olan taraftı, bunun için hep söylediği gibi başkası Ne yapmış etmişle uğraşmaktansa önce kendine yatırım yapıyordu. Bugünkü aklımla bakabilseydim keşke hep anneme, daha çok benzerdim (hayatta şükür) Her kahvesinde derin düşüncelere dalan annem gibi olmasa da işte bu kahve de benim düşüncelere dalma anlarımdı... Mutlu Akşamlar 🌹
Read more
Canım oğlum bir tanem, hayatım, sevincim, mutluluğum, üzüntüm, en güzel günlerimin mimarı... ...
Media Removed
Canım oğlum bir tanem, hayatım, sevincim, mutluluğum, üzüntüm, en güzel günlerimin mimarı... iyi ki benim hayatıma girdin ve hayatımın en temel parçası oldun. Seninle eşsiz anılar biriktirdik hani derler ya birlikte ağladık birlikte güldük gerçekten de öyleydi hayatımın en kötü dönemlerinde ... Canım oğlum bir tanem, hayatım, sevincim, mutluluğum, üzüntüm, en güzel günlerimin mimarı... iyi ki benim hayatıma girdin ve hayatımın en temel parçası oldun. Seninle eşsiz anılar biriktirdik hani derler ya birlikte ağladık birlikte güldük gerçekten de öyleydi hayatımın en kötü dönemlerinde de en mutlu günlerinde de hep sen oldun... Herkes bana Teko çok şanslı seninle birlikte derlerdi ama hiç biri bilmezdi ki esas ben çok şanslıydım senin o tertemiz pırıl pırıl koca kalbini tanıma fırsatı yakaladım. 🙏
Benim biricik oğlum, Erdi’nin en iyi arkadaşı ve Alina’ nın Tetosu
Kavuşacağımız gün gelene kadar hoşçakal... sonsuza kadar ❤️ 2008-2018
Read more
Bugün benim için özel bir gün... Evlilik yıldönümüm. Hakkımda yazan yeri okuyanlar bilir. İşkoliklikten ...
Media Removed
Bugün benim için özel bir gün... Evlilik yıldönümüm. Hakkımda yazan yeri okuyanlar bilir. İşkoliklikten buralara geldim. 49 yaşında evlendim. O zamana kadar sevgili egom tarafından yönetiliyordum. Her şey bana göre tam olmalıydı.:) Çok başarılıydım, güzel para kazanıyordum, dünyayı ... Bugün benim için özel bir gün... Evlilik yıldönümüm.
Hakkımda yazan yeri okuyanlar bilir. İşkoliklikten buralara geldim. 49 yaşında evlendim. O zamana kadar sevgili egom tarafından yönetiliyordum. Her şey bana göre tam olmalıydı.:) Çok başarılıydım, güzel para kazanıyordum, dünyayı geziyordum, çok arkadaşım vardı, çok eğleniyordum, çok çalışıyordum. Uçuyordum, dalıyordum...bol hobi...Ama evlenmek için tam bana göre biri karşıma çıkmıyordu. Hep bir şeyler eksik oluyordu. Armutun sapı, üzümün çekirdeği misali...Bedenim başladı sinyaller vermeye...Ağrılar (fibromiyalji) gibi...İyice gözüme sokmaya başladığı an, dönüşümüm de başladı.
Meşhur soru: Ben kimim? Bu dünyadaki amacım neydi? Ben benden kaçmışım, sorunların üstünü kapatmışıp ama hep gülümsemişim. Arındım.. arındım.. taki kalbime küçük Işıl'a ulaşana dek. Orda beni bekliyordu... Onunla kucaklaştığımda koşulsuz sevgiyle tanıştım. Önce kendimi her halimle suçlamadan, yargılamadan sevdim. Sonra karşıma eşim çıktı. Eşim ile biz 20 sene önce birlikte çalışmıştık. Ben firmasının reklam işlerini yapmıştım. 20 sene sonra tesadüfen karşıma çıktı. O da hayatında büyümüş, olgunlaşmış ve koşulsuz sevgiye adım atmıştı.
Şimdi bizim için her gün evlilik yıldönümü. Her saniyemiz çok kıymetli. Bana diyorlar ki sen her sene gençleşiyorsun. Nedeni SEVGİ... Sevgi ile hücrelerimin mutluluğunu hissediyorum. Birbirimize bir bardak suyu verirken içine sevgimizi de koyuyoruz.
Hep empati yapıyoruz.
Ben değil evimizde BİZİZ.
Birbirimizin lafını kesmeden dinlemeyi, yargılamadan önce düşüncelerimizin farkına varmayı, birbirimizden beklenti yerine herşeyi konuşmayı, isteklerimizi sevgiyle birbirimize söylemeyi öğrendik.
Her gün önce birlikteliğimize, sonra her şeye şükrediyoruz.
Yargısız, beklentisiz yani koşulsuz sevgi ile her saniyenizin çok mutlu geçmesini dilerim.

Sevgiyle aşkla kalın💕 #evlilikyıldönümü #evlilik #ilişki #ilişkidanışmanlığı
Read more
Müzik benim hayatımda çok önemli çünkü ben çocukluğumdan itibaren üzüldüğümde ya da mutlu olduğumda, gece yatağa yatıp hayal kurduğumda, yalnız hissettiğimde ya da insanlar çok kalabalık geldiğinde kaçışı ya da sığınışı hep şarkılarda bulurum. Amy’nin şarkıları da yaşadığım bir ... Müzik benim hayatımda çok önemli çünkü ben çocukluğumdan itibaren üzüldüğümde ya da mutlu olduğumda, gece yatağa yatıp hayal kurduğumda, yalnız hissettiğimde ya da insanlar çok kalabalık geldiğinde kaçışı ya da sığınışı hep şarkılarda bulurum. Amy’nin şarkıları da yaşadığım bir çok duygunun karşılığı oldu hep. Bugün tam 7 yıl olmuş gideli ve ben seni en sevdiğim şarkınla anmak istedim. Sonsuza dek ölümsüzsün AMY! #amywinehouse
Read more
"Şeker gibi tatlı bayramlarınız olsun.", "Tatlı rüyalar", "Çooocuğum uslu durursan sana şeker ...
Media Removed
"Şeker gibi tatlı bayramlarınız olsun.", "Tatlı rüyalar", "Çooocuğum uslu durursan sana şeker vereceğim.", "Şeker gibisin" Ve benzeri... Mesela artık "Düğmeli bayramlarımız olsun." Ya da "Gökkuşağı gibi renkli..." Dünyaya geldiğimiz andan itibaren hayatımız bir nevi "karbonhidrat" ... "Şeker gibi tatlı bayramlarınız olsun.", "Tatlı rüyalar", "Çooocuğum uslu durursan sana şeker vereceğim.", "Şeker gibisin"
Ve benzeri...
Mesela artık "Düğmeli bayramlarımız olsun." Ya da "Gökkuşağı gibi renkli..."
Dünyaya geldiğimiz andan itibaren hayatımız bir nevi "karbonhidrat" üzerinden mutluluk algısı oluşturulup bir çok birey "duygusal yeme sendromu" yaşıyor. Yani mutsuzken bir çikolata yediğinde mutlu olacağı düşüncesi...
Örneğin, iş yerinde işler yolunda gitmedi, ya da evde çocuklar çok bunalttı özetle MUTLU DEĞİLSİN. Bunun çözümü 2 paket çokonat ya da magnum değil. Benzer bir başka durum ise, ilerleyen yaşlarda özellikle kadınlarda "Alışveriş" yapınca mutlu olmak algısı...
Bu algılar 7den 70'e her bireyde bulunabilirken ancak kişisel farkındalık ile ortadan kalkabilir.
En güzel çözüm ise ÜRETİM olduğunun altı vurgulanıyor. Tasarım yapıp dikiş dikmeye başlamamamın nedenlerinden biri "kurumsal iş hayatını"nın benliğimi ele geçirmesine dur demek içindi. Yani işin dışında bir hayatın var Tüba, farkındalığını kazanmam.
İster örgü örün, tasarlayın, resim yapın, ister dikiş dikin, seramik yapın, kitap okuyup, spor yapın; hayatınızın rutininde olan ev, iş, okul, çocuk faktörlerinden biraz uzaklaşarak, üretim yaparak kendinize vakit ayırdığınızda, enerjinizin farklılaştığını ve kendinizi daha iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.
Şimdi şampiyon sakince elindeki o cevizli baklava tabağını sehpaya bırak ve sadece suyunu iç.😁 .
📍Sonuç olarak, yeni proje yolda. İşte bunlar hep geçen haftadan, böyle hazır olanı yayınlamanın da keyfi bir başkaymış. Bir ürünü yaparken Düğme, kumaş ya da kombinleyeceğim ayakkabı ve çanta ilham kaynağı oluyor, bazen de kullanmak istediği bir takı...
Ne olmuştur sizce bunlardan, tahminleri alalım.💁🏼‍♀️
Kemik Renkli düğmeler ve turuncu korozo düğmeler : @dugmemcom
Kumaş: Keten, bilmem kaç sene önce Bakırköy Pazarı'ndan almıştım.
(Off tekrar okurken ben sıkıldım, inşallah okursunuz.🤪)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#iyibayramlar #bayramlarguzeldir #dugme #dugmemcom #dogaldugme #naturaldugme inci
#dikiş #freepattern #sewingproject #sewing #sewerofinstagram #instasew #dikistagram #dikişaşkı #handmade #memadeeveryday #fabric #ootd #tasarim
Read more
Zamansız bir anın kıyısındayım, sessizliğin sesi olarak uzak bir gramofondan yayılıyormuş gibi ...
Media Removed
Zamansız bir anın kıyısındayım, sessizliğin sesi olarak uzak bir gramofondan yayılıyormuş gibi gelen o eski İstanbul şarkısı yükselerek içimde tekrarlıyor. Hep aynı güçle yakıp yıkan “Gamz-zedeyim deva bulmam” diye başlayan o muhteşem uşşak şarkı, sarıyor biraz yoksun biraz hüzünlü ... Zamansız bir anın kıyısındayım, sessizliğin sesi olarak uzak bir gramofondan yayılıyormuş gibi gelen o eski İstanbul şarkısı yükselerek içimde tekrarlıyor. Hep aynı güçle yakıp yıkan “Gamz-zedeyim deva bulmam” diye başlayan o muhteşem uşşak şarkı, sarıyor biraz yoksun biraz hüzünlü sessiz gecede her yanımızı😊 Bayramda boşalmış kent koşuşturmalar azalmış, uzakta ada ışıkları ve aklımda Tatyos efendinin benzersiz dizeleri🙏 Tanımadığım güzel bir kadın, bana bir dizinin şarkısından çevrilmiş “gamzenin çukurunda ölürüm adam” diye mesaj atmış az önce ben almışım o gamzeli mesajı ta 1930’lara gitmişim eski İstanbul’un nezih günlerine😊 O gamze olmuş bende Gam- zede 😂😂Acılarla ayrılıklarla yapayalnız geçen bir ömürden Tatyos efendinin acıklı hayatından süzülen, ama bizlerin çilingir sofralarında aşkı hüznü anlamak için bağıra çağıra söylediğimiz o benzersiz esere 😊 Yanlızlığa mahkum bir kalpten sızan acı, özlem ve bu muhteşem şarkının ortaya çıkışından bir ay sonra gelen ölümü hatta cenazesini çoğu tanımadığı 10-15 kişinin kaldırması, işte Tatyos efendinin gam-zede dünyası😌 Peki niye böyle oluyor gamzesine kurban olunacak kadınlar için gam- zede’likler yaşanıyor. Hayatın fast food halinde kırıklıkları, özlemleri yaşanmışlıkları aşkları kavgaları iyisiyle kötüsüyle önümüze seriyor Tatyos efendinin bu muhteşem eseri ❤️elbette “gamzenin çukurunda uyurum kadın” da etkileyici dokunaklı aşk dolu ama ya yaşlanıyorum ya da yas’lanıyorum ki bu akşam ben gam-zede olarak fena halde Tatyos efendi gibi içine dönüp sanki Müzeyyen Senar hanımla birlike bu şarkıyla ağlıyorum #gamzedeyimdevabulmam #gamzeninçukurundauyurumkadın #tatyosefendi #sanatmüziği #uşşakmakamı
Read more
insan bazen yolun sonuna geldiğini hisseder hatta bu his çoğu zaman sahip olur bize geriye dönüp ...
Media Removed
insan bazen yolun sonuna geldiğini hisseder hatta bu his çoğu zaman sahip olur bize geriye dönüp bakmak ve ne kadar yol geldiğini görmek mi çözümdür yoksa yolun sonu olduğunu kabullenmek mi bilmiyorum. hiç bir zaman sorgulamadımda bunu. bende her insan gibi boşa gidilen onca ... insan bazen yolun sonuna geldiğini hisseder
hatta bu his çoğu zaman sahip olur bize
geriye dönüp bakmak
ve
ne kadar yol geldiğini görmek mi çözümdür
yoksa yolun sonu olduğunu kabullenmek mi
bilmiyorum.
hiç bir zaman sorgulamadımda bunu.
bende her insan gibi boşa gidilen onca yolu düşündüm durdum
düşündüm,
durdum.
düştüm!
duramadım..
hiç bir zaman gittiğim yol
olmak istediğim yol değildi hayatımda
o yüzden ne yolun önemi oldu benim için
ne gittiğim mesafenin
ne yanımdakinin.
hayat bizi gitmek istediğimiz yere değil,
gitmemiz gereken yere götürdü hep!
çoğu zaman sanki ona en büyük acıları yaşatmışız gibi gördü bizi
ve intikam alırcasına en patika, en dar, en çıkmaz yolları reva gördü.
kimi zaman başkalarının yollarıyla kesişir yolumuz
kimi zaman yanından bile geçmez.
çoğu zaman yazılı senaryosuna küçük bir kaç hareket, jest, mimik ve sözleriyle değişiklik eklese bile
o senaryoya bağlı kalmak zorunda kalan
yetenekli bir sinema oyuncusu gibi hissediyorum kendimi.
tamda bunu düşündüğüm, hissettiğim anda da senaryonun dışına çıkıp
doğaçlama ve
hızlı bir hareketle
sigara yakıyorum filmin bir an önce bitmesi temennisiyle.
upuzun hayatından tek bir fotoğraf karesi bile çıkmayacak adamların aksine
kıpkısa hayatından ciltlerce senaryo yapılabilecek engebeli bir hayatım oldu benim.
yada ben öyle hissettim.
neyse.
tek bir sigarada ancak bu kadarı söyleniyor..
#kitap #book #read #deneme #hempa #hempalopedi
Read more
Tiyatro Öncelikle şunu söylemek istiyorum Ben bugün çok mutlu oldum insan gerçekten mutlu olmak istediği zaman mutlu oluyormuş ve ben bugün çocuklarımın sayesinde Sizler sayesinde hayatımın en saf mutluluğunu yaşadım Hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum Sizin yüreğiniz ... Tiyatro 🎭 👏 🎈 💚 💜
Öncelikle şunu söylemek istiyorum Ben bugün çok mutlu oldum insan gerçekten mutlu olmak istediği zaman mutlu oluyormuş ve ben bugün çocuklarımın sayesinde Sizler sayesinde hayatımın en saf mutluluğunu yaşadım Hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum Sizin yüreğiniz �yi kalbiniz evlatlarınızı yansımış İyi ki varsınız Gerçekten çok mutlu oldum ne yapacağım bilemedim Mutluluğun resmini bugün sanırım çizdim Her şey için çok teşekkür ediyorum Siz iyi ki varsınız Çocuklarım iyi ki var Rabb'im bundan sonra çocuklarımın sizin karşınıza hep iyi insanları çıkar inşallah Onların sevince mutluluğu bugün bir kere daha anladım ki benim de oluyormuş biz onlarla çocuklarla gizli bir bağ kurmuşuz onu fark ettim bugün nlar İyiki varlar hayatımın bir döneminde bu kadar güzel bu kadar saf bu kadar temiz ve bu düşünceli çocukları bir arada görmek Sanırım benim yaşadığım en büyük şans olacak Ve ben çok şanslı bir insanım Siz iyi insanlar hep varolun Rabbim size hep güzel Bir hayat yaşamayı nasip etsin mutluluğum mutluluğunuz olduğu için çok teşekkür ediyorum teşekkür ediyorum teşekkür ediyorum teşekkür ediyorum bunu defalarca söyleyebilirim emeği geçen herkesten Allah razı olsun onlar Hayatımda öyle biryer ettiler ki o yeri başka bir şey de dolduracağım düşünmüyorum hep seni çok ama çok seviyorum Siz iyi insanlar Tekrardan söylüyorum iyi ki varsınız hepinize Tekrardan çok teşekkür ediyorum ben çocuklarımın gözlerindeki öğretmen olduğum için çok mutluyum ve onlar benim gözümde her zaman aynı kalacaklar hepsini çok seviyorum daha çok şey söyleyebilirim ama duygularımla onları birçok şeyi Yaşatmaya devam edeceğim Onlar benim iyikilerim Onlar benim en güzel gurur kaynağı ve onlar benim hayatımın en güzel yanları Tekrardan çok teşekkür ediyorum hepinize Sizleri seviyorum Allah'a emanet olun. #mihmandaryazetkinlikleri @mihmandargenc @esgevler
Read more
Bugün neler yaptım<span class="emoji emoji1f60d"></span> yana kaydırarak izleyebilirsiniz<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f476"></span>🏾<span class="emoji emoji1f467"></span>🏾<span class="emoji emoji1f473"></span>🏾‍♀️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f60a"></span> Afrikadayım hayatımın ...
Media Removed
Bugün neler yaptım yana kaydırarak izleyebilirsiniz🏾🏾🏾‍♀️ Afrikadayım hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum️🇸🇩 Çook iyiyim merak etmeyin🤲🏻 Bugün ilkkez önümde bağıra bağıra kuran okuyan çocukların arkasında hüngür hüngür ağlayarak namaz kıldım.. bronzlaşmadan ... Bugün neler yaptım😍 yana kaydırarak izleyebilirsiniz❤️👶🏾👧🏾👳🏾‍♀️❤️😊 Afrikadayım hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum😊❤️🇸🇩 Çook iyiyim merak etmeyin❤️😊🤲🏻 Bugün ilkkez önümde bağıra bağıra kuran okuyan çocukların arkasında hüngür hüngür ağlayarak namaz kıldım.. bronzlaşmadan yandım😊 bazı evlere süt keçisi dağıttık, evler dedim ama izleyin işte...
3 köyü gezdim, yüzlerce köy var, bir köyü bana vermişler bu köy senin dediler.. su kuyumuz pazar günü açılıyor.. bir sonraki köylere su kuyusu bağışı hep devam edicek birikicek bir zamanı ve limiti yok bir sonraki su kuyuları için bağışlarınız hep toplanacak.. ama benim köyümde şimdi medrese yapma vakti diğer köyler için de yine YENİ SU kuyuları🚰💧🤲🏻 bugün inanın başıma güneş geçti bu normal bir sıcak değil anlatamam size başım nasıl ağrıyor şuan ve o an su varmı dedim arabada yok dediler dilim damağım kurudu en çok su akmasını o an ben istedim heralde.. diğer köylerden birinde şuan yapım aşamasında olan bir medreseye gittim oradaki çocukları görseydiniz yerde yatıyolar.. ne çarşafı ne yastığı.. şoktayım hala.. dünyadan bi haberler hayat yok yaşam yok para verseniz harcayacak şeyleri yok onlara verilen para ancak un yemek malzemesi.. defterleri tahta ve yaptıkları sadece dua etmek.. gerçekten ne anlatsam boş türkiyede fakirlik var diyenler buralara gelip görmeli. evet biz tokuz onlar aç susuz ama biliyorum ki bu dünyada biz kazansak onlar ahirette kazanacak.. bizden çok daha zenginler❤️
Bağış yapan bana güvenen herkese teşekkür ediyorum❤️
Bende @taddafrika güvendim.. sadece işi çalışmak olan profesyonel bir dernek aracılığı ile buraya gelmek en doğrusu oldu❤️ beni mahçup etmediler bana burda sahip çıktılar karşılattılar tüm derneğe teşekkür edip buradan selamlar gönderiyorum😊❤️👋🏻 Bağışlar hep devam ediyor, edecek.. Ben sık sık geleceğim inşallah..
Yapacağınız bağış açıklamalarına;
Hazal Aydın Medrese
Hazal Aydın Su kuyusu açıklamalarını yazmayı unutmayın❤️ HESAP NO: Alıcı Kısmına: TÜM AFRİKA'NIN DOSTLARI DERNEĞİ
İŞ BANKASI- FINDIKZADE Şb.(1068) 🇹🇷 TL HESAP: 1026626 IBAN: TR11 0006 4000 0011 0681 0266 26 💵USD HES.NO:3394220 💶EURO HES.NO: 3364235 🌐Yurt dışı için SWIFT kodu ISBKTRIS #africa #waterwell #sukuyusu #sudan
Read more
2018 biterken... Yüzlerce yüzlerce fotoğraf ve video çekmişim sil sil bitmiyor. Hafızam doldu. Telefonum ...
Media Removed
2018 biterken... Yüzlerce yüzlerce fotoğraf ve video çekmişim sil sil bitmiyor. Hafızam doldu. Telefonum kilitlendi. Zor terkediyorum onları. Dünyanın dört bir yanında kahkahalarım çınlamış, karnımı tuta tuta iki büklüm olmuşum gülmekten.Videolarda buldum, ne zorlandım ... 2018 biterken...
Yüzlerce yüzlerce fotoğraf ve video çekmişim sil sil bitmiyor. Hafızam doldu.
Telefonum kilitlendi. Zor terkediyorum onları.

