Inan inanç inanır

Loading...


Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Gelsenkirchen, Germany, Ciner Tv Stüdyoları, Çengelköy
Average media age
603.1 days
to ratio
15.7
Biraz konuşalım... Siyaset, bir görüştür. Din, bir inanıştır. Yaşam tarzı, bir tercihtir. Kendi ...
Media Removed
Biraz konuşalım... Siyaset, bir görüştür. Din, bir inanıştır. Yaşam tarzı, bir tercihtir. Kendi görüşün, kendi inanışın, kendi hayat tarzın dışındakileri eleştirmek, aşağılamak, bu üçüyle ilgili kalp kırmak ise dangalaklıktır. Görüşünüzü bilemem, beni de ilgilendirmez. Ama ... Biraz konuşalım...
Siyaset, bir görüştür. Din, bir inanıştır. Yaşam tarzı, bir tercihtir. Kendi görüşün, kendi inanışın, kendi hayat tarzın dışındakileri eleştirmek, aşağılamak, bu üçüyle ilgili kalp kırmak ise dangalaklıktır. Görüşünüzü bilemem, beni de ilgilendirmez. Ama duruşunuz beni ve beraber yaşadığınız milyonlarca insanı etkiler. Duruş dediğim şey siyasi görüşünü dile getirmek değil, bu konuda bi’ anlaşalım önce. Duruş dediğim şey kişinin; hayata, olaylara, çevresindeki insanlara karşı takındığı tavır. Baktığı tişörtü katlayıp rafa koymak da bir duruştur, “mağazada baktığı tişörtü katlamak köylülüktür” demek de... Kitap yazmak isteyen birine “ sosyal medyada kaç takipçin var?” demek de bir duruştur, “Ne türde yazıyorsunuz? Konusu ne?” demek de... Patron yok diye işi sallamak da bir duruştur, işini yapmak için başında patron olmasına bir ihtiyaç duymamak da... Rakibini tebrik etmek de bir duruştur, rakibine küfretmek de... Bunlardır insanları hayatımızdaki konumlarına eriştiren ya da hayatımızdan uzaklaştıran. Edebiyat dünyası (yeni adıyla ‘kitap piyasası’) bile popülerliği edebiyata yeğ tutuyorken, Youtube dendiğinde akla sadece makyaj videoları geliyorken, küçük kardeşlerim kendini zayıf olmak, bakımlı görünmek ve pahalı ürünler kullanmak zorunluluğunda hissediyorken birilerinin bir şey yapması gerektiğine inanıyorum. En azından ben bir yazar olarak, paylaşmalık güzel sözler yazmaktan öte bir şeyler yapma sorumluluğunda hissediyorum kendimi. Belki bir kitap okumalarına vesile olmak, belki onları doğaya yönlendirmek, belki korktuğu bir hayvanın aslında nasıl masum olduğunu ona göstermek ama en önemlisi insanları tüm sıfat ve etiketlerinden ayrı tutarak sevmeyi öğretmek... “Kim olursan ol, neye inanırsan inan, bana neye mal olursa olsun; zor durumda sana elimi uzatmaktan, senin için bir şeyler yapmaktan çekinmeyeceğim kardeşim!” demek. Aradığım duruş bu. Bu duruşu sergiler mi acaba ikilemine düştüğüm kimseyi istemiyorum hayatımda. “Instagram bunun yeri değil”miş. Olabilir. Instagram 3 maaşımı birleştirsem alamayacağım çantaları ve o çantaları alamadığı için kendini eksik hisseden insanların mutsuzluğunu görmek için girdiğim bir yer de değil benim için👇🏻
Read more
Loading...
Günaydın! Haftanız güzel geçsin! Korku filmlerinin sonunda sağ kalan karakterleri üzerilerinde ...
Media Removed
Günaydın! Haftanız güzel geçsin! Korku filmlerinin sonunda sağ kalan karakterleri üzerilerinde battaniye ve ellerinde bir fincan sıcak çayla görüyoruz ya hep. Palu Ailesi’ni eli kelepçeli görünce tam da böyle hissettim kendimi. Çok yazıldı çizildi yorumlandı herkes kendi bakış ... Günaydın! Haftanız güzel geçsin!

Korku filmlerinin sonunda sağ kalan karakterleri üzerilerinde battaniye ve ellerinde bir fincan sıcak çayla görüyoruz ya hep. Palu Ailesi’ni eli kelepçeli görünce tam da böyle hissettim kendimi. Çok yazıldı çizildi yorumlandı herkes kendi bakış açısına göre bu aileyi bu hale getiren sebeplerden söz ediyor. Bence en büyük sebep büyü, cin, nazar gibi doğa üstü güçlere olan inanışları. Genetik olarak zeka seviyesi düşük bir aile, kabul ama tek sebep bu değil çünkü bu olaylarla bulaşmadan önce zekaları normal bir hayat yaşamalarına yetiyormuş. -Maalesef ülke ortalamamızın altında bir seviye de değil o ayrı konu-

Lütfen bana “bu doğa üstü dediğin olaylar Kuranı Kerim’de geçiyor” demeyin. Kuran’da kelime olarak geçiyor ama “insanlar birbirine büyü yapabilir” demiyor. “BUNLARDAN ALLAH’A SIĞNIN! Yani UZAK DURUN!” diyor. Neden uzak durulması gerektiğini de çok çok acıklı ve canice bir hikaye ile gördük.
Allah dünyayı kendi içinde mükemmel bir denge ile yarattı ve insanlığın hizmetine sundu. İnsanlar barış içinde yaşasınlar diye 604 sayfalık bir kitap indirdi ve hayatını örnek almamız için de peygamberler gönderdi. 604 sayfalık bir kitaptan ve kendisini insanlığın iyiliğine adamış 63 yıllık bir hayattan anladığımız “ama büyü ayette geçiyor, ama peygamberimize de büyü yapıldı…” Mı?? Palu ailesi gündemime girmeden önce Udemy’de “Neouroscience for partens” diye bir online kursa kaydolmuştum. İronik bir şekilde önce Müge anı izleyip sonra derslerimi çalışıyordum :) Adamlar oturup Allah’ın insanlığa bahşettiği beynini ve düşünce yapısını araştırıyor yetmiyor anne babaların çocuklarının “beyin gelişimi” için ne yapması gerekir diye kurs açıyor. Diğer tarafta bizim ülkemizde annelerin tek yaptığı gebeliklerinden itibaren çocuklarını nazardan korumak. “Ayy eltim gilin komşusu düşük yapmış onun yanında bebeğimi emzirdim nasıl da dik dik bakıyordu sonra sütüm bi kesilsin mi?”
Read more
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı ...
Media Removed
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır. Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, ... @sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ

Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır.

Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, başta kanser olmak üzere, şeker, tansiyon, kalp, obezite gibi sağlık sorunlarıyla küresel salgına yakalanmıştır. Bu ürünler ve ürünlerin sebep olduğu hastalığı tedavi edecek(!) ilaçlar aynı firmalar tarafından üretilmektedir.

Sorun ve cevabı ortadadır: Doğal, geleneksel, yerel atalık ürünlere ve probiyotik beslenmeye dönmek ve de biyoçeşitliliğimizi koruyup geliştirmek... Sistem; dünya nüfusunun doyurulamayacağı safsatasıyla, doğal olana ulaşımı çeşitli yasaklarla engellemeye çalışıp, kendi ürünlerini dayatmaktadır.

Tohum köleliği ve gıda diktatörlüğü mevcut küresel sistemin ta kendisi olmuştur.

Kentlerde, o olağanüstü hızlı yaşamın içinde, ne aldığımızı, ne yediğimizi sorgulamadan, neredeyse çocuk yaşlarımızdan başlayarak, sağlık sorunlarıyla boğuşup, bi çanta dolusu ilaçla hayatlarımızı sürdürüyoruz.

Ama umudumuz var... Hâlâ doğal üretimden koparılamamış köylü küçük üreticiler ve durumun dehşetini görüp köylere yönelen insanlar var.

Hayat bize her gün, tek başına kurtuluşun mümkün olmadığının örneklerini veriyor. Bizler geleneksel, doğal üretim yapan küçük üreticilerle, buna ihtiyaç duyan tüketicilerin tanışması, sorunlarını paylaşması, birbirlerine deneyimlerini aktarması gerektiğine, sağlıklı bir insanlık, sağlıklı nesiller için, bu tür bir sosyal kardeşleşmenin gerekliliğine inanıyoruz.

Merkezi ASSOS olan, Ezine'den Ayvacık'a, Bayramiç'den Küçükkuyu'ya uzanan bölgemiz sadece doğal üretime değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının da merkezi olabilecek özelliklere sahiptir.

Koyunevi köyünün Sokakağzı mevkii de bu bölgededir.

İşte bu nedenlerle; 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde SOKAKAĞZI FESTİVALİ'nin 1.sini duyurmaktan onur duyuyoruz.

Katılımınız hepimize güç verir.

Sevgiyle... Festival için gelenler otellerin indirimli tarifesinden yaralanacaklar. Atölye ve etkinliklere katılım ücretsizdir.
Read more
Neyi yaptığınızın bir önemi yok. Bu hayatta insanın bir davası olmalıdır. Bu dava manevi olabilir, dünyevi olabilir ama sadece para kazanmak amaçlı olamaz. Ve insan bu davaya sonuna kadar sahip çıkmalı, peşinden gitmeli, inanmalı, bu davada en iyisi olmak için çaba göstermeli, mücadele ... Neyi yaptığınızın bir önemi yok. Bu hayatta insanın bir davası olmalıdır. Bu dava manevi olabilir, dünyevi olabilir ama sadece para kazanmak amaçlı olamaz. Ve insan bu davaya sonuna kadar sahip çıkmalı, peşinden gitmeli, inanmalı, bu davada en iyisi olmak için çaba göstermeli, mücadele etmeli... Mesela Seyit on başıya hangi madde “Seyid on başı, sana bir milyon dolar keş para, bu topu kaldır” dese kaldırtabilirdi? Evet böyle bir madde olamazdı! Eğer güven dolu o ruh olmasa, o top kalkmazdı... Çünkü kendine güven, nefsine güvendir. En zor savaş insanın nefsine olan savaşı olduğu gibi, en güçlü olanı da nefsini yenebilendir... Özgüven “bensiz” güvendir, içinde ki yaradana inanır kudreti başka yerden aldığına inanır. “Şükrettikçe verdiğim nimeti arttırırım” diyen bir yaradan var! Gücüne İnanır... İyi de kötü de her şeyin allahtan olduğuna inanır ve dua ile karşılar... Dua kaderi değiştirir🙏🏻 Herkese iyi bayramlar😊🍭 .
.
.
💫💫💫 @digitalartgaziantep 💫💫💫
.
.
.

#iyibayramlar #şekerbayramı #bayrammesajı #bayram #ramazanbayramı #bayramşekeri #bayramlaşma #gaziantep #gaziantepüniversitesi #hasankalyoncuüniversitesi #zirveüniversitesi #sankoüniversitesi #sankopark #primemallgaziantep #saçınızınmimarıerhankaya #ombrecinizerhankaya #meşhurombrecinizerhankaya
Read more
-Bu hayatta,ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak.Yapamıyorsan,boşuna ...
Media Removed
-Bu hayatta,ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak.Yapamıyorsan,boşuna enerjini tüketme,yapabilenler yapsın.Yapıyorsan,dünyanın en şanslı insanlarından birisin, dilini ısır,kimseye söyleme.-Sevdiğin insanlar bul.İşlerini onlarla yapmanın ... -Bu hayatta,ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak.Yapamıyorsan,boşuna enerjini tüketme,yapabilenler yapsın.Yapıyorsan,dünyanın en şanslı insanlarından birisin, dilini ısır,kimseye söyleme.-Sevdiğin insanlar bul.İşlerini onlarla yapmanın yollarına bak.Hayat ‘yap,et,çalış,başar’la geçiyor ve bu maraton çok sevdiklerinle geçerse,iş yapmamış,sürekli aşk yapmış olursun.-Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut.Onların dertleriyle dertlen,mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver.Onları kaybetme.-Kendini onunla bununla karşılaştırma.Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma.O zaman başkalarının gideceği yerlere gidersin.Oralarda ne işin var?Senin yolun başka.Yokuşların başka.-Her gün oku.Her şeyi oku. Ağaç olmak nasıldır, Van Gogh olmak nasıldır, İkinci Dünya Savaşı’na katılmış olmak nasıldır? Öğren. Bir gün hepsi, bir yapboz gibi,birleşip sana inanılmaz gerçekleri gösterecek.-Kızlar zekadan, çalışıp başarandan ve espriden hoşlanır.Erkekler güzellikten, edadan ve huzurdan hoşlanır. Öyle ol.-Hayat alışkanlıklarla yürüyor.Bir şeyi iyi yapmak istiyorsan hemen alışkanlık haline getir.Alışkanlıksa tekrarla oluyor.O yüzden alışkanlıklarına çok dikkat et.Neyi alışkanlık yaparsan, hayatın ondan oluşacak unutma. “-Kızlar! Güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda, kendi atınız olsun. Kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. Böylece ayrılıklarla, boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. Atınızı kimse altınızdan alamaz. Dörtnala başka yere gidebilirsiniz.” -Erkekler! Yakışıklı mı yakışıklı bir erkek olduğunuzda, kadınlara, çocuklara ve hatta birbirinize asla el kaldırmayın. O güç, güç değil. Kaba kuvvet o. Korkudan kaynaklanır. Kaybetme korkusundan.Ve kimseyi avucunuzda sıkarak elinizde tutamazsınız.Tam tersi, avucu apaçık tutacaksınız.-Her gün şükret. Teşekkürü dualarından asla eksik etme.Teşekkür kadar insana iyi gelen şey yoktur. Bir şey istemekten, dilemekten bile iyidir. Sıcacık yapar ruhunu. ‘Bendeki bana yeter, hatta artar bile’ dünyanın en güzel felsefesidir.-Sevdiklerine bıkıp usanmadan, seni seviyorum, seni çok seviyorum de. Hatta sen ne yaparsan yap, kim olursan ol çok seveceğim de. #nilkaraibrahimgil #paylaşayım #dedim
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span>BU YAZIYA HAYRAN KALACAKSINIZ<span class="emoji emoji1f338"></span> Kullandığınız her sözcükle bir anlaşma imzalarsınız. Hem ...
Media Removed
BU YAZIYA HAYRAN KALACAKSINIZ Kullandığınız her sözcükle bir anlaşma imzalarsınız. Hem kendinizle hem karşınızdaki ile hem de tüm evrenle! *Bir insan gelecekte ne yaşayacağını merak ediyorsa* *Bugün ne konuştuğuna baksın.* Muhtemeldir ki bugün en çok konuştuğunuz şey yarının ... 🌸BU YAZIYA HAYRAN KALACAKSINIZ🌸

Kullandığınız her sözcükle bir anlaşma imzalarsınız.
Hem kendinizle hem karşınızdaki ile hem de tüm evrenle! *Bir insan gelecekte ne yaşayacağını merak ediyorsa*
*Bugün ne konuştuğuna baksın.* Muhtemeldir ki bugün en çok konuştuğunuz şey yarının deneyimi olacak.

Peygamber Efendimizin bir hadisi vardır.
Der ki: *Bela insanın diline bağlıdır..!* Bir rivayete göre Peygamber Efendimiz hasta olan birisini ziyarete gittiğinde hangi duaları ettiğini sormuş,
o da; *"Allah'tan sabır"* dilediğini söylemiştir.
Bunun üzerine Peygamber Efendimiz; *"Musibetimde bana sabır ver"* yerine *"Rabbenâ âtina fiddünyâ haseneten... "*
*(Ya Rabbi, bana dünyada da Ahirette de iyilik ver)*
*Duasını neden okumuyorsun?"* demiş.

Ayrıca Peygamber (s.a.v) yanından geçerken,
*"Ey Rabbim! Sen'den sabır istiyorum"* diye dua eden bir kişiye,
*"Sen Allah'tan bela istemiş oldun.*
*Bunun yerine O'ndan sağlık ve afiyet dile."* buyurmuş.
Olmasını *istemediğiniz* şeyleri dualarınızda dileklerinizde de anmayın!
*İstemediğiniz şeyleri sıralamayın.* *Sadece OLMASINI İSTEDİĞİNİZ şeyleri söyleyin.* "Ben hasta olmak istemiyorum "yerine,
*"Elhamdülillah ben sağlıklıyım."*
"Yaşlanmak istemiyorum" yerine *"Ben her daim genç kalıyorum.."*
Yaşlanmak istemiyorum diyen insanların oradaki odağı yaşlanmaktır mesela... *Ve sonucunda yaşlanmak kaçınılmazdır.* *Öyle ki beyin negatifi algılamaz* *Söylenen her sözü gerçek kabul eder.* Mesela siz, *"Unutma"* dediğinizde onu *"unut"* olarak alır.
Onun yerine *"Aklında tut"* demek daha doğrudur.
Birisine, “Panik yapma”
dediğinizde daha fazla panik olacaktır.
Bunun yerine *"sakin ol"* demek daha uygundur.

Bu yüzden ne yapmak *istemediğimizi değil ne istiyorsak onu söylemeliyiz!* Birisi size eğer sizi gördüğünde *"hasta gibi görünüyorsun"* dediğinde,
eğer siz buna inanır ve onaylarsanız bu anlaşmayı imzalamış olursunuz ve çok fazla sürmeden hasta olacağınıza dair sizi temin ederim!

Hastalık demişken bazı insanlar var hastalıklarına sıkı sıkı sahip çıkan... *"Benim şekerim var!"*
*"Benim tansiyonum var!"*
*BENİM..!!!*
"Benim" diyerek siz bu kadar sahip çıkarsanız o hastalık da sizi hayatta bırakmaz!
Devamı⬇️
Read more
Loading...
 #Repost @reasonstobepositive ・・・ “Bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye ...
Media Removed
#Repost @reasonstobepositive ・・・ “Bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye kalan bir gölgeden ibaret, zihinde bile değil, sadece bedende. Acı insanda iz bırakır, ama görülmeyecek kadar derinde. Gözden ırak olan, gönülden de ıraktır.” • Uzun zamandır aklımda ... #Repost @reasonstobepositive
・・・
“Bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye kalan bir gölgeden ibaret, zihinde bile değil, sadece bedende. Acı insanda iz bırakır, ama görülmeyecek kadar derinde. Gözden ırak olan, gönülden de ıraktır.”

Uzun zamandır aklımda olan ama okumaktan çekindiğim bir kitaptı Damızlık Kızın Öyküsü, bitirdikten sonra ise tüm önyargılarımın gereksiz olduğunu anladım zira inanılmaz sürükleyiciydi.
Yazarı daha önceden tanıyordum. Derste hikayelerini işlemiştik ve o zaman da yazarın analizini yapmaktan hoşlanmıştım.
Margaret Atwood'un fütürist Damızlık Kızın Öyküsü kitabı, tek bir stil veya tür olarak sınıflandırılmayı reddeder. Daha ziyade, öngörülebilir bilim kurgu, gerilim ya da feminist edebiyattan radikal bir ayrılıkta bir dizi yaklaşım ve formatı harmanlar.
Cinsiyet meseleleri ve feminizm romanın merkezindedir. Hiçbir zaman dar görüşlü olmamasına rağmen, Atwood feminist görüşleri ile tanınır ve Damızlık Kızın Öyküsü’nde görüşlerini öne sürmekten ziyade bu konu hakkında tespit ettiği soruları gündeme getirir.
Örneğin, Atwood kendi yaşamında kadınların hem kariyer yapıp hem de mutlu bir özel hayata sahip olmasının imkansızlığı söylemini reddederek Damızlık Kızın Öyküsü’nde baskıcı ataerkil bir rejimin kadınların kariyer yapma hakkını nasıl ezip geçtiğini gösterir.
Kendi açımdan muhteşem bir okuma olduğunu söyleyebilirim kısacası.
Kitaptan aynı adla uyarlanan dizisini de çok merak ediyorum, en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum. Diziyi izleyenlerin de, kitabı okuyanların da fikirlerini çok merak ediyorum ve sohbet için bekliyorum. 🙋🏻‍♀️
Bir de kitabı öne almam için ısrarla tavsiye eden sevgili @benbunuokudum ‘a teşekkürü borç bilirim!😍
Huzurlu akşamlar!


#thehandmaidstale #margaretatwood #mutluyumçünkü #okurmasası #fav
Read more
 #Repost @havvadiyorki with @get_repost ・・・ Ağustos’un son günleri ..Bugün İzmir de akşam üzeri ...
Media Removed
#Repost @havvadiyorki with @get_repost ・・・ Ağustos’un son günleri ..Bugün İzmir de akşam üzeri ne çok yağmur vardı..⛈serinletti biraz şehri .. Güzel bir günün ardından eve gelince bazen hiç bir şey yapmak istemez canım ,önce kendime bir kahve yapıp yağmuru seyre daldım .. Kaç kez ... #Repost @havvadiyorki with @get_repost
・・・
Ağustos’un son günleri ..Bugün İzmir de akşam üzeri ne çok yağmur vardı..⛈serinletti biraz şehri ..
Güzel bir günün ardından eve gelince bazen hiç bir şey yapmak istemez canım ,önce kendime bir kahve yapıp yağmuru seyre daldım ..
Kaç kez okuduğumu hatırlamadığım #denizerten işaret2 de der ki :
Sadece Ol’mak her şeye kavuşmaktır.
Evrensel düzenek Allah tarafından her şeyin olması gerektiği gibi olması üzerine inanılmaz bir zeka ile dengelenmiştir ..
Tek detay şudur :Neyi seçtiğiniz ..💙
Sonra hepiniz için (hepinizi etiketlediğimi düşünün )isteyen de istediğini etiketlesin ..paylaşmak güzeldir,çoğaldıkça güzelleşir herşey ..dua da benim için öyle ,tanıdığım tanımadığım her kim ise dua enerjisine çok inanırım ❣️
Bu gece hepiniz için duam 🙏
Kalbinizdeki önünüze gelsin ..
Önünüze geldiğinde güzel görebilsin gözleriniz ❣️🗝
Read more
Loading...
Oniks- Mercan Doğaltaş Bileklik Onyx- Coral Natural Stone Bracelet MERCAN TAŞ ETKİLERİ; Başta ...
Media Removed
Oniks- Mercan Doğaltaş Bileklik Onyx- Coral Natural Stone Bracelet MERCAN TAŞ ETKİLERİ; Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığının tedavi amacıyla kullanılır. Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir. Sağlık problemleri olan bir kişinin bu taşı kullanması halinde ... Oniks- Mercan Doğaltaş Bileklik
Onyx- Coral Natural Stone Bracelet
MERCAN TAŞ ETKİLERİ;
Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığının tedavi amacıyla kullanılır.
Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir.
Sağlık problemleri olan bir kişinin bu taşı kullanması halinde sağlıkları üzerinde olumlu etkiler görülmeye başlayacaktır. Bağışıklık sistemi, kan hastalıkları, bronşit, başağrısı ve anemi üzerinde olumlu etkileri vardır.
Koç ve Akrep burçları için özellikle önerilmektedir.
Kırmızı mercan kişinin dinamik, enerjik ve kendine güvenen davranışlarda bulunmasına katkıda bulunur.
Kişinin düşman ya da rakipleri karşısında güçlü olmasını sağlar. Mercan taşını üzerinde taşıyan kişi cesur ve düşmanlarına karşı güçlü olacaktır.
Karakterinizdeki kararlılık, cesaret, fiziksel güç, canlılık, ve liderlik nitelikleri artırır ve pasif kişileri aktif birer bireye döndürür.
Kişinin kötü rüyalardan ve korkularından kurtulmasında etkilidir.
Aile içinde ve arkadaşlar arasında saygınlığın güçlendirilmesine yardımcı olur.
Onaylanmama korkusu ile girişilemeyen başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir.
Amaca odaklanmayı sağlar. Başladığınız işleri bitirmenizde etkilidir.
Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar.
Eleştiri ve zıtlaşmalar ile karşılaşıldığı durumlarda kararlılığın sürmesini sağlar.
Depresyonu önlemekte oldukça etkindir.
Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir.
Konsantrasyon eksikliğini giderir.
Nazara ve büyüye karşı kullanılır.
Saflığın ve dengenin korunmasını sağlar.
ONIKS TAŞI ETKİLERİ;
Mutluluk, kendine güven, stres azaltıcı, depresyon üzerinde etkili bir taştır.
Nazar konusunda en etkili taşlardan biridir, olumsuz enerjiye karşı kişiyi korur.
Sakinleştirme özelliği vardır. Cesaret ve şans getirdiğine inanılır.
Odaklanma güçlüğü çeken kişilerin konsantrasyonuna olumlu etki sağladığı bilinmektedir.
#byminedesign #bileklik #erkekbilekliği #erkekbileklik #bayanbileklik #bracelet #bracelets #erkek #doğaltaş #survivor #aksesuar #tasarım #men #muharremince #formen #menfashion #erkekmodası #oyver #menswear #style #styles #fashion #mercan #saat #hediye #dailybracelet #oniks #erkekmodası #naturalstone #istanbul #istinyepark
Read more
NOEL BABA DEĞİL, AYAZ ATA Ayaz Ata, Türk,Altay ve Orta Asya mitolojilerinde, özellikle Kazak ...
Media Removed
NOEL BABA DEĞİL, AYAZ ATA Ayaz Ata, Türk,Altay ve Orta Asya mitolojilerinde, özellikle Kazak ve Kırgız Türkleri’nde ve Türkmenlerde Soğuk Hanı olarak tanımlanmaktadır. Mitolojilere göre kışın soğukta ortaya çıkan, kimsesizlere ve açlara yardım eden bir evliyadır. Kar Kızı ise Ayaz ... NOEL BABA DEĞİL, AYAZ ATA
Ayaz Ata, Türk,Altay ve Orta Asya mitolojilerinde, özellikle Kazak ve Kırgız Türkleri’nde ve Türkmenlerde Soğuk Hanı olarak tanımlanmaktadır. Mitolojilere göre kışın soğukta ortaya çıkan, kimsesizlere ve açlara yardım eden bir evliyadır. Kar Kızı ise Ayaz Ata’nın torunudur. Ve ona yardımcı olduğuna inanılır. #AyazAta #ayazata #KarKızı #karkızı #Türk #OrtaAsya #Mitoloji #TürkMitolojisi #noelbaba #yeniyıl #mutluyullar #2019 #2019Yılı #Türkistan #Türkiye #Azerbaycan #Türkmenistan #Kazakistan #Özbekistan #Kırgızistan #GüneyAzerbaycan #Türkmeneli #DoğuTürkistan #Tataristan #Tacikistan #Göktürkler #Türk
Read more
Oniks- Mercan Doğaltaş Bileklik Onyx- Coral Natural Stone Bracelet MERCAN TAŞ ETKİLERİ; Başta ...
Media Removed
Oniks- Mercan Doğaltaş Bileklik Onyx- Coral Natural Stone Bracelet MERCAN TAŞ ETKİLERİ; Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığının tedavi amacıyla kullanılır. Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir. Sağlık problemleri olan bir kişinin bu taşı kullanması halinde ... Oniks- Mercan Doğaltaş Bileklik
Onyx- Coral Natural Stone Bracelet
MERCAN TAŞ ETKİLERİ;
Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığının tedavi amacıyla kullanılır.
Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir.
Sağlık problemleri olan bir kişinin bu taşı kullanması halinde sağlıkları üzerinde olumlu etkiler görülmeye başlayacaktır. Bağışıklık sistemi, kan hastalıkları, bronşit, başağrısı ve anemi üzerinde olumlu etkileri vardır.
Koç ve Akrep burçları için özellikle önerilmektedir.
Kırmızı mercan kişinin dinamik, enerjik ve kendine güvenen davranışlarda bulunmasına katkıda bulunur.
Kişinin düşman ya da rakipleri karşısında güçlü olmasını sağlar. Mercan taşını üzerinde taşıyan kişi cesur ve düşmanlarına karşı güçlü olacaktır.
Karakterinizdeki kararlılık, cesaret, fiziksel güç, canlılık, ve liderlik nitelikleri artırır ve pasif kişileri aktif birer bireye döndürür.
Kişinin kötü rüyalardan ve korkularından kurtulmasında etkilidir.
Aile içinde ve arkadaşlar arasında saygınlığın güçlendirilmesine yardımcı olur.
Onaylanmama korkusu ile girişilemeyen başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir.
Amaca odaklanmayı sağlar. Başladığınız işleri bitirmenizde etkilidir.
Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar.
Eleştiri ve zıtlaşmalar ile karşılaşıldığı durumlarda kararlılığın sürmesini sağlar.
Depresyonu önlemekte oldukça etkindir.
Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir.
Konsantrasyon eksikliğini giderir.
Nazara ve büyüye karşı kullanılır.
Saflığın ve dengenin korunmasını sağlar.
#byminedesign #bileklik #erkekbilekliği #erkekbileklik #bayanbileklik #bracelet #bracelets #erkek #doğaltaş #dogaltas #aksesuar #tasarım #men #2016 #formen #menfashion #erkekmodası #yeniyıl #menswear #style #styles #fashion #mercan #saat #hediye #dailybracelet #oniks #erkekmodası #naturalstone #istanbul #istinyepark
ONIKS TAŞI ETKİLERİ;
Mutluluk, kendine güven, stres azaltıcı, depresyon üzerinde etkili bir taştır.

Nazar konusunda en etkili taşlardan biridir, olumsuz enerjiye karşı kişiyi korur.

Sakinleştirme özelliği vardır. Cesaret ve şans getirdiğine inanılır.

