Imden içimden ama için

Loading...


Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Gkv Fen Lisesi, Uğurludağ, Corum, Turkey, Trabzon
Average media age
618.8 days
to ratio
24
Merhaba ! Aslında pek özel günleri kutlayan bir çift değiliz ! Dayatmaları sevmiyoruz içimizden ...
Media Removed
Merhaba ! Aslında pek özel günleri kutlayan bir çift değiliz ! Dayatmaları sevmiyoruz içimizden gelirse yapmak en güzeli! Genelde bugünlerde özellikle birşey yapmıyorum ama bugün neden bilmiyorum içimden çok geldi Ali’m ve Deniz’im için kendi boyutlarına göre paris brestler yaptım ... Merhaba ! Aslında pek özel günleri kutlayan bir çift değiliz ! Dayatmaları sevmiyoruz içimizden gelirse yapmak en güzeli! Genelde bugünlerde özellikle birşey yapmıyorum ama bugün neden bilmiyorum içimden çok geldi😌 Ali’m ve Deniz’im için kendi boyutlarına göre paris brestler yaptım 😁 fotoğrafları kaydırıp hepsini görebilirsiniz ! tarifi sizinle paylaşayım akşama hala vakit var ☺️ Bu arada sevgili arkadaşım @incitadinda İnci ile de böyle güzel bir günde pişti olmak çok güzel bir tesadüf oldu 😍
Malzemeler
Hamur için
2 yumurta
50 ml su
40 ml süt
55 gram un(yarım bardak)
1 çimdik tuz
Yarım çay kaşığı toz şeker
35 gram tereyağ

Süt, su ve tereyağını sütlüğe alıp tereyağ eriyene kadar kaynatalım. İçerisine unu ekleyip tahta bir kaşıkla birazcık kavuralım. Bu arada un toparlanacak bu normal. Mikserle çırpacağımız kaba alalım. Çırpmaya başlayalım biraz soğuyunca tek tek yumurtaları ekleyelim bu sırada tuz ve şekeri de ekleyelim. Karışımı sıkma torbasına alıp yağlı kağıt üzerine istediğimiz şekillerde sıkalım. Fırını 175 derecede ısıtalım. Fırına verelim hamurlarımızı. 30 dk civarı pişirelim. Pişmeden fırından çıkarırsak söner hamurlarımız.
Krema için
Alt kısım
200 gram krema
200 gram bitter çikolata
Kuru çilekten çekilmiş çilek tozu
200 ml kremayı sütlükte ısıtıp kaynamadan ocaktan alalım. Çikolataları içerisine atıp eritelim. Çilek tozunu da ekleyelim . Kenara alıp sertleşene kadar bekletelim

Pastacı kreması için

2 yumurta sarısı
20 gram nişasta
240 ml süt
65 gram şeker
25 gram tereyağ
Vanilya
Ayrıca çırpmak için 50 ml krema

Sütü ısıtalım ama kaynamasına izin vermeyelim
Diğer tarafta yumurta sarısı ve şekeri çırpmaya başlayalım
Nişastayıda yumurtalı karışıma ekleyip çırpalım
Kenarda ısıttığımız sütü bir yandan çırptımız yumurtalı karışıma ip kadar ince olacak şekilde dökelim. Tamamını dökünce ocağa alıp kıvam alana kadar pişirelim. Kıvam alınca ocaktan alalım. Vanilya ve tereyağını ekleyelim. Soğumaya bırakalım

Ganaj ve pastacı kremasını kullanmadan önce mikserle 25 er ml lik krema ile çırpıp pürüssüzleştirelim.
Hamurları ortadan bölüp en alta ganajı üste pastacı kremasını sıkıp çileklerle süsleyelim. Üzerine de pudra şekeri serpelim hazııır 😍
Read more
Loading...
“Sizin çocuğunuz hep sakin mi?” bir çocuğun sürekli sakin sakin oturması mümkün mü acaba? Demir’in ...
Media Removed
“Sizin çocuğunuz hep sakin mi?” bir çocuğun sürekli sakin sakin oturması mümkün mü acaba? Demir’in zor dönemleri olmadı mı oldu hem de nasıl! Örneğin sıcak tencereyi illa tutmak isteyip bir yarım gün bunun için ağlamıştı. Hatta hiç unutmam bir keresinde yoldayız, bir muz var yanımızda. ... “Sizin çocuğunuz hep sakin mi?”
bir çocuğun sürekli sakin sakin oturması mümkün mü acaba?
Demir’in zor dönemleri olmadı mı oldu hem de nasıl! Örneğin sıcak tencereyi illa tutmak isteyip bir yarım gün bunun için ağlamıştı. Hatta hiç unutmam bir keresinde yoldayız, bir muz var yanımızda. Onu soydum, rahat yesin diye ortadan böldüm verdim. Bütün yemek istiyorum dedi. Ama yok ki! Oğlum böyle rahat yersin dedim. Olmaz, yapıştır diyor. Sonuç olarak çok ağladı. Ama şundan da eminim ki eğer yanımızda bir muz daha olsaydı “ben o böldüğünü istiyorum” diye ağlardı.
Gelişim sancılı bir süreç oluyor bazen, böyle krizli anlar yaşanabiliyor. Gelişimi zaten krizleri çözüp yoluna devam etmekle alakalı bir süreç değil mi?
İşte bu kriz anlarında tek düşüncem “o bir çocuk” oluyor. “bilmiyor, anlamıyor” diye düşünüyorum. Sakinliğimi korumaya çalışıyorum. Beni sinir etmek, canıma okumak için yapmıyor bunları diyorum. Çocuk sadece çocuk diyorum.
Şimdi kriz anlarında ben de ona bağırsam çözüm olur mu olmaz. Daha da çıkmaza gireriz. O daha çok ağlar, o daha çok ağladıkça ben daha kötü hissederim.
Özellikle iki yaş dönemlerinde bu krizleri çok yaşardık, şimdilerde çoğunlukla konuşup anlaşabiliyoruz. O dönemlerde eğer sarılmama izin veriyorsa sarılıyordum, bu durumda neden izin vermediğimi anlatıyordum. Susuyor muydu? Hayır ama ben onun güvenliği nedeniyle izin vermediğimi o sulu sulu gözlerinin içine baka baka anlatıyordum. En ufak bir sakinleşme belirtisinde ise bir komiklik ya da keyifli bir aktivite bulmaya çalışıyordum. İçimden hep tekrarlıyorum çocuk o sadece çocuk sen yetişkinsin. Kendini kontrol et, çözümünü bul.
İşte böyle böyle bu günlere geldik, çocukluk son sürat devam ederken, krizler hep var. Unutmayalım çocuk o sadece çocuk...
Read more
Selam millet! Bir süredir ortada olmadığımı biliyorum ama derslerim çok yüklenmeye başladı ve ...
Media Removed
Selam millet! Bir süredir ortada olmadığımı biliyorum ama derslerim çok yüklenmeye başladı ve başka şeylere ayıracak pek zamanım kalmadı. Malesef buna kitap okumak ve paylaşmak da dahil. Yavaş yavaş hesabımı yoluna koymaya çalışıyorum desteklerinizi beklerim. Konuya dönersek ... Selam millet! Bir süredir ortada olmadığımı biliyorum ama derslerim çok yüklenmeye başladı ve başka şeylere ayıracak pek zamanım kalmadı. Malesef buna kitap okumak ve paylaşmak da dahil. Yavaş yavaş hesabımı yoluna koymaya çalışıyorum desteklerinizi beklerim😂.
Konuya dönersek Dövüş Kulübünü bitirdim! Filmini izlediğimden beri okumak istiyordum fakat fırsatı yeni yakalayabildim. Yeraltı Edebiyatı seven birisi olarak utanıyorum bu güzel kitabı okumak için bu kadar beklediğime.
Şimdi size kitabın konusundan çok fazla bahsetmeyeceğim çünkü Dövüş Kulübünün ilk kuralı Dövüş Kulübün'den bahsetmemek. Ama kitabın ana fikrine bayıldım. İnsan yalnızlığını ve acıyı en güzel anlatan kitaplardan birisi kendisi. Karakterimiz çok kötü bir durumda ve sürekli kendisine bir çıkış yolu arıyor. Destek gruplarına gidip hayatı korkunç durumda olan insanları dinliyor, onlara sarılıp ağlıyor ve kendi psikolojisini düzeltmeye çabalıyor. Daha sonra Tyler Durden ile tanışıyor. Birlikte bulunduğumuz toplumun tüketici ve kapitalist yanıyla savaşıyorlar. İkisi de öfke dolu ve ikisi de bütün dünya gibi mutsuz durumdalar.
Kitap insanı çok farklı bir ruh haline sokuyor, çok farklı şeyler hissettiriyor. Okuyan varsa bu kitap size ne hissettirdi? Yorumu bitirmeden önce şunu da belirtmeliyim Marla gördüğüm güçlü ama bir o kadar da f*cked up karakterlerden birisi. Okurken çok rahat onu kendimle birleştirebildim ve anlamsız bir sevgi duydum!
Read more
"Kırık bir kalbinin olması, en azından denediğini gösterir." ( Ye, Dua Et, Sev filminden) Ve ...
Media Removed
"Kırık bir kalbinin olması, en azından denediğini gösterir." ( Ye, Dua Et, Sev filminden) Ve yeniden denemek için, önce yara izini kabul etmek gerekir. O iz belki unutulur, silinir ama yok edilemez Çünkü var olmuştur bir kez. Çünkü hiç beklemediğin bir anda içine tuttuğun aynada ... "Kırık bir kalbinin olması, en azından denediğini gösterir." ( Ye, Dua Et, Sev filminden)

Ve yeniden denemek için, önce yara izini kabul etmek gerekir.
O iz belki unutulur, silinir ama yok edilemez
Çünkü var olmuştur bir kez.

Çünkü hiç beklemediğin bir anda içine tuttuğun aynada sana varlığını kanıtlayacaktır.
O sana bakıp gülümserken, senin gözlerin dolacaktır.

Hayatımın geri kalan kısmında kaç kez daha deneme gücünü kendimde bulacağımı bilmiyorum.
Kaç kez “o ömre bedel anların” coşkusunu şükürlerle kutlayacağım?
Kuşlar kanatlanacak yüreğimden maviliklere
Ya da kaç kez daha kabuğuma çekilip, kalbimden parmak uçlarıma kadar sızlatan hayal kırıklarımı temizleyeceğim tek tek.
Korkularıma yenik düşen de ben,
Hayatın sonsuz olasılıklar içinde en parlak yıldızı karşıma çıkaracağına inanan da ben.
Daha kez daha tökezleyeceğim, düşeceğim ve üstümü başımı silkelerken “Acımadı merak etme” diye avutacağım yaralı kalbimi.
Bilmiyorum.
Yeniden ayağa kalkıp, güneşe doğru uzanan yolda yürümeye devam edeceğim.
Güneş doğdukça umut vardır ve denemeye değer hayat elbette.
——————
📷 @gulgokyokus
Read more
Biz hayvanları değil de onlar bizi korusaydı inanıyorum ki bu son zamanlarda çıkan haberlerin ...
Media Removed
Biz hayvanları değil de onlar bizi korusaydı inanıyorum ki bu son zamanlarda çıkan haberlerin hiç birini duymazdık. O papağanın çığlıkları kulağımdan çıkmıyor günlerdir. Tepkisizliğimden değil içimin kaldırmadığından o fotoğrafları paylaşamıyorum. Ama tepkimi aksi bir fotoğrafla ... Biz hayvanları değil de onlar bizi korusaydı inanıyorum ki bu son zamanlarda çıkan haberlerin hiç birini duymazdık. O papağanın çığlıkları kulağımdan çıkmıyor günlerdir. Tepkisizliğimden değil içimin kaldırmadığından o fotoğrafları paylaşamıyorum. Ama tepkimi aksi bir fotoğrafla dile getirmek istedim. Yanında durup çektiğim için çok utandım ama gördüğüm manzara o kadar güzeldi ki.. Bu güzel insan yemeğini açmış önüne bu 2 güzel çocukla paylaşıyordu. Onlarla sohbet ederek, güzel sıcak sözler söyleyerek konuşuyordu.
Hepimiz doğanın bir parçası olduğumuzu unutuyoruz, buranın hakimi biziz gibi yaşamayı bırakıp beraber yaşamayı ne zaman öğreneceğiz?
Bu resimler çoğalsın dilerim. 🙏🎈 #hayvanaşiddetehayır #hayvansevgisi #hayvanhakları
Read more
<span class="emoji emoji1f481"></span>‍♀️Doğum Hikayesi!! <span class="emoji emoji1f449"></span> "7 kocaman yılın ardından geç kaldığımızı farkettik. Yaşanan hastalıklar ...
Media Removed
‍♀️Doğum Hikayesi!! "7 kocaman yılın ardından geç kaldığımızı farkettik. Yaşanan hastalıklar acı kayıplar, ödenmeyi bekleyen borçlar. Hayatı ertelemişiz hep. Artık zamanı dedik. Olumsuz şeyler yaşadık olmayacak mı acaba derken o sevindirici haberi aldık. Hamileydim. Kutlamaların ... 💁‍♀️Doğum Hikayesi!! 👉 "7 kocaman yılın ardından geç kaldığımızı farkettik. Yaşanan hastalıklar acı kayıplar, ödenmeyi bekleyen borçlar. Hayatı ertelemişiz hep. Artık zamanı dedik. Olumsuz şeyler yaşadık olmayacak mı acaba derken o sevindirici haberi aldık. Hamileydim. Kutlamaların bitmesi 1 ayı buldu sanırım görmemişin olunca böyle oluyor herhalde. Sonra bitmek bilmez bir okuma telaşı. Çok kitap okudum. #Hamilelik, #doğum, #bebek gelişimi. Hepsi çok işime yaradı. Kitaplar sayesinde #bebeğim için en hayırlısının #normaldoğum olacağına babasıyla beraber karar verdik. Düzenli balık yemeler, daha zeki olsun diye dinlenilen klasik müzikler, damak tadı oluşsun diye herseyden azda olsa yemeler, okunulan masallar, her gece düzenli söylenen ninniler... Daha bunun gibi nice şey yaptık diğer #anne adayları gibi. Özene bezene odasını boyadık, günlerce ne renk olsun diye araştırıp durduk. Sonunda beyaza karar verdik duvarları istediği gibi karalasın kolayca boyayı yenileriz diğerlerine göre beyaz daha rahat silinir dedik. Sonra oda seçme telaşı başladı. Odasını yerleştirmek ayrı bir zevkti. Eşya seçimi en acemi, en karışık ama en eğlencelisi oldu. Gerçi ilk aldığımız şeylerin çoğunu giyemedi ya da çok az giyebildi. Acemilik işte. #Kurbanbayramı için alışverişe çıkmıştık bir yorgunluk bir tuhaflık vardı üzerimde. Alışverişi sonuna kadar bitirdik gerçi. Karnım bir tarafa toplanmış taş gibi olmuştu. Niye böyle yapıyorsun #bebeğim diye ben karnımı severken meğer o doğmaya çalışıyormuş işte bunun adı da cahillik. O kadar okuduk, dinledik doğumun başladığını anlayabileceğimi sanıyordum. Bilemedim herkes de farklı olacağını. Beklediğimden daha az acıyacağını. Çok korkuturlar ya insanları, herkesin bir hikayesi vardır ve acıklıdır ya. Biz de acıklı bir şeyler bekledik hep. Bir tuhaflık var diye sabah hastaneye gittik ama artık sancılar kendilerini iyice hissettirmeye başlamıştı. Birazdan oğluma kavuşacağım diye diye 9 saati geçirdik. Dünyalar tatlısı #oğlum canım #evladım kurban bayramı arifesi iki kişilik dünyamıza birdaha çıkmamak üzere geldi. Hoşgeldin." ❤❤ Doğum Boyu: 55cm
Doğum Kilosu: 3600
Doğum Tipi: Normal
Hastane: Nisa hastanesi
Read more
Loading...
Yazılarımı anlaşılır bulmayan bir izleyicinin yazmasıyla ortaya çıktı ki; bazı izleyeciler ...
Media Removed
Yazılarımı anlaşılır bulmayan bir izleyicinin yazmasıyla ortaya çıktı ki; bazı izleyeciler yazılarımı anlaşılır buluyor, bazıları anlaşılır bulmuyor. Bazıları anlaşılır bulmuyor ama bunu seviyor. Bir süredir -sanırım üç ay kadar oldu- değişik bir yöntem deniyorum. Hani “Nasıl ... Yazılarımı anlaşılır bulmayan bir izleyicinin yazmasıyla ortaya çıktı ki; bazı izleyeciler yazılarımı anlaşılır buluyor, bazıları anlaşılır bulmuyor. Bazıları anlaşılır bulmuyor ama bunu seviyor.
Bir süredir -sanırım üç ay kadar oldu- değişik bir yöntem deniyorum. Hani “Nasıl zayıfladın?”sorusu var ya son zamanlarda sıkça sorduğunuz (devirdim yine cümleyi) Kendi terapim, şan derslerim, beslenme düzeni değişikliğime ek olarak yazmanın iyileştirici gücü sayesinde hafifledim.
İçimden aktığı gibi yazdım. “İç ses” tespiti doğru. Belki fark ettiniz, yazmak bana iyi geldi. Biraz da iyileşmek için yazdım. Uyduruklar bu amaçla ortaya çıktı.
Harika mesajlar aldım “uyduruk”larla ilgili. Hiç görmediğim ve belki de hayatım boyunca görmeyecek olduğum bir çok insanla bağ kurdum.
Günde en az üç kişiyle -yine online -görüşme yapıyorum işim gereği. Elbette görüşmelerden de besleniyorum.
Ancak son zamanlarda, sosyal medya insanları ve burada bir şekilde oluşturduğumuz enerji, benim için bambaşka bir besin kaynağı oldu. Bu sayede anladım ki ; yazmak benim kendime yaptığım en büyük iyilik.
Çocuk yaşlarımdan beri yazıyorum. Biraz mecburiyetten başladı maceram: ilkokulda, babamın “Şu konu hakkında yazın” diye tutturması sebebiyle.
Bazen çok iyi yazıyorum, bazen beceremiyorum.
Mesleğimle ilgili yazmayı kolay buluyorum. Hele bazı konular var ki; elimin tersiyle bile “sosyal medyaya uygun içerik” yazabiliyorum.
Ancak sanırım biraz sıkıldım.
Özensizlikten değil. Aksine üstüne epey kafa yoruyorum yazdıklarımın.
Biraz değişiklik istedim.
Değişiklik bana iyi geldi. “Anlaşılamazlık” hakkında düşüneceğim. (Sakladığım bir şey mi var hala ki anlaşılmasın istiyorum? Bu soruyu sorabilirim bu gece kendime)
Oysa kitaplarımı yazarken en çok dikkat ettiğim şey, çok basit ve anlaşılır olmasıydı.
Hatta bu nedenle eleştiri aldım meslektaşlarımdan.
Basit yazmak zor zanaat. Kendin gibi kalmak da zor. İkisini dengelemeye çalışacağım bir süre. Yani hem kendim gibi olmaya hem de daha anlaşılır yazmaya gayret edeceğim.
Yanımda olduğunuzu hissediyorum. Ayırdığınız zaman, gönderdiğiniz güzel enerji için teşekkür ederim.
En sevdiğim cümleyi de görsele bıraktım.
Read more
<span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f382"></span> TODAY IS MY BIRTHD<span class="emoji emoji1f614"></span>Y <span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f388"></span> 19 Ağustos 19.. <span class="emoji emoji1f622"></span> Evet, bugün benim doğum günüm.. Her yıl Kendimi en mutlu, ...
Media Removed
TODAY IS MY BIRTHDY 19 Ağustos 19.. Evet, bugün benim doğum günüm.. Her yıl Kendimi en mutlu, en özel, en sevgi dolu ve en duygu yüklü hissettiğim bir gündü 19 Ağustoslar benim için. Ama 2018’in Ağustos ayının 19’u olan bugün de ne yazık ki duygularım tarifsiz büyük bir burukluğa, ... 🎈🎂 TODAY IS MY BIRTHD😔Y 🎂🎈
19 Ağustos 19.. 😢
Evet, bugün benim doğum günüm.. Her yıl Kendimi en mutlu, en özel, en sevgi dolu ve en duygu yüklü hissettiğim bir gündü 19 Ağustoslar benim için. Ama 2018’in Ağustos ayının 19’u olan bugün de ne yazık ki duygularım tarifsiz büyük bir burukluğa, hüzne, boşluğa, acıya, yürek yangınına döndü. Haziran’da yüreğimden yaralayan bir kara hikaye Temmuz’da Dünyamı başıma yıktı; senin ateşinle içimi yaktı geçti..
Babamm;
Arkamdaki dağım, gölgesi yeten çınarım benimm.. Bu yaz nasıl bir ateş düşürdün içimize. Nasıl bir yara açtın kalbimin en hassas yerine!.. Yokluğun çok acı, yokluğun yakıcı...
Eğer bugün aramızda olsaydın; Biliyorum ki sen şimdi geceden başlayacak ve büyük harflerle sosyal medyadan doğum günümü kutlayacaktın. Yetmeyecekti telefonuma mesajla bana olan sevgini yazacaktın. Ve yine yetmeyecekti sabah olduğunda ilk arayanlarımdan olup sesinle bir kez daha “İYİ Kİ DOĞDUN” un her tonunu ve her şeklini söyleyecektin!.. Sevginle, dualarınla, en güzel temennilerinle bu günümü taçlandıracaktın.. Hissediyorum ama ben baba hissediyorum; Her daim Yanımda olduğunu, benim için güzel şeyler dilediğini, belki esen bir rüzgarla saçımı okşadığını, akan gözyaşımı ellerinle sildiğini, güzel haberlerime yine çok sevindiğini, baktığım yerde olduğunu hissediyorum... Ve öğrendim ki baba, her yıl artan yaşıma inat hayattan bir şeyler azalmakta.. Ve öğrendim ki baba, hayat bir anda ters yüz olmakta.. Ve öğrendim ki baba, zaman sevdiklerimize her zaman kavuşturmayıp bizi sevdiklerimizden de ayırmakta.. Giderken bile çok şey öğrettin baba çok şey ! . . Hala kabullenemesem ve alışamasam da yokluğunu ifade eden kelimelere MEKANIN CENNET OLSUN BABAM, soyadın gibi IŞIKLAR İÇİNDE HUZURLA UYU, TOPRAĞIN BOL OLSUN 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Read more
Loading...
Uzunca bir süredir holistik doktorumun da tavsiyesiyle vücuduma doğal olmayan hiçbir şeyi sürmemeye ...
Media Removed
Uzunca bir süredir holistik doktorumun da tavsiyesiyle vücuduma doğal olmayan hiçbir şeyi sürmemeye çalışıyorum. ’Eğer yiyemiyorsanız cildinize sürmeyin’ diye bir laf var,işte ben de tam bunu uygulamak istiyorum😇 Çünkü cilde dışarıdan sürülen herşey direkt içeri giriyor ve o sürdüğünüz ... Uzunca bir süredir holistik doktorumun da tavsiyesiyle vücuduma doğal olmayan hiçbir şeyi sürmemeye çalışıyorum. ’Eğer yiyemiyorsanız cildinize sürmeyin’ diye bir laf var,işte ben de tam bunu uygulamak istiyorum😇 Çünkü cilde dışarıdan sürülen herşey direkt içeri giriyor ve o sürdüğünüz şeyin içindeki tüm kimyasalları ve hormon bozucuları da almış oluyorsunuz🤬
Bu bağlamda son birkaç aydır çok memnun olduğum ve size de öğretmek istediğim bir doğal ürün var; adı witch hazel yani cadı fındığı özü🧡🧡🧡
Kendisi benim yüzde yüz doğal cilt temizleme ürünüm.Sadece witch hazel özünden elde edilen bir şişe şeffaf suyun inanılmaz etkisi var.Gece yatmadan pamuğa döküp cildimi bununla temizliyorum ve sabah tertemiz parlayan bir ciltle uyanıyorum.
Özellikle yağlı ciltlerde ve akne tedavisinde çok etkili,kurutmadan fazla yağı alıp nem verdiğinden kuru ciltler de kullanabiliyor.
Pek sivilcem çıkmaz ama geçenlerde çıkan bir sivilcemin üzerine sürdüm ve kısa bir süre sonra içindeki iltihabın çıktığını ve ertesi günde sivilcemin geçtiğini gördüm🙄 Bilseydim üniversite zamanlarımda çok çıkan sivilcelerim için kullanırdım,hoş o zamanlarda o kadar kötü ve fast food ağırlıklı besleniyordum ki sivilcelerimin çıkması normaldi😞😕
Yanıklarda,hemoroidte,egzama ve çatlak izlerinde de etkili olduğu söyleniyor ama denemedim.Temin etmek için eczanelere veya aktarlara sorabilirsiniz,ben amazon’dan almıştım. Ben büyük şişesini seyahatlerde yanımda taşımak istemediğimden minik şişeye koyup rahatça yanımda gezdiriyorum✌🏼
Eğer cildiniz için iyi birşey yapmak isterseniz mutlaka deneyin eminim kulaklarımı çınlatacaksınız😉
Read more
Öyle bir gün yaşarsın ki aylar, yıllar geçse bile unutamazsın. Ben bugünü ömrümün sonuna kadar ...
Media Removed
Öyle bir gün yaşarsın ki aylar, yıllar geçse bile unutamazsın. Ben bugünü ömrümün sonuna kadar unutamıcam. Normal de çok şanssız bir insanımdır😶 Ne zaman bir şey istesem veya yapsam ya yarım kalır yada hiç olmaz. Hep bi aksilik çıkardı.Ama bugün için o kadar çok dua ettim ki. Attigim her ... Öyle bir gün yaşarsın ki aylar, yıllar geçse bile unutamazsın. Ben bugünü ömrümün sonuna kadar unutamıcam. Normal de çok şanssız bir insanımdır😶 Ne zaman bir şey istesem veya yapsam ya yarım kalır yada hiç olmaz. Hep bi aksilik çıkardı.Ama bugün için o kadar çok dua ettim ki. Attigim her adım da 'Allahım sen utandırma' diyerek yürüdüm. Ve çok şükür ki yaptığım herşey istediğimden çok daha güzel oldu. Tabiki bu yolda tek başıma değildim önce Allahın izniyle sonra da sevdiklerimin sayesinde ben bugünü böyle güzel yaşadım. Fakat çok istememe rağmen asla gerçekleşmicek olan birşey var. Çok isterdim bu mutluluğumu annem ve babamla paylaşmayı hemde cok isterdim.Ama biliyorum ki onlar dün olduğu gibi her zaman yanımdalar hissediyorlar. Her zaman kalbimin bir köşesinde mutluluguma ortak oluyorlar. Ve ablalarım onlar benim en büyük servetim. Bu zamana kadar bir saniye bile annemin babamın yokluğunu aratmadılar. Bana abladan çok anne baba oldular. Kendi çocukları gibi büyütüp,korudular. Eniştelerim en az ablalarım kadar çok sevdiğim 2 tane eniştem var enisteler çoğunuz için yabancı olabilir ama benim için bir baba bir abi kadar kıymetli. Hepsini çok seviyorum ve biliyorum ki Allahın izniyle onlar yanımda olduğu sürece beni kimse üzemez zarar veremez. Iyiki varlar. 💞
Read more
Beklediğimden zor oldu ama Fas’ta aradığımı buldum! Fonda (kapısız da olsa) Renault 4, önde Peugeot ...
Media Removed
Beklediğimden zor oldu ama Fas’ta aradığımı buldum! Fonda (kapısız da olsa) Renault 4, önde Peugeot 404. Ortadaki malum...It took some effort but I finally found what I’ve been looking for in Morocco: Renault 4 (bar front door) as backdrop and Peugeot 404 in the front. The one in the middle ... Beklediğimden zor oldu ama Fas’ta aradığımı buldum! Fonda (kapısız da olsa) Renault 4, önde Peugeot 404. Ortadaki malum...It took some effort but I finally found what I’ve been looking for in Morocco: Renault 4 (bar front door) as backdrop and Peugeot 404 in the front. The one in the middle is still a familiar sight for us in Turkey. #morocco #casablanca #marrakech #renault4 #peugeot404 #peugeot504 #classiccar #vintagecar #klasikotomobil #klasikaraba #driveclassics #drivevintage
Read more
9 Eylül Başak burcunda YeniAy! Yılın en bereketli YeniAy’ına hazır mısınız? Başak bereketli ...
Media Removed
9 Eylül Başak burcunda YeniAy! Yılın en bereketli YeniAy’ına hazır mısınız? Başak bereketli bir burçtur. Üretmek, çalışmak, konsantre olmak, odaklanmak ile ilişkisi vardır. En büyük amacı ise yetenek geliştirmektir. Bir konuda uzman olmak, hizmet etmek! Düzen ve sistem oluşturmak ... 9 Eylül Başak burcunda YeniAy!
Yılın en bereketli YeniAy’ına hazır mısınız?
Başak bereketli bir burçtur. Üretmek, çalışmak, konsantre olmak, odaklanmak ile ilişkisi vardır. En büyük amacı ise yetenek geliştirmektir. Bir konuda uzman olmak, hizmet etmek! Düzen ve sistem oluşturmak ve kurmak! Çalışmak!
Üretmek!
Astroloji bir semboller dilidir, sembolleri doğru analiz etmek ise anlama ve fark etmemize yardımcı olacaktır.
YeniAy’lar taze enerjidir ve Başak burcunun verimli enerjisi ile yeni bir bakış açısı geliştirmek için çalışmamız gerektiğini anlatıyor.
Yaptığımız işten, hayatımızda olup biten herşeye şöyle bir bakıp sistemimizi analiz etmemizi istiyor gökyüzü...
YeniAy’ın yönetci gezegeni Merkür’de Başakta ve güçlü. Tam destekte her ne istiyorsak zihnimiz açık!
Uranüs’te sahnede bu yeniay’da ve her ne ile uğraşıyorsak yeni ve farklı bir bakış açısı istiyor bizden.
Birçok insan bu YeniAy ile birlikte hayatlarında bambaşka bir rutin ve bakış açısında olacak diyebilirim.
Birçok kişinin düzenini değiştirecek etkiler de söz konusu!
Yeniay saatinde Uranüs yükseliyor. Yepyeni bir düzeni hayatlarımıza katacak etkileri ortaya çıkartıyor.
Düzenim değişir diye korkma diyor YeniAy sen değiş, değişime uyum sağla, çalış ama bu çalışmayı bizzat kendi üstünde de yap!
Sağlıklı beslen, tüm alışkanlıklarını gözden geçir.
Herkes bi işle, bir uğraşla meşgul ve akıyor zamanın kollarında.
Fakat en büyük çalışma insanın kendi üzerinde yaptığı çalışmadır.
Olumlu sonuç için olumlu bir bakış gerekir. Olumlu koşullar olduğunda olumlu olmak kolaydır! Asıl önemlisi olumlu koşulları yaratacak iradeye geçmektir ki bu bizzat Güneş’in etkisi altındadır.
İrade!
Eyleme geçmek!
Günlük hayatımıza, beslenmemize ve sağlığımıza önem vermektir.
Başak burcunun dualitesi Balıktır ve düzen ve kaos enerjisi bu iki burcun enerji alanındadır.
İçinde bulunduğun kaos’tan çıkmak için yeni bir düzen oluştur, odaklan ve bir değişim yarat! Çalış ama en çok kendi üzerinde ve kurban rolünden derhal çık diyor Başak YeniAy’ı...
Bereketli bir YeniAy!
Bakış açın ne ise onu görürsün!
Değişimden korkma, adapte ol!
Kendini iyileştir! Bunu kendine bakarak, düşüncelerine odaklanarak yapabilirsin diyor.
Read more
Loading...
30 Nisan 1993 yılında Bakırköy’deki o lunaparkta çarpışan arabanın içinde bana “benimle çıkar ...
Media Removed
30 Nisan 1993 yılında Bakırköy’deki o lunaparkta çarpışan arabanın içinde bana “benimle çıkar mısın?” diye sorduğunda içimden “yakışıklı çocuk , herkes ondan korkuyor okulda, bütün kızlar onun peşinde ama o beni seviyor ayrıca beni de herkesin üstünde tutuyor” çıkayım, havam olur ... 30 Nisan 1993 yılında Bakırköy’deki o lunaparkta çarpışan arabanın içinde bana “benimle çıkar mısın?” diye sorduğunda içimden “yakışıklı çocuk , herkes ondan korkuyor okulda, bütün kızlar onun peşinde ama o beni seviyor ayrıca beni de herkesin üstünde tutuyor” çıkayım, havam olur diye düşünüp “oluuurrr” demiştim... tam o sırada lunaparkta Tarkan- asla vazgeçemem senden aslaaaaa diye söylüyordu dünyanın en güzel şarkısını...(ne alaka lunaparkta hareketli şarkılar olur genelde ama, kader işte) sonra bana dönüp bu da bizim ilk şarkımız olsun o zaman dedin? Bende başka şarkımız olacak mı ki dedim? Olur belki nerden bilebiliriz ki dedin... oldu🙏🏻başka şarkılarımız♥️başka mutluluklarımız♥️başka acılarımız♥️başka herşeyimiz oldu♥️hayalini kurduğumuz herşey gerçek oldu çok şükür 🙏🏻 Durmaksızın, aralıksız,1993’ten beri her geçen gün daha çok severek uyandım seni🙏🏻hayatta daha büyük bir kazançta görmedim🙏🏻 Nazım Hikmet’in de dediği gibi;

