Ikram etmek ve

Loading...


Unique profiles
45
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Ankara Province, Noni's House Ovacık Çeşme, Kayı, Eskişehir, Turkey
Average media age
629.8 days
to ratio
11
KURBAN BAYRAMI<span class="emoji emoji1f42e"></span> Yarın Müslümanların bayramıdır. Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir: 1- ...
Media Removed
KURBAN BAYRAMI Yarın Müslümanların bayramıdır. Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir: 1- Erken kalkmak. 2- Gusül abdesti almak. 3- Misvâk kullanmak. 4- Güzel koku sürünmek. 5- Yeni ve temiz elbise giymek. 6- Dargınları barıştırmak. 7- Kabirleri ziyaret etmek. 8- ... KURBAN BAYRAMI🐮
Yarın Müslümanların bayramıdır. Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir:
1- Erken kalkmak.
2- Gusül abdesti almak.
3- Misvâk kullanmak.
4- Güzel koku sürünmek.
5- Yeni ve temiz elbise giymek.
6- Dargınları barıştırmak.
7- Kabirleri ziyaret etmek.
8- Yüzük takmak.
9- Güler yüzlü olmak.
10- Câmiye erken gitmek.
11- Câmiye giderken tekbir söylemek.
12- Müminlere selâm vermek.
13- Müminlerle bayramlaşmak.
14- Fakirlere sadaka vermek.
15- Akrabayı ziyaret etmek.
16- Din kardeşlerini ziyaret etmek.
17- Ziyarette hediye götürmek.
18- Misafirlere ikram etmek.
19- Çok duâ ve tevbe etmek.
20- Dini doğru yayanlara yardım etmek.
.
#bayram #kurbanbayrami #et #ibadet #farz #sart #like #mutfakkapisi #yemekrium #sahanelezzetler #mutfakdamutfak #yemek #tarif
Read more
Loading...
Türk kabîleleri demir dövdükleri zaman merasimle dua okurlardı. Bayramlarda hakanlar örs üstünde ...
Media Removed
Türk kabîleleri demir dövdükleri zaman merasimle dua okurlardı. Bayramlarda hakanlar örs üstünde demir döğerek, demiri ve demirciliği tes’it için dinî merasim icra ederler ve misafirlere ikram ve hürmet alâmeti olarak bir parça demir verirleri. Demir mukaddestir, bunun için demirden ... Türk kabîleleri demir dövdükleri zaman merasimle dua okurlardı. Bayramlarda hakanlar örs üstünde demir döğerek, demiri ve demirciliği tes’it için dinî merasim icra ederler ve misafirlere ikram ve hürmet alâmeti olarak bir parça demir verirleri. Demir mukaddestir, bunun için demirden yapılan âletlere hürmet etmek gerektir. Mahmud Kaşgarî diyor ki, Kırgız, Yabako, Kıpçak ve sair Türkler demiri takdis ettikleri için, bir kimseden söz alacakları veya ona yemin ettirecekleri zaman yalın kılıncı onun ayaklarının yanına koyarlardı; eğer ahdını ifa etmezse demirin ondan intikam alacağına inanırlardı.
Read more
Lokumlara doyamadık<span class="emoji emoji1f604"></span> Bu sefer de limonlu fındıklı yaptım. Sizin için de videosunu çektim bayram ...
Media Removed
Lokumlara doyamadık Bu sefer de limonlu fındıklı yaptım. Sizin için de videosunu çektim bayram öncesi️ Bayram planlarınız ne peki? Tatil mi, memleket ziyareti mi, akraba oturmaları mı, evde misafir beklemece mi? Yoksa yoksa yoksaaa çalışamaca mı?🙁 Eğer evdeyseniz siz de bu bayram ... Lokumlara doyamadık😄 Bu sefer de limonlu fındıklı yaptım. Sizin için de videosunu çektim bayram öncesi☺️ Bayram planlarınız ne peki? Tatil mi, memleket ziyareti mi, akraba oturmaları mı, evde misafir beklemece mi? Yoksa yoksa yoksaaa çalışamaca mı?🙁 Eğer evdeyseniz siz de bu bayram misafirlerinize ev yapımı lokum ikram etmek isterseniz hemen bloga🤗 Profilimdeki linkten, hikayelerden ve @tarif_kupu uygulamasından ulaşabilirsiniz👍🏻 Hiçbirini yapamıyorsanız da internet tarayıcınızdan kevserinmutfagi.com’a girmeniz yeterli😊 #kevserinmutfağı #yemek #yemektarifleri #bugünnepişirsem #yemekblogu #yemekfotoğrafçılığı #mutfak #mutfağımdan #mutfakgram #yemekgram #yemekrium #lezzet #lezzetler #food #foodie #yummy #nom #hungry #cleaneating #lokum #şeker #bayram #kurbanbayramı
Read more
‪AŞÇI Tanınmış ateistlerden biri arkadaşlarının da tavsiyesi ile gittiği restorana girer ve ...
Media Removed
‪AŞÇI Tanınmış ateistlerden biri arkadaşlarının da tavsiyesi ile gittiği restorana girer ve ismini çok duyduğu aşçının o meşhur yemeklerinden birini sipariş eder. Siparişi alan garson, #ateist adamı son zamanlarda dinlere ve dindarlara karşı yaptığı çıkışlardan dolayı ekranlardan ... ‪AŞÇI
Tanınmış ateistlerden biri arkadaşlarının da tavsiyesi ile gittiği restorana girer ve ismini çok duyduğu aşçının o meşhur yemeklerinden birini sipariş eder. Siparişi alan garson, #ateist adamı son zamanlarda dinlere ve dindarlara karşı yaptığı çıkışlardan dolayı ekranlardan tanımaktadır. Kısa bir süre sonra garson yemeği getirir ve ateist adam bu inanılmaz lezzetli yemeği ağızının suları aka aka afiyetle yer. #Yemek bitiminde kahvesini keyifle yudumlayan adam garsonu yanına çağırır ve hem aşçı ile tanışmak hem de kendisini tebrik etmek istediğini söyler. Garson ateist adama şaşkın bir ifade ile - Aşçı mı? diye cevap verir. Ne aşçısı? Burada #aşçı yok beyefendi! Bu yedikleriniz de kendi kendine oluyor. Ateist adam garsonun bu beklenmedik çıkışı karşısında önce biraz afallar ve sonra gülerek #cevap verir; yani diyorsun ki belli bir ölçü ve kıvam ile hazırlanan bu #sanat eseri yemek öylece kendi kendine pişiyor ve müşterilerinize #ikram ediliyor. Bu çok #komik ve hayatımda duyduğum en aptalca şey.‬
‪ #Garson tam da beklediği bu cevap karşısında tam zamanı der ve lafı gediğine oturtur; Ben size daha komik ve aptalca olanını söyleyeyim mi? Yağ, tuz, biber ve daha bir sürü malzeme ile özenle hazırlanan bir yemeğin bile kendi kendine olamayacağını bildiği halde bu muntazam, kusursuz ve koskoca kainatın kendi kendine oluştuğuna inanmak!‬
.
#Hikaye : #UmutMürare
.
"Bir #köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?"
Not: Hikaye #SaidNursi hazretlerinin bu güzel sözlerinden esinlenerek yazılmıştır.
Read more
Atalarımız, "Gönül sevince samanlık seyran olur" demişlerdir. Yuvadaki mutluluğun şifresi; ...
Media Removed
Atalarımız, "Gönül sevince samanlık seyran olur" demişlerdir. Yuvadaki mutluluğun şifresi; rıza, vefa, sevgi ve sabırdır, diyor bir âlim. Önce şunu bilelim: Evlenen iki kişi birbirinin nasibidir. Bu nasip, Allâh'ın ilminde kesinleşmiş bir takdirdir. Bu nasibe râzı olmak imânın ... Atalarımız, "Gönül sevince samanlık seyran olur" demişlerdir.
Yuvadaki mutluluğun şifresi; rıza, vefa, sevgi ve sabırdır, diyor bir âlim.
Önce şunu bilelim: Evlenen iki kişi birbirinin nasibidir. Bu nasip, Allâh'ın ilminde kesinleşmiş bir takdirdir. Bu nasibe râzı olmak imânın gereğidir. Ona helâlinden ulaşmak farz olduğu gibi, ulaşınca hakkını korumak da farzdır. .
Hayırlı eş Allâh-u Te‘âlâ’nın kuluna özel bir ikramıdır, hayırsız eş ise dünyanın en ağır imtihandır. .
Ailede mutlu olmak için karı kocanın birbirlerinin her şeyinden hoşlanması gerekmez. Koca hanımının bir huyundan veya durumundan hoşlanmadığı zaman onu hemen gözden ve gönülden çıkarmamalıdır. Kadının kocasına karşı durumuda aynıdır. Kim bilir nefsimizin hoşlanmadığı o durum içinde nice saklı hayırlar vardır. Bu ilerde gözükecektir. Sabredilirse anlaşılır. .
Ailedeki mutluluktan rıza ve vefa çok önemlidir. Ailesine razı olan rahat eder, vefa gösterenleri yüce Allâh mükâfatlandırır.
.
Bir olaya sadece nefisle değil, aynı zamanda vicdan, akıl, insaf ve sevgiyle de bakmalıdır. .
Sevdigimizi kusuru ile kabûl etmek mutluluk için ilk adımdır. Ayrıca onun yükünü çekmek, sıkıntısına sabretmek, hatasını affetmek, onun için hayır duâ etmek iyi geçim için vazgeçilmez şeylerdir. Aslında sevginin hoşgörünün zevki de bu çile içinde gizlidir. .
Bir ailenin çok basit tartışmalardan dolayı birbirine kızıp küserek hemen boşanmayı düşünmeleri doğru değildir. Bu konuda yüce Allâh bütün aile reislerini şöyle uyarmaktadır:
“Bismillâhirrahmânirrahîm" " Kadınlarınızla iyi geçinin. Eğer onlardan hoşlanmazsanız (hemen boşamaya gitmeyin, sabredin ve şunu bilin) sizin hoşlanmadığınız bir şeyde Allâh pek çok hayır yaratır."
{Nisâ sûresi, 4/19}
#Sadakallahülâzim
Aynı şeyler kadından da istenir.
Kusursuz dost arayan kimse yalnız kalır. Kusursuz insan nerede? Bir kimsenin iyi hâli kötü hâlinden daha fazla ise o kimse iyi insan olarak kabûl edilir ve kusurları affedilir. Yeterki bu kusurlar Allâh'a şirk koşmak ve namusunu kirletmek gibi kusur ve günahlardan olmasın.
Bu konuda Rahmet Peygamberimiz ( s.a.v ) aile reislerine şu inceliği hatırlatmıştır:
"Kadın aslı itibariyle farklı yapıda yaratılmıştır; ⤵⤵⤵
Read more
Çok kıymetli abimiz Muhittin Yaşar’ı kaybettik. Her şey çok hızlı gelişti, 4 Nisan’da Kumburgaz’daki ...
Media Removed
Çok kıymetli abimiz Muhittin Yaşar’ı kaybettik. Her şey çok hızlı gelişti, 4 Nisan’da Kumburgaz’daki cenazesine katılamayanları ve Muhittin abimizin hatırasını yad etmek isteyen tüm arkadaşlarını 7 Nisan 2018 Cumartesi saat 15:00’te dükkanına bekliyoruz. Önce Mevlüt okunacak, ... Çok kıymetli abimiz Muhittin Yaşar’ı kaybettik. Her şey çok hızlı gelişti, 4 Nisan’da Kumburgaz’daki cenazesine katılamayanları ve Muhittin abimizin hatırasını yad etmek isteyen tüm arkadaşlarını 7 Nisan 2018 Cumartesi saat 15:00’te dükkanına bekliyoruz. Önce Mevlüt okunacak, sonrasında anılarımızı anlatacağımız bir kürsü kurulacak. Herkesin hayatına olumlu yönde dokunduğundan emin olduğumuz Muhittin abimizle ilgili söylemek istediklerinizi, anılarınızı bu kürsüde birbirimizle paylaşacağız. Aynı zamanda bir anı kitabı çıkartacağız ve bu kitapta tüm arkadaşlarının bulunmasını istiyoruz. Bunun için Cumartesi günü, hatıra defterinde yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı; isminizi, tanışma yılınızı, iletişim bilginizi, yakın zamanda yaptığınız planınızı ve hakkında söylemek istediklerinizi yanınızda getirip, iletişim sorumlusu Derya Yağız’a teslim edilmesini rica ediyoruz veya [email protected] a mail ile iletebilirsiniz.