Odaklanma güçlüğü çeken kişilerin konsantrasyonuna olumlu etki sağladığı bilinmektedir.
Read more
Çeşitli kaynaklarda, görsellerde, belgesellerde hep görürüz onu, kam(şaman) davulu denilen ...
Media Removed
Çeşitli kaynaklarda, görsellerde, belgesellerde hep görürüz onu, kam(şaman) davulu denilen bu binlerce yıllık enstrüman, adeta Türk Tarihi ile iç içe geçmiş bir nesnedir. Üzerinde garip şekiller bulunur, anlam veremeyiz çoğu zaman. İlgilenmeyiz belki de. Ama “Türk Kültürüne ... Çeşitli kaynaklarda, görsellerde, belgesellerde hep görürüz onu, kam(şaman) davulu denilen bu binlerce yıllık enstrüman, adeta Türk Tarihi ile iç içe geçmiş bir nesnedir.

Üzerinde garip şekiller bulunur, anlam veremeyiz çoğu zaman. İlgilenmeyiz belki de. Ama “Türk Kültürüne ait  binlerce yıllık bir nesnenin üzerindeki şekiller, çizgiler anlamsız, alelade şeyler olamaz” diye de düşünürüz elbette.

İşte Kam Davulunda bulunan semboller, çizgiler…Emin olun hiç biri anlamsız değil, hiç biri alelade şekiller değil…

1)Göğün Direği: Gök kubbeyi taşıyan kutsal direk. Direğin bir ucunda “uçmağ” diğer ucunda “kızıl tamu” bulunmaktadır.

2)Yer-Gök Çizgisi: Gök ile yeri ayıran çizgi.

3)Uçmağ: Ya da “Yukarı Gök” yani cennetin olduğu yer, Gök Tanrı’nın bulunduğu yerdir. İyi kişilerin ve savaşta ölenlerin tinleri  buraya yükselir.

4)Kızıl Tamu: “Aşağı Gök” yani cehennem olarak bilinen yer. Yerin yedi kat altındadır, Orada Erlik Han adındaki cezalandırıcı oturur. Kötü kişilerin tinleri, arınıncaya kadar Albız tarafından oraya götürülür.

5)Atlar: Türk kültüründe önemli bir yeri olan varlıklar da kam davulunda tasvir edilmiştir.

6)Sungur: Pek çok Türk aşiretinin ongun hayvanı olan sungur kuşları.

7)Alageyik: Yine Türk Kültüründe önemli bir yere sahip pek çok tamgada görülen ve bir çok boy tarafından ongun yapılan canlı.

8)Tabiat Ana: Türkler için doğa kutsaldır, doğanın, tabiatın bir ruhu olduğuna inanılır. Tabi ki tabiat ana tasfirinin de kam davulu üzerinde olması bu yüzdendir.

9)Türk-Turan Birliği: Türklerde birlik ve beraberlik çok önemlidir. Türk ve Turani topluluklar hangi devirde birleşmiş, birlik olmuşlarsa ortaya büyük devletler, büyük imparatorluklar çıkmış, birlik olan boylar yüksek medeniyetler kurmuşlardır. Bu sembolde de birliğin bir olmanın önemine dikkat çekiliyor.

10)Gökyüzü: Türkler tarafından kutsal sayılan ve Gök Bayrağa rengini veren, Türk’ün rengi olan mavilik.

11)Güneş ve Yıldızlar: Yine Türk kültüründe önemli bir yere sahip bir başka figür.
Read more
Loading...
Jurnalist Nigar İsmayılqızıda Leykoz (qan xərçəngi) xəstəliyinin ağır forması aşkarlanıb. ...
Media Removed
Jurnalist Nigar İsmayılqızıda Leykoz (qan xərçəngi) xəstəliyinin ağır forması aşkarlanıb. Axşam.az xəbər verir ki, bununla bağlı azxeber.com-a danışan Nigarın bacısı Aytən İsmayılova bildirib ki, hər şey anidən olub: "Bir müddət idi ki, Nigarda halsızlıq müşahidə olunurdu. ... Jurnalist Nigar İsmayılqızıda Leykoz (qan xərçəngi) xəstəliyinin ağır forması aşkarlanıb.
Axşam.az xəbər verir ki, bununla bağlı azxeber.com-a danışan Nigarın bacısı Aytən İsmayılova bildirib ki, hər şey anidən olub:
"Bir müddət idi ki, Nigarda halsızlıq müşahidə olunurdu. Hər gün bu halsızlıq artırdı və biz onu müayinə etdirdik. Müayinə zamanı məlum oldu ki, Nigarda leykositlər inanılmaz dərəcədə çoxalıb. Yəni normal insanda olandan təxminən 100 dəfə çox. Bundan sonra ona təcili qan köçürməyə başladıq. Baxmayaraq ki, qan köçürürük, Nigarın vəziyyəti günü-gündən pisləşir". Bu gün Nigarı Türkiyəyə gətirdiklərini deyən bacısı hazırda onu "Hacettepe" xəstəxanasına yerləşdiklərini deyib: "Bütün ailə, qohumları, dostları yığışıb 30 min AZN düzəltmişik. Amma bizə dedilər ki, bu məbləğlə Nigarı xilas etmək mümkün olmayacaq. Ona, yəqin ki, ilik nəql olunacaq. Bu isə yalnız Avropa dövlətlərində mümkündür. Nə bizim, nə qohum və dostlarımızın bu məbləği düzəltməsi mümkündür". Xatırladaq ki, Nigar İsmayılqızının 33 yaşı var. Uzun müddətdir mətbuatdadır. "Space" və AZTV-nin Xəbərlər Departamentində çalışıb. ATV-nin Xəbərlər Departamentində redaktor olub. Türkiyənin "GEM.AZ1" Televiziyasında iqtisadiyyat xəbəri aparıcısı kimi çalışıb.
Read more
Gelidonya Lighthouse...<span class="emoji emoji2764"></span> Gelidonya feneri akdeniz'in en uç noktasıdır. 1934 yılında inşasına ...
Media Removed
Gelidonya Lighthouse... Gelidonya feneri akdeniz'in en uç noktasıdır. 1934 yılında inşasına başlanıp 1936 yılında kullanıma girmiştir. Bu fener akdeniz'de seyreden tüm gemilere klavuzluk etmektedir. 227 metre yükseklikte olup ülkemizdeki en yüksekte bulunan deniz feneridir.Likya ... Gelidonya Lighthouse...❤
Gelidonya feneri akdeniz'in en uç noktasıdır. 1934 yılında inşasına başlanıp 1936 yılında kullanıma girmiştir. Bu fener akdeniz'de seyreden tüm gemilere klavuzluk etmektedir. 227 metre yükseklikte olup ülkemizdeki en yüksekte bulunan deniz feneridir.Likya yolu rotasının üzerinde bulunur. Ayrıca çok ilginç de bir hikayesi vardır yönetimi babadan oğula geçmektedir. Burada kamp yapmak isteyenler için enteresan bir tecrübe olabilir günbatımı ve gecesi gerçekten inanılmazdır.❤⛰🏕🌏
⛰🗼🌄🌏🌈
#fethiye #landscape #quechua #göcek #istanbul #izmir #forest #antalya #kampturkiye #moscow #adventure #europe #ankara #travel #interrailturkiye #türkiye #trekking #travelphotography #travelling #holiday #travelingram #sea #ölüdeniz #photography #hiking #likya #likyayolu #mountain #awesometurkiye
@natgeoturkiye @atlas_dergisi @yazkismugla @interrailturkiye @turkeykadraj34 @camprail @instagram @quechua @natgeo @natgeotravel @natgeoturkiye @atlas_dergisi @camprail @interrailturkiye @turkeykadraj34 @natgeoturkiye @quechua @phototurkiye @awesometurkiye
Read more
Bazı insanların uykuya dalmaya korktuğu uykuda karabasan çökmesinin nedenleri genetik olabiliyor. ...
Media Removed
Bazı insanların uykuya dalmaya korktuğu uykuda karabasan çökmesinin nedenleri genetik olabiliyor. Uyku apnesi, gece terörü sorunu olanlar karabasan yaşayabiliyor. Uyku felci olarak bilinen ve resmi olarak bu şekilde adlandırılan karabasan, genelde iş stresi içinde olan ve vardiyalı ... Bazı insanların uykuya dalmaya korktuğu uykuda karabasan çökmesinin nedenleri genetik olabiliyor. Uyku apnesi, gece terörü sorunu olanlar karabasan yaşayabiliyor.

Uyku felci olarak bilinen ve resmi olarak bu şekilde adlandırılan karabasan, genelde iş stresi içinde olan ve vardiyalı çalışanlarda görülen sorunlar arasında yer alıyor. Uykuda karabasan çökmesinin nedenlerigenelde ailesinde uyku bozukluğu ve karabasan olan kişilerde daha sık görülüyor.

Uyku Felci Nasıl Oluyor?

Uykuya dalma sırasında insanlar çeşitli derinliklerde uyuyor. Her bir uyku evresi 90’ar dakika sürüyor. REM uykusu dediğimiz uyku sırasında beyin birden uyanır ama vücut uyanmaz. Zaten uyuyan bir insanın kolunu kaldırırsanız iner. Vücut felç durumundadır. Beyin aniden uyandığı için uyuyan kişi uyku felci sırasında üzerine birinin oturduğunu ya da ağırlık bastığını düşünür. Bu durumda insan konuşamaz ve hareket edemez. Paniğe kapılma bu nedenledir.

Uyku Felcinin Nedenleri

Uyku halindeki geçici felç durumu, uyurken gördüğümüz rüyalarda uçmamızı, zıplamamızı önler. Ancak uyurken beynin uyanması konusunun nedeni henüz bilinmemektedir. Bu durum insanın bilinciyle alakalıdır.

Düzensiz uyku saatleri, gece vardiyasında çalışmak, stres, sırt üstü yatmak gibi birçok problem uyku felcine neden olabilir. Uyku felci insanların hayatlarında en az bir kere başlarına gelebilir. Endişe edilmesinin nedeni bu şekilde kalınacağı korkusu ve bazı kişilerin dini inançları nedeniyle bu sorunu cin çarpması şeklinde algılamasıdır.

Çocuklarda Uyku Felci

Çocuklarda uyku felci 4 yaşından itibaren görülebilir. Yani bu durumlar her insanda görülebilen sorunlardır. Ancak ailesinde bu tür bir geçmişi olanlarda daha fazla görüldüğü bir gerçektir. Karabasanın nedenleri kesin olarak bilinmemekle birlikte yoğun stres ve baskı altında kalınması da olabilmektedir. Bu yüzden herkeste dönem dönem görülebilir. Ancak sürekli hal aldığında tedavi edilmesi gerekir.

#saglik #sleep #tedavi #saglık
Read more
Loading...
 #tedxankara @tedx_ankara öncesi ve sonrası ben&biz... heyecanıma ortak olan, kendimi biraz ...
Media Removed
#tedxankara @tedx_ankara öncesi ve sonrası ben&biz... heyecanıma ortak olan, kendimi biraz daha sizlere yakından anlatmama sebep olan,takip ettiğim ve bulunmaktan onur duyduğum tüm #tedx @tedx_ankara ekibine, emek veren herkese ve siz değerli katılımcılara çok teşekkür ederim.... ... #tedxankara @tedx_ankara öncesi ve sonrası ben&biz...
heyecanıma ortak olan, kendimi biraz daha sizlere yakından anlatmama sebep olan,takip ettiğim ve bulunmaktan onur duyduğum tüm #tedx @tedx_ankara ekibine, emek veren herkese ve siz değerli katılımcılara çok teşekkür ederim.... 3,5 dk’lık bir müzik videosu’nun ardında uzun yıllara dayanan çalışma,emek, sabır, inanç,üretmek ve sevgi var... iyi ki var, iyi ki var oldu, tüm kazanımlarıma, yaşanmışlıklarıma şükürler olsun... çok farklı bir tecrübe yaşadım, takip ettiğim bu platformda bulunmak hayalimdi, hayalim olan birşeyi daha gerçekleştirmiş oldum... Davetiniz için ve bana kendimi biraz daha ifade edebilme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.... @tugcekarainadiguzel @cananaltassss @tedx_official @nesrinnamal @zeynepcelikzc @fatihicmeli @ramazanaltayfrosty @fatmaatalay1 @zeynepcelikzc @fatihicmeli @burcebekrek @kayaefk siz gelin bir de o 15 dk’yı, o 18 dk’yı geçmeyip anlatmak istediğiniz herşeyi o dakikalara sığdırmayı esas bana sorun! Ben uzun ve hızlı konuşan biriyim, o dakikalar o heyecanla nasıl geçecek diye dertli dertli düşünürken su gibi aktı geçti.... iyi niyetiyle, sevgisiyle,alkışıyla,saygısıyla hayatıma bir öykü daha eklememe sebep olan katılımcılara ve ekibe selam olsun! Sevgiler...
Read more
Eveeeet... Hoş'Sohbet nedir? E budur! @inan_demir Kardeşim geldi,Güzelde şarkılar getirdi. ...
Media Removed
Eveeeet... Hoş'Sohbet nedir? E budur! @inan_demir Kardeşim geldi,Güzelde şarkılar getirdi. ANISI ve ACISI olan eserleri COVER ŞARKILAR adı altında önümüzdeki günlerde sunacak. Sevmenin değerini Saymasını bilenler,Saymanın kıymetini sevebilenler anlar. Bizim böyle bir Dost ... Eveeeet... Hoş'Sohbet nedir? E budur! @inan_demir Kardeşim geldi,Güzelde şarkılar getirdi. ANISI ve ACISI olan eserleri COVER ŞARKILAR adı altında önümüzdeki günlerde sunacak. Sevmenin değerini Saymasını bilenler,Saymanın kıymetini sevebilenler anlar. Bizim böyle bir Dost ve Kardeşlik bağımız vardır,Bağda Bahçede birlikte güzeldir🎯 ASLAN'larım ve Kardeşimle güzel bir günden...
#ahmet #inan #mert #rüzgar
Read more
İnsan daima yaratır. Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini ...
Media Removed
İnsan daima yaratır. Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini görmüştür. Karşısına çıkan engeller ise insanın kendi sınırlarının, çelişen fikirlerinin ve zayıflığının maddeye dönüşmesidir. Kimisi vardır yoksulluğa ... İnsan daima yaratır.
Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini görmüştür. Karşısına çıkan engeller ise insanın kendi sınırlarının, çelişen fikirlerinin ve zayıflığının maddeye dönüşmesidir.
Kimisi vardır yoksulluğa inanır, kimisi hastalığa tapar, kimisi sürekli olarak kıtlığa ve kısıtlamalara inanır ve kimisi de tüm umudunu suç işlemeye bağlamıştır.
Sadece zaman meselesi...
Zamanı gelince herkes kendisi için belirlediği hedeflere ulaşacak...
Herkes inandığı şeye dönüşecek.
Herkes neye sıkı sıkıya sarılıp inandıysa onu gerçekleştirecek;
Kimileri kendi mutsuzluğunu, ahlaksızlığını, sevgisizliğini, yalanını, kimileri mükemmelliği, mutluluğu, sevgiyi, sonsuzluğu ve ölümsüzlüğü...
İnançlarınızı alt üst edin!
@stefano_danna 💫
~
#tanrilarokulu #basucukitabı #kendinioku #tanı #bil #düşle #inan #sevgi #sonsuzluk #ölümsüzlük #mükemmellik #yarat #altüstet #inançlarını #kitap #book #theschoolforgods #sonsuz #edebi #ebedi #yazar #stefanodanna #sinediepublishing
Read more
Loading...
Her şeyin bir zamanı olduğuna inanır mısını? Ben çok inanırım.” #thisisus izle bak harika bir dizi!” ...
Media Removed
Her şeyin bir zamanı olduğuna inanır mısını? Ben çok inanırım.” #thisisus izle bak harika bir dizi!” diyenler olmuştu. 3-4 bölüm seyredip bıraktım. Beğenmediğimden değil çok beğendiğimden; çünkü biliyordum bana vicdan muhasebesi yaptıracaktı, biliyorum hesaplaştıracaktı beni ... Her şeyin bir zamanı olduğuna inanır mısını? Ben çok inanırım.” #thisisus izle bak harika bir dizi!” diyenler olmuştu. 3-4 bölüm seyredip bıraktım. Beğenmediğimden değil çok beğendiğimden; çünkü biliyordum bana vicdan muhasebesi yaptıracaktı, biliyorum hesaplaştıracaktı beni kendimle o yüzden erteledim. Şimdi doğru zamanmış demek ki, bir anda izlemek geldi içimden♥️
Read more
24-25 temmuz da Saat 10.00-22.00 arası sizlerle buluşuyoruz. Bu fırsatlar bu ürünler kaçmaz inanılmaz fiyatlarla inanılmaz ürünler sizleri bekliyor #denizlicadirgunler @denizlicadirgunleri cıkın cıkın gelin 24-25 temmuz da Saat 10.00-22.00 arası sizlerle buluşuyoruz. Bu fırsatlar bu ürünler kaçmaz inanılmaz fiyatlarla inanılmaz ürünler sizleri bekliyor #denizlicadirgunler @denizlicadirgunleri cıkın cıkın gelin
 #Repost @tanrilarokulu with @get_repost ・・・ İnsan daima yaratır. Herkes kararlılıkla inandığı ...
Media Removed
#Repost @tanrilarokulu with @get_repost ・・・ İnsan daima yaratır. Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini görmüştür. Karşısına çıkan engeller ise insanın kendi sınırlarının, çelişen fikirlerinin ve zayıflığının maddeye ... #Repost @tanrilarokulu with @get_repost
・・・
İnsan daima yaratır.
Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini görmüştür. Karşısına çıkan engeller ise insanın kendi sınırlarının, çelişen fikirlerinin ve zayıflığının maddeye dönüşmesidir.
Kimisi vardır yoksulluğa inanır, kimisi hastalığa tapar, kimisi sürekli olarak kıtlığa ve kısıtlamalara inanır ve kimisi de tüm umudunu suç işlemeye bağlamıştır.
Sadece zaman meselesi...
Zamanı gelince herkes kendisi için belirlediği hedeflere ulaşacak...
Herkes inandığı şeye dönüşecek.
Herkes neye sıkı sıkıya sarılıp inandıysa onu gerçekleştirecek;
Kimileri kendi mutsuzluğunu, ahlaksızlığını, sevgisizliğini, yalanını, kimileri mükemmelliği, mutluluğu, sevgiyi, sonsuzluğu ve ölümsüzlüğü...
İnançlarınızı alt üst edin!
@stefano_danna 💫
~
#tanrilarokulu #basucukitabı #kendinioku #tanı #bil #düşle #inan #sevgi #sonsuzluk #ölümsüzlük #mükemmellik #yarat #altüstet #inançlarını #kitap #book #theschoolforgods #sonsuz #edebi #ebedi #yazar #stefanodanna #sinediepublishing
Read more
Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi ...
Media Removed
Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi atımıyordur, ciğerlerine hava dolmuyordur artık. Ölmüştür! Peki ya biz hangi törelere kurban ediyoruz çocuklarımızı? İstediği yaşamın, inandığı doğruların içinden "hayir, olmazlar, ... Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi atımıyordur, ciğerlerine hava dolmuyordur artık. Ölmüştür!
Peki ya biz hangi törelere kurban ediyoruz çocuklarımızı? İstediği yaşamın, inandığı doğruların içinden "hayir, olmazlar, yanlış"larla çekip çıkardığımız, hayallerini, amaçlarini elinden aldığımız çocuklar nefes alıyor diye, onların hayatlarını kendi törelerine kurban eden anneler suçsuz mu oluyor?
Güçlü çocuklar yetiştirmek istiyoruz, özgür çocuklar, kendi ayakları üzerinde duran çocuklar. Ne istediğini bilen, mutlu, kararlı, hayallerinin inançlarının peşinden gidebilecek kadar cesur, seçtiği yolda ayakta kalabilecek kadar güçlü, düşse de kalkacak kadar inatçı olsunlar istiyoruz. İstiyoruz ki ne kadar büyük olursa olsun engelleri aşmayı bilsinler, onlari aşağıya çeken mutsuz eden insanları geride birakmayi bilsinler.
Istiyor muyuz gerçekten? Bize rağmen kendisi olmayı göze alabilecek çocuklar yetiştirme cesaretimiz var mı? Ya onu aşağıya çeken bizsek? Ya onun engeli, zorluğu, sınavı bizsek? Gerektiğinde bizi aşıp yoluna devam edebilecek güçte çocuklar yetiştirmeye cesaretimiz var mı?
Toplumdan da aldığımız güçle, anneliğin sorgulanamaz kutsalliğinin biz vermiş olduğu yetkiye dayanarak, çocuklarımızın vicdanına kaya gibi ağır yükler bırakmak ruhuna prangalar takmak pahasına, onun için en doğrusu olduğuna inandığımızdan, onunla doğruları ve hatta mutluluğu arasında durma potansiyelimizin farkında miyiz?
Anneliğin dünyanın en kutsal ve en tehlikeli sorumluluğu olduğunun; yüreğimizdeki sevginin, korkunun, kızgınlığin, endişenin, yardım isteğinin, hayatı kolaylaştırma çabasının evlatlarimizin hayatındaki en büyük güvence ve şans olabileceği gibi, onları mutsuzluk, başarısızlık ve daha da kötüsü yaşanmamış, deneyimlenmemiş bir hayata mahkum edebileceğinin de farkında miyiz?
Dünya üzerindeki en şanslı evlat, onu kollayan ama ayni zamanda da özgürleştiren bir sevgiyle seven ebeveynlere sahip olandır!
Read more
Yine etkisi uzun süre üzerimde kalacak bir kitap. Bazı kitapların zamanı olduğuna inanırım. O ...
Media Removed
Yine etkisi uzun süre üzerimde kalacak bir kitap. Bazı kitapların zamanı olduğuna inanırım. O zaman geldiğinde kitap kendi ayaklarıyla senin yanına gelir ve “beni oku” der. MS2150’nin, 2018 yılının son ayına gelmesi bir tesadüf olamazdı benim için (zaten evrendeki hiçbir şey tesadüf ... Yine etkisi uzun süre üzerimde kalacak bir kitap. Bazı kitapların zamanı olduğuna inanırım. O zaman geldiğinde kitap kendi ayaklarıyla senin yanına gelir ve “beni oku” der. MS2150’nin, 2018 yılının son ayına gelmesi bir tesadüf olamazdı benim için (zaten evrendeki hiçbir şey tesadüf değildi ki!) Jon Lake, bir gece başka bir zamanda, başka bir yerde ve başka bir bedende uyandı. Burası 2150’nin makro dünyasıydı. Yaşama ve realiteye karşı sınırlı inançları olan (at gözlüğü misali bakan) mikro toplumdan; geçmişi, şimdiyi ve geleceği sevgiyle kabul etmiş, deneyimlemiş ve dersini almış olan makro bir topluma yolculuğa çıkmıştı…
Düşünsenize! Bir gece geleceğin güçleri gelse ve şu anda bulunduğun kibrin, egonun üst sınırda olduğu, kendini kendinden hatta “yaradan” dan ayrı hisseden, başına gelen her şeyi öfkeyle sorgulayan ve kendi tekâmülü için başına gelen her şeyin sorumluluğunu reddeden mikro dünyasından alsalar ve başka bir zamanın “biz” olma bilincinde olan mucizelerle, bilgilerle dolu bir makro dünyasına yolculuğa çıkarsalar… Neden olmasın??? 😉
#başucuyazılarım #benimpencerem #ms2150
Read more
Babanın izinde...Bu hafta ki misafirim benimle iletişime geçtiğinde babasının orman şefi olduğunu ...
Media Removed
Babanın izinde...Bu hafta ki misafirim benimle iletişime geçtiğinde babasının orman şefi olduğunu ama 20 yıl önce kadar kalp krizi sonucunda genç yaşta malesef vefat ettiğini ,annesiyle onları sürekli gittiği yerlere götürüp beraber ormanda yürüdüklerini ve tekrar o günlerdeki ... Babanın izinde...Bu hafta ki misafirim benimle iletişime geçtiğinde babasının orman şefi olduğunu ama 20 yıl önce kadar kalp krizi sonucunda genç yaşta malesef vefat ettiğini ,annesiyle onları sürekli gittiği yerlere götürüp beraber ormanda yürüdüklerini ve tekrar o günlerdeki gibi dağ bayır ormanda yürümek istediklerini söylediğinde zor bir görevin beni beklediğini farketmiştim🙇‍♂️. Yürürken ağaçlarla konuşmaları onlara sarılıp neden hastalıklandıklarını sormaları,doğayla iletişime geçmeleri benim pek alışkın olmadığım bir durumdu. Böyle güzel insanları görünce doğal olarak çok sevindim ve buna vesile olan babaya çok çok teşekkür etmek istedim.Çocuklar yapmak kolay tabi ama yetistiremediginiz çocuk sizin değildir unutmayin bu yüzden kapasitenize göre çocuk yapın kapasite yoksa hiç yapmayın derim 😉
Sonuç olarak baba erken yaşta veda etmiş ama geride inanılmaz M İ R A S L A R bırakmış.Tebrik ediyorum önemli olan bu 👏👏 #blackseatours #babanınizinde #naturewonder #tatil # #travelblogger #enjoymoment #natureland #exploretime #travelturkey #comeseeturkey #blacksea #travelphotography #cokgezenlerkulubu #turkey_home #karadeniz  #neverstopexploring #yayla #greenlife #aniyakala #objektifimden #countryside #huzur #nature_perfection #kadrajimdan #lifeofadventure #travelholic #turkey #dağlar #mountains #dağ
Read more
Günaydın arkadaşlar 🤗 sabah kahvaltısına Yağ çekmeyen Pişiler yapmaya ne dersiniz. pofik pofik inanılmaz lezzetli 🏻️ Malzemeler 1 paket instant maya veya yarım paket yaş maya, (20 gr.) 1 tane yumurta 1 çay bardağı ılık süt 1 çay bardağındaki ılık su 1 yemek kaşığı sıvı yağı, 1 ... Günaydın arkadaşlar 🤗 sabah kahvaltısına Yağ çekmeyen Pişiler yapmaya ne dersiniz. pofik pofik inanılmaz lezzetli 👌🏻❤️❤️
Malzemeler
1 paket instant maya veya yarım paket yaş maya, (20 gr.)
1 tane yumurta
1 çay bardağı ılık süt
1 çay bardağındaki ılık su
1 yemek kaşığı sıvı yağı,
1 çay kaşığı tuz,
1 çay kaşığı şeker
un ele yapışmayan yumuşak kıvam
👉🏻Fazla yapmak isterseniz su ve süt miktarını su bardağı olarak kullanın)
Kızartmak için; Sıvı yağı

Yapılışı
Hamur malzemesini un hariç bir kaba alalım ve karıştıralım.Unu yavaş yavaş ilave ederek yumuşacık ele yapışmayan, yumuşak kıvamlı bir hamur yoğrulur. Hazırlanan hamur üzeri kapatılıp, ılık bir ortamda 30 -45 dakika kadar mayalandırılır.
Mayalanan hamur mandalinadan biraz küçük beze alınır (üzerini örtelim) 15 dakika üzeri kapalı biraz dinlendikten sonra Tavamıza sığacağı kadar hamuru hazırlayalım (ben dörder hazırladım). Elimizle yastılayıp ve ortasına parmağınızla açalım.
Bu şekilde tavamıza sığacağı kadar hazırlayalım. Tavanın içerisine sıvı yağ konulur ve kızdırılır. Kızdırılmış ocağı orta ayara verelim ki Donut pişilerimiz güzel kabarsın. yağın içerisinde arkalı önlü olacak şekilde kızartılır ve hazır olan pişi havlu kağıt serili servis tabağına çıkartılır.