Dünyanın dört bir yanında kahkahalarım çınlamış, karnımı tuta tuta iki büklüm olmuşum gülmekten.Videolarda buldum, ne zorlandım silerken. Hepsini silmedim tabii ki😀

Sarmaş dolaş olmuşum, fotoğraflarda belli gözlerimle gülüyorum. Kapıp, koklayıp, elimle yuvarlayıp, top yapıp içime sokmak istemişim bazı yürekleri. Öyle, öyle çok sevmişim.Katlana katlana büyüyor sevgim.
Kalbim patlayacak gibi seviyorum.

Berlin, Helsinki, Jakarta, Bali, Hindistan, Paris,Toskana yine Hindistan, Sicilya, Puglia, Bologna, Siena, Milano, İspanya, Vietnam, Kamboçya, Lübnan, Girit, Atina, St Petersburg, Almanya, Strasbourg, yine Hindistan, Kolombiya, Panama, yine Paris öyle gidiyor.Özetle dünya- parmak kombinasyonu olmuş hani 2018😅

Çok çalışmışım. Gece gündüz çalışmışım.Çok hayal kurmuş ve hayallerimi ekip arkadaşlarımla, yol arkadaşlarımla birlikte gerçeğe dönüştürmeyi başarmışım.
Berlin’de Filarmoni Orkestrasını, St Petersburg’ta Kuğu Gölü Bale’sini, Roma’da Serra Yılmaz’ın @serrafine başrolde oynadığı tiyatro oyununu, Lajatico’da Bocelli’yi, Paris’te Fazıl Say konserini, Bifo’yu , hayal ortaklarımla birlikte ayakta alkışlamışım.
Senenin son gününe girerken kendimi alkışlıyorum.
Ne çok iş başarmışım.Bir yıla sığdırmışım.

Çok direnmiş, çok kırılmışım. Sözlerim bir kulaktan girmiş, diğerinden çıkmış, ben hep anlaşılmayı beklemişim. Belli olanı görmemezlikten gelmişim.Değerimi anlamaya fazlaca değer vermişim.Çok ağlamışım. Zor sildim. Kapasitesi dolmuştu gözyaşlarımın. Zor sildim.

Çok dans ettim bu sene.Felaket videolar var Cartagena’dan.Şantajlık😅Panama’da Embera yerlilerine halay çekmeyi öğrettim hatta. Ötesi mi var!

Müziksiz bile dans ettim Sevilla’da.Kırmızı şalımı savurdum İspanya Meydanı’nda. “DELİRMİŞ GALİBA” diye yan gözle bakanlar oldu elbet.Aldırmadım.Duygularım hep galip geldi mantığıma. Hayatı böyle yaşadım, yaşayacağım da.

2018 biterken
Kalbim sevgiyle atıyor bum bum.
Yanımda olanlara, izleyenlere, hissedenlere, dile getirenlere, gözyaşımı silenlere, benimle dans edenlere binlerce, yüzbinlerce şükürlerim var🙏DAİMA
Read more
Size ilk defa özel hayatımı bu kadar çok açıyorum. Kendimi hep tek zannederken, bunun aslında nasıl ...
Media Removed
Size ilk defa özel hayatımı bu kadar çok açıyorum. Kendimi hep tek zannederken, bunun aslında nasıl da kapalı bir konu olduğunu farkettim. Herkes yaşıyor ama kimse açıkça konuşmuyordu. Artık ÜREYEMİYORUZ...herkes tüp bebek merkezlerinde ama neden buraya geldiğimizi sorgulayan, ... Size ilk defa özel hayatımı bu kadar çok açıyorum. Kendimi hep tek zannederken, bunun aslında nasıl da kapalı bir konu olduğunu farkettim. Herkes yaşıyor ama kimse açıkça konuşmuyordu. Artık ÜREYEMİYORUZ...herkes tüp bebek merkezlerinde ama neden buraya geldiğimizi sorgulayan, anlatacak kimse yok. ben sorunla ilk başbaşa kaldığımda hiç bilgi bulamadım. Sorularım hep cevapsız kaldı ama sonra kendimi inanılmaz bir denizin içinde buldum. Bu konuda master yapmak üzereyim ve artık bunları kendime saklamayacağım. Genç kızlardeşlerim, kadın arkadaşlarım, yüzde 13teki erkek takipçilerim.. lütfen okuyun. Bu bireysel bir konu değil, hepimizi ilgilendiriyor. 3-4 hafta sürecek bir yazı dizisi olacak belki. İlki bu haftaki HThayat yazımda. Her Cuma devam edecek. Linki profilimde veya www.hthayat.com ana sayfada. İleride de yazarlar altından beni bulup okuyabilirsiniz. “Çok uzun bir konu, özel bir konu ama fark ettim ki bunu yaşayan milyonlarca kadınız. İnsanın kalbinin en orta yerini acıttığı için bunu konuşmuyoruz, anlatmıyoruz, yazmıyoruz; fakat yalnız değiliz, yalnız değilsin. Ben de aylardır yazmaktan çekiniyorum, yazarken hıçkırıklara boğulurum diye korkuyorum ama yine de bu yaşadıklarımı, öğrendiklerimi içimde tutamıyorum. Yazabilecek gücü buldum ve tüm dostlarım ile tecrübemi ve bilgimi paylaşmak istiyorum. Instagram hesabımdan gelen mesajlar ile anladım ki, bu konu kapalı bir kutu. Ben kutuyu açıyorum sevgili kardeşlerim... Bu konu belki üç haftalık yazı olur ama başlıyorum. Genç, yaşlı, çoluklu, çocuksuz herkesin okumasını isterim...” devamı yazımda...
Read more
Sen; benim kalbimsin. Her adımın, her kararın ile şu ana kadar gurur duydum. Seni asla yargılamadım. ...
Media Removed
Sen; benim kalbimsin. Her adımın, her kararın ile şu ana kadar gurur duydum. Seni asla yargılamadım. Bir hareketini beğenmediğim bir an bile olmadı. Her zaman, ne olursa olsun, her düşüncene, kararına, attığın adıma saygı duydum ve destekledim. Ne olursa olsun. Çünkü bu senin hayatındı ... Sen; benim kalbimsin. Her adımın, her kararın ile şu ana kadar gurur duydum. Seni asla yargılamadım. Bir hareketini beğenmediğim bir an bile olmadı. Her zaman, ne olursa olsun, her düşüncene, kararına, attığın adıma saygı duydum ve destekledim. Ne olursa olsun. Çünkü bu senin hayatındı ve ben senin hayranındım. Yaptığın her adımın, hareketin doğru olduğunu düşündüm. Çünkü her şey dışardan bakıldığı gibi değil. Hayatımız var, hepimizin. Farklı farklı görüşleri, düşünceleri, kararları var. Biliyordum içinde ne fırtınalar koptuğunu ve mutlu olmak istediğini. İçindeki masum, küçük kız çocuğunu gözüne, Aysenur'a bakınca görebiliyordum ben. Bu yüzden şu ana kadar hep yanında oldum. İçinin tertemiz, sevgi dolu olduğunu biliyordum. Herkesi mutlu etmek isteyen bir kalbin vardı. Sen, bu dünyaya ve hayata uyum sağlamak istedin. Kendi ayakların üstünde durmak, bir şeyler yapmak istedin. Küçük yaşına rağmen radikal kararlar aldın. Hep güçlüydün, bizi şaşırtıyordun. Ben seninle, bir cümlen ve bir hareketinle gurur duyup, 'işte bu yüzden sen' diyordum. Ben pek uzun yazı yazamam. Ama ben, seni çok seviyorum ve su ana kadar hep yanında oldum her kararın ve her adımında. Yeri geldi seni korudum, 'Biz buradayız, o yalnız değil' dedim, hepsini seni koşulsuz olarak, severek yaptım. Ve şimdi; beni hayatımda ilk kez bu kadar gururlandırdın. Bana bir kez daha neden seni seçtiğimi kanıtladın. Öyle güzel, öyle temiz bir adım attın ki sen, şu ana kadar hep mutlu olmak için birseyler için çabaladın ama en güzeli bu oldu inan bana ve en çok bu yolda mutlu olacaksın sen. Geçmiş geride kaldı ve önümüzde yaşanacak çok güzel günler var. Hiçbir şey için pişman olma. Sen hep bizi gururlandırdın. Ama en çok bu kararınla. Ve biz, bu kararın karşısında hep seninle olacağız, her zaman olduğu gibi. Kendini asla yalnız hissetme. Seni aydınlık, mutluluk dolu yarınlar bekliyor. Kendini sev. Kendinle gurur duy. En önemlisi kendini geçmişinle sev en azından saygı duy. Sen bunu hakediyorsun çünkü.Hep mutlu olacaksın hayatının bundan sonraki kısmında, buna adım kadar eminim.Sen benim her zaman dualarımda oldun, bundan sonra da böyle olacak.Hep güzel, hep güçlüydün sen.Böyle kal.
Nolur gör @aysnrrblci 🙏
Read more
‘BANA BU KAPKARA YAZILARI YAZDIRAN KİM...’ … Öğrenemedim; kabul ediyorum öğretemedim kendime… Gitmeyi ...
Media Removed
‘BANA BU KAPKARA YAZILARI YAZDIRAN KİM...’ … Öğrenemedim; kabul ediyorum öğretemedim kendime… Gitmeyi beceremedim bittiğinde, gitmesini bekledim sessizce. Tüm kapıları ardına kadar açıp, giderken arkasından bakıp, aslında terk edenin ben olduğumu bile bile, yine de üzülmemeyi ... ‘BANA BU KAPKARA YAZILARI YAZDIRAN KİM...’ …