Organizasyonumuzda açık büfe ikramımız olacak, siz de ikram için katkıda bulunmak isterseniz yanınızda dilediğiniz şeyi getirip açık büfeye koyabilirsiniz.

Camianın en sevecen en babacan insanını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Ve gerçekten hepimiz çok üzgünüz.
Etkinlikte ev sahibi olarak oğlu Yavuz’da bulunacak.
İmza: Dostları, arkadaşları.

Adresi hepiniz biliyorsunuz: Dolapdere Oya Sokak No 2 Vespa Noktası Aks Motor
Read more
Loading...
Stir fried artichokes with currants and pine nuts / Cumartesi günleri 3 defadır pazarda denk geliyorum, ...
Media Removed
Stir fried artichokes with currants and pine nuts / Cumartesi günleri 3 defadır pazarda denk geliyorum, enginarcı enginarlarının ne kadar leziz olduğunu ispat etmek için tekli tüp üstüne yerleştirdiği sacda enginar kavurup gelenlere ikram ediyor. O kadar leziz oluyor ki ben de evde ... Stir fried artichokes with currants and pine nuts / Cumartesi günleri 3 defadır pazarda denk geliyorum, enginarcı enginarlarının ne kadar leziz olduğunu ispat etmek için tekli tüp üstüne yerleştirdiği sacda enginar kavurup gelenlere ikram ediyor. O kadar leziz oluyor ki ben de evde bazı eklemelerle denemeye karar verdim. 8 adet içi tüylenmemiş bebek enginarı mantar doğrar gibi doğradım. Bir baş soğan ve bir baş taze sarımsağı (yanlış okumadınız) ince doğrayıp zeytinyağında hafif terlettim. Enginarları, kuş üzümü, tuz, beyaz karabiber, bir kaşık şeker ve yarım bardak kadar suyu ekleyip kapağı kapalı 10-12 dk pişirdim. Ardından kapağı açıp kavurarak suyu iyice çektirdim. Bu noktada kontrol edin pişmemişse bir miktar daha su ekleyip 2-3 dk daha pişirin. En son olarak yağsız tavada kavurduğum çam fıstıklarını da ilave edip servise hazırladım. İster sıcak ister soğuk yiyin her iki türlü de çok lezzetli. Kuş üzümü düşmanları bile sevecek. Restoranlarda ikram edilen ekşi enginardan bıkanlar bayılacak #mosyotarifi #enginar #kuşüzümü #fıstık #artichoke #currant
Read more
Hayırlı geceler dostlarım ‍♀️ Antalyada lara plajlarda @redandwhitebeachclub de 2 gün süren @ackfest Antalya cikolata ve kahve festivaline gittim ailemle birlikte herşey harikaydi eşim de bana eşlik ettibu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler. Ve antalyanin ... Hayırlı geceler dostlarım 😊🙋‍♀️
Antalyada lara plajlarda @redandwhitebeachclub de 2 gün süren @ackfest Antalya cikolata ve kahve festivaline gittim ailemle birlikte herşey harikaydi eşim de bana eşlik etti😍😊bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler. Ve antalyanin gelişmesi için böyle organizasyonların çoğalmasını dilerim🙏🏻👍.
Orada ilk gün antalya yemek yazarı ablalarım
@nursevincelezzetler ve
@kendimutfagindasef ile buluştuk harika vakit geçirdik🤗😘.
İlk gün şefim @bayram_umut çikolatanın gecmisini ve bir çok püf nokta anlattı kendilerinin yaptığı çikolataları bizlere ikram ettiler 🤗👍
Tabak dekoru deyince ilk akla gelen şefim @chefbaran
Bizlere dakikalar içinde bir sürü sanat eseri çıkardı hepsi muhteşemdi 😍
Özellikle tatlı bir bayan şef vardiki @chefeliferdem oda bu mesleğe bizler gibi hobi olarak başlamış şimdi bir mekanı var ve özel siparişlerle çikolatalar hazırlıyormuş bizler tadına baktık Nefisti 😋😍
Ayrıca şefim @tuncaygulcu cam tezgah üzerine üç farklı çikolata ile tuz ve çeşitli baharatlarla tatlandirarak çikolatadan yenebilir sanat eseri çıkardılar ve hep birlikte tadına baktık.😊😋
Festivalin 2. Günü butik cikolata kursundan hocam @metehanatan da geldi 😊✌ikramlık kahvelerimizi yudumlarken pastacılık ve aşçılık mesleği hakkında çok daha detaylı konustuk👍
Vee şefim @emrahkoksalsezgin çocuklarla süper bir cup cake süsleme etkinliği yaptı. krema, çikolata ve şekerlemelerle keklerini süsleyen çocuklar afiyetle yediler😋👌😊
Gelelim şefim @barisondas a o buyukleri unutmadı bizler için cup cake yaptı tabiî benimkini oğluş kaptı ama tadına baktım yinede çok lezzetiydi 👌😋😍
Festivalde bizlere hediye fincan ve kahve veren @kurukahveci_mehmet_efendi ye sonsuz teşekkürler
Ve birde şefim @umit_bahadir var oda bu festivale arkadaşlarına eşlik etmek için gelmiş çokta yardımı oldu 😊🙋‍♀️
Emeği geçen herkese teşekkürler
Yine bir organizasyon olduğunda yine gelin olurmu 😉
@ackfest
@redandwhitebeachclub
@emrahkoksalsezgin
@chefbaran
@barisondas
@umit_bahadir
@bayram_umut
@tuncaygulcu
@chefeliferdem
@nursevincelezzetler
@kendimutfagindasef
@metehanatan
Ve ben @ddgk81
Sevgilerimle 🌼
💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Read more
Loading...
Oğlumuz Yusuf Nadir’in şükrünü eda etmek üzere toplandığımız mevlid davetimize emeği geçenlere ...
Media Removed
Oğlumuz Yusuf Nadir’in şükrünü eda etmek üzere toplandığımız mevlid davetimize emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ricamız üzerine mekanlarının kapısını bize açan : @lokantanevnihal Gönülden lezzetleri misafirlerimize ikram ettiği için: @chefrafetince ... Oğlumuz Yusuf Nadir’in şükrünü eda etmek üzere toplandığımız mevlid davetimize emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.
Ricamız üzerine mekanlarının kapısını bize açan : @lokantanevnihal
Gönülden lezzetleri misafirlerimize ikram ettiği için: @chefrafetince
En güzel kelam ile yüreğimizi titreten Kur’an-ı Kerim tilaveti için: @bekirkoseresmi
Ney taksimi ile meclimizi şenlendiren: @serkankamaci
Masamızı hazırlayan ,süsleyen tam istediğimiz gibi yapan: @cupcakeayse
İsim nakışlı yastığımızı iki gecede hazırlayan:
@payytak
Ve anlarımızı ölümsüzleştiren fotoğrafçımız: @zeynepgun Hepinize çok teşekkür ederiz🤲🏻 #yusufnadirinmevlidi #mervedagli
Read more
Birkaç gün önce, Rusya’nın Omsk şehrinden Novosibirsk şehrine açık yataklı vagonda 8 saatte geldim. ...
Media Removed
Birkaç gün önce, Rusya’nın Omsk şehrinden Novosibirsk şehrine açık yataklı vagonda 8 saatte geldim. Yerime geçtiğimde hemen yan tarafımdaki üçlü aile ile tanıştım. Dede, anneanne ve torunlarıyla kaynaşmam uzun sürmedi. Zaten 4 gündür aynı trende yolculuk yaptıkları için canları ... Birkaç gün önce, Rusya’nın Omsk şehrinden Novosibirsk şehrine açık yataklı vagonda 8 saatte geldim. Yerime geçtiğimde hemen yan tarafımdaki üçlü aile ile tanıştım. Dede, anneanne ve torunlarıyla kaynaşmam uzun sürmedi. Zaten 4 gündür aynı trende yolculuk yaptıkları için canları fazlasıyla sıkılmış, değişik birini görünce hoşlarına gitmişti :) İngilizce bilmiyorlardı ama vücut dili ve çeviri programıyla iletişim konusunu çözdük. Yanlarına oturur oturmaz tüm yiyecekler ikram edildi. Benim de çantamda ne varsa çıkardım sofraya. Tren mola verdiğinde dede Yura ile dışarı çıkıp, öğle yemeği için tütsülenmiş/kurutulmuş balık aldık. Bu balıkların kokusu çok ağır ve itici oluyordu. Daha önce de hiç yememiştim. Yura iki tane alınca bir tane de kendim için alayım, yeni tatları deneyeyim dedim.
.
Vagonun içinde yaklaşık 60 kişi vardı ve herkes iyi kötü sürekli bir şeyler yiyordu. Doğal olarak ortamdaki koku bir hayli ağırdı. O kokuya bir de bizim balıkların kokusu eklenince varın gerisini siz düşünün :)
.
Balığı yiyince aslında tadının çok güzel olduğunu anladım. Rusları hep bu tür kurutulmuş balık yerken görüyordum ama ağır kokusundan dolayı hiç denememiştim. Meğersem bir kere yedikten sonra o koku insana güzel geliyormuş :)
.
8 saatlik yol nasıl geçti anlamadım. Sanki yıllardır görüşmemiş akraba gibi 8 saate her şeyi sığdırıp, anlattık birbirimize. Ben trenden ayrılırken onların bir günlük daha yolu vardı. Ama, beni yolcu etmek için hepsi trenden indi. Vedalaştık ve arkamdan da uzun uzun el salladılar.
.
Rusya’da yaptığım bu tren yolculukları eğlencenin yanında çok dolu ve maceralı geçiyor. Sürekli hiç tanımadığınız birilerinin evine misafir oluyor gibisiniz.
Read more
Nasıl güzelsin böyle <span class="emoji emoji1f495"></span>Kayısı reçelini kireç kaymağı ile yapmayı denedinizmi 🤗her sene yaptığım ...
Media Removed
Nasıl güzelsin böyle Kayısı reçelini kireç kaymağı ile yapmayı denedinizmi 🤗her sene yaptığım ve sonuç mükemmel olan kıvamıyla lokum gibi kayısı reçeli bloğumun en güzel reçel tariflerinden doğal rengiyle binlerce şükürler olsun resim gece çekimi birde gündüz çekimi paylaşayım.Porsiyon ... Nasıl güzelsin böyle 💕Kayısı reçelini kireç kaymağı ile yapmayı denedinizmi 🤗her sene yaptığım ve sonuç mükemmel olan kıvamıyla lokum gibi kayısı reçeli bloğumun en güzel reçel tariflerinden💙😊 doğal rengiyle binlerce şükürler olsun resim gece çekimi birde gündüz çekimi paylaşayım.Porsiyon ikram edilebilen nefis nefis lokum.... Tarif sayfamda mevcut isteyen arkadaşlarıma tekrar eklerim😄videolu tarifler için youtube kanalımda beklerim abane olun üstten tıklayın 💙💙💙 beğeni yorum candır canlar🙈🙈🙈.
#birkaselezzettarifleri .
~~~~~~~~~~~~~~
MALZEMELER
2 Kilo kayısı tam olmamış sertlerinden
8 Su bardağı şeker
4 Su bardağı su
3 Kaşık kireç ( kireci ıslatmak için 10 bardak su )
3 Tane limon tuzu
1 Tatlı kaşığı tereyağı
5-6karanfil 💕YAPILIŞI💕
1)Önce kireç kaymağını hazırlayalım 3 Kaşık kireç 10 bardak su ile ıslatılır. Kayısıların kabuklarını ince ince soyalım. İçinin çekirdeğini şiş civinin sırtıyla veya tokanın ucuyla çıkaralım. 2) Eriyen ve berrak renk alan kireci süzüp kayısıları içine atalım 4 saat kirecin içinde beklesin. Çıkarıp yıkayalım süzelim.
Püf noktası: Kirece yatırılmasının sebebi resimdeki gibi daha diri reçel elde etmek için.