Pişiler ilk sıcağı çıktıktan sonra tercihe göre hemen servise sunulabilir. Afiyet olsun #günaydın #kahvaltı
Read more
Gerçek bir hayalperest olarak Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı her izlediğimde bana ilham veren ...
Media Removed
Gerçek bir hayalperest olarak Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı her izlediğimde bana ilham veren bir filmdir. Aynı filmi beyime sorsanız hanımım nereden de buluyor bu ucube filmleri der Hayallerimizle gerçekler arasındaki tek engelin aslında kendimiz olduğunu gösteren naif bir filmdir ... Gerçek bir hayalperest olarak Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı her izlediğimde bana ilham veren bir filmdir. Aynı filmi beyime sorsanız hanımım nereden de buluyor bu ucube filmleri der 😂 Hayallerimizle gerçekler arasındaki tek engelin aslında kendimiz olduğunu gösteren naif bir filmdir Walter Mitty. Zorda kalmadıkça ve mecbur bırakılmadıkça kendi konfor alanımızın içinde sınırlarımızın farkına varmanın çok güç olduğunu, aslında ne kadar genişleyebildiğimize çoğu zaman kendimizin bile inanamadığını çok da güzel anlatır. Bir defterin kenarına çirkin bir yazıyla yazdığımız bir hikaye, tutulan bir dilek, dergiden koparılmış bir fotoğraf yıllar sonra hayatımızın bütün gerçekliği olabilir. Hayal etmek güzeldir. İnanmak güzeldir. Yarın ne yaşayacağımızı bildiğimiz bir evrende olsak inanın sabah yataktan çıkmak istemezdik. İnsanı ayaktan tutan inançtır. Ve hayatın mucizelerine inanmak güzeldir. A Beatiful Mind filminde John Nash ile eşi arasında şu diyalog yaşanır:
Eşi: Sence evren ne kadar büyük?
John Nash: Sozsuz.
Eşi: Nasıl bilebiliyorsun?
John Nash: Çünkü bütün veriler onun sonsuz olduğunu gösteriyor.
Eşi: Ama henüz kanıtlanmadı. Görmedin.
John Nash: Hayır.
Eşi: Peki o zaman nasıl emin olabiliyorsun.
John Nash: Emin değilim. Sadece inanıyorum.
Eşi: İşte aşk da öyle bir şey. Görmezsin ama inanırsın.
Hayat da aşk gibidir. İnanmak isteriz, güvenmek isteriz. Yarının bugünden güzel olacağına, gelecekte bizi güzel şeylerin beklediğine. Ama asla emin olamayız. Sadece inanırız. Ve inanmak dünyanın en naif, en güzel eylemidir 💫
Read more
@poplalla ・・・ Herkese iyi akşamlar 😇 Ben yine bir şeyler yaptımmm. Biraz abartı ve espiride ...
Media Removed
@poplalla ・・・ Herkese iyi akşamlar 😇 Ben yine bir şeyler yaptımmm. Biraz abartı ve espiride içeren ama ne yazıkki hayatın içindende kesitler olabilen bir karşılaştırma yaptım. Biliyorum hepimizin etrafında var dudağını inanılmaz taşıran eyelinerını aşırı uzun çeken. Eleştirmiyorum ... @poplalla
・・・
Herkese iyi akşamlar 😇
Ben yine bir şeyler yaptımmm. Biraz abartı ve espiride içeren ama ne yazıkki hayatın içindende kesitler olabilen bir karşılaştırma yaptım. Biliyorum hepimizin etrafında var dudağını inanılmaz taşıran eyelinerını aşırı uzun çeken. Eleştirmiyorum tabiki, herkes sevdiği şey ile mutlu olmalı sonuçta. Ben zaten biraz mizansene çevirdim işi azıcık eğlenelim 😋 ⭕️ Ama şimdi önemli ayrıntılara değinmek istiyorum. Mesela kontur rengi olayı. Sıcak kontur rengi kiminin tercihi olabilir. Ama kontur rengi ne kadar içinde grilik daha doğrusu soğukluk barındırırsa yüz hatlarında istenmeyen bölgeleri o kadar çukur ve göz önünden uzak gösterir. Çarpı olan taraftaki kontur rengi ise yüze çamur sürmüş gibi gösterip bir de üstüne hiç bir işe yaramaz. ⭕️ Aynı zamanda konturde bir diğer dikkat etmemiz gereken noktada burun konturudur. Çarpı olan taraftaki kontur buruna boyutu kazandırmaz ve daha yapay durur. ⭕️ Göz altı concealar olayına gelecek olursak. Doğru olarak gösterdiğim yerde daha az concealar uyguladığımı belirterek önyargınızı kaldırmak isterim. Önemli olan çok uygulamak değil üçgen şeklinde uygulamaktır çünkü .
⭕️ Göz altındaki maskara olayına gelelim. Bunu tabi ben görselde baya bi abarttım😬 aslında demem şuki daha az göz altlarına bulaşmayacak sekilde uygulamazsak gözlerimiz daha yorgun makyajımızda vasat gözükür. Hafif dokunuşlarla alt kirpiklerimizi canlandırmalıyız
.
Umarım gönderi sizi hem güldürür hemde yarar sağlar. Sevgiler saygılar 🙈
.
.
.
.
.
#l4l #l4likeforlikesback✌🏽️ #pinterest #pinterestinspired #bloggers @fashioninlovely_ @featuringmakeupart @makethemsee @itsmylookbook @makeupforbarbies @kadinlarin.sirlarii @makyajbaz @makyaj_uygulamalari @fakeuproom #makeup #makeupartist #_instareklamfestival #tren811
Read more
İlk defa geçen yıl sosyal medyaya dahil olduğumda gördüklerim beni öylesine korkutmuştu ki "nereden ...
Media Removed
İlk defa geçen yıl sosyal medyaya dahil olduğumda gördüklerim beni öylesine korkutmuştu ki "nereden başlayacağım Ya Rabbi" diye evhama kapılmıştım. Çünkü kadınlar ruhsal problemler içinde boğuluyorlardı. Bir kısmı sunum delisi olmuş,sürekli bardaklarının tabaklarının resmini ... İlk defa geçen yıl sosyal medyaya dahil olduğumda gördüklerim beni öylesine korkutmuştu ki "nereden başlayacağım Ya Rabbi" diye evhama kapılmıştım. Çünkü kadınlar ruhsal problemler içinde boğuluyorlardı.

Bir kısmı sunum delisi olmuş,sürekli bardaklarının tabaklarının resmini çekiyor,ve samimi aile pozları veriyorlardı.. Ev kusursuz,halılar perdelerle uyumlu(!) evde 2-3 yaşlarında çocuklar olmasına rağmen derli toplu bir ev..
Lakin suratlar asık,yüzler ve bakışlar ev kadar kusursuz değil!
Mesela;
Çocuk olan ev nasıl dağınık olmaz?
Neden böyle resimlere aldanıp zulmediyorsunuz çocuklarınıza?
Zaten sizin gibi sokaklarda oyun kuramıyorlar.Beton içine gömülmüşler. Park olsa dahi istismar korkusundan koşup oynayamaz hale gelmişler.. Birde siz evde bu yavrulara yer açmazsanız ilerde bu cocukların nasıl bir psikoloji içinde olacaklarını tahmin edebiliyor musunuz?
O zaman ne viledalar,ne koltuklar,nede misafir takımları(!) Yardımcı olmayacak size.
Siz modası geçecek eşyalar,temizlenecek parkeler için çocuğunuzun karakterini bozuyor,geri dönüşü olmayacak hatalar yapıyorsunuz.
Ben bu tarz resimler gördüğümde; aaa ne guzel sunum demem de,üzülerek bunları düşünürüm.. Şahsen ben eşim ve çocuğumla mutlulukla yemek yerken aklıma gelmez sanırım bunun fotoğrafını çekmek..
Mutluyken,o anıma odaklanırım.
Çünkü inanırım ki müze gibi evlerde,mutlu aile olunmaz.Bir kaba bir çok el uzanmadıkça samimiyet aranmaz..
Oysa şimdi insanlar bırakın aynı kaba el uzatmayı, birbirlerinin yüzlerine dahi bakmıyorlar.
Misafirlikte dahi herkes telefonuyla alakadar..
50 yaşındaki online okey oynuyor,kadınlar instagramda,çocuklar sonu bunalıma/intihara/isyana giden sitelerde.

Sonra önlerine bir tabak geliyor aman Allah'ım!
Kurdaleyle bağlanan bisküviler,değişik biblolar içinde çerezler,aman ayıp olmasın diye hazırlanmış en az 10 çeşit sunumlar..
Az evvel birbirinin suratına bakmayan o insanlar hemen tabağın resmini çekip üzerine kalpler koyup mutlulukla paylasıyorlar bunu.. Tabi bu arada "misafir gelecek evi kirletmesin" diye bir odaya tıkılmış çocuklardan biri hayatının hatasını yaparda o tabağın resmi çekilmeden elini uzatırda kalp şeklindeki kısırı bozarsa vay haline!
Çocuğun onuru varmış,
Read more
 #Repost @futuristufuk (@get_repost) ・・・ “Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, ...
Media Removed
#Repost @futuristufuk (@get_repost) ・・・ “Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, aile babası ve harika bir insan olan Rahip Andrew Brunson'un uzun süredir gözaltına alınması için Türkiye'ye büyük yaptırımlar uygulayacak. Çok acı çekiyor. Bu masum insan derhal serbest ... #Repost @futuristufuk (@get_repost)
・・・
“Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, aile babası ve harika bir insan olan Rahip Andrew Brunson'un uzun süredir gözaltına alınması için Türkiye'ye büyük yaptırımlar uygulayacak. Çok acı çekiyor. Bu masum insan derhal serbest bırakılmalıdır!” buyurmuş Mr. Trump ahlaksızı...
・・・
İnsanlığı korumak, sürdürmek, hep daha iyiye ulaştırmak için etik dokuyu, ahlaklı, ilkeli yaşamı öğretmesi, yayması, koruması gereken “din ve inançlar” sömürgenlerin, ahlaksızların maşası olan politikacılar, hükümetler, sahte hocalar, sözde rahipler, yapmacık hahamlar aracılığı ile halkları korkutmak sindirmek, cahilleştirmek, kaos yaratmak, bölmek ve yönetmek için kullanılınca göstermelik “ver hocayı, al papazı” pazarlıkları kaçınılmaz oluyor tabii...
・・・
Şimdi bir sürü iş yerinde, ailede “yandık, ithalat duracak, Dolar iyice uçacak, İran’a benziyeceğiz, Suriye’den beter edecekler bizi” diye dövünmeler başlamıştır!
・・・
Geçin bunları Allahaşkına, bu telaşa hiç gerek yok! Adam ev hapsi diye ufaktan ufaktan serbest bırakılıyor zaten... “Show must go on”
・・・
Biz bunlardan ders alıp, daha 20-30 sene önce bizden beterken Güney Kore nasıl birbirine tutunup, cesur ve akıllı, gelecekçi adımlarla yırtmıştı diye hırs yapıp, Atatürk ilkeleri ışığında ilime, bilime, teknolojiye, sanata, spora ve birbirimize kenetlenmeye ve çok çalışmaya odaklanıyor muyuz, ona bakalım ve bakmakla kalmayıp, deli gibi çalışalım, uygulayalım! #🇹🇷
・・・
#bisushattaçekgittrump #yarınınişiniyarınabırakma #atatürkilkelerindenşaşma
・・・
#futurist #futurism #uktarhan #Tinsan #yılıneninovatifişkitabı #futuristufuksözü  #gelecekgüzelgelecek #augmentedreading 
#arttırılmışokuma #keynotespeaker #moderator www.t-insan.com
Read more
Yeniden merhaba<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f338"></span>Bir görünüp bir kayboluyorum buralarda. Zaman zaman arkadaşlarımın haklı ...
Media Removed
Yeniden merhabaBir görünüp bir kayboluyorum buralarda. Zaman zaman arkadaşlarımın haklı sitemleri ile de karşılaşıyorum. "Ayda bir mi paylaşım yapacaksın " diye. Bu yıl bizim için oldukça yoğun, koşuşturması bol bir yıl. Bilenler vardır eminim kızım bu yıl üniversite sınavına ... Yeniden merhaba🌸💐🌸Bir görünüp bir kayboluyorum buralarda. Zaman zaman arkadaşlarımın haklı sitemleri ile de karşılaşıyorum. "Ayda bir mi paylaşım yapacaksın " diye. Bu yıl bizim için oldukça yoğun, koşuşturması bol bir yıl. Bilenler vardır eminim kızım bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyor. Mümkün olduğunca çok çalışmalı, az stresli, sağlıklı bir yıl geçirmeye çalışıyoruz. Hem çok yoğun çalışan hemde eve yetişmeye gayret eden bir anne olarak buralara yetişemiyorum maalesef. Elbette evde çok şey pişiriyorum, yapıyorum ama fotoğraflamak benim son düşündüğüm şey oluyor. Çok kez hafta sonu çektiğim fotoğrafları bile bilgisayara aktarmak ve düzenlemekte benim için zaman açısından sorun oluyor. Ancak inanıyorum ki tüm çalışan gençlerimiz çalışmanın karşılığını alacak ve güzel yerlere gelecekler. Hep iyi düşünen biri olarak iyi düşünüp iyi olmasını diliyorum.
Bu tarife gelirsek aylar öncesinde görselini paylaşmıştım. Hatta tarifin sahibi arkadaşım Esra'dan @neomutfak izin istemiştim tarifini paylaşmak için. Tarifi paylaşmak bu güne kaldı. Tarifin detaylarını, püf noktalarını atlamazsanız hafta sonu çayınızın, kahvenizin yanına keyifle yiyebileceğiniz çok güzel bir kurabiye. Mutlu keyifli bir hafta sonu diliyorum herkese🌸💐
.

Bademli Kurabiye:
(Ölçüler 240 ml bardak ölçüsüdür)
Malzemeler:
🌻1 su bardağı tuzsuz çiğ badem (100 g)
🌻120 gr oda ısısında yumuşamış tereyağ
🌻1 adet yumurta sarısı
🌻Yarım su bardağı pudra şekeri( 80gr)
🌻1 çorba kaşığı süt
🌻2 su bardağı un ( 280 gr)
🌻1 tatlı kaşığı vanilya
🌻Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
🌻Piştikten sonra bulamak için 1 su bardağı pudra şekeri
Yapılışı:
Bademleri kısık ateşte çevirerek kavurun( bu kısmı atlamayın tadı çok etkiliyor). Soğuması için bir kenara alıp soğuyunca bıçakla irice kesin. Fırını 175 derece ısıtın.
Tereyağı, şeker, yumurta ve sütü 10 dakika mikserle çırpın( bu süre gözenekli bir doku için önemli).
Unu, kabartma tozunu eleyip ilave edin bademlerle beraber hamuru yoğurun.
Hamurdan parçalar koparıp yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin. Fırınınıza göre alt kısmi pembeleşinceye kadar pişirin. İlk sıcaklığı çıkınca pudra şekerine bulayıp servis edin.
Read more
Brice Dja Djedje: "Taraftarlarımızın videolarını izlediğimde çok etkilendim" • Yaz transfer ...
Media Removed
Brice Dja Djedje: "Taraftarlarımızın videolarını izlediğimde çok etkilendim" • Yaz transfer döneminde takımımıza katılan Fildişi Sahilli profesyonel futbolcumuz Brice Dja Djeje, Ankara'da yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. • Transfer sürecinin biraz uzadığını ... Brice Dja Djedje: "Taraftarlarımızın videolarını izlediğimde çok etkilendim"

Yaz transfer döneminde takımımıza katılan Fildişi Sahilli profesyonel futbolcumuz Brice Dja Djeje, Ankara'da yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Transfer sürecinin biraz uzadığını belirten Dja Djeje, "Watford ile sözleşmemi fesih etme işlemlerim biraz uzun sürdü. Ankaragücü’nden ilk teklif aldığım zaman kendimi mutlu hissettim. Teknik Direktörümüz ve Sportif Direktörümüz ile görüştüm. Burada bulunmanın önemini anlattılar. Kendimce hiç sorun olmadan gelmeyi kabul ettim" dedi.

Fransa ve İngiltere’ye göre Türkiye, Ankara'nın daha farklı bir yaşam yeri olduğunu söyleyen Dja Djedje, "Farklı kültürler barındırıyor. Burada yaşamaktan dolayı mutluyum. Her geçen gün daha da şehri keşfetmeye çalışıyorum. Şehrimizin insanları çok sempatik" ifadelerini kullandı.

Taraftarlarımız çok fanatik

Trabzonspor maçında taraftarlardan çok etkilendiğini belirten Brice Dja Djedje, "Özel günden dolayı taraftarlar maça gelememiş ancak bana göre o atmosfer muhteşemdi ve stadyum bana ful dolu gibi geldi. Watford’da çok bir şey yaşayamadım. İlk zamanlarımda sakatlandım. Ancak taraftarlar Marsilya’daki performansımdan dolayı beni seviyorlardı. Ankaragücü taraftarları ile karşılaştırdığımda Türk taraftarlar çok fanatik sonucunu ortaya çıkardım" dedi.

Kasımpaşa maçında iyi mücadele ettik

Benim için önemli olan bu taraftara, takım arkadaşlarıma ve hocama kendimi göstermek ifadelerini kullanan Dja Djedje, "Antrenmanlarda sıkı çalışıyoruz. Futbolu çok seven bir taraftarın önünde oynamak gerçekten çok motive edici bir durum. Böyle olunca da oynama isteğim iki katına çıkıyor. Takım arkadaşlarım ile hemen kaynaşmaya başladım. Zaten Türkiye'de tanıdığım insanlar da var. Buraya adapte olmak ilk hedefim. Taraftarların videolarını izliyorum, gerçekten inanılmaz görüntüler var. Lige orta düzeyde başladık. Biraz zamana ihtiyacımız var. Özellikle Kasımpaşa maçında iyi mücadele ettik. Hedefimiz her maç puan almak olacaktır" ifadelerini kullandı.
Read more
‘BU BÖYLE KİMİN GİTTİĞİ? SEN DUR EY!..’ Şiir duygu işidir, elbette öyledir de, vaziyet eğer hakikaten ...
Media Removed
‘BU BÖYLE KİMİN GİTTİĞİ? SEN DUR EY!..’ Şiir duygu işidir, elbette öyledir de, vaziyet eğer hakikaten böyle ise, ki bence de öyledir, Edip Cansever’in ‘Ey’ şiiri duyguların adata bir çağlayan gibi taşması yürekten ve gönülden bir volkan gibi patlaması demektir. Sözü duyguya boğup, ... ‘BU BÖYLE KİMİN GİTTİĞİ? SEN DUR EY!..’ Şiir duygu işidir, elbette öyledir de, vaziyet eğer hakikaten böyle ise, ki bence de öyledir, Edip Cansever’in ‘Ey’ şiiri duyguların adata bir çağlayan gibi taşması yürekten ve gönülden bir volkan gibi patlaması demektir.
Sözü duyguya boğup, kelimelerin arasına ruhunu koyup, sözcükleri kalple yoğurup, şiirden heykeller yapabilmektir.
Evet, işte tam da bunu yapmıştır Edip Cansever.
Türk dilinin en oyunbaz yokuşlarına çıkartmış okurunu ve hemen bir sonraki dizesinde hiç beklenmeyen duygulardan manzaralarla baş başa bırakmıştır yine onu.
Bugün büyük şairin 90. doğum günü…
O, yüreği Tomris’ten geçen iki büyük ozan Cemal Süreya ve Turgut Uyar’la birlikte, kim bilir belki o derin sevdanın deminde, muhteşem şiirler yazan, yazdığı gibi yaşayan bir söz büyücüsüdür.
Onların hayatını ve sanatını okuduğumda, keşke aynı masa etrafında bir akşamlığına da olsa oturabilseydik diyorum.
Bu hiç tanışmadığım ama çok iyi tanıdığım şairlere hasretimi, dizelerinin iz düşümünü takip etmeye gayret ederek giderebiliyorum.
Elbette yetmiyor ama inanın çok iyi geliyor.
Size de tavsiye ederim… ‘Bu böyle kimin gittiği? Sen dur ey!
Belki de ellerimiz mi? Biraz ince, biraz da çok kelimeli!
Bu sanki niye durduğumuz mu?
Ay, pencere, göz! Siz git ey!
Kim bilir neyi saldığımız bu da, yalnızlığımız gel
Yırtıcı kuşları mı gözlerimizin, onlar mı bu sürüylen
Yoksa onlar mı işte seninle sevişme biçiminde
Oysa sevgimiz yerde, kara sevda sen uç ey!
Sen usul, ben yavaş, kime yaraşır bu sessizlik
Kim biner bu gemiye insandan kıyılar yapılırken
Yetmez mi dalgası vursundu azıcık gözlerimize
Gözlerin gözlerime, siz bak ey!
Su sen de olmasan insan çıldıracak mı
Olsun neresi olursa, git karanlık ama git
Gecemizde duranı sen kal ey!
Benim bu çok elli, bu çok gözlü delişmen
Çok bildim sana yaraşır olmayı günlerce
Şunu sevdim, şuna özendim, şununla yetindim sonunda
Ben miyim şimdi nerede, ben çok ey!’
Read more
Sevenlerim ..Benim fedakar yol arkadaşlarım,sanat yolculuğumun felsefesine yoldaş güzel insanlar.Dün ...
Media Removed
Sevenlerim ..Benim fedakar yol arkadaşlarım,sanat yolculuğumun felsefesine yoldaş güzel insanlar.Dün akşam Bostancı Gösteri Merkezi'nde muhteşem bir gece yaşadık.Hafta arasıydı,Çarşamba idi ama bazılarınız kilometrelerce katederek,bazılarınız ertesi gün işinize geç kalmayı ... Sevenlerim ..Benim fedakar yol arkadaşlarım,sanat yolculuğumun felsefesine yoldaş güzel insanlar.Dün akşam Bostancı Gösteri Merkezi'nde muhteşem bir gece yaşadık.Hafta arasıydı,Çarşamba idi ama bazılarınız kilometrelerce katederek,bazılarınız ertesi gün işinize geç kalmayı göze alıp şehrin trafiğine karışarak ; biletixden,gişelerden bizzat bilet alarak benimle o salonda coşmaya koştunuz.Birileri konserin iptal olmasını beklerken siz kararlı bir inançla o salonu bir coşku zaminine çevirdiniz.Bostancı Gösteri Merkezi herhalde böyle bir sevgi buluşmasına sahne olmamıştır.Her birinize ayrı ayrı tek tek teşekkür ediyorum.Sağolun Varolun birlikte inançla yürümeye devam edeceğiz.Hiç kimse bu inançlı yürüyüşün önünde duramayacak.Gönüldaşlığımızın gücü evelAllah her türlü engeli aşacak.
Read more
Petlerde Mama Katkısı Olarak LCS3 Nasıl Kullanılabilir? Mamaya günlük olarak ilave edilen LCS3 ...
Media Removed
Petlerde Mama Katkısı Olarak LCS3 Nasıl Kullanılabilir? Mamaya günlük olarak ilave edilen LCS3 (DE) diş, kemik ve tendonları güçlendirir ve karaciğer ve böbrek gibi organların işlevini iyileştirir. Metabolizmayı geliştirir ve sonuçta sağlıkta düzelme ve canlılık artışında iyileşme ... Petlerde Mama Katkısı Olarak LCS3 Nasıl Kullanılabilir?
Mamaya günlük olarak ilave edilen LCS3 (DE) diş, kemik ve tendonları güçlendirir ve karaciğer ve böbrek gibi organların işlevini iyileştirir. Metabolizmayı geliştirir ve sonuçta sağlıkta düzelme ve canlılık artışında iyileşme olur.
İç Parazit Kontrolu
LCS3 yıllardır hayvan yetiştiriciliğinde doğal bir solucan ilacı olarak kullanılmıştır. DE’nin parazitleri çizdiğine ve kuruttuğuna inanılır. Bazı bilim adamları, DE’nin solucanlar veya parazitler için bir iyon giderici veya enerji tüketici olduğuna inanıyorlar. Sebep ne olursa olsun parazit kontrolu kesin olarak gerçekleşir. Uygulamanın etkili olabilmesi için gıda sınıfı DE kullanılmalı ve uygulamanın kuluçkadan yeni çıkanları etkilemesi veya akciğer kurtlarının akciğerlerden mideye dolaşımını yakalaması için yeteri kadar uzun olmalıdır. En az 30 gün önerilir.
LCS3 gıda sınıfı DE olup tamamen fiziksel/mekaniksel bir şekilde etki gösterir, kimyasal değildir, dolayısıyla kimyasal toksisitesi yoktur. En iyi tarafı da, parazitler LCS3’e karşı bir tolerans/bağışıklık oluşturmazlar, bu yüzden ilaç rotasyonu gereksizdir.
Köpek ve Kedilerin mamalarına LCS3 ilave edilmesiyle:
⌘ Yuvarlak solucanlar
⌘ kamçı kurtları
⌘ kıl kurtları
⌘ kancalı kurtlar elimine edilebilir.
Mama ilavesi olarak
⌘ 25 kg lık köpekler için mamalarına günde bir çorba kaşığı gıda sınıfı LCS3 ilave edilmelidir.
⌘ Yavru köpekler, küçük köpekler ve normal boy kediler için günde bir çay kaşığı kullanılmalıdır.
⌘ Büyük kedilere (6 kg üzeri) 1½ çay kaşığı gıda sınıfı LCS3 verilebilir. Kedi yavruları ve daha küçük kedilere (0,9 – 3kg arası) ½ çay kaşığı gıda sınıfı LCS3 verilebilir.
Kedi yavruları emzirme döneminde veya sadece süt içiyorlarsa katı gıdalara geçilene kadar LCS3 verilmemelidir.
Bazı petler seçici olabilir ve mamalarında beyaz bir toz gördüklerinde yemeği reddedebilirler. Bu durumda LCS3 doğrudan kedi veya köpek maması torbasına eklenmeli ve torbada eşit dağılım karıştırılarak/sallayarak sağlanmalıdır. Böylece LCS3 maskelenir. Doğru dozda LCS3 kullanmak için, basitçe torbadaki porsiyon sayısı uygun LCS3 miktarı ile çarpılır ve bu miktar torbaya eklenir.
Read more
Öyle zamanlar olur ki insanın hayatında ne gidecek bir yeri ne de konuşacak birileri vardır hayatında. ...
Media Removed
Öyle zamanlar olur ki insanın hayatında ne gidecek bir yeri ne de konuşacak birileri vardır hayatında. Nefes alıp vermekten ibarettir hayat. Öyle sıkıcı öyle boşluktur ki. Saçmalarsın. Olmayacak şeyler yapar, gerekmeyen sözler söyler, yanlış insanlara güvenirsin. Güven sanarsın ... Öyle zamanlar olur ki insanın hayatında ne gidecek bir yeri ne de konuşacak birileri vardır hayatında. Nefes alıp vermekten ibarettir hayat. Öyle sıkıcı öyle boşluktur ki. Saçmalarsın. Olmayacak şeyler yapar, gerekmeyen sözler söyler, yanlış insanlara güvenirsin. Güven sanarsın onu, o iyi gelir o an sana. Nedeni sadece sığınacak bir liman aramaktır aslında. Yoksun çünkü. Hayatın boş, zamanın çok, kimsen yoktur. İşler ters gitmeye bir başladı mı hepsi arka arkaya gelir. Bir yerden değil her yerden yersin tokatı. Sonra hiç ummadığın bir anda  hiç beklemediğin bir insan inanır sana. Herkesden çok güvenirsin ona. Beraber çıkarsınız yola. Bu sefer tek başına değil, güvendiğin bir dost eli vardır yanında. Beraber olduktan sonra altından kalkamayacağınız bir sorun yoktur artık. Sonuna kadar güvenir, beraber kaçış yolu ararsınız. En kötü zamanlarda huzurlu bir yer ararsınız. Herkesi, her şeyi unutup yepyeni bir hayat. Aslında huzur, onun kalp atışlarını dinlemektir. Deli gibi kıskanmaktır huzur. O huzurdur, huzur o'dur.
Read more
Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak ...
Media Removed
Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak Kapan kitabına kısmetmiş. Kitabın konusu ilk bakışta aslında oldukça sıradan duruyor. Her zaman karşımıza çıkan kurgulardan. Zengin adam, genç ve güzel bir kadın. Türü polisiye olunca ... Uzun zamandır ismini sıkça duyduğum Osman Aysu’nun kitaplarını merak ediyordum. Kalemi ile tanışmak Kapan kitabına kısmetmiş. Kitabın konusu ilk bakışta aslında oldukça sıradan duruyor. Her zaman karşımıza çıkan kurgulardan. Zengin adam, genç ve güzel bir kadın. Türü polisiye olunca da aldatıldığına inanıp genç karısını öldürmesi için kiralık katil tutmuş bir konu çizelim şuraya. Bu nedenle beklentimi yüksek tutmadım ama yazarın kaleminin de beni hayal kırıklığına uğratmayacağından emindim. Öyle de oldu.
Kalemini beğendim. Kurgu akıp gidiyor. Tek bir kopukluk yok ve sıradan olaylar sıradışı karakterlerle renklenmiş. Üstelik okuyucunu şaşırtmayı da iyi biliyor.
Zengin ve yaşlı adam Vahap’ın kiralık katil tutabilecek karakterde bir adam olması, genç ve güzel karısını size saf bir olarak düşündürtecektir ama hiçte öyle değildi. Onu en güzel tanımlayan ise kiralık katili Sezgin olacaktı. Ruhu kokuşmuş biri. Bence de Ada tam olarak böyle biriydi. Hayatta tek istediği para ve şöhret olan biri... Maddiyata manevi şeylerden daha çok değer veren biri.
Peki ya Sezgin nasıl biriydi dersiniz? Gerçekten bir katil mi?
Hayır katil olarak tutulan bir heykeltıraştı o.
Anlayacağınız yazar benim gözümde sıradanı alıp sıradışı hale getirmeyi başardı.
Ayrıca bir kez daha gördüm ki bizim de çok başarılı yazarlarımız var.
Çok fazla konuya girmek istemiyorum çünkü türü itibariyle ne söylesem spoi olacak. Polisiye severler kaçırmasın derim.