Öğrenemedim; kabul ediyorum öğretemedim kendime…
Gitmeyi beceremedim bittiğinde, gitmesini bekledim sessizce. Tüm kapıları ardına kadar açıp, giderken arkasından bakıp, aslında terk edenin ben olduğumu bile bile, yine de üzülmemeyi öğretemedim kendime…
Az sevmeyi, kararında, tadında sevebilmeyi öğrenemedim. Ortasını bulamadım, hep çok hakikaten çok sevdim…
İçimi saklamayı öğrenemedim. İçimin ısınmadığına ısınmış gibi yapamadım, ısındığındansa uzak kalamadım, yaklaştım, yandım…
Lime lime ederken ruhumu, yüreğimin içinden geçerken, beni paramparça ederken, kendime uzaktan, eğri büğrü bir vitrin mankenine bakarmışçasına baktım…
Bir tuhaf iç sıkıntısı üzerimde, o yazdırıyor bana bu kapkara yazıları.
Bir acayip halet-i ruhiye… Kalp çarpıntısı, baş ağrısı, kan ter içinde bir üşüme ve akıp giden rengarenk hayata kapatıp gözlerini, içine bakıp bir derin derin düşünme hali geçmiyor…Zerrelerime sinmiş bu kasvet esir aldı zihnimi, ne yapsam yanımda, gitmiyor…
Ay mı yaptı acaba, kanlı aydan mı yoksa? Yoksa hep, Allah korusun, hep böyle mi olacağım bundan sonra…
Şehir aynı şehir, hastalıklarım tanıdık, eş dost bin yıldır bildiklerim; peki nedir tüm ezberlerimi yerle bir eden?
Kim, ne, nasıl, niye böyleyim şimdi ortada hiçbir şey yokken ben…
Neden her yerimden kan sızıyor, niye sızlıyor ruhum durup dururken…
Bilmek acı çekmektir derlerdi; doğruymuş. İnsan fark ettikçe kendini hafiflerken bir yandan, diğer yandan yine ve hem de en derinine kendinde boğulurmuş…
Yanımda kendimi götüremeyeceğim bir yer var mı? Bensiz çıkacağım bir seyahat, bir rota, bir menzil bilen, ne olur söyle, var mı?
Tek bildiğim çare anlatmak, yegane nefes aldığım liman yazmak…
İşi insanları eğlendirmek olan biri nasıl olur da bu kadar kendi gölgesinde kaybolur. İnsanın gölgesi nasıl olur da bu kadar kendisini korkutur…
Şimdi ben sana içimi dökerken şifa bulmak ümidiyle ve cevabını bilmediğim bir soruyla rastlaşmak hayaliyle, içimdeki o tuhaf halet-i ruhiye ensemde çağırıyor bak yine. Gel diyor, kal, dönme...
Ya o gölgede geçecek korkarım bundan sonra hayatım, ya da onu yaza yaza çıkartıp içimden, kainatın en uzak köşesine fırlatıp atacağım...
Read more
Dünkü ruh halim için yazdığınız şeyler öyle iyi geldi ki, yalnız olmadığımı gördüm ve sayenizde ...
Media Removed
Dünkü ruh halim için yazdığınız şeyler öyle iyi geldi ki, yalnız olmadığımı gördüm ve sayenizde kendimi iyi hissettim. Adım atmayı hedeflediğim şeyler için de en doğru zamanın şimdiki zaman olduğuna karar verdim çünkü biliyorum bugünün tekrarı, dönüşü asla yok. Gün bizim ve hangi ... Dünkü ruh halim için yazdığınız şeyler öyle iyi geldi ki, yalnız olmadığımı gördüm ve sayenizde kendimi iyi hissettim.
Adım atmayı hedeflediğim şeyler için de en doğru zamanın şimdiki zaman olduğuna karar verdim çünkü biliyorum bugünün tekrarı, dönüşü asla yok.
Gün bizim ve hangi duyguyla günü bitirirsek bitirelim, seneler sonra bugünü nasıl anmak, hatırlamak istiyorsak onu öyle yaşamalıyız.
Hayatın birden karşımıza çıkardığı sağlık problemleri, kötü durumlar dışında müdahale edebildiklerimiz için kolları sıvamalıyız.
Şimdi bir kaç şey karalamak istiyorum, benzer şeyleri yaşayanlar varsa diye;
🔆Yaşadığım ülkeyi çok seviyorum ama değişen ve dönüşen topluma ayak uydurmakta zorlandığım için bazen ciddi anlamda mutsuz oluyorum.
En basiti ailem, haklı olduğum konularda bile nezaketi elden bırakmamı öğretmiş zamanında. Bu beni artık mutsuz ediyor ama kaba saba biri olamıyorum. (mesela gişedeki memur sizi bekletiyordur işini yaptığı için, işi olmasına rağmen sizi de yordum kusura bakmayın derim hep)
🔆Sağa girmek için sinyal veririm ama bodozlama önüme dalan bir araba haksız olmasına ve kural ihlali yapmasına rağmen önüme geçer, hakkımı çalar ve strese giren yine ben olurum.
🔆Metroda, marmarayda okun köşesinde ve beklemem gereken yerinde beklerim, önüme umarsızca beni itme pahasına gelen bir keko, kapı açılınca girer ve oturur ben ayakta kalırım. Suçsuzum, haklıyım ama nezaket sahibi olduğum için kaybederim.
🔆İşim gereği ettiğim bir telefonda telefonun ucundaki insana tanımasam da önce merhaba ya da iyi haftalar vs der konuya girerim ama insanlar hakkı olmadığı halde, işleri acele ise buyur ederek, iş yaptırma, işlerini gördürme telaşı ile bunu genelde unuturlar.
🔆Kasiyer tribi, memur tafrası, otobüs şoförünün beş karış suratı derken nerede hata yaptığımı düşünürüm. Hatayı yapan onlar ama nezaketli, görgülü, saygılı olmam öğretilerek yetiştirildiğinim için üzülen, mutsuz olan ben olurum hep.
Bu uzun zamandır böyle ve yaşadığım ülkeyi sevmeme rağmen, dönüşen, değişen toplum yapısında, kalabalıklara zaruri karışmam gereken zamanlarda korkunç mutsuzum.
🔆Şimdi sizce bu şartlarda mutlu olmam için benim de mi dönüşmem, öyle olmam gerek yoksa zaten ayvayı yedim mi?
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Dün bir köşe yazısı okudum yurt dışında yaşayanların özledikleri şeylere dair. ...
Media Removed
Günaydın️ Dün bir köşe yazısı okudum yurt dışında yaşayanların özledikleri şeylere dair. Yazıyı yurt dışında yaşamayan biri yazmış ama Yurt dışında yaşasa ince belli bardakta çay içmeyi özlermiş. Bildiğim kadarıyla ince belli bardağın yurt dışına çıkması yasak değil, koy çantaya ... Günaydın☀️☀️☀️ Dün bir köşe yazısı okudum yurt dışında yaşayanların özledikleri şeylere dair. Yazıyı yurt dışında yaşamayan biri yazmış ama😄 Yurt dışında yaşasa ince belli bardakta çay içmeyi özlermiş. Bildiğim kadarıyla ince belli bardağın yurt dışına çıkması yasak değil, koy çantaya götür. Sulu yemek özlermiş. Yurt dışına taşınabilecek yaşa gelmiş adam bir soğan salça kavurup içine iki parça et sebze atamam diye korkuyorsa ülkesini değil annesini bırakmak istemiyordur🙃 Taksiye binince taksicinin kişisel problemlerini dinlemeyi özlermiş. Kendi derdi kendine yetmiyorsa demek ki😄 Başı boş gezen köpek çetelerini özlermiş. Sanırım hayatı hiç sevmiyor😄 Yurt dışında yaşamak, sıla hasreti vs. güzel malzeme veren, romantize edilebilir köşe yazısı konuları ama herkes yapınca son yapanlara köpek çeteleriyle taksiciler kalıyor işte😅 Herkes her konuda fikir belirtmek zorunda hissetmese keşke kendini. Yurt dışında yaşayınca özlenenleri bırak yurt dışında yaşayanlar yazsın, sen de geride kalanların yurt dışına giden yakınlarına duydukları özlemi yaz mesela. Hep yurt dışına gidenlerin dertleri konuşuluyor. Beni hayatında adını birkaç kez ancak duyduğu bir ülkeye gönderen annemin endişelerini konuşan yok. Bana çizdiği resimleri Facetime’dan gösteren, teyze siz niye bize hiç gelmiyorsunuz diyen, görüşmeyi bitirirken gitmeyin diye ağlayan yeğenimin yaşadığı kafa karışıklığını yazan yok. Yurt dışında yaşamak öyle bir tabak kuru fasulye, bir çıtır simit özlemine indirgenebilecek bir şey değil. Otursam ben sizi ağlatacak üç ayrı köşe yazısı çıkarırım, hem de hiçbir yemeğin adını anmadan😅 Ama sizi kandırmış olurum. Yurt dışında yaşamak zor değil çünkü, zor olan hayatın ta kendisi. Siz istediğiniz kadar terk etmeyin alışkanlıklarınızı. Bir süre sonra onlar terk ediyor sizi. Sevdikleriniz ölüyor, başka yerlere taşınıyor. Sağlık endişelerinden dolayı sevdiğiniz yiyecekleri yiyememeye başlıyorsunuz. İnsan nerede yaşarsa yaşasın özlemleri, acıları, hüzünleri oluyor kısacası. Ne ülkede kalan sevgi ve mutluluk yumağında yuvarlanıyor ne de yurt dışında yaşayan aç kalıyor. Sadece hayat oluyor. Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #günaydın
Read more
Geçenlerde albümde dolaşıyorum bu fotoğrafla karşılaştım. Bakarken şöyle kisacik bir an daldım... ...
Media Removed
Geçenlerde albümde dolaşıyorum bu fotoğrafla karşılaştım. Bakarken şöyle kisacik bir an daldım... Hayatın karşıma çıkarttığı kapıları düşündüm. Kimini hiç açmadığım kimini üst üste çaldığım, kiminden yanlış olmasına rağmen geçtiğim... Düşündüm durdum ya farklı kapıları açsaydım ... Geçenlerde albümde dolaşıyorum bu fotoğrafla karşılaştım. Bakarken şöyle kisacik bir an daldım... Hayatın karşıma çıkarttığı kapıları düşündüm. Kimini hiç açmadığım kimini üst üste çaldığım, kiminden yanlış olmasına rağmen geçtiğim... Düşündüm durdum ya farklı kapıları açsaydım nasıl olurdu hayatım diye... Belki dünyanın bambaşka bir yerinde yaşıyor, belki rehberlik yaptıgım grubun gün boyu yorgunluğunu kaldığım otelde atıyor ya da dev bir şirketin yurtdışı Temsilcisi olarak çalışıyor olabilirdim hatta özel bir okulda Çince öğretmenliği yapıyor olabilirdim. Ama olmadı. Pişman mıyım? Ne yalan söyleyeyim bazı kapılarda pişman oldum. Ama pişman olmayı ögrendim, hata yapmayı, hatalarımdan ders almayı, üzülmeyi, üzüntümle büyümeyi ögrendim. Ve tüm geçtiğim kapılarla, tüm yaşadığım tecrübelerle şimdiki ben oldum. Tam oldum diyemem cunku hayatın daha karşıma hangi kapıları çıkartacağını bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey var o kapıları çalmaktan korkmuyorum. Çünkü korkuyla yürümedigini biliyorum işlerin. Madem öyle görelim bakalım hayat daha karşıma ne kapılar çıkartacak... Peki yaz siz? Kaçırdığınız, pişman olduğunuz kapılar oldu mu hayatınızda? Aman iyi ki o kapıyı çalmamışım ya da iyi ki çalmışım dediğiniz?
O zaman bu soruyla haydi klasikleşen #SürprizÇekiliş imizi yapalım.
Çekilişimize katılmak için cevabını yorum olarak 3 arkadaşını etiketleyerek yaz. Güzel arkadasım @senaofset i ve beni takip edin emi?
Sevgiyle, cesaretle kalın güzel insanlar~ Hayat karşınıza hep güzel kapılar çıkarsın~
🙏🏻☺️
#neokumalı
#çekiliş
#takeyourbookoutdoors
#book
#instabook
Read more
15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer <span class="emoji emoji1f60a"></span> ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI ...
Media Removed
15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI bir ÖMÜR nasip etsin inşallah tabii ki de, ama inanın 45 ime geldiğimin farkında bile değilim.. Geçen GECE; Benim CANDOST' um, Nurcan' ımla meşhur GECE SOHBET' lerimizin birinde, Dedim ... 15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer 😊
ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI bir ÖMÜR nasip etsin inşallah tabii ki de, ama inanın 45 ime geldiğimin farkında bile değilim.. Geçen GECE;
Benim CANDOST' um, Nurcan' ımla meşhur GECE SOHBET' lerimizin birinde,
Dedim ki : Ooo, 43 yaşıma gireceğim;
Dedi ki : Ne 43' ü kuzum, 45 oluyorsun..
ACI gerçeği o anda O' ndan öğrendim 😊
İnanmadım bi de üşenmeden HESAPLADIM iyi mi? 😄
Gerçekten 45 ime giriyormuşum meğer.. NÜFUS CÜZDANI farketmeden eskiyor da,
Önemli olan RUH' u eskitmemek..
Ruhum daha 17 buçuk.. inanır mısınız diye soracağım ama,
Biliyorum ki ben ne desem İNANIRSINIZ,
- Hadi canım ordan demezsiniz..
Öyle ŞAHANE yüreklere sahipsiniz,
Öyle sorgusuz, sualsiz, yegane DOST' larım var benim biliyorum.. O yüzden sormuyorum,
Hiçbir zaman sormaya gerek duymadığım gibi.. Bu hayatta en güzel YATIRIM,
Dosta yapılan YATIRIM değil midir zaten?
Her daim VARLIKLARINA şükrettiklerim,
Bu vesile ile bir kez daha şükrediyorum ki,
İYİ' ki varsınız.. Yıllardır ne ZOR günler atlattık,
Ne MUTLU anlarımıza ŞAHİT olduk..
Birlikte DUA' lar ettik,
Yürüdük yürüdük, bir sürü yollardan geçtik..
Ama hiç gerilemedik, hep ileriye gittik,
Ve daima eleleydik..
Aramızdan ayıkladıklarımız da oldu elbet,
Hiçbirinin ne simalarını,
Ne de isimlerini hatırlamıyorum şimdi..
Çok ta ÖNEMLİ değiller zaten.. Bilirsiniz,
Özel günlere pek önem vermiyorum aslında ama
Doğum günümde bütün SEVDİKLERİM,
- İyi ki varsıııııın.. desin istiyorum..
Çünkü yüzlerce gelen OTOMATİK mesajda;
Banka ve alış-veriş mağazalarının kutlamalarının :
- İyi ki varsın, bundan sonra da hep ol da bizim KREDİ KARTIMIZI kullan,
- Bundan sonra da hep ol da bizden alışveriş yap demek istedigini biliyorum..
Sizlerin ise sadece karşılıksız SEVGİ' nizle, - İyi ki varsın.. dedigini biliyor ve çok mutlu oluyorum..
Siz söylemeden, ben birkez daha söyleyeyim :
İyi ki varsiniz DOST' larım,
Hep te olun inşallah.. Hayat, yaşım kaç olursa olsun,
Sizler le güzel! ♡
Read more
Ben hep anı biriktirdim,para kazandım ve param yettiğince gezdim,tozdum,yedim,içtim,her anı dolu dolu yaşadım,gezerken yaşadığımı hissettim,hissediyorum. Hepimizin çevresinde illaki olan sizlere,siz çok bilmişlere sesleniyorum,zülfüyare dokunmak lazım bazen.Siz arabanızı ... Ben hep anı biriktirdim,para kazandım ve param yettiğince gezdim,tozdum,yedim,içtim,her anı dolu dolu yaşadım,gezerken yaşadığımı hissettim,hissediyorum. Hepimizin çevresinde illaki olan sizlere,siz çok bilmişlere sesleniyorum,zülfüyare dokunmak lazım bazen.Siz arabanızı yenileyin,guzel bir residence alın,bodrumda tatil yapın ne yaparsaniź yapın ve bana akıllar,öğütler verin,ben ise siz bana akıl verirken sessiz kalıp gülümsemeye ve içimden "siktir git aklını kendine sakla" diyerek sabretmeye,bozmamak,kırmamak icin gülerek susmaya devam edeyim.
Dedim ya anı biriktiriyorum ömrüm vefa ettikçe de biriktirmeye devam edeceğim bu da unutamayacağım anilarımdan biri oldu.
Bari demek Orechiette demek,bu sokak artık dunyaca meshur,teyzeler evlerinin onunde aksama kadar taze taze Orechiette (minik kulaklar) yapıp kiloyla satıyorlar. Kiloyla aldım ben de her turist gibi ama videodaki tontişlere beden diliyle ve iki kelime italyanca zırvalayarak bana pişirirmisiniz burada masanızda yesem dedim,anladılar ve pişirdiler hatta bir de bira actılar dolaplarından. Enışte Bey bir seyler soyledi sinirlendi kucuk teyzeye "Ne oturtuyorsun,ugrasiyorsun sat makarnayi gonder " gibisinden ama Teyze "Kes Lan " dercesine sert bir cevap verdi ,Enişte Bey sustu ve kuyruğunu kıstırarak uzaklaştı. Yaşlı olan Annesı , Analı Kızli bu işi yapıyorlar yıllardır hatta Jamie Oliver da gelmiş,onu da tıpkı ben gibi masalarında ağırlamışlar,fotoğrafinı gösterdiler,daha bir gururlandım.Belki beni de gurme falan sanmış olabilirler ya da tamamen sempatik bulup buyur ettiler,bilemiyorum ,tek bildiğim iyi veya kötü her anı gibi tadının damağimda kaldığı.
Baki dizesi ile sonlandıralım,alın size hayat felsefesi..
“âvâzeyi bu âleme dâvûd gibi sal/bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”
Yani diyorki;
Her şey gelip geçici bu fani dünyada, insanın, kendisini hatırlatacak, iyi bir şekilde anılmasını sağlayacak işler yapmış olmasının önemine dem vurup bunun dışında her şeyin zaman içinde yok olup gideceğine dikkat çekiyor..
Hayat kısa,collect the memories not the things ... Not:Videolar cektigim storylerden birlestirildi,o yüzden kesik kesik..
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span>Ve bugünkü @burcucetinkayarally röportajı huzurlarınızda... Profile koydum... Dün daha röportajı ...
Media Removed
Ve bugünkü @burcucetinkayarally röportajı huzurlarınızda... Profile koydum... Dün daha röportajı okumadan yaptığınız yorumların bi kısmını gördüm. Başta okuyordum. Sonra vazgeçtim. Yine herkes, saç başa birbirine girmiş vaziyetteydi!!! Benim ömrüm şu baş örtüsü meselesinin ... 🔺Ve bugünkü @burcucetinkayarally röportajı huzurlarınızda... Profile koydum... Dün daha röportajı okumadan yaptığınız yorumların bi kısmını gördüm. Başta okuyordum. Sonra vazgeçtim. Yine herkes, saç başa birbirine girmiş vaziyetteydi!!! Benim ömrüm şu baş örtüsü meselesinin bu ülkede aşıldığını göremeyecek. Bize ne, size ne, herkesin kendi hayatı... 😳
🔺Rus @inessatushkanova haç takıyor, mesleği modellik, gayet seksi, cüretkar hatta erotik pozlar veriyor, ben onu da yargılamıyorum, bana ne, onun hayatı, onun kararı, Burcu da kapanmış, o da onun tercihi, onun inancı, yine bana ne, onu da yargılamıyorum. Bu iki kadın da, ralli sevdalısı, çok da iyiler.. Biz buna bakalım, işlerini nasıl icra ettiklerine... açık bacak, boyundaki haç, kafadaki örtü bizi ilgilendirmesin... Ama nerdeeeee yine hep bu meseleye takılıyoruzzzzz...🙈
🌿🌿🌿
🔺Her yerde kadın, hayatı güzelleştiriyor! Yapıcı olan, yaratıcı olan, bir sürü şeyi aynı anda yapan kadın, çabayı gösteren kadın. Ben en çok da bu çaba’yı seviyorum hayatta galiba…
🔺Burcu Çetinkaya sadece basından tanıdığım biriydi. ‘Robert Kolejli kız kapandı, sonra da, Bucak Aşireti’ne gelin gitti…” Ya göklere çıkarılıyordu, doğru yolu buldu kapandı diye, ya da yerin dibine batırılıyordu, nasıl olur da Robert Kolej’den mezun modern, batılı bir kız kapanır, üstelik aşirete gelin gider, bu ne zavallılık diye… Hep bir önyargı… Ama iki taraftan da… Enteresan gelmişti, denk düşmedi, röportaj yapamadım. Geçtiğimiz günlerde kendisi aradı. Önümüzdeki hafta Marmaris’te Dünya Ralli Şampiyonası gerçekleşecek. Kendisi ve Ukraynalı Rus co- pilotuyla röportaj yapıp yapmak istemediğimi sordu. Tabii ki dedim.. Rally yapabilmek için gösterdiği çabayı tebrik ediyorum. Umarım şampiyonada başarılı olur...👉👉 (röp profile...) 📷 @emreyunusoglu_ 👍
Read more
"Her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlaaaaaar <span class="emoji emoji1f3b6"></span>" Masalardan hep ben eksiliyorum ...
Media Removed
"Her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlaaaaaar " Masalardan hep ben eksiliyorum ama o ayrı 🙄 Güzel olan şu ki; çok doluyum. Boğazıma kadar yaşanmışlıkla doluyum. Her gittiğim yerden heybeme attığım ve ömür boyu taşımaya devam edeceğim dostlarla doluyum. Her şehirde bir ... "Her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlaaaaaar 🎶"
Masalardan hep ben eksiliyorum ama o ayrı 🙄
Güzel olan şu ki; çok doluyum. Boğazıma kadar yaşanmışlıkla doluyum. Her gittiğim yerden heybeme attığım ve ömür boyu taşımaya devam edeceğim dostlarla doluyum. Her şehirde bir sürü kapı bırakıyorum kendime. Tabi İzmir bambaşka bizim için. Hayat ne yöne sürükler kestirmek çok zor ama güzel planlarımız var. Sağlık olsun yeter. Gökyüzü tek oldukça üzerine bastığın kara parçasının adının ne olduğu çok da önemli değil.
Hepinizi çok seviyorum❤️🙋
#güzelcan(ım)lar
Read more
Selimiye günleri başladıııııııı! Hayatında hiç Marmaris - Selimiye'ye gitmemiş olanlara çok ...
Media Removed
Selimiye günleri başladıııııııı! Hayatında hiç Marmaris - Selimiye'ye gitmemiş olanlara çok güzel bir otel tavsiye edeceğim şimdi. Gerçi -amcanın dediği gibi- "konuşmağa gerek yok. Fotoğraflar kendini anlatıyor". . .Burası @palmetto_resort_otel. Selimiye'nin en eski ... Selimiye günleri başladıııııııı! Hayatında hiç Marmaris - Selimiye'ye gitmemiş olanlara çok güzel bir otel tavsiye edeceğim şimdi. Gerçi -amcanın dediği gibi- "konuşmağa gerek yok. Fotoğraflar kendini anlatıyor". 😊😊😊😊
.
.Burası @palmetto_resort_otel. Selimiye'nin en eski oteli. Bir yarımada üzerinde. O yüzden hani "denize yakın mı?" diye hep soruyorsunuz ya, bu resmen denizin üstünde! Sağı solu her yeri deniz 😂😁😂. İsteyene havuz da var. .
.
Manzara şahane! Selimiye koyunu çevreleyen dağlara karşı püfür püfür... Odalar iki sene önce baştan aşağıya elden geçti, güzel oldu... Buranın iki özelliği öne çıkıyor. .
BİR) Bebekli aileler için çok uygun. Bebek arabası kolaylıkla sürülüyor. Alt kat odaların önü de veranda... .
.
İKİ) Çok yeşil! Ağaçlar, palmiyeler göğe değiyor... Her yer de çim. Kuma veya iskeleye mahkum değilsiniz.. HARİKA bir bahçesi var. İnsan parmağını kıpırdatmadan haftalarca takılabilir. O derece... Dahası çok iyi bir lokantası var: Girida. İnsanlar dışarıdan da geliyor.
Ben çok memnun kaldım... Tavsiye ettiklerim de aynı şekilde memnun ayrıldılar. Bayrama kadar "3 kal, 2 öde" kampanyaları var. Faydalanmakta fayda var... Fiyat ve müsaitlik için: 0 252 446 42 98 ve 0 252 446 42 99 .
.
#gezginsincapselimiye #gezginsincappalmetto
Read more
Ben hep bir yıl yaşlandım değil, bir yıl daha yaşadım diyorum. Bu yaşımdaki sürprizleri de heyecanla ...
Media Removed
Ben hep bir yıl yaşlandım değil, bir yıl daha yaşadım diyorum. Bu yaşımdaki sürprizleri de heyecanla bekliyorum. 25 yaş bana yepyeni dostlar ve sağlam tecrübeler kazandırdı. Gezdim, tozdum, kendimi keşfettim. Kimseden korkmadan dürüstçe duygularımı dile getirdim. Hepsini çok sevdiğim ... Ben hep bir yıl yaşlandım değil, bir yıl daha yaşadım diyorum. Bu yaşımdaki sürprizleri de heyecanla bekliyorum. 25 yaş bana yepyeni dostlar ve sağlam tecrübeler kazandırdı. Gezdim, tozdum, kendimi keşfettim. Kimseden korkmadan dürüstçe duygularımı dile getirdim. Hepsini çok sevdiğim halde kendimi dinledim ve önceliği kendime verdim. Çok sevildim biliyorum ama bazen de nefret edildim. Bu da doğru olduğumu hissettirdi bana. Zaten kusursuz olmaya çabalamak en büyük kusurdur bence. Merhaba bana yanlış yapanlar, ben sayenizde 'ben' oldum. Siz yaşlanırken ben yaşadım. Merhaba sağlığım, huzurum, hayat aşkım. Merhaba ailem, can dostlarım, arkadaşlarım. Merhaba sabahları gözlerimi açtığımda içimi coşkuyla dolduran bitmek bitmeyen hayat enerjim. Merhaba 'şimdim'. O kadar şanslıyım ki gözlerim kapalı bile olsa böyle güvendiğim insanların hayatımda olmasına ! Sizleri çok seviyorum !! Bu sebeple 26,36,46 fark etmez ümidim olduğu sürece yaşım hiç değişmez. Bu ruh ne olursa olsun 18'den bir adım öteye gitmez (: !! #happybirthdaytome ✌🏻🎂
Read more
Hayat sen planlar yaparken aslında olandır kahvesi bu 😬 Ben emzirme danışmanlığına gittiğimi ...
Media Removed
Hayat sen planlar yaparken aslında olandır kahvesi bu 😬 Ben emzirme danışmanlığına gittiğimi zannederken benim düldül aynı fikirde değilmiş o kadar mahçubum ki, gidemediğim danışmanlıklarım için Sağ şeritte akan trafikte aniden durdu, arkamdan çarpacaklar ben ne yapacağım ... Hayat sen planlar yaparken aslında olandır kahvesi bu 😬
Ben emzirme danışmanlığına gittiğimi zannederken benim düldül aynı fikirde değilmiş 😱 o kadar mahçubum ki, gidemediğim danışmanlıklarım için 😣
Sağ şeritte akan trafikte aniden durdu, arkamdan çarpacaklar ben ne yapacağım derken şimdi servisteyim.
Hep deriz ya, işlerimiz rast gitsin! Neyse ben de fala baktırayım ne olmuş- ne zaman tamir olacakmış 🙈 zira daha geçen perşembe bakımdan çıkıp herşey yolunda gidecek çok yolu var demişlerdi 😢
Read more
Tam da 2 yıl önce bugün hayatımıza girdi bu peri kızı<span class="emoji emoji2764"></span>genel de çocuk sevmeyen ben onun için ölüyorum ...
Media Removed
Tam da 2 yıl önce bugün hayatımıza girdi bu peri kızıgenel de çocuk sevmeyen ben onun için ölüyorum şimdi...hayatımın enn değerli ...ennn kıymetli varlığı o...her türlü sevgi ve aşk duygusunun üzerinde bir duygu bu...seni çok ama seviyorum Mila'mdilerim harika bir hayatın olur.Her ... Tam da 2 yıl önce bugün hayatımıza girdi bu peri kızı❤genel de çocuk sevmeyen ben onun için ölüyorum şimdi...hayatımın enn değerli ...ennn kıymetli varlığı o...her türlü sevgi ve aşk duygusunun üzerinde bir duygu bu...seni çok ama seviyorum Mila'm❤❤dilerim harika bir hayatın olur.Her neyi ..hangi yolu seçersen ..her neyi seversen...başarılı ol...mutlu ol...hayatta hep SEN ol...kendinden..fikirlerinden...sevdiklerinden hiç ödün verme.Bedenen ve ruhen hep sağlıklı ol...kimsenin seni üzmesine izin verme...Annenle...babanla ve Lena'yla hep mutlu yaşa ...hiç ayrılmayın.Sevginizle bütünleşin..baban benim gururum oldu sende annenin babanın gururu ol..SENİN AYAĞINA TAŞ DEĞMESİN BİTANEM🙏🙏🙏Minno seni çokk seviyooooo💖💖💘💘💗💗💜💜💙💙💚💚🧡🧡💞💞💝💝💗💗💕💕
Read more
Önemli olan aldığınız yaşın rakamları değil , o rakamlar yıl yıl artarken sevdiklerinizin de sizinle ...
Media Removed
Önemli olan aldığınız yaşın rakamları değil , o rakamlar yıl yıl artarken sevdiklerinizin de sizinle yol alması... Ne olmuş 45 olduysaM ;) ruhum hep cocuk kalacak. Hayatıma ve bu hayata değer katan herşeye herkese sımsıkı bağlıyım.  Elimdekilerin değerini bilmeyi, ve hayatımın bir ... Önemli olan aldığınız yaşın rakamları değil , o rakamlar yıl yıl artarken sevdiklerinizin de sizinle yol alması... Ne olmuş 45 olduysaM ;) ruhum hep cocuk kalacak. Hayatıma ve bu hayata değer katan herşeye herkese sımsıkı bağlıyım. 
Elimdekilerin değerini bilmeyi, ve hayatımın bir anını bile ziyan etmemeyi öğrendim. Yaşadığım yılların sayısı ne olursa olsun, geri dönüp baktığımda hesabını kendime vereceğim bir hayat var elimde. Bu hayatla yapabileceğimin en iyisini yapıyorum, her bir yılın sonunda geriye dönüp baktığımda ‘içim çok rahat’ diyorum. Ben bunu diyebildiğim sürece mutlu ve huzurluyum... Sevdiklerim ve beni Ben olduğum için  sevenlerim iyi ki varsınız.🙇😘😍💕💗💜💝
:
#45yaşhoşgeldin
#ruhumhepgenç
#dogumgunum
#benimrenklidünyam
#yeterkiyüreğindengelsinsesler
#sevdiklerimhepyanımdaolsun
#şükür
#anıyaşamak #andayaşamak
#hayatintadinicikar
#senbitanesin
Read more
Evet çok zor iki çocukla bir evde olmak. İkisinin de isteklerine yetişmeye çalışmak çok zor. Bazen çok yalnız hissetmek, yardım isteyecek kimse yokmuş gibi gelmesi -hatta çoğunlukla gerçekten de kimse olmaması- duygusal olarak yıpratıcı. Uykusuz olmak ve sürekli meme vermek, bunun ... Evet çok zor iki çocukla bir evde olmak. İkisinin de isteklerine yetişmeye çalışmak çok zor. Bazen çok yalnız hissetmek, yardım isteyecek kimse yokmuş gibi gelmesi -hatta çoğunlukla gerçekten de kimse olmaması- duygusal olarak yıpratıcı. Uykusuz olmak ve sürekli meme vermek, bunun yanında 5 yaşındaki bir çocuğun da koşma, zıplama vb fiziksel aktivitelerine ortak olmak bedenen çok yorucu. Ama işte bazı anlar var ya... O bazı anlar öyle baskın, öyle tatmin edici, öyle sevgi dolu ki "hiç bitmesin" diyor insan. Hiç büyümesinler, hep böyle zor olsun ama ben hep izleyeyim onları... Hayatımda verdiğim en iyi karar Efe sanırdım hep. Meğer hayatımın en iyi kararına bir güzellik daha eklemek ve bir adım geride durup bu manzarayı doyasıya izlemenin yeri de apayrıymış. Kalbimi pır pır eden çocuklarım, iyi ki 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 #ikicocukannesi #ikicocukluhayat #efeylebade #iyikilerim #anneolmak #internetanneleri #annelervebebekleri #iganneleri
Read more
Hata bizde! Karşımızda kim varsa ve içimizi biraz acıtsa onu suçluyoruz. Çevresinde dolaşıp,  ...
Media Removed
Hata bizde! Karşımızda kim varsa ve içimizi biraz acıtsa onu suçluyoruz. Çevresinde dolaşıp,  hiç vazgeçmeden savaşıp, güzel cümleler kurarak laf anlatıp,  güzel zamanımızı ikna, naif bir affetme istegi ve düzelecek birşeyler var umuduna pervasızca harcayip onu suçluyoruz. . Tükenen ... Hata bizde! Karşımızda kim varsa ve içimizi biraz acıtsa onu suçluyoruz. Çevresinde dolaşıp,  hiç vazgeçmeden savaşıp, güzel cümleler kurarak laf anlatıp,  güzel zamanımızı ikna, naif bir affetme istegi ve düzelecek birşeyler var umuduna pervasızca harcayip onu suçluyoruz. . Tükenen umutlarımız, yıkılan hayallerimiz ve karşılıksız bırakılan fedakarliklarimiz için, o güzel cümleleri sindiremeyen, sindirmeyi bırak, büyük ihtimalle dinleyemeyen, kendi dünyasında yaşayan, empatinin kelime karşılığını anlayamayan, anlatilinca anlamsızca başını sallayan, başını sallayınca bile içimizde bir umut yaratan bu insanları, elde edemediğimiz her güzel duygu, her sevinç,  her mutluluk için suçluyoruz.