Sevgilim,
yaş kemâlini buldu.
Bana öyle gelir ki
Belki bin yıllık bir ömrün macerası geçti başımızdan.
Ama biz hâlâ
güneşin altında el ele yalınayak koşan
hayran gözlü çocuklarız... #yıldonumu #anniversary #since1993 #10yildonumu #herseydencok #alttarafibibakisdegilmiydiamaenyesilinden #cokseviyorumbe #cocuklugum #gencligim #birliktebuyudugum #since1993 #herseyasktan #evlilikdedigin #askguzelsey
Read more
12.05.2018 Cumartesi Sabahı Motorumla işe giderken kaynarcada yaşadığım trafik kazasında boynumda ...
Media Removed
12.05.2018 Cumartesi Sabahı Motorumla işe giderken kaynarcada yaşadığım trafik kazasında boynumda ciddi bir kırık ve. Vücudumdaki bir çok kırık ve ezilmeye rağmen şu an hayattayım. Aslında bunlar hiç birşey ve Evet Hayattayım herşeye rağmen iyi yada kötü çok şükür yaşıyorum, çok az ... 12.05.2018 Cumartesi Sabahı Motorumla işe giderken kaynarcada yaşadığım trafik kazasında boynumda ciddi bir kırık ve. Vücudumdaki bir çok kırık ve ezilmeye rağmen şu an hayattayım. Aslında bunlar hiç birşey ve Evet Hayattayım herşeye rağmen iyi yada kötü çok şükür yaşıyorum, çok az kalmıştı çünkü nereden döndüğümü nasıl olduğunu bir ben biliyorum. Allaha şükürler olsun ki yaşayacak günümüz varmış, bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalıdır. Motorum ile düz yolda giderken belki dalgın, sinirli belki uykulu gözlerle işine giderken benim ve benim gibi iki teker üzerinde yaşamaya hayata tutunmaya çalışan bir avuç insanının canına kast etmek ne demek, şu genç yaşımda hayattan koparmak şuan ben yaşıyorsam bu Allahın izniyledir. Umarım böyle bir olayı yakın çevrem dahil olmak üzere bir daha duymamak için motorsiklet hayatımı noktaladım. Korktuğumdan değil,sevmediğimden değil halen can atıyorum binmek için ama Ailemin arkadaşlarımın beni seven herkesin nasıl üzüldüğünü gördüğüm halde onları üzmeye devam edemem. Ailem her koşulda bana güvensede her ne kadar benim hatam olmasada gidip en iyi eğitimide alsakta alsanızda ne yaparsanız yapın Her ne kadar milyarlık kask, mont, yada motorsikletiniz olursa olsun bir anlık dalgınlığa bakar hayattan koparılmanız,
Önünüze sinyal vermeden atlayan, kaza yapıp gözünüzü kamyonun altında açıp ,daha sonra ambulansta kalp masajıyla geri dönmeniz veya hayata gözlerinizi tamamen yummanız ve bunu kanıtlayacak herhangi bir görüntünün olmayıp şoförün sizi suçlaması an meselesi
Bu ülkede motor sürücüleri hak ettiği değeri görmedikçe tekrar düşünün derim. Bu zor günlerimde Canım Ailem başta olmak üzere, Abim gibi sevdiğim, kardeşimden öte gördüğüm, geçen sene bu zamanlar tanıştığım kardeşim diyebileceğim adam,ve Müdürüm abim dostum ne derseniz diyin, iş yerindeki abilerim arkadaşlarım, veee bir çok adını sayamadığım arayan soran gelen arkadaşlarım, abilerim, ablalarım, dostlarım, kısacası beni seven ve dualarını esirgemeyen herkese binlerce kez teşekkür ederim. Hatam olduysa hakkınızı helal edin. Hepinizi çok seviyorum iyiki varsınız.. Görüşmek üzere.
Read more
Bu yaz bronzlaşmaya ant içtiğimden bahsetmiş miydim <span class="emoji emoji1f605"></span> Geçenlerde bu amaç uğruna en etkili ürünü ...
Media Removed
Bu yaz bronzlaşmaya ant içtiğimden bahsetmiş miydim Geçenlerde bu amaç uğruna en etkili ürünü ararken Lancaster'ın Tan Deepener ürününe denk geldim ve hakkında mükemmel yorumlar okudum. Aslında aklımda Eda Taşpınar'ın şu el bombası ambalajlı ürünü vardı fakat baktım ki hem onun fiyatı ... Bu yaz bronzlaşmaya ant içtiğimden bahsetmiş miydim 😅 Geçenlerde bu amaç uğruna en etkili ürünü ararken Lancaster'ın Tan Deepener ürününe denk geldim ve hakkında mükemmel yorumlar okudum. Aslında aklımda Eda Taşpınar'ın şu el bombası ambalajlı ürünü vardı fakat baktım ki hem onun fiyatı indirimli Lancaster'a yaklaşmış hem de bir sürü insanda cilt yanıklarına sebep olmuş; Lancaster'da karar kıldım ve @hepsiburada dan indirimle 85₺ gibi bir fiyata Lancaster satın aldım. Normalde beyaz tenli biri olarak kıpkırmızı yanıyorum ve istediğim o karamel bronzluğu asla yaşayamıyorum. Ama gelin görün ki bu ürün beni 1 haftada bronzlaştırdı. Zaten hep duyardım 'Lancaster bronzluğu' diye; işte o terim gerçekten var 👏🏻 Bu ürün aslında bronzluk arttırıcı ve en uzun sürede onu muhafaza etmeye yönelik bir ürün bu yüzden öncesinde 2-3 gün kadar standart güneş koruyucunuzla renginizi biraz kırmanız gerekiyor. Sonrasında 1 hafta gibi bir sürede müthiş bir bronzluk elde ediyorsunuz. Ürün kendiliğinden kızıl renkli; sürüldüğünde teninizi azıcık boyuyor fakat yıkandığınızda geçiyor. Benim bikinilerimde herhangi bir lekelenme olmadı ama çok açık renkli bikinilerde lekelenme yapabiliyormuş. Kıvamı biraz koyu, sürümü çok kolay değil. Bu yüzden ben azıcık güneşte bekletip kıvamını açıyorum biraz. Ürünü vücuduma uyguladıktan sonra elimde kalanları öncesinde koruyucu uyguladığım yüzüme de sürüyorum azıcık. Ürünün Spf'siz, 6 Spf ve 30 Spf lik versiyonları var. Ben altına ayrıca krem sürmekle uğraşmayayım diye 30luk tercih ettim. Ha bu arada ilk kullandığımda sırtımın bir kısmına elim ulaşmadığı için oraya sürememişim; sürmediğim yer daha az yanmış ama sonraki günlerde her yere gelmesine daha çok özen göstererek sürdüm. Düşünün ne derece etkili 😁 Bundan sonra benim için bronzlukta tek adres 👌🏻
Read more
Loading...
BUGÜN GÜNLERDEN İZMİR! 🇹🇷 Tarih 9 Eylül olunca, güne İzmir’le başlamak gerek. Şehrin nasıl kurulduğunu ...
Media Removed
BUGÜN GÜNLERDEN İZMİR! 🇹🇷 Tarih 9 Eylül olunca, güne İzmir’le başlamak gerek. Şehrin nasıl kurulduğunu ve kısa tarihini anlatacağım size. Ama önce, kurtuluşunu sağlayan ve 30 Ağustos’taki zaferi bugün İzmir’le taçlandırarak son imzayı atan Büyük Atatürk ile tüm şehitlerimizi sonsuz ... BUGÜN GÜNLERDEN İZMİR!
🇹🇷
Tarih 9 Eylül olunca, güne İzmir’le başlamak gerek. Şehrin nasıl kurulduğunu ve kısa tarihini anlatacağım size. Ama önce, kurtuluşunu sağlayan ve 30 Ağustos’taki zaferi bugün İzmir’le taçlandırarak son imzayı atan Büyük Atatürk ile tüm şehitlerimizi sonsuz teşekkürle, sevgiyle anıyorum.
🌴🌴🌴
İzmir isminin kaynağı Smyrna. Mutlaka duymuşsunuzdur, hatta İzmirliler bu ismi hala kullanmayı çok sevdiği için şehrin farklı noktalarında çıkar karşınıza. Kentin ilk kurulduğu yerin civarındaki kutsal bir mekândan bu adı aldığı ve Hitit kökenli olduğu düşünülüyor. Smyrna’nın “ana tanrıça, kutsal ana” gibi anlamları var.
🌺
İzmir’in ilk kuruluşu Bayraklı civarı ve Tepekule ören yerinin olduğu alan. Tarih ise M.Ö. 3000’li yıllara kadar gidiyor. Ama eski İzmir, ne yazık ki Pers istilaları ile yok edilmiş. Bu ilk yerleşimden geriye kalanlar, bugün Bayraklı’da yapılan kazılarla ortaya çıkarılıyor.
🌴🌴🌴
Yeni İzmir ise Büyük İskender tarafından kurulmuş. Efsane imparator, gördüğü rüya üzerine Kadifekale yamaçlarını seçmiş. Bu da ekonomik olarak çok geliştirmiş İzmir’i.
🌺
Bergama Krallığı, sonrasında da Roma İmparatorluğu egemenliğine girmiş. 665 yılında Emeviler almış. Türk egemenliğinin ilk tarihi 1076. Ama kısa sürmüş; Çaka Bey’in idaresinde sadece 20 yıl kalmış.
🌴🌴🌴
Roma, Venedik, Ceneviz ve Türk egemenliğinde gelgitlerle dolu İzmir tarihi. Osmanlı hakimiyeti ise 1426’da başlamış.
🌺
1. Dünya Savaşı sonrasında Yunan işgalini yaşamış. Gazeteci Hasan Tahsin tarafından atılan ilk kurşun milli mücadelenin simgesi olmuş. 9 Eylül 1922 ise şehrin işgalden kurtulduğu tarih. Kutlu olsun!
📺📽🎬
BU AKŞAM SİNGAPUR BÖLÜMÜ YAYINDA!
@ayricaliklirotalar tekrar bölümleriyle pazar günleri NTV’de olacak. Bugün saat 18.15’te ekran başında olursanız, birlikte Singapur’u gezeriz.
🔻
Fotoğraf: @mrtksknky | #izmir #9eylül
Read more
Kendime iyi baktığım yaşımdayım <span class="emoji emoji1f340"></span>keşke daha önce de diyorum ama bugün için de çok mutluyum.Bigün ...
Media Removed
Kendime iyi baktığım yaşımdayım keşke daha önce de diyorum ama bugün için de çok mutluyum.Bigün biri içinde şeker olan gıdaları tükettiğimde kendimi zehrlenmiş hissedeceğimi söylese inanmazdım.evet tam da böyle hissediyorum mayıs ayından beri. @serdalm ye bigün supangle uzattığımda ... Kendime iyi baktığım yaşımdayım 🍀keşke daha önce de diyorum ama bugün için de çok mutluyum.Bigün biri içinde şeker olan gıdaları tükettiğimde kendimi zehrlenmiş hissedeceğimi söylese inanmazdım.evet tam da böyle hissediyorum mayıs ayından beri. @serdalm ye bigün supangle uzattığımda “ben yemek istemiyorum beni mutlu etmiyor, seni de 10dk mutlu ediyor sonrası üzerine yük “ dediğinde de aydım sanırım🙄 hep yediğime içtiğime dikkat ettim,çünkü hiçbir zaman yediğini yakabilen hızda bir metabolizmam da olmadı.çünkü hep daha ince görünmek önceliğim olduğu için az ve sağlıksız beslendim.direncim kırıldığında da kat kat fazlasını yedim ve aldım.ama hiçbir zaman yediğimin içinde ne var bakma gereği görmedim...Smyrna ‘yı doğduğundan beri beyaz un, tuz şekerden, kalitesiz ve sağlıklısız gıdalardan uzak tutarak damak tadını da bu şekilde oluşturmaya çalışarak büyütüyoruz. Bu konuda etrafımdan çoğu zaman yadırgansam da hatta diğer çocukların yedikleri yanında Smyrna’yı kollamaya çalışırken bir savaş veriyor olsam da hiç yılmadım. Çünkü “bu benim fikrim” sağlıksız adandırılan gıdaların küçük bedenine girip ona zarar vermesini istemedim ve de istemiyorum... ayda yılda bir dilim pasta yediğinde saatlerce neyle telafi ederim diye düşünüyorum ama dediğim gibi bu benim fikrim ve benim annelik hissiyatım.bu konuda da eşimden, onu ek gıdaya geçtiğinden bugune büyüten anneannesinden dedesinden ve teyzesinden hep tam destek aldım.asla “cocuk yeaa nolacak” yanılgısına düşüp bana direnmediler.konuyu kendime getirecek olursam zaman zaman dikkat ettğim bu rutini neden kendi beslenmemde uygulamıyorum diye düşündüm. Çünkü konu önce Smyrna için daha zinde ve sağlıklı olmaktı...Eşimin de bu konuda takdir edilesi desteğiyle uzun zamandır firesiz temiz besleniyor ve düzenli spor yapıyoruz. Çünkü geçenlerde bugün aldığım ruh biçimime büyük katkısı olan @aysekoroglu num dediği gibi “tek birşey yaparak başarıya ulaşamazsınız” yani pis beslenip spor yaparak, sağlıklı beslenip spor yapmayarak bedeninizden sizi ödüllendirmesini bekleyeme ve şikayet etmeye hakkınız yok.Bugun 6k tamamlayamasam da 5k koştuktan sonra tam da bu hislerle çöktüm keyifle çimlere...bu tebessüm ondan.Paylaşmak istedim nacizane🍀
Read more
Sevinç Erbulak’ın her yazısı benim için özeldi ama bu sayıdaki yazısını editlerken çok zorlanmış, ...
Media Removed
Sevinç Erbulak’ın her yazısı benim için özeldi ama bu sayıdaki yazısını editlerken çok zorlanmış, ara vermiş tekrar tekrar dönmüştüm... meğer aynı şeyleri yaşayacağımızın habercisiymiş bu yazı.. Ve bu süreçte en korktuğumuz şeyi; kıvırcık tüylü, karamel renkli, yüzünün üstündeki ... Sevinç Erbulak’ın her yazısı benim için özeldi ama bu sayıdaki yazısını editlerken çok zorlanmış, ara vermiş tekrar tekrar dönmüştüm... meğer aynı şeyleri yaşayacağımızın habercisiymiş bu yazı.. Ve bu süreçte en korktuğumuz şeyi; kıvırcık tüylü, karamel renkli, yüzünün üstündeki saçları kaldırmadığın sürece gözlerini göremediğin tatlı bir köpeğe dönüştürmeyi başaracak kadar harika bir hayal gücüne sahip... Doktorlar ne zaman sevimsiz şeylerden bahsetseler içimden bi ses “gel boli boli” diye o tatlı köpeği çağırıyor... Bana güç olduğunuz için ve böyle güzel bir kaleme sahip olduğunuz için 💕💕💕🙏🏻🙏🏻🙏🏻 @erbulaksevinc @mikropdergisi
Read more
Loading...
Size bir sır vereyim mi❣❣❣ Çocukluğumuz, inanılmaz büyük bir sihir🕊 Bir öğretmen düşünün ki, ...
Media Removed
Size bir sır vereyim mi❣❣❣ Çocukluğumuz, inanılmaz büyük bir sihir🕊 Bir öğretmen düşünün ki, en sevgi dolusu, en iyisi, en güzel öğreteni, en örneği, en babacanı.. Saymakla en'lerini bitiremediğiniz bir öğretmen.. İste benim Öğretmen'im Canım Celalettin Öğretmen'im🕯 Ne 20 yıl ... Size bir sır vereyim mi❣❣❣
Çocukluğumuz, inanılmaz büyük bir sihir🕊
Bir öğretmen düşünün ki, en sevgi dolusu, en iyisi, en güzel öğreteni, en örneği, en babacanı.. Saymakla en'lerini bitiremediğiniz bir öğretmen.. İste benim Öğretmen'im💜 Canım Celalettin Öğretmen'im🕯

Ne 20 yıl ne fazlası onun emeklerini ve devam eden sevgisini unutturamaz.. Dün güzel bir gündü, yine.. Heyecanlı.. Mutlu.. Sevgi dolu.. Öğretmen'imle bulustuk ,hasret giderdik🍀 Ailesiyle birlikte güzel vakit gecirmek ne büyük bir zenginlik💗

Ama güzel olan bir şey de şu ki.. Öğretmenim, Bahsettiğim Can Arkadaş'ımın babası..💥 📚Bu hafta bu kitabın içimden gecmesi, alıp okumam, çocukluğuma gitmem, ve bunu paylaşmam hiç de tesadüf değilmiş.. 😊
Öğretmenimi ve arkadasimi yıllar sonra gecen yıl ziyaret etmistim.. Nasıl güzel bir andı, nasıl yoğun duygulardı.. Paylasmistim.. Dünkü paylaşımımdan sonra da Öğretmenimin bir iş için Istanbul'da olduğunu öğrendim.. Tabi ki hemen konustuk sözleştik..
Veeee Yanyana geldik😍

İşte çocukluk;
Bu kadar büyük ve güçlü bir duygu..🕯
Tavsiyemdir,
Ara sıra siz de hatirlayin ve ziyaret edin çocukluğunuzu..
Çok ama çok işe yariyor..
Sizi mutluluğa götürüyor..🎈 İyi ki varsıniz Öğretmenim,
Sizi çok seviyorum.. @celalettinkeles
Minnetle ve sevgiyle ellerinizi öpüyorum😚
Read more
Güüü naaayy dııınn <span class="emoji emoji1f493"></span> Bugün benim Lokum Hanımla size bir kaç öneride bulunacağız. Ama öncelikle ...
Media Removed
Güüü naaayy dııınn Bugün benim Lokum Hanımla size bir kaç öneride bulunacağız. Ama öncelikle söyleyeyim. Bahsettiklerimle sponsorluk anlaşmam yok. ama ürünü kullandıktan sonra dedim ki keşke olsa. Benim gibi karnında kocaman kesik izi olanlar (ay trajedik anlattım baştan alıyorum) ... Güüü naaayy dııınn 💓
Bugün benim Lokum Hanımla size bir kaç öneride bulunacağız. Ama öncelikle söyleyeyim. Bahsettiklerimle sponsorluk anlaşmam yok. 🙈 ama ürünü kullandıktan sonra dedim ki keşke olsa. Benim gibi karnında kocaman kesik izi olanlar (ay trajedik anlattım baştan alıyorum)
Benim gibi bir Lokum dünyaya getirmek için içimden can parçası çıkarırken Doktor amcaların ufacık bir kesik açmaları sonucu oluşan yani sezaryen izi olanlar burada mı ? Gelin yamacıma , öncelikle o izin geçmesi için contractubex kullandım düzenli sabah akşam. 5 ay oldu arkadaşlar hala jel bitmedi ama dur birşey daha deneyeceğim dedim. Doğal olmalıydı. @homemadearomaterapi yi de hep takip ediyordum. O güzelim yağları paylaştıkça ben kudurdum ve sordum. Sevgili @homemadearomaterapi emziren anneye uygun dikiş izlerimi geçirecek bir karışım var mı ?
Cevap gecikmedi , harika bir karışım hazırlayıp göndereceğim dedi ve içindekileri de teker teker yazdı. “İçerisinde soğuk sıkım kuşburnu yağı, soğuk sıkım argan yağı ile lavanta ve patchouli uçucu yağları var. Hepsinin yara izleri için iyi gelen ve hücre yenileyici özelliği var♥️”
Tabi ki
Aden Suri için minicik bir hediye de hazırlamıştı . “Uykusuna da iyi gelmesi dileği minicik bir şey. “
Böyle de incecik insanlar işte. 💕
Bir de meme ucu çatlağım hiç olmadı neden derseniz. Her sağmam ve emzirmemden sonra belki günde 12 kere Lrouge un @lrougeilkadim göğüs ucu bakım kremini kullandım. Dilerseniz e vitaminini de patlatıp göğüs ucuna sürebilirsiniz. Yani önemli olan orayı güzelce yağ ile yumuşatmak. Hadi benden öneriler bu kadar. Yine sorularınız olursa yoruma yazın canlar bazen DM ları göremiyorum 💙
Aden Suri de öpüyor ellerinizden 😍 #adensuri #adensurininannesi
Read more
‘BELKİ HİÇBİR ŞEY YOLUNDA GİTMEDİ AMA…’ … Nasreddin Hoca’yla oğlu Konya’ya doğru yola çıkmışlar. ...
Media Removed
‘BELKİ HİÇBİR ŞEY YOLUNDA GİTMEDİ AMA…’ … Nasreddin Hoca’yla oğlu Konya’ya doğru yola çıkmışlar. Hoca eşeğin üstünde, oğlu peşinde yürürken onları gören birisi, ‘Kocaman adam eşeğe binmiş, küçücük çocuk yaya gidiyor’ diye söylenmiş. Lafları hocanın kulağına gelmiş; adama hak vermiş. ... ‘BELKİ HİÇBİR ŞEY YOLUNDA GİTMEDİ AMA…’ …
Nasreddin Hoca’yla oğlu Konya’ya doğru yola çıkmışlar. Hoca eşeğin üstünde, oğlu peşinde yürürken onları gören birisi, ‘Kocaman adam eşeğe binmiş, küçücük çocuk yaya gidiyor’ diye söylenmiş. Lafları hocanın kulağına gelmiş; adama hak vermiş. Oğlunu bindirmiş, kendisi yaya devam etmiş…
Biraz ileride karşılarına çıkan başka birisi, ‘Olacak iş mi bu! Çocuk eşeğe binmiş, kocamış babası yürüyor’ diye çıkışmış. Hal böyle olunca tekrar binmiş eşeğe hoca…
Yanlarından geçen bir tüccar basmış bu defa fırçayı; ‘Yazık değil mi hayvana, düşüp ölecek şimdi şurada. Bu ne insafsızlık böyle, iki kişi biner mi bir eşeğe!’
Çaresiz ikisi de inip yürümeye devam etmişler.
Tam o esnada genç bir adam alay ederek; ‘Şunlara bak hayvan bomboş, ikisi kan ter içinde yaya’ diye basmış kahkahayı.
Hoca dönmüş oğluna… ‘Gördün mü evlat’ demiş. ‘Her kafadan bir ses çıkıyor. Ne yaparsan yap insanların dilinden kurtulamıyorsun, hiç kimseyi de memnun edemiyorsun. O yüzden sen sen ol söylenenlere kulak asma, doğru bildiğin yoldan şaşma…’
Küçüklüğümden beri pusuladır bu fıkra bana. Çok genç yaşımda öğrendim herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığını. Başarıya dair bir reçetem yok belki ama beyhude bir çabayla insanları mutlu etmeye çabalamanın da, kaybetmenin başlıca sebeplerinden biri olduğu iyi bilirim.
Bazen hakikaten insanların gözünde imkansız gibi görünen şeyler yaptığımın da farkındayım. Yıkılan bir mekanın yerine, bambaşka bir adreste, üstelik yıllardır kimsenin adım atmadığı bir yerde üç gün içinde yenisini açmak başka nasıl tarif edilebilir ki! ‘O işin başarılmasının imkansız olduğunu bilmedikleri için başardılar’ demiş Mark Twain. Sanki biraz bizim ekibimi tarif etmiş.
Velhasıl alışığım her türlü lafa, söze, sataşmaya. Çoktan şerbetliyim sonu gelmeyen, bin türlü ayak oyununa.
Ama hiç merak etmeyin ne bildiğimden şaşarım, ne de o kara – kuru kalabalığın laflarına kulak asarım. Dün nasıl yürüdüysem bildiğim yolda, evelallah bundan sonra da aynısını yaparım.
Durup dururken nereden mi çıktı bunlar? Merak etmeyin, sahibi anlar. Hoca Nasreddin’le başladık, Che’yle bitirelim; ‘Belki hiçbir şey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!’
Read more
Hayat çok çetin, karmakarışık sorunlar koyabiliyor karşımıza. Ama inandığım bir şey var ki, çok ...
Media Removed
Hayat çok çetin, karmakarışık sorunlar koyabiliyor karşımıza. Ama inandığım bir şey var ki, çok güzel bir yolun olacak senin ve sen çok özel bir yolcu olacaksın. Sen doğmadan önce de bir emeğin içindeydim, bir mücadele veriyordum çizdiğim yolda. Sen doğduktan sonra daha da zenginleşti ... Hayat çok çetin, karmakarışık sorunlar koyabiliyor karşımıza. Ama inandığım bir şey var ki, çok güzel bir yolun olacak senin ve sen çok özel bir yolcu olacaksın.

Sen doğmadan önce de bir emeğin içindeydim, bir mücadele veriyordum çizdiğim yolda. Sen doğduktan sonra daha da zenginleşti varlığım. Senden de çok şey öğrendim ben. Sen de geliştirdin beni, sen de değerler kattın bana farkında olmadan. Daha bir merhametli bakabiliyorsam bir çocuğa, daha bir derin hissedebiliyorsam doğayı ve evreni, kendimle daha bir barışıksam artık, en çok senin payın vardır bunda.