KAPAN | OSMAN AYSU
📷: @kitapsokagii
#kitap #instagram #reading #book #books #dasbuch #bookaholic #bibliophile #bookworm #booknerdigans #bookshelf #bookreader #igreads #bookalcoholic #okumakguzeldir #okumakayrıcalıktır #kitaplayasamak #kitap #like4like #bookstagramfeature #bookishfeatures
Read more
ŞEYTANLA MÜNAFIKLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ Şeytan da münafık da; 1. Sahtekar esnaf üslubu kullanır 2. ...
Media Removed
ŞEYTANLA MÜNAFIKLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ Şeytan da münafık da; 1. Sahtekar esnaf üslubu kullanır 2. Boş vaadlerde bulunur. Şeytan bana uyarsanız sonsuzluğu kazanırsınız der, münafıklar da bize uyarsanız ölmezsiniz derler 3. Müslümanları sevdiğini iddia eder ama insanları ateşe ... ŞEYTANLA MÜNAFIKLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ
Şeytan da münafık da;
1. Sahtekar esnaf üslubu kullanır
2. Boş vaadlerde bulunur. Şeytan bana uyarsanız sonsuzluğu kazanırsınız der, münafıklar da bize uyarsanız ölmezsiniz derler
3. Müslümanları sevdiğini iddia eder ama insanları ateşe çağırırlar
4. Şeytan, kendisinin aşağılık olduğunu ateşi hak ettiğini bildiği için insanları da kendisi gibi yapmak ister. Münafık da Müslümanlardan ayrılmanın alçaklık olduğunu bildiği için herkesi sürekli Müslümanları yanına çağırır.
5. Mantıkla hareket eder. Şeytan ben ateşten yapıldım teknik olarak topraktan üstünüm neden itaat edeyim diyor. Münafıklar da biz bizim gibi beşere neden uyacakmışız diyorlar.
6. Şeytan “ben sizin görmediklerinizi görüyorum” der. Münafıklar da Elçi hakkında diğer Müslümanların göremediklerini gördüklerini iddia ederler.
7. Şeytan konuşurken “ben size öğüt verenlerdenim” diyor. Münafıklar da durmadan o küçük akıllarıyla Müslümanlara yol gösteriyorlar.
8. Şeytan da münafıklar da nankördürler. Şeytan cennette şımarıyor, münafıklar elçinin kendilerini zengin etmesi sebebiyle şımarıyorlar.
9. Şeytan da münafıklar da Allah’a inandığını söyler ama Allah’ın istediklerini yapmazlar, ama hep Allah’ın adıyla konuşurlar.
10. Şeytan Müslümanların arasını açıp bozmaya uğraşır. Münafıklar da Müslümanlar hakkında haberler yayarak birbirlerine sevgilerini zedelemeye çalışırlar.
11. Şeytan da münafıklar da korkak ve haindirler, insanları yarı yolda bırakırlar
12. Şeytan da münafıklar da sadece kendilerini severler, başka kimseyi sevemezler
13. İkisi de kendisinin en doğru olduğunu savunur, herkesin kendisine uyması gerektiğine inanır
14. Şeytan insanlara sağdan soldan önden arkadan dört yandan atak yapar. Münafık da kullanabileceği her alanı kullanır, çok yönlü atak yapar.
15. Şeytan kendi dostlarını korkutmaya çalışır, münafıklar da kalbinde hastalık olanları “sizin aleyhinizde insanlar toplandı” diye korkutmak ister
16. Şeytan Müslümanların ayağını kaydırmak ister (Al-i İmran Suresi, 155: O gün şeytan onların ayağını kaydırmak istemişti.), münafıklar da Müslümanların zayıflaması için tüm imkanlarını seferber eder.
Read more
'İyi ki Doğdum, İyi ki Varım!' Aslı Enver'e İstanbullu Gelin dizisinde sürpriz bir kutlama yapıldı. İstanbullu ...
Media Removed
'İyi ki Doğdum, İyi ki Varım!' Aslı Enver'e İstanbullu Gelin dizisinde sürpriz bir kutlama yapıldı. İstanbullu Gelin' dizisinin Süreyya'sı Aslı Enver dün 34 yaşına bastı. Oyuncuya set arkadaşları sürpriz bir doğum günü kutlaması hazırladı. Kutlama karşısında oldukça sevinen Aslı ... 'İyi ki Doğdum, İyi ki Varım!' Aslı Enver'e İstanbullu Gelin dizisinde sürpriz bir kutlama yapıldı.

İstanbullu Gelin' dizisinin Süreyya'sı Aslı Enver dün 34 yaşına bastı. Oyuncuya set arkadaşları sürpriz bir doğum günü kutlaması hazırladı. Kutlama karşısında oldukça sevinen Aslı Enver set çalışanlarına tek tek teşekkür etti.

Aslı Enver, Instagram'dan da, "Bu sene de yine mutlu olmayı diledim en derinden, mutlu olmak istedim ki mutlu edebileyim ve gelen onca mesaj ve iyi dilekler hep dedi ki; mutlu ol. Mutlu eden,kutlayan, değerli hissettiren herkese teşekkür ederim. Kendime not: her sene öğrendiğine şükret, kötüleri arka cebine, iyileri aklına koy... her çıkan beyazına tecrübene teşekkür et en önemlisi inan inan inan kendine, gücüne, hissine inan ve ne olursa olsun küsme kendine. Asla kendine yalan söyleme, güvendiğin dostuna sor, dinle ama yine bildiğini yap, özünden vazgeçme...İyi ki doğdum, iyi ki varım." notuyla paylaşımda bulundu.

Aslı Enver'in bu paylaşımına takipçileri tarafından beğeni yağdı. Oyuncu, kurduğu bu cümlelerle aşk açısının çekmeye devam mı ediyor sorusunu akıllara getirdi. #aslıenver #muratboz #doğum günü #istanbullugelin #set #instagram #doğum günü #instagram
Read more
 #tbt <span class="emoji emoji1f306"></span>Günümüzde maalesef hala kadın bedeni üzerinde inanılmaz bir beklenti var. İdeal kilo, ideal ...
Media Removed
#tbt Günümüzde maalesef hala kadın bedeni üzerinde inanılmaz bir beklenti var. İdeal kilo, ideal beden, bikini vücudu ve daha nicesi...Medyada sosyal medyada ve genel toplumda gördüğümüz bu algı kadınların, kendilerini bedenlerine ve görünüşlerine indirgemelerine neden olabiliyor. ... #tbt 🌆Günümüzde maalesef hala kadın bedeni üzerinde inanılmaz bir beklenti var. İdeal kilo, ideal beden, bikini vücudu ve daha nicesi...Medyada sosyal medyada ve genel toplumda gördüğümüz bu algı kadınların, kendilerini bedenlerine ve görünüşlerine indirgemelerine neden olabiliyor. Bu konuda özellikle ergenlik sürecinden geçen ya da yirmili yaşlarına yeni adım atan kişilerin korunmaya ihtiyaç duyduğunu ama böyle bir şeyin de pek mümkün olmadığını görüp ara ara üzülsem de en azından elimden gelen yazmak diyerek bu konuda ara ara yazmaya çalışıyorum.
_
Bizim bir bedenimiz var ve biz bu bedenin içinde yaşıyoruz ama bizi biz yapan şey, sadece görüntümüz değil, tercihlerimiz, yaptıklarımız, ideallerimiz ve zevklerimiz. Yani bu bedenin içinde ne yaptığımız hayatımızı ne şekilde değerlendirdiğimiz aslında bizi biz yapan şey. Bedenimiz sadece bunları yapmak için bir araç, amaç değil. Ve kişilerin öz değerlerini sadece bedenlerine indirgemeleri hem kendine güvenlerini ciddi şekilde azaltan hem de bedeni kabullenmeyi zorlaştıran bir faktör olduğu için özellikle buna değinilmeli diye düşünüyorum.
_
Bedeninizle mutlu olmanız için, toplumun ya da medyanın karar verdiği ve sadece fiziksel görüntüye dayanan "ideal" kavramına ulaşmanız gerekmiyor. Ve kendimizi, diğer kadınları ve aslında herkesi sadece bedenleriyle değil de bir bütün olarak görmeye odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.
_
Burada kendi fotoğrafımı pek paylaşmıyorum, çünkü profilimin amacı "ben ben ben" değil, benim anlattıklarım olsun istedim hep. Fakat ara ara, kendi fotoğrafımı altındaki yazının daha çok kişiye ulaşacağını bildiğim için kullanıyorum, ama bu durumda bile en son paylaştığım fotoğrafta ilk gelen yorumun "kilo vermişsin" olması beni baya düşündürdü. Hayır vermedim, vermeye de çalışmıyorum. Neredeyse 3 senedir aynı kilodayım. 38 bedenim, genel olarak iyi besleniyorum, hareketliyim ve düzenli spor yapıyorum, sağlıklıyım, PCOS'luyum ve uzun zamandır her şey yolunda, kendimden, halimden ve hayatımdan genel olarak mutluyum. Çok sevdiğim bir işim, hayallerimizin çok benzer olduğu bir hayat arkadaşım, çok sevdiğim arkadaşlarım ve ailem var. (devam ediyor 👇🏼👇🏼👇🏼) #cerenyavuz #pozitifpersembe #bedenalgisi
Read more
Benim adım Amine anlamı korkusuz kadın demek. Anlamından öte adım peygamberimizin annesinin adı. Gelelim bazılarının korktuğu dinim Müslümanlığa, çok ince bir din insanın sağlığını, huzurunu düşünen. Komşundan, akrabana, o minik karıncanın bile canını acıtmaya izin vermeyen bir ... Benim adım Amine anlamı korkusuz kadın demek. Anlamından öte adım peygamberimizin annesinin adı. Gelelim bazılarının korktuğu dinim Müslümanlığa, çok ince bir din insanın sağlığını, huzurunu düşünen. Komşundan, akrabana, o minik karıncanın bile canını acıtmaya izin vermeyen bir din. Veren elin diğer elin görmeyecek kadar dikkat etmesi gerektiği bir din. Benim yolum çizgim bellidir ama bu yol çok incedir. Rabbim şaşırtmasın diye dua ederim her zaman. Dua ise benim için en büyük meditasyondur. Duanın bile hayırlısını isterim, gönlümüde hayırlıdan yana eylesin derim. Dünyalık az istemem mal mülk hepsi Rabbimin derim ama başta sağlık, huzur isterim. Dua edip beklemem çalışırım sağlıma dikkat ederim. Kötüye beddua etmem Allah’ım onun kalbine iyilik ver derim olmuyorsa sen ona hak ettiği cezayı ver derim. Saygı duyarım, kimseye karışma hakkımın olmadığına inanırım, banada karışılmalarına izin vermem. Benimle aynı görüşte aynı inançta olmayan kimseyi görüşleri ve inançları için kendimden ayırmam zaten öyle bir konu açıp sormam, ben ona insan olarak bakarım. O da benim yanımdaysa bir yerde ortak noktamızın olduğunu fark ederim. Biz böyle birlikte çok güzeliz. Herkes aynı görüşte, aynı takımda, aynı partide ve aynı şeyleri düşünse çok sıkıcı olmazmıydı. Lafın kısası OYUNUZU KULLANIN 👍🏻 Ne A partisi dindar, ne B partisi dinsiz kısaca dini siyasetle karıştırmayın. Bizi birbirimizden ayıran insanı insana düşüren herşeyden bu ara çok sıkıldım. Önce SAYGI 🙏🏻
Read more
İyi geceler! İnanç; ne olursa olsun sevgi üzerine odaklanarak kalma ve sevginin mükemmel çözümler ...
Media Removed
İyi geceler! İnanç; ne olursa olsun sevgi üzerine odaklanarak kalma ve sevginin mükemmel çözümler ve mucizeler getireceğine inanma kudretidir. Bu inanış, tüm çözümleri sağlayacak sevgiye güvenmektir. Diğer taraftan inanmamak bunun tam tersidir: Bu sizi her şeyi kendi başınıza ... İyi geceler!
İnanç; ne olursa olsun sevgi üzerine odaklanarak kalma ve sevginin mükemmel çözümler ve mucizeler getireceğine inanma kudretidir. Bu inanış, tüm çözümleri sağlayacak sevgiye güvenmektir. Diğer taraftan inanmamak bunun tam tersidir: Bu sizi her şeyi kendi başınıza yapmak zorunda olduğunuza inandırır. Buna göre hayattaki herşey çabalamayla, mücadeleyle, kaygı, endişe ve rekabet ile kazanılmaktadır. Bu iki histen sizce hangisi daha mutlu ve sağlıklıdır?
Unutmayın Allah’tan ve meleklerinizden bir duanızın cevaplanmasını istediğinizde aynı zamanda inancınızın da yükseltimesini isteyebilirsiniz.
“Sevgili Allah’ım ve sevgili meleklerim inanç gücümün artmasına niyet ediyorum. Tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak sevgiye inanmaya niyet ediyorum. Şimdi inançla dolu olan huzurlu hayatı seçiyorum.”
Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#iyigeceler #mutluluk #sevgi #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #bereket #şükürlerolsun #huzur #dua #şükür #güven #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #gününsözü #gununfotografi #sevgi #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
Başak burcu kadınları! Doğum gününüz kutlu olsun! Sizlere en iyi gelen taşları hazırladık; ametist ve turkuaz taşlarının özelliklerini keşfedin! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Başak burcu kadını bazen düşüncelerde kaybolur, çok fazla düşünür ve sorgular. 🤯Ametistin yüksek ... Başak burcu kadınları! Doğum gününüz kutlu olsun! 🎉 Sizlere en iyi gelen taşları hazırladık; ametist ve turkuaz taşlarının özelliklerini keşfedin! 💜🐬🐳
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Başak burcu kadını bazen düşüncelerde kaybolur, çok fazla düşünür ve sorgular. 🤯Ametistin yüksek enerjisinden yararlanarak bu düşüncelerden rahatlılıkla uzaklaşabilirsiniz. 🙏🏻Ametist size sakinlik, dinginlik ve huzur verir. ''Huzur Taşı’’ 💜 olarak da bilinen ametist, öfkenizi kontrol etmenizi sağlar. Sınava girecek öğrenciler ders çalışırken odaklanmak için ametistin enerjisinden yararlanır.📚Bunun yanında radyasyondan da koruduğu bilinmektedir. Psikolojik faydalarının yanında fiziksel olarak da çoğu konuda size yardımcı olur. 🙌🏻 Baş ağrısı, migren ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. ⚖️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Zaten oldukça dikkat çekici olan başak kadını, turkuaz ile cazibesine cazibe katacaktır. 🌈Turkuazla birlikte bütün gözlerin sizin üzerinizde olacağıdan emin olabilirsiniz. Turkuaz başak kadınıyla mükemmel bir uyum sağlar. 🌟🌞✨Ayrıca turkuaz taşının nazara karşı etkili bir çözüm olduğuna inanılır. Sizi üzen bir durum yaşadıysanız turkuaz taşı yüksek enerjisiyle hızlıca toparlanmanıza yardımcı olacaktır. 🦄💙Fiziksel olarak kemiklerinizin sağlıklı kalmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun yanında tansiyonu düzenleyici etkisi de vardır.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Başak kadınları, bu taşların faydalarıyla sizi tamamlayan enerjiyi bulun! Kimler başak burcu? ♍️💜🍇
Read more
@edaliblog ve @procsin işbirliği ile hazırlanan bu ürünleri inanılmaz heyecanla kullanmaya ...
Media Removed
@edaliblog ve @procsin işbirliği ile hazırlanan bu ürünleri inanılmaz heyecanla kullanmaya başladım ama paylaşmaya fırsat bulamamıştım Aloe vera jel her derde deva hassas ciltler ve hatta tüm cilt tipleri için uygun bi ürün. Tüylenme karşıtı butter cream henüz yorum yapmak için ... @edaliblog ve @procsin işbirliği ile hazırlanan bu ürünleri inanılmaz heyecanla kullanmaya başladım ama paylaşmaya fırsat bulamamıştım🙈
🌟Aloe vera jel her derde deva hassas ciltler ve hatta tüm cilt tipleri için uygun bi ürün.
🌟Tüylenme karşıtı butter cream henüz yorum yapmak için erken ama kokusunu çok sevdim🌸 tüylenme için etkilerini düzenli kullanıp paylaşacağım.
🌟Bu arada fotoğrafı mutlaka sola kaydırın serideki ennnn sevdiğim ürünler orada😍
🌟Aloe vera sprey ve gözenek sıkılaştırıcı sprey en sık kullandığım ürünler. Özellikle yaz aylarında kullanmak için ideal👌🏼 Aklıma geldikçe gidip gelip fıs fıss sıkıyorum😄🙈😍
Hem ferahlatıyor hem de nemlendirip, cildi besleyip, bakım yapıyorlar. Favorim aloe vera sprey💚
Bu arada ürünleri #birtutkusparty de yedeklemiş oldum! Aşırı güzeller! Çook mutluyum😄
————————————
#procsin #procsinedaliblog2018 #aloevera #skincare #ciltbakimi #blogger #tugceninkaleminden #beauty #faceandbodymist #cosmetics #beautyblogger #makeup #makeupblogger #like4like #instagood #lifestyle #flatlay
Read more
''gerçek felsefe çabalarına , samimi hakikat arayışlarına , en soylu insanların bu en soylu çağrısına ...
Media Removed
''gerçek felsefe çabalarına , samimi hakikat arayışlarına , en soylu insanların bu en soylu çağrısına bizzat devlet tekeliyle uydurulmuş olan bu geleneksel metafizikten daha karşıt bir şey olabilir mi? onun yasak ve dogmaları her kafaya en erken yaşlarda öylesine bir gayret ve sağlamlıkla ... ''gerçek felsefe çabalarına , samimi hakikat arayışlarına , en soylu insanların bu en soylu çağrısına bizzat devlet tekeliyle uydurulmuş olan bu geleneksel metafizikten daha karşıt bir şey olabilir mi? onun yasak ve dogmaları her kafaya en erken yaşlarda öylesine bir gayret ve sağlamlıkla kazınmaktadır ki ; o kafa , mucizevi bir esnekliğe sahip olmadıkça bir daha ömür boyu bunların etkisinden kurtulamamaktadır. bu şekilde her sağlıklı aklın temeli , özgün ve yansız yargı yeteneği ebediyen felç ve harap edilmektedir. inanca yatkınlığın en güçlü olduğu dönem çocukluktur. bu yüzden insanlar öncelikle ve en fazla bu nazik dönemi ele geçirmek için her yolu denerler. inanç öğretileri , mucize hikayeleri ve korkutmalar en çok bu şekilde kök salar. bu, durumda bu öğretiler hakkında ortaya çıkabilecek bir kuşku ihtimali ya bütünüyle gözardı edilir , ya da kuşkunun sonsuz felakete götüren ilk adım olduğuna işaret etmek için şöyle bir değinilip geçilirse , bunların bıraktığı etki öylesine derin olacaktır ki , kural olarak onlardan kuşkulanmak hemen hemen kişinin kendi varlığından kuşkulanması kadar imkansız olacaktır. bu yüzden din , akla uygun bir kanaat meselesi değil , erken yaşlarda , henüz herhangi bir sınamaya tabi tutma imkanına sahip değilken taze dimağlara yerleştirilmiş bir inanç meselesidir.
bu açıdan bir kimsenin daha çocukluktan gençliğe adım atar atmaz onun zihnine belli önerme yahut dogmaların yerleştirilmesi ve sonsuz kurtuluşunu tehlikeye atmaksızın kendisine belletilen şeylerden asla kuşku duymayacağına kesinkes ikna edilmesi korkunç birşeydir. bu inanç , her türlü bilgimizin temelini etkileyen , dolayısıyla ebediyen bakış açımızı belirleyen önermelerdir. bunların kendilerinin yanlış olması halinde bakış açımız da ebediyen bozulup çarpıtılmış olur.''
Read more
Contact (Mesaj) (1997) Robert Zemeckis imdb: 7.4/10 Süre: 150 dk. Tür: #drama #bilimkurgu ...
Media Removed
Contact (Mesaj) (1997) Robert Zemeckis imdb: 7.4/10 Süre: 150 dk. Tür: #drama #bilimkurgu . . Konusu:"Çocukluğundan gelen merak ve heyecanla dünya dışı yaşamlara ve varlıklara inanan Dr. Eleanor Arroway, bu tutkusunu çocuk yaşta kaybettiği babasının da yardımlarıyla bir mesleğe ... Contact (Mesaj) (1997)
Robert Zemeckis
imdb: 7.4/10
Süre: 150 dk.
Tür: #drama #bilimkurgu .
.
Konusu:"Çocukluğundan gelen merak ve heyecanla dünya dışı yaşamlara ve varlıklara inanan Dr. Eleanor Arroway, bu tutkusunu çocuk yaşta kaybettiği babasının da yardımlarıyla bir mesleğe dönüştürür. Dr. Arroway SETI isimli programda çalışan, dünya dışı varlıkları araştıran bir ekibin önemli gökbilimcilerinden biridir. Çocukluğundan bu yana umudunu asla kaybetmeyen ve her seferinde daha tutkulu bir şekilde radyo sinyallerini dinleyen kadın ihtiyacı olan fon desteğini de elde ettiğinde, rekabetçi çalışma ortamına ve uğradığı haksızlaklara rağmen, hayalini kurduğu ve gerçekliğine sıkı sıkıya tutunduğu dünya dışı varlıklardan ilk mesajını alacaktır.
Pulitzer ödüllü Carl Sagan’ın romanından Oscar ödüllü Forrest Gump filmiyle tanıdığımız Robert Zemeckis tarafından beyaz perdeye uyarlanan başarılı film, evrenin kendisi ve insanoğlunun evrene dair oluşturduğu algı arasındaki çelişki üzerine önemli çıkarımlar yapıyor."
.
.
Gelelim yorumuma; Öncelikle bu filmi izlediğimde DVD yeni çıkmıştı piyasaya, yani o kadar eski:) Contact, benim hayatımda yeni bir sayfa açışımdır. Dönemin Interstellar’ı olan bu film bana, evreni, başka dünyaları ve galaksileri, fiziği, kuantumu, Einstein’ın alan teorisini, solucan deliklerini, din, ateizm ve deizm sorgulamayı, evren aşkını ve en en en önemlisi muhteşem bilim insanı, Carl Sagan ustayı öğretmiştir. Şimdinin birçok bilim kurgu filmlerinin esin kaynağı olan bu başyapıtta inanılmaz görüntü efektleri yoktur ancak filmin posteri yerine seçtiğim görsele ait olan sahne tam bir çekim ve sinematografi harikasıdır. Her şeyi bir kenara bırakırsak filmde (tabi ki Carl Sagan’a ait olan) muhteşem sözler vardır. Bunlardan beni en çok etkileyeni ise; “I don't know, Sparks. But I guess I'd say if it is just us... seems like an awful waste of space.” Ben bu filmi öve öve bitiremem en iyisi siz hemen izleyin. FOR CARL... #jodiefoster #analiz #carlsagan #contact #film #filmtavsiyesi #filmkeyfi
Read more
Hayırlı Gunler<span class="emoji emoji1f339"></span>DM konserve tarifi isteyenlerle dolup taştı,ben iki çeşit yapıyorum konserveyi ...
Media Removed
Hayırlı GunlerDM konserve tarifi isteyenlerle dolup taştı,ben iki çeşit yapıyorum konserveyi biri küp doğranmış enfes bir domates konservesi ,diğeri de hem kahvaltılık sos olarak kullanabileceğiniz,hem kizartmalara,et yemeklerine,makarna ve pizzalara inanılmaz lezzet veren ... Hayırlı Gunler🌹DM konserve tarifi isteyenlerle dolup taştı,ben iki çeşit yapıyorum konserveyi biri küp doğranmış enfes bir domates konservesi ,diğeri de hem kahvaltılık sos olarak kullanabileceğiniz,hem kizartmalara,et yemeklerine,makarna ve pizzalara inanılmaz lezzet veren domates ve kırmızı biberden yaptığım sos👌Ilk önce küp doğranmış domates konservesi tarifini veriyorum😊
👉Kavanoz ve kapaklari ayri ayri kaynatiyoruz.
👉Kapaklari plastik olmaz, mutlaka metal/teneke kapaklı olacak
👉Ve kapaklar iyice kurulanmalı✌5 kg taze domates🌸1 yemek kaşığı tuz🌸1 yemek kaşığı şeker🌸Yarım çay bardağı sıvı yağ🌸
Ev Yapımı Domates Konservesi Tarifi Yapılışı
Domateslerin kabukları soyulur ve kuşbaşı doğranır. (Domatesleri ya elma soyar gibi soyarsınız veya alt kısmına X işaretinde sadece kabuğu kesilecek şekilde hafif kesersiniz, önce kaynar suya batırıp çıkarır sonra buzlu soğuk suya daldırırsınız, domatesin kabukları zar gibi kendiliğinden soyulduğunu görürsünüz).
Bütün domatesleri soyulup doğrandıktan sonra, iki uvcunuzun içinde hafif suyunu sıkarak derin bir tencereye alırsınız. Diğer malzemeleri de ekleyip, önce yüksek ateşte kaynatın, sonra altını kısıp bir saat kadar pişirin. (Suyunu süzmeden yapılırsa, pişme aşamasında çok sulanır ve pişmesi çok uzun sürer, sıkılan suyu isterseniz, başka şekilde değerlendirebilirsiniz, çorbada falan veya tuz atıp domates suyu olarak içilir).
Bir saatin sonunda kaynayan domatesleri sıcak sıcak kavanozları iki parmak eksik kalacak şekilde doldurulur, ağzı iyice sıkıca kapatılır ve ters çevrilir. ( bu aşamada kavanozlar oldukça sıcak olur, ellerimize dikkat edelim). Bütün domatesler kavanozlara yerleştirilip ters çevrildikten sonra soğuyana kadar bekletilir. Soğuduktan sonra normal oda sıcaklığında veya kilerde saklanır. Dolaba koymaya gerek kalmaz.
Tüm kış boyunca domateslerin pahalı olduğu zamanlarda, bu konserve istenilen her türlü yemeklerde kullanılabilir.
Konserveyi yaptıktan sonra arada bir kontrol etmekte fayda var, eğer üzerinde beyaz pamuklanma başlıyorsa, kavanozun kapağı hava alıyor demektir,
Read more
yazın bittiği her yerde söylenir söylenmeyen şeyler kalır geriye ve sonra hiçbir şey olmamış ...
Media Removed
yazın bittiği her yerde söylenir söylenmeyen şeyler kalır geriye ve sonra hiçbir şey olmamış gibi ağır, usul bir hazırlık başlar uykuya benzer yeni bir mevsime orda burda, ev içlerinde, kır kahvelerinde, deniz kenarlarında incelen yazın akşam esintilerinde zaman usulca sıyrılır ... yazın bittiği her yerde söylenir
söylenmeyen şeyler kalır geriye
ve sonra hiçbir şey olmamış gibi
ağır, usul bir hazırlık başlar
uykuya benzer yeni bir mevsime
orda burda, ev içlerinde,
kır kahvelerinde, deniz kenarlarında
incelen yazın akşam esintilerinde
zaman usulca sıyrılır aramızdan
ta içimizde duyarız
gelecek günlerin geçmişini
başka ne gelir elimizden
büyük bir uzaklığa gülümseyerek
geçiştiririz
ıskaladığımız şeyleri
yatıştırıcı rüzgarlar
dışavurur içimizdeki lodosu, poyrazı, günbatımlarını
saklar bizi
gözlerimizdeki hüzne ‘dinginlik' adını verir 'seni iyi gördüm' diyenler
biz de iyi hissederiz kendimizi
elimizden başka ne gelir ki?
köşe başları, akşamüstleri, kokular
tozar gider zamanın boşluğunda
karışır anların kuytu belleğine
belki sonraları bir gün
hatırlanır aynı kederle
yazın bittiği her yerde söylenir
söyleyenler inanır bir şeylerin
sahiden bittiğine
yaz biter
eskir geceler, serin, hüzünlü
yeni mevsime hazırlık:
ömrün teyel yerleri
bir yanı telaş, bir yanı ürperten
yaz sonu ikindileri
çıkarır sizi dalgın derinliğinizden
yaşadığınızı duyarsınız teninizde
bir zamanlar okumuş olduğunuz kitapları özlersiniz
sıcak odaları, beyaz, temiz yastıkları
ahşap panjurları
yaz bitti
bitmeyen şeyler kaldı geride
yaz bitti
yaz bitti
yüksek sesle söylüyorum
bunu kendime
her yerde söylendiği gibi
yaz bitti
yaz bitti
hiçbir şey hiçbir şey
hiçbir şey
yalnızca üşüyorum şimdi
#murathanmungan
Read more
 #Repost @hakkiacun66 ・・・ Yada (Yad=Yağmur) Taşı : Yağmur, dolu, kar yağdırdığına, rüzgar estirdiğine, ...
Media Removed
#Repost @hakkiacun66 ・・・ Yada (Yad=Yağmur) Taşı : Yağmur, dolu, kar yağdırdığına, rüzgar estirdiğine, yangın söndürdüğüne inanılan taş veya taşlardır. İranlılar bu taşa Yeşim Taşı derler. Eski Türk, Ural-Altay kavimleri ile Çin ve Moğollarda yaygın bir inançtır. Kamlar veya insanlar ... #Repost @hakkiacun66
・・・
Yada (Yad=Yağmur) Taşı : Yağmur, dolu, kar yağdırdığına, rüzgar estirdiğine, yangın söndürdüğüne inanılan taş veya taşlardır. İranlılar bu taşa Yeşim Taşı derler. Eski Türk, Ural-Altay kavimleri ile Çin ve Moğollarda yaygın bir inançtır. Kamlar veya insanlar yağmur yağdırmak istedikleri vakit taşları başları üzerine alıp kımıldattıkları zaman derhal bulut ortaya çıktığı, kar yahut serin hava istedikleri vakit daha çok salladıkları, derhal kar ve serinlik oluştuğu, bu işleri yapanların kendi hünerleri olmayıp Allah’ın kudretinin bir tecellisi olduğuna ve bu Yat Taşını kullananlara da Yadacı dendiğine inanılırdı.  Seydişehir Kültür Evi Müzesinde 12 dilimli, mezar taşının baş taşına benzer, alt kısmı düz bir taş vardır. Müze ilgilileri bu taşın kesin olarak ne işe yaradığı ile ilgili yeterli bilgi sahip olmadıklarını, yalnız söz konusu taşı başlarına koyduklarını öğrendik. Şifa için kullanılmış olduğunu tahmin etmektedirler. Biz ise başta taşınan bu taşın kutsal ve baş üzerinde taşınması nedeniyle Yağmur=Yada Taşı olabileceğini düşünmekteyiz. Bu taşın varlığını bize bildiren öğrencim araştırmacı-yazar Talha Uğurluel ile fotoğraflarını bize gönderen dostum Konya Mevlâna Müzesi müdürü sayın Yusuf Benli’ ye teşekkür ederim.
Read more
Güzel günler göreceğiz çocuklar, Motorları maviliklere süreceğiz, Çocuklar inanın inanın çocuklar... #yigitalp1yasinda #iyikidoğdun #dua ...
Media Removed
Güzel günler göreceğiz çocuklar, Motorları maviliklere süreceğiz, Çocuklar inanın inanın çocuklar... #yigitalp1yasinda #iyikidoğdun #dua #şükür #hayatiniyikileri Güzel günler göreceğiz çocuklar, Motorları maviliklere süreceğiz, Çocuklar inanın inanın çocuklar... #yigitalp1yasinda #iyikidoğdun #dua #şükür #hayatiniyikileri
Doğal taşların gücüne inanır mısınız? Biz çok inanıyoruz <span class="emoji emoji1f44a"></span> Taşların En Şifalılarından, Sezgileri ...
Media Removed
Doğal taşların gücüne inanır mısınız? Biz çok inanıyoruz Taşların En Şifalılarından, Sezgileri kuvvetlendiren, yüksek bilgelik, ve Denge taşı Ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Charm Ametist kolye bizim bizim favori kolyemiz ... Doğal taşların gücüne inanır mısınız? Biz çok inanıyoruz 👊 Taşların En Şifalılarından, Sezgileri kuvvetlendiren, yüksek bilgelik, ve Denge taşı Ametist 🔮 bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Charm Ametist kolye bizim bizim favori kolyemiz😍 Beğendiniz mi? #monreveloves #monrevebijoux #akasyaavm #istinyepark
Read more
SATICININ ŞAPŞALI 1. Doğuştan satıcı olunabileceğini düşünür. 2. Satışın öğretilemeyeceğine ...
Media Removed
SATICININ ŞAPŞALI 1. Doğuştan satıcı olunabileceğini düşünür. 2. Satışın öğretilemeyeceğine inanır ve satış eğitimlerini gereksiz görür. 3. Ürün iyiyse müşterilerin zaten satın alacağına inanır. 4. Okumakla kendinizi geliştirme diye bir şeyin mümkün olmayacağını iddia eder. 5. ... SATICININ ŞAPŞALI 1. Doğuştan satıcı olunabileceğini düşünür.
2. Satışın öğretilemeyeceğine inanır ve satış eğitimlerini gereksiz görür.
3. Ürün iyiyse müşterilerin zaten satın alacağına inanır.
4. Okumakla kendinizi geliştirme diye bir şeyin mümkün olmayacağını iddia eder.
5. Kendi sektörüne veya ürününe ait koşulların diğer her şeyden çok farklı olduğuna inanır.
6. Müşterilerin kolayca kandırılabileceğini iddia eder.
7. Müşterilere sanki hepsi kendisi için oradaymışlar gibi davranır.
8. Fiyat indirilirse kolayca satabileceğini iddia eder ve bu basit gerçeği kimsenin görememesine hayret eder.
9. Müşterileri dinlemez ve laf kalabalığı ile satış yapabileceğini düşünür.
10. Satışı yalnızca dokuz-altı yapılacak bir iş gibi görür.