Neden diye soruyoruz?
Neden diye sorarsan bir insana, verecek bir cevabı vardır mutlaka.. Genelde pişman eder bu cevap seni, neden diye sorduğuna.. Biz başımıza gelen her felaket, akan her gözyaşı, cevapsız kalan her soru, tatmin edilmeyen her duygu için onu suçluyoruz. Hata bizde! Gitmek zamanı geldiğinde, gitmemelerimiz "gel bidaha yap" dercesine affetmelerimiz, kelimelerimizi duymayanlara, işittirmek için direnmelirimiz,.. hep içten, katıksız, umutla sevmelerimiz yüzünden hata bizde.. o yürek hep dilde ya ve yürek hep temiz ve güzel ya... Kirliyi, bencili,  kötüyü anlayamiyor.. Umudu kırılan varsa aramızda,hata umudu kıranda değil asla.. umudunu kıracak insana, umut bağlayanda, zaman harcayanda.. Binkere kırılıp, binkere yapıstırıldıgın için,  birgun dagıldıgında şaşırmayacksın... Bu hayatı başkasını ikna etmek, düzeltmek ve kendini zorla sevdirmek için harcamayacaksin.. Yukarıdan bakıp hayatına "ben ne yapiyorum" diye sorgulayacaksin.. en kolayı karşındakini  suçlamak,onun karşında durmasına izin verdiğin için kendini suclayacaksin.. Akıl vermiş Rabbim.. zorlaninca tirmalamayacaksinn.. Kaçmak gerekir bazen, kalıpta ağlamayacaksın... 💙 #nilgunbodur
Read more
yıllarımıza hep aylar eklensin böyle. 1 yıl 13 ay. tamı tamına. beraber geçirdiğimiz zamanın her ...
Media Removed
yıllarımıza hep aylar eklensin böyle. 1 yıl 13 ay. tamı tamına. beraber geçirdiğimiz zamanın her salisesi kavga ederken bile doğru kişiyle kavga ettiğimin farkındaydım. acıtıcak kelimeler kullanmadık mı? kullandık. ama o kadar benziyoruz ki.. karşımda ‘ben’ varmışım gibi kavga ediyorduk ... yıllarımıza hep aylar eklensin böyle. 1 yıl 13 ay. tamı tamına. beraber geçirdiğimiz zamanın her salisesi kavga ederken bile doğru kişiyle kavga ettiğimin farkındaydım. acıtıcak kelimeler kullanmadık mı? kullandık. ama o kadar benziyoruz ki.. karşımda ‘ben’ varmışım gibi kavga ediyorduk sanki. her huyumuz öyle. sevdiğimiz desteklediğimiz,izlediğimiz(sv),giydiğimiz (juice),yaptığımız. hani hep derler ya “insanın ruh ikizini bulması” diye ben 25 Kasım 2016’da ruh ikimi bulmuşum. fark etmeden.. söylediğin her söz bi o kadar canımı yakıp, bi o kadar sevinçten taklalar atabilecek hale getirebiliyor. kavga ettiğimizde söylediğin cümleleri istemeyerek söylediğinin farkındayım mesela. küçük prens demiş ya, “gerçekleri en iyi kalbiyle görebilir insan”.ben 6.ayımızda olan olayları unutamıyorum mesela, sosyal medya’da ki en kötü günümdü. kaç milyon kez aramışsın sormuşsun,saydırmışsın. herkesin bana “bişey olmaz,hallederiz.” demesiyle senin “bişey olmaz,hallederiz” demen arasındaki dağlar kadar farkı nasıl açıklayabilirim? bilmiyorum. tarifsiz ya gerçekten. 1 yıl 1 ay boyunca tüm kahrımı çeken benim yükümü kendi yükün gibi bilen birini düşünün.... heh işte o biriye ithaf ediyorum bu -iğrenç- editi ve yazıyı. sen olduğun sürece ben her şeyi atlatırım. (biz) iyi ki hayatımdasın iyi ki demeken asssla bıkmadığım. KUTLU OLSUN💙 @burnercel | @almilaada @handemiyy #damnes #almilaada #handeerçel #handeercel #almilada
Read more
Bahar düştü ağaca... Bahar düştü yollara...☘️☘️ Sen sadece tek şey etkilenecek sandın... ağaçlar... ...
Media Removed
Bahar düştü ağaca... Bahar düştü yollara...☘️☘️ Sen sadece tek şey etkilenecek sandın... ağaçlar... Bahar gelince... halbuki toprak... halbuki sen...en çok sen...☘️☘️ Başa döndük... en başa... toz bulutuna...☘️☘️ Hiç yaşanmamışa... hiç yaşamamış olsan oraya... olsan da oraya... ... Bahar düştü ağaca... Bahar düştü yollara...☘️☘️
Sen sadece tek şey etkilenecek sandın... ağaçlar... Bahar gelince... halbuki toprak... halbuki sen...en çok sen...☘️☘️ Başa döndük... en başa... toz bulutuna...☘️☘️ Hiç yaşanmamışa... hiç yaşamamış olsan oraya... olsan da oraya... yaşadığın ilk ana belki...☘️☘️ Hiç etkilemeseydi Bahar seni?? Hayat!! En başa döndüğün her anda!! Sıfırdan başlayacağın sırada!!!☘️☘️ Bu kez bırakmayacağım dediğin her ne varsa!!☘️☘️ O ağaç!! Geçen bahardan söz verdi kendine... baharları yollara döküldüğünde... bırakmayacağım dedi bir daha ki sefere... bir an... baharını düşürmenin üzüntüsüyle... sahip çıkamamanın acısıyla... korkuyla... bir anlık cehaletle... telaşla... başarısızlıkla... baharlarım “bir daha ki sefere hep ben de kalacak...”☘️☘️ Yaz geldi sonra, güz biraz daha sonra ve kış... bir sonra ki bahardan hemen önce... hep yaşadı ağaç... dört mevsimi... çiçekleri oldu, yaprakları... döküldü sonra onlarda... kuruldukları dallardan.... kurudukları için mi döküldüler, dökülmek için mi kurudular bilinmez... ağaç bu kez üzülmedi... arkalarından ağıt yakmadı... ona misafir tüm kuşlarla izledi, misafir yaprakların gidişini, evrilişini... canından olanın Canından kopuşuna izin verdi... toprağı örten yapraklarını seyretmeyi bildi... yapraklarım demekten vazgeçmeyi... yapraklar olduğunu bilerek sadece... yaprakların yaşam hakkına saygı duymayı... tercihlerini izlemeyi... izleyici olmayı...☘️☘️ Zamanla sesli gülmeyi öğretti hayat... sesli ağlamayı... seslenmeyi... sesini duymayı... kalbinin... kalbi o an ona nasıl sesleniyorsa, ona uymayı... onu dinlemeyi... izin vermeyi... yaşamaya, durmaya, baştan başlamaya... çok yaşamış gibi, hiç yaşamamış gibi...en başa hiç olmamış gibi... en başa hiç bitmemiş gibi... hiç bilmez gibi.. çok bilir gibi...☘️☘️ Susmayı hatırlattı... kabulü... izlemeyi... izin vermeyi... savaşmamayı... kavga etmeyi, kavga etmemeyi... kazanmayı, kaybetmeyi... kaybettiğini kazanmayı... kaybettiğinde kazanmayı... kazandığını paylaşmayı... kayıplardan öğrenmeyi... aslında kaybetmek diye bir şey olmadığını...evrilmeyi, dönüşmeyi...☘️☘️
(Gelsene hadi🙃🙃)
Read more
Dün “canım” olan yarın “düşmanım” olmaz benim… Yaşananların hatırı hep saklı kalır Hatırları sorulur selamları hep alınır “SİLDİKLERİM” vardır bir de ! Onlar yanlışlarım ve pişmanlıklarımdır Adları anılmaz hatırları sorulmaz sadece beddualarımdır… Vicdanla birlikte… “ŞEREF” ... Dün “canım” olan yarın “düşmanım” olmaz benim… Yaşananların hatırı hep saklı kalır Hatırları sorulur selamları hep alınır “SİLDİKLERİM” vardır bir de ! Onlar yanlışlarım ve pişmanlıklarımdır Adları anılmaz hatırları sorulmaz sadece beddualarımdır… Vicdanla birlikte… “ŞEREF” ararım ben sevdiklerimde; Her zaman doğru değildir elbet seçimlerim… Zaman gelir “ŞEREFSİZLERİ” de severim… Her yerde gözüm kulağım vardır benim “Eksik söylemek yalan söylemek değildir !” mantığındaki Beni değil kendini kandırır yalnızca… Bilmezden gelişlerim aptala yatışlarım Kaybetme korkumdan değil karşımdakilerin yalan söyleme potansiyellerine olan merakımdandır… “İnkar” olmaz benim hayatımda… Yaşananı “YAŞANMAMIŞ” saymam Sayanlarıda SAYMAM… Kelimelere sığmaz SAYFALAR SÜRER BENİ ANLATMAK Ama ne kadar anlatılırsa anlatılsın; YAŞAYAN BİLİR BENİ… YAŞAMAYAN ANLAMAZ… Ağırdır sevmelerim Her “YÜREK” taşıyamaz… Büyüktür umutlarım Her “OMUZ” kaldıramaz…
#iyigeceler
Read more
Ben saplantılı bir insanım. Geçmişte yaşadığım tüm olumsuzluklara saplantılıyım. Hayatın bana ...
Media Removed
Ben saplantılı bir insanım. Geçmişte yaşadığım tüm olumsuzluklara saplantılıyım. Hayatın bana sunduğu tüm güzellikler, tek bir çirkinliğin içerisinde kaybolup gittikçe de, geride sadece kocaman bir yıkıntı görüyorum. Bunu ben tercih etmedim, değiştiremem.. Hayatım boyunca açıklayamayacağım ... Ben saplantılı bir insanım. Geçmişte yaşadığım tüm olumsuzluklara saplantılıyım. Hayatın bana sunduğu tüm güzellikler, tek bir çirkinliğin içerisinde kaybolup gittikçe de, geride sadece kocaman bir yıkıntı görüyorum. Bunu ben tercih etmedim, değiştiremem.. Hayatım boyunca açıklayamayacağım hiç bir şey yapmadım. Yanlış kararlarım ile dahi gurur duyarım zira onlar benim yanlışlarım ve hiç birini art niyetle yapmadım. İnsanların iyiliğini ve mutluluğunu kendi huzurumun ve sağlığımın önüne koymaktan da hiç imtina etmedim. Hala daha bu yaptığımın doğruluğunu dahi tartışmam ama yoruldum ulan ben! Neden iyiliğime iyilikle, insanlığıma insanlıkla karşılık alamıyorum ki ben? Neden hayat beni hep "umutsuz vakalar" ile karşılaştırıyor, anlamıyorum. Yalnızca dostlarım ve dostum sandıklarımı, beni sevenleri ve sevdiğini sandıklarımı ayırt edebilmeme yarayan bu durum beni gerçekten yakıp kül ediyor. Geçen bir dostum şöyle demişti: Senin insanlıktan beklentin çok büyük. İnadına da büyük tutacağım, hala daha tek sorunun, insanlığımı doğru kişilere sergileyememek olduğunu düşünüyorum.  Bunu da bir gün düzelteceğim ve kötüleri vicdanları ile baş başa kaldıkları o gün, acıyarak izleyeceğim. Ben artık rahat uyuyorum çünkü yalancıları da, yarı yolda bırakanları da, bir nefes kadar ihtiyaç duyduğum halde bir yıldız kadar uzak kalanları da hayatımda işgal ettikleri gereksiz yerden uzaklaştırdım. Sadece basitliklerini izliyorum artık hepsi o. Ben en ufak bir kötülüğü dahi hak edecek tek bir davranış sergilemedim, bunu bu kadar net söyleyebilecek kadar da kendimden eminim. Beni huzursuz eden ise, niye böyle karşılıklar almaya devam ettiğimi bir türlü anlamlandıramamam, koyuyor artık dayanamıyorum. Bana tırnağının ucuyla sunduğu güzellikleri kürekle geri alan bu kahpe İstanbul'a uzunca bir süre dönmeyeceğim. Okulum olmasa adım bile atmazdım belki. Ancak bildiğim bir şey var, çok iyi arkadaşlarım, dostlarım var benim. Dünya benim için onların hatırına dönüyor, onlarla beraber de dönmeye devam edecek ve klişe bir sonla "iyiler mutlaka kazanacak".
Read more
Kemalim, ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. İnan daha doğduğun gün dün ...
Media Removed
Kemalim, ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. İnan daha doğduğun gün dün gibi aklımda. Kıymetlim benim. Hayat çok kısa. Hayat kalbinle kötülükleri büyütmek, insanları küçük görmek için sarfedeceğin enerjini her zaman iyiliklere güzelliklere harca oğlum. Sen ... Kemalim, ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. İnan daha doğduğun gün dün gibi aklımda.
Kıymetlim benim. Hayat çok kısa. Hayat kalbinle kötülükleri büyütmek, insanları küçük görmek için sarfedeceğin enerjini her zaman iyiliklere güzelliklere harca oğlum. Sen hep iyi ol, başkaları varsın konuşsun sen kendine bir çizgi tuttur oğlum bir hedef belirle ve o hedef uğruna çalış..
Sen her zaman kendi yolunda, kendi hayalleri ve amaçları için çabalayan bir adam ol.
İyilik her zaman beraberinde başarıyı getirir oğlum. Karşındaki, çevrendekiler için ne düşünürsen hepsi döner dolaşır mutlaka seni bulur. İnsan kini, nefretiyle erir biter yok olur oğlum. Kimseden korkma başın hep dik olsun. İlla birinden korkacaksan mutsuz insanlardan kork. Çünkü mutsuz insandan daha tehlikeli birşey yoktur hayatta.
Senin başarılarına seninle beraber sevinecek, üzüntülerinde omuz olacak dostlar biriktir hayatta.
Üzülünce omuz bulmak kolaydır, asıl zoru senin başarılarına en az senin kadar sevinecek seninle beraber mutlu olacak olan dostları bulmaktır. En zoruda senin başarını ayakta alkışlayacak dostlar biriktirmektir oğlum. Ben buldum, dilerimki seninde böyle dostların olsun hayatta, ailenden sonra en büyük değer dostlarındır.
Çok zeki çok akıllı çok becerikli olmana gerek yok. Asıl önemlisi çalışkan olmaktır oğlum.
Erkekler ağlar! Ağlamaz diyenlere inanma, ağlamak istediğinde ağla, gülmek istediğinde kocaman kahkahalar at oğlum. Dedim ya hayat çok kısa, tüm hislerini duygularını doya doya yaşa.
Yorulduğum gecelerde artık uyusa diye gözünün içine baktığım, uyuduğunda fotoğraflarını videolarını izlediğim sensin oğlum.
En büyük doğrum, dünyaya bıraktığım en büyük mirasım iyiki varsın..
Hayatımda duyduğum en güzel sessin sen, hayatımda gördüğüm en güzel şey, hayatımda dokunduğum en ipek sensin bebegim. En güzel kokan, kokusunu içime çeke çeke bitiremediğimsin. Allah bizleri hiç ayırmasın, sağlıklı elele harika bir ömrümüz olsun.
Seni çok seviyorum kıymetlim,İyiki doğdun oğlum!

____
#happybirthday #oneyear #babyboy #ask #one #love #mybaby #beautiful #moments #birthday #1birthday
Read more
Bugün Biraz konuşalım mı? 4 yıldır sosyal medyadayım, o kadar çok insanla iletişim kurdum ki, ...
Media Removed
Bugün Biraz konuşalım mı? 4 yıldır sosyal medyadayım, o kadar çok insanla iletişim kurdum ki, yazıştım , tanıştım, ortak işlerde bulundum, koptum veya daha da yakınlaştım Tabii ki her insan ayrı bir deryaydı , çok şey verdim, çok şey aldım Burada bana göre 4 grup insan var Bir grup ... Bugün Biraz konuşalım mı?
4 yıldır sosyal medyadayım, o kadar çok insanla iletişim kurdum ki, yazıştım , tanıştım, ortak işlerde bulundum, koptum veya daha da yakınlaştım
Tabii ki her insan ayrı bir deryaydı , çok şey verdim, çok şey aldım
🌺
Burada bana göre 4 grup insan var
Bir grup hep ben der, kimseye bir faydası olmaz, bilgisini bile saklar, çıkarsız merhaba bile demez, onları kendi haline bıraktım, işim olmaz😄
🌺
2.grup can ciğer görünür toplanırsın, yer, içer, sarmaş dolaş fotoğraf çektirirsin, hemen paylaşırsın, aman onun ya neti yoktur, ya birşey bişey, bahanesi boldur, paylaşmaz seni, ödü kopar takipçisi seni de tanır diye😀😀Programını paylaşamaz eli titrer, korkmayın canım,rahat olun, paylaşmayın, sizinle gelmedim bu noktaya, sizsiz de geri gidecek değilim, 😀Uyanıkları ve çıkarcıları sevmem, onları hemen anlarım
Geç anladığım olmuştur ama çok nadirdir
🌺
Diğer bir grup gerçekten hissettiğin gibidir, hatırını kırmaz, sen de onunkini asla kıramazsın, seni takipçinle değil insanlığına değerlendirir, anlar, hasta olsa gidip çorbasını yapmak istersin, bu kişiler çoktur hayatımda
🌺
Bir de seni çok şaşırtanlar vardır, senden habersiz, hatta seni sevmiyor sanırsın ama sana hiç ummadığın zamanda bir destek olur ki şaşar kalırsın, aaa bu kişi beni ne çok seviyormuş, hiç farketmemişim dersin, bu da az dır ama olur hayatında
Herkesin canı sağolsun, kötüler benden uzak olsun
🌺
Gelelim sadede
Bir kelimemle beni kırmayarak programımı paylaşan canım arkadaşlarım sizlere çok çok teşekkür ederim, iyi kalbiniz için, dostluğunuz için, iyi iyidir, sadece bana değil, kalbi iyidir
Bu arkadaşlarımın sayfa isimleri buraya sığmadı, FOTOĞRAF ÜZERİNE ETİKETLİYORUM, bu kişiler hem iyi kalpli, hem de beceriklidir, takip etmelisiniz onları canlarım💕💕
Hepinize çok çok teşekkür ederim 💋💋💋
VE tabii siz değerli takipçilerim, tüm beğeni ve yorumlar için minnettarım🌺🌺🌺🌺
Ben şu anda kafedeyim listem evde, etiketlere eksik varsa tamamlayacağım eve geçince💕
BURADA ADI OLMAYAN AMA DAHA ÖNCE BEN HİÇ SÖYLEMEDEN BENİ PAYLAŞAN TÜM ARKADAŞLARIMA DA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM, SIĞDIRAMADIM, HEPİNİZİ ÇOK ÖPÜYORUM 🌺🌺🌺🌺🌺
Read more
Her gün yeni ve yeniden, güneş doğar, gün aydınlanır. bazen adımlarını tazecik atan bir bebek gibi ...
Media Removed
Her gün yeni ve yeniden, güneş doğar, gün aydınlanır. bazen adımlarını tazecik atan bir bebek gibi kendime hatırlatıyorum; bak bu güneş ve her gün doğuyor. Öyle olduğu için öyle, güneş yanar sonra yakar işte️🌍 Peki ben her yeni gün nasıl bir eve nasıl bir bedene uyanıyorum, ne niyetle ... Her gün yeni ve yeniden, güneş doğar, gün aydınlanır. bazen adımlarını tazecik atan bir bebek gibi kendime hatırlatıyorum; bak bu güneş ve her gün doğuyor. Öyle olduğu için öyle, güneş yanar sonra yakar işte☀️🌍🌱
Peki ben her yeni gün nasıl bir eve nasıl bir bedene uyanıyorum, ne niyetle kullanıyorum evimi, bedenimi. Bu beden ne ile beslenir ne ile yanar da sonra yaşam enerjisiyle dolar.
Bu hafta defalarca duydum şu sözü; ' kaderin çabana bağlı kılındı' daha önce olsaydı duyar geçerdim bu cümleyi, şimdi her defasında durduruyor ve düşündürüyor✨ tesadüfe yer yok artık hayatımda, bi sebep var ve o sebebin kaynağı hep ben! Çabalamam için hep en iyi şartları beklemek zorunda değilim, güne hep çok iyi uyanmak zorunda değilim. Yola düşmek ve yolda çözümlemek hep daha kolay, yapmak yapmamaktan hep daha iyi hissettiriyor. Ve her gün doğa konuşuyor. Döküyorsam yapraklarımı, kuruyorsam çıtır çıtır yeniden doğmak, açmak için, sen de açabilirsin yeni ve yeniden der gibi...🌱✨🦋 📸↪️ @iremdncr
Read more
Kırk kere söyledim bir daha söylerim  Savaşta ve barışta, karada ve denizde, Düşkünlükte ve ...
Media Removed
Kırk kere söyledim bir daha söylerim  Savaşta ve barışta, karada ve denizde, Düşkünlükte ve esenlikte Zamanımız apayrı bize göre Yanyana olduk mu elele Aç kalsak ağlamayız biliyorum. #TurgutUyar Hep derim ya; sen gidersen ben biterim şiir birer. En iyisi ne şiir bitsin ne de ... Kırk kere söyledim bir daha söylerim 
Savaşta ve barışta, karada ve denizde,
Düşkünlükte ve esenlikte
Zamanımız apayrı bize göre
Yanyana olduk mu elele
Aç kalsak ağlamayız biliyorum.