Ne kendimi, ne de seni kutsamak için söylemiyorum bunu. Ama içimden gele gele, yüreciğine doğru fısıldamak istediğim güpgüzel bir gerçek var; iyi ki yavrumsun benim, iyi ki kızımsın…
Daima ve sonsuza kadar gökyüzü gibi bakman dileklerimle ...
#happybirthday #kızım #iyikidoğdun #daughter #instagood #instadaily #instalime #likeforlike #heart #daddykink #ig_shotz #aşk #love #soul #hiç
Read more
İlkokul 1.sınıftayım hava soğuk! İçeride okuyoruz İstiklal Marşını. Arkadaşımın beyaz yakalığı ...
Media Removed
İlkokul 1.sınıftayım hava soğuk! İçeride okuyoruz İstiklal Marşını. Arkadaşımın beyaz yakalığı kaymış,bende eyvah diyorum içimden saygısızlık oluyor düzeltmesi lazım farkında değil ama, kaşımla gözümle uyarıyorum güya! Sınıf öğretmenim hiç duruşunu bozmadan marşı söylüyor ... İlkokul 1.sınıftayım hava soğuk! İçeride okuyoruz İstiklal Marşını. Arkadaşımın beyaz yakalığı kaymış,bende eyvah diyorum içimden saygısızlık oluyor düzeltmesi lazım farkında değil ama, kaşımla gözümle uyarıyorum güya! Sınıf öğretmenim hiç duruşunu bozmadan marşı söylüyor ama bana bakarken onunda gözleri çıkacak yerinden! Marş bitti selam verdik.. öğrencilik hayatımın ilk ve son tokatını yedim o gün.. hayatımın en büyük derslerinden birini aldım o gün.. yanıma geldi bir tokat attı ve ekledi “sebebi ne olursa olsun Ata’ya,vatana,bayrağa,marşa saygını sakın kaybetme bunu da ömrün boyunca unutma!”,, sonra öptü sımsıkı sarıldı bana.. hiç unutmadım..
Orta okuldayım bir edebiyat öğretmenimiz var hemen hemen her dersin sonunda eklerdi:”çocuklar martıyı okuyun,çocuk kalbini okuyun,şeker portakalını okuyun! Okuyun çocuklar okuyun..” hiç unutmadım...
Lisedeyim: 2 ayrı geometri Öğretmeni var biri dersime giriyor,hoş derste demeye şahit lazım girer bütün ders boyunca tek bir soru yazar tahtaya sonra camdan dışarıyı seyrederdi!!geometriden nefret ederdim o zamanlar!Diğeri 1 siyah eşorfman yüzünden bilenler çok iyi bilir saatlerce ağlatmıştır beni!!!
Şimdi paşamın sözlerini içimi titreterek yazıyorum buraya “Öğretmenler!Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri! Yeni nesli sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.. Mustafa Kemal Atatürk”
En kıymetlilerimiz, ışığını hakkıyla saçabilen caanım öğretmenlerimiz,en güvendiklerimiz.. hiçbir evladı yarı yolda bırakmayın olur mu bırakmayın.. Tohumken çiçek bahçesi açtıran öğretmenlerim!çiçekken soldurmadığınız için teşekkürler.. varlığınız için teşekkürler..Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gününüzü sonsuz bir saygı ile kutluyorum.. hayatına değdiğiniz herbir evlat adına.. #öğretmenlergünü #öğretmen #başöğretmen #mustafakemalatatürk #atatürk #canımöğretmenim #öğretmenimcanımbenim #sunumannesi #24kasım
Read more
Yıllardan 2005... Miami’de psikoloji okuyorum. Dün gibi hatırlıyorum; arkadaşlarımla yemekteyiz, ...
Media Removed
Yıllardan 2005... Miami’de psikoloji okuyorum. Dün gibi hatırlıyorum; arkadaşlarımla yemekteyiz, yanımda en yakın arkadaşım İsabel oturuyordu bir anda ayağa kalktı ilerden bize doğru yaklaşan kıza doğru kollarını açtı: “Hello Kuşummmm” diye bağırdı.. Kuşum mu? dedi diye dönüp ... Yıllardan 2005...
Miami’de psikoloji okuyorum. Dün gibi hatırlıyorum; arkadaşlarımla yemekteyiz, yanımda en yakın arkadaşım İsabel oturuyordu bir anda ayağa kalktı ilerden bize doğru yaklaşan kıza doğru kollarını açtı: “Hello Kuşummmm” diye bağırdı..
Kuşum mu? dedi diye dönüp baktım bir anda.
Kız, ben diyeyim 1.80 siz deyin 1.85 ve acayip derecede Türk’e benziyor... boyu hariç tabii ki 😆
Kız bizim masaya doğru geldi oldukça güler yüzlüydü yani bana oranla tabii 😄 ben epey bir donuk duruyordum herzamanki gibi...
geldi oturdu.. tanıştık. Adı Zeynep’ti.
Yarım saat geçmişti kız hala gülümsüyordu bir saniye bile mi kapamazsın ağzını?! Yüzün buruşcak demek geldi içimden, demedim tabii 😁
Bir türlü okulda ikinci bir bölüm seçemediğini hangisini seçeceğine karar veremediğini anlattı durdu.. yarım saatin sonunda doğru düzgün 2 cümle kurmamış olan ben:
“Sen bence psikoloji okumalısın” dedim.
Gerçekten mi neden? diye sordu 32 dişiyle, hala gülümsüyordu 🙈 “Ben psikoloji ikinci sınıftayım iki sene içinde anladığım bir şey varsa bu bölüm kendini “normal” ve “tuzu kuru” zanneden insanları bozar ama sen onlardan değilsin ve farkındasın bence” dedim.
Yine güldü. Ama bu sefer ki daha farklı bir gülümsemeydi...
yarım saattir konuşmayarak aslında onu dinlemiyormuş havası yaratan benim, aslında sessiz kalarak onu algılamaya çalıştığımı çözmüşlüğün gülümsemesiydi... “Normal,” “sıradan” olmamak benim için bir iltifattı, o iltifatı sunmuştum Zeynep’e. Bu iltifatı anlayamayan, hakaret olarak algılayan insanlar vardır ama Zeynep o insanlardan değildi. İltifatı algılamıştı; hayata tek yönlü değil bir çok yönlü bakabildiğinin ispatıydı bu..birkaç gün içinde Zeynep ikinci bölümünü seçmişti; psikoloji...
O zaman yıllardan 2005’ti, şu anda 2018..
Aradan 13 yıl geçti.
Bize bu 13 yıldan geriye şimdilik bir kitap (inşallah çok daha fazlası olacak) ve en değerlisi de kocaman bir dostluk kaldı.. @z.zeynepselvilicarmikli ❤️ #pembefilidüşünme 🐘 🙃
Read more
Hikayede paylaşmıştım ama orada silinip gitmesin.<span class="emoji emoji1f499"></span> Bodrum, benim için en çok ve belki sadece ...
Media Removed
Hikayede paylaşmıştım ama orada silinip gitmesin. Bodrum, benim için en çok ve belki sadece Halikarnas Balıkçısı demek. Belki çocukluğumda onun kitaplarıyla tanıdığımdan balıkçılarını, denizi... ortaokulda kütüphane gönüllüsüydüm ve kendisinin külliyatını orada bitirmiştim. ... Hikayede paylaşmıştım ama orada silinip gitmesin.💙
Bodrum, benim için en çok ve belki sadece Halikarnas Balıkçısı demek. Belki çocukluğumda onun kitaplarıyla tanıdığımdan balıkçılarını, denizi... ortaokulda kütüphane gönüllüsüydüm ve kendisinin külliyatını orada bitirmiştim. Şimdi yeniden yeniden okunası, hikayeler gitti, ama hissim, mavisi, denizi baki.
Cevat Şakir, çok ilginç bir yaşam öyküsüne sahip. Osmanlı’nın önemli devlet adamlarından birinin oğlu olarak dünyaya geliyor ve hayatının ilk kısmı Girit ve Atina’da geçiyor. Ardından yurtdışında yüksek öğrenim görerek İstanbul’a geliyor. Babası ile arası harcamaları ve ailenin maddi zorluklarının başlaması nedeni ile bir miktar sıkıntılı. Ve derken bir yolculuğa çıkıyorlar babasıyla... sonunda babası ölüyor, Cevat Şakir’in eliyle.
Hapis, ölüm cezaları, yazıları ve kesinleşen idam kararıyla biraz çalkantılı bir dönem geçiriyor. Annesinin mektuplarını göğsünde saklıyor hatırladığım kadarıyla. Onu ayakta tutan annesinin oğluna duyduğu aşırı tutku. Bu tutku idam cezasını sürgüne çeviriyor hatrı sayılı dostlar vesilesiyle.
Sürgün yeri ise, Bodrum. Buraya onunla birlikte bahar geliyor aslında. Bir yerden sürgün edilen adam, sürgünde yeni filizler veriyor. Kendisi küllerinden doğarken Bodrum’u Bodrum yapıyor. Azra Erhat, Füreya ve sanat çevreleriyle Mavi Tur’u başlatıyor. Oldukça mütevazi, oldukça... Bir maviden diğerine bağ kurmak, medeniyetleri birleştirmek dileği. Balıkçıları doluyor diline, şiir olmayan şiirsel eserler veriyor. Öyle ki, Nazım Hikmet onun için “en büyük şair” diyor. Ne nefis...
Füreya’nın hikayesinde beni en duygulandıran Cevat Şakir’in cenaze töreniydi. Yollar insanlarla dolup taşmış, bir yerde nefesi istenmeyen adam bir başka şehirde kucaklarda taşınıyordu dağ tepe demeden.
Bodrum’da tüm bunları düşünüp paylaşmadığım ilk gün içimden “Herkes, ikinci bir şansı hak eder.” dedim. Bir öğrencim mesaj attı. Bir mesaj bekliyorum ve senin bir paylaşımınla gelecek biliyorum. Bekliyorum.
“Herkes ikinci bir şansı hak eder.” dedim.
Ve üstelik, bazen gitmek, bazen iklim, coğrafya değiştirmek hayatının ikinci şansı olabilir.
#cevatşakirkabaağaçlı #halikarnasbalıkçısı #bodrum
Read more
Colay! Colay! Colay🌲<span class="emoji emoji2714"></span> Görselden tahmin ettiniz siz olayı. Benim en sevdiğim sonbaharla heryerde ...
Media Removed
Colay! Colay! Colay🌲 Görselden tahmin ettiniz siz olayı. Benim en sevdiğim sonbaharla heryerde karşımıza çıkan tarçın kokusu..desem de siz inanmayın. Kendi halinde tek bir koku değil tabii…tarçın baskın hem yaprak hem kabuğu var içinde ama daha neler neler var. Portakalı zaten var, ... Colay! Colay! Colay🌲✔ Görselden tahmin ettiniz siz olayı. Benim en sevdiğim sonbaharla heryerde karşımıza çıkan tarçın kokusu..desem de siz inanmayın. Kendi halinde tek bir koku değil tabii…tarçın baskın hem yaprak hem kabuğu var içinde ama daha neler neler var. Portakalı zaten var, mandalinası zaten yine var evet. Karanfili illa ki var, vanilyasız oda kokusu mu olur o da var. Servi var sonra, Juniper berry var, Çam var tabii geriden geliyor hassas burunlara çalışıyor. Çam ağaçlarına mandalina portakal astığımız bir tarif vardı hani geçen senelerde. Hani mandalinayı veya minnak portakalı alıyoruz, üstüne gelişi güzel karanfil tohumu ve tarçın kabuğu kıymıkları saplıyoruz. Yaldızlı şık bir file beze sarıp hop güzel bir fiyonk ve asıyoruz sağa sola…işte o koku benim en sevdiğim koku. Sıcacık insanin içini kalbini ısıtan, çocukluk anıları ve kış geceleri portakal mandalina kokusu tadında umutlu, mutlu, uğurlu bir koku.❤ İngilizcesi Jolly bu harmanın ama size gelirken neden adı Colay oldu? Colay da ne yaa, bütün abuk isimler senden çıkıyor dedi biri duydum😇
Bilen bilir ben Kazakistan’da yaşadım azımsanmayacak kadar bir zaman, 2000 yeni yılını da çalışarak karşılamak zorunda kalan mutlu azınlıklardanım evet 🤷‍♀️ Biliyor musunuz ki Colay Kazakca “ayağı uğurlu kişi” demek.
Yeni yıl kokusunu bundan daha iyi ifade edecek bir başka isim olur mu şimdi siz söyleyin bana. Yani Jolly görüp Colay der onlar” veya “Jolly de ne yaa yaz oraya COLAY kolay akılda kalsın” diye de değil. Formüllerime verdiğim isimler benim için kıymetli, anladınız artık, her biri bana bir şey ifade ediyor 🌱🎯
Buyrun bu da COLAY, çam ormanı içinde tarçın karanfilli sarkan portakal toplar hayal edin ve o ormanda huzur bulduğunuzu. Ben inanılmaz neşeleniyorum bu koku ile, umut doluyorum, ışık taşıyor sanki içimden yeni bir yıl geliyor çünkü, siz ne isterseniz o olmaya hazır, hayalleri gerçekleştirmek için sağlıkla karşılanan bir yeni yıl daha ekleniyor ömrümüze. İşte o heyecanlı umutlu ve uğurlu kokunun adı COLAY❤🌲yeni yıl kokusu, yeni umut kokusu…Colay gibi adıyla müsemma ayağı uğurlu gelsin bu yeni yil hepimize. Hakkınızda hayırlı ne varsa dilekleriniz içinde tamamı gerçekleşsin dilerim.
Read more
Hayırlı, bereketli haftalar arkadaşlarım🤗Kendisini tanımaktan çook ama çook mutlu olduğum, ...
Media Removed
Hayırlı, bereketli haftalar arkadaşlarım🤗Kendisini tanımaktan çook ama çook mutlu olduğum, kalbinin güzelliği yüzüne yansımış, naif kardeşim sevgili Mineciğimin @cinifan sürpriz hediyesi narımla hazırladım bugünkü sunumumuKendisinden rica ettiğim siparişimi almak için ... Hayırlı, bereketli haftalar arkadaşlarım🤗Kendisini tanımaktan çook ama çook mutlu olduğum, kalbinin güzelliği yüzüne yansımış, naif kardeşim sevgili Mineciğimin @cinifan sürpriz hediyesi narımla hazırladım bugünkü sunumumu😍Kendisinden rica ettiğim siparişimi almak için buluştuğumuzda yanında getirmiş sürprizini o kadar mutlu oldumki anlatamam. Emeği ayrı güzel paketi ayrı güzel Hatta siparişimi bir yakınım için istemiştim. Alınca çerçeve yaptıracaktım kutusunu bozmaya kıyamadım☺️Canım kardeşim eline emeğine sağlık çok ama çok teşekkür ediyorum @cinifan Rabbim ilmini bilgini arttırsın. Başarıların daim olsun. Görseldeki lambayı ise evlenmeden önce baba evinden almıştım.Minyatür vazolarım ise sevgili arkadaşım @ivvir_zivvir_shop Serpil’imden #kütahyaporselen 🤗🌹 #kütahyaporselen #cinifan #butik_cini
Read more
KİLOMU NASIL KORUYABİLİYORUM? Bu soruyu çok sık alıyorum. 🥕 Her kültürde doğru beslenmenin ...
Media Removed
KİLOMU NASIL KORUYABİLİYORUM? Bu soruyu çok sık alıyorum. 🥕 Her kültürde doğru beslenmenin farklı bir öğüdü, sağlıklı yaş almanın farklı öğretileri var.. 🥕 @armanayse geçtiğimiz günlerde Japonların kadim beslenme sanatını yazmıştı; işin sırrı tamamen AÇ KALMA hissi üzerineydi. ... KİLOMU NASIL KORUYABİLİYORUM?
Bu soruyu çok sık alıyorum.
🥕
Her kültürde doğru beslenmenin farklı bir öğüdü, sağlıklı yaş almanın farklı öğretileri var..
🥕
@armanayse geçtiğimiz günlerde Japonların kadim beslenme sanatını yazmıştı; işin sırrı tamamen AÇ KALMA hissi üzerineydi. Yoshinori günde sadece 1 öğün yemek yemeyi öğütlüyor; açlık geninin ömrü uzattığını ve yaşlanmayı önlediğini söylüyordu.😩
🥕
Peki ya aç kalamıyorsak? Ya yemek yemek hayatımızın en keyifli parçasıysa?😅
🥕
Hem iyi yemeğe olan aşkımdan, hem de işimden dolayı, kilo derdinden çook çekenlerdendim ben de!
Günde sadece 1 öğün yemek veya açlık hissiyle yaşamak benim için mümkün olmasa da 😅uzun süredir diyetisyenlerle, endokrinologlarla, sağlıklı yaşam merkezleriyle ben de bir yol haritası çizdim kendime göre. 🥕
İşte benim methodlarım:
⁉️
Bunu okumadan önce kesinlikle belirtmeliyim ki, herkesin kendi diyetini uzmanlarla belirlemesi gerekir. Bu yazdıklarım benim naçizane şahsım adına işe yaramış yöntemler
🔅
1. Porsiyonu azaltmadan bu iş olmuyor. Herşeyden yiyorum, öyle light, yağsız, şekersiz de değil; tam ağız tadıma göre; ama azar azar...🍽
2. Her şeyi gerçekten tam 40 kere çiğnemeye ve çok yavaş yemeğe özen gösteriyorum.
3. Akşam 18:00’den sonra çiğ yemeyi kestim. Meyve ve salata akşamları yok❌
4. Yağlardan korkmuyorum. Salatalarda 1 kaşık zeytinyağı, her sabah 1 dilim çavdar ekmeğimle birlikte yediğim keten tohumu yağı ve kahveme kattığım 1 kaşık hindistan cevizi yağı kesinlikle vazgeçilmezlerim.🥥
Ayrıca kuruyemiş tüketmeyi de ihmal etmiyorum.🌰🥜
5. Gluteni azaltım.
6. Haftada 4 sabah mutlaka yumurta yiyorum.🥚
7. Avokado, pancar, berry ler beslenmemin ayrılmaz parçaları.🥑
8. Bol su diye yazmaya gerek bile yok:)
Hatta bazik olması için eczanelerde özel olarak satılan karbonattan ekliyorum.
9. Meyveyi çok azalttım.
10.Her gün sabah aç karnına ilk olarak yarım çay bardağı Kambucha içiyorum.
11.Saf protein ve kollajen kaynağı olarak her gün 1 bardak ilikli kemik suyunu limon ile karıştırıp içiyorum.
🛎
İlk aklıma gelenler bunlar.
Beslenmenin yanında olmazsa olmazlarım, açık havada yürüyüş ve haftada 2 gün pilates... Peki sizler neler yapıyorsunuz? #sağlıklıbeslenme #iyiyeiyiyaşa
Read more
. Tanıştırayım, 2 numaralı rüşvet! Ateşli hastalık geçmeyip kan tahlili olmak zorunda kalınca ...
Media Removed
. Tanıştırayım, 2 numaralı rüşvet! Ateşli hastalık geçmeyip kan tahlili olmak zorunda kalınca 5 yaşındaki kızım tabi ki itiraz etti. Bebekken ikna etme çabam olmuyordu. Ama şimdi zorla, kabakuvvetle tutarak kan aldırmayı istemediğimden doktora gitmeden ilk rüşveti teklif ettim: ... .
Tanıştırayım, 2 numaralı rüşvet!

Ateşli hastalık geçmeyip kan tahlili olmak zorunda kalınca 5 yaşındaki kızım tabi ki itiraz etti. Bebekken ikna etme çabam olmuyordu. Ama şimdi zorla, kabakuvvetle tutarak kan aldırmayı istemediğimden doktora gitmeden ilk rüşveti teklif ettim: kan tahlili isterse tahlil sonrası oyuncak almaya gidelim mi? İstemezse gitmeyiz!
Doktor tahlil yapalım deyince sevinç çığlıkları attı, ilk defa buna sevinen çocuk görüyorum dedi doktoru. Ben dedim bunun için bir ön çalışma yaptım tabi evde🙈
.
Sonra kan tahlili sonuçları antibiyotik kullanmayı gerektirince bir de ona itiraz etti. Uzun zamandır kullanmamıştı. Ama en son anısı tadını sevmediği yönünde...o zaman dedim bu vitamin şekerlerden alayım her antibiyotik alımının ardından bundan 1 tane vereyim (günde 3 tane alabilir yazıyor pakette sabah-akşam 2 tane alacak). Böylece antibiyotik içme krizini de tatlıya bağladım🙈

Bunları ay ne güzel yaptım diye anlatmıyorum, hiç de övünülecek şeyler değil. Sınır koyamama, açıklama yapma sabrı gösterememe, yeterince iyi olamama...ne ararsan var.

Ama bu ateşli uykusuzluk ve gün boyu hastalık sıkıntıları beni çok yordu. Muhteşem ebeveynlikten ziyade kendimi rahat ettirecek kararlara ihtiyacım var. Uykuya ihtiyacım var. Sessizliğe ihtiyacım var. Kahveye ihtiyacım var. Duşa ihtiyacım var...
Şimdilik tüm muhteşem düzgün sağlıklı kararlar bir kenarda bekleyebilir.

Beni anlıyor musun?
Read more
TUĞÇE IŞINSU; son yıllarda olduğu gibi olan, kendisini geçer akçe kalıplara uydurarak değil, ...
Media Removed
TUĞÇE IŞINSU; son yıllarda olduğu gibi olan, kendisini geçer akçe kalıplara uydurarak değil, olduğu gibi ortaya koyan ve bileğinin hakkıyla, adalet duygusuyla öne çıkan, seçimleriyle kendisini materyalist/kapitalist ortamlardan soyutlayan ama istese alasını da olabileceğinin ... TUĞÇE IŞINSU; son yıllarda olduğu gibi olan, kendisini geçer akçe kalıplara uydurarak değil, olduğu gibi ortaya koyan ve bileğinin hakkıyla, adalet duygusuyla öne çıkan, seçimleriyle kendisini materyalist/kapitalist ortamlardan soyutlayan ama istese alasını da olabileceğinin mesajlarını veren☺️şahane bir kadın @tugceisinsu kimseye müdanası olmamasıyla beni kendisine o kadar yakın hissettiriyor ki... uzun yıllar mesleğimin ortamlarında, o köşeden bu köşeye enerjileri uçuran, insanları sosyal statülere göre allayıp pullayıp sorunlarından beslenen, kara taraflara ait taktikleriyle kendi karmalarını rezil eden “tekamül” sözcüğünün ne anlama dahi geldiğini bilmeyen, aciz sınırlarda gezenleri oldukça fazlasıyla tanıdım. Hatta pekçoklarına hedef bile oldum, merak etmeyin yıkılmadım ayaktayım👊🏻Birden ortaya bu şahane kadın çıktı, herkesin gizli kapılar arkasında sırlar içinde yaptığını, >sürdüğü parfümü söylemeyen kıskanç dişiler< misali, yararı olur da bakarsın öne geçerler diye sır saklayanların tüm perdelerini yerle yeksan etti. Allah adıyla aldatanlardan değil, ama yüceltenlerden olduğunu bizlere gösterdi. Kitapları elden ele dilden dile dolaşıyor. O başardıkça nasıl mutlu oluyorum anlatamam. Dünyada tüm toplumlar değişiyor; üst elitler denen paraya endeksli gücün güç olmadığını artık çok çok iyi anlamıyor muyuz sizce de? Elbette eşitlikçi zamanlardan bahsediyorum, yani bilginin başucumuzda olduğu, bilmenin bizi hayallerin sınırlarını, zorladığı içindeki şahane yıllardan...
Uzun post’un kısası; demek istiyorum ki, içimden engelleyemediğim şekilde Tuğçe Işınsu için bu satırları yazmak geliyor.
MADEM Kİ ZAMAN İYİLERLE KÖTÜLERİN SAVAŞI, biz saflarımızı iyi seçelim... Zaten gerisini zaman bize gösteriyor #tugceisinsu #elvedud #iyiler
Read more
Bu bir memnuniyet paylaşımıdır<span class="emoji emoji1f60d"></span> Bir tanesi hariç (ayrıca bahsedeceğim)<span class="emoji emoji1f61e"></span> Bebeğimi steril bir ...
Media Removed
Bu bir memnuniyet paylaşımıdır Bir tanesi hariç (ayrıca bahsedeceğim) Bebeğimi steril bir ortamdan ziyade kimyasallardan arınmış şekilde büyütmek istediğimden daha önce bahsetmiştim. Bunun için hamile kaldığımda ilk araştırdığım konu bebek kozmetiği oldu🧴🧼Bu konuda ürün ... Bu bir memnuniyet paylaşımıdır😍
Bir tanesi hariç (ayrıca bahsedeceğim)😞
Bebeğimi steril bir ortamdan ziyade kimyasallardan arınmış şekilde büyütmek istediğimden daha önce bahsetmiştim. Bunun için hamile kaldığımda ilk araştırdığım konu bebek kozmetiği oldu🧴🧼Bu konuda ürün içeriklerini araştırırken ewg.org dan çokça faydalandım.
Sonunda tamamen doğal earth mama angel baby ürünlerini kullanmaya karar verdim.
Evet ürünlerin fiyatı biraz yüksek💵 Stoklarda bulması da oldukça zorlaştı. Ama şunu belirtmeliyim ki epey bereketli ürünler👍🏻
.
.
#earthmamaorganics #earthmamaangelbaby #bebekşampuanı #bebeksampuani #pişikkremi #bebekyağı #göğüsucukremi #memeucu #organikşampuan #organikürünler #bebekbanyosu #şampuan #memnuniyet #ürünincelemesi #ewg #bebekodasi #bebeğimgeliyor #bebeğimibeklerken #bebegimibeklerken #kızımgeliyor #bebekhazırlıkları #bebekhazırlığı
Read more
Geçen sene bu zamanlar ambulansla kaldırıldığım ve çok zor günler geçirdiğim hastaneye bugün ...
Media Removed
Geçen sene bu zamanlar ambulansla kaldırıldığım ve çok zor günler geçirdiğim hastaneye bugün güle oynaya, şen şakrak, içimden fışkıran bir sevgiyle girdim. Tamamen keyfi, diş temizletmek için... Süründüğüm koridorlardan 8-9 ay önce geçtiğimde içim cız ediyordu ama bugün dimdik yürüdüm, ... Geçen sene bu zamanlar ambulansla kaldırıldığım ve çok zor günler geçirdiğim hastaneye bugün güle oynaya, şen şakrak, içimden fışkıran bir sevgiyle girdim. Tamamen keyfi, diş temizletmek için... Süründüğüm koridorlardan 8-9 ay önce geçtiğimde içim cız ediyordu ama bugün dimdik yürüdüm, ikinci şansımı iyi değerlendirdiğim için, kendime çok iyi baktığım için, etten püften şeyleri kafaya takıp kendimi manasızca germeyi geç de olsa bırakabildiğim için, bi’ aferin çektim kendime! Anlatmaktan yoruldum, anlamıyorlar. Keza ben de onları anlamıyorum. Eee neyin tantanası bu o zaman? Sev, gül, güldür, paylaş, el uzat, gizli kahraman ol, maneviyatını sırtla, taşı sıkıp keyif çıkart kendine İrem! Ey bunu okuyan dost: Gereksiz hırslarından arındığın, her kötü şeyin daha kötüsünün olduğunu aklından çıkartmayacağın, her bireyin ona içi titreyen bir annesinin olduğunu unutmayacağın günlerin olsun. Annesi için herkes “tek” siz hepiniz 😉 Ha bu arada, istediğimi kendime 10 günde aşık ederim açıklaması bayramla alakalıydı, şimdi araya tatil falan giriyor ya... Yoksa 5 güne tamam o iş 😏
Haydi hayırlı troll’ler! 🎈❤️🧚🏻‍♀️
Read more
Eve survivorun ilk iki bölümünü izledik. Bir tarafta allstar diğer tarafta gönüllüler+Hakan. ...
Media Removed
Eve survivorun ilk iki bölümünü izledik. Bir tarafta allstar diğer tarafta gönüllüler+Hakan. Hakan’ın gönüllülere geçmesi gerçekten çok stratejik bir şeydi. Şimdi o Ada’nın başı gibi bir şey olacak. Cumalinin bazı çıkışlarını gereksiz buldum açıkcası. Gelelim hilmi ve Murat’a. ... Eve survivorun ilk iki bölümünü izledik. Bir tarafta allstar diğer tarafta gönüllüler+Hakan. Hakan’ın gönüllülere geçmesi gerçekten çok stratejik bir şeydi. Şimdi o Ada’nın başı gibi bir şey olacak. Cumalinin bazı çıkışlarını gereksiz buldum açıkcası. Gelelim hilmi ve Murat’a. Fotoğrafta gördüğünüz gibi üzücü yani bu arkadaşlığı görememek ;( bence eskisi kadar olmasa da bi arkadaşlık oluşur aralarında. Gelelim Merve’ye. Merve’nin performansı zaten High level ona yorum yapmıyorum. Adaya gelir gelmez Sahra’yla iyi anlaştığı için onunla bir şeyler paylaşması gayet normal. Tabi kendini ayrıştırması bence çok mantıklı olmaz öyle bir şey de yapmaz. Nihat hakkımda biraz olumsuz yorum yaptı ama bence onların arasında abi kardeş gibi olmasa da bi arkadaşlık olur. Oyunda Merve’nin Nihat’ı sakinleştirmesinden bana öyle bi izlem geldi ama. Tabi daha çok erken. Nagihan ve Sema da performanslarıyla kendilerini gösteriyorlar atışlara kadar tabi haha. Ama o da bir ili oyun sonra hallolur. Gönüllüler hakkında çok bi fikir edinemedim açıkcası. Beklediğimden daha iyi bir performans gördüm ben. Allstarı iki kere yendiler sonuçta. Ama ilk dokunulmazlık oyununu “ünlüler” alır bence umarım yani. Acaba sistem değişir mi? Sizin yorumlarınız ne? Kim ünlülere geçer? #survivor2018 #merveaydın
Read more
SADECE gazeteci olarak değil, vatandaş olarak da o konuşmayı çok merak ettim. Cumhurbaşkanı ...
Media Removed
SADECE gazeteci olarak değil, vatandaş olarak da o konuşmayı çok merak ettim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, annesinin ölümü dolayısıyla Fazıl Say’ı arayıp başsağlığı dilemesi bence çok önemliydi. Ama daha önemlisi aradığında sesi nasıldı, ne dedi, bunu merak ediyordum. * Dün bunu ... SADECE gazeteci olarak değil, vatandaş olarak da o konuşmayı çok merak ettim.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, annesinin ölümü dolayısıyla Fazıl Say’ı arayıp başsağlığı dilemesi bence çok önemliydi. Ama daha önemlisi aradığında sesi nasıldı, ne dedi, bunu merak ediyordum. *

Dün bunu Fazıl Say’la konuşmak istedim.

Japonya’da turnedeymiş.

Size de havayı tam aktarabilmek için Fazıl Say’la yaptığım konuşmayı aynen aktarıyorum. * - İlk sorum şu oldu: “Cumhurbaşkanı’nın sesi nasıldı?” Cevabı aynen şu oldu: “Çok samimi, çok sahiplenici, çok gerçekti...” * - İkinci sorum şuydu: “Seni ne zaman aradı?” “Cumartesi cenazeden birkaç saat sonra.” “Telefonda ne söyledi?” “Taziyelerini çok samimi, sıcak bir tonda, çok gerçek bir şekilde iletti.” “Sen ne cevap verdin?” “Ben de teşekkür ettim bu güzel davranışa, ‘Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim’ dedim.” *

Fazıl Say’ın Cumhurbaşkanı ile konuşması böyle... Ama bundan sonrası da var. Onu da Fazıl’ın ağzından aktarıyorum: - “Annemin ölümünden sonra beni ilk arayan sağ olsun Murat Karahan oldu. Dünyaca ünlü müthiş bir tenor ve opera genel müdürü. Bana Kültür Bakanı’nın da aramak istediğini söyledi. “Aradı mı?” “Evet Mehmet Ersoy Bey de aradı. Uzun uzun konuştuk. Randevulaştık.” *

Bu telefon konuşması ne anlama geliyor biliyor musunuz?

Şöyle anlatayım.

Seçimden bir hafta önce Kültür Bakanlığı Fazıl’ın Açıkhava’daki konserini iptal etmişti.

Bakın yeni Kültür Bakanı ne yaptı... * “Hükümetten başka arayan oldu mu?” “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu aradı. Onunla da bir gün görüşmeye karar verdik. Elçilerle ilgili yazdığım yazıya teşekkür etti.” Bu konuşmanın anlamı ne? Bir yıl öncesine kadar dış ülkelerdeki temsilciliklerimiz Fazıl’ın konserlerine gitmiyor, hatta bazıları o konserleri iptal ettirmeye uğraşıyordu. *

Bu arada, iktidarı destekleyen medyadan Salih Tuna ve Sevilay Yılman da annesinin ölümünde bile Fazıl’a saldıran trollere karşı çıkan çok güzel iki yazı yazdılar. *

Bakın şuraya yazıyorum... Bunlar çok güzel gelişmeler... İnşallah yakında bunların güzel sonuçlarını da göreceğiz... ....................... NOT: Kemal Kılıçdaroğlu da aramış. Ayrıca nefis çiçeklerle süslü bir çelenk gönder
Read more
🌨 #winterishere <span class="emoji emoji1f384"></span> #Kar görmek için #Bolu ‘ya gitmekten usandığımız, buraya da yağsın diye tutturduğumuz, ...
Media Removed
🌨 #winterishere #Kar görmek için #Bolu ‘ya gitmekten usandığımız, buraya da yağsın diye tutturduğumuz, yağan iki kar görünce mutluluktan havaya uçtuğumuz ama soğuklardan ötürü bir hayli donduğumuz günler geldi hanımlaaaaaar! Koşun! Görünüş açısından ilk yağın karı her ne kadar ... 🌨 #winterishere 🎄
#Kar görmek için #Bolu ‘ya gitmekten usandığımız, buraya da yağsın diye tutturduğumuz, yağan iki kar görünce mutluluktan havaya uçtuğumuz ama soğuklardan ötürü bir hayli donduğumuz günler geldi hanımlaaaaaar! Koşun! 📢
Görünüş açısından ilk yağın karı her ne kadar sevsem de soğuğa ve kapalı havaya pek gelemediğim için ben kış insanı değilim. Çok sıcaklardan nefret ettiğimden yaz insanı da değilim. Bahar ayları tam benlik, ne çok sıcak ne çok soğuk, valla mis!
#gölcük
#gölcüktabiatparkı
#mugorumte
Read more
Bu aralar biraz canım sıkkın. Ne sosyal medyaya bakmak içimden geliyor ne de herhangi bir paylaşım ...
Media Removed
Bu aralar biraz canım sıkkın. Ne sosyal medyaya bakmak içimden geliyor ne de herhangi bir paylaşım yapmak. Herkesin hayatında zor zamanlar olur ama en yakınlarınız zordayken daha çok üzülüyor insan. Bu sabah 05:30 uyandım aniden. O an fark ettim ki aslında her şey gelip geçici. Şu an üzüldüğümüz ... Bu aralar biraz canım sıkkın. Ne sosyal medyaya bakmak içimden geliyor ne de herhangi bir paylaşım yapmak. Herkesin hayatında zor zamanlar olur ama en yakınlarınız zordayken daha çok üzülüyor insan. Bu sabah 05:30 uyandım aniden. O an fark ettim ki aslında her şey gelip geçici. Şu an üzüldüğümüz şeyler de sevindiğimiz şeyler gibi gelip geçecek ve yerini başka olaylara bırakacak. Hayat bazen sizi bir durumdan çıkartıp başka bir noktaya sürüklemek için olmadık işler getirebilir başınıza. Ama ilahi düzende her şeyin bir nedeni vardır. Ölü Kuşların Sessizliği romanımda söylediğim gibi; İçine çektiğin nefes gibidir hayat. Önce alırsın, sonra verirsin. Her şey hareket halindedir. İleri ve geri. Öne ve arkaya. İçe ve dışa. Sarkaç hiç durmaz. Ritim kendini telafi eder. Bu nedenle her inişi çıkış, her doğuşu yok oluş, her acıyı sevinç izler. Bu yüzden her keder mükafatlanır, her fedakarlık ödüllenir, her borç mutlaka ödenir.... Evet... Her yazı sonbahar her kışı ilkbahar izler. Her şeyin bir sırası vardır tıpkı mevsimler gibi. Yeter ki biz sabretmesini ve her şeyin gelip geçici olduğunu bilelim. Sevgiler...
Read more
Bir valiz dolusu sebze meyve ile yazlıktan döndüm🙄 Geldiğimden beri etrafımızdaki güzel insanlardan ...
Media Removed
Bir valiz dolusu sebze meyve ile yazlıktan döndüm🙄 Geldiğimden beri etrafımızdaki güzel insanlardan biri et köfte,diğeri çiğköfte yapıp çağırır derken semizi çiğden yiyemedim. Elaziz yemeğini yapacaktım,mercimek bitmiş. Semizi direk yemek yapayım dedim ama yanına pilav yapsam ... Bir valiz dolusu sebze meyve ile yazlıktan döndüm🙄
Geldiğimden beri etrafımızdaki güzel insanlardan biri et köfte,diğeri çiğköfte yapıp çağırır derken semizi çiğden yiyemedim. Elaziz yemeğini yapacaktım,mercimek bitmiş. Semizi direk yemek yapayım dedim ama yanına pilav yapsam mı diye düşündüm.
Sözün özü semizi kurtarmam gerekiyordu çürümesin.
Bulgur ya da şehriyeyle birşeyler yapmam lazımdı,ama tek çeşit yemek olması da lazım ve en iyisi içine bulgur atayım diye düşünüp bulgurda karar kıldım.
Buzlukta haşlanmış nohut varmış,o da bitsin diye ekledim. Pişerken bakıyorum pilav desem değil,yemek desem suyu çekti. Tadına bakmadan mevzuya vakıf olamadım. Ama sonucunda 3.tabağı yememek için 🤐 oldum! ✌🏻
Zaten bu kadar şaşırtıcı bir tatta olmasa buraya yazmazdım. Halbuki tadına bakmadan fotoğraflarken “hikayeye atıp ne saçmalıklar karıştırdığını göstermelisin” diye kendimle eğleniyordum😬
Ya cidden çok güzel oldu. Birde kuyruk yağı+zeytinyağı+soğan kavrulsun. 2-3 domates doğransın ve semiz de su çıkaracak,hiç su eklemedim.
Neyse fotoğraf çok başarılı değil,yazı da evin dağınıklığını bir odaya tıkanlar misali yığma oldu. Ne edelim bazen böyle de olacak 🙃
Read more
Bir köşe yazısı okumuştum gazetede. “Uyuz Olduklarım” diye bir liste yapmıştı yazar kendine. ...
Media Removed
Bir köşe yazısı okumuştum gazetede. “Uyuz Olduklarım” diye bir liste yapmıştı yazar kendine. Bir liste de ben yapayım dedim, nelere uyuz oluyormuşum bakalım:) *Birinin bana, “şu saate kadar arayıp mutlaka haber veririm” deyip aramamasına, ben arayıp “mutlaka ararım demiştin ama ... Bir köşe yazısı okumuştum gazetede. “Uyuz Olduklarım” diye bir liste yapmıştı yazar kendine. Bir liste de ben yapayım dedim, nelere uyuz oluyormuşum bakalım:)
*Birinin bana, “şu saate kadar arayıp mutlaka haber veririm” deyip aramamasına, ben arayıp “mutlaka ararım demiştin ama aramadın” dediğimde de “e niye bekledin, sen arasaydın o zaman” demesine uyuz oluyorum. (Ee, yüzsüzlük stoklarla sınırlı değil ne de olsa. Kullan hakkını kullanabildiğin kadar!)
*Telefonla ya da yüz yüze sohbet esnasında, karşımdakinin beni dinlemeyip, sürekli kendi konuşmaya çabalamasına uyuz oluyorum. (Duvarla konuşuyormuş gibi hissediyorum kendimi. Karşı taraf beni duyuyor ama iletişim kuramıyoruz. İşte o an, duvarları tekmelemek hatta yıkmak geliyor içimden! Sakinim tamam)
*Buluşma saatinin üzerinden beş değil, on değil, on beş değil tam otuz dakika geçmesine rağmen, gelir gelmez fırça attığım kişinin (fazlasıyla hak etmiş oluyor) o an kürekle vurmak istediğim o güzel ağzını yaya “nooolmuşş yanee birazcık beklediysen” diye savunmaya geçmesine uyuz oluyorum. (Buna savunma denirse tabii!)
*Birine, için içine sığmaz bir hâlde hayallerinden bahsederken, karşındaki kişinin inancını köreltecek sözler söylemesine, bakışlar atmasına, tavırlar takınmasına uyuz oluyorum. (Hatta o da uyuz olmalı bence kendine. Buradan “otur sıfır” demek istiyorum onlara. )
*Biriyle yolda yürürken yanımdaki kişinin bir tanıdığını görüp, o tanıdığın bana bir “merhaba” bile dememesine uyuz oluyorum. (Çok fena bir duygu o. Sap gibi kalıyorsun öylece)
*Bazı ortamlarda dikkat çekmek için, kendini olduğundan farklı gösteren insanlara uyuz oluyorum. (Sanki biz bilmiyoruz o ihtişamlı kutunun içinde neler olduğunu!)
*Bisküvi paketini her ne kadar işaretli yerinden de açmış olsam, en üstteki bir ya da birkaç bisküvinin kırılmasına uyuz oluyorum. (Aslında kırılmıyorlar tabii, ben kırıyorum. Hayır, beceriksiz filan değilim. Çocukluktan kalma bir alışkanlık diyelim:) O zaman da açamazdım, kırardım muhakkak bazılarını.)
*Akrep ile yelkovanın gündüz yürüyüp, gece âdeta koşmasına uyuz oluyorum. (Hainsiniz akreple yelkovan!)
Benimkiler sığmadı buraya. Devamı Facebook profilimde...
Siz nelere uyuz oluyorsunuz peki?
Read more
Bir yaz akşamı Dağların ardından Tüm ihtişamıyla güneş batıyor İzlerken hayal kuruyorum Teşekkür ...
Media Removed
Bir yaz akşamı Dağların ardından Tüm ihtişamıyla güneş batıyor İzlerken hayal kuruyorum Teşekkür eder gibi bir his Bir yaz sabahı Aklıma esiyor Bir ağaç dikiyorum güneşin battığı yöne. Can suyunu veriyorum Yüreğimden geçen dileği dilerken. Niyet ederken hayal kuruyorum Umut ... Bir yaz akşamı
Dağların ardından
Tüm ihtişamıyla güneş batıyor
İzlerken hayal kuruyorum
Teşekkür eder gibi bir his
Bir yaz sabahı
Aklıma esiyor
Bir ağaç dikiyorum güneşin battığı yöne.
Can suyunu veriyorum
Yüreğimden geçen dileği dilerken.
Niyet ederken hayal kuruyorum
Umut eder gibi bir his
Gecenin sessizliğinde
Şehrin en güzel manzarası
Bir sandalye çekiyorum karşısına
Sessiz, ışıklı bir film seyreder gibi.
Arka fonda büyülü bir dolunay
Şehrin ışıklarına dalarken hayal kuruyorum
An’ da kalabilmek gibi bir his
Bir sonbahar günü
Büyülü bir ormanın içinde
Bardağımı iki avucumla kavrıyorum
Sıcacık çayımı yudumluyorum.
Yaprakların doğal rengiyle çekilmiş
Bir fotoğrafa bakar gibi
Sonsuzluğa hayal kuruyorum
Zamanı durdurmak gibi bir his
Bir ilkbahar günü
Doğanın yeniden canlanmasına şahit oluyorum.
Sessizce ve amaçsızca,
Yuvalarına girip çıkan karıncaları izliyorum
Yeni bir “ben” in hayalini kuruyorum
Tekâmüle giden yolda kendimi keşfetme gibi bir his