#kulağınaküpe #ceresyayınları #kürşattuncel #satıcınınşapşalı #satışeğitmeni #satışkoçu
Read more
Norveç yazıçısı YU NESBÖ (Ю Несбё) müasir dövrün ən gözəl detektivlərinin müəllifidir... Onun ...
Media Removed
Norveç yazıçısı YU NESBÖ (Ю Несбё) müasir dövrün ən gözəl detektivlərinin müəllifidir... Onun "Красношейка" romanını indicə bitirdim... Səmimi söyləyəcəm, bu kitabın ilk 100 səhifəsini "zülmlə", fasilələrlə oxuyurdum. Qarışıq, qəliz və yorucu təəsürat bağışlamışdı.. Lakin, ... Norveç yazıçısı YU NESBÖ (Ю Несбё) müasir dövrün ən gözəl detektivlərinin müəllifidir... Onun "Красношейка" romanını indicə bitirdim... Səmimi söyləyəcəm, bu kitabın ilk 100 səhifəsini "zülmlə", fasilələrlə oxuyurdum. Qarışıq, qəliz və yorucu təəsürat bağışlamışdı.. Lakin, yerdə qalan 400 səhifəni birnəfəsə gözümə təpib, 3 günə bitirdim. Kitabda 3 hekayə, 3 tale, 3 mövzu paralel danışılır. Hekayələrin izinə düşüncə, roman daha da maraq doğorur, özünə çəkir və ondan ayrıla bilmirsən. ✔ Birinci hekayə:
Arayış üçün deyirəm. İkinci dünya müharibəsi başlayanda Norveç krallığı ölkəni qoyub, Britaniyaya qaçır... 1941-ci ildə, xaosun hökmranlıq etdiyi Norveçdə, Hitlerin ideyaları və SS üçün döyüşmək istəyən könüllüləri Leninqrada, müharibəyə toplayırdılar. Bu cavanların bir çoxu, Vətənləri Norveç üçün döyüşdüklərini sanır, 17-19 yaşlı əskərlər, onlara yeridilmiş ideyalara səmimi qəlbdən inanırdı... Qəribəliyə baxın, döyüşdən yayınanları dezertir adıyla təqib edirdilərsə, müharibə bitəndə, Hitler məğlub olanda, döyüşən əskərlərə qarşı nasist olduqları üçün, mühakimələr, məhkəmələr açılırdı... Kitabın bu qismində, bizə 4-5 nəfər cavan hərbçinin acı taleyi açıqlanır. ✔ İkinci hekayə:
Müasir dövr. Polis əməkdaşı Xarri Xole Norveçdəki gizli silah satan qruplaşmaların izinə düşür. Bu izlər, hələ də Norveçdə var olan nasist qruplaşmalarını da aşkara çıxarır. Məlum olur ki, kimsə qaçaqmalçılardan olduqca nadir, ağır və təhlükəli bir silah əldə edib. O kimsənin qorxunc bir qisas planı və qurbanlardan ibarət siyahısı var. ✔ Üçüncü hekayə:
Müasir dövr. 70-dən çox yaşı olan, cavanlıqda yaxşı təlim almış, güclü və məqsədyönlü bir qoca, müharibə illərinin dəhşətlərini unutmayaraq, ona və əskər yoldaşlarına qarşı edilən haqsızlığın qisasını almaq istəyir. Bu amalla Oslo şəhərinin müxtəlif yerlərində görünür, oxucuya naməlum işlər çevirir, hazırlıqlar görür, adamlarla danışır... Cavanlığında yaşadığı nakam sevgi, dost itkisi və vətənində gördüyü haqsızlığın havasıyla, ikili bir həyat sürür bu adam. Onun kimliyi yalnız romanın sonunda açıqlanacaq və oxucularını təəcübləndirəcək.
MÜTLƏQ #kitab OXUYUN!
Read more
 #Repost @psikiyatristaynily with @get_repost ・・Büyüsel Düşünme (Magical Thinking)( www.dusunenadamdergisi.org)-akılcı ...
Media Removed
#Repost @psikiyatristaynily with @get_repost ・・Büyüsel Düşünme (Magical Thinking)( www.dusunenadamdergisi.org)-akılcı olmayan düşünce- gerçek ile hayal olanı ayıramamaktır 😀 Düşüncelerin, kelimelerin, hareketlerin ve nesnelerin özel bir gücünün olduğuna inanılır (bunların ... #Repost @psikiyatristaynily with @get_repost
・・Büyüsel Düşünme (Magical Thinking)( www.dusunenadamdergisi.org)-akılcı olmayan düşünce- gerçek ile hayal olanı ayıramamaktır 😀 Düşüncelerin, kelimelerin, hareketlerin ve nesnelerin özel bir gücünün olduğuna inanılır (bunların olaylara sebep olacağına veya kötü olayları engelleyeceğine inanılır👿) Gaipten sesler duyma, telepati, ruh ve diğer nesnelerin etkisine inanmak gibi durumlar örnek olarak verilebilir. Mesela obsesif ya da diğer psikiyatrik problemleri olan bir kişi, elindeki paraları saymazsa deprem olacağına, çizgilere basarsa evdeki birinin hasta olacağına ya da bazı nesnelerin kendisini ve yakınlarını koruyacağına inanabilir. Çocuklardaki düşünceye benzeyen bu düşünce şekli 🔴zeka geriliklerinde🔴 kişilik bozukluklarında ve 🔴psikozlarda görülür. Bu kişilerin başetme yetenekleri ve düşünme şekilleri immaturdür ( olgunlaşmamış-çocuksu). Aslında bu kişilerin; kendisi ve başkalarıyla ilgili özel korkuları vardır ve kişi kendini bu durumlar karşısında "aciz" hisseder, takıntılı kontrol etme isteğini; batıl olana, nazara, bazı sayı ve nesnelerin uğuruna-uğursuzluğuna inanarak ve bu çocuksu düşünme şekliyle kontrol ettiğini düşünerek, tatmin ve başetme duygusu yaşar. Yaklaşık 4 yaş civarındaki çocuklara özgü olan 😜 bu düşünce biçiminin tehlike ve belirsizlik kaygısı ile ilgili olduğu belirtilmektedir.  Bu tarz bir düşünce şekli, bireylerde, belirsiz olduğuna inandıkları durumları açıkladıkları ve kontrol ettikleri yanılsaması yaratır 🤤 ✔www.dusunenadamdergisi.org✔ #magicalthought #magicalthinking #totem #nazar #büyüseldüşünce #sizotipalbozukluk #mentalretardasyon #immaturite #zekageriligi #ugurveugursuzluk #cocuksudusunce #acizlikduygusu #takıntılar #psikiyatri #psikiyatrist #psikiyatr #istanbul #egitim #egitimsart #sınırdazekageriligi
Read more
16 illik hakimiyyəti dövründə Türkiyənin inanılmaz dərəcədə inkişafına səbəb olması türk xalqının ...
Media Removed
16 illik hakimiyyəti dövründə Türkiyənin inanılmaz dərəcədə inkişafına səbəb olması türk xalqının Ərdoğanı seçməsinə yetərli idi. Həm də Ərdoğanın platformasında hər dəfə yeni layihələr olurdu və seçildikdən sonra həmin layihələri həyata keçirirdi və sübut edirdi ki, deyirəm və ... 16 illik hakimiyyəti dövründə Türkiyənin inanılmaz dərəcədə inkişafına səbəb olması türk xalqının Ərdoğanı seçməsinə yetərli idi. Həm də Ərdoğanın platformasında hər dəfə yeni layihələr olurdu və seçildikdən sonra həmin layihələri həyata keçirirdi və sübut edirdi ki, deyirəm və eləyirəm də. Müxalifətin isə yalnlz bir platforması olurdu, o da Ərdoğanın getməsi. Çünki, satqın müxalifət güclü Türkiyənin olmasını istəmir. Din düşmanları da, ölkəni qərbə satmaq istəyənlər də məğlub oldu. Yaşasın Ərdoğan! Yaşasın yeni və güclü Türkiyə!
Read more
bakış açısı mühim... hayata nereden baktığımız da mühim... bazen hayatımızı altüst oldu zannederiz, ...
Media Removed
bakış açısı mühim... hayata nereden baktığımız da mühim... bazen hayatımızı altüst oldu zannederiz, ama hangimiz bilebiliriz acaba altının üstünden daha iyi olmadığını... yıllarca o altta sakladıklarımızı gün yüzüne çıkarınca bizi hangi güzelliklerin beklediğini... inanırım ... bakış açısı mühim...
hayata nereden baktığımız da mühim...
bazen hayatımızı altüst oldu zannederiz, ama hangimiz bilebiliriz acaba altının üstünden daha iyi olmadığını...
yıllarca o altta sakladıklarımızı gün yüzüne çıkarınca bizi hangi güzelliklerin beklediğini...
inanırım ben, her şerde bir hayır vardır. o yüzden şer dediklerimize de bakarken iyi gözle bakmalı, kim bilir, belki ardında tüm hayat beklediğimiz vardır.
o yüzden diyorum işte,
bakış açısı mühim...
keyifli akşamlar! #vzcomacro
www.thesittingpanda.com🐼
Read more
Əziz dostlar, sizinlə xəbərlə bölüşürəm<span class="emoji emoji1f609"></span> #Cinemazadeh istehsalı olan “Qış Nağılı” kinokomediyası ...
Media Removed
Əziz dostlar, sizinlə xəbərlə bölüşürəm #Cinemazadeh istehsalı olan “Qış Nağılı” kinokomediyası gəlir️Bir çox məşhurlar bu filmdə yer alıb, xalq artistləri, tanınmış simalar və digər aktyorlarBu filmin uğuruna çox inanırıq, bütün komandaya isə uğurlar arzu edirəm başda rejissor ... Əziz dostlar, sizinlə xəbərlə bölüşürəm😉 #Cinemazadeh istehsalı olan “Qış Nağılı” kinokomediyası gəlir❄️Bir çox məşhurlar bu filmdə yer alıb, xalq artistləri, tanınmış simalar və digər aktyorlar🎭Bu filmin uğuruna çox inanırıq, bütün komandaya isə uğurlar arzu edirəm başda rejissor @jafarakhundzade , operator @raufgurbanaliyev , ssenari @hsynv_vuqar @talibakhmedov , @khatai_ali və @cihangir_sultan sizsiz isə bu işlər çətin olardı😉 2ci rejissorlar @kyamranagabalaev @vusalhacikadir 👍🏻
Şəkillər @nurlanalakbarov aiddir👍🏻Texniki heyyət isə doğma @cnf_pro nun işçiləri başda @asarhan3 🎥
Qeyimimin ünvanın dəyişmirəm @isabelgarciabaku 💋
#comingsoon #movie #film #comedy #qishnagili #december #shooting #set #ilovemyjob #cinemaplus
Read more
Bıyıklısı az maçodur!.. Türk Hatunu için makbuldür.. Ne kadar desek de biz feministiz, güya inanırız ...
Media Removed
Bıyıklısı az maçodur!.. Türk Hatunu için makbuldür.. Ne kadar desek de biz feministiz, güya inanırız metroseksüel olanına.. Yapacak bişey yok, arabeskiz az biraz ve başlarız bıyıklılarla çıtır çıtır yaşamaya!!😎 #bıyıklı #çıtır #maçoseverimben #nofilter #Delilermarmariste ... Bıyıklısı az maçodur!.. Türk Hatunu için makbuldür.. Ne kadar desek de biz feministiz, güya inanırız metroseksüel olanına.. Yapacak bişey yok, arabeskiz az biraz ve başlarız bıyıklılarla çıtır çıtır yaşamaya!!😎🔫😉 #bıyıklı #çıtır #maçoseverimben #nofilter #Delilermarmariste @ugurdundar48 @ktyersoz @gunizkoksal @demirci6585 @meltemmutluperek @ilhan.murat.demirsar @cigdemkirhan @aylin.cetiner.3 @elifcaldiran @seyda_akyazi @streetlampes @ozlemakorak
Read more
Mucizelere inanır mısınız O Cennet bahçem Aden<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> Onu cam evinin içinde ilk gördüğümde inanamadım ...
Media Removed
Mucizelere inanır mısınız O Cennet bahçem Aden Onu cam evinin içinde ilk gördüğümde inanamadım güzelliğine O pespembe bir gül Güzelliği rabbimden Annesi gibi baharı karşılamış Ama o biraz acele etmiş Olsun varsın... Kurumuş daldan çeşit çeşit renk renk kokulu şifalı ... Mucizelere inanır mısınız
O Cennet bahçem
Aden🌸🌸🌸🌸
Onu cam evinin içinde ilk gördüğümde inanamadım güzelliğine
O pespembe bir gül
Güzelliği rabbimden
Annesi gibi baharı karşılamış
Ama o biraz acele etmiş
Olsun varsın...
Kurumuş daldan çeşit çeşit renk renk kokulu şifalı güzellikler çıkaran tohum mudur
bir resim galerisine gittiğinizi ve bir salon dolusu tohum resmiyle karşılaştığınızı farz edin. Her resimde farklı bir bitkinin tohumu ile ilgili detaylar çizilmiş olsun. Galerinin sahibine bu kadar çeşitli resmi kimin çizdiğini sorduğumuzu düşünelim. Eğer bu kişi size ” bu resimlerin bir ressamı yoktur, bunlar tesadüflerin yardımıyla evrimsel olarak dizayn edilmiştir” derse ne düşünürsünüz.? Elbette böyle bir cevabın son derece mantıksız ve akıl dışı olduğunu hemen anlar ve ressamın varlığı konusunda ısrar edersiniz.
Cansız tohum resimlerinin ” evrimsel dizaynına” inanamayacağınıza göre, tamamen canlı yapılarda, içinde bir bitkiye ait tüm bilgileri bulunduran, uygun şart ve ortamlarda filizlenerek dev ağaçaları, yüzbinlerce çeşit meyveyi, çiçeği meydana getiren tohumları, bilinçsiz ve şuursuz tesadüflerin var ettiğine de inanamazsınız. Sonucunda tohumların yapısında evrimcilerin tesadüf iddiaları ile asla açıklanamayacak, çok açık bir tasarım ve plan vardır. Elbette ki bu plan şuursuz tesadüflerin sonucunda ya da başka herhangi bir nedenle ortaya çıkmamıştır. Her resmin bir ressamı olduğu gibi her tasarımı, her planı yapan biri vardır. Tohumlardaki kusursuz tasarım ise sonsuz akıl ve güç sahibi olan Allah’a aittir. Bitkilerin yaşamının her aşamasında görülen bu akıl onların üstün güç sahibi olan Allah tarafından yaratılmış olduklarının açık bir delilidir.
Sizin için gökten su indiren O’dur; içecek ondan, ağaç ondandır ki; hayvanlarınızı ondan otlatmaktasınız. Onunla sizin için ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve meyvelerin her türlüsünden bitirir. Şüphesiz bunda düşünebilen bir topluluk için ayetler vardır. Rabbimden gelen herşey bana imtihandır hediyedir. Güzel insanların dualarında buluşmak ümidiyle...
Read more
Size sadece 8 dakikaniz var desem.....🐉<span class="emoji emoji1f41e"></span><span class="emoji emoji1f41d"></span><span class="emoji emoji1f41c"></span><span class="emoji emoji1f41b"></span>Hikâyede anlatılan efsaneye göre bir kadın, bir gün ...
Media Removed
Size sadece 8 dakikaniz var desem.....🐉Hikâyede anlatılan efsaneye göre bir kadın, bir gün kucağındaki çocuğu ile birlikte bir mağaranın önünden geçerken içeriden gelen bir ses duyar: “İçeri gir ve ne istersen al, ama en mühim olanı unutma! Ayrıca: Sen çıktıktan sonra kapının ... Size sadece 8 dakikaniz var desem.....🐉🐞🐝🐜🐛Hikâyede anlatılan efsaneye göre bir kadın, bir gün kucağındaki çocuğu ile
birlikte bir mağaranın önünden geçerken içeriden gelen bir ses duyar:
“İçeri gir ve ne istersen al, ama en mühim olanı unutma! Ayrıca:
Sen çıktıktan sonra kapının bir daha asla açılmayacağını da dikkate
al… Ancak bu fırsatı kaçırma, ama yine de en mühim şeyi unutma…”
diyor, durmadan ikaz ediyordu.
Kadın mağaraya girer ve büyük bir servetle karşılaşır. Yığınla altın ve mücevherleri görünce
şaşkına döner ve çocuğunu yere bırakarak hemen büyük bir hırsla mücevherleri toplamaya başlar.
Bu sırada o esrarengiz ses yine duyulur:
“Yalnız sekiz dakikan var…”
Sekiz dakika çabuk geçer. Kadın toplamış olduğu kıymetli taşlar
ve altınlarla birlikte mağaranın dışına koşar ve kapı kendiliğinden
kapanır… Bu sırada çocuğunu içerde unutmuş olduğunun farkına varır, ama
iş işten çoktan geçmiştir. Ağlamak, sızlamak, dizini dövmek, saçını-başını yolmak fayda vermez.
Kapı bir kere daha açılmamak üzere kapanmıştır.
Zenginlik uzun sürmez, ama ümitsizlik hep yaşar.
Aynı şey çoğu zaman çoğu insanın başına da gelir.
Bu dünyada yaklaşık 80 senelik ömrümüz vardır ve bir ses daima bize:
“Sakın en mühim şeyi unutma!” der gibidir.
Mühim olan açık, net bir şekilde bellidir, o da: “Ebedi hayatı kazanmak…”tır.
Kaybedilme ve riske sokamayacağımız şeyler:
Manevi değerler, doğru inanç, doğru arkadaş, doğru çevre, doğru aile, hakiki dostlar ve sana ayrılan sınırlı hayattır.
Maalesef biz en mühim şeyleri çoktan unutmuşa benziyoruz…
Muhabbet/ sevgi, sulh/barış, mütevazilik/alçak gönüllülük, mertlik, ihlas/samimiyet…
Alınti #cekirge #sekizdakika
Read more
HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI MASKESİ<span class="emoji emoji1f486"></span>🏻<span class="emoji emoji1f33b"></span><span class="emoji emoji1f36f"></span><span class="emoji emoji2b50"></span>️🏝<span class="emoji emoji1f380"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> Merhabalar! <span class="emoji emoji1f60a"></span>Bugün sizlere daha önce denediğim ve olumlu ...
Media Removed
HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI MASKESİ🏻️🏝 Merhabalar! Bugün sizlere daha önce denediğim ve olumlu sonuç aldığım bir maske tarifi yazıyorum. İnternette birçok maske tarifi olmasına rağmen bunu seveceğinize inanıyorum. Denemediğim ve emin olmadığım hiçbir şeyi tavsiye etmem; beni ... HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI MASKESİ💆🏻🌻🍯⭐️🏝🎀💕
Merhabalar! 😊Bugün sizlere daha önce denediğim ve olumlu sonuç aldığım bir maske tarifi yazıyorum. İnternette birçok maske tarifi olmasına rağmen bunu seveceğinize inanıyorum. Denemediğim ve emin olmadığım hiçbir şeyi tavsiye etmem; beni bilirsiniz.😌 ⭐️Hindistancevizi yağı cilt bakımından, saç ve kirpik bakımına kadar pek çok alanda kullanılır. İçeriğindeki E vitamini cildi ve saçları besler. Şimdi sıra malzemelerde☘️🌻
🌸 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
🌸 2 yemek kaşığı yoğurt
🌸 1 tatlı kaşığı zerdeçal
🌸 1 tatlı kaşığı bal🍯
Mümkünse hindistancevizi yağının organik olanını tercih edin. Story’de iki farklı marka paylaşıyorum, bakabilirsiniz. 🌸 Tüm malzemeleri karıştırıp temiz cilde sürün. 🌸15 dk bekletip ılık suyla yıkayın. ** HAFTADA BİR GÜN YAPMAK YETERLİDİR.** 🌸 Hindistancevizi yağı cildi besler, onarır, nemlendirir ve cilt tonunu eşitler. 🌸 Zerdeçal sivilcelere iyi gelir, cildi gerer. 🌸 Bal doğal nemlendiricidir. 🍯HERGÜN YÜZÜNE HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI SÜRÜP GECE BOYUNCA BEKLETEN BİR TANIDIĞIMIN YÜZÜNDE TÜYLENME OLDU. Bu nedenle önermiyorum. **Ayrıca hergün kullanmak yağlı ciltlerde sivilce de yapabilir. Bu yüzden hindistancevizi yağının her gün direkt olarak yüzünüze sürmeyin derim.😊 #güzellik #estetik #lisyabeauty #skincare #ciltbakımı #ciltmaskesi #lisyabeautybebek #bebeksahili
Read more
Hemen tatil öncesi elime ulaşan ve tatile benimle gelen üç Loreal ürününe göz atalım mı? <span class="emoji emoji1f337"></span>Micro ...
Media Removed
Hemen tatil öncesi elime ulaşan ve tatile benimle gelen üç Loreal ürününe göz atalım mı? Micro Tattoo Brow Artist,tarağa benzer minik başlığıyla inanılmaz bir ürün. Kaşların seyrek olan bölümlerine bu ürünü uygulayarak kendi kaşınızmış kadar doğal görünen bir sonuç elde etmeniz ... Hemen tatil öncesi elime ulaşan ve tatile benimle gelen üç Loreal ürününe göz atalım mı?
🌷Micro Tattoo Brow Artist,tarağa benzer minik başlığıyla inanılmaz bir ürün.
Kaşların seyrek olan bölümlerine bu ürünü uygulayarak kendi kaşınızmış kadar doğal görünen bir sonuç elde etmeniz mümkün.
Bu ürünü Microblang’i bozulmaya yüz tutan kaşlarımda denedim.Hafif rengini ve incecik çizgilerini gerçekten çok sevdim.
Kaş konusunda şanssızsanız bu ürüne mutlaka göz atmalısınız. 🌷Tattoo Signature Eyeliner, Keçe uçlu Eyeliner likit ürünleri uygulamakta zorluk çekenlerin imdadına yetişiyor.Simsiyah rengi ve sürüldüğü an sabitlenip gün boyu kıpırdamaması beğendiğim özelliklerinden. 🌷Loreal False Lash X Fiber maskarayı henüz sadece iki kez kullandım.
Birinci aşama olan bazı uyguladıktan sonra üzerine maskara uygulayarak daha hacimli kirpikler elde edilebiliyor.Yapısı hiç ıslak olmayan maskara en iyi çift fazlı makyaj temizleyicilerle temizleniyor.
Biraz daha kullandıktan sonra bu ürünle ilgili detaylı yorumlarımı yeniden paylaşıyor olurum.

Siz bu ürünlerden herhangi birini denedeniz mi? .
.
#loreal #lorealparis #makyajbloglari #eyemakeup #lorealmakeup
Read more
Əməlləri müşahidə etmək və onların Qiyamət günü verdiyi şəhadət Qiyamət günü Allah-təala bizim ...
Media Removed
Əməlləri müşahidə etmək və onların Qiyamət günü verdiyi şəhadət Qiyamət günü Allah-təala bizim bütün əməllərimizə şahiddir. Ammabundan əlavə bəzi şahidlər də, məsələn; bəzi əməlimiz, ayaqlarımız, üzərində addımladığımız yer, hətta bədənimizin dərisi də, bizim əncam verdiyimiz ... Əməlləri müşahidə etmək və onların Qiyamət günü verdiyi şəhadət

Qiyamət günü Allah-təala bizim bütün əməllərimizə şahiddir. Ammabundan əlavə bəzi şahidlər də, məsələn; bəzi əməlimiz, ayaqlarımız, üzərində addımladığımız yer, hətta bədənimizin dərisi də, bizim əncam verdiyimiz yaxşı və pis əməllərə şahidlik edəcəklər. Qurani-kərim buyurur: "Bu gün (Qiyamət günü) biz onların ağızlarını möhürləyərik. Əncam verdikləri əməlləri barəsində isə əlləri bizimlə danışaraq, ayaqları şəhadət verəcəkdir!” (Yasin, 65) yaxud başqa bir ayəyə nəzər saldıqda;
"Odun (cəhənnəm odunun) kənarına gəldikdə, qulaqları, gözləri və dəriləri gördükləri işlərlə əlaqədar onlara qarşı şəhadət verərlər. (onlar) Öz dərilərinə deyərlər: "Nə üçün bizim əleyhimizə şəhadət verirsiniz?” (dərilər) deyərlər: "O Allah ki, hər şeyi danışdırar, bizi danışdırdı! (Sizin əməllərinizi ifşa etməyi bizə tapşırdı.)” (Fussilət, 20-21)
Zəlzələ surəsinin 2-3-cü ayələrində buyurulur: "O gün, yer öz xəbərlərini söylər. O şeydən ki, Pərvərdigarın ona vəhy etmişdir!” (ki, bu vəzifəni yerinə yetirsin). Sirat körpüsü və əməl tərəzisi