#TurgutUyar

Hep derim ya; sen gidersen ben biterim şiir birer. En iyisi ne şiir bitsin ne de ben.
Bu çirkin sesime rağmen seninle düet yapma isteğin dünyanın en aşık işi :) #DenizYavuzer

#3Nisan2016

#İstanbul 'da bir #Dersim 'li

#KaybedenlerKulübüAvcılarŞubesi
#Kitap #Book #KitapAyracı #KitaplarİyikiVar
#HayatTiyatroSahnesi #HayatınTaaKendisi #HayattanKareler
#AnıYaşa #Carpediem #OkuEşşekOlma #BirNefes
Read more
Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan ...
Media Removed
Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.! ... Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.! Sakın inanma.! Sana derlerse ki babaların sevgisi anaların sevgisinden azdır diye.! Babalar kızlarını analardan daha çok severlerde, analar kıskanır.! Bilirler ki babalar kızlarına kıyamazlar.! Anneler bile anlayamazlar bu sevgiyi...İşte sevgimizi kıskanırlar.! Bir gün sende ana olacaksın belki sende kıskanacaksın. O zaman beni düşün.! Hayat babalara dik durmasını öğrettiği için babaların sevgisi az gibi gözükür de, sen inanma.! Sakın babanın ağlamadığını düşünme.! Tek göz yaşı göremezsin. Bil ki yüzünü döndüğü an ağlıyordur. İçten içe yanıyordur yüreği.! Babanın ağladığını tek yağmur yağdığı günlerde görebilirsin. Onun içindir babalar yağmuru çok severler.! Her yağmur yağdığı zaman baban senin üzüldüğüne ağlıyordur.! Kimsecikler görmesin diye.! Her yağmur yağdığında bil ki baban ağlıyor.! Belki sevinçten belki de üzüntüden ama her zaman yağmuru sev.! Ben yağmuru seviyorum.! Canım kızım her zaman bu yürek seninle atacak.! Seni seven yüreklerde olacak ama unutma ilk nur yüzüne düştüğü zaman, ilk yüzüne bakan benim.! Sen hala gözümde ilk doğduğun anki kızımsın.! Mavişimsinn!Kimse gideceğini bile, bile seni sevemez.. İşte bir tek babalar sever kızlarını bile, bile.! İyi ki doğdun gül yüzlü güzel kızım hiç boynunu bükme Sakın.! inanma ben hep senin yanında olacağım.! Sıkı, sıkı sarılacağım sana…Bulutların yeri değişebilir kızım; kâh oradadır bulutlar, kâh burada. Ama yıldızlar yerli yerindedir hep. Eğer ki bir bulut, görünmez eylemişse bir yıldızı, sanma ki yıldız sır olmuştur. Aldırma bulutlara kızım, yıldızlar hep ışıldar; bulutlar olsa da, olmasa da… Sen benim tasalı, kederli, yorgun zamanlarımda gülümsediğim bir yıldızsın kızım; en güzel yıldıza, canım kızıma bir baba gülüşü yolluyorum 🤗iyiki doğdun canmavişim..
Read more
Sen bütün çiçeklerin en güzelini hakediyorsun. Şu ana kadar hep ama hep yanında oldum 3 senedir. ...
Media Removed
Sen bütün çiçeklerin en güzelini hakediyorsun. Şu ana kadar hep ama hep yanında oldum 3 senedir. Ve olmaya da devam edeceğim. Bir kere dahi 'neden' diye sorgulamadım ve seni ne olursa olsun asla bırakmadım. Çünkü emin olduğum tek bir şey vardı ki o da güzel bir kalbin olduğu. Ne yapmış olursan ... Sen bütün çiçeklerin en güzelini hakediyorsun. Şu ana kadar hep ama hep yanında oldum 3 senedir. Ve olmaya da devam edeceğim. Bir kere dahi 'neden' diye sorgulamadım ve seni ne olursa olsun asla bırakmadım. Çünkü emin olduğum tek bir şey vardı ki o da güzel bir kalbin olduğu. Ne yapmış olursan ol sen temiz, güzel, saf, iyiydin. Ben sende bunca yıl hep bunu gördüm. Herkes nasıl bakıyorsa öyle görür... Hissettiğim kadarıyla senin çok ama çok temiz bir kalbin var. Bir insanın uzaktan da olsa sevgisini, enerjisini, kalbini, niyetini anlayabiliyorsun. Bende sana bakınca o güzel niyetini, kalbinin temizliğini, yüksek enerjisini anlayabiliyorum. Gerçekten de insanın yüzünden anlaşılıyor nasıl bir insan olduğu... İnsanın yüzüne aynen yansıyor. Güzel enerji, güzel düşünceler insanı güzelleştiriyor. Senin de tertemiz yürekli, düşüncelerinin tertemiz olduğunu biliyorum. Kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş, gerçekten çok güzel yüzü kalbi gibi apaydın! ❤ Her istediğin olsun, bu zamana kadar eğer ne kadar sıkıntı çektiysen herhangi bir konuda bundan sonra hep mutlu ol! Sevdiğinle hep huzurlu yaşayın, kötü niyetli insanlar size dokunamasın! Seni çok çok seviyorum. Hayatında hep senin güzel insanlar olsun! ❤ Sen tanıdığım herkesten çok hakediyorsun mutluluğu. Hep mutlu ediyorsun, hep mutlu ol. Sen hayatımda hep değerli oldun ve olacaksın. Nasıl seni ilk seven olduysam herkes gitse bile son sevenin olacagım ben seni seveceğim ki olmayacak zaten çünkü sen hep sevileceksin. Hep ama hep seninleyiz idolum!❤ seninle gurur duydum hep ve devam edeceğim. İyi ki sen. Senin hataların kimseyi ilgilendirmez hep ama hep mutlu ol. Sen gördüğüm en güçlü kadınsın. @aysnrrblci #aysenurbalci
Read more
Niye bilmiyorum, bahardan belkide, içim kıpır kıpır, ruhum ise güneş gibi hafif bir meltem rüzgarı ...
Media Removed
Niye bilmiyorum, bahardan belkide, içim kıpır kıpır, ruhum ise güneş gibi hafif bir meltem rüzgarı eşliğinde. Ve yaşasın cuma! İç huzurumuzun doruğa ulaştığı nokta insan-ı kamil olma halidir ve o nokta uzun bir serüven gerektirir. Nedense serüvenim devam ediyor ve ben adım adım o noktaya ... Niye bilmiyorum, bahardan belkide, içim kıpır kıpır, ruhum ise güneş gibi hafif bir meltem rüzgarı eşliğinde. Ve yaşasın cuma! İç huzurumuzun doruğa ulaştığı nokta insan-ı kamil olma halidir ve o nokta uzun bir serüven gerektirir. Nedense serüvenim devam ediyor ve ben adım adım o noktaya ulaşıyorum gibi hissediyorum. İçimde kuşlar cıvıldıyor, çicekler açıyor gibi hissediyorum. .
Biliyor musunuz, yaşam mücadelemizde karşılaştığımız sorunlar aslında birer semboldür. Dahası hayata sorduğumuz soruların cevapları bir şekilde farklı sembol ve imgelerle karşımıza çıkıyorlar. Onları okumayı, anlamayı öğrenmek ise zaman alıyor. Karşılaştığımız her olay insan aslında bizim bir yansımamız. Kimi en derin korkularımızı, kimi bilgeyi, kimi yalnızlığı veya bir başka yönümüzü sembolize eder. Beklentilerimiz, umutlarımız, çözüm önerileri hep bu insanlarla yaşadığımız ilişkilerde hayat bulur. Hepsi birer masal kahramanıdır, tıpkı bizim gibi ve ve psikanalist Erich Fromm un dediği gibi " sembol dilini herkes öğrenmeli, eğer bu dili anlayabilirsek masalları anlayabiliriz. Bunlar bilgeliğin en önemli kaynaklarıdır. Benliğimizin derinlerine inmemize ve gizli yönlerimizi anlamamıza yardımcı olduğu da bir gerçektir." .
Kendi serüvenim bir masal, herkesinki gibi. Masalımdaki her karakter meğer hayatıma boşuna girmemişler. Hepsinin bir görevi, sözleşmesi varmış senaryoda. Bunu anlamak sadece yıllarımı aldı! Mutlu sona ulaşır her masal ve inanın aslında hiçbir hayat masalı her ne yaşamış olursanız olun mutsuz bitmemiştir. Mutsuzluk sadece korkularımızın karanlık yanımızın, gölge bilinçaltımızın bir illüzyonu. Ölüm ayrılık hastalık terk edilme, vs korkular hep birer sembol ve farklı şekillerde hayatla iç içe. Bunları okumayı, anlamayı öğrenmeyi erteledikçe o kamil- insandan hep uzak oluyoruz. .
Hayat bir masal ve masallardaki sembolleri anlamak için yani yaşadıklarınızı anlamak için, yaralarınızı iyileştirmek gerçek huzura kavuşmak için masalları sil baştan öğrenmeli şifreleri çözümlemeli. .
12 Nisan perşembe akşamı saat 20.oo da MASAL GECESİNE yer ayırtmayı unutmayın.

#masalgecesi #hayat #insan
Read more
'Aldıklarımı İade Ettim, Kolumdaki Bilekliği Ben Aldım!' Ali Ağaoğlu, kendisinden 38 yaş küçük ...
Media Removed
'Aldıklarımı İade Ettim, Kolumdaki Bilekliği Ben Aldım!' Ali Ağaoğlu, kendisinden 38 yaş küçük sevgilisi Duygu Su Gülpınar ile yollarını ayırdı. Ağaoğlu ile ilişki yaşadığı dönemde eleştirilen ve kendisini 'elektrik faturamı ödeyemezsen siz yoktunuz' sözleriyle savunan Duygu ... 'Aldıklarımı İade Ettim, Kolumdaki Bilekliği Ben Aldım!' Ali Ağaoğlu, kendisinden 38 yaş küçük sevgilisi Duygu Su Gülpınar ile yollarını ayırdı.

Ağaoğlu ile ilişki yaşadığı dönemde eleştirilen ve kendisini 'elektrik faturamı ödeyemezsen siz yoktunuz' sözleriyle savunan Duygu Su Gülpınar, merak edilen soruları sosyal medya hesabında yanıtladı. - Doğum tarihim 21 Haziran 1995. - Diş dolgusu estetik sayılıyorsa iki dişimde var... - Hikayelerdeki araba ve artık göreceğiniz her şey Bigutay ile ikimizin... - Hayatımdaki en değerli 3 kişi kuzenim Merve, kız kardeşim Jülide ve Bigutay... - Aldıklarımı iade ettim, kolumdaki bilekliği ben aldım! - Okulumu okurken stajyer antrenörlük yapıyordum. Daha sonra PT olana kadar devam ettim. İzmir'de birçok spor salonu açtık. Güzel işler yaptım. - Her şeyi geride bıraktım. 3 yıl önce de bir hayatım vardı. Yeni doğmadım! - Küçük bir kızken hep balerin olmak isterdim... Oldum. Balerin olup Royal'de dans etmek istedim... Olmadı. İnsanlara yardım edebilecek güce sahip olmayı istedim... Oldu. Ailemle hep mutlu yaşamak istedim... Olmadı. - Hep bir köpeğim olsun isterdim... Oldu. Şu sıralar da, hep böyle kalmak istiyorum. Umarım olur. - Beni yoktan var etmedi kimse. Ben vardım! Yüksekten uçmadım ben, çakılmamı beklemeyin! #aliağaoğlu #duygusugürpınar #aşk #eskisevgili #instagram
Read more
Ve oldum 31 yaşında kocaman kadın! Daha 30 ne ara geldi derken bu biraz hızlı oldu :) içim yepyeni ...
Media Removed
Ve oldum 31 yaşında kocaman kadın! Daha 30 ne ara geldi derken bu biraz hızlı oldu :) içim yepyeni umutlar,heyecanlarla dolu biliyo musunuz? Bu yaşıma geldim hala dogumgünlerimde çocuk gibi heyecanlıyım..hala hangi dileğimi önce tutsam diye yarıştayımcanım ablam,canım dostlarım,ve ... Ve oldum 31 yaşında kocaman kadın! Daha 30 ne ara geldi derken bu biraz hızlı oldu :) içim yepyeni umutlar,heyecanlarla dolu biliyo musunuz? Bu yaşıma geldim hala dogumgünlerimde çocuk gibi heyecanlıyım..hala hangi dileğimi önce tutsam diye yarıştayım😊canım ablam,canım dostlarım,ve bambaşka canım..her şey cok güzeldi..iyi ki varsınız❤dilerim dünya dileyecek dileklerimizin gercek olduğu bi yer olsun..dilerim cocuklar hep gülsün,evlat bildiğimiz kedilerimiz,köpeklerimiz,ve dger bütün hayvanlar hep sevilsin,mutlu olsun,canımız olsunlar hep..ben şimdi aileme,dostlarıma ve bugün başıma gelen hayatın tüm sürprizlerine şükrediyorum..msj atan,arayan hepiniz iyi ki varsınız❤hep beraber güzel günler görelim :) #happy31 #birthdaygirl #iloveyouall💙💙💙💙
Read more
. Babam bizi bıraktığında ben dokuz yaşımdaydım, kardeşimse altı. Okula gittiğim ve annemin ...
Media Removed
. Babam bizi bıraktığında ben dokuz yaşımdaydım, kardeşimse altı. Okula gittiğim ve annemin gözyaşlarını belli bir saatten sonra ancak ödevlerden başımı kaldırdığımda gördüğüm için şanslıydım. Uyku saatini dört gözle beklediğimi ve uyumamak için hiç direnmediğimi dün gibi hatırlarım. ... .
Babam bizi bıraktığında ben dokuz yaşımdaydım, kardeşimse altı. Okula gittiğim ve annemin gözyaşlarını belli bir saatten sonra ancak ödevlerden başımı kaldırdığımda gördüğüm için şanslıydım.
Uyku saatini dört gözle beklediğimi ve uyumamak için hiç direnmediğimi dün gibi hatırlarım.
Bakımsız saçları ve sınıf arkadaşlarımın annelerinin aksine renksiz yüzüyle annem, bana biraz suçlu görünürdü hep. Ben onu okuldaki toplantılara götürmek istemiyorsam babam da uzaklara götürmek istememiş olabilirdi.
Sanırım ne kadar kızarsam kızayım ben de daha iyisini layık görüyordum babama. Ama diyordum, biz de daha iyi bir anne hak ediyoruz, bizi de alsaydı yanına. Annemi ne kadar zaman anlamadım bilmiyorum ve gitmek isteyenlerin bahanelerinin çokluğunu ne zaman fark ettim…
Sabahları saçları güzelce taranıp iki yandan iki belik örülen, lavanta kolonyasıyla boynu ve elleri ovulan, yakası daima kolalı, külotu dahi daima ütülü, pijamaları bile günlük giysileri kadar özenli bir kız çocuğuydum. Düşünüyor ama babamın beni bırakması için bir sebep bulamıyordum.
Kardeşim biraz mızmızdı ama ona kirli ya da bakımsız demek de acımasızlık olurdu.
Çok güzel ve akıllı konuşuyor, yaşının üzerinde zekası olduğu için herkes tarafından övülüyordu.
Karnem daima iyi olmuştu benim de. Sınıfta okumayı ilk söken de bendim. 3. sınıfa dek sınıfa başkanlık eden de. Babam bizimle övünmüş müydü ya da görmediğimiz kusurlarımız onu bezdirmiş miydi bilemiyordum.
Ama söylese düzeltirdik.
.
Kardeşim okula başladığında anneannem bize düzenli olarak para yollamaya başladı, dedemden sonra evlendiği adam bizi evinde istemiyor ama maddi yardımda bulunmayı kabul ediyordu. Sevap hanesine atılacak çentikler ‘hacı’yı cezp ediyordu neyse ki. .
.👎🏿👎🏿 Anneme benzedim sonra. Taranmamış saçlarım ve soluk yüzümle babamın geride bıraktığı kadın oldum, yeniden, yirmi dört yaşımda.
.
Canlarım “ 3. Kitabım olan #belkikeşkeneyse de yazdığım bir hastamın hayatından bir kesit...
.
.
.
TAMAMI kitabımda ama sizin için sadece bu bölümü siteme koydum.. okuyabilirsiniz...
👎🏿👎🏿 https://www.divakadin.com/saglik-kosesi/zamansiz-sevmek
Read more
Bugüne kadar neler edinmişim şu hayatta düşünüyorum, neler kazanmışım? Maddi hırslarım hiç olmadığı ...
Media Removed
Bugüne kadar neler edinmişim şu hayatta düşünüyorum, neler kazanmışım? Maddi hırslarım hiç olmadığı gibi ekonomik olarak çok rahatlıktan dibe kadar inmeyi de tecrübe etmiş biri olarak asıl zenginliğin zor zamanlarda edinilen tecrübelerle kendime katabildiklerim ve hayatımıza ... Bugüne kadar neler edinmişim şu hayatta düşünüyorum, neler kazanmışım? Maddi hırslarım hiç olmadığı gibi ekonomik olarak çok rahatlıktan dibe kadar inmeyi de tecrübe etmiş biri olarak asıl zenginliğin zor zamanlarda edinilen tecrübelerle kendime katabildiklerim ve hayatımıza bir sihir gibi dokunan insanların varlığı olduğu biliyorum. Kimi sözüyle, kimi biz ağlarken esirgemediği şefkatiyle, belki uzattığı eliyle, ah vahlar içindeyken bizle ah vah çekmek yerine ahvalimize merhem olmaya çalışanla, yapamayacağımız şeylere değil yapabileceğimizin farkında olmadıklarımıza bizi yüreklendirenlerle, belki biz kendimize yeterince inanmıyorken bize inananlarla zenginleşiyor insan biliyorum. Bir insanı güzel olana teşvik etmenin, kendi egonu aşarak başkasına ilham vermenin ve böylesi yüce gönüllere muhatap olabilmenin değerini hiç bir maddi zenginlik karşılayamaz kendimden biliyorum. Ben hiç, gerektiği kadar bile hırslı olamadım, liseyi bütünlemelerle bitirebilmiş yeni evli biri olarak o zamanki avukat komşum, manevi ablamın dayatması olmasaydı, benle oturup ders çalışmasaydı Marmara Ünv. Diplomasını hayal bile edemezdim. Her sene yaşamıyor bunlar diyerek yenisini aldığım sardunyalara nasıl bakmam gerektiğini sabırla anlatan eski dostum olmasaydı ömrüme ömür katan, benle yaş alan sardunyalar olmayacaktı. Hayaline bile yeltenmediğim resim yapmaya beni ikna edip başlatana kadar vazgeçmeyen, bana benden çok inanan canım @_sanatevim_ olmasaydı değerli arkadaşım @yildiz_korkmaz 'ın isim annesi olduğu hayal evler hep hayal kalacaktı. Ve sayfamdaki güzel insanların gönüllerinden nasiplendiklerimle bakıyorum da şu anki servetim hiç bir ekonomik krizden etkilenmeyecek, hep bende kalacak ve ömrümce şükür sebebi olacak. Biz birbirimize merhem oluruz inanırsak, hep ben egosundan, bencilliğinden kurtulup "hadi sen de" diyebildiğimizde dünya da daha güzel olur. Şu masada yaptığım ilk ik ev var, hayal evlerin ilk adımları, vesile olanlar, nasip eden olmasa ne kadarını ben yaptım aslında diye düşünmeden edemiyorum. Hepimizin sonsuz bir bütünlüğün küçük parçaları olduğumuzu bilsem de dilerim idrakine varabilmek de nasip olsun. Hayırlı Cumalar 🌹
Read more
Yanında utanmadan sıkılmadan kahkaha atabildiğiniz, birlikte güldüğünüz insanlarla olun. ...
Media Removed
Yanında utanmadan sıkılmadan kahkaha atabildiğiniz, birlikte güldüğünüz insanlarla olun. Sokakta duyduğunuz bir müzikle dans etmeye başladığınızda sizi durdurmaya çalışan değil sizinle birlikte dans etmeye başlayan insanlarla birlikte olun. Büyük emekler verdiğiniz ve her ... Yanında utanmadan sıkılmadan kahkaha atabildiğiniz, birlikte güldüğünüz insanlarla olun. Sokakta duyduğunuz bir müzikle dans etmeye başladığınızda sizi durdurmaya çalışan değil sizinle birlikte dans etmeye başlayan insanlarla birlikte olun. Büyük emekler verdiğiniz ve her geçen yıl daha da güzelleşen ilişkiler yaşayın. “Kıyafetin açıkmış, eteğin kısaymış , arkadaşlarınla çıkmışsın, geç saatlere kadar tek başına eğlenmişsin”ler için değil, “ben uyandım sen de uyansana, markete kim gidecek, kedilerin kumunu niye hep ben temizliyorum, niye bensiz dizinin o bölümünü izledin”ler için kavga edin. Birlikte aç kalın, birlikte üşüyün, birlikte borçlanın, birlikte yarını düşünmeden para harcayın, birlikte para biriktirin. İnsanlar size “ya siz gerçekten de bu kadar mutlu bir çift misiniz?” diye sorduğunda dolu dolu “evet” diyebilin. Sıradan değil sıra dışı bir ilişki yaşayın.
Bana tüm bunları yaşatan adam ; iyi ki hayatımdasın ve bana şu yazıyı yazdırıyorsun ya (değerimi bil herkese yapmam 🤪) ... 7473816 tane 7 yılımız olsun can sevgili. Bayılıyorum sana♥️♥️♥️😘😘😘 #anniversary
Read more
Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene ...
Media Removed
Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene bugün hiç unutmam unutamam ki hafızamı kaybetsem yine unutamam yanımdan aramızdan ayrılışının tam 365. Günü özledim kardeşim seni kokunu bakışını gülüşünü bana sımsıkı sarılışını özledim ... Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene bugün hiç unutmam unutamam ki hafızamı kaybetsem yine unutamam yanımdan aramızdan ayrılışının tam 365. Günü özledim kardeşim seni kokunu bakışını gülüşünü bana sımsıkı sarılışını özledim yüzündeki hafif tatlı tebessümü özledim keşke diyorum keşke seni son bir defa görebilme şansım olsa sarılsam birkere sana bütün herşeyi sıkıntılarimı derdimi herşeyi unuturum keşke diyorum ve dua ediyorum sen gelince seninle birsürü planlarımız vardı yapacağımız çok şey vardı seninle uzun yola cıkacaktık arabayi sen kullanacaktın araba kullanmayı seversin sen sen şehit olmadan önce hani demiştin ya son cümlende bana "Hadi rüyanda mutlu bir gelecek gör."yok kardeşim göremedim sen gittin hayatım altüst oldu beni sen toparlardın sen akıl verir sen teselli ederdin sen gittin güneşim hiç doğmadı hayatımda bi boşluk hissediyorum yeri doldurulamayacak bi boşluk ben senin yanında rahattım mutluydum keske sen olsan yanımda dünya dertlerinin hepsi omuzumda olsa ama olmuyor iste yoksun sen yanıma gelemiyorsun bekliyorsun inşallah ben gelicem senin yanına tek ümidim o hani sen derdin ya üzülme Allah bizimle bizim içimizi o biliyor derdin ya gerçekten de öyle biliyormusun sen askere giderken sana eğlence yapalım demiştikte sen boşver ksrdeşim bizim kimsemiz yok ki kimse gelmez diyerek yaptırmamıştın kardeşim sen şehit olduğunda senin asıl düğünün bayramın o zamandı seni köye götürürken o kadar çok insan o kadar çok araba vardı ki anlatamam ben ucunu görememiştim düşünsene bizim köyde araba koyucak yer bulamadı kimse işte o gün anladım dedim ki kendi kendime Latif ! Sen kimsem yok diyordun ya bak gördun mü kimsen varmış binlerce insan senin için burada senin bayramın bugün ve bu kadar insan senin için burada seni peygamber efendimize komşu ediyor senin sevenin çoktu da sen bilmiyordun kardeşim özledim be çok özledim içim bi buruk gözlerim hep seni arıyor sen gittin bi yanım boş kaldı güvenebileceğim tek kişiydin sen benim senin gibisi yoktu ben hiç hayatım boyunca senin gibi temiz birisini ne gördüm ne duydum şimdi yanında olmak isterdim seninle olmak isterdim kardeşim özledim seni cok özledimm...😔
Read more
Normalde patır patır yazarım ama Söze nerden başlasam bilemiyorum ilk defa. “Hayatımın en zor ...
Media Removed
Normalde patır patır yazarım ama Söze nerden başlasam bilemiyorum ilk defa. “Hayatımın en zor günlerini yaşıyorum” 30 yaşındayım ve küçük gönlüme ağır gelen onca şey yaşamıştım ama bu cümleyi hiç kullanmamıştım. En yakınımdan kanımdan canımdan atalarımdan ilk kaybım bu benim. Eşimin ... Normalde patır patır yazarım ama Söze nerden başlasam bilemiyorum ilk defa. “Hayatımın en zor günlerini yaşıyorum” 30 yaşındayım ve küçük gönlüme ağır gelen onca şey yaşamıştım ama bu cümleyi hiç kullanmamıştım. En yakınımdan kanımdan canımdan atalarımdan ilk kaybım bu benim. Eşimin sevgili babasını kaybettik. Ölüm kağıdı tuttum ben ellerimde hayatımda ilk defa. Yaşayamadıklarımızın telaşını ve derin pişmanlığını iliklerime kadar kazıdım. Gözümde yaş kalmadı da sesimle ağladım, içimden ağladım. Kalp acısını ağırlığınca taşımayı öğreniyoruz birlikte şimdi. Yarım kalarak devam etmeyi deniyoruz. 40 mum hikayesini anlattılar bana. Canından birini kaybedince 40 mum yanarmış insanın kalbinde ve hergün birtanesi sönermiş. Ama son kalan mum bir ömür yanarmış içinde. Bizde şimdi bu resimdeki ayçiçeği gibiyiz, atamız gitti boynumuz bükük kaldık ama yavaş yavaş güneşe döneceğiz. Güzel Allahıma inancımız sonsuz emir ondan boynumuz kıldan ince. Sadece yüreğimizdeki bu yangından başımızı kaldıramıyoruz şimdilerde. Sevenlerimizden ,gelen Yazan arayan herkesten Allahım bir değil bin kere razı olsun dostluğu ,aile olmayı, hatta ve hatta Karı&Koca olmayı biz şimdi öğrendik. Telefonun ucundaki bir sesle, omzuna dokunan bir elle hıçkırıklara boğulmayı öğrendik. Annelerin yavruları üzüldüğünde ne kadar daha fazla üzülebileceklerini öğrendim ,sevgili eşim babasını elleriyle gömmeye çalışırken onu uzaktan izlerken içim parçalanarak..Yüreğimizdeki bu acıyı paylaşan ve hafifleten herkesten Allahım bin kere razı olsun. Eksik etmesin🙏🏻 sözlerle tarifi yok. Sadece hep sevinçlerimi paylaştığım bu sayfada öyle güzel msjlar aldım ki, madem öyle burasıda aileden acımıda paylaşmak istedim🙏🏻 geçicek alışıcaz demek bile canını yakıyor insanın. Ben öğrenicez diyorum. Eksilerek yarım kalarak.. kalanları başımızdan eksik etmesin Allahım🙏🏻 Güzel günlerde görüşürüz inşallah tekrar💕
Read more
Mottoda sağlık var bugün 🤗 rafine şekerin zararlarını anlatmayacağım ama. Çünkü say say bitmez. ...
Media Removed
Mottoda sağlık var bugün 🤗 rafine şekerin zararlarını anlatmayacağım ama. Çünkü say say bitmez. "Ben şekersiz yapamam" diyenlere sesleniyorum. Bugün rafine şekerden uzak durmayı isteyin. Neler oluyor bakın. Çay Kahve için eliniz şekere giderse hemen başka bir şey alın elinize. ... Mottoda sağlık var bugün 🤗
rafine şekerin zararlarını anlatmayacağım ama.
Çünkü say say bitmez. "Ben şekersiz yapamam" diyenlere sesleniyorum. Bugün rafine şekerden uzak durmayı isteyin. Neler oluyor bakın. Çay Kahve için eliniz şekere giderse hemen başka bir şey alın elinize. Şeker ihtiyacınızı gidermek için meyvelerinize tarçın atın, suyunuza kabuk tarçın ekleyin.