3) Başka tencereye 4 bardak su ve 8 bardak şekeri koyalım. 10-15 dakika kaynasın revaklaşınca limon tuzunu koyalım bir taşım kaynasın kayısıları içine koyalım. Bir taşım kaynasın üzerindeki köpüğü alalım ve altını kapatalım. soğusun tekrar altını açalım kaynasın tereyağını koyalım 10 dakika kaynasın altını kapatalım

Püf noktası: Şekerle suyu kaynatınca koyu kıvam aldı diye korkmayın. Kayısıları koyunca tekrar sulanacak.

Püf noktası: Dikkat etti iseniz kaynattık soğudu tekrar kaynattık bu reçelin lezzeti ve kıvamıni anlamamız için. 4) İsteğe göre kayısının çekirdeğini kırıp sıcak suda kaynasın soğuyunca kabuklarını soyup reçele koyabilirsin.

AFİYET ŞİFA OLSUN EFENDİM
http://bir-kase-lezzet.blogspot.com/2012/09/kayisi-receli-nasil-yapilir.html?m=1 #birkaselezzet #kayısı #recel #twitter #facetime #tasty #Repost #food #chef #yummy #toptags #instafood #amazing
Read more
Bu nefis kahvaltıyı; Tam 3 Şanslı çift Takipçimize Çekilişle hediye ediyoruz <span class="emoji emoji263a"></span> Yapmanız gerekenler ...
Media Removed
Bu nefis kahvaltıyı; Tam 3 Şanslı çift Takipçimize Çekilişle hediye ediyoruz Yapmanız gerekenler ; (1) @hacibasar ve @muhammedoguzbasar sayfasını takip etmek (2) Bu Fotoyu Beğenmek (3) Her yorumda 1 tane olmak şartıyla arkadaşlarınızı etiketlemek 👭👬 ( Sonuçlar Cumartesi günü ... Bu nefis kahvaltıyı; Tam 3 Şanslı çift Takipçimize Çekilişle hediye ediyoruz ☺ Yapmanız gerekenler ;
(1) @hacibasar ve @muhammedoguzbasar sayfasını takip etmek 📲👌
(2) Bu Fotoyu Beğenmek
(3) Her yorumda 1 tane olmak şartıyla arkadaşlarınızı etiketlemek 👭👬 ( Sonuçlar Cumartesi günü saat 20.00da Hikaye Bölümünde Açıklanacaktır)
✅Ayrıca bugün gittiğimiz kahvaltıyı çok beğendik.
Gözleme, Antep katmeri ve semaverde çay ikram ediliyor .
Kişi başı 42 ₺
Kahvaltı sınırsızdır.
✅Hafta içi ve hafta sonu her gün kahvaltı var.
✅Çocuk oyun salonu var.
➡Rezervasyon ve bilgi için DM @hacibasar
@hacibasar
@hacibasar
@hacibasar
@muhammedoguzbasar
@muhammedoguzbasar
@muhammedoguzbasar
Read more
Loading...
 #Repost @lezzetkomsusu @lezzetkomsusu. @lezzetkomsusu with @repostapp ・・・ Selamlar arkadaşlar<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼 ...
Media Removed
#Repost @lezzetkomsusu @lezzetkomsusu. @lezzetkomsusu with @repostapp ・・・ Selamlar arkadaşlar🏼🏼 Hicri Yılbaşımız tüm islam alemine hayırlara vesile olsun inşallah Bugün Yaprak Sarması siparişlerimizi tamamladık Yarımşar kg'lık var 1kg'lık kutularda sizlere sunmaktayız. ... #Repost @lezzetkomsusu @lezzetkomsusu. @lezzetkomsusu with @repostapp
・・・
Selamlar arkadaşlar🙋🏼🙋🏼 Hicri Yılbaşımız tüm islam alemine hayırlara vesile olsun inşallah💕💕 Bugün 🍁Yaprak Sarması🍁 siparişlerimizi tamamladık😊 Yarımşar kg'lık var 1kg'lık kutularda sizlere sunmaktayız. Çiğ olarak sizlere ulaştırdığımız için difrizinde muhafaza edip dilediğiniz zaman pişirip sevdiklerinize ikram edebilirsiniz💕💕Bu lezzetli sarmalarımızdan sipariş etmek ve bilgi almak için bize DM'den veya 05556096560 no'lu tel'den bize ulaşabilirsiniz. 💕💕 #sarma #yapraksarması #evyapımı #evyapimi #evyemekleri #sipariş #siparişalınır #siparişsarma #elyapımı #homemade #handmade #katkısız #lezzet #yapraklar
Read more
Tatlı severler derneğini arada bir hatırlamak lazım .. kadınlar için en az ayda 1 tutan bu tatlı ...
Media Removed
Tatlı severler derneğini arada bir hatırlamak lazım .. kadınlar için en az ayda 1 tutan bu tatlı krizi erkekler için sadece “ee ikram ettiler, yedim bende” diyerek karşımıza çıkıyor 😬 sonuçta az da olsa çok da olsa dayanamadım deniyor ve yeniyor! Ahh hem gerçek hem de bilimsel.. tatlı yemek ... Tatlı severler derneğini arada bir hatırlamak lazım .. kadınlar için en az ayda 1 tutan bu tatlı krizi erkekler için sadece “ee ikram ettiler, yedim bende” diyerek karşımıza çıkıyor 😬 sonuçta az da olsa çok da olsa dayanamadım deniyor ve yeniyor! Ahh hem gerçek hem de bilimsel.. tatlı yemek mutlu ediyor.. 😃 hele şu dondurma ve çikolata! Mutlu etmek için yarışıyor 🙄
Oldum olası çok gülerim bu işe.. neymiş.. canınız çikolata istediğinde kuru kayısı yiyin’miş! Sen ye o kayısıyı! 🤣🤣🤣 ayyy ben iyi ki diyetisyen olmuşum a dostlar yoksa çok fena bir danışan olacaktım .. gerçekten 🙈
Canın tatlı istiyor ise;
1. Aç mısın? Açsan tatlı da yetmeyecek.. önce karnını doyur.
2. Su iç, susuzken daha çok tatlı yersin,
3. Meyve ile idare edebilirsen tamam,
4. Dondurma? Bu uygun.. 1 top sütlü dondurma 👍🏼,
5. Evde dondurma yapmayı denedin mi? Meyve ve yoğurt ile şahane oluyor! ,
6. Pudingli bir tatlı dene? Hindistan cevizi , kakao, meyveler ile tatlılar dene.
7. Tarçınlı yoğurt ve kuruyemişler seni şaşırtabilir, dene,
8. Bol tarçınlı sütlü kahve? Yanında 1 kare bitter .. yada wasa üzerine şekersiz fıstık ezmesi.. şahane!
#gunesaksus #tatlıseverlerderneği #tatlıkrizi #güneşlekaçamakdiyeti #banadiyetdeme #diyetaktif #diyetisyen #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #tatlı #tarif #dondurma
Read more
Kadının anlatası varmış, başladı konuşmaya : "Babam öldüğünde, bir köşeye çekilip ağlamak, düşünmek, ...
Media Removed
Kadının anlatası varmış, başladı konuşmaya : "Babam öldüğünde, bir köşeye çekilip ağlamak, düşünmek, yaşadığımız her şeyi hatırlamak istedim. Sessizce Kur'an okumak, ölümü tefekkür etmek, kendi ölümümü düşünmek istedim.. Onu yolculamak istedim fakat servis yapmaktan, yemek pisirmekten, ... Kadının anlatası varmış, başladı konuşmaya : "Babam öldüğünde, bir köşeye çekilip ağlamak, düşünmek, yaşadığımız her şeyi hatırlamak istedim. Sessizce Kur'an okumak, ölümü tefekkür etmek, kendi ölümümü düşünmek istedim.. Onu yolculamak istedim fakat servis yapmaktan, yemek pisirmekten, gelenin gidenin baş sağlığı dileklerini kabul etmekten, hiçbir şey göremedim, babam gitti.. son yolculuğuna onu uğurlayamadım"dedi.

Malesef biz öyle bir hale geldik ki "acımızı yaşayamıyoruz."
Gelene gidene hizmet edip, ölenin nasıl öldüğünü(!) Anlatmaktan.. Hatta iki ara bir derede 2 gıybetin belini kıran ve uzun zamandır birbirini görmeyip cenaze günü fısır fısır kaynatan akrabadan.. Yanyana tıkış tıkış oturup cenaze kalkmadan ikram bekleyen komşulardan.. Dert ettiğinden değilde,sırf merakını tatmin için cenaze sahibini konuşturanlardan.. Ahhh o pideler illa kıymalı olmalı,helva öyle kavrulmaz! İçine çam fıstığı atmalı!
Gömülenin kıyameti kopmuş,arkada dulu yetimi kalmış kimin umurunda 40'ı okutulurken bi sarma sarılmazsa konu komşu ne der? Tavuk yerine kırmızı et koyulursa birde aman aman.. O tabaklar nasıl gururla taşınır..
SubhanAlah hanımlar!
Ne kadar çirkinleştik farkında mısınız?

Birde son moda olarak; kokulu taş,tespih,mıknatıslı magnet dağıtma çılgınlığı başladı ki dağıtmayanı dövüyorlar desem abartmış olmam.
Yahu insan ölmüş insan!!!!
Belki kabirde kemikleri birbirine geçti azabtan,sen onun adına kokulu taş dağıtarak sevap mı umuyorsun ey kardeşim..
Kim soktu bu çirkin işleri bizim fıtratımıza?
Biz ahireti bilen,kabrin ve sorgu sualin dayanılmaz zorluğunu bilen bir ümmet olarak nasıl ölüm gibi ciddi bir işi şaklabanlık malzemesi haline getiririz?

Hele mevlüt kreasyonu şıklık yarışına hiç girmiyorum. Nerde ne altını varsa takmış,evin içinde topuklu terlikle geziyor birde elinde gül suyu.. Yahu adam ölmüş adam!
Diriden utanmazsında Allah'tanda mi korkmazsın,sende öleceksin!
Cenazelerinizi festivale döndürmüşsünüz farkında değilsiniz.

Eğer ölümü 1 dakikacık tefekkür edebilseydi bu toplum bir kaşık pilav yiyemeyecek hale gelirdi.
Bakın ne samimiyetimiz kaldı,ne ciddiyetimiz,ne edebimiz nede Allah ve ölüm korkumuz..
DEVAMI YORUMDA 👇
Read more
Loading...
“BEN İNSANLIĞIN KADIN HALİNDE TEZAHÜRÜYÜM!” Bilirim ki insanlık sadece ne erkekle var olur ne ...
Media Removed
“BEN İNSANLIĞIN KADIN HALİNDE TEZAHÜRÜYÜM!” Bilirim ki insanlık sadece ne erkekle var olur ne de sadece kadınla… İşte bu yüzden insanlık tamamlansın diye kadın olmanın hakkını veririm. Bilirim yerkürede birlikte, kadın-erkek yan yana yürüyebilmenin aslında insanlığın tek yürüyüşü ... “BEN İNSANLIĞIN KADIN HALİNDE TEZAHÜRÜYÜM!” Bilirim ki insanlık sadece ne erkekle var olur ne de sadece kadınla… İşte bu yüzden insanlık tamamlansın diye kadın olmanın hakkını veririm. Bilirim yerkürede birlikte, kadın-erkek yan yana yürüyebilmenin aslında insanlığın tek yürüyüşü olduğunu. İşte bu yüzden kendimi bilirim, ne aşağıda ne yukarıda, kadın-erkek aynı göz hizasında.
Feda-kârlık yapmam! Çünkü bir çıkar uğruna kendimi feda etmek insanlığıma yakışmaz. Veriyorsam özümden, gönlümden veririm, çünkü bilirim içimde bitmez tükenmez bereketin kaynağı var… Bana sevgiyle ikram edileni geri çevirmem, gurur yapmam, alırım, ama vereni de verileni de onurlandırmayı bilirim. Tıpkı toprağın tohumu filize dönüştürerek onurlandırdığı gibi… Hele kendi onurumu hiç kaybetmem! Kadınlık onurum, benim tacımdır. Beni baştacı eden de kraldır.
Yeri geldiğinde içimdeki savaşçı kadını kullanırım, çalışıp, çabalar, kimseye muhtaç olmadan ayaklarımın üstünde dururum. Yeri geldiğinde içimdeki anaç kadını kullanırım, besler, üretir, bağışlar, sevgimle şifalandırırım. Yeri geldiğinde içimdeki prenses kadını kullanır, gelen yardımı kabul eder ve ben de başka bir cana elimi uzatırım. Hem öğrenir hem öğretirim, en çok da sevgi ve şefkat yayarım. Bilirim çünkü ben aşktan yaratıldım.