Biz Qiyamət günündə Sirat körpüsünün və əməl tərəzisinin olacağına inanırıq.
Sirat cəhənnəmin üzərindən çəkilən bir körpüdür ki, hamı onun üzərindən keçib, getməlidir. Deməli, behiştin yolu cəhənnəmin üzərindən keçdikdən sonradır. Qurani-kərim: "Sizin hamınız cəhənnəmə daxil olacaqsınız! (Sirata). Bu Allahın tərəfindən verilən qəti hökmdür. Sonra təqvalıları qurtaracağıq. (Nicat verəcəyik.) Və zülmkarları elə oradaca diz üstə çökmüş halda buraxacağıq!” (Məryəm, 71-72) Sirat körpüsündən keçmək olduqca çətin və çox xətərlidir. Bu körpüdən keçməyin asanlığı və çətinliyi əməllərin yaxşı və pis olmasına bağlıdır. Məşhur bir hədisdə oxuyuruq: "Bəzi insanlar bu körpüdən ildırım kimi keçib gedərlər. Bəzi şəxslər isə sürətli atlar kimi, bir dəstə insanlar isə diz-dizi (iməkləyərək) Sirat körpüsündə irəliləyərlər. Bir qrup insanlar piyada kimi gedərlər. Digərləri isə Siratdan asılı olan halda onu keçmək istəyər və cəhənnəm alovu onları yalayaraq, bəzi bədən üzvlərini ağzına alar!”18
Qiyamət gününün tərəzisi dedikdə isə, insanların yaxşı və pis əməllərinin ölçülməsi və qiymətləndirilməsi deməkdir.
Read more
 #Totem ve #Tabu #Sigmund #Freud İnsan psikolojisini determine eden iki inanış inceleniyor. ...
Media Removed
#Totem ve #Tabu #Sigmund #Freud İnsan psikolojisini determine eden iki inanış inceleniyor. Bunun içinde modern toplumun değil arkaik kabile toplumlarının psiko sosyal taraflarina göz atılmış. Totem, kabile toplumlarının korktukları metaları ifade eder. Aynı toteme bağlı kişiler ... #Totem ve #Tabu #Sigmund #Freud
İnsan psikolojisini determine eden iki inanış inceleniyor. Bunun içinde modern toplumun değil arkaik kabile toplumlarının psiko sosyal taraflarina göz atılmış. Totem, kabile toplumlarının korktukları metaları ifade eder. Aynı toteme bağlı kişiler arasında evlenme ve cinsel ilişki söz konusu olamaz. Çünkü totem kisileri kan bağı ile bağlar. Farklı totemlere bağlı olanlar arasında ki evlilik olduğu zaman soy bağının anneden mi yoksa babadan mı gelmesine bakılır. Anneden geliyorsa baba farklı toteme bağlı olacağı için kızı ile ensest ilişki yaşayabilir, tam tersi de anne için geçerlidir. Bu da egzogami kültürünün gelişmesine sebep olmuştur. Tabu ise daha çok yapılmasi uğursuzluk getiren eylemleri kapsar. Bu inanışain da çok sert bi uygulama alanı vardır. Hiç bişey yokken insan öldüren kişi dislanir ve toplum içine alınmaz. Savaş da dahi öldürülen insanların ruhuna kurban kesilir. Bu da ruhların hortlama inancını geliştirmiştir. Burada başka bi mevzu da vicdanın işlenen Tabu suçu ile olan muhakemesidir. Bu durum da toplumların yönetim biçimlerine yansır. Kitleler psikolojisinin temel alt yapıları bu totem ve tabu inancına dayanıyor.
#benim #kütüphanem #book #toread #my #library #books #booklove #booklife #bookcase #bookstore #kitap #kitaplar #okumak #kitapaşkı #kitaphayattır #kitaplık
Read more
Bir gün biri qarşına cixib "Səni sevirəm" - deyər... Nələr olar mən deyim gerisini ..Sənə sevdiyini ...
Media Removed
Bir gün biri qarşına cixib "Səni sevirəm" - deyər... Nələr olar mən deyim gerisini ..Sənə sevdiyini deyər ..Bütün günü səninlə maraqlanar ..Hətta sadəcə səninlə yazışar . Səni xoşbəxt etmək üçün hərşeyi etməyə çalışar .Səni çox sevdiyini deyər ... ... Səninlə yatar"Gecən xeyrə"- deyər ... Bir gün biri qarşına cixib "Səni sevirəm" - deyər... Nələr olar mən deyim gerisini ..Sənə sevdiyini deyər ..Bütün günü səninlə maraqlanar ..Hətta sadəcə səninlə yazışar . Səni xoşbəxt etmək üçün hərşeyi etməyə çalışar .Səni çox sevdiyini deyər ... ... Səninlə yatar"Gecən xeyrə"- deyər , səninlə oyanıb "Sabahin xeyir "- deyər ... Çox səmimi olar ... Ayaqlarını yerdən kəsər. Ona inanıb , güvənib , sevərsən ... Hər kəsə ondan bəhs edərsən... Hətta ondan başqa heç nə danışmarsan ... Sözlər verər, andlar icirsen..Sözlər verər, andlar içərsiniz ...ölənə qədər ayrılmayacağını deyer... Onun sonsuza qədər yanında olacağını düşünərsən ...Hər kəsi qarşına alacaq qədər, ölümünə sevib bağlanarsan ... Gələcək ailə həyatından danışıb xoşbəxt ailənizin xəyalını qurarsınızߑꮮ. Bəzən hətta şirin dalaşmalarda olar .Həyatın artıq ondan ibarət olar ... Əllərini buraxmaq istəməzsən ... Qəlbinin atışını hiss edərsən... sanki indiyə kimi heç vurmurmuş kimi... Hərşey gözəl gedir, çox xoşbəxtsen.. Bir şeylər olar ... Başa düşə bilmədiyin , anlaya bilmədiyin bir şeylər ... Bir soyuqluq girər araya ... ... Bədəninə heç nə olmasada ürəyin param parça olar ... çünki "O" artıq əvvəlki "O "- deyil Sıxılıb,yorulub.Artıq yazmaq belə istəməyən biri olar... Bəhanələr gətirər ... "Xasiyyətin dəyişib","meni saymirsan",...deyer... "O" bəhanələr getirib səndən canını qurtarmanın yollarını axtarar...Sən yenə ondan danışacaqsan hərkəsə... ama Bu dəfə göz yaşlarıyla ... Axı biz sözvermişdik , and içmişdik ...Ola bilməz o məni yari yolda qoya bilməz .deyeceysiz.. Başlayacaqsınız yaşadıqlarınızı bir- bir gözünüzün önündən keçirib yenidən yaşamağa ... Özünüzü günahlandıracaqsınız ...Harda səhv etdiyinizi tapmağa çalışacaqsıniź Bu sevgi ucun əlindən gələni etməyə çalışacaqsınız ... "BƏLKƏ DÖNƏR ÜMİDİYLƏ "..."Bir gün geri dönsə ,bağışlamaram , barışmaram"deyərsən ... Bu saxta sözlərlə özünü aldadıb amma həmişə onun dönməsini gözləyərsiz ... Sonra' nə olacaq ...? Sənə nə olacaq...? Sən yaşarkən yavaş-yavaş ölərsən ... ! Amma o basqasiyla. xos gunler yasayacaq, deyib gulecek siz ise gezdiyiniz yerleri tek gezib o xos gunler ucun aglayacaqsiniz..Veee sonda "TEK" qalacaqsiniz ((
Read more
Masaj növləri Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq ...
Media Removed
Masaj növləri Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq mütəxəssis tərəfindən tərtib olunur. Isti yağlı SPA masaj Bu masaj Sizi stress, əsəb və narahatçılıqdan xilas edəcək və rahatlayacaq. Çakra daşları ilə masaj - 70 dəqiqə Çakra ... Masaj növləri

Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı

Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq mütəxəssis tərəfindən tərtib olunur.
Isti yağlı SPA masaj

Bu masaj Sizi stress, əsəb və narahatçılıqdan xilas edəcək və rahatlayacaq.
Çakra daşları ilə masaj - 70 dəqiqə

Çakra daşları ilə masaj qədim zamanlardan gəlib, bu prosedur isidilmiş vulkanik daşlar ilə bütün bədənin masajı ilə birləşir. Terapiya bütün bədənin masajı ilə müşayiət olunan zaman qızdırılan vulkanik daşlar hər çakra mərkəzində yerləşdirilimiş olunur.
İtalyan baş masajı - 40 dəqiqə

Əllərin çakrası ilə otuz nöqtənin balanslaşdırılması ilə bitən yüngül və orta təzyiqli masaj kürəyin, baş və omuzların gərginliyini çıxarır.
Hind baş masajı və saç maskaları - 45 dəqiqa

Kürəyin, baş və omuzların masajdan sonra dərin nəmləndirici saç maskası. Sonda əllərin çakrası ilə otuz nöqtələrin balanslaşdırılması.
Şirodharanın anti stress masajı - 70 dəqiqə

Hindistan və Şri-lankada 5000 il ərzində tətbiq olunub, bu terapiya daxili rahatlıq, beyinin bərpası və sinir sisteminin balansı üçün Ayurverdəki qədim tibb prinsiplərinə əsaslanır.
Lomi Lomi masajı - 60 dəqiqə

Havay masajı, dərin rahatlandırıcı hərəkətlərin tətbiqi və bədənin incə toxunuşları ilə uyğunlaşır.
Masaj Sultan Saba - 70 dəqiqə

Şam yandıraraq, müxtəlif aromat növlər ilə əridilmiş masaj yağının xoş toxunması ilə inanılmaz isti olur. Öz dərinizdə hamar və isti masaj yağının hissindən zövq alın.
'Herbal toxunuş' masajı - 60 dəqiqə

Bu terapiyada bütün orqanizm üzərində inanılmaz rahat təsirə nail olmaq üçün xüsusi ot istifadə olunur.
Yerli masaj - 30 dəqiqə

Sizin masajistiniz həddindən artıq stress relyef zonalar üçün xsüsusi sahələr üzərinə diqqət yetirəcək.
Ayaqların refleksologiyası - 50 dəqiqə

Refleksologiya bədənin ayaqda olan hər bir hissəsinə və ayaq barmaqlarının xüsusi nöqtələrinə masaj etməklə, refleks nöqtələrinə təzyiq tətbiq etməyə əsaslanır.
Ayaq masajı - 30 dəqiqə

Mükəmməl rahatladıcı masaj, ayaqları yığılmış gərginlikdən azad etməkdə kömək edir.
Ayaq masajı və Sultan maskası - 40 dəqiqə

Ayaqlar üçün canlandırıcı müalicə. Bu qayğının məqsədi yorğun ayaqlara kömək etməkdir, ayaqlarda ağır
Read more
Masaj növləri Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq ...
Media Removed
Masaj növləri Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq mütəxəssis tərəfindən tərtib olunur. Isti yağlı SPA masaj Bu masaj Sizi stress, əsəb və narahatçılıqdan xilas edəcək və rahatlayacaq. Çakra daşları ilə masaj - 70 dəqiqə Çakra ... Masaj növləri

Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı

Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq mütəxəssis tərəfindən tərtib olunur.
Isti yağlı SPA masaj

Bu masaj Sizi stress, əsəb və narahatçılıqdan xilas edəcək və rahatlayacaq.
Çakra daşları ilə masaj - 70 dəqiqə

Çakra daşları ilə masaj qədim zamanlardan gəlib, bu prosedur isidilmiş vulkanik daşlar ilə bütün bədənin masajı ilə birləşir. Terapiya bütün bədənin masajı ilə müşayiət olunan zaman qızdırılan vulkanik daşlar hər çakra mərkəzində yerləşdirilimiş olunur.
İtalyan baş masajı - 40 dəqiqə

Əllərin çakrası ilə otuz nöqtənin balanslaşdırılması ilə bitən yüngül və orta təzyiqli masaj kürəyin, baş və omuzların gərginliyini çıxarır.
Hind baş masajı və saç maskaları - 45 dəqiqa

Kürəyin, baş və omuzların masajdan sonra dərin nəmləndirici saç maskası. Sonda əllərin çakrası ilə otuz nöqtələrin balanslaşdırılması.
Şirodharanın anti stress masajı - 70 dəqiqə

Hindistan və Şri-lankada 5000 il ərzində tətbiq olunub, bu terapiya daxili rahatlıq, beyinin bərpası və sinir sisteminin balansı üçün Ayurverdəki qədim tibb prinsiplərinə əsaslanır.
Lomi Lomi masajı - 60 dəqiqə

Havay masajı, dərin rahatlandırıcı hərəkətlərin tətbiqi və bədənin incə toxunuşları ilə uyğunlaşır.
Masaj Sultan Saba - 70 dəqiqə

Şam yandıraraq, müxtəlif aromat növlər ilə əridilmiş masaj yağının xoş toxunması ilə inanılmaz isti olur. Öz dərinizdə hamar və isti masaj yağının hissindən zövq alın.
'Herbal toxunuş' masajı - 60 dəqiqə

Bu terapiyada bütün orqanizm üzərində inanılmaz rahat təsirə nail olmaq üçün xüsusi ot istifadə olunur.
Yerli masaj - 30 dəqiqə

Sizin masajistiniz həddindən artıq stress relyef zonalar üçün xsüsusi sahələr üzərinə diqqət yetirəcək.
Ayaqların refleksologiyası - 50 dəqiqə

Refleksologiya bədənin ayaqda olan hər bir hissəsinə və ayaq barmaqlarının xüsusi nöqtələrinə masaj etməklə, refleks nöqtələrinə təzyiq tətbiq etməyə əsaslanır.
Ayaq masajı - 30 dəqiqə

Mükəmməl rahatladıcı masaj, ayaqları yığılmış gərginlikdən azad etməkdə kömək edir.
Ayaq masajı və Sultan maskası - 40 dəqiqə

Ayaqlar üçün canlandırıcı müalicə. Bu qayğının məqsədi yorğun ayaqlara kömək etməkdir, ayaqlarda ağır
Read more
Hep olmazlardadır aklım. Bakmadan insanın doğasına… Sonsuzluk isterim mesela, barışta ve ...
Media Removed
Hep olmazlardadır aklım. Bakmadan insanın doğasına… Sonsuzluk isterim mesela, barışta ve aşkta. Hep olmazlardadır aklım. Bakmadan su gibi akıp giden yıllara… Yaşlanmam, meydan okurum zamana. Kör bir inatla inanırım umuda… Düşerim, düştüğüm uçurumun kıyısından tutunurum ... Hep olmazlardadır aklım.
Bakmadan insanın doğasına…
Sonsuzluk isterim mesela, barışta ve aşkta.
Hep olmazlardadır aklım.
Bakmadan su gibi akıp giden yıllara…
Yaşlanmam, meydan okurum zamana.
Kör bir inatla inanırım umuda…
Düşerim, düştüğüm uçurumun kıyısından tutunurum hayata.
Gün gelir, ellerimle örerim etrafımdaki duvarı…
Gün gelir, bir pire için yakarım ısındığım yorganı.
Fotoğraf dersen…
Hep aynı…
Onyedi yaşımın heyecanı.
Dedim ya;
Kimseyle ilgisi olmaz yaşadığımın.
Mutluluğumu da mutsuzluğumu da, kendim yaratırım…
#gokhanemreakil #dunyadabiyerde #ruhunrengiolmaz #kenya
Read more
Masaj növləri Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq mütəxəssis tərəfindən tərtib olunur. Isti yağlı SPA masaj Bu masaj Sizi stress, əsəb və narahatçılıqdan xilas edəcək və rahatlayacaq. Çakra daşları ilə masaj - 70 dəqiqə Çakra ... Masaj növləri

Çin-Yanq və ya İsveçrə massajı

Bu massaj Sizin xüsusiyyətlərinizi nəzərə alaraq mütəxəssis tərəfindən tərtib olunur.
Isti yağlı SPA masaj

Bu masaj Sizi stress, əsəb və narahatçılıqdan xilas edəcək və rahatlayacaq.
Çakra daşları ilə masaj - 70 dəqiqə

Çakra daşları ilə masaj qədim zamanlardan gəlib, bu prosedur isidilmiş vulkanik daşlar ilə bütün bədənin masajı ilə birləşir. Terapiya bütün bədənin masajı ilə müşayiət olunan zaman qızdırılan vulkanik daşlar hər çakra mərkəzində yerləşdirilimiş olunur.
İtalyan baş masajı - 40 dəqiqə

Əllərin çakrası ilə otuz nöqtənin balanslaşdırılması ilə bitən yüngül və orta təzyiqli masaj kürəyin, baş və omuzların gərginliyini çıxarır.
Hind baş masajı və saç maskaları - 45 dəqiqa

Kürəyin, baş və omuzların masajdan sonra dərin nəmləndirici saç maskası. Sonda əllərin çakrası ilə otuz nöqtələrin balanslaşdırılması.
Şirodharanın anti stress masajı - 70 dəqiqə

Hindistan və Şri-lankada 5000 il ərzində tətbiq olunub, bu terapiya daxili rahatlıq, beyinin bərpası və sinir sisteminin balansı üçün Ayurverdəki qədim tibb prinsiplərinə əsaslanır.
Lomi Lomi masajı - 60 dəqiqə

Havay masajı, dərin rahatlandırıcı hərəkətlərin tətbiqi və bədənin incə toxunuşları ilə uyğunlaşır.
Masaj Sultan Saba - 70 dəqiqə

Şam yandıraraq, müxtəlif aromat növlər ilə əridilmiş masaj yağının xoş toxunması ilə inanılmaz isti olur. Öz dərinizdə hamar və isti masaj yağının hissindən zövq alın.
'Herbal toxunuş' masajı - 60 dəqiqə

Bu terapiyada bütün orqanizm üzərində inanılmaz rahat təsirə nail olmaq üçün xüsusi ot istifadə olunur.
Yerli masaj - 30 dəqiqə

Sizin masajistiniz həddindən artıq stress relyef zonalar üçün xsüsusi sahələr üzərinə diqqət yetirəcək.
Ayaqların refleksologiyası - 50 dəqiqə

Refleksologiya bədənin ayaqda olan hər bir hissəsinə və ayaq barmaqlarının xüsusi nöqtələrinə masaj etməklə, refleks nöqtələrinə təzyiq tətbiq etməyə əsaslanır.
Ayaq masajı - 30 dəqiqə

Mükəmməl rahatladıcı masaj, ayaqları yığılmış gərginlikdən azad etməkdə kömək edir.
Ayaq masajı və Sultan maskası - 40 dəqiqə

Ayaqlar üçün canlandırıcı müalicə. Bu qayğının məqsədi yorğun ayaqlara kömək etməkdir, ayaqlarda a
Read more
Qiyamət günü “şəfaət” məsələsi Biz inanırıq ki, Qiyamət günü peyğəmbərlər, məsum imamlarımız ...
Media Removed
Qiyamət günü “şəfaət” məsələsi Biz inanırıq ki, Qiyamət günü peyğəmbərlər, məsum imamlarımız və Allahın dostları (yaxşı bəndələri) Allahın izni ilə bəzi günahkar insanlara şəfaət edəcək. Onları bağışladacaqlar. Amma unutmayın ki, Allah bu icazəni öz mənəvi əlaqələrini Allah-təala ... Qiyamət günü “şəfaət” məsələsi

Biz inanırıq ki, Qiyamət günü peyğəmbərlər, məsum imamlarımız və Allahın dostları (yaxşı bəndələri) Allahın izni ilə bəzi günahkar insanlara şəfaət edəcək. Onları bağışladacaqlar. Amma unutmayın ki, Allah bu icazəni öz mənəvi əlaqələrini Allah-təala və onun dostları ilə kəsməyən layiqli insanlara bəxş edəcəkdir. Deməli şəfaət məsələsi, heç də, hesab-kitabsız deyildir. Şəfaət də, bir növ insanların niyyətlərinə və əməllərinə bağlıdır. Ənbiya surəsində oxuyuruq: "Onlar Allahın razı olmadığı şəxslərdən başqasına şəfaət etməzlər!” (28-ci ayə) Nübuvvət bəhsində söylədik ki, şəfaət məsələsi, bir növ insanları tərbiyə etmək yoludur. Və Allah və onun layiqli bəndələri, dostlarından rabitəni kəsməmək və günahdan uzaqlaşmaq üçün bir vəsilədir. Yəni nəticədə günahkar insan, Allaha ümidvar olaraq, bir daha günah etmir və sonrakı ömür yolunu paklıqla başa vurur. Şübhəsiz, İslam Peyğəmbəri (s) Həzrət Məhəmməd (s.ə) "Əzəmətli şəfaət” məqamına malikdir. Ondan sonra isə digər peyğəmbərlər, məsum imamlar (ə) və hətta alimlər, şəhidlər, arif möminlər... insana şəfaətçi olacaqlar. Qurani-kərim və saleh əməllər də, insana şəfaət edəcəkdir. İmam Sadiq (ə) buyurur: "Bütün insanlar Qiyamət günü Məhəmməd Peyğəmbər (s.ə)-in şəfaətinə ehtiyaclıdırlar!” (Bihar; c. 8, s. 42) "Kənzul-ummal” kitabında Peyğəmbər (s.ə)-dən nəql edilən bir hədisdə buyurulur: "Qiyamət günü beş şəfaətçi vardır: Quran, sileyi-rəhim (qohumlarla əlaqəni kəsməmək), əmanətdar olmaq, sizin Peyğəmbəriniz (s) və onun pak Əhli-beyti (ə)!” (Kənzul-ummal hədis 39041, c. 14, s. 390)
İmam Sadiq (ə) özünün digər hədisində buyurur: "Qiyamət günü "alim” və "abid” (ömrünü yalnız ibadətlə keçirən şəxs) birlikdə Allahın "hüzurunda” olar. Abidə deyilər: "Cənnədə gir!” Alimə isə deyilər: "Dayan! Və xalqa (onlara verdiyin gözəl tərbiyəyə görə) şəfaətçi ol!” (Bihar, c. 8, səh. 56, hədis 66) Bu hədis şəfaətin fəlsəfəsinə gözəlincə şəkildə işarə edir. "Bərzəx” aləmi. (dünyası)
Biz inanırıq; bu dünya və Axirət dünyasından əlavə, üçüncü bir dünya vardır ki, "Bərzəx” adlanır. İnsanlar öldükdən sonra, onların ruhları məzh Bərzəxdə yerləşdirilir. Və qimət gününə qədər orada qalırlar.
Read more
Canım Anneme fotoğrafta ki benim annem ve abim birde tabiki babam var. Benim annem ve babam öğretmenler ...
Media Removed
Canım Anneme fotoğrafta ki benim annem ve abim birde tabiki babam var. Benim annem ve babam öğretmenler hayatı biz hep en zor koşullarda yaşadık, hep okulda büyüdük sevmeyi sevilmeyi annem bize büyük kitlelerle birlikte hep bir önder edası ile öğretti, İnsanlar sevmeyi sevile sevile ... Canım Anneme fotoğrafta ki benim annem ve abim birde tabiki babam var. Benim annem ve babam öğretmenler hayatı biz hep en zor koşullarda yaşadık, hep okulda büyüdük sevmeyi sevilmeyi annem bize büyük kitlelerle birlikte hep bir önder edası ile öğretti, İnsanlar sevmeyi sevile sevile öğrenir, kendi ezberimizi bozana kadar bizler kader motifine bağlı yaşarız, zihnimizdeki olumsuz düşünceler inanış ve inançlar zihnimizde harita oluşturur. Çevremizden aldığımız duyularla mühür oluşturur bunun farkına varıncaya kdr bu mührü basarız heryere. Hepimizin inançları var inançlarımızı değiştirmemiz lazım haklı olmak yerine mutlu olmayı seçebiliriz. Zor birşey ama olamayacak birşey değil herhangi bir sıkıntıda kişisel mesele olarak bakmayı değiştirerek daha nesnel bakmalıyız. Herkes şundan yakınır hayat pusu kurmuş bir canavar olarak bakmayı ezberlemişiz, bubakış açısını bırakırsak hayat bize nasıl sürprizler sunar. Bunların hepsi bana annemin aşısı iyi ki benim annemsin seni çok seviyorum. #annelergünü #anne #hamileanneler #annelergünükutluolsun #bebbebutik
Read more
Bugün inanılmaz keyifli ve bir o kadar da heyecanlı bir gündü benim için. İlk canlı yayın deneyimimi ...
Media Removed
Bugün inanılmaz keyifli ve bir o kadar da heyecanlı bir gündü benim için. İlk canlı yayın deneyimimi duayen isim sevgili @deryabaykal la yaşamış olmanın gururu ve mutluluğu inanılmaz bir deneyimdi. Öyle zarif, öyle anlayışlı, öyle doğal ki , insan ister istemez rahatlıyor onun yanında; ... Bugün inanılmaz keyifli ve bir o kadar da heyecanlı bir gündü benim için. İlk canlı yayın deneyimimi duayen isim sevgili @deryabaykal la yaşamış olmanın gururu ve mutluluğu inanılmaz bir deneyimdi. Öyle zarif, öyle anlayışlı, öyle doğal ki , insan ister istemez rahatlıyor onun yanında; tabi titreyen ellerimi saymazsak 😊🙈Yürek dolusu teşekkürler ediyorum buradan da kendisine. 🙏💕💐Program adına sezonun ve benim ilk canlı yayınım olmasının verdiği heyecanla her ne sürç-i lisan ettikse affola efendim 💕
Minnet dolu bir teşekkür de en başından beri yüce gönülleri ile benim için çok değerli olan manevi desteklerini esirgemeyen birbirinden kıymetli arkadaşlarıma 🙏💕 Bir isim atlarım endişesiyle tek tek isimlerini yazamasam da onlar kendilerini biliyorlar. 💕.
Gerek DM den gerek kendi storylerinden gerekse WhatsApp dan gelen onlarca ekran görüntüsü, iyi dilek ve temenniler içeren yüreklendirici mesajlar , program sonrasında susmayan telefonum ve tebrik mesajları için her birine ayrı ayrı binlerce teşekkürler ediyorum. Bu kadar sevildiğimi bilmek inanılmaz onore etti beni. Bundan böyle daha sık görüşmek dileğiyle 💗
Read more
Kolombiya’nın Sierra Nevada dağlık bölgesinde Kogui ve Arhuaco yerlilerinin köylerini ziyaret ...
Media Removed
Kolombiya’nın Sierra Nevada dağlık bölgesinde Kogui ve Arhuaco yerlilerinin köylerini ziyaret etmiş ve yerlilerle birlikte iki haftamı geçirmiştim. Evleri gezerken, ablasının kucağında oturan bu çocuk dikkatimi çekmişti. Yakasındaki kolyelere iki tane çengelli iğne takılıydı. ... Kolombiya’nın Sierra Nevada dağlık bölgesinde Kogui ve Arhuaco yerlilerinin köylerini ziyaret etmiş ve yerlilerle birlikte iki haftamı geçirmiştim. Evleri gezerken, ablasının kucağında oturan bu çocuk dikkatimi çekmişti. Yakasındaki kolyelere iki tane çengelli iğne takılıydı. Ablasına “Neden çengelli iğne takıyor” diye sorduğumda, “Kötü şeylerden korunmak için” cevabını almıştım. Başka evleri ziyaret ederken yetişkinlerin de çengelli iğne taktığını farkettim. Onlara sorduğumda da verdikleri cevap aynıydı.
.
Türk coğrafyasında nazar inancı bir hayli yaygın ve bu inanç çok eskilerden günümüze kadar gelmiş durumda. Bazı yörelerde insanların giysi altına çengelli iğne taktığı da biliniyor. Hatta bazı bebeklere nazar boncuğu takılır ama asıl kerametin o boncuğu takmak için kullanılan çengelli iğnede olduğuna da inanılır.
.
Bilinen dinlere değil de doğaya ya da şamanizme inanan ve Kolombiya’da yaşayan bu yerlilerin köylerine en yakın ilçeden iki ya da üç gün yürüyerek ulaşılabiliyor. Köylerde elektrik, internet ve telefon sinyali yok. Bazı yaşlı kişiler köylerinden dışarıya ömürleri boyunca hiç çıkmamışlar bile. Şimdi; bizim adet ya da inançlarımızda olan bu çengelli iğne olgusu nasıl olmuş da taa Güney Amerika kıtasındaki bir ülkenin, iki üç gün yürüyerek ulaşılabilen köylerine kadar gitmiş!.. Ya da oralardan buralara kadar gelmiş!.. Anlam vermek gerçekten çok zor.
Read more
 #çukur #whyhighonewhy #yamaç Ben buradan ayrılmam şaşmadan pusulam Geceler farksızdır kancık ...
Media Removed
#çukur #whyhighonewhy #yamaç Ben buradan ayrılmam şaşmadan pusulam Geceler farksızdır kancık bir pusudan Sevdikte katlandık inan her bokuna Hepimiz ölcezde gömün beni çukura Eğer senin ki hayatsa inan bizimki ömür değil, Yaktık gençliğin her yanını yanan bu gençlik kömür değil Her ... #çukur #whyhighonewhy #yamaç Ben buradan ayrılmam şaşmadan pusulam
Geceler farksızdır kancık bir pusudan
Sevdikte katlandık inan her bokuna
Hepimiz ölcezde gömün beni çukura
Eğer senin ki hayatsa inan bizimki ömür değil,
Yaktık gençliğin her yanını yanan bu gençlik kömür değil
Her yanlış eder bir mermi sanmaki bu kimseye ödül değil
Düşman saplasa hançerini dostum var buda bize ölüm değil
Koşarız ölüme buda bize sorun değil
Çukurdayız baba eğilmeyin
Rüzgar döndürüyor bu değirmeni
Kurudu gözlerimdeki nehirlerim
Kimseyi satmam zehirlerim kendimi
Mahallede bizim kesin
Çukura düştü diye sevinmeyin
Anne karnındaki gibi evimdeyim
Ben buradan ayrılmam şaşmadan pusulam
Geceler farksızdır kancık bir pusudan
Sevdikte katlandık inan her bokuna
Hepimiz ölcezde gömün beni çukura
Read more
Repost from @brczen GÖKYÜZÜNDE HARİKA bir manevi bir açılım var.Nadir rastlanan türden...Dua,düş,hayal,istek ...
Media Removed
Repost from @brczen GÖKYÜZÜNDE HARİKA bir manevi bir açılım var.Nadir rastlanan türden...Dua,düş,hayal,istek için yaratımın ve duaların kabul oluşunu hizlandıracak harika bir kapı açılıyor.Tarih ve saat bildiriyorum.Ne yapın edin sakın ama sakın kaçırmayın bu vakt-i eşref zamanını...”Ol ... Repost from @brczen GÖKYÜZÜNDE HARİKA bir manevi bir açılım var.Nadir rastlanan türden...Dua,düş,hayal,istek için yaratımın ve duaların kabul oluşunu hizlandıracak harika bir kapı açılıyor.Tarih ve saat bildiriyorum.Ne yapın edin sakın ama sakın kaçırmayın bu vakt-i eşref zamanını...”Ol der olur,ol de olsun”makamına eriyor olacağız inşallah...
🙏🙏🙏
01 Haziran 2018 Cuma, Saat : 17.05-17:50 arası özellikle şifa kapısı tamamen açık olacak.Hem kutsal günümüz Cuma olması hem de Venüs günü olması manidar🙏...Bu saatler en baskın saatler olup,etkisi 02 Haziran Akşamına kadar devam ediyor olacak...Paylaşın,paylaştırın...Herkese fayda olsun...
🙏🙏🙏
Ne yapmalı? Neye inanıyorsanız,bol dua,bol dilek,bol istek,bol yazı,bol çizim...Kendinizi ve herkesi affetmek için müthiş zamanlar.Kabule geçip,içe dönerek ahenkli bir biçimde istediklerinizi Evrene sessizce haykırmak için müthiş bir enerji akışı hakim.Ne istiyorsanız yazın,imgeleyin...Unutmayın olduran ve oldurtan tüm çaba bize ait ve bize verilmiş bir sürü aracımız var...Anlamaya çalışalım...
🙏🙏🙏
Su ile çok fazla haşır neşir olun.Yıkanın,yüzün,suya anlatın,suyu seyredin ve özellikle Gül suyunun frekans yükseltici gücünden fayda sağlayın derim.İnancınız ve niyetiniz tam olsun.Her hücreniz ile duanıza,düşünüze inanın ve teslim olun...
🙏🙏🙏
Bu iki gün rüyalarınıza dikkat edin.Ne anlatıyor anlamaya çalışın,sabah kalkar kalmaz yazın mesela.Hayata dair kesin bir ipucu yakalayacaksınızdır.Hayatınızda eş zamanlılıklar yaşama ihtimaliniz çok büyük. İşaretler ile takip edin.Evrende her sorunuzun cevabı mutlaka vardır. 🙏🙏🙏
Maksimumda Alfa enerji seviyesinde kalmaya özen gösterin bu iki gün.Mesela açın youtube’u ve Alfa seviyesi müzikleri eşliğinde yazın isteklerinizi.Hatta o müzikleri dinleyerek uykuya geçin...Şiddetle tavsiyemdir.Bilim ve ilim asla ayrılmaz.Her ikisinin gücünden bu iki günde maksimumda fayda sağlamaya çalışın...
🙏🙏🙏
Dediğim gibi az bulunan zamanlar ve yeniay’a yaklaşırken ne istediklerinizi iyice belirlemek için kendinize iyice konsantre olma vaktidir vesselam...Şifa olsun,fayda olsun,bolluk,bereket aksın... #astroloji
Read more
Happy Weekend <span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span> Hep söylediğim bir şey vardır. Çocuğun dini olmaz diye. Ne yazık ki bunu kırmak ...
Media Removed
Happy Weekend Hep söylediğim bir şey vardır. Çocuğun dini olmaz diye. Ne yazık ki bunu kırmak öyle zor ki. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde, her dinde çocukların dine alet edilerek büyütülmesi korkunç bir şey. Doğarsınız, ailenizin dini neyse o dinin gereklilikleri ... Happy Weekend 📖🎶
Hep söylediğim bir şey vardır. Çocuğun dini olmaz diye. Ne yazık ki bunu kırmak öyle zor ki. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde, her dinde çocukların dine alet edilerek büyütülmesi korkunç bir şey.
Doğarsınız, ailenizin dini neyse o dinin gereklilikleri doğrultusunda büyütülür, yetiştirilirsiniz. Bir tercih yapma, bir seçim yapma hakkınız olmaz çünkü hala çocuksunuzdur. O dinle büyürsünüz, size söylenenlere inanır, benimsersiniz. Sorgulamazsınız ya işte bu daha da acıdır. Örneğin, yetişkinsiniz ve sevdiğiniz biri size gelip anlatsa. Şöyle bir inanç var, şöyle güzel, şöyle doğru diye inanır mısınız hemen sorgusuz benimser misiniz? Sanmıyorum. Peki öyleyse çocukken size anlatılanları neden sorgulamıyorsunuz? Neden inandığınız kitabı alıp hiç okumadınız. Hep dininizle ilgili şu hocanın yorumu, bu ilahiyatçının açıklaması veya anne babanızın, toplumda anlatılanların bir değeri oluyor da, sizin kendi bakış açınızın bir değeri, bir anlamı olamıyor. En güzel öğrenme şekli asıl kaynağına ulaşarak edinilir. Kaynağına ulaşın, ayetler ne demiş, açın kendiniz okuyun ve kendi aklınızla neye inanıp inanmayacağınıza karar verin. Çocuk aklınızla değil.