#sekersiz21gun 'ü hep denemek istemişimdir. Çikolatasız ne yaparım ben deyip başlayamadim hiç. Sonra bir baktım. Bu ay 25 gündür hiç rafine şeker tüketmemişim ve farkında değilim. Peki bu nasıl oldu?
Hani hep derim ya, hedeflerinizi küçültün ve parçalara ayırın. Şekersiz hayata başlarken de küçükten başladım.

1. Önce çayıma ve kahveme eklediğim şekeri azalttım.
2. Meyveli yoğurdu paketli olarak almadım. Evde kendim hazırladım.
3. Şerbetli tatlıları sevmezdim zaten. Sütlü tatlıların da şekerini iyice azalttım. Bu 21 günde sütlü tatlı da yemedim.
4. Bisküvi ve gofret tarzı paketli yiyecekleri önce azalttım sonra bu 21 günde tamamen kestim.
5. Çikolata olarak bitter çikolataya geçtim. Onu da bu 21 gün içerisinde hiç yemedim.
6. Suyumu hep tarçınlı içtim.

Aşama aşama kendimi yani zihnimi ve vücudumu hazırladım. Bir anda şekersiz 21 gün geçiremiyorsanız öncesinde benim uyguladığım aşamalar ile hazırlık yapabilirsiniz. 🌼🌼Not: Rafİne şekersiz yaşam gidebiliği yere kadar gidecek. 21 günden sonra alışkanlık olacağına inanıyorum.