#başucuyazılarım #benimpencerem #29
Read more
Alnıma sinek konmuş, kaç aylığım kim bilir? Üzerimde abimden kalmış hırka, emziğimden inşallah ...
Media Removed
Alnıma sinek konmuş, kaç aylığım kim bilir? Üzerimde abimden kalmış hırka, emziğimden inşallah tek ben emmişimdir:) Emmişse de geçmiş zaman artık elden ne gelir? :) Yerim annemin kucağı, o zamanlarda gelecekteki dişlerimi hissetmişim ki elim aracılığıyla ağzım kapalı:) Teşekkür ... Alnıma sinek konmuş, kaç aylığım kim bilir? Üzerimde abimden kalmış hırka, emziğimden inşallah tek ben emmişimdir:) Emmişse de geçmiş zaman artık elden ne gelir? :) Yerim annemin kucağı, o zamanlarda gelecekteki dişlerimi hissetmişim ki elim aracılığıyla ağzım kapalı:) Teşekkür ederim sana Yasemin. Onca yolu aştığın, dün “bir” verenlerin yarın “bin” istediği düzenin içinde kimseye borçlu kalmadığın, kendini aştığın, kendine bu kadar kızdığın, en yalnız kaldığın zamanlarda bile kalabalıklaştığın için sağol🙏 Omzuna onca yük yükleyip taşımaktan kaçmadığın, kendinle bile savaştığın, kendini yenebildiğin için varol🙏 Düştüğün, kalktığın, ama kalkmak için kimseyi düşürmediğin için teşekkür ederim. Sana “değişme” demedim hiçbir zaman. Çünkü insan değişebilmeli. Fakat “iyi yanlarının gelişemeyeceği” hiçbir şey için asla “değişme” olur mu?
(Kendime notlarım)
#iyigeceler
Read more
50-60 yaşlarında olup bütün mahallenin sahipsiz kedi ve köpeklerine bakmayı misyon edinen teyzelerin ...
Media Removed
50-60 yaşlarında olup bütün mahallenin sahipsiz kedi ve köpeklerine bakmayı misyon edinen teyzelerin yaptığını daha 20li yaşlarında yapan @gijem Büyükçekmece'nin tanınan simalarındandır -hayvanlar tarafından daha çok tanınır- . Kendisi yemeyip onlara yedirdiğine bile bizzat ... 50-60 yaşlarında olup bütün mahallenin sahipsiz kedi ve köpeklerine bakmayı misyon edinen teyzelerin yaptığını daha 20li yaşlarında yapan @gijem Büyükçekmece'nin tanınan simalarındandır -hayvanlar tarafından daha çok tanınır- . Kendisi yemeyip onlara yedirdiğine bile bizzat şahitlik etmişliğim vardır. Yine bi gün biryerlere gitmek için buluştuk çekmecede. Daha öncesinde kendisine babasının araba aldığını müjdesini vermişti ancak ehliyetsizlikten çekmece dışına çıkamadığını bilmekteydim. Neyse buluştuk demiştim ya, giderken 'bak birazdan arabamın yanından geçicez, el sallamak ister misin?' dedi. Park edili araçları bir bir geçerken bir türlü göremediğimden nerede bu diye sordum. 'Yazın park yeri mi bulunuyor , buralara bi yere bırakmıştım ama dur geçeriz yanından şimdi' dedi. Velhasıl tam yanından geçerken haber verdiği için dönüp bakamadım ancak aynadan gördüğüm kadarıyla birileri biniyordu arabasına. Nasıl senin araban o, başkaları biniyor diyerek başladım buna gülmeye. Kandırdığını , ona hiç araba alınmadığını beni yediğini söyledim gömdümde gömdüm. Garibimde 'kimdi onlar ya, abimdi galiba. Dur arayayım abimi' dese de inanmadım. Sinirlenmeye başladığında da inanmış gibi yapıp geçiştirmek zorunda kaldım. Öyle böyle günü bitirdik ancak garibim ehliyet alana kadar ve tek başına trafiğe çıkana kadar da inanmadım. Gerçi hala da inanmış sayılmam ama neyse..
Read more
The spa catalog I read isn’t Shakespeare. <span class="emoji emoji1f481"></span>🏻‍♂️ Ya önceden buraya uzun yazılar yazarken içimdekileri ...
Media Removed
The spa catalog I read isn’t Shakespeare. 🏻‍♂️ Ya önceden buraya uzun yazılar yazarken içimdekileri 2-3 dakikada olduğu gibi dökerdim. Şimdi yazmaya başlayacağım ama sürekli "yaşıyoruz işte be abi" diyesim geliyor. Tam içime yöneleceğim sanki, "dokunma işte bana nefes alıyorsun ... The spa catalog I read isn’t Shakespeare. 💁🏻‍♂️ Ya önceden buraya uzun yazılar yazarken içimdekileri 2-3 dakikada olduğu gibi dökerdim. Şimdi yazmaya başlayacağım ama sürekli "yaşıyoruz işte be abi" diyesim geliyor. Tam içime yöneleceğim sanki, "dokunma işte bana nefes alıyorsun ya, çokta şey etme" diyor gibi. Sürekli içinize dönün, kendinizle konuşun felan diyorlar ya ben abarttımda sıktım galiba. Sonuçta onunda bir özel hayatı olabilir, sürekli açıp açıp ne var ne yok diye bakmaktan belki kendini toparlayamıyordur. Biraz salmak lazım düşüp dizine kanatsın ruhum, izin veriyorum. Uzun süre bedenimden salmadım o nedenle ruhumdan ve yüreğimden özür diliyorum benimle muhatap olmak zorunda kaldıkları için, bana yeterince sabrettikleri için birazda ben onları dinleyeceğim tıpkı eski günlerde ki gibi ama bir farkla artık birbirimizi çok daha iyi tanıyoruz... Velhasıl spa iyidir.
#istanbul #pera #hotel #molton #cihangir #galata #galatakulesi #beyoğlu #taksim #istiklalcaddesi #travel #travelgram #travelblogger #traveler #gezi #üsküdar #nişantaşı #seyahat #london #doha #paris #vienna #berlin #izmit #sivas #trabzon #konya #bursa #spa #shakespeare
Read more
Yıllar önceydi, sene 1972. O zamanlar genç bir gazeteciydim. Türkiye’den bazı siyasiler ve iş ...
Media Removed
Yıllar önceydi, sene 1972. O zamanlar genç bir gazeteciydim. Türkiye’den bazı siyasiler ve iş adamları İsrail’e resmi ziyarette bulunuyorlardı. Biz de gelişmeleri izlemek için oradaydık. Bir sıcak mayıs akşamıydı. Her ziyarette olduğu gibi sıradan bir işti anlayacağınız. Ziyaretin ... Yıllar önceydi, sene 1972. O zamanlar genç bir gazeteciydim. Türkiye’den bazı siyasiler ve iş adamları İsrail’e resmi ziyarette bulunuyorlardı. Biz de gelişmeleri izlemek için oradaydık. Bir sıcak mayıs akşamıydı. Her ziyarette olduğu gibi sıradan bir işti anlayacağınız. Ziyaretin dördüncü günü bize tarihi ve turistik yerleri gezdirmeye başladılar, kafile olarak Mescid-i Aksa’ya vardık. Heyecanlanmıştım asırlık merdivenlerden yukarı çıkarken. Üstteki avluya ‘on iki bin şamdanlı avlu’ diyorlar. Yavuz Sultan Selim Han, Kudüs’e gelince bu avluda on iki bin şamdan mum yaktırmış. Koca Osmanlı ordusu yatsı namazını o mumların ışığında kılmış, adı oradan geliyor.
Avlunun kenarında biri dikkatimi çekti. Doksan yaşlarında bir adam… Üzerinde kendinden daha yaşlı bir asker üniforması; her yanı yama içinde, hatta bazı yamaların bile tekrar yamanmış olduğu bir elbise... Asırlık ağaçların gövdesindeki halkalar misali yamaları yaşını göstermeye çalışıyordu sanki.
Orada ayakta bekliyordu, sırtına zorla yapıştırılmış gibi duran hafif kamburu da olmasa dimdik duracaktı. İki metreye yakın boyu ile yaşlıydı ama bir o kadar da vakur. Şaşırmıştım. ‘Acaba bu adam bu sıcakta güneş altında neden dikilip duruyor’ dedim içimden. Bizi gezdiren rehbere sordum; ‘Ben kendimi bildim bileli her gün buraya gelir. Akşama kadar bekler. Ne kimseyi dinler, ne de kimseyle konuşur. Sadece bekler, delinin teki herhalde.’ dedi. Bu yaşta bu sıcakta sebepsiz beklemeyeceğini biliyordum. Bembeyaz sakalının hafif titremesi rüzgardan mıydı, senelerin bedene yüklediği ağır yükten mi bilemedim. Kafasında eski bir kalpak, sanki kanatlanıp gidecek bir kumru misali bekliyordu.
Konuşmakla konuşmamak arasında kararsız kaldım. Yanına yaklaştığımı fark etti, ama kımıldamadı. ‘Selamün aleyküm baba.’ dedim. Başını biraz bana doğru çevirdi, durakladı ve çatallanmış titrek bir sesle “Aleyküm selam oğul.” dedi. ‘Hayırdır baba sen kimsin, burada ne yapıyorsun?’ dedim. “Ben...” dedi titreyen bir sesle. “Ben, Osmanlı Ordusu, Yirminci Kolordu, Otuz Altıncı Tabur, Sekizinci Bölük, On Birinci Ağır Makineli Tüfek Takımı Komutanı Onbaşı Hasan’ım.” Sesinde titreme kalmamıştı. Genç bir askerin tekmil vermesi gibi tekrarladı
Read more
Önce pazarlamasını yaptığım markalar sebebiyle modayla ilgilendim. Sonra moda diye millet, ...
Media Removed
Önce pazarlamasını yaptığım markalar sebebiyle modayla ilgilendim. Sonra moda diye millet, çorap üstüne terlik giyip, pantolonlarını da göğüslerinin altına kadar çekince modadan sıkıldım. Biraz göbek yapıp,esneme payı sınırsız olan taytları, V yakalı uzun tişörtlerle kombinleyerek ... Önce pazarlamasını yaptığım markalar sebebiyle modayla ilgilendim. Sonra moda diye millet, çorap üstüne terlik giyip, pantolonlarını da göğüslerinin altına kadar çekince modadan sıkıldım. Biraz göbek yapıp,esneme payı sınırsız olan taytları, V yakalı uzun tişörtlerle kombinleyerek kendimi mutfağa attım. Yemeyi ve yemek yapmayı sevdiğimden, modayı mutfakla takas ettim. Sonra yediklerimi yüzüme sürdüm ve maskesiz hayatımı maskeler yaparak paylaştım. Sevdim, bazen sevilmedim, terkettim ve bazen terkedildiğimi bile çözemedim ama hep yazdım. Delirtme kapasitesi olanlara inat delirmemek için. Herkes şanslı doğmuyor belki ama herkes şansını yaratmak için uğraşıyor. Ömür bir tane, yol bin tane. Seçene kadar anamız ağlıyor. Allah “yürü ya kulum” demeden ben koşmaya başlamıştım sanki. Koşmazsam yakalayıp tartaklayacaktı hayat beni. Şansızlıklarım şansa döndü. Terkedilmelerim kitaplara, verdiğim sınavlar ödüle ve alın terim paraya. Yazdığım kitaplar çok satmasa kimsenin derdi olmazdı sanırım ama madem dert oldu; ben bu derdi dinler, anlar, yaşar ve yine bir kitap yaparım. Evimde oturup atmaca gibi başkalarının hayatına bakıp “biri iyi bir şey yapsa da ben de eleştirsem” diyemeyecek kadar değerli zamanım. Şunu anladım. Nobel edebiyat ödülü kazansam bile bu boş insanlara yaranamayacağım. Ben başkasına hakaret ederek yaşamımı idame ettireceğime pazarda limon satarım ve yine alın terimle paramı aslanlar gibi kazanırım.
Artık üreteni değil, tüketenleri eleştirmenin vakti gelmedi mi? Yapanları, yapmayanlar ya da yapamayanlar eleştiriyor. Bu haksızlık değil mi? Kitap yazdım kardeşim. Ülkeme atom bombası atmadım. Yetim hakkı yemedim.Terör saldırısında bulunmadım. Tamam, anlaştık. Edebiyat da yapmadım. Yaşadıklarımı yazdım. Suçluyum. Hadi onca asalak, piskopat, hırsız,vatan haini,sosyopat dururken beni tutuklayın. Yalnız farkına varmadığınız bir şey var. Bana yapılan her haksızlık bir başarı hikayesiyle son buluyor. Çünkü annemin duası var ya, işte o beni koruyor. Twitter’daki ünlü düşünürler,size sesleniyorum. Sınırlı karakterlerle yazdığınız cümlelerle sınırlı karakteriniz. Bu sebeple,ben yazacağım ve siz, çıkardığım sesi ve bıraktığım izi sindirmekle ömrünüzü tüketeceksiniz.
Read more
Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı ...
Media Removed
Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı dil olmayınca olmuyor kızım çok turist geliyor diye Perşembe'den başlıyor konuşmaya babam. Sonra Sen uğurlu geliyorsun, sen olunca islerim hafifliyorlara bırakıyor Cuma'ları. Cumartesi'ler ... Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı dil olmayınca olmuyor kızım çok turist geliyor diye Perşembe'den başlıyor konuşmaya babam. Sonra Sen uğurlu geliyorsun, sen olunca islerim hafifliyorlara bırakıyor Cuma'ları. Cumartesi'ler sabah erkenden arıyor ve çıktın degil mi, geliyorsun kızım, bekliyorumlarla kendimi bir anda kale kapısından içeri girmiş dükkanın yolunda buluyorum. Babama pek belli etmiyorum ama seviyorum aslında kaleye gitmeyi. Yan komşumuz Faruk amca görür görmez "hoş geldin yeğenim" diyerek selamlar, İlknur abla sagolsun "haydi gel Tuba'cım birer kahve içelim, sohbet edelim der" mahallenin çocukları her saat başı uğrayıp abla bir şey lazım mi diye sorar. Onlarla sohbet güzel ama en sevdiğim dünyanın farkli farklı köşelerinden çıkıp gelen turistlerle sohbet etmek en keyiflisi. Çenem hiç durmaz merhaba, nasılsınızla başlar sonra sohbet uzar da uzar babam bazen araya girer, Türkçe "ee kızım sohbet iyi hoş da ara da satış da yapsan" der ama benim akıl kim bilir o an hangi ülkede geziyor kim bilir. Hele dükkanın önünden kulağıma Çince sözler ilişsin, hemen kapıya koşuyorum ve Çince #你好 yani merhaba diyorum sonra karşımdakilerin gözleri şok içerisinde sohbete başlıyorum. Bugün de nasibimde yine birçok ülke ile tanışma fırsatım oldu. Oo kimler gelmedi ki~ Boyu acayip uzun çok konuşkan ve Türkiye aşığı Hintli bir adam ve eşi, Çinli ve Fransız~ hepsini dükkandan yolcu ederken içimden geçirmeden edemedim "ohh hayat size güzel~"
Bu arada yarın da Ankara kalesindeyim gelenleri beklerim #ÖzcanGümüş e~
Unutmadan~ Canim @senaofset ile gerçekleştirdiğimiz bu haftanın #sürpriz çekilişi başlasın o zaman, pamuk eller yorumlara. Bu haftaki sorum turist olsanız hangi ülkede olmak isterdiniz? 😄🙈 Ben #Japonya da olmak isterdim. Sağolsun bugünkü Hintli amca öyle bir anlattı ki merakım kat be kat arttı. Bakalım kimler nerelerde olmak isterdi, merakla bekliyorum~
#kitap
#çekiliş
Read more
“Senden önce de güldüm ama seninle bir başka güldüm. İçten güldüm. İçimden güldüm. İçinden ...
Media Removed
“Senden önce de güldüm ama seninle bir başka güldüm. İçten güldüm. İçimden güldüm. İçinden güldüm. Sonra hepsi için ayrı ayrı öldüm.” . . Papatya ve Sigara / Hüseyin Korkutacak . . D&R, Kitapyurdu ve tüm seçkin kitabevlerinde! . . www.kitapyurdu.com www.dr.com.tr ... “Senden önce de güldüm ama seninle bir başka güldüm.
İçten güldüm.
İçimden güldüm.
İçinden güldüm.
Sonra hepsi için ayrı ayrı öldüm.”
.
.
Papatya ve Sigara / Hüseyin Korkutacak
.
.
D&R, Kitapyurdu ve tüm seçkin kitabevlerinde! .
.
📌 www.kitapyurdu.com
📌 www.dr.com.tr
📌 www.okuoku.com
📌 www.tikla24.de (Avrupa’dan siparş vermek isteyenler için.)
Read more
Burada çok cümle kurup,bol bol hikaye anlatıyorum. Dün annemle bayram gezmesi yaparken dinlediklerimin ...
Media Removed
Burada çok cümle kurup,bol bol hikaye anlatıyorum. Dün annemle bayram gezmesi yaparken dinlediklerimin enteresanlıklarına mı değineyim,yoksa beni hikayeler buldukça içimden” sonra Zeynep bu yazıları nasıl yazıyor,nereden buluyor bu hikayeleri?” laflarını düşünmeme mi zikredeyim ... Burada çok cümle kurup,bol bol hikaye anlatıyorum. Dün annemle bayram gezmesi yaparken dinlediklerimin enteresanlıklarına mı değineyim,yoksa beni hikayeler buldukça içimden” sonra Zeynep bu yazıları nasıl yazıyor,nereden buluyor bu hikayeleri?” laflarını düşünmeme mi zikredeyim bilemiyorum 😅
Dün acı hikayeler dinledikten sonra bu elin sahibi olan ,takılarını takmış misafirini bekleyen Vesile teyzeyi görünce içim açıldı.
Mavi taşlı küpeler,şahane bir kolye ve böylesi güzel bir yüzükle harika hazırlanmıştı. Ona baktıkça mutlu oldum! 80 küsür yaşında olup,kendine verdiği bu değerden asla ödün vermemesi şahaneydi.. Anneannemin yadigarı,dörtlü ekipten bu teyzemize maşallah demeden geçmeyelim! Arefe günü oturup fasulye yaprağından dolmalarını sarıp, misafirlerine hazırlanmış. Tatlısını da yapmış bana getirirken “yarın gelseydin yoktu bilesin”diye ekledi.
Yaşlıyım demeyip,bol bol geziyor,yemek işinde mahirliği ise ayrı bir yazı konusu,ama buraya yazmama asıl sebep olan şey her yaptığını belirleyen ana nokta;kendine gösterdiği değer!
Böyle olduğu için de herkese de özveriyle olan bir özen gösteriyor. Bu iş ışığın yansıması gibi;kendine değer veren başkalarına da değer gösterir. İnsan,aleme kendini bilmekle ulaşıyor.
Yaşlılık,yaşanmışlık koleksiyoneri gibi birşey. Türlü türlü mevzu biriktirerek bunlarla ömrü istifliyorlar. Kimisi bunun da sağladığı bir özgüvenle aktarma derdine düşüyor,kimisi ise bunun onda sağladığı yorgunluğu-yılgınlığı paylaşarak rahatlamanın peşine düşüyor. Ama özde iki taraf da dinlenilmeyi hakediyor. Bebeklerin elini tutmak gibi onların eline şöyle dokunmak da stres alıyor on numara sakinlik veriyor🤗 Hayatınızdaki büyüklerin benim için de bayramın son dakikalarında ellerini öpün..😉
Read more
İnsanların büyük bir kısmı egzersizi hayatına düzenli olarak dahil edemiyor ya da egzersiz yapmaktan ...
Media Removed
İnsanların büyük bir kısmı egzersizi hayatına düzenli olarak dahil edemiyor ya da egzersiz yapmaktan sıkılıyor🤸🏼‍♀️ Ben bu konuyla başetmenin en iyi yolunun gerçekten sevdiğin ve iyi hissettiğin spor türünü bulup, onu elinden geldiğince hayatına dahil etmek olduğunu düşünüyorum.. ... İnsanların büyük bir kısmı egzersizi hayatına düzenli olarak dahil edemiyor ya da egzersiz yapmaktan sıkılıyor👀🤸🏼‍♀️ Ben bu konuyla başetmenin en iyi yolunun gerçekten sevdiğin ve iyi hissettiğin spor türünü bulup, onu elinden geldiğince hayatına dahil etmek olduğunu düşünüyorum.. Kimisi km’lerce koşmaktan keyif alırken ve bunda adeta kendisi bulurken🏃🏼‍♀️, kimisi pilates tarzı rahatlatıcı egzersizleri sevebilir, kimisi ise daha hareketli ve sert antrenman türlerini kendine yakın bulabilir🥊 Tabi ki burada aslında amaç ve hedefleriniz de önemli ancak o yaptığınız sporu hiç sevmeden ve zorunluluk gibi hissederek yapıyorsanız; üzgünüm ama sizi yeterince yansıtmıyor demektir🤷🏼‍♀️ Sevdiğiniz spor türünü bulduğunuz halde; halâ arada isteksizlik duyuyorsanız bu da yüksek ihtimal motivasyon eksikliğinden kaynaklanıyor💥 Burada yapmanız gereken kimseden bir şey beklemeden; önce kendi kendinizi motive etmek🙌🏽 Her gün mükemmel hissetmeyebilirsiniz, ve her gün egzersiz için mükemmel bir gün olmayabilir. Bu çok normal. Ancak mükemmel zamanlamayı beklerseniz de çok beklersiniz; çünkü hiç gelmeyebilir. Bu; kişinin algısına göre bile değişir💯 Benim de canım bazı günler hiçbir şey yapmak istemiyor. Kendimi itekliyorum resmen ve konuşuyorum kendimle (kendinle konuşmanın delilik olduğunu söyleyenlere inanmayın. Ya da inanın, biraz delilik herkese gereklidir👩🏻‍🎤) “Hadi kızım, diyorum. Bitir şunu da.” Sonra kendime güzel bir kahve yapıyorum. Koklarken içimden geçiriyorum “Oh be, diyorum. İyi ki olduğum yerde oturmamışım.”✨ İyi bir kahve, iyi bir egzersiz ve iyi bir kafanın çözemeyeceği hiçbir şey yok☕️ Bir de iyi bir ayakkabı tabii içinde gerçekten rahat ve güvenli hissetmek için👟 Yeni #AlphaBounce larımı nasıl buldunuz? Ben çok sevdim!💙 #adidas #alphabounce #adidasrunning ⚡️ #findyourbest #doyourbest #motivasyon #motivation #iyigeceler #istanbul #alphachallenge
Read more
“Her şerde vardır bir hayır” lafını dilimize pelesenk ettiğimiz şu günlerde tek avuntumuz, umudumuz. ...
Media Removed
“Her şerde vardır bir hayır” lafını dilimize pelesenk ettiğimiz şu günlerde tek avuntumuz, umudumuz. Her şeyin çok güzel olacağına olan inancımızla birçok şeyi başarabilecek ve göğüs gerebilecek bir dikliğe sahibiz, evet ama bazen korkuyoruz sanırım yorulmaktan. Tek savaşımız başımıza ... “Her şerde vardır bir hayır” lafını dilimize pelesenk ettiğimiz şu günlerde tek avuntumuz, umudumuz. Her şeyin çok güzel olacağına olan inancımızla birçok şeyi başarabilecek ve göğüs gerebilecek bir dikliğe sahibiz, evet ama bazen korkuyoruz sanırım yorulmaktan. Tek savaşımız başımıza gelenler olmuyor yani anlayacağınız, kendimizle de savaşıyoruz kendimize yenik düşmeyelim diye. Galip gelinse de gelinmese de daima yanyana olabileceğiniz insanlarla savaşa girmek gerektiği, kimseye güvenilmemesini öğreten şu hayatta yürekten inanan insanlarız birbirimize. O yüzden diyebiliyoruz ki, biriktirdiğimiz insanlara da inanmalı buna benzer bir inançla. Arınmalı ve savaşımıza kendimiz gibilerle devam etmeliyiz diye düşünüyoruz. Kimseye kin gütmeyerek, nefret barındırmayarak, zamanında çok sevdiğimiz herkesi içimizde özgür bırakıp her şeyin en iyisini onlar için dileyerek uzaklaşıyoruz buralardan. Çok önemli işlerimiz, gereksiz onca şey için kalmayan vaktimiz ve ideallerimiz varken daha fazla sayamıyoruz yerimizde inanın. Başka şeylerle uğraşırken geride bıraktığımız onca insana selam olsun, güzel insanlarsınız ama bazen uzaktan daha güzelsiniz. Geç kalınmış bir hoşçakalla uğurladım içimden yaşanmışlıkları, size de uğurlar ola.
Read more
Kendimi bildim bileli hep gidesim var. Ömür boyu kendimi hiç bi yere ait hissedemedim. Hep bi arayış. Hep ...
Media Removed
Kendimi bildim bileli hep gidesim var. Ömür boyu kendimi hiç bi yere ait hissedemedim. Hep bi arayış. Hep bi bekleyiş. Hep bi 'bu sefer gemiyi' bulacağım umudu. Kırıldım mı, yoruldum mu, sıkıldım mı hepsinde ortak isteğim, gitmek. Kısacası hayat felsefem "gitmelere doyamamak" Bunların ... Kendimi bildim bileli hep gidesim var. Ömür boyu kendimi hiç bi yere ait hissedemedim.
Hep bi arayış.
Hep bi bekleyiş.
Hep bi 'bu sefer gemiyi' bulacağım umudu.
Kırıldım mı, yoruldum mu, sıkıldım mı hepsinde ortak isteğim, gitmek.
Kısacası hayat felsefem "gitmelere doyamamak"
Bunların hepsi belki de gitmek istediğimde gidemediğimden. Belki her istediğimde gidebilseydim kalmayı tercih ederdim.
Ama kalmak bana göre değil sanırım. Çünkü kalmak durağanlık gibi bişey. Oysa gitmek kelimesinde bile hareket var sanki.
Mesela dalgaları çok severim. Niye? Gidip-geldikleri için. Durağan olmadıkları, canlı oldukları, ses verdikleri ve yolculuk esnasında içerdeki pislikleri dışarı attıkları için.
Bazen otomobille müzik eşliğinde gitmeyi çok özlerim. Sessizce sadece çevreyi izleyerek gitmeyi.
Yürümeyi çok severim. Hızlı hızlı yürürken kafamdakilerden, duygularımdan gittiğimi hissederim.
Sezen Aksu "git-me kal n'olursun. .." diyor ya şarkıda. Gitmeyi kafaya koyan için kalmak işkence olur bunu bilmiyor mu Sezen abla acaba? "Git ama geri gel" dese çok daha iyi olurdu bence.
Gidesin varsa gitmelisin. Zaten ardında yüreğinden parçalar bırakmışsan nasılsa geri geleceksin.
Gitmek güzel şey. "Giden gitsin sen şarkılar söyle" eşliğinde yolcu etmek gerek gidenleri. Selametle git ve gel demeli. 🌹
Read more
Gittiğim 50’nin üstünde ülke, 200’ün üstünde şehir, kasaba ve köyün içinde, hatta Avrupa’nın ...
Media Removed
Gittiğim 50’nin üstünde ülke, 200’ün üstünde şehir, kasaba ve köyün içinde, hatta Avrupa’nın neredeyse hatrı sayılır pek çok şehrini ve Uzakdoğu’yu da gören biri olarak aklımın kalbimin iliklerime kadar, kendi topraklarım dışında titrediği tek yerdi Beyrut... Buraya gelmeyen birine ... Gittiğim 50’nin üstünde ülke, 200’ün üstünde şehir, kasaba ve köyün içinde, hatta Avrupa’nın neredeyse hatrı sayılır pek çok şehrini ve Uzakdoğu’yu da gören biri olarak aklımın kalbimin iliklerime kadar, kendi topraklarım dışında titrediği tek yerdi Beyrut...
Buraya gelmeyen birine Beyrut’u anlatmak, tasvir etmek çok güç...
Ama gelemeyene de, burada gibi hissettirmek benim işim sanırım.
Beyrut’a gidip, bu kadar etkilenmeden dönebilirsiniz.
Yapacak pek bir şey yok, peki nesi bu kadar etkiledi sizi derseniz;
Hiç bir şey olmadan çok hikaye barındırdığı için.
Bana bizim topraklarımızı andırdığı için.
İçimdeki kadına da, kız çocuğuna da hala bir şeyler öğretebildiği için etkilendim.
Çok mutlu olmuyorsun gezerken ama ufacık bir detay görüp üzerine saatlerce düşünebiliyorsun.
Sonra iç geçirdim birden.
Profesyonel gezgin olmak, yazmak, gördüklerimi paylaşmaktan duyduğum haz muazzam.
Beyrut’ta Al Manara’da yürürken, Hamra’da otelimizden çıkıp, Corniche’de günü böyle batırırken,
Buraya gelen biri ya çok sever, ya hiç sevmez dedi Beyrut’lu Nadim.
Ne doğru!
Ah Nadim demek geldi içimden.
İşte o zaman içimde inanılmaz bir heyecan belirdi;
Türkiye’yi anlatmak istedim ona.
Evet güneşin buradaki kadar farklı doğduğu, bu kadar hikayeli, konuşur gibi battığı bir yer yok ama şahane battığı kumsallarımız var bizim de demek istedim ona.
Türkiye’de sahip olduğumuz coğrafyaları, inci gibi denizi, günün battığı pırlanta gibi kumsalları, insanımızı anlatmak istedim.
Çok daha fazlasıyız aslında.
İnsanımızla, tarihimizle, hikayelerimizle, hala dört mevsimi yaşayan muazzam bir doğamız var.
Hala kıymeti bilinmeyen, bilinse sarıp sarmalanacak ne çok yerimiz var bi’ bilsen demek istedim.
Kim bilir belki bu yaz, kendi ülkemin henüz benim bile keşfetmediğim, sizin bile bilmediğiniz bir sahil şeridinde günü batırırız beraber, köylülerin buyur ettiği sofralarda sohbetler ederiz ateş böceklerinin yanı başında.
Kim bilir belki bir gün.
Beyrut benim içimi titrettiği gibi, başka bir Türk’ün, sizin, onun ya da bizim buraları hiç görmemiş bir yabancının içini titretir belli mi olur?
Bu bahar güzel başladı, yaz bambaşka olsun🌅🌍 #beirut #beyrut #lebanon #BestJobInTurkey #turkiyenineniyiisi #alicozlem
Read more
<span class="emoji emoji1f302"></span> Otobüsten iner inmez yeni aldığım siyah şemsiyemi açtım. Başımı kaldırdığımda durağın köşesine ...
Media Removed
Otobüsten iner inmez yeni aldığım siyah şemsiyemi açtım. Başımı kaldırdığımda durağın köşesine telleri çatır çatır kırılmış, ahı gitmiş vahı kalmış bir başka siyah şemsiyenin bırakıldığını gördüm. Üzüldüm. Tam önünden geçerken rüzgâr öyle sert esti ki benimkinin de bir teli kırıldı. ... 🌂
Otobüsten iner inmez yeni aldığım siyah şemsiyemi açtım. Başımı kaldırdığımda durağın köşesine telleri çatır çatır kırılmış, ahı gitmiş vahı kalmış bir başka siyah şemsiyenin bırakıldığını gördüm. Üzüldüm. Tam önünden geçerken rüzgâr öyle sert esti ki benimkinin de bir teli kırıldı. İçimden okuduğum lanetleri burada izah etmeyeyim. 😄 Heba olan kaçıncıydı? Yılmadım. O sakat kaldı ama ıslak havalarda idare etti. Ben de açamadığım vakitlerde onu çantamda taşıdım. Böyle karşılıklı bir ilişki doğdu.
Şemsiyem gün içinde hep aklımdaydı. Bugün dışarda yağmur yağarken, ben Pollock'un kitabına yeniden göz atarken başka "şemsiyeler" piyasaya çıktı. Şemsiyemle ilişkim kitaptaki Parisienne'lerinkinden farklıydı. 😎 Performans aksesuarı olarak, yani beni hem saklasın hem ortaya çıkarsın diye açmamıştım. Kendimi mi kandırıyorum? Şemsiyeyi sadece ıslanmamak için mi kullanırız? 😏
19. yüzyılda Paris, köklü bir değişim geçirdi. Moda; kamusal alanı iyice zenginliğin, bedenin ve statünün sergilenme mekânına dönüştürdü. Büyük mağazalar açıldı; kapitalizmin moda anlayışı, vücut geliştirme ve sporun erkek bedenini yeniden şekillendirmesi gibi kadın bedenine müdahalede bulunarak burjuva lüksünü destekleyici bir araç haline geldi.
Monet, Renoir, Caillebotte... Hepsinin malikleri kadar özenle çizilen şemsiye figürleri var. 😉
=======================================
Louis Anquetin, Şemsiyeli Kadın/Woman with Umbrella, 1891, Tuval üzeri yağlıboya/Oil on canvas, Arkas Collection =======================================
The word "umbrella" comes from the Latin root word "umbra," meaning shade. Starting in the 16th century the umbrella became popular, especially in Europe.
The initial reception of the work of the Impressionists in the 19th century Paris was replete with the perception that paintings of modern life and the signs of consumer culture were all closely connected. When Gustave Caillebotte exhibited "A Rainy Day," it was the umbrellas that drew attention; their uniformity declares their mass production. Caillebotte portrayed these classic department-store purchases with as much care as their owners. Other artists too applied the same perception.
Read more
Burger listem sonunda hazır <span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻 Farklı damak tatlarına sahip olduğumuz için hepimizin sıralaması ...
Media Removed
Burger listem sonunda hazır 🏻 Farklı damak tatlarına sahip olduğumuz için hepimizin sıralaması elbette farklı olacaktır 🤗 Denediklerim arasında en iyi olanları listeye aldım sadece Ve emin olun aralarında çok az fark var. Listeye aldıklarım et konusunda güvenilir olan yerlerdir ... Burger listem sonunda hazır 💪🏻 Farklı damak tatlarına sahip olduğumuz için hepimizin sıralaması elbette farklı olacaktır 🤗
Denediklerim arasında en iyi olanları listeye aldım sadece 😋 Ve emin olun aralarında çok az fark var. Listeye aldıklarım et konusunda güvenilir olan yerlerdir 👍🏻 Değerlendirme yaparken et, ekmek, fiyatlandırma, patates dahil mi ve güler yüz gibi kriterleri dikkate aldım. En çok dikkat ettiğim şey ise ette sinir var mı? Sinir varsa orası benim için biter 🤣🤣 1- @jimmysburgershop (Güler yüz göremedik pek.)
2- @ninedining (Etin önüne geçen sos konusu. Değiştiriyorlar, çok daha iyi olacak.)
3- @bob_bestofburger (Sanırım fiyat olarak en yüksek yer ve ilk zamanlara göre etin yağ oranı artmış.)
4- @zulaistanbul (Et değil sos ve ekmek akılda kalıyor, güler yüz sıfır.)
5- @odd.burger (Et azıcık daha yumuşak olursa tadından yenmez.)
6- @akalipub (İlk zamanlara göre lezzet düşmüş, yağ oranı artmış, sostan dolayı aşırı tuzluydu. Bir de yerken boğazınıza çok takılıyor, içeceksiz zorluyor, neden bilmem 😂) ❤️Bunların dışında merak ettiğim @willburgerbowl , @fireroomfoods , @broxburger , @snobstreetfood ve @thegrungysociety vardı. Ama zorunlu diyetten dolayı sadece kuzu burger ve vegan burgerleri yiyebilecek durumdayım 🤪 Belki eşimden faydalanırım bu konuda 🤣🤣 ⁉️Önceden denenip aşırı üzmeyenler: @basta_food (Kuzu burger var tekrar deneyeceğim. Önceki yediklerimde sarımsak kabuğu ve sinir çıkmıştı 🤦🏼‍♀️)
@ustadburger , @dobbys_burger_place , @ottomanburger ❌Hiç beğenmediklerim: Smash, Virginia Angus, Zapata, Black Angus, Daily Dana Caddebostan, Mezbaha, Burger Joint, Mini Eatery. Baltazar kanatlı eti çıktığı bakanlık tarafından yayınlandığı için asla gitmeyi düşünmedim. Tabi çoğu yer ete neler katıyor Allah bilir 🤷🏼‍♀️ ‼️Deneyip denememekte kararsız kaldıklarım: @biberburger , JBurger, @orasteakburgers , @cityburger , @hopdaddyburger
#art #amazing #burger #cute #delicious #dinner #food #follow #foodpics #foodporn #goodnight #night #hungry #happy #instagood #instafood #like #love #photooftheday #picoftheday #sweet #tasty #yummy #hamburger #meat #frenchfries #gastronomia #istanbul
Read more
Hindistandaki 10. Gün, Goa: öncelikle suradan baslamalıyım ki suan asıl sezonu değil eğer goaya ...
Media Removed
Hindistandaki 10. Gün, Goa: öncelikle suradan baslamalıyım ki suan asıl sezonu değil eğer goaya gelmeyi düşünüyorsanız asıl sezon kesinlikle ekimden sonra baslıyor, ben gittiğim yerlerde lokallerle takılmayı daha cok sevdiğimden benim için sorun ypl, belli başlı yerleri arasında ... Hindistandaki 10. Gün, Goa: öncelikle suradan baslamalıyım ki suan asıl sezonu değil eğer goaya gelmeyi düşünüyorsanız asıl sezon kesinlikle ekimden sonra baslıyor, ben gittiğim yerlerde lokallerle takılmayı daha cok sevdiğimden benim için sorun ypl, belli başlı yerleri arasında yine çok eski bir şiva temple, bir kilise ve gidilebilecek çeşitli yerleri mevcut yine de. Aksam normalde çılgın eğlenceler oluyomus ama malesef ben pazar aksamı sadece karaoke ve latin gecesinden birini seçmek zorunda kaldım. Seçimin latin gecesi olduğu için latin dansı yapan hintlileri izlemekle yetindiğimi söyleyebilirim, goanın manzarası inanılmaz, gelirseniz kesinlikle motosiklet kiralayın, yaklasık 750 rupi/2 gün kiralamanız mümkün (yaklasık 65-70tl günlüğü 30-35 tlye geliyor) yollar cok yeşil ve nefes alabiliyorsunuz. Varanasinin kalabalık ve kaosundan sonra bana cok iyi geldi. Bu arada köşe baslarında polis sizi bekliyor olacak, yakalanırsanız( sebep gerekmiyor rüşvet almak için sebep buluyorlar. 1500 rupi istiyorlar (140tl civarı) pazarlıkla 300e indirdikten sonra sonraki polislere zaten ücret ödediğinizi söyleyip geçebiliyorsunuz.) trick: para verdiğiniz polisin adını sorun ki sonrakine de ismini verip geçebilin:)
For the friends in the photo: it was amazing spending time with you guys! Thank you for the amazing time in joseph’s bar! Hope to see you all in #istanbul. Take care! #travelalive #sonsuzakadargezmek #hindistan #goa #india #locals #gezmek #incredibleindia
Read more
 #Repost @vanilay with @get_repost ・・・ Canım kızım😇 Sen doğdun, ben anne oldum ve başka bir boyuta ...
Media Removed
#Repost @vanilay with @get_repost ・・・ Canım kızım😇 Sen doğdun, ben anne oldum ve başka bir boyuta geçiş yaptım diyebilirim. Annelikle beraber birçok değişim yaşıyor insan. Hem daha yoğun hem de daha sade düşünüyor. Hayatımın tam merkezinde sen. Diğer herşey daha az önemli ya da önemsiz. ... #Repost @vanilay with @get_repost
・・・
Canım kızım😇 Sen doğdun, ben anne oldum ve başka bir boyuta geçiş yaptım diyebilirim. Annelikle beraber birçok değişim yaşıyor insan. Hem daha yoğun hem de daha sade düşünüyor. Hayatımın tam merkezinde sen. Diğer herşey daha az önemli ya da önemsiz. Kızdığım hırslandığım şeylere artık gülüp geçiyorum. Öte yandan, eskiden tepkisiz kaldığım şeylere ağlayabiliyor veya 2 saniye içinde dünyanın en paranoyakça senaryosunu kafamda kurup adrenalinin dorukların çıkabiliyorum. Ama hiçbir değişimden şikayetçi değilim. Tam tersine bana kattığın her özellik için ve varlığını bilmediklerimi ortaya çıkarttığın için minnettarım. İyi ki varsın, iyi ki kavuştuk birbirimize🙏🏻 İnşallah annem kadar iyi bir anne olurum ben de☺️Umarım onun bana tuttuğu ışık gibi ben de senin yolunu aydınlatırım. Hayatıma girdiğin için ve her anımız için şükrediyorum. Seni çok seviyorum💜
Read more
Ben İstanbul'dayım, kız arkadaşım Ankara'da, nasıl özlemişiz ama birbirimizi. O bana gel diyor, ...
Media Removed
Ben İstanbul'dayım, kız arkadaşım Ankara'da, nasıl özlemişiz ama birbirimizi. O bana gel diyor, ben ona. Ölücez sanki sevdadan. Özlem tak etti, gece otobüs bileti aldım, pat gittim Ankara'ya, aradım, dedim ben geldim sevdiceğim, nerdesin sen? Şaka mı yapıyorsun İstanbul'dayım ben, ... Ben İstanbul'dayım, kız arkadaşım Ankara'da, nasıl özlemişiz ama birbirimizi. O bana gel diyor, ben ona. Ölücez sanki sevdadan. Özlem tak etti, gece otobüs bileti aldım, pat gittim Ankara'ya, aradım, dedim ben geldim sevdiceğim, nerdesin sen? Şaka mı yapıyorsun İstanbul'dayım ben, sana süpriz yapmaya geldim dedi :D Hay dedim avradını sikeyim içimden, ama çaktırmıyorum. Önce gülüştük, sonra baya bildiğin kavga edip kapattık telefonu, böyle sürpriz mi olur lan diye. Cinnet halindeyim o kadar yol gelmişim. İçim içime sığmadı ama, dedim hanzo, kız da sana sürpriz yapıyor, neden gaza geliyorsun hemen. Düzelt şu durumu. Dedim onun yaptığından daha büyük bi sürpriz yapayım, atlayım ilk uçakla gideyim yanına. Sonra uçak bileti aldım, ilk uçakla yanına gidicem. Atladım gittim, dedim ben geldim bal surat, kıyar mı erkekin sana, nerdesin bakayım? O da İstanbul'dan Ankara'ya uçak bileti almış hemen, bana sürpriz olsun diye :D :D :D :D Allah dedim belamızı verseydi de havada çarpışsaydık. Gömüşseydik kafa kafaya da ölseydik havalarda. Abdestsiz misin kızım sen? Bu nedir? O da Allah senin belanı versin asıl, Romantik Komedi mi çekiyoruz şerefsiz, söylesene adam gibi geliyorum diye, kıçın başın oynuyo dedi :( Sonra bir küfürleştik allah sizi inandırsın bir küfürleştik, sevgilim Netlog'dan tut, Yonja'ya kadar her yerden engelledi, o derece. Ayrıldık sonra. O gün bu gündür ilişkide sürprize karşıyım kardeşim. Ne gerek var ya? Delikanlı olun azcık.
Read more
Çok önemli bir uyarı paylaşıyorum. Başka bir anne yazmıştı eski bir gönderi ama yine bahsetmek ...
Media Removed
Çok önemli bir uyarı paylaşıyorum. Başka bir anne yazmıştı eski bir gönderi ama yine bahsetmek istedim. Yeniden geçmiş olsun. #repost Bunların artık denetlenmesi gerekiyor. Çocuklarımızın hayatı bu kadar ucuz değil!!! BİZ YANDIK, SİZ YANMAYIN!!! Ilk ucan balonumuzla facianin ... Çok önemli bir uyarı paylaşıyorum. Başka bir anne yazmıştı eski bir gönderi ama yine bahsetmek istedim. Yeniden geçmiş olsun. #repost
Bunların artık denetlenmesi gerekiyor. Çocuklarımızın hayatı bu kadar ucuz değil!!! BİZ YANDIK, SİZ YANMAYIN!!!
Ilk ucan balonumuzla facianin eşiğinden döndük!!! Hani şu heryerde satilan ucan balonlar var cizgi film karakterli. binbir çeşit. Çocuklar görünüşlerine özeniyor... Yıllardır hiç almadım tehlikeli oldugunu bildiğimden değil gereksiz bir oyuncak olduğunu dusundugumden. İlk kez aldik. Kucuk kumla (Gemlik) sahildeki bir satıcıdan. Normalde uçan balonların helyum gazı ile doldurulmasi gerekiyor ve helyum tehlikeli bir gaz degil. Ama uckagitcilar artık ona da el atmislar. Başımıza bu kötü olay geldikten sonra arastırdım ki. Tanesi 5 tl ye satılan bu balonların içinde helyum gazı degil KARBIT VE LAVOBO ACICI kullaniliyormus Ki maliyetleri ucuz olsun. Ve bir bomba kadar etkisi varmis!!!... Maalesef ki bizimki de oyleymis. Kızımın elinde bomba gibi bir sesle patladı ve ateş topuna dondu. Saniyeler icinde elleri tamamen yandı. Alevi sönmüyor balonun naylonu vucudunuza yapışıp ayrılmıyor. Ben yanindaydim ve şükürler olsun ki anında mudahale ettim. Ya olmasaydim ??? Ellerinde 2. Dereceden derin yaniklar var sağ bacağının üst kisminda da... ilk mudahalesini acil serviste genel cerrah yapti Ve soyledigi ilk sey cok sansliymissiniz kirpikleri, sacları da yanmış, Sukur ki gozleri ve yuzu yanmamis!!! Yani daha kotusu olabilirdi!!! uzerinde kiyafet olsaydi alev alip tutuşabilirdi daha bir cok kotu senaryo... ellerinde derin yaniklar oldugu icin sinirlerin zarar gorme ihtimaline karsilik Plastik Cerrahında tedavimiz devam ediyor. Bugun 4. günümüz ve en az 10 gun boyunca da pansumanlarımız devam ediyor olucak. Umuyoruz ki bu kötü tecrubenin izlerini omur boyu taşımak zorunda kalmaz minik prensesim.... Bu gönderiyi tüm annelere tüm ebeveynlere farkındalık oluşturmak için yazdım. Çoğu kisi maalesef ki bu balonların tehlikesini bilmediği için almaya devam ediyor. Lütfen paylaşın herkes okusun cocuklarının incecik bileğine bir bomba bağlamasınlar...
NECLA SEVİNÇ @neclasevinc
lütfen paylaşalım ki başka çocuklar yanmasın😢
Read more
Yusuf Selim paşamın kuranını okuttuk. Bir kaç teşekkür için bu postu paylaşmak istedim. Hayal ...
Media Removed
Yusuf Selim paşamın kuranını okuttuk. Bir kaç teşekkür için bu postu paylaşmak istedim. Hayal ettiğimden daha güzel çikolatalarımızı hazırladığı için @serapcadusler Serap hanım’a; gördüğüm an hayran kaldığım oğlumun tulumu için @babykonsept1 Ayşegül hanım’a; bu güzel günde bizi ... Yusuf Selim paşamın kuranını okuttuk. Bir kaç teşekkür için bu postu paylaşmak istedim.
Hayal ettiğimden daha güzel çikolatalarımızı hazırladığı için @serapcadusler Serap hanım’a; gördüğüm an hayran kaldığım oğlumun tulumu için @babykonsept1 Ayşegül hanım’a; bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan yakınlarımıza ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Ama en çok da eşime teşekkür ederim. Beni yalnız bırakmadığı için, hayal ettiklerimi gerçeğe dönüştürdüğü için, diğer yarım, en güzel yanım olduğu için çok teşekkür ediyorum. Bu sayfada kendisine ilk defa böyle bir şey söylüyorum 💕
İyi ki varsın, iyi ki varsınız 💞