Neyse, bir şey okuyup arada delleniyorum ben böyle ☺, iyi ki kahve var, eve tarçın kokusu yayan bir mum ve sorgulatan kitaplar var.
Yazdım yine uzun uzun, her şey okuyup, sorgulamakla düzelecek. Anlamak önemli değil, sorgulayın yeter. Çünkü sorgulayanlar eninde sonunda anlamaya başlarlar.
#juliaortay
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#book #kitap #din #çocuk #yazar #edebiyat #oku #okuyorum #read #whpstudy
Read more
Blessed thistle. One of our favorite plants to eat here in the aegean region. Very difficult to harvest ...
Media Removed
Blessed thistle. One of our favorite plants to eat here in the aegean region. Very difficult to harvest and to clean the roots. We respect the farmers who grow them. I usually boil the cleaned roots and thistles and garnish with olive oil and lemon. It’s also delicious with meat. Happy to know ... Blessed thistle. One of our favorite plants to eat here in the aegean region. Very difficult to harvest and to clean the roots. We respect the farmers who grow them. I usually boil the cleaned roots and thistles and garnish with olive oil and lemon. It’s also delicious with meat. Happy to know that this thistle is in season now. #seasonaleating #eatinseason / Şevket-i bostana hep saygıyla yaklaşmak gerektiğine inanırım. Her sebze tabii ki emek ve uğraş demek ama bu sebzeyi temizlemek inanılmaz zor. O yüzden belki de alırken birkaç kere teşekkür edip almak lazım. Uzun zaman aradan sonra bugün gene görünce hemen haşlayıp limon ve zeytinyağı ile salatasını yapmak için aldım. #şevketibostan #mevsimindeyemek .
.
.
.
#harvest #foodstyling #foodphotography #lightinspired #farmtotable #aseasonalshift #thekitchn #gatheredstyle #foragedfood #foundandforaged #farmersmarket #cityofizmir #aegeanfood #blessedthistle #slowliving #slowcooking #thefeedfeedvegan #f52grams #onmytable #aquietstyle
Read more
Mutlu pazarlaaaar...! İçimde bir umut yüreğim pır pır güzel şeyler olacak <span class="emoji emoji1f4ab"></span><span class="emoji emoji1f340"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> Güzel günler göreceğiz ...
Media Removed
Mutlu pazarlaaaar...! İçimde bir umut yüreğim pır pır güzel şeyler olacak Güzel günler göreceğiz çocuklar Motorları maviliklere süreceğiz Çocuklar inanın inanın çocuklar Güzel günler göreceğiz güneşli günler.....! #istanbul #herşeygüzelolacak Mutlu pazarlaaaar...! İçimde bir umut yüreğim pır pır güzel şeyler olacak 💫🍀🌺 Güzel günler göreceğiz çocuklar
Motorları maviliklere süreceğiz
Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler.....! #istanbul #herşeygüzelolacak
İnsan daima yaratır. Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini ...
Media Removed
İnsan daima yaratır. Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini görmüştür. Karşısına çıkan engeller ise insanın kendi sınırlarının, çelişen fikirlerinin ve zayıflığının maddeye dönüşmesidir. Kimisi vardır yoksulluğa ... İnsan daima yaratır.
Herkes kararlılıkla inandığı şeyin noktasına, virgülüne kadar gerçekleştiğini görmüştür. Karşısına çıkan engeller ise insanın kendi sınırlarının, çelişen fikirlerinin ve zayıflığının maddeye dönüşmesidir.
Kimisi vardır yoksulluğa inanır, kimisi hastalığa tapar, kimisi sürekli olarak kıtlığa ve kısıtlamalara inanır ve kimisi de tüm umudunu suç işlemeye bağlamıştır.
Sadece zaman meselesi...
Zamanı gelince herkes kendisi için belirlediği hedeflere ulaşacak...
Herkes inandığı şeye dönüşecek.
Herkes neye sıkı sıkıya sarılıp inandıysa onu gerçekleştirecek;
Kimileri kendi mutsuzluğunu, ahlaksızlığını, sevgisizliğini, yalanını, kimileri mükemmelliği, mutluluğu, sevgiyi, sonsuzluğu ve ölümsüzlüğü...
İnançlarınızı alt üst edin!
@stefano_danna 💫
~
#tanrilarokulu #basucukitabı #kendinioku #tanı #bil #düşle #inan #yaşa #sevgi #sonsuzluk #ölümsüzlük #mükemmellik #yarat #altüstet #inançlarını #kitap #book #theschoolforgods #günaydın #dünya #nefes #stefanodanna #sinediepublishing
Read more
Monsieur Grandet, çok zengin bir adamdır. Zengin ancak inanılmayacak ölçüde cimri bir adam. Öyledir ...
Media Removed
Monsieur Grandet, çok zengin bir adamdır. Zengin ancak inanılmayacak ölçüde cimri bir adam. Öyledir ki, evde hangi yemeklerin pişeceğinden ne kadar kahve içileceğine kadar her an her şeye mudahildir. Grandet'nin bir kızı vardır:Eugenie. Iyi yürekli, saf ve cömert bir kızcağızdır. ... Monsieur Grandet, çok zengin bir adamdır. Zengin ancak inanılmayacak ölçüde cimri bir adam. Öyledir ki, evde hangi yemeklerin pişeceğinden ne kadar kahve içileceğine kadar her an her şeye mudahildir.
Grandet'nin bir kızı vardır:Eugenie. Iyi yürekli, saf ve cömert bir kızcağızdır. Bir gün uzaklardan gelen beş parasız kuzenine aşık olur. Ya sonra ne olur peki? Tek hayali kızını servetini katlamasını sağlayacak biriyle evlendirmek olan cimri baba ne der bu işe?
Ben Balzac okumayı çok seviyorum. Dönemin aristokratik hayatını, taşrada yaşayanların durumlarını Balzac'ın kaleminden okumak ayrı keyifli oluyor. Klasik okusam da ne okusam diyorsanız Balzac derde devadır. Özellikle Goriot Baba'nın yeri ayrıdır.
#kitap #neokumalı #kutuphanem #klasikler #kitaptavsiyesi #honoredebalzac #eugeniegrandet
Read more
Bugün sabahtan akşama bir eğitimdeydim 🤓. Eğitim besin analizi ve gıda etiketleriyle ilgiliydi. ...
Media Removed
Bugün sabahtan akşama bir eğitimdeydim 🤓. Eğitim besin analizi ve gıda etiketleriyle ilgiliydi. Birebir danışmanlık dışında yaptığım danışmanlık işleri için bayadır almak istediğim bir eğitimdi, çok güzel şeyler öğrendim. Eğitim şart diye boşuna dememişler! Her neyse, bugün öğrendiklerimden ... Bugün sabahtan akşama bir eğitimdeydim 🤓. Eğitim besin analizi ve gıda etiketleriyle ilgiliydi. Birebir danışmanlık dışında yaptığım danışmanlık işleri için bayadır almak istediğim bir eğitimdi, çok güzel şeyler öğrendim. Eğitim şart diye boşuna dememişler!😁 Her neyse, bugün öğrendiklerimden işinize yarayabilecek birkaç şey paylaşmak istedim 🤗.
__
📝Gıda etiketlerinde makrobesinler (protein, karb, yağ) ve dolayısıyla toplam enerji yani kaloriler için %20'ye kadar izin verilen bir hata payı var. Mikrobesinler (vitaminler ve mineraller) içinse izin verilen hata payı %50'ye kadar çıkabiliyor. Bunun nedeni yiyeceklerin üretim yeri, zamanı, türü ve saklama koşullarına göre besin değerlerinin değişebiliyor olması💁🏻‍♀️.
__
👉🏼Bunun dışında spesifik olarak miktar belirtilmeyen tariflerde hata paylarının inanılmaz yüksek olabilmesinin yanı sıra besin değerleri de bu nedenle inanılmaz farklılık gösterebiliyor. Bugün bunu kendi tecrübemizle görebilmek için, 3 grup halinde pişirdiğimiz aynı tariflerde bile bazı içeriklerde %40'a yakın farklar vardı 🔍😳. Bunun nedeniyse, bir orta boy soğanın boyunun farklı olabilmesinin yanında☝🏼, 1 yemek kaşığı yağ ölçülürken kaşığı doldurma oranının farklılıkları ☝🏼 ve makarna gibi bir yemeğin üzerine sonradan eklenen peynirin miktarının besin değerini ciddi şekilde değiştirmesiydi ☝🏼.
__
💁🏻‍♀️Şimdi bunu niye anlattım diyecek olursanız, "X miktarda kalori alıyorum ama kilo veremiyorum?!" diyenlerin yaşadıkları sorunun açıklaması büyük ölçüde burada👆🏼👆🏼👆🏼 aslında. Gıda etiketleri de, tariflerde, özellikle "sağlıklı" görününen fakat yoğun enerji içeriği olan (peynirdi, kuruyemişti vs) besinler içeren ve tam miktarları belirtilmeyen tarifler özellikle yüksek kalorili olabiliyor ☝🏼☝🏼☝🏼
__
👩🏻‍🍳Bugün katıldığım eğitim beslenme uzmanları için mesleki bir eğitimdi, normal şartlarda her yediğinizi tartmanıza, ölçmenize ya da kalori saymanıza gerek yok ama verdiğiniz emek ve aldığınız sonuçlar arasında bir tutarsızlık varsa porsiyonlara ve besin değerlerine tekrar bir bakmakta yarar var diye düşünüyorum 😊 Bu postun amacı "yemeyin" demek değil, bu konularda bilinçli olun demek🤓✅ Umarım mesaj yerine ulaşmıştır🎈 #cerenyavuz
Read more
Please Klinik Sponsor for this poor baby gesucht werden Sponsoren für die Klinik bitte helft Reposted ...
Media Removed
Please Klinik Sponsor for this poor baby gesucht werden Sponsoren für die Klinik bitte helft Reposted from @gazihayvandostlari - Acil Klinik Desteği Köpeğine araba çarpan Aynur ablanın evine köpeğin durumuna bakmak için gittik. Gittik ama gördüklerimiz inanılır gibi değildi. Evde ... Please Klinik Sponsor for this poor baby gesucht werden Sponsoren für die Klinik bitte helft Reposted from @gazihayvandostlari - Acil Klinik Desteği

Köpeğine araba çarpan Aynur ablanın evine köpeğin durumuna bakmak için gittik. Gittik ama gördüklerimiz inanılır gibi değildi. Evde 10 civarı kedi var ve bunların büyük çoğunluğu ciddi hasta. Durumunu acil gördüğümüz 3 kediyi hemen alıp bu sabah @istanbulvet e götürdük. Birine röntgen çekildi. Bacağı kırılmış yanlış kaynasa da düzelme aşamasında. Onun ilaçlarını alıp 10 gün biz uygulayacağız. Diğer iki yavru ise klinikte yatırıldı. Birinin durumu ağır (kedi gençlik ve fib şüpheli) diğerinin bir gözü görmeyecek ama diğer gözü tedavi ile görecek. 2 si yatışlı 3 kedinin tedavisine başladık. Klinik masraflarında desteğe ihtiyacımız var. Biz onların sesini duyduk ve şimdi sizlere duyuruyoruz. Lütfen bu çocukları yüz üstü bırakmayın. Haydi #birpatidesentut.
Bilgi almak için bizimle ya da klinikle iletişime geçebilirsiniz.

@aysegultutanlar @eda_korkmaz1_ @gulcicekaydemir @semakartav @patilerinsesiol @seymadumrul @ftmyilmaz74 @adoptme06 @dilekshiva @sessizkullarinsesi @masum__gozler @zelalkarahan @canlarinsesiol @olgaozcan @pitpitcanan @aynurunpatileri @ozge347890 @kedi_pati_dost @kedikizsebnem @canan_tuysuz @leylatn__ @nilinkedileri @patirail @patiturkeytr @fusunyagci @redlionh @birhayvan @mardinpatidostu @fatma14tr @golge.sibel @selvihan_tosun @ptlhytlr #birkapsubirkapmama #hayatpaylasincaguzel #birpatidesenver #birpatidesentut #sokaktakicanlar #sokakhayvanlarınıkoruyalım #sokakçocukları #sokakbeslemesi #patirail #patiturkey #istanbul #sultangazi #gazimahallesi #dostdernegi #hayvanlarolmadanasla #patilerindostu #patilerinsesiol #sessizkullar #hayvansevgisi #hayvanseverler #satınalmasahiplen #hayvanlarolmadanasla #biravuçmutluluk #çocuklardünyayıgüzelleştirir - #regrann
Read more
Tıpkısının aynısı derler ya hani, böylesine güler yüzlü bir tuhafiyeci Hilmi Amcamız vardı. Samatya ...
Media Removed
Tıpkısının aynısı derler ya hani, böylesine güler yüzlü bir tuhafiyeci Hilmi Amcamız vardı. Samatya caddesinin en gözde dükkanıydı. Koca koca avm lerin olmadığı dönemde veresiye tüm ihtiyaçlarımıza cevap verirdi. Her bayram öncesi annem elimizden tutar Hilmi Amcanın dükkanına götürürdü ... Tıpkısının aynısı derler ya hani, böylesine güler yüzlü bir tuhafiyeci Hilmi Amcamız vardı. Samatya caddesinin en gözde dükkanıydı. Koca koca avm lerin olmadığı dönemde veresiye tüm ihtiyaçlarımıza cevap verirdi. Her bayram öncesi annem elimizden tutar Hilmi Amcanın dükkanına götürürdü bizi. Yaşa göre satılan ama hep üç yaş büyük alınan Muzlu Çorabı ondan alırdık. Üç sene sonra da giyeceğimizi hayal eden annemi bayramın bitmesini beklemeden kaçırdığımız için büyük hayal kırıklığına uğratırdık. Annem o yoklukta bulunması en zor şey olan kristal cam kolonya şişesini vitrinden indirir Hilmi Amcaya doldururdu. Renginden ötürü çikolatalı sandığım tütün kolonyasını tüm ısrarlarıma rağmen tercih etmezdi. Ne varki Hilmi Amca asla geri çevirmez, bir miktar koklamama izin verirdi. Renk renk yünlerin olduğu raflar geceleri rüyalarıma girerdi. Çocuk hayallerimde şeker koktuklarına inanır büyüdüğümde evime istediğim kadar o yünlerden alacağımı düşlerdim. Bir keresinde öğretmenimiz elişi dersi için yün istedi. Eve öyle bir heyecanla geldim ki, tamam dedim büyümeme gerek kalmadan renk renk yünlere sahip olacağım. Ertesi gün okul çantama annemin kahve ve siyah renkte artık yünler koyacağını hesap edememiştim. Büyüdüğümde sahip olmak istediğim şeylerin basitliğini ve masumluğunu tuhafiyeci şeker mi şeker bir esnaf amca belirlemişti. Çok merak ediyorum 20 yıl sonra günümüzün hangi çocuğu bu denli basit hayaller kuracak ve olmayan şeker kokulu yünleri hatırlayacak..? Tütün kolonyasının adının değişmesi ama kokusunun nesiller boyu aktarılması ümidiyle.. #resimalıntıdır #enazhilmiamcakadargerçek
Read more
Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir ...
Media Removed
Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce ... Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız. Bundan sonra, ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz.

Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz.
Gerçek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir. En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza'ya aittir. Der ki: "Uzun zamandan beridir hayatın -gerçek hayatın- başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur, öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylaştığınız için, ona daha fazla değer verin. Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez. Öyleyse;

Okulu bitirene kadar,
100 milyar kazanana kadar,
Çocuklarınız olana kadar,
Çocuklarınız evden ayrılana kadar,
İşe başlayana kadar, evlenene kadar,
Cuma gecesine kadar,
Pazar sabahına kadar,
Yeni bir araba, ya da ev alana kadar,
Borçları ödeyene kadar,
İlkbahara kadar,
Yaza kadar,
Sonbahara kadar,
Kışa kadar,
Maaş gününe kadar,
Şarkınız söylenene kadar,
Emekli olana kadar,
Ölene kadar…

Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz "an"dan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin.
Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.

Unutmayın, yarın kimseye vaad edilmemiştir.
#MurathanMungan #anıyakala #photooftheday
Read more
Bugün katıldığım Tv programına gelen yorumlara ve telefon yağmuruna toplu cevabım; Evet çocuğum ...
Media Removed
Bugün katıldığım Tv programına gelen yorumlara ve telefon yağmuruna toplu cevabım; Evet çocuğum yok. Ama biliyor musun çok istiyorum .Sırf çocuk yapayım diye duygusuz,proje bir evlilik yapıp ne doğmamış çocuğuma ne hayatımı paylaşacağım kişiye haksızlık edip,istismar etmiyorum.Allah ... Bugün katıldığım Tv programına gelen yorumlara ve telefon yağmuruna toplu cevabım;
Evet çocuğum yok. Ama biliyor musun çok istiyorum .Sırf çocuk yapayım diye duygusuz,proje bir evlilik yapıp ne doğmamış çocuğuma ne hayatımı paylaşacağım kişiye haksızlık edip,istismar etmiyorum.Allah hayırlısını nasip etsin,bende kavuşayım yuvama,evladıma... Çocuğum yok diye çocuk istismarlarında canım yanmıyor mu sanıyorsun ?
Evet canım çok yanıyor,tecavüze ,psikolojik,cinsel ve fiziksel istismara,çocuk gelinlere,sapıklara çok ama çok karşıyım ve önlenmesi için, aileleri bilinçlendirmek,tecavüze uğrayan kişilerin tedavisi,sapkın insan olunmaması adına mesleki bilgilendirmeye katkım olması için çok çabalıyorum.
Ama biliyor musun çok üzülüyorum,ağlıyorum,öfkeleniyorum özelikle masum çocukların başına gelen bu iğrenç olaylardan! Duygularım kabarıyor dayanamıyorum çoğu zaman.Ardından Allah inancım ve bilim ışığım ile hemen öfkemin ve nefret dolu ilkel duygulardan çıkmaya çalışıyorum. Öfkemin negatif enerjisini “Önlenmesi için neler yapılabilir” diye pozitif verimle faydaya çevirip,mesleki çalışıyorum.Bedelini adaletle ödetmeden,tedavi yapılmadan,ıslah edilmeden,cezasını çekmeden ölüm kolay yol geliyor.Çok şükür inançlıyım. Çok şükür eğitime inanıyorum,insan haklarına,devletimin adalet sistemine hak ve hukuka inanıyorum. Öfkeyi faydaya çevirmenin gücüne inanıyorum.Bilinçlenen birey ve toplum ile tüm kötülüklerle mücadele etmeye inanıyorum. Canımız yanınca kurduğumuz cümlelerin,davranışların akıl,ilim,vicdan,adalet,eğitim,inanç ve empati süzgecinden geçirilmesine inanıyorum. #çocukistismarinahayır #sapkınlığahayır #çocukgelinlerehayır #şiddetehayır #fikriminniyetinianla #allahtümçocuklarıkorusun
#allahisteyenherkeseçocuknasipetsin #psikoloji #bilim #adalet #akıl #vicdan #inanç @beyaztv_ #uzmanpsikologyesimakinci
Read more
15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer <span class="emoji emoji1f60a"></span> ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI ...
Media Removed
15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI bir ÖMÜR nasip etsin inşallah tabii ki de, ama inanın 45 ime geldiğimin farkında bile değilim.. Geçen GECE; Benim CANDOST' um, Nurcan' ımla meşhur GECE SOHBET' lerimizin birinde, Dedim ... 15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer 😊
ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI bir ÖMÜR nasip etsin inşallah tabii ki de, ama inanın 45 ime geldiğimin farkında bile değilim.. Geçen GECE;
Benim CANDOST' um, Nurcan' ımla meşhur GECE SOHBET' lerimizin birinde,
Dedim ki : Ooo, 43 yaşıma gireceğim;
Dedi ki : Ne 43' ü kuzum, 45 oluyorsun..
ACI gerçeği o anda O' ndan öğrendim 😊
İnanmadım bi de üşenmeden HESAPLADIM iyi mi? 😄
Gerçekten 45 ime giriyormuşum meğer.. NÜFUS CÜZDANI farketmeden eskiyor da,
Önemli olan RUH' u eskitmemek..
Ruhum daha 17 buçuk.. inanır mısınız diye soracağım ama,
Biliyorum ki ben ne desem İNANIRSINIZ,
- Hadi canım ordan demezsiniz..
Öyle ŞAHANE yüreklere sahipsiniz,
Öyle sorgusuz, sualsiz, yegane DOST' larım var benim biliyorum.. O yüzden sormuyorum,
Hiçbir zaman sormaya gerek duymadığım gibi.. Bu hayatta en güzel YATIRIM,
Dosta yapılan YATIRIM değil midir zaten?
Her daim VARLIKLARINA şükrettiklerim,
Bu vesile ile bir kez daha şükrediyorum ki,
İYİ' ki varsınız.. Yıllardır ne ZOR günler atlattık,
Ne MUTLU anlarımıza ŞAHİT olduk..
Birlikte DUA' lar ettik,
Yürüdük yürüdük, bir sürü yollardan geçtik..
Ama hiç gerilemedik, hep ileriye gittik,
Ve daima eleleydik..
Aramızdan ayıkladıklarımız da oldu elbet,
Hiçbirinin ne simalarını,
Ne de isimlerini hatırlamıyorum şimdi..
Çok ta ÖNEMLİ değiller zaten.. Bilirsiniz,
Özel günlere pek önem vermiyorum aslında ama
Doğum günümde bütün SEVDİKLERİM,
- İyi ki varsıııııın.. desin istiyorum..
Çünkü yüzlerce gelen OTOMATİK mesajda;
Banka ve alış-veriş mağazalarının kutlamalarının :
- İyi ki varsın, bundan sonra da hep ol da bizim KREDİ KARTIMIZI kullan,
- Bundan sonra da hep ol da bizden alışveriş yap demek istedigini biliyorum..
Sizlerin ise sadece karşılıksız SEVGİ' nizle, - İyi ki varsın.. dedigini biliyor ve çok mutlu oluyorum..
Siz söylemeden, ben birkez daha söyleyeyim :
İyi ki varsiniz DOST' larım,
Hep te olun inşallah.. Hayat, yaşım kaç olursa olsun,
Sizler le güzel! ♡
Read more
Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ...
Media Removed
Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ahşap bir heykeldir. Bir heykelin resmini yapma fikri benim kendi resim tarihimde daha önce yapmamış olduğum oldukça kışkırtıcı bir deneyim olarak karşıma çıktı. Tabi her şeyden önce ... Man of Sorrows ( Acıların adamı) 17.yy da rönesans geleneğinde ‘Pedro de Mana’ tarafından yapılmış ahşap bir heykeldir. Bir heykelin resmini yapma fikri benim kendi resim tarihimde daha önce yapmamış olduğum oldukça kışkırtıcı bir deneyim olarak karşıma çıktı. Tabi her şeyden önce o tarihlerde bu kadar gerçekçi duygu aktarımı resimde mümkün değilken heykelde bunu gerçekleştirmiş olmaları olağanüstü bir durum. Daha sonra benzerlerini NY Metropolitan, Londra National Galerileri de gördüm. Özellikle resmini yaptığım bu heykelde figür acıya gönüllü görünür hatta haz alır. Dudakları hafif aralık, çenesi yukarı kalkık, gözleri buğulu ve kısık. Efendisinden bir kırbaç daha bekler durumda, bedenini vermiş ruhunu da ona vermeyi, ellerini de ona doğru uzatmış alınmasını bekliyor. Bu resim “ Seni Seviyorum” serimin ana kaynağıdır geri kalan beş resim bu bahsettiğim elementlerden doğmuştur. Seriyi olduğu gibi 2016’da Londra’da S2 galeride sergiledim. Mardin bienali kuratörlerinden Nazlı Gürlek’in Bienale katılmam önerisi üzerine kendisine bu resmi Mardin’de bir kilisede sergileme koşuluyla katılabileceğimi söyledim. Bundan sonrasında inanılmaz gelişmeler yaşandı. Resim ilk önce Mardin’de bir kiliseye gösterildi. Kilisenin yetkilisi bu İsa’nın kendi mezheplerine ait bir İsa figürü olmadığını söyleyerek bu İsa’ya ait kilisenin ‘Meryem Ana’ kilisesi olduğunu belirtti. Akabinde ‘Meryem Ana’ kilisesi yetkilileri resmi görünce mahzenden benim tahminimce en az dörtüyüz yaşında olan, resmini yaptığım heykelin bir benzerini çıkarttılar ortaya. İlahi bir karşılaşmayla şimdi her iki figür yan yana kilisede kendilerine ait nişte suskun söyleşilerine hasretle başladılar.
Ben ilham yoluyla resimleri yaparım ‘aklım’ ara ara dahil olsa da zaman içinde hiç işe yaramamıştır. Kalbimi dinleyerek yaptığım resimler her zaman kendi yollarını herkesten bağımsız olarak çizmişlerdir. Londra için yaptığım resim şimdi Mardin de hayatına devam ediyor ve kendini asırlardır bekleyen arkadaşını gün yüzüne çıkartarak.
..
‘The Man Of Sorrows’
2016, oil on canvas/ oil on canvas, 100 x 140 cm
#mardinbienali #mardinbiennial @doneotyam @nazligurlek @ddyucel @arapoglufirat @frutholstrup
Read more
Çocuklar inanın,inanın çocuklar<span class="emoji emoji1f3b6"></span>güzel günler göreceğiz güneşli günler.<span class="emoji emoji1f3b6"></span> photo by @erenyildiz82 ...
Media Removed
Çocuklar inanın,inanın çocuklargüzel günler göreceğiz güneşli günler. photo by @erenyildiz82 #rüzgar #rüzgarefendi #30aylık #fişkiyemikimkırdı Çocuklar inanın,inanın çocuklar🎶güzel günler göreceğiz güneşli günler.🎶 photo by @erenyildiz82 #rüzgar #rüzgarefendi #30aylık #fişkiyemikimkırdı
Bütün dileklerimizin gerçekleşmesi dileğiyle<span class="emoji emoji1f340"></span>HIDIRRELLEZ'İN ANLAMI Hızır ve İlyas, Hükümdarın ...
Media Removed
Bütün dileklerimizin gerçekleşmesi dileğiyleHIDIRRELLEZ'İN ANLAMI Hızır ve İlyas, Hükümdarın ordusundaki iki askerdir. Hükümdar bir gün ordusuyla birlikte ölümsüzlük suyunu (Ab-u Hayat) aramaya çıkar. Yolculukta, Hızır ve İlyas diğer askerlerden ayrılırlar. Bir subaşında ... Bütün dileklerimizin gerçekleşmesi dileğiyle🍀HIDIRRELLEZ'İN ANLAMI