Demiş...
@gununmottosuu

#gününmottosu #kaliteliyaşam #kişiselgelişim #farkındalık #motivasyon #iyifikir #kendimenot #kendinisev #terapi #psikoloji #hergünebirmotto #hayat #saglikliyasam
Read more
Ne sen,ne ben,ne hayat, ne dünya ne de şahitlik ettiğimiz hayatlar hiç bir şey, hiç kimse mükemmel ...
Media Removed
Ne sen,ne ben,ne hayat, ne dünya ne de şahitlik ettiğimiz hayatlar hiç bir şey, hiç kimse mükemmel değil. Kıyaslayıp üzülmeye gerek yok. Hangi kapıyı çalsan derdi başka. Seninki bana benimki sana fazla. Bu dünyaya mükemmeli bulmaya ya da mükemmel olmaya gelmedik bence. Mükemmelin yolunda ... Ne sen,ne ben,ne hayat, ne dünya ne de şahitlik ettiğimiz hayatlar hiç bir şey, hiç kimse mükemmel değil. Kıyaslayıp üzülmeye gerek yok. Hangi kapıyı çalsan derdi başka. Seninki bana benimki sana fazla. Bu dünyaya mükemmeli bulmaya ya da mükemmel olmaya gelmedik bence. Mükemmelin yolunda çabalamaya geldik. Ben mükemmel olmadım hiçbir zaman ama hep iyi biri olmaya çalıştım... başarabildiğim oldu başaramadığım oldu. Ama deniyorum en azından. Son nefese kadar iyi biri olmayı denemeye devam 😘 #biz #us #arashiyama #kyoto
Read more
Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir ...
Media Removed
Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir erkek çocuğuna hemşireler önlüğü kesip onun boyuna getirdiler.Korkmaması için kardeşinin durumunu anlattılar.Nelerden geçtik ey hayat.Her mutluluğun,her acının bir sonu var. Dün Kartal’ın ... Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir erkek çocuğuna hemşireler önlüğü kesip onun boyuna getirdiler.Korkmaması için kardeşinin durumunu anlattılar.Nelerden geçtik ey hayat.Her mutluluğun,her acının bir sonu var. Dün Kartal’ın kontrolünü sormuşsunuz.Kontrol iyi geçti biraz kilo vermiş ,bir de göğüs kafesinde çok fazla açıp kapadıkları için büyümenin etkisiyle bir kemiği yamulmaya elle hissedilen bir çıkıntı oluşmaya başladı.Takip edeceklermiş.Ben geçenlerde laf arasında Türkiye’ye dönsek orada bir doktor ayarlasak arada buraya kontrollere gelip gitsek demiştim.Doktorun artık ülkenize dönebilirsiniz veya şu kadar süre sonra dönebilirsiniz demesini beklerken şöyle bir rapor aldık. “Değerli aile oğlunuz çok ciddi bir kalp rahatsızlığı geçiriyor.Nakil kesin bir çözüm değildir.Sadece başka bir hastalığın yerine yenisini koymaktır.Ömür boyu ciddi bir bakım gerektirir.Bu sebeple nakil sonrası için gerekli olan devam tedavileri tarafımızdan titizlikle sürdürülmektedir.Tedavinizin Türkiye’de devamı için yeterli donanım ve bebek kalp nakli devam tedavisi tecrübesi araştırmalarımıza göre maalesef henüz yeterli değildir.Bu sebeple devam tedavisi takibinin aksatılmaması ve takibin hastanemizde devamlılığı oğlunuz için hayati önem taşımaktadır.Saygılarımızla”
Al bakalım şimdi gelde ağlama.Dönmeyin de demiyor,ama dönersen de hayati riskin var diyor.Ne zaman döneceksiniz,veya artık hep oradamı yaşayacaksınız sorularınız oluyor ya işte ben de bilmiyorum.Kartal için en güvenli yer neresi ise orada yaşamaya devam etmek zorundayız.Şimdilik tek bildiğim bu.Ha tabi bir de maddi konular var.Biran önce evi yerleştirip işime gücüme bakmam gerekli çünkü artık türk parasını euroya çevirerek geçinmemiz giderek zorlaşıyor.Evinize hiçbir hastalık uğramasın dilerim.Zor cidden zor.Yine de çok şükür bin şükür ailece aynı çatı altındayız ya elbet bunlarda geçer.Yeni bir hayata alışırız sağlık olsun.Not: Evimizde normal hatlarımızın interneti çekmiyo,tv bağlantımız yok anten çalışmıyor.Telekom internetimizi bağlamak için 3 hafta sonraya randevu veriyor.Dumanla haberleşiriz bişey olursa. 😂😂😂
Read more
Bileşim A.Ş. yirminci yılını #hayatınritminiyakalageleceksensin etkinliği ile kutluyor. Ben de hayatın ritmini #nefes inle yakala dediğimden ortak paydada buluştuk. Hep beraber derin nefesler aldık ardından da kahkahalar attık. Rivayet o ki 300 kişinin yükselen enerjisi ve kahkahaları ... Bileşim A.Ş. yirminci yılını #hayatınritminiyakalageleceksensin etkinliği ile kutluyor. Ben de hayatın ritmini #nefes inle yakala dediğimden ortak paydada buluştuk.
Hep beraber derin nefesler aldık ardından da kahkahalar attık. Rivayet o ki 300 kişinin yükselen enerjisi ve kahkahaları tüm evrene ışık oldu 🤗❤ Başından itibaren harika iletişimi ve konukseverliği için sevgili @esrameyra ya kalpten teşekkürler 🤗 #wwwaydanermiscom #aydanermiş  #atölyekendimeyürüyorum #nefes #nefesegzersizleri  #meditasyon #kahkahayogası #laughteryoga #kahkahaterapisi #laughtertheraphy #hohohahaha
Read more
Sen gelmeden içimde bir kalp durmuştu... Gitmişti beni anne seçmeden. Hep gece kalacak hayat sandım. ...
Media Removed
Sen gelmeden içimde bir kalp durmuştu... Gitmişti beni anne seçmeden. Hep gece kalacak hayat sandım. Hep kırık yaşarım sandım. Sonra sen geldin... Bana sensiz geçen yıllarımın, aslında sana hazırlanmak için geçtiğini hissettirdin. Bu sana ilk sarıldığım an, sen değil ben doğdum aslında.Karnımdaki ... Sen gelmeden içimde bir kalp durmuştu... Gitmişti beni anne seçmeden. Hep gece kalacak hayat sandım. Hep kırık yaşarım sandım. Sonra sen geldin... Bana sensiz geçen yıllarımın, aslında sana hazırlanmak için geçtiğini hissettirdin. Bu sana ilk sarıldığım an, sen değil ben doğdum aslında.Karnımdaki makasa her baktığımda şunu söylüyorum; benim canım kolay yanmaz... Allahım evlatla imtihan etme... Anneler Günü♥️
Read more
Hayat sessizce dinler... Notlar alır. Kırılan kalpleri, dökülen yaşları, geçen yılları ve sessiz ...
Media Removed
Hayat sessizce dinler... Notlar alır. Kırılan kalpleri, dökülen yaşları, geçen yılları ve sessiz yutkunuşları, tüm haksızlıkları ve koparmayan çığlıkları hep dinler. O hayatın tek cümlesi vardır. #kunfeyekun Ben derdime şükretmeyi öğrendim, sevinçler kendiliğinden geldi. Ağabeyi ... Hayat sessizce dinler... Notlar alır. Kırılan kalpleri, dökülen yaşları, geçen yılları ve sessiz yutkunuşları, tüm haksızlıkları ve koparmayan çığlıkları hep dinler. O hayatın tek cümlesi vardır. #kunfeyekun Ben derdime şükretmeyi öğrendim, sevinçler kendiliğinden geldi. Ağabeyi hayatta, yanında olanlar sımsıkı sarılsınlar... #Ağabeyi candır, baba yarısıdır. Hele bir de #baba yoksa can simididir.
Read more
Defne’m, Canım kızım, Güzel kızım; Bugün ilk yaşını kutluyoruz ve sen sıklıkla yaptığın gibi, ...
Media Removed
Defne’m, Canım kızım, Güzel kızım; Bugün ilk yaşını kutluyoruz ve sen sıklıkla yaptığın gibi, yeni yaşına girdiğin ilk dakikalarda da “Baba, babaaaa” diye bağırıyorsun bana, Güzel günler göreceğiz birlikte ve şu an hayranlıkla gözlerinin içine baktığın, sıkıca sarıldığın baban ... Defne’m,
Canım kızım,
Güzel kızım;
Bugün ilk yaşını kutluyoruz ve sen sıklıkla yaptığın gibi, yeni yaşına girdiğin ilk dakikalarda da “Baba, babaaaa” diye bağırıyorsun bana,
Güzel günler göreceğiz birlikte ve şu an hayranlıkla gözlerinin içine baktığın, sıkıca sarıldığın baban dışında da hayran olacağın erkekleri keşfedeceksin. Ve maalesef ki o küçücük kalbin bir başkası için çarpıcak.
Zamanla yaşlanan baban ise elinde bastonla bile olsa her zaman senin yanında olacak.
Bunlar hayatın gerçeği.
Elbetki üzüleceğiz
Ama asla yılmayacağız.
Fakat benim güzel kızım; her zaman ve ilelebet seni bu hayatta en çok sevecek erkek hep ben olacağım.
Hiçbir erkeğin senin üstünde benim kadar emeği, karşılıksız sevgisi; benim kadar anısı olmayacak.
Çok anılar biriktireceğiz, beraber film izleyip, anneni ekip en güzel yerlerde kahvaltılara gideceğiz
Hatta elele verip Nisan yağmurunda bile ıslanabiliriz
Belki inanmayacaksın ama beraber Trabzonspor maçına bile gideceğiz.
Şimdi bunları okuyamıyosun biliyorum ama inanıyorum ki o küçücük yüreğinde hissediyorsun
Baba olmanın güzelliğini bana yaşattığın için sana müteşekkirim
Zamanın bu kadar çabuk geçmesini istemesem de seninle daha çok anılarımız olsun diye biran önce geçsin istiyorum.
Defne’m, güzel kızım,
Umarım bunları ilerde okuyup ne kadar sevildiğini hissedersin
Mutlu yıllara miniğim, iyi ki doğdun🎂
#defne #daphne #iyikidoğdun #happybirthday
Read more
Elhamdülillah<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏼 Rabbim soframızdan sıcak aşımızı, evimizden huzuru, bünyemizden sağlığı, ...
Media Removed
Elhamdülillah🏼 Rabbim soframızdan sıcak aşımızı, evimizden huzuru, bünyemizden sağlığı, yanımızdan ailemisi ve sevdiklerimizi, gönlümüzden imanı ve sevgiyi, aklımızdan fikri, fikrimizden hayrı eksik etmesinnnn 🤲🏻🤲🏻 Ne de güzel bir dua! Paylaşmak istedim Amin! Doğum sonrası ... Elhamdülillah🙏🏼
Rabbim soframızdan sıcak aşımızı, evimizden huzuru, bünyemizden sağlığı, yanımızdan ailemisi ve sevdiklerimizi, gönlümüzden imanı ve sevgiyi, aklımızdan fikri, fikrimizden hayrı eksik etmesinnnn 🤲🏻🤲🏻
Ne de güzel bir dua!
Paylaşmak istedim Amin!
Doğum sonrası çok kilomu vermiştim, Son bir aya kadar, durdum da artmaya başladım😖 Dikkat etmeye karar verdim..
Eşim de sporu bırakmıştı, o da kilo almaya başlayınca biz yine tek çeşit yemeğe kesin dönüş yaptık..Hem Ramazan a da hazırlık olsun mideler küçülsün dedik..
.
.
.
İlk evlendiğimizde eşime hangi yemekleri seversin diye sormuştum o da bana bir kere ana yemek çorba yanına da yardımcı yemek olacak salata da olacak biz böyle yeriz dedi (yalana gel sanki hergün böyle yemişler)
Çalışıyorum ozamanlar işten eve eşimden 1 saat kadar erken dönüyorum
Çantamı fırlatıp üstümü değiştirip mutfağa bir girişim var anlatamam yolda gelirken de ne yapacağımı düşünüyorum eşim mutlu olsun diye..Ve azar azar yapıyorum ki iki gün arka arkaya aynı yemek yenmesin..
Eşim ışık hızıyla kilo almaya başladı😂😂
Hafta sonu bir gün iznim var o izinde de deli gibi temizlik, ve tatlı yapıp dolaba Stokluyorum, ideal eş olma peşindeyim tabi😀🙈
Aa kayınvalidemlere yemeğe gidiyoruz bakıyorum hiç öyle 4-5 çeşit yok, Her normal aile gibi iki çeşit filan yiyoruz🤔
Ben bu işte bir bit yeniği olduğunu anlayana kadar eşim 13 kg aldı ama kendi etti kendi buldu iyi oldu😂
Sonra bir gün dedi ki Sen pilav makarna filan yardımcı yemek yapma en iyisi, Sen yemiyorsun hep ben yiyorum kilo alıyorum ben yemiyordum çünkü öyle alışmamıştım.. Beyfendi evliliğin başından işleri sıkı tutmaya karar vermiş meğerse arada da duvarları sildin mi kapıları sildin mi filan beni işe koşuyor😠
Aradan sekiz yıl geçti bakıyorum da yemek çeşidi düştü de düştü,
hele Murat... Bazen elinde süpürge bazen bez, hayat nelere gebe yaşayarak anlıyorsun...Hahahahah 😂😂😂
Read more
Gerçekten artık şu çocukları bir bırakın .. Ellerinden tutup yeteneği olmayanı resim kurslarına ...
Media Removed
Gerçekten artık şu çocukları bir bırakın .. Ellerinden tutup yeteneği olmayanı resim kurslarına , kulağı kavramayanı piyano kurslarına , sanata eğilimliyi fen kurslarına , yüzmeyi seveni basketbol kurslarına taşımaktan bıkmadınız mı ? Zamanında yapamadıklarınızı , içinizde kalanları ... Gerçekten artık şu çocukları bir bırakın .. Ellerinden tutup yeteneği olmayanı resim kurslarına , kulağı kavramayanı piyano kurslarına , sanata eğilimliyi fen kurslarına , yüzmeyi seveni basketbol kurslarına taşımaktan bıkmadınız mı ? Zamanında yapamadıklarınızı , içinizde kalanları çocuğunuzda görmek için didinmekten vazgeçin artık .. Kişiliğinizi , öngörülerinizi , yaşam formlarınızı birebir o zavallı bireylere dikte etmekten yılmadınız mı artık ? Saçınızı süpürge etmekten , ayyy arkasını hep ben toplarım diye övünmekten bıkmadınız mı artık ? Koruyup kolluyorum diye çocukları sindirdiniz, kendi içine hapsettiniz artık yetmedi mi ? Yapmayın ben yalvarıyorum siz yapmayın … Bırakın uçuşsunlar .. Evlerinize bir kamyon biblo doldurup kırılmasın diye , koltuk takımını beyaz seçip kirlenmesin diye , kendinizce ! Dekore ettiğiniz evlerinizde , salonlarınızda minik ruhları hapsettiğiniz yetmedi mi ? Onların ehli kelamı yok madem ben rica ediyorum bırakın !!! Sizlerin görevi çocuğunuza saç süpürge etmek hergün beş çeşit yemek yapmak veya kendinizi uğruna parçalamak değil .. Sizin üst ve öncelikli göreviniz sahip olduğunuz çocuğu siz olmadan hayatını idame edebilecek şekilde eğitmektir , bunu salt sevgi ile becermektir .. Gerisi sadece kendinizi yıpratmak ve topluma gösterişten ibarettir ..yapmayın … Yalvarırım …
Read more
Ben bugünü çiçekli böcekli, pembe kuşaklı görsellerle değil, ya da kadınları narin gösterecek ...
Media Removed
Ben bugünü çiçekli böcekli, pembe kuşaklı görsellerle değil, ya da kadınları narin gösterecek betimlemelerle değil, doğuştan kazandıkları haklarını sanki sonradan haketmişcesine yorumlarla değil, ben bugünü sadece eşitliğimizle kutlamak istiyorum. Sen varsın ki ben varım, ben ... Ben bugünü çiçekli böcekli, pembe kuşaklı görsellerle değil, ya da kadınları narin gösterecek betimlemelerle değil, doğuştan kazandıkları haklarını sanki sonradan haketmişcesine yorumlarla değil, ben bugünü sadece eşitliğimizle kutlamak istiyorum. Sen varsın ki ben varım, ben varım ki sen varsın. Ve sen her sendelediğinde düşen hep ben olacağım. #8mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Hayatımın anlamı @annelobisi validem @fadime_dal kardeşim @feyza_dal
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#8martdünyakadınlargünü #8martdünyaemekçikadınlargünü #kadınlargünü #8march #8marchwomensday #womensday #dünyakadınlargünü #8martdünyaemekçikadınlargünü #kadın #woman #women #worldwomensday
Read more
Cumartesi günü kitabımın arka sayfa satırları. Aralarında en iyi yapabildiğim şey; yüreğinin ...
Media Removed
Cumartesi günü kitabımın arka sayfa satırları. Aralarında en iyi yapabildiğim şey; yüreğinin sesini dinlemek. Kendimi şımartacağım bugün çok mutevazı olamayacağım, diğerlerindede fena sayılmam. Aslında, çok sevdiğim odamda, yatağımın üzerine bağdaş kurup, sadece "sanırım ... Cumartesi günü kitabımın arka sayfa satırları. Aralarında en iyi yapabildiğim şey; yüreğinin sesini dinlemek. Kendimi şımartacağım bugün😊 çok mutevazı olamayacağım, diğerlerindede fena sayılmam. 😊 Aslında, çok sevdiğim odamda, yatağımın üzerine bağdaş kurup, sadece "sanırım aşk romanına benziyor" diye aldığım kitabın arka sayfasıyla, varlığımın ön yüzünün karşı karşıya kalmasını yaşıyorum.
Tabii, artik sende okuduğuna göre, sende benimle aynı durumdasın şuanda. ;) 😊
Hiç sevmiyorum basit konularla çatışmayı. Ya da hep daha büyükleriyle çatıştığım için mi bilmiyorum. Ama, ne kadarını yapıyorum bu iki parça, basit, klişe cümlelerin ? Ben neyim? Ben kimim? Hayatın neresinde ve ne kadarında ruhum? diye sormadan geçemiyor insan.. Görüldüğü gibi, 3 satır yukarıda "çok bilmiş edayla yazılan" basit denilen şey ne kadarda büyükmüş aslında.. Her satırın yanına bir onay işareti koyabiliyorum ama "Doğru zamanı bekle" de kalıyorum.
Eğer bir sosyolog kardeşiniz varsa benim gibi, en önemli tartışmalarda "Neye göre, kime göre abla?" sorusuyla o kadar karşılaşırsıniz ki. Düşünüyorumda, neye göre, kime göre doğru zaman ? Nefesimiz sayılı. Benim öyle. Saatlerim var mesela burası için. Hem en güzeli, hemde en acısı kaç saatin olduğunu bilmemek. Doğru zamanı beklemek derken, geç kalmak ?.. Her şeye.. Erken'in önemi yoktur benim için. Her zaman geç'ten daha iyidir çünkü.
Hem, değil midir ki
Zaman, öldürür..
Zaman, diriltir.. #kitap #kahve #cumartesi #farkındalık
Read more
Tek başına anne karnında maceran başlıyor. Büyük bir kalabalığın içerisinde başlıyorsun dünyaya ...
Media Removed
Tek başına anne karnında maceran başlıyor. Büyük bir kalabalığın içerisinde başlıyorsun dünyaya doğduğun anda Hep bir kalabalıkla ve telaşeyle akıp gidiyor yaşam Bazen hayat denen bu yolda yalnız hissettiğin oluyor. Sancılandığın... Yanında bir kişi bile olsa. Desteği yetiyor ... Tek başına anne karnında maceran başlıyor. Büyük bir kalabalığın içerisinde başlıyorsun dünyaya doğduğun anda ✨ Hep bir kalabalıkla ve telaşeyle akıp gidiyor yaşam 🌏 Bazen hayat denen bu yolda yalnız hissettiğin oluyor. Sancılandığın... Yanında bir kişi bile olsa. Desteği yetiyor seni kaldırmaya.
🏙İstanbul’a tek başıma geldim. Tek başıma başladım burada hayata. Zorlu dönemlerde oldu, kalabalık mutlu günlerde 💫 Ama hep ben; ben oldum.
🙏🏼 Şimdi kocaman bir ailem var burada 50 bin kişilik kocaman bir aile. Hayatlarına dokunduğum. 👨🏻‍💻Bazen bir fotoğraf paylaşabilmek için günlerce düşünüyor, saatlerce çalışıyorum. Ama sonucunu kocaman ailemin beğenileriyle, mesajlarıyla, hiç tanışmadan iyi veya kötü günümde yanımda olmalarıyla alıyorum 😇
📱Varlığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Karşılıklı olarak birbirimizi geliştirebileceğimiz nice 50 binlere 💕 #diet #diyet #diyetisyen #best #dream #work #instagram
Read more
Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz. Domatesçi, biberci ...
Media Removed
Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz. Domatesçi, biberci bağırır da kuyumcu bağırmaz. Eskici bağırır ama antikacı bağırmaz. İnsan bağırırken düşünemez. Düşünemeyenler ise hep kavga içindedir. Bilirsin kavgayı da, kin tutmayı sevmem, ... Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu?
Kıymetli malı olanlar bağırmaz.
Domatesçi, biberci bağırır da kuyumcu bağırmaz.
Eskici bağırır ama antikacı bağırmaz.
İnsan bağırırken düşünemez. Düşünemeyenler ise hep kavga içindedir.
Bilirsin kavgayı da, kin tutmayı sevmem, yaşanmışlıklara da pişmanlıklara da saygım vardır ama seni affetmiyorum. Ben sessizce hayatıma bakmak istedim, sen her zaman olduğu gibi çığırtkanlık etmeyi, sağda solda içi boş bağırmayı seçtin. Ayrıca neyi bu kadar hazmedemediği anlayamıyorum. Arkamdan istediğini söyleyebilirsin elbette ama bil ki insanlar senin zırvalarını dinliyor, sonra hep beraber gülüyoruz. Keşke başkalarını suçlamak yerine hatalarının sorumluluğunu alabilecek kadar cesur olsaydın. Anlattıklarına inananlar da olabilir elbette ama unutma ben halen konuşmadım ve konuşurken yalnız olmayacağım. #arkamdankonuşanönümdenyesin #bnw #bnwmood #sephia #grundig #oldtv
Read more
 #Repost @puglardakitapokur with @get_repost ・・・ #kitapyorumu Ölene Dek Beraberiz | Jennifer ...
Media Removed
#Repost @puglardakitapokur with @get_repost ・・・ #kitapyorumu Ölene Dek Beraberiz | Jennifer L. Armentrout . Çok çok güzeldi be 🕺 . Herkese merhaba millet! Biz geldik!😎 Maratonun ilk kitabı olarak Yazarla tanışma kitabım olan Ölene Dek Beraberiz kitabını seçtim. Evet o heeeerkeslerin ... #Repost @puglardakitapokur with @get_repost
・・・
#kitapyorumu
Ölene Dek Beraberiz | Jennifer L. Armentrout
.
Çok çok güzeldi be 🕺
.
Herkese merhaba millet! Biz geldik!😎🐶
Maratonun ilk kitabı olarak Yazarla tanışma kitabım olan Ölene Dek Beraberiz kitabını seçtim. Evet o heeeerkeslerin okuduğu Lux serisini ben okumadım. 🤣
Ve iyi ki de bu kitabı seçmişim diyorum cidden su gibi aktı gitti!
.
Yazarın genellikle kalemi aşk üzerindeymiş gördüğüm kadarıyla. Bu kitapta da aşk olsa da ana tema gizem-polisiye de denilebilirdi. Tabi ki tam bir detay polisiye kitap da denilemez. Ama herbirinden bir tutam alarak güzel bir harman yapmış. Gerçekten severek okunacak bir solukta bitecek bir kitaptı. Ve malum katilin kim olduğunu tahmin edememem de bir artı sağladı tabi ki🤣
.
Konusundan biraz bahsetmek gerekirse Ana karakterimiz Sasha, Damat adı verilen bir seri katilin elinden kurtulabilmiş tek kişidir. Tabi ki canını kurtarabilse de yaşadığı travmaların etkisi ve haber gündemi olmaktan kurtulamaz ve yaşadığı şehri terk ederek sıfırdan bir hayat yaşamaya başlar. Ta ki kendini 10 yıl sonra yeniden ailesinin yanına dönmeye hazır hissedene kadar.
Ailesinin yıllardır işlettiği otele adım atmasıyla Sasha’nın başta kendi paranoyaklığı sandığı olaylar silsilesi başlar. Damat, zamanında Sasha kurtulduğunda öldürülmüş olsa da birisi cinayetleri birebir taklit ederek kasabaya felaket saçmaktadır. Tabi ki bu cinayetlerin ucu hep Sasha’ya bağlanmaktadır.
Ve bizim cesur kurtulan kızımız yanında bir tek ilk aşkı Cole vardır.
.
Gerçekten maratona başlamak için mükemmel bir kitaptı. Kim, neydi, ne oldu, ne olacak, derken kitabı ne ara bitirdiğinizi anlamayacaksınız bile.
Kesinlikle yazarın diğer eserlerine de şans vermeyi düşünüyorum.
Ben sıradaki Dex kitabını seçmeye gidiyorum😜
Tavsiye edilir millet👍🏻
Kitaplarla kalın🧡
@dexpub
#puglardakitapokur #dexpub #ölenedekberaberiz #bookstagram #booking #dexmaratonu
Read more
BIRAK İLK YUMRUĞU O ATSIN, SABRET SONUNDA MUTLAKA SEN KAZANACAKSIN… İnan ben hep öyle yaptım. ...
Media Removed
BIRAK İLK YUMRUĞU O ATSIN, SABRET SONUNDA MUTLAKA SEN KAZANACAKSIN… İnan ben hep öyle yaptım. Hiçbir sevdada ilk yalanı ben söylemedim. Baştan söylediğimden dönmedim; yapamayacağım şeyi asla söz vermedim. Birlikte hangi hayali kurduysak birbirimizin yüreğine bakıp, hem o yüreğe ... BIRAK İLK YUMRUĞU O ATSIN, SABRET SONUNDA MUTLAKA SEN KAZANACAKSIN…
İnan ben hep öyle yaptım. Hiçbir sevdada ilk yalanı ben söylemedim. Baştan söylediğimden dönmedim; yapamayacağım şeyi asla söz vermedim.
Birlikte hangi hayali kurduysak birbirimizin yüreğine bakıp, hem o yüreğe hem de kurduğumuz hayallere inandım; sadık kaldım.
İlk yumruğu asla ben atmadım ama bak bugün bu yazıyı yazıyorum işte sana yanılıyor olamam; sonunda mutlaka hep ben kazandım.
Sakın yanlış anlama, hata yapmasını falan beklemedim. Kaderin, biraz da senin zihnindeki beklentilere göre şekillendiğini bilirim.
Tam da tersine yanılmak için, yalanlarına şahit olmamak, aynı hayal kırıklığını bir daha, bir daha yaşamamak için dua ettim her seferinde.
Kocaman bir sevdanın gözlerimin önünde, göz göre küçülmesine, ufacık kalıp, kaybolup, gitmesine tanık olmak kolay değildi elbette.
Bir çocuk umuduyla, her defasında ilk kez aşık oluyormuşçasına, en büyük sevdamın son aşkım olduğuna inanarak ve beraber inşa ettiğimiz o duygu durumuna derinden – sahiden – yürekten saygı duyarak, ilk hata yapan olmaktan çok korktum.
Öğretmenine, aylaca çalışıp hazırladığı dönem ödevini özene bezene teslim eden bir ilkokul öğrencisiymişçesine teslim ettim yüreğimi ellerine.
Hayatın her türlü kötülüğünü bile bile, kendimden bile soyundum, sevdanın karşısında en saf, en masum halimle milim kıpırdamadan durdum.
Büyüyü ben bozmadım, o güzelim ışığı ben karartmadım, ilk vaz geçen, başka hayatlar seçen, gözlerinden başka hayaller geçen asla ben olmadım.
Şimdi bak, artık ellilerini devirmiş bir adam olarak şüphesiz bir kesinlikle söylüyorum sana; dinle!
Eğer gönlünü verdiysen bir sevdanın ellerine, asla ilk yalanı sen söyleme.
Bırak ilk yumruğu o atsın, inan sonunda mutlaka sen kazanacaksın…
Çünkü yüreğinin o noktası bir daha asla yaralanmayacak aynı şekilde.
Belki o gidecek ama sakın korkma, daha iyisi çıkıp gelecek günün birinde.
Ve sen aşkını gönlünün en derininde, başının üzerine büyük bir saygıyla taşıyan olarak, sevdaya layık kalarak kazanacaksın.
Belki o gidecek, ama sen en kıymetli dostunu, kendini bulacaksın.
Bırak ilk yumruğu o atsın…
Read more
Bu video 11 Temmuz 2017 de tam 1 yıl önce çekilmiş.Henüz yapay kalp takılmamıştı.Şimdi bu yaşadıklarımı kitaba dökmeye çalışırken tekrar tekrar o anları yaşıyorum.Hiçte kolay değilmiş kitap yazmak.Hani siz hep diyorsunuz ya nasıl dayandınız bunca acıya ?Şimdi kendi yaşadıklarımla ... Bu video 11 Temmuz 2017 de tam 1 yıl önce çekilmiş.Henüz yapay kalp takılmamıştı.Şimdi bu yaşadıklarımı kitaba dökmeye çalışırken tekrar tekrar o anları yaşıyorum.Hiçte kolay değilmiş kitap yazmak.Hani siz hep diyorsunuz ya nasıl dayandınız bunca acıya ?Şimdi kendi yaşadıklarımla yüzleşince Ahu nasıl dayanmışsın diyorum ben de 🙈🙈 Kalp nakli doktorumuz henüz nakil sırasına alınmadan yaşayacağımız zorluklarla ilgili 2 saatlik bir toplantı yapmıştı.Hastane hayatınızın her anını videoya çekin,bol bol foto çekin ileride bu bebekler delikanlı oluyor. Kartal büyüyüp size diklendiğinde, ben ömür boyu bu kalp ilaçlarını içmek istemiyorum diye kafa tuttuğunda dur bakalım bak biz nelerden geçtik diye göstereceksiniz demişti.Şimdi bu video ve fotolar kitabım için bana yoldaş oluyor.Ama sizi epey gözyaşı dolu bir kitap bekliyor uyarmadı demeyin.Gerçi bunca fotoya gerek yok Kartal’ın ileride instagramı olursa valla storyden ifşa ederim oğlumu ilaçlarını içmiyor diye ,binlerce gönüllü anası var hepiniz kızarsınız dm den ahahah #benimminikmucizem #kalpnakillibebek #allaholderveolur #yeterkiinan #organbağışıhayatkurtarır
Read more
Çocukluğum, senelerim, ilkleri hep beraber yaşadığım. Paylaştığım mutluluğumu, üzüntümü kendi ...
Media Removed
Çocukluğum, senelerim, ilkleri hep beraber yaşadığım. Paylaştığım mutluluğumu, üzüntümü kendi mutlulukları, üzüntüleri gibi benimseyenler, hissedenler . Bunca yıl bir kere bile keşke demediklerim, hep iyikileri yaşadıklarım. Yeri gelince aile olanlar değilde olmadıkları zaman ... Çocukluğum, senelerim, ilkleri hep beraber yaşadığım. Paylaştığım mutluluğumu, üzüntümü kendi mutlulukları, üzüntüleri gibi benimseyenler, hissedenler . Bunca yıl bir kere bile keşke demediklerim, hep iyikileri yaşadıklarım. Yeri gelince aile olanlar değilde olmadıkları zaman ailemde parçanın eksik olmasına sebep olanlar. Bilirim ki ne olursa olsun hep olacaksınız ve ben bir kere bile pişman olmayacağım herkesi hayatımdan çıkarıp sizinle yeni hikayeler yazacağıma...
Read more
Bu fotograflar 2017’de en çok like alanlarmış 📸 2017 şüphesiz en özel senelerimden biri olarak ...
Media Removed
Bu fotograflar 2017’de en çok like alanlarmış 📸 2017 şüphesiz en özel senelerimden biri olarak kalacak aklımda. Hayatım için çok önemli olan farkındalıklarla tanıştığım, en gerçek en etkili duygunun sevgi olduğunu anladığım, geçmişteki travmaları geçmişte bırakmayarak aslında ... Bu fotograflar 2017’de en çok like alanlarmış 📸 2017 şüphesiz en özel senelerimden biri olarak kalacak aklımda. Hayatım için çok önemli olan farkındalıklarla tanıştığım, en gerçek en etkili duygunun sevgi olduğunu anladığım, geçmişteki travmaları geçmişte bırakmayarak aslında bizim travma haline getirdiğimizi anladığım, söylenmemiş sözlerin, temizlenmemiş alanların, bitirilmemiş işlerin boyunda yük vücutta ağrı, ruhta huzursuzluk yarattığını gördüğüm, karşımdakiyle “sen” diliyle değil “ben” diliyle konuşmanın aslında iletişimin kilit noktası olduğunu gördüğüm, duyduklarıma duyduklarımın ötesinde anlam yüklememem gerektiğini fark ettiğim, edindiğimiz tonlarca sahte kimliğin mevcudiyetini idrak ettiğim, tek gerçek zamanın “şimdi” olduğunu farkettiğim, hayatı anlamlandıran şeylerin materyaller değil ruhumuz, enerjimiz ve sevgimiz olduğunu özümsediğim bir yıl 2017. Kısacası büyüdüğüm, olgunlaştığım, tam olduğum bir yıl. Bunların yanında hep istediğim ama aksiyon almadığım şeyleri aksiyona döktüğüm bir yıl. Makyaj sanatçısı olmak mesela 💋 Sevgilimle unutulmaz anılara sebep olmuş DJ’lik eğitimimiz mesela 🎧 Hayatımın aşkı @mertovali ya hayat arkadaşlığı yolunda “evet” dediğim bir yıl 2017 👰🏼 “Kim Milyoner Olmak İster?” anımı da unutmayalım🙅🏼💰nasıl özel olmasın bu yıl benim için? Çok güzel çok özelsin 2017! 2018 senden beklentim büyük, biliyorum çok güzel olacaksın🙌🏼🎄Herkese muhteşem bir yeni yıl diliyorum, mucizeleriyle gelsin 2018 🙏🏼
Read more
Nisan dedin mi gözler şiş şiş dolaşmaya başlıyorum, bir sürü alerjimin içinde en sevdiğim bahar ...
Media Removed
Nisan dedin mi gözler şiş şiş dolaşmaya başlıyorum, bir sürü alerjimin içinde en sevdiğim bahar nezlem. Çünkü gözlerim yana yana şiştiyse bahar gelmiştir, çiçekler açmıştır! Varsın burnum aksın, zaten hep akıyor 🤭 Bir de Nisan geldiyse “yaş alma” günüm de gelmiş demek oluyor. Bu sene ... Nisan dedin mi gözler şiş şiş dolaşmaya başlıyorum, bir sürü alerjimin içinde en sevdiğim bahar nezlem. Çünkü gözlerim yana yana şiştiyse bahar gelmiştir, çiçekler açmıştır! Varsın burnum aksın, zaten hep akıyor 🤭😪 Bir de Nisan geldiyse “yaş alma” günüm de gelmiş demek oluyor. Bu sene bin değişik duyguyla dolu, x9 yaşına girdim. X=? Cevabı sormayın 😂 Bodur tavuk her daim piliçtir hem genlerim iyi diyelim geçelim. Söylemek istediğim şey başka. Klişe ama söylemek zorunda hissediyorum: Rüyalarıma, kelimelerime, hayatıma girmiş, bir şekilde yanımdan geçmiş, sesini duyurmuş, sesimi duymuş, kahvemi içmiş, elimi tutmuş, gülümsemiş, yolda düşen atkımı uzatmış, tatlımı paylaşmış, omzunu başıma yastık yapmış, kapı açmış ya da belki de içimi çok acıtmış herkese ama herkese çok teşekkür ederim. İyi ki bir şekilde kesişmiş yollarımız. Durup kendini rüzgara bırakınca herkesin ve her şeyin anlamını görüyormuşsun. X9 yaşımda anladığım ilk şey bu oldu. X kaç olursa olsun ben hep 9 yaşında olacağım galiba, bununla barışacağım bir yaş olsun bari :)))) #happybirthdaytome#zurich #swiss #life #iloveworld #ilovelife
Read more
Ben bu işi çok seviyorum! . Videodaki doğumların birçoğunu instagramda paylaşma fırsatı bile bulamadım🙄 Seyrederken bir kez daha görüyorum ki, her dokuz aylık süreç bana yepyeni dostluklar kazandırmış . Hamilelik süresince anne adaylarıyla gülüyoruz, eğleniyoruz, uzun uzun ... Ben bu işi çok seviyorum!
.
Videodaki doğumların birçoğunu instagramda paylaşma fırsatı bile bulamadım🙄
Seyrederken bir kez daha görüyorum ki, her dokuz aylık süreç bana yepyeni dostluklar kazandırmış😍
.
Hamilelik süresince anne adaylarıyla gülüyoruz, eğleniyoruz, uzun uzun zaman geçiriyoruz⏰
Ama yine de en keyifli anlar hep doğum anları oluyor🚀
.
Annelere verdiğim "hayatının en güzel hatıraları olacak" sözünü çoğu kez hep beraber yaşıyoruz🙏
.
Özellikle de hamileliğin son haftalarında çok sık görüştüğümüz anne-baba adaylarının doğum sonrası ilk söyledikleri benzer oluyor:
"Eee biz artık görüşmeyecek miyiz?"😉
.
En yukarıda yazdığım gibi ben bu işi çok seviyorum.
Ama çok yoruluyorum!
Gün 24 saat, hafta 7 gün!
Gecesi olmayan, planı-programı olmayan mesleğimi layıkıyla bu yoğunlukta yapmaya çalışırken bedenen de, mental olarak da zorlanıyorum😬
.
Sadece büyütmek değil, "yetiştirmek" ile sorumlu olduğum iki evladım var.
Onlar benim bu dünyadaki en önemli yatırımlarım👦🏻👧🏼
Ayrıca beraber zaman geçirmeyi çok çok sevdiğim bir de karım var👩🏻
.
Şu an takibimdeki tüm anne adayları, 2018 bitmeden bebeklerine kavuşacaklar🙏
2019 yılında ise artık doğum yaptırmayacağım😔
Hamilelik öncesi görüştüğüm tüm hastalarımı takip etmek tabi ki boynumun borcu☺️ ama yeni anne adayı kabul edemeyeceğim🙄
Amacım çalışma tempomu daha makul bir düzeyde yürütmek😉
Bu, işimi "olması gerektiği gibi" yapabilmem için de gerekli🙏
.
Ayrıca ALLE'de beraber çalıştığım @drerhankaraalp ve @emre_erdogdu varken gözüm arkada hiç kalmıyor👊
Bizim iş bir ekip işi👬👬👬
İnanıyorum ki anne adayları için hem samimi ve güven veren, hem de bilimsel bir ekip olduk.
İşte bu yüzden insanlar evlerinde gibi hissediyorlar ALLE'de🏡
.
Ben ve @drserkanaydogdu tüp bebek üzerine yoğunlaşarak çalışmaya devam edeceğiz👍
Hiç mütevazi olmayacağım, tüp bebek işini çok da iyi yapıyoruz👍
Ama artık hamilelik takibinde tempoyu biraz düşürme zamanı😉
.
#alle #bizbiraileyiz #bizbirekibiz
🎼🎹🎻🎺🎸🥁🎷
#gebeliktakibi @drerhankaraalp
#yüksekriskligebelik @emre_erdogdu
#tüpbebek @drserkanaydogdu
Veeee davulda bendeniz @furkankayabasoglu 😜😜😜
.
Anlayış göstereceğiniz için şimdiden teşekkür ederim🙏
.
Video @dogumfotograflari
Read more
Seni en çok, hep ben sevicem <span class="emoji emoji1f60d"></span> Girdiği her hayatı güzelleştiren, daha da çekilir kılan günışığım, ...
Media Removed
Seni en çok, hep ben sevicem Girdiği her hayatı güzelleştiren, daha da çekilir kılan günışığım, iyi ki doğdun. Hala saatlerce hiç sıkılmadan konuşabildiğimiz, eğlendiğimiz, bol bol gezip gördüğümüz yeni yaşın kutlu ve mutlu olsun @oguzsaripinar Seni en çok, hep ben sevicem 😍
Girdiği her hayatı güzelleştiren, daha da çekilir kılan günışığım, iyi ki doğdun. Hala saatlerce hiç sıkılmadan konuşabildiğimiz, eğlendiğimiz, bol bol gezip gördüğümüz yeni yaşın kutlu ve mutlu olsun 💞@oguzsaripinar
Her bir evin her bir odasında ayrı bir sır vardır ve bunların içlerinde çarpan her bir yürek de hemen ...
Media Removed
Her bir evin her bir odasında ayrı bir sır vardır ve bunların içlerinde çarpan her bir yürek de hemen yanı başındaki yüreğin bile bilmediği ayrı bir sır taşır içinde diye döktürmüş Charles Dickens ,iki şehrin hikayesi kitabında ...Tam dilimin ucuna gelen şeyler var ,vazgeçiyorum boşver ... Her bir evin her bir odasında ayrı bir sır vardır ve bunların içlerinde çarpan her bir yürek de hemen yanı başındaki yüreğin bile bilmediği ayrı bir sır taşır içinde diye döktürmüş Charles Dickens ,iki şehrin hikayesi kitabında ...Tam dilimin ucuna gelen şeyler var ,vazgeçiyorum boşver diyorum bırak Allah bilir ,zaman alır biraz ama mutlaka bilir ,duyar ve görür .Çok şükür var ,hep var ,ya olmasa 🌙🗝Sen bilirsin Allah’ım demek ne güzel bir histir. Değişiminizin en büyük sebebi olur bazen bazı insanlar ,belki sırf bunun için gelip geçmiştir hayatınızdan ,size öğretmek için .Ona değil ama onu gönderene teşekkürü borç bilin .Huzurlu zamanlarınızda size uzanan kem göze ve kötü dile Allah’ı bildikten sonra bir kere ,daha da bir şey diyemezsin .Demedim bende , demiyorum ve demeyeceğim. Bekliyorum ,başka sözüm yok 🗝🌙Vav ,ben seni kalbime yazdım.
Read more
Kıymetlimizin teklisi çıktı pek de şahane olmuş yürü be Çubukçu!<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻Dinleyiniz, dinletiniz.. #Repost ...
Media Removed
Kıymetlimizin teklisi çıktı pek de şahane olmuş yürü be Çubukçu!🏻Dinleyiniz, dinletiniz.. #Repost @pnrcbkc ・・・ Kağıt Kesiği artık i tunes’ta size emanet!! Ben gönlümden koparak bir şarkı yaptım demiştim haftalar önce..Aylardır ilmek ilmek dokuyoruz...Şarkı benim ama o kadar ... Kıymetlimizin teklisi çıktı pek de şahane olmuş yürü be Çubukçu!👏🏻Dinleyiniz, dinletiniz..
#Repost @pnrcbkc
・・・
Kağıt Kesiği artık i tunes’ta size emanet!!
Ben gönlümden koparak bir şarkı yaptım demiştim haftalar önce..Aylardır ilmek ilmek dokuyoruz...Şarkı benim ama o kadar çok emek verenim var ki herkesi tek tek paylaşmak istiyorum sizlerle..
Önce bana,dostluğuma,şarkıma inanan en büyük emek ortağım,dostum,aranjörüm @sahinkurnaz ...Bu şarkıya hayat verdin can verdin sen önrümce minnettar kalacağım sana...🙏🏼Sonra onun fikirlerini hayata geçiren dev müzisyen dostlarım...
Davul: @sinandavul
Bas Gitar: Ertunç Savga
Percussion: @gururnar
Gitar: Caner Güneysu
Yaylılar: @timuratasever @istanbulstrings
Geri Vokaller: @sibelgrsoy @tubalooba @fatihertur
Klasik Kemençe: @nevagulses
Tanbur: @pelindegirmenci55
Veeeee mix-mastering: Elbette @tarikceran (DigilogbyTC)
Bu saydığım isimlerin her biri yıllardır dostum,canım,arkadaşım demekten hep gurur duyduğum,aynı sahnede olmaktan hep mutlu olduğum isimler,onlar Türkiye’nin en iyileri, bu benim için ayrı bir gurur tartışmasız...Ama ondan da ziyadesi sadece bir ricamla @marsandizstudyo ya aktı geldi hepsi hiç tereddütsüz... @tarikceran günlerce ne kahrımızı çekti de “işimiz iyi olsun önemli olan o” dedi hep saatlerini bize ayırırken..Bu şarkı böyle bir dostluk ağının ve gönül birlikteliğinin ürünüdür!Menfaat içermeyen,güzelliklerle iyiliklerle örülü arkadaşlıkların hikayesidir baştan sona...Bu birliktelikle ortaya çıkan şarkımız artık bizden çıktı sizlere emanet! Emek veren,destek olan bütün arkadaşlarıma minnetim sonsuz..İyi ki varsınız🙏🏼❤️
Geceli gündüzlü kahrımı çeken,sadece bir basın danışmanı değil herşey olan @cemaydinlii ...Yolumuz daha çok uzun seninle❤️🙏🏼
Şarkımıza yuva olup sahip çıkan @garajmuzik ailesi iyi ki beraberiz..Sizinle çok klas hissediyorum kendimi❤️
Ayrıca bana kendimi bu projede hep iyi hissettiren @mehmet_uysal_mehmet_tatli ve can dostum @meltemyuksekbas size de minnetim sonsuzdur...🙏🏼
Fotoğraflarımı da @erenyigit çekti ona da teşekkür..
Kapak Tasarım: @irem.onay bin teşekkür🙏🏼
Şarkıma iyi bakın çok sevin olur mu?
Alladım pulladım size emanet ediyorum🙏🏼🙏🏼 bahtın güzel olsun #kağıtke
Read more
Aylarca Berra'yı doğum öncesi hastaneye götürüp götürmemeyi düşündük. Tecrübeli arkadaşlarımın ...
Media Removed
Aylarca Berra'yı doğum öncesi hastaneye götürüp götürmemeyi düşündük. Tecrübeli arkadaşlarımın hemen hemen hepsiyle bu konuyu konuştuk ve hatta birkaç psikolog tavsiyesi de aldık. Çoğunluk doğum öncesi ve doğumdan ilk çıktığım an yaşanabilecek olumsuz bir durum ihtimalini düşünerek, ... Aylarca Berra'yı doğum öncesi hastaneye götürüp götürmemeyi düşündük. Tecrübeli arkadaşlarımın hemen hemen hepsiyle bu konuyu konuştuk ve hatta birkaç psikolog tavsiyesi de aldık. Çoğunluk doğum öncesi ve doğumdan ilk çıktığım an yaşanabilecek olumsuz bir durum ihtimalini düşünerek, herşey normalleşince ablayı hastaneye getirin yönündeydi önerilerin. Ancak iç sesim, Berra'nın tüm süreci görmesi yönündeydi. Yıllarca kardeşinin karnıma gelmesini bekleyip, 37 hafta boyunca da sabırla, benim tüm fiziksel zorlanmalarıma olgunlukla katlanarak süreci tamamlamışken, hafızasında kopukluk yaşamasını istemedim. Süreci olduğu gibi yanımda yaşayıp ve hatta isterse hastanede bizimle kalmasına karar verdik. Geçen 13 günlük sürece baktığımda, iyi ki böyle bir karar vermişiz diyorum. Berra yanımdayken ben de kendimi daha iyi kontrol ettim, ani gelen doğum kararı ve eşimin şehir dışında olmasını bile Berra sayesinde tolere ettiğimi düşünüyorum.Tabi doğum sonrası özellikle ilk 5 gün Berra'da da değişiklikler oldu. Ancak o yaşananları kıskançlık olarak değerlendiremem. Uykusuzluk ön planlanda olup, hastane odasında sıkılması, yeni aile tablomuza adapte olma süreciydi o yaşadıklarımız. Çok şükür hırçınlık değildi sadece biraz içe kapanma,daha çok çizgi film seyretme gibi şeylerdi.O süreci de babanın etkin rolü sayesinde güzel tolere ettik.Berra'nın normal düzenini olabildiğince koruyup, özellikle ilk hafta baba-kız programlaro hazırladım. Ve 2. Hafta itibariyle bende daha da ayaklanınca iç huzurunu yakaladı Berra. Hastanede eşimin gelmesini beklerken doğuma alınmak için, @eminekopuzphotography 'den Emine ve Gamze öyle güzel kareler yakaladı ki, bizi hiç strese sokmadan, illa şöyle durun, böyle yapın demeden, kendi sevgi böcüğü hallerimizi çektiler. Doğumdan birkaç gün önce ailemiz için anlamı olan, Berra'nın da ezberlediği, anne bu bizim şarkımız dediği şarkılardan bir liste yapmıştım. Doğuma alınana kadar o müzikler odada çaldı. Hep diyorum ya, ben hayatı kendime zorlaştıran, melanolik bir insan olmadım hiç. O gün o saatlerde de, kendim ve Berra için terapi ortamı yarattım, yaşadığımız anları olabildiğince unutulmaz dakikalara çevirdim, ve iyi ki diyorum... #LegabebeHamile #doğum
Read more
CANIM KIZIMA...... Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.! Sen benim biricik kızımsın.! ...
Media Removed
CANIM KIZIMA...... Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.! Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında ... CANIM KIZIMA...... Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.! Sen benim biricik kızımsın.! En zor anında sesleneceksin bana.! Yanağında bir esinti duyarsan eğer o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.! Eğer bir sıcaklık hissedersen sana sıkıca sarıldım.! Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.! Sakın inanma.! Sana derlerse ki babaların sevgisi anaların sevgisinden azdır diye.! Babalar kızlarını analardan daha çok severlerde, analar kıskanır.! Bilirler ki babalar kızlarına kıyamazlar.! İşte bazı analar çıkarda kızlarının üzerinden duygu sömürüsü yaparlar. İşte sevgimizi kıskanırlar.! Bir gün sende ana olacaksın belki sende kıskanacaksın. O zaman beni düşün.! Hayat babalara dik durmasını öğrettiği için babaların sevgisi az gibi gözükür de, sen inanma.! Sakın babanın ağlamadığını düşünme.! Sen giderken, sular seller gibi ağlarlar da, Tek göz yaşı göremezsin. Bil ki yüzünü döktüğü an ağlıyordur. İçten içe yanıyordur yüreği.! Babanın ağladığını tek yağmur yağdığı günlerde görebilirsin. Onun içindir babalar yağmuru çok severler.! Her yağmur yağdığı zaman baban senin gidişine ağlıyordur.! Kimsecikler görmesin diye.! Her yağmur yağdığında bil ki baban ağlıyor.! Belki sevinçten belki de üzüntüden ama her zaman yağmuru sev.! Ben yağmuru seviyorum.! Canım kızım her zaman bu yürek seninle atacak.! Seni seven yüreklerde olacak ama unutma ilk nur yüzüne düştüğü zaman, ilk yüzüne bakan, erkek benim.! Sen hala gözümde ilk doğduğun anki kızımsın.! Doğduğun gün sevincimi kimseler bilemedi.. Kimse gideceğini bile, bile seni sevemez.. İşte bir tek babalar sever kızlarını bile, bile.! İyi ki doğdun gül yüzlü güzel kızım hiç boynunu bükme, bir gün öldü deseler. Sakın.! inanma ben hep senin yanında olacağım.! Sıkı, sıkı sarılacağım sana…