#kırkmevlüdü #yusufselimpaşa #oğlum #çıtırkurabiyeler #limonata #çikolata #magnet #banner
Read more
Sevmişimdir herdaim farklı yerlerı yeni insanlar yeni yerler yeni işler yeni mekanlar hep çeker ...
Media Removed
Sevmişimdir herdaim farklı yerlerı yeni insanlar yeni yerler yeni işler yeni mekanlar hep çeker beni ...️duramam biryerlerde adına siz gezmek deyın ben sanat ve bilgi diyeyim ne fark eder... bir yiğin bilgi sevgi dostla dönerim severim herşeyi çoook ama çokkk Sevdirsin Rabbim beni ... Sevmişimdir herdaim farklı yerlerı yeni insanlar yeni yerler yeni işler yeni mekanlar hep çeker beni ...☺️☺️duramam biryerlerde adına siz gezmek deyın ben sanat ve bilgi diyeyim ne fark eder... bir yiğin bilgi sevgi dostla dönerim severim herşeyi çoook ama çokkk Sevdirsin Rabbim beni sevdiklerine hemdee çoook bir dua bir muhabbet ederim yalansız içten🤲🤲içimden geldiğinden kim nasiplenir kim bilir benim yolum saman yolu ... sonu sevgiye dayanan karşılık beklemeden içimden geldiği gibi sorusuz sorunsuz.. Yürüyorum yollarda.. Dermanımı veren Rahmana hamdü senayla...hcr vesselam
Read more
 #tavsiye; İçerisinde bulunduğumuz şu sıcak havalarda hele ki mersin gibi nemin %90'ı bulduğu ...
Media Removed
#tavsiye; İçerisinde bulunduğumuz şu sıcak havalarda hele ki mersin gibi nemin %90'ı bulduğu havalarda bebeğimi emzirmek ona işkence etmek gibi geliyor bana! O kadar çok terliyor ki emme esnasında, uykusu geldiğinde asla o terli haliyle yatırmak içimden gelmediği için mecbur üstünü ... #tavsiye; İçerisinde bulunduğumuz şu sıcak havalarda hele ki mersin gibi nemin %90'ı bulduğu havalarda bebeğimi emzirmek ona işkence etmek gibi geliyor bana! O kadar çok terliyor ki emme esnasında, uykusu geldiğinde asla o terli haliyle yatırmak içimden gelmediği için mecbur üstünü değiştiriyorum. Bu yüzden mızmızlandırıyorum ve sonra yine emmek istiyor.. Kısaca kısır bi döngü.. O yüzden yaz ayıyla birlikte Ela'yı daha çok biberonla beslenmeye başladım. Hamileleğimde uzun araştırmalarım sonucu en iyi markanın Avent olduğuna karar vererek onu almıştım. Emzirme aralarında sağdığım sütleri verirken de gayet memnunduk. Ancak ne zaman ki ağırlıklı biberonla beslemeye geçtim bebeğimin kusmaları başladı. Başlangıçta anlamadığım için sütümün tadı mı değişti diye bile kendimi üzmüştüm. Hatta çıkartmaya devam edince gittim mama da aldım. Yok. Onu daha da kustu. Sıcaktan mı iştahsızlaştı acaba diye düşündüm. (Doktorum aşırı bilgisiz ne sorsam bilmiyor) Çevremdekiler başka mama mı denesen belki sütünü istemiyordur dedi. Ama yok asla başka mama denemezdim! Ya o ya hiç! Kendi kendime düşünmeye başlarken tekrar anne sütüne geçtim. Bu arada da mamadan nefret ettirdim. Ona da çok üzüldüm. Kusmalar devam edince birkaç gün de kendimi üzdüm. Sonra birden aklıma geldi; Biberon! Hemen bebek mağazasına gittim. Giderken aklımda Nuk vardı ama Mam markayı ilk kez görmüş olmama rağmen üzerinde yazanlara ve görüntüsüne bayıldım! O gün biberon almadan eve geri gelip hemen araştırdım. Ve mükemmel bi marka olduğunu öğrendim❤Ayrıca fiyatı da çok uygundu(Sırayla;6-7-5€) Hemen gidip Mam biberon(2) ve suluk aldım. Ve Ela da hemen kabul edip sevdiği gibi kullandığımız şu iki haftadır da hiç kusmuyor😍😊💓 #şiddetletavsiyeederim❤
Read more
🖋 Nasıl eski fotoğraflara baktığımızda nostaljik bir yolculuğa çıkıyorsak, yazılarımızı okuyunca ...
Media Removed
🖋 Nasıl eski fotoğraflara baktığımızda nostaljik bir yolculuğa çıkıyorsak, yazılarımızı okuyunca da kalemin ucunu kırışımızdan yazının değişmesi, sıkılıp hızlandığımızdan yazının bozulması teker teker hatırlanır. İzleri bellidir. Ama önemli olan bunlar değildir. Günlüğümüzü ... 🖋
Nasıl eski fotoğraflara baktığımızda nostaljik bir yolculuğa çıkıyorsak, yazılarımızı okuyunca da kalemin ucunu kırışımızdan yazının değişmesi, sıkılıp hızlandığımızdan yazının bozulması teker teker hatırlanır. İzleri bellidir. 😄
Ama önemli olan bunlar değildir. 😌 Günlüğümüzü aylar sonra açıp okuduğumuzda veya yazdığımız bir şiir aklımıza geldiğinde yaşanan his bambaşkadır. Fotoğrafa bakınca bu hissi alamam. Yazıya "bambaşkalık" katan bir sihir vardır. Bulamam!

Yazı, hayata attığımız imzadır. "Benim de fikrim var, duygularım var, aktarmak istediğim bilgilerim var" deme arzusudur. Ne kadar açıldığınıza bağlı olarak... Bestseller romanınız binlerce kişiye ulaşabilir. Mektubunuz sevdiğiniz kişilere... Makaleniz üç-beş ilgiliye... 😄 Veya kendinize... Hayallerinize... Enheduanna, dünyanın ilk yazarı ve şairi kabul ediliyor. Tarihi "ilkleriyle" ezberlemeye meraklı olanlarca pek bilinmez. Çünkü kadındır! 🙄 İnanılmaz(!) Yakındoğu'da böyle bir şey mümkün müdür? Neler mümkün görseler!
Akad kralı Sargon'un kızı olan Enheduanna, Ur şehrindeki Ay Tanrısı'nın tapınağında başrahibeymiş. Babasının otoritesini kurması için çeşitli inanışları yakınlaştırmada Sümer kültüründen yararlanmış. Böylece şiirlerini Tanrıça İnanna'ya yazması gerekmiş. 😊
Enheduanna'nın bir taş disk üzerinde tasviri mevcut. Bende fotoğrafı olmadığından ve daha çok yazmanın "emekçi" yönüne vurgu yapmak istediğimden Asur sarayından iki kâtibi seçtim. Biri yabancı. 😉 =======================================
Assyrian palaces teemed with scribes who worked with cuneiform and sometimes also with other scripts, most importantly the Aramaic alphabet. But there was only ever one "Palace Scribe" (ṭupšar ēkalli) in Assyria. He was in charge of the state archives and was one of the king's most trusted officials. The Palace Scribe managed the state archives of Assyria and organised the written communication and documentation of king, palace and state.
Photo: Relief carving from the central palace at Nimrud showing two Assyrian scribes (ca. 728 BCE). The first scribe writes Assyrian on a clay tablet with a stylus while the second records the same information in Aramaic on leather or parchment.
Read more
Selam <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️ Bu fotoğrafı görünce içimden geçenleri bahaneyle paylaşayım, teşekkür edeyim istedim ...
Media Removed
Selam 🏼‍♀️ Bu fotoğrafı görünce içimden geçenleri bahaneyle paylaşayım, teşekkür edeyim istedim Bilirsiniz ne kendim hakkında, ne verdiğim eğitimler/programlar hakkında ne de işletmecisi olduğum “zihin-ruh-beden bir bütündür”diyerek çalışmalarımızı profesyonel bir bakışla ... Selam 😍🙋🏼‍♀️ Bu fotoğrafı görünce içimden geçenleri bahaneyle paylaşayım, teşekkür edeyim istedim 💕 Bilirsiniz ne kendim hakkında, ne verdiğim eğitimler/programlar hakkında ne de işletmecisi olduğum “zihin-ruh-beden bir bütündür”📍diyerek çalışmalarımızı profesyonel bir bakışla sürdürdüğümüz @supraspawellness 🌱 hakkında pek konuşmam, yazmam ama içimden geldi şuan😃 Mutlu oluyorum gördükçe paylaşılanları, duydukça konuşulanları... Çünkü paranız varsa size dört duvar olarak verilen her yeri masraf yaparak görüntüde ve kağıt üzerinde bir işletmeye çevirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda “money talks” devreye girer😉 Fakat parasını verip kurduğunuz işletmenin realitede “işlemesi”, büyük bir aileye dönüşebilmesi bambaşka bir konudur... Bak işte bu nokta; money talks’ın yetmediği noktadır☺️ .
.
Bizim bir “spa’dan fazlası” olduğumuzu düşünen, bunu @senayurdakull gibi her ortamda herkesle paylaşan, güvenilirliliğimizin artmasına farkında olmadan büyük destek veren, sevdiğini, ailesini, dostlarını hiç bir karşılık beklemeden bize yönlendiren (arkadaşını getirene bir seans hediye gibi😃 asla yapmadığımız), hatta geldiğinde eksik birşey gördüğünde tamamlamamızı istemek yerine bir sonrakinde kendi alıp bize veren🙈 yada kahve içmeyi sevdiğimizi bilip gittiği ülkeden bize kahve taşıyan ne güzel insanlar biriktirmişiz biz🙏🏻 .
.
Düşmanlarda (sektörel) var tabi biriken☺️ , bir büyük teşekkürde onlara, iyi ki varlar, çünkü attıkları taşlar ile uyumama, dalgın kalmama, tedbiri elden bırakmama, hata yapmama, boşvermeme, boş bırakmama, yalan dolu ticari oyunlara boyun eğmeme asla izin vermediler. Bunları yaparkende akıllarını kaybetmişcesine çok “gürültü” yaptılar fakat ben bir #vipassana ’cı😃olarak onlar gibi gürültü yapamayacağım için sessiz kalmayı, onlar yokmuş gibi davranmayı seçtim ama hep var olduklarını bildim😉 ❤️.
.
Ha “bunca karmaşada, koşturmacada yorulmadın mı Hülya?” diyorsan, evet çok yoruldum ammavelakin yorgunluklarıma çok şey borçluyum. Yıllardır. Her konuda. Ve ben, beni o yoranlar sayesinde büyüdüm, hep öğrenen kalarak olgunlaştım, sessizleştim, sessizleştikçe derinleştim. 🙏🏻 .
.
.
#hülyakonar .
.
#işhayatı #psikoloji #supraspa #mashattan #maslak #massportclub #spafoni
Read more
Edağğ fotomu beğen ne olur.<span class="emoji emoji1f61e"></span> Önceden kişisel sayfamdan 1 cevap aldım ama bu sayfadan 0... Biliyorum ...
Media Removed
Edağğ fotomu beğen ne olur. Önceden kişisel sayfamdan 1 cevap aldım ama bu sayfadan 0... Biliyorum meşgulsun.İki sette gidiyosun ama ara sıra girdiğinde ne olur bitane cevap,beğeni veya yorum bırak.Seni gerçekten çook seviyorum.Pis Yediliden beri herşeyinle herşeyimsin Cimbom'la ... Edağğ fotomu beğen ne olur.😞
Önceden kişisel sayfamdan 1 cevap aldım ama bu sayfadan 0...
Biliyorum meşgulsun.İki sette gidiyosun ama ara sıra girdiğinde ne olur bitane cevap,beğeni veya yorum bırak.Seni gerçekten çook seviyorum.Pis Yediliden beri herşeyinle herşeyimsin💓
Cimbom'la tanıdım,
Tuğba'yla ilk kez beyaz perdede izledim,
Zeyno'yla seni ekranda görme hasretim bitti,
Ceren'le beyaz perdede çok büyük bir yapımım içinde gördüm,
Elif'le çok daha farklı bir rolünü izliyorum,
Şimdide Ceren'i dönüşünü bekliyorum💓💕💖💞💘
Sende o tatlılık,sempatiklik,içtenlik,samimiyet oldukça hep idolüm olacaksın💎
Herkes için mükemmel olmayabilirsin,ama bu benim için mükemmel olduğun gerçeğini değiştirmez!❤️
Ben senin yüzünü gülüşün için,gözlerin için,doğal bakışların,pırıltılı gülüşlerin için seviyorum.👀💁
Herhalde seninle Kafayı bozdum.🙈🙉🙊
Bu Yazıyı yazmak sabah içimden geldi.✨🌟
İnşallah yorum yapıp beğenmekten senin içinden gelir✌️
Sen benim prensesim,meleğim,kelebeğim,sarışım,cimbomum,gökyüzüm,hayalimsin🌸
En kötüsüde hayaller kuruyorum seni görmek için ama yaşayamıyorum...🌹😞
Seni Seviyorum💛
I Love You💜
Ich Liebe Dich💙
Ti Amo💚
Her dilde ayrı seviyorum🌸
Sen çok özelsin🍃🌻
Idol olmak için en uygun en dadlu kişiliksin💋💗
Bi de senin hayranlarına yazdığım bişey meşurdur;
-Sevgilerr💕
Bana neden sonunda;
-Sevgilerr💕
Yazan bi yorum yok😵😧😿
Valla Osman(kedin) Yanındayken Yanlışlıkla fotoma iki kere tıklasa razıyım.😹😻
Aslında seni gördüm🙀
-Rüyamda🔮
-Televizyonda📺
-Tablette🌸
-Telefonda📱
Gördüm😕
İçini Ayrı,Dışını Ayrı Seviyorum💕🌸
Aslında daha yazabilirim ama okumaya vaktin olmayabilir diye bu kadar yeter😬❤️
.
.
Edayı etiketler misiniz?💓💎
.
.