Erkeği ne üstün görürüm ne de rakip. Bilirim ki ben insan tezahürünün dişi temsilcisiyim. İnsanlık, sadece ne erkekle var olur ne de sadece kadınla. İşte bu yüzden her kadının içinde bir erkek, her erkeğin içinde de bir kadın vardır. Muhtaç olduğumdan ya da kendimi ispat için değil, dengeyi sağlamak için uzatırım elimi bir erkeğe... Bilirim ki bir kadın aydınlandığında bir erkek uyanır bu dünyada…Ben insanlığın kadın halinde tezahürüyüm, bilirim ki kadınlığın hakkını verdikçe insanlığı tamamlarım…Ey güzel kadın! Güzelliğin suretinden değil siretindendir.
#woman #live #love #laugh #laughing #happy #sweet #laughter #girl #laughs #igaddict #igersoftheday #photowall_daily #pictureoftheday #instagramers #instagrammers #bestoftheday #bestpicture #bestphoto #l4l #likealways #instsgram #instagood #instamood #girls #instalikes #bestsmile #lifeisgood
#8martdünyakadınlargünü #8martdünyaemekçikadınlargünükutluolsun
Read more
Kadının anlatası varmış, başladı konuşmaya : "Babam öldüğünde, bir köşeye çekilip ağlamak, düşünmek, ...
Media Removed
Kadının anlatası varmış, başladı konuşmaya : "Babam öldüğünde, bir köşeye çekilip ağlamak, düşünmek, yaşadığımız her şeyi hatırlamak istedim. Sessizce Kur'an okumak, ölümü tefekkür etmek, kendi ölümümü düşünmek istedim.. Onu yolculamak istedim fakat servis yapmaktan, yemek pisirmekten, ... Kadının anlatası varmış, başladı konuşmaya : "Babam öldüğünde, bir köşeye çekilip ağlamak, düşünmek, yaşadığımız her şeyi hatırlamak istedim. Sessizce Kur'an okumak, ölümü tefekkür etmek, kendi ölümümü düşünmek istedim.. Onu yolculamak istedim fakat servis yapmaktan, yemek pisirmekten, gelenin gidenin baş sağlığı dileklerini kabul etmekten, hiçbir şey göremedim, babam gitti.. son yolculuğuna onu uğurlayamadım"dedi.

Malesef biz öyle bir hale geldik ki "acımızı yaşayamıyoruz."
Gelene gidene hizmet edip, ölenin nasıl öldüğünü(!) Anlatmaktan.. Hatta iki ara bir derede 2 gıybetin belini kıran ve uzun zamandır birbirini görmeyip cenaze günü fısır fısır kaynatan akrabadan.. Yanyana tıkış tıkış oturup cenaze kalkmadan ikram bekleyen komşulardan.. Dert ettiğinden değilde,sırf merakını tatmin için cenaze sahibini konuşturanlardan.. Ahhh o pideler illa kıymalı olmalı,helva öyle kavrulmaz! İçine çam fıstığı atmalı!
Gömülenin kıyameti kopmuş,arkada dulu yetimi kalmış kimin umurunda 40'ı okutulurken bi sarma sarılmazsa konu komşu ne der? Tavuk yerine kırmızı et koyulursa birde aman aman.. O tabaklar nasıl gururla taşınır..
SubhanAlah hanımlar!
Ne kadar çirkinleştik farkında mısınız?

Birde son moda olarak; kokulu taş,tespih,mıknatıslı magnet dağıtma çılgınlığı başladı ki dağıtmayanı dövüyorlar desem abartmış olmam.
Yahu insan ölmüş insan!!!!
Belki kabirde kemikleri birbirine geçti azabtan,sen onun adına kokulu taş dağıtarak sevap mı umuyorsun ey kardeşim..
Kim soktu bu çirkin işleri bizim fıtratımıza?
Biz ahireti bilen,kabrin ve sorgu sualin dayanılmaz zorluğunu bilen bir ümmet olarak nasıl ölüm gibi ciddi bir işi şaklabanlık malzemesi haline getiririz?

Hele mevlüt kreasyonu şıklık yarışına hiç girmiyorum. Nerde ne altını varsa takmış,evin içinde topuklu terlikle geziyor birde elinde gül suyu.. Yahu adam ölmüş adam!
Diriden utanmazsında Allah'tanda mi korkmazsın,sende öleceksin!
Cenazelerinizi festivale döndürmüşsünüz farkında değilsiniz.

Devamı yorumda 👇👇👇
Read more
Yeğenim Didem, hastane ziyaretine gelirken bana iki kitap, bir paket taze çekilmiş Türk kahvesi ...
Media Removed
Yeğenim Didem, hastane ziyaretine gelirken bana iki kitap, bir paket taze çekilmiş Türk kahvesi getirdi. Çok mutlu oldum. Bir tatlı söz, zor zamanda yanında olmak, anlaşılmak ne büyük lütuf insana. Oda arkadaşımız Nursel Abla, hastanenin sessiz ve huzurlu arka bahçesine çıkan yolu ... Yeğenim Didem, hastane ziyaretine gelirken bana iki kitap, bir paket taze çekilmiş Türk kahvesi getirdi. Çok mutlu oldum. Bir tatlı söz, zor zamanda yanında olmak, anlaşılmak ne büyük lütuf insana.

Oda arkadaşımız Nursel Abla, hastanenin sessiz ve huzurlu arka bahçesine çıkan yolu öğretti bana. Babamın uyuduğundan emin olunca, kitabımı ve kahvemi alıp çıkıyorum. On dakikalık mola, ruhuma çok iyi geliyor.

Burada, her insanın ayrı bir hayat hikayesine şahit oluyorum. İnsanlar birbirine destek veriyor, bir bardak su içecek olsa, yanındakine ikram ediyor.

Diyeceğim şudur ki, derdi veren Allah, dermanını beraber veriyor. Bazen bir fincan kahve, bazen bir kalbe duayla düşmek insana umut veriyor.

İsyan etmek, karalar bağlamak, "neden benim başıma geldi?" demek, küsmek çok kolay... Ama insana bir faydası yok. Elinden gelenin en iyisini yapmak, sabretmek, olandaki hayrı görmek ilk başta zor gelse bile, sonrası kolay. Hem kendine hem çevrene faydası var.

Kendinizi sevin, Allah'a güvenin, bir çiçeğin açışında Allah'ın tecellisini görüp kuvvet toplayın. Mevlam, neylerse güzel eyler. 🌸 Arzu
Read more
Loading...
Misafirlerimizi lokum ikramı ve güler yüzle gecenize dahil ediyoruzzz <span class="emoji emoji1f495"></span> herkese mutlu haftasonları ...
Media Removed
Misafirlerimizi lokum ikramı ve güler yüzle gecenize dahil ediyoruzzz herkese mutlu haftasonları mağazamız da bizi ziyaret etmek davetler ve organizasyonlar hakkında bilgi almak için 0530 293 20 58 den bizlere ulaşabilirsiniz #whiteloveorganizasyon #kınaorganizasyonu #kınaekibi ... Misafirlerimizi lokum ikramı ve güler yüzle gecenize dahil ediyoruzzz 💕 herkese mutlu haftasonları 😘 mağazamız da bizi ziyaret etmek davetler ve organizasyonlar hakkında bilgi almak için 📞 0530 293 20 58 den bizlere ulaşabilirsiniz 🌸 #whiteloveorganizasyon #kınaorganizasyonu #kınaekibi #düğün #davet #karşılama #organizasyon #gelin #damat #babyshower #istanbul
Read more
Bu nefis kahvaltıyı; Şanslı 1 Çiftimize Çekilişle hediye ediyoruz <span class="emoji emoji263a"></span> Yapmanız gerekenler ; (1) ...
Media Removed
Bu nefis kahvaltıyı; Şanslı 1 Çiftimize Çekilişle hediye ediyoruz Yapmanız gerekenler ; (1) @bigmammasautopia sayfasını takip etmek (2) Bu Fotoyu Beğenmek (3) Her yorumda 1 tane olmak şartıyla arkadaşlarınızı etiketlemek 👭👬 ( Sonuçlar 24 Temmuz günü Hikaye Bölümünde Açıklanacaktır) Ayrıca ... Bu nefis kahvaltıyı; Şanslı 1 Çiftimize Çekilişle hediye ediyoruz ☺ Yapmanız gerekenler ;
(1) @bigmammasautopia sayfasını takip etmek 📲👌
(2) Bu Fotoyu Beğenmek
(3) Her yorumda 1 tane olmak şartıyla arkadaşlarınızı etiketlemek 👭👬 ( Sonuçlar 24 Temmuz günü Hikaye Bölümünde Açıklanacaktır)
Ayrıca benim ismimle giden müşterilere “Türk Kahvesi” ikramı yapıyorlar 😊🧡
2 kişi serpme kahvaltı ücreti 55 tl, çeşitleri çok leziz ve doyurucu😊 @bigmammasautopia
@bigmammasautopia
@bigmammasautopia
Read more
 #Repost @zyilmazok with @get_repost ・・・ <span class="emoji emoji1f631"></span>Devvv çekiliş <span class="emoji emoji1f631"></span> Tam 100 çifte @baruthanepilavcisi ...
Media Removed
#Repost @zyilmazok with @get_repost ・・・ Devvv çekiliş Tam 100 çifte @baruthanepilavcisi ile tavuklu pilav ikram ediyoruz 🏻 . yapmanız gereken çok basit 1. @baruthanepilavcisi ve @zyilmazok sayfalarını takip etmek 🏻 . 2. Arkadaşlarını etiketle (bol etiket ,çok şans ... #Repost @zyilmazok with @get_repost
・・・
😱Devvv çekiliş 😱

Tam 100 çifte @baruthanepilavcisi ile tavuklu pilav ikram ediyoruz 👏🏻 .
🍲 yapmanız gereken çok basit
🍲1. @baruthanepilavcisi ve @zyilmazok sayfalarını takip etmek 👍🏻 .
🍲2. Arkadaşlarını etiketle (bol etiket ,çok şans demek) .
🍲3. Bu çekiliş fotoğrafını beğenmek 👍🏻 .
🍲4. Çekiliş 8 Ağustos’ta açıklanıcak 👍🏻 şansınız bol olsun . 🍲Not: çekiliş sonunda hakkınızı birine devredebilir restoranda yada paket servis şeklinde alabilirsiniz 😋 bu pilavın tadı başka 👌🏻
Read more
KAZANAN TALİHLİMİZ @hulyabakci53 ‘dür. Bu nefis kahvaltıyı; 1 Şanslı Takipçimize Çekilişle ...
Media Removed
KAZANAN TALİHLİMİZ @hulyabakci53 ‘dür. Bu nefis kahvaltıyı; 1 Şanslı Takipçimize Çekilişle hediye ediyoruz Yapmanız gerekenler ; (1) @hacibasar sayfasını takip etmek (2) Bu Fotoyu Beğenmek (3) Her yorumda 1 tane olmak şartıyla arkadaşlarınızı etiketlemek 👭👬 ( Sonuçlar ... KAZANAN TALİHLİMİZ
@hulyabakci53 ‘dür.
Bu nefis kahvaltıyı; 1 Şanslı Takipçimize Çekilişle hediye ediyoruz ☺ Yapmanız gerekenler ;
(1) @hacibasar sayfasını takip etmek 📲👌
(2) Bu Fotoyu Beğenmek
(3) Her yorumda 1 tane olmak şartıyla arkadaşlarınızı etiketlemek 👭👬 ( Sonuçlar Yarın 21:00 da Hikaye Bölümünde Açıklanacaktır)
✅Ayrıca dün gittiğimiz kahvaltıyı çok beğendik.
Gözleme ve Katmer ikram ediliyor .
Haftanın her günü kahvaltımız mevcuttur.
Kişi başı 35 ₺
@hacibasar
@hacibasar
@hacibasar
@hacibasar
@muhammedoguzbasar
Not : Ne kadar çok arkadaşınızı etiketlerseniz o kadar şansınız artacaktır☺️🙏
Read more
İyi akşamlar<span class="emoji emoji1f495"></span>Sayfama şöyle bir baktım da hiç kurabiye tarifi yokmuş<span class="emoji emoji1f605"></span>Çok sık kurabiye yapmam;çunku ...