SENİ SEVİYORUM CANIM KIZIM... BABAN
Read more
Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ...
Media Removed
Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ama değiyor Ailemize 2011 yılında katılan cimcime için ilk yaş doğum günü partisi için bu pastayı yapmış ve şeker hamuru ile ilk defa bir çalışma yapmıştım.Nasıl zorlanmıştım,nasıl ... Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ama değiyor 😉 Ailemize 2011 yılında katılan cimcime için ilk yaş doğum günü partisi için bu pastayı yapmış ve şeker hamuru ile ilk defa bir çalışma yapmıştım.Nasıl zorlanmıştım,nasıl yorulmuştum ama gün sonunda çektiğimiz bu fotoğraf ve cimcimenin şaşkın bakışları herşeye değerdi.Zor bir bebeklik dönemi geçirdik,gece ağlamaları,gaz sorunu,yemek yememe ve dahası...Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏🏻 Başarı hep yanında olsun ,kardeşini arada cimciklese de “Siz bana hiçbirşey almıyorsunuz hep Kartal’a alıyorsunuz” dese de onunda söylediği gibi “Ben Sizin İlk Göz Ağrınızım “ 😂 ahh ahh daha neler neler anneannemiz çok sorun yaşıyor bu konuda maalesef 😍 Seviyoruz bu cimcimeyi ,ilk göz ağrımız,canımız,prensesimiz herşeyimiz o bizim ❤️ İyi ki doğdun iyi ki hayatımızdasın birtanecik kızım benim 😘 .
.
.
#ipekbuyuyor #ipeklehayat #ipek7yasinda #ipek1cimcime #ipekbuyurken #cimcime #ipek #yaşgünü #dogumgunu #minniemouse #pasta #25Temmuz #AileMerkezi #aile #like #love #happy #smile #cake
Read more
Loading...
Load More