#EdaEce
#Edaist
#EdaAblaSilayiGör
#EdayaAntiOlanlaraAntiyiz
#GözleriGüzelEdaEce
#20HaziranMucizem
#İlişkidurumukarışık
Read more
Sağlıklı beslenmeye niyet ettiğimden bu yana mutfağımda pek kek, börek pişirmiyorum. Sonunda ...
Media Removed
Sağlıklı beslenmeye niyet ettiğimden bu yana mutfağımda pek kek, börek pişirmiyorum. Sonunda çocuklar isyan edince pratik bir pasta yaptım ama kendime de Kuşkonmazlı Şehriye Salatası yaptım. Kuşkonmaz benim en sevdiğim sebzelerden birisi. Normalde kremalı makarnasını yapardım ... Sağlıklı beslenmeye niyet ettiğimden bu yana mutfağımda pek kek, börek pişirmiyorum. Sonunda çocuklar isyan edince pratik bir pasta yaptım ama kendime de Kuşkonmazlı Şehriye Salatası yaptım.

Kuşkonmaz benim en sevdiğim sebzelerden birisi. Normalde kremalı makarnasını yapardım ama şimdi dikkat ettiğimden kremalı halini pişiremedim.

Bu salatayı yabancı bir sitede görmüştüm. İsmini hatırlamıyorum 🙁 Oradaki tarifte şehriyeyi tavuk suyu ile haşlıyorlardı. O şekilde pek hoş gelmediği için ben makarna haşlar gibi sade suda haşladım. Nefis oldu bence.

Kuşkonmazlı Şehriye Salatası İçin Malzemeler

1 Çay Fincanı Arpa Şehriye
3 Su bardağı Sıcak Su
1 Tatlı kaşığı Tuz
1 Demet Kuşkonmaz
1 Yemek kaşığı Zeytinyağ
1/2 Limon Suyu
Kuşkonmazlı Şehriye Salatası Nasıl Yapılır ?

Kuşkonmazı ve şehriyeyi haşlamakla işe başlayacağız.
Tencereye 3 su bardağı sıcak suyu ve tuzu ilave edin.
Kaynadığında şehriyeleri ekleyin ve karıştırarak haşlayın.
Şehriyeler haşlandığında süzün ve aynı suyu tekrar tencereye alın.
Suyun içine yıkayıp doğradığınız kuşkonmazları ekleyin ve 4 dakika haşlayın.
Haşlanan kuşkonmazları süzün ve soğuk sudan geçirip şehriyenin içine ekleyin.
Son olarak zeytinyağ ve limon suyunu ekleyip karıştırın.
Tuzu az gelirse tuz ilave edin.
Afiyet Olsun♥

#kuskonmaz #kuskonmazsalatasi #salatatarifleri #salata #food #foodporn
Read more
 #asker #amasya #bozkurtlar #vatan Tarih : 02.01.2019 Seninle ilk tanıştığımız zamanda ayaz ...
Media Removed
#asker #amasya #bozkurtlar #vatan Tarih : 02.01.2019 Seninle ilk tanıştığımız zamanda ayaz bir soğuk vardı ama içtenliğin ve sevgin bana en güzel yaz günlerini yaşatırdı..365 günlük bu sürecimiz başlarken sevdiğim senin yokluğunda göğnümde açtırdığın çiçekleri senin için sulamaya ... #asker #amasya #bozkurtlar #vatan
Tarih : 02.01.2019
Seninle ilk tanıştığımız zamanda ayaz bir soğuk vardı ama içtenliğin ve sevgin bana en güzel yaz günlerini yaşatırdı..365 günlük bu sürecimiz başlarken sevdiğim senin yokluğunda göğnümde açtırdığın çiçekleri senin için sulamaya devam edeceğim..3 senedir birlikte sabırla beklediğimiz Göğe Bakma Durağından kısa süreliğine ayrılıyor olsan da ben senin için en güzel şekilde bakacağım o durağa..Sen benim börteçinem(erkek bozkurt) ben senin asenanım(dişi bozkurt)..Her zaman dediğimiz gibi sevdiğim konu Vatansa gerisi teferruattır!Değil 365 gün yıllarca da beklerim ben seni..
Ne Mutlu Türküm Diyene ! 🇹🇷 Şimdi sen gidiyorsun ya;
Takılıp rüzgârın kanatlarına…
Bilmediğim diyarlarda mekân kuracaksın.
Senin gitmen bir şey değil,
Beni yüreğimden vuracaksın.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Aklar düşecek yine saçlarıma…
Hüzün kokacak karşı dağın bulutları,
El edecek düşlerime;
Baygın bakışlım,
Ceylan gözlerin.
Yanık türküler söyleyecek
Gökçebel’in Kerem’i
Kezzapla yakacaklar
Sol yanımda yaramı.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Ellerim boşlukta kalacak.
Gerçekler senin heybende,
Benim hayallerim ne olacak?
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Zil takıp oynayacak yarasalar.
Biliyorum bana kucak açacak
Senin bilmediğin mağaralar.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Ben de gideceğim
Geri gelmeyenler diyarına…
Ne yüzümü göreceksin,
Ne adımı anacaksın,
Ne sana sözler söyleyeceğim,
Ne de sen bana kanacaksın…
Ben geri gelmeyenler diyarında gözlerken yollarını,
Sen baharda çiçek açıp,
Sevdalar sunacaksın.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Bak yine hüzün çöktü dağlara,
Yine karardı Gökçebel’in başı,
Yine ay küstü gecelere,
Yine yıldızlar kaydı birer birer
Yine ben yalnız,
Yine ben kimsesiz,
Yine ben şiirler yazıyorum;
Kara bulutlar üstüne,
Yine türküler söylüyorum; “Bu feleğin kastı ne”
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Huzuru alıp gözlerimden,
Bırak vedalar sona kalsın,
Ben gözlerime topladım yağmur bulutlarını,
Sen git ki,
Yağmurlar yağsın..
Read more
Bu yazıda biraz kendimden geçmişimden anlatacağım. Bunları yazarken gerçekten içimden geldiği ...
Media Removed
Bu yazıda biraz kendimden geçmişimden anlatacağım. Bunları yazarken gerçekten içimden geldiği için yazıyorum. Hayatta hepimizin başına gelmiştir. Kıskanç insanlar. Seni çekemeyen, senin başarılı olmanı istemeyenler. Halbuki siz onlar için her zaman iyilik, güzellik, kardeşlik, ... Bu yazıda biraz kendimden geçmişimden anlatacağım. Bunları yazarken gerçekten içimden geldiği için yazıyorum.
Hayatta hepimizin başına gelmiştir.
Kıskanç insanlar. Seni çekemeyen, senin başarılı olmanı istemeyenler.
Halbuki siz onlar için her zaman iyilik, güzellik, kardeşlik, birlik ve beraberlik düşünsenizde onlar hiç bir zaman öyle düşünmemişlerdir.
Kardeş, canım dedikleriniz en çok canınızı yakanlar olmuşlardır.
Evet aynen öyle.
Belki aranızda şöyle düşünenler vardır.
Ya Resul hayata biraz güzel bak herkes hayal kırıklığı yaşamıştır geçer.
Ama size birşey söyleyim mi? Biz hayata her zaman güzel bakıyorduk.
Biz güzel bakmaya çalışırken bize güzel gözüken insanlar bu ışığı benden, bizden aldılar.
Bunu şu an eminim okuyan size bahsettiğim kişiler anlar. Ama kimseye laf sokma derdinde değilim.Biliyorum kalbi güzel, niyetleri temiz Aslanlarsınız BU YÜZDEN SİZDE YANILMAYIN! Sizleri gerçekten seviyoruz.
Evet geldik vatanımıza ve çok mutluyuz.
Evet geri dönmemizi dört gözle bekleyenler var. Ama hala bu yazıyı yazmama rağmen hiç düşünceleri değişmedi, işte kötü her zaman kötü kalır.
Şimdi anladınız mı...
Biz o ışığı o umudu sizinle tekrar yakaladık.
Sizler bizim her zaman en iyi destekçimiz oldunuz. Bizler sizleri çok sevdik.
Umarım bu yolda daha çok işlere hep beraber imza atarız.Umarım Rabbim size bizim çektiğimiz zorlukları yaşatmaz. Sizi bir yorum ile mutlu edebiliyorsam elimden geldikçe yetişebildiğim kadar cevaplarım.
Biliyorum hepsine yetişemem ama bize kırılmayın. Bizler sizler için burdayız.
Kısa bir süre için Almanyaya giriş çıkış yapma zorundayız ama çoğunlukla burdayız. Bundan sonra sizi asla yalnız bırakmayacağız, sizlerin bizi bırakmadığı gibi.
Bu yola beraber girdik ve bizim sizlere güvenimiz sonsuz. Şunu anlamıyorlar.
Bizim 3 kardeş olarak bi hikayemiz var.
Bu hikaye zamanı vakti geldiğinde anlıyacaklar ama bu hikayede yer alan sizlerde varsınız.
Son olarak şunu söylemek istiyorum.
İster gençler olsun ister bizden büyüklerimiz.
Kimsenin hakkını yemeyin. Kimseyi üzmeyin. Bırakın onlar konuşsun, bırakın onlar haklı sansınlar kendilerini. Sizin kalbiniz ve niyetiniz temiz oldukça, unutmayınki yolunuz da doğru yere varacaktır...
#shreddedbrothers
Read more
Bugün Bir Kraliyetin Merasimi hepimizin hayaller hayatlar konusu oldu... BBC izlenmediği kadar ...
Media Removed
Bugün Bir Kraliyetin Merasimi hepimizin hayaller hayatlar konusu oldu... BBC izlenmediği kadar izlendi.. hepimiz mavi taşlı yüzüğü parmaklarımızda hayal ettik. Bi an kendimi düşes sanmadım değil:) Akşam oldu tören bitti Ve Kadıköy düşesi Fatma geldi masamıza... Güzel kadın Fatma.. ... Bugün Bir Kraliyetin Merasimi hepimizin hayaller hayatlar konusu oldu... BBC izlenmediği kadar izlendi.. hepimiz mavi taşlı yüzüğü parmaklarımızda hayal ettik. Bi an kendimi düşes sanmadım değil:) Akşam oldu tören bitti Ve Kadıköy düşesi Fatma geldi masamıza... Güzel kadın Fatma.. Prenses olmaktan bi haber bugün evime ne zaman giderim ne götürürüm derdinde... Bütün gülleri satsa o günün prensesi o.... Oruç onun İçin şehadet gibi... O kadar sahipleniyor o kadar lezzet alıyor.... Fatma dedim en büyük hayalin ne bu hayatta? Ne isterdin? Nerede olmak? Ne olmak? Kim olmak isterdin? Hazırmısınız duymaya?? .
.
“Ayyy Tubii keşke bir Kuzinem olsaydı , çöreğimi kekimi pişiriyim... oturayım yanında çayımı içeyim.. Atayım odunu kömürü o yansın ben izleyeyim.. Kömür Sobam var hamd olsun çok güzel ama keşke bir kuzinem olaydı” dedi... Bi an göz göze kaldık Fatma’yla hayalmiydi yani bu? Bir kadının en büyük hayali lüks dediği şey isi,tozu külfeti olan bir sobamıydı şimdi? .
.
Ahh ettim içimden hepimiz için... Büyük hayaller peşinde koşmaktan mutsuzmuşuz meğer... Azı Bile çok gören bir kadının karşısında Arsızlığıma iç geçirdim.. .
.
Çingenelik yapma derken birisine iki kere düşünün... Bir çingeneden geliyor bu söz ‘ Şu hayatta çocuğumun yüzü gülsün, ocağımın altı yansın benim hayallerim pişsin dursun, karnım doysun varsın dünya kadar dert olsun ‘
.
.
Fatma’nın gülleri kadar güzel hayaline imrendim... Keşke o kadar hayaller kurup suya düşüreceğime, olduğum yere, halime vaktime şükretseydim de Ahh etmeseydim onca olan bitene.... Keşke...! #igers #likeforlike #aniyakala #bestoftheday #colors #yol #tagsforlike #objektifimden #mekanim #igturco #hayatakarken #hayatandanibarettir #like4like #igdaily #igworldclup #instafoto #vsco #picoftheday #photooftheday #streetphotography #igtravel #fotografhikayesi #nature
Read more
Annelikten beynim sulanmadı hiç. "supermoms" denilen şey nedir hiiç bilmiyorum. 40ı içindeyken ...
Media Removed
Annelikten beynim sulanmadı hiç. "supermoms" denilen şey nedir hiiç bilmiyorum. 40ı içindeyken çocuğumu içime sokasım falan da gelmiyordu. Üstün başarı ile 24saat ağlayabilen bebeğimle gerçekten müthiş bir ikiliydik. "ağlamana kurban olurum" gibi anaç cümleleri de hiç sarfedemedim. ... Annelikten beynim sulanmadı hiç. "supermoms" denilen şey nedir hiiç bilmiyorum. 40ı içindeyken çocuğumu içime sokasım falan da gelmiyordu. Üstün başarı ile 24saat ağlayabilen bebeğimle gerçekten müthiş bir ikiliydik. "ağlamana kurban olurum" gibi anaç cümleleri de hiç sarfedemedim. Üçlü koltukta kurduğumuz iki kişilik cumhuriyette iki yıl uykuya meydan okumuş güçlü bünyelerdik tabi. Fitlikten çıldırıyordum. Hamileyken "nekadar büyük bir karnın var ayol ikiz mi bu yoksa" diye hunharca gülenlerin verdiğim kilolar karşısında geçirdikleri şoktan çok etkileniyordum. Üstelik "diyet yapmıyorum, gece çikolata falan yiyorum" dedikçe çıldırıyorlardı. İşte  gerçek mutluluk buydu. Kızıma milyon tane elbise diksemde, hiç ana-kız kombini yapamıyordum mesela. Dudaklarımızı uzatıp selfie çekinmiyorduk. "yavrum, balım, tadım, iyi ki doğurmuşum, anasının gülü" gibi sevgi içerikli cümleler sarfedemiyordu duble yengeç beynim. "bir pazar gezmesi" diye baba-kız fotolarını çekip yayınlamak yerine, kıskanıyordum aşırı aşklarını. Süper annelik için düzenlenen seminerlere hiç katılmadım, ansiklopedi degl ama birkaç kitap karıştırdım tabi. Dantelli lohusa takımı da almamıştım,şipidik tüylü anne terliğide. Oysaki bazı arkadaşların telefonunda kokoş diye kayıtlıyım. Neyse, yengeçliğin getirisi olan aşırılığın ötesindeki duygusallığın zirvesinde olmam, ultra evcil olmam falan beni mükemmel anne  yapmadı. Emzirirken aynı zamanda halı silip, içli köfte yapamıyordum çünkü. Pijamayı yaşam tarzı yapmam ve kocama hakaret etmemem, kadınların "mutlu olduğuna inanmıyoooruuz" demelerine sebep oluyordu. Neyseydi, koskoca 6 yıllık annelik işinde çocuğumun  kısmetiydim ben. Yapılabilecek pekte birşey yoktu. Hesap vereceksem, bu da kızımla sonra da Allah ile aramda. Kime ne oluyor? Supermoms luk işini ilkinde müthiş becerdiğimden, ikinci de rakip tanımıyorum. Lohusa kafasını yerim yahu, teker teker gelin diyebilmek için gün sayıyorum.Önce "ikiz mi bu yoksa" sonrasında"bukadar miniğini nasıl doğurabildin çok başarılısın" deyip mutlu olacak tüm tatlı dilli hemcinslerime kapım açık,kabuğunu soyup taze çalıdan hazırladığım ışın kılıcım ise kapının arkasında.E hadi bakalım, iyi geceler canım. #pinterest #hayat
Read more
Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu ...
Media Removed
Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu hayranlığı sevgiyi anlatmak için kalemimden dökülecek kelimeleri kullanmayı seviyorum. Ama bugün bu kelimeleri kullanmayacağım sözü, herşeyi borçlu olduğumuz babama, babamıza, ... Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu hayranlığı sevgiyi anlatmak için kalemimden dökülecek kelimeleri kullanmayı seviyorum. Ama bugün bu kelimeleri kullanmayacağım sözü, herşeyi borçlu olduğumuz babama, babamıza, Türkün büyük Atası Mustafa Kemal paşaya birakiyorum ; "Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız." "Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir." "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Sözümüz söz baba ! Cumhuriyeti siz kurdunuz onu yükseltecek,yaşatacak ve koruyacaklarda bizleriz ! #29ekimcumhuriyetbayramı
Kutlu olsun !
Read more
 #gücünüyaşa ..Uzun bir yazı olucak içimden geldi🌪 hayatımda en büyük isteğim küçüklüğümden beri ...
Media Removed
#gücünüyaşa ..Uzun bir yazı olucak içimden geldi🌪 hayatımda en büyük isteğim küçüklüğümden beri kendi ayaklarımın üstünde durmakti cok sükür ki allah bana bu resmi uygun gördü..bütün arzularımdan biri diğer kadınlara bunu keşfettirmek..biz kadınız ve tahmin ettigimizden daha güçlüyüz ... #gücünüyaşa ..Uzun bir yazı olucak içimden geldi🌪 hayatımda en büyük isteğim küçüklüğümden beri kendi ayaklarımın üstünde durmakti cok sükür ki allah bana bu resmi uygun gördü..bütün arzularımdan biri diğer kadınlara bunu keşfettirmek..biz kadınız ve tahmin ettigimizden daha güçlüyüz içimize dönersek bunu kesfedebiliriz..bu bir yolculuk ve sonucu cok keyifli💧 bana ilham olan basta kendi anneme..yola cıkarken rotamı belirleyen ortağım @kaankazaklar ve canım @zeykazaklar a 🙏 lansmanımı hayalimdeki yerde yapmama destek veren @istanbulmorini 🔥ailesine ve o olmAzsa cok eksik olurdu can dostum @cihannaofficial ❤️ başından beri beni bir an olsun yalnız bırakmayan yol arkadasım @nazaksu aynı zamanda creative arkadasım @publiconagency ❤️.. @mertvidinli @melisozerr hep destektiniz cok ama cok tesekkür ederim🙏 bütün gelen arayan dostlarıma🙏 ne mutlu bana ki bu yola cıkarken herkes yanımdaydi ne güzel insan biriktirmişim dedim ❤️ lansman makyajım için yeteneklim @serhatsenn saçlarım için @garagehairrepairstudio ekibine❤️ hayalimdeki kadını bana kıyafetimle yaşatan @amorgaribovic ❤️ takılarım her zaman @lema_mucevherat iyiki varsınız🕊 fotoğraflarım kalpten adam @tahakaraoglu .. @sametaltay sen özel❤️..klip yönetmenim hep @muradkucuk olsun:) kamerada eren ışığa..tam istediğim ruj klibimi gördüm❤️❤️❤️❤️cok mutluyum❤️ışık için @burakkan1 çok özel bir adamsın..set ekibi için @fatih_kurt ..danslarım için @caspersinan enerji veren adam✌️✌️✌️styling canım @rutkayozis fotoğraflarım için @cengizhanergn @keremyasar müthiş backstage için @strasstudio 🔥 kurguda temmuza colour ercan 👍👍 👍 klip müziği için @mpirgkel_official 👌 hep yanımda olan makyöz dostum @gulhanaydiin 🙏 kıyafetlerim için @utinnyc 💥 ve @intermix_dresshouse .. motorsikletiyle canım @atillayagci 🙏 bütün logo çalışmalarım için @egemege @tinystudionyc ..bütün peruklarım için @nisantasiperuk ✌️bana hep gücümü yaşatan kırmızı rujuma çok çok çok teşekkür ederim💄kozmetik alanında attığım bu adımda yeni ürünlerimle bir arada olmak dileğiyle💋
Read more
Ahmet Arif'in Leyla aşkını okudum geçen hafta, aylak günlerimde <span class="emoji emoji1f648"></span> Edebiyat insanlarının yaşadıkları ...
Media Removed
Ahmet Arif'in Leyla aşkını okudum geçen hafta, aylak günlerimde Edebiyat insanlarının yaşadıkları aşklara inanılmaz ilgi duyuyorum ve merak ediyorum. Nazım'ın hapiste Piraye'ye yazdığı mektuplarla başladı aslında bu ilgim. Sonra Orhan Veli'nin Nahit Hanım'a yazdığı mektuplardan ... Ahmet Arif'in Leyla aşkını okudum geçen hafta, aylak günlerimde 🙈
Edebiyat insanlarının yaşadıkları aşklara inanılmaz ilgi duyuyorum ve merak ediyorum. Nazım'ın hapiste Piraye'ye yazdığı mektuplarla başladı aslında bu ilgim. Sonra Orhan Veli'nin Nahit Hanım'a yazdığı mektuplardan bazılarını okudum. Mesela Cemal Süreya'nın hayatına giren kadınlardan üçüncüsü olan Zuhal Tekkanat'la yazışmalarından çok keyif almıştım. Kafka'nın Melinası var bir de ama neyse, konumuz Ahmed Arif.
Bazen böyle okurken çok sevdiğim cümleleri "Çınar bak, dinle" deyip ona da okuyorum.Geçen Ahmed Arif'in Leyla'ya yazdıklarını okurken bir giriş vardı, çok beğendim, hemen Çınar'a okudum. " Canım benim,bilir misin "canım" dediğimde içimden canımın çıkıp sana koştuğunu duyarım hep." Dinledi, birkaç saniye düşündü, "Anne, ben bunları aklımda tutamam, sen yaz bi deftere, ben evlenince karıma okuyayım. " dedi🙄
Tabi yaaa 😂
Kızım olsaydı aykırı, isyankar bi' feminist yetiştirirdim kesin😎👊
Oğlum oldu; naif, romantik, yardımsever bir bey'fendi yetiştiriyorum.
Ben bu dünya için daha ne yapayım yahu 😇
Bu arada ilginizi çeker mi bilmem ama okuyun edebi mektupları, nasıl güzel aşklar, nasıl çalkantılı- ihtiraslı hayatlar, Aşk-ı Memnu tadında bir edebiyat dünyamız var 😅
Bayılırım 😌
Fotoğrafı da yine Leyla'ya yazılan mektuptan bir cümleyle bitireyim ama benden oğluma gelsin...
"Ha, neyini mi merak ederim?Serçe parmağındaki tüyden, kulak memendeki tatarcık ısırığına, düşlerine, esnemene, şıpıdık terlikle mutfaktan çıkışına kadar nen varsa!" ❤️
#sariailesi
Read more
"Normallik fikir birliğinden başka bişey değildir." gibi bi cümle geçerdi bi kitapta. Fikir ...
Media Removed
"Normallik fikir birliğinden başka bişey değildir." gibi bi cümle geçerdi bi kitapta. Fikir birliği edemediğim çok insan oldu. Asla hiç bir konu da kimseyle aynı şekilde düşündüğüm, kimsenin görüşlerine noktasına virgülüne kadar katılmışlığım da olmadı. Bilmiyorum doğarken burnum ... "Normallik fikir birliğinden başka bişey değildir." gibi bi cümle geçerdi bi kitapta.
Fikir birliği edemediğim çok insan oldu. Asla hiç bir konu da kimseyle aynı şekilde düşündüğüm, kimsenin görüşlerine noktasına virgülüne kadar katılmışlığım da olmadı.
Bilmiyorum doğarken burnum genzimemi kaçtı.
Sanki en başından beri sen bi değişik olacaksın diye rahme yerleştirdi Allah beni.
Bu yüzden hep muhalif oldum ben. Her konuda.
Ama şimdi konu yemek.
Annem hayatımız boyunca hiç yapmadı karnabahar. Sevmiyor babam. Babam sevmiyosa vardır bi bildiği dedik biz de sevmedik. Çocuktuk bunu mu sorgulayacaktık. Annemizin yaptıklarından sevdiklerimizi yedik . Sevmediysek aç durduk. Dert mi yani. Ispanağı da mesela hiç sevmedim annem her hafta yaptı. Yani oluyor böyle şeyler. Sizinde olmuştur. Bunda anormal bi davranış yok. Annesi ne yapsa yiyen var mı ya. (ki benim annem acayip süper yemek yapar, eli öyle böyle lezzetli değil.) ama işte sevilmeyince sevilmiyor. Yemek mi seçiyoruz burda. Ne yani kusayım mı.
Neyse.
Eğer bi gün olur da evlenirsem göreceksin anne hep dünya mutfağı denicem. Hep değişik şeyler yapıcam. Sizin geleneksel yemeklerinizden bıktım, göreceksin gibi gibi şeyler söyledim.
Ve yaptım da. 3 yıldır Gökhan'nın yemediği kalmadı. İyiki geleneksel değil diye dua bile ettim. Tam bir vegan. Sabahtan akşama kadar sebze yap yer. Bu yüzden her şeyi deneme fırsatı buluyorum. Storide gördünüz. Avokadolu şeyi. Avokadolu tarifler yazınca çıkıyor gugul amcadan. Yemekçimiyim ben. Tarif mi vereyim. 🌵 Güzel oldu. İlk deneyimimde de avokadonun azizliğinden olsa gerek, yoksa ben beceremediğimden değil, pek sevmemiştik ama şimdi sevdim. Öyle.
Ne ?. Hayatımız boyunca yanında sürekli pilav yapılan yiyecekleri tüketecek halimiz yok. Hem fusion mutfağı daha kısa sürede hazırlanıyor. Tam üşengeçler için.
💃
Read more
Geçen sene tam bugün ayırmıştık Esra'yla evi. Eşyalarımı, bulduğum poşetlere valizlere yerleştirirken ...
Media Removed
Geçen sene tam bugün ayırmıştık Esra'yla evi. Eşyalarımı, bulduğum poşetlere valizlere yerleştirirken 'inşallah erkenden gelmez' diye geçiyodu içimden. Aynı dakikalarda o da ev bakıyodu bi yerlerde. Bu arada ben toparlanıyorum fakat nereye gideceğim belli değil tabiki Ona göre ... Geçen sene tam bugün ayırmıştık Esra'yla evi. Eşyalarımı, bulduğum poşetlere valizlere yerleştirirken 'inşallah erkenden gelmez' diye geçiyodu içimden. Aynı dakikalarda o da ev bakıyodu bi yerlerde. Bu arada ben toparlanıyorum fakat nereye gideceğim belli değil tabiki 😂 Ona göre ne var, en kötü ihtimalle anneannesine gider (gitmedi). Ben aynı gün şu fotoğraftaki binaya taşındım, Esra kendine bi ev buldu ve yollarımız ayrıldı. Neyse 31 Mayıs 2017 bizim boşanma tarihimiz.

Tam bir yıl sonra bugün ben, kendi evimden taşınıyorum. Esra'yla eşyaları ortaya yığıp bir anda durduk, gülmeye başladık. Hani birbirimizden hiç nefret etmedik ama 'ne hali varsa görsün' demişizdir. O kesin fazlasını söylemiştir ama isterse anama bile sövebilme lüksü olduğu için çok şeyapmıyorum 😂... Neyse, bugün ne var ne yok karga tulumba arabaya istiflerken farkında olmadan hikayeleşen dostluğumuza bi güzel kare daha sığdıralım dedik.
Her şey çok basit gibi geliyor bazen ama gerçekten hiç öyle olmadı. Bundan sonra da olmayacağını biliyorum ama yaslanabilmek çok güzel. Çünkü tek başıma bu işleri yaparken 'hallediyorum' diye düşünsem de çok yorulmuşum. Bugün üstüm başım kirlenmediğinde anladım geçen seneki yorgunluğumu.