Media Removed
İyi akşamlarSayfama şöyle bir baktım da hiç kurabiye tarifi yokmuşÇok sık kurabiye yapmam;çunku yapınca git gel yiyorumHal böyle olunca ya bir misafir gelince yaparım ya da misafirliğe giderken🤭Bunları da kız kardeşimin sözünde ikram etmek için yapmıştım Az malzemeli ağızda ... İyi akşamlar💕Sayfama şöyle bir baktım da hiç kurabiye tarifi yokmuş😅Çok sık kurabiye yapmam;çunku yapınca git gel yiyorum😄Hal böyle olunca ya bir misafir gelince yaparım ya da misafirliğe giderken🤭Bunları da kız kardeşimin sözünde ikram etmek için yapmıştım 😍Az malzemeli ağızda dağılan bu kurabiyeleri denemenizi tavsiye ederimm👇🏻
KAKAOLU KOKOŞ KURABİYE
250 gr tereyağ(veya margarin)
1 kahve fincanı sıvı yağ
1 su bardağı nişasta
1 su bardağı pudra sekeri
1 vanilya
Çay kaşığının ucuyla kabartma tozu
2 ymk kaşığı kakao
Aldığı kadar un(4,5 bardak kadar)
Yapılısı;Oda sıcaklığında eriyen tereyağına sıvı yağ ve pudra sekeri eklenir.İyice karıstırılır.Arından kuru malzemeler eklenir.Klasık kulak memesi kıvamında bir hamır yapılır..Yuvarlak bezeler yapılır.yağlı kağıt serili tepsiye dizilir.Ben buzdolabinda 30dk tepsiyle beklettim.Sonra onceden ısıttığımız fırında 10-13 dk kadar pişirdim..üzerine beyqz çikolata eritip süsledim
Read more
Bu haftasonu aynı anda Ankara ve İstanbul'dayız. Sizlerle buluşmak ürünlerimizden ikram etmek ...
Media Removed
Bu haftasonu aynı anda Ankara ve İstanbul'dayız. Sizlerle buluşmak ürünlerimizden ikram etmek için sabırsızlanıyoruz. Yolunuz düşerse; >Ankara'da Çayyolu da Güven Hastanesi Sağlık Kampüsünde >İstanbul'da Santral İstanbul'dayız #momkidsfestival #dogalyasamfestivali #yesillimoncom Bu haftasonu aynı anda Ankara ve İstanbul'dayız. Sizlerle buluşmak ürünlerimizden ikram etmek için sabırsızlanıyoruz. Yolunuz düşerse; >Ankara'da Çayyolu da Güven Hastanesi Sağlık Kampüsünde >İstanbul'da Santral İstanbul'dayız
#momkidsfestival #dogalyasamfestivali #yesillimoncom
Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir: 1- Erken kalkmak. 2- Gusül abdesti almak. 3- Misvâk ...
Media Removed
Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir: 1- Erken kalkmak. 2- Gusül abdesti almak. 3- Misvâk kullanmak. 4- Güzel koku sürünmek. 5- Yeni ve temiz elbise giymek. 6- Dargınları barıştırmak. 7- Kabirleri ziyaret etmek. 8- Yüzük takmak. 9- Güler yüzlü olmak. 10- Câmiye erken ... Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir:
1- Erken kalkmak.
2- Gusül abdesti almak.
3- Misvâk kullanmak.
4- Güzel koku sürünmek.
5- Yeni ve temiz elbise giymek.
6- Dargınları barıştırmak.
7- Kabirleri ziyaret etmek.
8- Yüzük takmak.
9- Güler yüzlü olmak.
10- Câmiye erken gitmek.
11- Câmiye giderken tekbir söylemek.
12- Müminlere selâm vermek.
13- Müminlerle bayramlaşmak.
14- Fakirlere sadaka vermek.
15- Akrabayı ziyaret etmek.
16- Din kardeşlerini ziyaret etmek.
17- Ziyarette hediye götürmek.
18- Misafirlere ikram etmek.
19- Çok duâ ve tevbe etmek.
20- Dini doğru yayanlara yardım etmek.
.
#bayram #kurbanbayrami #et #ibadet #farz #sart
Read more
Bayramda misafirlerinize Çikolata ikram etmek yerine bu nefis Kurabiyelerden ikram etmeye ne dersiniz🤔Tarif isteyenlerin yorum ve beğenilerini bekliyorum. ÇİKOLATALI FINDIKLI KURABİYE 250 gr.gr.tereyagi2 yumurta sarısı(aklari uzerine)1.5 cay bardagi pudra sekeri1 cay ... Bayramda misafirlerinize Çikolata ikram etmek yerine bu nefis Kurabiyelerden ikram etmeye ne dersiniz🤔Tarif isteyenlerin yorum ve beğenilerini bekliyorum.
ÇİKOLATALI FINDIKLI KURABİYE
250 gr.gr.tereyagi🌸2 yumurta sarısı(aklari uzerine)🌸1.5 cay bardagi pudra sekeri🌸1 cay bardagi nişasta🌸Vanilya🌸6.5 çay bardagi un🌸
Üzeri icin;
Dövülmüs fındık🌸4 paket çikolata(80 gr.lik olanlardan)Un haric tum malzemeleri karistirin.Unu azar azar ekleyip merdaneyle acip istediginiz kalipla sekil verip tepsiye alin.Ayirdigimiz yumurta aklarini kurabiyelerin uzerine firca yardimiyla surup dovulmus findiklardan uzerine koyup 170 derecede pisirin.Pisip soguduktan sonra eritilmis cikolataya ustlerini batirip ortasına toz fıstık ekleyin.Buzdolabinda 15 dk.beklemesi yeterli çikolatanın donması için.Afiyet olsun.
#evyemeklerisipariş #yemeksiparisi #ikramlıksiparişi
Read more
MUTLU BAYRAMLAR! Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesinin Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutlar, barış ...
Media Removed
MUTLU BAYRAMLAR! Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesinin Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutlar, barış dolu bir dünyada huzur dolu nice bayramlar dileriz. Biz toplum olarak ikramı seviyoruz. Hele de bayramda gelen misafirlere tatlı ikram etmek alışkanlık olmuş. Ancak şekerin zehir olduğunu, ... MUTLU BAYRAMLAR!

Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesinin Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutlar, barış dolu bir dünyada huzur dolu nice bayramlar dileriz.

Biz toplum olarak ikramı seviyoruz. Hele de bayramda gelen misafirlere tatlı ikram etmek alışkanlık olmuş. Ancak şekerin zehir olduğunu, sağlığımıza ne kadar zarar verdiğini öğrendikten sonra sevdiklerimizi şeker, çikolata, tatlı ikram ederek zehirlemek istemiyoruz. Yedi yıl önce sağlıklı beslenmeye başladığımızda acı kahvenin yanında ağız tadı olsun diye, kuru meyve ve kuruyemişlerden oluşan bir ikramlık geliştirdik.

Malzemesi:
▪️ Günkurusu kayısı
▪️ Kuru incir
▪️ Ceviz ▪️ Kavrulmamış badem
▪️ Kavrulmamış fındık
▪️ Tarçın
▪️ Hindistan cevizi

Yapılışı:
Tüm malzemeler rondoda karıştırılır, el ile şekil verilir, Hindistan cevizine bulanır ve servis yapılır.

Not: Miktarlar fotoğraftaki kadar. Bu yedi yıl önce çekilmiş bir fotoğraf o nedenle hurma görüyorsunuz. Oysa biz artık ithal hurma yemiyoruz. Malatya kayısısı ve incir zaten yeterince tatlandırıyor.

Sağlıklı Yaşıyoruz® @saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #sykaçamak #syikramlık #syyiyecek
Read more
Kış hazırlıklarına devam... <span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻<span class="emoji emoji1f33b"></span> hepimize kolaylıklar diliyorum, ağız tadıyla huzurla yemek, ...
Media Removed
Kış hazırlıklarına devam... 🏻 hepimize kolaylıklar diliyorum, ağız tadıyla huzurla yemek, ikram etmek nasip olsun inşallah... #kışhazırlıkları /OLGUN INCIR REÇELİ 2 kg. taze incir (tercihen olgun olanları) 1 kg. toz şeker 1 çay bardağı su 1 kac adet limon tuzu 1 kac adet karanfil Yapılışı: Incirleri ... Kış hazırlıklarına devam... 💪🏻🌻 hepimize kolaylıklar diliyorum, ağız tadıyla huzurla yemek, ikram etmek nasip olsun inşallah... #kışhazırlıkları /OLGUN INCIR REÇELİ 🌰2 kg. taze incir (tercihen olgun olanları)
🌰1 kg. toz şeker 🌰1 çay bardağı su
🌰 1 kac adet limon tuzu
🌰 1 kac adet karanfil
Yapılışı:
Incirleri tencereye alıyoruz, üzerine şeker, karanfil ve su ilâve ediyoruz. 
Orta ateşle kısık ateş arası ocağa alıyoruz.. reçel pisirirken her zaman aynı ısıda pişiriyoruz, eğer piserken ısıda biraz değişiklik yaparsak (ocağı biraz kısıp biraz açınca) meyveler doğal canlı rengini kaybeder koyulaşır. 
Reçel pisirirken derin büyük bir tencere kullanalım, köpüğü kabarınca ocağı kısmaya gerek kalmasın rengi değişmesin. 
Ortalama 45 dakika pişirmek yeterli oluyor, ocaktan almaya yakın limon tuzunu ekliyoruz.
Recelimizi ocaktan alıyoruz, ilk kaynarlığıyla kavanozlara doldurup hızlıca kapağını kapatıyoruz. Böylece vakumlama işlemini de yapmış oluyoruz. Ortalama iki yıl ilk tazeliginde kalıyor..
Kışın aniden gelen misafirlerinize incir reçelinizi meyve tatlısı gibi ikram edebilirsiniz, yanında ceviz ve kaymak eşliğinde şahane oluyor... Afiyet olsun..
Read more
Selamün Aleyküm öyle birşey yaptım ki inanın saniyeler içinde tükendi 🙄 bayram da ikram etmek için çok güzel olur ayrıca tatlının bittiği zamanlar da kurtarıcı olur arkadaşlar akışa düşmem için yorumlarınız çok önemli yorum kalp bırakırsanız çok sevinirim 4 adet yumurta 1 çay ... Selamün Aleyküm 😊öyle birşey yaptım ki inanın saniyeler içinde tükendi 🙄 bayram da ikram etmek için çok güzel olur ayrıca tatlının bittiği zamanlar da kurtarıcı olur 😍arkadaşlar akışa düşmem için yorumlarınız çok önemli yorum kalp bırakırsanız çok sevinirim 😘

4 adet yumurta
1 çay bardağı şeker
1 çay bardağı un
2 yemek kaşığı su
Yarım çay bardağı nişasta
1 çay kaşığı kabartma tozu
1.5 yemek kaşığı kakao

1 paket kremşanti
1 çay bardağı süt
Muz

Eritilmiş çikolata

Yumurtanın aklarını ayırıp yarım çay bardağı şeker ile köpürtüp bir kenara alalım.
Yumurtanın sarılarını ve kalan şekeri çırpalım. Yumurtanın rengi açılınca suyu ilave edip nişasta un ve kabartma tozunu ilave edip çırpalım yumurta akını 3 seferde bu karışıma ilave edelim ve her defasında yavaş yavaş karıştıralım ki yumurta akı sönmesin. Bu karışımdan bir miktar desen yapmak için ayıralım bu karışıma kakao ekleyip çırpalım krema torbası yardımıyla kare desenler verip üzerine kaşık kaşık beyaz harcımızı yayalım ve 200 derecede 7-8 dk pişirelim. Soğuyan keki yuvarlak bir aparatla keselim ve üzerine çırpılmış kremşanti den sıkıp muz koyup tekrar kremşanti sıkalım ve üstünü tekrar kek ile kapatalım erimiş çikolata gezdirip servis yapalım
Read more
Günaydıııınnn<span class="emoji emoji1f339"></span> hayırlı sabahlar<span class="emoji emoji2764"></span>️ Bayramda şerbetli tatlı ikram etmek istemeyenler için çok ...