Hızır ve İlyas, Hükümdarın ordusundaki iki askerdir. Hükümdar bir gün ordusuyla birlikte ölümsüzlük suyunu (Ab-u Hayat) aramaya çıkar. Yolculukta, Hızır ve İlyas diğer askerlerden ayrılırlar. Bir subaşında durup, yemek için kurutulmuş balık çıkarırlar. Tam bu esnada deniz suyu balığa sıçrar, balık canlanır ve suya atlar. Böylece Hızır ve İlyas ölümsüzlük suyunu bulmuş olurlar. Bu sırada bir melek gelir. Hızır ve İlyas'ın kıyamete kadar yaşayacaklarını, fakat Hızır'ın karada, İlyas'ın denizde ihtiyacı olanlara yardım edeceklerini bildirir. Hıdrellez günü yani 6 Mayıs'ta Hızır ve İlyas'ın buluştuklarına, onların buluşmalarıyla ölü tabiatın canlandığına inanılır. Halk inanışına göre 6 Mayıs'ın yağmurlu geçmesi, Hızır ve İlyas'ın buluştuklarında sevinçlerinden ağlamalarının ve bulutların da onlara katılmalarının bir ispatıdır.
Read more
Hayatı bilincimize işlediğimiz inançlarımıza göre algılıyoruz. Çevremizdekileri inandıklarımıza ...
Media Removed
Hayatı bilincimize işlediğimiz inançlarımıza göre algılıyoruz. Çevremizdekileri inandıklarımıza göre yargılıyoruz ve başka gözle göremez hale geliyoruz, hedeflerimizi inançsızlıklarımızla denemekten bile vazgeçiyoruz. İmkansız geliyor, yapamam diyoruz sebeplerini sıralıyoruz ... Hayatı bilincimize işlediğimiz inançlarımıza göre algılıyoruz. Çevremizdekileri inandıklarımıza göre yargılıyoruz ve başka gözle göremez hale geliyoruz, hedeflerimizi inançsızlıklarımızla denemekten bile vazgeçiyoruz. İmkansız geliyor, yapamam diyoruz sebeplerini sıralıyoruz ve gerçekten yapamıyoruz. Çünkü yapabileceğimize değil, yapamayacağımıza, olmayacağına inanıyoruz. Adandığımız sonuç: negatif olanı, negatif duygular... Dünyayı ve insanları kötü görmek istersek, o insan dünyanın en iyi insanı da olsa onu hep kötü görüyoruz. Adandığımız inanç olumsuz olanı çünkü. .
~
Yanlış düşünerek ve o düşüncelere sarılarak hayatı kendimize dar ediyoruz. Yanlış düşünme kalıplarımıza kendimizi bunalıma bile sokabiliyoruz. Mesela "Ben başarısızım" dersek, bu inançla neyi başarabiliriz? Onca başarımızı neden yok sayıyoruz? Veya problem yaşadığınız birinin size karşı varsaydığınız tavrı çok büyük ihtimalle doğru değil, biz öyle olduğu inancımıza adanarak o insanı sürekli yanlış yargılayıp kendimizi de mutsuz ediyoruz belki ony da. Oysa bilsek ki bunlar bizim önyargılarımız; gerçek olmayan şeyler, bizim öyle olduğuna dayanaksızca inandığımız şeyler. Sadece zihnimizde var olan şeyler.
Yapacağım, başaracağım dediği şeyi başaramamış tek insan yoktur inanmıyorum. İyi olduğuna inandığı biri, kötü çıkan biri de yoktur. Dürüst, iyi, doğru dersek öyle göreceğiz; yalancı, kötü, yanlış dersek öyle göreceğiz. Hangi inancımıza adanırsak öyle yaşayacağız. İlişkilerimizi bile.
İyi beslenme işi de buna dahil; yapacağım, başaracağım dersek içimizde o gücü bulup başaracağız. Ama yapamam, uzak kalamam, şundan vazgeçemem dedikçe evet gerçekten yapamayacağız.
Adandığımız inançlar sağlıklı oldukça, biz de sağlıklı kalacağız 💪
~
🍃Negatiften başka inancı olmayan biri olmak mı, o negatiflerin çoğunu kafasında kendi kendine döndürerek kendi adandığı inançlardan ortaya çıkararak negatife çevirdiğini fark edebilen biri olmak mı?
Tercih bizim.
Read more
 #hangisihayirli . . . Biz Müslümanlar her namazdan sonra 'her şeyin hayırlısı’na dua ediyoruz. ...
Media Removed
#hangisihayirli . . . Biz Müslümanlar her namazdan sonra 'her şeyin hayırlısı’na dua ediyoruz. iyi güzel de şunu da söyleyebiliyor muyuz "Allah'ım lütfen benim istediğim değil senin istediğin olsun.." çünkü bazen bizim istediğimiz hayırlısı olamayabiliyor. Hakiki iman sahipleri ... #hangisihayirli
.
.
.

Biz Müslümanlar her namazdan sonra 'her şeyin hayırlısı’na dua ediyoruz. iyi güzel de şunu da söyleyebiliyor muyuz "Allah'ım lütfen benim istediğim değil senin istediğin olsun.." çünkü bazen bizim istediğimiz hayırlısı olamayabiliyor. Hakiki iman sahipleri istedikleri bir şey olmadıkları zaman sevinirler ve derler ki; Allahım çok şükür benim istediğim değil senin istediğin oldu..
.
.
Hayatta da hep böyledir aslında. Bir şeyi ısrarla çok isteriz. Belki gecemizi gündüze katar isteriz. Hayırlı bir eş isteriz mesela. Ya da hayırlı bir iş ya da bir üniversite hayal ederiz. Bunu her şeyi Yaradan Allah'tan isteriz çünkü Ondan başka bunları bize verecek hiç bir kudret yoktur, ona iman etmişiz.. Peki şimdi soruyorum size , istediğimiz şey olmayınca da rıza gösterebiliyor muyuz? Mertçe söyleyelim ki, hayır. .
Hemen bir şikayet hali, " neden olmadı, benim neyim eksik, bizde zaten şans mı var millette şans var.." gibi gibi sitem cümleleri gelir nefsimizden.. Ama biz hani hayırlısını istemiştik Allah'tan? .
.
Ya o evlilik için uygun gördüğün adam ileri de hayatını zindana çevirecek ve ebedi hayatını ahiretini mahvedecek potansiyele sahipse? Ondan görüşmen her şey güzel geçmesine rağmen olumsuz olduysa..
.
.
Ya o görüşmeye gittiğin iş yeri bir süre sonra seni hırsızlıkla itham edip , gururunla oynayacaksa?
Ya o çok gitmek istediğin üniversitede tanıştığın bir arkadaş senin hayatını bitirecek bir yanlış yapacaksa sana ve ailen perişan olacaksa?.. Bütün bunlar bizim hiç ama hiç aklımıza getirmediğimiz ihtimaller ama inanın ki ezeli ve ebedi ilmi ile her şeyi bilen Rabbimiz bütün bunların olup olmayacağını biliyor. Aslında istediğimizi bize vermeyerek de bize iyilik yapıyor. . .
.
Olmaması da hayırlısı olabilir bazen. Yani duan kabul olmuş oluyor.. Biz küçük aklımıza sığıştıramadığımız şeylere karşı hep bir önyargıya sahibiz. .
.
Oysa Müslüman geniş düşünür. O ahiretini de hesaba katarak yürür. Duasına inanır. Çünkü o bilir ki; " Nasibe inanan yolda, duaya inanan darda kalmaz.." . .Burcu Ercivan /Risale Ajans sitesindeki yazısından
Read more
AŞURE GÜNÜ'NÜN ANLAM VE ÖNEMİ Aşure günü, hicri takcimin ilk günü olan Muharrem ayının onuncu ...
Media Removed
AŞURE GÜNÜ'NÜN ANLAM VE ÖNEMİ Aşure günü, hicri takcimin ilk günü olan Muharrem ayının onuncu günüdür. İslam inancına göre bu günde bir çok önemli olayın meydana geldiği inanılırken bu güne kıymet atfedilir. Aşure, (Aşura) Arapça’da 10 manasına gelen "aşara" kelimesinden türemiştir. ... AŞURE GÜNÜ'NÜN ANLAM VE ÖNEMİ

Aşure günü, hicri takcimin ilk günü olan Muharrem ayının onuncu günüdür. İslam inancına göre bu günde bir çok önemli olayın meydana geldiği inanılırken bu güne kıymet atfedilir. Aşure, (Aşura) Arapça’da 10 manasına gelen "aşara" kelimesinden türemiştir. Kelimenin Sâmî diller arasında ortak bir kelime olduğu düşünülmektedir. Ayrıca, sözcük (ve gün) Musevilik inancında Büyük Kefaret Günü için kullanılmıştır. Hüseyin bin Ali ve beraberindeki 72 kişi hicri 61'de Muharrem'in onuncu gününde (10 Ekim 680) Kerbelâ'da Yezid'in ordusunca katledilmiştir. Bunun dışında Aşure Günü'nde gerçekleştiğine inanılan dini açıdan önemli bazı rivayetler bulunmaktadır. Bunlar; Âdem'in işlediği günâhtan sonra tövbesinin kabul edilmesi, İdris'in diri olarak göğe yükseltilmesi, Nuh'un gemisinin tufandan kurtulması, İbrahim'in ateşte yanmaması, Yakup'un oğlu Yusuf'a kavuşması, Eyyub’un hastalıklarının iyileşmesi, Musa’nın Kızıldeniz'den geçip İsrailoğulları'nı firavun'dan kurtarması, Yunus’un balığın karnından çıkması, İsa'nın doğumu ve ölümden kurtarılıp göğe yükseltilmesidir.

Bu olaylar saygın hadis kitaplarının hemen hepsinde geçmektedir. Musevilerin de bu günü oruçla geçirdikleri, İslam peygamberi Muhammed bin Abdullah’ın bu günde oruç tutmayı tavsiye ettiği, Yahudilere benzememek açısından orucun Aşure günü ile bir gün öncesi veya bir gün sonrası ilâve edilerek tutulması gerektiğine inanılır.

AŞURE GÜNÜNÜN ÖNEMİNİN NEDENLERİ - Adem Peygamber'in işlediği günahtan sonra tövbesinin kabul edilmesi.
- İdris Peygamber'in göğe yükseltilmesi.
- Nuh Peygamber'in gemisinin tufandan kurtulması.
- Yakup Peygamber'in oğlu Hz. Yusuf'la kavuşması
- Musa Peygamber'in Kızıldeniz'i ikiye bölmesi..
- İsa Peygamber'in Doğumu ve ölümden kurtulup göğe yükselmesi..
- İbrahim Peygamber'in Nemrut'un ateşinden kurtulduğu gün.
- Musa Peygamber'in kavmini Firavunun şerrinden kurtardığı gün.
- Yunus Peygamber'in balığın karnından kurtulduğu gün.
- Eyüp Peygamber'in dertlerine şifa bulduğu gün.
Read more
... Bütün imanlı dostlarımı Müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə təbrik edirəm... Bu təbriki ...
Media Removed
... Bütün imanlı dostlarımı Müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə təbrik edirəm... Bu təbriki müqəddəs ziyarətgahdan yazmaq xüsusilə xoşdur... Elə bilirəm etdiyim bayram diləkləri xüsusi qüvvə, xüsusi məna qazanır... Ziyarətdə olmayanda da bu bayram mənimçün ən əziz gün olaraq ... ... Bütün imanlı dostlarımı Müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə təbrik edirəm... Bu təbriki müqəddəs ziyarətgahdan yazmaq xüsusilə xoşdur... Elə bilirəm etdiyim bayram diləkləri xüsusi qüvvə, xüsusi məna qazanır... Ziyarətdə olmayanda da bu bayram mənimçün ən əziz gün olaraq qeyd etdiyim bayramdır... Yaxın dostlarım bunu bilirlər... Hər il xeyirxah insanların vasitəsilə neçə-neçə ailələrə qurban payları gedir... Dostlar məndən məsləhət alanda ki, hansı evə, hansı ailəyə gedək, kimin daha çox ehtiyacı var, mən çox xoşbəxt oluram... Əvvəla, bu onun göstəricisidir ki, hər kəs mənim doğru ünvanı verəcəyimə inanır... Buna görə də, əziz dostlarım, inanıb etibar etdiyinizə görə hamınıza minnətdaram... İkincisi də, neçə-neçə insanı bayram hədiyyəsi ilə sevindirmək, bunun iştirakçısı olmaq, dünyalara dəyər... Hər dəfə yaşadığım bu hisslər, istərdim hər kəsə nəsib olsun... Bizi həm insan edən, həm də xoşbəxt edən ən başlıcası cəhətimiz mərhəmət hissidir... Odur ki, mərhəmətli olun və xoşbəxt olun!... Allah qurbanlarınızı qəbul etsin... MÜQƏDDƏS QURBAN BAYRAMINIZ MÜBARƏK ...
Read more
Masallara inanır mısınız? Ben bazılarına inanırım. Hani şu bahanelerden sıyrılıp hayatına ...
Media Removed
Masallara inanır mısınız? Ben bazılarına inanırım. Hani şu bahanelerden sıyrılıp hayatına bakanlarının, Aldırış etmeden yaşayabilenlerin, Kendi yolunu kendi çizenlerin, cesur olanların, hayatı sevmeyi başarabilenlerin masallarına inanırım. " -mış gibi " lere değil, " yaptım ... Masallara inanır mısınız?
Ben bazılarına inanırım.
Hani şu bahanelerden sıyrılıp hayatına bakanlarının,
Aldırış etmeden yaşayabilenlerin,
Kendi yolunu kendi çizenlerin, cesur olanların, hayatı sevmeyi başarabilenlerin masallarına inanırım. " -mış gibi " lere değil, " yaptım yaşadım gördüm biliyorum " diyenlerin masallarına.
*
Kendi yolumu çizip, istediğim hayatı yaşamak için tüm çabalarım.
-İstedim yaptım- larım olsun, - yine olsa yine aynı şekilde yaşardım - diyebileyim diye.
*
Şu zorluklarla dolu yolda hevesimiz hiç sönmesin. 🌝
#traveller #travel #çifteminarelimedrese
#backpack #backpacking
#traveling #gezgin
#gezgin #gezginfoto
#türkiye #turkiyeyigeziyorum #freedom #doğuanadolu #yollar
#yollarda #yola #camping
#yolacikyolacik #sivas
#çifteminare
#bestplace #tbt
Read more
İklimlerin, inançların, kaygıların topraktan toprağa değişmesi gibi dertler de toprağına göre ...
Media Removed
İklimlerin, inançların, kaygıların topraktan toprağa değişmesi gibi dertler de toprağına göre filizlenir. Çoğu insanın içinde "benden bir başka ben" daha vardır. Arzu edilene karşı aşırı bir çaba ile o çabanın gereksizliğine olan inanç çatışması...Bu nedenle insan en önce "kendi ... İklimlerin, inançların, kaygıların topraktan toprağa değişmesi gibi dertler de toprağına göre filizlenir.
Çoğu insanın içinde "benden bir başka ben" daha vardır. Arzu edilene karşı aşırı bir çaba ile o çabanın gereksizliğine olan inanç çatışması...Bu nedenle insan en önce "kendi toprağının" farkına varmalıdır.

#kamp #doğa #yeşil #nature #nature_lovers #naturephotography #tekbasinadaolur #kampvedogadakiler #gezgin #seyahat #cadir #trekking #hiking #travel #kampyeri #outdoor #yolacik #manzara #photoofday #all_shot #photographer #instagood #forest #tree #traveling #igtravel #holiday #instatravel #instago #travelgram
Read more
Evet son zamanlarda ben de Cem Adrian ile hatırladım. Öf.. Öf... daha çok sabahat akkiraz'ın sesinden ...
Media Removed
Evet son zamanlarda ben de Cem Adrian ile hatırladım. Öf.. Öf... daha çok sabahat akkiraz'ın sesinden dinledim. ama bugün ali kızıltuğ'un ölüm haberini aldığımda doksanlarda bana yaşattığı büyük sarsıntıyı hatırladım birden.. bir türkü dinlemiştim, daha küçüktüm, anlamak çok zordu. ... Evet son zamanlarda ben de Cem Adrian ile hatırladım. Öf.. Öf... daha çok sabahat akkiraz'ın sesinden dinledim. ama bugün ali kızıltuğ'un ölüm haberini aldığımda doksanlarda bana yaşattığı büyük sarsıntıyı hatırladım birden.. bir türkü dinlemiştim, daha küçüktüm, anlamak çok zordu. ali'ye taptığı iddia edilen, dinsiz imansız olduğu söylenen, kestiğini yememizin gerektiği tembihlenen komşularımızın ozanı bir türkü söylüyordu... 'Ahrette elimiz boşa çıkarsa / Tutar zülfikarı kırarım Ali' 'Yoksa bir kul muydu ve ölmüş müydü Ali.. Ve sonunda yine 'Pirinden' özür diliyordu ozan.. 'Can boğaza geldi kızdım söyledim'... Şimdi, halen, ne zaman dinlesem hissettiğim o tuhaf sarsıntıyı ilk defa o zaman hissetmiştim galiba.. Bir inanç kendi inanç önderine kızıyor, küsüyor, tehdit ediyor ve sonunda özür diliyordu.. Ama 'ahiret'e inanıyor ve bu dünyada uğranılan iftiralar için yardım istiyordu.. 'Geleceksen tez gel, tam da zamanı'...
Yıllar içinde Hz Ali ile ilgili o kadar çok kitap okudum, adına yazılmış o kadar türkü dinledim ki.. Hani Nazım Hikmet diyor ya.. 'kimi insan otların kimi insan balıkların çeşidini bilir ben ayrılıkların'.. İşte ben de Aliler'in çeşidini ezberledim, Alici inançların.. Halen de aynı gerçi.. O kadar çok Ali figürü vardı ki.. Allah diyen, peygamber diyen, sıradan kul diyen, hepsi diyen, hiç biri diyen.. Ama Hz. Ali'ye böyle samimi bir hitap şekline hiç rastlamadım..
Hz. Ali'nin konumu ile ilgili tartışma dünya var oldukça devam edecektir bundan eminim.. Ama ben inancım gereği Kızıltuğ'u 'Ahirette elimiz boşa çıkmasın' inşallah temennisi ile uğurluyorum.. Mekanın cennet olsun..
Read more
Ben yerinde duramayan biriyim. Heyecanlı, dinamik, enerjik ve sürekli algılarını açık tutmak ...
Media Removed
Ben yerinde duramayan biriyim. Heyecanlı, dinamik, enerjik ve sürekli algılarını açık tutmak için zihnini yoran bir gazeteciyim. Beni bağlasanız “yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım, bendimi çiğner taşarım...” Benim karakterim bu. Mesleğime aşığım. İşimi tutkuyla yapıyorum. ... Ben yerinde duramayan biriyim. Heyecanlı, dinamik, enerjik ve sürekli algılarını açık tutmak için zihnini yoran bir gazeteciyim. Beni bağlasanız “yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım, bendimi çiğner taşarım...” Benim karakterim bu. Mesleğime aşığım. İşimi tutkuyla yapıyorum. Gençlerle bir ülkenin ovaları yeşerir mi, yeşerir. Buna inanırım. Hayallerimiz bizi her yere taşır bilirim. Yenilirim, küsmem. Darbe yerim, yıkılmam. Örselenirim, yeniden ayağa kalkarım. Zincir de vursalar, ruhumu da ezseler korkmam, ürkmem, çekinmem. Geleceğe, iyiliğe, ilerlemeye inanırım.
Yaptığım işin hakkını veremesem bir dakika durmam.
Faydam olduğunu hissetmesem bulanmam, donmam.
Su gibi akar giderim.
Ben ülkeme inanıyorum, tarihe, toprağa, insana, onurlu yaşama, üretken yarınlara...
Bu heyecanımı bilir mesai arkadaşlarım.
Bazıları özeldir.
Beni omuzlarında taşır.
Sevgim de, saygım da sonsuzdur onlara.
Hayallerime ortak olurlar çünkü.
Mesela @turantugsat mesela @gokhanyusufoglu
Ana kumandanın, yayınlarımın isimsiz kahramanları.
Her türlü sahiliğin, hakikatin tükendiği bu çağda dostluk şövalyeleri.
İyi ki varsınız dostlarım.
Ekibi böyle olanın rüzgarı hiç diner mi?
İnsan kalalım, insanca soluk alalım yeter...😀
Read more
 #Repost @pskecemsenel with @get_repost ・・・ Bulutların üstünde giderken hiç düşündünüz mü? ...
Media Removed
#Repost @pskecemsenel with @get_repost ・・・ Bulutların üstünde giderken hiç düşündünüz mü? Ne kadar pamuksu görünüyor bulutlar. Eski çizgi filmlerinde ki gibi birer pamuk ve sanki üstüne atladığımızda bizi tutacakmışta, üstlerinde keyif yapıp rahatça uyuyabilirmişiz gibi duruyorlar. ... #Repost @pskecemsenel with @get_repost
・・・
Bulutların üstünde giderken hiç düşündünüz mü? Ne kadar pamuksu görünüyor bulutlar. Eski çizgi filmlerinde ki gibi birer pamuk ve sanki üstüne atladığımızda bizi tutacakmışta, üstlerinde keyif yapıp rahatça uyuyabilirmişiz gibi duruyorlar. Evet gerçekten de böyle duruyorlar. Fakat bu bir yanılgı. Algılarımız, belkide eski çizgi filmlerden dolayı, böyle çalışıyor. Ama aslında hava partiküllerinden oluşan bir gaz bütünü. Yani üstüne atladığımızda içlerinden geçebileceğimiz, bizi bir pamuk gibi yukarı tutmayacak bir gaz bulutu. ☁️
☁️
☁️
O zaman gerçekten öyle gibi duran, ve buna gerçekten sizi inandıran bu bulutlar, aslında öyle değilmiş. Yani öyle olduğuna yüzde yüz inandığınız/sandığınız bir şey, aslında gerçekten de öyle değilmiş. Peki zihnimiz bizi bu denli kandırabiliyorsa, neden aynı şeyi sizin kendiniz için söylediğiniz olumsuz söylemler veya eleştiriler için de geçerli olmasın? Yani demek istediğim şu; bazen bir şeylere yüzde yüz inanırız, hiç sorgulamadan, detaylıca bakmadan, gözlemlemeden sadece inanırız. Halbuki zihninizin ürettiği düşünceler çoğu zaman gerçeği mutlak bir şekilde kapsayamaz. Yani düşünceler sadece düşüncedir, eleştiriler sadece birer değerlendirmedir, mutlak gerçeği veya doğruyu kapsamaz☁️💞 (Photo credit unknown)
Read more
Çok mutlu olduğum bir gün vardı Anımsamıyorum da, Eteklerimin uçuşu var aklımda Hafifliğim... Sorgusuzluğum... Sarıldığım ...
Media Removed
Çok mutlu olduğum bir gün vardı Anımsamıyorum da, Eteklerimin uçuşu var aklımda Hafifliğim... Sorgusuzluğum... Sarıldığım bir adamdaki ağrısızlığım Ve inanışım bir anın hakikatine Hatta inanamayışım belki de. Kimse ölmemiş gibi henüz, Hatta unutmuşuz acımızı Kasıklarımızda ... Çok mutlu olduğum bir gün vardı
Anımsamıyorum da,
Eteklerimin uçuşu var aklımda
Hafifliğim...
Sorgusuzluğum...
Sarıldığım bir adamdaki ağrısızlığım
Ve inanışım bir anın hakikatine
Hatta inanamayışım belki de.

Kimse ölmemiş gibi henüz,
Hatta unutmuşuz acımızı
Kasıklarımızda kanıksamışız, Öğütmüşüz sancıyı...
Yürüyüşümüzü devirmişiz!
İyiymişiz öncesinde aslında
Yongası salim inançlarımızla;
Ve bir inanışa bağlanmadan
Dururmuşuz güzelce; yerimizde, kendi âhımızla... Sonra ne oldu tam olarak?
Hatırlamıyorum
Birileri, keyfe keder
Deniz yıldızlarını kuruttu sahil kenarlarında,
Bazıları hep yalanla yaşlandı,
Sen bir gündönümünde bira, bense rakı içmiştim
Tertemizdik...
Güzeldim ben
Senin ellerin diri, gülüşün maviydi.
Genç miydik?
İçimizde miydi bir devinim?
İçliydik bugüne göre,
Ve her daim bir sevdiğimiz vardı;
Düşte öptüğümüz,
Gündüze saklandığımız
Tek bir sevdiğimiz!

Sonra ne oldu tam olarak?
Hatırlamıyorum.
Yaş mı aldık?
İnançsızlaştık mı yoksa?
Bir din vardı da,
Biz mi ilahlaştıramadık?
Güneş vurdukça alnımıza
Yetiyordu yaşamak.
Eksilmiyorduk da
Artıyor muyduk?

Kendi suyuna karar veren
Petunyalar ekmiştik bahçeye;
Çaputları hazır yuvalar ilişmişti pencereye,
Kargalara misafirdik,
Ev, böyle bir şeydi.
Bal ağırlıyla uyandığımız
Uzunca sarıldığımız yataklardı uykumuz.
Sevmelerimiz yalnız ve çok kalabalıktı.
Nadirdi böylesi bir mesafe;
Böylesi özgürlük!

Genç miydik?
Azdı kırılmışlığımız.
Kasıkların turuncu,
Kahkahan mordu...
Mor! Güzel bir renkti ve bir ten gibiydi,
Alaca!

Sonra!
Sonra ne oldu tam olarak?
Anımsamıyorum...
Yok olduk!
Önemsizleşti dağ dönümleri,
Seyreldi kalabalıklar, akbabalar.
Bağbozumları çürüdü mü?
Bir hafızası vardı sanki teninin insanların!
Ne oldu?
Annem bugünü unutmaya başladıkça,
İnsaf, insandan kopunca,
Gün yaşanmaktansa, devrilmeye;
Sofralar keyiften değil
Adetten kurulmaya,
Yollar varılmaya değil
Yürünmeye başlandıkça,
Neşesi büründü bir gönlün,
Yavruağzı rengine... Suyuna kendisi karar veren petunyalar!
Yavruağzı rengi,
Size yakışmadı işte... Varmamaya
Uzun yollar gittim sonra

Yol gitmek
Yaramıyor insana.
Gidemiyor insan
Bir yer değilse bildiği...
Sığınmaya değil, sığmaya yeltendiği!

Gülüşü mavi
Elleri diri
Ve bir hayli genç...
Read more
“Her şerde vardır bir hayır” lafını dilimize pelesenk ettiğimiz şu günlerde tek avuntumuz, umudumuz. ...
Media Removed
“Her şerde vardır bir hayır” lafını dilimize pelesenk ettiğimiz şu günlerde tek avuntumuz, umudumuz. Her şeyin çok güzel olacağına olan inancımızla birçok şeyi başarabilecek ve göğüs gerebilecek bir dikliğe sahibiz, evet ama bazen korkuyoruz sanırım yorulmaktan. Tek savaşımız başımıza ... “Her şerde vardır bir hayır” lafını dilimize pelesenk ettiğimiz şu günlerde tek avuntumuz, umudumuz. Her şeyin çok güzel olacağına olan inancımızla birçok şeyi başarabilecek ve göğüs gerebilecek bir dikliğe sahibiz, evet ama bazen korkuyoruz sanırım yorulmaktan. Tek savaşımız başımıza gelenler olmuyor yani anlayacağınız, kendimizle de savaşıyoruz kendimize yenik düşmeyelim diye. Galip gelinse de gelinmese de daima yanyana olabileceğiniz insanlarla savaşa girmek gerektiği, kimseye güvenilmemesini öğreten şu hayatta yürekten inanan insanlarız birbirimize. O yüzden diyebiliyoruz ki, biriktirdiğimiz insanlara da inanmalı buna benzer bir inançla. Arınmalı ve savaşımıza kendimiz gibilerle devam etmeliyiz diye düşünüyoruz. Kimseye kin gütmeyerek, nefret barındırmayarak, zamanında çok sevdiğimiz herkesi içimizde özgür bırakıp her şeyin en iyisini onlar için dileyerek uzaklaşıyoruz buralardan. Çok önemli işlerimiz, gereksiz onca şey için kalmayan vaktimiz ve ideallerimiz varken daha fazla sayamıyoruz yerimizde inanın. Başka şeylerle uğraşırken geride bıraktığımız onca insana selam olsun, güzel insanlarsınız ama bazen uzaktan daha güzelsiniz. Geç kalınmış bir hoşçakalla uğurladım içimden yaşanmışlıkları, size de uğurlar ola.
Read more
bu sene de yine mutlu olmayı diledim en derinden, mutlu olmak istedim ki mutlu edebileyim ve gelen ...
Media Removed
bu sene de yine mutlu olmayı diledim en derinden, mutlu olmak istedim ki mutlu edebileyim ve gelen onca mesaj ve iyi dilekler hep dedi ki ;mutlu ol. Mutlu eden,kutlayan,degerli hissettiren herkese teşekkür ederim. kendime not: her sene ögrendigine şükret, kötüleri arka cebine, iyileri ... bu sene de yine mutlu olmayı diledim en derinden, mutlu olmak istedim ki mutlu edebileyim ve gelen onca mesaj ve iyi dilekler hep dedi ki ;mutlu ol. Mutlu eden,kutlayan,degerli hissettiren herkese teşekkür ederim.
kendime not: her sene ögrendigine şükret, kötüleri arka cebine, iyileri aklına koy... her çıkan beyazına tecrübene teşekkür et en önemlisi inan inan inan kendine, gücüne ,hissine inan ve nolursa olsun küsme kendine.asla kendine yalan söyleme,güvendigin dostuna sor,dinle ama yine bildigini yap, özünden vazgeçme...İyi ki dogdum,iyi ki varım.
Read more
Loading...
Load More
Loading...