Esra'yı genel olarak diğer insanlardan daha fazla seviyorum 🙏🏻 Şimdi başka bi evde, baska bir pencerede İstanbul'u izleyeceğim. Balkonda oturup kitabımı yazacağım. Açıkçası artık biraz duracağım. (İnş)

Gelirseniz bi duble de sizin için koyarım masaya bu arada :)
Sizi seviyorum.
Read more
Oğlum bu nasıl ROCKY ... Benim oğlan niye yumruk yiyo sürekli yahu ! Valla bu teaser ı görünce her işi bırakıp son provayı izlemeye gittim dün sabah ... bu işte bir terslik var dedim içimden ... onca box antremanı, onca dans antremanı,onca replik ezberleme,haftanın 5 günü ve hergün 3 saat ... Oğlum bu nasıl ROCKY ... Benim oğlan niye yumruk yiyo sürekli yahu ! Valla bu teaser ı görünce her işi bırakıp son provayı izlemeye gittim dün sabah ... bu işte bir terslik var dedim içimden ... onca box antremanı, onca dans antremanı,onca replik ezberleme,haftanın 5 günü ve hergün 3 saat prova , tam 1 yıldır .. benim oğlan dayak yesin diye miydi ? Hani ROCKY di benim evdeki sarı kedim ... durur mu anne kedi .. bir kaplan edasıyla çektim eşofmanı sabahın köründe gittim provaya .. beni gören müzikal ekibi şok ! Ama oğlum çağırdı beni gel gör seyret onca çalıştık hatalarımı söyle bana sen filmi çok iyi biliyorsun dedi , son eksiklerim varsa bak dedi , en iyi olmak istiyorum dedi ... baksana dayak yiyorsun burda cidden kötüsün ayrıca dedim , çünkü dayak yemezsin sen o yüzden burda kötü oynuyorsun dedim .. güldü .. neyse bir sürü genç ben varım ve provayı yeniden çalışabilmek için çektiğimi görünce ... aman tanrım o ne ... bunlar meğer seyirci ve kamera bekliyormuş dedim içimden ... Ferhan Şensoy ayarında tonlama da bir APOLLO, Yıldız Kenter tadında bir ADRİAN , Erdal Beşikçioğlu sertliğinde IVAN DRAGO , Yılmaz Erdoğan naifliğinde bir PAULIE ....ve elbette Sylvester Stallone nin birebiri bir ROCKY... valla adamın salaklıklarını bile aynı oynamış ki bence benim oğlan için en zor sahne bunlar ...🙈😅🤣 ... ha dayak da yemiyor ... para için çıktığı karşılaşmalarda yiyor önceden anlaşmalı kaybet kazan ve o kazandıklarını sokakda ki gençlere veriyor ... bu kadar tio yeter ... dekor ve sahneler ise size Anadolu Ateşini özletmeyecek emek ve görsellikte ... zaman çok yaklaştı ... bu Çarşamba akşamı saat 20:00 da , davetiyeler GKV DE var ama bende de var @mesoest den tüm dostlarımız alabilir , herkese açık Gaziantep in en büyük gösteri salonunda MAVERA da ünlü sanatçıların bile çoğu zaman dolduramadığı bu salonda izdiham bekleniyor ... o nedenle lütfen erken gidiniz ... biletli değil ! bizim okul Cool halka açık diye tutturuyor işte... tebrik ediyoruz elbette herkese ulaşmayı hedef olarak görmeleri takdire şayan, eşitliği savunmanın en güzel ispatı size ... haydi buyrun ☺️BU ÇARŞAMBA AKŞAM 20:00 MAVERA KÜLTÜR MERKEZİ ÜNV. 🥊 #thefighter #rocky #theatre #tiyatro #müzikal
Read more
Paylaşım yapmak gelmiyor aslında içimden ama yine de yapıyoruz işte. Herkes hayatına devam ediyor. ...
Media Removed
Paylaşım yapmak gelmiyor aslında içimden ama yine de yapıyoruz işte. Herkes hayatına devam ediyor. Tabi ki biz de. Vefat edenlerin aileleri de devam ediyor. Ama nasıl? Şu anki acılarına söylenecek teselli verecek hiçbirşey yok. Ben de abimi çok genç yaşta (22 yaşında) kaybetmiştim. ... Paylaşım yapmak gelmiyor aslında içimden ama yine de yapıyoruz işte. Herkes hayatına devam ediyor. Tabi ki biz de. Vefat edenlerin aileleri de devam ediyor. Ama nasıl? Şu anki acılarına söylenecek teselli verecek hiçbirşey yok. Ben de abimi çok genç yaşta (22 yaşında) kaybetmiştim. Annemin ağıtlarını gözyaşlarını hiç unutmam. Aramızda 2 yaş vardı ve abim benim arkadaşım sırdaşım dostum herşeyimdi. Ama yine de en zor annem kabullendi. O zamanlar söylediği bir sözü hiç unutuyorum; "bir gün yemedim, üç gün yemedim, bir hafta yemedim, sonra acıktım" demişti. Basit gelebilir ama kalanların hayata devam etmek "zorunda" olduklarını o zaman daha iyi anlamıştım. Abimi kaybedeli 17 yıl oldu. Ama hala boğazım düğümlenir "abi" deyince. Birini kaybetmek böyle bişey. Derler ya; sevdiğin birini kaybedince 40 kandil yanarmış yüreğinde. Her gün biri sönermiş. Her gün biraz daha soğurmuş yüreğin. Ama sonuncusu hiç sönmezmiş. O hep yanarmış. İşte öyle bir şey. Şimdi 24 yürekte kandiller yanıyor. Onlarınkine denk olmasa da tüm ülkede yanıyor kandiller de yürekler de. Rabbim sabır versin cümlesine. Inşallah bir daha yaşamayız böyle "görünür" kazalar.
Read more
Oyunculuk meslektir! Önce okulumu okuyayım kendi işimi kurayım yandan da oyunculuk yaparım diye düşünen kardeşlerimiz hep yanıldı ve olmadı.Olmaz... O bir sevda işidir. Gönlünü koymalısın hiç bir şey seni o aşktan vazgeçirememeli işte o zaman sarıldığın inanç ve tuttuğun o güç seni ... Oyunculuk meslektir!
Önce okulumu okuyayım kendi işimi kurayım yandan da oyunculuk yaparım diye düşünen kardeşlerimiz hep yanıldı ve olmadı.Olmaz...
O bir sevda işidir. Gönlünü koymalısın hiç bir şey seni o aşktan vazgeçirememeli işte o zaman sarıldığın inanç ve tuttuğun o güç seni de tutuyor hem de sımsıkı. İstanbul’a geldiğimden bu yana bir gün köyüme döner miyim acaba diye hiç aklıma getirmedim. Ben bu işe baş koydum başaracağım dedim... Bu diziye başlama anım Perşembe tbt si olsun dedim sevenlerime👍🎬Çok emek var çok büyük fedakarlıklarım var. Sağlam mücadele diyelim.
Geçmiş yıllarda işsiz kaldığım ender dönemlerimden bir gün bana bir teklif geldi. Malatya’da çekilen Kürtçe bir dizide ana karakter oynar mısın diye; ben tabi balıklama atladım. Egeliyim ve hiç ama hiç Kürtçe bilmiyorum ama işi kapabilmek için derdimi anlatabilecek kadar biliyorum dedim. Hayatımın yalanı idi.Ve derdimi hiç anlatamadım.Ben kenarda köşede senaryodaki Kürtçe kelimeleri ezberledim gizli gizli bana öğretin diye insanların peşinden koştum. Bilmediğimi yönetmen farketseydi belki de kovulacaktım diziden. Kulakları çınlasın o zamanlar görüntü yönetmenimiz şimdi Payitahtın yönetmeni Emreciğim ile çaresiz bakışmalar ben lafımı unuttuğumda eyvah yandık diye:) Sevgili Yunus Yılmaz beni o zor şartlarda bu diziye dahil ettiğin için hep minnettar oldum. Yaşasın kendi evimi alabilecek parayı kazanıyordum. Bir yandan da bir dil daha öğreniyordum. Hayat bir mucizedir. Kendinize inanın Allahtan başka hiç bir şey gözünüzü korkutmasın. Sonra ne mi oldu? Daha sonra bu diziden keşfedildim ve Seksenler maceram başladı. Mem u Zin Helin #tbt Perşembe’ye güzel bir anı ile başlayalım mı?💋🥰😅👋🏻
Read more
Hayat öyle süprizlerle dolu ki; bir günde bütün hayallerin, bütün önceliklerin değişebiliyormuş. ...
Media Removed
Hayat öyle süprizlerle dolu ki; bir günde bütün hayallerin, bütün önceliklerin değişebiliyormuş. Hamile olduğumu öğrendiğimden beri bebeğim için hep en iyisini istedim, hayal ettim. Zaman çok çabuk geçti ve kızımı kucağıma almaya çok az kaldı. Bu süre boyunca paylaşımlarım çok seyrekleşti ... Hayat öyle süprizlerle dolu ki; bir günde bütün hayallerin, bütün önceliklerin değişebiliyormuş. Hamile olduğumu öğrendiğimden beri bebeğim için hep en iyisini istedim, hayal ettim. Zaman çok çabuk geçti ve kızımı kucağıma almaya çok az kaldı. Bu süre boyunca paylaşımlarım çok seyrekleşti ama buna rağmen takibi bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bırakanlara da hak vermiyor değilim, çünkü bu hesabım oje ve nailart paylaşımları için açtığım bir hesaptı. Kimse benim nasıl bir dönemden geçtiğimi bilmek ve buna rağmen beni takip etmek zorunda değildi. Hatta bebeğim doğduktan sonra da uzun bir süre daha hayatımın önceliği kızım olacak biliyorum. Bu hesabımı komple kapatmayı da çok düşündüm, ancak arada bir de olsa girdiğimde paylaşımlarını gördüğüm, dm'den güzel güzel sohbet ettiğim ve beni mutlu eden ig arkadaşlarımı bırakmak istemiyorum. Ama en başında da dediğim gibi, şu 7-8 aylık süreçte takipten çıkan ve bundan sonra da takibi bırakacak olanlara saygım sonsuz. Hepiniz iyi ki varsınız ve seviliyorsunuz 💕 sevgiler 😘💕
Read more
Sevgililer gününüz kutlu olsun şuanda şebsel daha doğrusu kaçak gelinler olmadıgı için şebselin ...
Media Removed
Sevgililer gününüz kutlu olsun şuanda şebsel daha doğrusu kaçak gelinler olmadıgı için şebselin sevgililer gününü göremedik ama önemi yok siz bizim için vazgeçilmezsiniz bıkmayız ki biz kızmayız ki kıyamayız ki size biz sadece şunu istedik sizden "bitmeyin" istedik "gitmeyin" istedik ... Sevgililer gününüz kutlu olsun şuanda şebsel daha doğrusu kaçak gelinler olmadıgı için şebselin sevgililer gününü göremedik ama önemi yok siz bizim için vazgeçilmezsiniz bıkmayız ki biz kızmayız ki kıyamayız ki size biz sadece şunu istedik sizden "bitmeyin" istedik "gitmeyin" istedik "unutmayın" istedik belki çok şey istedik ama biz sizden "bırakmayın bizi" dercesine yaptik bizden bikmamaniz için yaptık kötü bir niyetimiz yoktu aslıda sevgimizi anlamanız içinde onlar hani insan sevdiçe hırçınlaşırya bu gün hiç paylaşım yapmadım hiç sevgililer günü diye kendimi tuhaf hissetmedim çünkü şebsel yoktu şebselsiz sevgililer gününü nasıl kutlardım ki kutlayamazdım daha doğrusu içimden gelmedi eski bölümlerinizi izleyip durdum bugün.Akşama doğruda paylasım yapmak istedim çünkü siz yoksanız diye sizi unuttuğumuzu sanmayın unutmadık unutmayız unutmucaz bunu da böyle bilin unutmayı[email protected] @selinlikliben
Read more
Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce markette tanıştık Sara’yla. St. Louis’e 2. kez yeni gelişimizde <span class="emoji emoji1f3e1"></span> ...
Media Removed
Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce markette tanıştık Sara’yla. St. Louis’e 2. kez yeni gelişimizde Marisu çocuklar için olan market arabasıyla deli gibi koşturuyordu, o zamanlar 2 yaşında, hiç durdan 🏻 anlamıyor. Mecbur Utku da onun peşinde, ben de alışverişi 🛒 yapıyorum. Bir ara başka bir ... Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce markette tanıştık Sara’yla. St. Louis’e 2. kez yeni gelişimizde 🏡 Marisu çocuklar için olan market arabasıyla deli gibi koşturuyordu, o zamanlar 2 yaşında, hiç durdan ✋🏻 anlamıyor. Mecbur Utku da onun peşinde, ben de alışverişi 🛒 yapıyorum. Bir ara başka bir minikle oynadıklarını gördüm 😊 Sonra Marisu ‘nun yanına gittim. Arkadaş mı buldun diye sordum, o zamanlar hiç İnglizce bilmiyor Marisu 😊 bu sırada Utku gitti bir şeyler almaya ben Marisu ‘yla kaldım, oyuncu değişikliği yaptık yani ☺️ Miniğin annesi geldi yanıma, konuştuk biraz, klasik anne konuşması kaç yaşında diye başlayanlardan 😉 sonra bana “Türkçe mi konuştunuz az önce?” diye sordu. Ben çok şaşırdım burda pek Türk’le karşılaşmazsınız yolda, sokakta 🤷🏻‍♀️ gerçi ben hepsini parkta, markette buldum o da ayrı ama 😄 neyse ben evet dedim, Türkiye’den geldik, şu kadar oldu vs anlattım, Sara’nın da annesi Azeri Türküymüş, ordan kulağına tanıdık gelmiş 😊 Sonra Utku geldi, onun eşi geldi biz tanıştık, bebeler oynadı. Tam ayrılıyoruz, dedim bana telefonunu ver, ki ben normalde hiç yapmam böyle bir şey 🤓 içimden öyle geldi düşünmeden söyledim, o da verdi, iyiki öyle yapmışım 😊 sonra buluştuk, görüştük, konuştuk, çok sevdik birbirimizi 🥰 çok iyi arkadaş olduk 👭 ama dün akşam farkettim ki, bizim hiç fotoğrafımız yok nerdeyse 🙈 bu da dün gece Sara’nın evindeki Christmas partisinden 🎅🏼🎄
Not: Sara Türkçe’yi baya anlıyorsun diye, hikayeyi İngilizce yazmadım, çok uzun bide 😄 ama çevirisini sana özel yaparım, söz! 😘
Bu arada biz Sara’yla Türkçe konuşmuyoruz, İngilizce konuşuyoruz, arada farketmeden Türkçe bir şeyler söylüyorum o da bana cevap veriyor 😄 Sonra “Aaa Türkçe söyledim dimi?” diyorum 🤦🏻‍♀️ Hele ki annesi burdaysa, durumlar iyice karışıyor, ben annesiyle Türkçe, Sara annesiyle Farsça, Sara benimle İngilizce konuşuyor 😄 Bildiğin BM konferansı 😄😄 Neyse gönüller bir olsun 🎈🍀 ////////////////////////////////////////////////// #instagramers #igers #picoftheday #photooftheday #instagood #instadaily #happy #love #smile #stl #missouri #usa #instakids #america #turkish #mo #instagram #instalike #instamood #nofilter #pregnant #pregnancy #24weekspregnant #boymom #friends #christmas #party
Read more
Malum Suudi Arabistan deyince aklımıza ilk gelen şeylerden birisi çöl ama ben iki gündür bambaşka ...
Media Removed
Malum Suudi Arabistan deyince aklımıza ilk gelen şeylerden birisi çöl ama ben iki gündür bambaşka şeyler paylaşıyorum. 🙃 🐪🐪🐪 Bu sabah 5’te yola çıkıp nihayet Riyad yakınlarındaki bir çöle de gittik gün doğumunu izlemek için. İsmi Saeed Çölü. Giderken söylenmiştim ama gerçekten gittiğimize ... Malum Suudi Arabistan deyince aklımıza ilk gelen şeylerden birisi çöl ama ben iki gündür bambaşka şeyler paylaşıyorum. 🙃
🐪🐪🐪
Bu sabah 5’te yola çıkıp nihayet Riyad yakınlarındaki bir çöle de gittik gün doğumunu izlemek için. İsmi Saeed Çölü. Giderken söylenmiştim ama gerçekten gittiğimize değdi. Hikayelere bakın, ne demek istediğimi anlayacaksınız.
⛅️⛅️⛅️
Suudi Arabistan’la ilgili gözlemlerime de biraz daha devam etmek istiyorum. Ülkenin toplam nüfusu 32 milyon. Bunun 10 milyona yakını yabancı işçilerden oluşuyor. Toplam nüfusun %50’den fazlası ise 25 yaşın altında.
🔻🔻🔻
Ülkedeki değişimin merkezinde de bu gençler bulunuyor zaten. Varlıklı bir ülke olduğu için gençlerin büyük çoğunluğu üniversite üniversite eğitimini yurtdışında, çoğunlukla da Amerika’da alıyor. Burada tanıştığımız genç kadın ve erkeklerin hemen hepsi çok eğitimli ve akıcı İngilizce konuşuyor. Seyahat ediyor. Dolayısıyla dünyayı görmüş olan bu gençlik, Suudi Arabistan’daki değişimden çok mutlular ve hepsi de destekliyorlar.
🏎🏎🏎
Bu arada @fiaformulae yarışı yarın düzenlenecek. Yarış kapsamında dün Emrique Iglasias konseri vardı ama biz Kızıldeniz’den geç döndüğümüz için gidemedik. Bugün Black Eyed Peas, yarın da David Guetta ve One Republic konserleri var. Takipte kalın! :)
📸: @mucahitmuglu
🇸🇦 @nereyekacsak 🇸🇦
#nereyekacsak #riyad #suudiarabistan #riyadh #saudiarabia #çöl #arabistan #arabia #beautifuldestinations #vacations #formulae #nkriyad #nksuudiarabistan #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nereyekaçsak
Read more
Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime ...
Media Removed
Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime uğramış olsam da, söz konusu duyguların ifadesi olunca kat ettiğim yoldan şüpheliyim biraz… Hele hele ben öyle kendiliğinden değil de, sadece özel bir sebepten ötürü bir şeyler karalayacaksam ... Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime uğramış olsam da, söz konusu duyguların ifadesi olunca kat ettiğim yoldan şüpheliyim biraz… Hele hele ben öyle kendiliğinden değil de, sadece özel bir sebepten ötürü bir şeyler karalayacaksam bu sefer, sanırım işim hayli zor… Zira sanki yazmak zorundaymışım da, kendimi kasıyormuşum gibi bir halet-i ruhiye durumu yaşamak gibi bir korkum var nedense… Ama hatırlayamayacak olsan bile, senin için, benim için, bizim için bu kadar özel olan bir günde, senin adına hazırlanmış bu bloğu bomboş bırakmaya nasıl razı olabilirdi gönlüm?

Ha bugün, ha yarın derken bak geldi çattı bugün… Ne kadar hazırlık yapsam da kendimce, aslında ne kadar hazırlıksız yakalandım bir ben bilirim… Kim bilir ne kadar eksik çıkacak gün boyu… Kim bilir ne çok “keşke” dökülecek dudaklarımdan… Ama bilesin, hepsinden çok zikredeceğim bir kelime daha var ki yüreğimden akıp dudaklarıma gelen; ne bugünle sınırlı kalacak, ne bir sonraki günle… Bir kelime ki en derininden, en şiddetlisinden dile gelen… Dile gelirken her seferinde içimi titreten… Ben “şükür” diyeyim, sen anla gerisini… Elbet gelecek değil mi, bunları da anlayabileceğin günler?
Ömürde ne kadar küçük, bizim hayatımızda ne kadar büyük bir yıl oldu bu yıl… Bunca yıllık hayatımın sadece son yılında vardın sen… Ama nasıl oldu da, sensiz bir hayatı hayal bile edemeyecek bir duruma geldim bilemiyorum. Sanki hep vardın sen, sanki hep bizimleydin…
İşte artık 1 yaşındasın küçük insan… Benim küçük insanım, benim bebeğim… Tam tamına 1 yıl oldu sen hayatı, biz de seni tadalı… Neler yaşadık, neler gördük birlikte… Ne keşiflere çıktın, minik bedenin ve tertemiz ruhunla… Biz de seninle birlikte keşfettik bilmediğimiz pek çok şeyi… Seninle birlikte öğrendik anne ve baba olmayı… Ruhumuzun en karanlık, en izbe köşelerinde saklı kalmış pek çok duyguyu senin sayende bildik…
Şimdi… İşte şimdi… Varlığın için Allah’a, yaşattığın tüm güzellikler için de sana teşekkür edebiliyorum sadece… Ve bir babanin dileyebileceği en güzel şeyleri diliyorum senin için… Bu kadar büyük bir borç için daha fazlası gelmez elimden…
Read more
Tünaydın <span class="emoji emoji1f338"></span> Ben Ramazan'ın pek fazla uğramadığı bir ailede büyüdüm. Babamın hiç oruç tuttuğunu ...
Media Removed
Tünaydın Ben Ramazan'ın pek fazla uğramadığı bir ailede büyüdüm. Babamın hiç oruç tuttuğunu bilmem, annem de arada, kendinde o gücü buldukça. Epey tombalak bir çocukluk ve ergenlik geçirdiğimden mütevellit, dayanabildiğim oruçlar sayılı. Çok küçükken bir iki tane de yarım var sanırım; ... Tünaydın 🌸 Ben Ramazan'ın pek fazla uğramadığı bir ailede büyüdüm. Babamın hiç oruç tuttuğunu bilmem, annem de arada, kendinde o gücü buldukça. Epey tombalak bir çocukluk ve ergenlik geçirdiğimden mütevellit, dayanabildiğim oruçlar sayılı. Çok küçükken bir iki tane de yarım var sanırım; öğleden sonrasını ananeme sattığım.
🌺🌺🌺
Ramazan'ın uğramadığı bu evde peki ne öğrenerek geçti çocukluğum biliyor musunuz?
🌸🌸🌸
"Sakın oruç saati sokakta yemek yeme yavruuum, ayıptır!"
🌺🌺🌺
"Elinde tostla, gofretle, dondurma ile dolaşma çocuum oruç tutanların canı çeker!
🌸🌸🌸
"Pide kuyruğunda top patlamadan kenarından ısırılmaz evladım oruçlular var, aman bi daha görmeyeyim!!!"
🌺🌺🌺
Ramazan'ın uğramadığı ama iftar açan komşusuna yemek, ihtiyacı olana erzak gönderen bu ev bana bunları öğretti işte gözlerimi kocaman kocaman açtığım o yıllar boyunca... iyi ki de öğretmiş; bir olmayı, kardeş olmayı, en çok da insanların inancına saygı duymayı.
🎈🎈🎈
Ramazan'da yemek paylaşmıyorsam, paylaşana da çemkirmiyorsam bu yüzden. Saygımdan ve karşımdakinin sınırlarına inandığımdan. Oruç tuttuğumdan değil...
🦋🦋🦋
Nerede kim O'nun rızası için oruç tutup iftar açacaksa Allah kabul etsin. #Ramazan bu ülkeye en çok bolluk, barış ve birbirini anlama gayretini geri getirsin. Başka bir şey istemem. #HayırlıRamazanlar
Read more
Baba, Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin ...
Media Removed
Baba, Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, ... Baba,

Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, fazla şeyler yapabilmektir. Bu nedenle ben, erken gitmeyi normal karşılıyorum. Ve kaldı ki, benden önce giden arkadaşlarım, hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir. Benim de etmeyeceğimden şüphen olmasın.
Oğlun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış değildir.
Bu yola bilerek girdi. Sonunda da bu olacağını biliyordu.
Seninle düşüncelerimiz ayrı ama, beni anlayacağını tahmin ediyorum. Sadece senin değil, (…) anlayacağını inanıyorum. Cenaze için, avukatlarıma gerekli talimatı verdim. Ayrıca savcıya da bildireceğim. Ankara´da 1969´da ölen arkadaşım Taylan Özgür´ün yanına gömülmek istiyorum. Onun için cenazemi İstanbul´a götürmeye kalkma. Annemi teselli etmek sana düşüyor. Kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum. Bilimle uğraşsın ve unutmasın ki, bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir.
Son anda, yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlık duymadığımı belirtir seni, annemi ve kardeşimi devrimciliğimin olanca ateşiyle kucaklarım…

Oğlun Deniz Gezmiş
Merkez Cezaevi

bu son mektup idi.
sonra saat 01.25'ti.
gitmişti deniz...
hüseyin..
yusuf.. Ve biz Onların ölümünü bildikçe utandık nefes alışımızdan.
Read more
Baba, Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin ...
Media Removed
Baba, Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, ... Baba,

Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, fazla şeyler yapabilmektir.

Bu nedenle ben, erken gitmeyi normal karşılıyorum. Ve kaldı ki, benden önce giden arkadaşlarım, hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir. Benim de etmeyeceğimden şüphen olmasın.

Oğlun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış değildir.

Bu yola bilerek girdi. Sonunda da bu olacağını biliyordu.

Seninle düşüncelerimiz ayrı ama, beni anlayacağını tahmin ediyorum. Sadece senin değil, (…) anlayacağını inanıyorum.

Cenaze için, avukatlarıma gerekli talimatı verdim. Ayrıca savcıya da bildireceğim. Ankara´da 1969´da ölen arkadaşım Taylan Özgür´ün yanına gömülmek istiyorum. Onun için cenazemi İstanbul´a götürmeye kalkma.

Annemi teselli etmek sana düşüyor. Kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum. Bilimle uğraşsın ve unutmasın ki, bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir.

Son anda, yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlık duymadığımı belirtir seni, annemi ve kardeşimi devrimciliğimin olanca ateşiyle kucaklarım…

Oğlun Deniz Gezmiş
Read more
Gündüz paylaştığım fotonun altına bir çok istek gelmiş, öncelikle hepinize teşekkür etmek isterim.🏻 Ben çok sevmiyorum aslında instoş hallerini bilirsiniz. Olursam da sazımla, sözümle müziğimle olmayı seviyorum ki o da her zaman olamıyor. 🤷🏻‍♂️Bir içten gelme meselesi bence ... Gündüz paylaştığım fotonun altına bir çok istek gelmiş, öncelikle hepinize teşekkür etmek isterim.👍🏻🎶
Ben çok sevmiyorum aslında instoş hallerini bilirsiniz. Olursam da sazımla, sözümle müziğimle olmayı seviyorum ki o da her zaman olamıyor. 🤷🏻‍♂️Bir içten gelme meselesi bence bu. 😒 Benim içimden geldiğinde senin dinlemek gelmiyor belki v.s. Ancak son zamanlarda seçimdi, siyasetti, ülke halleri malum içimiz karardı. Benim şarkılar aydınlatır mı, iyi gelir mi ruhunuza bilmem ama müzik her zaman tedavi eder.😉✌🏻🍀🎶İsteklerden yola çıkarak en çok istek alan şarkıyı bu gece söz verdiğim için, İnstagram'ın yapma bu saatlerde kimse olmuyor buralarda demesine rağmen paylaşıyorum. Tabi 1 dak. durumu can sıkıcı ama ilerleyen zamanlarda yeni aldığım teknolojik oyuncaklarla youtube kanalım için ses kalitesi yüksek videolar çekeceğim ve link paylaşacağım.😉
Her gün bir şarkı diye hashtag yapıyorum ve bakalım kaç gün sürecek bilemiyorum😂😜 Sizler de azcik gazlayın beni yahu😌
Sevgilerimi kabul buyrunuz🙏🏻🍀🎶✌🏻
#hergünbirşarkı
#boraduran #igeurope #music #acustic #guitar #singer #song #indiemusic #takemethere #anlatistanbul #instamusic #instagood
#gülümseaşka
#beautifuldestinations
#wanderlust
Read more
Sevgili dostlarım dün ki güzel sohbet müthiş manzara ,dev bir lezzet durağını yazmadan geçemiyorum... biliyorsunuz hikaye de çok şey paylaşıyorum sizlerle , akışa ise böyle içimden taşanları aman bu da burda hayat boyu kalsın dediklerimi koyuyorum... dün sevgili dostum sevdiğim bu ... Sevgili dostlarım dün ki güzel sohbet müthiş manzara ,dev bir lezzet durağını yazmadan geçemiyorum... biliyorsunuz hikaye de çok şey paylaşıyorum sizlerle , akışa ise böyle içimden taşanları aman bu da burda hayat boyu kalsın dediklerimi koyuyorum... dün sevgili dostum sevdiğim bu şehirde özellikle takdir ettiğim güzel kadın @cananseveroglu @geo_turkey in sahibini iftara davet ettim , ben Ramazan ayında bir arızam yoksa tam orucumu tuttuğum için açıkçası iftarıma da özen gösteriyorum,yani öyle ayak üstü yerlerde geçiştirdiğim de oluyor elbette ,klinikte çalışanlarım ile açtığım günde..ama dün aldığım huzur keyif kalite lezzet damarlarımdan taşıp şu an buraya akıyor ... resmen sabah bile mutlu uyanmama neden oldu ..birinizde kalkıp ay arkadaşı övüyor derseniz valla terlikle ağzına çarparım takipçi falan demem . Neyi nereye yazacağımı iyi bilirsiniz siz 😅 @camterasrestaurant muhteşem beyler hanımlar ... ben ömrü hayatımda lezzet açısından bu kadar Osmanlı ve Avrupai servis ve kaliteyi bir tek michellin yıldızlı dünya restaurantlarında gördüm. Hele o hurmalı Osmanlı baklavası ile iftar açma keyfini mutlak yaşamanızı, paylaşırken de beni etiketlemenizi isterim. Resmen kalbimi masa da bıraktım . O nasıl bir özel lezzet hayatımda ilk kez adını duydum ve ilk kez tattım, şefin yemek sonunda masaları ziyaret edip gönül alması müşteriler ile sohbet etmesi ise tamamen Fransız ve İtalyan restaurantlarından bir davranış modeli.. elbette sevdiğim bir yer elbette arkadaşım ama unutmayın heryer herkes dostum benim . Ud ney eşliğinde alacakaranlık gün batımı esnasında şık porselenler yeşil kumaş servisler , herşeyin özenle en kalitelisi seçilmiş ürünler mavi lacivert gök yüzü ve “Allahüekber...” derken yanan minare ışıkları... şıkır şıkır dolan meyan şerbeti ve pırıl pırıl şık kıyafetli eğitimli , sokaktan toplanmamış öz Türkçe konuşan beyefendi garsonlar ... lütfen sözümü dinleyin mutlak bir iftarınızı @tugcan_hotel de açın , yöneticisi @zektudor beyden rezervasyon yapın ve adımı söyleyin lütfen .. ve bırakın kendinizi kalitenin zerafetin kollarına .İslamiyeti Arap kültüründe değilde bir asilzade gibi farklı bir yelpazede de yaşayın isterim. Dr.Beril Özlem Leylek
Read more
Herkese hayırlı cumalar.Allah ne muradınız varsa versin inşallah.Onları bu parkta oynarken ...
Media Removed
Herkese hayırlı cumalar.Allah ne muradınız varsa versin inşallah.Onları bu parkta oynarken de gördüm ya Allah çok büyük.İçimden neler geçtiğini kelimelere dökemiyorum.Çok güzel bir hafta geçirdikten sonra Lal prenses ile bugün Türkiye’ye dönüyoruz.Ama çoğu gitti azı kaldı.8 Haziranda ... Herkese hayırlı cumalar.Allah ne muradınız varsa versin inşallah.Onları bu parkta oynarken de gördüm ya Allah çok büyük.İçimden neler geçtiğini kelimelere dökemiyorum.Çok güzel bir hafta geçirdikten sonra Lal prenses ile bugün Türkiye’ye dönüyoruz.Ama çoğu gitti azı kaldı.8 Haziranda karne alacak ve biz Türkiye’ye dönene kadar artık o da bizimle Almanya’da yaşayacak.Lal buradayken Kartal inanılmaz açıldı.Kardeş ne kadar önemli birşey aslında.Lal’de harika bir abla.Keşke ekonomik şartlar elverse herkes kardeş yapabilse çocuğuna.Neyse herşeyin hayırlısı sağlıklı olsunlarda tek çocuk,çok çocuk fark etmez.Not:Storyde ki Lal’in yaptığı yeşil uzaylı dansı dünyada bir akım oldu.Çocuklar müziğini ve animasyonunu çok seviyor.Çok değerli annelerin bi kısmı tarafında o müziğin anlamı ayıpçı ,küfür var mesajlarına tutuldum.Birçok yabancı şarkı da zaten bilmediğimiz söz var maalesef.Haklı olabilirsiniz,teşekkürler uyardığınız için ama çocukların elinin altında sürekli youtube.Sevmiş müziğini ezberlemiş.Sözlerini de anlamıyor.En azından eğleniyor,ritim ve taklit yeteneği gelişiyor gözüyle baktım.Lol sürpriz gibi abuk subuk oyuncak pazarlayan, çoluk çocuk tüm hayatını youtube da yaşayan ailelerin açtığı kanallardan daha masum bence :( Yoksa bir çoğunuz çocuğunu London Filarmoni Orkestrası Konserleri ile yetiştiriyor da benim mi haberim yok ? Nefes alsam cık cık yapanlar var ya hepinizi sevgiyle öpüyoruz biz.Kasmayın bu kadar . #lalprenses #muzisyenanne #kalpnakillibebek #organbağışıhayatkurtarır
Read more
Değişen dekorasyon modasına inat içimdeki pastel ve çiçek tutkusu hiç bitmiyor #tbt si<span class="emoji emoji1f338"></span> . Bu ...
Media Removed
Değişen dekorasyon modasına inat içimdeki pastel ve çiçek tutkusu hiç bitmiyor #tbt si . Bu arada koltuklar ile ilgili çok soru geliyor daha önce yazmıştım blogda ama burayada ekliyeyimUmarım karar vermenize yardımcı olur🧡🏻 . . OLUMLU TARAFLARI: - Tasarım olarak diğer İKEA ... Değişen dekorasyon modasına inat içimdeki pastel ve çiçek tutkusu hiç bitmiyor #tbt si🌸
.
Bu arada koltuklar ile ilgili çok soru geliyor daha önce yazmıştım blogda ama burayada ekliyeyim😊Umarım karar vermenize yardımcı olur🧡🙏🏻
.
.