Media Removed
Günaydıııınnn hayırlı sabahlar️ Bayramda şerbetli tatlı ikram etmek istemeyenler için çok güzel bir alternatif Kalabalık misafir gruplarınıza gün sofralarınıza çok yakışacak harika bir tarif Kimler tarif istiyor . İKİ LEZZETLİ PASTA . ️Yeteri kadar kakaolu bisküvi ️Üzeri ... Günaydıııınnn🌹 hayırlı sabahlar❤️ Bayramda şerbetli tatlı ikram etmek istemeyenler için çok güzel bir alternatif👍 Kalabalık misafir gruplarınıza gün sofralarınıza çok yakışacak harika bir tarif😍 Kimler tarif istiyor 😉❤️❤️❤
. İKİ LEZZETLİ PASTA
. ✔️Yeteri kadar kakaolu bisküvi
✔️Üzeri için 1 paket kakaolu krem şanti bir bardak süt ile çırpılır kenarda bekletilir
. ✔️Kek için
.
4 yane yumurta
1 su bardağı şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı süt
1,5 su bardağı un
Yarım su bardağı nişasta
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Yumurta ve şeker çırpılır önce sıvı malzemeler sonra katı malzemeler eklenir ve büyük boy borcam tepsiye dökülüp 180 derece fırında pişirilir. Pişen kek ılıyınca üzerine 1.5 su bardağı süt dökülerek kek ıslatılır. Islatılan kekin üzerine kakaolu bisküvi döşenir ve bisküvilerin üzerine krema yayılır
.
✔️Krema için
.
1 lt süt
1 su bardağı şeker
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
Bir paket (80 gr) bitter çikolata
Çikolata hariç bütün malzeme ocakta pişirilir krema sıcakken çikolata eklenir ve katıştırılıp erimesi sağlanır.
Kremanın üzerine tekrar bisküvi döşenir ve en üstüne de kremşanti sürülüp istenilen şekilde süslenir.
#nefisyemektarifleri #sahanelezzetler #kek #kurabiye #pasta #meyveli #yummy #keşfet #yemekrium #goodmorning #türkiye #eskişehir
Read more
Sizlerde benim gibi eski bayramları özleyenlerdenmisiniz.Eskiden köyde bayram ayrı bir güzel ...
Media Removed
Sizlerde benim gibi eski bayramları özleyenlerdenmisiniz.Eskiden köyde bayram ayrı bir güzel olurdu. Şimdi köydede bayramlar eski güzelliğini kaybetti.Çünkü köyden şehre göç oldu. Köylerde şimdi virane yerlere dönüştü.Eskiden Bayram günü şehir dışında olanların hepsi muhakkak ... Sizlerde benim gibi eski bayramları özleyenlerdenmisiniz.Eskiden köyde bayram ayrı bir güzel olurdu. Şimdi köydede bayramlar eski güzelliğini kaybetti.Çünkü köyden şehre göç oldu. Köylerde şimdi virane yerlere dönüştü.Eskiden Bayram günü şehir dışında olanların hepsi muhakkak baba ocağına gelirdi.Eşimlerin evi bayram günü yaklaşık ev ahalisi takriben 30 kişiyi olurduk.Evin Annesi, kızı,gelini hep birlikte bayram öncesi tandır ekmeğini, burgu tatlısını,sütlaçını, yaprak sarmasını misafirlere ikram etmek üzere önceden hazırlardı..Bayramda özellikle çocuklara verilmek üzere leblebi ve şekerler alınırdı. Bayram sabahı günü bayram namazı dönüşü ev tam bir bayram yeri olurdu. Sofralar kurulur birlikte kahvaltı yapılırdı..Kahvaltı sonrası hemen kurbanlar kesilir. Kurban sonrası evin hanımları tekrar misafir ağırlama telaşına düşerdi. Et kavurma ve haşlama yaparlardı.Çünkü bayramlaşmaya gelen her misafire sofra kurularak ikramda bulunurdu.Şimdi yanımızda olmayan büyüklerimizi rahmetle anıyor. Yalnız geçen bayramlarımızda bizlere ait olan eski yaşadıklarımızda avunuyoruz.

Sütlaç
1 sb pirinç
1 sb su
2 litre+ 1 sb süt
1,5 sb şeker
Yapılışı
Pirinci güzelce yıkadıktan sonra 1 su bardağı su ile suyunu çekinceye kadar kısık ateşte pişirin.Sonrasında pişen pirinçleri kaynayan sütün içine ilave ediniz.Pirinçler yumuşamaya dönünce şekeri ilave edip orta ateşte ara,ara karıştırarak kıvam alınca ya kadar pişirin. Kıvam alınca sıcak sıcak kaselere boşaltınız.Oda sıcaklığında soğuduktan sonra ağızlarını kapatıp buzdolabına kaldırınız. (Ben kaselerin ağzlarını streçle kapatıyorum).Afiyet olsun
NOT;sütlaçınıza kullanacağınız pirinç çok kırık olmasın✔️Sütlaca nişasta ilave etmenize hiç gerek yok. Pirinç kaynadıkça sütün içine yeterince nişasta bırakıyor.✔️Ayrıca Pirinçlerin iyice yumuşasın
.
.
.
#kurbanbayramı #tatlı #sütlaç #sunumönemlidir #keşfet #sütlütatlılar #afia #keşfet #iyi_fikirr #sizinsunumlar #lezizsalatalar #instasunumlar #mucizetatlar #cigdemlesunum #mucize_tatlilar
#enlezzetlitarifler #gulunsectikleri #yemekrium #eniyilerikesfet #sunumduragi #lezzetli_tariflerle #sahanelezzetler #foodphotography #mükemmellezzetler #mistatlilar
Read more
Allah ömür verir de bu yaz sağ isem..sıcaklarda kullanacağım tülbent eşarplarimi bu gün #likefast ...
Media Removed
Allah ömür verir de bu yaz sağ isem..sıcaklarda kullanacağım tülbent eşarplarimi bu gün #likefast te @nimetbatiktasarim in standindan teslim aldim.. soranlar olmuştu geçen sene..yarında stand açık..ulaşabilir siniz.. Festival sakindi bizim gittiğimiz [email protected] ... Allah ömür verir de bu yaz sağ isem..sıcaklarda kullanacağım tülbent eşarplarimi bu gün #likefast te @nimetbatiktasarim in standindan teslim aldim.. soranlar olmuştu geçen sene..yarında stand açık..ulaşabilir siniz.. Festival sakindi bizim gittiğimiz [email protected] ile gittik..stand açmış arkadaşları ziyaret etmek..bir iki laflamak iyi geldi.. @kecekecee @lifkadesign çok çok.optum sizi..Kanaviçe dünyasından @senamena__ ve @ilknuralacam sizleri de tanidigima çok sevindim..zevkle takibinizdeyim..en yakın zamanda size @kuzguncukno5design da kahve ikram etmek istiyorum..ve ..ve..ve.. @igneizi ve @b.shiny Siz nasıl güzel karşıladınız beni..gururumu okşadınız..ne mutlu bana..çok teşekkür ederim..basarilarinizin devamını dilerim..bekliyorum sizi de.👭👭👭👭👭👭🎈🎈🎈🎈
Read more
Bir defa ekşi mayalı ekmek yemeye başlayınca vazgeçemiyorsun. Normal gırın ekmeklerin tadı yavan ...
Media Removed
Bir defa ekşi mayalı ekmek yemeye başlayınca vazgeçemiyorsun. Normal gırın ekmeklerin tadı yavan geliyor. Gerçi ekşi mayalı da genelede tam buğday ve çavdar tercih ediyorum ama arada nefis puf beyaz de yapıyorum. Tabii, herşey paylaşınca güzel. Bir gün çok özlediklerime ikram etmek ... Bir defa ekşi mayalı ekmek yemeye başlayınca vazgeçemiyorsun. Normal gırın ekmeklerin tadı yavan geliyor. Gerçi ekşi mayalı da genelede tam buğday ve çavdar tercih ediyorum ama arada nefis puf beyaz 🍞 de yapıyorum.
Tabii, herşey paylaşınca güzel. Bir gün çok özlediklerime ikram etmek ümidiyle...
Ekmek %40 tam buğday unu, %10 çavdar unu, % buğday unu, % 65 su. Soğuk 12 saat fermantasyon.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
Все начиналось с того, что дрожжи вредны для здоровья, и вообще, они просто химические реактивы🙊Потом сказали, что это только в России, потом исправили-нет, это в СССР по ГОСТу было. В конце концов выяснилось, что все это далеко не так😡🤬Но я уже пекла на закваске, проклиная день, когда я ей занялась, потому что кухня вечно была вся в муке, и не только кухня. А руки не отмывались от теста, и в посудомойку не вмещалась вся посуда, в которой я что-либо замешивала, взвешивала, мерила, месила🤯🤯🤯
Но, опыт-сын ошибок трудных🤪Сейчас Мамай по кухне не проходит, все мирно, хлеб печется. Вот только-посудомойку пришлось менять.😢
Read more
Bazı evlerde özellikle bayram günü yenilen kimi yiyecekler var. Bizde de kete<span class="emoji emoji1f49a"></span> Tamam Sultan eskiden ...
Media Removed
Bazı evlerde özellikle bayram günü yenilen kimi yiyecekler var. Bizde de kete Tamam Sultan eskiden daha sık yapardı gerçi. Şimdi yalnızca bayramlarda yapıyor. Belki de artık yanımızda olmayanların hatırasının getirdiği hüzünden. Rahmetli babaannem de bayramda gelenlere ikram ... Bazı evlerde özellikle bayram günü yenilen kimi yiyecekler var. Bizde de kete💚 Tamam Sultan eskiden daha sık yapardı gerçi. Şimdi yalnızca bayramlarda yapıyor. Belki de artık yanımızda olmayanların hatırasının getirdiği hüzünden. Rahmetli babaannem de bayramda gelenlere ikram etmek üzere yapardı kete. Bütün apartmanı kokusu sarardı. Mütevazi malzemelerle yapılan bu yöresel çöreği bilenler hangi yörelerden bakalım ☺️ Ha bir de Erzurum'da tuzlusu, Ardahan ve Kars'ta daha çok tatlısı sevilir. Siz hangisini seviyorsunuz? #tazemutfak #kete
Read more
Hayırlı kandiller herkese <span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> Rahmet ve mağfiret dolu güzel bir kandil gecesi gecirmenizi dilerim ...
Media Removed
Hayırlı kandiller herkese Rahmet ve mağfiret dolu güzel bir kandil gecesi gecirmenizi dilerim Nefis bir un helvası yapıp sevdiklerinize, komsulariniza ikram etmek isterseniz denemenizi tavsiye ederim 🤗 UN HELVASI MALZEMELER 1) 200 Gr. tereyağı 2) 2 Su bardağı un 3) 2 Su ... Hayırlı kandiller herkese 💐💐 Rahmet ve mağfiret dolu güzel bir kandil gecesi gecirmenizi dilerim ❤ Nefis bir un helvası yapıp sevdiklerinize, komsulariniza ikram etmek isterseniz denemenizi tavsiye ederim 🤗

UN HELVASI

MALZEMELER

1) 200 Gr. tereyağı
2) 2 Su bardağı un
3) 2 Su bardağından bir parmak eksik şeker
4) 2 Su bardağı su ( İsterseniz bir bardak su bir bardak süt de olabilir. )

YAPILIŞI

1) Öncelikle şerbeti için şeker ve suyu bir tencere alın ve şeker eriyip kaybolana kadar ısıtın. Fazla kaynatmayın, şekerin erimesi yeterli olacaktır. ( Hatta kaynatmayıp sadece şeker ve suyu iyice karıştırsanız da olacaktır. )
2) Tereyağını orta boy bir tencere alın ve eriyince unu ekleyip kısık ateşte, tahta kaşıkla sürekli karıştırarak rengi hafif koyu bir karamel rengine dönene kadar kavurun. ( Helvanın istediğiniz renge gelip gelmediğini kavurduğunuz undan bir parça şerbetin içine atarak anlayabilirsiniz. )
3) Artık istediğiniz renge gelen meyanenize yavaş yavaş şerbetini ekleyebilirsiniz. Bu aşamada çok dikkat edin, şıçramalar çok fazla oluyor. Pütür pütür olacak hiç korkmayın, karıştırdıkça kendini yavaş yavaş toparlıyor.
4) Şerbeti ekledikten sonra pütürleşmesini engellemek için isterseniz çırpıcı ile karıştırın. Yine kısık ateşte helvayı sürekli karıştırarak şerbetini çektirin. Katılaşsın diye çok fazla karıştırmanıza gerek yok, birsüre sonra zaten kendini toparlıyor. ( Krem peynir gibi bir kıvam alması yeteridir. )
5) İki yemek kaşığı ile bu şekli verebilirsiniz. Biriyle helvadan alın diğeri de üzerine kapatarak bu şekli verin.

Afiyet, şifa olsun...
Read more
Kahvenin Tadı Kariyer yolunda ilerleyen eski mezun bir grup genç, eski üniversitelerindeki ...
Media Removed
Kahvenin Tadı Kariyer yolunda ilerleyen eski mezun bir grup genç, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler. Sohbet ilerledikçe misafirler hayatlarının sıkıcılığından, işlerinin stresinden şikayet etmeye başlarlar. Misafirlerine kahve ... Kahvenin Tadı

Kariyer yolunda ilerleyen eski mezun bir grup genç, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler.

Sohbet ilerledikçe misafirler hayatlarının sıkıcılığından, işlerinin stresinden şikayet etmeye başlarlar.

Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde kahve ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik kahve bardakları ile gelir. Herkes bir bardak secince, profesör şöyle söyler;
“Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı.
Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında.
Emin olun ki, bardağın kendisi kahvenin kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. !
Hepinizin aslında istediği kahveydi, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.

Hayat kahveye benzer, is, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklar.

Onlar hayati tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yasadığımız hayatin kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de.

Bazen sadece bardağa odaklanarak kahvenin tadını çıkarmayı unuturuz.

Kahvenizin tadına varın! Hayırlı huzurlu bereketli Cumalar 🌺🌸🌼🐞🙏🏻💐💕
Read more
Nurekseni Medresesi, Islami ilimleri ogrenip Risalei Nurlardan istifade , muhabbet, uhuvvet, ...
Media Removed
Nurekseni Medresesi, Islami ilimleri ogrenip Risalei Nurlardan istifade , muhabbet, uhuvvet, ahlaki degerlerin hatirlanmasi, tefekkur saatleri, ikram fasillari ve dava insani olma gibi bir cok alanda kazanimlar elde etmek icin munbit bir zemindir. Su ahir zamanin sefahetinden ... Nurekseni Medresesi, Islami ilimleri ogrenip Risalei Nurlardan istifade , muhabbet, uhuvvet, ahlaki degerlerin hatirlanmasi, tefekkur saatleri, ikram fasillari ve dava insani olma gibi bir cok alanda kazanimlar elde etmek icin munbit bir zemindir. Su ahir zamanin sefahetinden helal daireye zevkli bir kacisi temin eden genc hanimlarin yogun olarak geldigi bir medresedir. O halde kardesim; sen yoksan bir kisi eksigiz. Gel ki tamam olalim 😘😉🤗🌺💕
Read more
Yola çıkmanın , yollarda olmanın bana olan getirisini anlatıyorum; @yabandabirdeli ile davet ...
Media Removed
Yola çıkmanın , yollarda olmanın bana olan getirisini anlatıyorum; @yabandabirdeli ile davet üzerine Eskişehir’e 11km uzaklıktaki Koz Kayı Köyüne geldik. Normalde kamp yapacaktık fakat dışarda komayız sizi dediler ve evlerinde misafir ettiler. Kayı köyünde sabah uyandığımda ... Yola çıkmanın , yollarda olmanın bana olan getirisini anlatıyorum;
@yabandabirdeli ile davet üzerine Eskişehir’e 11km uzaklıktaki Koz Kayı Köyüne geldik. Normalde kamp yapacaktık fakat dışarda komayız sizi dediler ve evlerinde misafir ettiler. Kayı köyünde sabah uyandığımda ufak bir koşuşturma içerisindeydi halk. Nevruz kutlamaları için hazırlık vardı. Aş pişiriyorlardı gelenlere ikram etmek için. Kutlama alanını süslemeye yardım ettik bizde. Bayrakları astık, hazırlıklar tamamdı. Her yer Türk Devletleri bayraklarıyla donatılmıştı. Adı üstünde Kayı Köyü, herkes Türkçü 🐺 Yanımda görmüş olduğunuz kişi “Şaman” ve üstündeki elbise “Manyak”. İnsanların ırkının örf ve adetlerine sahip çıkması ve Türkçülüğün bu kadar ön planda olması beni çok mutlu etti. İyi ki yolum buraya düştü. .
.
.
#eskişehir #nevruz #kayıköyü #türkçü #göktürk #türkiye #bahar #kayı
@gezginlerle @gezginguru @yolacik_yolacik @yolacikin @gezginler_traveler @turklergeziyor @gezgelsen @gezegenigezenler @yeterkigez @natgeobing @worldandtraveler
Read more
BUGÜN TEK ÖĞÜN BESLENDİK! Biz bir süredir merada otlanan hayvan eti olarak aldığımız etlerden ...
Media Removed
BUGÜN TEK ÖĞÜN BESLENDİK! Biz bir süredir merada otlanan hayvan eti olarak aldığımız etlerden kuşku duymaya başladığımızdan et yemiyoruz, vejetaryen beslenme uyguluyoruz. Yeterince protein alıp alamadığımız konusunu IFM (Fonksiyonel Tıp Enstitüsü) sertifikalı Fonksiyonel ... BUGÜN TEK ÖĞÜN BESLENDİK!
Biz bir süredir merada otlanan hayvan eti olarak aldığımız etlerden kuşku duymaya başladığımızdan et yemiyoruz, vejetaryen beslenme uyguluyoruz.
Yeterince protein alıp alamadığımız konusunu IFM (Fonksiyonel Tıp Enstitüsü) sertifikalı Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı aynı zamanda beslenme alanında master derecesi olan SY Danışma Kurulu üyesi Uz. Dr. Baybars Türel’e @drbaybarsturel sorduk. O da bir hafta boyunca yediklerimizi yazmamızı, kendisinin buna göre beslenmemizdeki makro besinlerin (karbonhidrat, protein, yağ) hesaplamasını yaptıktan sonra cevap verebileceğini söyledi. Bir hafta yediklerimizi sizlerle de paylaşacağız.

Dün İzmir’e gitmiştik dönüşte Çine’de 1,5 köfte yedik. Dün gece sindirim güçlüğü çektik ve rahatsız olduk. Bu nedenle sabah Hindistan cevizi yağı ile filtre kahve içtik ve kahvaltıyı atladık. Bu da bugünkü tek öğün yemeğimiz: ▪️ 2 Adet haşlanmış yumurta,
Biz özellikle serbest dolaşan ve hazır yem/mısır yemeyen tavuk yumurtası yiyoruz. Fotoğraftaki yumurtaların sarılarının çok farklı olduğunu göreceksiniz çünkü tavuklar serbest dolaşınca aynı şeyleri yemeyebiliyor. ▪️ Biraz menemen (+1 yumurta),
Nurçin sadece menemenden yumurtasını aldı (2 yumurta), ben (Okan) menemeni çok sevmediğimden az (1 yumurtalık) yedim. Pişmiş domatesteki likopen ve zeytinyağından tümüyle eksik kalmak istemedim. ▪️ Sepet peyniri ve beyaz peynir
Merada otlayan hayvanın sütüyle şirden mayasıyla yapılmış sepet peyniri ve şirden mayalı beyaz peynirden 100 grama yakın yedik. ▪️ Zeytin (6 adet, ▪️ Domates, biber, salatalık,
Bahçemizden pestisitsiz ve gübresiz yetiştirilmiş sebzelerdi. ▪️ Zeytinyağlı fasulye,
Domates, soğan içeriyordu, yağın % 80’ini piştikten ve oda sıcaklığına soğuduktan sonra ilave ettik. ▪️ 2 Adet Kinoa poğaçası, (zeytinli, cevizli)
Misafire ikram etmek üzere yaptığımız poğaçadan ikişer adet yedik. Kinoa unu, yoğurt, zeytinyağı, zeytin, peynir, kuru domates ve ceviz ile yapıldı. ▪️Üzüm (yaklaşık 150 gram)
Senenin son kardinal ve verigo üzümlerini dün aldık. Bu sene Datça’da meyveler erken oldu, erken bitti.

Nurçin - Okan Çağlar
Sağlıklı Yaşıyoruz®

Not: Bunlar bizim yediklerimizdir, kimseye önerimiz değildir.

#syyemek #sağlık
Read more
Dün videosunu paylastigim mevludumuzde yaptigimiz un helvasinin sunum hali arkadaslar 🤗 Bazı ...
Media Removed
Dün videosunu paylastigim mevludumuzde yaptigimiz un helvasinin sunum hali arkadaslar 🤗 Bazı arkadaşlar gerçekten çok eleştirel bakıyor olaya, bu çok üzücü gerçekten.. Yapilan yorumlar arasında;" helvanın yandığını vs. Yazanlar olmuş.( bir önceki videoda) Bu helvayı 500 600 ... Dün videosunu paylastigim mevludumuzde yaptigimiz un helvasinin sunum hali arkadaslar 🤗

Bazı arkadaşlar gerçekten çok eleştirel bakıyor olaya, bu çok üzücü gerçekten.. Yapilan yorumlar arasında;" helvanın yandığını vs. Yazanlar olmuş.( bir önceki videoda)
Bu helvayı 500 600 kişi ye ikram etmek için yapan kişiler göz gore gore yakar mı sizce helvayı.. ?? Sizin içiniz rahat olsun,, helvamiz tam kıvamında ve acaip lezzetliydi...😋😋 Sizce bir kusur bir hata var mi görünüşünde bu helvanın???? Yapmak isteyenler için, buyrun tarif : ****************************** UN HELVASI
Malzemeler (8-10 kisilik)

2 su bardağı un.
100 gr kadar tereyağı.
1 çay bardağı sıvı yağ.
2 su bardagi şeker ( az şekerli seviyorsanız azaltin)
4 su bardağı su.
1 su bardağı tuzsuz yer fıstığı
Bir fiske tuz

Hazırlanışı
Su ve şeker bi tencerede şeker eriyene kadar kaynatılır ilinmasi için bi kenara alınır .
Bir tencereye tereyağı ve sıvı yağı karışımı alınır ve tereyağı eriyene kadar beklenir. Eriyen yağa un ilave edilir ve sürekli karıştırarak rengi dönene kadar kavrulur.
Rengi hafif dönerken fıstıklar ilave edilir .bir süre daha kavrulur.
Kavrulan una ilinan şerbeti dikkatlice ekleyin. ( bu esnada cok fokurduyor ,sakın yanmayın ,😊) suyunu çekinceye kadar karistirmaya dewam edelim.suyunu cekinceye ve kivam alana kadar kisik ateste karistirmaya dewam efelim.sıcacık sıcacık kaliplara basip , tabaklara ters cevirelim , veya kaşik ile sekil verelim.nasil arzu ederseniz... sunumu size kalmis 😊 Ve ardindan ,, sicak sicak komşulara dağıtmayı unutmayın. 😊 Afiyet olsunnn

#dinner #lunch #breakfast #fresh #tasty #tagsforlikes #meringuemushrooms #likeforliketeam #tagsforlikesapp #instafoodie #instafoodapp #instacool #foodpic #kesfet #tencereyemegim #coolkid #حلويات #فطيرة_تفاح #cake #yahoofood #instacake #videoorgasm #instakitchen #mavipembesunum
#homecookingisthebest #homemadecake
Read more
Hem misafirlerinize ikram etmek hem de güzel bir sütlü kahvenin yanında afiyetle yiyebileceğiniz, ...
Media Removed
Hem misafirlerinize ikram etmek hem de güzel bir sütlü kahvenin yanında afiyetle yiyebileceğiniz, masum ve lezzetli toplar. 😇
Kakaolu Havuç Topları
1/3 kase kıyılmış badem,
5orta boy hurma
1 yk kakao
2 adet rendelenmiş havuç
½ paket hindistan cevizi parçacıkları
1tatlı ... Hem misafirlerinize ikram etmek hem de güzel bir sütlü kahvenin yanında afiyetle yiyebileceğiniz, masum ve lezzetli toplar. 😇
Kakaolu Havuç Topları
✨1/3 kase kıyılmış badem,
✨5orta boy hurma
✨1 yk kakao
✨2 adet rendelenmiş havuç
✨½ paket hindistan cevizi parçacıkları
✨1tatlı kaşığı tarçın
✨1/2çay kaşığı vanilya özü
👩🏻‍🍳Yapılışı;
Önce havuçları rendeleyin ve bir kenara koyun. Daha sonra, bademleri hurmalar ile birlikte mutfak robotuna koyun ve yapışkan bir karışım oluşana kadar robottan geçirin. Buna rendelenmiş havuçları ekleyin; hindistan cevizi parçacıkları, tarçın ve vanilya özünü de ekleyin ve parmaklarınızla yoğurun, böylece hepsi birbirine karışır. 