OLUMLU TARAFLARI:
- Tasarım olarak diğer İKEA kanepeleri gibi az yer kaplıyor
- Kurulumu oldukça kolay hatta kurarken ilk deneyimim olduğu için acaba zorlanırmıyım diye düşünmedim değil😊
- Ayaklarının yüksek oluşu en sevdiğim özelliği. Sizde benim gibi koltuk çekerek süpürge kullanmayı sevmiyorsanız özellikle daha cezbedici
- Kılıflı olması ve kılıfların makinede yıkanması yine benim tercih sebeplerimden biriydi lakin silmekten kollarımda derman kalmamıştı💪🏻
- Fiyatı İKEA koltuklarının diğer bazı modellerine göre pahalı ama birçok markadan daha ucuz.
- İç minderleri kaliteli ve rahat
- Ayaklarının yedeklerinin satılıyor olması

OLUMSUZ TARAFLARI:
- Eğer televizyon izlerken yada kitap okurken uzanmayı seviyorsanız size kötü haberim var artık oturacaksınız😄
- Oturup kalkınca kılıflarda kırışıklık oluyor. Sanırım bu birçok İKEA kanepesinin ortak tarafı
- Kılıf seçenekleri oldukça kısıtlı. Umarım ilerleyen dönemler daha çok seçenek sunarlar
- Kolçak küçük olduğu için bazen rahatsız edebiliyor
- Kumaş kalitesi beklediğimden düşük. Açıkçası yurt dışında bazı siteler hazır kılıf seçenekleri sunuyor belki ilerleyen dönemlerde edinebilirim
.
.
.
#ikea #stocksund #vintage #livingroom #livingroomdecor #likeaboss #ikeahack #salon #dekorasyon #dekoratif
Read more
Kurtarmak söz konusu olduğunda zor zamanlar için söylenir ya ‘önden çocuklar ve kadınlar ‘diye ...
Media Removed
Kurtarmak söz konusu olduğunda zor zamanlar için söylenir ya ‘önden çocuklar ve kadınlar ‘diye .insan olupta maddi manevi dertsiz ve ihtiyacı olmayan olamaz biliyorum .Ama duaların eğer sırayla gerçekleşeceğini bilseydim ‘önce tedavisi aksamaması gereken hastalar ve eğitim öğretimden ... Kurtarmak söz konusu olduğunda zor zamanlar için söylenir ya ‘önden çocuklar ve kadınlar ‘diye .insan olupta maddi manevi dertsiz ve ihtiyacı olmayan olamaz biliyorum .Ama duaların eğer sırayla gerçekleşeceğini bilseydim ‘önce tedavisi aksamaması gereken hastalar ve eğitim öğretimden geri kalmaması gereken çocuklar ‘derdim .Herşey bekler onlar beklemez ,eğer az tüketirsek çok çalışırsak bu insanlara sıramızı verip ,diğer herşey için sıramızı bekleyelim derim .Sıramı yüreğimden en içten dualarımla yakarıp veriyorum ‘hastalar ve öğrenciler ‘buyrun önüme geçin 🙏💫🇹🇷Hayatta kaybedilmeyecek tek şey var bence o da ‘umut ‘.Kimse kimsenin motivasyonunu elinden almasın ,kendini kötü hissetmesine neden olmasın ,ama deniz ,ama güneş ,ama şarkı ama söz herkes yüreğine iyi gelip onu manen besleyen ve güçlendiren her neyse ,yapmaya devam etsin .Kim ne derse desin ,boşverin siz herkesi siz içinize iyi bakın ,size iyi gelen şeyleri içinizden esirgemeyin ,ve her gün en az bir kalbe iyi gelin ve kimsenin kalbini bozmayın ❤️🗝 #kalbimeiyigeliyor
Read more
Uğurumun vesikalığı nasıl olmuş teyzoşları<span class="emoji emoji1f60d"></span> (MaşAllah) Hazır bunu paylaşmışken bu konuda sizleri ...
Media Removed
Uğurumun vesikalığı nasıl olmuş teyzoşları (MaşAllah) Hazır bunu paylaşmışken bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyorum, bize kimse bu imkanlardan bahsetmedi, ben kendim araştırıp öğrendim herşeyi. Bu yüzden bütün bu paylaşımlarım, çabam bilmeyenleri bilgilendirmek. Çifte ... Uğurumun vesikalığı nasıl olmuş teyzoşları😍 (MaşAllah)
Hazır bunu paylaşmışken bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyorum, bize kimse bu imkanlardan bahsetmedi, ben kendim araştırıp öğrendim herşeyi. Bu yüzden bütün bu paylaşımlarım, çabam bilmeyenleri bilgilendirmek.
Çifte vatandaş passportu vardı çocuklarımızın ama birde Id kartı çıkarmak istedik çocuklarımıza. Bu yüzden gerekti bu vesikalık. Diğer ülkeleri bilmiyorum ama Hollanda’da özel insanlar için okadar çok imkanlar varki, yeterki siz kapılarınızı açmak isteyin. Oğlum otizmli olduğu için kalabalık mekanlara götüremediğimden onlar evimize gelip yapıyor işlemleri. Aynı şekilde vesikalık fotoğraflarıda şartlara uymak zorunda değil. Yeterki yüzü görünsün. Fotoğrafçı eve gelip evde çekti vesikalığı. Hiç ürkütmeden kendi haline bırakarak denedi bayağı 50-60 tane çekti ve içinden bunu seçtik. Hemen ogün hazır ediyor. Ardından belediyeyi arayıp ev randevusu aldım. Ev randevusu 2-3 hafta sonraya veriliyor kalabalık sezonlarda. Ogün çocuğun evde bulunması gerekli. Eve gelip çocuğa hiç rahatsızlık vermeden evde hazırladılar işlemleri. 1 hafta sonra kimliği hazır olduğunda yine randevu yaptılar ve eve gelip teslim ettiler.
Uçak yolculuğundada özel insanlar için kolaylık sağlıyorlar. Bunun için ayrı bir paylaşım yapacağım çünkü hikayemiz var geçen yıla ait😌
#otizm #autism #autisme #otizminfarkındayız
Read more
Mesleğime aşık olduğum doğrudur. Saatlerce musterilerimi resim çekmekle ugrastirdigim da<span class="emoji emoji1f648"></span> ...
Media Removed
Mesleğime aşık olduğum doğrudur. Saatlerce musterilerimi resim çekmekle ugrastirdigim da Ama tek amacım en güzelini sunmaya çalışmak, bir makinayla cekiyor bir o telefonum birde öteki telefonumla çekiyorum ama sonunda içime sineni seçip sizinle paylaşıyorum ️ mesleğime așigim ... Mesleğime aşık olduğum doğrudur.
Saatlerce musterilerimi resim çekmekle ugrastirdigim da🙈 Ama tek amacım en güzelini sunmaya çalışmak, bir makinayla cekiyor bir o telefonum birde öteki telefonumla çekiyorum ama sonunda içime sineni seçip sizinle paylaşıyorum ☺️ mesleğime așigim çünkü ben bu isten sadece para kazanmıyorum insanları para kaynağı olarak görüpde sadece bu yüzden yani mecburiyetten güler yüz göstermiyorum. Daha öncede söylediğim gibi ben para değil insan biriktiriyorum.
Her ne yapıyorsam içimden geldiği için yapıyorum.
Ve inanın içinizden geldiği gibi yaşamanın verdiği huzur tarif edilemez.. Bu zamanda zor ama denemeye değer 🙏🙏❤️❤️❤️
Bu resimde guzel Esranin nıșan tırnakları
Kendisine sonsuz mutluluklar diliyorum 💍
#icinizdengeldigigibiyasayin #goodnight #beautyebb
-
Esra's verloving nagels 💍nagelbedverlenging
Voor afspraken of meer info
Whatsapp/bellen: +31 6 57 70 48 34
Detaylı bilgi ve randevu almak için ↖️
#bridalnails #bride #bruidsnagels #gelintırnakları #acrylicnails #nagelbedverlenging #nagelstudio #nailswag #nailswagsummer #nailsofinstagram #silikontırnak #silikontirnakegitimi #nagelcursussen #madebyme #beautyebb #beautiful #nailpolish #naildesign #acrylnagels #beauty #nails #tırnak #denhaag #ypenburg #thenetherlands #tirnaksusleme
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span> Dergi için kadınlara güç verecek bir bölüm hazırlamayı düşünüyordum ve bu bölümü kadın girişimcilere ...
Media Removed
Dergi için kadınlara güç verecek bir bölüm hazırlamayı düşünüyordum ve bu bölümü kadın girişimcilere ilham olan Kagider’in başarı hikayelerini anlatan Sevgili Elif Ergu’nun hikayesi ve en son kaleme aldığı ‘İlham Veren Kadınlar’ kitabından ayrı düşünemezdim! Ama biliyordum ... 🌸 Dergi için kadınlara güç verecek bir bölüm hazırlamayı düşünüyordum ve bu bölümü kadın girişimcilere ilham olan Kagider’in başarı hikayelerini anlatan Sevgili Elif Ergu’nun hikayesi ve en son kaleme aldığı ‘İlham Veren Kadınlar’ kitabından ayrı düşünemezdim! 🍀

Ama biliyordum ki kitap çok yeni çıkmış Elif hanım hem Hürriyet’teki çalışması hem imza günleri çok yoğundu. Ama ben kendisiyle röportaj yapmayı çok istiyordum! Normalde kendisi alanında başarılı bir çok isimle röportaj yaptığı için röportaj vermeye ne kadar zamanı olurdu hiç bilemedim. ♥️
Ben yine de kendisiyle iletişime geçip düşündüklerimden ve bu kitaba destek vermek istediğimden bahsettim, hemen röportaj sorularımla ilgili konuştuk ve kendisi beni bir saniye bile geri geçirmedi! Ne kadar naif ve ilham veren bir kadının hikayesiyle röportaj yaptığımı anlayınca çok ama çok mutlu oldum! 🍀

O yüzden hem kitabın imzası hem de röportaj için kendisine minnettarım! Biz birlikte daha güzeliz!
Çok teşekkürler sevgili Elif Ergu! 💕🌸 ———
@elifergudemiral73 @ilhamveren_kadinlar @kagider_ @gurmemag @sanemoktar #ilhamverenkadınlar #elifergu #kagider #röportaj #özelbölüm #d&r #kadıngirişimciler
Read more
"O kız baya çirkin değil mi, anlamadım ki yerden bitme bir şey, kapmış yakışıklı sevgiliyi, Baksana ...
Media Removed
"O kız baya çirkin değil mi, anlamadım ki yerden bitme bir şey, kapmış yakışıklı sevgiliyi, Baksana milyarlık arabaya atlayıp gittiler, bana sevgiyle her şey hallolur deme Aynur, o arabaya para olmadan nasıl bineceksin? Saat olmuş kaç sevgilisiyle parkta el ele, ben seninleyim annem ... "O kız baya çirkin değil mi, anlamadım ki yerden bitme bir şey, kapmış yakışıklı sevgiliyi,
Baksana milyarlık arabaya atlayıp gittiler, bana sevgiyle her şey hallolur deme Aynur, o arabaya para olmadan nasıl bineceksin?
Saat olmuş kaç sevgilisiyle parkta el ele, ben seninleyim annem on kere arıyor, eşit miyiz şimdi sen söyle"
Hava o kadar sıcak ki, Alico’yu beklerken huzur bulayım diye geldim, yan bankta yüksek sesle konuşulan muhabbeti aktarıyorum size,
Bu cümleleri arkadaşına aktaran kız 19, bilemedin 20.
Hepimizin arzuları, istekleri, hayalleri olur kabul.
Ama öyle üzüldüm ki bugün o kız için, yanına oturup gözünün içine bakıp yapma bunu kendine gözünü seveyim demek geldi içimden diyemedim.
Bazen kızsal, kadınsal iç güdülerden dolayı böyle düşüncelere kapılanlar oluyor ne yazık ki, diye bir iki kelam edeyim istedim,
Bak güzel kardeşim, özellikle yaşadığımız şehirde gelir dağılımı dengesiz,
Zengin çok zengin,
Karnını zor doyuran kesim çok çok dipte,
Orta sınıf az, yani gelir uçurumu korkunç.
Kabul.
Ama böyle düşünmek, hele ki daha hayata yeni adım atarken sadece sizi kötü insan yapar,
Kötü insanın iyiye dönmesi zordur, içinde birikenler, kabarır kabarır, eteklerinde hayatın ağırlaştırdığı taşlar dağ oluverir, yükünü taşıyamaz hale gelir insan.
Sonra bir bakmışsın kaynananla kavgalı, kocanla papaz, çoluğunla çocuğunla mutsuz oluverirsin,
Çirkin şansı dediğin kızın "senden çok daha fazlası" olduğunu düşünmek, kendini sevmemek, olduğun insanı reddetmek demektir bana göre.
Olduğun insanı evirebilirsin, sabırla, öğrenerek, bazen yokuşlar, bazen üzüntülerle.
Evrildiğin insan, yine pahalı bir arabaya binmeyebilir ama kalbi temiz insanı güzellikler er ya da geç bir gün mutlaka bulur unutma.
Hanların hamamların mutlu etmediği, sağlığı, huzuru mumla arayan insanları hatırla,
Onun o pahalı arabayla saptığı yolu değil, önünde senin bir gün huzurla inşaa edeceğin yuvanın yokuşuna sapacağını hayal et,
Sahilde el ele diye, sevgiyi yakalamış diye kıskanma onu, imren sadece,
Kalbini soğutmadığın zaman pompalayacağı kanın sıcaklığı seni iyi insan yapacak güzel kız,
Hani diyor ya şarkı "analar tahtını değil, bahtını yaparmış"
Bahtını önce hayat, sonra sen şekillendirsin unutma!
Read more
BEN TÜM BUNLARI NİYE YAZIYORUM? … Aidiyet duygusu çok kıymetli şey... Ailene, yakınlarına hissedersin ...
Media Removed
BEN TÜM BUNLARI NİYE YAZIYORUM? … Aidiyet duygusu çok kıymetli şey... Ailene, yakınlarına hissedersin mesela. Seni sarıp sarmalar; en yalnız zamanlarında o müthiş sıcaklığı ve şefkatiyle kucaklarlar. Bir yerlerde senin varlığınla mutlu olduğunu bildiğin insanlar, sana da güç ... BEN TÜM BUNLARI NİYE YAZIYORUM? …
Aidiyet duygusu çok kıymetli şey...
Ailene, yakınlarına hissedersin mesela. Seni sarıp sarmalar; en yalnız zamanlarında o müthiş sıcaklığı ve şefkatiyle kucaklarlar. Bir yerlerde senin varlığınla mutlu olduğunu bildiğin insanlar, sana da güç verirler.
Hayatın güzelliği, yaşama sebebidirler...
Yakın dostlar, arkadaşlar da böyledir çoğu zaman. Seni, sahip olduğun sıfatlardan, imkanlardan öte seven, sevebilenler...
Kötü gününde seninle üzülüp, mutlu anlarında seninle sevinebilenler...
Bazen çorak bir çöle döner hayatın bilirsin; işte böyle zamanlarda adeta bir vaha gibi gelirler. Sevgilerinde serinler, muhabbetleriyle demlenir, dinlenirsin...
Aynı fikri paylaştığın, aynı şeye inandığın, aynı takımın renklerine gönül verdiğin insanlar, seni o ürkütücü yalnızlık duygusundan alıkoyar, korurlar...
Hep imrenerek baktım insanı kuşatan bu huzurlu, güvenli kalabalıklara...
Hayır, eksiğini hissetmedim hiç birinin çok şükür. Varlıklarını, kattıklarını, verdiklerini inkar edemem...
Ama içimde nedenini kırk yıldır çözemediğim bir tuhaf sürüden ayrı, rüzgara karşı anarşist koyun olma halet-i ruhiyesi de hep geldi peşimden...
Ben benmişim ama aynı zamanda da hiç tanışmamışız gibi sürekli beni takip eden bir yalnızlık, yabancılık...
En sevdiklerime, en yakınlarıma ve hatta kimi zaman doğrudan kendime...
Kim bu beni seven, sahiplenen dedirten; aynadan bakan bu surat da kim diye düşündüren... Evlerden uzak bir ikilem; mazallah kimselere tavsiye etmem...
Ama kim bilir belki de bu yüzden bu kadar çok şey yazıp, paylaşmam...
Belki de bu nedenledir her fırsatta içimi döküp, uzun uzun anlatmam...
Sahi, anlıyor musunuz?...
Read more
Size biraz son zamanlarda beğendiğim ürünleri anlatayım. @goldenroseofficial Soft Matte serisine ...
Media Removed
Size biraz son zamanlarda beğendiğim ürünleri anlatayım. @goldenroseofficial Soft Matte serisine bayıldım. Defalarca hikayede de paylaştım. Diğer likit mat rujlar gibi dudağı kurutan, çizgilere dolan, dudağı geren bir yapısı yok. Yumuşacık, pigmentasyonu çok zengin. Dün sürdüğüm ... Size biraz son zamanlarda beğendiğim ürünleri anlatayım.
@goldenroseofficial Soft Matte serisine bayıldım. Defalarca hikayede de paylaştım. Diğer likit mat rujlar gibi dudağı kurutan, çizgilere dolan, dudağı geren bir yapısı yok. Yumuşacık, pigmentasyonu çok zengin. Dün sürdüğüm 115 numarayı çoğunuz sordunuz, sen hep bu ruju sür dediniz. Vallahi bana uyar😂
@newwellmakeup Derma Cover fondöteni ilk çıktığı dönemde pek çok ünlü hesapta görmüştüm. İşbirliği olduğu için fazlaca övüyorlardır diye içimden geçirmedim desem yalan olur. Son zamanlarda denediğim en başarılı fondöten bu. Örtücülüğü yüksek ama yapısı yumuşak olduğu için ciltte kalın bir tabaka gibi durmuyor. Ben kabuki bir fırçayla dağıtıyorum, fondöten olduğu belli oluyor tabi ki ama kalıp gibi değil. Dün makyajımda bu fondöteni kullandım, duruşunu merak edenler tekrar bakabilir. Özel gün fondöteni soranlara Vichy Dermablend öneriyordum. Bu fondöteni de özellikle özel günler için öneriyorum. Günlük makyajda yoğun kapatıcı fondöten seviyorsanız günlük de kullanılır ☺️ @gratistr ve @rossmannturkiye mağazalarında satılıyor.
L’oreal Lash Paradise rimeli kullandıkça daha bir sevdim. O yüzden yeniden paylaşmak istedim. Yine dün yaptığım makyajda bu rimel var☺️ Rimel uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanıyorum. Kıvrıklığı biraz bozması dışında uygun fiyatlı başarılı rimellerden biri bence.
Hoola bronzer zaten @benefitturkiye ‘nin kült ürünlerinden biri ama ben bugüne kadar kullanmamıştım🤷🏻‍♀️ Biraz tozutması haricinde yapısı ve rengi ile harika bir ürün. Son zamanlarda elim başka şeye gitmiyor. Dün yanak bölgeme bronzer gibi ve göz makyajıma hafif gölge vermek için bu ürünü kullandım. Sevdim👍🏻
Read more
<span class="emoji emoji1f604"></span>Tam 34 yaşına geldim tam uslandım artık diyorum ama yok yine Aylin'i hayallerinin peşinde ordan ...
Media Removed
Tam 34 yaşına geldim tam uslandım artık diyorum ama yok yine Aylin'i hayallerinin peşinde ordan oraya koştururken buluyorumm Yakın çevrem çok iyi bilir ben büyük küçük demeden çok hayal kurarım ve bi de onlara sıkı sıkı baglanırım bazen ufak bazen koşar adımlarla hayallerimi gerçekleştirmeye ... 😄Tam 34 yaşına geldim tam uslandım artık diyorum ama yok yine Aylin'i hayallerinin peşinde ordan oraya koştururken buluyorumm😅🙈 Yakın çevrem çok iyi bilir ben büyük küçük demeden çok hayal kurarım ve bi de onlara sıkı sıkı baglanırım bazen ufak bazen koşar adımlarla hayallerimi gerçekleştirmeye çalışırım😊 hiç inatçı bir tip değilimdir aslında ama sevgili eşiminde hep sızlandıgı bir gerçekte var tabii🤚 Sen hep kafana koyduğun şeyi yapmak zorunda mısın? Hıç bitmiyor hep yeni bisey çıkartıyorsun diyor parantez içi (Tekstil = Manoforkids)🤣😅Haklı çünkü yorucu oluyor ama hedeflerim olmasa düşdügümde bile kalp atışım hızlanmazsa sanki boşa yaşıyormuşum gibi geliyor. (Aa bak bu huyum yüzünden hipertansiyon hastası olmuş olabilirim🤔😊) ve neyse ki şimdi 5 yıl önce çook istediğim bir hayalim vardı Ooo çok geçti üstünden demeden yine aynı heyecanla o maceramın ilk gününe başladığım için çok şükrediyorum içimden 🙏🌟 Çünkü ben geçmişe bakıp keşke yapsaydım demektense iyi ki yapmışım dediklerime bir + daha ekledim bu gün 💜 İşte sizin için normal benim için özel bir güne uyandık O zaman GÜNAYDINN gençler😊 uzun uzun yazdığıma bakmayın ya evet dünyayı falan kurtarmıyorum yada tıp fakültesini falan da kazanmadım😂😂sadece bu heyecanın sebebi 5 yıl sonra gelen bebekyüzme eğitmenliği programı için🌟 hani Kuzeyi 5 aylıkken götürüyordum ya işte o zaman dan bu zaman aklımda kısmet şimdiymiş🙏🤗💪😊 #günaydın
Read more
Siz benim güzel kalpli takipçilerim siz ne güzel şeyler yazıyorsunuz bana herzaman <span class="emoji emoji1f60d"></span> tek tek cevap ...
Media Removed
Siz benim güzel kalpli takipçilerim siz ne güzel şeyler yazıyorsunuz bana herzaman tek tek cevap vermek isterdim ama çok fazla 🤭 ama hep severek okuyorum çoooooook mutlu oluyorum Evimi, işimi, ailemi, kıyafetimi, duruşumu oluşumu içimi herşeyime ayrı ayrı iltifatlar almak negüzel ... Siz benim güzel kalpli takipçilerim siz ne güzel şeyler yazıyorsunuz bana herzaman 😍 tek tek cevap vermek isterdim ama çok fazla 🤭 ama hep severek okuyorum çoooooook mutlu oluyorum 😍
Evimi, işimi, ailemi, kıyafetimi, duruşumu oluşumu içimi herşeyime ayrı ayrı iltifatlar almak negüzel 🤗 zaten tanıyan beni bilir... ama tanımadan birilerine çıkarsız güzel sözler söyletiyorsam demekki yolumuz doğru kalplerimiz bir 🙏🏼 Rabbim bozmasın ❤️
Paylastigim herşey Helalinden kazanıp, çok çalışıp mücadele ederek hak kazandığımdır, size en güzel tarafını gösterdiğim de doğrudur
Herzaman Allahtan isteyerek hep dua ederek oldu herşeyim bugüne kadar şükür elhamdulillah.
Birde tabi Allah vergisi güzel ailem akrabalarım evladım, sevdiğim var❣️ Allah başımızdan eksik etmesin iyiki varlar 🤗
Bu atasözlerini hep çok sevmişimdir - insan kendi kalbinin ekmeğini yer - Kendiyle barışık olan insanın kimseyle derdi olmaz - Kıll them with kidness
Tabiki yanlışlarım hatalarım kusurlarım da oluyordur elbet sizleri onlara da maruz bıraktığım için özür dilerim, 😟
Hayatımız hep gülmekten yemekten içmekten giyinmek ten ibaret değil esasında hepimizin gözyaşları üzüntüsü kederi var bazen paylaşıyoruz bazen kendi içimizde yaşıyoruz. Ben onları da seviyorum ❤️
sizden gelen güzel sözler insanı mutlu ediyor sevilmek negüzel birşey hepinize içtenliğiniz samimiyetiniz için çok teşekkür ediyorum... bende sizi seviyorum ❤️ Ha unutmadan gizli takipçiler gizli hayranlık duyan insanlar sizide unutmadım size de selam olsun 👋🏽
Sevildiğim kadar da olmasa sevilmediğim de oluyordur elbet ama ben... sizi de seviyorum 🤫

Zehra Altinsoy

#öylesine #içimden #geçenler #yazayım #dedim
Read more
Buraya geleli daha 1 gün oldu ama şimdiden tavsiye vs soranlar olmuş 🙄Hazır telefonu elime almışken ...
Media Removed
Buraya geleli daha 1 gün oldu ama şimdiden tavsiye vs soranlar olmuş 🙄Hazır telefonu elime almışken buraya ne varsa yazıyorum, belki tekrar fırsat bulamam😬 - Mercan'ın mayoları, ayakkabıları Decathlon. Genel olarak hepsinden memnunuz. Öğlene yakın denize girerken bu Uv korumalı ... Buraya geleli daha 1 gün oldu ama şimdiden tavsiye vs soranlar olmuş 🙄Hazır telefonu elime almışken buraya ne varsa yazıyorum, belki tekrar fırsat bulamam😬🙈
- Mercan'ın mayoları, ayakkabıları Decathlon. Genel olarak hepsinden memnunuz. Öğlene yakın denize girerken bu Uv korumalı olan mayoyu giydiriyorum, rahat oluyor. -Kolluklar @myminibaby daha önce kolluk deneyimi olduğundan ileri seviye olanı tercih ettim. Sağlam bir ürün. Kardeşe de kullanırız dedim kısmetse.
-Yer olarak bu sene ilk kez geldik: Assos / Sokakağzı 'nda Yalı Motel. Bir velimin tavsiyesi üzerine geldik❤️ Tam pansiyon; 3 öğün yemek dahil. Yemekler güzel. Akşamları ızgara oluyor, herkese sorup ne istiyorsa onu pişiriyorlar, yanında mezeler ve çorba oluyor.. Odalar benim beklentime göre yeterli temizlikte ve büyük.
-Mercan için odada beşik de var. Klima ve küçük bir TV var. Wi-Fi mevcut ama bizim odada pek çekmedi.
-Akşamları çok ses oluyor mu diye soran olmuş, mesela bu akşam eşimden klarnet çalmasını istediler 😅 Biz de o sırada Mercanla odadaydık, o hiç etkilenmedi ve uyudu.. Ses kaynağı bizdik yani🙈Normalde sessiz, sakin bir yer.
-Plaj pansiyonun hemen önünde. Şezlong, şemsiye ve plaja gelen 5 çayı ücretsiz. Fotoğraflarda filtre yok deniz göründüğü gibi temiz; öyle çok soğuk da gelmedi bana. Şansımıza biraz rüzgar var 2 gündür. Ama sıkıntı yaratmıyor. Sinek böcek vs de çok yok denizde.. Plaj ince kum değil ama iri taşlı da değil. Ayakkabısız rahat giriliyor.
-Otoparkı var. -Yemek yediğimiz alan yeşillik; çocuklar koşturuyor, hamak salıncak ve kediler var. Onlarla oynuyorlar 😁 Ekstra bir oyun alanı yok. -Fiyatlar uygun. Ama fiyat bilgisini arayıp işletmeden almanız en doğrusu olur, sezonluk değişebiliyor malum... Telefonu (0286)7234040
🌅Sonuç olarak tavsiye eder miyim? Evet.
Aklım hala Olympos'ta mı? Ona da evet 😅🙈 Orası benim evim kadar rahat ettiğim tek yer.. Burası ise İstanbul'a daha yakın, güzel ve keyifli bir ikinci durak oldu bizim için👍🏻 Belki burayla da aynı bağları kurabiliriz zamanla.. Henüz bu konuda yorum için erken 😊
#MAŞALLAH #sarileblebimercan3yasinda #44aylik #gokderegillertatilde
Read more
FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU... <span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji26aa"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> “2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden ...
Media Removed
FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU... “2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden karşı koymak geldi, bunu yapsam belki de şimdi hayatta değildim. Portekiz’de ırkçı davranışlara maruz kaldım. Türkiye ve Beşiktaş benim için bir başka.” BEŞİKTAŞ’IN Portekizli yıldızı ... FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU...
⚫⚪🔴
“2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden karşı koymak geldi, bunu yapsam belki de şimdi hayatta değildim. Portekiz’de ırkçı davranışlara maruz kaldım. Türkiye ve Beşiktaş benim için bir başka.” BEŞİKTAŞ’IN Portekizli yıldızı Quaresma, Dünya Kupası dönüşünde bir Portekiz televizyonuna konuştu, şu mesajları verdi: 2012 yılında Chelsea’de oynarken soyguncuların saldırısına uğradım. Bana doğru 3 silah çevrilmişti. O an kendimi ve korkumu kontrol etmeliydim. O an korkuyorsun ama bir yandan üstlerine de gitmek istiyorsun. Tepki vermediğim için şanslıyım. Zira belki de bugün hayatta değildim. Ailemin hayatımda yeri çok büyük. Ailem, karım, üç çocuğum… Onlar benim her şeyim.

MUTLAKA O ÇİNGENE BİR ŞEY YAPMIŞ

Futbol hayatımda ise Porto’yu hayatım boyunca sevgi ve saygı ile hatırlayacağım. Ancak Portekiz’de bana hak ettiğim değeri verdiklerini düşünmüyorum. Çocukken bir gün okulda bir çocuk kayboldu. O da futbol oynuyordu. Bazı çocukların aileleri benden bildiler. ‘Mutlaka o çingene bir şeyler yapmıştır’ dediler. Bunları çok iyi hatırlıyorum. Ayrıca onlar benim hakkımda hep yetenekli olduğumdan bahsederdi ama hep olduğum yerde kalacağımı söylediler. Bu sözler de beni hayatım boyunca motive etti.

FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU

Türkiye’de ve Beşiktaş’ta ise bambaşka tepkiler aldım. Beni çok seven insan var ve onların sevgilerine layık olmaya çalışıyorum. Bugün özgüveni yüksek ve gururlu bir yetişkin olarak, mutlu ve isyankar bir çocukluk geçirdiğimi söyleyebilirim. Yaşamak için çok mücadele ettim. Hayatım boyunca hep kötülükleri aştım. Uyuşturucu ve alkole ‘Hayır’ dedim. Büyüdüğüm diğer çocuklar ise alkol ve uyuşturucuya yöneldiler. Ben ise futbol sahalarını ve futbol topunu seçtim. Bazı zamanlar babamın desteği olmadı ama bugün harika bir ilişkimiz var.

Ayağa kalkacağız

DÜNYA Kupası’ndan elendikten sonra ülkesine dönen Portekiz’de, Pepe geçmişi unutup geleceğe bakmaları gerektiğini söyledi. Beşiktaşlı yıldız oyuncu, “1 aya kalmadan yeni maceralar için hazır olmalıyız. Bütün zorluklarla başa çıkmak için güçlü olmalıyız. Kaybettiğimiz için üzgünüz ancak hayat devam ediyor” dedi.

Haber Kaynağı: Akşam
Read more
Şu minik hayal evleri yapıyor olmak benim için öyle bir lütuf ve mutluluk ki. Yıllarca eve asmak ...
Media Removed
Şu minik hayal evleri yapıyor olmak benim için öyle bir lütuf ve mutluluk ki. Yıllarca eve asmak için çok sevdiğim yağlı boya kapı resimlerine baktım, genelde çok pahalı olduğu gibi hayalimdeki gibi olanını da bulamamıştım. O kadar istiyordum ki evde kapı resimleri görmeyi internette ... Şu minik hayal evleri yapıyor olmak benim için öyle bir lütuf ve mutluluk ki. Yıllarca eve asmak için çok sevdiğim yağlı boya kapı resimlerine baktım, genelde çok pahalı olduğu gibi hayalimdeki gibi olanını da bulamamıştım. O kadar istiyordum ki evde kapı resimleri görmeyi internette bulduğum bazılarının çıktısını almış, bari aradığımı bulana kadar bunları çerçeveler asardım demiştim. Aylar, yıllar geçti, gözüme takıldıkça tam içime sinmediğimden aynı dosyada beklemede kaldılar. Demek kısmetimde kendim yapmak varmış, demek bir şeyi içten içe istiyor olmak kabul olacak bir dua gibiymiş. Rabbim kuluna nasip etmeyeceğinin hayalini de kurdurmuyormuş. Belki kimine saçma gelecek minicik evlere yüklediğim bunca mana ama hayatımızın tanımı bizim ona yüklediğimiz mana değil mi aslında? Kimi sarayla bile mutlu olamazken, kimi yatacak bir döşeği olmasıyla mutlu olur. Hayallerimi görünür hale getirebilmek benim için öyle anlamlı ki, bana bahşedilmiş olan ilhama şu anki dolar kuruyla bile paha biçemeyeceğimi biliyorum. Hem sonra hayallerime eşlik edip değer vererek mutluluğumu katmerleyen güzel insanlar var şimdi. Bir ara hepsini kendime mi saklasam diye düşündüysem de başka evlerde de hayallerime açılan kapılar olduğunu bilmek çok güzel. Şükürler olsun nasip edene 🙏🏼 Bu, her detayını yaşayarak yaptığım ikinci Alaçatı eviyse şimdi yeni evine ve tatlı sahibesine gitmek için İzmir yolunda. Yakın çekim detaylar fotoları kaydırınca. Mutluluğu seçeceğiniz bir hafta sonu dilerim 🌹🌺❤️😍
#oyacaboya #oilpainting #handmadebyoyaerişmiş #yağlıboya #ahsaptasarim #ahşapdekor #alaçatı #mavipanjurluev #elyapımı #oilart #hayalevler #sweethouse
Read more
Loading...
Load More
Loading...