İstediğiniz boyuta göre yaklaşık, 12- 15 enerji topu oluşturun. Topları oluşturduktan sonra, biraz daha Hindistan cevizine batırıp yuvarlayın. 🙏🏻 #iyipazarlar #diyet #sağlıklıbeslenme #diyetmutluluktur
Read more
 #TekKadınLatife Bir eylül sabahı, şafak vaktiyle beraber, Türk hilali, üzgün İzmir’e neşe ...
Media Removed
#TekKadınLatife Bir eylül sabahı, şafak vaktiyle beraber, Türk hilali, üzgün İzmir’e neşe getirdi. O gün, büyük kurtarıcı ile esaretine nihayet verdiği Türk kızı karşı karşıya oturdular. Sonra büyük misafiri ve onun kıymetli arkadaşlarına izaz ve ikram etmek, onlara temiz ve medeni ... #TekKadınLatife

Bir eylül sabahı, şafak vaktiyle beraber, Türk hilali, üzgün İzmir’e neşe getirdi. O gün, büyük kurtarıcı ile esaretine nihayet verdiği Türk kızı karşı karşıya oturdular. Sonra büyük misafiri ve onun kıymetli arkadaşlarına izaz ve ikram etmek, onlara temiz ve medeni bir hayat yaşatmak, yorgunluklarını dinlendirmek için çarpan mini mini kalp, birden bütün varlığını kuvvetli bir ateşin sardığını hissetti.

Seviyor ve seviliyordu... Fakat, vazifesini; vatanına, kadınlığa, kendi şerefine medyun olduğu vazifelerini ihmal etmiyordu dünkü zafer kızı… Bu suretle dünyanın, tarihin en büyük ismini taşımaya muvaffak oldu.
@destekyayinlari
#DestekMedyaGrubu
Read more
Nefis bir pasta yaptım Yoruma minik bir emojide olsa yorum atarmısınız. Tarifi detaylıca eklicem. Böyle bir pastayı kime ikram etmek isterdin etiketle 🤗 videoyu mutlaka kaydedin pasta tarifi elinizin altında olsun Özel yaş pasta tarifi KEK İÇİN; 5 yumurta 1 su bardağı şeker 1 ... Nefis bir pasta yaptım🙈 Yoruma minik bir emojide olsa yorum atarmısınız😔. Tarifi detaylıca eklicem. Böyle bir pastayı kime ikram etmek isterdin etiketle 🤗💕 videoyu mutlaka kaydedin pasta tarifi elinizin altında olsun

Özel yaş pasta tarifi

KEK İÇİN;
5 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
1 çay bardağı nişasta
1 kabartma tozu
1 vanilin
4 yemek kaşığı kaynar su
Yapılışı
Yumurtanın sarısını ve aklarını ayrı kaplara alın.
Şekerin yarsını bir kaba diğer yarısını diğer kaba dökün. Yumurta akı kar gibi olana kadar çırpın.
Yumurta sarısını da çırpın sıcak suyu ekleyip çırpmaya devam edin. Yumurta akı ve sarısını birleştirin. Alt üst yaparak söndürmeden karıştırın. Kuru bütün malzemeyi bir kabda karıştırın. Yumurtalı karışıma yavaş yavaş ekleyip bir yandan karıştırın. Yağlı kağıt serili çember kalıba yada kelepçeli kalıba kek harcını dökün. 170 derece önceden ısıtılmış fırında pişirin.

Pastacı Kreması için;
5 su bardağı süt
4 yemek kaşığı nişasta
3 buçuk yemek kaşığı un
1 vanilya
4 yumurta sarısı
2 çay bardağı şeker
1 poşet kremşanti
Yapılışı;
Kremşanti hariç bütün malzemeyi karıştırıp pişirin.
Pişince kremşantiyi ekleyip karıştırın.
Kek soğuyunca ben 3 kat kestim. 2 kat ta yapabilirsiniz.
Sütle hafif ıslatın. Krema sürüp muz fındık yada çilek ekleyip tekrar üstüne kek koyun. Tekrar krema meyve ve tekrar kek.
Dısışını kremşanti yada pasta kreması ile sıvayın.
Afiyet olsun..
Read more
Ev yapımı RAFFAELLO<span class="emoji emoji1f60d"></span>tarifim gelsin diyenler Çift tıklasın<span class="emoji emoji1f60d"></span> 150 grm hindistan cevizi 1 su bardağı ...
Media Removed
Ev yapımı RAFFAELLOtarifim gelsin diyenler Çift tıklasın 150 grm hindistan cevizi 1 su bardağı krem şanti (toz) 1 paket vanilya yarım çay bardağında biraz fazla krema 2 yemek kaşığı pudra şekeri Fındık Ve üzerini bulamak için hindistan cevizi ve benmari usulu eritilmiş sütlü ... Ev yapımı RAFFAELLO😍tarifim gelsin diyenler Çift tıklasın😍 150 grm hindistan cevizi
1 su bardağı krem şanti (toz)
1 paket vanilya
yarım çay bardağında biraz fazla krema
2 yemek kaşığı pudra şekeri
Fındık
Ve üzerini bulamak için hindistan cevizi ve benmari usulu eritilmiş sütlü çikolata
Hindistan cevizi, vanilya, pudra şekeri, kremşanti bir kaba alınır üzerine krema eklenir. Biraz sert bir kıvamda oluyor merak etmeyin yoğurdukca yuvarlanacak kıvama geliyor. Sonrasında ceviz büyüklüğünde parçalar alın parmağınızla hafif açın fındığı yerleştirin ve himdistan cevizine bulayın. Aynı işleme harcınız bitene kadar devam edin. Ben bazılarını benmari usulu erittiğin çikolata batırdım. Tüm çikolataları hazırladıktan sonra. Buzdolabında 1/2 saat dinlendirin. Servise hazır. Pastalarınızı süslemede veya kahve yanında misafirlerinize ikram etmek için harika bir tarif. Mutlaka deneyin canlar 😘❤ı
Read more
12K ve Bayram Hediyesini ikiye katlayalım dedik . 32 adet çikolatası ve şık kutusuyla kazanmak ...
Media Removed
12K ve Bayram Hediyesini ikiye katlayalım dedik . 32 adet çikolatası ve şık kutusuyla kazanmak için Bizi takip edin , Gönderi altına 3 arkadaşınızı etiketleyin. Çekiliş sonuçları Perşembe günü açıklanacaktır. Eğer ben çekilişi bekleyemem , bayramda aileme bu çikolatadan ikram ... 12K ve Bayram Hediyesini ikiye katlayalım dedik .
32 adet çikolatası ve şık kutusuyla kazanmak için
💗Bizi takip edin ,
💗Gönderi altına 3 arkadaşınızı etiketleyin.
Çekiliş sonuçları Perşembe günü açıklanacaktır.
Eğer ben çekilişi bekleyemem , bayramda aileme bu çikolatadan ikram etmek istiyorum derseniz sadece 50 TL 🙈 #cekilis #çekiliş #cekilisvar #çekilişvar #bayram #kurbanbayramı #bayramçikolatası #çikolata #hediyelikcikolata
Read more
Chef , iyi yemek yapan, yaptıran, sunumları kontrol eden adam değildir sadece. Onun duyguları ...
Media Removed
Chef , iyi yemek yapan, yaptıran, sunumları kontrol eden adam değildir sadece. Onun duyguları vardır ve bunu tabağına yansıtır. En büyük merakı sunduklarından misafirlerin ne kadar zevk aldığıdır. İşte bu yüzden chef masalara çıkar, bazen sunumları yapar, bazen tabakları toplar. ... Chef , iyi yemek yapan, yaptıran, sunumları kontrol eden adam değildir sadece. Onun duyguları vardır ve bunu tabağına yansıtır. En büyük merakı sunduklarından misafirlerin ne kadar zevk aldığıdır. İşte bu yüzden chef masalara çıkar, bazen sunumları yapar, bazen tabakları toplar. Ve sorar misafirlere, tabağına yansıttıklarını beğendiniz mi diye sorar.Zordur masaya çıkmak, herşeyle karşılaşabilirsiniz.Ama ödül büyüktür. Garson yerine siz alırsınız teşekkürü, tüm beğeni ifadelerini.İşte tüm Chef’leri besleyen budur.O güzel ifadeleri duyduğunuzda yüzünüzde bir tebessüm olur önce, mutfağınıza geri döndüğünüzde de “iyi ki bu işi yapıyorum” dersiniz içinizden. Yaşama sevinciniz artar. Sıra sizdedir, ne ikram etmek isterseniz o gece ki misafirlerinize kimse tutamaz sizi. Gönlünüzü akıtırsınız tüm mutlu çift masalarına, bedeli yoktur bunun. Aşktır bu ❤️
Read more
Misafirlerinize ikram etmek için @hataydagzeytini nde nefis iftariyelikler var. Sadece ceviz ...
Media Removed
Misafirlerinize ikram etmek için @hataydagzeytini nde nefis iftariyelikler var. Sadece ceviz reçeli tükendi. Yeni ceviz reçelleri için az kaldı inşâAllah. Bütün ürünleri tertemiz ve katkısız hazırlananıyor. Bana soruyorsunuz, "Gerçekten güvenilir mi?" diye. Evet çok güvenilir. ... Misafirlerinize ikram etmek için @hataydagzeytini nde nefis iftariyelikler var.
Sadece ceviz reçeli tükendi.
Yeni ceviz reçelleri için az kaldı inşâAllah.
Bütün ürünleri tertemiz ve katkısız hazırlananıyor.
Bana soruyorsunuz, "Gerçekten güvenilir mi?" diye.
Evet çok güvenilir. Kendim kullanıyorum. Gönül rahatlığıyla sizlere de tavsiye ediyorum.
Zeytinleri, zahter, sürk peyniri, sızma zeytinyağı hepsi harika. Desteği fazlasıyla hak ediyorlar.
Bütün ürünlerini incelemek ve sipariş vermek için sayfalarını takip etmeyi unutmayın lütfen.
👇👇👇
@hataydagzeytini
@hataydagzeytini
@hataydagzeytini
@hataydagzeytini
Read more
Hayat böyle ,hayalini bile kurmadığın şeyler olur yan yana getirdiği .Bu da öyle bir an işte ,evli ...
Media Removed
Hayat böyle ,hayalini bile kurmadığın şeyler olur yan yana getirdiği .Bu da öyle bir an işte ,evli değildim o vardı ,gelin oldum evlenirken o vardı ,kızım yoktu,o vardı ,kızımın olacağını ilk öğrendiğimde hamilelik testimde bile yine o vardı,doğduğunda yine o vardı ,annem varken o vardı ... Hayat böyle ,hayalini bile kurmadığın şeyler olur yan yana getirdiği .Bu da öyle bir an işte ,evli değildim o vardı ,gelin oldum evlenirken o vardı ,kızım yoktu,o vardı ,kızımın olacağını ilk öğrendiğimde hamilelik testimde bile yine o vardı,doğduğunda yine o vardı ,annem varken o vardı ,annemi uğurlarken yine o vardı ,zaman geldi sınandık ,bugün bir kez daha anladık ki ,kökü sağlam olmayan her şey gelir geçer ,şöyle bir yaşadıklarımıza baktıkta gelir geçer şeyler değil dedik ,mühürlensin dostluğumuz dediğiniz kaç kişi var bilmiyorum ama en az bir tanecik bile olsa olsun,iki taneyse şanslısınız,üç taneyse hayatın size büyük ikramı hatta büyük kıyağı.Arkadaşla dostluğu ayıracak yaşlara gelene kadar çok şey yaşıyorsun,dalgalanıp sonra duruluyorsun .Yalan yok insan sevdiklerine hep huzur hediye etmek istiyor ,ötesi yok ,Huzur vermek ,huzur almak❣️Huzur alıp,huzur verince ödeşiyor ve helalleşiyor insan .Keşkelerin iyiki olduğunda .
Read more
Loading...